Pozvánka na přednášku…

Bohužel to Radim posílá hrozně pozdě. Pokud tam někdo stihnete jít, vynadejte mu, ať to posílá dřív!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

891 komentářů u “Pozvánka na přednášku…

 1. Dobré ránko!

  Personální rozbor AČR:

  „Za přesnost na kus vojáka k dnešnímu dni neručím, předpokládám, že se jedná o počty v minulém roce. Armáda měla 21 generálů (což jsou z obecného hlediska důstojníci), 1 942 vyšších důstojníků (plukovníci, podplukovníci, majoři) 3 377 nižších důstojníků (kapitáni, nadporučíci a poručíci), 5 944 praporčíků, 6 963 poddůstojníků, 709 vojáků bez hodnosti (?) a 1 908 jich bylo ve školách. Z toho vyplývá, že na jednoho důstojníka připadá přibližně 2,5 praporčíka, poddůstojníka a vojáka bez hodnosti. Pokud bychom naši armádu transformovali do osádek kolových obrněných transportérů Pandur, tvořili by osádku 1 plukovník nebo podplukovník, 1 major, 2 kapitáni či poručíci, 4 praporčíci, 5 poddůstojníků a jeden vojín bez hodnosti. V jedné rotě Pandurů by se zároveň vyskytoval aspoň jeden generál.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Prusvih-v-Syrii-Americane-a-Rusove-se-hadaji-kvuli-nechtenemu-utoku-na-syrske-vojaky-Analytik-Koller-ma-jasno-454469

 2. Rputi, to nic není !

  Četl jsem kdysi,že španělské námořnictvo mělo kolem 900 admirálů.
  A to španělské námořnictvo neční extra veliké!

 3. „Nepodmíněný příjem“
  Rozhovor s J.Brančíkem

  …Nejsem ekonom, nemohu přesně rozebírat negativní ekonomické dopady, stačí mi podívat se na vývoj člověka. Po celou dobu vývoje našeho druhu byli již předchůdci člověka nuceni pro zabezpečení svého přežití vyvíjet úsilí, každodenní úsilí. Díky tomu se náš mozek vyvinul do současné podoby. Člověk vždy žil v nějakých skupinách, proto je náš mozek nastaven převážně sociálně.

  Máme hluboce zakódovanou schopnost detekovat sociální vztahy mezi lidmi. Aby lidská společnost mohla vůbec fungovat, je nutná vzájemná spolupráce. Pokud ta nefunguje, lidská společnost je nefunkční. Tato kooperace se netýká pouze přímých vztahů mezi několika nejbližšími jedinci, v širokém smyslu je spolupráce obsažena v pracovní činnosti. Co se tedy stane se společností, v níž se zruší její základní, nezbytná funkce – spolupráce, vzájemně výhodná činnost? Jednoduše se zhroutí…
  http://www.ostrava-online.cz/blogy/jiri-brancik-psycholog-nepodmineny-zakladni-prijem-vyvola-kolaps-spolecnosti-rozhovor

 4. V.Vlk na NP:

  …Evropští muslimové se podle průzkumů z 90 % domnívají, že když u nás v Evropě zavedou islám a právo šaría, že tady zůstane blahobyt. Nějak tak podobně, jako se to domnívali Vandalové, když dobyli Řím, a pak také staří Germáni, když byl germánským vůdcem Odoakerem sesazen poslední římský císař, Romulus Augustus, aby se následně Germáni zmocnili Itálie.

  Z historického a politologického hlediska byli tehdejší Germáni proti tehdejšímu Římu něčím podobným jako dnešní muslimové vůči EU. Společnost zaostalá, klanová, bojovná a neschopná udržet momentální civilizaci. Návrat k politicko-sociální úrovni podobné staré římské říši trval cca tisíc tři sta let….
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-ja-to-rikal-1-0aa-/p_zahranici.aspx?c=A160919_183602_p_zahranici_wag

 5. Rputi,

  nemyslím si,že by základní příjem o minimální výši, pod výši minimální mzdy, přiměl někoho,aby zůstal doma a nepracoval,když je zvyklý na příjmy vyšší.

  Vyjma lidí,kteří pracovat nechtějí už dnes, a stejně jsou na dávkách.
  Dokonce si myslím,že by se zvýšil počet pracujících v povoláních , kde jsou nízké platy a výdaje vyplývající s nutnosti dojíždět do práce atd.snižují jejich příjmy na úroveň sociálních dávek.
  Jednalo by se vlastně o dotace podnikatelské sféře.

  O ekonomických důsledcích,nakolik by se musely zvýšit daně,aby na to bylo , spekulovat nebudu.

 6. Halle 5,

  už několikrát jsem v různých článcích četla takovou divnou informaci. Týkala se hlavně vysokoškolských studentů. Velmi (relativně) často si „prodlužují mládí“ a dál studují, třeba i něco, o co vlastně ani nemají zájem. Stačí jim rodičovské kapesné a studentská flákárna. Hlavně nejít do práce, o peníze až tolik nejde…!
  Ono se na flákání navykne velmi snadno…

 7. Dobrý den. Rputi, kdesi jsem četl, že poslední ranou Západořímské říši byl úder z východu, Konstantinopole. Germáni měli mnohdy snahu společnost konzervovat – germánský panovník, římští úředníci – např. na území Vizigótů ve Španělsku. Ostrogóti v provincii Dacia byli federáti – spřátelené, v říši usídlené kmeny. Zásadní problém pro soužití s Římany bylo státní náboženství, Římané byli katolíci, germánské kmeny vyznávali odnož křesťanství – ariánství, analogické k dnešním jehovistům.

  Z minula, ad (2060): Skimici, přezbrojení na dvoumotorové proudové stíhačky je pokrok od doby, kdy naše armáda disponovala pouze letkou útočných rogal na letadlové lodi primátor Dittrich.

 8. Tak v Německu se asi rozroste chov ovcí:
  „Soros dá půl miliardy dolarů do firem založených migranty.“

  Co jiného by mohli ti migranti ovládat?

 9. Ad minimální příjem: jako důvod jeho zavedení je předkládáno, že nikdo nesmí být ponižujícím způsobem nucen k činnostem, které se mu protiví – například k rannímu vstávání, práci, být milý na zákazníky, poslouchat šéfa apod.

 10. Quivis: výroba a distribuce zbraní, ostraha, ochrana. Migranti většinou nejsou zemědělci.

 11. (5)O ekonomických důsledcích,nakolik by se musely zvýšit daně,aby na to bylo , spekulovat nebudu. Tam je ovšem podstata problému.

 12. Ještě k minimálnímu příjmu: Lobbuji u odborů, socialistů i vládní koalice za nižší daně pro chudé. Proč by měl dobře živený odborář či ministr žít z daní vybraným chudým dělníkům? Proč nezrušit daně lidem s minimální mzdou?

 13. 11

  Toje ovšem otázka pro rozpočtáře,aby zhodnotili,kolik by to stálo,jak a které daně by byly nutné upravit směrem nahoru, aby se to zaplatilo,a zda by to bylo únosné.
  Jen připomenu,že to zvýšení by se týkalo všech,včetně bohatých,takže nějakej prostor by byl.
  Když to vezmu krajně, tak u progresívních daní by šlo zvýšit zdanění až do výšky toho zaručeného příjmu,a příjemci by to fakticky nepocítili(proti předchozímu stavu.)
  Ale to by bylo krajní řešení.
  Jinak já měl koment k tomu psychologovi.
  Ale nikdo nás dp toho nenutí. Pokud to nějaký stát chce zavést, je to jejich problém,a nám stačí počkat,jak to u nich dopááádne,jak říkal onen Dežo běhen hospodské rvačky.

  Nic není lepšího,než pokus,který platí někdo jiný. 😀

 14. Je taková hezká knížka (i film), Atlasova vzpoura.
  Autorka byla fakt vizionářka.
  Je to o únavě těch, co umí stále více buzerovaných těmi, co jenom žvaní.

 15. A co kdyby si pan Soros koupil někde hezký kuse země (třeba mu Putin kus Sibiře kšeftne :)…) nebo dostatečně velký ostrov, a ty sociální experimenty si tam provozoval bez prudění normálních lidí…
  Je to rok či dva zpátky, kdy chtěl pro mmigranty za účelem založení nového státu koupit ostrov nějaký egyptský miliardář, tak proč se chlapci nespojí a nevytvoří tu Utopii společně ? Můžou si tam odvézt všechny ty slunčata a spřízněné neziskovky, aby jim to organizovaly, a byl by klid a duha by se rozklenula… ne ?

 16. 17 Dobré předpolední Matzurko.
  To by prosím nefungovalo. Jeho baví organizování druhých skrze rozes.rání. Je hodně podobný jedné mé prapratchyni 🙂

 17. 20-tak třeba by mohl podpořit „imigranty“ v jejich domovech, jistě by rádi nějakou cool firmu provozovali doma ?

 18. (14) Obávám se, že dokud nebude zrušena daňová konkurence, tedy v různých státech různé daně (panebože nedopust), tak je již současné zdanění na hranici možného, možná i kousek za ní.

 19. NoName 21,
  imigranti možná ano, ale Soroš ne!
  Nemůže vládnout světu po dobrém, tak ho zničí…

 20. NA FB:
  😀 😀

  „Nenávistný štváč Trump to od médií po právu schytal za to, že záměrný výbuch nesouvisející s terorismem islamofobně nazval bombovým útokem o celé dvě hodiny před tím, než se ukázalo, že šlo o bombový útok.
  Hillary to sice řekla taky, ale CNN se to naštěstí podařilo vystřihnout.“

 21. Po chvíli odpojení od problémů, které cloumají dneškem a někdy i zdejšími účastníky, jsem dorazil domů z Unijního Rakouska. Na lodi z Spitz do Melk jsem potkal vítající stvoření. Dredy, turecké šaryvary, neumytá a smrdící táhla jízdní kolo s krytým přívěsem, kde se pod plastikovým obalem skrývala dvě děcka. Manžel nebo partner se nevyskytoval. Ta bytost měla ten přívěsný vozík olepený samolepkami s textem: Flüchtlingle, willkommen in Austria!

  Zajímavý postřeh, který nevnucuji. Na levém břehu Dunaje jsou pouze plakáty s prezidentským kandidátem van der Bellenem s heslem „Nein zum Öxit“. Na pravém břehu Dunaje jsou pouze plakáty s Hoferem a heslem: „Macht braucht Kontrolle“ nebo „Östereicht braucht Sicherheit“.

  Jinak GW Smaragd 2015 ucházející.

 22. NoName 28,
  by mě zajímalo CO očekávala?
  …Že jim nepřineslo to, co od něj očekávaly…

 23. (28) Otázka modernity je, že se o tom mluví či píše. Problém bude nejspíš dlouhodobější. Osobně si nestěžuji.

 24. No, není lepšího příznaku, že západní civilizace se přežila. Trochu škoda, vzepjala se k úžasným výkonům – suez a panama, vymýcení spousty nemocí, výlety do vesmíru… Ale jako všem pokročilým civilizacím se jí nevyhnula degenerace.

 25. NoName,

  netušil jsem, že jste matka !!
  O otcích ten článek není. 🙂

 26. Noname: možná je to tím, že nejste matka, nepracujete v IT a nedojíždíte za prací do Prahy? Nebo tím, že jste ochoten se něčeho dobrovolně vzdát pro druhé.

 27. NoName,

  žencká je žencká a chlap je chlap. Komenty ženských členek tohohle fóra by byly víc na místě.

  Ostatně si myslím, že takových žen je víc, veřejně se nepřiznaj, a navíc si fůra žen dítě nepořídí. Preventivně.

 28. Presne tak. Proc si nechat snizovat zivotni uroven ditetem, ze ano..

  Mimochodem nastaveni, ze porizeni ditete vede k celozivotnimu poklesu zivotni urovne je majststykem socialismu.

 29. No to se neda nic delat, ja mam pocit, ze vsechna slova jsou jasna a jednoducha 🙂

 30. Ale zkusim to rozvinout – v dobe, kdy stat nemel potrebu pecovat o sve obcany, porizeni deti znamenalo pokles zivotni urovne v dobe proizeni, ale jistz prinos pozdeji a hlavne zajisteni na stari. Proste krome toho, ze jsou deti roztomile a proces vyroby zabavny, investice.

  Statni socialno zacalo ten rozmer investice nejdrive mirne oslabovat, nakonec temer zrusilo. Tj. lide jasne vnimaji, ze deti jsou ekonomickty ciste minus a vzhledem k tomu, ze nam v socialismu jaksi zivotni uroven moc neroste, je to dalsi faktor…

 31. Ach jo,
  a o čem chcete diskutovat ? Která část článku je blábol non plus ultra a jestli je validní studie zpovídající 23 žen ?
  Mateřství je můj životní projekt 🙂 a nikdy jsem toho nelitovala… Doufala jsem v pomoc babičky, ale ta nám brzo umřela, takže ano, kariéra musela ustoupit, ale asi jsem nikdy nebyla tak ambiciózní, abych musela mít tituly ze všech stran. Naopak jsem nikdy ani nebyla matka „tvořilka“, co by psala na facebook, že její mimísek udělal první bobeček do nočníku a manža si večeři čvachtal….
  Souhlasím s popisem situace, že emancipace všeobecně není oboustranná (chlapi nějak nikdy neměli masově potřebu dokazovat, že zvládnou ženské profese a práce) – ale to už záleží na jednom každém páru, jak si to uspořádá.

 32. Halle: třeba tím, že chudým dělníkům a rolníkům s více dětmi bral a bohatým nepracujícím papalášům dával?

 33. Robustnim a rovnym socialnim zajistenim. Pracujici generace musi podporovat jiz nepracujici generaci vicemene stejnomerne. A to konkretne 29 procent prijmu, k cemuy kdzy pridame dane uz nezbyva prostor podporovat moc dalsiho…

 34. Petře: Socialisté:
  1) nejdříve všechny okradli.
  2) Potom jim nařídili, co mají v životě dělat. Ty se drž vidlí, ty jdi kopat uhlí, ty dělej brusičku odlitků. Nezkoušejte vyžít z jednoho platu. To je jen pro vyvolené.
  3) Zkoušeli se „reformovat“, ale tak, aby jim nikdo do ničeho nekrafal.
  4) Vyháněli šikovné.
  5) Po zavření hranic začali nabízet „sociální jistoty“ – za plat šiček z Bangladéše. Dejte nám děti, dejte nám kanonenfutter, a budete se mít dobře.
  Vy jste popisoval pouze bod číslo 5.

  http://brno.idnes.cz/augustin-navratil-byl-prorok-z-lutopecen-fgp-/brno-zpravy.aspx?c=A091006_1267974_brno_krc

 35. Nickname,

  za socíku byly dětské přídavky a daňové zvýhodnění rodin s dětmi. Bezdětní nad určitý věkový limit platili tzv. „volskou daň.
  A s těmi vašimi daněmi pro chudé.
  Člověk s minimální mzdou daň snad ani neplatí. A pokud mluvíte o pojistných,měl byste současně říct, čím ty chybějící prostředky v rozpočtech sociálních a zdrav.pojišťoven nahradit.

 36. Bod 5 je nejvic relevantni 🙂

  Mne totiz zrovna nakrklo, ze jsem si nasel, ze kdyz jako OSVC jedu naklady pausalem, nemam danove zvvyhodneni na deti. Tj. jsem za porizeni deti dost bit.

  Hale, Ty temto vecem obvykle rozumis. Proc?

 37. Hale, ano, ale ty bonusy (volska dan, drivejsi odchod do duchodu] byly trochu v nepomeru, navic se soustavne odbouravaji.

 38. Hale, „čím ty chybějící prostředky v rozpočtech sociálních a zdrav.pojišťoven nahradit“

  Socialisti nastavili system, ktery musel skrachovat a nickname ma resit, co s nim? 🙂

 39. A já myslel, že daňové zvýhodňování je fuj, všem jednodtnou daň! A Petr najednou daňové zvýhodnění na děti postrádá. Tak zaveďme i tu volskou daŇ, jak o ní píše Halladin.

 40. No, vis, quivisi, ono je to naopak – vsichni yvzhodneni maji, jen OSVC ne… 🙂

  ALe jo, ja jsem naprosto pro jednotnou dan z hlavy. Jen co se zavede, slibuji, ze o nejakem zvyhodnovani ani nezbleptnu.

 41. Petře, ten systém zatím nekrachuje,ovšem nicknamovy návrhy by ho ke krachu přivedly.
  Kupříkladu v Německu je zdravotnické pojištění v plusu, takže regulační poplatky zrušili.
  Problémy jsou jen s tím,jak finančně zajistit jakž takž evropskou péči za česká platy.

 42. Jiste, system prubezneho socialniho zabezpeceni (ktere jsme doposud diskutovali, nevim, proc se nahle vylouplo zdravotni) je naprosto zdravy a v poradku, vek odchodu do duchodu se zvysuje jen proto, ze 64 leti pokryvaci jsou na vrcholu vykonnosti a sil a bylo by chybou jim stezovat uplatneni tim, ze to bude duchodovy vek…

 43. Hmmm…co pánové víte o takové laktační psychóze, která přešla do trvalé deprese? Kdysi se těm ženám nadávalo do suk a krkavčích matek. Dnes je leccos diagnostikováno a léčeno. A občas se o tom, mezi řádky a nesměle, píše. Kdo nezažil na vlastní kůži, či u příbuzné, neví, netuší.
  Navíc -společnost vyzdvihuje spíš pracovní úspěchy nebo přemýšlí, jak ženy zapojit do práce-politiky-veřejného života, třeba prostřednictvím kvót. Na mateřství a rodičovství vůbec se jaxi nehledí.

 44. Petře,

  zvyšuje se všude,někde dokonce ani nemaj jednotnou horní hranici :-).
  Holt je to následek nedostatečné podpory rodin s dětmi.
  Nebýt poklesu populace, ani ten sociální systém by neměl problémy.
  Ještě za klausových vlád byl cca 20 mld ročně v plusu. Tehdejších miliard.
  Ostatně Amíci mají důchodový věk taky vysoký.

 45. „Jen co se zavede, slibuji, ze o nejakem zvyhodnovani ani nezbleptnu.“

  No jo, ale co do té doby? To není zásadové. 😉

 46. Ostaatně i ono snížení úhrad Medicaru,které vzpomínal pan Neuman je prýzpůsoben odchodem do důchodu silných poválečných ročníku z tzn. Babyboomu.

 47. jak jsem shora uvedl, socialisti nastavili system tak, ze mit deti neni vyhodne… a potombse divi.

  System vyzadujici neustaly rust populace se nazyva letadlo.

 48. Dano, je zajimavym paradoxem, ze dnes jsou rizika zen spojena s ditetem mensi, nez kdy byly… a nechut zen si deti poridit naopak vetsi.

 49. Quivisi, je to tezka uvaha, ale v teto chvili vnimam kazdou korunu, ktera je vytrzena ze chrtanu statu, za uspech…

 50. Prokristapána, copak jsou děti zboží?
  Mít děti – potomstvo, je přece jeden za základních pudů všech živočichů. A pokud není, tak ten druh prostě vymře, zmizí.
  Jak dlouhou dobu v historii lidstva jsou lidi placeni za to, že mají děti? A přispělo to placení k tomu, že je dětí víc? Nebo naopak, stejně jako boj dělníků za vyšší mzdy, došlo i u dětí k dalším a dalším požadavkům na placení? Není něco špatně?

 51. Petře – k nechuti žen: K narození dítěte jsou potřeba, zatím ještě, dva. Myslím, že základní kámen k tomu, že ženy „nechtějí“ mít děti a tím pádem ubývá dětí, byl položen ve druhé polovině min. století – uvolněním pohledu společnosti na rozvody. Ať otec platí kolikkoli, tíha výchovy za dítě zůstává na matce. Od té doby ovšem bylo ve stavbě položeno mnoho dalších a různých kamenů, cihel, tvárnic a panelů.

 52. 62-ale tak druh člověk s tím nemá problém, jenom západní poddruh.

 53. 64 – no tak prostě tento poddruh zmizí, vymře. Nebo možná, pár jedinců bude přežívat v ZOOlogických zahradách, které mezi sebou budou soutěžit, které se podařilo, že se narodilo mládě a kde se je podařilo odchovat.

 54. Dano, uz dost davno nejsou treba dva…

  Zbozim se stala podpora rodicu, vychova deti, pece o slabe…

  Rozvolneni rodiny je urcite jednim z faktoru. Faktorem k rozvolneni manzelstvi je treba statni podpora svobodnych matek..

  Kde je zacatek? Kde je konec?

 55. No, Petře, já bych ještě k té depresivní diskuzi přidala jeden faktor, proč nejsou děti. Slyšel jsi to heslo: NEVAŽ SE – ODVAŽ SE! Když si to rozebereš, je to přímo jádro pudla. Já na rozbor nemám už čas, mizím připravovat jablečný kvas. Tak snad večer. 🙂

 56. Ještě dodatek: Společnost, která základní instinkty přemění na peníze, skončí. A ani ty peníze nemusí dojít.

 57. Jestli ono to nebude taky tím „moderním přístupemů?!
  Nezapomeˇmte, že tisíce let se fšechno dělalo špatně, takže se to tím pádem musí dělat ouplně navopak a teprve to bude vono!

  Když každý menedžerce podlahových krytin a každý holce u kasy v Bille vrtaj díru do hlavy, že nejdřív musí udělat tu karijéru a děti až potom,
  když batolátko pětadvacetileté potřebuje utírat zadeček od maminky, kdepak děti….
  když se holce v 15 vrazí anti-baby pille, protože přece musíme mít pochopení pro ty mladý… A ona to holka bere 20 let a pak se ukrutně diví, že ne a nezabřezne…
  Když se mladé matky načuří, že je nechtěj v kafírně nechat přebalovat řvoucí mimino, protože, kam maj s těma dětma chodit…
  atd… atp….

 58. Dano, 68 – a zde bych se vratil ke sve 31. Kruh se uzavrel 🙂

  At se kvas podari!

 59. Inu, Rputi, musulmani o maji jinak, takze bych se vylidnene Evropy fakt nebal…

 60. Tak já bych se připojila k Matzurce, že daný článek, opět s bombastickým titulkem je splácání kuličky z prdu. Všechny matky ze studie řekly, že své děti milují a starají se o ně. Že by život bez nich měly jednodušší, je jen vyjádření faktu. Pracovala jsem dost dlouho mezi mladšími vzdělanými lidmi, žádná z žen tam nikdy neřekla, že děti nikdy nechce mít. Problém vidím taky spíš na straně zdětinštělých mladých mužů a jejich filozofii – Nevaž se, odvaž se – jak správně řekla Dana.
  No a bych taky trochu vyvážila 😉 :

  http://www.veteranstoday.com/2016/09/17/washington-post-2nd-us-air-strike-kills-hundreds-of-civilians/

 61. Přidám komentář z FB:
  P.S.: „Válka proti ISIS jako noha: Amíci bombardují syrské vládní jednotky, Turci masakrují syrské Kurdy a Rusové či Syřani vymlaskli humanitární konvoj. Konec příměří, které fakticky ani nebylo. Jediny spokojený bude saudskoarabský zadavatel zakázky.“

 62. Akési čudné – konvoj prý nezásahla munice, ale v nákladu vypukl požár. Postup konvoje navíc mnonitoroval ruský dron až do cílového místa. Požár vypukl potom.

  …„Pečlivě jsme studovali videa takzvaných aktivistů z místa události a nenašli jsme žádné stopy, že by kolonu automobilů zasáhla jakákoli munice,“ řekl Konašenko podle Interfaxu. „Žádné odpovídající krátery, automobily nemají poškození karoserie, nejsou rozlomené od explozí při náletu,“ dodal.

  „Vše je ukázáno na záběrech z videa, jde o přímé následky požáru nákladu, který z nějakého zvláštního důvodu začal současně s velkou ofenzívou bojovníků na Aleppo,“ řekl Konašenko, který dal do souvislosti zničený konvoj s útokem vzbouřenců proti syrským silám, které obklíčily východní část Aleppa…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415240-rusko-humanitarni-konvoj-neznicila-nase-letadla-ale-pozar-za-podivnych-okolnosti.html

 63. (41) (chlapi nějak nikdy neměli masově potřebu dokazovat, že zvládnou ženské profese a práce)
  IMHO ani rozumné ženské necítí potřebu dokazovat. Když je nutno něco udělat, tak to normální člověk, bez rozdílu pohlaví, prostě udělá.

  Tohle je dost k věci, snad to půjde přečíst. „Taková normální rodina“ http://aerokarel.rajce.idnes.cz/Kovarova/

 64. (75) Přiznání a omluvu snad nikdo nečekal, nebo jo?

 65. 75 – Příměří se zkrátka někomu nehodilo…

 66. Tak ono nesmírně smysluplné „použití chemických zbraní“ nebo „útok na nemocnici či konvoj‘ je Asadovské specialita, jak ukončit příměří. Vždy je u toho fotograf ze SOHR a Reuters.

 67. In re 75 – melo by byt naprosto primitivni prokazat, kdo keca. Moznosti je nekolik – vzdusny utok, pozemni utok, miny, sabotaz… Jestlize se mluvi o pozemnim utoku, bude jiste snadne jej prosetrit a zjistit, ci bylo letadlo.

  Predpokladam, ze je tam zamereno x druzic a radaru, takze necekam problemy.

 68. Obzvlaste v situaci, kdy se Rusko a USA navzajem informuji o operacich.

 69. Jo, mimochodem, vzpomina si jeste na to letadlo, ktere nekdo sestrelil nad Ukrajinou?

 70. No a pak má být na světě něco jistýho -Angelina Jolie požádala o rozvod.

 71. Neuveritelne krasna debata o praci z domova….. Stejne tak vyborna debata o tom, jestli jsou, ci nejsou deti majetkem statu. Ja si to snad budu cist casteji…..
  Pani Dano, uslechtilej destilat, k nim i jablecny muze patrit, musi a to prosim zcela zasadne a nepochybne a uplne a bez vyjimek….. Napred musite jablka vytridit, beda, jak tam budete mit jedno jedine nahnile, pak musite dukladne omyt a udelat most. Pak most, nechat vykvasit, 4 az 6 tydnu, v zavislosti na teplote a objemu, ja mluvim zhruba o 900 litru a metru dvaceti „hloubky“. Pak setrne destilovat, napred oddelit ukapy a to zcela dusledne a ukoncit, dle „nosu“ maximalne v 38% alc v objemu. No a pak mate dobry destilat, ktery si muze rikat uslechtilej. Samozrejme ovoce musi byt vyzrale a trhane a ne klepane. Kdyz ho totiz klepete, z trhlin se uvolnuje cukr, ktery samozrejme chybi, kdyz se ovoce omejva….
  No a jak mohu radit? No proste proto, ze nikdo jiny neumi v kotline a tam kde se palenka pije, udelat lepsi ovocnou palenku. Muzeme se o to prit, muzeme o tom debatovat, ale to je tak jedine, co muzeme. Jinak pro info, v kotline 198 plomb na ovocnem lihovaru, na stejnem zarizeni na Jihu, dve…..jinak samozrejme nejlepsi destilaty jsou vyrabene po odrudach. Protoze jak jinak chcete dodrzet tov ze ovoce mambyt v nejvyssim stupni zralosti.
  Jo a

 72. Zajímavé, že toho Soroše nenapadne, že by těch 12 miliard mohl investovat na rozvoj firem v domovských zemích prchlíků – třeba by pak tolik neprchali…
  Ale to by nebylo v jeho intencích! Takže sluníčka budou zakládat firmy…. a zaměstnávat … to by mě zajímalo, kolik pro ty prchlíky zbude?

  …„Budeme investovat do začínajících i zavedených firem, které přímo založí či se na jejich chodu budou podílet uprchlíci. Tyto investice by měly mít samozřejmě svoji návratnost. Ovšem naším primárním cílem jej vytváře produkty a služby, ze kterých budou těžit uprchlíci i jejich hostitelské země. Doufám, že můj závazek bude k obdobným krokům inspirovat i další investory,“ uvedl George Soros ve svém oficiálním prohlášení…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tu-mate-uprchlici-12-miliard-George-Soros-tentokrat-rozdava-inovativnim-zpusobem-454544

 73. Jirko, zdravím. Můj postup malopěstitele a laického polozpracovatele je až na konec skoro stejný. Jablka přebrat, omýt, vykrojit stopky – a pak už je to jiné – rozšrotovat na kaši, tu dát do bečiček – já mám o objemu 60 l ( 🙁 ), podle potřeby přilít převařenou vychlazenou vodu, zavřít a nechat osudu. Po nějaké (záleží na okolnostech) době změřit a podle výsledku odvézt do pálenice, kde spřátelený palič (palivec, páleník, jinýmpalník) uvedeným postupem vypálí pálenku. Netvrdím, že ta má je nejlepší, ale je! :-)))))))))

 74. No to je právě ten rozdíl, Dano, zda nechat kvasit rozdrcené ovoce, nebo vylisovat mošt a teprve ten nechat kvasit.
  My děláme mošt a až ten necháme kvasit, výsledek se nám zdá jemnější. Ale já jsem amatér a na špičkové výsledky neaspiruji.;)

 75. Já jsem tedy naprostý laik, který v životě nevypálil ani decinku škarpolezu, ale kvašením rozdrceného ovoce a vypálením vznikne jablečná pálenka čili jablkovice a kvašením jablečného moštu a následným vypálením vzniká calvados, ne?
  Což bych řekl, že je sakra rozdíl…

 76. 28 NoName
  Článek jsem odložil hned potom, co jsem dočetl, že mladá paní pracuje v IT 🙂
  Lidstvo bych kvůli tomu děvčeti nezavrhoval.

 77. No jo. Dočítám a NickName to řekl lépe a dříve v 33.

 78. Však píšu, NoName, že od určitého okamžiku je to jiné. Já si myslím, že jak slivovice, tak jabkovice musí být jistým způsobem drsné. To neznamená, že mají škrábat v krku nebo mít „ocas“. Prostě jemné jsou jiné alkoholy, slivovice a jabkovice musí mít sílu. Však to je valašský penicilín.
  A ptakopysk to rozťal. 🙂

 79. 63 Dano
  K narození jsou zapotřebí dva
  Ten druhý je porodník?

 80. 96 – a ten první laborant s pipetou. Kdesi už jsem zahlédla titulek, že už ani matek třeba nebude… Sexmise v praxi.

 81. Tak zase na chvilku… Kdybych neslíbil Skimicovi, že se zdržím internetového chcechtotu, asi bych tím začal. My, technologové profici, jablka nadrtíme, vylisujeme, mošt, částečně zkvašený s přídavkem bílého rumu vypijeme a do zbylé drti nasypeme isoglukózu, tedy škrobový syrup (ztvrdnul, takže se s ním ani nic jiného nedalo dělat), zalijeme teplou vodou a přidáme vysokozkvášející namnožené kvasinky. Pálí se to klasicky. Mimochodem na soutěži v Lysé nad Labem jsem s tím vyhrál třetí cenu. Před tím jsem postup obohacoval nadbytečnou glukozou. Produkt už je s láskou zkonzumovaný, přestože ho bylo snad dvacka. V archivu zbyly jen dvě flašky s obsahem jarního a letního medu. S otevřením počkám tak pět let. Svět chce být klamán…..

 82. Dano,
  napsal jsem to rozdělení nějak špatně?
  Já jsem jen prostý konzument, ale mám v paměti navždy vrytý zážitek, kdy jsem jako mladý greenhorn ochutnával čísi jablkovici a podotkl, že je to dobrý calvados… celý tým přítomných odborníků na mě koukal jako na výstavního vola.

 83. 99 Františku I
  Dohlodávám jehněčí kolínko s brkaší a nějakou zeleninou. Do kosti jsem po Tvém 99 raději vidličkou ještě rýpnul abych se ujistil že je pravá. Dneska se ale asi dá už zfixlovat všechno.

 84. skimici,
  mě dnes nerozslintáš. Před chvílí jsem požil vlastnoručně vyrobené kuřecí kari Madras s jasmínovou rýží a jsem laskavě naladěn.
  V každém případě organický chemik František I. mě nepřestává svými výboji překvapovat.

 85. Ptakopysku
  S Františkovým záběrem a improvizačního talentu bych se nebál ani zakázky na lepidlo na volební obálky 🙂

 86. Improvizačním talentem
  Ze zbylých surovin by ak někdy udělal pár litrů výběrového koňaku.

 87. skimici,
  😀 😀 😀
  já bych nasadil laťku mnohem výš – z lepidla, obálek a použitých volebních lístků František vyrobí prvotřídní Téliszalámi od originálu téměř k nerozeznání.

 88. Ptakopysku
  Použitých lístkl Fuuuuj 🙂 🙂 🙂

 89. skimici,
  a kde jinde bys vzal ušlechtilou bílou plíseň a jemné plísňové aroma???? Rozemleté holínky ukrajinského kopáče jsou chabou náhražkou hodnou tak maximálně Kosteleckých uzenin…

 90. No někteří mají tu výhodu, že nejsou technologové profíci a tudíž do toho nemusí nic sypat.
  Je to plýtvání surovinou, které si můžou dovolit 😉

  A definice kari by mne fakt zajímala.

 91. (78) Příměří se obvykle nehodí tomu, kdo postupuje.

 92. Ptakopysku
  Ach tak. Zplesnivělé lístky. Já jsem se lekl, že naznačuješ že s volebním lístkem se dá naložit i jako kdysi s Rudým Právem, kdy výrobku byl nedostatek ….

 93. Upozorňuji na to, že Jirka ppa je výrobce a Dana pěstitel. Na oba dva se vztahují jiné předpisy. Přesto je Jirkův popis návodem k výrobě kvalitního destilátu, který může být nabízen na velmi vysoké úrovni konzumentů, zatímco Danin popis je cestou k neprodejnému (kvůli zákonu) destilátu, který vykouzlí spokojený úsměv na tváři každého konzumenta „domácí jablkovice“.

  Ty kydy zeshora nekomentuji. Příroda je příroda a my jsme na světě proto, abychom přenesli genetickou informaci na další generaci.

 94. Jediný, kdo poslední dny postupoval byli Turci ? Syrská armáda vyjednala nějaké odchody povstalců z nějakých míst, ale žeby zrovna poslední týdny zářila ?

 95. 110- Od známých Angličanů jsem slyšel, že když curry, jedině z Indie. Akorát v Indii v běžném obchodě netuší, co to kari (curry) je. Ani běžný Ind to netuší. Tak mne zajímá, jak k tomu originálu přijít.
  Vygooglovat to umím taky 😉

 96. Není ten rozdíl v tom, jak Dana popisuje, že kořala je z celého ovoce (kvas) zatímco kultivovaný nápoj je ze šťávy?

 97. (113) Od nástupu Rusů se situace syrské armády lepší.
  (114) Curry je označení pokrmu, dušeného, podobné označení jako perkelt. Ve zdejších končinách je tak označována směs koření. Takže v té Indii se neptejte v obchodě, ale v restauraci.

 98. Tech curry je v Indii řada variant, holt v každém místě mají krapet jinší směs. Takže o originálu se nedá mluvit, možná je to líp popsané na googlu englicky, adresu neuvádím, abych zase neurazil. 😉
  Ale to koupené v Indii je v každém případ lepší nez ten prášek z rozemletých cihel, co se v pytlíkách prodává u nás.

