Ring volný

Zuzana Chlumská

 

Věru tristní to pohled na naši Poslaneckou sněmovnu a politickou scénu vůbec. Drobili pánové, drobili , až sobě nadrobili. Poslanecká sněmovna teď připomíná slepičárnu, kam právě vtrhla kuna. Kurové skáčou, kdáčou, kokrhají, peří lítá, hypotéky víří prostorem a nikdo neví, co se děje.

 

Nejlepší z nejlepších kohoutů v panice lomí křídly a varuje před nedozírným následkem, neboť jinak jaksi není před čím, neb vše se děje v linii Ústavy. Krhavým zrakem patří na nového premiera a zatím neexistující vládu nazývá invazním komandem. Když už neví co by, hrozí, že president Miloš Zeman si bude dělat co chce.

Jsem zvědavá, kdy přijde nejlepší z  ministrů financí s návrhem presidenta zrušit, neboť se tím významně sníží schodek státního rozpočtu.

 

Kníže se definitivně urazilo, neb po presidentské sesli přišlo i o tu ministerskou, což v historii neslýcháno, takže se nechalo slyšet, že prý nepatříme do západní Evropy, neb naše politická kultura, kterou tak intenzivně pomáhalo budovat, nestojí za nic.

 

Alfaslepice pak běhá kolem sněmovny a vodičku pro kohoutka nabízí každému, kdo jí zaručí, alespoň cípek poslanecké lavice. Jen se jaksi nemůže rozhodnout, čímž zvyšuje všeobecný zmatek, protože nikdo neví, koho vlastně podpoří. O 101 většině dá se v tom případě s úspěchem pochybovat.

 

Paní Němcová volá, že bude cedit krev, jen není jasné čí a jestli ta partaj ještě vůbec stojí za to, nebo bude nutno ji recyklovat.

 

Sociální demokracie se, v osobě svého předsedy Bohouška Sobotků, k smrti vyděsila, že se jim ta partaj do voleb rozuteče a tak přišli s nápadem menšinové vlády.

 

Novinářské hyeny věští z lógru a „vyjí, vyjí divnou věc“, že ve vládě budou Zemanovi kamarádi. Patrně by pan premier Jiří Rusnok udělal nejlépe, kdyby tam najmenoval lidi, které v životě neviděl. Dokonce jsem zaznamenala požadavek, aby sněmovna významně osekala presidentský rozpočet, čímž tomu panákovi na hradě bude jasně naznačeno, zač je perník v Pardubicích!

 

A trochu se také se obávám, že budeme-li s nástupem každého presidenta měnit Ústavu, stane z ní z ní vbrzku trhací kalendář.

 

Nápadů má každý jen což, jen se z těch úvah jaksi vytratila Česká republika …

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

660 komentářů u “Ring volný

 1. A já k tomu dodávám, že zrovna v tuto chvíli se z venku se line husitský chorál z tlampače na střeše okolo projíždějícího automobilu, neb další Spasitel se připomíná 😀

  JAko když zaprší a vylezou žížaly na asfalt.

 2. Dovolím si ještě přepastnout z dolní hospody:

  MP,
  mnojo, já bych se asi musela jít kouknout do šifonéru, jestli jsou ty šaty opravdu z Indie, ono se ta jemná látka s nějakým “kašmírovým” potiskem nosí dodnes. I u Vietnamců se toho najde plno, v USA jsem si koupila několik sukní na mexickém trhu, které se v horkém počasí převelice osvědčily (v jedné jsem dokonce, na nohách pohorky, lezla do Grand Canyonu a zpátky – na rozdíl od turistů v kraťasech jsem neměla spálené nohy).
  Ještě se mi vybavuje, že se z toho materiálu na sklonku socíku nosily i zde šátky (s vetkanou stříbrnou nití), a to jsem vážně na fakultě zažila, že která ho neměla, nebyla “in” (pohříchu se to týkalo dívek humanitních oborů). Jedna takto hovořící sedící na přednášce z marxáku či čeho o lavici přede mnou si pak nenápadně sundala pod sedačkou elegantní lodičky, zjevně jí tlačily. No, byla jsem vděčná za konec přednášky, neboť si nohy myla asi před měsícem, nebo trpěla plísňovou chorobou….. 🙂 Ale šátek měla, to zas jo.

  Na vlnu jsou vážně Italové ? Tak to mne docela překvapilo, já bych to tipovala na Británii, když prý králové sedávali v parlamentě na židli s žokem vlny, aby si uvědomovali, z čeho plyne UK bohatství… A co se týká látky obecně, tak “Manchester England, Englaaaaand” 🙂

 3. A jinak tu teď máme ukázkovou letní buřinu, občas zahučí i nějaká kroupa.

 4. MaYdo a vůbec všechny milé dámy, ahóóój! Nevylejzaj jenom žížaly, dnes dopoledne jsem na balkóně našel dva chrousty. A byli vobá živý…

  Tihle nejhloupější brouci ze všech brouků leželi pěkně na hřbetu a dělali mrtvý. Jsou ochotni tam ležet do té doby, dokud neuschnou nebo jim někdo nepomůže. Tak jsem je zachránil, sebral a vyhodil z balkónu ven do přírody…

  Takže začala nám sezóna chroustů, jak by řekl Jíra z Maršova… 😀
  Jo a odkazů není nikdy dost: http://jdem.cz/3enz5

  Milá Rputi, srdečně zdravím. Juž se těším na to, jak budeš za úvodník sprdnutá… 🙂

 5. MAtzurko, já jsem měla něco takového jako svůj parádní kousek v těhotenském šatníku. Pohodlný střih, vzdušná látka a vypadalo to skvěle. Měla jsem je dlouho, nakonec skončily jako nějaký princeznovský šaty ve školce.

  Ale mám šaty, které si ušila tchyně před více než padesáti léty z látky, kterou před více než šedesáti léty dostala od někoho z Paříže. Střih není poslední výkřik módy, ale snese se prakticky v každé době. A ta látka je příjemně chladivá. Bohužel jsem poněkud přibrala na objemu a tak je nošení v poslední době rizikové, že by při prudkém pohybu mohlo něco prasknout – ve švech to hedvábí už přece jen tolik nedrží.

 6. Bohouši 🙂

  Kdysi jsme s bráchou dali tátovi tenhle vtip zarámovaný i s hrncem živých chroustů. Mámu mohlo klepnout, protože já byla čerstvá inženýrka, bráchu tento zásadní přerod čekal za rok a lítali jsme po dvoře s košťaty jak malí haranti a chytali chrousty.

  Mimochodem, byl to opravdu chroust, ten velkej, co nám kluci strkali za krk nebo to byl menší chroustík letní? Ti jsou, jetsli se nepletu, každý rok.

 7. maYdo,
  jojo, na léto značka ideál. některé Vietnamské obchody v ČB se na to specializují, a koupila jsem u nich i velice pěkný komplet halenka+sukně skořicové barvy pro svou prostorově výraznou sestr – moc si v tom libuje.
  Ale jinak tě asi trumfnu, neboť na stužkovací večírek jsem nakráčela v elegantních šatech, které si šila moje babička těsně před druhou světovou válkou (byla švadlena), něco jako z filmů pro pamětníky – ta látka byla z jedné strany matná, z druhé lesklá, a babi ty šaty udělala s prokládanými klíny rub-líc, takže to dávalo velice pěkný efekt. Stylově Coco Chanel 🙂
  A kdybych neztloustla, nosila bych je dodnes 🙂 (ale asi ne, při jednom stěhování jsem zjistila, že nějak povolily nitě, a ta látka se taky dost mačkala).

 8. Off-topic: Koukám koukám na ceníky (IT). V Německu jsou ceny s DPH níže než naše bez DPH na Heurece. Čím to je, čím to je? Cisco.

 9. Já kdysi dlouho nosila lodičky po mej prabábě. Tedy nosila – hlavně do divadla a tomu jsem zas tolik neholdovala, vyjimečně do školy. BYly černé, semišové a okraj měly vykrojený do obloučků. VYdžely mi skoro celá studia a skončily na tom, že podpatek se u jedné rozštípl a praskl. BYl z dřevěného špalíku a to už nikdo neuměl opravit.

  A stejně bych je dnes asi neobula.

 10. Bohouši – díky
  Za připomenutí tohoto fóru z dob mých studií – dlouho jsem ho měl doma pod sklem na stole…
  Jak osvěžující s ohledem na různé vyblitiny vukol – politicke, společenské, apod.
  Sedím na sluníčku na Vysocine a vyblitiny již hodinu avizované tornáda.

 11. Bohouši, ahooooj!
  Si ti člověče připadám jak „Prodance“ – „Spaste duši, medvěd se utrh!“ 😀

 12. Nickname,
  to asi bude něco z té oblasti „mezi nebem a zemí, co vysvětlit nelze“.

  Hele, já se fakt odebrala ke svému šifonéru… skutečně Fabrique en India, 70% rayon, 70% cotton, výrobce Madame Gentile.

  Bohouši, včera nám tu proletěl kolem zahrádky balón – neměla jsem mávat 🙂 ?

 13. 13 Motivoval jsem dodavatele, ať seřvou AT Computers. Možná ještě nakoupíme zboží v Německu a Kalousek a české pobočka Cisca utřou nos.

 14. Tak stočtyřicetiprocentní látka, to musí být nějaká látka! Ta něco vydrží !!! 😀 😀 😀

 15. MaYdo, poniváč nejsem odborník na chrousty, jako zmíněný Jíra z Maršova, tak nevím. Ale ověřil jaem si to a poniváč byli oba stejně velcí, každý o pár mm menší než 2 cm, tak mušelo jít bezpečně vo druh „chroustek letní„.

  MaYdo, přijmi proto ode mne hlubokou přírodněvědeckou gratulaci. Dnešním dnem počínaje tě řadím do stejné úrovně, jako pověstného Jíru z Maršova spolu s jeho paní (to je ta, co ráda vaří)… 🙂

  Že existuje i „chroustek letní (Amphimallon solstitiale)“ jsem neměl vůbec ponětí. Díky tobě jsem nyní poučenej a juž se těším na to, až nám přistane na balkóně mnohem větší zmasilec „chroust obecný (Melolontha melolontha). Toho zachráním také…

  Anebo ho hodím mé ženě do vlasů či za krk. Ještě nevím. Budu muset totiž sebrat značnou odvahu a váhám, zdali jsem takový smělec, abych se tohoto hrdinského činu odvážil. Každopádně díky za inspiraci. Moje žena má hóóódně dlouhé vlasy. Srdečně tímto děkuji… 😀

  Čerpal jsem z těchto odkazů: http://jdem.cz/3en78 (chroust) a http://jdem.cz/3en82 (chroustek).

  Matzurko, balónem nééé. Dycinky jen řiditelnou vzducholodí… 😀

  Tímto končím se svými chroustovinami a odcházím spát. Dobrou den…

 16. Jéžiš,
  nojo, Šumaváku, pravda. Cotton pouze 30%, hanba mi, sem si to nezkontrolovala… 🙂

 17. Tyhle „indické“ věci jsou v současné době hlavně původu tureckého. Sama taky pár kousků vlastním, neb je to v těch hicech tuze příjemné oblečení!

 18. Matzurko, doba pokročila. V UK (resp. ve Skotsku) už se nic významného netká a všichni významní výrobci se přeměnili ve velkoobchodníky, kterým to pod jejich značkami tkají Italové. To platí pro manšestry (tzv. kordy) jakbysmet.

  Jinak konstatuji, že hlavní rozdíl mezi šampiónem a zbytkem není v činnosti, je v „hlavě“. Berdych vedl nad Djokovičem v 2. setu 3:0 a šel servírovat. Nole „vydýchal“ a vyhrál set 4:6. Tomášek zcela zkolaboval. Je to hodný kluk, výborný hráč světové desítky, občas něco vyhraje a někdy porazí šampióna, ale vyhrávat a porážet nebude. Rád bych se pletl a omluvil se. Ale nemá to v hlavě.

 19. bohouši,

  nepřeháněj to s gratulací. 🙂

  O existenci chroustka jsem se dověděla v době poměrně nedávné, neb mi bylo divné, za a že jsou ti chrousti o tolik menší, než pamatuju a za b objevují se mimo pětiletý interval. TAkže čepejření peří, jaká že jsme hvězda, protože já VÍM a ti blbci kolem neví, nechávám jinším borcům.

  Za mých mladých let byli chroustci poměrně vzácní a když ho někdo našel, říkalo se, že to je „mladej chroust“.

  JAk vidím, do budoucnosti, kdy prý bude základní potravou lidstva hmyz, jsi připraven v předstihu.

  Nad topinkou s chrousty a telecími jatýrky či vývarem chroustů, zahuštěným smetanou a žloutky neohrne zajisté nos nejen Jíra z Maršova, ale i leckterý návštěvník vybraných restaurací.

  Technický dotaz : Jdeš spát tak brzo nebo tak pozdě ?

 20. MP,
  nojo, časy se mění.
  A co hedvábí ? To francouzské šlo asi do kytek už dávno, ale Čína, Japonsko, Indie snad ne ?

 21. ledaže by paní Jírová dělala tyhle chrousty.
  Ale nevaří se v hrncí, anóbrž pečou v troubě :

  http://www.google.cz/#sclient=psy-ab&q=chrousti+recept&oq=chrousti&gs_l=hp.1.3.0l4.0.0.1.314.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0….0…1c..19.psy-ab.EWc4fojO5Jw&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.bGE&fp=209d08ceddf09828&biw=1898&bih=1260

  Bývalo to u nás oblíbené cukroví a vůbec jsme netušila, že se mu říká „chrousti“

  V posledních letech ho neděláme, ale možná letos ty chrousty zkusím. Obvykle mi zbydou bílka, tak se to hodí.

 22. Hotovo, hra, sada, zápas, Nole.

  Matzurko, hedvábí je problematický materiál – špatně se z něho šije. Sériově se používá jen na „směsi“. Vlna/hedvábí – jsou překrásné (a ultra drahé) materiály. O jeho produkci vůbec nic nevím. Číňané jsou „vlnaři“, Indové „bavlnáři“. O Japonsku jsem v tomto směru nic neslyšel. A mám pochybnosti, že vzhledem k ceně jejich práce se tam může něco takového vyrábět. Už v roce 1996 mně povídal jeden Japonec (na můj užaslý výraz, že otvírají fabriku v Anglii), že japonský dělník je 2 krát dražší než anglický.

 23. Z hedvábí (jak z kterého) se opravdu špatně šije, prádlo i šaty se zpravidla šily ručně. Ovšem kdo obléká hedvábné spodní či noční prádlo, pánskou košili, cítí se jako v nebi. V zimě hřeje, v horku chladí. Spala jsem dokonce i v hedvábném povlečení – skvostný zážitek.Údržba je ovšem velice náročná. Kdo kdy žehlil hedvábnou halenku nebo pánskou košili, dá mi jistě za pravdu. Šifóny, krepdešíny nebo burety se tolik nemačkají.
  Dívala jsem se na ceny metráže. Nejsou ku podivu moc vysoké. V roce 1953 stál metr čínského hedvábí šíře 90 cm mezi 30-40 Kčs. Dnes se to při šíři 110 cm pohybuje kolem 250 Kč.

 24. Dobrý podvečer… Tak ten úvodník čtu asi potřetí a usuzuji, že jsem k němu zatím intelektuálně nedorostl… Leč, i to je život… Smím se zeptat, o čem to je?

 25. >> NoName
  Ten motor bude nejspíš řady K9K (Renault+Nissan), nicméně představa, že něco takového pohání v 90k variantě třeba Dacii Duster musí trojcípé hvězdě odhánět zákazníky. Jezdím s jeho 110 k variantou a jsem celkem spokojený.

  >> Matzurka
  Na žoku vlny (woolsack) sedí předseda Horní sněmovny (Lord Speaker).

 26. 30-já mám Renault atmosférický benzín 100k, ale k tomu i auto Renault, takže je to konzistentní 😉 , a od známých servisáků i od konkurence jsem několikrát slyšel, že nepřeplňované motory Renaultu patří k tomu lepšímu. K přeplňovaným jsou rezervovanější.

 27. Ohledně Mercedesů jsem velice skeptický – dnes jsme odvezli kolegovo Viano k léčiteli, v leším případě prý prasklý pístní kroužek, v horším propálený píst. Motor 2.2 CDI, najeto cca 200 tis. Jsou to šunky horší než Fiat nebo Peugeot.

 28. 29 To je jedno, PeSi, stejně jako vždy se debata rozproudí libovolným směrem, jak to v hospodě má být.

  K tématu : Politika se nevytváří v parlamentu, ale na burze. Koukám na indexy, dost bída. Na druhou stranu, je levno.

  Morales je jenom bolivijský prezident. K podvelmoci či velmoci by si to nedovolili. Natož pak k nějakému zavedenému multimili hýbajícímu světovým obchodem. Bude kol toho nějaké remcání v latino a pak to zas utichne. Možná i vnitřní opoziční randál v Rakousku a Francii. Plamenné řeči o suverenitě a tak. Jsem zvědavý jestli si někdo všimne a okomentuje vývoj zdůvodňování špiclování od boje proti terorismu až k americným zájmům ve vztahu k EU. Ostatněm jako by se nestalo, supervelmoc nemusí zdůvodňovat. I když, zařazení EU na seznam teroristických organizací by byl pozoruhodný počin.

 29. Schumi, EU na tom seznamu ještě není?

 30. 34-to se dovíme, až Wikileaks zveřejní to, co Snowden vynesl …

 31. PeSi 29:
  „Sloupek stojí na aktuálním námětu, konkrétní podnět zevšeobecňuje, často ironizuje. Na rozdíl od fejetonu je sloupek stručnější, obvykle nepřesahuje jeden sloupek novinové sazby. Zpravidla byl psán na okraji novin kurzívou jako reakce na aktuální téma.“

  Zde: Politická scéna je šaškárna. Všichni jsou hysteričtí. Všichni se bojí. Všichni hrají do vlastní kapsÿ. Všichni kašlou na stát.

  Je to teď dostatečně srozumitelné? 🙂

 32. Schumi – letadla presidentů se obvykle přistát nenutí. A to ani bolivijských presidentů. Což svědčí o tom, že někdo musí mít z toho Snowdena (resp. z toho co u sebe má) docela bobky.

  Na druhou stranu, konkrétně u Moralese by mi bylo víceméně jedno i kdyby ho sestřelili střelou země-vzduch. Podobných rudých pitomců je plná střední i jižní Amerika.

 33. „Ohledně Mercedesů jsem velice skeptický ….. Jsou to šunky horší než Fiat nebo Peugeot.“

  Mercedes a šunka? Kam ten svět spěje……

 34. 28 Noname, ad motor od Renaultu: Do Mercedesů se dává už docela dávno (dle gogola od 2010). On je to docela kumšt naladit motor tak, aby prošel EURO5. Byla možnost ho mít v Dacii, leč dle zkušeností částicový filtr přidá ke spotřebě tak 0,5-1,0 litru, cena auta je vyšší o 60.000, starty jsou v zimě horší, doufám, že letos skončím s dojížděním … zůstal jsem u 1.6 8V, bez turba. Jediné co mi kazí spotřebu je chybějící šestý kvalt.
  S autem zatím úplná spokojenost. Koukal jsem na podobně vybavený Renault, cena byla o 200.000 vyšší.

 35. Ještě do autoklubu: známý si pochvaloval renaulta dodávku. Dojíždí s tím parta na montáže. Jeli domů, a začala jim utíkat voda z chladiče. Tak jeli kus bez vody, než vysadili prvního zámečníka. Tam okamžitě dolévali vodu do chladiče, motor nenechali ani vychladnout. Trošku to prskalo, počkali tři minuty, dolili plný chladič, a jeli dalších pár kilometrů do firmy. Tam byl chladič opět suchý, auto odstavili – ať se šéf postará, ale nezničili. I přes velmi hrubé zacházení dieselové renaulty hodně odpustí.

 36. 2 Rpuť – ad 36 – abych to shrnul – nač stahovat kalhoty, když brod jest ještě daleko?
  ad: „Politická scéna je šaškárna. Všichni jsou hysteričtí. Všichni se bojí. Všichni hrají do vlastní kapsÿ. Všichni kašlou na stát.“
  já bych teda byl s používáním takto kategorických kvantifikátorů mnohem obezřetnější… Ale nevylučuju, že máš své vlastní, ověřené informace, které Tě k tomuto vyjádření opravňují.
  Protože jinak je to PaH-BŽ, mutatis mutandi.

 37. PeSi 41 – budu parafrázovat – Ale nevylučuju, že máš své vlastní, ověřené informace, které Tě k tomuto vyjádření opravňují.
  Stačí napsat lepší. 🙂

 38. Pavle Kořenský – mně je cosi podivné.
  Agentů všeh možných tvarů a barev je zajisté plné Šeremetěvo. Snowden je v prostoru, kde je na něj patrně dobře vidět. To si vážně mysleli, že si ho Morales tajně přibalil do kufru? 😀

 39. Rputi – 43 – co já vím. Třeba pojali podezření, že ho Morales přestrojil za revoluční gardistku a propašoval ho do letadla.
  Nebo si někdo jen tak nedal ujít příležitost poprudit toho rudoblba.
  Nebo měla nějaká zkratková agentura falešné informace. Oni si nejspíš Sověti do transitního prostoru na letišti moc koukat nenechají.

  Mně je spíš záhada, že Snowden už úplně všechno co má dávno nenahrál na Internet. Musí mu být víceméně jasné, že už to za nic nevymění, když to výměnou za asyl nechtěli ani Číňani, ani Sověti.

 40. Faktem je, že je tady všeobecná neochota tomu Snowdenovi vyjít vstříct. Z nějakého blíže neznámého důvodu.
  Kdyby tomu tak nebylo, tak by ho mohli Sověti posadit do letadla jejich vládní letky a s diplomatickou imunitou dopravit bez mezipřistání třeba do toho Equadoru. Sovětská vládní letadla umí tankovat za letu a mezipřistání by nebylo nutné a ani jeho pozastavený americký pas by vadit nemusel. Koneckonců, Sovětům by to mohlo být u prdele, výměnou za kopii všech materiálů by ho vykopli v Equadoru na ranvej a odstartovali by domů…

 41. Kde Snowden je, neví nikdo.
  Všichni se jen dohadují. Tedy všichni na řekněme západě.
  Normální průběh, bolšája straná.

 42. Jenže ono je taky klidně možné, že celý PRISM je jenom bouda a zpravodajská hra, kterou NSA chtěla prověřit loajalitu svých zaměstnanců.
  V takovém případě by postoj Sovětů a Číny dával smysl, protože Snowden by měl v ruce jenom vymyšlené nesmysly bez jakékoli zpravodajské hodnoty. A kvůli nim by ho opravdu nikdo nikam letadlem nevozil, to se nevyplatí.

  Nebo je to zpravodajská bouda na druhou, při které NSA tvrdí, že PRISM je bouda a Sověti dělají, že tomu věří. A za čas se ukáže, že Snowden na žádném letišti není a zmizel někde na Sibiři nebo na Kubě, kam byl dopraven jadernou ponorkou, která si ho na Šeremetěvu vyzvedla.

  Ono posuzovat tyhle hry podle informací z médií je takové dětinské…

 43. Pavle K. – nebo je to exemplární případ, aby bylo každému jasné, co ho čeká, když bude vynášet. Protože tohle se žádné straně nehodí… A těch spravedlivejch nějak moc přibejvá …

 44. Rpuť – 48 – jasně. Číňani, USA, Sověti i EU drží basu, protože Snowden je fuj a vynášet se nemá.

  To je bezpochyby zajímavá myšlenka. Ale nějak nechápu, proč na ten nápad přišli všichni až teď. Kdyby je to napadlo koncem 40. let minulého století, mohli v USA ušetřit za proud třeba pro manžele Rosenbergovy.

 45. Ale je fakt, že představa třeba toho, že jsem šéf KGB nebo MI6 a říkám Snowdenovi – „Ale fuj, ošklivý hochu. To, co mi nabízíte, mně naprosto nezajímá, protože gentlemani zásadně nečtou cizí dopisy“ je fajn. To mně pobavilo nemálo. 🙂

 46. Pavle K., jasně, chápu. Ovšem to, co Rosenbergovi pracně dávali dohromady a po částechz vynášeli ven se dneska vejde na jeden nosič. Mikrofotografie je tak akorát pro srandu králíkům.
  Stačí jeden spravedlivej na každé straně a CIA spolu s KGB se můžou jít klouzat. Co s tím?
  Řekla bych, že tohle je situace, kterou nezažili.

  Za starých dobrých časů by Sowden dostal azyl a krátce na to by měl nehodu, nebo tak něco či nenápadně byl zmizen. Proč toto nenastalo?

 47. Rputi, proboha. Obě strany těch zpravodajských služeb už v dávné minulosti zažily agenty, kteří průběžně práskali úplně všechno celé desítky let.

  Opravdu máš pocit, že by je někdo nebo něco mohlo překvapit ? A to na obou, třech nebo pěti stranách ?

  Pravda, existuje nekonečná nepravděpodobnost v tom smyslu, že Snowden šlohnul Stopařova průvodce i s tím sub-etha vysílačem, který mu umožňuje stopnout si létající talíř. To by se asi snažili ututlat úplně všichni bez vyjímky.
  Ale pak nechápu, proč už dávno neposlouchá Vogonskou poezii a trčí v transitním prostoru sovětského letiště… 🙂

 48. Pavle K., jistě. Tohle všechno zajisté přesahuje meze mých zkušeností a chápání. Tak proč se ale, kurník, chovají tak nestandardně?

 49. Snowdon a Occamova břitva : O se staví tím ě spravedlivým.oprávcem zkaženého světa. Fanatikem spravedlnosti. Digitální Savonarola. V normálních časech by skonči na hranici. Dnes nedostane asyl. Změkčilá civilizace.

 50. Mea culpa, jeden to nemá odkliknout aniž si to po sobě přečetl. Výmluvu, že člověk nemá psát na dotykových klávesnicích na minidisplayi a bez brejlí neobstojí.. Snad jste si to přeložili.

 51. Dobré zas ráno… Všem, co se teď chystají do Egypta přeju příjemnou dovolenou… Třeba to bude zážitek na celý zbytek života…

 52. Dobré ránko!

  Buéééééé!
  Tedy čestné slovo, že když jsem psala o nutnosti zlepšení výuky matematiky na ZŠ, tak jsem neměla na mysli tohle. Toho Chládka vykostit!!!

  …“Poslední otázka v matematice, kdy měli studenti složitě vypočítávat množství vody v kádi a otázka zněla, kolik centimetrů je ode dna, tak na to si můžu vzít metr a strčit ho do kádě,“ popisuje Chládek. Podobné je to podle třeba s otázkou, kdy se setkají dva, kteří proti sobě vyrazí z bodu A do bodu B a naopak…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/stinovy-ministr-skolstvi-pocitat-vysku-vody-v-kadi-na-to-je-metr_275396.html

 53. Dušane, dík za osvětlení. Co si s ním tedy počnou, to by mně zajímalo?

  Stejně jako v tom Egyptě … buď občanská válka nebo vojenská diktatura, když Hnusnej Mubarak nebyl dost dobrej. 🙁

 54. Diktatura už je, občanská válka teprve bude.

 55. Jen tak obecně, Hnusný Mubarak nebyl dost dobrý značné části Egypťanů, Kaddáfí Libyjců, jiný zase Tunisanů.
  Možnost ovlivnit to zvenčí je malá až skoro žádná, pouze je možno mít relativně dobré vztahy s vítězem.
  Viz Sýrie, kde to Západ ovlivňuje minimálně, Rusové, Irán a jejich poskoci hodně, na druhé straně zase Katar a Turci. Klidně si někdo může myslet, že za Asáda byl klid, ale to je asi tak všechno. Už není a rychlé řešení v nedohlednu.
  Kecy o „arabském jaru“ a demokratizaci jsou akorát kecy. Nepomohou, neuškodí.

 56. Snowdon – ostuda je na svete. Rozsah, zpusoby odposlechu, technicke prostrdky – tohle velmoci(ale napr. i Izrael) znaji a maji . . .a pouzivaji. Leckde od stejneho vyrobce.
  Vsechny PINy, kody, IDs uz davno neplati.
  Takze ted je to jenom o hrátkách mezi sebou s poslednim pesakem na sachovnici.
  Odstraseni nasledniku poukazem na jeho nicotnost a smutny osud.
  A kdyz priton jde rejpnout i do toho rudokožce/ rudohlavce – proc ne, džouk jako premie. . .

 57. Bez západní pomoci (pravda, poskytovanou hlavně přes své arabské spojence) by byl Asad povstalce už dávno rozprášil. A i tak se mu to daří, povstalci ztrácí jedno město za druhým, proto Západ zvyšuje podporu povstalcům (naprosto oficiálně).
  Důvod je docela zřejmý-oslabení Iránu.

 58. Klidně si někdo může myslet, že za Asáda byl klid, ale to je asi tak všechno.

  Mimochodem, např. pro křesťany a židy žijících pod těmi hroznými diktátory byl ten klid a možnost přežít skutečně vším.

 59. NoName, dneska už je to válka mezi sunnity a šííty, která už se dlouho přelévá přes hranice Sýrie. Ta „pomoc“ neznamená nic jiného, než že se to v celém regionu pomlátí mezi sebou. A o to zřejmě jde…

 60. 64-je to dilema-má vláda, která vzešla z demokratických voleb právo tu demokracii demontovat a jsou ti, co se jí v té demontáži snaží zabránit odpůrci demokracie ?

 61. (62) A bez ruské a iránské pomoci by byl v prdeli zase Asad.
  Jistěže bych byl pro vnější nezasahování. Ne však jednostranné.
  (65) No, pomlátí. Vidíš možnost, jak to ovlivnit?

 62. nickname – tak nejak. . .
  A tech 0,2 promile sifrovanych mašinek to nezachrani. . .
  Jak se da nahodne (?) nestesti (11-9) rychle a bezezbytku vyuzit.
  A pak ze erar je neschopnej – naopak vsehoschopnej!

 63. A ještě ke včerejší diskusi o hodnotách:
  Do ruské KHL vstupuje finský klub Jokerit Helsinki. Dnes je prostě na prodej úplně všechno.

 64. Když jsem před tzv. arabskou revolucí v Egyptě tvrdil(na základě diskuse s jistým černým pánem, dřívějším velvyslancem v E. jedné afr. republiky), že egyptská policie je příliš slabá na to, aby povstání zvládla, drobně jste přátelé vyjádřili o mých informacích pochybnosti. Doba mi dala za pravdu. Nyní se zeptám, kdopak že má jedny z největších investic v této zemičce? Kde se mnoho let učili místní oficíři? Jeden egyptský kámoš mi poslal krásný název celého nynějšího dění: Ruský puč. Kupodivu mu držím palce.

  Jinak jsem měl včera možnost ochutnat skvostná vína vč. ledových, držte se, od Niagarských vodopádů. Vůbec jsem netušil, že by se zde dalo víno vůbec pěstovat. Mimochodem mi chutnalo více než ta jihoafrická (mnohá navíc silně barikovaná). Milé vícečetné pohlazení dutiny ústní.

  Rputi, mohutný souhlas.

 65. Ajrovko 68 – jedině nedodávat munici, což se stejně nestane.
  A když budou ležet na hubě, tak si nebudou tak vyskakovat a o to kráčí…

 66. 71-také jsem to netušil až do doby, než mi známý z Kanady vyjasnil, že hlavně v Ontariu a Britské Kolumbii je vinohradů docela dost, a produkují kvalitní vína.
  Viděl jsem se s ním minulý týden, ale dovezl jako vždy whisky.

 67. To je vůůůůůl!
  Zdá se, že novinářská svoloč už neví, co by psala… 🙂

  …Daniel Kaiser přirovnal vyšetřování Jany Nagyové a spol. k situaci z roku 1977, kdy poprvé seděl ve vazbě Václav Havel. Tehdy bylo orgánům činným v trestním řízení jasné, že se v obžalobě nemůže objevit pravý důvod jeho stíhání- sepsání Charty 77…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jako-kdyz-kdysi-sebrali-Havla-Komentatori-pisi-o-kauze-Nagyova-277891

 68. Zpátečníku, že je justice ve špatném stavu je nepochybné.
  Ale když si např přečtete tenhle článek: http://www.lidovky.cz/asistentka-nagyove-nosila-kompromitujici-materialy-policie-ji-vyslychala-na-vlade-zustala-gy4-/zpravy-domov.aspx?c=A130703_182123_ln_domov_khu
  tak si zkuste představit, kolik toho je asi dohromady a každá ta záležitost se prošetřuje a ověřuje. Tamže se vůbec nedivím, že tam ta Nagyová pořád ještě sedí.
  Nečase s Kalouskem zas pro změnu nechávají vyměknout venku. Nemá smysl je vyslýchat, dokud nebudou mít lejstra přečtená. A podle toho, jak je Kalous hysterickej, to docela funguje.
  Advokát Láska nedávno říkal: „dejte policii 2 měsíce“ a on by měl, jako bývalý policajt ty termíny znát. Takže předpokládám, že ví co říká.

 69. Rputi, představ si na chvíli, že jsi ve vazbě. Napsala bys 76 stejně?

 70. nestačilo, to je běžná rutina, jako návštěva u zubaře. přijdeš, odejdeš. Ale vazba, to je jiná káva – nevzpomínáš si na Ratha, jak z toho byl vyvalený?
  Ani podání vysvětlení není bez rizika. Přijdeš, policejní rada začne ťukat do klávesnice a pak ti sdělí, že na základě toho, že jsi odmítl vypovídat (nebo právě proto, že jsi vypovídal), tě umístí do cely předběžného zadržení a dá státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby. Pokud je to v pátek odpoledne, tak je veselý víkend.
  V pondělí jdeš před soudce a ten rozhodne, že bys mohl olivňovat svědky a jdeš do vazby. A je to. Než si zvolíš advokáta, než ten přijede, než ti řekne, co vlastně ani nevíš, tak jsou tři dny v prdeli. Celé dny čumíš do zdi, nic se neděje, žárovka se nezhasíná, měkneš.

