Přijměme uprchlíky

Petr Moses

Do Evropské unie míří přes Balkán a Středozemní moře statisíce uprchlíků. Špičky EU hledají řešení a jedním z návrhů je uprchlíky přerozdělovat do všech států Unie. Čeští politikové se tomuto přerozdělování brání.

Není jistota, zda s povinným přerozdělováním budou souhlasit občané dotčených států. Není jistota zda budou spokojeni uprchlíci. Místo aby připlul na Maltu, přistane na Baltu. V Klajpedě. Potěší to?

Je cítit pnutí mezi těmi, kteří by chtěli posílat uprchlíky do táborů např. v Polsku, a těmi, kteří se těmto nápadům zatím brání. Jak najít soulad, kompromis, na kterém je postavená naše Unie? Věřím, že toho lze dosáhnout respektováním zásadních evropských hodnot – svobody a solidarity.

Svoboda předpokládá, že nikoho nebudeme nikam násilím přesouvat. Směřuje-li uprchlík např. do Paříže k příbuzným, bylo by nerozumné ho zadržovat např. v táboře u Mnichova a naopak.

Svoboda vede lidi k zodpovědnosti za své životy. Ti, kteří nasazovali svůj život v pochodu přes poušť, plavbě v nafukovacím člunu přes oceán, nejsou ti, kteří by pasivně očekávali pomoc druhých. Rádi vyvinou úsilí při získávání obživy, učení se novým jazykům, zvyklostem.

Solidarita znamená dobrovolné projevení soucitu. Nelze ji vynucovat, naopak velmi se rozhojňuje kladnou zpětnou vazbou. Vidím-li úspěch někoho, komu jsem pomohl, rád pomohu dalšímu. Dobrou vůli nemohu nařídit ani určit tabulkami. Mohu k ní vyzvat, ale nemohu si ji poručit.

Věřím, že naše vláda by neměla trvat na odmítání kvót, ale měla by prosazovat tyto dva principy – svobodu a solidaritu. Měla by navrhnout uprchlíkům s přiznaným statutem azylanta možnost práce a pobytu v České republice, pokud se naučí česky, pokud si najdou práci, budou platit daně a pokud budou svoje děti vychovávat v lásce a úctě k občanům České republiky.

Jsme národem Českých bratří, národem emigrantů Komenského, Masaryka. Nabídněme druhým šanci žít ve svobodě a v solidaritě k spoluobčanům.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 692 komentářů u “Přijměme uprchlíky

 1. Klíčový problém momentálně ale je neustávající proud uprchlíků.
  Asi bude prakticky nemožné vrátit ty, kteří tady už jsou, řešme tedy jakési přerozdělení, ale je bezpodmínečně nutné zastavit příchod dalších.
  A ohledně toho nikdo žádné řešení ani nenaznačuje.

 2. Pokud by ostatní státy EU přijaly stejný návrh, jaký je zde předložen, příliv migrantů by úplně neustal, ale omezil by se na ty, kteří zde chtějí pracovat, kteří jsou schopni a ochotni zde platit daně, přijmout zdejší kulturu.

 3. To omezení přílivu bude vyžadovat nasazení síly a použití něčeho, co bude humanitárními definováno jako násilí. Ty lidi bude potřeba fyzicky zastavit.
  Kdo to udělá ?

 4. Nickname,
  když bolševik zatrhnul cikánům kočování, nařídil, že do každé vesnice má přijít ¨1 rodina. Slovy JEDNA!
  I ten bolševik věděl, proč tak činí!
  Jedna rodina bude mít tendenci se přizpůsobit okolí a pokud ne, tak ji to širší okolí bude mít sílu umravnit. Práce byla povinná, škola taky a komunisti se s nikým nemazali. Ani s cikánama ne! Takže to jakž takž fungovalo.
  Jakmile se toto nařízení přestalo dodržovat vypukly problémy.

  Chánov byl postaven původně jako normální sídliště. Leč začali se tam stěhovat cikáni a dopadlo to, jak to dopadlo. Průser Matiční ulice znáte. Vybydlené paneláky, prázdné vilky naproti, které už nikdo nechce, mrtvo.
  A to je v malém a bylo se kam odstěhovat!

  Většina těch imigrantů neutíká za svobodou, ale za co nejvyššími dávkami. Jazyková bariera je spolehlivě bude táhnout mezi soukmenovce. Ze sociálních dávek pohodlně vyžijí a nebudou se snažit, leda snad množit, aby dávek bylo bylo více.

  A nezlobte se, na místo podpory porodnosti vlastního národa, podporovat porodnost cizích vyžírků, je projevem naprosté blbosti!

 5. A nezlobte se, na místo podpory porodnosti vlastního národa, podporovat porodnost cizích vyžírků, je projevem naprosté blbosti!

  Do kamene tesat.

 6. Je bezpodmínečně nutné zastavit příchod dalších.
  to samozřejmě nejde. Kdyby to šlo, tak už se tak stalo. Jak v dolejší hospodě správně podotkl Aerokarel, Evropa nemá armádu, nemá funkční policii, nemá funkční pohraničníky. Takže nedokážeme imigraci zastavit. My nedokážeme zastavit ani dva tisíce zcela neozbrojených lidí, kteří se rozhodnou, že někam půjdou pěšky.

 7. Jinak ten článek jako celek prozrazuje krajní naivitu, nechci říct hloupost, i když pár rozumných myšlenek tam je.
  Ale celkově je to nonsens.

 8. 7

  To samozřejmě jde, jen na to nikdo nemá koule. .Dokonce ani Orban zatím ne.

  A stačily by na to národní síly

 9. Předseda muslimské centrály v Německu Aiman Mazyek: „S ohledem na počet uprchlíků očekáváme změnu Německa ve prospěch nás muslimů, aby nemusely mít naše ženy strach nosit burku, aby se zde všichni ‚uprchlíci‘ cítili dobře… A též požadujeme pro nás muslimy dny volna podle našich svátků.“

  Prostě … aby Německo bylo muslimské!

 10. ČR má cca 90.000 ozbrojených policistů, vojáků, financů, bachařů. Při počtu jeden muž s puškou dokáže ovládat 100 neozbrojených by neměl být problém uhlídat desetimiliónové stádu.

 11. Nezlobte se na mne, ale libertariánství dotažené do extrému je k životu nepoužitelné.
  Aby to fungovalo, jsou zapotřebí inteligentní a zodpovědní lidé. Jenom nevím, kde je vzít a nekrást. S takovými lidmi by mohl fungovat i komunismus.
  PI

 12. Nickname, to by ovšem museli vystřelit, což je v současnosti nemyslitelné. Jinak si klidně můžou vzít do ruky klacek, vyjde to nastejno.
  ¨Jak vidno, stačí jednoho migranta kopnout do prdele a celá Evropa je auf!

 13. Návrh pro ČR – vystoupit z EU, uzavřít a obnovit hraniční zátaray a přijímat uprchlíky z islámské Spolkové republiky Německo.

 14. Českou republikou projíždí předvoj amerického konvoje, pak pojede voj a nakonec závoj. Jak se zdá, obyvatelstvu je zcela u zádi. Akorát v Praze prý s nimi bude mluvit nějakej herec doprovázenej chlapem s hlavou jako koleno.

 15. „Věřím, že naše vláda by neměla trvat na odmítání kvót, ale měla by prosazovat tyto dva principy – svobodu a solidaritu.“ – jen se otážu, jak se ty kvoty snášejí se svobodou a solidaritu já považuji taktéž za věc ryze dobrovolnou.
  (2) Co by omezilo příchod těch, kdo buďto rovnou mají jiné úmysly, nebo se to tak nakonec vyvrbí?
  (7) To by se vše dalo vytvořit. Horší je, že EU nemá vůli to mít. Ještě tak společnou minimální daň nebo kvoty na ženský, to by soudruhům tak šlo.

 16. Ad quivis
  Údajně i z Rakouské džamáhírie je zájem o imigraci.

 17. (17) A nadšené občanstvo bloncá s foťáky někde po dálnici, ovšem předpisově ve vestách, jak jsem zaslechl z radia.

 18. Velmi hezké. Jenže, jak už jsem tuhle psal (snad o nějaké myšlence Svobodných, teď nevím a při chabém připojení k internetu nebudu hledat), všechny takovéto návrhy implicitně předpokládají jakýsi kontext, jakési prostředí. Bez něj nemohou nikdy fungovat tak, jak byly asi míněny. V extrémním případě, nickname, můžete se kupříkladu postavit za (obecně jistě chvályhodnou) svobodu pohybu, na základě toho přijít támhle do Kartouz, a všechny vězně propustit; výsledek možná bude trochu odlišný od Vašich dobrých úmyslů. V extrémním případě se koneckonců můžete stavět za ochranu přírody, a v jejím jménu hájit všechny mikroby, které se Vám explosivně množí v organismu…

  Osobně nijak nepochybuji, že jmenovitě třeba v Sýrii v určitém počtu žili inteligentní, pracovití a (evropsky) vzdělaní lidé; někteří z nich jistě jsou i mezi dnešními imigranty. (Osobně sice žádného neznám, ale to na věci nic nemění.) Jenže! Jsou asylové procedury implementované erárem, o němž vůbec nemám dobré mínění, schopny je identifikovat, aniž by sem zároveň zavlekly masy parasitů? Mají ti potenciálně přínosní imigranti zájem usadit se právě tady, když už jen jejich jazyková a kulturní orientace (obvykle A, F) je táhne spíše jinam?

  A konečně (když už to mermomocí chcete řešit principiálně) zásadní otázka: Kde to má nějakou mez? Předpokládejme, že imigrantů vyhovujících Vašim kriteriím je dejme tomu 20 milionů. Mají se všichni usídlit zde, s formálním právem i faktickou možností celý stát během pár let změnit ke svému obrazu? Je toto v mém zájmu?

  Poté, co jsem zvážil všechny Vaše argumenty (což jsem učinil již léta, či spíše desítky let před tím, než jste je sem napsal), říkám, že za daných okolností takováto horní mez existuje, a je stanovitelná zcela přesně: Je to nula.

  Za jiných okolností by se asi docela hodilo, kdyby kupříkladu lidé pracující v přírodovědných ústavech Akademie, projektanti, programátoři atd. se podívali, zda snad některý jejich syrský kolega, s nímž už léta na dálku úspěšně spolupracují, nezvažuje emigraci, přeptali se jej, a popřípadě se pokusili jej sem nějak (legálně či ilegálně) dopravit… Za jiných okolností, za těchhle ne.

  A k dosažení těch jiných okolností Váš článek bohužel vůbec nepřispívá; naopak.

 19. U Frankfurter Allgemeine Zeitung, Zeit a Sueddeutsche Zeitung došlo k zásadnímu propadu prodeje.

  …Propagandistická činnost „německého ideologického mediálního mainstreamu“ udeřila nejen na jejich image,ale také přinesla prudký pokles prodeje, píše Propagandaschau a konkrétně poukazuje na FAZ, Zeit, SZ.

  Jak poznamenává autor materiálu, kvůli antiruské a protisyrské rétorice, dezinformacím o Majdanu a dluhové krizi v Řecku – hlavní noviny v Německu neodvolatelně ztratily důvěru čtenářů, a nyní se právem nazývají „lživým tiskem“….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/nemecka-media-draze-plati-za-protiruskou-propagandu/

 20. Nemám s čím bych nesouhlasil.. Snad jen upřesnit z čeho plyne nepochopení. Naproti ajfelovce nebo naproti radnici v Mnichově každý bydlet nemůže. Proto jim nabídnou třeba St Denis nebo periferní část Mnichova nebo jinde ve Francii či Německu. Pro evropské politiky je ale úplně přirozené, že toto rozšíří i na celou EU a nemají z toho nepatřičný pocit. Evropa regionů a české či maďarské politikaření jim musí nutně připadat směšné. Jsou to ti samí lidé, kteří se předtím z vypočítavosti zřekli atributů nezávislého statu. Naopak Juncker nebo Schulz jsou konsistentní. Od dob Delorse nic jiného netvrdí.

 21. 11 NickName
  Tam je jen jeden malý problém: technicky je to jasné, ale nikomu se nechce do smrti hnít v den Haagu.

 22. Upřímně, osobně si nemyslím, že se se současnou imigrační situací dá něco dělat. Když někdo přijde do Tvé země, roztrhá pas a požádá o azyl, jak ho Tvá vláda může odmítnout? Slyšela jsem případy, kdy lidé cestovali hodně daleko, přes mnoho zemí a na mnoho falešných pasů, aby se dostali do Evropy. Tohle si chudý člověk nemůže dovolit. Pokud čeští politici OPRAVDU chtějí lidem ze Sýrie pomoci, měli by poslat své inspektory do zdejších táborů, ve kterých děti umírají hlady, zimou a nedostatkem základních podmínek. Tam jich je hodně.

  http://svobodneforum.cz/jak-vnima-situaci-ve-sve-zemi-syranka-rukia/

  Článek k tématu.

 23. Zpátečníku: předložený návrh selektuje z uprchlíků ty, kteří neprošli azylovým řízením v jiných zemích. Dále selektuje ty, kteří nechtějí pracovat, resp. chtějí pobírat soc. dávky. Pokud se někdo ze zbylých naučí česky, bude se pěkně chovat, svoje děti po svém, ale pěkně vychovávat, nevidím důvod odmítnout vstup.
  Co s těmi, kteří si svým jednáním nevybrali život v ČR? To je problém jejich a států, které je přijaly, které je sociální politikou motivovaly k emigraci.

 24. Mmch, NickName – bude z čeho vybírat. Juncker se dnes jasně vyslovil pro zavedení bezvízového styku s Ukrajinou. Ne že by na tom nějak záleželo, ale až Rusy Porošenko požene až k Moskvě, může se jim to na zpáteční cestě hodit.

 25. 10 Rputi, když se kdysi Německo mohlo stát křesťanským, tak jako i celá Evropa, proč by se nemohlo stát islámským, tak jako i celá Evropa. Ano, budou s tím spojené nějaké nepříjemnosti. Tak jako kdysi s křesťanstvím. Ostatně islám jen vyplňuje vyprázdněný ideový prostor. To co se děje, není vinou islámu, jeho vůdců, jeho kultury. To je vinou naší, našich vůdců, naší kultury. Všichni jsem potomky těch kteří přežili. Pokřtěných pohanů, poddaných přinucených k tomu či onomu vyznání podle panstva, kteří přežili Mongoly, Avary, Huny…všechny války, kteří se mísili dobrovolně či nedobrovolně s těmi či oněmi, kteří tudy táhli. Ano, chápu, za zásadními prohlášeními o svobodě, demokracii, lidských právech (v aktuálním pojetí ovšem)se skrývá obava ze ztráty relativního blahobytu. Zdroje této civilizace se vyčerpaly, především ideové. Tísníme se kolem popelnic a bráníme poslední žvanec. Tahle vlna, která nás zalévá má svoji příčinu. Předcházela jí vlna jdoucí od nás. Teď se jen vrací.

  Hej, vy lidé, dále nám prodávejte své výbušniny. Odstěhujte se do hor. Hory budeme bourat nakonec. Chief Salamander speaking…

 26. NickName
  To je jasný, naštěstí máme premiéra inteligentního a tvrdého jak žula

 27. Je ovšem i jiný pohled. Potkávám lidi, kteří se tím očividně netrápí. Svůj čas nemarní v nekonečných diskusích v kavárnách, vinárnách či pivárnách, ale vynakládají ho na to aby jim bylo dobře. Jedni svými těly brání prázdnící se popelnice, jiní vidí úžasné příležitosti. Je mnoho pohledů. Buďte si jisti, že na tomhle co teď děsí (loni to byly ruské tanky), někdo úžasně vydělává. Každá koruna dobrá, každý hlas dobrý. Voli-či si všechno zaplatí.

 28. 30 přirozený proces zajišťující, že dorazí obstojný genofond. To pro někoho tady může být velká konkurence. Plus jisté nároky na nějaké chování, schopnost dodržovat nějaké rituály, být zdrženlivý, postít se po delší dobu, nechlastat, sekání končetin za krádeže… Onehdy, no co budu rozvádět, dvaačtyřicetkrát trestaný, pardon, převychovávaný recidivista. A nepřevychovaný. Takže bude třiačtyřicetkrát. Na tohle aby v Saúdsku byl stonožkou.

 29. Tak si říkám, že maj arabáči štěstí, že tenkrát pan Paroubek volby o fous prohrál. Tenkrát nechal zmydlit smažky lidský právo neprávo. Co by dělal teď když se důsledně řídil průzkumy veřejného mínění? Co by mu asi průzkum dnes napověděl? Chudáci běženci.

 30. A co třeba Český reformovaný islám? Povolující pivo a vepřové…. Prostě místní kmenová zvláštnost. Moc by to nebolelo.

 31. Ačkoliv, on se vždy brzy adaptoval a možná mu křivdím. Třeba už pilně listuje koránem a zkouší před zrcadlem psát zprava doleva.

 32. Skimici, bez obav, panipetra už určitě připravuje druhý díl svých pamětí, který se bude jmenovat “ v burce od Diora“ 😀

 33. fico furt vyšiluje jak nemůže brát Slovensko běžence jiné víry a jak by se jim tam líbilo a pod obné kydy.
  Pane Fico – zanechte hloupých keců a v nejlepších katolických tradicích je tedy pokřtěte. V Mnichově ani nestíhaj!
  A uvědomte si, že hypocrisy je jeden z nejhorších hříchů!

 34. Robejšku Robejšku. Iniciativa 2080 sice nezní blbě, vaše jméno také ne. Ale hned druhé následující – Dana Bérová a další, proevropo Petr Kolář mi uspořilo čas, ani číst to nemusím a naštěstí jsou tato jména zárukou brzkého vyšumnění. Co jste to zas podepsal????

 35. Petr Kolář, spoluzakladatel iniciativy má ve svém tanku následující giganty
  http://www.evropskehodnoty.cz/akce/evi/
  Petr Kolář, předseda dozorčí rady Iniciativy pro evropské hodnoty, bývalý velvyslanec a náměstek ministra zahraničí
  Štefan Füle, předseda poradního výboru Iniciativy pro evropské hodnoty, bývalý eurokomisař a ministr pro evropské záležitosti
  Libor Rouček, místopředseda dozorčí rady Iniciativy pro evropské hodnoty, bývalý místopředseda Evropského parlamentu a sociálnědemokratického klubu v EP
  Jan Bubeník, člen poradn
  Co Vás to pane Robejšku napadlo???? Zmýlila Vás účast Pavla Kohouta a Milana Zeleného?

  No to je tedy úlet!!!!!!

 36. 45 maYdo
  nebyla jeho druhá žena nějak těžce nemocná? Nějaké krvácení či co. Já jí spíš popřeju hodně zdraví. Na Paroubkovi, kterej je až nezdravě zdravej, něco říkal o hrochovi, si pochopitelně smlsnu.

 37. Petr Mach:
  Smutná zpáva: Evropský parlament právě teď podpořil povinné přerozdělení imigrantů. Proti nás bylo 158, pro bylo 498. Přišel čas vystoupit z EU!

 38. Jo, to máte asi pravdu, skimici, nemocná byla. Nějak mi to vypadlo. Jenže když ty její úlety jsou nezapomenutelné.

  Ale myslím, že její „politická kariera“ skončila a na výsluní se octnou jiné hvězdy.

 39. Koukám, že se nějak nikdo nepozastavil nad tím blábolem v úvodníku… A zdá se, že tuším autora… Tak jen houšť a větší kapky. Napřholub tu o Sněhurce…

 40. PeSi, nezlob se ale vidím co vidím, vidím novinářskou káču, která se v touze po záběru dostane mezi dav a zcela neprofesionálně a hystericky kolem sebe kope. Vůbec by mi nevadilo, kdyby jí nějakej fotr běženec přetáh klackem. A ten úvodník v tom odkazu Novinek je imho nepodstatný.

 41. 2 skimic – udušenci v dodávce příliš nedojali, naaranžovaný plaváček taky moc nedojal, tak nastupuje kameramanka… Jo, vyvolat emoce… A nějak mám pocit, že čeho je moc, toho je příliš. Co za doják bude zítra? Nějak se to vrtění psem moc nedaří…

 42. skimici,
  dovolte mi konstatovat, že až tahle sběř prorazí policejní kordon a požene se vám přes vaši zahradu a vaším domem, budete nejen kopat.
  Jsou totiž toho názoru, že na to mají právo a my jim do toho nemáme co kecat. Jen navalit prachy a držet hubu!

 43. PeSi
  třeba zrovna toto mi nepřipadá hrané. U novinářů je možné úplně všechno. Je to podobný typ lidí jako řidiči kamionů.

 44. Kruci, co to je, tohleto?
  V té nejskvělejší a nejsvobodnější a nejdemokratičtější zemi na světě už by do nich dávno stříleli!

 45. 56 Rputi
  ale houby. Já si doma budu kopat jak uznám za vhodné a taky za to ponesu následky.Tato hyena na videu nikterak svůj domek nebránila. Chtěla nějaký povedený záběr třeba jako z Vietnamu a pak zhysterčila.

 46. 2 skimic – nemluvím o odkazu… Leč o zdejším dnešním úvodníku… A pokud Tě tolik dojímá další propaganda, proč jim tam nejdeš pomáhat? Jistě by Tě rádi přijali… Asi tak, jak se píše tady:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-rozhoduje-se-o-kvotach-d27-/p_zahranici.aspx?c=A150907_232310_p_zahranici_wag
  Mě ta verbež nedojímá… Zvlášť když jedině slepec nebo politik nevidí předem připravenou akci. Za kterou jsou někteří velmi dobře placeni.
  A hysterie graduje. A je jen otázka, kdy a kde se vynoří nový Hitler, který nabídne řešení. Poptávka už tu je. Nabídka se jistě brzy vytvoří…

 47. skimici,
  ocitl jste se někdy uprostřed zdivočelého davu?
  Je to velmi stresující a nepříjemný pocit. Asi jako když se na vás valí stádo dobytka. Opravdu není o co stát!

 48. 61 ale jo. Cvičil jsem dokonce na Spartakiádě.
  Abych tedy nebyl jen nenávistným kosmopolitou, dovolte mi zmínit, že dnes je den, kdy mají svátek ženy a dívky s krásným jménem Daniela.
  A těm k svátku přeji to nejlepší v paprscích podzimního slunce.

 49. No , na jednu stranu zhysterčila a zachovala se neprofesionálně, na druhou stranu není třeba, aby kvůli jedné hysterce zhysterčili všichni.

  Oni si novináři rádi hrají na akční hrdiny a tváří se, že bojují za správnou věc, ve skutečnosti jim jde o co nejsenzačnější záběry.

  Zajímavý na tom, je, že nikdo neřeší, že honili ty mírumilovné uprchlíky policajti.

 50. skimici 62,
  zjevně netušíte, o čem mluvím.

 51. 63 maYda
  vždyť vlastně říkám to samé.

 52. 65 Rpuť
  tak jo. Jednou jsem byl i v prvomájovým průvodu.

 53. zdivočelý dav =skupina vstupující na území cizího státu a to nezákonně a bez vtupních víz nerespektující policejní pokyny,
  ale skimic je vidí jako útíkající chudinky

 54. 68 quivis
  Nevím, proč se mi to pokoušíte implantovat? Zkusil jste si pustit nen šot z odkazu 52? Nepřijde Vám to nenormální a nepřijde vám ta holka jako úplně mimo? Odhlédněte od toho mezi čím se pohybuje, jen ji pozorujte. Já novináře ale nesnáším a proto se nedivím, že se chová podle zkratky kterou často používá PeS, který ten záběr asi taky neviděl.

 55. „ale skimic je vidí jako útíkající chudinky“

  Jsem si teda nevšimla….Jen psal, že ta novinářka zhysterčila.

  No a proč ty upprchlíky ti policajti honili?

  To by mně zajímalo, protože mírumilovní uprchlíci pronásledovaní policií by přece mělo být lákavější sousto, než jedna zhysterčená novinářka.

 56. maYdo, protože úprchlíci zdrhali se sběrného tábora za maďarsko-srbskou hranicí, kde je měli identifikovat.
  Jenže úprchlíci se odmítají s kýmkoli bavit!
  Chtějí jediné – davaj autobus, co nás odveze přímo do Německa!

 57. Tak nám přidělili kvóty…
  nezbývá než doufat, že se to rozkřikne, a proud migrantů zpomalí. Při představě, že místo Země Zalíbené Germánie skončí v nějakém evropském Vidlákově, o kterém nikdy neslyšeli, místo štědrých dávek dostanou pryčnu v bývalé věznici a ještě tam všude dlabou knedlo-zelo-vepřo…. PI
  By mne zajímalo, kdo bude ty migranty sortýrovat a podle jakého klíče… a jak je pak donutí, aby se do těch zemí nezaslíbených nechali dobrovolně odlifrovat…. a ještě tam tvrdnout…

  Nickname,
  nápady máme hezké, ale obávám se, že až příliš nerealistické. Teď už to půjde zastavit opravdu jen násilím….

 58. 71 no a místo toho aby je tam pustili když je tam merkel a junkers výslovně chce, tak je zavíraj do lágrů či jen tak mezi žiletkový dráty jako kdyby to nebyli nešťastní lidé kteří se po mnoha útrapách dostali k Evropským břehům ale nějací militantní muslimové v provizorních campech Afghanistánu nebo Guantanamu. Že se nestyděj. Obama by měl zakročit.

 59. Takže poměrně podstatná informace, že s uprchlíky není možná domluva a nelze je identifikovat, zcela zanikla v rozhořčeném ryku nad jednou zhysterčenou babou.

 60. Tisíce zabitých v oblasti Doněcku, desetitisíce zabitých v Iráku, statisíce zabitých v Africe…. A nic. A kvůli jednomu navíc zmanipulovanému nakopnutí prdele se může posrat celej svět.

 61. Matzurko,
  bude to ještě „veselé“!
  Už se těším, jak bude Mutter Angela vysvětlovat těm nešťastným hodným lisem, že je fakt v Německu nechce a že mají nastoupit do toho vlaku do Maďarska…

  skimici, vy jste už zapomněl na ty tanečkym „jo a ne“ s první vlnou?

 62. Schumi 76 – přesně tak!

  maYdo 74 – tentokrát stopro souhlas!

 63. No to snad ještě není definitivní, ne ?

 64. Teda fuj,
  pustila jsem si tu hrůzu z Planety Jó… tohle fakt už překonává i pohádky Jak Voloďa přemohl zlého draka a Rytíři z Východu (to nikdo nemusel číst, ale takhle aby se lidi báli pustit dětem TV). Ani jsem to nevydžela do konce; Saša Bůčková tu blbku nehrála, ona fakt taková asi bude…. zlatej Lexa !
  Jdu si dát panáka. A budu se modlit, aby se co nejrychleji globálně oteplilo tak na minus dvacet…to by snad taky migranty zarazilo.

  Ohledně zdejších cizinců, v mém nejbližším okolí tu je jeden sympaťák z Turecka na Erasmus (a maká v laborce o sto šest), vedle již postdoci z Polska (maká), Ukrajiny (moc nemaká), dále Španělsko a Argentina (makají), Japonec (supermaká, ale stíhá si chodit začvaňhat s šéfem), kousek dál se to opět hemží lidičkama z Polska, máme teď dost čerstvě přijaté doktorandy z Číny a Tchaiwanu (ti dva spolu chodí na oběd a živě přátelsky hovoří) a jednu slečnu z Tunisu (magistra dělala ve Švédsku, ale z tamního klimatu má depku), pak několik Indů, Portugalku, pár dalších Ukrajinců a Rusů…. jednoho Egypťana.
  Ze Sýrie tu nemáme nikoho, a ti, co tu studují, se buď chtějí vrátit domů, nebo se vydat dál do světa….

 65. 32 — Jenže (jak jsem o tom psal v 21), jakpak byste si prosím představoval to provést prakticky, nickname? Vláda a erár, zhola neschopné prosazovat zákon a ochranu hranice (ať už české nebo schengenské), takže se zde pohybují stovky a tisíce ilegálních imigrantů, najednou zajistí, že Vámi navržené postupy budou reálně aplikovány?

  Nikoliv. Je naprosto na bíle dni, že vláda, která ignoruje zcela zřejmé většinové mínění veřejnosti, si místo Vašich postupů prohlasuje svoje, a místo nich pak stejně v praxi budou aplikovány jiné, jednak pod politickým tlakem ze zahraničí (z velké části zpřevodovaným „neziskovkami“), jednak pod vlivem korupce (o jejímž rozsahu v cizinecké policii také už bylo leccos publikováno).

  Tím, co jste napsal, jí k tomu jen dáváte legitimaci. Sice možná jen zdánlivou, ale vysvětlujte pak někomu, až ty pohromy přijdou, že jste to vlastně myslel jinak…

 66. 77 eeh? New wave? Ten známý článek z Tribuny?

 67. Mno, tak jsem se (složitě) prohrabávala programem a výsledky hlasování EP ( bod 26-A8-0245/2015-ref.Ska Keller (nikoliv český Keller) -Résolution législative : tak z českých europoslanců pro přijetí kvót hlasovali (alespoň jak jsem letmo zjistila) Polčák,Niedermayer, Štětina … 🙁

 68. 83 ptakopysku
  co to je za bordel? Teď se nemohu rychle zorientovat. Merkel to nezvládá anebo jsou Dánové zaprdění xenofobové?

 69. a co na to s junkers a schulze? Proč mluví jenom Uhl a Dienstbier mlčí?

 70. V rádiu mluvil Dlouhý. Dnes mají debilové snad otevřený den…
  Chápe někdo z těchto … bytostí, že v Evropě jsou statisíce lidí bez známé totožnosti a další statisíce sem míří ? A že se všichni pohybují po Evropě v režimu absolutní nedotknutelnosti ?

 71. Dánové vracejí imigranty do Německa 🙂

 72. Aha, už jsem se zorientoval. Xenofobní Švédové je nechtěj a tak Dánové krčej rameny, že to transferovat holt nebudou.

 73. 52 — Obávám se, skimici, že zapomínáte, že nežijeme v normálním světě.

  Nejde vůbec jen o to, že se proti ní valí horda cizinců, s nimiž podle všeho (přinejmenším v aktuální situaci) nelze rozumně komunikovat. Zároveň totiž také žije v zemi, do níž se ilegálně hrnou stovky tisíc (no, zkrátka nějaký šestimístný počet, abych zas nepřeháněl) cizinců, s nimiž rovněž příliš nejde rozumně komunikovat, zejména co se zásadních otázek týče.

  Představte si prosím, že si takhle pěkně stojíte na poli, ať už s kamerou či bez, a proti Vám se valí dav; početný, a přesto jen nepatrný zlomek letošních Maďarskem procházejících imigrantů. Od kameramanky laskavě na okamžik odhlédněte, a vysvětlete mi nejprve, co je dle Vašeho názoru v takové situaci adekvátní chování. Až s tím budete hotov — a až jeho adekvátnost nějak doložíte –, můžete se ke kameramance opět vrátit (s novou silou).

  Tedy, samozřejmě můžete postupovat jakkoliv uznáte za vhodné, aniž byste se mnou nechával jakkoliv ovlivnit nebo snad dokonce omezit. Nicméně se nedokážu ubránit dojmu, že jinými postupy se z tohohle hnoje (viz http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380117-kameramanka-ktera-kopala-do-deti-migrantu-vyvolava-emoce-po-celem-svete.html , „Zasloužíš si to nejhorší v tvém bezvýznamném životě,“ napsala jedna z přispěvatelek. „Jsi rasista a musíš jít do vězení,“ napsal zase Mohammed ze švédského Kristianstadu. Nikdy v životě jsem neviděla takové zlo. Podle Helsinské komise může být odsouzena až k pěti letům vězení.) nevyhrabeme nikdy.

 74. Projel jsem si iDnes, Novinky, Aktuálně, České noviny, Parlamentní listy – zvláštní, o hlasování Eulamentu nikde ani slovo. Člověk by čekal, že to bude všude mezi hlavními zprávami… :-/

 75. skimici,
  Dánové a Dánsko neexistují. Tudíž neexistuje ani problém zablokovaných německo-dánských hranic. Vůbec nechápu, jak se ta zpráva vůbec mohla do idnesu dostat. Doufám, že s redaktorem bude naloženo jako s tou maďarskou kameramankou.
  Jinak prchlíci chtějí dost často do Belgie. Tyhle asi ze správné cesty odvál vítr přecházející studené fronty.

 76. 90 Zpátečníku
  děkuji za vážně míněný komentář. Domnívám se, že se pokoušíte konstruovat situaci, ke které nedošlo a postupujete přitom stejnými úkroky jako Rpuť v 56.
  Jak bych se zachoval já, kdybych na tom místě stál je nepodstatné. Podstatné je to, jak se zachovala placená holka toužící po senzaci.
  Vy jste ten šot v mém 52 taky neviděl? Ta holka s kamerou stojí za zády policistů a pilně kameruje. Policisty oběhli nějací lidé, nikdo se jí ani nedotk kromě normálního strčení ramenem zato ona s mimo jiné gustem kopla malou holčičku mezi nohy. Viděl jste to? Nikdo jí tam nezval. Je to horká zona. Šla tam ulovit senzaci a neustála to.

 77. Halladine, já tu zprávu nezpochybňuju, jen upozorňuju, že evidentně není pro naše zpravodajce natolik důležitá, aby se ji obtěžovali strčit na hlavní stranu.

  Mimochodem, to, že je na vámi odkazovaném článku zakázána diskuse je také takové symbolické.

 78. Z FB:

  „Dánsko přijalo kroky k odrazení dalších azylantů
  např.
  první rok nemá přistěhovalec nárok na sloučení dalších členů rodiny
  Sociální dávky byly sníženy až o 50%
  Pro získání trvalého pobytu bude striktně vyžadována znalost Dánského jazyka po všech stránkách
  Rozhodnutí o udělení azylu může být po dobu 5 let přehodnoceno.
  Odmítnutí azylante budou umístováni do speciálních zařízení, tak aby bylo zajištěno, že co nejdříve opustí Dánsko.
  To nejlepší nakonec nově rodina po škrtech dostane „jen“ cca 60.000 korun měsíčně podpory !!!“

 79. Na čt24 mluví ten norskej ultra levej socialista co byla jeho ségra členka militantní marleninské mládeže, takto generální tajemník NATO a vedle se šklebí ozubená pleš. To je neodolatelné 🙂

 80. skimici,
  vážně mezi nohy ? Já tam vidím, že jí vzala nártem přes kolena. Napřed výrostka, který by ji jinak klidně převálcoval, a pak tu dívenku. Jasně, je to na přesdržku, ale zbytečně bych to nedramatizovala, dívenka pokračovala v úprku bez známek újmy.

 81. Připravte se na další skandálu maďarsky policista použil proti demonstrantovi slzný plyn !
  Pokud teda neudělá něco hnusnějšího nějaký dánský policista !

 82. 95

  Ostape , ten zákaz diskuze je v rámci uchování naši dobré pověsti, aby se neprofláklo , že jsme tu jeden rasista, xenofob a rasista za druhým 😀

 83. 98 Matzurko
  tak asi fakkt přes kolena nebo holeně. Holku do koulí nekopneš, jsem asi přecitlivělý. Ať bych ale byl zrovna otec a i dejme tomu porušoval zákon nedovoleným překročením hranice, té huse bych jednu určitě švihnul. Jsou věci, které dělám instinktivně.

 84. NiickName
  Kalousek je na čt24 a čte Vás naprosto evidentně. Gratiluji.

 85. A tak si prohlédněte názory (k přijetí kvóty) našich poslanců :
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Odhaduje-se-prichod-100-milionu-bezencu-Evropa-konci-dopadneme-jako-indiani-Vlada-se-musi-vzbourit-proti-vyhrozovani-a-hrubemu-diktatu-EU-Politici-s
  Nevzpomínám si, že bych někdy volila ČSSD,ale přiznávám, že takový Koskuba je můj favorit 😕 Viz zde:
  Dnes jsem měl možnost zaslechnout i část projevu – byť blábolů je výstižnější slovo – pana Junckera. Těm rigidním superbyrokratům tam v Bruselu nejde o nějaké ušlechtilé myšlenky sjednocené EU. Těm jde o byznys a velké prachy, které za své pseudofunkce dostávají. Je mi líto. Je opravdu nejvyšší čas přestat poskakovat tak, jak bruselští krysaři pískají. Vláda zatím ´lajnu´drží a musí vydržet. Kvůli sobě i zemi. To znamená diktátu se nepodřizovat. Obávám se ale, že za to přijde z Bruselu patřičný ´trest´. Třeba finanční. To si musí naši protiuprchlicky naladění lidé též uvědomit. Je naivní se domnívat, že země EU jsou si rovnoprávné. Blbost! Unii řídí Berlín za posluhy Paříže a věčného údivu Londýna. K radosti USA, které nestojí o žádnou akceschopnou konkurenci,“ uvedl poslanec ČSSD Jiří Koskuba.
  „Opustit padající unii by bezpochyby bylo velmi bolestné. Ale i to je jedna z možností, bude-li se sama vytrvale řítit do záhuby. Je na čase si to přiznat. Vím, že jako vládní poslanec bych měl asi mluvit jinak, ale náš parlament je snad hlavně zodpovědný za země Koruny české a jejich lidi, ne? Ale jak kdo. Vím. Bohužel. Ještě doporučuji zhlédnout video, jak zničující je masová imigrace,“ dodal Koskuba.

 86. Ahoj!
  Probíhám…a zdržuji se od osvobození( Práce osvobozuje!) před zimou.

  “ Měla by navrhnout uprchlíkům s přiznaným statutem azylanta možnost práce a pobytu v České republice, pokud se naučí česky,… “

  Není to diskriminační a trochu nereálný požadavek?
  Velká část mainstreamových novinářů to neumí a přesto, bohužel, práci mají…

 87. 106 co s tím?
  Znám středověký případ, který popsal anglický svědek pod pseudonymem Třesoucí-se Oštěp v roce 1603 mnohokrát od té doby aplaudovaný. Nešťastný maghrebec ve službách italů, konkrétně benátek,, když viděl co způsobil, srdce si probodl.

 88. Třetí největší spolková země zvládla tolik migrantů, kolik přijde do Maďarska za půl dne.
  Bravo !

 89. skimici,
  i holce jde ublížit kopnutím mezi nohy, jde to na stydkou kost a děkuji, nechci, párkrát jsem to zažila. Ne že by mne někdo kopnul, ale stačí z nedostatku kol dámských jet na favoritu se štanglí a blbě seskočit….
  A souhlasím, na děti se neútočí, viz moje výše „přesdržku“. Ale za víc mi ta hovinářská hnida nestojí.
  Tatínek asi před výletem netušil že je možná na kvóty přidělí do Norska, a po spatření záznamu, kde své dítě vystavil stresu a nebezpečí, se o ni nadále bude starat přelaskavý Bavernet.

 90. NoName
  naštěstí jsou v Německu nevládní organizace a Merkel to od nich zaslouženě schytala.
  Německá nevládní organizace na ochranu práv uprchlíků Pro Asyl podrobila kritice azylovou politiku německé vlády i Evropské unie. Kabinetu Angely Merkelové vyčítá mimo jiné to, že plánuje vytvořit 150 000 ubytovacích míst pro azylanty, které budou vhodné pro obývání i během zimních měsíců. Sama vláda přitom odhaduje počet migrantů, kteří letos do Německa dorazí, asi na 800 000.

 91. Matzurko,
  Norsko není v EU, a tudíš se ho přerozdělování netýká….

 92. 111 oni chtěli do Švédska.
  Nor je ten socialista co se dbes nechal fotit s ozubenou pleší a bývalým komediantem.

 93. Halle,
  nojo, to je pravda. Chybka se vloudila. Ale třeba by je vzali i tak.
  Upřímně řečeno, těch dětí na pochodu je mi líto.

 94. O.T. Dneska, když jsem viděl toho rudého nora s naším předsedou a komediantem a vybavilo se mi ráno, kdy jsem koutkem oka pozoroval Junckera a včera Hollande a Fabiuse a potom Merkel …
  Uvědomil jsem si v jak neskutečně šťastné konstelaci již 70 let žijeme. Mám tím na mysli masivní přítomnost amerických vojsk zejména v Německu a i jinde v Evropě. Těch sedmdesát let míru přestože existuje Evropská Unie a jednotné Německo rozhodně není náhoda a ten ušatý neskutečník i ten místní mrňavej ambassador jsou přijatelnou občasnou cenou, kterou za to platíme. Škoda, že nejsou i u nás, ale nedivím se jim.

 95. Jde o to, jestli ten neskutečník a ambasador jsou jen odchylkou, po které se to začne vracet zpátky nebo jetsli to je nová’ý směr vývoje.