 99. Já se v Indii ptal v obchodě a směs jsem dostal.

 100. Jenom bych připodotkl, že docela slušnou směs Curry prodává Tesco ve skleničkách. Je to stejné, co prodává v Anglii, žádný „souběh“ pro východní Evropu. Takže když nemám čas a mám hlad, rozehřeju lžičku práškového kari libovolného druhu na oleji, nakrájím na nudličky kus mrtvého zvířete, osmahnu, osolím, vyklopím kelímek bílého jogurtu, přiklopím, podusím do měkka a pak přidám skleničku již zmíněného TESCO Curry požadované chuti. Zamíchám, nechám probublat, během bublání prohřeju dílek či dva naanu a servíruji. Krmě je cca za půl hoďky, je to voňavé, docela chutné a nemusím se s tím crcat, jako jsem se s večeří crcal dneska.

 101. 119 pane jo 🙂
  Hele, Ptakopysku, mě nedostaneš já jsem k obědu zkusil Senfsuppe 🙂
  Docela příjemná chuť. Odhadl jsem, že tam byla smetana, vaječné žloutky a kremžská hořčice. Něco jako ohořčičovaná holandská omáčka.

 102. Tak je to jídlo nebo směs koření ?
  Quivisi, dostal jste pytlík s nápisem Curry ? Nebo XYZ Masala s vyjmenovaným seznamem koření, kde nechybí turmenic powder, který to asi barví na tu typicky žlutou ?

 103. skimici – samozřejmě, že je v tom ten rozdíl, ale to není podstata. Ovocná pálenka z jablek po domácím způsobu, vyráběná v naší oblasti, je produkována Daniným postupem. Jablka se nadrtí na šrotovníku a vytlačí se z nich mošt. Kdo nechce mošt, použije nadrcená jablka a nasype je do bečky a nechá zkvasit. Poté destiluje ve spotřebitelské pálenici.

  Calvados, stejně jako ušlechtilá pálenka z jablek, se pro účely prodeje do spotřebitelské sítě vyrábí zkvašením jablečného moštu, někdy dokonce (pravý calvados ve Francii) destilací jablečného vína.

  Jen pro doplnění – zákon zakazuje prodej ovocných pálenek, vypálených jen pro vlastní spotřebu pěstitel. Je tam totiž daňový únik a Babiš by neměl na přidání důchodcům.

  Neexistuje nic, co bych nevěděl o procesu destilace ovocného kvasu. Teoreticky i prakticky. A to jsem vyhlášeně skromný.

 104. Dobrý večer,

  jetsli se nepletu, tak název curry označuje jak jídlo tak koření.

  Krom toho existuje specielní PeSovo buřtové karí, což je ale úplně jiná kapitola a pokrm pro celé muže nebo osoby s plechovou hubou.

 105. maYdo
  O buřtovým curry mi ani nemluv. Jsem zrovna v Merkellandu a tady to vypadá tak, že se opeče buřt, rozkrájí, posype práškem a poleje kečupem. Tvrďáci k tomu jedí hranolky. To je fakt maso 🙂

 106. Ale fuj! To skoro vypadá, že uprchlíci jsou doopravdy trestem božím za páchané hříchy.

 107. Ale kdeže, skimici. Já měla na mysli PeSovu specialitu. Myslím, že kdysi tu zveřejnil recept. Slabším povahám naskákaly puchejře na jazyku při pouhém čtení receptu.

 108. Aha. PeS by ale takto patrně dochutil i jablečný pyré pro bambini 🙂

 109. Já to i ochutnal, u Šumaváka. Poživatelný, ovšem kromě pálivosti jsem nebyl schopen odhalit nějakou chuť.

 110. Dobrý den. Halle, ad diskuze o zdanění chudých. Jsem rád, že se staráte o vyrovnaný rozpočet. Myslím, že byste byl také pro návrh, že stát nesmí kromě války vydávat dluhopisy. To je dobře.
  Jak tedy učinit návrh na nižší zdanění chudých daňově neutrálním, resp. pozitivním?
  1) V diskuzi jsem četl, že chudí daně neplatí. Je to pravda jen částečně – nepracující „chudí“ daně neplatí. „Chudí“ jsou v uvozovkách, protože na rozdíl od pracujících mají mnoho času, který ochotně směňují za protislužby – pomůžu tu a tam, korunu si vydělám.
  2) Dejme tomu, že nulové zdanění chudých pracujících by znamenal výpadek v rozpočtech ve výšce 40mld. Kč ročně. Měl-li by rozpočet zůstat vyrovnaný, bylo by třeba někde ušetřit. Na úřednících šetřit nejde, není to politicky průchodné. Na nepracujících také. IMNSHO by nejprůchodnější variantou bylo zákaz sociálních (a dalších) podpor, plateb z veřejných rozpočtů lidem s příjmem nad 1.000.000 Kč, resp. firmám s obratem nad 1.000.000 Kč.
  3) Vím, že varianta (2) je lákavá pro voliče, ale obávám se, že politiku socialistických stran ovládli milionáři a miliardáři, kteří svoji dobitou (dobytou?) rentu budou bránit až do našich hrdel a statků. Jako alternatnativa pro ČR se tedy nabízí privatizace státních socialistických a národních podniků.

 111. Dobré zas ráno… Ad karí (reflektuje výslovnost na rozdíl od anglického přepisu curry).
  Obecně má 3 významy:
  1) strom s výrazně aromatickými listy
  2) směs koření, v Indii ovšem známá pod jménem Masala
  3) lehký chuťově výrazný pokrm založený na lehké aromatické omáčce s různým stupněm pálivosti, obsahující dušené maso nebo zeleninu. Existuje nepřeberné množství receptů a karí se postupně rozšířilo z Indie do celé jihovýchodní Asie. Ideální pokrm do tropů a subtropů, neboť napomáhá udržet vodní hospodářství v organismu. K dokonalosti dovedeno v Thajsku, thajské karí je obvykle koncert pro hubu, variace na 3 základní druhy, červené, žluté a zelené.
  Moje variace na karí vychází z jednoho receptu na vepřové karí s variací na chilli con carne a s použitím buřtů místo masa. Tehdá na Šumavě to celé řadě lidí chutnalo jako zahřívací předkrm v chladném podzimním večeru – a hlavním kritériem pro mě byl tehdá Rejpal, který mi to velice pochválil. Tolik k osočení z nestravitelnosti. Jedna se o lehký, výživný a lehce pikantní pokrm, vhodný pro odrostlejší kojence a to, že někteří civilizací zhýčkaní jedinci nesnesou necelou polévkovou lžíci Naga Bhut Jolokia (cca 1 000 000 SHU) na čtyřlitrový hrnec karí není přece moje chyba. Po první požité lžíci – která šokem probudí chuťové buňky jazyku – má nastat po několika vteřinách relaxace, kdy jedinec řádně vychutná celé chuťové spektrum. Probatum est.
  Podával jsem ho při různých příležitostech – a nikdy nezbyla ani jedna lžíce. Jednou jeden kolega dokonce chlebíčkem pečlivě vytřel celý hrnec…

 112. Další fiskální nápad, neutrální pro fiskální rozpočet:
  Lékařský personál zdravotnických zařízení ovládaných státem či kraji osvobodit od daně z příjmu, sociálního a zdravotního pojištění. Čistá mzda zaměstnance by se skokově zvýšila do výše mzdových nákladů na něj.
  Zdravotně by se mohli pojistit buď komerčním pojištěním, nebo by za léčbu mohli platit v hotovosti.
  Penzijně by se mohli pojistit dobrovolně, dle svého uvážení: někdo by se na stáří pojistil lajnami koksu, někdo plozením dětí…
  Dále bych umožnil, aby si pojištěnci za léčbu v těchto zařízeních mohli připlácet za „luxus“ – např. kvalitní amalgamové plomby, lepší sádru, jídlo k obědu…
  Náklady, resp. výpadek příjmů státního rozpočtu na tuto reformu by byly zanedbatelné, protože doktorů a sester je málo a mají malé platy.

 113. Dobré ránko!

  Ze včerejších m“Ovocnářskýcj rozhledů“ se ,dá vyvodit závěr, že lidstvo dokáže vydestilovat chlast skoro ze všeho, na rozdíl od Františka, který ho ho vyrobí úplně ze všeho a ještě suchou cestou! 😀 😀

  Co se Pesova karí dotejčí pouze konstatuji, že můj pud sebezáchovy ještě funguje!
  Neplést s Kerry, on takovej rozemletej emerickej ministr zahraničí, to by pálilo ještě v konečníku!

  https://scontent.fmad3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/14333729_175464959559654_8859807558984538516_n.jpg?oh=7dff2afa58a425141771a5088b314d1b&oe=58760159

 114. Kdyby se snad ještě někdo tázal, proč se tak blbne s EET, zákazem kouření etc…. Nějak se ta konkurence přece zlikvidovat musí!

  …Letos má být v Česku dokončeno šest obchodních center o nákupní ploše 18 tisíc m2. Je to o polovinu méně než bylo postaveno loni. Důvodem je především složité získávání potřebných povolení a klesající množství vhodných lokalit. V roce 2015 bylo dokončeno 14 nákupních parků o ploše 40 tisíc m2. ..
  http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/malo-lokalit-letos-pribude-v-cesku-jen-sest-obchodnich-center_398553.html

 115. 133 PeS
  Dobré ráno
  Ad: nikdy nezbyla ani jedna lžíce – to věřím. Všechny to rozežralo 🙂

 116. No a tak teda ten recept. Základem jsou kvalitní buřty, opravdové špekáčky, nikoli ten sójovej hnus. Tak řekněme na 6 špekáčků – oloupat a nakrájet na kostičky cca 1.5 cm – lžíci dobrého sádla (vrchovatou) a trochu oleje – rozehřát v kastrolu. Kousek čerstvého zázvoru nakrájet na drobné nudličky a na tom sádle s olejem osmahnout do světle hněda. Na to ty buřty na kostičky, nejprve zprudka opéct a „zatáhnout“, pak pozvolna dohněda opéci. Mezitím nadrobno cibuli (1 větší nebo 2 menší). Vyňáme ty buřty a tu cibuli mrsknem do toho tuku a pozvolna osmahneme dohněda. Vrátíme buřty a zastříkneme citronovou šťávou. Na tenké plátky nakrájíme jednu větší hlavičku dobrého česneku a mrsknem do toho. Pozvolna opékáme a až se česnek pořádně rozvoní, zalejeme vodou – něco přes litr. Promícháme a zlehka okořeníme – cca 1 vrchovatou lžíci kurkumy, stejně tak sladké papriky – kvůli barvě, lžičku mletého kmínu (nebo 2), lžičku mletého pepře (bílý nebo černý, nebo půl na půl), na tohle množství tak lžičku mletého Naga Bhut Jolokia (popř. Carolina Reaper), sůl, lžíce krystalového cukru, a tak půl lžičky mletého nového koření a špetka rozemnuté saturejky. Do varu a za stálého míchání mírným varem nechat odpařit tak na 2/3 objemu. No a do misky a chleba k tomu…

 117. No ono „masala“ říkají v Indii všemu, co vypadá jako koření (a třeba i čaji s kořením nebo chlazenými nápoji s kořením?). Jak my máme regál s pivem, oni s „masala“ (a rýží). Jenom chilli mají snad ve 100 verzích.
  Nicméně, nepotkal jsem nikoho, kdo věděl, co je to „curry“. K tomu směřovala moje otázka. Zda to quivis koupil takhle (sáček s nápisem „Curry“, jako u nás, a nebo jako nějaké „garam masala“ (protože předmíchaných směsí mají taky stovky).

 118. Bylo to v plechové krabičce, polepené papírem a nápisem Curry Masala.

 119. A což teprv, kdyby vyvěsili trenýrky!

  …Rakúska prokuratúra sa začala zaoberať prípadom stavebného podnikateľa Markusa Voglreitera, ktorý podľa polície spáchal trestný čin hanobenia štátnych symbolov, keď vyvesil pred svojim firemným sídlom vlajku s karikatúrou štátneho znaku, odrážajúcou označenie Rakúska za „banánovú republiku“ v súvislosti s problémovým priebehom prezidentských volieb.
  http://svet.sme.sk/c/20280757/rakusan-vyvesil-vlajku-bananovej-republiky-preveruje-ho-prokuratura.html#ixzz4Ks4OIODm

 120. Tak co, podaří se hochům z Pentagonu ten střet vyprovokovat nebo ne?
  Čas mají do konce roku, tak tlačí na pilu. Jestli v lednu nastoupí Trump, tak mají po žížalkách!

  …Zdroje z americké strany uvedly, že v době útoku se přesně nad místem nacházela dvojice ruských bombardérů. Podle nich byl útok proveden příliš důmyslně na to, aby se dalo říct, že útočilo syrské letectvo…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/415274-na-humanitarni-konvoj-utocily-ruske-suchoje-tvrdi-americane.html

 121. Když Turci sestrělili ruský bombardér, měli okamžitě k dispozici trasy letu ruských letadel. Mapky, záznamy z radarů, dokonce i komunikaci …

  Takové informace o letu letadel bombardujících konvoj teď k disposici nejsou ? V prostoru, který monitorují a ve kterém létají minimálně dvě armády NATO ?

 122. NoName 145,
  kdyby jen dvě!
  Prý se tam někde měli hemžit i Britové!
  A taky Australani prý se motali někde okolo… 😀

 123. Rputi,
  ta cvalda v zeleném uprostřed formace by se docela dobře vyjímala v něčím harému 🙂
  Mňo, ale přeci jim nic nebrání přeročit hranici směrem z UK do Calais a přiložit ruku k dílu hned v tom táboře nejblíže….

 124. 150-to je hrozne falešný argument. To je jako když někdo radí „koordinátorům pomoci Romům“, aby šli nějakému Cigánovi skutečně pomoct.
  Tohle jsou lidé nesoucí ideje, ukazující cestu. Samotnou pomoc by měli realizovat prostí, hloupí lidé, kteří k takovým obrovským duševním výkonům nikdy nedojdou.

 125. NoName,
  no hlavně že tu superletectvo omylem povraždilo 64 vojáků syrské armády a kolem stovky zranilo. O tom se nějak rychle přestalo mluvit – jen co bouchnul papiňák „neteroristy“ v USA a RF údajně zbombardovalo konvoj s dekama (ve skutečnosti je naopak varovali, ať tamtudy nejezdí, že příměří skončilo – záznamy z dronů neukazují na letecký útok, ale nějaké pohyblivé minomety či co, které drandily okolo konvoje).

 126. A nebo „obědy pro děti“. Proč dát peníze z ministerstva školství přímo školám, když třetinu těch peněz může na svůj provoz spotřebovat někdo skutečně ušlechtilý z „Women for women“ ? A nedejbože by se tím dokonce problém i vyřešil a co potom s ušlechtilými lidmi plnými ideálů ?

 127. 152-tak teď, když už máme ty nezvratné důkazy o sestřelu MH 17, snad dojde i na pravdu o konvoji.
  Na ohlášenou ofenzivu Ruska v létě po obrovském shromáždění ruských vojsk u ukrajinských hranic se už ani neptám, Rusové zase celý svět obelhali tak, že tu ofenzivu vůbec nikdo nevidí.

 128. 154-a nevěřte mediím, i když se tváří jako americká. Rus dnes hackne úplně všechno, od Buntestagu přes Bílý dům až k americkým volebním automatům, o mailech Hillary nemluvě.

 129. NoName,
  co s ušlechtilými ? Do dolů… 🙂

  A Rusové jsou zjevně lstiví jak Afghánci 😉

 130. (155) U toho MH 17 je zajímavé, že s nějakými věrohodnými důkazy nepřišel nikdo. Ani Rusové … Pozoruhodné, ne?

 131. 158-Rusové se neohání nezvratnými důkazy. Které nějak majitelé nezvatných důkazů ne a ne ukázat.

 132. Ohání, neohání. Zřetelně nikdo nemá zájem. Pozoruhodné.

 133. ad 158 – nezajímavější je, že s těmi důkazy nepřšli ti, co jinde mají důkazů přehršle

 134. Dobré poledne,

  kdybyste četli detektivky, tak byste věděli, že nejvíc se o důkazech kecá, když žádný nejsou 😀

 135. „U toho MH 17 je zajímavé, že s nějakými věrohodnými důkazy nepřišel nikdo. Ani Rusové … Pozoruhodné, ne?“

  Proč pozoruhodné? Když nemá důkazy nikdo jinej, tak proč je pozoruhodné, že ho nemají Rusové?

  Mimochodem,a kdyby Rusové nějaký důkaz opravdu měli, jak by asi musel vypadat, abys ho uznal za věrohodný?l

 136. Pokud se pamatuju, tak na konferenci v ruském genštábu ukazovali, že v době letu se v okolí producírovaly dvě stihačky bez identifikace.
  Al to jistě byla jen propaganda a věrohodné to nebylo. A pokud bylo, tak platí bod 1.

 137. Tak ono zatím nikdo neukázal nic, co by se dalo považovat za důkaz. „Buk vyfocený na křižovatce u bilboardu“ je zrovna tak málo dokazující jako „stíhačka poblíž“.

  Jak píše AK, nikdo se do toho nehrne. Nikdo.

 138. Co je na MH-17 divného? Snad jenom to, že se o tom stále píše.
  Dostupné info:
  1) letadlo letělo nad válečnou zónou
  2) navedeno ukrajinským dispečerem
  3) v situaci kdy se jiné aerolinky oblasti vyhýbali
  4) sestřeleno řízenou protileteckou střelou
  5) Strelkov se na Vkontakte chlubil, že jeho molodci sestřelili ukry.
  6) poté co se zjistilo, že šlo o civilní letadlo, byla zpráva vymazána.
  7) Strelkovovi lidé byli předtím ostřelováni / bombardováni ukrajinským letectvem
  8) Ukrajinci se pravděpodobně snažili létat v radarovém stínu civilních letadel (moje spekulace)
  9) separatistické letectvo v té době neexistovalo.
  10) Rusové přišli jako s jednou z možných spekulací, že civilní letadlo bylo sestřeleno Ukrajinci (False flag attack).

  Kdo zaměřil „paprsek smrti“ z Buku na MH-17 pravděpodobně už nikdy nezjistíme. Stejně jako jména důstojníků SMĚRŠČe, jména těch, co pomáhali s pohřbem pana Masaryka. Archivy jsou bezepečné a hlavní rozkazy se vydávají ústně. Nedovedu si představit, že by někdo z té posádky ještě žil.

 139. Teoreticky – dovedu si představit, že by mezi povstalce přešla i posádka protiletadlové ochrany s vybavením. Dovedu si představit, že by přijímala rozkazy z Kyjeva. Dovedu si představit, že přijala rozkaz sestřelit civily a zmizet. Nedovedu si představit, že by to mohli provést a utajit.

 140. (163) Podstatné je to slovo nikdo. Že ani Rusové, to je jen tak pro úplnost. A nenapsal jsem, že důkazy nikdo nemá, o tom by se dalo s úspěchem pochybovat, ale že s nimi nikdo nepřišel.
  Jak by musel vypadat? Uvěřitelně.
  Nějaké výsledky zveřejněny byly https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Malaysia_Airlines_17
  (164) „Stíhačky“ SU 25? 😛

 141. Nickname,
  myslím, že vám tam chybí bod: Ještě z nebe padaly trosky, a Kyjev hlásil, že RF/opolčenci sundali civilní letadlo…
  A hlavně že jaksi nezarazili letový provoz na oblastí ATO (nedej Bohorodička vyhlásit to občanskou válkou), ačkoliv pár dní před tragédií tvrdili něco o tom, že opolčenci mají Buk.
  Navíc pam měli radary v „remontirovke“, americké koukaly jinam…

  A vlastně, jak to bylo s JFK ? A jak s Lochnesskou ?

 142. Matzurko: to částečně pokrývají body:
  1-3. Nevyhlášení bezletové zóny je vhodné ze dvou důvodů:
  1) Dolary – každý dolar za přelet je dobrý
  2) Civilní letecký provoz kryje případné útoky proti separatistům.Zásah civilního letadla jde k tíži toho kdo se spletl a vystřelil.
  Bod 5. Strelkov se chlubil, že sestřelil Ukry. Ukrajinci mu oponovali, že to byl civilní stroj. Věděli koho a kam posílají. Jestli se nepletu, tak nařídili MH-17 i nižší letovou hladinu.
  Advocatus diaboli: Letadla létají i nad Irákem a Afghánistánem.

 143. Ďábel neďábel,
  podle lidí „od letectva“ je jedno kdo střílel, vina leží na tom, kdo nezakázal letový provoz.Pokud Kyjev nařídil dokonce NIŽŠÍ letovou hladinu, tak to bylo naprosto vražedné rozhodnutí…

  A jak psal výše AK, je více nž divné, že NIKDO….

  The truth is out there…. Government dnies knowledge…. TRUST NO ONE !!!! 🙂

 144. Jen takova drobna poznamka, teorie, ze UK umyslne navedli MH17 tak, aby mohli vyuzit radarovy stin, a nasledne opolcenci odstrelili misto letadla, ktere letelo ve stinu MH-17 je relativne logickym vysvetlenim toho, proc se nikdo do objasneni nehrne… Ani jedna strana se nema cim chlubit.

 145. Petře, ad 172: myslím, že by měly být k dispozici záznamy radiové komunikace z předmětné oblasti minimálně od Rusů, Ukrajinců a Američanů. Pokud všichni mlčí, nahrává to tomu, co „víme“ na Šumavákovi již dva roky, přesně jak píšete.
  Bez zajištění vzdušného prostoru nemohli separatisté/Rusové počítat s udržením území.

 146. Ono taky vybrat si, jestli jsou sympatictejsi ti, kdo pouzivaji zive stity, nebo ti, co do nich strili je skutecne tezka volba. Kazdopadne to dokazuje, ze ani jedna ye stran nema nasi mentalitu.

 147. Dano, jako ze nekdo prosetri Babisovo kone, kdyz ma tento naslapnuto do pemierstvi… TO snad ani neni otazka 🙂

 148. Petře, mám dojem, že politikům napříč došlo, že příštím terčem vykonstruované kauzy mohou být oni sami.

 149. (169) Tak kdybych věděl, že jsem to letadlo nesestřelil já, tak závěr, že to byli mí protivníci, je dost logický. (171) Nezakázal letový provoz – když je na válku potřeba každá hřivna, tak se do toho nikomu moc nechce. Mimo to, všichni tam létali dobrovolně.
  (172) Má to Petře jeden háček: Proč by se někdo skrýval v radarovém stínu nějakých 10 km nad zemí? Jaké ukrajinské letadlo by toho bylo schopno a čeho dalšího by bylo schopno? Průzkum? Bombardování? Doprava?

 150. „Kazda hrivna se hodi, tak nechame civilisty letet ve valecne zone“ take neni styl uvazovani strany, se kterou mohu sympatizovat… A „vsichni letali dobrovolne“… Ja Ti nevim, parkrat za rok litem a obecne predtim, nez nekam letim, nestuduji letecke trasy. Proste verim, ze nepoletim pres valecnou zonu… Podobne, kdyz sedam do vlaku verim, ze nepojedu pres vojenskou oblast v dobe ostrych streleb… A kdyz najizdim na most verim, ze tam zrovna neprobiha demolice mostu… Klidne mne oznac za naivku, ale jsou proste veci, ktere predpokladam automaticky…

  A ke zbytku, dukaz vysledkem. Jestlize se vsechny strany snazi o utulani a zapomenuti, zjevne maji vsechny podil. Kdydby ne, vzhledem k tvde propagadnisticke valce, ktera se vede by jiste nevahala. Jinak bych pripomenul, s jakou pruznosti Ukrajinska tajna sluyba zabavila komunikaci…

 151. Teda, o čem se to bavíte? Každému rozumně uvažujícímu člověku musí být přece jasné, že to letadlo spadlo zcela spontánně, stejně, jako vznikají barevné revoluce. Všade. To je prostě axiom, a ten – jak známo – se nedokazuje.

 152. (181) Otázka je, zda v té končině lze vůbec s někým sympatizovat. Válčící strana má holt jiné priority než Ty nebo já. Dá se uvažovat o tom, kdo je útočník a kdo napadený, ale rozdíly v chování nejsou nějak výrazné.
  Proč bych Tě označoval za naivku? První, kdo se měl zajímat a případně změnit trasu, byly aerolinky. Lidí na to mají dost a události nebyly žádným tajemstvím. Případně mezinárodní organizace – už si ani nevzpomínám, která byla tak opatrná při možnosti popele ve vzduchu z té islandské sopky. Divné, že válečný konflikt je zdaleka tolik nezajímal. Ty až v druhé řadě – když jsem kdysi v devadesátých jel k moři do Chorvatska, autem, dost jsem se zajímal, kudy se jet dá a kudy raději ne.
  Zbytek souhlas, proto jsem výše psal, že je zajímavé, že nikdo

 153. Ad 178 – Duterte si evidentně koleduje o nějakou barevnou revoluci…

 154. 185 Duterte
  By jistě opáčil že to má v paži 🙂

 155. Rputi, to bude nejaky omyl. Dokonce i zde bylo naprosto presvedcive vysvetleno, ze EET neprinese ani zdrazteni, ani jiny diopad na hospody – pouze źvyseny vyber dani. NMaprosty win-win… 😀

 156. AK,
  aerolinky zjevně slepě důvěřovaly kyjevské vládě. Nebyly jediné, těch letů tam bylo více. Takže pokud se spolehly na to, že Kyjev bude respektovat mezinárodní letová pravidla, dost na to doplatily…. změna trasy taky stojí penízky, přinejmenším za palivo navíc.
  Dle odborníků dost záleží na tom, jaké PVO (protivzdušná obrana) mají válčící strany k dispozici. Dokud byli opolčenci bez Buku, mohlo tam celkem bezpečně mimo dostřel lítat leccos. V okamžiku, kdy Kyjev věděl o Buku s mnohem delším dostřelem, to měli zavřít.

  Petře, jo. Tvoje hypotéza mi taky přijde jako nejvíc parsimoniální 🙂

 157. Tak on Kyjev ta pravidla zřejmě respektoval, nic nesestřelil. Mně je hlavně divný, že při troše podezření na popel tehdy zarazili půl Evropy, tady to měli všichni na háku.
  Věděli o Buku – já tam nevěřím nikomu a nic.

 158. 190 Aero
  já jsem už tady někdy před deseti lety poznamenal, že z obchodního hlediska existovaly tou dobou minimálně 3 Ukrajiny. Levý a Pravý břeh a Krym. Zkurvili všechny tři. Koho teď doopravdy zajímá (kromě politiků a stratégů) co se děje někde v rusku nebo v nějaký haliči nebo že tatary zase posadili na místo? Nikoho. A bude to zase deset let, než se tam bude zase normálně obchodovat. V polské části asi nikdy. Ta je staletími prokletá. Tak tam holt mělo letět letadlo, no. Nad věčnou válkou u beduínů taky lítaj.

 159. Eeh, neobratně jsem se vyjádřil. V polské části uměli odjakživa kšeftovat od narození ale obchodovat místního neměli kromě řepy nic…

 160. Jenom jestli ten hospodský není jako kulaci, radši krachuje, než by uznal oprávněnost EET (kulaci radši umřeli hladem, než by vydali obílí).
  Možná by ho měla navštívit kontrola.
  Jde jenom o pár korun navíc a 5 minut denně, i Halladin to vygoogloval.
  Takže,to zdražení by v podstatě mohla být i provokace. Nebo dokonce trestní čin !

 161. NoName 193,
  Halladin v Ostravě občas pobývá. Může si do hospůdky na gáblík zajít…. 🙂

 162. Druhá část článku V.Vlka na NP:

  …Co se bude dít dále, je nejasné, ale zásadní směr je dán. Evropa se dělí. Státy plné muslimů končí v krizi a ta se bude stupňovat. Jak se imigranti „usadí“, budou vznášet politické nároky. Navíc budou bojovat jak s „křižáky“, tedy s bílými Evropany, tak mezi sebou. Bratrovražedné války mezi sunnity a šíity, Turky a Kurdy, Iránci a Iráčany, to vše tyto evropské státy čeká. Vlády, které vzniknou po pádu současné garnitury ve Francii, Německu a dalších státech, mají před sebou téměř neřešitelný úkol. A na Východ nebudou mít čas. Ani peníze…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-ja-to-rikal-2-0ao-/p_zahranici.aspx?c=A160920_201529_p_zahranici_wag

 163. AK,
  Kyjev garantoval bezpečnost letového provozu nad svým územím. Opolčenci nejsou stát, takže za vzdušný prostor na územím, kde se poflakují s čímkoliv, nese pořád odpovědnost Kyjev. Jestliže Kyjev týden před tragédií v tisku ševelil, že asi Buk, tak jednoznačně mělo následovat uzavření letového prostoru nad celou „bojovou“ Ukrajinou, ATO neATO.
  Nehraju si se slovíčky, tolik letové řády. Jinak bych mohla začít mlátit kyblíčkem o bábovičku, že opolčenci jsou taky Ukrajina, takže pokud fakt stříleli oni, tak pořád Ukrajinci 🙂 Ale IMHO to nemá cenu. Prostě tam byl a je bordel, nerespektují snad nic, a ze všech průšvihů viní všechny okolo.
  Jen bych chtěla doplnit, že letadla si nemůžou lítat, kudy je napadne; existují nějaká mezinárodní pravidla a letové rozvrhy, takže kapitán si najednou nemůže umanout změnu směru (a já tudy nepoletím, ne a ne a ne); pokud nehrozí nějaké jemu zjevné nebezpečí, tak letí, kudy je naplánovaná trasa a předávají si ho dispečeři od startu až do cíle. Pokud je signál na riziko, okamžitě komunikuje s nejbližší věží a cizelují co a jak. Jak to dopadne, když se neřídí instrukcemi dispečera, si vyzkoušeli Poláci (nevěřit ruskému dispečerovi, že je mlha jak mlíko a mají letět přistát jinam …).

 164. A teď jsi představte, že by něco takového udělal Putin.
  To by se Pehe ukomentovalo.

 165. [186] Jakmile mluví úředník o zjednodušení, zostražitím. Že často neví, která bije, to už je jen běžný foklór.
  Zlatá ledvina: Stačí naťukat rodné číslo… Blanokřídlí?

 166. Šumaváku
  toto jsem tu avizoval někdy před dvěma týdny. Lepidlo je blbost. Rozšíření elektorátu a čas k jeho masáži v novém školním roce je to, o co se hraje. Minulý týden se tomu chechtali i belgoši a frantíci a ti jsouzvláště otrlí 🙂
  A Sobotkovi fandím. Je to evidentně silně motivovaný chlapík. Udělat ze sebe debila nicméně jeho jmenovci zvládají bez hnutí brvou.

 167. Uff, to jsem si zvedla adrenalín i tlak! Hádejte čím? Ano, neprozřetelně jsem si pustila TV . Kazatel uprchlického náboženství Rozumek, pro uprchlíky by se rozdal, jistě i ze svého, ale oblek měl perfektní. Jsou to chudáci, limity nejsou řešení, protože co řeknete 3000001. uprchlíkovi?!?
  Ploty taky nejsou řešení, Maďaři znásilňují ubohé žadatele o azyl, svatá Angela vzorem celé Evropě. Bomby na Sýrii háže Putin a to vyvolalo uprchlíky. Sice zmiňoval i Irák a Afghánistán, se kterými Putin nemá co dělat, ale tvarohové redaktorce to nevadilo, jen vzdychala a pokyvovala, plná účasti.

 168. V každém případě, demokracie bez přívlastků skoncila.
  Jestli tohle projde, bude možné měnit parametry voleb libovolným způsobem dle potřeby. Na straně voličů, kandidátů, měnit způsob volby…

  Národní fronta, konsensuální hlasování, společný zájem…
  Jsem to už někde viděl ?

 169. Nakonec jediný, kdo v Evropě nebude volit bude Rus v Pobaltí.
  Ale to vlastně všichni chápeme.

 170. NoName, konec demokracie jsem konstatoval již před ca rokem. Bylo to hezké, užili jsme si to, ale experiment skončil.

  Svým způsobem jsem vděčen bolševikům, že mne připravili. Vím, jak připravit děti do školy, co mohu a nemohu říkat…

  BTW, šumaváku, dostal jsi ode mne přihlášku?

 171. Chi NoName
  tady prý budou taky brzo nějaké volby. Kalousek to říkal, že si Babiš nějakým rozpočtem uplácí voliče.
  Uvidím. Možná dostanu do schránky nějaké volební archy. Pokusím se volit něco, co nebude součástí minulé a současné evropské fronty (včetně komunistů, což jsou ostatně jenom zarytí socialisti).

 172. 207 Petře Kunetko
  při vší úctě, to nemůžete nasyrovo pamatovat.
  Ty fígle se jeden neučí jako dítě ale jako ostražitý rodič,

 173. Kazdopadne, kdyz se koukam na soucasny stav zapadu, mám chuť citovat poslední slova hlavniho (anti)hrdiny mého oblíbeného filmu „Falling down“…

  „Jak se to mohlo stát?“

 174. skimici, já bral rozum celkem brzy a má rodina byla trochu problematická… Samozřejmě, z jednoho pohledu by bylo lepší, kdybych to užil déle, na druhoz stranu – uˇ%zil jsem zlatá devadesáta léta v plné síle…

  Z jistého pohledu jsem užil to nejlepší z obou světů.

 175. 211 jo PK
  a teď už jenom chybí, abyste řekl, že Vám byla M. Douglasova role sympatická.
  Na co to člověče vlastně koukáte? Nemáte snad dost pokrokových filmů nebo re-maků? Nic Vám neříká unity in diversity? Vzájemnost?
  Ach jo. Tak raději baseballku a bít nevinné spoluobčany, střílet je.

 176. No jo, zítra je premiéra rasově korektního remake Sedmi statečných.

 177. V zadnem pripade. Neschopnost Douglasa prizpusobit se diverisifikovane, multikulturni spolecnosti a moderni spolecnosti jest varovanim pro nas vsechny!

 178. 216 PK
  v každém případě Vám už teď poradím, že pokud si chcete hrát na rebela, zkuste nějaké pokrokové zpěváky. Woody Guthrie by mohl být OK. Dylan, to byste byl za tvrďáka. Bezpečná je ta ukvílená Joan Baez, tu uctíval i Havel a má jí rád i Dušan. Nikoho tím neurazíte.

 179. Písně dřevních dělniků a rolníků. Pramen svobody právě vystříknuvší ze zlomených okovů rasové opresse a vzájemné nesnášenlivosti.

 180. (196)Když to tedy bereš tak přísně, tak je zajímavý, že všechny zodpovědný lítací organizace to zřetelně nechává v klidu. Protože jinak by Ukrajinu musely pokutovat, vyloučit, tak něco.
  Že si letadla nemohou lítat jen tak, když už je let naplánován, to není nic nového či neznámého – tedy ne bez dohody s dispečerem. Ovšem záleží jen na aerolinkách, kudy svůj let vedou, jak se po sestřelu rychle ukázalo.

 181. OT – je tu někdo, kdo by chtěl zítra po šakalí přednášce zajít k Rudolfinu na jedno pivo na Bohoušovu památku?

 182. Ale nic nepořádám. Nechystám se obřadně kvílet a recitovat o velikých činech nebožtíka. Jen mně napadlo, že by bylo fajn tam na jedno zajít a vzpomenout. Bez kvílení.

