Přednáška 28.1.15

Zanést do kalendáře a nezapomenout!!!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 494 komentářů u “Přednáška 28.1.15

 1. Dobrý den. Ad diskuze z minula.
  http://biblenet.cz/app/b/Exod/chapter/21#v16

  Norský případ ukazuje na postoje a chování členů naší vlády. Problém není v Oslu nebo Bruselu. Uvítal bych, kdyby u socialistů byla platforma starých členů, kteří ještě mají v genech boj proti lichvářům, posílání dětí na převýchovu atd.

  K přinejmenším zavádějícím výrokům našich sociálních specialistů:
  http://biblenet.cz/app/b/Deut/chapter/19#v18

  Ad Syriza: konečně někdo, kdo má jasné poselství. Pokud vznikne první skutečně komunistický stát v Evropě, jak se mnozí domnívají, doufám, že tam potáhnou všichni, kteří touží budovat pozemský ráj. Obávám se, že to opět skončí někde na půli cesty.

 2. Ach – zdá se, že po Zpátečníkovi čas běží pozpátku… Ale obávám se, že přes fší snahu, ve středu 4.12. nebude…

 3. PeSi – možná naopak běží zběsile vpřed. 🙂

 4. Nickname – k uneseným dětem v Norsku mám jen jednu připomínku: být to děti hrdého, svobodného státu, tak ministryně Marksová letěla z ministerstva dřív, než dořekla tu svou myšlenku a Kapitán ještě chvíli před ní. Ano, případ dětí Michalákových je ostudou českého státu a jeho úředníků, hlavně výše jmenovaných. Ti lidi tam jsou od toho, aby hájili zájmy českých občanů. A oba chlapci jsou českými občany.

 5. Dano, právě. Paní Marksová lže o případu, a na svém křesle zůstává.
  Paní Vítková za svou snahu a citlivé informování dárců dostane padáka.
  http://www.lidovky.cz/patronce-patercat-hrozi-vypoved-za-nevhodne-vyroky-ji-ministerstvo-posila-vytykaci-dopis-ghz-/zpravy-domov.aspx?c=A150117_170827_ln_domov_hm

  Jako nevolič této ministryně těžko ovlivním její jednání. Nechť si každý levicově orientovaný uvědomí, že Marksová, Dienstbier, Sobotka je synonymem pro socialistu dnešní doby.

 6. Nickname,

  Syriza nejsou komouši. Ti jsou extra . Dostali se tuším do parlamentu taky, ale v koalici nebudou.
  Ministrem financí bude profesor ekonomie z univerzity.

 7. Vy jste snad spadli z višně!

  Soudružka tominomarxová že by se zastala českýho občana? Kde žijete, co kdyby si v tej vyspělej Evrope něbo v Norsku pomysleli….

  Je to těžký, nickname. Jo, ono se hezky řekne, „tak ty lidi nevolte“. Ale když je nevolíme tak jako tak, tak se k tethle zbrani těžkodá sáhnout.

  A přesvědčovat jiné, aby volili toho, o kom si myslím, že by bylo dobré ho volit, to je, přiznám se mi, bytostně cizí. A stejně to nemá velkej efekt, na změnu přesvědčení stejně nikoho neukecáte. To je to samý jako vymlouvat zamilovaný dívčině mládence, protože vám se nejeví jako zrovna žádoucí partner.

  Já bych do ten party socialistů zahrnula ještě Šabatovou, i když není volená. A zrovna tak jako marxová měla letět ze svej sesle už dávno. Vlastně měla letět z úřadu ombudsmana, ještě než se tou ombudsmankou stala.

 8. [6] S těmi kočkami. To, že na každým obrázku nějakou najdeš, nemusí znamenat, žes našla všechny. Třeba v tom špajzu jich klidně může být víc.

 9. Dobře, tak na každém jsem našla aspoň jednu. 🙂
  nejvíc mi dala zabrat ta na tom snímku s televizí 🙂

 10. MaYdo, mně se jednou schovala kočka těsně před odjezdem. A nenajít a nenajít!
  Pak jsem ji zahlédla, jak běží do jednoho pokoje. Tak jsem honem zavřela dveře, vlezla pod postel, pod skříň…. no prostě všude. Kočka nikde…
  Už prakticky nebylo, kam se kouknout…
  A pak jsem ji, potvoru zahlédla …. vždycky, když jsem se někam nasoukala, přeběhla mi mrcha za zadkem na místo, které jsem prohledala před chvilkou… 😀 😀 😀

 11. V rámci přípravy ma kolaudaci chodíme po bytech v jednom baráku a v pátek jsme v jednom bytě viděli dva nádherný macky – že prý to je rasa „něvská maškaráda“.

  Myslela jsem, že si dělají srandu, ale ona se tak opravdu jmenuje rasa, vyšlechtěná ze sibiřské kočky.

 12. Na CT2 běží dokument Komanda smrti. Teď se řeší ukrajinští příslušníci SS. Prý bestie nad rámec německého vysokého standardu v této oblasti.
  Nerozumím tomu, musí to být omyl. Ukrajinci osvobodzovali, nevraždili. Komu tím chce ČT pomoct ?

 13. 16 – mě tam také zaujal fakt, že šéfové těch nejrepresivnějších složek: Einsatzkommand, gestapa, SD apod. byli graduovaní filosofové, historici, ekonomové a hlavně právníci.
  To není novinka, to se dalo vyčíst i v dobách bolševika, kdy se tihle lidé prezentovali jako vylízaný makovice a tudíž primitivové, ale tady to zaznělo i veřejně v bedně.
  Již z těchto dávných dob si dávám na tyto profese bacha, osoby podlehnuvší humanistickému vymývání mozků jsou k dělání sviňáren nejnáchylnější…..

  A ti ukrové? – viz vzpomínky pamětníků: …“ dneska je nuda, není koho střílet“…..
  Welcome in Europe….

 14. NoName, vy ste akýsi pomýlený ! Už dlho Vás pozorujem !Asi bystě si mal naštudovat Poučenie z krizového vývoja, ej čo to táram !
  Asi niečo iné, alebo alspoň pravidelne počůvať paní Psaki ze State Departmentu !

 15. 19 – ruští agenti převlečení za misi OBSE…

 16. Kdo má ještě doma veteš
  zde ji udá
  Básnictví bez veteše je nuda
  Co všechno pamatuje tento odpadkový koš
  a tento sous starší než tereziánský groš
  ve Francii dodnes platí
  Poesie toť etažér

 17. 20-ano, to je jediný možný logický závěr.
  Mimochodem, vždy když začnou separatisté vítězit, pocítí potřebu vystřelit z raketometu na dětské hřiště, trolejbus nebo tržnici … K čemu jim to může být ? Zřejmě chtějí pomoct Porošenkovi, aby měl co ukazovat na tiskovce.

 18. Dneska přistála na ostravském letišti Mrija. Krupnějšij vo vsjom mire vertoljotnyj vozduchom plavajuščij korab’l. Větší létající krávu neuvidíte ani v Americe. Protože nic takového – mimo jiné – nemají. Asi ji nepotřebujou, nebo jim líp vyhovuje letět vícekrát s něčím menším, jako pilní mravenečci. Já to viděl ve vzduchu, když to šlo na přistání a je to naprosto neskutečnej pohled. Neuvěřitelné, co tupí komunističtí mužici v rubaškách a láptích v Antonovově konstrukční kanceláři dokázali vymyslet a postavit.
  V Ostravě Mrija nakládala prostředky k vývozu demokracie na africký kontinent.

 19. 24-no to pozor, Antonov je ukrajinský … Proto to dokázali !!! Přes persekuce od Rusů…

 20. Ptakopysku, to je jen ta ruská megalomanie! Opicli lockhead B-52 a dělali ho větší a větší až se stal největším na celém světě… 😉
  Kdepak mužici… VODKA!

 21. Tak ten bych chtěla vidět – něco jako pták Noh!

  …Letadlo je dlouhé 84 metrů, jeho křídla mají rozpětí 88,4 metru. Prázdný letoun váží 175 tun, jeho maximální vzletová hmotnost, tedy váha včetně nákladu a paliva, převyšuje 600 tun…
  Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/na-mosnovske-letiste-priletela-obri-mrija-do-afriky-prepravi-tanky-1fw-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150126_150058_ostrava-zpravy_jog#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 22. Vyroben byl ovšem v bývalém Sovětském svazu, k přepravě raktoplánu Buran. Úžasné letadlo. A úžasný konstruktér.

 23. 28-no jistě. A Osvětim osvobodili také Sověti, že ?
  Kdy jste se všichni učili dějepis ?

 24. Zde se musím američanů zastat. Nezapomněli jste prosím na pověstný Hercules H-4 miliardáře a totálního podivína Howarda Hughese? Rozpětí křídel 97,5 m…

  Pravda je, že letěl pouze jednou (2. 11. 1947), ale je to také něco úžasného. Něco takového postavit z „prkýnek“, tomu říkám odvaha…

  Tady jsou ta létadla k porovnání: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hughes_H-4_Hercules

 25. NoName, neberte to vše prosím tak vážně. Vy už naskakujete na cokoli. Já myslel, že ta má [28] je docela ironická a vida. Nezadařilo se… 😉

  Zkusím ještě jedn další ironickou poznámku.

  Konstruktér Mrije – Ukrajinského snu Oleg Konstantinovič Antonov se narodil roku 1906 v obci Trici, v Rusku a umřel 4. dubna 1984 v Kyjevě na Ukrajině (pohřben na Baikovském hřbitově, Kyjev) a byl sovětský letecký konstruktér. Působil i v Novosibirsku. Ukrajinci ho mají na poštovních známkách. A teď si to prosím přeberte… 😉

 26. Kruciš, zasejc ty překlepy. V [31] má být správně „jednu“, nikoli „jedn“.

 27. Snad nepovažujete moji poznámku za vàžnou 😉
  Sověti prostě nebyli a hotovo.

 28. Sakra, vypadá to tak, že jsem za blbého já. NoName, omlouvám se…

 29. Nakonec, jednoho slavného Srba dokonce tolerují i v Chorvatsku.
  Nějaký Tesla 😉

 30. NoName, Ta má [34] měla být před vaší [33]. Nestihl jsem omluvu a vaší [33] včas. Ještě jednou se omlouvám a veřejně si sypu popel na hlavu. Zrovinka teď si řežu kšandu…

 31. Tesla, Tesla…Nebyl to ten, co pak v ČSSR vyráběl žárovky a televizory?

 32. Bohousi, o nic nejde … Jsem se snažil mluvit, jak je teď v Evropě moderní a nevyšlo to. 😉

 33. NoName, když jsme se tak pěkně seznámili, což abychom si začli tykat? Já jsem Bohouš…

 34. Dobrý, Štefane. Já zas nejsem ten pověstný bernardýn… 🙂

 35. 42-no to ani náhodou… Se SAPem tak maximálně interface, a i ten je problémový 😉

 36. Re

  Ale ne ten s tím čmelákem ! 😉

  Škoda, byl to sympaťák ! 😀

 37. 40

  Mohl by být I Pišta ? Mi se Pišta hrozně líbí, i jeden z mých nicků je Pišta Hutnagel 🙂

 38. Bohouši – Herkules… díky! Já si nemohl vzpomenout na jméno, tak jsem použil létající pevnost… 😉

 39. tak „jehlice do klobouku“ je hezký nick… 😉 😀

 40. maYdo,
  ad 15), tak to jsou páníčkové tupouni, neboť něvská maškaráda je jen barevná varianta plemene kočka sibiřská. Za uznání samostatného plemene se bijou hlavně Poláci, ale jak to dopadlo, zatím netuším.
  Já chvíli sibiřáčka měla, a nynější páníčkové ho nejen mají převelice rádi, ale aby mu nebylo smutno, tak mu pořídili kámošku něvanku. Ovšem jmenuje se Brunďa a sibiřáček Kostík.

 41. Šumaváku 🙂

  originál Hufnagel byl obsazenej 🙂
  Ale Nagel je tuším hřebík . A stovka hřebík udrží všechno – i klobouk na hlavě za siného větru 😀

 42. Halle,
  a nenápadný hřebík do hlavičky mezi vlasama šikovná vraždička, viz příběhy soudce Ti 🙂

 43. BohoušiB,
  Robejška jsem zhlédnout ještě nestihla (zatím jen ty textové věci), ale pár článků odkazovaného sociologa ano – a při nedělním ráno mne dost polévalo horko a nebylo to počasím. Má totiž v mnohém pravdu.

 44. Šumaváku, zdar. Ad [48]. Howard Hughes se stal mým oblíbencem, když v šedesátých či sedmdesátých letech (spíš sedmdesátých) vyšla kniha jakéhosi poláka, jež popisovala jeho trudný osud zbohatlého kapitalisty a snad ho i měla dehonestovat v myslích čtenářů…

  V mém případě se to ovšem poněkud minulo účinkem…

  Já na onu knihu tehdy použil známou a velmi vyspělou kritickou metodu Jeníka Páně z novely Josefa Škvoreckého Farářův konec a zlotřilý americký miliardář Howard Hughes se tak stal rázem mým oblíbencem. Ve svých antibakteriálních pytlících, živ pouze suchými chlebovými kůrkami a instatními hrachovými polévkami a životem pouze v noci (přes den spal), dokázal, přes spoustu svých krachů, pamatuji-li se dobře, byl majitelem společnosti TWA, jejíž krach byl tehdy opravdu světovou bombou, zkonstruovat svůj megahydroplán H-4 z překližky a celý svět si měl tehdy před ním sednout na svou konservativní pérdel. Žel bohu se tak nestalo. Rovněž si ještě pamatuji na líčení návštěvy H. H. v ráji dělníků, rolníků a pracující inteligence CCCP v třicátých letech, kdy do Mockby přiletěl v jednom ze svých letadel a sovětští pracující nevěřícně poulili svá očiska na milionáře v umaštěných montérkách, kterému chyběly tolik známé atributy jako byl cylindr, doutník a patřičný smoking, či v čem to ti kapitalisté tehdy chodili do práce. Tehdy se to dalo chápat jako perfidní ideologická kapitalistická diverze…

  Také líčení jeho vůbec nejznámějšího vynálezu push-up podprsenky pro herečku Jane Russelovou nelze zapomenout. Při její výrobě prý použil leteckou technologii. Talent všeho druhu… 😉

  Píšu to po paměti, tak doufám, že mě nějaký škarohlíd s internetem v pozadí, neusvědčí ze lži… 🙂

 45. Merkelová:
  „Německo má historickou povinnost udržovat Osvětim!“
  Provozuschopnou?

 46. Matzurko, tak tupoun jsem spíš já, protože se v nuancích kočičího chovu moc nevyznám a barevná varianta plemene a vyšlechtění z plemene mi významově poněkud splývají.

  ale zřejmě je to plemeno už uznaný :
  http://hobby.idnes.cz/nevska-maskarada-je-velka-sibirska-kocka-v-novem-vzacnem-kozisku-pxo-/hobby-mazlicci.aspx?c=A110330_233317_hobby-mazlicci_mce

  Dnes jsme poznali řadu dalších koček. Zajímavý, co lidí v mrňavejch bytech v Libni chová kočky a často ne jednu.
  Nebo psy.
  V jednom bytě měla paní tři velký psy, prý dogy. My jsme je neviděli, protože je zavřela do koupelny. Při velikosti koupelny tam napěchovat tři dogy, to musel být výkon na Guinessovu knihu rekordů. Asi jsou dogy hodně stlačitelný, nebo panáčkovaly vedle sebe v pozoru, aby se vešly na svislo.

 47. V TV na artu je Těšínské nebe – zajímavá hra o zajímavém městě, které prožilo vše, co se dalo ve dvacátém století prožít. A kdo ví, co ho čeká v tom jedenadvacátem a nás s nim.

 48. Když tak pročítám expektorace stran Řecka, výplody Brusele, historii dětí v Norsku, referování o ukrajinském boji za svobodu atd. atd., velice bych doporučil co nejširšímu obecenstvu film „Obyčejný fašismus“.
  Ano, je to sovětský film z roku 1965, tudíž ideově naprosto fuj, nicméně paralely s dneškem vyvolávají nepříjemné mrazení. Vždyť ten Hitler nakonec taky chtěl pro lidi jen to nejlepší a byl tragicky nepochopen…

 49. Šumaváku, ad tvá Osvětimská [56] a má [59]. Nevím, zda jsi zaznamenal informaci, byla i na videu, ale naši „novináři“ ji z neznámých důvodů opomíjejí.

  Německo před časem dodalo Ukrajině mobilní krematoria, tuším že mají celkem 3 pece. Přesouvají je dle momentální potřeby. Ukrajinský wehrmacht v nich spaluje své mrtvé vojáky. Takto spálené mrtvé vydává za nezvěstné, aby tak nemusel platit rodinám mrtvých.

  Holt pro současné „demokratické“ Německo platí (zvláště v těchto dnech), co se v mládí naučíš, k stáru jako když najdeš

  Foundry, zdravím. Zajímavé je, že i já jsem si dnes na onen film Michaila Romma několikrát v duchu vzpomněl. Komentář tam tehdy četl, pamatuji-li se dobře, Miroslav Horníček. Ano, máš pravdu…

 50. maYdo,
  velcí psi jsou prý v malých bytech v pohodě, pokud je páníček správně vyprocházkuje. Pak už jen lehnou a spí. Zato čivavy a podobné štucly mají potřebu lítat a vřeštět imrvére 🙂
  Kočky jsou taky velmi skladné, neb jako správní dravci prospí cca 18 hodin denně. Závidím jim jejich metabolismus, neboť budí se jen k jídlu a trošce toho pohybu, jako číhání v trávě na cosi… a přitom nijak exponenciálně netloustnou, což by při takovém režimu mou maličkost zakulatilo velmi rychle 😀

 51. Matzurko, film byl natočen v době Chruščovova „tání“ a pokud si odmyslíš pár úliteb sovětskému režimu, působí jako nanejvýš aktuální memento. Taková Marksová, Šabatová, Babiš, Barroso, Juncker, Hollande, Porošenko, Jaceňuk, jakož i zástupy dalších pachatelů dobra mají se svými předchůdci z 30. let až nepříjemně mnoho společného.
  Už se nedivím, kde se v Německu, posléze u nás, v Rakousku, na Slovensku, v Maďarsku, v Rusku atd. atd. vzali pachatelé všech těch hrůz – jsou tady furt. Pilní, pečliví a korektní služebníci státu, plnící s plným nasazením své povinnosti.

 52. 54 — Matzurko, jestli tím sociologem myslíte Hampla, pak mne to upomíná na jeden z bodů, které jsem chtěl napsat ještě do minulého vlákna, leč nestihl. Zajímavé a důležité mi připadá porovnat si, kde jeden a druhý vidí hlavní dělicí linii. Robejšek mezi lidem a elitami, Hampl mezi producenty reálných hodnot na jedné straně a jejich přerozdělovači a konsumenty na druhé. To není zcela totéž, a rozdíl možná stojí za zamyšlení. (Ne moje, za chvilku se zas pustím do něčeho jiného.)

  (No a já, jak už jsem psal, říkám, že jádrem problému jsou pravdoláskaři, v kontextu celého Západu pak pseudoliberálové.)

 53. I čivavy byly, matzurko. Dvě v jednom bytě, kde byly ubytovaný v dětský ohrádce.

 54. Zpátečníku, v tomto punktu bych se přiklonil k Hamplovi.

 55. Pro zájemce o film Michaila Romma tu mám nový odkaz, kde by měl být určitě Horníčkův dabing. V mém předchozím odkazu [64] si tím nejsem zcela jist. Stahování půjde u tohoto odkazu také podstatně rychleji, není to tak velký balík: http://jdem.cz/brjq87

 56. 70 — To já asi celkem taky, Foundrymane. Koneckonců pravdoláskař nemusí být ani nadprůměrně bohatý, ani nadprůměrně vzdělaný, ale relativně malokdy to bývá někdo, kdo produkuje reálné hodnoty, přinejmenším ne v čistě materiálním smyslu. Samozřejmě někteří (vedle té pravdolásky) produkují jiné, leckdy docela úctyhodné.

  Robejšek zde asi hodně vychází z německého prostředí, kde jsou stavovské přehrady o mnoho výraznější.

 57. Foundry, řekla bych, že pravdu má Robejšek i Hampl. Každý ze svého pohledu, ale obě dvě vrstvy jsou ke správnému fungování jakéhokoliv společenství zapotřebí. Ti Hamplovi, aby udržovali normální každodenní chod společenství a ti Robejškovi, aby to strkali dopředu.

 58. Rputi, to jsi asi ne zcela pochopila. Tady nejde o existenci nebo neexistenci skupin (nebo vrstev), tady jde o to, kudy vede frontová linie konfliktu. U Robejška lid x elity, u Hampla tvůrci x konzumenti. Já se přikláním k Hamplovu dělení, neboť, jak už poznamenal Zpátečník, konzumenti (nebo pravdoláskaři) se hojně vyskytují i ve vrstvě, kterou Robejšek nazývá „lid“. A příslušník Robejškovy „elity“ zdaleka nemusí být parazitem.
  Krom toho mám u Robejška problém s definicí „lidu“ a „elit“, to Hamplovo dělení je daleko přesnější a odpovídající realitě.

 59. Koukám, quvis, že barnevernet más voje věrné duše i u nás :

  “ my jsme opatrovníky dítěte, a pokud přijde podnět, že se tam může něco takového dít, tak se vždy musíme rozhodnout, zda počkat, jak se to vyvrbí, nebo konat. A protože jsme opatrovníky dítěte, musíme konat. “

  jaký opatrovníci, když tu jsou biologický rodiče a fungující rodina? Vyhodila bych ji už jen za to, že se prohlašuje za opatrovníka, oprávněního jednat jen na základě nějakých pocitů.

  myslím, že se s tím sexuálním zneužíváním fakt blbne.

  děcka nám lezly do postele ráno každej víkend, někdy si k nám vlezly i večer a když usnuly, přesunuli jsme je na svoje místo. Zejména na chalupě, kde se někdy bály, ten, kdo byl na řadě s uspáváním, si lehl vedle nich na postel, dokud neusnuly. No, většinou uspavač usnul první 🙂

  koukám, že vést nějakej normální rodinnej život, kde se rodiče a děti mazlí nebo pošťuchují, je o kriminál.

  Zatímco brát děti na love parade, aby koukaly na pomalovaný nahatý exhibiconisty je ta správná výchova.

  Svět se fakt zbláznil…..

 60. Mimochodem a kdo by vlastně měl dělat takové úkony jako když je třeba namazat chlapečkovi pindíka, aby neupadl do podezření ze sexuálního zneužívání?

 61. K Barnevernetu – i v Anglii – téměř totožné s Michalákovými..
  Bez detí neodídem! – https://www.youtube.com/watch?v=-YiRp0yU7m4

  Počet dětí se stabilizuje – Hlavní statistické údaje péče o děti – Služby – http://www.ssb.no/en/sosiale-forhold-og-kriminalitet/statistikker/barneverng/
  Zvýšení opatření umístění – Do konce roku 2013, cca 14 500 dětí bylo umístěno mimo jejich rodinného domu, a to buď ve formě péče, nebo opatření pomoci, což je 4 procentní nárůst od roku 2012. To znamená, že asi 10 na 1 000 dětí (0-22 let) byly umístěny dítětem veřejně prospěšné služby. Dětských domovů se vztahuje 7 z 10 opatření umístění
  Mnoho nových kategorie pro opatření – V roce 2013 bylo evidováno celkem 147 250 opatření. To je velký nárůst od roku 2012, kdy bylo registrováno 120 200 opatření. Tento velký nárůst je hlavně kvůli změně v systému podávání zpráv, a proto nová kategorie pro opatření . Chcete-li dát lepší obrázek o používání opatření, které používáme údaje na konci roku.

  Stop juvenílnej justícii – http://www.stopautogenocide.sk/clanky/juvenilna-justicia—kradnutie-deti/

 62. Dobré ránko!

  Tak to jsem zvědavá, za co dneska M.Zemana zkritizují média!
  Jestli převáží úcta k obětem nebo chuť špinit, která Evropu ještě více rozdělí.

  …Následné projevy státníků zahájí prezident Zeman, který chce ve svém proslovu zdůraznit zejména nebezpečí radikálního islámu a nutnost boje s ním. Avizuje, že jeho projev bude velmi radikální. Kromě něj vystoupí Schulz, bulharský prezident Rosen Plevneliev, předseda izraelského parlamentu Juli Edelstein a šéf pořádajícího Evropského židovského kongresu Moše Kantor. Akci zakončí evropská minuta ticha, k níž se připojí i bývalé koncentrační tábory v Osvětimi a Bergen-Belsenu nebo Brusel…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pripominky-holokaustu-ukonci-projevy-na-Hrade-ten-prezidentuv-ma-byt-velmi-radikalni-359044

 63. Foundry 76 – bráno takhle s tebou stoprocentně souhlasím!

 64. Docela zajímavý rozhovor o Ukrajině.
  „Analytik Schneider: Porošenko zřejmě musí prohrát. USA se chytly do vlastní pasti, zatímco Čína…“ http://jdem.cz/brjsx4

 65. Bohouši, já bych k tomu připodotkla, že nechápu „západní myšlení“. Hrozit dlouhodobě Rusku útokem způsobí jen to, že se lidé ještě víc kolem Putina semknou. To je normální lidská reakce. Proč to Západ není v stavu pochopit?

 66. Milá Rputi, dobrejtro. Jestlipak ono to nebude tím, že politici, řídící USA a jeho EU trabanty, jsou poněkud duševně nedostateční…

  Viz výběr prazvláštní bytosti, zvané Špidlo, za eurokomisárka… 😉

  Já si to samozřejmě pochvaluji, čím rychleji se EU položí, díky takovýmto politickým potroubkům, tím lépe. Proto nechápu nářky nad nedělní volbou Řeků, já sám mám upřímně z jejich volby nelíčenou radost. Jen tak dál…

 67. Bohouši, jestli oni to nebudou hochštapleři a psychopati…

 68. Hmmm, řídíme stát jako firmu. Ukončíme rozpracované akce a vyhlásíme nové výběrové řízení, a to by v tom byl čert, aby ho nevyhrála DEZA – Agrofert. Však si celou akci bere pod přímé vedení minfin, který ale rozhodně není ve střetu zájmu. Jak by mohl, když mu už patří skoro půl republiky. A ten nápad se zabetonováním je také skvělý. Však co, ti, co to rozhodnou, tam nežijí a ostravaci jsou zvyklí. http://ekonomika.idnes.cz/ministerstvo-financi-prevzalo-kontrolu-nad-cistenim-arealu-ostramo-1jg-/ekonomika.aspx?c=A150126_191353_ekonomika_cen

 69. Před několika dny jsem narazil na velice krátký článek. Týkal se dnešního slavnostního Osvětimského dne. Má pouhé dva řádky textu. http://jdem.cz/brjsz5

  Zde je celý:

  Přijdou tam Židé a přivítají je Němci, Ukrajinci, Lotyši, Litevci. Stejně, jako tenkrát.

  Jenom Rusové tam nebudou. Stejně, jako tenkrát.

  Tady je to z původního zdroje:

  Вот, допустим, приезжают туда евреи, а их встречают – немцы, украинцы, латыши, литовцы… То есть все те же, что и тогда, в прошлый раз.
  Вот только русские – не придут, как в прошлый раз.

  Toť vše…

 70. On je sice doc.Konvička krapet trhlej, ale svolávat ,kvůli němu etickou komisi je značně mimo. On se pan rektor jen sichruje, že v boji proti islamofobii nic, ale opravdu nic, nezanedbal!
  Jinak k četbě doporučuji Konvičkovu serii blogů „Islamofob dne“ na idnesu. Docela zajímavé.

 71. 80 Rputi, už jsem zaznamenal. Dokonce je požadavek na zřízení evropského komisaře pro židovskou otázku.

 72. Nu což, Schumi, ta vila 56–58 Am Großen Wannsee by se mohla opětovně použít, ne?

 73. Schumi, ahoj.
  Dnes je tomu přesně 73 let a 8 dní, kdy proběhla konference ve Wannsee. 20. ledna 1942.

  Jsem zvědavý, na čem se dnes usnesou v Osvětimi…

 74. DVD, zdravím. Já tu měl dlouhej hovor, a než jsem to domluvil, tak jsi mne předehnal.

 75. Ale oni přišli, ne snad? Nebo chtete připomenout Varšavu?

 76. SpiegelOnLine má článek o tom, jak Putin pochybil, že nepřijel do Osvětimi. Ovšem německý čtanář není blb, a tak to v diskuzi autorovi docela pěkně vysvětlilil.

  >> quivis: asi máme nějaké telepatické spojení. Před chvíli jsem diskutoval per Skype se svým daleko se nacházejícím synem a napsal jsem mu: „Ja bych se Polakum nedivil, kdyby nezvali Rusy na vzpominku na osvobozeni Varsavy (1944). Tady jsem z toho ale nemel nijak dobry pocit.“ Opravdu ten dobrý pocit nemám.

 77. Nevíte prosím někdo, kdo v nové Junckerově Evropské komisi obsadil místo komisaře pro obsazená území na Východě?

  Tenkrát to měli, pokud je mi známo, na starost župní vedoucí dr. Meyer a vedoucí říšského úřadu dr. Leibbrandt. Později vím, že tuto funkci zastával G. Verheugen, neklame-li mne paměť…

  Zaznamenal jsem, že včera Prahu navštívil budoucí nositel Ceny Karla Velikého Martin Schulz. Dnes na Pražském Hradě pronese svou řeč. Doufejme, že přátelsky pohovořil s p. presidentem a pohlédl z oken Hradu na Prahu. Stejně jako jeho znamenitý předchůdce…

  Honzo ze Ž., zdravím. Já to nepřekládal, ale uvědomoval jsem si, že překladu cosi chybí. S tím tvým překladem onoho místa naprosto souhlasím. To je přesné…

 78. Dobré ráno,

  trochu se kroťte, Šafrovi se dělá špatně z oslav Rudé armády. 😀

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dela-se-mi-spatne-z-dnesni-oslavy-Rude-armady-pise-Safr-359033

  jen bych jemně podotkla, že by v tom případě neměl vynechávat podíl Německa na tom zotročování…..

  Ale chtějte trochu soudnosti od zaslepenýho ideologa….Možn á tu Osvětim neměli osvobozovat vůbec? Nebo tamní vězni měli osvobození odmítnout a počkat si na tu ideologicky správnou armádu?

 79. Srandičky, srandičky, ale je to pěknej hnus, jak se i ta Osvětim hodí, aby si všelijaký ideologové a tajtrdlíci mohli přihřát polívčičku a čutnout si.

  já sice Zemana nemusím, ale to, jak media překrucují, co se dá, už je trochu moc. Kdyby zelan řekl, že je tráva zelená, tak se dočkáme moralizujících komentářů na téma, že všichni slzšný lidi vědí, že je tráva červená.

  Ať už s tím jdou do prdele.

  Taky dobrej výblitek 😀

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uz-dva-roky-je-prezidentem-Karel-Schwarzenberg-zasnil-se-novinar-Jiri-Penas-a-sepsal-tuto-pohadku-359051

  zejména mně dojalo, že prej se Kchárl nikam necpe…..

 80. Bohouši,
  ten G.V. je ten, co mu na Slovači říkali Fero Hojgen?

 81. 2 BohousB ad 88 – no a jestlipak je taky hned pošlou do sprch? Stejně, jako tenkrát?

 82. Přijde brzo chvíle, kdy tito viníci se budou před sebou samými a před světem očisťovat z toho, co v těchto letech napáchali. A budou tomu sami věřit, až tyto své nové lži budou přednášet.

  Říkal jsem vám při jiných příležitostech, že máte všechno zaznamenat a povědět, co jste zažili ve svých vězeních a koncentračních táborech. Ne snad jen proto, abyste vyložili nám všem svá utrpení, ale proto, abyste se znovu mohli bránit, až oni začnou s touto kampaní. Neboť na válku z let 1938 – 1945 se nesmí nikdy zapomenout. A že začnou, o tom buďte přesvědčeni.

  A konečně přijdou opět, aby od očišťování přešli k útoku. Bude to nová reakce, která opět spojí útok na pokrok sociální s útokem na naši svobodu národní a lidskou. Buďte na tento útok připraveni a mějte svá fakta, své záznamy, své vzpomínky, pohotově, neboť nikde se tolik nezapomíná, jako právě v politice. A proto bude zase nutno podržet všem našim odpůrcům z let 1938 – 1945 před očima to, co svět v jejich rukou zažil v Osvětimi, v Dachau, v Mauthausenu, v Ravensbrücku a v řadě jiných německých mučíren.
  Opakuji: Na tuto válku se nesmí zapomenout, a aby se nezapomnělo, je ji nutno sebevědomě a důstojně, ve jménu práva a svobody, práva a pravdy, ve jménu lidskosti, živoucí, opravdové a správné lidskosti, stále a stále připomínat.

  Beneš. Edvard. Dr.

 83. [98] Jo, zamrazí a vyvolá řadu nepříjemných myšlenek, všemi směry.

  Kdo je tam teď netuším, ale v té předchozí to byl myslím nějaký Fülle. Aspoň se o tom hovořilo v době, kdy se řešilo, kdo zkurvil smlouvu s Ukrajinou.

 84. Fulle byl jenom služebníček. Vzhledem ke svému původu ani nic víc být nemohl.

 85. DVD, nevím. V naší rodině jsme ho vždy znali pod jménem „Žabí ksicht„. Toto pojmenování mu kdysi udělil Fanánek Hagen a naše rodina se ho drží. Ale určitě to bude von, kterýho myslíš… 🙂

  PeSi, to právě nevím. Proto jsem taky tolik žádostivej toho usnesení, jak píšu ve své [93], co tam přijmou za tu jejich Novou Evropu. Doufám, že text usnesení navrhnou a naformulují Němci. Já tu jejich perfektní úřední kulturu a precisnost obdivuji…

  Zrovinka si tu tak pročítám ten zmíněný „Protokol konference ve Wannsee“ (tedy jeho český překlad). Má to 11 stran PDF. Člověk nestačí obdivovat tu jejich úřednickou řeč. Ani jednou tam nepadne slovo o vyvraždění. Pořád jenom vytlačují, vytlačují, stěhují na východ, evakuují či odstraňují ev. hovoří o konečném řešení. Blíže ho však nespecifikují. Jedním slovem Goetheův a Schillerův národ…

  Takže jsem vskutku dychtiv toho, co v Osvětimi padne dnes za slova a kdo je bude formulovat…

  MaYdo, stran Pavlíka Šafrů. Voni ty katolíci jsou holt trochu chabrus na nervy. To se musí tolerovat…

 86. Dobrý den.
  Goethe a Schiller, založením trochu Češi (Böhmen).
  Fülle – maďarský sudeťák. Stejná škola jako Peňás.

 87. 2 BohousB – no, když jsme se nedávno dozvěděli z úst samotné kancléřky, že morální povinností každého Němce je antisemitismus, tak možná i ty sprchy zprovozněj… Jen by mě zajímalo, kdo bude zástupcem IG Farben pro východní Prusko namísto Wojtyly…

 88. PeSi, to nevím. Já mám spíš obavy, aby s sebou mr. Sralbotka nevzal na tu cestu i chemika M. K. a ten s sebou nevzal konzervy Uraganu D2 z kolínské Draslovky. Von jak je věčně pod parou se snadno může splést…

  Namísto alkoholu v plechu s sebou vezme Uragan D2 a neštěstí je hotovo…

  Doufám, že jsi zaznamenal mou včerejší [62], kde píšu, jak Německo v létě r. 2014 darovalo hrdinné Ukrajinské armádě v rámci pomoci zavádění demokracie na Ukrajině pojídná krematoria, mající 3 pece. Jednou se to naučili a nevědí roupama, kdy přestat. Ale i to člověk musí tolerovat, voni jsou už takoví. Jiní už nebudou…

 89. Sákryš, za tu tučnost se vomlouvám. Ulítnul mi ukončovací tag.

 90. Dano, pokud mohu pozorovat, tak nevíš a netušíš už značně dlouho!
  A pokud nemáš ISIL v kurníku, tak jsi v klidu!
  To už je opravdu těžko uvěřitelné!

 91. A socan Foldyna je nějakej nasranej….

  A já říkám jdete už do hajzlu vy překrucovatelé a upravované historie!
  Sláva hrdinům, kteři neváhali položit život za naši svobodu. Jste obyčejní parchanti, vy ubožáci současnosti, kteři manipulujete s fakty, pro svoje špinavé cíle. Které lživě vydáváte za za svobodu a demokraci a ve skutečnosti jde o moc a bohatství.

 92. Aha, Rputi, takže ty jsi pro preventivní vojenský zásah proti ISILu. A nemáš strach, že dopadne stejně jako válka v Afganistánu, vojenský zásah proti Iráku a pod? Já se přiznávám, že právě z toho mám poněkud obavy.
  Zkus se na chvíli zbavit toho apriori negativního nahlížení na vše, co tu napíšu. Asi máš něco proti mé osobě, ale obávám se, že je to spíš tvůj problém, než můj.

 93. Tak já ten projev Zemana vidím zcela v intencích naparujících se projevů Obamy.
  Uniká mi, jak někdo, kdo se ohání svou příslušností k Západu, může tento projev považovat za válečné štvaní. Tomu fakt nerozumím.
  Leda jako důsledek velmi upřímné nechuti až nenávisti k němu.

 94. zdravím!
  Včera se tady obdivoval sovětský letoun Mrija,patřící Ukrajině; dnes se na letišti v Mošnově (znám to letiště)nakládají tanky ze skladů čs.armády s údajným určením v Africe, s mezipřistáním v Kyjevě -tak nevím, jestli je to náhradní dodávka za tanky, které v loňském roce měl Kyjev dodat do Afriky (a nedodal,neb je použil v Dunbasu a okolí) anebo ty tanky jsou naší humanitární pomoci Kyjevu ? 😕
  Hmm, ten Shapiro, který se tajně sešel s Babišem (pročúak asi ?) , má záviděníhodné zuby( což mně připomnělo fakt, že odpoledne mne čekají na stomatochirurgii v Jihlavě – ufff 🙁
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/LN-Andrej-Babis-se-setkal-s-velvyslancem-USA-Na-svem-Capim-hnizde-359056

 95. (114) To ovšem předpokládáš, že je schopen posoudit, co dělá. Já si tím nejsem jist. Možná ani jedno, ani druhé, prostě jen blábolil, což činí často. Dokud se naváží do ISIL, tak tím nenaškodí, jako když se občas naveze do islámu jako takového.
  (116) Zřejmě ho pohoršuje, když někdo překrucuje jinak, než on.

 96. Dano, pokud někomu spíláš do válečného štváče za to, že vyhlašuje nutnost se společně bránit proti někomu, kdo nás má v úmyslu povraždit, tak prostě žasnu!

  A proč nesouhlas s tvými názory neustále vydáváš za osobní útoky taky nechápu.

 97. (120) omluva: nikoliv pročúak,ale pročpak …

 98. Westíku, myslím že to je do Afriky.
  Na ukrajinu by to bylo pohodlnější vézt vlakem.
  A nejde o armádní tanky, ale o tanky ze skladů obchodníků se zbraněmi. Ti jich mají víc než Armáda

 99. (125) díky,Halle za zpřesnění.Hbití diskutéři na PL hned udali adresu, na níž je možné dráhu Mriji sledovat: směr letu http://www.flightradar24.com/ADB3472/55f1ba8 !
  U nás v Česku se vždycky všecko vykecá ( viz „tajná“ setkání Shapira s nejvyšším st.zástupcem Zemanem, a teď s Babišem) 🙂

 100. 122-náhodou, svým způsobem je to obdivuhodné … Ta vytrvalost, to nasazení ! 😉

 101. 123 – takže co president Zeman řekl: „Máme-li zabránit superholokaustu a masivnímu vyvražďování lidí, potřebujeme sjednocenou, ozbrojenou akci, akci vedenou na mezinárodní úrovni, akci vedenou pod egidou Rady bezpečnosti Spojených národů, akci, do jejíchž mezinárodních sil rychlého nasazení by měli vyslat své síly pokud možno všichni stálí členové Rady bezpečnosti. Akci, která by eliminovala v zárodku výcvikové tábory teroristů, která by nepracovala s bezvýchodným, plošným obsazováním území, ale využívala moderních technických prostředků, například bezpilotních letadel a podobně. Akci, v níž by se celé mezinárodní společenství spojilo proti svému úhlavnímu nepříteli,“ Já s ním souhlasím v tom, že je potřeba se dohodnout na nějakém postupu. Ale – ta akce, vojenská akce – by probíhala na území mimo EU, mimo Evropu, mimo území USA, takže jako první bych zřejmě očekávala žádost o pomoc od států, na jejich území se ISIL rozpíná.Jasnou žádost o vojenskou pomoc. Zatím probíhají letecké akce na žádost Sýrie. Výsledek – no nevím..spíš nic moc, ale aspoň něco. Zeman nepovažuje za potřebné pozemní akce, ale bez nich to nejde, k tomu už se vyjádřilo několik odborníků při hodnocení současné situace.
  A hlavní otázka: Co pak? Co potom? ISIL má oporu hlavně v ideologii, ve víře. Co s tou vírou, jak s ní naložit? Zabít všechny fanatiky? Jak je poznat? Převychovat? Dá se to?
  A ještě k oné zemanově myšlence – plány na vojenskou akci by měly probíhat podle mého jinak. Měla by jim předcházet jednání s diplomaty, ať už postižených států, tak i států Evropy, USA, Kanady, Austrálie…. A až po získání naprosté shody ve všech krocích, jak prvním, tak i posledním po ukončení vojenského zásahu, pak vystoupit s projevem. Jinak to, jak tu někdo napsal, obamovština.

