Pride & Prejudice

Zuzana Chlumská

Někdo si komplikuje život předsudky, jiný je celkem v klidu a na předsudky rád zapomene. Těžko ovšem zapomenout, je-li nám stále připomínáno.

Prague Pride. Pride možno překládat nejen jako hrdost, ale též jako pýcha! Nerozumím!

Hrdost a pýcha na co? Na to, co je dané? Třeba na modré oči?

 Hrdý mohu být pouze na svůj výkon, nebo ještě tak na výkon skupiny, ke které patřím a které jsem k výkonu dopomohl – rodina, pracovní kolektiv, lidé země, ve které žiju.

 Říkali, že chtějí být normální. Jako ti ostatní. Tak jsou. Ale zřejmě to nestačí.

Jim to nestačí…!

 To není demonstrace normálnosti nýbrž jinakosti. Demonstrovat svou jinakost znamená se vydělovat.

 

Ti, co svou předurčenost přijali, nemají zapotřebí to dávat najevo. Normálně žijí, normálně se milují, normálně pracují…bez humbuku a demonstrací … prostě normálně…

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

263 komentářů u “Pride & Prejudice

 1. Ale jo, já to svým způsobem chápu … dřív to skrývali a styděli se za to, nevěřím, že se toho zbavili, takže vlastně dokazují sami sobě, že jsou normální … čímž implicitně dokazují ostatním, že s tím mají stále problém, a ne že ne. Ti homosexuálové, kteří jsou s tím vyrovnaní, takovou potřebu exhibovat nemají.

 2. No jo, tak teď se ohřejeme s buzerantama a pak snad někdy ochladíme s krupobitím… Akorát, že tou dobou na ty Budějce už každej zapomene… No nic, snaha byla, přepisovat dle aktuálního stavu to nebudu…

 3. ještě k NJ… už i tam došla obyvatelům trpělivost s vydíráním odbory a politickými mafiemi pod taktovkou Demokratů. V posledních letech dost skandálů finančních i homosexuálních, takže levicové NJ zvolilo radikálního konzervativce Chris Christieho, který to tam bere k radosti normálních obyvatel u huby. Byl na něj vyvíjen dost značný tlak, aby šel do presidentské volební kampaně, ale on to odmítl s tím, že je třeba vyčistit nejdříve NJ. Jinak ze všech okolních států je v NJ nejlevnější benzin cca o 15 centů na gallon proti PA.

 4. kocoure, máš pravdu, ale slovy pana Feniče jsi se právě touto větou odkopal – TZ máš problém, stejně jako Klaus. No a taky já a další. Protože v klidu odpočívající bílý heterosexuál je vyrušen řvoucím homosexuálem, který huláká, že je normální. Když mu logicky řekneš, že jo, je normální, ale nemusí tak hulákat, tak ti vmete do ksichtu, že s tím máš problém.

  Ale tohle není moje téma – dneska jsem zabrousil do hospody, kde chlapi z nicnemajecodělajíčnosti probírali zprávy o Prague Pride. Jeden z nich řekl, když budu mít na dvoře teplýho kohouta, tak skončí ihned v polívce. A tím bylo téma vyčerpáno.

  Daleko zajímavější je utkvělá představa (obsedantní), že nebýt Bruselu, tak se naši úředníci nebudou srát do života podřízeným občanům. Tohle je předsudek jako prase a drží se sviňa, drží…

 5. 13.25
  Průvod se roztáhl přes celé Václavské náměstí, kterým právě zní píseň Jsem gay od skupiny Nightwork.
  Zúčastní se i americký velvyslanec, má silnou ochranku.
  V čele průvodu jdou i Dienstbier, Šiklová a Stehlíková. Podle odhadů počet účastníků už překonal loňské skóre.

 6. Poslyšte a neměli oni v tom průvodu radostně a barevně pochodovat taky cikorky,že aby to bylo správně multi-kulti. Že nějak není o nich zmínka, ba ani fotočka se nevyskytuje. Jestli je ony ty cikorky neposlaly do háje … ???

  martine, jestli ono to nebude tím, že Brusel poskytuje kokotům nepřeberné množství možností se realizovat. 🙂

 7. >> martin TT
  Neméně zajímavá je utkvělá představa, že působení Brusele akce našich ouředlníků neovlivňuje v negativním smyslu. A představu, že snad bruselské ouředlnictvo brání ouředlnictvu kotlinkovému konat ještě větší zvěrstva bych utkvělou snad ani nenazval. To se mi už spíše jeví jako případ pro psychiatrickou kasuistiku.

 8. Tedy ja nema problem a neporadam zadnou mistni Pride…… Mozna je to tim, ze mam problem neco zorganizovat, jinak je mi nejake krceni po ulicich ve fialovejch tangach s kridelky, pomerne cizi. Snad kdybych byl na te demostraci sam, to by bylo jine, to bych asi sel, ale byla by to pak jeste demonstrace?

  Martine, to neni vubec zadna obsedantni predstava. Vzdycky to je mimozni predstava lidi, i mistnich, co rikaji ze „nic nez narod“ na tom neni samozrejme nic spatneho, ale, to ale je dulezite…… Je to jako v rodine. Velmi tezko totiz rodice, bratr, sestra….. Kterykoliv pribuzny, si prizna ze jeho , jiny pribuzny je peknej parchant. Proste to trva velmi dlouho a neni pravidlem, ze vzdy na to prijde. Ja tomu v podstate rozumim, protoze to neni vlastne proti Bruselu, jako takovemu, ale nektere veci se proste tezko vyvraceji. Ze treba narody jsou zcela umele „nastroje“ na ovladnuti obcanu. Nic proti narodum, ale jde jen o tu prezentaci a marketingove stvarneni.

 9. Dvd, ale ja vim, ze to je velmi „exaltovane“, ale jak jinak „nastavit zrcadlo“ 😀

 10. Rputi, souhlas. Vždycky mám pocit, když vidím takové „vypíchnutí“ určitých fenoménů, že si někdo chce vynutit uznání, snad až obdiv. A jak každou chvíli píšete, vždycky a ve všem jde o optimální míru. A právě díky Politické Korektnosti to ve všem po čase mez optimální míry vždycky překročí. Vznikají jisté kruhy Pachatelů Dobra, v tomto případě kamarádi kamarádů homosexuálů, které se snaží postavit homosexualitu na jakýsi piedestal a současně se snaží vnutit většině jakýsi pocit studu za její „zkostnatělost, zaostalost, různé fobie atp.“ Kdo je dnes IN, homosexuály přeci miluje a hrdě se k nim hlásí. A jako i v jiných případech jim nedochází, že je to kontraproduktivní, že je to už překročení určité míry normálnosti. Naše generace už s tímto problém vůbec nemá a vůbec o sex. orientaci u lidí kolem nepřemýšlí, je to pro nás nepodstatné, lhostejné. Jenže právě tyhle akce z toho dělají exhibici, ba snad až propagační akci, což to spíš vyvolává u normální populace negaci. Mám i homo známé, a do jednoho jsou na tyto akce naštvaní. A nikdy by se těch parád nezúčastnili.
  Viděla jsem už dost odkazů na stránky fotek, jak to občas dopadá tam, kde už se tyhle akce berou jako normální a někteří homo už zcela ztratili pojem o určité etice. Docela porno..

 11. asi se vám to líbí, jakože když nečas debiluje, tak tady rpuť kokotuje a další se do toho taky opřeli
  jsem nějak nemoderně útlocitná, ale mi se to nelíbí, a možná víc, než když homo po praze prideují
  jukla jsem na ně
  byli aspoň veselí

  a kontroloři z brusele
  hluboko v bolševismu chodili taky na hygienu a samo,. že když chtěli, našli
  stačilo otočit stůl nohama vzhůru a na té spodní straně nohou nebylo vydesinfikováno..
  a pamatuji, že tak kolem roku 83 – 85 byl největší postrach nějaký tenhle hygienik z prahy 4, o tom se táhly šílené příběhy, ten to dělal opravdu rád

 12. A naprostý souhlas s kocourem. Navíc si při těchto akcích většinou uvědomím, že jestliže tak usilují o možnost adopce dětí, že si těmi exhibicemi moc sympatíí k tomu zákonu nepřidají, spíš naopak.

 13. Martine,
  ..“Daleko zajímavější je utkvělá představa (obsedantní), že nebýt Bruselu, tak se naši úředníci nebudou srát do života podřízeným občanům. Tohle je předsudek jako prase a drží se sviňa, drží…“…

  Ale TOTO tu NIKDO netrvdí, nemáte pravdu! Ještě jsem tu nic takového nečetla. Jen si myslíme, že je toho díky bruselského normotvorného běsnění mnohem víc, na čem se úchylné kontrolorské nátury rády odreagují. A taky nevěřím, že všichni, co se jim této moci dostává, jsou stejní. A taky nevěřím, že jinde to je o moc lepší. Myslím, že všude po světě se k takové profesi dají spíš ti, co jim ten pocit určité moci dělá moc dobře. Jaké procento z nich jsou přímo hyeny, netuším..
  Prostě nemám ráda paušalizaci.. a že jenom čecháčci… Na to čtu dost obdobného nadávání i na jiných diskusích, slovenských polských, německých, i dalších..

 14. divano, na „kokota“ má (c) Jirka. Já jen převzala co terminus technicus. 🙂

 15. tak to Rputi se omlouvám, já to v dolejší hospodě chytla takhle
  ještě jednou se omlouvám, ale stejně se mi to nelíbí 🙂

 16. Ahoj! Venku je teploučko…a čím déle na tom sedím, tím méně chápu, co na tom ty lidi maj.Dnes jen čtyři hodiny a už jsou mi ti koně protivní… 😉

  Ale nahlédl jsem na internet a ejhle:
  http://www.novinky.cz/domaci/276364-necas-cast-ods-chce-uskodit-mne-i-vedeni-dph-je-zastupny-duvod.html

  Ale disciplína ve straně musí být, jinak by si nikdo nedělal z ničeho nic. … Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden odéesák bez disciplíny.
  Citovat ještě z poslaneckého slibu, jak má poslanec hlasovat, se vůbec neodvážím…. 🙁

  Neměl by ten Nečas úřadovat někde na Šumavě? Tady ještě takové horko není a spravil by to mokrý hadr na hlavu.(Já samozřejmě mám na mysli přiložit jako obklad!!Kvůli jinému způsobu použití by na tu Šumavu nemusel…)A jestli to nemá z horka, tak bych měl k dispozici jiný citát ze Švejka, o depeších čekajících na nádraží… :-))

 17. 2 Šumavák – jestli on to nemá z toho, že nechtěl promarnit drahocennej čas a cvičil na sluníčku kvérgrify…

 18. 2 Šumavák – k tomu parku – dost často tudy chodím… Vzrostlých stromů je tam dost… Pokud bys netrval na single obsazení, tak si živě představuji ty stromy plné ódéesáků s disciplínou. Pěkně kolem krku. Aneb – dneska by to šlo!

 19. Martine, zkus si položit otázku, odkud jde iniciativa a pak ji zkombinovat s informací, že 80% zákonů jsou implementace EU nařízení.
  Jistěže jsou naši úředníci a zvláště kontroloři nebezpeční psychopati, obzvláště zaměstnanci institucí jako ČIŽP, BOZP, hygiena, celníci, ale munici a návody dostávají v oněch 80% z Brusele.
  Nevím, jaké by to bylo bez kurately EU, možná by projevili ještě víc vynalézavosti, možná by naopak neměli takovou moc.
  Jediné srovnání jsou 90. léta a to byl tlak úřednictva oproti dnešku velice mírný, lámat se to začalo s nástupem Špidly.

 20. Nečas a daně mi připomíná Topolánka a Lisabonskou smlouvu…

 21. Jo kvérgrify?!?… no tak to by to nemuselo být sluníčkem, ale že se praštil pažbou do hlavy. Nebo chce fakt spáchat politickou sebevraždu.

 22. Jak by to bylo? Jen upozornuji na cas pred 89 rokem. Vse bylo sice pod „moskvou“ ale moznosti si otevrit kadernictvi, hospudku, autoservisek…… Jo ja vim, dneska je to uplne jine a kde byla drive pevnou rukou Moskva, tak je ted rukou jeste pevnejsi Brusel….. Jen Ti urednici jiz od Hajdricha jsou furt Ti sami…..