 183. maYdo že zrovna v Rudolfínu?
  Tam je tradice sletů přátel blbé nálady a žrec to potom přednese, chartistické klany obsluhují kvílení
  Folkový underground střihne Jirouse, Dáša hvízdá.
  Bych tam i šel. Možná budou i alegorické vozy a rituální ponižování ktvavého psa Tita ( ve voze zakován a z rukou a drápů stále přýští krev rozsápaných hrdel největšíchobětí a nad tím se rodí nový, spravedlivý světový řád, kde kluzké merkantelistické posice již nenajdou oporu v hrázi hrdel a plecí.

 184. Ale nééé v Rudolfinu!!!!
  V pivnici U Rudolfina.

 185. OT: Parádní analýza, parádní syntéza. Smím-li snad cosi doporučit, než případně začnete zpochybňovat či potvrzovat autorova východiska, postřehy a závěry, povšimněte si prosím úžasné hutnosti toho textu. Víte o někom dalším v žvanivém oboru politologicko-publicistickém, kdo by v dnešní všeobecné mizérii dovedl psát stejně kompaktně?

  http://blog.aktualne.cz/blogy/alexander-tomsky.php?itemid=28031
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-cesky-osud-0qd-/p_politika.aspx?c=A160921_102621_p_politika_wag

  [M]ěli bychom si uvědomit, že jsme dnes Západ my, dědici starého Rakouska. Měli bychom znát skutečné západní civilizační hodnoty, mezi něž patří svoboda racionálního diskursu, schopnost neplést si víru a omezený rozum, pokorné uznání fakt i vědomí transcendence, umět rozlišovat lidská práva (svobody) a občanská politická práva (nároky a povinnosti), nedat se zmást podvratnou multikulturní tolerancí a antidiskriminační ideologií.

  … dědici starého Rakouska… No, kéž by! Ale jakožto politický program by mi to nepřipadalo nijak špatné. (Ostatně proč asi užívám zrovna tenhle nick, není-liž pravda?)

 186. 204 Nika – také jsem ho chvíli vydržel poslouchat. Když prohlásil, že každý z nás má svůj díl viny na utrpení Syřanů, tak jsem odešel. Jsem zvědav, kdy dostane možnost v tak sledovaném čase promluvit i někdo s jiným názorem. Pan Rozumek se předváděl již při počátku migrační krize a je pravdou, že dnes pindal stejně, ale kvádro měl výrazně lepší. Asi se mu byznys daří.. Jirka

 187. Dobré zas ráno… Tak se mi za oknem globálně oteplilo na celých 6 stupňů celaskona… Teda to jsou vedra…

 188. Tak si to sečtem….žádných 5000,-!

  „EET pro malou restauraci vyšla na 23.900 plus 940 Kč měsíčně.“
  …Nechali jsme si zavést internet, ten jsme dosud v provozovně neměli. Router na bezdrátové připojení stál 4900 Kč, celý systém pokladny 19.000 Kč včetně DPH. K tomu musíme ještě připočítat měsíční poplatek za software pro EET ve výši 500 Kč a připojení k internetu za 440 Kč na měsíc,“ spočítal jeden z oslovených podnikatelů, který ve dvacetitisícovém městě provozuje restauraci s kapacitou 30 míst…
  http://svobodneforum.cz/eet-pro-malou-restauraci-vysla-na-23-900-plus-940-kc-mesicne-babis-nas-chce-znicit-rika-hostinsky/

 189. 167

  Jednu dobu byly zprávy,že osádka jednoho ukrajinského Buku z ukrajinské jednotky cvičící na východní Ukrajině přeběhla k opolčencům.
  A ještě před sestřelením toho malajského éra opolčenci sestřelili jedno ukrajinské dopravní letadlo,údejně z výšky 6000 metrů,což je vysoko nad dostřelem manpadů

 190. Dobré ráno vespolek,

  AK, moje „přísnost“ vyplývá z toho, co všechno jsem si o tom načetla – a snažím se soustředit ne na bláboly Bellingcatu, ale debaty lidí „od fochu“. I ti se jenom dohadují, ale pár pravidel je celkem jasných. Pokud by vyšetřování probíhalo košer a „by the book“, tak by po tom nikdo moc nevzdechnul – ale Kyjev z toho udělal politikum a zjevně mlží a lže. Podle pravidel by to vlastně měla vyšetřovat komise pro danou oblast – což by bylo v RF, ale ta se vyšetřování vzdala ve prospěch nejvíc postiženého státu… načež RF odborníci byly z vyšetřování zcela vyloučeni a jsou ignorovány i jejich jakékoliv připomínky.
  Doporučuji si projít patřičné debaty a odkazy na Palbě nebo Aktuálních konfliktech, ať to tu zbytečně neplevelím. Je tam toho fakt dost, aby si člověk udělal obrázek.

 191. Dobrý den. Zpátečníku, děkuji za [232]. Žel to s brannou povinností myslím netrefil, respektive myšlenka by si zasloužila více slov.
  Změnit „chování mladých mužů“ respektive chování společnosti? Jak? Proč? Myslím, že pro začátek by stačilo snížit daně chudým dělníkům.

 192. „Ostatně je zajímavé, že před pár dny byl sestřelen ukrajinský An-26 letící ve výšce okolo 6 000 metrů, což je pro přenosné protiletadlové rakety moc,“ uvedl Visingr.

  Připomněl, že Kyjev spekuloval o tom, že stroj mohli raketou vystřelenou „přes hranice“ sestřelit Rusové. Mohlo však jít právě o ukořistěný systém BUK, který byl údajně viděn ve službách separatistů u města Sněžnoje. Svědci v agenturních zprávách popisovali ale právě pouze jediné odpalovací vozidlo. „To by nahrávalo teorii, že zprovoznili pouze to a neměli přehledový radar,“ řekl Visingr.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sestrelit-boeing-mohli-dezerteri-dqy-/zpr_nato.aspx?c=A140719_083123_zpr_nato_inc

 193. I kdybychom nevěděli „vůbec nic“.jakože nevíme… tak už z vývoje událostí je celkem zřejmé, že „někdo“ má máslo na hlavě a komise zjistila, že o tomhle nesmí mluvit, tamto nesmí ukazovat a tohle k posouzení vůbec nedostane…
  Takže je celá komis na dvě věci, jen se zjistilo, že na Rusy se to opravdu ne a nesvede, tudíž „se zametlo“ a ticho po pěšině… 🙁

 194. Otázka pro znalce situace: události v Charlotte mají podobnou povahu jako ve Fergussonu (St. Louis), t.j. omezeny na jednu čtvrť či předměstí a zbytek města vesele funguje dál ?

 195. Den bez aut – dneska. Jedu autem na Vsetín, pak do Zlína, Otrokovic a odpoledne zpátky. Já mám dneska den bez kola.

 196. A tohle je také „dobré“!
  Ideologie ano nebo ne?

  …Po razii v pražských muslimských centrech v roce 2014 byl Sáňka obviněn ze zločinu založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Toho se podle policie dopustil tím, že zajistil překlad, vydání a distribuci knihy. Sáňka celou dobu vinu odmítal, obvinění považoval za vymyšlené…
  Podle předsedy trestního senátu Vladimíra Hermanna se řešila zásadní otázka, zda salafismus je hnutí nebo ideologie. Soud dospěl k závěru, že jde o ideologii. Kniha tak nepropaguje žádné hnutí.
  „Trestní zákon tohoto státu nestíhá někoho za propagaci ideologie, nýbrž za propagaci konkrétního hnutí. Žádné hnutí v této knize propagováno není. To je v zásadě jediný důvod, na jehož základě soud dospěl ke zprošťujícímu rozsudku,“ řekl dnes při stručném zdůvodnění rozsudku Hermann. Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/expredseda-prazske-muslimske-obce-vyvazl-bez-trestu-za-sireni-radikalni-knihy-1322372#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

  „Je státní zločinnou a zločineckou ideologií,“ řekla doslova Samková.
  http://zpravy.idnes.cz/islam-je-jako-nacismus-rekla-samkova-a-turecky-velvyslanec-odesel-p9l-/domaci.aspx?c=A160518_122208_domaci_kop

  Za tento výrok byla na Dr. Samkovou podána žaloba.

 197. V Praze bude zase něco extra – na uzavřené Národní si bude moci každý vyzkoušet chození naboso. Take příští rok bude i Den bez bot.

 198. Přečteno:
  Piazzetta Národního divadla by v budoucnu mohla nést jméno po Václavu Havlovi.

  Vždyťtnedaleko je Havelský trh, to netsačí?

 199. Rputi: kecací trestné činy by měly být zrušeny. Tj. jsem rád, že propagace ideologie není trestná. Jinak nevím o tom, že by Samková měla být obžalovaná.

  Quivis: na novém pomníku v Letech bude pietně napsáno. Vzpomínka na stavitele Karla Schwarzenberga. Nikdy nezapomeneme.

 200. (232) Zpátečníku, dobré. Tomský je můj oblíbenec.

 201. 239 — Cožpak o to, nickname, ani já bych ve všeobecné branné povinnosti neviděl myšlenkový vrchol Tomského článku. Jenže, věcně vzato, situace mi připadá dost bezvýchodná, a jevila se mi tak už dlouho před migrační krizí. (Jak si možná vzpomínáte, navrhoval jsem zlepšit školství, s nejbližším cílem produkovat kvalitní učitele; a sliboval jsem, že výsledky by se mohly projevit už za dvě stě let. A třeba už hned za sto!) Začneme-li uvažovat realisticky, zřejmě se vyjeví, že schůdných cest není nijak mnoho, jsou-li zde vůbec jaké.

  Již jsem tu mnohokrát zmínil, že politicky nejsem nikým representován. (A totéž by myslím mohla právem říci velká část produktivních občanů.) To ovšem okamžitě znamená, že i kdybych se domníval, že existují rozumné kroky, jak situaci zlepšit, nemusejí – a pravděpodobně ani nebudou – existovat politici, kteří by je prosadili. Z toho hlediska je branná povinnost jednou z velmi mála věcí, které by možná pomohly a které by zároveň establishment možná prosazoval (kdoví, snad v domnění, že vojáci budou hájit jeho hýždě proti občanům, k čemuž se kupříkladu gripeny příliš nehodí, jakkoliv vejvar z nich byl jistě nezapomenutelný).

  Oproti tomu očekávat od politiků (selektivní) snižování daní se mi zdá dost neopodstatněné a neefektivní. Jednak to neudělají, vposledku i proto, že by si tak sami likvidovali svoji klientelu, jednak by to přineslo výsledky sice daleko dříve, než třeba školství produkující kvalitní učitele, stejně však beznadějně pozdě; daleko později, než branná povinnost, a i na tu je možná již pozdě.

  Změnit “chování mladých mužů” respektive chování společnosti? Jak? Proč? – Odpovědět proč je snazší: Již proto, abychom po letech (a na Západě po generacích) konečně začali nějak opouštět to chování a fungování společnosti, které Robejšek výstižně označil jako perverzní, odměňující právě to, co ji poškozuje, a trestající, co jí prospívá.

 202. Dobré ráno,

  „Změnit “chování mladých mužů” respektive chování společnosti? Jak? Proč? “

  To už zase chce někdo měnit lidi, společnost, svět? Jděte s tím už k šípku.

 203. 246 – Havlova nadace potřebuje vydělat na dalším poplatku?
  S tím ať nejdou k šípku, ale někam mnohem dál? 😀

 204. “ Již proto, abychom po letech (a na Západě po generacích) konečně začali nějak opouštět to chování a fungování společnosti, které Robejšek výstižně označil jako perverzní, odměňující právě to, co ji poškozuje, a trestající, co jí prospívá.“

  A kdo Vám brání, Zpátečníku, to chování, které vám škodí, opustit? Nikdo vám nebrání. Akorát většina lidí má asi jiný názor na to, co škodí a co prospívá a chová se podle toho.

  U všech těchle představ, jak by to mělo být, je jeden velkej zádrhel – musíte druhé přimět, aby se chovali tak, jak se zdá správné Vám.
  A toho lze dosáhnout jen silou nebo sociálním inženýrstvím, což je zároveň cesta do pekel.

 205. To chce klid. I mládež v Sarajevu se naučila chodit po vodu ze sklepa, střílet a krýt se.
  Život to zařídí.
  Přírodní výběr.

 206. OT dotaz: mám letos velkou úrodu paprik, co s nimi? Má někdo zajímavý či osvědčený recept?

 207. 257-Ajvar děláme tento rok, protože stejný problém, nadúroda.
  Nebo lečo. To se vždy hodí.

 208. 255 – A kdo Vám brání, Zpátečníku, to chování, které vám škodí, opustit? – Inu, maYdo, konečně dnes Vaše úvahy dosahují intensity, která mi stojí za pokus (stručně) odpovědět, než se pustím do čehosi snad užitečnějšího.

  To je s dovolením zcela stejné, jako kdybyste se ptala, co mi brání opustit posici trenéra FC Viktoria Žižkov. Psal jsem o chování společnosti; já společnost nejsem.

  (…) toho lze dosáhnout jen silou nebo sociálním inženýrstvím (…) – A odkud to prosím víte? Když si otevřu támhle na náměstí cukrárnu, změním chování (části) lidí; kdepak v tom vidíte užití síly? Připadá Vám to jako manipulace?

  Obecně vzato, existuje určitá role politiky; že se kupříkladu země Západu nacházejí v postavení, které nyní mohou tak pošetile a tak marnotratně promrhávat, je velkým dílem výsledek toho, že v předchozích generacích politiku dělat uměli. Že to neumíme zde, je naše chyba. A tvrdit, že politika neexistuje nebo že ji dělat nelze, je další chyba, která nás v té první navíc uzamyká; je to, asi jako kdyby Papuánec žijící v chýši z listoví tvrdil, že dům nelze nakreslit v AutoCadu.

 209. Společnost je, zpátečníku, jen souhrn jednotlivců a její chování je souhrnem jejich chování.

  S tou cukrárnou je to otázka. Většina lidí si totiž cukrárnu neotevírá s cílem měnit společnost nebo chování. Nejspíš si ji otevřou protože po ní je poptávka a budou mít odbyt a protože chtějí mít cukrárnu, ne proto, že chtějí měnit společnost, svět a lidi.

  Kdybyste chtěl svou cukrárnou opravdu měnit a ovlivňovat společnost či chování celé populace, musel byste rozjet masivní reklamu, lobovat za „cukroví do škol“, investovat do kampaní o tom, jak je zdravé baštit cukroví atd. Prostě byste se musel stát Babišem. 😀

  Nebo byste mohl zůstat cukrářem na malém městě, kterej nemá sice ambice změnit svět, ale za to má dobrou zmrzlinu a vynikající dorty.

  Jenže upěct vynikající dort, to je kus umění a poctivý práce a ořitom je jeden furt jen obyčejnej cukrář, zatím co když se vedou řeči o tom, jak je třeba měnit společnost a co by měli ti druzí, tak to zní vznešeně a jeden se přitom nenadře. 😀

 210. MaYdo, ono ne žeby byl Zpátečník vždy úplně čitelný ;-), nicméně teze, že se řítíme do velkého, velkého průšvihu a otázkou tedy je, zda s tím něco dělat, případně co je myslím docela srozumitelná ?

  Vaše odpověď, obvykle v duchu „já i tak nic nezměním“ a „i tak si budu žít po svém, to mi nikdo nevezme“ je taky obvyklá ;). Bohužel se mýlíte.

 211. „V každé evropské zemi dnes zeje propast mezi stále ještě agilním intelektuálním establishmentem a zmatenou méně studovanou, méně verbálně zdatnou polovinou národa zdravého instinktu, která se cítí jako v polepšovně a teprve čeká na své oprávněné mluvčí. Monumentální problém, protože na okraji společnosti z uražené zuřivosti a špatně pochopené ctnosti patriotismu povstávají v obraně domova extremisté a někdy i zločinci. A samozřejmě i radikální, pomatené strany zleva i zprava.“

  Víte, zpátečníku, v tomhle je jádro problému.
  jen bych podotkla, že ta „méně zdatná“ polovina národa není ani tak zmatená, spíš nedůvěřivá a to díky oprávněným zkušenostem s těmi pány nahoře, co vždycky všechno okecají nebo zahalí do vznešených frází.

  Problém těch, kdo se považují za elitu je v tom, že většinu národa považují leckdy za nevzdělané blbečky a vystupující z pozice těch, kteří vědí lépe. přitom nevědí lépe nic, vědí o životě často méně, jen to umí zamaskovat vznešeně znějícími frázemi, květnatým slohem a šroubovanými větami a které se, když se zamyslíte nad obsahem, ukážou být jen navoněným pšoukem.

  Pokud chcete někoho oslovit, musíte ho oslovit v jazyce, který mu je srozumitelný a Vaše řeč musí mít obsah, který má pro osloveného smysl.

 212. MaTZURKO 261,
  to je jen potvrzení toho, že je celej candrbál záměr a program.
  A taky vysvětlení, proč Merkelová si jede po svém, i kdyby kolem padaly trakaře!

  Když už nevíme kudy kam s dluhy a čurbesem, který jsme vyvolali, „vyřešíme“ to ještě větším čurbesem. Jednak už je to jediné, na čem se dá ještě něco trhnout (a hodně trhnout) a dvojak si na nějaké dluhy už nikdo nevzpomene, neb bude mít svých starostí dost.

 213. Dobře, NoName, a jako odpověď tedy chcete slyšet?

  Vy máte nějaký návod, jak změnit společnost bez použití sociálního inženýrství?

  „i tak si budu žít po svém, to mi nikdo nevezme” – ale tak to přece děláme všichni, NoNAme. 😀 O tom, co by se mělo změnit, jen tlacháme na webu, stejně nikdo neví, co změnit a jak změnit. 😀

  „teze, že se řítíme do velkého, velkého průšvihu“

  Jo, to říká každej. Akorát shoda, co vlastně je ten průšvih nějak schází. Alarmisti říkají, že to je oteplování, Vy říkáte, že uprchlíci, vítači, že vymírámě a kultura zdegenerovala a zachrání nás jedině výměna obyvatelstva.

 214. Já bych k maydinu „i tak s tím nic neudělám“, jen připodotkla, že kdyby proklínání Konvička a Hampl, ba i ten zatracenej Okamůra, neřvali, nedělali demonstrace a vůbec nedávali najevo „že takhle tedy ne!“, tak nám se Bohoušek & melody boys ty prchlíky už dávno naservírovali v množství větším než malém.
  A pak bychom už opravdu nevěděli, co s tím!

 215. maYdo,
  nás výměna obyvatelstva nezachrání. My budeme ti, kdo budou vyměněni a přeměněni v lepším případě na hnojivo, v horším případě se pouze obrátíme v prach a maximálně budeme škodit tím, že se některému z nových obyvatel usadíme na steaku z osla opékanému na kameni, či na nekvašené placce a dostane z nás průjem…

 216. Zpátečníku, děkuji za diskuzi. Mám zkušenost s posledními „brannými“ ročníky. Vojna je naučila chlastat, fetovat a flákat se. Práci se naučili až v práci.

 217. Prtakopysku, a proč to říkáš mně? Běž to vykládat Merkelový a sluníčkářům.

 218. 269-poslední roky jsem trajdal po Balkáně a po Uhrech a více si všímal v muzeích a na hradech, jak to říct, tureckou problematiku ?

  Balkán a Uhry 300 let bojovaly s Turky o holou existenci. Národy této části Evropy pořád nezapomněly. Obyvatelstvo těchto končin má tuto zkušenost pořád v sobě, i po těch letech.

  V době, kdy ze západních zemí vyplouvaly lodě dobývat svět, Turci plenili východ a jih Evropy.

  Dokonce i Rakušané neváhali využít dobu, kdy Maďaři bojovali s Turkem k posílení svých pozic ve vztahu k Maďarům.

  Možná to je důvod, proč si západ a východ Evropy tak fatálně nerozumí.

 219. maYdo 271
  ad „Prtakopysku, a proč to říkáš mně?“
  Protože vy jste ta, která si myslí, že se jí to nebude týkat. Bude! Všech! I vašich dětí!

 220. Noname: myslím, že situaci v Olomouci by měl řešit OSPOD. Možná vzhledem k traumatu umístit dceru do DÚM. Tam může kouřit do sytosti.

 221. (270) Nejinak to bylo i s těmi, které pamatuji já. Můj osobní názor je, že tvrdě trénovat válčení jde jen z dobrovolného rozhodnutí. Jak tam je člověk z „musu“, vede to k ojebávání.
  (272) S tou „holou existencí“ bych si nebyl tak jist. Jednu dobu dokonce osmanská říše přinášela spíš klid a pořádek. Pravda, netrvalo to dlouho.

 222. Povykládejte o klidu a pořádku Osmanské říše nějakému Juhošovi…
  A nakonec, klid a pořádek byl třeba po roce 1968 i zde, ne ? Abychom se tedy bavili o něčem, co je Vám blízké.

 223. Aero 276,
  a bránit ty, kdo nechtějí dobrovolně trénovat, má asi kdo?

 224. NoName,
  tak teď abych šla zbaštit něco sladkého, ať tu hořkou pachuť něčím přebiju.
  Taky mne napadlo, proč to tu sponzoruje Americká ambasáda – neměli by spíš sponzorovat projekty zaměřené na česko-americké přátelství a spolupráci ? Co je jim hernajz do toho, jak tady vnímáme muslimy ?

  Zaujal mne ten jediný (!) mladík s exotickým jménem
  http://blog.aktualne.cz/blogy/sadi-shanaah.php
  Nechápu, proč když je matka Češka a dítě se narodilo v Praze (otec Palestinec),pak začal školní docházku v paletinském uprchlickém táboře v Irdlibu. Ale nedivím se tomu, co a kde dále studoval a kde „pracoval“…
  U ostatních účastnic projektu mne napadá jen klasické „Pane Bože, do čeho´s to dušu dal ?!“

 225. Ono děti dobrovolně obvykle nechodí ani na matiku nebo na klavír, minimálně na začátku. Dokonce se vztekají, že se mají učit psát.
  Akorát nevím, zda je to relevantní. Je ?

 226. 273 NoName
  Barbara Kateřina Oudová Holcátová – pěkné jméno i klobouček.
  Oni to z ní dostanou 🙂
  Taková Kateřina Gamal Richterová už v tom jede.

 227. Omlouvám se, zbývá mi teď jen chvilka na odpověď, než přijde nějaký e-mail; i šakalovu přednášku musím bohužel vypustit.

  260 — Společnost je, zpátečníku, jen souhrn jednotlivců a její chování je souhrnem jejich chování. — To právě je zásadní omyl, maYdo, podobný, leč svými rozměry daleko větší, než kdybychom řekli, že výkresy domu jsou jen souhrnem čar. Podstatná je její (samo)organizace a struktura vzájemných vztahů, jakkoliv zároveň není nijak snadno popsatelná, ba zhusta ani viditelná. No a z jednoho omylu se odvíjejí další.

  Tedy, čekal jsem, že místo toho napíšete, že ten Papuánec má svým způsobem pravdu. Ono taky kreslit v AutoCadu konstrukci hezky prvek po prvku, přičemž těmito prvky jsou (dejme tomu banánové) listy, rozměrů nezanedbatelných, nestejných, nepravidelných a (mj. z důvodu elasticity) nestálých…

  270 — Mám zkušenost s posledními “brannými” ročníky. — Otázkou jest, nickname, bylo-li by to stejné i dnes, kdy je mládež na jednu stranu zocelena počítačovými střílečkami a na druhou kolem volně pochodují tisícihlavé zástupy mladých muslimů s aktivními či pasivními zkušenostmi z reálných ozbrojených konfliktů.

  Ale to — opět a jako vždy — zůstáváme u jedné jednotlivosti, nanejvýš snad u několika. Je třeba vidět celek. Anebo se o to alespoň snažit.

 228. Volební boj na plné obrátky – https://www.novinky.cz/krimi/415442-policie-zasahuje-na-krajskem-uradu-v-hradci-kralove.html
  A k tomu jedna předvolební:
  V jednom městě, sídle kraje, kolem kterého kol kolem leží dálnice, místní vedení města již několik let bojuje o to, aby se na dálnici kolem města neplatil dálniční poplatek a tím se uvolnil střed města od přílišné dopravy a zrychlil průjezd. Vedení města dokonce na podporu svého požadavku projednalo tuto situaci v zastupitelstvu města, které se přiklonilo k tomu, aby se dálnice stala obchvatem tím, že se nebude vybírat poplatek. Ministr (ANO) má náměstka (ANO a zároveň člena zastupitelstva onoho města!) zaslali počátkem července vedení města písemné vyjádření, ve kterém tuto žádost zamítají. Včera, s velkou reklamou bylo ve sdělovacích prostředcích zveřejněno, že ministerstvo dopravy v čele s ministrem (ANO) uděluje několika místům výjimku a pardon z placení dálničních poplatků tak, aby občanům ulevili od přílišné dopravy městem. ANO, bude líp.

 229. „Protože vy jste ta, která si myslí, že …“

  Děkuji za vysvětlení. Jsem ráda, že po Andy se tu našel někdo, kdo ví lépe než já, co si myslím a ochotně mi to vysvětlí 😀

 230. (277) Jo, týkalo se to i území byvší Jugoslávie. Co je vám blízké na době po roce 1968?
  (278) Ti, kteří chtějí, tedy ti, kdo se přihlásí do profiarmády a podstoupí tvrdý výcvik, který mohou kdykoliv ukončit a z armády vypadnout. Nebo se snad domníváš, že z toho přinucení vyjde něco užitečného? Na rozdíl od tebe jsem to v praxi zažil.
  (280) Bavíme se o dětech nebo dospělých? Pravda existují i dětští vojáci, v Kongu, Nigérii, byli i v Ugandě, možná i jinde.

 231. „Tedy, čekal jsem, že místo toho napíšete, že ten Papuánec má svým způsobem pravdu. Ono taky kreslit v AutoCadu konstrukci hezky prvek po prvku…“

  já jsem „arcicaďák“ a ne „autocaďák“. A pokud necháúpete ten rozdíl, postrádá další diskuse smyslu 😀 😀 😀

  JInak se samozřejmě omlouvám, že jsem nereagovala podle očekávájní a nejspíš Vás použila o příležitost použít nějakou sofistikovanou odpověď 😀

 232. 287-myslel jsem to, že i po roce 1968 tady přece byl klid a pořádek.
  Je to jenom o definici klidu a pořádku.
  Je dost možné, že turecká definice pořádku neseděla balkáncům či Maďarům stejně tak jako definice klidu a pořádku po roce 68 Čechům a Slovákům ?

 233. Dano, to uz je jen k doplneni metod likvidace demokracie… Volici to tak chteji…

 234. „To právě je zásadní omyl, maYdo, podobný, leč svými rozměry daleko větší, než kdybychom řekli, že výkresy domu jsou jen souhrnem čar. Podstatná je její (samo)organizace a struktura vzájemných vztahů, jakkoliv zároveň není nijak snadno popsatelná, ba zhusta ani viditelná. “
  To není žádný omyl, Zpátečníku. Z čeho myslíte, že ty vztahy vznikají? Z chování, tedy z toho, čemu Schumacher říká „human action“.
  Vztahy se tu nevzaly samy od sebe, ale vznikají jako důsledek chování různých jednotlivců. Uděláte-li v určitých obdobích nějaké rozhodnutí a čin, tak budou vaše vztahy vypadat nějak, zatímco kdybyste se rozhodl jinak, i síť vašich vztahů by vypadala jinak.

  Politické vztahy, ekonomické vztahy a vůbec všechny vztahy jsou neustále proměňovány vytvářeny a nebo zanikají v důsledku toho, jak lidi jednají.

 235. Jinak jsem rad, ze ma kalkulace nakladu na eet se potvrzuje z praxe.

 236. nemohl by se toho ujmout nějaký schopná ekonomoajťák a navrhnout levné funkční řešení?

  Podle včerejsí dobety v osvžovně je většina lidí zajedno v tom, že kde se v hospodách účtuje na papírky a kde se platí zedníkům do dlaně, by EET mohlo přinést státu užitek. Pokud ovšem někdo má pocit, že stát je na dvě věci, pak samozzřejmě EET nechce.
  Ono stát potřebujeme (ochrana před imigranty, veřejná doprava ap.), nepotřebujeme politiky a byrokraty, kteří daně promrhají.

 237. Zkusím zaskočit skimice
  ad Danin příspěvek 284 a citace ze zprávy: kriminalisté na krajském úřadu provádějí úkony trestního řízení
  Nevím proč si pod pojmem „provádějí úkony“ vždycky představím tělocvičnu a Tyršovská prostná. Něco v tomto smyslu: https://www.youtube.com/watch?v=SoirwRJMOZY

  a stran toho Sag mir, wo die Blumen sind také úplně vidím pokračování:
  „meine Name ist Doktor Horák…“
  „Sprich! Sprich du Schweinhund! Wo sind die Blumen, du tschechische Schweine? Sprich! Die Blumen! Los! Los! Los!“
  „Ich bin Juliuf Fufik…“
  „Naaa endlich!“

 238. 282- Skimic: ta Barbara Kateřina Oudová Holcátová se zabývala funerální architekturou a královnou ze Sáby. Doufám, že to byla dvě samostatná témata. V mém osobním žebříčku se tímto dostala před dosud vedoucí téma ( Výzkum nákupního chování rumunských žen v Italii), který se údajně v současnosti řeší na jedné známé pražské VŠ.

 239. Quvisi, vážně si myslíte, že právě zedník, kadeřnice či vesnický hospodský jsou největším problémem republiky a že je potřeba nutit je každý den klofat tržby online ?
  Při jejich obratech ?

 240. Noname: Alena umí dobrou, Máňa dělá nehty. Od Franty mám brambory, Pepa umí obklady. Jasně, jsme všichni na pracáku, kdo by se otravoval s papírama.
  Dobrý vládce by měl vědět, do čeho nestrkat nos.

 241. Další level bude: lidé na podpoře budou muset nosit účtenky na finanční úřad, aby prokázali, za co utratili svěřené prostředky státu. Případně se jim dá jakoby kreditní karta, aby to úředníci viděli online a nešlo fixlovat. Na platebních terminálech schválených obchodů bude čtečka otisku prstu a kamera pro případ, že by někdo chtěl kartu půjčovat jiné, neoprávněné osobě.
  Zneužití sociálních dávek bude kvalifikováno jako trestný čin dotačního podvodu.

 242. ad 296- Už Babička říkala, že dobrá hospodyňka pro pírko přes plot skočí!
  Druhá související myšleka je, že stokrát nic umořilo osla.

 243. Boj za EET je stejně jako dřívější S-karta bojem proti chudým lidem.
  Nápověda: kolik znáte živnostníků, kteří jsou občas na úřadu práce?
  Ptakopysku: dmu se pýchou. Rádo se stalo.

 244. ad m300 – nevím jestli i u nás, ale sociální podpora se někde nevadávala jako cash, ale jako poukázky (tuším, že i u našeho zámořského vzoru a učitele), Jenže nepřátelé státu si s nima ty poukázky směňovali za cash….

 245. Chudý živnostník by toho ztátového podnikání měl nechat.

 246. quivis: S-karta, kterou socialisté zrušili. Zase ji zavedou, nebojte. Jen musí dobře nastavit procesy do správné kapschičky.

  (301) Jestli je tak dobrý hospodář, jak o sobě tvrdí, chce všechny řídit jako velkou firmu, tak ať skočí pro sud ze Žďákovského mostu.

 247. Já myslím, že druhým krokem po EET bude povinné zavedení kamer v provozovnách tak, aby bylo možno zkontrolovat, zda počet holičkou oholených hlav, hospodským načepovaných piv a rozlitých panáků, zelinářem prodaných mrkví odpovídá počtu transakcí jimi odeslaných přes EET.
  A dalším krokem očipování všech občanů, aby se zjistil jejich každodenní pohyb, jestli náhodou nepěstují mrkev sami.

 248. Quivis: nebojte, zanechá. Žel to jde přesně proti tomu, co bych chtěl já. Nechte chudé podnikatele podnikat, třeba i několikrát zkrachovat a z tisíce chudých bude jeden nový Baťa. Chudí živnostníci musí bojovat s konkurencí, nepřízní osudu, někdy i svojí hloupostí. Proč by se k jejich nepřátelům měl přidávat erár?
  Proto jsem pro nízké zdanění chudých – živnostníků i dělníků. Když stát sebere peníze bohatému, on to nějak přežije, v nejhorším zavře krám a odstěhuje se. Ale když bere peníze nejchudším, aby se všichni „potřební“ politici cestou nakapschovali? Co je to za morálku? Světonázor?

 249. Chudý živnostník zaplatí minimální odvody a stará se sám o sebe.

  Po ukončení živnosti už nic platit nebude, odvody za něj zaplatí stát a ještě mu bude muset dát příspěvek v nezaměstnanosti.

  To je 10 000 každý měsíc v neprospěch státu.

 250. odkdy má stát nějakou morálku nebo světonázor? 😀

 251. „Chudý živnostník zaplatí minimální odvody a stará se sám o sebe.“

  a není to náhodou špatně, starat se sám o sebe? 😀

 252. ad 308 – tam je v uvažování chby. Když skončí tak i ta malá chybějící produkce bude na trhu chybět a občansto ji bude potřebovat od toho schopnějšího živnostníka Bati. Takže nickname říká pravdu.
  Ostatně hokynáři a kolonialisté už dávno skončili , vytlačeni hypermarketama. Tak pro by se nemělo opakovat to, že ševce vytlačil Baťa?

 253. Takže u quivisů už mají velkoholičství a velkozednictví, které nahradí z trhu vytlačené zloděje bez dokladů ?

 254. Quivis: v tomto prostředí by se Baťa zaměřil místo tvorby nových trhů na optimalizaci stávajícího segmentu – vytvořil by např. řetězec správkáren, protože by měl optimalizované byrokratické struktury pro komunikaci se státem. Tyto struktury by se poté zaměřily na stát, aby stát pomáhal udržet zaměstnanost v krizí postiženém odvětví, chránil před zahraniční konkurencí.
  Kolik peněz přinese do rozpočtu velkouzenář? Kolik získá zpět? Chrání jeho ministři jeho impérium? Jaký zisk z toho má daňový poplatník?

 255. A porovnávat Baťu s dnešními Babiši je nevkusné.

 256. Honzo ze Ž.
  😀 😀 😀
  když já jsem nemohl žádný pravý sokolský videoklip z první republiky nahonem najít. Ale ti sokolíci na hrazdě jsou docela dobří, ne?

 257. To je divný, stáhl jsem si předevčírem z NP do čtečky články až budu někde v letadle abych měl co číst.
  Jeden znich je POLEMIKA: Morálka Havla a jeho rodiny
  Tak jsem si to přečetl a chtěl se podívat do diskuse …. A nic. Online už tam není nic, ani ten článek.
  Blbě hledám nebo to pro jistotu zlikvidovali?

 258. ad skimic
  pomýlený Wágner napravil svoji nerozvážnost… my co si pamatujeme, hodnotíme kladně stav současné demokracie, že nemusel vystoupit v televizi, omlouvat se veřejně za své pomýlení a plakat před kamerou. Jako třeba Karel Černoch, kterého nechci jmenovat.

 259. Někdo tu na to dával odkaz, už je to den nebo dva a za chvíli to bylo pryč, taky jsem tam našla jen to, že stránka neexistuje.

 260. Tak to mám pěkný archivní skvostík 🙂
  Musím si to tedy dobře přečíst, když to hned mažou. Je pod tím v té mé offline versi podepsán jakýsi Tomáš Guttmann. Nic mi to jméno neříká.

