Prší prší jen se leje, kam koníčky pojedeme

pojedeme na luka, až kukačka zakuká.

Kukačka už zakukala…
žuchty čvachty piškumpré
ať se pachtí světem dál
chramsty prousty sakrblé
kůň i prostý hovnivál…

… byl jsem jezdit : čvachty čvacht, žbluňky žbluňk, žáby v louce, srnky na stromech, můstek v hajzlu ( ovšem – kolem chaty a jezírka u pramene jsem na druhou stranu potoka informovat pana stavitele teda nešel!  😀 ) a teď navíc koním ještě zreznou podkovy!!!
Miluji Šumavu!
Kde jinde lezete hodinu po kamenech 300 m nahoru na kopec a nahoře zapadnete po břicho do bahna? A nevíte, jestli to, co vám stříká z uší, je voda nebo adrenalin.

PS.

Už leta hlásám, že zkušení jezdci, když prší, už sedí v hospodě.A nakonec jdu místo do hospody jezdit! Nestárnu já nějak?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

904 komentářů u “Prší prší jen se leje, kam koníčky pojedeme

 1. Šumaváku, není nad spokojenost:-) A ta právě s věkem přichází…..

 2. Šumaváku – buď rád, že ti jezdí traktor. Ten náš sice neuplaval a stále stojí v jezeře (tedy při pohledu dalekohledem se to tak jeví), nicméně bude nejspíš nutné ho rozebrat na prvočinitele, nic neztratit, vše opláchnout, promazat a pak zase složit jako lego.
  Ještě, že ty starý Zetory jsou tak geniálně navržený. Ten náš přestál povodně 2002, pak byl následně zcela utopen v rozvodněné Berounce někdy v roce 2006 a zatím ho vždycky stačilo rozebrat, vyčistit, promazat, dát novou baterku a Prásk, baf baf baf baf…

 3. Jj -on ten technickej pokrok nejni všechno … 😀

 4. Myslím na Danu, na Skypu není, ale na radaru to tak drsně, jako před tím u nás, nevypadá.

 5. Pavle, traktor mi pojede, až přijede Dušan z USA a spraví mi ho.
  Buďte rádi, že Zetory tu ještě někdo umí a nemusíte si objednávat opraváře z Ameriky… 😀 😀 😀

 6. Psala jsem dolům, tak tedy ještě jednou :-). Dobrý večer, viděli jste taky někdo ve studiu čt24 budoucího primátora Vávru sedět v záchranářské bundě ???? Že by nová móda pro nepostradatelné, aby nepřehlédnutelné, politiky? Zase nový rozměr …. a ještě ke všemu je velmi nesympatický.

 7. Dobrý večer,

  já jsem psala taky dolů, že po dni „blbci“, korunovaném nákupem garderoby do tanečních, mi „kurátor primátorů“ fakt projasnil den.

  Chvíli jsem dumala, co že to je za divnou funkci na magistrátu, než mi docvaklo, že jde o ošetřovatele v opičinci
  😀

  Ale možná by na tom magoši mohli podobnou funkci zavést.

  Povodně mi komplikují cestu do práce, přes Santošku nesmím, že prý by mi spadl na kebuli strom, a místo pravidelné linky jezdí náhradní tramvajová trasa na metro. Takže tramvaj do centra vždycky dojede beznadějně našlapaná a večer jsme pro změnu s dcerou přejely, protože jsme se nestihly na naší zastávce včas prodrat davem ke dveřím.

  No, alenepostihlo nás žádné vyplavení, nepočítám-li babiččinu obvodní lékařku, zrovna když se to nejmíň hodí. Ale rozdělili jsme síly a příští středu bude moct nakráčet na oční kliniku, vybavena veškerými potřebnými papíry.

 8. Jo, toho kurátora primátorů navrhuju na hlášku roku.

  A Vávra v záchranářské vestě – to je ještě nejmíň o dva levely výš, než Standa v maskáčích.

  Příští Mladý Nadějný Politik bude oděn skafandrem 😀 nebo přiletí rovnou do studia ve vrtulníku, z kterého křepce vyskočí a políbí ruku Daniele Drtinové.

 9. No, já bych ty skafandry nezavrhoval.

  Zrovna dneska jsem mudroval nad tím, co jsem za blbce, že jsem si v neděli ráno v tom stresu na sebe vzal klasické oblečení ke koním, hodil na to kabát-oleják a obul si kožené holinky. To se hodí ke koním za deště, ale vůbec to není dobrý nápad, když ve finále chodí člověk vodou po zadek a pak několik hodin stepuje mokrý na ulici a nakládá koně do vozejků.

  A přitom mi ve skříni visí tři neopreny, jeden 3mm tlustý, druhý 5mm tlustý a třetí 7mm tlustý. A k tomu asi dvoje nebo troje neoprenové boty.

  Akorát mně nějak nenapadlo si nějaký z nich obléknout, protože ke koním se obvykle neopren nenosí…

 10. Ale neopren asi nebude moc sexy v televizi. Většina lidí v tom vypadá jako divnej nohatej čolek

 11. maYdo – to jsou neopreny potápěčské, nikoli jachtařské. A TV u toho nebyla, takže by mi to bylo jedno.

  Ale kdybych byl býval přemýšlel, mohl jsem být celý den v teple a víceméně v suchu, protože třeba pod ten 5mm tlustý se voda skoro nedostane ani po hodině strávené v hloubce 15-20 metrů, protože má celkem dobře udělané zipy a gumové manžety. A pokud se tam dostane, tak se hned ohřeje a člověku je příjemně.

 12. Jo, s tou TV mi to připomnělo jednu věc. Jsem zvědavý, kdy se buď my nebo někdo podobně postižený objeví na YouTube. Oblíbená variace na téma „Hnusní koňáci týrají ubohé chlupaťoučké, heboušké a miloušké koníčky“, obvykle od lidí co o koních nevědí vůbec nic a mají pocit, že když kůň kopne člověka do koulí a následně člověk kopne koně do koulí, je to při nejlepším férový boj, ale většinou týrání zvířat. 🙂

 13. protože ke koním se obvykle neopren nenosí…

  ale existují i výjimky, kdo si ještě pamatuje na Muže z Acapulca, ten ví.

 14. Kdo mluví o Tobě, Pavle? Řeč je o politicích, aby vypadali sexy v televizi.

  „když kůň kopne člověka do koulí a následně člověk kopne koně do koulí“
  To nezvládne ani Chuck Norris, následně kopnout koně do koulí, když byl předtím tamtéž kopnut koněm. 😀

 15. maYdo: to si myslí laikové. Šumavák, já a fůra dalších na to bude mít jiný názor. Fígl je v tom, že člověk se musí sesypat AŽ POTÉ, co toho koně nakopnul, jinak si ten kůň bude pamatovat, že vyhrál… 🙂

 16. Ono to tedy u drtivé většiny normálních koní za normálních okolností zdaleka není tak dramatické. Třeba s Arkonem jsem neměl ani já ani mladá za celé ty roky jediný konflikt. To, že ho občas drbnu loktem, když promyšleně prudí třeba na úvazišti, to se nepočítá. On ví, že prudí, já to vím taky, tak mu jednu drbu, okřiknu a on toho nechá s výraze „No tak jo, ať je po tvým…“

  Ale měli jsme a máme taky trošku problematičtější koně, kteří třeba občas koušou. Jen tak, do ramene, aby viděli co to udělá. Vůbec se nerozpakuju takovému koni následně natáhnout jednu pěstí. On bude vědět, že příště už raději ne…

 17. Neprší, nelije. Někdo tam nahoře zakopl a převrhl kbelík – spíš sud – vody. Je to o to horší, že momentálně nejsem doma a domů se dostanu až ráno. Odpoledne byla pole, zahrady a louky napity na doraz, takže vše, co shora spadne, odteče. Na rozdíl od divany mám strach. Tady nejsou kamery, politici s vlastnosti pávů, tady je vždycky jen rozzlobený živel a my, co máme pomocné ruce na konci vlastních ramen. Tak mi držte pěsti, ať se Odra nerozvodní tak, že bych ráno neprojela, ať se náš potok nevylije víc, než po šňůry na prádlo a ať stihnu ráno dorazit včas.

 18. Radši natáhni jednu pěstí tomu, kdo toho koně krmí mrkvičkou, chlebem a pamlsky… To bude účinnější. 😀

 19. Jo jo, kone…. To je prave ten duvod, proc mam velky respekt ke kazdemu, kdo je vetsi nez ja, ma kopyta a podkovy a kdyz se rozhodne se rozbehnout, tak se sotva udrzim. Pritom jsou to , z dalky, nadherna stvoreni a uslechtila stvoreni.
  Ta poucka, muzes se zhroutit az potom, co se zmuzes na reakci je zakladni poucka pri jakemkoliv konani i v pidske spolecnosti, natoz pak ve zvireci…

  No a muzete mi nekdo kompetentni vysvetlit, co to je v Praze s parkama? Kde jsem vcera byl, tak je pblepeny polucejnima paskama, ze jako vstup zakazan. Videl jsem vcera odpoledne scenu, kdy dedecek s babickou sedeli na lavicce a protoze svitilo trochu Slunce, tak si povidali venku. Pribehl k nim rozzureny straznik a straznice a ta policajtka jim zacala nadavat, ze jako nesmej do parku, ze nesmej za pasku a kdyz se zvedali pomaleji nez cekala, chtela je snad zastrelit…. To jsem opravdu jeste nevidel.

 20. Jirko, kdyby to jen jeden lidský život zachránit mělo. To takhle zakázali vstup do parku u průhonického zámku a mladá paní to neuposlechla a vstoupila i s psíkem. Neukázněný dub se přes zákaz vyvrátil přímo na tu paní i na toho psíka a oni utrpěli zranění neslučitelná se životem (asi make-up nebo co).

  No a proto musí chytrý úředník, co vidí do dálky vyvracející se parkové stromy na Vinohradech, na Petříně, na Smíchově, prostě všude v Praze, zakázat vstup a ta policajtka už jen plnila rozkazy, aby měla na kroužky.

  Neviděl jsem to písemné vyhotovení zákazu, ale prý ke to jen na parky ve správě města. Pod vlastní strom si ještě můžeš chodit, jak si na svém dvorečku u paneláku usmyslíš.

  Zabij člověka, zachráníš strom.

 21. Tak se mi zdá, že ta mladá dáma co vlezla přes zákaz do průhonického parku byla evidentně chytřejší než jakýkoliv úředník či policajt. Inu, měla právě vystudovaná práva.

 22. Aha, tak jestli tomu dobře rozumím, tak zakáz má stejnou váhu, jako „nesušte psa v mikrovlnce“ tedy chrání jen proti žalobám chytráku, co si v mikrovlnce budou chtít sušit kočičku. Tedy moderní zákazy chrání před žalobama a tedy odpovědností z obou stran
  Jinak slečny je mi docela líto, je to pech.

 23. Jiříku, není každý jako Ty nebo Chuck Norris, aby si klidně sáhl na 22 kV s nápisem NEDOTÝKAT SE. Co nám nějaká idiotská páteř bude něco nařizovat.

 24. Fujtajbl vespolek,
  asi se blíží nějaká vesmírná katastrofa a médyja si klidně informují jenom o povodni. Dnes ráno se na obloze objevila záhadná ohnivá koule půl lokte zšíře, stále stoupá a hřeje čím dál tím víc. Obávám se, aby nedošlo k nějakým posušním. Nevíte někdo, co to je???

 25. Dobré ránko!

  Ptakopysdku, taky zírám! Ta potvora mi svítí do okna! Asi bych měla zabednit a jít se schovat do sklepa!
  Jestli ono to nebude tohleto slunce? Už jsem ho dlouho neviděla, tak si nejsem jistá….

  Dano, doufám, že všechno dopadá dobře!

 26. dvd, ale prosím Tě, přeci nepíšu nic o tom, že se má šahat na dráty, ale jen o tom, že každý by měl používat svůj rozum. A nést si následky za své rozhodnutí. Nic jiného. Zákazy v moderní podobě přeci tu nejsou od toho, aby někoho zachránili, ale v tomto případě ochránili magistrát, městské části, či kohokoliv, před žalobou za to, že jim spadne větývka na hlavu a občan utrpí otřes osobnosti a společenské znemožnění.
  Nemám vůbec nic proti tomu, když se na sloup vysokého napětí umístí cedule…. jen blbec tam vyleze, protože když ho nezabije proud, spadne dolů a zabije se stejně.
  Mimo to, pásky s cedulkou vstup zakázán nikomu nezabrání vstupu, kdyby to opravdu bylo u té Vinohradské vodárny nebezpečné, stáli by tam polucajti a nebo by tam byly zábrany a ne nějaké směšné potrhané igelitové pásky.

  ps. kdyby se tolik nezakazovalo, neupozorňovalo, nenařizovalo, tak si lidé více budou „vážit“ omezení a zákazů, protože se zamyslej, že to asi má nějaký jiný účel, než že aby si razítkovač chránil zadek.

 27. Dobré ráno,

  to si nevyberete…
  Kdyby nebylo žádné omezení ke vstupu do parku a na slečnu nebo staroušky na lavičce by spadl strom, zvedly by se rozhořčené hlasy, že jak to, že nebylo upozornění, varování, opatření, parky uzavřeny.

  Fakt je, že na Santoška je na kopci a voda steče dolů, ale půda je rozmoklá i na kopci a pokud strom nemá kořeny v pořádku, stačí málo.

  okolo chalupy nám už nějaké ty stromy popadaly a je to docela hukot, když už jde dolů.

  Na druhou stranu, když se kouknu na to stromořadí podél chodníku, který uzavřený není, tak myslím, že k tomu mít strom na kebuli, není třeba, když by měl jeden smůlu, chodit do parku.

 28. Jejda, tak zlá policajtka vyháněla stařečky z parku! No to to je hrůza co si ty cajti dovolujou! By se s tím mělo něco udělat – revoluce, defenestrace, manifestace a tak ….

  OT – Omluva, za uvedení naprosto nepodstatného a nedůležitého tématu. Na NP je docela rozumný Vlkův článek k situaci v Turecku .
  Ono v tom Istanbulu fakt hoří.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/turecko-uz-hori-i-istanbul-d0g-/p_zahranici.asp?c=A130604_201158_p_zahranici_wag

 29. Rputi…jde asi o to, že křičet a vytahovat se na staré lidi se prostě moc nemá, zvlášť když nejde o život, a je to městská polucie. Jistě, někteří by si to jistě zasloužili, ale čekal jsem jiné jednání, třeba takové to, slušné….. ale je možné, že pro výstrahu měli rovnou ty dva co tam seděli na lavičce zastřelit na útěku 🙁

 30. jirko ppa,
  no… jestli by na tý lavičce seděly dvě tchýně…

 31. Dobré ráno. Noc dopadla dobře. Potok si během noci povyskočil, ale už je opět při zemi. I když deštům tady ještě zdaleka není konec. A na obloze je několik vrstev mraků a žádný podivný neznámý kulovitý zářící objekt nevidět. 🙂
  No a co u Martina, tam myslím prší také více než dost.
  K těm zákazům – všechno je to v lidech. Ta móda k nám přišla odněkud z rozvinutější společnosti, kde se pro každý zlomený nehet soudí o velké odškodné. A tak, když jsem např. předevčírem navštívila jedno specializované zdravotnické zařízení, musela jsem nejdříve podepsat prohlášení, že souhlasím s vyšetřením a jsem poučena. Na můj dotaz, jestli tam už někdy přišel někdo, kdo neměl doporučení obvodního doktora a oni ho museli k vyšetření přemlouvat, sestra zavrčela cosi nepublikovatelného. Ale musí to prý být, jinak by pojišťovny nepodepsaly smlouvy o úhradách výkonů.
  Prostě společnost blbne a lidi neumějí přemýšlet, leda tak jak a na čem vydělat.

 32. 32-včera vystoupil turecký vicepremiér a omluvil se demonstratům za zásah.
  Asi to chtějí nějak zamáznout.

 33. Dobré ráno vespolek,
  tak odsud taky potvrzuji existenci podezřelé ohnivé koule, i když černé mraky okolo budou asi záhy dominovat.

  Dano a Pavle, stále držím palce.

 34. zákazy jsou tu tak dávno, jako lidstvo samo. V dobách Kopčema a Veverčáka to řešili u východu z jeskyně známými stoneboardy, namátkou
  Nehonte mamuty hrozí urazy neslučitelné se žívotem,
  Nehrajte si s klacky, Zase utek ten mrcha tygr,
  Bacha na jámy a pod.

 35. NoName 36 – to už nezamáznou, už je to moc.

 36. „Tedy moderní zákazy chrání před žalobama a tedy odpovědností z obou stranů

  nejen moderní zákazy. Ono se ledacos řeší ne tak, aby se to vyřešilo, ale aby byli aktéři chráněni před žalobou a odpovědností z obou stran., šijíce jeden na druhého různý boudy.
  A je to nejen ze strany státu, i mezi soukromými subjekty.
  Smlouvy mají váíc pojistek proti kulišárnám druhý strany, než vlastního obsahu a stejně se, když dojde na lámání chleba , hádají o slovíčka.

  Projektovat a projednávat stavby v takovém ovzduší je vskutku radost. Uvažuju o tom pěstování brambor a prohlížím nabídky České pošty, jetsli nehledají pošťáka…. 🙂

 37. Džjo,
  Jirko, zkus někdy odporovat takovému orgánovi v USA. Aby ses nedivil, až chytneš jednu pendrekem, když neuposlechneš na první výzvu – kór když jde o potenciální ohrožení v důsledku přírodních katastrof.

  Dano,
  když jsem v USA absolvovala mamogram, tak za všech okolností byl ošetřující lékař doprovázen sestrou, čistě aby nedošlo k mýlce ohledně „sexual harassment“ 🙂

 38. Zažil jsem povodně v roce 97. Spoustu problémů vygenerovali lidé, kteří odmítli evakuaci a pak se k nim museli záchranáři vracet za daleko horších podmínek, v situaci, kdy byli potřební jinde atd.
  Pokud svoboda tohoto typu, tak důsledně. Když jsem se rozhodl zůstat v baráku uprostrěd laguny a ten barák začne ujíždet, má pro mne letět helikoptéra ? A nejlépe hned, jinak budu děsně kritický k nepružnosti záchranného systému ?

 39. rezy, přesně tak…nezapomenutelný je nález zákazové tabilky v okolí Dolních Věstonic….. nedotýkejte se pazourku, ani na zem spadlých…..
  úplnou revoluci v archeologii zaznamenal nález v Olduvajské rokli, kdy bylo na skřížených steheních kostech vyryto …eperikolososporgesy ….. mnozí se se právě proto domnívají, že již tehdy byly v soupravách zařazeny jídelní vozy ihned za lokomotivou. Další však mají za to, že v té době nebylo tak teplo a tedy nebylo se potřeba chladit vykláněním….Samozřejmě druhou skupinu vede pan prezident Klaus, protože se neotepluje 😀

 40. Matzurko, bavíme se o kotlině, kde polucie a její zákazy a nařízení nemají žádnou vážnost. A důvod je zcela jasný…stejně tak, proč je to za oceánem úplně jinak.

 41. (5) Traktory neumím, ale zvědavost mi nedá, jaká je závada?
  (24) Své právo běhat pod podmáčenými stromy se sluchátky, aby ji praskot nerušil, si evidentně nedala vzít (tedy, lidmi či polucií vzít) 😛
  (32) U toho Vlka mne baví, jak jsou jednou „křesťanští levicovo-marxističtí „pachatelé dobra“ udávající v posledním půlstoletí ideologický směr USA a Evropské unie. V rámci boje proti vojenské „juntě“ (čti: armádě na nenáboženském a nepolitickém základě), která vládla v Turecku posledních téměř sto let, dopomohli „eurohujeři“ k vládě „umírněnému islamistovi“ Recepu Tayyipovi Erdoğanovi., podruhé “ Mladí moderní Turci jsou zděšeni islamizací státu, stálým „utahováním šroubů“ podle muslimských fanatiků“. Nejspíš to budou titíž.
  Odhad zdáli: Turky už sral autoritářský režim s armádou v pozadí, ekonomicky nepříliš úspěšný a prolezlý korupcí (což chápu), zvolili si tedy jedinou nabízenou alternativu, islamisty, tvářící se tak umírněně, že moc nepřekáželi těm městským a byli sympatičtí venkovským. Ti sice dost prospěli ekonomice, ale autoritářství jim leze do hlavy také. Jsem zvědav na vývoj, zda tam má nějaké méně autoritářská a neislámská síla šanci na víc, než brajgl. Zda tam vůbec je.

 42. Zrovna s povodněmi existují za posledních cca. 20 let velmi bohaté zkušenosti. Hlavně s tím, jak se může situace za hodinu změnit z „je to v pohodě“ na „jde o život“.
  Ty krizové štáby, hasiči a ostatní orgány jednají na základě těchto zkušenosti, vyčítat jim nějaké účelové nebo formální jednáni se mi zdá dost přitažené za vlasy.

 43. Jirko, a protože tenkrát ještě nebyly vynalezený žlutočerné pásky, často se stávalo, že třeba Mamutík, když to koupil od šavlozubého tygra drápem, nedostal ani plnění od pojištovny a doslova se z toho musel vylízat sám.

 44. (40) Pokud řešení má nějaká rizika(což má skoro každé), pokud mají lidé chuť se dohadovat až soudit (což mají, občas i důvodně), tak se tomu „sichrování“ zase tak zu moc nedivím.

 45. Jirko,
  mnojo, ale ty taky skoro vždy při kritice poměrů v Kotlince uvádíš, že na Jihu je to jinak….

 46. DAno, zaplať Bůh, že jste zatím na szuchu 🙂

  „Prostě společnost blbne a lidi neumějí přemýšlet, leda tak jak a na čem vydělat.“

  Zlatá slova

  příklad – oblíbený trik investorů, nechat si vystavit souhlas se stavbou od spusedů a pak předložit úřadu jinou dokumentaci vede k tomu, že předpisy jsou čím dál tím přísnější.

  Nebo kalkulace, že tohle nebo támhleto nejen úřad, ale i účastníci řízení přehlídnou. A že když bude mít v ruce papír, že na něj nikdo nemůže.Investor si myslí, búhví jak není chytrej a nedojde mu, že totéž na toho úředníka zkoušelo už deset lidí před ním.

  No, tak jsem si zanadávala a jdu se v tom dál plácat…..

 47. A s policií (i polucií) začarovaný kruh. Požadavky na morální kvality maximální (svěřenou moc využívat, ale nezneužívat), pověst pochybná, tedy většina zájemců s morálními kvalitami horšími, tím ještě mizernější pověst, tím ……

 48. Karle, u zetorů mám tu zkušenost, tedy zkušenost z let osmdesátých, kdy jeden sjel do potoka a utopil to po komínek, tak se traktor vytahnul, nechal se okapat, pak se opatrně protočil klikou motor, (jesli se nedostala náhodou voda do válce ) zkontroloval se olej v motoru, jesli ho tam není moc a když ne, tak se normálně nastartoval a běžel. Všechny olejové vstupy jsou v podstatě proti vodě zatěsněné až na tu měrku oleje ( u starších motorů, nové mají šroubovanou). převodovka má standardně šroubovací měrku, takže tam nic nehrozí, koncové převody v kolech taky.

 49. Skoda ze u toho sadisty nebyl někdo odvážný, kdo by ho vyfotil a nabídl starouskum pomoc a svědectví při následném procesu s touto šikanou….
  Je ostudné, jak okolo stojící tupě respektuji pokyny těchto nejnižších cunitelů v pateřnim potravinovém řetězci !

 50. Ajrovko, ono je to v Turecku trochu jinak.
  Armáda tam byla zárukou sekularizace už od dob Ataturkových a na toho si Turci nedaj sáhnout.
  A Erdogan se vůbec netvářil, že by chtěl začít takhle řádit. Takže ho, ve všeobecném příklonu k islámu zvolili. A on už opravdu neví kdy přestat. Vzpomeň jak na Německu požadoval islámské školství.

 51. Pokud někdo nechce nechat šahat na Ataturka, je s podivem, že volí islamisty.
  Ono je to totižto jedno s druhým nekompatibilní.

 52. NoName, ona ta situace před 10 lety byla trochu jiná a možná v tom opravdu měla prsty i EU.

 53. NoName,
  to je jako u nás. Leckdo má pocit, že by se nemělo šahat na Havla a přitom si myslí, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. 🙂

 54. No perikolózo,

  bueonos dias i buenos aires všem….

 55. tak už jsem se lekl, že na to nepříjdete…. samozřejmě za to může Brusel ….. 😀

 56. zdar Hipíku …. Buenos, buenos 😀

 57. Buenos aires, caballero hipíku!
  jestli nám tu hodláš jako Dušan vyprávět, že sedíš pod slunečníkem u bazénu a popíjíš chlazenou žinčicu s ledem… teda to bys mě teda votrávil!

 58. Dano, jde to, my horalé si nechodíme pobrečet na veřejnost.

  možná se pletu, ale zdá se mi, že můj příspěvek o zákazech vstupu do parků byl přijat vlažně. To jsem si nezasloužil. Takže ještě přidám, že primátor a magistrát zapomněli vydat písemný zákaz rozebírání protipovodňových stěn nepovolanými osobami bez povolení magistrátu. Taky by měl být vydán zákaz lezení na tyto protipovodňové stěny. Někteří nevzdělaní, nepřízpůsobiví, sociálně slabí a vůbec nerozumní a nepoučení občané na ně lezli! A úřady nic! To by se v U.S.A. ani v Německu stát nemohlo!

  Průhonický park není v Praze a rozhodnutí primátora se na něj nevztahuje. Samo rozhodnutí bylo přijímáno na třikrát nařízeno, pak přeřízeno a pak zrušeno a vyhlášeno nové. Nejdřív všechny parky a teď už jen vyjmenované v některých Prahách.

 59. (54) Mne je baví ten předpoklad, že je-li jedna strana nějaké pře špatná, je druhá apriori dobrá.
  Případně že nějaký vývoj musí mít logiku.

 60. Pobrecel by sis, jen kdyby Tv Nova prijela… A kdybys nebrecel dost, tak by si nekoho privezli ssebou, kdo by brecel lip, nez Ty 😀

  Myslim ze je jiste nepochopeni v tom, ze …. Ale to bych se opakoval. Radsi jedu kazit mladez.

 61. No jo, Martine, vy ,horalé, jste holt tvrdé nátury. To my, z dolin, jsme měkoty a občas si pobrečíme a někdy i veřejně. Tak ať to vydržíme se ctí a bez větší újmy.
  U zákazů a příkazů se holt srazí požadavek absolutní svobody s požadavkem maximální ochrany. U té svobody je ovšem předpokladem úspěchu i převzetí naprosté zodpovědnosti za vlastní činy, konání a jejich důsledky. K tomu ovšem současná střední generace nebyla vychována a tak k ní nevychovává ani své potomky.

 62. Kdepak,

  čekám na rozbřesk, abych se muh mohwa utkal se životem hihihíííí

 63. Zahradník perlí. Nechápu jak tohleto se může nazývat ekonomem. Až si jeho výplod přečte Modrej, zaskočí mu rohlík.

  Co se té nešťastné holky, byla to krutá náhoda, jaké se stávají, když se události sejdou v desetině vteřiny.

  Sluníčko, Vltava klesá. Uvědomuju si, jakej jsem to vůl, že jsem fotil (obdoba čtení pod lavicí), až na nejvýš dva, tři snímky to stojí za pendrek, místo toho abych dělal něco všednodenně užitečného. A ne že bych neměl co, práce na mě kouká z každého koutu. A vůbec, při pomyšlení jako jiní se musejí činit, mám dneska takovou flagelantskou autobuzerativní náladu.

 64. Slušnej slon má bejt na vodítku a s náhubkem, to ví každej! 😀
  http://janzima.blog.idnes.cz/c/343800/Smi-tritunova-slonice-chodit-v-mestskem-parku-bez-nahubku.html#t2

  Ajrovko 63 – ono je to celkem pochopitelné. Lidi se chtěj v tom babylonském změtení vyznat.
  Si tak vzpomínám, do Antálye jsme přijeli zrovna 8. března. A na náměstí stánek k MDŽ, kolem spousta ženských, některé v šátku. Koukala jsem na to jak na apokalyptické zjevení a málem se začala smát a pak mě to přešlo. Ty ženské to braly hrozně vážně – zřejmě měly důvod…

 65. Martine,
  děláte si legraci, ne ? Porušení zákazu vstupu či nerespektování příkazu policajta je dle mé laické představy poněkud jiný „čin“ (netuším, zda přečin či přestupek) než rozebrání a de facto krádež povodňové zábrany (tady se možná dá uplatnit nejen krádež, ale za daných okolností o obecné ohrožení).

 66. Ekologové k oteplování před dvaceti tisíci lety :
  Je zle. Tundra ustupuje a mamuti odcházejí. Je nutno vyhlásit moratorium na používání ohně a zdanit křesací pazourky.

 67. Maturko, vždycky si dělám legraci, protože bych se jinak musel zbláznit. Jak jinak se bavit s dospělými lidmi o tom, že za bouřky si nesedám pod jediný strom na kopci.

 68. Jirko ppa – ano, jisté nepochopení… 🙂

 69. no nevím nevím,
  ač byly přesně a jmenovitě nahlášené parky, kam se nesmí, jsou zapáskované i všechny ostatní parky (teda v praze)
  třeba ten před vršovickým nádražím, tam jsou od nádraží tři vybetonované chodníčky směr tramvaj a všechny tři zapáskované z obou stran
  takže ti vylezevší z nádraží se musí dostat k tramvaji přes trávu (pod stromy), pokud nechtějí obcházet celý park (kolem stromů a pod stromy)
  a abych jen nekritizovala, mám i řešení =
  bych kromě metra zarazila i ostatní dopravu a všichni pěšky po kolejích = tam stromy nejsou

 70. a včera mému muži ulétl klobouk,do Vltavy a směr HH
  jak říkal jeden náš kamarád: všechno se vrací jak tažní ptáci
  ten klobouk si pořídil muž v HH snad předloni na jakési šlargparáde
  a moc si ho oblíbil
  tak tam musí pro další
  jestli on ten klobouk neposlal do HH schválně 🙂

 71. 75 po stranách kolejí připravení zdravotníci s první pomocí 😀

 72. Dobré poledne vespolek.
  Tak si dočítám a nestačím se divit, kolik lidí zde, na pravicovém blogu, trvá na tom, aby mocný stát za každého řešil jejich vlastní hodnocení rizika.
  A hlavně mi překvapilo, když už to teda podle vás ten stát musí dělat, že by se to dalo udělat třeba varovnou cedulkou, varováním vartujícího příslušníka a tak.

  Ty parky mi připomněli situaci při oblevě (cca 3roky tomu na záda), kdy Naše Dobrotivá Městská Část (jméno její budiž pochváleno) kvůli riziku pádu ledu ze střech zakázala vstup na chodníky a biřici vybírali pokuty. Takže se stařečci a stařenky belhali klouzavým uježděným sněhem uprostřed silnice, proplétali se mezi auty, odstrkujíce se berlemi od blatníků, aby stejně riskovali pokutu, když chtěli otevřít dveře od svého baráku. Nepochybně to bylo bezpečnější než jít po té polovině chodníku, kam vzhledem k přesahu střechy sníh/led spadnout ani nemohl …
  Dodnes mám dobrý pocit z toho, jak o nás bylo postaráno.

 73. 78-každý má právo na své hodnocení rizika, pokud pak nežaluje stát (obec) v případě, že bylo jeho vlastní vyhodnocení rizika nesprávné.

 74. že mi to nenapadlo = žalovat je – a všechny!

  když se běžel tuhle maraton, byla jsem u toho, teda jen jako divák
  fotím, fotím a najednou jsem na zemi
  pak po obhlídce = široko daleko jediná šlupka od banánu a já jak jsem nekoukala,
  kam šlápnu, ale co vyfotit, jsem po ní sjela, úplně stejně, jak je to v každé kreslené grotesce od disneye
  a proč žalovat? nikde tam nebyla cedulka: NEŠLAPEJTE NA ŠLUPKU OD BANÁNU!
  ne na šlupky, to by bylo zase špatně, na šlupku!
  fakt tam jiná nebyla
  😀

 75. BTW, divano, jesli chcete umístit po stranách zdravotníky, tak je skoro natuty, že sem tam nákej bude muset stát pod stromem.

 76. NoName, žalovat samozřejmě může. Jen by z pohledu soudce (který je tedy taky, ehm, součástí státního aparátu) taková věc neměla mít šanci.
  Takže se, jako obvykle, stát zase kouše do vlastního ocasu.

 77. A mimochodem, už jen formulace „žalovat stát za vlastní hodnocení rizika“ mi připadá poněkud zvláštní …

 78. 82, rezy = zdravotníci mají ze zákazu stát pod stromem výjimku

 79. Rada: Zkuste nechat spadnout strom z vaší zahrady na sousedův plot/střechu/hlavu – nehodící se škrtněte…

 80. 84-tučňáku, schválně, kolik znáte občanů, kteří se rozhodnout zůstat doma v baráku se 2 m vody, a když na ně náhodou ten barák spadne a oni to přežijí, začnou kolem sebe okamžitě kopat, že měli být lépe informováni, že kdyby byli měli všechny informace, odešli by atd.
  A ohledně parku-kdyby ten zákaz nebyl vydán, uznala by rodina oběti, že jít do podmáčeného parku je prostě riziko, nebo by žalovala město, že má vratké stromy ? (nápověda: viz situace se stromem, který spadl ve Zlíně na zastávku).

 81. noname no a co?
  tak at litaji , stezuji si , pisi do novin , zaluji.
  ps – tucnak tam ma to dostacujici – hrozi nebezpeci. proc zakaz?

 82. Divano, zkuste si to a uvidíte, co bude… 😉 Ten výběr je tam dle míry adrenalínu, který chcete zažít.

 83. 90-protože jsme v ČR, v případě varování, že hrozí nebezpečí a v případě nějakého neštěstí by místní populace začala spekulovat, že hrozba nebezpečí nebyla dost výrazná, že když to bylo fakt nebezpečné, měli vyhlásit zákaz … Nebo ne ?

 84. NoName, já nějak netuším, o co vám jde. To, že někdo bude brblat/kopat/soudit se, má být důvodem pro plošný zákaz všeho všem ?
  Znova opakuju, že když se někdo začne soudit, neznamená to, že musí vyhrát.

 85. noname – darwina by ten vyber potesil
  ale ono to chapani omlouvani zabezpecovani zajistovani ochranovani vede k tomu ze to nakonec i Nonamove chapou 🙁 Dalsi krok bude co? venku prsi je zakaz jit ven bez destniku ? tak jsme v CR a hrozi nebezpeci ………..

 86. Co se zákazů týče, nechť městská část vydá varování na svých stránkách, případně to nechá vytroubit na náměstí a na přístupové cestičky do parku dá ceduli: Kvůli padajícím stromům v důsledku povodní 2013 vstup jen na vlastní nebezpečí…a basta.

  Něco jako je na některých cestách a chodnících v zimě o náledí.

 87. 94-zažil jsem povodně v roce 97 a proto prostě nesouhlasím s Jirkovým pojetím, že má každý v záplavové oblasti právo zůstat doma (tím tato diskuse začala). A nebo jinak, právo ano, ale pak mám trochu problém s tím, že po pár hodinách od chvíle, kdy mohl někdo v klidu odejít suchou nohou, musí pro dotyčného letět vrtulník, který pak možná chybí jinde.
  S těmi parky-opatření bylo asi tvrdé, možná by skutečně stačilo varování, ale v kontextu toho, co se dělo a děje v zaplavených oblastech mi tahle diskuse prostě přijde nedůležitá.

 88. A k Vašemu případu ze Zlína: neznám kauzu. Jak to dopadlo ? Máte ve Zlíně zákaz chodit pod stromy ? Povinnost nosit na ulici ochrannou přilbu s certifikátem ? Nebo zákaz stání na zastávce ?

 89. Ad 96: pokud tvrdíte, že “ musí pro dotyčného letět vrtulník“, pak se skutečně nedá nic dělat. Ale proč musí ? Snad by mělo platit, že může, pokud nemá něco důležitějšího (a možná, že za úhradu).
  A mimochodem, je dost rozdíl mezi rizikem 3m vody v baráku a podmáčeným parkem …

 90. Niko, většinou máme na sousedy štěstí
  ale taky jsme chvíli zkusili se včlenit jinam, když byly děti malé a chtěli jsme je mít v přírodě, takže tam jsem poznala i ty náměty různých komedií
  do té doby jsem myslela, že si to autoři vymýšlejí a pomlouvají
  🙂
  a ještě to bylo u prahy, takže jsem se i dozvěděla, že ke konci bolševismu se nabírali zájemci o službu vlasti v STB takhle z okolí prahy, protože ti z města už nebyli tak spolehliví!
  😀

 91. V tom článku ale ještě není nic o rozsudku, ten snad ještě nebyl ?
  A navíc to není tak jednoznačné, jak tvrdíte, je to o různých názorech různých znalců. a je tam i věta:
  „Znalci se shodují jen v tom, že nikdo nemohl poznat, že jsou kořeny uhnilé“

 92. Napsal jsem, že ten zákaz byl možná přísný-ale popadané stromy zabily člověka, poničily majetek (snad dokonce vypustily nějakého tigra ze ZOO). Nešlo teda o úředníkem vymyšlené nebezpečí, ale reálné.
  A v kontextu událostí tento zákaz prostě nepovažuju za zásadní ohrožení lidských práv v ČR. Ano, jestli dají příště výstrahu, bude to lepší …

 93. To je dobrý, všichni utíkají před povodněmi a synek ze sucha odjel do Ústí. Doufám, že se dostane zpátky:(

 94. Když zimě vydá horská služba zákaz hřebenových tůr, tak se stejně vždycky někdo najde, kdo na ten hřeben vyleze. A je veskrze puténka, jestli je to v Krkonoších, v Tatrách nebo v Alpách …. prostě blbec se vždycky najde …

 95. 104- určitě jsou mezi nimi blbci, ale třeba jsou mezi nimi sebevrazi, hazardéři nebo prostě lidi, kteří to chtějí zkusit, ač jsou si vědomi nebezpečí. Řekla bych, že je to jejich věc a nikdo nemá co jim to zakazovat. Maximálně je možno je nezachraňovat nebo jim dát celou záchrannou akci k přímé úhradě.

 96. http://zpravy.idnes.cz/povodne-velka-voda-klimaticke-zmeny-povodne-2013-fl1-/domaci.aspx?c=A130604_1936507_domaci_mzi

  Dobrý den. Docela pěkná perlička v článku. Vyvodil jsem z něj, že k povodním přispívají přehrady, které zrychlují tok řeky – např. Vltavy. Kdyby se z vltavské kaskády udělaly polosuché poldery, povodeň v Krumlově, Budějcích (kromě Havlíčkovky), Písku, matičce, Mělníce nemusela být. Kaskáda chrání Prahu do úrovně dvacetileté vody.

  Instalovaný výkon kaskády je 750MW, což je výkon nahraditelný z jiných zdrojů, např. paroplynu.

  Tuto povodeň na Vltavě a Labi máme, protože jsme jí chtěli.

 97. Zlín a stromy – strom spadl v roce 2009 na skupinu čekajících lidí na zastávce. Zemřeli dva chlapci, čtyři lidé byli zraněni z toho jedna žena těžce. Média rozpoutala kampaň, která v tichosti vyšuměla. Státní zástupce sice obžaloval tři úředníky z odboru městské zeleně zlínského Magistrátu, ale zlínský soud je osvobodil. Státní zástupce se pochopitelně odvolal, ale znalecké posudky prokázaly, že o strom bylo dobře pečováno, strom byl pravidelně prohlížen a poslední dvě inventarizace na stromu nenalezly viditelné známky toho, že kořenová soustava v zemi je napadena dřevokaznými houbami. Proti sobě stály čtyři posudky v tomto smyslu a pak jeden posudek pana Simona, že se to dalo předvídat. Soud si nechal udělat ještě revizní posudek a ten závěry pana Simona nepotvrdil.
  Aspoň na zlínském soudu jsou rozumní lidé. Jeden z obhájců řekl v závěrečné řeči slova, která by se měla tesat:

  Žijeme v době, která nám dává iluzi, že vše dokážeme změřit, vyhodnotit, předpovědět a ovlivnit. Ale příroda nám čas od času dá na vědomí, že jsme jenom její součástí a ne jejím pánem.

  Co se týká znaleckého posudku, tak pan

 98. 105-a je to v dnešní době možné ? Když profesionálnímu záchranáři Horské služby zazvoní telefon, že přes zákaz leze pro hřebenu nějaký nadšenec a ztratil se, může říct „dobře mu tak“ a položit ?

 99. ad 108 „a je to v dnešní době možné ?“: Pokud bude většina zastávat názor, že to možné není (tak jako i zde na blogu), tak to skutečně možné nebude. Prostě to většina chce tak jako vy.

 100. AhoJ!
  No name nevím jak una zlínsku, ale tady kousek jižně záchranář vyrazí, zachrání ho z hor jen proto, aby zachráněný následně dostal infarkt z účtu za tu záchranu…
  Myslím, že od jisté doby se počet výjezdů velmi snížil. A spíše zachraňují české turisty, kteří to neberou vážně.

 101. A s tou horskou službou: ono se i teď často stane, že HS nevyrazí – sice ne se slovy „Dobře mu tak“, ale třeba proto, že je tam nebezpečno i pro záchranáře …

 102. Pokud vím, je dnes doporučováno se před pobytem na horách se pojistit, protože, když kvůli vám Horská služba zasahuje, tak se při placení pěkně prohnete.

 103. A když už jsme u těch příkazů, zákazů a varování tak každou cestu z Krumlova přemýšlím o tom, co má řidič dělat, vidí-li u silnice výstražnou dopravní značku A-18: Rolling stones.
  Přemýšlet, kde koupí lístky?

 104. Hlavně jsme přešlechtění, zhýčkaní a poztráceli jsme instinkty, které by nás před nebezpečím varovaly.
  Možná, že jsem to sem už psala, v tom pádě se omlouvám za opakování.
  Byli jsme na jakési motorkářské akci v Rakousku uprostřed Alp a nechali se tam vyvést na kopec nad městečkem, odkud byl náramný výhled na prstenec hor okolo. Když jsme tam vyjeli byl nad jednou horou černý mráček, když jsme to obešli, byl už tam mrak jako hrom. Zahnala jsem rodinu do lanovky, že jedem dolů. V klidu byla obsluha lanovky i hromada turistů, dole v pohodě celé městečko, stovky motorkářů a další stovky návštěvníků s autama.
  Když jsme sedali do auta začalo pršet, když jsme vyjížděli z městečka už slušně lilo a když jsme najeli na dálnici, tak už za náma lítaly větve a padaly stromy.
  Večer to pak bylo v TV, nikoho to sice nezabilo, ale škody byly veliké. Ovšem dokud nezačalo lejt a lítat větve, tak to s nikým ani nehlo…

 105. Nechapu Noname…… Pro mne jasna rovnice….. Odmintnu se evakuovat, odmitam tedy i pomoc od vrtulniku, kdyz se zvysi hladina. Pro mne je to zcela jasne. Ja nejsem majetek statu, aby mne nekdo zachranoval proti me vuli, nebo ze snad budu nekoho zalovat ze mi nepomohl i pres mou nechut mi pomoci. Jiste, zaloval bych, kdyby mi pomhĺa ja fakt nechtel. To je zcela samozrejme.