  Ne ne, zacinam pozvolna dochazet k presvedceni, ze ma proste pravdu ja……. Jo i na Jihu byla jednou kontrola u ovecek. Ale bylo to jednoduche, stacilo si posedet u limoncella a kafe. A bylo to. Kontrolor videl, ze jsou zvirata zdrava a vitalni. O nejakem vykazu o dusikatem hospodarstvi ani netusil. Mozna je to tim, ze ten Brusel to vsude zavedl 😀 pritom je to jeden z nejdulezitejsich prostredku na boj s cimkoliv……

  Jo a taky, uz jste videli prochazet kontrolora ve vysokejch holinkach a jak hleda kravince v potoku co proteka pastvinou? Ja jo. Trnul jsem, aby neco nasel, protoze by to bylo nepochybne likvidacni. Protoze skody na zivotnim prostredi by byly fatalni. A to se tam skot chova a pase uz stovky let. Ted ale najednou to vadi 😀

 23. Šumaváku, nic bych za to nedala, že tam někde vězí Kalouskův zaťatý pařátek…

 24. No a k tématu – přijde chlápek k doktorovi – „Víte, pane doktore, mně se zdá, že jsem gay!“
  „No tak se na to podíváme – jaký nosíte boty? Nike? Lacoste?“
  „Ale ne, tyhle, obyčejný, z Tesca v akci.“
  „No a co košile? Calvin Klein?“
  „Kdepak, obyčejná flanelka od Ťongů!“
  „No a co spodní prádlo? Armani?“
  „Ale ne, taky z Tesca, 5 kusů v akci!“
  „Hmm, tak já vám něco řeknu… Vy nejste žádnej gay, vy jste úplně obyčejnej buzerant!“

 25. Dobré odpoledne vespolek!
  Tak jsem dočasně přestěhoval své DVS (s heslem DVC) /DVS = domácí výpočetní středisko; DVC = Diligentia, Vis, Celeritas/ do obce, která shodou okolností právě dnes slaví 680 výročí svého založení. To však nebyl důvod stěhování. Byl mi svěřen na hlídaní dočasně osiřelý psík s obrácenou srstí na hřbetě (o němž jsem se zde již zmiňoval). Teplota venku dosahuje, pro změnu, nehorázných hodnot, takže žádné procházky, pěkně ve stínu – jako dva mazáci – naplocho na dlažbě v uměle vytvořeném průvanu v hale. A moc nám to jde!
  Takže s úsměvem: Vaše starosti na mou hlavu. /…ale myslím to jen rétoricky – pěkně si je nechejte!

  Někdo (tuším Martina) tu v minulé či předminulé hospodě napsal:
  „… pes si honí vlastní ocas.“
  Vím bezpečně, že když už, tak dokola se pes honí za vlastním ocasem – to druhé vypadá jinak.
  };D)))
  Tak se zase mějte…

 26. Jirko, jsi mladý a nezkušený a svého koníčka se teprve učíš… :-))

  To, že dobytek nesmí pít z (natož kálet do) vodoteče protékající pastvinou platí, pokud moje paměť sahá, už asi 40 let. Pravda je, že se to místy ca stejnou dobu nedodržuje.
  Máš-li, podle tzv. vodního zákona č. 254/2001 Sb. souhlas místně příslušného vodoprávního úřadu s odběrem té vody za účelem napájení dobytka, je třeba zakoupiti trkač (nebo více), vyrobit dřevěná koryta a dobytek napájet pouze z nich.
  A vodoteč přes pastvinu ohradit tak, aby k ní dobytek neměl přístup.

 27. A pokud by Ti v tom chyběla ta Brusel, tak prosím trestný čin poškozování životního prostředí je jeden z povinně implementovaných předpisů a není, opakuji: NENÍ! to český výmysl. 😀 😀

 28. 😀 😀
  Kouzlo nechtěného:
  V průvodu homosexuálů pochodovali i zástupci Mladých sociálních demokratů, Strany zelených nebo strany Jiřího Paroubka Národní socialisté – Levice 21. století.

  teď se jim tak bude říkat… Oficiálně! :-))

 29. 2 Šumavák – a teď jsi ho zmátnul… Celou dobu si myslel, že mu tam teče potok, a místo toho tam má vodoteč.
  Jo, to bejvával takovej hezkej obrázek v hospodách, jak kráva chčije do potoka a pod tím nápis „Nepijte vodu!“
  No a co je potom takovej rybník? Vodostoj?

 30. No a Paroubek tam měl ještě i Petru a psa… Ani se neodvážím spekulovat, jestli už sexy mozek nestačí a pes musí občas zaskakovat… Co by jinak hledali v průvodu exhibicionistických deviantů? Inu, každej jsme nějakej. Hlavně když je v tom ta čistá láska…

 31. Vodostoj může být tak leda nebesák…
  Jinak se jedná o vzdutou vodoteč a na to vzdutí (ať za účelem odběru, nebo i neodběru, ale výroby energie) musíš mít extra povolení.

 32. Pragmaticky vzato, z ekonomického hlediska je to úspěšná akce. Čtyřprocentní menšina je tržně zajímavá, získání čtyř procent zákazníků na trhu, nabídnout ji zboží, utvářet pro ně „správný“ životní styl a akcelerovat poptávku po specifickém zboží stojí za námahu. Ta procenta jsou zajímavá i jako politická síla, s jejich podporou se lze dostat do parlamentu a v mezním případě vyhrát volby. Proto podpora některých politiků ve snaze se zviditelnit a něco urvat.
  Obecně, pravdu má například Jakl a konzervativci, že jde o homosexualismus. Tedy o hnutí propagující toto jako standard a lákající část ostatní populace,“novou krev“, protože přece je moderní být trošku alespoň „bi“. Když se podíváme do historie, například ve starém Řecku šlo o kulturní fenomén, neměli větší procento takových vrozených dispozic než nynější populace. Protože příroda je „fuzzy“, není jen ano-ne jako krajní polohy, mají i nemají pravdu jak ti, kteří tvrdí, že homosexualita je výlučně vrozená, tak ti, kteří tvrdí, že je výlučně naučená. Problém je v tom, že nerozlišují vlohy a naučené chování, které nemusí být jejich adekvátním odrazem. Záleží na prostředí v jakém se ty či ony dispozice rozvinou. To platí obecně. Čím mozek je mladší, tím je tvárnější a učenlivější. To je nejen užitečné při získávání žádoucích znalostí a dovedností, ale i škodlivě se projevuje například při vzniku závislostí na návykových látkách. Podobné jako je šíření módy a specifických „alternativních a nekonformních“ chování, je snaha aktivistů, médií a obchodníků využít i tohoto. Chápu problém menšiny s takovými vrozenými dispozicemi. Přiznávám jí právo na pomoc, nekriminalizaci, toleranci a nediskriminaci, pokud neporušují svobodu jiných. Ne právo na samoúčelnou i komerční exhibici, projevy různých parafilií a na uznání tohoto za standard. Více odborně by to mohl rozebrat Jura.

 33. 2 Šumavák – chudák Krčín… Na každou vzdutou vodoteč extra povolení… A ještě si tam na svý triko dělal extra vodoteče nevzduté…

 34. Schumi, Takhle nějak?
  Sexuální poradna:
  Pane doktore, moje přítelkyně říká, že malý penis při sexu nevadí.
  Já bych ovšem byl radši, kdyby neměla žádný!
  “ 😀 😀

 35. Myslím si, že protesty proti duhovému pochodu zbytečně upoutávají pozornost. Já bych je ignorovala.Nic nenaštve exhibicionistu neho hysterku víc, než nevšímavost.

 36. PeSi, nemyslím, že bych objevovala. Naopak neškodí připomenout, protože je to právě jeden z projevů homosexualismu a to projev dosti závažný, nejen kvůli té anorexii.
  Rozdíl mezi samečkem a samičkou nadělila druhům matka příroda a je to jednou z podmínek přežití druhu. Mláďata, která sexuálně dospívají, musí mít možnost se identifikovat se svým pohlavím. To zmnožení se případů poruch iidentifikace také není jen tak samo sebou.
  Ten srbský model Andrej Pejič přiznává, že si často není jistý, co tedy vlastně je. Ale jelikož mu to přináší značné finanční výhody, tak si s tím neláme hlavu. Čímž to všechno dotáhl ad absurdum – máme si snad pohlaví vybírat podle toho, co je zrovna momentálně finančně výhodnější?
  Psychické problémy jednoho typu, pak generují problémy další. To skutečně už ohrožuje společnost jako takovou.

 37. To Loki_F – ad 27 – tajně jsem doufala, že ta moje blbost tak nějak zapadne. Inu…
  …Ti pěkně děkuji za připomenutí

 38. Rputi, ano, vylíhlé káče, když na to přijde, může za svoji matku kachnu považovat cokoli. Imprinting. Stejné je to, nejen, u sexuální orientace a chování. Například u sociálních rolí.Člověk je sice komplikovanější, ale v základu je stejným živočichem jako ostatní. Někteří sice tvrdí, že byli stvořeni. Připouštím, že tak může být, projevují se jako předprodukční vzorek.
  Šumaváku, asi tak nějak, třeba po výletu do Thajska :-)))
  Jsem v Budějcích, kde na Lipně najdeme místo na naložení a vycachtání aniž by tam byla hlava na hlavě?

 39. Tak nezapomeňte, že už Římský klub a následně celé ekologistické hnutí nám tvrdí, že je nás na Zemi moc a že tím pádem té naší planetě škodíme. Z jejich hlediska je pak propagace buzíků pochopitelná, vždyť zachraňují planetu !!

 40. vas nepotesim – stale kvoka stale kvoka.

  jinak mate poslouchat rodice – kdaz rodice rikaji neber si ho/ji je to devkar/coura. Ignorovani a dpoved to ho/ji stahuji kamaradi/kamaradky ma vetsinou spatne dusledky.

  vyrazy mohou byt ruzne a jakakoliv podobnost je ciste nahodna

 41. Natrefila jsem na překlad – Punková Modlitba (Pussy Riot)
  http://danielin.txt.cz/clanky/105008/kto-sluzi-diablovi

  A k 41 – na NP píše paní z Kanady a nejspíš má k této problematice blíž co do činění a uvádí, že „Pokud ta demonstace má za cíl vynutit si právo adoptovat děti, pak to není tak nevinné. Že se demonstracemi mládeži v podstatě „vtlouká“ do hlavy, že na téhle úchylce je cosi k oslavě. Že byť je k nim okolí tolerantní, jim tolerance nestačí. Že jeden z cílů karnevalu jsou adopce dětí. Že absence otce je nejvyšší korelace u vězeňské populace, bez výjimky ve všech zemích světa, že drogová závislost, duševní poruchy a sebevražednost jsou mezi homosexuály mnohem častější. Že totéž platí o nakažlivých chorobách, zejména pohlavně přenosných. Že homosexuálové jsou pedofilní 10x častěji než ostatní.

 42. no ze je nekdo teplej to mu nevycitam, ze se nekdo nechce schovavat a klidne rekne ze je teplej chapu.
  proc ale delaji pruvod kde ukazuji ze nejsou tepli ale ze jsou to prasacti buzeranti – to nechapu.
  dokonce bych rekl – jakto ze pater nekona kdyz nekdo verejne pohorsuje.
  kde mame bradacovou aby ochranila nebohe deti pred perverzi 😮

 43. Schumi, díky za připomenutí. Na sociálních rolích stojí socializace, která je také podmínkou přežití skupiny. Absence manitelů je stejně nebezpečná a jako přehnaná rigidita.

  rejpale, on je to celkem dost děs. V případě Pejiče se nám už celkem otevřeně snaží vnutit chlapa jako sexuální objekt.

  Tak co pánové, jak se vám líbí 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=HO0nCeuuq20

 44. Martino ad [42]
  není zač. Rádo se stalo.
  Z mé strany to byla jen technická poznámka. Nenapomínám.
  };D))

 45. No jo, Rputi, již staří Římané se nechávali obveselovat….. a navíc, esisisi fšímla, tak třeba jeho nohy moc ženské nejsou. Na druhou stranu je pohlednější, než božská Helenka 🙂 😀

 46. Schumi, já Ti nevím. Já, když se jdu na Lipno koupat, tak lidi seberou deky a těm koním z pláže uhnou. :-))
  Ale snad u hráze odbočit na Výtoň, vyhlédnout si nějakou odbočku vlevo do lesa, kde se nechá odstavit auto, přejít silnici, projít (prolézt)těch pár stromů k vodě a tam hledat kousek k ulehnutí…

 47. ale jo, Sumavaku, ja vim. ale nikdy, nikdy se na tomhle nebahirovalo takhle okazale….

  vite, nevim jak Vam, ale ja jsem spokojen s tim co chodi po „molech“ . nevim proc by mela byt povznasena zenska rozkydla a s tresoucim se telem jeste tri dny po dosednuti.

 48. Jirko, proti gustu žádnej dišputát! Jen … s Pejičem by sis čtyři děti nepořídil … ale to ti žena jistě dovolí …. 😀

 49. Dobrý večer,

  tak koukám, že jsem měla asi kliku, že jsem ještě stihla kolem jedné projet tramvají přes Václavák. Tedy, hemžili se tam, ale jen u muzea.
  Kdybych musela táhnout tašku na nádraží pěšky a navíc skrz ten dav, tak bych asi byla dost nevrlá a netolerantní, jak mi je jinak poměrně šumák, kdo s kým spí.

  Koupili jsme si do vlaku idned a hlavní titulek hlásal, že Klaus řekl, že zvyšování daní je ekonomická sebevražda. A na chalupě byly lidovky s titulkem, že Nečas pravi něco o tom,že odmítnutí zvýšení daní hraničí s debilitou.
  😀
  Ještě bude sranda…..

 50. Jejda! Dobří holubi se vracejí? Zdravím, jasane.
  Letošní rodinný slet se vydařil, počasí přálo – bylo tak akorát, nepršelo. Vnoučata už oddychují v postýlkách, nádobí je umyto, uklizeno, stoly a spol. budou sklizeny zítra a já si dávám jedno portské na dobrou noc a uklidnění. Zprávy si proto přečtu až zítra.
  A protože si myslím, ba jsem přesvědčena, že jsem normální, nemám potřebo o tom manifestovat na ulicích hlavního města, byť by můj protest jako svůj volební tah zaštiťoval kdokoli. :-)))

 51. 2 Rpuť : Bóóóžžíííčččku, to je ale óóóšklivééj chlapečček. Skoro jako žééénsskááá. No fůůůj!

