Praotec imigrant

Zuzana Chlumská

Praotec Čech co imigrant je jedním z rozkošných nápadů, jímž nás, ve váchněmi zmítané Kotlince, obdařil pan Jiří Zlatuška. Stejná pitomost je, že, do Čech přišedší Slovanské kmeny, přišly do liduprázdné krajiny.

Mám už delší dobu pocit, že výuka historie se hrubě zanedbává, ale že až tak …? V každém případě je příchod Slovanů látkou ze 4.třídy ZŠ, takže by snad neškodilo si téma zopakovat.

 Zajímavé je, jak houževnatě se drží ta jiráskovská představa ztepilého kmeta, jak z vrcholu Řípu obhlíží krajinu. Pokud by tam natáhl prosebnou ruku, mohl po chvíli maximálně konstatovat, že neprší. A tak sešel dolů, mumlaje cosi o mléku a strdí.

Pro šťouraly připomínám, že strdí opravdu nejsou sociální dávky!

 

Též zlatuškovská představa o vlídném přijetí germánskými bratry Langobardy vezme rychle za své!

V Byzanci by mohli vyprávět!

Podle všeho naši slovanští předkové nebyli ani tak mírumilovnými zemědělci, jako spíš zkušenými nájezdníky, kteří tak nějak v 6.století docela úspěšně, spolu s Avary, plenili Balkán, Tenkrát přináležel Byzanci. A to tak „dobře“, že ho Byzanc nebyla schopná ubránit a část Slovanů, po vyhubení místní populace tam pak vytvořila první slovanský stát – Bulharskou říši.

 A spolu z Avary táhli i dál do Evropy. To nebyli nebohé běženecké skupinky, ale dobře vycvičené jízdní vojsko, schopné koordinace, což předpokládalo už složitější strukturu s jedním autoritativním vládcem v čele.

 Takže praotec Čech, spíše než velebnému starci, podobal se asiatskému nájezdníkovi na koni, který se krutostí Avarům zcela vyrovnal.

Takže zbytky germánských Langobardů na českém území rychle vzali za své, pokud neutekli.

 A dál už to znáte – Sámova říše a boje z Franskou říší, Velká Morava a boje z Avary a konečně křesťanské Čechy a jak historie šla, neustálé boje s říší osmanskou.

 

Prostě naši bájní praotcové nebyli žádná ořezávátka – i na tehdejší, dost krutou dobu. Ale je to dobře. Jinak bychom tady nebyli…..

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 242 komentářů u “Praotec imigrant

 1. K (1469) Důkazů mám, NoName, asi stejně jako vy.
  Stejně je to zvláštní, když se vyjádřím, že nějaké opatření může mít i vcelku příznivé účinky, spustíte o něčem jiném. Netrénoval jste „a vy zas bijete černochy!“?

 2. Rputi
  Moc hezkÿ článek! Děkuji. Někde jsem kdysi četl o nahrazení dlouholebých kulatolebými. Nedá se něco zjistit kromě pověstí od římanů nebo źidů?

 3. K přípravě krmě jsem si pustil ČT 24. Domníval jsem se, že největší Hujeři jsou v EU. Jistý Lukeš, z Bostonu, je hravě strčí do kapsy.

 4. 3 to je divný. Já tam v Hyde Parku vidím reprisu Rolfa Dietera Heuerw, GR CERN, hodne zajimave. Ale nejsem v CR. Muze to byt jine.

 5. OT. Ptali se dneska u vecere kdo bude platit. Rekl jsem, ze to je ucet Vaclava Havla. Kupodivu to v zemi ktera cerstve vstoupila V EU nefungvalo a musel jsem ucet zaplatit sam. Kdybych si blbec koupil lavicku bagetu a lahvace, mohlo to dopadnout jinak. Faktura by prisla na velvyslance.

 6. skimici 2,
  ono je to těžké. Takové studie jistě existují, ale obávám se, že jsou spíše utajovány.
  Za svého pobytu v Němcích jsem echt dlouholebé Germány potkala asi tak tři a od té doby razím teorii, že Bavoři jsou poněmčení Slované. – Typická kosočtverečná postava s úzkými rameny a kotníky a pneumatikou pupku a pánve uprostřed. Kam se ti Langobardi poděli, fakt nemám povědomost.

  Naprosto mě pak dorazilo, když jsem, v bavorské porodnici, přišla za dcerou na novorozenecké oddělení. Bylo tam asi 25 dětí. 24 mělo hlavičku jako makovičku a mezi nimi jediný typický germánský schoedl – naše Irenka! 😀

 7. >> AeroKarel
  On je Igor Lukeš poněkud zvláštní: pamatuji si jak hystericky zaútočil na Dušana, když onen uváděl statistické údaje o (ne)oblíbenosti B.Obamy v USA. Ač sám přiznal, že Dušanovu pasáž od začátku neslyšel, začal vykřikovat (tady by se hodilo slovenské „vyvreskúvať“) co je ten člověk za relikt 50. let atp. Dost mne tím překvapil, protože jsem někdy předtím četl jeho knihu „Československo nad propastí“ o období těsně po 2. světové válce – a ta kniha se mi docela líbila. Zvláště i tím, že se neomezuje na naivitu či neschopnost (někdo by řekl blbost) tehdejších nekomunistických politiků, ale i na hlupství politiky USA a v nemalé míře i Laurence Steinhardta. (Některá jeho jednání v době jeho mise v ČSR lze jen těžko pochopit. Např. historka jak získal jednu z Petschkových vil – dnešní residence velvyslance – je natolik neuvěřitelná, že by ji snad nevymyslel ani Václav Kopecký.)
  A asi před měsícem jsem se nějak dostal v souvislosti s řeckou krizí k jeho vyjádření rádoby ekonomickému – a musel jsem si říci, že ta Amerika je vskutku země neomezených možností.

 8. Rputi, vono to není tak úplně s tou rasou jednoduché.
  Jistě, byl nordický typ, ale jako arijský se za Hitlera uznával taky typ alpinský – k němu patřil i Hitler.
  A Bavoři tam asi zapadaj

  Co je pro nás obzvláště důležité, alpínská rasa je dominantní i v českomoravském prostoru a jižním a jihozápadním Německu, konkrétně ve Schwarzwaldu, Bádensku a Frankách, oblast Bavorska se dá označit za převážně alpínskou. Převažuje rovněž ve Valonsku. Významné množství alpínského obyvatelstva se nachází i v Sasku, Slezsku (2) a jižním Polsku. Ojediněle se příslušníci alpínské rasy nacházejí také v oblasti Atlasu, západního Norska a v severním Rusku. Odtud se šíří také do jižního Finska a severní Skandinávie, kde byla tato rasa částečně absorbována Laponci.

  Nordická rasa je početnější v severním Německu a výš .

  http://nassmer.blogspot.cz/2013/01/nemecka-rasova-nauka-2.html

  Pozor, ten blog je výrazně proněmecký, ale u těch ras by to nemuselo vadit.

 9. Dobrý večer.

  Je to OK, babička našla brejle. 🙂

  Děkuji za internetové rady. Jsem si to tak nějak myslela, ale naděje umírá poslední. Tentokrát chcípne nebo ožije zítra v místní knihovně, to je poslední šance. Jeden soubor jede, odesláno 11%, prý zbývá ještě 16 hodin. 🙁

  HAlladine, je pravděpodobné, že je místní putyka v dosahu obecní wifiny, nicméně je nyní zase zavřená a čeká na dalšího hostinskýho, neb ten poslední to před pár měsíci zabalil.

  V tejhle vsi se hostinkej neudrží…Možná tu hospodu tajně kropí svěcenou vodou místní farář kvůli odehnání hříchu a vypuzení hříśníku 🙂

  Fara je totiž hned naproti hospodě a kostel nalevo. A hřbitov, ten je hned vedle 🙂

 10. MaYdo

  je možné, že visíš na té vifině společně s několika stahovači filmů, a o tu kapacitu se musíš dělit.
  Je možné, že až půjdou spát, připojení se zrychlí .

  Mimochodem, my jsme pokrokoví, u nás má free wifi i hospoda, a autobusy taky.

 11. No a pochlubím se, mezi kecáním jsem položil 3 metrový pás podlahové krytiny.
  Heč !

 12. Halladine, to mám jako strašit na návsi od půlnoci do svítání, až stahovači půjdou spát? 🙂

  A jestli má nebo nemá hospoda wifi, je mi houby platný, když je zavřená.

  A já mám nakreslený další dveře, heč 🙂

 13. maYdo,

  já myslel, že tu vifinu máte doma, a stačí nechat zapnutej komp…..

 14. A u nás má ta wifina dosah až na lavice a stoly před hospodou, heč !

  No , ještě furt ti zůstává možnost kabelového přenosu 😀

  Flashku se soubory dáš do kabely , a odvezeš ji do Přahy ! 😀

 15. Doma, tedy na chalupě máme wifinu, s kterou to bude trvat, odhaduju, tak do zítřejšího odpoledne. Obecní wifina by to stáhla cca za 4 hodiny, možná i rychleji, ale zase se na ni tady nepřipojím. Musela bych na náves nšbo někam, kde má dosah.

 16. Jo, to by korunovalo celou akci, ten kabelovej přenos…. Auto má asi někde prasklej výfuk, tak by ten výjezd byl i s fanfárama. 😀

 17. maYdo, ženská nešťastná !

  Ty máš určitě pokažený i koště ! 😀

 18. Halladine, ty neznáš přísloví o čertu, co s.re na jednu hromadu? 😀

 19. 1-Aerokarle, když nemáte důkazy, proč je chcete od Halladina ? Inak OK, je to složité, to bezpochyby 😉
  7-v diskusích s US kolegy jsem potkal jenom jednoho obhájce Obamy, jinak ho fakt nemají rádi (středozápad). Zřejmě bude situace jiná na černošských předměstích St. Louis nebo Chicaga , a možná i v intelektuálštějších vrstvách společnosti, ale takoví ti obyčejní ho fakt nemusí.

 20. Dobrý den. Ad stěhování národů. Kdesi jsem četl, že Bavoři, resp. některé bavorské kmeny přišly do Bavorska z východu, resp. z Buhlarska. Bylo to dokládáno stejnými pověstmi a zvyky.
  Wulfila byl z východu. Tj. je možné, že část Bavorů byla potomky Gótů.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Wulfila

 21. Dobré ránko!

  Nickname,
  v Augsburgu tečou řeky Wertach a Lech, poblíž pak Glon – názvy řek bývají z těch místních nejstarší a tedy nesjpolehlivější vodítko. Takže tady je, v podstatě na pár čtverečných kilometrech – německý, slovanský a keltský. Augsburg – byl původně Augustusburg, neb ho založili Římané.
  Jinými slovy, na každém čtverečném kilometru staré Evropy se to mlelo a střídalo, čert aby se v tom vyznal…

 22. Gótové toho provandrovali strašně moc. Fascinující…

 23. A hele ho Hollanda!
  Tak si člověk říká – stálo to blbnutí Evropy, potažmo Hollanda, kolem Ruska za to?

  …Na otázku novinářů jaký bude osud dvou Mistralů, postavených na zakázku v loděnicích v Saint-Nazaire, odpověděl Hollande, že Francie a Rusko spojují smluvní závazky. A pak, aniž by zacházel do podrobností dodal: „Jsme v jednání, Které bylo odloženo ale nyní nevyhnutelně povede k řešení, které udělám v nejbližších týdnech.“…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/francois-hollande-mistraly-nakonec-rusku-dodame/

 24. Rputi,

  nic v článku nepodporuje nadpis. Ostatně si myslím, že Rusové už nemají zájem, už byla dohodnuta suma, kterou mají Frantíci vrátit, a v dnešních problémech dají Rusové přednost penězům.
  Posádky pro Mistraly byly rozpuštěny, a námořníci zařazeni na jiné posty.

 25. No, ono co s těmi Mistraly počít …. leda s nimi vozit migranty zpátky….

  Ale mělo by to celé být v nějakých učebnicích politiky jako zářný příklad, jak se blbnout nevyplatí!

 26. >> Halladin in re Gótové
  Nemohu nepřipomenou hezkou scénu z rozkošného filmu s Heinzem Rühmannem:
  https://www.youtube.com/watch?v=x9CLfbEpwoE
  Ta scéna s Góty začíná asi v 1 min.
  Ten film má zajímavou historii – filmování se neustále zdržovalo, aby se subalternější herci vyhnuli vojně. Nicméně už při premiéře byli někteří z nich padlí za Vůdce a Říši. Film pak má na počátku motto: „Tento film je chvalozpěv na školu, ale je možné, že to škola nepozná“. Hlavně to nepoznal ministr Rust, který prosadil jeho zákaz. Tím ale nadzvedl Rühmanna a ten se vypravil do Vůdcova hlavního stanu (on to byl docela prominent, což se pak po válce snažil vymazat z paměti – své i ostatních) a navštívil tam Hermanna Göringa (s ním měl zase vztah coby amatérský pilot a představitel pilota ve filmu) a přesvědčil ho, že ten film je dobrý a měl by jít do kin. Tlustý Hermann to zařídil a Goebbels (jako big boss přes film) poslal film do kin. Film je vskutku dobrý, dodnes je to na německých univerzitách „povinný“ vánoční film, při němž studenti provádějí nejrůznější špumprnágle. Byl zfilmován už předtím a pak barevně někdy okolo 1970 – ale to je jen odvar onoho filmu s Rühmannem.

 27. NoName,

  Oni ty Mistraly moc nepotřebují, dnes potřebují spíš prachy.
  A ten nákup byl v Rusku kritizovanej, ještě když se to jen stavělo.
  člověka, co to dojednal, prý vyrazili.

 28. No jo, DVD
  pravěk..
  Dnes by tu cestu Gótů ukazoval laserovým ukazovátkem 🙂

 29. 30-minimálně jsou to dva kusy moderních lodí od nepřátel. Mít je prostě znamená mít zkušenost. S provedením, technologiemi. Vlastnit projektovou dokumentaci není to samé.

 30. (20) Pokud jsem chtěl od Halladina nějaké důkazy, pak jedině omylem. Ptal jsem se na zdroj.

 31. Jistě NoName.
  Ale priority se mění podle obsahu kapes. 😉
  Takže pokud je možnost dostat peníze zpátky , a přitom mít možnost škodolibě koukat, jak se Hollande škrábe za ušima a klade si nerudovskou otázku 🙂 ,,,,

 32. 33-OK.
  Máte nějakou predikci pro Sýrii ? Kterou bychom třeba po roce vyhodnotili ?
  Z mého pohledu se nakonec Asada podaří udolat (bezletová zóna na ochranu uprchlíků se bude zvětšovat a zvětšovat, mezi USA a Ruskem je nějak podezřele ticho, možná došlo k nějakému obchodu i ohledně Sýrie), ISIL získá, zemi ovládne chaos, křesťané se ztratí, ženy se zahalí, hlavy se budou řezat víc a víc, památky půjdou do kelu…
  Protože vzhledem k rozložení sil v oblasti to nemůže dopadnout jinak.
  Co Vy ?

 33. A jen trochu dodám k těm barelovým bombám: Jistěže je lze házet na každého. Házet, shazovat, ne střílet z dálky nebo hodně z výšky. Také to chce nějaké pomalé letadlo s otevřenými dveřmi nebo vrtulník. Což jsou ovšem cíle snadno zasažitelné, takže vojenské jednotky či nějací ozbrojenci by se do nich nepochybně snažili trefit. Při bombardování „civilů“ je toto nebezpečí menší.

 34. ad dvd,
  nádherná nordická lebka je cca v 15 sekundě. Ten brejlatej borec v první brázdě vlevo. Nad nad jeho šiškou by každý frenolog upadal do nirvány.

 35. (35) Udolat Asada se asi podaří, nasral už příliš mnoho činitelů. Ovšem ISIL také. Zároveň se nikdo nechce příliš angažovat, Turci se bojí Kurdů víc než ISILu, Irán by nerad přišel o spojence/vazala, Rusko o základnu, takže situace je dost nepřehledná. Můj tip je nějaké rozdělení.
  Tyhle státy s nehomogenním obyvatelstvem udrží jedině nějaký diktátor, ovšem je to pohyb na hraně nože, diktátorovat tak, aby to bylo dostatečně účinné k udržení klidu a zároveň to „nepřešvihnout“, aby to nezačalo být pro větší část obyvatelstva neúnosné. Nejde to do nekonečna, problémů má takový stát a vládce spoustu, třeba jen jak v dnešní informační době zabránit inspiraci z okolí nebo zajistit si spolehlivé informace, když tendence říkat diktátorovi to, co si přeje slyšet, je dost rozšířená a výhodná. Navíc okolí má své zájmy a využije situace, která nastane.
  V Sýrii, Iráku i Libyi by se nějaký schopný diktátor hodil, ovšem schopných se nelíhne tolik, koolik by bylo potřeba.

 36. Proboha, AEro,

  když mám problémy s ozbrojenou opozicí, nebudu ztrácet čas ,peníze a materiál bombardováním nějakých civilů. proč by to dělali ?
  Jistě, že jsou ty vrtulníky snadno zasažitelné. Ale většina výzbroje je ukořistěná od irácké armády , a ta moc ručních PL raket neměla. Irácká armáda nebojovala s protivníkem, který by měl letectvo, takže tahat se s Pl raketami by bylo více méně zbytečné.
  jistě, třeba proti opolčencům z Donbasu by ty vrtulníky neměly šanci, ti mají dost PL vybavení.

 37. (39)

  Ono je to vidět i z toho bombardování isil Amíky a ostatními.
  Celkem s tím ISIL nemůže nic dělat – kromě maskování a rozptýlení.

 38. 38-paradoxně mladý Asad patří k těm progresivnějším, má západní vzdělání, v porovnání s otcem je umírněnější, svobody náboženských menšin nebo žen jsou na region nadprůměrné.
  A teď, po dohodě s Íránem slábne i potřeba povalit spojence Íránu v oblasti.
  A taky je syrská armáda přes veškerou slabost s Kurdy jediná, která s ISIL skutečně válčí.
  Racionálně by stálo za to dotlačit sýrskou „opozici“ k dohodě.

 39. NoName,
  jako Pýthie bych řekla, že se celkem všichni snaží, aby se toho navzájem vymlátilo co nejvíc a do toho Erdoganovi straší v kotrbě Osmanská říše, což se moc nelíbí Saudům. Ale nikdo se nechce moc angažovat a nechává to na „těch druhých“, neb je to oslabuje a všichni jsou tam soupeři všech.
  A všichni doufají, že vítěz vezme vše a tedy je hlavní snahou se moc neoslabit….

 40. (39) Já nevím, proč by to dělali. Ale dělají to.
  (41) Třeba si někdo myslel, že umírněnost je slabost. Odhadl bych, že všichni zúčastnění původně chtěli něco jiného, než bude výsledek celé tahanice. Jsou to sice Lidovky, narazil jsem na to před chvílí, ale nějaká ta zajímavost se tam dá najít: http://www.lidovky.cz/turecko-vs-islamsky-stat-ankara-netusila-jake-monstrum-podporuje-rika-expert-1hl-/zpravy-svet.aspx?c=A150728_141806_ln_zahranici_msl

 41. 43-vypadá to, že Emil ví, o čem mluví. Možná by ho měli nechat komentovat region častěji.

 42. 21 Protestuji proti porušování základních lidských práv a svobod uprchlíků francouzským státem, který nejen že jim nevytváří důstojné životní podmínky a neintegruje je do společnosti, ale brání jim ve svobodném pohybu a výběru místa, ve kterém chtějí žít a obohacovat tamní kulturu. Totéž platí o britském státu. Je ostudou České republiky a urážkou památky jejího nejvýznamnějšího prezidenta, Václava Havla, že na toto nereagovala ostrou protestní nótou, s pohrůžkou přísných sankcí, případně vystoupení z EU. Protest jako obvykle, horní polovina Václavského náměstí.

 43. Schumi,
  oni se integrují – mají tam dost strýčků a sestřenic.
  Ale to ti Francouzi ne a ne se přizpůsobit!

 44. 47 Odporné nerespektování menšinových práv nepřizpůsobivou většinou. Fuj! Na protest si odepřu letošní Beaujolais.

 45. 49 NoName
  Běžné náckovské nenávistnické kecy. Z toho výběru bych ale doporučoval jednoznačně se vyhnout termínu „opice“.

 46. 51 Schumi
  To si odepřu taky. Nevím kdo ty sr.cky krome cizicu pije….

 47. (54)

  Sakra, já jim dal kopačky před hodinou, a už se to ví ?

 48. Skimici: ne, u nádraží, nově opravená fabrika, stovky zaměstnanců Wie*. Pan ředitel patrně zapomněl na pravidlo: poslední z Říše je před prvním z území vzatého pod ochranu.
  Když pracoval u nás, do emailu napsal co si myslel. Výraz „schei*egal“ při hodnocení názorů německé kolegyně se nesetkal s porozuměním.
  Pan bývalý ředitel se odstěhuje domů někam k Noname-Stadt.

 49. Prý je přišel do fabriky učit germán co je to „lean manufacturing“ a nebyl přijat s nadšením.

 50. nickname,
  zmrdi jsou všude!
  A nejlepší je, když zmrd mlamoj přijede do pralesa rozdávat domorodcům korálky a rozumy. Pak atmosféra bývá velmi třaskavá….

 51. A že se v Malmo tak trochu válčí se nikde nedovíme, možná na rt.com …
  Informace nezapadá do schématu, tak se prostě neobjeví.

 52. Malmö tak trochu válčí s neoznačenými žabími muži, které nikdo neviděl. Tak jsem to pochopil z ČT24. Informací je dost.

 53. Vy toho naděláte! Prostě byznys!

  …Policie se domnívá, že poslední exploze souvisí s nedávným odsouzením tří mladíků, kteří byli usvědčeni právě z detonací náloží. „Od začátku roku je to už třicátý výbuch. Máme tady složitý problém…,“ přiznal otevřeně policejní šéf města Malmö, Stefan Sinteus. „Někteří prodávají drogy, jiné skupiny pro změnu mají mezi sebou různé ekonomické vazby. Jde v podstatě o byznys,“ prozrazuje policejní mluvčí Lars Förstell, co stojí za vlnou násilí, která zachvátila Malmö…

 54. Jsem nadšený z červencového počasí v kotlince. Těch pětatřicet tady mi přijde docela dobře snesitelné. Ještě kdyby tak nelidsky neřval ten hmyz.

 55. 62 a hrnce, vařečky, vidličky, mlýnky na maso…a hlavně sirky!

 56. Schumi 69,
  ten coverův článek na D-fensovi je zajisté psychologicky správný a pravdivý, ale opožděný o pár let.
  Navíc je tu jakási nesrovnalost v tak říkajíc historické posloupnosti dějů a jejich kauzalitě.
  Když to úplně do mrtě zjednoduším, tak možno říci, že tak dlouho nás AI, Šabatová a další mlátili po hlavě, že jsme xenofobní a rasističtí vůči Romům, až jsme najednou xenofobní vůči muslimům, ani v podstatě nevíme, kde se to vzalo.

  Anča s Pepíkem z paneláku houby vědí, co je to Korán nebo šaríja, ale zato zažili na vlastní kůži, co to je mít za sousedy Ferka s Katarínou. A moc dobře si pamatují, když Ferkovi děti nabančili jejich Jiříkovi a lohli mu mobil a Pepík dodnes skřípe zubama, protože za tu facku Ferkovi, kterou mu dal, když mu Fero kradl kolo, zaplatil tučnou pokutu a ještě na něj ouřadě řvali, že je rasista.

  Takže, když Pepíkovi s Ančou oznámíš, že je přijdou kulturně obohatit Ahmed s Fatimou, zmocní se jich ony „mýtické emoce“ a šíleně se naserou. Jejich vidění bych neviděla jako černo-bílé, ale spíš bych tipovala, že vidí rudě. Neobávají se snad přímo, že jim někdo bude fikat hlavičky, ale živě si dovedou představit, že jim zmizí další kompoty ze sklepa a rohožka před dveřma.

  Již před dlouhými lety moudří mužové varovali a nabádali odpovědné osoby: „Dělejte s tím něco, než někdo to téma „zvedne“ a bude se na něm profilovat!“
  Vykašlali se na to a tak přišel Vandas a po něm Okamura s Bartošem. A pořád to nestačilo! Tak ať se nikdo nediví, že je tu IVČRN.

  A protože soudružka Šabatová ví zcela přesně, kdy excelentně do toho exkrementu šlápnout, tak se můžem těšit, co zas vymyslí. Třeba, že by bylo dobré zakázat Vánoce!
  A pak se může cover udiveně tázat, kde se to v těch lidech bere?

 57. Rputi,
  já jsem povahy poněkud prostší a tak pravím: Cover72 je intelektuálský rozžvaňovač.

 58. dvd – to je velmi přesný termín, už jsem si toho všiml u jeho „reportáže“ (střihnuté pfilosofickým rozborem) z řetězu demonstrací tuhle v sobotu na Václaváku.

 59. >>dvd – i tak by bylo možné označit.
  Dá se očekávat, že teď se takových txtů urodí povícero.

 60. 73 Rputi, když jsem poznamenal, že to sem pasuje, myslel jsem na oběšencův hrob…
  Něco mediálních nadhozů a bubnování a jinak rozumní lidé jsou v ajfru ani nevědí co se s nimi děje.

 61. >>dvd – cožpak to, konec koců „Kyjev se vypořádal se zločincem“, to se dá docela okecat.
  Ale co si počít s tímhle, pokud je to pravda (a skoro to vypadá) – to je přímo rána do zad!

  …Bývalý poradce ruského prezidenta Vladimira Putina, Andrej Illarionov předkládá tezi, s níž jsem nemohl nesouhlasit, píše José Milhazes. Aby bylo možné získat podporu Ruska ohledně situace s Íránem a Sýrií, jsou Spojené státy připraveny předat Ukrajinu Moskvě…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/stala-se-ukrajina-obeti-americkeho-obchodu-za-iran-a-syrii/

 62. A přitom je toho tolik zajímavého, mortadela s lanýži, červený tramín z vinice sv. Kláry…

 63. Právě tu sprchlo. Ne nějak moc, ale přece

  Jj, Schumi – červený tramín je lepší, taky bych si dala… 🙂

  A než jsem to dodatlila, tak prší znova, to beru!

 64. Díky za připomenutí ! Mám v ledničce bílý tramín, leč výběr z hroznů…..a překáží tam 🙂

 65. Dobrý večer,

  4á8- jo, Honzo, nejvíc se mi na tom líbí, že to je voděodolný a nevadí tomu rozlitý kafe 🙂

 66. Pamatujte si, že každá národní hymna která začíná slovy „vzhůru“, vede dřív nebo později k nějakému maléru…Vezměte si řadu lidí, kteří jsou stejní jako vy nebo já, ale když je pak soustředíte do skupiny, dostanete obrovského blouznícího šílence s národními hranicemi a hymnou…

 67. 74

  Cover 72 je jeden z protiruských adminů na palbě, kteří se postarali o to, aby se tam přestalo psát o ukrajině, protože měl dojem , že se z palby stává proputinovské doupě. 😀

 68. Abych nadhodil něco smysluplnějšího, alespoň pro mě. Po Vánocích jsem zkusil kytaru, kterou jsem jako malý kluk dostal od táty. Nikdy před tím jsem na kytaru nehrál. Jenz zkusil pár tónů, prsty trpěly. No a drobet tomu propadnul. Nehraju, jen vybrnkávám. Skoro každý večer. Na co si ucho vzpomene. Jenže je poznamenaná časem, sype se vedení strun nahoře na krku a krom toho je asi tříčvrteční. Tak, třebaže to není nahonem, koukám, co si pořídit pro pokračování. Něco univerzálního, co by nějakou dobu vydrželo. A jak pokračovat od toho vybrnkávání. SAtarou kytaru si ponechám, je tuze památeční. Neměl jsem ani představu, že budu hrát. A že na „zralá kolena“ mě to tak chytne.

 69. (61) Jistěže měl. Jen tak pro zajímavost, napadne vás taky někdy něco reálného? 😛
  (68) Minulý týden zde bylo až 39. Pokud člověk nemusí pracovat a voda je blízko, je i to snesitelné.
  (87) Zkus Františka I, už sem nakukuje jen zřídka.

 70. Halladine, jak jsme to vyřešila?
  Přesvěčila jsem šéfa, že zdrojový soubor je moc velký a nejde odeslat a že mu musí stačit pdf. 😀

 71. 90

  Pořiď si datovou kartu jako do foťáku, strčíš do obálky, a měla by být druhej den ve firmě

 72. Dobré ránko!

  Pro pochopení, proč si NATO vytřelo s Kurdy pozadí, ačkoli představují nejschopnějšího spojence proti IS, je dobré podívat se na mapu.
  http://www.hks.re/wiki1/lib/exe/fetch.php?cache=&w=328&h=313&tok=0b254c&media=2014:oblast_velkeho_kurdistanu.gif
  Osamostatněním Kurdů by na Blízkém východě vznikl dost rozsáhlý a silný stát s nejméně 20 mil. obyvateli, navíc na velmi strategickém území, o které jeví zájem hned několik stávajících států. Takže vytvoření jejich samostatného Kurdistánu bránily v historii všechny státy, které na daném místě vznikaly.
  Pro zajímavost – Kurdové jsou Arijci a kurdština (dnes dva velmi příbuzné jazyky) je indoevropský jazyk.

 73. Neopakuje se historie?
  Dnes
  „Porada NATO schválila vytvoření bezpečnostní zóny proti ISILu v délce 100 kilometrů a šířce 40 kilometrů, kterou plánuje Turecko vytvořit s americkou pomocí v cizím státě – Sýrii,“
  Kdysi
  SSSR vytvořilo bezpečnostní zónu proti Německu v cizích státech Estonsku. Lotyšsku a Litvě.

 74. Quivisi,
  inu je to příliš mnoho Velkoříší na jednu zeměkouli! 🙂
  Všechny se nevejdou a ne a ne se dohodnout, kdo bude největší!

 75. 93-ne, to je něco úplně jiného, tohle je demokratická bezpečnostní zóna.
  Jinak včera jakýsi redaktůrek reportující z NATO v podstatě potvrdil, že za vznikem zóny je strach z toho, že by Kurdové ovládli celý pás podél syrsko-tureckých hranic a z toho má Turecko strach…
  Mimochodem, vypadá to, že některé zěmě své občany bombardovat zase smí. Překvapivě jedna z těch zemí je vedle země, která překvapivě své odbojné občany bombardovat nesmí.
  Asi zase převážila jako nejvyšší hodnota územní celistvost.
  A teď si nemůžu vzpomneout, který sestřel civilního letadla vyšetřovala úplně nezávislá komis. Ale jistě bude spousta takových případů …

 76. 94 Rputi, nebo i naopak. Je příliš mnoho zeměkoulí na jednu velkoříši. Neví kam dřív skočit.

 77. 91 ano, to je dobrý způsob. Mikro SD v dopisu. Jestliže důvěrná data, pak zašifrovat a klíč mailem. Při velkém objemu dat a pomalém připojení či platbě za objem dat je to levnější a výhodnější. V některých případech i bezpečnější. Také možno obnovit holubí poštu. Kombinace moderní technologie se starými způsoby.

 78. Uf, a tady se maluje.
  Možná by bylo lepší vyhořet, a postavit novej dům 😉

 79. 89 nickname, díky. Prstíky na levé ruce už mám omozolovatělé a přes to dostávají zabrat. Všechny struny kovové. Začal vybrnkávat, protože akordy mi připadaly příliš náročné. Krom toho jsem sólista. Proto potřebuji sólový nástroj. Třebaže ne ze Sušice. Akorát bych už mohl přejít od palce k ostatním prstíkům a nacvičit si z nich hrací „strojek“. To je sakra náročné. Zatím mě to baví tak, že čtyři měsíce jsem v uších neměl sluchátka a když chci něco hudby, zabrnkám si. Je to mor. Měl bych si něco naposlouchat abych měl co brnkat.

 80. Schumi,
  Šojgu tím způsobem zreformoval celou ruskou armádu. Tak u MaYdy by to mělo taky fungovat! 😀

 81. 93 quivis
  damasek je prozatím vně nebo uvnitř toho pásma? O nic jineho prece od zacatku nejde.
  Dobre rano.

 82. 102-v každém případě je garantováno, že na Damašek nespadne jediná barelová bomba !

 83. Schumi
  Zkusils už si svou produkci nahrat a pustit si ji ve sluchátkách? Jestli tě výsledek. Uspokojí, mohl bys to pres zesilovac zprostredkovat i tvemu orientalnímu nadsousedu az bude bubinkovat 🙂

 84. Aještě k tématu článku

  Benjamin Kuras, ve své knížce „Češi na vlásku“ ( moje oblíbená, doporučuju )

  konstatoval, že praotec Čech měl mezi svými lidmi schopné hrdlořezy 😉

 85. Mno, často se říká, že Češi jsou povaha holubiččí… K tomu dodávám – viděl jste někdo rvát se holubice? Já jo! Pro citlivé povahy to není…

 86. Halle, jj !
  Jistý Vlad napichovač, zvaný Drakula pečlivě dodržoval kmenovou tradici… :)))

 87. Dobré ráno,

  Táta mé kolejní spolubydlící choval holuby. Díky tomu již od studentských let vím, jak je to doopravdy s tou holubičí povahou.

  Whistblowera jsem vrhla do překladače a překladač vyvrhl slovo „informátor“. Což je politicky korektní synonymum pro udavače nebo práskače. Nic nového pod sluncem……

 88. Quivisi,

  občas to nestačilo…. k přežití národa. Když někdo jinej měl těch hrdlořezů víc. Anebo těch okolo, i s méně schopnými hrdlořezy bylo moc, a za pár generací se v nich rozpustili.
  Ani nepomohlo, že vládli.

 89. Stran imigrantů se v Německu rýsuje jeden problém: valná část balkánských imigrantů jsou – Anka bubnuj – cikáni alias Romové, ovšem ze zemí, které jsou z hlediska EU i SRN bezpečné a bylo by třeba je vracet. A to bude zase naříkání, pláč a mnohé úpění – viz Jeremiáš 31:15, resp. Matouš 2:18 (to abych rovnoměrně podělil Starý i Nový zákon).

 90. Jo maYdo, udávat se nemá, ale ohlásit se to bude muset.

 91. Halle,
  ten Kuras by pro čtečku náhodou nebyl ? Dovolená se blíží 🙂

 92. 112-ono se těch problémů asi rýsuje víc-nedostatek peněz, ubytovacích, administrativních a jiných kapacit pro sprocesování takového návalu. Stále větší naštvanost Němců (žhárské a fyzické útoky na imigranty i politiky hájící imigraci). Rostoucí kriminalita…

 93. 112 dvd
  Tos mi připomněl s tím kvílením. V sobotu 25.7 byl letos Tisha B’Av.
  Nejíš, nepiješ, nemeješ se, neodpovídáš na pozdravy, nic ne

 94. Nic neděláš, pečlivě chmuříš, toru nečteš, maximálně čteš Jeremiáše a pronášíš vybrané kletby 🙂

 95. 116 NoName
  Kterou Ukrajinu máte konkrétně na mysli? Cítím se příjemně rozerván po malé sklence šampáňa s třemi lesními jahodamy vedle na malém talířku a kouskem sušené vepříkové nohy a skrojkem ovčíhobarchivního sýra. Život je někdy velmi snesitelný.

 96. >> NoName
  To jsou problémy trvající již měsíce, i když v poslední době to graduje. Ono 500 imigrantů přicházejících do Pasova každý den se ukazuje být moc i na německé sluníčkáře.

 97. >> Skimic
  A taky nekonáš manželské povinnosti a nenosíš kožené boty. Letos se to poněkud zakomplikovalo tím ,že byla sobota – a ta sobotní radost by se tím smutkem znesvětila. To mi připadá jako když se (současná) iránská vlajka nesmí spouštět na půl žerdi. (Je tam 22x uvedeno „Alláh je veliký“ a spuštění na půl žerdi by bylo zneuctěním. Nějak jsem ale nenalezl odpověď na to, zda se ta vlajka může vůbec spuštět dolů. Že by se vytáhla jednou provždy?)

 98. Jahody se šampáněm ? Vy jste skimicová ? A nevymlouvejte se, že byly vedle ! 😉

 99. A ještě dotaz z diskuse k tomu článku – může se napsat bílý policajt, když se nesmí napsat negr?

 100. 125 NoName
  V Amsterdamu by se to nestalo. Maryšku si každý koupí v obchodě snad každých 20 metrů a nepotřebuje žádný bubáky dealery. Ti takt nemusí prchat před rukou zákona a zakrátko stejně zemřou uhulením a upitím nebo na jinou nakažlivou nemoc.

 101. 126 martin TT – to bys tomu dal. A to ještě nzmiňuji genderovouotázku. Ruka zákona by ale imho prošla i u marxové….

 102. [91] Tak si představuju, jak maYda strká na chalupě kartu do obálky a přemýšlím, jakou instituci zvolit, aby byla druhý den v práci. Z „místní“ pošty bych tomu nevěřil ani omylem. Z nějaké větší možná, ale to by bylo téměř na úrovni zázraku.
  A představa, jak k jejich chalupě doráží messenger, to už by asi vyšlo levnějc zajet do Prahy.

 103. [96] To je naprosto logické.
  Jakmile zavedou modré zóny ještě v pár dalších částech Prahy, bude dojíždění do práce pro podstatně víc lidí možné jen MHD. Takže si o to víc lidí koupí openkrad, anokrad nebo co do té doby bude. Auta budou jenom na cesty mimo Prahu. Tak je to správné a tak to má být.

 104. Ale pokusím se vrátit pozornost davu k opravdu důležitým věcem. Nebojte se, nebude to bábovka, podle nedávného vyjádření předsedkyně poradců je tento blog určen k sjednocování názorů.

  Odbočím, jeden chytrý pán, pro ty chytré nemusím ani jmenovat, popisoval sjednocování názorů (jím jmenované jako podpantoflizace), jako neustálé sbližování, až konečně její nabyde vrchu.