 106. Andy,
  tak pozor, v tom Ústí se děje ledacos:
  https://www.facebook.com/sarka.simkova.18/posts/541874075875741
  Pro ty, co se nedostanou na FB:
  Dnes 4.6. ve Svádově, v Ústí n.L., z rána zmlátili do bezvědomí hostinského, zatopené Svádovské hospody, který z důvodů obav z rabování a také z důvodů zajištění interiéru a zásob v hospodě z úterka na Středu 4.6. raději v hospodě přespal a tím zřejmě překvapil tří členné cikánské komando, které se chystalo hospodu vykrást, v domnění, že v zatopeném domě nikdo nebude.Tento pán, byl brutálně zmlácen a leží v tuto chvíli v nemocnici, nevíme jaký je jeho stav a jsem velice zvědavá, zda se média o tomto případu přesnou identifikací osob zmíní!! Jsme také zatopeni a čekáme na poslední ránu z milosti, tedy povodnovou vlnu, která nám teprve ukáže svou sílu a ráda bych dodala, že v jisté době se ve stavu nouze za krádež a rabování střílelo.Myslím, že by bylo za potřebí a především kvůli cikánům, romy v Česku nemáme, pouze cikány, tento zákon uvést opět do praxe.PROSÍM SDÍLEJTE, A CHRANTE SI VŠICHNI SVÉ ŽIVOTY A MAJETKY PŘED TOU CIKÁNSKOU VERBEŽÍ!!!!!!! PŘEJI NÁM VŠEM POSTIŽENÝM ČECHŮM HODNĚ SIL!!!!

 107. Rputi, pri tom pojisteni do ho potreba i spravne zvolit pojistovnu. Prakticky vsechny maji pro aktivity v horach hromadu vyjimek, pricemz hledani ztraceneho turisty v dobe zakazu vychazeni k nim patriva. Jediny pojisteni, co znam, ktere efektivne kryje zachranne akce v horskych sluzeb je clenstvi v Alpenverein, ale to je mozne uzavrit jen na cely rok a stoji nekolik tisic Kc.

 108. 117- o ochranu mého majetku před cikánskou verbeží se stará stát, který mi z každé koruny asi tak šedesát haléřů sebere. Zas tak moc se nebojím, že by na cikánskou verbež moc zbylo.

 109. nickname 115, jen jsem jako holka jezdila do Jeseníků, které mají vysokohorské klima. Ale i kdyby ne – když vidím černočernej obrovitej mračoun, který se žene fofrem po obloze a roste a roste, tak bych koukala zmizet z jeho dosahu. Co jsem nechápala, že i domorodci byli v klidu, ačkoli alpské bouřky jsou příslovečné. Já bych si aspoň zavřela okno… 😀

 110. Vytrezviteli 118 – nevím, nepotřebovala jsem. Jen jsem zachytila kdesi na netu, že nechat se hledat v Tatrách se dost prodraží.

 111. Rputi, to jste zachytila spravne. A nejen v Tatrach. Ja jen informaci rozsiruji o skutecnost, ze ne kazda pojistka dokaze prodrazeni zabranit.

 112. Jo jo… To takhle při té minulé povodni byl jakýsi dobrák v Karlíně, že prej bydlí vysoko, barák je pevnej a že se evakuovat nebude. No a trval na svých právech – mimo jiné i na právu vyměšovat na záchodě. A nějak mu nedošlo, nebo došlo, leč bylo jedno, že když jde z kanalizace voda protiproudem, tak i to jeho hovno vyplave v těch spodních zaplavených bytech… Ti ostatní nájemníci ho pak tehdá měli moc rádi…

 113. 124 … uniklo mi, že pan psycholog už neordinuje, odešel na cestu dlouhou, cestu dalekou.

 114. Jaký trestný čin, propánakrále? Jak to, že lidé z ubytovny sedí jak pecky a čekají, až se někdo postará? Je snad zákon, že domácí se mají starat o nájemníky?

  …Radnici v Mlékojedech na Litoměřicku při evakuaci zaměstnal nečekaný problém. Zatímco všichni místní obyvatelé se o sebe postarali sami, v soukromé ubytovně zůstaly desítky bezprizorních lidí včetně dětí…
  …Jednáním provozovatele ubytovny, který se o své nájemníky nepostaral, se začala zbývat policie…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/evakuace-ubytovny-v-mlekojedech-pri-povodni-2013-flo-/domaci.aspx?c=A130604_154143_usti-zpravy_alh

 115. 126 provozovatel ubytovny, přísátý na cecíku sociálních dávek, se nepostaral o další přisáté na cecíku, když oni byli v ohrožení. Bude to prověřovat státní policie, „jestli nedošlo ke spáchání nějakého trestného činu“.

  Jaké k tomu zaujmout stanovisko? Který z těch nesvobodných lidí by měl být hoden mého soucitu?

 116. nickname, žádné a druhá otázka je nadbytečná. Tedy pokud to nebyly řečnické otázky.

  Jsem dnešní diskusí poněkud ohromen, dokonce mě překvapili (ceteris paribus) rozvážní jedinci. Konstatuji, že tučňák ve 109 a Andy ve 119 vyjádřili můj postoj k tématu.

 117. Dobré odpoledne,

  v parku v ulici Na Valech ( sady Charlotty Masarykové) nejen že nejsou policejní mašličky, ale vesele se tam po trávníku honila tlupa dětí z nedaleké školky.
  Podmáčený ten trávník asi nebyl, protože se na něm povalovalo několik dvojic. Ledaže by to byli nějací obojživelníci, co jim nevadí mokré pozadí. 🙂

 118. vesele se tam po trávníku honila tlupa dětí z nedaleké školky – malí zločinci:)

 119. jak to ti důchodci maj umět, tj poslouchat zákazy, číst tabulky etc., když se to v mateřské nenaučili. To by měl pan R. Fulghum radost 🙂 zrovinka letos na jaře byl v Praze.

 120. Tak se mi zdá, že ve sporu Zeman x Schwarzenberg nejde jen o kompetenční spor…

  …Schwarzenberg přikázal české velvyslankyni v OSN, Kateřině Sequensové, aby nad rámec projednávané rezoluce OSN přednesla ve svém příspěvku o Srí Lance několik vět, tvrdě kritizujících pošlapávání lidských práv vládnoucí garniturou…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Nastvany-prumyslnik-Svetlik-vypravi-jak-Schwarzenberg-ublizuje-jemu-i-dalsim-274413

 121. (106) Nejsem si jist, že zrovna tam, kde jsou na Vltavě přehrady, by šlo nasekat poldery. Ono to vlastní údolí není příliš široké. V tom článku čuju melouny. Jiná věc je, že prostor pro retenci by mohl být větší, jen chtít ……

 122. AeroKarle, to jsem měl na mysli. Vypustit přehrady na 20-30% maxima.
  Modrý ptáku, ano, byly to řečnické otázky.
  Teď poslouchám ČRo. Mluví klimatolog Jozef Pecho. Záplavy souvisí s globální klimatickou změnou.
  Hradní stráž byla na příkaz prezidenta nasazena v Radotíně. Přijeli tam. Premiér ji vzápětí – aniž by stačili pomoci – odvolal.

 123. ad 134 – Ale hovno! Záplavy bývaly i dříve, jen teď asi 5O let byly menší!

 124. A přehrady tam nejsou kvůli regulaci povodní, ale kvůli produkci (ekologického) špičkového proudu.
  A Lipno jako zásobárna pitné vody pro Prahu!

 125. Nevím, představa toho, že se přehrady zbourají a voda se nechá rozlévat volně do přírody je sice romantická, ale nepříliš použitelná v české kotlině, kde nelze ujít pět km libovolným směrem, aniž by člověk nenarazil na nějakou vesnici.

 126. Možná by spíš pomohl nějaký hodně velký tunel. Třeba někde u Chuchle by mohlo být jedno ústí toho tunelu, tak 500 metrů široké, 50 metrů vysoké.
  Druhé vyústění tunelu by bylo v Severním moři. Normálně by byl tunel uzavřený a při povodni by se prostě otevřel a voda by odtékala. Další pomocné vtoky by mohly být v Mělníku, v Ústí a v Děčíně. Třeba by se na to našla z EU i nějaká ta dotace… 🙂

 127. Já nevím, Pavle, ty dotace…
  Když to vidím v práci, kde občas taky děláme něco, co je financováno z fondů EU, tak doporučuju vzít klobouk, obcházet na Andělu a vybírat.

  Bude to rychlejší a jednodušší.

 128. Ale teďka mně zcela vážně rozesmál Bém na svém blogu. Že prý by se při té povodni hodily ty policejí Hummery a vznášedlo, co za jeho panování měla Městská policie. 🙂

 129. Koukám, že doba je vůbec těhotná podivuhodnými nápady. Na aktualne http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=20123 zase pro změnu v diskusi jedna diskutující už celé odpoledne, s úporností hodnou lepší věci, vysvětluje, že je škoda pouštět tu vodu jen tak do Německa a že když je možno postavit ropovod a plynovod z Kazachstánu k nám, nebyl by jistě žádný problém postavit vodovod odsud do Kazachstánu a že bychom jim tu vodu mohli prodávat nebo barterovat za ropu.
  To je snad ještě lepší než ten tunel do Severního moře.

 130. Pavle,
  Ale to nejni úplně blbej nápad! Koukal jsem na glóbus a na Kazachstán je to od nás mírně z kopce. Voda by tam tekla samospádem úplně bez nákladů a bez práce. Stačí vykopat škarpu a ono se to časem vymele. Akorát by se muselo ohlídat, aby vodu nekradli Ukrajinci a nezalejvali si s ní kytky. 😀 😀 😀

 131. Nac vodovod? Normalne pres den ropa sem, v noci voda tam…. Jak proste a vsichni na tom vydelaji 😀

 132. Jo a cerpadla by klidne mohla pres noc namotavat gumu, jako ty vetrone, co jsme staveli v mladi, na a pres den ty gumy pohanely cerpadla….sem chytrej, ze jo

 133. Jo hele, je to blbost… Z kazachstanu tece ropa do kopce, na ukraine je to chvili po rovince a pak sesup dolu. Koukam na globus a jinak to nebude. … Takze si gumy na cerpadla skrtnete

 134. No jak koukám na http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=781733

  hned ta první fotka, tak se zdá, že za určitých okolností nemusí být střecha plná solárních panelů až taková výhoda, jak se to na první pohled jeví.
  Někdy se budu muset kouknout, jak je tohle technicky vyřešené, protože panel je svině a pokud svítí, generuje furt i když jsou vývody mokré.

 135. teď už jsem jen zvědavá na ty popadané stromy, jestli jen kolem, nebo se trefily

 136. divano – ten co už je ve vozejku se jmenuje Kolouch a ten co nastupuje je Iron, řečený Rony. Ti se nakládali jako první a trochu někde jinde. Ta holka na obrázku je ta, co jí Kolouch sundal do vody. Zbytek koní šel až cca. o hodinu později, protože jsme ještě vyklízeli. U těhle dvou koní se vědělo, že nastoupí bez problémů, protože to v sezóně dělají víceméně každý týden, když jedou na závody.

 137. Pavle K., já si říkala, že to bude ona akce, kterou jsem tu četla 🙂

 138. Ten bavorský Deggendorf je nejspíš sesterská obec rakouského Trottelsdorfu, ne?

 139. Dobrý večer, ad 74 etc. — abych prosím ilustroval, do jakých rozměrů princip předběžné opatrnosti až dorostl: teď jsem jel kolem parčíku… no, parčíku… je to takový vykousnutý obdélník trávy, odhadem 15 x 50 m, v něm nějaký ten pomníček, dvě katalpy, mladá lípa, cosi okrasného, snad střemcha, ale představujte si třeba olivu, za pomníkem řádka thují zhruba plotové výšky, v trávníku samozřejmě žádné chodníčky, cestičky, nic, taky k čemu by tam byly, kam by vedly a jak by se tam vůbec vešly – no a kolem prvně jmenovaných čtyř stromů je pečlivě, přímo vzorně obtočena známá modrobílá páska, takže nešťastné a nevinné stromy vykolíkovávají prostor, kam z úředního úradku vstupu není nejen na vlastní nebezpečí, leč zcela nižádného. Na jednu stranu, kdo by tam chodil, na druhou stranu pak, kdyby snad některý z dotyčných čtyř stromů minulým běsněním živlů padl, naplňuje tak temná tušení choulící se v základech úředníkovy obezřetnosti, elementární geodetická úvaha ukazuje, že by s pravděpodobností 3/4 stejně spadl vně zapáskovaného prostoru. Dále již komentovati nebudu, možnost pádu některé dvoumetrové thuje a jeho smrtonosných následků posoudíte jistě i beze mne.

  Jo, a když už jsem u těch parčíků, i když to s tím vůbec nesouvisí (anebo snad souvisí?), jak jsem tak včera bloumal Hostivaří (kvůlivá Botiči), náhodou mne napadlo nakouknout na jakousi dependanci hřbitova (Švehla, Šalda…), na níž se nachází pomník obětem války. Má samostatný vchod, a nejméně 40 let jsem tam nebyl, ač tomu pranic nebránilo – až na vzpomínku, možná poněkud matnou, že jsem tam byl o jedněch slavných květnových dnech co dítko školu povinné zavlečen a donucen vyslechnout plky plné díkuvzdání SSSR, KSČ a podobným obludám, pateticky přednesené ředitelkou školy, přezdívanou Kobra, popřípadě nějakým tím partyzánem z června 1945. Otrávený jsem z toho byl natolik, že jsem se žádnými nápisy tehdy nezabýval. A hele: O Rusech a Rudé armádě na pomnících ani slovo (ba ani stopa po případně odstraněných slovech), nýbrž seznamy padlých v zahraniční armádě, popravených, zahynuvších či zavražděných v německých koncentrácích, a konečně padlých v Pražském povstání, ve vzájemném početním poměru cca 1 : 2 : 2 : 2. V pozadí pak daleko menší a skromnější pomníček padlým v 1. světové válce, počtem jmen o dost převyšující úhrn výše zmíněných čtyř seznamů.

 140. 154- pamatuji na snahu některých pomatenců zejména v chebských základních školách vydávat pomník na Ypsilonce za vlastně ruský a návhry ho přetesat do azbuky.
  Nežertuji.

 141. Pavle – ad 137 – tím se obloukem dostáváme k mému včerejšímu, předvčerejšímu(?) návrhu, postavit v Hřensku 20 vysokou přehradní zeď a to nyní už vytvořené jezero zachovat a využít k rekreačním účelům.
  Ten tunel do moře je blbost, protože až to moře stoupne o šest metrů, to by nám sem tekla voda zpátky!!! To je přece jasné! 😉

 142. Šumaváku – nebuď detailista. Jednak je kupříkladu Radotín nějakých 240 m.n.m., takže to ústí tunelu v Severním moři by se dalo udělat klidně 50 metrů nad hladinou a za druhé existují čerpadla. Mohla by být poháněna elektřinou z těch větrníků, co jich tam je jak máku. Nebo klidně turbínou umístěnou v tom tunelu v místech, kde to teče z kopce. 🙂 🙂

 143. Děláš jako kdybys neznal to perpetuum mobile, jehož vynálezu se bleskurychle zmocnily ropné koncerny a automobilky a před veřejností jej zatajily.
  Mám na mysli to, jak se po nekonečném pásu pohybují kyblíčky do kterých se nalévá voda a pod její vahou kbelíčky klesají dolů, tam se voda vylévá, odlehčené kbelíčky stoupají a voda se složitou soustavou potrubí vrací sama od sebe zpět nahoru, kde plní ty kyblíčky… 🙂

 144. Ostatně, takových polozapomenutých zdrojů ekologické energie je díky ošklivým aktivitám nadnárodních korporací plno.

  Zkus si představit jednoduchý kopec. Na jedné straně voda zcela přirozeně stéká dolů a pohání běžnou vodní elektrárnu. To je celkem logické, protože voda padá dolů se zrychlením 1g. Pod kopcem je tunel, který vede na druhou stranu. Tunel se mírně svažuje, aby voda mohla protékat samospádem.
  Na druhé straně kopce zařídíme gravitaci -1g a voda bude zcela přirozeně téct nahoru na vrchol kopce. Při svém pohybu může pohánět druhou hydroelektrárnu. Na vrcholu je běžným korytem vedena na tu původní stranu kopce, kde zase padá dolů.
  Malou část takto vyrobené energie použijeme na čerpadlo, které bude doplňovat vodu která se ze zařízení odpaří z nějaké studny v okolí.

  To prostě musí fungovat, akorát Bilderberg tyhle technologie před lidmi utajuje… 🙂

 145. Asi jsem zaujatá 🙁 v čt24 opět mumumůj oblíbenec Vávra – budoucí primátor. Ten člověk mluví asi břichem, protože neotevírá pusu a nemá žádnou mimiku …. Fakt sympaťák! A jak je chytrej …… :-((( (ironie)

 146. Tak ono asi stačí, že na tom hadru co přivezla ta komsomolka je podpis Molotova. Ten je i na paktu Molotov-Ribbentrop. Nechce se mi hledat, který z těch dvou papírů je starší…

 147. Mě vždycky zajímalo, když zazněla tahle teorie o internacionální pomoci CCCP České republice v období po Mnichovu, jakou že cestou by k nám ta vojska ruských bohatýrů dorazila?

  Jestli by vono poněkuď nevadilo to, že předválečná ČR neměla žádnou společnou hranici s tehdejším rájem dělníků, rolníků a pracující inteligence CCCP, alébrž sousedila na své východní části ze severu s Polskem a na jihu s Rumunskem?

  Otázka tedy zní, který pak z těch dvou sousedících států chtěl vlastně tehdejší CCCP při své internacionální pomoci ČR tedy napadnout? Rozhodně by to měl cestou na Podkarpatskou Rus ještě několik set kilometrů přes polské či rumunské území? Odpověď na tuhle otázku bych skutečně rád slyšel… 😀

 148. řekla bych že spíš Polsko, koneckonců když si vzpomenu na rodné město mých předků, co bylo před druhou světovou polské a po druhé světové se cobydup octlo v SSSR:(

 149. Sákryš, vloudil se mi do předchozí poznámky [164] v předposlední větě otazník, zatímco tam měl být správně vykřičník. Tedy:

  Rozhodně by to měl cestou na Podkarpatskou Rus ještě několik set kilometrů přes polské či rumunské území!„.

 150. To je, Pavle, jen jedna z mnoha variant generálů po bitvě.
  Jako když národní tým prohraje hokej a najednou můžeme experty, kteří strčí trenéra národního týmu do kapsy, přehazovat vidlema, co je jich najednu vyrojí

 151. Jo, Polsko jsem chtěl navrhnout už jako odpověď sám, ale opravdu by mne zajímalo, jak to tehdejší generalissimus chtěl zařídit…

  Jestli to ten poďobanec vod neštovic nechtěl nakonec zkusit s tou pomocí o rok později oklikou přes Finsko a to mu tehdy nějak nevyšlo… 😀

 152. Taková územní válka mezi Polskem, které by se spojilo s Německem a SSSR by mohla být zajímavá.

 153. Bohouši: Polsko, to je celkem jednoduché a další vývoj tomu napovídal. Kdyby ČSR požádala Rusko o pomoc, tak by mohla Rudá armáda vletět do Polska o pár měsíců dřív, než se tak ve skutečnosti stalo.
  Výsledek by byl víceméně stejný, Německo by vyrukovalo do Polska z druhé strany a pak by se podepsala maličko jiná varianta toho paktu Molotov-Ribbentrop. Nevím, proč se z toho dělá nějaká extra věda a tajemno.
  Z pohledu jak Německa, tak Ruska bylo a je Polsko stát, který nikdy neměl vzniknout, nikdy neměl existovat a celkově je to osina v zadku.

 154. Myslím, Bohouši, že generalissimus nic zařizovat nechtěl. KOnec konců ten Hitlerův režim mu byl asi bližší, než zbytek prohnilé buržoasní Evropy.
  Kdyby Adolf neměl velký voči, mohly ty dvě říše existovat vedle sebe.Tedy – pokud by neměl vělký voči i stalin a nenapadl Německo časem první.

  Naštěstí – zní to divně, ale fakt naštěstí – mají tihle raplové vždycky velký voči a dojedou na to, že si ukousnou příliš velký sousto, kterým se udaví.

  A naneštěstí to s nimi a za ně odnese vždycky spousta lidí.

  Svět si na chvíli vydechne, než zrodí dalšího magora, který přijde s bubnem a zblbne lidi a historie se opakuje…

 155. Což se tedy nijak nezměnilo dodnes a nejde jen o Polsko. Česko, Slovensko, Slovinsko jsou úplně stejný problém.
  U Ukrajiny a Běloruska nikdy žádný Rus nepochybuje, že to je vlastně taky Rusko a přirozená hranice mezi Ruskem a Německem je někde na čáře kolem poledníku zhruba v místě, kde teče Labe v Děčíně.
  Rusáci to i zkusili prodloužit směrem na jih po 2. sv. válce do Rakouska, ale museli se stáhnout.

 156. Andy, bylo k tomu nakročeno, je přece známo, že Polsko a Německo ještě v lednu 1939 spolu jednalo o napadení CCCP (min. zahr. Józef Beck u Hitlera).

  A předtím jednání velvyslance Józefa Lipského s Joachimem von Ribbentropem v Berchtesgadenu v říjnu 1938. Od ledna 1934 mělo tuším Polsko s Německem dokonce pakt o neútočení…

  Tenkrát jednal a podepisoval smlouvy každý s každým. Ale ty dějiny pótvora na smlouvy a sliby kašlou zvysoka… 😀

 157. Bohouši – ale smlouvy jsou důležité. Jak říká můj dlouholetý kolega „Hubu do šanonu nezaložíš“ 🙂

 158. Pavle, dávám ti za pravdu. Smlouvy jsou nesmírně důležité. Však i naše republika měla tehdy smlouvy naprosto perfektní, řekl bych, že jsme dokonce měli smluvní nadstandard… 😉

  Dá se dokonce říci, že kdyby s válčilo smlouvami, tak jsme neprohráli nikdy nic a ten pověstný malíř krajinek by ty své krajinky možná maloval někde v domově důchodců dodnes… 😀

 159. Andy 155

  klidně mohli snít, jenže pozemek na kterém ten pomník stojí byl vykoupen USA a je součástí Americké ambasády. Taky ze strachu po roce 69, že by se tam někdo uchýlil a žádal transport do USA byl velmi dobře oplocen. Ten prodej zajišťoval hned po válce děda, který v Chebu zůstal jako třetí čech a byl jeden čas krajským tajemníkem, než byl odstraněn.

 160. 176- to je zajímavé a já to netušila, jen to, že to není české území, ten kousek, to mi někdo kdysi říkal.
  Po r. 72 se lidé o výročí s kytkami plížili potajmu jak partyzáni, protože veřejné uznání, že ne Rusové, ale Amíci se rovnalo v tom vojenském bordelu vlastizradě:)

 161. Bohouší, nezapomeň, že byla stále platná Malá dohoda – takže rumnunský transfer by byl v podstatě bez problémů. O nějkém „kdyby“ se nedá seriozně uvažovat – má to asi stejnou platnost jako počítačové modely klimatických změn. Přesto můj táta a různé strejdové, kteří Mnichov zažili na vlastní kůži, byli do smrti přesvědčeni, že se nemělo ustopit a byli tehdy ochotni bojovat i s vědomím, že by to asi nepřežili. Všechny naše debaty končily povzdechem, šance byla malá, asi bychom tu dnes takhle netlachali, ale určitě bychom nemuseli žít 30 let na kolenou…

 162. Tohle mne přivedlo na myšlenku, proč vlastně Poláci přijali „budování komunismu“. Socialistické základy, nacionalistické, dobře. Piłsudski byl sice socialista, ale bojoval s Ruskem. Vděčnost, která je tak často pokládána za důvod, proč Češi volili bolševiky( a já tomu pořád nevěřím, že to hrálo nějakou významnou roli) zcela jistě nepociťovali.
  Tak proč?
  Musím se přiznat, že ač kořeny v Polsku, o tohle jsem se nikdy nezajímala.

 163. No, já se domnívám,

  že ještě nebyly odtajněny dodatky smluv z Teheránu a Jalty. Proč se to dělilo, jak se dělilo. Kupř. jsem viděl zdejší dokument, kde vedoucí Hitlerjugend se podivoval, jak vůdce mohl v Berlíně přijmout takovýho untermensche, jako byl palestinký Muftí.

 164. Tehdejší muftí byl cestou k výpadům na Blízkém východě, to je jasné. Svůj úkol splnil dokonale a budeme za něj platit ještě pěkných pár set let.

 165. Dušane, srdečně zdravím. Na Malou dohodu a smlouvu s Francií jsem nezapomněl. Já to bral spíš v lehkém tónu a vždy mě zajímalo, jak by to ten Stalin mínil skutečně zařídit, aby se k nám vůbec dostal… 😀

  Nebyla totiž dohoda s Francií zaměřena výhradně proti Německu a Malá dohoda s Rumunskem a Jugoslávií pouze proti Maďarsku a ev. Rakousku? Takže dle mého soudu Malá dohoda neřešila možnou válku s Německem. Proto bych se na ní neodvolával. Ale já nejsem historik a samozřejmě se mohu plést. Určitě mne někdo mnohem vzdělanější, než jsem já, jistě poučí. Nicméně o použitelnosti Malé dohody mám stále ony shora uvedené pochybnosti…

  Pokud by existoval nějaký relevantní dokument z té doby o jednání CCCP s Rumunskem o průchodu přes jeho území, tak to by bylo něco jiného. Poněvadž nemám povědomí o takovém jednání a ani nevím o nějakém z naší strany, tak si to vysvětluji po svém jako pouhou Stalinovu proklamaci, že slibem nezarmoutíš. O připravenosti tehdejšího CCCP na válku svědčí i ta o rok později vyvolaná zimní válka s Finskem…

  Já na ty smlouvy hledím dosti zpatra, poněvadž platí pouze do doby, kdy je to pro obě strany výhodné. Jakmile toto přestane platit, tak jsou rázem cárem papíru. Viz ta předválečná jednání Polska s Německem. Němec jednal s Polskem, neshodli se na osudu Gdaňska a na jaře 39 už také jednal Němec s Ruskem a Hitler měl přitom v dubnu 39 již hotov plán Fall Weiss o útoku na Polsko a Polsko mezitím zase tajně v květnu 39 jednalo s Francií a tak se schylovalo k…

  Dokonce k tomu našemu bojování a nebojování mám tezi, že naše vojska přece bojovala jak na západě, tak i na východě a k tomu likvidace Heydricha, tak já bych prosím na ten náš národ nebyl zase až tak přísný. Když vidím ten materiál, co nám nyní stojí v čele této republiky, tak to je teprve děs a hrůza, jak měsíce na Marsu (Phobos a Deimos)… 🙁

  Andy, nebuďte prosím tak tvrdá ve svých soudech. Mě vadí ta generalizace „Češi volili bolševiky„. Jak kteří, prosím. Jak kteří. Já jsem prosím ani za bolševika bolševiky nevolil. S mou ženou jsme k volbám prostě nechodili. My měli bolševika v paži… Volby v roce 46 dopadly tak, že v Česku měla KSČ 40 % a zbylé 3 strany měly dohromady 60 % odevzdaných hlasů. Nemluvě o Slovensku. Ale ta demokracie utrpěla již mnohem dříve. Na tom se jistě všichni shodneme…

 166. 182- dobře. Tak ne „volili“, ale „zvolili“.
  Nebyl to soud, ale konstatování faktu a hovořila jsem o poválečné situaci, nástupu komunistů k moci.

 167. Andy, dobrý večer. Dobře. Já vám samozřejmě rozumím. Ale pro mne je 40 % určitě méně než 60 %. Takže o volbách to jenom nebylo. Chyba byla v těch 3 zbylých, tzv. „nekomunistických“ stranách Národní fronty. A v samotném principu Národní fronty…

  Ale to bychom se už asi udiskutovali a kdovíkam bychom se až dostali (viz ten velký muftí)… 😀

  Vraťme to raději k báťuškovi Stalinovi a těm jeho dvěma podepsaným papírům se slibem pomoci. Pro mne je to pořád tak, jak jsem napsal výše: slibem nezarmoutíš. Je to asi tak důležité, jako by přivezli z Ruska dvě vyřezávané pecky od cara s jeho věnováním… 😀

  Dobrou noc.

 168. Safra, nějak jsem se probudil a nemohu usnout. Takže myšlenky pozdě v noci: Dost se směji vašim rozpravám o ovinutí parků páskou. Ovine-li příslušník jakýkoliv prostor páskou, popřípadě tam dá ceduličku se zákzem vstupu, potom jsi občánku povinen tento zákaz respektovat, ať už si o něm myslíš, co chceš. Věřím, že tam Jiřík vstoupí už z principu. Bdělý příslušník mu jistě za drobný nepokutový fin. příspěvek bude ještě zametat kaluže před jeho šlépějemi. I to se stává. Pro mne je to bohužel něco podobného jako cedule stop,dej přednost v jízdě. Také ji mnozí nerespektují. Ta pipinka v Průhonicích halt měla větší smůlu, než Jiřík nebo ten tramp v povídce šaG:….. „On přešel močál,“ znělo davem. Kdosi však huhlal:“ Blbec, který přehlídne ceduli jako kráva a tři ploty z ostntýho drátu….“ „Ale je živej,“ utnul diskusi šerif…

 169. Bohouši, s tím materiálem bude ještě hůř. Bohužel si myslím, že si ho zasluhujeme.

 170. Dobré ráno vespolek,
  stran „Češi zvolili“, možná by bylo fakt zajímavé si projít všechny volební výsledky od vzniku první republiky – kolik bylo zúčastněných voličů, kolik hlasů dostala která strana, a kdo nakonec v těch demokratických dobách vyhrál (jasně, socialistické volby nutno vynechat).
  Bohouší, díky za předposlední odstavec ve 182 🙂

  Františku, vůči pásce, cedulím a policajtovi mám totožné pocity – pokud tedy průchod zakázaným územím nepředstavuje menší riziko než to, co se na mne hrne z druhé strany (kupříkladu hladový medvěd, to bych asi raději kličkovala mezi stromy a doufala, že spadne na toho medvěda ;)).

 171. Zapomeli jste na jednu zajimavou vec…… Po tom Mnichovu Ceskoslovensko dostalo takove osklive psani z Polska, kde vyzvalo k opusteni casti severni Moravy, dokonce tam bylo i to, ze se ma vsechno nechat na miste, tedy tovarny, firmy a tak a ze nic nesmi byt znicene, jinak se „pozada“ i o dalsi uzemi. Taky kvuli tomu byl vytvorena cele nove uskupeni armady, ktere to uzemi obsadilo. Ja vim, bylo jen takove…. Pratelske. Jo a kazdy vlastnik pudy musel dolozit, ze si pudu koupil. Ale to jsou minule bitvy…..

  Frantisku, moc hezke, jen si uvedom, ze asi mluvis o nekom uplne jinem, tak si musis vymyslet jine jmeno.podobnost s mojim nickem by mnohe mohla svadet, ze mluvis o mne, coz jiste nechces, ze.

  Bohousi Tvuj postoj v minulosti mne vzdycky fascinoval, takovych kdyby byla tretina lidi, bolsevik by nemel vubec sanci se dlouho udrzet. Skoda, ze nebylo. Samozrejme ze by byla lepsi varianta Masin, ale Gandi to mel lepe zmakle, to je fakt.

 172. Zase o voze a o koze – jedni rozebírají respektování policejní pásky a druzí mluví o zblblých ovčanech, kteří volají po regulaci všeho a vždy namísto používání vlastního rozumu. To se potom opravdu nemůže sejít.

  Málokdo zde prosazuje dodržování veškerých omezení – protože lex dura, sed lex, ale hromadný a všeobecný zákaz vstupu do parků (nota bene jen v Praze) je pro mně na stejné úrovni jako nutnost uvádět do návodu, že mokrá kočka se nesuší v mikrovlnce.

  Tak se tu mějte, slunný den a já budu muset sedět v hale a krotit šedesát zdivočelých starostů a starostek. Nemáme to, my prostituti, lehké.

 173. Dobré ráno. Samý historik. Andy, jedni příbuzní jsou od Lucku, povedlo se jim zmizet na podzim ’39.
  Ke vztahu Polska a ČSR je dobrá kniha „Viděl jsem ukřižování“. Pokud by ČSR bojovala s Němci, Poláci by se přidali k Němcům.
  Každý kdo byl v ’38 mobilizován byl přesvědčen, že se musí bojovat. Němci by bez českých děl, tanků, kulometů, letadel neměli šanci porazit Francii. V roce ’40 bylo 30-40% německé výzbroje z ČSR.
  Komunisté vyhráli v ’46 volby díky vesnici, která měla zakázano volit agrárníky. Na vsi se často rozhodovalo mezi lidovci a agrárníky. Když byli agrárníci zakázáni (ach ta demokracie) lidé z trucu volili komunisty. Kdo teď mluví o kolchozech, je lhář a podvodník, říkal Kléma.

 174. Dobré ránko!

  K parkům ovinutým páskou mohu poznamenat jen to, že když má člověk rozmáčenou zahradu, tak tam zbytečně nehamtá, aniž by mu to stálo za diskusi. 🙂

 175. Musite si Nickname pripomenout to, kdo vlastne tu Narodni frontu, zakaz agrarniku, socialismus lidskou tvari ….. podepsal. Ono to bude znit hloupe, ale byl to ten samej pan, co jmenoval Hachu a utekl, kdo byl krakel zakulisni politiky, kterej byl vosklivej pomstichtivej parchantik, viz co udelal s Beranem….. prcek….. . Byl to ten kdo se zaslouzil o stat. Uplne se bojim napsal ze to byl Benes. Nejlepsi tajemnik na svete.

 176. Martine…. Samozrejme je to o koze a voze….. Mnozi proste znaji jen ten vuz a o kozu ani nezavadili, 😀

 177. 194 Jirko pssst, on přeci měl plán. To ještě pomlčím o tom, co provedl na Slovensku.

 178. Dobré ráno. Už jste dnes někoho políbili? Tak honem, dnes je den polibku. Teda zajímalo by mě, čeho všeho, jakých dnů, se ještě dočkáme.
  Jirko – 194 – to ve mě zas vyvolává nejistotu, do jaké míry dějiny, současnost a budoucnost určují osobnosti nebo společenská situace. Může jedna osobnost strhnout k určitému jednání celou společnost nebo stav společnosti, jak se módně říká – společenská poptávka – vygeneruje osobnost, která se pouze postaví do čela? Tuším, že asi obojí, ale co víc?

 179. Dano, znate vseholid? Ten proste potrebuje vudce, taticka, maminku…. Nekoho,kdo jim ukaze cestu tunelem.

 180. >> Dana
  K tomu napsal za Třicetileté války Friedrich von Logau následující verše, znějící v mém skromném překladu takto:
  Jen řekni, jsme to my
  Kdo dobu plnou zloby
  Dál ničí – nebo snad
  Jsme my pod vlivem doby?

 181. Ale Jirko – co v minulosti? Vytvořil Hitlera „všeholid“ nebo Hitler byl taková osobnost, že dokázal strhnout celý národ, půl Evropy? Co Stalin? To jen novější dějiny… Začínám se obávat, že mocnější silou je společnost, která jednak poptává a jednak umožní.

 182. dvd – přesně tak. Občas tu nadáváme na jednotlivce, ale co když jen jednali pod vlivem doby. Resp. možná správněji – doba – společnost občas umožní vyniknout vyšinutým jedincům,kteří by v jiné době neměli šanci.

 183. Tak v tom se moc neshodneme, pani Dano

 184. nemusíme se shodovat. To by byla nuda. 🙂

 185. Kdybychom byli jen hříčkou bohů, proč usilovat? Kdyby osud nezáležel na ctnostech, proč se s ničemníky na lup nevydat?

 186. Dobré ráno,

  opět problém vejce a slepice?

  Zbavuje hitlera odpovědnosti za jeho činy fakt, že byl zvolen lidmi, kteří by m ěli vědět, co činí?

  A zbavuje ty lidi, co ho volili, odpovědnosti fakt, že nejspíš jim nedošlo, možná ani nemohlo dojít, kam až je dovede?

  Jirko, jestli si myslíš, že kdyby volební účast byla 30%, tak by to na vládě bolševika něco změnilo, tak ti závidím tu víru. Vedoucí úloha strany byla zakotvená v ústavě a volby byly jen takový hezký divadlo, kde na výsledku představení nemohlo nic změnit, jetsli je hlediště plné nebo poloprázdné.

 187. Inu sejde se v tom jediném správném okamžiku psychopat a společenská vlna, která ho vynese nahoru. A právě proto, že je psychopatem, nedokáže říci dost a sestoupit. (Málo kdo by to dokázal.) A čím má více moci, tím méně se ovládá, protože nemusí … takže psychopatie se utěšeně rozvíjí …

 188. (182)„Volby v roce 46 dopadly tak, že v Česku měla KSČ 40 % a zbylé 3 strany měly dohromady 60 % odevzdaných hlasů. „ Jenže jedna z nich byla ČSSD ….. A ty další, také nic moc.
  Nikdy se nedozvím, zda nebýt téhle ostudy, mohli jsme uhrát to, co Rakousko a Finsko.
  Poláci ne, jejich prostor byl a je pro Rusko pod jakýmkoliv jménem příliš důležitý.
  A tu proklamovanou pomoc bych viděl jako habaďůru (slibem nezarmoutíš) nebo spíše přípravu lumpárny směrem k Polsku a Rumunsku. Živě si představuji povyk, kdybychom to přijali. „Nechtějí celoevropsky dojednaný mír a ještě se kamarádí s bolševíky“. To byl hlavní rozdíl mezi námi a Polskem později.
  (188) Máš to vše v Peroutkovi, „Budování státu“, doporučuji.
  Tehdy byla situace podobná dnešní, kdy je nutno buďto se komunistům vyhýbat, což ovšem socdemáky zbavuje naděje na vítězství, nebo s nimi kamarádit, což je fuj. Tehdy šlo o Němce. Kdo s nimi nemohl nebo nesměl kamarádit (i pokud by oni chtěli), musel dělat „kikimiki“ jako „Pětka“, sdružení stran programově odlišných, ale českých.
  (191) No, byla to pitomost Frantíků, že si to na svou hlavu pojednali. Ne první, ne poslední. Fakt je, že tehdy vysvětlovat občanům, že tak brzy po minulé válce nutno válčit znovu, bylo asi dost obtížné, viz obliba Churchilla, válečného štváče.
  (196) Beneše já nerad, ale co konkrétně provedl na Slovensku?
  (197) IMHO ta druhá verze více.

 189. MaYdo – ta zvěrstva, co se děla za II.SV – byla jen dílem Hitlera jako jedince nebo Hitler – doba – uvolnila cestu tomu (těm) nejhoršímu ze společnosti?
  No nic, jdu cosi dělat, venku momentálně neprší.

 190. 196: Aerokarle: Čerpám z knihy od Václava Vaško. Mohl omilostnit Tisa. Nechtěl.
  Šaňo Mach, židov strach dostal 25 let. Tiso dostal provaz. Za to, že zastavil transporty.

 191. DAno,

  Mengele je bezesporu odpovědný za to, čeho se dopouštěl na pacientech. A za to, že byl ochoten využít nabídky, která se naskytla. Ale kdo je odpovědný za to, že ta nabídka vůbec byla?

  Navíc on byl nejspíš přesvědčen, že to myslí dobře. Lékařský objev ku proispěchu lepší rasy přece stojí za životy nějakých pokusných králíků.

 192. Matzurko, děkuju za odkaz. „Budu vládnout třeba s Marťany, když to bude nutné“ … Ach jo.

  K diskuzi i vůdcích mám nedávnou vzpomínku. Mečiar také dokázal ovládat davy … byl nedotknutelný …

 193. Heleno,
  tak nějak. Sice je mi jedno, co si o kom myslí Janoušek, ale jinak ten pan Vávra budí temné obavy. Jestli v tom není záměr, že si tohle nechává TOPka v záloze, až dožraní občané Prahy defenestrují HuHu (Hurvínka Hudečka).

 194. >> nickname
  Také mám trochu problém ze srovnání Šaňo Mach a Jozef Tiso. Případně Jozef Tiso a Béla Tuka. Ona to vůbec byla divná doba. Vždyť jedním z loutkovodičů Ferdinanda Ďurčanského po jeho emigraci byl Kim Philby. A nedokáži si zodpovědět otázku, zda jím byl jako agent britský či sovětský.

 195. Tak vám přeji příjemné symetrické výročí Invaze. Také mám dnes jedno drobné výročí… No, utíká to, utíká…

 196. (212) Jestli on toho Tiso neměl „na triku“ více…. Ale je klidně možné, že to skutečně bylo osobní, Beneš dle pamětníků byl mimořádně mstivý. Jako zu moc velkou škodu bych to neviděl.

 197. Nazdar všem.
  Vina mne ani tak moc nezajímala, když jsem o tom začala. Spíš důvody.

 198. Jo a jinak bych si dovolil doporučit Jardu Šestáka na Psu. To jen takový malý náhled do reality.

 199. Andy kdesi výše položila otázku, proč Poláci „přijali“ komunismus. Podvolili se tvrdému ozbrojenému nátlaku. Snad je známo, že v Polsku po roce 1945 zuřila ještě několik let občanská válka, kterou vedla Armija Krajova (a ne jen bratři Mašínové) s komunistickým establišmentem(Wajdův film Popel a démant).Stát byl v rozvalinách, došlo k nepředstavitelnému přesunu obyvatel z Ruska zabraných území na „ziemie odzyskane“, Poláci měli proporcionálně největší lidské ztráty, zahynul každý pátý. Od roku 1956 se opakovaně bouřili,byly desítky lidských obětí a nakonec Solidarita odstartovala postupný rozklad sovětského bloku. Nikdy tam nedošlo k úplnému zestátnění, ponechány byly živnosti a malorolníci,velký vliv měla katolická církev.
  Nesdílím všeobecnou nechuť k Polákům.Konali v intencích polské historie. Neexistuje měsíc v roce, který by nebyl spojen s nějakým povstáním, mají to prostě v povaze.

 200. Beneš byl typický intrikán machiavellistický intrikán( což neznamená, že byl jako Machiavelli, ale spíš jako Cesare Borgia)
  Feierabend věděl své, to, jak ho Beneš povolal a pak nechal máchat se v problémech samotného bylo typické. I ta arogance, s jakou jednal.

 201. Něco mimo téma diskuze. Jak naštvat poslední, kteří nejsou protiromsky naloženi: http://zpravy.idnes.cz/byty-pro-romy-v-ostrave-0st-/domaci.aspx?c=A130212_1888671_ostrava-zpravy_kol
  Mladší dcera je naštvaná už od rána. Psala mi, jak k tomu přijde ona, která bydlí v Ostravě, stará se o dítě, posílá je do MŠ, nájem, poplatky a daně platí řádně a včas, pracuje a pracovala i po dobu mateřské v době, kdy synovi nebyl ještě ani rok a pracuje i teď, kdy čeká druhé dítě. Nic nemá zadarmo a navíc její rodina,která platí nemalé daně, je pro Ostravu rozhodně větším přínosem, než rodina z uvedeného článku. Co na to říct? Že život není spravedlivý? Tak asi vzniká ten společenský názor, ze kterého se za „příznivých“ okolností může zrodit velký vůdce, který slíbí odstranit …

 202. 226- proč?

  Ostatně o Havlovi si nemyslím, že by byl schopný intrikán. Ale možná se pletu.