  Otázka je, jak bude Amerika jednat, pokud by došlo k tomu, že rozhodující silou by byli černoši a híspánci.

 96. Rozhodující silou jsou naštěstí sponzoři a lobbyisti a ti mají přes zjevnou tendenci podporovat demokraty i tendenci k vyvažování a proto doufám, že experiment ukončí a podpoří po dvou obdobích zase pro změnu republikána.

 97. Ale houby, skimici. Za podmínek kdy proti sobě stály dvě prakticky stejně silné mocnosti, byla válka nemožná. Žádná strana nemohla vyhrát, mohly jen obě prohrát.
  Úpadkem SSSR se výbojnost Američanů zvýšila, a riziko války zase vzrostlo. Ne náhodou začali Amíci ve světě dělat bordel ve světě v míře dosud nevídané.

 98. Zpátečníku,
  Moc zajímavý článek, už jsem ho zaznamenal. A to je i důvodem, proč kromě německých, anglických a amerických, ruských a francouzských článků přelousknu i izraelské noviny. Nedávno jsem ukazoval palec nahoru Benovi N, přestože se z něj můžou evropani a levicoví američani pos,at.

 99. Michal Kubal je už druhý den nejistý. Ještě že má stálice typu B. vostála. Kam se ale ztratil pan Karas?

 100. 2 skimic ad 69 – chceš říci, že je měli rovnou postřílet? V tom případě naprostý souhlas… ale nebylo by to tak dojemné…

 101. Mi ještě napadá – to je hafo gumových člunů do řecka. Před pobřežím propíchnou nožem co fasují a nechaj se zachránit. Co ale s těmi motory? Recyklace musí být ohromný byznis. Ať mi nikdo neříká, že leží na mořském dně a na těch ohromných hromadách píchlých gumových člunů na pobřeží taky nejsou.
  Ach ti řekové 🙂

 102. TAk to jsem móóóc zvědavá, jetsli Reflex s tou obálkou, co je pod článkem, ve čtvrtek vyjde 😀

 103. (115) Stejný pocit, v nejhorším velmi podobný. 🙂
  (117) Republikáni mají jakési problémky s Trumpem a Dušan k vysvětlení jest odpuzen.

 104. 94 – Omlouvám se, mezitím jsem se jel projít k řece. Mimochodem, cestou tam přistoupili do autobusu dva malincí Arabové (či nějaké středomořské etnikum), tak asi generaci od sebe. U metra vystoupili, místo nich si další (vyšší) sedl vedle mě. Cestou zpět jiní dva, vystoupili na mé stanici a ubírali se někam ke svému momentálnímu bydlišti. V metru před pár dny to bylo podobné. Celkově vypadali poněkud divočeji než průměrný Pražan: dnes kožené bundy, minule (bylo dosud tepleji) teplákové soupravy, nagelovaní, v jednom případě náušnice a kaligrafická tetování (žádné obrázky); dotyčného jsem raději nechtěl dráždit tím, že bych si je vyfotografoval a pak někoho požádal o překlad. Ale chovali se podstatně mírněji, než na co jsem zvyklý třeba z Paříže…

  Zároveň se musím omluvit, skimici, že jsem v 90 nepsal tučně také slovo nejprve. Pořadí kroků je zde totiž podstatné, a obecně možná ještě důležitější, než pořadí tahů v šachu. Jinak se nám může snadno stát, že než vyřešíme, zda by se snad přece jen náhodou nenašly polehčující okolnosti, pro které by kameramanku mohli zavřít třeba jenom na pouhé čtyři roky a deset měsíců, počet ilegálních imigrantů se tu opět zdvojnásobí. S ohledem na absolutní nedůvěryhodnost mainstreamových medií (včetně jejich nevyléčitelné tendence k manipulaci) je případ drobátko (a zajímavě) ambivalentní jedině tím, že kameramanka k nim náležela rovněž.

  Videem nemá sebemenší cenu se zabývat; nevidíme z něj, co se stalo pár vteřin nebo hodinu před incidentem. Samozřejmě je možné, že kameramanka celkově nebyla na výši situace; ovšem to nikdy nemůže být důvodem, abych ztrácel takové množství času něčím, co mi media předhodila. Když už se však (v nějaké míře) stalo, sluší se vyvodit odtud relevantní otázky. Jednou z nich mimo veškerou pochybnost je: Jaké chování by bylo na výši situace (kdy se proti Vám a proti jejím zákonům do Vaší země hrnou davy cizinců)?.

  Z Vaší 94 jsem si – zdvořile prosím za odpuštění – dovodil dojem, že to pravděpodobně nevíte. Nic si z toho nedělejte, já také ne.

 105. skimici,
  přítomnost protektora mi vadí. Jakéhokoliv. Neboť jednak nedovolí svým „svěřencům“ dospět, jednak vytváří falešný pocit bezpečí. A fracek Shapiro je vyloženě urážka; v rozporu se svým vzděláním je prostě fracek stejně jako mladý Stropnický.

 106. 81: Zpátečníku, jak si představuji jednání s uprchlíky? Dokonce s těmi, kteří k nám budou díky kvótám přiděleni?
  Popíši, jak to bude (ne můj plán). Ti, kteří se rozhodnou požádat zde o azyl (úspěšnost cca 5%) zde zůstanou, budou dostávat dávky životního minima + kurzy češtiny, rekvalifikace. Budou mít zaplacené ubytování, jídlo, stravu, budou-li mít štěstí najdou práci, aby se nenudili. Kapesné cca 1.000 Kč/měsíc na osobu. Ti, kteří azyl v ČR odmítnou, po měsíci přejdou hranice ve vzdálenosti 43 km od Bělé pod Bezdězem. Dostanou ubytování, jídlo, kurzy němčiny + 10.000 Kč kapesné. Z 3.000 příchozích bude cca 150 azylantů. Budou z větší části ti skutečně potřební.
  Být aktivním politikem, držel bych se v současné době hesla „svoboda a solidarita“, jak je popsáno v úvodním článku – příliš nezadržovat uprchlíky, umožňovat jim volný průchod, pokud budou zadrženi, shromažďovat je v táborech u hranic s Německem. Např. kraslická nemocnice je léta nevyužitá.
  Politici se dnes houfují na straně represe. Všichni touží být „přísní na uprchlíky“, jako jsou na občany. Tato přísnost, represe, rozšíření policejního sboru dopadne na obyčejné občany.

 107. 131 — Nějak z toho nevidím, nickname, co podle Vás bude s těmi devadesáti pěti procenty…?

 108. 129 Zpátečníku
  nijak se neomlouvejte. Samozřejmě že předem nevím jak bych se zachoval v nějaké situaci když v ní nejsem. Vím však naprosto jistě, že se snažím ve všech zemích hlavně kšeftovat a nevystavovat se zbytečně nebezpečí. Nejsem voják ani debilní kameraman. Pokud by se to ale nedejbože stalo a zachvátil mě dav jako tenkrát když bombardovali Zagreb, V Mostaru a nebo v čečně, snažil bych se tím davem proplout někam ke straně a z něj co nejrychleji vypadnout. Rozhodně bych nekopal do dětí co se tam vyskytují a ani bych se valící se kouli nesnažil sám bránit. Je to neefektivní čelem. Lze jitrochu popostrčit nalevo nebo napravo. Spadnete li z kanoe na jezu, poddáte se tomu a jdete do strany a na břeh.

 109. 130 Nevšimla jste si Matzurko, že protektora už máme a Schapiro to není?

 110. Všimla,
  ale Schapiro se nám snaží žvanit do vnitřních záležitostí taky.
  Já nevím, třeba je to jen můj dojem, je mi prostě neuvěřitelně nesympatický. Jenže tohle se mi už v životě několikrát stalo – že jsem prostě někoho potkala, a od první vteřiny jsem měla averzi. Bohužel, instinkt mne nikdy nezklamal.

 111. Zpátečníku, těch 95% se buď projde, nebo pokud budou místní podnikavější, projede 43km. V nejbližší lužické vsi řeknou: Guten Tag, refugee, asyl, Syria. Paní Kazmierczaková se o ně postará. Kraslice, Aš jsou vhodnější než Bělá. Není to ani hodina cesty.

 112. Zpátečníku
  ještě se vrátím k Vaší 129 první části, kde přemítáte, jestli si objekt vyfotografovat či ne.
  Podle toho jak jste je popsal jste se asi nakonec rozhodl správně,důkazem čehož budiž Vaše přítomnost zde, tento večer, pokud ovšem neovládáte klávesnici joystikem či koutkem ůst mezi sádrovým krunýřkem…
  Bez legrace – já měl pocit, že máte rád fotky typu plain air, budovy, krajinu, nikoliv třeba akce Stepí a pralesem, Divokým Kurdistánem, Večerní služba v odvykací léčebně, Můj kamarád Methadon atp

 113. Mimochodem u Aše někdo našel tureckou minci. Asi ji měl schovanou voják, který porazil Turka a tam se utkal s Prusy. Možná by stálo udělat trochu osvětu, že u Varny a Moháče Češi prohráli, ale pak se celkem úspěšně utkávali s mohamedány po třista let.

 114. Na čt24 Schwarczenberg který už je prostě starý a vůbec nechápu proč si nêkde nehraje s vnoučaty a vystavuje se takto na veřejnosti. Připomíná mi Presidenta Svobodu, brežněva už mimo sebe a podobnê. Nikdy jsem ho neměl rad ale teď je mi ho lidsky líto

 115. Hurá! Konečně nějaký reálný plán!
  Kiršnerová je chce. Ne ta od Špejbla ale ta z Argentiny, zhnusena dětskými utopenci na řeckých plážích.
  Škoda, že si propíchaj ty čluny a řekové jim ukradnou ty motory. Už mohli proplouvat mezi Heraklovými sloupy směrem, kde tuší Argentinu. Vidina obludně velkých a dobrých steaků, píšťaly, samba, ženy s nádherně vybavenými zadky i předky a žádné zpruzené němky či holanďanky. Tam, mí přátelé, tam je vaše velká šance.

 116. Krásná země, do které mnoho Slovenských bratří múrárou i bratří moravských z cechů kožedělných dospělo, usadilo se a někteří se vrátili zpět, zvěstovati zprávu, že dobře se tam žije a pampy pampúchami oplývají.
  Od té doby si roby dobře hlídají aby pampúch v jejich opečovávání dále rostl a s ním mnoho legrace užijí.

 117. Skimici,

  ty čluny se nepropíchávají, ani je neřídí sami uprchlíci. Dělá se to na kšeft, a ty čluny se ustavičně točí tam a zpátky.

 118. 133 – Nojo, skimici, to však pokrývá pouze tu první rovinu problému, onu snad ani ne stočlennou hordu běžící proti. Souhlasím, že již ta může vzbuzovat určité pocity existenciální povahy. Sám s lidmi takovouto zkušenost nemám, leda se stádem krav, na které vypůjčený pes (pravý obraz svého pána, relativně význačného pravdoláskaře) tak dlouho blbec štěkal, až jej uvedl do pohybu, ovšem opačným směrem, než asi zamýšlel. Na úrovni existenciální je to pocit docela zajímavej, člověk totiž na místě zjistí, že chová hlubokou vnitřní jistotu, že proti němu ty krávy absolutně nic nemají, ale i tak jsem byl docela rád, když se mi podařilo prokličkovat do nejbližšího ŘOPíku. Mimochodem, v životě jsem neviděl méně disciplinovaného psa… On totiž, když už mluvím o té hluboké vnitřní jistotě, byl na základě svých dosavadních zkušeností pevně přesvědčen, že z každé šlamastyky, kterou způsobí, ho páníček vyseká. Tak se taky klidně pustil do rvačky se psem váhy nejméně dvojnásobné, a vytažen z ní za obojek páníčkem riskujícím pokousání (plavným obloukem s vrcholem snad dva metry vysoko) nezapochyboval ani na okamžik o svém drtivém vítězství, takže to příště zkusil znovu s ještě větší vervou. Zkrátka, pravdoláska v psí podobě…

  Jenomže ono to má, jak už jsem psal, ještě tu druhou rovinu (o které bohužel nepíšete): Ona horda totiž byla volnou součástí milionového davu cizinců… A tohle teprve jsou ty správné existenciální pocity, ať už proti stojí člověk přemýšlející či nikoliv…

  137 – No, člověk nefotí vždycky jen to, co chce… Zde šlo čistě o otázku rozlišení; toho, co navíc vypadal i negroidně, jsem si z pár metrů vyfotil mobilem: zajímavý byl hlavně tím, jak měl uprášené boty a spodek nohavic. Detail jako tetování v té tmě metra neměl naději… – Ti Arabové (přinejmenším zčásti) evidentně souvisejí se současnou krizí, přitom se ale dopravními prostředky pohybují s přehledem, takže to vypadá, že zde už nějakou dobu jsou.

  Jinak to, co fotím rád – anebo přinejmenším neovladatelně přitahován – typicky bývají ruiny a hřbitovy, hřbitovy a ruiny (a nádraží, která ovšem většinou spadají k těm ruinám), a možná to více než cokoliv jiného ukazuje, jak asi cítím či podvědomě předpokládán, že to všechno dopadne…

 119. “ Zkrátka, pravdoláska v psí podobě…“

  Zpátečníku, a co byste čekal, když páníček byl pravdoláskař 😀 Psi bývají věrnými otisky svých pánů – nebo je to naopak?

 120. Zpátečníku, zjistil jsem, že si s Vámi velmi rád povídám, když je příležitost a není stres, Potom se mohu radostně pohupovat ve Vašich vícevrstevnatých a vícerozměrných nakladlých sítích a v každém uzlu si můžeme popovídat obrazně i pouze se sklenkou na stojáka jako v jakémsi bistru v oblasti, kterou jste mezitím stačil vyprodukovat a zalidnit.
  Přesto se mýlíte s příkladem milionové hordy která tam ani tady v tom okamžiku nebyla a kameramanka neřešila existenciálně nic. Prostě zapištěla a kolem sebe zakopala. Existenciální věci můžeme spolu klíďo jako každé dobré víno načít v libovolném uzlu, který jste již napředl ale nevzdávám se příležitosti a to nikterak kdybyste snad nabyl dojmu, že je třeba některé věci bez dalšího spíše rozuzlit.
  K Vašemu focení – asi vím o co Vám jde ale imho si zahráváte. Ačkoliv teď je trend, že se fotí mobilama a dobré aparáty jen ruší-jsou na ontíž. nějaká agentura už si nevzpomínám to takto položila jasně.
  A Váš poslední odstavec mě naplňuje nesmělou nadějí, že by po odřezání balastu byla možnost, možná, potkat Vás někdy osobně aniž bych měl pocit že budím Frankensteina a aniž byste Vy byl týrán pocitem, že jsem židoputinovským agentem.

 121. Snad jen pro zasmání
  Oprava MF DNES:
  Ve středečním magazinu DOMA DNES byl chybně uveden recept na výrobu pěnivých koulí do koupele. Hlavní přísadou není kydroxid sodný, ale jedlá soda. Kompletní a správný návod najdete v příštím magazinu DOMA DNES.
  To pobaví. :-))))

 122. Hlavsone – autor výroku má zaručeně maturitu! 😀 😀 😀

  Zpátečníku
  s tím pejskem je to trošku jinak.
  On totiž každý pravdoláskař je, v hloubi duše, posera. (Viz poslední Kocáb, jak nesmíme migranty naštvat, aby se na nás nezlobili.)
  A jelikož je posera, cokoli pro něj představuje nebezpečí. Což ten pes na druhém konci vodítka, pochopitelně, cítí a tedy i on hodnotí cokoli jako potencionální nebezpečí. Když je malej, tak řve strachy, když je velkej, tak jde nebezpečí sežrat. Když je ještě ke všemu blbej, tak jde sežrat nebezpečí i když je mrňavej.

 123. 150 Rputi dobré ráno
  já myslel, že máte jenom kočky, ale Váš poslední vhled do psí duše je tak pravdivý, že se u Vás musel čas od času nějaký psí representant taky vyskytovat 🙂

 124. Anžto z nějakých důvodů musím dnes pracovat doma, položil jsem nádherné tři kusy hovězího s kostí do velikého hrnce na lože s řapíkatých celerů, neoloupané cibule a hlavičky česneku, ozdobil bobkovými listy, pepřem, jalovcem a dvěma kuličkami nového koření a jednou jalovce, posolil, přidal z květináče červenou, zelenou i žlutou papričku, sebral pěnu a stáhl aby to skoro ani nebublalo.
  V poledne na to mrknu znova, na jakou finální úpravu se mi chuť ustálí.
  Pochopitelně mám všechnu kořenovou zeleninu v lednici, ještě půl hlávky červeného zelí, červenou řepu, kopr i petržel, dokonce i křen a smetanu.
  Co byste s tím podnikli vy?

 125. eeh, ne jednou jalovce ale jedním hřebíčkem v tý cibuli

 126. mám samozřejmě i brambory, rajčata a tak

 127. Dobré zas ráno… 2 skimic – nerad moralizuji, ale neměl bys to s tím chlastem tolik přehánět… Z lítostivý vopice a rozněžňování přechod na trapné vtipkování, vtipnější než Dikobraz, blahé paměti… Já teda aspoň doufám, že za střízliva bys to nemyslel vážně… Sice chápu, že za střízliva je pohyb po evropské mumii takřka nemožný, ale je třeba znát míru…

 128. skimici,
  teda když si takhle složitě začal… mám obamy, že ti nikdo neporadí. To snad ani s hovězím po burgundsku není takovýho sr… práce.

 129. skimici,
  moje chlupatá smečka se skládala z jednoho až dvou pesanů a proměnlivého počtu kočičáků dle toho, jak, vedle vlastních, byli nalezenci nalézáni a posléze umisťováni.
  Moje srdeční psí záležitost jsou hovíci. 🙂

  A tak si, v souvislosti s tématem, vzpomínám, jak takhle byl můj hovík Hero (černý s pálením) asi dvě hodiny uvázaný opodál též uvázaného argentinského dožáka. Oběma byl cca jeden a půl roku, tedy odrostlá štěňata – leč psi jak stodoly.
  A jak tak byli uvázaní, tak se asi nudili a říkali si něco jako: Kámo, kdyby nás odvázali, to by sme si parádně zablbli!“ A okamžitě po odvázání tak učinili a málem zbourali přilehlý statek. 🙂
  Panička od dožáka byla äsi 18letá blbka a důležitě vykládala, jak je její pes dominantní, že každýho psa sežere a velmi se podivovala, že Hero ještě sežrán nebyl.
  A marně jsem se jí snažila vysvětlit, že to bude tím, že pes je na volno a na druhém konci vodítka nemá rozklepanou slepici. Mé vysvětlování zjevně uchopila jako senilní blábol geronta, psa odvolala a připla, čímž se tento okamžitě nasrdil… 😀

 130. NoName 158,
  a proč myslíte, že byy před tím ty tanečky?
  Tiše doufali, že se jim podaří Maďarsko přimět, aby si migranty, v rámci kvót, ponechalo. 😀

 131. Docela by mě zajímalo, proč je ta ženská pokreslená. Ale to jen tak mimochodem. Vřele bych jí doporučil, aby se koukla na xichtoknihu. Frank Popp dneska dával odkaz na ISIL, kde přesně takovouhle Nanny maskovanej borec podřízne břitvou jako slepici a nechá jí vykrvit. Klasickej halal. Dávat to sem nebudu, je to brutální.

 132. 2 Hlavson ad 147 – lze jen doufat, že amatérští výrobci při pravidelné víkendové očistě již úspěšně zmýdelnatěli…

 133. skimici 152,
  jelikož k tomu máte brambory, tak bych vyrobila jednoduchou česnekovou omáčku a šmytec! 🙂

 134. http://www.sme.sk/c/7997182/grecko-vysetruje-spravy-ze-rychlocln-zastavuje-migrantov-na-mori.html?ref=njcc

  Pobrežná stráž vydala vyhlásenie po tom, čo americká televízia CBS priniesla správu, podľa ktorej bol v utorok spozorovaný neoznačený rýchly motorový čln, ako sa blíži k malému člnu vezúcemu 40 Sýrčanov z Turecka.
  Neidentifikovaní ozbrojení muži v uniformách potom prerezali palivovú hadičku na malom člne a nechali ho voľne unášať vlnami na mori.

  To byli určitě řečtí nacisté ! Blokovat pašeráky s lidmi je eurozločin !

 135. ad 131 – Typické… „Ti, kteří se rozhodnou požádat zde o azyl (úspěšnost cca 5%) zde zůstanou, budou dostávat dávky životního minima + kurzy češtiny, rekvalifikace. Budou mít zaplacené ubytování, jídlo, stravu, budou-li mít štěstí najdou práci, aby se nenudili. Kapesné cca 1.000 Kč/měsíc na osobu.“
  Zajímavé – a stejně tak typické je, že už odpadá dotaz, jestli jsou lidi ochotní tohle ze svých daní financovat. Zatímco naši důchodci živořej a mají raději tiše chcípnout, ty nikoho nedojímaj. Na nich se politická kariéra buduje těžko. Oni jen celej život pracovali na podobný vyžírky a dnes mnohdy nemaj ani na léky.

 136. Rputi,
  já jsem vždycky miloval obyč. vařené hovězí s bramborem m.m. a tatarkou. Stávalo to myslím 4,50, když jsem byl malej a asi 14,00 korun těsně před hadrákem. Složitostě, jako je svíčková, již zmiňované hovězí po burgundsku, nebo na zelenině taky můžu, o tom žádná, ale jenom občas. Už takhle mám asi deset kilo přes váhu. 😀

 137. 2 ptakopysk ad 166 – no, já si občas koupím pěkné přední hovězí, většinou krk. No a to dám vařit. A když to vytáhnu z toho vývaru, tak jen na prkýnko, nakrájet, posolit a sežrat… Kousek chleba k tomu, ale opatrně, mohl by vzniknout návyk…

 138. Na Lipně chlap chytil štiku metr dvacet. Což o to, zpráva poměrně nezajímavá, ale dostalo mě tohle:
  „Lovil jsem přívlačí. Když je voda teplá, tak většinou lovím velmi agresivně. To znamená, že velmi rychle a tvrdě twitchuji s gumovými nástrahami. Tentokrát jsem měl na prutě ripper Keitech Easy Shiner 10 cm v růžové barvě.“

  Z toho jsem akorát pochopil, že chytal ryby a měl s sebou něco růžovýho. 😀 😀 😀
  Vůbec nechápu, jak jsem mohl jako malej parchant něco ulovit, když jsem chytal na lískovej prut, pět metrů vlasce, korkovej špunt a vohnutej špendlík s žížalou. Agresivní bejval akorát porybnej, co se tak pamatuju.

  Zdroj: http://hobby.idnes.cz/lipensky-krokodyl-0nz-/rybareni.aspx?c=A150909_101343_rybareni_bma

 139. PeSi,
  žejo? Čím jednodušší tím chutnější. Já bych si možná přistrouhl maličko křenu. Kvůlivá vitamínům samozřejmě…

 140. ptakopysku 166 – jj, to taky můžu!
  Já si obvykle uvařím na dva dny a omáčky si k tomu dělám dle Rettigové.
  Červená jíška (ze strouhanky), zalít vývarem, povařit a zakvrdlat česnek – k tomu brambory.
  Druhý den, osmahnout cibulku + červená jíška + vývar – povařit a jako přílohu rýži.

 141. Já tedy nechci nemístně rýpat …. ale myslíte, že v té Sýrii, krom Assada a Rusů ještě někdo zbyl?

 142. PeSi: v odkazovaném odstavci odhaduji stav systému na základě jeho předchozího jednání. Nehodnotím, nakolik to je jednání morální, správné či žádoucí.
  Pro srovnání: 150 azylantů nás nebude ročně stát více než 1/100 z rozpočtu na rozšíření stavů policie. Tj. problém azylantů je pro mne 100x méně důležitý než problém naší státní správy.
  Kdybychom byli v situaci Maďarska, snažil bych se urychlit řízení pro odmítnuté žadatele o azyl, resp. ty, kteří o azyl ani nežádají. Posílil bych vlakové spoje směr Mnichov, až do chvíle kdy by paní Merkelová řekla, že azylanty nechce. Pak bych je vozil jen k rakouské hranici, kde by čekali na vyhoštění. Měli by volný pohyb a zelenou hranici před sebou.

 143. No… s tou zelenou hranicí je maličko problém, protože díky neutuchající péči ochránců přírody došlo k devastaci rostlinného půdního krytu a vysýchání rašelinišť. Takže se není kde schovat a drsňáci doufající, že třasoviska pohltí většinu migrantů a tím se problém samovolně vyřeší, taky ostrouhají.

 144. 173
  -urychlit řízení pro odmítnuté žadatele pro azyl – JAK ? Jak a kam je má Maďarsko vyhostit ? A i formální zprocesování žádosti jednoho uprchlíka zabere hodiny, ne li dny. A denně jich přichází 2000-10 000 !
  -vozit je vlaky do Německa a Rakouska bez registrace-tím ale Maďarsko poruší své vlastní i evropské zákony. Se všemi důsledky, protože v pravou chvíli mu to bude připomenuto.

 145. Dobré ráno,

  A co takhle křenová omáčka a knedlíček?

 146. Noname: centrum pro rozhodování o azylu bych postavil v Rajce. Tam by se prováděla identifikace, odtud by šly dotazy na syrský konzulát … Ubytovna by byla neoplocená, pokud by úřady EU nežádaly jinak.

 147. Zvedá se druhá vlna! A bude jich víc!

  …A potvrzují to i slova zahraničních médií, kdy například bejrútský list konstatuje, že je prodáno o třicet procent víc lodních lístků do Turecka než v minulých týdnech. Zvýšil se i počet letenek. Kromě Syřanů by ve druhé vlně mohli být i uprchlíci z Iráku….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-ted-prijde-druha-vlna-uprchliku-V-Syrii-a-Iraku-vidi-jak-pekne-je-Evropa-vita-a-skupuji-mista-na-lodich-398648

 148. Nickname,

  obávám se, že syrské úřady jsou díky rozvalu poněkud nefunkční, a čekat od nich spolupráci ve formě identifikace běženců je poněkud naivní.
  Syrská vláda má naprosto jiné starosti, jde jim o krk, a usové zasahují právě proto, že další existence Asadovy vlády je (dosti) nejistá….

 149. skimici,
  mně to tedy připomíná „pot roast“, k čemuž nám naše amerrická paní domácí předložila na oslavu Sv. Patricka ještě vařené brambory a zelí (nikoliv kyselé, ale normálně malá hlávka bílého, uvařená naslano, a pak se to krájelo na míse). Bylo to prosté, leč velice chutné.

  Já osobně vařené hovězí jak tu popisoval PeS nejraději s hořčicí.
  Ptakopysku, v křenu jsou kromě vitamínu C taky peroxidásy, které sice mohou mít antibakteriální účinky (jakož i protizánětlivé a antiparazitické), ale nesmí se to přehánět, pokud někdo trpí gastrointestinálními či urogenitálními problémy.

 150. (130) Ovšem existence protektora je spíše místní záležitost, ochota chovat se jako v protektorátu. Nutné to není.

 151. Ad (178): Rputi, to je dobře. Dorota Kaźmierczaková řekla, že v Německu je místo pro každého Assyřana, pas koupíte levně. Měli bychom zorganizovat humanitární spoj Athény – Soluň – Vídeň – Mnichov. Každé dvě hodiny, 5x denně, 2.000 míst v každém vlaku.

 152. 183
  Měli bychom zorganizovat humanitární spoj Athény – Soluň – Vídeň – Mnichov. Každé dvě hodiny, 5x denně, 2.000 míst v každém vlaku.

  Jděte na to, nickname ! 😀

 153. MOgirl bývá duševně poněkud neostrá pokreslená případně lehce pronýtovaná slečna, která se nedostatečně oděna nechá vyfotit pro magazín MOmag. Za prachy, samozřejmě. MOmag se jmenuje podle zkratky Monika magazín. Monika údajně dotyčný magazín založila. Magazín je zaměřen na komunitu, která má nutkání nechat si po sobě kreslit, nebo psát a ráda se na popsané a pokreslené lidi kouká. Monika cit.: „tu můžete znát jako Monicorn Photography, kde si do hledáčku bere české a slovenské holky a rozhodně se nebojí fotit jinak, než je zvykem. Je workoholik s prořízlou pusou. Nesnáší kýč, nespolehlivost a tleskání v letadle. Miluje sushi.“
  Uff snad je to vyčerpávající. Snad ani nechci vědět, jak to s tím sushi dělá.

 154. Teď jsem se kouknul na to Monicorn Photography. To její focení jinak spočívá ve vybírání krkolomných úhlů focení. Naprosto běžná produkce bez sebemenší invence. Nulová práce se světlem, s perspektivou, se scénou. Následná dřina pro votroka s fotošopem.
  Kdyby to náhodou někoho zajímalo: https://www.facebook.com/Monicornphotography/

 155. Takže je to informace obdobně hodnotná, jako že silan silanizuje. Takže asi měl AK v [186] kus pravdy. Zejména, když ta zmiňovaná se vyskytuje na Klinice.

 156. >> maYda et al.
  Mám dotaz. Poté, co jsem vyhodil falešného „energetického auditora“ jsem pročítáním různých podkladů zjistil, že v ČR je Projektování elektrických zařízení živností volnou. Co to, u Joviše, znamená? Pokud by se projekt předkládal na stavební úřad, tak musí být přece razítko ČKAIT. Ale v případech, kdy se sice vytváří projekt, ale žádnému ouřadu se nepřekládá (existuje vůbec taková alternativa?), tak by každej Véna se mohl nazývat projektantem energetických zařízení.

 157. Ostape,
  ještě by tam mohli připsat – členové ISILu mají přednost… 🙁

 158. Mno, to hlasování bylo nezávazné, ale to, co odhlasují zástupci vlád už závazné bude…..
  a tady bude rozhodovat počet obyvatel, které mají jednotlivé státy za sebou….
  Proslýchá se, že to projde přes odpor Visegrádu…

 159. (192 Když vydržíš do příštího týdne … švára je elektroprojektant, jen momentálně čumí na medvědy v Britské Kolumbii.

 160. dvd: živnost je volná, každý projekt musí schválit, podepsat někdo s vyhláškou 50/78, §10.
  Info od mého školitele.

 161. Ostape, pokud uprchlická zařízení budou fungovat v mém režimu, doporučuji následující proceduru:
  Přijel pan XY, zaregistrovali jsme ho jménem „Jan Novák, bytem Kobani“ – jméno ani národnost nesdělil. Po obědě, kdy dostal drškovou polévku a vepřo-knedlo-zelo se nevrátil z výletu …
  Potůčky, Hranice, Luby, Vojtanov, Vejprty, míst pro uprchlíky je tu hodně.
  Vedle každé ubytovny zásahová jednotka, anton, hasiči.
  5.000 obědů pro uprchlíky ročně snad zvládneme.

 162. No Name:
  “ Maďarsko poruší své vlastní i evropské zákony. Se všemi důsledky, protože v pravou chvíli mu to bude připomenuto.“
  Američtí dragouni už tam jedou.
  Za naprostého nezájmu (kromě zablokovaných řidičů na D1) obyvatelstva, protože tentokrát jedou vyhrožovat Maďarům. Šafr nezorganizoval uvítací výbory…

 163. Ptakopysku, Ten momag je v podstatě literární kritikou na nové úrovni, vizuálně hodnotící nové knižní projekty uvědomělých intelektuálů:
  „autor skvěle popsal postavu“ … 😉 😀 😀

 164. dvd, mně to připadfá jako nějaká blbost. projektování by měla být licencovaná živnost, i když je pravda, že u některých profesí se to liší detailech.

  Ono je podstatný pro výkon živnosti právě to razítko ČKAIT.
  Co se předkládá nebo nepředkládá úřadu, stanovují předpisy a co se razítkuje, taky.
  Fakt je, že třeba jeden kolega funguje bez razítka docela dobře, ale on umí práci sehnat, vymyslet, naskicovat, ukecat klienta, dohlížet na realizaci a na to, aby to někdo zpracoval pro úřady, orazítkoval a těmi uřady to protáhl, si někoho najde. Několik věcí jsem s ním takhle dělala.
  Nevím, na co má psanou živnost, ale projektování to není.

  Pokud jde o elektro, naši elektrikáři mají autorizaci ČKAIT, obor technika prostředí staveb – elektrotechnická zařízení. MYslím, že není potřeba autorizace, pokud řešíte něco, co je ve vašem vlastnictví, v bytě to jsou od elektriky rozvody za elektroměrem, ale mohlo se to změnit.

  Já myslím, že teoreticky by to šlo mít to jako volnou živnost, ale to razítko, pokud někdo nechce jen příštipkařit a plácat se v profesi někde na okraji, je potřeba. Počet Vénů, kteří by dokázali bez razítka fungovat je asi dost omezen.

  Na energetický audit je taky autorizace, ale není to totéž jako projektant elektrotechnických zařízení. Dokonce mám dojem, že ji snad ani neuděluje ČKAIT. Možná nějaký ministerstvo. Například restarátorům uděluje licenci ministerstvo kultury.

 165. Hm, koukám, že lidi z praxe byli rychlejší 🙂

  Já koukám spíš na seznamy komor a ne na živnosťáky a navíc nejsem ČKAIT, ale ČKA.

  Stejně z těch razítek a certifikátů jednou zblbneme. Máme skvělou paní na požární zprávy, ale nemá razítko. Do nedávna jsme to mohli razítkovat, kdo měl razítko ČKA. A najednou to nejde. Smí to razítkovat jen stavař s razítkem ČKAIT, pokud bude zpracovávat celou dokumentaci. Ale nesmí to orazítkovat architekt.

  Přitom vím, že je v tom dobrá a že za její práci se můžu tím razítkem zaručit. Tedy – mohla bych, kdybych mohla. 🙂

 166. maYdo – díky. –Ty energetické auditory od roku 2000 autorizuje MPO.

 167. [200] Nickname, teď jsem trošku zmatený, na co přesně u mně reagujete. 🙂
  Ale nápad je to dobrý. Jen se obávám, že to asi neprojde.

 168. Honzo ze Ž.
  ještě pro ilustraci k duševním pochodům MOgirl. Takhle nějak vypadá monolog lehce popsané dámy:
  „Michal je mi momentálně oporou a před Tomášem to netajím. Snažíme se k sobě s Tomášem zase najít cestu. S Tomášem jsme se dohodli, že budeme makat sami na sobě, abychom si byli vzájemně oporou, což se v našem vztahu vytrácelo. Žili jsme odděleně, ale pospolu. Ono se to dlouho nedá. Věděli jsme, že to časem z jedné nebo z druhé strany přijde, a mně se to stalo. Ale uměla jsem přijít domů a říct to. Největší paradox je, že když jsem odešla a celé se to pojmenovalo, tak jsme se naučili vzájemně se sobě omluvit a mluvit spolu.“
  Kdybyste nepochopili o co jde, tak Erbová (vytetovaný motýl na nártu nohy) vysvětluje deníku Super, proč se aktuálně nechává píchat Řepkou i Gulašim. Pro ty, co se neorientují v šoubyznysu, skimici 😛 , Erbová je modelka, Řepka je fotbalista, Gulaši je hokejista.

 169. Není zač, dvd, já mám doje, že pánové – viz výš – odpověděli lépe a stručněji.

 170. Já už vím, proč vojska NATO jedou do Maďarska přes Kotlinku?!
  Kdyby jeli přes Rakousko, potkali by se v protisměru s imigranty! 😀 😀

 171. Ptakopysku, asi se potřebuje rozhodnout, jetsli je lepší příjmení Řepková nebo Gulášová.

  JAk jednoduchý život máme my, primitivové, jejichž životy se točí kolem toho, abychom měli práci, uživili rodinu, aby to nějak fungovalo a aby z dětí vyrostlo něco pořádnýho.

  Pro takový prkotinky už na nějaký ty velký věci jako je hledání cest k sobě a makání na vzájemném vztahu už tak nějak nemáme čas.

 172. JInak teda si myslím, že ten článek o tej MOgirl je reklama na dotyčnej magazín nebo prezentace dotyčné děvenky.

 173. ptakopysku,
  nojo, normálni lidi vztahy prostě prožívají, ne jenom na nich makají (upřímně řečeno, tohle na mne šmátnout, tak si odplivnu a pokřižuju).

 174. Ostape, reagoval jsem na zprávu IVNČRNCM. Problém není tolik v Bruselu jako u nás. I bruselská nařízení lze solidárně a svobodně interpretovat.
  Žel naši implementátoři jsou motivováni implementovat pro nás nevýhodně.

 175. Matzurko,
  kdybys někdy slyšela mluvit Řepku, taky byl byla radši, kdyby mlčel a „makali byste na tom“ 😀 😀 😀

 176. celej svět asi ne, když předpokládáš, že ji skimic nezná.

  A ona má nějaký vobrovský silikony? Mně připadá, že je hubená a vypadá jako kluk.

 177. maYdo,
  vychovávat k multi-kulti se musí, kdyby fotra věšeli!
  Přiště bude inzerát o lásce k běžencům v časopise Křížovky a ještě snad zbývá Vesmír a Recepty Láďi Hrušky. 😀

 178. Nebo to je takovej ten typ “ má mozek v kozách, potíž je v tom, že nejsou propojený“ ( © Artur Hailey)?

 179. to je dobrý, rputi, Vesmír nečtu, místo křížovek luštím sudoku a podle receptu Ládi Hrušky bych nevařila ani čaj a vejce na tvrdo.

 180. Jestli ono to nebude tím, že Řepka už je bez peněz. To se pak na tý opoře můžou umakat a stejně to nefunguje.

 181. Recept Ládi Hrušky mám vyzkoušený. Pokud má postarší pár na vaření tři ruce a tři nohy, tak se zkratky hodí. Co bych na to řekl? Přežili jsme.

 182. Tak za 10 dní do Maďarska dorazilo 22 000 migrantů. A to jsou zřejmě jenom ti spočítání.

 183. NoName,
  a už se ví, jestli jsou to řidiči kamionů a autobusů, nebo strojaři?

 184. Je to takový mix … Teď už i instalatéři, zahradníci, účastníci Superstar …

 185. A xenofobní hnusáci v ÖBB zrušili nadšeným vítačům vlakové spojení mezi Maďarskem a Rakouskem a ta hnusná policie uzavřela silnici od hranic do Nickeldorfu.

  Chudáci sedláci kolem té silnice!(bez ironie!)

 186. Šumaváku 228,
  místo aby sklízeli, budou uklízet… 🙁

 187. Norimberský institut zmiňuje průzkum z letošního roku prováděný na vzorku 20 000 uprchlíků, kteří přišli do Německa v poslední době. Pouze 7 % z nich navštěvovalo školu po třináct a více let, zatímco dvě třetiny z nich nemají žádnou odbornou kvalifikaci. Výzkum prováděný v roce 2013 zase odhalil, že jen 13 % tehdy příchozích uprchlíků mělo vysokoškolský titul.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vetsina-uprchliku-je-nevzdelanych-tvrdi-novinar-a-mava-cisly-398675

 188. Z diskuze na br.de (volně přeloženo) : Pracuji jako lékař na ubytovacím zařízení pro uprchlíky, snažíme se uprchlíky očkovat. Jsou většinou negramotní, neumí ani slovo anglicky. Těžko si představit, že ekonomika má zájem o tyto lidi a že pomohou vyřešit generační problém Německa. Spíše později přinesou sociální problémy. To se netýká rodin ze Sýrie, ale samostatných mužů z Afghánistánu a Afriky.
  Policie a záchranáři jsou už naštvaní, ale nic veřejně nekomentují, mnoho dobrodinců brzy přejde do pravicového křídla.
  Za méně než rok budeme zavaleni, administrativa, policie, zdravotnictví. Vidím nebezpečí pro sociální zajištění až bude nutné zvýšit daně.

  To píše asi nějaký „nadšený“ Němec, který má tu čest přijímat uprchlíky.

 189. 232

  A Putin se s tou invazí do Sýrie nějak sere !

 190. 185 ano. Mozková. Potenciálně nakažlivá. Především napadá mozky s menším množstvím závitů.

 191. Jan Zahradil

  Čtu, poslouchám, co říká Merkelová a nevěřím. Naprostá ztráta smyslu pro realitu. To si může dovolit možná tak Juncker nebo nějaká podobná nula. Ale jestli takhle hovoří nejmocnější politik(-čka) EU, tak je celá Evropa v prdeli.

 192. Tak to je rána přímo na komoru.

  Část europoslanců navrhuje využít sídlo Evropského parlamentu ve Štrasburku jako dočasnou ubytovnu pro uprchlíky.