  Tak bych poprosil o sjednocení názorů na instalaci W10. Na dosavadní vnucování jsem nereagoval. Včera byly tzv. „oficiálně“ uvolněny. Nestojím o žádné změny. Mám asi pět různých počítačů se systémy od 3.1, přes XP, sedmičky až k 8.1. Kromě toho několik tabletů a 2v1 tabletů, kde jsou všude osmičky. Mám to na jednom z nich, tom nepracovním, zkusit? Jde mi o čas, zkoušet a blbnout jen pro samotné vyzkoušení ze zvědavosti by mi jen zabralo čas, vyhrazený pro důležitější činnosti – třeba válení se na koupališti.

  Nechci nikoho předem vyřadit, ale obracím se touto cestou na odborníky, které znám a zkrácenou cestou (místo posílání přímých e-mailů) dotazuji. Jezdce na Googlu, kteří sice vědí hovno, ale umí si to najít, tímto zdravím.

 105. skimici – tvoje 128 – to je rána (pic kozu do vazu)! Gender! Bílá policistka zastřelila černého sexistu! Ó, jak jsi úžasný.

  U gender textu vždycky vzpomenu na geniálního Merleho a Muže pod ochranou. Zejména tu pasáž, jak je stařeček odsouzen za znásilnění, protože ho dvě mladice manipulací učinili schopného. Ovšem, jako nadšený čtenář tohoto francouzského spisovatele, si dovolím připomenout i Malevil. Nejen kvůli atomové katastrofě, ale kvůli změně myšlení lidí, který jde o přežití.

 106. Sexista z principu nemůže být černej. Tohle označení je vyhrazeno výhradně pro bílá macha, ne pro dikriminovanou menšinu. 😀

  A když jde o to, že oběť je z cílové skupiny politických korektníků a střelec příslušník bílí většiny, je uvádění rasy OK. Jen opačně se to nesmí, ledaže by střelec byl vyprovokován a nucen bránit holýma rukama svůj život.

 107. Matzurko,

  bohužel, tahle ne. Ne mých neplacených zdrojích . Koupit jako ebook myslím lze.
  Jsou od něj k dispozici
  Soumrak bílého muže,
  Je na Marxu život ?
  Jak přežít padouchy.

 108. (126) Náhodou, píšou tam o černochovi a to už se skoro také nesmí. 😛
  (132) Merle je jeden z mála Frantíků, které „můžu“. Připomněl bych i „Dědictví otců“.

 109. Halle,
  v tom případě prosímsi o to volné, a pohledám a případně zakoupím to nevolné. Předem děkuji 🙂

 110. 132 martin TT
  Ono ani
  Černý policista zastřelil v sebeobraně bílou sexistku nezní špatně.
  Rád bych se na úryvky z takovéhoto filmu podíval 🙂

 111. >> martin TT
  Stran názorů tvrdí nejlepší ze všech manželek „názory jsou tu od toho, aby se různily“. A George S. Patton pravil: „If everyone is thinking alike, then somebody isn’t thinking.“ (Tenhle citát se ale připisuje i FDR i Theodoru R.)

 112. 131 Martine, můžeš zkoušet při válení na koupališti.
  Já jsem natolik vycukaný z 8, z instalace 8.1 po které jsem cosi okurvil a pořád mi z toho hrabalo na disku, a následné přeinstalace 8.1, že si úžasnou nabídku 10. odpustím než se zjeví zkušenosti od laboratorních zvířat, která si to ve svaté chtivosti nainstalovala. Napřed zazálohuju, pak nastavím, udělám druhou zálohu. Pak se uvidí. Když už si budu chtít hrát, na desítky obětuju další disk. To vůbec je úžasná věc. Náhradní disk s plně nakonfigurovaným systémem. Když se něco okurví, stačí vyměnit disk a jede se dál. A jestliže budu mít potřebu si hodně vyhrát, zkusím Linux. Když už se mám vztekat, ať se přitom naučím něco zásadně nového. V noťasu mám multibay, vyhodím dévédéčko, místo něj rámeček s diskem…
  W8.1 když si je vhodně nastavíš, jsou dobře použitelná. Po počátečním nasrání posíleném kritikou a lamentacemi na netu, jsem zjistil, že pod fasádou se skrývá dobře použitelný systém, a že závada je ve mně, v mých trubkách zanesených počínaje DOSem, přes W.3.11. Kdo je nepoznamenaný, kdo nemá zanesené trubky, ten nemá problémy. MS se snaží o použitelný systém aniž by bylo třeba se v něm pořád hrabat. Dlaždice sice nepoužívám, ale pro toho, pro koho je počítadlo spotřební věc a nástroj pro užitečné činnosti, chápu jejich přínos. Na novém počítadle se nebudu vracet k 7. natož k XP. Systém pracuje svižně, je dobře konfigurovatelný, aplikace se dají pohodlně spouštět z „home“ na liště. A když chceš, můžeš mít i zástupce a všechno co potřebuješ, na ploše. Já jsem si zvyknul na „home“ velmi rychle, odtud je přístupné všechno co potřebuju, včetně nastavení.
  A pragmaticky, na co potřebuješ systém… aby fungovalo co potřebuješ. Když funguje, není důvod měnit za jiné omalovánky. Čas je vzácný a bude čím dál vzácnější.

 113. Matzurko,
  staženo , ale je to všechno v doc.
  Na mobi zkonvertuju až večer. Mám všeliké běhání…..

 114. (126) „Náhodou, píšou tam o černochovi a to už se skoro také nesmí.“

  Může. Když je zastřenej čili „nebohá oběť“, tak jo. Kdyby byl útočník, tak ne. Kdyby se nepsalo, že to byl černoch, nemohl by se tomu podsunout ten správný rasový podtext. 😀

 115. Halle,
  díky, konverzi bych měla zvládnout. Na ulozto jsem něco našla, ale vypadá to na audioknihu.

  Schumi,
  ke kytaře – značku neporadím, ale i když jsem se povětšinou podílela než na sborovém kvílení u táborových ohňů, osobně preferuji na svém nástroji nylonky. I doma při nácviku mi znějí tak nějak měkce, tedy ten zvuk lahodí mému folkovému slouchu více, než kováky kytar elektrických. A navíc nemám tak dodělané prstíky 🙂
  Ale je to ten nejsubjektivnější názor, jakého jem schopna, takže jen to pověstné „zrnko soli“.

 116. Spojení „bílý policista“ se napsat musí povinně, aby všichni věděli, co je to za svini!

 117. Já jsem se po zralé úvaze rozhodl, že tam, kde mám Windows 7, zůstanou Windows 7, tam, kde jsou osmičky, zůstanou osmičky (notebook juniora a tablet). Subjektivně se mi zdá, že na desktopu přechodem ze 7 na 8 nic nezískám, a u tabletu se trochu bojím, že instalace desítek by zabrala více místa, než zabírají 8čky a to je na tabletu poměrně kritické (a to mám disk 64 GB).
  Testem desítek asi pověřím starší dítě, zřejmě to zkusí nejdřív ne svém noťasi, pak bych poreferoval.

 118. Matzurko,

  když sama, tak sama. 😉
  Já v poslední době nechávám konverzi na Amazonu.

 119. Většinou nechávám to, s čím je to koupené. Tedy W7, W8.1 předělané aby opticky připomínaly W7 atd. To jsou ale periferní compy rodičů atd.
  Na jabkách používám vždy nejnovější, pokud to HW snese.

 120. Halle,
  no, sama sama… dlí teď u mne návštěvou má sestra milovaná, neb má povinnou dovolenou a tak se k nám přesunula z Prahy. Je to čilá čtenářka; čtečku jsem si pořídila i na její reference :), a knihy nekonvertované pro kindla považuje za osobní urážku a výzvu 🙂
  Tak jí to zkusím podstrčit (a je to pořád v rodině, že).

  Stran W10,
  právě jsem s dotazem zaútočila na našeho ajťáka. Výraz jeho tváře byl naprosto jasný, takže se do tohoto dobrodružství zatím pouštět nebudu. Osobně jsem nesnášela Vista, a jelikož na univerzitních učebnách je povinně 8, tak jsem zjistila, že je to pro mne rovněž něco těžce stravitelného. Kde už mi nechroupou XP, tak jsem se už naučila ovládat 7. A jelikož velmi konzervativně nesnáším „dotykáče“, tak mi ausgerechnet toto vylepšení u W10 není k ničemu.

 121. Matzurko,

  ovšem sestra rodná, milovaná se nevyskytuje soustavně . 🙂
  Já si na jednoho Kindla a na kindlovskou čtečku na iPadu pořídil registraci u amazonu ( kndle musí být samozřejmě napojený na WIFI)
  Po registraci ti přidělí mailovou adresu , kam pošleš z počítače soubor v jakémkoli formátu, i zazipovaný, a během pár minut ti už soubor ( zkonvertovaný do mobi) dorazí na čtečku.

 122. 151

  pdf soubory, vzhledem k tomu, že je to formát kndlem používaný nekonvertují.

 123. Matzurko, jako „jabkáč“, navíc hýčkaný dvorním ajťíkem, který mi upgraduje počítač souběžně s kroky ve firmě sice nejsem kompetentní, pokud jde o windovs, ale pamatuju, že na wisty nadával kde kdo. Chvili jsem na nich dělala a těžce mně štvaly. XP jsme měla na domácím PC a když se to odebralo do počítačového ráje (tedy vitrtuálne, tu bednu mám pořád strčenou pod stolem)
  tak jsem s windovs skončila, neb jsem měla v práci Appla a notebook taky Appla.

 124. 151 Halladine, protože a nejen proto, že čtečkou používám i pro mnou vytvořené dokumenty, posílání čehokoli kamsi je pro mě nejen obtěžující, nepohodlné ale i nepřijatelné. Jako kdybych potřeboval něco vytisknout, jenže napřed to musel ke zkonvertování poslat firmě, která mi dodala tiskárnu. Právě pro tohle, třebaže Kindle má nejlepší zobrazovač, jsem koupil PocketBook.

  150 Matzurko, ano to je typická, logická, pochopitelná a veskrze rozumná odezva ajťáka při představě, co všechno by musel řešit. Nemá na starosti jen Tebe. U nás je to stejné. Neměnit pokud není nezbytné.

  149 skimici, jo, na W8.1 zkoušel „shell“. Mé prvotní nadšení vyprchalo když jsem chvíli hraní s obojím zjistil, že jsou to jen jiné omalovánky, a že se bez něj obejdu. Tak jsem ho odinstaloval. Zjistil jsem, že výhodnější je lepší se přizpůsobit než tvrdošíjně trvat na tom aby to vypadalo stejně a vynakládat v tom směru úsilí. Chápu, že někdo by byl schopen editovat fotky v hexadecimálním případně i ve strojovém kódu, ale to si odpustím. Tak jako asi málokdo požaduje aby XP vypadaly a chovaly se jako W3.1, protože na nich začínal.

 125. To je Spencerová, to se nebude líbit! 🙂

  …Maně se do mysli vkrádá okřídlená věta Henryho Kissingera, který při pohledu na to, jak americké jednotky spěšně prchají z Vietnamu a nechávají za sebou všechny své kolaborující místní lidičky i většinu představitelů proamerického režimu, prohlásil, že je sice „nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící“. A o něco později konstatoval, že „Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy“. Obě tyto myšlenky, které by si měly západní politické elity setsakra dobře uvědomovat (ale až na výjimky to nedělají), dnes dokonale ilustrují situaci kolem Ukrajiny…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tereza-Spencerova-Ukrajina-to-jsou-zpravy-jak-z-cerne-kroniky-Blizi-se-velmi-zly-scenar-Smutna-pravda-o-NATO-a-ty-nejhorsi-vzkazy-fanouskum-USA-387205

  Jinými slovy USA ztratily zájem a na Ua se to vyděšeně hemží, jak když zvedne kámen u potoka. Čím déle, tím více se zkracuje poločas rozpadu…

 126. maYdo,
  pracuji ve v.v.i. a školství, takže W jsou téměř povinná. Ani doma není důvod volit Appla, neb bych pak nemohla snadno přecházet z domácího na pracovní stroje.
  Spíš začínám pokukovat po Linuxu – máme doma na nejstarším PC, které už nemohlo nic moc udejchat; dcera se už na tom naučila „fejsbukat“ a „tytrubkat“ a tuhle hlásila, že už umí i s OpenOfficem.

 127. Schumachere,

  já nic vlastního do čteček nedávám.
  Ale jistě, každý dělá, jak mysli.
  Umím používat Calibre, ale takhle je to pohodlnějí a rychlejší.
  Zvláště pro ten iPad, tam je pro nahrávání epub souborů nutné připijení přes iTunes, což u kindlovské čtečky na ipadu odpadá.

 128. (143) Omyl MaYdo. Zastřelenej nebo střelec, má být afroameričan. 😛

  K Windows, osmičky mi dvorní poradce důrazně nedoporučil, sedmičky právě zažívám po přechodu z XP, desítky údajně neobsahují nejhorší zvěrstva z osmiček a na vše je dost času.

 129. Máš pravdu, Karle, já jsem sto let za opicema a redaktor by měl být za takovou to politickou nekorektnost natřen dehtem a vyválen v peří.

 130. Já byl odvážnej a W10 jsem nainstaloval. Nuže, systém mi přijde svižnější, všechno, co fungovalo na W7, funguje bez problémů i na W10. Prohlížeč Edge je řádově rychlejší než IE. Myslím, že si MS dal záležet a povedlo se spojit výhody W7 a W8, aniž by byly implantovány nevýhody. Alespoň jsem zatím na zádrhele nepřišel. Jsem ovšem na dovolené a ostrý provoz teprve přijde.
  Konfigurace: procesor AMD, 4 GB RAM, 1 TB HDD s SSD startovacím oddílem.

 131. Jo, ještě upřesním, noťas letitý HP 635, kterého se držím jak klíště, neb mě obcházejí mrákoty při představě přeinstalací všeho možného na nový stroj.

 132. 160 Foundry
  Nutilo te to udelat MS ucet jako me v 8 .1 a da seto i v 10 jeste obejít?
  Nenasaje si ten upgrade nejakej novej bloatware ktereho se musis zbavovat?
  Jede v EDGE Java anebo spise jedou pod tim likace potrebne pro financni urady a pojistovny?

 133. Foundry,

  ovšem ten disk není původní. A ty desítky se nainstalovaly jako aktualizace ?

 134. Matzurko, u mně ty jabka taky byla spíš otázka okolností,než výběru. Počítač jsme kupovali,a bych mohla dělat doma a tak, aby měl vše potřebné pro práci, ale abychom na něj měli. Jabka pro nás byly drahý a nějakou kompatibilitu jsme tehdy neřešili. Taky nebylo třeba, když jsem pro firmu začala dělat po mateřský doma pár hodin týdně, práci jsem prostě hodila na disketu a v práci strčila do počítače a vystačili jsme si s mailem. To byly jiný časy, než když se dnes můžu z domova nebo z chalupy připojit nejen na server, ale i rovnou do teamworkového souboru. (tohle zdejší internet zvládá, kapacita na to stačí, neb neputuje velký objem dat.)

  Kdyžý jsem pak začala pracovat v kanclu, tak mi nedělalo problém pracovat na Applu, soubor vypálit na CD nebo později na flash a doma pokračovat na windows. Archicad a word chodí na obou stejně, tak co.
  Ale protože na léto bylo náročný stěhovat počítač na chalupu, tak jakmile byla možnost uchvátit pracovná notebook, skočila jsem po něm a . PC s windows skončilo na nějakou dobu pro děti jako školní počítač a místo televize.
  Dens má celá familie notebook s windows a já mám jabka. Aspoň mi na něj nikdo moc neleze a i když ten počítač je můj a nikoliv firemní, tak pracovní software mi ošetřuje firemní ajťák, což má mnohé výhody.

  Ze stejného důvodu mám dnes už letitou praxi v archicadu, ale prakticky nulovou v autoCadu.

 135. Na instalaci osmiček není MS účet potřebný, jenom člověk musí umět mockrát kliknout na ne.
  A osmičky jako OS nejsou špatné, špatné je rozhraní (pro konzervativce). Samotný systém běhá skvěle.
  Nicméně i sedmičky jsou naprosto, ale naprosto postačující.
  Bloatware je spíše věcí výrobce hardware, než Microsoftu.

 136. (160) Něco podobného jsem slyšel také, ale zatím si zvykám na sedmičky. Až budeš mít prověřeno, pls poreferuj.

 137. 166-snad se MS konečně poučil, některé nekompatibility byly vyloženě věcí nedbalosti nebo schválnosti (starý Office na nových Windows), architekturu OS změnili u Vist, od té doby mají čas ladit a vylepšovat, tak to snad konečně půjde poznat.

 138. Skimici, žádnej účet jsem dělat nemusel, ani jsem se nemusel ničeho zbavovat. Tady vidím pokrok proti 8.1.
  Java v Edge nejede, ovšem každou stránku si můžeš pravým tlačítkem otevřít v IE a tam to jede normálně (taky to dělám kvůli bance a FÚ).

 139. Dva kohouti na smetišti …. ještě bude veselo..

  E.Best:
  „Zachvěl se Bohuslavu Sobotkovi včera pozdě večer hlas, když oznamoval odložení vládního hlasování o dálničním mýtu na 20. srpna? Bylo by pochopitelné, kdyby Sobotka měl knedlík v krku, protože se ocitl mezi dvěma mlýnskými kameny, mezi Andrejem Babišem a Petrem Kellnerem. První se odmítá vzdát jednoho ze svých nejspolehlivějších ministrů kvůli otázce mýtného, zatímco druhý zatraceně chce to, za co platí. Jak jsme v tomto týdnu naznačovali, Sobotka potřebuje několik dalších týdnů, aby vymyslel, jak oponovat námitkám ministra dopravy Dana Ťoka proti zahození perfektně funkčního mýtného systému jen proto, aby Kellnerův SkyToll mohl získat miliardy na zavedení nového. Teď, když už je to venku, a je jasné, o co Sobotkovi opravdu jde, je stále pravděpodobnější, že dva miliardáři obejdou své poslíčky, sami si sednou a vyjednají obchod, který uspokojí všechny, samozřejmě kromě daňových poplatníků.“

 140. 168 Foundry
  Musel jsi znovu importovat certifikaty?

 141. Nemusel, ty se přetáhly samy. Cvičně jsem se certifikátem přihlásil do banky a všechno OK.

 142. Furt je mi divny proc je tak slavnej tunel u Calais. Takoveho naroda tam. Brzo se bude otevirat tunel Blanka. Nepodcenila Krnda neco? Zadne kempy tam nevidim ani na jedne strane.

 143. 172 tebe se tam asi bojej tak to udelal onoffonline nejaky chudak co kvuli tomu zmeskal rizek s brkasi za dotovanou cenu.

 144. Jo, nadiktoval jsem mu po telefonu číslo certifikátu 🙂

 145. Další akce Ukrajiny:
  nejen zákaz vstupu pro negativně smýšlející ale naopak pro pozitivně smýšlející listina umělců, jež má Ukrajina podporovat v jejich uměleckém tvoření (např. Wim Wenders). Reakce v Německu je něco mezi úžasem a posměchem. (Tedy na webech, oficiální postoje budou asi až zítra.)

 146. 173 to by musel vést až za karlínský viadukt.

 147. 169 Rputi, to je zajímavé. SkyToll zčásti používá mobilní síť. Pokud vyhraje, bude používat Kellnerův kyslík. na něm jsem se kousek svezl, bylo to příjemné. S potěšením bych si to zopakoval. Jen vědět kdy zas nastoupit.

 148. Vzhledem k tomu, že moje cesty se asi s cestami Conchita/y nezkříží, je mi návštěva toho stvoření buřt 🙂

  Mimochodem, žhavá novinka to není, psali o tom někde už minulej týden.

 149. Pokud máte jistotu, že se cesty nezkříží, pak o ní a její cestě víte víc, než odpovídalo definici „buřt“. 😉

 150. 178 dvd
  A co to Conchita? To by tam mohlo jít za presidenta. Jeste mit nejake postizeni. Stacilo by se naucit rackovat.

 151. ale kdeže. Staší vědět, kde budu já. Pokud budu v Praze, tak ráno do práce, večer dosti pozdě z práce. Autem nebo tramvají prakticky před barák. Kde by se tam vzala ConchitaPochybuju, že by se conchita vozil/a/a/o tramvají nebo nám v kanclu zakládal/a/o papíry a vařil/a/o kafe.

  Dcera by touhle dobou měla odlétat z Ruzyně do Bristolu. Sama. ńo, s kamarádkou. Ale bez rodičů. Pochybuju, že by mně naši v osmnácti takhle pustili. Moje kamarádky by jejich rodiče určitě nepustili, tehdy se jezdilo leda na rodinné dovolené do NDR.
  Řekla bych, že je ta mladá generace samostatnější a zralejší, než jsme byli my….

 152. Hlavně má možnost být samostatnější. V těch letech jsem se coural akorát tak stopem a vlakem po vlasti a po soclágru. Mně naši nechali (těžko nenechat, peníze jsem měl vydělané), ségru nechtěli nechat. Ale taky si to vydupala.

 153. Máš pravdu, Karle, hlavně mají tu možnost. Z tohohle hlediska je fajn, že jsem je měla tak pozdě a mohly vyrůst v relativně svobodných dobách.

  NA easy jetu se dá najít, jak let postupuje. Už jsou v půli Německa. 🙂

 154. Těch hledisek je vždycky víc. Vyrůstat ve svobodných dobách je zajisté dobré, chybí pak zase ta představa o tom jak vypadají doby nesvobodné a tedy možnost vyšší rezistence. Jenže, jak tak koukám, kolikrát i těm, kteří by si mohli pamatovat ….
  Je to asi dost jedno, kdy se potomkové ulíhnou.

 155. Dnešní večer začal hezky – ve své druhé domácnosti jsme seděli nad kávou, já odbíhala míchat dusící se základ na guláš a někde opodál v jednom z domků někdo trénoval hru na trubku. Nevyznám se, jestli to byla křídlovka, ale bylo to krásné. Stmívání a hudba. Tak hezky ten večer začínal – a pak přišla zpráva … Ája Vrzáňová je už na druhé straně. Jakoby odešel blízký člověk. R.I.P.

 156. Dobré ránko!

  Muhehehe!
  …Kdysi Rusko uskutečňovalo svou nadvládu nad východní Evropou pomocí hrubé vojenské síly. Nyní se snaží jimi manipulovat s využitím jejich závislosti na plynu. Čtyři z našich spojenců – Maďarsko, Slovensko, Polsko a Česko vědí, co znamená ruská agrese, a potřebují naši pomoc. Každá molekula amerického plynu dodaná na světový trh je uvolní z ruského sevření.“…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-kongres-o-vyvozu-energetickych-surovin-fzs-/p_ekonomika.aspx?c=A150728_230042_p_ekonomika_wag

  Nedávno zas užaslí francouzští poslanci EP překvapeně konstatovali, že „ona na tom Krymu není válka!“
  Italské poslance to konsternovala natolik, že se tam jedou taky podívat a „šáhnout si“, že opravdu, ale opravdu ne! Vždyť přece jim pořád říkali, že tam Putin válčí!

  Můžeme se ještě divit politickým rozhodnutím ??? Pro začátek navrhuju pár novinářů vymáchat v koši ve Vltavě či jiném toku, který je zrovna nejblíž. Tak jako se to ve středověku dělalo pekařům, když šidili..

 157. Co by Bohoušek pro kamaráda neudělal!
  Tedy já opravdu netvrdím, že to tak je, ale nutno připustit, že „zvonka to naozaj tak vyzerá!“

  Jeda do Brusele, zapřísahal se Bohoušek, že imigranty jen přes jeho mrtvolu! V Bruseli pak znenadání změnil názor a chtěl „eště a eště“, až úředníci bruselští byli sami překvapení….
  …a pak se jeden dočte, že „…Na uprchlické krizi by mohl vydělat český miliardář Zdeněk Bakala. Blesk.cz zjistil, že s ním spojená firma RPG Byty jedná s ministerstvem vnitra o tom, aby běžence ubytovala v bytech po hornících v Havířově. Takovou snahu zaznamenal už i havířovský magistrát…“
  (V těch bytech, co už kdysi za hubičku Bohoušek Bakalovi přihrál)

  Nájemné za ně bude platit stát, samozřejmě. Takže čím více imigrantů, tím pro Bakalu lépe…

  Tak si jeden říká, že by u toho nemuseli tak mlaskat…

 158. Halle,
  někdo mu zjevně nakopal pozadí za ten tunel.
  Ty věčné uzavírky dělají hrozné ztráty!
  Ale dokud nezmění sociální politiku, tak to nepřestane!

 159. Dobré ráno vespolek,

  Rputi, kecy o ruské agresy si můžou nechat od cesty, IMHO je tahle věta dost osvětlující:
  „….že zrušení exportních omezení bude užitečné nejen pro spojence a partnery Spojených států, kteří jsou dnes oběťmi ruského vydírání, nýbrž i pro samotnou americkou ekonomiku.“

  Bakala nebo Gordon, všude je to stejné, o peníze jde až v první řadě. Skoro jsem zamáčkla slzu v oku, jak jim jde o naši bezpečnost a blaho.

 160. Sociální politika s tím nemá nic.
  Reformuje protiimigrační zákony. Ostatně to sociálno je už redukované – nárok je až po odparacování určité doby

 161. Matzurko,
  o tom jsem nepochybovala ani vteřinu.
  Jen jsem si říkala, že přeci nejden Fištejnovi musí být jasné, že tuhle malinu mu tady nikdo nespolkne. A nejen on je taková děvka, že je mu fuk mít z ostudy kabát. Hlavně, že to nese…

 162. Dobré ráno,

  tož taková technická poznámka “

  jak ráčejí vážení kongresmani ten plyn do Evropy dostat. Budou ty molekuly posílat poštou?

  Mimochodem, není ten plyn náááhodou směs více látek, takže jedna molekula bez druhé je k ničemu?

  Bakala zkrátka ví, že napojení na pravdoláskaře je dobrý byznys….. bude ušlechtilej a my mu to zaplatíme. Ještě by mně zajímalo, kam odstěhoval z těch bytů ty horníky, co tam bydleli před tím. Na nějakou ubytovnu?

 163. >> Halladin [195]
  Domníváte se snad, že jakékoliv sociální náklady na imigranta mohou vzniknout až poté, co dotyčný nějakou dobu v zemi pracuje?
  Ostatně včera jsem rovněž zmáčkl slzu v oku, když jsem se v IntNYT dočetl, že Francie vyzvala GB aby snížila sociální dávky a tím si zajistila menší tlak potenciálních imigrantů. Tu slzu v oku mne vyhnalo pomyšlení, jak byl od francouzského presidenta zjebán V.Klaus, když pravil, že do Evropy se budou tlačit lidí za jejím sociálním obsahem. Jinak IntNYT upozornily, že prvořadými přednostmi GB pro přistěhovalce jsou spíše než sociálno možnost ztratit se v davu, celkem velkorysá možnost pracovat načerno a dílčí znalost jazyka. Přistěhovales z Konga má totiž tendenci zůstat ve Francii.

 164. (190) Znalost terénu a mentality?
  (194) Jo, většinou jde o víc věcí najednou. I „bezpečnost a blaho“ něco stojí. Pokud mi někdo přizná, že si to platím, jsem nakloněn mu věřit a trošičku více, než tomu, kdo se zaklíná jen tím mým blahem.

 165. Čtu titulek na Novinkách:
  „V domě na Západním břehu zapáleném extremisty uhořelo 18měsíční dítě“
  a nadávám na hnusné islamisty. Pak se kouknu níž a čtu v textu, že podezřelí jsou extremisté židovští. Jak ten titulek může člověka oklamat….

 166. >> maYda [197]
  Však také proto staví Bakala tu Knihovnu Václava Havla. Aby měl luxusní bejvák na Hradčanech i s bazénem. A jenom zapšklí nepřátelé myšlenek VH mu ten bazén nějak nepřejí.

 167. (197) Technologie posílání je známá, kapacity ve výstavbě. Jistěže to nelze ve velkém spustit zítra, ale to nejde se žádnou technologií přepravy plynu ve velkém.
  (198) Za sociálním obsahem, zřejmě ještě patřičné zveličeným. To pašování lidí musí být kšeft století, takže pašeráci jistě dbají na důkladnou reklamu.

 168. ad 202. nude se posílat molekula po kolekule a v Evropě se budou zase skládat do použitelného plynu 😉

 169. A zrychlila ta výstavba po velkohubých prohlášeních minulý rok ?
  Pokud vím, akorát se podepsaly nějaké smlouvy mezi Gazpromem a Shellem a bude se navyšovat kapacita Nord Stream.

 170. A on jim, krom „některých jedinců“ ještě někdo věřil ???

  …Nejvíce mě zaujalo vytvoření americko – ruské pracovní skupiny, v níž se o urovnání situace na východě Ukrajiny dohadují náměstci ministrů zahraničí Victoria Nuland a Grigorij Karasin. Považuji to za přiznání faktu, že občanská válka na Ukrajině byla ve skutečnosti zástupnou válkou mezi USA a RF. A jenom představitelé obou těchto států ji mohli ukončit. Což se právě děje, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta..

  Pro obyvatele Evropy je to skvělá zpráva, pro evropské politiky, kteří naprosto nesmyslně pomáhali svou podporou neústavního puče v Kyjevě nebezpečný konflikt rozpoutat, to znamená, že u svých občanů ztratí poslední zbytky věrohodnosti.

 171. (204) Dušan by asi věděl, ale kde je mu konec ….
  (205) Co všechno se v kufříku nenajde! 😛

 172. No ono ten virtuální plynovod má dvě strany, nejenom americkou.
  Jinak opakovaná potřeba dovolávat se někoho jiného (Dušan by věděl, Rejpal by se zlobil) k podpoře svých názorů je trochu dětinská, to se nezlobte. 😉

 173. Pravda, naříkat nad každým děním ve světě, že není černobílé, je zřejmě dospělejší.
  Dušan by věděl zřejmě z paměti, já bych musel hledat, na což někdy mám čas a náladu, jindy ne.

 174. Dobré zas ráno… 2 dvd ad 201 – hele, aby Tě nezkásli o 30 kKč + DPH za to, že bereš jejich jméno bóži nadarmo… Zcela ve jménu pravdy a lásky…

 175. Já jsem nikdy netvrdil, že jsem dospělý … Nemám potřebu 😉

 176. AK,
  ta Gordonova řeč o prospěšnosti zaobalená do ruské agrese je trochu úsměvná – zatímco on žvaní, RF dojednává jednak paralelu Nordstreamu, jednak Turkey stream. Přijde mi, že bez zbytečných keců a bubáků – prostě chtějí prodávat (asi moc dobře vědí, že zas tolik artiklů na dobrý prodej moc nemají, a roury do Číny přes noc nepostaví).
  Tak doufám, že ona deklarovaná „diverzifikace“ se pozitivně odrazí v ceně plynu pro koncového spotřebitele. Ale to je asi dost naivní, že ?

 177. Duěan by věděl, takže Ty vlastně nevíš, ale přesto s tím argumentuješ.

  Ale moje poznámky se netýkaly ani tak postupu výstavby nějakého zařízení jako bombastických prohlášení nemajících v podstatě reálný podklad. Jako většina politických prohlášení.

  pokud jde o fištějna, myslám, že znalost terénu a mentality u něj dávno ustoupila do pozadí za ideologii.

  A poklud dje o to přiznání, že si to bezečí a blaho platím, nějak jsem si nevšimla, že by se bakala přiznal, že mu jde o tahání peněz ze státní kasy. On jen šlechetně nabídne kapacity.

  Já mu naopak věřím ze všech nejmíň. Vzhledem k tej knihovně a zaštítění obchodní značkou Václav Havel má nad sebou ochrannou ruku pravdoláskařů a medií. Sebevětší sviňárna mu tak může projít, protože , jak uvedl dvd „jenom zapšklí nepřátelé myšlenek VH….“ proti jakékoliv jeho aktivitě mohou něco mít.

  ostatně je to pokračování Havlova poněkd absurdně rozporného života. Odmítař komerční kultury a konzumní společnosti, který prošustroval rodinný majetek podivné společnosti, pohrdal obyčejnými lidmi, vozil si prdel v nejdražších autech a v roli prezidenta si hrál na krále a potrpěl si na operetní uniformy a ceremoniály.

  Po smrti se pak stal výnosnou obchodní značkou, z které žijí příživníci a kterou financují nedobrovolně ti, nad kterými odjakživa ohrnoval nos.

  Hlásal život v pravdě a nebyl schopen si přiznat, že žije ve lži….

  Vlastně je to smutnej osud…

 178. No ano, technologie posílání plynu na dálku je známa od roku 1982, kde ji popsal A.C. Clarke v 2010: Odyssey Two – stačí jen mít dostatečný počet objektů (obelisků) MAT2 a ty si ten plyn budou posílat mezi sebou na libovolnou vzdálenost. Jen se musí přesně dodržet poměr stran 1:4:9 – jak ostatně každý ví… Když to fungovalo při zapálení Jupitera už v roce 2010, proč by to nemohlo fungovat tady na Zemi?
  Jo aha, on už je rok 2015 a pilotovaný let k Jupiteru jaxi v nedohlednu… Tak zpět… Zpátky na zem a na stromy… Ale třeba by pomohlo do zblbnutí opakovat mantru Yes, we can!

 179. 214-slabší povahy by dokonce možná měly tendenci přepočítat současný ruský import na tankery a počítat dobu nakládky, plavby a vykládky, a tak se dobrat potřebného počtu tankerů a terminálů a tak… Ale komu by tím zase prospěli ?

 180. PeSi,
  tak ono, když se Velký černý otec ve Washingtonu upšoukne, tak to smrdí až v Sýrii, že ano. A taky je to plyn….

 181. (211) Ani já ne. Nemám potřebu hodnotit (ne)dospělost diskutérů, pokud s tím sami nezačnou.
  (212) Rusko prodávat musí, nic jiného moc nemá. V USA je to složitější, pan Gordon pojmenoval jeden aspekt, pan Lippold druhý. Vývoz by mohl zvýšit ceny pro amerického koncového spotřebitele, asi je nesníží zde. Ale víc možností a dodavatelů nemůže škodit.
  (213) Dušan by věděl detaily, já napsal obecnou skutečnost.I ona poznámka o míře důvěry nebyla konkrétně o Bakalovi (tomu také nevěřím ani pozdravení).

 182. TAk proč jim nevyhovět?

  není lepší způsob, jak zastavit imigrantský nápor ua kšefty pašeráků s lidmi, než navrátivší se imigranti,kteří budou vykládat, že ani v Evropě není nic zadarmo a pečení holubi do huby sami nelítají.

 183. Jinak FAZ uvádějí vzpomínku na onen ústecký pogrom před 70 lety. Článek je sice kritický, není však hysterický. To se ale o komentářích článku říci nedá.
  http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/vor-70-jahren-fand-das-massaker-von-aussig-statt-13716067.html
  Článek je zajímavý tím, že srovnává Poláky (+) a Čechy (-). Nejspíš to bude tím, že v Polsku, které na rozdíl od ČSR po válce obsadilo a polonizovalo i část Německa, se nenajde tolik vstřícných kreatur jako mezi Čechy.

 184. Ta EU je děravá jak cedník!

  „Mohu potvrdit, že jsme zastavili kamion, ve kterém bylo v nákladním prostoru zjištěno několik desítek osob. V současné době zjišťujeme veškeré okolnosti, totožnost osob, jejich státní příslušnost a podobně,“ řekla mluvčí.
  Kamion řídil cizinec.“
  Securitymagazin.

 185. http://www.pavel-kohout.cz/clanky/elektronika-a-filosofie-vlady

  Dobrý den. příjemné páteční čtení přeji.

  DVD: Českoněmecká deklarace byla podepsána 2007 nebo 1997?

  Opravdu dobrá diskuze. Z článku jsem pochopil, že prezident Beneš osobně nařídil vyvraždit Němce v Ústí, že zlodějské státy, především Francie a Anglie pokořily Německo a okradly ho o východní území …

  Jinak se mi ekluje název „pochod smrti“ pro vyhnání brněnských Němců. Cílem pochodů smrti byla smrt. Několik památníčků jich na okrese máme. Cílem pochodu Němců z Brna bylo vyhnání.

 186. Mno, zdá se mi, že ten plyn z Emeriky bude dražší. Ty plynové terminály a nové tankery na stlačený polyn někdo zaplatit musí..
  A protože dražší věc nikdo sám o sobě a dobrovolně nikdo, kupovat nebude, bude nutné ten lacinější ( ruský) plyn zakázat.
  Nějaké zdůvodnění se najde, když ten Putin je tak bakaný

 187. Tak Žantovský po řadě diplomatických postů povede od září knihovnu Tohozatřicettáců.
  Jak se nám ti správní hoši pěkně recyklujou….

 188. >> Simon klein
  Tohozatřicettáců —- 😛 😛 😛

 189. >> nickname
  Otázka po datu čs-n deklarace byla jistě míněna nadsázkou. Pamatuji se, jak se tam exhiboval Miroslav Sládek. Místo podepsání pak vybrala česká strana naprosto dokonale. Za okupace tam byl Braunes Haus.

 190. dvd: celý článek mi připadá jako nadsázka. Možná ten správný boj proti popírání.

 191. Halle,
  ad 223, velmi pravděpodobný scénář.

 192. Matzurko, Halle …

  a právě proto se musí stihnout podepsat to TTIP, aby se jakékoliv odmítnutí dalo prezentovat jako zmařená investice a zažalovat.
  A peníze potečou …. ani těžit se nemusí….

  A celá civilizace mílovými kroky spěje k virtuální realitě, kdy oni budou předstírat, že něco těží a my budeme předstírat, že je za to platíme a miliardy se budou přesouvat na virtuálních účtech a nuly budou naskakovat a zase se mazat a už ani ty peníze nebude nutné tisknout a vše se bude odehrávat ve čtvrté dimenzi prostoru…..