 203. (227) Kromě toho, že to dost lidí nasere, bych ani nějaké příznivé výsledky nečekal. Je to generalizace, ale cikánů, kteří naslibují a neplní, jsem potkal hodně, prakticky tací byli všichni.

 204. Aktuálně z Mackova blogu:
  „Jdu dnes ráno do práce po nábřeží. Spatřil jsem topícího se cikána. Zoufale se snažil udržet nad vodou, protože měl kolem těla omotaný ukradený měděný kabel. Spolu s ním zápasil se živlem i jeho asi patnáctiletý syn, který měl na zádech přivázané ukradené kolo od automobilu. Bylo mi jasné, že pokud brzy nepřijde pomoc, tak určitě utonou oba. Jako zodpovědný občan ČR, který nesnáší slepý rasismus, jsem událost neprodleně oznámil policii, hasičům a záchranné službě.
  Jsou čtyři hodiny odpoledne. Oba utonuli a já se nemohu zbavit pocitu, že jsem zbytečně vyhodil peníze za tři poštovní známky…“
  :-)))))))))))))))

 205. 228 Andy, omlouvám se, jen jsem vložila, co mi napadlo, popsání beneše bylo stejné jako popsání havla, už odcházím mimo tlachání

 206. Na slovenském sme.sk jsou denně dva články o tom, jak jsou Cikáni hodní, pracovití, milí, krásní, jak umí zpívat, tancovat, jak milují své děti. Diskuse pod články není povolena.
  Ještě by nějaký slovenský rasista něco napsal, a to by nebylo dobré.

 207. Oni chtějí lidi snad vážně naštvat…

  …Policie vyšetřuje napadení hostinského ze zatopených Olšinek u Ústí nad Labem jen jako přestupek. Pachatele zatím nechytila, i tak jim ale hrozí jen pokuta od přestupkové komise. Tři dosud neznámé muže hostinský překvapil v pět ráno přímo v hospodě, ze které chtěl vynášet věci před povodní. Zbili ho, aby mohli utéct.
  …Hostinský skončil na ošetření v nemocnici se zlomeným nosem a zhmožděnými žebry.
  „Ani tato zranění ale nejsou taková, abychom útok mohli vyhodnotit jako trestný čin,“ dodala mluvčí Bartošová…

  Zdroj: http://usti.idnes.cz/napadeni-hostinskeho-v-olsinkach-u-usti-f0r-/usti-zpravy.aspx?c=A130606_121414_usti-zpravy_alh

 208. 235-možná se samonapadl a nebo spadnul ze schodů, ale stihl se zachytit. Však to známe. Rasista.

 209. Dano,
  když už jsme u toho, jak to nakonec dopadlo s tím romským městečkem ? Po té poslední povodni, kdy měli být ze zatopeného Přívozu nebo odkud přesídleni do malých RD, postavených do kruhu s náměstíčkem, aby v duchu svých kulturních zvyklostí se mohli tamto sesedat a sousedky besedovat….

 210. 238-zkuste jako vyšetřovatel něco vyšetřit v nesouladu se současným pojetím oběti, pachatele a jeho traumat. Zkuste jako úředník rozhodnout, ze dotyčný nemá nárok na dávku, bydlení, něco jiného dle požadavků dotyčného. Zkuste ho jako soudce odsoudit.
  Ne ne, to si nikdo na triko nevezme. A pokud ano, poptávka je jenom po exemplárních trestech pro rasisty.

 211. >> dix + divana
  A když Franta Kocourek, tak proč ne Rudy Kovanda? Z toho by se asi intelektuální kavárna obkreslila – (c) šakal.

 212. Dano, k tomu projektu sociální inkluze :

  když nezaplatí nájem obyvatelé, bude to za ně platit neziskovka. Kde na to vezme neziskovka? Ze státního rozpočtu.
  Tak nešvím, jetsli by nebylo aspoń slušnější nevěšet nikomu bulíky na nos a přiznat, že ty lidi, pokud nebudou platit nájem, bude jim bydlení platit stát.
  A co když to fungovat nebude? Práci neseženou, děti do školy posílat nebudou. Co bude v případě, že jedna strana smlouvy poruší dohodu? Neziskovka jim zastaví proplácení nákladů na bydlení a pošle je zpátky do gheta?

 213. k Brnu žádný vztah nemám, ale představa, že pravdoláskaři v brně přijdou díky Frantovi Kocourkkovi o svou ulici Václava Havla se mi zamlouvá. 🙂

  Konec konců, podobá akce by mohla mít na tu havlojmenovací infekci příznivé terapeutické účinky.

  Navrhnout jako protiakci letiště járy Cimrmana, mohli jsme nadále lítat na Ruzyň. 🙁

 214. Ty reci o cikanech….. Mno…. Ja vim je to takove normalni. Se klidne priznam k tomu, ze u nas je zamestnavame a ze pracujou. Stejne jako dalsi z vetsinove populace. Je to takove zvlastni, ale u nas spis kradou bili cikani. Jestli tedy vite, co to je.

 215. 245-existují různí Cikáni. Dokonce i takoví, kteří vůbec jako Cikáni nefungují. A co si budeme namlouvat, jenom podle barvy pleti je nepoznáte. Světlý cikán nebo tmavý bílý …

 216. No priznam se, ze se fakt na barvu kuze nekoukam, ale na to jak pracujou. Protoze v podstate nic jineho neni dulezite. Vubec mne nebere, ze treba zamestnanci pijou kafe a maj hrnku lzicku, vzdyt nesedime spolu na Stedry vecer, ze ano.

 217. Právě. V barvě problém skutečně není.

 218. 237+238 oběma děkuji, to zatím uniklo mé pozornosti:-) Hned petici podepíši a pošlu dál:-)

 219. 244 Anno, prospěšná stránka je hoax.cz 🙂

 220. Já mám moc rád tyhle cimrmanovské kroky stranou (pro intelektuály: figura Ulyxes). Takže když jsem na vojně hrával ve dvojičce nohejbal s cikánským zedníkem tak bych snad neměl říkat, že ten ostravský nápad se sociální i(nk)luzí je podvod nebetyčných rozměrů?

 221. (234) Tak to je obdoba černochů v Hollywoodu ……
  (235) V dnešních papírových Lidovkách článek o tom, jak by sice za rabování při povodních mohly být větší „pálky“, ale soud je neukládá, pokud ano, odvolací sníží …..

 222. Ukrok stranou? Nevim…. Ja proste lidi na rasy nedelim, bud je dobrej a nebo ne. Jestli je to cernoch, indijan, ci ind, mne moc nebere. V podstate o tom zacnu premyslet, pokud bych ho mel prijmout do rodiny. Jako souseda, zamestnance…. Je mi to uplne „regal“
  Jo a jestli je to zlodej, je to zlodej. Jestli vrah, tak je vrah. Nechapu, proc by barva kuze mela neco snizovat, ci zvysovat. To mi fakt hlava nebere.

 223. Většina lidí bohužel žije v realitě, a v té realitě cikánský soused tak nějak víc než často problém představuje …

 224. Jirko ppa, mě je divný, že ti to vzhledem k 253 není divný …
  Vždyť oni dostali zdarma byty jen na základě barvy pleti.

 225. 255-to je ale něco jiného. Proto smí existovat stipendium pro romské studenty a soutěž Romská MISS, ale nesmí existovat stipendium pro bílé studenty a soutěž Bílá Miss …

 226. Jak neni divny, samozrejme ni je to protivny a divne se na to koukam. A s tema sousedama… Tomu rozumim. Jen nevim co na to rici, protoze bych standardne mel odepsat, ze je mi sumafuk, kdyz si vedle mne koupi cikan byt. Ale to asi nemyslite, ze jo.
  Pripada mi to stejne, jako kdyz mi Nika radi, abych nechal svuj strom shodit na sousedova strechu. Taky to asi nejde, nebot sousede jsou daleko.

  Jedine kde vidim zasadni problem je v tom zarazeni lidi do skatulek podle rasy a socialniho zarazeni. Ale to je vec politicka a do toho mi netahejte.

 227. Nech toho chudáka JIrku! Jirka ví, že blbá je v kotlince pouze páteř, polucie a všeholid – což je těch 98% – a mezi nima žádná cikorka nejni, takže je to jasný… 😀 😀

 228. Rputi … Ups, si asi poposedni. Ja rikam jen to, ze nerozlisuju, ne ze neexistuji …

 229. Jirko, rozlišovat podle barvy většinu společnosti naučili profesionální konači dobra za cizí peníze. Mi se to nelíbí, nesouhlasím s tím, ale co s tím mám dělat? Pokud policie, soudy, sociální úředníci a politici všech seskupení nezačnou přísně jednat podle zásady – všichni si jsou rovni ve svých právech a povinnostech – bude ve společnosti kvasit nespokojenost a rasismus.

 230. Jiřiku, to sis špatně přečetl, já nepíšu, že ty píšeš, že neexistují… 😀

 231. Mno, já bych zas tu ulici tomu Brňu docela přál… Už vzhledem k okolí – do blízkého Parnasu chčijou Morgoši, do této uličky prý zas chodí chcát místní opilci. (aspoň mi to tak říkal jeden Brňák…) Takže pojmenovat tuto uličku po známém opilci by mohlo být takové symbolické…

 232. Navíc to není rasismus, ale v krajním případě xenofobie (ať se nám to líbí nebo ne, jsme s Cikány jedna rasa). A ke xenofobii obvykle vedou špatné zkušenosti s danou skupinou, ne barva čehokoliv, pleť v to počítaje. Měla jsem to potěšení s vyhraněnými xenofoby např. ve Francii, a opravdu to nemusím – málem se ze mě taky stal xenofob, tentokrát na Francouze. A taky bych většině z nich křivdila,no… prostě špatná zkušenost.
  Takže ani já nerozlišuju lidi podle barvy pleti, ale podle toho, jak se chovají. Ovšem – chovají-li se většinově tak, že mě ohrožují, poškozují můj majetek, šmátrají mi v peněžence, odmítají dodržovat zákony – a tohle všechno jim prochází, no, nenaštvalo by vás to? Všichni občané jsou si rovni v právech a povinnostech – kéž by to tak bylo!

 233. Ano, pokud i nadále budeme blbnout z biomasou a určovat kvóty, pak se klidně může stát, že potraviny zdraží víc, než bude únosné … 🙁

  …Světové ceny potravin mohou stoupnout v příštím desetiletí o 10 až 40 procent. Důvodem je rostoucí poptávka. Vlády zemí by se proto měly zaměřit na vyšší investice do zemědělské produkce. Uvedly to ve společné zprávě Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD)…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/304105-ve-svete-hrozi-rust-cen-potravin-az-o-40-procent.html

 234. varane, hlásím se k Vašemu závěrečnému souvětí 264. Jedním dechem dodávám, že nás nebude mnoho, kteří se k němu přihlásí. Postačí vyměnit skupinu Cikán, za jinou, která je obecně považována za slabší (takhle z voleje mě napadá všechno, co je v tzv. veřejném zájmu) a bude občanský princip okamžitě zapomenut. Někteří občané jsou občanštější.

 235. Mno, když jsem tu ty povinnosti vypsala do desatera, tak se na mně řvalo, že to nejde … 🙂

 236. Rputi, já neřvala – a Modrý pták asi taky ne 🙂 Ale to berte jen jako drobné pošťouchnutí, poté, co jsme přečkali povodně, nejsem naladěna jizlivě.

 237. Z biomasou je správně ?
  Jenom se ptám 😉

 238. varane, vždyť píšu „se řvalo“ – tedy přeloženo – většinově zamítnuto 🙂
  Ale dokud kromě platné Listiny práv a svobod nebudeme mít taky „Listinu povinností“, tak se v těch právech a svobodách budem plácat do nekonečna…

 239. 264- chovají-li se většinově tak, že mě ohrožují, poškozují můj majetek, šmátrají mi v peněžence, odmítají dodržovat zákony

  Hovoříte o politicích?

 240. Andy, i tak se to dá vzít. Ale: ještě žádný politik mě na ulici neinzultoval (navíc třeba v přesile) jen proto, že nejsem politik. Žádný mi neukradl kolo ani nevytloukl okna. Šmátrání v peněžence mají politici v popisu práce, konec konců, na tom stojí základy státu 🙂 To, že pro ně občas neplatí zákony, je samozřejmě špatně. Ale to bychom se zase dostali kamsi k vymezení velikosti, pravomocí a možností intervence státu do soukromí – a na to se fakt necítím, v tom nemám dodnes jasno, a pochybuju, že někdo tu správnou „míru státu“ zná. Protože kdyby znal… byl by na Nobelovku.

 241. Andy, obě ty skupiny mají skutečně cosi společného… 😀
  Obyčejná lidská zkušenost. Proto jsou tak neoblíbeni…

 242. Ufff, tak jsme se dneska poprvé dostali do stájí a hnez z voleje začali uklízet.
  Škody naštěstí nejsou tak zlé jak jsme se obávali, o nic cenného jsme nepřišli a nic zásadního se nezbořilo, neuplavalo apod.
  Akorát se bude tak měsíc uklízet a likvidovat bahno a humus, který voda přinesla. Taky výběhy musí vyschnout a do studně se musí vrátit použitelná voda.
  Ještě, že voda odtekla tak rychle. Některé balíky sena a slámy natáhly vodu doprostřed, už to začalo hnít a silně se zahřívat. Takový samozápal od vlhkosti není žádná sranda, když jsme dneska ty balíky rozšťouchávali a rozbalovali, byly uvnitř už vařící, že na to nešlo sáhnout holou rukou…

 243. 235 Rputi, ledva jsem to dočetl, bez vynaložení jakékoli námahy mě napadly tři paragrafy na které by to pasovalo. A jak rád v takových případech rád připomínám, ve straé Anglii by to s rezervou stačilo na pověšení.

 244. Schumi, pár viselců pro výstrahu by neškodilo.
  Kdo se chová jako škodná, tak …

 245. OT: jak je v krajině zvykem, i tu se plýtvá našimi penězi. Místní základka rozhodla, že je potřeba nahradit žáčkům tříleté notebooky za nové. Ty stré – 13.3″ MacBook 2.2 až 2.4 Gb DualCore Duo prodává po 400 dollarech. Všechny plně funkční. Kdyby měl někdo zájem. Na co potřebují druháci a až páťácí MacAir skutečně nevím…

 246. (277) Ty jsi zřejmě přemýšlel, jak napasovat, tamní zase jak nenapasovat.
  Až jim tam začne pobíhat Vandas&co, budou se moc divit.

 247. 277, 278- co to blábolíte, prokrista? V Anglii věšeli veřejně i sedmileté děti ještě v polovině devatenáctého století, mrtvoly nechávali viset na šibenici, dokud zcela neshnily. Nějak tak si to představujete, dobrá stařenko?

 248. Andy 281 – přestaňte hysterčit!
  Pokud ovšem pokud ovšem orgány nečinné v trestním řízení dále budou nečinné, tak těch mrtvých přibude. Střelec s kuší budiž vám mementem…

 249. Dušane, nesypte sůl do mých ran 🙂 dostala jsem od drahého chotě velkorysý dar – MacBook 17″, leč se ukázalo, že nestačí na operační systém, který potřebuju k práci. NAkonec jsme ho vrátili. Byl to dárek k výročí svatby, ale na to, abych na něm mailovala, četla noviny, kafrala tady, šmejdila po internetu a vrcholem by bylo sepisování technických zpráv by to byl příliš velký luxus…
  Šéf se prostě utrhl a pořídil novější verze některých programů. NAčež vyvstala nutnost obměnit částečně „strojový park“. A navíc vzápětí někdo nezaplatil. Takže nejsou prachy a šéf je nervózní, nesnesitelněj a v prácui je dusno. Čert nám byl dlužnej novej lepší softvare.

  Kdyby to nechal, mohla bych si já nechat toho macbooka. Krásná mašina , perfektně zachovalá. Já ho div neobrečela, když jsem ho vracela.

 250. Tak věšet sedmileté děti asi nikdo nechce (kdyžtak tedy jejich rodiče, kteří je posílají místo školy krást), ale za rabování při živelných pohromách by se střílet na místě mohlo. S tím bych se tak nějak duševně i vyrovnal.

 251. Jak jsem psal, třeba tohle:

  „Rabování se vyskytlo hned v několika zaplavených městech. V Ústí nad Labem se nezletilá dívka pokusila vloupat do bytu v Krásném Březně, jehož majitelé se evakuovali. Dveře se snažila otevřít pomocí páčidla, policie ji však přistihla.“

  bezpochyby normální nezletilou dívku z běžného rodinného prostředí fakt nenapadne.

 252. Mno, dovolil bych si připodotknout, že mladý viselec v stáří nepokrade…

 253. >> Pavel Kořenský
  Mně se asi před 3 lety pokusila již zletilá dívka vloupat do jednoho skladu oknem pomocí šroubováku. Byla to tedy dívka z dosti dobré rodiny. Nebyl ale problém ji zadržet. Byla totiž poněkud „pod vlivem“ po časném ranním odchodu z módní diskotéky.

 254. Na pytláky a podobné škůdníky byla kdys výtečná metoda sekaných štětin se solí. Docela humánní a výchovná metoda, která znamenala, že se dotyčný pár týdnů neposadil, než to všechno vyhnisalo …

 255. Obchod je obchod: když v Divadelní ulici bouchl plyn, dostal jsem na (český) mail nabídku na čidla na plyn. Teď mi tam přišla nabídka na kurs potápění.

 256. mně vykradl sklep mladej mrkvička, když jel v pervitinu, ale byla jsem tak hodná, že jsem ani nechtěla, aby ho oběsili:)

 257. 2 dvd – mě Ti v poslední době choděj nabídky, abych si nechal vylepšit poprsí… Tak Ti ňák nevím…

 258. 293- bysme si je mohli vyměnit, mně chodí na zvětšení penisu.

 259. ty nabídky jsou obě v pořádku, žádné rozdíly a multikulti

 260. jo a ten virozující minfin
  on už odpoledne v čt24 byl z cesty
  tuhle v interview taky
  co tak dlouho slaví?
  co se zase dozvíme za průšvih?

 261. 2 Bohouš – kdepak, ještě by mi ženský záviděly… A já si na rozdíl od nich nepotřebuju vylepšovat sebevědomí… Aspoň zatím…

 262. PeSi, to není nic o sebevědomí, to je abys zapad do dnešního světa

 263. PeSi, ještě že tak.

  Pro přátele pozorování přeletů vesmírné stanice ISS tu mám info o dnešním přeletu. Za pár minut bude vidět a bude přelétat přímo středem oblohy:

  Pro Prahu: 22:58:21 (začátek)
  Pro Prahu: 23:04:56 (konec)

  Pěkné pokoukání. V Praze je jasná noc vhodná k pozorování.

 264. Zapomněl jsem na Brňo (pro Dix a ostatní).
  Tady je to:

  Pro Brňo: 22:58:37 (začátek)
  Pro Brňo: 23:05:14 (konec)

 265. Divano, já si říkal, že to nevynecháš… 😀

 266. nevynechala a viděla, díky, i v centru velkoměsta

 267. Tak co přátelé, pozorovali jste? Bylo krásně vidět, jak letí ohromná baterka na oblože, že jo…

 268. dnešní dvě hvězdy jsem viděla i slyšela (ISS + chemik)

 269. Divano, já na to vytáh manželku a synka a koukali jsmez balkónu…

 270. já koukám z okna a dnes dobrá viditelnost

 271. Bohouši, zdravím. Já na rozdíl od Divany neviděla ani jednu dnešní hvězdu. Nemáš prosím odkaz na nejlepšího z ministrů? Díky

 272. Dnešní noc je ISS pozorovatelná ještě třikrát, tak pro ty, kdo ještě nespí, tu mám všechny její přelety. Uvedu je pouze pro Prahu, ty jiná města u nás se liší o vteřiny či desítky vteřin (viz to předchozí Brňo).

  Praha (začátek): 00:35:09 02:11:55 03:49:06
  Praha (konec) : 00:41:44 02:18:32 03:53:58
  Mag (viditelnost): -2.9 -3.4 -1.9

  A ještě jedna zajímavost k ISS.

  Včera ve středu 5. června 2013 odstartovala zatím vůbec nejtěžší raketa, jakou kdy EU vypustila do vesmíru (přes 7 tun zásob pro ISS), zásobovací loď ATV-4 Albert Einstein. Start jsem zde zapomněl oznámit, video ze startu je zde: http://www.youtube.com/watch?v=ZnN0vJj5Z9U&feature=player_embedded

  Tato loď je rovněž pozorovatelná pouhýma očima, ale má podstatně nižší viditelnost (jako slabě svítící hvězda). Takže to chce opravdu jasnou oblohu. Při přeletech předchází ISS asi tak o půl hodiny.

  Praha (začátek): 00:08:06 01:41:31 03:14:59
  Praha (konec) : 00:12:48 01:46:15 03:19:07
  Mag (viditelnost): +0.3 +0.0 +0.8

  Doufám, že jsem se nepřepsal v údajích a že se tabulka přeletů zde na webu příliš nerozpadne. Pokud máte jasnou oblohu s hvězdami, tak hupky ven či na balkón a přeji pěkné pokoukání… 🙂

  Dneska to tam lítá jako u Verdunu… 😀

 273. Tak jsem viděl i přelet lodi ATV-4 Albert Einstein a trochu jsem tu jeho jasnost podcenil. Byl vidět jako docela jasná hězda, asi jako Vega v souhvězdí Lyry.

  Ovšem v Praze se nám obloha postupně zatahuje a tak byl přelet vidět střídavě v mezerách mezi mraky.

 274. Tak konečně mám kočku, která i s ochrnutým ocáskem dokáže ulovit můru v letu metr a půl nad zemí, skáče na knihovnu, aniž by shodila sošky a rve se s jinými kočkami. Po těch dobráckých moulech, co jsem mívala je to příjemná změna, jen kdyby se odnaučila lovit a zakusovat v noci naše palce u nohou.

 275. Njn, povodně, bakterie, viry, virózy – to je hned, to člověk chytne, ani neví jak, stačí projít kolem hospody. 🙂

  Nezbývá než konstatovat, že soudruh ministr Kalousek se nám ožral jako Svazák. Opičku má veselou a chce daně odpouštět. So far, so good.

  Ovšem poněkud mně zneklidňuje myšlenka na to, že se takhle ožere třeba ministr obrany…

 276. Pavle K., považ to, co bude MK dělat, až jednou vystřízliví. Vím, že je to u něj velice, ale opravdu velice málo pravděpodobné, ale co když. To zase bude chtít všechno zpátky a ještě něco navíc.

 277. Proč Turci demonstrují – video – http://www.youtube.com/watch?v=VI0kJsNdw6o&feature=share
  No, Erdogan je autoritářský a snaží se získat hlasy PKK ústupky, aby mu pomohla získat dostatečnou podporu pro referendum k ústavě. Velmi stojí o změnu na prezidentský systém a chce kandidovat.

  Čech plával oceánom na plti. Je to šialenec, divili sa námorníci – Svojráznu cestu z bezvýchodiskovej situácie zvolil český turista Martin Psota. Minul síce všetky peniaze a nechal si prepadnúť aj vízum, plánovanú cestu z Taiwanu do Japonska chcel ale uskutočniť stoj čo stoj. Rozhodol sa preto, že použije povestné „zlaté české ručičky“ a realizuje nápad, ktorý mu vnukla filmová verzia rozprávkového románu Pí a jeho život.
  http://aktualne.atlas.sk/cech-plaval-oceanom-na-plti-je-to-sialenec-divili-sa-namornici/zahranicie/australia-a-pacifik/

  Tohle čtu z překladače a nejsem si jistá, kolik je v tom fabulace či reality, ale je to docela zajímavé. „Geopolitické uspořádání na Středním východě. Rozhovor s majorem Agha H. Aminem“ – http://jdem.cz/27st2

 278. Dobré ráno. Ještě k včerejší diskusi o cikánech. Představte si, že je rok 1840-1847, jste členy národa nositelů kultury a koukáte se na ty ňoumy, co se na benešovsku vrtají v hlíně a vůbec nic jim nejde, při práci na panském líní a pomalí, čas od času chcípaj hlady, kdyby jim vrchnost nenařídila sázet erteple tak by je to ani nenapadlo. Na muziku, to jsou dobrý, ale jinak se s nima domluvíš jen karabáčem… A hrozně pijou, víc než Bavoři.

 279. Dobré zas ráno… To se takhle jednou potká Vltava s Labem a říká – hele, poslední dobou je nějaká zima, nezatopíme?

 280. Dobré ránko!

  Nickname 322 – Lidí, co pro vlastní mindráky se potřebují ofrňovat nad druhými se vždycky najde dost.
  Když to vezmu ze svého osobního hlediska, tak v podobných kategoriích jsem nikdy nepřemýšlela. Nedošlo mi, že moje nosatá známá je Židovka, nebo že Baloghová v Superstar je cikánka – vždycky mi to musel někdo říct, pro mne to nebylo důležité.
  Leč obuli se do toho pachatelé dobra, Eunie, Kocáb a pár profesinálních cikorek a už to jede, už to sviští – porád na mě někdo řve, abych nepřeslechla! A když takhle jedu do Zářečí a jedinej kanál nemá dekl, tak se taky naštvu. Houstne to a přibývá a já jsem nucena přemýšlet v kategoriích, ve kterých mě to dosud ani nenapadlo. A nebaví mě to! Silně!!

 281. my nosatý a černý si víc ceníme toho, když někomu dojde, že jsme Židi nebo cikáni, ale nevadí jim to.
  Kocáb není viník českého rasismu, ale vítaná záminka, proč si to omlouvat.

 282. Andy a proč bych měla řešit, jestli je někdo nosatej, černej, kudrnatej, puntíčkovanej? Já jsem se dosud domnívala, že to je každého soukromá věc a zajímají mne na lidech zcela jiné věci.

 283. 325 Andy, bingo. Nácek, který se kryje „bojem proti multi-kulti“ nepřestane být náckem.

 284. Dobré ráno vespolek,
  Andy, když oni se ti „nosatí“ někdy blbě poznávají – no dobrá, u Barbry Streisand to přehlédnout nejde, ale Goldie Hawn prozrazuje leda jméno (pravda, jako většina amerických bavičů je už židovského původu jen z „jedné“ strany, ale matčiny !!!) 🙂

 285. A co když jsem nosatý modrooký blonďák? Počítá se to? 😉
  326 U mne stereotypy podvědomě fungují. Musím proti nim vědomě bojovat.

 286. nickname, můj tatínek byl nosatý modroký blonďák, takže tam to bude spíš oidipský komplex 😀
  JInak vás mohu uklidnit – nevadí mi, ani, že jste nosatý modrooký blonďák, ani, že Andy je patrně nosatá cikánka. Prostě je mi to fuk. 🙂

 287. Zajeďte se podívat na východní Slovensko, aby jste věděli, do čeho jdete. A pobavte se s místními bílými. „Nerasistu“ tam nenajdete. Jistě je to tím, že jsou málo tolerantní a nedostatečně vnitřně bojují se svými předsudky.
  A nejde o nějaké teoretické diskuse, jde odhadem o několik set tisíc cikánů bydlících v několika desítkách osad s nulovými civilizačními návyky, množící se geometrickou řadou a ničící vše, co jim při expanzi přijde do cesty.
  Ale ono je už i tak pozdě, neexistuje řešení, které by zapadlo do současných „demokratických a humanistických“ schémat.

 288. 331 Není dobrých konců tam, kde neplatí práva svobodných občanů (castle doctrine), kde se chudým berou peníze, aby živili ty, co nechtějí pracovat.

 289. Tzv. „rasisté“ jsou častí i mezi učitelkami základních škol. Stačí, když dostanou třídy, kde je čtvrtina dětí ze sociálně vyloučených lokalit.

 290. NoName, pokusy „civilizovat“ zatím selhaly vždycky a všude, pokud si to civilizovaný sám nepřál….

 291. Tak samozrejme ze je zasadni problem v tom, ze se stat rozhodl rozlisovat, kdo ma vetsi a mensi prava a kdo to vsechno bude platit. Kdyby meli vsichni obcane, vcetne malych deti a starcu danovou povinnost, jednoduchou, kazdorocni, ktera by sice nebolela, ale potvrzovala, ze je kazdy pan a ne kman.

  Ale na druhou stranu pogromy na zidy a „jine“ byly od stredoveku na dennim poradku. Ostatne prvni byly na uzemi dnesniho nemecka, takze to asi bude i v tom vseholidu…..

 292. Jirko,jo,
  ale všeholidu to musel napřed někdo poradit, že. A vhodným způsobem připravit. Ono když někdo slyší každou neděli z kazatelny, kdože nám nechal ukřižovat Ježíška, tak je pak snadné uvěřit, že do macesů se dává lidská krev a dotyční otrávili studny (viz mor).

 293. Dost oblíbená je teze, že když nebude přebujelý sociální systém, problém se vyřeší.
  Ale co bude jíst těch 500 000 slovenských cikánů ? A jenom pro upřesnění, nemluvíme tady o typu, který potkáte na Žižkově nebo na Cejlu. Většina z těch 500 000 je jiný level. Úplně jiný level. IQ nízké, zábrany žádné. Žádná civilizační slupka.
  Dzurinda přece omezil dávky jenom trochu a musela zasáhnout armáda.

 294. 337-a když tedy osadník od Svidníka nebo z Cejlu nezaplatí, co pak ?

 295. Matzurko, vidis, to je presne ono. Bohuzel.
  Noname, proc by to mel byt problem? Ja proste zadny nevidim. Jiste, je to trochu neprijemne, ale sanci bylo dost a dost….

 296. 342-a Rusům se dokonce podařilo světu namluvit, že skoro celý ústřední výbor v době revoluce revoluci VKS (b)byl židovský …

 297. 345 … židů tam bylo dost. U I.B.Singera, částečně u L.Urise pochopíte proč.

 298. Matzurko, až na tu bambuli, tak nějak …. typickej románskej raťafák. Konec konců, když jsem přijela do jižní Francie, tak jsem měla „sestřenici“ na každém rohu a tůristi se mě ptali kudy k nádraží … 😀

 299. Dobré ráno,

  To zas je téma…
  Tak se aspoń dohodněte, jetsli nerasista je ten, kdo si nevšímá, jjetsli má někdo nějakej nos nebo kůži nebo ten, kdo říká, že mu nevadí, že má někdo nějakej nos nebo kůži.

  Kocáb je sám rasista, jako všichni, kdo tvrdí, že za všechno může „většinová společnost“ neboli bílí a podporuje pozitivní diskriminaci na účet státu.

  No, ale třeba mu kiřivdím a sponzoruje velkorysými dary ty „romské iniciativy“, co budou platit v Ostravě v rámci projektu „sociální inkluze“ byty za příapdné neplatiče, takže tyto nemusí být sponzorovány ze státního rozpočtu.

  Mimochodem, to, že jde o romské iniciativy, je naprosto podružný problém a vůbec tady nejde o nějaký rasismus. Kdyby šlo o jakoukoliv jinou iniciativu, bylo by to stejně zcestné, akorát by se oponenti nemohli nálepkovat jako „rasisté“
  Ale oni by si pachatelé dobra našli jinou nálepku.

 300. Dobré pozdní ráno. Bohouši a spol. – neprovokujte s chlubením se, jak jste pozorovali! Tady je pochmourno, zataženo, deštivo s občasným mrholením, prostě typické letní počasí roku 2013. 🙁

 301. Pana Kocába osobně neznám,
  dle jeho činění v posledních letech mám pocit, že je prostě blb.

  NoName,
  koukněte, jak demokraticky to šéfujou v Turecku; a jen kvůli jednomu parku….
  Zarazit dávky, nasadit armádu. Případně, poskytnout peníze na vycestování kamkoliv (one-way ticket). Jo vlastně to ne, to by se spustil povyk z okolních zemí, že kobylek mají vlastních dost a porušujeme lidská práva (čí ?).
  Nemají náhodou v Rusku nějakou autonomní oblast ?

 302. Existují i skuteční rasisti, ale asi jich není mnoho.
  Předběžná opatrnost, nic víc. Pokud nějaká škodlivá skupina jeví společné rysy, blbec, kdo si jich nevšimne a při jejich spatření nezvýší pozornost.
  Některé jsou pozorovatelné snáze, jiné méně snáze. Cikáni mají smůlu, že splňují onu vyšší míru škodlivosti i onu rozeznatelnost.
  Ti slušní mají skutečně velkou smůlu. Jak to řešit, nevím.
  Xenofobie mi do toho nezapadá. Nejde o strach z neznámého, ale naopak o strach z dobře známého

 303. No, já teda nevím, školy nemám, ale velký humanista Václav Letiště Ruzyně propagoval v podobných situacích řešení pomocí humanitárního bombardování… Když to fungovalo v Jugoslávii, proč by to nemělo fungovat na východním Slovensku?

 304. 353-tak otázka je, jestli bombardováním ubyde víc platičů nebo příjemců.

 305. MAtzurkko – 351 – jo, ono, jdeč vždycky o zo, že je někdo prostě blb. Když je blb navíc aktivní, pilný a pln dobra, které chce rozdávat, tak je obvykle zaděláno na průser.

 306. krátkonosí Češi, aspon aby se přiblížili, se naučili dělat dlouhé nosy rukama. Co si ale budem namlouvat, ten fištron za tím nosem to nenahradí.

 307. Ehm, s těmi Cikány… Nevidím příliš důvodů se do rozpravy zapojovat, ale zdá se mi dost neproduktivní problém chápat jen jako dvojstranný (tj. daňoví poplatníci versus paraziti). Sám jej vždy vidím jako principiálně trojstranný. (Stran by se dalo identifikovat i více, ale zásadně více porozumění základnímu mechanismu by to asi již nepřineslo.)

  Zcela stačí si zběžně promyslet následující hypotetický příklad: Inzerátem hledáte člověka na posici pokladníka ve své firmě. Budete uvažovat o přijetí uchazeče, jenž má třetí stranou zaručenu trestní imunitu?

 308. Zprátečníku – a právě do té třetí strany tady všichni srozumitelněji i méně srozumitelně tepeme. Si myslím.

 309. veselá reakce na včerejšek =

  Byl nalitý už ve dvě odpoledne, když mu volali z čt 24. Kulminoval asi v devět večer, když mu volali z novy

 310. 360 – Dano, zde bych si dovolil ve vší úctě trošku oponovati. Příklady, tentokrát méně hypotetické:

  1) Paraziti se v době nouzového stavu pokoušejí vyrabovat hospodu, napadnou a zraní majitele, který tam náhodou byl. Stíháni pro přestupek. Kde prosím jsou Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin dle § 329, případně § 330 ? Takovýchto trestních oznámení pro zneužití pravomoci a/nebo nedbalost úřední osoby by se mělo IMHO sejít alespoň tisíc, ze všech koutů republiky, kde si zprávu přečetli, s datovými schránkami by to neměl být žádný technický problém. (Sám jsem nepodal žádné.)

  2) Jedni návštěvníci herny napadnou mačetami jiné návštěvníky herny. Trestní řízení se celá léta nepochopitelně vleče. Kde jsou trestní oznámení pro podezření z trestných činů jako výše? (A kde jsou kárné žaloby? Taky by se našel leckdo legitimovaný je podat.)

  A teď, pěkně prosím, ať čtu 227, jak čtu, vychází mi z toho, že Vaše dcera je – ne-li výlučně, tedy aspoň především – naštvaná na ty Cikány. A tak to má být, tak si to režim přeje! Režim, v němž žijeme, je vědomě a úmyslně (právě v té míře, v níž režimy mají vědomí a úmysly) již léta budován jakožto aliance velkých parazitů s malými parazity a velkých zlodějů s malými zloději. Svrchuřečení velcí umožňují malým, aby celkem spokojeně žili jediným způsobem, který si dovedou představit. Svrchuřečení malí významně pomáhají velkým vytvářet chaos, v němž mohou velcí daleko lépe krást a daleko lépe parazitovat, z velké části tak zbaveni přímého pohledu daňových poplatníků, kteří jsou místo toho přinuceni ve vlastním zájmu nespouštět zrak s vlastních okapových svodů.

  Přičemž samozřejmě nejde jen o Cikány. Tak třeba prý (Schumacher by mohl potvrdit či vyvrátit) takový feťák, přistižený při vloupání se škodou v pětimístných číslech, by dneska zřejmě ani nešel do vazby. Ostatně ona by se u dvou ze tří zákonných vazebních důvodů vlastně nedala najít zákonem požadovaná důvodná obava, neboť tam lze mluvit jedině o jistotě, že se obviněný bude skrývat v nějakém tom slumu a že bude (jsa bez prostředků a zároveň drogově závislý) v trestné činnosti pokračovat.

 311. Zpátečníku, myslím, že ten hostinský bude rád, když neobžalují jeho pro rasistický útok. I kdyby se je podařilo najít, tak nezapomeňte, že byli tři. Shodně vypoví, že šli v 5 ráno do hostince na kofolu a pan hostinský je hrubě a rasisticky napadl. Jim se podařilo ubránit a utéct. A není moci, která by jim dokázala opak.
  Problém je spíše v tom, že se ty případy množí a je jen otázkou, která kapka bude tou poslední.
  A pak nastane mazec…

 312. 362- bingo. Asi bych měla připomenout, že s největší pravděpodobností ani jeden z těch, kteří „nekonají“ není cikán.

 313. Jistě, Andy, nespletla byste se. Otázka je – proč nekonají? Trochu mám dojem, že je to variace na téma: „Pes jitrničku sežral…“ Bohužel.

 314. varane
  odpověď je průzračně jednoduchá. Protože není politická vůle.
  Příušníci i soudy, ač teoreticky nezávislé, jsou sluhy státu, ergo politiků. A když se politici rozhodnou, že nějaký stav jim vyhovuje, tak to žádná švestka nezmění, protože nedostane odpovídající rozkaz. Maximálně si švestka dopřeje drobného soukromého potěšení, že vhodí „mladíka“ do pasáže, o které ví, že ji hlídá bezpečnostníé služba složená ze skinheadů a pohlídá si, aby z pasáže musel vyjít druhou stranou. Či vyběhnout…

 315. Dobré odpoledne.

  tak za prvé – nedomnívám se, že jde o ůcikánský problém“ a nepodezřívám \Danin u dceru z toho, že by byla naštvaná hlavně na ty cxikáýny.

  Kdyby šlo o resocializaci alkoholiků, kterám bude případně, pokud si neseženou vejdělek v takové výši, aby utáhli nájem, platit nejaká alkoholiky podporujícíá organizace, dotpovaná ze státního rozpočtu, bylo by to to samé.

  Jde o to, že někdo, komu má bý pomoženo se postavit na vlastní nohy, má opět za zády pojistku,na kterou se může spoléhat a proto nemusí vzít na sebe odpovědnost za to, jak si povede. A to na náklady státu, který těm, kdo pracují a umí se ohánět a podobné projekty nedobrovolně sponzorují, rozhodně nic neusnadňuje, spíš naopak.

  Sorry, ale tohle fakt není o cikánech.

  Andy, a kdo jsou ti, kdo nekonají, ač by konat měli? A na koho byse mělo trestní oznámení podat?

  Nemluvě tom, že podávat trestní oznámení na základě něčeho, o čem jsem si jen přečetla v novinách a na internetu mi připadá dosti pochybené.

 316. 365- protože jsou to líní diletanti bez skutečného zájmu o výsledky své práce. Das ist alles.

 317. No, tak teď jste, pánové, oba pojmenovali tu jitrničku 🙁 Teď ještě, co s ní. Přiznám se, že za současné „politické vůle“ a intenzivního záměrného pokřivování pojmů a názorů fakt nevím. Existuje obrana proti manipulaci? Cílená a účinná, nejen jakési namodralé tušení „zdravého rozumu“ o kterém přece všichni víme, že ho máme 🙂 ?

 318. No k té hospodě – nejde dát na novinové zprávy. A když už, tak si počkat na všechny. Hostinský přespával nahoře v patře a ráno sešel dolů do hospody aby se připravil na evakuaci. Přitom otevřel vstupní dveře a nechal je otevřené. Takže ti útočníci nemuseli překonat žádnou překážku, aby vlezli dovnitř. Hostinský přišel brzy a tak ani nestačili nic odklonit. Takže zbývá jen otázka zlomeného nosu. Já vím, že chtěli rabovat, ale buď zůstaneme právním státem a úmysl se musí prokázat nebo změníme právo tak, že bude platit, že při vstoupení jakkoli, kdykoli a kdokoli na cizí pozemek – může být majitelem zastřelen bez dalšího šetření, co tam chtěl. Opravdu tu druhou možnost chceme? Nebo nakonec nám bude okolnostmi a nekonáním těch, co konat mají, vnucena?

 319. Andy, pokud ano, jak se stalo, že jsou na místech, kde takové chování není přípustné? A pokud ne – co z lidí původně ochotných mít zájem a pracovat tak, aby byly s výsledky spokojeni, udělalo ty diletanty bez zájmu?

 320. 372- fakt to tu musím rozepisovat? Ambice mít moc, peníze, pocit vlastní důležitosti předváděný před rodinou, kroužky? Naprostá absence skutečného entuziasmu, intelektuální plochost, špatná výchova. Strach o práci, o život v bezpečí( včetně oprávněného strachu vlézt do cikánského bytu ve slumu). Strach si to podělat u šéfa.

  Systém padajícího hovna ( pardon).

 321. Ti líní diletanti možná zvrzli posuzování a vyšetřování případu a z pohodlnosti možná nadržují jedné straně, nicméně nejsou to ti, kdo hostinskému zlomili žebra.

  Kromě toho, i kdyby viníky zavřeli, až zčernají, tak vždyvcky je lepší nebýt napaden a zmlácen než být napaden a zmlácen s tím, že viníci byloi spravedlivě potrestáni.

  Takže kdo má špatné zkušenosti, prostě si bude dávat preventivně bacha a k dotyčnému etniku chovat nedůvěru, i kdyby soudy fungovaly jako hodinky.

  Současný stav a jistá benevolence k jedné straně zajisté posiluje nedůvěru a podezíravost, kterou si někteří vykládají jako projevy rasismu a která někdy skutečně do toho co se nazývá rasismem, přejde, ale řešit to style „vy ošliví Češi jsme všichni rasisti“ je krajně pošetilé a k ničemu nevede.

  Jinak bych si ještě dovolila podotknout, že je něco trochu jiného rasismus skinhedského nácka, který si ve svém mozečku nějak přebral Hitleriovy fantasmagorie o vyvolené rase a potřeby vlastní nadřazenosta mezi „rasismem “ vznikajícím na základě špatných zkušeností a strachu.

 322. Dano nevím, jsem spíše technický obor a různé předpisy vztahující se k extrémním situacím jsem nestudovala, ale mám takovou tuchu, že v dobách živelních pohrom civilního charakteru leckde platí mimořádná opatření. Až po tu střelbu. Kdo byl přichycen při drancování, prostě visel… Když ve městě byla nouze o dřevo a lidi mrzli, a někdo dřevo ukradl, visel… Tak daleko bych to nevedla, ale mělo by být předem známo, že tresty v podobných dobách budou posuzovány podstatně tvrději.

 323. Zpátečníku – ještě dodatek – dcera není naštvaná na cigány, dcera je naštvaná na vedení města Ostravy, které ten projekt s velkým halasem vyhlašuje a tváří se, jak nedělá dobře. Tudíž – je naštvaná na třetí stranu. Ovšemjak se ukazuje, ta je rozhodující.

 324. Varane – problém je, že je při rabování nepřistihli. Vstoupili do domu, který měl dveře dokořán. Nic neodnesli, nic neměli v rukou.
  Aby nedošlo k mýlce – já sama jsem pro zpřísnění zákona a v době vyhlášené živelné pohromy nebo něčeho pobobného bych byla pro zavedení mimořádných trestů – od sekání končetin po střelbu ostrými.