  Komplex budov ve Štrasburku obsahuje mimo jiné 750 kanceláří, které by se podle návrhu daly využít jako jednolůžkové pokoje. Další plně vybavené kanceláře a zasedací místnosti by mohly hostit poradenské a vzdělávací služby pro žadatele o azyl. Nyní je veškeré zázemí využíváno pouze padesát dnů v roce, během plenárních zasedání parlamentu. Střízlivé odhady hovoří o nákladech ve výši kolem 220 milionů eur, které stojí každý rok pravidelné stěhování poslanců a úředníků mezi Bruselem a Štrasburkem.

 193. A podle maďarských médií chce Budapest příští týden vyhlásit výjimečný stav.
  Podle médií čekají na hranicích davy, moknou, mrznou a čekají, že se o ně někdo nějak postará.

 194. Orban zvolil metodu žaves, popříbadě Vůžas ?

 195. Vynikající nápad, ovšem starostu Strasburgu by asi klepla pepka. Místo bohatých poslanců mít (asi v centru měssta, – nevím určitě) několik tisíc arabských imigrantů ……….

 196. Pozitivní zpráva!

  Po čtyřech letech otevřel Izrael svou ambasádu v Káhiře!

 197. (242) Jaké místo? Na těch pár dní, kdy tam kočovný parlament šaškuje, by se budova vrátila původnímu (ne)účelu.

 198. Halle,
  pokud starosta není xenofob a nácek, tak je přijme s otevřenou náručí. Jinak by se mohlo stát, že bude Štrasburk platit pokutu, nedostane dotace a humanitárně ho vybombardujou.

 199. 244 jinak řečeno, Mossad tam otevřel svoji oficiální rezidenturu.

 200. 246

  Ptakopysku,

  zcela jsi rozptýlil mé pochybnosti 😀

 201. Schumi 247 – pokud chtějí udržet Hamás na uzdě, tak Egypt s Izraelem spolupracovat musí!

 202. Zajímavé…
  Papeže na letišti v USA přivítá osobně Velký bílý muslimský otec z Washingtonu.
  Doufám, že ho papež tradičně políbí na čelo a požehná mu…

 203. Neblbněte! Tam běžence dát nemohou, protože by je ohrozili! Tam mohou jen poslanci s imunitou, kterým se nic nemůže stát!!
  Tam padaj stropy!!

 204. Šumaváku 250 – myslíš, že mu přinesou štafle? 🙂

 205. Pokud to ještě nevíte, tak němčina má nové sloveso: merkeln. Význam slovesa je nichtstun, keine Entscheidungen treffen, keine Äußerungen von sich geben.

 206. Njn – „….Při návštěvě střediska Merkelová ve čtvrtek vybídla k co možná nejrychlejší integraci migrantů na pracovní trh i do společnosti. Podle dnešního prohlášení ministryně práce a sociálních věcí Andrey Nahlesové může ale okamžitě do práce nastoupit vzhledem ke své kvalifikaci jen každý desátý migrant….
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/kanclerka-merkelova-navstivila-migranty-vitali-ji-potleskem-ptm-/zpravy-svet.aspx?c=A150910_204140_lide_ELE

 207. Kdybych měl tu moc, sofort bych dal každýým remcalům extra planetu, přesnou kopii Země se vším všudy jak je, akorát by tam byli sami, nikdo je neutiskoval, nikdo nevykořisťoval,neměli by si na koho stěžovat. Tady všechno máte a dělejte si s tím co chcete. A starejte se. To by bylo křiku lidskoprávních parazitů….

 208. Nic proti tomu, ale kdo jsou ti „remcalové“? Ti, kteří nemají rádi přílišný počet imigrantů? Ti, kteří nemají rádi EU? Ti, kdo se obávají Ruska? Ti …. ? 😛
  Ti, kdo chtějí měnit zásadně? Ti, kdo by chtěli jen tu a tam něco poopravit?

 209. TA merkelová se musela zbláznit. V Německu mají problémy s integrací i ve druhé a třetí generaci migrantů, kteří se v tom Německu už narodili.
  Přece musí vědět, že s těmi, kdo přicházejí teď, nemají žádnou kvalifikaci, neumí jazyk a o zdejší kultuře nic nevědí, to může být jen podstatně horší….

  To ji tak rajcuje, že jí tleskají a nosí její podobiznu jak bohorodičku v procesí, že ztratila veškerou soudnost?

 210. Je to zajímavý, pokud se někdo už dostane k moci a dost dlouho si ji udrží, což Andělíně dost odpovídá, tak asi není zcela blázen. Takže někde je asi něco, co nevidíme.

 211. 259

  Všichni jsme remcalové, a každý remcáme na něco jiného 🙂

  Schumachere, kdybys měl tu moc, tak bys ses nekřesťansky nadřel 🙂
  Buď rád, že ji nemáš 🙂

 212. Dobré ránko!

  Jj – nevděk světem vládne! Jen by z nás Brusel navíc nemusel dělat voly!

  …I probošt Adamczak měl kazatelnu a přirozenou autoritu. K tomu ještě katolickou školu, kam měly syrské děti nastoupit, dobré vztahy s městem, které zajistilo bydlení na novém sídlišti, a hodné farníky, kteří farnost zasypali vším od nabídek zaměstnání přes stravování až po hračky pro děti. „Opravdu jsme jim poskytli vše, internet, TV, dokonce jízdní kola dostali. Vypadalo to, že se u nás cítí dobře,“ říká dnes smutně.

  Nemilé zaskočení nejen probošta čekalo v pondělí ráno, když zjistili, že celá rodina odcestovala do Německa. „Neřekli ani slovo. Ani nepoděkovali…
  http://lucieamaliesulovska.blog.idnes.cz/c/476256/polska-farnost-zazila-s-uprchliky-horke-zklamani.html

 213. Dobré zas ráno… Náhodou, s tím Strassburkem je to dobrej nápad… Soudruzi poslanci se rádi uskromní a aspoň zblízka, takřka face-to-face uviděj realitu. Ten Strassburk je stejně dost hnusný město – ani německý, ani francouzský. Navíc je to hned u vody, takže kropicí vozy to nebudou mít tak daleko, až budou z parlamentu splachovat fekálie a jiný odpad. No a konečně dojde ten parlament svého materiálního naplnění – stejně tam dělaj hovno, tak aspoň uviděj plody své práce…
  Ostatně, celá ta přilehlá oblast je vlastně ostrov, takže stačí jen zrušit něco málo mostů a celou tu oblast uzavřít. Drobný, nicméně řešitelný, problém by nastal, kdyby opičkám chtěli dát k dispozici ještě i protilehlý Palác Evropa… Pak by bylo třeba sanitární zónu trochu rozšířit – ale jak píšu, je to dost hnusný město, žádná velká škoda by nenastala…

 214. Nj, PeSi,
  ale není to v Německu a co když tam nebudou chtít zůstat?
  Ledaže by jim Frantíci slíbili ty pečený holuby…. pokud by to Hollandemu ještě někdo věřil…

 215. 264

  Poláci jsiu fikaní 🙂
  Strčit mohamedánské děcka do katolické školy, kde fšude na stěně visí kříž 😀

 216. Halle,
  to byli syrští křesťané …. tedy aspoň to tvrdili….

 217. Halle,
  alespoň sekali latinu, když v každý cimře viděli, jak můžou dopadnout, když se nebudou chovat slušně 😛

 218. Aha, křesťané, ale pravděpodobně pravoslavní, či některá z místních křesťanských církví,

 219. NoName, čím víc budou přehánět, tím líp… 🙂

 220. AK,
  to by mne fakt zajímalo, co tedy Andělína vidí, a my ne. Osobně mi to přijde, že Němci už zase úspěšně rozdrbali Evropu, tentokrát úřednickou stupiditou. Jaja, Ordnung muss sein.
  Stačí přemýšlet nad klasickým „Cui bono ?“ Komu může vyhovovat totálně rozhádaná Europa ?
  Jak je vidět, přidělování kvót je spíš známka ještě větších direktiv, případně vnucené unifikace. Můžou být opět oprášeny vize o jednotné euroarmádě na ochranu hranic… Anělína si tam tahá voliče, a jak jsem někde zahlédla rozhovor s Koskubou nebo kým, tak si vlastně euroúředníci chtějí vychovat své nové voliče (skoro jak z toho vtipu, nunto vyměnit národ). Vidím tak leda větší utažení šroubů pro dodmorodce, yejména ty nepřizpůsobivé (novému pořádku).
  Z jihu se sem tlačí invaze (kdo to podporuje, Turecko a Saudové s vizi Osmanské říše nebo co ?), přitom pobaltí staví ploty na hranicích s Ruskem a zřejmě kvůli tomu začíná i zbrojit jak o dušu (zbrojaři si jistě mnou pařátky) – tam se jižní invaze nedodere, končí v Německu a Skandinávii. Nicméně, nebezpečí hrozí hned ze dvou stran…
  A nějak utichla debata o TTIP. Přičemž se dost často objevují „zprávy“ o úžasných ruských letadlech, ponorkách… a jak je musi USA armáda dohonit a předhonit, žeaby se ubránili…
  A pochybuji, že by Čína něco takového plichtila, když sem začíná investovat a obchoduje.

 221. Asad nebo Fidel tedy zřejmě taky nejsou čistí blázni ?

 222. Mňo…
  západní Evropa po přidružení střední Evropy byla poměrně stabilní blok s fungujícím hospodářstvím. Na Středním východě a severu Afriky seděli poměrně pevně na svých seslích vládnoucí monarchové(podporovaní tím, či oním mocenským seskupením) a drželi své poddané pod krkem. To byl startovací stav.
  Invaze začala „osvobozením“ a instalací Kosova. Současně byl destabilizován střední východ, pak severoarfické pobřeží v rámci arabského jara. Tím byly uvolněny migrační trasy. Potom stačil jenom nějaký arabský a africký Josef Klíma s reportáží „Sbalte se a jeďte do Evropy, kde se o vás postarají lépe než doma.
  V rámci otázky „Čí bony?“ je asi vhodné se zamyslet, kdo provedl výše uvedené kroky a pak lze spekulovat o zaměstnavateli „reportéra Klímy“, o původu peněz na transfer pro invazní armádu…
  V každém případě se člověku udělá nevolno.

 223. 278-už zase ty směšné konspirační teorie ?
  Rozesralo se to SAMO, resp. PUTIN.
  To je celé.

 224. Jenom pro doplnění – jsem se dočetl, že Jugoslávie před rozpadem měla čtyřmilionovou, docela slušně vyzbrojenou a motivovanou armádu. Která ke všemu nebyla v NATO ani ve VS 😀 😀 😀

 225. Všimli jste si, že je 11. ZÁŘÍ ….???

  Jj – nehodí se….

  A ticho po pěšině…
  Žádný útok na svojčata se nekonal…. žádný Mohamad Atta a jeho kumpáni nebyli…. WTC nikdy neexistovalo …. 3000 lidí nezemřelo…
  https://www.youtube.com/watch?v=vxjMbGEDgQk

 226. NoName,
  a proč myslíte, že poslední bondovky dělá chlap s ruským xichtem? Tušíte vy vůbec, kdo byl opravdový agent 007 přelomu tisíciletí??? Ten prezidentskej flek je defakto jenom trafika pro starého vysloužilce.

 227. Rputi,
  data jsem si všimla… kupodivu na Seznamu, kde se připomíná kdeco, fakt není ani ťuk.
  Ale ráno jsem projížděla různé zpravodajské kanály na TV, a na jednom byl zrovna záběr na pietní akt u WTC. Akorát že to asi nebylo dnešní, v 6 ráno u nás je v New Yorku půlnoc.

 228. 1000 uprchlíků muselo spát venku, Tééda, ti Rakušáci jsou zlí !
  To si je nemohli vzít domů ? 😉
  Kdyby si to dovolili Maďaři, to by bylo křiku !

 229. Pořád mi není jasné, proč nikdo nepracuje na zastavení tohoto nekončícího zástupu.
  Protoźe to je podstatně důležitější než zprocesování těch, co tady už jsou.

 230. Dobré ráno,

  “ pokud se někdo už dostane k moci a dost dlouho si ji udrží, což Andělíně dost odpovídá, tak asi není zcela blázen. “

  Pokud se někdo dostane k moci a dost dlouho si ji udrží, ztráta kontakltu s realitou je logický důsledek. Když se k tomu přidá pokušení být uctíván jako spasitel, tak je na ztrátu rozumu zaděláno.

  A prohlášení, že je třeba integrovat nově příchozí, kteří většinou neznají jazyk, s nikým se nedomluví a nemají žádnou kvalifikaci, když přitomse integrace evidentně nedaří ani u těch, co tam žijí už druhou nebo třetí generaci a přitom tam úpřišli za prací a ne s tím, že se Evropa postará, zrovna o přebytkun zdravého rozumu nesvě+dčí.

  Je sice hezký, že frau Merkel je na uprchlíky vlídná a že jim dovolí selfíčko, ačkoliv před necelým rokem při manifestaci po masakru v Charlie Heboo nebo jak se ten plátek jmenuje, ji i další politiky chránil neprodyšný kordon těžkooděnců, když měla udělat pár kroků po ulici, ale tyhle gesta ty uprchlíky fakt nenakrmí, neoblíkne a nezajistí jim práci.

 231. NoName 287 – ale jak?

  NATO už prohlásilo, že si to EU musí vyřešit sama, národní armády jsou dílem na zahraničních misích dílem na baterky…
  Jedině by musela Angelina vyhlásit, že další sociální podpory už ode dneška nebudou…

 232. 289-i „podfinancované“ námořnictvo zemí EU stopne tu migraci v řádu dní.
  Pokud bude chtít.

 233. Proč po mne a mé rodině vlastně na hranicích Schengenu i EU minulý měsíc furt chtěli nějaké pasy ?

 234. (276) Obráceně, já něco nevidím. Pokud je volena stále s velkou převahou, dělá asi to, co se Němcům líbí. Mám-li z toho já dojem, že blbne na kvadrát, vidí ti Němci něco, co já nevidím.
  Rozhádaná Evropa je stav normální. Bylo, jest a bude. Hodí se to různým šíbrům, protlačujícím Bruselí nenápadně nesmysly, posléze vnucené jednotlivým státům. Zbrojení? Jistěže zbrojaře potěší, fakt je, že všichni to dlouhodobě flákali. Pokuud někde probíhají konflikty (i hybridní), co si více přát, zvláště, pokud takové konflikty posilují nacionalismus a oslabují dotěrné otázky po životní úrovni, příčinách různé buzerace a tak vůbec.
  Že utichly hysterie kolem TTIP, to lze považovat za štěstí, tam protiamerické pochody komunistů a anarchistů (viděl jsem na vlastní oči, žádná propaganda médií) moc nepomohou.
  (277) Jistěže ne, ale v důvodech se nejspíš budeme lišit.
  Smůlu má kocour a pí Michaláková, i na jejich záležitost se veřejnost vykašle, plna vášní kvůli imigrantům.
  (278) Osvobození a instalace Kosova bod nula? Cosi se v těch končinách dělo už před tím.
  „Byl destabilizován … “ 😛
  (280) Ano, prakticky výhradně pod srbským vedením. Líheň talentů ala Mladič.

 235. Dnešní výročí:
  1683 – Bitva u Vídně
  1697 – V Bitvě u Zenty překvapil a rozdrtil Evžen Savojský turecká vojska přecházející Tisu, čímž započal úpadek Osmanské říše.
  1922 – Začíná Britský mandát Palestina
  1941 – Blízko amerického Washingtonu začala stavba Pentagonu
  1970 – Vyvrcholení únosů Dawson’s Field – hromadného a synchronizovaného únosu čtyř komerčních letadel teroristy z palestinské organizace LFOP.
  1973 – Puč v Chile podporovaný CIA[1] a vedený generálem Augusto Pinochetem svrhnul prezidenta Salvadora Allendeho, který během bombardování prezidentského paláce spáchal sebevraždu. Pinochet zůstal u moci téměř 17 let.
  1989 – Otevřela se železná opona mezi socialistickým Maďarskem a Rakouskem. Přes otevřenou hranici odešlo tisíce východních Němců na západ.
  2001 – Teroristické útoky v USA, které odstartovaly tzv. válku proti terorismu.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/11._z%C3%A1%C5%99%C3%AD

  Schválně, kdo si na co vzpomene a co připomene.

 236. Věta o kocourovi se nedopatřením dostala o řádku níže, patří ještě k (276).

 237. Aerokarle,
  nevím jak ty, ale jednotné vedení armády bych vnímal jako výhodu. Tedy samozřejmě pokud nejsem třeba někdo, kdo potřebuje dotyčný stát rozjebat 😀

 238. To ohledně migrantů jsou VÁŠNĚ ?
  Do Evropy jich přichází 5000 DENNĚ. To jsou téměr 2 miliony ROČNĚ.

 239. “ Mám-li z toho já dojem, že blbne na kvadrát, vidí ti Němci něco, co já nevidím.“

  Karle, možnost, že by blbli na kvadrát Němci pod vlivem propagandy si nepřipouštíš? Konec konců to už jednou v minulosti předvedli.

  Konec konců zrovna tak by sis mohl položit otázku, co vidí voliči, co volí Babiše.

  a u tej Merkelovej jistě hraje roli, že se naonec Němcům tak zle nedaří a prostě si na ni zvykli a nechce se jim riskovat změnu.

  Když začínalo být zřejmé, že Havel už je ve funkci moc dlouho a bylo by na místrě,a byse předalo veslo, tak nejčastější protiargument byl, že Havla znají v cizině a nikoho takového dalšího nemáme. Prostě si lidi zvykli a když změnu, tak ve stylu chytré horákyně,a by tam přišel někdo jinej, ale stejnej jako Havel.

  A myslíš, že ti, co chtěli HAvla na věčné časy viděli něco, co jsme my, zaslepení , co nechápali jeho velikost, neviděli? Spíš bych řekla, že nechtěli nebo nebyli schopni vidět věci, které jsme my viděli.

  Některý lidi prostě potřebují ikonu. A politici milují lid, pro který jsou ikonou, ne lid, který chce, aby ho nechali na pokoji a nechtěli po něm moc vysoký daně.

 240. Aero,
  jste jako komouš otočený o 180° 😀
  Ti viděli spásu v SSSR, a SSSR mělo vždy pravdu, u vás je to v bleděmodrém to samé, jen jste vyměnil sojuz za USA.
  Amíci dělají jen to, co prospívá jim – na ostatní svět , včetně spojenců kašlou.
  S výjimkou Izraele.

 241. (295) Nic proti jednotnému velení, armáda pochopitelně nemůže mít více velitelství na stejné úrovni. Ovšem, pokud byla jugoslávská armáda takřka výhradně pod srbským velením, projevilo se to tvrdě její stranickostí v době rozpadu Jugošky. Pokud by byl podíl států ve velení rovnoměrný, mohla taky zůstat neutrální. K rozjebání Jugošky ten fakt srbské armády dost napomohl.
  (296) Do Evropy jich přichází 5000 DENNĚ. To jsou téměr 2 miliony ROČNĚ. Ano. A budí to vášně, což je vcelku pochopitelné. To se také nesmí říkat?

  No a s tím kocourem a Norskem, http://neviditelnypes.lidovky.cz/norsko-budovani-nove-rise-stastnych-lidi-a-pohadek-fw8-/p_zahranici.aspx?c=A150910_231920_p_zahranici_wag přece jenom někdo nezapomíná na věc, ale už bez konkrétních osob.

 242. (297)“Karle, možnost, že by blbli na kvadrát Němci pod vlivem propagandy si nepřipouštíš? Konec konců to už jednou v minulosti předvedli. to je méně korektně totéž, co jsem napsal já.
  (298) A není závada na vašem přijímači? Mimo to, vášnivých odhalovatelů špatností USA je zde dostatek, obvykle jen dodám to, co nechtějí vidět.

 243. Halle,
  proč ausgerechnet komouš? Já si myslím, že každé náboženství stojí na AeroKarlech. Můžeme být rádi, že nehoruje třeba pro Daeš.

  Aerokarle sry, ale když ono se to samo od sebe tak nabídlo 😀

 244. Většinový podíl Srbů ve vedení jugoslávské armády vyplýval z toho, že Srbsko byla největší repblika, s největším počtem obyvatel.
  A navíc, důstojnící jiných národností po začátku separatistických tendencí z Jugoslávské armády odešli, organizovali národní armády a zůstali jen Srbové.

 245. 302
  Největší rwpublika , a navíc početné srbské menšiny v Chorvatsku a Bosně.
  Takže Srbové tvořili skoro 40 -50 % obyvatelstva Jugoslávie.

 246. Ahoj!
  Ad 291 – NoName – nevypadáš dost syrsky a cestuješ s rodinou – to je podezřelé! Co kdybys chtěl uprchnout z EU?

 247. MaYdo ad 297 – dvakrát, jen v minulém století dvakrát!

 248. Jen tak pro zajímavost, pamatujete se jak jsme tady diskutovali zrušení české armády, tedy oficiálně „profesionalizaci“, Hall obhajoval tanky na přístupu z Maďarska a Slovenska, Dušanovou vizí byl universal soldier sedící v pískovanejch maskáčích na velbloudu na hřebeni Pálavských vrchů a pomocí vizoru řídící palbu z Ef šestnáctek a těch vysloužilejch eroplánů z letadlovejch lodí, co nám chtěli amíci prodat. Já si tehdy bláhově myslel, že bychom měli mít armádu schopnou alespoň pár dní chránit hranice. Všichni jsme předpokládali nějakého definovaného vnějšího nepřítele.
  Že sem naši volení politici bez jediného výstřelu pustí příval, který nás smete, to by nás nejspíš nikoho nenapadlo.
  Demokracie má asi svoje limity a právě je překročila. Docela by mě zajímalo, jestli si někdo začíná před zrcadlem česat patku a trénovat projevy.

 249. Proboha, jaký vášně, Karle?

  TY lidi je třeba někde ubytovat a nakrmit, než projdou azylovým řízením. Velmi často nemají kvalifikaci, neumí jazyk. Většina těch, co azyl nedostanou se stejně nevrátí a zůstane tady. Jetsli přijdou dva miliony ročně můžeš počítat s tím, že pokud jich půl milionu buď dostane azyle nebo nedostane a Evropu opustí, tak tu máš jeden a půl milionu nelegálů ročně, navíc nevíš, kdo z těch nelegálů představuje bezpečnostní riziko a kdo ne.

  A dosavadní zkušenosti s integrací imigrantů nejsou dobré a spíš se ukazuje, že to nefunguje.

  To je obrovský balík čistě praktických problémů, které nikdo neřeší a které opravdu nemůže zajistit sebevětší iniciativa a obětavost obyčejných lidí. Ono opravdu není řešení si domů nastěhovat uprchlickou rodinu, to nebude dlouhodobě fungovat ani pro jednu stranu.

  Nikdo se nestará o to, jak tyhle praktické problémy včetně bezpečnosti řešit, řeší se ptákoviny a všichni, kdo bmají řešení těch problémů v popisu práce se místo toho předhánějí v nablblých gestech nebo osočují druhé, že se nestarají dost nebo se starají špatně.

  Pro mně je podstatný, že frau Merkel dělá populistická prohlášení, prohlašuje, jak se Německo o všechny postará, nechává se s imigranty fotit, ale po praktické stránce se zatím nezmohla na nic víc, než přidělit povinně uprchlíky do jiných zemí, asby se o ně postarali tam a to proti vůli domácích obyvatel, ale i proti vůli uprchlíků.

  To, že ji Němci opakovaně volí s tím nemá co dělat, to je jejich problém. Nakonec proč by ji nevolili, když část toho, co jim nadrobila, si musí nakonec vyžrat jiné země.

 250. Dobrý den.
  Ad chebská farnost – přesně dle doporučení. Měla by se připojit farnost v Aši, Třech Sekerách, Kraslicích. Tak to má být. Zůstane ten, který netouží po blahobytu, ale zamiloval si náš národ.
  Ad Ten s patkou: Ten, který prodává rohlíky. Nebezpečný šašek.
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/215411058040909
  http://www.miroslav-kalousek.cz/clanek684

  Problém uprchlíků je dán:
  a) v jejich motivaci opustit rodnou hroudu. To je dáno životními podmínkami, válkou, případně politickou situací.
  b) snadností pohybu a dostatkem informací.
  c) motivací příjezdu do Evropy, resp. Německa.
  Ten, kdo chce zastavit uprchlickou vlnu měl by se vhodnými prostředky, po zvážení svých možností, zaměřit na řešení jednoho či několika bodů a-c.
  Pokud zjistíme, že ČR s body a, b nemůže nic podstatného dělat, zbývá bod c). Změnit motivační programy pro imigranty tak, aby přicházeli jen ti opravdu potřební.

 251. Nickname,

  i ti opravdu potřební si vyberou Německo – pokud mají na výběr.

 252. Jen bych připomněla, když už máme toho 11. září :

  „V březnu 2000 začal Atta e-mailem obesílat letecké školy v USA, ve kterém je žádal o letecký výcvik na profesionální piloty pro sebe a skupinu dalších arabských studentů. Těchto e-mailů odeslal přes 50. V květnu 2000 si zažádal o americké vízum, KTERÉ JAKO DLOUHODOBĚ BYDLÍCÍ V NĚMECKU A VYSOKOŠKOLSKY VZDĚLANÝ BEZ PROBLÉMŮ HNED DRUHÝ DEN DOSTAL. 2. června odjel autobusem do Prahy, odkud druhý den odletěl do USA.“

  Jo, to je ten, co pilotoval letadlo,které narazilo do severní věže WTC….

 253. [309] Většina těch, co azyl nedostanou se stejně nevrátí a zůstane tady.
  Já nevím, práva jsem nestudoval, ale někde jsem slyšel, že existuje cosi jako mařena a zavírá se za to. Nebo to taky platí jen pro domorodce?

 254. S tou Merkelovou je to spíš tak, že ji Němci věří, že to co říká je pravda.
  Zatím…. Vlastní zkušenosti jednotlivých Němců to změní – ale bude to chvíli trvat.

 255. Halle: potom je třeba zapojit farnosti v Nejdku, Vejprtech, Dubí, Krupce, Děčíně. Snad pomohou i tachovští, domažličtí, ze Sušic.

 256. (301) Že by náboženství stálo na pochybovačích, to je velmi neotřelá teorie.
  (302) Pokud by to bylo úměrné, tak ano. Jenže dle mnoha zdrojů nebylo.
  (308) Bojů armáda proti armádě fakt ubývá. Boj proti civilistům nebo hybridní války armády moc neumí.
  (309) Ale já chápu, že je to špatně a že to v lidech probouzí všeliké vášně. Co je tak špatného na tom, konstatovat to? Případně na konstatování, že vášně jsou snadno zneužitelné?
  (310) „Pokud zjistíme, že ČR s body a, b nemůže nic podstatného dělat, zbývá bod c). Změnit motivační programy pro imigranty tak, aby přicházeli jen ti opravdu potřební.“ Ano. Jen s tím, že přicházení moc neovlivníme (střelba na hranicích je pro mne zatím ještě moc), ale ovlivnit bychom mohli, kdo zde zůstane. Jenže ti, kteří by mohli být potřební, budou mít stejně spády do toho Německa.

 257. Domácí veřejná debata o uprchlické krizi je v České republice vedena způsobem, který by v zemích západní Evropy vzbudil mezinárodní poprask, míní Andrew Stroehlein z bruselské pobočky organizace Human Rights Watch (HRW). Reputaci země a jejích politiků tak zatím podle něj do značné míry zachraňuje fakt, že mimo ČR samotnou ovládá český jazyk jen málokdo.

  Komentáře na této stránce jsou uzavřeny.

  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ceska-debata-o-migraci-by-pry-na-zapade-vzbudila-poprask/1257156?utm_source=rss&utm_medium=feed

 258. AK: přesně – střelba na hranicích spadá do bodu b) Zvykne-li si ministerstvo vnitra střílet do civilů, jsem ve větším nebezpečí.
  Předpokládám, že bude-li do Německa přicházet 5-7.000 běženců denně, budou zvažovat změnu svých sociálních programů. Změní-li sociální programy Německo, a zároveň bude-li bránit volnému průchodu na západ či na sever, uprchlíci opustí balkánskou trasu a pro nás bude problém dočasně vyřešený.

 259. >> maYda
  Nějak mně utkvělo v paměti, že jakási americká zpravodajská organizace měla sice podezření, ale dle zákona prosazeného B.Clintonem se tato informace nemohla předat dále. Nevím co je na tom pravdy, to by asi věděl akorát Dušan. Nicméně něco podobného se stalo v Německu – Günter Guillaume. Jistá (v očích SPD et consortes pochopitelně revanšistická) organizace na něj oprávněně upozorňovala jako na vysoce podezřelou osobu, když se ještě projevoval v NDR. Nu a protože se tento názor nelíbil, nastoupil dodtyčný kariéru směřující až do kancléřova předpokoje. Neméně pikantní je pak skutečnost jak se na něj přišlo.

 260. Ostape: historickou zkušenost s islámem mají české země minimálně od bitvy u Varny. Kdysi jsem viděl dokument, že právě české země financovaly celý rakouský vojenský rozpočet, protože rakouské země byly v osobním vlastnictví Habsburků a Uhry byly zemí ve válce.

 261. „Já nevím, práva jsem nestudoval, ale někde jsem slyšel, že existuje cosi jako mařena a zavírá se za to. “

  Než někoho zavřeš, musíš ho chytit a odosudit. Proces poměrně zdlouhavý.. 🙂
  Taky existuje jen určitá kapacita věznic a přes noc novou basu nepostavíš…..

 262. dvd: CIA a FBI měly zakázáno předávat si operační informace, resp. mohly pouze přes nejvyšší vedení. Echolon mohl sledovat celý svět, kromě USA.

 263. Nickname, mě se hlavně líbí, jak ČTK zprostředkovává kritiku úrovně české diskuse a nenechá čtenáře se ani vyjádřit.

 264. >> Ostap Bender
  Povšiml jsem si, že ani nelze komentovat blogy na iDnes – a komentáře už nejsou otvírány ani u některých článků na SpiegelOnLine. Když, holoto, s námi nesouhlasíte, budete držet hubu!

 265. Přesně tak.

  Mají na to právo, je to jejich web, ale přijde mi to takové symbolické…

 266. 327-na slovenském sme už se otvírá diskuse jenom u článků typu „Na Oravě zavřeli most“ nebo „Putin je fakt parchant“.
  Bylo by docela zajímavé vědět, jaké procento lidí v EU skutečně souhlasí s oficiální linií.
  Já se na welt.de nebo focusonline.de můžu podívat jenom google překladačem, ale naprostá většina příspěvků je proti imigrační politice německé vlády a EU.

 267. Si představte, kolik se toho musí do Evropy lifrovat, když to našli i řečtí celníci! 😀
  Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů. Za uprchlíky do Evropy následuje hned po nich i jejich nádobíčko. Řecká pobřežní stráž zadržela před několika dny loď se syrskou a egyptskou posádkou plující pod bolívijskou vlajkou, která obsah nákladu své lodi deklarovala jako humanitární pomoc pro uprchlíky, což bylo v rozporu s dokumentací nákladu, která uváděla nábytek a stavební materiál, což není typické pro humanitární pomoc. Celníci tak pojali podezření a při kontrole kontejnerů se nestačili divit. Našli v nich kromě nábytku a stavebního materiálu i 5,000 brokovnic policejního a military typu různých verzí s dlouhou, ale i se zkrácenou hlavní (tzv. karabiny, zřejmě americké Remington Anti-Riot a Military verze, ale takhle z videa to nelze přesně určit), dále půl milionu 9mm nábojů americké značky Yavex a další neupřesněný kontraband.

 268. Matějka na Facebooku:

  Dnešek zahájím dalším překladem politické zprávy do normálního jazyka, aby bylo jasné, o co se zase hraje. Takže: Německo v podstatě otevřelo hranice všem nelegálním imigrantům z Afriky a Blízkého východu, aby šlo naoko příkladem v oblasti sdílené odpovědnosti za budoucnost Evropy. S ohledem na počet příchozích a jejich složení došla Merkelová k závěru, nikoli tedy sama, ale protože se Němci bouří, že sdílet odpovědnost se sice musí, ale odsaď pocaď. Ekonomičtí migranti (drtivá většina) v Německu zůstat nesmí, zatímco ostatní (naprosto zanedbatelná menšina) ano. Pro ty, co v Německu, které je s hlasitým „přijímáme“ v podstatě už pozvalo, místo nebude, budou Bruselské kvóty, aby ti ekonomičtí, které sice Merkelová pozvala taky, ale nemá koule na to je naložit do autobusů, vlaků a lodí a odvézt zpátky za hranice Schengenu, skončili v ostatních státech, tedy i u nás. Povinně, i kdyby sami nechtěli. Pokud je většina z nich frustrována už teď a jejich vztek provází i násilí z jejich strany vůči svým hostitelům, dokážu si snadno představit, jak „v pohodě“ budou v jiné zemi, kam budou odsunuti proti své vůli. Slovo „kvóta“ tak dostává zcela nový rozměr. Pokud jde o Českou republiku, pak se slovo „kvóta“ stává skrze pravidla hlasování v EU v podstatě synonymem pro nový Mnichov.

  https://www.facebook.com/frantisek.matejka

 269. ptakopysku, to jsem sem dávala už včera, ale nějak se to „ve víru vášní“ přehlédlo.
  Nejspíš to bude, aby se měli čím bránit, až se budou ty kvóty odsouvat…

 270. dvd ad 320:

  „…Günter Guillaume…. …Neméně pikantní je pak skutečnost jak se na něj přišlo…“

  Jak se na něj přišlo?

 271. Ostape: pokud paní Merkelová nemá odvahu naložit uprchlíky do autobusů, jak by Chovanec našel odvahu zavírat uprchlíky do sběrných táborů?
  Je třeba posilovat pocit sounáležitosti s uprchlíky a pomáhat jim, aby se dostali tam, kam chtějí.
  Ptakopysku: Nepřítel může být před branami, ale pokud senát dá svobodu otrokům, resp. poddaným, ti vezmou zbraně a s nepřítelem si poradí. Je třeba váhavého konzula. A Scipia v Africe.

 272. nickname,
  napadlo by vás, že válka jednadvacátého století se povede tak, že se na území nepřítele napřed dopraví neozbrojení vojáci a až potom zbraně potřebné ke zlomení ostrůvků odporu? Mě by to tedy nenapadlo ani ve snu.

 273. (336) „Nepřítel může být před branami, ale pokud senát dá svobodu otrokům, resp. poddaným, ti vezmou zbraně a s nepřítelem si poradí. Je třeba váhavého konzula. A Scipia v Africe.“

  Mno, hezká vize 😕 Ale situace před a po pádu Říma s největší pravděpodobností vyhlížela takto: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/09/11/davno-jsme-prohrali-ale-aneb-v-cem-se-lisi-eu-od-stareho-rima/
  Stručné hodnocení:
  „Proč přicházejí?
  Islám změnil jejich zemi v peklo.
  Co nám přinášejí?
  Islám.“

 274. ptakopysku, všiml jste si, že je ten Lenin rohatej?

 275. A ještě jestě „povinná“ literatura k současné situaci: Gibbon: „Upadek a pád římské říše “ 😕

 276. 318 nickname, ano, zákon poptávky a nabídky. Opustíme-li rovinu ideologickou a přidržíme-li se ekonomie, mnohé se nám přehledně a srozumitelně uspořádá. Aktuální migrace má ekonomickou příčinu i vysvětlení.

 277. To mu asi začalo pučet, jak byl v tý vlhký zemi?

 278. 308

  Hall obhajoval tanky

  Díky ptakopysku, za připomenutí toho, že Halladin má vždycky pravdu 😉

  A jen bych dodal, že možná byla chyba, zbavit se „přebytečných “ L 159 za pár šupů.
  Použitelné jistě jsou. A už byly jednou zaplacené….
  Nakonec – na Ukrajině vidíme používání i starých tažených děl pomalu z druhé světové…
  Zlikvidovali jsme Grady, a fůru dalších, ještě docela použitelných zbraní, a teď budeme kupovat, nové drahé, a ne zas o moc lepší zbraně.
  Pokud tedy budeme posilovat armádu…

 279. 310 nickname, nevím proč bychom vůbec měli mít nějaké motivační programy.

 280. Halle,
  dovolím si zaveršovat:
  Jako balíček poslední záchrany
  jsou tady Lešany.

  Tam mají pár slušnejch věcí, dokonce i funkční izraelskou Merkavu. Alespoň by se u nás ty kluci muslimský cítili jako doma.

 281. 344 Halladine, vysvětlení je prosté. Na starém třebaže pro daný účel dobře použitelném harampádí by zbrojaři nevydělali. Ostatně naše armáda a její výzbroj je nyní formována ne pro ochranu před vnější agresí, ale pro vnitřní použití. Obdoba „protektorátního vojska“.

 282. 346 pro ten případ by stačily Lt 35, 38, a Avia BH 534, nebo ještě lépe vhodně vybavený Agrostroj.

 283. ptakopysku,
  ad video:
  „To video nemá s utečencami nič spoločné. Je to náklad lode, ktorá prevážala brokovnice a muníciu z Turecka do Líbye a bola zadržaná gréckou pobrežnou strážou. Stalo sa to asi pred týždňom.“

  Asi by to šlo dohledat, nicméně některým přispěvatelm na Aktulních konfliktech docela důvěřuji.

 284. 338, pořád říkám, že jednou z účinných možností, ne-li nejúčinnější, by bylo zavedení zde přísného islámu. Jsem toho názoru, ať se každému dostane nejvyššího dobra. Nechť se každému dostane vrchovatě podle jeho vyznání. Je-li tím vyznáním islám, nechť se mu ho dostane v plné míře. To platí i v případě jiných směrů.

 285. 308 ptakopysku, nás nesmete. Vydrželi jsme lecos. Akorát vrchnost má nahnáno. Protože je nahraditelná. Na rozdíl od poddaných. Tuze se bavím nad veletoči a kláním a co úžasné kdo tam nahoře vymyslí ve snaze získat voličské hlasy. A přitom je to sranda, v našem případě jde o poprask jen pro pár tisíc uprchlíků. Kdežto desetitisíce tuzemských zločinců různého kalibru, každodenně sužující relativně poctivou a většinu vydělávající si prací na svůj chléb vezdejší jsou stranou pozornosti. Prostě normálka. „Daň za demokracii, auto a chata není trezor“… Kdežto tohle je novinka na politickém trhu. NEW! WOW! Jako novej Ajfoun.

 286. Schumachere,

  on ani ten dosavadní „příděl „uprchlíů není žádná tergedie, asi bychom to zvládli. Problém vidím v tom, že nikde není stanovena horní hranice, a to situaci mění v to, že nebudeme moci říct né na jakýkoli počet uprchléků….
  A aspoň tohle vláda chápe….
  A bezesporu dojde k tomu, že kdo má sklad ( těch uprchlíkú) má možnost si vybrat. Prostě z toho davu vyzobat hrozinky, a póvl poslat dál…..k sousedům….

 287. (326,327) V papírových Lidovkách má Neff plamenný článek proti internetovým diskusím.

 288. a HELE…

  Kurdové viní syrskou exilovou vládu, že podporuje IS evropskými penězi

  Kurdští vzbouřenci obvinili exilovou Syrskou prozatímní vládu, že podporuje Islámský stát a přeposílá mu peníze, které získala od evropských dárců. Odvolávají se na dokumenty, které získali po dobytí měst. Obvinění ukazuje na rostoucí napětí mezi exilovou vládou a syrskými Kurdy.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380338-kurdove-vini-syrskou-exilovou-vladu-ze-podporuje-is-evropskymi-penezi.html

 289. Kurdové dlouhodobě kritizují Katarem placenou prozatímní vládu jako protureckou a napojenou na Muslimské bratrstvo, jehož členem je Tuma.

 290. Halle, proto vítám milosrdenství nejchudších pohraničních farností, které se o běžce postarají. Církev jim nabídne možnost přivýdělku ve svých lesích, budou sázet stromky, čistit paseky po těžbě, vytrhávat pařezy. Vše je lepší než hrozba války.

 291. 355 neexistují evropské peníze. Jsou jen peníze daňových poplatníků, kterým byly vzaty a kterým bylo znemožněno je alokovat ve svůj prospěch.

 292. 357

  z TOHO BUDOU FAKT NA VĚTVI, a 5x denně budou děkovat Alláhovi, že jim to poskytl ! 😀

 293. Schumachere,

  neexistují Tvoje peníze . Jsou jen peníze, které stát vzal občanům, a dal je soudcům a prokurátorům !
  Líbí se Ti ? 😉

 294. Aerokarle,
  Neffovi se ani nedivím. S rozvojem internetu, který se stal dosažitelným každému, kdo má do zadele díru, došlo k totálnímu rozesrání diskusí na NP. Už nikdy se to nespravilo.