 193. 229
  Dodala bych, že je neuvěřitelné, kolik času, energie a námaqhy jsou lidé ochotní investovat, aby nemuseli „nic“ dělat… 😀 😀

 194. Přišlo mi mailem (z Rumunska 😛 ):
  Who said that healthcare in Canada was ​ ​not up to par???
  A Muslim immigrant in Toronto ​ goes to the doctor and says „I feel terrible.“
  The doctor examines him and then says:“You need to pee and put your bowel movements in a bucket for a week, then throw in a dead fish and some rotten cabbage.​ ​Put a towel over your head and​ inhale the vapours for threedays.“
  The Muslim does this and goes back to the doctor 3 days later and says „I feel wonderful! what was wrong withme?“
  „The doctor replied, „You were homesick.“

 195. Tak já se například vůbec nedivím…

  “ Americká nadace na podporu demokracie, National Endowment for Democracy (NED), financovaná Kongresem USA, se stala první zahraniční organizací, které ruské úřady zakázaly další činnost v Rusku na základě nového zákona o nežádoucích organizacích.“ Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/nezadouci-moskva-poprve-zakazala-cinnost-zahranicni-nadaci-1213789#utm_source=aktualne&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=e15rss#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 196. (223) Trochu schýza, ne? Na jednu stranu Andělína velí celé EU, Německo odebírá od Rusů plynu hodně, na druhou stranu jim to někdo (kdo, Andělína, Tusk?) zakáže.
  (230) Nebo do divokých představ …

 197. ad 221 kamion byl maďarský a místo, aby je naše policie naspala zpátky do kamionu a odvezla zpěz do Maďarska, tak se „pro tyto běžence budou hledat místa v některém ze záchytných zařízení“

 198. ad 230 a je neuvěřitelné, kolik času, energie a námaqhy nejsou lidé ochotni vynaložit na doložení dvých názorů, pardon, AXIOMy se nedokazují …

 199. “ Supermarket Albert v Prostějově nabízel zákazníkům hned tři různé druhy sýrů, u nichž byly pouhým okem viditelné kolonie bílé a zelené plísně.“

  Prý některé výrobky v szpermarketech jsou jako nemluvňata, když smrdí, tak se přebalí. 😉

 200. Zřejmě ti Rusové opsali Foreign Agents Registration Act.

 201. 238 vtipné be smyslu „všechno, co zde někdo napsal, dokážu zpochybnit“
  Ovšem ve zprávě píší: V tomto případě rozhodně nešlo o ušlechtilou plíseň, která patří na některé druhy sýrů.

  Z

 202. Co si tak vzpomínám, před těmi letními bylo čínské propagandy i celosvětové kritiky vcelku dost.

 203. 241 NoName
  Je to neco jako otvirat kabat pred skolou. Proc snezkusi vyspulit duhovou pr.el treba u Kaaby?

 204. No mne není jasná ta kritika, když je v Číne možné nechat vyrábět tenisky Nike, iPhone i HP server, proč by tam zrovna olympiáda být neměla ?

 205. skimici,
  ad 246, asi tuší, že by to bylo naposled, co by kde vůbec něco špulili.

 206. NoName, uniká mi souvislost – proč blbec Bašta?

 207. (247) Třeba to bude tím, že ti, kdo nechají vyrábět (a dnes už spíše ti, kdo kupují) a ti, kdo kritizují, nemusí být stejní lidé.
  (249) A je vůbec analytik?

 208. 251-
  Nejvíce mě zaujalo vytvoření americko – ruské pracovní skupiny, v níž se o urovnání situace na východě Ukrajiny dohadují náměstci ministrů zahraničí Victoria Nuland a Grigorij Karasin. Považuji to za přiznání faktu, že občanská válka na Ukrajině byla ve skutečnosti zástupnou válkou mezi USA a RF. A jenom představitelé obou těchto států ji mohli ukončit. Což se právě děje, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta..

  Co všechno se v kufříku nenajde 😉

  A ono to vypadá, že by to tak i mohlo být ?

 209. 252-jasně, ti, co kritizují Čínu nepoužívají čínské výrobky. A jak to dělají ?

  Hlavními sponzory olympijského výboru jsou americké firmy a TV práva vlastní americká společnost. Jistě by se ozvali, kdyby jim to vadilo ?

 210. NoName,
  jsem lehce zmatena 🙂

  Na mne to dělá dojem, že se Bašta až tak dalece nemýlí.
  Viki tam straší už nějakou chvíli a podle všeho s tím Karasinem jedná.
  A pak vždycky vyskočí Porošenko a začne se bít v hruď jak opičák Fuk, načež se následně objeví Nulandová a řekne něco jako: „ale no tak, Peťo“ a Porošenko srazí patky. To není poprvé. 🙂

 211. „Třeba to bude tím, že ti, kdo nechají vyrábět (a dnes už spíše ti, kdo kupují) a ti, kdo kritizují, nemusí být stejní lidé.“

  Karle, Karle, ty jseš naiva….

  Jako bychom nepsali výš o soucitném Bakalovi, šlechetně nabízejícím byty pro uprchlíky….
  S tou kritikou číny to bude takovej nějakej podobnej byznys.

  mimochodem a jak je to tedy s těmi byty? On je má Bakala volné, že je může nabízet? A pokud je má volné, tak kam dal lidi, co v nich bydleli? A pokud je nemá volné, tak jak je uvolní pro ty uprchlíky? Lidi vystěhuje do nějakejch kontejnerů jako Čunek? nebo rovnou na ulici?

 212. Já nevím, mne to nechává klidného. Také nejsem tak zásadový, abych nepoužíval čínské výrobky, ani tak zaslepený, abych neviděl, že důvodů kritiky se najde celkem dost. Každopádně existují i kritici, i investoři. Mně to divné není. Konec konců, byli i v ruském případě. Takže ano, jistě by se ozvali, kdyby jim to vadilo.

 213. 255-Bašta vyslovil to, co se v té zprávě z novinek v podstatě potvrzuje.

  Takže s tím kufříkem to fakt sedlo 😉

 214. (256) Jseš si jista, že mezi Tebou uváděným a mnou je nějaká souvislost?
  Co jsem si tak všiml, Čínu v době letních olympijských her nejvíce kritizovali různí přátelé Tibetu, protestanti proti všemu, přátelé Ujgurů, anarchisté a podobní. Jestli z toho něco mají, nějaký byznys, nevím a je mi to navíc jedno.
  S těmi byty je to tak, že Bakala i byty je mi taktéž srdečně buřt (ne Conchita).

 215. Ano, jsou to fantasmagorie, co jiného, žádná Nuland nikdy nebyla a za chvíli nikdy nebyl ani Porošenko.
  Vrátím se k otázce Petra Kunetku ze začátku ukrajinských událostí: byly potřebné ty hromady mrtvých a rozvrácená země, aby se nakonec potvrdil status quo ?

 216. MaYdo,
  pokud vím, tak dost lidí se odstěhovalo, když jim začali zvedat nájmy a dost si jich stěžovalo, že v bytech se nic neopravovalo a prakticky za čím dál zchátralejší byty, které jim původně byly přislíbené k odprodeji, začali platit čím dál víc. Pak se zavřely doly, lidi přišli o práci a stěhovali se do levnějšího.
  A zřejmě se opravdu čekalo, až lidi vypadnou, v tu ránu se byty opravily a jsou připravené k použití – imigranti jsou příležitostí více než vítanou….

 217. Pochod hrdosti v Jeruzalémě může být pro milovníky demokracie stejně pohoršující jako veletrh nevěstek v parlamentu.

 218. (256) Bakalu jsem protestovat neviděl a pokud z toho bohatnou ti mlaďasi, které jsem párkrát viděl, tak to mi řekni jak, to bych to také zkusil.
  (261) Možná byla, možná nebyla, o té jsem nepsal nic. Každopádně, pokud ani Rusko, ani Ukrajina nemá sílu na vojenské vítězství, je vcelku dobře, pokud jim ke kompromyši někdo pomůže. Ať už Nuland nebo Andělína.
  Na hromady mrtvých se ptáte dobře, ale na špatné adrese. Velká část Rusů a Ukrajinců se zřejmě domnívala že je to nutné. Nepatřím ani do jedné té skupiny, takže nemohu odpovědět.
  (262) Byt, který se opraví bych potřeboval, třeba vymaluje. Zvláště, pokud se potom i uklidí. Jestlipak mi Bakala to knowhow prozradí ..

 219. Ale no tak, Rusko v té válce nebojuje a USA se na Ukrajině neangažují.

 220. „Co jsem si tak všiml, Čínu v době letních olympijských her nejvíce kritizovali různí přátelé Tibetu, protestanti proti všemu, přátelé Ujgurů, anarchisté a podobní“

  Karle, tak to jsou lidi, co si vždycky něco k protestování najdou, takže o mně nechtěj, abych takovou kritiku brala nějak moc vážně.
  🙂

  A pokud jde o Bakalu, tak společný to má to, že lidskoprávní kritická rétorika na povrchu a společné obchodní zájmy pod tím se nijak nevylučují.

  nevím, jakých mlaďasech mluvíš, ale máš-li na mysli ty profesionální protestanty, tak ti vždycky rádi splní úlohu užitečných idiotů a ještě si budou namlouvat, že to je ve prospěch dobré věci.

 221. Zajímavé!
  (ale nikde jinde jsem to nenašla) Ve skutečnosti prý závěť napsat nestihl.

  „…moderní francouzská rusofobie začala Ludvíkem XV. a Napoleonem, který nechal vyrobit a kolportovat falešnou „Závěť Petra Velikého“, v níž zakladatel ruské mocnosti přikazoval svým následníkům ovládnout Evropu až po Londýn. Byl to stejný podvod jako falešné zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, a přesto po celé devatenácté století sloužil k ospravedlnění agresí a invazí, které Evropané a dnes Američané vedli a stále vedou proti Rusku.“
  http://altpress.cz/je-treba-nenavidet-rusko/

 222. DO PRDELE!
  To znamená, že cizinci, žijící na našem území zde mohou volit a být voleni!

  “ Už je to tady. Před pár dny, dne 17. července 2015, ratifikovala Česká republika v tichosti a mimo reflektory medií tzv. „Úmluvu o účasti cizinců na veřejném životě na místní úrovni“. Že o tom nic nevíte? Není divu. Vyšla s tím ven jen Rada Evropy. Naše vlastní vláda mlčí jako zařezaná. Asi tuší, že žádný jásot poddaných nemůže v tomto případě očekávat.“
  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1827-tichy-podraz-vlady-na-ceskou-verejnost-pristehovalci-budou-smet-volit-a-byt-voleni-umi-si-nekdo-predstavit-dusledky-dalsi-hrebik-do-rakve-nasi-narodni-spolecnosti-cizinci-ve-vlastni-zemi.htm

 223. Rputi, klídek.

  Podle zákona smí volit jen občané České republiky. I v listině základních práv a svobod je řeč o občanech. Úmluvu mohou sice mít, ale znamená to řadu dlouhých kroků a změn v řadě zákonů, nejspíš včetně ústavních.

  Takže jaksi nehrozí, že by v dalších volbách kandidovaly zástupy cizinců, kteří se ještě předevšírem proháněli na velbloudu v poušti.

  Kromě toho by to umožnilo přístup k volbám i třeba všem tady usazeným Rusům a to přece nechceme, že? 😀

  Na druhou stranu připouštím,že to jsou pootevřená vrátka. Ale pokud si občani zvolá takový politiky, kteří ty pootevřený vrátka rozrazí dokořán, tož co naděláme… demokracie je prostě taková.

  Konec konců na Praze pět se na radnici vystřídala už lecjaká svoloč – a domácí, takže nějakej cizinec mně nerozhodí. Pokud bude ístním cizinec vadit, zvolit ho nemusí. Pokud budou v menšině a zvolen bude – i o tom je demokracie.

 224. Rputi,
  ty jseš jak navedená. Američani nikdy neválčili proti Rusku. To Rusko válčí proti Američanům, kteří se shodou okolností nacházejí v zemích Rusko obklopujících, válčí proti zemím obklopujícím Rusko a válčí i samo proti sobě.
  Ufff snad už si to budeš pamatovat.
  Američani nikdy proti nikomu neválčili. Tedy kromě drobné epizody za II. světvé války, kdy osvobodili Plzeň.

  Ale to jsem nechtěl psát. Ctěl jsem jenom pastnout zprávičku o běžencích na Svatém Kopečku u Olomouce, kde se schyluje ke konfliktu mezi místními xenofoby a čtyřmi svobodychtivými mladíky. Informace o monitoringu je samozřejmě mediální bublinou, aby olomoučtí xenofobové v uprchlících vzbudili pocit bezpečí a mohli je pak snáze pochytat.
  Olomoucká zoo se znovu přesvědčila, že makakové jsou skutečně vynalézavé opice. Při slavnostním otevření průchozího výběhu, z něhož před lety uprchli slavní Šimpy a Tatin a jenž má za sebou rekonstrukci zaměřenou právě na lepší zabezpečení, totiž čtyři z nich utekli – a to jen pár minut po vypuštění. Zoo podle ní zatím neplánuje velkou odchytovou akci a bude pohyb opic spíše jen monitorovat.

 225. ptakopysku,
  jsou to hrozný zmetci! 😀
  Bych řekla, že někdo spíš nedával pozor – 4 najednou je docela dost!

  Jinak ti nevím, snad je tu nějakej divnej lom paprsků či čo, ale ať koukám, jak koukám, vocuď to fakt vypadá nějak divně, jak kdyby je čert pokoušel…

  maydo,
  z úsloví „i o tom je demokracie“, dostávám kopřivku, zejména, když se týká podrazu, který pár podrazáků vyrobí za zády naprosté většiny občanů..
  Demokracie nejsou Kostelecké uzeniny, aby se tam nacpalo, co koho napadne!

 226. ptakopysku, myslíš, že už stačili doběhnout pod ten Bezděz?

  …Migranti začali v pátek odpoledne demolovat vybavení v zařízení pro cizince v Bělé pod Bezdězem. Stalo se tak po jednání s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD), který všechny jejich požadavky zamítl a upozornil je na to, že musejí dodržovat zákony České republiky. Na místo zamířil policejní vrtulník….
  http://www.novinky.cz/domaci/376467-dalsi-vzpoura-v-bele-uprchlici-demolovali-zarizeni.html

 227. Rputi, kopřivku dostávat můžete, ale nic s tím nenaděláte.

  Když si ti občané zvolí podrazáky, tak s tím, že budou vyrábět podrazy za jejich zády, musí počítat.

 228. Já teda nevím, co mají s těmi uprchlíky za problém. Prý hlavně chtěli do Německa a chovanec, že prý to naše zákony neumožňují.

  Fakt nevím,proč by je do toho Německa nemohli poslat, když to chtějí. Konec koncú tady jsme ta rasistická xenofobní země, vostuda Evropy, nelze se jim divit, že sem nechtějí a radši do toho německa 😀

 229. (272) Pokud mě paměť neklame, učili jsme se ve škole, že součástí občanské války v Rusku byla v r. 1918 i intervence americké armády v počtu cca 60 000 mužů na Dálném východě. Z probírané látky mi nejvíc utkvěla informace, že expediční sbor byl vybaven velkým množstvím kondomů a barely vazelíny, která měla sloužit jako lubrikant.

 230. ad 276 a Maydo myslíte, že by si je Němci na hranicích převzali i s autobusem?
  Nebp byste uspořádala v Rozvadově malé Calais?

 231. O tom přece nelze pochybovat,quivis.
  Určitě by je přijali i se slavobránou a s nápisem „Vítejte, přátelé“. Němci jsou kultivovaní, humanističtí, vůbec nejsou xenofobní, skuteční evropaní se srdcem na pravém místě. Jsou jiní, lepší, než my, komunistickou totalitou zdegenerovaní burani.

 232. [270] S tímhle mám drobet problém, já to totiž nepovažuji za takovou zradu. Ona je to totiž aplikace hesla, s kterým zakládaly USA: Není zdanění bez zastoupení.
  Problém je v navážení voličů. To dnes reálně hrozí. S největší pravděpodobností i proto, že k tomu heslu by měl platit i protějšek: Není zastoupení bez zdanění. Jenomže to se asi prosadit nepovede.

 233. On je, Honzo, drobet problém i s tím zdaněním. V podstatě odvede nějakou daň každej, kdo jen projíždí a zastaví se na oběd nebo natankuje nádrž benzinu.

 234. (266) Náhodou, to jste bez záporky vystihl dobře a přesně. Bojuje a angažují, to těm činnostem odpovídá.
  (268) Já psal, že se angažují, ne jak to má kdo brát.
  (269) Nic divný, že jsi to nenašla. Asi to nedávno vymyslila ta psychotronická skupina, co odhadovala, co si myslí Madlenka.
  (273) “i o tom je demokracie”, jo, to mně taky bere žloutenka s mrtvicí. Demokracie je přece jenom něco, o demokracii je třeba pohádka.
  (276) Poslat je nemůžeme, mohli bychom dělat, že je nevidíme. Snad by jich Němci nevrátili tolik.
  (277) Co já si vzpomínám, tak naši legionáři si stěžovali, že jim nikdo nepomohl. 60 000 pomocníků by nejspíš nepřehlédli.

 235. Karle, samozřejmě. Remarque v Miluj bližního svého velice dobře popsal, jak se předávají uprchlíci. 😀

 236. (284) Generál Graves, jmenovaný velitelem amerických intervenčních vojsk, přistál ve Vladivostoku 2. září 1918. Přestože „nebyl ochoten zapojit se do války proti bolševikům“, „měl potíže i s vlastními muži, kterým musel bránit v zatýkání bolševiků“. „Francouzský ministerský předseda Georges Clemenceau poslal československému vojsku instrukce, aby obsadilo Transsibiřskou magistrálu jako přípravu na intervenci vojsk Dohody, čímž jen zvýšil očekávání Čechů na velké vojsko, které jim přijde na pomoc.“ Když se však „žádné posily nedostavily, byli Češi zmatení a demoralizovaní. V září a říjnu 1918 utrpěli sérii porážek ze strany bolševiků, které způsobily, že některé jednotky odmítly bojovat. Přes tyto porážky a vzpoury a navzdory početným žádostem Čechů, Britů a Francouzů jim Japonci a Američané odmítali poslat posily.
  Je to „voĺaké zmätené“.

 237. 277 to je prosté. Zatím co legionáři obsazovali železnici a zlato, oni ve vnitrozemí pilně lubrikovali. Nemohli se potkat.

 238. 272 ptakopysku, to by mohl být začátek zajímavého experimentu. Sledovat jak si Makakové poradí, jak se obživí ve zdejších poměrech. Jen aby nepřišli k úhoně od blbých a zlých lidí.

 239. Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko,
  sedíš tu u cesty,
  stane se ne štěstí, něco tě zajede.
  Něco tě zajede.

  Suchý to předpovídal už tehdy. Calais varuje.

 240. (283) Jo, pěkně, jen za jiných podmínek. Remarquea jsem měl docela rád. Tehdy na to nebyla pravidla, dnes jsou. Remarquea jsem měl docela rád, jen mne už dlouho nenapadlo po něm sáhnou, jen jsem ho doporučoval potomkyni.

 241. Koukám, že v Calais dochází k tak vytouženému intenzívnímu multikulturnímu obohacování. Dnes Calais, zítra třeba Třebová. Neměli bychom zůstat pozadu. Měli bychom světu ukázat, že jdeme s dobou. Ale i u nás se blýská na lepší časy. Naši policisté důvtipně nechali migranty proniknout přes naše hranice, aby posíleni ministrem Chovancem následně předvedli svoji zdatnost a rozhodnost. Každopádně jsem spokojený, cítím se obohacován a těším se jak se migranti zapojí do pracovního procesu aby mi vydělávali na důchod.

 242. Schumi,
  mně tam ale vedle Chovance chybí např. Dienstbier, Šabatová a nějací ti občanští iniciativníci, kteří by jistě kvalitně radili.

 243. >> dvd,
  já to neviděla, ale píše Vítek Blaha na FB, že na ČT 24 už byl nějakej lidskoprávník a vykládal, že je pochopitelné, že se tam bouří, protože nemají chutnou stravu a není jim zajištěna kvalitní lékařská péče…..
  Co dodat…

 244. 290 Schumi
  Jsem doslova roztrpčen z postoje křesťanů a zejména katolíků a jezuitů. Kde je nějaká misijní činnost? Nemusí ani zvednout pr.el do pralesa či do pouště a objekty přicházejí samy! Maj po restitucích fůru místa. Proč si nepěstují křesťany autentické ze zemí, kde se ostatně křesťanství narodilo? Třeba takový páter Halík! Teď ho zajímaj nejvíc bukvice, zatímcoby mohl vystavět imigrantskou vesničku Václava Havla!

 245. Skimici, dobrej nápad, ba přímo geniální !

  Kdyby se rozšířilo, že v lágrech do nich budou cpát 5 hodin denně katechismus, obloukem by se ČR vyhýbali. !

 246. A možná ještě lepší by bylo poslat jim na výuku pár rabínů 🙂

 247. Sucho odhalilo hladový kámen v korytu Labe.
  Špatné vyhídky pro utečence. 🙁

 248. Dobré ránko!

  Podle Robejška Německo už nejspíš za zavřenými dveřmi jedná o uzavření hranic.
  Já bych dodala, že patrně nejen Německo. Ono to bez toho uzavření nepůjde.

  …Robejšek dodal, že státy začnou jednat na vlastní pěst a budou proti pašerákům postupovat třeba i bez mandátu OSN. To ostatně vidíme už na tom, jak se chová britský premiér David Cameron. „Cameron jedná jako každý politik. Jedná, až když není vyhnutí. A zdá se, že teď už není vyhnutí,“ konstatoval. Dnes se ukazuje, že ustavení tzv. schengenského prostoru bylo předčasné stejně jako přijímání eura…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vazna-slova-Petra-Robejska-k-imigraci-Jsem-presvedcen-ze-v-Nemecku-se-tajne-debatuje-o-uzavreni-hranic-387468

 249. Peníze se běžencům odebírají, aby si je navzájem nekradli a nervali se.
  A mobily pro zjištění identity a možných kontaktů.

  V té Bělé jsou imigranti, kteří čekají na vyhoštění do původní země, což se jim pochopitelně nelíbí.

 250. Rputi,
  syn mi k onomu článku poznamenal, že se kdesi dočetl, že Francouzi odmítají vydávat potvrzení pro pojišťovny se zdůvodněním, že terminál patří pod jurisdikci Royaume-Uni. Takže poslat tam nějaké ty vojáky by nebylo nelogické.

 251. 293 skimici, co uspořádat duchový pochod Bělá pride. Že by se s migranty navzájem kulturně obohacovali.

 252. >>dvd – ono se do toho Frantíkům neche, protože, když jednou začnou, tak můžou rovnou vyhlásit mobilizaci.
  Británie by zasahovala mimo své výsostné území, takže je to přece jen jiný kafe. I když souhlas Francie by pochopitelně musela mít.

 253. 302 Schumi
  No vidíš- to by běžence mohlo obohatit a bukvice příjemně osvěžit. Na starost by s to mohl vzít Halík, kdyžmu Duka sprostě zatrhl bukvicování u Salvátora. A byl by t i křesťanskě. Vzor udeří li tě v tvář, ty mu nastav duhovou … 🙂

 254. 304 skimici možná že je to pro nás dobré, protože je to vítaná příležitost aby se zaměstnávali jinými problémy než dosud a to i Brusel, místo vymýšlení dalších píčovin seroucích se nám do života. Jo a předpokládám, že nepotrvá dlouho a Řecko, dluhy a eurozóna budou velkým tématem. Sobotka správně nastavil prstík do větru a došlo mu, že přijetí eura by nemuselo být až tak výhodné. Současně si nechce rozhněvat protektory, proto odmítá vypovědět články dohody o vstupu do eurozóny, jen říká, že během příštích pěti let to není aktuální. Co bude za pět let…

 255. Schumi,
  zřejmě počítá s tím, že on už premiérem nebude. Po nás potopa.

 256. S tím Englickým zásahem je to nesmysl.
  Francie má vlastní armádu, a už jen to, že by na svém území Frantíci připustili , nebo dokonce vyžadovali cizí zásah by bylo pro Francii dehonestující , a tedy nepřijatelné.

  Kdyby to už muselo být, tak nějaké jednotky Cizinecké legie by se našly.
  A ti se fakt neserou.

 257. 306

  Spíš počítá s tím, že za 5 let nemusí být Euro.
  Závazek přijmout Euro je obsažen v naší přístupové smlouvě k EU, a zrušení závazku by muselo být schváleno jednomyslně všemi státy EU.
  A to je nerealistické. Frau Merkelová by byla proti, a našli by se další, takže Sobotka má pravdu, že se mu nechce to inicializovat.
  Proč chodit do boje, kd e můžeš akorát dostat po hubě 😉

 258. „už jen to, že by na svém území Frantíci připustili , nebo dokonce vyžadovali cizí zásah by bylo pro Francii dehonestující , a tedy nepřijatelné.“

  a ještě k tomu od anglánů tuplem a na kvadrát 🙂

 259. Že by jim Janda třeba půjčil manželku či přítelkyni z Hatefree, aby si měli s čím hrát?

  …Naopak Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty si myslí, že nepokoje migrantů, jaké jsme viděli v táboře v Bělé, jsou očekávatelné a vlastně se nemůžeme ani divit, že „příchozí“ se takto projevují. Absolvovali a riskovali toho prý totiž příliš mnoho na to, aby zůstali v zemi, kde vůbec být nechtějí. To však prý rozhodně neznamená, že bychom jim neměli přestat pomáhat.

  Janda předestírá i nápad, co bychom měli dělat, aby se tu cítili lépe: „Připravit pro uprchlíky rozsáhlé pomocné programy, a snažit si tak koupit jejich vůli tu zůstat,“ doporučuje.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-Janda-po-vzpoure-uprchliku-v-Bele-vazne-radi-Prizen-bezencu-si-musime-koupit-387515

 260. 313

  Ale fuj, korumpovat uprchlíky podplácením ?
  A snad dokonce vyplácet podpory ve formě násobků u nás běžných mezd ?
  Hoďte na něj síť !

 261. Když pomáhat, tak pomoct jim, aby se dostali tam, kam chtějí, ne?

  Koenc konců držet je tu proti jejich vůli… Co na to lidská práva?

 262. Ale postoj soudruha Jandy je logický.
  On přece ty uprchlíky tady nutně potřebuje, protože z nich má byznys a vydělává na nich. Je to póvl, akorát že nosí nóbl kvádro.

  akorát jako analytic by si teda mohl zanalyzovat, že to, co napsal, je ouplnej blábol.

  Jenže on asi na tom nebude s analytickými schopnostmi valně, a tak ho jinde, než v takový zbytečný instituci jako je „evropský think-thank“ asi nechtěli.

 263. ach tak, já měla za to, že jedno je ta vpravo a druhý je ta vlevo.

 264. K tej Francii – sice hrdost je hrdost, ale Francie není momentálně bojeschopná… Někde jsem četl, že u Lyonu vyhořela továrna na bílý vlajky. A to je pak Francie totálně v no, přesně tam…

 265. PeSi

  Francieje možná bojeschopnější než GB. Na rozdíl od ní má letadlovou loď, dokonce s jaderným pohonem.
  Až takové škrty jako Britové myslím nedělali.

 266. Halle,
  v případě imigrantů je jim letadlová loď na dvě věci!
  Jde o to, že pokud zasáhne fr. armáda jako taková, tak se jim půl muslimácký Francie vzbouří a na občanskou válku je zaděláno. Odtud ta předposranost vůbec něco dělat. Když tam zasáhnou anglický vojáci, tak to nebude tak kách a navíc to dost imigrantů odradí od toho, do GB lozit.

 267. Koukám, že lidi jsou už ze všech těch akcí nějak zblblí!

  …Zhruba osm desítek lidí se zapojilo do pestrobarevného průvodu leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů, který poprvé v historii prošel centrem Olomouce za doprovodu šesti policejních vozů. Někteří občané si mysleli, že jde o akci proti imigrantům, a chtěli se přidat, pak ale se zklamáním zjistili, že jde jen o gaye…
  http://www.novinky.cz/domaci/376542-pruvod-gayu-si-v-olomouci-spletli-s-pochodem-proti-imigrantum.html

 268. Ta francouzská letadlová loď ( jmenuje se Charles De Gaule) byla v únoru bombardovat ISIL.

 269. 327 Asad i Kurdove byli určitě pro jistotu zalezlí v krytu. Izrael aktivoval svuj zelezny stit a Obama nekolik noci nespal.

 270. Jak se mají imigranti integrovat, když se nesnesou ani mezi sebou?

  …Osm zraněných, včetně jedné ženy, si vyžádala hromadná rvačka mezi afghánskými a syrskými migranty ve stanovém utečeneckém táboře v Drážďanech. Proti rozvášněným účastníkům prudké bitky, mezi nimiž prý nechyběly ani ženy, musela zasáhnout policie, která zadržela 50 lidí. Podle webu listu Leipziger Volkszeitung se do boje zapojila stovka lidí…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/376547-rvacka-utecencu-v-drazdanech-skoncila-8-zranenymi-a-50-zadrzenymi.html

 271. No tak jen houšť a větší kapky. čím víc se budou multikulturně oboihacovat mezi sebou, tím méně zbude práce na mono i poly cajty všech kategorií…
  Napřholub mě napadá taková jednoduchá loterie… V nějakým tom takovým táboře – rozdejte si to mezi sebou, zranění se nepočítaj, poslední přeživší vyhrává jednosměrný lístek do výmodlené Británie… Inu, lid chce chléb a hry… Chleba zatím jakž takž má, tak ještě ty hry – národ by jásal… No a kdyby se do toho soutěžení, při momentálním náhodném výpadku imigrantů, zapojili i cikáni, byl by to vítaný bonus…
  Samotného by mě zajímalo, jak si stojí takový kindžál proti žiletkám a břitvě…

 272. Ostatně, je víkend, a mladí a neklidní v Bělé, svaly jim na černých ělech jen heají, proč jim neumožnit mltikulturní techno obohacení u červeného újezdu. Mozná přijede i plnou parou back. Je tomimo osídlení a mohli by se tam obohacovat než by se naučili lítat.

 273. 330 – taky povazuji za neferove, ze se jim ti cajti michali do soukromeho pikniku. . .Treba by to jeste gradovalo, urcite mela nasledovat nejaka nabozenska slavnost s lidskymi obetmi.

 274. Jj, po mejdanu bejvá kocovina!
  Nějak se nám to sune na sever…

  …Zmrazení platů úředníků, zavírání přebytečných škol a zdravotnických zařízení, rušení hudebních festivalů. To nejsou opatření, ke kterým musí kvůli umoření dluhů přistoupit zadlužené Řecko, ale soubor kroků, jimiž se snaží vyhnout bankrotu rakouská spolková země Korutany…
  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/korutany-jako-recko-zavira-skoly-i-nemocnice-aby-se-vyhnulo-bankrotu-1js-/statni-pokladna.aspx?c=A150731_132709_statni-pokladna_pave

 275. Dobré zas ráno… Nahlédnutím do kalendáře jsem zjistil, že má dnes svátek Gustav… No a tak jsem tak trochu na toho jednoho zavzpomínal, už jen proto, že jsem byl tou dobou o 25 a více let mladší… No, stejně jsem zvědav, jak ho bude historie hodnotit za takovejch 50 let, až všichni pamětníci vymřou. No, ale stejně to byla zajímavá a rozporuplná osobnost a důkaz toho, že svět opravdu není černobílý…
  No a tak jsem si k tomu zamyšlení pustil jiného Gustava – Mahlera. Toho docela můžu…

 276. Omlouvám se za přemíru No, ale je to moje oblíbená uvozující částice…

 277. taky návrh pro integraci imigrantů /ta férovka z 330 se mi zdá moc krvavá):
  Pro udělení multikulti občanství musí žadatel nahlas přečíst a okomentovat jednu dúru z Koránu,
  jednu knihu Mojžíšovu a jedno evangelium.

 278. Fujtajbl poránu,
  vzdělávací okénko:
  dcera byla včera s dětimama na vejletě. V parku je objekt, zvaný Benátská studánka.
  http://foto.mapy.cz/376847-Benatska-studanka

  Malej Pidižvík: „Proč se ta studánka tak divně jmenuje?“
  Pišvejc suše: „Nejspíš jí vykraftil nějakej Benát.“

 279. Jsem zapomněl vysvětlivku „vykraftit“ – vybudovat, vytvořit prostor v nějakém pevném materiálu
  (jazyk hráčů minecraftu)

 280. Ty geny, ty geny….
  Neměli byste říkat Pišvejcovi radši „Malej ptakopysk“? 😀

 281. 339 quivis
  Okomentovat jedno evangelium, sůru a mojžíšovu knihu? Cožpak to, okomentoval bych, ale z vězení bych už nevylez. Přečíst v poho. Mám načteno. Ještě bych bral takovéty testy jako na autoškolu nebo na zbroják kde se daj ty správný a b c d odpovědi navrčet nazpaměť.

 282. [339] Zaslechl jsem praktičtější variantu k férovce: Průchod minovým polem, pár se jich ještě najde. Kdo přežije, dostane azyl, ostatní mají zásluhy na odminování.

 283. 346

  Kvůli pár imigrantům klást minové pole ? 😉

 284. 2 ptakopysk – hele, žalovat nechci, ale oznámit to musím… Nějakej výrus se Ti vboural do mailu a rozesílá do kontaktů Tvého adresáře spam…

 285. PeSi,
  kterej mail – ten ptakopysčí, nebo ten osobní?

 286. Aero 350 – a co je na tom špatně?
  To je podstata svobody slova a je na čtenáři, aby si vybral…

 287. Hm… proskenuju používané kalkulačky, ale moc si od toho neslibuju. Já mám stroje čistý. Tohle se zhusta urodí, když se pošle hromadný emajl na zavirovaný počitač.

 288. 354 taky jsem obdržel ptakopysčí kletbu. Radě ji tedy nerozklikávám.

 289. Jo, taky mi přišlo něco divnýho jakoby od ptakopyska.

 290. 349 – „bohdá, že žízní nezahyneme“ 😀

 291. No ano, lidé čtou, co nemají, myslí si, co nemají … Co s takovým materiálem ?
  Třeba by lidovky/idnes měly přestat dělat angažovanou žurnalistiku a dát prostor i jiným než eurobabišovským názorům, možná by je lidé opět začali číst…

 292. (359) iděs nevím, ale lidovky dávají prostor i jiným názorům. Ovšem, pokud je nečtete, těžko to zjistit.

 293. „lidovky dávají prostor i jiným názorům“

  Ano, lidovky jsou pravdoláskařský a dávají prostor i eurobabišovským názorům.

 294. Kanaďanky demonstrovaly za právo chodit nahoře bez. A ti mladí islámští nadržení truhlíci lezou do česka.

 295. Proč ne třeba i na ukrajinu? Tam maj i teamy skrze to demonstrování nahoře bez?

 296. Kvalifikovaní Ukrajinci často odcházejí do Kazachstánu – není divu…

  „V Kazachstanu je mnoho volných pracovních míst. Mnoho pracovních míst a všichni tam potřebují zaměstnance právě teď“, řekla Nikitivičová, „Jsou tam vysoké mzdy a stabilní ekonomika“.
  …Je zajímavé, že v Kazachstánu znalost ruského jazyka dává konkurenční výhodu oproti západním kandidátům…
  Polotnavigator, Kyjev

 297. Jistě jsou to vzorové noviny, které dávají slovo všem stranám v mezích zákona (vlastně majitele).

 298. Já jsem dneska v sluníčkovým rozpoložení. Přelet nad Kukaččím hnízdem mě inspiroval. Co vzít ty chudáky z koncentráku v Bělé a zavést je na večer na Technoparty sluníčkářů v Červeném újezdě? Pár autobusů a kluci a holky by si užily, posílil by se evropský uvadající genofond a vnikly by nové zajímavé mutace.

 299. Zavézt autobusy pochopitelně. Vlaky raději ne, ještě by to do něčeho narazilo a měli bychom opletačky s tou komunistkou italkou přes zahraničí.

 300. Kluci a holky by si užilY to je zajímavé. Takovéto chyby moc nedělám. Bude tam něco podpovrchového.

 301. OT: dnes nám v restauraci nabídli točenou Vineu a překvapivě se to dá pít …

 302. Noname – to patří do skupiny tzv. nealkoholických nápojů.
  Jo, jo – i taková věc existuje . …

 303. 371 NoName
  Tomu se nedivím. Proti místnímu nealko či alko pivu to musí být zázrak.

 304. Tedy, je vidêt že prstíky nasáklé mořskou solí s ipadem nefungují

 305. Místní alko pivo patří k tomu lepšímu. Jsou země kde je to o moc, moc horší. Taková kombinace Budweiser – Miller – Coors, teď v létě ještě v light verzi … To pak i Stella Artois nebo Corona přijdou jako dobrá volba…

 306. Hmmm….

  Sedíme s bráchou venku, cvrčci řvou, pijeme večerní kávičku a panáka bílého rumu( nás obvyklý dovolenko-prázdninový rituál) a hraje nám blue effect – Sluneční hrob.

  Rock není můj šálek čaje, ale pro tuhle píseň mám slabost.

  Dcera mi z Anglie na dotaz, jak je, odepsala „vygoogli si, co to je mikrobiotická strava“.

  Klídek, vánek, pohoda, ani fakt, že tu někdo nedaleko pohnojil močůvkou pole, tu pohodu nekazí 🙂

  Zítra vstávám v šest, v sedm vyrážím do Prahy a čeká mně pracovní maraton, tak si to musím užít, ne?

 307. Dobré ránko!

  Zeman opět zabodoval:
  3 věty pro uprchlíky od Miloše Zemana:
  1) Nikdo vás sem nezval.
  2) Když už tady jste musíte respektovat naše pravidla.
  3) Když se vám to nelíbí, běžte pryč.

  Což je ovšem v přímém rozporu s projektem Hatefree – viz. Tomášův článek na NP:
  „Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. A klade si za úkol o imigraci, azylové politice a kvótách pro přijímání uprchlíků, jinými slovy „o tomto citlivém a často kontroverzním tématu“ vést dialog, ne jen mlčet a nečinně přihlížet.