  Šumaváku dík, jestli pojedem tím směrem, zkusíme.

 52. 2 Jaka : Oni jsou alternativní ve více směrech. Především ve schopnosti nabízet na trhu všeobecně žádané zboží. Tak se snaží vytvářet umělou poptávku, kterou by mohli uspokojit. Z nějakých pragmatických důvodů je to pro ně přínosnější než jiná činnost. Čistě ekonomicky by to mohl rozkrýt Modrej.

 53. to Loki_F ad 50 – nemusel jsi vysvětlovat, já to tak brala.
  A věřím, že rádo se stalo };D))

 54. Dobré nedělní ránko!

  „Jemu se velmi často stává, že má u čísel špatná znamínka.“

  …„Chci tím říct, že on už jedno takové miliardové fiasko má za sebou. Tehdy se myslím místo plánovaných pěti miliard navíc vybralo o pět miliard méně. Jemu se velmi často stává, že má u čísel špatná znamínka. To samé bylo, když v roce 2008 odhadoval růst ekonomiky o 4,8 % a ve skutečnosti byl 4,6% propad,“ uvádí další omyly současného šéfa státní pokladny.

  Kalousek má podle Tlustého za sebou přinejmenším druhý příklad přesně téhož a přesto na tom trvá. „Když někdo udělá nějakou chybu jednou a poučí se z toho, budiž. Ale když ji udělal už dvakrát a přesto není ochoten přiznat, že je to nesmysl, tak já to neumím vysvětlit, zda je to zatvrzelá hloupost, anebo sabotáž,“ uvažuje…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Debilita-je-zvysovat-dane-v-krizi-Kalousek-by-se-mel-pakovat-uderil-Tlusty-243370

 55. Ja Vam nevim, uz jsem dve hodiny na nohouch a furt jeste nejsem vzhuru. Tak snad kafe mne nakopne….. Neni nic „krasnejsiho“ nez rano objizdet ploty, jestli nekde nejsou n zemi od prasat a ject se podivat na durancie a svestky, jestli je v noci zase nekradli. Uz mam doma sest mikuin, jednu ledvinku s klicema a dokonce jedny boty a tri bedny…. To vsechno tam po sobe nechavaji. Nevim jestli se o ne nekdo prihlasi, asi ne.

  Virivka Tlusty ma odvahu neco vubec psat do novin? Vzdyt neni schopen si najit hezkou zenskou do „bublin“ zvlast kdyz si k tomu pozval TV… A ani nevi, ze v plavkach se tam nechodi. No kdyz nevi a neumi ani tohle, neumi nic…..

  Ps. Sumavaku, ohradnik okolo potoka tam samozrejme je a i napajecky. Zase tak nezasazeny nejsem. Ostatne je to od nas cca 30 km a tak je tam odbornik, ne nekdo jako ja . Jinak takova perlicka. Vcera urval traktorista u kolegy pist hydrauliky u velkeho 8tunoveho valniku…. Normalne chtel projet branou a zapomel, ze jeste nema sklopeno. To zelezo uz neni to co bejvalo…..

 56. Jirko, ještě se přiznávat, že nějaký chudák je teď bez mikiny a může mu být zima..

 57. Prase v mikině a s ledvinkou? 🙂
  Mikiny a klíče bych odevzdala na Místním úřadě a nechala to vyhlásit rozhlasem…

 58. Dobré zas ráno… 2 Jirka původní – jeden můj známej razil teorii, že normální člověk se probouzí za ranního kuropění, to jest v jedenáct. A vůbec to prý nezávisí na tom, kdy vstává… (on často vstával ve tři ráno…)

 59. Jej, za tohle ho nebudou mít rádi:
  http://www.novinky.cz/domaci/276372-klaus-rozdeleni-ceskoslovenska-dopadlo-dobre-ani-rozpad-eu-by-nebyla-hruza.html
  „nedošlo podle Klause k žádné katastrofě. „To říkám i dnes v souvislosti s Evropou,“ uvedl s poznámkou, že integrace evropského kontinentu byla překotná a teď různí lidé hrozí, že rozpad by byl katastrofou. „Dílčí disintegrace by nebyla žádná katastrofa, naopak by to bylo ulehčení,“ podotkl Klaus.“
  Inu, já znám (teda znával jsem, už z toho mám zkoušku dávno za sebou, tak to po mně nikdo nemůže chtít) integraci per partes. Takže tu disintegraci bych chápal jako inverzní proces. No a každý, kdo někdy integroval, dobře ví, jak hnusná, otravná, oblbující a často zbytečná je to práce. Tak souhlasím s panprésorem, že když z toho integrálu něco zmizí, že by to bylo ulehčení…

 60. Jirko, hlavně, abys byl vzhůru, až půjdeš na záchod.

 61. 2 Jirka původní – Já mám pro Tlustého celkem pochopení… To byla akce, kdy akorát chtěl vrátit těm kurvám trochu toho, jak se k němu zachovaly… A účel světí prostředky – to už věděla i církev svatá katolická, která se pro své účely taky neštítí jakýchkoli prostředků. No a tak udělal jednu malou PR akcičku… Mně tím nikterak neublížil…

 62. PeSi 66 – tak mě napadlo, až to tady na Hradě skončí, že by moh zaskočit do Brusele a poradit ….
  Už jen ta představa, jak Rampepurdu, Banditu Khona a Andělínu trefí šlak je více než lákavá 😀

 63. jirko ppa – ad 62 – to my jsme nedavno měli doma osobní motyku a košík důstojníka České policie. Představ si, šel čadský policista takhle okolo našeho pole a najednou si vzpomněl, že zapomněl doma na plotně mlíko, takže zahodil košík a motyku a utíkal honemfofrem domů. Naštěstí jsme ho poznali, takže jsme mu ten košík s motykou mohli donést. A nebudeš tomu věřit, ale od okamžiku, kdy ten košík zahodil, do okamžiku, než jsme košík sebrali, mu tam samy od sebe naskákaly asi tři kila brambor. Úplná magie…

 64. ptakopysku, ad „…. šel čadský policista…“ – u vás jsou cajti černoši? 😀

 65. No, já pro Tlustého nemám pochopení vůbec žádné. Kdysi dávno jsem měl příležitost s ním osobně diskutovat jeho návrh o zdanění závazků po splatnosti k 31.12. každého roku. Říkal jsem mu, že každá větší firma (i slušná)má nějaké závazky po splatnosti – třeba z důvodů reklamací či soudních sporů. Na to mi ekonomický expert Tlustý odvětil : „Tak to vyndejte z účetnictví“. Diskuzi jsem poté okamžitě ukončil, protože jediné co mě napadlo bylo martina TT oblíbené „Je to marný“. Jestliže člověk, který sám sebe prezentuje jako „ekonomického experta“, nerozumí tomu jak funguje účetnictví a nezná zákon o účetnictví (jeden z nejkratších zákonů) a má tu drzost do toho mluvit, je pouze směšný, podobně jako v té vířivce.

 66. 2 martin – jakmile jsem se dočetl k Ústavu teorie aplikované mechaniky, bylo jasno…

 67. martin (72) – sem si vzpomněla, jak tu kdysi opravovali zdejší klášter. http://www.fototuristika.cz/tips/detail/581

  Angažovali na to tenkrát dva věkovité zedníky v důchodu, kteří si ale stanovili podmínku, že když tu maltu budou míchat, tak u toho nikdo nesmí být. Čímž ovšem docílili toho, že v čase míchání, byl, od sakristie až nahoru na věž, klášter oblepen lstivými zvědy, toužícími zvědět výrobní tajemství. Nejspíš o tom dědulové věděli, takže zvědové hlásili překvapivý výrobní postup: „Dědkové do toho chčijou!“
  😀

 68. no martine mne ti napadlo zda ti vapenici take behali v zaruvzdornejch zasterach.
  no mozna ze i proto to tem starejm vapenikum neslo tak kvalitne – nebo naopak 😮

 69. dobré ráno,

  rputi, jen jetsli o tomto sofistikovaném přístupu něco tuší v tom ústavu teorie aplikované mechaniky 🙂

  Jinak je to vcelku logické, že se tato přísada do malty přidávala. I dnes by se to hodilo, ušetřily by se na stavbě suché záchody. 😀

 70. Ahoj!tak já mám ve stáji již mnoho desetiletí omítku složenou z kravinců a karbidového vápna (krávy ty zdi posraly, statkáři zastříkali karbidovým vápnem z cisterny, někde i 2X ročně) a nejde to dolů ani wapkou…

 71. No vida, to by bylo řešení globálního oteplování… Všichni ti globální teplouši brečej, že se z exkrementů uvolňuje metan… Tak pěkně přidávat hovna do betonu a do malty a stavět z nich dálnice a baráky. Tyto pak po jisté době zase bourat a extrahovat z nich salnitr. A hned by měla řada lidí o práci postaráno…
  A ta dojemná scéna, kdy otec vypravuje syna do života a u rodinné žumpy mu říká – „Milý synu, tak jsme Ti tady s maminkou, dědečkem a babičkou nasrali na barák.“

 72. Pesi: Že prej na barák. Výnos bude sotva stačit na zaplacení licence Vilíkovi Bránovi za pokrokový hajzl.
  Příštím projektem bude hledání hranatého kolečka.

 73. fujtajbl vespolek,
  heršvec, nezdá se vám, že to ti pyjomilové a lízalky včera nějak přehnali? Od rána je hic jak v krávě a furt je teplejc a teplejc.
  Nápad nadefekovat do malty je u zednické třídy celkem oblíbený žert aplikovaný v okamžiku, kdy se druhá strana nemá k placení. Ono to zkraje nedělá nic, ale jak malta vyschne, začne se linout pach. Ano, žádné vulgarismy – prostě se line pach. A line se tak dlouho, dokud se dotyčná omítka neotluče na cihlu a nenahodí se znovu a tentokrát již nedotovanou maltou. Což dotyčného neplatiče obvykle stojí víc, než prvotně ušetřil.

 74. Vytrezviteli, on to tak blbej nápad s těma hajzlíkama nejni. Už jste se zkoušel vyprázdnit v poušti, když duna je až na obzoru a splachovací WC jen jako fata morgana?
  😀

  ptakopysku, ty jako myslíš, že třením vzniká teplo? No to víš, prý jich tam bylo 10000, to jsou nějaký grády!

 75. 2 ptakopysk – ještě lepší je naklepnutý vajíčko… Uprostřed obvodový zdi… Doporučuje 10 z devíti zedníků… Tam nová omítka nepomůže…

 76. Ta experimentální historiotechnologie je docela srandovní, někdy i zajímavá. Například ta oplocená svařená pec z válcovaných plechů, u které zjišťují teploty i v komíně.
  Jen je mi jich líto, když uvážím, že to, jesli se jim podařilo vyrobit vápno dlouhodobě držící v omítce budou moci ověřit až za pár set let.
  Mohli by to zkusit třeba ve Vendryni, bylo by to přesvědčivější, ale co nadělají s tím, že kriteriem je to, že omítka drží několik staletí, to fakt nevím.

 77. dobré popolední!
  Taxem rád, že debata se o5 100čila na téma, které fšichni milujeme a o kterém víme nejen to téma, ale, troufám si připodotknouti, téma na kvadrát.

  Pořral jsem slepici na paprice, zapil nymburským a poslouchám senilního estébáka č. 20668 „Kapela“, zasloužilého umělce Václava Hybše,jak uvádí šlágry, které byly staré už když jsem byl malé dítě. Furt ale lepší, než VeMeNo, i když ne zase o moc.

 78. pepo, hlavně neměřili rozložení teplot v peci digitálním teploměrem a nepočítali toky na PC.

 79. Tak jak běží ta pražská pýcha. Prý se jim tam přimotala spousta heteráků, kteří to berou jako docela srandu a fajn ožíračku?
  Tedy povídali synovi kámoši.

  V novinách to vypadá jako závažné účtování s různými …foby.

 80. Juro, já jsem četla, že tam nějaká paní hledala dva holiče pro svůj kšeft a pak jsem si všimla, že v průvodu chyběly avizované zateplalé cikorky. Ani se nedivím – ono být zasr… gádžou je samo o sobě zcela opovrženíhodné. A lozit do průvodu se zasr… gádžama, který jsou ještě k tomu teplý – to musí být pro pravověrného Roma naprosto nepředstavitelné … 🙂

 81. Ď.M. Už je ti teplo, děvče?
  Nasťa Teplo, dědečku Mrazíčku.
  Ď.M. Dobrá. (zabručí si pod vousy)
  Nasťa Opravdu teplo.
  Ď.M. (Mrazíkovi to nedá a obíhá veliký strom, aby viděl Nasťenku z druhé strany.) Teď už je ti teplo, děvče?
  Nasťa Teplo Mrazíčku, teplo dědečku.

 82. Protože jste tady jeden jako druhej banda nevzdělaná, uvedu pro vaše poučení jedno staré budhistické přísloví: „Když řeka odnáší tvého strýce pryč, nechytej ho za vlasy.“
  Poučné, žejo? 🙂

 83. 2 ptakopysk – a není to trochu diskriminační? Jak k tomu přijde ostatní příbuzenstvo?