  Co bych pokračoval, dejte policii dva měsíce, jak bylo napsáno v 76. Ona se nediví. To by se tedy divila, i když to nepřeji nikomu, nejen Rputi, ale dokonce ani Rathovi.

  A už mám dneska fajront, venku 29, modrá obloha, slunce pálí a koupaliště obsadila zase jen moje žena a dvě vnoučata. Tak nakoupím plecko na segedínský guláš a po půlhodinové cestě domů se k nim připojím.

 71. 79 … a největší sranda je, když člověk opravdu neví, proč by měl mluvit s policajtama.
  Na druhou stranu – z pohledu policajta, je člověk sprostý podezřelý. Půl života mluví s grázlama, tak pro ně je každý lump. Pokud na něj zrovna nic neví, tak je to jenom proto, že zatím není odstíhaný, protože nebyl čas.
  Daně zaplacené máš? I na příští rok? A neuvažoval si o krácení daně? … á máme to tady, ve stádiu pokusu, sám se přiznal. S kým jsi o tom mluvil?

 72. martine, Zpátečníkem nadhozená otázka zní, zda-li „policie koná či nekoná správně“.
  Kvalita vyšetřovací vazby je otázka jiná.
  Já bych si, na rozdíl od paní Nagyové, nikdy nemyslela, že můžu mávat premierem, Strakovkou, vojenskou rozvědkou a přilehlou galaxií a ještě u toho budu mlaskat.

  nickname, dovolila bych si jemně upozornit, že víme velké kulové, takže ani nemůžeme vědět, co by stačilo či nestačilo.

 73. 81 Rputi, myslel jsem jako poučení pro Vás. 😉
  Např. předvedena k podání vysvětlení, co jste dělala 17.5 od půl osmé večer do tří hodin do rána.

 74. martine, abych předešla dalším poznámkám, jak bych měkla či neměkla, tak k tomu sděluji, že advokáta bych se patrně nedočkala, protože bych jim tam za ty tři dny tiše chcípla, čímž by problém byl definitivně vyřešen. Takže o tomhle se se mnou nemá smysl bavit.

 75. nickname, na mě to neplatí – já to vím naprosto přesně a zpaměti! 🙂
  Ale jo, vím, co chcete naznačit. Jenže …

  Já jsem před cca 1,5 rokem byla nucena podat trestní oznámení. Podrobně a přehledně jsem posala přesně jak, co, kdy, kde, očíslovala přílohy a vyrazila na zteč. 🙂
  (Musím říct, že bylo velmi oceněno 🙂 )

  Jenže ouha – háček je v tom, že ten policajt o tom slyší poprvé v životě a to, co vám je naprosto jasné se ukáže nebýt tak zcela jasným a to nikoli, že by dotyčný byl blbým, ale nezná souvislosti, které vám dovolují se v daném problému s přehledem vyznat.
  On se nevyzná, tudíž klade otázky, někdy mimózní, někdy to jen vám připadá blbé a zbytečné, protože je to přece tak úplně jednoznačné …. no není….

  Aby bylo jasno, ani mě se tohle všechno moc nelíbí, ale protože vím houby, tak na to taky houby mohu říkat.

 76. Napadlo mne: Ač si myslím, že dr. Rath je lump, to že je přes rok za mřížemi aniž by proběhl soud je hrubým zneužitím justice. Zajímavé, že čeština nemá pro tohle – travesty of justice – adekvátní výraz.To samo už naznačuje kvalito právního povědomí společnosti. Nikomu totiž nevadí, že hnije v Daliborce, aniž by byl z něčeho usvědčen a k trestu odsouzen.

 77. K Rputímu úvodníku: podle mého názoru to nemůže vypadat jinak než to vypadá. Důvodem je (a píšu to roky), že současné politické strany nemají žádnou ideologii. Já vím, že se z ideologie stalo sprosté slovo. Ale jejím opakem není (jak je přesvědčena spousta jednoduchých a pomalých) neideologie, ale neuvědomění si vlastní ideologie. Ideologie jsou nějaké hodnoty, které jednotlivci ve skupině sdílejí a následně jsou jim vodítkem při volbě prostředků k jejich dosažení. Zkrátka a dobře, pokud někdo neví, kam se chce dostat, tak cestu nikdy nenajde. Cesta (an sich) nebyla a není a nebude cílem, ať si o tom orientálci melou, co chtějí. No, a protože dnešní politické strany nemají žádný cíl, tzn. žádný ideový obsah, tak těkají z jednoho na druhé, podle toho, co je zrovna napadne nebo podle nějakého stupidního průzkumu veřejného mínění. Nevím o žádném současném politikovi, který by byl ideově někde ukotven tak, jako byli pánové Havel nebo Klaus. Ať si o jejich ideologii myslí kdo chce, co chce, tak nějakou měli a prosazovali ji. Co je dnes obsahem politiky „pravicové“ ODS? Nechci si dělat legraci (on je chudák k politování) z „Měkkého ano“ Sobotky, ale jeho nápad s omluvou, je učebnicovým příkladem ideového vyprázdnění.

 78. nickname 84 – trefil jste kozla. Já to myslím vážně 🙂

 79. Dušane, soud s Rathem začíná 7.srpna.
  Ven ho nepustili ani na kauci, což zdůvodňovali nebezpečím, že by vzal kramle.

 80. Modroptáku, lidé už si nějak neuvědomují, že ideologie je systém, který vyplynul z dané ideje. Tedy rozvinutá myšlenka neboli idea.

 81. V civilizované zemi dostane stíhaný takový náramek okolo kotníku, který jde sundat jen autogenem a je neustále monitorován. Určitě vyjde i levněji než to věznění.

 82. Dušane, za Pospíšila se tady o tom mluvilo, ale pak buď nebyly prachy, nebo šel tendr do háje …. nějak to usnulo…

 83. Dušane,
  a co se stane, když takový sprostý podezřelý vstoupí třeba do Empire State, nebo do jiného paneláku? Nebo má soudní zákaz vstupovat do Farradayových klecí?
  Já jenom, že by tam mohl čekat vrátnej s autogenem a za dvacet minut by ten maník mohl být v letadle do Mexika…

 84. Jó kdybych měl v rukou justici a malou policejní stanici…

  Obávám se, že debata, podobně jako v minulém vlákně, dost míjí podstatu věci. Zkorumpovanost (v původním širokém smyslu slova, tedy „porušenost“) a zneužívání moci jedněch sotva může býti omluvou pro zkorumpovanost a zneužívání moci druhých a třetích.

  To, že si policie myslí (možná i správně), že vazba půjde hladkému průběhu trestního řízení jedině k duhu, ještě nutně neznamená, že by tam obvinění měli sedět. Jestli tam sedět nemuseli nutně, byla jejich práva pošlapána. Na činnosti Ratha a Nagyové se mi nikdy nelíbilo nic, ale kdybych si mohl vybrat, vždy budu raději pár dnů protiprávně sledován vojenskými zpravodajci, než pár týdnů sedět ve vazbě – a jestli navíc protiprávně, tím spíše.

  Kvůli předlouhatanánskému telefonátu jsem se dopoledne nemohl do debaty dále zapojit, a teď musím do terénu. Přesto bych si však dovolil vysloviti jednu thesi: Víte, mám dojem, že v pozadí většiny příspěvků vidím jakousi – snad podvědomou, avšak přinejmenším obecně lidskou – snahu dát za pravdu některé straně. Takhle se na to prosím vůbec nedívám; naopak, přijmeme-li za své východisko axiom zkurvenosti, bude nám okamžitě zřejmo, že běžnými jsou situace a konflikty, v nichž nemá pravdu (a nehájí dobro, potažmo pak není dobrý) nikdo.

 85. 92 Dušane, konopný náramek kolem krku se mi jeví jako levnější a účinnější.

 86. Šumaváku,
  to je pěkně sadistický svinstvo. To bych svýmu psovi nikdy na krk nedal. Daleko humanitárnější je zlotřilého čokla docela normálně nakopnout vhodnou značkovou outdoorovou obuví. Zapamatuje si prohřešek také a nestane se z něj neuurotik sedící uprostřed pozemku…

 87. nooo, od obviněného s náramkem na noze se to chce, ne? 😉

 88. 86 Dušane, „můj“ zločinec úpí ve vazbě už deset měsíců. Při pomyšlení, že své peníze už tak jako tak neuvidím, nijak mi to nevadí.

 89. 101 Schumachere, může číst knihy podle svého výběru? Může mít tužku, pero a zápisník? Může mít kalkulačku nebo logaritmické pravítko?
  Přeji vám, ať soud proběhne podle práva i spravedlivě.

 90. 102 nickname, nejde mi o právo ani o spravedlnost. Na syrovo a hrubo řečeno, jde mi jen o prachy. Že mě a další lidi o ně připravil, je můj a jejich problém. Že v důsledku toho sedí v díře je jeho problém. Takové jsou pozice. Jenom jeho zasranej zkurvenej problém. Kdyby v tý díře zhebnul, vůbec by mi to nevadilo, protože bez ohledu jak dopadne soud já svý prachy neuvidím. Zásadně v téhle věci odmítám akademickou debatu o nějakých akademických právech. Ty prachy byly reálný a proto reálně sedí v díře s reálným výhledem, že si v ní ještě pár let posedí. Je mi naprosto jedno na základě jakýho formálního paragrafu.

 91. Šumaváku,
  představa neurotického Ratha s obojkem na krku sedícího vednevnoci uprostřed Litoměřického náměstí je poutavá. Určitě by někdo z okruhu vyšetřujícího soudce založil neziskovku a po vyfasování obolusu by kolem Ratha pochodovalo procesí lunetiků s transparenty požadující ukončení nehumánního způsobu vazby. A Rath by tam seděl až do skonání věků… 😀 😀 😀

 92. 95 zpátečníku, jenže Rath a Nagyová se něčeho dopustili. Byla to jejich human action, která vyvolala jinou human action. V té příčině dopadají jak dopadají. Nejsou náhodně vybranými obětmi policejní a justiční zvůle. nejsou obětmi omylu. Není důležité jak jejich jednání bude nakonec formálně právně posouzeno. Věděli, že co činí je protiákonné, v rozporu s obecně uznávanými pravidly a morálkou. Byla to jejich human action s kalkulovanými transakčními náklady.

 93. Schumi, prokurátora nezapřeš – oni se něčeho dopustili! Jak to víš? Z novin?

 94. Schumachere – Ratha vynechám. Nagyová je obviněna ze zneužití pravomoci úřední osoby a podplácení. To podplácení je pitomost úplná, to už jsme tu probrali. A u toho zneužití pravomoci – jak ji mohla zneužít, když žádnou neměla.

 95. martine, když mohla sedět Nagyová v komisi tendru na ředitele ČT nebo Lesů České republiky a mohla rozhodovat, tak tam musela nějaké pravomoci mít… ?!?!?

 96. Off-topic: projíždím státní zakázky a v mnoha je požadavek na Cisco switche. Ne úplně přesně „já chci cisco“, ale „já chci přepínač, který bude 100% kompatibilní s wifi sítěmi cisco a do kterého půjdou přidávat rozšiřující karty cisco“.
  Když přijdu na policii, podám trestní oznámení na úřad X, Y, Z, na slovensku dokonce na ministerstvo vnitra, myslíte že budu úspěšný? Pozavírají všechny policajty padni komu padni?

 97. mně o prachy pořád někdo připravuje a nesedí ve vězení
  to, že si přehazují z našich daní peníze vidlema, dělají jen pro naše blaho
  ti ostatní, co stahujou důchodce, to dělají taky, jen bez těch řečí kolem
  i když ten stahovaný důchodce si na schůzku nese v peněžence jen tak pro případ potřeby několik svých důchodů …

 98. Trh se síťovými zařízeními je saturovaný, jediný způsob jak zvýšit obrat i marži jsou státní zakázky. V podstatě bych zavřel ředitele, ekonomické náměstky a ajťáky každého úřadu, kde jsou výše zmíněná zařízení, padni komu padni.
  Proč nepoužili čínské ekvivalenty? Ukradli moje – co říkám – naše prachy, ať shnijou v báni.

 99. Rputi, ale no tak. Sedět v komisi při výběrovém řízení a rozkazovat vrchnímu špiónovi, jsou přece úplně jiné sporty. Asi jako lední hokej a pozemní hokej.

  Mně fascinuje, že nějaká rajda zavolá vojákovi, že cosi chce a ten namísto, aby ji poslal do háje, tak koná. Stejně mě fascinuje, že voják přijde za svým šéfem a ten, namísto, aby mu řekl: „čelem vzad, pochodem vchod“, a následně brnknul ministru obrany o ty zbylé dva tanky (jestli jsou pojízdné je fuk) a jednotku rychlého nasazení, protože tady máme puč, tak mu sdělí něco o konání povinnosti.

 100. Modroptáku jistě. Ale lítat ode zdi ke zdi, t.j. – od presumpce viny k presumci neviny je blbina. Těch 200 000 odměn nemohla mít za vaření kafe, tak co kruci patřilo k jejím povinostem a pravomocem. Měla titul „vrchní ředitelka“, tak něco musela vrchně ředitelovat a pravomoce mít.
  A dokud tohle nebude jasné, tak jsou to jen plky.

 101. Koukám, že takovej paragraf „Sexuální zneužívání premiera“ by stál za úvahu… 😀 😀

 102. Rputi, k tomu, o čem se bavíme, není vůbec třeba vědět, jaké měla vrchní ředitelka pravomoci a odpovědnosti nebo zač brala odměny, a v jaké výši.

  Vůči vrchnímu špiónovi bezpečně žádné neměla a mít nesměla. To je vojenská organizace, kde je jasné, kdo velí. A když nevelí A (protože je mrtvý nebo na dovolené), tak velí B. Pokud B následuje osud A, tak velí C. Je úplně se zárukou, že tam určitě není jmenována vrchní ředitelka čehosi, toho času konkubína A. Jestli jí opravdu zavřeli, protože zaúkolovala vrchního špióna, tak si přeji, aby se všichni zainteresovaní zachovali jako lidé a spáchali sebevraždu. Alternativou je, chodit po ulicích s nápisem: jsem bastard.

 103. 106 Martine, to jsou trapné formality. Před popravou jim přečtou čeho se dopustili. Možná. Ostatně, také bereš informace z médií a podle nich se projevuješ. Důsledně vzato, Rath a Nečasová existují? Jak to víš? Z novin?
  Já bych o svém zločinci také neměl říkat, že je zločinec, když ještě nebyl odsouzen.
  Jenže jako v tom ostatním jsou nejen nějaké presumpce ve světě aplikace artikulí pořádku a práva, ale i obecné úvahy v obecném světě. Ty dva světy jsou jsou nejen volně propojeny, ale leckdy jsou protichůdné. Ano, dopřávám si ten luxus odlišného myšlení ve dvou odlišných světech.

  108 Oteplovači, mně to také připadá nelogické. Ale systém tak funguje. Na první nástřel, nasypat co nejvíc paragrafů, aby byl důvod ji šoupnout za mříže. Ale na papíře to pěkně vypadá a na „zneužití pravomoci veřejného činitele“ soudce slyší. Možná, že na ní vyplave něco dalšího. Časem se to akademicky doladí aby zákonodárce byl spokojen. Něco najdou a za něco odsouděj. Přinejmenším za nějaké podílnictví na něčem formou něčeho. Až si ujasněj jaké a jestli vůbec ta metresa měla formální pravomoci.

  113 Modrej, též mě ta metresokracie fascinuje. Přinejmenším od starého Říma. Stále to samé. Občas jí nechali useknout hlavu. To byly ty lepší časy.

 104. Koukám ze tady je spravedlivejch jako by je shazovali z ajroplánů….
  Mám opravdový strach z lidí, kteří věří na jednoduché a řízné procesy .
  Uniká mi proč platím předražené soudce, prokurvátory a vyšší obrněnost esenbáků, když by stačil levný lynčování.
  Doba vyhlíží Schickelgrubery……

 105. 116 Modrej, samozřejmě, že formálně nebyla oprávněna. Jenže fakticky byla tím otáčejícím krkem. Tak svět funguje. To, že na něco nemáš lejstro, neznamená, že nemůžeš. Leda nesmíš. Ale můžeš. Měla potřebu, zaúkolovala. Úkolovaný z nějakého důvodu měl potřebu splnit místo aby se zachoval podle dienstreglamá. Human action.
  Nějakej paragraf se na ni najde, třeba o zosnování. Kromě toho veřejně je známo zatím jen tohle. Ano, má zasranej problém. Ale je to její zasranej problém, kterj si sama vyrobila. Jak už jsem psal, její šukátor do doživotního vyhnanství, jí setnout hlavu na prvním nádvoří a každému z těch olampasovaných šimpanzů poslat pistoli s jedním náboejm a dopisem „Císař si přeje abys zemřel.“ Vyřízeno.

 106. Nickname – mozna ( ale to samozřejmě nevím jistě, ze….vlastně vůbec si nejsem jist pane wachmajstr) nebude potreba ani international call …..

 107. 118 Šimone, víš proč je platíš? Protože to máš nařízeno. Kdybys neplatil tak by Tě zavřeli. To je celá pointa. Ostatní zdůvodňování jsou jen prázdné kecy.

  119 nickname, jakž takž ctí. Jenže problém je výkladu onoho psaného. Jak věrně vyslovuje to co bylo záměrem vyslovit. Leckdy toho co nebylo vysloveno, nebo jinak než cgtělo být vysloveno. Vypuštěno žije si vlastním životem svých vykladačů až je s podivem k jakým koncům může dojít. A pak, když si vezmeš Sbírku zákonů, ani nemusíč číst, zjistíš, že žít se podle toho nedá. Nejen se tím řídit, ale ani to přečíst. Tak přijdeš na to, že k životu to nepotřebuješ. Netrápí Tě, že porušuješ to či ono, protože o tom nevíš. A když to na Tebe nedopadne, ani se to nedovíš. Je lepší žít s rozumně kalkulovaným rizikem než skončit jako úzkostlivý neurotik. Základních obecných pravidel není mnoho, nutný zbytek zjistíš vždycky pro konkrétní situaci. Dostal jsem úřední lejstro, že mám zaplatit nějaký zanedbatelný obolus. Kvůli nějakému prodlení. edním telefonátem zjistil, že vyvléci se nelze. Teoreticky a s nejistotou by se dalo zkusit, jenže transakční náklady, že. Nejlevněji přijde zaplatit. Jen hloupý sedlák kvůli mezi prosoudí grunt. Podstatou toho je, že bylo založeno na transakci nutně provázené lejstry. Bez nich to nešlo. Z toho je ponaučení, že základním problémem s úřady jsou lejstra. Není lejstro, není problém.

 108. Schumi, teď Ti opravdu nerozumím. Jestliže nebyla formálně oprávněna, tak nebyla ani fakticky. Žvatlat si může cokoli. Špión ji měl poslat do háje rovnou a jít sdělit velícímu, že se jeho konkubína zcvokla, nechť si ji srovná do latě. Vinen je pouze špión a měl by postupovat podle Tvého návodu. Co s tím má společného velící nebo ona, mně skutečně není jasné a nikdo mně to nevysvětlí. Tedy pokud na to půjdeme stylem „protože Brusel, případně asfalt“, tak jsem s tím srozuměn. V takovém případě je diskuse zbytečná.

  Šimone, hlásím se mezi ty, kteří by si přáli jednoduché a řízné procesy. Zločin a trest. A vůbec si nemyslím, že bych tím podporoval vznik Schickelgruberů. Řekl bych, že právě tento stav, kdy už nikdo nerozumí procesům, protože jsou složité a neúčinné, jejich vzniku nahrává.

 109. Ale to samozřejmě vím .
  Jen jsem lehce kvílel, ze o nějakou spravedlnost jde az na posledním místě vím také již desetiletí.
  Co mě ale začíná vadit je to zjednodušování a volání po tažných a jednoduchých řešeních .
  Můj odhad: do tří let po převzetí moci levicí se z nejaké špeluňky objeví Spasytel…“ I levice zklamala, nezbývá než vzít osud naroda do vlastních paží“…

 110. Modroptáku, jednoduché a řízné procesy končí gilotinou. I pro ty, kdo je vyvolali.

 111. Jasné Ptáku , to si určitě mysleli i ti slušní v Německu, než je prevalcovaly ti z putyk, osmělení krátkými a úsečnými vetickami typu : zločin a trest, zrada naroda , čest národa apod.
  Schválně: kterých bylo víc ??
  Ja to vidím jednoznačně: ve jménu ráje se tu objeví nechtěný očistec…..no a tím to skončí….v delším horizontu se to pronikavé zlepší do dnešní podoby …..
  End of story.

 112. Šimone a Rputi, nevím, jak zločin a trest souvisí se ctí a zradou národa. Také mně není jasné, proč by měly jednoduché a řízné procesy končit gilotinou? Slovo proces nechápu v jeho právním významu, ale obecně. Já současný komplikovaný a nespravedlivý stav shledávám špatný a přál bych si jeho zjednodušení. Ale pokud oba zastáváte tyhle názory, tak mně není jasné nekonečné skuhrání na Brusel.

 113. Tak to je nářez!
  Poprvé ne zcela souhlasím s Fištejnem – varovat jistě ano, ale vyvolávat hysterii je už přes čáru!

  …Ta nám podle šéfredaktora Reflexu zařídila volbou Miloše Zemana odporné divadlo … jednou odejdou, slehne se po nich zem a my, řečeno s Borisem Vianem, přijdeme naplivat na jejich hroby… „Předně tu vystupuje ochromený premiér Petr Nečas, jenž pod vlivem policejní razie předčasně rezignoval. Otevřel tím dokořán dveře Miloši Zemanovi, což vzdáleně připomíná někdejší demisi demokratických ministrů před pětašedesáti lety….
  http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/Vymyte-mozky-unor-1948-a-odporne-divadlo-Tydenik-utoci-na-Zemana-277920

 114. Modrý ptáku, když my mluvíme o procesu v jeho právním významu a ty ne, tak mluvíme prostě o dvou věcech. To je pak složitý se domluvit … 🙂

 115. Jestli on to ten Nečas, s rozvazováním rukou policii, nějak kapánek nepřehnal…
  http://jdem.cz/3ez73
  Kalousek má pravdu v tom, že za chvíli se budou bát úplně všichni, rozhodnout cokoli .

 116. hmm, jak to tady (a jinde) čtu, tak začínám teprve teď chápat, PROČ „Spravedlnost“(zobrazovaná v podobě děvy spanilé, leč statné postavy, která v jedné ruce třímá meč a v druhé váhy, aby to „padni komu padni“ mohla spravedlivě odměřit), má oči při tom zavázané šátkem ; myslela jsem, že je proto, aby ji ti, kterým váží, nemohli ovlivnit gestem, penězi či hrozbou 😕 Bohužel, symbolika se dá vykládat různě,a v cynickém Česku IMHO má Spravedlnost zavázané oči, aby neviděla, kdo ji zase právě znásilnil 🙁

 117. ad 127 – MP – na to bacha!
  Hanáková ty „procesy“ nastarovala a Bůh ví kam to povede…
  Jeden takový popsal už někdy 1914 (15?) Franz Kafka a to ani neznal naši protikorupční policii a ani Nečase. A o ECB ani nemluvě, tam se to stát nemůže !

 118. westíku,
  četla jste od Ecca i něco jiného, než Jméno růže? Třeba nějakou odbornou literaturu?
  On je autor značně nestravitelný a zvířecky nudný. Třeba ten dochtorát nedostal právě proto… 😀

 119. A protože mé asociace a myšlenky jsou jen mé a občas se stává, že ne všichni přítomní jsou schopni sledovat kudy se ubírají, požádal jsem přítele Goooogla o dárek:

  Proces.
  Hlavním hrdinou příběhu je Josef K., prokurista prosperující banky a vcelku vážený člověk. Je zvyklý na svou denní rutinu – do práce chodí vždy přesně, pracuje nesmírně pilně a spolehlivě, občas si krátí čas tím, že zajde do vinárny za číšnicí Elsou… V den jeho třicátých narozenin se mu ale celý svět obrátí vzhůru nohama – místo jeho bytné paní Grubachové přinášející snídani vejdou do jeho pokoje dva neznámí muži a sdělí mu, že ho přišli zatknout, protože je obžalován záhadným soudem kvůli blíže neurčenému obvinění. Josef K. se vzpírá, protože si není vědom žádného přečinu, který by spáchal, a tak po rozhovoru a delším naléhání je puštěn do banky, kde pokračuje ve své práci.
  Touto událostí začíná kolotoč celého procesu, který bude trvat skoro rok. K. se nejprve necítí být vinen, ale potřebuje si o své tíživé situaci s někým promluvit. K tomuto účelu volí slečnu Bürstnerovou, jejich rozmluva ale skončí polibkem. K. je s vývojem věcí mezí ním a touto slečnou velmi spokojen, nicméně slečna Bürstnerová se s ním nechce dále vídat, patrně kvůli procesu, který je proti K. veden.
  Druhý den je K. telefonicky vyrozuměn, že první vyšetřování v jeho věci se bude konat v neděli. Nejprve tam nechce jít, protože je nevinný, potom ale názor změní a odjede do chudé čtvrti( Ostrava), kde se má přelíčení konat. Zasedající soud najde až v podkroví, sál je plný lidí, které K. nezná a celé vyšetřování je vedeno velmi podivným způsobem. K. sám sebe hájí a poprvé poznává, jak složitý je celý byrokratický aparát.
  Když několik dní nato zůstane v práci déle než obvykle, tak při pozdním odchodu domů zjistí, že v komoře s harampádím jsou mrskačem trestáni dva hlídači, Willem a Franz, kteří jej tenkrát přišli zatknout. Snaží se mrskače přemluvit, aby hlídače netrestal, protože cítí, že trest nezaslouží oni, ale(nejmenovaní!) vyšší úředníci, od kterých přichází rozkazy. Mrskač se ale nenechá zviklat. Druhý den se výjev v komoře opakuje a od této doby se značně mění postoj K. k jeho procesu.
  Po nějaké době navštíví K. v bance jeho strýc, který ho vezme za uznávaným advokátem Huldem, kde se Josef setkává s Leni, advokátovou ošetřovatelkou, se kterou si začne poměr. Leni mu radí, aby se před soudem přiznal, K. to odmítá.
  Od této chvíle je K. procesem zcela pohlcen a do jeho myšlení se vkrádá strach. K. začíná dokonce přemýšlet o tom, jestli vážně něco špatného nespáchal. Naváže proto styk s Titorellim, který je soudním malířem a má mezi úředníky mnohé známé. Titorelli zasvěcuje K. do vnitřních procesů soudu a vykládá mu, jak beznadějné je přání uniknout z koloběhu procesu. Brzy poté dá K. advokátovi výpověď. Několik dní poté je požádán ředitelem banky, aby ukázal místní chrám jakémusi italskému zákazníkovi, který se ale do chrámu vůbec nedostaví, a K. tam místo něj potkává vězeňského kaplana, který mu říká, že s jeho procesem to vypadá opravdu zle a vypráví mu příběh o dveřníkovi a obyčejném muži, který chce vstoupit do zákona. V této chvíli už K. není schopen řádně pracovat, lituje každé minuty, kterou nemůže věnovat svému procesu. V předvečer jeho jedenatřicátých narozenin dorazí do jeho bytu opět dva neznámí muži a odvedou K. za město, kde mu v kamenolomu probodnou srdce nožem a navléknou vše tak, že to vypadá jako sebevražda( devatenáckrát nožem do zad v zamčeném sklepě). Dokonale zmanipulovaný K., který už naprosto uznává svoji vinu, i když neví, z čeho byl vlastně obviněn, se všemu podvoluje a umírá víceméně dobrovolně.

  Text románu Proces zachycuje jednotlivé etapy proměn v myšlení Josefa K. – jeho prvotní rozhořčení nad neoprávněným obviněním a jistota, že přece musí být nevinný, společně s rozhodnutím, že něco tak absurdního jako tento proces bude ignorovat, se mění v pochybnosti a nakonec je hlavní hrdina i proti své vůli vtažen do vnitřního světa zákona a úřednického labyrintu, kde platí naprosto jiná pravidla než ve světě, který si K. vytvořil v bance a ve svém soukromí, a který tak důvěrně zná. Všude, kam se K. podívá, vidí dlouhé prsty soudu a úředníků, všichni lidé, se kterými se během svého procesu seznámí, ho ujišťují o jediném – nemá cenu se vzpírat, soud stejně vyhraje.

  Proces je prodchnutý náladou strachu, pocitu viny ale i bezmocností, která pramení z neúprosně pracující mašinérie úředníků. Stává se tak existenciální metaforou – Josef K., obyčejný úředníček, který je spokojený ve své práci, vede však nerovnoměrný boj se záhadným soudem a složitým soudním systémem, kterému – jak se zdá – nerozumí ve skutečnosti ani sami lidé, kteří pro soud pracují. Josef K. se tak stává symbolem zoufalého člověka, který se snaží porozumět neznámému a nepřátelskému světu, kterým je obklopen.

  Kafkův text má blízko k expresionismu, i když nějaké přesné škatulkování zde vůbec není na místě – Proces je experimentálním románem, který nás udivuje svou absurditou, neexistujícím prostředím a nesmyslným procesem, který je vedenu proti člověku, který se v podstatě provinil pouze tím, že se snažil dosáhnout dobrého postavení v bance a často využíval moci, kterou měl vůči níže postaveným zaměstnancům.

  Proces je experimentálním románem, který nás udivuje svou absurditou, neexistujícím prostředím a nesmyslným procesem, který je veden proti člověku, který se v podstatě provinil pouze tím, že se snažil dosáhnout dobrého postavení v bance a často využíval moci, kterou měl vůči níže postaveným zaměstnancům.

  Muhehehe haha hoho hihi 😀 😀 😀 ( jestli se teda nepletu, jak říkal Sam Hawkins)

  Doba se mění, co bylo není a díla 1984 ( o Farmě zvířat ani nemluvě!), Hlava XXII, Kafkův proces a pod. se staly základními manuály pro dnešní EU společnost, kde nepěstování vojtěšky (tabáku) je základním zdrojem příjmů a policejní a justiční zvůle prostředkem ovládání společnosti…

  PS.
  Poznámky kursivou já. 😉

  PPS.
  S tím rokem trvání procesu to Kafka trochu podcenil, ale odpusťme mu, nemohl vědět všechno…

 120. Ale možná by lidi neměli tolik číst a když už čtou, neměli by si tolik pamatovat.
  Jdu vzít vidle a kydat hnůj, aby, až někdo přijde a bude vykřikovat že “ mě dostane k lopatě“, jsem mohl povýšit od vidlí k lopatě. 😉

 121. (134) Mno, ptakopysku, kromě knih: Jméno růže a Foucaultovo kyvadlo nic jiného od Ecca nemám ;a kajícně přiznávám svou zaostalost : od Putny nemám vůbec nic 🙁

 122. ptakopysku, já ti nevím, kdybych si měla vybrat mezi Putnou a Eccem… 🙂
  Na druhou stranu je celkem jasný, že vědecká rada, co preferuje Putnu, nemůže mít ráda Ecca.

 123. Já tomu nerozumím a je mi to putna… 😀
  Ale v této souvislosti by mě zajímalo zda ty čestné ( nebo to měl být řádný? – to by snad musel Zeman, ne?)doktoráty uděluje dle svého uvážení universita – a neuváží-li, neměla by to zveřejňovat neb : Si tacuises, philosophus mansises, anebo o něj ten dotyčný žádá(případně někdo za něj, jako Švejnar prý navrhuje /dle vlatního webu/ kandidáty Nobelovy ceny 😀 :-D).
  Má holt, Umberto Ecco smůlu, že nestudoval genderová studia a v knize Jméno růže nerozvedl s kým souloží opat a knihovník a zabýval se jen odsouzeníhodnou heterosexuální souloží jáhna s děvečkou (pomocnou kuchařkou).

  Tím si to na KU definitivně posral !!!

  PS.
  Já teda latinsky neumím a trochu mi to falíruje, protože vůl se latisky řekně bov ( a bove maiori, aráre discit minor = od většího vola učí se orati menší), ale jsem přesvědčen, i když se tam to slovo nevyskytuje, že význam toho rčení Si tacuisses…je: Kdybys držel hubu, nebyl bys za vola!
  S pozdravem : “ Ó tempora, Ó móres!“
  já.

 124. Šumaváku, čestné doktoráty navrhují vědečtí zaměstnanci university a je docela dobře možné, že to neschválení se vůbec netýkalo Ecca jako takového, anobrž navrhovatele.
  Zveřejnění je vskutku zvláštní neb udělení a sláva okolo slouží nejen personě, ale i universitě ke zviditelnění. Toto je spíše ostudné. Koukám, že tam panují jakési neurovnané poměry …. to ostatně vždycky ….

