Přednáška a setkání !!

………………….………………………..U P O Z O R N Ě N Í !!!………………………..

19. 12. bude další Radimova přednáška o staré Praze. A po ní v přilehlé restauraci “U Rudolfina” setkání s paní Bednářovou (Bohoušovou). Dejte vědít buď zde, nebo mně, nebo Pavlovi Kocourovi, kdo se zúčastníte, aby Radim mohl zamluvit místa!

Pro jistotu ještě jednou opakuji !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

634 komentářů u “Přednáška a setkání !!

 1. K debatě dole – nedej Pánbůh, aby ty revizní Finorgány četly jak se na webech vychloubají někteří jak vymetli s Bábrlišem! 😉

 2. Stačí nahlásit zde nebo musím vyplnit přihlášku na předepsaném formuláři?

 3. Registruju změnu ve vyjadřování 🙂

  Dosud bylo slyšet hlášky,že podnikatelé jsou poctiví, nezatloukaj příjmy, a pokud někdo tvrdí opak, pomlouvá lidi,co si to nezaslouží. Dostal jsem tu za to párkrát vynadáno.
  A ejhle, ono to tak není.
  Dnes se tu někteří radují, že někteří zatloukaj příjmy i po zavedení EET. Dokonce i Dana , jako expracovnice BERňáku……

  Jenže – nízké daňové přiznání vede i k nízkým odvodům,kromě jiného i do zdravotního pojištění.
  A potřebujeme zvýšit platy dochtorům a sestrám,aby neutíkali..

  Mimochodem, pamatujete na akci „Děkujeme, odcházíme“?
  Jak se mnozí zde rozčilovali nad tou dochtorskou drzostí,že si dovolujou chtít víc ? A že s tím odcházením to nebude tak horké…
  Dnes už je přes tisíc lékařů v Německu, další stovky v Englicku,a bůhví kde ještě.
  A nepochybuju,že ti samí , co se dnes radují nad tím,jak leckdo vyj….. s Babišem záhy bude nadávat na vládu (jedno kterou) že nedokáže zařídit , aby zdravotnictví fungovalo…..

 4. A EU už trousí bobky…

  …Proč jde levicový premiér do takového rizika? Prý nemá jinou možnost. Italské banky na tom nejsou dobře a potřebují pomoc státu, aby se vypořádaly s rizikovými úvěry. Zreformovat podle všeho potřebuje celá italská ekonomika, jedna z největších v celé EU. Ústava této země je však nastavena tak, že vláda má jen minimální šanci nějaké reformy prosadit. Renzi navrhuje ústavní změny, které významně osekají moc senátu a jako premiérovi mu umožní potřebné reformy prosadit. Napřed mu to ale musí dovolit občané v nedělním referendu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hrozi-zemetreseni-Italove-pravdepodobne-vytrestaji-sve-elity-a-465321

 5. Halle, muzu Te ubezpečit, ze jsem to v dane provozovne udelal poprvé. Vis, ono je to trochu „jak Vy k my, tak my k Vy“.

  Proste, když se babis chova jako prase, budou mit lide mensi zabrany chovat se také jako prase.

  Ve skutecnosti u nas morálka ohledne placeni dani nebyla nijak spatna, podíl sede a cerne ekonomiky se pohyboval na urovni srovnatelne se západními staty. Doposud.

  Clear?

 6. A byl bych rad, kdyby jsi ocigtoval nekoho, kdo tvrdil, źe zadni podnikatele nezatloukaji dane… Dost se nadres.

  Podnikatele zatloukaji dane asi tak casti, jak zamestnanci okradaji své zamestnavatale…. Spise méně, doposud.

 7. Bylo něco špatného, když někdo mluvil za bolševiků či nacistů pravdu, byť proti zákonu?
  Bylo něco špatného, když „sehnal“ zedníka, aby mu pomohl postavit verandu?

  Stejně tak dnes – je něco špatného, když kamarád pomůže kamarádovi? Když koupím od souseda brambory?

 8. halle, vláda navzdory neustale rostoucímu danovemu zatizeni a danovemu vyberu NEDOKAZE fungovani zdravotnictvi, skolstvi, armady, infrastruktury… prakticky niceho… zajistit. Naopak, navzdory neustale rostoucim prijmum věci funguji neustale hure…

  Co Te vede k tomu, ze tim, ze veris, ze když vláda vyzdime z lidi par set milionu navíc (cimz ziska podle mne tak maximalne na zaplaceni uredniku a infrastruktury EET… když se moc zadari, zbyde něco na podpory v nezamesnanosti tem, co to kvůli EET zabali) se nahle věci zlepsi?

  Navíc rust ekonomikz klesa, takze se da tusit, ze není daleko recese…

 9. Petře,
  hlavní problém v šedé ekonomice je v tom, že pokud je vidět,že stát nic nedělá, začnou zatloukat i ti,co ještě nezatloukali.

  České ministerstvo financí plánuje v boji se šedou ekonomkou zavést elektronickou evidenci tržeb. V tomto duchu i překládá zákon. “Mohlo by to státní pokladně přinést každý rok až o deset miliard korun navíc,” očekává náměstkyně ministra financí Simona Hornochová.

  „Mohlo.“ Zase jen odhad. Přiznejme ovšem, že je nesporné, že k nějaké změně bude muset dojít, neboť na neevidenci tržeb už si stěžují i sami podnikatelé, kteří státem dosud velkoryse tolerovaný přístup vnímají jako nekalou konkurenci.

 10. Petře,

  snad ti nemusím vysvětlovat, že po recesi,kdy čísla klesly , se procentuálně růst projeví jako vyšší mnohem snadněji.
  Po jednom nebo dvou letech růstu se srovnávací základna zvedne, a čísla jsou o dost nižší.

 11. Ja teda důvod ke zmene v situaci, kdy podíl sede ekonomiky u nas je mirne nižší, nez prumer EU, nevidel. Dokazes mi jej blize priblizit? Něco jako za bolševika, když jsme museli byt sovetstejsi, nez sovieti?

  No, takze jsme plosne zvysili naklady podnikatelu o 20 litru plus petikilo mesicne, zvysili miru olighopolizace v zatím dost dokonale konkurencni branzi, pridali administratzivu a moznost buzerace a pridali par tisíc lidi k nezamestnanym.

  Prinosy? Krome toho, ze Babis ma nyní lepsi moznost vstoupit na další trh?

 12. Pusťte si z archivu ČT agitky z boje proti keťasům a šmelinářům. Kdo mohl za nedostatek všeho? Oni! Soudruzi to pečlivě naplánovali, podniky znárodnili, ale byli zde lidé pochybného charakteru, kteří nepovoleně nakupovali a prodávali zboží.

 13. ASha, rust HDP? No, odhady pravdepodobnosti, ze eurozóna pristi rok propadne do recese, stále rostou.

 14. Zkusím to zase z pohledu chudého dělníka: co chce? Za svoje peníze dobrý chleba. Kde ho koupí? Tam kde je levnější. Měl by se snažit dělat fízla? Kdyby byl negramotný, charakteru nicotného, rád by mlátil ženský, šel by k fízlům a udavačům. Ale to on není. Má svojí hrdost. Co přinese Bureš tomuto člověku?
  Petře: „studie“ sponzorovaná MasterCard se snaží v delším časovém období vytěsnit peníze jako něco nezákonného. Viz dnešní Indie. Velikost nemravného obchodu v národním hospodářství lze spočítat celkem jednoduše dle na stát nancuclých firem. Dle „pobídek“, „dotací“, dle intervencí ČNB.

 15. nickname, pouzil jsem zdroj umyslne, abych ukayal, ze i tak zaujaty zdroj priznava, ze jsme na tom lepe nez prumer EU…

 16. Dobrý večer,

  “ zadni podnikatele nezatloukaji dane“ – tak takovou blbost tu nikdo netvrdil. Je jasný, že vždycky se najde pár takových, kteří odrbávají stát.Ovšemoédvozovat z toho, že „kradnú všetký“, to může jen vůl korunovanej.

  „hlavní problém v šedé ekonomice je v tom, že pokud je vidět,že stát nic nedělá, začnou zatloukat i ti,co ještě nezatloukali.“

  Hlavní problém šedé ekonomiky je v tom, že řada věcí je touto cestou dnes snazší, protože zákony a předpisy jsou velmi spletité. počet těch, kteří zatloiukají, úměrně stoupá s byrokratickou zátěží, složitostí daňového systému a výší daní. Z logického důvodu – je to jednodušší a pravděpodobnost postihu klesá. Stát nemá kapacitu aby všchno odkontroloval. Prostě se to vyplatí,
  V systému, kde nestojí za to vymýšlet nějaký kličky, protože je poměrně únosné jednat v mantinelech, daných zákonem, bude zatloukat méně lidí, protože to obcházení jim nebude stát za to.

 17. No, obávám se,že záhy leckdo zjistí, že to podvádění nebude až tak jednoduché.
  To EET nebude fungovat samo o sobě, ale v kombinaci s kontrolním hlášením….

 18. halle, halle… Jiste vis, jak se chovaji doklady pod 10 tisíc v kontrolním hlaseni 😀 😀 😀

 19. Petře,

  s limity se dá hýbat. A furt zůstávají papírové faktury.

 20. V hospodách se papirovych faktur ale otoci… S limitz se da hzbat, samoyrejme. Muzeme dokonce nastavit, ze veskere transakce se musí okamzite internetem posilat do centraly Agrofertu 🙂

  Jsem rad, Halle, ze jiz vnikas do cele te hruzy, kterou obhajujes… Totalni statni kontrola podikani, o jake se ani Bolsevikovi nesnilo… V rukou největšího mistniho monopolistu.

  Super!

 21. Teda, po trose zamysleni vůbec nejak nechapu, jak jsi od EET dosel k papirovzm fakturam…

 22. Petře,

  stačí faktury z pivovaru.
  Pokud někdo koupil cum bajšpíl 20 sudů piva, přiznal tržbu za deset……….

 23. A co Halle, tak se preobjednalo a zkazilo, no… Se stava, podnikani ma rizika… Inventurni komise sepise a zlikviduje. A to je super primitivni, existuje par dalších, sofistikovanějších metod – které si ale s dovolením nechám pro sebe.

 24. Petře 🙂

  1, to není socan -ministr mládek
  2, z tohohle článku je citát ,který jsem uvedl v komentu č. 10

 25. Podnikam od padu bolsevika, tedy spise od te doby co jsem se vratil a to na plny uvazek….. Nikdy jsem si nestezoval na to ze nekdo neplati dane a nikoho z kolegu neznam, kdo by to nekdy udelal. Ja a i oni, nejsou zadni garazovy prodejci a maji trezory nedovrene.
  Jedine na co si stezuji neni ani tak vyse dani, ale nepruhledne statne nastavenene podnikatelske prostredi a nestalost pravidel. Pak samozrejme utahovani sroubu a obroubla nenavist ze strany statni spravy. Jestli je vysledkem reseni tohoto stavu EET, tak tedy poteskoste 😀

 26. 1. Ja vim, ze ne, ale prece jen clovek, který něco ridil a uspesne, takze ekonomice asi rozumi…
  2. Ale moc jsi z toho clanku nepobral, ye? 🙂

 27. Priklad s tema sudama a zkazenym pivem a resenim ….. Zatlucenim tech zkazenych sudu pred statem ma byt vtip, nebo jak si to mam vysvetlit? Tohle preci nemuze nikdo myslet vazne. Tedy asi muze, a to ma volebni hlas, boze boze, nedivim se uz nicemu 🙁

 28. Víte k čemu je nová hala a nemožnost vzdálené správy PC? Vylepšíte si fyzičku 🙂

 29. Petře,

  cosi kdysi řídil ,ale víc o něm nevím :-)Napadá mě spíš otázka, proč něco neřídí dnes.

  Pobral, ovšem je otázka, jestli má Británie stejné problémy jako my.
  při počtech imigrantů v GB se může lehce stát,že nelegální masové zaměstnávání imigrantů vidí jako hlavní problém.
  Ale i tenhle Mládek říká

  a) něco se dělat má
  b) už si stěžují i podnikatelé na nekalou konkurenci.

  Pokud chceme,aby v konkurenčním boji zkrachovaly firmy,co nepodváděj, a prosperovaly firmy,co podváděj, můžeme nedělat nic. 🙂

 30. Je prerdsedou spravni rady poradenske firmy, navíc je +- v duchodovem veku (nevim, jak vychazi pro rocnik 56). Bezna koncovka manayeru, kterym se uz nechce ridit…

  Mladek říká, ze lepsim resenim je snizeni dani a zjednoduseni danove agendy… A mohu Te ubezpecit, ze proti tomu bych nerekl ani n…

  Uvedomujes si, ze velikost „nekale vyhody“ neplatcu – a tudíž i jejich ochota to risknout – roste primarne se sazbou dane a jeji slozitosti? …

 31. Tj. pokud chceme, aby v konkurencnim boji nekrachovaly firmy, co nepodvadi a neprosperovaly firmy co podvadi (a zde bych zahrnul nejen neplaceni dani, ale i pochybne ziskavani odpusteni dani a dotaci), měli bychom dane snížit a zrušit výjimky a dotace.

  Co Ty na to? 🙂

 32. Neco se udelat musi…. Ale to co se udelat ma, je bohuzel ruzne. Jedni si mysli, ze by bylo dobre rozvolnit statni struktury, snizit buzerace statu, uvolnit rozvazane ruce jak zamestnavatelum, tak i zamestnancum a nechat to na jejich dohode. Zavest dan z hlavy a zrusit vsechny ostatni dane, vcetne tech spotrebnich. Zamezit podvodum s DPH tim, ze DPH se zrusi, nechat vse na dobrovolnosti, inspirovat se zdravotnim systemem ze Singapuru. Vyhodit trictvrtinymstatnich zamestnancu, protoze prace je dost a stat se nebude starat o neptrebnou agendu a mnoho dalsiho, co je jeste radikalnejsi….
  No a nebo je druhe reseni, zavest EET, aby lidi i lidi co nikdy nepodvadeli, brali podvod, jako vitezstvi nad diktatorem

 33. Jak za sebe mohu rici, ze jsem diky Babisovi mnohem naklonenejsi vyššímu umeni danove optimalizace… Samozrejme vse striktne podle zákona.

 34. Petře,vidím to trochu jinak.

  A koukám,že Mládek je ODSák, možná bývalý. A je jasné,jak se dostal do těch funkcí.

  Obávám se, že sazba daně,při které by se nepodvádělo je 0% 🙂

  Koukni do diskuze na předposlední komentář.

 35. Hlavne do te poslední, soukrome Svycarske poradenske firmy 😀

  Hale, jista mira podvadeni bude i při nule, z principu. A nejde o to, aby se vůbec nepodvádělo, takovy stav nemaji ani v socialistickem raji Svedsku (podíl sede ekonomiky ve Svedsku je 13,6 procenta). Mimochodem mira sede ekonomiky v CSSR se odhaduje na 6-8 procent… A to vůbec neslo podnikat.

  Jde o dosazeni jiste rovnováhy mezi zdanenim, vyberem, poskozenim ekonomiky a dosazeni lokálního optimna. Tj. něco daleko za horizontem Babisova intelektu. S nasim stavem mirně pod evropskym průměrem mi fakt neplyne, ze bylo nutne nasadit tak tezke a nakladne kalibry…

 36. Kdo z vás, pomůže-li půl dne kamarádovi na stavbě, odvede 200 Kč finančnímu úřadu?
  Tolik k těm mravokárcům. Byl jednou jeden Boxer, říkejme mu Doktor, který tvrdil, že neplacení daní je po vraždě největší zločin. Jak se choval tento pan dokonalý?

 37. Nickname ad (1939) – myslíš do království blahoslavených chudých duchem? 😉

 38. A ještě perlička, v USA, kde je kontrola relativne laxni, je mira sede ekonomiky 8,8 procenta (a to vcetne zamestnavani ilegalu). Kontrolni otázka, myslis, ze je to jejich EET, nebo tim, za mají Sales Tax asi tak polovicni, nez je u nas DPH?

  http://www.salestaxinstitute.com/resources/rates

 39. A nez se pustime do diskuse, jak je ty peníze třeba na zdravotnictvi a silnice a další bohulibe ucely, snad jen drobna statistika…

  Statnich zamestnancu v roce 2000 bylo 175 514, kdezto v roce 2015 uz 437 291

 40. JJ, a z toho skoro 239.000 učitelů…
  Lumpárna ! 🙂
  A tohle taky !

  86.000 lidí bude v bezpečnostních složkách, tedy policistů, vojáků, celníků nebo příslušníků vězeňské služby

 41. Myslíš, Halladine, že zrovna učitelů tolik přibylo?

 42. Jiste, a taky se planuje prijmout 600 celniku pro navyseni současného stavu 4000 (jak dlouho jsme v EU, kdy se rikalo, ze celnici se zrusi?). A 350 lidi na FU kvůli EET…

  Kazdopadne, enormni a soustavny rust statnich zamestnancu je zde. Nevim, co vic k tomu dodat…

 43. kromě toho bych se zeptala, proč takový nárůst počtu učitelů, když se furt řeční, ýe vymíráme a počty dětí určitě tak dramaticky nepřibývají.

 44. To vis, maydo, na multikulti, na sikanu, na integraci, na inkluzi…

 45. Jo, Petře. Čili na …. doplňte si sami 🙂

  Koenc konců, to, že je víc učitelů stejně o nějaké kvalitě nic nevypovídá.

 46. maYdo,

  myslím(ale nemám ověřeno) že na VŠ učitelů přibývá.
  Jsou samostatné , zřizují si furt nové a nové studijní obory, a nabíraj zaměstnance

  Na základních školách je jich kolem 60 000.

 47. No, jiste. Vyzkumnici gender, multikulti, integrace, street artu… na VS urovni…

  Kazdopadne, hlavne nemluvme o tech 600 celnicich a 350 urednicich na EET 🙂

 48. Trochu OT – i když možná ne tolik. V Německu se pravidelně objevuje názor, že kdyby se zavedl zákaz platby v hotovosti od určité částky (uvádí se 5000 €) nastaly by nejspíš ty krásné chvíle co popsal Marx ve svém díle. Trochu to kazí zjištění, že země které žádné takové omezení nemají jsou na tom s poctivostí v podnikání nepoměrně lépa než ty, které to omezení mají.

 49. 57

  byly zprávy,že ve Švédsku uvažovali o úplném zákaze hotovostních plateb.

 50. Socani by si měli furt dokola opakovat: „Každé zvýšení daní zvyšuje nezaměstnanost a ožebračuje zejména méně kvalifikované vrstvy“.

 51. „myslím(ale nemám ověřeno) že na VŠ učitelů přibývá.
  Jsou samostatné , zřizují si furt nové a nové studijní obory, a nabíraj zaměstnance“

  No a? Ty zástupy absolventů naprosto zbytečných oborů, kteří končí na zbytečných úřadech nebo v evropských strukturách někdo učit musí. Problém je v tom, že to čerpá ze státního rozpočtu a absolventi jsou daňovému poplatníkovi k ničemu, jen ke škodě, zatímco chybí technici nebo doktoři.

 52. Halle, kdyz jsem ve Svedsku byl, vse bylo kartou a hotovost jsem nevidel. Jeste asi nejaky obeh je, ale asi ne moc.
  Navzdory tomu… 13,6 procenta. USA 8,8. Premzslej o tom… Ja se jdu venovat necemu jinemu… 🙂

 53. Maydo, zajimave je, ze studenti technik jsou jiz v prvnim rocniku casto kontaktovani zastupci zahranicnich firem s nabidkami typu 2500 eur mesicne net pri prestehovani do, dejme tomu, Wolfsburgu (modri vedi 🙂 ).

  Ono to neni jen o doktorech a sestrach, jen na doktory plebs lepe slysi.

  A mimochodem, zrovna dnes mi volali z Irska, 80k eur rocne. Odbil jsem je s tim, ze peticiferne castky pro mne nejsou ekonomicke… 🙂

 54. Platby v hotovosti nejsou omezeny v následujících evropských zemích: Maďarsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Fomslp, Švédsko, Dánsko, Nizozemsko, Spojené království, Slovinsko, Rakousko a Německo.

 55. Ale fajt jsem, dvd, na hotovost nenarazil…

 56. ještě něco:Účtenky se prý budou losovat. To zmanená, že někdo tu loterii bude muset taky financovat. Předpokládám, že v tomto případě stát z peněz daňových poplatníků.

  takže stát provozuje loterii a já musím povinně přispívat. Už to samo o sobě je nemrav prvního řádu.

  a druhá věc – na to jsem narazila v jedné diskusi :

  „Účastníkem loterie nebo jiné podobné hry (dále jen „sázející“) může být jen fyzická osoba, která dovršila 18 let věku a která v souladu s herním plánem uhradí vklad (sázku) provozovateli předem, a to v hotovosti nebo bezhotovostně. Osobám mladším 18 let je účast na loteriích a jiných podobných hrách zakázána. Provozovatel loterií a jiných podobných her musí učinit taková opatření, aby se tyto osoby nemohly hry zúčastnit. K tomuto účelu je oprávněn požadovat předložení průkazu totožnosti.“

  „Propagace, reklama a podpora prodeje loterií a jiných podobných her nepovolených nebo neoznámených podle tohoto zákona (loterijního) je zakázána. Porušení tohoto ustanovení podléhá sankci ve výši stanovené jiným právním předpisem.“

  A co když teda něco koupí dítě? Vzhledem k tomu, že účast v loterii má zakázanou, by nemělo účtenku dostat, jinak obchodník překračuje zákon, protože dítěti umožňuje účasdt v loterii.

 57. Z FB od Robert Bender Adámek k EET:

  Je to asi tak: Franta krátí daně, ok, riskuje, neodvede státu tolik, kolik by měl. Nicméně ovšem vrací peníze zpět do systému skrze nepřímé daně. Koupí auto, postaví domek, někde zachlastá, cokoliv. Odvede sociální a zdravotní tak jako tak. Odvede spotřební daně, prostě většinu vrátí zpět do systému a vy máte jako bonus levné pivo a levné jídlo, tedy do té míry co to jde. Franta nechce zdražovat, protože ví, že by vás to sralo. No a teď přijdete vy a podpoříte stranu, která zajistí, aby se měl Franta hůř. Co udělá Franta? No on si standard nesníží, takže vám zdraží služby a to pivo a jídlo. Vy taky odvádíte daně a dostáváte za to od státu to, co dostáváte, tedy bezpečnost, sjízdné silnice, zdravotní péči, důchody, dávky atp. Lidi to často nevidí, že ten stát opravdu dělá hodně, vnímáme to jako samozřejmost. Vy už se ale nezamýšlíte nad tím, jak ten stát s těmi prostředky nakládá. 18 miliard, kdyby to nakrásně přineslo, je to plivanec vzhledem k objemu státního rozpočtu. Zmizí to jako v žumpě a ti kdo prohráli budete zase vy. Vy budete mít pocit, že jste vyzráli na toho hajzla Frantu z vedlejší hospody, protože má nové auto a víc než vy, ale ve skutečnosti jste prohráli jen vy. Žádné zlepšení služeb za těch 18 mld. nedostanete, ale odvedete ze své výplaty peníze navíc, když si budete chtít posedět u Franty v hospodě. No a nebo tam přestanete chodit, protože do hospody se prostě nemusí. To bude mít za důsledek, že Franta nebude mít tržby a vykašle se na to, propustí servírku a kuchaře a přeorientuje se na jiný obchod, nebo si řekne „už mám dost, seru na to, budu na socce“ čili zase prohra, nemáte hospodu, ale z vašich daní budete živit Frantu, servírku a kuchaře na socce.

 58. Petře,
  nejen studenti technik. Bavorsko láká už i do učebních oborů. Někdy loni jsem zahlédl, že nějaká high-tech strojírenská firma nabízela pro učně (Azubi – pojem Lehrling nějak zanikl) stipendium 500 € měsíčně.

 59. Probůh, proč se hádáte o daních, když o daně vůbec nejde. To je jen takový pláštík, záclonka, vějička na závistivce a lid obecný. Budoucnost je v datech.

 60. JJ, ale mluvi se jen o doktorech a sestrach. Priznecne…

 61. Petře – 25, 70, 72 – opakování matka …. nebo macecha?

 62. “ v USA je kontrola relativne laxni“, nevím kde to Petr vzal, ale mí příbuzní v USA hovořili o IRS jako o tamějším gestapu …

 63. Pani Dano, co ma 32? Tam je z me strany uplne vse

 64. „vrací peníze zpět do systému skrze nepřímé daně“
  Drobný podvodníček ano, ale ten větší je utrácí v cizině (proč asi mají někteří (i stíhaní) vily v Dalmácii či v Itálii?

 65. Jééé, pardon, Jirko. 🙂
  Já jsem nepozorná.
  Jsemť nazlobená, neb se mi nedaří ve stavbě perníkových chaloupek, „malta“ nedrží a stavby se mi rozjíždějí. Nejhorší je, že nemám za to komu nadávat. Sobě přece nebudu.
  Nechám tu „výstavbu“ na zítra. 🙂

 66. Quivisi – a myslíte, že se KH a EET těch velkých dotkne? Ti se s AB domluví a rozparcelují si trh.

 67. quivisi, myslite jako EET, rozhodovani podle pomucek a tak? Shodou nahod muj svagr v USA deset let pracoval a cast y toho podnikal… 🙂

  S IRS nejsou zerty, ale vynalez typu EET je proste jina liga.

 68. Jo, peníze z daní jsou potřeba. 😛 Na ministerstvu zdravotnictví bývalo 5 náměstků, (bratru po 80 000 měsíčně plus prémie), teď jich je 10 a kvůli služebnímu zákonu je nelze propustit, ač Ludvík prý se bude snažit vykopnout alespoň dva. Na zamini myslím stejný nárůst, k tomu ostatní ministerstva, celníci, financové, takže to nezachrání ani Bureš a EET.