 84. PeSi,
  nejsa tantrický budhista, fakt nevím. Jako pohani to samozřejmě nemůžeme pochopit, ale určitě to bude mít nějaký hluboký filosofický smysl. Jinak by se to mezi budhisty neříkalo.

 85. “Když řeka odnáší tvého strýce pryč, nechytej ho za vlasy.”

  Bych řekla, že je to něco jako: příbuzné si nevybíráme…tož je nechejme odplout.

  …asi…

 86. tak jsem se odměnil….já se tak těším na ten tatarák, z opravdickeho a správného kusu hovězího a pak na ten kus ugrilované šunky…. sakra, já slintám už teď. Snad to do těch půl devátý vydržím….. Ale asi si tu budeme muset vzít dovnitř, protože se v Krupce nesmí jíst venku….no jistě, nejsem v Krupce, ale co kdyby to platilo i tady, že jo. Jo a taky mám k tomu místní nepasterované pivo, které je opravdu ležákem. No a pro ty co nebudou pít pivíčko, tedy jonťák, tak jsem přivezl takový ten citronový osvěžující nápoj…. Joj, to bude konečně po takovém pracovním úsilí, krásný večer…..

 87. hovězí mám od sebe…. nejsem přeci vůl 😀

 88. Strýc vykonává u budhistů funkci tchyně?

 89. „Nesouhlasím s vámi, soudruhu McHardy.“ ( 😀 😀 )
  „Počkejte, soudruhu Navrátile,“ položil mu McHardy ruku na rameno. „Neměli bychom tu ještě nějaký čas počkat, až vyprchá radioaktivní záření — a poslat pak dolů letadlo s výzkumnou četou? Prostudovala by tam zbytky kultury a důsledky atomové války. Možná, že by také odhalila záhadu neobvyklého smrtícího záření. Obohatila by tak naši vědu…“

  A tak se vyvinuli atomgegneři.

 90. Tak jsem dnes slyšel, na vlastní slechy, nezapomenutelnou větu z dílny P&H+BŽ: „… musí zůstat ve vazbě, protože by, jako poslanec, mohl dále škodit!“ (C) TV Noha
  Zní to skoro jako návod, jen by musela být každá komora prdlamentu ČR, umístěna v jiné věznici, aby se nemohli domlouvat!
  };D)))

 91. nebo zamřížovat ve sněmovně okna a nepouštět je nejen na rukávy, ale ani ven

 92. Loki_F, to ale nic není !!!
  Mně se dnes při tom horku neudělalo úplně volno, tak jsem si odpoledne musel na chvíli lehnout a přitom jsem si pustil televizi. Ty blbosti nebyly k poslouchání, tak jsem přeladil na N-24, pořad Terra X, kde hovořili o vulkánech a zemětřeseních. (Zajímavý byl ten zaplavený vulkán v Koblenci…)
  A představ si, že říkali, že nejnovější poznatky vědy ukazují, že mravenci reagují na změny teploty a složení plynů, vystupujících z podloží a že by mohli být indikátorem zemětřesení!!!

  Nemám je zažalovat za vykrádání blogů bez uvedení zdroje? 😉

 93. Jirko, ad 101:toho masa co máš od sebe je libra?
  I Ty jeden Harpagone!

 94. Šumaváku, to byl Shylock!
  I když připouštím, že Jirka v brokátovém županu a krejzlu, přehrabující vyschlými kostnatými prsty ve sklepeních své zlaťáky je velmi lákavá představa – nějak takhle 😀
  http://www.youtube.com/watch?v=guDR6ZtRpvo

 95. Jak jsem slíbil, začínám na rajčeti publikovat fotky z léta s Olinou. Včera odletěla a já budu postupně těch asi 800 fotke probírat, likvidovat a tu a tam něco zveřejním. První je z návštěvy městečka Millersburg, asi 100 km od nás na Susquehuanně (dobré jméno řeky na lámání jazyka)

 96. Dobrý večer,

  dvd, kam Vy na ty literární klenoty chodíte…. 😀

  To si budu muset vytisknout, abych si to mohla pořádně přečíst.

 97. Pokud jde o ten sojuz… tak tam se mi nejvíce líbila ta formulace, že „to zvládne i cvičený architekt“ 😀 😀 😀

 98. Signály z vesmíru jsou neskutečné, nemohu se odtrhnout a
  ni do ledničky….

 99. Dočetl jsem úžaný popis moskevské architektury – ten Bambula to je talent. Matně si vzpúomínám na Planetu tří sluncí, ale nikdy jsem to pořádně nečetl. I v pionýrskéím věku mi to připadalo blbé. Teď se tím úžasně bavím, ale lze to vydržet jen chvíli…

 100. Mně by zajímalo, jetsli oživili tu Amundsenovu mrtvolu.

 101. Šumaváku,
  Terra-X sleduji dlouhodobě – oni ty dokumenty vysílají cyklicky na N24, Phoenixu, N-TV a v poslední době také ZDF-neo.
  Mívám to puštěno jako audio/video kulisu, abych nemusel poslouchat řvaní cikorek o ulici výše, když v noci pracuji. (Teď zrovna mám puštěný Phoenix, kde běží Nachtstudio – často se tam vedou docela zajímavé diskuse). Jako teď. Politici a novináři kontra piráti.

  Ty Terra-X dokumenty mají velmi rozdílnou úroveň, často jsou to senzacechtivé kecy na pozadí kouzelných přírodních záběrů, s velmi jasnými cíli podprahových sdělení (alarmismus kvete mnoha různými květy). Ale témata jsou i historická nebo vysloveně technickáNěkdy mě to zaujme a stahuji si to ze serveru, který jsem tu nedávno nabízel Rputi.
  Používám je v přednáškách – někdy jako skvělý vizuální doplněk někdy pro výstrahu (upozorňování na ta podprahová sdělení v kombinaci se záběry míst, kam se málokdo dostane a nimž nelze mít námitku…).

  Dlouhodobě přetrvává víra, že zvířata (savci, ptáci, různí hmyzové atd.) jsou schopni vycítit blížící se zemětřesení čí sopečnou erupci a mohou varovat lidi.
  Když pominu problém komunikace – varování na základě neklidného chování, když neklid může mít mnoho důvodů, pro lidi neůležitých, vyvrátili to velmi prakticky Číňani, kteří se tím zabývali po staletí, ale stejně raději spoléhali na primitivní kuličkové seismografy. Velký výzkum v tomto směru dělali i v novověku (50. – 80. léta) s dosti širokou škálou živočichů a dosti draze za tu víru zaplatili v roce 1976.
  viz zde:
  http://www.sci.muni.cz/~herber/quakestatistics.htm
  Zvířata o zemětřesení netušila nic, stejně jako lidé…
  Že by mravenci tuto schopnost měli – nemám tušení. Jenže mravenci jsou tajemní!
  A o informace se neradi dělí.
  };D)))

 102. neodolal jsem a přečetl poslední kapitolu, a skutečně Amundsena také nějak polili živou vodou…

 103. Daily Telegraph zveřejnil zajímavou informaci – pokud je podložená – že Jeho lordstvo baron Rotshild zainvestoval 103 milionů liber „short“ vůči Euru. Jelikož český výraz „nakrátko“ mi nijak nezní, pokusím se jednou větou vysvětlit. Je to spekulace na pokles hodnoty. Rotshild si vypůjčil za 103 milionů liber Eura, čímž je krátkodobě posílil (zvětšením poptávky), aby je vzápětí prodal, ale splatit je musí až v dohodnutém (nepodařilo se mi najít kdy) termínu. To znamená, že spekuluje na pokles jeho ceny, řekněme, že si vypůjčil 200 mil. Euro a rychle je vrátil na trh s malou ztrátou za 190 milionů Eur, . Zaplatit ale musí až za několik měsíců. Pokud hodnota Eura klesne do té doby o 20%, taže zaplatí jen 160 milionů + ztrátu 10 milionů a v kapse mů zůstane zisk 30 milionú eur, tou dobou okolo 20 milionů liber. Škoda, že zrovna nemám volných pár milionů dollarů….

 104. Výlet do Bostonu, Trochu náročný na čas – najeto 1100 km ve dvou dnech, ale Boston stojí zato. Architektonicky je to eklektická směs puritánsky prostých cihlových staven na pozadí mrakodrapů. Mezi nimi se krčí kostely a hřbitůvky, kde leží royalisté i patrioti vedle sebe. Bratr francouzského krále, nedaleko rodiče Bena Franklina, Samuel Adams (po něm se jmenuje jedno z mála pitelných piv) a noční jezdec Paul revere. Kontrasty Bostonu mi připadají ještě silnější než v New Yorku. V centru města ulice divadel a scén, protkané irskými bary a universitními špitály. Přímo v centru je Tufftsova universita, přes řeku v Cambridge pak MIT a Harvard. Boston stojí za návštěvu, kterou nezkazil ani návrat, kdy jsme asi 400 km jeli ve slušném lijáku s četnými duhami.
  http://dneu.rajce.idnes.cz/A_trip_to_Boston/

 105. Dobré zas ráno… 2 Dušan – docela věřím, že baron Rotschild očekává tu investici nazpátek, navíc se slušným ziskem. Teď by to ještě chtělo, aby Merkelová nebo Barosso prohlásili něco ve smyslu, že naše měna je pevná, a do Vánoc je po teuru…

 106. Jinak – nezapomínejte, že dle doporučení lékařů máte nosit pohlavní pokrytec, hodně bumbat (pivo je iontový nápoj starý více jak 4000 let) a vesele do nového týdne. Ještě bude sranda, budeme budovat socialismus!

 107. Dobré ránko!

  Loki-(123)
  Věštění zvířat je samozřejmě blbina. Pokud někdy došlo k „varování“, je to tím, že zvíře si často všimne prvních varovných příznaků, které člověk přehlédne. Zvíře je v tomhle punktu většinou všímavější a lépe disponované, než civilizací otupělý člověk.
  Celkem typický příklad:
  U nás v ulici (o cca 50-70m výš) začal kolem 10 hodiny v noci hořet neobydlený dům. Začalo hořet vzadu, takže si dlouho nikdo ničeho nevšiml a všichni šli v klidu spát. Zhruba kolem půlnoci doputovala první molekula dýmu do čenichu naší Ariny a ta spustila poplach a vzbudila nás. Do té doby netušila o hrozícím požáru ničeho.

  Příklad méně typický:
  Četla jsem (byla-li to pravda), že se takhle na východním pobřeží Afriky na pláži cachtali turisti jako obvykle, když v tom dítko školou povinné povídá: „Jé, ta voda ustupuje a teď přece není odliv! A my jsme se ve škole učili, že když tsunami…“
  Prostě měli lidi kliku, že holčička dávala ve škole pozor.

  Takže – dítě nebo brabenec, všechno jedno, hlavně aby si někdo včas všim!

  Jinak soudím, že Drábek se pustě fláká!
  Kdo, kdy, kde usoudil či uzákonil, že sociálka má za ubytování v ubytovnách platit tak nemravný peníze, když normálně pronajatý byt je levnější?
  V souvislosti se Šluknovskem se hovořilo o 10000 za byt, tady je to 3500 za osobu.
  http://ostrava.idnes.cz/ubytovny-v-ostrave-0os-/ostrava-zpravy.aspx?c=A120818_174336_ostrava-zpravy_brd

 108. A následující dílo Vladimíra Ba(m)buly je zde:
  http://www.lib.rus.ec/b/316453/read
  Čítal jsem jeho expektorace asi tak v 5. třídě. Ale to už vyšly Astronauti od Lema, vychází Marťanská kronika (má láska do dnešních dnů) a z Babuly et al. se stává plusquamperfectum. Musím ale příznat, že v té době mnou čtené (západo)německé sci-fi knihy konzumní úrovně se od Babulových kněh zas tak moc neodlišovaly – snad jen ideologicky.

 109. K poznámce Šumaváka o supervulkánu v NSR 😉 Narazil jsem na pár populárních článků (i Rpuť to sem dávala) o tomto supervulkánu a o příznacích, že se probouzí (uvolňování oxidu uhličitého a později i oxidu siřičitého). Ale všechny vygooglované články jsou dost populární-jak je tato hrozba reálná ?

 110. Ono prakticky cokoliv od Bradburyho je takové … jiné.
  Podobný pocit mám z některých knížek C. D. Simaka.

 111. NoName, Ty mi vykrádáš článek… };D)))

  V každém případě je rostoucí emise CO2, SO2, ale zejména H2O (kapalné i plynné) informací, že se někde na rozhraní svrchního pláště a kůry zvýšil teplotní gradient. S tím „ruku v ruce“ dochází k oddělování těkavých složek magmatu, přičemž samotné magma mění objem s nárůstem teploty. K tomu aby se magma rozpohybovalo, je toho tepla potřeba opravdu hodně (vysoká tepelná kapacita silikátů). A momentálně není žádný důvod aby právě v oblasti střední Evropy takové mimořádné zvýšení nastalo.