 125. Řekl bych, že se Umberto Eco kvůli neudělení čestného doktorátu Karlovy Nervosity určitě nepodefekuje. Má jich poměrně dost:
  1985 – Doctor Honoris Causa, Katolieke Universiteit, Leuven.
  1986 – Doctor Honoris Causa, Odense University, Danmark.
  1987 – Doctor Honoris Causa, Loyola University, Chicago.
  1987 – Doctor Honoris Causa, State University of New York.
  1987 – Doctor Honoris Causa, Royal College of Arts, London.
  1988 – Doctor Honoris Causa, Brown University.
  1989 – Doctor Honoris Causa, Université de Paris, Sorbonne Nouvelle.
  1989 – Doctor Honoris Causa, Université de Liège.
  1990 – Doctor Honoris Causa, University of Sofia.
  1990 – Doctor Honoris Causa, University of Glasgow.
  1990 – Doctor Honoris Causa, Universidad Complutense de Madrid.
  1992 – Doctor Honoris Causa, Kent University, Canterbury
  1993 – Doctor Honoris Causa, Indiana University.
  1994 – Doctor Honoris Causa, University of Tel-Aviv.
  1994 – Doctor Honoris Causa, University of Buenos Aires
  1995 Doctor Honoris Causa, University of Athens
  1995 – Doctor Honoris Causa, Laurentian University at Sudbury (Ontario)
  1996 – Doctor Honoris Causa, Academy of Fine Arts, Warsaw
  1996 Doctor Honoris Causa, University Ovidius, Constanta.
  1996 Doctor Honoris Causa, University of Santa Clara (California)
  1996 Doctor Honoris Causa, University of Tartu
  1997 – Doctor Honoris Causa, Université de Grenoble
  1997 – Doctor Honoris Causa, Universidad de Castilla-La Mancha.
  1998 Doctor Honoris Causa, Lomonosov University of Moscow.
  1998 Doctor Honoris Causa, Freie Universität, Berlin.
  2000 Doctor Honoris Causa, Université du Quebec, Montreal
  2001 Doctor Honoris Causa, Open University
  2002 Doctor Honoris Causa, Rutgers University
  2002 Doctor Honoris Causa, University of Jerusalem
  2002 Doctor Honoris Causa, Università di Siena
  2004 Doctor Honoris Causa, Université de Franche-Comté, Besançon
  2005 Doctor Honoris Causa Università Mediterranea, Reggio Calabria
  2007 Doctor Honoris Causa, Univerza v Ljubljani
  2008 Doctor Honoris Causa, University of Uppsala
  2009 Doctor Honoris Causa Pontifical Institute, Toronto.
  2010 Doctor Honoris Causa Universidad de Sevilla
  2010 Doctor Honoris Causa Paris II

 126. 123 Modrej, to je jednoduché. Když nemáš řidičák, nejsi formálně oprávněn řídit auto. Nesmíš. Ale můžeš.

  Ona sice nebyla oprávněna požadovat, ale fakticky mohla požadovat, protože huba jí sloužila dobře. To, že nebyla oslyšena, je jiná.

  Nebo, hele, jiný příklad. Desatero praví „nepožádáš manželky bližního svého“. Nesmíš. Ale když na to máš vercajk, tak můžeš.

  A když si přečteš co Tě vedlo k replice, zjistíš, že nepíšu, že fakticky byla oprávněna. To sis domyslel. Psal jsem, že byla „otáčejícím krkem“.
  Skrze mocnou převodovku o pár desítek cm dolejc, dodávám.

 127. Schumi – 143 – no to není jako s řidičákem. Auto holt nemyslí a nastartuje když se mu otočí klíčkem.
  U šéfa vojenské rozvědky bych očekával, že přemýšlí (proto je šéfem a nikoli řadovým polním agentem) a nereaguje na otočení klíčkem (či obecně na otočení čímkoli, byť by to bylo o pár desítek centimetrů pod hlavou).

  Tudíž tedy měl Nečasovu běhnu poslat do háje, přesně jak říká Modrý Pták.
  Něco jiného by pochopitelně bylo, kdyby kupříkladu nechala ta běhna podepsat Hurvínka čistý papír, na něj pak dotiskla rozkazy a předala to. V takovém případě by patrně šéf rozvědky mohl být nevědomky uveden v omyl, pokud by papír měl patřičné podpisy, razítka, pečeti apod.

  Mně hlavně udivuje, že šéf rozvědky konal, to je pro mně víceméně nepochopitelné.

  Když použiju příklad ze své vlastní praxe. Mám velmi významného zákazníka (nadnárodní korporace) a pro její zdejší, poměrně rozsáhlou pobočku vykonáváme různé IT služby. Mimo jiné obhospodařujeme a administrujeme základní servery. Jako administrátor těch serverů mám z čistě technického hlediska přístup úplně všude a i kdybych přístup náhodou někde neměl, mohl bych si ho hravě vytvořit. Stejně tak bych mohl kupříkladu šmírovat uživatele, číst jim poštu, přidávat či odebírat práva apod.
  Přesto vím a chápu, že existuje určitá „linie velení“ a kdyby za mnou někdo ze zaměstnanců přišel třeba s tím, ať ho pustím někam, kam oprávnění nemá nebo ať se podívám co dělá nějaký XYZ, tak ho jednoduše pošlu do prdele, protože pokud má někdo oprávnění dostat či je nutné se někomu podívat na zoubek, musí k tomu vydat pokyn (písemný, s číslem, zaznamenaný v systému) někdo kdo je oprávněný takový pokyn vydat. Třeba šéf bezpečnosti. Ale rozhodně nikoli bežný zaměstnanec nebo třeba generální ředitel. Ti na to oprávnění fakt nemají.

 128. Dobrý večer,

  Pravomoc nepravomoc, nerozumím tomu, že když přijde za velitelem rozvědky ženská, o který si celej národ šušká, že má něco s premierem, s požadavkem, aby sledoval premierovu manželku, tak srazí paty div nezasalutuje a vyhoví.
  Na takový kšefty se přece najímají soukromí detektivové pochybné pověsti, ouřadující v podivných špeluňkách a ne vojenská rozvědka.
  To fakt tej blondýně spolkl jak malinu, že jde o státní zájem a ne o přetahovanou o chlapa?

 129. maYdo – 145 – no to nejspíš ne. Spíš měl (dle mého laického odhadu) obavu, že kdyby nevyhověl, nemusel by být šéfem. A také mohl mít naději (opět čistě teoretisuji), že když vyhoví, tak budou prémie, povýšení, jmenování velvyslancem v lukrativní zemi nebo tak něco.
  Tohle je holt peklo státní služby, že je nutno vždycky někomu lézt do zadku. V tom máme my v soukromém sektoru výhodu. Sice zákazníkům do zadku lezeme taky, ale vystavíme jim za to řádnou fakturu, která velmi dobře zohledňuje jak hluboko. A na vše musí být objednávka a smlouva, důsledně písemná, protože hubu do šanonu nezaložíš.

 130. Nepřestává mě udivovat, že nejkategoričtější soudy mají ti, co o věci lautr hovno vědí.
  Když už tady tak skloňujete ty doktoráty hovnorys causa, nejprve bych se zajímal o důvod toho, že to neprošlo vědeckou radou. Která je obvykle v těchto věcech velmi benevolentní… Když mohlo dostat čestnej doktorát i Rezavý Pohlaví… Tak proč ne Ecco?
  Spíš by mě zajímalo, jestli náhodou něco neposral soudruh Stehlík ve své žádosti… (tohoto soudruha znám bohužel osobně a fakt, že je jedním z kandidátů na funkci příštího rektora mě uvádí v tiché zoufalství) A znaje (rovněž osobně) jeho některé netradiční postupy, nedivil bych se, kdyby neposral něco formálního v té žádosti. (o tom, co všechno již posral, raději pomlčím…)
  Ale opakuji, nevím o tom nic, nebudu se k tomu dále vyjadřovat. K tomu jsou zde jiní, vysoce kvalifikovaní, mají totiž do prdele díru!
  Jen bych podotknul… Naše fakulta také iniciovala řadu čestných doktorátů. A velmi dobře vím, jak moc jsme si dávali záležet na formální stránce věci. A nějak se nám nikdy nestalo (aspoň co pamatuji), že by někdo navržený neprošel…

 131. PeSi – no já se v udělování čestných doktorátů nevyznám, proto se zdržuji komentáře.

  Ale tak nějak jsem měl pocit, že čestný doktorát se dává někomu, kdo si ho z nějakého důvodu zaslouží. Třeba za celoživotní přínos oboru nebo třeba za to, že je obecně považován za pašáka a chceme ho nějak potěšit.

  Proč se tedy v takových případech přísně dbá na formální stránku věci a nestačí na nějaké té vědecké radě nadhodit něco ve smyslu „To je teda frůd, který fakticky ví, kde má ručník“ a dotyčný je v tajném hlasování schválen nebo neschválen ?

  Já to opravdu nevím a proto se ptám.

 132. No když už si tu hrajem na dedektývy…
  A co když Nagyová s tou pohádkou o jehovistech vyrukovala i na tý rozvědce?
  Něco ve smyslu jako – premier v nebezpečí …. stará se dala k jehovistům …. no kdyby to prasklo, to by byl škandál… on premier o tom jako neví …. fšecko dizgrétně …
  Čímž by bylo zajištěno, že se toho Nečase nikdo optat nepůjde, ale zároveň se budou snažit vyhovět…

 133. PAvle, v tom je nejspíš zakopanej pes. Že se bál, že by nevyhověl a od vyhovění si naopak mohl i slibovat postup. Ačkoliv by šéfovi rozvědky mělo být jasně, že tohle je něco, k čemu ho NIKDO včetně prezidenta a premiera nemá co úkolovat.

  Protože, domnívám se , je velice důležité v pravomocích vymezit striktně, co prezident nebo premier nesmí, nejen co může a musí. píšu „prezident“ a „premier“, protože nějaká ředitelka sekretariátu je jen najatá technická síla, která by vůbec neměla co úkolovat vojenskou rozvědku.

  Pojem „metresokracie“ jeví se mi velmi výstižný.

  Čekám, kdy se po požadavku zahrnout do ústavy roli první dámy objeví požadavek zapracovat do ústavy, jaké pravomoce smějí mít politické konkubíny 😀

 134. Kurňa, rputi, copak má co vojenská rozvědka řešit, s kým se chodí premierová modlit?

  Navíc oni jsou Nečasovi, jetsli se nepletu, katolíci, ti jsou na podobné spolky poměrně imunní.

 135. MaYdo, to já si jen tak dedektývuju – něco věrohodného si ta ženská vymyslet musela. Těžko předpokládat, že by tak nějak prohodila přes rameno: „Zkoukněte mi tu Nečasovou…“ 😀 😀

 136. Tak hlavně se ukazuje, že předseda vlády (nebo obecně jakýkoli „velký šéf“) by neměl mít jako pravou ruku ženskou. Kdyby měl tajemníka, problém by nevznikl.

  On ten Lord Vetinari dobře věděl, proč mu dělá tajemníka pan Važuzel. 🙂

 137. Pavle,
  ad 154 – cca u 4% předsedů vlády by problém vznikl, kdyby měli tajemníka. Aby se tomu zamezilo, jsou instalovány tajemnice. Na a ausgerechnet u nás, v nespolehlivým čecháčkovským protektorátě, se to musí posrat…
  Prostě na takovou noblesu, jako je saxofon a doutníček, my nikdy mít nebudeme 🙁

 138. Dobrý podvečer. Paní N. se dokázala z pozice dělnice ve slévárně vypracovat na druhou nejmocnější ženu v zemi. Interpersonální komunikaci pravděpodobně zvládala bravurně. Jestli jste zažili ten typ personální pracovnice, která si myslí, že personální oddělení má řídit firmu, protože ví kdo s kým co a kolik kdo bere, pochopíte její metody.

  Pokud byly známé vztahy N. a N. v ODS již dříve, měli okamžitě a střelhbitě vypustit je na orbitě. Když je nechali ve vedení, pouze sklízí svojí žeň.

  Ad vojenská rozvědka: Co když současný velitel spolupracoval s vogony o nějaký měsíc dříve. Proto ho nezavřeli. Co když sledování a subordinaci zdědil po bývalém veliteli a hrubě se mu to nelíbilo.

 139. No, Šídlo ve slovenském pořadu Pod lampou řekl, že jedna z verzí příběhu o sledování Nečasové je ta, že Nečasové měl své služby nabídnout Randák a Nagyová se bála skandálu a praní svých a Peťovo podolků v Randákově prádelně.
  Nagyová je obviněna ze zneužití pravomoci úřední osoby ve formě návodu. To čtu tak, že je stíhána za navádění k zneužití pravomoci. Ne přímo za zneužití pravomoci, když žádnou neměla. Musím přiznat, že mě docela děsí že navádění je trestné…

 140. Kačeno, to je právě ten trabl s naváděním.
  Jsou známé (i z historie) případy, kdy manželka navedla milence, aby manžela zabil. Na druhou stranu je navádění těžko dokazatelné a snadno zneužitelné…. co s tím …

 141. Rputi,
  u nás v Domašíně navedl sedlák svoji milenku – děvečku, aby zapálila sousedovi statek. Děvečku zakopali zaživa, sedlák dostat důtku od starosty.

 142. Pavle, mně se jeví, že nejvhodnější pro podobné pozice by byli eunuchové. 🙂

 143. maYdo, stará Byzanc by o eunuších mohla vyprávět … prostě to taky nepomůže …

 144. Načal jsem před mnoha hodinami příspěvkem o vazbě – do večera se z toho urodilo….

 145. Jak tak čtu:

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/jihocesky/clanek.phtml?id=784413

  tak mám pocit, že by bylo na čase vypsat nové výběrové řízení na tvar, barvu a dodavatele uniforem pro Policii ČR.
  Navrhuji, aby nové uniformy byly blankytně modré, růžové nebo fialové s jemným proužkem. Pak by bylo možno jednoznačně vyhodnotit, zda výkřik „černá svině“ byl cílen na cikány nebo na příslušníky Policie ČR a různé nevládky typu Amnesty International či Člověk v plísni by s tím neměly trable.

  I soudy by to mohly lehce vyhodnotit, protože by bylo jasné, že výkřik „Růžová svině“ je urážka úřední osoby při výkonu služby a výkřik „Černá svině“ je rasismus hrubého zrna.
  Pravda, s tím výkřikem „Růžová svině“ by občas mohl nastat zmatek, pokud by se nejednalo o bengo při výkonu služby, ale o prostou cyklobuznu překážející plynulému provozu ve volném čase, ale to by se dalo řešit u soudu individuálně nebo tomu předejít tím, že se vypíše pro PČR výběrové řízení na kola s majáčkem, aby nedošlo k záměně.

 146. Martine, uvedls mě tím svým příspěvkem do pomykova. Já se domnívala, že o vzetí do vazby musí být rozhodnuto soudem do 48 hodin od zadržení. Soudy kvůli tomu slouží nepřetržité služby minimálně na telefonu. A naráz – tři dny.

 147. Dano, v sobotu ráno tě seberou a v pondělí zasedá soudce.

 148. to kolem madaru jsou jen placani policejnich dustojniku a jejich zastupcu statnich.

  podle mne to ale ukazuje ze kotlina uz je totalne v haji. Nase armada by nasasi neochranila ani kdyby se zvedli slovensti madari a sli nas uplacat plstenyma cepicema.

  sakra po zatceni generala, sefa rozvedky odvezeni materialu – nejakym plukovnikem PCR s madarem istvanem – mel picek zvednout cervenej telefon , zavolat olomouckou posadku a se slovy
  vemte 40 MP , at nafasuji ostre a obsadi statni zastupitelstvi nez prijedou z kontrarozvedky.

  doboha co to mame a posery v armade ktera nas ma chranit 😮

 149. podíval jsem se zpátky na ten příspěvek – psal jsem o pátku odpoledne – fakticky jsem takovou věc zažil. V pátek ráno šel podat vysvětlení a v pondělí dopoledne mi volal soudce, že ve 13:00 hodin bude rozhodovat o vazbě a že pan XY si mě vybral jako obhájce. Byl jsem tam a vazba byla uvalena, aby nemohl pokračovat v trestné činnosti – provoz autobazaru. Odvezli ho do vazební věznice v Ostravě a během týdne si vybral nového obhájce – specialistu na trestní právo, takže další vývoj už neznám.

 150. Dano – 165 – Jistě, to je pravda. Do 48 hodin OD ZADRŽENÍ.

  Pokud jde někdo v pátek ráno podat vysvětlení, není zadržen. Jen se ho tak vyptávavají třeba do soboty odpoledne, pak mu sdělí obvinění, řeknou mu, že byl zadržen a teprve od toho okamžiku začíná běžet těch 48 hodin.
  Nebo ho v pátek po obědě pustí, v sobotu ráno v pět přijedou, naloží, znovu vyslechnou a po obědě sdělí obvinění….

 151. Hmmm…známý soudce se vždycky čertil, když na něj padla služba přes víkend kvůli vazbám. Párkrát jsem zažila, že mu volali a on chvátal v sobotu večer na soud, kde zasedl a rozhodoval o vazbě. Jinak ta 166 – sdělení v sobotu v 9 dopoledne, soud v pondělí v 8 ráno – je to v termínu do 48 hodin 🙂

 152. pasáčku – 167 – již před několika týdny jsem psal, že pokud se nechá vojenská zpravodajská služba napíchnout obyčejnou policií a několik měsíců je možné aby policie odposlouchávala její velení, je na místě tuto službu zrušit jako naprosto zbytečnou a jejího šéfa zastřelit za úsvitu za úplně jiné pochybení. To řešení pomocí 40 MPíků by bylo až hašení průseru, který se už stal.

  Když jsem se tady o tom rozepisoval, tak Schumi sice nesouhlasil, ale nepřesvědčil mně. IMHO v normálně fungujícím státu vůbec nemá a nesmí policie strkat čumák do toho, co činí zpravodajské služby podléhající předsedovi vlády (v ČR), presidentovi (v USA) či nějakému výboru Parlamentu (v mnoha jiných zemích). Při normálně nastavené hierarchii přístupu k utajovaným skutečnostem na to v normálních státech nemají policajti ani dostatečné bezpečnostní prověření, aby do činnosti těchto služeb strkat rypák vůbec mohli či směli.

 153. Ono je vůbec na pováženou (ale to se opět opakuju), že vojenská zpravodajská služba používá takové komunikační kanály, že je může napíchnout a odposlechnout kdejaký niemand od Policie. To snad nešlo ani za komunistů.

  Ještě, že nemáme jaderné zbraně a tudíž nehrozí, že by si nějaký teroristický soudruh podplatil nějaké švestky kvůli informacím o jejich transportu nebo tak něco.

 154. Jo a ještě jedna věc mně baví. Už je to skoro měsíc, ale žádného novináře dosud nenapadlo se pídit po tom, jestli když Policie napíchla šéfa vojenské zpravodajské služby, jestli též sledovala jeho služební komunikaci v rámci NATO.

  Pokud ano, měli by nás z NATO nejen nekompromisně vyrazit na hodinu, ale také se postarat o to, aby z těch policajtů už nikdo nikdy nemohl mluvit. Nikdy a s nikým.

 155. Dobré ránko!

  Jj – věrozvěsti! Doba tak nějak nazrála. Ale když budem zlobit, přijde Sobotka, Špidla a Mládek!

  Pavle Kořenský, o tom tydlifounu se psalo. Pokud jsem dobře rozuměla, tak napíchnutá byla jen Nagyová. Ovšem šéf rozvědky měl šifrovací telefon a automaticky předpokládal, že ona ho má taky. Tudíž si vůbec nedával pozor na to, co říká…

 156. 174 ano meli by nas v NATO zaradit do kategorie – tem to reknete az 15 minut pred akci 🙁
  a to haseni za pomoci MPiku by bylo aspon ukazani ze je to armada 🙁
  a samozrejmne souhlasim ze nemuze mit opravneni policajt a SZ sledovat rozvedky ktere jsou temer vsude za hranou zakona

 157. 120 – „(…) Kromě toho veřejně je známo zatím jen tohle. (…)“ No počkej, Schumachere, má to snad znamenat, že je ve vazbě kvůli něčemu, co nebylo uvedeno v obvinění?

  Obávám se, že si pořád nějak nerozumíme. Samozřejmě souhlasím (105), že Rath a Nagyová postupovali protiprávně a vzali tak na sebe riziko (přinejmenším ten první jistě vědomě), že budou trestně stíháni, podobně jako na sebe zloděj kovů bere riziko, že ty měděné dráty jsou pod napětím nebo že jej během jejich krádeže může majitel odstřelit, třeba i mimo rámec nutné obrany čili taktéž protiprávně. Jenže to je pouze jedna rovina věci, a úplně jiná rovina jsou podivnosti trestního řízení.

  Takové ty praktiky OČTŘ ve stylu když už mu neumíme nic prokázat, tak ho alespoň necháme hnít pár let ve vazbě a pod rukou předáme médiím odposlechy jeho telefonu, ty se mi opravdu krajně nelíbí. Potenciálně ohrožují každého; každý může skončit ve vazbě fakticky jenom proto, že se policie domnívá, že okolnosti nasvědčují. To však ani zdaleka není všechno. Poslední aféra navíc působí nepřehlédnutelným dojmem účelovosti; dokonce by se dalo říci, že z ní ta účelovost přímo křičí. Ve spojení s předchozím to ale znamená, že pokud zde byla na někoho nelegitimně uvalena vazba, stalo se tak rovněž účelově. A že tudíž každý je OČTŘ potenciálně ohrožován; ohrožován daleko více než odraženou policejní kulkou, která jej jakožto nezúčastněného nešťastnou náhodou zasáhne; to jest, ohrožován jejich úmyslnými zlovolnostmi.

 158. Tohle se na státním zastupitelství nebude líbit, natož na Policii. Dokonce i soudce by se mohl cítit dotčen, že jedná účelově. Myslím, že by bylo vhodné všechny zpátečníky, včetně Zpátečníka, posadit do vazby, aby si uvědomili, že se určitě dopouštějí trestné činnosti, však oni už vyklopí, jaké!

 159. Zpátečníku, k tvým poznámkám [75], [95] a [177] naprostý souhlas. Zvláště ta [177] je výborná. Moc hezky napsáno…

 160. Zpátečníku 177 nebuďte negativistický, v poslední akci OČTR lze nalézt i pozitiva. Pokud se někdo dostane do vazby zcela jistě, kromě vyměknutí, u něj dojde k přehodnocení životních priorit. Z vazby vylezou noví lidé.
  Jsem zvědavá kdo první zvedne heslo, vazbou k novému člověku.

 161. Ad věrozvesti: už druhý den ČRo ve zprávách opakuje, že DO Velehradu míří tisíce poutníků. Ani za roky připomínek posluchačů redaktoří ČRo nepochopili, že se jezdí NA Velehrad.
  A že jde v den státního svátku na titulce idnes první článek o tom, co bude dělat Nečas po skončení mandátu ani nekomentuji.

 162. >> Zpátečník
  Však jsem také někde našel, že někoho honem-honem soudí, protože v té vazbě byl už bezmála 3 roky, a to už by ho opravdu museli propustit.

 163. 177 Zpátečníku, ne tak docela. Formálně je za to, co je uvedeno v obvinění. Jenomže aby se tomu dodala síla, protože obviňující vývar není dost silný, přidá se se masox podezření a koření indicií, vše se dobře promíchá a servíruje. Jak by řekl Vaněk z Pekla na talíři, je to taková justiční šmakuláda. Jak mi kdysi na mé výhrady pravil jeden „To bysme pak nikoho nemohli zavřít“. Litera zákona sice vypadá pěkně, ale to co někteří hrají podle těch not je úplně něco jiného. Proč, to je na obsáhlou diskusi, příčinami jsou například mezigeneračně sdílený groupthink a „lidé zvláštního ražení“. A pak, bohužel, lákavé politikum. K případu N nevím všechny podrobnosti, ale vazební důvod podle § 67 písm. a) trestního řádu lze vyloučit, protože má řádné bydliště a nejsou známy okolnosti zavdávající důvodnou obavu, že by se mohla vyhýbat trestnímu řízení, důvod podle písmene b) tzv. koluzní vazby byl, ale již není, protože v této věci již byli vyslechnuti ostatní obvinění a důležití svědci a důvod vazby předstižné podle písmene c)také není, protože už není v pozici ve které by mohla pokračovat v trestné činnosti a teď pozor, to je klíčové, pro kterou je stíhána. Tedy pro skutkové jednání popsané ve výroku usnesení podle § 160 odst. 1 trestního řádu. Nevím o jiném usnesení než které bylo zveřejněno. V tom případě při znalosti „pappenheimských“ jak může potvrdit Martin, přicházejí ty horní úvahy. Že na ní mají ještě něco, co prověřují, ale nemají toho dost k obvinění nebo ještě nechtějí aby to vyšlo najevo, aby to neohrozilo vyšetřování celého rozsáhlého případu, kterého tohle je jen vedlejším produktem. A uváděný oficiální důvod slouží tomuhle účelu. Pak je zásadní otázka načasování „sběru“ jestliže „ovoce nebylo zralé“ a proč bylo necháno aby dozrálo ve vazbě. Tolik úvahy věcné a právní. Zásadně se mi nelíbí únik informací z vyšetřování všetně tiskové konference. Orgány činné v trestním řízení by se měly vystříhat „dělání politiky“. Jenže jsou tu lidé „zvláštního ražení“. Obecně k postupu, rozumím snaze o odhalování případů a jejich řešení. Jenže pro tyhle případy je typická akčnost, absence strategie na mnoho tahů dopředu, naopak „velké oči“, aktivistický nástup a „blitzkrieg“. Pak nastane tradiční „razputica“ právnického přetahování a snaha „aby se to alespoň na něco odsoudilo“. Obecně, že byli odhaleni darebáci a jejich darebáctví, to víme. Jenže když už máme nějaké ty regule pořádku a práva, je nutno postupovat podle nich. Pro toho, kdo spustí „črezvyčajku“ a dovolává se přízně davů, platí, že s čím zachází, tím schází.
  To, že bych někoho nechal pověsit je jedno, to, že jsou regule pořádku a práva, je druhé. Tak nebudiž pověšen, ale budiž mu tím, komu je svěřena ta pravomoc, naměřeno podle zákona. Jako každému. To je princip civilizace. Ovšem jsem jenom nedokonalý člověk a ve svých soukromých záležitostech co se týče praktického řešení takových problémů se škůdcem jsem téhož názoru jako Modrej. Human action při vážení transakčních nákladů zahrnujících množinu řešení nejen secundum legis, ale i contra legem. Co se týče oněch omílaných, ano, je to zajímavé téma, jenže, vážení, necháváte se strhnout tím co a jak vám média podstrčí a na předních stranách omílají o známých personách, které skrzevá jejich human action měly ve finále „blbej den“. Případy „obyčejných“ lidí semletých civilní nebo i trestní justicí aniž se čehokoli dopustili, nebo proto, že byli zaměněni za někoho jiného, nejsou mediálně zajímavé. Tu a tam zprávička, článek a dost. Žádné vzbouření na obci. Vždyť jsou to naprosto nevýznamní poddaní. Kdežto když je šlápnuto na kuří oko vrchnosti, kohosi „významného“, je oheň na střeše. Jsem rád, že to darebáctví, spiknutí proti občanům a zneužití veřejné moci vyšlo najevo a potěší mě, jestliže každému bude naměřeno podle zákona. Jen tento způsob vyšetřování se mi jeví poněkud nešťastným. Protože to o zneužití veřejné moci platí i pro tenhle případ.

  Za jímavé je projednávání „MUS“ švýcarskou justicí. Řízení, které by u nás trvalo několik let, tam několik měsíců. Obvyklé advokátské hrátky na protahování a rozkládání řízení, choroba toho, pak choroba tamtoho, pak zaneprázněnost onohle, námitka podjatosti…, na odvádění pozornosti od podstaty věci k nepodstatnostem, tam nefungují. Ani argumenty, že, no přece u nás doma je tohle standard. Švýcarští vyšetřovatelé, prokurátoři a soudci se na rozdíl od tuzemských vyznají v obchodní stránce a vycházejí z toho, že všechny transakce měly nějaký praktický účel a poměřují je kalvínskou morálkou. Pak není divu, že (mluvou jakou ona elita používá v soukromí): „Ty vole to mě poser, voni nás chtěj zavřít za to co je u nás standard!“ V tammích médiích nejsou ani rozsáhlé komentáře na téma „Nehorázné porušování práv obžalovaných švýcarskou policií a justicí.“ Nemají v nich své lidi, které by mohli zaplatit. Natož páky na justici „Ty vole, tyhle neumíme“. No, Švýcarsko. Ďjó, proč nejsme Švýcarsko. No proč, protože nejsme Švýcaři. To jsem se zas zakecal a kam prokecal…Přeji příjemné užití si věrozvěstování. A zejtra holt ta neradostná Kostnice.

 164. 183-ale je zajímavé, že české firmy produkují stejně kvalitní software jako firmy z jiných států, to samé hardware, softshellové bundy, vany, auta, atd. atd. A to přesto, že jde o Čechy, ne Svýcary, Němce, Američany.
  Proč má statní příslušnost takový vliv zrovna na státní zástupce a soudce ?

 165. 184 No Name, napovím. Konkurence x monopol x kultura.

 166. Schumi – 183 – pozor, ono se o tom u nás moc nepsalo, ale tu MUS v tom Švýcarsku vyšetřovali několik let a ty miliardy jsou tam zablokované už roku 2006 (??).
  To, že se o tom u nás píše několik měsíců a teď se pár týdnů píše o soudu, tak to neznamená, že to celé Švýcaři „sfoukli“ za pár měsíců. Akorát tedy nepotřebovali držet ty lidi ve vazbě, to je pravda.
  A pokud vím, tak to co probíhá teď je vlastně soud první instance a nepochybně budou odvolávání apod.
  Ale je pravda, že si tam zřejmě nehrají na nějaké choroby či zaneprázdněnost a soud se koná i když u něj jeden obžalovaný vůbec není.

 167. Pro ty, kdo neviděli UK. Od cca 25 minuty rozhovor s ministrem hospodářství Ciencalou. Zřejmě bude fungovat jako otloukánek vlády. Vzhledem „stréček Křópal“ a naprosto nezvládající „mluvení do televize“. Nicméně odborníky ceněný jako krizový manager. To, že Třinecké železárny za současné situace šlapou, pod jeho vedením, jak hodinky, o něčem svědčí.
  Po panu ministrovi následuje Lukáš Jelínek, křivící nad Rusnokovou vládou hubu. MUsím konstatovat, že tak odpudivé individuum jsem už dlouho neviděla.
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/213411000370704/

 168. 186 Pavle, to vím. Jde o tu relativně rychlou koncovku u soudu. U nás je v takových případech obvyklých nejen několik let. Co se týče vazby, nebyla potřebná a už vůbec důvodná. Podstatné důkazy jsou listinné. Jsem zvědavý na rozsudek, jestli a kdy nabude právní moci a když bude odsuzující, jak účinně bude vykonán. Pro ten případ očekávám tradiční hrátky na náhlé těžké choroby (je zajímavé jak leckteří stíhaní do té doby těšící se dokonalému zdraví jsou náhle prolezlí závažnými chorobami a na smrt nemocní), a ukrývání se v cizině. Byl bych zvědavý, jak by si tamní justice poradila s „Firmu jsem rozprodal už nevím komu, účetnictví vzala voda, nic si nepamatuju a jsem na smrt nemocný.“ Asi by mu doporučili euthanasii.

 169. 187 Rputi, ten od přirozenosti rozesírající poblitolog?

 170. (167) Jen pro zajímavost, proti komu smí zasahovat MP?
  (175) „Ovšem šéf rozvědky měl šifrovací telefon a automaticky předpokládal, že ona ho má taky. „
  Předpokládat může, já zase předpokládám, že šifrovací telefon by se s nějakou pitomou Nokií vůbec neměl bavit, tedy, ta Nokie by mu vůbec neměla rozumět, co jí zašifrovaně vykládá.
  Takže to bude asi jinak.
  (181) V tom je značný bordel a nepodařilo se mi najít pravidlo, kdy DO a kdy NA. Poslední dobou se kupříkladu objevuje mně nepřirozené NA Antarktidu, ovšem NA Aljašku mi zní přirozeně.
  Podobně se objevuje výraz „být rád ZA“ …..
  (184) Morálka. K technickým záležitostem neškodí, ale v těch justičních je nezastupitelná.
  (187) Jelínek je Paroubkův politruk, skutečně odpudivý. Pro mne z mnoha jiných důvodů, než křivení huby na Rusnokovou squadrou.

 171. Dobré odpoledne,

  Karle, v případě mej rodnej vsi se spolehlivě pozná podle předložky, kdo je místní. Místní jezdí vždycky na H., cizáci a učitelky říkají do H. Učitelky proto, že do H. je spisovně 🙂

  Byla tu n ávštěva a sousedka , tak abyste věděli, čím žije lid obecný, tak hlavně počasím, kdo jak kdy má dovolenou, jak probíhají argrotechnické lhůty. Sousedka se tvářila, jako by ji bolely zuby a tázala se, zda by bylo možno dohledat na internetu nejblížší zubní pohotovost.

  Co se děje ve vyšších sférách je zřejmě mimo okruh zájmu.

  Choť odvezl potomky někam za ves k nyní prázdnému úložišti řepy, kde je prý naučí rozjet se sautem. Zřejmě práě dojeli, tak jdu zkontrolovat, jetsli je auto celý.

 172. Ajrovko, (175) pokud to tak nebylo, tak jest patrně blbem kolosálním. To, že do telefounu vyžvanil, co se dalo, by bylo na superarbitrování pro blbost a jiné středověké tortury 🙂

  (187) To, že má někdo své IQ i morální profil na ksichtě tak výrazně vepsán se, v takto relativně mladém věku, podaří málokomu. To je opravdu ošklivý pohled.