  Projekt je částí „Kampaně pro sociální začleňování“, které vláda přiřkla ve svém rozpočtu 39 749 999 Kč. O kolik bude dražší, pokud dojde – a ono dojde – k přílivu asylantů a imigrantů, nevím. Vím jen, že Agentura chce již teď navýšit počet pracovníků o 40. Pokud se podíváme na její výsledky, najdeme spoustu informací o tom, kolik uspořádala konferencí a „workshopů“, jaké konat plánuje, jak spolupracuje s městy a kraji. Jediné, co nenajdete, je kolik lidí úspěšně „sociálně začlenila“…

  Docela by mě zajímalo, jak vláda došla k té částce 39 749 999,- Trochu moc devítek, na můj vkus!
  Peněz je to dost a boj bude lítý!

 308. NoName, jen další demonstrace síly islámu v Evropě.

 309. (383) Otázka je, zda král potřebuje demonstrovat, nebo zda tamní francouzští přicmrdávači usoudili …
  Na ty nechť se soustředí jejich voliči.

 310. Jakože přicmrndávači usoudili, že potřebují dostat saudského krále na Riviéru a tak mu vsugerovali myšlenku na dovolenou na Cote d’azur s uzavřením pláže a montáží výtahu bez povolení ?
  Ano, je potřeba brát v potaz všechny možnosti. Taky to celé ještě mohla zařídit FSB jako pomstu za Mistraly…

  Voliči poslední desetiletí střídají pravici i levici a nijak to nepomáhá. Otázkou je, koho by tedy voliči měli volit. Ty „normální“ strany už zkusili a ostatní jsou přece „extrémisté“.

 311. Král skutečně nepotřebuje demonstrovat. Stačilo mávnout malíčkem a taky mohli vystěhovat 5 km pobřeží, aby jeho Veličenstvo někdo neuřknul dalekonosnou flintou.

 312. Pravý sektor v podstatě ani neexistuje.

 313. (386) Pokud neusoudili (ono je to výnosné, král a suita utrácí), pak to minimálně povolili a zorganizovali. To král přece jenom ve Francii nemůže.
  Znáte snad lepší postup, než to nechat na voličích?

 314. Složili se na něj oligarchové z ušetřených daní. 😉

 315. 390-a pak se divíte, že z Vás má každý prdel 😉

 316. Mimochodem, proč to na Ukrajině nezůstalo na voličích a dalších volbách, a proč bylo nutné jít do ulic a pálit pneumatiky ? Kdy nastane situace, že volby nestačí ?

 317. NoName – „vyšší zájem“ 😀
  Tedy zájem toho většího…

 318. (390) Každý? Od některých to lze brát i jako poctu.
  (393) Nezůstalo? A pokud by vás to opravdu zajímalo, pak se aktérů zeptejte. Já tam nebyl.

 319. Je zajímavé, že někdy je význam formálních postupů nadevše (když to podpoří Váš světonázor), někdy ne a někdy jste tam prostě nebyl nebo jste nic takového netvrdil.

 320. NoName,
  buď se Aero dal na školastiku nebo je za to placenej.
  Existuje ještě třetí možnost… 😀

 321. (396) Nadevše? Pouze necítím potřebu dnes a denně naříkat nad tím, že se někdo chová jinak, než já bych si přál. Že jsem někde nebyl nebo něco nespáchal, to připomenu, když hledáte u mne odpověď kterou vám nemohu poskytnout, nejsa aktérem.

 322. Pokud jsem četl správně Vaše příspěvky z doby událostí ukrajinských, pro nestandardní vysáčkování Janukovyče z křesla jste projevil jisté pochopení. Tak jsem se zeptal, proč zde nebyla použita ta nejlepší cesta a z čeho vyplynulo Vaše mírné pochopení pro tyto „nestandardní“ postupy.
  Nenaříkám, ptám se.

 323. 393 NoName
  Byla zima. Letos soudím podle vyjádření Jaceňuka a min přes vykuřování, že by stálo prům ukrajincovi kromě dřeva pod stříškou nadělat i pár těch pneumatik na přiložení než to spálí zbůhdarma na náměstí. Molotovovými koktejly bych taky nemrhal, na něco se jezdit musí a přešel bych na ekologické smrduté hrnce. Každý naplní podle svých možností (nekvalitní strava) a výkonnost ( kvantitativní hledisko).

 324. Já proti pálení pneumatik nic nemám, naopak, čím víc, tím lépe 😉
  Jenom by mne zajímalo, proč se nepočkalo do dalších voleb, kde by rozezlený lid prostě Janukovyče nezvolil, je to bězný, standardní postup, proč bylo potřebné podpořit na náměstí demonstranty, uzavírat a pak nedodržet dohody … A tak.

 325. Musíte téma umět udržet každým rokem v agendě. Pokud ne, riskujete, že se neobjeví v budgetu. Proto je těch pár pneumatik plus cnn na místě plus oranžové fábory a červený karty atd zcela na místě a moc to nestojî. Navrhujete snad, že mají ty demonstrace nacvičovat jak na spartakiadu v tělocvičnách?

 326. >> NoName
  Jurista latiník by řekl „Periculum in mora“. Co kdyby si to lid do voleb rozmyslel?

 327. No, zpětně dočítám – to je výkon… Některé komentáře jsou vtipnější a lepší než Dikobraz a Rudé Právo dohromady…

 328. PeSi,
  myslíš tenhle blog nebo komentáře k tomu článku o štěnicích? 😀

 329. Tak jsem si právě přivezla polovinu vnoučat. Čtvrtinu mi odpoledne dovezou a čtvrtina dorazí zítra dopoledne. Čeká mne perný týden. A k tomu se mi začal ozývat zub. Prostě bude veselo.

 330. >> Dana
  Ona ta 3. dentice má také něco do sebe! Jinak včera jsem několikrát vzpomněl „co Dana, co martin TT“. Narazil jsem totiž na soudní dokumentaci případu, kdy jeden „genius“ vymyslel (mozkem asi těžko) jak neplatit daň z příjmu dle §9. Ale pak mně došlo, že oba dva zmíňovaní se s takovými a podobnými nápady jistě setkali. Já jsem ale jen kroutil hlavou.

 331. 411-tady zase někdo volá po jednoduchých, xenofobních řešeních ! Stop hysterii !
  Je potřeba postupovat podle demokratických pravidel. Tedy … Ehm … nevíme, ale víme, že Hampl, Okamura, Konvička, Franta, Pepa a Jura žádné řešení nemají !

 332. 412-OSA hadr, teď vlastní nadace práva na jméno. Co mne překvapuje, že se někdo snaží řešit, kdo to zaplatí ! Místo toho, aby Haifa, novináři řekli: neexistuje žádný právní nárok na jméno, co to je za blbost ?

 333. 409 NoName
  Měli by to zaplatit krajané
  Kdo tedy?
  1. Židi v Izraeli?
  2. Daňoví poplatníci v Česku?
  3 . Ukrajinci?

 334. NoName,
  já to říkám pořád, že by dneska toho Husa upálili. Odpustky hadr!

 335. 2 dvd – ad 407 – mám na mysli zdejší některé ranní komentáře… Leč dle emotikonu soudě, jsi to jistě uhodl… A vybavuji si onu předscénu W+V – já to dělám jednak z blbosti a jednak za cizí peníze!
  A ty, jak známo, nesmrděj… To věděl už starej Vespasianus…

 336. dpbré polerdne,

  „Každodenní otázka-komu slouží průměrný evropský politik ?“

  Fakt nevíte???? Přece především sobě a své kapse.

  V ulici řádí filmaři, točí atentát na Heydricha. Nechcu být za šťouru, ale mám dojem, že jsou ve špatný zatáčce 😀

 337. 419-možná je správná zatáčka už zpoplatněna 😉

 338. 384-“ jen další demonstrace síly islámu v Evropě.“

  ale kdeže islámu – demonstrace moci a prachů.

 339. 421-superbohatý Evropan a dokonce ani Američan nepotřebuje zavřít pláž, vyházet z policejních hlídek ženy … Nebo o někom takovém víte ?

 340. NoNAme, kdyby šlo třeba o Obamu nebo jiného světově významného politikya nebo panovníka, tak to vyloučit nelze.

  „Francúzsko za posledné tri roky rozvíja nové kontakty so Saudskou Arábiou a ďalšími krajinami Perzského zálivu vďaka svojmu tvrdému postoju voči Iránu a podobným pozíciám v prípade konfliktov na Blízkom východe.
  Začala mu to už prinášať komerčné „odmeny“ vo forme kontraktov pre firmy v energetickom a zbrojnom sektore, dodáva Reuters.“

  Jinak je pravda, že král osobně nemůže uzavřít veřejnou pláž v cizí zemi, to musely udělat místní úřady. O vyhnání ženských z policejních hlídek se v odkazovaném článku nic nepíše, ale pokud by na to došlo, tak ani saudský král tu pravomoc nemá, to by muselo udělat policejní vedení.
  Takže já bych problém viděla spíš v servilitě multi kulti úředníků než v islámu.

  Francie zřejmě chce být se saudským krýlem zadobře a vychází mu vstříc. Možná je to pro ni výhodné, kdo ví…
  A Saudům jde především o jejich moc a peníze a sse psy nevěřícími nemají problém obchodovat. Ten islám, řekla bych, je tolik nebere a nemají potřebnu demonstrovat jeho moc. Pokud to něco demonstruje, tak prodejnost a servilitu evropy pod multikulti ideologií.

  V tomhel souhlasím s Karlem a je mi ouplně jedno, že tu ze mně třeba bude mít „každý“ prdel.

  A Heydricha už zase zastřelili. 😀

 341. 423 NoName
  Myslim ze je to soucast iranskeho dalu. Doopravdy na Sadovi uz nezalezi imho nikomu. Mne treba taky ne.

 342. 2 NoName ad 423 – když bombardovat, tak hlavně humanitárně… Jako v Srbsku… Bez zištných cílů… Tak, jak prosazoval VLR…

 343. 427-já vím, a hlavně ne barelové bomby !

 344. http://ekonomika.idnes.cz/novy-letoun-z-kunovic-poprve-vzletl-dvt-/eko-doprava.aspx?c=A150803_132314_eko-doprava_fih

  Vylepšená verze je osazena motory GE H85, které jsou díky menším otáčkám tišší. Stroj má o 400 kg vyšší nosnost, cestovní rychlost až 417 km/h a životnost 30 tisíc letových hodin.
  Po celá desetiletí byly tyto letouny osazovány českými turbovrtulovými motory legendární Walterovky, jejíž vybraná aktiva získala v roce 2008 GE Aviation.

  Jinak motor GE H85 je samozřejmě jenom přejmenovaný M601 od „Walterovky“, ale jako „aktivum“ to zní lépe 😉

 345. PeSi,
  ad 405, tak to jsem obohacena taky, když pan novinář písá, že štěnice je BROUK hnědé barvy…. ježišmarjá….

 346. Matzurko, a co teda ta štěnice je? Já bych to lidově asi nazvala taky broukem.

  Fakt je, že vlastně nevím, jak vypadá štěnice. Nikdy jsem neměla tu příležitost se seznámit a obohatit tak svoje znalosti.

  Ale přiznám se, kdybych tu čest měla, takby mně zajímalo přednostně :
  za a – kde se to tu vzalo,
  za b – jak se to zlikviduje
  za c – jak zařídit, aby se to už neobjevilo

  Jetsli to je zrovna brouk nebo třeba žížala by mně asi tolik nebralo.

  A už zase zabili Heydricha 🙂

 347. 433-no bože, tak se Bělobrádek omluví víckrát.

 348. Kdepak, Saudy islám vůbec nebere!
  Saudové jen chtějí být sunitským hegemonem (nejen) na Blízkém východě a to s nějakým islámem vůbec nesouvisí! 😀

 349. maYdo,
  brouci mají tuhé krovky, a fakt neznám jediný parazitický krevsající druh (ale zeptám se kolegů taxonomů). To ty štěnice můžeš zrovna tak označit za motýly, to by ti taky přišlo OK ?
  Všechno to patří do třídy hmyzu (šestinozí), nicméně rozdílnosti (nejvíce patrné na křídlech) je předurčují do jiných řádů (brouci, ploštice).
  Příště může pan novinář napsat, že třeba delfín je lichokopytník; to je zhruba na stejné úrovni (kytovci a lichokopytníci jsou řády třídy savců). Dcera to brala poprvé v páté třídě, letos v primě znovu v rozšířené podobě a do maturity ji to jistě čeká ještě jednou o úroveň výše.

 350. Nevím, školy mám, ale už mi to odpustili za dobré chování, ale nemá ta štěnice blíž k motýlům než k broukům?

 351. Matzurko,
  netluč nás!
  Ono to bude tím, že jsme se fakt o štěnice v životě nezajímali, on jaksi nebyl důvod. A jestli mi někdo před šedesáti lety sdělil sladké tajemství, že štěnice je ploštice, tak to sice možné je, ale holt jsem to někde vytrousila. 🙂

  Krovky, nekrovky, největší malér je, že vůbec jsou. Na vši jsme si už zvykli, tak už nám chyběj do počtu jen švábi!
  Čeho já se, na stará kolena ještě dočkám? Děs!

 352. OT
  Všimli jste si někdy že muslimšťí kojenci vřeští jinak? Mmch , kojenec vřeští tak, jak na něj vřeští máma a tchyně., odposlechnuto z letadel. Děti jsem bral do letadel až od pěti let. To je asi věk, kdy jsem schopen si něco důležitého vybavit. Jako že jsem třeba šel přes tři ulice do konzumu abych si mohl koupit v. Kelímku vitacit a měl jsem v bazénu jedovatě žlutej jazyk a proto jsem si po bazénu musel koupit vanilkovo citronový vlnky

 353. skimici,
  s muslimským kojencem jsem neměla tu čest. Můžete popsat blíže?

 354. 442 rputi
  Nic ohromujícího. Se vracím nahoru skrze Monte Negro a teď Split a cítím stejný přizvuk. Máma řve, táta řve, mrně řve. Kdyby mě nenapadlo, že je to arabština, tak jsem šel koupit kapky ipecarinu kdybych to chytil taky.

 355. skimici,
  njn, arabština je krční choroba 🙂
  Holt tvoří ty souhlásky vzadu na patře a mimino se učí.

 356. No, s tím vřískotem podle náboženskýho vyznání si teda nejsem jistá.

  Moje děti byly obě pokřtěný a vřeštěly každý jinak.
  A dceru bychom nepřevřeštěly, ani kdybychom na ni vřískaly já a obě babičky současně.

  V letadle by ovšem hrozilo, že dcera vřískotem rozvibruje trup a dojde k leteckému neštěstí.

 357. O arabštině to slyším poprvé, ale vím, že to říkají Němci o holandštině. 😀

  Možná ale taky vřeští jinak holandští kojenci.

 358. Matzurko, ad štěnice .

  Klidně i za motýly, hlavně, když budu vědět, jak se toho zbavit. 😀

 359. 443-s ČSA jako obvykle ? Možná proto řvou 😉

 360. Ale pokud si vybavuju nějaké povědomosti o štěnicích, tak sice nevím, co to je, ale to byla vždycky záležitost levných ubytoven a hostinců a že to je hmyz, který žije ve stavbách a v noci vylézá, nacucá se a zase zaleze. A že většinou se na hostiteli nezabydlí a drží se místa.
  Takže se mi zrovna moc nezdá, že by příčinou jejich přemnožení byli zrovna migranti.

  A pokud jde o šváby, tak ve staré motolské nemocnici se to jimi jen hemžilo a v tej dětskej hned po tom, co ji postavili taky.

 361. rputi, ad Saudi – chtějí být především hegemonem. Shodou okolností mezi sunnitskými muslimy. Ale v každém prostředí se najdou skupiny nebo rodiny, které chtějí být hegemony, to není specifikum islámu.

  A že jim francouzské úřady vycházejí vstříc a ustupují, není otázka islámu, ale multikulturní ideologie. Nebo obchodních zájmů, protože jak vyplývá z toho odkazu, Francie má zřejmě nějakej zájem vycházet se Saudy v dobrém.

 362. „„V zařízeních pro zajištění cizinců, kde jsou zajištěné osoby v rámci nelegální migrace, o azyl žádají pouze jednotlivci,“ řekla Novotná. Podle ní v České republice od začátku roku do dneška požádalo o azyl 885 lidí, kteří se dostali do přijímacího střediska v Zastávce a následně do pobytových středisek v Kostelci nad Orlicí či Havířově.
  Policie: O víkendu jsme zadrželi 197 uprchlíků. Zvyšuje se denní průměr
  „To číslo je vyšší než v minulých letech, ale ne nějak dramaticky. Například za celý rok v roce 2013 to bylo 800 žadatelů a v roce 2014 1100 žadatelů o azyl,“ řekla Novotná. Téměř polovinu z žadatelů o azyl v České republice tvoří lidé z Ukrajiny…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/z-nelegalnich-uprchliku-zadrzenych-v-cr-chteji-azyl-jednotlivci-p89-/zpravy-domov.aspx?c=A150803_163350_ln_domov_sho

 363. (400) Ano, projevil jsem tehdy a projevuji dodnes jisté pochopení, to je ten správný výraz. „Necvičí“ to se mnou tolik, že někde řeší věci jinak, než by se mně zdálo ideální, spíše se snažím zjistit proč to dělají. Mimo to, srovnáváte-li francouzskou Riviéru a záležitost s králem a Majdan v Kyjevě proti Janukovyčovi (a Rusku), asi by to Frantíky dost pohoršilo, podmínky pro řešení ve volbách přece jenom jsou mírně odlišné.
  (404) To je, dvd, jedna možnost. Druhá, taktéž reálná, je, že lidí, kteří vidí jako řešení volby, je tam méně. Tradice, historie a tak.

 364. Takže když dá teď Aznarov nebo jak se jmenuje dohromady 100 000 lidí a rozmlátí Kyjev, v podstatě to udělá v rámci nějaké místní tradice a dá se to chápat … Prostě míň lidí věří ve volby ….
  No a třeba ty z Doněcká taky ve volby nevěří, nakonec, vždy, když je vyhrají přijde demokratická revoluce, protože oni vyhrát volby nesmí, oni teď už nesmí ani kandidovat…

 365. Asi se vám ty příčiny nelíbí, ale s tím nic nenadělám, já jsem pozorovatel, ne organizátor.

 366. 455-no ano, postoje z loňská se teď už obhajují dost těžko, teď je praktičtější být pozotovatelem.

 367. Na těch postojích nic neměním. Pozorovatel jsem byl i tehdy a i tehdy jsme se lišili v tom, že já hledal okolnosti a důvody, navíc i problémy nejen u Ukrajinců a z vás jsem měl ten dojem, že je to vše černobílé, hodní/špatní hoši.

 368. Ano, jsem typickým představitelem černobílých pohledů, jako třeba „Může za to Putin a Asad“, „Rusko je stále více stejné“ nebo „i tak za tím bude Putin“ a „i tak za to může Putin“.
  To sedí jako Jandák na hrnec.

 369. Dalo by se říci, že ano, jen v trochu jiném personálním obsazení. Možná si to ani neuvědomujete.

 370. Jak neuvědomuji, jsem za to přece placen. Co by na to řekl Rejpal ?

  Mimochodem, dal jsem dnes do diskuse odkaz, který ukazuje, že na Ukrajině je bráněno registrovat se do voleb stranám, které nejsou „dost ukrajinské“. Je z Kyjivpost, takže určitě ne z ruské strany (i když, Putin, ten je schopen ovlivnit i Porošenka).
  Takže ozbrojené povstání ne, volby ne, tak jak ? Jaké jsou okolnosti a důvody pro vykazování nepohodlných soupeřů z voleb ? Třeba by mohla Strana regionů nebo její nástupce opět uspět a bylo po mýtické revoluci ? Co na to EU a USA ? A teď už pozorovatel AeroKarel ?

 371. O štěnicích a Arábii vypráví barvitě ve svých pamětech Agatha Christie. Orient expres byl jimi zamořen. Moje matka se štěnic panicky bála a přenesla tento strach i na mě. Tento parazit je velice odolný, vydrží dlouho dobu bez potravy, vyčkává např. v rámech obrazů, proto bývaly zadní strany obrazů hermeticky přelepovány. Můžete si to donést záhybech batohu, v čalouněném nábytku, vysoce rizikové jsou tapety. Cyklon B byl vlastně původně určen k desinsekci štěnic.

 372. Ach,
  nechtěla jsem rozviřovat entomologickou diskuzi – jenom mne nadzvedlo, že pan novinář zjevně zaměnil obecnější „hmyz“ za specifické „brouk“. Holt profesionální deformace. Veřejnost je tak dost blbě matena.

  MaYdo,
  s tebou by asi taky trhlo, kdyby nějaký novinářský šmok označil chrám sv. Víta za secesi nebo kubismus 🙂

 373. Musím se Rejpala zastat
  a navíc sdělit, že by mu velmi nedělalo dobře, jak si ho Aero bere do nevymáchaných úst! Jest se nadíti, že by Kadla poslal do velmi temných míst!
  Jakož i kohokoliv jiného!
  Rejpal byl velice rozumnej chlap!

 374. Já jsem ho vzal do úst, vina je na mně ! 😉

 375. Baubo,
  já jsem se pyšnila :), že během svých VŠ studií, kdy jsme měli předložit sbírku živočichů (většinou v lihu nebo napíchnuté na špendlík), jsem měla i tento vzoreček. Máma učila na jedné z ostravských zvláštních škol, a jednomu žáčkovi se to vysypalo z učebnice. Naštěstí se ale u nás doma nerozmohly; na to si máma dávala majzla, stejně jako na blechy a vši, rovněž u žactva minoritního etnika v hojném výskytu.

  Pokud máte zájem o šváby a druhy jim podobné, tak stačí navštívit sklady potravin, mlýny, jatka a masokombináty…. i když se dodržují hygienické zásady a pravidelně ošetřuje insekticidem, oni jsou ty potvory docela odolné….

 376. Matzruko, nevím…
  Když čtu některý bláboly, týkající se třeba stavebního řízení, jsou tam často ještě větší nesmysle a přitom se najdou i tací, co mně poučují a šmokovi dávají za pravdu. 🙂

  Mimochodem – slohově nemá svatý Vít se secesí a kubismem nic společného, nicméně časově západní část pochází více méně ze stejného období. 🙂

 377. To mi nedělejte !
  Takhle mi brát životní jistoty…
  Celý život jsem si vystačil s tím, že fujtajblové jako štěnice je brouk ! ….a teď i tohle není pravda.
  Já snad dneska neusnu…

 378. Jenom neříkejte, že jste to o tom Svatém Vítu věděl a zaskočili Vás jenom ty štěnice 😉

 379. A věděl , heč !
  Máme známou, která v kanceláři prezidenta dělala na stavebním odboru a ukazovala nám i fotky návrhů na dostavbu obou vstupních věží .
  Pamatuji si, ze jeden navrh byla kopie vídeňské katedrály ( nebocototammají).
  Ale s tema brouckama mi ranili….

 380. OK,
  tak pro techniky:
  Všichni brouci jsou hmyz. Obrácena věta neplatí 🙂
  Anebo, brouci a ploštice jsou disjunktní podmnožiny množiny hmyzu.

  A pro hloubavé – pavouci NEJSOU hmyz. Klíšťata taky ne.

  Howgh 😀

 381. Matzurko, rozčilovat se nad neznalostí jiných – to už jsem vzdala. A přitom třeba i referent stavebního úřadu pronesl, že má ve vlastnictví nemovitosti a stavby. Já to vysvětlování, že nemovitosti jsou pozemky a stavby, spojené se zemí pevným základem, už dávno vzdala. Ber neznalost zařazení breberek do brouků, ploštic a členovců jako fakt, jako to, že lidi jsou různí a někdo rozumí vdolkům a někdo holkám. A všichni politice a fotbalu! 🙂

 382. 472

  vskutku marné. Pro nás laiky to bude hmyz, a hnusnej ! 😉

 383. Prosím pěkně, já fotbalu nerozumím.
  A pokud jde o politiku, tak tej snad radši ani rozumět nechci.

 384. Halle,
  ale tos teď řekl naprosto správně…
  OK, howgh až po tomhle:
  Brouci JSOU hmyz. Ploštice (štěnice) JSOU hmyz. Ploštice NEJSOU brouci.

  A už fakt dost. Mně v zásadě nevadí, že to neví lidé nebiologické profese (já zas netuším, co je přesně krákorec), ale pokud o něčem chce šmok hlásat, má si ověřit základní údaje. Čili, dopaluje mne debilita daného pisatele, nikoliv neznalost jeho čtenářstva.

 385. Matzurko,
  popravdě řečeno, nikdy jsem nedumala na téma, zda-li pabouci jsou hmyz! 😀

  Prostě, jak to má víc než 4 slušné nohy, je to element víc než podezřelej. Toleruju to motejlům, včelám a čmeldům, jináč ani ťuk! Stomožky, krtonožky a podobný nožky, tak to už je vůbec eklhaft!

 386. (460) Co by na to Rejpal, to se ani neptejte. Zachovávám povětšině decentnost. No a že na Ukrajině, v Rusku, v Iránu, v Sýrii, v Saúdské Arábii není zrovna ideální demokracie, to byste si mohl všimnout sám, i bez nápovědy pozorovatele. Ten vám jen napoví, že se to netýká jen Ukrajiny.
  (461) „Pověz mi jak žijete“ je nádherná knížka. Současná situace v Sýrii jí dodává další aktuálnost.
  (463) Nebudu ti ty přeludy brát, máš to štěstí, že už nežije.

 387. A jen dodatek, přelud není, že Rejpal byl chlap velmi rozumný, přelud je, na koho by jeho hněv dopadl.

 388. Matzurko,

  nevím, chobotnice mí říkalo několik jedinců ženského pohlaví.
  Ale už hodně dávno 😀

 389. Dobré ránko!

  Podle serveru AWSnews. si Putin předvolal tureckého velvyslance a pohrozil přerušením diplomatických styků, pokud Turecko nepřestane podporovat ISIL a bombardovat Sýrii.
  Vzhledem k tomu, že je tam jediná zahraniční ruská vojenská základna by to i mohla být pravda.
  http://awdnews.com/top-news/russian-president-to-turkish-ambassador-tell-your-dictator-president-he-can-go-to-hell-along-with-his-isis-terrorists,-i-will-make-syria-a-big-stalingrad-for-him

 390. A Obama, který už projel a zpackal všechno, co se dalo, velkohubě jako vždy, vyhlásil svůj poslední boj – válku globálnímu oteplování!
  Co na tom, že už všichni vědí, že se neotepluje!
  Odsobně si myslím, že jsou nutné restrikce a tak se to svede na GW!

  …Také poznamenal, že rok 2014 byl dosud nejteplejší v historii. „Jsme první generace, která přímo cítí dopady klimatických změn a poslední, která s tím může něco udělat,“ prohlásil Obama a několikrát si vyslechl bouřlivý potlesk. „Jestliže se nezachováme správně, už to nepůjde vrátit zpátky. Jestliže chceme chránit naši ekonomiku, bezpečnost, zdraví našich dětí, můžeme udělat víc,“ dodal.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/barack-obama-a-plan-na-redukci-emisi-dtv-/zahranicni.aspx?c=A150803_115356_zahranicni_ert

 391. Dobré zas ráno… 2 Matzurka ad 471 – ale všichni jsou to členovci, ne? Nebo že by to byli červi? On člověk nikdy neví, jak jest z obrázku patrno, včerejší jistoty se hroutí a takové to lavírování je zajímavé pozorovat…
  A názory je třeba hlídat a korigovat, jak říkal Werich v předscéně s Horníčkem, knihy přísně o dnešku. A každý ráno zkontrolovat, aby tam náhodou nebyla najednou jedna třeba o včerejšku. Ona stačí jedna závadná stránčička a hned je malér…
  No a v dnešní panelákové zástavbě těžko v domácnostech instalovat jámu pamětnici…
  A v takovémto překotném vývoji se i taxonomie hroutí… Neboť časy se mění, co bylo dnes zítra není!

 392. Jj – vyrobili jsme si víc muslimů, než můžeme uživit. Bejval to dobrej kšeft, vozit jídlo do Afriky. Bejval. Účet je docela drsný….

  …Obrovský nárůst obyvatel, důsledek zlepšené zdravotní péče a dodávek potravin z ekonomicky úspěšnějších států, vedl k tomu, že od roku 1980 vzrostl počet obyvatel Egypta ze 43 na 82 milionů v roce 2013, ve stejné době Turecko ze 40 na 84 milionů, Sýrie z 9 milionů na 22 milionů, Irák z 12 na 33 milionů atd….

  Lepší Putin nežli muslim, říká Vlk na NP. Má pravdu…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-lieber-rot-als-tot-ii-dpv-/p_zahranici.aspx?c=A150802_213222_p_zahranici_wag

 393. No ale nějaký rozdíl mezi Íránem, Sýrií nebo Saudskou Arábií přece jenom bude… Když jedny sankcinoujeme, druhé bombardujeme a se třetím kamarádíme. Aha, už to mám ! V těch prvních dvou se volby konají, u třetího ne ! To by mohlo být ono ! Nebo co jste vysledoval pečlivým pozorováním ?
  Stejně tak jako ta bezletová zóna, kterou založí USA s Tureckem nad Sýrií. Porušení mezinárodního práva to být nemůže, to by se přece ozvali státy, politici, nevládní organizace, Lidové noviny … Západ je na právo, hlavně to mezinárodní citlivý. Kor když ho Rusko s Čínou porušují 7 krát denně. Co jste vypozoroval v tomhle bodu ?

 394. PeSi,
  správně, jsou to členovci, ale to je ještě obecnější skupina než hmyz (a novinář míchal hrušky s jabkama v rámci hmyzu), tak jsem to už dál komplikovat nechtěla.

  Taxonomie an sich se nehroutí, jen někteří taxonomové, jednak když jejich klasické nazírání světa není podpořeno na genetické úrovni (jeden kolega při obdržení výsledků ne podle jeho představ nejen zpochybnil mé vzdělání, zkušenosti i odbornost, ale i celou genetiku jako takovou, když jsem své výsledky ověřila jinde), jednak když vidí povědomí o taxonomii u lidu nebiologického. Ono totiž s tím souvisí i např. životní cykly uvedených živočichů, a na to v návaznosti i účinnost insekticidu či možnost biologické ochrany atd.
  Ale jo, ať si novináři píšou kraviny, blbému lidu se lépe vládne, žejo 🙁

 395. Jestli je to na mne, tak jedině, že jste opět po ránu zmaten tím, že reálnou politiku nedělají Mirkové Dušíni (nebo pro vás, Vaskové Trubačovové). Ale sleduji to se zájmem, to ano. Zvláště na to Turecko jsem zvědav, ač myšlénka (ne vaše), že by tamní kurdská rebelie byla barevná, je docela originální. Ono, co to vlastně je, „barevná“? Ale to je jen řečnická otázka.

 396. Matzurko, cením si Tvého úsilí o osvětu, baví mne pozorovat, na jak neúrodnou půdu dopadlo. 😛
  Každopádně novináři psali, píší a budou psát blbiny a úlety čím dál, tím více. Šíře záběru se zvětšuje, čas ke zpracování klesá (konkurence internetu a blogů), prachů na redakci ubývá, takže bych viděl velmi přirozené příčiny, s vládnutím přímo nespojené. Pro pobavení, kdesi v nějakém článku jsem zachytil, že jsou šunky se 100 a více procenty masa.

 397. 493-nejde o Mirky Dušíny, ale o použitou argumentaci. Prostě vykazuje těžké rozpory v oblasti formální (i neformální) logiky.
  „Bezletová zóna“ v Sýrii vzešlá z „dohody USA a Turecka“ nebo „nálety arabských spojenců“ v Jemenu jsou už jenom třeštičkou na dortu hry na „mezinárodní právo“. V tomto kontextu je sankcionování Ruska za „podporu prostuských povstalců“ prostě směšné. Ruské angažmá „bez pravidel“ je jenom zlomkem toho, co praktikuje Západ a jeho arabští spojenci v denně.
  Když se teď Bělorusko dohodne s Ruskem ne bezletové zóně nad východní Ukrajinou, co jim Západ vyčte ?

 398. Karliku – vis hovno, na jak urodnou pudu to dopadlo!
  Ja uz ted treba vim, ze stenice je fujtajblik a ne treba motylovity brouk.
  A mam zase o cem vecer premyslet. . .
  (doufam Matzurko, ze jste na znalosti vasich žáků dost odolna)
  🙂

 399. Matzurko,
  já mám omluvenku! 😀 😀
  Taxem se usilovně snažila si vzpomenout, co nám na ZŠ vykládali o broučcích apod …. a pořád jsem si ne a ne a nemohla vzpomenout.
  Už už jsem si říkala, jak je to se mnou špatné, tak mladá a už tak blbá… Pak jsem si uvědomila, že to má člověk spojené s přednášejícím kantorem … a rázem to bylo jasné: Ta bolševická svině Růžičková!
  Jak se vůbec ta zasloužila soudružka dostala k práci učitelky je záhada a co bylo jejím oborem nejspíš taky, protože si vzpomínám, žře nás postupně učila snad úplně všechno, včetně „Dílen“, kde pozorovat ji při výuce „práce s hoblíkem“ bylo nezapomenutelné!
  Byla tak neuvěřitelně neschopná a líná, že se neobtěžovala ani být v učebnici o pár stránek dál než žáci. Prostě neučila. Osobně si dneska myslím, že jí tam vyslal OV KSČ, aby hlídala ostatní! Pečlivě dodržovala všechny bolševické svátky, srdečně nenáviděla všechny žáky, jejichž maminky byly ženami v domácnosti, což považovala za buržoazní přežitek…
  Naše třída jí vyfasovala jako třídní ma taky na biologii a chemii. Tu díru v biologii už snad nikdo neřešil, ale pamatuju na zoufalou chemikářku v 9. třídě, jak se do nás pokoušela narvat 3 roky chemie najednou a to samozřejmě nevyšlo, takže jako třída jsme uvízli u H2SO4.

  Tak to jen jako doplněk k hláškám, že až bude někdo potřebovat dobré učitele, tak si je koupí. Kulový!
  Špatný kantoři dokážou nadělat strašnou paseku, jakž vidíme na stavu vzdělanosti mládeže a maturit!

 400. 2 NoName ad 491 – to je ta dialektika… Akorát, jak říkal Šimek v Besídce – „Chlapci, až jednou nebudete vědět kudy kam, stačí naslinit prst a vztýčit ruku!“

 401. Dobrý den. Hlášení: v Německu je 16.5 mil. imigrantů a jejich potomků. Koná se soud se dvěma výrostky z Wolfsbugru, známého sídla salafistů, kteří jeli bojovat za Daesh. Cca 700 Němců pro Daesh bojuje / bojovalo, někteří jsou doma a připravují se na domácí cíle.
  Salafistická buňka je i v Allgau. Výzvy k boji proti nevěřícím nezní z mešit, ale od potulných kazatelů. Mladí salafismus považují za nový punk, revoltu proti systému.
  Bavorsko se s centrální vládou dohaduje o počtu miliard na podporu imigrantů, mnoho jich teď bydlí ve stanech, což je pro zimní období nevhodné.
  BND bojuje i proti pravicovým extremistům, kteří infiltrují i PEDIGA, vznikla nová strana „třetí cesta“. Tito extremisté šíří bludy a nenávist proti imigrantům.
  Zdroj: BR5, DLF.

 402. 499-dnes je každý normálně myslící člověk extrémista.

 403. 496-líbí se mi, jak se účastník diskuse zároveň staví do role glosátora, pozorovatele a hodnotícího z nadhledu… To je už skoro tak složitá struktura jako Otec, Syn atd. 😉

 404. (495) Mezinárodněpolitická argumentace byla vždy rozporuplná. Já to sleduji, vy se nad tím pohoršujete. Každý dle své nátury.
  (501) Nedostatečné sjednocení, nejspíš. 😛

 405. Šimone,
  děkuji, odolnost zatím vykazuji dost vysokou, ale má to klesající tendenci 🙂

  Manžela už před patnácti lety téměř „sejmul“ dotaz jeho studentky indické národnosti, bylo to během stáže v USA – kde má moucha (octomilka) jádro ?! To jelito blbé tím myslelo jádro buněčné; zjevně se dívčina domnívala, že je drosofilka jednobuněčný organismus. Varianta druhá, že totiž mají živočichové někde jádro jako broskev pecku je snad ještě blbější… nojo, hlavně když dle multikulti předpisů přijali na univerzitu adekvátní počet zahraničních studentů.

 406. Jinak:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Sedivy-pro-PL-Ceka-nas-terorismus-obrovskeho-rozsahu-Hrozba-Ruska-se-precenuje-Pripravujme-lidi-k-obrane-387683
  „Ale myslím, že je potřeba se zaměřit na tu část ozbrojených sil, která bude schopna velmi rychle reagovat na vzniklé nebezpečí. A dneska už to není tak, jak jsme říkávali před deseti, patnácti lety, že žádný rozsáhlý ozbrojený konflikt nehrozí a že doba varování je dva a více let a podle toho jsme si modelovali nějaké situace. A z toho nám vyšlo, že stačí provádět reálně odvody záloh až v době ohrožení státu nebo válečného stavu. Ale dneska je situace úplně jiná, dneska hrozba může přijít z hodiny na hodinu a v takovém případě je nepřipravenost obyvatel jedna z nejzásadnějších překážek, jak těmto hrozbám čelit.“
  Jo jo, vzpomínám si, jak tu Jura tvrdil, že na základě analýz v nejbližších letech nic nehrozí a tedy že armádu nepotřebujeme… No, mám pocit, že ty analýzy byly stejně kvalitní, jako ty, co dokazují kolik ruských vojsk působí na Ukrajině…
  A náhle čas oponou trhnul a vopice změnila svět… A furt se nějak zapomíná, že tento nositel Nobelovy ceny míru má nevlastního bráchu jednoho ze šéfů Muslimského bratrstva.
  No ale hlavně, že ty revoluce a imigrační vlny vznikají zcela spontánně a USA s tím nemá vůbec, ale vůbec nic společného…

 407. „No ale hlavně, že ty revoluce a imigrační vlny vznikají zcela spontánně a USA s tím nemá vůbec, ale vůbec nic společného…“
  Metodikou 0/1 se k realitě nedobereš.