  Jen tak mimochodem: oddělování CO2 s těkavými složkami magmatu je tím nejvydatnějším příspěvkem k udržování koncentrace CO2 v atmosféře.
  Kvantitativně k tomu lidstvo jen trapně přicmrndává podílem okolo 0,1% a to i kdyby se alarmisté a zelení lumíci v poledne na hlavu stavěli a zvyšovali dechovou frekvenci.
  Již jsem tu uváděl, že podíl vodní páry a CO2 v globálním tektonickém systému je majoritní, tj. že tvoří +/- 90% složení všech těch nad i podmořských riftových i subdukčních linií, jednotlivých zlomů i ústí velkých i malých, sopečných kanalůa jejich jednoduchých nebo vícečetných ústí (viz bílí a černí kuřáci), kde podíl H2O:CO2 se může měnit v širokých mezích, obvykle s převahou vody, ale není to pravidlo.

  Nezanedbatelný (byť ne příliš významný) je i přísun extraterestrický, když nám poslední dva týdny Perseidy tak hezky žáří na obloze.
  Profitovat z toho bude lázeňství – v celé oblasti Evropského riftového systému. Nás se týká především jeho východní větev – oherský rift, který začíná v Bavorsku, prochází podél Krušých hor a končí v Lužici (a jehož minulé aktivity jsou reprezentovány několika genereacemi kenozoických vulkanitů = Doupovské hory, České středohoří a dále severní a východní část českého vulkanického oblouku) – podívejte se , kde se v Čechách nacházejí význmné lázně a léčivé minerální vody.

  Rputi ad [129]
  K Tvému výkladu není co dodat když Tě Raleghovy vlny udeří do ksichtu podlahou, je Ti hovno platné, že se někde za vsí splašily krávy nebo, že se Tvůj kanárek propasíroval mezi dráty klece… Jak jsem již psal – důvěra v ptáky, psy, kočky a jinou havěť zabila v Číně v roce 1976 přes 650 tis. lidí (i když oficiálně to byl „jen“ čtvrt miliónu). Ona většina jich byla rovnou pohřbena v oblastech spraší střední Číny (Šan si).

 112. A Bradbury i Simak patří také k mým oblíbeným autorům, i když v posledních dnech, když jsem potřeboval uvolnit a rozehnat myšlenky, jsem si znovu po létech louskal v Jerryho Pournella.

 113. NoName, Ty mi vykrádáš článek… };D)))

  V každém případě je rostoucí emise CO2, SO2, ale zejména H2O (kapalné i plynné) informací, že se někde na rozhraní svrchního pláště a kůry zvýšil teplotní gradient. S tím „ruku v ruce“ dochází k oddělování těkavých složek magmatu, přičemž samotné magma mění objem s nárůstem teploty. K tomu aby se magma rozpohybovalo, je toho tepla potřeba opravdu hodně (vysoká tepelná kapacita silikátů). A momentálně není žádný důvod aby právě v oblasti střední Evropy takové mimořádné zvýšení nastalo.

  Jen tak mimochodem: oddělování CO2 s těkavými složkami magmatu je tím nejvydatnějším příspěvkem k udržování koncentrace CO2 v atmosféře.
  Kvantitativně k tomu lidstvo jen trapně přicmrndává podílem okolo 0,1% a to i kdyby se alarmisté a zelení lumíci v poledne na hlavu stavěli a zvyšovali dechovou frekvenci.
  Již jsem tu uváděl, že podíl vodní páry a CO2 v globálním tektonickém systému je majoritní, tj. že tvoří +/- 90% složení všech těch nad i podmořských riftových i subdukčních linií, jednotlivých zlomů i ústí velkých i malých, sopečných kanalůa jejich jednoduchých nebo vícečetných ústí (viz bílí a černí kuřáci), kde podíl H2O:CO2 se může měnit v širokých mezích, obvykle s převahou vody, ale není to pravidlo.

  Nezanedbatelný (byť ne příliš významný) je i přísun extraterestrický, když nám poslední dva týdny Perseidy tak hezky žáří na obloze.
  Profitovat z toho bude lázeňství – v celé oblasti Evropského riftového systému. Nás se týká především jeho východní větev – oherský rift, který začíná v Bavorsku, prochází podél Krušých hor a končí v Lužici (a jehož minulé aktivity jsou reprezentovány několika genereacemi kenozoických vulkanitů = Doupovské hory, České středohoří a dále severní a východní část českého vulkanického oblouku) – podívejte se , kde se v Čechách nacházejí význmné lázně a léčivé minerální vody.

  Rputi ad [129]
  K Tvému výkladu není co dodat když Tě Raleighovy a Loveho vlny udeří do ksichtu podlahou, je Ti hovno platné, že se někde za vsí splašily krávy nebo, že se Tvůj kanárek propasíroval mezi dráty klece… Jak jsem již psal – důvěra v ptáky, psy, kočky a jinou havěť zabila v Číně v roce 1976 přes 650 tis. lidí (i když oficiálně to byl „jen“ čtvrt miliónu). Ona většina jich byla rovnou pohřbena v oblastech spraší střední Číny (Šan si).

 114. Nějak se to zadrhlo…
  [133] jsem psal a posílal před [134].- a ze stejného compu!
  Trpajzlíci dovádějí.
  Kuš, kuš, kuš…
  };D)))

 115. Kuš.
  Naopak [134] baly před [133].
  To jen testuji – už to běhá jako (pra)veverka po zemském jádru.
  };D)))

 116. Dobré ráno,

  jen počkejte, až si to přečtou lumíci a odvodí z toho, že v důsledku globálního oteplování se zvyšuje i teplota magmatu a přehřívá zemské jádro 😀

  Mám ostatně dojem, že někteří pachatelé katastrofálních filmů již tohle téma uchopili.

 117. 2 Loki_F – no a ještě by u toho kysličníku uhličitého chtělo neustále připomínat jeho celkovou koncentraci… 0,03%… Slovy tři setiny procenta… nebo též 3 halíře z každé stokoruny…
  A s tou vodní párou je to ještě zajímavější… Průměrně cca tisícina procenta… V bouřkovém cumulonimbu max 4 promile…
  Zeptej se náhodně vybraných jedinců, nejlépe VŠ vzdělaných, jaká že je tak koncentrace toho prokletého CO2. Já tak činím – ty odpovědi se pohybují tak od 3 do 10 procent… A já jim trpělivě opakuji: tři setiny procenta, tři setiny procenta, …

 118. PeS(i) je dobré dodat, že se jedná o procenta objemová a že jsou velmi proměnlivá v různých zeměpisných šířkách. Od 0,032 – 0,034 obj.% na rovníku, po 0,038 – 0,040 obj.% na polárním kruhu.
  Ono to samozřejmě vypadá katastrofičtěji, když se napíše 320 obj. ppm; když se naměří 360 nebo 380 obj. ppm, tak vzrostla koncentrace o 12,5 resp. 25 %.
  Škandál, hrůza, klimakatastrofa…

  Ještě zajímavější PeS(i), je klást otázku kolik je na Zemi vody, tzv. vodní bilance Země.
  Bez ohledu na dosažené vzdělání, jsou odpovědi stejně hrůzostrašné, jako v tom Krampolově pořadu, který jak jsem onehdy na chatě musel strpět, protože ŽD to sledovala a řezala se u toho smíchy.
  Utvrzuje mě to v přesvědčení (spolu se znalostí normálního rozdělení, jakož i prací ve školství), že 8 z 10 jedinců (libovolného pohlaví) jsou UB.
  Což je skutečn smutné…

 119. Pro hnidopichy, (neb jsem to nenapsal zcela přehledně), těch 25% rozdílu je vztaženo k hodnotám 320/400 ppmv…
  Aby si někdo neléčil mindrák obviněním, že neumím procenta.
  (I když v tomhle počasí poste restante ze Sahary si stejně připadám jako naprostý idiot s kapalným CNS).
  Apropó: Také máte auto pocukrované saharským prachem? Červánky byly skvělé.

 120. Sulík k tématu o úřednících a kontrolorech :
  Posvätná vojny proti žiarovkám
  Šetriť sa bude nech to stojí čo to stojí, povedali si bruselskí byrokrati a zakázali žiarovky. Vôbec im nevadí, že ich náhrady (úsporné žiarivky, LED žiarovky, halogénové žiarovky atď.) sú násobne drahšie, že vôbec nie sú až tak úsporné a s tak dlhou životnosťou ako sa tvrdí. A tiež im nevadí, že úsporné žiarovky obsahujú jedovaté látky a keď sa náhodu rozbijú, treba opustiť miestnosť a 15 minút vetrať. Hlavne, že sa bude šetriť, akoby si každý neplatil svoj spotrebovaný prúd sám. A tak sa niekto v Bruseli rozhodol zakázať žiarovky. Samozrejme, zákazy treba kontrolovať a tak len mesto Berlín zamestná siedmych úradníkov, ktorých náplň práce bude spočívať v chodení po meste a zisťovaní, či nejaký obchod náhodou nepredáva žiarovky. Takže, najprv veľmi draho zaplatíme úradníkov v Bruseli, ktorí tento geniálny zákaz vymyslia a potom si zaplatíme úradníkov doma, ktorí budú túto hlúposť kontrolovať. A potom sa všetci čudujeme, že konkurencieschopnosť Európskej únie sústavne klesá.

 121. 2 Nika – Pšššššt. To je přece obsedantní představa, že nebejt té bruselské buzerace bylo by jen v tom Berlíně o 7 kontrolorů méně, neb by nebyl příslušný kontrolní ouřad.
  Ve skutečnosti tam samozřejmě žádní kontroloři nejsou, to je jen výmysl odpůrců brusele, v Berlíně, jako ostatně v každém německém městě a vesnici se radostně dodržuje pořádek dobrovolným úsilím übermenschů a nikdo by si tam samozřejmě nic kontrolovat nedovolil, zvláště ne mladý nadějný eurozmrd.
  To je přece jedině a pouze výsada kotlinky, kontroloři se tu namnožili sami od sebe a brusel s tím nemá ale vůbec nic společného!

 122. Asi to bude tím hicem,
  ale teď jsem gůglil informace k jednomu sbírkovému předmětu a asi třetí nabídka kolegy gůgla mi našla veledůležitou informaci, o které jsem jako lingvista neměl ani ponětí.
  Je mí přes padesát let a doteď jsem – mimo jiné – nevěděl, že se dámskému přirození říká chamtivka půlená
  No tak už to vím, a vy taky

 123. Ptakopysku, nabízí se otázka, co to bylo za sbírkový předmět, nad kterým jste bádal 😀

 124. ptakopysče, a prozradíš alepoň mně, co jsi tedy zadal stredovi Googlemu, že vypadla chamtivka půlená ? 😀

 125. No, já bych i stydlivého šeptání dodala, že ve stejné době EU, kdy EU povolila úsporné žárovk,plněné rtuťovými parami, zakázala levné, funkční a vysoce přesné rtuťové teploměry pro jejich údajnou nebezpečnost.

  A ještě připomenu můi oblíbený předpis, na základě kterého se moje, tehdy 14 dcera stala zapřísáhlou euroskeptičkou 😀
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/247139-smernice-eu-zakazala-detem-bez-dozoru-nafukovat-balonky-a-troubit-na-frkacky.html

  A aby v tom nebyl EU púrdlament namočenej sám, znala jsem několik „dobrých matek“, které takovému předpisu zajisté tleskaly pokud by nebyl dostatečně rychle přijat parlamentem, tak jakop uvědomělé bufdovatelky občanské společnosti by jeho přijetí začaly žádat. Bezpečnost dítěte především, ne?

 126. Zpátečníku, jsem tak trochu z oboru, co se [145] týče, a sám na to nemám úplně vyhraněný názor.
  Z mého pohledu je hromada dnešních IT oborů děsně „na povrchu“.
  My jsme začali hradly a 8080tkou, napsali hromadu kódu v assembleru, kluci z hardwareových oborů postavili malý tokenring a my jsme psali ovladače a pouštěli pakety dokolečka v laboratoři. Když jsme brali jazyky vyšší úrovně, v semestrálce třeba dostal každý za úkol rozšířit Wirthovu PL/0 o nějaký příkaz nebo datový typ a podobně. V grafice byl semestrálkou vektorový grafický editor s funkcemi ukládání a načtení ze souboru.
  Naistalovat a provozovat třeba Netware nebo Lan Manager (nebo SCO XENIX) taky vyžadovalo víc znalostí než dnes proklikání průvodce. O kompilaci vlastního linuxového kernelu nemluvě.
  Když dnes vidím, co se na VŠ v IT učí a co se „vyžaduje“… Ti kluci (a holky) nejsou schopni napsat a odladit jednoduchý program v Pascalu. Chybí teorie (když aspoň lehce projdete formální gramatiky a jazyky, je Vám jedno, jaký procedurální jazyk Vám podstrčí), chybí nadhled…
  Ale zase, potřebují to vůbec ? Kostru webových stránek za ně udělá program, javascript nebo applet můžou někde obšlehnout. Windows server nebo vmware nainstalují metodou klik klik další … Maximálně se naučí ABAP, když chtějí být fakt „in“…
  A mluvit p IT umí stokrát lépe než já …

 127. rejpale,
  asi ti to bude divný, ale hledal jsem datla. Mám tu jednoho vycpanýho a potřeboval jsem celej název. No… zarazilo mě, že pojem datel byl na stránkách zena.centrum.cz, tak jsem se tam šel kouknout. Mimo chamtivky, která mě rozveselila v dnešním dni, tam bylo třeba ještě medvědí ucho.
  Je to tady: http://zena.centrum.cz/clanek.phtml?old_url=zena/sex-a-vztahy/2008/4/21/clanky/vagina-jak-jste-ji-pojmenovali/

  P.S.
  nebudete tomu věřit, ale v pracovně mám naprosto neuvěřitelných 21°Celaskona! Takovejhle hic tu nepamatuju.