 69. Mozna quivisi nebylo stastne pouziti slova laxni. Spise pro poplatnika nezatezujici, nebo neprenasejici naklady na poplatnika…

 70. Je strasne, ze nekdo penize ceske trzni obihacky utraci jinde….. To by se melo zatrhnout, vubec nejlepsi by bylo obnovit devizove prisliby a pak by se zase dal dat dvactiosobovej servis do drdolu 😀

 71. Dano, myslel jsem „velcí“ malopodnikatelé. O koncernech není řeč. Ale je rozdíl mezi maloobratem, který dovolí pěkný život rodiny a tím, co dovolí vily ve zmíněných destinacích. A neříkajte, že tam mají vily jen koncernisti.

 72. Jirko, nebuďte osobní, začalo to pojmem „podvodníček“, ne poctivý podnikatel (jistě jsou tací – i když jsem někde výše četl něco jako „něco zaplatíme, něco zapřem“.

 73. Vila ve zminenych destinacich casto nebyva nijak yvlaste draha… Navic si netroufnu odhadnout, kolik z vil tam maji zivnostnici a kolik manazeri z Babisova ci jinych koncernu…

  Co si troufnu rici je, ze je z pozice Babise a jeho Capiho hnizda – ktere jsme financovali z dani vsichni – krajne nevkusne mluvit o vilach zivnostniku nekde ve Spanelsku ci Chorvatsku…

 74. A take ocenuji odvedeni od merita debaty, ktere neni a nikdy nebyla o tom, ze by financni urad nemel postihovat lidi, co krati dane…

 75. A už se to otočí, já o podnikatelích, on o živnostnících – cítíte ten rozdíl? Všichni cítili.
  Živnostník je jasný, podnikatel má firmu s dvaceti zaměstnanci a hafem najtých Ukrajinců, ale koncernista – kamarád s Babišem je někdo jiný.

 76. A už jsme u vil.
  Samozřejmě, něktěří mají víc pokojů než potřebují. Víc polností. Aut.
  To se bude muset určitě nějak vyřešit.

 77. Diskuse byla o tom, jak EET dopadne na zivnostniky… Neni spatne se obecne drzet tematu debatu, pomaha to v efektivite…

  Dopad EET na podnikatele s hafem najatych Ukrajincu bude nulovy, samozrejme. Vetsinou se najde ve stavebnictvi a nepouziva uctenky…

 78. No, tak někdo má vilu u moře, příslušníci jiných státu zase vlastní nemovitosti a žijí tady, tak v čem je vlastně problém?

 79. No name, líp číst.
  Šlo o utrýcení u nás nebo v cizině.
  No problém je v tom, kde se vydělává a kde utrácí.
  IMHO příslušníci jiných států neutartí všecno tady, když se srovnáají možnosti tady a tam.,

 80. Ale problém přece není až tak ve výběru daní, ale hlavně v tom, CO VŠECHNO se z nich „musí“ zaplatit.

  Jestliže „musíme“ živit stádo neziskovek, jestli živíme stále se zvyšující počet úředníků, jestliže platíme „obsluhu“ stále se zvyšujícího státního dluhu… etc… etc…

 81. Já v tom žádný problém nevidím, quivisi. Vy ano ?

 82. BTW, tahle diskuse je absurdní ve své podstatě.
  Online sledování podnikatelů je stejná blbost jako online sledování partnera. V obou případech likviduje elementární důvěru nezbytnou k tomu, aby to fungovalo.
  Když už tedy opominu to, že stát je tady pro občany, ne naopak.

 83. Online sledování je hnusota, ale co bylo dřív – vejce nebo slepice? Poctivost nebo šedá ekonomika? A když nedonutíme námi volené politiky, aby se snažili o likvidaci šedé ekonomiky slušnějším i způsoby? Tak co dělat?

 84. quivisi, kdybyste v sobe nasel tu laskavost a podival se na statistiky, ktere jsem nekolikrat citoval zjistite, ze je v teto zemi mensi podil sede ekonomiky, nez je prumer EU.

  Tak proc je nutne volit takto tezky kalibr?

  A jako bonusove otazky:
  – neexistuje efektivnejsi zpusob omezovani (nebot likvidace je nemozna) sede ekonomiky, nez online sledovani vseho?
  – proc v USA, kde nemaji online sledovani vseho, maji velmi citelne nizsi podil sede ekonomiky, nez v EU?

 85. Pokud někdo své příjmy řádně zdaní, ať si s nimi dělá co chce.
  Vláda zvolená v demokratických volbách má pravo, v rámci zákona dělat, co uzná za vhodne . Přijímat zaměstnance,propouštět zaměstnance.
  Pokud se to občanům (jedno či druhé) nebude líbit,příště je nezvolí.
  ´Úkolem státu je kromě jiného dbát o rovnoprávnost občanů – aby zákony, včetně daňových, platily pro všechny.
  Polopatě – stíhat a sankcionovat porušení zákona.

 86. Průměr celkem nic nevyjadřuje – průměrný plat má málo lidí, pokud má jeden na oběd kuře a druhej nic, , průměrně muají každej půlku. 🙂

  Ostatně ten EU průměr zvyšujou východorvropské země, kde je šedá ekonomika přes 20%.

 87. „Poctivost nebo šedá ekonomika?“

  Ale takhle to nestojí, quivis. určitý podíl tej šedej ekonomiky vždycky bude existovat.
  Základní problém je v tom, že stát hází svým přístupem ty poctivý a ty šíbry do jednoho pytle a místo toho,a by seš účinně vypočřádal s těmi, kdo podvádějí ve velkém, buzeruje všechny. Šíbři tím proplují a ti slušnější to odnesou.

  v tomhle není EET nic převratnýho, v tomhle duchu se tu udělalo už x opatření. NAmátkou si vzpomínám na minimální daň. Nakonec to zrušili – zajisté i proto, že to žádnej zázračnej efekt nepřineslo. Ale určitě to nebyl jedinej případ.
  Pokud stát zachází se všemi preventivně jako s nepoctivci, místo toho, aby se vypořádal se skutečnými nepoctivci, tak se většina těch poctivých nakonec nepoctivými stane. Už proto, že ztrácejí pocit sounáležitosti se státem, který jim nic neposkytuje, jen buzeruje a nazývá je příživníky.

 88. Halle, Ty jsi na tu tabulku podilu sedych ekonomik nekoukal, ze ne – ze muzes psat neco jako 102 🙂

  Ke Tve 101 bych pripomnel jistou vladu, zvolenou dekokraticky v roku 1933… Vse bylo v ramci zakona…

  Jsou proste urcite veci, ktere by dle mne ani demokraticky zvolena vlada delat nemela… napriklad urcit ministrem financi nejvetsiho podnikatele a nejvetsiho prijemce dotaci a umoznit mu rozhodovat o dotacich a odpousteni dani… a dat mu do ruky nastroj na kompletni sledovani financnich toku v ekonomice…

 89. 98
  kdyš se zahýbající manžel či manželka rozhořčují třeba nad tím,že ji manžel nechal sledovat soukromým očkem, tak mě to dojímá. 🙂

 90. To je prdel – tohle číst. Děkuji za obveselení.

  Musel jsem ukončit posezení u cimbálu, protože vnoučat by neměla ponocovat. Celý den jsem s nimi strávil ukázkami toho, jak to jde, když se chce.

  Vily v zahraničí. Z mnoha mých přátel jen dva příklady. Dům na Martinique s vlastním molem – cena nižší, než ho stál třípokojový byt v Praze.
  Chudá rodina z Valašska si koupila domek v regionu Murcia (Španělsko). Tráví tam celou zimu a náklady jsou srovnatelné.

  Ale přeji to všechno těm, co jsou spokojení, i těm, co jsou nespokojení hubou, ale ptají se, jestli si mají koupit kalašnikova.

 91. Jo, mimochodem, proč se na to projednou nepodívat také z druhé strany? Proč vůbec má stát parazitovat na veškerých lidských činnostech? Lze si snad nevšimnout všech těch totalitních tendencí, které se s touto jeho snahou inherentně a nevyhnutelně pojí? Nebylo by nakonec lepší, kdyby existoval nějaký taxativně vymezený seznam zdaněných komodit (teď nemám na mysli LTO) či aktivit, a do ničeho jiného by se stát nepletl?

  Celkem nepotřebuji, aby mi někdo vysvětloval, jaké by to mělo nevýhody. Ty vidím také, a porovnávám je s výhodami. Ostatně s uvážením toho, co stát reálně poskytuje, by daně měly raději být asi o řád menší, a na ty by to snad vydalo.

  Koneckonců, historicky se danilo právě takhle. (Kdopak si ještě pamatuje úvod k Moby Dickovi?)

 92. 105 – horsi je, ze v tomto pripade si stat nechava sledovat vsechny manzelky, a za jejich penize. A kdyz se ocko nekde vylije a nepodava zpravu, manzelka je automaticky vinna.

 93. 108 – ano. Nicmene vyssi podil, nez prumer – tj. zvysuji prmer – nemaji zdaleka jen vychodni zeme, ale napriklad i Spanelsko. A naopak existuji vychodni zeme – jako treba CR – ktere prumer snizuji.

  Proto byla Tva puvodni poznamka velmi, velmi zavadejici.

 94. No ale my máme podle tej tabulky něco přes 15%. To je míň než 18, o 24 ani nemluvě.

 95. A treba Recko ma 22, Spanelsko 18,6. Proste Hal zachazi s daty trochu… specificky… aby nemusel pripustit, ze CR je vyrazne pod EU prumerem.

 96. „kdyš se zahýbající manžel či manželka rozhořčují třeba nad tím,že ji manžel nechal sledovat soukromým očkem, tak mě to dojímá. :-)“

  Ale když nejsem zahýbající manželka a přesto by mně manžel nechal sledovat, považovala bych to za velmi urážlivé a ponižující a hlavně za důvod, abych se s takovým partnerem rozloučila.

 97. Mimochodem Chorvatsko, tri roky po velkolepem zavedeni EET, ma – 27,8 😀

  Myslim, ze vice neni co dodat…

 98. (107) To mohlo Zpátečníku fungovat, dokud stát dělal ± to, co je nezbytné. Od doby jeho ingerence prakticky do všeho, nemohou peníze stačit nikdy, jak je ostatně vidět ze zadlužení prakticky všech států západního typu.
  (108) V Evropské unii je však průměr ještě vyšší. 😛

 99. Obzvlaste, maydo, kdybys musela ocko platit ze sveho a jakekoliv selhani ocka by slo k Tve tizi…

 100. Tak jsem se podíval na diskusi k jednomu odkazu a přečetl jsem tam vynikající argumentaci:

  Ocituji:

  Navrhuji další krok, a totiž nařídit všem vlastníkům motorových vozidel povinnost za vlastní peníze instalovat do vozidel zařízení GPS, měsíčně platit za mobilní připojení a trvale odesílat na portál informace s max. prodlevou 2s o rychlosti vozidla. Současně navrhuji zřízení portálu, kde budete mít možnost nabonzovat souseda, že zařízení v autě nemá.

  Dodržovat silniční zákon musíme přece všichni. Je potřeba konečně srovnat podmínky na silnicích, není možné, aby ti ohleduplní neustále dopláceli na piráty silnic. Ti co rychlost dodržují se přece nemají čeho bát. Ten kdo na to nemá, tak ať autem raději vůbec nejezdí.

  Kdo bude proti zavedení protestovat, tak je jasný pirát silnic a do dnešního dne porušoval předpisy a jezdil na úkor ostatních! Na toho si samozřejmě posvítíme.

  No, není to bezvadný nápad, který by zajistil bezpečnost na silnicích?

 101. Martine, pokladam tyto prispevky za krajne nebezpecne… 🙂

 102. 107

  jo,daň z komína , daň z okna , daň z holby piva – sakra tady by asi byl problém 🙂

  Winston Churchill jednou zdůvodňoval zvýšení daně na pivo. Uprostřed řeči řekl : „dovolte, abych něco udělal pro zvýšení státních příjmů.“
  Přinesli mu k řečnickému pultu sklenici piva, vypil ji, a pokračovalv projevu 🙂

 103. Správně,
  maYdo,pokud bys nezahýbala, měla bys důvod se urazit.

  Ovšem,pokud by tě nachytali in flagranti,bylo by tvé rozčilování poněkud ………..

 104. Ale, Halle, EET je jaksi zavedeno plosne, ze ano… Takze vsichni poctive podnikajici maji duvod se urazit, ze ano…

 105. Čím víc buzerace, tím víc úniků – viz např. Itálie. Tam už erár nemá s obyvatelstvem skoro nic společného. Kromě geografické polohy.

 106. S takovou argumentací jdi, Halladine, někam.
  Nechutný je na tom právě to, že stát se všemi jedná jako se zahýbajícíma manželkama.

 107. A buď rád, že jsem nenapsala na plno, kam se máš odebrat.

 108. Dobrý večer vespolek,

  koukám, že je tu živo 🙂

  Dušane,
  je to naprosto stejně vybavené, přesně podle manuálu 🙂 Zítra bude spáchán štrůdl 🙂

  Dano,
  že se tu zase míháš, troufnu si zdvořile zopakovat otázku, co má tedy maYda, potažmo i další zájemci, proti Babišovi podniknout ?

 109. Matzurko, začal bych tím dotykáčem a aplikací „Bez Andreje“. Ber to jako osobní oběť v boji za svobodu 🙂
  Po rozšíření EET pak pečlivě nastudovat, které podniky z Babišova konglomerátu spadají do EET a pilně využívat bonzovací portál. Když už tam tedy je.

 110. Petře,

  dyškriminácia není možná ,když eet,tak všichni.
  Ledaže by se všichni podvádějící k eet přihlásili dobrovolně. 🙂
  Mimochodem,odhad šedé ekonomiky v Chorvatsku po eet se snížil minimálně o dvě procenta 🙂 Původně byl kousek přes 30% 🙂

 111. Tak, tak… I kdyz predpokladam, ze veskere bonzy na Babisovy firmy budou automaticky ignorovany…

  Plus, samozrejme jeste vice plati heslo statu ani korunu nazmar. Napriklad ja mam pocit, vzhledem k tomu, ze mam nabidku na mnoho zahranicnich projektu, ze bych mel neco udelat se svym danovym domicilem…

 112. Foundry,

  ty nakupuješ přímo od Kosteleckých uzenin? Nebo od krahulíka ?
  Většina jejich výrobků se kupuje v Penny, lídlu,Jednotách atd.
  Takže bonzovat bys mohl jedině tyto firmy 😀

 113. Ehh… Halle, ty jsoi neposlouchal vsechny ty vyjimky, co se z Babise sypaly… ? Nemluve o vynimkach pro hypermarkety…

  Jisty, velmi pochybny smysl zavest EET v zemi, ktera ma rekordni podil see ekonomiky v ramci EU, muze mit. Stale ale nechapu duvod zavedeni takto brutalniho nastroje v zemi, ktera je citelne pod prumerem EU a citelne pod, nebo velmi blizko spickovym evropskym ekonomikam. Jiste mi tu nutnost nejak objasnis, to das 🙂

 114. 126 — co má tedy maYda, potažmo i další zájemci, proti Babišovi podniknout ? — No, třeba by mohl Jirka ppa f/i opět oživit svoji myšlenku odluky občana od státu

  Já tu před časem myslím psal o obraně vlasti před státem; ovšemže to k ničemu praktickému (bohužel) nevedlo. Možná by ale pro začátek celkem stačilo uvědomit si plnou naléhavost její potřeby; prostředky by se pak třeba našly, a snad jsou i docela po ruce, stačí se po nich drobet poohlédnout…

 115. 130

  A bonzovat je půjde nejdřív příští rok.

 116. Halladine, dnes jsi obzvlášť ve formě. Tvé expektorace jsou poněkud, jak bych to řekl slušně, slaboduché. Ty si například skutečně myslíš, že pod čapími křídly se nenajde žádná maloobchodní prodejna? Žádná hospoda či vývařovna? A co třeba ten Agrotec nebo jak se tomu nadává, v Hustopečích. Ten bude mít výjimku?

 117. Petře,

  šedá ekonomika jako taková u nás neklesla.Jen se zmenšil její podíl na HDP , díky zvýšení podílů na ekonomice takových firem jako Škoda MB a podobně..
  No tohle vyjádření není úplně přesné, alemyslím,že chápeš,jak tomyslím.
  Škoda asi oktáfky,superby atd bez dokladů neprodává.

 118. Foundry,

  ze stravovacích zařízení je v Hustopečích akorát bistro na pumpě. Nic jiného.
  V Brně nějaká potravinářská prodejna Agroteku je ?

  Mají tam stolky a židle, v létě i mini zahrádku, takže to asi bude bez stánkové výjimky.

 119. Hm, nejak mi unika, ze bych tvrdil, ze u nas klesla. Tvrdim, ze byla a je pod prumerem EU, pod nebo blizko podilu v klasickych EU ekonomikach. Citelne jinde nez treba v Bulharsku nebo Rumunsku.

  Takze, proc bylo nutne pouzit tak tvrdy a nebezpecny nastroj?

 120. Možná Kostelec ci Krahulík nějakou podnikovou prodejnu v místě sídla mají, ale měl bych to poněkud z ruky. 🙂

 121. Petře, nemyslím si, že je to tvrdý nebo nebezpečný nástroj.
  A tím diskuzi končím.

 122. Petře, Ty jsi jak malý!
  Naším hlavním cílem je přece EU dohnat, předehnat a vytrvat!
  Ve spotřebě piva už jsme nejlepší, tak teď se musí pít černé na černo, aby v průměru stouplo šedé!

 123. Sice jsem snesl hafo argumentu, proc je nastroj tvrdy a nebezpecny. Samozrejme Tve rozhodnuti vsechny tyto argumentu prehlidnout jako kolchoznik lany a nerici mi zadny argument proc nastroj musel byt zaveden, kdyz u nas podil sede ekonomiky odpovida standardni zapadni zemi musim respektovat.

  Preji hezky zbytek vecera.

 124. “ No, třeba by mohl Jirka ppa f/i opět oživit svoji myšlenku odluky občana od státu…“

  No to je hezká rada, zpátečníku. A jak si tu odluku představujete?

 125. „Možná by ale pro začátek celkem stačilo uvědomit si plnou naléhavost její potřeby; prostředky by se pak třeba našly, a snad jsou i docela po ruce, stačí se po nich drobet poohlédnout…“

  Jo, a co tím jako chcete říci? V y víte, jaký prostředky mám po ruce? I když možná by stačilo pro začátek objasnit, k čemu.

 126. “ začal bych tím dotykáčem a aplikací “Bez Andreje”. Ber to jako osobní oběť v boji za svobodu 🙂
  Po rozšíření EET pak pečlivě nastudovat, které podniky z Babišova konglomerátu spadají do EET a pilně využívat bonzovací portál.“

  NO, tak Ty taky perlíš, foundry. Já si budu kupovat drahej mobil (a zvyšovat tím příjem státu z DPH) jen kvůli aplikaci „bez andreje“. Tůůůdle. KOnec konců, co je babišovo, to dá taky zjistit na obchodním rejstříku – z toho nejspíš čerpá dotyčnej údaje. Pokud je tedy ta aplikace vůbec unkční a není to obdoba těch světýlek, co se daly do zásuvky a prý měly svítit, když byl v zásuvce proud z Temelína nebo v dražší sazbě.

  A ve volném čase se budu zabývat studiem toho, který hospody maji něco s babišem a bonzovat. Tak to teda znám lepší zábavu, sorry.

 127. Hirschragout pánové a dámy. Matička Vídeň žije zvěřinou. Výtečné blaufranken k tomu. Kdo je to Babiš?

 128. V ledničce v Praze mám kaňoura a daňka. Bureš je buzerant (ne teplouš). 😛 A dobré noci přeji, po probuzení budu muset najít a provést recepis.

 129. Když jsem kartou platil, dostal jsem normální malinkej lístek bez třířádkového kódu, personál v dobré náladě švitořil, dýško keš pochopitelně. Byl jsem naprosto spokojen. Jak jsem vyrozuměl, v kotlince se již opět udává? A my se vysmíváme balkánu? Ti alespoň souseda odkráglují vlastnoručně. V kotlince poserové udávají zahraniční moci. Pan ministr je svým způsobem zahraničník také.
  Hlavně – jsou to bezpečně již nejméně zase 15-20 let ONI. Necítím žádné styčné body.
  Taky dobrou.

 130. Připadá mi takové ošklivé, že agent STB (udavač, fízl, práskač) dokázal zařídit, že za jeden den je na ministerstvu financí řádově stovky udání. Propráskáme se k prosperitě a bohatsví a úžasné společnosti. Kdo nepráská není Čech. (slovák ?) Byla taková hláška: prásknout to je fuj, ale hlásit se to musí. Je mi smutno.

 131. A „horká neděle“ se blíží, v Bruselu mají bobky a Juncker varuje před jakýmkoli referendem kdekoli. V Rakousku snad konečně budou obálky lepit a voliči volit a v Itálii je to taky nahnuté!

  …Italové v nedělním referendu rozhodnou o tom, zda současnému premiérovi Matteo Renzimu dovolí uskutečnit zásadní ústavní reformy, které by notně omezily moc tamního Senátu. Pakliže to občané premiérovi nedovolí, Renzi hrozí, že rezignuje na svou funkci, protože za stávajících poměrů nemá šanci prosadit reformy, které podle jeho názoru Itálie nutně potřebuje. Průzkumy naznačují, že voliči Renzimu smetou reformu ze stolu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezidentske-volby-v-Rakousku-referendum-v-Italii-Evropskou-unii-ceka-o-vikendu-krest-ohnem-465463

 132. A protože, jak známo, umírající kobyla nejvíc kope, tak na nás Brusel připravuje směrnici, která má zásadním zoůsobem omezit svobodu slova a právo demonstrovat.

  …Francouzská telekomunikační skupina Orange např. vypnula v říjnu na celé ráno Google a Wikipedii. Oba poskytovatelé internetových služeb byli přidáni na teroristické seznamy Orange. Uživatelé internetu, kteří byli na podezřelých stránkách byli přesměrováni na internetové stránky francouzského ministerstva vnitra, kde byly uloženy jejich IP adresy. Trestní stíhání v takových případech není vyloučeno….
  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/12/02/gefaehrliche-eu-richtlinie-jeder-kritische-buerger-kann-ein-terrorist-sein/

 133. Tuším, ze ted si v KuK pořídili na ty obálky tak kvalitní klej, ze nepůjdou rozlepit a tudíž bude nutno dát opět repete…….

 134. Debata o EET byla dost husta…… Konecne vim, kde se adoranti berou a jak uvazuji a hlavne, ze debata je totalne zbytecna, protoze mavani cervenou knizkou od Maa je daleko dulezitejsi, nez…. Ale to je mozna pravda, dusevne vubec nejsou schopni pochopit, jakou spoust vytvareji.
  A ty vily v Jugosce? To melo smysl za Rakouska Uherska, ale dnes je to ciste „taxikarska“ zalezitost. Musite se vice snazit a pak teprve zjistite, kam na chatu jezdi ostatni.

  Mozna by stalo za pokus vypnout guugla i wikipedii v kotline, to by rudy zmetek nenapsal vubec nic 😀

 135. Na rozdíl od socialistického tělocvikáře má rudý zmetek něco v hlavě, a ty odkazy používá jen jako doklad správnosti svých tvrzení 😀

 136. Dobré ráno,

  nickname, tuhle jsem shodou okolností dostala mailem podobný komentář, který napsal fendrych. Co je zajímavýho na tom, co si o Castrovvi myslí Fendrych nebo Malý? Jen to, že vyjimečně náhodou si taky myslí, že Castro byl vrah a ne hrdina? No dobře, tak se pochlapili a dovolí si vyslovit něco jinýho, než předseda evropské komise. No a?

  já jsem ten rozhovor včera poslouchala, i když jedním uchem. Malý umí dobře řečnit o ničem.

 137. Maydo, jsem rád, že ve vládním médiu jsou povolené i nevládní názory. Že někdo ještě smí označit fízlování za fízlování.

 138. Dobrýtro.
  Ta úvaha:
  začal bych tím dotykáčem a aplikací “Bez Andreje”

  mi připomněla svou účinností ten příběh o profesorovi přírodopisu, kterému nepřidali na platu. Když se ho manžeklka ptala, co bude dělat, řekl, že studentům zatají bezobratlé.

 139. No, to by mělo být normální a ne důvodem k jásotu. Český rozhlas ostatně je poměrně tolerantní, pokud je o „nevládní“ názory. A Malý je celebrita, kterou si nemůžou dovolit jen tak utnout.

  že jde o fízlování, stejně víme všichni, i ti práskači, co čile odesílají udání.

 140. JJ,

  mafiáni na Sicílii mají stejnej názor 😀
  Práskat se nemá ! 😀

 141. Halladine, chtěl jste říct v Čapím Hnízdě. Představte si, že Don Corleone vytvoří ze svých věrných „stranu“ a stane si ministrem financí. První co ho napadne je vybírání výpalného ve větší míře, skrze struktury státu.
  Fízly má koupené, do strany naláká několik hloupých idealistů, kteří „bojují proti korupci“.
  Jak se to liší od ČR 2016?

 142. Nickname,

  Vy máte nějakou povědomost o tom, že Babiš byl před vstupem do politiky „kmotr“ a vybíral výpalné ?
  Neváhejte, bonzněte ho !

 143. Socan Chovanec Vám bude hodně vděčnej ! 🙂

 144. Kmotr v rámci zákona – co to je ? Kmotr při křtu ?

 145. Halle, „bonznout“ ho netřeba. Každý ví, že jeho partnerem byl jakýsi Franta. A jak sám Bureš říkal „já neměl důvod ho zabít, on mi to nakonec chtěl prodat“.
  DVD: jeho chování je „v mezích zákona“, dokud má v rukou policii a justici. Jakmile některé policejní oddělení naštve víc než je zdrávo, budeme číst titulky: „Ministr byl usrmcen náhodnými výstřely do srdce při tom, když policista čistil služební zbraň“ Policista se zhroutil, za nehodu může nevhodný návrh služební pistole a nedostatečné proškolení policisty. Policista a jeho nadřízený zodpovědný za výcvik byli potrestáni snížením prémií po dobu tří měsíců. GIBS vyloučil úmyslné trestné jednání.

