Ring volný

Zuzana Chlumská

 

Věru tristní to pohled na naši Poslaneckou sněmovnu a politickou scénu vůbec. Drobili pánové, drobili , až sobě nadrobili. Poslanecká sněmovna teď připomíná slepičárnu, kam právě vtrhla kuna. Kurové skáčou, kdáčou, kokrhají, peří lítá, hypotéky víří prostorem a nikdo neví, co se děje.

 

Nejlepší z nejlepších kohoutů v panice lomí křídly a varuje před nedozírným následkem, neboť jinak jaksi není před čím, neb vše se děje v linii Ústavy. Krhavým zrakem patří na nového premiera a zatím neexistující vládu nazývá invazním komandem. Když už neví co by, hrozí, že president Miloš Zeman si bude dělat co chce.

Jsem zvědavá, kdy přijde nejlepší z  ministrů financí s návrhem presidenta zrušit, neboť se tím významně sníží schodek státního rozpočtu.

 

Kníže se definitivně urazilo, neb po presidentské sesli přišlo i o tu ministerskou, což v historii neslýcháno, takže se nechalo slyšet, že prý nepatříme do západní Evropy, neb naše politická kultura, kterou tak intenzivně pomáhalo budovat, nestojí za nic.

 

Alfaslepice pak běhá kolem sněmovny a vodičku pro kohoutka nabízí každému, kdo jí zaručí, alespoň cípek poslanecké lavice. Jen se jaksi nemůže rozhodnout, čímž zvyšuje všeobecný zmatek, protože nikdo neví, koho vlastně podpoří. O 101 většině dá se v tom případě s úspěchem pochybovat.

 

Paní Němcová volá, že bude cedit krev, jen není jasné čí a jestli ta partaj ještě vůbec stojí za to, nebo bude nutno ji recyklovat.

 

Sociální demokracie se, v osobě svého předsedy Bohouška Sobotků, k smrti vyděsila, že se jim ta partaj do voleb rozuteče a tak přišli s nápadem menšinové vlády.

 

Novinářské hyeny věští z lógru a „vyjí, vyjí divnou věc“, že ve vládě budou Zemanovi kamarádi. Patrně by pan premier Jiří Rusnok udělal nejlépe, kdyby tam najmenoval lidi, které v životě neviděl. Dokonce jsem zaznamenala požadavek, aby sněmovna významně osekala presidentský rozpočet, čímž tomu panákovi na hradě bude jasně naznačeno, zač je perník v Pardubicích!

 

A trochu se také se obávám, že budeme-li s nástupem každého presidenta měnit Ústavu, stane z ní z ní vbrzku trhací kalendář.

 

Nápadů má každý jen což, jen se z těch úvah jaksi vytratila Česká republika …

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

660 komentářů u „Ring volný

 1. 651
  Šumavák says:

  Halle, 😀 Ta paměť, ta paměť on v tom Bruselu někdo byl.
  A Špidla tam byl za vola až tak, že s Ním ve Švýcarsku před volbami strašili malé děti… 😀

  Pojďte nahoru!

 2. 652
  Halladin says:

  Jo, Šumaváku, byl.
  Ale nějak nechtěl poslouchat. Tak ho vykopli, nikoliv Lenártom jako za totáče Širokýho, ale Špidlou. 🙂

 3. 653
  NoName says:

  649-přesné. O roli policejních provokatérů jsem zavadil na několika blozích obyvatel ČB, ale link takhle z hlavy nedám.

 4. 654
  Halladin says:

  A to by mě zajímalo, co měl Špidla se švajcem….

 5. 655
  Rpuť says:

  Halladine nic. Jen ty jeho nápady byly tak blbé, že si toho ve Švajcu všimli.

 6. 656
  Schumacher says:

  638 Modrej, já také nesouhlasím s tím, že zítra bude pršet….
  Human action v rámci přirozené podstaty a human design. Proč ten tak a onen onak. Proč v jedné kultuře tak a ve druhé onak. S odpovídajícími důsledky tak či onak nastavených individuálních preferencí. V jejich rámci, samozřejmě je human action s maximalizací poměru výnos/náklady. Velmi komplexní záležitost.

 7. 657
  Halladin says:

  Rputi, já se nechci dohadovat, jestli měl nápady dobré nebo blbé.
  Ale proč by měla být sebevětší blbost důvodem k tomu, aby se jím strašily děti, které asi stejně nerozuměly a ve švajcu jest mi španihelskou vesnicí.
  Kdyby to bylo kvůli vzhledu, tak bych to chápal….

 8. 658
 9. 659
  Halladin says:

  Takže se strašili dospělí voliči , a nikoliv děti 🙂
  No a se Šengenem Špidla fakt nic nemá společného. To patří úplně jinému komisaři.
  Řekl bych , že ty strašáky vybírali podle ksichtu 🙂
  No a Špidla fakt nepatří mezi fešáky.

 10. 660
  Halladin says:

  A stejně to strašení Špidlou nezabralo.
  Švýcarsko do Schengenu vstoupilo.

Komentáře nejsou povoleny.