 295. Tak Schulzemu zřejmě dvě světové války nestačily. On by rád třetí…

  …“Európa ultranacionalistov – keď oni zvíťazia – to budeme mať takú Európu, len v tejto veci, ale aj v každej inej. Potrebujeme ducha európskeho spoločenstva. A v prípade nutnosti to musí byť vynútené silou. Nemôže byť – a ja patrím k ľuďom, ktorí to hovoria -, aby sme v XXI. storočí globalizáciu a globálne problémy riešili nacionalizmom. V istom okamihu treba zabojovať a treba povedať , že v prípade nutnosti dosiahneme svoj cieľ vojnou proti iným.“

 296. Jedno oko nezůstalo suchý aneb jabka nepadají daleko od stromu…. 😀

  http://www.lidovky.cz/prazsky-zastupitel-uposlechl-zemanovu-vyzvu-ustal-u-sebe-doma-sedmi-uprchlikum-g1a-/zpravy-domov.aspx?c=A150911_115813_ln_domov_sk

  Hlavně že se s tím okamžitě nacpe do medií. Možná mu to poradil nějaký ten PR poradce.
  Ovšem ti mládenci vypadají spíš na kluky, co se zatoulali někde z diskotéky než na bědné uprchlíky, co před válkou spasili holý život….

 297. 364 maYdo
  původní šervůdští usedlíci asi čuměj 🙂

 298. >> Vít Blaha [335]
  Je to trochu zamotaná historka. Stasi, resp. její Hauptverwaltung Aufklärung udržovala se svými agenty pouze jednosměrný radiový styk. Agenti zásadně zpět nevysílali. A bez znalosti příslušné kódové knihy, kterou měl agent k dispozici nebylo moc jasné co se na agentovi žádá. Agent zásadně reagoval schůzkou (nejlépa mimo Německo) či přes tajnou schránku. A přestože SRN byla s to obsah zpráv od Stasi dešifrovat, nebyla s to je dekódovat a tedy ona znalost textu byla takořka na dvě věci. Zprávy se hromadily, byly skladovány – až jednou jeden úředník tajné služby si je začal pročítat a našel tam úžasnou věc. Někdo (Markus Wolf ?) gratuloval agentovi s nějakým krycím jménem k narozeninám. A protože G.G. byl – jako vysoký státní úředník – pod dozorem, nějak došlo ke spojení jeho data narození s onou gratulací. Nicméně důkazní nouze byla převeliká, leč G.G. v okamžiku zatčení hrdě pronesl: „Ich bin Offizier der Nationalen Volksarmee der DDR und Mitarbeiter des Ministeriums für Staatssicherheit. Ich bitte, meine Offiziersehre zu respektieren“. (Jsem důstojníkem Národní lidové armády NDR a spolupracovníkem Ministerstva státní bezpečnosti. Prosím o respektování mé důstojnické cti.) To bylo v podstatě doznání a to v situaci, kdy vyšetřovatelé toho na něj ještě moc neměli. Zajímavé je, že o necelých 15 let dříve se stejně hrdě a slabomyslně při zatýkání zachoval jiný špion – v onom případě československý.

 299. “ Zajímavé je, že o necelých 15 let dříve se stejně hrdě a slabomyslně při zatýkání zachoval jiný špion – v onom případě československý.“

  A který to byl?

 300. Ruské námořnictvo ohlásilo cvičení u syrských břehů.
  A další zajímavost – Rumunsko a Bulharsko jseu ochotny podpořit kvóty, když budou zařazeny mezi Schengenské země.

 301. >> maYda [368]
  Byl to Alfred Frenzel. –Podaří-li se mi vyhrabat se z pracovních exkrementů, zkusím o tom něco napsat.

 302. 367 Rpuť
  věřím, že to může být sestříhané. Když jsem zběžně mrknul, na jakých německojazyčných odkazech se to dá najít, chybí i nějaké místní a časové určení případně kontext … Moc tomu nevěřím. To už by německá media řvala jinak.

 303. skimici,
  Vykřikoval to v Bruseli a docela slušný rozruch to nadělalo.

 304. V.Klaus:
  Trivializace hrozby migrace pomýlenými evropeisty

  …Za úvahu by stálo patrně i to, proč nastala tato migrační vlna právě teď? Co se právě teď stalo převratného, že minulý víkend 40 % migrantů do Bavorska přišlo z Kosova? Tam už se patnáct let nebojuje. Proč druhých 40 % bylo z Afghánistánu, kde naopak válka v té či oné podobě trvá již čtyři desetiletí? Migrantům se doma v této chvíli nic dramatického nezměnilo. Dostali však – leckdy explicitní, leckdy implicitní – sdělení, že do Evropy mohou. Vedeni svou jistě oprávněnou frustrací z domácích poměrů, rezignují na život doma…
  http://www.klaus.cz/clanky/3799

  Podepisuji slovo od slova!

 305. 372
  taky mám pochybnosti.Nejsem zvyklý věřit něčemu jen proto, že by se mi to hodilo do krámu. Ale nejsem si jistý, mluvená němšina mi trochu, proti psané dělá problém.Chybí praxe.
  Ale pokud mluví o boji z nacionalismem, válku to znamenat nemusí. My starší pamatujeme každoroční boj třeba o zrno, a pokud vím, nestřílelo se při tom. 😉

 306. 376
  Slabej argument 🙂
  To by musel být aspoň Leopard, 120 mm 🙂

 307. Ono je to do té slovenčiny blbě přeložené. Schulze použil slovo Kampf (mein Kampf) což znamená boj a ne válku.
  A tento boj proti národním státům si vzal za svůj!

 308. No Ti Rumunia Bulhaři to vzali diplomaticky…
  Nejsme proti kvotam na syrské uprchlíky, když si vezmete naše cikány… 😀 😀

 309. 379

  Ale fuj, Šumaváku,

  to mě napadlo taky, ale je svrchovaně nekorektní to říct, anebo napsat !

  Fuj, styď se ! 😀

 310. [380] No mně by spíš zajímalo, koho to nenapadlo. 🙂

 311. V ČT se k tomu, že 70% lidí v ČR nechce uprchlíky vyjádřoval psychiatr. By mne zajímalo, za koho se ti parchanti v ČT považují a zda jim nevadí, že je i těch 70% platí.

 312. Předpokládám, že pozvali takového, který na to, že někdo nechce uprchlíky, hned napasuje diagnózu. 😀

  Jinak nevím, proč by se měl k tomu, zda někdo chce nebo nechce přijmout imigranty, vyjadřovat psychiatr. Psychiatr je lékař, který se zabývá duševními chorobami. Schizofrenie nebo deprese přece nezávisí na tom, jetsli pacient vyznává ten správný světonázor a jaké má politické postoje.

 313. skimici 386,
  na toho se přesní hodí definice, že psychiatr se od pacienta liší jen tím, že má klíče! 😀
  Jj – ten je osvědčenej!

 314. Kyjev se potřebuje „rychle dohodnout o dodávkách ruského plynu“.
  No ale dostat se na titulku v té záplavě uprchlíků…

 315. Hnízdil není psychiatr, je to původně fyzioterapeut. Nyní se dal na „celostní medicínu“ a tak si myslí, že rozumí všemu. Měla bych ho spíš za vhodného adepta psychiatrické péče.

 316. Tak plyn už je domluvený, Rusko dodá, EU „poskytne“ na tento plyn 500 milionů Euro.

 317. (388) s kým se chtějí dohodnout ? Kyjev odmítl o plynu jednat s Rusy, a ministři financí zemí G7 k ukrajinskému požadavku ohledně požadavku na poskytnutí peněz na ruský plyn se nevyjádřili 😕

 318. EWU zaplatí Rusku za plyn pro Ukrajinu půl miliardy dolarů.

 319. 381 Česká republika je svrchovaný stát? Na NSZ nejspíš zaspali…

 320. 360 Halladine, samozřejmě. Jsou to peníze daňových poplatníků.

 321. Multi-kulti opravdu, ale opravdu, nefunguje!
  Ba možno to nazvat totálním fiaskem!

  Po deseti letech v pátek skončil mezinárodní projekt Dekáda romské inkluze, /b> do něhož se zapojilo 12 evropských států včetně Česka. Zavázaly se, že od roku 2005 do letoška zlepší životní podmínky Romů. Podle účastníků závěrečné konference, která se konala v Sarajevu, projekt sice zvýšil povědomí o vyloučení Romů, jejich začleňování ale významně ovlivnit nedokázal a segregaci nezabránil….
  http://www.novinky.cz/domaci/380391-skoncil-projekt-romske-dekady-zaclenovani-vyznamne-neovlivnil.html

 322. Jakoba Patočku hustě aplauduji, jen do nich !!! Dienstbiera a Šabatovou na vás, holoto! 🙂 🙂 🙂

  Miloše Zemana pomiňme, jeho jméno se stává synonymem hanby. Pro českého premiéra Bohuslava Sobotku je ale v tomto světle mimořádně nešťastnou vizitkou, koordinuje-li svou pozici k tématu právě s entuziastickým xenfobem Orbánem a s Robertem Ficem, jemuž tu definitivně spadla špatně padnoucí škraboška sociálního demokrata, a naplno vyjevil svou pravou tvář šovinistického populisty.
  http://denikreferendum.cz/clanek/21231-svym-postojem-k-uprchlikum-bude-cssd-volice-ztracet-nikoli-ziskavat

 323. čt24 alespoň internetové vysílání asi hacknuli
  v koutku monitoru jsem užasle sledoval hned po Pazderkovi, co si stěžoval že se polákům kvůli horku urodí málo jablek, aktuální zprávu moderátora, který oznámil, že jakási německá (patrně xenofobka) vyčlení proti uprchlíkům 4000 vojáků. Prý ministryně obrany. V německu ženská???
  asi maj infobaden tv kanál

 324. jejda,
  tak s tou ženskou to sedí. Dělá tp nějaká belgoška rozená v Ixelles Ursula von der Leyen.
  Ixelles je moc krásná čtvrť v Bruselu. Narodila se tam i Audrey Hepburn.

 325. 398

  Což ti ovšem nevadí, abys je denně utrácel.
  Proč by se ČR a EU neměly chovat stejně ?
  Peníze jsou toho, kdo je má legálně na svém účtě . Ostatní jsou teoretické kecy.

 326. 386 – jo, slyšela, skimici. 🙂

  to je ten, co chtěl zbavovat svéprávnosti prezidenta Klause. A víte, že mně napadlo, že by to mohl být on? Žádnej seriozní a odpovědnej psychiatr by se k takovému politickému blbnutí a zneužití profese nepropůjčil.

 327. Foundry,
  kde se flákáš !
  V Německu chybí patrové postele pro imigranty , vykašli se na sedačky ! 🙂

 328. (362) Něco podobného myslím proběhlo vynálezem knihtisku. 😛 Pro elitáře je to vždycky rána, zjistí-li, že nejsou jen elity.

 329. Američani podle BBC zjistili, že má ISIL chemické zbraně. Jděte do toho hoši a vykořeňte to zlo, i kdyby to měli náhodou schovaný u Asada v kvelbu!

 330. Muhehehehe!
  Něco pro odlehčení!

  „Lesbičky žalují spermobanku: Chtěly blonďatého andílka – narodila se jim rozkošná černoška!“
  … „Jsem ráda, že mám zdravé dítě, které nadevše miluji, ale nehodlám tuto chybu jen tak akceptovat, měli by být dohnáni k zodpovědnosti. Nemůžou mi prostě jen tak říct: No, máte dítě, takže byste měly být šťastné.“…
  http://m.zeny.iprima.cz/domov-rodina/lesbicky-zaluji-spermobanku-chtely-blondateho-andilka-narodila-se-jim-rozkosna-cernoska

  Nejenže dámy vědí o genetice starou bačkoru, ale nějak mi to připomíná ten povzdech novomanžela ze starého vtipu: „Doufal jsem, že bude vařit jako maminka, ale ona chlastá jako tatínek!“

 331. Rputi, doporučuji číst nejen titulek, tohle byla jednoznačná chyba kliniky. Ve specifikaci byl nordický typ, ovšem v reálu byl otcem černoch. Záměna čísel na lahvičkách… 🙂

  Samozřejmě, tohle by se přirozenou cestou nestalo. Nebo alespoň většinou ne… :-)))

 332. Rputi,
  já jsem si spíš vzpomněl na tu dámu, co si chtěla na umělý oplodnění vybrat vhodného dárce, tak listuje v albu a pak zapíchne prst do stránky: „Belmondo! Od něj chci mít sperma.“
  Doktor sáhne do mrazáku, vytáhne krabičku s nápisem Belmondo a zašveholí: Samozřejmě, madam. Račte na sál. Já vás uspím, umělé oplodnění se dělá v narkóze.“
  Milostivá se odstrojí, ulehne, doktor jí uspí. Pak hodí krabičku do koše, rozepne kalhoty a zamumlá: „Já ti dám Belmonda!“

 333. Tak tady to bude na pováženou. Jsou to sice evidentně bílé rasistky, takže jediné správné řešení je zavřít je až zčernaj, ale jsou to zároveň homosexuálky, takže Obamou chráněné. To by mě fakt zajímalo, jak si s tím právníci v Ohiu poradí.

 334. Jsem tu. Pro migranty bych spíše doporučil nakoupit nafukovací matrace za účelem hladké plavby po Dunaji a dále Bosporem.

 335. USA mají prý zprávy, že ISIL používá chemické zbraně.
  Tak jsem zvědav.. Kdysi kvů§i tomu chtěli vybombardovat

  413
  Lesbičky mají pravdu. Něco si objednaly – a nedostaly to. Dostaly něco úplně jiného.

 336. skimici,
  no když je zavřou až zčernaj, tak už své holčičce podobně budou, ne ? Case closed 😉

 337. Ostape,
  samozřejmě jsem to četla celé.
  Kdyby tu byla Matzurka, tak by vám vysvětlila, že nordický modooký blonďák vůbec nezaručuje narození modrookého nordického blonďátka! Zejména u namíchaných Evropanů nebo u Američanů, kde se nejedna prababička dopustila se sličným otrokem. A pak se pravnučka nestačila divit… 😀

 338. No, já nevím, jetsli v prostředí, kde žijí, by mohlo vadit víc, že je dítě černý nebo že nemá tatínka a maminku, ale dvě mámy…..

 339. maYdo,

  na ulici nikdo nepozná, jestli je z lesbické nebo normální rodiny. Jestli je bílé nebo černé ano.

 340. Zas to maj dobrý, že můžou kojit střídavě a nebudou mít tak vytahaný prsa. Ve zbytku času se navíc druhá může věnovat komunitní činnosti.

 341. 424
  Děláš si srandu, skimici ?
  Obě kojit ? 😀

 342. Rputi,
  Ostap to chápe dobře – VĚTŠINOU se to nestane 🙂 Kór kdyby si dámy kvůli tomu udělaly štrapác do Skandinávie.
  I když se mi něco matně míhá pod šišinkou, že ausgerechnet africké (abych byla korektní) rysy jsou dost dominantí, takže by ten nordický dárce asi moc nordicky nevypadal.
  Taky se mi vybavuje nějaká přednáška z genetiky, kde nám přednášející sdělil, že každý Africký Američan (tedy americký černoch) má nejméně jeden chromozom „Caucasian“ (tedy bělošký, cifix s korektností !!!). Ne že by se jižanské dámy spouštěly s otroky, nedej Příroda, ale jaksi pánové věděli, kam zajít, když dámu bolela hlava. Otrokyně byly sice brány za podlidi, ale asi lepší než… nojo, no.

 343. skimici,
  ale no tak. Ta, co nebyla těhotná a nerodila, moc kojit nemůže. Jalovou krávu nepodojíte.
  Zas z toho nedělejte úplného Frankensteina 🙂

 344. Ale na menším městě se to ví, Halladine. A ve škole tuplem.

 345. Náhodou u nějakejch africkejch kmenů to prý funguje. Když je potřeba, třeba matka nepřežije a dítě si vezme jiná ženská, tak se prý mlíko spustí silou vůle.

  Dokonce i chlapi by prý mohli kojit, kdyby chtěli 😀

 346. Matzurko,
  já o jedné babičce, co se přiznala, když mňoučátko začlo tmavnout, vím. 😀
  A konkrétně ve Skandinávii, to může být namíchané s Laponci, což taky není zrovna nordické.

  Samozřejmě, tak jednoduché to nebývá. Co vím, tak dva světloocí nemohou mít tmavooké dítko, ale dva tmavoocí světloké ano. Ona je ta genetika mrcha.

 347. Rputi,
  nojo, ale v tomto případě odpovědnost padá na tu spermabanku. Neboť nejen že šlo o „přehmat“ ve zkumavkách, mají mít své donátory geneticky podchycené (už kvůli geneticky podmíněným chorobám).

 348. Idealní to maj muslimáči. Ten si může ze zákona najmout i čtyři lesby a nevěřím, že by je v tamním prostředí nerozdojil dobrovolně.

 349. No, sice mám k tomuto vláknu cosi zcela zanedbatelného rozepsáno v jiném počítači, ale teď jsem si tu udělal malinkou statistiku: „imigrant“ 30x, „uprchlík“ 91x. Přitom nejhorší, co se nám může stát, je nechat se intoxikovat od Lügenpresse. Aby to snad nevyznívalo jako kritika ostatních, rovnou přiznávám, že jsem asi taky všude nepsal důsledně ilegální imigrant, ačkoliv právě to adjektivum je pro celou tuhle apokalypsu podstatné. Nebylo by nejlépe celé vlákno smazat?

  Mimoto bourají nádraží Bubny. Celá jihovýchodní hala už je v sutinách.

 350. [421] Rputi, my tu biologii ve škole měli taky. Ale prostě je blbost svádět záměnu flašek na neznalost genetiky.

  [429] To by mě zajímalo – jde rozdojit kozel? Myslím i jinde než v Sovětském svazu? 🙂

 351. Zpátečníku,
  IMHO tady všichni chápu, „vo co gou“, ať už jsou ty masy lidí na pochodu pojmanovány jakkoliv.

  Orbán má jasno taky, vzhledem ke zrychleně přijatému zákonu a trestnosti ilegálního překročení hranic…. takže EUbyrokrati můžou cvakat zubama jak chtějí, kdo jim tam vleze bez dokladů, bude internován ve vězeňském zařízení a šmytec.
  Začínám Maďarům toho Orbána závidět.

 352. Matzurko,
  dost pochybuju, že má Maˇarsko tolik bas….

 353. 437 — Jojo, Matzurko, v roce 1970 taky prakticky všichni chápali, vo co gou, a přece to trvalo dalších skoro 20 let. Anebo právě proto?

  Myslím, že vždy je zásadní chybou (slepě) přejímat terminologii protivníka. A dnes zejména – jakožto důkaz toho si stačí uvědomit, že to, oč v tomhle konfliktu jde, je právě naše identita.

  – – –

  No nic, na dobrou noc jsem si přečetl http://lukasnecesany.cz/dokumenty/ostatni/popis_prubehu_soudu.doc a pro dnešek se s dovolením rozloučím.

  Zítra a v neděli je leckde leccos k vidění: http://www.historickasidla.cz/cs/dny-evropskeho-dedictvi/ehd-2015.html

 354. (437) Jsem zvědav na praktické provedení. Dobrá myšlenka, ale obávám se zahlcení (o odporu vítačské části EU ani nemluvě).

 355. Dobré ránko!

  Němcům už zjevně s Andělínou dochází trpělivost.
  Nám může být útěchou, že přezíravě se Andělína chová nejen k V4, ale i k vlastním vnitřním státům – taky ji ani nenapadlo se zeptat, jestli někdo s přidělenými migranty souhlasí či nikoli.

  …Berlín – O víkendu bude připraveno zasáhnout v případě nouze proti přílivu uprchlíků kolem 4000 německých vojáků. Magazínu Der Spiegel to dnes řekla německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. I z vládního tábora mezitím dále sílí kritika na adresu kabinetu kancléřky Angely Merkelové kvůli tomu, že otevřel hranice tisícům uprchlíků, kteří do země zamířili z Maďarska…
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/131201-bundeswehr-v-pohotovosti-pripraveny-jsou-ctyri-tisice-nemeckych-vojaku-proti-prilivu-uprchliku/

 356. ostape 436 – takže po lopatě.
  Nic na nikoho nesvádím. Jen si myslím, že dámy netuší, že genetika s jejich plány může docela solidně zamíchat i v případě, že by lahvičky popletené nebyly.

  Krom toho jsem asi staromódní a vybírat si děti jako fusekle mi nepřijde zrovna košer.

  Z glediska teplé komunity a zejména zájmu dětí mi úplně nejlepší připadá nápad, který realizovali v Číně. Existuje tam webík, kde se mohou gayové a lesby mající zájem o rodinu registrovat. Když najdou kamaráda/ku, který je jím sympatický, tak spolu rok chodí, aby zjistili, jestli spolu vydrží nebo ne. Pokud mají dojem, že ano, tak se mohou vzít a pak je jim pomoženo, aby spolu zplodili dítko. Takže dítě má zcela standartní maminku i tatínka a jen ti rodičové si žijí, jak jim chutě velí a jinak prostě „bydlí s kamarádem“.
  Pokud si přejí svou orientaci před širší rodinou utajit, je jim poskytnuto „školení“, kde jsou upozorněni na možné karamboly a jak se jim vyhnout, eventuelně čelit.

 357. Dobré ráno vespolek,
  u Orbána jde myslím hlavně o tu trestnost porušení hranic. Jednak takto avízováno se to doufejme rozkřikne i mezi migranty (a může jich být méně – Dánsko dává oznámení do libanonských novin, Sýrie už dělá plakáty s výzvou, aby lidi zůstali doma, že je vlast potřebuje); nicméně zavírat (nebo okamžitě vyhostit) můžou selektivně, např. mladé bojeschopné a agresivní muže. Kdo se bude chovat spořádaně a bude mít doklady, může být považován za azylanta – v případě falešných dokladů opět okamžité vyhoštění. Jestiže teď migranti brblají, že jsou v táborech jako ve vězení, tak po 15.září jako vězni nemají co brblat.
  A Orbán názorně předvedl, že na schválení zákonů nejsou třeba tři komise a dva roky projednávání.

 358. ad „extremismus“

  Má pravdu, Zbořil:
  …Dnes, kdy mluvíme o kdejaké pitomosti jako o výzvě, stojí za pozornost posuzovatelů nejen pana docenta Konvičky a jeho příznivců, ale třeba i přispěvovatelů do různých internetových diskusí, že je v Evropě, natož v USA, nelze trestně stíhat, když se konstatují fakta nebo se někdo vyjadřuje expresivně, byť budou jakkoli neurvale nebo obecně neslušně. Ale pozor na výzvy ke konání činů postižitelných TrZ: lze je soudit a odsoudit, i když dodnes tak naše soudy většinou nečinily. Slova zákona jsou jasná!
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zboril-extremismus-je-bizarni-a-dnes-uz-archaicka-terminologie/

 359. No, mám dojem, že se tažení imigrantů přrsine přes Chorvatsko a Slovinsko.
  Ti budou mít radost !

 360. Rputi, ty ženské neznáte, ale soudíte, že jsou v tomhle směru úplně vypatlané. Třeba jsou, co já vím. Ale prostě tady dostaly jiné zboží než si objednaly a nezměnilo by na tom nic ani kdyby obě měly doktorát z genetiky.
  Jinak viz [431].

 361. A posuzování etiky v případech umělého oplodnění ze spermabanky přenechám raději jiným. To už by mi spíš vadilo, že to dítě má dvě „mámy“ a žádného otce…

 362. Ostape,
  když zboží, tak zboží …. brrrrr….

 363. Jistě , i kdyby dostaly sperma od blonďáka , nemuselo by být dítě blond, protože gen pro blond vlasy, pokud si pamatuju na ty zbytky znalostí z prvního ročníku studia , gen pro blonďatost je recesivní. To by se reklamovat nedalo.
  Jediná možnost by byla, kdyby ten černoch byl albín.
  Na fakultě jsme jednoho měli . Představte si člověka s výrazně černošýkými rysy v obličeji , blond kučeravé vlásky, a tuším i modré oči měl.

 364. [450] Inu, platí se za to chlapům kteří si ho… kteří poskytli svůj genetický materiál :-), platí za to dámy klinice… Evidentně je to slušný byznys.

 365. A raději doplním, že slovem „slušný“ jsem měl na mysli význam ve smyslu „výhodný“. 🙂

 366. Rputi,
  co si pořídíte za peníze, je zboží, ať se to líbí, či ne.
  z
  Když to dostanete „satarmo“ tak to zboží není 😉

 367. Halle,
  barvu vlasů (jen barvu, nemluvím o síle a kučeravosti) podmiňuje cca deset párů genů a záleží na tom, kolik jakých (světlých či tmavých) alel jeden podědí po rodičích. Tmavá je v zásadě dominantní nad světlou, ale pokud jich v té záplavě bude málo, světlá to přepere.

 368. Dobré ráno

  436 – ostape, asi tak jako v tom Sovětském Svazu. 🙂

  Před časem něco takového proběhlo medii, ale šlo o reklamní kampaň proti rakovině prsu.
  Ono to snad teoreticky vyloučené není, ale asi by musel být chlap nadopován příslušnými hormony, až by mu lezly i z uší. optázka potom je, jetsli by to byl ještě chlap 🙂
  Spíš u těch ženských to může fungovat, ale taky to nejde, že si pomyslí, že by jako chtěla kojit a mlíko se hned spustí.

  Akorát můj synek to zkoušel, když se mu narodila sestřička. Vždycky si při krmení sedl vedle mně, strčil pod tričko plyšáka a kojil 🙂

  Muý propadal panice, že to bude mít v hlavě pomíchané, jestli je kluk nebo holka, ale tyhle obavy se ukázaly liché.

 369. 449 …to už by mi spíš vadilo…
  Pak se tu někdo vehementně rozhořčuje, že nějaký Barneven… a že kdosi se kamsi daleko do světa vypraví aby tam přinesl své zvyky, náboženství, ideologii…Protože tamní žijí jinak a to je fuj. Od „to už by mi spíš vadilo…“ to není tak daleko.
  Víra, délka vlasů, styl a barevnost oblečení… fandí tomu či onomu či fandí/nefandí obecně, chodí v průvodu/nechodí v průvodu, pod obojí/pod jednou, chlastá/nechlastá, žere/nežere, skáče/neskáče… Chápu. Spojující zvyklosti v tlupě, kmeni, národě, odlišující od ostatních. Včera na měl bylo pohlíženo divně skrze to, že jsem si na rychlo cmudil hovězí placku v mikrovlnce. To nemůže fungovat…Může. To se nedá jíst. Dá velmi dobře. Nakazím se trichinózou (!). Nevím jak. Potom mi bude špatně. Nebude. To jsem ještě neviděl, že by v mikrovlnce…Tak teď to vidíš…
  Kdysi by to pro někoho mohl býtb i důvod ke křížové výpravě. Nebo dnes k záchraně demokracie a lidských práv. Tedy „důvod“.

  Tak jsem si na to tady hnedle vzpomněl. Také na to, že míra tolerance obecně bývá přímo úměrná míře osobní spokojenosti. A samozřejmě, že od „nátury“, kterou každý máme v základu vrozenou. Jako vše ostatní. A že každý se snažíme s tím naložit nejlépe jak umíme, což je také dáno tím co je nám vrozeno. Human action. Akorát někteří lidé, kteří nám neublížili ani nám neubližují, nás nebetyčně serou. Protože… Protože.

 370. Schumachere, to že by mi to vadilo, neznamená že jim to pojedu rozmlouvat či že jim to budu zakazovat. Nevkládejte mi do klávesnice to, co jsem nenapsal.

 371. 457

  Akorát někteří lidé, kteří nám neublížili ani nám neubližují, nás nebetyčně serou. Protože… Protože.
  Třeba vyjou každou sobotu o patro výš ? 🙂 😉

 372. Ostatně od „to už by mi spíš vadilo“ k „nebetyčně serou“ je docela daleko. Ani ti ožralové, co mi tu ve dvě ráno pravidelně hulákají pod okny ložnice, mě nebetyčně neserou a to už je co říct. Natož otázka, u které si ani sám nejsem jistý, protože ani klasická rodina se prostě vždycky nepovede a těžko můžu lidi nutit, aby spolu fungovali když nechtějí.

 373. No jo matzurko,

  ona je ta genetika od roku 1971 někde jinde, že ? 🙂

 374. 457 Schumi
  pod obojí/pod jednou?
  Pod jednou to stačí!
  Ti středověcí češi byli jak z nějakých divokých vajec.

 375. Skimici,
  původně bylo pod obojí, pak si katolíci řekli, že nebudou utrácet za drahé víno, a vzali věřící u huby 🙂

 376. Inu, když jde o děti, tak míra mé tolerance se značně snižuje.
  Až příliš často jsou rukojmím našich blbostí, launů, nekázně a bůhví čeho ještě.

 377. 463 Halle
  aha, já myslel že se Schumi vrátil k té ožehavé otázce dvou žen s jedním koordinátorem.

 378. 459 a v pátek večer, Halle. Vytí samo o sobě mi nevadí. Vadí mi, když doléhá k mým uším. Působí mi to nedobře. Kdyby nedoléhalo, nevadilo by. Kdežto někteří lidé mají problém s vytím samotným.

 379. 463 Halladine, bylo by zajímavé porovnat úmrtnost mezi katolíky a protestanty v dobách epidemií. Sdílet jointa z jedné číše nemusí být přínosné.

 380. 460 Ostape, hulákání ožralů samo o sobě nevadí. Za předpokladu že k Tobě nedoléhá a ani veškeré jiné obtěžující projevy.

 381. Schumachere, já v od jara do podzimu spím při otevřeném okně, jinak bych se tu udusil/upekl. Takže doléhají. Kdyby nedoléhali, byli by mi ukradení.
  Co mě opravdu nebetyčně sralo byl bezďák, který se takhle předloni usídlil na autobusové zastávce přes ulici a obvykle tak ve tři ráno začal na celé sídliště sprostě nadávat. Ten měl neuvěřitelnou výdrž.

 382. 467

  Schumachere, to asi neporovnáš. První morové epidemie vznikly ještě před vznikem protestatismu, choroba se přenášela jednak kousnutím blechy, ( a ty si asi mezi katolíky a protestanty nevybíraly, jednak kapénkovou infekcí. (dtto)

 383. To nebezpečí je reálné!

  …Bude-li válka v Sýrii pokračovat stejně jako dosud, může být do konce roku ze země vyhnán další milión lidí. Tito lidé by se pak mohli přidat k běžencům směřujícím do západní Evropy. Oznámil to představitel OSN a koordinátor humanitární pomoci v Sýrii Jakúb El Hillu…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380427-proud-syranu-je-jako-lidsky-vlak-do-konce-roku-jich-muze-byt-na-ceste-dalsi-milion.html

 384. Dobré poledne,

  pokud vím, tak nejvíc zdecimlovala evropské obyvatelstvo tzv. černá smrt a to bylo ve 14. století. Takže jakejpak protestantismus…

  mimochodem, ta se sem rozšířila odněkud z asie a jedna verze tvrdí, že to byl důsledek něčeho, co by se dalo nazvat biologickou zbraní. Prý tam někde naházeli obléhatelé mrtvoly do studny, aby otrávili obléhané. Což se jim povedlo a potom se černá smrt začala šířit do Evropy.

  Ovšem pokud by to byla pravda, je mi poněkud nejasné, proč právě od toho okamžiku černá smrt, která se přece musela někde vyskytovat i dříve, najednou nabrala na síle a začala to kosit hlava nehlava.
  nějaká mutace? Nebo došlo k přenosu mezi populací, která byla na mor, odolná s tou, která neměla protilátky?

  ona je to spíš taková hezká legenda….

  A další celosvětová pandemie byla epidemie španělské chřipky po první světové a taky si vybírala vcelku bez ohledu na vyznání.

 385. maYdo,
  bakalářka o moru. https://otik.uk.zcu.cz/bitstream/handle/11025/7019/Manasova_Denisa_Bakalarska_prace.pdf?sequence=1

  Pqmaqtuješ swi to správně. Tataři obléhali jedno město na Krymu, které tehdy patřilo Jaqnovanům, a mrtvé mezi nimi katapultovali do měata.. Někteří Janované odpluli domů do Itálie, a přitáhli to do Středomoří. A pak už se to přes lodní krysy šířilo do dalších přístavů a odtaqmtuď na pevninu.
  Spravně si pamatuješi to, že to vzniklo to v Azii, a Mongolové a Tataři to přitáhli do Evropy.

 386. Ale jděte,
  epidemie ve středověku, ba i v novověku neměly co dělat s vírou, ale s nedostatkem hygieny – což bylo všeobecné – katolíci nebo protestanti!
  Kanalizace nebyla, splašky tekly po ulici a v aglomeracích to smrdělo jak bolavá noha. Stačila jedna nakažená krysa, která si mezi konfesí věru nevybírala a už to padalo jak mouchy!
  Nikoho nenapadlo, aby si snad před jídlem umyl ruce …. takže …

  Mimochodem – ještě za první republiky se informovaní diplomaté, kteří měli působit v Praze, nechávali očkovat proti břišnímu tyfu. On v Praze a okolí tyfus dřív docela často řádil. Zdejší obyvatelstvo už bylo po všech těch epidemích vyselektované a zbyli tedy ti odolní, ovšem cizincům, kteří povětšinou protilátky nevlastnili docela hrozilo nebezpečí.

 387. A na Václaváku se demonstruje – pro i proti emigraci.

 388. Novým předsedou britské opoziční Labouristické strany se stal s přehledem příslušník krajně levicového křídla strany a donedávný outsider Jeremy Corbyn, který oproti svým předchůdcům nepatří k jasným přívržencům členství země v EU. http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/labouristy-povede-jeremy-corbyn-ktery-hlasoval-proti-vstupu-do-eu-1226619#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
  Tak to je nejlepší z možných situací, která mohla nastat. UK má nyní neopakovatelnou šanci ultralevé marxisty smazat z politické mapy než elektorát ovládnou voliči dávek tk, jak se to děje v Řecku, Česku, Slovensku, Švédsku a Německu a stane se , brzy ve Španělsku atd. Poslední možnost k vyklouznutí z panevropy, odedávného snu konstruktivistů.
  Toho přece kromě typu Patočků, Dienstbierů, Schulzů a ostatních pravdolásek přece nemůže nikdo volit a situace se obnaží.

 389. Šéf francouzské diplomacie odvolal honorární konzulku v tureckém letovisku Bodrum poté, co připustila, že prodává nafukovací čluny a vesty adeptům na migraci do Evropy.
  http://echo24.cz/a/wXGvU/francie-odvolala-konzulku-prodavala-cluny-a-vesty-uprchlikum
  Jak jsem tu kdysi nejednou tvrdil, jeden z nejodpornějších hříchů je pokrytectví. Hypocrisy.
  Kdyby jste soudruzi chtěli, dávno jste to zastavili. Řekům, Italům snad ani nelze nic vyčítat, kšeft je kšeft a ví, že se jim nic nestane a turkům? k smíchu.

 390. Mám nepříjemný pocit, že neomarxisti jsou na vzestupu.

  Bohužel události v osmdesátém devátém evidentně neznamenaly definitivní prohru té ideologie a přiznání, že šlo o omyl. Konec konců, co jsme mohli čekat, když celá slavná opozice byla taky parta marxistů, jen si mysleli, že oni by to dělali jinak a lépe.

  A my, blbci naivní, jsme si mysleli, že když takovej Uhl nebo Dientbier jsou „nepřátelé režimu“, že to nemůžou být marxisti….

 391. Lidi mně je dneska šoufl….
  … doufám, že ještě dořeším tu „ukradenou doménu“ z minulé soboty… 🙁

 392. Proč za sebe? Znám dost lidí, který si to myslej dodnes.

 393. To je možné, maYdo, ale měla jsi upřesnit, kdo ti „my“ jsou.

  Že je Uhl trockista bylo známo odjakživa, a že by byl starej Dienstbier bůhvíjakej marxista se taky nedá tvrdit.

  Mladej Dienstbíer není nic, kromě toho , že je blbej a lenivej karierista.

 394. NoName,
  to je klasickej případ „My ne, to VONI!“ Otočej třeba 10x!

 395. 484

  Evropa pilně a usilovně pracuje na tom, aby Orbán triumfálně vyhrál v příštích volbách.

 396. >> skimic
  Já mám tak trochu pocit, že Jeremy Corbyn pro Labour Party je něco jako byl Oskar Lafontaine pro SPD. On sice ani ten Schröder nebyl žádná výhra, ostatně ještě v září 1989 prohlásil „Wiedervereinigung als realistischer Ziel darzustellen, ist reaktionär und hochgefährlich“, ale nějak se od toho Rudého Oskara dokázal nakonec odlišit. (Zajímavé je, že stávající šéf SPD – Sigmar Gabriel – projevuje pro migranty výrazně menší nadšení než TeflonAngie. Asi více naslouchá hlasu lidu.)

 397. 488

  On měl nakonec SChroder pravdu – sjednocení, jak bylo provedeno, s populistickým stanovením marek 1:1 poslalo vychodoněmeckou ekonomiku a firmy do kytek.

 398. ad 482, doufám, že je nebude Mayda navádět, aby sem psali co si myslí.

 399. Přečteno:
  „Jediné řešení, jak zastavit současnou uprchlickou krizi, je porážka Islámského státu a tvrdá selekce při přijímání imigrantů do Evropy. “
  A teď ještě jestli se nezahrne či nezahrne Asad do té porážky.

 400. nějak nerozumím, jak to myslíte, quvivis?
  Proč bych měla někoho navádět, aby sem psal?

  Na druhou stranu – proč by mělo vadit, pokud by sem psal kdokoliv, co si myslí?

 401. Halle, před tím čtvrt stoletím většině lidí stačilo, že byli proti a když byli dokonce zavřený, tak to byli málem polobozi. Nějaký nuance, že jsou trockisti, to nikoho nezajímalo a řadu lidí to nezajímá dodnes.
  Dientsbier byl před osmašedesátým novinářem, politickým komentátorem a členem KSČ. V osmašedesátém vsadil na špatnou kartu a octl se na nesprávné straně a z tej rodnej Strany byl vyhozen.

  Jo, souhlasím s tím, že mladej je především línej blbej a karierista – ale na takovejch marxistický režimy vždycky stály.

 402. Nechápu, proč si děláte starosti !!!
  Přece EU komis rozhodla, že ti imigranti, co nedostanou azyl se DOBROVOLNĚ! vrátí (samozřejmě za peníze EU daňových poplatníků)zpět, do zemí ze kterých odešli !!!

  PS
  Z chlastu to být nemůže, to mě ještě nikdy nenapadlo ! 😉 😀 😀

 403. Halladine,
  vzhledem k tomu, že jsem byl v druhé polovině 80. let tak trochu součástí high-tech průmyslu NDR mohu zodpovědně prohlásit, že v kytkách ty firmy už v podstatě byly. Je zajímavé, že to v té době věděli ti co měli ony insider informations , což byly na obou stranách zpravodajské služby, ale politici – opět na obou stranách – tomu nevěřili. Prostě NDR je desátý nejvyspělejší stát světa a hotovo. Navíc SPD, zakomplexovaná léty v opozici, se v právě v té druhé polovině 80. let objímala s SED a vytvářela „novou východní politiku“ jako pokračování politiky W.Brandta, kterou ten ošklivý Helmut Schmidt tak zrádně opustil a Helmut Kohl v ní rovněž nepokračoval.

 404. DVD,

  nikde v soc táboře na tom firmy nebyly skvěle, ovšem za směnného kurzu 1:1 byla cesta do kytek zajištěna.

  Jsem přesvědčen, že při reálném kurzu by jich přežilo daleko více.
  Samozřejmě je to můj názor, který nemohu ničím podložit, protože tahle varianta se prostě nestala.
  Ale Kohl potřeboval hlasy,a ve volbách je dostal, pokud mě paměť neklame.