 325. V naprosté absenci entuziasmu bych neviděla takovou tragedii. Ouředník, která ve svatém zápalu hodlá konat dobro je větší průser než líný diletant.

 326. Ooo ano, to je fakt neco…. Takze by bylo asi dobre, kdyby se napred se nechat pobodat a pak az toho utocnika umlatit zidli. Protoze kdyby to bylo obracene, tak by to byla vrazda, zeeeeaaaaano.Je to moc pekne, tohle se mi moc libi, protoze tak to chodi dnes v kotline. Napred se musite nechat okrast, zranit, prizabit, nez se muzete zacit branit.
  Podle meho kdyz nekdo nekam vstoupi bez vyzvani, kdyz nekdo chce nekoho oloit, okamzite ztraci svoje pravo na jakoukoliv ochranu, treba i na zivot. Vubec si nedelam srandu.

 327. Pardon – tresty budou vyměřovány, činy budou posuzovány. Ta čeština!

  Ne, Andy, nemusíte 🙂 To, co jste vyjmenovala, jsou jevy jasné. Já jsem se jen snažila trochu provokovat: vždycky budou lidé s přehnanými ambicemi, vždycky budou větší nebo menší zbabělci, lidé, kteří se hůř uplatní v práci, každého nenadchnete, nevzděláte, dokonce ani nevychováte. Lidi se tak moc nemění – mění se podmínky, ve kterých žijí, a objektivně se asi nedá říci, kdy k lepšímu a kdy k horšímu… Posedlo mě lehké pfilosofično, promiňte mi to.

 328. nickname
  ad 367 – nejsem politik, takže přesně nevím, ale určitě to nějak souvisí s pojmy „výše konta“, „doba mandátu“ a s heslem „Po nás potopa.“ 🙂 😀

 329. Jirko ppa,
  tou židlí bys ho musel praštit zepředu do čela a jenom jednou. Jinak už to není nutná sebeobrana a vezeš se…

 330. Rputi, dobře, zdroj je možná poněkud méně věrohodný, ale proč by mě to neudivilo?

 331. 371 – „Já vím, že chtěli rabovat, ale buď zůstaneme právním státem a úmysl se musí prokázat nebo změníme právo tak, že bude platit, že při vstoupení jakkoli, kdykoli a kdokoli na cizí pozemek – může být majitelem zastřelen bez dalšího šetření, co tam chtěl. Opravdu tu druhou možnost chceme?“

  Upřímně se omlouvám, ale tohle mi vpravdě připadá jako omyl nebo jako poněkud nedomyšlené opakování jinými často vyslovované demagogie. Aniž bych to mínil jakkoliv osobně, toto schema se vyskytuje tak pravidelně, že pokládám za vhodné se na něj podívat trochu blíže. Úmysl se zajisté prokazovat a prokázat musí, jenže (na rozdíl od skutku jakožto takového) rozumné právní řády nepožadují důkaz mimo veškerou myslitelnou pochybnost. Kdybyste tedy byla soudcem, to, že víte, by zcela stačilo. Pokud byste dávala přednost formalističtějšímu přístupu, prostudovala byste si trestní rejstříky těch tří a úmysl popřípadě dovozovala odtud. A kdyby snad jakékoliv pochybnosti o úmyslu trápily mne, dovodil bych si jej zpětně z následujícího napadení; nebýt úmyslu rabovat, paraziti by totiž byli prostě odešli, jsouce majitelem vykázáni.

  Právo tedy měnit netřeba, totiž ne kvůli tomuhle. Ale čistě teoreticky, k té otázce ve druhé větě… Kdybych měl právo odstřelit bezdomovce, feťáka či jakéhokoliv parazita, který mi vlezl přes plot na zahradu, anebo chvilku náhodně odemčenou brankou a otevřenými dveřmi až do obývacího pokoje, dle mého skrovného názoru by tím žádná zvláštní jatka nevypukla. Parazitů tohoto typu zde jistě jsou desítky tisíc, ale jejich trestná činnost je nyní podmíněna právě její téměř naprostou faktickou nepostižitelností. Těch, kteří by byli ochotni jít proti dejme tomu 10% pravděpodobnosti průstřelu některého vitálního orgánu, je nepatrná menšina, ostatní by se spokojili s dosavadními sociálními dávkami. Kriminalita diskutovaného typu by IMHO vymizela během pár měsíců (a pak by si paraziti možná našli cosi jiného).

  Ještě prosím speciálně k té formulaci tady: „(…) při vstoupení jakkoli, kdykoli a kdokoli na cizí pozemek (…)“ To mi připadá jako dost absurdní pohled, nešťastně zavádějící – ale zároveň též dost příznačný a ilustrativní. Na cizí pozemek vstupuji dennodenně, jen co vyjdu z baráku a kráčím na autobus; chodník patří městu. Opravdu to není takovéhle buď–anebo, škála možností je neporovnatelně jemnější.

  370 – „Existuje obrana proti manipulaci? Cílená a účinná, nejen jakési namodralé tušení “zdravého rozumu” o kterém přece všichni víme, že ho máme?

  Nó, varane, něco by se možná našlo… Lze se inspirovat kupříkladu Parkinsonovými metodami boje s nesvistitidou. Sám (zásadně odmítaje užívat Hanlonovu břitvu – ostatně i mně se v letech minulého režimu více než jedenkrát dostalo rady „dělej blbýho“) při studiu režimu a jeho chování systematicky aplikuji mnou opakovaně již zmíněný axiom zkurvenosti. Ostatně o něm mám rozepsán esej, jenže při své pověstné neefektivitě holt nemám čas…

 332. Rputi, promiň, to bylo k tomu neexistujícímu právu na sebeobranu.

 333. Zpátečníku,, zkuste si někdy ten čas na dopsání udělat, prosím… Moc by mě ta esej zajímala. Fakt. 🙂 Nesvistitidu dodatečně nastuduji, tento jev mě poněkud minul. Zřejmě k mé vlastní škodě.

 334. varane 388, já jsem pochopila. 🙂
  Co nechápu je, že se zřejmě část společnosti rozhodla spáchat sebevraždu. Ale ať mě kruci do toho netahaj!

 335. Rputi,
  o tom, zda se jedná při násilné újmě na zdraví o trestný čin , nerozhoduje policie, ale lékaři……
  Kdysi, ješště na slovensku na mě jeden pán dostal zlost, a to až tak velkou, že si najal dva vyhazovače, aby mi dali za vyučenou. Přerazili mi nos, ovšem dopadlo to trochu jinak, než si představovali, já se ( i když postříkán neuroparalytickým sprayem)nechtěl dát, a šel po nich .
  A jak jsem tak běžel za nimi, potkali jsme bachaře z místní věznice, vedoucí vězně k soudu naproti mému bydlišti. 🙂
  Ale to není důležité.
  Ten den jsme měl mít službu na pohotovosti, takže jsem zavolal svému primáři, že asi sloužit nebudu, ať někoho sežene.
  Přimář se moc nevybavoval, poslal mě navrátnici nemocnice, ať ho tam čekám.
  Přišel, a šli jsme na krční. Ošetřili mi nos, sekundář napsal zprávu o ošetření, a stanovil dobu PN na jeden týden…..
  Najednou se objevil primář ORL, následován mým primářem, a vece “ Kolega, já to vidím na dva týždně….“Kolega chvíli zíral, pak mu to došlo, kývl, a napsal 14 dni….
  Zkrátka – újma na zdraví, mající za následek PN delší než 14 dní je trestný čin, do 14 dnú to před soud nejde.
  Martin určitě upesní.

 336. Zemřel pan profesor Kraus,
  celoživotní badatel v oboru moravského vinařství.
  Předpokládám, že už sedí na obláčku s Deliriem, Tremensem, Mullerem a Thurgauem a s ostatními nejmenovanými moravskými průkopníky koštuje, co kde a jak dobrého mají tam na druhé straně.

 337. Dano,
  prosím, byl by odkaz na článek s tím zmláceným hostinským ? Já si nemůžu pomoci, ale pokud je hospoda zaplavená, tak otevřené dveře nejsou totéž jako cedule „otevřeno, servírujeme horké nápoje a párky“. Prostě, do zaplaveného baráku, jakéhokoliv, se IMHO neleze (v neobvyklých hodinách už vůbec). Na nanuka asi nepřišli, evakuovat případné obyvatele taky ne (to by asi hulákali už u vchodu, jestli je někdo doma), tak copak tam ti, čerchmanti, jenom mohli chtít ? I kdyby se jen schovat před deštěm, tak by snad nešli do útoku na domácího.
  Zpátečník to napsal hezky, pokud má ta trojice zajímavý trestní rejstřík, pak jejich důvěryhodnost co vzájemných svědků je na nule.
  Podle tohoto http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/pomozte-je-chytit-rabujici-skupina-brutalne-zbila-hospodskeho-v-usti-nad-labem.html
  však hostinský nechal jen nezamčeno, nikoliv otevřeno….

 338. Halladine,
  to je skoro navádění k tomu, aby si většinový občan dobře prostudoval trestní zákoník 😉

 339. Sakra, anebo delší než týden ? Ono to bylo v roce 91 , nebo 92, taky zákony se měnily. Nechám to na Martinovi, nebo Schumacherovi, ti budou znát aktuální stav.

 340. vždyť ten hostinský byl napaden a zbit v jeho vlastním teritoriu. Co víc chcete dokazovat? Tady by to asi dopadlo jinak. Pochybuji, že by se hostinksý šel podívat kdo mu šramotí v kvelbu bez odjištěné brokovnice. Ti tři by leželi na zemi s rukama za hlavou než by přijela policie. Pokud by se rozhodli jinak, ležeůi by na zemi dokud by nepřijel pohřebák. Hostinský by nedostal ani soudní předvolávku.

 341. 391 Halladine, podstatné omezení v obvyklém způsobu života po dobu delší než sedm dnů. Tolik aplikovaná judikatura. Aktuální trestní zákoník na rozdíl od předešlého obsahuje definici v § 122 odst. 1: Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševi_ nich funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.
  Týden marodění měl stačit, ale asi tehdy na Slovensku měli nastavené jiné parametry odpovídající tamnímu temperamentu. Aby se tak moc nesoudilo.
  A ehm, to by bylo aby felčar felčara nepodržel…

 342. 362 Zpátečníku, záleží na tom jak kde. Tam kde státní orgán řádně plní své povinnosti, putoval by do vazby předstižné, to aby nepokračoval v páchání ale pěkně zůstal za katrem až do procesu ve kterém by byl odsouzen k vězení nepodmíněně. Při pohledu na trestní rejstřík takového lotra, nijak není vzácných ani víc než dvacet záznamů o odosouzeních za loupeže, krádeže a podobná dobrodiní, by mi nepřipadalo nijak nepěkné, kdyby soudce zavolal justiční stráž a pravil : Tady máte padesát korun, dojděte do nejbližších domácích potřeb a kupte silný špagát. Oběsíme ho tady na dvoře.“ A pak po zdárně dokončeném díle by spokojeně šel do hospody na papričku.

 343. Dušane,
  asi tak. Bohužel, v tomto se Kotlinka nesnaží USA dohánět 🙁

 344. Schumachere, bylo to ještě za federace, a trestní zákoník byl stejnej jako v Čechách
  A ono se nejednalo jen o samotné trestní řízení, ale také o náhradu ušlé mzdy, bolestné atd.
  A při delší PN to přirozeně narostlo.
  Jinak to byla děsná sranda, a já se řechtal jako kůň, už když jsem si sedal s polišema do auta , a z nosu mi teklo jako z prasete při porážce.
  Ti dva boxeři vůbec nečekali, že budou odchyceni, a po informování polišů vo co go, všechno přiznali, i když to později před soudem zapřeli a vymyslelí absolutně pitomej důvod, proč mi ten nos přerazili. Skončilo to podmínkou.
  Nicméně z dotyčného objednavatele si dělalo celé město srandu, jaké amatéry najal.
  A já si navíc dal tu práci, s jedním z pachatelů si diskrétně promluvil, aspáchal cosi jako návod k vydírání objednavatele. No, dnes už to bude promlčený
  Celá ta sranda ho stála 50 000, a ostuda k tomu.
  No a já měl 14 dní dobře placené dovolené.
  Štvala mě jen jedna věc – a to výpověď jednoho z bachařů “ Viděli jsme dva jak běží, a za nimi běžel starší pán, stříkala mu z nosu krev a řval „Chyťte je“
  Jakej starší pán – bylo mi 38 – mladík v plném květu 😀

 345. Dobrý podvečer,

  tak když si shrnu dnešní diskusi a informace o případu, které mám převážně z té diskuse a zahraju si na soudce, který se má popasovat s tím, že všichni tři tvrdí, že jen šli spořádaně na kofolu a hostinský je urážel a fyzicky napadl, tak bych se zeptala, proč prostě nezdrhli?

  A proč vůbec čekali, až je napadne, když přece jim muselo být okamžitě jasný, že jim tu kofolu nenaleje. Vy snad zůstanete v hospodě, když vám hostinskej začne nadávat, sotva strčíte nos do dveří?

  No a pak bych se tázala, z čeho soudili, že v situaci, kdy je vyhlášeno povodňové nebezpečí a očekává se nebo dokonce probíhá evakuace a navíc zřejmě v době, kdy i za normálních okolností má hospoda zavřeno, mládenci soudili, že by se mohla čepovat kofola.

  A pak bych taky ještě přihlédla k tomu, zda trojlístek měl šanci a čas se domluvit a vypilovat svědectví, aby tvrdili všichni totéž. Anžto nesedí ve vazbě a běhají po svobodě, tak je jasný, že tu možnost mají a tak bych jejich výpověď brala velice s rezervou.

  Takže si myslím, že pokud události proběhly tak, jak se dle diskuse a medií jeví, ta šance na odsouzení by byla i přes trojhlasné tvrzení o sebeobraně.

  Ostatně v počtu jeden útočník a tři napadení s výsledkem, že má útočník přelámaná žebra lze asi těžko mluvit o přiměřené sebeobraně. V systému,kdy soudy zvažují, zda nebyla nepřiměřená obrana, když vetchá důchodkyně způsobí vidlemi újmu loupežníkovi, který měl v úmylu jí čórnout penzičku, k tomu soud zajisté patřičně přihlédne.

 346. Vzhledem k tomu, že podstatnou část komerčního provozu Panamského kanálu už řadu let zajišťuje COSCO, bude posun v kontrole pohybu zboží na této trase nevýznamný. Ze strategického pohledu jsou oba, vlastně všechny, kanály zcela bezvýznamné. Stačí jediná chytrá bomba nebo křižující raketa do lodi uprostřed kanálu… Naopak, vidím přínos pokud bude nikaragujský projekt kontrolovat HongKong a nikoliv COSCO. Vznikne konkurenční protředí se zákonitými důsledky jak již mnohokrát vysvětlil Modrý pták.

 347. No, úplná konkurence nebude.
  Na velké lodě, s výtlakem přesahujícím možnosti Panamského průplavu bude mít novej kanál monopol.
  A ono to možná bude mít vliv i na velikost nově stavěných lodí.

 348. Kalousek v tývý Nova jí má jak z praku … slyšel jsem to poprvé, stálo to zato….
  Nejlepší byl jeho Fořt : pry kdyby dva dny nespal ….tak snad dvě hodiny….
  Kdopak mu asi v televizi mydlí schody – šot trvá už pět minut včetně “ hlasů lidu“ ?

 349. Vážený pane, vážená paní,

  dovolte mi, abych Vás touto cestou oficiálně pozvala na naši speciální konferenci s názvem „PŘÍBĚHY, KTERÉ VÁM UKÁŽOU CESTU“.

  Jedná se o první konferenci tohoto typu, která se kdy ve Zlíně pořádala. Generální ředitelé a manažeři úspěšných firem nejsou ve volbě tématu nijak omezeni, takže Vám odvyprávějí opravdový příběh, inspirují Vás a ukážou Vám cestu…

  Konference je příležitostí k seznámení se s úspěšnými lidmi a k navázání unikátních kontaktů, vhodných ke sdílení informací a možností navázání nových obchodních vztahů.

  Účast na konferencích je obecně považována za prestižní záležitost a každý, kdo ve Zlínské podnikatelské sféře něco znamená, by zde neměl chybět. Kde jinde budete mít to štěstí potkat se s tak zajímavými lidmi a neformálně si pohovořit.

  Naše společnost se snaží podporovat českou podnikatelskou scénu a tak Vám tímto nabízíme speciální podnikatelský balíček, díky kterému získáte při zakoupení vstupu na konferenci slevový poukaz na libovolný krátkodobý kurz společnosti PROFIMA EFFECTIVE dle Vašeho výběru se slevou 60%.

  Dále ještě dostanete 60% slevu z původní ceny 4 900,- Kč/bez DPH na nákup vstupenky na konferenci.

  Cena pro Vás je: 1 900,- Kč/bez DPH

 350. halladine, to je na delší debatu, ale podléháš omylu, že obří lodě jsou za každých okolností ekonomičtější. Platí to pouze pro tankery ,
  ale už vůbec ne pro kontajnerová plavidla. Každá loď se musí dostat do vykládacího doku, a těch obřích je málo. I velké tankery se dostanou jen k některým vybraným terminalům, často mnoho kilometrů od pobřeží. A tam jde natáhnout roura. Nákladní loď potřebuje zcela jinou logistiku. Vykládacích mol schopných odbavit lodě do 250 00 BRT je na světě většina. Předpokládám, že Nikaragujský kanál je plánován jako hlavní trasa z amerických rafinerií v Mexickém zálivu a zkaplaňovacích plynových terminálů do Číny. Pomůže to zejména americko-čínskému ekonomickému siamskému dvojčeti.

 351. Martine,

  tys tu vstupenku koupil, anebo je prodáváš ? 😉

 352. Navíc jsem přesvědčen, že Američané dlouhodobě kalkulují i s potickým ziskem neboť prohloubení energetcké závislosti Číny na severoamerickém kontinentě bude užitečnou uzdičkou případným světovým choutkám čínské komunistické vojenské věrchušky – dokud ještě bude u moci.

 353. Halladine, to jsem se chtěl pochlubit, že jsem NĚGDO!, protože se nějaký pytlík obtěžoval poslat mi takovouhle nabídku. 🙂
  Takže nejen důchodci, ale i podnikatelé jsou pronásledováni nabídkami nakupovacích akcí na deky, maskovaných za výlet s coffee brejkem.

 354. Simone, je to někde na webu ke shlédnutí zapadlým vlastencům:

 355. Dušane, docela ti věřím, že vykládacích mol schopných ošetřit lodě s výtlakem kolem 250 000 tun je hafo.
  Jenže podle toho článku bude mít Panama limit polovinu z toho.
  Původně to bylo daleko míň. Průchodnost Panamského průplavu kdysi dokonce limitovala velikost amerických válečných lodí, aby mohly být přesunovány mezi Atlantikem a Pacifikem.

 356. MArtine, nechci Ti brát iluze, ale v době, kdy jsem byla doma s dětmi a počítali jsme každou korunu a byli rádi,když jsme měli na opravu před technickou kontrolou stařečka traboše, mi přišla nabídka na nějakou předváděcí akci v nóbl autosalonu s tím, že jsem perspektivní klient a že ke mně určitě patří luxusní vůz, který bych si u nich mohla vybrat.

  Zavtipkovala jsem před sousedkou, jak by jim asi spadla čelist, kdybych se tam zjevila, ověšena batohem a dvěma batolaty, v hadrech ze sekáče s kapsami přetékajícími dětskými proprietami a hračkami a vůbec zjevem socka, neb mi ta situace přišla humorná.
  A ta slepice se ani nezasmála, jen dotčeným a závistivým tónem zakvokala, že doktorům (byla lékařka, rovněž na mateřské) nikdo takový nabídky neposílá, protože vědí, že nemají peníze, neb jsou špatně placený.

 357. 2 Dana – ad 371 – ano,opravdu to chceme.
  Když sousedovi nabídnu přístup na svůj pozemek, aby si tam natrhal ovoce, aby toto neskončilo v kompostu a on má malý děti, který to ovoce s chutí spotřebujou, soused se několikrát ujišťuje, že je to míněno zcela vážně a že to tak opravdu chci… Jsme přátelé, ale bez jeho svolení bych si vstup na jeho pozemek nedovolil, i kdybych tam měl jen uklidit následky své činnosti. Prostš si vzájemně respektujeme své území. Což nevylučuje, že když jsem ho loni prosil, aby si u mě otrhal jablka, jinak že skončej v kompostu – a on mi pak dal flašku Calvados, že je z části těch jablek, tak jsme si hned připili a „dobrou vůli spolu měli“.
  Prostě spolu jednáme na úrovni – já pán, ty pán. A tohle je Krakonošovo a tohle je Trautenberkovo a žádnej zkurvenej socialistickej Krakonoš nechce expandovat na cizí účet. Tím pádem jsme se sousedem přátelé, a když jeho děti mají chuť mlsat, tak je přetáhnu přes plot a mám radost, že jim to ovoce chutná, aspoň to nemusím vyhodit… Kdybych nebyl tak línej, tak už bych třeba zřídil branku v plotě, aby to ty děcka měla jednodušší. Ale tohle je vzájemný dobrovolný konsensus. A dokonce i rodiče si občas natrhají ovoce na koláč či k obědu. Moje spotřeba ovoce je minimální (prase nechovám), takže jsem rád, že se to nějak zužitkuje…
  Ovšem, pokud někdo svévolně a bez mého svolení vstoupí na můj pozemek, vystavuje se značnému riziku. Je to zajímavé, ale ten pes přesně ví, kde jsou hranice pozemku…
  V roce 1993 jsem byl v Japonsku – tehdá se tam přetřásal ten případ, že japonský student šel v masce na Halloween a ještě kolem sebe mával kamerou, vlezl na cizí pozemek, majitel se bál přepadení, vyzval ho, ať si lehne – japončík nereagoval, tak byl odstřelen. Dušan pak psal, co se kolem toho seběhlo ve Státech – ale v Japonsku nějak nikdo nezpochybňoval právo majitele pozemku dotyčného narušitele odstřelit, i když to byl omyl a nešťastná shoda okolností.
  A s vědomím toho, že tu budu za vyvrhele prohlašuji – ano, opravdu chci mít právo odstřelit narušitele mého pozemku.

 358. Dano – 371 – no já sám za sebe bych to tak chtěl. Pokud mi někdo vleze bez dovolení na pozemek, nevidím jediný důvod, proč bych ho neměl a nebo naopak musel odprásknout.
  Je na mém pozemku a nebezpečnost jeho jednání vyhodnotím sám.
  Celkem pochopitelně se budu jinak chovat k malému chlapci, kterému na pozemek zapadl míč nebo házecí talíř, jinak se budu chovat k sousedovi o kterém vím, že mi nosí hobliny pro morčata a při té příležitosti si vždycky dáme panáčka a pokecáme a ještě zcela jinak se budu chovat k lidem, kteří se přijdou kolem páté ráno podívat, jestli se na našem pozemku nevyskytují nějaké odložené a nepotřebné barevné kovy, kupříkladu okapy, sekačka na trávu a tak.
  A ještě úplně jinak se budu chovat k někomu, kdo se přijde poohlédnout až do obývacího pokoje, zda se tam třeba nepovaluje zcela nepotřebná a odložená elektronika, kterou by bylo vhodné dopravit někam, kde jí ekologicky recyklují.

  Ani při pohledu z druhé strany bych se toho nebál. Na cizí pozemky bez dovolení nelezu (pokud tam náhodou neleží soused spadlý z žebříku s otevřenou zlomeninou a neschopný komunikace) a dcera kupodivu taky ví, že na cizí pozemky se bez dovolení neleze.

 359. A ano, je to zhruba tak, jak píše Zpátečník ve 387.

  Kdyby risiko odprásknutí při vstupu na soukromý pozemek existovalo, tato trestná činnost víceméně zmizí, protože pachatelům to nebude stát za to risiko. Oni ti bezdomovci nebo cikáni, kteří kradou kovy či páchají vloupání nejsou nijak extra stateční. Ale když jim stát garantuje, že se jim nic stát nemůže (viz ten případ s kuší nebo ten případ, jak si majitel nainstaloval nějaké to nástražné zařízení), klidně do toho jdou.
  Pokud by ta možnost zastřelení na vlastním pozemku existovala, tak jich bude postupně mrtvých tak pět nebo deset a zbytek se bude bát a začne vymýšlet nějakou méně risikovou aktivitu ve snaze přijít bezpracně k zisku.

 360. Celkově vzato mně přijde, že vnímání zločinu (či trestné činnosti, nevím jak to formulovat přesně, prostě toho co se rozhodně nedělá, dělat nemá a chodí se za to bručet do basy) se nejen v ČR, ale i v EU a částečně i v USA posunulo někam úplně jinam, než kde by mělo podle zdravého rozumu být.

  Na jedné straně zavíráme do vězení nejen tykadlové Smetany, ale na několik let i osmnáctiletého kluka, který se vyspal (po vzájemném souhlasu) se skoro patnáctiletou holkou, se kterou předtím chodil už skoro rok, kriminalisujeme pětadvacetiletou učitelku, která se pomilovala s klukem kterému bylo skoro sedmnáct, posílají se do vězení lidé za takové blbosti jako kopírování či sdílení videofilmů a počítačových programů apod.

  Na druhé straně ustupujeme a netrestáme zcela obyčejné zloděje, násilníky atd. A když nějaké takového týpka policie omylem třeba odstřelí, jsou z toho celostátní bouře a pouliční násilnosti (USA, Švédsko, Francie apod.)

  To si pak opravdu člověk klade otázku, zda zásadním a původním problémem není všeobecné volební právo pro všechny bez rozdílu.

 361. Pane Kořenský,

  fakt si myslíte, že každej majitel nemovitostí si koupí pistoli nebo pušku, protože by bylo povoleno střílení ? Já tedy ne…Nechce se mi chodit na střelnici, a možná , že je pravděpodobnější, že bych si ustřelil nějakou důležitou součást těla, ;-)než pravděpodobnost, že mi někdo poleze pes plot.
  A když už jsme u toho plotu – je dost nepravděpodobné, že někdo poleze pes plot omylem, ale u neoplocených pozemků je vstup omylem možnej,
  Je stejně pravděpodobné, že tu pistoli si pořídí i zloději, a preventivně zastřelej i neozbrojeného kandidáta na okradení…….

 362. Bohouši opožděně děkuji za noční nasměrování. Viděla jsem oboje, nevím proč, ale sledování ISS na hvězdné obloze má své kouzlo 🙂
  Mohl bys, prosím, nám nevzdělaným, dát opětovně odkazy na přelety? Abychom tě pořád nerušili …. tedy minimálně já :-). A ta zásobovací loď má taky nějaký jízdní řád? Děkuji

 363. Mimochodem, z jiného soudku, pro počítačově a technicky orientované jedince.

  Dneska konečně dorazila poslední zásilka, takže mám vlastní Raspberry Pi tak říkajíc „f metle, na hlínách, f plný palbě“. Tedy včetně kamery, dvou karet pro bastlení (Gertboard, PiFace), bezdrátové klávesnice a myši, WiFi špuntu apod. a je to opravdu skvělá věc. Tohle, kdyby se koupilo do každé školy místo blbého INDOŠE, tak to stojí setinu a děcka se na tom naučí řádově víc v hodinách IT, fysiky a dalších předmětů.

  Už mně napadla jedna učební pomůcka, kterou hodlám vydumat, zpracovat a ověřit na mladé. PeS by měl radost – vizuální demonstrace Dopplerova efektu na laboratorním stole a víceméně za skoro zanedbatelné peníze. A takových věcí se s tím dají vymyslet mraky. S tou kamerou a další jednoduchou pomůckou třeba „vrh šikmý“ s vynesením trajektorie přímo na projektoru na plátno…

 364. Heleno*, tos mě udělala opravdu radost. Za chvilku letí ta ISS.
  Je to pro Prahu v 22:09:25 (začátek) a v 22:15:53 (konec).

  Dám sem za chvilku odkaz na oba vehikly (ISS i ATV-4). Hezké pokoukání přeju všem… 😀

 365. 421 – „…Je stejně pravděpodobné…“ Proč, Halladine? Souhlasím, že na některé otrlejší kriminálníky by změna zjevně neúnosného pravdoláskovního přístupu k nutné obraně mohla působit směrem, který zmiňujete, ale odtud se mi zdá být opravdu hodně daleko k tvrzení, že pravděpodobnosti jsou stejné. Máte pro něj prosím nějaké doklady?

  Všeobecně, nemyslím si, že cílem parazitů je konflikt eskalovat; chápou, že by byli vyhlazeni.

 366. Halladine – 421 – no, moje osobní zkušenosti tomu nenasvědčují. V roce 2002, kdy bylo vody o hodně víc a chaos mnohem větší, tady u nás byly nějaké pokusy o rabování, včetně toho, že Cikáni na loďkách rabovali chlast v zatopeném Penny Marketu.
  Když se pokusili vloupat do pár evakuovaných domů, tak se místní obyvatelé (přiznám se, já taky) nasrali a udělali se hlídky. Myslivci, majitelé pušek apod. a prostě se 24 hodin denně hlídalo. Párkrát se dokonce i vystřelil varovný výstřel a po dvou dnech problém zmizel. I když nebyl nikdo zraněn ani usmrcen, pouhá demonstrace toho, že obrana je myšlena vážně bohatě stačila na to, aby se rabující přesunuli někam úplně jinam nebo toho dokonce nechali a vrátili se domů na Slovensko.

 367. Zpátečníku,
  pokud ekonomicky přežíváte (anebo si významně zvyšujete životní úroveň) díky tomu, že kradete, prostě budete krást vždy.
  Zakalkulujete si riziko zastřelení, a budete střílet první, abyste ho omezili.

 368. Na přání věrné pozorovatelky Heleny* sem dávám odkaz, kde je již vypočtená tabulka přeletů ISS nad naším územím pro Prahu (statní místa v ČR jsou nepatrně s odlišnými časy).

  Tabulka přeletů ISS nad ČR počítáno pro Prahu na dobu od 7. 6. do 16. 6. 2013
  http://jdem.cz/275j2

  Tabulka přeletů ATV-4 nad ČR počítáno pro Prahu na dobu od 7. 6. do 16. 6. 2013
  http://jdem.cz/275k6

  Loď ATV-4 bude vidět za pár minut v 22:27:53 – 22:30:51, ovšem tentokráte jako slabá hvězda (Mag = +3.3).

 369. Pravda, tenkrát jsme byli odříznutí skoro týden od civilisace a stát do toho kecat moc nemohl, protože neměl čas. A přístup těch cca. pěti městských policistů byl poměrně přímočarý ve smyslu „Kurva, pokud už někoho sejmete, tak ho kopněte do řeky, ať s tím není papírování. Nikdo a nikdy nebude zjišťovat odkud ta nafouklá mrtvola, co se vylovila v Ústí vlastně připlavala“. Oni někteří ti MPíci měli taky domy v evakuované zóně…

 370. Dodatek: ATV4-4 bude nyní vidět nízko nad obzorwm. Pokud ťuknete na odkazech, které jsem sem dával na datum, tak vám vyskočí mapa oblohy s drahou přeletu.

 371. Sakra: Já ten přelet zvojtil. 22:29:28 – 22:34:05 a ten přelet nebude až tak nízko a viditelnost bude výborná: -0.1 mag

 372. Halladine – 428 – to je obvyklý mýtus. 90% těchto drobných kriminálníků je víceméně zbabělých a nemají tak říkajíc „koule“ na to, aby si opatřili zbraň a vraždili.
  Tahle sorta lidí o které mluvíme, jsou víceméně supové a ti jdou cestou nejmenšího odporu. Pokud bude odpor třeba v ČR úplně všude, přesunou se někam jinam, například do Skandinávie nebo do Kanady. A až se přesunou, tak nás už to trápit nemusí…

 373. Zpátečníku, toť obtížné.
  Kde máte text tak geniální jako byla bible, ve které našel své nevolník i scholastik jako intelektuál tehdejší doby, který přál si disputovat, kolik že andělů vejde se na špičku jehly.
  Jak vyhovět všem pravdám všech minorit a neztratit při tom svou vlastní. Jak dodržet zákony, které už nelze přehlédnout, natož pochopit.

 374. Bohouši, opravdu veliké díky. Budu pozorovat 🙂 tu zásobovací loď jsem nenašla, obloha byla moc světlá a já ji v tom krátkém čase neobjevila. Ale nevzdám se, budu hledat dál. Ještě jednou moc děkuju a přeju hezký večer.

 375. Pane Kořenský
  odpor úplně všude v ČR je nesmysl. To, že by se někdo přesunul jinam, do zcela neznámého prostředí, bez znalosti místního jazyka taky.
  V úvahu připadá maximálně krátká zahraniční zlodějská turistika u našich sousedů, cožse děje už dnes.

 376. Halladine – nepodceňujte mentalitu kočovníků. Oni tady opravdu nemají vilku, ze které se jim nechce stěhovat.

 377. A odpor úplně všude opravdu nesmysl není. Ono by, zcela cynicky řečeno, bohatě stačilo, kdyby vláda vyhlásila, že se „to může“.
  Problém by se vyřešil zcela sám, během maximálně roku.

 378. Halladine, takhle to nefunguje. Zdejší zloději – profíci – lradou zásadně neozbrojeni. Pokud si vykradení špatně zkalkulují a jsou přistiženi, mají 95% šanci, že z toho vyjdou živí – pokud hodí pracky nahoeu nebo si lehnou roztažení na brichu. Policie je sebere, dostanou 2 ač 3 roky ve káznici se středním režimem. Pokud jdou krást ozbrojeni a mají zbraň v ruce, končí to přestřelkou. I pokud okradeného zraní či zabijí a uprchnou, jsou při stíhání policií pronásledovaní jako nezpeční ozbrojenci a z toho živí nevyjdou téměř nikdy. Pavel K. má pravdu, oni si to skutečně rozmýšlejí. Pouze zcela nepředvídatelní jsou zdrogovaní útočníci. to i s chutí vraždí a ty je třeba střílet jako škodnou. nic jiného se s tí dělat nedá.

 379. 428 — Halladine, tak se na to podívejme logicky. Implikace A => B platí vždy, s jedinou výjimkou, a sice že A platí a zároveň B neplatí. Nevím o tom, že by ve zdejším sociálním státě existoval jediný člověk existenčně odkázaný na krádeže vloupáním. (Rétoriku levicových politiků — přesněji řečeno veškerou levicovou rétoriku — samozřejmě ignoruji.) Váš výchozí předpoklad tedy IMO neplatí, a Vaše implikace tudíž platí.

  Jinak samozřejmě obecně vůbec neplatí, že střílet jako první omezuje riziko zastřelení; stačí si to trochu rozebrat. Osobně na věci pohlížím tak, že samotný výskyt drbana ve vil(k)ové čtvrti by měl být vyšetřován jako krádež [vloupáním] ve stadiu pokusu. PČR se na to takhle ovšem nedívá, ale kdyby se naplnila Vaše teorie, řekl bych, že rychle začne; pochopitelně tím spíše, pokud by u něj našli střelnou zbraň.

 380. Sákryš, nemám šťastný den. V mé [429] jsem použil špatný odkaz pro městečko Pottsville v Pensylvánii namísto pro Prahu. Tam bydlí jeden náš bezva kamarád. Za toto zmatení se omlouvám. Stává se mi to maximálně jednou za 100 let…

  Takže níže uvedené odkazy jsou nyní správně a místním milovníkům astronomie a kosmonautiky se tímto hluboce omlouvám…

  Správná „Tabulka přeletů ISS nad ČR“ počítáno pro Prahu na dobu od 7. 6. do 16. 6. 2013
  http://jdem.cz/275j2

  Správná „Tabulka přeletů ATV-4 nad ČR“ počítáno pro Prahu na dobu od 7. 6. do 16. 6. 2013
  http://jdem.cz/275m3

  Heleno, já ji viděl zřetelně a jasně, zblbnul jsem jenom asi o 2 minuty později její přelet. Další přelet ISS začne v 23:46:04 – 23:52:39 a ATV-4 začne 2 minuty po půlnoci v 00:02:45 – 00:07:24. Opravdu je ATV-4 dobře vidět jako velmi jasná hvězda. Kdežto ISS ještě více jako velmi jasná planeta (třeba Jupiter či Venuše). A obě navíc letí po stejné dráze, takže tam, co je vidět ISS, za chvilku po ní (dnes +10 minut) poletí i ATV-4. Ona se za chvilku spojí s ISS, takže pak bude vidět už jenom jeden objekt. Kdy to bude zatím nevím, ale mělo by to být brzy. Proto se vyplatí ji slednovat během dnešní noci či během zítřka. Potom ty její polohy z mých odkazů lze zahodit. A používat už jenom ty pro ISS.

 381. Bohouší,
  díky. Snad se do té doby rozjasní. Zatím tu druhý den prší.

 382. Jo, pane Neumanne, to je od nich rozumná kalkulace. Ovšem podle Vás maj 95% pravděpodobnost ,m že je při přistižení oni domácí nezastřelej.
  Ovšem pokud by si mysleli, že je domácí pi přichycení automaticky zastřelí jako kolčavu, jak navrhuje pan Kořenský, možná by si počínali jinak.

 383. Dušane ahoj. Tys chtěl v [412] odkaz na TV Noviny na dnešní Nově. Tady ho máš. Oni to na web dali teprve před chvilkou. Samotný záznam nejlepšího min. fin. začíná tuším kolem 9 min 30 sec.

  Zde Kalousek šavlozubý ve zprávách:
  http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/televizni-noviny/televizni-noviny-br-tn-7-6.html

  Musel být chudák pěkně zmoženej. Nedovedl jsem si představit, co udělají s člověkem dva panáky. Kdysi se také na ně a na dva prášky vymlouval sociální etanolog Ivan Rynda. Asi se budeme muset zeptat Rputi, jestli byl opravdu vytopenej…

  Jo a tady máš oba odkazy pro tebe na přelety ISS a ATV-4. Jsou počítaný pro tebe.
  ISS – http://jdem.cz/27547
  ATV-4 – http://jdem.cz/275k6

  Doufám, že jsou přesné i s časy přeletu. Podle nich bys měl mít nyní u sebe 17:31 vašeho času.

 384. 443 – No, jestli dovolíte, Halladine, domnívám se, že vycházíte z naprosto nepodložených předpokladů. Kdyby lupiči sem tam, jen tak občas, ojediněle zastřelili nějakého vlastníka, narazili by na to, že vraždy dnes jsou téměř jediná násilná trestná činnost, kterou PČR ještě vyšetřuje na profesionální úrovni, zatímco na skutečné vyšetřování krádeží (včetně vloupáním) již dávno prakticky resignovala, už jen vyplňuje papíry pro pojišťovnu. Kdyby vraždili masově, budou (jak už jsem psal) vyhlazeni.

 385. ak Bohouši, zdravím a se zadostiučiněním konstatuji, že vůbec poprvé jsem se od Tebe nechal vyprovokovat (dříve jsem si vždy myslel, že v tom světelném smogu to nemá cenu). Viditelnost parádní, i přes tu trošku lehounké oblačnosti.

  Sice jsem občas nějakou tu družici na obloze viděl, ale vlastně je to až po mnoha desítkách let, co jsem zas jednu pozoroval, to jest zíral na ni jaksi aktivně. Zajímavé je, že tehdy dávno se mi družice jevily ňák drobet pomalejší…

 386. (420) To Pavle to všeobecné volební právo přeceňuješ. Nebýt všeobecné, odsouhlasili by to i vybraní voliči.
  (425) Komárek dobrý. I já se občas pokouším, marně.
  (426) Vyhlazeni by nebyli. Pokoušel se leckdo (viz Singhapur a drogy), nedaří se. Ale rozhodně by to přispělo k vyjasnění situce.

 387. Zpátečníče, teď letí další. Hupky ven. 0:02:45

 388. Zpátečníku, to víš, čas běží jinak mladému a jinak staršímu. Tys určitě četl knihu „Život naruby“ od Ferdinanda Herčíka, ne? Vyšla několikrát mezi roky 1945-1947. Tam by se to dalo najít… 🙂

 389. Možná jo, Bohouši, nepamatuji se už přesně; možná jsem však podobné věci (ve stejné, dnes strašlivě již vzdálené době) četl v Úlehlově Zamyšlení nad životem.

  Ale nedavno jsem si přečetl Proč život ubíhá rychleji, když stárneme – zajímavá knížka, pro mne hlavně tím, že úvahy toho Holanďana se českému myšlení jeví být jaksi bez pointy; a přesto svoji pointu, jemnou a nejspíš úmyslně nezřetelnou, mají, snad holandskou…

  No to víš, že jsem tam tu poznámku o rychlosti napsal právě proto, abych výše zmíněný fenomén ilustroval – zrovna družice na nízké dráze se mi k tomu zdály býti velice příhodným příkladem.

 390. ahoj Bohouši,
  ohledně toho baráku v bechyni, tuhle na začátku povodní – ještě před těma dvěma panáky, ale už po interview 28.5. na čt24, kde měl asi jen jednoho panáka – tak se kalouska v tv ptali, jaké to je být vytopený, jakože smůla a tak a kalousek jim odsekl, že ho to NEZAJÍMÁ, protože to není barák jeho, ale jeho dětí!
  to asi schwarzenberg tuto novinku zaspal, on kalousek převedl všechno na bývalou manželku a děti koncem minulého roku, takže je bezdomovec a bezzemek

 391. Divano, dík za doplnění. Já držel asi tak před dvěma či třema hodinama přednášku své ženě, jaká je ta k…a MK vyčůranej gauner, který se domů a majetku zbavil a převedl to na děti a ženu a teď už jen drze někde na ubytovně po večerech čeká, až si pro něj přijde policie…

  A dnes se pravda ukázala. Bylo to úplně jinak. Díky Kchárlovi. Ten to všem vysvětlil na konci toho škandalózního interview na Nově. Sotva si Kchárl decentně, jako pravej gentleman, ucrnknul do kalhot, tak spustil pěkně zvostra, že kdyby jako MK vyklízel po dvě noci svůj dům po povodni, tak by si dal ty panáky né dva, ale rovnou tři. Tím si mě naprosto získal. Mirek a Kchárl jsou vobá vyslovený sympaťáci. Sem tam jako každej z nás udělaj chybu, ale když se na to přijde, tak to pak votevřeně přiznaj. Žádný slabomyslný vejmluvy. Né jako ten odulej alkoholík na Hradě. Ten chlastá jak zřízenej a vymlouvá se přitom ještě hloupě na horečku 39,2…

  Na rozdíl od něj Mirek po pravdě rovnou přiznal, jako pravej chlap, že měl ty dva panáky, který ho naprosto odrovnaly (asi mu alkohol v takovém množství opravdu nedělá dobře, podobně jako Limonádovýmu Joemu) a vůbec nic nezatloukal. Řekl pěkně po pravdě, jak to bylo. Voni si Mirek s Kchárlem daj vobčas maximálně ty svý dva či tři panáky, ale vždy až po namáhavé noční fyzické práci (vyklízení domů po povodních apod.)…

  V příštích volbách je proto musím volit. Když si tu přečtu ty pravdivé výtky jejich tak prozíravých voličů, „co jste si zvolili, to máte“, tak se vopravdu, ale vopravdu hluboce stydím, že jsem byl tak pomejlenej a Kchárlovi to tam nehodil. Je mi hanba a asi si, ještě než půjdu do hajan, pořádně nafackuju. U dalších voleb se určitě polepším… 😀

 392. Dobré zas ráno…
  2 Bohouš – inu, to víš, kníže má k lihu blíže… Zatímco Kalousek se úspěšně propracoval do stádia notorika, kde mu ty 2 – 3 panáky (sovětského typu) bohatě stačej…

 393. Dobré ránko!

  Osobně jsem to kontrolovat nebyla, hlas lidu praví, že „Kalouskovo“ je zatopeno v suterénu. Jeho „světnička u příbuzných“ je na Plechamru, což je vysoko nad potokem, tudíž nemá být co vytopeno.
  Kchárl je, co se výmluv dotejčí, naprosto skvostným – zejména, když se vymlouvá o něčem úplně jiném, než o co jde… Ovšem, podle toho, co sám říká šlape do lejna dosti často…:)
  Nebo když se tehdá Francouzi rozčílili, že jsem napadl Sarkozyho kvůli vykazování Romů.