 128. Fijtajbl to je horko! 35 za oknem na severozápadní straně. Ještěže mám dovolenou! Jestli to zvládnu, tak dětem napustím bazén. Napustit bazén znamená dofouknout třetí ovál dětského nafukovacího bazénku a nanosit cca 3 kbelíky vody. My sme skromní a děckám to na cákání stačí. Jet někam v tom hicu se třema v autě, byť poněkud větším než Koník, se dnes fakt nedá… 🙂

 129. V autě s klimatizací se dá jezdit i v tomto horku, ba dokonce i větším 😉

 130. Ptakopysku, nechtěj vědět, co mně nad tím datlem v souvislosti s tím odkazem napadá 😀

  TAdy je poměrně snesitelno, díky zavřeným oknům a puštěné klimošce – pokud se tak dá říkat tej rouře pod stropem. Bojuju s pocitem,že kdybych otevřela okno, tak by zavanul svěží vánek a dýchalo by se lépe. Zatím.
  Ale globální oteplení brzo dosáhne i sem, jen co se sluníčko stočí nad Hradčana.

  N o vzhledem k tomu, že klimatizace má zajišťovat teplotní rozdíl proti venku maximálně o pět stupňů nižší, a ta naše to stejně víc nezvládne, je to jen takovej vylepšenej větrák, tak nějakých těch klimatizovaných třicet taky žádná výhra.

 131. NoName – nooooo. Pokud se nastaví teplota o doporučovaných 5 st. méně než je venku, tak dnes si tím moc nepomůžu. A pokud nižší, koleduje se o nachlazení, katar horních cest či přímo angínu. Navíc umístit tři autosedačky ( vnoučata 2 x 3 a 1 x 6) to dá zabrat. To fakt raději ten bazének na zahradě, deku ve stínu, jakousi stolní hru pod pergolu…

 132. Mám v autě nastavených 23, a ještě nikdo nic nedostal. Ani velcí, ani malí. Najetých mnoho tisíc kilometrů.
  A 6 letý má ještě sedačku ? To je tak na podsedák …

 133. NoName, ono nejde jen o to, někam dojet, ale taky tam tu havěť uhlídat. 🙂
  Když si představím, že bych měla v tpomhle vedru tu drobotinu honit okolo rybníka, tak by se mi taky představa bazénku a stínu zamlouvala mnohem víc.

  oni se ti špunti, vedro nevedro hemží děsně rychle 🙂

  A jestli se nepletu, Dana bude muset zůstat jako hlídací babička plně funkční celý týden, byůlo by krajnšě neodpovědné se odrovnat hned první den. 🙂

  Kjá bych si teda teď libovala na chalupě ve svém pracpovním koutě, který je nejchůladnější částí obyváku a bez teplých fuseklí mně tam obvykle zebou nohy…
  leč osud v podobě šéfa rozhodl jinak a tak trénuju, abych byla připravená, až to globální oteplení přijde.

 134. Jistě, MaYdo, ale to pak není problém tepla a klimatizace, ale organizace 😉

 135. Jistě, MaYdo, ale to pak není problém tepla a klimatizace, ale organizace 😉

 136. Já na doporučené hodnoty kašlu a v autě mi byla před chvílí vyloženě zima 🙂

 137. Nojo, NoName, jenže slepit webovou stránku může být jednodušší než dát dohromady nějaký ne zcela triviální spreadsheet. Z mého zaostalého hlediska to je práce pro středoškoláka. Podobně i ty čtyři požadavky či testovací otázky v odkazu byly dle mého názoru docela adekvátní pro SŠ. (Totiž, adekvátní v tom smyslu, že kdyby průmyslovky vypadaly tak, jak mají, dalo by se to naučit už tam.) Dívám-li se na věc pohledem generace narozené cca 1945 až 1960 či -65, řekl bych, že třeba ten zesilovač v ní uměl nějak navrhnout jak VŠ, tak i SŠ; rozdíl byl hlavně v tom, že SŠ si nebyl vždy sám od sebe vědom, jaké cíle (resp. parametry) při tom musí sledovat, takže mu to popřípadě chodilo blbě.

  Na škole se mi možná zdálo, že obory jako teorie obvodů – ač jsem dokázal ocenit její eleganci a vnitřní krásu – nebudu nikdy na nic potřebovat. To se sice beze zbytku splnilo, jenže ono může mít smysl umět nějaký (možná i libovolný) technický či exaktní obor do hloubky, i když ho nepotřebujeme přímo. Nejde jen o to, že si člověk až v těch hlubinách uvědomí, jaké tam existují vzájemné vazby a spojitosti, ale ještě důležitější IMHO je uvědomit si, že takovéhle souvislosti vůbec mohou existovat.

  Jinak to holt dopadne takhle: http://zpht.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_8942s.jpg. Převládajícím názorem zřejmě je, že vinou existence sociálního státu chyběly „solviny“ schopné a ochotné vyrábět za konkurenceschopnou cenu. Jakožto alternativní názor bych nabídl myšlenku, že stejně tak mohli chybět též inženýři, schopní vyprojektovat produkty (a technologii jejich výroby) v takové kvalitě a s takovou přidanou hodnotou, která by drahé dělníky zaplatila.

 138. napadá mě jediné místo do vzdálenosti 50 km, kam bych s dětmi dnes jela – koupila bych jim nejméně 3 x se opakující vstupenku do Zbrašovských aragonitových jeskyní – stálá teplota + 14 stupňů by pro dnešek byla vítaným osvěžením.
  Nic, začíná se mi to v postýlkách jaxi hemžit, konec poledního klidu. Hezký zbytek dne.

 139. Dano,

  jste šťastná žena, když bylo mým „drobečkům“ 6 a 3, tak už se hemžili jaksi průběžně bez odpoledního klidu.
  Naštěstí tenkrát nebyla tak horká léta 🙂

  Zpátečníku, může být tak i tak.
  Jakožto národ kutilů, odchovaný v duchu „urob si sám“, leckdy podceňujeme skutečnost, že ivestovat do služenb odborníků se obvykle vyplatí

 140. MaYdo – oni spali jen ti dva tříletí. S tím šestiletým jsme průběžně vedli diskuzi nad záhadami světa. Fčil koukají na pohádku a pak jdem na tu zahradu.

 141. Zpátečníku, já maturoval v roce 1959 na průmyslovce v Ječné a moje maturitní diplomová práce (ano, tehdá se dělaly k maturitám diplomky)
  byla kompletní výrobní dokumentace ultralineárního, mírně supersonického zvukového zesilovače pro měření zkreslení zesilovačů zvukových. Nejenže jsem navrhl a počítal obvody, ale vyrobil i kompletní dokumentaci od výkresů chassis přes zapojovací diagram obvodů ař po bedýnku, ve které to všechno bylo. Dali nám na to týden ve škole ještě před vlastními maturitami. Směli jsme používat literetůru a tak jsme už od září měli v Národní technické knihovně zamluvenou veškerou literatůru, o které jsme si mysleli, že použijeme. Když to jeden ze třídy musel vrátit, tak už na to čekal jeho spolužák, takže jsme to celý rok nedali z ruky.
  Literatůra se hodila hlavně při počítání obvodů, kdy jsme ušetřili spoustu času na pracných výpočtech tím, že jsme požadované parametry dosazovali do tabulek ověřených hodnot. To bylo v dobách, kdy o digitální technologii se vůbec netušilo, že by mohla existovat a vše se tedy řešilo analogovými obvody. A spočítat zesilovač s povoleným zkreslením v celém pásmu 50 Hz až 50 kHz pod 1 procento byla i s tabulkami dost fuška, obzvláště když kalkulátory ještě neexistovaly, takže se „válelo“ na logárku.
  Holt, jak napsal pan Vlk starší, stálo to za hovno, ale byla sranda.

 142. Tzn. že jste si měli nejprve sami navrhnout i strukturu toho zesilovače (počet stupňů, triody/pentody, navázané kapacitně/transformátorově/ss), anebo vám toto někdo zadal? Linearity se asi dosahovalo zpětnou vazbou?

 143. nojo pesi oni se kontrolori v bruxelu lihnou a knam jsou exportovani proti vuli nasincu.

  proc mi to porad pripomina – kdyz mam decko nevychovaneho spratka tak za to muze :
  -skola
  -kamaradi
  -spolecnost
  -televize
  -partner

 144. kdyby rekli ze jsou teple tak maji asi pokoj 🙁

  Spoře oděné ženy ve věku 18, 20 a 28 let strážníci pokutovali poté, kdy jejich vyzývavé chování k okolojdoucím lidem a projíždějícím šoférům zdokumentovali. „Dívky z různých koutů Moravy po konfrontaci s důkazy přiznaly, že se živí prostitucí,“ řekl Ghanem. Protože ženy porušily vyhlášku města Brna, udělili jim strážníci blokové pokuty.

  http://krimi.eurozpravy.cz/55194-tri-polonahe-prostitutky-se-prodavaly-na-ulici-v-centru-mesta-za-400-az-tisic-korun/

 145. Tak Jsem potřeboval pro něco dojet dolů… otevřel jsem auto, dal tam klíček, stahl na jedné straně okénka, zase jsem ho zavřel a šel od toho.Ono ještě ke všemu stojí na sluníčku… :-((
  Teď vím, že jsem udělal chybu. 🙁
  Měl jsem tam dát péct kuře!

 146. Jak si to pamatuji, tak jsme měli na uváženou, jak postupovat.Zdá se že o problému něco víte, když se ptáte na dosahování linearity zpětnou vazbou.
  Takže, pokud si to pamatuji, bylo to vysloveně moje baby, a návrh jsem dělal podle vlastního úsudku.
  Zadání jsme dostali asi měsíc předem a v učebně jsme jenom vyráběli dokumentaci. Pokud si to pamatuji, tak zesilovač byl snad třístupoňový, osazený triodami zvláště vybranými pro jejich skorolineární vlastnosti a vazba, byla až na poslední, „výkonový“ stupeň asi 1 Watt či tak nějak, tak vazba byla kapacitní. Jo a zdroj byl součástí zadání, ale to byla celkem rutina. Co rutina nebyla byl ten zatracenej transformátor mezi předposledním a posledním stupněm anžto, jak si tak matně pamatuji, hysteresní křivka tehdejších dostupných trafoplechů nějak nepasovala musel jsem to rovnat extra LC obvody. Toť fše, co si pamatuju dyk je to čtyřiapadesát let!
  To jsem ještě byl mladej, krásnej a chytrej, dnes holt jsem více méně jenom to „a“.

 147. Šumaváku, já nemůžu zjistit, kolik je stupňů, protože mi teď svítí na teploměr sluníčko. Přelezlo to padesát a dál to neměří…
  Ale bejt tebou, tak dám do toho auta kachnu – na pomalý pečení je to akorát… 🙂

 148. Pasáčku, a to jste těm Vašim koňům nemohl vysvětlit, že na ulici se obcovat nesmí? Stačí, že v Brňě je veřejně vystaven starostův pyj! 😀 😀 :]

 149. No, samozřejmě je jasné, že linearita 1% bez zpětné vazby není jen tak, i když jednak s elektronkami to jde trochu snáze než s tranzistory, jednak měřicí zesilovač třeba mohl pracovat s relativně malým signálem, tedy v oblasti, kde charakteristiky ještě vypadají lineárněji. Druhá věc je předepsané zesílení (bylo-li), to, když nemáte stejnosměrně navázané stupně, také není přes celé frekvenční pásmo bez zpětné vazby dosažitelné snadno, pokud tam nechcete zrovna dávat kondensátory velké jak pivní lahev.