 408. 505-jeho tvrzení ale nemá binární povahu. Věřil byste tomu ?

 409. PeSi 504,
  No a nezměnila?
  Takovej bordel už tu dlouho nebyl! Yes we can!

 410. Nevěřím tomu „zcela“ a „vůbec“. Revoluce a imigrační vlny vznikají zcela spontánně a USA s tím nemá vůbec nic společného – to je v dnešním globalizovaném světě nemožné.
  Zajímavější by bylo uvažovat o poměru spontánnosti a vnějších vlivů, navíc na různých místech různém.

 411. Jinak včera bylo další kolo jednání v Minsku a naše média to zřejmě ani nezaznamenala.
  A to je na Ukrajině zřejmě pořád těch 200 000 vojáků, Porošenko je rovný chlap, ten by nelhal. Takové hrozby (zřejmě letní ofenziva) a média nic.
  Asi nás nechtějí děsit.
  Plynové zásobníky na Ukrajině se samozřejmě neplní, takže plynová krize opět bude. Ale kdo by to teď řešil, v zimě to bude víc zábavné.

 412. 2 Rpuť ad 487 – z dnešního Macka:
  http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=138182&menu=
  „Staré posměšné heslo „Poručíme větru, dešti, platí už jen v Bukurešti“ bude nezbytné změnit na „Poručíme větru dešti, Obamovi hlava třeští.“ Ten jeho bolševický slovník: „Plán boje proti globálnímu oteplování a změně klimatu!““
  Jen si dovolím připomenout, že vždy a rádi bojují bolševici všech druhů… Jeden to vydal i knižně… Nějakej Mein Kampf!

 413. jo tááák, on se velký otec ve Washingtonu oustil do boje s oioteplováýním….

  Tak to už je potom jasný, proč jsou takový vedra 😀

 414. No, dobré učitele si nekoupíme, ale představa, že všechno záleží na učiteli, je poněkud úsměvná.

  Když máte nemotivovanýho fracka, kterej nechce, tak můžete učitele třeba vyvážit zlatem a není to nic platný.

 415. Nejlepší armáda pro obranu země je lidová armáda, jakou má třeba Švýcarsko.
  Ale tu nejde poslat do Afghanistánu a taky není dobré, když jsou lidé ozbrojeni, že ano. Co kdyby nečekali do dalších voleb (ono ne všude jsou ty volby zažitá tradice, že ano) ?

 416. maYdo,
  pak ještě nastupuje pohádka o tom, jak si geniální pedagog toho fracka získá 🙂

  IMHO to záleží i na IQ daného vzdělávance; pokud je kromě frackovitosti ještě i blbej, tak nepomůže ani zázrak. Pokud frackuje jen z trucu a vzdělávatelné IQ tam je, tak má i pedagog šanci (ale nesmí mu do toho kecat ombucmamky, lidskoprávníci, sluníčkáři a jiní bezmozci).

 417. Matzurko, tam musí být nějaký základ. Z rodiny, nebo to má to dítě nějak v sobě. Jako když se někdo narodí s hudebním talentem.

  vzpomínám si, jak mně popudila učitelka na speciální waldorfské škole, kam měl kluk přestoupit po půl roce z normáloní waldorfské. přišli jsme tam a synek se normálně představil, jak se jmenuje a podal ruku. Když jsme pak zvažovali návrat do běžné základky, tak úča pěla ódy na waldorfskou školu a že prý „tohle vám dítě v normální zákaldní škole neudělá“
  A nechtěla vůbec slyšet, že kluk se takhle choval ještě před příchodem na waldorfskou školu. Přitom my jsme do do něj nijak nevtloukali, byl to v podstatě takovej rituál, kterej si vytvořil k usnadnění kontaktu s cizími lidmi. BYlo to přehledné a mělo to pro něj řád a to bylo to, co potřeboval.
  A že prej „systém waldorfského školství“ 😀 Pcháááá!!!

 418. >> Matzurka
  Jeden z „mých“ pedagogů (a zdůrazňuji pedagog vynikající) po čase na jednom srazu pravil: „Se mi zdá, že úsloví o tom, že z howna provaz neupleteš by se dalo aplikovat i na některé studenty co jsem učil“.

 419. >>dvd 517
  zajisté, ale odkráglovat celou třídu v biologii a chemii, to už je kumšt!

 420. Ale není….

  My měli takovou blbku na matematiku. Navíc šišlala a pětky dávala, pokud třeba někdo zvolil postup sice správný,a le neuvedený v učebnici.
  Snad jen ty důvody, proč se tam držela nebyly politické. Prostě patřila k inventáři. Ve čtvrťáku to pak zachraňoval fyzikář, který zjistil, že aby s námi něco v tej fyzice popřídil, musí nám doplnit znalosti z matematiky.

  Přesto jsem trojčlenku uměla a na VŠ jsem matematiku vcelku zvládala s výjimkou diferenciálních rovnic, ty jsem ale pro svou profesi nikdy nepotřebovala. Jakož i mnohé z té matematiky a tak se mi ty znalosti v průběhu let z hlavy vykouřily, aby udělaly místo jiným.

  Ještě jedna spolužačka vystudovala techniku a dalších několik VŠE. Holky, co šly na humanitní směry, by na ně šly asi tak jako tak.

  Ta holka, co šla na techniku, ve škole nijak neexcelovala, spíš patřila k problémovějším. A šla techniku studovat kvůli klukovi. S klukem se pak rozešla, našla si jinýho už po VŠ v práci. Dnes mají s manželem velmi dobře prosperující firmu a ona k tomu přednáší externě na technice o tom, čím se živí celej život a co vystudovala, ačkoliv nebýt toho prvního kluka, ani by na VŠ studia nepomyslela.

 421. MaYdo,
  kdybych reagovala jako vy, chytla bych se tvrzení, že nejpodstatnější pro výuku je, koho si člověk namluví a měli bychom téma na další dva dny. 😀 😀
  Pro mne je podstatné, že z naší třídy nešel na přírodovědu vůbec nikdo, neb se píčelce podařilo před námi tyto obory takřka utajit. 🙂

 422. No,všichni asi nevědí, že oteplování není. Já jsem momentálně na Orlíku, a hladina je zatra nízko. A furt klesá………..

 423. Nikoliv, rputi, jen jsem tím chtěla říct, že motivace mohou být různé a tvrdit, že za všechno může učitel je poněkud zavádějící.

  My jsme měli docela přijatelnýho profesora na biologii a taky od nás ze třídy nešel na přírodovědu nikdo. A nebyli jsme humanitní třída.

 424. NoName 524,
  jen ať si zvykaj dětičky, třeba by se jim to pak eklovalo.
  Ale spíš než multikulturní, bych to nazvala multisexuální, není nad včasnou informovanost!

 425. Tož, NoNAme, asi to rodičům dětí vyhovuje, jinak by zvolili jinou školku, ne?

  Znám i tady v ČR lidi, kteří by tomu tleskali a taková školka by jim připadala děsně „in“.

  Jinak to jsou pitomci, Tím, že o těch rozdílech mluví, tak na ně samozřejmě poukazují. Je to celý na hlavu. Menšiny by se měly integrovat, ale zároveň by měly mít nějaký zvláštní práva, čímž se naopak vyčleňují.

 426. Halladine a potápíš se? To by mohla hladina o kousek stoupnout. 🙂

 427. Máte pravdu, rputi, není nad včasnou informovanost….

  že nám v rámci stavebních úprav v baráku odpojí dva ze tří hajzlíků, nás opravdu včas informovali. Ale že do toho třetího a kuchyňky zavřou navíc vodu, to nám nějak sdělit zapomněli….

  Takže k vedru a neustálému hluku vrtačky a stavebnímu bordelu máme jako bonus vyschlej vodovod a nejbližší hajzlík na Hradčanský v metru. 😀

 428. 524 NoName
  To mi připomíná jeden lágr. Vedoucí pedofil, jedna bukvice a pak jeden normální pár, který jsme vidêěli akorát na obědě a do večerky anžto zbytek času intenzivně souložili na ošetřovně. Zezačátku i ve stanu ale Lagerführer usoudil, že ty vzdechy ruší po večerce noční klid. Výkřiky tedy zněly z otevřeného okna ošetřovny. Malé děti se tam potom bály i s nachlazením, anžto to znělo jako když jí trhá zub 🙂

 429. 529 maYda
  A co koupit na pár dní half board v hospodě vedle baráku?

 430. No, vzpomínám si na jednu spolužačku, když měla v dějepise shrnout úspěšnost jednoho vládce, prohlásila: „Jeho úspěchy nebyly zas tak moc úspěšné!“
  viz: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hnev-na-ukrajine-jacenuk-nas-vrhl-zpet-do-hladovych-90-let/
  „„Takže, co se podařilo Arseniji Petrovičovi? Bez nadsázky – hodně. Takovou degradaci země a zbídačení lidí nedokázal žádný jiný premiér. Týmu „reformátorů“ se podařilo dosáhnout, že mzdy v dnešní Evropě jsou, ne pětkrát, ale desetkrát vyšší než na Ukrajině,“ zdůraznil ironicky Medvedčuk.“
  No uznejte sami, za nějakejch mizernejch 5 miliard dolarů se to přece vyplatí! To je revoluce za půl darma… A instalace té jediné správné demogracyje… No neberte to, když je to tak levný!

 431. Upřímně – mám v bytě dvě koupelny a toalety a tři už je docela luxus. To nešlo mít zprovozněnou alespoň jednu a sprchu? Při nedávné rekonstrukci jsem si to stanovil jako podmínku a šlo to.

 432. 532-to je kremelská demagogie … Teď sice Ukrajina překonává těžké období, ale pak bude nesmírně úspěšná a evropská.
  Nakonec, stačí se podívat na rok staré zprávy. Nebo i diskusi zde. Jak se plní ty nejoptimističtější představy.
  Rusko zkrachovalo, Putina odstranila revoluce běžných Rusů volajících po parmezánu. Břidlicový plyn vítěží, Krym je opět ukrajinský, evropská ekonomika a speciálně zemědělství se se ztrátou ruských trhů vyrovnalo bez problémů.

 433. 534 NoName
  Ad ten parmezán-VIP rozhodl, že pašované potraviny skrze (nejen) Bělorusko budou ničeny. Takže už ani pravý desetiletý parmigianno přebalený v Minsku nebude 🙂 byl tam od jednoho milovníka laskomin -poslance – průhledný návrh, že by se to nemuselo likvidovat ale posílat jako humanitární omc zbídačelému Dnbasu, ale to neprošlo. Putin své rusáky zná. Škoda. Byl by to neuvěřitelný kšeft.

 434. Je okukovat sezóna a hroznej hic….ale je nutno byt ostražitý a neustále připomínat hloupejm čecháčkům, ze si blbci zvolili bůčkového prezidenta.
  Takze si budeme az do září připomínat , ze ČR je proti EU , neboť se Zeman chystá na oslavy osvobození Číny a ta bude ukazovat nové zbraně (prov

 435. Je okukovat sezóna a hroznej hic….ale je nutno byt ostražitý a neustále připomínat hloupejm čecháčkům, ze si blbci zvolili bůčkového prezidenta.
  Takze si budeme az do září připomínat , ze ČR je proti EU , neboť se Zeman chystá na oslavy osvobození Číny a ta bude ukazovat nové zbraně (provokace proti Japonsku (proč ? – proto !)) a nedodržuje lidská práva…..
  Doporučuji sqostný komentář Fendrycha – veelmi úderný…..
  Holt – je hic.

 436. 540-jste asi nezaznamenal, že Čína agresivně ohrožuje americké lodě a letadla v těsné blízkosti amerických hranic v Jihočínském moři, že ?

 437. šimone,
  ono je roztomilé pozorovat, jak sice běsníme, že Zeman do Číny, ale vlastně neběsníme, protože kšeft, který se od minulé návštěvy evidentně rozběh…
  Takže vláda je dílem na dovolené, dílem má bobříka mlčení a na Zamini „laděj“…
  Dobře jim tak!

 438. Kněz Tvrdoň je obžalován ze znásilnění několika žen. S takovým jménem….

 439. 542 – se vomlouvám, nefšim…..
  Asi mi to zkresluje nějaký spešl SW v mem americkém ajfounu, vyrobenem v Číně …..
  Zatracený šikmovoký…..

 440. Již mířím na moji Beobachtungstelle….
  Psal jste bděte nebo bzděte ??
  No ….budu konat obé……

 441. Skimici, ta voda nakonec netekla jen asi hodinu. Navíc okolo poledne, kdy ty zbytky, co nejsou na dovolené většinou chodí na oběd.

  Ale kdyby byla „včasná íinormovanost“, byli bychom ušetřeni šokujícího zjištění, že tu nefunguje nic, tápání v temnotách, zda jde o přechodnější nebo trvalejší stav a zda má smysl setrvat na pracovišti nebo se odebrat domů a především mučivých úvah, jetsli bude vůbec z čeho uvařit kafe po obědě..

  Mimochodem, ta hospoda vedle baráku je spíš jen kiosek s venkovním sezením, hajzlík má personál někde v přízemí a je to napojený na stejný stoupačky. 🙂

 442. Jj, penízky od Madlenky nesmrděj, kdepak! A Čulda se div nepřetrhne!

  …Vlna šovinistické protiuprchlické hysterie v České republice je opravdu krátkozraká, vzhledem k tomu, že Češi obývají nestabilní prostor ve středovýchodní Evropě, který se historicky stává skoro každých dvacet let terčem pogromů, etnického očišťování, politického pronásledování a katastrof….
  – See more at: http://blisty.cz/art/78364.html#sthash.yMPdfpwF.dpuf

 443. Rputi, díky za odkaz:
  Nedůvěru a odpor však mají v západní Evropě k lidem ze středovýchodní Evropy, které považují za bigotní primitivy.
  Mám dvě otázky:
  Jak se má bigotní primitiv připravit na pogrom během deseti let?
  Patří Francie a Anglie mezi slušné nebo neslušné země? Dtto Maďarsko.

 444. No, Jan Čurák je snad ještě horší než Doležal… To snad ani nemá smysl číst…

 445. Vězte, že v západní Evropě drtivá většina obyvatelstva nepovažuje přistěhovalce z Asie a z Blízkého Východu za méněcenné lidi, žije s nimi v pokojné symbióze už mnoho desítek let. Nedůvěru a odpor však mají v západní Evropě k lidem ze středovýchodní Evropy, které – dosud jsem si myslel že neférově – považují za bigotní primitivy.

  No to rozhodně. docela by mne zajímalo, kde tyto tvory jako Čulík žijí.

 446. nickname,
  pogromy na nebohé nevinné německé obyvatele z toho čouhá jak péro z gauče! 😀
  Jinak netuším, od koho jsme se měli etnicky očišťovat, ba ani jsem si nevšimla, že by tu proběhla nějaká tsunami. Ale třeba jsem ji přehlídla.
  Bigotním primitivismem je zajisté bičování ujařmených žen každoročně o Velikonocích, které je takové intenzity, že z toho baby i vajíčka snášej!
  K tomu připočtěte, že nejvíc pijem, nejvíc kouříme, nejvíc fetujeme a jsme nejtlustší na kontinentě a určitě jsem na něco zapomněla!
  No prostě strašnej pronárod! 😀 😀

 447. Jinak Čulíkův článek je dobrý příklad skutečné hysterie.
  Nemá problém označit obyvatele středovýchodní Evropy za bigotní primitivy; šovinismus, rasismus, fašismus, xenofobie, všechno Čulík našel …
  A to vše jenom proto, že by mohl přijít o granty. Prodal by i vlastní rodiče, zemi, kulturu za grant ?

 448. Ad Čulík:

  Patologickej hnus je především ten článek a způsob, jakým o tom píše. Mindrák? Myslí si, že se stane příslušníkem „civilizovaného Západu“ sraním na vlastní „nedostatečný“ původ?

  Také by to mho but psychická úchylka – psychiatrie má pro to pojmenování.

  „oikofobie

  Význam:
  záporné životní pocity, strach, odpor až averze a nenávist vůči vlastnímu domovu, vlasti, národní kultuře a duchovnímu dědictví vlastní společnosti“

  Nestojí za rozčilování….

 449. “ Prodal by i vlastní rodiče, zemi, kulturu za grant ?“

  Proč se vůbec ptáte? Vždyť to předvádí v přímemém přenosu?

 450. Přeformuluju to: byli i Čulíkovic rodiče bigotní primitivové ? Jak se z bigotního primitivismu Honza dostal ?

 451. NoName,
  Čulík je Fištejn v bleděmodrém!
  Někdo si nechá pro korunu koleno vrtat, jinej i do vlastního hnízda nasere!
  Starej Čulík už, pokud vím, zemřel a paní Čulíková už taky nejspíš nebude naživu a pokud, tak je to vetchá stařenka a nehrozí, že by Honzíčkovi vlepila pár facek.
  A Čuldovi hrozilo, že by mu, pár let před důchodem, zavřeli katedru. Což je situace prekérní a méně pevné charaktery snadno nalomí.

 452. Skimici 557,
  není, na fakuli ani později se tak neprojevoval. Vztah k holkám byl normální.

 453. Rputi,
  pouč vetchého starce: Jaký vztah k holkám je v dnešní turbulentní době normální?
  😀 😀 😀

 454. NoNAme, to není duševní nemoc, to je parazitismus. Nevládky z migrantů žijí. Oni ten problém potřebují. My je nepotřebujeme a migranti taky ne. Ti jen chtějí, abychom je nechali projít do Německa, na nějaké vnucované dobro od nevládek nejsou zvědaví.

 455. OT: nevíte co řádilo za řád v Horní Falci, pravděpodobně jako od Chodové Plané po Bor u Tachova. Samý rybník. Cisterciáci?

  OT2: včera jsem poslouchal diskuzi paní Zlámalové a pana Macháčka na ČRo, Radiožurnál v cca 20:45-21:00, předtím mluvil Středula o nutnosti zvýšení platů. Nemohu to v archivu najít. Pomůže někdo? Pokud chcete slyšet vrchního ekonoma think-tanku Agrofertu, doporučuji.

 456. já jsem tuhle balila něcio do novin a padl mi do ruky nějakej článek od Pavly Jazairiové. Nečetla jsem ho celý, ale ona tam srovnávala migraci ze středního východu do evropy s migrací z Evropy do israele a tvrdila, že israel každá vlna migrace obohatila a čeho se tedy bojíme.

  Ale to svonává nesrovnatelné. Migrace do israele byla migrací lidí, kteří žili v diaspoře a stěhovali se do vlastního po mnoha generacích obnoveného státu a do kolébky vlastní kultury a ne migrací lidí z odlišné kultury s velmi různorodou ochotou až neochotou k přizpůsobení, častou provázenou neúměrnými očekáváními ohledně nároků a práv.

 457. ptakopysku,
  to bylo někdy v minulém století, zrovna vymírali dinosauři, to se to ještě dalo snad definovat.
  Leč čas kvačí a mé stárnoucí zraky už jaksi ty změny nestačí zachytávat, natož, abych si je dovolila nějak charakterizovat. Zajisté by to bylo zpátečnické ba staromódní 🙂

 458. Jo, chtěla jsem dodat, že jsem měla za to, že Jazairiová přece jen zná poměry na středním východě a že přece jen je schopná aspoň nějakého uvažování a že má za sebou už docela dlouhou karieru a je považovaná za zkušenou novinářku takže by snad měla být nadána nějakým úsudkem.

  no a vy se tu pak divíte, že mně nechává chladnou, když nějakej šmok napíše o štěnicích, že to jsou brouci, když plácá nesmysle i naše přední novinářský eso. 😀

  Pravdu měl děda – měli by bydlet za městem jako ty kurvy. Akorát že v době unternetu je to jedno, jetsli bydlí za městem, ve městě nebo třeba na severním pólu

  Ach jo, to je vedro….

 459. Ptakopysku,

  za mých mladých let se za normální vztah k děvčatům jako takovým považovalo jednání stylu
  “ Co nevylezena na strom, nebo neskočí do vody….“
  Samozřejmě , že bez použití násilí, pouze ukecavání ! 😉

 460. já myslím, že podle dnešních měřítek „normální vztah k holkám“ znamená, že dotyčnej JE bukvice.
  Hetero jsou přece jen zvrhlíci, machové a násilníci.

 461. Rputi,
  aha! Evidentně se tedy nesnažil dotyčné dífky chlápat jako samostatné nezávislé bytosti, které jsou samy sebou, ale snažil se je, poslušen svých zvířeckých pudů, bez jakýchkoli cavyků bohapustě vopr…. ehm, secuálně oharašit. Je mi to úplně jasné. Na nejmenované katedře v Brně by si na jeho úchylném chování udělali/y přinejmenším bakalářský titul. Dřív by z toho bylo tak maximálně nechtěné těhotenství, dneska malý doktorát. Doba holt pokročila…

 462. Halle,
  ty jsi taky pěknej pterodaktyl! To mi vysvětli, jak se ti podařilo přežít pád yukatánskýho meteoritu a nezkamenět.

 463. maYdo,

  dost mě překvapuje, že by Pavla J. měla kladný názor na reemigraci Židů do Palestiny.
  Nespletla jsi něco ?

 464. Ptakopysku,
  Čulda nebejval žádnej donšajn, aspoň pokud jsem si všimla. Pro mě to byl cucák z prvního járu, pod mou rozlišovací schopnost.
  Vztah k manželce se odehrával ovšem ve zcela jiné dimenzi. Holka-Skotka tu studovala animovanej film (pár obrázků jsem viděla, řekla bych holka šikovná). Jenže, jak už tak už Angličanky (a Skotky) bývají … no, jak kulantně … hnusnej rusák by řek nědajobnaja.
  Ovšem Čulda, věren heslu „Zavři oči a mysli na Anglii“, na tu Angli prostě myslel, pevně rozhodnut se tam provdat, kdyby čert na koze jezdil.
  Pamatuji se, že si z něj kolegové docela utahovali.

 465. HAlle,
  „Když jsem se kdysi zabývala politikou státu Izrael, zaujala mě informace, že každá přistěhovalecká vlna – „alija“ – významně posílila tamní hospodářství. A nešlo jen o přistěhovalce z USA nebo Evropy, do Izraele se hrnuli lidé z Blízkého i Středního východu, z bývalého SSSR, ale také takzvané „ztracené kmeny“ z Etiopie.
  Lidé, kteří neměli kupní sílu, a stát jim z počátku pomáhal postavit se na nohy. Přistěhovalci museli někde bydlet – a je známo, že stavební průmysl spolehlivě rozpumpuje celé hospodářství –, nové domy je třeba zařídit, jejich obyvatelé se musejí oblékat, živit, posílat děti do školy – zkrátka nové pracovní příležitosti a nákupní střediska v obložení. Říká se tomu obnovená konjunktura, o které přece sní každá spotřební společnost. Za touto situací ovšem stála vůle státu Izrael posílit židovskou populaci země. V případě Evropy je to jiná věc.“
  Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/o-ceste-imigrantu-do-neznama-kde-je-nikdo-neceka-frc-/tema.aspx?c=A150730_110023_pozice-tema_kasa

  Připouštím, že jsem to nedočetla až k větě, že “ v případě evropy je to jiná věc“. ZAhlídla jsem to, když jsme balila do novin věci z maŕazáku a neměla jsme čas to nějak podrobně studovat.

  Nicméně těm sluníčkovejm kecům o tom, jak naši zdegenerovanou kulturu uprchlíci obohatí to vcelku konvenuje.

 466. maYdo, nevím sice, co si konkrétně představujete, ale asi tak nějak.

 467. Zdá se, že MMF ztrácí nervy a ani se nedivím… Buď a nebo, ale natahovat to jak gumu od trenýrek je na dvě věci…
  Tagespiegl:
  „Řecko i MMF naopak požaduje restrukturalizaci dluhu, odložení splátek. A tak vzhledem k neudržitelnému dluhu, který pravděpodobně dosahuje 200 procent HDP, Mezinárodní měnový fond už nechce poskytnout žádný další úvěr, zakazují to i vnitřní přepisy MMF, uvedla Christine Lagardeová, šéfka MMF.
  Tento zjevně destruktivní postoj živí podezření, že ministr financí Schäuble a kancléřka stále sledují stejný cíl, vyloučení Řecka z měnové unie.“

 468. Mám možnost sledovat pár vysokoškoláků kolem pětadvaceti a nemám pocit, že by vztahy řešili jiným způsobem než je uveden v [570]. Samozřejmě, někdo je macho, někdo moula, ale to snad bylo vždycky.

  Schumi, ohledně výběru kytary mám taky jeden tip: pokud máte slabé zdi a nechcete rušit sousedy, velmi se mi osvědčila kombinace http://tinyurl.com/oyqemoz a http://tinyurl.com/omu62ve . Při přepnutí na simulaci kondenzátorového mikrofonu to má subjektivně lepší zvuk než můj starší akustický Ovation CDX 44. Kombo mi bez problémů vydrží na jednu sadu baterek hrát přes víkend a celé to zabírá míň místa než normální velká kytara (do futrálu se horní lub ukládá zvlášť, je na dva šrouby).

  Zdravím všechny a zase mizím…

 469. Mlamojové z nevládek
  by měli jít příkladem a jeden každý z nich si vzít domů nějakou tu imigrantskou rodinu, nebo raději dvě.

 470. rputi, pojem „knižní panna“ je definován přesně ve filnu „Jak básníci přicházejí o iluze“ a znamená to děvu tak ošklivou, že aby mohla být zbavena panenství, je nutno jí obličej zakrýt knihou, aby byl zbavitel schopen podat očekávaný výkon.

 471. ještě bych dodala, že mi to připadá poněkud nepraktické, stačilo by přece zhasnout.

 472. 584 – ponekud neprakticke. . .muze nastat situace typu „Marienka prdni. . .Vieš len tak, pre orientaciu“

 473. No vida – ani se nečervená …. tedy, ne, že bych to čekala…

  …Od společnosti RPG, kterou spoluvlastní miliardář Zdeněk Bakala, si ministerstvo vnitra pronajalo v Havířově na Karvinsku dvacet bytů. Určeny jsou uprchlíkům, kteří už v Česku získali azyl. Podle deníku Blesk se hraje o více než 200 miliónů korun ročně ze státní kasy. Do Bakaly se kvůli tomu pustil prezident Miloš Zeman. Podnikatele nazval „lidskou hyenou”, která těží z uprchlíků…
  http://www.novinky.cz/domaci/376771-stat-si-pronajal-dvacet-bytu-pro-uprchliky-od-bakalovy-spolecnosti-rpg.html

 474. 581 Ovejšn bylo jedno z mých splněných přání. Pak jsem to prodal a nechal jsem si opravdickou klasiku zprzněnou kovovými strunami a elektriku zprzněnou nedostatečným kombem anžtobych v kondominiu nepřežil. I do nevinného tenora musím cpát komunistickou bílou tlustou vlněnou ponožku.

 475. BOŽE !!!
  Všimněte si, že se nesměju – ona to totiž zas až taková sranda nejni….

  „Akutní nedostatek munice vytváří pro vojáky v Nizozemsku vážné problémy, uvedla RT s odkazem na mediální holding RTL, který má k dispozici důvěrný e-mail z ministerstva obrany této země. Navzdory skutečnosti, že nedostatečný počet nábojů v holandské armádě je již znám několik let, situace se zhoršila natolik, že to vede k poklesu vojenské morálky.

  „Dokonce i když nemáme munici, je stále nutné provádět výcvik se zbraní,“ řekl RTL Jean Debi, předseda vojenského odborového svazu. „To znamená, že voják musí křičet „Pif – Paf“ nebo „Beng – Beng!“. Samozřejmě to krajně negativně ovlivňuje situaci v armádě.“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pri-nedostatku-munice-musi-holandsti-vojaci-volat-pif-paf/

 476. maYdo,

  ovšem většina úhrad nákladů na ty přistěhovalce šla z USA – jak dary židovských komunit z USA,

  tak přímých darů anebo “ nevratných půjček“ od vlády USA,
  Jinak by se dalo prarafrázovat rčení feldkuráta Katze “ To se nám to buduje, když nám Američané dávaj“
  No a ten výrok Pavly J. s tím koncem , který jsi původně přehlédla, to celé vyznívá poněkud jinak.

 477. NoName,
  cítím takové svrbění pod šišinkou, že se nejedná ani tak o Asada, jako spíš o tu vojenskou základnu, kterou tam Rusko má.

 478. Mýže se zdát dobrej nápad nechat ISIL zlikvidovat Asada, a následně tam vpadnout a jako osvoboditel zlikvidovat ISIL.

  Mouřenín udělal svoje, mouřenín může jít.

 479. To je jako čekat v ruletě dvě nuly za sebou.

 480. Není to vyloučeno, Asád má problémy, docházejí mu vojáci.

 481. skimici

  …Včera se v Kataru sešel ruský ministr zahraničí Lavrov a jeho americký kolega Kerry spolu se saudskoarabským a katarským ministrem zahraničí na jednání o řešení syrské krize. Lavrov na jednání představil nejnovější Putinův plán, který měl počítat se vznikem koalice turecké a irácké armády, Kurdů a dalších zemí regionu, která by neutralizovala islamisty. Jinak řečeno, Putin navrhnul vytvoření lokální protiteroristické (proti­islamistické) koalice s mandátem OSN, ale bez přímého figurování Washingtonu. Ve stejnou dobu ale prezident Obama ohlásil novou linii americké politiky vůči Sýrii, která bude znamenat, že americká armáda bude zasahovat leteckými útoky nejen proti Islámskému státu, ale také proti vládním vojskům prezidenta Asada a ve prospěch povstalců. To je bod, se kterým Moskva kategoricky nesouhlasí v rámci svojí kritiky změn režimu pomocí vojenského vměšování. Lavrov v Kataru reagoval s tím, že tento přístup jen omezí možnosti efektivně bojovat proti terorismu. Jak se ukázalo, Putinův plán nenašel podporu ani u Washingtonu, ale ani u Saudské Arábie a Kataru. Všechny tři strany vidí řešení v odstranění Asada, které Moskva i nadále odmítá a považuje za cestu k dalšímu chaosu a destabilizaci…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Putinuv-problem-Vyklada-se-o-Krymu-ale-ve-skutecnosti-jde-o-mnohem-sirsi-rovnici-Probehla-podstatna-jednani-387927

 482. A pozdrav od kolegy z Rumunska:
  Modern Love Story…>
  An elderly couple had just learned how to send text messages on their mobile phones.
  The wife was a romantic type and the husband was more of a no-nonsense guy.
  One afternoon the wife went out to meet a friend for coffee.
  She decided to send her husband a romantic text message and she wrote:
  „If you are sleeping, send me your dreams. If you are laughing, send me your smile. If you are eating, send me a bite. If you are drinking, send me a sip. If you are crying, send me your tears. I love you.“
  The husband texted back to her: „I’m on the toilet. Please advise.“
  😛

 483. Putinův plán, který měl počítat se vznikem koalice turecké a irácké armády, Kurdů a dalších zemí regionu, která by neutralizovala islamisty.
  Tolik humoru bych ani nečekal.

 484. 😀 😀 😀 Ještě že si nepotrpím na romantické sms….

 485. No, já to znám v drsnější verzi:
  I am just shiting…

 486. Tady se ví vše. A ví někdo, kdy bude pršet? Ne pár kapek, ale vytrvalý, několikadenní déšť, který alespoň částečně doplní scházející vodu jak na povrchu, tak i spodní? Nebo aspoň těch pár kapek…
  Myslím, že ta otázka je mnohem důležitější než vše dnes řešené.

 487. Martine, já to viděla – ty mraky nad vámi. Tady ani kapka. Fakt. Je to k zoufání. Prší všude kolem, ale tady nic. Je to území, kterému se jakýkoli déšť vyhne. Zem je tak vyschlá, že když jdu po zahradě, zastavím se, slyším kolem praskání země. Zatím se dá zalévat vodou z potoka, ale už je jí opravdu malinko a tak se zalévá jen nejnutnější – zelenina. Květiny jsou ponechány osudu. A jestli nezaprší, tak do konce týdne potok vyscne. Víš, jak smutný je pohled na schnoucí stromy – první usychají břízy a pak další – třešně, habry, křoviny… V neděli jsme projížděli částí Oderských vrchů a jeli kolem vyschlých koryt. Je to přírodní pohroma.

 488. Dobré ránko!

  Důležité upozornění, vydané Červeným křížem a záchrannými organizacemi:

  Záchranáři a řidiči ambulance si všimli, že u dopravních nehod má většina zraněných u sebe mobilní telefon.U zraněných osob, se kterými nelze komunikovat, zásahové síly neví, koho by měli z dlouhého seznamu adres kontaktovat. Řidiči a lékaři záchranné služby tedy navrhli, aby každý zadal do svého adresáře v mobilu osobu, kterou je třeba kontaktovat v nouzovém případě,pod jednotnou zkratku.

  Mezinárodně uznávaná zkratka je: ICE
  = in Case of Emergency.(pro případ záchrany)

  Pod touto zkratkou zaznamenejte telefonní číslo osoby, která bude v případě nouze kontaktována policií, hasiči či první pomocí.

  Pokud chcete kontaktovat více osob, potřebujete ICE1,ICE2,ICE3 atd.

 489. Jj – sucho je strašidelné a hned tak pršet nebude.
  Snad by mohlo v neděli

  Povídala jedna, co má na triku zemědělský výzkum, že jí uschla na poli kukuřice, což znamená, že do 1m není voda.

  Holt nastalo klimatické období extrémních výkyvů, vzpomeňme si, kolikrát v minulých letech byl tenhle průšvih v USA. Nám se to zatím vyhýbalo. Zřejmě všechna voda pro Evropu spadla ve Florencii – tam byly záplavy.
  V Izraeli vysychá Mrtvé moře takovým fofrem, že se kolem vážným způsobem propadá půda.

  „Strašení“ další a větší migrací v důsledku vysychání Blízkého východu má svůj důvod a už tady jednou bylo. V době pádu starého Říma. Byl to právě jeden z důvodů.

 490. Řekla bych důvod k zamyšlení:

  Taxem si uvědomila, že M.Zeman nepoužíval mobil a pokud si dobře pamatuju, první (krokodyl) dostal kolem svého zvolení presidentem. Putin mobil nepoužívá zásadně. V případě anexe Krymu, zřejmě také nebyla použita elekronická komunikace. Jestli ony se ty tajné služby nějak příliš nezaměřují na mobily. Jasně – je to nejjednodušší!

  …Na oslavách ukončenia druhej svetovej vojny v Číne sa schyľuje k škandálu. Krajiny Západu na oslavy vyšlú maximálne veľvyslancov a jediným špičkovým predstaviteľom bude český prezident Zeman.
  ….Summa summárum – z uvedenej udalosti vyplývajú tri veci :

  Európa je kolóniou USA a o svojej zahraničnej politike už dávno nerozhoduje
  Európa je v mene svoje podriadenej úlohy vo zväzku s USA ochotná ohroziť a likvidovať svoju ekonomickú budúcnosť
  Český prezident Zeman je zrejme posledný chlap v Európe, na ktorého USA nemá vo zväzkov žiadnu špinavosť, nemôže ho vydierať a preto na oslavy pôjde…
  http://medzicas.sk/politicka-a-ekonomicka-samovrazda-unie/

 491. 603-no to fakt, mohl navrhnout výcvik, co já vím, 104 syrských opozičních vojáků a tak o 100% překonat americký rekord v oblasti. Dohromady s neunesenými by to mohlo dát i 120ti člennou jednotku !

 492. Zemanova návštěva Číny? Mocným lezeme
  do pr**le, tvrdí Schwarzenberg

  Obří titulek v lidovkách. Nezbývá, než pokorně sklonit hlavu a tiše souhlasit. Kdo jiný než Schwarzenberg by to měl vědět. Doufám, že i přes osobní antipatie Milošovi poradí vhodný lubrikant.

 493. Rputi,
  za rok očekávám další důležité upozornění Červeného kříže a záchranných organizací:
  „Protože pod zkratku ICE si nezodpovědné obyvatelstvo schovává své milence, protitutky, kadeřníky, hospody a tak kódy ICE přesahují desítky položek, zavádí se nová celosvětová zkratka BFLMPSVZ….“

 494. Mne fascinuje ten požadavek na JEDNOTU v každé situaci. Vždy se ŠPIČKY unie dohodnou… Jestli chápu správně, východoevropské ŠPIČKY nejsou součástí evropských ŠPIČEK, zjevně se jich nikdo neptal… Takže poslouchat a tečka.
  Jednotné názory, myšlenky, vystupování… To už jsem někde slyšel a dokonce se mi zdá i zažil. Co bylo vlastně důvodem výměny jedných ŠPIČEK za jiné ŠPIČKY ?

 495. ptakopysku,
  to je pustá závist!
  On by rád, ale nemůže… 🙂

 496. Ptakopysku, ty zvíře ! 🙂
  Ale člověk fakt neví, jestli je ten Švarcík tak blbej, anebo snad, nedej Pánbu provádí sebekritiku ?

  Skimici,
  co ti vadí ? ( koment 599)

 497. ptakopysku 616
  to je nevýhodné. Představ si, že by manželovi bylo divné, proč manželka pod ICE nemá jeho číslo?!

 498. Dobrý den. Pokud jde o jednotu: buď jsme jeden stát, s jednou vládou, potom je na místě chovat se navenek i dovnitř jednotně, nebo jeden stát nejsme.
  Je tisíc a jeden důvod, proč by hlava našeho státu neměla mít techtle-mechtle s diktátory, ale „jednotu EU“ mezi nimi nevidím.
  Daleko škodlivější než výlety k diktátorům vidím pobídky zahraničním investorům.

 499. Co je to nemít techtle mechtle s diktátory ?
  Pokud předáte zemi diktátora svoje technologie a know-how na zlatém tácu, protože požadavek na okamžitý zisk převýšil všechna ostatní kritéria, co záleží na nějakém potřepání prackami ?
  Tento koncept „odmítání diktatury“ je stejně směšný jako všechny ostatní „ekologické“ a „lidskoprávní“ aktivity tímto směrem.