 394. To se to tu rozbilo, nebo šli všichni na houby? 😉

 395. Rputi, já ani nečekám v červnu nějaké houbové rekordy. 🙂
  Vyrostla jsem v končinách, kde houbařská sezóna začíná v srpnu.

 396. Zpráva o stavu vod: Z Orlíka upouštějí vodu jak vzteklí, takže na povodeň příští týden už budeme perfektně připravení. 😉
  A naši čínskou pivoňku konečně někdo pořádně zalil po těch 6 letech, co ji máme. Vždycky měla tak 3 až 4 květy, letos se mi je nechce počítat.

 397. >> Nika
  Do max. retenční hladiny je na Orlíku asi 5,5 m. Nechci být součástí kverulantstva (to co dokáží vyplodit diskutéři na webu jakož i politici a „vědci“ je neskutečné), ale tento stav by dokázal osekat poslední povodňový průtok po řadu hodin.

 398. Rputi, druhý odkaz je na Neexistující článek, tak nevím, kam jsem zabloudila:-)

 399. Dix, je to v blozích na idnes – ale je možné, že už to smazali. Naštěstí mi to zůstalo otevřené a tak sem to hlavní z článku můžu zkopírovat.

  Marek Vokšay: Realita údajného českého rasismu a diskriminace Romů !
  …Jde o případ ubytování lidí ohrožených povodní v Ústí nad Labem, které magstrát ubytoval ve vaňovské školce.
  Nouzově ubytovaných ve školce je celkem cca 40 osob, převážná většina dospělých, až na jednu rodinu všichni Rómové. Ihned po ubytování nastal problém, protože školka je naprosto nově vybavená, všude nové čisté koberce, které se s lidmi bez jakýchkoli hygienických návyků zkrátka nesnesou. A že lidé, kteří jsou evodentně několik dní nemytí bez výměny spodního i ostatního prádla hygienické návyky nemají- to je jasné každému, kdo má větší IQ než 80.
  Druhý problém nastal následující den, kdy si Rómové ústy své „mluvčí“ telefonicky stěžovali na magistrátu, že (cituji) „tady nemáme co žrát a pít“. Na odpověď úřednice že tam přece mají zajištěné jídlo a čaj bylo hrubě vynadáno, že ( opět cituji ) „čaj je málo sladkej a něco takovýho já pít nebudu“ …… z určitých důvodů jsem z citací odstranil nepublikovatelná slova. Výsledkem této stížnosti bylo to, že magistrát dal do školky přivézt cca paletu džusů a zajistil do školky kuchařku, která tam ubytovaným lidem vaří 2x denně teplé jídlo. A to za situace, kdy od magistrátu nemají přísun potravin zajištěn záchranáři a hasiči pracující přímo v terénu na záchranných pracích.
  A to stále není vše ! Poslední kapkou bylo to, když ubytovaným ve školce oznámili, že jejich domy již nejsou ohroženy vodou a lidé se do nich mohou vrátit. Zatímco neromská rodina okamžitě sbalila věc a vyrazila domů zachraňovat co se dá a ulízet následky povodně, rómské rodiny naprosto klidně oznámily, že oni se nikam vracet nehodlají, dokud jim jim jejich domy magistrát nevyčistí a nevyklidí.
  Pominu to, že všichni dospělí celý den zevlují před školkou, vypalují jednu cigaretu za druhou a popíjejí alkohol a nechávají se obsluhovat tou kuchařkou, zatímco polovina města pomáhá postiženým, oni nehodlají hnout ani prstem na svém obydlí, natož aby je napadlo pomáhat jiným. Takovým lidem se říká parazité….

 400. Kalousek své opilosti velmi lituje:)

  Rozhodně méně než já lituji sebe, že žiju ve státě, kde si lidi zvolili hordu prolhaných socialistických a egoistických vožralů, aby jim vládla.

 401. Tak nám dneska do stájí přišlo pomáhat asi patnáct dobrovolníků a dobrovolnic a fakt makali jako šroub celý den.
  Stáj je kompletně vyklizená, skříně částečně ostříkané wapkou a pokud to dobře půjde, zítra budeme wapkovat vnitřek. Pak uvidíme, jestli nás to nevypláchne znova.

 402. Na radaru to zatím vypadá jen na místní srážky, tak snad to nebude tak hrozné. Musíte být všichni mrtví, jak jste si dali do těla. Každopádně držím palce!

 403. Tak trochu OT: díval jsem se na ARD na reportáž o povodních v ČR. Reportáž byla pěkná, bez senzačnosti, s (u českých televizí nevídanou) objektivitou – a co bylo nejzajímavější, lidé poškození povodní v ní hovořili slušně, bez emocí a s odvahou. Nějak mi připomněli citát z evangelia sv.Matouše: Mt. 5,13.

 404. Jinak v Chuchli je už 2. stupeň a rezerva na Orlíku je přes 6 m. Kamýk a Slapy mají cca 2 m, Štěchovice 1,5 m a Vrané asi 0,5 m. Lipno má rovněž 0,5 m, ale od dnešní půlnoci zvedlo odtok z cca 96 m3/s na na 131 m3/s.

 405. Rputi, díky, ještě že ty soukromé weby zatím nemažou…

 406. Byl jsem do teď venku a odhaduji, že to Lipno bude do rána zase plné…Jde to jak ze západu, tak z východu, od Novohradek a to tady vždy znamená průtrž mračen.
  Za kopečky už bouří a prší.

 407. Rpuť – 474 – ale tak zatím to jde, ještě stojíme na nohou. Nejhorší je, že člověk nemá jenom ty stáje, ale taky musí normálně fungovat v práci. A to nemluvím o tom, že několik našich zákazníků vyžadovalo minulý týden pohotovost 24 hodin denně a pokud se to vrátí, budou jí požadovat zase. A lidí je málo, takže docela stres. 🙁

 408. No, a už je něco trochu slyšet. Buď jedou rusáci s tanky a nebo svatý Petr (kéž by ho peklo chtělo pohltit!) s vodou!

  takže odpojuji, vypojuji, vypínám a jdu si udělat něco k večeři.
  Na plynu.

 409. Koukám, samé krásné věci, AeroKarle, a exponátů tam bylo nesrovnatelně více než předloni (připadá mi, že se navíc ani příliš neopakovaly). Škoda (respektive moje ostuda), že to pro mne letos bylo nestihnutelné.

 410. Dobrý podvečer… Začínají růst houby… Byli jsme tak na hodinku v lese – 2 kováře, jedna májovka a jeden krásný křemenáč… Na začátek chčijena to není špatné…

 411. Dobré nedělní ránko!

  Tak někde na Kladensku prý jsou vyplavené čtyři vesnice, jinak zatím klid, podle radaru je velký bouřkový systém západně od Stuttgartu a míří na sever. Zde zatím polojasno, kéž to tak zůstane!

  Jinak dumám, zda-li býti poslancem je trestný čin nebo akt mezinárodního terorismu. V případě europoslanců bych se přikláněla k druhé možnosti …. 🙂

  … Vše bylo završeno poutavou zkazkou o poslanci, který pravdivě do dotazníku vyplnil, že je poslanec, načež se dozvěděl, že mu příslušný bankovní ústav jako osobě politicky exponované neotevře bankovní účet.

  Vše pak příslušné instituce vysvětlily tím, že pouze reagují na žádost České národní banky, která uvedené požaduje v souladu se zákony proti praní špinavých peněz, tedy legalizaci výnosu z trestné činnosti, a v případné obraně proti podpoře mezinárodního terorismu…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-buzerace-nase-vezdejsi-div-/p_spolecnost.asp?c=A130606_153735_p_spolecnost_wag

 412. Tedy dělat si z huby latrínu ten Vávra umí. Pokud se dobře pamatuji, byl Krizový odbor magistrátu zrušen okamžitě po nástupu pana zastupujícího primátora Hudečka – tedy těsně před povodněmi…

  …Šéf zastupitelů TOP 09 Jiří Vávra přesto v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ říká, že krizový magistrátní odbor, který pod vedením bývalého primátora Bohuslava Svobody nefungoval, jak měl, čeká zásadní reorganizace…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vavra-po-svobodovi-zustal-v-praze-nefunkcni-krizovy-odbor_272793.html

 413. Dobré ráno,

  k dfensovi bych jen podotkla, že mi to zase připadá tak nějak o tom, že se měl postarat stát nebo magistrát.

  „Jinak dumám, zda-li býti poslancem je trestný čin nebo akt mezinárodního terorismu.“
  Klidně obojí, s ohledem na důsledky jejich konání. 😀
  Konec konců, ty zákony proti praní špinavých peněz, kvůli kterým panu poslanci neotevřeli účet, schvaloval parlament, ne?
  TAk ať si to pan poslanec vychutná a jestli se mu něco nelíbí, nechť se psostará o změnu zákona.
  Kdo jiný, než poslanci mají moc ovlivnit zákony tak, aby podobné šťourání v soukromí občanů nedovolovaly?

  Jestli mu to v tej bance udělali naschvál, majíi moje vřelé sympatie. 😀

  Medard nemedard, tady svítí slunce o stošest.

  v roce 2002 jsme měli na Medarda sraz ročníku z fakulty a to v budově hydrometeorologického ústavu v Komořanech. Tenkrát pršelo.
  Dodnes si myslím, že to s těmi povodněmi nějak tajemně souvisí, protože cca půl sta architektů na půdě instituce, která by ráda poroučela větru děšti zrovna na jeho svátek, to asi bylo na Medarda příliš 🙂

 414. Roste šedá a černá ekonomika, vázne výběr daní….
  Laferova křivka. Od nějaké úrovně lidé pociťují zvláště velmi nelibě, že o alokaci jimi vytořených hodnot rozhoduje někdo jiný. Že stát, který neplní základní účel spočívající v obstarávání veřejných statků (které se ani neobtěžuje definovat)s vyšší efektivitou než jednotlivec, vydírá z něho další a další produkt pocházející z transformace jeho životního času aby ho nejen neužil v jeho prospěch, ale naopak v jeho neprospěch. Stát, který se tím zmocňuje životního času občanů, zmocňuje se jejich životů a stává se otrokářem. Přesněji ne stát, ale jeho skuteční vlastníci. Občané jimi nejsou.

 415. Schumi, kašli na na lafferovu křivku (mimochodem, ta alokace je jenom jedna část. Funkce informační, distribuční a motivační, které tohle ničí, jsou stejně důležité.) Stejně je to fuk. Je to takové plané teoretizování, nota bene, když je třeba řešit problémy obyčejných lidí.
  Mám k Tobě dotaz – zaujala mě Danina 371, kterou už trochu rozebrali Zpátečník a Pavel Kořenský. Nyní k tomu dotazu: neměla by správně její otázka znít, zda-li chceme nadále setrvat ve stávajícím režimu státního práva nebo se posunout do jiného režimu např. soukromého práva?

 416. Modrej, tohle vždycky bylo více v režimu „státního“ práva. I když pro prxi nerozlišuji, protože vždy musí být vyšší autorita rozhodující zda bylo učiněno po právu nebo proti právu. Rozumím volání po „soukromém“ právu, nebo spíš po rozšířené možnosti svépomoci proto, že státní moc selhává. A nejen, že selhává, ale dokonce chrání zločince před zádoucím postihem a hlavně narušuje přrozený regulační mechanismus tím, že snižuje jejich transakční náklady. Protože jinak by nebylo dvacetinásobně trestaných recidivistů. Nebývalo. To je až v „moderní“ době. Trestní právo role státu by měly být reformovány. Je to hluboce systémová záležitost a na oobsáhlou diskusi. Problém je v tom, kdo by tak učinil. Tím zase narážím na ono klíčové – na suveréna. Formálně vládnoucí lid sice remcá, ale není faktickým suverénem. Akademicky sice můžeme vymyslet lecos, jenže pro praktickou změnu musí být reálná situace. Jak my kritičtí marxisté-leninisté (otázka, kterou jsme se s příjemným mražením v zádech diskutovali v osmedesátých letech byla, jestli Marx na základě nynějších znalostí by byl „marxistou“) z pozice vědeckého a historického materialismu víme, revoluční. Protože jedním ze zdrojů našeho učení je co? Stará dobrá anglická klasická ekonomie. Adam Smith budiž pochválen. A pro mě klíčová teze akademika Kapici : teorie – experiment – praxe. To platí univerzálně. I pro liberály a libertariány. Co s etýče rozličných dobře míněných návrhů, lidožroutskou kulturu nelze změnit předložením vegetariánské kuchařky, míním knihu, ne osobu. Pouhé přesvědčování nikdy ke změně nevedlo.

 417. Dobré odpoledne… Teda, to, co vidím při pohledu na „aktuální radarová data“, se mi teda vůbec nelíbí… Ostatně, to, co vidím za oknem, se mi taky přesává líbit… Jestli já nejsem nějak moc vybíravej…

 418. Tedy to byl krasny vikend, ze ano….. Samozrejme povodne a zvatlajici Kalousek a dalsi nenechali nikoho v klidu…. Zvlast s kamaradama na fotbale to bylo stezejni tema 😀

  Posledni debata je docela zajimava. Myslim ze to je takove hezke, protoze kdo jiny by mel nest odpovednost za sve rozhodnuti, nez ten kdo zacne ohrozovatci krast druhym. No a myslim, ze je od toho jen krucek k tomu podstatnejsimu, proc to co si uzurpuje statni masinerie, nedovoli delam v drobnem? Respektive, proc je vubec zlodej, kapsar, vrah…. Postihovan statem, kdyz dela v podstate to same?

  No a samozrejme ze pokud bankovni ustav, ktery ma moji plnou duveru, podporenou vkladem, podepise smlouvu s nekym, kdo mi je nesympaticky, ci dokonce nekdo, kdo mne primo ohrozuje, okamzite teto duvery pozbejva a ja jdu jinam. Takze, i kdyz jsem clanek necetl a tusim jen z reakci, o cem je, nechapu, co je na tom divneho. Taky nchodim do restaurace, kde u sousedniho stolu se bezne rve, kouri a zvraci do taliru… Proc bych to melo byt v bance nchapu.

 419. Schumi, díky (mě tedy okamžitě po odeslání došlo, že jsem měl dodat, že můj dotaz je stejně jen akademický jako Tvoje poznámka o lafferově křivce). Mě jen zajímalo, zda-li existuje alternativa. Jakákoli, protože třetí cesta (ke které se kolektivisté modlí), je evidentně k ničemu.

  Tím se dostávám k Tvojí tezi o nutnosti: hypotéza – experiment – teorie – praxe. Nechci se nyní metodologicky přít o existenci nehypotetických tezí, ale. Kdyby tomu muselo takhle být tak, jak pravíš, tak jsou dějiny nepřetržitým potvrzením selhání státu. Nevím o žádné oblasti, kde by to neplatilo. Takže (přes všechny slinty kolektivistů) je tohle dávno experimentálně potvrzeno, naposledy nyní při a) povodních, b) rabování. Z toho jednoznačně plyne, že verifikováno je to dávno, a přesto jsou požadovány další státní zásahy (dokonce lidmi, kteří se obvykle označují za individualisty).

  Mně jde jen o to, že zmlácený hospodský podle státního práva je viníkem. Kdyby totiž neporušil nařízení orgánů a opustil svůj majetek, tak by nebyl zmlácen. On však (zcela správně) nedůvěřoval státu, že něco ochrání (protože stát nikdy nic neochránil), což nic nemění na faktu, že on je viníkem. Zbytek je úplně nepodstatný.

  Stran suveréna – toho já v demokracii neumím pojmenovat. Volby evidentně nemohou cokoli změnit, protože jinak už by dávno byly zakázány.

 420. myslím, Jirko, že jsi z reakcí, jemně řečeno, ne zcela přesně pochopil, oč jde.

  Za druhé by mně zajímalo, jetsli máš takovej přehled, kdo všechno má v Tvé bance účet. POochybuju, že se Tě banka ptá, než uzavře smlouvu s klientem, jetsli Ti je sympatickej.
  Za to nepochybuju, že má u každý banky otevřenej účet leckdo, od koho ani pes kůrku nevzal, jenom to netušíš, že tam ten účet má.
  I když nepochybuju, že svou proklamaci myslíš upřímně 😀

 421. No, jak tak koukám na prognózu vývoje v Berouně, mám silný dojem, že jsme ty stáje tou wapkou nemuseli stříkat.
  Ale co, stáje jsou komplet prázdný, plechový skřínky vystěhovaný venku a lidi měli od čtvrtka čas si přebrat co nebylo odvezeno minulou neděli. Že tak někteří neučinili, protože se ani neobtěžovali dostavit a pomoct, jejich blbost. Pokud jim to teď voda odnese, alespoň bude míň bordelu k přebírání, vyhazování, mytí a tak…

  Ale lidí, co měli vodu až doma je mi fakt líto 🙁

 422. Tak MaYdo, víš , já zcela nepochybně to myslím tak jak říkám…. tedy pokud banka ztratí mou důvěru, nekontroluji jejich klienty, ale když se něco negativního dozvím, tak mizím. Stačilo, když se na mne podívala ošklivě ženská co měla na starosti mé peníze ve Vídni a další den jsem už vypovídal smlouvu. Stejně tak bych to udělal, kdybych se dozvěděl něco ošklivého o managmntu, nebo o investicích, či o tom, že má v bance účet drogovej náčelník…. Samozřejmě se mne banka na nic neptá a jistě se mne nebude ptát s kým má obchodovat. Přesto ani já nemusím mít u ní účet, když mají něco, co já mít nechci. Tak to chodí. Ony ty banky jsou pro mne v podstatě skoro stejné, jen se liší míra garance….

 423. Jiřiku, jsi od tématu těžce mimo … 😀

 424. Rputi, přečetl jsem si článek a konstatoval dvě roviny…první je ta, kdy se banka ptala na původ peněz. No to já mám díky částkám, které mi tam proudí, přímo dané zákonem, kde se příjem bere. Takže nic co bych neznal. Ale teď to znají všichni….No a ta druhá část, že odmítla banka otevřít účet poslanci…. No a? Já to vítám, protože třeba by to mělo vliv na ostatní klienty a banka se rozhodla prostě zařadit práci poslance k těm co tam nechce mít. Takže je to taky dobře 😀

  Pokud tedy samozřejmě v záplavě různých linků na články si přečetl ten na který „připomínám“

  ps. Kouzelný byl guvernér ČNB, který říká, že katastrofa pomůže státu, protože se kola ekonomiky roztočí ….. hele, náhodou, nejmenoval ho pan prezident Klaus? Jen se ptám, nemyslím to zle

 425. Tak o tom víceméně není pochyb, že povodně roztočí kola ekonomiky. Vem si kupříkladu, kolik jsme jenom my museli nakoupit věcí. To máš košťata, lopaty, Savo, rukavice, holínky, wapky, vysoušeče, balená voda, barely, kbelíky a vědra, plastové pytle, rozprašovače na desinfekci. Taky většina lidí z nedostatku času či možnosti ani nevaří a kupuje bagety, pizzy, grilovaná kuřata, salámy, pečivo, hotovky v čínských restauracích, hamburgery…

  No a toho benzínu co se při tom všem projezdí. 🙂 🙂 🙁

 426. A ze všech těchto věcí, které by člověk normálně nepotřeboval se platí DPH.

 427. Jirko ppa etc., ano, jmenoval ho prezident Klaus. Abych předešel dodatečným dotazům stejného typu a pro vyloučení všech pochybností, tak oznamuji, že celou současnou bankovní radu jmenoval prezident Klaus. Takže tohle téma je jednou pro vždy ukončeno a je zbytečné se k němu ještě někdy vracet. Samozřejmě, že to myslíš zle, jinak by jsi se neptal.

  V ostatním máš samozřejmě pravdu a je to naprosto k tématu. Včetně citace úplně debilního prohlášení guvernéra ČNB M. Singera.

 428. Tak nám panstarosta vyhlásil, že máme být bzdělí a ostražití, neboť v celém Jihočeském kraji II. stupeň a v noci bude pršet.

  Jiřiku, Singer se nechal pouze slyšet, že to možná poněkud zvýší HDP. O roztočení kol ekonomiky povodněmi hovořili Mládek a jiní, ČSSD pak zejména.

 429. Co se bankovního účtu týče, je to krapet blábol, ten článek. V Air bance mu dali podepsat čestné prohlášení, které nepodepsal a osoba v callcentru mu tedy sdělila, že mu nemůže otevřít účet. Udělala chybu, zřejmě z neznalosti bankovních předpisů, stejně jako on, který měl sdělit bance v dotazníku, že je politicky exponovanou persónou.

  Jak s ní do toho telefonu mluvil je otázka, při obvyklé aroganci našich politiků předpokládám ( ale možná se mýlím, nebyla jsem u toho), že na ni hejkal a moc k věci nemluvil.

  No, nechceme bankovní poplatky, tak se nedivme, že u těch telefonů sedí husy za dvanáctku hrubého měsíčně, tudíž žádná slavná kvalifikace, kdoví, zda holky vůbec umí číst.

  Ale udělat z toho skandál, to se podařilo až novinářům:(

 430. Modrý ptáku…Možná máš pravdu v tom, že ten dotaz byl takovej, no, neslušnej… Ale já Vám nijak jinak nedokážu vysvětlit tunekonsistenci mezi činny a řečima…ale ty mi rozumíš, že to není myšleno ošklivě a zle, jako na Novinkách, ale tak nějak přátelsky 🙂

  Rputi, já to slyšel na vlastní bulvy, tak mi neříkej, že to byl Mládek, či Stárek….

  Pavle, kdybys nekupoval košťate a benzín do auta, jel bys s manželkou na dobrou večeři a možná by si utratil víc ….. 😀

 431. jirko, když máš čas a mlíko …

  I když je pravda, že já si nějak nevybavuju, kdy se na mně naposled v bance ošklivě koukli. 🙂
  Ale museli by se asi kouknout hodně ošklivě, aby mi to stálo za to martyrium s rušením účtu a převodem jinam.

  MYslím, že banka nebude vytrubovat do světa, že u ní má účet drogový náčelník. Může být, že ho má zrovna v tej bance, kde se na Tebe zdvořile usmívají. Drogový náčelník i banka zajisté najdou cestu, jak se vypořádat s tím, aby měl drogový náčelník svoje peníze hezky v bezpečí a banka se nemusela zříci lukrativního klienta. Nebo drogový náčelník nastrčí naprosto neškodnou figurku.
  Rozhodně nemáš moc šancí se o něčem takovém dozvědět. Ale šlechtí Tě prohlášení, že kdybys to věděl, tak bys do tej banky nechodil 😀

 432. MaYdo… já možná netuším, co dělá moje žena s penězma a taky nevím, kolik je na účtu, ale umím se postarat, aby bylo co utrácet, k tomu patří i to, že se o peníze starám. Kdyby všichni, co jim nelibí, i drobnost, v restauraci, kam chodí, sjednávali nápravu okamžitě, nebylo by špatných hospod a Polrajch by byl bez práce….Jinak máš pravdu, že naprosto netuším, jestli je klientem v „mé“ bance nějakej ošklivák, ale kdybych to věděl, nebyl bych tam. Protože by mne to asi ohrozilo anonymitu …. a o to jde především.

 433. Aha, takže Tobě vlastně nevadí, že v bance má účet nějakej lump, ale to, že když vykecali, že tam má účet lump, tak by mohli vykecat, že tam máš účet Ty….

 434. Jinými slovy, důvody nejsou morální, ale čistě pragmatické….

 435. MaYdo…kde jsem říkal, že důvod je nějak morální, či co?

 436. No, tak podobné proklamace mají obvykle demonstrovat vysokou morálku prohlašovatele

  Jakože tenhle by si nikdy nezadal s tímhle a tak….:-D

 437. MP (507), samozřejmě vím, co je a co není vidět, ale ona by to zase až tak moc velká blbost být nemusela.
  Vezmi si mechanismus, že lidé holt pro obnovu budou muset sáhnout do úspor, podnikatelé najmout někoho, koho by jinak nenajali ……Klesne nezaměstnanost, mohlo by se stát, že na lidi sedne optimismus a začnou utrácet. Víš o nějakém jiném protikrizovém mechanismu, než je optimismus spotřebitelů?
  Netvrdím, že to tak bude, nejspíš ne, ale mohlo by.
  (510) Ono se to vylučuje, košťata a večeře?

 438. Aerokarle, ano, vylučuje… Protože když člověk celý den uklízí, večeři si nedá v restauraci, ale doma…..

 439. (521) Jsme lidé různé …..
  U mne by to fungovalo přesně opačně.

 440. Aerovko, to je právě ten problém „budou MUSET sáhnout do úspor“. Čili místo toho, aby si ke stávajícímu majetku přikoupili něco pěkného, nebo jeli na dovolenou, budou utrácet za obnovu věcí, které ještě mohly sloužit. Tím pádem možná vydělají výrobci košťat a Sava, prodělají cestovky a divadla. Nezaměstnaný, kterého najme výrobce Sava, bude opět nezaměstnaným, až potřeba Sava pomine. Pracovník, kterého propustí v důsledku povodní cestovka nebo divadlo, nezaměstnaným zůstane, dokud lidé opět nenaspoří.
  Pokud pro zajištění blahobytu stačí povodeň, navrhuji naráz vypustit vltavskou kaskádu.

 441. Jo a protikrizový mechanismus? Ústavní zákaz jakéhokoli státního vměšování do podnikání. Žádný zákoník práce, žádné předpisy, formuláře a dotazníky, žádné povinné lékařské prohlídky, žádná zákonná minimální mzda atd. atd. Daně z příjmu max. 15% a nic dalšího. Penzijní a zdravotní pojištění soukromě na komerční bázi. Když to stačilo Britskému impériu s jeho loďstvem, armádou a koloniemi v roce 1913, musí to stačit i kotlince bez armády, loďstva a kolonií v roce 2013.

 442. A koukám, že podle radarů Šumavák buď plave, nebo se stal obyvatelem ostrova.

 443. no, nevím, Jirko…

  po celodenním úklidu je naopak večeře v restauraci příjemný a pohodlný způsob jak nakrmit rodinu a ještě si zpříjemnit závěr dne.

 444. To s Tebou Foundry souhlasím, ale v tom výpočtu prostě vycházíš z předpokladu, že všichni lidé mají konečný počet peněz v oběhu a neutratí-li je na jedno, utratí na druhé. Já uvažuji i o tom, že možná dost z nich má peněz více a prostě „uvolní rezervy“. Dopřejí si i obnovu, i dovolenou.
  Každopádně, uvažuji jen o tom, že by to tak za nějakých okolností zafungovat mohlo (ideální by byla okolnost snížení daní), ne, že to tak bude.

 445. 524- tak zrovna cestovky na letošním počasí tvrdě vydělají, ty bych nelitovala.

 446. No MaYdo a Aerokarle, je videt, ze zadna pohroma se vas v podstate nikdy nedotkla.

 447. (528) Určitě zná, minimálně odsud, ale pokud je ekonomika ovlivňována v nemalé míře náladami, může zcela nečekaným způsobem zafungovat ledacos.
  Já se jen obávám, že v posledních desetiletích byl růst tažen hlavně zadlužováním, státním i individuálním, a to je prostě věc, mající hranici. Obávám se, že jsme ji dosáhli a po posvícení na dluh teď bude ta sračka.

 448. (531) Nebo na ni reagujeme jinak, než Ty.
  Však to píšu výše, jame lidé různé.
  Arbitr míry pohrom zde není, nebo že by jo?

 449. Aerovko, ale tak to vždy a bez výjimky je, že pokud lidé neutratí za jedno, utratí za druhé. Případně investují. Nikdo nevydělává za tím účelem, aby si mohl prohlížet pěkné obrázky na papírcích. Podle tvé úvahy by se ti musela po explozi u vás v baráku neuvěřitelně zvednout životní úroveň. A kdyby vylítl do luftu celý Smíchov, nastal by všeobecný blahobyt.

 450. dix – v mém 505 byly smajlíky. Tím je zhruba řečeno vše.

  Jinak člověk, který celý víkend uklízí, nejde ani na večeři ani moc nejí doma. Takový člověk do sebe kopne pár panáků, pojídá housku se šunkou a řeší drobné problémy typu:

  1. V Karlíně, v ulici kde máme kanceláře je najednou půl metru vody a vypnou proud.
  2. Další zákazníci chtějí 24/7 pohotovost.
  3. Vyplaví Berounka ty částečně uklizené stáje už zítra ráno nebo zítra navečer ?
  4. Co jsem komu kurva udělal, že do těch náhradních stájí, kde máme koně. zčista jasna přiteklo dneska kolem sedmé večer cca. 30 cm vody z polí okolo.
  5. Kde a jak sehnat tak 12 hodin navíc, abych se pro změnu jednou trochu vyspal.

  Takže asi tak nějak. Tomu všemu se člověk už fakt musí smát, jinak to nejde 🙂

 451. 535 Pavle, smajlíky jsem dala do kontextu až teď:-) To snad fakt není možný, že se situace koním zase tak komplikuje:-( Tak pevné nervy přeji….

 452. TAk, Pavle, ono jaksi záleží na tom, jetsli úklid je už po pohromě a nebo během pohromy.

  Během pohromy je člověk ve stavu pohotovosti a jídlo obvykle nestíhá nebo řeší v poklus.
  Po pohromě bych asi tej restauraci dala přednost, pokud by to bylo v mých možnostech, protože je to příležitost najíst se pohodlně a v klidu a navíc si myslím, že to napomůže vrátit se k normálnímu životu.

  Ostatně jednomu z našich nejvydařenějších Štědrých večerů předcházel vyplavený sklep.

  Jirko, někdy píšeš a soudíš rychleji než myslíš.

 453. Jinak tedy krásnou ukázkou toho, jak povodně podporují ekonomiku byli dneska ti skauti u nás.
  Přišli, perfektně vybavení (rukavice, holínky, jídlo, pití) a celý den poctivě a pilně jako včelky natírali corral vápnem, kvůli desinfekci. A taky pomáhali s fůrou dalších věcí. Odpoledne se rozloučili s tím, že jsou rádi, že mohli pomoct a odešli.
  Až ta Berounka zase přijede, tak pokud budou mít ještě sílu a elán, mohou si to všechno příští víkend zopakovat, protože úplně všechno se bude muset udělat znova.

  Kola ekonomiky se vesele točí a jediné co mně uklidňuje je to, že z té pomoci těch skautů nebude mít stát ani korunu. Oni pomohli bez nároku na odměnu a my jim pak časem uděláme nějaké pobavení u koní pro ty Vlčata a Světlušky nebo jak těm děckám říkají.

 454. 519, 522: Tak vás tady tak poslouchám a nestačím se divit.
  Řek‘ Mojžíš jednou lidu svému nastal čas, dnes v noci tiše vytratí se každý z nás.

 455. (534) Pak jsem tedy nějaká anomálie. Držím si rezervu, na kterou nesahám, pokud nemusím. Vyplavení by byla přesně ta situace, kdy bych si asi neodepřel normální standard, ale sáhl na rezervu.

 456. PAvle, mám dojem, z pohledu na radar, že klíčová otázka ohledně zatopení stájí není „jestli“, ale „kdy“.

  Když vidím, jak se to na celém jihu modrá, zelená a červená, tak si myslím, že to pro tentokrát za sebou ještě nemáme.

  a to má být deštivý celý červen, tekže voda asi bude opadávat pomalu.

 457. maYdo – 541 – no můj osobní odhad je zítra kolem poledního, možná později odpoledne.

 458. Ale ne, stáje jsou prázdné. Koně se nastěhují odhadem tak za měsíc nebo dva. Musí být uklizeno, voda ve studni, použitelné výběhy a tak. Zatím není nic z toho.

 459. Ahoj. S těmi Singerovými slovy mám problém. Moje zaprděná maloměšťácko-sedlácká genetická výbava mi zkrátka nedovoluje do těchto úvah nahlédnout. Nějaký blok, či co.
  Já sám rozumím půdě jako koza petrželi, nicméně moji předkové v mužské linii byli po 14 generací doložitelně všichni sedláci, více, či méně svobodní, ale všichni bez výjimky.
  Jak může zničením (vyšší/cizí mocí) něčeho, do čeho byly vloženy vzácné zdroje -čas, peníze, úsilí – vzniknot blahobyt, to mi nejspíš už nikdo nedokáže vysvětlit. Aerokarle, takhle fakt ne.

 460. Aerovko, ty (a mnoho dalších vč. Singera) si neuvědomuješ, nebo zapomínáš, že lidé zásadně směňují zboží/služby za jiné zboží/služby. Nebo taky svou práci za jinou práci. Peníze to jen usnadňují. Ta tvoje rezerva není nic jiného, než v minulosti vykonaná práce, kterou jsi zatím nesměnil. Pokud ti ji zničí povodeň nebo výbuch, ani nesměníš.

 461. Aspoň že tak, PAvle. Nějak si neumím představit, že byste to stěhování zvládli podruhé a navíc ve všední den, když budou lidi v práci nebo ve škole.

 462. Foundry, no a to je (546) důvod, pro který jsem přesvědčen, že vládní spotřeba by se měla v HDP odčítat. To je totiž čistá ztráta plátců, kteří takto vyhozené prachy (reálné statky) nemohli spotřebovat nebo investovat. Za dobrý pocit z postavených cyklostezek.

 463. Tak Singer podle toho článku mluví pouze o mírném zvýšení HDP, nijak to nehodnotí a naopak dodává, že se tím bohatství země nezvýší. Takže může jít jen o dočasný nebo přechodný efekt, si myslím já a chápu tak i názor AK. Singer se asi snaží působit pozitivně, což je v době krize pochopitelné.

 464. na mne doposud Singer působil dojmem, že ví o čem mluví

 465. Tak hlavně Singer asi ví, jak se HDP počítá a co se v něm může projevit. 😉

 466. Vzpomínám hlavně na dobu, jak zázračně rostlo HDP, když socani rozhazovali vypůjčované peníze jak ožralí námořníci…

 467. Mně poryv větru shodil jeden úl(pokud to nebyli houbaři). Já slyšel jen jakousi ránu. Asi jak se nástavky kutálely ze svahu. Co se stalo, jsem viděl o hodinu později. Úly rozložené na součásti a kolem poházené plásty. Nevím, jak se mi podařilo za pomoci akušroubováku,kleští a kladívka dát nástavky opět dohromady za účasti bodavých přátel. Úl sice už opět stojí, ale holky asi odejdou. Nenašel jsem matku, což je problém. Dal jsem jim tam pro jistotu jeden záložní matečník, ale moc nadějně to nevidím. Co jsem ale viděl, byl stav medu zatím v podobě tekutiny. Jindy už jsem dávno vytáčel. Potřeboval bych alesoň týden, aby ho mohly zahustit. Kurvaráth.

 468. Podle radaru se zdá, že druhá vlna bouřek se povodí Berounky částečně zatím vyhnula a jde spíš východně od Prahy.
  Naplněn tímto mírným optimismem jdu spát. Časné ráno bývá moudřejší pozdního večera…

 469. Dobré ránko!

  Fotka u článku o „zlepšení ekonomické nálady“ je fotka ze Zářečí v Bechyni. Na prvním domě už stihli otlouct mokrou omítku, takže je vidět kam až…..
  http://ekonomika.idnes.cz/lide-veri-ze-povodne-rozhybou-investice-fda-/ekonomika.aspx?c=A130609_211630_ekonomika_brm

  Když v Kotěhůlkách spláchne povodeň 50 baráků a zdatní místní řemeslníci z místních zdrojů postaví nových 50 baráků, tak Kotěhůlkám sice stoupne HDP, neboť vyprodukovali baráky, ale je jim to HDP na dvě věci, protože pořád mají jen těch 50 baráků a nic navíc.
  Co je na tom k nepochopení?

 470. Františku – pro matku sis mohl dojet předevčírem ke mně – jedna i s celým rojem se mi usadila na zahradě na mladém stromku. No, už si je jeden známý včelař odvezl.

 471. Taxem koukla na Evropskej radar a vůbec se mi to nelíbí – Od Lyonu přes Norimberk, až po Krušné hory, fronta jako hrom. U Šumaváka už asi prší a kolem Plzně leje … 🙁

 472. Rputi,
  jakto, že nic navíc? Řekl bych, že v Kotěhůlkách budou mít navíc pořádný dluhy.
  A tak to ma byt, tak je to spravne, sudruzi!
  Byl nějakej ekonom minulý týden v rozhla a ten říkal, že se sice rozhýbou investice, asi tak na rok malému segnmentu, ale zasažená oblast potom asi pět let stagnuje, než se dostane na úroveň před katastrofou.

 473. Dano, to bych také potřeboval. U mne v lese jsou roje malé a navíc moc vysoko. Schválně, kde se usadí. Ale to zjistím až po lijácích. Jinak, pokud se totéž stane místním pražským a okolním, tady, tady!!!!!

 474. Jo,
  abych nezapoměl – takovej fórek po ránu. Si představte, že si od vás sousedi pučej barák se zahradou, uspořádaji si mejdan, vy tam musíte oplendovat, starat se o ně, pučit jim pár věcí, uklidit po nich a oni vás za odměnu zkasírujou a vychlastaji vám pixlu vašeho soukromýho kafete.
  Stalo se v sobotu, roku tohoto. Kdybych u toho nebyl, neuvěřím. Jak pravil kolega: „Úplně chápu pocity hraběte Šternberka, když musel provádět na svým vlastním hradě. Není to nic příjemného.“

 475. Ptakopysku, nedá mi nevzpomenout, staré socialistické bajky „O putovní flašce“.

  To takhle stará Blažková koupila pro pana doktora flašku koňaku, aby jí udělal nový zuby. Pan doktor promptně odnesl flašku řezníkovi Krkovičkovi, aby mu schoval svíčkovou. Krkovička odpolko předal flašku Kolaříkovi, aby mu tento opatřil nové pneumatiky, Kolařík klusal z flaškou za roh k Pepovi, aby mu sehnal pořádný dlaždičky do koupelny, Pepa při tom shánění se stavil u Edy, neb potřeboval těsnění ke sprše. Eda pak zašel s flaškou za Vokurkou, neb potřeboval na Vánoce mandarinky, Vokurka sbalil flašku a běžel na OPBH, aby mu Vomáčková přiklepla nový okna, Vomáčková šoupla flašku Peterkový, aby jí nechala tu barevnou televízi, Peterková zaskočila k paní doktorce, aby jí tato předepsala lázně a paní doktorka šoupla flašku starýmu Blažkovi, aby jí konečně přišel spravit tu pračku.

  V této chvíli korupční „HDP“ činilo již 10 litrů tvrdého alkoholu a nezúčastněný pozorovatel mohl mít pocit, že v Kotlince se hrozně chlastá a všichni jsou na mol.

  Ve skutečnosti šlo o jednu umrněnou flašku a na každého „korupčníka“ by připadla 1 decka…
  🙂

 476. (545,546) Ale já netvrdím, že zničením čehokoliv vzniká blahobyt.
  Tvrdím, že chodu ekonomiky by pomohla změna nálady spotřebitelů. Co a jak k ní může přispět, to je ovšem otázka, třeba se Singer domníval že i jeho mírně optimistická slova.
  Asi tak, jak píše Nika.

 477. 2 František – žes neřek… Matek mám v šuplíku dost… Namátkou M6, M8, M10, M12…

 478. ptakopysku, můžeš to 560 nějak blíž specifikovat? Nějak to nemůžu pobrat…

 479. Takze to chapu tak, ze jsi svemu sefovi nechal doma v kredenci svou oblibenou meltu. . .
  Tos ho moc neuctil, chapu, ze te pak skasiroval. . .:-)

 480. Františku – co tak se domluvit s hasiči – tady u nás byli v sobotu 2x setřepávat velké roje. Na ten můj (prý malý, vedlejší) jsem je ani nevolala, to jsme s tím včelařem zvládli sami.Tak kdyby ti dali hlášku kam jedou na včely.

 481. Ptakopysku – no když někdo dobrovolně půjčí barák – dobře mu tak.

 482. Tančilokoloohněažsipropálilmomkasíny tvrdi ze ona to nebyla, ale domniva se, ze to byla Hralanabubenuohneoperenemuptovidokuropeni.

 483. ono se tenkrát neztratili jen ty zlaté koule, když se ráno, tedy před obědem u ohniště spočítali, tak kmenový kouzelník zjistl, že mu někdo přemaloval všechny rudý brka nazeleno.

 484. rezy,
  titulek klame. Jedná se o hliněné koule pokryté nátěrem zvaným járosit. Je z doby, kdy mladý nadějný archeolog Jára Cimrman, domorodci nazývaný Indy, roku 1894 navštívil Teotihuacan a našel ve sklepeních poklad složený ze zlatých koulí Opeřeného hada. Ihned poklad vyzdvihl a potutelně se pochechtávaje nad nemilým překvapením svých následovníků, vytvořil hliněné repliky, které natřel járositem – svojí novou, přímo na místě vynalezenou barvou. Poklad měl tajně směřovat do Čech jako základ budoucího státního pokladu, až se Járovi podaří rozložit nenáviděné Rakousko-Uhersko. Bohužel tropická bouře zničila tento smělý plán a koule Opeřeného hada spočívají na dně moře poblíž Barbadosu. Jára na ostrově zachránil holý život a do smrti s nechutí vzpomínal na obyvatele tohoto ostrova, zarostlé hustými plnovousy, které se hemžily množstvím cizopasníků.

 485. málo se ví, Ptakopysku, že se tenkrát Jára zabýval kromě archeologie rovněž efektivním ukládáním a vyhledáváním archelogických poznámek. Zavrhnul tenkrát rozšířené poznámkové sešitky a experimentoval se zápisem na kruhové disky. Tyhle disky měly tu výhodu, že se daly čist aniz byste museli převracet listy, stačilo diskem jen otáčet na osičce, další výhodou byla možnost se v nich velice rychle vracet k již přečtenému a obsah byl neustále při ruce, protože byl vyryt na nulté řádce u obvodu disku. Tenkrát, pod vlivem kouzel ostrova tento diskový operační systém nazval BARBA DOS.
  Po našem archelogovi tenkrát zustalo spousta poznámek, které místní obyvatelé uchovávali ve svazcích a často si v nich předčítali.

 486. no povidala me Dalavsemisamanovi za svobodna Nedalanikomu, ze to vsechno nejni tak proste. . . .

 487. Ahoj!
  Jo, prší. A včera večer mezi tím byla buřina a pořádný slejvák. 🙁

 488. Hele,
  a co se aspoň trochu držet reálií ? Středoameričtí obyvatelé měli kněží a pyramidy byly temply, na co by jim byl nějakej šaman u ohně ? A pokud reliéfy nekecají, tam v mokasínech taky nešmatlali, spíš v klimatu příhodnějších sandálech. Prérijní Indiáni s mokasínama jsou od Mexico City pár set kilometrů na sever a na Opeřeného hada by koukali jak puci… 🙂
  A s Tlalocem bych neprovokovala, byl to Aztécký bůh deště (ale dle legend a pohádek i bůh nesmírně užvaněný).