 102. Ježišmarjá Dano,

  žádná žádost Syrie nebyla , a kdyby byla , tak Američané dělaj, že neslyšej.
  O pomoc žádal Irák, a byl celkem okašlán.

 103. Dano, diplomatická jednání už dávno běží, i když mimo tvoji pozornost.
  Pozemní akce musí probíhat výhradně v režii blízkovýchodních států!

 104. Já jen moc doufám – pro udržení alespoň elementární úrovně diskuze – že se nikdo nedomnívá, že Zeman očekává okamžité svolání RB OSN na dnes odpoledne, večer vyhlášení mobilizace „na Západě“ a zítřejší vpád na území států, postižených ISIL bez vědomí těchto států a bez projednání s nimi – jako nabídku pomoci, následně její akceptaci. Sice jsem podobné projevy zkratové úvahy viděl v jiných diskuzích, ale pořád chci věřit, že až takovýhle primitivové snad sem nechoděj.
  Vím, že to vypadá, že jsem Zemanův mluvka, ale já si opravdu tyhle kosočtvercoviny o prezidentovi nemyslím a nepovažuji ho za někoho, kdo má IQ tykve.

 105. 2 Šimon klein – obávám se, že se ve svém doufání zklameš…

 106. Šimone,
  IMHO Zeman dostane vynadáno, i kdyby řekl, že je nějak zima. Už to začíná být stejné jako dříve s Klausem – všechno špatně, protože Klaus, dneska všechno špatně, protože Zeman. Nemáme politické strany ale fankluby.

 107. (128) Ono to, v rámci možností, v podstatě probíhá. Že by všichni zúčastnění prozřeli co mají udělat až na základě projevu vcelku bezvýznamného (včetně různých úletů) Zemana, to by bylo přece jen poněkud nepravděpodobné.

 108. (133) Pro mne je rozdíl v tom, že u Klause se vybavím vcelku dost věcí, které udělal výborně, hodně věcí, které udělal dobře a nějaké, které IMHO udělal blbě. Pak spoustu věcí, které dle některých udělat měl, ale nebylo to v jeho silách. U Zemana, co udělal dobře, že vyznamenal Frantu Šťastného. Zbytek poslední dvě kategorie. 😛

 109. Takže od podstaty toho, co Zeman řekl, se přesuneme k vášnivé diskuzi kdo je pro Losnu a kdo proti. Nikde jsem nepsala, že Zeman pro mne je válečným štváčem. Napsala jsem, že nevím. I to některým stačilo, aby se do mne pustili, že kritizuju Zemana za každou cenu. Už to tu fakt je hodně podivné.
  Pro Halladina: Čí letadla pomáhala v boji o záchranu Kobani, města v Sýrii na hranicích s Tureckem? USA nevyhověly žádosti syrské opozice, aby zaútočily i na Ašada.
  Odjíždím na plánovanou akci, tak se netěšte, neprchám.

 110. Ad Zeman: můj názor na boj s islámem:
  http://ceskapozice.lidovky.cz/dan-drapal-zertovat-lze-o-leccem-jen-jestli-to-stoji-za-to-pzi-/forum.aspx?c=A150123_124931_pozice-forum_kasa

  Noname, buďte rád, že jste ještě nebyl předveden k podání vysvětlení.
  Můj názor na paní logopedku:
  http://biblenet.cz/app/b/Deut/chapter/19#v18
  Můj názor na paní sociálku:
  http://biblenet.cz/app/b?book=Exod&no=21#v16

  Všechny do případu zapojené osoby žijí ve smrtelném hříchu.

 111. Tak ta vedoucí okresní sociálky se jmenuje Hana Křivohlavá. Jestli je odbornost zainteresovaných orgánů taková jako v …, tak se případu nedivím.
  Norsko je u nás. Nebojujme proti Norsku, ale proti našim zlodějům dětí, zlodějům lidských duší, zlodějům.

 112. 138-naštěstí nechodí k logopedce, kecá mu to dobře 😉

 113. Praha si vytvořila možné náhradní řešení, a možná si trochu vylepšila pozici proti provozovateli OPENCARD

 114. Posedlost údajným zneužíváním je mor.Paní logopedka musela dítěti klást sugestivní otázky. Jak jinak by se při logopedické lekci dostalo na přetřes téma koupání nebo spaní. Ty husy už jsou tak zblblé americkými seriály, že hledají devianty i pod vlastní postelí.

 115. Noname,
  kecat může, ale rozhoduje, jestli si plitom netlape na jadzyk 🙂

 116. http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/valka-o-donbas-je-stale-brutalnejsi-civiliste-stale-vice-trpi_331522.html

  Kyjev proti sobě stále více štve obyvatele Donbasu. K nejnovějším krokům zaměřeným na „šikanu“ lidí v Donbasu patří povinnost povolení od ukrajinských úřadů, pokud chtějí vyjet na západ Ukrajiny. Pro mnohé je ale prakticky nemožné takové povolení sehnat. Podle humanitárních organizací také ukrajinské úřady stále více brání dopravě životně důležitých léků do donbaské oblasti.

  Od dob Majdanu Kyjev neustále dává těm na východě najevo, že nejsou úplně kompatibilní. Proč by ti lidé měli být ke Kyjevu loajální ? Jediný důvod stačí.

 117. Baubo, to není posedlost americkými seriály. Je to neznalost, necitlivost, částečně kombinovaná s hloupostí a stihomamem. (Proč vždy říkám stihoman?)
  Raději zasáhnu, protože mám pravomoc, než aby se něco stalo.

 118. Baubo,
  a přitom v amerických seriálech rodinného typu se zase musí učit, že je nutné dávat „reassurance hug“ a jak vypadá ideální vztah dětí a rodičů.

 119. Odhaduji, že nejrozumněji to řešili muži v černém, alias OČTŘ, pokud to nedostala na stůl mladé ucho. Pro sociálku se jedná o mimořádnou situaci, všechny jsou ve stavu bojové pohotovosti, neschopné zjistit skutečný stav. Hlavně neudělat chybu, zachovat předběžnou opatrnost, jak nás učily na tom školení.

 120. Dobré poeldne,

  no NAme, tacky sjem si to přečetla. Paní logopedka se mi rozhodně nějak nezdá.

  Za prvé neměla smlouvu s pojišťovnu, nová ordinace. Kdoví, jaká byla její odbornost.

  Za druhé – na logopedii jsem chodila s oběma dětma. Vždycky jsem ta byla s nimi, už proto, že logopedka nejen cvičila s dítětem, ale i mně zaučovala, jak to, co s dítětem dělá, procvičovat denně.

  Proto se mi zdá požadavek, že dítě předškolního věku má být s logopedkou hodinu samo velmi podivný. Ona ta logopedie se fat nenaučí nějakým sezením s logopedkou dvakrát týdně, na tom musí spolupracovat denně i rodiče.

 121. A vida, tak soudružka kKřivohlavá si poněkdu upravila svboje sdělení pro media :

  „Jako orgán sociálněprávní ochrany dětí musíme hájit především jejich zájmy, aby se jim nedělo nějaké příkoří. Proto musíme reagovat už na prvotní podezření, i když to není došetřeno,“

  Včera znělo její vyjádření takhle :

  ” my jsme opatrovníky dítěte, a pokud přijde podnět, že se tam může něco takového dít, tak se vždy musíme rozhodnout, zda počkat, jak se to vyvrbí, nebo konat. A protože jsme opatrovníky dítěte, musíme konat. ”

  Je to tady o něco výše, dala jsem to tam už včera a velmi jsem se pozastavila nad tím, že se prohlašuje za opatrovníka dítěte, které má oba rodiče, žije ve fungující rodině a žádným právním úkonem jí nebylo postavení opatrovníka přiznáno.
  Už jen za to měla vyletět.

  A ta logopedka by měla mít okamžitý zákaz praxe a nejspíš jde i o zneužití postavení.

 122. 150-Nejhorší je, že takhle nějak to vidí všichni orgáni. Svět je jejich, mají právo konat.

 123. „Ty husy už jsou tak zblblé americkými seriály, že hledají devianty i pod vlastní postelí.“

  Asi ho tam hledají marně a to se pak ty hormony vrazí na na mozek. 😀

 124. To jo, NoName, ale především by ta věta on tom, že se cítí být opatrovníkem dětí a podle toho jedná, neměla zapadnout.

 125. http://www.plzensky-kraj.cz/cs/eos/orgstrukt/005002001010

  Určitě uděláte radost panu Zapletalovi, když mu zavoláte. Představte se jako zvídaví občané či jako novináři. Čeho můžete dosáhnout, je přeřazení paní Křivohlavé na vyšší funkci, za vyšší plat. Hrazený z norských fondů.

  Doporučená otázka: jak se s tím srovnáváte, když vaše podřízená je zodpovědná za smrt člověka, zničení rodiny? Spí se vám dobře? Provádíte interní kontrolu? Oznámili jste událost policii?

 126. OTOH: svět není černobílý, domácí násilí, sexuální zneužívání existuje. Partneři se někdy kryjí, špinavé prádlo se vytahuje pokud je plánovaný rozvod. Hnusná práce, pokud se tomu někdo věnuje naplno. Neznám veselého dětského kurátora.

 127. Ale škoda, že jsem nebyla tak proškolená, když byl kluk ve waldorvský sopeciálce a výchovná poradkyně mně zahrnovala kescama, jak dítě trpí stresem ze školy a jak se uklidní u ní v objetí.

  Dnes bych ji práskla za sexuální zneužívání dětí. 😀

  jenže ty důry byly zrovna takový „socpracky“, ta jejich ředitelka byla přímo ukázková. HOtovej barnevernet

  Taky podle toho mluvily, když neschvalovaly, co jsem chtěla já.
  „vy NÁM ho rozčílíte“ „Vy NÁM ho stresujete“

  Kvůli tomu NÁM, které se objevovalo v každé druhé větě, jsem se utvrdila v tom, že z tej školy rychle pryč.

 128. NIckname, nevynechávala bych z toh tu logopedku. Nejspíš se na jejích lekcích děly úplně jiný věci, než výuka logopedie.

 129. Maydo: za hybatele tohoto případu považuji blbost prostou. Policisté mají své postupy, občan byl „předveden k podání vysvětlení“. Když nebyl případ do týdne stornován pro zjevnou vykonstruovanost (i to se stává), potom se to táhne půl roku. Mají čas. Postižená osoba (podezřelý, resp. obviněný) to musí především psychicky ustát, protože si zakládáme na své pověsti a najednou jste horší než vrah. I ve věznici budete na té nejnižší příčce a každý na vás s chutí plivne. Každý si potřebuje dokázat, že i když je špatný, pořád se najdou lidé horší než on. Tento podezřelý to neustál.
  O vašem provinění se šušká v práci, na ulici, v hospodě, všude kam se hnete. Nejste ve vězení, ale jste vyděděnec. Paradoxně jsou na tom lépe lidé, kteří něco takového páchali, než nevinní. Ti se klidně chlubí – ale jo, vyspal jsem se s nimi, vypadaly na 16.

 130. Zřejmě je systém sociálně právní ochrany dětí po okraj naplněn klony pana Kapitána. Pořádek musí být!

 131. jsems i vzpomněla, když tu padla zmínka o těch katolících :

  Dnes ráno jsem nakoukla do nějakýho staršího Reflexu a ejhle, jedna lavička VH je v Oxfordu a a na ní sedí a líbezně se na ní usmívají Halík a Sekyra.

  Zdá, se, že peníze Halíkovi nesmrdí, pokud jdou na sponzoring jeho aktivit. A sekyra jako opatrovatel odkazu Václava Havla. Neskutečná prdel 😀

  Ten Reflex je číslo 48 z loňska a článek se jmenuje „se Sekyrou v zádech“. Kdybyste někdo třeba měl přístup do placené zóny.
  Mám z toho dojem, že Sekyra v tom Oxforsu něco zasponzoroval, což by možná vysvětlovalo Halíkovu cenu 😀

  Stálo by za uchování, až bude Halík kandidovat na prezidenta.

 132. 92 dvd, ano. Stačí převést pod zlomkovou čáru do jmenovatele. Čitatel=l

  Osvětim, muzeum, večer, blíží se zavírací doba. U brány zastaví autobus. Za celý den unavený a ochraptělý průvodce šeptá starému vrátnému : „Mám tady ještě autobus plný židů“
  „Ale my už spoustu let jsme mimo provoz,“ šeptem odpoví vrátný.

  Osvětim 2015. Návštěvníky budou vítat Němci, Poláci, Litevci, Ukrajinci. Jako tenkrát. Jen Rusové budou chybět. Jako tenkrát.

 133. 162 – Schumi – pár lidí se tady u ruského originálu (viz 88 výše) shodlo, že ten konec má jiný překlad:

  „…tentokrát Rusové nepřijdou“…..

 134. A co se týče těch sviní ze sociálky a logopedky – to je neskutečný mor, který se už rozlézá i po webech – pamatuji si (a už nevím, kdo), jak tady bylo horleno proti tomu, když dá otec pusu vlastní dceři na pusu.
  Vyvozováno všechno možné, samozřejmě to nejperverznější.
  Nějak se vytratilo vědomí o nejběžnějším vysvětlení – lásce k dětem.
  Kdo tahle podezření vyrábí ? Předpokládám, že je to někdo, kdo sám má máslo na hlavě !
  Anebo žrout pokleslých emerických detektivek na TV Hovno, kde co epizoda, to znásilněná svým fotrem, včetně oběti, vyšetřující policistky, prokurvátorky, laskavé novinářky, senátorky, guvernérky a ředitelky posádkového kluziště.

 135. Mně to připadá, že při všech těch nářcích jde ve skutečnosti
  o něco jiného. Jaký jiný důvod by Zeman mohl mít k tak solidárnímu válečnickému projevu?

  Porovnají si ty dvě víry. Jak moc se liší mešita a synagoga? Neliší. Mají tam sochy a obrazy? Nemají. Smějí být ženské ausgerechnet při liturgii? Nesmějí. Smějí vepřové? Nesmějí. Jsou obřezaní? Jsou. Uctívají Abrahama a Mojžíše? Uctívají. Mají stejného Boha? Mají. Smějí pít alkohol? Muslimové nesmějí. A v tom to je. To je podstata. Islám zakazuje chlastat. Proto ten randál.

 136. 163 Šimone, mně se to jeví, že to dává dvojitou pointu.

 137. Šimone, nechci sklouznout na stejnou úroveň s dotyčnými úředníky / úřednicemi.
  Budu dále předpokládat hloupost, touhu po moci a penězích.

 138. Docela by mne zajímalo, zda bude smět líbat svého adoptivního syna homosexuální pěstoun…

 139. 167,168 – souhlas s oběma:
  Máš Halle překlad přesnější;
  Schumi – kvůli té dvojité (dvojznačné?) pointě jsem si to dovolil zmínit.
  Měli by se nad tím lidi hooodně zamyslet.

 140. 166 – Schumi, já nevím….
  Proč tedy Zeman nenavrhl bombardovat ISIL flaškama slivovice ?

  I když té je pro musulmany škoda….likvidoval bych takhle přebytky jégrmajstra, bolsu, kmínky, halbundhalb apod. ,takto ženevskými konvencemi zakázanými nervově-paralytickými látkami…..

 141. Dobrá facka…

  Předseda Státní dumy Sergej Naryškin pokládá květiny k pomníku obětí koncentračního tábora v Osvětimi, který stojí ve Štrasburku.

 142. Sobotka je vůl. Západ svou intervencí rozesral irák, tím spíš by se měl angažovat.
  Jakoby něco zapálil, a pak chtěl po ostaních hasit.

 143. Projev M.Zemana:

  „Chtěl bych Vám navrhnout něco, co mnozí z Vás budou pokládat za naivní, neproveditelné nebo nesmyslné. Včera jsem mluvil o dvou stech mrtvých dětí v Péšávaru, o dvou tisících obyvatel Nigérie, kteří byli zavražděni sektou Boko Haram, a mohl bych pokračovat těmito příklady dál a dál. Nečiňme si iluze, že mezinárodní terorismus je několik špatně vyzbrojených a vycvičených skupinek. Mezinárodní terorismus je celosvětová, organizovaná a rozrůstající se síť a proti mezinárodnímu terorismu nelze bojovat pouze na úrovni národních států a nelze proti němu bojovat pouze někdy poněkud pokryteckými demonstracemi a verbálními protesty.

  Kdyby v roce 1936 během obsazení demilitarizované zóny v Porýní dvě britské a dvě francouzské divize reagovaly na toto porušení Versailleské smlouvy vojenskou akcí, nebyla by Mnichovská dohoda, nebyl by holokaust a nebyla by druhá světová válka.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Prezident-Zeman-Hrozi-superholokaust-jehoz-obetmi-budou-stovky-milionu-lidi-359110

 144. K doplnění obrazu:
  V Prištině probíhají intenzivní demonstrace opozice proti vládě, neb vláda příliš podléhá srbským vlivům (!). Ono se má 9.2. začít v Bruseli jednat o „integraci srbské menšiny do Kosova“. Kdyby snad někdo navrhl, aby se ona srbská část Kosova integrovala do Srbska, tak by se asi všichni řádní europeisté z toho mohli obkreslit.

 145. 180

  Jo , a Áda byl nemístně prožidovskžý……..

 146. 180-přitom by to bylo řešení, které by zřejmě bralo i Srbsko.

 147. Kdo nemá FB: kocour byl svojí nadřízenou zbaven práva zastupovat p. Michalákovou …

 148. >> NoName
  Tak jsem zvědav co je za tím. Že by Norské fondy?

 149. Kdo je kocourova nadřízená? Měla jsem dojem, že dělá v nějaké advokátní kanceláři.

 150. (184) Z různý tu i onde přečtených či shlédnutých vystoupení jsem nabyl dojem, že to kocour bere stále více osobně. Nakolik to je ve světě advokacie běžné, nevím. Osobně se mu vůbec nedivím, ale advokát holt nejsem.

 151. ná měla dojem, že šel někam, kde šéfuje chlap. Ale nevím….

  A že to je Mgr. Spoustová, pochybuju, Že by šel kocour dělat k radikální feministce?

 152. No, já mám dojem, že u advokáta je osobní přístup spíš na závadu. Stejně tak jako u chirurga nebo psychologa.

  Pokud vím, u psychpologů se dokonce doporučuje, aby, pokud se nechají osobně vtáhnout do případu, radši ukončili terapii.

  Ale víc by asi k tomu do dal Martin.

 153. Ahoj!
  Baubo – ad 143 – hledají, ale evidentně marně! 😉

 154. Trochu mimo, ale v nastalém počasí velmi poetický ftip:

  „Procházka, dou sem,
  „ano, pane šéf,
  Procházka – chci se poradit:
  Moje žena, jakmile padne tohle chladné počasí, stojí u okna a furt se kouká skrz….
  a čím je větší zima, kouká dýl……Procházka !
  Ano, pane šéf
  Mám prosbu o radu:
  Mám ji pustit dovnitř ??“

 155. 188 Karle, Kocour to vzal s maximálním nasazením. Co se přihodilo, bude zjeví. Dohady nejsou na místě.

 156. Zvláštní, já jsem dosud žil v domění, že když si najmu advokáta a sepíšu s ním smlouvu o tom, že mně bude zastupovat, tak jen já ho mohu toho zastupování zbavit. Nebo on může eventuálně odmítnout mně nadále zastupovat. Ale že do toho může kecat ještě někdo další, to jsem netušil.

 157. PAvle, domnnívám se, že může být, když má plnou moc od klienta advokátní kancelář a kocour je pověřen jednat jejím jménem. Pak nemá smlouvu s klientem kocour, ale advokátní kancelář. A ta klidně může pověřit někoho jiného.

  Aspoň principielně myslím, že to tak může fungovat. Nějaké prefíkané nuance ovšem neznám a nevím, jak je to v tomto případě.

 158. Tak já pamatuju, že šel kocour k tomu Láskovi. Jeho další osudy neznám, že se rozešli, jsem netušila.

  Pokud jde o paní doktorku Spoustovou, neznám ji, ale mám dojem, že odkaz je z nějakých těch stránek, kde válčí taťkové s mamkama o děti. Takže nevím, nakolik je to opravdu taková čarodějnice, jak je vylíčena, asi to nebude tak horký. Přesto mně poněkud překvapuje, protože feministka to asi bude, že by zrovna s ní kocour pracoval.

  ale možná se sešli jen nad tímhle případem.

 159. No možná se jeho šéfce nezdá, že kocour jako její zaměstnanec maká za 1 Kč/hodinu,
  tudíž z toho má houby.
  A navíc jestli vůbec kocour měl od počátku její souhlas. S tou jednou kačkou na hodinu docela pochybuju. Já se jednou bavil s jedním brněnským advokátem 20 minut, a řekl si o 1500. Žádnej úkon se nedělal.
  Jestli to Kocour nedělal partyzánsky.
  Ale co koncipient může či nemůže – to je spíš na Martina . Mám takový dojem, že koncipient neúčtuje. Že účtuje šéf.

 160. No možné je skutečně ledacos. Právě proto nemá cenu hádat.
  Jinak, ne všechno se dělá nutně pro peníze. Je to k neuvěření, ale je to tak.

 161. maYdo – 196 – ale jo, to je klidně možné. Já jsem jenom netušil, že to tak je. Když se na advokáta vztahují osobně taková ta práva nahlížet do spisu, zachovávat mlčenlivost o tom co mu řekl klient apod.

  Po pravdě řečeno jsem se domníval, že to je jeden z důvodů proč mají advokátní firmy ta divná jména ve stylu „Horáček, Kulhánek, Nožičková, Knedlíče, Šmajdavá, Koloušek a spol.“ místo toho, aby se jmenovali „United Justice“ nebo tak nějak.

 162. Stejně je to takovej paradox. Na jednu stranu člověk aby se, pokud nechce být obviněn z pedofilie, bál sáhnout na vlastní děti.

  Na druhou stranu pamatuju ve školcce období, kdy byli mezi uvědomělými maminami „in“ řešit sexuální výchovu už u školkových dětí. jedna taková důra, když jsem ji s těmi moudry poslala někam, se mi nabízela, že jetsli s tím mám nějakej problém, tak to mým dětem vysvětlí místo mně. 😀

  Nebo pamatujete příručku sexuální výchovy pro základní školy, kde se měly děti učit o sexu komunikovat například hrami, kde holky měly v rámci hry například sdělovat, že zrovna menstruují?

  A žádnej respekt ke studu nebo intimitě dětí. Když řeknete , že nechcete, aby se vaše dcera něčeho takovýho účastnila , můžete mít problém.

  Tohle je v pořádku, ale když vám dítě ráno vleze do postele, protože se chce pomazlit, tak je z vás hned pedofil.

 163. Tak se přiznám, že jsem z vyjádření paní Mgr Spoustové poněkud jelen!

  …Poněkud odlišné vysvětlení redakci poskytla Spoustová. „Vzhledem k tomu, že je můj zaměstnanec, tak předpokládám, že si i nadále bude plnit pracovní povinnosti a všechny úkony, které jsou spojené s touto kauzou, bude dál vykonávat. Věřím, že nám všem jde o to, aby se české děti vrátily do Čech,“ uvedla advokátka.
  Spory mezi Hasenkopfem a jeho nadřízenou Spoustovou se podle informací MF DNES netýkají jen kauzy Michalákové a vyvrcholily tím, že Hasenkopf dostal výpověď. „Ano, běží mu výpovědní lhůta,“ uvedla bez dalšího upřesnění Spoustová…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/spory-mezi-pravniky-michalakove-dob-/domaci.aspx?c=A150127_180429_domaci_zt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 164. Inu, rputi, asi prvotní příčina bude v tom, že to mezi paní advokátkou a kocourem nějak neklape. To se prostě někdy stává. Lidi si nepadnou vždycky do oka a někteří spolu prostě dělat nemůžou.
  Asi je dost úkonů, které může kocour vyřídit i bez plné moci. To záleží na tom, jak mají rozdělenou práci….

 165. Tak ono na celé té věci je nejkomičtější to, že ožrala z Hradu plácá nesmysly o vyhlášení války Islámskému státu (nejlépe za účasti armád všech států, jež jsou členy RB OSN, našich pěti tanků a čtyř půjčených letadel) a není schopen diskrétně pověřit pár zpravodajců nebo kluků z elitní jednotky z Prostějova, že chce mít ta dvě děcka do 72 hodin na slavnostní večeři v Lánech.

  Dokud nebude umět tohle, tak je poněkud k smíchu, byť by řeči o superholocaustu stovek milionů osob myslel upřímně.

 166. 205

  Třeba požádá Mossad. 🙂 Izraelskému přdsedovi parlamentu se jeho řeč líbila 🙂

 167. k Halladinově 198 – to byl asi ten advokát, ke kterému přišel klient s dotazem, kolik si za poradu bere. Odpověď zněla: „Tisícpět set korun za tři otázky a odpovědi.“ „Není to trochu moc?“, ptá se klient. „Je a jaká je vaše třetí otázka?“

 168. K samostatnému poskytování právní pomoci, které je ze zákona vyhrazeno advokátům, nestačí pouze vysokoškolské právnické vzdělání. Je nutné projít nejméně tříletým procesem jako koncipient, tj. zaměstnanec již hotového advokáta, včetně školení a zkoušek. Po tuto dobu může koncipient vykonávat kromě plnění pracovních úkolů uložených nadřízeným také některé samostatné úkony právní pomoci, ale pouze na základě tzv. substituční plné moci. Vztah je uzavřen mezi klientem a advokátem – nadřízeným. Koncipient může mít pouze substituční plnou moc, udělenou advokátem, za souhlasu klienta a jen k úkonům v této plné moci vymezeným.
  Mgr. Pavel Hasenkopf je advokátním koncipientem v kanceláři advokátky Mgr. Ing. Ivany Spoustové. Paní Michaláková je klientkou advokátky Spoustové. Toto jsou známé informace, přístupné na stránkách České advokátní komory, kromě informace o tom, že paní Michaláková je klientkou advokátky Spoustové. Tento vztah ale vyplývá ze znění zákona a interních předpisů, protože koncipient nemůže mít svého klienta.

 169. Halladine – 206 – to je zcela irelevantní. Dokud se ČR není schopna o své občany postarat sama, ať už z důvodu toho, že na to nemá prachy nebo koule, tak její představitel nemá co žvatlat o vojenském zásahu, který by měl notabene vést někdo úplně jiný.

 170. Teď jsem si ještě přečetl kocourův výrok o tom, že (volně parafrázuji): hledá advokáta, který by ho zastřešil a převzal klientku Michalákovou. Dotaz na výpověď prý odmítl komentovat.

 171. 198 Halle
  Ze maka za 1Kc/hod – on to urcite dodani na urovni prumerne sazby.
  1500 Kc za 20 min navic bez ukonu je fakt prehnane! Slusna pracovnice za tuto cenu pry nabidne i hodku s jednim ukonem.

 172. Třeba se Zeman inspiroval filmem Myš, která řvala

 173. … nejsem v kotlince. Co furt s tim Zemanem mate? Byla reprisa navstevy korunovacnich klenotu?

 174. Nikoliv, jen pronášel úvahy celosvětového významu.

 175. 211

  Hodinu ? Tak to by musela zaplatit ona mi. Hodinu dřít ! 😀 😉

 176. a co takhle Nagyová? Ta dřela jako kůň ( a možná i víc než hodinu). A jak byla placená!

 177. No, vybavuje se mi jeden vtip…
  To takhle na vojně, ještě za totality (která dosud neskončila) probíhá slavnostní nástup s inspekcí… a inspekční generál se zeptá jednoho vojáčka, jak se jmenuje. A dotyčný, předpisově hlásí – soudruhu generále, vojín Holívka…
  A generál se začne strašně smát, svíjí se v křečích, praští čepicí o zem, a pak se vydejchá a říká – víte, vojíne, my jsme měli na škole taky jednoho Holívku… A měli jsme na něj takovou říkanku – „Holívka, Holívka, vystydne ti polívka!“
  No a vojín na to „Soudruhu generále, a smím se zeptat, jak se jmenujete Vy?“ No a generál říká, já jsem generál Zelený!
  a vojín se začne smát, svíjí se v křečích, praští čepicí, šlape po ní a pak říká, promiňte, soudruhu generále, ale my jsme měli taky v družstvu vojína, co se jmenoval Zelený… a taky jsme měli na něj takovou říkánku – Zelený, Zelený, ty jsi ale čurák!
  Takže asi tak…

 178. (194) To konstatuješ to samé, co já. Hodnocení jsem se vyhnul.
  (205) U těch sluníčkových u pakošů bych to považoval za vhodné řešení, v tomhle případě spíše (zatím) ne. Uvědom si, že český stát na věc prakticky sral někdy od roku 2011. Buďto nebyl požádán, nebo se pí Michaláková nechala zastrašit, že by jí to uškodilo, případně si ouřednictvo pro své pohodlí řeklo, že norské zákonné (a zdlouhavé) možnosti nebyly vyčerpány. Ale pokud by teď do půl roku nebylo řešení, tak to už jo.

 179. A von se zdejší erár někdy vzal za své občany ?
  Za dlouhá desetiletí jsem slyšel desítky historek o různých trablech našich lidí v zahraničí (jako přímý svědek nebo od důvěryhodných osob) a vždy tam zaznělo, jak vyslanectví, konzulát etc. na ně doslova SRALY či dokonce jim místo pomoci vyhrožovaly, že to či ono nesměj dělat, jinak nedosírné následky apod.
  Takže nevím, proč zrovna teď by erár měl pomáhat „nějakejm divnejm“ lidem , kteří si přivodili problémy s dětma – viz vyjádření Marx-engelsové a toho frajtra Kapitána..

 180. P.S. trochu jsem po 89 doufal, že ouřady tady budou konečně pro lidi, chvíli to omlouval setrvačností blbých úředníků(„staré struktury“), ale teď už jsem pochopil, že naprosto všechny (!) dosavadní vládnoucí garnitury na lidi sraly a serou, a pouze v případech, kdy můžou urvat politické body, tak se předváděj – viz dojemný příběh drogového dealera v thajském vězení apod.

 181. (219) Tak momentálně přece jenom něco dělají, dokonce snad včetně Za orálka a Dluhoslava, tak bych tomu přece jenom chvíli času nechal. A fakt nevím, kdy dotyčná o pomoc požádala, ač by se to asi dalo někde najít.
  Stran Marxové-Engelsové a Kapitána, na pořádný kopnec do prdele bych ještě našel kanady, když už nemám „půlitry“.

 182. OT mi behem dne dosly nejake odkazy a mezi nimi tento
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americky-financnik-a-vyznacny-sponzor-revoluci-napsal-s-prateli-Putinovi-Je-to-pry-velmi-osklivy-dopis-359105
  a jak si tim listuji, u tohoto clanku vidim ze je zastresen jakymsi Project Syndikate. Nevite nekdo co to vlastne doopravdy je? Ja si pamatuji, ze kvuli uvodnikum zastitenym touto organizaci jsem tenkrat odhlasil casopis Ekonom, ktery jsem drahne let cetl. Byl to najednou samy clanek od Krugmana a tak. Proste mi pripadalo ze osm let ti komunisti lezou zpatky nejen pres EU, ktera se tehdy dramaticky zmenila, nejen pres Tosovskeho ale i pres ty americke keynesiance.. Ten nas rysavej pseudoekonom byl jeste elevem u Havla.
  Je to jak bolsevnik. Mraz ani ohen to nespali.

 183. AeroKarle – 221 – na Dluhoslava a Za orálka bych tak nějak nespoléhal.

  Celkem chápu, že patrně neumíme zorganisovat akci začínající vysazením speciální jednotky pomocí HALO (High Altitude Low Opening) nad Norskem a následnou extrakci týmu speciálních jednotek pomocí svazarmovské ponorky Čolek 2 vypůjčené ze sbírek Národního technického musea.

  Co ovšem nechápu je to, proč není možné jednoduše pod nějakou úřední záminkou (podezření z týrání ?) sebrat a papírově zprocesovat nějakou norskou rodinu se dvěma dětmi a následně je vyměnit kus za kus. To si člověk říká, proč kurva ty úředníky vůbec platíme…

 184. Ať to nechají soukromníkům – Poláci si taky poradili.

 185. Foundry – 225 – tak to si ale můžeme najmout žoldnéře rovnou a nemusíme platit daně na ty politické kašpary a jejich úředníky.

  Patrně by to vyšlo i laciněji.

 186. (222) Závist a víra v blaho přerozdělením je nezničitelná.
  (223) Já na ně nespoléhám, ale byla by to slušnost, chvilku počkat, co to udělá, když už se to táhne roky.
  Ta druhá myšlenka, ale fuj. Pokud by bylo možno podobné věci páchat, nakonec by se to otočilo, tak jako vždy, v nějaký nezamýšlený následek. Ona už je tu tak dost úřednická verbež, natož ještě tohle.
  To byl snad Ruščák či kdo, kdo napsal, že nejvíc postižení jsou někteří Norové. Cizinci že si časem své děti vytáhnou, ale Nor či Norka má smůlu. A že by pro to svinstvo byli všichni, těžko říci. Teď si představ, že bys takhle potrefil třeba famílii, která před bavernementem utekla! 😛

 187. AeroKarle – 227 – no tohle mně příliš nedojímá. Nejsem žádný internacionalista a klidně bych se řídil v takovém případě heslem „Každý Maďar může za to, že je Maďar“ (nebo Nor).
  Ostatně existenci té šílené organisace si odhlasovali, nevznikla sama od sebe.

  A pokud by to čistě náhodou byli běženci před Barvenetem, tak tím spíš a radostněji by je Norsko vyměnilo za naše občany.

 188. 227 Karle
  Ohledne tech uredniku bych to podepsal. Ostatne ty zoldnere by v nasich podminkach kontrahovali ti urednici.
  Mmch, neco se deje. Vcera kolem me prosel v letadle Babis az uplne nekam dozadu nasledovan jakousi krehoti nebo urednickou. chce asi verejne demonstrovat ze ma maly plat anebo ze organizace kterou ridi je v neopominutelnych potizich. Postradal jsm chlebnik. Pro mladsi – to bylo neco s dlouhym paskem pres rameno anebo kolem pasu a nosival se v tom oblozeny chleba kdyz se vyjimecne neslo na ruskej flm ale na pochodak. Chlebnik byl uzitecnej. Vesly se tam i burty a mala kremzska horcice, nozik na upraveni vurtu a klacku, nekterym pokrocilim i preservativ, jehoz smysl ne zcela chapali ale slohli to starsimu brachovi a se tim vytahovali a sokovali spoluzacky, ktere se od te doby zdrahaly ucastnit se i lampionoveho pruvodu s nafouklymi balonky heliem.

 189. Nechci tim samozrejme naznacit, ze se v letadle Babis chlubil heliovymi balonky.

 190. Krom toho, jak se ukazuje, tak kultura norská je s naší kulturou nekompatibilní podobně, jako s ní není kompatibilní islám.

  Tak proč bychom měli přijímat běžence z Norska, když z celkem pochopitelných důvodů necheme přijímat islamisty ? Kokotů z takzvaně vyspělých zemí (často severských), kteří sem zanáší zcela úchylné názory na takzvanou „svobodnou výchovu dětí, kladoucí důraz na nerušený vývoj dětské osobnosti“ tu už takhle máme až moc. A nevycválaných, řvoucích a naprosto nezvladatelných produktů jejich uprcnutí ještě mnohem víc.

 191. Těch norských běženců tu asi moc nebude.
  Ale třeba by šlo vyexportovat tam stejně smýšlející osoby, které by se tak dočkaly svého ráje na zemi a nemusely by prudit tady. A Norkso by jistě zaplesalo, že se jim zvedá populační křivka.

 192. 231 minis Pavle ze by Ms Michalakova, vlastne bezenkyne z Norska nemela mit pravo statutkyne norske bezenkyne v CR?
  To je velmi osemetne. Norske, finske a ruske bezenkyne se pravidelne umistuji na bednach stlucenych z lisek od jablek nebo mandarinek. I tedy nevim, jestli by infrastruktura Ms Michalakovou unesla. Ale snad ano. Unesla i pani Katerinu. Bezkyni.

 193. Ad 222 : „Konkrétně hovoří o 15 miliardách dolarů a tvrdí, že se zde hraje i o čas. Ruský prezident prý zneužívá pomalých procesů v EU ve svůj prospěch. „Nejde přitom jen o budoucnost této země. V sázce je i samotná Evropská unie. Ztráta Ukrajiny by byla obrovskou ranou. Pokud EU poskytne Ukrajině větší finanční podporu, bude nucen Putin opustit své agresivní plány. Prosperující a svobodná Ukrajina se navíc může stát inspirací pro ruskou veřejnost, jež může Putina přinutit přiblížit se svému sousedovi. Evropský kontinent tak na pomoci Ukrajině vydělá hned dvakrát,“ míní Soros.“
  Soros koukám už dost panikaří, když dokáže až takhle blábolit… Řekla bych, že má plné gatě ohledně nějaké své ukrajinské investice… 😉

 194. Dobré ránko!

  Jj, Niko taky mě napadlo, že je něco šejdrem, když Sorošovi takhle tečou nervy. Ale holt těch 15 miliard nikdo nemá…. a nedá!

  Ale snaží se i v GB – znovu otevřeli případ Litviněnka. Jen bůh a KGB ví, jak to vlastně bylo, ale když agent KGB přeběhne k MI6, tak jednak není žádný svatý a dvojak musí počítat s tím, že to nedopadne dobře.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/359951-britanie-otevrela-vysetrovani-smrti-litvinenka-vedel-o-napojeni-putina-na-podsveti.html

 195. Filantrop
  přeci nebude půjčovat vlastní peníze… 😉

 196. 227

  RE když agent KGB přeběhne k MI6, tak jednak není žádný svatý

  Dopustí se vojenské zrady a múže čekat rozsudek smrti. Platí to všude. Původní tajná služba to nemůže tolerovat. Už z preventivních důvodů.
  Záleží na tom, jestli tajná služba, která zběha přijala, dokáže následně zabezpečit jeho bezpečnost.
  Britové zřejmě selhali.

 197. Dobré zas ráno… Tak kdypak vypukne v Řecku zcela spontánní barevná revoluce? Přece uvědomělí ovčané nemohou jen tak mýrnyxdýrnyx přihlížet, jak se jejich země vzdaluje od ideálů EU pod dozorem USA…
  Tak teď jen honem najít nějaké to vhodné náměstí a poslat tam spací pytel…

 198. Dobrý den.
  Můj tip: Kocoura co nevidět uvidíme zaměstnaného u paní Kláry S.
  Ad výsadek v Norsku: Pavle, pokud jste si nevšiml, Norové udělali výsadek u nás, provádějí sabotáže a diverzi.
  Ad projev hradníka: „Superholokaust“ resp. likvidace nemuslimů probíhá od Nigérie po Indonésii desítky let. Pokud by se státy RB OSN domluvily, že za jeden vypálený kostel postaví přátelé v Arábii jeden nový v Mekce, pokud by dostali civilisté právo bránit se před nájezdníky z pouště zbraněmi, situace by se možná obrátila. Spíše se přikláním k Cílkovi, že vyvražďování v této oblasti nepřestane, dokud bude považováno za kontrolu řízení porodnosti.
  Tento projev měl zdůraznit nutnost spolupráce všech členů RB OSN. Pokud by všechny členské státy OSN zapojené do konfliktu spolupracovaly na likvidaci ISIS, tak by vydržel cca týden. Bez podpory Turecka, Kataru, SA by ISIS patrně nevznikl ani neprosperoval. Také bez podpory sunitů v Iráku, kteří byli centrální vládou odstaveni na vedlejší kolej.

 199. Njn – s kým má to Řecko taky obchodovat, že ano!

 200. PeSi: revoluce začala, výsledkem je tato vláda. OTOH Pokud premiér bude vyhlašovat, že si nebude od nějakých plukovníků nechat nařizovat vládní agendu, skončí jako Nečas.

 201. Ad pomalé procesy v EU-další kolo jednání o sankcích proběhne 12. února. T.j. za skoro 3 týdny. Do té doby budou teroristé/separatisté/opolčenci v Mariupolu a kdoví kde ještě.
  Pokud je i v kritické situaci EU tak pomalá, tak co vlastně chce ?
  A nebo ta pomalost vyplývá z toho, že EU neví, co dělat, a nebo chce nechat Porošenka vymáchat se v tom …

 202. Ale hovno začalo… Proběhly řádné volby a jejich výsledkem je tato vláda. Teď jde jen o to, kdy bude z nějakého toho náměstí svržena a kdy premiér uteče, aby si zachránil život před demokratickým davem. Jako ostatně i leckde jinde…

 203. 246-no to nevím, to by pak někdo mohl říct, že na Ukrajině kdysi proběhly volby a výsledkem byl prezident Janukovyč a že tedy davy v ulicích nebyly úplně košer a …
  Přitom všichni víme, že výsledkem skutečně demokratických voleb je až Porošenko s Jaceňukem a že proti těm už ulice nebo Donbas nesmí …

 204. Ad PeS 246 – Já doufám, že to žádnýho vola nenapadne! Protože, pak je na řadě Bosna a to už bychom měli těch válek v Evropě krapet moc. A snadno by se z toho mohla stát jedna! Velká!