 146. Zahlcení policie udáními na nefunční EET přispěje k tomu, že z nedostatku času Čapí hnízdo, Chemapol, … uteče dole vodou. Nikdo ani nepíše o státních rezervách obilí. Kde se to skladuje, pro koho, v jaké kvalitě, kdo na tom profituje …

 147. Nickname,

  Babiš policii v rukách nemá. Pokud ji někdo má v rukách,tak je to Chovanec – a ten s babišem opravdu, ale opravdu nekamarádí.

 148. A co celní správa a požadavek na zvýšení jejich kompetencí?

 149. Nickname strašně kecáte.

  Udáními EET se nebude primárně zabývat policie ,ale berňáky.Až kdyby berňák usoudil,že je udání důvodné, a že má důkazy, až tehdy to berňák postoupí dál

 150. 170

  Pokud by dospěl k názoru,že jde o trestný čin. Jinak napaří pokutu ,a tím to skončí. Na policii to nedojde.

 151. „Až kdyby berňák usoudil,že je udání důvodné, a že má důkazy, až tehdy to berňák postoupí dál“

  „Pokud by dospěl k názoru,že jde o trestný čin. Jinak napaří pokutu ,a tím to skončí. Na policii to nedojde.“

  Aha, takže když berňák bude moct prokázat, že došlo k pokusu o zfalšování tržeb, tak to postoupí policii. A když to prokázat nepůjde, tak dá pokutu.

  Uvědomuješ si, vůbec, Halladine, co to je za zhovadilost?

 152. Ostatně i důvod k pokutě se snad musí prokázat, ne?

 153. Maydo 🙂

  Pochybení,( které je dokazatelné ) sankionovatelné pokutou , nemusí být trestný čin.Přečti si to ještě jednou.
  Pokud je udání důvodné , a dokazatelné uloží pokutu. – Pokud se nejedná o trestný čin.

 154. A jak dokážeš to obvinění? N ěkdo napráská, že nedostal účtenku. Jak zjistí berňák, že ji opravdu nedostal? Vždyť můžu napráskat hospodu, že jsem tam něco měla a zaplatila v hotovosti bez účtenky a ani jsem přitom nemusela okolo projít.

  Ai i když se nic neprokáže, tak to zmanená, že mně v práci otrsvujou financovéa zdržujou, než se prokáže, že jsem nic neprovedla. mlže se to odrazit na zájmu zákaznáků, kazit to pověst, odrazovat zaměstnance. Jinými slovy, pokutu sice nedostanu, ale na tržbách se to můýe mnepříjemně projevit. A kdo tu škodu uhradí? Udavač asi sotva….

 155. Maydo, zdá se, že to budete muset prakticky věřit. 😉

 156. maYdo,

  poradím Ti.
  1, přečti si příslušnej zákon – najdeš ho tady

  https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwis7sXQhdjQAhXpFJoKHc0KBoAQFggcMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.etrzby.cz%2Fassets%2Fcs%2Fprilohy%2Fsb0043-2016(12).pdf&usg=AFQjCNHXkBFNsWbCX5tHw-58670HMMkLvQ&cad=rja

  (otevřeš pdf), paragrafy 28,29, 30,31
  Já mám právě rozmalovanou chodbu.
  Jsou tam i způsoby kontroly.

  2, požádej Martina -projevil , jak jsem se doslechl za úplatu ochotu vysvětlit 🙂

 157. 175 – maydo,
  v zákoně není uvedeno, že jste povinna si vzít účtenku, takže to je berňáku veskrze fuk.
  Pokud FÚ dostane udání, že hospoda nedala účtenku, tak prověří celkem jednoduše.
  Nelze napráskat: „Já anonymně hlásim, že sem byl někdy minulej tejden na Růžku a nedostal sem oučtenku.“
  Musí uvést, kdy tam byl a kolik dělala útrata. FÚ nemusí nikam chodit a jen si projede záznam hlášení z danného dne.

 158. No prima, tak budu tvrdit, že jsem tam byla ne někdy minulej týden, ale v úterý od půl šestý do půl sedmý a že jsem měla dvě piva a řízek. A v hlášení nic, protože jsem tam ve skutečnosti nebyla a celé jsem si to vymyslela, protože mám z nějakýho důvodu na hostinskýho pifku.
  Co teda může v tom případě zjistit finančák, když si projede hlášení?

  Zrovna tak, když nahlásím, že jsem nedostala účtenku, ale dostala jsem ji a zahodila. Prokáže se, že platbu přiznal, ne jetsli dal účtenku.

 159. Opakuju, místo diskuse by to měla Mayda osobně prověřit.

 160. maYdo,

  pokud platbu přiznal, musela bys dokázat, že jsi ji chtěla, ale on ti ji nechtěl dát 🙂

  Což ti neuvěří ani berňák 🙂
  Aale fakt bysis měla přečíst způsoby kontrol.

  Jsem mimořádně dobře naložen,protiože se mipodařilo vyvést vozík bordelu na skládku, a našli se vděční pacienti,kteří mi ho vyložili.
  A tak ti to pastnu.

  § 24
  Prověřování plnění povinností při evidenci tržeb
  (1) Orgán příslušný k prověřování plnění povinností
  při evidenci tržeb může za účelem zjištění
  plnění povinností uložených tímto zákonem provádět
  kontrolní nákup.
  (2) Pro účely evidence tržeb se při kontrolním
  nákupu na jednání poplatníka a orgánu příslušného
  k prověřování plnění povinností při evidenci tržeb
  hledí jako na uzavření smlouvy.
  (3) Neodporuje-li to povaze předmětu kontrolního
  nákupu nebo není-li způsobena poplatníkovi
  majetková újma, lze od smlouvy, která byla uzavřena
  jednáním při kontrolním nákupu, odstoupit.

 161. Jsem myslel, ze je konec debaty kolem EET, a ono ne 🙂 Snad se ma otazky dostane…

  Dano, celni spravu jsem postrehl, specielne jsme upozornil, jak enormne naroste pocet jejich zamestnancu a nestalo to za reakci…

 162. Kontrola: proste – tak jako doposud – bude muset zivnostnik odhadnout, komu da bez dokladu a komu ne. Zadna realna zmena. Pro zivnostnika, vzhledme k tomu, ze sve zakazniky zna, by to nemel byt vyznamny problem (doposud neni).

  Dalsi vec, ktera autorum EET unikla.

 163. Celníci a berňáky jsou pořád pod funkčním stavem.
  Bylo spočítáno,že v Praze jsou schopni zkontrolovat nějakou firmu jednou za několik set let 🙂

 164. V té hospodě bezpochyby bude kontrolor koukat, jestli zákazníci kolem něj dostávají účtenky….
  A furt je rozdíl,jestli nedá účtenku jenom známému, anebo nikomu.
  Každopádně toho bude k zatlučení míň.

  To, že rázem nebudou díky eet zatlučené vůbec žádné účty si asi ani Babiš nemyslí.

 165. 142, 143 – No to je hezká rada, zpátečníku. A jak si tu odluku představujete? – Jo, a co tím jako chcete říci? Vy víte, jaký prostředky mám po ruce? I když možná by stačilo pro začátek objasnit, k čemu. – Ach jo, maYdo, to je pořád dokola to samé. Kdykoliv napíšu, co bych navrhoval dělat, řeknete, že je to příliš vágní, a když to konkretizuji, řeknete, že Vámi chci manipulovat, což se pochopitelně nenecháte…

  Je mi líto, ale prvořadá věc je připustit si, že režim se sám od sebe, ze svých vnitřních zdrojů, nezlepší nikdy, naopak se stále bude jen a jen zhoršovat, a že chceme-li cokoliv zlepšit, nezbývá nám nic jiného, než každý nejprve hledat, nacházet a spravovat chyby na své straně. Podívejme se kupříkladu na tu vleklou a bezvýslednou debatu o EET s Halladinem. Ta je podle mého skrovného názoru metodicky zcela špatně, a to nejméně ze dvou důvodů:

  1) Jednak bylo ihned od počátku jasné, že Halladin – jehož základním rysem (jak už jsem tu psal) je z mého pohledu primárně konformismus, teprve pak levicovost – dokáže zdůvodnit cokoliv; ve skutečnosti dokonce každý průměrně inteligentní diskutér, bude-li chtít a bude-li na to mít žaludek, zdůvodní cokoliv. Otázka samozřejmě je, jak průkazně a jak kvalitně; ovšem dokud je každý posledním arbitrem kvality svých vlastních argumentů, je předem jasné, že debata nepovede nikam.

  2) Za druhé, a to bych považoval za daleko větší vadu, celá debata probíhala v tom schematu, že Halladin nezdolně líčil nesmírné blaho (konkrétně tedy zvýšení daňového zatížení), které EET české ekonomice přinese, zatímco ostatní popisovali jednotlivé neblahé následky, někteří možná i trošičku přehnaně černě. Myslím si však, že takováto diskuse nejen byla zbytečně obsáhlá a zacyklená, ale že zcela pomíjela jistou podstatnou otázku. Ta zní: Proč vlastně Babiš (plus socouši, neměli bychom zapomínat na dávné Zemanovy kydy o registračních pokladnách) přicházejí jenom s EET, zatímco přinejmenším teoreticky by mohli šrouby utáhnout daleko silněji, rychleji a všestranněji? Je to snad z vrozené dobroty jejich srdcí? Nene, kdepak, je to čistě proto, že z jejich hlediska by to už nebylo dostatečně produktivní. A proč by to nebylo produktivní? Zřejmě jedině proto, že v chování jejich obětí, tj. občanů, je cosi, jakýsi prvek či prvky, které způsobují, že z hlediska babišovského je optimum zde a ne někde ještě dál. Možná by stálo za to zkusit tohle cosi identifikovat, poté rozvinout a posílit.

  – – –

  Chtěl jsem připsat ještě cosi sáhodlouhého o dělicích liniích, bohužel však teď nemám kdy. Donekonečna vysvětlovat samozřejmosti holt je práce nejen marná, ale i časově poněkud zatěžující. Až budu mít chvilku, někdy snad zkusím pokračovat, kde jsem přestal.

 166. Celnici kontroluji firmy????
  A bernaky nabiraji vyhradne kvuli EET…

  A obecne to s temi sto lety neni pravda, ja mel na Praze 2 dve konroly DPH za 10 deset let, dve kontroly na ZP a tri na SP.

 167. Halladine, já bych si to mohla přečíst stopadetkrát a naučit se to odrecitovat nazpaměť i pozpátku, a stejně by to nezměnilo nic na tom, že EET je svinstvo, buzerace a že nás to vrací zpátky k bolševismu o pořádnej kousek. Zejména ta udávací stránka a to, jak se furt melou ve zprávách, kolik uvědomělých občanů už prásklo ty zloděje a příživníky živnostníky.

  no ale co nadělám, zajisté soudruh Babiš co činí, to dobře činí.

 168. Hale, to fakt nema smysl. Proste nepustits realitu do sveho sveta.
  No nic, neni muj problem. Zij blaze a za rok si rekneme, jak klesla seda ekonomika a narostl danovy vyber a jak se ekonomice dari mnohem lepe, nez predtim.

 169. (178) „Musí uvést, kdy tam byl a kolik dělala útrata.“ Profilcují, nenajdou. Jde o
  1. Zatajenou platbu
  2. Vymyšlenou platbu?
  (185) Jistěže. Pražské turistické hospody EET při svých cenách ustojí. Ty pražské neturistické, případně venkovské, znají své štamgasty. Ve čtvrtek jsem v Praze v noci platil svou útratu. Suma seděla, spočítána na papíře, to si hlídám i bez Bureše, účtenku jsem nežádal a nedostal.

 170. (191) Zpátečník to napsal (188) velmi přesně.

 171. 192
  Ve čtvrtek jsem v Praze v noci platil svou útratu.
  Bylo to po půlnoci ? Ani nemuselo, kdo by zpštně dokázal, že platba byla provedena po půlnoci,kdy začalo být eet povinné…. a ne v 23:55
  Zkuste znovu teď.

 172. JJ, NoName, paradigma se posouva. Otazkou je, zda se nam vysledek bude libit, ale posun je nutny…

  Bohuzel, u nas jsme zase v te situaci, jako kdyz se posouvalo paradigma ve vychodnim bloku – jiste vypomenete, ze se Sovietske noviny na letisti zabavovaly…

  Nase media a establishment doufaji, ze to, co jiz drtiva vetsina Evropy vidi jako nefunkcni a v rozkladu… se nejak zahadne udrzi…

 173. Zpátečníku, já se ptala na to, jak si představujete odluku od státu.
  a Vy mi říkáte, že si mám připustit, že se režim nenapraví a pak rozebíráte debatu okolo EET. Ale kde zůstala ta odluka od státu?

  “ Kdykoliv napíšu, co bych navrhoval dělat, řeknete, že je to příliš vágní, a když to konkretizuji, řeknete, že Vámi chci manipulovat, což se pochopitelně nenecháte…“

  To máte pravdu, ale aspoň to děláte velice květnatým slohem 😀

  „Proč vlastně Babiš (plus socouši, neměli bychom zapomínat na dávné Zemanovy kydy o registračních pokladnách) přicházejí jenom s EET, zatímco přinejmenším teoreticky by mohli šrouby utáhnout daleko silněji, rychleji a všestranněji? Je to snad z vrozené dobroty jejich srdcí? Nene, kdepak, je to čistě proto, že z jejich hlediska by to už nebylo dostatečně produktivní. A proč by to nebylo produktivní? Zřejmě jedině proto, že v chování jejich obětí, tj. občanů, je cosi, jakýsi prvek či prvky, které způsobují, že z hlediska babišovského je optimum zde a ne někde ještě dál. Možná by stálo za to zkusit tohle cosi identifikovat, poté rozvinout a posílit.“

  No, tož asi proto, že by to nebylo politicky průchodné. Zatím.

  No tak zkoumejte a identifikujte to neidentifikovatelné cosi, co Vám brání?

  „Chtěl jsem připsat ještě cosi sáhodlouhého o dělicích liniích, bohužel však teď nemám kdy. Donekonečna vysvětlovat samozřejmosti holt je práce nejen marná, ale i časově poněkud zatěžující.“

  A těmi samozřejmostmi myslíte co? Já jsme položila poměrně srozumitelnou otázku – jak si představujete odluku od státu – to považujete za tu samozřejmost? Tož vězte, že jste nejen nic donekonečna nevysvětlil, ale od tej odpovědi jste uhnul jinam.

  A co brání vám v odluce od státu? Nebo jste se snad už odloučil? Pokud ano, jak jste to provedl? Přestal jste platit daně? Vymazal občanství ze všech dokladů? Slavnostně spálil pas? Přestal jste nakupovat, abyste nepřispíval DPH?

 174. Ale že to dá práci propracovat se až k poznání, že nejslabší článek systému se nachází mezi židlí a klávesnicí a že v té pokladně může být jen to, co tam ten článek namarkuje… 😉 😀 😀 😀

 175. ad: Ohlášení TČ na EET na policii…
  Umím si představit snadno.
  1) máme trestní odpovědnost firem
  2) máme trestný čin poškozování finančních zájmů EU.
  Myslím, že bych vcelku rychle dokázal vykonstruovat, že O2 výpadkem internetu způsobila omezení finačních prostředků pro EU zatajením údajů a následně nevýběrem daní…

  Stejně tak si myslím, že by Policie potřebovala dost času, než by to odložila.

 176. A stejně je to hezké, kolik lidí dnes obhajuje fízlování a práskačství. Z vyprávění pamětníků vím, že po osvobození byli udavači gestapa veřejně pověšeni na náměstí. To tehdá mělo naše město ještě svého kata, kterej je prej pověsil v rukavicích a ty rukavice pak demonstrativně spálil. Že fízlování a práskačství prosazuje fízl, práskač a slovenská kurva agent Bureš mě nepřekvapuje. Pro něj je slušný jednání a vzájemná důvěra něco naprosto neznámého… Ale že má tolik ochotných zastánců a následovníků je trochu zarážející. Aspoň by mělo být… Naivně jsem doufal, že udavačství je pouze a jen přežitek zakomplexovaných a závistivých jedinců. Kdepak, je to tu zas a v celé kráse – jak za gestapa, jak za bolševika. Ono to má kořeny už dříve – ona už svatá inkvizice by se bez práskačů neobešla… Ale hlavně je si to třeba náležitě obhájit… Za inkvizice to bylo pro větší slávu boží a pro spasení kacířů (nejlépe na hranici). Za gestapa to bylo pro vůdce a za Německo, které slavně vítězilo na všech frontách za Evropu. Což nechtěli pochopit rasově méněcení ovčané a ty bylo třeba eliminovat, jako ty kacíře (v koncentrácích a sekyrárnách). Za bolševika to sloužilo budování socialistické vlasti a bylo třeba zlikvidovat vykořisťovatele, kulaky a keťasy, o sionistických agentech a vnitřím nepříteli nemluvě – v kriminálech a na šibenici. No a dnes je to za větší výběr daní a je nutno zlikvidovat drobné živnostníky, kteří mají tu drzost, že chtějí samostatně podnikat. Zatím, ZATÍM, pouze likvidačními pokutami. Jo, hlavně je třeba si to umět správně zdůvodnit!
  A v žádném případě si nepřipouštět nějaké pochyby… Svědomitý úředník si je také nepřipouští, ať už sepisuje seznam nevhodných osob do transportu (na základě udání), nebo vyrazí rozkulačit nějakého toho sedláka (na základě udání), či jde zlikvidovat podlého hostinského (opět na základě udání)! Práskáním a udavačstvím k vyspělé socialistické společnosti. Však ono se najde dost obhájců…
  No, ale jestli se dožiju toho, že tyhle práskače budou taky věšet na náměstí, půjdu se podívat…

 177. Nejhorší je ta demagogie, že „zaměstnanci platí, tak ať platí všichni“. Jednak zaměstnanci nic neplatí, platí firmy. Zaměstnanci by platili, pokud by dostali celou vejplatu cash beze srážek a ročně by podávali daňové přiznání, sociální a zdravorní by si řešili sami s pojišťovnami. To by ale byla řevu a stávající výše daní + odvodů by patrně byla neudržitelnou.
  No a za druhé, zaměstnanec má dovolenou, jistotu výplaty, žádná rizika. Nakonec, každý si může živnost zkusit.

 178. (196) Ve čtvrtek se blblo už od rána, tohle bylo večer.
  (199) No, jak komu.
  (202) Ono je to Foundry úplně jedno, zda zaměstnanci platí prostřednictvím firmy nebo přímo státu. Jen socani si představují, že tak platí zaměstnavatel a ne oni. Že to Bureš používá co zdatný demagog, to ovšem jo.

 179. To je hrozný, co si ti Slováci dovolují! 🙂

  …Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek tento týždeň informoval, že domáce potraviny mali v 2. polroku 2015 pri predaji v obchodoch 62,5-% podiel…

  62% potravin bylo slovenských! No kam by to vedlo, kdyby si každý jeddl, co vypěstuje doma? Co potom se západním exportem, že ano?
  Takže bránění volnému pohybu zboží! A máte to! Od EU!
  http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5257

 180. 207 Honzo,
  nejspíš, „odjakživa“ 😀
  „čtěme Bibli, tam to všechno je…“…. Nějakej Zacheus…. Když si tak představím Šlachtu v lajntuchu a na palmě…

 181. Tohle je moc hezká definice!

  Z FB:
  Jaký je rozdíl mezi zaměstnancem a živnostníkem? Zaměstnanec přijde do práce, zavře za sebou dveře a už mu jde plat. Živnostník přijde do provozovny, zavře za sebou dveře a už platí, ještě nevydělal ani korunu.

 182. No,oni to myslím byli spíš daňoví výběrčí než celníci. Koupili právo vybírat daně na určitém území, a dřeli z lidí kůži bez nože. Potřebovali z nich dostat víc,neš sami zaplatili.
  Celkem obvyklá situace v římském imperiu.

 183. 210

  Už staří římané znali outsourcing 🙂

 184. 209

  Tak ti nevím,Rputi,.
  Moje sestřička přišla za dveře, hned makala. Začala tím, že postavila na kafe, Převlíkla se,zalila kafe, Než jsem ho vypil,nachystala ordinaci.
  Ale nikdo po mně peníze nechtěl :-),

 185. Trochu upresnim.

  Dan se za republiky vybirala nejdrive na zaklade tribui, puvodne dane vypisoval senat. Z dnesniho pohledu mely nekolik specialit – byly nepravidelne (jak bylo treba penize na valku) a po valce se vracely, vcetne vynosu z koristi, bylo-li to mozne. Pote, co Rim ziskal provincie byl nejdrive Rim, posleze cela Italie z dani vyloucena (az do Diokleciana). Stat financovaly provincie, za vyber dane v provincii odpovidal senator, ktery mel provincii ve sprave. Velmi casto vsak vyber dane prodaval – obvykle v drazbe.

  Cla se vybirala uz od doby kralovstvi, z pohybu zbozi mezi celnimi okruhy a ze vstupu zbozi do mesta. Pravo vyberu cla bylo prodavano soukromym spolecnostem. Jejich zamestnanci byli vicemene preskoleni bandite, oficialni sazba dane byla pri vyberu vcelku irelevantni. Chovani celniku i jejich popularita odpovidala. Bylo provedeno nekolik pokusu o jejich zcivilizovani, Nero chtel cla dokonce zrusit uplne.

 186. 180 maYdo,
  Já měl taky dvě piva a řízek. Takový ten kalbšnicl rozkrájenej a naklepanej aby byl přes celek talíř a k tomu troška bramborovýho salátu. Takový ty brambory co se nerozpadnou, zálivka olej, sůl, pepř a hovězí silný vývar našleháš, přidáš šalotku a trochu octa, promícháš s ještě teplýma oloupanejma nakrájenejma bramborama – no prostě ráj. Stačí pokropit šťávou z čerstvého citronu ….
  Vůbec nechápu, proč se na tuto božskou krmi používá namísto telecího i prasečí či polétavé maso nebo dokonce čeleď karbošovitých …

 187. 212 – už se překonává. Sestřička vařila kafe a po Halladinovi nikdo peníze nechtěl!

 188. Sice jsem dnes anijednou neslyšel slovo babiš či zeman, ale debilové jsou všude. S úžasem jsem viděl, jak za bránou k Hofburgu vyrůstají v bývalém parku, který dokládal monumentalitu toho vstupu jakési dvě montované stavby, zlevého pohledu symetricky ke knihovně. Říkám si, který privátní debil tu co buduje? Nikoliv. Rakouský parlament zatoužil po novostavbách v parku.
  Doufám, že socialisty a černoprdelníky za to odnese čert či Hofer. Působí to podobně jako kdyby vedle oranžerie na hradě postavili Lídl.

 189. Ještě upřesním 🙂
  do čela provincie byl jmenován člověk ze senátorského stavu,který skončil ve funkci konsula nebo prétora. To byly neplacené funkce, takže následně dostal koryto, aby si mohl nakrást 🙂
  Výjimkou byl Egypt,kam měli senátoři vstup přísně zakázán, a šéfem byl jmenován člověk z jezdeckého stavu.
  Egypt nepatřil Římu jako takovému,byl to císařův osobní majetek.

 190. Aerokarle, Gordon pamatuji ještě jako RAF a doufám, že případné další pokusy budou lépe navrženy než tento či slovenský Attack. I když Gordona navrhoval někdo, kdo se učil u Krále, jak by se to dělat nemělo.

 191. 188 Zpátečníku
  Samozřejmě ne souhlasím á priori, tedy bez větßího bádání a přemýšlení. Každý obchodník ví, že diskuse je lepší než řeč zbraní. To jenom idioti typu Hillary a jejího manžela si myslí opak.

 192. 202 Foundry
  Nemůžeš jim přece dát jejich peníze do ruky a chtít aby se pojistili a nebo aby se i třeba pojištění svých peněz u pojišťovny osobně domáhali. Nastal by totiž totální rozvrat socialismu vezdejšího..

 193. 225

  Hlavně by krachnul stát,kdyby každý měsíc nedostal daně ze mzdy zaměstnanců. A měl na ně čekat do března dalšího roku.

 194. (222) Tvarově je to v podstatě Aerovka 30. http://1url.cz/XtElJ Já jsem čistý veteránista, takže pro mne je dost nezajímavá i replika, natož něco, co je z nových technologií ve starém kabátě. Nelíbí se mi ani současné „retro“ brouci, Fiátky nebo dokonce Mini.

 195. Do Vídně cestuji často, není to daleko. Předvánoční Vídeň jsme už vyzkoušel mnohokrát v různých termínech, dokonce i povánočních. Vždycky jsem jezdil jinam, než zdivočelí sousedi. SSD nebo Parndorf – to znám jen jako název. Když už nějaké obchodní středisko, tak Paprika Czarda hned za hranicemi s vynikajícími husími játry.

  Vídeň je echt bürgerlich kuchyně – kterýkoliv chod z Tafelspitz nabídky u Plachutty je zážitkem svojí prezentací na stole. Wiener Schnitzel nemusí být od Finglmüllera, i když tam telecí řízky vyklepává brněnský kuchař. Stačí odbočit z hlavních ulic a dojít do hospůdek, kam chodí Vídeňáci. Při každé návštěvě navštívím jinou.

  Letos jedu 21.12 na odpolední procházku na Spittelberg, ráno přes Naschmarkt domů. 29.12. bude mít moje vnučka narozeniny a já jí slíbil, že si prohlédne Sissiny pokoje. Zatímco holky budou brouzdat Hofburgem, já si zajdu na Biedermeier do Belvedere.

  V úterý odpoledne budu ve stolici, spřízněné duše budu informovat přímo.

  Babiš posílil ochranku na nevídaný počet a odvážil se do Klobouk. Ohlas přímých účastníků byl zhnusený. Nestačil narazit na Kadimůru, který sbíral hlasy u cimbálovky.

 196. 226 – stát nemůže krachnout, když si může vypůjčit se zápornými úroky – logicky odvzeno by si právě teď měl půjčovat a syslit.

 197. 226 A stát by z toho byl pochopitelně kyselej. A protože stát ve dnešní podobě je jen organisované násilí vládců skrze uplácení voličů kradenými penězi, nemůže jim ty peníze dát přímo. Nemají je voliči a nemá je tedy ani stát. Musí napřed někoho okrást a z toho se refinancovat. Musí to dělat nejlépe měsíčně. Ideálem je zrušení hotovosti a přidělování prostředků skrze regulované bankovní účty přímo.
  Každému dle potřeb a zásluh. Cílovat inflaci tak, aby se případné úspory znehodnotily do 12 měsíců.