  V každém případě Váš příspěvek potvrzuje, co jsem psal výše: Zmíněné věci by mohl umět už SŠ, VŠ by měl spíše být přes ty zapeklitější a koncepční…

 150. Jake je vedro? Ani nevim, jsem oblecen, nebot se vyrezavaji nalety….. Samozrejme, ze zadny zamestnanec v takovej vedru nepracuje, ale konicek je konicek….. Vykaslat se na takovou praci……. Jestli ja nejsem uplne blbej, nebo tak neco:-((((
  Jeste ze se mi dovolena chili ke konci a pak uz zase budu v klidu oprasovat obrazky v prijemnem prostredi s nadhernou teplotou a nebudu muset zdimat trika a mikiny, kdyz uz musim bejt kvuli tem sipkovej kerum voblecenej. Kyby tam byla Ruzena, tak ji asi tou motorovkou preriznu, jak budu v ajfru 😀

 151. Rputi, nerikam ze je vse OK. Ale kroutit hlavou nad komunistickym pisatelem je ponekud perverzni, uz z principu…..
  Jo a mam takovy drobny dotaz, myslite si, ze kdyz mi budete rikat, ze nemam pravdu, protoze je jinde taky blbe, tak mne presvedcite, ze muj pohled je spatny? No az budete argumentovat necim z potravinarstvi a farmareni, ci opravovani pamatek a bude to horsi, klidne to uznam…. Nejake zarovky a dalsi veci, co nevim, cemu ani nechci rozumet, protoze se tim nezabejvam, to je uplne pod moji rozlisovaci schopnost a vubec….. Posledni dobou nejak nejsem naladen na „vy zase bijete cernochy“ nebot debilove pribejvaj a bude jeste hure

 152. JIrko, nečuř se – já se jen ptám Pietra na jeho názor.

  Jinak – kdyby každý z těch, kdo sem chodí, trval na tom, že bavit se bude jen o tom, čemu se věnuje a okolní svět je pod jeho rozlišovací schopnost, tak bychom spolu patrně neměli o čem mluvit. 🙂

 153. Rputi, moje zkušenosti z nechtěného víkendového cestování vlakem v Česku jsou docela pozitivní. Zejména díky zjištění, že v přestupových uzlech byly zkoordinovány odjezdy a příjezdy různých spojů, takže i když choť jel z jiné strany než my, v pohodě se nám povedlo zkoordinovat příjezd.
  A vlaky jezdí včas a jsou čistý.
  Samozřejmě, kdo je zvyklý jezdit jen Pendolinem, tak by možná ohrnul nos, ale já si teda nestěžuju. I když při větším počtu lidí se vyplatí jet autem a cesta vlakem je delší, tak je to docela pohodlný, když už auto zrovna není k dispozici

 154. k 180
  zbylo by více času na ripování
  (zemřel český sociolog petrusek například ..)

 155. 2 pepa ad 169 – když Ty máš furt tendenci řešit následky a nikoli příčinu. To, že má někdo jako dítě nevychovaného spratka znamená pouze a jedině to, že ho včas neutřel do prostěradla. (teda, pokud je opravdu jeho). Vše ostatní je jen a pouze náprava následků, často marná.
  A s těma kontrolorama je to přesně to samý. Někdo umožnil jejich existenci. Raison d’etre. Nebýt toho, museli by se realizovat jinak, v nejhorším případě třeba i prací. A to, že na taková místa se najde vždy dostatek kandidátů je právě důsledek toho, že je nezodpovědný rodič včas neutřel do prostěradla. Nebo aspoň do kapesníku… Když už na výrobky firmy Vulkán Hrádek není spolehnutí…

 156. pepo, ony ty dva vlaky buzerantů z Moravy už z Prahy zase odjely 😀 😀 😀

 157. 2 rejpal ad 174 – to víš, v takovym Brňě, než jeden oběhne všechny pastviny, to se naběhá… Když jsem tam před časem pobýval, povšiml jsem si, že se páslo hlavně na čáře a pak okolo Zvonařky. A to už chce extra logistiku, jak to všechno ohlídat… A to o dalších lokalitách vůbec netuším… A na internetu mapa pastvin taky chybí… Chudák praktikant Hlaváček, ani neví, kde by měl svou Vilmičku řádně pásti…

 158. PeSi, tepas uplne vedle. kontroly a buzerace neni vina Bruselu, ani naseho statu. podstatou problemu jsou vubec staty. pokud by nebyly narodni staty tohoto tipu, nebylo by kontrol.

 159. no PeSi jak ta mista popisujes tak jsi sel po ukrajinskejch delnicich cekajicich kdo si je najme.
  No proti gustu ….:-DDDDD

 160. Jirko – to máš úplně jedno, jestli se jedná o kmenové zřízení, feudalismus, orientální despocii, demokracii, či cokoli jiného, co by lidé dokázali vymyslet. Jakmile existuje jakékoli společenství s určitou organizací, nastupuje kontrola – minimálně společenská.
  Existence mimo společenství by z tebe udělala jen snadný cíl jakékoli skupiny, která by se dokázala zorganizovat.
  Konec konců z toho důvodu vznikla nejen Sámova říše …

 161. Srandicky, ale steskuplny valassky chasnik v hospode v Jindrisske, to je vam fuk.
  Nefiltrovany lezak v tomhle vedru, to je zachrana. Teprve treti kousek nesycel a byl na chut. A z nostalgie jeste utopnce. Hec!

 162. pasáčku, tedy firma „Kopčem Sámo“, to má zvuk! Ovšem má to drobnou vadu – jste totálně mimo.
  Ale můžete to zkusit v praxi. Třeba se ve své firmě vykašlat na jakoukoli kontrolu čehokoli. Počínaje docházkou do práce a konče účetnictvím. Za pár let si můžem popovídat…

 163. no pepo, asi budou muset Pražáci vypravit ještě další vlaky, a nacpat do nich taky strany a vládu. Dyk to sou taky hlavně buzeranti z Moravy, od chlapa s gulemi přes bloňĎatou bestii a cikánobijce až po prase bradavičné až po asociála z Uherského Hradiště.
  No a Gottwald, Antonín Novotný i Ludvík Svoboda byli taky Moraváci.

 164. Rejpale, nejkrásnější prezident byl Pražák jak poleno. Z Letňan.

 165. Opravuji toho Novotného, to byl pražák, ale byl to první placený tajemník KV KSČ před druhou světovou válkou v Hodoníně.

 166. rputi – kazdy kdo nepise jako vy je vzdy mimo .
  na to jsem uz zvyklej.
  No naco chodit az k firme , zkusme to hned v rodine.

 167. JIrko, vždyť je psáno i v Zeměploše něco o tom, že ti ouředníci jsou jak červi v humusu a i když se to čas od času nějakou revolucí přeoře, tak sotva se to usadí, začnou se zas množit. 😀

  a byli už ve starém egyptě a vůbec všude, kde bylo lidí víc, než v jedný tlupě, kterou si ohlídal náčelník.

 168. Tedy pepo, abych pravdu řekl, když už se zase zabýváme úlohou kontroly v dějinách, tak mi v tom ta role NÁRODNÍCH států také není jasná.
  Pravda ovšem je, že kdyby si s tím Bůh nezačal a nekontroloval počet jablek na stromě, žijeme dodnes v ráji.
  Takže mariánská EU jen pokračuje v božích záměrech: vymýšlet si a vymyšlené kontrolovat.I Noe kontroloval, jestli mu místo páru žiraf nevlezli na loď tři žirafáci…

 169. Dobrý večer. KOnečně klid a ticho. 🙂
  Dnes tady byla návštěva – sociální pracovnice. Byla se podívat na „starší“ nájemníky. Já ji zahlédla jen když jsem šla věšet prádlo, tak se právě loučila se starým pánem (on je sice jen o 5 let starší než já, ale vypadá jako můj pradědeček) a říkala něco v tom smyslu, že se jen přijela podívat, jak se jim vede a že přijde zas někdy. No a tak, když dnes jejich syn dovezl nákup pro rodiče na týden, zdržel se mnohem déle, než obvyklé 3 minuty – než vyndá nákup z auta a položí za dveře bytu. Mladší nájemnice, mladá paní, si mi onehdá stěžovala, že se jí z krabičky cigaret, které na chvíli nechala ležet na stole pod pergolou a podruhé na skříňce na boty ve dvoře, ztratily cigarety, a protože já ani mé návštěvy nekouří…. Tak jsem jí řekla, aby příště krabičky nenechávala jen tak a hlásila mi až kdyby se jí ztratilo něco z bytu. To, že stará paní vyčkává a číhá za rohem, až mladí dokouří a odejdou, aby šla vybrat nedopalky, to víme. Krádež cigaret je už něco jiného. Přesto to nemohu řešit, je-li krabička položena volně na „veřejném“ prostranství. Inu není jen velká politika…
  Jdu raději vařit tu broskvovou marmeládu.

 170. 2 Jirka původní – ad 187 – a teď ještě tu o tý Sněhurce… Aneb – věř, a víra Tvá Tě uzdraví!
  No já za to nemůžu, že to jako placebo funguje už nějakejch 2000 let…
  Opakuji – z Aurory jsem nestřílel, ani jsem nepodával náboje…
  A největší nacionalisti byli vždycky ti, co měli plnou hubu internacionalismu. Takovej PolPot se taky nezakecal…

 171. 2 pepa – ad 188 – no, já tam viděl jiné pasoucí se stádečko… Ale mohl jsem se mýlit… To víš, léta plynou, zrak už tolik neslouží, módní vlivy nesleduju a o pastevectví se zas až tolik nezajímám – prý to není zdravé… Takže kdo ví, co jsem tam vlastně viděl…

 172. 2 martin – já sice nechápu, proč jsi šel až do Jindřišský, když jsi měl doslova pár kroků daleko Kulový blesk s velmi snesitelnou kuchyní a s čepovaným Únětickým… (inu, Únětická kultura v dějinách tohoto státu něco znamenala a jistě má mnohé co do sebe… Zvláště ve formě dvanáctky.)
  No, mě to nenapadlo a Ty ses nezeptal… Ale chápu, že ses chtěl projít saharským vedrem v podvečerním městě…

 173. no sumavaku ja bych tam to narodni taky nehledal.
  ale je to asi jedno kdyz chcete.
  mi to proste vadi zda to je od kopcema nebo od pana boha

 174. 2 Dana – stěžovalas sis onehdá na nedostatek švestek… Mám pouhé dva stromy, zato obalené. Ten třetí, napůl seschlý, je tím pádem obalený jen z části. To se nechlubím, jen konstatuju. Takže, jestli chceš a přijedeš, co si narveš a odvezeš, je Tvoje. Já to trhat nebudu. Není čas, nejsou lidi.
  Mail na mě máš, souřadnice upřesním… Za takový 3 tejdny budou tak akorát… To jen, že je mi skoro líto to nakonec shrabat a naházet do kompostu… Takže opakuji – za double O. Orvání + odvoz… Jsou to klasické české švestky. IMHO docela kvalitní…

 175. NA N Ovinkách zřejmě nemají o čem psát a tak vytáhli oblíbený evrgrýn o tom, že – hrůza, skandál – češi trpí bídou, neb podprůměrný příjem má více než polovina pracujících.

  Jsem asi asociální bytost, ale mně se naopak zdá, že 61 procent platů pod průměrem není zas tak moc…..

 176. hele, pasáčku, Řecko prý prodává nějaké ostrovy … nebyl by tam ani Kopčem, ani pánbůh, maximálně nějakej pasáček … 🙂

 177. Hm, že by se mi nějak zachvěla ruka a klepla dvakrát?

  Jak je to s tou dědovou mísou? Až tobě se třásti bude ruka, koryto ti synek udělá? Asi by bylo na čase, ale neumím si představit, jak by náš mladej tesal ze dřeva koryto. Natož mísu.

 178. Krušpic, PeSi – nad tou nabídkou podumám. Mail mám, pokud ve víru péče o vnoučata tento týden totálně nezblbnu či nezhebnu – ozvu se. 🙂

 179. Pepo, jedno je kolečko u trakaře.
  Je-li to od Boha, znamená to, že se protivíš boží vůli a přijdeš do pekla!
  Že Ty se ani nechodíš pravidelně zpovídat, aby farář mohl zkontrolovat, co se u vás děje?

 180. Tropický dnešek jsme přežili celkem příjemně cachtáním v pískovně u Suchdola nad Lužnicí. Kazilo to jen hulákání a hlasitý řev skupiny poddaných titulujících se výrazy z živočišné výroby a sexuální oblasti. Také nechápu účel neustálého neartikulovańého jekotu šířícího se stovky metrů. To nás vedlo k úvaze o vhodnosti placeného přístupu, protože jak je něco zdarma tam naleze všeliká havěť. Zauvažoval jsem, že význam ceny v některých případech nespočívá v poskytnutí zboží jako takového, ale především v tom, že je filtrem. Teprve dneska jsme pochopili v čem spočívá výhoda vlastního panství nebo alespoň haciendy s dostatečně velkým pozemkem. Že tou podstatou nenípoddaným na první pohled viděný jen hmotný luxus.

 181. S tím, že v Řecku na ostrově nebude bůh, bych byl opatrnej. Lesy kolem Olympu hoří (pravidelně) tak na některém ostrově by těch bohů mohlo být přímo spousta.
  O úřednících ani nemluvě.

 182. Zpověď nechápu. Bůh nepotřebuje prostředníka a tlumočníka. Protože je vševědoucí, netřeba se mu zpovídat.

 183. sumavaku – kontrola mi vadi i kdyby byla u trakare.
  to narodni jsis tam pridal ty ja jen tvrdim ze to dela pater a nepotrebuje k tomu bruxel
  a zpovidat se nechodim /doufam zatim nemusim ale kdo vi / k nikomu 😮

 184. Schumi – zpověď se nedělá kvůli PánuBohu, ale 1. kvůli faráři – aby byl v obraze, 2. kvůli hříšníkovi, protože teprve nahlas sdělený hřích se ukáže v pravém světle. 😉

 185. PeSi, měl jsem ještě nějaká jednání v Holešovicích a pak jsem jel na hlavní poštu do Jindřišské. Naproti zastávce jsem se byl průběžně osvěžit a pak jsem zase odběhl do dalších míst. To víš, my Moraváci a Valaši zvláště, jezdíme do Prahy pracovat, když to tam nikdo jiný neumí. Ani chlastat neumíte, ve whiskovém baru v Jindřišské věži byli samí cizinci. Jen já a číšník jsme měli českou občanku. Mimochodem, ten číšník byl z Frýdku-Místku, nemít ta Praha Moravu, tak je vylidněná. S vyjímkou jihočeských náplav.