 489. A taky jsem četl, že Indiáni jsou bezvousí ….

 490. Vůbec nechtějte vědět, co se tu děje!Odhaduji to tak na 50 mm/hod.Pokud to hodinu vydrží… 🙁 🙁

 491. Šumaváku, podle radaru to na moc dlouho nevypadá. Ono asi stačí i tak …

 492. quivisi,
  to ano. U Indiánů v době předkolumbovské došlo z nyní neznámých důvodů k výběrové selekci. Všechny vousaté Indiány prostě naložili do kánoe a odvezli na Barbados. Civilizovaní příslušníci evropských národů, když dorazili do stejného okamžiku sociálního vývoje jako předkolumbovští Indiáni, se zachovali mnohem ekonomičtěji. Spočítali si náklady na transport vousáčů na Barbados a raději vynalezli žiletku, mýdlo, štětku a strojek na holení.

 493. 499 Modrej : „Mně jde jen o to, že zmlácený hospodský podle státního práva je viníkem.“

  To je dobré vystižení mentality státních úředníků a právníků ale i pojišťováků a podobných užitečných existencí. Když Tě v parku, kam je zákaz vstupu odůvodněný nebezpečím pádu stromů oloupí recidivista Horváth, je to pro ně stejné jako by na Tebe spadl strom. Kdybys neporušil zákaz, nebyl bys oloupen.
  Dokonce podle některých je státní moc legitimována při vynucování nařízení je oprávněna užívat jakýchkoli prostředků. Například porušíš příkaz opustit svůj dům hrozící zřícením. Policie má právo přinutit tě k opuštění domu všemi prostředky. V krajním případě i zastřelit. Protože policajt dostal úkol vynutit příkaz všemi prostředky, nestrpět jeho nesplnění natož pak odpor. Má za úkol vyklidit barák. Účel ho nezajímá. Tak v zájmu státní ochrany Tvého života můžeš být zabit. Za dodržení všech formálních předpisů. Dá rozum, že takhle fungující zdegenerovaný stát je zločincem. V té souvislosti je zajímavé pozorovat, že lidé takového myšlení, takového názoru jsou nepružní i v jiných záležitostech. Přes to, stát, a připomínám, že neexistuje příklad nestátní civilizace, prtože například i kmen je primitivním státem, je potřebný a nenahraditelný. Nemá praktického významu nekonečné debatování jestli stát ano či ne, nebo jestliže „stát“ se nám nelíbí, nahradíme název pro takovou formu organizace společnosti jiným názvem. Bez ní by nebyla civilizace jejíž plody si užíváme i k akademickému tlachání. Je to dáno lidskou přirozeností, nerovností. Kdyby tomu tak nebylo, nepochybně by existovalo takové spoolečenství lidí koexistujících a kooperujících na základě například libertariánských zásad. Jenže to je naprosto stejná utopie jako komunismus. Prakticky jde o spor při „hledání“ té „správné“ hodnoty na škále mezi individualismem a kolektivismem. Mezi člověkem jednotlivcem nadaným božskou jeinečností a vůlí a jedincem v úlu. O funkčnosti rozličných představ a teorií vždy rozhoduje praxe. V důsledku velmi obecných podmínek podstaty naší existence se funkční uspořádání nachází někde na škále mimo krajní hodnoty.
  V diskutování státu bychom se měli zabývat suverénem. Kdo je suverénem například v České republice? Chtěl jsem napsat v „našem“ státě, ale včas jsem se zadrazil. To může být podkladem pro mnoho zneklidňujících otázek. Například jak se shoduje postavení suveréna s jeho povinností poskytovat někomu jinému plnění nazávané „daň“.
  Nakolik se realita shoduje s jejím podávaným obrazem.
  Velmi doporučuji, jestlis to nečetl, třebaže asi nejsi příznivcem scifi, přečti si od Stanislava lema „Futurologický kongres“. Nadčasové a inspirativní.

 494. 581 Dobrý den. Hlášení srážkové aktivity. Šumava 50mm. Novohradské hory 40mm. Český les 35mm. Brdy 30mm. Vysočina 50mm. Celkem v Čechách napršelo v poslední hodině 205mm vodního sloupce. Připravte se na 1000letou vodu.

 495. Příspěvků plno, ale chybí podstatná informace, kolik těch koulí je …
  Nebo je to implicitní záležitost ? 😉

 496. Vysrat se na takovou práci !
  Při takových slejvácích teče voda i stropem do sedlovny a na různých, běžně suchých místech. O shozeném okapu ani nemluvě.Když jedu s hnojem, mám pocit, že jdu po dně Lipna.
  I na té mé svažité pastvině stojí jezera, protože to nestačí odtékat.
  Modlete se, aby ten Orlík byl dost odpuštěn a rozložil tu vodu v čase.

 497. Mňo,
  tady na Podblanicku zaplaťbráhma ani moc neprší. Semo tamo takovej normální chvilkový déšť, ale je to na hraně. Louky a pole už jsou nacucaný po okraj. Kdyby přišel pořádnej několikahodinovej slejvák… radši ani nemyslet. 🙁

 498. >> Šumavák
  Lipno má rezervu 0,9 m, přítok cca 50 m3/s (od soboty narůstá), odtok cca 110 m3/s. Rezerva na Orlíku je asi 7 m. Slapy i Štěchovice mají také slušné rezervy.

 499. Nickname ad 585 – tu právu psal nějaký debil. Ty milimetry se nesčítají, mohlo by být tak 20,5 !!

 500. Ptakopysku a Rezy, jakobyste psali z vinárny U pavouka. Tohle rozvinout, je téma na celou divadelní sezónu.

 501. 591 Děkuji náčelníku, že ses mě zastal. Zprávu jsem psal já. Použil jsem „sčítání ministerstva vnitra“, které proslavila též jedna rosnička. (PI)

 502. Schumi,
  to jsou události, které se opravdu staly. Dějepisci je před lidmi tutlají, protože se jim nehodí do jejich disertačních, či habilitačních prací.

 503. Suverén v české republice?
  v posledních dnech určitě H2O 🙂

 504. No, tak zase bylo třeba něco zakázat – tentokrát pádlování na řekách, kde je povodňový stav. Někteří jedinci opravdu nejsou schopni zvážit míru nebezpečí a zaměstnávají pak svými průšvihy všechny kolem. Zdravý rozum a zodpovědnost jednotlivce nic neřeší, jak je vidět. A my se tu občas dohadujeme o existenci a míře svobody, zodpovědnosti za vlastní život, o tom, že státospráva se montuje do věcí, které by měla nechat na nás… Pošetilá snaha. Některé lidi lze ponechat jen přirozenému výběru. A to zase (z důvodů etických) nelze. Včil – babo, raď.

 505. 599 Varane, etické důvody jsou spíše kontraproduktivní, není nad přirozený výběr.

 506. Varane,
  nic nezakazovat, žádný pokuty.

  Jen úhradu nákladů, pokud si situace, v níž se ti blázni octli, vyžádá nějakej zásah.

 507. Zakázali, zakázali… Ten příklad s tím Herbertovem Nečas nezvolil úplně štastně… Oni se utopí i teď, protože česky neumí, natož aby znali novely českého přestupkového zákona…

 508. Ráno jsem zaslech, že policajti a hasiči honili nějaké dva kajakáře.
  Ani bych se na ně nevyprd. Jejich věc.
  (601) Kdepak situace, blázni. Vyžádají, zaplatí. Nevyžádají, zásah není. Inšalláh.

 509. Dano, s tím sušením tu fakt moc neprovokuj, Tencotančísrotačkou má od soboty posekáno 30ha a furt mu do toho leje.

 510. Aerokarle,
  se jim nedivím, že je honili. Na hladině jsou vidět a dobře se nahánějí. Když si představíš, že by pak museli buchvíjak dlouho brodit řeku v potápěčským a hledat rozkládající se nafouklé oslizlé mrtvoly… fuj tajxl! 🙁

 511. rezy,
  hele ty nemáš v dosahu nějakou bioplynku, který bys tu trávu výhodně prodal, místo aby jí cpal sušenou do nějakýho dobytka a pomáhal tak k oteplování planety vyprděným metanem?

 512. tedy možná se to tak už nedělá Ptakopysku, ale v Dobrodružstvi Huckleberyho Fina a Toma S. se pustily po řece bochniky chleba a čekalo se, že utopence vyplave u toho bochniku. Už si to nepamatuji přesně, ale žádný potapěči v tom nehráli.

 513. ptakopysku, když je ta povodeň tak to mrtvolky odplaví. A pokud nějaká uvízne, tak se najde, až voda opadne. Zamete se do pytle a je hotovo…… fuuuuuj …. 🙂

 514. Ptakopysku, já nastěstí v tomhle podniku jedu jen v tom bobiku a vyvážím čas od času hnůj z ohrady. Ty starosti bych v tomhle počasí nechtěl mit. Už jsme včera diskutovali ovíječku na senáž, jenže se každej balik prodraží o stovku a ještě se jich udělá zhruba 1,5x víc,protože ti zmetci jsou těžký už jen tím, že jsou z trávy a ne ze sena. A krmit senáž v balích je bez rozdružovače asi taky pěkná dřina. 14 dni slunečného počasí,..

 515. rezy,
  nojo, ale to ještě neexistovaly zákony, které by policejním potapěčům kázaly konat a zachraňovat v případě nahlášení provedení utopení, jako v našem osvíceném protektorátu! Odkazovat se dobu temna… ts… ts… ts…
  Akorát si nejsem jist, jestli nebyl onen zákon novelizován ve smyslu, že pokud má tonooucí na nohou brusle a je vyloven v období mimo topnou sezónu, lze oživování vynechat a zprocesovat jej přímo na patologii.

 516. Varanko,
  řekla bych, že přirozený výběr není ani etický, ani neetický, on prostě je.
  Policajti mají honit rabovače, hasiči pomáhat jinde. Celý zákrok bych jim fakt dala k úhradě.

 517. rezy,
  soused teď během dvou víkendových dnů, co nepršelo, lítal jak fretk a posekal, obrátil, nabalíkoval senáž a teď v dešti si ji v klidu sváží. Ale on toho jednak nemá cufíl a druhak je to typickej kulak. Vykořisťuje celou svojí rodinu. Já ho podezřívám, že řidičák na traktor má i jeho pes, aby v kritickém okamžiku mohl sednout za volant Mázlýho Fergasna a zachraňovat grunt.

 518. Ještě mne v tom rozjímání napadlo,
  pokus o sebevraždu je trestný čin ?

 519. u nás taky jeden začal ovíjet senáž, ale jak jsem psal, musi se dělat menší balíky, na manipulaci je potřeba uchopové kleštiny etc. Jediný přínos který v tom vidím je ten, že by naší okolní chovatelé koní měli po ptákách a nemohli by krást balíky z pole. 8metrákový balík, to by na offrouta nenaložili.

 520. rezy,
  čoveče, když tak nad tím přemejšlím… vždycky jsem si říkal, proč místní dělají ty balíky velký jako postarší kráva a cpou je na nejvzdálenější kraj pole do takový tý škarpičky, co vznikne při orbě převrácením půdy dovnitř pole (za prase se nemůžu vzpomenout, jak se tomu říká. Můj děda se musí v hrobě obracet… ) když se to odtamtud dá vyndat jenom pořádným traktorem s namontovanejma kleštinama, nebo píchákem. Tak tohle asi bude ten důvod!

 521. asi to bude krajové, ale u nás se rozor říká prvním dvěma protisměrným jízdám, kdy se začíná orat pole nebo nová lícha, pak se to samé jede už normálně a skládá

 522. souvratě jsou kraje pole, kde se točíte s pluhem a ty se pak orají až úplně naposled

 523. Dámy (Mayda, dix a spol.), aby nebyla mýlka, já jsem pro ten přirozený výběr taky. Každý nechť koná podle vlastního uvážení a nese za to následky. Pokud přijde k fyzické újmě, jeho problém. Trochu komplikované se mi to zdá s tou vyžádanou, resp. nevyžádanou pomocí: hasič, potažmo policajt, pokud se naskytne např. k tonoucímu, a místo aby pro něj obětavě skočil, udělá čelem vzad a jde kontrolovat zaplavenou oblast, žeaby se v ní nekradlo, nebude mít následně lehký život. Neposkytl pomoc v nouzi, přece! Souhlasím s tím, že pokud skočí a cvoka zachrání, měl by zachráněný zaplatit do posledního desetníku veškerou pomoc, která mu byla poskytnuta. Není-li zachráněn, platí bod 1. Ale co když při tom zahyne i ten hasič (policajt, dobrovolník)? Proto se mi do předchozí úvahy vloudil ten „etický“ aspekt, jakkoli neúčelný.

  Šumaváku, Pavle Kořenský jakož i všichni s vodou zápolící, nemůžu jaksi udělat víc, než držet vám palec a vzývat přírodní živly, aby toho už nechaly, případně děkovat stejným mocnostem, že nás tentokrát ušetřily (ve spolupráci s novým poldrem a mobilními hrázemi, které neprotekly… ) Co jsme jako jednotlivci mohli vykonat pro ostatní, už se stalo. Zlomte vaz!

 524. Schumi, k 584. K té části, že je stát zločincem nemám, co bych dodal.
  K tomu zbytku – nemyslím si, že každá komunita je státem. Nemyslím si, že organizování jednotlivců by bez státu neexistovalo. Jsem si jist, že komplikované řády vznikaly a nemůžeš sdělit, kdo je vymyslel, a přesto existují (např. jazyk). Nesouhlasím s Tvým hodnocením civilizace. Její plody, podle mého nejhlubšího přesvědčení, užíváme nikoli proto, že by nám bylo cosi dáno „přirozeně“. Užíváme je proto, že jsou lidé „inteligentnější“ než byli dříve. Došli rozumem k poznání, že jim dělba práce a neagrese přinese větší blahobyt než cokoli jiného. Dále se ohrazuji proti tomu, že libertariánské zásady (princip vlastnictví sebe sama a princip neagrese) mají něco společného s komunismem (který je nota bene projevem barbarství). Lidé jsou v něm nuceni sloužit jiným cílům než svým. Je to prostě kolektivismus a rozhodně není utopií. Koukni do jejich desatera a některé body už jsou dávno realizovány. Prostě v téhle pasáži s Tebou nesouhlasím v ničem.
  Jsem s Tebou zajedno, že je to akademická debata (jak jsem výše uvedl), z důvodů, které jsem Ti už několikrát sděloval. Stejně akademickou debatou je hledání suveréna. Ze stejných důvodů.

 525. Ač se to nezdá o weekendu bude aerovkářská akce Brandýský okruh. Informace zde http://www.brandyskyokruh.cz/
  Pokud by měl někdo zájem účastnit se co mitfára, je dosud volno. Odjezd pátek z Prahy, příjezd neděle (doufám).

 526. Rputi, něco Ti vlezlo do stroje a rozesílá spam. BTW – tvoje adresa na felis.cz už neplatí?

 527. Dušane, dík za upozornění!
  Ne, ta stará už neplatí – chlumskatečkazuzana naseznamu.

 528. Avruk!

  …“Velmi zajímavý je návrh evropských odborů na stanovení jednotné korporátní daně ve výši 25 procent,“ řekl Zeman po setkání s generální tajemnicí Evropské odborové konfederace Bernadette Ségolovou…
  …Zvýšení daní pro firmy má v programu i opoziční sociální demokracie. Ta si přeje, aby oproti současné dani z příjmu firem ve výši 19 procent existovaly sazby dvě – 21 a 30 procent. Vyšší sazbou by podle ČSSD měly být zdaněny firmy z oblasti bankovnictví či energetiky…
  …aby podpořil zvýšení minimální mzdy ze současných osmi tisíc korun měsíčně….
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/zeman-podporil-vyssi-dane-firmam-i-rust-minimalni-mzdy-pgz-/ekonomika.aspx?c=A130610_150921_ekonomika_kop

 529. A víš, Rputi, co mi na tom (kromě jiného)přijde dost nepříjemné? Že u něj člověk nikdy neví, jestli zítra nebude tvrdit cosi úplně jiného prostě proto, že bude někomu chtít šlápnout na palec, nebo někdo šlápne na tento jemu. On není konzistentní ani jako politik, ani jako ekonom – pouze jako Miloš Zeman, ale to bohužel zato fest.

 530. Zeman je v ekonomii zastydlý osmašedesátník.

 531. varane, s konzistencí má většina politiků dosti problém. Lidí, kteří by měli ucelený názor a ten propagovali je vůbec nějak málo … 🙁

 532. i to bych Foundry rozporoval. Pamatuji si, že po listopadu, kdy Zeman věděl že do politiky jít chce, ale ještě nevěděl, na kterou stranu se dát, podporoval lízink fabrik, odložení spotřeby (aby si lidi nekupovali fritáky, ale rači fabriky) padaly z něj perly typu Poldi za korunu apod. Jenže nakonec pravej břeh obsadil Vzalsibezsvolenipodpisovépero a tak se vrhnul na sociální politiku. Mávnutím proutku zapoměl na řeči o podnikání a těm co to náhodou vyšlo začal šlapat na palce ..

 533. Jo, pamatuji. Keců o liberalismu měl co opice moče, než zjistil, že zde není voličů liberálů.

 534. 622 Modrej, nebavíme se o jiných komplikovaných řádech než o řádu lidské společnosti. Ostatně je mnoho komplikovaných řádů mimo lidskou společnst, mimo člověka a jeho jazyk. Člověk a jeho společnost jsou součístí veškerenstva a podléhají jeho obecnému řádu jako vše. Bez výjimky. Člověk není nadán božskou výjimečností. Pokládám příznačné pro konzervatívní „myslitele“, v tomto případě ekonomy, že jejich teze stojí na náboženských základech. Není znám případ organizování velkého množství jednotlivců v „civilizaci“, která by neměla „státní“ formu. Pd říší starověku po dnešek. Lidé nejsou inteligentnější obecně (chápu ty uvozovky), jsou jen informovanější. Narazili na strop, který znamená, že zatím co například v devatenáctém století mohls být všeobecným vzdělancem v hlavních oborech, dnes když už, musíš být specialistou ne v jednom oboru, ale dokonce v jeho malé části. K poznání, že dělba práce a neagrese je výhodná, není třeba zásadního intelektuálního výkonu neřkuli abstrakcí, ale je pozorovatelné v chování jiných živočichů, nejen primátů, ale například i ptáků (nejen Modrých 🙂 , kteří podávají pozoruhodné „intelektuální“ výkony. Pozorováno například u havranovitých. Samozřejmě, že nejpozorovatelnější je to u člověka, který se liší tím, že si to verbálně uvědomuje a dokáže to náležitě okecat. Co se týče libertariánsví a komunismu, třebaže stojí na protichůdných postulátech, společné mají to, že jsou utopií. Reálné, dnešní, uspořádání společnosti je založeno na univerzálním spontánním řádu.

 535. bendl teď v interview na čt24 mi sdělil, že padající voda má dva metry čtvereční

 536. 2 ptakopysk – ad 605 – no, při dnešních stavech vody a průtocích by tu doprovodnou činnost mohli přenechat kamarádům Dederonům… V nejlepším případě pak rybičkám severního moře…

 537. Hm, k takovým těm úvahám typu zachraňovat / nezachraňovat / pouze na výslovný popud osob(y) v problémech / výhradně na její náklady… Máme červen, vzpomněl jsem si na třešeň, co jsme kdysi mívali u plotu: stará, dávno za svým zenitem, zteřelá, tvarem koruny a téměř i výškou podobná lesní třešni. Kluci, zřejmě všelijak porůznu kolem z ulice, odhadem 8 až 12 let, na ni touhle dobou šplhávali a trhali. Škoda nám tím nevznikala, sami jsme (z důvodů přímo vyplývajících z výše uvedeného) třešně nesklízeli.

  Pravý uvědomělý euroobčan by v takové situaci nejspíše měl zalarmovat erární záchranný systém, popřípadě zavolat hasiče, ať je odborně sundají; to tu nechci vůbec rozebírat. Moje otázka je, co by se s tím mělo dělat dle zdravého rozumu. Čekat, jestli spadnou? (Postupoval jsem tak, že jsem se jim snažil co možná naturalisticky vylíčit, jaké to je, spadnout z šesti metrů břichem na sloupek drátěného plotu, tvořený trubkou k nerozeznání od lešenářské.)

  Zkrátka, úvahy ve stylu za případný úraz si ze 100% může zraněný sám, popřípadě za něj ze 100% může klukův zákonný zástupce, zatímco já k celému divadlu přihlížím s filosofickým klidem, blahořeče přirozenému výběru, který se eventuálně dostane ke slovu, mi zde připadají svrchovaně absurdní.

  Odbočka: Zajímavá otázka je proč. Proč vlastně se mi zdají absurdní? Je asi dobré se nad ní kratičce zamyslet, ač vposledku žádné logické vysvětlení pro zdání – tím méně pak jednoduchá odpověď – ovšem nemusí vůbec existovat. Mám dojem, že moje důvody možná jsou kdesi v hlubinách zhruba tyhle:
  1) Společnost potřebuje lidi, co jako kluci lezli a nespadli; to je evidentní.
  2) Zároveň ale nepotřebuje lidi, co jako blbci lezli na evidentně prohnilé větve a spadli; až potud bychom se tedy mohli spokojit s přirozeným výběrem a nijak neintervenovat.
  3) Jenže – a to je ta zásadní věc – vedle toho dle mého názoru v jisté míře potřebuje i lidi, kteří mají někdy tendenci jít malý kousek za hranici rozumného rizika, ale občas se dají přiměřeným způsobem zadržet, anebo (nedali-li se) posbírat, posešívat, zasádrovat a vyspravit, aniž by tím ztratili elán.

  Anebo jsem si snad vzpomněl na svou kamarádku, která takhle jako pár let již plnoletá kdysi dávno šplhala na podobnou třešeň, zbývající a zmrzačenou ve zničené zahradě jedné tehdy právě ničené čtvrti…? Konec odbočky.

  Naopak, důsledná aplikace principu každý zodpovídá sám za sebe mi připadá skoro stejně nepoužitelná jako aplikace socialistické zásady občan je majetkem státu, který za něj tudíž i plně zodpovídá; tím pádem i neplodná, zavádějící a leckoho (právem) odrazující. Principy jsou jedna věc, realita druhá, rozumné chování třetí. To, že náhodou vím, čemu se blíží 1/x pro velká x, neznamená, že umím jmenovat takové číslo x, pro něž je 1/x rovno nule, a tím méně to znamená, že bych mohl tvrdit, že pro určitá x od jakýchsi běžných hodnot výše je 1/x nulové.

 538. 2 Zpátečník – ať to čtu jak chci, furt mi z toho vychází, že nějak netuším, co tím chtěl básník říci… Píšeš poslední dobou nějak nečitelně. A furt mi z toho vycházejí úvahy o suchym z nosu a o nesmrtelnosti chrousta. Že se tím (a úspěšně) živěj politologové, novináři PaH-BŽ a jiní náboženští blouznivci je jejich věc, já bych pouze podotknul, že každý jest štěstí svého strojvedoucím…

 539. ….Ten začal zhruba před sedmnácti miliardami let…Představa, že člověk se tomu vymylá, že pro něj platí jiné zákony, je jenom sebepovznášející iluzí.
  Že lidé jsou nuceni sloužit jiným, rozuměj „vyšším“ společenským cílům, je spekulace. Skutečnost je taková, že vždy to byla vládnoucí vrstva skrývající se za nějaké božstvo, připouštím, že někteří z ní v ně i věřili. Modli se a pracuj. To, že dneska se o tom můžeme takhle luxusně bavit, je výsledkem onoho „nedokonalého“ uspořádání zahrnujícího i sloužení „vyyším“ cílům. Člověk je v podstatě velmi složité prostředí pro replikaci genů. A možná, jak píše Susan Blackmoore, pro replikaci memů. Když se vrátím z výšin hledání odpovědi na základní otázku vesmíru, života a vůbec, k všednodenní dnešní realitě, ta je taková, jaká je bez ohledu co by si přáli libertariáni a komunisté. Nacházíme se někde na škále. Zítra o kousek jinde. Pozítří zase jinde. Někdejší námi pamatovaný socialismus stejně jako, uspořádání dávno minulá tak dnešní stav jsou jen oscilacemi spontánního řádu, řetězu příčin a následků. Snažím se nejen pokud jde o ekonomii, jak jsem toho jen schopen, odlišit zkoumání jak a proč to je, od toho, jak bych si s ohledem na svůj sobecký zájem přál jaké by to mělo být. Úvahy jaké by to mělo být, třebaže velmi přitažlivé pro ony „světlé zítřky“ se mi zdají méně a méně rozumné a to čím víc vím (domnívám se, že víc vím). Rozhodně se nedomnívám, že budoucnost bude aproximací dneška. Co si troufám tvrdit je to, že nebude dosaženo krajních hodnot škály, třebaže pro nějakou dobu a oblast připouštím, že uspořádání se jim může blížit. To kolísání, které se nám podle událostí v posledních, řekněme třech stech letech jeví jako zásadní, z odstupu mi nepřipadá jako významné. Jenom mám pocit disproporce mezi technologickým a společenským vývojem. Že to co se nám jeví jako dosavadní vrchol, nynější uspořádání, „demokracie“, je jen slupka, a že stačí velmi málo abychom se propadli do barbarství se vším všudy. Od kterého nás dělí kolik? Řekněme tři obědy. Mám pocit vrholu a s tím spojené nestability. Mám pocit jako by bylo něco na spadnutí, ale nevím co. A možná se mýlím. Jestliže naši diskusi a zkoumání poměrů omezíme na dobu ve které žijeme, na dnešek, otázku kdo je reálným suverénem, pokládám za prakticky jednu z velmi důležitých. Co je nejdůležitější, měli bychom se učit pokládat jednoduché otázky naivního dítěte a požadovat věcné odpovědi místo obvyklých „to přece ví každý“, s tím musí každý souhlasit“, „je to pro obecné dobro“. Zbavit se ideologických brýlí. Pozorovat a nalalyzovat tak jako když biolog pozoruje analyzuje kulturu mikroorganismů. Nebo fyzik částice při experimentu v urychlovači. A jak to jenmom jde, zdržet se subjektivních hodnotových soudů a užívání výrazů jako dobré, špatné, škodlivé, prospěšné.

 540. No, zajímalo by mě, co ten umělecký chlapec kouří – to musí být extra třída. Z chlastu to není, z toho spíš bývaj maniodepresivní reakce…

 541. 635 no jistěže, Zpátečníku. Je nesmysl je nevarovat stejně jako volat hasiče a zásahovou jednotku. Systémy dlouhodobě fungují mimo mezní hodnoty.
  Například pracovní bod tranzistoru. V mezních hodnotách nefunguje. Člověk je tvor přirozeně společenský. Z velmi přirozených příčin jako druh je uspořádán na škále mezi individualismem a kolektivismem. Ani hruška v širém poli, ani mraveniště.

 542. 2 Schumi – no, Tebe to taky pěkně bere… Dnes jsem zkoušel u doktorandských přijímaček – jedna dívčina nám tam předvedla podobný suverénní blábol, doteď netuším o čem… (o fyzice to nebylo).
  Tak jsme ji přijali… Ať si s ní školitel užije… Chtěl ji, má ji mít…

 543. Ale jo, PeSi, ostatně to, co jsem mohl napsat čitelně, tedy i pokud možno srozumitelně, jednoznačně a řízně, to už jsem sem napsal dávno, a dál už bych se jedině opakoval. (Totiž, ne že se zhusta neopakuji i tak…) No, zkrátka a dobře, zdá se mi, že četbou novinových článků o vodácích, co teď využili příležitosti si trochu zajezdit, anebo o lidech, kteří nechtěli opustit domov před více či méně očekavatelnou povodní, se nedá odvodit žádný pořádný obecně aplikovatelný princip odpovědnosti; anebo jestli dá, nedá se pořádně aplikovat, a pokud jej i přesto aplikujeme, nedostaneme se o nic dál, než kdybychom žádný princip neměli. Leckdy spíše naopak.

  Ale jestli někdo zná (jednoduchý, jasně definovaný) princip, který lze beze zbytku – a beze změn – aplikovat jak na ty vodáky, tak na ty kluky na staré třešni, ať jej prosím dá k lepšímu…

 544. 639 Pesi, ten je zralej na to natáhnout si přes hlavu pytlík a očekávat konec světa.

 545. 641 PeSi, fór je v tom, že s fyzikou to velmi souvisí. To jak funguje náš svět, včetně „světa dvojité šroubovice“ a civilizace je podmíněno celým tím cirkusem, jehož malou částí se zabýváš. Ono naše konkrétní má velmi obecné kořeny. Skutečná filosofie se nevyučuje na Filozofické fakultě (zvlášť když přestala být filosofickou), ale tam u vás.
  Napiš mi jak se vyskytuješ tenhle týden. Mohl bych se utrhnout.

 546. Mňo,
  myslel jsem, že můj bývalý zákazník uvažující velmi neortodoxně o kupeckých počtech, lučbě a silozpytu byl jediný v dosažitelném vesmíru a újra it van! Voni jsou nejmíň dva! 😀 😀 😀

 547. 2 Zpátečník – víš, já jsem bejvalej vodák (než se mi pohnojily ty nohy…) A právě za takovéhle vody jsme vzali „velkou plazmu“ jinak též velký vojenský invazní člun – tehdá se tomu ještě neříkalo módně raft – a vyrazili jsme na vodu. A buď jsme to uměli, nebo bych tady dnes nepsal… A z této pozice můžu říci, že z vodáckého hlediska to byla lahůdka – nechat se unášet v proudnici a občas jen pro kontrolu hrábnout pádlem, sem tam to vzít zkratkou přes zatopenou zahradu, apod. Objet smrťáka Pilaře stranou po louce taky mělo něco do sebe. Ale jako ve všem – člověk se naučil odcamcaď pocamcaď – a když se nenaučil, měl smůlu a zbyl po něm po čase pomníček… Osobně jsem sjel rozvalený jez ve Vyšším Brodě na deseti kánoích pionýráku „vodních turistů“, co si na to netroufali a nechtělo se jim přenášet… Viděli mě to sjet, tak mě užumrali… Jedině jsem si nechal svý pádlo, na který jsem byl zvyklý… A necvaknul jsem jim ani jednu z těch kanoí… I dneska bych na ten gumák sednul, tzv. na levou prdel, na pravý prdeli bych měl buďto Honzu, nebo Zdeňka – a sjeli bychom to všechno taky. A na svou odpovědnost. Buďto člověk umí – a pak umí i odhadnout, na co ještě má, nebo to neumí – a pak nastupuje přírodní výběr… Ostatně, nepostradatelnejch lidí jsou plný hřbitovy!

 548. Nečas a vodáci…ještě by z Výboru pro veřejné blaho mohl vážně navrhnout aby sebevražda byla trestná.

 549. 2 Schumi – tento týden se vyskytuji zítra a v pátek. V obou případech tak cca do 17 hod. Středa + čtvrtek jsem v prdeli, to jest ve Španělsku a další týden (celý) v další prdeli, to jest v Košicích…

 550. 642 No,jednoduchý recept není. Jen 8-10 letý kluk není zcela poučen (tedy se nemůže kvalifikovaně rozhodnout), co se (mu) může stát a proto není vhodné nechat ho nabodnout na trubku k nerozeznání podobnou lešenářské. Dospělý člověk, který jde sjíždět jez při 3.SPA poučen je nebo by měl být), tudíž se může klidně obejít bez zachraňování.

 551. To by mě zajímalo, kde tu konferenci měli? Vykládat člověku, který v červnu topí, o globálním oteplení, je opovážlivé spoléhání na milost boží … si myslím …

  …Teplota na Zemi by mohla vzrůst nad dvojnásobek hraničních hodnot, varovala v pondělí Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Poukázala na rekordní nárůst produkce oxidu uhličitého (CO2) v loňském roce a v té souvislosti upozornila, že teploty na planetě by mohly v průměru vzrůst až o 5,3 stupně Celsia…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/304457-svet-ma-nakroceno-k-otepleni-az-o-pet-stupnu-hrozi-extremni-klimaticke-vykyvy.html

 552. Tééda,
  teď mi přišel úžasnej emajl od jedný pani s leukémií, rakovinou vaječníků, haprujícím srdcem, nádorovým onemocněním krve a patrně i rýmou. Sám bych to nevymyslel líp:

  Zdravím Má milovaná,
  Ještě máte čas kvůli to pro mě?
  Žádám vás jménem Božím Odpověď mi hned Jakmile dostanu Vaši odpověď budu předávat vaše informace je do banky převést peníze na vás Informace je v pořádku
  Jmenuji se paní Adéla Madou jsem byl trpí onemocněním rakoviny vaječníků a můj doktor říká, že mám jen pár dní odjet….

  Škoda, že neumím pobřežněslonovinsky ani zdaleka tak dobře, jako umí ta paní česky 🙁

 553. 641 – PeSi, dobře jsi mne dnes rozesmál, zrovna když jsem otevíral poštu od výběrčí společnosti, že jsem dlužen Fedexu 42 dollarů a že mi k tomu přidávají penále dalších 10. Nakonec, aso po hodinovém telefonování, z toho 40 minut se debilními počítačovými předtáčkami, jsem zjistil, jejich blbá čtečka četla v čísle kreditní karty mou „0“ jako „6“. (Psáno rukou na obálku vhozenou do jejich sběrné schránky). Ovšem, místo aby mi rovnou napsali, že ta karta nefunguje, poslali to rovnou výběrčím. Takže se s nimi budu z princiiálních důvodů přít, což mi nakonec vyjde asi ještě o něco dráž. jenže takový už je světa běh.
  Schumi se ovšem rozeběhl do nezahlédnutelných intelektuálních výšin a bude-li takto pokračovat mohl by zakrátko přednášet jungiánskou psychologii sporu mazi rozumem a vírou.
  měj se…

 554. Andy, ono mít tatínka, který nepochází z opice, je holt pro mladou duši docela záhul…

 555. 2 ptakopysk – no, já z toho čtu, že Ti ta nešťastnice chce odkázat nějaký peníze… Má jen pár dní do odjezdu a chce si u Beboje a jiných božstev udělat očko… A protože jí zahynula tragicky dcera vprávo, tak hledá, komu by nahonem ještě pomohla…
  Já jen čekám, až si takhle začnou uplácet svědomí někteří jiní… A že jich je…

 556. Andy, když to napsala právnička, terapeutka a ještě jí z uší visej třešničky – tak jen při spatření bych se také uzavřel do tajné společnosti

 557. Mno a jinak, jak tak pozoruju radar, nemohu se zbavit pocitu, že je místy cosi špatně… Jak to říkal ten sv. Petr – vláda všechno posrala, 3x denně spláchnout…

 558. 2 Dušan – a to buď rád, že jsi u toho nebyl a neslyšel to osobně… My už jsme otrlí a na ledacos zvyklí… Dívenka byla Pšonka, matematička, a chtěla nás ohromit kulometnou angličtinou – a nás místo toho ohromovalo zjištění, že vůbec netuší, o čem blábolí, jen se naučila někde nazpaměť hromadu vzorců a rovnic. A neustále zkoušela Cimrmanovské úkroky stranou od dané otázky. Potenciálního školitele znám řadu let – a o5 mi nezbývá, než podotknout, že každý jest štěstí svého strojvedoucím… Já bych si jí za doktorandku nevzal. Mám jen jedny nervy a to zdraví už taky není nejpevnější… A netuším, jestli by mi humanitární umlácení uznali jako zabití v sebeobraně…

 559. Zpátečníku,
  G21 to vyjádřil IMHO přesně. Nezletilce jest třeba varovat (kdysi to pantátové dělali sukovicí nebo páskem), starší zachraňovat jen došlo-li k průšvihu. Ale ne si hrát na četníky a zloděje s potrhlými surfaři či kajakáři… PeS nepíše, že by je při těch frajeřinkách někdo naháněl – no asi tehdy měli hasiči práci jinde. Každopádně, i tady to funguje dle vašich tezí – totiž, ti co posunuli lidské hranice a dokázali odhadnout ty správné meze, totiž přežili….. Možná to zní drasticky, ale v reálu nejsem takový „tvrďák“, adrenalinové záležitosti jsem nikdy nezkoušela, a doufám, že ani dcera nebude 🙂

 560. 2 Matzurka – no, my jsme nefrajeřili – my jsme věděli, co děláme a dělali jsme to na vlastní nebezpečí… A nějak nikdo z nás si nedovedl představit, že kdyby se stal nějakej průser, že bychom obviňovali policajty etc., že nám v tom nezabránili…
  Pavel Eybert kdysi učil děti skákat Pilaře na kanoi… Poté, co se z něj stal „zodpovědný ODSák“ a poté, co několikrát hlasoval jak hlasoval, si ho spíš představuju, jak zakazuje všade a všem jakoukoli samostatnou činnost. Inu, tempora mutantur et nos mutamur in ilis…

 561. 648 Pesi, zkusim stihnout, jako uvědomělý ovčan neznečistím životní prostředí nebezpečným odpadem.

 562. 651 Rputi no konečně. V Polabí by mohly zrát pomeranče…

 563. Nojo, PeSi, teď zas možná nerozumím já tobě – 646 mi vyznívá, že kdyby ses tam udělal (což teoreticky možný jistě bylo, jinak by totiž nemělo smysl uvažovat o odpovědnosti), tebe by vytahovat neměli, neb seš zkušenej vodák, zatímco pitomce, kterej do plavidla sedl chtěje dělat frajera a/nebo intoxikován, ano.

  Matzurko, přežili (660), jenže leckdy též proto, že je z toho někdo vysekal… Co třeba takovej Nobile (při jehož záchraně mimochodem zařval Amundsen)?

  Ale já jsem prosím nechtěl radit vodákům, co mají dělat, záchranářům, kdy je mají zachraňovat, a eráru, v čem jim má zabraňovat. (To bych ostatně nemohl, ani kdybych chtěl; nerozumím tomu.) Snažil jsem se jen ukázat, že neexistuje žádný obecný, kvalitativně formulovaný princip, předepisující kdy, kde, kterak a zejména v jakém rozsahu lidi chránit před důsledky jejich počínání. Zdá se mi, že v každé situaci je to otázka porovnání (potenciálních) výnosů a nákladů, mezi které ovšem dlužno započísti i stále narůstající morální hazard.

 564. Zpátečníku: aniž bych to chtěl nějak pitvat, nemohu se zbavit dojmu, že Nobile na ten pól letěl za svoje (resp. za peníze soukromých investorů) a Amundsen se jej snažil zachránit taky za svoje.

  Nehledě k tomu, že mezi letem na (tedy) neprozkoumaný Severní pól a plavbou na kajaku z Tábora do Bechyně či surfováním nad jezem v Horní Dolní je jistý rozdíl. V prvním případě se mohlo eventuálně jednat o jakési vědecké poznání a posunutí znalostí lidstva o něco dál (podobně jako při zkoumání nitra afrického kontinentu či při letu na Měsíc nebo při pokusu dojet lodí vyrobenou z papyru z Egypta do Ameriky). Ve druhém zmíněném případu si nejsem zcela jist, jestli a jaký přínos může mít cesta na kajaku z Tábora do Bechyně v době povodní.
  Pokud se mýlím a takovou cestu lze považovat za vědecký experiment zcela vážně posunující lidstvo někam dál, tak mohu nabídnout komparativní, osobně ověřená data. Kdysi jsem se v rámci vodáckého výcviku pořádaného PřFUK dokázal na cestě z Tábora do Bechyně s kánoí cvaknout šestkrát. A to nebyly povodně, voda byla mírná a byl jsem naprosto střízlivý. K poslednímu vyklopení došlo v cíli, při vystupování z té divné loďky. Pravda, to jsem neskončil ve vodě já, ale spolužák, který dělal kormidelníka, protože mi nikdo neřekl, že když lezu z té lodě ven, není úplně dobrý nápad šlápnout na kraj té kanoe ani když se chci odrazit a skočit na břeh „suchou“ nohou. 🙂

 565. Když nad tím tak přemýšlím, stejně je to zvláštní. S vodáctvím jsem si nikdy neporozuměl, ale odpotápěno mám pár set hodin, jízda na lodi nebo na zodiaku mně nevadí, ale jak mám pod sebou takovou tu úzkou mrchu, co se kejvá když si jenom přesednu, tak to pro mně není…

 566. Zpátečníku,
  teď mne zas předběhl PavelK, s tím dobýváním pólu a kajakem 🙂 Ale jo, někdy je asi dost těžké určit hranici, nicméně třeba toho zmláceného hospodského osobně neviním z ničeho, naopak ho mám za hrdinu, který bránil svůj majetek.
  Ale nikoho nejde zachránit před jeho vlastní blbostí, ani stopadesát zákazů mu nepomůže, nejde pod pokutou zakázat VŠECHNA potenciální nebezpečí.

  PeSi,
  bingo. Já jsem nikdy nevodákovala, takže sjíždění čehokoliv v čemkoliv nota bene na rozvodněném toku je pro mne frajeřinka :). Pakliže jsou tací, co „umí“, budiž jim přáno, a klidně jim pak zatleskám, ale policajty na ně volat nebudu.

 567. Mně u těch povodňových vodáků moderní doby hlavně není jasné, proč je má hledat vrtulník a desítky dobrovolníků a to vše tak nějak zadarmo a na úkor těch, kteří se chovají racionálně, ale následkem živelné pohromy se dostanou do potíží. Tam pak ten vrtulník, záchranáři apod. chybí.

  U potápění je to třeba celkem jasné. Kdo nemá určité zkušenosti a výcvik, tak se prostě do určité hloubky, nebo třeba v noci či třeba do vraku nepodívá. Tedy ne organisovaně, pochopitelně nikdo nezabrání tomu, aby si totální laik na sebe navěsil vercajk a vrhnul se po hlavě do Marianského příkopu. Maximálně tam funguje určitá samoregulace v tom smyslu, že mi v normálně fungující potapěčské základně nikdo svéprávný nenaplní lahve, pokud nepředložím alespoň minimální průkaz nebo potapěčský deník.