 198. skimici, souhlasím, a poslal jsem organizační Email.

 199. 228 já byl Martine Tt na wiener schnitzelu dnes v maličké hospůdce, když jdeš po pěší zonê směr Stefanplatz, tak uhnes doprava na úrovni Warowski a tam je po sto metrech takovy ohyb, hospudka dve mistnosti, karty neberou, chodi hlavne mistni, dobre ceny ale hlavne kvalita. Řízek strohý a brsalát minimalistický, vše z vonících surovin. Dunkel und helle gemischt anebo zweigl. Knedlíčková polívka, jako pozornost podniku prinesl husí stehno s červeným zelím a dvěma hk, to elegantně rozsapal na čtyři předkrmové talířky a žvanil o tom, jak tu husu viděl za vídní coby housátko a o zelené trávě se šťavnatými listy a že jî netýrali šiškami kvůli játrům, ostatně posuďte, a přinesl ččtyři malé kalísky husí polévky na vysrknutí…
  On to prostě umí a bylo i Taittinger na rozloučení a to už jsem nevydržel a objednal jsem ho Magnum a pozval jsem ho ke stolu. Decentně upil poklábosil a běžel se věnovat hostům .
  Má asi pět stolů, karty nebere. To je dobrý filtr. Chodí jen ti co ho znají. Za kuchyní a servisem a pivem atd.

 200. 232 – jestli se orientuji, tak je to za Swarowski směrem na Kaisergruft. Ohyb doprava může být jen na Neuer Markt. Tam chodívám často, ale nemůžu si vybavit tu hospůdku. Musím se líp dívat. My většinou projdeme až na konec Nového trhu k cukrárně Oberlaa. Ženě se tam líbí a já? Co já, nejsem ten rozhodující.

 201. Hmm, roste nám nová generace jaderných fysiků a všemožných inženýrů.
  Pedagogové na vyšších stupních budou mít fakt radost:

  http://zpravy.idnes.cz/lezt-na-stromy-je-lepsi-pruprava-nez-ukoly-veri-tvurci-prvni-lesni-skoly-1l4-/domaci.aspx?c=A161201_122021_domaci_zt

  🙁

  Zejména mně zaujala myšlenka, že lezení po stromech je výbornou průpravou k výuce psaní.
  Kdybych chtěl být rýpavý, tak bych soušky učitelky zeptal, proč první písemné záznamy v libovolném civilisačním okruhu pochází bez vyjímky až z dob, kdy lidé ze stromů zcela prokazatelně slezli. 🙂

 202. Dnešní – včerejší diskuzi jsem nahradila předvánočním úklidem. Při něm jsem se probírala doklady své rodiny – prarodičů a jejich potomků – od r. 1945. Závěr mi vyšel stejný. Končilo to dokladem o převzetí živnosti (kovář a podkovář) vznikajícím JZD. Ještě si pamatuju hodnoty jedné jednotky a sazebník kolik jednotek za co. Na umření to nebylo, na vyžití také ne. Nicméně očekávám obhajobu od jezdce na gůglu, ten už mi vysvětlí, kde se mýlím a co bylo vlastně super.

 203. Dobré ráno. Včera v Ivanogradu. Před Thermalem malý vánoční trh, výzdoba taková, že nemůže urazit návštěvníky jakéhokoli vyznání. Několikát jsme viděli „продажа“. Nechcete koupit byt? Jako zajištění, až vás „вор путин“ (viděno nasprejováno) propustí ze svých služeb. вождь nebo вор?

  Dano: nízké jednotky jsou způsobeny nedostatečným plánováním zemědělské výroby. Dále nízkou angažovaností místní stranické buňky, podobně jako ostatních složek NF. Soudruh Ďuriš to s rolníky myslí dobře. Jen sabotéři, často bývalí kulaci dnes s legitimací člena JZD či dokonce KSČ kazí toto úsilí a nerozbornou jednotu rolníků s lidem a vládou SSSR.

  K Bábovi: včera se mi zdálo, že z Ťokova tiskového odboru vysublimoval nynější mluvčí NKÚ. Předpokládám spřízněnost s koncernem, dokud bude platit.
  Tj. Bába má podchycenou: Armádu, VS, celníky, „Kobru“, zbytky z „ÚOOZ“, přes ně prokuraturu, NKÚ, evropské dotace a jejich kontrolu.
  Proti jeho zákonům nikdo neprotestuje, dřívější fízlovací zákony mu jdou na ruku.
  Proč byl rozprášen ÚOOZ: možná zase šili kabelky, tentokrát na paní Sobotkovou. A to musel Milan zastavit. Milan je k Andrejovi co Zdeněk resp. Zdenko Jindřich Eugen Maria ke Klementovi.

 204. A v Rakousku jsou volby, v Itálii referendum – dnes to bude výživné! 😀

 205. A do kamene tesat!

  P.Robejšek: Fiktivní unie, která je ve skutečnosti gubernií Německa. Fiktivní svobody, jejichž neexistenci pocítí každý, kdo se odchýlí od předem stanoveného kurzu. Fiktivní hranice, které Unie odmítá bránit a tvrdě kritizuje každého, kdo se o to pokusí. A samozřejmě fiktivní demokracie, kde lidé sice mohou chodit k volbám, ale jejich parlamenty a vlády mají stále menší moc, zatímco nikým nevolená bruselská aristokracie má moci stále více. Evropská unie je hrobem nadějí všech Evropanů, největším podvodem 21.století a přípravkou pro budoucí diktaturu.
  http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti/_zprava/petr-robejsek-stat-ktery-nekontroluje-svoje-hranice-neexistuje–1559987

 206. Dobré zas ráno… 2 Pavel Kořenský ad 235 – no co? Evropská unie, potažmo arabsko evropský chalífát přece nepotřebuje vzdělané lidi, ale pilné a pracovité otroky… Bude hůř…

 207. 242 PeSi,
  pilní a pracovití asi moc nebudou, pokud by zrovna EU nechtěla definitivně odlesnit Šumavu!
  Ono to souvisí s tím podivuhodným trendem vynaložit neuvěřitelné množství financí, námahy i času na něco, co by šlo „po staru“ dělat jednodušeji, levněji, lépe. Leč není to IN a tudíž je nutno jít s duchem doby.
  I v tom školství jde jen o to, najít ten správný způsob, jak se něco naučit, aby se člověk nemusel učit. Je to jako v té pohádce Jak uvařit polévku ze sekyrky. 😀

 208. K tomu lezení po stromech by měli přidat krmení ovcí. A z imigrantu by rázem byli jedničkáři.

 209. Dobré ráno vespolek,
  teda, skoro to vypadá, že se skimicovi a Martinovi TT stýská po stařičkém mocnáři :).

 210. Bože, Dano,
  vy jste ale kráva nebeská !
  Stařík -Matčin otec dostal za komoušů 6 let a abavili mu jeho půlku domku,kterou si pak popropuštění musel odstátu odkoupit. Starčinu půlku naštěstí nezabavili.,
  Stařík byl dělník v Třineckých železárnách,bezzemek
  Dědeček z otcovy strany byl tzv. kovorolník, měli hektar orné půdy, nějakou louku a kousek lesa.
  A krávu 🙂
  Za krize, když Vítkovice omezily výrobu byl nezaměstnanej, a žili jen z toho zemědělství,
  Taky to nebylo k životu ani ke smrti. Mléka od té krávy moc neužili, peníze za jeho prodej byly jediné peníze, co byly.
  No pak mu to do družstva vzali taky.
  A vy po mšě chcete obhajobu „socializace „vesnice..

  Už vám jeblo úplně ?

 211. Pro nedělní „obveselení“ pár citací z článku o jednom německém sex-kouči, co učí prchlíky balit ženské! 😀 😀 😀

  „Vztah s místní ženou je nejlepší cestou k integraci, proto uprchlíkům nabízím své kursy“ (Mr. Flirt osobně)
  “Ten kurs je velice užitečný. Učitel nás učí, jak Němky myslí, jak k nim mluvit … a jak pochopit jejich tradice.“ (jakýsi Kadib al Ban, připrchlík)
  „Líbí se mi muži z Blízkého východu. Němci … pijí moc piva, pořád se dívají na fotbal a jsou moc bílí!“ (jakási Jasmina Olbrichová, nadrženě vyčkávající před edukačním centrem) ….
  https://www.jihadwatch.org/2016/11/germany-pickup-artist-training-muslim-migrants-how-to-win-women

 212. Dobré ráno,

  „Zejména mně zaujala myšlenka, že lezení po stromech je výbornou průpravou k výuce psaní.
  Kdybych chtěl být rýpavý, tak bych soušky učitelky zeptal, proč první písemné záznamy v libovolném civilisačním okruhu pochází bez vyjímky až z dob, kdy lidé ze stromů zcela prokazatelně slezli. :)“

  No, já mám za to, že ve skutečnosti předci nikdy na stromech nežili, takže nebylo odkud slézat. A lezením na stromech se určitě podporuje rozvoj motoriky, což rozhodně neškodí ani pro tu výuku psaní. Ostatně jako náplň přestávky mi to připadá pomětrně užitečnější, než chození po chodbě pod dozorem volným krokem semo tamo nebo sezení v lavici.

 213. Halle,
  KROŤ SE !!!
  Pokud si pamatuji, Dana tě nikdy rudým zmetkem nenazvala.

 214. Matzurko,

  staví mě k těm,co rozkulačovali. To je skoro horší než ten zmetek.

 215. Připomínám latinské okřídlené, ad rem, nikoli ad hominem !
  Snad by bylo dobré, kdyby to diskutující (včetně Dany) dodržovali!

 216. maYdo,

  nějací předci , i když hodně vzdálení na stromech žili. A páteř se jim začala rovnat, když z těch stromů slezli, anebo když těch stromů začalo ubývat, takže pomalu nebylo na co vylézt 🙂 a za šrádlem se muselo pěšky a to horizontálně a nikoli vertikálně 🙂

 217. Jo, ale to ještě nebyli snad ani vopičáci. to bys mohl , Halladine taky tvrdit, že plavání neprospívá výuce psaní, protože se lidi naučili psát dávno, dávno potom, co jejich předci vylezli na souš 🙂

  Já bych se tím nevzrušovala. Lesní školy jsou a zůstanou poměrně dost menšinová záležitost a její absolventi by patrně stejně jadernou fyziku studovat nešli. Jejch vliv na celkovou vzdělanost je zanedbatelný.
  A těch jaderných inženýrů určitě nepotřebujeme tolik, aby jejich stavu existence jednej lesní školy zasadila smrtelmńou ránu.

 218. Skimic to asi v předvánoční Vídni nepostřehl, ale umřel Radim Hladík Blue Effect.

 219. maYdo,

  nějací vopičáci to asi byli. 🙂
  A nic proti lezení po stromech ,nebo plavání, ale v hodinách tělocviku. Jistě, těch by mělo být víc.

  Samozřejmě je to jen můj subjektivní názor, ale uvidíme, co se stane, až děcka přejdou do šesté na jiné škole.
  Já bych tam své děcka asi nedal.

 220. Já bych je tam taky nedala, ale evidentně jsou rodiče, kteří je tam dají. Co se stane, až přejdou do šestý třídy, bude především věc rodičů, oni se s tím budou muset nějak popasovat.

  ale protože řádově půjde jen o pár desítek děcek, tak to skutečně bude mít na vzdělanost v ČR prakticky nulový vliv. Ostatně profesní dráha těch děcek – jetsli ty děcka nakonec půjdou studovat něco náročnýho a užitečnýho, vyučí se řemeslu nebo se budou flákat s nějakým humanitním pseudovzděláním po úřadech – by se pravděšpodobně nijak nelišila, ani kdyby absolvovali běžnou školu. Ono v tomhle nejde jen o absolvovaný školy, ale o celkový přístup k práci a vzdělávání.To ovlivňuje profesní dráhu víc, protože podle toho si rodiče školu vybírají.

 221. 260

  Mno,pokud je to škola, kde je roční školné skoro 60 000, asi o chudé rodiče nepůjde.

  Přinejhorším budou mít na to, aby zaplatili nápravu případných průserů ve vzdělání dětí.
  Možná jsem paranoidní,ale ten ředitel asi umí ukecávat 🙂

 222. Halladine, ale o to nejde, jetsli jsou ti rodiče chudí nebo bohatí. I lidi, jejichž rodiče mají na to, zaplatit školné ve výši 60 000 ročně mohou být vedeni k tomu, že se nakonec dobře uplatní a budou užiteční.

  A jak si rodiče zajistí nápravu průserů ve vzdělání svých potomků, bude-li to průser, je jejich věc.

 223. maYydo,

  nejsme odborníci na školství, a informace,které jsou v tom článku jsou dost kusé.
  Zcela objektívní názor si asi proto nejsme schopni vytvořit.
  Ale spíše chápu bohaté rodiče, co svoje děti dají studovat třeba do Porgu, kde původně šéfoval mladý Klaus, než rodiče , co dají děti do tohohle.
  Jsem konzervativní, a spíš bych dal děti někam,kde to očividně delší dobu funguje, a mají nějaké výsledky.

 224. No já vidím uplatnění jako instruktoři lezení po stromech 😉

 225. Ale Halaldine, já Tě nenutím, abys ty rodiče chápal. já jen konstatuju, že netřeba z jednej lesní školy dělat katastrofické závěry ohledně vzdělanosti, protože se jedná o okrajovou záležitost a protože ty děcka velmi pravděpodobně dopadnou nakonec tak, jak by dopadla i na jiném typu školy.

 226. Ovšem v tom případ nechť je víc lesních školek, děti budou stejně vzdělaný a ještě budou na zdravém vzduchu!

 227. Asi mi to nebudete věřit, ale když jsem začala v roce 1946 chodit do Městského dívčího reálného gymnázia v Plzni, hrály jsme vždy celou velkou přestávku na školním dvoře vybíjenou. Bez dozoru, bez úrazů. Špinavé a vylítané jsme pak zasedly do lavic a opravdu jsme neměly energii zlobit. Rudý dědek Nejedlý ty krásné časy navždy zmařil, všichni jsme byli postupně objekty všelijakých školních reforem a tento smutný stav trvá dodnes.

 228. Nechť je lesních školek tolik, aby pobraly ty děti, jejichž rodičům se tahle cesta zamlouvá.

 229. 267

  No jo,nebyly founy a internet, zbývala jen vybíjená 🙂
  Kluci,na které se dálo házet očkem taky nebyli 😉

  Nic ve zlém, Baubo ale nevím,proč mi školy separované podle pohlaví nejsou sympatické.Snad že bych dnes nemohl vzpomínat na jednu pjeknou zrzku :-),kterou jsem tahával za cop 🙂
  Ale jinak chápu výhrady proti některým komunistickým „reformám“

 230. A hodně článků, jak je to úžasné, aby nadšených rodičů přibývalo a kšefty se hýbaly. Pereat vzdělání.

 231. Quivis, je spousta alternativních škol už léta a nijak jich nepřibývá, přestože se občas někam napíše, jak je to skvělý. Já bych řekla, že tu jsou podstanější problémy než jedna lesní škola. Dokonce i v tom školství.

 232. „nijak jich nepřibývá“
  nedivím se (za ty peníze), ale až budem všichni bohatý (v pětiletce páté …) 😉

 233. Ad [246]. Ano, chyby se staly. Ale je nutné zdůraznit, že šlo o chyby. Cíl a smysl socializace musí zůstat zachován! Nešlo o pár případů – bylo jich mnoho. Ano, mnoho chyb se stalo, stejně jako socialismus má mnoho nepřátel. Přiznejme si to, když se kácí les, lítají třísky. Některé chyby se podařilo napravit, některé už, soudruzi, napravit neumíme. Vždyť i strana byla zasažena těmi pochybeními. Proto jsme připravili novou ústavu a po počátcích, kdy bylo třeba projevovat hodně horlivosti, je třeba onu živelnou horlivost tlumit a socialismus budovat na skutečně vědeckých základech marxismu-leninismu.

 234. Z toho, co budeš v pětiletce páte, mně už asi, quivis, hlava bolet nebude. A jak se k tomu postaví potomci, jejich věc. jak si to udělají, takový to budou mít.

 235. 269 Halle,
  někde na Trubce jsou asi dvě videa jednoho starého ruského kantora a ten tvrdí, že je to, dle jeho zkušeností, naopak.
  Holkám vyhovuje jiný způsob vyučování než klukům, protože to každému pohlaví myslí trochu jinak a bylo by správné to podle toho zařídit. Něco na tom je, holky jsou spíš paměťový typ, kluci více logický.
  A nepochybně ta drtivá převaha kantorek vede spíš k tomu ženskému, tedy šprtacímu způsobu výuky, který zas vyhovuje víc holkám. A znám několik holek, které měly do maturity samé jedničky, ale vysokou dobrovolně vzdaly, protože tam už se s pamětí prostě vystačit nedá.

 236. Rputi,

  píšu o sympatiích, což neznamená racionální důvod 🙂
  Všechno má své pro a proti.

 237. Starej ruskej kantor – to bude určitě proruská propaganda, která nás všechny má oblbnout, aby u nás Putin zničil vzdělanost a genderovou rovnost a mohl nás snadněji ovládnout 😀
  A ještě to poukazuje na rozdíly mezi pohlavími a podporuje genderovou nekorektnost 😀 Fuj, hamba 😀

  vždyť je to spiknutí proti naší vyspělé dmelokracii a VY to ještě, Putinova agentko jedna, podporujete 😀

  Doufám, že o těch pekelnících napíše Martin nějaký report. 🙂

 238. Invalidní důchodce, živící se sběrem… Hádala bych spíš, že mu to prostě nedošlo, co to znamená a upomínky prostě pouštěl z hlavy.

 239. Rputi,

  a ač ze sebe často dělám mužského šovinistu,spíš z legrace,než že bych to myslel vážně 🙂 nemyslím,že všechny holky jsou schopny jen šprtání..

  Ale ať má každej co chce…

 240. NoName ,

  já jsem klidnej člověk, nic mě nerozčílí 🙂 Vy teprve ne.
  Nicméně Vás přidávám k martinovi.

 241. Jsem poctěn.
  Výpad proti Daně byl sprostý, podobně jako případ Schumacher.
  Jak správně říká Jiří, je potřeba se ozvat. Protože jinak se tohle chování stane standardem.

 242. 284 Halle,
  to já netvrdím.!
  Jen, že ta tendence tady bezpochyby je a když to vezmeš, že třídu učí paní učitelka, kterou učily paní učitelky, které učily soudružky učitelky…
  Prostě se při té, cca 90% feminizaci školství, nutně ten ženský způsob výuky upevňuje, což je patrně na škodu. Kluků, samozřejmě.

 243. 288 NoName,
  to už bylo vyřízeno 249-251. Nebylo třeba se k tomu zbytečně vracet.

 244. Rputi,

  myslíš, že když ti kluci budou mít extra třídu (školu) s učitelkou stejnou jako každá jiná na dívčí škole, že jim to bude něco platný ? 🙂

 245. Spíš by bylo platný těm holkám,kdyby je kromě ženských taky učilo víc chlapů.

 246. (246) Nechce, ale na základě zkušeností očekává.

 247. Tak jsem odevzdal vnoučata. Zima je jen u nás a asi i na okrajových pohořích.

  Nic není vyřízeno. Za krávu tady dostal Jirka ppa takový sprduňk, až se hory zelenaly.

  Vůči ženám se chovám slušně. S holkama se nepereme, i kdyby byly sebeblbější. Nanejvýš používat: Je to marný, je to marný…

  76/297

 248. Socialiste potrebuji statnimskolstvima tak to dopada, tak jako vzdy. Ma decka maj kliku, zemjsem feudalista a zemstatnim skolstvim pohrdam a mohu si dovolit to nejlepsi, co je na trhu, proto, budou mit komparaticni vyhodu pred ostatnima, kteri maji nejake zabrany. Stejne jako mnozi vyvoleni socialiste, ale ja to neskryvam, jako oni.
  Martine, ja se za kravu vubec nestydim, naopak, byl jsem u toho, kdyz muj dedecek, nebojacny a skvely a genialni a …..vzor, prebiral Latifundie od Westika…., kdy nas obraz visel v jeji kancelari….. Nemenim na svem vyjadreni vubec nic ba naopak, cim jsem starsi, tim jsem radikalnejsi a uz nic neskryvam

 249. ta Steinová je kandidátka za Stranu zelených? Melouni v USA? O tempora, o mores aneb kam ten svět spěje….

 250. Tak první odhady jsou 53 – 60% pro melounka……

 251. Přece to lepidlo nesháněli tak dlouho nadarmo. 😛

 252. No, tak bylo to hodne tezke, ale povedlo se. Snizeni volebniho veku byl uspesny manevr.

 253. Clintonka podle prvních odhadů také vítězila.

 254. Pozor, Rputi, tzo je neco jineho… Snazi se presvedcit volitele.

 255. Ne, Noname, toto uz je po secteni dvo tretin okrsku… Samozrejme, jedna se jen o odklad nevyhnutelneho…

 256. Ale tak zas proč ne. Komouš Belden, maskovaný jako zelený, oslavné ódy na Fidela, komunistka jako šéfka EU zamini …25 let, a jsme tam, kde jsme byli.

 257. Vzdyt to tak, koneckoncu, volici chteji… A co volici chteji jje jiste spravne…

 258. „25 let, a jsme tam, kde jsme byli.“

  no, to teda nejsme, protože před pětadvaceti lety byli ti komouši jen na východě. Dnes, jak vidno, jsou , maskovaní na zeleno, dokonce i v USA. Nebo jsme si to jen namlouvali? Ale oslavný ody na Fidela by tam tehdy opravdu nikdo nepěl.

 259. Z prohlášení Norberta Hofera: Děkuji, že jste mne tak skvěle podpořili a jsem nekonečně smutný, že to nevyšlo. Chtěl bych pogratulovat Alexanderu Van der Bellenovi a žádám všechny Rakušany, aby byli jednotní a spolupracovali. Všichni jsme Rakušané bez ohledu na to, jaké rozhodnutí jsme učinili u volebních uren.“

 260. 246 meli kravku a ted uz maji jen vola

 261. OT,
  tak první hlásání o experimentu minitrdelníček:
  – těsto z polohrubé mouky (čtvrt kila jako vzoreček)
  – kremrolové trubičky
  Těsto mi z trubiček mělo tendenci sjíždět – dala jsem je na plech nastojato, a pár se jich pokácelo, takže výsledek byly spíš „příkecky“ nebo jak to nazvat 🙂
  Vyhodnocení: Výsledek poživatelný, ale prej málo sladký.Těsto přisladit, doladit polohování trubiček (prej to jde i na plech naplacato; navíc je asi není nutné před navinutím mastit), výsledek neposypávat ale v cukru se skořicí poválet, nutno dále ověřovat způsob vinutí – dnes ploché proužky ve spirále s přesahem, ale neslepilo se to, takže příště zkusím těsto uválet jako na pletýnky a spirálovat natěsno.

  A k Vídni, tak to by mi tam teď ani ten Sacher nechutnal 🙁

 262. Matzurko, gratuluji k úspěšnému experimentu.

  já jsem zahájila dnes vánoční pečení – byť s komlikacemi, protože jsem si před pár deny pohmoždila docela hnusně pravou ruku a většinu domácích prací můžu dělat buď s obtížemi nebo radši vůbec ne. Můžu akorát psát na počítači, držet hrnek s kafem a tahat myš. Takže základní životní funkce zachovány. 😀
  Těsto tedy zadělala dcera a cpát těsto do formiček to takž takž jde, ale podstatný je, že zkušební plech dopadl dobře a pracky se vyklopily z formiček docela lehce.

  no jo, no… měla bych dbát důstojnosti, která sluší pokročilému věku a smířit se s tím, že dobíhat autobus se stařeně nesluší 🙂

 263. Ad Vídeň – no, je to smutný,a le ukažme, že „nejsme jako oni“ a umíme přijmout prohru jako demokrati.

  Kdo jste byli v poseldní době ve Vídni ? Podle diskusí to místy vypadá, že to je samej muslim, ale podle toho, co tu psali Martin se skimicem to asi tak horký nebude….

 264. maYdo,
  zatím jsou gratulace předčasné 🙂 Až budou finální produkty k pochlubení, tak sem nějak šoupnu foto.
  Cukroví začnu cukrařit příští týden, doufám, že za víkend to zvládneme, když ho vlastně nikdo moc nechce… Ale vánoční přípravy průběžně hodnotím jako jdoucí dle plánu, s menšími nepřekvapivými výkyvy 🙂

  Jo, Hofer se zatím jeví solidně, škoda, že to nevyhrál.
  My byli ve Vídni v červenci, muslimů dost (resp. zahalených muslimek), ale spíš mnohočetné rodinky (turisti ?), na obejdující ilegály to nevypadalo.

 265. Tak u nás jsou letos ty vánoční přípravy ve znamení toho, že na vánoce bude všechno jinak, než jsme byli zvyklí. Vánoce na chalupě s ohledem na babičku nelze, snad tam zajedeme na pár dní po svátcích, Dcera má před svátky nějaké zkoušky, takže teď nebude doma 14 dní a kluk má brigádu a bude možná na Silvestra a Nový rok v práci, pokud to přes svátky nezavřou.

 266. Mimochodem, ve vsi tichosti eurozona rozhodla o odepsani vice nez petiny reckeho dluhu…

 267. Uprimne receno, Italske vysledky budou mnohem zajimavejsi…

 268. 323 Petře,
  ovšem účast prý zatím není velká!
  Výsledky zítra!

 269. Jó Advent: čtyřletá vnučka na moji otázku, zda se již naučili ve školce nějakou koledu spustila:
  Letí, letí Ježíšek
  letí s velkou nadílkou
  má růžový kožíšek
  třese při tom prdelkou

  Prý ji to naučila paní učitelka. Asi se na ni půjdu kouknout, zda to není pan 4% učitel..