 261. Ale jetsůi si chcete užít, skimici, tak havlovci se morálně rozhořčují pod článkem, kde se řeší smrtelně závažný problém, jestli ten dvorek mezi Národním a Novou scénou se má jmenova Havlovo náměstí nebo Náměstí Václava Havla.
  Pokud někdo přistupuje k tématu nevážně a myslí si, že by se nemuselo všechno jmenovat po Havlovi, je nazván kremlobotním putinofilem.
  To je teda výrazivo, ani bolševici neměli takovou fantazii. Ti se zmohli jen na zaprodance a ztroskotance 😀 😀 😀

 262. 327 ach so!
  Já NP čtu vždycky se zpožděním na FB prakticky nechodím.

 263. [327]
  Komentáře (k jinému článku) na FB:

  Tomáš Kubín Proč jste z Psiska stáhli článek POLEMIKA: Morálka Havla a jeho rodiny? Ne, že bych byl nějak žhavý na informace v něm, jenom mne to zaujalo ….
  . Neviditelný pes To bylo rozhodnutí pana Neffa.
  . Tomáš Kubín Neviditelný pes OK.

  Vit Chabera Dobrý den, mám tu samou otázku… (Ne že bych z článku byl nějak nadšený, naopak, ale takhle ho beze slova nechat zmizet je poněkud matoucí… Stejně tak jako důvod, proč se něco takového na Psu vůbec objevilo.)
  . Neviditelný pes Pan Neff usoudil, že takový článek je zbytečný, jelikož Havel není pro současnou politiku už významný a řada informací o něm i jeho rodině je už beztak dávno známá.
  . Vit Chabera Díky za odpověď.

 264. A že to Neviditelnýho psa pana Neffa nenapadlo ještě než se ten článek na stránkách objevil. 😀

  Takhle to opravdu vypadá, že byl článek zcenzůrován 😀

  Ovšem i tak si Neff koleduje, kdyžsi dovolí napsat, že Havel není pro současnou politiku už významný 😀

 265. 331 Honzo z Ž
  to je fakt dětinské od toho staříka…

 266. maydo 286,
  no, když to tvrdíte pořád dokolečka, tak vám lidi uvěří 😀

 267. 332 maYdo
  A co to vlastně je teď? Náměstí? Komedianti a tisk píší že je to piazzetta, tedy náměstíčko? Proč to nazývají italsky?

 268. Mně se neptejte, skimici, to se musíte zeptat těch komediantů. Prostě to zní světově, no….

  Česky by asi bylo nejvýstižnější označit ten prostor jako „plácek“

 269. (289) „Je to o …“ 😛 Ten pořádek by zde byl i bez sovětské okupace. Na tom Balkáně před tureckou okupací nebyl, po ní chvíli ano.
  (316) Správkárny při dnešní ceně práce? 🙁
  (323) Kdybys měl jo zájem, tak Ti to najdu, má to na svědomí nějaký Guttman. Ale byla to dost slátanina. A mezitím to našla Nika.
  (333) Můj odhad je, že to na Psa dal Jirka Wagner a Neff velel stáhnout.

 270. Niko, díky. Lecos jsem sice věděl, ale mnoho nového dozvěděl. S trochou zadostiučinění se domýšlým, jak se tato kreaturka cítila, když Klaus začal budovat kapitalismus, stal se předsedou vlády a následně prezidentem. Něco z toho se profloáklo, když se jeho bývalá asistentka, ona drobná hérečka s velkým poprsím, poté, co ji vyhodil, ožrala a začala vykládat o životě na Hradě. Na místě byl jeden zlý novinář, který to nahrál, přepsal a poslal do tisku. Tam to tehdy zachytil a práskl Plesl. Onen zlý dostal za článek a magnetofonový minipásek prý kolem půl mega, aby držel hubu. Počítače se ještě v redakcích neobjevovaly a on vše poctivě nadatloval na stroji. Utajení proto nebylo tak obtížné, jako dnes. Leč i v té době se už lecos proslechlo. Dobře zaplaceno dostala prý i ona hérečka pod podmínkou, že nebude blbě kecat.

 271. V xenofobnim, zaprdenem Cesku, ktere tolik zaostava v multikulti a otevrene spolecnosti…

 272. Petře 345,
  jestli ono to nebude právě v tom „zaostávání“?
  Ono to „nové“ nemusí být vždycky nutně lepší… 😀

 273. Copak může pravý křesťan žít tady mezi českými neznabohy? 😉

 274. V sobotu se pojedu podívat na podzimní Aerojízdu http://www.aerocarclub.cz/ . Jedno místo mám volné. Dvě věci jsou mírně nevyzpytatelné: V zimě jsem měl motor z auta venku a objeviv ložisko s rozpadlou klecí, doufal jsem, v objevení zdroje nepatřičných zvuků z motoru. Ložisko jsem vyměnil, ale zvuky nezmizely. Motor je tedy poněkud nejistý a druhý budu skládat až zase v zimě. Akce je plánována na den, ale pokud se sejde dobrá sešlost, možná tam zůstaneme přes noc. Pokud má někdo i za těchto okolností zájem, ať se ozve.

 275. 288 – já jsem “arcicaďák” a ne “autocaďák” – Cožpak o to, maYdo, to já vím, že užíváte ArchiCAD, sama jste to několikrát v různých souvislostech zmínila. Co ale nechápu a nedokážu si nijak představit, je souvislost tohoto faktu s mým pomyslným Papuáncem, nevěřícím ve schopnosti AutoCadu.

  291 – Z čeho myslíte, že ty vztahy vznikají? Z chování (…) – Znovu, bohužel vůbec nevidím, jak Váš citovaný příspěvek věcně souvisí s tím, co jsem psal v 283, to jest, že je omyl považovat společnost za pouhý souhrn jednotlivců.

  Takže, dovolil bych si celou debatu drobet shrnout. Na počátku máme Tomského článek, v našich zbědovaných podmínkách mimořádný, hutný, psaný s obdivuhodným nadhledem, myšlenkově přínosný. Po necelých 24 hodinách si z něj zde odvodíme dokonale šuntovní debatu, jejíž hodnota by byla nulová, kdybychom od té nuly nemuseli ještě odečíst hodnotu zbůhdarma spotřebovaného času na všech stranách; debatu, která hned na počátku opustila podstatu výchozího textu a místo ní se ze záhadných důvodů zaměřuje ke stále větším nicotnostem, zvoleným způsobem, který leží zcela mimo mé chápání.

  Je to, jak se mi neodbytně zdá, jen další projev šuntovitosti světa; neboť šunt nejsou jen párky ze separátu, mražená kuřata napumpovaná vodou, kurvítka umně zabudovaná do spotřební elektroniky a plastová okna v secesních vilách. Existují také myšlenkový šunt a šuntovní myšlení; kam se s nimi lze asi tak dopracovat, o tom ať si svůj obrázek každý laskavě utvoří sám.

 276. Tak prý máme mít trpělivost,
  pravila Andělína, když zjistila, že migranti opravdu, ale opravdu nepracují!

  Tak teď nevím …. máme mít trpělivost s ní nebo s těmi migranty?

  …Merkelová řekla pro RBB-inforadio, že by v případě potřeby mohla být nastavena zvláštní opatření, která by přispěla k urychlení integrace uprchlíků do pracovního procesu. Připustila však, že to bude ještě nějakou dobu trvat. „Mnozí z nich jsou v integračních kurzech nebo čekají, až se na ně dostane řada. Takže myslím, že budeme muset projevit trpělivost, ale musíme být připraveni kdykoliv vypracovat schůdné řešení,“ řekla…
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/169331-migranti-proste-nepracuji-musime-s-nimi-mit-trpelivost-vzkazuje-merkelova/

 277. Dobré zas ráno… z dnešníého Macka:
  „Opsáno z facebooku:
  Nových Sedm statečných zahrnuje černocha, indiána a Asiata. Bude tam ještě vozíčkář, autista, lesba a dement?“
  Dement je rezižer, dalšího dementa netřeba. Ale hlavní hrdina by mohl být buzerant, aby to bylo hezky vyvážené…
  Obávám se, že Yul Brynner, Steve McQueen a Charles Bronson rotujou v hrobech…

 278. Zpátečníku 353,
  jestli ono to nebude tím, že se s maydou zcela míjíte už v premisách? 🙂

 279. 2 ptakopysk ad 294 – no, pod úkonem si obvykle představuji činnost na místní pobočce ministerstva úlevy…

 280. PeSi 356,
  myslím, že podobné „umělecké počiny“ jsou pro dnešní dobu příznačné!
  Proč si lámat hlavu s vlastním uměleckým výtvorem, když lze vykrást dávno vymyšlené? A není to tak dávno, kdy by se pachatel podobným počinem dokonale znemožnil….

 281. Dobré ráno
  nezavrhoval bych to. Již od svého útlého dětství jsem měl moc rád pohádky o zvířátkách. Třeba zrovna Medvídek Pú. Každé zvířátko je jiné ale v duši dobré a když je zapotřebí, všichni ač ras různých, táhnou za jeden provaz i s Kryštůfkem Robinem. No dobře. Včely. Včely na tom nejsou úplně dobře, kradou jim med, ale to je holt život v celé své pestrosti.

 282. Trochu OT:
  Mam zvlastni posedlost, ze se i mimo Kotlinku divam v 18.oo na regionalni zpravy CT. Asi proto, ze mne nezvysuji tlak, jak by to dokazaly o neco pozdeji Udalosti (na ktere se tedy radsi nedivam). Vcera mi ale tlak pozvedla jedna nova reporterska akvizice, takova rozchechtana nana. Slo o to, ze prazska radnice pod vedenim hornouherske naplaveniny a socdemackeho komika uzavrela v ramci akce „Mesto bez aut“ (ci jak se to jmenuje) Narodni tridu. Ovsem ona entelygentka u mikrofonu soustavne pouzivala „Narodni ulice“. Nejak mne to vadilo. Asi to neco vypovida o celkovm pristupu CT. (Anebo jsem uz stary a nemoderni.)

 283. Tak ono kdyby ten film byl skutečně progresivní, jedním z hrdinů by byl Syřan, který si jako kovboj vydělává na cestu na olympiádu v Aténách v roce 1896.
  Ale to bude možná ve dvojce.

  Nicméně, je tady ještě remake Hříšného tance, tam by mohl být Johny z Iráku a Baby emancipovaná Afroameričanka z Charlotte, mentálně zlomená po bezdůvodní střelbě černošského policisty u silniční kontroly.

 284. Dobrý den. Zpátečníku jsem vděčný za článek, který jste sdílel, i za útržky z diskuze.
  Diskuzi nepovažuji za „šuntovní“, a už vůbec ne moji premisu, že nižší zdanění chudých může vést k „obecné nápravě věcí lidských“.
  Při nízkém zdanění chudých a charit by byl vyřešen do velké míry problém alkoholismu, narkomanie, problém vězňů vracejících se do „civilu“. Určitě by byla vyřešena pomoc matkám samoživitelkám, obědy pro chudé děti…
  Lidé v ČR rádi pomáhají druhým, žel při zdanění této pomoci ve výši 75% jde o pomoc nutně omezenou. Nechme žít chudé a potřebné bez vysokého zdanění a oni se o sebe postarají.
  Občas slýchám řeči o tom, že církve (a neziskovky) kradou. Přitom se jedná o obyčejné spolky, jak za „starého dobrého“ Rakouska. Jen jsou oproti tehdejší době zdaněny přes 40% daní z obratu – v závislosti na tom co dělají i více.
  Proto pro rozvoj „občanské společnosti“, „spolkového života“, nazvěme to jak chceme, považuji za zásadní nízké zdanění chudých a potřebných. Jaké je to hrdinství státu, když chudého obere o poslední hotovost a pak mu z řádně ostrouhaného balíčku dá zpět almužnu?
  Nepřemýšlím pouze o křesťanských spolcích – v našem okrese najdete v neděli v kostele méně jak 1% obyvatel. Pomáhat mohou i skauti, hasiči, myslivci …
  Noname: Pokud jsem použil v jedné větě Babiše i Baťu, bylo to záměrné. Společnost – alespoň částečně – generuje své osobnosti. Představte si Baťu, zkouší založit živnost, 5x zkrachuje kvůli šíbrům, kteří ho dostali do druhotné platební neschopnosti, pak ho nějaký zažaluje, pošle na něj kombajnistu s frčkama. Baťa zjistí, že buď bude mít tak ostré lokty jako ostatní, bude dělat kšefty s komančema a estébákama, nebo se bude muset s obchodem odstěhovat. Pokud by Baťa chtěl zůstat Baťou, musel by zmizet.
  Baťa mj. podnikal v živočišné výrobě a chemickém průmyslu, tj. ve stejných branžích jako Babiš. Pro oba by zde místo nebylo.

 285. Prostě to podnikání zlikvidujeme!
  V pekle mají na Dlouhého nejspíš už nachystaný extra kotel s palmovým olejem!

  „Hospodářská komora vytvořila elektronický systém, který má za podnikatele hlídat dodržování všech zákonů a dalších předpisů včetně plnění administrativních a daňových povinností. Má být povinný a zpoplatněný.“
  http://ekonomicky-denik.cz/chysta-se-elektronicky-hlidac-legislativy-pro-podnikatele-ucast-bude-povinna/

 286. ad 355 – „schůdné řešení“? Snad radši ENDLÖSUNG !

 287. Vot maladěc!

  „Ruského umělce a kritika tamního režimu Olega Vorotnikova v neděli zadržela pražská policie, jelikož na něj byl vydaný mezinárodní zatykač. Vorotnikov, jejž ve středu soud propustil na svobodu, v rozsáhlém rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznal, že jej policisté zadrželi, když kradl v obchodě. Už skoro 20 let totiž nepoužívá peníze.“

 288. [357] Jojo, to se vždycky smávali mému panu trenérovi Vláďovi Svobodovi, když před libovolnou debatou (nebo i v průběhu) požadoval definovat pojmy.

 289. [367] Sen mnoha, vyrobit něco a nařídit všem, aby to používali. Opět se nedá než doporučit Atlasovu vzpouru. Ač těch 1200 stran není málo.

 290. 370 – V listopadu téhož roku byl Vorotnikov společně s dalším členem Vojny Leonidem Nikolajevem zatčen za petrohradskou akci Palácový převrat, kdy skupina převrátila na střechu několik policejních vozů pod záminkou hledání zakutáleného míčku.

  Přemýšlím, co by se mu stalo, kdyby stejným způsobem hledal míčky pod auty NYPD ?

 291. (364) Soukromé televize nekomentuji, ale veřejnoprávníci mají nějaká kritéria na zaměstnance a jejich vzdělání (doufám). Najít tam někoho, kdo umí česky, je dost kumšt. A „tutochvílují jetootom“ všechny (všichni). Mimo to jim zřejmě chybí zvyklosti neurčené pravidly, například že se jede do Dejvic, ale na Smíchov. Případně na Aljašku, ale do Antarktidy.

 292. A vsiml si nekdo drobneho posunu k socialismu v samotne zapletce? Misto banditu je to zly kapitalista, ktery chce ukrast slunce… eee… vyhnat mistni z domovu.

  Rozdilu mezi soucasnou a bolsevicou propagandou je cim dale, tim mene…

 293. 377-Obama četl v OSN dopis od malého Američama, který si chce vzít uprchlíka domů.

  I soudruhu generálnímu tajemníkovi Brežněvovi psalo plno školáků… A kolikrát jim soudruh generální tajemník i odpověděl !

 294. Noname: myslím, že nic nebrání mladému Američanovi, aby pomáhal uprchlíkům. Pokud chce nějaké obveselení doma, měl by si raději koupit psa.

 295. 366 – Nojo, nickname, já bych s dovolením Váš příspěvek rozdělil na dvě části:
  1) Jak by měl stát ideálně vypadat?
  2) Co pro to může učinit daňový poplatník?

  Že by zdanění mělo být zásadně (ne-li řádově) nižší, o tom na Šumavákovi myslím není velkého sporu, ač jeden či dva zastánci současné výše zdanění by se jistě našli. Stejně tak i dlouhodobě vyrovnaný rozpočet; odtud automaticky též zásadně nižší přerozdělování. To ovšem vůbec neznamená, že stejnou měrou by poklesly životní náklady produktivních; řadu věcí, které (neefektivně) financuje stát, by si museli platit sami, snad efektivněji.

  Asi mohu souhlasit s tím, že nižší by zejména mělo být zdanění chudých, a obecněji vzato, stát by se jim měl co nejméně montovat do života. První by nejspíše šlo podpořit spolehlivými ekonomickými údaji (které nemám); druhé je zcela evidentní, podíváme-li se na výsledky, kterých v tom stát za posledních (pěta)dvacet let dosáhl. Stačí se podívat, co sociální stát spáchal s privilegovaným etnikem; jeho působení na českou chudší třídu je nejspíš stejně ničivé, byť daleko méně spektakulární.

  Jenže, a tady se pomalu dostávám k té druhé části, zatímco před čtvrt stoletím se politici u moci snažili lidi motivovat – což bylo pro transformaci, již měli v programu, nezbytné –, současný režim, politici, a stát se již desítky let dosti úspěšně snaží je demotivovat; vysoké a nevhodně strukturované zdanění je pro ně jen jedním z nástrojů k dosažení tohoto primárního cíle.

  A teď, pěkně prosím, jakými nástroji si Vy, jakožto volič a daňový poplatník, představujete přimět kapříky, aby si ten rybník alespoň povypustili? Jak se chcete vyrovnat s tím – či obejít to –, že politický systém, jakožto formální i neformální aparát zprostředkovávající zájmy občanů, nefunguje už po dobu pomalu se blížící celé generaci, a to následkem ne nějaké nahodilé poruchy, nýbrž vědomé a z velké části koordinované sabotáže establishmentu? Tohle je právě to, co mi není jasné.

  – – –

  Už jsem to zde psal nesčetněkrát: Než vymýšlet, jak by měl vypadat ideálnější systém, přičemž k tomu realizovat jej bychom potřebovali napřed mít systém ještě ideálnější než ten, který doufáme stvořit, bychom se měli pořádně podívat, co všechno je zde špatně; včetně našeho vlastního přístupu.

  Ale to ne. Místo toho stále trčíme v dálavách kousek za či před polárním kruhem, donekonečna debatujeme, zda ve školách má být lázeň nebo kázeň, Frištenský netáhne tak dobře, jak jsme očekávali, a mimoto nám docházejí kalorie, takže vzniká otázka, jak dlouho si jej ještě můžeme držet…

 296. nickname,
  v Americe je spíš oblíbený krocan, než pes. Ale třeba ten hošíček černovlasý založí novou tradici…

 297. [380]
  Kolik je možností, co s tím? (příklady jsou jen příklady, typu první, kdo mě napadl)
  🙂 Psát o tom (Klaus, Zpátečník)
  🙂 Dělat si z toho prdel (Konvička, PeS)
  🙂 Vstoupit do politiky (Apači, jasan)
  🙂 Žít si svoje (maYda)
  Která varianta je nejlepší? Pro každého ta jeho.

 298. [381] Kdyby se k tomu přidělal generátor a povinně kývali nohama všichni zaměstnanci, tak může mít odpoledne generální uvařené kafe bez fosilní energie. A to se vyplatí! Berte a vychutnávejte!

 299. Dobré dopoledne,

  “ Co ale nechápu a nedokážu si nijak představit, je souvislost tohoto faktu s mým pomyslným Papuáncem, nevěřícím ve schopnosti AutoCadu.“

  No, to byl jen takovej žertík. Ostatně to srovnání kulhá, protože souhrn čar a souhrn jednotlivců, nadaných vůlí a schopností jednat nelze nijak porovnávat.
  ZAjisté že souhrn čar netvoří dům a dokonce lze i bez toho souhrnu čar nějaký psoatvit. Předkové to zvládali a ten Papuánec taky. NIcméně chcete-li mít společnost, bez nějakých jednotlivců, kteří ji utvoří, se neobejdete.

  „Existují také myšlenkový šunt a šuntovní myšlení“ A kdo definuje, které myšlení je šuntovní a které ne?
  Pokud bych si měla vypůjčit ten termín, tak šuntovní myšlení bych hledala u sluníčkářů a pražské kavárny, jenže mnozí se domnívají, že jejich myšlení je hluboké a ryzí a hledají v něm bůhví jaká moudra, zatímco já tu moudrost leckdy nacházím spíš u toho „všeholidu“ na kterej tihleti myslitelé ohrnují pysk.

  „Na počátku máme Tomského článek, v našich zbědovaných podmínkách mimořádný, hutný, psaný s obdivuhodným nadhledem, myšlenkově přínosný. Po necelých 24 hodinách si z něj zde odvodíme dokonale šuntovní debatu, jejíž hodnota by byla nulová, kdybychom od té nuly nemuseli ještě odečíst hodnotu zbůhdarma spotřebovaného času na všech stranách; debatu, která hned na počátku opustila podstatu výchozího textu a místo ní se ze záhadných důvodů zaměřuje ke stále větším nicotnostem, zvoleným způsobem, který leží zcela mimo mé chápání.“

  No, třeba jsme si z toho vzali každý něco jiného a halt jsme se v tématu nesešli. To se stává. Proto, že se debata vyvíjela jiným způsobem, než jste očekával nebo si přál, tak snad ještě nemusí být šuntovní.
  Když teda pominu, že tlachání na internetu je poněkud šuntovní zábava sama o sobě. 😀

 300. Zpátečníku, ad 380: (jakými nástroji si Vy, jakožto volič a daňový poplatník, představujete přimět kapříky, aby si ten rybník alespoň povypustili?):
  Omezen časem a prostorem mohu dělat několik věcí – s dovolením si půjčím i (383):
  1) psát, „agitovat“ za to nejmenší nutné a zároveň dle mne politicky průchozí – tj. za nižší daně pro chudé. Je mi jedno, která strana nakonec zvedne vlajku nižších daní chudým, tj. „agituji“ i mezi odboráři a socialisty.
  2) při tom ukazovat, že socialisté nemyslí tolik na chudé občany, jako na svoje pupíky.
  3) politicky se příliš neangažuji z důvodu „boje o zrno“ a „starosti o domácnost“. Přesto kandiduji z pěkného 24tého místa na hatemana.
  4) Než mluvit o rodinné politice považuji za lepší vzít dceru na kolo.
  5) k tomu připočtu několik koníčků, díky kterým vím, že chudí umí mezi sebou vybrat peníze a postarat se o ještě větší chudáky, než jsou sami. Neznám statistiky z ČR, ale z USA. Z nich vyplývá, že největšími dárci jsou lidé chudí.

  Co s kapříky? Nechat jim rybník. Myslím, že to byl Modrý Pták, který navrhoval úředníkům dát doživotní rentu ve výši jejich platu, nechat je doma a nechtít po nich do konce života žádnou práci. Mým snem je toto udělat po částech, tak aby si toho nevšimli. Nechat fungovat „neziskovky“, které běží jako zdroj peněz pro „novou levici“. Ale vedle nich nechat neregulovaně růst i ty, které dělají užitečné věci. Nerušit filozofické fakulty marxismu leninismu. Ale dovolit všem školám, ať přijímají příspěvky od chudých rodičů a studentů, podle své libovůle. Nerušit grantový systém pro vědecké ústavy. Ale dovolit všem, ať příspěvky těmto ústavům jsou daňově uznatelnými náklady.
  Těmito kroky by žádný kapřík neprodělal – tj. mělo by to být průchozí. Zároveň by vedle rybníků a rybníčků chovajících kapry mohly téct řeky, které by přinášely užitek všem zúčastněným. Jde o kroky nikoli revoluční, ale svým způsobem fabiánské, jen v opačném směru.

 301. Petře: mají kámoše na soudě, který je podrží. Divil bych se, kdyby si kluci dopředu nepopovídali, jak na to.

 302. …Je tady ještě méně svobody než v Rusku. Až v zahraničí jsme pochopili, že Putin dělá vše pro to, aby zachránil naši zemi….

  To se nebude libit 😀 😀 😀

 303. 2 AeroKarel ad 374 – a zatímco dětem dáváme na prdel, oponenty posíláme do prdele.

 304. Pan umělec je poněkud schizofrenní,
  doma provokoval, ale jinde je to némlich to samé…
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/jste-valutove-prostitutky-cesko-uvizlo-v-90-letech-rika-voro/r~a294147c80de11e6bff10025900fea04/

  Nebyl zadržen kvůli mezinárodnímu zatykači, ale protože kradli jídlo. Zřejmě všude. Typický politický azylant… nebo integrovatelný migrant ? A že co jsou z domova, po jejich „umění“ ani pes neštěkne.
  Žeby si někde založili políčko a žili u něho v maringotce je nenapadlo (asi by neměli wifi zdarma), taktéž si jídlo vypěstovat a odchovat taky ne. Žijí z milodarů lidí, kterými vlastně opovrhují za jejich konformitu k systému.

 305. 2 NoName ad 378 – Tak trochu mi to připomíná: V.I.Lenin – velký humanista…

 306. (391) Spíš pobaví … 😛
  (394) Mně připadá přece jenom trochu atypicky.

 307. Hele, proč toho somráka vůbec nazývají „umělcem“? To jako když budu krást jídlo, přestanu pracovat a budu dělat lotroviny, tak mám nárok na politcký azyl?

  Kdyby tady někdo provozoval podobné „umění“ jako protest proti kultu VH třeba, to by bylo řevu a volání po kriminálním postihu a svoboda slova a uměleckého projevu by šla stranou.

 308. No, to už je tu teď takový zvyk, říkat gaunerům umělci. Ať už někdo ukradne prezidentskou standartu, nebo se vysere v galerii, všechno jsou to umělci a realizují své nitro.

 309. Já tedy nechápu, proč by mi něco na nich mělo vadit. Nic ode mne nechtějí, nijak mi neubližují, pokud budou krást v obchodech málo tak se nic neděje, pokud budou krást hodně, tak je možná zavřou. No a co? Vždyť jsou jako ty holky. Prý převraceli ruský policejní auta? No tak asi ne tento mamlas. Byl by totiž v báni za škodu větší než malou.

 310. https://www.facebook.com/ivcrn.news/photos/a.513719328756037.1073741827.513697425424894/944241665703799/?type=3&theater

  Kdo má FB…

  Madam, Pane,
  při poslední návštěvě budovy jsme si všimli, že máte na zahradě vyvěšenu francouzskou vlajku.
  Děkujeme vám za vaše vlastenectví, ale protože Olympiáda a další sportovní aktivity již skončily, ocenili bychom, kdybyste ji odstranili, aby se předešlo nějakému incidentu. Očekáváme vaši spolupráci a pochopení, madam, pane, a ujišťujeme vás, ze si vás velmi vážíme.

  Dopis developera/pronajímatele nájemci domu v Nice, Francie.

 311. Ano, jsme vlastenci, ale nemusí o tom nikdo vědět, že?

 312. Přečteno na iDěs:
  Průzkum: Český podnikatel málo spí, špatně jí, bolí ho záda a je tlustý.

  A proto EET ho uvede do pohybu a zlepší mu zdraví!;-)

 313. Taky je mi divný, že se ještě neozval! Ale já jen rejpu! Neobhajuju. 😉

 314. ad Kocher: knížku Kreta v CIA, jsem dostal a přečetl. Je to příběh ambiciozního, bystrého i vzdělaného hochštaplera, který vytváří o sobě mýtus jemuž sám pak věří. Většina „zásluh“ v jeho vlastním podání je nedůvěryhodná. Pohyboval se ve zpravodajské komunitě evidentně tak, aby dělal co nejméně a bez rizika. K většině informací a kontaktů se projebal se svou manželkou v newyorských swinger klubech. Nedovedu si představit, že by se jako analytik sovětských odposlechů i jen oklikou dostal k tak závažným dokumentům jakými jsou modely národní nukleární strategie. Stejnou šanci má programátor CNC fréz ve Škodovce dostat se ke strategickým plánům rovje koncernu. Kocherovou největší zásluhou je jeho – a dalších KGB klaunů – výměna za Šaranského.

 315. zpátečníku – Tomského analýza vývoje ČR je to nejlepší, co jsem v posledních měsících četl. Jeho apel na vytvoření jakési podunajské konfederace mi připadá dost utopický, ale až na ten poslední odstavec je to velmi přesný rozbor.

 316. Halladin objevil 5 dílnou sérii fantasy,kterou ještě nečetl, :-), A kromě toho dohlíží na partu topenářů :-), která tu řádí už od pondělí.
  To první mi připadá zábavnější,to druhé důležitější než komentáře tady 😉

 317. skimici,
  naopak, z Vojny pár děvčat odešlo a založilo Pussy Riot. Ještě se to přitom pohádalo, kdo komu co prý ukradnul.
  Zde jen povzdych, že když dělali bordel v Rusku, zdejší „kavárna“ slintala blahem, jací jsou to umělci, a že proti diktátorovi Putinovi – frenetický potlesk ! Načež umělci a umělkyně vyprchali do Západní Evropy, a za dělání bordelu jsou najednou stíháni jako každý jiný… už je nikdo neobdivuje, umělecké činy se nekonají – asi došla inspirace. A umělcům se pojednou zastesklo po zemi rodné velké převeliké, mnogo v něj lesov, poljej i rjéééék…. 🙂

 318. http://www.bbc.com/news/world-us-canada-37448991

  Republican Congressman Robert Pittenger, of North Carolina, told the BBC the protesters hated white people because white people were successful, but he later apologised for his comments in an interview with CNN.

  Dlouho mu to nevydrželo, kongresmanovi…

 319. A máme tu 5777. Šana tova umetuka! Je doporučeno si zatroubit a probudit tak sebe i okolí z mravni malátnosti… 😉

 320. Matzurko,
  já vím, ale nijak mi neškodí. Takoví hipízáci prostě nebo Plastic Universe. Rusáci mají všechno opožděný.
  Nijak mi ani nevadí na rozdíl od pánů Sobotků, Dienstbierů a Babišů.
  Vždyť jen dělaj bordel a chlastaj pivo. Nikomu neřežou hlavu. Kdyby tady byly legalizované kvalitní měkké drogy, tak by se utlumení někde pochichtávali v křoví či zkoušeli chodit po vodě a podobně.
  Já bych to nedělal ani by mě to nebavilo, takto žít, ale vždyť je to spíš psina …

 321. skimici,
  mám na to podobný názor, jen mi tyto zprávy nějak ostře kontrastovaly s tím, jak zde před pár lety byli obdivováni a každému, kdo si je dovolil ohodnotit jako vy, bylo spíláno (zaprdění Čecháčci a jiné nálepky). Hmm, a dnes je ze strany těchto obdivovatelů nějak ticho… žádná sebereflexe, nedej Darwin omluva, nic.

 322. Ale je to hezký rok. Někdo spočítal, že je to už nachlup 6000 let od Stvoření člověka (Adam). Hezké výročí.

 323. Tak mě už přišlo přání dopředu, takže předávám taky dopředu. 😉

 324. 418-k diskusí k Tomskému jsem dal ten samý link v [268], protože je to dokonalé potvrzení Tomského slov.

 325. (404) Posrat smíchy?
  (409) Jsa živel spíše hospodský než kavárenský, zaznamenal jsem jen údiv nad výší trestů, ale třeba někde i blahem slintali. 😛

 326. 2 Matzurka ad 414 – no, přece dostaly cenu Letiště Ruzyně… To je lepší, než jakákoli reflexe… To totiž vypovídá o nich vše.

 327. 422 NoName
  … a kdo tu mluví o nějakém kompromisu? Na to už je pozdě.

 328. Noname: oboustranný kompromis je možný. Např. v Izraeli. V Evropě ke kompromisu přispěli Češi i andělská jízda krále Jana. Měli bychom se držet našich multikulturních zkušeností.

 329. Hm, a co když někdo nechce podávat ruku, protože trpí nějakou kožní chorobou…..

 330. Maydo, to lze jednoduše vysvětlit: Nepodávám ruku, protože jsem nečistý? Nebo nepodávám ruku, protože jsi nečistý nevěřící pes?

 331. 424 NickName
  V Izraeli na sebe přes tu zeď prostě nedošáhnou 🙂
  425 maYdo
  proto si zakrývá celou hlavu ubrusem, aby nebylo vidět jak se studem z kožní choroby červená. chápu.

 332. Ono, tedy, to potřásání rukou … když jeden vidí jak se kdo chová na toaletách po úkonu na pisoáru, umyvadlo prostě mine …
  tak si nikdy nemůžu být jistý, jestli zrovna nepotřásám někomu virtuálně údem …

 333. Víte, nickname, mně by normálně vůbec nenapadlo, shledávat něco ponižujícího v tom, když mně někdo pozdraví úklonem hlavy a položením ruky na srdce. Vůbec nevidím důvod, proč by mi to mělo vadit. Chce-li mně někdo pozdravit, nemám nic proti tomu, učiní-li tak způsobem podle jeho zvyklostí.

  Co jiného, než tenhle případ, kdy se do tak prostého úkonu jako pozdrav promítají náboženské a politické významy, které jen vyvolávají zbytečné nesváry a třenice, ukazuje, k jakým koncům dospěla ideologie multikulti.

  „Nebo nepodávám ruku, protože jsi nečistý nevěřící pes?“
  Nešlo o to, že je někdo nečistý nevěřící pes, ale o to, že je zapovězeno podat ruku opačnému pohlaví. Takže ani zbožně věřícímu muslimovi.

 334. 429-nebo třeba když „nácek“ nepodá ruku cikánovi či židovi ?

 335. Zajisté skimici, z hlediska hygieny je podání rukou poněkud problematické. 🙂
  Ony i ty turecké záchody, na které lecjaký evropan ohrne nos, jsou prý pro danný úkon ze zdravotního hlediska vhodnější

 336. Nácek by se přece s cikánem nebo židem především nezdravil vůbec.

 337. No jistěže nezdravil, kvůli kulturním rozdílům a různému pohledu na věc.
  Jakým je třeba hodnota ženy v islámu nebo žida v nacismu.
  Překvapivě je to druhé hrozně fuj, kdežto to první „kulturní rozdíl“.

 338. NoName,
  já už vás nějakou dobu pozoruju. Víte že mi připadáte, jako byste nechápal evropské hodnoty a nevnímal jejich smysl???

 339. No, já mám pocit, že blbnou všichni.
  A že když už abyste se báli někoho pozdravit, aby se necítil diskriminován nebo urážen, tak ten problém asi není jen v islámu.

 340. Proč to MaYdo opět otáčíte jinam ?

  Jaký je rozdíl mezi nepodáním ruky dle kategorizace „cizí“ (čti nemuslim), „žid“, „cikán“, „černoch“ ?

 341. 429 maYdo
  to musím hned vyzkoušet až zas uvidím jednu moc hezkou kolegyni. Položím jí prostě ruku na srdce a lehce pokynu hlavou.
  Jestli dostanu pár facek, tak to svedu na Tebe 🙂

 342. 431 maYdo
  to teda nevím.
  Když konám do pisoáru, jde vše jak na drátkách když bych čůral z výšky do tureckého záchodu, tak mi to nasichr postříká boty.

 343. Inu,maYdo,

  kdo chce s vlky být,musí s nimi výt !
  A když nechce,ať mezi ně neleze !