 173. Já se v kryptotelefonech nevyznám, ale že pokud vysílá zašifrovaně, nelze to přijímat obyčejným, se mi jeví jako celkem logické.
  Takže můj odhad je, že Rambo made in CZ vykrafával s Nagyovou soukromým obyčejným.

 174. Ajrovko, vypadá to pravděpodobně. Kecy o kryptotelefonu začal vypouštět ve chvíli, kdy si nápadné množství procházejících lidí ťukalo na čelo… 🙂

 175. Koukám, že po netu budí adept na ministra průmyslu neutuchající váchně, tak jsem se trochu podívala. Především nespad z višně, ale je členem Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace.
  Více zde: http://www.vsp.cz/kontakty/jiri-cienciala

 176. Tak jinak: jezdí někdo do Vyšehradu ? Nebo jenom na Vyšehrad ?
  Tak to samé je to s Velehradem. 😉

 177. NOName – samozřejmě na Vyšehrad.
  On je v tom opravdu trochu zmatek a je to spíš věc obecného úzu než pravidla.
  Když začalo chataření, tak každý samozřejmě jezdil „na chatu“. Pak se začaly kupovat chalupy a všichni začali říkat podle „na chatu“ taky „na chalupu“. Jazykozpyťáci se mohli zfamfrnět, že správně je „do chalupy“ a bylo to marný. Dodnes každý říká „na chalupu“.

 178. Jo, rputi, a moje děti říkaly „jedeme na chatu“, když jsme jeli „na chalupu“, což není ani chalupa, ale bytelný statek, nějakých 150 let starý a s téměř metr tlustými zdmi z opuky.

 179. Dobrý den. Aerokarle, existují „kryptotelefony“ – de facto program v Nokii E52 (a ještě jiných), které s kryptovaným protikusem mluví kryptovaně, s obyčejným obyčejně. Možná přehlédl upozornění „nezašifrovaný hovor“. Truhlík.
  Ovšem, když dáte štěnici do kryptovaného telefonu, je veškeré kryptování zbytečné. Pokud paní N. nepozná štěnici v telefonu (já bych jí asi nepoznal), nemá dělat věci, které se hochům se s sluchátky nelíbí.
  Drobná perlička: Kdyby byla bývala vláda o tři týdny déle vydržela, byla by vládou schválena novela zákona o státním zastupitelství. Olomoucké vrchní velení by se zrušilo a velitel by přišel o pecku z frčky.

  Schumi: Děkuji za 183.

 180. Dobrý podvečer… Hovno hovno slavný soude, nikoli do Velehradu ani na Velehrad, ale dycinky Na Bělehrááád!
  V této souvislosti mě vždy uváděl v úžas smysl pro humor pauzáckých ajznboňáků, kteří na otázku, zda tenhle vlak jede na Prahu, vtipně odpovídali že ne, že jede na naftu…
  Typicky orientální smysl pro humor…

 181. >> Nickname
  Však také Reflex v pěkném popisu činnosti Ivo Ištvána v posledních letech onu možnost „hození štyftu do trýbu“ stran zákona o státní zastupitelství jako jednu z možností uvádí.

 182. 200 Nickname, rádo se stalo. Podrobnosti případně v hospodě. Co se týče zákona o státním zastupitelství, nevím jestli tak či onak, jestli úmysl nebo prostá shoda okolností.

 183. Dobrý večer vespolek,
  užívám si dovolené, neboť přijelo příbuzenstvo z Třince, města mého rodného.
  Rputi, RVVI bych v životopise kohokoliv raději nezmiňovala…. nicméně dle příbuzenstva pod ředitelováním Ciencaly byly TŽ zřejmě OK, a situaci suše komentovali „se divim, co tam leze“.
  Jak komentují nového ministra MŠMT kolegové z JČU se dozvím nejdřív příští týden, ale myslím, že to dokážu odhadnout 😉

 184. 191 Karle, ty mě děsíš. Asi jsem mimo mísu. Modrej smí proti někomu zasahovat?

 185. Matzurko, mně to jenom zajímalo, že mi to planutí váchní připadalo poněkud přehnané, a ten „rozhovor“ v UK byl vskutku třeskutým. Tak jsem chtěla být krapet v obraze.

 186. Při dostatečně výkonném železe by silné šifrování měla zvládnout nějaká aplikace pro Android. A esemesky na každém železe. Kdyby pro tohle byl Truecrypt, byl by to silný důvod k pořízení nových mobilů. Z principu. Nevím, proč by kterejkoli vocas z kterejchkoli služeb měl vědět co mám nakoupit na polívku, místo aby se starali, jestli od Bylnice či od Kopydlna.

 187. nickname – 200 – tak snad nepoužívá šéf vojenské rozvědky šifrování nějakou aplikací na Nokii. 🙂

  Opravdové kryptotelefony vypadají úplně jinak (dával jsem tady odkaz) a opravdu do nich nejde dát štěnice, aby se to na první pohled nedalo poznat. K tomu slouží ochranné prvky nejen mechanické (pečeť), ale i elektronické (např. světlo či IR světlo padlo tam, kde nikdy být nemělo) a chemické (vzduch se dostal tam, kam neměl a proto upozorníme uživatele změnou barvy např. skla displeje). Pokud k narušení tamper-proof telefonu dojde, okamžitě přestává nejen šifrovat a fungovat, ale taky se revokuje a ničí šifrovací klíč.

 188. k předložkám – všimněte si, že pokud je objekt posílán do cíle začínající na „P“ děje se tak zásadně s předložkou „do“.

 189. ptakopysku – no jak kdy. Já kupříkladu posílám koně důsledně NA pastvinu a nikoli DO pastviny.

  Stejně tak zemědělci bývají většinou s nářadím přes rameno či traktorem posíláni NA pole nikoli DO pole. Pravda, DO pole bývá posílána armáda, většinou též s nářadím přes rameno.

  Prostě čeština není jednoduchý jazyk 🙂

 190. Celkově bych řekl, že u těch míst začínajících na P (a patrně nejen na P) to bude tak, že když je místo určení spíše obecné, používá se „na“. Typicky „na pivo“, „na Plzeň“, „na Bělehrad“ apod.
  Zatímco pokud je místo zcela konkrétní, používá se předložka „do“. Typicky „do Plzně“, „do Pelhřimova“, „do prdele“… 🙂

 191. ptakopysku – jo a ještě mně napadá (pod dojmem těch debat o justici), že vzpurný poddaný bývá posílán NA popraviště. Nikoli DO popraviště. 🙂

 192. Zajímavější je to u hudebních nástrojů a učení se hraní na ně. Kupříkladu se chodí „na klavír“, „na kytaru“, „na flétnu“. Ale zároveň se (to je snad jediný případ) chodí „do houslí“.

  Pravda, „do basy“ se chodí taky, leč nikoli dobrovolně a většinou to s muzikou moc nesouvisí. 🙂

 193. (205) Zkratka VP nebyla použita v tom, na co jsem reagoval. 😛

 194. 208 Pavle, a my obyčejní chudí, kteří většinou nemají co utajovat, když už na to přijde, si musíme pomoci jinak. Největším nepřítelem je vlastní lenost a omezenost. Ovšem když jsou na druhé straně, jsou mocným spojencem.

 195. Schumi – šifrovací softy pro normální mobilní telefony jsou. Truectypt je pokud se nepletu na Android také portovaný. Ale myslím, že neumí šifrovat hovory, jen data.

 196. Pochopitelně, všechny ty šifrovací softy pracují na úrovni operačního systému, případně při komunikaci přes TCP/IP.
  Napsat aplikaci, která by šifrovala běžný mobilní hovor či klasické SMSky víceméně nejde. Ty operační systémy nemají rozhraní přes které by se to dalo implementovat a klasická mobilní síť s tím nepočítá.
  Proto se třeba hovory musí provádět pomocí Voice over IP a šifrovat to tam. Tzn. volat se dá jen stylem „aplikace – aplikace“, přes datový přenos.

 197. Dobré ránko!

  Jen tak mě napadá – kde je v tom všeobecném rumrejchu svatej protikorupčník Janeček? A kde kouzelník Žito? Proč kohout nekokrhá?

 198. Dobré zas ráno… Všem Mistrům Janům Husům vše nejlepší k jejich svátku v duchu nejlepších tradic katolické církve… To zejména vzhledem ke včerejšímu běsnění černoprdelníků na Pauze… No a Hus seznal na vlastní kůži nekonečnou boží milost o něco málo let později. Jen škoda, že ta hezká praxe vzájemného upalování v té církvi v poslední době poněkud polevila. Některé tradice by se měly dodržovat…

 199. 219 Pesi, jak dobře víš, ono to upalování zdaleka nebylo jen vzájemné. Šel bys mezi prvními….

 200. Dobré ráno,

  což vzájemní upalování mezi sebou, to je jejich vnitřní záležitost, ale mám takový dojem, že víc těch upálených bylo prostých oveček než černoprdelníků a obvykle důvodem bylo, že se někde nějak znelíbili někomu, kdo se mohl o to upálení postarat.

 201. 217 rozumím Pavle. Komunikaci lze zabezpečit jenže to není levné, nebo to není úplně jednoduché a pohodlné. A protože lidé jsou líní…
  řekněme, že jistá C nepředpokládala, že by mohla být úředně odposlouchávána. Jenže stalo se, spadla do toho skrz prověřování podezření z jiné trestné činnosti. Podezřelý A se vykecává s podezřelým B. To jsou zaznamenávané a vyhodnocované hovory. Jenže podezřelý B se vykecává i s nesledovanými C,D,E.. Při vyhodnocení je zachycena komunikace B s C jejíž obsah souvisí s prověřovanou trestnou činností. Postupem podle § 88 trestního řádu je povolen odposlech čísla užívaného C. Při tom je zachycena komunikace C s X zakládající důvodné podezření z jiného trestného činu. Dál už viz média. To je zjednodušený příklad, protože C byla mezi zájmovými osobami (to je tradiční hantýrka)delší dobu. Když víš jak věci fungují, dozvíš se víc než bylo v úmyslu zjevit. Většinu obecných důležitých informací lze získat z veřejných zdrojů.
  Předání klíčových informací lze zajistit bezpečně různými způsoby. Jenže aby k tomu došlo, musí se zainteresovaní domluvit kdy a jak. Jenže právě to, že A se zná s B a že se domlouvají, může být významější než zachycení obsahu konkrétní komunikace. Například proto, že A a B předstírají, že se neznají. Když to vyjde najevo a jsou zjištěny aktivity A a B, je důvod k nasazení dalších prostředků. To už je vyšší level.
  Proto zásadní a nejobtížnější pro A a B utajit jakoukoli komunikaci.

 202. Hm, pokud se pamatuju, tak ta dáma už jeden poněkud podivný únos zažila.
  Myslím, že jí není pomoci, i kdyby ji hledaly všechny policejní sbory světa a princové na bílých koních se mohli přetrhnout.

 203. No jo, ale všichni to byli dobří křesťané… Naopak neznabozi byli div ne rozmazlováni, jen aby se nechali pokřtít…

 204. No vida, nejen křesťané… I to nejmírumilovnější náboženství na světě se snaží:
  „Islámští radikálové povraždili děti ve škole:
  Islámští radikálové zaútočili na školu v severovýchodní Nigérii a zabili 29 žáků a učitele. Informovala o tom agentura AP. Podle přeživších byly některé z obětí upáleny zaživa.“

 205. Schumi 225 – ale prdlajz! To jen ten její magor je zhrzenej, protože mu definitivně došlo, že místo „slávy“ s pěnicí si totálně zlikvidoval život s alkoholičkou. Ostudy kopec a houby z toho…

 206. Jojo, střední a jižní Amerika jsou rozkošným důkazem rozmazlování neznabohů. Atahualpu hned po křtu přestali rozmazlovat a uškrtili ho. Zase na druhou stranu, kdyby se nenechal pokřtít, tak ho upálili. Vono je to s křesťanským milosrdenstvím fakt těžký.

 207. Ad 224 – Schumi… ale houby!jen spolu lidi musí mluvit na přímo, jako dříve a jsou-li paranoidní tak v tekoucí sprše.
  Pokud potřebuješ něco probrat, přijeďte, já vás posdím na koně a zavezu do míst, kde není ani český, ani rakouský telefonní signál a kde, i kdybyste na lesy řvali, tak vás nikdo neuslyší.
  Pravda, „velký bratr“ bude mít stress, že jste se mu ztratili z obrazovky.
  Ale ke mně může přijít jezdit každý ( když si zaplatí, samozřejmě!) 😀 😀 😀

 208. 231 Šumaváku, ano, není nad staré osvědčené způsoby. Jenže lidé jsou líní a neřestní. Lenost je jednou z neřestí. Vlastní neřesti jsou největším nepřítelem. Naopak neřesti protivníka jsou největším spojencem. Proto se navzájem podporujme v ctnosech zatím co u protivníka podporujme neřesti. Tak nějak pravil starý čínský vojevůdce.

 209. 230 ptakopysku, Ata hualpu uškrtili křesťané. O pár set let Muhammad Ata křesťanům zboural baráky a tisíce jich zahubil. Náhodičky. Jako o střelbě ke skladišti a od skladiště….

 210. 229 Rputi, nikdo neznáme svůj osud. Takových nešťastných osudů nešťastných lidí je. Jenže mediálně neexistují, tak se o nich neví. Ona je jenom zbožím mediálního byznysu, ohlodaná kost hozená psům aby se o ni servali. Aby slepice kupovaly Blesk a mohly to do nekonečna rozebírat. A někteří „intelektuálové“ dávat najevo své povýšení. Někteří lidé se rádi pohoršují a rozhořčují a proto se pídí po všem čím by si mohli udělat takovou radost. Bartošovou znám, nejsem až takový ignorant. Bývala hezká ženská Třebaže mešuge. Obstojně zpívala. Překvapuje mě, koho všeho neznám z šoubyznysu, tv seriálů a podobně, když je o někom řeč. Jsem nevzdělanec. Třeba mě někdo upozorní, hele támhle je ta, no ta z toho, jak s tim…Odpovědí je blbej ksicht. Fakt neznám. Nebo to jméno už jsem někde slyšel, ale nepamatuju v jakých souvislostech. Zabíjení života díváním se několik hodin denně na televizi považuju por zdravého člověka za šílené. Tak jsem neinformovaný….

 211. 235 Dušane, ty nás taháš za fusekli. Před sedmdesáti lety ruční motorová pila ještě nebyla.

 212. 238 Ano, Rputi, to je jediná životní jistota. Ale mezi tím si lze užít spoustu radosti. Čas je příliš vzácný na to pronajímat se parazitním myšlenkám a sloužit cizím zájmům.

 213. 234 Dobrý večer. Schumachere, nejsem jediný posluchač Country rádia.
  Co provedl Atahualpa se svým bratrem? Proč Cortéz neměl s Inky žádnou práci?

 214. Ehm … jak si mám ten titulek vysvětlit? 😀

  „Policie zabavila sekery a chystá se zákrok na Máji“
  n.nova.cz/zpravy/cernakronika/budejovice-se-pripravuji-na-demonstraci-v-ulicich-jsou-vodni-dela.html?utm_source=tydencz&utm_medium=article_boxes&utm_campaign=vymena

 215. To je prosté – protože Cortéz v Peru nikdy nebyl…

 216. PeSi, buď zdráv.
  Tak kamaráda z MAAE ti dnes jmenovali egyptským premiérem…

 217. 2 BohousB – nemohu říci, že by to byl můj kamarád… Jednou jsem s ním asi 5 minut hovořil, toť vše…

 218. PeSi, ahoj, já to taky bral žertem… 😀
  Uvidíme, jak dlouho ve funkci vydrží…

 219. 240 nickname,
  1.Nejspíš proto, že je to rádio, které se občas dá poslouchat. Ovšem svědčí to o Tvém primitivním zaostalém dřevně hnojním vkusu, protože úspěšní a dynamičtí poslouchají úplně něco jiného. Jenže nevím co. To co odchytnu z jejich sluchátek zní jako randál. Kromě toho patřím mezi jedince schopné poslouchat Abbu aniž bych u toho zvracel. Popravě řečeno, u nás doma je trvale na předních příčkách hitparády. Spolu se Žalmanem Lohonkou a tak podobně.
  2. Nepochybuji, že něco ošklivého. Leckteré dynastie to mají v oblibě. Třeba jako Boleslav Václavovi.
  3. Inkové dost nasírali ostatní kmeny, třebaže daleko méně než krvelační Aztékové, leč i vysoká kontribuce je protivná a nad to se prali mezi sebou, viz 2. Kromě toho zprvu ty bílé vousáče považovali za posly Virakoči a z jejich koní a zbraní se potento, čili měli z nich větší než skutečnému významu odpovídající respekt.

 220. 245 Pesi, vzpomínám jak jsi vyprávěl. Být na Tvém místě tak už si dávám do richiku potápěčskou výstroj…..

 221. Dobré ránko!

  Kafka žije!

  …Odposlouchávání obyčejných evropských občanů je zcela v souladu s americkými zákony. NSA potřebuje soudní povolení pouze ke sledování občanů USA. Stejně tak nesmějí své vlastní občany sledovat ani německé tajné služby. Bylo by naivní se domnívat, že spojenecké tajné služby spolu nesdílejí informace, které sahají za hranice kompetencí té či oné z nich…
  http://www.presseurop.eu/cs/content/article/3936601-evropske-citlivky

 222. iří Weigl, Institut Václava Klause:
  …To, co se dnes děje v Egyptě, proto zřejmě ještě dlouho nebude návratem do normálních, u nás běžnému člověku představitelných poměrů. Propast mezi náměstím Tahrír v Káhiře a smýšlením desítek miliónů lidí na egyptském venkově je ohromná a vliv Muslimského bratrstva je především mimo Káhiru velmi silný. Na místě je obava, že spíše než národní usmíření hrozí Egyptu alžírský scénář. Tam v roce 1991 armáda vojenským převratem zabránila islamistům, kteří byli volebními vítězi, převzít moc a následovalo desetiletí teroru a krvavé konfrontace. Udržet stabilitu a občanský smír v politicky a názorově rozděleném devadesátimiliónovém Egyptě s ohromnými ekonomickými a sociálními problémy a výbušným sousedstvím na všech stranách bude pro jakoukoliv vládu nesmírně obtížné. A Západ snad vidí, že jeho nadšené angažmá v těchto citlivých poměrech stojí za zdrženlivé přehodnocení.
  http://www.klaus.cz/clanky/3411

 223. Divano, ahóóój!!! Musím tě pochválit, z tebe už je hotovej astronom.
  Na tuhle kometu (Kometa C/2012 S1 Ison) se vysloveně těším již více než rok.

  Podle všeho se bude jednat o kometu, která bude podle předběžných odhadů dokonce viditelná i za dne, jasnost by měla mít jako planeta Venuše (-4 mag), ale jiné odhady jsou mnohem optimističtější a mluví dokonce i o jasnosti až (-10 mag), což je jasnost, jakou má Měsíc před první čtvrtí. Ke Slunce se nejblíže přiblíží 28. listopadu 2013, to by mělo být cca 1.8 mil km od barycentra Sluneční soustavy. 27. prosince 2013 bude nejblíže k Zemi (64 mil. km).

  Závěr roku 2013 bude zřejmě úžasný, pokud tedy počasí a táta příroda dovolí…

  Vše záleží na tom, zda kometa přežije samotný průlet kolem Slunce, poněvadž ten se bude odehrávat v obrovsky malé vzdálenosti (cca 1.7 násobku průměru Slunce) a teplota na jejím povrchu by mohla v ten okamžik dosáhnout až 2000°C. Takže si přejme, ať tento průlet přežije bez rozpadu kometárného jádra a pokud se tak stane, tak se máme opravdu na co těšit… 😀

  Dost možná, vzhledem k onomu Vánočnímu času, kdy bude kometa Zemi nejblíže, že by se opět mohli vydat na cestu tři mágové od východu…

 224. 253 ano. Vy sledujete naše, my sledujeme naše, o informace se podělíme a všechno je podle zákona.

 225. 258 Bohouši, též mi bude potěšením.

 226. 254 Rputi,jeden provokující blbec, kterému nejde o civilizační hodnoty, protože je jen rvavý blbec, dostal nakládačku od jiných blbců. Podcenil protivníka. Toť vše. Pámbu nás chraň před takovými ochránci.

 227. (252) nickname: pokud Vás fascinují Inkové, příp.Aztékové, doporučuji vyhrabat v knihovně:
  W.H.Prescott: Dějiny dobytí Peru, Dějiny dobytí Maxika
  I.Slavík: Sláva a pád Tenočtitlanu

 228. 262 Westíku, díky. Slavíka jsem našel. Kdysi jsem četl od Stingla „Synové Slunce“.

 229. Schumi, někde jsem zachytila, že je to zhusta „zábava“ teenagerů. Dokonce u toho byla fotka kluka jak „z nedělní školy“, povalenej na zemi vypadal, jak maličkej maminčinej chudinka, ale z batohu mu vypadla zabijácká hvězdice. „Prostě adrenalin, voe!“

 230. 262 — Jojo, zejména ten Prescott se mi vždycky tuze líbil – jazykem, stylem i podáním. (Z velké části se věnuje vztahům a konfliktům mezi dobyvateli samotnými.) Parádní kousek anglosaské historiografie; čeští dějepisci se naučili psát obdobným stylem snad skoro až o sto let později, pak to šlo zas dolů…

 231. OT: Mravenci v trávníku, co je tady kdosi zmínil – čistě laicky se mi zdá, že letos je nějakej mravencovej rok… Loni jedno mraveniště, letos šest nebo sedm, přičemž jedno z nich snad bylo náhražkou jiného, které jsem jim nechtě poničil sekačkou, a poslední jsem dneska našel pod vápencovým balvanem, kam se moudře stáhli, jenže nepočítali s tím, že jej budu chtít kousek přesunout.

 232. Tohle je moc hezký citát! A přesný!

  „Když nákup a prodej věcí reguluje legislativa, první, co se nakupuje a prodává, jsou zákonodárci.“ P. J. O’Rourke

 233. 268
  Rputi, je to na FB od Ladislava Hofmana, že?

 234. divano jistě – jen autorem je P.J.O´Rourke 😀

 235. Hliník je definitivně v Humpolci,

  tak po Hórovi, Mózesovi a Jézusovi nám předpověděli pro Věk Vodnáře, Al Ali a Husein, že novým bohem bude…….. UHLÍK. Tak se taky těším na kométu, hihihíííííí

 236. (256)„A Západ snad vidí, že jeho nadšené angažmá v těchto citlivých poměrech“ Asi má Weigl lepší kukátko, já ať koukám, jak koukám, žádné nadšené angažmá nevidím. Mírné a střídmé angažmá bylo v Libyi, už je tam celkem klid. Minimální angažmá (ovšem s vyjímkou Iránu a Ruska) je v Sýrii, bordel se odtamtud bude šířit ještě dlouho.

 237. Nastala nejkrásnější hodina dne. Jak určitě potvrdí všichni rodiče i hlídací babičky či dědečci. Vnoučata zalehnutá v postýlkách a z dětského pokoje se neozývá ni slůvko. Hosana! Usnuli. Leč čeká mne perný týden. 🙂
  Jdu dočítat, co se dělo.

 238. Ajrovko, „Arabské jaro“ bylo vítáno s nadšením a mohutně oslavováno a Hnusnej Mubarak byl svržen za spokojeného mručení Brusele. Teď už tak nemručej, neb si moc nevědí rady. Nutno vyčkat dalšího Mubaraka, kterej je tam chytí pod krkem …

 239. Já Ti nevím, ale já si žádného zu moc nadšení nevšiml. Hnusního si svrhli Egypťani sami, jediné mírné nadšení, do rukou se vrazivší, jsem viděl v Libyii a tam se obavám z davů uprchlíků moc nedivím.
  Reálpolitika (nic pěkného na pohled, ale efektivní) velí včas rozeznat vítěze a pro další dobré styky ho mírně podpořit.
  Což je asi přibližně to, co se děje.
  Dále by se „nadšení“ dalo přičíst snaze zavděčit se vlastním voličům a jejich náladám.
  Idealismus doufám u soudruhů z Brusele i národních vlád hledat nehodláš, nebo jo?

 240. Ajrovko, machometáni jsou atraktivní pro melouny, neb je to jejich voličský elektorát. Proto ta podpora Palestincům a jim podobným…
  CO2 a oteplování machometány moc nezajímá, ale podpora „práv“ samozřejmě ano …

 241. Jenže melouni sice kurví co se dá, ale nevládnou prakticky nikde.
  Takže nemohu si pomoci, ale valného nadšení nadále nevidím.
  Jen oportunismus.
  (Podporovat „mrtvého koně“ Mubaraka by byla taková blbost, že se jí dokonce ani EU nedopustila)

 242. Ajrovko, na lodích s humanitárním nákladem pro Palestince, byli, mimo machometánů, zejména stoupenci melounů. A samozřejmě, že to je hlavně oportunismus.
  Neustálá (a hloupá) kritika Izraele ze strany EU mluví dost jasně.

 243. maYdo – 277 – copak délková míra „1 případ“, to by byla celkem prkotina.

  Ale o dost podivnějším dojmem na mně působí konstrukce střechy popsaná jako „Nahoře ji tvořila asfaltová krytina, pod ní tři vrstvy polystyrenu a zcela vespod vlnitý plech.“

  Nějak si neumím představit, jak někdo na vlnitý plech dává tři vrstvy polystyrenu (to by hned podfouknul i velmi slabý vítr) a ještě to navrch potáhne asfaltovým papírem.

 244. To toho ale pleteš dohromady nějak moc.
  Lodě s nákladem pro Plastelince nevysílají vlády.
  Vlády nijak extra moc nejásají nad „arabským jarem“, to je prostě daná skutečnost, místně daná, ke které se (i přeslavná EU) staví celkem reálně.
  Kritika Izraele je holt pitomost politiků, kteří nemají jasné zásady jako třeba blahé paměti pan Churchill. Také skrz ty zásady občas nebyl ve vládě.

 245. Ajrovko, nejásají teď, ale pokud mě paměť neklame, jásaly dost usilovně a v Lybii neváhaly udělat „bezletovou zónu“.
  Nemyslím, že bych to pletla dohromady – prostě to spolu souvisí a vše v tom hraje roli.

 246. Pavle, to je jednoduchý…

  Někdo se asi rozhodl zateplit střechu. A co napadne první jako tepelná izolace? Polystyren. „Tak na tu střechu plácneme polystyren, to je levný a aby do toho neteklo, dáme přes to asfaltovou lepenku.“

  jo, kutilové…

 247. Tak jsem po čtyřech dnech mimo net prolétla zprávy a diskuze a pokud jde o vnitropolitickou situaci: je to na vnitřní emigraci. Nevím co vede Rusnoka k tomu, že činí co činí. Tajně jsem doufala, že si zachová tvář a pověst -z toho, jak sestavuje vládu jsem skutečně více než na rozpacích – a ptám se: Stojí mu to za to? A co vlastně za to? Místo v bankovní radě? No nevím, ta cena se mi jeví příliš vysoká, splacená ztrátou důvěry.. Ale pokud skutečně oslyší úpění Fischera a vezme jej coby minfin, bude to poslední hřebík…

 248. Dobré ránko!

  Dano, ne, že by se mi to, co se děje líbilo, ale zkusila sis představit alternativu? Ti zmetci se nerozpustěj a nerozpustěj!

  Pokračování koalice s Němcovou a Kalouskem?
  Dokázala by mu čelit ještě méně než Nečas a Kalousek by si s republikou vytíral pozadí dle libosti.

  Menšinová vláda ČSSD s Bohouškem, Špidlou, Zaorálkem a Mládkem …, jak zatínaj sekyru hloubš a hloubš …? A Špidla realizuje své psychopatické vize? Zaorálek jede do Egypta podpořit Muslimské bratrstvo …. Mládek hází další klacky pod nohy „parazitům“ …

  Je to smutné, ale tahle vláda aspoň nebude mít moc času něco zvorat i kdyby chtěla!
  A politickým stranám bude ta „pauza“ jenom svědčit.

 249. (283) Kdo jásání vidět chce, vidí.
  (285) Jenže on neoslyší….. bylo by lepší, kdyby oslyšel.
  (286) Já nevěřil, že se Zemanovo konání může někomu líbit – a ono jo. 😛 Vláda ČSSD – no jistě je lepší, mít je napřesrok na minimálně 4 roky, než teď na necelý jeden. 😛

 250. Ajrovko, já výslovně píšu, že se mi to nelíbí – přesněji řečeno, nelíbí se mi ani jedna alternativa. Současnost vnímám jako neuvěřitelný panoptikum maniakálních zoufalců a s napětím čekám, jaký kraviny ještě napáchaj. Průser to bude v každém případě – toť nepochybné…

 251. 289 Rputi, takových současností, které bys tak vnímala, jsou plné dějiny. Jenže tohle je Tvá současnost, tak to tak vnímáš. Někteří lidé jsou více citliví, kritičtí a nechávají se strhnout náladou. Záleží na tom, kdo jakou má optiku, v jaké situaci se osobně nachází, na jeho osobním naladění. Například Jirka ppa etc… či oba P.K. to berou s odstupem, svojí aktivitou se snaží aby na tom byli tak, že dopady toho a blbou náladu si úspěšně drželi od těla. Tak se na theatrum mundi se dívá zvesela.
  Otroctví není,nevolnictví není, poddanství není, robota není (i když, v některých případech by nyla přínosem), ani morové rány nejsou, jídlo není na příděl a na lístky, chleba je, třebaže jako vždy o dvou kůrkách, nikdy to jiné nebude,na nárožích nevisí seznamy popravených, nejsou zadrátované hranice, je aktivní i pasivní volební právo (to jak ho lidé využívají je jiná věc, ale to je jejich problém, ne problém těch shora)…co by kdo z našich předků za to dal. Když nebyla televize, rádio, ba ani noviny, velmi nepřesné zprávy o dění jinde ve světě se dostávaly až s odstupem několika let pokud vůbec.
  Kdo je hltá všemožné, místo toho aby svůj čas užíval pro sebe, pronajímá ho cizím myšlenkám a zájmům, má čas denně si hodiny do hlavy nechat z krabice promítat přežvýkané a smyšlené výjevy, nechává se strhnout k rozčilování nad mravy vrchnosti, které nikdy nebyly dokonalé, jen špinavé prádlo se nepralo na veřejnosti a už vůbec před poddanými, nebo událostmi v nějaké tramtárii, třeba aktuálně v Egyptě, žije si dost luxusně. Co by na to kdysi leckdo dal. Z pohledu z minulosti si žijeme téměř jako v ráji, jenže o tom nevíme. Ano, mohlo by to být o mnoho lepší. Jenže není. Protože si to sami kazíme.

 252. Já nějak nerad Zemana. Takže vše od něj jest mi fujtajbl (a když je v tom navíc Prcina a Ustaraná Máňa, tak dvakrát fujtajb).
  Dluhoslav moc dobře ví, proč se mu do vlády nechce. Může-li ho něco připravit o volební vítězství, tak jedině kdyby teď vládl.

 253. Re: Nejlepší z nejlepších kohoutů v panice lomí křídly a varuje před nedozírným následkem, neboť jinak jaksi není před čím, neb vše se děje v linii Ústavy

  Není to tak docela správný argument, že se nic ale vůbec nic neděje, dokud se je vše v linii ustavy (ten tu zaznívá velmi často). Ono i na silnici, kdy všichni budou dodržovat pravidla se může jet v rámci těch pravidel velmi nebezpečně.

 254. a pokud Fišer se svými osobními dluhy nastoupí za Kalouska, tak to bude fakt podle všech pravidel a ustava nám to rozhodně nezakáže.

 255. Schumi, myslím, že se nenechávám strhnout náladou, panoptikum to prostě je a myslím, že i z textu nahoře jasně vyplývá, že to moc vážně neberu. Na tohle se totiž jinak než s odstupem koukat nedá. 🙂

  Ajrovko, mě se Zeman ekluje i fyzicky. A ten jeho toporný pohyb (má ho zřejmě odjakživa) je typický pro určitý druh psychopatie (už si nevzpomenu které), takže mne, prosím, ze sympatií nepodezírej. 🙂

  Rezy – přeložím: KALOUSEK nemá čím argumentovat, tak řve o ohrožení demokracie, protože má strašnej strach, co na něj vyhrabou.

 256. Ad Fišer – mluvící želé. Bude to sice nářez, ale je to v podstatě jedno, protože i kdyby předložil Kalouskovu verzi rozpočtu s vlastnoručním Kalouskovým podpisem, začne proti tomu Kalousek zavile bojovat.
  To je hlavní důvod, proč to nechce nikdo vzít, protože se okamžitě dostane do křížku s Kalouskem a v životě si už neškrtne. Fischer má zřejmě neobvyklou schopnost strkat hlavu do oprátky a koledovat si o přesdržku.

 257. Ahoj! Tak po pracovním víkendu trochu uklidnění…

 258. Ad Fischer: Sledujte prosím, jestli okamžitě a střelhbitě propustí Jakoba 😉

 259. 291 Karle, já nerad ledvinky.
  295 Rputi, mně se neekluje. Nebydlí u mě, nekrká a neprdí mi doma, nekrade mi slepice a nehází vajgly přes plot. Hypoteticky, při počtu sedmi miliard lidí bych určitě našel spoustu lidí, kteří by se mi eklovali, jenže je nehledám. Na každovečerní pohyblivé obrázky se nedívám a důležité informace nacházím v černých znacích na bílém podkladu. Sice chápu, že na světě existují lidé mající potřebu se pohoršovat a když momentálně nemají nad čím by se pohoršili, nelení obětovat čas a úsilí aby to našli, ale jako životní program mi to nepřipadá jako přinejmenším rozumné. Jiní se tím, že za ně vyhledávají pohoršující jsou z toho obstojně živi. Ovšem respektuji, že záliby máme různé a osttaně human action.