 270. 😀

  Komik Ruda z Ostravy a jeho kolegyně z polední show rádia Frekvence 1 Miluška Bittnerová pro vás natočili velmi ujeté vánoční přání! Podívejte se na něj!

  https://youtu.be/kFP781-QFOc

 271. Díky, tak asi odtud to je – a paní učitelka je mimo podezření.

 272. Dobré zas ráno… No vida, tak se na to musí… Volby je třeba opakovat tak dlouho, až dopadnou správně…

 273. 59,95 : 40,5

  20% rozdíl je docela dost.
  Teď je jen otázka, co bude následovat? Úřednická vláda?
  A co euro?

 274. Že by inspirace pro hnutí Duha?
  Na Šumavě by to v těch močálech mohla být „světýlka“ nebo snad vodník a hejkal!

  Island pozastavil stavbu dálnice kvůli elfům!

  …Aktivisté jako jeden z dalších problémů uvádí, že dálnice by zasáhla do území elfů a skřítků. V boji za elfy se dokonce vydali do ulic a blokovali přípravné práce na staveništi, píše server independent.co.uk.
  A jejich soustavný tlak na úřady slaví úspěch. Ministerstvo dopravy vydalo příkaz k dočasnému pozastavení výstavby. „Problém bude vyřešen odložením výstavby do té doby, než se elfové a skřítci přesunou do jiné oblasti,“ uvedly v tiskové zprávě islandské úřady.
  Islanďané totiž věří, že elfové dokáží nebezpečí vycítit a sami se přesunou do bezpečnějších oblastí. O pokračování výstavby bude rozhodovat i islandský Nejvyšší soud. Má totiž na stole žalobu, kterou podala organizace Friends of Lava.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/island-dalnice-a-skritci-0wo-/zahranicni.aspx?c=A131223_171058_zahranicni_ert

 275. Ještě k dění v naší bývalé „širší vlasti“ :

  http://zpravy.idnes.cz/rakousky-tisk-k-prezidentskym-volbam-d8w-/zahranicni.aspx?c=A161205_065206_zahranicni_jj

  K titulku (Cesta spacím vozem místo domu hrůzy, glosuje tisk výhru Van der Bellena) dodává jeden komentář :
  Jen aby z klidné cesty spacím vozem nebyla vražda v Orient expresu….:-P

  A samotné komentáře rakouských presstitutů jsou takové …..kavalírské k těm východoevropským untermenschům….

  Trochu mi to připomíná předválečnou dobu, pouze nacistické režimy vůkol jsou střídány germanistánem…..

  Jo – a abych si v neues jahru zvykal:
  Zdravím chovance soudruha Chovance ! – pak to budu zkracovat na ChsCh….

 276. 🙂

  Šenkýř Holub se však nehodlal nijak tajit svými názory na to, že by si měl do hospody, kde trží dvě až tři stovky korun denně, nakupovat zařízení za tisíce korun, aby každý večer odeslal pár účtenek. „Otvírám, až podojím krávy, mám ještě malé zemědělské hospodářství. Takže přicházím v létě v osm, v zimě v sedm, zvířata letní čas nezajímá,“ řekl Holub.

  Ministrovi financí se přitom v hospůdce očividně líbilo, poseděl s místními u piva, ochutnal čerstvé vdolky a vyslechl si, co si lidé myslí o zavedení EET i pro nejmenší podnikatele. „Proto jsem chtěl zavést zavést paušální daň, aby nemuseli evidovat tržby. Ale to teprve přijde, zatím musíte evidovat tržby všichni. Nemohl bych vám na tu pokladnu přispět, abyste na mě nebyl naštvaný?“ nabídl hostinskému.

  Ten to však rázně odmítl s tím, že nechce být nikomu za nic vděčný. Nevadí mu ani, že jeho slova zaznamenávají přítomní novináři, ačkoliv mu musí být jasné, že takovéto případy finanční úřady nebudou tolerovat. „My se nebojíme, děda šel za války na gestapo, ať prý pustí zavřeného švagra domů. Za dva dny ho pustili, pokuty od finančního úřadu se také nebojím,“ řekl Holub.

  Předvolební kampaň začala.
  Rozbije Babiš vládu předčasně, nebo ne ?

  http://domaci.ihned.cz/c1-65543490-babis-navsivil-hospudku-kde-ignoruji-eet-nechci-to-slyset-ja-vam-na-to-snad-prispeju-nabidl

 277. Dobré ránko.
  První víkendové předávání mikulášských nadílek mám za sebou, část letošních perníchových chatrčí už stojí u určených vlastníků, zbytek se předává dnes.
  No, z Rakouska žádná sláva, ale ono se to dalo čekat.

 278. 246 – Halladine, očekávám omluvu. Jasnou a veřejnou.

 279. Dano,

  Vy jste mě urazila daleko více. Postavila jste mě na úroveň komoušů z Gottwaldových dob tím, že jste předpokládala, že budu hájit nebo vysvětlovat jejich zvěrstva.
  Jsem bezpartijní socialista,nikoli komouš.
  A už vůbec ne komouš z padesátých let.
  Omluvte se Vy.

 280. Dobré ráno,

  koukám, že z ankety o pokleslé popmuzic se stává záležitost mezinárodního významu. Už se k tomu vyjádřilo OSN?

 281. 337 – jevi se mi, ze jsi se z rodinne historie nepoucil – nemas problem s kde jakou zvuli statu…

 282. 339n šimone,
  co ty víš, jaké sexuální fantazie v zelené soudružce pan Banga svými veršíky budí? Ten se nezakecá a jde rovnou na věc, to se jí v životě nestalo! :))))))

 283. A jen do toho, vrtat, šťourat, naštvat …

 284. Dobré ráno vespolek,
  co se vlastně bude dít v Itálii ? Italexit ?

 285. (341)S obhajobou kdejaké státní zvůle … toť činnost aktivní, ne jen pasivní.

 286. (345) močálem černým kolem bílých skal – volba někoho, kdo nebude chtít změny.

 287. (344) Erdogan, Asad, Putin něco vyvedou a zase začne. Normální průběh.

 288. Už i z toho Mikuláše je byznys….

  http://zpravy.idnes.cz/straseni-deti-mikulas-cert-andel-mikulasska-nadilka-fyf-/domaci.aspx?c=A161204_213749_domaci_ekl

  K ná, když byly děti malý, chodila parta studentů, pořád ti samí a vždycky dostali stovku, jako bonus jsme měli připravenej svařák, aby na dalších štacích nezmrzli.

  Dcera loni dělala s partou Mikuláše a brali, co jim kdo dá. Stovku, dvě. Pro celou partu. Pokrylo to náklady na kostýmy a snad zbylo na nějaký posezení v čajovně. Hlavním efektem bylo, že si s tím užili spoustu srandy.

 289. No tak hlavně, že je všechno hned jasné…..

 290. 345 Matzurko,
  když se nepovedly reformy, je druhou možností odstoupení od eura a návrat k liře. Z čehož mají v Bruseli bobky, pochopitelně…
  Už jen krok od exitu. V tom jim ale brání prchlíci, protože pak by je už do EU neodeslali.

 291. Inu Petře,

  pokud považuješ za zvůli státu zákon odhlasovaný demokraticky zvoleným parlamentem…
  což rozhodně nebyl případ té komunistické „socializace“ vesnic…. nehledě k tomu,že ta praxe překračovala tuším i ty komunistické zákony,
  tak to nemůžu hodnotit jinak,než jako odmítnutí demokratického systému vládnutí.
  Přeber si to jak chceš.

 292. 348-no ale oni něco vyvádí. Většina východního Aleppa už je v rukách syrské vlády.
  Rusové u toho určitě vybombardovali tisíce nemocnic a zabili desetitisíce lidí.
  A SOHR nic…

 293. 347 – oni v tom návrhu změn byly i nějaké šrapnely…..omezení rozhodování voličů ve prospěch úřadů, tvrdé podřízení EU apod. – lze dohledat jeden článek (ale kde, žejo ?…frfluchte sklerose!) Češky žijící v Itálii, která to rozebírala.
  Prostě sviňárna, přivěšená k jinak prý dobrým a potřebným změnám.
  A každá strana zdůrazňovala to své.

 294. 349-ale ono je to tak přece pořád.
  Že idnes našla i něco jiného … Nejde o většinovou záležitost.

 295. Petře, buďte opatrný, ještě se dostanete na blacklist.
  BTW, spoustu těch největších prasáren napáchali politici zvoleni po formální stránce v naprostém pořádku.

 296. A navíc jsou v idnes lenoši líný, polovina těch fotek u článku o návštěvách Mikuláše byla z včerejšího článku o valašském jarmeku a nebylo to k věci.

 297. Pravda , NoName. KOnec konců, když rodiče jsou ochotni vypláznout takový prachy, mají to mít.
  Druhej extrém jsou rodiče, kteří tuhle tradici zavile odsuzujíí, protože prý nechtějí vystavovat dítka stresu a nejradši by na všechny , kde se mikuláš drží, poslali sociálku.

  Jo, to sousedka vždycky vzpomíná, jak k nim dotrazili čerti už značně zmožení, protože to bylo v dobách, kdy to dělali za panáka a panelák byl velkej. Čerti odpadli zrovna u sousedky v předsíni a děti řvaly “ maminko, čerti nám umřeli“

 298. Ono, Halle, demokraticky zvoleny parlament dokaze schvalit kde co… Vzpomen treba roky 33 nebo 48…

  Dale – nepamatuji, ze by za „socializaci“ vesnic byl nekdo odsouzen, takze probihala v souladu se zakonem. Tve nazory na zakonnost nejsou rozhodujici, rozhoduje soud. A tenm zadnou nezakonnost neshledal.

  Abych to shrnul, demokracie se bez aplikace republikanskych principu a zakonnych omezeni muze velmi snadno zvrhnout v tyranii… Jak se ukazuje jiz od antiky. Takze ano, odmitam demokraticky system vladnuti bez zachrannych brzd delby moci a zakonnosti.

 299. A jistě Petře,

  demokracie je blbej způsob vlády,jenže ty ostatní jsou ještě horší.
  To jsem nevymyslel já, ale jistej W.Ch 🙂
  A jistě že je možné,že demokraticky zvolený parlament odhlasuje něco blbýho, ale co s tím ? Zrušit parlament a volby do něj ?

 300. Petře,

  nemáš tak úplně pravdu.. Na konci 60 let proběhla fůra rehabilitací.Při těch rehabilitacích bylo konstatováno,že byly překročeny tehdejší zákony -jinak by ti lidé nebyli rehabilitováni.
  Jistě, je možné zpochybňovat to,zda ty rehabilitace byly dostatečné- asi nebyly, ale nějaké byly,a to popírá tvé tvrzení „Tve nazory na zakonnost nejsou rozhodujici, rozhoduje soud. A tenm zadnou nezakonnost neshledal. „

 301. No a po Sametu proběhly další rehabilitace. A opět bylo konstatováno,že byl překročen zákon…

 302. Halle, ja se neptam na rehabilitace, ale na to, zda byl za nezakonny postup nekdo odsouzen. To je uplne jina otazka. Rehabilitace odsouzeni.

  Halle, prosim jeste jednou se zamyslet nad formulaci „demokracie bez aplikace republikanskych principu a zakonnych omezeni“… Napriklad jedno takove logicke omezeni je, ze parlament nemuze odhlasovat, ze nejaka mensina bude plosne potrestana, protoze se vetsine tak nejak nelibi…

 303. z tisku

  Představte si tu situaci. Pan kovorolnik a bezzemek jde v poledne na oběd s kolegy a když se vrátí zpět, sedne k počítači a pošle udání na majitele podniku, u něhož před chvílí jedl a pil. Z hosta se stal udavač. Nad tím rozum zůstává stát. Proč to udělal? Nechutnalo mu? Dostal pivo pod míru a nebo musel dlouho čekat na jídlo? Dobře, to se v poledne v restauracích někdy stává. Výsledkem je buď okamžitá stížnost obsluze a nebo dotyčný do příslušné restaurace už zkrátka příště nepřijde a řekne o tom svým kolegům. A jak známo ústní doporučení či naopak antireklama dokáže divy.

  Tady jde však o něco mnohem horšího. Nový systém evidování tržeb uvolnil v mnoha lidech zadržovanou frustraci ze svého neúspěchu, bezvýznamnosti, malosti či obyčejné závisti. O své ubohosti a hlouposti tito lidé nepřemýšlejí, protože toho nejsou schopni.

 304. A obecne receno to, ze nekdo zvuli napravi po x letech (a treba po sestilete drsne valce) asi neni ten nejlepsi ochranny mechanismus proti demokraticke zvuli…

 305. Rehabilitace?
  Můj táta zasadně říkal „rehalabalatace“.

 306. Petře 🙂

  jediná možnost ,jak omezit právo parlamentu odhlasovat zákon o EET by bylo dát do ústavy, že MF nemá právo kontrolovat výběr daní 🙂 a stanovit k tomu příslušné postupy. A omezit právo parlamentu odhlasovávat o tom zákony.
  Dělba moci existuje, je moc zákonodárná , výkonná a soudní.
  Nic jiného zatím nikdo nikde nevymyslel.

  Petře ,tvrdit o procesech v padesátých letech , že to byla demokratická zvůle je poněkud zvláštní 😀 😀

 307. Vytrvalost v hlouposti…
  To by se dalo dát i do erbu 😉

 308. Nejak si nevzpomenu, ze bych rozporoval pravo MF kontrolovat vyber dani. Co mi vadi je, kdyz je plosne potrestana skupina obyvatel s tim, ze ji nemame radi. Ale v teto konkretni debate mi neslo zdaleka jen o EET, nezuzujme.

  Dale si myslim, ze socializace vesnic {nemluvim o monstrprocesech) byla demokraticka zvule. KSC vyhrala volby, parlament vydal zakony a urcene organy zajistovaly jejich plneni. Nevidim problem – tak konci demokracie bez kontroly zakonnosti a delby moci…

  Kontrola moci je napriklad v tom, ze si ministr financi nemuze aplikovat zakony, jak ho napadne…

 309. Kazdopadne se musim omluvit, mam nejakou praci.

 310. Petře,

  demokratická vůle to v žádném případě nebyla. Komouši po válce vyhráli volby, na samostatnou vládu to nestačilo, a tohle by původní vláda a strany v parlamentu neodsouhlasily.
  Po 1948 si KSČ ostatní strany zprivatizovala, udělala v nich puče, a dosadila do nich svoje kolaboranty, a další volby nebyly demokratické ani náhodou.
  Jednotná kandidátka atd.

 311. [369] Má ministr právo začít budovat infrastrukturu pro naplnění ještě nepřijatého zákona? Musí ministr pro zakázku nad určitou hodnotu vypsat výběrové řízení? Smí ministr publikovat za státní peníze lživou reklamu? Smí ministr zahájit státní loterii s účastí osob mladších patnácti let?
  Ne?
  Ale to vše se stalo. Drobné přehmaty.

 312. 374

  Zákon o JZD vydal už nový parlament , (volby 30. květen 1948) který nebyl demokratický ani náhodou) v únoru 1949.
  Tolik k demokratické zvůli 🙂

 313. V tom zákonu o JZD semluvilo o dobrovolném vstupu. Nucení do JZD bylo tedy nezákonné i podle komunistiuckého zákona.

 314. Tak ono taky nikdo nebyl donucen vstoupit do družsva oficiálne.
  Žádné oficiální donucování neprobíhalo.
  Jenom se zvýšily odvody, zavřeli otce nebo syna na týden do vězení a tak…

 315. Halle, ano, prostredky se malinko zmenily – misto puce se se koupi soukroma media a ovladnou verejnopravna… Zmeni se metoda financovani stran, zkorumpuji se volici… Ucelova financni kontrola na oponenty, odpusteni dani a dotace sobe… Strany se neprivatizuji, pouze se v nich koupi vliv a kdyz to nejde, medialni masakr skrze koupena ci ovlivnena media…
  A kdyz je nejhur, snizi se volebni vek, nebo tak neco…

  Takze ano, rozdily jsou… Jiste je znacny rozdil v tom byt umlacen baseballovou palkou, uskrcen hedvabnym satkem ci udusen tvarohem. Nicmene konecny vysledek je stejny. demokracie – myslena ta, o ktere Churchill mluvil – je mrtva.

 316. 378 – nemam pocit, ze by nekdo nekoho nutil… Pravda, odvody pro ty, co nechteli byly narocne (ale stanoveny zcela v souladu se zakonem), a jiste kde jaky soused i zastupci statu, nechapajicimu sedlakovi vysvetlovali, jak je spravne vstoupit do JZD.

  Ale jsem si prakticky jist, ze kdo sel do JZD tam sel na zaklade vlastni zadosti, zcela dobrovolne…

 317. Honzo,

  pokud to bylo,a bylo to nezákonné,už podaly ODS a Top ústavní stížnosti ? Nevím, ptám se.
  Pokud MF budovalo nějakou infrastrukturu, asi to bylo v rámci schváleného zákona o státním rozpočtu. Protože to něco stojí. Pokud na to byly vyhrazeny peníze ve schváleném státním rozpočtu,asi může.

  Legislativu ohledně výběrových zařízení neovládám,ale mám dojem,žejsou nějaké výjimky.
  Ale existuje Úhos,který má posuzování takových věcí v kompetenci.

 318. A drobni zivnostnici, kteri si nebudou chtit koupit EET za pakatel dvacet litru plus petikilo mesicne (predpokladam, ze co tri roky, vzhledem ke standardni zivotnosti elektroniky), nechteji platit ucetni za kontrolni hlaseni a dalsi drobnosti, ktere nas cekaji, taktez skonci zcela dobrovolne.

 319. Petře,

  nedělejte si pérdel. Vím zcela jistě, že můj dědeček do JZD dobrovolně nešel.

 320. Nejspíš ne, ale nepochybně to mnoho tehdejších Halladinů tvrdilo. Což je jádro pudla.

 321. Hale ano, zadost musel podat. Pravda, presvedcovaci metody byly troche duraznejsi, ale bez zadosti farmare to neslo… http://www.totalita.cz/sektor/zem_metody.php

  Vim o zoufalcich, kteri to vydrzeli… Napriklad jedna poloblazniva pani ve vesnici me manzelky, ktera chovala kozy a mela male pole… Ktere ji JZD trpelive az do osumdesatych let kazdy rok vylilo mocuvkou… Ale nepodepsala.

 322. Petře,
  zase kecáte s těmi dvaceti tisíci.
  Opravdu drobnému živnostníkovi bude stačit to, co má ten náš hospodský.

 323. Ale jiste, a kdyz se rozbije reseni, ktere na chytry telefon usmudlal nejaky student CVUT, tak mate jake zaruky?
  Na tomto se moc setrit neda, kdyby se mne to tykalo, tak bych si takhle usmudlane reseni fakt nelajsl.

 324. No, pokud jde o ty padesátý léta, pokud vím, KSČ si zmonopolizovala vládu převratem ve 48 a tím skončily demokratické procesy. O tom co se dělo pak, lze těžko hovořit jako o „demokratické zvůli“, byla to zvůle bez přívlastků.

  Samozřejmě se děly nezákonnosti, důvody, proč nebyl někdo odsouzem za kolektivizaci vesnice snad netřeba vysvětlovat. Pokud něco bylo v rozporu stehdejšími zákony, ale v souladu se stranickou politikou, tak to nikdo neřešil. Aby byl někdo odsouzen, muselo by se posat trestní oznámení a pachatel usvědčen, nějak si neumím představit, že by tenhle proces mohl proběhnout v padesátých letech. Ale tvrdit, že to bylo v souladu se zákony jen proto, že nebyl nikdo odsouzen je pitomost nebo naivita.
  Tim by se park mohl obhajovat i holocaust, ten by přece take v souladu s tehdejšími zákony.

  Minus demokracie spočívá v tom, že hranice mezi demokracií a „demokraturou “ je pozvolná a neostrá. Bohužel všeobecné volební právo s sebou nese triziko, že se snadno vůle většiny zvrtne ve zvůli davu. To riziko se zvětšuje tím víc, čím účinnější prostředky mají media a taky stoupá s počtem lidí, kteří si přes politiku či občanskou angažovanost chtějí řešit svoje frustrace nebo v tom vidí přístup ke karieře. Politici jsou mediální hvězdy a volby nemají daleko k anketě Zlatý slavík, včetně pískání, uražených odchodů a následných mediálních přestřelek. A není to jen problém kotlinky, jak ukazují průbehy voleb i jinde.

 325. (388) Taky jsem četl nebo slyšel další nápad dobroserů, lidi moc solí, tak by ve školních jídelnách měly zmizet solničky. Zatím je to jen nápad, ale jak vidno, někdy se podobné píčoviny realizují docela rychle.

 326. Ta obhajoba dědečka je taky kouzelná.

  Včera jsem byl navečer v hospodě. Většina sedících si pochvalovala, jaký je ten Babiš pašák, že konečně udělá pořádek. Každý si bral babišenku, aby se mohl účastnit loterie. Dál nic neřeknu, protože neudávám. Pikantní česká drobnost spočívá v tom, že Babiše (a kohokoliv dalšího) budou ve volbách podporovat sabotéři jeho opatření.

  Taky musím ještě něco dělat, samo se nenakope.

  Dušane, Skimici, dostali jste můj Email?

 327. Maydo, problem je v tom, ze formalne demokraticke procesy stale zustavaly v platnosti. Strany existovaly, volby probihaly, soudy soudily, delba moci existovala. Jen byly trochu… specificke.

  Podobnost s dnesnim vyvojem ne zcela nahodna.

 328. A navic maydo netvrdim, ze to je v poradku, kdyz nikdo nebyl odsouzen. Tvrdim, ze fakt ze jsou volby, zakony a soudy sam o sobe negarantuje, ze veci v poradku budou a co vlada cini je v poradku…

  K tomu, aby byly veci „v poradku“ je treba mnohem vice…

  Maydo, ze jste mne necetla poradne? 🙂

 329. 391

  maYdo,napsala jsi to docela přesně .
  Jen si myslím,že ani v těch německých rasových zákonech a nařízeních se veřejně nepsalo o konečném řešení plynem a jiným zabíjením. Blbě by to vypadalo, a ani Němci podporující Hitlera by to nemuseli skousnout.

 330. Tak jistěš, Ptře. Například volby probíhaly po celou dobu komunistické diktatury. Ale s demokracií to nemělo nic společného.

  Otázka je, na kolik jde nazývat demokratickými procesy v sitaci, kdy voliči jsou vystaveni masivní propagandě, o jaké se komunistům ani nesnilo. Zejména když jde často o věci, které volič těžko může posoudit a hledá, co o tom říkají lidi, které považuje za fundované.

  jetsli v takových podmínkách vůbec může demokracie fungovat.

 331. Presne o tom maydo pisi v 380… Z meho pohledu ani toto, co mame nema s demokracii nic spolecneho, ackoliv – diky bohu – je system mnohem mene brutalni.

  Babis je vytecnou demonstraci toho, ze je po demokracii. Mimochodem, v USA pri nastupu do vlady musi ministr odevzdat veskery majetek do spravy fondu a nesmi rozhodnovat ani jen a nakupu ci prodeji svych akcii…

 332. “ netvrdim, ze to je v poradku, kdyz nikdo nebyl odsouzen. Tvrdim, ze fakt ze jsou volby, zakony a soudy sam o sobe negarantuje, ze veci v poradku budou a co vlada cini je v poradku…“
  Ale z toho jsem Tě taky nepoodezřívala, Petře. 🙂 Co taky může garantovat soud, ve kterém sedí soudružka Polednová , kd ese čtou dopisy pracujících , ‚žadájící nejvyšší tresty a kde, jak se říká, “ obhajoba je součástí obžaloby“.

  Akorát nevím, jak teď s tím vědomím, že demokracie neprodukuje vždycky optimální řešení, můžeme pravdoláskařům či voličům Clintonové vyčítat, že nechtějí respektovat výsledek demokratických voleb….
  nebo co nadělá Robejšek se svou realistickou tezí, že prostí občané se rozhodují lépe než elity…..
  tolik příkladů, kyd to funguje a zároveň tolik příkladů, kdy to nefunguje.

  U toho Babiše samozřejmě jde od začátku o kolosílní střet zájmů. Jenže obecně – co s tím? Omezit politiku jen pro nepodnikatelské vrstvy? To nejde.

 333. 399-Petře, zatím je to míň brutální. Nicméně nastavení zákonů ve spojení s možnostmi odposlechů a kontroly veřejného prostoru dávají možnosti, u kterých Stasi nebo KGB jenom blednou závistí.
  A peněz na kupování loajality občanů je zatím dost. Ale nebude to tak navěky.

 334. 401 – ja jsem optimistou, predpokladam, ze stihnu umrit vcas 🙂

 335. A hele

  Jindřich Forejt, nepostradatelný spolupracovník prezidenta Miloše Zemana, končí ve funkci šéfa hradního protokolu. Od pátku má zapečetěnou kancelář a zakázaný vstup na Pražský hrad. Oficiálně je doma ze zdravotních důvodů.

  V poslední době udělal Forejt tři chyby: Zpožděné letadlo na pohřeb slovenského prezidenta Michala Kováče. Aféra kolem nevyznamenání Jiřího Bradyho k příležitosti 28.října. A nesprávně informoval prezidenta Zemana o tom, že americký velvyslanec Andrew Schapiro chyběl na Hradě při předávání státních vyznamenání.

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/zapecetili-mu-kancelar-a-po-14-letech-vyhodili-sefa-protokolu-forejta-z-hradu-7192

 336. Ke vstupu do JZD: tátovi ( zakladateli mysliveckého sdružení) prostě sebrali povolení na flintu – čili nemohl být členem spolku. Nedovolili mu zaměstnat lidi na polní práce – čili nemohl vyprodukovat to, co bylo předepsané (tzv. kontingent). Začal tedy kupovat od ostatníczh a odevzdávat jako svoji produkci. Když mu došly prachy, tak jej v souladu s výkladem zákonů zavřeli a máma s třemi malými dětmi, mužem v base, ráda dala vše státu a v zápětí byla s nimi během 2 dnů odsunuta o 150 km dále. Musela se zeptat místních, jak se to tam jmenuje. K tomu články v novinách, soud přenášený místním rozhlasem…..U pratety ( vdovy) se střídali tři aktivisté od rána do večera, stále u ní a stále do ní hučeli, ať podepíše vstup do JZD. Po týdnu se složila a podepsala. JZD pak hospodařilo tak, že jednotka měla zápornou hodnotu a oni ještě koncem roku dopláceli…
  No a dnes to vypadá, že prostě podepsali přihlášku – v souladu se zákony! Fuj!