 344. Dusane,
  k tomu Köcherovi vyjadruji naprosty souhlas. Z ruskych pramenu se navic ukazalo, ze z hlediska KGB to zadna senzace nebyla. Ovsem proc jej menili za Scaranskeho? Nebylo to kvuli nekomu dalsimu? –Ted se mi dostala do ruky publikace o normalizaci v rozvedce po roce 1968. Zajimave je hodnoceni uteku dvou vetsich ryb – Frolika a Bittnara. Rozbor Frolikovy vypovedi ve Washingtonu ukazuje, ze zcasti rikal pravdu (a pruser jeho defekce byla, o tom neni diskuze, z casti hodne pribarvoval a zcasti si i dosti vymyslel. To Bittnar byl jina liga – a nad jeho utekem soptil i ministr Pavel. Nakonec ale trest smrti dostali oba. Dalsi zbehove dostali v nepritomnosti az na vyjimky v prumeru 4 roky.
  A Tomsky je spicka. Kdysi jsem ho moc nemusel. A ted se za to i stydim.

 345. Dožít se Erben dneška…….

  Polednice

  Řehoní se dítko drze, učitelce v bledou líc,

  ať se jenom úča vzteká, ví, že vlastně nesmí nic!

  Učitelce v hlavě hučí, chvějí se jí kolena,
  když tu v umučené lebce bleskne veršík Erbena.

  „Pojď si proň, ty Polednice, pojď, vem si ho, upíra!“

  když tu dveře ztichlé třídy, kostlivý hnát otvírá….

  Pod plachetkou – však to známe – příšera se zjeví tu,

  dříve rozjívené děti náhle stojí v zákrytu.

  „Dej sem dítě!“ zaburácí, „volala jsi, tady jsem!“

  „Volala jsem. Pročpak dítě? Víš co? Radši mě si vem!

  Ty si sbalíš děsné dítko – horší přijdou do školy –
  a mne za zmizení žáka odbor školství osolí.

  Mě si vezmi, Polednice, konečně tak najdu klid!

  Kolegyně potvrdí ti, jak je těžké takhle žít.

  Ať se kde chce co chce šustne, kdo je vinen ze všech zel?

  Kdo je volán jako pucflek? Zcela jistě učitel!

  Když si páťák místo džusu dá pořádný rumu lok,

  na koho se ukazuje? Zanedbal to PEDAGOG!

  Když se dívka zfetovaná vrhá z okna jako cvok,

  v ruce láhev od čikuli… kdo je vinen? PEDAGOG!

  Když mládenci skotačiví vhodí chodce v říční tok,
  kdopak za to zvěrstvo může? Jen a pouze PEDAGOG!

  Že děťátko v třetí třídě pohačá si druhý rok,

  kdopak mu měl IQ zvýšit? Kdo to nezvlád´? PEDAGOG!

  Tak to vidíš, Polednice, škoda mluvit, hanba klít,

  proto radši mě si vezmi, ať mám jednou pro vždy klid.“

  Polednice hlavu skloní, slza z oka skane jí.

  Šeptá: „Nejsem kompetentní, zanech marných nadějí.“

  Na pozdrav svým strašným hnátem učitelce zakývá,

  chápe už, proč pro tu ženu není příliš děsivá…

 346. >> dvd 441,
  ne se vším u Tomského vždycky souhlasím, ale v každém případě to ten pán má srovnané jako málokdo!

 347. Tak já jsem si tedy Tomského přečetl. Připadá mi to strašlivě dlouhé a rozvláčné.
  Byla tu válka, pak komouši, pak se jedno převzetí moci v 68 nepovedlo, přivedli zemi zu grunt, pak se to těm odstrčeným v 89 povedlo jakkoliv se jim to krátce poté na ca 7 let vymklo a to je první polovina Tomského článku. Druhá polovina je o tom, jak se moci tentokráte již pevně chopili evropští marxisti a tu už nepustili.
  Pak tam popisuje různé symptomy těch fází.

 348. Zlomyslný tiskařský šotek:

  „(n)eurodegenerativní onemocnění“
  Že by erohujer?

 349. Hale, cikuli je podle mne uz davno passe… Takova socka snad na skole neni, aby si nesehnala aspon travu…

 350. Já nic neotáčím jinam, NoName. Já jsem jen napsala, že mi připadá poněkud absurdní zatahovat politiku a náboženství i do tak prostéhom úkonu jako je pozdrav.
  A taky jsem řekla, že mně když někdo pozdraví úklonou a ne podáním ruky, neb je to jeho zvyklost, nijak mně to neuráží.

  Zřejmě s tím máte nějaký problém, ale to je Váš problém, ne můj. Zkuste napsat do brusele, ať o tom vydají směrnici, jistě Vám rádi vyhoví.

 351. 438 – Proč troškařit, skimici, pro tenhle účel je vhodnější východnější varianta pozdravu – tzv. trojitý chruščov. 😀

 352. 439 ehm, skimici, nebyla řeč o pisoárech, ale posezení/podřepu.

 353. No, tak ja nemam problem, kdyz mne nekdo pozdravi po svem… Ja napriklad zdravim u jednoho zakaznika cest praci 🙂

  Na druhou stranu clovek, ktery chce nekde pracovat nemuze byt zcela prekvapen, jestlize na pracovisti je nejaka forma zavedena… Mne treba vadi popularni povinne tykani, tak v takovych firmach nedelam. Coz mila pani sice udelala, ale hned zacala kvakat neco o diskriminaci.

 354. A když ten někdo nepozdraví ani žida nebo černocha, protože je to jeho zvyklost, taky Vás to neuráží…
  A tu politiku či náboženství do toho zanesla ta ukřivděná mladá dáma.

 355. Petře, o diskriminaci nezačala kvákat ta paní, ale jeden ze zaměstnanců, který se tím, že zdraví po svém, cítil „hluboce diskriminován“. Proto mi to celý připadá absurdní. Jak malí haranti…..

 356. Nejdrive zamestnanec, potom pani. Byt zamestnavatelem v dnesni dobe je silene…

 357. „A když ten někdo nepozdraví ani žida nebo černocha, protože je to jeho zvyklost, taky Vás to neuráží…“

  Ne, neuráží. S hulváty se nebavím a za urážení mi nestojí.

 358. Vždyť říkám, Petře, obě strany jak malý haranti.

  A je z toho problém mezinárodního formátu.

 359. Na druhou stranu, jestli zamestnavatel ma rozhodnuto, ze se tyka/vyka/trou nosy… Tak to tak proste ma byt…

 360. Hm, tak to se budu muset zeptat, jetsli nemáme v kanclu taky nějakou směrnici. Abych třeba někoho neurazila, že ráno říkám „nazdar“, když přijdu do práce a ne „Ahoj“ nebo „Tě péro“

  Vlastně vzhledem k tomu, že obvykle chodím poslední, a v kanclu už je více osob než jedna, tak bych měla zdravit „Vás péro“, ne?

 361. To maydo závisí. Většina zaměstnavatelů jsou rozumní, ale třeba Američani jsou povinným tykáním posedlí… Němci zase naopak 🙂

 362. Petře, mně bylo při prvním nástupu do zaměstnání sděleno, že nejsme páni a poddaní, tak se proto oslovujeme „soudruhu“ a „soudružko“ 😀

 363. Já pamatuji naprosto logické rozčílení jedné naší učitelky nad standardním oslovením soudružko učitelko. Naprosto logicky namítala, že jsme děti a ne její soudruzi 🙂

 364. Ale u toho pozdravu Tě péro nejde o nějaký tykání, ale o číslo množné. Prostě když je na místě víc osob, měla bych pozdravit Vás péro. Kdybych zdravila Tě péro, vypadalo by to, že zdravím jen jednoho a ti, co by si mysleli, že jsem je vynechala, by se mohli cítit diskriminovaní. 😀

  Ovšem když zdravím „nazdar“, tak si vlastně taky můžou myslet, že to neplatí pro všechny a někteří by se mohli urazit. Protože se nepoézná, jestli zdravím tři nebo čtyři. nebo dva. Asi bych měla radši říkat „nazdar všem přítomným“, to by snad mohlo být košer. Ovšem co když se někdo cítí tím pozdravem dotčen, neb je to pozdrav skautů a sokolů a on není ani jedno ani druhé.

  Myslím, že by se měla ustanovit parlamentní komise, která by prověřila zdravení z hlediska všech možných rovností a vybrala takové rituály, které resopektují pravidla politické, rasové i genderové korektnosti. Následne by se to měl zpracovat zákon a evropská směrnice aby nedocházelo k takopbvým tragickým případům, kdy se cítí někdo pozdravem diskriminován.

 365. 460

  Paní (souška) učitelka se dopustila diskriminace kvůli věku ! 😀
  Nepřípustné ! 😀

 366. Podání či nepodání ruky je pouze náhradní problém.
  Ve skutečnosti jde o dlouhodobě neřešený problém odmítání integrace jako takové přišedšími prchlíky do té míry, že vyžadují, aby se stávající obyvatelstvo kulturou chování přizpůsobilo jim. Jelikož se to neřeší, začne obyvatelstvo řešit samo, zapojí se emoce a už to jede, už to sviští, už se to nafukuje do kosmických rozměrů.

  Pravdu má Kunetka – firemní kultura je firemní kultura a když se mi to nelíbí, tak tam nelezu!

 367. No jo, ale za toho bolševika bych si nevybrala….
  Vyřešila jsem to tak, že oslovení toho soudruha jsem se celý dva roky, co jsem tam pracovala, úspěšně vyhýbala. Ale jinak to nebyl zlej člověk. Byly tam jinší svině, i když jim nevadilo, když se jim říkalo „pane“.

 368. 458 PK
  proto je například ZCELA NUTNÉ mít samostatné německé vizitky se všemi tituly před i za. Hodí se i v Rakousku a v německy mluvících částech Švýcarska. Je to divné ale když to tam nemáš, jseš lůzr.
  Tak mám prostě několikatery visitky. Kdo to chce, ať to má.

 369. 464 říkal jsem pane a říkali mi pane, na vojně jsem ale říkal soudruhu majore třeba. Bez problémů. Prostě se mluvilo komunističtinou. Jiný jazyk.

 370. Panenkomarijáskákavá!

  … U příležitosti Havlových nedožitých osmdesátin totiž slavná rakouská dílna Grassmayr odlije zbrusu nový zvon pro kostel sv. Havla v­ Havelské ulici. Ponese jméno Václav a bude věnován jak zesnulé hlavě státu, tak patronu českých zemí – svatému Václavu. Nápad realizuje Nadace Charty­77, která má u kostela kancelář a­ již někdejší hlava státu podporovala…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zas-ryjeme-drzkou-v-zemi-Ne-Havlovu-ulici-do-kazdeho-mesta-Napad-pojmenovat-placek-u-Narodniho-divadla-po-Havlovi-vyvolal-poprask-455090

 371. Mno, tak jsem si – zlomen vaší chválou – přečetl toho Tomskýho. (o kterém jsem si dlouhodobě myslel, že že to kapitální čurák) A ejhle – probatum est.
  Zdejším citlivějším povahám se omlouvám, můžete o tom diskutovat, můžete s tím polemizovat, ale to je tak všchno, co s tím dokážete udělat!
  A ten tzv. hutný text se dá shrnout prostým – to by němej neřek, kdyby mu hubu rozbil…
  Omlouvám se, že všem správným hujerům a pionýrům šlapu v bábovičkách, ale tak to prostě je! Taková je žízeň!

 372. PeSi
  já už jsem dissent (dis-sentire či nesouhlasné stanovisko) podal v 444

 373. Tedy dissent ve smyslu, že Tomský nepodal nic mimořádně objevného. Nedělá mi ale jeho článek kromě rozvláčnosti problém.

 374. No jó, rputi, blíží se sv. Václava a osmdesátiny Velikána, takže se můžeme těšit na zvýšenou míru havlování.
  Nejspíš to vydrží až do vánoc, protože oslavy narozenin plynule přejdou do truchlení nad úmrtím.

 375. Samozřejmě nezaměňovat dis-sentire, jinak cítiti, pociťovati za Shigella dysenteriae, prudivou baktérii.

 376. Občas se i tady objeví názor, že špatný zákon se prostě nebude v praxi uplatňovat, že jej úředníci nebudou vyžadovat. K tomu jedna ukázka takového zákona, který byl schválen 1974 a hodně dlouho se neuplatňoval. Až jeden úředník na jednom úřadě přehraboval staré sbírky – a našel – a uplatnil: http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-prijmu/informace-stanoviska-a-sdeleni/2016/zdaneni-prijmu-fo-vykonavajicich-zamestn-7538
  Až budu mít čas, podívám se jak je to s lhůtami…

 377. PeSi 468,
  zajisté máš právo na názor, ale i v rozsudku, povětšinou, se píše zdůvodnění.
  Proč čurák, jaksi nebylo specifikováno, či, na můj vkus, zcela nedostatečně.
  Vymýšlí si, či snad vyloženě lže, osočuje kohosi neprávem, či, nejdej bože, se snad mýlí?
  Jinak snad stačila jedna věta: PeS si myslí, že Tomský je čurák! 😀

 378. No, k tomu plácku u tej národní katastrofy – v této chvíli považuji přejmenování na náměstíčko Letiště Ruzyně za příliš ukvapené – ten plácek je až příliš otevřen a dobře osvětlen, takže ovčané a návštěvníci hlavního města Prahy toto místo ještě nestačili důkladně prochcat ve srovnání s tou uličkou v Brňu. Takže místu jaxi chybí „Genius Loci“. Leč – neházejte předčasně flintu do žita – na samém okraji tohoto plácku jsou veřejné záchodky – https://mapy.cz/zakladni?x=14.4144935&y=50.0809733&z=18&source=base&id=1978448
  No a stačí správně vyvést pomocí několika trubek odpad moči na povrch a přejmenování plácku dle Letiště Ruzyně již nic nebude bránit!

 379. Když ta tenká slupička civilizace začne odprýskávat….

  „Dobrovolníci, kteří pomáhají táboře v Calais, byli nařčeni z toho, že sexuálně zneužívají uprchlíky, dokonce i ty nezletilé. Píše o tom britský deník The Independent.“
  Zdroj: http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/eu/169442-zvracena-sexualni-turistika-zeny-jezdi-do-calais-aby-si-tam-uzily-s-migranty-pise-znamy-denik/

  Informaci nelze ověřit, leč, že v EU najde se pár kusů perverzních ženštin, které rajcuje využít nepřehledné situace k podobným excesům, se dalo čekat.

 380. 2 Rpuť – jedná se čistě o můj osobní názor, který nikomu nevnucuji. Jen mám poněkud lepší paměť než mnozí – a neemigroval jsem a žil jsem a žiju tady. Takže mnohé posuzuji jinak, než hrdinní emigranti, co sežrali hovno ze Šalamouna a vědí, že se to všechno mělo dělat jinak a lépe.
  No a zvlášť v poslední době jsem na ty libový kecy poněkud alergickej.
  Takže asi tak…

 381. 44, 468 — Tak prima. Skimici a PeSi, smím-li vás o něco požádat, vložte sem prosím několik odkazů na (srovnatelně dlouhé či stručnější) články na stejné téma (tj. politický, společenský a ekonomický vývoj ČR za posledních 27 let), které pokládáte za lepší. Ale snad jich sem raději nedávejte více než asi tak pět každý, ať se v tom dá udržet trochu přehled.

  A kdyby čistě náhodou nebyly, klidně každý napište takový článek vlastní, s potěšením si přečtu.

 382. 476 PeSi
  a Ty víš o jaký plácek se jedná? Já tam tudy chodím furt a nevím. To by tam asi museli udělat i dopravní značky? Přejmenovat adresu?
  Hlavně KDE to tam je? Jsem evidentně ignorant.

 383. 479 Zpátečníku
  dopustil jsem se toho ve svém 444. Tomského článek mi nepřipadá nepravdivý ale příliš rozvláčný a příliš mnohomluvný.
  Domnívámse, že mu Echo (či kdo, jak tam cituje) určilo počet slov a honorář. On je nějaký nakladatel filosof, tak mu nedělalo problé to napsat. Napsal – li by toho jednu desetinu, stačilo by to bohatě. To je vše.
  Skoro mi připadá, že stáří přináší pithartovatění a začínám se toho obávat.

 384. 482 — Jen bych se chtěl ujistit, skimici: Za ten lepší článek (zde zřejmě za lepší shrnutí) pokládáte svůj 444 (minus první dvě věty)?

  Jestli ano, tak už nic neříkám; mimoto si stejně teď ještě musím někde koupit chleba. (Byl bych už šel, jenže jsem čekal na konec Haydnova opusu 77 č. 1.)

 385. Tedy, Zpátečníku, nevidím důvodu proč se v tom takto nimrat. Před potomky bych se takto nevystavil. Neporozuměli by mi. Jsou věci zcela samozřejmé a zcela nesamozřejmé. Cintat si nad věcí samozřejmou je samozřejmě důležité z hlediska procvičování umění rétoriky, tedy filosofie, ekonomie a práva. Tomský ale imho zakopl a padl po hlavě do bahna osobních vzpomínek a vzdálených a najednou blízkých setkávání se s životem vezdejší.
  Nikterak mu to nemám zazlé ale neumím to adorovat.

 386. 483 Zpátečníku
  viz mé 484. Velmi dobré rétorické cvičení a asi by dostal na FF UK i zápočet.

 387. Jo Zpátečníku
  minus první dvě věty ano. Možná bych ale vložil ještě ty procesy viz Slánský, kdy se to navzájem vyjímečně požralo natvrdo a zbyli jen budoucí osmašedesátníci. To se omlouvám.

 388. Zpátečníku
  mmch, můj belgický kamarád, nyní již velmi úctyhodného věku, přesvědčený evropský federalista a v zásadě i socialista (tím míním jeho vřelý vztah k a tesk po koloniích mi nedávno sdělil, že by volil Trumpa. Oddůvodnil to tím, že vše po změně křičí.
  Tomský imho nic nenabízí, popisuje co zažil tady, tam i zde a napsal svých jánevím kolik neurážejících slov. Nicméně bych to ani nenazval analýzou ale spíše popisem a ani náhodou tam nevidím thesis natož synthesis.
  Možná je Vám to ale blízké, protože se to imho nějak podobá Vaší theorii o šuntovosti.

 389. Anti thesis, jsem se Zpátečníku pokusil pohotově dodat v 487 pokud bych bral vážně Tomského článek jako thesis.
  Syn thesis nechám s dovolením na Vás.

 390. 484 — No, pořád ještě měli ten chleba, který byl číslem dva na mém preferenčním seznamu. Mimochodem, počátkem jara 1990 se zde se spoustou dalších mladých Američanů objevil jeden, Matt, vyznačující se schopností psát (v assembleru) velmi rychlé grafické algoritmy a znalostí efektivních programovacích technik, které by mne (tehdy) nenapadly. Po asi roce jel zas dál, prý do Pobaltí, kde se tehdy taktéž děly věci, a zdůvodňoval to napůl v legraci tím, že v Praze mu chybí možnost nakoupit potraviny v libovolnou dobu. Pro programátora měla podstatný význam.

  A k té 484 se hned dostanu.

 391. 489 Zpátečníku
  v Assembleru? To nemůžete pamatovat 🙂
  Ale tam se tehdy muselo přemýšlet jinak. Nebyla paměť a proto se muselo jít někdy jít i dolů a uvědomit si architekturu obvodu. Takto už ale nikdo není naučený přemýšlet. Není to (zatím) zapotřebí.

 392. OT teď byla ve zprávách na čt24 ta Kaslová, vnučka. Má taková ta typická ústa jako Olga, nebo Dagmar, nebo nedávno zesnulá akrobatka…
  Ony mají takový zvláštní tvar úst, který z nedostatku imaginace nazvu „přeříznutým tenisákem“ se sklonem k takovému kaččímu koutku jako třeba má ta dcera Žilkové Agáta.
  Kde se to bere? Jsou ty holky nějak všechny spřízněné? O klanuNěmcových se to ví, ale kde se to zrodilo zde?

 393. 484 — No, v mé nebetyčné naivitě mi to celé zas tak samozřejmé nepřipadá, ani v pohledu zpět, tím méně dopředu. Zhruba řečeno, tehdy před 27 lety jsem — možná až neuroticky štítivě — ošklíbal, že komunistické špíny se nepůjde zbavit žádným (nenásilným) způsobem, což se myslím naplnilo vrchovatě; ale jinak se nestalo ani to, co jsem si přál, ani to, čeho jsem se obával.

  Kdybych měl naopak říci, co se za celou tu dobu souhrnně vzato stalo, měl bych s tím dost potíží. Pravděpodobně bych také explicitně sáhl po své osobní zkušenosti; kdybych ji totiž měl nějak implicitně zobecňovat, ocital bych se nejspíš na tenkém ledě. To, co píšete v 444, redukuje věci na politický vývoj, což myslím nestačí; dokonce i politici musejí dlouhodobě (a právě o dlouhodobých procesech tu debatu vedeme) musejí poněkud respektovat realitu.

 394. 461 — Assembler nejen pamatuji.

  Jinak nešlo pouze o hardware (nehledíme-li na ošetření celkem triviální skutečnosti, že graická paměť byla přístupná pomaleji), o jeho špecifiká nebylo tolik třeba se starat. Vzpomínám si kupříkladu na jeho trik, jak zrychlit Bresenhamův algoritmus…

 395. Btw, stále užívám (kapacitní) klávesnici z té doby, a f momentálně moc nefunguje; asi mi tam napadaly nějaké drobečky s nevhodnou permitivitou.

 396. (494) Ono se jí nelze zbavit ani násilným způsobem, té komunistické špíny. Je příliš zažrána i do nekomunistů.

 397. Jach pták! , jak říká Matzurka 🙂
  Pánové si přáli, aby jim tam Tomský napsal řešení té posr…. křížovky…

  Mno, řešení jsou v zásadě dvě …. buď demograticky, na dlouhé lokte s tím, že to patrně zakončí tak jako tak střelba a to nikoliv oslavná…
  Nebo to druhé, že střílet se bude už od začátku….

 398. 497 – máme to brát jako přiznání, že do Tebe taky nebo jako sdělení, že jsi jediný spravedlivý, tou špínou nedotčený? Já jen abych věděla 😀

 399. 497 — No, jak bych to jen řekl, AeroKarle… Dejme tomu, že mám firmu, a na místo účetního se mi tam hlásí defraudant. To, jestli je moudré jej přijmout, závisí myslím zásadním způsobem na tom, zda se mu posledně ta zpronevěra vyplatila.

 400. 494 Zpátečníku
  správně jste postřehl, že má 444 redukuje věci na politický vývoj. Ten totiž určuje rámec věcí. Před 1989 jsem musel mít třeba s kapelou tzv přehrávky u perkusí (PKS) abychom si mohli zahrát třeba i v blbým klubu 07 na Strahově.
  Tedy tam spatřuji základní linii od které se něco (co dále popisujete Vy a Tomský) odvíjí.
  Já jsem zkusil jít na dřeň. Čtyři stránky ale také napíšu pokud mi to někdo zaplatí. Na charitu ale nehraju 🙂 Kdoví jestli Tomský ty peníze z nich nakonec vydoloval. V dnešních dobách tonení úplně samozřejmé.

 401. a 495 – Zpátečníku
  to jste mě bez legrace překvapil. Příjemně pochopitelně. pokud jste tím prošel, máte určité předpoklady k přemýšlení o řád hlouběji, než je dnes požadováno či vídáno. Proto mezi námi asi občas dochází k (jakkoliv řídkému) břinknutí a někdy i zajímavému povídání si.

 402. 501 — Ten totiž určuje rámec věcí. — No, tak se to třeba může jevit dneska, kdy např. někoho z čistě ideologických důvodů napadne zavést takovou zhovadilost, jakou je Energiewende, a ekonomika přesto nezkolabuje ihned… V předmětné době tomu však bývalo dosti jinak, a zdejším komunistům se taky mohlo stát, že se jim ekonomika zhroutí, neb její rezervy tehdy byly řádově menší. V takovém případě by pravděpodobně skončili na lucernách, ledaže by včas uprchli do SSSR; ovšem oni by asi moc neprchali, neb dobře věděli, že za takový výsledek by je Džugašvili nepochválil, takže by tam nedopadli o nic lépe. Naštěstí se však mohli opřít o aparát válečného hospodářství, vybudovaný v Protektorátu nacisty; všelijaké ty plánovací komise, co jsem slyšel, fakticky vesměs byly německého původu… Tolik tedy k představě, že politika je prvotní.

  Koukám, že už se mi tam opakují slovesa (494), je možná čas si jít lehnout.

 403. 492 aj. — Ale možná bych poznamenal ještě jednu věc: Projděte si prosím někdy pražský uličník, a uvidíte, kolik tam najdete starostů předměstských čtvrtí, třeba i radních, a samozřejmě taky dramatiků a literátů všeho druhu, zhusta významu o dost menšího, než má Havel. (A což teprve v Paříži a okolí! Když do toho začnete šťourat, zjistíte, že zásluha dotyčného spočívala ve vyhlášení kontumace psů, a tak podobně…)

  Zpochybňovat, že by se v Praze či jiných městech mohlo a mělo po Havlovi něco pojmenovat, to myslím sahá příliš daleko, way too far; skoro musím říci, že kdykoliv to vidím, nedokážu se ubránit dojmu určité zaujatosti, možná jistým způsobem symetrické k té hysterické adoraci.

 404. skimici 503,
  já jsem svá studia začínala jako historik.
  Nikdy to nekončilo jinak…

 405. 504 Zpátečníku,
  zrovna teď, když jste se s úspěchem pokusil na rozdíl od Tomského USADIT tu dobu na místo, došel jste nejdále k lucernám..
  Zpátečníku, Vy ale víte, že to program není. Nebo alespoň takový aby to mohl gymnasialní profesor přednést svým elévům.
  Udělejte, Zpátečníku, krok vpřed, vyplivněte betelové listy a podobná škrlátka a soustřeďte se in medias res.

 406. Odtud asi, Zpátečníku snad nebude dělat veliké potíže si v preferencich zcela nepominutelních vyhradit alespoň právo na požití dortíku mille foille s v zásadě polévanými pláty sabayonem. Trochu nekonformní ale budiž. Dortím musí být samozřejmě podáván se lžičkou, vidličkou a coupe de Champagne. Přechlazeným.
  V tom bodu se otázkky lidstva pociťují nanejvýš intensivně.

 407. Jestli tedy k Vám, Zpátečníkovi stále mluví, a mé řeč je vnímána.
  V Opačném pžípadě prosím vystřelte růžovou raketu přímo nad sebe.
  To kvůli hipízačkám, aby Vam hezky uložili biodynamické lože.

 408. Omlouvám se, skimici, sice jsem si to ještě přečetl (a nepříliš úspěšně se pokusil napasovat na svá triviální myšlénková schemata), ale dnes už to nestíhám nijak zpracovat, natož odpovědět. I tohle už píšu ve stoje.

  I když si možná ještě chviličku sednu a podívám se do fotek, jak vypadala ta střecha a ten pomník s vykotlanými zády, o nichž jsem dnes odpoledne zjistil, že zmizely…

 409. No vida, a navíc zřejmě zmizel ještě žehnající Kristus; ani jsem si k tomu sedat nepotřeboval, a už ani nebudu.

  Přeji dobrou noc.

 410. Zpátečníku
  v každém případě se Vám dnes povedlo pošimrání skimice po egu (to ad assembler) a nyní už Vás nebudu týranim zdržovat od pomníku s vykotlanými zády (VY) co se střechou zmizely.
  Ani Souček by to nedal lépe. Máte nesporný talent, Zpátečníku.
  Od samého počátku co se s Vámi pokouším komunikovat se necítím být ani tak daleko, abyste, coby mojí interterestrickou žel bohu primitivní jakkoliv komunikaci vnímal nebo alespoň vnímání nenápadně naznačil-

 411. Akorát by musela k Hallovi aby jí něco udělal se zubama. Ale je to moc pěkná ženská. A prý i inteligentní.

  Zbavte se tedy toho vašeho nehodného debila navždy. vždyť ani nevíte kdo to byl. Bradd Pitt. KDE SE VZAL, TU SE VZAL.

 412. OT – první postřehy dcery z VŠ koleje : Asiati prý okupují kuchyňku, furt něco smaží a po celé chodbě je neustále cítit rozpálený olej.

  Časy se mění, ale některé věci přetrvávají….. 🙂

 413. Dobré ránko. Dnes mám premiéru – první mnou organizovaný zájezd – jede 42 lidí, tak mi držte pěsti, ať se nic nepokazí.
  A diskuze posledních dnů bych shrnula do: https://www.youtube.com/watch?v=62iU4rz93Fo
  – výsledek je stejný, akorát ta melodie se vnímavějších jedinců bude držet celý den! :-))))

 414. 2 Zpátečník ad 479 – požádat smíš. A já Ti nevyhovím – proč bych to dělal?

 415. No vida, i skimice už zasáhl ROZVOD!
  Aby ne, když obvinění je vždycky na celý odstavec a už to zas leze odevšad.

  Tak si říkám, že ten rozvod přišel jak na zavolanou!
  Což volba presidenta, což válka v Sýrii, což migranti – vše bledne před dojemným příběhem – kráska prchá a zlosyn se zmítá v drápech FBI!

  Až je mi toho Pitta líto. Nevím, jestli Jolie taky nepodplatili Saudové (PI), v každém případě Pitt ty volby, Sýrii a migranty, chudák, odskáče!

 416. Pro debatu dvou komentátorů by měl existovat podblog ….

 417. To asi to nejzajímvější číslo!

  …Mnoho voličů také zůstává nerozhodnutých, aktuálně 18-20 %, což je prakticky dvojnásobek proti srovnatelné fázi kampaně před čtyřmi lety. „Lidé se tomu číslu moc nevěnují, sledují spíše rozdíl mezi Clintonovou a Trumpem, ale podíl nerozhodnutých je možná teď ta nejdůležitější věc,“ řekl Nate Silver.
  http://zpravy.idnes.cz/trump-stahl-naskok-clintonove-dzc-/zahranicni.aspx?c=A160922_123633_zahranicni_jw

 418. Dobré ráno,

  V těch Lidovkách jsou dobrý ….yvruk 😀

  Titulek :

  Jaké jméno pro Havlovo náměstí?
  Čtenáři serveru Lidovky.cz mají jasno

  Čtenáři dostali na vybranou mezi dvěma variantami pojmenování, varianta, že by se po VH žádný náměstí jmenovat nemuselo, tam jaksi chybí.

 419. “ Nevím, jestli Jolie taky nepodplatili Saudové (PI), v každém případě Pitt ty volby, Sýrii a migranty, chudák, odskáče!“

  JAký Saudové???? Snad Putin, ne????

 420. no tedy jsou to stale problemy co ma ta koncici civilizace.
  tak jen souhlasne vyjadreni stavu :

  Všude je plno úplatkářů a korupce.
  Děti nedbají příkazů svých rodičů.
  Kdekdo se pokouší psát knihy.
  Je nepochybné, že konec světa se blíží.

  http://ateo.cz/t/14-ad-absurdum/

  pripada mi to presnejsi jak blaboly Tomskeho. U toho musim plne souhlasit s PeSem – rozumbrada migrant( ekonomicky ?) ktery mele o tom pred cim sam radeji utekl.

 421. A něco pro skimice a Zpátečníka – ale optimistické to věru není!

  …„Podívejte se na mapu od roku dejme tomu 1815 dodnes,“ doporučil jí Koukolík. „Podívejte se na velikost našeho území. Celý současný vojensko-strategický význam našeho území je, že tu jedna nebo druhá velmoc bude mít své základny, nebo nebude. Všechno ostatní je lhostejné. Ať už to bude strana A, nebo strana B, v ten moment tyto základny zaměří ta druhá strana. Co s tím chcete dělat?“ vrátil Koukolík ženě štafetu. „Jsou země, které nemají tyto základny…“ pokusila se paní oponovat. „A myslíte, že nebudou cílem? V ten moment, kdy se spustí akce, budou cílem, proto, aby se tam nedostala druhá strana,“ vrátil ji Koukolík na zem…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mocni-maji-informace-ktere-my-nemame-Hrozi-globalni-jaderna-valka-V-Americe-se-politici-zblaznili-jsou-snad-pod-vlivem-halucinaci-varoval-lekar-455175

 422. Jestli to vyjde na stejno,a zametou s námi jestli tu základny jsou, nebo ne, tak potom – k čemu je dobré je tu mít ?

 423. A tohle je také hezké:
  http://www.denik.cz/ze_sveta/obama-vetoval-zakon-umoznujici-zalovat-rijad-za-utoky-z-11-zari-20160924.html
  „Obama své rozhodnutí zdůvodnil obavami o národní bezpečnost, zákon by prý mohl poškodit spolupráci se zahraničními spojenci v boji proti terorismu i v jiných otázkách. Nepochybně by ochladly vztahy mezi USA a Saúdskou Arábií, která je klíčovým americkým spojencem na Blízkém východě.
  Zákon o uplatnění spravedlnosti vůči sponzorům terorismu (Justice Against Sponsors of Terrorism Act, JASTA) by se podle Obamy mohl obrátit proti USA. Pokud budou moci Američané žalovat Saúdskou Arábii, pak by mohli občané jiných zemí udělat to samé Spojeným státům, domnívá se Bílý dům.“

  Jak upřímné přiznání, že USA sponzorují terorismus… Tolik sebekritiky bych snad ani nečekal.

 424. 529 PeS
  na FoxNews jsou pod tím jízlivě neslušné komentáře. Vyberu jeden slušnější ale výstižný.

  *** America can’t wait to see Obama leave office. His only legacy will be that every idea he has had, has been a catastrophic failure.

 425. By mohlo mit zajimavy dopad na volebni odhady a nerozhodnute volice…

 426. Bude zima, bude mráz?

  …Američtí meteorologové, institut IRI i centrum NCEP se shodli na tom, že podzim ani zima ve střední Evropě nebudou příliš chladné. „Modely »vidí« zhruba do ledna. Předpokládají, že období bude teplotně i srážkově nadprůměrné,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová…

  Více na http://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/420359/predpoved-meteorologu-na-podzim-a-zimu-2016-jak-bude?utm_source=pocasi.blesk.cz&utm_medium=copy

 427. Tak Honsová už věští nejen podle pootevřených dvířek své lednice, ale i podle meteorologů z jiného světadílu!

 428. 2 skimic – k tomu náměstíčku Letiště Ruzyně – tady to máš i s obrázkem…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zas-ryjeme-drzkou-v-zemi-Ne-Havlovu-ulici-do-kazdeho-mesta-Napad-pojmenovat-placek-u-Narodniho-divadla-po-Havlovi-vyvolal-poprask-455090
  Jistě uznáš, že na rozdíl od té uličky v BRŇU
  https://mapy.cz/zakladni?x=16.6086245&y=49.1914094&z=18&l=0&source=stre&id=5185200
  je tento plácek jako veřejné záchodky nevyhovující.
  Ta ulička v Brňu je jako pobočka ministerstva úlevy mnohem vhodnější a útulnější, navíc hned v sousedství je ten známý Zelný rynek s kašnou Parnas, kam zas chčijou Morgoši.
  Tam ta tradice prostě je!