 500. Ten diktátor nam vyrábí od spendliku přes mobily po auta (i pomlázku – osobni zážitek) – takze uz máme jediný vlastní produkt: morální odsouzeni diktátorů.
  Blbej kšeft…..

 501. A zlý jazyk Tomáš Haas někde vyštrachal, že zatímco Janukovyče už Interpol nehledá, Saakašviliho pořád ano.

 502. Techtle mechtle na časové ose jsou podstata problému!

  Dokud nedopustím, aby techtlím došlo, mohu se prsit, že jsem panna nedotčená!
  Jakmile dopustím, aby k techtlím došlo, tak je můj panenský pel ve psí a můžu brečet jak chci.
  A stěžovat si, že z toho mám dvojčata mohu tak akorát na lampárně!
  😀 😀

 503. (607) Déšť i vše dnes (včera) řešené má společnou vlastnost: Prakticky to neovlivníme. Stran deště bych měl pouze přání, aby nesvlažil vyprahlou půdu zrovna poslední weekend v srpnu.

 504. Rputi,
  jedinou obavu mám o volbu lubrikantu, protože pH prdele sudetoněmecké se může lišit od pH prdele čínské. Aby svou rektální speleologií agilní politik nezpůsobil pupínky…
  Kupříkladu znal jsem jednoho, který potřený lubrikantem dle receptury získané od dalajlámy působil u jedněch orgastické nadšení a u druhých alergickou reakci… Z dlouhodobého hlediska to zatím vypadá, že s tou alergií to možná byla chyba. Ale co bychom od Lavičky chtěli, že?

 505. Dobré ráno,

  zas někdo objevil Ameriku nebo je okurková sezóna? 🙂

  Pod nějakým kódem, podle kterého by mně měli vyrozumět, kdyby se něco stalo, mně má můj muž v mobilu uloženou už hezkých pár let.

  Jen mně teď napadlo, že v poslední době jezdím s autem hlavně já a že by bylo vhodné abych si ho taky tak uložila. 🙂

 506. Ptakopysku,

  Lavička Ruzyně nebo Ruzyně Lavička ? Nešlo by něco jednoduššího, třeba jako Lord Voldemort nebo Jahve 😀 ?

  Stran deště – u nás suchopár.

 507. ptakopysku,
  mandaríni jsou filutové a chovají se jako oplodněný folikul. Neputěj!

 508. Nemít techtle-mechtle pro mne znamená:
  Oslavovat společná minulá vítězství
  Nechválit (dle bontonu ani nekritizovat) politický režim.
  Nestranit v mezinárodních sporech

  Ekonomická rovina by se měla míjet s rovinou zahraničně politickou z toho důvodu, že ekonomickou činnost by měly vykonávat soukromé subjekty jen minimálně svázané s vládami jednotlivých států.

  Prezident ČR – dokud bude ČR vykonávat samostatnou zahraniční politiku by měl možnost k výše uvedeným krokům, stejně jako by měl mít možnost navštěvovat demokratické opoziční vůdce, vyjadřovat jim morální podporu, povzbuzovat je k pokojnému dialogu s vládnoucí mocí.

 509. DAno, máš pravdu, jestli je něco problém, tak je to to sucho.

  Akorát že to nijak neovlivníme.

  Ale světovou politiku konec konců taky. Akorát že nad suchem se nedá moc spekulovat či filosofovat, neb zatím ještě jsme natolik soudní, že víme, že jsou věci, za který přece jen nemůže Putin/islám/ USA. ZATÍM!!!!!

 510. K tomu kódu – myslíte, že Pomahači a chrániči, kteří se k nehodě asi dostaví, jsou obezali takovýchto cizijazyčných kódů? Aby to nedopadlo jako kydž našli mrtvolu před drogerií a protože nevěděli, jak se to píše, přenesli ji před cukrárnu.

 511. Tak ještě bychom mohli do boje proti suchu vrhnout extrémní technologii – manželka by umyla střešní okna. Obvykle to generuje déšť do dvou hodin od konce mytí …

 512. 637

  Sakra, NoName, tak to jste podělal !
  M aželka měla tyokna umývat už nejmíň 14 dní, a denně ! 😉

 513. 641-lavíruje, chlapec, lavíruje … A není moc těch, co to lávírování nakonec ustáli.

 514. 640

  Okna má kdekdo, ale s vašima to funguje !

 515. No, třeba ten soud usoudil, že nemá cenu jim bránit v cestě do kýženého Německa 😀

 516. Jj, to je, oč tu běží…

  „Vyjít s běženci prý není práce pro každého. „Je tam celkem běžné, že nadávají, pokoušejí se skákat z oken, vyhrožují zdravotníkům a komukoli v uniformě, že ho podříznou. Hlavně Afghánci, kteří jsou většinou nevzdělaní a mají jen představu o tom, že se o ně v Německu všichni zadarmo postarají, vyhrožují: Počkejte, vy bílý svině, až nás tu bude víc, všechny vás podřízneme!“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Noviny-doslova-Pockejte-vy-bily-svine-az-nas-tu-bude-vic-vsechny-vas-podrizneme-vyhrozuji-uprchlici-v-Cesku-387983

 517. 644: Soud rozhodl zcela správně. Je třeba posílit rychlíky Budapešť – Berlín na 3.000 cestujících denně, doplnit je antikonfliktním týmem, pro větší spokojenost cestujících na úseku Hodonín – Děčin nezastavovat.

 518. S krizovou situací by mohly pomoci i letouny CASA.
  CDU chce urychlit proces legalizace/udělení azylu běženců v Německu, tj. není důvod nepomoci spřátelenému státu v jeho konání.

 519. (646) Člověk by řekl, že svině bude v Afghanistánu dost neobvyklé zvíře, ale třeba mají slovníček frází evropských jazyků.

 520. Halladine,
  teď by měli nastoupit značkaři Klubu českých turistů a vyznačkovat nějakou stezku z Bělé na německé hranice.

 521. Tak to je brilantní úvaha.
  I když je pak dost divné, že si třeba děcka v ČR navzájem nadávají do lam, když tady prakticky žádné lamy nežijí ?

 522. Ostape, nepraktické. Doporučuji trasovat na Luftkurort Lückendorf. Běžencům stačí vrátit mobily s GPS. Možná by pomohla jednoduchá aplikace, wifi zdarma v táboře, aby mohli komunikovat s rodinou.

 523. 653-nevím, zda si uvědomujete, že jdete proti JEDNOTNÉMU názoru, na kterém se dohodly ŠPIČKY Unie.

 524. Aero,
  tak zkus machometánovi v Afganistánu vynadat do prasat a uvidíš, co to udělá! :_D

 525. Noname 🙂 Kancléřka chce přijímat více uprchlíků, uprchlíci chtějí ke kancléřce, uprchlíci nechtějí být v zemi, kde medián mzdy je nižší než sociální dávky od kancléřky. Jít proti přání kancléřky a uprchlíků by bylo proti vůli špiček Unie a světové veřejnosti. Svět na nás hledí, jak si dostojíme svých povinností.
  Navíc plicní lázně jsou více než vhodné pro uprchlíky, kteří s útrapami prošli přes mnoho nebezpečných zemí jako Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Černá Hora, Řecko, Turecko.

 526. GPS ano, kompasy ne.
  České kompasy nejsou kompatibilní s kompasy EU.
  Řeknete běžencovi v Bělé: „Jděte na sever. Sever, to je písmeno „S“ – tenhleten zakroucenej hádek.“
  Když mu dáte do ruky omylem eurokompas, tak je za chvíli v Africe, ani neví jak. A až se sem zase vrátí, bude dost nasranej.

 527. No,
  tak jsem právě nechala kocourka Piráta na veterině; včerejší krevní testy na ledviny dopadly zlověstně. Vyhlídka na tablety-kapky-celodenní kapačky….. s výsledkem nejistým, jediná jistota postupná otrava, zvracení, dehydratace s neodvratným koncem. Asi jsem slaboch, ale volila jsem rychlejší cestu.
  A vrněl mi v náručí dokud neusnul.
  Já vím, ve srovnání se světodějnými událostmi je to prkotina, ale byl člen naší rodiny.

 528. 623 NoName, nemám dokonalý přehled, ale domnívám se, že na onom dálném východě sice dokáží okopírovat a vyrobit téměř všechno, či vylepšit, jenže to co vymysleli jinde. Jejich kultura založená na poslušnosti a úctě k autoritám je stále ještě všeobecně neinovativní.

 529. Jo jo, ad 622, v Jednotě je síla… Jenže Jednota, pokud jsem si všiml, se přejmenovala na COOP… A co je v COOPu? Leda hovno…
  No a ještě mě napadá, že při dříve nařízených jednotných masových akcích jsme si zpívávali:
  A jdeme všichni sborem za tím prvním volem, a ta kráva vzadu uzavírá řadu!

 530. ad 625 – prozradím jim sladké tajemství – najdou ho na Ukrajině!

 531. Ještě k tomu Krajskému soudu v Ústí nad Labem: já jsem měl dojem (možná špatný), že soud rozhoduje na něčí návrh. Takže pokud bych se snad nemýlil, tak někdo ten návrh musel podat.
  Co na to jurisdoktoři?

 532. >>dvd,
  jste to našel rychleji! 🙂
  Já bych je lifrovala, co to jde….

 533. 660-to se říkalo i Japoncích a Korejcích, Schumachere.
  A že Sony nebo Samsung nejsou inovativní byste už asi dnes nenapsal.
  Všechna ta Lenova, Huaweie, Snapdragony už v Číně navržené a dizajnované jsou. Ano, stále se ućí, ale učí se rychle. Evropští konstruktéři navrhující mobily už nejsou…

 534. (659) Matzurko, nevím, zda se na kocourky říká „upřímnou soustrast“, ale nic jiného mne nenapadá.

 535. Matzurko, nechť je kocourovi zem lehká a v kočičím nebi dostatek myšiček, mlíčka a měkkých polštářů.

 536. Matzurko: Spravedlivý má soucit i se svou zvířenou. Amen.

 537. nickname,
  svatá pravda. Třeba tchýni bych ani květinou….

 538. 649

  nemusí mít slovníček, ale pokud se v koránu píše o praseti , jako o nečistém zvířeti, asi ho muslimvé budou znát.

 539. No a svině, to je prase a ještě k tomu ženská 😀

  Takže po muslimsku nejspíš ještě těžší urážka, než v našich krajích i bez slovníčku.

 540. (675) V Bibli se také píše o všem možném, ovšem jako nadávka to křesťana nenapadne. Spíš to, co kolem sebe vidí.

 541. Opsáno odjinud:
  S ohledem na „popularitu“ IVČRN předpokládám, že za částí příspěvků budou policejní rozdmýchávači. Je to nerozum vedení spolku, že nedokáže udržet svoje lidi ani sebe na uzdě. Pravděpodobně to dopadne jako s jinými „extremisty“ typu pana Vandase – mucholapka na blbečky, jejichž extremismus bude odhalen a exemplárně odsouzen. Není mi líto, že toto hnutí potkal takový konec. Policie potřebuje extremisty. Potřebuje extrémní levičáky, potřebuje nacionalisty, potřebuje i trochu islámského teroru a vyhrožování. Pak může konat, sbírat body a nehnout se ze svých kanceláří.

 542. “ V Bibli se také píše o všem možném, ovšem jako nadávka to křesťana nenapadne. “

  Nějak to už máš, Karle překombinovaný… Proč by nemohli muslimové používat slovo „svině “ jako nadávka ? Co je na tom divnýho?

 543. 679-od jistého počtu členů, sympatisantů to nemáte šanci kontrolovat, kor při tak radikálním růstu, jaký teď je a bude.
  A že Policie nasazuje provokatéry je mezi námi daleko větší problém nás všech, než iVČRN.

 544. 680-to bude tím Occamem…
  Prostě to znají, ale nepoužívají, a ten citovaný v článku si to vymyslel.

 545. (680) Ale já nenapsal, že by nemohli. Jen že je divné, že je napadne zrovna tohle slovo.

 546. 683-v čem je to divné ?
  “He has forbidden you only dead animals, and blood, and the flesh of swine…” (Quran 2:173)
  “For that surely is impure” (Quran 6:145)
  Prostě prase znají, mají ho v koránu definováno jako nečisté.
  Zbytek je Vaše konstrukce. Dnes jste asi neměl sebou Occama.

 547. Spíš je divný, že když zdrhli před válkou, jsou prý chudí a zbídačení, zachránili holý život a tady se jim dostalo aspoň jídla a střechy nad hlavou, tak že je nenapadne slovo „díky“.

 548. (684) Zajímavé je i jak vás to vzrušuje. Že by ten Occam?
  (685) Nezapomeň, že vycházíš z článku, autora či autorku neznáš a lze předpokládat, že nějaká ta snaha o senzačnost u PL bude, nedávno to sami přiznali. takže, kolik běženců nadává do „bílých sviní“ a kolik poděkuje z toho nepoznáš – nebo jo?

 549. No s Occamem to nemá nic společného, podle něho je konstrukce „AeroKarel si myslí, že je použití slova svině divná, protože to slovo neznají, resp. znají, ale je divné, že je to zrovna napadlo“ skutečně nadbytečná.

 550. Jo, a Rpuť nezná autora či autorku a lze předpokládát snahu o senzačnost a je to PL …
  A nemá Rpuť propadlou občanku a dluh na inkasu ?

 551. ne, karle, já nevycházím z jednoho článku. Já vycházím z toho, jak se v mediích všude píše, jací jsme rasisti, xenofobové, sobci, že je v našem zájmu si jejich zájem kupovat a dělat všechno pro to, aby tady zůstali.

  A fakt nevím, proč Ti tak leží na srdci, jestli je pravda, že nadávají zrovna do sviní nebo jinak. Vzal jsi snad nějakej melouch v nějaký neziskovce nebo co?

 552. No ale to napsaly Novinky, vycházíte z článku, autora neznáte, je tam snaha senzačnost … Takže, co to dokazuje ? 😉

 553. (689) Přičinil jsem drobnou poznámku. Leží na srdci a vzrušuje to koukám kdekoho, mne ne.

 554. Já se docela bavím, plácnete blbost a pak to řešíte přes neznalost autora a pochybná média a snahy o senzaci … Holt zřejmě muslimové to slovo znají a používají, jste to holt nevěděl, no.

 555. 😀 😀 😀 😀 😀

  NoName, kašlete na to!

 556. Omyl, já neřeším nic. Máte jakési vidiny, proto jsem se ptal, jestli to není úpal.

 557. Ne, vy sem ani nepíšete, jenom pozorujete.

 558. Muhehehe!

  Tak prý nás Bohoušek naučí!
  Tedy milovat Evropskou Unii. A že prý bude preferovat ten osobní kontakt!

  Tedy jak kdo, prosím, jak kdo, já bych ho naopak před osobním kontaktem varovala. Protože jestli mi Bohoušek vleze do baráku, dostane po papuli ještě dřív, než ji otevře!

  …Zástupci Úřadu vlády spolu se spotřebitelskými sdruženími budou důchodcům vysvětlovat, jaká mají práva a před čím vším je unijní legislativa chrání. „U cílové skupiny seniorů se zohlední její specifické požadavky, jako je například preference osobního kontaktu,“ uvádí vládní strategie…
  http://archiv.ihned.cz/c1-64418640-cesi-maji-malo-radi-evropskou-unii-vlada-s-tim-chce-bojovat-chysta-turne

 559. Fakt srandisti 😀

  „Jedna část setkání bude vlastně „antišmejdskou“ kampaní. Zástupci Úřadu vlády spolu se spotřebitelskými sdruženími budou důchodcům vysvětlovat, jaká mají práva a před čím vším je unijní legislativa chrání. “

  No, já bych řekla, že základní obrana proti šmejdům je na ty akce nejezdit. Snad se o tom už napsalo dost, aby lidi věděli, že se tomu mají vyhnout. A na vlastní blbost je každá kampaň krátká.

  Myslíte, že ty důchodce Sobotka taky po vzoru šmejdů zavře někde v kulturáku a nepustí je, dokud neodpřisáhnou věrnost EU?

 560. Mno, já jsem jen prostej sekáček trávy, školy nemám, ale nějaké zásoby ( včetně masa ) vždycky ve státních hmotných rezervách byly.
  No a po určité době se to za hodně lacino prodávalo, protože kdy by platil slušnou cenu za maso , které strávilo několik let v mrazáku nebo konzervách ?
  živej dobytek se dá obměňovat každej rok – loňský jde na jatka, koupí se novej.

  Ale samozřejmě nepochybuju, že při každé takové činnosti se někdo může nabalit.
  Ale to i při tom mrazenm i konzervovaném mase.

 561. Martin Schmarcz by klidně vyměnil české ateisty za syrské křesťany.
  Míra debility českých rádobyelit skutečně nemá hranic….

 562. 2 Rpuť ad 700 – a viděla jsi někdy negra plavat? Já jo… (měli jsme ho v kruhu a byla snaha naučit ho plavat… Jedinej styl, kterej snad zvládaj, je s prostřelenou hlavou břichem vzhůru… Ale to se zas nelíbí sluníčkům…)

 563. PeSi,
  to je právě to, že neviděla!
  Proto mi to vrtá hlavou … divočina …. sepětí s přírodou … moře vokolo ….

 564. megállítani ezt a forró véres időjárás, kérlek!

 565. Tak špatně to snad nepřeložil ani google …
  Free slovník od ČSA ? 😉

 566. Nikdo se neumí tvářit tak smutně jako český fotbalista…

 567. Dobré ránko!

  Že by ani v Praze ani v Bruselu nevěděli, že utajování informací podporuje všeobecný neklid a nervozitu?
  Sluníčka vidí něco jako svatou rodinu na útěku do Betléma
  Politikusové vidí cestu do Brusele
  Imigranti vidí to pečené holoubě ve svých ústech
  A většina lidí vidí ten bordel na kvadrát
  No a pak se máme shodnout….!

  čt24
  Witowská pak poznamenala, že má ze Zdechovského vyprávění pocit, že při cestě po evropských uprchlických táborech zažil rozčarování. Europoslanec přitakal s tím, že v záchytných zařízeních neviděl ženy a děti. Ale mladé muže, kteří měli opálené prsty od zapalovačů, aby jim nemohly být sejmuty otisky prstů…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-Interview-CT-nepamatuje-Europoslanec-Zdechovsky-popisoval-finty-bezencu-ktere-osobne-videl-v-taborech-a-moderatorka-jen-zirala-388102

  Bych se vůbec nebavila a poílala bych to postrkem zpátky okamžitě!

 568. Bych se vůbec nebavila a poílala bych to postrkem zpátky okamžitě!
  Přesně tak! Jakmile by se Zdechovský objevil někde poblíž utečeneckého tábora, šup s ním zpátky domů do Bruselu. Vždyť on sype písek do hladce běžícího soukolí EU!!!!

 569. 2 ptakopysk – no, jestli vono to není spíš tak, že jim do hladce plynousího písku se snaží zanést nějaké to soukolí…

 570. Po cirkusu s potopením lodě s uprchlíky včera se obávám, že po právu nelegálně migrovat do Evropy a usadit se vybrané zemi bude toto právo rozšířeno a právo na bezpečnou nelegální migraci do Evropy.
  Včera se dokonce v Radiožurnálu hádaly dvě právníčky různých imigračních organizací o správný mechanismus imigračního procesu. Nebylo by špatné, kdyby se toho chopila třeba Masarykova univerzita a otevřela obor „Migrace“…

 571. PeSi,
  😀 😀 😀 To je pouhá hra se slovy. V originále: „The ping-pong with the words. – Tolik Einstein.

  NoName,
  předvídám založení Migration Studies o.p.s. jehož sláva hvězd se bude dotýkat. Akorát si nejsem jist, nakolik se tam pohrnou dívenky z upadajících Gender Studies.
  On je totiž krapet rozdíl, nechat se vopíchchch… hmmmm ehmmmmm multikulturně obohatit sexuálně vyhladovělým imigrantem nebo nechat se znásilnit a přitom si nechat zakroutit krkem tímtéž, jako se to stalo té švédské multikulturní aktivistce Elin Krantz.

 572. Kdežto „svině“ je názor ujednocený.

 573. Ale trochu mne překvapuje, že není dost zaměstnanců v zařízeních pro utečence.
  Tolik lidí otevřelo utečencům svá srdce, změnilo status na facebooku…
  A ani si je nemusí brát domů, stačí se jim každý den věnovat, dokonce za mzdu.

 574. zdravím!
  Nevíte, zdali již „ozubená pleš“ stihla zřídit ten výše uvažovaný vládní sbor „prodavačů deště“ alias „šmejdů s myšlenkami “ ? Já jen abych stihla naučit našeho psa kousat každého, kdo pootevře branku ….. 🙁

 575. Tak tohle je opravdu zajímavé!

  Vznikající osa Rusko – Saudská Arábie – Egypt versus Turecko-USA, kdy Erdogan s Obamou zjevně tahají za kratší konec provazu.
  Podporu Turecka nemají Saudové vůbec rádi!
  Napsala to sice Spencerová a zajisté velmi zjednodušuje, ale marná sláva, zřejmě se to tímhle směrem posunuje.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tereza-Spencerova-vam-predvede-co-se-zamotalo-v-arabskem-svete-a-jak-z-toho-ma-radost-Putin-Je-si-jista-ze-na-Ukrajine-je-rozhodnuto-A-pridava-perlu-o-Jacenukovi-388125

 576. Dobré ráno,

  tak prodavač deště by teď zrovna docela bodnul a psa bych na něj rozhodně nepouštěla….. 😀

 577. A to by se mezi imigranty z Eritrei nenašel nějakej šaman, vybavenej tukaní lebkou?

 578. Jj, Venco,
  to byl krásnej film!
  Sobotka s Chovancem se sice nakrůcaj-vykrůcaj, ale nemá to vlkiv ani na politickou situaci, tím méně na stav spodní vody.
  Bude to průšvih. Bude chybět seno, bude chybět mouka. Což znamená dražší chleba…atd…

 579. Dobrý den. 717nn: Navrhuji posílit Orient Express s dotovaným jízdným. Berlín – Istanbul – Bagdád a zpět. Pro přátele v Africe by bylo vhodné poslat Africké sbory. Neklást překážky vzájemně výhodným transakcím. Berlín touží přijímat, Afrika chce být přijata. Chtějí-li oba, kdo by jim chtěl v jejich splynutí bránit? Nebuďme žárliví ani závistiví.

 580. Rputi: proč by měla chybět mouka? Sklizeň pšenice mírně podprůměrná neznačí katastrofu.

 581. 730-no první seno bylo tento rok královské, máme plnou hůru a ještě jsem na louce nechal dvě kopky a nevím, co s nima.

 582. Rputi,
  jaképak byl, pořád je to krásnej film, ostatně jako všechny s Katharine Hepburn. Excelentní herečka a čím byla starší, tím lepší. A pokud měla ve filmu dobrého spoluhráče (Bogart, Wayne, Tracy, Lancaster, Fonda atd.), stal se film nesmrtelným.
  Zrovna nedávno jsem si pouštěl Africkou královnu, Rooster Cogburn a Na Zlatém jezeře (mám všechnu tuhle klasiku nahranou) a z dnešních filmů tomu žádný nesahá ani po paty.
  A o politicích: Blesk se v anketě ptal českých politiků: Ubytujete doma uprchlíky?
  No, nějak se jim do toho nechce. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/335113/blesk-se-v-ankete-ptal-ceskych-politiku-ubytujete-doma-uprchliky.html

 583. nickname – strašně ráda se budu mýlit!

  Venco, jeden film lepší než druhý!
  Ono to mělo fundament a nešlo jen o kšeft z hejbacíma obrázkama, šup-šup, ať je to hotové!

 584. No, odpovídají vcelku rozumně, až na knížete, kterej odpovídá typicky politicky.
  K sobě by je nevzal, ale ne pro svoje pohodlí, ale pro jejich dobro 😀

  A že je má kam dát – no, to má Bakala taky. On to nakonec není tak špatnej kšeft a ještě je jeden za dobroděje.

 585. Maydo: otec pana knížete přijímal migranty. I památník mu postavili.

 586. NoNAme, nevím, jak to bylo s otcem knížepána, ale dnes je dávno na pravdě Boží. O tom , jaký přímal migranty a zda mu proto postavili pomník, nemám tušení.

  ale fakt je, že zatímco sluníčkáři vyzývají, aby si lidi brali domů imigranty a nějak mi uniká, že by řešili otázku nákladů, tak Bakala z toho má kšeft.

  Stát mu všechno zaplatí. Předpokládám, že podobně by tomu bylo i u knížete. Stát se postará, aby na tom netratili.

 587. No… s tím teplem…. když všichni meteorologové unisono předpovídají hice a dva týdny sucha, skoro bych zostražitěl a začal si chystat gumáky.

 588. Ach tak….

  to je fakt zajímavý čtení, zejména ve světle toho, jak nám jsou Lety předhazovány jako naše národní morální selhání.

  Přiznám se, že mně teda fakt nenapadlo, že knížecí rod byl tolik spjat s nacistickým režimem, zejména když v předvolebním klání vytáhla knížecí opozice jen obrazy nacistických pohlavárů v sídle jeho tchána.

  A taky koukám, že když jde o Jeho Spavost, tak ani příslušenství k diskriminované menšině není nic platné. 😀

 589. Tábor v Letech stál z 1/3 na pozemku vepřína, zbytek je dodnes ve vlastnictví Schwarzenberků. Bude-li národní sbírka na postavení památníku, výkup vepřína, darují-li Schwarzenberkovi těch pár hektarů pozemků, malým obnosem přispěji.
  Disclaimer: nejsem nezaujatý pozorovatel.

 590. Tak to bych třeba i přispěla taky, ovšem s jednou podmínkou – že tam bude expozice o tom, jak Schwarzenbergové využívali za nacistů cikány a židy jako otroky a o propagandě ohledně tábora v Letech, která měla Schw. očistit tím, že jejich špínu nakydá na čechy obecně.

 591. 744 jak velký by měl být obnos aby mrtví vstali z hrobů?

 592. 734 Ale jistěže jsou ochotni doma ubytovat uprchlíky. Ale ne u sebe.

 593. Maydo: tato podmínka je nadbytečná. Památník – stačila by tabule, posekaná louka co je dnes, místo k zamyšlení.
  V Letech jsem nikdy nebyl, možná bych se tam měl zastavit. Před ženským lágrem u nás je dnes selské baroko. Na místě mužského zajateckého byla dlouho kasárna, v 80-tých letech se na jeho místě postavilo sídliště, ani památník jsme nenechali – ten je u hřbitova. Smrad jsme tu mívali „jak v prasečáku“ celý rok, lidé tu žili, mrtvým to nevadilo.
  Když o tom přemýšlím, tak prasečák je zástupný problém. Vykoupíme prasečák – dojdeme úlevy, odpuštění … dosaďte si. Skutečný problém za tímto se skrývající je, že stejnou věc můžeme provést i dnes.

 594. 728 nenašel. V Eritreji nemají tukany. Tukaní lebky jsou z dovozu ze zámoří a v tamním Tuxexu jsou velmi drahé. Proto v Eritreji nemají ani šamany. My bychom si koupi ještě mohli dovolit, do zásoby, pro případ, že bychom potřebovali šamany s jejich jednoduchými metodami až ty naše složité selžou.
  „Mé metody jsou jednoduché,“ pravil šaman a zachřestil tukaní lebkou.

 595. NIckname, já nepotřebuju ani úlevu ani odpuštění.
  Za války jsem nebyla na světě a nikdo z mojí rodiny se na ničem, co se dělo v Letech nebo jinde, nepodílel ani to nepodporoval.

 596. 725 To je aklimatizační program. Příjemné teplo, málo vody na mytí. Aby se tu cítili jako doma.

 597. NoName,
  docela by mě zajímalo, jestli by prošel dotační titul „Madamsharing“ – kdy několik sousedů v sdílí jednu sousedku, která má srdce otevřené.

 598. no jo, já vím, tukani žijí v Jižní americe….

  Ale tak nějak to mám spojené, že když šaman, patří k němu tukaní lebka… 🙂

  Teď vím, proč mi to spojení naskočilo, ale za boha si nemůžu vzpomenout na zdroj….. vím jen, že to je z nějaký povídky.

 599. „“Madamsharing” – kdy několik sousedů v sdílí jednu sousedku, která má srdce otevřené.“

  Srdce? Měla jsem za to, že jiný orgán……

 600. NoName – 729 – stačí přečíst zákon o vysokých školách.
  Ukončení studia
  § 55
  (1) Studium se řádně ukončuje absolvováním studia v příslušném studijním programu. Dnem ukončení studia je den, kdy byla vykonána státní zkouška předepsaná na závěr studia nebo její poslední část.
  (2) Dokladem o ukončení studia a o získání příslušného akademického titulu je vysokoškolský diplom a dodatek k diplomu.

  O délce studia je několikrát pojednáno termínem „standardní doba studia“. Ovšem každá VŠ má svůj studijní řád, kde se píše, za jakých podmínek je možné standardní dobu studia zkrátit nebo prodloužit.

  Proto soud zkoumá, zda byly splněny podmínky zákona, event. interních předpisů. Nevím o předpisu, který by popisoval možnost odnětí diplomu. Třeba existuje, čo ja viem.

 601. 754 mýlíš se maYdo. Jsi nositelem dědičného hříchu spočívajícího v tom, že Tví předkové přežili. Což můžeš odčinit jedině tím, že přeživším příbuzným těch kteří nepřežili, budeš platit jako mourovatá. A važ si toho, že ve své příznačné skromnosti, po Tobě nepožadují abys sebou mlátila o zem či chodila pod lajntuchem. Natož aby Ti vnucovali svoji víru či dokonce vábili mezi sebe. Stačí když budeš platit. Za to se Ti odmění tím, že budeš-li dostatečně platit, budeš mít o něco méně špatný pocit.

 602. maYdo,
  když se v knize dočteš, že se hrdince „touhou po milovaném muži svíralo srdce“, fakt si myslíš, že to bylo srdce (lat. cardia) a ne něco jiného? 😀 😀 😀

 603. Ptakopysku, myslím, že knihy, kde se hrdinkám svírá srdce touhou po milovaném, jsou obvykle na hony vzdáleny realitě. A jejich hrdinky obvykle nebývají sdíleny veškerým mužským osazenstvem v paneláku.

 604. „Za to se Ti odmění tím, že budeš-li dostatečně platit, budeš mít o něco méně špatný pocit.“

  Já žádný špatný pocity nemám, schumi, takže o tohle zboží nemám zájem 🙂

 605. Hele, všimli jste si, že ISIL už dlouho nedobyl žádné město, nezničil žádnou kulturní památku, nikoho neupálil, ani neutopil, ani nikomu nikdo neuříznul hlavu?
  Tedy podle našich mainstreamových medií….

 606. 754, 760: Maydo, Schumi – proto o vykoupení prasečáku mluvím jako o zástupném problému. Vykoupíme prasečák a tím se vykoupíme. Co bychom potom byli?
  Na druhou stranu – dobrovolnou národní sbírku bych podpořil – pro její dobrovolnost. Jako se mají opravovat kostely, hrady, jako se má pomáhat uprchlíkům – tisíc malých dárců může dát jeden velký dar.
  Na třetí stranu – jsem proti povinnému vybírání darů. Dobročinné příspěvky jsi zaplatil? I na příští rok? My – výbor pro obecný prospěch rozhodneme, jak s nimi naložíme. Plať a styď se, žes dal málo.

 607. 764-a na Ukrajině OBSE našla ruského vojáka a samotní Ukrajinci řekli, že je falešný ?
  Jinak taky nic, Ukrajina už není.
  Akorát nějaké ruské stíhačky letěly úplně těsně blízko výsostního pobaltského vzduchu, ale i přes provokace na podzim NATO hlídování v Pobaltí omezuje…
  No a co je s těmi polskými partizány, co se nachystali na ruskou ofenzivu se taky neví.

 608. Rputi,
  to je jenom zdvořilostní diplomatické oslovení…

 609. Jj, Rputi, (737)
  to byly doby, kdy ještě i Hollywood uměl a hlavně herci. Tam se to zvrtlo nejdřív, pak v západní Evropě a u nás po revoluci. Kupodivu mnoho našich filmů z dob bolševika je koukatelných dodnes (kromě budovatelských kravin), v té době už Hollywood produkoval vesměs akční brak a přiblblý rádobykomedie. Po revoluci to šlo do kopru i tady, až na pár výjimek se točí srágory. Když srovnám třeba herectví Hrušínského, kdy ani nemusel promluvit a už člověk věděl, co chce říct z mimiky, s tou dnešní generací dřevěných panáků, kteří i když mluví, tak jim není rozumět, protože to šumlují. Nakonec ty dialogy ani nestojí za to, aby jim člověk rozuměl. Herečky své neumění zase dohánějí aférami. Škoda mluvit, ještě že mám svoji filmotéku a nemusím si televizi ani pustit, jedině jako monitor k přehrávači. Do kina bych nešel ani za zlatý prase.

 610. 762 Ano. Hrdinkám se touhou svírá úplně něco jiného. Ledaže by měly velmi odlišnou anatomii.

  763 Jsou případy, ve kterých „špatný pocit“ napovídá, že mé chování je prospěšné mně. Miluji takové špatné pocity.

 611. ad 767 – pozor, to není wife, není se sousedy oddána!!

 612. 770 Venco, ano, ale i bez toho se lze obejít. Civilizace se úspěšně rozvíjela do éry filmu a televize. Už mnoho let nepostrádám každodenní několikahodinovou nalejvárnu. Je úžasné být sám sebou.

 613. Honzo ze Ž.
  děkuji za upřesnění aktuálního termitu. Za mých mladých let se tomu místu říkalo zkráceně AusgestattetFrauVermietungStellung, nebo KurvaStellung???? Nějak ztrácím paměť…

 614. Schumi, odkud pochází ta věta o šamanovi, chřestícím tukaní lebkou?

 615. 775 maYdo, z nějaké scifi povídky. Napamatuju, ale když objevím, zjevím.

 616. Jo, schumi, to vím, že to je z nějaký sci-fi povídky.

  Zajímavý na tom je, si z toho pamatuju tuhle větu, dokonce ji mám tak zafixovanou, že automaticky šamanům přiřazuju tukaní lebku, ale jinak si nevybavuju vůbec nic, ani autora, ani název ani o co v tej povídce šlo.

  dej vědět, jetsli objevíš. já se pak budu tlouct do hlavy a bědovat, jak to, že mně to nenapadlo, když to přece bylo tak jasný 🙂

 617. 2 martin ad 759 – jo jo, přesně na tohle jsem si dovolil upozornit, když se tu a leckde holedbalo, jak se budou odebírat nezasloužené tituly.
  Jak se pozná takový nezasloužený titul? Jaký je rozdíl mezi obhájenou oprásknutou diplomkou a obhájenou ryze původní diplomkou na téma dotkni se ptáka?
  Řada škol má jako podmínku připuštění ke státnicím absolvování dílčích zkoušek. Ale nikdo nikde neříká, kdy ty dílčí zkoušky mají být složeny… Dohnáno ad absurdum, zažádám o individuální studijní plán, během jednoho týdne složím všechny potřebné dílčí zkoušky a naženu dostatečný počet kreditů, druhej tejden sepíšu a odevzdám závěrečnou práci a přihlásím se na státnice, další tejden složím státnice a obhájím práci a jsem za vodou… A pokud nechci čekat na promoci, nechám si diplom poslat poštou…
  Ona totiž spousta lidí zapomíná, že je tam to kouzelné slovíčko „zpravidla“… A s kouzelným slovíčkem se dá kouzlit… Takže celková doba studia je zpravidla 5 let – ale nikde není natvrdo napsáno, že nemůže být taky třeba jenom měsíc… Když je jedinec ve své prostatě genitální od přirození, proč ne?
  Ta fakulta – a paradoxně zrovna právnická fakulta – tyhle spory všechny prosere. Pokud nedokázali dotyčné vyhodit od státnic či od obhajob, pozdě sobě bycha honit!

 618. 2 ptakopysk ad 761 – a opravdu „svíralo“? Nemá tam být třeba svrbělo?

 619. [780] Jo, na zákruty různých vzdělávacích zákonů jsem již byl upozorněn. Ono je tam toho víc.
  V zásadě je to psaně rozumně, protože šedá je každá teorie a studování strom se zelená.
  Jenom v tom není obrana proti hajzlům, takže pak na tom může vyrůst něco jako plzeňská práva, kde se mj. dalo vystudovat i standardně.

 620. Tak Bakala ty OKD byty prodal!

  Aby ne! Pronajmuté státu se zaručeným nadstandardním příjmem rázem stouply značně v ceně nad původně deklarovaných 40 tisíc pro nějaké pitomé horníky, na které, konec konců s..e pes.
  Dokázal jen, že kšeftu rozumí.
  A nikdo, ba ani president, už mu nemůže spílat do hyen!

  A Bohoušek může klidně spát. Jaké byty? Vy jste slyšeli, že Bakala má nějaké byty v Ostravě? Kdo by tomu prosím vás věřil?!

 621. PeSi,
  hrdinku nesvrbí, hrdince se svírá. Kdyby jí svrbělo, nebyla by to hrdinka…
  I když podle mě je hrdinstvím nepodrbat se, když svrbí. Podle toho se pozná Dáma.

 622. ptakopysku,
  tedy já nevím, ale co jsem slyšela, tak svírat se může pouze svěrač….

 623. 2 ptakopysk – no ale není to svírání poněkud kontraproduktivní? Při svírání se optimální řešení hůře zavádí… Někdy i vůbec…

 624. PeSi,
  pokud Hrdinka disponuje tzv. Vinohradským tunelem, je svírání více než příjemným překvapením.

 625. 2 ptakopysk – ach tak, já doufal v „normální“ dimenze a nikoli v legendární model, co se v ňom dokázal ztratit sedlák i s volským potahem…

 626. my jsme si vyprávěli variantu, kterak uvnitř pán ztratil zlatý hodinky a když je tam hledal, potkal Araba, kterému se tam ztratil velbloud.