 205. PeSi: Výsledek nedemokratických voleb bude de-facto opraven. Nedemokratické proto, že s výsledkem lid EU představovaný paní M. není spokojen.
  Možné scénáře:
  a) PeSův scénář: nespokojení Řekové zahájí stávku, oblehnou aténská náměstí. Příznivci vlády se do nich pustí. Z nastalých zmatků zemi zachrání jediná demokratická proevropská síla – armáda.
  a) Nickname scénář: vláda se pustí do boje s dluhem, Trojkou. Řekové jsou spokojení. Zahraniční dodavatelé vlády, především náhradních dílů pro armádu požadují platby předem na dřevo. Vláda to díky možnosti tisknout eura nějaký čas zvládá. Po několika měsících nestíhá platit všechny opravy armádních hraček. Vláda si musí vybrat – buď snížit rozpočet na armádu, nebo snížit platy státních zaměstnanců, nebo důchody. Aby nebyly hádky, škrty proběhnou ve všech směrech. Turecko – vnější nepřítel – se nenechá vyprovokovat k akci, po několika demonstracích důchodců a státních zaměstnanců vládu přebírá armáda. V předčasných volbách vyhrají proevropské strany.
  Oba scénáře jsou velmi podobné.

 206. (237) Takže Litviněnko vlastně měl sloužit KGB do roztrhání těla! 😛 Bavím se zde čím dál víc.
  (240) Řekové nejsou žádný „nový“ spojenec, jen měli chvíli jiné starosti.

 207. Předpokládám, že odchod agentů jiných tajných služeb ke konkurenci řeší příslušné tajné služby výsluhovým důchodem a farewell party. Určitě existuje i spousta příkladů…

 208. Ajrovko 250 – z žádné tajné služby se nedochází a už vůbec ne k tajné službě jiného státu. Je to velmi nezdravé.
  Tedy, když už je jeden tak blbej, že tam vůbec vleze. Aspoň se nikde nepíše, že by snad byl Litviněnka ke vstupu do takové zločinecké organizace někdo nutil. 🙂 🙂

  Žádná nebohá, nevinná oběť! Normální dvojitej agent!

 209. Ono i agent KGB, jinak osoba hrozná a opovrženíhodná se může stát obětí, na které lze stavět … Když je potřeba.

 210. AK a co proklamovaná zásada:
  Jednou KGB, vždycky KGB.

 211. 255-ano, a taky další zásady: právo na sebeurčení, právo bránit územní integritu, práva národnostních menšin, nutnost respektovat výsledek demokratických voleb…

  Berte to dialekticky: teď byl prostě Litviněnko hodný. Axiom.

 212. Dobré ráno,

  takže když je agentem KGB Litviněnko, je to něco jiného, než když je agentem KGB Putin?

  Já jen abych se orientovala….

  Jinak těžko si představit, že když nějakej agent přeběhne na druhou stranu, tak mu ta první poklepe na rameno a řekně „mnoho štěstí“. To už je úděl agentů tajných služeb….

 213. Nickname,
  jste mimo. Žádný členský stát eura netiskne . Jen centrální EU banka. Jen může razit mince, a asi i to pod kontrolou.
  Osekání zbrojních výdajů má nová vláda v programu. Nedivil bych se ani výprodeji…

 214. Do roztrhání těla asi ne Ale v odejití do civilu a v přestupu ke konkurenci vidím maličkej rozdíl.

 215. (252) To je sice hezké ( a pomíjí to otázku, kdo je přítel a kdo nepřítel, ale budiž), ale nijak to neříká, že by si to Britové neměli vyšetřit.
  (255) Do vámi proklamovaných zásad se raději nepletu.

 216. Ajrovko 261 – tolik naivity? V tajných službách neexistují přátelé!

 217. No,ještě se nabízí otázka, pokud byl ten Litviněnko dubl, jetsli se nepostarali britové 🙂

  karle, a že byl „rusák“ taky nevadí? 😀

 218. Nickname,

  jo, ale to bude dělat z eur, které jim přidělí cntrála. Jinak by nešlo dodržet stanovwný rozsah 60 mld.
  Jednotlivé státy eura netisknou. To dělá centrála. Jednotlivé státy jen mince.

 219. 263

  Jo , v USA bručí pár izraelských špiónů, a odposlouchávání Mrkalové ještě máme v paměti 😀

 220. 265: Nic není nemožné, pokud je vůle. Cca 2 mld EUR měsíčně na podporu rozpočtu je dobrý začátek. Pokud kvantitativní uvolňování v roce 2016 skončí, nic nebude držet Řecko v klubu. Až na plukovníky. Pokud nepřesedlají z F-18 na SU-35

 221. Nickname, neexistuje separátní řecký problém. Řecko je jenom nejvýraznější symptom velkého europroblému.
  Proto je zbytečné chtít od Řeků, aby TO řešil a vyřešili. Nemůžou. Nejde to.

 222. Noname, počítám, že Řekové si musí svoje problémy vyřešit sami. S koncem kvantitativního uvolňování, v době kdy už jim nikdo nebude chtít půjčit na to budou připraveni.
  Za zásadní problém Řecka považuji euro a levné půjčky. Z toho vyplývá špatně nastavená ekonomika. Další problém – shodný s naším – jsou (EU) regulace a jejich implementace a vymáhání, tj. podnikatelům nepřátelské prostředí.

 223. U Řeků předpokládám, že se začnou hádat s Andělínou o ty válečné reparace….

 224. A hele, starej esesák Grass chytil zřejmě vítr!

  …Do popředí se v podpoře islamizace dostal Günter Grass, prý pochází stejně jako Frau Merkel z bývalého Pruska. Shodují se i v názorech. Paní premiérka tahá do Německa muslimy jak zběsilá, takže v minulém roce jich dorazilo 250 000 a letos má být situace stejná. Už pro ně není nejen práce (pouze sociální podpora), ale ani ubytování, takže Grass si vymyslel demokratické řešení. Islamisti by měli být umístěni do německých domů a bytů, aby se s Němci lépe poznali. A někdo, především naši rusofóbní, proislamističtí a zemanofóbní demokraté, se diví demonstracím v Německu!
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Koller-jizlive-Zoufalstvi-Merkelove-upoceny-redaktor-CT-Zaoralkova-obrizka-sileny-napad-na-podporu-muslimu-359227

 225. mno, Rputi

  Rozptýlit je není špatnej nápad. Asi by se přizpůsobovali líp, než v muslimských ghetech

 226. Já ti nevím, Halle:

  … Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf má sám zkušenost, že se do jeho bruselského bytu vloupal čtyřikrát jeden a týž Arab. Třikrát sepisoval s policií protokol. Dodal i fotografie zloděje a sdělil jeho jméno. Nestalo se nic. Jeden asistent Evropského parlamentu z Bulharska byl bezdůvodně napaden v bruselském metru Araby a černochem, útočníci ho z výšky shodili na kolejiště a způsobili mu strašnou zdravotní újmu. Policie to tajila, prý aby nevyvolala nepokoje…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ransdorf-Do-meho-bytu-se-ctyrikrat-vloupal-ten-samy-Arab-Policie-s-tim-nikdy-nic-neudelala-Na-odsun-muslimu-z-Evropy-je-ale-jeste-cas-358992

 227. Rputi, mám tomu rozumět tak, že se mám připravit na to, že mě bezdůvodně napadne tzv. Arab? Kdybych byl pragmatik podle vzoru zdejšího blogu, tak bych se mohl prohlásit za Araba?
  Děkuji za nápovědu – nechám si ho ustřihnout, opálím se v Solar centru, teplého Frantu ze sousedství pozvu na kafe, dám si na barák samolepku Islámského státu – stačí?

  A jak se na to díváš ty, co bych měl dělat, poraď!

 228. Mattin TT – Čo si myslíte pod pojmom „t.zv. Arab“?

 229. quivis, boha jeho, ty si Slovák? Vítaj, krajane. Kedže si sa ma opýtal, odpovjem. Tzv. Arab je ten, kto sa za Araba prehlási.

 230. Já se omlouvám, ale já musím … „odpoviem“. Hrozně to tahá oči 😉

 231. NName, já se omlouvám. Mám problémy v práci. Termín dańových přiznání je sice už pryč, ale do pěti pracovních dnů, každý uzavírá rok a najednou zjistí, že by potřeboval ještě kvůli DPH něco někam vyfakturovat a zaúčtovat. Advokáti to nedělají, daňoví poradci a účetní firmy se soustřeďují na stálé zákazníky a tak ti, co to zanedbali, hledají nějakého zázračného…. tedy mě.

  Do toho si vymyslel finanční úřad provést kontrolu dvou mých klientů, každý sídlí jinde. A úřednice si myslí, že nečekám na nic jiného, než abych se mohl vydat na cestu do jejich okresního města.

  Doma mi řádí pracovníci fimry ORESI, což je v pořádku, ale každých pět minut mi volá žena, jak jsou od sebe vzdálené rošty tepelné izolace, jak se vypíná voda, aby netekla přes bojler, kam sahá vzduchotechnika pro digestoř. Já odpovídám, přestože jsem 30 km vzdálen, ale ženu miluji a nenechám ji řemeslníkům napospas.

  Kdybych si občas neodskočil na Šumaváka, jako jiní si jdou zakouřit, tak bych se asi zbláznil. Děkuji ti Břeťo, buď na stotisíckrát veleben.

 232. Halle 279 – njn, si to zavinil. Porád to bylo prázdný, Arab si říkal, ten chlap to asi nepotřebuje… 😀 😀 😀

 233. S tím Ježíšem opatrně, quivisi. Je to sice islámský prorok, dokonce prý vodí mrtvé přes jakousi těžkou část cesty po smrti, ale kdyby nebyl dobrý kontext, mohlo by to někoho urazit.

 234. Ano to chhápu, už na VŠ jsme říkali: „K úspěchu ve zkoušce nám dopomáhej Pánbůh nebo jeho marxistický ekvivalent.“ 🙂

 235. Rputi,
  takovej europosranec musí mít prachů.., si asi řek.
  A když ho vybílím, koupí si to znovu, a zas je něco k transportu 🙂

 236. A ještě ke všemu je to komouš ! Ten bude mít pro vyvlastnění pochopení ! 😀 😉

 237. Pohádka s dobrým koncem o přeměně islámu. Vědomě či nevědomě volá k boji společně s Milošem i Jirkou.

  Pokud by toto mělo být opravdu nevyhnutelné, nezbývá nám už nic jiného než se snažit, v posledních dnech Evropy, čistě a radikálně myslet. Aby se jednou, až se přeženou mračna, měli noví tvůrci čím nadopovat.

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-needhamovsky-komplex-d0q-/p_zahranici.aspx?c=A150126_223733_p_zahranici_wag

 238. (264) No jak komu, mně nevadí jednotliví „Rusáci“, zvláště pokud se přichýlí na stranu z mého hlediska správnou, mně vadí ruský imperialismus.
  (269) Řekové jdou ještě hodně nad EUnijní podnikatelsky buzerační prostředí.
  (271) Tak „starej esesák“ by ti šel dobře (ne, že by nebyl), ale staré stbáky ráda cituješ. 😛

 239. Dobré odpoledne,

  tož komunistovi nemůže už z principu nikdo nic ukrást. Všechno je všech, tak ten arab si jen vzal ze společnýho podle svých potřeb

 240. A litviněnko se přichýlil? Jseš si jistej, že nedonášel na obě strany?

 241. maYdo,

  máš štěstí, že mangel není komunista ! 🙂

 242. (299) Nejsem si jistý ničím, dokonce ani tím, proč kdekoho irituje, že to Britové vyšetřují.

 243. NoName, ale odkud, když to jeden za druhým zavíraj?

 244. 303-to jsou fámy. Jde o velmi perspektivní zdroje.
  A i kdyby ne, svoboda něco stojí.

 245. 305-minimálně směrnice EK o diverzifikaci dodavatelů plynu určitě je !

 246. nevím, že by to někoho iritovalo. Asi je to většině šumák.

  Akorát je zajímavý, že Britové to vyšetřování otevírají zrovna teď, když je Putin obecně v nemilosti a přišít mu Litviněnkův mord by bylo žádoucí. Což, budeme-li upřímní, poněkud zpochybňuje případný výsledek.

 247. Snad byste MaYdo nechtěla nezávislé justici určovat, kdy má co znovu otevřít ?

 248. Ad počet imigrantů v ČR. Viděl jsem graf, který znázorňoval, že imigrantů v ČR je kolem 5% (cca 500.000). Z ČSÚ jsem viděl růst počtu občanů imigrací za posledních dvacet let také cca 500.000. Znamená to, že v ČR je cca 10% osob, které se zde nenarodily? Plus jejich dětí zde narozených? 10% za jednu generaci mi nepřijde málo (ani mnoho).

 249. Pro úplnost dodám, že imigrantů první či druhé generace v našem okrese je cca 70%, dalších 20% ze smíšených manželství.

 250. Cizinců v Praze – cca 14 %
  Cizinců v Mnichově – cca 25 %
  Pozn.:
  (1) Skutečnost bude asi odlišná – pro Mnichov se odhaduje 30 %
  (2) Cizinec a imigrant není jedno a totéž.

 251. Pan řecký ministr financí to bere od podlahy!

  …“ Pokud jde o řecké dluhy, je dnes situace jiná než před třemi lety: 80% věřitelů jsou státy a instituce EU, nikoli soukromé banky. Problém tedy není v riziku zhroucení bankovního systému, ale spíš v nebezpečí, že se německá politika, bude-li konfrontována s transfery na Jih a znehodnocením úspor svých občanů, změní k nepoznání…
  http://echo24.cz/a/iQbJq/novy-recky-ministr-financi-si-nebere-servitky

 252. Jo, Karle, jak jde o Putina, tak je pochybné vše. 😀

  Takže bude- li zjištěno, že Putin skutečně nějak měl prsty v Litviněnkově skonu, je ti jistý prostor pro pochybnosti, zda tomu bylo skutečně tak nebo zda jde o rozsudek na politickou objednávku.

  Mimochodem, a co chtějí ti britové vyšetřit? Já měla za to, že se vcelku ví, že to bylo KGB, ale nemají důkazy.

 253. maYdo, Britové našli stopu ke dvěma agentům, které jim ovšem Moskva odmítla vydat.
  Situace se zajisté nezměnila, ale bude to výtečná příležitost Putinovi a Rusům vůbec, spílat. A o nic jiného momentálně nejde.

 254. (315) To budeš fakt muset na ty Brity (vysvětlení asi bude vcelku jednoduché, britská, dost pověstně nezávislá justice si jede po své koleji a kašle na politiku). Já tu zprávu zaznamenal jen tak koutkem oka, ono od toho fakt nic nového očekávat nelze.

 255. Ajrovko, já jsem taky nepravila, že se od toho dají očekávat nové zjištění. Jen se bude bahýnko vířit.

 256. no, já taky kašlu na politiku a vyrážím pomalu na přednášku. 🙂

  Akorát nevím, jetsli tam neusnu. Doufala jsem, že vyrazím z kolegy jeho pověstné kafe – lomcováka, ale dostavil se teprv teď a to už lomcováka nestíhám, ani kdyby byl svolenj mi ho uvařit. Na což zřejmě není dnes v tom správném rozpoložení. 🙁

 257. Užívejte si všichni Šakalovy přednášky – já ji zase musím vynechat. Dvojjedinost se mi stále nějak nedaří.

 258. Také se z přednášky omluvím, ač velmi lituji. Šéfovi by se nelíbilo, kdybych praštil hotlinem, i když se za zbytek mé služby nejspíš nic mimořádného nestane.

 259. A nešlo by ty přednášky
  nějak „streamovat“ ? Co my chudáci přespolňáci, co to máme daleko 🙁

 260. Halle, Táňa Fischerová je až kupodivu normální, mnohem výživnější je reakce PETRA UHLA!
  A.Ruščáka tam obviňuje, že stojí v čele protipěstounnské lobby – což je nesmysl vycucaný z palce a další bonbónky.

  „Češtinu jim nikdo nezakazuje, jen při rozhovoru s matkou je podmínkou norština.“

  A s kým ty děti asi česky mluví, když nejsou spolu a pěstouni jsou Norové?
  Prostě lež na lež, demagogie a výmysly!

 261. Dnes na CRo1 mluvil švédský novinář, který řeší v Norsku podobný případ švédské maminky. Zjevně to není nic výjimečného.

 262. Nic výjimečného,
  mně ti pachatelé dobra fakt hýbou žlučníkem – když se ukáže, že skutečně jednali neprávem, může je postižená rodina žalovat o náhradu za psychickou újmu ?
  Co ta paní, které se zasebevraždil manžel, dostane od paní logopedky vdovský důchod ?

 263. Do pérdele s Uhlem !

  Má plnou hubu občanské společnosti, a když se občané dají dohromady, aby podpořili někoho, o kom se domnívají, že si podporu zaslouží, tak prý lobby.
  No taky mohl říct lůza, že ?
  aby mu byl ještě někdo vděčný, že je tak úmírněnej !
  A důvodech toho opatření ví houby, ale automaticky je podle něj v právu cizí ouřad! kterej je nekontrolovatelnej.

 264. 326 – nedostane. Nebyli to manželé. Možná by mohla platit sirotčí…

 265. Paní logopedka ani není logopedka.

  Dotyčná mgr. poskytuje služby, které patří do rezortu zdravotnictví. Pro logopedickou terapii poruch řeči nesplňuje kvalifikační podmínky dle platné legislativy (atestace v oboru klinická logopedie a registrace ministerstva zdravotnictví k výkonu povoláni bez odborného dohledu. )Poskytuje tedy služby, které jsou v ČR hrazeny zdravotními pojišťovnami. Smlouvy s nimi nemá a ani mít bez předepsané kvalifikace nemůže. Zadarmo to taky určitě nedělá. Tuto mgr. Jsem před časem písemně upozorňovala, že logopedie není ani školní předmět, ani volná živnost, takže bez atestace a registrace samostatně práci v logopedii dělat nesmí , a už vůbec ne za přímé platby ( pokud brala za své „logopedické“ služby peníze v hotovosti, porušuje tak nejméně dva zákony.

  Dvě plně kvalifikované logopedky z Klatov teď čelí mnoha anonymům, dostávaji výhružné maily a SMS.

  Rodiče by si tedy vždy měli dávat pozor, komu své dítě svěřují, byť jde jen o úpravu artikulace. Taky by si jistě nenechali dítě operovat lékařem bez plné kvalifikace.

  Je nepřípustné, aby základní vyšetření probíhala bez jejich přítomnosti. Plně kvalifikovaný privátní klinický logoped má ve své ordinaci na viditelném místě registraci MZ ČR k výkonu povolání bez odborného dohledu. Neatestovaný logoped může pracovat pouze pod odborným dohledem plně kvalifikovaného klinického logopeda. Ani jednu z výše uvedených podmínek tato paní mgr. nesplňuje. Rozhodně tento případ nenecháme zapadnout.

  PaedDr.Eva Škodová, předsedkyně Asociace klinických logopedů ČR

 266. Vyhledala jsem si učebnici logopedie, kde je jednoznačně uvedeno, v čem spočívá základní vyvšetření dítěte. V žádném případě jeho složkou n e n í nějaké kvazipsychologické vyšetření. To je výslovně svěřeno psychologovi. Doufám, že na tu diletantku dopadnou nějaké sankce.

 267. Paní nelogopedka je na pokutu , možná i na zavření pro nedovolené podnikání.

 268. V občansko-právním sporu by se něčeho snad domohla, obzvlášť, když se zřejmě jedná o podvodnici.
  A ještě pitomou! Proč leze podvodnice na policii a upozorňuje na sebe mi hlava nějak nebere….

 269. „Rozhodně tento případ nenecháme zapadnout.“

  Tak to doufám. takže, nazvala se ona paní logopedkou sama nebo ji tak označili naši investigativci ? Článek na netu zmiňuje, že maminka chtěla svou dcerku rozmluvit, aby správně komunikovala s učitelkama…

 270. Kdysi jsem absolvovala odbornou přednášku, kde psycholog mimo jiné vysvětloval, jak používají kresbu při vyšetřování dětí. Důrazně nás upozorňoval, ať se ani jen náhodou nepouštíme doma do žádných experimentů se svými dětmi, neb je to záležitost poměrně složitá, vyžadující velké znalosti a cvik, byť to může vypadat zdánlivě jednoduše. Paní „logopedka“ má zřejmě vyšší sebevědomí, než znalosti.

 271. Halle,
  dle diskuze pod tím článkem to vypadá, že tam jednomu pánovi Mach nějak škaredě ublížil 🙂

 272. Obě historie, jak česká, tak norská, jen svědčí o tom, že aktivní úředníci jsou nebezpečnější než celý Islámský stát. Správně říkal svého času Reagan, že nejhorší věc, která se vám může přihodit, je návštěva se slovy „Pracuji pro vládu a přišel/přišla jsem Vám pomoci“.

 273. Přátelé,

  přednáška páně Šakala byla opět vysoce zajímavá a veeelmi přínosná, zvl. pro nás v předkremačním věku, co leccos z přednášeného ještě pamatujeme (bez připomínek, ano !).
  Ze zdejší party jsme tam byli tři, zato s rodinkama.
  Jinak ale asi padl návštěvnický rekord – až dosud jsem neviděl, žeby bylo nutno sál přifouknout přistýlkama…..

 274. Dobrý podvečer,

  už jsem to psala výš – bylo mi velmi podezřelé, že logopedka nechtěla na vyšetření rodiče. Sezení u logiopeda je na prd, musíte doma denně procvičovat. Abyste mohli s diítěetm procviščovat, musíte být u toho, protože logoprdka vás zároveň zacvičuje, jak na to.

  Nevím, co řekl Uhl, ale je to vůl na entou, takže určitě něco v tom duchu…

 275. přísahám, že ta „logoprdka“ je překlep 😀

 276. Potvrzuju Šimonovo hlášení, akorát já jsem tam nebyla s rodinkou. 🙂

  za to jsem byla jedna ze šťastlivců, kteří se málem do sálu nedostali. Ale vše se v dobré obrátilo.

 277. S Machem ve spoustě věcí nesouhlasím, to ovšem neznamení, že když uslyším jméno Mach, automaticky řeknu, že je to blbost .
  S Klausem to samé, a navíc v poslední době říká často to samé, co si myslím.

 278. Přátelé, právě jsem se navrátil z přednášky mistra Šakala, věnované Libni. Nyní jsem dojedl ovarové koleno a tudíž mohu dobře rozpoložen referovat…

  Přednáška byla jako vždy nesmírně zajímavá. Poprvé počet návštěvníků překročil 100 a to hned velmi výrazně. Dokonce došlo k tomu, že došly lístky, bylo vyprodáno (!) – doslova narváno a biletářky zpupně odmítaly opozdilce pouštět dovnitř (sic !). Nakonec musely přistavit židle, i když se to odehrálo za jejich značného brblání si pod fousy. A to tam ještě nebyl dvojjediný DVD a ani slovutný Honza ze Žižkofa…

  Doufám, že k popularizaci přednášky přispěly i zdejší stránky a způsob propagace mistra Šakala. Sukces nevídaný… 🙂

  Zvažuji, že navrhnu vedení Městské knihovny, aby Šakalovy přednášku pořádali na Strahově…

  Pro DVD zásadní info, aby měl dost času upravit svůj výskyt v matičce Praze a nebyl smutnej v dáli ve svém Mníšku. Příští přednáška se koná 18. 2.(!)

 279. Sákryš, numím čésky. V předchozí [343] má být správně: „aby Šakalovy přednášky pořádali na Strahově“.

 280. Debata pod Šternem byla inspirativní. Dobrala jsem se dalších souvislostí a zdá se že JUDr Spoustová, nadřízená kocoura, nebyla nejlepší volba. Na netu se dá najít spousta zajímavých údajů. POzor na feministky, dokonce jim vadí oslovení slečno, je prý sexistické a ageistické. Taky oslovení mámo je už zastaralé, vhodnější je rodné jméno, jak mě poučil Petr Uhl. Svět se v prdel obrací, vždyť máma je první slovo, které vyslovíme a nezřídka i to poslední.

 281. 😀
  Ivan Mládek – „O impotenci“
  Nechápu muže, kteří si dělají vrásky se slábnoucí potencí. Nepochopili asi, že teprve s impotencí začíná muž naplno žít. Začne být moudrý a rozvážný, nepředvádí se trapně před ženami rychlou jízdou, vtahováním břicha, či jinými adrenalinovými sporty. Neztrácí většinu drahocenného času trapnou honbou za uspokojením té jedné, jediné “živočišné potřeby“ a začíná se plně věnovat smysluplným činnostem…činnostem…

  Největší vynálezy, objevy, světová literární a hudební díla a nesmrtelné obrazy stvořili muži, které už nezajímaly ženy. Již impotentní Pythagoras, Edison, Smetana, Leonardo da Vinci, Prokop Diviš, Mendělejev, a další odkázali lidstvu takové hodnoty, které by, zmítáni pohlavním pudem, těžko vytvořili. Nebýt mužské impotence, nebyl by pravoúhlý trojúhelník, žárovka, Prodaná nevěsta, Mona Lisa, hromosvod, tabulka chemických prvků, teorie relativity, Jožin z bažin… a jiné klenoty… A i když se jako impotenti nestanete světovými velikány, sklidíte minimálně plody, které vám zkvalitní život. Před manželkou se už kvůli své pudové potřebě nemusíte nedůstojně ponižovat luxováním, utíráním nádobí, či věšením záclon… a nebo v opačném případě, vás už manželka neobtěžuje, protože ví, že loudit styk nemá smysl. A taky vás už bez obav kamkoliv pustí… a ani jí nevadí, že třeba přespíte u kamaráda nebo ve chlívku s kozou… Blahoslavena budiž impotence…!

 282. Avruk! – My nic, my jsme z obliga!

  …“Vměšovat se do jednotlivých případů a instruovat pracovníky ochranné služby není úkolem politiků,“ citovala předsedkyni norské vlády ruská agentura TASS. „To je důležité. Norské zákony kromě toho nemohou chránit práva toho či jiného dítěte v menší míře, než práva jiných dětí, jen na základě toho, že jejich rodiče mají občanství cizí země. Byla by to diskriminace,“ uvedla Solbergová…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/360082-norsti-politici-nebudou-zasahovat-do-kauz-deti.html

 283. Ahoj!
  Bohouši ad 344 – Tvůj závěr potvrzuji! Ovarové koleno se špatně ohýbá a blokuje spojení a pohyb neuronů. Když vedení (nikoliv ovšem dlouhé), tak pořádalo…., když knihovna, tak pořádala.
  Ledaže bys chtěl naznačit že v tom vedení jsou to blbci a dělají to v moc malém sále… 😉 😀

 284. Má ta Solbergová děti? A nezneužívá je náhodou? Já bych na ní poslal Barnevern…

 285. Šumaváku, když na ni kouknu, tak mi tahle možnost nepřijde příliš pravděpodobná.

 286. Foundry
  za dlouhých polárních nocí není vyloučeno, že si chlap nevšimne …:-)

 287. Foundry,

  ostatně to znáš , ne ? Studoval jsi v Pitěru 😀

 288. Šumaváku, nedělej si ze mne šoufky, jo?

  Mně je teď výborně. Koleno bylo konfitovaný (musel jsem si najít na netu, co to slovo vlastně znamená) a mňamézní…

  Škoda, že je Šakal vzpurnej a nechce ty svý přednášky zvěčňovat. Na mé domluvy pranic nedá. Škoda…

 289. Halladine, v severním Rusku a specielně v St. Petěrburgu jsou k vidění nádherné ženské, vzešlé z dlouholeté tradice sídelního města šlechty a inteligence. To se o norských sedlácích asi říct nedá. Ne nadarmo se ostatně Norové vydali na moře ještě dřív, než Angličani. Tam byly ženské šlechtěné na to, aby utáhly pluh a přepraly tuleně.

 290. 323, 324 — Ano, Petr Uhl tam skutečně vykreslil svůj překrásný autoportrét. Protože jsem se napřed podíval do odkazu, chtěl jsem z jeho vyznání citovat přesně stejnou větu, kterou, jak jsem vzápětí zjistil, cituje Rpuť.

  On tam v zásadě říká: „Straně věřte, soudruzi!“ Ovšem té jeho, pravověrně trockistické, jediné skutečně revoluční. Jakpak by asi vypadal Sovětský svaz v trockistickém provedení? A postavení jeho občanů vůči státu? Dnes se už dosti málo ví (a leckomu může připadat paradoxně), že původně Džugašvili v rámci vnitrostranické diskuse Lva Bronštejna kritizoval za nadužívání administrativních metod (což byl takový bolševický eufemismus pro popravy). V zásadě mi nikdy nebylo jasné, proč si občas lidé myslí, že kdyby místo Stalina zvítězil Trockij, Sovětský svaz by býval byl takový nějaký lepší. Leda snad že by byl zkolaboval dříve… Je to nejspíše jedna z těch útěšných ilusí, jimž lidé mívají tendenci podléhat, podobná té, že Stalin pokazil Leninovu původně dobrou myšlenku.

  No a já při pohledu na cosi takového, jako je Uhl, prosím říkám: Minimalizovat škody! Obezřetně, ale s veškerou důsledností a předvídavostí.

 291. Zpátečníku, to je opravdu škoda. Já jsem tě vyhlížel, ale nezahlédl. A to jsem přišel v 17:01. Ovšem má pečlivá žena koupila lístky již v 16:50 a to prý už zbylo jen pár lístků do 1. řady. Krk mám celej ukroucenej. Kdybys mi dal vědět, tak jsme tě tam s mou ženou dostali. Nosím s sebou mobil. To je opravdu škoda…

  Já se tedy také napříště naučím také chodit včas. Rozhodně tu možnost vstupu lidí, i když dojdou lístky, probereme s pořadatelem přednášek. Aspoň to přistavování židliček. Množství lidí, mající zájem o přednášku bylo opravdu veliké. Bavil jsem se teď o tom s mou ženou, slíbila mi přes dveře, poniváč teď se mi cachtá ve vaně, že to co nejdřív s pořadatelem, který je náš kamarád, probere. Přinejhorším, aby šlo aspoň zařídit u Šakala to nahrávání…

  Dám ti kdyžtak vědět, jo? Ten známý organizuje samotný program, uvidíme, zda má nějaký vliv i na biletářky… 😉

  Stran Stalin vs. Trocký (kdo by byl horší) ti naprosto dávám za pravdu. Z bláta do louže…

 292. Bohouši, je to moje chyba, celý den jsem nestíhal a přišel tudíž pozdě. Nenapadlo mne, že by sál mohl být tak plný. Nějací lokální patrioti, někým či něčím zalarmováni? Ale samozřejmě jsem rád, že návštěvnost má takovýhle trend. Ovšem škoda, že jsem to neslyšel; v této oblasti jsem se během let nabloumal celkem dost, anebo se alespoň díval vždy tu chviličku z projíždějícího autobusu do Zenklovky, jsou-li šraňky opět dole. Třeba by mi teď Šakal alespoň půjčil slajdy…

  Fakt je, že technicky by než diktafon v kapse bylo daleko výhodnější se napojit nějakým nahrávacím zařízením přímo na tu jejich zvukovou aparaturu.

 293. Zpátečníku, zkusím se Šakalem pohovořit telefénem, ale nejdřív asi až příští týden. Teď prosím pracuji jako šroub. Na slajdy či další pomůcky, které používá během přednášek, se ho zeptám, nedostane-li mne do té doby skleróza…

  Ten chlap prostě nechce být slavnej. Co já se do něj nahučel, aby ty přednášky napsal formou písemnou. Ani do rádia se mu nechce…

  Abychom tu soukromě neplevelili, napiš mi prosím mail. Já ti odepíšu a bude tam i něco víc, než sem chci psát. Nedávno jsem si předělával PC, přešel jsem na Win 8.1 Pro a SSD a nemohu tě najít v mailech. Nemám ve všem pořádek. Připiš tam prosím i telefon na sebe…

 294. Dobré ránko!

  Se to motá nějak!

  Už dávno, když se kauza Michalákovi začala klubat na mediální světlo, jsem zachytila zmínku, že pan Michalák měl problémy s komunikací a že Barnevernet přiměl paní Michalákovou, aby se s ním rozvedla.
  Pak už se o něm nepadla zmínka.
  Včera jsem zaregistrovala vyjádření paní Michalákové, že její bývalý manžel skutečně není normální, ale, že se to u něj rozjelo až po odebrání dětí a po rozvodu.
  Také jsem četla diskusi na FB, které se údajně zúčastnil – nelze ovšem zkontrolovat, jestli to byl skutečně on. Pokud ano, tak potěš koště! Nenávistné výkřiky v prvních pádech – dost podivné!
  Záhada je, proč to Barnevernet nepoužije jako argument?

  Což ovšem vůbec není důvod k zadržování těch dětí, rozdělování …. atd!

 295. Ad – kauza Nýrsko:
  Na iděsu vyšel článek, ve kterém se tvrdí, že logopédka nebyla logopédka, nýbrž pedagožka a šlo nikoliv o vadu výslovnosti, nýbrž problém v komunikaci s dospělými.
  Onï jsou takoví specializovaní pedagogové? No nevím…

  …Postoj pedagožky však obhajuje i policie.„Štvanice na paní Bezděkovou je úplně mylná. Ona jen konala svoji povinnost a policii volala až soudní znalkyně na základě svého šetření. A rozhodně nešlo jen o to, že se otec koupe s dětmi, na základě takové věci bychom úkony trestního řízení nezahajovali,“ uvedl zástupce velitele klatovské kriminálky Antonín Šmíd.
  Zdroj: http://plzen.idnes.cz/odebrani-deti-v-nyrsku-sebevrazda-drc-/plzen-zpravy.aspx?c=A150128_221412_domaci_wlk#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 296. (364) To bude jak ten barnevernet. Kdo by přiznal (svou) chybu, když je průser a chlap pověšenej.

 297. Ještě ad tzv. logopedka – koukám, že nikoho nenapadlo nejlogičtější vysvětlení – že soudružka je pedofilní lesba a to dítě zneužívala sama – proto tam nechtěla přítomnost rodičů. No a aby náhodou dítěti nikdo nevěřil, kdyby něco prozradila, tak preventivně napráskala otce. A dál už konal pilný a svědomitý úředník… Tentýž, který za války odesílal transporty Židů, tentýž, který za bolševika vyplňoval kádrové materiály na základě podobného udavačství, tentýž, který opět dnes na základě udavačství buduje moderní fašistickou EU společnost. On přece koná tak, jak mu káže předpis! A kdyby nekonal, mohl by nastat nedosírný následek.
  Takhle se stala jen drobná nepříjemnost – collateral damage – že chudák otec nevěděl, jak dokázat svou nevinu, a radši se oběsil. Pilný úředník může být spokojen.

 298. Muhehehe!
  Co to hulí ten Neff?

  … Zatímco Lubomír Zaorálek velmi uvážlivě formuluje českou zahraniční politiku v této složité době, prezident plácá nesmysly a uvádí republiku do nepříjemné polohy. Jen velmi pečliví pozorovatelé v zahraničí vědí, že jeho slova nic neznamenají, že to jsou jen žvásty pomateného starce bez nejmenší opory v politické realitě. Zemanovy fantasmagorické výroky poškozují renomé České republiky a prezident se jimi zpronevěřuje úkolu danému ústavou…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/hlavni-nepritel-je-prezident-dih-/p_cirkus.aspx?c=A150128_190550_p_cirkus_nef

 299. Šimone, někteří jsou tak blbí, že to udělaj i zadarmo.

 300. Dobré odpoledne,

  on Zaorálek uvážlivě formuluje nějakou zahraniční politiku? Jsem si nějak nevšimla…. Já mám dojem, že ji formuluje leda v duchu hesla „kdo nic nedělá, nic nezkazí“

  U Neffa dost pochybuju, že by byl na nějaký výplatnici, bohužel mu zřejmě nenávist vůči Zemanovi zatemňuje úsudek. Asi mu nedochází, že ta neodolatelná touha kopnout si za každou cenu v důsledku degraduje skutečnou a oprávněnou kritiku.

  No, když to Ashtonovi stojí za to….

 301. No pokud není Aston ve svých názorových veletočích, které předvádí již léta, „vlastenecky motivován“, pak platí jeho megahodnocení dle Halla……

 302. Šimone,
  náhodou, skromně se nezmínil, které dvě vysoké školy v Čechách vystudoval… ale určitě umí šnekací vidličkou 🙂

 303. Matzurko – šnekací vidlička není kvalifikace, ale nadstavba… určitě jí má někde ÚP „skovanou“ jen pro známé… 🙂

  Jak se líbí „kočičí“ detektivky… přiznávám, dočítám, a kolem zdejších koček se oba (tedy já i pejsek) skoro plížíme… 🙂

 304. Quivisi, ne, že bych se té dámy chtěla zastávat …. ale tohodle pána bych vyhodnotila jako bezpečnostní riziko i já a to nejsem ani Randák, ani Šándor 😀

 305. Rputi,
  hulvát by řekl, že by to byla francouzská osina v zadeli… ale bezpečnostní riziko zní takňák vznešeněji 😀

 306. Fauste,
  líbí, jak jinak. Ale čtení mi jde pomalu, teď bohužel musím víc číst zase odbornou literaturu….
  Kolem svých kocourů se plížím taky, neboť mají tendenci se mi v nestřeženém okamžiku usalašit na klíně, dávat najevo nedostatek potravy, případně útočit na bambule na bačkorách (Ježíška s takovým darem příště pošlu do… Betléma :)).
  IMHO jim ta mírná zima nesvědčí – nějak se nemůžou rozhodnout, jestli mají spát anebo divočit.

 307. ptakopysku, spíš ucho neš osina, ale v zadeli tak jako tak nepříjemné… 😀

 308. Tak teda nevím, ale třeba u vedoucího stavebního odboru bych před uměním oblékat se mluvit, chovat a ovládat šnekací vidličku dala přednost znalosti stavebního zákona.

  Aby byl co k čemu, tak potřebuje taky znalost prostředí. Když sem spadne z prestišní školy, nerví, jak to chodí na běžném úřadě, nezná lidi co tam chodí a neví nic o tom, co potřebují vyřídit, tak je jako ouředník k ničemu.

  Neumím si představit, když potřebuju něco úředního vyřídit, nějakou běžnou situaci, jako že chcete kácet, stavět, potřebujete vyřídít třeba příspěvek na péči, k čemu by mi bylo, že ten dotyčnej stoloval v Monacu s podobně vynikajícími elementy na stříbře. Já potřebuju člověka, který zná problematiku, s kterou se na něj obracím a zdejší život a předpisy a umí s nimi pracovat.

  Tím nechci říct, že nemůže stolovat na stříbře a že je něco špatnýho ovládat šnekací vidličku, ale když se zrovna tímhle prezentuje, tak jen ukazuje, že to je ambiciozní blb a opravdu by nebyl člověkem na svém místě.

 309. Jj, obecní blbové činí si do zápisníčku poznámky o pohybech ruských vojsk, aby to vzápětí napráskali… 😀 😀 😀
  Tak jako tak to bude další nevinná politická oběť zlého Putina!

  …Napadlo ji, že jednotka byla nejspíše odeslána do Doněcka, a rozhodla se zatelefonovat na ukrajinské velvyslanectví v Moskvě. „Sveta zavolala Ukrajincům a řekla, že disponuje těmito údaji a že chce odvrátit případné oběti,” řekl s tím, že nechápe, jak se FSB mohla o telefonátu dozvědět…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/360156-rusku-stihaji-za-vlastizradu-informovala-kyjev-o-presunu-vojsk.html

 310. Matzurko – určitě umí excelentně šnekat !! To je prostě bazální sklil pro vstup do společnosti.
  Jinak by ho přece do toho hotelu Paris in Monaco nepustili….

  A líbí se mi, že nyní si myslí, že „dělá v byznysu“ a to tak, že za astronomické peníze zákazníků trousí jednak triviální a druhak nepoužitelné „advices“ v jiné „lišné“ společnosti KPMG……
  Ale je to závist, pravda, já se například musel živit prací 🙁

 311. maYdo,
  😀 😀 😀 přece si nemyslíš, že by se takhle vznešené stvoření posadilo za šaltr někde v Čiernej pod Bruchom a posuzovalo, zda si může starej Vopršálek zvednout králikárnu vo štok vejš.
  Tohle je prototyp Humphryho Applebyho a bude se pohybovat po ministerských kovralech, sedat za psacími stoly z masivu a hovořit s ministry a zdvořile naslouchat prosebníkům z řad Rittigů.
  Jako pozitivum bych hodnotil, že se z něj při ofiko žranicích nebude spolustolovníkům zvedat kufr, jako tomu druhdy bývalo třeba u nebožtíka Bendy a některých dalších aktivistů Plyšáku.

 312. Jo, tak Zemanovi to prý psal Putin, povídal Halík.
  Snaží se flanďák, velmi se snaží!

  …„Nastává hvězdná hodina dějin a zápasu o 1,5 miliardy muslimů. Naprostá většina z nich se chce integrovat do většinové společnosti…“

  A to je právě ten průser….
  Njn – Halík jen převlíkne lajntuch …

 313. Šimone,
  to, že pracuje v byznysu napsal novinář Syrovátka. Superúředník jenom poznamenal, že se rozhodl pro mezinárodní firmu. Třeba si je na rozdíl od novinářského šmoka vědom toho, že je jistý rozdíl mezi prací v byznysu a prací v KPMG 😀

 314. Fauste, ad 378 – toť otázka… Pisatel je velmi nekonkrétní.

  Moje zkušenost – a že sjem se něco najezdila veřejnou dopravous dítětem, které nebylo z hlediska okolí tak docela „košer“- je, že okolí velmi snadno soudí. Zejména kdo nemá zkušenost s vlastními dětmi. Nebo ten, kdo má zkušenost s vlastními, leč neproblémovými dětmi.