 337. 404-no ale to někteří pořád nechápou. Že FORMÁLNĚ všichni podali přihlášku a nikdo je k ničemu nenutil.

 338. Ale jistě, Jirko.
  dobrovolně to podepsal málokdo – pokud vůbec někdo. Možná nějaký bezzemek.
  Bylo to čiré násilí, spojené se zneužíváním moci.

 339. Presne o tom mluvim… To, ze je neco v souladu se zakony a formalne dobrovolne neznamena, ze se nejedna o unikatni svinstvo…

 340. Mimochodem, moji prarodice take vstupovali do JZD… Dobrovolne…

 341. 406 – nebylo to tak jednoduché. Je pravdou, že za války se má vesnice líp než město a v míru to bývá naopak. Majetek se přelévá. Táta mně říkal, že plánovali stejně družstvo založit, ale nikoliv ve smyslu kolchozů, ale jako hospodářské družstvo tj. ve smyslu kooperativním. Čili ty tendence tu byly. Jenže se toho chytli komunisté a dovedli to k obrazu Sovětů se všemi důsledky. A pak vidím druhý faktor: když někde něco funguje a já se na tom nepodílím, tak mám pocit, že to funguje samo a že to nic není. A hledám cesty, jak se do toho zapojit- a pak to upravuji, reformuji, vydávám upřesňující pravidla a čumím, že to nějak „samo“ nejde a že jsou problémy. Typické pro rychlokvašené manažery a politiky.
  Jo, jistě, i za války jsou zničeny vesnice, stejně jako města, ale obecně – přes jídlo- vesnice spíš přežijí a mají co nabídnout.

 342. Já nevím, školy nemám, tak se zeptám… Nějak nevím, kde je v ústavě či v listině práv a svobod napsáno, že kdo chce v ČR jakkoli podnikat, musí mít aktivní připojení k internetu… Nemohl by mi to někdo vysvětlit?

 343. No, něco se před časem plácalo o tom, že by to mohlo patřit mezi základní lidská práva…. Ale pak to nějak usnulo.

 344. 409
  Jo,mělo smysl založit třeba družstvo vlastnící zemědělskou techniku,která by se jednotlivým zemědělcům nevyplatila, nebo by ji sami jednotlivě zaplatit nezvládli.
  Která by prováděla práce pro členy za úplatu, a o kladný výsledek by se členové družstva dělili.
  Těch možností bylo víc.

  Taky by mě zajímalo,co z toho vymysleli naši komouši, a co jim nařídili sovětští “ poraděnkové“
  Zarazila mě ta nejednotnost v rámci RVHP.

  Situace v polském zemědělství je všeobecně známa, ale v roce 1970 jmse s rodiči navštívili NDR.
  A máti ,která byla za války nasazena v Drážďanech, a přežila tam bombardování, našla hospodu, ve kterém byli nasazení v sále ubytováni, a provozovala ji společně s řeznictvím a zemědělským dvorem furt ta sama rodina. Už tedy nová generace, ale půvadní majitelka, stará paní ještě žila, a máti s ní mluvila.

  Z VTM si pamatuju,že v NDR měl nějakej soukromník fabričku na magnetofony.

  Takže buď byli naši komouši hyperaktivní, anebo byli hyperaktivní poraděnkové, přidělení ze sojuzu.

 345. 410

  V listině práv a svobod jsou jen práva občana, nikoliv povinnosti. 🙂
  Povinnosti řeší jiné zákony.

 346. Navíc nemusí mít internet. Jen po něm musí něco posílat. Záruky mu nikdo nedá a za obsah je odpověden.
  Ale lid to tak chtěl, lid ústy svých zas-tupců promluvil, lid to bude mít.

 347. Jdu tak kolem…
  halladine, u nás kupříkladu do družstva vstoupili jako první velcí sedláci a „dobrovolně“ – defakto to družstvo založili. Kravičkáři vstupovali později. Důvod byl nasnadě. Za kopcem byli zakladatalé revolucionáři (nic proti jihočechům, ale táborský duch tam pořád žije a projevuje se dost roztodivně) a přicházely zprávy o združstevňování dost děsivé. Skoro by se dalo říci, že hodně děsivé. Mohu potvrdit, měl jsem pár tvrdě postižených lidí „za kopcem“ v rodině. Takže tím, že místní sedláci družstvo založili, z procesu rozkulačování a združstevňování vyvázli se zdravou koží a zůstali bydlet na svém.
  Ad Kunetka’s zamyšlení nad nedostatkem výuky k demokracii bych jenom podotkl, že jsem se minulý týden zamyslel nad nedostatkem výuky chemie na gymnáziu našem střediskovém, protože Pišvejc měl od začátku roku dvě, slovy DVĚ hodiny chemie. A nebylo to proto, že by nechodil do školy. Oni mají jednu hodinu chemie týdně v pátek odpoledne. Většinou páteční odpolední vyučování odpadá, protože jsou buď prázdniny, nebo jdou na nějaký brainwashing o multikulti, o zelené energii atp.

 348. A chemie je stejne neekologicka, a mozna I negenderova a malo multikulti…

 349. 417-nejsou noty.
  418-je to blbá věda, je nutno biflovat. S názorem na uhlíkovou vazbu si nevystačíte a esej O Protonovém číslu z pohledu gender by byla asi blbá.

 350. 417 Petře –
  něco málo přece.

  Zase stejná chyba?

  …Matteo Renzi udělal přitom naprosto stejnou chybu jako v Americe Hillary Clintonová. Ta označila voliče Donalda Trumpa za „ubožáky“. S tím pak těžko mohla vyhrát. Italský premiér zase své oponenty počastoval slovem „lůza“ (v italštině accozzaglia). Po Brexitu zase na ostrovech znělo, že odchod Británie z EU zavinili „nevděční důchodci, nevzdělanci a venkované“…
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/76316/vzpoura-proti-elitam-italsky-premier-oznacil-sve-oponenty-za-luzu-prohral-referendum-a-padl.html

 351. Ptakopysku,

  tvoje sdělení je zajímavé , a naznačuje dvojí.
  Za prvé , že vaši sedláci byli vychcanější než jiní, za druhé , proces združstevňování měl u vás zpoždění .
  Kdyby tomu tak nebylo, nezakladalo by se družstvo až v momentě, když už u sousedů bylo rozkulačeno.
  Současně je možno spekulovat, zda stejně jako vaši sedláci nebyli vychcanější i vaši komouši.
  Zda se zdruřstevňováním úmyslně neposečkali, počkali na to, jak to dopadne u sousedů a teprve pak začali pádně uvádět příklady , s otázkou nakonec. “ Máte to taky zapotřebí? Nebude lepší,když to družstvo založíte , nebudou vás otravovat, a navíc obsadíte v družstvě vedoucí posty ? “

  3ů,,,, 33333333333333333333333333333,3

 352. halle,
  podle mě to byla kombinace obojího. Soudruzi u nás byli daleko soudržštější, než třeba soudruzi z Kladna, ale takňák měli vohled na lidi. Co si pamatuju nebožtíka starýho Kadlece, tehdá referenta přes zemědělské dodávky, ten měl srdce na pravém místě. Když se na dotyčné srdce správně zaklepalo, byl to ten nejlaskavější pán na Podblanicku.

 353. Ptakopysku,

  myslíš zaklepání na to srdíčko cum bajšpíl vepřovou kejtou ? 🙂

 354. 418 a pod: to je věc školy, jak to má rozvržené a jak je směrovaná ( přírodovědná, jazyková). Není to tedy univerzální model.To však tu absenci hodin neomlouvá. No a méně absolventů se nedostane např. na medicínu.

 355. 425 – samořejmě má být…no a méně absolventů se dostane např. na medicínu.

 356. Já nevím, jetsli kydž jsem byla na gymplu, vůbec humanitní větev chemii měla.

  Ale u dcery měli do kvarty všeobecné zaměření a po kvartě se dělili na humanitní a přírodovědný směr. Dcera šla na humanitní směr, ale chemii měla, myslím, že až do septimy. Čtyřka z chemie bývala pravidelnou ozdobou jejího vysvědčení. 🙂 Ale určitě to neměla v pátek odpoledne a jen dvě hodiny za pololetí.

  Chemie mně štvala, protože pravidelně se mnou chtěla hovořit profesorka na chemii po třídní schůzce a bylo to až někde pod střechou, takže kjsem musela o nějaký tři patra výš a ještě vystát frontu, protože přede mnou byla celá řada buď podobně postižených rodičů nebo takových, kteří naopak chtěli slyšet o úspěších svých malých Mendělejevů.

 357. maYdo,

  na humanitní větvi samozřejmě chemie byla. Já ji flákal , jako ostatně skoro všechno,a v pololetí 2. ročníku měl taky za 4 . 🙂
  No , trochu mě to nakoplo,takže na konci roku jsem měl za dvě, a vybral si chemii jako volitelný maturitní předmět a na maturu to dostal za dvě 🙂

 358. (417) Na ČRo Plus, který jsem si pustil při přípravě krmě, ticho nebyli, držel tam řeč nějaký Bureš od Poštovní spořitelny.

 359. Ste se probudili s povinnym internetem,ne ?
  Kolik let maji i bytova druzstva povinnost pouzivat datove schranky ?
  Pět ?? A uz tri roky povinnost mit webovou stranku….

 360. K datové schránce, ani k vlastním webovým stránkám nemusím mít online připojení. Dokonce ani vlastní počítač, i když je to samozřejmě pohodlnější, mít ho na stole.

  Existuje někde norma, která nařizuje mít vlastní gumové razítko?

 361. Musim rici, ze jako postizeny, rodove, v roce 1620, pak i dale, ale v moderni dobe v roce 1918, 1945, 1948 a ted budu na rade ja, nic noveho pod Sluncem a vubec nic, co bych uz necekal

  Je pekne, ze presne vite co v te Italii bylo a proc. Jen bych lehce poznamenal, ze vubec neslo o nejake reformy ci politicke zmeny, ale jen o to, premier byl nesmirne nepopularni a protoze tady na Jihu je to „fotbalovej zapas“ i kdyby se v referendu melo hlasovat o tom, ze kazdy dostane nove lambo, tak kdyz bude premier magor, nikdy to nemuze projit…… To jen tak k tem politologickym rozborum, proc to neproslo a jake tam byly chybky a naslapne miny a pasti…..
  Jo a co se tyka Rakouska, tak bych toho mistniho „broukologa“ taky nemusel. Ja chapu, ze svobodni jsou pro vetsinu zde zarukou moudrosti a bezpecnosti, ale musim Vas trosicku zklamat, ono je mu to totiz jedno, co si o nem myslite, jste totiz pro nej podlide…… No a protoze protoze jsem feudalista, tak s tim nesouhlasim. Nic vice, nic mene.

 362. Jasně – a on někdo z představenstva bude dělat e-pošťaka pro erár, žejo ?
  Na svém nebo dokonce služebním kompu ?
  Takže noťas nikoliv, ten samozřejmě byl na vyřizování korespondence, ale internet, který jsme tenkrát nepotřebovali – dneska jistě ano, protože nikoliv asfalt, ale e-pošta.
  A ta povinná ohlášení schůzí na web bude někdo nosit někomu, kdo se bude starat o publikování – samé výhody, jistě.
  Ono stačí ta blbost zvaná datová schránka – nemusíte se někdo namáhat popisovat, jak jemu to hroozně pomáhá – to, co chodí bytovému družstvu do ní, jsou dokumenty takového rázu, že stejně musíme si chodit je nechat ověřit – jako bychom si chodili pro poštu bez pošťáka. Alespoň dodatečně našel erár použití pro korespondenci s FÚ – také jenom proto, aby zdůvodnil investici do předraženého projektu DSch.
  Reagoval jsem na vznešené dotazy ohledně jakoby nově vzniklé povinnosti mít v podnikámí internet – na druhé straně: je snad dneska někdo, kdo nepoužívá email ? – i nejposlednější řemeslník se nám s ním nabízí.

 363. ad „ze jako postizeny“… od roku 1620…
  Tak to je jasný! Byl sťatej a teď mastí si kapsy na příspěvcích na péči… 😀

 364. Nerozumím,Rputi.

  To se jako v roce 1620 ožral a ještě nevystřízlivěl?

 365. No je zcela normalni, ze memu prispevku Vy dva nerozumite….. Protoze, co si budeme povidat, slovy, klasika…. Narodil se s oslim hovnem mezi prsty ……. To socialiste a komuniste bejvaj …

 366. 439 – ale to, že jsem ( i když máme datovou schránku) odevzdal daňové přiznání družstva na papíře a stálo mne to pak 2000 Kč pokuty, tak to mne namíchlo. A to bylo tak všechno, co jsem s tím mohl dělat.

 367. Jiřiku,
  těžce se pleteš,
  my jsme dostali ten predikát od císaře Ferdinanda. Jen jsme holt byli na té správné straně 🙂

 368. 443 – tak jistě, je to jen další zpupnost eráru, stejná jako momentálně diskutované EET..
  A to hlavní, co vadilo tenkrát v ostatních družstvech na sídlišti vůkol (nás se to naštěstí netýkalo) bylo to – použiji stejně vznešeně dotčená slova – zda někomu ústava přikazuje umět zacházet s DS, potažmo s PC (bývalo tam dost opravdu počítačově negramotných starších členů představenstev).
  Já v té době neměl vlastní PC nebo NB, používal jsem v rámci home office služební a tam příslušné certifikáty nešlo stáhnout (corporate policy neumožňovala ani certifikáty e-bankingu, stálo mě to flašku správci sítě). Takže jsem dodnes ten dopis s certifikátem neotevřel, za což – právě kvůli vzpouře bytových družstev – nějaký erární finanční parchant sliboval dokonce postih. Takže to pak vyřizoval všechno předseda.

 369. 445 šimone,
  myslím, že ono je hlavně zapotřebí, aby každý ovčan nějaké to připojení měl a vše bylo přichystáno na dobu, kdy bude muset být povinně i permanentně připojen. A tak bude moci stát kdykoliv a kdekoliv svého ovčana zkontrolovat…. a to je, oč tu běží!

 370. No, tak z Tvého hlediska, Jiříku, jasme se tu narodili s oslím hovnem mezi prsty všichni, co si budeme namlouvat. I když, kdoví, jsou tací, co z toho vědu nedělají, jetsli se narodili v zámku nebo v podzámčí.

  Mimochodem, a kdy jste dostali šlechtický predikát Vy?

 371. A jenom si pamatuji besedu u nás na firmě (cca 2010-11 ?) s vychcánkama, kteří byli silně zaháčkováni v DS a jejich nadšení (to bylo někdy v říjnu), že od května se chystá i povinnost posílat přes DS faktury – nějak to potom posunuli čičo ( nějaké problémy s autorizací a obnovování platností certifikátů – mě se to netýkalo, tudíž jsem to vypustil) – už tohle znamenalo si pořídit do firmy internet.
  Byli to chlapci z telko firmy a slibovali si od toho další placený traffic.
  Takže to později oprášili a s IT partnerem/partnery to příslušně – s příslušnou nabídkou možnosti filcování účetnictví komukoliv kdykoliv – nabídli eráru ve formě EET…

 372. O ne MaYdo, , nikoliv…. vubec nejde o to, jak „daleko“ znas predky, ale tom, jak se chovas ted. Cetla jsiEgyptana Sinnuheta? …. Jestli ne, precti si a pak pochopis, ze to je uplne jinak

 373. Nevim, co se deje, ale v posledni dobe dostavam zvysene mnozstvi nabidek z UK a Irska… Cloveku to vrta hlavou…

 374. Četla jsem Egypťana Sinuheta.

  A musím říct, že pokud to záleží na chování, tak leckterý známý šlechtic s rodokmenem má toho oslího lejna plno nejen mezi prsty ,ale i v hrsti. 😀

  Mimochodem, skromnost je ozdobou šlechtického erbu.

 375. asad a putin vyhravaji v alepu.
  nadruhou stranu ma boj na kontu jiz tri stihacky.
  Jednu sestrelili rebelove ( syrskou ) a dve spadly do more pri pristani na kuznecova ( ruske )
  nadruhou stranu prez ten cernej kour se asi blbe pristava.

 376. no a jak tak ctu tak opet , ti co vidi dal a znaji fakta , kazi vodu a chlastaj vino.

 377. “ vubec nejde o to, jak “daleko” znas predky,“

  A netvrdil jsi tu kdysi náááhodou, že šlechta se od lidu prostého odlišuje právě tím, že zná svoje předky.
  I když s tím bych si troufla polemizovat, já znám svoje předky někam ke třicetiletý válce a šlechta jsme nikdy nebyli.

 378. Namorni aviatika a namornictvo obecne rusum nikdy moc neslo…

 379. Tak to abych se fakt šla oběsit na nejbližší borovici pasáčku, 😀 😀 😀

 380. 458 no to je vas problem – me je ukradene co budete delat.
  jen jsem doplnil vas rod od tricetilete valky do treti svetove

 381. tak razítko je snad dobrý námět na diskusi. Je pravda, že je tam ode mě chtěli, ale i jinde. Moje odpověď je už dlouhá léta stabilní – nemám. Někdy se diví, ale nikdy to nebylo neodstranitelnou překážkou.

  Webové stránky pro jedno pražské bytové družstvo v rozsahu pěti celých stran udržuji osobně, kamarád je tam předseda a dělám mu to pro bono.

  K datové schránce musím přistupovat denně např. na dovolené nebo delší pracovní cestě. To nemluvím o našich specialistech, kteří tráví uprostřed čínského venkova i několik měsíců. Jde to a nemusí být on-line na síti.

  Nemusím být vždycky vítěz, tak to píšu jen pro informaci.

 382. MaYdo, nechci vubec jitrit basne, ale nerozumim….. Ano rikal jsem, ze je supr znat sve predky a jak zachovali, v ruznach dejinnych udalostech statu. Naprosto tedy nechapum Tvou poznamku.. Ale to je jedno. Muj pohled na svet neni dulezity, daleko dulezitejsi je to, jestli od predku dostanu nakopano dozadku, az seotkame . 😀

 383. When Adam delved and Eve span,
  Who was then the gentleman?

 384. Nikoliv, pasáčku, to není můj problém. Já o nic takovýho neusiluju. ke šlechtě mám poměrně lhostejný stav, ne ní to pro mně krietrium, podle kterýho bych si vybírala lidi. Znám některé její příslušníky, kteří jsou docela fajn a jiní se chovají hůř, než nějaký hulvát z lidu prostého. Nehodnotím lidi podle původu.

 385. jirko tvoji predci budou chodit z nebe na navstevy do pekla ?
  😀
  nebo si myslis ze te nekdo nepraskne u svateho petra ze jsi se povysoval 😮

 386. Letadla co lítaj občas padaj nebomají jiné nehody.
  Ale pokud to bylo podruhé za sebou kvůli lanu, asi by tu fabriku,co je vyrábí měla navštívit kontrola.
  Mimochodem,Aero vodochody vyrábějí fungl novou L 159 pro Irák,, a možná jich bude víc…

 387. 461 – také jenom pro informaci – webovku ve velmi odlehčené verzi a pouze s informacemi, které tam mít ze zákona musíme, si dělá náš předseda sám, přes družstevní internet (když už ho máme).Rozsah je podobný. Dále tam jsou i stanovy, domovní řád, zápisy, účetní zprávy a další věci, na jejichž prohlédnutí má člen nárok a takto představenstvo nezdržuje v kanclu.
  Už jsme se jednou o DS bavili, je vidět, že na ně máme pořád stejný (odlišný názor).
  Dokumenty, které přichází nám, je nutno prakticky vždy vytisknout (jakési „zásadní a principiální“ erární plky galaktického významu – leč povinně archivovatelné) a tudíž je nutno se obtěžovat si je ověřit (min. z 80%).
  Jde tedy o dřívější doporučené zásilky doručované až do domu, které si ale musíme stáhnout(umíme to pouze po připojení na síť, tudíž s nutností mít internet – offline to neumíme, ale budeme – jak tady čtu – o tom uvažovat 🙂 ), vytisknout za své a následně si pro ně „dojít na poštu“ a zaplatit (dojít na checkpoint a nechat verifikovat).
  A to se vyplatí, říká Horst.

 388. 466 – Ale kdeže, obejdou se i bez pozemských práskačů. Mají na to knihu. Jak by Mikuláš věděl, komu přinýst uhlí a komu pamlsky? Dítka si to cvičí každej rok a dospělým to mají už jen spočítají nakonec všechny čásky najednou.

  Myslím, že JIrka bude jasnej. Ale třeba jen potřebuje sehnat nějaký uhlí. 😀

 389. 469 – no, to už jsem někde četla. Ty lidi jsou naprosto mimo realitu…..

 390. Ano, kontrola to určitě vyřeší. Případně Elektronická Kontrola Lan EKL.

 391. 471 – Ale jistě Petře, jen to píšu jako (jeden z mnoha dalších) lamentů na fakt, že postupně erár, který má být především služba pro občany, přesouvá své povinnosti na své „zaměstnavatele“ s tím, že jejich neplnění sankcionuje, přesto, že si to tito musí povinně platit navíc a ze svého a současně nesnižuje počet zaměstnanců, kteří dosud tyto povinnosti plnili.
  Povinnosti, které si (zatím ještě) ponechává, plní laxně, neúplně, často blbě a záškodnicky a přesto bez jakéhokoliv vyvozování odpovědnosti konkrétních osob.
  Úřední škůdci, kteří jsou takto odbřemeněni od předávaných povinností jsou uvolněni na vymýšlení náhradních agend, jejichž stupidita, náročnost pro drobné zpěvné ptactvo a zbytečnost je stoupající a neustále dražší co do peněz i času.
  A to velmi často na základě podpichování firmami, které vidí v plnění těchto debilit příležitost pro vnucení svých zázračných IT systémů eráru, za cenu, která vždy umožní velkoryse odměnit chápající erární zmetky.
  ale to jenom opakuji zdejší všeobecný názor…..
  No ale pro mne to mělo terapeutický účinek… 🙂

 392. Naopak, Simone, zvysuje poocet zamestnancu. Treba MinFin nabere temer tisic novych zamestnancu. Pote, co zatizili podnikatele KH a EET.

  Zde je to opet dusledek toho, ze Andrej ridi stat jako firmu. Uniklo mu, ze zde nedostane dotaci milion na jedno pracovni misto… Chybka.

 393. tak, tak, zaměstnanec je jen zaměstnaný, pracovník pracuje a tedy něco vytváří.

 394. Ano, doprčic, to jsem nějak vypustil…..

 395. Šimone, oprav mě, já jsem si myslel, že on-line znamená okamžité přenosy, zatímco ta druhá alternativa je odesílání po dávkách a až po připojení na místě, kde nějaké připojení je. Třeba v kavárně.

 396. Petře, teď jsem si tak vzpomněl, jak si psal a dokládal čísly, že se síť pod tíhou dat může zhroutit. Zdá se, že se nezhroutila a ani není extra zatížená.
  Po xichtoknize pobíhá nějaká kalkulace Babišova účtenkového serveru. Opomine-li se poněkud bombastický způsob prezentace a poměrně žertovnou představu o hardware, který by celou tu trágu zvanou EET bezpečně utáhl, stejně ve čtenáři zůstává takový neurčitý dojem, že byla zakázka „poněkud“ předražená.

 397. 480 – no ono to online se obvykle používá pro možnost přenosu, reakce, dodání apod. jaxi okamžitě, ale také pro vyjádření faktu, že „jsem na drátě a tudíž mohu komunikovat“ – to ale vím že nosím dříví do lesa……
  Ale pokud platí, že skoro každou zprávu, soubor v DS musím mít uloženou jako nezpochybnitelnou (a tudíž nejlevnější je hardcopy), pak musím mít tiskárnu….a tu (tenkrát ! – dnes to jde i z mobilu) musím krmit z PC/NB a tyto musím mít možnost nějak připojit na internet…..a do zavedení mobilní technologie LTE (celkem nedávno) bylo lepší připojení přes pevnou linku než mobilní 1G,2G,CDMA a jak se všechny ty umírající či mrtvé technologie jmenovaly.
  A také je to o tom, zda budu ochoten věnovat z tehdejšího drahého a máloobjemového tarifu nějaká kilobajty družstvu (v případě použití vlastního tehdy drahého smartfounu někým z představenstva) nebo nechám družstevnímu mobilu levný tarif a sám mobil nebude chytrý, ale hloupý. PC/NB navíc je nutný i pro korespondenci, takže v daný okamžik šlo pouze o dokoupení služby internetu po dávno instalované síti kabelové TV.
  A konečně o to, že nákupy představenstva čehokoliv pro vlastní potřebu (i když ve skutečnosti jde o potřebu družstva jako celku), jsou téměř všude posuzovány stejně jako aktivity správce pivovaru v Postřižinách – pozor pane správče, my jsme správní rada, my vás můžeme vyměnit…..

 398. šimone,
  já ty datové schránky nestudoval,protože se mě netýkaly, takže se ptám – ono se ta zpráva z datové schránky nedá nakopírovat na nějakej disk,nebo úložiště ?

 399. Ptakopysku, kdyz to najdes, tak jsem dokladal, ze to technologicky je mozne, ale bude to sakra drahe…

 400. Petře,
  no… protože to nepadá, je to technologicky možné… a taky se zdá, že je to sakra drahé. Akorát že si myslím, že to není drahé z důvodu, že by bylo drahé použité řešení. Ta přidaná hodnota je krapet jinde.

 401. Ukročím trochu bokem a dodám dvě moudra:
  Pro feministky – nehledej na mužích jen to špatné. Mají i své klády.
  A poučná sentence Mika Tysona – Každá žena ti může ležet u nohou. Stačí jen dobře trefit bradu.