 627. Aha, vy mluvíte o Otesánkovi – no to jsem si mohla myslet!
  Děvečku s trakařem, sedláka s jetelem … jo žvanec, to se vám hned začne svírat! 😀

 628. Ten spolek Syfilifos je docela….pln alternativních jedinců.
  Viditelně psáno s horkem v hlavě .

 629. 2 Šimon klein – však je to taky práce přímo Syfilisova, jak s oblibou říká kamarád…

 630. Kokám, že už hrabe z vedra kde komu. Pořadatel havloidního trutnovského festivalu se naváží do konkurence a tvrdí, že pořadatelé jiných festivalů nadsazují návštěvnost.

  A neměli by náhodou taky platit za použití značky VH? 😀

 631. 801 NoName
  moc hezké

  – Mármint… hogyhogy? Fellázadt?
  – Felháborodott, igen.

  Moje bývalá milá by si bývala kdysi jistě byla nevěděla rady jestli mi dát pár facek a nebo se koketně zarůžolit 🙂 Já sám bych se na vojně probudil a řízně zasalutoval 🙂

 632. Neva. 😉
  Stručný obsah-imigranti prodávající cetky v Benátkách, Paříži, obtěžující, agresivní. Muslimské hlídky v anglických městech mlátící neislámsky se chovající … Starostové francouzských měst žádající vládu o armádu k udržení pořádku. A politici nevidí, neslyší, dívají se bokem, policie se bojí zasahovat…

 633. 804 NoName
  já to někde četl. Nedávno na dovče. Pamatuji si to podle toho, že se neříká Big Mac ale Le Big Mac. V maďarštině to pochopitelně nebylo.

 634. Mno, momentálně jsem asi 10 km od Letů, ale nejsem nějak nutkavě nucen tam kouknout………..

 635. Makedonie provedla zátah na IS.

  „Podle agentury MIA zásahové jednotky speciálních policejních sil prohledaly několik míst v metropoli Skopje a v dalších čtyřech městech – Gostivar, Kumanovo, Struga a Tetovo.

  Na mušce akce prý byli členové organizace Islámský stát (IS) nacházející se v Makedonii, lidé, kteří rekrutují makedonské občany pro polovojenské formace, a osoby, jež v těchto formacích už působily.

  Server kurir.mk s odvoláním na neoficiální informace uvedl, že policie při akci rozbila „hnízdo IS“ v hlavním městě. Údajně se nacházelo v jedné z mešit, která nebyla pod kontrolou muslimské komunity v Makedonii. Samozvaný imám této mešity je mezi zatčenými.“
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/128055-islamsky-stat-dostal-na-frak-makedonie-provedla-velky-zatah/

 636. A Bohoušek má z prodeje Bakalových bytů těžce stažené pozadí:

  …Sobotka ovšem v kritice aktuální transakce jde dál a odvolává se právě na smlouvu, kterou coby ministr financí s Bakalou uzavíral. „Prodej bytů mimo struktury spojené s OKD není podle mého názoru v souladu se záměrem smlouvy, uzavřené při doprivatizaci minoritního státního podílu v OKD, která počítala s předkupním právem nájemníků,“ tvrdí premiér…
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/sobotka-kritizuje-bakalu-za-prodej-rpg-bytu-fze-/ekonomika.aspx?c=A150806_155114_eko-zahranicni_rny

 637. Co to je „záměr smlouvy“?

  A co to je za tanečky?

  Předkupní právo nájemníků v tej smlouvě buď je nebo není. Jetsli s ním Bohouš „počítal“ , ale nedal to do smlouvy, tak má smůlu.

 638. 802 skimici ano, i tak by se to dalo říci. S příslušným adjektivem je to dokonce odborný termit.

 639. 813 maYdo, typický přístup socialistů. Prodají to, ale pořád by o tom chtěli rozhodovat. Nemuseli prodat, mohli vyčlenit. Jestliže prodali, je to cizí majetek a jim je do toho ovno.

 640. 2 Schumi – ach, pán je francozský intelektuál… Nelze než s klasiky:

  Máte pravdu, Francouzi nevyslovují H…
  A víte že o Hodně přijdou? Např. jak mohou hodnotit?
  A co je to za brouka – ovnivál… Ovnivál, copak je to brouk?

 641. 815 Schumi
  Ach už vím. Úzké hrdlo.
  Škoda že neumím přeložit do nijakého jazyka záměr smlouvy, která umí počítat. To jsou ty duchy právníků.

 642. Jejda. Duchové zákonů? Už si to nepamatuju.

 643. PeSi 817 – a proto žádnej kostlivec nemůže bejt sprostej….

 644. Schumi, já nevím, jetsli je to typicky socialistické…. Debilové se vyskytují napříč politickým spektrem.

  já mám dojem, že sobotka je především pitomej na kvadrát. Jednak proto, že neví, že nějaká “ v záměru se počítalo“ je na nic, pokud to není zakotveno ve smlouvě, druhak proto, že svou vlastní blbbostí ještě argumentuje.

  Ale spíš si myslím, že móóóc dobře věděl, že nájemníci ostrouhají, tak teď mlží aby to máslo nezůstalo na jeho pleši.

 645. Jo a co ta tukaní lebka?

  Mimochodem, chtěla jsem si koupit vychlazený pivo. lednice v ochoďáku narvaný redbullama, radlerama, ovocnejma pivama, ale o klasický pivo nezavadíte. To mají jen v polici nechlazený, takže třeba lahváče jsou konzumovatelné až po několika hodinách v lednici.

  plechovka v mrazáku sice nic moc, ale aspoň to bude rychle studený.

 646. Dobré ránko!

  V Kanadě jsou záplavy a lidi prý topí, věřili byste tomu?

 647. Schumi 816,
  ale kdeže!
  Bohouškovi nevadí, že to Bakala prodal, ani snad nechce rozhodovat, jen strachy dělá bobky, že bude mít průser!
  Možná že tak s Bakalou kecali, že teda dobrý, ty byty ti dám, ale to víš, nesmí kolem toho bejt moc velkej průser, to bych měl polízaninici. A Bakala říka: „To víš, že jo“ a hladil Bohouška po plešce.
  Jen Bohoušek zapomněl, že Bakala není kamarád a klidně mu tu sesli podtrhne, když z toho kápne…

 648. Dobrý den. Ad Baklava: všichni mají potřebu se distancovat, protože v tom jedou všichni. Když z toho bude chtít Bureš těžit, někdo mu zatopí jeho důl. Je okurková sezóna, tak se pere staré špinavé prádlo. Nikdo nemá zájem rozviřovat historky o privatizaci uhelných společností.

 649. Všimli jste si, že otevřením tématu „Bakalovy byty“ utichlo téma „Agrotec“? Které téma je pro současnou vládu nebezpečnější?

 650. ad 817 je to brouk, i bez O, má krovky, jak jsme byli poučeni 🙂

 651. Fujtajbl poránu,
  pozoruju, že Gaussovka platí napříč rasovým spektrem a nevynechává nikoho. Jak jinak si vysvětlit, že v Ostravě někdo položí do dlažby šutráky s mosazným (sic!) povrchem a pak se diví, že je někdo ukradl.
  „Z dosud zjištěných informací vyplývá, že zatím neznámý pachatel odcizil tři kusy stolpersteinů z ulice Musorgského v Moravské Ostravě. Instalovány byly ve středu kolem třinácté hodiny, přičemž jejich odcizení bylo zjištěno kolem 21.30 hodin,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
  „Nechápu, proč by židovský památníček někdo kradl. Kov má jen malou hodnotu,“ poznamenala Libuše Salomonovičová, která se na vsazování lesknoucích se kamenů podílí a vede soukromý archiv předválečných židovských obyvatel Ostravy.

  Myslím, že by nebylo od věci, kdyby se ostravská židovská obec dohodla, že paní Solomonovičová bude mlčeti zlato. Určitě to bude cennější, než když do novin mluví stříbro.

  Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/tri-stolpersteiny-v-ostrave-zmizely-dwe-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150807_072203_ostrava-zpravy_jog

 652. 2 ptakopysk – a jsi si jist, že mluví stříbro? Já – ač školy nemám – bych řekl, že plácá blbosti, jak když kráva sere do potoka… Plác, plác, plác…

 653. Noname: Mám-li na účtu 164.000 Kč, proč žádám o darování myčky za 8.000 Kč?

 654. (832) „Velice se omlouváme,
  z technických důvodů je dočasně nedostupný určitý obsah webu. Na nápravě intenzivně pracujeme.
  Děkujeme za pochopení.

  Má někdo kopii? 😛

 655. No protože přece nebudete utrácet ze svého.
  Za víkend může taťka nebo babka jenom na brigádě vydělat na 20 žárovek nebo 1/4 myčky.
  A že jim to věčné škemrání nepřijde nedůstojné.

 656. Já věřím, že to s paterčaty není jednoduché. Nicméně, pořád čtu o tom, jak se cikánské rodiny dokážou semknout, pomoct si … Co tady ? Nemluvě o tom, že úplně bez pomoci nebyli a nejsou.

 657. Semknutá cikánská rodina je mýtus. Není, neexistuje, nepomáhají si. Ti co pracují se musí od „komunity“ oddělit, odstěhovat se, aby byli schopni přežít.
  Pokud „semknutou rodinu“ nepoužíváte jako synonymum pro „pouliční gang“

 658. 838-já vím, že jsou schopni se okrást i v rodině (tím neříkám, že „bílí“ ne). Ale média tento mýtus o semknutosti opakují pořád a pořád …

 659. NoName,
  vždyť oni se semknou a rádi… kolem toho co vydělává! 🙂
  Až třeba ze Slovenska přijedou, aby se semkli, neboť prvním příkazem je, se postarat o příbuzné!

 660. Noname: mýtus o tom, že dříve bylo lépe, o čisté, nezkažené, přírodní rase bude žít stále.
  Mýtus o kmeni, o krvi a cti, o posvátné půdě předků …

  Vymítání Bakaly slouží jako uklizení „aférky“ Agrotecu pod koberec. Jediný Reflex o ní píše.
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/65657/marek-stonis-kdepak-mame-to-svedomi-naroda.html

  Pan Neff se pouští do hadrového panáka Bakaly hodně statečně, dokáže si přitom plivnout na Respekt, který se nedávno opřel do Plesla kvůli podpoře Konvičky.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/vsichni-na-jednoho-0n1-/p_cirkus.aspx?c=A150806_210217_p_cirkus_nef
  Je vidět, že pan Neff při své nezávislosti dokáže dodržet stranickou linii svého listu. Kdyby nebyl on, byli by jiní, horší.
  http://hlidacipes.org/souboj-plesl-tabery-piskal-zamestnanec-mafra-kdo-vyhral/

 661. Karle, mně se to otevřelo bez problémů.

  No, pamatuju, jak jsem počítala každou korunu i s dvěma dětmi pár let od sebe. S paterčaty to není jednoduché a že peníze šetří na dobu, až půjdou děti do školy, je vcelku rozumný. Ten nárůst výdajů je pak docela velký.

  Otázka je, jetsli se příliš nespoléhají na to, že stačí se ozvat a dostanou. Ono těch 164 000, až dětu půjdou do školy, u pěti školáků najednou dlouho nevydrží a co pak….

 662. Maydo: Aniž otevřou ústa či přeloží stéblo, na účtě jim měsíčně přistane 22.000 Kč. Respektive mají: nájem zdarma, stravu zdarma, oblečení zdarma. Mimořádné výdaje do částky 30.000 ročně proplatí sociálka. Tolik standardní sociální pomoc.

 663. V Citroenu se taky dějou věci. Někdo chce poslat tuhle automobilku do kytek. Jak jinak si vysvětlit, že do čela Citroenu se dostala bývalá účetní a následně finanční ředitelka Linda Jackson. Nabíhá klasický postup: katují se kosty, bez toho, proč se nedělají analýzy důvodu poklesu prodeje. Třeba C5. Evidentně nechce nikdo slyšet o kvantech drobných otravných opakujících se poruch, o tom, že se C5 začne rozpadat po třech letech, či najetí 150.000 kilometrů, že po pěti letech je to neprodejný vrak. Žádné zlepšení kvality, ale účetnické snižování nákladů, což je v důsledku další snížení kvality. Zrušení kategorie C5, zrušení hydropneumatického podvozku. Přesun na segment levných „nákupních tašek“, který v Evropě obačovává VW, Fiat, Hyundai… vždyť musí vědět, kolik se prodává C1 až C3 a jestli mají prostor k expanzi. Schválně jestli si Linda do C1, nebo C3 někdy sedla a všimla si ergonometrie sedadel a budíků, přesnosti řazení, vrzajících plastů, jestli někdy viděla, jak vypadá Berlingo po 300 tisících km na českejch silnicích.
  Zvonka to vyzerá, že se paní Jackson za dva tři roky může směle postavit vedle podobně gigantického ducha Carly Fiorini a obě dámy spolu mohou běžet nahaté proti větru do zapadajícího slunce.

 664. Ptakopysku, s 300.000km na tankodromu má problém i T-72. Škoda i další se vzhlédly v mé oblíbené rumunské značce a zkouší se jí přiblížit v nové produkci.
  Po shlédnutí nového Superba jsem musel uznale pokývat hlavou – krásný, skoro jako Fluence.

 665. Nickname, pak teda nechápu, proč somrujou na myčku… Copak by jim to neproplatila sociálka jako mimořádný výdaj?

  to zas bude nějaká novinařina – „háelpéčko“ a k tomu něco cikánského pábení…..

 666. Ptakopysku,
  taky mě ranilo!
  Zrušit přesně to, co je na citroenech jedinečné a odlišuje je od ostatních a rozpustit je v moři nákupních tašek …. to je taková ta úvaha – každá ženská potřebuje nákupní tašku a ne velký auto. Až bude potřebovat velký auto, tak si ho „koupí“.
  To je jako s těmi učiteli … až budu potřebovat… 🙂

 667. 844-když Citroen zřejmě neví, co chce. Ještě nedávno chtěl z DS samostatně vnímanou značku (asi po vzoru Lexus/Infiniti/Acura)… A teď se sune opačným směrem.
  Třeba u Renaultu se rozhodli, že budou levní. A překvapivě to funguje. Dacie byla pro smích a teď generuje větší část zisku koncernu. Protože Renault je v plusu, dokonce bez státní podpory, kterou dostal Peugeot/Citroen (a kde to i tak nepomáhá).

 668. Maydo: je v tom drobný háček, vlastně hák: sociálce musíte tvrdit, že „nic nemáte“. A zde mají na kontě 160.000 Kč. Pro mne je s podivem, že by po dobu existence konta dostávali dávky hmotné nouze, protože na ty nemáte nárok, pokud máte auto, resp. pokud máte cokoli, co jde zpeněžit a není to nezbytné k životu.

 669. Až je přestane bavit mediální show, může nastoupit Level II: děti svěřit do pěstounské péče babičce. Důvod – zhroucení matky, neustálý tlak na rodinu apod.

 670. http://zpravy.idnes.cz/syrie-usa-vycvik-povstalcu-divize-30-islamsky-stat-fw2-/zahranicni.aspx?c=A150805_151048_zahranicni_kha
  Zatímco Asad bojuje o přežití, radikálové jsou na vítězném tažení. USA, Saúdští Arabové, Turci a Katařané jim dodávají rakety a množství peněz. K mnoha možným scénářům patří i vítězství rebelů, i když právě to si Spojené státy nikdy nepřály a i když to může znamenat, že nad Damaškem zavlají černé prapory radikálních islamistů.

  To fakt ? Fakt radikálům dodávají zbraně vyjmenované země ? Nebo se autor upsal ?

 671. 844 – ptakopysku !!!
  Soudružka eurokomisarka Jourová vcera v novinách uvedla, ze „smíšené týmy ve vedeni velkých company vykazuji stoupající výsledky „a proto oboupohlavní boardy budou evropsky podšprajcovávány…
  To o té renaultce od Citroena jsi poněkud přepísk , budu to muset ohlásit na Euroreichssiherheitshauptamt.
  Příprav si evakuační zavazadlo – Max 15 kg.

 672. nickname,
  starý Berlinga cca 10 let české silnice přežívají. Ono je celkem jednoduché a levné je opravit (pokud tedy nemáte dvouhmotový setrvačník – tam uznávám, že je to finanční voser) a šlapou furt.
  Což se o nových opravdu, ale opravdu říct nedá. Hodně plastů, tři prkýnka elektroniky, kromě žárovek a vody do ostřikovače víceméně bez specializovaného servisu neopravitelné.

 673. Šimone,
  brácha má C5 jako služebáka. Pokud tomu nic není, je to úžasný, prostorný a pohodlný auto. Ojetý bych si to nekoupil, ani kdyby mi soudružka Jourová strkala zapálený sirky mezi prsty u nohou.

 674. NoName 851,
  to je všeobecně známo, že ty finance jsou odtamtud. Už delší dobu… 🙁

 675. Šimone: smíšené týmy ve vedení společností se vykazují především dlouhými nočními poradami. V mezinárodních firmách se pěstují „mezikulturní dovednosti“ a „soft skills“

 676. Ptakopysku: otec měl 10 let staré Berlingo, vyměnil za nové. Ale moc toho nenajezdí. U starého měnil páčky, když se mu upekly cestou do Békešské Čaby. Nové zatím OK.

 677. Pukud vím, tak horká ISILská ropa se filtruje přes Turecko. Tím přestane být horká a benzín z ní bez výčitek svědomí natankuje do své nádrže i lékař bez hranic.

 678. nickname,
  já to vidím kolem sebe mezi řemeslníkama. Kdo je při penězích má VW Transportér. Kdo jich má míň, má starý Berlingo s normální spojkou (tedy mimo motorizace 1,6 HDi). Kdo prachy nemá, jezdí filckou v kombíku.

 679. 851 NoName
  to je to horko, vždyť pohleďte:
  sice:
  „zbyli z původních 54 bojovníků Divize 30 pouze dva muži.“
  ale:
  Pentagon v pondělí oznámil, že Divizi 30 budou v Sýrii před islamisty a dalšími případnými nepřáteli chránit jeho letadla.
  „Budeme ji bránit proti každému, kdo ji napadne,“.
  „A to i s vědomím rizika, že by mohlo dojít ke střetu s Asadovými jednotkami“

  Tak já to vidím jasně, Divize 30 v počtu 2 umírněných rebelů se odebere na dlouhou cestu přímo k Asadovi, přičemž nad ní se rozklene bezletová zona a s hůry budou okolí oněch hrdinů sežehávat na pokyn velkého afroamerického náčelníka hřmící hole, dokud se do perimetru ochranné zony nějak náhodou nepřimotá Asad a nebude sežehnut též, čímž se problém vyřeší. Než se nad bojištěm usadí prach a přestanou žhnout trosky obrněných vozidel (to aby bylo možno položit červený koberec) oni rebelové cestou v nedaleké nemocnici osvobodí blonďatou malou zajatkyni, a z kouře se na létajícím ptákovi vynoří kolega náčelník velká a dlouhá huba, který předá vyznamenání a zároveň se podepíší koncese pro případné produktovody.

 680. Nickname – taky jsem v jedné dělal…..vzpomínky na dotazníky okolo soft skills, školicí teamy s odborníky typu theatrolog, muzikolog apod., tmelící sešny s bubnovanim na šamanské bubinky, brejnstormingy…..eště teď se mi chce blejt….

 681. 848 NoName, jenže Dacia po dobrém začátku pod Renaultem se už začíná kurvit. Je to vidět na nových modelech. Zatím co dříve levné provedení bylo vyváženo praktičností, nyní je to jenom levné provedení se snahou vypadat nóbl. Motorizace je mizerná. Typicky u modelu Logan, který přišel o nadčasový design, dělené zadní dveře a slušný motor 1,6.

  Nové motory, obecně jsou katastrofa. Model „rozzzuřená moucha“ 1,2 TSI či dokonce 0,9 a jeho klony je mor. Nízký výkon, nízký točivý moment, vyšší spotřeba, nižší životnost. Tohle dát do velkého „rodinného“ auta je výsměch. A ostatní? Například benzín 1,6 66kW, normovaná spotřeba 5,8, v reálu 6,5 až přes sedm při běžné jízdě. Naproti tomu patnáct let starý japonský 1,5, normovaná spotřeba 4,9, v reálu kolem šesti, s lehkou nohou 5,5. A žárovka ve světlometu se dá snadno vyměnit, není nutné rozebrat celý předek. Samozřejmě, že při osazení výbojkami to nemusí být tak přístupné, jenže jejich životnost a neporuchovost nejsou tak úžasné jak se předkládá. Nehledě na to, že to potkávat v protisměru je hnus. Samozřejmě že lze najít racionální vysvětlení, že je to obchodně nějak zajímavé, že je to propočítané, jinak by to nevyráběli. Ve vyšší třídě je to zatím dobré, dá se vybrat. A v té nejvyšší bez kompromisů. Jenže spodní konec zatím co dříve byl levný, nepředstírající, nyní je laciný a připomíná artikl z vietnamské tržnice. To je všeobecný „jako“ trend u všeho zboží.

 682. skimici,
  že by se rýsovaly nové Žhavé výstřely 2 ????
  Čmárlý Šín je už poněkud opotřebovaný, Lloyd Bridges je po smrti, scénáristům Abrahamsovi a Proftovi je přes sedmdesát, ale snad tuhle misi někdo vezme do péra jako oni a ještě jednou se zasmějem.

 683. Konečně lidová prdmátorka – renaultka Krnáčová povede Prague Prdel parádu….
  …ž sem myslel, ze je z upracování po smrti…
  ANO je lýp….

 684. Schumi: mám 1.6 atmosféru. Na auto této velikosti spotřeba 7.5 není špatná. S VTEC samozřejmě nesrovnatelné, motor je technicky z hloubi devadesátých let. Výměna žárovky jednoduchá, obyčejná H4.

 685. Schumi,
  samozřejmě dvoulitr je dvoulitr. Ale já mám teď pučenýho Itala F500 Living s devítistovkou turbo dvouválcem TwinAir a nemůžu si stěžovat. 105 koní výkon v 5.500 otáčkách je docela slušnej, tahá to jako vembloud. Zapnutou klimu poznáš jenom na spotřebě. V těchdle hicech to je zvýšení cca 0,5 l/100 km. Celková spotřeba kolem pěti litrů. Na rovině, když jenom lehtáš plyn tak 2,5 litru. Chce to jenom převzít styl jízdy.
  Předesírám, že je to nový auto. CCa 35,000 najetejch. Můžeme se položit na otázku, jak ten motor bude vypadat ve dvou stech, nebo tří stech kilometrech. Ale oni Taloši motory docela uměj. Já mám doma deset let starou atmosférickou dvanáctistovku s najetejma 300 tisícema – šlape jak zamlada a nebejt zahnojenejch hydroštelů, tak ani není slyšet.

 686. Schumi,
  inu, zazmrdováno je všude.
  Já si vzpomínám, jak cca před 20 lety byla generace managorů 50+ u BMW odejita do předčasných důchodů a na jejich místa přišli mladí lvi a okamžitě měli spoustu úúúúžasnejch a geniálních nápadů.
  Naštěstí ještě fungovala generace 40+, která suše konstatovala, že to se zkoušelo před 20 lety a je to kravina.
  Jenže ze 40+ se stali 60+ a odešli též a bývalí mladí lvi teď realizují své sny. A doba jim nahrává…

 687. Schumi podruhé: dělené zadní dveře, rovnou ložnou plochu nabízí Dokker. Prodává se 4x více než rodinná Lodgy – bojuje s Partnerem, Berlingem, VW Caddy, myslím že úspěšně.
  Downsizing motorů je fuj, ale soudruzi v Bruselu vyžadují, soudruzi dostanou. Kdybyste vyžadoval rychlá kola pro svoji mladou krev, bude se nabízet Sandero s atmosférickou 2.0. Určené pro Brazílii.

 688. Maydo – tahle hrůza mě nenapadla…ona teda se postrojuje tak nějak jakoby tyhle parády absolvovala denně ….

 689. maYdo,
  ježišmarjá, nemaluj tady bubáky na zeď! Fujtajfl. Nebude mi dneska chutnat voběd.

 690. no, pánové, vy jste nějaký bojácný. To já se nějakej primátorky neleknu.

  V kufru auta mám primátory zavřený hned tři a k tomu mám 5x sedm kulí a dva granáty 😀

 691. Rputi: BMW se daří, jestli se nepletu. Zákazník si žádá, zákazník dostane.
  Schumi: http://www.renaultsport.com/SANDERO-R-S-2-0-5681.html
  Jsou zákazníci, kteří chtějí být obklopeni elektronikou, mít tisíc propojení s telefonem, GPS, rádiem, televizí. A jsou zákazníci, kteří chtějí dojet z místa A do místa B.

 692. Ono skupiny bojovníků za svobodu nebyly nikdy nějak extra velké, ale 2 členná skupina, to už je personální nouze.
  A že se autoři projektu ani nestydí a žádají čas a prostor pro pokračování projektu …
  Holt taková je doba. 😉

 693. Ježišmarjá!
  V Bruseli zřejmě zešíleli definitivně! Může mi to někdo vysvětlit?

  …Druhý háček spočívá v tom, že půjčovat si má smysl jen tehdy, pokud nemáte peníze. Jen úplné ťululum si půjčí, když peníze nepotřebuje. České banky peníze nepotřebují. Jen se podívejte na tu masivní reklamu, jak snižují úrokové sazby a vnucují vám úvěry, tedy své volné peníze. Evropská regulace jim ale říká: „Je jedno, že máte hodně peněz a nevíte, co s nimi. Zadlužte se a půjčte si ještě další pro případ, že zbankrotujete.“ Jak zvrácené! To přeci nárůst zadlužení banky zhoršuje její zdraví, ne naopak!..

  Podle regulace by si měl jen český bankovní sektor půjčit více než 150 miliard korun. To je zatraceně hodně. Bankám tenhle úplně zbytečně vnucený a kontraproduktivní dluh zvýší náklady asi o 3 miliardy korun ročně. Tyhle náklady navrch někdo bude muset zaplatit. Hádejte kdo. No jistě – přeci my všichni klienti. Zbytečně zvýšené náklady bank se totiž projeví ve vyšších poplatcích a méně příznivých úrokových sazbách. Vyšší úrokové sazby pochopitelně zase brzdí ekonomiku…
  http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/471898/integraci-k-rozkladu.html

 694. 873 nickname, opuchlina na steroidech nebo to zabouchalo na včelí úl?

 695. 869 Lodgy s nabízenými bzíkadly je výsměch. Dokker, ano, ale to je typická živnostenská minidodávka. Starý logan vypadá „civilně“.

 696. 875

  šichtařová děsně kecá, Proč by někdo posílal knihu ze Zlína do Trenčína, když v tom Trrenčíně je v knihkupectvích skoro polovina knih českých.
  A ve slovenských eshopech jak by smet.
  Musí to vyjít dráž, posílat v kusech do zahraničí s jinou měnou

 697. aHOJ!
  Teploučko… 🙁
  Ráno + 10°C, teď už +35… To je něco pro mě… nestačím ani dočítat. 🙁

 698. 878-to byl zřejmě příklad deklarovaného volného pohybu zboží a služeb po EU…
  PŘÍKLAD …

 699. 865 nickname, ano, ten 1,5 VTEC je úžasný. Ne na závodění, parametry odpovídající objemu, krouťák 136 což není mnoho, ale v případě potřeby se dá vytočit až na 6.800, kdy zasáhne omezovač, ale to užívám málokdy. Jezdí se s ním příjemně, při klidné pohodové jízdě má malou spotřebu a je tichý. Převyšuje nynější motory stejné kategorie. Nevím, co je příčinou, proč místo toho jsou přetechnizované experimenty s horšími vlastnostmi.

  866 ptakopysku, co znamená převzít styl jízdy? Rozzuřená moucha pod haubnou? Jezdím langsam, 100 na pětku při 2.500. Jen občas na to šlápnu, při předjíždění nebo abych vyklidil prostor. Zhruba při 4.000 se otevírají další ventily. Na dvojku umí 110. Šlo by poštelovat omezovač, forsáž by se hodila pro emergentní případ, jenže nechci do toho nechat zasahovat, vyladěné je to dobře, výrobce nebyl vůl. Tak musím počítat s výkonem který mám k dispozici. Kdyby mnozí nejezdili podebraně, čímž stejně mnoho času neušetří, se spotřebou bych se vešel bych do pěti a půl. Jenže místo toho abych při přesunu z A do B využíval vlastností terénu a nechal to plout, kvůli nim musím zbytečně roštovat pod kotlem. Nahnaých pár minut za to nestojí. Nezávodím, nemám reflexy závodníka, jezdícího rychle a přitom bezpečně a jehož auto zastaví na fleku. Ale o tom tu už byla váchnivá diskuse.

 700. Halle: to je dobře, že toho o pravidlech přeshraničního obchodu v EU tolik víte.
  Schumi: 66kw na tunové vozítko je dost, pokud nezávodíte.Z místa A do místa B, podle pravidel, do 160km/h. Kde by mohly kilowatty chybět, tak to při cestě s brzděným přívěsem, kde se můžete s hmotností soupravy dostat ke třem tunám. V tom případě bych doporučil jezdit pomalu, při dolní hranici povolené resp. rozumné rychlosti, motorem to neubrzdíte a brzdy by na to byly slabší

 701. 875 Rputi, to je naprosto šílené. Zbývá jen zákaz vyrovnaného státního rozpočtu a že zadlužený musí být každý. Kdo nebude předepsaně zadlužen, zaplatí pokutu do Evropského fondu regulace zadluženosti.

  To by šlo nařídit podobně jako zákaz větších plateb v hotovosti. V případě větších plateb, by nebylo možno platit přímo, ale byla by povinnost platit prostřednictvím úvěru. Například při platbách nad deset tisíc Euro, 270 tisíc Kč. Postupně částku snižovat. Až na cenu rohlíku. Při zrušení hotových peněz a při povinnosti vše platit převodem z účtu, by to bylo velmi snadné.
  Evropská centrální banka by určovala podmínky úvěru, výši a dobu splácení, úroky. Žádoucí je aby byl zadlužený každý, protože kdo je zadlužený, je lépe ovladatelný. Jestliže kdysi nám bylo vyčítáno nízké než „standardní“ zadlužení, že je to nemoderní a že v tom máme co dohánět ostatní „vyspělý“ svět, nepředpokládal jsem, že tahle idiocie se stane nařízenou normou.

 702. 882 nickname, 85kW na zhruba 1300 kilo. Oblíbený styl jízdy plynulý s lehkou nohou.

 703. Na netu je spousta zpráv o tom, že ISIL unesl křesťanské rodiny v provinicii Homs. Ale jenom v zahraničních zprávách se dá přečíst i to, že syrské vládní jednotky části křesťanů pomohli dostat se z města a uniknout únosu. V českých ani ťuk.
  Asi by to mohlo ovlivnit předepsané vnímání stran konfliktu.

 704. Před cedulí Obec včas nohu z plynu, doklouzat, u cedule Konec obce plynulé zrychlení. Žádné hoblování kotoučů a následné roštování. Jinak nechat plout podle terénu. Když ostatní provoz dovolí.

 705. Schumi,
  převzít styl jízdy… já nevím, jak bych to vysvětlil… prostě je jinej styl jízdy v atmosférickým a jinej s turbem. Jinej styl s řídící jednotkou od VW, jinej styl s řídící jednotkou u Fiata. To co popisuješ je styl jízdy Fabie tříhrnek. TwinAir jezdí kolem 2,500 otáček lážoplážo, když chceš ostřejší styl, musíš vejš. Na 3,000 – 4,000 ot. Jednoduchý, ale třeba celoživotní nafťáci to nepoberou.

  P.S.
  nechci zapřádat debatu o pojmu ostřejší styl. Pro mě je to v podstatě jízda když chvátám. Tedy rychlá akcelerace na předjetí a na výjezdy ze zatáček, či z omezení rychlosti.

 706. A když už o praktických autech pro všednodenní provoz, z menších se mi stylem líbí Škoda Yetti, včerejší model, 4×4, bez dravého ksichtu. Akorát kufr by mohl být trochu delší.

 707. nickname,

  mám servisáka na zubní sopravu ze Staré Turé. Respektive měl jsem , loni ho během 3 měsíců skolila rakovina.
  Za socíku s kolegou byli tovární servisáci, a byli to oni, kteří školili servisáky po celé republice.
  Po Sametu se za nějakou dobu zprivatizovali.
  Jednoduše si zřídili v ČR sro se sídlem v první české díře za čs-sl. hranicí, a faktury českým zákazníkům chodily v Kč.

  885

  Jistě , i v našem tisku se objevilo, že syrští křesťané jsou na Asádově straně.
  Je to od nich svrchovaně nezodpovědné. 😉

 708. Schumi – pokud nepotřebujete kufr a pohyb v terénu, považuji to za dobré auto. Do terénu Jimny, na příjezdovou cestu k chalupě Duster, pro kutily Niva.

 709. Z moderátorky ČT prý vypadl tento zásadní dotaz: „Jak moc se při práci v dole používá metan?“

 710. PeSi,
  zdá se, že transatlantická ganglie Jeho Spavosti začíná nějak degradovat.

 711. OT – přišlo mailem od bráchy – aktuální teplota u nás na chalupě 35,6°

 712. 2 ptakopysk – taky jsem si všimnul… Jen jestli to už není třeba stařecká demence…
  Nebo možná naslinil prst a vztýčil ruku…

 713. NoName,
  quod licet licet Kerryi not licet Zemani

 714. 879 Šumaváku
  je čas myslet na zimu. Kupuj Brent, už je druhý den pod 50 USD/barel (a rusáci opět v pr… s EUR nad 70 a USD nad 64 )

 715. 898-no ale to už byli minulý rok a měli už i zbankrotovat ?

 716. 899 NoName
  já nemluvím o Rusku ale rusácích. Žije se jim podstatně hůře. Jsou to obrovské kursové výkyvy. Vlhký sen Dr. Tomšíka.

 717. Holt nemají ČNB, aby to udržela na 27 a zachránila je před deflací.

 718. V porovnání s II.WW se mají jak prasata v žitě. Oni ještě mají obrovské rezervy. Evropa si bude muset ještě těsněji utáhnout smyčku.

 719. 901 NoName
  Elvíra se taky ve srovnání s nima smeká! Deflace je rozhodně nesežere, když je inflace (CPI) už někdy od prosince na 16ti procentech 🙂

 720. 902 ptakopysku
  ten plešatej asketa provádí něco, čemu se říká positivní zpětná vazba. Čím hůř, tím hůř. Je to jako když dostaneš pěstí do tlamy a jako odvetu nasadíš úder šutrem – taky na svojí tlamu.
  Začínaj objevovat výhody „pravých“ sýrů (velký sortiment naprosto zatím neznámých značek) vyráběných z dováženého palmového oleje a VVP od včerejška organizuje ukázky barbecue ve velkém (pašovaný maso).

 721. Skimici – nebude tím za idiota? Dočasně to přežije, ale bude si muset pořád hlídat záda. Jinak kazajka – psychuška – barbituráty.
  Chvilku jsem mluvil se dvěma z Pitěru a nadšení úplně nebyli.+

 722. skimici,
  myslíš tím, že se dostávají pomalu na úroveň běžného českého konzumenta? Dobře jim tak, hajzlům! Nic jiného si nezasloužej. Ještě bych udělil Kosteleckým uzeninám výjimku na export do Ruska a do roka jsou Rusáci na kolenou. A poblitý…

 723. Skimici, dám Ti radu… počkej ještě chvíli, než bude Rusko těsně před bankrotem a akcie jejich ropných podniků na burze spadnou na minimum.
  Pak si nějaké nakup.
  Zbytek koupí „Putin“ a zase stoupnou…

  Myslím, že tenhle ruský trik s ropou už tu byl… 😉

 724. 907 Nickname – běžnejm lidem to už fakt vadí.
  909 ptakopysk – oni si ale na rozdíl od česka nemůžou vybrat. Tam jim to rozhodl Putin. V česku ano – tady to jedí fajnšmekři dobrovolně.

 725. Myslím, že Putin víc, co dělá, neb zná své pappenheimské.
  Ten černej kšeft nesmí nechat rozjet. Jasně, že se to nelíbí.

 726. Skimici – myslím, že likvidace potravin v kultuře kde chléb je svatý je marketingová chyba.
  Odpustí mu mrtvé, odpustí mu ožebračení – za to můžou imperialisté. Ale neodpustí mu znesvěcení chleba.
  Tvářil se jako konzervativec a křesťan – ti ho ale za tento krok nepochválí. Nesleduji ruskou TV, ani neznám ruskou duši. Ale vím, co to dělá s chudými, když se vyhazují potraviny – u nás např. kvůli DPH.

 727. 913 NickName
  to je samozřejmě zajímavý pohled, uchopit plýtvání chlebem skrze transsubstanciaci v theofagických kulturách …
  Myslím, že jim to vadí v souvislosti s válkou a hladomory atp.

 728. Putinův poradce, akademik Sergej Glazjev:

  „Predovšetkým musíme urobiť toto:

  prístup k ťažbe nerastných surovín a k ďalším strategickým priemyseln?m odvetví by mali mať iba ruskej spoločnosti;
  koneční vlastníci chrbticových podnikov musia svoj majetok zaregistrovať v Rusku;
  off-shore spoločnosti majú platiť dane v plnej výške;
  kanály nezákonného a polozákonného vývozu peňazí za hranice musia byť uzavreté;
  musia byť zavedené dane na finančné špekulácie a vývoz kapitálu;
  dolárové rezervy musia byť prevedené na zlato a meny spriatelených krajín;
  export uhľovodíkov, kovov a ďalších produktov by sa mal vykonávať v rubľoch;
  štátne korporácie by si mali prestať požičiavať v zahraničí;“

  http://medzicas.sk/plan-ruska-na-najblizsich-10-rokov/

  P.S. Pokud má Glazjev pravdu, vysvětlovalo by to i ten superidiotský nápad s povinným zadlužováním bank – viz. 875

 729. Rputi, díky za odkaz:
  Finančná pyramída amerického dlhu sa teraz drží z posledných síl a hrozí, že sa kedykoľvek zrúti. Ak hlavní veritelia USA hodia na trh dolárové rezervy a štátne dlhopisy, dolár padne.