  Někdy dítě musíte vzít za loket a nasměrovat, kam si má sednout, což může být posuzováno jako hrubé strkání. Nebo musíte promluvit důrazněji a zvýšit hlas, dítě které bloumá v jiném světě, vás jinak nevnímá.

  Posuzující, zejména ti, kteří situaci komentují na místě, ničemu neprospějí, naopak vás znervózní a znejistí, na což dítě reaguje tím, že vyvádí ještě víc. Jediný způsob, jak podobné situace přežít, je si podobných posuzopvatelů nevšímat. A kašlat na to, že sudiči to mají za „nedostatek vychovánía úcty k člověku“.

  Mně se pisatel prostě jeví jako jeden z těch chytrejch, co ví nejlíp, jak by jiní měli vychovávat děti. Hlavně že řeší, jak by měla maminka nakládat s jízdenkou 😀

 315. Jsem se chtěl dnes podívat, jak hodnotí Ukrajinci v diskusích situaci.
  No a třeba na kyivpost, hlásné to troubě ukrajinské demokracie už žádná diskuse není.
  Prý nebyla dost konstruktivní a inteligentní.
  Jestli na Ukrajině nebude potřeba nakonec vyměnit i občany.

 316. 394 – něco uteče, něco vyvražděj, něco se pobije vzájemně…..něco vstoupí do hrdé rodiny evropské civilizace (matko, schovej zásoby !)…..zbyde jen Porušenko a Semtamťuk.

 317. Ptakopysku,

  samozřejmě to neočekávám 😀

  Ale právě proto ta státní správa vypadá, jak vypadá, že v horních patrech se pohybují podobní krasoduchové, naprosto odtržení od reality Tvojí nebo mé, co si myslí, že jim stačí, že stolovali v Monacu na stříbře a všichni si musí sednout na prdel..

 318. By mne zajímalo,
  jako ďouče z dědiny, v čem se liší stolování na stříbře od stolování na porculánu ? To nějak víc šmakuje nebo co… stříbro je přirozeně baktericidní, ale pochybuji, že by se na něm servíroval vlašák z Tesca. A, když si představím, že se mi to pod řízkem blejská, tak mi to taky nijak chuťové buňky nepovzbudí.
  Mám smůlu, zůstanu plebejcem, co preferuje bílé talíře, nejlépe z tvrzeného skla od Luminarcu (dají se i mikrovlnknout, což to stříbro asi ne :)…).

 319. Matzurko, zkrátka nemáme tu správnou kindeštube.. 😀

  já bych řekla,, že stzčříbro úplně ideální není – je tzo kov, takže bych řekla, že jídlo rychleji chladne.

  Jako dítě pamatuju střábrný příbory u tety, neměla jsem je ráda, protože byly veliké a těžké a špatně ses nimi jedlo. K tomu bdělý oko matky, jetsli stolujeme správně, mnohem bdělejší a kritičtější, než doma….To si jeden to jídlo ani nevychutnal

 320. 387 „excelentně šnekat“ to je úžasný termit Šimone. Budu používat.

 321. 378 Fauste, poradili by si klasicky. Odebrat rodičům, předat do pěstounská péče a ládovat sedativy.

 322. Teda, co se člověk nedoví:

  Ve středu britské stíhačky musely vzlétnout kvůli dvěma ruským letounům, které letěly poblíž vzdušného prostoru Spojeného království. „Ruská letadla byla doprovázena Královskými leteckými silami, dokud neopustila oblast zájmu Velké Británie.

  Nicméně výzkumná pracovnice think tanku zabývajícího se obranou Elizabeth Quintanaová tvrdí, že ruské bombardéry se odchýlily od jejich běžné trasy. „Vojenské letadlo poblíž suverénního vzdušného prostoru jiné země značí nelibost či v nejhorším agresi,“

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/britanie-rusky-velvyslanec-bombardery-lamans-f4p-/zahranicni.aspx?c=A150129_190252_zahranicni_bse

  Takže existují oblasti zájmu ! Teda minimálně u Velké Británie. A „„Vojenské letadlo poblíž suverénního vzdušného prostoru jiné země značí nelibost či v nejhorším agresi,“
  Jenom nevím, zda to platí i opačně, když letadla NATO „hlídkují“ poblíž ruského suverénního vzdušného prostoru.

  Nebo se to posuzuje, jako vždy individuálně.

 323. Aha, cale to znamení, že Ukrajina je uznaná „oblast zájmu pro RF“, jinak by to bylo divné.

 324. To jsou taková zlá slovíčka….lže…..to nemůžete třeba napsat, že se situace na bojišti mění neustále dynamičtěji a tudíž je dosti náročné tu animaci sledovat jaxi online ? A vy hned takhle vulgárně…jste snad nějaký Zeman ??

 325. A komici z EU zvažují zpřísnění sankcí. Porošenko úpěnlivě volá po další schůzce v Minsku, nebo někde jinde, kterou ještě dva týdny dozadu s Merkel odmítl, protože nebylo o čem jednat.

  Citlivější povahy by se už začaly stydět, ale to EU ani ukrajinští politici zřejmě nejsou.

 326. 403 NoName
  regulérní ruské jednotky jsou vytíženy lamanší ad 402. Není divu že se současně nemůžou angažovat v ukrajinském příhraničí.

 327. 407-pravda, je to logické. A ještě mají ty maníky aj v Arktidě… Akorát mi není jasné, jak se tak rychle přesunuli z Ukrajiny do těch letadel…

 328. NoName 406 – všimněte si, že Porošenko volá po jednáních v Minsku pokaždé, když začne prohrávat.
  Na druhou stranu člověk aspoň ví, o co kráčí.

 329. 408 NoName
  … to je jedno. Hlavně že s nima nepadaj nad ukrajinou.

 330. 412-tak ono situace je dost zoufalá. Buď teď povstalci budou muset sestřelit nějaké letadlo nebo aspoň rozstřílet vlak. Jinak se nemáme čeho chytit.

 331. 413 NoName
  … nemá cenu bojovat staré bitvy a inkrementálně stupňovat obvyklé krutosti. Z lokálního minima – jámy vedou na novou úroveň pouze nové metody. Na něco přijdou. I am very optimistic. Jediná věta, kterou se pan Kužvart naučil.

 332. 414-jo, s tím íránským airbusem to nebylo hezké. Ale tak stane se, ne ?

 333. Kdysi byl takový pořad, „Komik a jeho svět“.
  Jsem myslel, že už skončil, a ono ne.
  Ještě vytáhnout Occama a bude to komplet, ne ?

 334. 418 Karle
  … mě ten Hrabal napadl taky. Hned potom, když jsem se pokusil představit co bych dělal, kdybych se někde ocitl večer s kamarády někde zamčený. Zavolal bych někam mobilem a nebo bych k tomu vyzval ostatní. Buďto ho nikdo neměl anebo tam nefungoval. Divný.

 335. Ještě mě napadlo, že tam maj na vstupu ten rám, a že se tam zbraně a mobily musí nechat. To už jsem taky zažil.
  Jenom ten mobil, tedy 🙂

 336. (420) No pravda, projevujete velkou vytrvalost. Ovšem, pokud byste vytáhl a dokázal aplikovat Occama, bylo by to příjemné překvapení.

 337. Ta představa, jak Židi lezou oknem z koncentráku a Poláci je chytí a zašijou na několik hodin, na to je i Hrabal slabý. Je vidět, že u policie jsou minimálně v tomhle civilizačním okruhu stejná paka.

 338. http://www.revolverrevue.cz/adam-drda-krestan-kverulant

  Dobrý den. Text hodný přečtení
  Charakteristickým rysem této diagnózy je tzv. paranoický vývoj, tj. že při rozboru mentální osobnosti paranoikovy jsou nalezeny svérázné povahové úchylky a rysy, zejména akcentovaný smysl pro právo a spravedlnost. Pacient se tedy cítí pronásledován, váha jeho stížností a protestů překračuje kritickou mez potřebnou pro tuto diagnózu, jakož i svérázné povahové úchylky.

 339. 425 — Inu, nickname, to už byste rovnou mohl doporučovat k přečtení (trošičku starší, leč krásnou a stále platnou) novelu Michael Kohlhaas.

 340. 2 Rpuť – no co by? On už mu americký poraděnko vysvětlí, jak se mýlí…

 341. Několik neurovnaných poznámek k finančním problémům v Evropě.
  (1) Dluhy Poláků (prakticky jenom hypotéky) ve sfr činí cca 40 miliard sfr. Ještě o něco více činí obdobné dluhy Rakušanů. Zatímco vznik polské situace je pochopitný – úroky ve švýcarských francích byly oproti úrokům ve zlotých poloviční, důvod pro Rakušany už tak jasný není. Další soukromí dlužníci zasažení revalvací franku jsou pak hlavně ve Francii a v Chorvatsku. Maďarsko ten problém nemá – asi to ten Orbán dělal a dělá dobře.
  (2) Řecko má v současnosti peníze do března – a to aniž by zahájilo tu šílenou Ciprasiádu, která má letos stát 12 miliard € – jak tvrdí SYRIZA nebo také 20 miliard € – jak tvrdí nonSYRIZA.
  (3) Řecký zákon o dani z příjmu má 45 000 stran a proto se jím asi nikdo neřídí (ani stát).
  (4) Zatímco doposud (tj. do řeckých voleb) byl Martin Schulz chápavý pro řecké požadavky, nějak svůj postoj po volbách poněkud pozměnil.
  (5) Našel jsem řadu názorů, že nějaký GREXIT organizovaný zvenčí je zbytečný. Ovšem co takhle GERXIT? (Byla by po případném zavedení DM revalvace problémem? I taková úvaha se už objevila.)

 342. Die Kante von Grundstück … to asi nebude hrana pozemku, že ne? Ale snad to soudruzi pochopí.

  Zpátečníku – tento bojoval s Hydrou a vyhrál.

 343. V každém případě, UA armáda musí dostávat pořàdnou nakládačku, když je taková akutní touha po mírových jednáních. Dokonce i na straně Německa a Francie.
  Orbán je neevropan a Putinův kàmoš, nemůže dělat nic dobře.

 344. NoName, tisíce rekrutů jim mizej, ještě než je zrekrutujou, Uvažuje se o bezpečnostních skupinách, které budou hlídat a střílet, protože zběhů už je moc!
  Co mají dělat s takovým materiálem? Ani válčit se nedá!

 345. Podle neoverenych zprav je kotel v Debalceve uzavren, vcetne ca 9000 vladnich vojaku. Jestli je to pravda, je to pro UA dost masivni rana.

 346. >> NoName
  Je to OK. Asi bych spíše použil tvar „Grundstückskante“, ale v geodezii se moc nevyznám a tak sice vím, že je pojem „Grundstückskante“ jakož i „Grundstücksgrenze“, ale je-li mezi nimi nějaký rozdíl by byla asi otázka na zeměměřiče.

 347. ad AK 434 Bohužel vetšina komentátorů pod článkem má názor jiny (a zargumenovaný)

 348. Dobré ráno,

  proč bohužel? Názory jsou od toho, aby se lišily….

  Jen mám pořád dojem, že tím, na koho padá odpovědnost za dění na ukrajině, není ani Rusko, ani USA, ale především Ukrajina, Ukrajina a ještě jednou Ukrajina.

 349. Ad Krym: Mohu si myslet, že pro obyvatele Krymu bylo podřízení se Moskvě nejlepší možná volba – lepší než co se děje ve Slavjansku, Lugansku … Ale nikdy to nebudu obhajovat jako svobodné rozhodnutí. Bylo to svobodné ve smyslu svoboda je poznaná nutnost.

  Ad pád Nečasovy vlády: padnout může jen ten, který se k pádu připraví. Neměl machrovat, když neuměl lítat.
  Měl na opasku „vždy připraven“. A on připravenej nebyl.
  Vnější vlivy mohly spolupomoci k jeho pádu, ale to je stejné, jako by si stěžoval na jaro, léto, podzim, zimu.

 350. >> nickname
  Tak nevím, když už jsem si popletl nicky, tak mohu jen doufat, že to s tím krymským tatarstvím nebude tak žhavé a nepřijdu o hlavu. (Viz Švejk: „Ja krymskij Tatarin, golovy režu“.)

 351. Obávám se, že je to naprosto zřejmé:

  …Za této situace poslední zasedání RB OSN ještě jednou ukázalo, že mechanismy urovnání podobných krizí jsou jednoduše zničeny. Myslí si to odborník na bezpečnostní otázky a člen Společenské komory RF Dmitrij Galočkin:

  Mezinárodní právo je nyní v krizi – kdy je jednoduše degradováno a neexistují žádné mezinárodní páky, s pomocí kterých by bylo možné se o jakýchkoliv konfliktech domlouvat. USA realizují agresivní linii, mají své satelity, které jejich politiku také podporují. Cíle a úkoly jsou pochopitelné: je třeba válka ve středu Evropy. Je to válka USA s Evropskou unií, s eurem, s euroasijským kontinentem jako celkem. Jde to Americe na ruku, protože se tak stává, mimo jiné, i měnovým azylem: investoři z Evropy musí utéci za oceán…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-vyzvalo-zapad-aby-zkrotilo-kyjevske-vedeni/

 352. 444 Rputi, má to logiku, na ukrajinskou občanskou válku podněcovanou USA a na politiku ve vztahu k RF doplácí EU. Přes veškeré předchozí vnitřní problémy EU, Euro začínalo konkurovat USD. Snahou vlády USA je rozeštvat EU a RF. Rozděl a panuj. Či spíš rozeser a panuj. Navíc ještě ISIL. Je to krátkozraká politika místo snahy o alianci USA-EU-RF. Jenže zpoza obzoru stoupá Čína.

 353. DVD: můj příbuzný Ramil, ten by mě snad zabil.
  Dřív poslouchal Džochara, teď mu velí Martina.
  Zcestovala celý svět, od Oděsy po Taškent.
  Taškent, Biškek, Birobidžan,
  Ramil nám s ní doma přistál.

 354. Schumi, tak mi bzučí v hlavě: …děvečku s trakařem, sedláka s jetelem…“

 355. Všude stejné!

  …vzhledem k účelovému překrucování výroků jednotlivých demonstrantů v médiích navrhlo vedení Pegida všem účastníkům, aby s žádnými novináři nemluvili. Novináři si však vzájemně kolegiálně vypomohli – v reportáži pro státní televizní stanici WDR vystupoval spolupracovník soukromé stanice RTL v roli demonstranta. Na objednávku do kamery pouštěl jeden rasistický výrok za druhým. Celá habaďůra praskla ještě v den vysílání oné „reportáže“. Výsledkem bylo, že demon­stranti zaplňovali pauzy mezi Wir sind das Volk! skandováním rýmu Lügenpresse halt die Fresse! (Prolhaná média, držte hubu!).

 356. 432 — Nerozumím, nickname. Kterého myslíte? Kohlhaasovi nakonec ty vraníky vrátili…

  Celá věc netriviálním způsobem souvisí s pojmem smíšená strategie. Teď něco dělám, ale během odpoledne či weekendu se snad ještě vrátím.

 357. (445) Každá spiklenecká teorie musí mít nějakou logiku, aby ji milovníci spikleneckých teorií snáze „sežrali“.
  Akorát se divím, že by něco tak důmyslného 😛 vymyslel Obama.

 358. A ještě (445) – Ukrajinu (Gruzii, Moldávii, Pobaltí …..) a Rusko netřeba nějak uměle rozeštvávat. Že jakmile se Rusko vyhrabe z nejhoršího, posednou je imperiální reminiscence, není nic neočekávaného nebo neočekávatelného. Otázka nebyla zda, ale kdy a jak. Že se to postiženým sousedům nebude líbit, to také není nic divného. Že se budou obracet pro podporu k EU a USA taktéž, kam jinam by mohli. Kopnout je do prdele úplně, to je přece jenom těžko přijatelné, tak to EU i USA flikují jak se dá, spíše blbě, na účinnou pomoc je to málo, na uklidnění Rusů, že jejich imperiálním ambicím nestojí nikdo v cestě, zase moc. A nějaký geniální stratég, který by dokázal uspokojit všechny strany tahanice nikde, pokud by se to vůbec někomu mohlo podařit.

 359. Ajrovko, neříkej mi, že ničeho netušíš o existenci TTIP!

 360. 447 Rputi, musel jsem zalovit v paměti. Asi dvacet vteřin… Vzpomínám, že nakonec hodně špatně dopadl.

  Rozesírací politika USA mi připomíná (nejen)někdejší rozesírací politiku Velké Britanie.

 361. Ahoj!
  Tak je mi dnes zase nějak šoufl… 🙁

 362. 436
  w
  Jo Petře, něco na tom bude , Jaceňuk svolal radu obrany.

  Ovšem největší pérdel je v tom, že na Palbě se o tom kotlíku spekuluje alespoň 14 dní , a to ukrajinské vedení ty jednotky ani neposílilo, ani nestáhlo

 363. dvd: já věděl, že to vím ze Šumaváka 🙂

  http://www.podnikatel.cz/clanky/kontroly-nelegalni-prace-pokracuji-vloni-jich-probehlo-pres-15-tisic/

  Celkově bylo uděleno 579 pokut v souhrnné výši 140 milionů korun. Chytají především nelegálně zaměstnané Čechy.
  Pokud u Vás najdou nelegálního zaměstnance, počítejte s pokutou 250.000 Kč.

  http://www.asocr.cz/addons/MIM%20RHSD%202014%2009/BOZP%202014/Zprava-o-cinnosti-SUIP-za-rok-2013.pdf

  SÚIP má dle zprávy 880 zaměstnanců.
  Pokud mají oblastní inspektoráty práce dostatečné finanční prostředky, poskytují z FKSP
  zaměstnancům příspěvky na kulturní a sportovní akce, masáže, popř. rekreace. Funkční pro všechny zaměstnance systému i nadále zůstávají dva rekreační chatové objekty střediska Hnačov, rekreační zařízení Zvonička, které je za účelem rekreace přednos
  tně využíváno zaměstnanci OIP 4. Také na OIP v Českých Budějovicích mají zaměstnanci možnost využít rekreačního zařízení na Nových Hutích. Jednotlivé inspektoráty organizují každoroční setkání s bývalými zaměstnanci – důchodci.pracovních prostor.

  OP LZZ projekt „Efektivní systém rozvoje zaměstnanosti, výkonu komplexních kontrol a potírání nelegálního zaměstnávání v ČR“
  Číslo projektu CZ.1.04/2.2.00/11.00013
  Doba trvání projektu: 1. 7. 2011 – 28. 2. 2015 v objemu 798.102.100 Kč.

 364. Omluva za formátování. Chtěl jsem čtenářstvu pootevřít dveře do podivuhodného světa kontrolorů práce. Jako když na pasece odkryjete rozehřátý placák.

 365. Dobré odpoledne,
  Šumaváku, dnes má být extrémně nízký tlak a kardiaci si mají dát bacha. TAk bacha 🙂

  dvd, na to si vzpomínám. Napsala jsem, že než tu doporučenou sojovo jogurtovou, tak si radši upeču pizzu doma a Jirka mně děsně sprdnul, že doma se správná pizza upéct nedá, protože trouba nedosáhne té správné teploty a že tomu nemůžu říkat pizza a kdesi cosi….
  Kdyby chudák tušil, co všechno jsme už jedna pod jménem pizza….

  457 – Karle, a jseš si jist? 🙂 Víš, jak se liší spiklenecká teorie od reality? Realita je, jak to vidím já a spilenecká teorie je, když druzí tvrdí, že to je jinak 🙂

  Vzhledem k tomu, že je pátek, je čas na nějaké lehčí téma – třeba co dobrého na zub…
  je libo „specialitu podniku v podobě Black burgeru z hovězího žebra marinovaného v Coca-Cole.“?
  Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/sedm-nejslavnejsich-jidel-sveta-odkud-pochazeji-a-kde-je-ochutnat-pyf-/kolem-sveta.aspx?c=A150128_134824_kolem-sveta_tom

 366. co všechno jsme už jedna pod jménem pizza….

  no jóóó

  „co všechno jsem už jedla pod jménem pizza….“

 367. MaYdo, a to je hezké, to Ti ukradnu ! 😉 😀

 368. (458) Jestli jsi citlivej na atmosférickej tlak, tak je spíš podtlak.
  (462) Že já na spiklenecký teorie nevěřím, tím si jsem jist. Pokud by mne někdo, kdo je expert přes ekonomickou politiku přesvědčoval o škodlivosti TTIP, asi by i uspěl. Zatím proti tomu vidím protestovat lidi, o kterých vím, že se chytí každého spikleneckého nesmyslu a spolky, jejichž odpor je pro mne spíše doporučením, třeba různí zelení odpůrci GMO a podporovatelé EUnijního socialismu.

 369. A víš, že nějak nevím, co vlastně je TTIP?

  Já vím, je to fatální neznalost… 🙂
  Skočilo další pololetí, dcera složila řidičskou zkoušku a kluk všechny zkoušky za první semestr, tak si užívám vzácný pocit zcela spokojeného rodiče. 🙂

  Ono mi to asi dlouho nevydrží, ale aspoň tu chvíli 🙂

 370. 465
  Co všechno už jedna do sebe dostala ! 😉

 371. (467) On to ví málokdo, ale je chválihodné, že nevědouc, nešíříš alespoň různé hoaxy, jak se jiným nevědoucím občas stane. 😛
  Ten řidičák dcery, to budeš mít zábavu.

 372. Dnes se počasí opravdu povedlo, trasa Uh. Hradiště-Kremnica (nějakých 150 km) za 7 hodin. Kde je kopec, stojí nějaký kamion.

 373. To budu, ale zase bude jezdit místo mně měnit gumy. 🙂
  Mně se tam nechce, muž obvykle není po ruce, protože je měním na chalupě o podzimních a zimních prázninách a on přijíždí až na sobotu.

  I když -nějakou dobu ji ještě nenechám jezdit bez dohledu, pak absolvuje ( možná) jednu výměnu na podzim, jednu na jaře a odmaturuje. Konec prázdnin.
  Už to vidím, že budu jezdit na chalupu kvůli výměně pneumatik sama. 🙂

  Ledaže bychom s tím přešli do Prahy, ale kam tady dát ty gumy, že jo?

 374. Šumaváku, taK prý se máš šetřit a vyhýbat rizikovým činnostem! 😀

  …V pátek ráno meteorologové naměřili zhruba 973 hektopascalů. „Byl to prudký pokles, ale nebyl to rekordně nízký tlak. Rekord je z února 1989, kdy bylo 967 hektopaskalů,“ řekl iDNES.cz mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tlak-vzduchu-prudce-klesl-kardiologove-fck-/domaci.aspx?c=A150130_120251_domaci_fer#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 375. Jsem potvora zlomyslná – přeju mu to! 🙂

  …Ve čtvrtek navštívil premiéra Tsiprase v Athénách Martin Schulz, německý sociální demokrat a předseda Evropského parlamentu. Hovořili spolu několik hodin a Schul vyšel bledý a vážný, avšak vyjádřil se, že je si jist, že Řecko neučiní žádné jednostranné kroky k tomu, aby odmítlo splácet dluh anebo zrušit dohodu o pomocném balíku od EU a MMF…
  – See more at: http://www.blisty.cz/art/76300.html#sthash.DvhZGzI6.dpuf

 376. Muhehehehehe! „Tajná ruská nanozbraň“ ….. hehehehehe….

  …Nicméně prezident USA a Státní departament i nadále se záviděníhodnou houževnatostí řeční o ruských vojscích na území Ukrajiny a žádají o jejich stažení. Pravdaže nepředložili zatím ani jeden důkaz těchto svých slov. Postarali se o to ukrajinští „vojenští experti“. Podle jejich údajů byla do výzbroje ruské armády zařazena nejnovější tajná „nanozbraň“, která právě skrývá od amerických družic všechny přesuny nepřátelských vojsk.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ruska-agrese-plyn-se-slevou-uvery-a-pomoc-bezencum/

 377. Rputi, co se divíte ! Rusové akorát ukradli Britům to zařízení, co ho měl James Bond, aby měl neviditelné auto.
  A namontovali to na všechno, co poslali na Ukrajinu !

 378. oni šli dál !! To Bondovo auto zanechávalo na sněhu stopy.
  Rusové mají navíc veškerou techniku na vzduchových polštářích, takže ani několikakilometrová kolona tanků nezanechá žádné stopy.
  Pokrok nezastavíš…

 379. Zdravím. A zajímavé: kyjevské spiklenecké teorie nějak nevadí…

 380. „Řecko potvrdilo, že odmítá plnit podmínky mezinárodní pomoci: Řecko potvrdilo, že odmítá plnit podmínky mezinárodní pomoci, a požaduje novou dohodu. Šéf Euroskupiny Dijsselbloem odmítl revizi řeckých dluhů.“
  (novinky)

 381. Tak jsem přelétl, co zajímavého se dovím … Ano, ten Needhamovský komplex stál za to.
  Jinak bych chtěl k probíranému podotknout pouze toto:
  Podle mého názoru se od (jakýchkoli) tajných služeb odchází buď s metálem do důchodu nebo nohama napřed.

 382. Zemanova důvěra v lednu razantně vzrostla

  Důvěra v prezidenta se lednu po předchozích propadech výrazně zvedla a hlavě státu momentálně důvěřuje 44 procent Čechů. Z dalších ústavních institucí lidé nejvíce důvěřují obecním zastupitelům a starostům, za nimiž následují vláda a krajské reprezentace. Plyne to z průzkumu CVVM.

  novinky

 383. (483) Jsou i vyjímky, Philby, Šejna, Mitrochin …..
  Ten Litviněnko asi věděl něco echt citlivého, třeba ty baráky v Moskvě, co vyletěly do povětří ….

 384. to AK Oprava. 🙂 … mělo by se … Chtěl jsem tím jen říci, že kdyby Philby, Šejna, Mitrochin, atd., atp., zemřeli na otravu poloniem, tak bych se ani nedivil, ani neprotestoval …

 385. Mějte se a buďte optimističtí. Sranda teprve začíná … :-; 😀

 386. ad 385 Skvělá úvaha. Skoro bych řekl, že autor příspěvku přece jen věří na skiplenecké teorie. 🙂

 387. Tak jsem si přečetl doporučovaný nicknameův článek [426] věnovaný institutu Rona Paula. Pěkně shnilý článek i s jeho autorem. Slabota…

 388. (486) Což o to, to já také ne. Psal jsem to jen proto, že jsou i vyjímky. Od nás zdrhul v šedesátých ještě nějaký zpravodajský důstojník, ale jméno mi ukradl ten Němec. Každopádně sepsal knihu, která byla někdy začátkem osmdesátých velmi osvěžující četbou.

 389. Že by snakce nebo saudská nafta?
  „Ekonomika Spojených států ve čtvrtém čtvrtletí zpomalila tempo růstu na 2,6 procenta z tempa pěti procent v předešlém kvartálu.“

 390. No jo quivisi ,
  pokles cen ropy se nějak projevit musí ….

 391. 470 NoName ad Körmöcbánya ….
  Nebylo jednodušší si ty peníze vybrat rovnou v automatu v tom Uherském Hradišti než se kvůli rabatu štrachat až do mincovny?

 392. Slováci začali vyjednávat se Švédskem o pronájmu Gripenů

 393. Kdyby radši začali jednat o pronájmu sněžných fréz…

 394. Když nic, tak nic. Ráno byl asi 1 cm tady a na kopci. Než jsem dojela do práce, bylo to pryč.

 395. Dobrý večer,
  swetr report – u nás akorát trochu foukalo, jinak ráno mrazivo, během dne oteplení. Ani kapka, neřkuli vločka.
  Zato rozkvetla pod chvojím čemeřice, a kolega ornitolog hlásal, že zatímco zde zimující severní husy ještě neodletěly, vrátily se ze zimování husy naše teplosezónní.

  Tak Slovákům i Moravanům držím palce.

 396. Čemeřice! Jsem kouknul na obrázek – nedělá se z toho japonský čaj Sencha? Ten co má mimořádně intenzivní senovou odpornou chuť i vůni.

 397. Republikánský senátor z Texasu Ted Cruz zřejmě taky podlehl konspiračním teoriím, neboť vyzval k zahájení vyšetřování ministerstva zahraničí USA z důvodu financování mimovládních neziskových organizací, které mají působit v izraelských volbách s cílem zabránit vítězství Netanjahua.
  Takže asi tak k působení USA ve světě a zasahování do suverenity jiných států. Nepočítám s tím, že by se tato informace objevila třeba v ČT a o sankcích za porušování suverenity jiného státu asi taky nebude řeč…
  http://freebeacon.com/politics/cruz-calls-for-investigation-into-state-dept-funded-nonprofit/

 398. OT – MATZURKO – trpajzlíci mi sežrali tvoji adresu. Napiš, prosím!

 399. Niko, zdravím. Taky si myslíte, že konspirační teorie je vše to, o čem ČT, ČRo, MF, LN apod. nemluví a nepíšou, eventuelně to, že si někdo dovolí mít jiný názor, nežli tato jednotná mediální fronta?

 400. Neříkám, že úplně všechno, ale to podstatné, BohoušiB. 😉 A zdravím též.

 401. Skimici, pokud vím, sencha je zelený čaj. Tedy žádná čemeřice, ale obyčejný čajovník. Není fermentovaný jako černý čaj, jen usušený.

  Odvar z čemeřice radši nezkoušej, pokud vím, většina druhů je jedovatá.

 402. Ach jo, zkoukla na FB kocourův boj a držím všechny palce a pěsti, co mám, aby ho to nesemlelo. Dostal se tentokrát mezi mlýnské kameny ministerstev, vlád, fondů a zainteresovaných soukromých agentur, že nějaké kočkování s Mynářem je proti tomu čajík.

 403. DVD, jsi-li vzhůru, tak na ČTArt budou dnes večer v 23:35 hod. dávat film Pavla Juráčka a Jana Schmidta z r. 1963 – Postava k podpírání. Trvá to 37 minut.

 404. 512 maYdo
  … určitě by to o moc hůř než senča nechutnalo! jsem si toho nedávno koupil kelímek pozdě večer do auta – nechtěl jsem už pít další kávu. Takovej pytlíko tampon tam do horký vody vložili, úděsně drahej. Neskutečně mě to vzpružilo. Tu příšernou chuť zapařenýho sena jsem na patře cítil ještě celou hodinu než jsem dojel domů. Na spaní za volantem ani pomyšlení.
  Čemeřice je ale opravdu krásné zvukomalebné slovo. Někde jsem to už musel slyšet nebo číst. Botanickou úchylkou ale rozhodně netrpím. Poznám jeden druh trávy po kterém kýchám – vyskytuje se asi 14 dní v červnu a dá se tomu vyhnout (ale nevím jak se jmenuje) , pak znám ještě dvě rostliny jménem (ale zase nevím co to je). Acer Negundo – tím začínala databáze, kterou jsem tvořil kdysi dávno na kšeft. Když jsem došel k položce Betula Pendula, bylo mi jasné, že mě zadavatel pouze zkouší, jestli zadání vůbec čtu. Takhle legračně se přece nic nejmenuje 🙂

  No a Čemeřice mi přesto něco připomíná. Čimelice to nebudou, může to být nějaké koření do chorvatskýho mletýho masa – takový karbanátky anebo mě ještě probleskuje nějaká nápověda z Foglara k morzeovce…

 405. To je , Bohouši, asi čubrica. ale mám dojem, že to je smes koření, něco jako curry.

  zelený čaj je vysoce ceněný a povaýován za zdravější než černý. Pokud jde o tu zapařenou chuť, tak on je dost háklivý na přílravu, teplotu vody a tak.
  Fakt je, že nám, co nemáme ty jazýčky tak vycizelované, ale spíš vylouhované kafem, to připadá poněkud bez chuti.

  Ona třeba ta čemeřice špatně nechutná, ale ty nsledky jsou asi horší

 406. MaYdo, nepleť si mne prosím se Skimicem, řečeným kýchavice (Veratrum album). Já se do těch vašich jedobýlů a pokrmů z nich připravených nepletu. Nejsem Locusta… 😉

 407. 518 Bohousi
  Kychavice! :-). Ale aspon jsi mi pripomel tu morseovku – blyskavice 🙂 🙂 to byla ….

 408. Skimici, ahoj. Ukazuje se, že jsi prudce inteligentní člověk a správně jsi pochopil mou narážku. Když jsem tak šmíroval, co vy dva traviči si tu spolu špitáte, tak jsem si řekl, zda předtím nedošlo z tvé strany k drobné mýlce… 😉

  Morseovku již řešil nápovědou Quivis…

 409. … Bohousi 🙂
  A ty karbose jsou pleskavice.
  No a s čemeřicí jsem tedy zase na začátku ….

 410. Sakra, plískavice a to jsme už u delfínů… 🙂

 411. Bohouši – help !!!
  Co je černucha setá ? Má i jiné jméno ?
  Díky předem dědku kořenáři

 412. Dobré ránko!

  Tak už chybí jen Aqua Tofanna! 🙂

  ćubrica je směs koření, obsahuje hlavně saturejku a pískavici (řecké seno), chilli papričky, mouku z pražené kukuřice a sůl.

  Není žádná pleskavice, anobrž pljeskavica a není to žádnej karboš!
  Mleté hovězí a vepřové 1: 1 a mělo by tam být ještě skopové. Velká cibule na drobno, sůl a lžička jedlé sody. A to se hněte tak dlouho, až se to spojí v jednolitou hmotu. A pak se to dá na půl hodiny do ledničky.
  A pak si člověk neolejuje ruce, nabírá hrsti, utvoří kouli a pleskáním o dlaně splacatí. (Proto pljeskavica)

  A hlavně se to GRILUJE nikoli peče! Po každé straně cca 3-4 minuty, do dost tmavohněda!

 413. šimone, nejsem Bohouš, ale říká se tomu taky „Černý kmín“!

 414. Na to, co připomíná skimicovi čemeřice jsem fakt krátká 🙂

  Čemer je po moravsku jakési bolení, kocovina a tak. Prostě, když jeden požije čemeřici, má z toho čemer. A vyskytuje se i v jiných slov. jazycích.

 415. Dobré zas ráno… Ona ta černucha je s tou čemeřicí příbuzná – obě patřej pod pryskyřníky. A z tý černuchy (přiměřeně) baštit jenom semena – všechny pryskyřníky jsou jedovatý…

 416. Bohouši,
  díky za info – ale pozdě. Tak jsem se podíval na TyTroubo kde ten film byl celý. Byl – není. Jsou tam jen kousky. Ten film jsem viděl brzy po jeho vzniku. A pak před několika lety znovu. Opět se mi líbil.

 417. zdravím !
  Za sedmero horami a velkou louží se (prý) začínají dít věci : rozkládá se administrativa USA a (chudák) Obama se stává „kůlem v plotu“ 😕
  Uvidíme 😕
  http://www.voltairenet.org/article186543.html

  a co je CFR:
  Council on Foreign Relations:
  The Council on Foreign Relations (CFR) is an independent, nonpartisan membership organization, think tank, and publisher. CFR.org provides daily analysis of foreign policy issues and content from Foreign Affairs magazine.

 418. Westíku, teď se už na to nějak nemohu dostat, ale moooc se mně líbila ta poslední věta: „že při té chystané výměně odchází hlavně dvě černošské dámy a přichází bílí muži a aškenázyové, takže jde jasně o rasovou a náboženskou záležitost“!
  Tak to jsem fakt žádostivá! 🙂

 419. Když čtu nebo slyším o BIS, pokaždé si vzpomenu na film “ Konec agenta W4C“
  Nevím proč 😉

 420. Dobré předpoledne,

  Já jsem taky objevila další Putinovy plány!!!!
  Určitě má v plánu povečeřet a než půjdeš spát, vyčistit si zuby a navštívit toaletu 😀

 421. „Ve věku 94 let zemřel bývalý německý prezident Richard von Weizsäcker. S odvoláním na jeho příbuzné o tom v sobotu informovala agentura DPA. Weizsäcker stál v čele SRN v letech 1984-1994 a byl tak i prvním prezidentem Německa po jeho opětovném sjednocení.“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zemrel-byvaly-nemecky-prezident-richard-von-weizsacker-p2g-/zahranicni.aspx?c=A150131_113958_zahranicni_vez#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  R.I.P.

 422. 🙂

  Před deseti dny jsem vypnul v mém domě dvě bezpečnostní kamery.
  Potom jsem vypověděl poplachový systém napojený na místní policii a tím jsem dost uspořil.
  Také jsem vystoupil ze sdružení Ostražitých obyvatelů ulice.
  Pak jsem postavil na dvoře pákistánskou vlajku a na stěnu domu jsem dal vlajku nového Islámského státu.
  Od té doby střeží policie můj dům nepřetržitě.
  Nikdy jsem se tak bezpečně necítil !!

 423. 533 Nu vot. A skolko russkich plénikov u vas jesť?

 424. (535) koukám ,maydo, že konkurujete (samozřejmě že marně !) takovým senzibilům, jací jsou mezi politiky, novináři, komentátoři, experti na to či ono, ale hlavně na geopolitiku,atd…..):-)
  http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/19107-o-teni-putinovych-mylenek

  Protože ten článek publikovaly „literárky“, “ mohly by u některých zdejších „Tomášů“ (že ano, AK ? 🙂 ) ,vzniknout obavy o serióznosti článku, konspiraci nebo přímo o falešné, ruské propagandě-proto odkaz na amerického autora:
  http://orientalreview.org/2015/01/14/putins-brain-reading-his-mind-for-fun-and-profit/

 425. Šimone a DVD, odcházím se ženou na společenskou návštěvu. Ozvu se večer.

 426. 542 – BohoušiB – ve 13.02 už máš podle svého životního rytmu dávno chrnět v pyžamu v posteli a ne takto trajdat po nocích :-p

 427. Dobré popolední,

  u mne na zahrádce je čemeřice jednou z trvalek, kterou vedou primát ohledně doby kvetení – obvykle to bývá běheem února. No, pár kvítků už ukázala o vánocích… 🙂

  Rputi,
  šel mejl.

 428. Aspoň víme, na čem jsme…

  ….Saúdskoarabský král Salmán provedl týden po smrti svého předchůdce Abdalláha rozsáhlé změny ve vládě i dalších státních institucích. V mnoha případech nahradili umírněné reformisty konzervativní politici.
  …Ministrem s dohledem nad otázkami ropného průmyslu zůstává už více než dvacet let Alí Ibráhím Naimí, což vyslalo trhům signál, že největší světový vývozce ropy setrvá u své dosavadní politiky neomezovat těžbu suroviny v reakci na její klesající cenu…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/novy-saudsky-kral-vyhazuje-reformisty-privadi-konzervativce_331948.html#.VMzYnNKG-NA

 429. MaYdo (539) ta diskuse pod Tomášem na NP je obzvláště vypečená.
  Ovšem jinak dík za odkaz – od té doby, co mám vlastního pejska, který mizí dost zajímavě, na NP páně Neffa nechodím.

 430. Islámský Stát zajme tři rukojmí – Američana, Němce a Izraelce. V den jejich popravy uříznutím hlavy se rukojmích ptají, co je jejich posledním přáním.
  – McDonald – chce Američan.
  – Klobásu a pivo – žádá Němec.
  – Nakopnout do zadku – říká Izraelec.
  Ozbrojenci IS mu rádi vyhoví a nakopnou ho. Izraelec se v tom okamžiku otočí, všechny ozbrojence pobije, osvobodí ostatní rukojmí, a zavolá záchranný tým.
  Američan se ho potom ptá:
  – A poslyš, proč jsi vlastně chtěl, aby tě kopli do zadku?
  – Protože jinak byste mě obvinili, že jsem si začal…

 431. Ukrajinská armáda hlásí těžké ztráty v bojích s proruskými separatisty na východě země. Ukrajinský ministr obrany připustil, že strategicky důležité město Debalceve „částečně“ ovládli povstalci. Hranice Ukrajiny překročil další ruský konvoj…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/debalceve-kyjev-ukrajina-rusko-donbas-povstalci-fut-/zahranicni.aspx?c=A150131_131439_zahranicni_aha#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 432. Uf ??? !!!
  Ono je to zajisté složitější, ale pokud je toto ve hře, tak ať mi někdo vysvětlí, co ta Eunie vlastně řeší?

  … Když se bavím se svými přáteli, kteří jsou původem z Řecka a mají odtamtud informace, tak mi říkají, že to je přece o tom, že Řecko je už čtyřicet let ve válečném stavu s Tureckem. Turecko je součást NATO, stejně jako Řecko, a Německo i Francie dodávají podle starých smluv do Řecka zbraňové systémy na přípravu k této vyhlášené, ale nevypuklé válce. Ty zbraňové systémy musí Řekové odebírat povinně, protože je k tomu zavazují staré smlouvy, ale nemají na to, aby za ně platili,“ vysvětluje Petr Žantovský…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lenost-a-slendrian-v-Ceske-televizi-Analytik-Zantovsky-prozrazuje-co-mu-priznal-sam-vedouci-zpravodajstvi-Samal-359751

 433. (549) No a ty staré smlouvy, ty za Řeky podepsal někdo jiný? A oni ty zbraňové systémy nechtějí, když jsou s Turky léta a tradičně ve sporu?