 405. 488 dvd
  ad Sigmar Gabriel – projevuje pro migranty výrazně menší nadšení než TeflonAngie
  Něco mi asi uniklo? Možná nemám ty lékárnické vážky

 406. V Lucemburku jednali ministři financí EU

  Podle českého ministra Andreje Babiše má Česko jinou tradici a velký počet pracujících z Ukrajiny či z Vietnamu. „My bychom se měli spíše orientovat na slovanské země. Pro mne je celkem nepochopitelné, že naše firmy čekají sedm či devět měsíců na pracovní víza pro Ukrajince a do Evropy proudí tisíce uprchlíků bez pracovních víz a vůbec bez dokladů,“ poznamenal. Spíše než finanční otázky by podle českého ministra financí měl být na evropské úrovni řešen celý nefunkční systém, který migraci v nynějších rozměrech umožňuje. I v Lucemburku Babiš před novináři odmítl návrh Evropské komise na rozdělení části žadatelů o azyl podle kvót.

 407. No a ozývají se hlasy, že kvůli imigrantům by měly státy možnost zatít sekyry a nebýt za to od EU buzerované….

 408. 😀

  Gunilla Schmidtová, konzervativní politička ze strany Švédští demokraté, dokonce na svém Facebooku 9. září napsala, že řešení k migrační krize by postavila kulomet na Øresundský most, který spojuje Švédsko s Dánskem. Když se jí někdo zeptal, zda by mohla objasnit, co tím míní, kontrovala otázkou: „Jsi debil?“.

 409. Halle
  teď zcela otevřeně – v čem spatřuješ nějaké zhoršení situace kdybychom se uprchlíkům otevřeli zcela, jaksi přeje Schulz, Merkel, Šabatová a Dienstbier? Když o tom přemýšlím, mohli bychom bez potíží přijmout heden až dva miliony muslimských migrantů. Domnívám se, že ženám, tzn 5O ti procent obyvatelstva by se život nezměnil, černej šátek nosila ostatně moje prababička i polednice. Muži by si holt nechali ufiknout předkožku, což je v Americe, u židů a muslimů normální už teď a ničemu to nevadí. Heretici a modláři by byli odhlaveni, proti čemuž by protestovali trockisti, než by byli odhlaveni taky. Sociální evropský stát by se zhroutil a metamorfoval do max 10 5 a 2.5% procent zakátu podle druhu majetku, což je podstatně méně, než procento o které mě odírá Sobotka a Schulze s Tuskem.

  Mohli bychom tedy financovat pětkrát více příživníků než nyní (ca 70procent vlastního obyvatelstva)
  Já vlastně příliv uprchlíků vítám.

 410. Samozřejmě by s muslimy musela být vedena na EU úrovni řádná diskuse, neboť uplatňování práva šaria by vedlo k neférovému zvýhodnění protetického odvětví. Tady by možná byl prostor k historickým kulturním kompromisům. Za krádež nikoliv utětí ruky ale prosté odříznutí ucha v nejlepších evropských tradicích.

 411. 493 – Díky za odkaz, křowasi. Vidím, že Robejšek opět mluví mj. na mé oblíbené téma: Šuntovitost světa! Vůbec je pozoruhodné, kolik toho vždy stačí za půl hodiny probrat; zdá se, že to má perfektně nacvičené. Bylo by asi zajímavé moci s ním sem tam cosi prodiskutovat až do detailů…

  Tak třeba, hodnotový systém civilizace… Existuje? A pokud ano, nakolik se liší od hodnotových systémů jejích příslušníků? Existuje jen jeden? Kupříkladu já mám hned nejmíň dva, hodnotovej systém vzor 1910 a hodnotovej systém vz. 1920…

  Jsou materiální potřeby (či touhy) spotřebitelů dnes již vskutku naplněny? Co takhle auto, které by jezdilo 40 let? Sporák, co by fungoval 50 let? Bojler, kterej by vohříval 60 let? Přitom to všechno už zde kdysi bejvalo…

  A fundamentální otázka (už jsem ji tu taky kdysi nanesl): Esi teda nejni a nebude žádnej růst, může vůbec bejt kapitalismus? To jest ekonomickej systém, vycházející z předpokladu, že odložená spotřeba proměněná v investici může vrátit (a v průměru taktéž vrací) více, než byla ona investovaná hodnota…?

  Samé veliké otázky… Raději půjdu editovat fotky. Anebo si číst. Dvacet let starou knížku? Čtyřicet? Šedesát?

 412. Skimici,
  můžu Tě o něco poprosit?

  Buď tak hodný, a nepřemýšlej ! 😀

 413. Dobrý den. Skimici, je mi líto. Islám by pro mě pozitiva neměl. Proto hledám jiný glóbus.
  504 Zpátečníku: Renault Fluence, pominu-li nejoblíbenější značku. Technologie z roku 1990.
  Nerezový kotel Baxi. Sporák? Neznám nefunkční sporák, pokud vybíráte s rozmyslem z nižší cenové hladiny.
  499: Nejenom Kalousek, ale i StB čte Šumaváka. Všem ve službě přeji příjemný pracovní víkend.

 414. (489) Tam je ovšem otázka, co by bylo alternativou onoho „poslání do kytek“. Jedině nesjednocovat.
  (497) 1 : 1 byla jednorázová operace výměny. Možná trochu náročná, ale zajišťující politickou podporu. Každopádně, po sloučení už byla jedna Marka, jeden stát. Jaký „reálný kurz“ a čeho by byl alternativou?

 415. 504-teď jsem vyhazoval tlakovou nádobu od domácí vodárny. Po 53 letech.
  Nová prý vydrží 10.

 416. 508

  Převádět DEDERonské marky na DM v reálném kurzu. Populární by to jistě nebylo, ale bylo by to ekonomicky účelné.

  A možná prodloužit dobu exiatence východního Německa jako státu o nějakou delší dobu.
  Chápu, že to už by tehdy bylo politicky úplně neprůchodné.

 417. (504) Jak dobře víš, mám auto, jezdící přes 80 let. Fajn, je to zábava, ale jízdní komfort je někde jinde, při i tak vyšší spotřebě benzinu. A jak si tak vzpomínám, rád fotíš. Klidně Ti půjčím Leicu III se Sumitarem, zachovalá, funkční. Budeš s ní fotit raději než s digitálem? Šuntovitost je fakt, ale starší věci mají jisté nevýhody. Plynový kotel Mora, který jsme měli doma někdy od osmdesátých let, znal dvě polohy, hoří/nehoří. Junkers, který používám nyní, je schopen udržet požadovanou teplotu vody bez ohledu na průtok, takže nemusím mít vodu vždy puštěnu naplno, abych se neopařil. Netvrdím, že všechny „vydobytky“ jsou k užitku, ale některé novinky mi vyhovují. Proto taky nemám cyklus obměny ty obvyklé 3 – 4 roky, ale obvykle do dožití, takže životnost cca 10 – 15 let mi celkem vyhovuje.

 418. (510) To ovšem byla jednorázová operace, onen převod. Trochu se prodražila, ano, ale nebylo to to, co poslalo bývalou DDRonii do kytek. To byla infrastruktura a zvyklosti obyvatel. Prodloužení existence DDRonu bylo nejen neprůchodné, ale nereálné. Bez plotu by nastalo okamžité vylidnění.

 419. A v té souvislosti, nedovedu si představit pád režimu v KLDR a připojení ke Koreji. To by byla rána několikanásobně horší než DDRonie. Musejí se z toho jižní Korejci dost rosit.

 420. výměnu 1:1 pokryla dodatečná solidární daň (a Němci dost skřípali zubama a platí dodnes)

 421. Heslem sjednocení bylo: buď půjde marka za námi, nebo my za ní.
  Noname: Expanzní nádobu radno občas dotlakovat, ale měnit? Nepamatuji.

 422. Quivisi,
  pokud si vzpomínám, ztratilo se, při té příležitosti cca 25 miliard a dodnes je nikdo nenašel… 😀

 423. 513 no já jsem z toho Hirsch
  kam zmizela solidarita mezi národy a kdo to uměle vyvolává vnitřní nacionální běsy kvůli skývě chleba?

 424. 516-to byla tlaková nádoba, z litiny?, vypadala nějak takhle (styl i barva)
  http://www.agroseznam.cz/images_inzeraty/43363_1.jpg, akorát menší.
  Začala téct.
  Teď mám plechovou s gumovým vakem uvnitř.
  http://www.sigmashop.cz/tlakove-nadoby/tlakova-nadoba-maxivarem-ls-100-ver
  Dle dodavatele při dobré údržbě (pravidelná výměna vaku a udržení inerního plynu mezi vakem a tělesem nádoby prý může taky vydržet … chvíli.
  Ale třeba montáž je provedena místo ocelových trubek (jako byla původní) ohebnými opletenými gumovými tlakovými hadicemi, myslím že ty bude taky potřeba měnit pravidelně.

 425. Jinak samotné čerpadlo Sigma je staré asi 24 let a elektromotor (třífázový) je původní k té tlakové nádobě.

 426. Tak třeba Merkel pozve i severokorejce a pak je taky přerozdělí.

 427. 522 NoName
  nikdy jsem neskrýval obdiv k Vaším ke dřeni věci jdoucím návrhům řešení !

 428. Noname: mám na mysli moderní tlakové nádoby s vakem. Životnost v praxi je minimálně dvacetiletá, ověřeno.

 429. 524-ta předchozí vydržela 53, nevím, v čem spočívá definice modernosti … A v podstatě byla bezúdržbová (na rozdíl od těch moderních).

 430. 504 Zpátečníku, máš recht. Dneska jsem zkoušel světelnou pevnou padesátku, popil něco burčáku ausgerechnet z vinice, ne „pro Pražáky“. Prohlížím, mažu a mažu, koš nejlepším přítelem fotografa. Se učit, se učit, se učit….Kompozice, expozice….Nastavení foťáku, hloubka ostrosti…Furt to nemám v ruce, je to pro mě procházka minovým polem, Zatím jen jpeg, na raw dojde časem.
  Zalezu a také sáhnu po čtivu.

 431. Hloubka ostrosti, staré manuální foťáky ji obvykle měly na objektivu nebo alespoň jako takové přídavné kolečko s diagramem. Moc užitečná věc, to si ovšem člověk clonku nastavoval sám.

 432. 511 – Ahoj AeroKarle, tak já Ti to hned zpochybním, aby se debata hnula. Ty sis ji přece tehdy před lety koupil už jako autíčko pro radost, ne? Dobře, tak ji porovnej s dnešními auty pro radost… Dnes to taky může lehce bejt ňákej roadster se sedmimístnou cenou. Vydrží Ti ten těch osmdesát let? A vezmi si takové dnešní auto, které má relativní jízdní komfort na úrovni té aerovky tehdy… Udrží ho, samej plast a samou elektroniku, někdo pojízdné příštích 80 let? Tuplem ne, řekl bych.

  – No, byl jsem kupříkladu svědkem toho, jak byl cca 80 let starej olejovej servoregulátor francisky nahražen péelcéčkem, čili elektronikou (mikropočítačem, kterej sice provedením ani perspektivou zdaleka neodpovídá stylu konsumní elektroniky, ale stejně…). Majiteli jsem tehdy (marně) říkal: „No jó, teď ovšem vyhazujete cosi, co mělo morální i technickou životnost 100 let, a místo toho tam budete mít něco s životností 10 let.“ Ona tedy asi je trošku lepší, už proto, že to spotřební elektronika není, ale stejně za 20 let bude (aktuální) majitel vše vyhazovat a nahražovat něčím jiným – jenže bude-li dosavadní trend pokračovat, to taky může lehce mít morální životnost opět už jen zlomkovou oproti těm dvaceti letům. Nedalo se holt nic dělat, servoregulátor jsem mu samozřejmě sám opravit neuměl, a jak se zdálo, nikdo jinej to ňák neuměl taky…

  – Bojler… Nekončící success story… Míval jsem Janku Radotín z roku cca 1964… Při rekonstrukci koupelny r. 2001 mě instalatéři přemlouvali, ať ji vyměním, tak dlouho, až jsem nakonec podlehl; ovšem chtěl jsem nerezovej a relativně drahej, abych neměl problémy… Vydržel myslím do 2010, pak nádoba praskla, takže nahražen třetím ve stejné cenové kategorii, byť asi už jen smaltovaným. Ten letos začal proudem téci, pročež vyměněn za čtvrtý. U něj se během dvou týdnů roztrhla topná spirála, prý německá. V záruce nainstalována další, tj. pátá. Tato se roztrhla během asi týdne, v záruce nahražena šestou. Momentálně z bojleru začalo slézat plastové horní víko; brzy uvidím, zda se v něm boulí horní víko tlakové nádoby, či zda jde o příčinu jinou, spočívající ve všeobecné šuntovitosti světa…

  Sám jsem už někdy v 80. letech, kdy jsme vyvíjeli nějakou tuhlenctu telemetrii, kolegům říkal, hele, každá odstávka [měřeného stroje] je zpravidla tak drahá, že bysme tu část montovanou na rotor radši měli vyrábět jako [malo]sériovku, při jediné odstávce namontovat, pak změřit, nechat na rotoru a jet domů. No, tehdy to nešlo… Ale kupříkladu svůj první počítač jsem si kupoval už s tím, že za pár let měsíců, nejpozději let budu muset koupit cosi jiného… Mimochodem, funguje dodnes, příbuzní na něm dohromady napsali pár knížek, neschopni se naučit zacházet s ničím novějším… Takže kalkulovaná životnost ano, proč taky ne; ovšem jen potud, pokud jde o kalkulaci na straně uživatele. Na straně výrobce je to zhusta cosi jiného, totiž úmyslná produkce šuntu.

  Nějaké fotky možná budou zajímat i další čtenáře, zkusím rozeslat… Venca prosím má adresu na seznamu? Co má před zavináčem, si pamatuji, zbytek jsem zapomněl…

 433. 526 — Copak vo to, Schumachere, hloubku ostrosti pro pevné ohnisko si můžeš celkem snadno namemorovat; leckdy stačí naučit se jen, kolik jsou hyperfokální vzdálenosti pro jednotlivé clony, zbytek už odhadneš. Jenže HO (neboli DoF, ať jsme světoví) je holt úměrná čtverci ohniskové vzdálenosti. A já všechno fotím zoomem, už proto, abych v terénu nemusel přehazovat objektivy… Následkem toho velmi často ztrácím vůbec přehled, kolik aktuálně mám f, a kvůli tomu kvadrátu tím spíš, kolik zrovna je DoF. Takže jsem se spíše naučil, takováhle scéna chce zhruba takovouhle clonu…

 434. 528 Halle
  dík! On je úžasnej! Doufám, že se zasadí o to, aby ten rigidní špunt svobody v Calais byl vyrván!

 435. (529) Ano, pro radost a pro radost ho užívám i nadále, ač ve své době to bylo tak na úrovni Trabanta. A i Felicii jsem si pořizoval pro radost, ovšem už kombinovanou s užitkem. Časem „šla do světa“, dvě garáže v Praze je dost luxus, každopádně, pro užitek mám ještě Formana a chystám se inovovat, ač je o pár let starší, než pouhých 20 let. U aerovky cena benzinu nehraje příliš roli, ovšem, pokud bych musel denně dojíždět autem do práce, stává se spotřeba důležitým prvkem. Prostě technický pokrok jde po exponenciále a tomu odpovídá interval obměny, vynecháme-li citové záležitosti.
  Ta šuntovitost může být také jen celkem správné načasování na spíše nutnou dobu obměny. Že tomu občas někdo napomáhá vynucováním oné obměny (viz třeba W XP), to je už holt obchodní strategie.
  Neobhajuji to, jen to zase nepovažuji za přílišný hřích.
  Co ten foťák, nepřijde Ti změna fotochemie na digitál užitečná? 😛

 436. Další příjemné překvapení mi dnes přinesly řecké polls, kde Syriza těsně vítězí! Je to jasná zpráva. Nepotřebujeme zapšklou Evropu nacionálních renegátü ustrnulých v minulém tisiíciletí! Potřebujeme Evropu mladou a dynamickou, jednotu v mnohosti a zejména společný jmenovatel národů knihy budiž vytknut před závorku aby se avantgardně odvážně postavil do čela hnutí skutečných dědiců evropy!

 437. Ostatně – třista let jsme prý trpěli – pohleďme tedy směle do očí novým výzvám doby!

 438. Oprostěme se ze žaláře národů, nechť jedna obruč za druhou puká rzí doby oslabená a nadechněme se k úkolům nových zítřků!

 439. 532 — Už jsem to asi říkal, AeroKarle: Sice fotografovat neumím, ale nebejt digitální fotografie, prakticky bych nejspíš nefotil vůbec. Ovšem tím pádem bych zas ušetřil fůru času na věci, které možná umím lépe…

  Jo, a naopak kdybych nebyl čekal, až se digitály dostanou na přijatelnou úroveň, byl bych zřejmě nafotil spoustu věcí, které mezitím zmizely do nenávratna.

  No nic, pár e-mailů jsem rozeslal; těm, u nichž nahodile (na základě čehosi v minulosti) předpokládám alespoň letmý zájem o Prahu nebo železnici. (Vynechal-li jsem někoho, ať mi laskavě dá vědět.) Tím je veškerá editace pro dnešek odbyta (na výtvarně náročnější fotky se momentálně necítím), a konečně se tímto pouštím do čtení.

 440. Skimici 🙂

  jsi exot s výrazným smyslem pro humor 😀

 441. (536) Fotit sice Zpátečníku také neumím, natož vyfocené upravovat, ale digitálu jsem se přizpůsobil hlavně pro jeho jednoduchost, láci a možnost procpat fotky drátem. Každopádně, v temné komoře jsem strávil část mládí a teorii časů a clonek s velkým potěšením čerpal z „Nové školy fotografie“, autor H. Windisch, tak asi z doby té Leicy. Fotím a vyvolávám, sice mizerně, ale ku svému potěšení, asi tak od patnácti let.

 442. Změna z fotochemie na digitál byla změna zásadní, takže kdo měl i pěkný foťák fotochemický, časem měnil a nečekal na 40, 50 či 60 let. Pak jsou ovšem změny méně zásadní, ale pro pohodlí mohou mít svůj význam. Tam odhaduji obměnu na cca 10 let maximálně. Není vše jen šuntovitostí, i když i ta hraje svoji roli. Osobně bych viděl přibližné nastavení fyzické životnosti na dobu morální životnosti (pojem nepříliš smyslný, leč používaný) jako vcelku přijatelný kompromyš.

 443. Heh, Windische mám doma taky! Ale práce s tikitalem je příjemnější. Škoda, že stav mého devizového konta nedovoluje pořízení plnohodnotného kalibrovaného monitoru. Takhle musím prznit papír a toner.

 444. Windische jsem měla taky. Možná ještě někde na chalupě je. Ona to asi byla ve své době jediná knížka o fotografování, co k něčemu byla.

  Ovšem digitál – zrovna teď se v práci denně prohrabávám spoustou fotek, na který jsme zdokumentovali, co se dalo. Neumím si představit, že bychom to kvantum museli nějak zpracovávat – vyvolávat filmy a pak desítky, možná stovky fotek.
  Navíc v počítači si můžete zvětšit detail, případně ho nakopírovat do souboru jako podklad, udělat výřez.

  Pracovní využití digitálu je prostě v mé profesi podstatně větší, než tomu bylo u klasické fotografie. Navíc na fotky, které jsou pracovním podkladem a neslouží k prezentaci, leckdy stačí mobil.

 445. Já už fotky z tikitálu ani netisknu. Stejně nemám na čem. Ten Windisch učil základy řemesla, tehdy je člověk ovlivňoval sám, teď to dělá automat. Stejně neškodí ty základy znát, pokud foťák umožňuje je ovlivňovat.

 446. Hele, nemá někdo zájem o zvětšovák Axomat 4 ? 🙂

 447. Dobré ránko!

  Nepřipomíná vám to něco? Jak přes kopírák!

  …. V těchto dnech jsem tu měl své přátele z Německa a ptal jsem se jich: Jak Němci přijímají uprchlíky? Víte, co mi řekli? „To je propaganda jako svině, v Německu jsou lidé nasraní a oni v televizi ukazují, jak je v Mnichově vítají s otevřenou náručí…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Evrope-vladnou-nejvetsi-hlupaci-a-oportunisti-ja-je-poznal-V-Bruselu-jsou-idioti-Jozef-Banas-exdiplomat-a-nejprekladanejsi-Slovak-nalozil-i-Merkelove-USA-a-dalsim-399019

 448. Dobré zas ráno… Tak ptakopysk měl pravdu – z konvoje předvoj už přejel, teď jede voj… No ono se to hodí, připomenout ovčanům, kdo je tady pánem… Aby je ani nenapadlo zlobit…

 449. 543 Už pro daguerotypii nebo ještě pro asfalt? 🙂

 450. 530 Zpátečníku, návyk z kompaktu je u mě děsivý. Byl jsem zvyklý na ostrost od nevidim do nevidim. Jenže s větším snímačem je to jinak. Sice můžu úžasně kreativně pracovat s hloubkou ostrosti, jenže… Když potřebuju velkou hloubku ostrosti, musím hodně clonit. Tak co naženu velkým snímačem a světelným objektivem, sežere clona. A jsem kde jsem byl. Když je málo světla, musím zvednout iso. Samozřejmě, že jsou případy, že potřebuju umělecky rozostřený zadek. Například při focení makra nebo hmyzáků. Jenže daleko více je případů, že při focení v plenéru potřebuju ostré všechno. Jako by bylo viděno zdravým okem. Fotil jsem hmyzáky objektivem dvoustovkou, asi tak z metru. Dost světla, jenže ne až tak moc, třebaže pomáhala stabilizace. Hloubka ostrosti tak malá, že bych potřeboval i stabilizaci v ose a navíc příliš malá na to aby snímek byl ostrý od kusadel po prdel. Ano, pozadí je vzorově rozostřené….Když si představím, že bych měl fullframe, vysoce světelný objektiv f1,4 za desítky tisíc, nepotěšilo by mě, kdyby výsledek byl podobný, ne-li horší jako z kompaktu za čtvrtinovou cenu, navíc netížícím v kapse. Píšu o focení z ruky. Ze stativu s možností delších časů je to drobet jinak.
  Tak si zvykám, že z ruky „bácvšechoostrý“ nefunguje a že to vyžaduje jiný pohled a jiné myšlení. Co mi to připomíná…. Jo, foťáková „prerestrojka“, to nejsou jen výklady plné nádherných fotek. To je spousta práce a učení…

  Co se týče zdejšího dění a zpráv o lidech lidí procházejících se s rozličnými cedulemi, vykřikujících to či ono a pokřikujících na sebe aby se po chvíli odebrali někam jinam a tam protivně hlučeli aby se rozešli do kaváren, vináren a piváren, podle toho co komu jest příslušno, kde sami mezi sebou se pochválí jak jsou dobří, komu to nandali, a jak změní světaběh, z mého virtuálního azylu, kam se občas uchyluji, z AnhMorporku, mi to připadá zábavné. Foťáková prerestrojka mi dává zabrat a mám co dělat abych vytrénoval skřety aby malovali jak potřebuju.

 451. V té Italii evidentně vůbec nechápou, proč mladí muži emigrovali?

  …Imigranti protestujú aj v Livorne, kde sa sťažujú na zlé podmienky v ubytovni, nakoľko im v izbách chýba televízia, wifi, internet, klimatizácia a prekáža im aj to, že ubytovňa stojí „ďaleko od pláže pri mori“. V Borgo Pace, okres Pesaro, by tiež chceli wifi a, možno to znie úsmevne, dokonca hydratačné telové krémy… Vzbury narastajú čoraz viac aj v Rimini a Spezia Aveline. Tu sa mladí imigranti sťažujú na nedostatok finančnej hotovosti. Radi by mali fyzické peniaze, nepáči sa im nákup na poukážky. Nájde sa mnoho takých, ktorí si žiadajú špeciálnu stravu, povedal v relácii taliansky sociálny asistent. Stretol sa dokonca s prípadom, keď celá skupina imigrantov žiadala o vylúčenie typických talianskych lazaní z jedálneho lístka a odmietli tiež ryžu, kura či ryby. Na záver spomínanej relácie sa reportér pýta, ako toto celé vysvetliť niektorým talianskym dôchodcom s mizernými dôchodkami, ktorí často na obživu musia kupovať druhotriedne potraviny, alebo jednoducho po záverečnej zbierajú na trhu zvyšky z predaja…
  http://zivot.cas.sk/clanok/21128/taliansky-babylon-utecenci-sa-stazuju-chcu-volny-pohyb-a-peniaze-nie-nakup-na-poukazky

 452. Rputi,
  pro takové ubohé utečence bych asi fakt zainvestovala do nafukovacích matrací. Každý si nafoukne tu svoji, pak dopravit na pláž po které touží, a tu pak zahradit policatama s ostrýma… můžou plavat, odkud přišli.

 453. Eu by mohla koupit ty Mistraly 🙂
  Naložit na ně uprchlíky, a vrtulníky shazovat v Lýbii na pobřeží 🙂

 454. Matzurko, problém je v tom, že jim to ti převaděči naslibovali.

  Skutečně jen naložit do lodí a odvézt zpátky, protože to je kriminální podhoubí jak fík!

 455. Halle, cosi mi přeběhlo, že snad Mistraly koupí Egypt.
  Kdyby k tomu koupili ještě ruskou výstroj, měli by vystaráno.

 456. Tak si představte, že ten plechový zirkus je už na úrovni Prahy a najíždí u Jesenice na D1. Já se z toho asi štěstím pos….
  Budu to na iDěsu sledovat dále, zajímá mě jak projedou např. kilometr 70,80,90,100,110,120,130…..da capo al infine…..
  Copak asi tomu Orbánovi vezou za dáreček ?

 457. Hlavně vydržať, Bohoušku, hlavně vydržať!

  …„Není možné ustoupit,“ prohlásil Sobotka a vysvětlil, že Praha není jediná, kdo kvóty odmítá. Upozornil zejména na odpor dalších zemí Visegrádské čtyřky (V4), díky němuž je pozice ČR „pevná“. Sobotka dodal, že „výměna argumentů“ s evropskými partnery bude pokračovat…
  http://www.novinky.cz/domaci/380456-sobotka-proti-kvotam-nelze-ustoupit-mame-pravo-rikat-svuj-nazor.html

 458. Výměna argumentů a názorů? Toho se bojím…

 459. 526 + 549 — Schumachere, pár laických poznámek:

  RAW vs. JPG — Tvůj stroj sice neznám, ale hádal bych, že se navzájem nevylučují a že můžeš ukládat oboje zároveň. Pro diskové kapacity to dnes celkem není problém. K RAWům se vždy můžeš vracet později. (Já sice JPG neukládám vůbec, ale to jen abych si zjednodušil život.) — Kupříkladu (myslím jsem Ti také posílal e-mail) ty texty na modrém podkladu mají v Lajtrůmu přizdvihnutý Contrast a Clarity. Na JPGu bys sice tyto úpravy mohl v principu dělat také, ale jelikož je JPG už degradován (ztrátový, navíc jen 8-bitová barevná hloubka), výsledek s tím nepůjde srovnávat. Podobně plánek, jehož půlka byla ve stínu — přidával jsem myslím 1,5 EV (gradientním filtrem), abyvh to zhruba srovnal. Zkus to v JPG…

  Stabilizace v ose — možná bys místo toho mohl zkusit kontinuální AF (u Nikonu tomu říkají AF-C).

  Jinak výhody zrcadlovky (pokud nechci měnit objektivy) jsou pro mne v zásadě jen dvě, totiž dynamický rozsah a hledáček. (A možná ještě váha, což je nejlepší stabilizátor.) Jinak bych mohl všechno fotit nějakým lepším kontaktem (tam bych měl RAW taky). Na malé věci (např. elektronické součástky) ostatně pořád ještě mám krabičku vod mejdla (a i tam jsem si pomocí CHDK přidával RAW, čistě do zásoby).

  538, 540, 541 — Jó, Windisch. Ten myslím je ještě předválečný, a poslední české vydání (to s bílými deskami) snad z r. 1975…

  — — —

  Nojo, letáky, cedule, megafony, vlajky, později možná baseballové pálky… Člověk ovšem jde od toho raději dál, už z ňákejch takovejch instinktů, možná civilizačních… Jenže k tomuto přístupu bohužel mám výhradu strukturálně podobnou té k Machovi: To, co říká, platí za určitých předpokladů, pro něj asi implicitních, ovšem v realitě ani zdaleka nesplněných. Podobně s tou ulicí: Pryč od toho; ovšem za předpokladu, že zastupitelská demokracie alespoň trochu funguje a politici se alespoň snaží hájit zájmy voličů. Není-li tento předpoklad splněn — a to zde není již několikáté volební období –, lidem zbývají už jen tři cesty, přikrčení, emigrace, nebo ulice. Spíše jest si přáti, aby to na té ulici proběhlo co možná civilizovaně, bez policejních provokatérů a podobných živlů…

 460. 554 když mají na Mistraly, je jim hovno zle. To platí všeobecně o všech.

 461. kontaktem -> kompaktem… Atakpodobně. Hezky je z toho vidět, nakolik už mám centrum řeči zanesené vřídelním kamenem…

 462. 558 Zpátečníku, přesně tak. Dynamický rozsah, který na APS-C je vyšší než na pidičipu, a hledáček, v mém případě elektronický, 1,4Mpix, OLED, ukazuje pěkně. V porovnání například s klasickou zrcadlovkou nižší třídy např. Nikon 3xxx či 5xxx, daleko lepší. Z klasiky má dobrý hledáček Pentax 50, jenže kromně dalších výhod má nevýhody. A já mám rád live view, na kterém vidím jak to bude expozičně vypadat. Plusmínus…, když mám dobře poštelováno. Budoucnost patří elektronickým hledáčkům. Jsou i 2,4Mpix i lepší, za vyšší cenu. Ale ceny jdou dolů. Na RAW ssmozřejmě že dojde. Zatím, kvůli základnímu výcviku nepotřebuju. Kontinuální ostření je drobet problém, protože samoostření je jen fázové a to není až tak přesné. Foťák nemá štelování mkrofokusu, ne že by železo to neumělo, ale není to v softwaru, páč jinak by lidi neplatili za vyšší modely. Pro ruční ostření má „focus peaking“ na základě vyhodnocování kontrastu na snímači. Funguje výborně, jenže není spojeno, opět softwarově a ze stejného důvodu, se samoostřením. To mají jiné a vyšší modely. Zato ruční ostření má dvoustupňovou „lupu“, která je úžasným pomocníkem. Zatím co u samoostření i když ho mám nastavené na bodové, nemám jistotu jak a jak přesně zaostří, ruční s těmi pomůckami je přesné. Kromě toho v krajině stačí jednou ručně zaostřit a pak už se při záběrech starat jen o kompozici a expozici. Kdybych tu a tam nepotřeboval samoostření, vyndal bych polopropustné zrcátko, které užírá asi třetinu světla a posílá ho na fázový snímač. Což je příčinou ne až tak přesného ostření v případě, že si foťák ne úplně rozumí s objektivem. To je dost běžné i u objektivů stejné značky. U vyšších modelů se to řeší mikrofokusem. Zvážím, spíš víc využívám ruční ostření. Jak moc potřebuju samoostření se teprve ukáže. Na kropení jsem si to nepořizoval.

 463. Strava pro imigranty….Můj názor na to je, že stačí kvalita školní jídelny s klasickými „českými hotovkami“ na kterých jsme, většina vyrostli. Kdo nechce, nemusí. V tom případě je mu hovno zle natož aby mu šlo život. Kdyby se měli stravovat třeba tak jako já, protože každý den nemůže být posvícení, nebo co jsme si s Modrým dali v hospodě, „sekačku na hulváta“ okamžitě by se vzbouřili.

  Co se týče například Bohuslava Sobotky, je vidět, že s nasliněným prstíkem ve větru myslí na volby. Tak jako ostatní. Zpětná vazba funguje…

  Obecně, co se týče všelijakých spolků, tak i naposled NATO a EU, s představou nějakých výhod jsme se dali do nějakého spolku s nějakou minulostí, přítomností a tím podmíněnou budoucností. Jenže každá mince má dvě líc a rub. Jestliže dojde na nevýhody, nemůžeme se vymlouvat, že nemáme nic společného s tím ke komu jsme se přidali v touze mít se hmotně lépe a těžit tak i z činů jeho minulosti na kterých je založen jeho současný blahobyt. Tak na nás je pohlíženo zvenčí bez ohledu jak se z toho mezi sebou vykecáváme. Spolu chyceni, spolu oběšeni.

 464. Strava pro imigranty….Můj názor na to je, že stačí kvalita školní jídelny s klasickými „českými hotovkami“ na kterých jsme, většina vyrostli. Kdo nechce, nemusí. V tom případě je mu hovno zle natož aby mu šlo život. Kdyby se měli stravovat třeba tak jako já, protože každý den nemůže být posvícení, nebo co jsme si s Modrým dali v hospodě, „sekačku na hulváta“ okamžitě by se vzbouřili.

  Co se týče například Bohuslava Sobotky, je vidět, že s nasliněným prstíkem ve větru myslí na volby. Tak jako ostatní. Zpětná vazba funguje…

  Obecně, co se týče všelijakých spolků, tak i naposled NATO a EU, s představou nějakých výhod jsme se dali do nějakého spolku s nějakou minulostí, přítomností a tím podmíněnou budoucností. Jenže každá mince má dvě líc a rub. Jestliže dojde na nevýhody, nemůžeme se vymlouvat, že nemáme nic společného s tím ke komu jsme se přidali v touze mít se hmotně lépe a těžit tak i z činů jeho minulosti na kterých je založen jeho současný blahobyt. Tak na nás je pohlíženo zvenčí bez ohledu jak se z toho mezi sebou vykecáváme. Spolu chyceni, spolu oběšeni.

 465. 563
  Schumi,

  když se špatně ožením, opravdu nemusím mít tu ženskou na krku až dosmrti.
  Rozvedu se.

 466. 565 jen tak, bez okrášlovacích příloh jako je proužek papriky, lístek salátu, líce nakládané zeleniny… Jen s nějakým ochucovadlem například s hořčicí, a s pečivem. Prostě klasika. Tuze se mi to líbí „sekačka na hulváta“. Přišel s tím Modrej. Kdyby migrtanti věděli, že je čeká sekačka na hulváta, navíc bez piva, které muslimovové jakožto alkohol nesmějí a proto by jim bylo odepřeno, už by sem nechtěli. Není třeba pozdvižení a zátarasů, stačí důsledně dodržovat své vlastní kulturní obyčeje. Pokud jsou….

 467. 564 Halladine, odmítala ti nosit v kastrůlcích do ordinace? Měl sis vzít kuchařku.

 468. 566 Schumi
  aha. To je samozřejmě laskomina. Miluju jí v Linzi, v boční ulici u náměstí je sekačkovej bufáč, s výborným pečivem a pár druhy sekačky a pár druhy hořčice.

 469. Schumi,
  s radostí budu dodržovat své zvyklosti a obyčeje, ale jak to tak vypadá, leckde už je na takové „zaprděnce“ nahlíženo negativně. Tu se nesmí veřejně vánoční stromeček, nebo nedej Přírodo, dokonce kříž, tu je málo muslikulti v nabídce, tuhle se zase nesmí … abychom neurazili, neboť musíme vítat, respektovat…. Saudové námr adjěi postaví mešity, než aby si tam ty lidi zaazylovali.

  Rputi,
  a kdo jim řekne, že převaděč lhal, a kde ho najdou, aby si stěžovali ?

 470. no, do toho Mnichova jich v sobotu dorazilo 13 000 a já v nočních zprávách ZDF napřímo (live) poslouchal primátora Mnichova (Oberbürgermeister), který říkal, že imigranty sice miluje, ale kdyby to muselo být a ostatní spolkové země by si také nějaké vzaly, že by se jich, s bolestí v srdci, i dokázal vzdát, že už na ně nemají žádné kapacity.
  A reportérka se ptala:
  „a co když ostatní spolkové země už také žádné kapacity nemají??
  Pan primátor :
  „tomu nevěřím, ale tak budou muset chudáci spát venku…“

  no a pak už šlo něco jiného.

 471. Vzpomínám, jak Pavel Kočí pořádal soutěž o nejlepší sekanou. Já jsme zakoupil prefabrikovanou sekanou u firmy VinzenzMurr a přivezl jí do Prahy. Na soutěž jsem ji už nedovezl, pražská lednička totiž řvala hlady a já tu sekanou zbaběle zkonzumoval. Ale asi bych stejně příliš neuspěl. Čí sekaná to vyhrála si už nepamatuji. Co si ale pamatuji, je fantastický hlas, kterým P.K. vyhlašoval vítěze. Nějak mi napadlo, že takový hlas musel mít osobní herold Richarda Lví Srdce. (Ftípek off topic: v jedné rozkošné – pochopitelně anglické – historické parodii je tento král označován jako Richard Gare de Lyon.)

 472. >> dvd [366]

  Díky moc. Já jsem o tom četl několik článků, ale to o tom zatýkání nikde nebylo 🙂 Takového vola měli rovnou zastřelit.

 473. Prosím zdepřítomné vládnoucí jazykem germánským,
  tohole je v AJ
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3230670/Housed-notorious-concentration-camp-Refugees-fled-Europe-better-life-living-former-Nazi-barracks-Buchenwald-thousands-slave-labourers-died-subjected-medical-experiments.html

  Ehm, hoax nebo ne ? Já jen že označení smazatelným fixem bylo na ukamenování, a ubytování v Buchenwaldském koncentráku je OK… i když tam mají vybavení lepší než na VŠ kolejích…

 474. Jacques Atalli, ten alžířan, co se jeho otec Šimon vypracoval a s rodinou dva roky po občanské válce prchnul do Francie v belgickém deníku Le Soir jásá:
  Attali: «Les réfugiés vont faire de l’Europe la première puissance du monde»
  http://www.lesoir.be/988143/article/debats/2015-09-13/attali-refugies-vont-faire-l-europe-premiere-puissance-du-monde
  Tito lidé (uprchlíci) udělají z Evropy nejsilnější mocnost na světě!
  Jako příklad dává 5 milionů muslimů ve Francii
  En France, on a quelque 5 millions de musulmans dont 98 % s’intègrent, sont médecins, avocats, journalistes.
  kteří (z 98 procent integrovaníú jsou lékaři, právníci a žurnalisti.

  Pan Atalli má na poslední fotce frňák na křivo, neřek to náhodou někde ve Francii moc nahlas?
  🙂
  https://fr.wikipedia.org/wiki/Jacques_Attali#/media/File:Jacques_Attali.jpg

 475. 577 Matzurko
  to se pan Chovanec a pan Stropnický budou asi muset podrbat na čele.
  Ale dovedu si představit, že pan Chovanec bude reagovat zpřísněním kontrol rychlosti a pan Stropnický pošle další rychlou rotu do Afghanistánu zatímco jejich šéf Sobotka se bude bránit tím, že nemá z Bruselu instrukce a
  Schapira se nemůže dovolat protože už má jen poslední dvě hoďky aby se připravil na letošní Rosš Hašana, 5776.
  Šana tova!

  Schumi, kdybys slyšel sezhora troubení, tak nástroj se jmenuje šófar 🙂

 476. Tak to jsem žádostiv, co na těch hranicích chtějí ‚Němci dělat ? 😀
  Přestanou je pouštět z Rakous ? 😀

 477. Chorvati a Slovinci se mají na co těšit ….

 478. 583 Rputi
  Werner Faymann habe am Sonntag mit Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) telefoniert. Deutschland wolle zur „Normalität zurückkehren“.
  Neměl by se Thomas de Maizière objednat u Orbána?

 479. Doufám, že kníže a Dienstbier pošle do Německa ostrou notu!
  Dienstbier až po oslavě, pochopitelně.
  Zatím by mohl Pehe s Hořejším a ostatními vědci vypilovat text.

 480. A CSU toho má taky docela dost, Angela zažije horké chvíle….
  Zavírají hranice. nedávno nadávali Orbanovi, za chvíli mu budou děkovat.

 481. Samozřejmě netrpělivě čekám na to, jak se německé speciální jednotky vypořádají s zatím velmi dobře nacvičenou taktikou taktikou Flüchtlinge – tedy natlačit se ve velkém k bariéře s dětskými živými štíty v prvních řadách. Všechny policejní či armádní jednotky ve všech zemích zatím kapitulovaly. Žádný oficír nechce shnít v den Haagu.

 482. skimici,
  to, že Němci budou dělat ve vlacích kontrolu už na našem a Polském území se brzy rozkřikne …. naštěstí….

 483. Já vím co, já bych ten vlak pustila a cestou postupně odpojovala poslední vagony. Ten vagon samotnej pak obšancovat a vyprázdnit. To by neměl být problém… 🙂

 484. Rputi
  čt24 nasadila Jaroslava Šonku, tedy zbraň poslední volby.

 485. Čekal jsem, že Němci a Rakušáci vydrží víc. Nejdříve se obě země udělají na Maďarsku a pak se za týden položí….