 260. Co to znamená a co se stane, když :
  A) Jakoba propustí
  B) Jakoba nepropustí ?????

  Asi mi uniká veledůleitá funkce tlachala….

 261. Šimone, Jakob je s panem Kalouskem spojen téměř pupeční šňůrou už od lidovců. Vyhodit Kalouska a nevyhodit jeho alter ego nedává smysl. Ponecháním Jakoba umožníte návrat Kalouska v plné parádě hned po volbách.
  Když Jakoba propustí, tak prezident myslí převzetí vlády vážně.
  Když Jakoba nepropustí, je to jen plácnutí do vody a Kalousek se vrátí s Bohoušem Sobotkou.

  Jakob je za PR TOP09.

 262. Schumi, vida a já měla za to, že je celkem patrné, že ty pimprdlata tak vážně neberu 🙂

 263. nickname, to je pěkný článek a dobře jsem se bavil. Jinak si nemyslím, že je to reálný scénář, ale to nemění nic na tom, že budu dělat vše, aby se dílo podařilo :-). Po sedmi letech vlády „pravice“, která byla a je tak rozpočtově odpovědná, že rozházela tolik, že pucflek Sobotka vypadá jako Harpagon, nezrušila žádnou vládní agenturu (natož nějaké ministerstvo) a spořila škrtáním bezvýznamných provozních položek, je každý potenciální reformátor (podle mého názoru) odsouzen k nezdaru.

 264. Jak se bojuje s „korupcí“ a „monopoly“ :-):

  Vážený pane K.,

  Při nákupu našeho posledního zařízení jsem zjistil, že pro ČR (a obecně pro nové země EU) máte nastavené ceny o 25% vyšší oproti Německu (starým zemím EU). Jakým způsobem mám postupovat, když chci dosáhnout na ceny obvyklé např. v Německu? Máme nakupovat přímo přes naší centrálu?

  Kdybych chtěl nakupovat zboží i mimo naší firmu – např. pro veřejné zakázky, mohu se také obracet na Vaše německé partnery?

  S pozdravem
  Nickname.

 265. Dobré dopoledne,

  tak jsem dorazila do kanclu jen s hodinovým zpožděním. Stupeň dopravy 5 a k tomu baba na podatelně jistého správce sítě. že byla protivná, to budiž…
  Ale jak seč vyřizují vyjádření v elektronickém věku :
  to si podátě žádost elektronicky – vyplníte formulář se všemi údaji a odešlete, do mailu vám dorazí potvrzení., že žádost obdrželi a žodkaz, kde můžete prý sledovat postupú vyřízení.
  po měsíci vám dojde sdělení, že vyjáádření je připravené a že si ho máte vyzvednout v podatelně příslušného správce a papírový formulář, který musíte vyplnit. Jsou tam ty samé údaje, jaké jste už jednou odeslali.

  Talk dorazíte na podatelnu, předložíte pozvání k vyzvednutí připraveného dokumentu a formulář baba vás nejdřív sprdne, že jste nevyplnili všechno v tom formuláři, načež se jme opisovat to, co jste do něj napsali ( a několik týdnů před tím už odeslali elektronicky ) do mpočítačer. a vy čekáte, až to nadatlí a jste nakonec rádi, že datlí aspoń do počítače a nemá tam starobylý psací stroj. Po dvaceti minutách si odnesete vytoužený papír. Tak tomu se říká pokrok. 🙂

  No jo, schumi, já vínm, taky byly doby, kdy se takový poapíry psaly hhusím brkem.

  Ale anžto se svítilo loučema a nebylo tudíž kabelů, tak nebylo třeba ani onoho papíru, když jste si chtěl postavit barák.

  A to je ten pokrok, pokrok, pokrok, už jsme zase o krok, o krok, dál. 🙂

  Děti jsou na chalupě samy s babičkou, tak to snad bude klapat. Když se babička nebude pokoušet věci řídit, tak by snad nemusely nastat zádrhele. Potíž je v tom, že ona se asi bude pokoušet věci řídit….

 266. Aha!
  Fischer bude hlídat sesli a Rusnok říkat, co má udělat. Konec konců, dělba práce je osvedčená metoda. 🙂

  …„Vytvoříme určitý tandem ministr financí – premiér, který se bude starat o to, aby hospodaření veřejných financí za účinkování této vlády bylo pod maximální kontrolou a aby bylo skutečnou prioritou této vlády,“ prohlásil po jednání Rusnok…
  http://www.novinky.cz/domaci/307152-fischer-bude-ministrem-financi-a-mistopredsedou-rusnokovy-vlady.html

 267. 306-skoro jako Baradej, ne a ne ho zvolit, tak byl aspoň jmenován (i když, Baradej to nakonec nevzal, nebo generalita rozhodla, že nem dobrý nápad.
  A co Sněmovna, vydá Nečase ?

 268. Dost dobře nemůže nevydat…

  A taky těžko může koalice žádat Zemana o koalení byť pod Němcovou, když se neví, kdo z té vlády bude následovat…

 269. Proč by nemohla ? Celá ta věc (pokud tedy Ištván nemá v rukávu nějakou bombu) stojí na vodě.

 270. Sněmovna se snad na protest protiZemanovi rozpustí, tak koho by vydávala??? 😀 😀 😀

 271. NoName, víme houby, těžko soudit. Ale dost pochybuju, že by si to Ištván lajsnul, kdyby nic jiného v rukávu neměl. A jestli se s ním Sněmovna začne tahat o Nečase, tak to bude mazec.

 272. Šumaváku, zatím to spíš vpadá na časově neomezenou okupační stávku. 😀
  A každému z nich tiká v podvlékačkách bomba – „kdo přijde na řadu po Nečasovi?“

 273. Šumaváku, sněmovna by udělala s rozpouštěním tu největší chybu jakou by mohla udělat. Ted je poslední šance se napříč spektrem dohodnout na změne ustavy tak, aby kraken alias aligátor byl zase pod kontrolou. To samozřejmě taky neudělají.

 274. 314-neudělají-ale není to důkazem toho, že je to banka idiotů, která si nevidí na špičku nosu ?

 275. Pokud sněmovna udělá vše to, čím vyhrožuje, totálně se znemožní!
  Nerozpustíme se!
  Nevydáme Nečase!
  Nedáme důvěru vládě!
  Nepodpoříme rozpočet!
  A ne … a ne … a ne…

 276. Rputi, kdyby dali důvěru Rusnokovi, vydali Nečase a podpořili Rusnokův rozpočet, tak už se můžou rovnou i rozpustit. Jejich naprostá zbytečnost by byla naprosto zjevná.

 277. 2 Rpuť – nějak nerozumím Tvému 296: „To je hlavní důvod, proč to nechce nikdo vzít, protože se okamžitě dostane do křížku s Kalouskem a v životě si už neškrtne.“
  nějak nechápu ono „v životě si už neškrtne“ – spíše bych čekal, že Kalousek se teď obává, že půjde na rekreaci na zdravý, filtrovaný vzduch. A jak se tak koukám na dráta, mohl by na té rekreaci i chvilku pobýt…

 278. Foundry, myslím, že že vše, cos napsal za slovem kdyby se splní, až na to, co následuje po slově tak. Ovšem to, že sněmovna je naprosto paralyzovaná svou vlastní neschopností cokoli učinit, je zřejmé. Docela by mě zajímalo, jak by se choval Senát.

 279. Troufám si odhadnout, že po vydání Nečase přijde Kalousek v krizi nejvyšší s kompromisním návrhem za Sobotkou a zachrání naši parlamentní demokracii. Na oltář vlasti obětuje některé pravicové reformy – např. třicetikoruny v nemocnicích výměnou za vyšší odvody živnostníků na zdravotní pojištění. Zdravotní pojištění se nově bude odvádět i z příjmů z pronájmu či kapitálových zisků.

 280. PeSi, já to psala ještě před tím, než bylo žádáno o Nečase, takže asi nikdo tímto směrem přímo neuvažoval, i když zajisté v koutku mnohých duší, to přání rašilo.
  A on Kalous velmi špatně snáší, když mu někdo hamtá v korejtku:

  „Jana Fischera, kterého znám poměrně dlouho, je mi docela líto. Cesta od favorita prezidentské volby až po pokusného králíka v Zemanově experimentu, to musí být velmi hořký lidský příběh,“ řekl Kalousek..
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/je-to-horky-pribeh-mini-kalousek-o-fischerove-jmenovani-piy-/domaci.aspx?c=A130708_134201_domaci_jpl

 281. Kampaň ČSSD a TOP09 bude „společně proti diktátorovi“. Nebo lépe „proti populismu“.

 282. noname ano nase justice 🙁
  a istvan by si to urcite nelajznul kdyby nemel …… .

  myslim ze vidite ze takovou justici a SZ si zaslouzime 😀

 283. Ad 306: dvd, já jsem nedávno zahlídl sqělou zkratku:
  JFK – Jan Fischer Komunista …

 284. nockname, hrozí ještě jedno nebezpečí – že se Rusnokovi bude poměrně dařit. Při obecném znechucení jakoukoli partají napříč politickým spektrem, jim to voličstvo spočítá tuplem.

 285. Dobré odpoledne,

  no dobrý, rputi, sněmovna se znemožní….
  A co má jako bejt? Očekáváte, že si posypou hlavu popelem a začnou chodit kanálama?

  A i kdyby ano, tak jediným efektem bude více krys v kanalizaci.

 286. 326 Jestli se „Rusnokovi bude poměrně dařit“, jako Fischerovi a Tošovskému bl.p. tak nás čekají další dluhy.

 287. nickname, že nás nic báječného nečeká, to je jasné – ono také o nás nikomu z nich nejde. Jen je srandovní pozorovat, jak jsou neschopní si zachránit byť jen vlastní kejhák. Pracka v láhvi se jmenuje ta knížka… 🙂

 288. 329 Mirek je schopný a Bohouš mu na to kývne. Stačí jen, když to báťuška drobátko přepískne 🙂

 289. nickname, křišťálovou kouli nevlastním, takže hyn sa hukáže. Když Míru zavřou, tak je Bohouš v řiti. Když jich zavřou ještě pár, jsou v řiti všichni…

 290. Některé zdejší představy o čssd jsou komické.
  Kdyby měla být koalice s Kalouskem, čssd se rozpadne, a polovička členů a příznivcü zběhne ke komoušům.
  Nikdo neni nenáviděnej víc než Kalousek
  Ne že by byl Sobotka genius, ale až tak blbej není .

 291. Některé zdejší představy o čssd jsou komické.
  Kdyby měla být koalice s Kalouskem, čssd se rozpadne, a polovička členů a příznivcü zběhne ke komoušům.
  Nikdo neni nenáviděnej víc než Kalousek
  Ne že by byl Sobotka genius, ale až tak blbej není .

 292. 334 Halle, když jde o záchranu vlasti před policejní diktaturou, zlovolným samoděržavím, musí všechny ohledy stranou.

 293. Njn – pak se můžem divit, že se nerozpustěj. Chovaj se jak malý haranti…

  …„Poslanci se klepou strachy, kdy dojde i na ně. O dopise, požadujícím vydání Nečase, se vědělo. O dopise, požadujícím vydání Kalouska, se ví také. Ve sněmovně se neutají nic. O pádu vlády věděly pracovnice bufetu dřív než všichni novináři i poslanci. Neptejte se mne jak. Nevím. O dopise, který ležel v podatelně, protože si ho kancelář předsedkyně sněmovny nevyzvedla, se ví už týden. „Informace z nejmenovaných zdrojů“ pronikly nezávisle i k ústavnímu právníkovi Janu Kudrnovi. Ten to samé psal na svůj facebookový profil už 26. června. Obyčejný dopis se nejspíš někde zatoulal a tak musel Ištvan přijít osobně. Příště přijde s eskortou,“ uvádí v komentáři pro ParlamentníListy.cz publicista a analytik Kotrba, který se coby akreditovaný novinář pohybuje ve sněmovně již patnáct let….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-Kotrba-Koluji-povesti-o-tom-ze-se-chysta-take-vydani-Kalouska-278211

 294. Nickname,
  Socani bez problémů vydali Ratha .
  Ze zavírání Nečase a spol si vrásky dělat nebudou.

 295. Fischer- jestli jsem to ondyno neříkala:))
  Doufám, že to neskončí pogromem, i když bych se vůbec nedivila.

 296. Čssd bude chvilku dělat drahoty, ale nakonec to rusnokovi hoděj
  Komouši, VV a Peaka taky
  0ny ty hypotéky má i fúra socanů 🙂

 297. Warum, Rputi?
  Ráda bych připomněla, že po zahájení kandidatury Fischera na prezidenta se zvýšila četnost čistě antisemitských výlevů na českém netu o nejméně 50%? Ohne srande.

 298. 305 MaYdo „Ale anžto se svítilo loučema a nebylo tudíž kabelů…“
  To je ono! Ženijelní a naprosto zásadní postřeh! Nebýt počítačů, tiskáren, kopírek, případně ani šrajbmašin, nebyla by taková všeobecná EU či tuzemská úřední buzerace. To by si každý rozmyslel, vymýšlet pitomosti, když by to všechno kolem dalo strašně moc práce. Nebýt techniky, nebylo by takové legislativní smršti. Prostě tomu bránily vysoké transakční náklady. Zvlášť dobách kdy číst uměl málo kdo, natož pak psát. Je mimo jakoukoli pochybnost, že kdyby se tohle čím nás zavalují mělo škrábat brkem na pergamen jako manuskripty, tak by taková byrokracie nabyla. Kromě toho z principu neměla takový akční rádius. Než nějaké nařízení někam doputovalo a než se vrátilo hlášení a než zas něco, mezi tím uplynula spousta času. Zpětná vazba fungovala pomalu. Na dlouhé vedení doplatily velké centrálně spravované říše. Rychlost šíření informace byla omezena ne rychlostí světla, ale rychlostí koně s jezdcem. Dnes je kdejaké uprdnutí za okamžik doručeno kamkoli na větě.

  Proto je naprosto zásadní závěr, že tahle technika, o které někteří prohlašují, že by měla omezovat byrokracii, má přesně opačný efekt. To znamená, že co?

  Počítače, tiskárny, kopírky, sítě a veškerá taková technika je pro byrokracii to co je projímadlo pro zažívací trakt.

 299. ad 334 – Hale, odhaduješ to špatně! S tím zběhnutím polovičky členů ČSSD s Tebou souhlasím, ale nepoběží ke KSČM ale k zemanovcům, kteří budou u koryta.
  Ještě je možné, že máš i pravdu a já mluvím o té druhé půlce… 😀 😀 😀

 300. 342- skutečně? Jeden by řekl, že kecama to vždycky začíná. A fakt, že se do těch „keců“ zapojili díky Fischerově oficiálnímu angažmá i osoby veřejností vnímané jako autority(nevím proč) je jednoznačně nebezpečná.

  Viz celý plátek Euportál a jeho partneři.

 301. Andy, souvisí Fischerovo židovství s jeho schopností být ministrem financí? Nikoli!

 302. To vedro silně zvysuje hysterii….
  Aneb jak zazdit kazdou debatu zabijackou frází….
  Teplou vodou….

 303. Šumaváku.
  To že můžeme mít oba pravdu bych fakt nevylučoval 🙂

 304. Andy a Šimon mě přivedli k dvěma myšlenkám. Zaprvé: svoboda projevu. Učebnicovým případem jsou moji „oblíbení“ neonacisté. Ti hlásají svoje názory (můj „nejoblíbenější“ je tzv. popírání holocaustu), které se většině nelíbí. No a, jak je notoricky známo, tak je v takovém případě nejlepší jim zakázat tyhle názory hlásat. Na tom se také většina shodne. Je jim poskytován mediální prostor. Nechť si hlásají, co chtějí, a když mají potřebu ze sebe veřejně dělat debily, tak ať to ta kolektivistická sebranka se svým „nic než národ“, dělá do skonání světa. Tyhle projevy demence jsou prostě nákladem, výnosu zvaného svoboda projevu. Jak správně poznamenal Halladin, slovo není čin. Povšimněte si, že zastánci omezování svobody projevu jsou největší milovníci daní. A přitom daň je čin.
  Zadruhé: kolektivistické myšlení. Všimněte si, že pokud je někdo zařazen do skupiny, která je kolektivistům (etatistům, multikulturalistům, politicky korektním a dalším kolektivistickým sektám) sympatická, tak je oheň na střeše. Je úplně fuk, jestli je dělí podle pohlaví, sexuální orientace, národnosti, etnické příslušnosti, společenského statusu nebo něčeho dalšího. Považují někoho za slabšího a hned je potřeba ho chránit. Představte si použitelné kategorie na jednonohou cikánskou lesbu, která se rozhodne být samoživitelkou. Kdybychom „obsah“ skupin sečetli, tak bychom zjistili, že je „papírově“ na planetě asi 3x víc obyvatel.

  Stran Fischera: když mohl být ministrem financí pucflek Sobotka, tak jím může být kdokoli. Když byl Jan Fischer premiérem, tak jsem si říkal, že je to nejlepší volba pro tehdejší dobu. Nikomu nevadí, protože nemá žádné názory (slyšel a viděl jsem ho 2x přednášet – tvor bez chuti a zápachu).

 305. Modroptáku, nepleť si argumenty! Stejně, jako v případě jednonohé cikánské lesby pro mne není argumentem, že za války byl cikánskej koncentrák v Letech, tak pro mne není argumentem pogrom v případě Fischera.

 306. Dobrý večer,

  343 – nejen kabely, schumachere.
  dnes jsem cestou do Prahy poslouchala radio – country radio – a tam byla anketa, jak trávili posluchači prázdniny.a zaznělatam vzpomínka jedné dímy, jak měla u babičky na stromě udělanou budku a s kamarádkou, která jezdila vedle, taky k babičce, s tam nechávaly vzkazy. když se stalo, že tam byla jen jedna, nechala druhé dopis a ta si ho zase vyzvedla, když přijela. třeba za 14 dní, když ta první byla zase pryč. a prý je tahle konspirativní dopisová konverzace hrozně bavila.

  V dnešní době si děcka pošlou sms nebo kecají na facebooku. Je to rychlejší, ale já si umím pčedstavit živě to dychtivý očekávání holky ve věku těsně předpubertálním, jak se těší, že jakmile dojede k babičce, vyleze si na ten „svůj“ strom s budkou, kde bude mít dopis od kamarádky.

  Jo jo, vždycky je něco za něco…

 307. Nějak nerozumím, proč se vytahuje Fischerův židovský původ. Ono to snad má nějaký vliv na jeho výkon ve funkci ministra financí?

  Vždycky se najde skupina dementů, která povede nějaké antikecy. Budiž jim přáno. Není třeba jim dodávat popularity.

  .

 308. rputi a simone – zvladnete tu napsat (24/7/12) tolik debilit , prominte vasich nazoru, obcas vam je nekdo vycte nebo se i pokusi diskutovat.
  andy tu napise svou poznamku a pogrom ma skoro hned v primem prenosu.

  jeste ze uz na ten vas blog skoro nemam cas 🙁

 309. K Zemanovi na véču dorazili čtyři:

  …Na Hrad přijel odcházející premiér Petr Nečas (ODS) a také ministři životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), školství Petr Fiala, obrany Vlastimil Picek nebo předseda Legislativní rady vlády Petr Mlsna…

 310. Mně je jenom divný, že se ten Fischer nebojí, že ho odvedou v klepetech.

  Dneska se za korupci považuje kde co a že by PČR nebylo divné, že takhle jeden vezme dneska post ministra financí a zítra mu přistane na účtu pět mega, aby mohl zaplatit dluhy ? To je dost zajímavá náhoda. Zejména v době, kdy někteří soudci tvrdí, že i bezúročná půjčka je vlastně úplatek (že by mohli zavřít úplně všechny muslimy za korupci a vyřešit tak problém terorismu jednou pro vždy zatím nikoho kupodivu nenapadlo – úroky jim zakazuje Korán)…

 311. Pavle K., Fischerovi zrovinka zítra končí výpovědní lhůta vkladní knížky po babičce…

 312. Foundry – tak snadno to neokecá, protože ty peníze tahá přes ten takzvaně „transparentní účet“ a nijak se netají tím, kteří sponsoři mu ty peníze dali.

 313. Tedy je pravda, že rozdíl mezi sponsoringem ministra financí a prostou korupcí státního úředníka si musím ještě dostudovat, v tom zatím tápu 🙂

 314. Jinak tedy musím celkově konstatovat, že v Poslanecké sněmovně sedí na střídačku debil-idiot-debil-idiot, akorát vpravo vzadu je vyjímka, tam sedí tři debilové vedle sebe.

  Místo toho aby kejhali jak poplašené husy, mohly dávno iniciovat návrh novely trestního zákoníku a zpětně třeba od 1.1.2000 ty politické čachry explicitně vyjmout z pojmu korupce. Kdyby to projednali ve stavu legislativní nouze, mohli to do prázdnin sfouknout.

  Jsou to sakra ZÁKONODÁRCI.

 315. pANE kOŘENSKÝ,
  To by asi nešlo, to by byla retroaktivita. Jako trestný čin by to šlo zrušit až pro budoucnost.
  Zpětně by bylo možno trestnost zrušit buď milostí, nebo amnstií.
  Modrý ptáku , svoboda slova a daně nemají vůbec nic společného.
  A to pomíjím to, že odmítat daně jako takové je nesmysl.Zádná formy státu, od primitivních, po nejmodernější nikdy neexistovala bez daní.
  A ani existovat nemůže.

 316. Jj – Pavle K. – je to prča koukat na to panikářský hemžení – Zeman na Hradě se jen uculuje.
  Jejich problém je v tom, že se nedokážou domluvit a každý se bojí jen sám za sebe…

 317. Halladine – no retroaktivita by to sice byla, ale na to sere pes. Když jde zavést retroaktivitu vůči solárníkům, lze jí bezpochyby zavést vůči policajtům a státním zástupcům.

  V Kocourkovské kotlině, kde si president objednává vládu dle vlastního uvážení, policie šmíruje tajné služby, soudy zčista jasna považují normální politické handly za korupci, ministři financí dostávají milionové sponsorské dary, bezúročná půjčka je podle jednoho soudce korupce, podle jiného o korupci nejde apod. je možné úplně všechno.

  Kdyby byla politická vůle a dohoda takříkajíc napříč spektrem (kdyby poslanci nebyli úplní idioti), tak si silou 120 hlasů dají do Ústavy, že poslanec či senátor je z výkonu své funkce neodpovědný a do smrti má imunitu (podobně jako president) a bylo by vymalováno. Jsou to ZÁKONODÁRCI proboha…

 318. 362 Halle, tak pravila stará kniha 😉 komu daň, tomu daň, komu clo, tomu clo … 😉
  Doufám, že neuslyším, že Ježíš byl první komunista. 🙂

  Je dobré, že se bojí. Doufám, že ze strachu na chvilku opustí svojí povýšenost a budou hledat moudré řešení. Ištván by měl pamatovat na to, že jednou skončí jako Uštván Léty.

 319. Ale pane Kořenský 🙂

  jsou to z velké části šíbři a verbež.
  Potřebujou nad sebou cítit aspoň nějakej bič.

 320. Halladine – 366 – ano, to bezpochyby jsou.

  Jenže policejní nebo soudcokratický stát je ŘÁDOVĚ horší, než veskrze zkorumpovaná parlamentní demokracie.

  A i čistě z hlediska politické teorie je nesmysl, že by nad sebou měl ten, kdo tvoří zákony (tedy zákonodárce) mít nějaký bič krom biče volebního.

  Mimochodem, pokud vyjdeme z premisy, že zákonodárci jsou z velké části šíbři a verbež (s čímž tenduji souhlasit), kde se v některých lidech bere to přesvědčení, že policisté, soudci a státní zástupci NEJSOU z velké části šíbři a verbež ?
  Z hlavy mně napadá ten gang kolem soudce Berky nebo mnoho gangů víceméně policejních. Ostatně ti vrazi z Orlíku co dávali mrtvoly do sudů byli taky většinou policajti.
  A Zemanova vláda ? Tam je to jeden šíbr vedle jedné verbeže vedle druhého šíbra vedle třetí verbeže a tak nějak dokola až k Zemanovi, který (abychom mu nekřivdili) je nejspíš jenom senilní ožrala.

  Vskutku, skvostné panoptikum podivných pišišvorů…

 321. Paqne Kořenský,

  nějaké šíbry najdete všude, dokonce mezi zubaři.
  Což ovšem neznamená, že jsou takoví všichni.

 322. Mimochodem Halladine,

  pokud vyjdeme z předpokladu, že nad šíbry a verbeží je nutno držet bič, kdo konkrétně ho vlastně drží na Policií, Státním zastupitelstvím a soudy ?
  Ministr vnitra ani ministr spravedlnosti to evidentně není, občané je taky nevolí, president je nemůže vyhodit. Tak kdo vlastně ?

 323. A Zeman je možná ožrala,

  ovšem o jeho senilnosti mám velké pochybnosti.
  Byl bych docela rád, bejt senilní jako on. 🙂

 324. Halladine – 369 – tak buď platí na politiky to co na zubaře nebo platí na zubaře to co na politiky. Tertium non datur.

  Nebo-li, měřme všem stejným metrem.

 325. dost často se stává, že třeba policejní ředitel padne. Naposledy LESSY.
  tAKŽE ZŘEJMĚ NĚKDO BIČ MÁ, A OBČAS S TÍM BIČEM ZAPRÁSKÁ.

 326. vELMI SPRÁVNĚ. vŠEM STEJNÝ METR. Což ovšem vylučuje tu poslaneckou beztrestnost.

 327. 367: Pavle, parlament jsou ti nejlepší z nás.
  Shlédl jsem ČT24, kde se politické strany vyjadřovaly k vydání Nečase katovi. Socialisté včetně komunisté byli pro vydání – padni komu padni, ať policie vyhodnotí, zda šlo o trestný čin.
  Líbilo se mi, jak Kuba vysvětluje dělbu moci v parlamentní demokracii. Kalousek byl zaražený, opatrně volil slova, ale je proti vydání. VV jsou pro vydání, protože sněmovna vydala Chaloupku pro daleko menší podezření. LIDEM ani tak, ani onak.
  Soudci, SZ, policie jsou lidé jako my, s výjimkou: není nad nimi žádná kontrola. V pětadvaceti buď soudcem, měň lidské životy, ale hlavně buď free, buď cool, buď in, nevaž se, odvaž se. Aby si byl trochu z lidu, tak na sobotní barbecue se domluv s prokurátorem – haha – státním zástupcem a advokátem kdo komu co pustí, abysme naplnili směrný čísla – jako za komára, voni si na nás dělaj čárky, ale my se tady domluvíme, ne. Já pomůžu tobě, ty mně, nemůžeme tady na vsi být jako kůl v plotě. Pán Bůh vysoko, Praha daleko.

 328. Halladine – 375 – ne, to poslaneckou imunitu nevylučuje, ale naopak vyžaduje. Jak vidíme již dnes v praxi. Ještě donedávna jsem byl toho názoru, že by se ta imunita měla vztahovat výlučně na názory vyslovené při schůzi sněmovny u řečnického pultíku.

  Dnes vidím, že jsem se hrubě mýlil. Nenapadlo mně totiž ani v nejdivočejším snu, že si PČR či SZ dovolí tu drzost kriminalisovat běžné politické vyjednávání a dohody. Tím se orgáni dostali skutečně hodně přes čáru a vadilo by mi to i kdyby se to týkalo ČSSD.
  S tímto arogantním přístupem PČR a SZ by si za chvíli kdejaký niemand ze silového resortu mohl dovolit prohlásit, že oposiční smlouva byla vlastně korupce a zkusit dostat za katr Zemana s Klausem.

 329. No, Zeman by se měl mít na pozoru nejen kvůli opoziční smlouvě, ale i jmenováním Fischera ministrem si koleduje. Pokud se Ištván se Šlachtou namlsají příliš, mohli by pojmout podezření, že Zeman uplatil Fischera funkcí za podporu ve volbách. 😀

 330. 347 Rputi, to je zásadní omyl. Souvisí. Ovšem ne s tím být dobrým ministrem financí.
  350 Modrej, to „Tyhle projevy demence jsou prostě nákladem výnosu zvaného svoboda projevu“ si zkusím zapamatovat. Nejen ekonomie kriminality, ale ekonomie politiky. Rozhodně si to zapiš, mělo by to být v učebnicích.

 331. 353- to je prosté. Fischer vytáhl své židovství jako politickou zbraň v době, kdy premiéroval, čímž automaticky dal do ruky zbraň různým trdlům s antisemitskými základy. Takže každá jeho chyba( a jako ministr financí, byť dočasný nemá šanci na úspěch) bude poměřována nejen jeho osobou, ale i faktem, že svá osobní pochybení vydával za projevy antisemitismu. Tím zákonitě naštve úplně každého( kromě fanatických obdivovatelů Klause a Zemana, pravé a levé ruky jednoho panáka).
  Źe tomu nerozumíte mne nepřekvapuje.

 332. OMG, mediální newspeak je fascinující. Krom teroristů, extremistů, cyklistů, baptistů, rasistů, genderistů, ekologistů, fašistů, komunistů a fůry dalších -istů tady máme i sextremistky.

  http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=784618

  Definici sextremistky bychom tedy měli. Zbývá doplnit, kdo je vlastně sextremista.
  Je to ten nahý chlápek, co s ptákem až pod bradou pronásleduje ženskou v noci alejí, protože se jí chce zeptat kolik je hodin ?
  Nebo je sex-trémista ten nesmělý chlapec, který se stydí dívce říct, že by jí rád protáhl komín a rozhicoval pícku a maskuje to pubertálním pošťuchováním ?

 333. Jinak tedy musím uznat, že debata o tom, jestli Fischer je či není Žid je naprosto fascinující.

  Je to první politik, který je natolik bezvýrazný a bezvýznamný, že je nutno mudrovat nad jeho židovstvím. Kdyby nebyl Žid, zbývalo by patrně mudrovat nad tím, jestli je cyklista nebo jestli mu smrdí nohy. Ničím jiným zaujmout nemůže ani kdyby chtěl a on ani nechce ani nemůže…

 334. „bude poměřována nejen jeho osobou, ale i faktem, že svá osobní pochybení vydával za projevy antisemitismu. “

  Tož jestli Fischer svoje židovství používá jako politickou zbraň a svoje osobní pochybení, respektive jejich kritiku, vydává za projevy antisemitismu, tak bude mít jen to, co mu patří a nechť si sežere, co si nadrobil.
  Mně tím nenaštve nikoliv proto, že bych byla fanatickou obdivovatelkou Klause či Zemana, protože toho bohdá nebude , aby mi nějakej nemastnej neslanej ouřada stál za to, abych nechala cloumat zlost mým majestátem. Nicméně vymlouvat se na projevy antisemitismu, když mi někdo vytkne chybu, mi připadá hloupé, ubohé a trapné.

 335. Schumi, pamatuj, jsem rád. Každý výnos má svůj náklad. Naopak to nemusí platit. Týká-li se to veřejného sektoru, tak to neplatí nikdy – tam náklady nemají výnosy nikdy. Pokud jde o „ekonomii politiky“, tak se koukni do Nepravidelníku Škola veřejné volby. Letos zesnulý J. Buchanan, G. Tullock, M. Olson, W. Niskanen (šéf ekonomických poradců prezidenta R. Reagana, už také není tady) a další, rozebrali všechny myslitelné politické situace a doložili, že daně, rozpočtové deficity, subvence, dotace atd. jsou důsledkem politiky, resp. nákupu hlasů.
  Nedávno tady dával někdo odkaz na text, který se týkal zdánlivého dilema, jestli jsou horší domácí nebo unijní byrokrati. Text popisoval to, co nejnověji nazval bývalý německý prezident R. Herzog „hry přes hranice“. Škola veřejné volby tenhle „nový objev“ popsala před cca 50 lety a doložila, že byrokrati, politici a tzv. veřejnost (zájmové skupiny – všechny neziskové organizace, veřejně prospěšné společnosti, svazy průmyslu, syndikáty obchodu a na ochranu spotřebitele, nevládní organizace atd.) jednají ve shodě (to abych použil terminologii Tvého oboru). Takže v učebnicích to je. Jen to málokdo studuje, kromě libertariánů. Ti to zase nešíří, protože M. Rothbard to popsal také (včetně všech představitelných důsledků), ale šel na to jinak než Škola veřejné volby. Přes vlastnická práva. A v téhle metodologii je každý akt vůči vlastníkovi (přinejmenším jeho vlastního těla) agresí. Takže se žádnou politikou (tedy anarchokapitalisté) nemusejí zabývat. Vyřešili to zcela logicky. Tenhle „vlastnický koncept“ totiž naprosto boří „společenskou smlouvu“ a nutně vede k závěru, že „anarchija, mať parjadka“.

 336. hmm..osoba Fischera je na tapetě a s tím i jeho a jím proklamované židovství. No, nechť každý soudí dle svého.
  Pro mne je Fischer tragická postava, která jako premiér úřednické vlády byla vytažena z neznáma. Jako premiér byl neslaný nemastný i když to možná jen hrál. Z pohledu občana – nic neudělal a pokud měl konat, nekonal, za což občané platí dodnes. Ale přihodila se mu nemilá věc, zalíbila se mu moc, postavení, kdy mu je nikoli pro jeho osobu, ale úřad, který zastává, projevována úcta – to nedokázal poznat. A proto kandidoval na presidenta. Když po zásluze nevyhrál, zbyly mu akorát obrovské dluhy a on opět podle svého naturelu namísto aby konal, letěl na dovolenou. A teď shání nějaký džob, aby se uživil. No a tak přijal podřadné místo na ministerstvu financí, protože jak bylo naznačeno, hlavní slovo ve věci financí bude mít premiér Rusnok. A Fischer bude jen stín, zástěrka. Ale to mu nevadí, hlavně že dostal post.