  A každý rozumný potápěč si platí DAN nebo jinou formu pojištění, kdyby nastal průser a bylo nutné ho lovit a vrtulníkem transportovat do barokomory. A ta pojišťovna mi to fakt neproplatí, pokud zjistí, že computer na zápěstí řval jako prokopnutá srna, že mám jít nahoru, divemaster na mně gestikulovat ať vypadnu z vody a já si řekl „pohoda jenom 40 metrů, to zvládnu ještě deset minut…“

 568. Dobré ránko!
  Při pohledu na radar jsem zjistila, že se to snaží spláchnout Danu s Martinem. Tak snad vydržej…

  Ono vlastně vždycky jde o posouvání hranic. Jen to posouvání hranic lidstva bývá obvykle lépe zajištěno. A když už někdo posouvá hranice lidstva, tak se na to obvykle nějak připraví a kouká se posichrovat, aby to vyšlo.
  Při posouvání osobních hranic už to bývá slabší, zejména u raných vývojových stádií homo sapiens. V ročníku narozených mírně převažují chlapečci nad holčičkami. A když je jim dvacet poměr se obrátí – oni holt chlapečkové mají víc blbejch nápadů a tedy také větší úmrtnost.
  Kdysi mi jeden psíchologickej vědátor vysvětloval, že v pubertě dochází k významnému nárůstu počtu mozkových buněk v čelních lalocích – tedy v sídlu rozumu. Jenže ty buňky mezi sebou nemají žádné propojení a takříkajíc „nevědí, čí jsou“. Vědátor pravil, že si to mám představit jako blikání tisíců šílených baterek a než se zkoordinují, tak to holt pár let trvá.
  Takže mlamoj blikne a průser je na spadnutí.
  Problém tkví v tom, že mnoha jedincům se tu koordinaci zvládnout nepodaří. Takové je nejlíp nechat osudu…

 569. Zaplat P anbuh za internet…. Tedy za live prenosy .. Sedim takhle vcera v traktoru a jedu…..a rikam si, copak asi bude vemdvaceti minutach radiozurnalu? No ano, bylo. Nejaka mlada madejna redaktorka doktorka zorka horka a prislusnik narodohospodarskem fakulty. To bylo takove osvezeni v marasmu debilu, ze jsem dokonce vecer otevrel lahev s Krasnym vinem, ze jako je nas vic, co si myslej, ze povodne nezpusobuji blahobyt, ze bouchnutim Temelina se nestnaneme Brunei…. Jen ta pani redaktorka furt nechtela pochopit, ze HDP je takovy divny totem amze neusobuje bohatstvi. Musim rici ze jsem neco tak peknejsiho dosud opravdu vemverejnopravnim rozhlasu neslysel. Doted mi zvoni v usich….. „jeste jednou mi reknete pane doktore, odejdu ze studia…… Ale jste doktor ze jo….. 😀
  Zvlast osvezujici by to mohlo byt pro ty co si mysli, ze se utraci nejen za kostata a novy nabytek, ale jeste pak za tu dobrou veceri…

  Jinak k tematum nemam nic, tedy ke sjizdeni rek. Kdysi muj spoluzak a doufam si rici ze kamarad, mel otce, ktery se rozhodl sjet Gangu. A nepochybne to byl skvely vodak, jiste horsi nez vetsina tech co bez bazne a hany dnes i ustne sjizdeni jezy….. Nejakej J. se jmenoval. Doted tam jeho telo nekde plave u Varanasiiii.

 570. Rputi, myslim si, ze pocet neuronu v hlave je tak nejak furt stejny a jen ubejvaj….. Tedy co si pamatuji z bohoslovecke prumyslovky. Ale je fakt, ze to tve vysvetleni je daleko lepsi. Uz proto vim, proc nekteri zazivaji pubertu furt. Tedy je s nima daleko lepsi a podnetnejsi zivot, nez s tema klidnejma, umirnenejma a ….. Dusevne mrtvejma…..

 571. Jo, Jirko, to jsme se učili všichni, že se prostě narodíme z určitým počtem mozkových buněk, které postupně odumírají. Jenže to není pravda. A s kreativitou to nemá nic společného.

 572. Jo to je fakt, Rputi, nejvic si uzijes legrace s tim, kdo nesmi udelat prudkej pohyb hlavou, aby se mu ten jeden neuron nedostal ven z jamky 😀

 573. Pršelo celou noc, sláva – už jsem měl na zahradě sucho. Deště se přesunují k Daně a já se přesunuji s nimi do ocelového srdce.

 574. jejda Jirko, asi už jsem dědek, protože mne některé poznámky a odkazy vtahují do dávno zasutých vzpomínek. S chutí bych si zase zaválčil s traktorem. Najednou mi na hřbetě vyskočil ten ranní chlad srpnového jitra v Pošumaví, kdy jsem v půl páté ze strojní stanice vytáhl Zetor 50 super, navěsil samovaz z AP a vyjel s Vencou z Lukavice na žitné pole pod Smrkovou horou. Sluníčko bledě prosvítalo korunami smrků, ptactvo pořvávalo a na klasech se leskla ranní rosa. Na souvrati jsem zkontroloval vřetena sisálu, nastavil výšku lišty vzhledem ke kamenitosti pole, zařadil trojku a vyrazil. Vůně čerstvě požatého obilí mísící se se vůní nafty (ano, tenkrát mi nafta voněla) a namodralé ticho srpnového rána oživené jen synkopami Zetorského čtyřválc mi dávalo pocit dionýské radosti. Dávno tomu, dávno, někdy v druhé polovině analogového století. Adi Tě poprocím, abys mne nechal někdy usednout za volant nového pokolení těhle strojů, protže jsem stále přesvědčen, že vztah člověka a půdy, byť zprostředkovaný hromadou rachtající litiny, je řekněme téměř biblicky – nenahraditelný…vypni radio a užívej si koncert strání a nebe synkopovaný motorem traktoru…

 575. Pane Neumann, tak Jirka tady machruje, jak má perfektně odhlučněnou kabinu, a koukám, uplně zbytečně. 🙂

 576. ale my, co musíme na závozníka řvát, aby nás v kabině slyšel, víme o jakém koncertu píšete ..

 577. No jo no…. Hukot stroje….. To bavi prvnich sest dni a pak se to trochu zajida. A mimo to, kdyz je v traktoru napsani….. Na nic nesahej a kdyz se blizis k otacce, zmackni cudlik A…. Je to nuda.
  Az prijedes, kdykoliv si muzes prijit navolit pohon, prevodovku, nastavit vysku …… „lognout se“ do gps a wifi sledovani a muzes vyrazit.

 578. Jirko, každej to má s tím hlukem jináč, mě třeba nejlíp zněla Glorie, tam Rumuni dávali originál Italský motor, ten jen ševelil. Radost.

 579. navolit pohon, prevodovku, nastavit vysku …… “lognout se” do gps a wifi sledovani a muzes vyrazit.

  A není to jako soulož s prezervativem ? Chybí autenticita zážitku 😉

 580. rezy: Gloria – neznám. Asi něco moderního. První traktor na němž jsem se jako čtrnáctiletý svezl byl Zetor 15. Byl to „kultivák“ na vysokých úzkých kolech, s nímž JZD hospodařilo na zeleninových akrech. Nepřilnul jsem. Pak jsem si vyzkoušel místnímu dvacetihektarovému kuloakovi znárodněnou Škodu 30, to bylo jiné kafe. Ale nejraději jsem měl stařičký Lanz Bulldog, který se startoval let lampou a sloužil už jen k nočnímu provozu mlátičky ve vypjatých dnech boje o zrno. Bylo mi 14 a politiku jsem nějak moc nevnímal, rodiče mne rozumně od ní stínili, a tak pro mne bylo léto na vsi u strýce, jednoho z posledních soukromníků, stejně jako v dílnách JZD, neskonalým dobrodružstvím. A mohu říci, že tam jsem tehdy dostal základy všeho, co jsem pak za dvacet let zúročil v Americe, když jsem si otevřel autoservis a žádný z mých mechaniků mne nemohl oblbnout a okecat. Teď už jsou to jen vzpomínky, které díky vybledlým fotografaiím neupadají do mlhavých niv legend bájných vyprávění starců.

 581. Řepka povodeň nezastaví

  …třeba do Dolan (obec na Kladensku – pozn. red.) nepřišla povodeň po potoce, ale po silnici z polí.

  Tomu lze nějak předejít?

  Podle nás je to kvůli špatné zemědělské praxi, která se musí dramaticky změnit. V okamžiku, kdy jsou obrovské lány s kukuřicí, řepkou a podobně, se krajina chová jinak. Nesmějí být tak velké lány, nesmějí se pěstovat širokořádkové plodiny na svazích nad obcemi. Budou se muset zase zavádět remízky, meze, rybníky a podobně.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/za-povodne-muzou-i-zemedelci-repka-vodu-nezastavi_272926.html

 582. Schumi, všechno, co jsem v 622 napsal se týká lidské společnosti – já totiž o ničem jiném nepíšu. Takže všechny řády jsou lidské – nejen jazyk, ale např. hudba (ty symboly zvané noty jsou také řád, že). Povídání o zvířátcích je určitě roztomilé (také je mám rád), ale člověku je srozumitelné jenom lidské. Takže pozorování havranů nebo primátů je určitě mimořádně zajímavé a určitě se ti, kteří to dělají něco dozvědí o jejich jednání. Ale pro lidi z toho neplyne vůbec nic. Ale nyní už musím všechny zúčastněné nudit, protože tohle jsem psal už asi 345 krát. Zbytek 632 „nechám plynout“.

 583. (665) Nobile nejdříve za Amundsenovy peníze od soukromých investorů, podruhé (Italia) s velkým až hlavním přispěním (fašistického) státu. Amundsenův pokus o záchranu za peníze sponzorů, Nobile zachráněn švédskými vojenskými letci a sovětským státním ledoborcem.
  (668) S tím hledáním máš pravdu, ale, ono bude dost pracné až IMHO nemožné právně vymezit, koho kdy hledat a zachraňovat a koho ne. Kecám-li, právníkové pls opravte. Takže zachraňují (musí zachraňovat) každého.
  (685) O tom se kecá už dlouho, ale ty velké šíré rodné lány prostě jsou, řepka i kukuřice také, blbnutí s OZE a biopalivy neutichá a „se“ zavádění vázne.

 584. bo vida, zrovna nějak nemohu usnou protože mne v tom nejlepším vzbidili popeláři. Než jsem se odbral do pelechu, připravoval jsem seminář o C.G.Jungovi a jeho vztahu ku křesťanství, což je celé o symbolice a rituálech. Na dlouhé povídání. Budu politicky nekorektní. Kamarád zaměstnává jako skladištní manipulanty příslušníky tzv. menšin. Co se jim řekne a zcela názorně vysvětlí udělají. Proto jim něžně říká „moje zviřátka“…

 585. Už snad třicet let tomu nazad, nám jeden takovej lán i s kukuřicí a svrchní vrstvou ornice protekl při přívalovém dešti sklepem.

  Staří sedláci ( tenkrát jich ještě pár naživu bylo) tvrdili, že to bylo taky způsobem orby – brázdy po vrstevnici by vodu zadržely, po spádnici jí naopak nasměrovaly.

  Mezi polem a barákem ovšem bylo ještě cca 50 metrů louky s poměrně vzrostlou trávou a zeleninové záhony a na zadržení přívalu to nestačilo.

  ve sklepě jsme měli cca třičtrtě metru bahna, který jsame vyklízeli celý léto a těch záhonech tam, kde proteklo to bahno, tři roky nic nerostlo, protože to pole bylo ošetřený nějakým sajrajtem proti pleveli.

 586. Vzpomínám si na dokonalé zabahnění Litomyšle – snad někdy v 70. letech (nebo snad později?).

 587. 665 — Pavle, o financování Nobileho expedice nic nevím, ale při Mussoliniho notorickém velikášství bych nic nebyl překvapen, kdyby se ukázalo, že v tom nějaké prostředky italských daňových poplatníků byly, ba kdyby dokonce převažovaly. A nemusely to být jen peníze, bývala (typicky třeba tou dobou v USA) běžná součinnost námořnictva, armády, pobřežní stráže apod., zejména když se pak cosi pokazilo. A naopak takovéhle výpravy obvykle korelovaly se státními zájmy, i kdyby jimi byla pouhá propaganda.

  667 — Matzurko, o to mi prosím právě šlo. Existuje prakticky spojitá škála mezi výpravou Apolla na Měsíc a parádním číslem mého prastrýce, sjíždějícího jednu vltavskou šlajsnu v neckách. Co neexistuje, je možnost nějakým jednoduchým předpisem předem vymezit přínosnost akce lidstvu, a na druhé straně hranici, kde začíná neodpovědnost či kde se stává trestuhodnou.

 588. Tak Martin mi poslal vydatný déšť, který naplnil potok za barákem až po okraj. Pokud by právě fčil přestalo pršet, tak bych mohla Martinovi poděkovat osobně, neb mám dnes v ocelovém srdci plnit babičkovskou roli. Zatím se to ale na konec deště netváří a já akorát kontroluju jak rychle hladina stoupá. No k baráku by musela vystoupat tak necelý metr, to snad nebude, tipuju to na zatopené šňůry na prádlo.
  Hoši, s debatou o traktorech jste mi udělali velikou radost. Kdo nezažil ten úžasný pocit toho, kdo jezdí po poli či louce na traktoru či jiném samohybu, ten neví o co přišel. Zvuk stroje, vítr kolem uší, skřivan nad hlavou, vůně hlíny – trávy – sena a nafty – nezapomenutelné, nepopsatelné. 🙂

 589. úklid po česku:
  včera mi v tv ukázali, jak to dělat správně!
  v karlíně z kanálů vyteklo bahno a zaplavilo kus karlína
  a pak nastal úklid
  přijely cisterny s vodou (pitnou) a to bahno hnaly před sebou zpátky do kanálů.

 590. Petře K., přijet samozřejmě můžete, ale na sklep se přihlásilo málo lidí…

 591. 686 Modrej, člověk je živočich jako každý jiný a podléhá týmž obecným zákonitostem. To, že se sám vyděluje a považuje se za výjimečnou bytost „božského původu“ je jeho účelový konstrukt. Lidská společnost je v podstatě jen komplikovanější opičí tlupou. Jeho „civilizace“ je jen tenkou a křehkou skořápkou. Jednání člověka popisované ekonomy a z příčiny přičítaného božského původu je přičítané výlučně jemu, protože podle nich „jen člověk může…“, má obecné příčiny. Ekonomové, možná až na výjimky, se zabývají jen onou tenkou lidskou slupkou. Tato ignorance je jejich zásadní omyl. To co „objevují“ a postulují je to co leží doslova na talíři. Jen je neviditelné protože je zakryto „brýlemi mámení“. Paradoxně jsou schopni vidět to co nevidí jiní z jiných oborů, protože nejsou zatíženi speciálními znalostmi a převážně pracují empiricky se „zdravým“ rozumem. V tom a pro svůj analytický přístup jsou úspěšní. Pokud opouštějí svůj parket a pouštějí se do ideologických konstruktů, propadají stejným bludům jako ostatní a zahazují to nejcennější. Stávají se politickými ekonomy a v nejhorším politiky. Jak jsou zainteresováni na nějakém společenském uspořádání, na jeho konzervaci či naopak změně, ztrácejí schopnost nahlížet kritickým rozumem. To platí o základní ekonomii jako o základním výzkumu. Odlišujme ji od aplikované ekonomie a odlišujme ekonomy od politických ekonomů hrajících za nějakou stranu a její zájmy. Pak se nedivme, že máme i takové ekonomy, či spíš lidi, kterí se za ekonomy sami označují, kteří jsou schopni takových zhovadilostí jako výroků o všeobecné prospěšnosti rozbíjení oken nebo dokonce katastrof.

 592. Jen tak na okraj. Když v té naší euroatlantické civilizaci není někdo dostatečně politicky korektní, je vyobcováván ze společnosti lidské. Ovšem na druhé straně – tak to je něco jiného.
  http://www.youtube.com/embed/RtgbvotqVFE?rel=0
  Britský vojenský hřbitov Tobruk – Libye.

 593. 698 dvd tak to funguje obecně, nejen zde a v tomto čase. Mívám pocit, že vzděláním jsem zblbnul. Vzdělání vytváří ideologické bariéry bránící pokládat dětské naivní otázky.

 594. >> Schumacher
  Tak to se asi vyznačuji absolutním nedostatkem vzdělání, neb nemám problém klást dětsky naivní otázku, zda není nejvyšší čas těmhle hajzlům nakopat prdel? Ovšem další otázka – není-li na to už pozdě – není už vůbec dětsky naivní. Asi budu přec jen ten (v)zdělanec…

 595. 698 — No, na základní rovině není asi sporu, že politická korektnost je zhůvěřilost první třídy, s níž kupříkladu lze z dosti běsných evropských dějin 20. století srovnávat opravdu jen málokteré zvěrstvo. Ale je na místě i otázka, odkud se zde bere. A příčiny mohou býti hlubší.

  Každá životaschopná civilizace vždy žila s pocitem nadřazenosti; vždy věřila, že je (v něčem zásadním, ne-li ve všem) lepší než její konkurenti. Političtí korekčíci, multikulti a pravdoláskaři vůbec se jej ovšem již několik desetiletí snaží vyhladit, seč mohou, byť v ostatních civilizacích jej implicitně pokládají za oprávněný. Jenže mám dojem, že tenhle pocit nadřazenosti by zde poslední dobou i bez těch PL žvástů měl asi pouze málokdo. (Ještě tak leda nějaký ten skinhead či přiboudlý neonacista; osobně nad zdegenerovanými, nevyléčitelně zadluženými a fakticky již zbankrotovavšími politickými systémy, primitivní žvatlavou ideologií a veškerým socialismem pociťuji snad nejvíce trapnost a stud.) V Evropě možná pozoruji spíše jakési vyvanutí vůle žít dál, jak o něm mluvívá třeba Komárek.

 596. Schumi, musel bych opakovat celou mantru znovu od cca loňského září a na to mně chybí Tvoje urputnost. Navrhuji dohodu: shoda mezi námi je vyloučena:-)

  P. S. Oteplovači, ten text o epistemologii psát nebudu.

 597. Ergo – 703 – euroatlantická civilizace není životaschopná.

 598. dvd,
  ad 698, tady vidíme, jak se historie krutě opakuje…. v Egyptě lze vidět malby a reliéfy faraónů, oklofané kladívky prvotních křesťanů, neb se jim pohanská božstva zdála ohavná… a teď jsou Koptové decimováni muslimským elementem (který si klidně ze staroegypstkého chrámu udělá mešitu, v tom jsou si jaksi rovni).

 599. Dobré odpoledne,

  političtí korekčíci, multikulti a pravdoláskaři se především cítí sami nadřazeni a dělají co mohou aby ten pocit nadřazenosti posilovali.
  Ať už tím, že se snaží většinové společnosti dokazovat, že jsou „jiní, lepší“ nebo tím, že se k objektům, s kterými to myslí dobře, staví do role záchrance či spasitele.

 600. 707- přesně. Ovšem je třeba si pohlídat, zda je pořád ještě nekorektní, onekulti a nepravdoláskařů většina nebo už ne:)

 601. No jo, otevrene traktory, vune nafty…. Skrivan a vitr ve vlasech. Jen se ptam, uzivali byste si to i v mlzeni okolo peti stupnu nad nulou, ci naopak ve ctyriceti? Ja vim, je to detinske, ale ja uz fakt na tohle romantik nejsem…. Protoze romantici se pak vobesej na tramu 😀

  Jinak je krasne cist, za co vsechno vsichni ostatni mohou, co nekdo neco dela spatne. Ano, dokonce jsou i pojmenovani. Tak jeste co s nima. Na reci se vykaslete, ty jeste nic nevyresili….. Co budete delat vy?

 602. Třeba já budu měnit v podkroví dvacet let starý veluxy a budu nadávat, kterej blbec je tam před dvaceti lety dával. Doufám že tím svojí hřivnou přispěju k rozvoji světového míru…

 603. Tak to je dobre, Ptakopysku, bud rad, ze muzes mit stresni okna. Jsou lide, co tuhle vymozenost na sve strese mit nemohou 😀

 604. Jirko,
  když tě tu vidím, nebyl jsi náhodou na novým Star Trek – Do temnoty ? Spirka Máčilová to na idnesu docela zdrbla, tak si matně říkám, že by to nemuselo být až tak špatné.

 605. Nevidel, ale tu zidli, o kterou se ted vsude po svete soutezi moc chci….a koupit se pry neda 🙁

 606. Jirko, já si dám kávičku a snad i doutníček. Trochu uvažuji i o plátku biskupského chlebíčku 🙂

 607. Traktoristo Jirko, poslala jsem ti mail, tak se na něj mrkni.

 608. (715) Blázníš, po výroku ÚS biskupský chlebíček?
  😛

 609. Ad PK
  jenom pro úplnost: Jirka ppa a brouk konzumují arcibiskupský chlebíček.

 610. nějk to blbne, odeslala jsem komentář a nikde nic….

 611. … nakopáváním prdelí by se mělo začít v Paříži, Londýně a Washingtonu, nebot bez spojeného =silí těch idiotů by zkrocený kaddáfí držel tuhle sebranku na uzdě…tohle video je třeba šířit a posílat zejména všem propagátorům Arabského jara

 612. 704 Modrej, je pozoruhodné, že Ty na mém systému funguješ, kdežto já na Tvém nefunguju.

 613. 720 Dušane, nedivím se. Při úrovni jejich myšlení. Ostatně s Wehrmacht měli dobré vztahy, třebaže podle rasového učení by jejich osudem mělo být vyfučení komínem. K takovému myšlení mají blízko i zdejší. Například podle některých novodobých interpretů historie nás v pětačtyřicátém osvobodila jen americká armáda a hlavní tíhu bojů nesli spojenci na západní frontě. Kdežto ta východní byla marginálie.

  Vázička s květinou za život vojáka, který tady pad
  Za hrdlo k plotu uvázaná aby ji někdo neukrad

 614. Ostatně, když mohou vraždit dnešní živé, proč by nemohli hanobit včerejší mrtvé? Když jak všude tam pozorujeme, je to jejich tradice? Ne, naše ne. My jsme kulturní a civilizovaný národ. A demokratický a lidskoprávní a evropotvorný a humanistický….
  A především ochotný si nechat nasírat na hlavu, radovat se z toho a navíc za to platit.

 615. Schumachere, kez by to byla marginalie…. Kez by. Nemuselo bejt, Benesovo45-48 a pak dalsi desitky let marasmu. A vubec by bylo nejlepsi, kdyby …. Ale to jsou jen pitomosti. Zadne kdyby neni. Ostatne je zvlastni, ze kdyz povoden generuje spolecensky rust, proc to neudelala ta valka? Tedy kdyz se uz ptam, ze ….

 616. No co Rputi…. Dostihove kone se jiste na drahu vrati, jen co stat vybere dostatek na danich…. Jeste ze to chrti, je na Plzenke.

 617. Nedá se nic dělat, je to tak – před součsnou EU nejlépe zdrhnout. Ale kam?

 618. Rputi, tak to jsem rad, ze uz to neni magistratu a kdysi jsem zaslechl, ze magistrat neco velmi vyrazne dotoval a neni to tak davno….. A ze na to zalozil nejakou firmu, aby to „proslo“ tak to je skvele, ze to neni potreba platit…..

 619. >728 – Jo, varane – tady je dobrá rada drahá …
  Jen si tak říkám, kdo bude platit všem machometánům, cikánům a jiným minoritám ty podpory, když všichni zdrhnou….

 620. Zrovna jsem chtěla napsat, že Jirkovi ppa nerada matu kruhy, ale že vlastník a provozovatel chuchelského závodiště ani omylem není závislý na státním rozpočtu, potažmo na daních 🙂 Ale byla jste rychlejší, Rputi.

  Mimochodem, Strakonická a všechny odbočky u Lahovického mostu a na soutoku jsou pořád ještě pod vodou nejméně 0,5 m, do obcí kolem Berounky se jezdí horem „přes kopec“ a někdy je to dost krkolomné… čert ví, kdy to dostatečně opadne.

 621. Aha, tak ja se v tom nevyznam….. Tak kdo tedy ma to zavodiste? Asi bude nutne napsat Jilkove, ze kone trpi 😀

 622. Varanko…. Ja se asi opravdu nevyznam v obchodnich restricich. Oni tu statni firmu co ma zavodiste zrusili?

 623. Rputi, mohli by si to zkusit platit jedni druhým navzájem… 🙂 Když podle teorie té cikánky jsou pro každého člověka na světě nějaké dávky a my si necháváme víc, tak až by tu byli sami, zbylo by víc na ně, ne? Úsměvná představa…

 624. Jirko 734 – všude, kde se točej velký prachy to nebývá přehledné a tady koukám, že je těch firem povícero – mají to hoši rozparcelované…

 625. Rputi…:-D proste a jednoduche. Jestli to je to podobne, jako vsude, tak statni firma ma sice v drzeni vse, ale prakticky jen plati a najima si ostatni firmy, lidi, spolecnosti, co se staraji o to, aby penezovody odtekali spravne. Tedy kdyz se vratim k te me prvni pripomince, nemam na ni co menit.

 626. 724 jirko ppa etc… samozřejmě, že i válka. Uskromnění a pracovití lidé, tedy ti , kteří přežili, vážící si, že jim nejde o krk, ochotnější pracovat za kůrku chleba s vyhlídkou, že když se budou snažit, jednou budou mít čím ji namazat, využití nových technologií a obnovené výroby z válečného průmyslu…Prostě aby se člověk vyhrabal ze srabu, musí se snažit víc než když je spokojený, tržně saturovaný, s plným panděrem a raoupama neví co dělat a tak hladá adrenalinové zábavy, na které by při válečných útrapách nepomyslel. Nesnaží se tak i okradený aby nahradil ztráty a dosáhl někdejšího komfortu? I zaplavení a vytopení místo čučení na televizi, vysedávání po hospodách a utrácejících za kratochvíle, se činí seč mohou aby se z toho srabu vybabrali a utrácejí, pokud mají co, za reálné potřebné statky čímž zvyšují poptávku a prodej, podporují výrobu s tím multiplikačním faktorem na čemž jak je v pohnutých dobách obvyklé, někteří velmi zbohatnou. Tak pokatastrofický, poválečný či posttotalitní vývoj, prohibice a jiné vymoženosti jsou zdrojem prosperity. Když se zotavuješ z choroby, přestalo tě bolet celé tělo, nechrchláš a nabíráš sil, necítíš se jako v ráji? Porovnej si například kolik nových multimiliardářů vzniklo v bývalém východním bloku v porovnání se světem za někdejší železnou oponou. A jací jsou to chlapící úspěšní díky komunismu. Obsazují ne až tak nízké příčky světového žebříčku. Může se tím chlubit například Rakousko, Švýcarsko a podobně? A kdo jiný se může pochlubit největšími jachtami na světě, než ruští bohatýři zbavení komunistického jha? A stačil na to jediný výstřel z Aurory. Tvoje plavidlo by jim nebylo dobré ani jako záchranný člun. Tak nevím co je na tom k nepochopení. Samozřejmě, že se nacházejí remcalové a škarohlídi, potažmo nepřipravení neúspěšní závistivci, kterým se to nelíbí. Vźdyť nebýt prohibice, nebyl by Kennedy prezidentem a nebýt W.v.Brauna, který si potřebnou technologii mohl vyzkoušet ve válce, nebylo by Apollo…Tak je to podobné v lecčem. Máš-li kupříkladu obchod s potřebným harampádím, správná katastrofa je pro tebe požehnáním. Čísla hovoří jasně. Akorát některým se to nelíbí.

 627. 740 dvd, to je snad nakažlivá choroba, kterou si navzájem předávají. Paroubek, Topolánek, Nečas…

 628. Schumi, předpředposlední větu 741 potvrzuji. Nevěřila jsem, jak tady stouply ceny košťat a úklidových rukavic od předminulého týdne. O savu ani nemluvě…

 629. Shumachere…. Podle meho, jakekoliv nestesti, vybuch sopky, tsunami, pozar, valka…. Bohatstvi bere a ne ho „prinasi“. Jednotlivci, kteri zbohatnou, jen potvrzuji pravidlo.
  Zkus to…. Zapal si barak a pak se koukni, jak si zbohatl

 630. 745-OT, negratuluj, když tak světu, že bylo objeveno nové souhvězdí.

 631. 😀 andy…. Co souhvezdi. Hvezda 😀

 632. 745- v podstatě podle stejného modelu lze říci, že vaši oblíbení cikáni svým rabováním zvyšují HDP, zaprvé voni to prodaj, v bazaru to prodaj dál,,,,a zadruhé vy si za ukradené musíte koupit nové.

  Tak nevím, co proti nim furt někdo má.

 633. 747- už mu to zase smazali, wikipedisti jsou cháska zkostnatělých troubů, kteří si ani nevšimnou politické propagandy, ale formálně bazírují na své výjimečnosti. No, jejich škoda:))

 634. Ad Petr Kunetka – napsal bych, ale nemám tvůj mail, moc to měníš 🙂 Napiš na foundryman na quicku.

 635. 2 Schumi – změna je život… V jedné prdeli jsem až do pátka, pozdních večerních hodin, v neděli se přesouvám do druhé prdele, kde strávím celý další týden… Nějak na sebe máme smůlu… Dnes jsem byl u sebe skoro až do 18. hodiny…

 636. 2 dvd – ad 740 – jen jestli se předzásobil lubrikačním krémem, aby ta jeho píchačka tolik nedřela… Možná, jako premiér, má v nutných vedlejších výdajích rubriku pro mrdné… Pak to může vyúčtovat jako pracovní náplň…

 637. hihi, prezident se skromností sobě vlastní, jak říká, v tv sdělil, že soudruh jan fischer má jít jako velvyslanec do rakouska a jemu se to nijak nelíbí
  líbí nelíbí, hlavně, že je statistik fischer kariérní diplomat, jak je požadováno 😀

 638. 745 jirko ppa etc…Byl pokus o lehkou ironii. I když…Jak to, že to nefunguje? Netvrdím, že zbohatne kdo si zapálí barák. Zbohatne ten komu dá vydělat, má-li na to. Na cizím neštěstí se dá dobře vydělat. Příkladem je pojišťovnictví. I když…Má-li ho dobře pojištěný…Na rozdíl od požáru se povodeň zařizuje špatně.

 639. 751 PeSi, zkusím utrhnout v pátek přes den. Máš to tak jak tak rezervované, bublinky se naštěstí moc nekazí.

 640. Schumachere…fakt ne, vždy je to obecně zchudnutí ….. Jo a tady je ten link na těch 20 minut radiožurnálu na borce z národohospodářské fakulty….fakt to stojí za poslech. Moc chytré. http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2905851

 641. Ahoj! Uff Uff…
  K debatě komu co zakázat, koho zachraňovat a koho ne, koho na státní náklady a koho pro poučení na jeho vlastní, bych si dovolil přidat ještě jeden aspekt:
  Koho zachraňovat i podruhé a potřetí, protože lidi jsou nepoučitelní !!!!

  Q.E.D.
  Já se zase dnes nechal přemluvit a vzal na vyjížďku dvě holanďanky. Ta jedna prý jezdí 6, ta druhá 12 let…

  No ale zase jsem před letní sezonou vyléčený…

 642. Z toho plyne poučení, že Holanďani si mají pořizovat Aerovky a ne koně. Na setkání se během dne projedeme, to zvládají, večer ožereme, to také zvládají, lépe než Němci. Ti odpadnou a zbydou Češi a Holanďani, dokud vydrží personál putyky.

 643. 756 jirko ppa etc…jak dobře víš, tak všichni nemohou být bohatí. Bohatí nevydělávají na bohatých, ale na chudých. Kromě toho ten vydělávající za využítí nebo, hůře za způsobení nějaké mizérie se zajímá jen o svůj prospěch a pozici v pyramidě. Pak na panujících poměrech záleží jaký tvar ta pyramida má. Když má příliš úzkou základnu a přílišnou výšku, je nestabilní a když to dojde k nějakému bodu tak se zhroutí. A zase roste, a zase se zhroutí…Jako když vršíš hromadu písku. v těch případech ve kterých odkazuju na škálu, lze si představit pyramidu.
  Že taková vnitřní predace oslabuje společenství lidí a prostřednictvím toho i jednoho každého je zhoubná, není sporu. Zvláště při konkurenci s jinou entitou. Jenže skutečnost je taková, že mnozí dávají přednost svému většímu bohatství za cenu toho, že suma celkového bohatství se sníží. Tomu brání záporné zpětné vazby včetně pro hostoriky (kteří jsou tím dobře živi i v teplých ďolící rozličných to zkoumajících ústavú) atraktivních randálů, když ta disporoporce dosáhne nějaké míry.

 644. >> Schumacher
  O těch Tvých pyramidách, napsal Erich Kästner báseň: Belauschte Allegorie. Vyskytuje se tam myšlenka o nestabilitě pyramid – ty kameny, co jsou dole chtějí být nahoře, a tak to chtějí změnit a je jich více než těch nahoře a tak se nakonec doopravdy všechno změní, jenže po velké změně (revoluci) tu máme zase pyramidu. A vše začne da capo al fine. Ta báseň je psána jako dialog a na otázku po řešení přichází odpověď: Künftig vielleicht keine Pyramiden mehr bauen. (=Napříště snad více nestavět žádné pyramidy.)

 645. TJirko ppa etc…to mně vede k úvaze, že nejúspěšnější a konkurenceschopnější společnost je taková, která má největší objem bohatství. Její pyramida není ani příliš placatá ani příliš špičatá. Pak má i vnitřní optimální rozložení bohatství. Je-li příliš úzká, má sice velmi málo velmi bohatých, ale objem jejího bohatství je menší. Je-li příliš placatá, má sice mnoho málo bohatých, ale objem jejího bohatství je také menší.Fór je v tom, že to vychází pěkně geometricky v maximálním objemu a minimálním povrchu. To je přirozená přírodní zákonotost. Z nějaké příčiny nemá tvar koule, i když, pozor, ve volném prostoru v důsledku gravitačního působení se hustota hmoty (a analogicky hustota bohatství) směrem ke středu zvyšuje. Podle toho by ideální uspořádání mělo mít tvar koule. Ostatně pyramidu si můžeme představit jako výseč z koule….
  Neberu v úvahu dočasné umělé koncepty jako krutovlády a diktatury. Optimální pyramida je výsledkem onoho spontánního řádu o kterém svého času psal Janyška. To, že tvar reálné pyramidy odlišuje od ideálu, je důsledkem umělých zásahů. Vyslovuji hypotézu, že ideálního tvaru a tím i maximálního objemu bohatství lze dosáhnout jedině trhem. To znamená svobodným trhem bez přívlastků. Protože takový prakticky není, reálná pyramida se ideálnímu tvaru může jen blížit. Připomínám, že jsem stříliv, nepoživ alkoholického nápoje ani jiné omamné látky, neutrpěl jsem úder do hlavy a jak se pozoruji v zrcadle, jazyk plazím ve stření čáře. No, jsem zvědavej co na to Modrej, jestli si mám nechat spíchnout frak pro audienci nebo dostanu klystýr jako obvykle.

 646. 760 dvd, to znám. Teď, právě teď tu byl, chvilinku před Vámi….Sákryš to musím bejt vždycky pozadu s vynalézáním žárovky?

 647. To jsem vynalezl elektrické turbo k přeplňování abych zjistil, že už asi před více než dvaceti lety to vymysleli u BMW a že je to na spadnutí do praxe, jenže ne a ne se to objevit na nějakém sériově vyráběném vehiklu. Asi pořád nějaké problémy….

 648. (761) Co Modrej nevím, já bych docela souhlasil.
  Až na tu kouli. Ona se ta pyramida bude rýmovat spíš s Gaussovkou.

 649. 764 Karle nebo s tvarem diskovité galaxie. Ty obecné zákonitosti….

 650. Sumachere… teď se nechci přít o to, co je vlastně bohatství. Mohu Tě ubezpečit, že to nejsou jen zlato, platina, dimanty v prstenu, prachy na kontě. … to je jen takové oblíbené měřítko, ale tak to nevidím. A už opravdu vůbec nesouhlasím s tím, že čím více diamantů, tím lepší postavení v pyramidě. Co když to tak vůbec není? A hlavně, někdo si připadá bohatý, když má byt a zajištěný život, příjemnou prací ve své firmě, druhej má miliony z dividend, ale bohatý si rozhodně nepřipadá. … Opravdu to je celé postavené na hlavu.

 651. 766 jirko ppa etc…jistěže. Absolutní a relativní. Ono hmotné bohatství nemusí znamenat jemu úměrně odpovídající spokojenost. Někdo se dokonce o to soudí, jako třeba ten bláznivý Šejch ze Saudiarabie. Chudák, Forbes nedostatečně ocenil jeho bohatství.

 652. (766) Vyjímky jistě existují (nahoře, dole i uprostřed), nicméně pyramida je průměr. Funkční průměr.

 653. (766) Vyjímky jistě existují (nahoře, dole i uprostřed), nicméně pyramida je průměr. Funkční průměr.
  On ten názor na bohatství se poněkud odlišuje u závistivců, dědiců, selfmademanů, socialistů ……

 654. Jirko, toho Tajovského mi bylo téměř líto. Bylo tam slyšet jak zoufalstvím vzdychal…

 655. 2 Schumi – opakuji – ze Španělska se bohužel vracím až v pátek, 14. chčijena okolo 21:00. Ergo v pátek přes den jsem někde nad Evropou, mutatis mutandi… A při zhruba konstantní hodnotě kinetické energie jest má lokalizace v libovolné souřadnicové soustavě poněkud neurčitá… Ergo, budeš-li mě shánět v pátek přes den, budu patrně jinde.

 656. Schumi – co popisuješ jako elektro-turbo, ve skutečnosti elektro-kompresor, je sice technicky proveditelná aplikace, ale z hlediska ekonomiky provozu spalovacího motoru je to nesmysl. proto to nikdo nedělá

 657. Dobré ránko!

  Čestné slovo, že nepléduji za okamžité utracení ministra financí, ale tahle perla by neměla zapadnout:

  „Ministr ve vysílání také jednoznačně prohlásil, že povodně budou ve svém důsledku znamenat určité oživení poptávky a tím i oživení ekonomiky. Vzrostla např. poptávka po košťatech či gumových rukavicích.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Podle-Kalouska-uz-povodne-ekonomiku-ozivuji-Pomohly-prodejcum-kostat-a-rukavic-275230

 658. Dobré zas ráno… K těm pyramidám – budete-li sypat suchý písek na jedno místo na hromadu, vytvoří se vám kužel, tedy uspořádání s minimem energie a maximem entropie… Ta pyramida je tomu dost podobná… Takže chcete-li toto uspořádání změnit, musíte vynaložit nemalé množství energie, popř. i nějaké ty vazby (vazebnou energii), načež se vám to po jistém čase zas samovolně sesype do tvaru toho kužele… (pyramida je módnější slovo, ale já u toho samovolného uspořádání postrádám ty ostré hrany…) Jo, vážení, entropii neobechčijete… Útěchou vám budiž, že klasická termodynamika neoperuje s časem… Systém sice směřuje k dosažení termodynamické rovnováhy, ale nikdo neví, kdy to bude… Existují pouze více či méně kvalifikované odhady, dle náboženství, které příslušný kvalifikovaný odhadce zastává…

 659. Dobré ráno,

  týýýjo, ten Kalous je genius….
  Na to by jeden nepřišel, že vzrostla poptávka po košťatech a Savu.
  je to skoro tak překvapivý objev, jako kandidátská práce jednoho mého dávného šéfa, která vedla k překvapivému zjištění, že v bytech ve vyšších podlažích je hluk z pouliční dopravy menší, než v nižších.

 660. Ad bohatství: Kdo řídil společnost v Asimově Nadaci? Sedláci. Nejbohatší jsou tedy Amišové, hned po nich Mennonité.

 661. Maydo (775) a ještě ke všemu to není tak úplně pravda.

 662. učebnice personalistiky: DVOŘÁKOVÁ, Zuzana a kol. Řízení lidských zdrojů. 1. vydání. Praha : C. H. Beck, 2012. str. 145

  „Evropská legislativa klade v pracovněprávních vztazích mimořádný důraz na rovné zacházení. Zaměstnavatel může prosazovat politiku rovného zacházení v oblasti získávání pracovníků tím, že:
  – aktivně a soustavně rozšiřuje počet vhodných uchazečů o zaměstnání v závislosti v závislosti na jejich kvalifikačních předpokladech a bez ohledu na jakýkoliv znak diskriminace,
  dává systematicky přednost při získávání a povyšování ženám a příslušníkům menšinových skupin,
  – stanoví podíl, kolik má být žen a příslušníků minorit z celkového počtu získaných nebo povýšených.“
  (Macek)

 663. (779)Líbí se mi, jak to všichni okopčí s tou dvojí závislostí ……
  Proč by zaměstnavatel měl aktivně a soustavně rozšiřuje počet vhodných uchazečů o zaměstnání je mi taky záhada. Když nabízí zaměstnání dobré, zajímavé, slušně placené, je uchazečů dost, až je musí odhánět, pokud ne, aktivně a soustavně sežene stejně jen zoufalce.
  Macek se diví, proč že se blbina dostala do učebnice. No protože EU.

 664. Nickname, ne nadarmo je první věc, co udělá každý nový stát, nový vládce, nová páteř… okamžitě pozemkovou reformu, či omezení vlivu, odpovědnosti a svobody sedláků…. nemusím uvádět příklady třeba z posledních sta let, že ne.
  On ten Asimov nebyl úplnej blbec…

 665. No a o aktivním vyhledávání zaměstnanců mi prosím nic neříkejte….. jsou pozice, které se samozřejmě nenabízejí veřejně, proto existují „hedhantrové“ firmy, co se tímto velmi dobře živěj. Takže až takovej blábol to nebude a ano…. zcela nepochybně jsou ženský daleko pečlivější, pracovitější a při správné motivaci daleko lepší, než muži. Bohužel tomu tak je. Dokonce znám jednoho, co vyhledává na podřízená místa jen ženy…. a ne kvůli tomu, že je na ně hezkej pohled, ale protože jsou na tu práci daleko vhodnější…a není to práce ženská, je na to potřeba odborná vysoká, nekecací škola. Jediný problém je v tom, že mu některé odcházejí na mateřskou…ale i s tím se prý dá žít….protože sežene záskok a ony se vrací poměrně rychle…

 666. 779 Rputi, ty dva body se navzájem vylučují.

 667. 776 Nickname, to se ví, že mám. Jenže pořád slyším to samé. „Teď, právě teď tu byl…“

 668. Jj – Jiřiku 783 – to je ta správná eurorovnoprávnost! 😀 😀 😀

  …Dokonce znám jednoho, co vyhledává na podřízená místa jen ženy…

 669. 774 Pesi, tak. Jenže jsou tací, kteří tvrdí, že člověk a jím vytvářená společnost tomu nepodléhá.

 670. no když je ředitel firmy, proč by měl mít nadřízené?

 671. Jirko, tys nepochopil, že si má nejdřív vyhledat ženskou na místo ředitele firmy?

 672. 776 jirko ppa etc….Proto největší bohatství, které máš, máš ve svých dětech.

 673. Jo jo…jsou to úplný poklady 😀

 674. nikoli martine, jde o to, že tučně tištěná tvrzení ve 779 se navzájem vylučují… 🙂

 675. 772 Dušane, proč je to z hlediska ekonomiky provozu spalovacího motoru nesmysl?
  Nejde o trvalý výkon, ale o něco na způsob forsáže pro krátkodobé zvýšení výkonu a jinak pro optimalizaci plnění a spalování v různých režimech. Elektrické dmychadlo je technicky nekomplikované a výborně regulovatelné. Lze do něj integrovat i zařízení pro rozprašování vody pro ochlazení vzduchu (neplést s intenzívním vstřikováním vody, to vede motor do hrobu). Všechno to se dá optimalizovat pro všechny režimy chodu motoru.

 676. 792 – děkuji, to by mi nikdy nenapadlo.

 677. Dobré ráno vespolek,
  k sedláckým bouřím jsem tu již vyzývala před časem :), ale Babiš to tu asi nečte…

 678. Nickname,
  jooooo, feudál a šlechtic, a z které strany :), východní nebo západní ?

 679. Babiš není žádný feudál, šlechtic…vždyť je to donašeč, který vybudoval imperium na půjčkách a praní peněz pro stb….

 680. Jo a protože dotace končí, i on mizí v propadlišti dějin…asi jako Chvalovský, či jak se jmenoval, a spol… prostě dluhy se nedají vytloukat dluhama. Proš si myslíte, že se rozhodl, že půjde do politiky?

 681. 798 Jirko … něco jako Karel z Lichtenštejna? 😉 Život je boj. Když jde o rodový majetek, musí moralizování ustoupit.