 486. >> Matzurka [576]
  Co jsem našel, tak nejde přímo o Buchenwald, ale o jeho pobočný tábor („Aussenlager“) Schwerte-Ost. Schwerte je město o necelý 50 tisících obyvatelích v Porúří.

 487. dvd,
  díky, takže opět lehké vrtění psíkem…

 488. Něco mi tam furt nesedí. Merkel anebo alespoň její poradci rozhodně blbí nejsou. Přitom to ženou na dřeň. Co se má stát, že to tak hrotí? Mám trochu husí kůži.

 489. skimici – jedinou možností je vojenský zásah. Jen k tomu musí být pádný důvod.

 490. Německo zahájilo v 17.30 oficiálně pohraniční kontrolu na bavorsko-rakouské hranici. Železniční provoz s Rakouskem je přerušen prozatím na 12 hodin. Kontroly na české a polské hranici nebudou prováděny na hraniční čáře ale poněkud ve vnitrozemí. Nicméně k jejich oficiálnímu vyhlášení ještě nedošlo.

 491. skimici,
  také mně jde poněkud mrazík po zádech. Když už tu byla ta Yom-kippur war tak aby třebas nebyla Rosh-HaShana war.

 492. Sranda je, jak čeští a slovenští „novináři“ ještě pořád drží linii … Vůbec nepochopili, že se vítr otočil.

 493. To nebude, NoName, zas tak dlouho trvat. Oni přece dobře znají klasiky: „A až nebudete vědět kudy kam, nasliňte prst a zdvihněte ruku.“

 494. Tak ČT24 jed ve starých kolejích- Německo dělá, co může, teď musí ostatní … A kvóty.
  ČT je nutné rozpustit.

 495. Podle Focusu bombový poplach na mnichovském nádraží…

 496. Tisková zpráva Bloku proti islámu:

  „Pokud vládo nezavřeš konečně hranice, začneme je blokovat sami!
  Dnes v odpoledních hodinách se rozhodla Spolková republika Německo zavést kontroly na hranicích, což potvrdil německý ministr vnitra Thomas de Maiziere. Německo podle něj doufá, že se tak vypořádá s přílivem migrantů. Toto dočasné opatření se týká pouze německo-rakouské hranice. Tento krok německé vlády znamená, že veškerý příliv uprchlíků se začne valit přes Českou republiku. My se staneme první zemí Schengenského prostoru a většina nelegálních běženců zůstane na našem území do ukončení celého azylového řízení, které trvá často několik let.
  Blok proti islámu žádá opakovaně vládu již několik měsíců, aby uzavřela hranice a nepouštěla k nám nelegální běžence, jinak zkolabuje český zdravotní systém a naše sociální zabezpečení. Nejsme tak bohatou zemí jako Německo a i to se nyní běžencům brání. Naše republika nápor běženců prostě vydržet nemůže!
  Proto naposledy vyzýváme vládu: Okamžitě zavřete hranice!!! Braňte občany České republiky!! Jinak nám nezbude nic jiného, než abychom začali bránit hranice sami. Naše demonstrace ukázaly, že občané nám věří a jsou připraveni nás v našich aktivitách podpořit. Věříme proto, že v případě Vaší nečinnosti se u hraničních přechodů z Rakouska sejde dostatek vlastenců, kterým není osud naší země lhostejný.
  „Blok proti islámu nikdy nevyzýval k občanské neposlušnosti, ale po dnešním rozhodnutí SRN je situace natolik vážná, že pokud nezačne vláda konečně dělat zásadní kroky k obraně naší vlasti, budeme je muset udělat sami : řekla Jana Volfová místopředsedkyně BPI

 497. 605 NoName
  já dneska čtu lemonde. Kde jinde bych se dočetl, že varšavou zmítají tisícové protimuslimské demonstrace?

 498. a objevují se jedovaté otázky kam z Mnichova zmizely transparenty Welcome.

 499. No a Katalánci chodí ulicemi po statisících …
  Ale to se v idnes nedovíme.

 500. Chovanec udělal rázné gesto! Rakouskou hranici začne brzy hlídat 200 policistů. To je opravdu psina 🙂 🙂 🙂

 501. skimiciá, nejen Varšavou!
  Podle slovenského tisku byly i v Gdaňsku a v dalších městech. A v Bratislavě taky!

 502. nejvyšší čas udělat něco jako Národní gardu.

 503. Obdivuji nedvojsmyslná rozhodná stanoviska Junckerovy komise!

  Tentokrát k situaci v Německu (potom, co mu to Merkel suše oznámila)

  The current situation in Germany, prima facie, appears to be a situation covered by the rules.
  http://europa.eu/rapid/press-release_STATEMENT-15-5638_en.htm
  Současná situace v Německu se ZDÁ BÝT NA PRVNÍ POHLED v souladu s pravidly.

  Jak se dělá smajlík když vám slzy smíchu stříkají na monitor? A co na druhý pohled, soudruzi ???
  🙂 🙂 🙂

 504. Už se ví, kdo způsobil, že německý náčelník vydával tak zvrácené rozkazy?
  Jsemť byl pár hodin na koncertě a vrátil jsem se do jiného světa…

 505. On asi Chovanec povolá do zbraně ještě revizory Dopravního podniku – těm neunikne ani myš. Ani na hranici.

 506. 617 – co je na nich zvráceného ?
  To je dobře vymyšleno:
  Napřed vetřelce nasměruji přes Rakousko, vznikne bottleneck, tak to pod touto záminkou zavřu;
  Vetřelci to vezmou přes ČR, pár jich propustím a ve vhodnou chvíli zavřu Schengen i s námi.
  A to co tady zbyde jsou ti, které dobrovolně přijmeme……
  Na co kvo,kvo,kvo,kvóty žeáno….

 507. No to se Konvička trochu mýlí – my se první zemí schengenského prostoru můžeme stát, ledaže by je shazovali z bulharských a rumunských letadel či balonů…

  Jinak pravidla EU říkají: nemilosrdně vracet do Rakouska!!!

 508. Šimone… trochu háček bude v tom, že oni chtějí do Německa a ne k nám. A svým poučováním o lidských právech, označování fixem a házení baget jako psům si uzavřeli cestu do nich na hranicích střílet.
  To střelbou by se mohli probudit „osamělí vlci“…

  Jinak Dienstbier na to nemá čas, řeší jednu školu na severu, kde řiditelka udělala jednu třídu ze samých cikánů a oni se mezi svými, cítí diskriminovaní…

 509. Dobrý podvečer… Tak jsem absolvoval Táborská setkání… Mohu-li hodnotit program, tak co se opravdu povedlo byl tzv. videomaping na táborské radnici (s tou grafikou se někdo opravdu vyvstekal, to stáo za to…) a pak Spirituál kvintet.. Ten čas utíká, ale jim to zpívá furt dobře. A Zdeňka Tichotová to v těch hlasivkách furt má – sóla jak za mlada…
  No a to je asi tak všechno… Velkolepý hovnostroj se ukázal býti poněkud malolepým, za 9 minut bylo po všem…
  Navíc do toho furt montovali Žanka Husojc, že jako 600 let co ho hajsli – ale to je přece takový hezký křesťanský folklór… Jen by se patřilo to těm všem černoprdelníkům vrátit. Aby je ta chamtivost trochu přešla.
  No a hrůza dostala nový rozměr – jedna z vystupujících byla taky Kubišová… Někdo by jí měl ohleduplně naznačit, že zpívaný remake, kde se netrefí do tóniny ani do rytmu, opravdu není to pravé ořechové…
  No a celkově to byl slabší odvar loňska… Akorát místo Honzy Vacíka, co řval jak postřelená kráva loni, řval letos jako postřelená kráva Marán Vojtko… Získal jsem pocit, že řvát jak postřelená kráva je ideál poslední doby, v tom řevu se ztratí jak text, tak hlavně (případná) melodie a divák postižený hudebním sluchem je tak ušetřen nejhorších excesů…
  No a jinak se během mé služby nic zvláštního nestalo…

 510. 623 jo, tak jsem si monitor poprskal podruhý 🙂 🙂

 511. 621 – šumaváku:
  to je sice hezká úvaha, taková humanistická (což tě i šlechtí – bez ironie), ale umím si představit předvolání Sralbotky do Berlína a následně jeho a Chovancovy překotné aktivity k tomu, aby tu suspendaci Schengenu jsme zajišťovali takňák ze solidarity my jakožto suverénní stát – plotem jako húnové (Herr Merkel bude po dobu výstavby koukat jaxi stranou, takže se protestovat nebude) a urychlenou výstavbou ubytoven, včetně přesčasů pro benga apod.
  My prostě přesvědčíme ty váhající vetřelce pádnými argumenty (třeba žiletkovým plotem a 400 volty napnelismu, případně kapesným ve stejné výši jako v Teutonii), že když je tady chceme dobrovolně, tak tu prostě zůstanou !

 512. no….případně i vyšším napětím…..v případě pfysického kontaktu se alespoň nevděčník vypaří, jako se to občas stává v elektrárnách, a bude po problému….

 513. Dobrý večer,

  navštívili jsme Mou vkast. Nikoliv koncert, ale výstavu krajinářů v Pražské jízdárně. Hezký to bylo….

  Mánesové, Slavíček, Chittusi, Braunerová, Schikaneder, Rabas… no, byl by to dlouhej seznam.

 514. teda, to jsem netušila, že zrovna Landovi tak leží na srdci osud EU, že se obává jejího rozjebávání 😀

 515. Tak mi tu něco před chvílí hučelo, jako traktor to neznělo a ty už jsou asi od 6.hod doma… tak jsem vylezl se podívat a světe div se:
  Vrtulník kontroloval hraniční čáru.
  Nevím jestli český nebo rakouský to se podle světýlek nepozná, ale podle zvuku to nebyl ten šroťák, co sem lítá kontrolovat, jak a zda mají zemědělci včas sklizeno.

  Jestli to byla pohraniční policie s termokamerou, tak to by mě mile překvapili…

 516. Čistě zeměpisně jsme, Halladine, Evropa a nikoliv Evropská Unie. 😀
  EU je politický útvar.

 517. Tak v Německu kvůli hraničním kontrolám začali řvát Zelení. Kdyby vláda poslala obcím včas více peněz, nemuseli by se zavírat hranice a migranti mohli dále migrovat. V ústech Zelených (třebas starosta Tübingen Palmer) se objevuje pojem „Zwangsvermietung“ (nucený pronájem). To my známe z 50. let, kdy docházelo k tzv. administrativnímu dělení bytu. Proto také byla Pařížská ještě počátkem 60. let multikulturně obohacena tehdejšími Cikány (Romové ještě nebyli). Oproti tomu do buržoazních bytů na třídě Tří maršálů (Fochova, Schwerinova, Stalinova) byly přidělovány spíše osoby světské. –Na jednom blogu jsem našel vyprávění pamětníka, jak byli po válce v Německu (konkrétně tedy západním) rozmisťováni utečenci. Nucený pronájem zavedla už Výmarská republika, za Hitlera byl hojně aplikován a v SRN vydržel místy až do počátku 60. let. Nicméně podle bloggerova popisu je zřejmé, že dnešní migranti by se asi vzbouřili a v Bruseli by z toho měli ouročky. Prostě tehdejší zásada „nelíbí se ti přístěnek v 3. patře koncelářské budovy? – pak můžeš jít spát na ulici“ by dnes způsobila zděšení.

 518. Rozdrážděn diskusí o sekačce jsem se pustil do díla a vystydl mi konečně lák a tak jsem mohl naložit (už se na to od pátku chystám) třílitrovku báječné pochoutky, v hospodě známé pod názvem Ertrunkener. Hele – je to vůbec politicky korektní to tak nazývat, vzhledem k tragédiím u italských a řeckých břehů? Neměly by se přepsat kuchařky?

 519. jo jo, připadám si jak ten Klaus 😀

  Už dávno tvrdím, že další diktatura nehrozí ani od nácků ani od komunistů, ale odjinud. A zelené a lidskoprávníky považuju už dlouho za horké kandidáty na tuto smutnou roli…..

 520. maYdo,

  ono rozjebávání se netýká celé evropy, ale právě jen zemí EU.

 521. A hele

  Rakouský kancléř Werner Fayman varoval, že pokud v pondělí nedojde v Bruselu k dohodě ohledně přijetí uprchlických kvót, Německo a jeho spojenci se pokusí kvóty prosadit většinovým hlasováním.

  Dodal, že Rakousko a Německo, které podstatnou měrou přispívají penězi do rozpočtu EU, budou uvažovat o sakncích proti zemím, které tvrdošíjně odmítají podílet se na sdílení uprchlíků. Bude to znamenat zrušení některý strukturálních fondů EU, „z nichž mají největší prospěch východoevropské státy“. prosadit většinovým hlasováním.
  – See more at: http://blisty.cz/#sthash.Qb7nawMP.dpuf

 522. 635 skimici to mi připomnělo :“Jeho výraz připomínal sekačku na trávu, která se právě dověděla, že tráva založila odbory.“

 523. 629 Halle
  je to koordinované
  This must be accompanied by the rapid implementation of a relocation programme as proposed by the European Commission. People in need of international protection in accordance with international law should be relocated amongst all European Union countries based on a fair distribution mechanism.
  http://www.unhcr.org/55f5b5016.html
  Ůřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky se vměšuje do vnitřních záležitostí států EU jakkoliv již s s nefungujícími suverenitami.
  Je to nátlak před zítřejší schůzkou v Bruselu.
  To bude zas propocenejch košil.

 524. No jo, komisař pro uprchlíky… Že o nich nějak do teď nebylo slyšet…..

  A jak si to soudruh představuje, když sem imigranti nechtějí? To jako je máme držet v táboře s ostrahou nebo postavit železnou oponu?

 525. 637 to měl tak dlouhýho nebo tak krátký nohy? Možná, že to byl genderisticky správně vychovanej farmář, naučenej čůrat v sedě, tak čůral na bobku?
  Ostatně je přínosný když ovčani jsou vytížený farmářem kusnutým do pinďoura než aby přemejšleli o něčem jiným. Při návštěvě rodný hroudy bylo mi shlédnout několikery televizní večerní zprávy osvědčené kvality a následný cosi jako zpěváckou soutěž „hledáme mladý netalenty“, v porotě s Haberou, o kterym mám mlhavý ponětí. Ostatní neznám. Z úžasnejch dojmů se dosud vzpamatovávám. Doufám, že se zrehabilituju daleko dřív než opět navštívím rodnou hroudu. Do tý doby omluvte kvalitu vyjadřování sníženou dementálním útlumem.

 526. 642

  Ovšem zbavit nás povinnosti platit příspěvky do EU – o tom řeč není…

 527. Na BBC říká redaktor, že bypass skrze česko je logický, ale že pokud se ministr vnitra zítra zatvrdí a bude to trvat déle, nedovede si představit, jak budou němci hranici efektivně bránit. Říkal jsem to už v poledne. Je to brutální nátlak na satelity aby souhlasili s dispersí dobrovolně. A tady se zřejmě ministři podělají, přestože každý ví, že němci ostré proti davu nepoužijí a tedy to nezvládnou. Daly se do pohybu příliš veliké masy.

 528. 645
  Jak tak koukám na naši vesnici a okolí, tak nemáte pravdu.,

 529. skimici,
  IMHO je to teď válka nervů – něco jako „kdo mrkne první“.
  Divím se, že na Merkelovou ještě nedošel dav s vidlema.
  Ten americký konvoj se mohl rozestavět po hranicích, aspoň by k něčemu užitečnému byl…
  Ale pořád kromě Dánska nikdo neomezil benefity azylantům. A nikdo nevysvětlil migrantům, že azylant je až po přidělení azylu, nestačí jen přejít hranice do Země zaslíbené.

  A co by se stalo, kdyby Řecko darovalo Lesbos Turecku ? Už by to nevozili na pevninu ?

 530. A paní Mrkalová má problém…..

  Na stranu politiků bavorské sesterské strany se o víkendu jednoznačně postavil člen předsednictva CDU Jens Spahn. Stěžuje si na „téměř nadšené líčení“ utečenecké politiky v médiích, která ignorují starosti mnoha občanů.

  Ve veřejné debatě jde podle něj už „jen o extrémy mezi samozvaně absolutně dobrými a štváči, nepřáteli cizinců“. A „nic mezi tím“.

  „Nálada vůči uprchlíkům se zhoršuje doslova hodinu od hodiny,“ varuje Spahn.

 531. Dobré ránko!

  Jj, na to, vysvětlovat dětem, co je to xenofobie, se mprachy najdou hned! S češtinou už je to horší!

  …Malý cizinec ve třídě už není raritou, běžně jich bývá i několik. Ne každý však umí česky. Potíže pak mívá žák i učitel. Na doučování chybějí školám asistenti i peníze. A s přijímáním migrantů bude bezpochyby takových žáků přibývat…
  „Když mají žáka, který neumí česky, tak si nemohou říct, teď rychle potřebuju zajistit výuku češtiny, ale musí čekat na nějakou dotaci, podat žádost. Rozvojové projekty se vypisují jednou ročně, je to nepružné a pro školy nešťastné,“ vysvětlil Radostný….
  http://www.novinky.cz/domaci/379926-skoly-jsou-bezradne-z-zaku-kteri-neumeji-cesky.html

 532. Dobré ráno vespolek,
  no já ještě pamatuji doby, kdy se učilo i bez dotací… v páté třídě (cca 1975) jsme měli ve třídě dívčinku ze Sýrie (!), o rok později z NDR. Kupodivu vstřícným přístupem pedagogů se to zvládalo bez zásadních problémů, byť v češtině zrovna neexcelovaly…

 533. Matzurko,
  je to jako s Romy – jednoho ve třídě zvládneš bez problémů.
  Stačí, aby jich bylo 3-5 a je malér, to už se ukočírovat nedá.

  On už je to druhý článek na podobné téma. Kantoři blednou hrůzou, že se jim to nahrne do tříd.

 534. Dobré ráno
  a co par 13 a 14 školského zákona i s přihlédnutím k par 20 ?

 535. skimici 655,
  úprchlíci nejsou národnostní skupinou.

 536. skimici,

  „… pokud pobývají oprávněně na území České republiky…“
  Což se o úprchlících říci nedá.

  Ale hlavně, jak to chcete vyučovat, když je tam najednou Syřan, Pákistánec, Afgánec, Bangladéšan, Somálec ….. kteří si nerozumí ani sami mezi sebou a někteří ani nechodili do školy …. a pokud, tak se nedá zjistit, jestli něco umí…

 537. Halle 656,
  co by nepustil, když se tam „vyváženě“ nadává i Putinovi! 😀

 538. NoName,
  bych řekla, že v té Evropě už je teď tak velikej bordel, že podobné se stává nepodstatným detailem.
  A že „novináři“ jsou děvky prodejné, je už známo delší dobu. Co zaráží, je míra té prodejnosti…

 539. NoName,
  viz 576, 596.
  Ale souhlasím, novináři JSOU prasata.

 540. Rputi
  tak kdo je tedy ten malý cizinec ve Vašem odkazu 651? Buďto ve škole nemá co dělat a ředitel porušil zákon anebo se o něj nestaraj s přihlédnutím par 20 odst 2 školského zákona a porušují (spolu se školy) zákon?
  A nebo je tam legálně a neumí česky čímž se rodiče nedokázali přizpůsobit požadavkům par 13 a 14?
  To jsem z toho Hirsch.
  Osobně bych takovým rodičům doporučil aby postupovali socdemácky. Tedy tak, jak ukázala se svými dětmi sestra Buzková.

 541. ale spíš to budou obvyklé nekvalifikované novinářské cinty …

 542. skimici,
  taky bych řekla. Děti jiných národností nepadají do tříd z nebe, rodiče jaksi dítko musí do školy řádně zapsat, takže už při tomto lze domluvit jazykovou přípravu.

 543. 667-a všichini příchozí do země musí mít platné doklady a schengenské vízum ?
  To jsou relikty minulosti.
  Co když se ráno objeví u školy „syrský“ uprchlík a chce dát dítě do školy ? Měla byste odvahu ho nepustit ?

 544. 668

  NoName,
  bez nějakých osobních doklaů nelze nic.

 545. Jinak uprchlická „krize“ za dva týdny odkopala EU v nebývalém rozsahu.

  Pořád existují „východní“ členové, kteří mají držet hubu a poslouchat. Jinak se vyhrožuje.
  Nekompetentnost politiků EU je do nebevolající.
  V EU rozhoduje Německo s Francií, ostatní si můžou trhnout.
  Názory na řešení nějakého problému se můžou změnit za 24 hodin o 180 stupňů.

 546. 670-každý den se můžete na vlastní oči přesvědčit, že lze.

 547. Matzurko 667,
  svatá prostato – předpisy platí, jen, když to úprchlík dovolí!
  Nejsou vyučující, nejsou pomůcky, neví se – kolika a jakými jazyky ty děti mluví…

  skimic má pravdu, že úprchlíci a azylanti jsou rozdíl.
  Ovšem s pár dětmi si škola poradí – ve větším množství to prostě bude problém.
  Na něco takového žádná země není připravená!

 548. AK,
  valná většina 🙂

  NoName,
  668, no pokud neumí jazyk, jak trefí ke škole a jak to dítě dopraví do třídy ?
  O azyl to zatím žádalo nějakých pár desítek lidí – vesměs čekají na vyřízení žádosti, tak jsou v provizorním ubytování. Sluníčkářů vítačů je tu hafo, tak ať se postarají i o děti, resp. výuku češtiny pro ty, co o azyl požádali…. už vidím ty zástupy zájemců 🙂 Když po udělení azylu můžou odpochodovat do Německa, tak co by se učili nějaký jiný a velmi divný jazyk.

 549. Dobré ráno,

  tak by mně zajímalo, jestli „matka“ Merkel přizná, že to podělala a šlápla vedle.

  Popravdě řečeno, myslím, že vehnala Evropu do docela slušnýho průseru….

 550. Rputi,
  pořád je to o číslech, o azyl u nás žádalo nějakých 60-90 lidí. I ten článek dominantně zmiňuje jiné národnosti, tak bych fakt nesvlíkala gatě, když brod je daleko.

 551. maYdo,

  asi nepřizná, ale bude jí to prd platné. Možná ji to bude stát křeslo, zvláště pokud se jí nepodaří prosadit tu solidární distribuci uprchlíků,

 552. „bez nějakých osobních doklaů nelze nic.“

  Halladine neblbni, samozřejmě , že to lze.
  Vzpoměň si na Barboru Škrlovou. Tady fungovala jako třináctiletá Anička, v hyperkorektním śvídsku jako Adam. A to bylo v době, kdy tu byl relativně klid a osoba bez jakýchkoliv dokladů byla poměrně vyjimečná událost.

  A zamysli se, jetsli se z toho případu soudružka Šabatová poučila a vyvodila nějaký závěry. Možná Ti dojde, že kdyby ano, dávno by zmizela z povrchu zemskýho a pohybovala by se pouze v kanalizační síti.

  Ta by byla schopná zařídit, aby do školy vzali jako ubohé uprchlické dítě i předáka Islámského státu.

 553. http://www.sme.sk/c/8001260/porosenko-ziada-stiahnutie-ruskych-okupacnych-sil-a-dodavky-zbrani.html
  Opominu 240 tanků a 530 obrněných vozidel, 9100 je zřejmě oblíbené číslo tohoto charismatického prezidenta, nicméně prohlášení

  „Porošenko odmietol názory, že ťažká ekonomická situácia by mohla v zime viesť k nedostatku elektriny, uhlia a zemného plynu“

  zřejme signalizuje, že nedostatek všeho bude už brzo. Když Porošenko něco kategoricky prohlásí, znamená to obvykle, že se stane úplný opak.

 554. No, já bych uvítala, kdyby ji mohlo stát křeslo, když to prosadí.

  Je to zásah do práv jiných zemí. Pokud má možnost do dění zasahovat, tak chci jako občan mít možnost nějak ovlivnit, jetsli si to křeslo podrží.

  Jetsli Merkel udělala průser celoevropského formátu – a to udělala – a podrží si křeslo proto, že ten bordel odsunula od vlastních voličů někam, kde její zvolení či nezvolení ovlivnit nelze, tak je někde zásadní chyba.

 555. Jj, jedním dechem nás mlátí po hlavě „evropskými hodnotami“, ale zkuste se k nějaké hodnotě vyslovit a pokud není oficiální, dostanete po nose zas!

  V.Klaus, ml.:
  …Ale hlavně bychom se měli starat, jak jsme na tom my sami. Jak jsme zdecimovaní a čím. Máme ještě vůbec společně sdílené hodnoty západní demokracie nebo toho, co z ní zbylo? Vychováváme třeba ve školách mladé lidi v duchu úcty k tradicím, vlastenectví, odvahy hájit právo na názor, na majetek, na svobodu… tedy v duchu křesťanského desatera?

  Ne.

  Dominuje celoevropský nihilismus – „nejsou žádné hodnoty, vše je možné“.
  Národní státy jsou polofašounský přežitek a musí být nahrazeny něčím novým a lepším….
  http://www.novinky.cz/komentare/380491-komentar-to-je-ta-zeme-mlekem-a-strdim-oplyvajici-vaclav-klaus-ml.html

 556. Dobrý den.
  Pro některé západoevropany, vyznavače učení Marxe, Engelse, Hitlera, jsme my východoevropané kulturně na úrovni bulharských cikánů.
  Syřané jsou inteligentní, vzdělaní muslimové, kterým ta východní pakáž brání v příchodu do Německa. Jak to činila 600 let.

 557. Zavedení kontrol na hranicích zvažuje – podobně jako Bavorsko – i spolková země Sasko. Tamní ministr vnitra Markus Ulbig v rozhovoru pro stanici MDR INFO řekl, že se tak může stát každým okamžikem.

  Tak to je dnes první positivní zpráva. Jistě měl na mysli kontrolu hranic směrem DO ČESKA v oblasti Chemnitz – Heidenau – Zinnwald, kde mají uprchlické tábory (aby se jim ovečky nerozutekly). Děkujeme!

 558. Muhehehe!

  Jakub Janda (Think tank „Evropské hodnoty) vskutku perlí na FB!

  …Za chvíli začnou hlasy, že za německé rušení Schengenu můžeme my, protože jsme nepřijali kvóty.
  Není to tak. S kvótami bychom hranice stejně museli zavést, protože přerozdělovaní by neměli důvody zůstávat kde nechtějí a my neměli nástroj je tu udržet….

 559. Muhamad Atta byl taky inteligentní a vzdělaný….

 560. Se salámem ?
  Kterým ? Uherák, Vysočina nebo Herkules? 😉

 561. 688 AeroKarle
  pokud je to pravda, tak se domnívám že ten smajlík tam ani nepatří.

 562. 688 — Právě jsem se vrátil z terénu, nastartoval počítač, a chtěl to sem také dát. No, pohlédnu-li na sebe bez ilusí, musím si přiznat, že s axiomem zkurvenosti (který, kdyby snad někdo nevěděl, říká

  Není částečné zkurvenosti.

  ) jsem na tom už skoro tak, jako Kajan s kompostovkou… A aplikujeme-li jej na celý Lügenpressem naservírovaný tklivý příběh, dalo se to možná odhadnout i dopředu. Chudák chlapeček.

 563. Srbsko se bude snažit protlačit do Maďarska ještě během pondělí 25 000 až 30 000 běženců. Maďaři to fedrují před Nickelsdorf. Rakušáci zase říkaj, že do rána zvláštní vlaky a autobusy všechno přivezli do Salzburgu.
  To je fičák 🙂

 564. zvlášntíMI vlaky a autobusy všechno přivezli

 565. skimici, Zpátečníku, Aero,
  mám u vás pivo , to jsem sem už dávala před několiuka dny.
  Pravda to zřejmě je, protože to odpovídá iá tomu blekotu „otce“ – že se udělaly takové vlny, až to člun převrhlo a kapitán odplaval zpátky do Turecka.
  Chtěla bych vidět pašeráka, jak plave ve vlnách převrhávajících člun….

 566. (690) Pravda by to být mohla, smajlík se ani tak netýká vlastní události, jako spíše špatného výběru dojemné scény.

 567. a řekové to sem perou dál, vědí, že se jim nic nemůže stát … Je to jako s bankama, too big to fall. Jenom jedním si můžou být řekové a italové jisti. Že se nenajde nikdo, kdo by jim to v rámci Dublinu vrátil.

  Lodní trajekty, které pendlují mezi řeckými ostrovy v Egejském moři a přístavem Pireus, přivezly do Atén v neděli večer a pondělí ráno kolem 4500 migrantů. Další stovky jich ještě přibudou během dne, protože lodě se opět vydaly na plavbu k ostrovům přeplněným uprchlíky, jako jsou Lesbos, Kos, Leros a Kalymnos.

 568. Aylanův tatík zřejmě nechtěl jet do Evropy s holou pérdelí, Místo aby sám někomu platil za převoz, zřejmě investoval do člunu, a sám kasíroval….

 569. Pokud Maďaři zítra zavřou plot,Srbům a Makedoncům nezůstane nic jiného, než udělat totéž, a zůstane to v Řecku…..

 570. 695 — Nóóó, pravda, Rputi… Co jsem si tak doposud z vlastní skromné zkušenosti odvodil, ony tyhlety východo- a jihostředomořské kultury pojem pravdy de facto ani neznají, přinejmenším ne v západním smyslu slova. Typické je úžasně přehánět oběma směry dle okolností, možná proto, že na místě a ve funkci pojmu pravda vlastně mají zaveden trošičku jiný, totiž přesvědčivost. Naopak (co jsem tak viděl) je zcela běžné, že když si tam o něčem snaží udělat obrázek třetí strana, posuzuje právě jen tuto [momentální] přesvědčivost, a vůbec ji nenapadne si současná tvrzení dotyčného porovnat s jeho předchozími výroky.

  Koneckonců to vidíme i teď: Pětatřicetiletý ilegální imigrant zahodil doklady a teď tvrdí, že je mu patnáct. Je to snad otázka čehokoliv jiného než přesvědčivosti?

 571. 699 Halle
  budou do nich střílet anebo je pendrekovat když první sled poběží s malými dětmi v rukách? Podívej co se stalo té huse kameramance. A to dala jednu stolku a dvě děti kopla.

 572. (701) Ano, to je to samý, co s technoparty. Jednotlivec nebo skupinky by dostali po čuni nebo alespoň pokutu. Pokud jich je moc, policie vysvětluje nasraným místním, jak nic nemůže dělat.
  Imigrantů je taky moc.

 573. 2 skimic ad 687 – „O druhou ženu se postarali pravděpodobní účastníci konference. Jeden z nich do ženy, která upadla na zem, dokonce kopal.“ – Jistě ho taky vyhoděj z práce, jako tu kameramanku… A co Ty, už ses vyplakal? Nebo je to opět realtivní a do někoho se kopat může a do jiného ne?

 574. 704-kopání do žen je u islámu kulturní odlišnost.

 575. PeSi
  nikdy tu ženu už jenom díky její profesi hájit nebudu. Vlezla dobrovolně a za peníze do kotle a nezvládla to.

  Hele všim sis Norů?
  norští politici navrhují umístit uprchlíky na Špicberky
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/131362-norsti-politici-prisli-s-nevsednim-navrhem-na-reseni-uprchlicke-krize/
  „Těžko si dovedu představit lepší místo pro integraci,“ uvedl předseda Norské strany zelených Espen Klungseth Rotevatn.

  Ach ti Norové 🙂 🙂 🙂

 576. 702 — No, nevím, AeroKarle. O drzosti by snad šlo mluvit z nějakého objektivního pohledu, kdyby existoval. Ale může zde existovat? Podle mého (nepřipraveného) názoru, drzost vždy musí mít nějakou subjektivní stránku; drzoun si musí být vědom překročení mezí. Pro toho patnáctiletého chlapce však v tomto směru žádné meze neexistují, jeho kultura je prostě nezná. Meze tu jsou jedině z hlediska té přesvědčivosti; právě z toho důvodu nebude asi tvrdit, že je mu patnáct měsíců. Podobně prodavač jednodolarové cetky na bazaru začne smlouvat od tisícovky či stovky, ale pravděpodobně ne od milionu či miliardy.

 577. Dnes pojedou Amíci na Slovensko. Dvě slovenské nevládky nabízejí zadarmo odvoz z Blavy do Kútov na přivítání. Kromě toho se chystá další iniciativa , demonstrující proti. Ti pojedou vlastními auty.

 578. Vynikajícím Schneiderova analýza!

  …„Spojené státy potřebují každých deset let, nebo tak nějak, zvednout nějakou malou ubohou zemičku a mrštit s ní proti zdi jenom proto, aby svět viděl, že to myslíme vážně,“ řekl Michal Ladeen, profesor American Enterprise Institute…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/My-USA-jsme-rise-Vytvarime-vlastni-realitu-Jan-Schneider-ukazuje-mnohe-zvlastnosti-ktere-Amerika-provedla-po-roce-2001-A-nemluvi-se-o-nich-399172

 579. OT – Pesi, všimla jsem si, že se vypsala soutěž na studii na výstavbu kampusu Albertov. Co se stalo s původním projektem?

 580. Ahoj!
  Ad 674 – a učení se jazykům. – někde jsem zachytil , že italská charita ( ne mafie) velmi úporně učí běžence italsky.
  Zaujalo mě to, protože mi není jasné, k čemu jim to v Německu bude…

 581. Skimici ad 683 – on samozřejmě mluvil o kontrole a uzavření hranic s BAVORSKEM!!

 582. 711 je smutné čtení, AeroKarle, tím leda prokazuješ svou kulturní nekompatibilitu. (A nutnost převýchovy, a nutnost dalších grantových peněz pro neziskovku, která tu převýchovu bude provádět.) Tvůj pohled onoho patnáctiletého chlapce nezajímá, podobně nezajímal úředníka, který jej poslal na lékařské vyšetření. Možná právě o něj (a z něj vyplývající průtahy) chlapci šlo.

  V podobné situaci ve slavné Cestě do hlubin noci si úředník dotyčného nejprve orientoval patřičným směrem, načež mu nakopal hýždě. (Céline se jakožto humanista jasně staví proti tomu úředníkovi, to se snad rozumí samo sebou.) Odtud dotyčný seznal, že postrádá přesvědčivost, a že tedy nemá onen ekvivalent pravdy. S patnáctiletým chlapcem to dopadlo naopak, proto taky o něm zde mluvím jako o patnáctiletém…

 583. Náměstek ukrajinské Nejvyšší rady Igor Lucenko řekl, že ukrajinská armáda s pomocí USA a Velké Británii je připravená a může udeřit na Donbas a Krym.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajinska-armada-chce-zautocit-na-krym-s-podporou-usa/
  „Pod rouškou amerických řízených střel z válečných lodí USA, ukrajinská armáda rychle zneutralizuje všechny krymské milice a možná bez obětí na naší straně,“ prognózuje Lucenko ….
  On chce prostě Míšu S trumfnout 🙂

 584. 706 — Jestli bych Vám směl něco navrhnout, skimici, kameramanku nehajte, nechte ji být, a hajte sebe; sebe, svoje hodnoty, svůj svět. Tedy, ovšemže, pokud už to stejně dávno neděláte… Jenže pod tlakem škůdcovských medií se jeden lehce může dopustit chyby.

 585. Zpátečníku, jen o sebe? Když já se k smrti rád socializuji 🙂

 586. 719 — Zde bych nejspíš opět uctivě doporučoval takovouto otázku pominout, skimici. Euroamerická (a podobně i technologická, což je a není totéž) civilizace dlouhá léta, byť asi nikoliv nutně hned od svého počátku, úspěšně fungovala na tom principu, že každý její dospělý příslušník hájil své vlastní hodnoty; obhajoba a prosazení určitých hodnot té civilizace nastala jakožto efekt vedlejší, ovšem (právě proto?) značně mohutný.

  Lze srovnat — se spektakulárními výsledky — např. s obhajobou multikulturalismu, oteplismu, feminismu, homosexualismu atd., které, co jsem tak kdy viděl, ve skutečnosti nejsou vlastní prakticky nikomu, byť se pod dusivým tlakem politické korektnosti snaží nedávat to příliš najevo…

 587. 723 – houby !
  rostou jak vzteklý – ale nepovím kde 🙂
  I když – pokud někomu nebudou vadit přecházející vetřelci: Česká Kanada…..takže to už je skoro pozdě.
  Za komoušů se do těchto míst ani nesmělo a teď to bude asi taky na propustky (až tedy sobotkové rozmístějí na hranice ten orchestr hradní stráže)….

 588. Ach jóó….
  u nas brácha donesl z lesa dvě babky. Pokud můj brácha donese dvě babky, celá ves ví, že nemá smysl chodit do lesa, protože nerostou.

 589. Při spatření podobných záběrů mne napadá jen závěr Krylova Neznámého vojína…

 590. 720 Zpátečníku
  Jsem chvilku kroutil volantem a teď koukám, jak jse mě zpražil.
  To to fakt zní tak blbě? Já to běžně používám i ve smyslu
  socialize verb (GO OUT)
  to ​spend ​time when you are not ​working with ​friends or with other ​people in ​order to ​enjoy yourself
  http://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/socialize

 591. 729 Když nepracuju s příteli či jinými lidmi, trávím čas tím, že se uspokojuju? 😀

 592. Halladine,
  ony jsou (po)blisty v zásadě příležitostnou českou mutaci Guardianu. Trochu mi to připomíná MfDnes v dobách, kdy tam psával jistý Hvížďala. Vždycky ve čtvrtek měl celostránkvý a dosti zajímavý článek. Většinou jsem míval pocit, že jsem ten článek už někdy četl. Ano, v pondělí předtím to měl Der Spiegel. A pak už jednou Hvížďala nebyl – a ani jeho čtvrteční stránka v novinách nebyla.

 593. 686 maYdo, však také efekt jeho činu je daleko vyšší než předpokládal. Kdyby žil, byl by nadšený.

 594. Halle,
  no to koukám, takže nejenže budou všichni ýádající o azyl registrování včetně otisků prstů, ale pokud azyl nebude udělen, budou okamžitě deportováni, resp. internováni.
  A má se s tím začít zejména v Itálii a Řecku, s výdledem na zřízení uprchlických táborů mimo EU.
  Najednou šum svistu, což ?

 595. Jen aby to nerozhořčilo toho rabína, co nemohl vydechat popisky fixem….

  Ale taky zírám, že to najednou jde, jen si museli Němci vyzkoušet, že ta plotna opravdu pálí a

  A zajisté se brzo budeme dočítat, jak ty vyspělé západní státy tu krizi perfektně zvládaly, zatímco my….. 😀

 596. A chovanec je furt proti, protože se mu to zdá nepovinně povinné

 597. Halle – a jak to tipuješ?
  A. Podělá se
  b. Nechá se přehlasovat
  c. Zaváže se k dvonásobné kvótě

 598. (733) O šumu svistu zauvažuji, až to bude fungovat. Nebo alespoň, až se věc dostane ze stadia předprojektového nadšení do stadia realizačního vystřízlivění.

 599. Ne že bych ho nechápal, skoro každej se vždycky podělal

 600. Matzurko 733,
  nemyslím, že by to bylo tak najednou. Ona je v Němcích spousta inteligentních lidí, jen prorazit přes „pevnou hráz sluníčko-socialistických idiotů“ chvíli trvá.

 601. Matzurko 733,
  nemyslím, že by to bylo tak najednou. Ona je v Němcích spousta inteligentních lidí, jen prorazit přes „pevnou hráz sluníčko-socialistických idiotů“ chvíli trvá.

 602. „Nebo alespoň, až se věc dostane ze stadia předprojektového nadšení do stadia realizačního vystřízlivění.“

  Aby to nakonec nedopadlo jako s tím kampusem Albertov….

 603. Skimici,

  pokud ho přehlasujou, nic moc s tím nenadělá. Snaží se , aby ten problém řešili premiéři.
  Ale ti volové v EU si neuvědomují, že pokud přehlasují, vznikne ve V4 velmi silné anti EU pnutí.

 604. Ježkovovoko!
  No jo, já vím, Kadel IV. tu maduridu taky neměl, jo jo…

  Předseda EP Martin Schulz

  CV
  učební obor knihkupectví (1975-1977)
  zaměstnán v různých knihkupectvích a vydavatelstvích (1977-1982)
  majitel knihkupectví
  člen SPD, předsednictví a spolkový výkonný orgán SPD (od roku 1999)
  představitel SPD pro vztahy s EU (od roku 2009)
  člen městského zastupitelstva ve Würselenu (od roku 1984)
  starosta Würselenu (1987-1998)
  poslanec Evropského parlamentu (od roku 1994)
  koordinátor skupiny socialistů v podvýboru pro lidská práva (1994-1996)
  koordinátor skupiny socialistů ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (1996-2000)
  předseda politické skupiny SPD v Evropském parlamentu (2000-2004)
  první místopředseda skupiny socialistů (2002-2004)
  předseda skupiny socialistů (2004-2009)
  předseda skupiny S&D (od roku 2009)
  předseda Evropského parlamentu (od ledna 2012)

 605. Kruci,
  já jsem tak naštvaná, že už ani bez překlepů nic nenapíšu…. moc se omlouvám.

  Ten Schulz coby knihovník asi pečlivě studoval Mein Kampf a jiné klasiky, ne ?
  Ale jestli to není kolikrát jedno, Merkel má doktorát z fyziky, a je to prašť jako uhoď.