 337. No a trochu mimo hlavní proud diskuze: Zítra – vlastně dnes – jedem s vnoučaty na hafery (pro neznalé: borůvky) a tak by mě zajímal nějaký skutečně ověřený recept na kynuté knedlíky nejlépe na páře. :-))))

 338. Dobré ránko!

  Mlsna zůstane jako náměstek Benešové a dál povede Legislativní radu vlády.

  Fischer je prostě želé, které se rozplizne tam, kde je zrovna místo.
  Pokud je jeho židovství argumentem pro něho samotného, je to jeho věc. Pro mne to argument není.

 339. Dobré ráno vespolek,

  poněkud OT dotaz na zdejší IT-men:
  Máme doma bezdrátový Internet. Přiděleny 4 IP adresy, takže možno zapojit „drátem“ 4 PC. Ovšem, lze i bez drátu, ale jelikož je ten rozbočovač (?) v patře, mám problém se zapojením na síť v přízemí…. netbook mi to chytá v patře bez problémů, v přízemí ne – údajně kvůli traverzám či čemu ve stropech. Pomohlo by přemístění toho rozbočovače/vysílače někam do prostorů schodiště ?

 340. Dobré ráno,

  Dano, závidím, u nás prý ( sama jsem se ještě do lesa nedostala 🙁 ) borůvky nic moc
  A Vaše charakteristika Fischera je přesná – Vy byste se mohla živit jako politolog-psycholog 🙂
  Ae koho normálního by to bavilo, že jo?

  Židovství jako argument…To jako bychom měli zvolit Fischera prezidentem jen proto, že má nějaký židovský geny? A to by jako náhodou nebyl rasismus?

  Mně na tomhle vždycky fascinuje to, že všichni ti hlasatelé korektností všeho druhu hlásají rovná práva pro všechny a zároveň chtějí zvláštní přístup pro slupiny, které shledají hodny své ochrany a vůbec v tom nevidí rozpor.

 341. Matzurko, zcela laicky, včetně bráchy původne IT, jsme to řešili na chalupě přenášením příslušného vysílače na různá místa a zkoušeli, jaké umístění nejlíp funguje.

  Problém s traverzami jsme ovšem neřešili, neb máme v baráku letité trámové stropy po předcích. 🙂

 342. 389 Matzurko, za 500 Kč kupte další wifi router pro internet v přízemí. K němu dotáhnout síť kabelem. Když budete mít těchto zařízení více (cca 1000 by mělo stačit), můžete to používat i jako mikrovlnku na sušení kocourů.

 343. (383) Fischerovi to „ať si sežere, co si nadrobil“ neobyčejně srdečně přeju, ale problém je, že u antisemitismu se to tradičně vztahuje šíře, než na jedno „mluvicí želé“.

 344. A jeden „plonk“ router bych měl, neb k hlubokému pohoršení IT poradce honím 4 PC rovnou z modemu (a jedno přes wifinu, jestli to ten dobrý muž přijde zapojit) a ne z modemu na router a teprve z něj PC.
  Budeš-li mít cestu do Prahy, stav se.

 345. 389-musíte zkusit experimentálně, může pomoct i jiná poloha v místnosti, nebo to schodiště . Skutečně platí, že čím víc železa ve zdech a stropech, tím větší problém se signálem. Pokud by se problém nevyřešil, a nemáte možnost táhnout kabel, existují věcičky, jako je třeba tahle
  http://www.alza.cz/edimax-av-powerline-fast-ethernet-bridge-d346612.htm?kampan=adpla_produkty&gclid=CJHq-qDgobgCFUNP3godX2EAxQ
  Na spodním patře dáte do zásuvky adaptér č. 1, připojíte kabelem internet (ten kabel z toho routeru), v jiném patře adaptér č.2, a máte tam internet taky (podmínkou je stejná fáze v zásuvkách).

 346. 394-tak ono ten „modem“ je nejspíše router taky, když umí 5 pc, tam by byl router navíc skutečně navíc 😉

 347. Jinak Nickname soudím, že jste ženatý krátce, nebo je Vaše žena i IT, jak by jste nenavrhoval v místnosti DALŠÍ KABEL ! 😉

 348. Debatuje Kohn s Roubičkem o poměrech. Fér podle mě je, když kariéru může udělat i žid,“ praví Kohn. „No, to není žádné fér, na to Roubíček. Fér je když kariéru může udělat i hloupej žid…“

  Chybí elita, která vylítla komínem. Stává se mi, že se s někým bavím a říkám si, ano to je velmi rozumný člověk. A on to Žid nebo alespoň s nějakými takovými kořeny v nějaké generaci.

 349. Dobré ráno,
  Matzurko, měli jsme stejný problém, dole fungovala wifi velmi omezeně, na terase vůbec, na zahradě slabě. Koupili jsme silnější — výkonnější router, umístili na půdu a sigál je po celém domě i na zahradě, i přímo u zdi baráku na terase. Pokud budeš chtít, zjistím parametry.

 350. A teď trochu humoru:

  Lidé si často stěžují na hluk ve vnitroblocích obytných domů. V Břeclavi jde speciálně o vnitroblok domu ulic Na Zahradách, Krátká a Riegrova. Stížnosti adresované do této „takzvaně romské lokality“ vznikají především proto, že je hlučná kvůli počtu dětí, které v lokalitě se svými rodinami bydlí. To je bezpochyby pravda. Pravda je ovšem také to, že děti do ulic vyhání pěkné počasí, protože si chtějí hrát. Rodiče totiž na hraní se svými dětmi nemají zpravidla čas. Zvlášť, pokud jich mají doma vícero, a nemluvě o tom, když ještě musí pečovat o starého nebo nemocného člena rodiny.

  http://www.romea.cz/cz/kalendar-akci/iq-roma-servis-vesely-krik-deti-k-letu-patri

 351. Já nevím, co maj lidi porád s těma duchama. Pí. ministryně Benešová nechala se slyšet, že prý není důležitý duch Ústavy, nýbrž duch doby a tím duchem je Miloš Zeman! 😀

 352. už se smí říkat, že s knížetem by to takhle blbě neprobíhalo??

 353. 402-Vážně si myslíte, že po tom, co se stalo je nejlepší variantou pokračování té samé konfigurace bez Nečase ?
  Protože kníže by to tak řešil (pokud by se tedy vzbudil na dostatečně dlouhou dobu).

 354. rezy, říkat se to může.
  Nemlich takhle blbě ne, bylo by to horší. A rujné orgasmy našich inťošů by byly naprosto k nevydržení! 😀

 355. co se stalo v téhle zemi zvláštního? Jaká jsou vlastně obvinění? Furt v tom mám nejasno. Ano, Kníže by pověřil Němcovou nebo Sobotku za předpokladu že by vlada padla. To mi přijde jako lepší řešení, než si sestavit skupinu marionet. Přesvědčete mě, že Zemanova vláda bude lepší a lacinější a mlčím jak hrob.

 356. (402) rezy, věřte ,a víra Vás uzdraví 🙂 Jistě, kníže by celé funkční období prospal (pokud by se nám celé funkční období „zachoval“ ) 🙂 Nějak zapomínáte, že „spiritus movens“ (zase ten „duch“ 🙂 ) celé Topky je Kalousek 😕

 357. no intošů se tolik nebojím jako mám strach z těhle monstr akcí, které nemohou z principu nic kladného přínést. Zeman měl dohodnout Sobotku, když už nechtěl ODS.

 358. 399 – Před lety jedna moje kamarádka (židovského původu) říkala – Když je Žid blbej, tak to stojí za to. Tehdá měla na mysli egona Lánského.

 359. westíku, richtig! Vy jste na to kápla! „ŠPIRITUS MOVENS“!

 360. Zeman nemoh dohodnout Sobotku, neb Sobotka je jedním z presidentských podrazníků a určen k likvidaci. 🙂

 361. 407, ono je zbytečné dehonestovat Knížete neustále tím spaním. To si doma můžu točit klikou flašinetu. Já vím, že to je takový bonbonek alias vtípek, odolat tomu nejde, ale v porovnání se Zemanem je to furt rozdíl v řádech. Samozřemě se dovím, že Kníže reprezentuje ty tisíciny a Zeman jednotky. No nic. Času je dost.

 362. 393 – Kartle,

  „problém je, že u antisemitismu se to tradičně vztahuje šíře“

  to je vlastností všech anti-ismů, nejen antisemitismu.

  problém je v tom, že pokud někdo používá svoji národnost ( etnický původ nebo třeba víru nebo sexuální orientaci) jako politickou zbraň, vyvolává vášně zrovna tak, jako náckové. Možná je to dokonce nebezpečnější, protože ten nacionaslismus je skrytý a leckdo na tu kartu skočí.
  Nebudeme smět snad kritizovat Fischera, pokud nechceme být obviněni z antisemitismu? V tom vidím větší nebezpečí, než v primitivech, skandujících svoje dementní hesla nebo blábolících v internetových diskusích.

 363. Předpokládám, že Sobotka Zemana přežije, tedy i politicky. Pokud Rputi připouštíte že by v ČSSD nastoupila zpět klika okolo Škromacha a nic to s Vámi nedělá, jste v pohodě, tak Váš strach z intošů okolo Knížete musí být vskutku obrovský.

 364. 412-podle mne kníže není v duševní kondici potřebné pro výkon funkce ministra ani prezidenta, a každý, kdo nemá obě oči zavřené to vidí, rezy (tím nechci říct, že Zeman je). Samozřejmě, motýlek a žvatlání a veřejné spinkání je takové milučké, ale přece jenom, není to málo, Antone Pavloviči ?

 365. NoName, Nesouhlasím s tím, že by Kníže nebyl způsobilý k funkci prezidenta tak jak byla chápána za Havla či Klause. Myslím, že to tak i bral a s tím do té kampaně šel. Samozřjemě by na takovéhle zemanoviny nestačil a ani by se do nich nepouštěl. Nevím jak Vy, ale já bych to bral jako lepší varintu.

 366. rezy, kníže = kombinace pravdalásky a Kalouska. Taky není oč stát. A pravdoláskovníci jsou nadáni jistým sklonem k fanatismu a páchání dobra a taky si potrpí na intrikaření a taky by byli schopni sestavit slušný panoptikum.

  Možná by bylo navenek kultivovanější a sofistikovanější, ale když už jste v p…, tak je asi jedno, jestli je zvenku navoněná. 😀

  i když David Čerrný jako ministr kultury, to by byla opravdu prdel 😀 😀 😀

 367. rezy, ale houby!
  Čtete to tady, tak to snad nemusím znova všechno vypisovat, co všechno jeho knížecí jasnost páchala na svých zahraničních cestách, aby našim firmám překazila rozjednané obchody. Okamžitě po té, co naše firmy vypadly ze hry, dostávaly dané zakázky spřátelené německé firmy.
  A nešlo jen o tohle, ale třeba taky o uznání Kosova a další a další lumpárny.
  Prostě „zemský škůdce“ a v závěsu Kalousek.
  To se vážně nedá tolerovat!

 368. 403 nevim kdo by co a jak resil , vim jen ze proste koho si ovcani zvolili na 4 roky ten by to mel rozhodovat.
  po 4 letech jim to muzete vratit.
  vsechno jine je proste rozhodovani tech co dal vidi zda mam vodit deti na prochazky nebo ne 🙁

 369. MaYdo, vůbec Vám neberu Zemana, je to Vaše volba, ale strašit něčím co není, to je zbytečné. Tedy mě to strach nenažene. Jak jsem neměl rád Havla tak mi proti Zemanovi přijde fajn. Kalouska taky nemám v oblibě, ale kdo přijde lepší??? Pokud to má být stejné nebo horší,tak to bude jen dražší o to přepřahání. Pokud se Kalousek má čeho bát, í tomu jsem ochoten věřit, tak se snad na něj taky vaří voda. Pokud se nevaří,tak to nemělo smysl.

 370. Rputi, jedinej kdo si přišel stěžovat ohledně toho Azerbajdžánu byli kámoši z Vítkovic. Jako napotvoru se jeden z nich dostal za měsíc od událostí na ministerstvo vnitra. Fakt to tomu Zemanovi jíte i se lžící.

 371. http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/ales-michl-ekonomicky-analytik–1232760

  Doporučuji Aleše Michla na Radiožurnálu.

  Ekonom Aleš Michl prý Jana Fischera na pozici nového ministra financí ocení ve chvíli, kdy sníží výdaje státu o 20 procent. „Sesekáme-li některé provozní výdaje, můžeme ušetřit, aniž bychom narušili ekonomický růst,“ říká v rozhovoru s Veronikou Sedláčkovou.

  „Všude se píše, že vláda škrtá. Ale podíváte-li se na rozpočet, který byl schválen pro tento rok, všechny zásadní položky oproti roku 2012 vzrostly. Dalo by se šetřit daleko více – což by mělo být na ministru financí,“ dodává.

 372. Tahle pseudokauza kterou rozpoutal Mynář vyplula dvakrát. Nejdřív s ní přišel před povodněmi, ale začalo pršet a národ řešil vytopení, takže počkali a skusili to hned jak to šlo, to měl mít Zeman roli spasitele jenže přišla druhá vlna a tak znova čekali… 🙂

 373. Kalouska taky nemám v oblibě, ale kdo přijde lepší???

  Bráno takhle je to pak asi dost beznadějné ? Co budeme dělat, až Kalousek nebude ?

 374. Rezy, z čeho tak soudíte,že Zeman je moje volba?

  Popravdě řečeno, oba pány považuju asi tak za rovnocenné a úvahy typu, že kdyby vládl kníže, byla by tráva zelenější a nebe modřejší považuju za zbytečné.

  Nevyhrál kníže, vyhrál Zeman může nebo nemusí se to komukoliv líbit nebo nelíbit a to je asi tak všechno, co s tím naděláme.

  zelěň trábvy a modř nebe jakož i spusta kjiných věcí pro mně osobně důležitější s tím naštěstí nijak nesouvisí.

 375. 427-konkubína předsedy vlády úkolovala tajnou službu, ta se úkolovat nechala a sledovala manželku premiéra.
  Podle mne taková vláda prostě nemůže pokračovat. A to ani bez konkubíny a premiéra.
  Ano, volby by byly řešením. Ale pokud možno hned.

 376. A mimochodem, argument, že jsou předčasné volby vyhazováním peněz neberu, ty volby jsou na té bandě to nejlevnější.

 377. ale noname co tak zrovna udelat volebni obdobi dva roky?
  hele kolikatery uz byly predcasne volby a stejne nikdy nic nevyresily.

 378. (396) Jo, to si také myslím, ale dotyčnému IT to je proti mysli.
  (402) Jo, probíhalo by to jinak blbě. IMHO o malinko lépe, ale ne o moc.
  (403) Nejméně špatnou variantou.
  (411) Právě z toho důlvodu by byl měl, ale Dluhoslav moc nechtěl.
  (413) Vůbec nedoporučuji nekritizovat Fischera, jen upozorňuji na následky.
  (415) No jo, ale vybírat nám bylo jen mezi Zemanem a Schwarzenbergem.
  Pro mne je horší Zeman.
  (418) Uznání Kosova, to je skutečně tragédie. 😛 Pokud jsou ostatní hříchy stejného kalibru (nikde jsem je neviděl vypsané konkrétně), pak zlaté kníže, ve srovnání se Zemanem.
  (423) Ten Michl je moc dobrý! Slyšel jsem včera. „Peníze z EU zrušit!“

 379. http://www.znc.cz/archive/index/detail/id/53

  Generál Sančo Grácia stojí na balkóně a hází po lidech slibama, že bude líp
  a lidi vyskakují a lidi jsou rádi ale byli by radši, kdyby po nich házel koláče a řízky

  A já vám říkám že z toho zase nekouká nic dobrýho a já vám říkám že banány teď budou zase o něco dražší

 380. 428, ano, chyba v každém případě byla na straně důstojníků. To že to konkubína zkusila a oni šli do haptáku, to je jen potrvrzení toho, že to je pelešárna na desátou. Copak se stane asi tam?? Asi nic co? :-). Takže po vyměně ministrů to pojede močálem černým kolem bílých skal….
  Argument peníze za volby nijak nezminuji, klidně bych do nich šel…

 381. Díky, díky,
  nějak si to sepíšu, a vyrazím za naším „ajťákem“, a nebudu (zase) za úplného blbce 🙂

  AK,
  do Prahy se v nejbližším období nedostanu, nicméně díky za nabídku.

  Nickname,
  esli si budete dělat srandu z mejch kočičáků, tak si vás nějak vyslídím a to kotě, co pořád kvíli v garáži, budete mít v košíku na prahu na to tata :)! Kocourek je čím dál akčnější, s oblibou útočí na nohy, ale dva stávající kocouři domácí ho zatím mají spíš chuť sežrat než přijmout do smečky 🙂
  A to nemluvím o té zrzavé potvoře, která číhá za popelnicí, a pořádá s čivavami od vedle závody, kdo ty moje potvory vyžene od misek s krmením první.

 382. kočka, co se nechá zahnat čivavou není opravdová. To je vostuda a ne kočka. Naše kočka udrží zahradu i proti dvěma jezevčíkům.

 383. Dano = recept na kynuté knedlíky

  jedno droždí = kostka 42g
  půl kila polohrubé mouky (přidávat podle potřeby)
  špetka soli
  jemně vlažná voda
  smíchat
  uplácat knedlíky uvnitř s ovocem a pak dát vařit osolenou vodu, mezitím knedlíky lehce nabydou, naházet do vařící vody, tam ještě povyskočí a vařit sedm minut, vyndat, propíchnout
  opravdu jen ty čtyři suroviny = droždí, mouka, sůl a voda = nic víc

 384. rezy,
  kocouři jsou kastrovaní, za účelem snížení nákladů na veterinární ošetření po následcích rvaček. Ono to leze do tisícovek, tak to raději ten další router nebo co 🙂
  Nehledě na to, že čištění „kapsy“ po abscesu, při jehož drenáži sebou málem flákla i veterinářka, nepatří k mým oblíbeným aktivitám. Jak moc se to nelíbilo kocourovi jistě nemusím vysvětlovat, obvykle vystřelí z mého dosahu okamžitě, když vidí v mé ruce pilulku, kapátko za krk, v poslední době i od misky, je-li v ní umně zabalená tabletka v lahodné paštičce.
  Navíc ty potvory vědí, že je hlady zemřít nenechám 🙂

 385. jo oni jsou to kosouři?! :-), tak to jo. Ti naši před jezevčíkama taky zdrhaj, ale kočka s nimi problém nemá. Stači aby měli pocit, že je sleduje či jen zahlédla a už mizí sami.

 386. „413) Vůbec nedoporučuji nekritizovat Fischera, jen upozorňuji na následky.“

  OK, KArle, já zas jen upozorńuji na následky toho, když někdo svoje pochybení svádí na antisemitismus nebo jakýkoliv jiný anti-ismus.

  Jinak mně znervózňuje spíš než etnický původ soudruha ministra fakt, že ministrem financí bude někdo, kdo dluží pět milionů a sotva je jmenován do funkce, zázračně se mu hrnou sponzoři.

  Nevím, jetsli někdo, kdo je nezpůsobilý ukočírovat vlastní finance a dostane se do dluhů, z kterých ho zachrání jen z nebe spadlí sponzoři, ta pravá kvalifikace na ministra financí.

 387. samozřejmě, že je Kalousek bídák všech bídáků, ovládá i Knížete, ale pokud má byt na financích Fišer, tak sorry NoName, ale z bláta do louže. Tohle přepřahání se prostě zvoralo…

 388. maYdo, jsem už psala včera, že je tam jen do počtu. Finance si bude Rusnok dělat sám a želé se bude jen úslužně pliznout.

 389. Rputi, nevím jak Vám, ale mě, pokud bude Rusnok dělat i finance, přijde tahle dvojka Z + R jako česká varianta Putin a Medveděv.

 390. (412) nj, rezy ! Knížecí spánek je to nejmenší, co mně na knížeti vadí (také ráda spím, leč na nejvyšší státní funkci nekandiduji) ! 😕 Jinak v „mravech“ knížete ( kterého považuji za rolničku na šaškovském žezle Kalouska) nebo Zemana nevidím žádný rozdíl – obojí vidím dost nízko 🙁 Ale jinak proti Vašemu gustu-žádný dišputát 😕

 391. Routi, odpovědnost za státní finance je na ministru financí. Premier má jiné kompetence a neměl by si jen tak mýrnix táýrnix přibírat kompetence za jednotlivé minis’try, jak se mu zlíbí..
  Stav, kdy na postu ministra financí sedí neschopnej a postu chtivej dlužník pro ozdobu a premier „si dělá finance sám“ bez toho, aby za ně nesl odpovědnost je snad ještě horší, než když ten dlužník dělá toho ministra sám.

 392. maYdo, Rusnok má určitou představu, mluvil o ní a samozřejmě si ji nedá vzít. K tomu se Fischer hodí, splní příkazy rád s ochotně.

  rezy, vy (a nejen vy) to pořád vidíte moc černobíle. Když je někde „minus“ tak to druhé je nutně „plus“. Zajisté, že není, jsou to všechno zmetci, jen ta míra se možná trochu liší….

 393. 2 AeroKarel – asi se zas pojedu podívat za domácím pánem, tak jí to mohu vzít…

 394. Rputi, Rusnok může mít představu, jakou chce, ale odpovědnost za vedení státních financí nese – a musí nést – ministr financí, zatímco premier má odpovědnost za vedení vlády, ale nikoliv za státní finance.

  Stav, kdy za finance titulárně odpovídá ministr financí, který je tímto loutkou premiera, který nenese odpovědnost za tento výbušný rezort, ale hodlá si „dělat finance sám“ vedle funkce premiera je prostě špatně. Ale je to konec konců Fischerův krk, který jeho vlastník tak ochotně výměnou za post strká do oprátky, tak mu budiž přáno….

 395. Tahat na tento web Fiserovo židovství povazuji neustale za hysterii, ať si říká kdo chce co chce…
  A ze se to nelíbí zrovna pepovi z depa – to docela povazuji za normální, tvrdíci jsou holt takoví 🙂

 396. ano, Westíku, vůbec se nestydím říci, že mezi Zemanem a Knížetem rozdíl vidím. Celkem i tady na tomto foru panuje shoda v tom, že by Kníže nepřišel se svým fanklubem, ale bud by pověřil Sobotku nebo Němcovou a počkal by si, až mu jeden nebo druhý přijde s politicky odpovědnou sestavou. To pokládám oproti Maydě, která si naříká, že tu bude vláda bez odpovědnosti, to pokládám za velmi velký rozdíl. Takže s rputim dovolením nadále tvrdím, že varianta Kníže by byla o dost lepší.

 397. PArdon, já si tu naříkám, že tu bude vláda bez odpovědnosti?

  Nic takového jsem tu nepsala.

  Pouze jsem psala, že za státní finance nese odpovědnost ministr financí a ne premier, byť by trval na tom, že státní finace bude dělat sám.

 398. Kdyby byl pan S. prezidentem, vše by se asi odvíjelo jinak. Pan Nečas by byl asi ve vazbě. Pan Ištván by byl na odchodu. Pan Kalousek by právě vyjednával s panem Sobotkou záchranu parlamentní demokracie…

 399. Jinak, rezy, co by udělal kníže, jsou jen a jen spekulace. Realita je taková, že prezidentem je Zeman. Nemusí se nám to líbit, ale to je asi tak všechno.

  co to je „politická odpovědnost“ ? Každá vláda snad nese odpovědnost za svoje skutky a rozhodnutí. TAhle vláda je úřednická, ne politická, protože nemá mandát z volleb.

  Ale to by neměla jakkákoliv sestava, jmenovaná Němcovou nebo Sobotkou taky. V tom není žádný rozdíl.

 400. re Mayda co to je “politická odpovědnost” ?
  to je odpovědnost před voliči. Tahle Zemanova vláda žádnou odpovědnost před voliči nemá, čili je bez odpovědnosti politické.
  re Nickname 454: to snad netvrdím 🙂 , mě by stačilo, kdyby Zeman pověřil Sobotku nebo Němcovou sestavením nové vlády tak, aby ta vláda byla reprezentativní vzorek toho co bude kandidovat v příštích volbách. Pokud tam budou nadiktovaní panácové, tak mi řekněte, podle čeho se v příštích volbách může odpovědný volič rozhodovat?? Kapíro?

 401. a protože jsem se za svůj život stakrát přesvědčil, že když dva dělají totéž, není to totéž, tak přesně vím, o čem Kalousek mluvil, když odpovídal na otázku okolo rozpočtu a říkal, že rozpočet je v podstatě politikum. Pro ty co jim hlavou vrtá, jak můžu říkat že Kníže by byl lepší než Zeman odpovídám, ano, umím porovnávat i záporná čísla a neskončím konstatováním že když jsou oba na záporné poloose, tak to jsou to stejný šmejdi.

 402. re Mayda Ale to by neměla jakkákoliv sestava, jmenovaná Němcovou nebo Sobotkou taky. V tom není žádný rozdíl.
  To mi nedává smysl, co píšete. Dle mého i po tomto odchodu vlády mají současní strakáči stále mandát z voleb a tudiž pokud by sestavila ta nebo druhá strana vládu, měla by ta vláda ničím nesníženou politickou odpovědnost. Pokud si myslíte že víte proč by neměla, tak to napište. Opravdu by mě to zajímalo.

 403. rezy,
  myslíte, že většina voličů rozhoduje hlavně podle toho, jak se vláda chová v posledním půlroce svého vládnutí? Nejste vy politik? Ti totiž přesně takhle uvažují. Před koncem volebního období rozhazují peníze jako smyslů zbavení na všechny strany v touze být znovu zvole, protože většinový volič si nepamatuje žádnou událost starší půl roku. Někdy jim to vychází, někdy ne. Skoro bych řekl, že půl roku je ještě přespříliž dlouhá doba. Šrapnel to chce odpálit týden, maximálně čtrnáct dní před volbami. Jinak ho většinový volič stihne zapomenout.
  Úřednická vláda má nevratně přehodit výhybku v projektu Temelín a možná i Grippen. Taková je jejich vize a mise. Nějaké kecy o politické zodpovědnosti, či nezodpovědnosti jsou jenom chmýřím bodláku obecného ve větru se nesoucím. Však uvidíte. Posledně Fišer startoval odčerpávání peněz daňových poplatníků do kapes bio a solárů, úplně mě mrazí z toho, co se kromě JeTe chystá tentokrát.

 404. Rezy, a Vy víte, jakou by jmenovali dotyční vládu? VY věříte, že by kníže neprosazoval figurky, kterým by měl být vděčný za zvolení a nejmenoval by úřednickou vládu?

  Pokud jde o volební mandát, jedním z členů vládní kolalice je strana Lidem, která v době voleb ani neexistovala.

 405. Dnes mi jeden dobrej známej přivedl jakousi poradkyni z Broker Consulting. Zřejmě měla dojem, že mě zmáhá neustálé přehazování peněz vidlema, aby se nezapařily, a byla ochotná mi pomoci.
  Stačila vytasit jen navštívenku.
  Po tom, co jsem se jí svěřil, že mým snem je být diktátor , a během třech dní vystřílet všechny finanční poradce a právníky ( ahoj Martine ;-), rychle zvadla a vypadla 😀 😀

 406. Rezy, myslím, že s temelínem neudělá Rusnok nic. Ostatně to řekl.
  Naopak, prodloužením nájmu Gripenů by mě velmi potěšil.

 407. A uuuuuž to jede! 😀
  Necháme je, ať žalují všichni všechny, pak zamknem a klíč hodíme do kanálu. Ať se mezi sebou požerou a bude klid!
  Vždyť to říkám, panoptikum a šaškárna!

  …Jan Fischer se ještě ani nestal ministrem financí v Rusnokově vládě a už bude nejspíš nucen čelit trestnímu oznámení. Sepisuje jej na něj advokátka Klára Samková, kterou zaujaly informace o podivnostech, s jakými Fischer hospodařil jako šéf statistického úřadu. Za to jej chce advokátka popohnat před orgány činné v trestním řízení a myslí to prý zcela vážně….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-Jana-Fischera-leti-zaloba-Advokatka-Samkova-vytahla-jeho-kostlivce-278313

 408. Halle,
  😀 mě včera telefonovala nějaká paní, že jejich firma zadarmo přijede, zadarmo vypočítá, kolik ušetřím proudu výměnou žárovek za LED svítidla, nainstalují mi dotyčná svítidla a případně nefunkční mi budou jezdit vyměňovat. Stihl jsem jí akorát sdělit, že jsem žárovkami saturován až do konce dnů Evropské Unie a že jsem si spočítal, že cenu LED svítidel nepropálím v elektřině do konce svých dnů, pak bůhvíproč zavěsila. A to jsem se jí chtěl zeptat, jestli mají venkovní LED svítidla o ekvivalentním světelném toku 500W výbojky, kolik stojí a jak snáší pětadvacetistupňové mrazy.

 409. (461) nickname: „Fischer přišel se soláry do parlamentu.“ Jak jste přišel na Fichera ?
  (464) Rputi: zapomněla jste sdělit osazenstvu, že Samková hodlá podat také trestní oznámení na Šlachtu 🙂 Čekám, kdo a kdy podá trestní oznámení na Ištvana , čímž by celá tato fraška gradovala 😕

 410. ptakopysku 459, já psal odpovědný volič… :-). Já bych právě proto chtěl, aby tohle volební období dojel Kalousek až do konce. Stejně jak už jsem probral s NoName, nic lepšího tu ve Fišerovi nebude a přepřahání jen věc prodraží. Jináč, než dojetím do konce volebního období se topky nezbavíme. To nejhorší, co se mohlo stát je odstavit Nečasovu vládu kvůli konkubíně. S ODděS to samé, vyhodíte oknem, vrátí se dveřmi.

 411. Westíku, myslím, že jsem jedna z mála, na které paní doktorka Samková ještě nepodala trestní oznámení, ale ona to bezpochyby napraví. 😀

 412. FHalladine, a Ty dáš na to, co nějakej politik řekne? 😀

  to byl jeden a ten říkal, že naše měna je pevná a šup, byla reforma.
  A to byl druhej, a ten říkal, „zdražovat se nebude soudruzi..“ a zdražovalo se.
  A to byl třetí a ten říkal, že nepodepíše Lisabonskou smlouvu a podepsal i košili při tom propotil
  A to byl čtvrtej a ten říkal “ „nepřipustíme zvyšování daní“…

  …a mám pokračovat? 😀

 413. Na mně taky ne, rputi. Neměly bychom se ozvat, že nás diskriminuje? 😀

 414. 466 Westíku, předpis 281/2009 Sb. Změny učinit mohl, neučil, resp. ne dostatečné. Pod novelizací zákona jsou podepsáni Klaus, Němcová, Fischer.

 415. re Mayda :
  Rezy, a Vy víte, jakou by jmenovali dotyční vládu?
  ano, s tím jsem si jist že by Kníže počkal a dal to po dohodě stran v parlamentu tomu kdo by došel s jistou podporou. To lze předpokládat u všech politiků až k hranici -15 (bráno od nuly) Zeman je cca okolo -50, dle toho si dělá co chce.Vám to samozřejmě vyjít ani nemůže, protože jak jste pravila, „oba pány považuju asi tak za rovnocenné“ číli pak ani nemůžee očekávat, že by KS jednal jinak než MZ, stejný pohled jsem zaznamenali u Westika.

 416. rezy, váš idealismus vás šlechtí, ale představy jsou od reality daleko. Kníže by především nechal na Mirkovi, jak to v té sněmovně upytlíkuje, takže vláda by byla Kalouskova, ať by byl premierem kdokoliv. A zatím co by kníže slastně chrupalo, řádil by tu Kalous, jak černá ruka.

 417. Co jsou všichni jmenovaní politici proti PX50… Nehledě jiným indexům.

 418. Rputi, to jesli bude jednat za Topku Kalousek mi vůbec nesmí vadit i kdybych se přitom osypal. Byl řádně do parlamentu zvolen a zbytek je jen vnitřní záležitost téhle strany. Kde se vzali Rusnokem počínaje Pecinou pokračuje a Fišerem konče? Ti volbama v tomto volebním období neprošli takže tam nemají co dělat. Vůbec nic tam nemají co dělat. To je mi milejší Němcová nebo Sobotka.

 419. Jakmile se začnou připouštět vyjímky typu „Ted si nadiktuju aspon na rok svou vládu“, tak se nemůžeme nic lepšiho dočkat než totality.

 420. 475 Rezy, vybral je prezident. Zvolený lidem. Lid chce, lid má. V současné situaci by bylo zajímací, kdyby byl zajmut a vydán i pan Kalousek. Ištvánovi chtěli sebrat bábovičky, on sebere je. Kdo je silnější?

 421. Pokud bude Kalousek sebrán, obviněn a souzen v průběhu řádově pár měsíců proč ne. Sebrat na rok a pak pustit je svévole.

 422. 478 Proč by to byla svévole? Na rok-dva do vazby, pak odsoudit k 12 letům. Za co? Za korupci nebo pokus o vraždu. Jakou? To už je jedno, hlavně odsoudit a zostudit.
  Dnes vyslovuje „právní názory“ každý kdo má … no každý. Bez zkušeností. Bez soudnosti. Bez ideologie. Bez kréda. Bez přemýšlení o tom, co je správné a co špatné.