 429. Dobrý den. (529) Je zajímavé sledovat diskuzi Silvera a Taleba, ač jim z větší části nerozumím Rputi: i pro množství nerozhudnutých je důležitá osobní komunikace s každým z této skupiny. Bude to stát stovky miliónů.
  (533) Quivis: kochejte se předpověďmi a extrémy pana Kovaříka z Šindelové. Jihozápadní stráň, u silnice bez ochrany lesa. https://mapy.cz/s/15MuV

 430. Zajímavé!

  „13 klíčů do Bílého domu“:
  …Třináct klíčů je třináct otázek s možností odpovědi pravda/nepravda. „Každá „pravda“ je plusovým bodem pro vítězství strany, která má aktuálně svého zástupce v Bílém domě. Pokud je šest a více odpovědí „nepravd“, strana, která má zástupce v Bílém domě prohraje. Pokud je méně jak šest „nepravd“, vládnoucí strana získá další čtyři roky,“ vysvětluje Lichtman sofistikovaný a dosud neomylný systém…
  http://echo24.cz/a/wCuDL/prezidentem-bude-trump-profesor-se-od-roku-1984-nikdy-nespletl

 431. 534 PesI
  Dík za fotku. Já ale stále přemítám, jak ten zcela zbytečný prostor vznikl. Byl to záměr architekta? Je to ta nejodpornější část cesty z podzemního parkoviště na Národní než se to přeběhne a ta skleněná obluda zůstane za zády. Je to dobré místo pro ty prknaře a budoucí arabsko-černošské gangy.

 432. Obama je…..

  „Miluje toho chlapa. Miluje ho. Zamyslete se, co se to stalo s Republikánskou stranou, ano? Bývali to odpůrci Ruska a autoritářství a bojovníci za svobodu a demokracii. A teď jejich kandidát oslavuje chlápka (Putina), říká o něm, že je to silný lídr, protože napadá menší země, vězní své oponenty, kontroluje tisk a vede svou ekonomiku do dlouhodobé recese,“ prohlásil na adresu Trumpa Obama.

 433. skimici 537,
  odporné je to úplně celé – jedině zbourat!

  Stávaly tam původně Chourovy domy, zboural bolševik v r. 1959.
  http://blogadmin.idnes.cz/blog/19336/346152/Divadlo3.jpg

  To nové měl být suprkulturní dům, tak asi aby byl plac, když tam lid bude chodit na tu gultůru. Pak se nějak zfamfrněli a udělali dívadlo. Asi ke 100. výročí ND – že teda voni taky!

  Trčí to tam jak bolavej palec, nehodí se, nezapadá a ještě mám vždycky pocit, že mi to spadne na hlavu! Jak píše PeS, dobrý jako pisoár a kšeft s perníkem, jinak na dvě věci!

 434. Halle 538,
  demokrati si zjevně přestávaj vědět rady. Hillary je zřetelně nemožná, ale už do ní investovali příliš, než aby to s ní vzdali. A taky už není čas.

 435. 540
  O Hillary se radši nebudu vyjadřovat.Musel bych zahodit svou kinderstube….

 436. Dobré nedělní ránko!

  Těžké konce českých učitelek!
  (To není vtip!)

  „Problematika léčby kapavky 60 leté sexuální pracovnice s bohatou medikací na jiné choroby.Jaké vhodné ATB v tomhle případě zvolit ?
  Vyšetřující se paní zeptal,zda si nechce přivydělávat k důchodu něčím jiným,třeba hlídánim dětí ?!
  „V žádném připadě,celý život jsem byla učitelka! „

 437. „V sobotu pozdě v noci otřásl centrem maďarského hlavního města mohutný výbuch, při němž utrpěli dva policisté vážná zranění. Podle agentury MTI byl po výbuchu uzavřen bulvár Tereza. Policie příčinu detonace vyšetřuje….
  …Server Nol.hu uvedl, že v okolí bylo nalezeno značné množství hřebíků, co naznačuje, že mohla vybuchnout bomba naplněna hřebíky.“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/415665-mohutny-vybuch-v-centru-budapesti-zranil-dva-policisty.html

 438. Martine tak si dnesek uzij .

  vlastne ty si uzivas zivot tak proc to omezovat jen na dnesek. 🙂

 439. Petře 546,
  člověka tak napadá něco o božích mlejnech ….
  Holt, za blbost se platí!

 440. Tak to jsem vážně zvědavá!

  „Americká veřejnost bude mít v pondělí večer místního času (v úterý nad ránem SELČ) možnost sledovat první přímou konfrontaci prezidentských kandidátů Hillary Clintonové a Donalda Trumpa. Jejich první televizní debata může mít podle většiny komentářů nepředvídatelný průběh: politická rutinérka Clintonová se střetne s nevyzpytatelným Trumpem…

  První debata nynější kampaně bude podle CPD rozdělena do šesti bloků po zhruba 15 minutách. Vždy dva bloky budou věnovány jednomu ze tří hlavních témat, která vybral moderátor Holt: Směřování Ameriky, Zápas o prosperitu a Za bezpečnost Ameriky. Každý blok zahájí Holt otázkou a Clintonová i Trump budou mít dvě minuty na odpověď. Pak bude následovat debata…“
  https://www.novinky.cz/zahranicni/415671-clintonova-a-trump-se-utkaji-v-prvni-televizni-debate.html

 441. Osso Bucco pánové a dámy!
  Neboli dutá kost.
  To takhle vezmete příčný řezy telecí spodní prackou, zprudka je osolené a opepřené opečete na olivovém oleji do hněda, vyjmete, na výpek položíte italskou trojici (cibuli, mrkev, jeden zelenej celerovej klacek, vše na jemno nakrájené), orestujete, zalijete dvoudeckou dobrého bílého, evaporujete, vložíte maso a oloupaná rajčata, vyjádřená a na jemno, zalejete telecím vývarem (nebo hovězím) aby koukaly jenom vršky, pánev přiklopíte pokličkou a děláte do měkka s čerstvou petrželí a snítkou rozmarýnu. Telecí je za hoďku a čtvrt, jemně bublající. Tak 5 minut předem si v hmoždíři nadrtíte kůru žlutého citronu, petržel a jeden stroužek česneku a maso tím potřete.
  Podávám s brkaší nebo se širokýma nudlema.
  Už to bublá a kuchyně je toho plná. Mňam 🙂

 442. Hmm, těstoviny někdo vyžral a nedokoupil. Takže brkaše. Taky dobrý.

 443. Dobré poledne a dobrá připomínka. Musím včas zkontrolovat, jestli mi dětátka nesežraly rohlíky do knedlíku a vyslat synka pro smetanu, případně pro ty rohlíky, pukd byli potomci příliš žraví, neb se v troubě peče svíčková.

 444. Tak jsem se dočetl, že Hrad se za Peroutku neomluví… Přijde mi to logické… Za Peroutku by se měl omluvit jeho fotr, který ho včas neutřel do prostěradla…

 445. Jak se Hrad omlouvá? Věž s. Víta et al. se ukloní směrem ke Kaslové? 😮

 446. Možná spíš věže sv. Jiří. Ty prý bývaly pon ěkud na šikmo a jedna snad dokonce spadla a stavěli ji znovu. Prý je to od poslední rekonstrukce vyztužené nějakou ocelí, ta je ohebná, tak by to snad šlo, ne?

  JInak já měla za to, že v tom sporu šlo o spor občanky Kaslové s občanem Zemanem a ne o spor s nějakou nemovitostí či institucí. Pokud by se tedy někdo měl omlouvat, tak snad Zeman osobně a ne Hrad.

 447. Zítra večer (tedy místního času), tzn v nekřesťanskou ranní hodinu u nás bude Hlillary s Trumpem poprvé naživo.
  Dušane, budeš to sledovat a napíšeš něco o tom?
  Já budu ještě chrupkat, ale říká se, že čert nikdy nespí 🙂

 448. Zemana podle ústavy žalovat nelze, tak si Kaslová našla náhradu. IMHO měl soud konstatovat,že žalovaná kancelář nic nepronesla a žalobu odmítnout.

 449. Jde o spor občanky Kaslové s Českou republikou. Právníci té paní usoudili, že Zeman je ve své funkci nežalovatelný.
  Osobně se domnívám, že kdyby nebyl Zeman odporně ješitný a nezakládal si na své neomylnosti, mohl věc vyřešit přiznáním omylu a celá záležitost by tak byla spláchnuta. P&L by přišlo o munici. Tvrdošíjné trvání na omylu je infantilní. Rodiče mě z něj vyléčili v osmi letech.

 450. Baubo
  to bylo stručné a jasné. Snad až na poslední větu. U mě to trvalo déle.

 451. To je opravdu krásné.
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/objevi-cina-mizozemstany-zeme-uvedla-do-provozu-nejvetsi-tel/r~38c3d576830b11e68afb002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-1
  Zatím co Obama mírově válčí všude na světě, číňani za menší prachy objevují vesmír jak američani v šedesátých. Ty chvíle, když jsem přisát na černobílou obrazovku sledoval první Armstrongův krok už mi nikdo nevezme. Doufám, že Obamu či krvavý klan Clintonův pohlítí dějiny v brzku.

 452. Doufám, že Obamu či krvavý klan Clintonův pohlítí dějiny v brzku.

  Dějiny ´= Čína ???

 453. Právníci usoudili blbě. President je imunní vůči trestnímu stíhání.
  V občanském sporu se s ním soudit lze.
  Pochybuji, že by bylo možno takovouto žalobu odmítnout.

 454. 567 Rputi
  Peroutku obdivuji asi jako Luboše Palatu, ale co to na věci mění? Baubo byla přesná. Zeman nedoložitelně žvanil a ta Kaslová to jako židovka pochopitelně nemůže nechat jen tak běžet. Taky bych nenechal. A Zeman díky své ješitnosti jen nabíjí další a další bambitku pepřem a solí, kterou mu pak s gustem vystřelují do jeho tučné zadnice.

 455. Mno, vážení – to, že se předmětný článek dosud nepodařilo najít, neznamená, že to Peroutka nenapsal. Tedy – dle Vás – omluva by asi měla znít: Omlouvám se, že jsem neměl tolik času a nenašel předmětný článek. Zabránily mi v tom jiné povinnosti.

 456. 569

  To by mohl říct každý. Když prezident něco kecne, měl by být schopný to doložit.
  Myslím si to, i když jsem Zemana v druhém kole volil, a pokud se něco závažného nestane,budu ho volit znovu.

 457. „to, že se předmětný článek dosud nepodařilo najít, neznamená, že to Peroutka nenapsal. “ zajisté to neznamená, že to Peroutka nenapsal, ale doložit, že to napsal, taky nelze.

  Ovšem po právní stránce je to blbost. Ať už to Peroutka napsal nebo nenapsal, to, že to napsal, řekl Zeman a ne Prezidentská kancelář, ne Hrad, ne Česká republika.
  A že není žalovatelný? Inu, smůla, to mají pravdoláskaři dědictví z dob, kdy chtěli pro Havla co nejvíc privilegií a pravomocí, patrně ve víře, že tu bude svatej Venca Ruzyně panovat na věy věkův a nepřijde po něm nikdo, u koho jim ty pravomoce a privilegia budou proti srsti.

  Tohle by měl být spor jen mězi dvěma občany, nic víc. ZA to, co řekne, by měl být odpovědný prezident a ne nějaká jeho kancelář. Pokud vím, nebyl zbaven svéprávnosti a kanceláře není jeho opatrovníkema poručníkem.

 458. Dobrý den. PeSi (569): článek měl být v Přítomnosti, která je k dispozici zde: http://www.pritomnost.cz/cz/archiv-od-r-1924
  Myslím, že v daném archivu hledali všichni prezidentovi muži i ženy.
  Zpět k mému oblíbenému tématu ekonomie. Paní ekonomka Švihlíková, experta z Prahy, zjistila, že chudí dělníci mají v životě problémy způsobené nízkou mzdou (po zdanění). Žel ještě nedospěla k řešení, resp. nezjistila, že stát v tomto případě je součástí problému, nikoli řešení.
  http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/ilona-svihlikova-lide-s-minimalni-mzdou-jsou-tri-kroky-od-bezdomovectvi–1651784
  Také se dotkla problému automatizace výroby – proč jsou chudí a vysoce zdanění dělníci nahrazováni nezdaněnými roboty. Žel odpověď jí nenapadla.

 459. nickname,

  běžte už s vašimi zdaněnými dělníky do Brusele.
  Návrh,aby oni dělnníci neplatili pojistné a sami si hradili potřebnou zdravotní péči je k h…
  Stejně tak,aby ztratili nárok na penzi od státu.
  Ta penze je sice mizerná, ale aspoň nějaká……

 460. Jsem rád, že víte lépe, co potřebuji dělníci než dělníci samotní, Halladine.

 461. NoName,

  kdyby ke mně takovej nepojištěnej zedník přišel se zoubkem, tak mu naúčtuju dvojnásobek, ptotože na nepojištěné se cenníky VZP nevztahujou…
  Stejně jak to dělají zubaři bez smluv s pojištovnami
  NoName, a vy jste si jistěj, že by tohle oni dělníci potřebovali? Ste se jich ptal ?
  Momentálně mámjednoho jako reziduum – dělal v zahraničí, následně se vrátil, nechalse ošetřit, jako by byl pojištěn, ovšem pojištěn nebyl v prosinci a v lednu, a pojistit se nechal až v červenci
  Pojedu dnes večer k němu domů, oznámit mu, že mi dluží 2500..
  Určitě bude potěšen….

 462. Kdybys dělal vyúčtování včas, tak bys to věděl skoro obratem. A amalgamovou plombu jen dvakrát dražší než co platí VZP? To bys byl hodně levný.

 463. Skimici,

  no jo, přišlo mi to v srpnu, že není pojištěnej .. A mám tu ještě fůru neotevřené pošty 🙂
  Co naděláš,přece jen mám trochu sociálního cítění .-)
  Tobě bych ovšem účtoval pětinásobek

 464. Já nepotřebuju řešit peníze a priority jiných, Halladine.
  Každého věc.

 465. (562) Jo, kdyby … to by ho ani za prvního ožralu nezvolili.

 466. Tak proč ten Sobotka do té školy v neděli leze?

  …„Je to pro nás pocta. V žádném případě jsme ovšem nechtěli, aby z toho byla předvolební agitace sociální demokracie. Škola musí být apolitická,“ zdůraznil Růžička.
  Politický rozměr ale Sobotkův příjezd přece jen měl. Dva týdny před krajskými volbami jej doprovázel Petr Navrátil, lídr kandidátky ČSSD a krajský radní pro školství…
  Zdroj: http://zlin.idnes.cz/bohuslav-sobotka-ve-zline-09z-/zlin-zpravy.aspx?c=A160925_145358_zlin-zpravy_eb

 467. Do školy vy neděli 😀

  To je blbý, blbý, blbý 😀

 468. 2 Rpuť – inu, východ je východ… A já bych se na tu Evropu příliš neomezoval…
  Jak takhle ty dva lovci seděj v tajze u ohýnku, popíjej a jeden z nich zadumaně praví – a teď si představ, že 20 000 verst od nás na východ je Los Angeles…
  A ten druhej – 20 000 verst od nás na východ? No to ale musí bejt prdel světa…
  Ergo, stačí jít na ten východ jen dostatečně dlouho… A co si budem povídat, vopička si tam soukmenovce zaslouží… Přijde mi v poslední době nějaká smutná… Tak si aspoň bude mít s kým hrát a povídat…

 469. PeSi 585,
  énu …. ono je fuk, jestli se to jmenuje R-U nebo Středoevropská hospodářská Unie – fčera bylo pozdě!

 470. Dobrý večer vespolek,

  no premiérka Mayová si asi řekla, jestli třeba v Polsku nechybí těch milion migrantů, co jsou v UK – tak žeby to doplnili odjinud…

 471. 587

  😀 😀
  To by pro Brity nebyl špatnej kšeft – nemá židovské předky ?
  Poláci jsou daleko více schopni asimilace 🙂

 472. Halle: Představte si, že jste dělník (dělnice) samoživitel-ka. Máte jedno dítě. Stát pamatuje na to, že jste sociální případ. Tj. ze superhrubé mzdy 21.440 Kč vám nechá k žití 14.202 Kč (Hrubá 16.000 Kč). Zaplatíte z toho nájem, energie, jídlo, benzín na cestu do práce – kolik vám zbude na úspory na horší časy?
  Teď si představte stejný případ, jen s rozdílem diagnózy: stěžuje si na bolest zad, nespecifické kožní alergie, hlášen na úřadu práce:
  „Stát“ vám zaplatí bydlení, energie, jídlo, obědy pro dítě ve škole, oblečení, pračku, myčku, drogerii, oblečení. Na důchod máte nárok – jste přeci veden na úřadu práce. Stejně tak na zdravotní péči. Co byste si vybral vy? Měsíčně dar od státu ve výši 15.000 Kč nebo měsíčně daň státu 7.238 Kč?
  16.000 Kč a méně vydělá 20% zaměstnanců, resp. 30% žen.
  Proč socialisté týrají chudé dělníky a jsou tak štědří k těm, kteří odmítají pracovat?
  https://www.czso.cz/documents/10180/23198864/csu_tk_mzdy_prezentace.pdf/9d262b43-c585-4e27-a97d-71715a6b47cf?version=1.0
  https://www.vypocet.cz/cista-mzda
  Můj návrh na nižší zdanění chudých počítá s úsporami na výdajové straně rozpočtu – méně sociálních dávek milionářům a miliardářům. Ušetřené peníze by mohly jít na dorovnání schodku sociálního a zdravotního pojištění.

 473. Nickname 🙂
  Rázem by na tom „Chudí dělníci “ byli finančně lépe než lidé vydělávající 20-25 000 měsíčně. 🙂
  5ekněte mi o sociálních dávkách pro milionáře :-).Které to jsou.

 474. Dobré zas ráno… Velmi výstižné…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zdenek-Zboril-Luza-a-pani-Dagmar-Veliky-Havel-jako-veliky-Stalin-Hrozi-zfalsovani-voleb-455371
  „„Pan Fendrych je rázným kritikem prezidenta Zemana, neváží si ho jako instituce a prestiž prezidenta ČR by v jeho očích nezachránilo, ani kdyby ráčkoval. A pan ředitel Knihovny Václava Havla si myslí, že český prezident by měl komunikovat jen s prezidentem americkým a vyzývat jej k humanitárním leteckým útokům na jakýkoli kousek země, který páchne ropou nebo kde se produkují drogy. Také si myslí, že by mohl vyzývat ‚přední světové politiky‘, které by považoval za morální autority, aby válčili třeba na Ukrajině nebo v Číně, když si tak považoval ‚zvacího dopisu‘ jiného českého prezidenta do Iráku. Možná prezident Zeman vidí dál než pánové Fendrych a Žantovský, anebo se z ‚úspěchu amerických válek‘ na Balkáně, v Iráku a třeba i v Afghánistánu dokázal poučit trochu více než oba ‚holotropně‘ uvažující pánové,“ myslí si Zdeněk Zbořil.“

 475. Zdá se, že v ČRo započaly oslavy narozenin Václava Havla.
  Dnes vzpomínala Petruška Šustrová, ale zřejmě bude hůř.

 476. Sociální dávky dává ministerstvo práce sociálních věcí, daně vybírá MF.
  Co dává nebo bere někdo jiný,nejsou sociální dávky ani daně.

  Čímž diskuzi s vámi končím 🙂

 477. Mno a jinak, o víkendu jsem zjistil, že mi do schránky přistála tlustá obálka… Ale těšil jsem se marně… Bohužel, žádné peníze, leč jen volební lístky. Tož jsem si aspoň trochu početl. Leckde docela zajímavé čtení. No a jak to tak vypadá, jsem na 99% rozhodnut. No a těm, kterým ten můj hlas nepřistane, bych si jen dovolil vzkázat – neplačte, sami jste si to zavinili!

 478. 2 NoName ad 595:
  „Dobrý den. Jak se dostanu ke škole Václava Havla?“
  „Jděte touto ulicí Václava Havla, až přijdete na náměstí Václava Havla, pak projdete parkem Václava Havla, až na nábřeží Václava Havla a přes most Václava Havla. Škola Václava Havla je ten dům, hned u sochy Václava Havla.A když se Vám tady nebude líbit, zajeďte si na letiště Václava Havla a můžete letět třeba do prdele Václava Havla“.

 479. Láme se hranice? Ty posuny jsou dost zřetelné….

  Mayová se nechala slyšet, že by bylo dobré dát dohromady peníze, za které by se prchlíci odsunuli na východ, B.Johnson obvinil Rusko, že svým angažmá v Sýrii páchá válečné zločiny!

  Naopak v Rakousku „Předseda Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Christian Strache prohlásil, že znovusjednocení Krymu s Ruskem by mělo být uznáno, protože s tím souhlasila většina obyvatel Krymu.“
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/sef-nejvetsi-opozicni-rakouske-strany-krym-patri-k-rusku/

 480. PeSi,
  ono ted k pojmenovani toho moc nezbyva. Takze snad jeste Bacillus Havlii nebo planetka 7777Vaclavhavel…

 481. 601-tak ono po Kim Ir Senovi třeba ještě pojmenovali jakési kvítko …

 482. Ještě také psychická porucha!
  Což třeba „Obsedantní havlismus“?

 483. Z FB:

  „Jeden zákon na Babiše, druhý na Bakalu. A nebude to Tykačovi a Kellnerovi líto?“
  😀

 484. http://zpravy.idnes.cz/afghanistan-taliban-uzemni-zisky-vyroci-kabul-fq3-/zahranicni.aspx?c=A160925_155621_zahranicni_aba

  Přesně před dvaceti lety se radikální islamisté z hnutí Taliban dostali až do afghánského hlavního města a v zemi začalo pět let teokratické diktatury podle pravidel práva šaría. Jejich vládu ukončila blesková americká invaze v roce 2001, Taliban se však nevzdal. V současnosti v zemi zaujímá největší území od své porážky. Letos ho přitom rozšířil o další državy.

  Dlouhotrvající opotřebovávací válka však stála Spojené státy miliardy dolarů, přičemž výsledek nepřinesla. V bojích zemřelo za patnáct let 3 520 vojáků mezinárodní mise a mnohonásobně více afghánských vojáků a civilistů. Web The New York Times připomíná, že v zemi také zůstaly tisíce Afghánců, kteří Američanům pomáhali. Místo odměny v podobě azylu v USA však byli zanecháni v Afghánistánu jako terč pro teroristy.

  Takže po 20 letech, desítkách tisíc mrtvých a miliardách dolarů Taliban opět obsadí Kábul, jak se článek snaží naznačit ?

  V kontextu situace v Afganistánu, Iráku a Libyi je umanutost Západu ohledně Sýrie skutečně obdivuhodná.

 485. NoName 606,
  pokud přijmeme tezi, že globalizace ve své podstatě znamená rozesrat celou Zeměkouli a orwelovsky udržovat permanentní válku, pak je situace o něco jasnější… 🙁

 486. Dobré ráno,

  mno, já bych si taky rozmyslela, darovat štěňata zrovna Romům. Nejspíš by skončily v guláši.

 487. 608-a tohle je právě to schematické, rasistické uvažování. 😉

 488. Jistě, já jsem přece bytost schematická, rasistická, přízemní a bez duchovního rozletu 😀

 489. Otázka pro pravicově smýšlející: Pokud odepíšu 10% příjmu rozpočtu, který vybírám na nejchudších a tyto příjmy nahradím zrušením státních dávek, odměn, prebend nejbohatším, je to pro pravicové voliče přijatelné?
  Cílem by bylo nechat chudé pracovité pracovat, a odlišit jejich mzdu od sociálních dávek.

  Další otázka: Pokud ročně vyberu na dálničním mýtném 10mld.Kč, oprava silnic II-III třídy, kterou používají kamiony z důvodu objížděk placených úseků stojí ročně 10mld Kč, nebylo by lepší mýto zrušit?

 490. Ale no tak, Nickname, vám neříká nic pojem kulaté a hranaté peníze? Třeba to mýto je klasický příklad. příjem z dálničního mýta jsou peníze kulaté (jdou do rozpočtu státu), opravy silnic II. a III. tříd jdou z rozpočtu krajů – to jsou peníze hranaté. Nesměšovat. Státní rozpočet je tvořen penězi kulatými.
  Pro upřesnění – výše napsané je ironií.

 491. „10% příjmu rozpočtu, který vybírám na nejchudších“
  Já myslím, že těch 10 % to dosáhne až započítáním DPH z potravin a bydlení,
  To by byl dobrý nápad prokazovat se průkazem chudého a neplatiti DPH.

  „, nebylo by lepší mýto zrušit“
  V Šbajcu to vyřešili převážením kamiónů vlakem a to za poplatek, nebylo by to napodobit ještě lepší?

 492. Ad: V Šbajcu to vyřešili převážením kamiónů vlakem a to za poplatek, nebylo by to napodobit ještě lepší? – pokus už tu přece byl. ROLO. A nedopadlo….

 493. Zdravé stravování ještě zdravější?
  Nebo je šunka pro děti jedovatá?
  Nechce nám, doufám, Valachová ty děti vyhubit? 😀

  V.Klaus ml. ke školnímu stravování:

  ..Spousta kuchyní má obrovské problémy nějak teď jídelníček sestavit. Ona to nebyla sranda za těch pár korun ani před tím, aby to ještě někdo jedl.

  Školní bufety a kantýny jsou pak úplně jinde, houfně zavírají. Nesmí se tam prodávat velká část původního sortimentu. K tomu ještě přijde EET. Řada ženských přišla o práci, ale i tady půjde život dál – děti si vše koupí „u Vietnamce“ cestou do školy nebo jim holt udělejte pořádnou svačinu doma!
  .https://www.novinky.cz/komentare/415717-komentar-udelejte-diteti-poradnou-svacinu-do-skoly-vaclav-klaus-ml.html

 494. po několika dnech nahlížím při přípravě na noční debatu Trump – Hillary. (v úterý ČR Plus Pro a Proti). Skimici, nedošlo ti, že v debatě se zpátčníkem ses dopuštěl téhož, co vytýkáš Tomskému, květnatě jsi žvatlal. Ale více mne zaráží neochota a stále se šířící neschopnost soustředit se nad delšími texty. I bez souvislosti s Tomského článkem, jehož možným prohřeškem je, že ho chtěl udělat čtivým a zabail text do osobních vzpomínek.

 495. Dušane,
  máš samozřejmě pravdu. Měl jsem zůstat u svého prvního krátkého shrnutí a dál to nerozvíjet.

 496. Zdá se, že Trumpa podporují docela silní sponzoři…

  Během setkání, Trump řekl, že „uznává Izrael jako zásadního partnera“ v „globální válce proti radikálnímu islámskému terorismu,“ uvedl v prohlášení vydaném po kampani.

  Podle tiskové zprávy, Trump souhlasil s izraelským premiérem, že zatímco Izraelci „chtějí spravedlivý a trvalý mír se svými sousedy,“ žádného míru by nemohlo být dosaženo v tomto regionu až do chvíle, kdy „se Palestinci vzdají nenávisti a násilí a přijmou Izrael jako židovský stát.“
  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/218306

 497. Tak to je konstruktivní sebektritika, skimici !

 498. Quivis (613): Omlouvám se za mou nepřesnost. Měl jsem na mysli příjem státu ze mzdy zaměstnance dle grafu v (593), strana 5. „Okometricky“ spodní 20% percentil odevzdává méně než 10% příjmů státu vybraných z mezd.
  https://www.czso.cz/documents/10180/23198864/csu_tk_mzdy_prezentace.pdf/9d262b43-c585-4e27-a97d-71715a6b47cf?version=1.0
  Při vědomí, že peněz vyhozených státem na podporu fotovoltaiky, kejdovoltaiky, pálení pšenice létá vzduchem přes 50mld. Kč ročně, vychází návrh ekonomicky průchodně.
  http://www.nku.cz/cz/media/podpora-zelene-energie-vyjde-ceskou-republiku-na-bilion-korun–dve-tretiny-teto-castky-odcerpaji-provozovatele-fotovoltaickych-elektraren-id7419/

 499. Ad 612 – Se vám divím, Rputi, to je přece jasné o co jde! Příprava na migráčky, šunka by je mohla urazit!

 500. 620 NoName
  někdy je jednodušší se přiznat a mám to za sebou. Zeman to prostě neumí a budou ho proto s Peroutkou dále týrat …

 501. On sem nechodí, jinak by to určitě okoukal! 😉

 502. Uf, tak jsme se vrátili od zubaře, a Punťa je oškubanej jako vánoční stromeček…..

 503. Rputi,
  ad 626 – pamatuj na verše z Knihy Genesis!
  27. I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.
  Dál jsou víceméně kuchařské a sexuální pindy, ale klíčový verš 31 není správně přeložen.
  31. A viděl Bůh vše, což učinil, a aj, moc se to nepovedlo. A Bůh stvořil Photoshop.I byl večer a bylo jitro, den šestý.

  Mohamed byl chudej Beduin, takže nebyl žádnej Photoshop, ale pouze pokyn: „Holky, hoďte si přes xichty nějakej hadr a pojďte za mnou.“

 504. 630

  Nejen , že nebyl Photoshop, ale Rudé právo taky ještě netiskli !

 505. Včerejší příhoda…
  kráčelť jsem ulicí od kostela v našem městečku rodné, střediskovém, kolem mě kvačili věřící pro nedělní porci duchovní útěchy a někteří přijeli autem. Megane Combi s pražskou espézetkou zaparkoval tak šikovně, že sousedovi S1 zaparkoval koncem auta ve vjezdu k baráku (naštěstí S1 nebyl doma, nebo ještě spal, takže hysterák se nekonal) a sousedovi S2 čouhal předek auta do jeho vjezdu. Vystoupila rodinka zvíci tří členů, přičemž dospělí působili lehounce prorockým až jurodivým dojmem. U batolete se to ještě nedalo poznat. S2 v tom okamžiku vyjížděl na svém vyleštěném motocyklu v kožených hadrech s nezbytnými cancourky, cvočky a tak vším, co k nedělní projížďce prostě patří. S2 zastavil, vypnul motor a slušně paní vsvětlil, že s autem mu stojí ve vjezdu a brání tak provozu. Paní se na něj usmála a odvětila: „Anděl s tebou!“
  Načež zamkla auto a odkvačila s manželem a batoletem via kostel.
  Soused seděl na své motorce asi dvě minuty a nehejbal se. Už jsem se chtěl jít podívat, jestli je ještě živej, ale v tom se pohnul, nastartoval a vyhýbaje se širokými oblouky všem věřícím spěchajícím za slovem božím, zmizel za obzorem.

 506. ptakopysku 630,
  seš si jistej?

  Mně to, po tom kulturním vobohacování, spíš připadá, že moooc dobře, z vlastní zkušenosti, věděl, jaký jsou ti muslimáci prasata, tak přes baby, pro sichr, hodil nějakej ten lajntuch!

 507. ptakopysku 634,
  to víš, napočítat po jedný do tisíce chvíli trvá… 😀

 508. Ptakopysku,cos prosímtě dělal v kostele před mší ? Vzal jsi melouch ?

 509. Halle,
  šel jsem okolo k mladejm. Oni bydlej ve stínu věže, potažmo budoucího minaretu.

 510. Halle,
  ptakopysk nebyl v kostele, jen asi kráčel okolo, ve džbánku pivíčko k nedělnímu obědu (vzal to jistě jako zdravotní procházku s užitkovým dodatkem) 😉

 511. Aha,
  konec dohadům, ptakopysk se přiznal. Halle, doufám, že z toho nebudeš dedukovat, že mladý bydlí na hřbitově ?! 😀

  BTW, na tu dnešní před-prezidentskou debatu jsem zvědavá, ale sledovat nebudu, musím zítra do práce….

 512. Mazurko,
  mladý bydlej na bejvalý hradební zdi. A hřbitov je zrušenej Josefem II. 😀 😀 😀

 513. Ukročil bych s dovolením trochu bokem – do vod asistované reprodukce.
  chtěl jsem se zeptat – nemá někdo z těch, co sedlají úředního šimla zkušenost, zda je lepší mít extra tiskárnu, extra skener a extra kopírku, nebo mít multifunkci zaintegrovanou do firemní sítě?

 514. Mno,státní zaměstnanci, zvláště v kultuře jsou mizerně placeni,tak jsemmyslel,jestli Ptakopyswk nedělá na půl úvazek kostelníka 😉
  Zámek nebo kostel, to je fuk 😀

 515. “ I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu stvořil jej, muže a ženu stvořil je.“
  Ten jeho obraz je krapet záhadnej, hermafrodit nebo siamská mužožena?

 516. 634 ptakopysku
  ten Chrám Páně je něčím zajímavý, že tam lezou i jurodiví Pražáci? (Místní to asi nebyli. Ze mší se asi znáte).
  Rozsekalo by mě to nicméně na hadry 🙂 🙂 🙂

 517. Tak to by mě zajímalo, KDE se pro český, slovenský a polský trh vyrábí vietnamská kuřecí halal polévka v pytlíku?

  A taky by mě zajímalo, jestli je na tom armáda ČR fakt tak blbě, že musí armádu živit takovým humusem? Nebo si jen provianťák maže kapsu?

  Další otázkou ovšem je, proč halal? Nejsou to, čistě náááhodou, zbylé zásoby po prchlících?

  Poslankyně Jana Černochová přinesla na svém FB profilu informaci, že vojáci Armády České republiky dostávají na cvičení vietnamskou kuřecí polévku splňující „halal“.
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/vietnamska-halal-polevka-pro-ceske-vojaky-1404052895.html

 518. Mno, to že je něco halal mě neodradí od konzumace.
  A pro stravu v poli velmi výhodné. Dáš do ešusu, zaliješ vařící vodou a fertig.
  Ostatně,nikdy ,ani na vojně za socíku nebyla polévka jediným jídlem, vždy byl druhý chod.
  Je to teplé, a dorazit se to dá čímkoliv jiným- třeba konzervou. A už to nemusí být bezpodmínečně vařené a teplé.
  Paní posrankyně ví houby o armádě.

 519. Teda,
  halal kuře v pytlíku, tipuju že na původ bude lepší se zeptat zdejšího šíleného organického chemika v biokvalitě Františka 😀
  Pro hladové studenty dobrý, jeden kamarád byl schopen požívat „thajské nudličky“ dokonce zalité jen horkou vodou z vodovodu…. ale jako krmivo pro armádu mne napadá snad jen nějaká replika z Asterixe a Obelixe. když nastoupili k římským legiím a zjistili, že je jim předkládán než špenát se sýrem, tak usoudili, že je to důvod zuřivosti daných legionářů…

 520. Halle
  a ochutnals někdy takovou polívku?
  Já vím, že vojsko je zocelené, ale blít by snad ke všemu ještě nemuseli? 🙂
  Tyhle pytlíkovaný Vietnamci jsou dost velkej humus!

 521. Jo,a tyhle ty nudlové polévky jsou jednak dovoz z Vietnamu ,a taky z Litvy (našeljsem ve špajzu.) Snad se nějaké dělají i u nás.
  Ale nejsem si jistej.

 522. Rputi,

  jak vidno z 650 ochutnal 🙂 Momentálně mám ve špajzu dvě.
  Ovšem,já jsem tvor nenáročnej 🙂

 523. (649) Ve vojště jsem ochutnal takový blívajzy, že pytlíkovaný Vietnamci jsou ve srovnání s tím přímo mana. Ale moc se mi líbí panika kolem toho nápisu „halal“.

 524. 653

  Vůbec si nemyslím, že halal = zdraví škodlivé.
  A v krátké době podruhé souhlasím s Aerem 🙂

 525. Jím to občas taky když nemám čas, sáček pobuším pěstí, nasypu do hrnku a zaleju vodou z kávovaru (jako když se dělá čaj). Přisypu putlík, chvilku na to položím tácek a když už to není horký, tak doširoka otevřu ústa, přiložím hrnek a několikrát polknu. Nikdy mi po tom nic nebylo.