  Už jsem vleže u notebooku, máte tady vedro.

 186. 2 Dana – ad 214 – tento týden rozhodně ne. To je ještě moc brzo. Tipuju tak kolem 9. zářijce… A do tý doby od vnoučat zrelaxuješ… Do 7. jsem stejně vepryč… Na zahradu by ses sice dostala, ale musel bych instruovat sousedy, že je to tak schválně a správně…

 187. Schumi – ad 216 – upozornil jsi na hlavní důvod vyšších cen luxusních restaurantů – aby tam nelezli burani. Ta polévka je drahá proto, že si ji můžeš sníst v klidu. Ovšem toto tvrzení je vysoce feudálně kapitalistickou nedělnické.

 188. Schumi, problém spočívá v tom, že si Bůh, to, co ví, nechává pro sebe a papeži zpět to nesděluje.A má-li ho papež (potažmo církev) správně zastupovat, potřebuje vědět skoro tolik jako bůh.
  Také se mnohem lépe vybírají příspěvky na kostel, ví-li farář s kým (kromě manželky) spí starosta… :-))

 189. Pepo, čteš nepozorně. Přečti si ještě jednou 187.

 190. PeSi – já rozuměla. Tento týden jsem hlídací babička, následný víkend (25.-26.8.) se dávám po téhle akci dohromady (budu-li schopná zavítám na traktoriádu nebo možná pojedu kamsi stanovat), další víkend, 1.9., oslavuje švagr 60 – je to průzkumník, je o tři měsíce starší, take sonduje, jaké to je (šedesátku oba slavíme naprosto mimo skutečné datum). Výjezd v tvé sady je možný nejdříve 8.9. Takže naprosto trefa do desítky. 🙂

 191. 2 Schumi – ad 216 – chybička se vloudila… Do Suchdolské pískovny zásadně až na půlnoc, na „půlnoční koupací“ ve smíšeném kolektivu a zásadně bez plavek… Inu, to byla doba her a malin nezralých, kdy před hezkou holkou, jevící sympatie, mohl jedinec vystupovat jako též sympatizující heterosexuál a ty sympatie si pak vzájemně ujasňovat v sousedním campu u Lužnice. K vodáckým dobrým mravům odjakživa patřilo nevnímat, či okázale ignorovat sténání, výkřiky a další tomu podobné projevy vzájemného spříznění, linoucí se ze stanů, neb nikdo nikdy nevěděl, kdy to může postihnout jeho… Zejména když projevy spříznění indukovaly v náhodně naslouchavších pocit potřeby obdobného sblížení a ruka se k ruce vinula a nejen k ruce – a dílo se dařilo.

 192. Jóó, suchdolská pískovna….
  Ve druháku jsme byli v okolí malovat v rámci výuky krajinky a baráky a já jsem se tam příšerně spálila od sluníčka. A v tom campu u Lužnice jsme se nadělali blbin, protože jsme nebyli projíždějící vodáci, ale chodili jsme malovat krajinky, tak jsme tam strávili asi půl týdne.

  TYpický je, že si pamatuju ty blbiny, ale nějaký veledílo, co bych tam namalovala, si ne a ne vybavit…. 🙂

  Jeden kolega chtěl vyjevit sympatie kolegyni tím, že s ní v náručí přebrodí na druhej břeh a vymáchali se oba.
  Komentář dalšího kolegy „Víte, jak na to budete vzpomínat v šedesáti?“ se ujal jako hláška i do dalších ročníků.
  No, blíží se nám to, těch šedesát….

 193. Dobré ránko!

  Inu zpověď byla taková hygiena duše Člověk věděl které přikázání/paragraf porušil, mohl to s panem farářem i rozebrat a musel se kát. A protože pan farář zpovídal celou rodinu mohl i provozovat něco jako “ rodinnou terapii“. O tom se dnešním terapeutům může jen zdát, o autoritě nemluvě. Na druhou stranu to bylo až příliš snadno zneužitelné.

  Tohle ovšem není o nic lepší:
  „Elektronické knihy mohou čtenáře špehovat

  Spíš bych řekla, že je to horší, protože data shromažďuje kdosi kdesi a co s nimi udělá, neví ani ten pánbůh!

  …Tak například uživatelé čteček Kindle přijímají dohodu, na jejímž základě dávají firmě Amazon právo soustřeďovat informace o chování čtenářů. S pomocí různých aplikací získávají data o svých čtenářích i firmy Google (na Google Books), Apple (na iBookstore) či Barnes and Noble (čtečka Nook). Díky integrovaným bezdrátovým spojením mohou získané informace snadno přenášet do firemních databází…
  …Aplikace zjišťují, zda jsme knihu přečetli naráz, nebo po částech, kam až jsme dočetli, jak dlouho jsme četli, zda jsme knihu pročetli jen jednou či vícekrát, co a jak často si podtrhujeme a zvýrazňujeme, jaké poznámky si děláme, které pasáže textu posíláme známým, jaká hesla při hledání používáme a kde jsme knihu přestali číst. A to je jen začátek…
  http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/276351-elektronicke-knihy-mohou-ctenare-spehovat.html

 194. Rputi, predpokladam, ze to musis delat schvalne, protoze jinak nevim 😀

  Ty kontroly jsou preci ne z duvodu jake tady uvadis, ale preci proto, aby byl obcan chraneny pred zvuli soukr sektoru. Tedy aby byl zbaven odpovednosti za sve ciny, stejne jako ten vyrobce, aby si mohl obstarat „papir“ ze to ma v poradku a i kdyz je to hnusne pozivatelne, ze to odpovida normam. A vsichni jsou spokojeni. Tedy az na ty, co tu odpovednost nechteji nekomu predavat. Kdyz je zodpovednost, je i spravny a dobry pristup k praci, vecem, zivotu. Kdyz je furt za zadkem maminka, kontrolor, manzelka, ktery hbite priskoci a odstrci klacejcek, ale protoze nestiha vse, necha sem tam tram ve vysi oci a tak mamanci maj same boule na cele. Ale jsou stastni, protoze taky mohli zakopnout o odstraneny klacicek 😀

  O piskovne v Suchdole jsem jako student slysel, ale vzdycky mne pripadalo trapne se jit nekam koupat s holkama nahatej, protoze se mi ne kazda libila a nevidel jsem duvod na ty co se mi nelibili , cumet. Uz tehdy jsem si dokazal vybrat a nechat si to pro sebe 😀

  Ano ano, krasa drahych restauraci, hotelu, aut, ……… Je prave v tom, co jste popsali. Ale asi se to libit nebude

 195. Dobré zas ráno… 2 martin – ad 222 – vcelku souhlas, ad 224 – zas když tam nelezou burani, tak tam lezou snobové a rozeřvaní skopčáci – důchodci typu Beamte. Jo a ještě ruská mafie. Ono si nevybereš…

 196. No a jinak přeju všem příjemné, klidné a důstojné oslavy dnešního výročí. Těma rusákama v hotelích a restauracích jsem si připomněl, kolikátého dnes vlastně je…

 197. Jirko, prosím tě, probuď se a přečti si tu 230 ještě jednou … 🙂
  Já tam mluvím o sběru informací.

 198. Rputi, i já se svojí mizernou intelektuální výbavou poznám, že Jirka reaguje v 231 na 206, 229 a 224.

 199. NoName, proč vy si vždycky tak radostně naběhnete na vidle?
  Nejsem autor ani 206, ani 224. Jediné, co je jasné, je ta pískovna 😀

 200. Já vím, že nejste autor 206 ani 224. Ale přesto na ně Jirka reagovat může, ne ? 😉

 201. dobre rano.
  Noname a 4, 12, …148, 169 ,172, 180, 183, … starasne jsem se bavil kdyz nejakej … ( nebudu jmenovat abych neprivolaval ) vzdy presne vedel kdy kdo reagoval/nereagoval a ostatni blbci v tom meli zmatek.
  No a na vidle pozor jak vas snima uvidi jirka tak vas hned zaprahne.

 202. Rputi – abych nepsal cisla odkazu 😀
  Jirka se snazi rici ze zakladni funkce statu neni kontrolni cinnost za ucelem zbytecne buzerace aby se ovcani citili bezpecne

 203. NoName, co to, proboha, hulíte ?! Jděte si dát sprchu, nebo s tím jděte k doktorovi, ale hlavně dejte pokoj! 😀

  206 – pasacek ze statlu napsal:
  20.8.2012 v 22.23
  no sumavaku ja bych tam to narodni taky nehledal.
  ale je to asi jedno kdyz chcete.
  mi to proste vadi zda to je od kopcema nebo od pana boha

  224 – martin TT napsal:
  20.8.2012 v 22.54
  Schumi – ad 216 – upozornil jsi na hlavní důvod vyšších cen luxusních restaurantů – aby tam nelezli burani. Ta polévka je drahá proto, že si ji můžeš sníst v klidu. Ovšem toto tvrzení je vysoce feudálně kapitalistickou nedělnické.

  Jirka (231)
  Rputi, predpokladam, ze to musis delat schvalne, protoze jinak nevim
  Ty kontroly jsou preci ne z duvodu jake tady uvadis, ale preci proto, aby byl obcan chraneny pred zvuli soukr sektoru.

 204. Jinak, obecně ke sledování-x státních institucí má vaše data, jste na stovkách kamer, mobilní operátoři ví, kudy chodíte, banka ví, kde platíte kartou a převody a za co, váš internetový provider ví, kam chodíte na netu a čte vaši poštu …
  To už znalost stránky v knížce, kde jste založili záložku nevytrhne.

 205. pasáčku, aha!
  Takže když mne Jirka osloví, tak vlastně reaguje na martina, který píše Šumimu o důvodech vyšších cen v luxusních restauracích … 😀 😀 😀

  Takže pánové, račte si omýt pohlaví vlažnou vodou a jděte s tím blbnutím do háje!

 206. Jsem myslel, že to moderuje Šumavák.
  A ono ne … 😉

 207. rputi – muze reagovat jirka na neco jineho nez co napisete v poslednim prispevku.

  a o omyvani ostatnich se nestarejte , obcas staci si dat sprchu sam

 208. Nejsem si jistý, zda v některých konkrétních případech pomůže sprcha samotná, pepo …

 209. Ale at si tu neprehazujeme jednotlive cisla odkazy a vse co se stejne jednim premaznutim nebo vlazenim cekajiciho clanku posune.

  Rputi – ti co si kupuji knihy a davaji souhlas to delaji dobrovolne. Nebo proto ze jsou hloupi a neuvedomuji si to.

  To ze mne sleduji polisi a kamery, ze mi lozi vsude kontroly, ze po me chteji porad nejaka statisticka data .. kde se hnu je nedobrovolne.

 210. Aha, tak ona se ta čísla posunula. Tak to jo, to bude tím … 😀 😀 😀

 211. 2 martin – a jinak se omlouvám, za svůj omyl… Když jsme se setkali, tak jsem si naivně myslel, že už máš pro včerejšek odpracováno… Mělo mě to napadnout, že ještě ani náhodou…

 212. To nestojí za řeč, divano (a PeS už to připomenul). Však jich je tu víc než tehdy.

 213. Noname ze jich tu je vic nez tehdy.
  – jsou tu jini ti by vadit nemuseli
  – jsou tu podobni a pred temi nas prece nase bezpecnostni slozky ochrani

  tady je takovej vyvazene nevyvazenej clanek http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Dedictvi-roku-68-Narod-ryje-usty-v-zemi-a-ceka-kdo-ho-zachrani-243546

  tak nevim zda je chyba v nas, ze se furt spolehame ,nebo v tech velcich ze nas porad tak nici ?

  vnesu hrisnou myslenku – pokud to tak je porad proc tedy se nestat casti toho velkeho ?

  spravne to rika muj kamarad – vyhlasit USA valku a nechat se obsadit.

 214. pepo, s poslední větou naprosto souhlasím
  doma mi říkají něco podobného
  a proto mám teď vyslance v HH, jestli by ještě i nyní nestálo za to emigrovat
  když už máme ty pasy 🙂
  poslední věta je:vyhlasit USA valku a nechat se obsadit.aby nedošlo k omylům 😛

 215. 2 pepa – ad „vyhlasit USA valku a nechat se obsadit.“ – já bych na to nespoléhal… Nevím, jestli jsi viděl film „Myš, která řvala!“ Abychom nakonec nedopadli jako ono velkovévodství…
  To víš, ani na USA už není spoleh. Zvlášť ne potom, co si zvolili jednu africkou vopici prezidentem…

 216. PeSi mas pravdu to jsem si radeni nepripoustel dofajic ze ted to zmeni a ty ctyri roky jim zase na nejake to stoleti otevre oci.

 217. no ja jsem reagoval na tvou 191…. tedy na tu organizaci a jeji potrebu. coz je samozrejme neco jineho nez uredni buzerace. nebo snad ne?

  a ostatni veci jsou oddelene odstavcem, ty ti nenalezi…. filologu 😀

 218. Na pivo se nikdo nestavil, horka mají končit, tak se nejspíš zítra odebéřu k domovu. Ale bylo to příjemných 14 dní u rybníka (bez internetu).

Komentáře nejsou povoleny.