 606. Schulz je ten vobejda, co sem kdysi přijel vyřvávat na Hrad, ne?

 607. Na hradě vyřvával Cohn-Bendit alias Rudy Danny.

  Mimochodem, na WIKI jsou o něm zajímavé informace.

  Český tisk si je ovšem tehdy, když rozmazával tu ostudu, jakou nájm prý udělal Klaus, že mu museli přijet z EU vynadat, nechal pro sebe 🙂

  Ale nevylučuju, že Schulz taky.

 608. No,
  jsou ještě krásné věci na světě… tady drobně prší, z druhé strany zapadá sluníčko, takže na východě, tedy nad ČB, se rozklenula dvojitá duha… nádherné komplet oblouky, přičemž ten spodní je tak sytý, jako by to někdo vzal značkovacími fixy.

  Hrnce zlata hledat nepůjdu, ani hledat politický význam v tom, že je ta duha na Východě 😀 😀

 609. Webkamera, která ukazuje náměstí, kde demonstruje Pegida je mimo provoz.
  Vsadím se, že náhoda.
  Ale lidí je tam dost.

 610. Msďsři jako první v době míru použili vagon se žiletkovým drátem ! Orbán je ďábel !

 611. Matzurko, to bys musela najít začátek/konec té duhy!
  Mně se to jednou v životě podařilo.
  Bylo to na louce pod Šumavou, asi tak 10 cm nad konci stébel se začal tak nějak zvláštně vlnit vzduch a jak to stoupalo, tak se vlnil víc a začal nabírat barvy a ty byly čím dál sytější a pak už to mířilo na oblohu a dělalo nádhernej oblouk přes celou Šumavu.
  Zlato mě nenapadlo, krumpáč jsem stejně neměla, tak jsem tam jen stála a dělala „jéééé“. 🙂

 612. Já mám dojem, Matzurko, že duha bývá většinou na východě. Slunce musí být dost nízko a to je jen když zapadá. No, taky když vychází, ale to většinou zaspíme. 🙂

  Já mám dojem, že kdykoliv jsem viděla duhu, tak byla na východě.

  Ale zajisté bude chyba na mojí straně, dívám se špatným směrem 🙂

 613. Tak zatímco Daniel Cohn-Bendit může být – dle vlastních, později poněkud rozžvaňovaných prohlášení – považován za emeritního pedofila, jedná se u Martina Schulze o emeritního alkoholika (před 25 rokem). Maturitu (das Abitur) vskutku nemá, získal ale Mittlere Reife, ovšem až v 13. roce školní docházky. Tady by se dalo spekulovat proč až tak pozdě. Tato klasifikace se získává v 10. roce docházky po přezkoušení nebo postoupením do 11. roku docházky. Na druhé straně je třeba si povšimnout jeho rozsáhlé znalosti jazyků.

 614. >> maYda
  To už Pavel Eisner nadepsal jednu kapitolu „Modloslužebnicky k východu“.

 615. Sakra! Že to tu čte STB, BIS, redaktoři velkých denníků a čeští politici, už jsem si zvykl.
  Ale Orbán? To mě překvapuje! 😉
  Teď zatrhnul ty balony ( viz 620) a oznámil uzavření vzdušného prostoru do výšky 1350m a v šířce 20 km kolem hranice…
  Jde do tuhého!

 616. Šumaváku, Orbánovi stačí aby se sem podíval někdo z Magyarország Nagykövetsége.

 617. Zdravím všecky při pondělním večeru. Mám zprávu, pro někoho dobrou, pro někoho horší – letos mi to na Šumavu opět nevyjde, budete to muset zvládnout beze mne. Má rodina se opět postarala o můj povinný program. Ale snažila jsem se, Šumavák to ví. 🙂

 618. Šumaváku,
  oni se s tím Hunové moc ne…mazali už od pradávna.

  Rputi,
  krumpáč na ten hrnec zlata nestačí, ještě musíš přechytračit hlídacího „prtaslíka“, čili „leprkórna“. Ale i tak ti zlato bude na nic, neboť hrnec jest pro běžného uživatele jen divotvorný, plnící tři přání. A pokud ho tomu leprkórnovi sebereš, začne růst, i když si pak budeš zpívat „Over the rainbow“ , „Look to the rainbow“ a jiné hitovky 😀

 619. Matzurko,
  tak takhle zdělaná kolem čarování s duhou nejsem, ale tenkrát jsem jen zírala a bylo mi jasné, že to už nejspíš v životě neuvidím. 🙂

 620. Malé odbočení do Sýrie,

  Neustále se točí asi 7-8 ruských lodí mezi novorosijskem a syrskou Talákijí.
  Jednotlivé lodi to točí asi během 10-14 dní.
  Podle Amíků maji na letišti 7 tanků T 90, nějaké dělostřelectvo a asi 200 mariňáků.
  Jinak se zdá , že v posledním týdnu Asádovy vojska provedly nějakou ofenzívu, a IS prý dostal na pérdel.
  Kromě lodí přilétají do Latakie denně 2 těžké dopravní letadla.

 621. 758 Alegorické zobrazení velmi obecného jevu. Nejen aktuálně velmi trefné. Ano tohle je humor.

  Zato CharlieHebdo si koleduje o návštěvu.

 622. Schumi,
  jo, jejich „humor“ je pro mne už za čarou, byť bycj je střílet nešla.
  Ti chlapečci za svého tátu fakt nemohli…

 623. 767 Matzurko, já také ne. Ale ani bych tu žumpu nebránil. Ani ten pokrytecký politický ksindl solidárně se promenující na Champs Elysées. Tohle nepovažuju za součást principů evropské civilizace, žádné civilizace, a nechci s tím mít nic společného.

 624. Přišel jsem na pokoj a BBC zrovna sjížděla dojímavý rozhovor s jeho docela načančanou tetou. Čert ví jak to bylo.
  Nemoh by Orbán dostat něco ze strukturálních fondů a oplotit ještě kus nějakých hranic? Už v tom má cvik. I vozovou hradbu zvládá, vzdušný prostor kontroluje. Mám ale pocit že se stejně nezavděčí. Jo, tak kdyby Hunové vytáhli na Asada, to by si šplhnul a rabín by to uzavřel nějakým lehkým přátelským prokletím.

 625. skimici,
  pokud měl otec záchrannou vestu a nikdo další z rodiny ne…

 626. 771

  Tuším jeho bratr ji měl taky….
  No , ženských je asi dost ;-), a děti se dají udělat nové…..

 627. Dobré ráno vespolek,
  tak tohle stojí za přečtení – úžasná přehlídka charakterů – kolik politiků si aspoň kopne, fakt „chlapáci“.
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Za-invazi-uprchliku-pry-stoji-sileny-rizeny-projekt-na-zniceni-evropskych-narodu-Spiknuti-globalni-kapital-chaos-teror-Tohle-nam-o-tom-rekli-Babis-knize-Keller-Kalousek-ci-Stropnicky-399222

  A upřímně řečeno, kníže se asi brzo zadusí závistí a vztekem, že na Hrad nedosáhl… a může se vyjadřovaz sprostě jak chce, Zeman svou „lidovost“ hraje daleko přesvědčivěji.
  BTW, někde jsem zahlédla popis, kde kníže co náctiletý pomáhala tahat z bažin tři sta tisíc Maďarů, co utíkali v ´56; by mne zajímalo, jestli taky zahazovali darované jídlo a vodu, pálili spcáky a pak stáli s nataženou rukou na sociální dávky.

 628. Vypadá to, že Chovanec a Kaliňák možná propotili košile, ale nepodrobili se.

 629. Dobré ránko!

  Že by Andělína neměla k dispozici čísla, když se jala hlásat, že „přijmou“ a „neodmítnou“? Podle údajů z tisku z migrantů, kteří do Německa dorazili, loni pracuje pouhých 7%. 93% žije z dávek.
  Pokud by dorazilo oněch 800000, znamenalo by to dalšího cca třičtvrtě milionu dlouhodobě na dávkách a výbušným, kriminálním prostředím k tomu.
  Může tohle vůbec nějaká země vydržet?

  Všechno ukazuje na to, že Klaus má opět pravdu – JE to úmysl!
  Pro úplnost dodávám, že já si to myslím už nějakou dobu taky. Takže ať si kritikové škubnou kanýrem! 😀

  Jinak si s kancléřčiným „selháním“ německá media zjevně nevědí rady…. zatím….
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/konec-pohadky-o-dobrodejich-migranty-nemci-nezvladnou_355634.html

 630. Nemyslím, že je to úmysl, spíš do nebe volající neschopnost.
  Ovšem výsledek je stejný, jako by to byl úmysl.

 631. Halle,
  že by z Andělíny, zvyklé za ta léta vážit každé slovo, z ničehož nic vypadla tak strašná blbost?
  Nevěřím!

 632. 780-včera jsem slyšel toho švédského „profesora“, co to vymyslel v rádiu. Říkal, že ta EU směrnice je hnusná.
  Přitom je stejná jako americká pravidla.

 633. Mně se líbí ta formulace „nárok na azyl“.

 634. 780 tři miliardy? To není možné…vždyť vymírají hladem, nemocemi, vzájemným vyvražďováním. Bez humanitární pomoci by vymřeli. Není možné, abych jich nejen přibývalo ale dokonce tolik přibývalo. Jestliže se mají tak špatně. To je nelogické a odporuje přírodním zákonům jako perpetuum mobile. Jestliže se jeví, že to funguje, musí to mít někam vyvedený skrytý hřídel, kterým někdo točí. Jinak to není možné. Něco je jinak.

 635. Jo když nemají televolevizi, tak se věnují plodicí zábavě.

 636. Já to vidím v barvách!
  Zaslzím, odevzdám svůj důchod Ahmedovi … a ten mě pošle do pr…e, že urážím jeho islámské cítění takovou almužnou a odejde do Německa..
  Jak já miluju tyhle filantropy za cizí!

  „Šéfka společnosti začleňující imigranty: Budeme se asi muset vzdát vysokého ekonomického standardu. Třeba nás to posune k jiným hodnotám“

  Řekla bych, že to tedy zaručeně!

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sefka-spolecnosti-zaclenujici-imigranty-Budeme-se-asi-muset-vzdat-vysokeho-ekonomickeho-standardu-Treba-nas-to-posune-k-jinym-hodnotam-399287

 637. 773 v těch fantasmagoriích chybí snad jen, že je to židovskozednářské spiknutí a odplata za holocaust. Nutno odhalit spiklenecké centrum a nechat na ně dopadnout hněv…jako rotující palcát….No to už tady bylo.

 638. 784 quivisi, televolevizi? Úžasné. Řadím do svého slovníku.

 639. Na tom se dá pracovat….třeba… volefón.

 640. rotující palcát…
  Lidi, tohle mi po ránu nedělejte!!! Mohlo mě to zabít 😀 😀 😀

 641. Kdybych věřil na spiknutí a řadil to do událostí posledních let, zabýval bych se jejich sledem. Například tím, jestli to kolisuje s tím jak Euro začalo konkurovat USD. Ukrajina, Rusko, sankce, ISIL, migrační vlna… Koho to poškozuje, kdo na tom vydělává….

 642. 789 ptakopysku, to jsou zlatá léta padesátá. „Nechť na ně hněv lidu dopadne jako rotující palcát dělnické třídy…“ To byly moc pěkné procesy. Takové procítěné. Třeba se zas dočkáme….

 643. 789

  Nic neobvyklého, jen mírně vylepšený obušek z pytle ven.

 644. 792

  Třeba se zas dočkáme…

  Pracuješ na tom ? 😉 😀

 645. Ad 785: Naprosto souhlasím s šéfkou. Až se Němci vzdají svého vysokého standardu, posune je to k novým hodnotám.
  Hledám levné spolehlivé dvoumotorové letadlo, s doletem 3.500km. Značka: Než Němci najdou nové hodnoty.

 646. Srbové se naštvali. Prý nebudou brát zpátky z maďarska utečence, i kdyby měli na hranice postavit armádu.

 647. Armády dorazily na hranice i bez ostrých požadavků IVČRNCM. Z jedné strany armáda, z druhé strany armáda a ostnatý drát, zátarasy, mezi nimi oprávněně nahněvaní mladí muži – účastníci zájezdu, u kterého cestovka nedodržela slíbené parametry. Jak to bude pokračovat? Bude mladým mužům v uniformách připomenut odkaz předků? Evropské hodnoty?

 648. Halle,
  že by demilitarizovaná zóna mezi Srbskem a Maďarskem? S dozorem modrých přileb?
  Možná nastal čas začít budovat tábory pro utečence. Vřele bych doporučoval používat radičních názvů. Třeba namátkou by se první dva mohly jmenovat Sabra a Šatíla. Ten německý nápad s Dachau je poněkud nechutný 😛

 649. Nickname, nechte bejt!
  Ono Bohouškovi s Chovancem jen prospěje, když jim Konvička štěká za zadkem! 😀

 650. Rputi,
  nějak jsem si vzpomněl na propoceného Topolánka. Akorát by mu tentokrát za souhlas asi neslíbovali společnou fotografii s Merkel, ale něco jinýho. 😀 😀 😀

 651. Srbsko ale také může uplatňovat důsledně klauzuli o první bezpečné zemi a valit to do Řecka nějakou pravidelnou linkou (no dobrá, EUzemě by mohly zapůjčit vagóny, resp. ostrahu). A Řekové to pak můžou vozit zpátky na Lesbos, proč by to mělo jezdit zpátky prázdné ? Kdyby udělali „checkpoint“ už tam, tak se to Evropou tak nehnalo. Dtto Itálie.

  Schumi,
  ono ani tak nejde o to, jak moc Klaus sr. konspiruje, spíš o ty reakce. Kdo dokáže i slušně řící, že dle jeho názoru je to nesmysl, a kdo si neodpustí i přisprostlé napadnutí autora.

 652. Dobré ráno,

  ráno v radiu říkali, že dohoda o kvótách neprošla, česko a další země ( neřekli, které ) byly proti. A na iděsu ani ťuk, jen že Maďarsko uvažuje o zavedení vyjimečného stavu. Doprovázeno fotkou s dítětem a dalšími cca 40 v galerii. stavu.

 653. 784…no to je mor…manželka se toho hned chytla a napadla jí „voleplikace“

  Pořídil jsem si novou voleplikaci do volefounu abych ve volebaru mohl koukat na televolevizi a ve volečatu na volebůku si vylepšit svůj voleprofil. Rozjíždim novej volebysnys, koupil jsem si volehadry, líznul nový volefáro a na něj sbalil novou volekundu.

 654. A Lidovky taky ani ‚tuk.

  pro změnu řeší, že lidi si stěžují na pořad ČT na dětském kanálu, propagující migraci.

  Soudruzi novináři asi doufají, že to je jen poplašná zpráva a nebo že to při dalším hlasování projde.

  a děď jsu pracocatm, abych se teda měla čeho vzdávat, až bude čas slevovat ze svého ekonomického dstandardu a heldat jiné hodnoty.
  Protože ta vyžraná pijavice, co o tom sní v odlazu v 785, se toho svýho nevzdá ani náhodou a zase to zaplatíme my….

 655. 802 Matzurko, konspirace….Lidé a jejich společenství podléhají přírodním zákonitostem jako vše ostatní. Tak jako „sociální“ hmyz, například mravenci a mraveniště (ještě že tu není Modrej, hluboce by nesouhlasil, nechci ho rmoutit). S tím rozdílem, že člověk na rozdíl od mravence si jako jedinec uvědomuje sám sebe a cíleně přetváří své prostředí. ovšem není to až tak jednoduché, protože člověk ve skutečnosti je sám o sobě komplexem funkčních částí, lidský mozek, který si uvědomuje sám sebe, třebaže elementární součástky, neurony si samy sebe neuvědomují. Jestliže kolonie sociálního hmyzu vede „války“ prostřednictvím milionů jedinců, tak i kolonie lidské, vedou války prostřednictvím milionů jedinců aniž by to bylo úmyslem jednotlivých lidí. Jde o stejný mechanismus, který vede k tomu, že miliony lidí se navzájem vraždí aniž by jako jedinci měli takovou potřebu a činí tak ke své škodě. Tak i nynější uprchlická vlna byla vyvolána nějakým mechanismem, tak jako samoseorganizující vlna stěhujícího se samoseorganizujícího sociálního hmyzu, na základě sdílení informací. U sociálního hmyzu jsou sdíleny chemickými látkami, které koordinují činnost jedinců tak jako je koordinována činnost neuronů v mozku. Jestliže na mozek lze pohlížet jako na strukturovanou kolonii neuronů, na lidské společenství o milionech jedinců lze nahlížet jako na kolonii, systém skládající se z těchto kolonií v systém vyššího řádu, v superkolonii. S odpovídajícím fungováním a důsledky.

 656. 806 maYdo, řešení je nečíst voledovky a nekoukat na televolevizi.

 657. https://www.pravybreh.cz/2015/09/14/nemecka-doktrina-je-dost-riskantni/

  Podobné postoje se odrážejí i v německém levicovém prostředí. Zde se mnohasettisícová uprchlická vlna chápe jako možnost předefinovat národ a konečně tak zvítězit nad vlastní historií. Před čtrnácti dny to shrnul prezident Gauck: „Ještě více lidí než dosud se odpoutá od obrazu národa, který je homogenní, ve kterém je mateřskou řečí skoro všech němčina, ve kterém převažuje křesťanství a světlá barva kůže… Musíme národ nově definovat jako společenství různých.“

 658. http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nechcete-uprchliky-tak-zadne-penize-z-fondu-eu-zada-nemecko_355760.html

  V partnerství se obvykle doporučuje, aby se v diskusi o jednom konkrétním problému neargumentovalo jiným problémem, nepřipomínali se staré spory a aby řešení jednoho problému nebylo vynucováno recipročním řešením jiného.

  Ale tohle asi není partnerství.
  Tady se jenom diktuje a trestá.

  Včera jsem v rádiu slyšel Niedermayera. Vyčetl vládě, že nemá řešení, ale na otázku moderátorky, jak zařídit, aby uprchlíci zůstali tam, kde budou kvótnuti neodpověděl.

  A pak mluvil belgický premiér-a na tu samou otázku odpověděl, že přece takový pohyb zakazují pravidla Schengenu ! Lidi, kteří jeli tisíce kilometrů a porušili X zákonů a pravidel teď jistě zastaví pravidla Schengenu.

 659. Myslím, že Srbsko děkuje bohu, že není členem EU a své další usilování pečlivě zváží…

  …U bariéry na hranicích hlídají policisté a vojáci. Je jich celkem na sedm tisíc. Mají za úkol především bránit poškozování zátarasu.

  Podle nových pravomocí mohou v případě vlastního ohrožení použít k obraně gumové projektily a slzný plyn.

  Předseda maďarské vlády upřesnil, že pokud uprchlík nepodal žádost o azyl už na území Srbska, bude jeho žádost v Maďarsku okamžitě odmítnuta.

  Podle maďarské televize M1 sekretář srbského ministerstva sociálních věcí Nenad Ivaniševič upozornil, že Srbsko migranty vrácené z Maďarska nepřevezme.

  „Pokud je chtějí vrátit, tak je musí vrátit do Řecka. To je první členská země Evropské unie, kam vkročili,“ konstatoval Ivaniševič…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380599-otevrete-hranice-skanduji-migranti-u-madarskeho-roszke-policie-jen-prihlizi.html

 660. No příští hlasování ministerské rady prý v takovém případě rozhoduje většinou!
  A proto ČR žádá, aby se k tomu svolali premiéři zemí EU, tam většinové hlasování neplatí.

 661. Schumi, když mi ještě objasníš, jak podle tebe souvisí Wolfovitzova doktrína s arabským jarem, Kosovem a Ukrajinou, tak to bude v cajku. 😀

 662. 2 Schumi – a navíc ještě k tomu můžeš baštit volejovky!

 663. Schumi, já si o voledovkách a voleděsu myslím svoje.

  ale domnívám se, že pokud se v EU nedohodli na kvótách, tak že to je zpráva dosti zývažná a měla by být uvedena.

  V rozhlase řekli jen, že proti bylo „česko a další země“, myslela jsem, že na voleděsu si přečtu, které.

  No a oni o tom vůbec nepíšou.

  Neinformovat o jednání o kvótách a výsledku vůbec a místo toho valit na čtenáře vatu nevěrohodných „HLP“ a výlevy sluníček, to přece jen soudruzi trochu přešvihli.

  No ale aspoň víme, na čem jsme 🙂

  Neuvedená informace taky informace. 🙂

  Ala fakt by mně zajímalo, kdo všechno byl proti kvótám. Země visegrádu by to přece samy nepřehlasovaly. Nebo jo?

 664. A už na několikáté selfie fotce Merkel s uprchlíky mají uprchlíci buď iPhone 5, nebo pořádně pokročilý Samsung Galaxy.
  Já vím, že jsou mezi nimi i bohatí, ale čistě statisticky, neměl by mít někdo z nich i nějaké levné čínské Opo?

 665. Rputi,
  možná si Srbové vzpomněli, kdo je v pětadevadesátým humanitárně bombardoval?

 666. Připadá mi to jako když by za války Spojenci s velkým humbukem pečovali o 500 uprchlíků z německých koncentráků a nikdo neřešil proč odtamtud utíkají!
  Pokud nic neuděláme s islamisty, bude to pokračovat do nekonečna! Vojensky to asi nejde, ale dovedla se dělat blokáda, tak tím začít – uzavřít je v jejich současném území, obklíčit je, zabránit jejich kšeftům s naftou atd.

 667. Alr to byse museli zapojit Turci a Saudi, a o tom pochybuju.

 668. 2 Rpuť ad 812 – stačí si přečíst: „Doktrína výslovně vyhlašuje:
  “Naším hlavním cílem je zabránit nástupu nového rivala, ať na teritoriu bývalého SSSR nebo jinde, který by představoval obdobnou hrozbu jako dříve SSSR. To je dominantní závěr pro naši obrannou strategii a vyžaduje to, abychom se vynasnažili zabránit jakékoliv nepřátelské mocnosti ovládnout región, jehož zdroje by pod pevnou vládou byly dostatečné pro vytvoření globální mocnosti.“ “
  A pak si stačí říci – koho primárně poškodilo to arabské jaro? No ekonomiku EU. Nyní následně demografii EU, ta ekonomika už jde do kopru samospádem…
  Kosovo komentovat netřeba, kosovská řeznice už k tomu řekla dost… (vážná kandidátka na Nobelovu cenu za mír…)
  No a Ukrajina? Koho primárně poškodí totálně rozjebaná Ukrajina? (teda kromě ukrajinců, ale na ty každej sere… Ti už svůj díl práce odvedli a můžou směle vychcípat…) Evropu a Rusko! Elementary…
  Jak říká Ptakopysk – základní otázka – čí bony?

 669. >> Matzurka [802]
  Ono je jednoduché prohlásit něco za blbost, ale zdúvodnit to – to už obvykle chybí. V první půli mé aktivní činnosti jsem si zvykl na postup věta-důkaz. A v tí druhé půli jsem jej aplikoval třebas i na provoz firmy. A úžasné plány nejrůznějších MBA a jim podobných se obvykle rozsypávaly na otázce PROČ.

  >> Nickname[808]
  U toho Gaucka (a v Německu není jediný) si kladu otázku, zda ti lidé na Albertově neházeli vajíčka po nesprávném presidentovi.

  A krátká zpráva z bavorsko-rakouské hranice. Na A8 zdržení asi 3 hodiny. Kontroluje se asi 3 km ve vnitrozemí, kde už nelze zadrženého vysadit před hranici, ale zadržet na nejbližší policejní stanici odkud je převedou do nějakého tábora. (Dachau opravdu nefunguje!) Totéž se týká vlaků – ty se kontrolují na nádraží ve Freilassingu. Jinak je ta kontrola úžasně úspěšná. Od soboty zadrželi asi 10 pašeráků lidí a cca 30 uprchlíku. Za stejnou dobu dorazil do Mnichova uprchíků – 19 000.

 670. Problémem Blízkého východu v očích uprchlíků je nejenom Islámský stát, ale i Syrský stát prezentovaný Asadem.
  V očích sunnitů je bližší IS než Asad s Iránem. Turci jsou většinově sunnité.
  Tj. evropští spojenci (Saudi, Jordánsko, Turecko) jsou zároveň částeční spojenci IS, který – jak doufají – je ochrání od šíítské hrozby Iránu a nyní i Iráku.

 671. Kurdové – spojenci v boji proti IS, jsou zároveň nepřáteli našeho spojence v NATO – Turecka.
  Křesťanské menšiny byly z mocenských tahanic eliminovány, jsou likvidovány všemi našimi spojenci, i těmi odvážnými kurdskými bojovnicemi.

 672. Saudi jsou převážně vahábité, stejně jako ISIL. Nebo mi něco uniklo?

 673. 792 Schumi
  Tak uz dnes nikdo nepíše. chybí mladý Kundera i Kohout 🙁

 674. PeSi 820,
  inu ba právě. To je pak hovno konspirace, když to říkají veřejně!
  To jen některým se hodí doktrínu „nevidět“, tak řvou o konspiraci a myslí, že ostatní si nevšimnou…

 675. Vahábité jsou velmi ortodoxní sunité, bych řekl.

 676. Matzurko, ad 773 – jen jestli si to neplete s těmi maďarskými tanečnicemi, se kterými se tahal v zákulisí vídeňských divadel… 😉 😀 😀 😀

 677. Na Slovensku z Amíků moc nadšení nebyli!

  …Demonstranti házeli na konvoj kameny, vajíčka, ořechy a další drobné předměty a svůj nesouhlas s průjezdem amerických vojáků přes území Slovenské republiky dávali najevo i pískáním a hlasitým pokřikem.

  Na hraničním přechodu se v dešti shromáždilo také několik desítek sympatizantů Severoatlantické aliance s vlajkami USA a NATO. Střetu obou táborů demonstrantů bránily četné policejní jednotky…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/U-nas-projel-konvoj-USA-bez-problemu-Ale-podivejte-se-co-se-delo-kdyz-dorazil-na-Slovensko-A-k-tomu-399326

 678. Šumaváku,
  jemu se to asi plete už všechno 😀
  Kde by anglický gentleman jen lehce povedl obočí, maximálně utrousil „ts ts ts“, tak kníže předvádí vychování řeznického psa, byť totéž je předmětem jeho kritiky.

 679. Není ten Chovanec nějakej drzej ? Co ten si dovoluje….

  Aktuálně největším problémem řešení migrace je nekonzistentní politika Německa. Ani ukazování svalů sousedům přes hranice to nezakryje!” uvedl Chovanec na Twitteru s poukazem na prohlášení německého kolegy.

 680. 2 Matzurka ad 833 – nezapomeň, kdo se to tak nadšeně angažoval ve výše zmíněném rozesírání, ať už se jednalo o to Kosovo, tak později o Ukrajinu… A angažoval se zcela záměrně… Tak prostě už z principu nemůže přiznat, že ten zatracenej Klaus má zase pravdu…

 681. No toto…
  Během celého roku 2014 státní dluh klesl meziročně zhruba o 20 miliard na 1663,7 miliardy korun. Šlo o první pokles dluhu od roku 1995.

 682. A taky pěkný….

  Západ „před třemi lety ignoroval nabídku Ruska, že donutí Asada odstoupit“
  Upozornil na to bývalý finský prezident a nositel Nobelovy ceny Marti Ahtisaari. Rusko učinilo tuto nabídku r. 2012, ale Západ na ni nereagoval. Od té doby byly usmrceny statisíce lidí a miliony byly vyhnány ze svých domovů, což vyvolalo nejhorší uprchlickou krizi od druhé světové války.

  Ahtisaari svědčil, že ruský velvyslanec v Radě bezpečnosti OSN navrhl r. 2012 plán o třech etapách, podle něhož měl Asad po zahájení mírových rozhovorů odstoupit. USA, Británie a Francie však byly tehdy natolik přesvědčeny, že Asad padne stejně, že ruský návrh ignorovaly.

  Nejzvláštnější byla schůzka, kterou jsem měl s Vitalijem Čurkinem, protože já toho člověka znám. V mnoha věcech spolu nesouhlasíme, ale dokážeme spolu mluvit otevřeně. Řekl mi: ´Martti, posaď se a já ti řeknu, co bychom měli udělat.´ Řekl tři věci: Jedna: neměli bychom dávat žádné zbraně opozici. Dvě: měli bychom zahájit okamžitě dialog mezi opozicí a Asadem. Tři: měli bychom najít elegantní způsob, jak umožnit Asadovi odstoupit.“
  Ahtisaari jeho návrh předal americké, francouzské a britské misi u OSN, ale, jak řekl: „Nic se nestalo, protože oni a mnoho dalších lidí byli přesvědčeni, že Asad bude do pár měsíců stejně svržen, tak se nemusí dělat nic.“

  – See more at: http://blisty.cz/#sthash.kofSEPsu.dpuf

 683. Nj, Halle 837,
  ale to by si zbrojaři nenamazali kapsy.

 684. PeSi,
  já si to pamatuji… ale jeho nekritický fanklub to holt vidí jinak.

 685. 814 maYdo, ono by toho mělo….Jenže je to tak, že o tom co by mělo nerozhoduješ ty, ale někdo jiný. Myšlení většiny lidí se ubírá směrem který je do nich nalit.

 686. 820 Pesi, ano, přímo se to nabízí. Jestliže to není úmyslem, je to kouzlo nechtěného. Možná projev politického podvědomí ovlivňujícího spontánní procesy nezávislé na tom co si myslí jednotliví mravenci. Mraveniště, systém, jedná. Pudově, tak jako kukačka vyhazuje z hnízda vejce a mláďata svého živitele.

 687. 817 quivisi, zabránit kšeftům s naftou? Čtu dobře? Víš kdo všechno na těch kšeftech s naftou, zbraněmi a dlaším, bez čeho by se ISIL neuprdnul, vydělává? Víš jaké šílené prachy za tím jsou? A na druhé straně za bojem proti tomu? Válečné sklady jsou plné, třeba je vyprázdnit pro nákup nového zboží za peníze z krve a daňových poplatníků? Úžasný byznys. To je jako bys vlastním tělem chtěl zastavil lavinu.

 688. Máš samozřejmě pravdu. Ovšem to znamená, že jsme v EU s uprchlíky v řiti.

 689. „kníže předvádí vychování řeznického psa, byť totéž je předmětem jeho kritiky.“

  Inu, matzurko, nepochopila jsi základní zásadu „co je dovoleno bohovi není dovoleno volovi“

  Kníže ( a nejen on( se má za Boha a ostatní má za voly, toť vše.

  On často ani není vnímán jako nevychovaný, někteří to prostě mají tak nastavené, že protože je kníže, tak u něj předpokládají slušné vychování a vybrané způsoby. A nejsou ochotni připustit, když je to jinak, protože by se jim zhroutil hodnotový vesmír.

 690. Dnes jsem měl v ordinaci pacienta, který tvrdil, že má známého, starostu nějaké bavorské obce, a ten mu řekl, že hlavní důvod německého zavření hranic je blížící se Octoberfest.
  Že bpdří Bavoráci vůbec netouží, aby se jim po městě v ten čas špacírovali imigranti. 🙂
  Jak jsem koupil, prodávám, ať si to každý ohodnotí sám.

 691. Amíci zase straší…. Nějak mi to už připadá srandovní..

  Rozhodnutí Ruska jednat v Sýrii samostatně, nepřipojit se ke koalici, může být pokládáno za podporu režimu prezidenta Syrské arabské republiky Bašára Asada a může se stát příčinou další izolace Ruska, oznámil na tiskové konferenci oficiální mluvčí Bílého domu Josh Earnest.

 692. Halle,
  je docela možné, že nějaká americká firma má zálusk na nějakej byznys evropské firmy v Rusku, takže Evropa přitáhne šrouby, spřísní sankce a uvolněnou niku obsadí zadavatel té „další izolace“ 😀 😀 😀

 693. To je pochopitelně kravina. Babiš se snaží prodat fakt, že s nižším čerpáním je k 1.9. státní rozpočet v přebytku. K 1.8. byl přebytek ještě vyšší, ale to si nikdo o prázdninách nevzpomněl. Ke konci roku je plán 100 miliard schodku a ten bude dodržen. A na dnešní kecy si nikdo nevzpomene.

 694. Tak teď nastala očekávaná situace:

  -uprchlíci se dožadují PRÁVA vstoupit na území EU, nakonec, EUpolitici jim nabulíkali, že jsou vítáni a tak
  -jestli je Maďaři teď pustí, je velmi pravděpodobné, že u nich zůstanou, protože přece první schengenská země (na Itálii a Řecko jsme prostě zapomněli) a Rakušáci je nepustí
  -Srbům se to pochopitelně nelíbí, lézt do prdele EU je jedna věc, ale ponechávat si všechny uprchlíky u sebe druhá

  A CO TEĎ ? Hlavně s těmi, co už jsou na cestě.

 695. 853 zajisté. Tzv. kubánská taktika. Kubu si ohlídali aby jim tam nikdo nelezl. Zločinný režim…Už mají velvyslanectví. Když si vzpomenu na Pilipa s Bubeníkem….

 696. ZAčíná mi to připomínat tu historku, jak nějaká holka pozvala přes facebook lidi na mejdan a přišlo tam několik set lidí a zdemolovali kvartýr.

 697. Jen tak mimochodem,
  po řadě GreenLine Škodovka nasazuje SportLine. Zdá se, že řada vozů Henline je na spadnutí…

 698. 843 quivisi, zkus jiný pohled. Například co jeden považuje za odpad, pro jiného je cennou surovinou.

 699. Šéfové vlád Německa a Rakouska Angela Merkelová a Werner Faymann žádají, aby byl na příští týden svolán mimořádný summit Evropské unie kvůli běžencům. Situaci je podle nich nutné řešit na celoevropské úrovni, protože tři země nejvíc zasažené uprchlickou vlnou, Německo, Rakousko a Švédsko, to vlastními silami nezvládnou.

  Německo, Rakousko a Švédsko se nemůžou rozhodnout, že celá Evropa bude přijímat migranty v kvantech, které si přejí tyto 3 země.
  Proč jim to už někdo neřekne ? Nemůžu pozvat bezdomovce a ubytovat ho u sousedů !

 700. Vypadá to, žesummit EU bude, už ho chce i Merkelová – a to příští víkend

 701. Mňo… summit…
  do příštího víkendu se stane ještě tolik věcí…

 702. 860 😀

  Když vidím prodávat nové oblečení rozpárané a rozedrané (viz špinítka, kotítka, kácedla, kutáleč, samoztrat…podle Karla Čapka), proč automobilky nepřišly s předodřenými a předbouranými auty. S reklamou například:
  „Škoda CrashLine, auto s kterým se nebudete bát jezdit.“

 703. To, že Angela vzdala možnost, svolat znovu ministry vnitra, a tam V4 přehlasovat naznačuje, že Angela vystoupí s nabídkou , která nepůjde odmítnout.
  Tím myslím těžké sankce na neposlušné.

 704. (849)no, Halle, tak já zase četla (dokonce na mainstreamovém webu), že hlavním důvodem německého zavření hranic je tvrdá konfrontace šéfa bavorské CSU a ministerského předsedy Bavorska Horsta Seehofera s Merkelovou ,a že šéf CSU hrozil s vážnými konzekvencemi, když berlínská vláda neučiní okamžitá opatření proti nekontrolovanému proudění utečenců do Německa.Co když Seehofer vyhrožoval, že Bavorsko jako spolková země vystoupí z Německa ? 😕
  http://romanbednar.blog.pravda.sk/2015/09/14/hrozil-h-seehofer-frau-merkel-vystupenim-bavorska-z-nemecka-odrazu-obratila-kabat/
  A v souvislosti s těmi utečenci začínám mít dojem, že zakrátko se tady budeme moci bavit jen o vaření a o tom, zda nastal pravý čas k ořezávání stromků 🙁
  http://www.securitymagazin.cz/legislativa/policie-durazne-varuje-pred-rasistickymi-a-xenofobnimi-nazory-na-socialnich-sitich-muzeme-se-dopustit-trestneho-cinu-1404047359.html

 705. westíku,
  v tom případě by klidně Merkel mohla nabídnout Sobotkovi zařazení ČR jako nové spolkové země místo odešlého Bavorska. Zbytek Německa by si toho možná ani nevšiml, protože Bavoráci jsou víceméně německy hovořící Češi. A na rozdíl od Bavorska na našem území nebyl žádný koncentrační tábor, nenarodil se tu Rudolf Hess, ani Hans Frank, ani jiný bubák z nacistické minulosti… prostě samá pozitiva a sociální výhody. A přestěhovat centrálu BMW třeba do Plzně by taky nebyl až takovej problém aspoň by to potentáti na Oktoberfest neměli daleko…

 706. Zdravím! Jojo, westíku, Seehofer si vyskakuje! Asi na něj v NSA nic nemají… A nemyslela jsem si, že mě v ČT dokážou ještě pobavit. Poslankyně Langšádlová k pomoci imigrantům – prý máme přestat stavět Čapí hnízda a golfová hřiště a peníze máme použít na pomoc migrantům!

 707. tvrdá konfrontace šéfa bavorské CSU a ministerského předsedy Bavorska Horsta Seehofera s Merkelovou

  Jasně, Westíku, že jsou naštvaní ! Přece si nenechají pokazit Oktoberfest ! 😀 😉

 708. Uaaaa,
  tak jsem chvíli blikla na ČT24 přenos z parlamentu, je to síla. Zlatušku by měli vodit za kroužek v nosu… i když to mají bejci, volové asi ne.

  Hele, jak to, že nejvíce je postiženo Německo ? Oni jim tam ty migranty shazujou z nebe nebo co ? Pokud vím, Itálie s Řeckem úpí již několik měsíců a snad i let, a nikoho to nes..štvalo. Maďaři dostali „držkovou“ (že je pouští i nepouští), ale nejvíc postižení jsou Rakušáci s Německem… a kdo jim radil, aby si je všechny zvali ? Willkommen ?

  Vyměnit Bavory za Čechy by nepomohlo – jednak máme smysl pro humor, jednak nemáme smysl pro ten jejich pumrdentlich ordnung.

 709. Chtěla jsem se podívat, z který je ta dáma partaje, jako jestli nekálí do vlastního (čapího) hnízda a ejhle :

  Ne, nešéfuje jí stavitel čapího hnízda, je to krůta neboli ťopka , ale zdá se, že nejvíc se proslavila výrokem, že jaderná válka s Ruskem by byla bojem za svobodu.

  nejdřív ta ředitelka agentury pro začleňování, že se máme vzdýt vysokéhé standardu a objevovat jiné hodnoty a te’d tohle.

  Ony se slepice snad chystají na odlet do teplých krajin, že se dnes tak houfují a ještě navíc perlí?

 710. Ony se sice houfují a perlí, ale do teplých krajin určitě neodletí, protože se bojí, že by mohly uvíznout v Srbsku a se nemusely dostat zpátky…

 711. Souhlasím a AeroKarlem – pod tu první půlku bych se rovněž podepsal.
  Uprchlíci v Mnichově a Oktoberfest. Ona si asi Andělína řekla, když může po dobu Oktoberfestu navštívit Mnichov cca 6 milionu návštěvníku, tak nějakých sto tisíc lidí navíc už nemusí Mnichovu vadit.
  Snížení státního dluhu: martin TT to vyjádřil pregnantně. Jenom bych ještě dodal, že při sledování státního dluhu na měsíční bázi došlo k jeho poklesu v historii několikrát. Argument Babišova ministerstva je zřejmě určen pro voliče ANO či příbuzných partají.

 712. Jinak jsem z četby IntNYT došel k závěru, že zamítavý postoj k přídělům migrantů krom V4 měly ještě pobaltské státy a Rumunsko. Ale nějaký taxativní výčet jsem nenašel. Zato jsem tam našel eulogii na Jeremy Corbyna od Paula Krugmana.