 526. Vojáci a polívka. Nevím, jak dnes, ale za nás byly zásoby, nedotknutelné zásoby a ještě nedotknutelnější zásoby. Když se nějaké nedotknutelné blížily konci lhůty, byly přeloženy do dotknutelnějších a patřičná kategorie zásob byla doplněna. Ty obyčejné zásoby se pak zkrmily dřív, než utekly vlastními silami.
  Takže, jestli vojáci něco nakoupili pro případné krmení prchlíků loni nebo předloni, je to na řadě teď.

 527. 655 – to jsem myslel ze je IT specific uprava…

 528. Halle,
  zjevně jsi vděčný strávník! 😀
  Já jsem vycvičená ze špitálovejch polívek, ale i ta mastná voda s trochu chlorofylu mi přijde lepší než vienamská Nudelsuppe, nejsem masochista!

 529. Ještě lepší jsou polévky Prima Pauza. Maličké balení, hned hotové, k vysrknutí během pár minut ready. Ono ostatně třidny stará zapomenutá suchá houska je taky vyloženě poklad když jeden nestíhá…

 530. Ptakopysku: jde vám o zaúčtování nebo o použitelnost? Pamatujte: pokud vám vychází cena normované barevné A4 přes 0.40Kč, je něco špatně.

 531. (658) U těch Vietnamců bych si nebyl moc jist, že to „halal“ zacálovali. Podobně jako třeba Nike, Rolex … 😛

 532. Porková Prima Pauza. když se ještě na dno talíře rozmáčkne stroužek česneku je dokonce velmi chutná. Vozím si ji i do Ameriky.

 533. 663 Vietnamci by udělali halal i z vepřových nožiček 🙂

 534. skimici,
  když jeden nestíhá, je dobrej i ten papundeklovej tácek zpod buřtu 🙂
  V Prima Pauzách ale není moc nudlí, zatímco vietnamské polifky jsou nudle požbryndané horkou vodou (žeaby změkly) se směsí koření a chemie – tipuju že převažuje E621 až 625 tedy glutamát, který je cpán do všeho, co má vonět po mase – on se vyskytuje i přírodně, ale ten těch pytlikách za 5,50Kč určitě přírodní nebude… A žluté „kuře“ se obarví kurkumou či riboflavinem, to je pak i vitaminózní 🙂 Jo a ještě si vybavuju kromě minipytlíčku s tou krystalickou směsí ještě pytlíček s olejem… pro fajnšmekry.
  Jeden se z toho nesloží, ani při opakovaném požití, ale armádu bych fakt raději krmila něčím výživnějším.

 535. Pokud to kuře pochází z chemických závodů, tak je halal, košer i cokoliv jiného 😀

  Dušane,
  u nás jsou v oblibě česnečka (ale nutno dodat krutonky) nebo gulášovka (dtto, nebo kousek čerstvějšího pečiva).

 536. Tu „gulášovku“ jsem kdysi i zkusil, ovšem vyztuženou osmaženou cibulkou a paprikou s kusem nakrájené klobásy.

 537. Jo a šidit vojcly levně nakoupeným, to se asi táhne od doby existence armád.

 538. Halal byla ještě za komunistů jedna nakládaná zelenina do svíčkové, či jak se to jmenovalo. Již v té době byla tedy naše republika avantgardou.

 539. Ono to šizení je zajímavý…
  Měl jsem v Tn kolegu, pocházejícího z Martinova okolí, a ten vlastnil staršího bráchu, dělajícího bachaře v místní base.
  Měli finanční rozpočet na stravu pro basmany , který bylo třeba minout. A těsně před uzávěrkou účetního období zjistili,že nějak moc šetřili.
  Tak nakoupili do vězeňské kuchyně pstruhy 🙂

 540. skimici,
  jste to stihnul 🙂
  Prý to bylo dobré do rizota.

 541. No prosím! 😀

  …Břicho většina z nás považuje za nejproblematičtější partii, jak z pohledu fyzické krásy, tak zdraví. Ne náhodou tak právě tato oblast našeho těla přitahuje stále větší pozornost vědců z celého světa, kteří se snaží ji rozklíčovat. Na svět tak přichází stále více informací o propojenosti břicha s naší psychikou a myslí…
  https://www.novinky.cz/zena/zdravi/415709-bricho-je-epicentrem-nasich-emoci-lze-jej-povazovat-za-druhy-mozek.html

 542. nickname,
  jde o použití. Investičních penízků je málo i před volbama, tak abychom za rok, za dva roky neplakali, že se to multifunkčně celý rozbilo, nebo že je stránka za korunu padesát.

 543. Ach jo…. Kolikátý komentář jsem smázla….Neřeknu. Jen vím, jak dopadnou následné volby. Tuším, že jen PeS bude mít radost. Chvíli. Než mu dojde, co se vlastně stalo.

 544. Vietnamská polívka je skvělá za těžkých, kalných rán, kdy si tělo žádá klidného spočinutí, nejlépe v rakvi, jakmile však spočine, je neodolatelně puzeno zase k míse.
  Nudlovka velice výrazně pomáhá nastolit rovnováhu šťáv.

 545. Dobré ráno,
  tak ranní CNN tvrdí, že 62% dotázaných vidí jako vítěze debaty Clintonku, zatímco pro Trumpa je jen 27%.
  Koukali jste někdo ?

 546. Dobré zas ráno… 2 Dana – netuším, co komentuješ. A jaké volby. Takže nevím, z čeho bych měl mít radost a co by mi mělo dojít…
  Leč taková je žízeň.
  Máš-li na mysli volby v kotlince, tak v mém bydlišti se konají doplňovací volby do ser-na-to a do krajanského zastu-pytelstva.
  Ve volbách místních jsem se minule rozhodl naprosto správně, a se mnou ještě pár dalších, takže ty největší zloděje a gaunery se podařilo aspoň trochu dostat pod kontrolu a částečně od válu.
  Tak jsem sám zvědav na to, co mi pak následně dojde.

 547. 683 Dobré ráno
  Dušan na to uršitě koukal a třebárs se podělí.

 548. Lidovky:

  „Podle amerických politických komentátorů na debatě nejvíce tratil americký volič, kterému ani jeden z kandidátů nedal příliš konkrétních odpovědí na důležité otázky. Oba více než o řešení problémů mluvili sami o sobě nebo o svém soupeři…

  04:47
  První hodnocení debaty amerických médií vyznívají pro demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Donald Trump nedokázal využít šanci, kterou měl, a témata, ve kterých mohl Clintonovou skutečně nachytat. Kritiku sklízí i za nedostatečnou přípravu a chování. Experti mu vyčítají, že protikandidátce skákal do řeči a nedokázal dostatečně vysvětlit svoje postoje v odpovědích na přímé otázky moderátora i Clintonové.
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/sledujeme-on-line-clintonova-s-trumpem-proti-sobe-poprve-stoji-v-prime-konfrontaci-gzf-/zpravy-svet.aspx?c=A160926_171529_ln_zahranici_fas

 549. Dobrý den. Vietnamská či vietminská polévka + horalka = náhrada isostaru ve chvílích nejtěžších. Ve víře, že červené barvivo nejsou oxidy olova.
  (676) Epištola sv. Pavla k Filipenským: Jejich konec je záhuba, jejich bůh břicho a jejich sláva v jejich hanebnostech.
  Ptakopysku: dovedu utratit velké i malé množství chechtáků. Pro instituci bez samoopravných mechanismů, neřku-li samoopravného kódu je vhodné přikoupit záruku na předpokládanou dobu použití.
  Pravidlo č.1) neměň starou za novou. Staré, žravé tiskárny HP jsme naučili novým kouskům díky alternativním náplním Xerox. kdyby volal někdo z Budějc, že mají lepší a levnější, nevěřte. Náklady klesly cca na 1/4.
  Pravidlo č.2) když už měníš, potřebuješ vědět kolik natočíš. Tiskárna v lágru natočí cca 60.000 A4 ročně, proto jsme hledali a) levnou na provoz b) s výdží v prašném prostředí. Na jiném oddělení potřebují občas tisknout v barvě – dostali inkoust, ale s aspoň dvouletou zárukou. Už se jednou v záruce opravovala. Pozor – firmy mají standardně záruku 12 měsíců. Inkoust vychází cca na 1/2 – 1/3 původní barevného A4 laseru. Barevná kopírka A3 nás stála 80.000 bez DPH, ale po 70.000 výtiscích se nám „zaplatila“ nižší cenou proti staré barevné kopírce. Barevně tisknou uživatelé po zadání jména a hesla. Černobíle tisknou vedle na 10 let staré tiskárně bez hesla. Uživatelé raději tisknou bez hesla, tj. preferují starou tiskárnu. Tím šetříme novou, protože na nové je černobílý tisk dražší než na staré. Z toho vychází:
  Pravidlo č.3) Učiň uživateli jednoduchým to, co jednoduché být má. Nechť kopíruje na stisk tlačítka, nechť skenuje přes „rychlou volbu“. Kup dostatečné množství šuplíků na papír. A3/A4, dle potřeby A5.
  Pravidlo č.4) již jsem zmiňoval – záruka, kdo to bude opravovat, kdo udržovat? Jednu značku tiskáren kupujeme bez zvláštních záruk, protože máme živnostníka, který nám je na zavolání vyčistí a opraví. Dovede odhadnout, kolik válce ještě snesou bez poškození dalších dílů, vyměňuje je až když je to nezbytné. Nyní chceme kupovat velké inkoustové tiskárny jiné značky, k nim si přikoupíme záruku „NBD“ – nejsem specialista na opravy všeho druhu a nemůžeme si dovolit nechat stát zařízení za desítky tisíc.
  Zprávy z trhu: Barevný laserový tisk je drahá záležitost, proto se výrobci konsolidují a existuje jenom několik mechanik v dané generaci. Jde o spolehlivá zařízení, téměř nelze šlápnout vedle, jenom cenou. Počítejte s náklady na údržbu. Jako alternativa je od roku 2014 „tankový systém“ firmy Epson, v menším Brother. Hledejte Epson RIPS. Inkoustové náplně na desítky tisíc stran, samá pozitiva a jistoty… HP nesmí do domu. Začali aktivně blokovat alternativní náplně, pokud je používáte, HP udělá z tiskárny těžítko.

 550. Ptakopysku, zapomněl jsem: cena je dohodou. Jak při nákupu zařízení, tak u spotřebního materiálu.
  PeSi: původní důvod vzniku krajů, potažmo RoPů je dle účatníků řízení „aby se dobře kradlo“. Je velmi málo antisystémových stran, politiků.

 551. Tady bží debata ze záznamu, prvních 20 minutIMHO neodpovídá hodnocení z Lidovak. Clintonka přednáší fráze a vize, Trump uvádí čísla.

 552. Hnutí Duha:
  „V České republice by již za 14 let mohly vyrábět elektřinu z vlastních obnovitelných zdrojů dva miliony lidí a v roce 2050 již každý druhý obyvatel.!

  Tak ale kde seženeme 5 miliónů liščích ocasů?

 553. Ptakopysku,

  ono dost záleží na tom,kolik toho tiskneš, a kolik lidí tiskne.
  Moje zkušenosti říkaj, že u malých multifunkcí často odejde tiskárna. A zbytek už je jaksi na dvě věci.
  Pokud ale tiskneš či kopíruješ často, a používá to víc lidí, z jiných kanclů, asi profi multifunkce zapojená do sítě.
  Ať z kanceláře ( pokud v ní sedíš sám ) nemáš průchozák.

 554. K duelu Clinton – Trump komentář Zdeňka Galiny:
  Spanelská verze CNN:
  „Trump lze kazdý tri minuty. 70% toho co rek, jsou lzi.“
  Ani slovo o kladech Clintonový, mluví se jen o Trumpovi a stríká jim pri tom pena od huby.
  Vypadá to, ze az Trump vyhraje, zavrou krám a odstehujou se vsichni do Venezuely.

 555. quivisi,
  to asi nepůjde. Největší ocasové nejsou rozptýleni mezi lidmi, ale jsou koncentrováni v zastupitelských orgánech a v neziskovkách.

 556. 693 ptakopysku,
  quivis neřekl lidští ocasové ale liščí 🙂

 557. No a lišky se přemnožily, bylo by třeba jejich stavy redukovat… Teď ještě ten ebonit…

 558. Na černobílý tisk stará HP LaserJet 4L, neuvěřitelný držák. Tisknu alternativně alternativně, do alternativní cartridge dosypávám prášek, je to „za půl darma“. Na tištění německé verze Aerovkáře tak akorát.

 559. Jo a ještě k těm vietnamskejm polívkám – jako jednu z hlavních výroben bych považoval enklávu SAPA, bývalý masokombinát Písnice. Zrovna nedávno tam zabavili 35 tun zkažených potravin… Ale v tej polívce se to ztratí… Ostatně, když si vzpomenu, jakej smrad vždycky bejval na koleji, když si rákosníci vařili, tak se ani nedivím…

 560. No,
  mám v práci HP Laser Jet 1320, snad už přes deset let, tisk černobílý. Používám já a moji studenti téměř denně, náplně neoriginální, a pouze jednou jsem tomu musela očistit lihem „podávací kolečka“, neboť to špatně bralo papír ze zásobníku. Naprostá spokojenost.

 561. Jojo, LaserJet 4L, 1018, nebo legendární Laser Jet 1000 jsou neuvěřitelné držáky. bohužel HP pilně pracuje na likvidaci značky, jak již zmínil nickname. LJ 1000 už na Win8, Win10 vůbec nefunguje, nástupci 4L a 1018 jsou hračky pro děti, dokonce i novější barevné tiskárny stejné řady mají horší podání barev než předchozí verze…
  Zkusím nabídku vyhodnotit dle páně nicknamovy nápovědy, největší fuška je vybalancování mezi tím, co je ochotna uvolnit hlavní účetní, aniž by jí člověk musel strkat zapálené sirky mezi prsty u nohou, a požadovanou funkčností…

 562. AeroKarle,
  žádná anarchie, či živelnost nebude přípustná 😀 😀 😀

 563. PeSi,
  polévka Pho, na kterou se lidi do Sapy sjížděli zdaleka, prostě už nebude tak chutná… 😛

 564. 702 ptakopysku
  co to tam máte za organizaci? Hlavní účetní je od toho aby věci zaúčtovala a ne aby posuzovala co se má koupit. Ty jí určitě taky neradíš podle jakýho paragrafu to má zaúčtovat ona.

 565. 705 jj ptakopysku, přesně.
  Pes asi neviděl jak se připravujou černá vejce, sojovka nebo kimči.
  To jídlo prostě musí být živý 🙂

 566. „Německo je jen myšlenka, klidně ho zabijte!“

  Konzervativní, bílí blondýni jsou horší než nacisté a měli by být odsunuti na okraj společnosti!

  Z FB:
  „Vychované, nenápadné, slušně oblečené a snaživé děti, nejvíce asi ty blonďaté, jsou prý nebezpečím pro společnost srovnatelným, či horším než nacisté.

  Neo-levicový tištěný německý magazín Baby & family, který je po celém Německu dostupný v lékárnách přišel (v únoru 2016, tak dlouho dnes trvá odkrýt karty sebenenávisti) s tím, že vychované, nenápadné, slušně oblečené a snaživé děti, jsou nebezpečím pro společnost.
  „Je obtížné je poznat, ale často nosí holčičky dlouhé sukně, vyžehlené svršky a zapletené copy. Většinou také nemají na oblečení nášivky „USA“.“
  Dospělí by si na takové děti měli dát pozor a dát jejich rodičům najevo, že jejich nazory do společnosti nepatří.
  Konzervativní hodnoty totiž vedou k nacismu a násilí. Tito tiší a konzervativní lidé jsou nebezpeční proto, že si násilí hloupě nespojujeme s rodinnými hodnotami, ženami a dětmi.
  „Jsou milí, spokojení a vypadají normálně.“ Říkají socioložky v článku. „To je nesmírně nebezpečné, protože ostatní rodiče si k nim vytvořili často vřelé vztahy, místo aby je vytlačili na okraj společnosti. Takové rodiče by měli lidé nahlašovat, nebo se nebát jim přímo říct, že o jejich názory nestojí a nebudou je poslouchat.

  Zakladatelkou neziskovky vydávající časopis je bývalá agenta Stasi Aneta Kahane.
  A kdo jsou expertky v článku?
  Holky z gender studies které říkají například:
  „Německo je jen myšlenka, klidně ho zabijte.“

  http://vision-d.org/phocadownload/VISION-D/Babyfamilie-2-2016.PDF

  https://www.youtube.com/watch?v=jJskTFbZPTg&feature=youtu.be

 567. skimici,
  organizaci příspěvkovou. Hlavní účetní ví, kolik peněz můžeme za daný vehikl utratit 😀

 568. Ještě jedno shrnutí ohlasů debaty Clinton – Trump v amerických médiích od pana Jenšíka:
  Názory čtenářů a internetových návštěvníků se s postoji médií a respondentů průzkumu médií příliš neshodují. Americký magazín Time nechal o debatě hlasovat ve své on-line anketě, kde rozhodlo více než 800 000 účastníků hlasování (stav k půl osmé ráno) o vítězství Trumpa v poměru 59 % ku 41 %. Obdobným způsobem dopadlo hlasování v on-line anketě také na internetových stránkách zpravodajské televize CNBC. V anketě hlasovalo dnes kolem půl osmé ráno asi čtyři sta tisíc lidí a ti rozhodli ve prospěch Trumpa v poměru 60 % ku 40 %

 569. ptakopysku 710,
  to nezní špatně!

  Momochodem, jak to dopadlo s tím foťákem?

 570. Foťák je, nakonec se k mé plné spokojenosti koupilo tohlecto: https://www.fotoskoda.cz/panasonic-lumix-dmcfz200/?gclid=CM-knOWMr88CFWUq0wodWq0HiQ
  Velmi dobrej objektiv, v hledáčku je korekce dioptrií, ukládá i do RAWu, akorát automat je naprosto stejně dementní jako všechny automaty a v mizerném světle optimalizuje tak, aby byl obrázek zašumělý. Ale v mizerném světle dělám jenom dokumentární fotky, takže mi to nevadí. A pokud by to náhodou vadilo, pohraju si manuálně.

 571. Mno, tak jak tak koukám na přehnané (sebe)ujišťování, že soudružka Hitlery v debatě zvítězila, tak mám pocit, že jako obvykle, pravý opak je pravdou.

 572. ptakopysku 712,
  jo, tak to by „šlo“! Myslím, že můžeš být spokojen. 🙂

 573. Já jsem v komentářích odchytil velmi časté mínění, že i z medií je možné vyčíst Trumpovu převahu. Kdyby totiž opravdu vítězila Hillary, tak by se z toho mohli mediální mrdky zvencnout. Jejich popis, že totiž Hillary měla mírnou převahu, znamená pravý opak.

 574. Já jsem si přehrál z FoxNews shrnutí nejdůležitějších momentů a pak jsem se podíval na první a pátou (poslední) část.
  Pocity:
  * Hillary měla usměvavou ale křečovitou masku, čím dál víc mi začíná připomínat Albright. Jen několikrát se však usmála upřímně, pobaveně. Ale udělala to, což znamená, že byla v zásadě vyrovnaná.
  * jinak očekávané socialistické kidy
  * Trump jí kupodivu nedokázal rozhodit, naopak se sám vyšťavoval, působyl urputněji
  * jinak snižování daní, podpora amerického průmyslu a renegociace obchodních smluv (atiglobalistická tendence).
  * jinak obvyklé kecy a řečnické obraty proč to teda Hillary nedělala dobře už dříve

  Shrnutí – jsem samozřejmě pro Treumpa, ale kdybych byl nerozhodnutý, moc by mi debata nepomohla. Trump imho zkoušel zaujmout dělnictvo včetně nejnižších tříd.

  Minusy – přestože je to jen první debata a nic až zas tak zásadního tam neproběhlo, velikým zklamáním pro mě bylo, že nejen že Trump Hillary nedokázal ani maličko rozhodit (a v tom je jeho velká šance) tak se dokonce vyšťavoval sám, skákal do řeči a dohadoval se zbytečně s moderátorem. To byly chvíle, kdy se Hillary usmívala upřímně …

 575. Můj syn říká Clintonce Aťka Janoušková. Když ji tak vidím v tom červeném kostýmku – jistá podobnost zde skutečně je.

 576. skimici 717,
  poker by Trump hrát nemoh… 🙂
  V tom je Hillary lepší. Na mně dělala dojem, že ji napumpovali vším možným sajrajtem, aby vydržela – vypadala příliš „vyžehleně“, aby to bylo přirozené.

 577. Rputi,
  všimla ste si také, že Trumpovi neporadili kam se má dívat zatímco Hillary ano? On se koukal furt někam doprava asi na moderátora? S kamerou skoro neměl přímý kontakt, tedy to, co umí každá mladá redaktorka …

 578. skimici 721,
  to mi ušlo. Holt nevychytaj všechno!

 579. Fórek k poobědovému zažití

  – Mamí, kde je Alík?
  – Alík je mrtvý Kačenko.
  Kačenka pláče.
  – Ale neboj se, seženeme úplně stejného.
  – K čemu mi budou dva mrtví psi?

  A ještě jeden na zapití
  Paní učitelka povídá:
  – Pepíčku, v jedné ruce mám osm lahví vína a v druhé taky, co tedy mám?
  – Velkej problém s chlastem, paní učitelko.

 580. Poté, co se mi v tiskárně Samsung Color X namotal na jedcen válec papír a za opravu chtějí 2500Kč, beru zavděk HP LaserJet 5P. Tiskárnu jsem si pořídil někdy v r. 1998. Zatím bez prostoje.

  Halle, díky za básničku. Poslal jsem ji postižené polovičce mého dobrého kamaráda. Odepsala, že ji přečetla spolutrpícím. Prý málokdy se u nich ve sborovně válcoval plech tak hlasitě jako dnes.

  Dušane, čekám na tvůj verdikt v cause T X H.

  Kocoure, jestli nahlídneš, brnkni. Jinak NP super.

  Safra, že zrovny ty? Matzurko. Glutamat používají šikmoočky tuším 3000 let či více. Pokud vím, vyráběli ho z rýžové vody krystalizací po vymytí škrobu. V tom případě je chemie například i brokolice. Mimochodem, já kupuji zásadně nudlí polévky po desítkách balíčků. Tedy dva typy – kachní a krevetovou. Občas do nich ještě nakrájím sýr a dlabu hůlkami. Kdysi se kamarádi na vodě divili, co to sekám a kudlám. Zjistili, že čínské hlůlky, abych mohl vyžírat nudle z ešusu a polévku vyglgat.

  Sranda je, že to ti vietnamčíci dělají skutečně ze sušeného vývaru. Narozdíl třeba od Knorru, který to mydlí z hrachu (už od roku tuším 1880). Vitana původně kvasila sojové boby. Teď, co patří pod tuším Nory, také dodávají pravý vývar (Jediné, co ta původní norská firma uměla. Fúze byla také jedna z velkých českých socanských zlodějin. Nic, alespoň to zatím pracuje, i když zvařeli výrobnu proslulé sojové omáčky, kterou od nás brala kupodivu celá Asie. Ta jejich současná je dovozový paskvil.)

 581. Františku,
  tak to se omlouvám a děkuji za uvedení na pravou míru. Mně totiž chemii evokovalo zejména to, že jsou ty polévky – alespoň pro mne – chuťově všechny stejné, a je jedno, co pytlíček deklaruje (slepičí, houbová…).
  Glutamát se přírodně vyskytuje, ale je to taky alergen, takže prý zejména na počátku minulého století byl pozorován „syndrom čínské restaurace“ – požit v množství více než obvyklém západním strávníkem, se tento podivil…

  Erik Best ci drobet cintá na kravatu,
  srovnávat oligarchu a stbáka s Trumpem mi poněkud zavání neznalostí reality. Trump jistě nikdy vazbu na StB neměl ;), oligarchou by se mohl stát už dávno, al zcela jistě se netlačí do prezidentské sesle, aby dosáhl na eurodotace….

 582. [690] 5 milionů ocasů je málo. Takový ocas se určitě používáním ošoupe a musí být nahrazen novým neošoupaným. Je-li kupříkladu MTBO (mean time between ošoupání) 6 měsíců, je pro 5 milionů třících nutno zajistiti 10 milionů ocasů na rok.
  Na to pozor, na to se často zapomíná.

 583. 2 Honza ze Žižkova – obávám se, že 10 miliónů vocasů zatím kotlinka neobsahuje. Bude se to muset řešit cíleným dovozem.

 584. Matzurko,

  někde jsem četl,že v PZO vykonávala STB i funkce kriminální policie. ( úplatky,korupce atd)
  Kriminálka do PZO prý nesměla.
  Dokonce jsem četl, že když někdo oznámil ,že ho někdo chce uplatit, dostal příkaz úplatek příjmout a proti podpisu předat STB 🙂

 585. 728

  Ocasy budou stačit, anžto většina třečů se bude ulejvat, a opotřebení bude menší,než je norma 🙂
  Mnozí se na to vyserou úplně 🙂

 586. [731] Je vidět, že tohle neumíš. 5 milionů třečů je závazek zelených, a kdo jsme my, abychom to zpochybňovali.
  Frekvenci tření a píli jednotlivců zohledňuje ten parametr MTBO zcela dokonale. Já odhadl 6 měsíců, možná je to víc, ale že by to bylo dýl než rok, tomu nevěřím. U takových odhodlaných pilných zapeklitých bursíkovců bude ta spotřeba podstatně vyšší, u této podskupiny bych klidně odhadl MTBO na jeden měsíc.

 587. Halle,
  i tak s nimi Trump neměl nic společného 🙂

 588. Koukám, že idnes má titulek, že vítězství Hillary bylo vítězstvím Pyrrhy.
  Aby za to šéfredaktorka nedostala od protektora nabacáno na holou.

 589. Matzurko,

  v USA se agenti FBI a CIA nelustrovali :-), a mezi těmi spolky moc velkej rozdíl nevidím.
  Všechny mají za úlohu bránit estambishment proti vnějšímu i vnitřnímu nepříteli..

 590. 2 Petr Kunetka ad 732 – jo jo, historie se opakuje. Dávno zažité návyky a čtení mezi řádky se zas budou hodit. Hned si člověk připadá o 25 let mladší…

 591. 738-snad doba nevygeneruje i dalšího DRAMATIKA …

 592. 2 ptakopysk ad 735 – a „češtinu“ z monologu doc. Vozába v nejisté sezóně jsi opsal z toho titulku, nebo je to Tvá invence?

 593. PeSi,
  docent Vozáb…
  „Až půjdu přes most Karla do divadla Národa na stěnu Čerta, uznám, že jste zvítězili. Ale bude to vítězství Pyrrhy. Dříve Pyrrhovo vítězství.“

 594. 2 NoName ad 739 – Nestrašte… Já teď dostal od kamaráda konzervu – prý domácí zavařené maso – a v těchto dnech se jí bojím otevřít… Aby na mě náhodou nevyskočil dramatik… I když – nápis Letiště Ruzyně ta konzerva neobsahuje… Ona – asi pro sichr – neobsahuje žádný nápis…

 595. 2 ptakopysk ad 741 – přesně tak. Škoda ho. Toho jsem měl z tý party snad nejoblíbenějšího.

 596. ptakopysku 735,
  jseš si jistý, že protektor ví, „kdo to byla ta Pyrrha?“

 597. Samozřejmě, že to ví. Pyrrha je mladší sestra Myrrhy.

 598. ptakopysku 746,
  jj, to byla ta, co kadila u Pýthie!

 599. Mám kolegu, bývalého spolužáka z matiky. Dle jeho jména jsme proto říkávali Pyrihovo vítězství…

 600. O.T. Nádherný podzimní den, zítra významný svátek lidu vezdejšího a já mám neočekávanou a trýznivou chuť na pravé močáky ze Spreewaldu. Vůbec to nechápu.

 601. A v předvečer svátku NASA odhalila, že Havlovým teleskopem vědci odhalili gejzíry na měsících Jupitera.

 602. A má už dokonce i svou Piazzettu. Radní to schválili.

 603. Věřili byste, že existuje instance vesmíru, ve kterém je Jourová eurokomisařem a řeší dieselové motory VW ?

 604. Chudák – celej život se věnoval rozpínání všehomíra, až se sám vodrozepnul a stal se nejmenším ve všehomíru…..a i ten dodalekoskop mu šlohnul Wenda…..

 605. 755 Kvantově to je samozřejmě jeden z možných stavů po kolapsu vlnové funkce.

 606. NoName,
  mě zrovna tohle nepřipadá divný. Už v jedný starý knížce se píše: „V domě mého otce je mnoho příbytků.“
  Tak proč by v jednom z nich nemohla Jourová řešit motory VW? V jiném je starostkou na Tatooinu a řeši neustálé rozkrádání kovových předmětů Jawánci, jinde jí zrovna majznul po šišce Uh-Eh a vleče ji za vlasy do jeskyně. Mě připadá divný, že ausgerechnet s touto verzí Jourové sdílím shodný vesmír.

 607. Zdravotní stav bývalého presidenta Izraele Šimona Pereze se rapidně zhoršil a postupně mu selhávají životní funkce.
  Šimon Perez odchází….

 608. “Excuse fingers!” Dovoluji si upozornit, že (právník) Herbert Rowse Armstrong byl oběšen za vraždu své ženy teprve poté, co se poměrně zbytečně pokusil arsenikem otrávit ještě svého konkurenta Oswalda Martina.

  http://echo24.cz/a/w6VB2/vsechno-je-jinak-zalobci-bradacova-a-zeman-ted-proveruji-istvana

  A tenhle odkaz sem myslím také nikdo nedal…: https://www.novinky.cz/domaci/415699-tuhy-sili-to-na-me-horkou-jehlou-a-udelali-pri-tom-spoustu-chyb.html

 609. O.T. koukám se teď na něco, co se jmenuje Rudá planeta
  Prý scifi ale imho technicky broskvovina galaktických rozměrů. Chtěl jsem ale vidět Carrie-Anne Moss. Tak mám co jsem chtěl.

 610. 761 Zpátečníku
  zanechte nadějí. Je to rvačka v jednom hnízdě. Jestli je to ale míněno tak, že snad alespoň pár uklovou, tak tomu rozumím.

 611. Rudá planeta – my jsme na to před časem taky koukali. Ale já jsem toho většinu zaspala.

  Mám dojem, že většina scifi je po technický stránce broskvovina galaktických rozměrů. To byl nakonec i Bradbury – ale u něj to nikomu nevadilo.

 612. – byl jsem na CRoPlus v 9:30 ráno celou půlhodinu s jedním Demokratem žijícím v Praze.

 613. (724) Františku, se sojovkou Vitana jsem se kupodivu poprvé setkal na vojně, tedy asi tak kolem konce sedmdesátých. Vůbec jsem nevěděl, že něco takového existuje, tehdy jsem byl nucen doma se zásobovat z Tuzexu. Každopádně, chuťově jsem dával přednost té Tuzexové. Ještě výraznější to bylo u Worchester sauce Heinz a Vitana.
  (736) mezi těmi spolky moc velkej rozdíl nevidím.Všechny mají za úlohu bránit estambishment proti vnějšímu i vnitřnímu nepříteli.. – jo, to je symptomatické. Třeba už jen v tom, jak ten establishment vznikl a co dělal.
  (737) Není u Zelených, je zelený (xindl jeden zlodějský).

 614. (765) No vida, tak zrovna touhle dobou jsem to neměl puštěný. OT – jedeš na prase?

 615. 491, 502, 512 – Myslím, skimici, že si assembler zbytečně démonizujete. Celkem nic na tom není, a jestliže někdo stavěl počítače takříkajíc from scratch (přičemž v některých případech tam ani nestrkal mikroprocesor; procesor, ostatně úžasně primitivní, byl z rozptýlené logiky), může assembler snadno být z jeho hlediska přirozenější a intuitivnější než jazyky algolského typu, tím spíše než třeba LISP.

  487 – No, a s tou syntézou, co ji u Tomského nevidíte… Samozřejmě taková ta syntéza typu tři zdroje a tři součásti marxismu, kdy ty tři kusy sfláknete dohromady (čímž vznikne efekt podobný odpálení uranové bomby), ta tam není. Jeho syntéza, když si jeho text drobet rozeberu, je v něčem jiném: osobní zážitky, jež postupně a jakoby nahodile uvádí, nakonec vytvoří celkový obrázek, který by možná činilo potíže postihnout nějak jinak. Dosti literární postup, proto také na mě udělal dojem.

  512 – Podobně myslím nemá žádný smysl srovnávat mě s legendárním Bludvíkem Součkem, ať už v kladném či záporném smyslu. (Mimochodem, viděl jste ho někdy v životní velikosti? Já málem ne, ale jednou snad ještě na ZDŠ mne kamarád, který se tehdy nechával unášet Bergierem a Pauwelsem, dotáhl na jeho přednášku či besedu.) Pokud zde náhodou uvádím všelijaké tajuplné detaily, jsou takto tajemné čistě v zájmu jednak anonymity, jednak obecnosti; a uvádím je proto, abych dokreslil, co se zde pokouším psát v obecnějších rovinách. Skoro bych řekl, že v jejich světle si prakticky ani nemohu myslet nic jiného, než si myslím.

  Kupříkladu zrovna za chvilku se půjdu probírat nějakými 40+ let starými deníky, nikoliv mými… Proto se také dnes nebudu moci případné další debatě věnovat.

  518 – A tak jak, PeSi, že ano…

  763 – Je to rvačka v jednom hnízdě. – No právě, skimici. Cosi principiálně jiného, než se vrhnout na nešťastného ňoumu Nečase. Dále (v nedostatku času) mohu již jen odkázat na svou starší theorii adiabatické dekomunisace.

 616. 766 Aero
  ad Worcestershire Sauce
  Zkoušels někdy OPRAVDOVOU Worcestershire sauce pod značkou Lea & Perrins namísto Heinz?
  (Pomiňme, že je to vlastně teď oboje Heinz, tedy Kraft Foods či jak se to jmenuje).
  Mně chutná jinak a hlavně mnohem víc.

 617. skimici -velmi zajímavý vývoj „polls“. Američané opravdu nejsou tak blbí jak se všeobecně předpokládá. Hillary všeobecně vyhrála na prezentaci, ale Trump na podstatu „substance“. Po prvních emočních reakcích si to lidi začínají přebírat. Čím dál, tím víc se ukazuje zaujatost Lestera Holta. Přerušil Trumpa 47x, Hillary 7x…Trumpa osobně vyzýval k ověření fakt 15x, Hillry 2x. A tak lze pokračovat dál. A jelikož jobs a economy zajímají Američany asi 80x více než zahraniční politika váha Trumpových projekcí se začíná projevovat zpětnou vazbou.

 618. Dušane
  substance vs presentace
  Kdo prý slyšel Nixona v rádiu, věřil, že to vyhrál. V televizi se to ale jevilo jinak a vyhrál JFK
  Takže okolo této kategorizace našlapuji jen velmi opatrně.