 434. Aero, pokud jsi si nevšiml, problém vězí v tom, jak je možné, že jsou dvě země NATO 40 let ve válečném stavu?

 435. Ajrovko 550, zatím jsem dohledala jen toho Hamsuna:

  …“Nejsem hoden, abych pozvedl svůj hlas o Adolfu Hitlerovi, a jeho život a činy také nevybízejí k nějakému sentimentálnímu pohnutí. Byl to válečník, válečník za lidstvo a hlasatel evangelia práva pro všechny národy. Byl reformátorskou postavou nejvyššího řádu a jeho historickým údělem bylo působit v době bezpříkladné surovosti, která jej nakonec porazila. Takto se obyčejný Západoevropan dívá na Adolfa Hitlera, a my, jeho blízcí přívrženci, skláníme nyní hlavu před jeho smrtí.“…
  http://our-black-souls.blog.cz/0909/nekrolog-adolfa-hitlera-od-knut-hamsuna

 436. Já bych M.Zemanovi poradila, aby – podobně jako V.Klaus – si založil stránky „Co Zeman řekl a neřekl“ a tam veškeré citace dokladoval. Lidi na to má.

  A když už ho jeho protivníci chtějí dehonestovat, nechť dokladují také.

  KDO TO MÁ PORÁD HLEDAT?!

 437. 550 Karle – Zídek mi nic neříká a když se dočtu o klanu socialistů Stránských ani se mi do toho dál nechtělo.
  Celkový pocit ze Zemanova projevu (jsem si ho přečetl když jsem se vrátil do kotlinky) je ale podobný jako má ten Zídek.
  Zeman je zamilovaý do svých bonmotů a jak stárne a je dlouho exponovaný, opakoval by se. Sahá proto ke svým encyklopedickým znalostem útržkovitého typu. Dost mi začíná připomínat pana Ransdorfa, který se zdá vědět všechno o všem ale při delším pohledu se ty znalosti ukazují buďto jako povrchní a nebo nezasazené v kontextu.
  Se Zemanem už to bude jen horší přesně z těchto důvodů.
  Nakonec nikdo nebude mít chuť dohledávat, jestli jsou ty útržky alespoň citáty vytrženými z kontextu nebo nepravdivými vloženími do úst nebo atd. Přejde se to pokrčením rameny. Kvůli Svobodovi museli prý nějak modifikovat i zákon. Byl mimo ale nechtěl jít od toho. Věřím, že si to buďto neuvědomoval anebo ty KGBácké instinkty se drží i v posledních zbývajících vrstvách vědomí.

 438. Já bych Zemanovi poradil ať omezí kadenci bonmotů a své dehonestovaní jiných sám pečlivě doloží.

 439. >> skimic
  Řekl bych, že MZ se stal intelektuálem.
  (a) Ví strašně málo o strašně moc věcech.
  (b) Chtěl být inteligentem, ale nějak mu to nevyšlo a tak se stal intelektuálem. *)

  *) Definice intelektuála – (c) dvd

 440. (552) Já si všimnul, konec konců i bez Žantovskýho. Jen nevím, co s tím ty, Žantovský nebo kdokoliv chcete dělat.
  (553) Hamsuna Zítek nepopírá, není nic nového že měl k nacistům sympatie. Norové dost váhali, zda ho zavřít nebo ne. Takže toho jsi hledala zbytečně.
  (555) Stran Zemana souhlas. Stránskýho Zídek uvádí jen v tom smyslu, že byl autorem toho, co Zeman „přilepil“ Peroutkovi.

 441. 557 Rputi
  to Putinovi taky 🙂
  (to je levné, ale nevydržel jsem to)

 442. je roztomilé, když se diskutuje o tom, kdo citát řekl či neřekl, ale podstata „proč citát“ se nechává stranou.

 443. 549 Rputi
  díky za odkaz – Při pohledu na Českou televizi doporučuje (Petr Žantovský) zrušit koncesionářské poplatky a vydat se slovenskou cestou. Nevím kterým směrem pan Žantovský ukazuje, já sám bych ukázal směrem, kde se nalézá místo, sice temné ale krásným řinčivým „R“ slove.
  Mám k tomu poměrně silný argument. ČT nebo Ř jsou instituce incurable.
  Tisíckrát si můžu říci, že pan Karas, Pazderka jsou lokální omyly. Nebo Kateřina Šafaříková. Nejsou. Vždy bstanou noví bojovníci. Po paní Šafaříkové, bruselské fanatičce neštěkne ani pes ale z pod kamene vylezl důstojný nástupce, jakýsi Bohumil Vostál. Vostál!!! Kde to berou??
  Poukaz na staré dobré tradice taky nobstojí. Snadno a rád bych škrtnul Husájovy roky. Ale nemůžu. Vždycky na mne odněkud z naftalínu vykoukne nezničitelný lůzr Zdeněk Velíšek. A tak bych mohl pokračovat.
  Zrušit. A lačné totalitní kapsy poslat do …., jakýmkoliv směrem se nachází!

 444. Je zvláštní, když někteří politici či političky (s výchovou ve FDJ) trvají na zásadě, že Řecko musí dluhy platit.
  Vem na dlani chlup,. když tam není. není to podle marxistické teorie o jednotě a rozporu protikladů? Budete platit i když na to nemáte.

  Ale na druhou stranu, podle toho, že platit mají ti, kteří za to mohou nejméně, bychom přece jen mohli na Švédsku chtít vrátit to, co od nás odvezli za tžicetileté války.

 445. Skimici, proboha víte vůbec něco o Velíškovi, že ho spojujete s Husákem?
  viz
  „V roce 1968 dostal nabídku práce v Československé televizi, kterou přijal. Podílel se na televizním vysílání v době invaze do Československa a kvůli tomu musel ČST později opustit a živil se překladatelstvím a tlumočnictvím. Do televize se vrátil po Sametové revoluci roku 1990.“

 446. 566 quivisi
  asi nedorozumění – píšu, že bych rád škrtnul Husákovy roky. Tedy něco jako že bych si naordinoval amnézii a tyto roky bych nezapočítal jako nezapočítatelné. Prostě bych je škrtnul. Navazoval li by ale rok 68 bez Husáka na polistopadový rok 98 a dále, pan Velíšek by se jenom prostě večer odebral do hajan a ráno přišel do práce. Nikdo by nic nepoznal.
  Srozumitelnější? Volil jsem Velíška jako příklad, protože tu práci stále dělá. Mohl jsem zmínit třeba Pitharta.

 447. Řecko-turecké vztahy viz http://en.wikipedia.org/wiki/Greek%E2%80%93Turkish_relations
  Je sice pravda, že oba sebe oba státy pokřikují dosti intenzivně. Viz např. 2004 kvůli výsostným vodám. Ale válečný stav je něco jiného a ani 1974 (Kypr) nevznikl.
  Nicméně je třeba připomenout, že řecko-tureckou válku (1919-1922) Řecko projelo nejen kvůli jistému Kemalu Pašovi, ale též kvůli vlastní megalomanské blbosti.

 448. >>dvd, mě fascinuje, že ten válečný stav ještě nikoho nenapadlo zrušit. Vždyť kdyby se do sebe pustili, tak komu vlastně NATO mělo jít ne pomoc?
  (Ono by nehlo prstem, ale to je jiný problém! 😀 )

 449. Kourite? Ne, pane doktore. No tak Vam budu muset zakazat neco jineho

 450. Dobrý podvečer,

  Skimici s tím škrtáním – připomnělo mi to jeden sen, který si bůhví proč pamatuju. Měli jsme sraz po dvaceti letech po maturitě a chodili po městě a vzpomínali na studentská léta – a já si vůbec nemohla vybavit, kde těch dvacet let je a co se za tu dobu stalo. Nic, díra, nemohla jsem pochopit, že jsem od maturovala před dvaceti lety a ne včera. Fakt hnusnej pocit, že je pryč dvacet let života a púřitom vůbec nevíte, že jste je prožili a jak jste je prožili.
  PAk jsem se probudila a uvědomila si, že od tej maturity to je ještě o dva roky dýl. Ale taky že vím, jak ty roky uběhly a co se dělo.

  Já bych neškrtala. Netrávila jsem ty roky jen úpěním pod Husákovým režimem a proč škrtat i to, co bylo dobré?

 451. JInak pro příznivce Šakalích přednášek hlásám, že v Muzeu hlavního města Prahy je výstava Holešovice – Bubny , což bylo téma jedné dřívější přednášky.

  Recenzí posloužit nemohu, protože jsem měli namířeno na výstavu obrazů rudolfinských umělců a měli jsme poměrně omezený čas, ale určitě se tam ještě vypravím. Je to až do půli dubna.

  Taky jsem šli shlédnout projekci LAngveilova modelu ve 3D a při čekání na začátek jsem si listovala publikací o Libni, která byla na programu posledně.

 452. 571 maYdo !!!
  Nevěřím že jsem byl až tak nesrozumitelný! O úpění tam nebyla řeč. Jen jsem na stůl vyložil své mínění, že I KDYBYCHOM ŠKRTLI HUSÁKOVY ROKY (jako že to nejde) tak by ČT a ČŘ byly nereformovatelnými a zcela zbytečnými nebo spíše škodlivými, protože kolektivisticky indoktrinisujícími institucemi s vždy připravenými avantgardními pototvářníky v nikdy nekončící archetypální sekvenci od … přes Velíšky, Šafaříkové k Vostálům a dále … !!!
  Tedy a zcela stručně – NE Z MÉ KAPSY A NE MÝM JMÉNEM protože je ne suis pas ni ČT ni ČR , Mešůrs 🙂

 453. Rputi -569 – žádný „válečný stav“ mezi Řeckem a Tureckem není. To by vypadalo jinak. Například by neměli velvyslance v té druhé zemi. Proč to neustále tvrdíte ?

 454. jejda, to pas je tam v tomto záporu navíc 🙂

 455. To je jen o důvod víc, proč neškrtat, skimici 🙂

  Mimochodem, když jsme u ČT a upění za Husáka – kdysi na počátku devadesátých let, kdy ČT hbitě přehodila kormidlo podle nového směru, jsem viděla v ČT úděsnou agitku o nějaké mluvčí charty Tominové a o tom, jak ti disidenti za toho bolševika trpěli.
  Bylo to fakt příšerný, taková ta prvoplánová politická agitka, jen v obráceném gardu.

  Docela by mně zajímalo, co má hlavní podstava tej hrůzy společnýho s ministryní Tominovou…

 456. Jo, už jsem to našla. Ta mluvčí charty je soudružky ministryně teta.

 457. maYdo – úplně O.T.
  … na Kulaťáku bývaly večer stánky s nezdravýma klobásama a chlebem atd. To už jsme si kdysi tady povídali. Měli k tomu z kýblů plnotučnou hořčici, která byla dobrá a jemně pikantní. Strašně dlouho jsem takovou nepotkal. Úplně obyčejnou. Předevčírem jsem ale koupil ve skleněném balení se zavíracím otočným víčkem 0.33 l Hořčici Pikant od výrobce PIKANT Ostrava s.r.o. Složení klasické: Voda, hořčičné semeno, ocot, cukor, sol, korenie, konzervant E210. Kromě dvou posledních položek totálně „ošizené“ a správné přirozené chuti. Asi devět korun to stálo a vyložená nádhera.
  PeS by to patrně přirovnal k Pacholíkovi ale mně to dneska večer s dobrou klobásou a čerstvým chlebem zvedlo náladu.

 458. no a úplně O.T. pro místní kolegy:
  …. pokud byste byli náhodou ve výtahu přepadeni a sexuálně obtěžováni či v mezipatří zákeřně dokonáni neznámou ženou či dívkou, nemějte jí to za zlé!
  http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/359521-sexuolog-jaroslav-zverina-prilisna-sexualita-ma-ruzne-duvody.html
  „… jejich stav je vážně stresuje. Vcelku pochopitelně si stěžují na nepříjemné pocity. “
  Tu poslední větu ale Zvěřina doufám napsal autobiograficky.

 459. Lidi se dělí na dvě skupiny. Jedni věcí o hovnu všechno, druzí o všem hovno. Těžká je domluva s jedněmi i druhými.

 460. 576 maYdo
  Tominová teta mi nic neříká. Na internetu jsem našel jakéhosi Tomina Julia. To byl podle všeho zcela neškodný magor, který chtěl jen pohlazení a peníze.

 461. (568) Řecko válku rozjelo, projelo. Zajímavý je, kolik Řeků muselo vypadnout z Malé Asie a jak byli absorbováni. Zajímavé ve srovnání s Plastelinci.
  (569) „Zrušit“ – kdo, jak?
  (574) Někdo to psal na internetu. Mně se to taky nezdá, nemají se rádi, nedůvěřují si, ale doprava i ekonomika vcelku funguje.

 462. Skimici, to by měl být ten ministryně strejda.
  Bohužel neteřinka je pouze magor, nikoliv neškodnej.

  Ten stánek na Kulaťáku pamatuju, protože jsem tři roky bydlela na koleji Bubenečská, zvané „Ždanovka“ ( podle ulice A.A. Ždanova, nevím, jak se jmenuje teď) a někdy za vlahých jarních večerů jsme si tam chodily pro buřta, na koleji ho pak požíraly a debatovaly o nesmrtelnosti chrousta.
  Po cca čtvrt století již v novém tisíciletí mně osud zavál na Kulaťák za podobného vlahího večera, vystoupila jsem z tramvaje, nadechla jsem se a najednou mně přepadl pocit, že něco není, jak by mělo být. A ona tam byla místo stánku trafika a vzduch nebyl ten typickej, jak na Kulaťáku býval, protože v něm cbyěl výrazný odér buřtů, pečených na spálením tuku.

  poznámka k pravopisu – Ždanovka bývala výlučně dámská kolej.

 463. 583 maYdo
  no to jsme byli kousek. Já rok pobýval na Sinkulárně. Asi o dvě minuty chůzí těm stánkům blíž 🙂

 464. Oteplovači 574 – to já ne, to Řekové.
  Jestli je to pravda nebo ne, je věc jiná! 😀

 465. >> maYda
  Dovolil bych si připomenout píseň z dob mého studentského mládí:
  Děvčata ze Ždanovky,
  ty milujou jak užovky
  atd.
  Protikladem pak byla sloka:
  Mládenci ze Strahova,
  ty milujou jak Casanova
  atd.
  P.S. A.A.Ždanova je (opět) Terronská

 466. >> Skimic
  Snad jsem o tom už tady kdysi psal, ale v 70. letech, kdy každý kdo na sebe dbal kupoval francouzskou horčici v prodejně Paris-Praha, tak můj francouzský známý si vozil z Prahy plnotučnou hořčici, čímž děsně iritoval příslušníky celní správy.

 467. skimici 579 – já pamatuju Zvěřinu, když začínala sexuologická poradna „u Myslivečků“.
  Čekala jsem tekrát na jednu známou sestru a ty místnosti pro poradnu byli jen tak přehrazeny sololitem, či co to tenkrát bylo. V každém případě proslyšné – měl tam nějaké klienty…. 😀
  Pro terapeuty to byl evidentně záhul….

 468. 587 dvd
  … myslím, že si na to opravdu vzpomínám. Pravý důvod, proč jsem ale dneska Kulaťák a tamní tehdejší jemně pikantní plnotučnou hořčici zmínil je ten, že ta dnešní, ke které se v jakémkoliv balení (plast, sklo) a jakkoliv drahé dostanu, se mi jeví býti naprosto nepoživatelnou, a proto jsem s údivem zmínil naprosto levnou od toho výrobce viz výše. Je to taková ta Kulaťácká, trochu mi ještě připomíná ty z DDR z okolí čáry Cottbus – Rostock. To je už ale fakt strašně dávno 🙂

 469. 588 Rputi
  sexuologická poradna “u Myslivečků”
  Fakt nevím kde to je 🙂

 470. 586 dvd
  ještě ad „Děvčata ze Ždanovky, ty milujou jak užovky …“
  Proč užovky? Něco se zubama a nedostatkem jedu?
  Fakt neusnu 🙂

 471. Á, psychedelická sobota…..duchovní štryptejz…..užijte si, ty moje dnešní viklany Sedlčanska byly skutečně inspirující…

 472. dvd, jo, terronská, já si jen nemohla vzpomenout. Dnes je to kolem zapráskaný novou výstavbou.

  Já myslím, že ty užovky proto, že se to s tou Ždanovkou rýmovalo. Nehledala bych v tom nějakej jinotaj. 🙂

 473. maYdo,
  smutné to je. Pro mne i to, že v půlce série odešla do důchodu a přenechala roli Miss Marple jiné herečce…která IMHO naprosto neladí s popisem lady Christie.
  R.I.P.

 474. Bylo nebylo, věřte nevěřte. Jedna advokátka měla normálně plnou moc pro klientku, kterou jí dodal její koncipient. Jenže: advokátka posílala koncipienta k soudům a podklady mu dávala na poslední chvíli, koncipient pak byl u soudů i klientů za blbce. Koncipienta už nebavilo vysvětlovat klientkám, proč jim advokátka už měsíc nezvedla telefon, když mají mít zítra stání. Nebavilo ho vidět klienty či klientky poprvé až v soudní síni.

  Jednoho úterý v deset večer se koncipient vrátil z cizí země, kde měl jakési náročné jednání a vůbec se tam dva dny nevyspal. Vrátil se takto brzo jen proto, že měl mít hned ve středu ráno jakési stání na Míčánkách, podklady k němu měl slíbené mít v mailu už v neděli večer. Ale ouha, podklady tam nebyly ještě ani v úterý večer. Šlo o úplnou „maličkost“ – dělení SJM, prostě okecávačka, čísel netřeba … I ohradil se koncipient ještě z cizí země své advokátce mobilem, a advokátka řekla, že má tedy jít k jinému soudu, podklady má na stole v kanceláři. I vrátil se tedy koncipient z cizí země, na letišti ještě novinářům referoval, co jednání v cizí zemi, a jel s kufrem do kanceláře pro spis. Pak jel taxíkem se spisem domů, protože chytat noční tramvaj a autobus už neměl sil. Hned ráno s pečlivě nastudovaným spisem vystartoval do blízkého okresního města, ač věděl, že benzín mu nikdy proplacen nebyl, protože to účetní neumí. V onom okresním městě nikdy předtím nebyl a zabloudil, a pozdě k soudu přišel, předtím se na silnici málem zabil. Vůbec nic se nestalo, koncipient si řekl „vydrž“. Vrchol byl, když advokátka den na to udělala z koncipienta blbce před Městským soudem, když se mu vsunula do případu, který si koncipient dělal od začátku sám a chtěl si ho sám odprezentovat. I dal koncipient výpověď obratem. Advokátce nějak nedošlo, že koncipient je tentokrát opravdu nasraný jak mraky, a řekla, že tak jo. Koncipient si myslel, že dosáhne fér dohody, zatím dodělá rozdělané kauzy, a najde si jiný flek. Ale to nedocenil svou advokátku, která se krutě urazila, výpověď odmítla převzít, počítač odvezla, dokonce i spisy lidí, které koncipient přivedl (jeho sousedi a bývalá přítelkyně, žádné terno). A myslela si, že za koncipienta normálně půjde na jednání … a moc se divila, že se tam s ní nikdo nebaví. To byla koncipientova chyba, že nedocenil, že advokátka zná jen přátele a nepřátele a nic mezi tím. A tak musel koncipient napsat výpověď znova rukou a před půlnocí s ní do Jindřišské na poštu běžeti. A to je asi tak všechno, koncipient teď zvažuje nabídky, kam jít a v pondělí nastoupí v 8:30, neb advokátka mermomocí chce dohodu k 31.1., což se koncipientovi z důvodů, které lze nalézt v zákoně o advokacii, nehodí, a hodlá tedy hru na předpisy hrát nějaký ten den s ní.

 475. P.S.: A jen tak navíc koncipient zjistil, že advokátka škodí klientce, když popřává sluchu jejím nepřátelům, dokonce jí nevěří. Prostě zrada.

 476. „Kauza Savčenková. Ukrajinská pilotka v ruské vazbě hladoví už 50 dní“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pilotka-savcenkova-drzi-padesat-dni-hladovku-v-ruskem-vezeni-pta-/zahranicni.aspx?c=A150130_154152_zahranicni_vez#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Tohle „nevinné poupátko“ je střelec bojového vrtulníku Mi-24, členka ukr. dobrovolnického praporu Ajdar. Mimo jiné se zúčastnila i „mírové mise“ v Iráku a v base je ,proto, že svým spolubojovníkům prozradila, kde se skrývají ukr. civilisté. Při útoku pak zahynuli i dva ruští novináři.
  https://www.youtube.com/watch?v=2SnTu9RW_Uw#t=206

 477. zdravím!
  (593) tak jsem si,Rputi,ověřila v indexu(ještě ho schovávám jako klenot), že jsem starého prof.Vondračku znala -měli jsme jeden semestr soudní psychiatrii; taktéž jsem zažila soudní lékařství se starým prof.Tesařem….to už je let…. 🙁

 478. westíku, já ho milovala, jeho smysl pro srandu byl naprosto neodolatelnej.

  Stranické školení.
  Mezi posluchači se pomalu vztyčuje dlouhá a hubená ruka.
  „Co si přeješ, soudruhu“, táže se soudruh lektor.
  Posluchač se vztyčuje …. a ještě se vztyčuje ….. a stále se vztyčuje …. ještě nutno vztyčit i kolena …. vztyčit hlavu ….
  soudruhuh lektor už propadá lehké nervozitě…..
  Konečně se dvoumetrový chlap tyčí do prostoru. „Mohu jít čůrat, soudruhu“ ptá se s naprosto nehybným obličejem dona Kichota…

  Jj – to byl Vondráček 😀

 479. Obávám se, že musím souhlasit s doc. Švihlíkovou v tom, že si to Německo představuje jak Hurvínek válku.
  Jak to tak vypadá, chtějí tu Evropu ovládat přes dluhy či čo?
  Pokud si mysleli, že budou „velkým věřitelem, co všechno řídí, ale nic se ho nedotkne, šeredně se zmýlili!

  …Před chvíli jsem k tomu ještě četla takovou velkou shrnující studii plnou čísel. Plnění tzv. úsporných opatření, požadavků tzv. záchranného programu je skutečně drsné. Když se podíváte na některé země, a není to jen Řecko, ale také Španělsko, Irsko, Kypr, Portugalsko, nejen, že najdeme více či méně dramatický propad ekonomiky, v některých případech katastrofální nárůst nezaměstnanosti, ale hlavní ukazatel, který stál ve světle ramp, veřejný dluh, se v žádném případě nepodařilo významně snížit. U Řecka ani tehdy, když došlo k částečnému odpisu tohoto dluhu, naopak tam těžko najdeme nějaký pozitivní vývoj. Veřejný dluh Řecka na počátku krize byl 110 procent HDP a dnes je 175 a to i poté, co došlo k částečnému odpisu. A opět připomínám, že podobný vývoj najdeme ve Španělsku, Portugalsku, Irsko svůj veřejný dluh zpětinásobilo. To jsou neuvěřitelná čísla. Je to vše kvůli tomu, že ekonomika se propadá tak rychle, že i když se zlepší daňové inkaso, propad je tak velký, že poměr na HDP se nejen že nezlepšuje, ale dramaticky zhoršuje. I kdybych vzala jen jeden ukazatel a ignorovala sociální a další aspekty, selhání je jednoznačné. Řecko nehovoří jen o sobě, ale šířeji vnímá, jakým způsobem se situace zhoršila i v ostatních zemích….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nemci-si-eurozonu-predstavuji-jak-Hurvinek-valku-Docentka-Svihlikova-nad-statistikou-ukazuje-ktere-zeme-mohou-nakonec-dopadnout-jeste-hur-nez-Recko-359815

 480. Rputi, Švihlíková je švihlá – nomen omen. Cesta z krize v žádném případě nevede přes státní výdaje. Je třeba zrušit nesmyslné pracovní zákonodárství, opustit Euro, devalvovat národní měnu a tím vším obnovit konkurenceschopnost. Jenže to žádná levicová strana neudělá.
  Pokud se dobře pamatuju, požadavky věřitelů nebyly až tak nesmyslné – privatizace, odbourání 13., 14., 15., 16. platů ve státní sféře, omezení mandatorních výdajů. Sice polovičaté, ale logické.
  Míra nezaměstnanosti je přímo úměrná nákladům na pracovní sílu, přičemž do nákladů je třeba započíst např. i nesmyslné odstupné v případě propouštění.

 481. No a „velký společný rozpočet EU“ už je vůbec fantasmagorie. Výsledkem by bylo jedno velké Řecko.

 482. Foundry, já výslovně napsala, že s ní souhlasím V TOM, že si to Německo představuje jak Hurvínek válku. Jinak ne!!!

  S těmi něm. zbrojovkami, je to asi stejné, jako kdybys Řecku prodával pohovky a zařídil, aby mu banky na to půjčovaly, protože ty přece nechceš propouštět!
  Že je tam kupa jiného šlendriánu, je nepochybné!

 483. Politika předlužování prostě vede vždycky do pekel!!!

 484. A co se týče islamistického ohrožení Evropy, jsem zvědavý, jestli se někdo veřejně odváží položit otázku, do jaké míry je příčinou islám jako takový a do jaké míry původní etnicita a kultura jeho nositelů, na kterou je naroubován.

 485. No, jak zříti vidno 🙂

  USA se přes ty veřejné výdajě a pouštění rotaček na peníze 48 hodin denně z krize dostalo.
  Teď jde o to, zda je to universální program, anebo program vhodný jen pro USA vzhĺadom na ich špecifiká :-).
  Každopádně to popírá úsporné programy jako jedinou cestu z krize.

 486. No a ty foundryho recepty jaksi může dělat každej do nekonečna, až skončíme u třech hrstí rýže denně jako plat.

 487. Ahoj!
  Schumi – Zatím se řeší nekulturnost jeho potenciálních příjemců, kteří, ač korán nemají sestudovaný a nevědí tedy, jak je islám fajn, ho odmítají… 🙁

  A podobnost se zánikem říše Římské (i III. – barbaři z východu,že?)se nepřipouští!

 488. Halle – pozor!
  Socík skončil na vnitřní předlužení tím, že si všichni byli rovni, protože každý měl prd a ty „tři hrsti rýže“.

 489. Halladine, když víc než 3 hrsti rýže nevyprodukuješ, holt ti zůstane jenom to… Pokud není zboží vyrobeno, ani tuny peněz nepomůžou.

 490. Foundry ,

  nebetyčně kecáš :-). Platy nejsou tak docela odpovídající produkci zaměstnance . Jsou dány také situaci na pracovním trhu.
  Když je přebytek zaměstnanců,tak jsou platy nižší. Za tu samou práci, při stejné produktivitě.
  Jistě je někde hranice výšky mzdy, kdy se zaměstnanec nevyplatí, ale většinou jsou u nás mzdy hluboko pod ní.
  Jen mi neříkej, že jsou zaměstnavatelé, kteří se bratrsky se zaměstnanci dělí o zisk 🙂

 491. Halle,
  IMHO si státní úředníci víc než tři hrsti rýže denně nezaslouží – kór v době krize.

 492. Což ne přivádí k zamyšlení,
  jestli babiš vede stát jako firmu, tak při zadlužení firmy zvedá platy zaměstancům ? Já jen že teď byl povyk kvůli dorovnávání ožebračených a hlady strádajících…

 493. Inu Matzurko,
  na nízké platy schopné lidi do úřadů nedostaneš. Ta konkurence prvátního sektoru existuje.
  Ostatně – nejsi i ty státní zaměstnanec ? Školství ….. Stačily by ti tři hrsti rýže ? 😉

 494. Tak při těch platech taky jde o to, co si za ně koupím, ne? Vysokej plat je mi vcelku na nic, když není za co ho utratit.

  Ptala jsem se chotě, co zdejší ukrajinci na vývoj konfliktu.

  Chtějí, aby to hlavně skončilo – jakkoliv, hlavně aby se dohodli a přestalo se válčit. Lidi chtějí především mít co jíst a nezmrznout. nechtějí do války, nechtějí, aby jim odvedli jejich blízké do armády. Nechce se jim nést tíži cizích zájmů, ať už to jsou ruské, americké nebo ty naše…

  Pokud jde o dobrovolníky, vyskytují se na obou stranách . Na obou stránách jsou placeni a na obou stranách mají vymyté mozky propagandou a věří tomu, že dělají správnou věc.

 495. No, nemusejí mít zrovna tři hrsti rýže, ale zase existenční jistota za nějakou korunu snad stojí, ne? Už proto si myslím, že je správný, že nemají takové platy jako v soukromé sféře. I když si myslím, že ty platy v soukromém sektoru nejsou na srovnatelných pozicích zas tak luxusní. Ne každej je v tý soukromý sféře na manažerský pozici.

  Kdybych šla na úřad jako zaměstnanec, určitě bych na tom byla finančně líp než jako projektant živnostník. A i do budoucna, pokud jde o penzi.

 496. Halladine, práce ve mzdě je služba – úplně stená, jakou poskytuje kominík nebo zubař. Pokud je služba nekvalitní nebo drahá, není o ni zájem, což znamená, že lidé nejsou ochotni směnit ji za svoje výrobky/služby. A je úplně jedno, jaké množství papírků se ke zprostředkování směny použije.

 497. Teda Martine…..

  TAdy cca plus tři, pěkně slunečno, ale ani vločka. Nechceš nám něco poslat?

  Dcera se včera omluvila, že má moc práce do školy a nepůjde s námi na vycházku a na výstavu. Dnes vypadla před polednem, že prý jde se šermířema lézt na stěnu a oběd ať jí schováme.

  Budu si muset zvykat, že to je to dospělá mladá dáma s vlastním životem…..

 498. maYdo 🙂

  vůbec se nechováš tržně 🙂

  foundry, když jsme u toho tržního systému 🙂
  Pojem drahota je relativní. Záleží na nabídce toho zboží na trhu. Při nezaměstnanosti cena práce klesá – bez jakéhokoli vztahu k produktivitě nebo ziskovosti výrobku.

 499. Ano Halle,
  takže těm doposud zaměstnávaným neschopným musíme přidat. Problém se zaměstnanci státu je v tom, že mnozí z nich se v lepším případě živí meditací o práci, v horším případě pak kurwí co se dá. (Tady mi nějak napadá CERMAT a kacířská myšlenka, jak jen ti bolševici ty maturity organizovali.) A jinak mám pocit, že s.Marksová-Engelsová na „neouřednické“ zaměstnance státu nějak nemyslí.

 500. Ale jistěže se chovám tržně, Halladine. 🙂

  Dělám za menší peníze to, co mně baví a co umím, než za větší peníze něco, co mně nebaví, otravuje a nevidím v tom smysl.
  Co je na tom netržního?

 501. „Při nezaměstnanosti cena práce klesá – bez jakéhokoli vztahu k produktivitě nebo ziskovosti výrobku.“

  Halle, já mám za to, že cena práce se promítá do ceny výrobku, tedy jak do ziskovosti tak do produktivity. Ale nejsem ekonom, takže mně možná z toho bludu někdo zdejší vyvede?

 502. 613 šumaváku právě znovu študuju. Velmi zajímavé jak se Mohamedovy názory vyvíjely časem, podle toho jaký a s kým řešil problém. Otázka je jaký islám, nyní mající středověk, bude za 600 let. Kdyby se křesťané před šesti sty lety dostali k moderním technologiím, zvlášť vojenským, jak by to dopadalo…
  Nepodléhám ani multikulti ani antiislámské hysterii. Chápu muslimský odpor vůči ateistům. Než nevěřící, jsou pro ně přijatelní křestťané i židé. Z jejich pohledu být nevěřící je nejhorší co může být. V tom mají pravdu, jejich instinkt je správný. Obecně totož nejde o absenci náboženství, ale o absenci jakékoli spojující víry, kultury, která nemusí být nutně náboženská v tom slova smyslu. Může být jako sdílený filosofický koncept, obsahující i společné sjednocující rituály, nutné pro fungování jakéhokoli společenství a provázející člověka po celý jeho vývoj. Naše současnost je toho důsledkem. Otázka je jaká bude naše budoucnost bez víry v obecném smyslu. Na pouhém rozumu nelze stavět, mnohé z rozumného je nutno mnohým lidem vnutit v rámci víry. A hlavně je potřeba onoho spojovatele spojujícího lidi, kteří se osobně neznají.
  Tam kde takový spojovatel chybí, lidé ho hledají. Křesťanství, které je základem naší civilizace, netáhne. Jen na trhu, žraní a sraní nelze civilizaci postavit. Proto to dopadá jak pozorujeme. Jestliže odmítáme islám tak jako odmítáme křesťanství, ne co proti němu postavíme abychom se vymezili, ale jaký všeobecný civilizační koncept spojující lidi více i méně rozumné zvolíme pro sebe? Máme nějaký koncept pro lidstvo pro miliardy lidí? Máme jim co nabídnout, když sami nevíme kudy kam? Tedy kromě trhu, žraní a sraní.

 503. maYdo,

  cena práce dost často nemá s cenou výrobků moc společného , Třeba značkové zboží , dost drahé, i když ho vyrábí lacinej Číňan nebo Vietnamec .
  Ať už si vezmeš tričko od adidasu nebo Nike, anebo třeba founy či ntb od Applu.
  Platí se značka, nebo třeba dobrá myšlenka , ale mzdové náklady tu moc velkou roli nehrají.

  Netržní je na tom ten ekonomický výsledek tvého počínání. 🙂 Prostě podle zásad tržního hospodářství by ses měla vrhnout na něco, co poskytne větší zisk 😉

 504. Halle,
  já bych jenom připomněl svoji teorii o procesu zahušťování blbců ve státní správě, kterou můžeme sledovat v přímém přenosu již dvacet let.
  Pro ty, co to neznají:
  Státní správa přijme nové zaměstnance, blbé i chytré. Někteří jsou dobří, rychle se svoji agendu naučí, odvádějí kvalitnější práci a ve větším objemu a tudíž chtějí přidat. Erár se jim samozřejmě vysměje, protože tabulky, známosti, politické cíle atd. Takže odejdou do soukromého sektoru a tam tyjí. Zbytek je krátce řečeno blbej, nebo z nějakého důvodu(věk, vrozená lenost. atd.) nepoužitelnej v soukromém sektoru. Ten v úřadě zůstane. Za odešlé a zesnulé zaměstnance jsou přijati noví – blbí i chytří. A proces se opakuje.

  Limitní hodnoutou jsou samí blbci ve státní správě a stát se zhroutí. U nás je tento cyklus pozorovatelný v intervalech cca dvaceti let.

 505. 618 Matzurko
  … mě ina Babišovi irituje právě to, že má pocit, že stát lze řídit jako firmu. Nabízí se totiž spousta otázek. Ta pro mě nejdůležitější by byla: KOMU PATŘÍ ta firma, jak k ní vlastník přišel a co s ní proboha mám já společného? Pokud mě nechá být, ať si řídí pro mě za mě tu někoho firmu třeba jako bordel.

 506. 630 Schumi
  korán mám slušně prostudovaný asi dva roky zpět, díky mému dočasnému french teacher. Mohu Tě ujistit, že poslední věta z Tvé 630 se mi jeví velmi přijatelnou alternativou!

 507. Skimici,
  nevíš jak se pohla ruská exportní daň z ropy a plynu ?

 508. Podle zásad tržního hospodářství jsem uzavřela smlouvu, kterou považují za tu nejvýhodnější pro sebe obě strany.
  To je tržní ekonomika a ne to, že na tom musím za každou cenu vydělat dco nejvíc peněz.
  To by se pak „netržně “ chovala celá řada firem,které podnikají v oborech, které dnes enjosu ty nejziskovější.

  A „zisk“ není jen to, kolik na tom vydělám korun. Zisk může být i nějaká výhoda, kterou mi danný stav poskytuje. Třeba zajímavá práce, možnost nabýt zkušenosti, pracoviště blízko domova, dobrí vztahy…..

 509. Matzurko ad 618 – slušný, sociálně citící podnikatel vždy!!! Aby zaměstnanci po bankrotu pak dostali vyyšší dávky v nezaměstnanosti !! 😉

 510. Halle,
  nejsem státní úředník – a rozhodně dostávám standardních dvanáct platů; pokud našemu ústavu zbydou na konci roku peníze z položky na výplaty, pak ředitel vyplácí odměny dle zásluh. Žádné 13. a jiné platy….
  Stran kvalitního úřednictva mám silně pochybnosti, a hlavně, když jsou tak kvalitní, proč se množí exponenciálním způsobem ? Jak to, že kde byl jeden, jsou do roka dva až tři ? Kvalitní úředník přeci zastane práci za jedenapůl nekvalitního…. na našem ústavu – nevím, zda v celé Akademii – máme na přijímání nových lidí stopstav už nejméně deset let. A smlouba se prodlužuje jen po úspěšné atestaci, na rok, na dva, ti nejlepší na pět.

 511. Já především myslím, Matzurko, že je blbost srovnávat státního úředníka s vědcem, učitelem nebo lékařem ve státní nemocnici.

  Oni i ti úředníci jsou rozškatulkování a těžko se dá srovnávat taková souška Tominová nebo ředitel státní správy s nějakou referentkou z úřadu v Horní dolní.

 512. Schumi ad 630 – „jaký všeobecný civilizační koncept spojující lidi více i méně rozumné zvolíme pro sebe? „

  No my máme zvolíno, ne?
  EU pro nás zvolila nový, lepší, socialismus s demokratickou maskou.Ta se sice trochu loupe a opadává, ale marxismus je marxismus.A jsou i jeho nové varianty, např. Marxismus-Tominismus… 🙁
  Ty nevěříš ve sjednocenou Evropu, která dožene, předežene (a vydrží) nejen USA, ale i Čínu a Burkino Fasu?

 513. 640 Šumaváku
  evidentně se dnes cítíš lépe 🙂

 514. 635 Halle
  nechce se mi to v neděli hledat. Ale máš dobré instinkty. Půjde nebo šla brutálně dolů. V dolarech vyjádřeno alespoň o padesát. Z nějakých 170 na 115 (za tunu) nebo tak. To je samozřejmě citelné. Státní projekty zmražené a inflace užírá přes 10 procent. Koš je zfixlovaný jako u nás. Reálně se tam lidi i v centru mají rozpoznatelně hůř natolik, že optimalizují pojistky a přemýšlejí o změně bytu za menší. Stále je to samozřejmě ráj na zemi proti Ukrajině.

 515. 631 Halladine, když je to tak snadné, tak si všechno vymysli a vyráběj sám. Ušetříš.

  634 Skimici, jistě. Pro jednotlivce požívajícího výhod civilizace zahrnující koncept víry se to jeví jako velmi přijatelný program. Ten koncept v různých podobách nejen že vydržel desítky tisíc, statisíce let a provázel vývoj člověka a jeho společnosti do dneška. V důsledku toho ze sebe můžeš co luxusně tlačit do porcelánové hajzlmísy, ale navíc úžasné zážitky z toho všeho pouštět po drátech či bezdrátech.

 516. 643 Schumi
  … ani totální kataklyzma typu výbuchu Théry, které srazilo na kolena Mínojskou civilizaci tento vynález (splachovací toaleta z královského paláce) nevymazalo z paměti lidstva.

 517. Splachovací toaleta má před sebou ještě veeelkou budoucnost!
  My se z toho dalšího vývoje posereme…

  PS.
  O budoucnosti splachovací toalety v islámském státě ani nemluvě…

 518. Halle, to jsi teda trochu přehnal – srovnat práci výzkumníka-vědce-učitele… et cetera s úředníkem. To Ti instinkt neříká, že to jsou nesrovnatelné profese?
  Jsem byl výzkumníkem a asi nejhorší pomyšleni bylo, že bych měl být zařazen mezi úředníky… a ano, i úředníkem jsem byl kdysi, takže vím, o čem mluvím.
  Jsou to prostě rozdílné profese – a je chybou této státní politiky je směšovat – dtto učitelé, vojáci, hasiči, policajti… soudci, státní zástupcI…
  btw: i Ty bys mohl brán do tohoto ranku: jsi placen z veřejných peněz.
  Takže s tím dělením bych byl opatrný…
  Nezlob se…

 519. Krom toho nemá pro tuto debatu význam, zda je dotyčný placen ze státní kasy nebo ze soukromé. Měřítkem je jedině, zda je o výsledek jeho práce takový zájem, aby za něj byli DOBROVOLNĚ ochotni směnit jimi vyprodukované statky. Což mi přijde např. u vědců nesporné, nakonec rozmach vědy zažilo 18. i 19. století i bez státního financování. Dokonce bych řekl, že mezi státním financováním vědy a její úspěšností je nepřímá úměra. Dtto učitelé – naprosto nepovažuji za nezbytné filtrovat peníze na vzdělání přes mašinerii úřednictva, která jich značnou část prošustruje.
  Jsou ovšem celé obory a odvětví, výsledky jejichž „práce“ by si nikdo dobrovolně nezaplatil – např. šmahem všechny obory vyučované na FSV a jejích klonech. Celé armády úředníků dohlížejících na správnou výšku trávy v parcích. Městští policajti jako instituce. Celní správa komplet. To jsou čistokrevní paraziti, dusící ekonomiku.