 402. 483 -Halle – samozřejmě dá se udělat prostá kopie, která ale není nikterak ověřená, může to být i podvrh a tudíž je obecně neprokazatelná, ale v elektronické podobě buď ji máš podepsanou e-podpisem (což znamená, že přestane být důvěryhodná po uplynutí platnosti certifikátu e-podpisu vydávajícího úředníka – mohu tě odkázat na docela populární popisy z webu p. Peterky – dříve MFF UK, teď nevím). Nebo ti jí za určitý bakšiš „archivují“ někde na cloudu – ale i tam býval (nevím, jak dnes) problém s autorizací – opět viz Peterka, jako technicko-právní autorita.
  Rozhodně nebudu např. u stavebního výměru věřit archivaci někde v horoucích peklech (obvykle ˇv datacentru v arizonské poušti, Vodafone to míval v DC v Irsku apod.).
  Z datové schránky ti tuším po půlroce zmizí beze stopy – taky kdo by měl tolik skladovací kapacity, že.

  Takže si ten výměr „na věčné časy“ uschovám raději papírově doma v šanonu, s nespochybnitelným ověřením z checkpointu, s okamžitou možností to předvést každému hned a bez PC a bez internetu.

 403. s nespochybnitelným ověřením z checkpointu,

  Co to je ?

 404. Forejt byl prostě určen k popravě. Takže na Hradě teď šéfuje Mlynář? Asi jo. Koneckonců nechal zavřít východní bránu, aby ho tůristi svým čvaňháním a šoupáním botama doma nerušili v meditacích, Hradní stráž ho musí zdravit…

 405. 490 – ouřad (checkpoint) ověří, že tebou předložená kopie je totožná s tím, co oni vidí v systému datových schránek, ověří si platnost certifikace e-podpisu odesilatele (u KEA – běžná procedura u e-podpisů) a následně ti – jak říkáme my odborníci – prdnou na tu kopii razítko, že jde o kopii s platností originálu.
  Totožná procedura s ověřováním podpisů na poště, místním úřadu, u notáře apod., pouze s tím, že to jde jen tam, kde mají přístup k systému DS – tedy nikoliv třeba notáři.

 406. Šimone , poslední otázka – oni to ověřej – znamená to, že je musíš pustit do své datové schránky ?
  Anebo na ni nějak koukaj z venku ?

 407. 491 ptakopysku,
  pokud na tom videu je opravdu Forejt, tak to malér je a velikej.
  Mynář je ovšem Mynář, tak typického parvenu aby pohledal.
  Jestli Zeman něco neuměl a neumí, tak je to personální politika. Ono je to skoro až neuvěřitelné se pokaždé tak blbě trefit!

 408. 493 – tohle přesně nevím, samozřejmě brejlej do svého kompu – on s tím chodí předseda, já tam (jo já vím, píšu jak hotentot – správně je Czechpoint) byl jen jednou. A protože jsem odmítl převzetí toho certifikátu (viz vysvětlení výše), řešil to se mnou přítomný předseda – asi se nějak autorizoval. Jak jinak ti mohou potvrdit souhlas textů ?
  V případě ověřování listin to dělají stejně.
  Rozhodopádně to končí oberaněným papírem.

 409. Šimone,
  aha,já už to našel 🙂

  Autorizovaná konverze na žádost

  Autorizovaná konverze na žádost slouží pro širokou veřejnost. Provádí se na pobočkách Czech POINT za poplatek 30 Kč za konvertovanou stránku. Na zastupitelských úřadech je poplatek 100 Kč za stránku, nicméně ne všechny zastupitelské úřady tuto možnost nabízí.

  Konverze z elektronické do listinné podoby – elektronický dokument ve formátu PDF s platným zaručeným elektronickým podpisem z úschovny nebo přinesený na CD/DVD je vytištěn, doplněn o ověřovací o ověřovací doložku a předán v papírové podobě.

 410. Na Czechpointu zřejmě tu ověřovací doložku( ne celej dokument ) ukládaj někde na jejich centrálním serveru.
  Šimone dík za základní seznámení s datovými schránkami.

 411. Mňo
  ad traffic vs EET. Babiš uvažoval logicky. Když síť zvládne i přirozený traffic uživatele, který na klávesnici ani nešáhne, tedy W10, tak traffic vyvolaný EET musí být o řád až dva nižší. Bych uvažoval přes prst. Nakoupil bych proto předimenzované železo a vůbec bych si nedělal vrásky.

 412. Rputi,
  jestli Forejt není Forejt ale někdo jiný téhož vzezření, jako třeba bylo dáno do oběhu video kterak princezna Diana obcuje s trenérem, je zcela vedlejší. Rozkaz zněl jasně: „Zastavit muže s pupkem.“
  Je klidně možné, že za zakázkou „Zlikvidovat Forejta“ stojí vrcholně naštvaná Asociace vzájemně se podporujících fotografů českých prezidentů, protože Forejt ten svůj bachor, či alespoň xicht, dokázal narvat úplně do všech záběrů.

 413. Skimici,

  tohle je jen slabá první vlna. Až nastoupí hyper super,provozu řádně přibude. Ty fronty u pokladen v Penny, lídlech atd …..

 414. 501 ptakopysku,
  těm fotografům bych se ani nedivila! Ono mít zkažené lautr všechny záběry, to fakt naštve! 😀
  Ovšem ten, kdo to vyrobil musel bejt naprostej zvrhlík, protože už jen koukat na něco tak odpornýho jako je polonahej Forejt, normální člověk nemůže!

 415. Ale tak zase když president chlastá jako duha a mluví jako dlaždič, tak proč by se šéf Hradního protokolu nemohl producírovat v koupacím plášti a šňupat koks před skrytou kamerou svého dealera ?

  Na Hradě je prostě taková veselá, skoro bych řekl lidová tlupa. Voliči to chtěli, voliči to mají.

  Akorát ten koks asi naštve spoustu pivních skautů co nemají 1000 Kč na lajnu a musí si vylévat hlavu zrzavou hořkou vodou a po výplatě to mohou sem tam proložit zelenou a rumem. Nicméně i ti mají volební právo… 🙂

 416. Halle, mluvilo se o tom, ze hypermarkety dostanou vyjimku a budou to posilat davkove.

 417. Pavle,
  na Hradě se brutálně kalilo i za nebožtíka VRHa. Miloš není nic nového pod sluncem. Ovšem ne každý purkrabí si vybere paňácu, aby vypadal k světu a zvládal základní civilizační návyky. Evidentně u VRHových následovníků převážila primitivní touha vlastní všem potentátům nechat se obveselovat zrůdami.

 418. 504 Pavle Kořenský
  koks vem čert, když na to má, já měl hrůzu z toho, že ceremoniářem je bukvice.

 419. Jo,Petře ,

  zmiňoval jsi to, ale nikde jsem to neviděl.Muselo by to být v zákoně.Myslím, že takové hromadné posílání velkého množství dat mnoha prodejnami najednou by dokázalo nadělat pěknej maglajz v síti.

 420. halle,
  hypermarkety nebudou posílat žádné šedesátiminutové filmy v ultraHD rozlišení, ale pár blbejch bajtů dat. Jestli to budou transferovat hromadně, tak to bude zkomprimovaný na velikost nula nunla prd.

 421. maYdo,
  proslýchalo se, že mladou paní prezidentovou ty exoti prý naučili kouřit. Že prej jí našli v posteli špačka…

 422. Ptakopysku, neumím ty data posoudit.posoudit.
  Ale co posoudit dovedu, tak je velkej řev, kdyby všichni museli posílat data ihned, a někdo jednou za týden.

  Už by řvali teď.

 423. 513 – velikost operátora je relativní, co není relativní, jsou náklady na zálohování a hlavně – není tolik míst, kudy by mohly ty zálohy vést – je to s podivem, ale je to tak.
  Můj bývalý podřízený pracuje u UPC a tvrdí mi, že vedení na plno věcí už prdí – asi mají nahrabáno. Takže proč se snažit, zvl., když na internet ani na kabelTV nejsou žádné SLA se zákazníky podepsány.

 424. Počet klientů v EET je pořád dost malý (cca 38 tisíc objektů, dosud cca 11 Mio účtenek) nato, kolik se počítá a hlavně s jakým provozem.
  Je-li ale dnes v peak hours response time okolo 300 ms a zákon povoluje 2000 ms, je tam pořád dosti velká rezerva.

 425. Šimon klein
  rád Vás vidím. Evidentně si to řezníci rozmysleli nebo se jim to dobře podařilo, což je obé positivní.
  UPC žije z páteřních a popáteřních optik a návazných koaxů, což je na pár let pořád lepší než jakýkoliv větrovlnoid.

 426. Mmch,
  každý máte vážný kecy.
  To u vás nebyli čerti, nebo Mikoláš nebo snad ani nějaký šmrncovní anděl? Co děti či vňoučata?
  To je fakt nudný web.
  Šumaváku, včera jsem okolo čtvrté večer projížděl kolem, a louka byla pustá. Chápu. Koníci leželi v pelechu pod duchnou a spolu s hafíkem sledovali volby.

 427. Nebo jste aproximovali výsledek a byli jste i s plnokrevníky v náhorní hospodě 🙂

 428. skimici,
  No… nedráždil bych hady bosou nohou. O dráždfění pekelníků planými řečmi ani nemluvě. Já mám kupříkladu na návštěvě tchýni…

 429. skimici – 507 – Těžko říct. Třeba to všechno je jenom trening na ten post velvyslance ve Vatikánu.
  Velvyslanci do SSSR/Ruska taky trénovali chlastat vodku po stakanech… 🙂

 430. Dneska mi jeden profesor, kamarád říkal, že mají kvůli pojišťovnám nový newspeak.
  Na určité nemoce musí pacouše upozornit, že je daný moribudus „za současných znalostí a možností“ nevyléčitelný. Co tím máš namysli, zeptal jsem se u oběda. No to co jsem řekl, nechápal. No a já se ho ptám – a to na to umřou? On říkal. Jednou jo. A já – z za jak dlouho? A on – no toho se asi nedožijí.
  Pak si uvědomil co řekl a když jsme se dořehnili, tak říkal, že to jsou nové větry z pojišťovenn kdyby si pojištěnci stěžovali. Nádhera.

 431. 518 – děkuji za optání, naposled mi řekli, že pro ně je to inoperabilní, jestli chci, tak mi dají docs a mohu se poptat jinde……
  Bejt o deset let mladší a o 30 kilo lehčí, tak snad…. tak že jen ta váha, ale:
  No – dá se snad hubnout přes svátky obžerství ? – nedá !
  Tak si nebudu kazit vánoce a někdy v březnu uvidíme při výměně stentu….

  No hlavně UPC žije z drobných uživatelů, kterým nic negarantuje, tudíž coby, že……

 432. 523 – potvrzujete moji 524 – vzhledem pouze k suspektní malignitě nálezu jsou možné výsledky operace horší, než konzervativní léčba (= smím případně umřít bez jejich přičinění – to je docela nadějný, ni ?)

 433. 524 předpokládám, Šimone, že měříte okolo 180 cm, tedy vážíte okolo 😯 kg.
  Nedoporučuji zhubnout na 50 nebo dokonce pod. Dokonce i u modelek se pak vytrácí stavba těla i v horních partiích.

 434. Šimone: do městečka našeho střediskového táhne ČDT páteř od Ústí. Kdyby se vyskytli pomatení hledači kovů, okamžitě přepíná na Plzeň. K tomu by měl mít náš poskytovatel pronajato něco od CETINu.

 435. Mikuláš? Prohodila jsem včera cosi o fusekli s cukrlatama a dcera na mně vrhla pohled, z kterého bylo zřejmé, že se hluboce zamýšlí, jetsli se matka zbláznila nebo už na ni leze stařecká demence.

  to je takový to mezidobí, kdy děcka jsou už na Mikuláše velký, ale na vnoučata mají ještě čas.

  ale ve městě jsem potkala jednu tlupu a s sebou měla anděla s blikajícíma bitama pod průhlednou sukní. ZAujalo mně na tom hlavně to, že buď ty světýlka nebyly přímo na botách, ale na běčem, co bylo delší nebo ten anděl rozdo’hodně neměl drobnlou nožku, jak by se na takovou nebeskou bytost slušelo.

 436. 526 – mno…..ztepilej to sem, to jó…..ale jaxi spíše do šířky.
  Považoval bych za úspěch i dvakrát padesát kilo, ale ti promovaní hrobaři plantali něco o 80 kg……to jsem měl někdy v dobách, kdy černý uhlí bejvalo ještě hnědý…..

 437. 527 – nickname – tuhle výhodu má ČT, že má síť na pozemcích ČD. Takže v dobách, kdy ČDT patřily těm sicilským mafijánům a hrozilo jim, že o licenci přijdou v důsledku malého rozvoje sítě, pochlapili se a dostavěli to – i když všelijak.
  Ukládání kabelů na pozemcích drah je podstatně jednodušší, než v civilních aglomeracích: postup dle Drážního zákona (žádné místní stavební odbory, žádné výkupy, žádné žádosti o zábory, územní a stavební rozhodnutí, nic takového, vše one-stop-shopping).
  A už jsem to tady psal – na 70% tratí lze pokládat z jedoucího vlaku (první vůz – Veverkovic ruchadlo, druhý s cívkou chrániček HDPE, třetí zahrnuje), zbytek přejezdy a nádraží, tam individuální projekty, ale opět velmi jednoduše.
  Tohle nefunguje mimo dráhy a ani ve větších městech – i v Praze toho moc ČDT nemá.

 438. 528 maYdo
  já si dodnes pamatuji na mikulášovskou party, kdy k nám přišli jako k poslední famílii kamarádi táty.
  Mikuláš už byl pořádně chycenej a měl přimrzlou bradku do špičky asi že chlemtal pivo a mu to zmrzlo, takže vypadal jako něco mezy Trockým a Ulbrichtem. Andělé, úsmevy sekretárok měly nezastavitelný záchvat smíchu a si ošahávaly křídla. Čerti byli dva. Z druhé party, co se rozpadla jak mi tatínek potom řekl zbyl jen ten čert a andělka. On je rozptyloval tím, že vrtěl ocasem, proto se hihňaly. Anděly.
  No a ten poslední se propil do Ramba, takže mi omotal kotník jakýmsi rezatým, tlustým řetězem, zvedl mě za tu nohu a hlavou dolů mě rval do špinavýho pytle od brambor.
  Táta se chechtal, nastoupila tedy maminka a roznášela whisky. To je ukonejšilo, já vylezl z pytle a sedli si u nás. Tatínek začal vyprávět o jakési sousedce nad náma co furt prudí a její dcera k tomu hraje na klavír a syn na housle.
  To vzbudilo i mikuláše a šli na balkon sousedce spílat. Tam se nic neozývalo, tak dva čerti, dva andělé a můj tatínek za kvílení mé maminky a dvou andělů se postavili druhým na ramena a ve třetím patře převěsili sousedčino prádlo z balkonu výše na balkon náš.
  To byl pátek. Ráno přišel zmožený manžel sousedky a mamince se omluvil ve dveřích, že si opravdu na nic nepamatuje ale že děkuje za poskytnutí šňur.
  Maminka potom u snídaně navrhla stejně zmoženému tatínkovi, že je ochotna poskytnout šňůru i jemu.
  On měl kecy, které jsem tenkrát ještě nechápal.
  To je má vzpomínka na vydařeného Mikuláše, 5/12 minulé století 🙂

 439. Mno, já jedu omikulášovat vnučky až v pátek či sobotu,podle toho kdy se z Brna přikutálí mladej.

 440. Skimici, sousedka vždycky vzpomíná, jak měla v předsíni dva mrtvý čerty. Ale nebudu se opakovat, psala jsem to dnes někde výš.

  U nás ve vsi byl Mikuláš záležitostí dítek školou povinných, leckdy od habánů z devítky, největší vždycky dělal Mikuláše, až po mrňavý čertíky, kteří se ještě před rokem při pohledu na tu tlupu klepali a recitovali básničky, jak když bičem mrská. A ocházeli všechny baráky, kde věděli, že mají děti. Ti, co se neúčastnili jako čerti nebo andělé, se obvykle plížili za Mikulášem a jeho suitou a házeli po nich sněhovém koule a případně zkoušeli tahat čerty za ocasy. Občas si ty tlupy mezi dvěma nýávštěvami bv nějaké domácnosti nabančily nebo s honily po vsi.
  Vlastně to byl docela krotkej způsob, jak slavit Mikuláše. Ale nám to stačilo.

 441. No jo, to byly doby, kdy na Mikuláše bylo z čeho dělat ty sněhový koule. Aspoň u nás v podhůří.

 442. maYdo
  jakože koledmíky umotat do velké sněhové koule a pozorovat kdo z toho jak vyjde?
  Někdo jako Mikuláš, někdo jako čert, něco andělů, předseda stranické organizace, předseda odborů ….

 443. To máte joloto z toho, že se nemodlíte a zapomínáte na nekřesťanská krásná alotria,
  Dělat čerta bych šel dělat dnes i já, předpokladem by byla důsledně segregovaná cílová skupina.
  Tam jim sehrajeme to hezké.kvůli vzpomínkám, Potom je prostě pustíme do světa. Kdo naskočí tak naskočí, kdo upadne, nebyla ho škoda.

 444. Ale kdeže, skimici, nic tak sofistikovaného. Obyčejný koule do ruky a normálně jsme je po tom Mikulášovi a jeho bandě házeli. Ty ses snad nikdy nekouloval?

  Teď přemýšlím, jetsli tam byl někdo, kdo by později aspiroval na předsedu stranické organizace…. Akorát si pamatuju jednoho, ten byl zároveň předseda SSM a minisroval v kostele. Dnes soukromě hospodaří na pozemcích, který jeho dědek dal kdysi družstvu (nevím, s jakou mírou dobrovolnosti) a v kostele ministrují snad už jeho vnoučata.

 445. V každém případě na to jdu z odstupu. Vím, kdy přijou a upravuji pravý punč, kterému neodolám ani já, A už to dole klepe a bzučí.
  A dětí nět. Vnuček nět, Kláry nět. Krávynět.
  KřiČím na žd NEOTVÍRAT

  oni jsou ale tak otrli, že si nabrousili široký nůž do jedovata, a ujídaj z kilový sušný tyroský šunky i s kůží a s olivama a chlebíkem

  No a tady já jim jdu stranou a krch si projistotu ofáčuji …

 446. maYdo – 528 – to je asi individuální. Mladá je za půl roku plnoletá, ale když za oknem nic nebylo, byla poněkud smutná a že teda jde spát.
  A když jí pak moje drahá šla říct, že za oknem lítal Mikuláš a našla na okně v obýváku plnou tašku různých oříšku, sušeného ovoce, čestvých datlí apod. (prostě ty nesmysly kterýma se v poslední době živí) tak citelně pookřála. 🙂

  No a moje drahá, když jsem jí asi půl hodiny později říkal, že ten Mikuláš se tam furt nějak ochomejtá, tak taky nenadávala, že tam upustil jednu takovou fialovou krabičku (Amethyst od Lalique) 🙂

 447. No a já jsem starej pes, ale vůbec jsem se na Mikuláše nezlobil, když mi tam nechal v tašce několik vybraných pochutin (salám z divočáka s ořechy, saucisson z jeleního masa s brusinkama, skleničku foie gras entiere a menší lahvičku Chateau d’Yquem). Jo a ještě pár brambor (marcipánových) tam bylo.

 448. Takže suma sumárum, já rozhodně Mikuláše nezavrhuju, stejně tak jako jakékoli jiné příležitosti, kdy človek může dostat nějaký dárek (narozeniny, svátek, pondělí, úterý, středa, čtvrtek… apod.)
  V tomto ohledu jsem docela shánčlivá povaha 🙂

 449. Týýý jo, to Tvoje dítě už je taky skoro plnoletý? To to teda letí….

  Tak dcera taky v tomhle věku ještě dobrotama nepohrdla. i když si hlavně užívala Mikuláše s partou z dramaťáku, kdy ho chodili dělat nebo se tak jen nahastročili a strašili na Andělu.
  Ale dnes by se Mikuláš mohl unachomýtat a nebylo by to nic platný, protože není doma, ale na koleji v Brně. TO je pak najednou spousta věcí jinak.

 450. Njn, tak on tenhle blog existuje už myslím skoro 10 let nebo úplně 10 let. Takže ano, letí to jak jelen do prdele střelen 🙁

 451. Pavle Kořenský
  dětem vklučuji že dárek je umnění dávat i přijímat,
  Tedˇse soustředím abych dětem dovystvětlil i tu přijímací fázi a že z dárky obdarovaných máš ten fetiš,

 452. skimici – rozhodně ano. Dárky je fajn dávat i přijímat při jakékoli myslitelné příležitosti.

  Já se v rámci duševní pohody dokonce v poslední době nerozpakuju dávat občas dárky sám sobě. Pokud je to přiměřené a neleze to moc do peněz, je to skvělá protistresová terapie.

  Kupříkladu minulé pondělí jsem si byl u Gallardů vyzvednout bespoke oblek (tmavě modrý, látka Scabal), půl tuctu na míru ušitých košil, pár kravat a tak. Dárek který jsem si dal 6. října, čistě proto, že ten den byl čtvrtek, svítilo slunce a já měl ten den výtečnou náladu a tak jsem tam zašel, ať mně střihnou na sako…

  Je až neskutečné, jak příjemný pocit takový dárek přináší. Optimisticky mně to naladilo víceméně až do Vánoc. 🙂

 453. Ale fuj, to krejčovství je pochopitelně Galard s jedním „l“. 🙁

 454. 546 to ale Pavle Kořenský popisuješ dárek vlastní. Není důvodu se neradovat. Víß co chceš máš co chceš.
  Dobrý je dárek, který ti kamarádi odezřou z očí. Tam je samozřejmě klíčová i kamarádka žd, která nevhodné dárky rozezná a bez výčitek svědomí je hbitě odhlavi:-)

 455. Ale jistě. Zcela vážně, nejkrásnější jsou dárky, které dávají děti v tom věku, kdy ještě nenakupují, ale tvoří.
  Mladá je celkem výtvarně nadaná, takže mám celkem pestrou sbírku obrazů pojednaných ve vodovkách, v akvarelu, v oleji a v akrylátových barvách (jak šel čas). Vše pečlivě zarámováno.
  Kdybych musel emigrovat, tak beru tuhle sbírku a na všechno ostatní kašlu¨, protože to ostatní víceméně žádnou cenu nemá…

 456. 549 Pavle Kořenský mám to taky tak, občas něco zarámuju. Ale co s obrazy která maluje žd? A které jsou fakt až tak dobré že je holky vystavují? Podpálíš to a se na to vykašleš a žd vysvêtlíš že to její bude dnes podpal na buřty zatímco princezna ať si to užije?

 457. Ale jen tak uvažuji že nikdo nic nikdy nemá nikdy za definitivní zatímco atd

 458. Dobré ránko!

  MIKULÁŠ anno domini….
  Jj – dávno, dávno je tomu – to moh bejt tak rok 53-54? prostě nic, o co by jeden stál. Ale děti se veselit musej, to uznávala i strana a vláda. To se uznávalo i na FF v Praze! Konec konců Děduška Maroz byl povolenej i v Sajuzu, tak jakýpak copak. Jen tmářský anděl nahrazen Sněguročkou. Nikdo nevěděl proč, ale bylo to bílý a nemělo to křídla, tak to bylo v pořádku.
  Slavili jsme Dědušku Maroze sice 6.prosince, ale nikomu to nevadilo, nebo nad tím aspoň mával rukou. A zatímco se dětičky usilovně cvičily v popěvku: „Děduška Maroz, jolku nam prinjos…“, soudruh předseda se vedle převlékal. Měl 1,90 a pupek správné velikosti a taky tchyni, co měla červenej, ještě buržoazní , předválečnej župan. Nebyl na to převlékání sám, ostatní souzi se taky snažili, jeden lepil fousy z nedostatkové vaty, jiný naléval imperialistický alkohol a bylo veselo.
  Převlek dokončen, „Děduška“ se vztyčil v celé své marciální velikosti a zjistil, že má jaksi zamženo. „S tim pytlem mi budete muset pomoct“, zamumlal a vydal se na cestu poněkud vratkým krokem.
  Ostatní pobledli , nešťastná Sněguročka vláčela po zemi pytel s dárečky a všichni byli v očekávání věcí příštích. Dveře se rozlétly, dětičky způsobně zapěly „Děduška Maroz, jolku nam priňos! U nas jolky nět, što priňos nam děd?“ a souduh předseda stanul před shromážděním. Opřel se oběma rukama o stůl a spustil: „Soudružky a soudruzi…“
  A bylo!

 459. 552 no slzu v oku jsem zamacknul 😀

  soudruzi z FF v dobe likvidace kulaku a kovozemedelcu s jednou kravkou 😮

 460. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku mínus pět, inverze, zataženo, všude leží, stojí a trčí jinovatka. Pracující lid, měnící souřadnice za účelem pochůzek, či pojížděk, se zájmem pozoruje plynulou realizaci státních zakázek, přičemž zejména budí pozornost zejména pokládání asfaltového koberce na jinovatkou pokrytý předchozími desetistupňovými mrazy promrzlý povrch, či betonování obrubníků nově vyvinutou směsí konzistencí i teplotou připomínající dobře našlehanou zmrzlinu. Všichni jsou nadšeni, jak dokážeme překonávat nástrahy rusofilního a proputinovského počasí, které se snaží zbrzdit budování naší rozvinuté vlasti – EU.