 423. 478 Lid si to žádá, lid to chce, lid to dostane. Chléb a hry s životy druhých.

 424. Zatím není možno tvrdit, že Zeman jmenoval vládu proti vůli parlamentu.
  Zatím je možno pouze tvrdit, že zítra jmenuje vládu přesně podle ústavy.
  Že to byla vláda proti vůli parlamentu bude možno tvrdit až po hlasování o důvěře, pokud vláda důvěru nedostane. Tempora mutantur….
  Navíc se mi zdá, že ústava s podobnou situací počítá – a má korektiv – výběř třetího premiéra předsedou sněmovny.
  NeboŤ kdo je předseda ?
  Ten, koho zvolí sněmovna.Lépe řečeno – její většina.

 425. rezy,
  kde berete stran KS tu jistotu ? Mně přišli oba kandidáti jako to, jestli si nechat vypíchnout oko pravé nebo levé… a mám v živé paměti, jak se o tomto vyjádřil Kocour (docela by mne zajímalo, jak se na to dívá po té aféře s amnestií). A on zná jistě oba pány osobně.

  No, takže teď se bude dít co – vláda důvěru nedostane, parlament se nerozpustí, okurková sezóna začíná…

 426. Mno, já bych si tou nedůvěrou nebyla tak jistá.
  Sněmovna se nerozpustí, neb každý má stažené pozadí, po kom dále sáhne prokurátorský spár, jak se dneska dopustil jistý Šrámek na Reflexu. Takže dutat se moc nebude.
  A pod tou existenciální tíhou se i udatné duše spravedlivých poslanců začnou tiše drolit. KSČM a VV již pravili, že důvěru dají, LIDEM, jak mívají ve zvyku, prohlásí, že oni tedy nikdy, aby vzápětí zvedli ruku pro ano. ČSSD pak připomíná rozkopnuté mraveniště, takže tam je to tak 50:50 …..
  A je schváleno … 🙂

 427. …Za končící vládou Petra Nečase a Miroslava Kalouska zůstává „skrytý dluh“ ve výši 150 až 250 miliard korun kvůli chybám při čerpání evropských peněz, varoval stínový ministr financí Jan Mládek z ČSSD. Problém podle něj spočívá v tom, že Brusel zřejmě neproplatí část projektů, které už z vlastních peněz předem zafinancovala Česká republika….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vlada-po-sobe-nechava-skryty-dluh-150-az-200-miliard-varuje-mladek-p60-/domaci.aspx?c=A130709_152357_domaci_kop

 428. Kdo si vsadí ??
  Já to tipuji na schválení, jakkoliv těsně…..

  A příští týden se bude už jenom licitovat, pro koho bylo těch zabavených 150 Mega (patrně k dělení na tři díly – tomu rozumím, funkce je hezká ozdoba,ale prachy jsou prachy) a od koho….

 429. „Dnes vyslovuje “právní názory” každý kdo má … no každý. Bez zkušeností. Bez soudnosti. Bez ideologie. Bez kréda.

  PArdon, ale já měla vždycky za to, že v právu ideologie nebo víra nemá co dělat. tudíž „bez ideologie, bez kréda“ bych zase tak neodsuzovala.

  A právní názor může vyslovit, každý, komu se zlíbí, je jen jeho věcí, jetsli sklidí potlesk nebo znemožnění a jetsli to bude jen před chlapy v hospodě nebo před celým národem. jetsli ho vyslovuje opravdu každý, lze předpokládat že jsou mezi vylovujícími i lidé zkušení a soudní, neboť takových se vždycky v populaci zlomek nachází.

  bohužel poměrně malý

  „Bez přemýšlení o tom, co je správné a co špatné.““
  Fakt bez přemýšlení? Nebo s přemýšlením, ale s jiným závěrem, co je dobré a co je špatné?

 430. šimone, taky bych to tipla. Až on „prokurátorský spár“ začne šátrat ve Sněmovně …

 431. jen rtak na okraj, csotva byl ten Fischer jmenován, sbíhají se mu milionky na kontě, aby mohl uhradit dluhy.

  To jako není korupce????

 432. Otázka: existuje vůbec nějaký politický kompromis typu quid pro quo , který by nebyl – dle olomouckého zastupitelství – úplatkem? Co třeba – až odstoupíš, budeš poslán do Brusele (Vladimír „Zdroje jsou“ Špidla.)

 433. >> Pokud ho tam pošle někdo, kdo má z jeho odstoupení prospěch…

  Ale že to s těmi třemi nějak smrdělo, celkem jasně vyplývá z toho, že Tluchoř tu původní nabídku raděj odmítnul… Zřejmě dobře tušil…

 434. Rputi, a to co píšete je docela možné.
  ODS je v průseru, pravděpodobně by po volbách neměla tolik poslanců, na mnohé se nedostane. A hypotéky je třeba splácet, ne že ne.

  A i u stran, které neočekávají propad ve volbách vzniká pro poslance otázka – budu znovu nominován ? a na jaké místo kandidátky ?
  To se týká i ČSSD.
  No a pokud dostane Rusnok důvěru – dá se pak tvrdit, že Zeman jmenoval vládu proti vůli sněmovny ?
  A jak píšete, pokud bude nová vláda schválena , bude mít LIDEM platy jistý – pardon – bude mít klid na prospěšnou práci pro voliče a národ 🙂

 435. (435)(448) Jo, klidně, je to k mání, ale nastavit to musí někdo, kdo to umí. Už je to rozhrabaný, jak to nastavoval tady.
  (473) Tak Kalous (možná) řádit nebude, místo něj Rusnok, Prcina, Usaraná Máňa a Mluvící želé. Nějak si nepřipadám, že jsem si pomohl.

  K tomu „sebrat, po roce pustit“. Dneska jsem zaslechl, že přestali trestně stíhat Julínka za vrtulníky. Ovšem s tím, že policajti mají lépe hledat, pak možná zase začnou. Když jsem slyšel to původní zdůvodnění, znělo fakt dost blbě. Ještě že ho nešoupli do vazby.

 436. ČSSD rusnokovu vládu, byť se sebezapřením 😀 také podpoří.
  Spočtěte si termíny a předejte si Představu, že jste na místě Sobotky a musíte kvůli tomu, že jste byli líní zvednout ruku, hospodařit v (kalouskovo)rozpočtovém provizoriu, i když jste vyhráli volby…
  😀 😀

 437. no jo, rputi, ale pak je úplatkem i sponzorování volební kampaně 🙂
  „Budeš préza, dostaneš, nebudeš, nedostaneš nic, protože z toho nic nekouká. Byly by to vyhozený peníze. Jo, budeš ministr financí? Tak to je jiná, zaplatíme a Ty na to nezapomeň, kdo ti vytrhl trn z paty a spasil tě před exekutorem.“ Takhle logika z toho trčí jak vidle z hnoje.
  😀

 438. Ajrovko, vzhledem k tomu, jak se Kalous vzteká, kope a hysterčí, tak bych to odhadovala, že mu ty kuří oka někdo kudlá dranžírákem. To, co hodlal sežrat muselo být sakra tučné sousto. S knížetem by Kotlinku nejraděj prodali „na stojato“, kdyby to šlo. Takže v tomhle směru patrně pomoženo bylo.
  Jinak Rusnok, byť schválený, toho mnoho dělat nemůže, a bude-li navíc přiškrcen provizorním rozpočtem, nebude ani moc vyvádět.

 439. MaYdo, vždyť říkám, že to dělaj blbě! Počkat si, že VOPRAVDU bude jmenovanej a pak ty šušně honem poslat …. ts, ts…

 440. Ha ha ha. Tak jsem právě zjistil, že se docela dobře znám s adeptem na ministra životního prostředí v Rusnokově vládě (bude-li).

  Kde se berou nějaké rychlokursy tadydle toho lobbingu ? 🙂

 441. (496) Obdivuji Tvou schopnost vidět přesně to, co vidět chceš.
  Kalousek nevyvádí více, než je u něj standard. Pokud chtěli s knížetem něco prodat, mohli to udělat už dávno. Já ho nerad, ale kvůli tomu nemusím vymýšlet fantasmagorie.

 442. Ad dábel Kalousek, vzpomněl jsem si na oblíbenou a hojně šířenou teorii, že až bude mít církevní restituce, že TOP „shodí“ vládu. Jestli tedy není hodně rafinovanej a Nagyovou s Ištvánem nepodstrčil, tak to dopadlo nějak jinak. 😛
  A jak tak na ta dvě jména koukám, že by to byl nějaký úklad Maďarů a pomsta za Trianon? 😛

 443. 486 Maydo, bez ideologie – tj. bez „světového názoru“, bez uspořádaných myšlének.
  Bez kréda – tj. bez něčeho, čemu delší čas věřím. Bez těchto vlastností nemohu dobře soudit ani vyslovovat „právní názory“. Mohu vyslovit „právní názor“, že pět a pět je dvacet (c) Henych. Nebo mohu vyslovit právní názor, že já jsem středem všehomíra a zákonodárci i ostatní soudci ať se jdou bodnout (c) Šott. Mohu vyslovovat právní názory, které se budou měnit podle dnů v týdnu. Jsem přesvědčen, že tyto tři a mnohé další nejmenované „právní názory“ nejsou dobré ani jako názory, natož jako soudy.
  Jsem též přesvědčen, že prostor pro rozumné soudy existuje.

  Dovoluji si zde uvést dva odkazy na toto téma hodné přečtení:
  Jaký by měl být soudce:
  http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/zakladni-slova-21-rozprava-o-pravu-a-soudci/

  Jak to dopadá s myslitelem, který ničemu nevěří:
  http://www.mises.cz/clanky/dejiny-6-8-skeptik-a-absolutista-michel-de-montaigne-1065.aspx

 444. AK a PeSi,
  díky moc za ochotu, ale asi bude vážně lepší, když nám to tu udělá případně oslovený „ajťák“ vod podlahy – stačí mi být zhruba v obraze, co chtít, a detaily dotáhneme podle aktuálního nastavení. Akorát mám smůlu, že stávající stav štve mne, a ne manžela, jinak by se o to postaral sám 🙂

 445. Výrok dne :
  Miroslav Kalousek je jediným skutečným a sečtělým bojovníkem mezi politiky. Kéžby jednou byl předsedou vlády… Dzp., kajan

 446. Ajrovko 499 – hlášky typu „Rusnokovu vládu přiškrtíme rozpočtovým provizoriem“ jsou, dle mého názoru, zcela postačující. Prskaj s knížetem oba dva jak načuřený křečci. Arciť pochopitelné, neb bylo jim uškubnuto od úst a na to nebyli zvyklí. Zamýšlený prodej Štiřína a jakési čáry máry s Berlínským vyslanectvím, které velmi draze opraveno, leč zničehož nic zas nevyhovuje a je nutno opatřit nový pozemek a zgruntu postavit nové a to zrovna v době rozpočtových škrtů a prodej Lobkovického paláce Němcům a nelze vyměnit za berlínský pozemek, neb cena jaksi nepostačuje… etc … etc …

 447. Dobrý večer. Zprávy z domova: Borůvky nasbírány – Šárku bavilo hledat ty malinké kuličky, co zbyly sem tam po sběračích s hřebeny, tak 3/4 hodiny. Pak fňukala, že chce velké borůvky nebo jít domů. Vojtík by se sbíráním borůvek mohl živit. Nejen, že sbíral a nebylo možné ho odtrhnout, ale navíc v plecháčku neměl jediný lístek, větvičku, smítko. Po návratu domů zaděláno na knedlíky, hotovo bylo ve 14 hodin a děti baštily přesně podle sběru – Šárka jeden knedlík, Vojtík 6. Musím se pochválit – byly dobré, fakt se mi povedly. Večer děti pomáhaly se zaléváním květin a zeleniny, horší bylo je nahnat do postýlek. Konec domácího zpravodajství. :-)))))
  PS: Divano děkuji za recept. Už je uložen. 🙂

 448. Nickname, vždyť víte, jak to je s těmi právními názora…
  Když se sejdou dva právníci, vzniknou tři právní názory. 🙂

 449. Dobré ránko!

  Drolí se to drolí!
  Abych byla spravedlivá – nemyslím si, že by tak všichni činili jen kvůli hypotékám či imunitě. Věřím, že někteří jsou i natolik odpovědní, že si uvědomují, co by následovalo. Mazec, tahanice, nestabilita. Pokud se Sněmovna nerozpustí, je překlenovací vláda nejrozumějším řešením.

  …Jednotné odmítnutí nezaznělo ani z řad ODS a TOP 09, a tak je možné, že vláda nakonec důvěru získá….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusnokova-vlada-muze-ziskat-duveru-d68-/domaci.aspx?c=A130709_210553_domaci_brm

 450. Rputi, mazec, tahanice, nestabilita je to nejlepší, co může poplatníka (a potažmo ekonomiku) potkat. Nejhorší stav je „klid na práci“ poslanců, potom mají čas vymýšlet další a další buzerace.

 451. Rputi, právě proto, že jsem si celkem jist o tom, že tahle vláda důvěru získá, právě proto mi tahle Zemanova vláda vadí. Kdybych mohl jen doufat, že ji nedostane, tak se tím memá smysl vůbec zabývat. Protože jsem od nástupu Havla přesvědčen, že cílem listopadu 89 byla pluralita levicových stran, je mi jasné, že se to Zemanovi zřejmě tentokrát povede. Konec konců, byla by to taková pěkná tečka za tím jeho politickým životem. Jen ten Klaus jim v tom malinko haproval a zdržoval. Příští volby budou řešit KSC CSSD SPOZ a když bude Svoboda hodný, nebo kdo ted ten spolek KDU vede, tak ho do Národní fronty vemou, aby to nebilo tak do očí.

 452. Foundry, klid stejně nebude. Jednak bude vymýšlení přiškrceno rozpočtem,dvojak bude pokračování kauzy Nagyová a trojak budou mít partaje dost co dělat samy se sebou, neb se svým členům sypou pod rukama. Takže dojde k přeskupování a bude se to fackovat mezi sebou. Ono jim to jen prospěje, protože do voleb se potřebují „dát dohromady“.
  A rozpočtové provizorium zároveň znamená, že nedostaneme nic z Brusele, což je přímo dar boží! 🙂

 453. rezy a koho tam chcete? TOP, ODS, Okamuru nebo Babiše? Kde tu vidíte jakou pravici?

  Že ta příští vláda bude levicová je jasné tak jako tak. Mně se ta Zemanova vláda taky nijak zvlášť nezamlouvá, ale co s tím nadělám?
  Snažím se to brát, jako když převrátím kámen u potoka a žoužel se tam začne hemžit. Tuhle běží pár sviněk, tamhle se kroutí žížala, onde vypasená hnusná larva – nejlepší by bylo kámen zas přiklopit, což Zeman neučiní. Zaručeně!

 454. rezy, konec konců, ono se teď ani tak nejedná o aktuální vládu, jako spíš o to, kam se celý politický systém posune či neposune – to je, oč tu běží!

 455. rezy, konec konců, ono se teď ani tak nejedná o aktuální vládu, jako spíš o to, kam se celý politický systém posune či neposune – to je, oč tu běží!

 456. Velmi OT dotaz: nemá tady někdo zkušenost s čištěním moderních fasád (takových těch tenkých, natažených na plastové mřížce na polystyrenu) ? Třeba čištění proudem vody (WAPkou) ?

 457. 514, vapka by to zřejmě odnesla i s polystyrenem, jesli mohu něco poradit, tak bych zkusil rotační kartáč s dlouhým chlupem, ten by rozhodně vyčistil prach a kdyby se přidala opatrně voda, tak i umyl špínu.

 458. 515-je to taková ošidná, nevratná operace … Firmy to nabízí, ale za 400-500 Kč/m, to se mi zdá dost …

 459. NoName, tyhle škrábané omítky snesou bez problémů vodu, snesou i ten jemný kartáč či košťátko, přidal bych saponát a zkusil bych to někde, kde to bude nejmín vadit když se neco zvrtne. Normálka bych to zkusil umýt jako auto.

 460. a na závěr to opatrně osprchovat. BTW jak to dělají ty firmy??

 461. NoName,
  pokud jde o fasády. Fasáda typu marmolit „instalovaná“ na zateplení, čištění WAPkou snáší,opakovaně osobně vyzkoušeno. I ty jednobarevné by měly, podle stavitele, odolat.

 462. 520-vygoogloval jsem to taky, ale šlo mi spíše o to, zda s tím má někdo praktickou zkušenost. Zda byl výsledek uspokojivý.

 463. Muhehe – nějak mi to evokovalo začátek filmu Všichni dobří rodáci, kdy po výbuchu se ptá Brodský „Co je?“ a Prachař odpovídá: „Nic, enem sem se posrál.“ 😀

  …Předseda Sobotka se podle některých v krizi chová zmateně, předkládá protichůdné požadavky a k dovršení všeho v kritických dnech odjel na dovolenou…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Noviny-pisi-o-pekle-v-CSSD-kvuli-Rusnokove-vlade-Hasek-pry-ma-noveho-spojence-278398

 464. co má brácha Wapku na motory, tak ta by to brala zaručeně i polystyrenem, ta vezme i starou omítku když na to přijde, možná, že vyrábí i nějaké chcípáky co budou šetrnější.

 465. Člen senátorského klubu zemanovců Jaroslav Doubrava oceňuje, že policie požádala o vydání Petra Nečase. Byl by rád, kdyby zatkla Miroslava Kalouska. Bylo by podle něho dobře, aby zde byl silný prezident Miloš Zeman po vzoru Vladimíra Putina, který udělá pořádek.
  Jesli jsem to včera nepsal :-¨)

 466. (504) Jo, čili nic, co by vybočovalo z běžného standardu.
  Jak v tom není nájemná vražda nebo miliony v trezoru, nuda.

 467. kde by bylo Rusko bez Putina ?
  V prdeli – ten stav za jeho opilého předchůdce byl tristní.
  Ovšem postavení Zemana a Putina se diametrálně liší.
  Takže jen zbožné přání pana senátora, bez jakéhokoliv podkladu.

 468. rezy 525 – nic překvapujícího – do r. 2010 byl pan senátor členem KSČM.

 469. 522 Noname, osobní (firemní) zkušenost z roku cca 1998. Akrylová barva na klasické omítce.

 470. 🙂 Ano, nastoupil k nám do šroubárny jeden z této šroubárny. A pak ještě jeden. Jedne kvalitář, jeden velký šéf.

 471. No pokud vím, dělají hlavně kondíky …
  Nadnárodní firma, dělníci na minimální mzdě, místní management asi jenom nižší level přikyvovačů a vykazovačů.

 472. 533 Ten kvalitář si to u nás pochvaluje. Asi jsme něco podobného. Vývoj máme u matky, datacentrum taky. Hlavně že máme na kroužky. 🙂

 473. To je výhoda těchto typů firem. Dnes děláte kondíky, zítra šroubky, a SAP, výkazy a německý náčelník jsou furt stejné. 😉

 474. 537 Noname, pěkný nápad. Daleko lepší a zábavnější je ta loterie na Tajwanu. Posílejte finančáku kopie účtenek, několik z nich vylosujeme a obdržíte výhru až milión korun 🙂
  Ad firma C. a switche. Pan Martin Kabát (jméno změněno :-)), jejich obchoďák mi neodpověděl na nevtíravou otázku, proč máme ceny o 25% nad Německem. Asi budu zlý a ošklivý, budu přeposílat.

 475. 538
  proč ty vyšší ceny? protože si žijeme líp než němci, to dá přece rozum 🙂

 476. 539 … protože státní infrastruktura nakupovaná z peněz EU je postavená na výrobcích této firmy. Mít marži 50 nebo 250 Euro je rozdíl 🙂 V Německu je konkurence, tady si myslí že to mají pojištěné.
  Počítám, že mi neodpoví, ale ceny se během týdnů upraví. Chci,tedy musím u nich utrácet další penízky, tak ať se snaží.

 477. No vida, tak máme novou vládu. A jsem upřímně zvědav, jak se nám začnou poslanci příští týden rozpouštět… Organický sajrajt se nejlépe rozpouští v louhu, tak jen doufám, že ho do sněmovny objednali dostatek… Aby nahonem nemuseli do Neratovic s cisternou…
  Tak jsem děsně zvědav, nakolik se strefí místní squadra vysoce kvalifikovaných politologů… Ten včerejší opus „Šláfenberk wakes“ neměl chybu!

 478. Všechno zlé pro něco dobré!
  Kalousek hlásá, že si těch 230 miliard just nepučí, když musí z kola ven, takže státní rozpočet významně ušetří! 😀

  Paní sněmovní předsedkyně Němcová na inauguraci zas řešila problém, jak na inauguraci vlády být, že aby Rusnok věděl, komu je odpovědný a zároveň tam nebýt, aby nechytila nějakou tu neparlamentní toxickou virózu.
  Takže se pro začátek převlékla za Sněmovnu, tvářila se kysele a zdrhla už spořádaně jako paní Němcová.
  Řeknu vám,nic moc tahle politická schíza… 🙂

 479. PeSi,
  To neděláš dobře s 541! On sice KS opticky vypadá že spí, zvuky také odpovídají spánkové fázi opotřebovaného organismu, kdyby mu někdo přicucnul elektrody na lebku, tak bys na obrazovce viděl nádherné vlny spánkové alfa fáze, sledování pohybu bulv pod zavřenými víčky by vykazovalo klasické střídání REM a NREM fáze. Naprostý laik by si myslel, že dotyčný prostě spí. Ale uvědomělý jedinec (což ty s odpuštěním nejsi) samozřejmě ví, že KS je v tomto okamžiku politicky ve střehu a naprosto bdělý! A okamžitě po restartování fyzické schránky rychlostí srovnatelném s wejkapem Windows 7 Professional, je schopen politicky konat. Koneckonců zde na videu je to naprosto zřetelné: http://www.youtube.com/watch?v=9W5IX54JuFo

 480. 543 Windows 7 probudit ze spánku nebo z hibernace? HDD nebo SSD? Komplet probudit nebo jenom naběhne user-interface (méně důležité služby se posléze probouzejí na pozadí).

 481. ptakopysku, já se koukla do slovníku, že abysem se zdělala a zjistila jsem, že to wake má víc významů – mimo jiné např. „stráž u mrtvého“, „posvícení“ a ve spojení „in the wake of“ – „těsně v patách“… 🙂

 482. nickname,
  nebuďte morbidní! Hibernován, alespoň pokud vím, KS ještě nebyl. Podle vydávaných zvuků se dá odhadnout restart ze Seagate ST-251-1 40MB. Disketovou mechaniku bych zcela vyloučil. Tyhle zvuky http://www.youtube.com/watch?v=qWkUFxItWmU při probouzení nevydává. A to ani při chůzi…

 483. Rputi,
  myslíš, že automaticky přechází do Stand-by modu? To by bylo hezké. Šetří tím přírodní prostředí, energii a bojuje tak proti globálnímu oteplování. Mimoto je jasný pokrok rakousko-uherského K. und K. Kybernetik und Mechanik Entwicklungsabteilungu proti zpozdilým śógúnským Japům.

 484. ptakopysku, myslím, že u toho modelu zkouší čerpat energii z piva. V podstatě může tankovat kdekoli. Jen to těsnění ještě nemaj vyřešený.

 485. Šafra, šafra, pravil Šafr: „…ostré rozdělení společnosti, jež se povedlo Miloši Zemanovi, je tragické a přinese ještě hodně zla,“ dodává šéfredaktor týdeníku. (Reflex)
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hnusna-komedie-odsoudil-sef-Reflexu-Safr-Zemana-a-Rusnokovu-vladu-278471

  K tomu se dá poznamenat jen tolik, že to byla především novinářská svoloč, kdo při presidentské volbě činil, co se dalo a vášně dmýchal!

 486. 551 Rputi, když hlupáci hledají čím by se nechali rozdmýchat, dokonce za to platí a nechají se rozdmýchat, dobře jim tak.

 487. Schumi, nic netrvá v světě věčně, ani láska k jedné slečně. Natož presidentovi! Jen mám nějak dojem, že tihle nevědí kdy přestat. 🙂

 488. Já nevím, ale není ono víceméně jedno, jestli ta Rusnokova vláda důvěru dostane nebo ne ?

  Když důvěru nedostane, bude zábava ten crvkot pozorovat. A pokudu důvěru dostane, bude taky zábava ten cvrkot pozorovat. To je jednoznačně „win-win situation“. 🙂

  Když si tak uvědomím, že jsem přežil vládu Paroubka, Špidly, Hurvínka Nečase i Topolánka, zažil jsem plešatého vezíra Sobotku ministrem financí a toho nového ministra financí, co se tváří jako nadmíru ohyzdné štěňátko z pořadu „Chcete mně ?“ dokonce na postu předsedy vlády, tak to nijak zásadní rozdíl nebude.

 489. Pavle K., to jen, že Šimon se chtěl sázet. Jenom nějak není s kým, protože si (skoro) všichni myslíme to samé! 😀

 490. Musím se omluvit všem předkům, které jsem obviňovala, jak mohli dopustit Únor 1948, proč nic nedělali, proč se spokojili s tvrzením, že vše se děje podle zákonů a Ústavy a hlavně dle vůle lidu.A teď to zažívám na vlastní oči a děsím se, až za několik desetiletí mi moji potomci budou vyčítat a divit se, jak jsme to mohli dopustit. My jsme na tom hůř než naši předci v r. 1948. Oni to zažili poprvé, netušili, kam se to sune. Ale my to víme. A přesto se chováme stejně jako oni tehdy. Vždyť je demokracie a za čas budou volby. Budou? A jaké, v jaké atmosféře…

 491. 559-falešná analogie.
  A představa, že lid vyjde do ulic, protože jenom Němcová a Kalousek jsou zárukou skutečné demokracie je taková … bizarní ?

 492. nejsem presvedcen noname ze by to byla falesna analogie.
  ne to nejde o nemcova kalousek.
  to jde o obchazeni volenych zastupcu – a to je jedno zda s nima zrovna souhlasim nebo ne.
  zneuziti policie a SZ je o to strasnejsi a obdobne jako v letech co dana popisuje.
  i to tanceni kolem – zatocme s kmotry , sudetaky , zaprodanci

 493. 561-jaký má smysl dovolávat se formálních pravidel v situaci, kdy stojí prohnilí proti prohnilým a kdy formulka „zákon porušen nebyl“ je nejčastější větou českého politika a úředníka v situacích, kde se jim to naopak děsně hodí ?
  Zákonodárci můžou Zemana zastavit, kdy se jim zachce (změny zákonů, nové volby). Ale jim se nechce, starají se jako obvykle jenom sami o sebe a své prdele. To je má zachraňovat ulice ?

 494. A kdo zajistí, že pravidla budou od zítřka dodržována, a to nejen pravidla pro politiky, ale i pravidla pro všechny občany? Já jsem asi jako jediná tady byla zastáncem toho, že by měla vzniknout úřednická vláda. Ovšem vláda na základě dohody v parlamentu, dohody všech politických stran a tím pádem i vláda s jistým politickým mandátem, byť úřednická a třeba i taková, kterou inicioval president. Ovšem v součinnosti s parlamentem. . Dnes tu je vláda, kterou si najmenoval president bez dohody s jakoukoli parlamentní stranou. A protože zná své pappenheimské, ví, že tato vláda důvěru dostane. A to je vlastně první zkušební balónek, co si president může dovolit. Už ví, že víc, než doufal.

 495. Dano – 559 – no já nevím jak kdo, ale já osobně fakt nepůjdu demonstrovat za to, aby pustili Nagyovou z basy. Ještě tak bych šel demonstrovat za to, aby byl Zeman zbaven svéprávnosti.

  Ale tak nějak si nedokážu představit, k čemu by to bylo dobré. Lidi ho chtěli, lidi ho mají. Lidi nechtěli vládu Hurvínka (o tom se bylo možno přesvědčit asi v úplně všech diskusích na Netu) tak jí nemají. Lid si žádá bojovat s korupcí (terorismem, obezitou, kouřením, rasovou nesnášenlivostí), tak se holt bojuje i kdyby neměl zůstat na kameni kámen.
  Budou volby, lhostejno zda řádné či mimořádné, lid si žádá kovanou levici, zvolí si kovanou levici a bude mít kovanou levici.

  Nějak nevím, jak tomu vzdorovat. Partyzánským bojem v brdských lesích ?

  Mně tak nějak stačí, když se kouknu na:

  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=20453

  a diskusi pod tím článkem a je mi celkem jasné, že průměrný český lid má v sobě levicovost a komunismus jak koza lůj a nemá smysl mu to vyvracet. A to jde jenom o jeden blbej a krajně odpudivej komunistickej betonovej hotel…

 496. Řešení je přece jednoduché-ODS a TOP09 souhlasí s novými volbami a volby ukážou, co si o tom všem občané myslí. Pravda, s velkou pravděpodobností ubyde místa u krmelců pro představitele těchto stran, ale jde přece o občany a republiku, ne o nějaké posty …

 497. 567 a 568 – jde souhlasit s tim ze lidi zemana chteji .
  zbytek nejak nechapu. Kdyz nechteji ods a topku tak je v normalnich volbach nezvoli.
  tecka.
  uz jsem psal noname – proc nemit voleby zrovna po dvou letech? nebo rok ?

 498. NoName, jenže lidi ož mají partají plné zuby. Proto ten souhlas se Zemanem, proto souhlas s Rusnokovou vládou. Alternativa je Babiš nebo Okamura.
  Nic moc, řekla bych…

 499. Dano – 566 – ale tak on Zeman od začátku, ještě před volbou celkem jasně deklaroval co a jak bude dělat. To, že sestřelí Hurvínkovo vládu a dosadí si svoje lidi, s tím se nijak netajil a patrně právě proto byl zvolen.

  Že bude rozesrávat ČSSD a mstít se některým socánkům, to bylo tak jasné. Tak jasné, že to pochopil o takový debil, jakým je Za Orálek a před volbama běsnil, že Zemana nikdy nevolit.

  A že bude ohýbat Ústavu, protože se domnívá, že díky všelidové hlasovací veselici má větší mandát než sněmovna, s tím se taky netajil. Stejně tak jako se netajil s tím, že chlastá a hulí.

  Tak co proboha kdo čekal ????

 500. pasacku – 569 – volby jednou za dva roky ? Nebo dokonce ROČNĚ ?

  No to už by vůbec nikdo nic nedělal, byla by permanentní volební kampaň a politikusové by furt jenom řečnili v TV.

  Ale věřím tomu, že politickým stranám by se to líbilo. Takový paušál za hlas ze státního rozpočtu každý rok, to by se to panečku mlaskalo, to je u větších stran cca. 100 mega nebo i víc. To mít každý rok, tak to mohou dělit mezi členy a nemusí pracovat 🙂

 501. no ale to vase chapani co se deje neni nic moc jineho.
  jenom to je vzdy prolozeno nejakou urednickou vladou kdy se zhasne bez rizika nezvoleni .

  ale to je jedno – nechal jsem se unest a skoda ze nemuzu rict jako jirka ze jsem nedemokrat feudal

 502. Dobrý večer. Dovolili jsme, aby v parlamentu byli lidé bez názoru, bez ideologie, bez kréda i kreditu. (opakuji se záměrně 🙂 ) Jsou tam pouze technologové moci, kterým je každý den dobrý. A z každého si dělají dobrý den. Bitva o právní stát byla prohrána při volbách parlamentních, ne až nyní.
  Dnes je tu pokus o nastolení policejní diktatury. Prezident v projevu při jmenování vlády žádal o „klid na práci pro policisty“. Ministr Fischer jako jednu z hlavních priorit vidí „více peněz na bezpečnost“ – asi myslí SNB.
  Před měsícem měli esenbáci cvičení ve Strakovce, poslední dva týdny cvičí v Budějcích.
  Současná vláda mě nenaplňuje nadšením, stejně jako ta předešlá. Horší než politici, na které je vidět, jsou ti, na které vidět není a jejichž vůli politici plní.

 503. 2 Pavel Kořenský – ad 557 – jak říká kamarád – „bylo hůř a lidi si chválili…“

 504. nickname – no ti co nejsou vidět a jejichž vůli politici při své touze po znovuzvolení plní jsou voliči. Není nutno v tom hledat nějakou konspiraci, stačí pohlédnout na Halladinovu 527, zejména na:

  kde by bylo Rusko bez Putina ?
  V prdeli – ten stav za jeho opilého předchůdce byl tristní.

  a není třeba nad tím mudrovat dál a hledat tajemné loutkáře někde v pozadí. Lid je většinou levicově natvrdlý, všeobecné volební právo máme a tak nám holt v Parlamentu straší to, co tam straší. Dtto v Parlamentu evropském či obecně v Parlamentech většiny zemí EU.

 505. (560) Třeba tehdy v tom roce 1948 byla představa, že Gottwaldovi protivníci jsou nějací ….. bizarní …… také docela důvodná.
  Já bych to bral z druhého konce, ne kdo mne má zachránit, ale kdo mne ohrožuje.
  (568) Jiné řešení je stejně jednoduché: Jmenování Němcové a ČSSD s komouši si holt počkají do řádných voleb. Proč by podmínkou mělo být, že ustoupí ODS a TOP? Protože se vám více líbí sockomouši?