 520. Oprava „zda je o výsledek jeho práce mezi lidmi takový zájem, aby….“

 521. ještě k Zemanovi
  Zeman dostal další dopis od synů Gorbaněvské, reagovat nechce
  Prezident Miloš Zeman nebude reagovat na dopis Jaroslava a Josefa Gorbaněvských s odkazy na seznamy politických vězňů v Rusku. ČTK to dnes sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident podle něj odpověď na dopis neplánuje, protože obsahuje jen internetové odkazy. Zeman přitom v listopadu slíbil, že se veřejně vyjádří k propuštění vězňů ruského režimu, pokud mu synové disidentky Natalje Gorbaněvské jejich seznam pošlou.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-dostal-dalsi-dopis-od-synu-Gorbanevske-reagovat-nechce-359918
  Tak jsem se na to chtěl podívat, otevřel jsem si ten první seznam v odkazu
  http://www.politzeky.ru/politzeki/ves-spisok/22379.html
  A letmým přelétnutím mi praštilo do očí jméno Ходорковский Михаил Борисович.
  Tak jsem to zase zavřel. Taky bych na místě Zemana nereagoval.
  Co měl dělat? Forwardnout ten odkaz Putinovi se suplikou: Vážený Vladmíre Vladimíroviči – propusťte prosím tyto politické vězně? Došla by mu odpověď: Uvažájemyj Milošu! Rád Vám vyhovím, jen co ho zas někdy nechám zavřít. Nyní se zrovna nalézá mimo lágr.

  Tím to nechci nijak snižovat a ani nevylučuji, že Gorbaněvští v originále použili jiný odkaz a že to co publikují Parlamentní Listy nejsou jen obvyklé neověřené novinářské blitky.

 522. … pokud jste si to někteří rozklikli, věta „помилован Президентом РФ Путиным“ – jenom pro jistotu – to pomilován znamená omilostněn 🙂

 523. Foundry,
  …mezi státním financováním vědy a její úspěšností je nepřímá úměra…

  jj. Třeba kosmonautika je excelentní příklad tvého tvrzení. O válečných strojích ani nemluvě 😀 😀 😀
  Podle mě je někdy pro krok vpřed potřeba takovej ranec peněz s takovým rizikem, že nikdo jinej, než stát, ho nemůže financovat. (O tom, kdo stát dotlačí do pozice financování si můžeme povídat do alelujá, samozřejmě. Ale cáluje to stát penězi vybranými od daňových poplatníků.)

 524. skimici, nejen Chodorkovskij.
  Ale i třeba Savčenko – viz 601 – Vřele bych doporučovala Zemanovi se do něčeho takového vůbec neplést!

 525. Ohledně státem placených osob myslím, že jde hlavně o chybu v terminologii, takže v obecném smyslu bych doporučovala pojem „státní zaměstnanec“.
  Tím odpadnou diskuse o rozdílech mezi státním úředníkem a učitelem či vědcem.

  ptakopysku, nejen kosmonautika. Ona třeba taková egyptologie celkem značně přispívá k zviditelnění Kotlinky ve světě, nicméně jsou tací, (např. prof. Dvořáková), která by celý obor s klidem poslala do kopru. Měli to hoši s financováním (i díky jí) značně nahnuté.
  A nemá toho zas Kotlinka tolik, čím by mohla svět zaujmout, takže likvidovat úspěšný obor, který má u nás už předválečnou tradici, by byla pitomost.

 526. Jsem si odskočila do města, děvenka starostlivá… 🙂

  Náčelníkům špitám skromně „díky“ !

 527. Rputi,
  já jsem měl sice na mysli „tvrdou“ vědu, ale třeba tebou zmiňovaná archeologie posouvá vědění kupředu tím, že oprašuje dávno zapomenuté znalosti, či disponuje nejrůznějšími předměty. Třeba kostřičkami z dob, kdy neexistovaly antibiotika, takže když nás přijede multikulturně obohatit nějakej bubák, onemocnělý nám neznámou chorobou, antropolog pokývá kebulí, šáhne do šuplíku a vyndá kostičky nebubáka, který umřel před pár stoletími na némlich to samý a dotazující se ranhojič zjistí, s jakouže chorobou má co do činění a může začít příslušně konat.
  Běžný pekař-mlíkař tyhle souvislostě netuší (proč by taky měl) a tudíž nevidí nejmenší důvod podporovat úchyláky, co se hrabou na starejch hřbitovech.

 528. Já úředníky s učiteli nepletu 🙂
  Ale tady se jaksi dštila síra na státní zaměstnce všeobecně . A kdyžmi Matzurka nadhodila na smeč …. 🙂

 529. pravdu díš, ptakopysče!
  Ona třeba i taková zbytečná věda jako fonetika umožnila hlasovou identifikaci nejrůznějších bubáků. Ba i naučila roboty kecat… 🙂

 530. Ale původně jsem o těch třech hrstech rýže mluvil ve spojení s výrobní sférou….
  I devalvací ( mluvil o ní Foundry – se sahá na životní úroveň zaměstnaců.
  A při vystoupení z Eura a obnovení vlastní měny ( jejíž hodnota klesne) se faktická výška dluhů v eurech znásobí, a pokud je nyní dluh skoro nesplatitelný, následně bude nezplatitelný zcela.

 531. 656 Rputi
  … to vypadalo jako schůzka sociálních demokratů, ne Vyšegrád. Bohuslav Sobotka, Robert Fico a Werner Faymann. Instinktivně jsem si rukou překontroloval, že mám peněženku furt v kapse. Chyběl mi tam jenom Ďurčáň Ferenc.

 532. skimici, ne, že bych se jich chtěla zastávat, chraň pánbůh, ale řekla bych, že Barrosso & comp. už vám z té šrajtofle vytáhli víc

 533. Halle, není ….. ale, když se to hodí…
  Ve hře jsou ruské dodávky plynu a také v jiných oblastech je překvapivě mnoho společných témat. Obzvláště, když ten Brusel nebere na přání Vídně řádný zřetel. 😀

 534. Například egyptologie je takový pěkný příklad – dlouhá léta byly výzkumy financovány ze soukromých zdrojů.
  Ptakopysku, armádní rozpočty vč. kosmonautiky jsou kapitola sama pro sebe. Ovšem i tam jsou honorovány výsledky, tedy poměřována užitečnost. A nezanedbatelný podíl na těchto výsledcích má spousta soukromých firem, která je následně zpeněží na volném trhu, z čehož financuje další výzkum atd. atd.
  A jak jsem se už zmínil, až zhruba do doby nástupu šílených socialistů, tedy do cca 40. let 20. století byla věda v drtivé většině financována ze soukromých zdrojů. A nijak zvlášť nestrádala. Soukromé zdroje vyschly v ten moment, kdy je zkonfiskoval moudrý stát.

 535. Foundry,
  nooo…. Nechci se nějak přít, ale Český egyptologický ústav je státní institucí.
  Česká egyptologie byla zprvu soukromou aktivitou jednotlivců – opakuji jednotlivců – do roku 1925. Tito jednotlivci pracovali v expedicích francouzských a britských. V roce 1925 byl na Karlově univeritě založen seminář egyptologie. Díky nesmírné práci a úsilí pana Lexy – prvního soukromého docenta egyptologie tamtéž. Od roku 1925 je tedy organizovaná česká egyptologie placena ze státních zdrojů – samozřejmě zprvu částečně, neboť se pod křídla zárodku budoucího Českého egyptologického ústavu shromažďují další jednotliví badatelé. ČEU jako takový byl založen v roce 1958, takže tam bylo financování zcela jasné.

 536. POZOR!!
  Unikly mi dva komentáře čekající ve frontě, Tak je kopíruji i zde:

  600
  Pavel Ebr napsal:
  1.2.2015 v 1.28 (Upravit)

  Bylo nebylo, věřte nevěřte. Jedna advokátka měla normálně plnou moc pro klientku, kterou jí dodal její koncipient. Jenže: advokátka posílala koncipienta k soudům a podklady mu dávala na poslední chvíli, koncipient pak byl u soudů i klientů za blbce. Koncipienta už nebavilo vysvětlovat klientkám, proč jim advokátka už měsíc nezvedla telefon, když mají mít zítra stání. Nebavilo ho vidět klienty či klientky poprvé až v soudní síni.

  Jednoho úterý v deset večer se koncipient vrátil z cizí země, kde měl jakési náročné jednání a vůbec se tam dva dny nevyspal. Vrátil se takto brzo jen proto, že měl mít hned ve středu ráno jakési stání na Míčánkách, podklady k němu měl slíbené mít v mailu už v neděli večer. Ale ouha, podklady tam nebyly ještě ani v úterý večer. Šlo o úplnou “maličkost” – dělení SJM, prostě okecávačka, čísel netřeba … I ohradil se koncipient ještě z cizí země své advokátce mobilem, a advokátka řekla, že má tedy jít k jinému soudu, podklady má na stole v kanceláři. I vrátil se tedy koncipient z cizí země, na letišti ještě novinářům referoval, co jednání v cizí zemi, a jel s kufrem do kanceláře pro spis. Pak jel taxíkem se spisem domů, protože chytat noční tramvaj a autobus už neměl sil. Hned ráno s pečlivě nastudovaným spisem vystartoval do blízkého okresního města, ač věděl, že benzín mu nikdy proplacen nebyl, protože to účetní neumí. V onom okresním městě nikdy předtím nebyl a zabloudil, a pozdě k soudu přišel, předtím se na silnici málem zabil. Vůbec nic se nestalo, koncipient si řekl “vydrž”. Vrchol byl, když advokátka den na to udělala z koncipienta blbce před Městským soudem, když se mu vsunula do případu, který si koncipient dělal od začátku sám a chtěl si ho sám odprezentovat. I dal koncipient výpověď obratem. Advokátce nějak nedošlo, že koncipient je tentokrát opravdu nasraný jak mraky, a řekla, že tak jo. Koncipient si myslel, že dosáhne fér dohody, zatím dodělá rozdělané kauzy, a najde si jiný flek. Ale to nedocenil svou advokátku, která se krutě urazila, výpověď odmítla převzít, počítač odvezla, dokonce i spisy lidí, které koncipient přivedl (jeho sousedi a bývalá přítelkyně, žádné terno). A myslela si, že za koncipienta normálně půjde na jednání … a moc se divila, že se tam s ní nikdo nebaví. To byla koncipientova chyba, že nedocenil, že advokátka zná jen přátele a nepřátele a nic mezi tím. A tak musel koncipient napsat výpověď znova rukou a před půlnocí s ní do Jindřišské na poštu běžeti. A to je asi tak všechno, koncipient teď zvažuje nabídky, kam jít a v pondělí nastoupí v 8:30, neb advokátka mermomocí chce dohodu k 31.1., což se koncipientovi z důvodů, které lze nalézt v zákoně o advokacii, nehodí, a hodlá tedy hru na předpisy hrát nějaký ten den s ní.

  601
  Pavel Ebr napsal:
  1.2.2015 v 1.39 (Upravit)

  P.S.: A jen tak navíc koncipient zjistil, že advokátka škodí klientce, když popřává sluchu jejím nepřátelům, dokonce jí nevěří. Prostě zrada.

 537. Jinak co se týče druhého odstavce – zde nejsme nikterak ve sporu. Jak shora píšu – o tom, kdo stát dotlačí do pozice financování si můžeme povídat do alelujá.
  Jak říkával Albert Einstein: „The ping-pong with the words.“

 538. Mno na financování výroby jaderné bomby, anina financování letu na Měsíc byseasi soukromýkapitál nesehnal….

  Schumi, odkráčewl ti mailík.

 539. Foundry,
  nebudu se dohadovat, zcela státní výzkum je samozřejmě zhůvěřilost, nicméně „národním“ výzkumem disponují i země socíkem nedotčené – takže v některých oborech ten model asi funguje dobře.
  Každopádně, u nás je česká cesta – firmy mohou získat státní podporu na svůj výzkum prostřednictvím TAČR…. http://www.tacr.cz/index.php/cz/

 540. Matzurko,
  podle mě je hlavně základní výzkum zcela v dispozici státu. Žádnej slušnej pekařmlíkař by do něj prachy nenacpal, protože by se mu nikdy nevrátily.

 541. Matzurko, kdyby stát firmy nedřel z kůže, žádná Technologická agentura (s dalšími úředníky) by nebyla potřeba…

 542. Mno, ptakopysku, státu taky většinou ne. Ale jsou někde občas pekařimlíkaři, kteří nějakej obolus , odepsatelnej z daňového základu vrazí i do základního výzkumu.

 543. A jsme zase u těch úředníků,
  co si chudáčci musí zvedat platy…. 🙂

  Foundry,
  jo, chápu. Tak to je opět s podivem, že ausgerechnet Agrofert tak akorát skoupí kliniky ART, a jediný biomedicínský výzkumák si zřídil Kellner. Jinak ticho po pěšině…

  A v TV mi běží klip s Elvisem, kterému zrovna strojkem upravili šošolku, neb narukoval 🙂 All shook up (1957)

 544. Pavel Ebr je evidentně silně roztrpčen. Já jen přemýšlím, nechal-li bych se zastupovat advokátem, jehož účetní neumí nechat proplatit benzín …

 545. Pavlem Ebrem bych se naproti tomu asi zastupovat nechal.

 546. 2 Schumi ad 630 – mnohokrát děkuji (za zařazení). Tak jen – pokud budu moci, pošlu je za Tebou. Jistě si to obdobně správně dialekticky rozebereš, až Ti budou podřezávat rodinu…

 547. Pavlovi Ebrovi hlavně držím palce, aby dopadlo k jeho spokojenosti a měl čas na rozumnější věci a na své kauzy.

 548. Halle,
  nevím, zda to ještě platí, ale naše bytná v USA tvrdila, že při daňovém přiznání může jedno procento ze svých daní směrovat dle uvážení – ona sama to připisovala na výzkum rakoviny, protože jí na toto zemřela maminka.
  Netuším, jestli měli nějaké předepsané kategorie, a jak široké, resp. kdo pak ty peníze rozděloval a jak – jestli šly na NIH nebo příslušnému panelu grantové agentury; to bys asi věděl Dušan.
  A na UK kanálech běží dost často výzvy nejen na charitu (přispějte na léčbu dětí v Africe, na zanedbaná zvířata apod.), ale i na výzkum rakoviny či jiných závažných chorob. Dovedu si předstvit, že by se takhle lidi mohli rozhodovat dle svých preferencí či zájmů.

 549. Ještě bych poznamenal např. k tomu „balíku“ na výzkum. Stát žádné peníze nevydělává. Bere je lidem a tím, že se peníze pošlou tam a zase zpátky, jich nepřibude. Spíš ubude. Furt jsou to peníze, které někdo někde musel vydělat.A nemám až takovou důvěru v moudrost státních úředníků, abych neměl pochybnosti o jejich efektivním použití.

 550. Jo Matzurko,

  říká se tomu daňové asignace, v některých státech to je, částečně je to i u nás a dá se ( nebo dala)odepsat z daňového základu tuším polovina sumy.

 551. Foundy,
  ty peníze nejdou tam a zpátky. 🙂
  Jdou od Tebe třeba k Matzurce.

 552. a když si Matzurka koupí kanape… 😉 😀 😀

 553. 683 Peníze obíhaj.
  Od toho se jim říká oběživo. Pak vždycky někdo tleskne a peníze si sednou na klín tomu připravenému.

 554. Oběživo obíhá,
  ale stejně mi to připomíná ten řetěz lidí podávajících si potraviny ze Saturnina. Neboť když si každý kousne, ti na konci zajdou hlady stejně.
  Takže preferuji jakékoliv uspořádání s co nejkratším řetězcem 🙂

 555. Jo, Halladine, ode mě k Matzurce. Skrz velice husté síto státních parazitů.

 556. 697 to mi něčím připomíná ten paradox s Achillem a želvou. Ve skutečnosti je realita diskrétní. V tom řetězci lidí podávajících si potraviny dojde v článcích X a Y k situaci, že X polkne poslední sousto a Y ho praští. Řetězec se překonfiguruje.

 557. … mi ještě připadá, že ten řetězec nevzniká od místa kde se potraviny vyskytují přidáváním článků k místu kam se je organismus potravinami disponující snaží předat. Ten řetězec vzniká jako hladový stalagmit z místa naprosto pustého, z přebytku stalaktitu a bují směrem nahoru až z původním organismem nezvratielně proroste. Stalagnát?

 558. 678, PeSi, proč si myslíš, že to študuju. Odrecituju jim První sůru, otevíratelku Knihy, a v pohodě. Pomažou zpátky vyřídit si to s tím, kdo jim dal tak blbej tip.

 559. 691Schumi, bacha. Budeš-li se jevit tak sečtělým, požádají Tě ještě odrecitovat šahádu, když si hned nevzpomeneš, tak Ti jí s radostí předříkaj …

 560. Šahádu zná každej
  Není boha kromě Googla, a Halladin je jeho prorok !

 561. 693 Halle
  … nevím, co zrovna sepisuješ, pro jistotu ale nechoď nikam do jeskyně, a kdybys viděl něco s křídlama, dej si ještě jednoho paňáka.

 562. Dobrej nápad, ale bude první- a ještě ředěnej

 563. Chceš Halle naznačit, žes viděl něco s křídlama přesto žes nepožil? Tak to je ta jednodušší situace. Chop se nože a z tvora s křídly uprav zítřejší večeři sobě i zaměstnankyni. Od vánoc Ti mohly zbýt nějaké ozdoby aby to bylo hezké. Nebál bych se ani mandlí a sušených meruněk. Nádivka je grunt. Pak sobě umožni zklidnění organismu tím prvním ředěným 🙂

 564. HE ?
  Já psal něco o kžídlech ?
  Google se bez opeřenců obejde, na rozdíl od jiných .
  A jeho prorok jakbysmet 😀

 565. Dobré ránko!

  Naše mediální hyeny se zas vycajchnovaly!

  „Oběšený otec měl zneužívat příbuznou své exmanželky“
  Titulek na novinkách jak noha! Bulvár jak vyšívaný a Nova se přidala, neb investikativci musí investikovat, kdyby fotra věšeli …. doslova!

  Takže investikovali jakousi osobu mající dosti chudou slovní zásobu a zjevné potíže dát dohromady souvětí. A které zajisté na policii sdělili, že do skončení vyšetřování tom nemá nikde kvákat.
  „Invektivativcům“ takové detaily nevadí. Když chce holka být v TV…. Že to těm dvěma malým holčičkám už nikdo neodpáře? A co má být, když se zvýší sledovanost?
  Hnus velebnosti!

  …„Když mi bylo pět, pan Vlastimil mě zneužíval. Nejvíc mě osahával, to jsem mu musela sahat na penis a potom chtěl víc. Ale potom to nešlo, tak jsme si hráli jen s tím jeho penisem, já ho musela honit a hrát si mezi nohama,“ uvedla.“
  http://www.novinky.cz/domaci/360418-obeseny-otec-mel-zneuzivat-pribuznou-sve-exmanzelky.html

 566. Jj, tahle mystifikace se Remundovi docela povedla. 🙂

 567. Dobré ráno vespolek,

  Rputi,
  a v článku už opět z pedagožky logopedka… chudáci děti.
  Stejně mám pocit, že to je rozvířeno záměrně, aby byla odvedena pozornost od norské kauzy.

 568. Dobré ráno,

  já bych měla jen poznámku k tej kampani ohledně upozorňování na podmínky v asijských textilkách :

  za a – co brání majitelům korporací,a by svoje výrobky vyráběli v Evropě a dodržovali přísnější podmínky?

  Za b – a z čeho budou žít ti Asiati, když nebudou mít ani ten mizernej výdělek necelé euro denně?

  jinými slovy, upozorňovat na problémy je poměrně snadný. Ale poněkud chybí se nad nimi zamyslet a začát nějak řešit. Nebo neřešit a nechat to osudu a vývoji, často je to to nejrozumnější, co se dá udělat a zanechá to minimum škod.

  Jenže ono to upozorňování může být dobrej džob a jeden má pocit, že za něco bojuje a je jiný, lůepší, než ti, co dělají reklamu na prací prášek.

  Akorát nevím, co je na tom mystifikačního…
  Ten OP Prostějov snad opravdu zbourali, ne?

 569. Dobré pozdější zas ráno… 2 Šumavák ad 642 – nezdá se Ti taky, že pod tou odlupující se maskou začíná vykukovat všudypřítomný fašismus? Fašismus, nikoli nacismus… Nikým nevolená komise neschopných úředníků určuje, co je pro koho dobré a správné a jak se mají víc a víc buzerovat lidi.

 570. 707

  být Čechy muslimské, mohl si je nechat obě 🙂

 571. MaYdo – mystifikační je, že to není zpravodajství bangladéšské TV, ale „ftip“ Remundy.
  Jinak, dnes tu mám veselo, od rána na mě zvoní spoluobčané, kteří byli upozorněni správcem své daně z nemovitostí, že z důvodu ukončení KPÚ mají povinnost podat letos nové přiznání, ač se jim jinak nic nezměnilo. Prý, jestli bych jim to mohla podat přes elektronickou poštu. Ostatně – to byl jeden z důvodů, proč jsem za dobu svého aktivního působení ve státní správě bojovala za to, aby FÚ vypočítávaly daň samy – mají k tomu veškeré podklady. A poplatník jen nahlásil případnou změnu, týkající se staveb, resp. nakládání s pozemky – když je vydáno stavební povolení, příp. kolaudace nebo dostavba nové stavby. Pro zapomněnky: termín pro podání přiznání k dani z nemovitostí, ale také silniční daně, byl 31.1., bez pokuty lze ještě podat do pátku – musí být doručeno na FÚ.

 572. >> Dana
  Já tomu nějak nerozumím. Protože skončil KPÚ, tak na FÚ zaniklo přiznání z let minulých a je nutno se přiznávat znovu? Pokud ano, tak je tahle země v ještě temnější řiti než jsme si doposud myslel.

 573. 692 Skimici, Není boha kromě Boha….? No to je základ. Ostatně stačí mít u sebe onu zelenou knížku, je daleko účinnější než neprůstřelná vesta. Sice je poněkud objemná, ale dá se sehnat i kolibří vydání.
  Na nošení knížek je našinec zvyklý. Červené, modré, zelené….Mít tu správnou knížku je užitečné. Tak jako naopak nemít tu nesprávnou. Na to je našinec zvyklý přinejmenším od doby otce bratra otce Koniáše. Ostatně je verze i pro čtečku a účel splní i zelené tričko s příslušným citátem v původním znění. Samozřejmě, že jsou živelné události, při kterých to nefunguje, například výbuchy. Těm předejít nelze. Ale lze alespoň snížit riziko například tím, že místo v McDonaldu se nakrmím v halal stravovně, kde riziko takové nemilé příhody je výrazně nižší. Prostě rozumný občan ví, že auto a chata nejsou trezor, že v noci nemá chodit do parku, že se má vyhýbat temným uličkám, a že vrchnost kterou platí, není od toho aby zajišťovala jeho bezpečí. Že se musí postarat sám.

 574. 706 jistěže PeSi, co jiného je Tripartita?

 575. Ahoj!
  Schumi, ještě do toho zatahněte vládu Agrofertu (korporací) a kult dětí (mládí a krásy) a dokonce by mohlo i někoho napadnout, jak se doopravdy věci mají… 😉
  ( o společenském prospěchu soukromého vlastnictví výrobních prostředků netřeba mluvit…)

 576. 715 Šumaváku zajisté. Jen dodávám, že o společenském prospěchu vlastnictví výrobních prostředků pod společenskou kontrolou vykonávanou pověřenými orgány státu….

  Celý cirkus s islamismem, který zavinili ti, kteří proti němu nejvíce křičí, jim slouží k tomu aby odvrátili pozornost od své katastrofální politiky ve všech směrech.
  Samozřejmě, že boj s islamismem berou vážně. Jsou ochotni s ním bojovat do poslední kapky krve svých poddaných. Tak jako za lidská práva, demokracii, svobodu, sebeurčení národa tam, suverenitu státu onde, prosperitu, vlast, světový mír, zdroje, práva menšin, práva většiny, sociální spravedlnost, proti oteplování, proti ochlazování…
  Sami v bezpečí za vysokými zdmi a chráněni pretoriánskou gardou.

 577. Fóglové byli jenom záminka. Hasiči se prostě chtěli klouzat po rybníce a aby nevypadali jako malý děti, labutě se staly vítanou záminkou.

 578. (717) Problém s islamismem asi zavinilo zaostávání islámských států spolu s touhou jejich občanů, mít „vydobytky“ západu, ovšem bez podmínek k jejich dosažení.
  Zda to zavinili „ti, kdo proti islamismu nejvíc křič“, těžko říci.

 579. 712 Ruti, to je zákonitost. U lidí, které jsme považovali za rozumné, poté co vstoupí do politiky, pozorujeme výrazné zhloupnutí.

 580. Nebo mají tamní labutě neuvěřitelně vyvinutý smysl pro humor – hele, holky, zůstaneme tu chvíli sedět, a až začnou tancovat vokolo, tak se zvednem a pudem ! Kvák 😀 !

 581. 713 Schumi – když to řekneš celé tak jsi v zásadě v jejich očích a uších zrovna konvertoval. Kdyby sis to dopříště rozmyslel, tak si nalistuj opatření pro potírání odpadlictví. Neprůstřelnou vestu bys mohl prodat do armyšopu a omrknout spíš regály v Baumaxu, jestli by neměli nějaké pletivo kolem krku které by Ti ladilo se sakem, košilí a kravatou. Nebo jiný snadno nositelný materiál, který nejde lehce proříznout.

 582. Kroužkovou košili se stojáčkem…

  AK – ad 719 – problém s islamismem nikdo nezavinil, zavinili si ho islamisté sami.
  Takhle bys měl jednou možná i pravdu. 😉

 583. Mobilizaci záloh ohlásila loni třikrát ukrajinská armáda, čtvrtá mobilizační vlna začala letos 20. ledna. Podle pondělní zprávy agentury Unian bylo do zbraně povoláno 73 000 mužů, ale k odvodu se zatím přihlásilo jen 2 500 lidí.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/donecti-separatiste-mobilizace-d36-/zahranicni.aspx?c=A150202_105539_zahranicni_hro

  Za Porošenkem stojí 100% národa, ale k mobilizaci nedojdou !
  To vypadá, že Západ bude muset Ukrajině dodat nejenom zbraně, ale i vojáky.

 584. 724 NoName
  … to je naprosto šílené. My tu nadáváme na erár a úřednictvo v zásadě kvůli buzeraci a loupení, tam jim ale jde o život.

 585. “ zavinili si ho islamisté sami“

  Si? Já mám dojem, že islamisti nemají s islámismem problém, ten problém máme my.

 586. 725-naprosto šílené je, že nikdo nechce zatáhnout záchrannou brzdu.
  Že „separatisté“ bezpodmínečně nekapitulují je tak nějak zřejmé.
  Takže svolávat mírové konference a nabízet jim jenom tuto variantu…

 587. NoName 724 – vždyť to říkal – „stojí“ za ním! Proč by někam chodili?

 588. Možná kdyby Porošenko v čele svých vojsk … proti němu Zacharčenko jako první před zástupy.
  Dobrý den.
  Klára S. by nebyla vhodná?

 589. Tak samozřejmě…
  Nesmíte zapomínat, že když 4x mobilizuje Porošenko, vždy je to hodná, správná, mobilizace pro mír, když jednou mobilizují opolčenci, je to zlá, špatná, zákeřná mobilizace k rozbití mírového úsilí USA a EU a k prodloužení války!

  Co je na tom nepochopitelného?

 590. 730-ale já samozřejmě chápu, že vyzbrojovat povstalce, aby položili vládu v Kyjevě je top fuj, kdežto vyzbrojovat povstalce, aby položili vládu v Damašku je nutný boj za demokracii, copak nečtu noviny a AeroKarla ?

 591. DVD – moje chyba, daň rychlosti. KPÚ – komplexní pozemkové úpravy – výsledkem je změna parcelních čísel pozemků v tzv. extravilánu, někdy dojde i k jinému zařazení do druhu pozemku a někdy i kde změně výměry pozemků. Tím pádem údaje v přiznání k dani z nemovitostí z minulého období nemá správné údaje a nutno podat přiznání nové, ač výsledná daň bude lautr stejná jako ta minulá. A navíc, jak jsem psala, FÚ má k dispozici všechny potřebné údaje k vyměření dan bez přímé součinnosti s daňovým subjektem. Při dorbné změně sw by bylo možno na FÚ si připravovat data v průběhu celého roku a k 31.1. následujícího roku prostě daň vyměřit.
  A já opět mizím, čeká mě další kolečko oběhu po úřadech, institucích a jiných místech.

 592. Ministr obrany Ukrajiny vyhlásil, že asi 80% rekrutů čtvrté mobilizace nechce jít na frontu, zatím se podařilo zmobilizovat 20% z předpokládaného počtu rekrutů. Vysvětlil, že mnoho Ukrajinců se snaží vyhnout mobilizaci a odjíždí do jiných zemí. Podle ministra, v souvislosti s tím bude vycestování do zahraničí všech mužů ve věku 18 až 60 let omezeno, nutné bude potvrzení od vojenské správy. – řekl Poltorak.

  😀
  Гиви – Похуист 80-го уровня
  Givi – pochujista 80. level (nepreložiteľné, najbližší približný výraz „salámista“)

  http://vk.com/video13950713_170967809?list=ab7950bf24e9b30904&z=video13950713_170967809%2Falbum13950713

 593. Teda, já nevím, školy nemám, ale kdyby mi 100% obyvatelstva stálo za zády, asi bych kapke znervózněl a začal se zajímat o to, co asi tak držej v rukou…

 594. On ten Orwell měl pravdu: Mír je válka.
  Dnešní titulek na iDnes:
  USA zvažují, že Ukrajině pošlou zbraně pro boj se separatisty

  Jen více zbraní, více mrtvých! Bléé

 595. 722 skimici, já Ti nerozumím. Na jednu stranu logicky stavíš pořadí priorit kyslík, voda jídlo, ale když dojde na řešení praktické situace, místo toho aby ses zabýval tím jak přežít, když ti dochází kyslík, Tvojí největší starostí je jaký bude zítřejší oběd.

  725 zajisté, to je jejich občanskou povinností. Bránit územní celistvost a nedotknutelnost Ukrajiny před ruskými loupeživými hordami, které je dílem chtějí vyvraždit, dílem zotročit, zprznit jejich ženy, vyrabovat jejich domovy, uloupit veškerý majetek a zmocnit se všeho bohatství, které skýtá jejich vlast a které za mnoho generací nahospodařili pilnou prací. Jestliže jim toto hrozí a oni odmítají bránit svoji vlast, nezaslouží si nejhorší opovržení a nejhorší úděl?

 596. …. Pokouším se představit, jaké by bylo moje nadšení pokud by mě někdo mobilizoval kvůli zakarpatské ukrajině. Nebo v zásadě i kvůli slovensku. Pamatuji si přesně s jakým nadšením jsem rukoval k obraně vymožeností socialistické republiky ….

 597. 736-přitom to na nedostatek zbraní nevypadá, spíše na nedostatek lidí.
  Ale ti se dají také dodat, jak dokazuje druhá strana.
  Jenom to nejde tak nenápadně jako na ruské straně.

 598. 737 Schumi – preziti je jina vec. Ja jenom aby to nekdo nevyslovil z nezkusenosti a neopatrnosti. Neda se to vzit zpet.

 599. Tak nenápadnš? Spíš „to jde nějak neochotně“.

 600. V Kosovu měly životy lidí větší prioritu než územní celistvost Srbska. A k tomu poznání, že se protivníci k smrti nenávidí a spolu prostě nebudou.

  Proč je to tady a naopak a proč je kvůli tomu nutné (zřejmě) rozpoutat regulérní válku ?

 601. (731) Číst není totéž, co pochopit.
  (738) Když ono je to riziko, že se to nemusí zastavit.
  S obranou vymožeností socialistické republiky to těžko srovnávat, tehdy byly moje sympatie jasně na straně předpokládaných útočníků.

 602. …. Nakonec – třeba ale budou jednou děti našich dětí rukovat k obraně vymožeností evropské nie …..

 603. 736 Quivisi, Jistěže. Nikdo nevykřikuje „Všichni jsme Ukrajinci!“ Proč by měl? Ostatně co jsou tisíce méněcenných Ukrajinců, toho mišungu jakýchsi asiatských podlidí, kteří nejenže nemají šnekací dovednosti, ale ani neznají příbor, oproti mučedníkům z redakce Charlie Hebdo, a nám všem, příslušníků skvělé euroatlantické západní kultury a vyspělého evropanství? Není to stejná slovanská a ponejvíce byzantinská sběř jako Srbové? Na rozdíl od nás, arijských Čechů, ve skutečnosti jen jinak mluvících a dosud ještě poněkud pomýlených Němců? Kteří jsme spolu s ostatními dědici a nástupníky Říše Římské a spolu s ostatními, po náležité převýchově, povoláni k budování nového evropského ale i světového řádu?

 604. Dano,

  vyštval jsem ženu, aby došla na Finanční úřad a vyzvedla si formulář přiznání k dani z nemovitých věcí. Vrátila se za půl hodiny s úsměvem, protože u správkyně řekla rodné číslo, správkyně si vyjela pozemky, dům byl už na základě přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí vymazán, údaje přepsala do formuláře, vytiskla a řekla: „Tady to podepište!“.

  Vždycky jsem tady tvrdil, že na majetkových daních jsou nejpříjemnější pracovnice.

 605. 745 Schumi
  … nečteš zrovna něco od Krystlíka?

 606. Ad 746
  není nad to, když stát člověka obere o několikrát zdaněné peníze ochotně a s úsměvem. Obraný má pak takový povznášející pocit.

 607. … úroveň vlastenectví je nejvyšší třeba v Afghanistánu. Ale chce to tu mravenčí staletou každodenní práci jako s anglickým trávníkem.

 608. 740 skimici, to víš, že dá. Jen nesmíš potkat ty samé… Kromě toho, je úžasné mít možnost výběru a přežít. Co by za takovou jedinečnou možnost dala naprostá většina z těch, které vyložili u brány „Arbeit Macht Frei…
  Když přežiješ máš další možnosti. Když ne, nemáš žádnou.

 609. Martine, já su moderní babka, já vyřizuju všechno elektronicky, takže přiznání již vyplněno, odesláno a teď už jen čekám na složenku – někdy v půli května. 🙂

 610. Je dost možné, že ne málo ukrajinských vojáků také sympatizuje spíše s protivníkem ?
  Dle výsledků z bojiště a ochoty válčit se dokonce zdá, že je to docela dost vojáků.

  Pro koho je pak ta válka nutná a spravedlivá ? Tedy kromě Porošenka s Jaceňukem a jejich „bezvýhradných“ podporovatelů ?

 611. 751 Schumi – nepotkáš ty same … už dnes je jich 23 procent. Tedy statisticky zhruba jeden ve čtyřlenné rodině.

 612. 747 skimici, měl bych? Je to co píšu v rozporu s prakticky prováděnou politikou naší Čtvrté Říše? Něco špatně? Abych neměl oplétačky s Výborem Bdělosti.
  Ach tak, už chápu. Třeba užívat přiměřených a korektních výrazů. Převýchova, vysídlení, zvláštní zacházení, demokracie, svoboda, lidská práva…Rozumím.

 613. 754 no tak vidíš. A čím jich bude víc, tím budou mít horší přehled. A kolik je mezi nimi tak zapálených? Nehledě, že mnozí si rádi zahřeší, svodům podlehnou a i na příkaz abstinence zapomenou.

 614. NoName ad 742- Holt už Schwarzenberg není ministrem zahraničí aby náhle,sám, bez parlamentu či presidenta, uznal Východní ukrajinu za samostatný stát (jako to udělal s Kosovem) a tím ukončil válku…

 615. Givi je gruzinec s ukrajinským občansvím. Zpočátlu dělal zastupce Motoroloviveliteli batalionu sparta, , pak se nějak rozmnožili, rozdělili se A teď má |Givi vlastní batalion nazvanej Somali.
  Motorola je bývalý ruský mariňák, prošel oběma čečenskými válkami, byl zraněn , a vylili ho z ruské armády ze zdravotních důvodů.

 616. … kromě toho se „odjakživa“ až dodnes (u Europolu) dobrovolní pomocníci německé branné moci nazývali a nazývají Freikorps. 😉

 617. zdravím !
  (736) quivisi, nějaké zbraně NATO ukrajinská armáda má : strýček Sam zbraně dodá, NATO (Evropa) zaplatí, Ukrajinci použijí …..
  https://www.youtube.com/watch?v=hIEfUVLe0Ws&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

  Na internetu se objevilo video Life News,“ natočené včera v Gorlovce, kde ukazují zbytky granátu včetně jeho naprosto zachovalé spodní části a konstatují, že je to nezfalšovatelný důkaz , že opravdu střílela samohybná houfnice M109-A1 Paladin, která nemůže pocházet od jinud, než od některé západní armády. Požívá granáty ráže 155 mm, zatímco ráže těžkého dělostřelectva bývalého Sovětského svazu, dnešního Ruska i Ukrajiny byla 152 mm. Takže se zdá , že opravdu konflikt vstoupil do nové dimenze….. Nemluvě o tom, že je tam řeč i o jakýchsi zbytcích raketometných granátů ráže 75 mm, které také používají státy NATO.“
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/02/ukrajinska-svodka-ze-dne-02-01-2015-3/

  Já osobně tomu ovšem nerozumím; to mohou posoudit pouze „páni tvorstva“ 😕

 618. Hm… Pár zajímavých novinek:
  – kotel Debalcevo je prakticky uzavřen a ozyvaji se první hlasy volajici po humanitarnim koridoru pro vládní vojáky (jen pro zajimavost, UA civilisti se ze zóny bojů dostat nemohou, neboť nemají moc šanci získat UA propustky)
  – separatiste hlásí nález granátu raze 155mm v Gorlovce. Znamená to buď, že NATO dodává zbraně vládním vojskům otevřeně, anebo provokaci ze strany separatistů či RF. Samozřejmé, důsledkem bude další eskalace konfliktu.
  – Iran před deseti dny podepsal smlouvu o vojenské spolupraci s RF ( http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/359421-rusko-a-iran-uzavrely-vojenskou-spolupraci-proti-usa.html )

 619. 761 ženským odílům se říká Freikörperkulturistky.

 620. Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje druhou největší ratingovou agenturu světa Moody’s. Podezírá ji, že před vypuknutím finanční krize „lakovala na růžovo” hodnocení hypotečních cenných papírů.

  http://www.novinky.cz/ekonomika/360427-usa-vysetruji-agenturu-moody-s-kvuli-hypotecni-bubline.html

  Předpokládám, že v hodnocení Ruska se ale ta samá agentura nemýlí. Zřejmě jde o úplně jiné oddělení …

  http://www.novinky.cz/ekonomika/359033-moody-s-snizila-rating-ruska-tesne-nad-spekulativni-pasmo.html

 621. Ouvaja! …. Myslíte, že má Obama takovej smysl pro humor?
  Tak jen abyste věděli, že tomu se od teď říká „zprostředkování předání moci“!
  Jdu blejt!

  …Prezident USA Barack Obama v rozhovoru pro CNN, který byl odvysílán v neděli, poskytl náhled na americkou zahraniční politiku obecně, v pasáži týkající se Ruska ale přitom překvapil, když potvrdil, že Spojené státy „zprostředkovaly předání moci na Ukrajině“. Podle Obamy se vše odehrálo následovně: „Putin rozhodnutí týkající se Krymu a Ukrajiny přijal ne proto, že by měl nějakou velkou strategii, ale ve skutečnosti proto, že ho zaskočily protesty na Majdanu a také útěk Janukovyče poté, co jsme se stali prostředníky ve věci předání moci na Ukrajině.“

 622. 766 NickName 🙂
  Pro Sokolov mám náhodou slabost. Kdykoliv tudy projíždím, VŽDYCKY se na náměstí nevím jak se jmenuje co je vedle snad městský úřad a cukrárna Henriette stavím v tom automatu hned jak se vyjde po schodech z parkoviště. Automat jak z Hrabala a hovězí guláš Flamendr. Chuťově pořád dobrej, s krájenou cibulí a křupavou slanou houskou.
  Raději nechci věděty jak a z čeho se dělá, ale nikdy neodolám 🙂

 623. TAkže nakonec to skončí, že se porve Obama s EU o to, kdo má větší zásluhu o to, že se na Ukrajině vyměnil jeden darebák za druhýho a kdo tam má právo na větší vliv a větší žvanec z kořisti.
  Z hlediska prostého ukrajince je to asi jedno, ale Jaceňuk aspoň nehnal půl Ukrajiny střílet tu druhou půli.

 624. 767 Rputi, až je mi ho líto, kluka černýho ušatýho. Že je tak blbej.

 625. Stali se prostředníky … On jim snad Putin ukázal rukou nějaké laciné posměšné gesto?

 626. Pak je ale s podivem, že vadí, že Rusko pro změnu chce „sprostředkovat předání moci“ na Ukrajině zpět někomu s větší afinitou k Rusku …

 627. 769 maYdo, když se podíváš na důsledky, zjistíš, že tuhle válku ve skutečnosti vedou USA proti EU. EU přes veškeré vnitřní problémy začala být vnímána jako nebezpečný konkurent a EURO jako ohrožující USD. Zvlášť při užší spolupráci s Ruskem a BRICS. To bylo třeba zarazit.

 628. 769 maYdo
  … Jaceňuk aspoň nehnal půl Ukrajiny střílet tu druhou půli
  A kdo to teda byl? On má bráchu?

 629. (773) Tak to mají skutečně rafinované agenty. Jen aby to nějaký Manning nebo Snowden zase nevykecal. 😛

 630. Schumi 773 – já to říkám od začátku, že je to taky proti EU!
  Jen si říkám, že to ta Andělína přece musí vědět taky!