 461. Dobré ráno vespolek,
  tak u nás se už MIkuláš moc neslaví, byť dcera nadílku sladkého dostala (ano, marcipánové brambory taky :))
  Ale v rodinných análech budu mít dvě vzpomínky – první z doby, kdy moje staršís estra studovala v Praze VŠ. A tak se dohodla s pár spolužáky, že udělají (tedy ješta za socíku), známé trio a půjdou nadělit našim tehdy ještě velmi malým sestřenicím (předškolní věk, tedy 5,3,5 a něco přes dva roky). Teta se radovala, že si holky užijou. Takže kamarád nafasoval mámin persiánový kožich a paruku co základ pro čerta, ostatní se nějak splichtilo, má sestra co anděl, jak jinak 🙂
  I zabušili večer na dveře…. otevřela holčička nejstarší, ovšem vzápětí s velkým řevem a hrůzou v očích zalezla pod stůl v kuchyni a odmítla se hnout, dokud trio neodešlo (ona toho taky měla dost na svědomí, byla dítko nevycválané :D). Nejmladší se přilípla na tetu )svou mámu) jak štěnička a jen po očku pozorovala cvrkot. Prostřední sice toužila pod stůl taky, ale andělovi se podařilo ji vzít do náruče, posléze na klín, a děvčátko s drkotajícími zoubky odříkalo básničku…. sestra si jasně vzpomíná, jak měla sestřenka zaťatou prdelku. No, konec dobrý, dneska všechny tři sestřenky mydlí svá vlastní dítka (vcšechny tři šťastně vdané a mají po dvou dětech každá), a vzpomínají se smíchem. nakonec největší trauma měl kamarád čert, že je tak vyděsil 😀 😀 😀
  No a novější je už mou dcerou, která v batolecím věku dlouho odmítala opustit dudlík. V jesličkách nám nabídli, že když manželův student přijde dělat Mikuláše, tak by dcerka mohla dudlíčky světci odevzdat „pro menší děti“… Máme to natočené na videu, a vždycky se u toho robrečím dojetím, jak dítko dudlíky v pytlíčku s vyvalenýma očima předává muži s vousama a berlou….. pak mi ještě pár dní před usnutím moudře vykládala, že dudlíčky dostal Mikuláš pro malé děti…. a opět, Mikuláš byl lehce rozhozený z toho, jaký účinek na děti měl – a to přitom čerta měli s andělem jen v ruce plyšového….
  No a na prvním stupni si to dcera uživala, neboť se za čerty, anděly a Mikuláše převlékly pančelky, a celý den se perníčkovalo, zpívalo, odnášelo v pytli do pekla (např. paní ředitelku), trestalo papírovýma vidlema a podobně 😀 Bohužel, na gymnáziu se víc slaví Halloween.

 462. Tak někdy v téže době nám prvňákům pořádali starší spolužáci ve škole jolku. Krom dědušky a Sněguročky tam poletovaly holky z 3. třídy coby vločky a všichni pěli, že Děduška Maroz jolku nam prioňos“ a v jakémsi proselytském nadšení nás vybízeli k účasti na zpěvu. A jeden můj spolužák nasadil fortissimo: „Děduška Maroz, govno nam priňos…“ Po letech jsem si položil otázku, jak v 1. třídě věděl, že by tam mělo být G.

  A počátkem 70. let jsme dělali Mikuláše pro děti kamarádů a objížděli jsme to autem. Řidič byl po mononukleoze a abstinenci úspěšně dodržovsl. Nikdo jiný totiž nebyl ochoten řídit. A někde na Letné nás při odchodu zastavil u domovních dveří chlap jak hora a pravil, že ty dveře neodemkne pokud neuděláme Mikulajdu i jeho dětem. Mělo to ale nedobrý konec. Dobrý muž byl velice vděčný a měl velice dobrou meruňkovici. Poslední návštěvy netrpělivě čekajících dětí probíhaly poněkud ve volném stylu. A řidič nakonec pravil: Táhněte domů tramvají, já si auto poblejt nenechám. Příští rok jsme již tekuté pozornosti spíše odmítali.

 463. Z netu:

  …mám skvělé „holky“ na studijním oddělení. Včera koukám… a jedna měla rohy čertí, druhá andělskou svatozář… A každý student, který něco od nich potřeboval, byl hned přivítán výzvou:“ básničku nebo písničku umíš ??“ 😀 A je to děsběs – spousta vysokoškoláků vyděšeně čučí a neumí. A nebo si nechce hrát…

 464. Mňo…
  já jsem poněkud anarchistického a solitérního zaměření, takže skoro všechny svátky z principu nesnáším. Mikuláše jsem vyřešil tak, že bydlím 600 metrů od nejbližšího náznaku civilizace a mám klid. Letos, po zákazu dělbuchů, bumajzlí a rachejtlí to už vůbec nemělo chybu. Letošního Mikuláše jsem strávil sledováním filmu Prezidentův muž s Chuckem Norrisem, Jennifer Tung a Dylanem Nealem. Šedesátiletej Chuck sice většinu filmu kdákal strašný krávoviny, Dylana Neala nejspíš před každým záberem osmahli letlampou, aby na něm nebyl chloupek, ale když už se Chuck rozhejbal, byl mnohem pohyblivější, než já, když mi bylo třicet. A na Jenny ve cvičebním úboru byl taky moc hezkej pohled. Zbytek večera jsem četl velmi slušný steampunkový román Démon z East Endu od Petry Slovákové. Tlustý je to jako kráva, ale na rozdíl od stejně tlustých amerických románů se furt něco děje, takže se člověk fakt nenudí. Londýn zahalený v mlze, parní stroje, mechanické vehementy, oškliví bubáci, nelítostní obyvatelé slumů, velmi dobře psychologicky vykreslená hlavní hrdinka… fakt dobrý.

 465. ARD/ČT – vsjo ravno!

  …„O konkrétních trestných činech informujeme obecně jen velmi zřídka, ale původ údajného pachatele nemá s tímto rozhodnutím nic společného. Kdyby se ukázalo, že se uprchlíci podílí na páchání trestné činnosti ve větší míře než většinová populace, samozřejmě bychom o tom informovali. V každém případě bereme negativní názory diváků velmi vážně a již během příštího roku s přihlédnutím ke kritice diváků podnikneme konkrétní kroky,“ přislíbil šéfredaktor ARD Kai Gniffke…
  😀
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vrazda-Nemky-uprchlikem-Vyjadrila-se-Merkelova-Stoji-za-precteni-465840

 466. Dobré ráno, Ptakopysku, ďakujem a ruky bozkávám a tak vůbec, myslím, že ten Démon z East Endu bude skvělej dárek pro dceru. Steampink a fantasy, to miluje.
  Sice se to nevejde deklarovaného přání “ příspěvek pro chudýho studenta, čokoládu a svatej pokoj“, ale myslím, že neurazím.

  Jinak v Praze rovněž inverze, ale bez toho okrášlení jinovatkou. Takže hnusně šedivo, v půl pátý mně vzbudila nějaká sms od vodafounu, že mi končí tarif, v šest se mi nechtělo vstávat a doma jsem si zapomněla svoje namletý kafe, takže musím pít kanclovní fujtajbl.

  Kdybych teď tu knihu objednala přes internet, myslíte, že dorazí do vánoc?

 467. Steampink je moderní verze stolního tenisu ? 😉

 468. Ptakopysku,

  oni tam na té akci v Brňu prodávaj i knížky ?
  Budu tam muset za rok nahlédnout.

 469. Honzo,

  cestu do Nidarosu ? Stojí to za to ?
  Jakub Vandrovec mě moc nenadchl.

 470. (562) Teď ještě jo, pokud si ji rovnou nevyzvedneš.

 471. No jó, Halladine, ale jak e knihu zabalím pod stromeček? I když by to asi bylo praktický, protože čtečka se samozřejmě líp převáží.

 472. Jinak pozor na poštu, a radši posílejte hned.
  Pošťáci se prý před Vánocema chystaj stávkovat.

 473. halladine, a jak se liší stávkující pošta od nestávkující?

 474. dvd,

  dopravuje ještě později,než když nestávkuje. 🙂
  Ale já osobně v posledních dvou letech nemám důvod na poštu nadávat. Alespoň co se týká balíků.

 475. Už je to zařízený. Ta kniha je v mání v Butovicích za cenu, která odpovídá zhruba ceně na internetu + poštovné. A brácha pracuje hned vedle a do nákupního centra chodí na oběd, tak mi ji koupí.

 476. Dobrý den.
  Diskuze o tom, zda je možno oddělit socialisté myšlenky od socialistické praxe je nutno považovat za úchylku! Způsob vlády proletariátu může být různý – ustanovení sovětů a obrana proti bílému teroru rozhodným bojem, či později s výhrou v občanské válce mohl následovat Nový ekonomický plán. Cíl je však jen jeden – vítězství proletariátu, světová revoluce, která svrhne kapitalismus na celém světě. Jsou zde takzvaní salónní levičáci či „přátelé“ nás, komunistů, kteří nás chtějí poučovat o tom, jak zavádět socialismus humánně, umírněně, bez boje a násilí. To jsou ti, kteří nepochopili, že socialismus je boj na život a na smrt. Boj s kapitalisty, boj s takzvanými sociáldemokraty – ve skutečnosti sociálfašisty, boj s klérem, boj s vnitřní opozicí. Chceme-li vyhrát, chceme-li přinést socialismus celému světu, chceme-li stvořit nového, socialistického člověka, musíme bojovat veškerou silou a veškerými prostředky.
  Protože jednotlivý – byť věrný – komunista nemůže vidět obraz budování socialismu v celé své šíři, je nutné, aby se podřizoval vedoucí úloze Strany a učil se zejména od sovětských komunistů, kteří vše co my zde začínáme stavět v malém, oni již dávno dokončili.

 477. https://de.wikipedia.org/wiki/Alexander_Van_der_Bellen
  Přečetl jsem si životopis rakouského prezidenta a jsem smutný. Jeho rodiče utíkali před socialismem, před vládou sovětů. Teprve on ji chce v Rakousku zavést. Kdyby rodiče zůstali v zemi Sovětů, mnohé problémy by to vyřešilo dříve než on byl nucen vstoupit do politiky.

  Pokud i druhý kandidát považoval můj národ za podlidi, lze si na to zvyknout. Když moje rodina utíkala před krutou Marií pod vládu méně krutého Bedřicha, těžko si lze myslet že jsme byli považováni za něco lepšího než potrava pro děla. Ale nechal nás žít, pracovat, myslet po svém. To stačilo. Proč někteří Češi byli spíše pro Hoffera než pro Bellena? Možná je to tím, že Češi bojovali proti Turkovi dříve než Rakušané, dříve než Italové. Mají-li si vybrat mezi Rakušanem a Turkem, volí Rakušana.

  K predikátům: Ve staré české knize se píše: Neníť ani Žid, ani Řek, ani slouha, ani svobodný, ani muž, ani žena. Nebo všickni vy jedno jste v Kristu Ježíši.

 478. Spolkový ústavní soud rozhodl, že vláda (za peníze daňových poplatníků, pochopitelně) musí odškodnit energetické koncerny za to, že Andělína v obavách před možným opakováním fukušimské cunami v Německu zkrátila provozní dobu jaderných elektráren.

 479. dvd,

  a suma ? Nebo se má teprve stanovit jiným soudem ?
  Asi se ústavní soud konkrétními penězi nezabýval,jen stanovil, že energetici mají nárok ?

 480. (580) Což zase není až tak nespravedlivé, poněvadž Andělína to napáchala v obavách z nálad voličů – daňových poplatníků, kteříž po Fukušimě houfně hysterčili ve větším počtu než před ní (a ani ten nebyl zcela zanedbatelný). 😛
  Takže, jak píše Petr, voliči mají co chtěli.

 481. Ostravská čssd nakopla Sobotku,navrhla Tejce na 1,místopředsedu ČSSD.

  „Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek získal nominaci jako dlouholetý člen ČSSD Ostrava. Jeroným Tejc sice není z našeho regionu, ale získal si velkou podporu zdejších spolustraníků zejména díky progresivním názorům na směřování sociální demokracie. Prohra ve volbách je vážný důvod nejen pro změnu rétoriky, ale také pro sebereflexi a nové směry. Musíme si získat zpět voliče, bojovat proti zneužívání sociálních dávek, postavit se za práva pracujících či zlepšení podmínek pro život seniorů a mladých rodin,“ objasnil výběr kandidátů Adam Rykala, místopředseda okresního výkonného výboru ČSSD Ostrava a poslanec Parlamentu ČR.

 482. 2 dvd ad 573 – běžný spotřebitel nepozná rozdíl…

 483. Njn,

  dohoda je nejpřijatelnější. nemusí se prát na veřejnosti špinavé prádlo,což by neprospělo ani Forejtovi,ani Zemanovi.

 484. Ad (585) Co na to Randák? Kdo to na něj ušil? Andrej? Budou-li kolem Miloše Andrejovo leníci, je Miloš králem bez vojska.

 485. >> halladin [581]
  Bundesverfassungsgericht pravil, že náhrada má být přiměřená. BTW Teď jsem si uvědomil, že Německo má Bundesverfassungsgericht, ale nemá Verfassung.

 486. 587 – tipuji to spíše na černokněžíky – neměli zájem o takového velvyslance u soudruha pápeže……

 487. [568] Jo, Cesta do Nidarosu. Jsem zatím v půlce, vypadá to docela zajímavě.
  S Jakubem Vandrovcem to nemá nic společného, ani se tam (zatím) neobjevila zmínka, která byla jinak i v Sestřenkách (lehce v každém dílu) i v Upírovi v činžáku (hodně znatelně)

 488. https://twitter.com/Protikorupci/status/806088818952667137
  Nastal čas změny ve veřejnoprávních médiích?

  Šimone (589): Nemyslím. Vypadá to na bývalého „elitního policistu/rozvědčíka“ s omezenými prostředky, který práci vykonal na zakázku. „Dealer“ může být současný / bývalý muž v kožené bundě, z protidrogového.
  Buď to bude Andrej, nebo něco věděl na Nejedlého / Mynáře a otevřel si hubu. Černokněžníci jsou rozhádaní – Vlk/Duka/Halík, kdyby se o něco pokusili, provalí se to.

 489. 589 šimone,
  já bych to spíš viděla jiným směrem:

  …Právě pokuty pražského dopravního podniku, v němž Horák působil, vymáhala firma Credit Management, na jejíchž valných hromadách se v letech 2006 a 2011 Mynář prokázal jejími anonymními akciemi. Tady také stojí za zmínku, že Jindřich Pleva, jenž v této společnosti figuroval, v roce 2010 daroval SPOZ 400 tisíc korun.
  Mynář přitom působil ještě v další vymahačské firmě Tessile ditta services, kde po tři roky zastával post místopředsedy představenstva…
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/podnikani-a-majetek-pana-kanclere-jak-vydelaval-mynar/r~b914b57c967e11e4ab15002590604f2e/

 490. Domácí zabíjačka … jen houšť a větší kapky. 😛

 491. Likvidace „Prognostikovo věrných“ pomáhá Muži v kloubouku i Odborníkovi na všechno. Stejně je však nepravděpodobné, že by skončil na třetím místě. Kloboukář se snaží od Prognostika co nejvíce odlišit, Odborník s ním naopak v mnohém souhlasí. Z tohoto pohledu je téměř jisté, že Kloboukář postoupí do druhého kola – pokud Prorokyně Tánička nezamíchá kartami mezi gutmenschen. V duelu mezi lidovým Prognostikem a distingovaným Odborníkem vyhrává Prognostik. Kde je Koblihář? Na někoho si bude muset vsadit, uvidí se po parlamentních volbách.

 492. Ahoj!
  Doufám, že za tu dobu, co jsem byl v nemocnici, jste si tu nevyškrábali oči! 😉 😀

 493. 591 – 592:
  Já mám nicméně podezření, že černokněžíci jsou za lecčíms – i kdyby jenom své informace přihráli nějakému bílému kobylákovi a pošoupli ho na scénu……

  Nickname – jsem po obědě a tudíž zatlumený – kdo je tady proboha na politické scéně (jakýmkoliv) Odporníkem ?? Professorissimus bez pantofle? Ozubená nula ?

 494. Šumaváku: vítejte doma!
  Šimone: Odborník na všechno: Pierre Robbeischek. Situaci v matičce neznám, zde jsou černokněžníci v podstatě bez vlivu, fary občas ovládané Pšonky. V neděli přijde do všech kostelů na okrese možná 1.000 lidí, spíše méně.

 495. njn, na hajného Robátka jsme si nevzpomněl….

 496. Šumaváku,
  doufám, že z doktorama si se nepral a hlavně, že nemocnice přežila!
  Si ani nepísk!

  599 nickname,
  na Robejška si Svobodní nevyskočej, to máte smůlu!

 497. Rputi: není důvod vyskakovat si na pana Robejška. Přeji mu hodně úspěchů. Kéž by získal 20%, kéž by vyhrál prezidentské volby. Kéž by nedopadl jako Vít Bárta.

 498. Abyste mohli vyplatit 14.808 Kč čisté mzdy, státu odvedete 9.996 Kč.
  Jste zaměstnanec. Kolik peněz musíte vydělat, resp. jaké mzdové náklady má váš zaměstnavatel, abyste z vaší mzdy mohl uhradit 14.808 Kč čisté mzdy + daně a odvody zaměstnanci vašeho sdružení? Jaký zisk na tom bude mít stát?

 499. 603

  A teď si spočítejte,kolik stojí zaměstnavatele člověk s platem 100 000 😉

 500. 579 NickName
  Vy pokušiteli. Musel jsem si to najít. V zásadě tomu rozumím tak, že ti místní turci-pohané nechtěli konvertovat protože se báli nechat si ufiknout předkožku. Pavel jim květnatě vysvětlil, že Ježíš na tom netrvá 🙂 🙂 🙂

 501. Halle: pokud chcete dát zaměstnanci 100.000 Kč, zaplatíte daně a odvody 80.300 Kč.

 502. 605

  Asi se báli,aby nedopadli jako jeden bodrý Engličan,co se chtěl v Čechách oženit se Židovkou. 😀

 503. Hele, všimli jste si, že Robejšek je zván realistou? Žádný pravicový populista, žádný putinčík, či dokonce ultrapravicový demagog. Realista. Zdá se, že zatím u médií dobrý. Evidentně dostali noty, aby Robejška nechali na pokoji. Mediální vítr se pravděpodobně obrací.

 504. 608 ptakopysku,
  kdes to četl?
  Já zatím viděla jen samé prskání!

 505. Halle: Pokud zaměstnanec vydělá 100.000 Kč a chce zaměstnat někoho jiného, tomu může dát pouze 53.464 čistého, zbytek připadne státu. Ze 180.300 je 53.464 Kč čistého. Proč lidé nechtějí platit tak vysoké daně? Pěkná byla reakce Jurečky – tak ať si požádá o dotace …

  Skimici: v té době se jim říkalo Galořekové. Různě pomíchané galské (keltské) a řecké kmeny. Jako důležitější vidím, že nejen všichni židé, ale „všichni lidé bratry jsou“.

 506. 610 – Honzo
  tohle ale jaxi považuji za oslovení typu „udělej si sám“ – výkřik to mučené duše, nic podle vytýčené linie.
  A je fakt, že noviny jsou dost neutrální a minimálně o nové partaji referovali, přičemž LžiTV ho ještě nedávno měla na blacklistu (nevím jestli trucují ještě i teď).

  Možná jsem paranoidní, ale zatím se nemohu rozhodnout, zda nejde o false flag operation, je to celé příliš perfektní a otevřeně řečené, ještě i teď by kdokoliv, kdo řekne polovinu z toho, byl xenofily zcela uvláčen a poslán za Hitlerem a voni nic….ani Džakopo Džanda, již brzy přednášející na Masarykově univerzitě (asi jim tam prosakuje kanalizace do vodovodního řadu).
  Ostatně Peroutka byl po 15.3.1939 také realistou…..

 507. 611 NickName
  a nemyslel to jen pro úzkou skupinu lidí? Teď se říká Bratři v Kristu.

 508. [612] Neřekl bych, že čistě DIY, ale je pravda, že se to objevilo jen u picmochů na FB a podobných místech. Do oficiálních médií to zatím neproniklo. Média zatím evidentně teprve sliní prstík a vztýčují ruku.

 509. 612 Šimone,
  mýlíš se. Janda už kdesi cosi a naposled měl zaujal Hanák v „Lidovkách – snaží se chlapec, snaží..

  …V poslední době se ale objevil nový kohout v aréně, který se chce prokokrhat do čela klofacího pořádku. Je to německo-český docent politologie Petr Robejšek. Poté, co se v Německu dosti znemožnil plagiátorstvím, našel si nový dvorek a založil stranu, nazvanou skromně po masarykovsku Realisté…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/hanak-nezavisla-rukavice-objevil-novy-kohout-v-arene-robejskovi-realiste-1ro-/nazory.aspx?c=A161204_121501_ln_nazory_ele

 510. AJTA!

  …„Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 6. listopadu 2016 telefonicky hovořil s nastupujícím prezidentem Spojených států amerických Donaldem Trumpem. Nastupující prezident USA Donald Trump v rozhovoru ocenil skutečnost, že prezident republiky „byl jediným evropským prezidentem“, který ho veřejně podpořil ještě před listopadovými volbami v USA,“ uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
  Trump podle jeho slov USA pozval prezidenta Zeman na návštěvu Bílého domu…
  … Pravděpodobnost, že se telefonát uskuteční, byla velká právě ze zmíněného důvodu, že Trump již hovořil s předsedou maďarské vlády. Zeman s Orbánem byli jediní vysoce postavení evropští činitelé, kteří republikánského kandidáta během kampaně podpořili…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-bude-kavarna-koukat-Donald-J-Trump-pozval-Milose-Zemana-do-Bileho-domu-A-vime-mnohem-vice-465948

 511. Dalík chce po expřítelkyni vrátit 6,5 melounů…
  Asi potřebuje drobné na nákupy ve vězeňském bufáči 🙂

 512. 616 tak protahnout se donald ritnim otvorem a pak to jeste vzit i stejnou cestou ex donald – to se ocenit musi.
  no a kdyz se tak snazil tak treba mu to nejakej prasek spolupracovniku na letisti nepokazi.

 513. a k tomu realne realistickemu – jak se rika v akademicke sfere neuvedeni zdroje ?

  tedy mimo pravdu a lasku tam uz to vime .

 514. Jj – jak začnou říkat, že se vůbec nic neděje a všechno je v pořádku… 😀

  FT:
  …Nejvíce realnou bezprostřední hrozbou je kolaps italského bankovního systému, který by zpochybnil solventnost státu.Záchrana Itálie bude z ekonomického hlediska mnohem těžší, než Řecko – a na to hude zaapotřebí mnohem více peněz. A to zase může vyvolat politickou vzpouru v německém parlamentu, a to zejména v kontextu nadcházejících voleb. V takové situaci je kolaps eura velmi pravděpodobný, tvrdí Rahman…
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ft-italie-muze-poskodit-evropskou-unii-tak-ze-prekona-i-brexit/

 515. Pakatel nepakatel, když už ženskou rozmazluju prachama, je pak poněkud blbý je chtít zpátky, když mi dá/jí dám kopačky.

 516. Prostě gentleman to neudělá, akorát blbej zbohatlík.

 517. 623
  On tvrdí,že jí ty prachy jen půjčil,a na výpise s převodem je napsáno půjčka.
  Asi ten soud vyhraje.

 518. Ach tak, já myslela, že chce vrátit, co do ní investoval v drahých večeřích, šampáňu a špercích. 😀

 519. Šlo o prachy na koupi skromného,takřka chudinského bytu. 🙂

 520. No, tak koupi hnízdečka lásky řadím k šampáňu a špercích. Za to se zpátky prachy nechtějí. Ze svého hnízdečka může gentleman vyhodit milenku na ulici, když pohasla vášeň, ale chtít prachy za byt, který ji daroval, je takové nevkusné.

 521. Uvedomte si , ze musite k tomu zdaneni prace jeste pripocitat solidarni dan, tedy kdyz se bavite o takhle velkych castkach. Ta solidarni dan, mne byla vzdycky utajena, proc existuje. Na zacatku melo byt docasne, ale asi docasne je casova jednotka nafurt. Tusim, ze to bylo zavedeno po povodnich.

  No a Bures zase uraduje….. Nejennze se vyrobilo dalsi administrativni opatreni pro prodej amvyrobu lihu, ale rozesilamvsem, opravdu vsem, jeho najati realitni agenti, na miru napsane dopisy, ze si odkoupi pudu, protoze…… Jsme druzstvo amchceme vice sena pro nase smutne a hladove kone, …… Jsem investor do pudy a tak Vam nabidnu nejvyssi moznou nabidku, proste podepiste smlouvu a hned Vam prib
  Vezu penize v hotovosti…… Zastupuji zahranicniho „cecha“ co se chce usadit a zvelebovat krajinu…….. Jsem sedlak a rak bych se rozsiril……. A mnoho dalsiho. Jedine, co je na tech dopisech, od ruznych lidi, je shodne, je carovej kod po strane dopisu, se stejnou firmou …. No minimalne u nas v kraji je to bezne rozesilane. Posilaji na kazdy katastralni cislo pozemku, pitomci…..

  Aaaa Forejt prej bude kolumbijskej fotbalista, ty taky stojej na care zcela bezne 😀

 522. (608) Putna ho označil za „ruského švába“, ale to bylo dřív, než vyhlásil ty Realisty /a zbytek byl Honza rychlejší v (610)/.

 523. týý jo, teda já se cítím poněkud ošizená, JIrko. Ty dopisy mi taky chodí, ale takovýhle příběhy ze života mi nepíšou. 😀

  I když co bych taky chtěla za těch pár hektarů, že jo? 🙂

 524. JInak když jsme u těch pozemků, tak mi kdysi dávno volal někdo pro změnu kvli sousednímu pozemku v Praze. Že tam chystají výstavbu a že musí mít od nás – tehdy ještě družstva- souhlas, a že kdybychom tedy udělali schůzi, kde by nám ten záměr představili a my bychom to odsouhlasili. Řekla jsem, že propč ne, ale že chi poslat pdojaldy předem, abych se tím záměrem mohla seznámit ještě před schůzí já i ostatní členové družstva. Mládenec na druhé straně drátu mně přesvědčoval, že právě od toho je ta schůze,a bychom se tam s tím seznámili a mohli to odsouhlasit.

  Teprv když jsem mu řekla, že pracuju jako projektant a mám jisté zkušnosti, co to obnáší, projednávat záměr a že bych takovej souhlas na schlzi nedala ani ho ostatním nedoporučila, pokud se na projednání nebududmoct připravit, byměkl a byl ochoten si bvzít adresu, na kterou mi ty podklady pošle. NIc mi nikdy nepřišlo.

  Ono teda je to na stavbu jakýhokoliv záměru neuvěřitelně blbý místo, takže si to asi nakonec rozmysleli.

 525. A pojdťe nahoru, na další přednášku – dva dni po Tom setkání s pí.Bednářovou !

Komentáře nejsou povoleny.