 506. NoName, vy mi až nepříjemně připomínáte levicově-aktivistické novináře z předúnorových let.
  Nakonec, o parlamentu jako neužitečné žvanírně prohnilých individuí švitořili už Vovka, Áda a Kléma.
  Nejsem žádným příznivcem té bandy debilů, která se dostala do sněmovny, dokonce považuji celou legislativu i exekutivu za své osobní nepřátele. Justici neumím tak dalece posoudit, ale mají k této kategorii velice blízko. Nicméně pořád ještě je to stav, který lze celkem nenásilně napravit – stačí přiškrtit penězovody.
  Avšak to, co se tu tvoří pod taktovkou Milouše, ve mně budí hrůzu – to je náběh na diktaturu v lepším případě a la Mussolini, v horším a la Hitler. Tím pochopitelně nemyslím, že by Zeman rozpoutával vyhlazovací akce nebo světovou válku, ale výchozí principy (neboli ideologie) vykazují až nepříjemně shodné znaky.
  Doufám, že ten houf debilů a idiotů alespoň projeví elementární pud sebezáchovy a Rusnoka s tím jeho panoptikem pošle do prdele.

 507. Ještě ad 568 – “ jde přece o občany a republiku, ne o nějaké posty …“ tak při tomhle expozé mi přeběhl mráz po zádech.
  Obyčejně se vyhýbám expresivním výrazům, ale, Noname, vy jste buď neskutečný trouba, nebo neskutečný gauner. Tertium non datur.

 508. foundry tedy nesouhlasim ted s noname stejne jako s kalouskem ale nevim tedy proc by podle tveho popisu mel tady byt levicovej aktivista prave jen noname 😮

 509. A abych to definitivně uzavřel – je mi milejší šíbr ženoucí se za prebendami než asketa s fanatickým žárem v očích.

 510. Foundry,
  on tam možná NoName zapomněl udělat PI nebo šklebíka…. ?

 511. Mimochodem, jak nemám rád Němce, tak mně zaujal tenhle článek:

  http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=784611

  a nebyl jsem líný si od jednoho známého, který tam pravidelně jezdí nechat ověřit, že článek (resp. jeho autorka) ani moc nekecá.

  A na tom článku je krásně vidět rozdíl mezi uvažováním lidí v Německu a u nás. Protože co se v levicové Kocourkovské kotlině nestalo…

  To takhle byly povodně, Berounka zaplavila stáje, hospodu vedle stájí, kus Radotína a tak.
  No a po povodních jsme si mákli, abychom dali dohromady stáje. Nadřeli jsme se na tom všichni docela dost. Hospodský z té zatopené hospody vedle (má ve stájích taky koně) si máknul ještě víc, protože krom stájí dával dohromady ještě tu hospodu.
  A schválně, že uhodnete co se stalo ?

  Správně, někdo nebyl líný poslat několik udání. Jednak na stáje, že tam trápíme zvířata, protože zcela jistě nejsou rozbory vody, objekt nezkontroloval statik, hygiena a veterinární správa tudíž že jsme ilegálně stáje otevřeli, abychom se drze obohatili. A krom toho, voda vzala nějaký hnůj a jistě nikdo nemá rozbory zamoření půdy a tak.

  No a druhé udání přišlo na hospodského, že drze uvedl hospodu do činnosti a obohacuje se na úkor pracujících i když bezpochyby také nemá rozbory vody, kontrolu od hygieny a jak je vůbec kurva možné, že je dovoleno, aby v záplavové oblasti měl hamižný živnostník nějakou hospodu ve které vysedává, nic nedělá, jen pivo točí a tím se ilegálně obohacuje.

  Ne, v tomto státě se nedá dělat nic a nic tady lidem nepomůže. Mladé radím učit se, učit se, učit se a pak zdrhnout kamkoli jinam, protože tady v Kocourkovsku to opravdu nemá cenu.

 512. Jo, a úplně nakonec bych dodal – nemylte se v lidech. Dne jsem byl v místní osvěžovně za příčinou vyloženě pivního počasí a samozřejmě se u stolu štamgastů probíralo Rusnokovo pimprlové divadlo. Převládajícím tónem bylo znechucení a odpor. I lidé na vesnici, nikoli politologové, cítí, že je něco moc špatně.
  A to u nás poslední volby vyhrála ČSSD, v těsném závěsu lidovci a komunisti.

 513. Matzurko, ad 584, s přihlédnutím k předchozím diskusním příspěvkům mi to tak nepřijde…

 514. Halladine, ad 585 – starost o vlastní blaho nám zajistila dnešní blahobyt. Starost o cizí blaho nám zajistila 2 světové války, koncentráky a miliony mrtvých.

 515. Foundry – 587 – ano, tyhle náznaky jsou patrné nejen v hospodách, ale i v diskusích pod mediálními články na Netu. Lid si vesměs notuje, že je to škandál, protože Rusnok je vlastně pravičák, ta vláda je víceméně protilidová a znárodnění se bohužel nekoná. Pravda, část lidu vyzývá k trpělivosti, že je nutno vyčkat a na zavření Kalouska a milionářů taky dojde, jen to zabere pár týdnů či měsíců.

 516. Poučils mě, Foundry.

  Beru tedy na vědomí, že čím víc bude Kalousek a ostatní kràst, o to líp se budu mít .
  Tak chápu, co ksi napsal.

 517. Pavle K., no, nevím jak v Čechách, Morava je asi konzervativnější. Zde hospoda soudí, že měla být jmenována Němcová, když se tak v parlamentu domluvili.

 518. 586 Pavle, problém není v takových magorech, problém je vždy v úřední moci.

 519. Halladine, i kdyby umírněný levičák Kalousek kradl 100x víc, furt by to byla jen kapka v moři škod, které napáchali echt levičáci například vzor „zdroje jsou“ Špidla, případně Barroso, Leinen, Clinton, Obama, Mitterand, Sarkozy a dlouhá, dlouhá řada dalších. Socialisty Mussoliniho a Hitlera už jsem zmínil.

 520. Tak mi připadá, že sestavování vládního mančaftu nějak moc nezdravě prožíváte.

 521. Schumi – 593 – sorry, ale já už jsem moc starý na to, abych rozlišoval mezi magory a úřední mocí. Od cca. roku 1997 mi to nějak tak splývá bez rozdílu toho, kdo vládne nebo která partaj je momentálně u vesla. A už jsem starej, nasranej a unavenej na to, abych rozlišoval. Luxus rozlišování jsem si mohl dovolit ještě tak v roce 2006, teď už ne.

 522. (586) A jseš si jist, že se v té Pirně taková svině nenajde?
  A u vás, šťoural se v tom někdo?
  (591) Čím více bude státu (myšlenka dokonale levicová), tím snáze bude Kalousek, Gross, Tvrdík, Kadlec, Wolf, Palas …… krást.
  To totiž nejlépe umožňuje ta starost o cizí blaho.

 523. Foundry,
  Tvoje klasifikace politiků shledævám být zvláštní 🙂

 524. Schumi – ono se to pochopitelně vyřeší, toho se nebojím. Ale to není sem, ale do hospody.

  Ale tak nějak mně z principu už opravdu serou leváci, co nehnou prstem a píšou udání. To je přesně ta sorta, co volí socdem, Zemana a pochvaluje si, jaký je Putin pašák a že zásahy policie jsou fajn a všechny, kdo nejsou na podpoře by měli zavřít.

 525. Možná pro někoho zvláštní, ale sedí jak Jandák na hrnec.

 526. AeroKarle – 597 – pochopitelně, že šťoural a šťourá. Ale to je do hospody.

 527. Pro odreagování postuluji :
  Lecos nedobrého co je připisováno nedostatečné regulaci je naopak projevem nedostatku svobody.

 528. AK – když tak nad tím přemýšlím, tak vlastně v dnešní době policejně-prokurátorovské aktivity ani do hospody. Spíš někam do polí nebo do koupelny s puštěnou sprchou.
  Dneska člověk nikdy neví, koho a jak odposlouchávají.

  Zvláštní, v roce 1995 by mně nenapadlo ani ve snu, že tohle budu psát v roce 2013.

 529. Dobrý večer,

  zaznamenala jsem dopoledne nějaké policajtí hemžení před Kramářovou vilou a tudíž soudím, že tam měli nějaké mechehe. Jinak jsme látala jako hadr na holi, a s večerem jsem usedla nikoliv do křesla s knihou a kafíčkem nebo v hospůdce k orosenému půllitru, jak bych si zasloužila, ale za volant, abych na chalupu dodala sebe a zásoby. Dcera mně vítala s radostí, že nebude muset nadále vařit a vůbec dělat hausfrau.

  Pavle, vzpomenu -li si, jak sousedčina sestra líčí Německo jako civilizovanou zemi, kde se dle jejího tvrzení prostě nedějí některé věci jako u nás, protože všichni vědí, že to není správné a její nadšení z toho, že není dovoleno, aby se děly, tak myslím, že v tom Německu jsou opravdu o krok dál – ve slepé poslušnosti.

  Jinak, pokud jde o udání, tak pamatuju unaveného ouředníka, bědujícího nad tím, že polovinu agendy mu zabírá jistá dáma, neb se buď kvůli ná chodí celá ulice chodí ptát, jetsli musí mít povolení na natření plotu a jiné prkotiny nebo dáma píše udání. Ta paní byla evidentně blázen, ovšem nikdy by si nepřipustila, že je zralá na odbornou pomoc. Bohužel to evidentně nedocvakávalo ani dceři, s kterou žila a spíš ji v podobném jednání podporovala.

 530. Dobré ránko!

  …Politici měli podle advokáta Václava Lásky mnoho let na to, aby dostali své politické obchody do roviny s morálkou. „Tím, že politici sami nekonali, víceméně donutili konat policii. Oni tu šanci měli, nevyužili jí, ať se tedy teď nediví, že konají orgány činné v trestním řízení,“ prohlásil…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Konec-lhani-a-krouceni-politici-Advokat-Laska-rozsekl-kauzu-Nagyova-278520

  V případě Zemana bych až k Hitlerovi či Gotwaldovi (zatím) nešla. Situace mu ovšem velmi hraje do karet, neb dobře ví, že s podělaným poslancem se lépe manipuluje a tedy bude situaci podporovat. O tom se mu při nástupu do funkce ani nesnilo!

  Jan Fišer je blb, dělající školácké chyby – víc je zbytečné k tomu říkat.

  V Německu a ostatních západních zemích je stejné procento blbců jako tady. Jen nejsou zvyklí tolik remcat. Žijí více soukromím a brblat začnou, až když jim osobně jde něco příliš na kůži.

 531. 605 Dobré ráno. Pan Láska vyslovil právní názor o tom, že když se politici nechovali dostatečně mravně a morálně, tak musela zasáhnout policie. Pan Láska vyslovil právní názor „co je prostě trestný čin“. Právní vědomí se s rozhodnutím nejvyššího soudu neztotožňuje.
  Má trestní zákoník kodifikovat morálku? Má soudce trestat (ne)mravnost? Má policie stíhat nemravy?

  http://znc.cz/archive/index/detail/id/69
  Bastila padá – s ní hlavy králů
  Z chaosu vzejde nový řád
  lůza se baví a nevědomky
  Začíná stavět jiný kriminál

 532. … věk pana Lásky a prostředí v němž se vyskytoval mu budiž polehčující okolností.

 533. S většinou lidí Foundrymane je ten problém, že bojují minulé války. A to platí i o současné situaci.
  Únor 48 situace nepřipomíná prostě proto, že jsou jiné téměř všechny parametry, ať už v domácí politice, tak ve vztahu k zahraničí.
  Ač se Zeman chová víc než lehve nestandardně, pořád nepřekročil formálně rámec Ústavy. A jak už jsem psal, odůvodňování každého svinstva tím, že FORMÁLNĚ nic porušeno nebylo je přece základním pilířem polistopadového pojetí demokracie. Tak proč to najednou vadí ?
  Parlament může pořád vládu neschválit, Zeman sice může nechat vládu bez podpory vládnout do voleb, ale to tak asi všechno. Zákony bez Parlamentu nezmění. Ano, hraje se o velké peníze (Temelín), ale je skutečně mým problémem, zda dostane zakázku don Corleone nebo don Matteo ?
  Jestli jde republika do prdele, tak to není proto, že Zeman jmenoval Rusnoka. To už je jenom jeden z důsledků práce právě těch stran a politiků, kteří teď pláčou, že je ohrožena demokracie. Já kvůli tomu do ulic nevyrazím. Vy samozřejmě můžete, pokud to tak cítíte 😉

 534. Jinak je docela zajímavé se rozčilovat nad Fišerovými penězi.
  Všichni „nadějní“ kandidáti na prezidenta dostali velké peníze z privátního sektoru – Zemanem počínaje a Knížetem konče. Předpokládám, že každý dárce měl svoje očekávání.
  Je poněkud zvláštní se rozčilovat nad penězi, které dostal Fišer, a nerozčilovat se nad penězi, které dostali ostatní.
  Chyba je už v té možnosti přijímat peníze, alespoň v neohraničených sumách.
  Tím, že Fišer nezapadl do zapomenutí, ale zůstal v politice, se otvírá možnost, aby někdy kandidoval znovu.
  Což by asi, kdyby mu zůstaly na krku dluhy, nebylo možné.

 535. 606-607- a co se fungování justičních orgánů a policie týče, běžný občan to, co teď zažívají politici zažívá roky. Zaujímalo to někoho z Parlamentu do chvíle, než si přišla policie pro něho ?
  Teď mají poslanci skvělou příležitost něco s tím udělat. Pořád jsou to přece zákonodárci. Nebo ne ?

 536. 610, Noname, také mám naději, že když na svých soudruzích vidí, co dokáží OČTŘ nezávislé na zákonech, něco s tím udělají. Jenže mezi nimi nevidím žádného Einsteina. Dokonce ani Štrougala. Pár jedinců s inteligencí Bilaka by se našlo, ale není to málo, Antone Pavloviči? 😉 Navíc nyní pracují ve stresu.

 537. nickname, to záleží na tom, jaký obsah přičítáte slovu mravnost?
  Trestné činy jsou přece porušováním mravnosti – tedy nemravnosti.

  A když desatero ne a trestní zákoník taky ne, tak co? Obecný úzus?
  Jenže cikáni mají jiný úzus, že např. gadžu je možno beztrestně okrást a když se nedá, tak je to diskriminace!
  A machometáni mají ještě jiný úzus, že nevěřící se mají zabíjet a ještě to mají kodifikované Koránem.

  A my nic? Co není zakázáno je dovoleno?

  Na úzus, že gádžu je možné beztrestně okrást jsme už více méně přistoupili. Tak teď ještě tu šaríu a můžem jít se svým úzusem do háje zelenýho.

  Přiznám se, že tahle relativizace morálky mi pije krev!

 538. 612: Trestný čin může být nemravností. A naopak nemravnost může být trestným činem. Podstatné je slůvko „může“. Je nemrava každý kdo nedodržuje zákony a podzákonné normy ČR? Jsem nakloněn věřit tomu, že nikoli. Naopak je každý nemrava z hlediska našeho trestního řádu zločinec? Není tomu tak.
  Proto páně Lásky myšlenka „nemravnost implikuje zločin“ je z mého pohledu chybná.
  Jsem-li mravný, protože mi to nařizuje zákon, jsem opravdu mravný?
  Kdo určí co je mravnost? Trestní zákonník?

 539. (601) Já ani tak nemyslel tu svini, která to sepsala, ale zda se toho chytil nějaký „orgán“. S větší invencí, než „musím se zeptat, než to hodím do koše“.

  Mravnost – nemravnost bych nechal mravokárcům. Od Lásky bych čekal posuzování zákonnost – nezákonnost. Ta je pro OČTŘ.
  Mravnost – nemravnost je pro voliče.

 540. Kdybych měl názory páně Láskovy někam zařadit, tak by mne napadlo jedno jméno z dějin práva 20. století – Carl Schmitt. (Tím nemyslím, že by snad měl dotyčný advokát kvality profesora práv významné univerzity, ale elasticitou svých tvrzení se mu zajisté vyrovná.)

 541. zdravím! Divím se, že se divíte: tenhle výkyv od Scylly ke Charybdě se přece dal čekat -já ho čekala (netěšila jsem se na něj !) od dob tzv.čunkiády 🙁 Pro ty, kdo zapomněli: Alexandr Tyler:“Demokracie je vždy dočasná a nemůže trvale existovat jako forma vlády. Demokracie existuje jen do doby, než voliči zjistí, že mohou sami sobě „navolit“ velkorysé dary z veřejných statků. Od toho okamžiku většina vždy volí ty kandidáty, kteří jim slíbí co největší podíl na veřejných prostředcích, což má za následek, že každá demokracie nakonec zajde na zhroucení financí.“ Národy takto (po kružnici) spějí: „1. Od otroctvi ( nevolnictvi )ke spiritualni víře. 2. Od viry k velké odvaze. 3.Od odvahy ke svobodě. 4. Od svobody k hojnosti. 5. Od hojnosti k sebeuspokojení.6. Od sebeuspokojeni k apatii. 7. Od apatie k závislosti. 8. Od závislosti zpátky do otroctví.“ No, a my jsme zrychleně už vydláždili velký kus cesty po té kružnici 🙁
  Ad JUDr Láska: tento býv.vyšetřovatel a absolvent plzeňské právnické fakulty (kdež vyučoval jako externista také „křišťálový“ Gross) byl přece onen „spiritus movens“ celé aféry -podal předmětné trestní oznámení,vedoucí k pádu Nečase 🙁 A jen pro doplnění připomínám: právník „kocour “ našel svou misku mléka zrovna u něj ) 😕

 542. 618-kocour poskytuje svému zaměstnavateli právní služby a rady. To neznamená, že musí souhlasit s názory svého zaměstnavatele.

 543. Dobré ráno!
  Byla bych upřímně vděčná všem veřejným činitelům, zvláště pak politikům, kdyby konečně přestali bojovat a začali pracovat. Už je to únavné. Paní Němcová bojuje o parlamentní demokracii, ,Kalousek o vyrovnaný rozpočet,Láska za mravnost, další proti korupci… Ve skutečnosti ale bojují v docela jiných bitvách. Bojují o svá koryta.

 544. NoName,
  važ slova! Máš kliku, že nejtvrdší jádro se někde válí a plnými hrstmi rozhazuje peníze vydřené z mozolů pracujícího lidu a vyfasované ve formě dotací. Jinak by ses v rámci PŠM dozvěděl, že zaměstnanec nesouhlasící s názory zaměstnavatele nemá na své pozici co pohledávat, protože prauje s odporem, pomalu, nekvalitně, krade a dělá za zády zaměstnavatele blbý xichty.

 545. Noname, zcela ústavní cestou se dostal k moci jak Hitler, tak u nás Gottwald. Dtto Chávez ve Venezuele a pár dalších gaunerů by se jistě ještě našlo.
  Osobně mi nejvíc vadí posranost parlamentu, který jediný má moc Zemana umravnit. Je to další ze smutných důsledků všeobecného rovného volebního práva (stejně jako např. výsledek voleb v r. 1946). Analogii s Únorem vidím především v tom, že parlament si pustí do kalhot úplně stejně, jako relevantní činitelé v roce 1948. A socani se (sebevražedně) přidají k vítězům – stejně jako v r. 1948.

 546. (619) Ale no tak, NoName ! Vy si vážně myslíte, že víte,jaké jsou názory, právní služby a rady kocoura ? Já to nevím 🙂 Leč si nemyslím, že by nějaký český zaměstnavatel si držel zaměstnance pro poskytování právních služeb a rad, a činil by pravý opak – to je snad možné jen v Anglii -viz N.C.Parkinson 🙂

 547. 623-výborně, takže pokud parlament opakovaně pouští do gatí, ať volíme jakkoliv, kde chyba ?
  ODS dostala přes všechno znovu šanci a skončilo to tím, že premiér většinu času obšťastňoval Nagyovou a ta řešila, jak se zbavit Nečasové. Co má trouba, resp. gauner NoName udělat, aby zvolení zástupci lidu dělali aspoň občas to, co mají a aby byl i bystrý Foundrymam aspoň trochu spokojený ? 😉

 548. 624-chytrý zaměstnavatel zaměstnává i takové, co oponují. Pro chod firmy je to důležité.

 549. Ahoj!
  Nevím co dřív…dřu jako Nagyová, jen ty její odměny nějak nemám… 😀 😀

 550. (625) Třeba si všimnout, že premiér přece jenom jen neobšťastňoval Nagyovou.
  Ta vláda nic moc, ale co se také dalo při jejím složení a složení PS (i Senátu) čekat?
  No co, „bolo ako nebude“.

 551. 618 westíku, je to prosté. Z čí misky kocour mléko pije, pro toho chytá myši. Jeden jím pohrdl, dal přednost psu před nezávislým kocourem, misku mu sebral, druhý mu ji nabídl.

 552. NoName,
  626 – to si v Efesu mysleli taky, když přijali místního brblala a nespokojence Hérostrata k městským hasičům…

 553. 625 Čtěte Úsvit 🙂 (Nemá nic společného se „Světlou stezkou“)
  623 Foundry, všeobecné volební právo nemůže za vše, viz Hynek Řihák:

  http://www.mises.cz/clanky/valka-verejneho-vlastnictvi-proti-chudym-aneb-o-divokem-socialismu-19-stoleti-rakousko-1102.aspx

  623 Ještě k hodnocení parlamentu: hloupí a zbabělí. Možná to jsou vynikající osobnosti kvalit jaké svět neviděl, ale politicky hloupí a zbabělí. A možná to je vlastně dobře.

 554. Šumaváku,
  to je tím, že nedřeš pod Nečasem. Ty, když je venku nečas, zalezeš do chaloupky a něco tam jen tak šolícháš. Na rozdíl od Nagyové. Kdyby ses tumloval, mohl jsi mít zajištěné ubytování, oblečení, pravidelnou stravu, a nemusel bys sáhnout na práci od rána do večera.

 555. NoName, ad 626 jednoznačně. Souhlasící a oponující jsou stejně důležití. Nota bene, v obou kategoriích je velmi málo osob, neboť vyjádření postoje (kladného, záporného) vyžaduje znalosti a dovednosti. Takže příčetný zaměstnavatel si takové osoby hýčká. Nejvíce osob je totiž v kategorii: bez názoru.

 556. Já bych především změnila volební systém, protože každá koalice si tak navzájem hází klacky pod nohy, že z toho vyleze pokaždé příšerný paskvil.

  Zkuste si to představit v praxi, jak tři kuchaři vaří jeden oběd a každý háže do toho kastrolu ingredience dle svého uvážení a ještě si dělají naschvály. Když to jeden osolí, tak tam druhej just hodí kilo cukru. A když mě necháš přihodit tři jalapeňos, tak si tam můžeš hodit zmzlinu.
  Divíte se, že ten blaf nejni k žrádlu?

 557. 625 nic, NoName. S tím jako jednotlivec ve svém limitovaném času neuděláš nic. Boj s větrnými mlýny. Jediné co zmůžeš je, podle svých možností a s ohledem na rovnici výnos x náklady eliminovat důsledky jejich činnosti při vědomí, že z dlouhodobého hlediska jme všichni mrtvi a proto je marnotratné plýtvání životam čekat až nashromáždivší problémy vytvoří dostatečnou hromadu, která zavalí jejich tvůrce a následníky. My marxisti – leninisti víme, že revoluční změna hromadící se kvantity v jinou kvalitu vyžaduje historický čas. Představa, že stačí vybrat tu správnou stranu, zvolit ty správné lidi a nastane všeobecná blaženost, je nesmyslná. Přesto jí lidé podléhají od voleb k volbám. Většina jich, vyjma krátkodového vzepětí není schopna systematické činnosti v tom směru. Jak pro poddané je typické. Na tom se nic nezmění, že jsou toho času nazýváni občany. Projev synergie genetické výbavy a kultury. Veškeré změny tohoto jsou dlouhodobé.

 558. 631 nickname – k hodnocení parlamentu : dělají to co dělají, protože komplexní vlastnosti každého z nich mu nedovolují dělat něco jiného. Jsou limitní. Je marné činit si naděje a mudrovat jak je možné že ten člověk je tak blbej, a že by nemusel bejt tak blbej, a že by stačilo, aby…jenomže je takovej jakej je, nezle od něj očekávat cokoli jiného,jinej nebude. A je tam, protože je takovej a jiní tam nejsou protož jsou jiní. Human action…

 559. 634 Rputi, já bych toho změnil…jenže nezměním, protože 636 platí pro každého bez výjimky, tedy i pro mě.

 560. Rputi, podle mého názoru lze dojít k většině v dnešním volebním systému také. Jsem připraven s Tebou uzavřít velkou sázku o malé pivo, že k ní po příštích volbách dojde. Nebo klidně moje velké pivo proti Tvému malému. Většina si přeje stabilitu, jistoty a bezpečí a je připravena se vzdát svobody. Abychom si správně rozuměli, tak se nad tím nepohoršuji, neodsuzuji a tak dále.

  Srovnání s praxí, tak, jak jsi to popsala, je nesmyslné. V praxi je nějaký vlastník, který rozhodne, který recept se bude používat a hotovo dvacet. Kuchař, který na to kašle, jde světem. Tohle prostě v politickém systému nefunguje. Tam rozhoduje počet hlasů a s výsledkem musejí žít všichni. Změny se dějí, jak popsal Schumacher. Nesouhlasím sice s jeho závěry v 635, ale to je pro tento případ nepodstatné.

 561. (629) 🙂 Už se celá třesu, až kocourův šéf podá trestní oznámení na Klausovic rodinu (poskytla „úplatek“ ve formě slovní podpory -a možná i ve formě volebního hlasu- Zemanovi ) a na Zemana (přijal „trafiku“ prezidenta, nabídl úplatek Klausové ve formě „trafiky“ velvyslance ) , a kdoví …jestli nezkorumpoval nově jmenované soudce ÚS vč.Rychetského 🙂 🙂 Když tyto úvahy dovedeme do konce , pak vlastně korumpujeme a jsme zkorumpováni všichni …. 🙁

 562. Modroptáku a proč tedy lezou ze sněmovny takové paskvily, jaké lezou?
  Vždyť dělají přesně to, co ti kuchaři!
  Vezmou zákon/recept a začne rozprava a přijdou pozměňovací návrhy, jeden se připojí, dva odtrhnou, tenhle odstavec se škrtne, tady se připíše věta a nikdo už nekontroluje, jestli si náhodou konec ve výsledku neodporuje se začátkem.

  Sázet se s tebou nebudu, protože máš pravdu. 🙂

 563. >> westík (639)
  POZDĚ !!! Tu žalobu už podal J.X.Doležal. Uvažoval bych o žalobě na Špidlu. Odstoupil za ďolík v Bruseli. –Ovšem proč by to nešlo, vysvětluje onen v (605) odkazovaný interview s panem Láskou.

 564. NoName, se systémem nelze jednou grandiozní akcí udělat nic. Lze mu ale znepříjemňovat existenci drobnou resistencí a nevolením menšího zla.

 565. Dobré dopoledne, do debaty se nechci příliš míchat, neb situaci nijak nerozumím. Dovolím si jen vyslovit svůj dojem, jenž u mne z nějakého důvodu (kterému vlastně také moc nerozumím) začíná v posledních dnech a týdnech převládat: Stav poslanecké sněmovny a bývalé vládní koalice mi z toho, co jsem kdy viděl, snad ze všeho nejvíce připomíná stav ÚV KSČ někdy koncem listopadu či počátkem prosince 1989. Formálně sice spoustu možností doposud mají, ale vůle k moci a s ní též iniciativa, tj. schopnost sami přijít s akcí, která spoluurčí směr příštího vývoje, nyní zcela vyprchaly. Všechno se to postupně vytrácelo řadu dlouhých volebních období, až to pak policejní akcí z 13. června zmizelo téměř skokem.

  Iniciativa je už na jiné straně, a ačkoliv bych očekával, že tomuto čerstvě rozjetému Zemanovu panoptiku starých struktůr asi bude trvat podstatně kratší dobu, než projde procesem obdobným výše zmíněnému a uvázne v bahně, nezdá se mi nijak jisté, že politické uspořádání charakterizované poměrným volebním systémem a koaličním vládnutím bude opět brzy obnoveno. Spíše mi připadá pravděpodobné, že přijde cosi jiného – přinejmenším fakticky jiného, třeba i v rámci formálně stejné ústavy. Všichni totiž viděli, jak od dob koalice ODS – ODA – KDU-ČSL (a již ta měla nepřehlédnutelné mouchy) celý systém jen dál a dál eroduje, aniž by využil šancí (třeba výraznější většiny v parlamentu), které se mu čas od času náhodou naskytly. A podobně jako i Jakeš, kterého jsem nikdy nepovažoval za vzor politické jasnozřivosti, přesto viděl, že dál to takhle donekonečna pytlíkovat nepůjde, vidí totéž i parlamentní politici.

  Zeman docela jednoduše využívá iniciativy, kterou mu nabídl jednoduchý a jednoznačný článek ústavy o jmenování premiéra. K tomu nepotřebuje být žádným politickým géniem; jeho výhodou je koncentrace moci, které jako president dosáhl. Avšak dosti příznačné mi připadá, nakolik toto je medii démonizováno – vlastně to z druhé strany osvětluje míru nemohoucnosti dosavadního systému. (Cosi jiného by bylo, kdyby se ukázalo, že policie se svými zatýkacími akcemi přišla ve skryté dohodě se Zemanem, kupříkladu po dohodě o přesném načasování; nic by mne to nepřekvapilo.) Druhá věc ovšem je, jaký bude nově vznikající režim z hlediska daňového poplatníka; a zatím vše nasvědčuje tomu, že ještě podstatně nevábnější než dosavadní.

  * * *

  Ještě OT – ale ono to asi není tak zcela OT, nýbrž jaksi komplementární k předchozímu odstavci: Překvapovalo mne, jak málo a jak okrajových zmínek o roli policejních provokatérů v posledních demonstracích jsem na webu našel. Tenhle článek (včetně diskuse) to možná trochu napravuje: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013070901

 566. no jo ten laska ukazuje ze je vyucenej zesplzne od ksindla . toci to toci at mu to vychazi.
  hele co kdyz ma poslanec nejlepsi vedomi a svedomi slozit mandat kdxyz bude mit prospech a vyhodu 😮

  Není to tak, jak říkáte. Je právem poslance složit mandát, pokud je to v souladu s jeho vědomím a svědomím. Ale není právem poslance složit mandát výměnou za osobní prospěch, za osobní výhodu. Tak to není.

 567. zpatecniku vcera neco (Cosi jiného by bylo, kdyby se ukázalo, že policie se svými zatýkacími akcemi přišla ve skryté dohodě se Zemanem, kupříkladu po dohodě o přesném načasování; nic by mne to nepřekvapilo.) nadhodila drtinova kdyz se bavila s pecinou .

  jenze ja ji neposloucham tak nevim presne co to bylo – jen jsem zaslechl dobre vztahy se SZ ( asi benesova )

 568. Špidla neodstoupil, byl odstoupen.
  Neměl volbu.
  A že bylo trochu později třeba někoho poslat do Brusele, je pro Špidlu šTastná okolnost.
  Někoho tam poslat museli, a mezi socany zas tolik lidí, co znaj alespoň nějakej jazyk moc není.
  Dřív dělal ministra sociálních věcí, takže tam nebyl vyloženě za vola….na stejným EU postu.
  Jasně, mohli tam poslat Škromacha 😀

 569. špidla navíc slíbil, že do půl roku aktivně (tu cizí řeč)
  už ho někdo prozkoušel?
  a jestli se nenaučil, může to být taky nějaký ten trestný čin?
  něco jako maření nebo tak 😀

 570. divano,
  myslíte trestný čin Maření Rozhodnutí Strany ?

 571. To mi připomnělo:
  „Všemu obyvatelstvu Bugulmy i újezda!
  Rozkazuji, aby všichni ti z celého města i újezda, kteří neumí číst a psát, naučili se tak během tří dnů. Kdo po této lhůtě bude uznán jako negramotný, bude zastřelen.
  Velitel města Jerochymov“

 572. tučnáku, nenavádějte (to s tím střílením) 😀

 573. Halle, 😀 Ta paměť, ta paměť on v tom Bruselu někdo byl.
  A Špidla tam byl za vola až tak, že s Ním ve Švýcarsku před volbami strašili malé děti… 😀

  Pojďte nahoru!

 574. Jo, Šumaváku, byl.
  Ale nějak nechtěl poslouchat. Tak ho vykopli, nikoliv Lenártom jako za totáče Širokýho, ale Špidlou. 🙂

 575. 649-přesné. O roli policejních provokatérů jsem zavadil na několika blozích obyvatel ČB, ale link takhle z hlavy nedám.

 576. A to by mě zajímalo, co měl Špidla se švajcem….

 577. Halladine nic. Jen ty jeho nápady byly tak blbé, že si toho ve Švajcu všimli.

 578. 638 Modrej, já také nesouhlasím s tím, že zítra bude pršet….
  Human action v rámci přirozené podstaty a human design. Proč ten tak a onen onak. Proč v jedné kultuře tak a ve druhé onak. S odpovídajícími důsledky tak či onak nastavených individuálních preferencí. V jejich rámci, samozřejmě je human action s maximalizací poměru výnos/náklady. Velmi komplexní záležitost.

 579. Rputi, já se nechci dohadovat, jestli měl nápady dobré nebo blbé.
  Ale proč by měla být sebevětší blbost důvodem k tomu, aby se jím strašily děti, které asi stejně nerozuměly a ve švajcu jest mi španihelskou vesnicí.
  Kdyby to bylo kvůli vzhledu, tak bych to chápal….

 580. Takže se strašili dospělí voliči , a nikoliv děti 🙂
  No a se Šengenem Špidla fakt nic nemá společného. To patří úplně jinému komisaři.
  Řekl bych , že ty strašáky vybírali podle ksichtu 🙂
  No a Špidla fakt nepatří mezi fešáky.

 581. A stejně to strašení Špidlou nezabralo.
  Švýcarsko do Schengenu vstoupilo.

Komentáře nejsou povoleny.