 619. Mám hlavně hrůzu, aby se Hillary někde nedošťárala mantry „Zdroje jsou“

 620. Také si myslím, že Trump by měl zmírnit, zlepšit vystupování – ale, byl by to ještě Trump?
  Na domácím hřišti řeším přízemnější problémy. Třeba zajistit zaměření a geometrický plán pro zápis stavby do katastru, což opomněl můj otec, takže to teď musím dořešit já. A jak už to v mém případě bývá, nic není jednoduché. Kdysi před lety jsme se se sousedem při stavbě plotu dohodli o změně hranic pozemků – my na jedné straně ustoupíme tak, aby soused projel i nákladním autem do dvora a on ustoupí na druhé straně. Takže se dnes ukázalo, že ta černá stavba mé garáže stojí částečně na pozemku souseda (cca 1 m2), ovšem v rámci obnovy katastrálního operátu je dohodnuto s firmou, která provádí fyzickou kontrolu a zaměření, že vytýčí hranici pozemku nově tak, jak jde plot – na tom má zájem hlavně soused. Takže po akci bude stát garáž na mém pozemku. Jenže – jak vyřešit zápis stavby garáže do katastru, když podle dnešního právního stavu je část na pozemku souseda, po ukončení akce bude na mém? Omlouvám se, chápu, že napsanému rozumí MaYda a pro ostatní píši momentálně eskymácky.

 621. „Vítězem včerejší debaty je sonda Voyager, která se nyní vzdaluje od Země rychlostí 17km/s.“

 622. Náhodou – vítězem včerejší debaty jsem já, protože zítra jedeme na veterány a další program do Kunína místo hrabání posečené trávy.

 623. Dano, rozumím, oč kráčí, ale jak to vyřešit, aby byl ouřední šiml spokojen, toť jiná otázka 🙂

 624. Pronájem k výstavbě? Halladine, vy jste inovátor, to zatím nenapadlo nikoho, ani zákonodárce. :-))))
  Moje řešení: Ve čtvrtek volat jak firmu, která pro KÚ prování fyzické zaměřování, tak KÚ s tím, že na stavbu budu mít geometrický plán, který ale dám vložit do KÚ až po změně hranic pozemku. Uvidím, co vyjednám.

 625. Dano
  A proč tu stavbu prostě neodstraníte když je černá?

 626. (770) Třeba to bude zvyk, ale Heinz mi vyhovuje více, než Lea & Perrins. Když tak zavzpomínám, tak toho Heinze používám asi tak půl století.
  (771) OK, uvidíme se.
  (775) Nevím, zda MaYda, ale věděl bych o jiné odbornici.

 627. Skimici – kdybych nepotřebovala, odstraním. Ale kam se stavebním odpadem??? A pak – kam s autem? :-)))

 628. Dano,zákonodárce napadlo řešení.

  https://www.patria.cz/pravo/2626653/jak-se-diva-novy-obcansky-zakonik-na-stavbu-na-cizim-pozemku.html

  Pokud to bylo stavěno se souhlasem majitele posezemku, dala by se ústní smlouva převést na písemnou.
  A není problém ihned uzavřít smlouvu o odprodeji pozemků – kus koupíte, kus prodáte. Možná by se dala uzavřít smlouva o výměně částí pozemků,která zřejmě mezi vámi proběhla,jen to není na papíře a zaregistrováno na katastru.
  Samozřejmě to bude něco stát.

 629. Možná by bylo třeba si pospíšitt – nemá teď někdy vstoupit v platnost, že na prodej nemovitostí bude uvaleno DPH ,

 630. 2 Zpátečník ad 768 – inu, vzpomínám na jednoho kolegu, který ještě poté, co už dávno odešel z fakulty, ochotně využíval různé fakultní zdroje, asi v rámci boje proti šuntovitosti. Např. přístup ke svého času nejsilnější pracovní stanici v Praze, kterou jsem v roce 1991 dostal do Prahy. A která dlouhou dobu sloužila jako nameserver pro celou tehdejší síť.

  No a v tomtéž smyslu chápu jeho litanie o suchým z nosu a o nesmrtelnosti chrousta…

  No a BTW – ten takzvaně hutný text je IMHO leda tak hutná sračka – a čím víc se v tom bude člověk šťourat, tím víc to smrdí. A spolu s Krylem si opakuji – na rohu ulice vrah o morálce káže!
  Mám pokračovat? Nebo to stačí?

 631. Navíc – stavba garáže je brnkačka oproti stavbě-nestavbě – bývalému kurníku JZD, který JZD postavilo na mé zahradě, což umožňovalo tzv: užívívání pozemku socialistickou organizací. Kurník JZD opustilo, nabídlo rodičům odkup za účetní cenu, bez smlouvy, jen na základě odhlasování v představenstvu. A dnes mi na zahradě stojí stavba, kterou sice částečně využívám, ale – stavba není zkolaudována – naštěstí lze dokázat, že není stavbou pevně spojenou se zemí – nicméně hodně dlouho po uplynutí životnosti, takže padá – a střecha je pokryta eternitem. Co vy víte o problémech….

 632. Halladine – 786 – po akci obnova katastrálního operátu bude garáž a ještě kus dál na mém pozemku. Ovšem změna hranic pozemku a zápis stavby garáže proběhnou zároveň.

 633. 2 Dana – kurník… Toť přímo symbol života… Jak říkají Němci:
  Das Leben ist wie eine Hühnerleiter, kurz und beschissen!

  Tedy – život je jako žebřík do kurníka – krátkej a posranej!

 634. skimici, toile je na delší debout, budeš-li mít čas.

 635. Tak máme sv.Vency!
  Otázkou je, kterého, neb se nám preavdoláskovní klaka pokouší vnutit jinou štátui!

  V té souvislosti mne napadá, že už se tak jednou dělo! Za Mařky-Terezky! Kdy mělo být povědomí o Janu Husovi nahrazeno jiným Janem, totiž Nepomuckým!
  Takže nic nového pod sluncem.
  Patrně od té doby říká se v Kotlince „Pro pána Jána!“

 636. Dobré zas ráno… No, hlavně bych se dnes pro sichr vyhejbal Boleslavi a ani to letiště by nemuselo bejt OK. Jeden nikdy neví… Třeba by se tam někde některej mohl zjevit a citlivější jedinci by se z toho mohli – no, zjevit!

 637. Dobré ráno vespolek,

  no ano, sv. Václav, takže začnu umývat okna, ať to do vánoc stihnu … 🙂 Asi upeču i nějakou slavnostnější bábovku. Mně tedy tohoto svatého nezakryjí ničím, Přemyslovci jsou Přemyslovci, i kdyby se současná klaka dopustila zázraku 🙂

  Bohužel, letošní Prase stíhat nebudu, poněkud se nakupily rodinné i pracovní záležitosti, které nelze přesunout. Tak všem případným účastníkům přeji hezkou zábavu, prasátko řádně propečené a vůbec pohodu vůkol.

 638. Hm….

  Česká republika je v oblasti nájemního bydlení druhou nejdražší zemí Evropské unie. Průměrné náklady na bydlení u nás představují více než čtvrtinu příjmů domácností, u nájemních bytů ve větších městech pak dokonce šplhají nad 40 procent příjmu. Situace je kritická především pro seniory, v nájemních bytech mají často vyšší náklady než příjmy.

  https://www.novinky.cz/finance/415874-ceny-najmu-rostou-rychleji-nez-duchody-seniorum-hrozi-zadluzeni.html

 639. nickname 801,
  „krvavé Mary, 1660“ ???

  J.Nepomucký byl kanoniozován v r.1729. Pravda, ještě vládl Karel VI., ale Marie-Terezie už byla dávno na světě!

 640. 2 Matzurka – no, kdyby se něco změnilo a kdyby ses přece jen chtěla na chvíli utrhnout – jedu okolo a můžu Tě naložit. Už vím kde…

 641. No tak prej analytici přesně a zcela vědecky odhalili, kdy lidstvo vyhyne…
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/169755-konec-sveta-se-blizi-analytici-rekli-presne-datum-kdy-lidstvo-vyhyne/
  Doufám, že to jsou ti samí analytici, co už nějakou dobu neomylně předvídaj ofenzívu Ruska na Ukrajinu, do Pobaltí a následně do zbytku Evropy. Tady Karel se na to těší jak malé děcko a ono furt nic!
  No a jinak mi to připomíná ranného Renčína – dvě postavy, první nese ceduli „Konec světa se blíží!“ a za ní druhá nese ceduli „Uzavírejte urychleně pojištění domácnosti!“

 642. (803) Není se čemu divit. Ceny dokáže srazit jen konkurence a kdo chce postavit barák, musí se roky prosekávat houštím zcela zbytečných předpisů, povolení, nařízení ….
  (805) Jo, moc jsem se bavil, jak se policajti kroutili … ovšem, být rodič unesených, bavil bych se méně.

 643. 808 – rekl bych, ze se ze soucasneho pojeti vedy Popper v hrobe obraci…

 644. Nových volných bytů je hafo. Jenže jsou drahé a velké. Stavby domů s menšími byty jsou drahé..

 645. “ kdo chce postavit barák, musí se roky prosekávat houštím zcela zbytečných předpisů, povolení, nařízení ….“
  Ano, v Turecku a v Indii taková nařízení nejsou, bydlí se tam v nedokončených barabiznách, občas nějaká spadne. V Itálii, když přijde zemětřesení a domy spadnou, tak se píše, že nedodrželi předpisy (protože se to příliš nemusí) ….

 646. Nebyt soucasneho silnicniho zakona, vsichni by se na silnicich pozabijeli (zatimco nyni jen nekteri)…

  Nebyt stavebnich predpisu, vsichni by staveli baraky, ktere by padali…

  Nebyt zakonu o nakladani s nebezpecnymi latkami, lide by z redidel a louhu varili caj detem…

  Nebyt na oriskove cokolade napsano, ze obsahuje orisky, kupovali by si a nasledne umirali tisice alergiku na orechy…

  Clovek se az divi, jak se nekdo dokaze bez podrobneho predpisu osprchovat nebo uvarit obed…

 647. kdo chce postavit barák, musí se roky prosekávat houštím zcela zbytečných předpisů, povolení, nařízení …

  Že jsem si nefšim,když jsem stavěl 🙂

 648. Dobré ráno,

  pokud vím, přezdívce krvavá Mary se těšila Marie I. Tudorovna, dcera Jindřicha VIII. a Kateřiny Aragonské. Vysloužila si ji tím, že po nástupu na trůn začala tvrdě prosazovat návrat ke katolicismu. Jak známo, pan otec se s Římem ŕozešel ve zlém, neb mu páterové nechtěli povolit rozvod s Kateřinou a vyřešil to tím, že si založil vlastní církev a prohlásil se její hlavou.
  důvody, proč Marii Tudorovně leželi protestanti v žaludku tedy byly docela pochopitelné.

  S českými dějinami, světci a státností to nemá nic moc společného. Je sice pravda, že dům habsburský taky nezacházel v Čechách s protestanty nijak v rukavičkách a jistá parakela o tvrdém návratiu ke katolicismu vby se našla, nicméně za Marie Terezie se neupalovalo a větší volnosti začínalo svítat na lepší časy.

 649. HAlladine, chtít na studnu posudek požární bezpečnosti Ti připadá normální? 😀

 650. A v roce 1660 by bylo Krvavé MArii 144 let, ale už celých 102 let byla mrtvá.

 651. Maydo, obávám se, že Haladinovi ano.

  Mimochodem, někde na webu jsem dokonce zachytil, že Clintonová Trumpa převálcovala a volby byly rozhodnuty již v této debatě… Byla to nějaká sluníčková tiskovina, ale bohužel jsem si nezaložil link… Jestli to už netlačí soudruzi novináři trochu přes hranu… 🙂

 652. “ Ceny dokáže srazit jen konkurence a kdo chce postavit barák, musí se roky prosekávat houštím zcela zbytečných předpisů, povolení, nařízení ….“

  Mám etu baták, na který se vydává už snad pátý územní rozhodnutí a točí se tu cca 13 let. Ale nejsou za tím předpisy, jen zavilá sousedka a paličatý investor. ONa se vždycky odvolá, ouřad nařídí nové projednání a a tak to jede dokolečka.

 653. Petře, vyčkejme, jak dopadnou ty volby. Rozhodnuto není a až bude bude to velmi těsné vítězství.

  Teda, já nevidím nic k jásání ani na Trumpovi, ale pořád lepší než ta Hillary. Dokonce si myslím, že i Obama byl zkousnutelnější než Hillary.

  Nějak nejsou lidi. Celej svět je přelidněnej, ale když je potřeba, nejsou lidi. Není to divný?.

 654. maYdo 🙂

  studnu jsem nestavěl 🙂
  Jediný problém jsem měl s telekomunikacemi,kvůli kterým jsem musel stavbu posunout o půl metru.
  Ale stavět základy přes telekomunikační kábel by asi nebylo to pravé ořechové….

  Ty protipožární předpisy – netákají se spíš elektrického motoru pumpy ?

 655. myslím, že trumpovi by ve volbách hodně pomohla výměna kadeřníka. 🙂

  Dal bych mu za vzor Putina. Ten nemá problém s tím, že má vlasů pomálo.. Co mu zbylo , ostříhá na krátko a ulíže k lebce. 😀

  Ten Trumpův účes…..

 656. Halladine, víš o čem je stavební posudek??? JAk a kudy rychle zdrhnou lidi, když v baráku hoří, kudy mají přijet hasiči, jak zabránit ohni, aby se šířil, kde mají být hasičáky a kde je nejbližší hydrant.

  Můžeš mi objasnit, co z toho je potřeba řešit ve studni??? Únikovou cestu pro vodníka a kde má mít hasičák?

  A na to, že stavět barák na telekomunikačním kabelu je blbost snad přijdeš i bez předpisů. JAkož i na jiném kabelu. To ovšem není věc ochrany „veřejných zájmů“, ale vlastnických práv. Kdybych vlastnila kabel, taky bych Tě hnala, kdybys mi na něm chtěl stavět barák.

 657. PArdon, požárně bezpečnostní posudek stavby, ne stavební posudek.

 658. 2 Petr Kunetka ad 814 – což o to, ale takové použití splachovacího záchodu bez řádného návodu, každoročního školení o bezpečnosti sraní a průběžné kamerové kontroly správného postupu je vyložený hazard s lidským zdravím… Nad tím by se měla EU vážně zamyslet… Nehledě na to, že kdo chvíli sral, již sere opodál!

 659. maYdo,

  to bych ovšem musel vědět, že tam nějakej kábel je, což jsem netušil. A nebýt součástí stavebního řízení povinné vyjádření správy telekomunikací, tak se to ani nedozvím….
  Ale i tak ho při stavbě kanalizace nakopli, načež se firma škrábala za ušima…
  No ale nějak se to spravilo

 660. (812) Stavby domů s menšími byty jsou drahé. Ona ta drahota má důvod mimo jiné i v nenažraném státu. No a když jsou ty byty drahé, tak těžko očekávat nízké nájemné, že? Ale nezoufejmež, přemoudý stát nařizuje obcím zajistit „sociální“ bydlení, tak vše bude vyřešeno. 😛
  (821) I tu sousedku a řešení záležitosti stanovuje nějaký předpis, ne?
  Když jsem chtěl elektriku do garáže, přípojka nějakých 5 m od kabelu, PRE svolné a ochotné, pokud si ovšem vyřídím povolení, musel jsem oběhat cca 30 razítek souhlasu. Mimo jiné i řízení letového provozu a všichni operátoři, i virtuální. Paní na obecním ouřadě si mne velmi dobře pamatovala. Když jsem se jí ptal proč, pravila: „Ze jste mi nenadával“. Zřejmě většina lidí neuvažuje o tom, že ona za všechny ty 3,14čoviny nemůže a byla dost ochotná. Akorát na správě zeleně chtěli, aby kabel vedl nějakých minimálně 5 metrů od stromů, což je u garáže pod stromy trochu problém. Každopádně, namaloval jsem do výkresu vedení, splňující požadavek. Firma najatá PRE k zhotovení přípojky ovšem vykopala díru pro kabel nejkratsí cestou.

 661. „A nebýt součástí stavebního řízení povinné vyjádření správy telekomunikací, tak se to ani nedozvím….“ A nebýt součástí předpisu užití papíru po výkonu na WC, tak to nikoho ani nenapadne! 😛

 662. Maydo, mám prosbu. Zjistil jsem k mému obrovskému zděšení na obecním úřadu, že moje chatka úředně neexistuje, přestože tam stojí cca. 80 let. Tedy není zapsaná na katastru. Jak mám prosím postupovat, abych ji tam nechal zapsat?

 663. A mám pocit, že ten požární posudek se týká technického a technologického vybavení pro domovní a neveřejné studny, nikoliv studny jako takové….

 664. 830

  Nikoli.
  Do bytu musíte mít přiveden plyn, elektrřinu, vodu a vyvedeny odpady, a je úplně jedno,jestli má byt 30 metrů čtverečních, anebo 120. Což něco stojí.
  Čili dům s menšími byty vyjde dráž. A investorům se do toho nechce… Trh….
  Protože těch přípojek u stejně velkého domu v případě menších bytů je víc.

 665. 831

  Aero 🙂

  že vlastním pérdel je mi docela známo :-), nepotřebuju k tomu nikoho.
  Že ji pravidelně používám , a k čemu je mi taky známo.
  Co je ovšem pod povrchem pozemku,který koupím,mi už tak známo není.

 666. Františku, já mám takovou blbou radu – zeptejte se na ouřadě. 🙂

  Fakt nevím, já zápisy do katastru nezařizuju. A tyhle stavbičky se kdysi dělaly bez jakýhokoliv řízení a a nikomu to nevadilo. Ostatně do určitý vellkosti na to nemusíte mít žádný povolení ani dnes.

 667. Když mi není známo, tak se holt optám. Na rozdíl od vás nepotřebuji předpis, aby mne to napadlo. Ovšem, optám se jen na to, co tam může být, ne na to všechno, co ode mne předpis chce. Přípojka 5m v zemi pod stromy a mezi baráky letadla fakt neohrozí.

 668. Případně na pozemku sousedním, od od kterého byl můj pozemek koupí oddělen.

 669. Aero,

  on by ten kabel měl být na mapě katastru vidět. Ovšem nebyl. Ten kábel byl položen ještě za totáče, a na mapě ho měly jen ty telekomunikace.
  Po mě nikdo spávu letového provozu ani operátory nechtěl.
  Jen ty telekomunikace, plynaře a vodaře.

  Vedení plynu je taky kousek, jenže naštěstí trochu dál.

 670. No a přiznám se , že jelikož nejsem profík, nemuselo by mě napadnout, na co všechno se mám zeptat. Asi nás bude takových víc.
  Takže, když mi na stavebním odboru řeknou, kde a koho se mám zeptat, beru to spíš jako pomoc.

 671. Halladine, Ty teda máš dnes svůj den 😀

  Za prvé :
  „A mám pocit, že ten požární posudek se týká technického a technologického vybavení pro domovní a neveřejné studny,“

  Pocity můžeš mít, jaký chceš, ale od nás chce ouřad posudek požární bezpečnosti na studnu. Ne na technologický vybavení či co, ale NA STUDNU! Můžeš si o tom spekulovat , jak chceš, abys blbost obhájil jako neblbost, ale fakta tím nezměníš.
  Znovu připomínám, že v posudku požární bezpečnosti STAVBY ( tedy studny a ne technologického zařízení) se řeší kapacita a ochrana únikových cest pro případ požáru, přístup pro hasičem vybavení objektu hasičáky, kde budou umístěny požární dveře atd.
  Požární bezpečnsst technologických zařízení jako takových posudek požární bezpečnosti neřeší, to je věc výrobce zařízení.

  Za druhé – slyšel jsi někdy pojem „předprojektová příprava“? To když se má stavět barák, tak si mimo jiný projektant zjistí, jetsli náhodou na pozemku není nějakej kabel. Od toho je autorizovanej, aby věděl, že má takový věci zjistit. pokdu má mozel v hlavě a ne jen diplom na zdi, tak by to udělal i v případě, že by to fungovalo nějak jinak i bez stavebního řízení.

  A vyplatí se to zjišťovat i v případě, že děláš něco, co přes stavební řízení vůbec nejde. Já bych si to uvěřila i v případě koupě pozemku.

 672. A všechny vyjádření byly do měsíce po žádosti o vyjádření.

 673. Takže, když mi na stavebním odboru řeknou, kde a koho se mám zeptat, beru to spíš jako pomoc. – to já taky. Ovšem, oni mi to nařídili.

 674. (841) Ovšem, ta tvoje studna je ještě „lepší“, než to řízení letového provozu (ono toho bylo nesmyslnýho víc, to asi znáš, ale v paměti mi utkvělo tohle).

 675. „on by ten kabel měl být na mapě katastru vidět. “

  Blbost, na katastru se kabely nezakreslujou.
  nejvýš tam může být iu pozemku, že dotyčnej správce nebo vlastník tam má věcné břemeno – právo přístupu. Nebo tam může mít zapsaný ochranný pásmo. Ale zdaleka ne každej kabel nebo roura je takhle ošetřen. Většinu sítí z katastru nezjistíte.
  Od toho je prácě ten stavební úřad, který by měl stavebníkkovi sdělit, s jakými zájmy se může dostat do kolize. Ono nejde jen o kabely, ale taky o různá ochranná pásma, chráněná území, apod. Prostě by se měl chovat jako správce území, který o něm ví první poslední a stavebníka upozornit, na co všechno může narazit a ne jako všemocnej ouřad kterej zakazuje a přikazuje.

  Pokud jd eo sítě, existují dnes aplikace, kde lze zjisit výpis sítí, které mohou v území být. Potíž je v tom, že některý firmy mají někde dva – tři dráty, ale přihlásí se na celá rozsáhlý území a pak inkasují poplatky za vyjádření o existenci sítí, kde napíšou, že na daném pozemku se jejich sítě nevyskytují.
  Ale zrovna telekomunilkace jsou docela v pohodě, mají veřejný přístup zadarmo a vyjádření máte obratem.

 676. „A všechny vyjádření byly do měsíce po žádosti o vyjádření.“

  Ještě aby nebyly, to jim ukládá zákon.

  A i tak máš kliku, protože ne vždycky ten měsíc dodrží. A někdy místo vyjádření přijde dopis, že máš doplnit nějaký nesmysle a máš to napažený o další měsíc.

 677. MaYdo,
  asi bude problém v tom,že já mluvím o stavbě RD, a ty o stavbě velkého činžáku.

  No a můj projektant si nezjistil…Na mapě z katastru nic nebylo… Udělal projekt, a na základě toho vyjádření komunikací se umístění domku. posunulo o půl metru doleva.

  Jak budu unikat ze studny je nad mou představivost. 😀
  Těhle domků bylo postaveno kolem roku 2000 asi tisíc.

 678. „No a můj projektant si nezjistil…Na mapě z katastru nic nebylo… “

  No, to je jeho problém. KOnec konců, ouřad v tomhle případě zafungoval, jak měl. Viz výše. To ještě neznamená, že jindy nechtějí blbosti a nesmysle. Viz tu správu letišť kvůli drátu v pětimetrový výši pod stromy.

  Z mapy z katastru o sítích nic nezjistíš, vždyť to tu píšu.

 679. „ak budu unikat ze studny je nad mou představivost.“ no vidíš a pžitom to po nás posoudit ouřad chce.

 680. „asi bude problém v tom,že já mluvím o stavbě RD, a ty o stavbě velkého činžáku.“

  Já mluvím o stavbě obecně. Kabel můžeš překopnout i když stavíš kozí chlívek. A vlastník kabelu po Tobě pak bude chtít uhradit škodu a není to málo.

 681. 848
  No, byl to spíš můj problém. Asi se nedají čekat od projektanta stejné úkony u stavby RD jako v případě velkého činžáku.
  Prodražilo by to ceny projektu.
  Po stavbě RD mi ještě projektoval přístavbu pro ordinaci. Mělto docela jednoduché.. Uříznul jsem dvě třetiny z půdorysu domku, a on to jen hodil na papír.
  S předběžnými plány jsem skočil na hygienu v BV, a měli docela kvalifikované připomínky , které se zahrnuly do definitivního projektu.
  Nakonec ale přístavda po vybudování základů usnula na 10 let, a teprve předloni jsem to dostavěl, ale už pro bydlení…..

 682. 845 – vPraze je na sitě IPR,kde mi rovnou rekli, ze tam asi nebude vsechno, protoze majitelé sítí na to prděj….
  Z jejich planku jsem zjistil, ze to ma PRE spatne zakres@ene a pro vykop trasy hromosvodu slo o kritickou vec. Takze jsem musel na prislusne odd. PRE, kde se dohadovali, ci je to vina, kdo to ma opravit (znovu proverit a zakreslit) a me k tomu vyuzivali jako pošťá@ka po budove. Nakonec mi poradili jednoho soukromnika (! – oni sami to nedelaji//neumi ?!), ze tu trasu vypípá.
  No – vytipovali jsme si jí sami, nasledne si posichrovali prdel pres jejich uzasnou userfriendly online app, kde po zaneseni zajmove arey se obratem vratilo vyjadreni, ze tam nic nemaj ( bodejť by meli, kdyz maji podklady blbě) a nasledne do minoveho pole poslali ukáčka s krumpáčema……přežili !
  Tolik k té srandovni tézi, ze je dobre se zeptat…..ale koho ?
  Ale ta webova aplikace je opravdu hezka, rychla a pekne barevna….

 683. (848) Viz tu správu letišť kvůli drátu v pětimetrový výši pod stromy. – v zemi, ve výkopu. 🙂

 684. Maydo: krvavá Mary se k Untermenschen chovala laskavě a zodpovědně jako říšský protektor. Proto jí říkám krvavá.
  Připojení bytu k vodě, elektřině a plynu lze v novostavbě realizovat do 20.000. Tolik k vysokým cenám. Jiná věc je, že tři malometrážní byty potřebují stejné schodiště jako tři byty normální velikosti. Ceny malometrážních bytů zvyšuje sociálka, která uměle zvedá ceny bytů. Klienti tohoto úřadu jsou nejbonitnější zákazníci s bezednými kapsami. Pronajmout byt nepreferovaným nájemníkům za 3.000 + inkaso je kumšt. Pronajmete preferovaným, zničíte byt i chodbu, náklady na rekonstrukci vám nevynahradí zisk z nájmu.
  PR akce k „chudým rodinám“, „vysokým nájmům“, „drahotě“ neslouží k pomoci nejchudším – viz mé příspěvky výše. Slouží pro spuštění akce „nakrást si může každý, kdo staví sociální byty“, později „bydlení pro kamarády politiků“.

 685. “ v zemi, ve výkopu.“ tak to jsem nějak blbě četla. To je ještě lepší 😀

 686. Aero,

  trochu jsem googloval, a zřejmě máte smůlu, že ležíte v ochranném pásmu ŘLP. ( obvykle v oblasti letiště) Těch pásem bývá víc.
  Takže je to podobně jako s těmi komunikacemi.
  Mimo tyto pásma stavebníci ( třeba já ) žádat nemusí.

 687. Šimone, ono jejde o nic jinýho, než „kdo za to může“. Když Ti dali blbý podklady, jde průser na jejich konto. Kdybyses neptal, jetsli tam není náhodou nějaký vedení a ono bylo, tak je to Tvůj průser. V případě překopnutýho kabelu úhrada škody, v případě proudem zabitýho úkáčka s krumpáčem ještě odškodnění pro vdovu a siroty.

 688. Halladine, to je sice hezký že jsi googloval, nicméně jak by kabel položený ve výkopu mohl ohrozit letecký provoz mi ani tak hlava nebere.

  Chápeš asi, že důvod, že to leží v ochranném pásmu a tak se žádat musí, není zrovna důvod, který by tomu nesmyslu dodal smyslu…
  😀

 689. (857) Ono to, ad jedna, nebylo jen to letiště, ad dvě, to je právě ten problém. Místo myšlení tupé nařizování.

 690. maYdo,

  ono tam to ŘLP může mít taky nějaké káble.

 691. A překopnout nějakej kábel k letišti by mohl býr docela velkej průser.
  Asi o dost větší, než překopnout telefonní kábel v mé vesnuičce nestřediskové 🙂
  No a místní stavební úřad se sichruje.

 692. Halladine, vaše snaha obhájit sebevětší pitomost je sice zábavná, ale marná. Letiště je v Ruzyni a garáž mezi zástavbou na Smíchově. Nějakých 15 km.

 693. Aero,

  nějakej důvod pro zahrnutí do chráněné oblasti být musí,

  Smíchov je zhruba na spojnici letišť v Ruzyni a Kbelích.
  Pochybuju, že by ŘLP mělo zájem se vyjadřovat k něčemu, co se jich nijak netýká.

  Co vím,tak stálé letiště v ČR jsou sesíťované. A bůh ví,kudy vedou kable.
  Dovedu si představit, že to patří mezi utajované skutečnosti.

 694. No vida, tak se zdá, že se konečně podařilo zfalšovat dostatek důkazů a zmanipulovat několik „očitých svědků“ ohledně MH17.
  Inu, jsou tu ještě jedinci, co věří na Ježíška, Mikuláše, neposkvrněné početí apod., tak třeba budou věřit i té zprávě…
  Někdo dokonce věří i rodnému listu keňské opičky…

 695. Halladine, Ty jseš nezničitelnej 😀 😀 😀

  Najdi si na mapě, kde jsou Kbely, kde je Smíchov a kde je Ruzyně 😀

  „Dovedu si představit, že to patří mezi utajované skutečnosti.“

  Kdyby to patřilo mezi utajované skutečnosti, tak jak asi můžou vydat vyjádření o existenci sítí? 😀 😀 😀

 696. maYdo,
  nemusej říct,kudy ty jejich trasy vedou,ovšem můžou říct, kde jim nevadí, že se bude kopat.
  maYdo,já si to našel. Dokonce i Jeneč 🙂

 697. (866) Vůbec žádný důvod být nemusí, jako u nejméně poloviny všech úřady vyžadovaných pitomostí. Mezi Ruzyní a Kbely je celá Praha.
  (867) A jsou dokonce i tací, co věří na pravdomluvnost Rusáků. 😛 Místo ukrajinské stíhačky „nové radarové záznamy“. Asi dost nové, necelý týden. 😛

 698. Tos teda hledal nějak divně, když tvrdíš, že Smíchov je na spojnici Kbel a Ruzyně 😀

  „nemusej říct,kudy ty jejich trasy vedou,ovšem můžou říct, kde jim nevadí, že se bude kopat.“

  Pane Bože, to jsou blbostě :-D.

  Oni ti nebudou psát seznam míst, kde jim nevadí,že budeš kopat. Oni Ti napíšou, že na pozemek, na kterém chceš kopat, mají nebo nemají kabely. jinými slovy – pokud tam kabel mají, sdělí Ti, že jejich trasa vede přes Tvůj pozemek. A navíc Tě nejspíš vyzvou, že pokud tam budeš kopat, musíš ten kabel nechat vytyčit. Takže žádný utajovaný skutečnosti, na to zapoměň.

 699. 870 – v tom Jenči je vojenske rizeni letoveho provozu nad protentokrátem, kteremu podleha civilni ŘLP.

 700. Jo, Hostivice tomu podléhají taky . Ruzyně je kousek, apatří pod ně Jeneč, kde je
  í Národní integrované středisko řízení letového provozu IATCC Praha.

 701. Jiste, to je nedavno vybudovane – byvali tam jen vojaci, nyni je to v novem arealu pohromade. A samozrejme propojene novou optikou.

 702. A u smichovskych garazich bych si i umel predstavit ochranne pasmo kabelu z neexistujiciho bunkru v Prokopaku kamkoliv severne…..a jak se muze stat neexistujici instituce ucastnikem rizeni? – tak, ze ma kamarady, co zaskocej….

 703. Halladine,

  Myslíš, že nevím, jak se projednává stavba a že je třeba, abys mi to vysvětlil ? 😀 😀 😀

  Hele, že Ty mně zkoušíš? 😀

  Nemusím poslat plán. V rámci předprojektové přípravy můžu poslat jen dotaz, jestli na pozemku nebo pozemcích, kde chci stavět nemají kabel.
  Pokud napíšou, že ne, mám vyřízeno, protože do řízení stačí předložit papír, že se na pozemku neděje nic, co by mohlo ohrozit zájmy dotyčnýho. Pokud napíšou, že ano, teprv potom posíláš návrh s požadavkem,a by se vyjádřili ke stavbě.

  Ale pokud víš, že kabel vede přes pozemek, tak už nic neutajíš. Když zjistíš ještě další dva – tři pozemky, přes který vede, tak už se dá určit směr a pak ho stačí vypípat, pokud ho chceš mít přesně.

 704. Když je vedení nebo potrubí tajné, tak se pak nikdo nemůže divit, že

  Nad řekou Blanicí tyčí se hora,
  chudé tam políčko sedláček orá.
  Hlouběji zatlačil do země radlici,
  kov na kov narazil, vyoral přilbici.

 705. Ale jistě, maYdo,

  Když si dá někdo dá práci…
  Spíš se jedná o to, aby někdo nekoukl na veřejně přístupné plány, nevybral si místo, kde zakopne krumpáčem, a kábel přeruší.
  Absolutně se nedá utajit nic.

 706. 879

  maYdo, jistě že to jde i tak. Ovšem pokud máš smůlu,něco tam mají, musíš dávat nový dotaz, a čas běží.
  Pokud to pošleš hned komplet, nějaký čas si ušetříš.

 707. „píš se jedná o to, aby někdo nekoukl na veřejně přístupné plány, nevybral si místo, kde zakopne krumpáčem, a kábel přeruší.“

  Pokud bude někdo chtít překopnout kabel, tak si to dohledá. je to sice komplikovanějšíl, než si najít místo na plánu, ale lze to.
  Ale provoz letiště asi nebude záviset na jednom kabelu.
  Jinak kabely se ukládají do chrániček a mají předepsáno, jak hluboko mají být uloženy. Zakopnout jednou krumpáč na přeručešení kabelu nestačí.
  Ono je větší riziko, že když by bylo tajné, kudy kabel vede, tak ho někdo, kdo netuší, že tam je, protože to je tajný, překopne náhodou, než že přijde diverzant s krumpáčem a překopne ho schválně.

  „maYdo, jistě že to jde i tak. Ovšem pokud máš smůlu,něco tam mají, musíš dávat nový dotaz, a čas běží.“

  ještě že mi uznáš, že to tak taky jde :-D. Že třeba si zjišťujeme, jaký jsou kde sítě taky proto, abychom věděli, kde na pozemku máme stavět barák, ty sítě jsou, aby se nám nestalo, že ho budeme muset posouvat, protože by stál na telekomunikačním kabelu, to tě asi nenapadlo, co? 😀

 708. 880 – já teda měla za to, že sedláček oře na Bílé Hoře..

 709. maYdo,
  co vím, tak pokud to jen trochu jde , tak se tyhle sítě stavěj na veřejných (obecních ) pozemcích.
  S pozemky v soukromém vlastnictví bývá problém, čímž netvrdím,že takové případy nejsou.

  Momentálně mi zrovna kopou metr a půl před domem – na obecním.
  Elektrické vedení…

 710. maYdo,

  rozhodně mě nenapadlo, že by stačilo jednou kopnout, a překopnot kábel. 😀

 711. FAkt, Halladine? 😀 😀 😀
  To je vskutku překvapivé, až dodnes jsem neměla tušení, kudy se obvykle ty sítě vedou 😀

 712. „rozhodně mě nenapadlo, že by stačilo jednou kopnout…“

  No, mně zas nenapadlo, že by Tě to opravdu nenapadlo. Když vidím jiný Tvoje nápady, tak myslím, že Tě napadají věci, který by mně opravdu nenapadlo, že můžou někoho napadnout. 😀

 713. maYdo

  který by mně opravdu nenapadlo, že můžou někoho napadnout

  holt máš své nepřekročitelné limity 🙂

Komentáře nejsou povoleny.