 713. Argument Babišova ministerstva je určen všem všem všem !!!

  Státní zaměstnanci, protože dobře šetří – viz rozpočet!-, mohou dostat přidáno až 5%, čímž se zvedne spotřeba a tedy HDP. Tím opět klesne státní dluh… 😉

 714. Šumaváku,
  Ano, z kuloarů se doneslo, že ho rozhodila myšlenka na již mnou zmiňovanou novou řadu škodovek Škoda Henline. Proti tomu by BMW nenašlo protizbraň.

 715. Snižování státního dluhu na měsční bázi není nic nezvyklého, Nějaké dluhopisy se zaplatí a nové se ještě nekoupily, ale koupí se.
  Snížení státního dluhu za roční období je ovšem cosi jiného.
  No a státní rozpočet s vývojem výšky státního dluhu sice do jisté souvisí, ale přebytek nebo deficit v určitém termínu zas tak moc ne.

 716. 879

  Státní dluh se sníží zaplacením dluhopisů a podobných instrumentů, ne zvýšením HDP 😉

 717. 881 se sníží, se zaplatí, se koupí…. Prdlajs se. Někdo.

 718. Ale notak… Ty by ses jako ministr financí neuživil!

  Máš-li státní dluh ve výši 60% DPH (na kždých 100 Kč HDP dlužíš 60 kč), pak zvýšením HDP o 5% (zvýšení vládních výdajů o 5% a utracením těchto 5% státními úředníky v osobní spotřebě) nebude samozřejmě dluh již činit 60% ale pouze 54,55% což je velmi výrazné snížení státního dluhu!
  Na to, aby se dluh v období růstu hospodářství udržel na původní výši, je nutné si půjčit a masivně utrácet, např přijmutím dalších 700 úředníků k provozování EET.
  😉 😀 😀
  Co na tom nechápeš?

 719. Nebo jinak…
  Přijde Ti do ordinace pan Dvořák, který má jen dvacet zubů a ty mu jeden vytrhneš.
  O kolik procent zubů Tvým zákrokem pan Dvořák přišel ???
  A za ním přijde pan Novák, který má ještě 30 zubů, Ty mu jeden vytrhneš.
  O kolik procent zubů Tvým zákrokem pan Novák přišel?

  Kdo z těch dvou ztratil méně zubů?
  😉 😀 😀 😀 😀

 720. Jo ´, Šumaváku, poměr státního dluhu k HDp je veličina , která se také hodnotí z hlediska únosnosti státního dluhu.
  Jenomže v tom článku se hodnotí celková výše státního dluhu v číslech ( na konci je tabulka za jednotlivé roky) , a ta se výškou HDP neměni.
  Co mám špatně, DVD ?

 721. Dobrý večer. Teď jsem na chvilku mrknul na pokoji na BBC, že potníci zkoušej u vozové hradby novou taktiku. Před reportéra postavili asi deset fakt malejch dětí s tlustými nápisy: NO FOOD. Na druhých NO WATER. Hned vedle asi 20 rozpitých flašek vody a papírový pytlíky na hromadě. Dospělí tam na kameru jednu flašku a pytlík hodili. Reportér vysvětloval, že je to hladovka a žízňovka než to maďaři zas otevřou.
  To mě definitivně přesvědčilo, že mají dobroseři pravdu a fak sem jde ultravzdělaná vlna.
  Byl bych rád, kdyby i u nás 4 až 6ti leté děti dokázaly napsat pevnými tahy latinkou velkými písmeny hesla v cizí řeči. O tom, že jsou dvojjazyční slovem a písmem ani nemluvím. Vždyť mají všude kolem sebe arabštinu.
  Anebo že by to všechno bylo jinak?
  V Bruselu jde vše normálně. Zatím je to daleko. První stovky vlaštovek sem ale míří z jihu.

 722. Šumaváku 🙂

  A s těmi zuby.,
  Máme indexy, které se vztahují k 32 zubům…
  Takže oba pacienti jsou na tom při vytržení zubů stejně. bylo by poněkud nepraktické počítat procenta z aktuálního počtu zubů. 😉

 723. Jak v Kotlince? Chodí už Sobotka v khaki a kanadách? Oni to maj rádi. Grossovi to vždycky slušelo.

 724. Skimici, Sobotka asi ne, chovanec má možná maskáče ve skříni. 🙂

 725. Dobrý podvečer… V lamentaci nad spacím pytlem, alias knížetem Hajajou, nějak zaniklo varování, učuněné již před volbou kocourem (doufám, že budeš na BFPT 2015), že kdyby tu volbu vyhrál tenhle zkurvenec, že je to na emigraci.
  To je sice hezký, ale kam emigrovat? Snad jedině Austrálie či Nový Zéland…
  No a já, protože mám kurevsky dobrou paměť – (a proto taky půdu v prvním sledu) si jen tak vybavuju, jak se tady mnozí a mnohé rozplývaly nad knížecí kinderstube, aniž si kdy kdo připustil, co je to za zkurvenýho hajzla!
  Kdysi tady se mnou pomalu nemluvila ani klika od hajzlu, když jsem se tu jednoho politologa dovolil zeptat, za koho kope? U Hajaji se ptát nemusíme… Kosovo, Ukrajina, Sudety – je to jasné… a takové trapnosti jako Becherovku apod. raději nezmiňuji… Ale jedno je jasné – rozhodně nekope za tuhle zem a její základní zájmy. a jen podotknu, že základním zájmem téhle země bylo a je – přežít! Přežít v tomhle zkurveném geopolitickém prostoru. A jak padal ten chlap z mrakodrapu a ve vyšších slyšeli – So far, so good!

 726. ve vyšších patrech slyšeli – má být… Aneb – čím dál, tím líp! Jak ta baba říkala, když z těch schodů padala!

 727. 894 PeS
  Na politologa si pamatuji ale knížete snad vyloženě nevychvaloval nikdo.

 728. 894

  jak se tady mnozí a mnohé rozplývaly nad knížecí kinderstube, aniž si kdy kdo připustil, co je to za zkurvenýho hajzla!
  Kdysi tady se mnou pomalu nemluvila ani klika od hajzlu, když jsem se tu jednoho politologa dovolil zeptat, za koho kope? U Hajaji se ptát nemusíme… Kosovo, Ukrajina, Sudety – je to jasné…

  Já mezi nimi určitě nebyl 😉

 729. 2 skimic – aniž bych naznačoval, jen si dovolím připomenout nadšení nad Kindersube vzniklé staletími výchovou a udávané na příkladu baronky z Kratihájů. A jak ten pochcanej Hajaja dokázal elegantně sklapnout kufry a vystřihnout poklonu…
  Ale když šlo o základní zájmy této země, projevil se jak poslušné pimprle!

 730. 2 skimic ad 896 – já, opakuji, mám bohužel, kurevsky dobrou paměť… Ten Archiv celého Šumaváka v poslední době schválně bojkotuju už jen v zájmu některých…
  A s klasiky dodám – chlapci, až jednou nebudete vědět, kudy kam, stačí naslinit prst a vztýčit ruku!

 731. 900 PeS
  Nehrotil bych to. Jsou situace které sám nemám rád a na které nejsem pyšný. A v dané chvíli je to vždy nejednoznačné. Sám jsem měl problém uvěřit tomu, že jsem to hodil Zemanovi, přestože ho fakt nesnáším a odsuzuji volby menších zel. A taky pamatuju že když jsem někdy v 2006 odmítl dál volit ODS tak jsem byl za bubáka. Je to složitý.

 732. Rozměry migrační katastrofy jsou vskutku nezměrné! Nejenže do Evropy bez sebemenšího účinného odporu pronikají statisíce (brzy možná miliony) ilegálních imigrantů. Ale vypadá to dokonce, že navíc do DVTV, s jen chabým Veselovského odporem, pronikl zdravý rozum: http://video.aktualne.cz/dvtv/velka-cast-uprchliku-do-evropy-nepatri-dalsi-vlnu-musime-utl/r~f2e6f8c45b0311e5bd0a002590604f2e/ Veselovský zjevně byl z formy.

  Samozřejmě když Šedivý mluví o vnitřním bezpečnostním prostředí a vnitřním ohrožení (čas cca 12:00), daňový poplatník jej taktéž musí poslouchat velice pozorně. Nicméně mezi řádky je myslím dost dobře patrno, jak asi vidí nejbližší budoucnost.

 733. bBC se může po…. že poutníky maďaři nepouštěj přes hranici ani do uprchlickýho tábora aby s nimi vyřídili azyl. Ale kdyby je tam pustili, eabín bude řvát, že mu to zas něco připomíná a tedy je neuhlídaj. BBC se to mluví když maj mezi Evropou kanál.

 734. ad 895 Čím dál, tím líp? TO SNAD NE,
  po česku je to:
  Zatím je to dobrý!!! 🙂

 735. 903 a teď skoro uraženě řekli, že se vlna obrací směrem via chorvatsko. Doufám, že má Chivanec už ty maskáče na sobě.

 736. (896)“ jak se tady mnozí a mnohé rozplývaly nad knížecí kinderstube, aniž si kdy kdo připustil, co je to – záleží na tom, co je to tady. Tady na Šumavákovi si nic takového nevybavuji, tady v Česku bylo takových celkem dost.
  (897) Ani komunistové, ti z toho „chodili po zdi“.

 737. Velmi ostrý Keller

  ROZHOVOR Podle nestranického europoslance Jana Kellera zvoleného za ČSSD jsou zde dvě nebezpečí. Jednak to, že se EU rozpadne, jednak to, že bude fungovat způsobem, který z nás definitivně učiní podřízenou periferii, které budou silní diktovat nejen to, co má dělat, ale i to, co si má myslet. Když přistoupíme na kvóty, budeme pod diktátem Bruselu jako Řecko. Merkelová nejprve svým pozváním dramaticky zhoršila situaci celé řady zemí Evropy na jihovýchod od Německa a teď chce na tyto a další země ještě přenést dopady svých nepromyšlených činů.
  Ještě horší než v nejčernějším scénáři. Likvidace Evropy. Pokud se vláda podvolí nátlaku Berlína, znamená to sebevraždu. Profesor Keller velmi ostře o diktátu EU, Merkelové a imigraci

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jeste-horsi-nez-v-nejcernejsim-scenari-Likvidace-Evropy-Pokud-se-vlada-podvoli-natlaku-Berlina-znamena-to-sebevrazdu-Profesor-Keller-velmi-ostre-o-diktatu-EU-Merkelove-a-imigraci-399388

 738. přitom řešení je dětsky snadné….

  – Bavorsko vystoupí ze Spolkové republiky
  – Merkelová místo něj přijme Řecko

  Tím se vyřeší spousta problémů jako např.:
  – Řecko již nebude třeba zachraňovat
  – z moře zachránění běženci budou rovnou ve vysněném Německu a nebudou se hromadit v Srbsku.
  – a i kdyby, tak se prostě vrátí do první země EU, do které vstoupili, t.j. do Německa…
  … atd., atd.
  Vidím jen samá pozitiva!

 739. Tak jsem to ještě přecvakal přes francouzský France 24, uprchlíci prchaj před Asádem. Krátce na ZDF – uprchlíci prchaj před IS. Na BBC zas říkaj, že neprchaj ale potřebujou do Německa. Němcům se ale zas říkaj že potřebují do Švédska.
  Obavu mám ale jinou. Za chvíli je tu podzim a studená voda a buďto se bude muset pochlapit Frontex a vozit to přímo aby splnili úkoly Barcelonského procesu anebo možná ty aerolinky. V každém případě se to bude zklidňovat.
  A co teda na zimu? Nechtělo by to začít zase trochu pod.ebávat Ukrajinu? Všechno nějakou dobu trvá. Tak aby náhodou třeba v lisopadu nebyla nuda.

 740. (908) Už se na něj zapomíná, tak se musí nějak připomenout.
  (910) Nuda zaručeně nebude.

 741. Taky by se měl připomenout Kalousek, pro samýho Fialu v TV o něm není skoroslyšet.

 742. 912

  Ten se moc ukazovat nebude, to jeho proevrpanství by dnes preference jeho strany moc nezdvihlo.

 743. Teď ukazovali na bbc ďábelský plán hunů. Plot, skrz něj dvířka mezi další plot a buňky s kancelářema. Tam během max hoďky dojde ke zrychlené u asylovému řízení a poutníka to vyplivne druhýma dveřma do srbska kousek od místa kde před chvilkou vešel. Srby to evidentně ohromilo a možná i inspirovalo.

 744. Orban ustoupil od metody žaves a začal metodu vůžas 🙂

 745. zdravím, jen jsem si trochu početla .. a všude stejný = radost z nových evropanů 🙂

 746. Dobrý večer,

  já bych to neviděla tak dramaticky….

  Svět se nezboří, pokud se EU rozpadne.
  A poloha na periferii může být výhodou, z okraje jednotného šiku se líp zdrhá, když se ukáže, že cesta vede do propasti nebo k dračí jeskyni.

 747. Dobré ránko!

  K otázce nad jásání/nejásání nad knížecí kinderstube – zajisté vzpomínáte na terminus technicus „šnekací vidlička“? 😀

  Vznikl právě v těch debatách zda-li kníže rytířem bez bázně a hany, či spíše hajzlíkem, co uškodí kde může, navzdory faktu vytříbeného umění používat příbory.

 748. Dobrý den.
  Postoj německých intelektuálů k východním buranům:
  http://www.welt.de/debatte/kommentare/article146355392/Die-Osteuropaeer-haben-kein-Schamgefuehl.html
  Překlad:
  https://honzovykomentare.wordpress.com/2015/09/13/vychodoevropane-neznaji-pocit-studu/
  Poláci byli například právem hrdi na odpor společnosti proti nacizmu, ve skutečnosti ale během války zabili více Židů, než Němci.
  Všechny obsazené evropské země se v určité míře na nacistickém vyhlazování Židů podílely. V závislosti na specifických poměrech a podmínkách německé okupace se ho každá země účastnila jinak.

 749. Dle spolehlivých zdrojů z ministerstva školství se budou prvňáčci letos muset učit arabské číslice!!!

  😀 😀 😀

 750. Halle
  a kupodivu se našlo i pár takových, co na to skočili! 😀 😀 😀

 751. nickname,
  jj – v bezbřehém sociálním státu zanikají přirozené instinkty a v konečném důsledku i zdravý rozum.

 752. Omluva německým intelektuálům: Jan T. Gross je polského původu, občanství má americké.

 753. 924 Rputi, přirozené instinkty i zdravý rozum nejsou použitelné v kvantové fyzice.
  Třeba máme kvantovou politiku 😀

 754. 921
  Autor je vůl. Tvrzení , že poláci zabili více Židů než Němci je nesmysl. Copak Poláci provozovali koncentráky , Copak Poláci působili po celé okupované evropě ?
  A už vůbec nechápu souzvislost se sociálním státem.

 755. Ne že by poláci nezabili žádného Žida. Ale to tvrzení je nonsens.

 756. Jj, ty správné otázky!

  …Odpovím vám několika otázkami: Zaprvé, je možné, aby v době sofistikovaných satelitů, které přečtou značku cigaret, ležících na stole, aby v době odposlechů a kontroly elektronické pošty vznikl, zorganizoval se, vycvičil a vyzbrojil se armádní sbor zvíci 30 tisíc mužů? Navíc ještě na území kontrolovaném do roku 2009 exkluzivně Američany, aniž by si toho všimli?

  Zadruhé, je možné, aby v této době jednoho bankovního systému, kontrolovaného převážně americkými bankami proudily vesele peníze na účty teroristů z Islámského státu, Nusry, Svobodné syrské armády a dalších? Víme, že když jde o to zastavit převody a zmrazit aktiva celých států a jejich zákonných vlád (viz Irák, Libye a Sýrie), jde to zvládnout za několik hodin. A tady to nejde? Nebo spíše někdo nechce?

  Zatřetí, je možné, aby ve věku precizně naváděné letecké munice někdo takzvaně „intenzivně bombardoval“ Islámský stát a on místo toho, aby po něm zbyla jenom mastná díra v zemi, stále sílil?

  Domnívám se, že nikoliv.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cynicka-surova-fraska-Uprchlici-nas-vyuzivaji-Americane-vrazdi-Merkelove-je-dusevne-vysinuta-Az-sem-nas-zavedla-slavna-EU-Odbornik-na-Afriku-a-Blizky-vychod-promluvil-399331

 757. Celý problém popsaný v kostce:

  „Nikoho se nebojíme. Riskovali jsme smrt a další těžkosti, když jsme sem šli. Naším cílem je jít do Německa. Lidé v Turecku, vojáci a policie jsou tak hodní a milosrdní. Měli by nám dovolit přejít hranici pěšky. Přejdeme ji a půjdeme žít. Jdeme kvůli válce v naší zemi. Měli by nás chápat,“ říká Syřan Ahmet Mihtaki, zatímco s dalšími 250 syrskými uprchlíky čeká v tureckém městě Edirne nedaleko bulharských a řeckých hranic, až budou moci pokračovat v pěší cestě přes Řecko do Německa.

  A mají pravdu, ví, že tady je všichni humanitární ochrání.

 758. Když jsou na ně v Turecku hodní,
  proč ta štrapác do Evropy ?

 759. (931) Není nad jednoduché otázky a odpovědi na složité záležitosti. Co je „embargo na Sýrii“, to je u boha, mezi armádním sborem a rebelskou armádou je trochu rozdíl a území nebylo nikdy kontrolované „exkluzivně“, navíc všeliké kmenové jednotky v Iráku byly vždy, Američané se je snažili jen usměrňovat (a uplácet), pán zřejmě neslyšel o arabském nebankovním systému hawala, navíc i když byly finance Iráku, Sýrie, Libye i dalších zmrazeny, neznamenalo to, že dotyční byli skutečně bez peněz, stran precizního navádění musí být precizní, nejlépe pozemní navaděč (a jsme zase u toho, že najít a zneškodnit pohybující se rebely bez uniforem a vojenské organizace je obtížné, s tím měly armády problémy vždy a všude). Zas další rozčilený rozumbrada.

 760. Mno, pokud začnou chodit pěšky přes Bospor a Dardanely, tak vlna migrantů nepřestane ani přes zimu….

 761. 934

  Mno pokud někdo jezdí na tanku nebo na pickupu s kulometem, tak je úplně fuk, jestli má uniformu.
  A Isil má i fůru těžkých zbraní, nejsou to afgánští mudžahidové se sapíkem a pancéřovkou.
  A mimochodem, ISIL uniformy má.

 762. Aha, tak proto Američané trefili čínské velvyslanectví v Bělehradu… Chyběl pozemní navaděč.
  Islámský stát žije z ropy, kterou musí nějak vytěžit a někomu prodávat.
  Že by superspeciál munice netrefila ani těžebná zařízení nebo transportní systémy (ropovody, cisterny) ?
  A při pohledu na mapu to tak nějak vypadá, že tu ropu může ISIL prodávat buď do Turecka, Saudské Arábie nebo Jordánska. To jsou všechno „spojenci“ Západu, ne ?

  To je fakt rozumbradů …

 763. A Američané Irák okupovali, byla tam vojenská správa, žádné „jenom usměrňování“.
  Takže jsou za současný stav odpovědní, ne že ne.

 764. Dobré zas ráno… Dnešní Vlk na Psu:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-sbohem-angelo-sbohem-stare-nemecko-ii-fm2-/p_zahranici.aspx?c=A150915_201431_p_zahranici_wag
  „Co se to s Němci stalo? S těmi bohatými, úspěšnými a solidními Němci? Kteří se léta snažili, alespoň navenek, vypořádat se svojí strašlivou minulostí agresora a vraha milionů? Mají pravdu ti, co říkají, že v duši Německa je zaset ďábel agresivity, nadřazenosti a násilí? Měl pravdu kancléř Otto von Bismarck, když veškerou svojí silou zastavil pokusy Velkoněmců o ovládnutí celého středu Evropy? Kdy říkal, že velkoněmecká idea Německo zničí? Asi měl. Když jej odstavili, začala příprava na 1. světovou válku.

  Myšlenka Velkoněmecka, která dovedla Němce a Evropu do dvou válek, jež stály miliony životů, se pravděpodobně v jiné podobě vrátila. Po pokusu marxistů ovládnout stát, například s Rote Armee Fraktion, a po neúspěchu NDR, se v Německu na základě například „ekologie“, což byla mimochodem jedna z hlavních ideových nauk nacismu, začala rozvíjet nová německá ideologie. Řekli bychom „sluníčková“. “

  Jo jo, teď už se čeká jen na novýho Hitlera… Půdu už má připravenou, zaseto je, může začít sklízet. Ostatně, Hitler taky vítězil na všech frontách za Evropu! Akorát s kozomrdama se tenkrát bratřili…

 765. N úvahy v 934 platí to známé: KDYŽ SE NECHCE, JE TO HORŠI NEŽ KDYŽ SE NEMŮŽE.

 766. 940

  Ale jistě. Není zájem zlikvidovat ISIL teď. Je třeba počkat , až ISIL porazí Asáda, apak se spustí propagandistická kampaň , avpadne se do Syrie zlikvidovat zlou ISIL. Vpadnout tam teď a bojovat proti Asádovi, režimu, který je furt uznáván spoustou států, sedí v OSN, není propagandisticky až tak výhodné.
  Takže – ať Isil bojuje proti Asádovi, a když ho porazí, mouřenín udělal , co udělat měl a může jít.

 767. Halladine,
  až nzlikvidují Assada (?) a pokud by se podařilo dostat na kolena i Irán, začnou se mydlit Saudi s Erdoganem.
  Do konce století mají co dělat… 🙁

 768. Tak už to berou přes Chorvatsko:

  …První autobus s migranty přijel časně ráno do srbského města Šid u srbsko-chorvatské hranice. Informovala o tom agentura AFP. Podle agentury Reuters se už tito běženci vydali přes kukuřičné pole směrem do Chorvatska. Poté, co Maďarsko v úterý fakticky uzavřelo svou jižní hranici se Srbskem, se očekává, že uprchlíci změní svou trasu do západní Evropy a pojedou přes Chorvatsko a Slovinsko…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kvuli-madarskemu-plotu-meni-migranti-trasu-Prvni-z-nich-uz-dorazili-na-srbsko-chorvatskou-hranici-399468

 769. PeSi: viz články o tom, že nacisté byli za druhé světové všichni, že i rusové a partyzáni stříleli. Že Angličané měli RAF, která zasadila citelné rány mírovému soužití ve sjednocené Evropě.

 770. Obráceně co ? Až bude ISIL nedejbože poražen, co se zhorší ?

 771. Dobré ráno,

  Bože můj, co je to za jelito, ten Jan T.Gross…

  Nějakej obdivovatel Goebbelse?

 772. NoName,

  ptáte se jak malej Jardo. Přece zůstane u moci Asád, a ten je přece tisíckrát horší než nevinnej ISIL 😀

 773. Noname: ISIL je nástroj našeho spojence proti našemu spojenci. Bude-li ISIL, resp. náš spojenec poražen, vyhraje náš spojenec. Asad není úplně náš nepřítel, ale ani přítel. Sice proti němu bojují naši spojenci, ale zase ho podporují naši spojenci.

 774. Já začínám mít pocit, že možná i v nějakém chalífátu by to bylo lepší, než ve sluníčkové, intelektuály řízené evropě…..

 775. Je zajímavé, že po desítkách let hrozné Asadovské disktatury utíkají ze Sýrie sekulární, bohatí, kultivovaní a vzdělaní Syřané, moderně oblečení s iPhony v rukách.
  Po hrozné diktatuře trvající 40+let už by tam přece nikdo takový být něměl ? A nebo zbohatli až pod vládou demokratické opozice a ISILu ?

 776. Někteří spojenci nejsou s námi úplně spojení, někteří protivníci se ve všem úplně neprotiví.

 777. Asadova diktatura bránila mírumilovnému šíření učení našeho spojence, bránila lidu a jeho ozbrojené pěsti projevit svou vůli.

 778. B.Kuras, podepisuji!

  …Zákony šaría jsou podle jeho slov čistý nacismus a šaría a džihád musí být v Evropě zakázány jako trestný čin.

  Publicista se vyjádřil i k v současné době hojně používanému slovu islamofobie. Podle něj se tohoto slova musíme zbavit. „Islamobofie je iracionální strach z islámu, a ten strach už nemůžeme nazývat iracionálním. Islám je tady a jeho zákony jsou nebezpečné a tento problém je velmi akutní, nikoliv iracionální.”…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kuras-Saria-a-dzihad-musi-byt-v-Evrope-zakonem-zakazany-je-to-cisty-nacismus-354573

 779. Aston mluví o rychlopalných dělech. Co se to děje? Hampl byl odsouzen, jak to dopadne s ním?

 780. Ustašovci úradujů. Nemá Chorvatsko nějakou historickou zkušenost ze soužití s muslimy?

 781. A vypadá to, že se Rusové a Asád dohodli s egyptským prezidentem Sisim.

 782. zdravím ! Myslím,že takové události jako invaze uprchlíků z Předního východu atd.by se měly konat pouze v době ,kdy naši zákonodárci jsou na řádné dovolené;jinak by se mohlo stát, že v šumu, způsobeném vně našich hranic, schválí formou zákona věci, na něž budeme zírat ,až to dodatečně zjistíme 🙁
  Tak nám teď sněmovna schválila v prvním čtení vládní návrh, který umožňuje další daňové zvýhodnění vysokoprocentních a čistých biopaliv. Předloha obsahuje i zpřísnění podmínek pro přimíchávání biosložek do běžných pohonných hmot, v určité míře budou muset být nově v každém litru…. 😕
  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/snemovna-dala-sanci-kontroverznimu-navrhu-na-dalsi-podporu-biopaliv-1ju-/statni-pokladna.aspx?c=A150915_213540_statni-pokladna_ELE

 783. Nemyslím, že by onen Jan T. Gross byl blb. Spíše hajzl. Pochopitelně Polákům nikdy neodpáře Jedwabne (10.7.1941) ani Kielce (4.4.1946) stejně jako Francouzům Vélodrome d’Hiver, ostatně to byli Švýcaři, kdo trvali na tom, aby Německo označovalo „židovské“ pasy písmenem J. Ovšem v žebříčku Spravedlivých mezi národy vedou jednoznačně Poláci (před Nizozemci a Francouzi).

 784. Jo, tak včera to byly slepice, dneska rozoumek.

  Na iděsu si pro změnu stěžuje, že dětem jídlo vydávají těžkooděnci.

 785. Se nám utrh z eurořetězu, Macháček jeden! 🙂

 786. Se nám utrh z eurořetězu, Macháček jeden! 🙂

 787. Toho mACHÁČKA by si měl Sobotka dobře přečíst, naučit se nazpaměť a vystoupit s ním na summitu 🙂

 788. …Na úvod treba povedať, že prakticky vylučujem, že by to niekto myslel vážne. Hľadal som kontakt na uvedeného moslima a podľa predpokladov som okrem jeho registračných údajov na petičnom serveri nenašiel žiadnu stopu. Celé to vyzerá ako provokácia – len ťažko povedať z akej strany. Kľudne to môže byť tak zo strany anti-moslimskej ako aj moslimská akcia na diskreditáciu protiislamských radikálov…
  http://medzicas.sk/zakazte-oktoberfest-uraza-moslimov/

 789. Dienstbier chystá ubytování pro tisíce uprchlíků (asi u sebe v bytě a na chatě)

 790. Toho Dinstbiera by měl někdo bacit ! Otvírá si na radiožurnálu hubu, že ČR může příjmout 15000 imigrantů !

 791. Sobotka by měl Zemanovi ještě dnes poslat žádost o odvolání Dienstbiera !

 792. 961 nickname, doporučoval bych Kosovo. Tam by si mohli rozumět, přitom by byli všichni pohromadě a pod kontrolou.

 793. 951 ano, to je geniální strategie hodná generála Taktikuse, se kterou nelze prohrát. Za předpokladu, že síly našich spojenců na obou stranách jsou vyrovnané.

 794. 980 Halladine, koleduješ si o popotažení. Takto nelze. Řekněme, že by ho měl stihnout Boží trest. Pod tím si lze představit lecos a přitom je to nenávodné.

 795. „…Agentura Reuters citovala nejmenovaného maďarského vládního představitele, že „lidé s kovovými trubkami a klacky na srbské straně se pokusili proniknout na území Maďarska“…

  …Na srbsko-maďarské hranici u obce Röszke použila ve středu odpoledne maďarská policie proti migrantům slzný plyn a vodní dělo. Na hranici byla nasazena speciální protiteroristická jednotka maďarské policie TEK. Nad přechodem přelétává policejní vrtulník…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380818-madarska-policie-pouzila-proti-migrantum-slzny-plyn-a-vodni-delo.html

 796. 927 sice neprovozovali, ale strpěli je na svém území.

 797. 988

  Schumi, děláš si pérdel, ne ?
  On se Poláků někdo ptal ?
  Situace v Protektorátě byla selaNKA proti tomu , co dělali Němci v Polsku.

 798. „Uprchlíci“ se holt osmělují… Ale holt když už mají absolutní práva …
  Debilita evropských politiků nemá hranic.
  Teď dokonce redaktor ČT mluví o pochopitelném rozhořčení uprchlíků, kterým po dlouhé cestě Maďaři vystavili stopku ! To je fakt v přešli.

 799. Ano, na záběrech v TV jsou tatínci běhající k plotu, mají roušky a na rukách mají děti bez … Asi fakt jiná kultura.

 800. Když vidím ty nabouchané chlapy, kteří si troufají akorát tak na plot, jsem čím dál víc naštvaná. Vím, útrapy války jsou hrozné, ale podle tohohle jejich mustru by se Britové po bombardování Londýna asi všichni měli stát uprchlíky a zdrhnout do Indie, nebo do Kanady. Jsou to hnusní zbabělci, kteří nechrání své území, ani své rodiny. Všechny zbytky soucitu ve mně vymazali.

 801. Baubo,
  asi tak. Pustila jsem si SkyNews, kde jaksi komentovali, že snad dvě děti byly dokonce přehozeny přes plot do Maďarska… komentátor se na chvilku odmlčel, a pak pokračoval o kulturním rozdílech… A jo, mladíci sbírají šutry, kopou do plotu, v rukách hole…

  Předtím na chvíli ČT24, kupodivu celkem rozumně mluvili Pospíšil a Telička.

  Aaaaa, už opět Skynews, velmi emocinálně, o lidech snících o lepším v životě v Evropě, a setkali se s plotem. A teď voda a slzný plyn.
  JO, a teď znovu samotný konflikt, jde o 20 – 40 mladých mužů, rebelujících a útočících.

 802. 997

  Tak ať si je Amíci odvezou, když jsou takoví soucitní.

 803. 🙂

  Aha, malé fópa 🙂
  Ale vlastně ještě líp. Britové by měli taky držet hubu. Sami uprchlíky odmítají.

 804. Šumavák by nám měl udělat reportáž – V Dolním Dvořišti Blok proti islámu zatím symbolicky uzavřel hranici s Rakouskem.

  FB:
  „cca 150 lidí, řetěz přes silnici, nadšená česká policie spolupracuje, Petr Hampl ve skvělém proslovu vyzval vládu k odstoupení.“

 805. Já nevím, co furt všichni od Maďarů chtějí – dle mého důsledně a vzorně (na rozdíl od bordelářů v Řecku a v Itálii) plní to, k čemu se zavázali: chrání vnější hranici EU.

 806. 986 S kovovými trubkami? Chápu. V Maďarsku nezrušili sběrny…

 807. „Migranti prohodili přes hraniční bariéru dvě děti. Dívka a chlapec jsou zraněni, byli převezeni do nemocnice,“

  A hned bude důvod se rozhořčovat, že se rozdělují rodiny 😀

 808. 1001 – teda, že by zrovna lidovec katolík bělobrádek měl takový nápad, kjjako že ženský se mají oddat pohanům?

  Že Marxové se líbí norský systém, se povídalo už před časem. To to zase oprášili?

 809. Už je rozhořčená i OSN…
  Pro mne je to pořád neuvěřitelný koncept-každý, kdo se prohlásí za uprchlíka má právo napochodovat do Maďarska nebo Řecka nebo Itálie a nikdo nesmí nic říct.

 810. 985 Schumi
  Jaký trest? Jsi v zajetí svého povolání. Proč mu nepopřeješ třeba ať se mu splní vše co druhým přeje? Ostatně, šel bych i dál. Ať se mu splní vše co si sám přeje.

 811. 🙂

  Mnozí přistěhovalci míří často právě do Berlína. Pro migranty přepravované v úterý z Mnichova do berlínského Schönefeldu to neplatilo.

  Migranti na nádraží v Mnichově.Do cílové stanice jich dorazilo výrazně méně, než se očekávalo. Jelikož v Bavorsku do vlaku nastoupilo 518 migrantů, do cíle jich dorazilo o 179 méně. Jak sdělil mluvčí spolkové policie Jens Schobranski, ze soupravy po cestě vyskákaly celé skupiny migrantů.

  Stalo se tak při projíždění Saskem a Saskem-Anhaltskem, kde migranti opakovaně zatáhli za záchrannou brzdu a vlak tím zastavili. O důvodech, proč tak učinili, spolková policie nechce spekulovat.

  Média ale uvádějí, že část migrantů nechtěla být umístěna v Berlíně a Braniborsku. Vlak tam totiž původně nesměřoval. Jeho trasa byla změněna až během jízdy. Což se v nynější zčásti chaotické situaci nestalo poprvé.

  Část migrantů převážených do hlavního města chtěla cestovat do Švédska, kde většinou mají příbuzné. Švédsko je díky své vstřícnosti vůči žadatelům o azyl spolu s Německem nejčastější cílovou destinací migrantů.

 812. Jinak ot ještě z Bruxellesu
  Četl jsem chvíli české servery a už po několikáté jsem narazil na zprávy typu
  http://m.zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/131603-zatimco-me-znasilnovali-bili-moje-deti-sexualni-otrokyne-is-vypovedela-krute-svedectvi/
  Zatímco mě znásilňovali, bili moje děti. Sexuální otrokyně IS vypověděla kruté svědectví
  To ve mně probouzí řadu otázek
  1. Koho to američané vycvičili a nedaj?
  2. Jak můžou bojovat když veškerý čas tráví znásilňováním dívek a bitím jejich dětí
  3. Kdo ten hnůj do Evropy láká a proč?
  A neposledně….
  Ty jezídky musej mít nějakej zvláštní šmrnc když je arabáči furt znásilňujou. Nemáte někdo fotky? Není to jenom chyba transkripce? Nejsou to jezinky? Kdo to jsou jezídky? Jsou i jezídi? Kdo je jezíd po kom? Po tátovi jako muslimáči nebo po mámě jako židi?

 813. 🙂

  Debakl amerického plánu. Vycvičených rebelů bojuje s IS v Sýrii jen pět

  Americký program výcviku syrských vzbouřenců totálně selhal. Jasně to plyne z vystoupení generála Lloyda Austina III, který ve středu před senátním výborem pro ozbrojené síly řekl, že jen čtyři nebo pět z pár desítek rebelů vycvičených Američany bojuje aktuálně proti Islámskému státu.

  O selhání programu psal už v první srpnové dekádě server Politico, který uváděl, že za dvanáct měsíců se podařilo vycvičit jen 54 bojovníků místo plánované brigády o 5400 mužích. Dodal, že všichni vycvičení jsou mrtví, zajatí nebo nezvěstní.

 814. skimici,
  jezidiové jsou náboženská komunita, která má islám spletený s nějakými animistickými prvky, něco křesťanství atp.
  Pro muslimáky je to zvláště lákavé, neboť násilí na nepravověrných je zásluha. Takže chlapi se zabíjej a ženské znásilňují, děti prodávají jako otroci.

  A problémy se znásilňováním už hlásí i z táborů v Hesensku. Nějaká organizace tam už žádá, aby samotné ženské byly ubytované někde jinde, protože holt muslimáci jsou nějakcí nabušení a zábrany postrádají.

 815. Teď jsem přecházel přes Grand Place. Na severo východním rohu na ulici smě tem k nádraží střed kde seděly vždycky rumunské cikánky s dětma a žebraly dnes seděla skupina obtloustlých rozesmátých dam v šátcích, kolem běhaly uřvaná stáda dětí , měli ubrus s kopcem žluté rýže a mušlí což do sebe rukama cpali a nad tím hlídali svalnatí snědí mladíci aby ty dámy někdo neuřknul. Okolo chodily národy ostaního světa různýchbarev pleti, očí a řečí a tiše civěly.
  Ty národy. A já ostatně taky. Nic takového jsem nikdy neviděl ani v Indii.

 816. Jenom buďte opatrný, skimici, častý pobyt v Bruselu by Vám mohl přitížit v soudních procesech, které proběhnou se zrádci národa…

 817. 1016 Rputi
  Dík. To jsem nevěděl.
  Proč vlastně furt někoho znásilňujou? To mihlava nebere. Copak jim arabáčky nedaj?

 818. Teda, jestli tomu dobře rozumím. A tedy, jezídku od muslimky nikdo nerozezná dokud to neřekne. Proč by to ale ríkala? Aby se zatraktivnila? Nebo maj tetování, spodní piercing a nebo charakteristický tvar uší? Už jsem si to kolikrát říkal u těch srdceryvných článků jak arabáči vyháněj furt židy, pak křesťany, znásilňujou jezídy atp.
  Jak to k.rva poznaj kdo je kdo?
  Druhá otázka – to musí v arábii opravdu mít každý nějakou konfesi?

 819. skimici,
  oni jsou odsouzený k celibátu, dokud se neoženěj. Jenže nevěstu si musí koupit a ne každý na to má. A zřejmě jsou ještě navíc až moc dobře disponovaní. A hlavně naprosto neukáznění, hysteričtí, vzteklí …. no prostě spontánní…. Někdy to na mně dělá dojem, že obecně trpí priapismem, protože zřejmě mohou pořád a kdykoliv.
  Beztak ty svoje baby balej do lajntuchů hlavně proto, že moc dobře vědí, jaký jsou dobytek.

 820. ad konfese – ano, bezvěrec by byl velmi rychle zabit, neb je to smrtelnej hřích.
  Jezídky asi chodí jinak oblečené.

 821. 1021 Rputi
  Ale já vím. Mě akorát zajímá, když někoho znásilňujou, jak poznaj, že to zrovna není nějaká oddaná muslimáčka???. To byla moje otázka. To maj nějakou legitku nebo co? Vždyť vypadaj všecny stejně.

 822. 1022 Rputi chápu.
  A to je nějakej problém si vzít na sebe lajntuch když tam jdu na dízu?

 823. skimici,
  musla je v lajtuchu, jezídka ne. JInak nevím.

 824. Upřímně řečeno bych si tam ten lajnuch raději pro jistotu oblékl i coby jnoch 🙂

 825. Ježíši !!!
  Pustil jsem bednu a slyším: Watsonová… no to ještě nic.
  Hned na to ovšem:“Moriartová“… , to už mi sepnulo a bojím se otočit od sporáku, s tím, že S.Holmes bude určitě černošský gay…

  Nemělo by tohle prznění klasiky být trestné ???

 826. Skimici, lajntuch se obléká, když se jdeš podívat na výbuch Temelína nebo atomové bomby!

 827. Kimici,
  oni ti Jezídové mají v některých oblastech celé vesnice. Takže když ji ISIL obsadí, je situace celkem jasná,.Nespletou se.

 828. 1028 šumavák
  Nebuď takovej jazykovědec. Vystříhneš do toho dvě dírky na oči a máš oděv že bys moh njen hrát muslimku ale i strašit na hradě. Nebo ještě můžeš mít pod paží vydlabanou tykev se svíčkou. Představ si to – odhlavený křesťan vstal z mrtvých. Mmch, to je pravý důvod proč ježíše ještě uznávaj jako proroka. Kvůli integritě. Ze stejného důvodu na ruském trhu ke staženému králíkovi přikládaj tlapky. Pochopitelně u východu z trhu můžeš ty tlapky za pár rublů v igelitce koupit 🙂

 829. (996) Na Ruščáka dost dobrý.
  (1001) Přehlédl jsem někde odkaz na Bělobrádkův výrok v originále?
  (1027) Trestám ho nezájmem.

 830. Na baru je taková hezká dívka. Belgošky jsou ošklivý, němky a holanďanky taky, francouzky jsou šmrncovní skrz ty araby. Byl jsem si skoro jistý. Je to ruska nebo ukrajinka. Pak jsem si ale všimnul takovýho toho zlatýho chmýří na pažích a jsem se tedy zeptal. Přijela z Indianopolis ale má australskou mámu i přízvuk. Angličani i a eričani říkaj, že u holek je australskej přízvuk nejvíc sexy. Ani nemusej prý vypadat jako kajlíminok.
  Ono se to poddá. Pár generací a bude mít krásně snědé vnučky s mandlovýma očima jako maj srnky.