 682. Schumi, nevím, jaké mám k Tvojí 761 zaujmout stanovisko. Souhlasím s Tebou, že jednání jednotlivců, kteří sledují svoje cíle je spontánní a vede k nějakému optimu (v ekonomické hantýrce „ekvilibriu“). A takové jednání má nezamýšlené důsledky, na které reagují nebo nereagují jiní jednotlivci a jednají nebo nejednají a dosahují nebo nedosahují svých cílů, prostředky, které sami volí (mezi alternativami). Že se Ti jednající lidé dopouštějí omylů? Jasně, protože jsou to lidé a ti jsou tvorové nedokonalí, jsou to nádoby křehké, náchylné k různým svodům, jsou nestejní a tak vůbec.
  Teď nastává potíž. Já totiž netuším (z důvodů viz výše), jestli je to pyramida nebo kužel nebo něco dalšího, a jak vypadá ta/ten optimální, ke kterému se blížíme nebo se vzdalujeme. A to už pomíjím banalitu, kdo jsou to „my“, kteří se blížíme. Já, Ty nebo Ty a já, případně rodina, město, stát, kontinent nebo se rozmáchnout celoplanetárně? Samotný výrok tohoto typu totiž nutně znamená něčí hodnotový výrok – vím, kde je optimum. Což je A) vlastně neoklasický model, ve kterém informace vznikají bez nákladů, šíří se nekonečnou rychlostí, všichni je mají stále k dispozici a umějí je stejně vyhodnotit (chi chi chi, pravil by šakal) nebo B) pýcha rozumu magorů, kteří vědí, protože jsou nadáni silou citů, mají zázračné uzření, které následují tak, jak je předepisuje řetězení dějin nebo podobné blbosti (socialisti a etatisti všech barev).

  Jirko ppa etc. – ředitel musí mít nadřízené, to je přece jasné. Jak by mohl vědět, jaké potřeby má jeho firma? Ad Ladislav Tajovský: je výtečný a také velmi vtipný. Když se někdy zúčastníš, seznámím Tě.

 683. Modrý ptáku… netušil jsem, že se znáte, ale mělo mne to napadnout. Moc rád se seznámím. Dlouho jsem neslyšel, tedy mimo některých jednotlivců na blogu, něco tak osvěžujícího, jako předvedl on v tom rádyju.

  Jinak taková perlička OT, pouhá moje přítomnost dodává ženám a mužům, co k nám docházejí pracovat, nějakou formu stimulace. včera se mi dostala informace, že všechny tři mladé nadějné brigádnice, co už od února připravují stromky a pak je sází a budou se o ně i starat v budoucnu na stálo, tak jsou v jiném stavu. Samozřejmě že jsou vdané a jejich manželé brigádničí s nima. Je to docela sranda, jaké důsledky má příjemná lehce fyzická práce na tělo člověka. No snad abych si otevřel kliniku, že…. Upozorňuji, že se to nestalo poprvé a asi už na to budeme mladší ročníky upozorňovat. Mimochodem, stává se to i manželkám chlapců, co chodí zase řezat či jinak směňovat svojí práci za peníze ….

 684. To má být současně varování, abych k tobě na statek nejezdil? Nebo nesměňoval svoji práci za peníze? Udělal jsem sice preventivní opatření v tom, že nemám doma mladou brigádnici, ale raději se zeptám. 🙂

 685. Jirko,
  skoro mne napadá hříšná myšlenka, právo první noci jakožto feudál uplatňuješ 😉 ?
  Pokud ne, tak to asi bude vodou, když i tobě bylo v daném ohledu požehnáno… tak až se zbavíš ovcí, co ti v biosadu produkují biologicky hazardní lejna, můžeš zřídit druhé Františkovy Lázně 🙂

 686. Bodré podoledne.

  802- uvažovala jsem, že tě požádám, abys tam Karlosovi poskytl brigádu na léto, ale jak to tak čtu, tak snad raději ne:)

 687. 806- Ad Františkovy Lázně. O těch vím snad všechno. Zaprvé jsem kousek odtamtud, zadruhé zdravotník, zatřetí ženská, začtvrté dcera porodníka, zapáté jsem tam jezdila denně takřka deset let na tenis….takže:

  Princip Františkových Lázní tkvěl výhradně v tom, že si tam ženské odpočinuly, uvolnily své vědomí a přestaly se urputně denně měřit a vyzývat unaveného manžela k činnosti za účelem výroby dítěte, chodily tancovat a seznamovaly se s potentními lázeňskými šviháky.

  Řekla bych, že zatraceně mnoho dětí narozených do roka po lázeńské léčbě neplodnosti má stejnou genovou výbavu jako těch pár chlapíků, producírujících se po korzu v upnutých kalhotách.

 688. 😀 věděl jsem že to vzbudí nějaké reakce 😀

  Tak samozřejmě že žádné právo první noci, či cokoliv podobného. V podstatě mne kontakt, i verbální se ženama dost znervozňuje a vůbec. připadám si někdy, jako ten indický student v Teorii velkého třesku. Takže to asi bude v té vodě, či co. Františkovi lázně radši ne. On by mohl František chtít slevu a já prostě nejsem „slevovací typ“

 689. 812 Krmelec. Stávka, přespávání uvědomělých v televizi, transparenty proti vykořisťování … a transformace do organizace 2x větší. GBC. Griechisch Broadcasting Company 🙂

 690. Třeba tam má JIrka nějakou patogení zónu… 🙂
  To jsme takhle v Augšpurku bydleli v jedné ulici, kde byla řada asi 7 domů, my bydleli v tom posledním, spojeným s předcházejícím sklepními prostory.
  I událo se najednou, během tří měsíců, že nějak zapůsobili vesmírné síly či co a těhotná nebyla snad jen 80 letá důchodkyně v přízemí. V ostatních domech ani v okolí nebyla jediná těhule, ale nás v těch dvou barácích bylo asi 8 ….
  A všechno vypuklo opravdu jen během těch tří měsíců a pak byl zase klid – a samozřejmě to nikdo neuměl vysvětlit …

 691. jsem přijeli kdysi za kamarády, co se chtěli navrátit k přírodě a z prahy se odstěhovali k litoměřicím,
  zrovna si přiváželi vodu na pití v kanystrech s tím, že je místní voda špatná, protože tam ženy nemůžou otěhotnět a když ano, tak potratí..
  říkala ona, opět s bříškem, čekající čtvrté dítě
  no, co asi tak mohlo napadnout mého nepřejícího muže??
  „ty už bys tu vodu měla začít pít“
  🙂

 692. – a samozřejmě to nikdo neuměl vysvětlit …nový pošťák?

 693. Andy,
  neberte mi iluze o blahodárném působení rašelinových zábalů a sošky malého Frantíka s rybičkou v ruce a poněkud osahaným pindíkem 🙂

  Pasáčku,
  hruškovice, BINGO 😀 !!!!

 694. 817- skutečně se domníváte, že nějaké napatlání bláta na břicho může vést k těhotenství?

 695. Andy, to bych si asi všimla, nehledě k tomu, že to byla stará pošťačka…
  A i kdyby – proč by nějakej jistej nosil poštu jenom k nám?

 696. 819- protože byl tak vysílenej, že do další ulice už nedolezl? 🙂

 697. Andy 818 – proč ne, když někoho vzrušuje čvachtání? Lidé jsou různé…
  Ale vážně – měli jsme nějakou méně plodnou účetní a ta nám o tom vyprávěla hrůzostrašné věci, jakože se tím dělají i vnitřní výplachy a jiné šamanské brykule … brrrr ….

 698. Jirko ppa etc., co to hodit na papír (resp. do pavrpojntu) a vyrazit s tím na ministertvo lásky, že máš tohlencto „pronatalitní řešení“? Na to jsou bezpochyby nějaké granty, dotace, subvence (možná všechno dohromady).

  Kdyby si dokázal oslovit soudružku Marks-Tominovou (nevím, které z těch jmen je křestní), tak by se s tím ještě dostal do nějakého genderového programu (ta souvislost mně teď zrovna nenapadá, ale to vymyslíš). No a kdyby si mně k tomu přizval, tak bychom to mohli připojit k tomu projektu „záporných úroků“. Myslím, že by se to hezky doplnilo. Co myslíš?

 699. Modrý ptáku… myslíš tím projektem něco jako rozvíjení cilizace? Něco národnho a tak? Pak samozřejmě souhlasím. Ale v tom případě si budeš muset v obchodním rejstříku nějak upravit jméno. Přeci jen prezident obecně prospěšné společnosti pro ozdravění populace … dr ing phdr Modrý Pták csc …. no nevím, to by nevypadalo dobře 😀

 700. Andy,
  prohřátí orgánů uložených v malé pánvi je jistě užitečné při léčbě zánětlivých procesů (já si rašelinový polštářek zahřátý v MW pleskám na namožená záda); také vede k prokrvení tkání a tím pádem jejich lepšímu zásobení živinami. IMHO podobně funguje i low-dosage aspirin… takto používaný při asistované reprodukci, byť exaktní studie na to nejsou. Každopádně, jak jistě Šumavák potvrdí, podobných účinků lze dosáhnout i jízdou na koni :), případně masážemi a tělocvikem dle metody paní Mojžíšové.
  Stejně tak čínská medicína doporučuje skořici jakožto bylinu zahřívací, ovšem spíš v koupelích, mazání, čajích… Ano, jsem přesvědčena, že to může mít svůj kladný vliv, stejně jako s tímto spojená relaxace, a pak ani nemusí být okolo švihák lázeňský 🙂
  IMHO platí i to „víra tvá tě uzdravila“, takže i kdyby to celé bylo jen placebo, má to svůj význam.

 701. 801 Modrej, ono „my“, není doslovně, bylo myšleno jako společnost jejíž jsme součástí (nebo někeří nejsme). Pojmi to jako lidstvo, nebo kus lidstva někde. Prostě nějací lidé sdílející v nějakém čase nějaký prostor. To co je je označováno jako národ, lid (například lid popelnicových polí, ne to nejsou ti současníci směřující k vyselektování v populaci s extrémně dlouhými horními pařáty a hypertrofovanými játry)
  Dá rozum, že určení optima vyžaduje zpracování takového množství dat, že je to nemožné. Lze pracovat jen s přibližnými modely a s nimi dosahovat přibližných výsledků. Jenže je to dynamický proces vyvíjející se v čase. Lze vyloučit extrémní hodnoty jako nefunkční,lze získat rámcové hodnoty, ale chtít dosáhnout optimalizace s takovým množstvím proměnných je nemožné. Těm ředitelům Zeměkoule, kteří věří či předstírají, že je to možné, bych udělal tu radost, že veškeré jejich tělesné procesy až doposud podléhající autonomnímu řízení bych podřídil jejich vůli. Rázem by měli jiné starosti a velmi rychle by byl od nich pokoj, protože jejich přežití by se dalo měřit na minuty.

 702. nickname, HopTropáci to složili dávno před svobodným trhem někdy v osmdesátých. Byla to tak angažovaná písen, že se nikomu nelíbila.

 703. OT: Schumi – ve všech těchto případech jde o asistenci v nízkých otáčkách. Elegance turbodmychadla je v tom, že využívá odpadové enrgie a že je malé. Výkonu dosahuje otáčkami – 70 až 90 000/min. Jen velmi speciální elektromotry dosahují těchto otáček a jsou velmi drahé. A energie není zadarmo, musí pro motor vyrobit alternátor a pro takový energetický náraz musí být „vyskladněna“ z baterií. To vše zvyšuje náklady na výrobu. Benzinový motor to v podstatě nepotřebuje. U závodních motorů to řešila turbo-mechanická kombinace Volumex. Takže jedině diesel. Vzhledem k emisním podmínkám jsou u dieselu podstatně vyšší i náklady na údržbu a na všechny ty RGR recirkulace a močovinové katalyzátory. Vyplatit se to může snad jen v Evropě s předraženým benzinem. Tady jsem si spočítal, že aby se mi vyplatilo koupit nějaký VW TDI oproti GTI, musil bych s ním najezdit ročně 35000 km po dobu 7 let než by se pořizovací náklady srovnaly. A za to mi ta volejnička nestojí.

 704. Pane Neumanne, kdybyste si koupil TDi, sešlápnete plyn, zaslzíte, nadechnete se čerstvých sazí a vzpomenete si na mládí. Praga V3s 🙂
  … do kalkulace jste nezapočítal: Nesmí se to rozbít. Nesmí se měnit vstřiky. Nesmí se měnit particle filter.

 705. 810 jirko ppa etc….připadá mi daleko snazší pochopit teorii velkého třesku než ženskou. Se mnou je potíž, jsem jednoduchý tvor s jednoduchým myšlením vyvinutým v lovecké tlupě, ve které se muselo říct jasně kdo co a jak a ne domýšlet jako při společenském tlachání při sběru bobulí a žvýkání kůží. Jsem nedomejšlivěj. Mně se musí říct přesně co se po mně požaduje. A chápat, že když říkám A tak myslím A a ne B,C,D….Když vznesu například dotaz kde mám ponožky, potřebuju ponožky a není to výtka, že mi nebyly okamžitě podstrčeny a důvod ke spuštění lamentací, že jsou v pračce a mcaca mcaca. Když projevím úmysl se jít vycachtat, očekávám informaci jestli je volno nebo mám počkat, rozhodně ale ne lamentací „pořád jsem čekala, že půjdeš, ale ty ne a já už musím a ještě mě čeká tohle a támhle a v kolik já půjdu zase spát a musím brzy vstávat a brrrr….“ přitom stačilo „teď potřebuju jít já“ nebo „vem to fofrem“. Nebo včasnou informaci, že bude taková potřeba abych se podle toho zařídil. Což není problém, protože má údržba je blesková. Takováhle komunikace při lovu nebo dokonce v boji by byla malér. Nebo při potápění tak jak jsem zvyklý na brífink. Domejšlet si je o hubu. Jenže zjišťuju, že je to velmi obecný a rozšířený jev.
  Není na to nějaké školení nebo kurs?

 706. …nickname, to máte podobné u každého auta. Jen tenzatracený filtr je nejlepčí vyndat (chce to alternativní ilegální výfukové potrubí) a nainstalovat jen před TK. S těmi sazemi, proti T111 a PV3S – a zejména proti ŠM11 projíždějícímu okolo nástupního ostrůvku, to není tak hrozné. V Čechách jezdím s Octaviíí TDI a docela jsem si na to zvykl. To auto má jiné problémy, ale motor to zatím není. Zaplaťpámbu. Zatím to ještě zvládám opravit si sám…

 707. 830- v tom případě usuzuji, že nejlepší životní partner by pro vás byl vojín.

 708. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Zbynek-Fiala-Kde-se-ta-voda-vzala-275254

  Něco o vodě. Po povodni každý hydrologem. Ale od mne jste to měli první Článek v krátkosti říká: držet hladiny nádrží nižší, byť za cenu nižší výroby energie.

  Pane Neumanne, Diesely jsou do určitého nájezdu v pořádku, ve firmě je držíme tak do 150.000km. Pak je to děs a běs. První Octavia, resp všechny diesely do cca r. 2000 byly OK.

 709. Já se také zapřísahal, že mi do baráku nesmí auto vyrobené po roce 2000, ale už jsem to porušil. To nejmladší je z roku 2004. Někdy se prostě některý model povede a následný třeba ne. Takže já se držím pětiválců Volvo (pro denní ježdění) a zatím spokojenost. …

 710. 829 nickname, pak se nedivím, když přede mnou na křižovatce vehikl z roury od kamen vyplivne černý chrchel a pak se hlasitých zvukových projevů začne langsam rozjíždět.

  Dušane, potřebný nárazový výkon dá jen trochu větší baterka. Když utáhne startér…K tomu ovlhčit troškou vody. Všechno to se dá řídit přesnějia je to i rychlejší než turbo, které napřed musí dostat fofr z vejfuku. Kromě toho se mi líbí hybridy s baterkou na pár kilometrů (stačilo by dvacet) a s motory/alternátory na zadní nápravě. Dokonce tam u vás na to existují konverzní kity. Motor takového vehiklu pracuje v optimálním režimu a při popojíždění v kolonách neposmrdává. Při brždění se část energie využívá rekuperací. Není to drahá technologie. Až na ty baterky. Bohužel. Nějaká energie by se dala operativně uskladnit v setrvačníkovém generátoru uloženém na místě obvyklé rezervy. Jdou nějaké řeči o kondenzátorech na bázi nanočástic uhlíku, jenže s proudovou hustotou to nejspíš nebude slavné.
  Místo toho všeho se dá s lehkou nohou a předvídavostí prostě využívat energie akumulovaná v hybnosti vozidla, jenže to se dá je ve velmi řídkém provozu. Ne když jsem nucen jet v pelotonu závodníků se stylem brzda – plyn. Buď zuřivě brzdí na poslední chvíli před semaforem nebo cedulí obce, pokud vůbec, aby vzápětí zuřivě akcelerovali. A v případě TDi, zvlášť vytuněných (snížený podvozek, kola na podložkách, metrák přidaného laminátu, vzadu roura od kamen, zvuk jako startující Andula) oblažujících chrchly sazí.

 711. 832 Andy, tím se mi potvrzuje nejen že je to obecně rozšířený jev, ale že je základní systémovou součástí programu „žena“.
  „Hele, víš, že Pepa, no víš, kterého myslím, ten od tý tamtý, no vždyť ho znáš, tak představi si, že on….“
  Nějaký systémový důvod brání říct „Potřebuju abys tohle…“ Případně je příčinou „Já bych Ti to řekla, jenže ty bys na to stejně nedbal, tak co bych to říkala..“

 712. 834 Dušane, Volvisti si chválejí, že dokud v tom nebyla spousta elektroniky, byla to velmi výdržná a spolehlivá auta. Nyní mají mnoho kurvítek.

 713. ono Šumi tyhle uvody nejsou vůbec doménou žen, ke mě příjde normálka brácha a začne, Anička trká Karlu a nežere když má naproti Zuzanu, ta ji to všechen žrot slízne, …. a po pěti minutách vyprávění, kdy už mám jak na talíři všechny nové problémy ve chlévě z něj vyleze, že potřebuje pomoct převést tři kusy.

 714. Zena ma XC 60 a nechce nic jineho… Naftak… Tu H1 co mame z prebytku z Jugosky, je taky naftak…. Nemuzu si stezovat… Fantasticka auta.

  Schumachere, hele nezda se Ti, ze vse co popisujes, ze to je vopruz, je prave to, proc se Ti nelibej chlapy a ze neni v zivote bilejch heterosexualu zadna nuda? Kdybys chtel vse logicke, podle mustru, kup si aitomatickou pracku 😀

  Ps. Ostatne, zensky takovej problem nemaji… V casopise Muz a smrt, byl uverejneny navod pro zeny, jak ho udrzet stastnym. byly to pouhe tri body…
  1. Dej mu veceri
  2. Dej mu
  3. Dej mu pokoj

 715. 836- samozřejmě že je, ale je to věc evoluce. Eva v ráji nic neokecávala, prostě natáhla ruku s jablkem a zamrkala řasami. Protože ale Hospodin při stvoření muže poněkud zazmatkoval a vyrobil tvora, který chce být současně macho, jež nepřejímá příkazy od fyzicky slabších a zároveň podléhá rád lichocení a okecávání( viz politika), žena se přizpůsobila a příkazy balí do hromady zbytečných keců, aby je macho nezvládl rozpoznat.
  Tzv. podprahové vnímání, v reklamě se s tím pořád experimentuje.

  Současně to působí jako urychlovač, muž, aby se keců zbavil běží rychle splnit úkol.

 716. Dobré odpoledne,

  Schumachere, já se musím přiznat, že ač jsem rodu ženského, tak mně tenhle způsob komunikace docela vytáčí. Asi má pravdu choť, že jsem poloviční chlap. 🙂

  A taky komunikace přes prostředníky. A řeší požadavek na B tak, že řekne C, aby řekl B. Nějak nevím, proč nemůže A jít za B přímo.
  Ale v populaci důchodkyň chalupářek to zřejmě patří k bontonu.

 717. Schumi, to je na delší povídání mimo zdejší rámec. Já ty hybridy moc nemusím. Já mám rád svou širokou uhlíkovou stopu, která se táhne za mým čtyřlitrem a nebudu se na stará kolena přeorientovávat na vozidlo s motůrkem ze sekačky a dvou kuchyňských mixerů.

 718. 839 jirko ppa etc…Samozřejmě že jo. Je to milovaná bytost a nečiní tak často. Soužití s počítačem by bylo útrpné. Krom toho už jsem se trochu dovzdělal v umění nepřímé komunikace. Jen mně občas vadí pocit, že jsem sociálně retardovanej. Veškeré ženské okolí mi dává najevo, že přece…normálka. Ony to chápou. Já jsem omezenej. Když slyším, že mám podat klíč třináctku, chápu, že mám podat klíč třináctku. Že vpravo je vpravo a vlevo je vlevo, a že když k divadlu tak to znamená vpravo k divadlu a všude jinde to je vpravo a ne aby k divadlu všude znamenalo vpravo. Chápu, že při sběru bobulí to mohlo mít nějaký pro mně skrytý význam.

 719. 940 Andy, jenomže problém je v tom, že jsem bytostně nedovtipnej. Asi se přihlásím do kursu.

  842 Dušane, tak by kdosi kdysi pravil „Já ty benzíňáky moc nemusím. Já mám rád svou čirokou stopu páry, která se táhne za mým parostrojem s olejem se lesknoucími ojnicemi a převody a nebudu se na stará kolena přeorientovávat na vozidlo se stroječkem na divně zapáchající vybuchující tekutinu vzněcovanou elektrickou jiskrou.“ Další opáčí jak někdo může přesedlat z ušlechtilého oře, který případně opilého sám donese domů, na tupou a špinavou supící obludu hrozící výbuchem parního kotle.

 720. dusane nejsem vubec motorar a vim jen ze kdyz potrebuji a moc slapnu tak ta mrcha hodi okamzitou spotrebu 99 🙁
  ale k turbum a “ elektroturbum“ byl jsem ucasten jednoho ze smeru a pokusu pomoci “ elektroturba“ toto turbo dostat do vysokych otacek pomoci elktriny , nasledne vyuziti spalin. V dobe nepotrebnosti melo toto turbo slouzit reverzne jako zdroj elektriny.

  nevim a neznam dalsi vyvoji a nasazeni , jen vim ze to byl jeden ze smeru ktery mel
  1) pomahat zdimat energiii vozu kde se da ( hybridy)
  2) pomahat dosahovat nesmyslnych pozadavku splodiny

 721. 845: ty experimenty pořád pokračují, ale narážejí na řadu problémů. Vysoký počet otáček turba je nekompatibilní s požadavky na alternátor. precizně vyvážit rotor s vinutím, aby vydržel 80000 otáček je pro účel spotřebního zboží neúnosně nákladný a technicky náročný. Elektromotor kompresoru (turbo je zdroj pohybu) musí být ve stálém pohyby, protože jeho náběh díky setrvačným hmotám (pokud by měl točit dostatečně výkonným kompresorem) je také dlouhý. Něco jiného je postavit deset motorů pro závody v LeMans, kde se na nějaký ten milion nákladů nehledí, a něco jiného je tím vybavit půlmilionovou serii cenově dostupných vozů.
  Ta spotřeba bude pořád stejná. Zákon o zachování energie turbo neošálí. Snížení spotřeby je pouze výsledkem dokonalejšího a rovnoměrnějšího plnění spalovacího prostoru, takže téměř skoro všechno palivo shoří v ideálním stochiometrickém poměru – tedy efektivita turbomotoru je vyšší než atmosferického. Dokonalejší spalování – ideálně na H20+CO2 dává i čistější emise. To, že se dnes v EU udává kolik motor produkuje CO2 je čirý podfuk na zblblého zákazníka od zblblého úředníka. Neboť není takového čaroděje, který by okysličováním uhlovodíků dokázal vykouzlit jinou reakční rovnici (či nějak sekvestrovat CO2). PeS by Ti to vysvětlil fundovaněji než já. Všichni tihle kouzelníci se spotřebou a emisemi totiž popírají zákon o zachování energie. Příště už jen perpetuum mobile.

 722. o zplodiny se starají Jirkovy zaměstnankyně…

 723. dusane je jasne ze spotreba je stejna ( mozna vyssi diky dalsim hejblatum) ale proto jsem psal ze to slouzi k tomu aby to plnilo testy 🙁
  je tedy znamo ,tem motorarum ( mi ne), ze ono mereni CO2 ( prubeh testu) nema s beznym provozem moc spolecneho .
  jinak tedy ten rotor nemusi mit vinuti 🙂
  no snaha byla prave jak rotor co nejvice odhmotnit. co nejvice ztuzit protoze je nutna co nejmensi sterbina mezi magnetem a civkou .
  Ale jak pises jsou to vyvojove pokusy. Jo uz jsou tak sakra silne magnety ze clovek obcas az zasne a videl jsem pracovat motor 7kW ktery mel prumer cca 8 a delku cca 15 cm

 724. Schumi, ad 826. Celé lidstvo nebo jeho část nebo společnost – konečně jsem to pochopil – Ty si ze mě děláš prču a já (debil) Ti to žral 🙂

  Stran těch modelů – kdysi jsem si o tom velmi důkladně povídal a psal s dvd (mám to schované, myslel jsem, že to použiju do článku, který jsem se nakonec rozhodl, že nenapíšu). Bylo to pro mě nesmírně obohacující. Takže mně přijde jednodušší, aby vizonáři realizaci svých záměrů vypointovali stylem, „protože Brusel nebo asfalt“.

 725. elektromotor nemusí, ale měl-li by sloužit ještě jako rekuperační alternátor – nejsem si jist jak by se to dalo levně obejít…a máš pravdu, že díky všelijakým supermagnetům se rozměry motorů značně zcvkrnuly. Třeba jen motorky do těch dlańových helikopterek. Za mého mládí téměř verneovský sen.

 726. hybridy pokládám za slepou větev vývoje, bud baterka nebo benzin, ale zdvojovat zdroj, to mi přijde neekonomické již v základu. Uhlíková stopa je dána hlavně těžkou/lehkou nohou. Už v osmdesátých letech dokázala Š120E jezdit pod 5l a moje průměrná spotřeba na tomhle autu byla 5,8l. O stejné hodnoty jsem se pak pokoušel na Favoritu, Felicii etc. a už jsem tak nízkou spotřebu nebyl schopen nikdy dosáhnout. Připouštím, že dneska je hustější provoz, takže ty podminky jsou trochu jiné, ale i tak jsem se nikdy ani při nočních jízdách nepřiblížil hodnotám škůdky.

 727. rezy ja uplne nevim zda slepa vetev hybridy.
  spalovaci motor je zatim v autech to nejlepsi co je muze pohanet.
  ale problem je nez se zahreje na provozni teplotu a v tom plneni jak psal dusan
  ( a cemu nerozumim 😀 protoze ten muj motor se nikdy nezvladl plnit jen peti litry na sto kilaku 😀 )
  no a myslim ze zlepseni chodu/provozu tim ze se zefektivni ( treba hybridem) tech par blbejch vlastnosti spalovaciho motoru ( CO2 za ty blbe vlastnosti nepovazuji )
  no ale nechejme se prekvapit co a jak dal 🙂

 728. tak jsem si vyslechla odcházející družinářku a z celého plačtivého projevu bylo nejlepší,
  že je spokojená, že ministerstvo kultury splnilo většinu politických úkolů!!
  😀

 729. 851 Modrej, sis o to drobet říkal…Jak tu Tvoji hjumenekšní entitu pojmenovat. Jinak tak všeobecně, představ si, že o tom že jsi a jak vypadáš se rozhodlo (píšu se, protože jak to bylo nikdo neví) před sedmnácti miliardami let. Stačilo aby se vstupní parametry jen naprosto nepatrně lišily a vypadal bys jinak. Třeba jako poetická medůza.

 730. největším problémem pístového spalovacího motoru jsou termodynamické ztráty dané jeho konstrukcí. Převod reciprokačního pohybu na krouživý, s neustálým střídáním akcelerace-decelerace umocněná pak třením v celé soustavě až po kolo, už neumožňují nějaké radikální zlepšení konstrukce. ještě horší jsou pak tepelné ztráty neboť značná část energie se odvádí chlazením. V osmdesátých letech se hodně experimentovalo s „keramickými“ motory, jejichž provozní teplota byla omezena viskozní kvalitou oleje a nikoliv chladivem. Tyto motory udržovaly provozní teplotu mezi 180 až 210 stupni. Ale znovu narazila technologie na ekonomii. Výrobně náročné a materiálově drahé, něco se z tohoto výzkumu do praxe přeneslo – nikasilové bloky válců (např). Ostatní směry – Wankel a turbina a stařičký dvoutakt – narazily hlavně na emisní protivenství takže nakonec zůstal nejkompromisnější stařičký čtyřtakt.jeho nejprogresivnější koncepce – čtyřventilový váec s dvouvačkovým rozvodem právě letos slaví 100 let. v roce 1913 ho podle plánů Ernesta henryho postavil Peugeot do svých závodních vozů. Od té doby, kromě elektroniky (vstřikování už bylo vynalezeno, byť ještě kulhalo), nic lepšího vynalezeno nebylo

 731. Divano, odchází… protože družina začne zase až v září a prázdniny jsou prázdniny… 😀 😀
  Tak vypne procesor, zastaví procesy a bude přihlížet jak živí umělci skáčí podle pískání klarinetisty.
  Bůh ví proč se mi asociuje městečko Hammeln a sto rýnských… 😉 😀

 732. aha, už je mi to jasný, minulé prázdniny proflákala na kultůře 😀

 733. já bych jí i odpustila, že je družinářka, koneckonců Aida z NP je veterinářka a o kultuře ví snad vše, co je možné, ale to, že je b..á jako štoudev, to mne skutečně nepotěšilo. Dává hrůze nový rozměr.

 734. Andy,
  mne děsí zejména to, že si ji někdo vybral a dosadil…

 735. Vono vůbec mít ministertvo kultury je pitomost…. A že družínářka odchází, je přeci jasné, nepodařilo se splnit to hlavní, tedy do správných rukou vložit zadarmo Stavovské divadlo. Vždyť kvůli tomu tam byla. Tedy byl to její největší úkol….tak snad to přijde s tím novým, kdo ví.

 736. 862- mýlíš se. Její největší úkol byl zabránit tomu, aby se někdo dozvěděl, co vlastně se předává církvím- vzhledem k jejímu projevu v tývý už nikdo ani nezkoušel se jí zeptat.

 737. No jo…to mne taky mohlo napadnout, ale církve jsem kdysi úplně vytěsnil , ihned jak jsem viděl tu červenohlavou krávu.

 738. Mohl by mi někdo zasvěcený vysvětlit, co vlastně má to ministerstvo kultůůůry v popisu práce?

  Mně připadá, že to je ouplně zbytečněj ouřad,dobrej jen k tomu, že když je třeba někoho odměnit či zkorumpovat, tak lze tak učinit usazením do křesla

 739. 865. Dobré ráno. Maydo, máte úplnou pravdu, ministerstvo kultury je zbytečné:
  http://www.nechtenasbyt.cz/urad/?strana=6

  V současnosti slouží k tomu, aby mladá progresivní kulturní fronta měla na kroužky pro děti. (Jednou mladý, pro vždy mladý). Zkuste si zjistit, kdo je mladý a progresivní 🙂

 740. Dobré ránko!

  Jj – například ňákej Kalousek. A starosta ani necvakne … 🙂

  …Starosta Bechyně Jaroslav Matějka řekl, že se občas nějaká nová stavba v okolí objeví i přes nesouhlas jeho úřadu, protože stavebníci si povolení seženou přes známé jinde.
  „Záplavová území v územním plánu máme, stavební úřad v těchto místech stavby nepovoluje, ale někdy jsou majitelé pozemků silnější,“ přiznává Matějka…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/stavba-v-povodnovych-oblastech-d3i-/domaci.aspx?c=A130612_211352_domaci_ert

 741. Dobré ráno,

  co to je za novinářský pitomosti zase? Nebo starosta neví, jak funguje stavební řízení?

  To si fakt myslí, že když mi nebudou chtít povolit stavbu v Kotěhůlkách, tak přijdu na úřad v Horní dolní, kde mám kámošku, posatvím na stůl flašku, řeknu „Máňo. napiš mi to“ a Máňa napíše?

  Stavbu povoluje vždycky příslušný stavební úřad. NELZE, aby stavební úřad vydal stavební povolení pro stavbu v místě, kde nemá působnost.
  U novostavby stavebnímu povolení předchází rozhodnutí o umístění stavby, které rovněž vydává příslušný stavební úřad.

  Sehnat si stavební povolení přes známé jinde je prostě nesmysl.

 742. maYdo, nezapomněla jsi na možnost odvolání proti zamítavému stanovisku ke Krajskému úřadu?

 743. já bych rozhodně nezakazoval stavět v zátopových oblastech tam, kde nemůže kvůli stavbě při záplavě vzniknout nějaký problém s obtokem stavby. Když už bych tomu stvavebníkovi do toho chtěl kecat, tak bych mu vzhledem k možnosti záplav zadal přísnější parametry stavby tak, aby mu to tu stavbu nevzal možný proud vody a aby měl jistotu na komíně. Prostě když by stavebník přišel s projektem domku, zapilotovaném 3m hluboko do skály, tak by povolení dostal a je jen na něm, jak si to domluví s pojištovnou.

 744. Dobré zas ráno…
  Tak ministerstvo kultury:
  Ministerstvo kultury podle § 8 zákona č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy České republiky, ve znění pozdějších předpisů, je ústředním orgánem státní správy pro

  umění,
  kulturně výchovnou činnost,
  kulturní památky,
  pro věci církví a náboženských společností,
  pro věci tisku, včetně vydávání neperiodického tisku a jiných informačních prostředků,
  pro přípravu návrhů zákonů a jiných právních předpisů pro oblast rozhlasového a televizního vysílání,
  pro provádění autorského zákona,
  pro výrobu a obchod v oblasti kultury.

  Ergo pro průměrného eurohujera je to ministerstvo velice potřebné- jak jinak ulejt jenoduše miliardy černoprdelníkům všeho druhu za potlesku našeho investigativního tisku, PaH-BŽ…

  Jo jo, takovýhle píčoviny vás zajímaj… A že nad Evropou se díky čackým odborářům letadla pohybují přískokem s organizovaným zpožděním, to vás tu nezajímá…

 745. To je jednoduché – když přijde maYda v Bechyni na stavební odbor, že si postaví chalupu u Lužnice, tak s ní vYběhnou, že jí nebudou stačit dveře.
  Když přijde Kalousek, tak mu to povolení doručej až domů.
  Co vím, tak novostavby jsou tam jen dvě – Kalouskovic a ještě jedna. Majitel si to skutečně vyběhal s tím, že s povodní počítá a má postaveno tak, aby mu to vypláchlo sklep a jinak se nic nedělo.

 746. Rputi, pokud to Kalouskovi chalupu neodneslo, tak v čem je problém??Mě jeho vytopení nezajímá. Divejme se na to tak, že díky těm co staví u vody zbyde víc místa pro všechny ostatní dál od vody. To je dobře ne?

 747. Myslím, že jsou ted na tahu v první řadě projektanti a ne zakazující politici. Ten příklad toho stavebníka, co si to posychroval aby mu stavba neodplavala je první, řekněme vlaštovka, že to jde.

 748. rezy – problém je ve starostovi – zdá se, že dostarostoval. Je jistě hodně mnohem postiženějších míst než Bechyně, ale v novinách je už asi 7. článek, ve kterém se mu nadává a on k tomu všemu hloupě kecá.
  Poslední kapkou bylo, že, když přijeli pomoci vojáci, nechal je uklidit cestu kolem Lužnice a pak je poslal pryč, že je už nepotřebuje. A když lidi nadávali, že mají doma bahna po kolena a potřebujou pomoct, tak jim vysvětlil, že podle zákona vojáci nesmí pomáhat v soukromých domech. Samozřejmě hovadina. Takže to zatím vypadá, že pan starosta při nejbližší příležitosti obdrží pár facek.

 749. to s těmi vojáka nevím, ale moje děti ted o víkendu byly pomáhat vyklízet u Radotína, vzaly si lopaty kýble všchno co mohly potřebovat, sedly ráno do auta a vrátily se večer. Utahaný jak štěnata. Armádu, Jirka se mnou určitě nebude souhlasit, považuju za totální pelešárnu a práci od nich už z principu neočekávám. Rozhodně neočekávám, že by vyklízeli z domků bahno. A ani nevím, jak tenkrát dopadli s tou odtučnovačkou, jesli ty pilule na hubnutí dostali nebo ne. 🙂

 750. Ad domky v záplavovém území. Nedávno jsme takový domek měli v užším výběru ke koupi – nekup to za tu cenu – nekoupili jsme.
  V mapě záplavového území jsou obdélníky novostaveb, které jsou ze záplavového území vyjmuty. Všude kolem sobota, jen nade mnou úterý. Doufám, že to řekli i řece, aby přes ty obdélníky netekla.
  Pro úplnost dodám, že některé novostavby jsou postavené na cca metrovém návozu zeminy.

 751. (872) Holt tu letecký odbor nebyl založen. I to moje Aero je na kolech.
  😛
  Co jsem tak matně zaslechl, zdá se, že letečtí odboráři se bouří proti jedné z mála rozumných věcí, které by přeslavná EU mohla napáchat.

 752. rezy, my tu máme kasárna na letišti – takže u nosu. A krom toho, armáda má, na rozdíl od soukromníků, nejen ruce, ale i použitelnou techniku.

 753. nickname, co by řece říkali, pokud s tím počítali a domek při stavbě staticky zajistili, tak je to jen jejich věc. Mostní pilíř taky boční proud vydrží, když si z toho vezmu příklad, tak není problém v takové oblasti stavět. Jediným kriteriem by mělo být jen to, aby nevznikla novostavbou hráz, která by vadila druhým, a aby dům zůstal na svém místě. Na navezené zemině stavět nelze, takže to bude zřemjmě jen výpln která se, pokud uplavala, obnoví.

 754. Rputi, armáda už není 15 let co bývala a rozhodně už ne letištní personál. To nejsou 18letí kluci plní sil a energie, je to banda ploužících se profíků kteří selžou kdykoli to jen jde. Předpokládám, že lidem pomohli odčerpat vodu všade tam, kde to bylo potřeba, pak už je to práce na týdny a tam bych osobně ani já letištní personál nerad viděl. Měli by mít jiné zaměstnání.

 755. Je zvláštní, když už tu mluvíme o tom povolování staveb, že ačkoli dnes máme stavební technologie které bez problémů tyhle věci v záplavových oblastech bezezbytku vyřeší, jsme mnohem připosranější než naši předci. Kecat majiteli pozemku stavět/nestavět, to by před 300 lety jen z duvodu možné povodně nikoho nenapadlo.

 756. rezy – ti, co se tu občas hemžej, jsou docela mladí kluci. A za kniplem selžeš jen jednou …

 757. Rputi, musíme si zvyknout na to, že dnešní voják není jen za stravu a žold 150Kč, ale že to je jeden z nejdražších státních zaměstnanců, možná vůbec nejdražší. Za kniplem je jeden ze 100, další by se měli starat o to ostatní. Trvám na tom, armádu dnes použít jen pro odvrácení velkých škod a pro záchranu životů. Na vše ostatní by tu měli být spoluobčané co nebyli vytopeni. Prostě vzájemná pomoc a místní živnostníci.Technika je dneska všade, té je dost. Pomoc z Letiště by byla jedna z nejdražších.

 758. Dobré dopoledne. Obešla jsem své rodné lány a zjistila, že postřik proti plísni bramborové zabral tak z 80%, zato se v bramborách objevily další pohromy – stovky brouků mandelinky, stovky slimáků a co tihle nesežerou nahoře, sežerou dole krtci nebo podobná havěť. Prostě letošní úroda brambor bude spíš neúroda. Ostatně to pálící slunce na mokrou zem je to nejlepší pro hnilobu brambor. A aby toho nebylo málo, v zelí a květáku se objevil blýskáček. Takže výlet do nejbližší drogerie a nákup dalších postřiků. Hromabydotohobacil.

 759. tedy já jsem měl letos sadbu brambor jednu z nejdarebnějších, ale postřik proti plisni se mi povedl, v sobotu jsem krásně obvoral a mandelinky nemám. Stejně ale mám děsné chcípáky proti ostatním létům. Snad se to trochu tím sluníčkem srovná.

 760. Tak stavbu v záplavové oblasti už máme taky s kolegy vyřešenou – tedy aspoň hubou: piloty, přízemí a suterén zavodotěsnit a udělat tam nejlépe vykachličkovaný bazén. V případě záplav řízeně zaplavit čistou vodou. 😉

 761. 889 Tak, a teď to postavte jako ekonomickou stavbu do 1.mil.Kč. Ne, takto to opravdu není postavené. 🙂 Za flaštičku předěláme záplavové mapy, pojišťovák jede jenom podle nich a kdyby nás to náhodou vytopilo, my jsme měli všechno špíglnágl, to ta ošklivá radnice.
  Jsou pojišťovny, které nepojišťují proti povodním. Povodeň je vaše rozhodnutí.

 762. >>dvd – Ajta krajta …. Co si počne pionýr, když mu milku zašili?

 763. Ale vážně – přijde mi to docela brzy po té defenestraci na magisrátu. Jestli ono takhle … náááhodou …

 764. Jojo, a Kalousek prý včas odešel. Určitě nááhodou…

 765. 894 Ten Mirek, který odvolává policejní prezidenty? Má svojí rozvědku? Kluci z novin mu jdou na ruku? Jeho jediným problémem je tělesná schránka.

 766. Jj – když předčasné volby, tak nejlépe ve chvíli, kdy půl ODS v base…

 767. >dvd,
  nestíhám valit bulvy, zaskočil mi svačinový cejlon a prej 8 lidí z jihočeského kraje, žeby Kuba a spol. ?

 768. Zdá se, že ÚOOZ byl pověřen ověřit, zda skutečně dře jak kůň… A jen mi tak vrtá hlavou, kterej Kalousek je tam v noci poslal, tedy klasická otázka – čí bony?
  Jinak – čím dál, tím líp… Jak ta baba říkala, když z těch schodů padala…

 769. Ale možnáje to jen akce některého výrobce lubrikantů – Nečas se mezitím v klidu rozvede a nastávající mu ve vazbě pořádně promažou, aby tolik nedřela… Tzv. provedení opatření kzabránění opruzení přirození…

 770. PeSi, nevěř na duchy. ODS prý v poslední době začaly zase stoupat preference. To by tak hrálo…!

 771. PeSi,
  mňo… Spíš bych to viděl, že jako nová v base oblízne všech deset…

 772. Ahoj!
  No, novináři na podpoře Topákům viditelně ubrali…, je pred volbama, tak je třeba s tím něco dělat…

  AK – mezi Tvými a mými holanďany je jeden zásadní rozdíl… Když Tvůj s ajrovkou najede na obrubník a urazí péro a tlumič, udělal si to na své náklady na svém autě! Když „ta má“ natahne šlachy koni, protože neumí jezdit a ve cvalu mu padá zpět do sedla a nesesedne ani když už kulhá, udělala to na mém koni na mé, nemalé náklady a problémy. Jen proto, protože si myslí, že je mistr světa a nedá si říci, případně dělá že nerozumí.
  Kdybyste měli znovu v Praze povodeň, tak teď je z mé studny po stříkání nohou…
  jdu zase chladit.

 773. jo a pojďte nahoru přebrat si pomoc EU k úklidu po povodních…

Komentáře nejsou povoleny.