 631. Nebylo to už tady:
  Barack obama navštívil jednu spřátelenou zemi.
  Zmobilizováno bylo 15 000 policistů.
  Komentář jednoho občana: „I když je černej, tak snad se nemuseli bát, že něco ukradne.“

 632. Podle neoverenych zprav od separatistu se prapor Ajdar na fronte opevnil ve Stesti a Petrovskem a bojuje s vládní armádou i národní gardou. Separatisté to se zájmem sledují.

 633. 785-to je ale ve feudálních státech úplně normální.

 634. 778 nickame, kouknul a oblila mě hrůza. Komunismus maskovaný jako filantropický kolektivismus. Subótniky. Ještě teď se mi dělá blivno když si vzpomenu na školní léta a povinné hrabání listí v parku. Narušování tržních, zbožně – peněžních vztahů. Nekalá soutěž. Porušování konkurenčních principů. Daňové úniky z nezdaněné práce. Podkopávání základů tržní ekonomiky co by základu uspořádání svobodného světa. Určitě i porušování bezpečnosti práce a zákazu práce dětí, které jsou snad do práce i nuceny a tedy i týrány. Jak tohle je možné v naší svobodné kapitalistické společnosti? Je to spiknutí řízené temnými silami ze zahraničí, které chtějí zničit naši mladou svobodnou demokratickou společnost, pro kterou jsme tolik trpěli, mrzli na náměstích a cinkali až si klíče ocinkali. Ó hrůza!

 635. Skimici, ééé….Janukovič 🙂

  Já si je pletu. Měla jsem ma mysli toho, co tam byl před tím, než si na Majdanu vybojovali tuhle skvělou demokratickou svobodnou a neúplatnou vládu.

 636. 785, 786, nic nového, klasika. Tichý Don…

 637. 788 maYdo, to je v pořádku. Ani jednoho by nebyla škoda.

 638. Schumi, esisisi všilml, tak je v tom namočenej dobroser Janeček.
  A tio je stejný jako když se do něčeho s prominutím .., to, plete Jeho jasnost knížepán.

  Prostě to smrdí průserem.

  Čímž nemám ovšem nic proti tomu, že velvarští obnovili plovárnu a stáhli toho dobrosera o nějaký prachy. 🙂
  Konec konců je to jeho svobodné rozhodnutí, že bude dobroserem a oslíkem, nechť se tedy klepe. Když zůstane u klepání a nebude chtít taky vládnlout, tak z toho i mnohý užitek může vzejít.

 639. Petře K. – nj, co mají taky dělat, když jim z Ajdaru přišli nadávat, že maj malej žold. V tom Kyjevě se hned všechno rozkřikne….

 640. Schumi,
  ad 775, IMHO k tomu počinu Jirku povolávat nemusíš – k tomu, aby se láska k vlasti a rodnému místu z papulí do rukou vraziti ráčila, tu vyzýval mnohokráte, a sám jde příkladem při zvelebování jejich kostelíka.

 641. (788) Janukovyč je jedním z hlavních strůjců průseru (tedy, pokud nechci propadnout oblíbeným spikleneckým teoriím a držet se reality).
  Dojebat zemi ekonomicky i politicky (má sice omluvu, že měl na co navazovat, ale prasklo to jemu), to je fakt kumšt.

 642. Ajrovko, jestli bys to neměl jít vysvětlit Obamovi, že to ne von, ale Janukovyč! 😀 😀

 643. Porošenko byl u Janukovyče ministrem. I další revolucionáři. Ti podíl nemají ?
  Jsou to mimořádně zajímavé úvahy, skoro až alternativní.

 644. ad 767 – To řek???
  Že mu není hanba, chlubit se cizím peřím, když to Ukrajinci sami !!!

 645. (795) Kdyby Janukovyč neposral co se jen dalo, Obama by si ani neškrtl (pokud by si škrtat vůbec chtěl).
  (796) (má sice omluvu, že měl na co navazovat, ale prasklo to jemu) – když člověk umí číst, Porošenka i další revolucionáře v tom klidně najde.
  (797) Nepochybuji, že se tím řídíte velmi důsledně.

 646. Když v tom Porošenko jel taky, proč mà teď naši podporu ? Polepšil se ?
  Klidně se rozepište, dobrého humoru je dnes málo.

 647. AK – Jako že kdyby Janukovič podepsal tu asociační dohodu s EU, tak by mu to neprasklo a Obama by byl úplně v hajzlu, jo ???

  Bolí mě žáda tak, že se nemohu smát. Tak se tomu nesměji.

 648. Šumaváku, to máš marný, když ten Aero ani Obamovi nevěří! 😀 😀

 649. Buď Kolomojskému docházejí prachy nebo to, že s tak rozmlácenou Ukrajinou moc velkou díru do světa neudělá.

  …Bez ohledu na to, že všichni vyzývají k zastavení palby, válka pokračuje. Hennadij Korban, náměstek dněpropetrovského gubernátora a oligarchy Ihora Kolomojského, o víkendu přitom konstatoval: „Politici si musejí uvědomit, že když už jim nevyšel blitzkrieg, měli by sklopit hlavu a začít se domlouvat, stejně jako to dělají v byznysu. Nevím, s kým by se měl Kyjev domlouvat, třeba s (lídrem Doněcké lidové republiky) Zacharčenkem. Já bych se s ním domlouvat začal. Je třeba začít jednat třeba i s čertem, jen aby lidé už přestali umírat.“…
  http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/19203-obama-usa-zprostedkovaly-pedani-moci-na-ukrajin

 650. 2 Skimic – ad 774 – no bóže, tak si plete Jaceňuka s Janukovičem… Oligarcha jako oligarcha… Decimálka jako Dalmácie – kdo se v těch šmejdech má vyznat?
  To u nás, u nás máme jasno! U nás vždy služebně mladší Vít blahopřeje služebně staršímu jako první! A je jasno…

 651. nakouknu jednou za týden a vypůjčuji si od Petra Kunetky – jde to rychleji než jsem čekal… navíc se musím opět „legitimovat“ ač jsem jen „updated“ Safari.

 652. Buhehehe, tak alespoň poznámečku. Rád bych upozornil, už nevím koho z diskuze, že houfnice 155 byla a dodnes je stěžejní zbraň bývalé sovětské dnes i ruské armády. Jaksi jsem byl chvíli u dělostřelců a zcizil jednu celou a jednu půli hilzny, kde je zcela zřetelně vyražena ráže a další údaje v azbuce. To dělo jsem si dokonce jednou odpálil(za pět piv mi to hoši dovolili).

  Šumi, místo pravičáků proč raději nevoláš levičáky? Copak je to možné, aby si hoši téměř bez papírů dělali plovárnu, byť částečně z peněz dobrosera? Kde byl dohled stavební dohled, dohled nad bezpečností práce, kde byl pracovní úřad s kontrolou pracovníků, kde byla policie, která by kontrolovala, zda použitý materiál nebyl zcizený a zda bylo z něj odvedeno DPH( v přípůadě zájmového sdružení). Kde zůstali hygienici, kteří by dohlíželi nad dodržováním příkazů a zda někdo zajistil oddělená WC a sprchy s teplou vodou pro ženy a muže zvlášť? Bylo stavenišťě řádně označeno a dotyční měli pro požadované profese správné vzdělání či výuční listy? Mimochodem byli dotyční proškoleni bezpečnostním technikem?

 653. Hm, tak ty tanky, co odletěly z Ostravy asi fakt skončily na Ukrajině..objevilo se na ukrajinském wwebu
  Prihnali (sem) 4 modernizované T-72A! Krásavci!
  i.imgbox.com/V9KWLKgJ.jpg
  Teraz ich skúšame. Prvý dojem – (to je) vec! Z miesta sa derie (z)dravo, nemôžeme sa dočkať, až budeme testovať výzbroj. Hovoria, že vo vnútri je nová „plnka/nádivka“, nie je to to, čo u (po)sraného sovietského predchodcu. Napriek tomu, Česi majú ruky na (pravom) mieste (u nás by sa dalo povedať „zlaté české ruce“), motor, prevodovka – jednoducho rozprávka! Powerpack – je jeden modul, pol hodinu trvá výmena bez prítomnosti špecialistov. Nový SRP, dynamická a elektromagnetická ochrana, navigačný systém, atď. A to je „prvá lastovička,“ hovorí sa, že čoskoro dojdú VVT (netuším význam skratky) z Nemecka, angličania sľúbili dodať BVP. Nakoniec sme sa dočkali reálnej vojenskej pomoci z Európy, (len aby) čím skôr došla všetka (špeciálna) výzbroj. Vata (vaťáci-to ako Rusi) bude nemilo prekvapená, keď naše zbrusu nové T-72 rozj**ú ich pozície, neberúc ohľad na PT(R)S blízkeho dosahu. Chlapci v Debalceve, vydržte! Pomoc je na ceste. Sláva Ukrajine!

 654. Halle, já bych řekla, že ta hlavní zásilka šla opravdu do Afriky proti Boko Haram …. a „pri tej príležitosti“ se udělalo mezipřistání v Kyjevě a něco se vyložilo….

 655. (810) no, druhá možnost je ta, že Boko Haram už přešel na Ukrajinu 😕

 656. Rputi,
  spíš při posledním letu v africe nevyložili všechno, a vrátili se s tím na Ukrajinu.

 657. 803 Rputi
  co vlastně cílíte? Provokativní články? Kdybych chvílí browsil, našel bych možná i horší. Jednou se ze srandy Andy0 zeptala, co by na to řekl tisk. Mluvila o třicetileté válce. Jsem si ten tehdejěí tisk ze středoevropského prostoru přečetl a je to stále to samé. Kecy a jakási uherská královna slehla. Co s tím?

 658. Westíku, těžo říct. I za ušanky se patří poděkovat, když jsou zadarmo.

 659. 808 Halladine, to nelze vyloučit, mám info, že zprvu s obhlížením a focením Mriji na letišti nebyl problém a pak najednou bezpečáci znepřístupnili vyhlídkové plochy. A bylo po focení.

 660. Varšavská smlouva (a tedy i SSSR) používala kalibr 152 mm.
  Různé konverze původně socialistických zbraní na ráži 155mm existují (dokonce i ruských), ale 155 mm sovětský kalibr není.

 661. 803 Rputi, domluvit třeba i s čertem, jen aby lidi přestali umírat?
  O lidi nejde. To je tam spotřební materiál. Jde o vznešené cíle, za které se sluší nechat prolít krev. Samozřejmě, že cizí, tedy poddaných určených ke spotřebě. Za celistvost Ukrajiny a nedotknutelnost jejích hranic. Co nějací lidé…..
  Nádo sďélať bíznis…
  A z našeho vyspělého pohledu je to jakýsi ksindl. Podlidé. Co na tom, že jich pochcípají nějaké tisíce. Co je to proti redakci Charlie Hebdo, elitě naší kavárny? Kvůli těm stojí za to aby se sjeli evropští státníci a vyjádřili solidaritu kryti hlavněmi odstřelovačů. Ne kvůli tomu odpadu tam kdesi, dobrému tak akorát aby tu robotova na stavbách a ve špitálech. A jak by nám měl být vděčný, že mu za to v naší vyspělé, kulturní demokratické,humanitární a noblesně šnekající Čtvrté říši vůbec platíme.

 662. 807 NoName ad Brent za 55 … To je teď lepší nebo horší ?
  … tápete? Zkuste nějakého finančního poradce.

 663. 817 NoName, vida jak ti Rusové jsou rafinovaní. Protlačej laufem cokoli.

 664. Finanční poradce najde plus v růstu i poklesu … 😉

 665. 821 NoName
  … tak jsem jenom tak poplkal. Patří mi to.
  Tedy Brent za 55 … To je teď lepší nebo horší ?
  No tak na co se ptáte a v koho zastoupení a co se vlastně chcete dozvědět pokud tedy jen nelaškujete jako jsem si to dovolil já v 819?
  Vysvětlení: ptáte se tak ne poprvé a tedy musíte sledovat nějaký cíl. Ten si dokážu představit.Může to být lepší nebo horší pro entity, závislé na té ceně. Ať již z hlediska prodeje tak i nákupu
  Tak tedy takto osmělen se táži . pro koho to chcete vědět? Jestli horší nebo lepší? Pomohlo by mi to k zamyšlení se nad Vaší otázkou.

 666. Neměl by jim Schwarzenberg pomoci? Když jim pomohl s existencí státu.

 667. Karle – 776 – na co se ptáš? Termín je stejný v celé republice a povinnost podat nové přiznání v případě, že byly ukončeny komplexní pozemkové úpravy jen tam, kde taková rošáda s pozemky proběhla. O výsledku jsou majitelé pozemku informováni novou sestavou pozemků z KÚ. 🙂

 668. Dobrý večer,

  To by mně zajímalo, čeho že ten Porošenko byl ministr. Snad ne financí? 😀

  KArle, Janukovič sral jen další vrstvu na to, co před tím posrali jiní. Netřeba z něj dělat viníka číslo jedna.

  Ale jak vidno, pro Porošenka toho zbývá pořád ještě dost k posrání. Nebo chceš snad pořár ještě tvrdit, že to je obhájce svobody, demokracie, míru a lidských práv, kterému leží na srdci jen a jen dobro svých spoluobčanů?

 669. Ptám se jako:
  -uživatel motorového vozidla, provozovatel plynového topení
  -občan země, která je nepřítelem Ruska a Iránu a podobných nedobrých zemí žijících z ropy
  -občan země, kde národní banka ze všech sil bojuje proti deflaci

 670. 804 PeSi
  minulý týden jsem byl na polívce v Regensburgu a mrknul jsem i naproti do té katedrály jak těch X pánů se nechalo pokřtít a pak jsem si rohlédnul při ostrém slunci nad Duneajem tu Walhallu…
  Ta polívka je supr. Nikdoneumí takovou pravou českou bramboračku s houbama jako v Regensburgu. Asi dodneška 🙂

 671. Tak ono zase Kosovo je od vzniku pod kuratelou EU, z toho by se nedostali ani silnější, že jo …

 672. Schumi, ad 818 :

  jak cynické – a jak pravdivé!

 673. 828 NoName
  … aaa, pán je uživatelem motorového vozidla 🙂 Tak na co se ještě milý NoNeme chcete zeptat? Finanční úřad máte jistě hned za rohem. Tu daň z nemovitosti jsme si už spočítali ale prubněte to. Alespoň si odladíme chyby. Nepřítelem Ruska říkáte? Co Vás k tomu občane vede? Nechtěl byste to upřesnit? Tak si to prohlížím v těch zálohách… kdy jste byl naposled na cvičení? A nechte si ty řeči o Jaceňukovi a mobilizacích! Národní banka. Pěkné, pěkné. Líbí se Vám boj proti deflaci, pravda! No to by taky bylo na pováženou abyste prudil přisám Draghi proti inflaci.
  Ale jste NoName na dobré cestě. Měl byste to jen trochu jinak formulovat. Pohleďte na Šahádu. Ta zmýlení nepřipouští a je jasná. Schumi už má doma kroužkovou košili se stojákem jak Šumavák doporučil. Já na ní nemám tak si dávám prostě pozor …
  Pozor. To je taky hezké slovo. Nikdo z Rusáků nechápe, proč velitel musí zakřičet POZOR. Ono se to rusky vysloví jako pazor. Pazor je HANBA 🙂

 674. Tak podle SME je debalcovský kotel uzavřen a podle kyivpost situace na ministerstvu obrany obsazeného batalionem Ajdar „eskaluje“.
  Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se ukázalo, že batalion Ajdar založil Putin, aby rozvrátil Ukrajinu.

 675. 2 Šumavák – ad 801 – na bolest zad – i tohle má volební právo.
  No a teď nevím, jestli jsem Ti ulevil, nebo přihoršil…
  Na druhou stranu – je tp prdel v přímém přenosu… Hlavní protagonisté zatím zdaleka nevydali vše, co v nich dosud dřímá, takže se máme ještě na ledacos těšit!
  Ještě bude sranda…
  „Že cesta ke komunismu bude radostná, to tvrdili již klasici. Ale že to bude taková sranda, to netušil nikdo!“

 676. 833 jistě si můžete NoName myslet, že jsem si na Vás dnes zasedl.
  Nedá mi to ale.
  Co je to Váš batalion Ajdar? Připomíná mi to nějakou omáčku nebo koření.

  Bataillon. Blbá přesmyčka. Battaglione. To už zní podobně. Ca pluk …

  Co je to prosím batalion Ajdar? Steně mám nejradši Zabaglione. Zabaglione Ajvar bude ale asi něco paprikovo česnekového.

 677. 835-To si nemyslím… A muselo to být dobré pití, tipuju 😉

 678. 836 NoName
  pití je i dnes mimořádně dobré a si ho jenom ucmrndávám. Jedná se o zbytek vánoční lahve rumu PYRAT. 🙂

 679. Teda,
  Kosovanů migrujících z Kosova je misce lidsky líto, ale přesto mne totálně dostal názor v diskuzi:
  „Maďaři je neměli vysazovat, takhle riskují vznik nezávislého státu Györ a americkou základnu k tomu. “ 😀

 680. Kruciš,
  dneska už asi potřebuji resetovat…

  mi sice, a ne misce

 681. 838 Matzurko
  že se mísím . byla jste někdy v Györ? Já shodou okolností dva dny na konci listopadu. To byla ještě doba, kdy léto bylo pryč a svítící ozdoby zašali teprva instalovat, v katedrále mrtvo a v centru neskutečné ceny, víno Bock, Villány za neskutečné ceny a hrdí obyvatelé.
  No – s moji znalostí maďarštiny se musí jevit každý domorodec hrdým:-)
  Velmi krásné a neprávem opomíjeneé město u řeky. Ten Györ.

 682. Bože, bože, to je vůůůůůůl….

  „Jestliže někdo platí třetinu toho, co ostatní, tak by normální logické vysvětlení mělo být, že dostane asi jenom třetinu sádry nebo třetinu srdeční chlopně, a tak se to neděje,“ řekl předseda odborové centrály ČMKOS Josef Středula.“
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/za-tretinove-odvody-tretinova-sadra-oprel-se-sef-odboru-do-osvc-ps9-/ekonomika.aspx?c=A150202_175219_ekonomika_kop#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 683. Klidně napište v „Győri“, i Maďaři skloňují. I když oni by napsali „Győrben“. 😉

 684. skimici,
  bohužel nebyla, ale ono je to asi jedno, kde ty pravděpodobně kkosovany vysadili…

  Do maďarska teď nemusím, Maďarsko přišlo k nám… manžel navázal spolupráci s obdobným pracovištěm v Szegedu, tak tu teď máme na střídačku asi šest kolegů šveholících tímto zvykomalebným jazykem… moc fajn lidi, dobře se s nimi nejen klábosí, ale i tokaj popíjí (kterýžto nikdy neopomenou přivézt, obvykle „pětiputénkoš“)…

 685. Nenapíšu ale stejně jako v Estonsku nebo Finsku to nevzdávám. Záložky (jedná se o záložku?) mě ale nepřestávají gramaticky fascinovat.

 686. Kosovany.
  Tak buď budu muset vyštrachat taky nějakého PYRATA, nebo ten tokaj…

 687. 843 Szeged je Matzurko HNÍZDEM rybí polívky a rybích škvarků. Taková krásná hospoda na břehu … To takhle máte jednu dbě cibule, pár kilo rybích hlav a koster a ocasů od štiků. línů atp, tak to s paprikou hodíte bublat do kotle … ej išteném nebo jak to zaklení zní ….

 688. snad v Győru ne? Snad je „ten“ Győr a ne „ta“ Győr? I když… Komenský myslím jednou navštívil Maďarsko a o místě svého pobytu říkával, že to byla děsná győra. Takže je dost možné, že se rčení v češtině mezi vzdělanci uchytilo a tak vzniklo české slovo „díra“, místo dlouhého a poněkud neohrabaného (a původně polského – odkudsi z tatranského regionu!) pojmu „prdel zakopaná“.

 689. skimici
  Kuuurva, baszd meg az anyádat
  základy maďarštiny si ještě pamatuju 🙂

 690. Matzurko, ten pětiputnový závidím. Bez legrace. My koštovali tříputnové a šestiputnové u Františka Szathmaryho v obci Malá Trňa. Lepší víno jsem nepila. 🙂

 691. NoName – teď si nejsem jistý, ale jedná se patrně o tu putovní výstavu kterou jsem zmeškal na konci roku UŽ ve Vídni (cestou z toho Gyoru) a zmeškám asi i teď v Budapesti.
  Ten výčet je podobný a ve Vídni kvůli tomu byla otevřená jenom jedna chodba – vše se připravovalo k těm Vlámům.
  Já už to ale mám nakoukané a tak si to rád tiše představím.
  Co se týče Vlámů, já jsem už resignoval a následuji od Jana Vermeera Dívku s perlovou náušnicí nebo jak se to česky jmenuje. Bývá to v Den Haag a pak se musím stavit v tom kostelu, kde jsou ti oranžínovci a vyjít na to náměstí před kostelem a postavit se na tu růžici na dlažbě a rozpřáhnout ruce …
  No, ta Johansonn to tam na té růžici imho nedala, ale vem to čert.

 692. OT – kdo má rád Wericha a Zázvorkovou nechť zapne TV – ČT2 – právě fčil Uspořená libra a hned poté Medvěd.

 693. O těch oranžéristech (jsou tam pod těmi kameny) a Vermeerovi a kostelu a náměstí a růžici – tedy mluvím o městečku Delft, což je od Den Haag nedaleko (kdo tam není autem asi dvacet minut vlakem) a ty hranolky jsou tam v pytlíku úplně nejlepší!

 694. (800) Co je to „naši“? Jako že ho podporuje EU i USA, protože si ho Ukrajinci zvolili? Ale možná víte o někom lepším, kdo neutekl a má podporu.
  (801) Možná to mohl vybruslit trochu diplomatičtěji, nenasrat všechny zúčastněné strany, což je přesně to, proč tvrdím, že je jeden z hlavních viníků. Ale nerad bych Ti způsobil nějakou bolest, když vlastně nic k smíchu není, je to spíše smutné, ty události i jejich následky.
  (818) Je jen otázka, zda se čert chce domluvit. Má-li za prdelí ďábla, není to zaručeno.
  (825) Takže nejsem-li informován (nejsem), je vše jako dřív, předpokládám.
  (827) Viníky už si očísluj dle libosti. Prasklo to pod rukama (nebo pod prdelí) jemu, aniž by učinil něco proti tomu. Spíš pro to, aby to prasklo co nejhůře.
  Nechci, neb jsem něco takového netvrdil nikdy. Nebo jsi někde něco takového ode mne četla? Fantasie zde nějak bují.

 695. 854-v Delftu jsem jako student odehrál fotbalový turnaj. Došli jsme až do finále, kde nás na penalty vyklepl kdo jiný než Němci z univerzity Düsseldorf.
  Marná sláva, fotbal je hra, kde hraje 22 hráčů a vyhrají vždy Němci.

 696. Ukrajinci si zvolili i Janukovyče. Jak se pozná, kdy má zvolený prezident podporu a kdy už ne ?

 697. Tady si myslím, že bychom Ukrajincům mohli předat něco vskutku autentického a cenného.
  Zákon „Zasloužil se o stát“
  To ještě na sichr nemají a mohlo by se jim to hodit. Zbraně nemáme, prachy taky ne, tak alespoň něco.

 698. obcas se to tu objevi “ 805 “ ale jak tak koukam tak mistni stranicka uderka ma porad jasno 😮
  sesup jde vzdycky rychleji nez lhar kissinger cekal 🙁

 699. Přátelé, nemáte náhodou elektronické další díly Zákonů od tohoto autora JOE ABERCROMBIE? Mám pouze 3 díly. Moc prosím….

 700. NoName, lze diskutovat o mnohém. Těžko ale o věcech, u kterých jsem několik měsíců strávil, konzervoval munici a vyčleňoval hilzny. Na dělech i na munici byly nápisy v azbuce a psal se rok 79. O hilznách jsem již mluvil.

 701. Ad Szeged,
  ryby nejím, a „segedín“ taky moc ne 🙂
  A ten kolega dokonce tvrdí, že „guláš“ je vlastně kovboj, tedy chlapec od dobytka. Tak co to tu safra vlastně pojídáme… 🙂 ?

 702. 863-no a můžete aspoň naznačit, o jakou zbraň šlo ?

 703. Gulyás je skutečně i takový ten kovboj z puszty…
  A to, co je u nás guláš je u nich perkelt, jejich guláš je gulášová polévka defacto.

 704. MAtzurko, dobře děláš 🙂

  Koukali jsem teď na Vraždy v kruhu a tam se rybí polívkou vraždilo. Luxusní, s domácíma nudličkama a kořeněnou šafránem ( a taky kyanidem). 🙂

  Já rybí polívku miluju, ale nudličky si do ní neumím představit.

 705. Aerokarle ad 855 – a vidíš, tady s Tebou plně souhlasím, že Janukovič nasral všechny zúčastněné strany.
  Hlavně tím že včas utekl a zůstal na živu!
  A nedej Putin, aby ještě začal mluvit o tom co ví…

 706. Houfnice 155 (gaubica 155). Vojenský útvar Plzeň Slovany, čís. 8008. Teď už snad mohu. Jestli si to správně pamatuji. Krom houfnic tam měli ještě Dany. Jestli mi v chýšce nezamrzne fotoaparát a bude natolik citlivý, aby nápis z hilzny sejmul, dám na rajče. Měl jsem a snad i mám v archívu negativ „já s houfnicí“, potajomky udělaný a z vojny propašovaný. Ale to by vyžadovalo dlouhé hledání. Také vím, kde je utopený závěr od tohoto děla. Tehdy šlo o první místo v soutěži o nejtěžší ukradený předmět ze Slovanských kasáren. Blbci ho chtěli dát do sběru. Naštěstí jsme jim to rozmluvili a společnými silami svrhli z kopečku do Mže nebo co to tam teče.

 707. Františku I – otázka je, zda na tom nalezeném granátu také byly popisky v azbůke.Byly?

 708. Františku,

  napiš co máš. Třeba mailem. A já kouknu do svých zdrojů

 709. Dobré ránko!

  Jj – a to je přesně to, co Porošenko udělat nemůže, protože by ani nestihl nastoupit do letadla. Takže až do hořkého konce!

  …General Ben Hodges to vyslovil a formuloval během poslední videokonference v Berlíně tak, že být na místě prezidenta Porošenka a velvyslance USA v Kyjevě Jeffryho Paietta, šel by prosit o odpuštění a o dovolenou ze zdravotních důvodů….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Az-se-kotel-uzavre-a-dojde-k-vybuchu-Analytik-probira-znepokojivou-situaci-kolem-Ruska-Ukrajiny-USA-a-Evropy-359936

 710. Čistě technická-Dana je 152 mm a ruské/sovětské houfnice z té doby taky.
  155 mm je až porevoluční nástupce Dany Zuzana.

 711. OSN zastavilo rekonstrukci Gazy

  Mezinárodní dárci poslali místo slíbených 5,4miliardy zatím jen 100 milionů, které rozdělili mezi 66000 obyvatel Gazy. Další peníze zatím nepřišly.

  Palestinci na oznámení reagovali útokem na sídlo UNESCO v Gaze a značně je poničili….

  (G.Zbavitelová, ČR)

 712. Tady se ví vše, tak mi řekněte, proč mi, krucipísek, neteče voda? Už sháním opraváře, ale tak narychlo se zatím nedaří. A to mám na 10 hodin dost důležitou schůzku. Sakrapráce. 🙁

 713. NoName 877, njn – hoši to nějak bastlej, skoro by jeden řek „na koleni“!

 714. Nejde o bastlení, ti Ukrajinci nejsou technicky žádné béčka.
  Rusko prostě přepne na Angaru o pár let dříve.
  Z obchodního hlediska pochopitelné, spousta letů je komerčních, a nemůžete u každé dodávky čekat, zda si to Ukrajina náhodou nerozmyslela.
  Že je to ale zároveň políček Ukrajině je zřejmé.
  Podobné to zřejmě bude u dopravních letadel. Antonov měl šanci hlavně v Rusku. Západní výrobci ho na západní trhy nepustí, přestože o tom Antonov sní …

 715. ŽE by si Venezuela to šlapání do báboviček nechtěla nechat líbit?

  Sankce vůči Venezuele: Spojené státy zakázaly vstup na své území nejmenovaným venezuelským představitelům zodpovědným za údajné porušování lidských práv a korupci. Mezi oběma zeměmi vzrostlo napětí poté, co venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil druhého muže USA Joe Bidena z přípravy převratu v jeho zemi.

 716. DObré ráno,

  „Čistě technická-Dana je 152 mm a ruské/sovětské houfnice z té doby taky.
  155 mm je až porevoluční nástupce Dany Zuzana.“

  Teda děvčata, Vy jste se tu hezky sešly 😀

 717. 882

  No ona je to s tím zakazováním vstupu tošičku směšný 😀
  Že bych si na vstup ordinace dal nálepku “ Obamovi , zaorálkovi etc vstup zakázán ? 😉

 718. Na důstojníka jsem to sice u ČSLA nedotáhl (výhoda: nemusel jsem chovat důstojně, stačilo jen poddůstojně), ale nějak mne jako emeritního příslušníka ozbrojených sil překvapuje, že nikdo nenadhodil myšlenku, že tam tu inkriminovanou střelu (resp. její zbytek) mohl někdo jen tak pohodit.

 719. Tak ono zákazy to teprve začíná, ještě bude Demokratický svaz Venezuely a možná i bojovníci za svobodu… Přinejhorším se nad Venezuelou vyhlásí bezletová zóna.

 720. NoName,
  u těch raket se taky píše, že ty ukirajinské můžou startovat jen z kosmodromu pronajatém v Kazachstánu – takže když je Rusové přestanou používat, můžou se vykašlat i na ten pronájem. Dvě mouchy (možná i více, viz politika) jednou ranou.

 721. dvd – kdyby tam našli jen to dno střely, nevzbudilo by to asi podezření, ale kdo byl jednou na ostrých střelbách si pamatuje, že po tříštivé střele nezbude žádný pokroucený válec. Jen mne napadlo, že takový pozůstatek by mohl zbýt po výbuch IED, jehož součástí náboj byl…

 722. DVD,
  ani jste nedostal podporučíka do civilu ?
  Tak to já jsem na tom líp 🙂 Mě a ještě pár kolegů volávali na cvičení, když vojenskej zubař v okruhové polikliniky byl opět na protialkoholním léčení. A po cvičení následovalo povýšení. Ovšem já se na vojenskou spávu neobtěžoval chodit k zápisu nové hodnosti, takže dnes žiju v nejistotě 🙂 jsem nadporučík, anebo kapitán ? 😀

 723. to jsou pecky po ránu….

  http://pavelherman.blog.idnes.cz/c/446383/Namezdni-prace-a-kapital.html

  Nějak mi hlava nebere, že těm pohádkám o zlejch kapitalůistech, co odírají nebodé dělníky o nadhodnotu, ještě někdo věří….

  Bude to důstojný nástupce toho odborářskýho magora, co jsem na něj dávala odkaz včera. Toho, co hlásal, že OSVČ by měly dostat jen třetinu sádry, protpože platí do systému třetinu toho, co zaměstnanci.

  U toho odboráře by to ještě bylo omluvitelný, že se zasekl v dobávh svého mládí….

 724. Duševní pochody….
  V ústeckém kraji používaly krajské nemocnice dva IT systémy Akord ve čtyřech nemocnicích a Care Center v jedné nemocnici. Organizace Krajská zdravotní a.s. pod kterou všechny krajské nemocnice patří, se rozhodla, že sjednotí IT systémy ve všech nemocnicích. Pod pojmem „sjednoti systémy“ v severních Čechách rozumí nákup nového systému, naprosto nepodobnému ničemu v kraji používanému.
  Kdo, zná schopnosti lékařů a zdravotnického personálu k jakékoli výpočetní technice složitější než telefon NOKIA 101, si živě dokáže představit co vznikne, když se Krajská zdravotní rozhodne zavést upgradovaný systém AKORD do ústecké nemocnice. 😀 😀 😀
  Asi to musí být fantastický rumrajch. Když si přečtete definici AKORD Enterprise (převzato ze stránek dodavatele – STAPRO), pochopíte, proč padla kosa na kámen 😀
  Klíčová změna v pojetí informačního systému je přechod od evidenčního k procesnímu systému. Na rozdíl od klasického evidenčního systému, kde jsou informace evidovány ex-post a stejně tak vyhodnocovány pouze retrospektivním výstupy, umožňuje procesně orientovaný systém definovat šablony procesů (standardní postupy diagnostiky a léčby). Uživatele pak procesně orientovaný systém vede určenými činnostmi, kontroluje jejich provedení a předává následné činnosti dalším určeným rolím (uživatelům). Definovaný proces je možné plánovat, sledovat i vyhodnocovat. Proces podporuje rozhodování uživatele, nemusí ho však omezovat z pohledu nestandardního postupu (pouze upozorňuje na odlišnosti od standardního postupu apod.). Procesní přístup umožňuje vyšší efektivitu práce díky zjednodušení provádění obvyklých činností.
  Procesní systém podporuje akreditační řízení a umožňuje zdravotnickému zařízení lépe řídit, kontrolovat a vyhodnocovat. Procesy a jejich odchylky mohou být definovány na různých úrovních od celé instalace po konkrétní provoz. Pro modelování procesů obsahuje svůj definiční nástroj, pomocí kterého může provozovatel systému reagovat na změny v reálných procesech zdravotnického zařízení.

  Kdo se chce pobavit, tak prosím zde:
  http://usti.idnes.cz/novy-informacni-system-v-masarykove-nemocnici-v-usti-nad-labem-zpusobil-chaos-1hh-/usti-zpravy.aspx?c=A150202_163835_usti-zpravy_alh
  Ten článek je silně tendenční. Informace o tom, že

 725. DVD, to určitě mohl, já diskutuji jenom ohledně ráže, myslím, že 155mm je standard NATO, 152 standard Varšavské smlouvy.
  Čistě technicky, existuje spousta ruských zbraní ve státech bývalé Varšavské smlouvy i jinde, není problém dodat. Přeškolit za pochodu na jiné standardy, dodávat munici nevyužitelnou ve většině ostatních zbrtasní a riskovat prozrazení… Není důvod.
  Na druhé straně, vzrůstající idiocie u lidí, kteří rozhodují je pozorovatelná všude …

 726. Ten článek je silně tendenční. Informace o tom, že něco funguje, či komentář někoho jiného než nasraných doktorů a verchušky co smlouvu podepsala, poněkud chybí.

 727. Kapitán je pěkná hodnost. V zásadě je to už podmajor.

 728. (884) Momentálně to ovšem zde vypadá právě obráceně. 😛
  (888) Mně to napadlo, ale kam já se seru na směroplatné ruské weby. 😛
  (893) Má-li na mysli pakt Ribbentrop-Molotov s jeho dodatky, tak není zase tak daleko od reality. Bez něj by válka těžko začala.
  (894) Bodejť by nevěřil, když je tak lákavé dostávat více peněz a ještě mít dojem, že je to tak spravedlivé. Navíc, lidí, pamatujících si socík naživo, ubývá.

 729. Ptakopysku,
  to že něco funguje, o tom nemá smysl mluvit. To má být automaticky.
  Ovšem že něco nefunguje, to už štve.
  A je klidně možné, že ten , kdo ten program dělal, ví o zdravotnictví houby.
  A je jasné, že věrchuška nikdy neřekne, šlápli jsme do lejna, a prošustrovali milióny.

 730. (897) Tendenční zaručeně je. Ale je nějaká možnost, kterou by bylo lze apriori vyloučit? Třeba že dodavatel nechápe připomínky BFU, BFU nechápou nápady dodavatele ….

 731. Jasdná přesilovka!
  To by mě zajímalo, kolik zaměstnanců vyjde na jednoho emigranta!

  Syrské a jiné uprchlíky tady rozhodně chceme, vždyť jde o prachy! Jinak by nám přece mohli naše příjmy zarazit!
  Celková výše prostředků, které čerpaly členové Konsorcia nevládních organizací v uplynulém období:
  Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,56 Kč
  Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,64 Kč
  Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,46 Kč
  InBáze 10 565 144,46 Kč
  Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,41 Kč
  Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,43 Kč
  Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,80 Kč
  META, o.p.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,16 Kč
  Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,26 Kč
  Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,76 Kč
  MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,30 Kč
  Charita Česká republika (nepřehledné, v řádech desítek až stovek milionů)
  Lačhe Čhave (LČ) nedohledáno
  NESEHNUTÍ 3 779 695,17 Kč Kč
  Slovo 21, z.s. 25 148 073,65 Kč
  AMIGA, z.s. nedohledáno
  La Strada CR, o.p.s. 1 169 596,29 Kč
  Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,22 Kč
  Nevládní sdružení obdržely celkem 555 550 769,57 Kč !

  (převzato z Macka)

 732. Ukrajina buduje lehka opevneni na prijezdovych cestak ke Kievu…

  Mimochodem, existenci ci hrozbu Debalcevskeho kotle vláda vůbec nepřiznávala.

 733. Halle,
  firma STAPRO je dodavatelem systému FONS ACCORD, který roky funguje ve zbývajících čtyřech nemocnicích kraje. Takže asi nejspíš vědí, co dělají.
  Celkem chápu uvažování potentátů Krajské zravotní a.s. – překlopit ústeckou nemocnici na stejný systém.
  Průser ovšem je, že se nechali ukecat, aby do Ústí přišla nová, totálně přepracovaná verze zvaná FONS ENTERPRISE. Pohlaváři nejspíš do budoucna uvažují o přechodu všech svých nemocnic na tento nový systém a Ústí je pilotní projekt.
  Vůbec ale nechápu, proč si pro pilota vybrali největší krajskou nemocnici s největím rozpětím služeb a potřeb. Každá sebemenší chyba v systému (a že jich tam musí být, když je to nové 🙂 ) či chyba obsluhy, musí v takhle velké organizaci narůstat do obludných rozměrů.
  Já bych do Ústí nasadil némlich ten samej systém jako je tom v ostatních nemocnicích. Tím bych zavřel huby všem, kdo mají nějakou vazbu na firmu provozující stávající systém, protože by nemohli camrat, že něco nejde. Pak bych pustil pilota na té nejmenší možné nemocnici a vychytal bych nejhorší hmyz. No a pak bych pustil nový systém do zbytku. Ale je to nesmyslná nemanažerská úvaha. A taky je to patrně jeden z důvodů, proč nesedím někde v nějaké krajské radě. 🙂

 734. ptakopysku, jakmile v návodu čtu, že „program vede uživatele určenými činostmi“, tak v panice prchám !!!
  Vždycky to totiž znamená, že žádnou jinou činnost provozovati nemožno – takže chirurgie nebo psychiatrie – vsjo ravno! 😀

 735. Petře,
  v Kotli myslím teď někdy padl Čečenec gen. Isa Munajev, který sral Putina tak silně, že byl označován jako Putinův osobní nepřítel. Stejně je to blbej konec – velitel obrany Grozného, pak generální prokurátor a padne jako najatej žoldnéř, snažící se probít do Delbacevského kotle s posilami.
  „Obětoval svůj život za Ukrajinu a za každého z nás,“ pravil ukrajinský poslanec Boris Filatov.
  Ale je docela možné, že zase vstane jako bájný Fénix z popela, protože už jednou (v roce 2000) takhle povstal a vesele dál organizoval teroristické útoky proti Rusku.

  http://zpravy.idnes.cz/v-boji-s-proruskymi-separatisty-padl-cecensky-general-munajev-pby-/zahranicni.aspx?c=A150202_222105_zahranicni_fer

 736. Rputi,
  nepodceňuj programátory – jestli je v programu „vsjo ravno“, tak si to přesně takhle nadefinoval odběratel. Programátor nikdy nenapíše nic, co by nebylo ve specifikaci. Byl by sám proti sobě.
  Že jsou v programu chyby, to je zcela jiný šálek. To beze zbytku padá na hlavu programátora.

 737. Ještě bych dodal, že v článku chybí informace, jestli ten novej systém běžel paralelně v testovacím režimu vedle starýho, nebo jestli Ústečáky hodili rovnou do studený vody. Skoro to vypadá, že hodili…

 738. Tak ono na velkých projektech (a ve velkých softech) je mezi programátorem a zákazníkem ještě implementace (konzultanti), ti „ohýbají“ sofware pro zákazníka (na základě toho, co slíbili obchodníci a analyzovali analytici).
  Obecně-já remcající uživatele chápu, oni musí kromě užívání IT ještě pracovat, nemají to jako hobby. Na druhé straně, kdyby to záviselo jenom od uživatelů, neupgradeovalo by se nikdy nic …

 739. NoName,
  zdravotnictví je dost specifické. Proti zdravotníkům jsou třeba účetní úplní geekové. Když si člověk uvědomí, že jedním z testů na lékařské fakultě musí být, že uchazeč je postaven před vypnutý notebook a má za úkol ho zapnout a napsat ve wordu jednu větu. Kdo nedokáže zapnout noťas, nebo ho dostane do stavu modré smrti, je přijat. Kdo větu napíše a nedejbože ji napíše bez chyb, je bez milosti z přijímaček na doktora vyřazen.

 740. „893) Má-li na mysli pakt Ribbentrop-Molotov s jeho dodatky, tak není zase tak daleko od reality. Bez něj by válka těžko začala.ů

  Pokud vím, válka začala přepadením Polska. Ostatně je poměrně jedno mávat paktem RIbbentrop – Molotov, když ho Hitler evidentně neměl zájem dodržet. Jen asi chtěl na chvíli posichrovat Sovětský Svaz, aby mu dal pokoj anáhodou se nedal dohromady se spojenci.