  Rusko musí urobiť technologický prielom – inak sa naša ekonomika na dobu 20 – 30 rokov uzamkne v pasci dobiehania rozvoja a surovinovej špecializácie. K tomu by mali byť vytvorené podmienky pre rozvoj technológií. Obzvlášť dôležité je pri tom mať vnútorné mechanizmy na vytvorenie dlhodobého lacného úveru – čo je teraz značná časť problémov ruskej ekonomiky, ktoré sú spôsobené chronickým nedostatkom peňazí.

  Je nutné konsolidovať spoločnosť.

  K tomu je potrebné výrazne znížiť sociálne nerovnosti, zvýšiť životné minimá tak, aby zodpovedala realite, a zadať progresívnu daň z príjmu fyzických osôb. Okrem toho by sa mali zvýšiť výdavky na vzdelanie a ochranu zdravia. Tiež je nutné obnoviť inštitút konfiškácie majetku a posilniť kontrolu nad úradníkmi zo strany občianskej spoločnosti.

  Odkud to znám?

 730. 918 no ještě Sergej Glazev tu v tom vedru chyběl 🙁
  Tomu není recht ani ruská centrální banka.

 731. Skimici – nepřišel on i s teorií spravedlivého zisku? Boj proti lichvářům se nechystá?

 732. skimici,
  relevantní názory je třeba znát, i když s nimi člověk třeba nesouhlasí. 🙂

 733. Relevantni nazor je i ten refrén
  “ je léto a všechno v pééči mám“
  To je první pisnicka co jsem ve stredu po priletu slysel. Jakysi Vosoust band ci co …:-)

 734. Sem musel poprvé po 4 letech sundat z tabletu obal (jako na čtečky), jinak hrozilo, ze snad shoří…
  A u ajfounu to budu muset udělat taky.
  A to jsem ve stínu na chalupě , v Praze by to bylo asi horší (mozna ne, tam nemusejí tak „řvát“….)
  No , asi budu pokračovat v četbě Antifragility…

 735. 887 ptakopysku, měřil na stošedesáti km. Rozdíl mezi chvátám a lážoplážo do dvaceti minut. Styl plyn – brzda – plyn sice působí efektně, ale ve výsledku žádný zázrak. Na základě toho došel k závěru, že chvátat nemusím. Jsem spokojený když svítí kontrolka „ekono“. Ne že bych bych šetřílek, ale je to známka, že motor pracuje v optimálním režimu. Líbí se mi hybridy, ale zatím se nevyplatí. Jako technicky nekomplikovaný kompromis vidím přední náhon kombinovaný s motory v zadních kolech, s rekuperací při provozním brždění, použitelný jako rezerva pro zrychlení, pro pohon 4×4, pro rozjíždění a popojíždění, pro optimalizaci režimu spalovacího motoru, v jízdě na kratší vzdálenost, cca 50 km.

 736. 924 quivis
  velmi DRASTICKÉ snímky, jen jsem prvních pár prolétl a ZHNUSENĚ zavřel.
  Mysl mi opanovala jediná otázka – jestli tomu dobře rozumím, ty OBĚTI jsou KŘESŤANÉ – a ta má OTÁZKA zní:
  JAK TO VRAHOVÉ POZNALI ???

 737. skimici, jednak to zřejmě byla oblast, kde žijí křesťané a dvojak oni prý požadují vyznání oddanosti muslimské víře. Jenže ti křesťané berou svou víru opravdově….

 738. 929 Rputi
  možná se řídili stanoviskem Pavla z Tarsu a bylo to prostě vidět?

 739. Inu, když ve vesnici stojí místo mešity kostel, asi není třeba třeskuté inteligence, poznat, že to nejsou muslimové….

 740. 931 Halle
  někdy nepoznám, kdy si děláš legraci a kdy ne.

 741. 933

  skimici, byla to odpověď na tvou 928
  jak to ti vrahové poznali ?

 742. 934 Halle
  četl jsi ten článek od quivis na který jsem reagoval?
  Je to ten odkaz v 924 co má nadpis
  Holokaust chrześcijan

 743. Skimici, nepotřebuju číst něco, co je už dávno známo. Dokonce i z našeho tisku.
  ISIL vrařdí všechny kromě sunnitů.
  Alavity, drůzy, křesťany.
  Ti všichni stojí za Asádem.

 744. 2 ptakopysk ad 909 – musím Tě pokárat… Zcela nezodpovědně jsi pominul Vodňanské kuře… (sračka, které se hned tak něco nevyrovná…)

 745. 2 skimic ad 923 – máš tam blbej překlep…

 746. (862) Přeslavná EU si umínila, že auta mají produkovat méně a méně CO2. Proto malé motory ……
  (873)„A jsou zákazníci, kteří chtějí dojet z místa A do místa B.“v – ti si mohou pomalu hodit mašli. Možná i rychle.

 747. 2 skimic – taky nesmíš věřit všemu, co slyšíš…

 748. a vůbec – je to fprdely… Tak dlouho se bojuje za čistotu ovzduší, až najednou zoufale chyběj kondenzační jádra a nad celou kotlinkou je jak vymeteno. A já mám v bytě 32 celaskona…
  Jebať taká robota…

 749. U mně ty metr deset šutrový stěny držej furt ca 25 ale neotvírat okna a mít tam skla se solárním faktorem. Holt teď v noci blbá rada.

 750. Stejně je ale nejlepší fungující lednička a v ní nealkoholické pivo. Pěkně to ochladí ruce když se to vylévá do mísy.

 751. 2 skimic – rád bych… ale nedošáhnu na něj… je moc daleko…

 752. PeSi
  ty zvíře 🙂 doufám, že se jen podceňuješ. 🙂

 753. Dobré ránko!

  A neměla by se ta maturita rovnou zrušit?
  Stejně k tomu směřujeme mílovými kroky!

  … Při jarním termínu společné části maturit neuspělo 24,3 procenta středoškoláků…

  V současné situaci Feřtek považuje za nesmyslné, aby se zaváděla povinná maturita z matematiky a v souvislosti s tím i povinná maturita z cizího jazyka. Na základě predikce Cermatu i dalších odhadů se odborníci podle něj shodli, že by se neúspěšnost při řádném termínu mohla vyšplhat až k hranici 50 procent.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/valachova-podoba-maturit-za-neuspechem-studentu-nestoji_351376.html#.VcWLM3HtlHw

 754. Další možností by byl návrat k osnovám z r.1989 – ale nejsem si jistá, že by současní studenti tak náročnou výuku zvládli. Nevíte, jak jsme to dělali??? 😀 😀

 755. 955

  Rputi,
  Ty komouško ! 🙂 Nestydíš se , něco takového si jen myslet ?

  Ale vážně, ten rok 1989 byl lautr stejnej, jako 1948… Fšechno změnit, v domnění že fšechno, každá změna bude lepší, a čekaj nás zářné zítřky….

  Docela se divím, že ten chleba pečou více méně stejně , jako dřív.

 756. 955

  Rputi, jednoduše. Školy sice neměly moc peněz,ale dostávaly furt stejně, a nedělaly si vrásky z toho, že někoho z gymplu nebo fakulty vykopnou.
  Netřásly se, že když někoho vykopnou, dostanou míň peněz.
  VŠB v Ostravě brala sice studenty jako smrt, ale nedělala si problém vyrazit 50 % studentů do konce prvního semestru….
  Mohla by to zkusit dnes…..

 757. Halle, ono to nevězí jen v penězích, je to celý komplex chyb!

  Dřív se dítko předškolní učilo nejen paci paci pacičky, ale hromadu dětských říkánek.
  Třeba:Byla jedna babka, prodávala jabka. Za děravý groš, prodala jich koš.
  A takových říkánek byla spousta. Dítko si tím cvičilo nejen výslovnost, ale taky paměť.
  Dneska ti každý učitel na 1.stupni ZŠ řekne, že zadat dítkám básničku v podstatě nelze. Nenaučí, nezapamatují….
  Průšvih je v tom, že si nezapamatují nejen tu básničku…

  A jinak: „A prooooooč“, dyť mám gůgl…“

 758. Rputi,
  gůgl není problém sám o sobě. Když mě něco zajímá, zagůůgluju, a ledacos najdu. Ne každy bydlí ve velkém městě s kvalitními knihovnami.
  Ale více méně předem.
  Ovšem spoléhat na gůgl až momentě , kdy něco potřebuju , je špatně.

 759. Google je jen o trochu větší knihovna.
  V prázdé hlavě se myšlenka neurodí!
  Myslet, pamatovat a tvořit musí člověk sám!
  Pokud ho to rodina a ZŠ nenaučí, je mu maturita na dvě věci, i kdyby jí udělal!

 760. Na google snad ani nepotřebuju mluvnici, kdyby byla psanu v pidgin English tak by tomu taky každý rozuměl.
  Ale číst knihu znamená pochopit a naučit se hohatší vyjádřování.

 761. Nechci vám rušit kruhy… ale knihovna i gůůůgl poslouží jen tehdy, když člověk ví co hledá a ví jak to hledat. A to musí být v hlavě.
  To je ten základ informací, který dnes mládeži chybí.
  To „biflování“.
  A „tvůrčí, kreativní“ myšlení nelze rozvíjet bez znalosti těch základních informací.

 762. Aha… Rpuť je rychlejší.
  Jdu poslechnout lékaře a jezdit… 😉

 763. Dovolím si pastnout reakci mé známé (a rozumné) kantorky Ireny:
  Jo,to je presne ono.Nechci byt zpatecnik,ale vsechna ta vyuka v projektech je sice moderni a mozna i zabavna,ale detem pak chybi zaklady,ktere musi proste do hlavicek dostat neustalym opakovanim a procvicovanim. Pak bych nemela na doucovani deti,ktere ani v osmem rocniku zakladni skoly nezvladaji scitat a odcitat z hlavy a zrovna tak nasobilka je problem(bez pomoci prstu ani priklad do deseti!) ,no a napsat po ž tvrde y je taky zcela bezna vec.Diky SVP se na kazde skole uci jinak a kdyz deti prestoupi,maji v tom poradny zmatek.Jenze to vidi jen kantori,ale ti,co vymysli vselijake „novinky“, ne a pak se divi,ze deti nezvladnou maturitu.A jeste se situace zhorsi,pokud dojde k planovane integraci postizenych deti do zakladnich skol.

  PeS může být rád, když mu tu trojčlenku nepočítají na prstech! 🙂

 764. [963] Taky musí chtít hledat. Nepřestává mě překvapovat, kolik lidí je líno najít informaci v dokumentaci. Rafinovanější tvrdí, že tam není, ač v několika případech by ji našli jako první odkaz po zadání předmětu mailu do vyhledávání.

 765. Šumaváku,
  bacha, třetí stupeň zátěže…..

 766. Dobré ráno,

  „Dřív se dítko předškolní učilo nejen paci paci pacičky, ale hromadu dětských říkánek.!

  Dítko SE samo žádný říkanky, ani ty paci paci pacičky neučilo. To dítko to musel někdo naučit. On je zatracenej rozdíl, jetsli jde dítko do první třídy s tím, že první roky života strávilo u televize nebo si s ním rodiče četli a ty říkanky říkali.

  A pokud rodiče ty první roky promrhají, pokud tenhle kus práce neodvedou, tak to sebelepší kantor ani škola nedožene, kdybyste se na hlavu stavěli.

  K tej integraci, rputi:
  Nejsou všechno budoucí absolventi matfyzu. Škola tu není jen kvůli nadaným dětem, ale i kvůli ostatním. Včetně těch handicapovaných.
  Ono to záleží na kantorech a podmínkách. Já jsem se tvrdě bránila tomu, aby kluk šel do nějaké speciální školy. Chodil do běžné třídy a kantoři to zvládali perfektně. Ono to může fungovat – pokud chtějí rodiče a kantoři a jsou schopni spolupráce.
  Na jednu stranu se žvaní o integraci, na druhou stranu – tu školu zrušili. Dnes kantoři z tej školy mají svou soukromou školu, kde mají integrované třídy. A funguje to.

  Samozřejmě že ne každé dítě je schopno integrace, pro takové by tu měly ty speciální školy zůstat. Na druhou stranu není třeba integraci odsuzovat nebo se na ni ošklíbat – nic nebrání rodičům, kteří mají obavy, že jejich geniální dítko by mohlo být brzděno „nějakým debilem“ v rozvoji, aby ho dali na nějakou výběrovou školu, kam se dostanou jen nadané děti.

  I když – co je to „nadané dítě“? Co třeba žák, který je těžký dyslektik a zároveń velmi nadaný matematik?

  Jo, ta integrace je pro kantora práce navíc. I řadě kantorů vyhovuje rutina a děti hodné, poslušné, průměrné, které se našprtají, nezlobí a neotravují se zvídavými dotazy nebo nevyžadují více úsilí či zamyšlení, jak k nim přistupovat a jak z nicvh dostat to nejlepší.

 767. MaYdo,
  ta kantorka Irena, je vzděláním speciální pedagog a pracuje vynikajícím způsobem právě ve školičce pro mentálně handicapované děti.
  VÍ LÍP než kdo jiný o čem mluví!!!

 768. Tak ta hornouherská píča je pry – narozdíl od svých předchůdců – „odvážná“ (vlastní hodnocení ) a opravdu povede tu Prague Prdel….
  Co takhle projevit tu odvahu po vzoru onoho Vasky, který před Moskvou pry zakryl vlastní hrudí fašistickou střílnu ???
  Další slovo, které ta kosočtverec vyměnila za „vsťrícnou připosranost“.
  A ANO bude lýp….

 769. šimone,
  nebudeš tu odvážnou dívku zakrývat vlastní hrudí, viď že ne?
  Byla by tě škoda! 😀

 770. Nemělo by se přehlédnout!

  Kmoníček:
  …Poukázal také na to, že vztahy naší země s Čínou rostou. „Pozvání zaznělo a pan prezident by považoval za neadekvátní a nezdvořilé ho odmítnout,“ řekl Kmoníček s tím, že problém Číny je navíc mnohem složitější, než ho česká domácí politická scéna dokáže zpracovat.

  Po většinu historie byla Čína nejbohatší zemí planety

  Na otázku, jak to myslí, pak Kmoníček obsáhle vysvětlil, že Čína sama sebe vždy považovala za střed světa. „V diskusích se zapomíná třeba na to, že po osmnáct z jednadvaceti století našeho věku pro to měla důvod, neboť to byla nejbohatší země na planetě. Ještě kolem roku 1820 měla sedminásobné HDP britského impéria,“ uvedl s tím, že Čína až do roku 1861 neměla ani ministerstvo zahraničí, protože nepovažovala za nutné mít jakékoliv styky s nečínskou kulturou.

  Do té doby záležitosti „barbarů“, tedy Nečíňanů, zpracovávalo ministerstvo rituálů. „I to ukazuje, jak je v čínské kultuře extrémně důležité se některým rituálům věnovat,“ podotkl Kmoníček s tím, že z čínského pohledu jsou oslavy konce druhé světové války takovým rituálem a účast na něm je vyjádřením respektu. „Respekt je pak zdrojem důvěry. A důvěra je – kromě jiného – hlavní komoditou investorů. V době, kdy Čína začíná nahrazovat vývoz zboží vývozem kapitálových investic, o které budou nakonec všichni chytří soutěžit, by tedy bylo chybou nevnímat v konečné rovnici přínosů a nákladů i tento čínský pohled na věc.“

 771. Rputi – slibuju, nebudu 🙂
  Myslis, ze ve sve odvaze pujde tak daleko, ze si vetkne nejakou opeřenou prachovku do zadele?
  Treba by ji to vylepsilo outlook.

 772. šimone,
  co jsem tak koukala, tak prsa má po tatínkovi a kdyby si nechala narůst bíbra, tak si jí klidně spletou s Buřtovou.

 773. hmmm…škola…
  Právě včera, při oslavě narozenin tří z mých sedmi vnoučat, jsme se s dcerami a skorosnachou bavily o škole, co si z ní odnesly a jak je ovlivnila. Moje mladší, dyslektik, pronesla, že jí do života nejvíc ovlivnil třetí ročník střední školy, kdy si prosadila intr a byla ubytována v posledním volném pokoji internátu při střední integrované škole. Na pokoji byly tři, z toho dvě s dost velkým fyzickým hendikepem – jedna po dětské obrně chodila jen o berlích, druhá s vrozenou vadou – nevyvinutými horními končetinami. Dcera musela provádět většinu úklidu a vůbec holkám s lecčíms pomoci. A ony zas pomohly jí – pochopila, jaké obrovské a vlastně ani nezasloužené štěstí má, že se narodila „normální“ a nepostihla ji žádná fatální nemoc. A také se naučila, jak nabídnout pomoc tak,aby potřebné neurazila a sama se necítila trapně.

 774. Rputi, a moje handicapované dítě absolvovalo školní docházku jako integrované, takže taky vím, o čem mluvím.

  Mimo jiné je to těžký dyskalkulik, takže násobilku se nenaučil nikdy a počítal ji na prstech celou školní docházku. A do dyskalkulika to ani procvičováním nedostanete, to je jako byste chtěla procvičováním učit barvoslepýho barvy.

  A nevím o tom, že by jeho spolužáci kvůli tomu rovněž neuměli násobilku nebo že by jim to bránilo v osobním rozvoji. Většina dětí tu násobilu a nejspíš i tu trojčlenku umí, ale ty halt žádný doučování z matematiky nepotřebují.

  Mentálních postižení je celá řada a některé neznamenají, že by dítě bylo tzv. „blbý“. Zkušenosti Vaší přítelkyně nezpochybňuji, ale její zkušenosti jsou danné tím, že učí na škole, kde jsoiu děti, pro které, domnívám se, integrace není vhodná a nefungovala by. Mentálně postižené děti s deficitem intelektu vyžadují svoje, ale autisti nebo děti s poruchami učení, u kterých není často intelekt snížený, potřebují zase jiný přístup.

 775. Dámy,
  pláčete dobře, akorát na špatném hrobě.
  Problém vězí v plošné integraci.

  Dano, on někdo brání kontaktům postižených a zdravých dětí?

  MaYdo, on vám někdo tvrdí, že autisté nepotřebují specifický přístup?

 776. 976 Dano
  je to pravda. Trocha pokory nikomu neuškodí. Nemám rád flagelantství ale taky jsem se mohl narodit jako Husák…

 777. 940 Karle to chápu. Třebaže je to nesmysl. Jen nechápu kterakže ta nová bzíkadla s vyšší spotřebou vypouštějí méně CO2. Když menší objem vyvážen vyššími otáčkami, takže průtok zachován. Nepředpokládám, že účinnost výrazně vzroste.
  Obávám se, že zelení letošních veder zneužijí ke zintenzívnění propagandy.

 778. O.T. rusáci vyzráli na Putina – vyhozené západní ovoce/kontraband na skládkách sbírají, nosí je v pytlích domů a pálej z toho delikatesní kořalku 🙂 Nemusí se takto zdržovat s vitamíny a hrubou vlákninou a tělo sportovce nezajímá odkud bere kalorie.

 779. Rputi, je horko, že? 🙂
  Je, a já za necelou hodinu vyrážím společensky oděná na akci: Hasičský den, která začíná ve 13:00 a od 21:00 plynule přechází v „Noční hasičskou soutěž o pohár ředitele HVP“ s koncem někdy v neděli nad ránem. Společensky oděná proto, že budu jedním z pořadatelů, prodejcem cukrovinek a nealko nápojů a večer se ještě uvidí, zda budu schopná přejít na jiné pracoviště, za jiný pult. Já sice ten společenský oděv pojala poněkud inovativněji, vzhledem k výšce rtuti v teploměru za oknem (momentálně 35,5 nad nulou ve stínu), ale i tak, určité penzum textilu být musí. 🙂

 780. skimici,
  lid si vždy poradí! 🙂
  Čehůni zas vyzráli nad Babišem a DPH se vybralo od začátku roku o 3 miliardy méně než loni.

 781. „MaYdo, on vám někdo tvrdí, že autisté nepotřebují specifický přístup?“

  nějak mi připadá, rputi, že ta otázka je mimo….

  Netvrdila jsem ani to, ani ono. Jen jsem vychovala jedno autistické dítě. Nevím, jaký přístup, zda specifický nebo nespecifický potřebují autisti jako celek. Vím, co potřebovalo moje dítě potřebovalo moje dítě. Dnes vím, že jsme v pravou chvíli udělal sprýávná rozhodnutí. Včetně toho, Včetně toho, že jsme dala přednost integraci se zdravými dětmi před speciální školou.

 782. MaYdo,- „Netvrdila jsem ani to, ani ono.“

  Taky mám ten dojem. 🙂

 783. no Nazdar, to jsem teda zvojtila ten poslední příslpěvek,… Někdo něco chtěl a tak jsem rychle odeslala…

  Ale kdo chce, tak rozumí, co jsem chtěla napsat. 🙂

  Dano, jseš statečná žena. My jsme zalezli do baráku, kde solidní skoro metr silné kamenné zdi drží teplotu na nějakých cca sedmadvaceti.

 784. 2 Šimon klein ad 970 – mně to spíš připomíná Vzácné vzory zmužilosti, resp. Vozatajec Josef Bonk…

 785. Dano, jako přes kopírák.

  U nás 35,8 – soutěž Klobucký Silák 2015 večer přechází do diskotéky DJBlizixXxe.

 786. A jestlipak víte, kočkomilové, že dnes je mezinárodní den koček?

 787. Tak proto bylo na koupališti už po ránu tolik koček!

 788. Sháněl jsem v květinářství nějaké řezané kytky, co by to vedro přežily. Nakonec jsem koupil pět takových mnohočetných lilií – vypadá to každá jako ca 80 cm rostlina s listy a asi pěti takovými jakoby paprikami. Ve velké kameninové váze mě to na stole o pár cenťáků přečuhuje.
  5 x 5 je 25. Prý se rozvinou ve zvonky.
  Teď otázka – když se nerozvinou do rána, je bezpečné udělat lehké vinné těstíčko, ty lilie/papriky otrhat a oasmažit jako cuketové květy nebo je to jedovatý? Mám jim raději dát šanci? Jí to alespoň hmyz?

 789. OT – nebývaly touto dobou záplavy? Pamatuju si, že Vltavu před Lipnem jsme řezali zatáčky skrze lesy a kotvili u krmelce,

 790. skimici,
  nebojte a klidně jim dejte šanci! Lilie vydržej víc než vy! 😀

 791. 994 Rputi
  to chápu jestli jsou po požití jedovatý jak muchomůrky.
  Ale to bylo jádro mého dotazu – jsou lilie i po opražení jedovaté?
  Prý i smrděj. Co já to koupil … mohl jsem si naaranžovat velkou mísu se špenátem, lilkem, okurkami, paprikami, rajčaty a oškubaným bažantem a zatemnit okno. Bych se cítil jak v Bruggách.

 792. skimici,
  lilie jsou dokonce smrtelně jedovaté!
  Jediní, komu to nevadí, jsou hlemejždi, mrchy zatracený!

 793. Taxem narazil na další z debilit slavné EU. Letěli jsme na severní Kypr. Vzhledem k tomu, že EU vyhlásila na severní Kypr embargo, nelítaj tam z EU letadla. Tedy – nelítaj. Samozřejmě lítaj, ale s mezipřistáním v Turecku. Dokonce už jsou i zavedené trasy – Němci obvykle přes Istanbul, Angličani přes Izmir, my letěli přes Antalyi. Vypadá to tak, že letadlo přistane v Antalyi, pasažéři se nikam nehejbou, ale rozepnou si bezpečnostní pásy (nevím, asi nějaký rituál, že jako byl let ukončen). Za chvíli, cca 20 minut, zas letadlo odstartuje a za 40 minut přistane v cílové destinaci – na letišti Ercan v turecké části Nicosie. Při odletu samozřejmě nikde není deklarována Nicosie nebo Ercan, ale Antalya. A nazpátek taky ne (v našem případě) Bratislava, nýbrž zase Antalya.
  Typický příklad PL-debility. Kdo chce, tak tam letí, akorát to trvá zbytečně o hodinu dýl, jsou dražší letenky a platí se dvojnásobné letištní poplatky. Vydělávají hlavně Turci.

 794. Foundry,
  a nepřistoupili vám v té Antalyi další lidi?
  My jsme takhle leteli do Antálye z Mnichova přes Vídeň…

 795. 997 Foundry
  jednodušší tam přejet taxikem. V každém případě Tě obdivuji. Kdysi dávno jsem měl dokonce spolupracovníka, co lítal v červenci do Egypta, anžto se jeho paní ráda opaluje. Já se v prostředí nad padesát stupňů či pod minus padesát stupňů nedokážu ani vyčůrat…
  Jedno z nejhezčích moří , kde jsem by,l ale teď?

 796. Tak za východním oknem, kam od cca 13:00 slunko nezasvitne je 33°…

 797. 996 Rputi
  zejtra poletěj do kontejneru pokud se nerozvinou v ty prý krásné zvonce.

 798. skimici,
  dejte jim šanci!
  Jsou nádherný a protože se rozvíjej postupně, tak dlouho vydržej ve váze.

 799. 1002 Rputi
  já jim šanci dám, protože jsem línej. Naopak se můžou hrozit ze svého rozkvětu, neboť to prý smrdí. To mi ale absolutně nevadí, anžto má ŽD skoro 150 merů kam je přestěhovat. A když to ucítím -lilie prý smrdí hnilobně, tak to prostě vymrštím z nejbližšího okna.

 800. skimici,
  neblbnete, jen tak náhodou, už nějak moc? 😀

 801. Skimici, severní Kypr je v pohodě, cca 35°C. Tady je tepleji.

 802. Rputi, nepřistupovali, nevystupovali. Lítaj tam tak všichni, říká se tomu „povinné technické mezipřistání“.

 803. Rputi
  fotku nedám, nevím jak. Ale jsou to tři tlustý stonky asi 80 cm, na tom sytě zelený listy a mezitím něco, co připomíná rašící cuketu či okurku. Má každý exemplář tak pět cenťáků délku, pak to prý pukne a rozvine se a uvolní hnilobnou vůni.

 804. skimici,
  kde jste to s tou hnilobnou vůní sebral, to bych ráda věděla? 😀
  V každém případě to prostě strčte do vázy s vodou, ono to rozkvete a bude to hezké a nebude to smrdět…
  V žádném případě už kvůli tomu neztrácejte nervy a nepropadejte panice. Nekousnou vás…

 805. 1008 Rputi
  Dík Já se jen snažím sžít se s homofobním českem
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/zadna-nadeje-v-rusku-chybi-vule-se-homofobii-postavit/r~ad50a9a63cd911e594170025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1
  kam ani rusáci nechtějí /tedy moc chtějí to změnit a proto sem přicházejí/
  Nekousnou mě, protože je do toho kontejnwru zítra vrhnu. Ten smrad je mi ale divný. Zatím nic necítím ve fázi těch okurek.

 806. skimici,
  propánajána, co to dneska hulíte? 😀 😀

 807. 1010 Rputi
  Nerozumím. Pouští mě to zatím bez problémů a nic nehulím.

 808. skimici,
  že máte taková, skoro morbidní, témata. 🙂
  Utkvělou představu hnilobné vůně lilií, homofobii…

 809. rputi!
  Mé žd jsem přinesl ťři stonky tedy 3 x 15 skoro paprik a furu listi. Doufam, ze se mi to vrati.

 810. A zeptal jste se, skimici, toho, kdo vám tvrdil, že lilie hnilobně zapáchají, jestli jim měnil ve váze vodu?
  Protože když kytku necháte ve váze 14 dní ve stejný vodě, tak vám bude hnilobně páchnout každá.

 811. Hm, Pod tím skimicovým článkem je odkaz na článek, podle kterého je to v Litvě lautr stejné jako v Rusku.
  Ovšem litva je ctihodný člen EU, takže může…..

 812. Ovšem jsem jenom obyčejný sekáček trávy, školy nemám, ale pokud je homosexualita vada v ve vývoji, připadá mi poněkud nesmyslné, být na to pyšnej.
  Neříkám stydět se, protože za postižení nikdo nemůže, ale dělat z toho přednost ?

 813. Já jen přemejšlím, jestli si ta hornouherská županka Prahy navlíkne nějakej úbor třeba ve stylu Tornádo Lou. A jestli potom bude jiná, lepší.

 814. Halle 1017,
  problém je v tom, že sice většina společnosti je více-méně akceptuje, jen oni sami sebe ještě nepřijali a pořád mají mindrák. S tím jim ovšem nikdo nepomůže…
  Naopak, čím víc budou tlačit na pilu, tím budou kde komu protivnější!

 815. Rputi,
  pžesně.
  Mi to připadá stejně uhozený, jako pořádat Heterosexual Pride.

 816. Šimone ,

  co jste si zvolili, to máte !
  Tohle na brno nesvedete ! 😀

 817. Ne pls, já to sice nevolil, ale proč by nebylo dost blbů i v Praze. Konec konců, ani Brno nemá žádné zázraky.

 818. Dobré ránko!

  Ještě k té výchově!
  …Řada vedoucích, ale i pedagogů praktických předmětů se v poslední době setkává s tím, že děti nejsou připraveny na situace, v nichž je zapotřebí soustavná práce, která není hotová za pět minut, ale trvá třeba celý půlden. Po pár minutách jsou nervózní, jak to, že to ještě nestačí, jak to, že ještě není konec….
  http://echo24.cz/a/w2q9L/doba-zmenila-rodinu-mnohe-deti-poprve-myji-nadobi-na-tabore

  P.S. pro MaYdu – my víme, že vaše děti to perfektně ovládají – a nemyslím to ironicky!

 819. V.Klaus:

  …V nerovnováze – vzniklé kvůli společné měně a jejímu, pro všechny stejnému kursu – je Řecko i Německo. Kurs eura je pro Řecko příliš vysoký (potřebovalo by devalvovat), pro Německo příliš nízký (potřebovalo by revalvovat). Řecko tím vytváří své známé deficity, Německo své přebytky. O Řecku toho bylo v poslední době napsáno mnoho, o Německu – a jeho vině, nikoli o jeho doplácení na Řeky – málo. Je třeba to uvést do symetrie a říci, že problémy v měnové unii vyvolává jak Řecko, tak Německo…
  http://www.institutvk.cz/ostatni-texty/vaclav-klaus-trpi-nemecko-doplacenim-na-reky

 820. Halle!
  1) Brno je sice dost divny mesto, ale tam snad az Horni Uhry nesahaj;
  2) mafii „bude lýp“ jsem nevolil, za slunickove blby nezodpovidam;
  3) v tom Brně mate teda taky exoty, takze bych byl zticha a šoupal pokorně čižmičkama.
  A kde si mam kurva postezovat?
  Kdyz jediny primatorsky počin byl, ze v Holesovicich pokřtila novy přivoz a to az na podruhe, pac neumi rozbit ani flasku sampusu.
  (snad moc tu kocabku neotloukla).
  Zkurveny vedro! !

 821. 2 Šimon klein – jak se ukazuje v poslední době, Brňo je od zbytku světa téměř izolováno, zejména důmyslnou sítí uzavírek a rozkopaných silnic… Beru to jako pozitivní první krok, následovat bude oplocení a vyhlášení rezervace.

 822. Vzhledem k nepřetržitému proudu finančních prostředků to tak nepravděpodobné není…

  …Rakúsky časopis Direct priniesol informačnú bombu. Na základe výsluchov utečencov v rakúskych táboroch, zdroj vojenskej tajnej služby potvrdil médiu, že imigračnú vlnu pomáhajú financovať americké organizácie…
  …A aby toho nebolo dosť, rakúsky informátor poznamenal, že ide o rovnakých ľudí, ktorí pred rokom organizovali Majdan na Ukrajine….
  http://medzicas.sk/sialene-obvinenie-rakuskych-spionov-imigraciu-do-europy-platia-americania/

 823. > 1030 – Jen doplním, že financování Majdanu 5 miliardami potvrdil samotný Obama…

 824. Teď jsem mluvil se snachou kamaráda, která je tu na návštěvě z Malty. Prý je tam hodně utečenců, hlavně prý sfrických černých. Každý, kdo se tam dostane, je zapsán, dostane 200 EUR na měsíc a spánembohem – starej se za to o sebe. Prý je tam dost volného bydlení, takže se jich víc složí a najmou si byt. Prý i pracují a problémy s nima nejsou.

 825. Dobrí skoropoledne,

  tož rputi,
  moje děti sice ledacos zvládají, ale přirozená snaha se vyhnout, když nemusí, jim rozhodně nechyběla. 🙂

  Akorát že na mně si s tím nikdy nepřišly. 😀
  Hlavně proto, že jsem od přírody líná a kdybych povolila, musela bych požadovanou práci udělat sama. 😀

 826. Houstne to…!

  …USA se aktivně vměšují do záležitostí finančních institucí v Evropě, aby realizovaly cíle své zahraniční politiky, píše německé vydání Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

  „V současné době Američané přišli s obviněním proti Deutsche Bank, že pere špinavé peníze a porušuje sankce. Washington chce zabít dvě mouchy jednou ranou: tvrdě trvat na provádění evropských protiruských sankcí a oslabit evropský finanční sektor. Jako záminku pro intervence si Američané vzali to, že evropské banky obchodovaly v dolarech,“ konstatuje autor článku.

  Dominance dolaru jako světové měny je pro americkou vládu legitimizací pro to, aby mohla zasáhnout kdekoli na světě. Války lze vybojovat nejen se zbraní.

 827. Tak to musí ale zatraceně smrdět!

  …Bakala se z Česka stahuje. Ten příběh ale ještě vůbec končit nemusí. Byty od Bakaly nikdo z realitních investorů včetně dravého miliardáře Radovana Vítka nechtěl koupit. Viděli v tom příliš velké právní riziko. Stejně tak o ně neměli zájem investoři, když je chtěl Bakala loni nabídnout na burze v Amsterdamu. V nabídce pro kapitálový trh totiž musíte velmi detailně popsat právní rizika. Jinak vám hrozí, že vás investoři budou žalovat pro podvod. Současný prodej vypadá velmi podezřele. Ředitelem londýnské divize Round Hill Capital je totiž Stanislav Kubáček, který dříve pracoval pro Bakalovu investiční skupinu BXR. Může to být čistě právní tah, který má vylepšit pozici do případné arbitráže, kdyby ji chtěl stát zahájit. To naznačil Bohuslav Sobotka i Andrej Babiš…
  http://echo24.cz/a/i6Zch/konec-bakalovy-ceske-miliardarske-cesty-od-lzi-ke-lzi

 828. (1028) V Jugošce vznikalo ledacos už před válkou, jak lze snadno zjistit, to je taková místní tradice.
  (1030) „Šialené“, well, to je to slovo! 😛

 829. Tak ono někteří ještě pořád věří na vietnamský útok v Tonkinském zálivu, holt pracují s větším časovým intervalem…
  A rád bych upozornil, ze samo všechno ne, hodně toho dělá i Putin.

 830. 1039 NoName
  jste mi připomněl, že dneska je 70 let od Nagasaki (Hirošima byla tuším 6.8.)
  Vynález penicilínu a atomové bomby zachránil spoustu lidských životů.

 831. Šimone 🙂

  Jak mohou Horní Uhry nesahat po Brno, gdyž už připojili i Přahu ?
  No a s tou izolací _Brna to až tak zlé nebude -právě jsem se vrátil nikoli z Hradu , ale z Orlíka via Humpolec ( ale Hliník nebyl doma) a kdyby nebylo k…… horko a netahal za pérdelí karavan,řekl bych jízda přímo pohodová

 832. To je toho!

  Tady 17:37 – 17:52 PRŠELO !!!
  Taky mi to zachránilo život! 🙂

 833. Rputi,

  jasně,že ten velezrádce Zeman !
  Přijede 300 000 Číňanů,na povel vytáhnou čepice,a budeme mít po armádě a svobodě ! :-

 834. Závidím, rputi. Tady nepadla ani kapka. Toužím po bouřce s krupobitím tak vydatným, abych se v těch napadanejch kroupách mohla válet.

 835. Téda, maYdo,

  pěkně zvrhlé choutky ! 😉

 836. OT: Pěkné a případné připomenutí jedné samozřejmosti: http://echo24.cz/a/wp95F/uprchlici-zeman-odvadi-lepsi-praci-nez-kiska

  Ovšem, kolik práce to muselo dát panu redaktorovi… A hlavně, kolik nekonečné práce by dalo, než by se názory mainstreamu posunuly až ke zdravému rozumu… Dožije se toho někdo z laskavých čtenářů? Nejspíše bych řekl, že nanejvýš ti, jež jsou nadáni schopností žít v záporném čase.

 837. Když u Zemana je ten problém, že on dokáže hodně lidem znechutit i to, kdy má vcelku pravdu (což v případě těch utečenců má).

 838. To nejsou choutky, Halladine, to je pud sebezáchovy.

  ostatně teď docela fouká a dokonce to chladí 🙂

 839. To už fakt hlava nebere!

  …Z otevřených zdrojů není jasné, kdo celou tuto psychózu vyvolal. Kdo navrhl, aby představitelé Evropské unie do Pekingu na oslavy 70. výročí konce světové války nejeli? Úředníci v Komisi? Nějaký bezejmenný ministr utajené země? Nebo oficiálně nějaký stát, který se chce zalíbit někomu ve Washingtonu ve chvíli, kdy se na září chystá ve Washingtonu summit Barack Obama – Si Ťin-pching? Celé to vypadá jako velké mediální cvičení.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/oskar-krejci-proticinska-hysterie-spojuje-hloupost-s-fanatismem/

 840. Tak, Ištván a Putin, to je zhouba nás všech. Stále si to připomínejte ve všech myslitelných souvislostech.

 841. NoName, mě jen překvapuje, že tak nádherně gumový paragraf nezavedli už bolševici. Omezovat se jen na hanobení KSČ je břídilství.

 842. Halladine,
  Vidíš, kdybys z toho Humpolce zavolal, mohl jsi to s tou tvou Aurorou vzít přede mne….
  Tady ve vesnici viděli uz leccos, ale Onassise ne ….

 843. Jo mimochodem, díky za Knespla a Majzlíka. Omegy pojednají, dělají i tachometry, s palubními hodinami uvidím.