 741. Do formulace požadavků na IT se vždycky montujou šéfové , kteří s daným systémem prakticky nepracujou. Následně si tedy od obchodníků nechají vnutit každou píčovinu, hlavne ty nejdražší a pro firmu naprosto nepotřebné … To by sme mohli zkusit, to by se nam hodilo…
  To není to nejhorší, BFU ta cena moc nezajímá a luxusní apps proste nebude používat nadále.
  To tragické je, ze seficci si MYSLÍ, ze ty nejběžnější aplikace jejich podřízeni používají TAKHLE !
  A tak to pane konzultante nastavte.
  Totální pruser startuje….mnohokrát ověřeno .

 742. Ne, maydo, pan ministr jistě neměl na mysli onen pakt.
  Pan ministr se jen evidentně, ve světle předchozího prohlášení o tom, že Osvětim osvobodili Ukrajinci, hodlá propracovat k tvrzení, že II.SV rozpoutalo SSSR a Hitler se jenom bránil.

 743. [895], [900] Pár lidí ze STAPRA znám, ovšem ta marketingová sračka je úžasná.
  Jinak implementace a nasazení nového systému je vždycky veselá, ovšem v některých případech to může být opravdu k popukání. Zvlášť, když se staří uživatelé rozhodnou, že ten nový systém nemají rádi. Přes to vlak nejede.

 744. Ptakopysku,

  asi tě při nějaké příležitosti bacím, kdyš slyším ty Tvoje podpichy na počítačové schopnosti dochtorů ! 😉

  A hlavně, pokud ten starej systém v těch nemocnicích fungoval, neměli ho měnit !

 745. [907] Tady bych to neházel na odběratele. Dobře víš, že ta řada vypadá zhruba odběratel – klíčoví uživatelé odběratele – vedoucí projektu – analytici – programátoři. Pokud se dobře vyvine tichá pošta, tak je z toho bramboračka první kategorie.

 746. Šumaváku, mluvil jsem o závěru děla, tedy o kusu železa cca 120 kg. Noname,Samohyb Dana je něco děsivě jiného než tažená 155 houfnice. Vojna v mém případě zas až tak veselá nebyla. Nastoupil jsem např. jako vojín absolvent a ještě čtyři dny před civilem jsem by slobodníkom. Na hilznu zvoním, když dostanu hlad a pobízím tak souseda cca sto m prudce do kopce, aby si pospíšil s obědem. Mimochodem už se na ní přišlo kouknout poměrně hodně nevěřících Tomášů vč. bývalých lampasáků. A sklaplo jim.

  Halladine, napíšu večer.

 747. [917] Když ono to tak je. Samozřejmě existují výjimky, ale takový ten průměr vypadá, jak vypadá.
  Hodně záleží na tom, co ten doktor používá. Pokud mu to nastaví tak, aby se mu s tím dobře dělalo, tak se to naučí rychle a bude spokojený. Pokud mu to půjde proti srsti, tak se s tím nenaučí nikdy a bude nadávat.

 748. Mňo,
  náš ajťák má v kanclu nad pracovním stolem:

  1. Nešťourej do toho !
  2. Nešťourej do toho ani když si myslíš, že to vylepšíš !
  3. Já jsem ti to říkal…

  Bedlivě se tím řídím a patřím k osobám, které zdraví s úsměvem (nikoliv úsměškem !!!).

 749. 915-zažil jsem na vlastní kůži nasazení SAPu, kde po spuštění nastalo hromadné remcání, které vyřešil ředitel nástupem firmy a sdělením, že komu se SAP nelíbí, nemusí další den chodit.
  Další den došli všichni.

 750. Honzo ze Ž.
  marketingová sračka… evidentně taky nejsi předurčen k tomu, abys seděl někde v křesle krajského rady pro cokolif. 😀

 751. Matzurko,

  Váš ajťák je moudrý muž ! 🙂

 752. Jj – má pravdu pan Li!

  …USA, Japonsko a nyní už také EU opakují vytrvale a tvrdohlavě kroky, které již 8 let manifestně nefungují,“ vyjmenovává fakta Milan Zelený s tím, že Albert Einstein tak definoval šílenství…
  …Upozornil mimo jiné na to, že se na nedávné konferenci politiků a miliardářů v Davosu ukázalo, že nevědí, co se ve světové ekonomice děje a proč. Ukázal na jejich „hloupé a rozpačité‘ úsměvy…
  „Kromě debat o tisku a pumpování nových peněz do ekonomiky bez jakékoliv teorie či strategie, kromě podpory gigantického zadlužování státu a spekulativní ekonomiky ve světovém měřítku, kromě bezradnosti mocných – se tam neodehrálo nic nadějného. Až na pozvaný projev čínského premiéra Li Keqianga, který hovořil o ekonomice zcela jinak, než je dnes běžné v evropském světě,“ poukázal Milan Zelený…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Bezradnost-dluhy-hloupe-usmevy-rika-profesor-Zeleny-k-setkani-nasich-mocnych-A-vystraseny-svet-a-Cina-360184

 753. >> Halladin
  Nejen, že jsem ppor. při odchodu do civilu nedostal, ale nebyl jsem ani na žádném cvičení. S tím povyšováním to bylo tak, že první den posledního měsíce vojenské služby při výplatě žoldu a reluty zjistil administrativní náčelník jednotky, že naši odloučenou skupinu zapomněli pozvat na důstojnické zkoušky. A pak při odchodu do civilu jsme získali čévéóčko (pro nevojáky ČVO – číslo vojenské odbornosti), které mohl mít pouze a jedině důstojník z povalování, aj čo to hovorím – z povolání.

 754. Včera soudruzi z NDR změnili pár koleček v systému. Bylo veselo, už zase pracujeme 🙂
  SAP R/3 je tu s námi 22 let. Tolik k nutným a nezbytným aktualizacím systémů.

  FoxPro bych už zařazuji do kolonky „bez podpory“.
  WinNT 4.x jsou na konci fyzické životnosti.

  Co vede mlamoje či politikusy k zbytečným investicím, nechápu. Teď u nás byl opravář kopírek, za cenu repase dostaneme novou. 7.000 Kč za A3. 0,20 Kč/A4. Mechanika vydrží 400.000 kopií.

 755. DVD,
  tak to moje vojna byla vrcholně veselá. Asi jsem byl nejdrzejší absík Varšavské smlouvy, i basu jsem dostal po tom co jsem na ošetřovně poslal hlavního lékaře do prdele ( před nesmírně se bavícími bigoši ve vojenských pyžamech )
  3 dny po službě s podmínkou na dva měsíce – víc mi HL z titulu své funkce dát nemohl, a tahat mě před velitele pluku s tím, že jsem ho poslal do prdele nechtěl 🙂
  Když mě chtěl buzerovat , tak jsem se zašil k tankánům , u kterých jsem byl nominálně zdravotník praporu na bral za to 300 měsíčně. Opušťáky a dovolené jsem dostával od tankánů, a HL většinou vůbec netušil, kde jsem. Na cvičení jsem jezdil v čerňákách , a tankánům to lichotilo.
  Když jsem se ráno vrátil z opušťáku z vánoc, večer jsem odjížděl no opušťák novoroční.
  no a kromě toho byly dobře placené služební cesty.

 756. Františku, tu krásnou mosaznou hilznu mám také. Slouží jako podstavec pod květináč

 757. DVD,
  tak doktoři -absíci jsme na důstojnických zkouškách byli, a to u šéfa zdravotní služby divize v Karlových Varlátkách. A hned první večer nas 10 absíků – včetně pozdějšího prezidenta Pekárka sbalila na vycházce lítačka, a onen nebohý náčelník zdravotní služby si nás musel jít na posádku vyzdvihnout 🙂

 758. 927-ne, ale lidé snížili inntenzitu remcání. 😉
  A ono ani tak nešlo o to, že by nefungoval vůbec, jenom spousta věcí byla komplikovanější než předtím a některé věci udělat nešlo (Ve starém systému třeba šlo vyrábět, i když na skladě formálně nebylo dost surovin, třeba proto, že sklad ještě nenaskladnil sklo nebo pryskyřici. V novém ne).

 759. Rputi,

  „Ne, maydo, pan ministr jistě neměl na mysli onen pakt.“

  Karel ho zmiňoval. Pokud jde o ministra, nejsem si v podslední donbě jistá, jetsli jsou ministři něčím takovým jako „mysl“ vybaveni.

  Možná to musejí odvevzdat při nástupu do funkce.

  OT – chtěla jsem, se zeptat ekonomů:

  K čemuže je dobré takové DPH? Já jsem do toho nikdy nepronikla, jen vím, řeže si musím hlídat u cenových nabídek, zda jsou s DPH nebo bez….
  Ale čím dál tím mám pocit, že to je úplně zbytečná suma peněz, která se jen přelejvá sem a tam, ale vlastně nikomu žádný peníze nepřinese. TAkže by vlastně šla úplně bezbolestně řešit. Klesly by ceny, klesly by důchody, klesly by platy…. Nakoenc bychom ba tom byli vlastně stejně, akorát by byly jiný čísla.

 760. Ad 918,
  jednou měl náš řiditel meeting s podředitelama jedné nejmenované národní banky. Bral s sebou kolegu, kterej dělal rozhraní pro komunikaci s dotyčným ústavem, protože ač ředitel IT firmy, nevěděl přesně, wo co is going. Druhá strana pravila, že delegovaná sada ředitelů vědět bude a že člověka od klávesnice z jejich strany netřeba. I propluli naleštěnou halou, spoustou okvádrovaných zaměstnanců ve sněhobílých košilích s naleštěnou obuví až do ředitelské zasedačky, důstojné a solidní, jak se v takovém ústavu patří. Již byli očekáváni sadou ředitelů v ručně šitých oblecích i obuvi, dokonale ostříhaných nejteplejším kadeřníkem, jakého lze v Praze sehnat a nevtíravá vůně peněz se linula místností. Kolega programátor – v riflích, tričku, adidaskách a s vlasy léta nestříhanými – mezi nimi vypadal jako čerstvě vytažená bulva krmné řepy(Beta vulgaris var. rapacea) na desce z carrerského mramoru. Ředitel počal jednání a když došlo na odborné otázky, předal kolegovi slovo. Ten pronesl asi pětiminutový projev plný otázek, po kterém se rozhostilo ticho. Pak jeden z bankovních ředitelů zvedl telefon, tiše do něj cosi řekl, a pak se zase chvíli čekalo. Z hlubin budovy, z prostor banky, smrtelníkům nepřístupných, se jako Kraken vynořilo cosi vlasatého v tričku, riflích a kristuskách. Odborné otázky byly vyřešeny bleskurychle a správně. Kolega dokonce do budoucna dostal povolení tázat se toho stvoření z hlubin přímo. Samozřejmě mailmo s cécéčkem pro olympské bohy, aby byli v obraze. Ale to byla devadesátá léta, kdy manažerské želé ještě neprorůstalo do struktur firem a šlo to. Teď by se to už asi nepovedlo zrealizovat.

 761. dvd
  ad 927 – jestli fungoval, nebo nefungoval… to je naprosto nedůležité. Prostě se všichni začali tvářit, že funguje a firma přežila. To je to důležité

 762. Maydo: DPH je něco podobného dani z obratu v maloobchodech za socialismu.
  DPH dnes zaplatí koncový spotřebitel, tzv. „neplátce DPH“. Jde buď o malého živnostníka s obratem do 1.000.000 Kč (jestli se nepletu), nebo o zákazníka za pultem. „Plátci DPH“ si každý měsíc udělají rozdíl mezi „DPH na výstupu“ a „DPH na vstupu“ a kladný rozdíl zaplatí finančáku, záporný si z finančáku vyžádají.
  Smyslem DPH je mít zaplacenou „daň z obratu“ dříve, než si koncový spotřebitel koupí např. žehličku. Dalším smyslem může být snaha zabránit „ztrácení“ zboží bez zaplacené daně v dodavatelsko-odběratelském řetězci.
  Dalším smyslem mohou být „karuselové obchody“, v nichž se vyzná zejména ministr financí.

  http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph-registrace-povinna.php

 763. Nickname, ale pořád mi z toho nevyplývá, jak ta DPH funguje v rozpočtu.

  Největší položkou z hlediska výdajů jsou tzv. mandatorní výdaje. T.j. důchody, dávky. TAkovej důchodce dostane od státu důchod a dvacet procent z tej penze zase státu prostřednictvím DPH vrátí. Bez DPH by dostal nižší důchod a státu by nevracel nic. BYl by na tom stejně penzista i erár.
  Jen by se omezil objem peněz protékajících rozpočtem a samozřejmě by ubylo administrativy, spojené s výměrem a výběrem daní.

 764. maYdo,
  uvědom si, že nkoncoví zákazníci nejsou jenom důchodci či státní zaměstnanci.

 765. Nickname, nemáte ty zlomky prohozený? Nebo jsem něco nepochopila?

  DPH tvoří třetinu rozpočtu. Připočtu li k tomu sociální pojištění, objem peněz se zvětší a podíl DPH + SP musí být větší net podíl samotné DPH. Ale čtvrtina je méně než třetina. Abyste dostal DPH na čtvrtinu, musíte něco dpočítat a ne započítat

 766. ehmmm pardon. Ještě jsem zapomněl na příjemce dotací.

 767. 935 – ptakopysku
  To je to, co jsem zmiňoval – popisuješ ty schopnější, kteří pochopili, ze se mají zeptat „dole“.
  U MBA uz to dnes nefunguje a každy managor přece to ví nejlíp.

 768. Ale zajisté, ptakopysku. Ale ti nestátní taky berou nějaký platy nebo honoráře a s tou DPH musí ve svých cenách a platech a mzdách zohlednit. Kdyby nebylo DPH, jako neplátce DPH bych si mohla dovolit nižší honoráře, protože by mi stačila menší částka na živobytí.

 769. maYdo,
  podle mě DPH slouží k tomu, aby stát mohl ještě jednou zdanit to, co už několikrát zdanil. Nic víc. Nic míň.

 770. DPH, nebo prodejní nebo z obratu, zdaňuje spotřebu. Je poměrně plošná, dobře se vybírá, při jedné sazbě se zminimalizují podvody.
  Já bych klidně bral rozumnou DPH, minimální daň z příjmu a fungovalo by to. Jenomže to by musel stát začít šetřit, a to se nepovede.

 771. (911) No vidíš, píšeš jinými slovy to co já:„Jen asi chtěl na chvíli posichrovat Sovětský Svaz, aby mu dal pokoj anáhodou se nedal dohromady se spojenci.“ Bez krytých zad by možná válka nezačala.
  (912) Stejná zkušenost, ano.

 772. Je čím dál zřejmější, že válku vyhrálo Polsko.Proto také bude slavnostní přehlídka v květnu 2015 na Westerplatte,Gdaňsk, kde válka začala. Poláci umějí režírovat vojenské parády, viz pohřeb Kaczyňského.

 773. (948) Už před pár lety jsem slyšel nějakého ekonoma (možná Kohouta), an tvrdil, že kdyby tento stát utrácel rozumně, stačila by mu jako jediná daň DPH v tehdejší výši.

 774. No , on se Sojuz snažil dohodnout s Erantíky a Engličany na válce proti německu. Sliboval dát na ten účel 120 divizí. Jenže ti zádadnější troškařili, a Stalinovi se tu válku samotnému vést nechtělo.
  Tak se domluvil s hitlerem.

 775. No nazdar! Halladine, ty to schytáš. To je přece obhajoba Stalina, to už je v děšjepise převyprávěno jinak.

 776. 956
  Spíš naprostej cvok, zralej pro psychiatra.

 777. (952) Ta vojenská i ekonomická spolupráce Německa se Sovětským svazem byla už cca od Locarna. Dva „páriové“ se dali dohromady. Vydrželo to bez přerušení (německé tanky porazily Francii poháněny sovětským benzinem) až do 22.6. 1941. Ta verze (jednoho Rusa), že Hitler předběhl Stalina o pár dní se mi nezdá, můj odhad je, že tak o rok.

  Ti „západnější“ měli při vyjednávání trochu problém s Polskem, jak průběh a výsledek války ukázal, důvodný.

 778. Maydo, pokud do rozpočtu nepočítáme sociální pojištění, je rozpočet na straně příjmů cca 750mld (hodně zaokrouhleně), DPH 240mld (dtto), tj. cca 1/3 rozpočtu bez soc. pojištění.
  Pokud připočteme pojištění, je rozpočet cca 1130mld, DPH stejné, tj. cca 1/4 rozpočtu.
  Smyslem daní je oškubat poplatníka. Protože nejde zdanit jenom lid pracující – bouřil by se a utíkal, zdaní se i příjemci ze státního rozpočtu – podívejte, je u nás spravedlnost, všichni platíme daně. Pomíchají se příjemci oprávnění, ti které bychom platili i bez přerozdělování, s příjemci neoprávněnými – ti, kterým bychom o své vůli za jejich služby či ze soucitu nedali ani grešli.
  Výrobní sektor je tak výkonný, že uživí celý státní aparát, včetně důchodců i sociálně nepřizpůsobivé šlechty.
  V tomto guláši můžeme zkusit nalézt křiklavé případy nespravedlnosti či nespravedlnosti, obojího nalezneme dost. Leč prosíváním guláše se ničeho chutného nedobereme.

 779. Aerokarle,
  taky se mi to Hallovo 952 nějak nezdá. Stalin byl podle mě ochoten spolupracovat se západem jenom v případě, že by se západní pomocí vedl vítěznou válku proti Německu. V okamžiku vítězství, kdy by se kobyla sovětského kozáka napila z Moselly, by zrušil spojenectví a zaútočil by na Francii a Benelux.

 780. Já bych tak odhadoval, že hlavní problémy byly naprostá vzájemná nedůvěra, na Západě nerozhodnost, co vlastně vůbec dělat, zda bojovat, nebojovat („mírové hnutí“, dost organizované Německem bylo docela silné – co mi to jen připomíná – navíc vzpomínky na minulou válku byly ještě živé), hlavní problém asi bylo to Polsko. Že by se Stalin spokojil jen s obranou a nechtěl sežrat i kus či celé to, co získal paktem s Německem, to se mi moc nechce věřit.

 781. Aerokarle,
  přesně tak. Aby se dostal k Mosele, musel by samozřejmě z ryze taktických důvodů anektovat celou střední Evropu a vybojovat vítěznou válku s Německem. Obojí se mu nakonec povedlo, ale naštěstí se Západ na chvíli probral z letargie, takže se k té Mosele nedostal.

 782. http://de.wikipedia.org/wiki/Streik_bei_der_Berliner_Verkehrsgesellschaft_1932
  Spolupráce (inter)nacionálních /socialistů – komunistů z roku 1932.

  Nezapomeňme, že hlavním nepřítelem socialistů všech barev byl kapitalismus. Jisté odklonění vůdce od myšlenky sociální bylo ovlivněno snahou získat maloměšťáka, usedlého křesťana a další individua sice nevhodná k prosazení nového světového řádu, ale z důvodů taktických i praktických nutných pro počáteční stadia jeho realizace. Byla naděje, že krvavou obětí na oltář vlasti poslouží tito zpátečníci k nastolení tisícileté říše. Ti, kteří by přežili tuto strašnou ouverturu, by byli již samou dějinnou nutností přetvořeni v nového člověka, novou rasu.

  Větší nepřítel, než východní pololidé byl vždy úpadek, malost, ti kteří vypadali jako nadřazená rasa, stejně tak i mluvili, ale odmítali přijmout své poslání pro spásu lidstva. Horší než nepřítel viditelný byli ti, kteří zasévali rozkol a dekadenci do vlastního národa. Ty bylo třeba přetavit v ohni nastávajících zkoušek.

 783. Maloměšťák – člověk nakloněný myšlence národní, ale odmítající její nutně brutální a bojovnou podobu. Řekne – jsem vám nakloněn, ale způsoby jsou mi cizí. Tomu je třeba říci, nejprve laskavě, poté třeba i důrazně – národ si žádá obětí. Nesmíme se vyhnout jakémukoli jednání, pokud to prospěje národu. Žádná oběť nám nesmí býti příliš velká. Je před nás postaven veliký úkol. Jenom pokud se ho zhostíme rozhodně a odvážně, můžeme uspět. Nezhostíme-li se úkolu dnes my, zítra nepřátelé porobí naše děti. Nebo je odrodilci znetvoří a zkazí tak, že už vůbec nebudou podobni semeni národa, kdysi tak velkého a k velkým věcem předurčeného.

 784. Aero,
  Locarno bylo 1925. To ještě snad o Hitlerovi nikdo nevěděl. Takže nemohlo jít o dohodu Stalina s Hitlerem.

  Ptakopysku, on původně Hitler proti západu bojovat nechtěl,od počátku měl na mysli Drang nach Osten. Od počátku šlo o půdu na Ukrajině atd. A nemyslím, že to Stalin nevěděl.
  Hitler měl dokonce velké sympatie k Británii.

 785. No a co se týká dělení polska s Hitlerem – stalin si vzal zpátky to, o co přišel v prohrané válce s polskem v roce tuším 1921 nebo 1922

 786. Když už tady tak plkáme o DPH, tak se mi mihl ten šplecht pana šéfodboráře o živnostnících, co by měli dostávat jen 1/3 sádry. Už tomu pánovi někdo vysvětlil, že takym připadku by nezaměstnaní neměli dostat žádnou?

 787. Za ty nezaměstnané platí zdravotní pojistné stát. Za fungující živnostníky ne.

 788. 970 Halle, vy byste chtěl, aby živnostníci platili zdravotní daň ve výši, jakou platí za nezaměstnané, důchodce stát? Blaze vám, neboť nechcete sdírat pracující chudé nad míru.

 789. Nickname ,
  momentálně se přiznám, že nevím, jakej je rozdíl mezi minimálním pojistným pro živnostníky, a platbou za „státní “ pojištěnce.
  Ale mám v okolí dost takových, co platí minimum, i když jsou jejich příjmy mnohem větší. Třeba i než moje 😉

 790. Nickname, tak to jeem to s tou DPH opravdu plbě pochopila. já tomu rozuměla tak, že DPH tvoří třetinu rozpočtu, tak když k ní ještě přičteme socilání pojištění, je to čtvrtina. Čili rozpočet zůstane stejný a podíl vzroste.
  Ale Vy jste to myslel tak, že rozpočet se zvedne o to sociální pojištění a DPH je pořád stejná částka.

  No, hlavně že sjem, se nakonec pochopili.

  Karle, to trochu moc „kdyby “ s Ribentropem a Molotovem… Možná by se Hitler do války nepustil, možná i s nekrytými zády od východu ano.

  Já myslím, že dřív nebo později by k válce stejně došlo. A at se to někomu líbí nebo nelíbí nebo politicky zrovna nehodí, i Sovětský Svaz spolu s Anglií a Francií porazil Hitlera.

  I když se to zřejmě sumne k výkladu, že ve druhé světové válce Sovětský svaz zákeřně obsadil Německo, které pak museli osvobodit západní spojenci ruku v ruce s Polskem a Ukrajinou.

  Akorát nevím, jak se vypořádají s těmi koncentráky a holocaustem, ale ony se už nějaký důkazy o tom, že ty koncentráky zakládali Putinovi agenti, najde.

 791. maYdo, koncentráky jsou pomluva. Byly to zotavovny pro pracující. Vždyť i ten nápis „Arbeit macht frei“ to potvzuje. Odborářská záležitost ! 😉

 792. Halladine, ale Tys taky OSVČ. Je to Tvoje rozhodnutí, kolik platíš.

  Ovšem jetslis e nepletu, tak abys platil víc, musel bys do přiznání napsat vyšší základ než odpovídá tomu, co jsi skutečně vydělal.
  Protože třeba mně chodí jednou do roka vyúčtování, kolik jsme platila a kolik jsme pdole daňového přiznání platit měla a pokud vyjde, že jsem měla platit víc, musím zaplatit doplatek a pokud mám přeoplatek, mohu si vybrat, jetsli ho chci vrátit na účet nebo nechat k úhradě splátek na další období.
  Ale nemyslím, že by to znamenalo, že „platím víc“, pokud to na účtu nechám. je to rezerva, která se použije pro pokrytí případného výpadku.

  Hlavně ať Tě nechytí slepák, jinak by mohl soudruh Středula trvat na tom, že máš nárok jen na narkózu a rozříznutí břicha , ale toho slepáka vyndat a zašít to už ne.

  Budeš si na to zašití muset sehnat krejčího a za svý 😀

 793. pokud vím, tak prezident neplatí pojistné žádné, takže pokud si zláme Zeman nožičku, nemá na sádru nárok vůbec. 😀

 794. http://cfoworld.cz/ostatni/v-roce-2015-ceka-na-osvc-narust-minimalni-mesicni-zalohy-na-socialnim-zabezpeceni-a-zdravotnim-pojisteni-3393
  Minimální měsíční vyměřovací základ pro OSVČ u zdravotního pojištění v roce 2014 činí 12 971 Kč, čemuž odpovídá minimální měsíční záloha 1 752 Kč.

  http://www.mzcr.cz/dokumenty/vlada-schvalila-zvyseni-plateb-za-statni-pojistence_8879_3030_1.html
  Zvýšení platby za státní pojištěnce na navrhovaných 845 Kč přinese v roce 2015 celkem 4,2 mld. Kč navíc.

  Můžeme zkusit hádat, zda zdravotní služby čerpají více aktivní živnostníci nebo státní pojištěnci.

 795. Kdyby zdravotní pojištění odpovídalo skutečnému pojištění, kdyby zdravotnictví vyvázlo z bažiny zvané socialismus, kdyby … jsou jen odhady a dohady.

  Pro dnešek vezměme zavděk konstatováním, že dle pana Středuly jsou živnostníci, protože málo vydělávají, lumpové, státní pojištěnci dvojnásobní lumpové, holota jedna chudá.

 796. Ahoj!
  Ptakopysku ad 895 – jak vidíš, nejen kultura „nastavuje procesy“, ale i zdravotnictví. Do tuhého půjde až začne nastavovat procesy i ministerstvo spravedlnosti….

 797. Takže stát platí za státní pojištěnce jako za živnostníky se zdanitelným příjmem 6255,-.
  Z minimální mzdy (9200,-) platí zaměstnanec 414,-, s tím, co za něj platí zaměstnavatel, je to 1242,-. Tedy míň, než co musí minimálně zaplatit živnostník, ale víc, než kolik platí stát.
  Ať se jdou odboráři bodnout.

 798. maYdo, 🙂

  Myslím , že s pojistným, co platím, by mi toho slepáka zaplatit mohli, kdyby mi ho ovšem nevyoperovali za totáče.
  Ale koukám, že jsem poněkud zaostal ve sledování aktualit. Já myslel, , že je to povinné minimum o dost nižší.
  Nicméně- setkávám se s živnostníky – nejčasteji zedníky a podobně, a ti fakt platí míň než by měli. a ještě se tím chluběj.
  Živnosrníci někteří – málo vydělávají, ti ostatní málo přiznávají 🙂
  Ale – třeba se pletu, a takoví jsou jen v naši vesnici, a všichni ostatní, v celé republice poctivě přiznávají veškeré příjmy 🙂

 799. Honzo,
  jenže ti státní – důchodci maj předplaceno. A každý z nás jednou bude důchodce = státní pojištěnec.
  Pokud se penze dožije.

 800. (958) AK : „Ta vojenská i ekonomická spolupráce Německa se Sovětským svazem byla už cca od Locarna. Dva “páriové” se dali dohromady….“
  Ach jo, AeroKarle, zpět do školy a zopakovat si dějepis k maturitě ! 😕
  * Locarnské dohody představovaly sedm smluv uzavřených na konferenci ve švýcarském Locarnu, která se uskutečnila mezi 5. až 16. říjnem 1925. K formálnímu podpisu zainteresovaných stran došlo 1. prosince téhož roku v Londýně. Smlouvu signovali zástupci československé, německé, britské, belgické, francouzské, italské a polské vlády. Dohoda měla bezpečnostní charakter mezinárodních záruk německých západních hranic.
  * Rappalská smlouva mezi SSSR a Německem – Výmarskou republikou (nikoliv Hitlerem), ratifikovaná 16. dubna 1922 – vzájemné odpuštění dluhů,ustavení diplomatických styků Německa a Ruska,spolupráce ve vojenské oblasti (rudá armáda cvičila techniky a generály a díky tomu to pak Němci v Rusku ve 2. SV znali)

 801. 979

  Státní pojišťenci nejsou jednotná kategorie
  a) Důchodci
  b) děti
  c) nezaměstnaní a na sociálních dávkách
  Myslím, že za ty děti platí stát zbytečně moc, za důchodce by mohl víc.

 802. (985) jo, a Rappallo je v Itálii ….(kdyby to AK hledal) 😕

 803. Halle, znamená to, že živnostníci si teď předplácejí? Tj. platí víc, než by bylo na jejich ošetření třeba?

 804. A Honzo,
  i na ten podíl zaměstnavatele musí vydělat ten zaměstnanec. Jinak se nevyplatí, a dostane padáka.
  A těch zaměstnanců s minimálním platem jsou tak tři procenta

 805. Nickname , proč jen živnostníci ? Když už uvažujete tímto směrem, kterej je pochybný.

 806. Halle, vy snad uznáváte, že zdanění práce, tj. 1-(čistá mzda)/(Hrubá + sociální + zdravotní pojištění) je víc než 40%. To jsou názorové posuny. Chválím.

 807. Protože ten nerozumný pan Středula se hloupě opřel do živnostníků, kteří na zdravotním pojištění odvádějí daleko více než je třeba.

 808. HAlladine, nevím, co by erár mohl nebo měl a o kolik korun by měl snížit nebo zvášit prachy, který vycucá s lidí, co pracujou, aby mohl živit hejna darmožroutů.

  Akorát vím, že takoví lempli jako Středula k pořádnej práci za celej život ani nečuchli a to nejhodnostnější, co z nich kdy vypadlo, odplulo po spláchnutí do kanalizace.

  Takovej se nemá vůbec co vyjadřovat k lidem, který se živí prací, natož je mezi sebou rozeštvávat jedny proti druhým. jetsli je někdo parazit, tak je to Středula a parazituje jak na zaměstnancích tak na OSVČ. Ať jde do prdele.

 809. [984] Předplaceno mají jak kteří. Důchodci většinou ano. Děti určitě ne, u těch to někdy pokryje to, co platí rodiče. Nezaměstnaní občas, někteří ne.
  Kdyby k tomu byla sadistika, kolik péče čerpají děti/nezaměstnaní/zaměstnaní/osvč/důchodci, tak by to bylo o kus zajímavější.

  Jinak si myslím, že nemocenskou by měly platit stejné pojišťovny, jako platí doktory. Pak taková úvaha, jestli dát (zaměstnanému) pacientovi acylpyrin, nechat ho potit a platit mu čtrnáct dní neschopenku, nebo mu dát jiný lék, po kterém bude do dvou dnů u soustruhu, vypadat úplně jinak.
  Disclaimer: Léky a diagnozy neumím, vzdělání na to nemám. Ale neříkejte mi, že takové kombinace neexistují.

 810. Čo sa to šupoce…

  Řekla bych , že nic hezkého a že můžeme čekat další eskalaci na Ukrajině!
  Merkelová, Schulz a Tusk byli u Obamy v souvislosti s americkými zbrojními dodávkami na Ukrajinu, kde byli pochváleni za prodloužení protiruských sankcí. Biden v Bruselu a Kerry na Ukrajině.
  A také TTIP dotčena, že musí se ladit a sladit….
  http://www.spiegel.de/politik/ausland/barack-obama-braucht-die-eu-in-der-ukraine-krise-a-1016099.html

  A když ještě člověk zauvažuje nad názorem G.Friedmana a eventuelní ochotou Německa se přizpůsobit, lezou mu z toho velmi nepěkné věci.

  …. potom je největší problém v samotném Německu. To si musí nechat zajít chuť na současný objem exportu a přikročit ke změnám pravidel evropského obchodu, oceňování eura a regulací a přizpůsobit se nové situaci. V praxi tím je třeba rozumět omezení exportu směřujícího do zóny volného obchodu, kdy není průmysl těchto států schopen čelit tomu německému,“ navrhuje Friedman…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/A-ted-pozor-Promlouva-vlivny-a-nezavisly-muz-z-USA-ktery-ma-svou-vlastni-tajnou-sluzbu-Vynasi-jasny-soud-nad-EU-360220

 811. (966) Však taky píšu, že spolupráce Německa se Sovětským svazem se táhne od Locarna. Hitler v tom pouze ochotně pokračoval.
  Ale blbost, že by proti západu nechtěl. Na Frantíky měl „žízeň“ velikou, po první světové. U GB už spíše, tam doufal (podobně jako císař Wilhelm za první světové, že by je šlo udržet mimo.
  (967) A ono to bylo jeho, že si to „vzal zpět“?
  (974) Takových „kdyby“ dneska je ….. Já jen, že ten polský ministr nemusel být tak úplně vedle.
  (975) Jo, v Říši měly odbory dost slovo. Proti hnusným plutokratickým kapitalistům! 😛
  (985) Klidně tu spolupráci počítejte už od Rappalla, nic proti tomu.
  Ale po tom Locarnu, kde se mluví o západních hranicích Německa a ne o východních, došlo k zintenzivnění spolupráce.
  (987) A Solnohrad je hlavní město Solnohrad. 😛

 812. Rusové jsou ftipálci 🙂
  Na rusko – ukrajinské hranici je rušno , muži se letí schovávat před mobilizací A na ruské straně přechodu si mohou přečíst “

  Výstraha ruského veliteľa pohraničnej služby:
  Ak bude niekto z ukrajincov zadržaný na akejkoľvek protiruskej alebo inej protiprávnej akcii, bude ihneď deportovaný na ukrajinské hranice. A bude povolaný príslušník miestneho vojenského veliteľstva, aby si ho prevzal. (čo znamená, že dotyčný bude mobilizovaný)

 813. Aero,

  no bylo to ruské za cara, bylo to sovětské až do té války. Berte to jak chcete.

 814. Kdyby nebylo Rusů, fotřík současného polského ministra by se už zřejmě nenarodil. A tím pádem ani současný chytrý ministr.
  Rusové jsou hovada, ale celé národy za hranicí svého impéria nelikvidovali.
  Na rozdíl on Němců. Rusové Němcům neoplatili 1:1 ani ty vypálené a vyvražděné vesnice. A že oplácet měli co.

 815. (999) A Praha (Brno s okolím) byly zase rakouské. Berte to jak chcete.
  Mimo to, sovětské to bylo/nebylo. Jaké byly hranice Sovětystánu dle BrestLitevského míru?

 816. Polskému soudruhovi zřejmě vypadl Pakt Pilsudski-Hitler, na jehož základě si Poláci zabrali Těšínsko a chvíli se radovali z odstranění jim nemilého „židovsko-demokratického“ státu na jihu…

 817. „Takových “kdyby” dneska je ….. Já jen, že ten polský ministr nemusel být tak úplně vedle.“

  Jasně, že není zak úplně vedle 😀 jen kousíček. Příště zase nebude tak úplně vedle jen o malinkatej kousíček a nakonec se dovíme, že Osvětim založil Stalin, trpěli tam Němci a Poláci a osvobodili je hrdinní Ukrajinci, mítumilovný to národ, který sousedům nikdy nezkřivil ni vlásku.

 818. Aero,
  furt právně existovalo české krílovství, mělo přesně stanovené hranice a v Praze seděl místodržící, zastupující císaře, coby českého krále.
  A Praha nebyla součástí žádné rakouské země.

 819. 996 a další

  Zeměpis asi není silná stránka AK:
  Locarno nebo Rappalo, … jen když to chrupe.

  A že Čechy a Morava bylo Rakousko, je mi taky s podivem.
  Ovšem nás ve škole učili, ze kterých zemí se c. a k. monarchie skládala …

  No nic, zase platí bod 1.

 820. MaYdo, já počkám na to „příště“.
  To je pěkné, quivis, že si pletete zeměpis s politikou.

 821. Tak men napdla paralela:
  Rasputin Rus Putin 😉

 822. furt lepší než si plést měta a jejich roli v dějinách.

 823. I skladník si může přečíst Vergilia (nebo něco jiného), dokonce i v originálu.
  Co z toho pak bude je věc jiná, quivisi. Bych se nestresoval, přepisovači dějin byli, jsou a budou.

 824. (1008) mno, AK, když on ten zeměpis s politikou přece jen trošku souvisí 😕 Kdyby Rusko bylo v Patagonii, tak by se Obama (a Vy s Obamou ) nemusel tolik trápit 🙂

 825. Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina!

  Njnj, on by se taky někdo mohl ptát, jak to bylo v tom Kosovu, když ty Srby chtěli jenom vyhnat, že ano ?! A co u toho dělala třeba třetí strana…
  Takže žádná genocida, jen jsme se tak nějak pošťuchovali a jede se dál!

  …Mezinárodní soudní dvůr rozhodl, že v době chorvatské války za nezávislost v letech 1991 až 1995 nespáchalo genocidu ani Srbsko, ani Chorvatsko. Hlavní soudní orgán OSN rozhodoval o žalobě Záhřebu z genocidy na Chorvatech a žalobě Bělehradu z týchž zločinů na srbském obyvatelstvu….

  …Podle něj Srbsko nemůže být činěno odpovědným z genocidy také z právního hlediska. Chorvatská žaloba se totiž z velké části váže k událostem z léta a podzimu 1991, kdy Srbsko ještě nebylo signatářem úmluvy o genocidě. Tím se stalo teprve 27. dubna 1992 se vznikem Svazové republiky Jugoslávie, která byla ustanovena po odtržení Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Makedonie…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/chovatsko-a-srbsko-nespachaly-genocidu-za-valky-v-chorvatsku-podle-mezinarodniho-soudniho-dvora-iml-/zahranicni.aspx?c=A150203_101332_zahranicni_im

 826. TAk kdyby byl Putin v Patagonii, tak by s ním možná Obama taky starosti měl, ale nám by to mohlo být mnohem více šumák, protože bychom zůstali mimo bojiště.

 827. KArle, až na to „příště“ dojde, tak ti ani nedojde, že na to došlo 😀 😀 😀

  Zrovna tak, jako ti nedošly ty Porošenkovy kecy o napadení Německa a obsazení Berlína sověty a americko – polské cancy o osvobození Osvětimi ukrajinci.

 828. 938 nickname, placení DPH ještě dříve než zboží je vyrobeno, například zálohově podle minulého roku, by bylo fiskálně ještě zajímavější…

 829. 935 ptakopysku, to je skvostné, jako bych to viděl.

 830. A koukám, že místním hystorikem 😉 oblíbená teorie o zlém Janukovyčovi, který na Ukrajině vše zavinil, už taky nějak nesedí:
  „Ve čtvrtek vyšli do ulic Kyjeva horníci, kteří žádali výplaty a návrat prezidenta Janukovyče. Před budovou ministerstva ekonomiky a těžebního průmyslu na náměstí Kresčatik jich protestovaly tisíce.
  „Vraťte nám Janukovyče, za něj jsme výplaty dostávali!“ křičeli horníci. Žádali, aby v již přijatém rozpočtu země na letošní rok 2015 byly dodatečně vyčleněny prostředky na stabilní fungování odvětví a výplatu mezd. V opačném případě jsou připraveni zahájit stávku a protesty dramaticky přitvrdit.“

 831. Kotel kdesi, to jsou mi starosti. Co že prý bude Rus.
  My máme SOS s kotlem Buderus. Z jednasedmdesátého. Jak jsem správně prognózoval, posere se v zimě, v topné sezóně. Kleklo oběhové čerpadlo, šunt jeden kapitalistickej, vydrželo jen necelejch pětačtyřicet let. Tak jedeme alespoň na samotíž. No, žádná sláva, ale nezmrznem. Tak sháníme náhradu, která by to poháněla do léta než to sakumprásk předěláme, co kdyby se nás zeptala příští zima. Akorát bude dohadování, jestli to celé nechat vyprojektovat a předělat i horizontální rozvody ve sklepě nebo stačí napojit nový kotel. Vertikální rozvody jsou původní když to běhalo na samotíž, většina radiátorů je litinových. Já bych vybral kondenzační kotel, výkon konzultoval s dodavatelem, nechal vyvložkovat příslušný komín a odpad pro kondenzát a hotovo. Kdežto příbuzenstvo je toho názoru, že nutno vzít renomovanou firmu a zpracovat komplexní projekt revitalizace otopného systému. Páč tomu nerozumí třebaže je technicky vzdělané. Kdežto já technický nemrcouch tvrdím, že jestli nechceme všechno rozbourat a udělat sakumprásk nové, až na výběr kotle a vyřešení připojení není co projektat. To se ten krám nemohl potento v létě, když je vypnutý a netopí se ?

 832. 1025 Schumi – obehove cerpadlo pokud ho sezenes netrva dlouho. Menili mi ho po 10ti letech a trvalo to asi hodku. Spise uvaz nebo nech posoudit/prohlednout jestli po tech 45 letech nebudou zarostle rozvody ….

 833. Petře, uhodl jsi, není
  Ale vypadá to , že to byly oboustranně jatka….

 834. Schumi, tak proč by se kotel posíral v lítě, když je mimo provoz 🙂

 835. Ahoj. K debatě Rusko-Německo a jejich vztahy, malá poznámka, kterou spáchám, i když vím, že budu vysmát a zhodnoceno mé IQ 🙂
  Pokud