Šakalí přednáška – už DNES!!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

748 komentářů u „Šakalí přednáška – už DNES!!

 1. 701
  Matzurka says:

  kruciš,
  „a to ho, tedy Knížáka, jinak“ má být správně

 2. 702
  skimic says:

  697 není tam nic proti čemu bych se vyhranil, se statementem ohledně plebekství MZ rezonuji, zbytečně krotké. Asi má taky sychravý spleen …

 3. 703
  Zpátečník says:

  651 — Pane Neumanne, hrozně se omlouvám, že jsem 641 napsal tak šroubovaně, až z toho vzniklo nedorozumění. Kamarádka byla v http://theexplorographer.com/2014/10/hoteladlerspa/ , někdo jí to asi poradil. Na jednom obrázku bylo průčelí s nápisem Hotel Adler. Ačkoliv s tímto jménem jich na světě jistě budou stovky, k mému překvapení se dal ten správný najít na webu okamžitě, včetně pěkných fotek. Na mapě jsem si to teď pro úplnost našel také, stačilo opustit jednak myšlenku, že bude u křížení silnic 10 a 20, jednak svoji zafixovanou představu o podobě střechy takovýchto budov v Evropě (tahle je v daleko lepším stavu), a pak už jen hledat něco velkého a členitého, během čehož jsem si všiml, že tam mají Adler Avenue:
  https://www.google.cz/maps/place/Sharon+Springs,+NY+13459,+USA/@42.798783,-74.6149881,98m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x89de9f83a0030b73:0x5f5b1336f47e1f61

  Tu ztracenou farmu jsem naopak našel pouze na Wheelerově webu, a podle toho, co píše, by to z leteckých snímků asi nemělo nižádnou naději, nejsou-li ze sezóny bez listí (a bez sněhu). Pak jsem si už pouze prohlížel, co tam pan Wheeler ještě má, a u těch autovraků si udělal dojem, že by se Vám mohly líbit.

  S tou nostalgií to dneska prosím je jaksi nakvadrát. Pamatuji, jak jsem v dětství chodíval kolem plotů, za nimiž tlely předválečné automobily, občas takhle objevil i něco zajímavějšího o kousek dále. Tehdy to přitom bývalo — jak to říci? — posunuté směrem od reality k zámku Velkého Meaulnese (o němž by v realitě byl musel odjakživa vědět každý z okolí, ale v románu jej Meaulnes objevuje), zatímco dnes je to posunuté opačným směrem: Člověk nalézá nejprve vyfotografované na webu, v e-mailech od přátel, a tak všelijak podobně, teprve poté se jde podívat, co z toho v terénu dosud zbylo. Často najde už jen vzorně refurbishovaného autoveterána, a k němu historii, jak jej majitel, taky už dost dávno, našel zcela zapomenutého a napůl rozpadlého kdesi ve stodole…

  Škoda, hledat může mít — a leckdy mívá, díky nepřímým či nezamýšleným důsledkům — větší smysl než nacházet; ovšem hledajícímu by přitom měla zůstávat reálná naděje, že cosi najde.

 4. 704
  skimic says:

  703 Zpátečníku – omluva za vmísení se – ale ten první odkaz,to je skutečně řacha. Domnívám se že depresivní bytost to spolu s dnešním počasím může v zásadě knockoutovat … Konec poznámky k tématu a omluva ještě jednou.

 5. 705
  maYda says:

  Dobré skoropoledne,

  “ Je snaha o výměnu – odstranění Němečka jen bojem o lepší zdravotnictví nebo snaha o odstranění překážky v podnikatelském rozvoji?“

  ve zdravě fungujícím systému by asi nemělo mít odvolání ministra dopad na celý resort, ne? Takže z hlediska boje o lepší zdravotnictví by mělo mít odvolání ministra zdravotnictví nulový efekt.

  zároveň by minister zdravotnictví, a vlastně jakýkoliv ministr neměl být překážkou v podnikatelském rozvoji, o tom není pochyb.

  Popravdě řečeno, Babiš je příkladem toho, proč by se mělo v politice začínat od komunální úrovně. Pak se nestane, že je místopředsedou vlády a ministem na klíčovém ministerstvu někdo, kdo v téhle pozici zůstává vlastníkem firmy a je svázán s podnikatelským prostředím.

  Ono to prostě nejde, vybudovat něco a pak to jen tak odložit a rovnou skočit do vrcholné politické funkce. nefunguje to, to, řím byl člověk před tám, není kabát, který jen tak svlíkne.

  Proto taky nevěřím takovým nápadům, že by měli být prezidenty herci nebo vědci.

 6. 706
  nickname says:

  Dobrý den. Maydo, počítejte s tím, že zdravotnictví je socialistický systém. Mít vhodné lidi na vhodných místech je součást „podnikatelského“ úspěchu.

 7. 707
  maYda says:

  Nickname, nehodnotím, jetsli jde o „kapitalistický“ nebo „socialistický“ systém.
  Jen podotýkám, že ve fungujícím systému odvolání by odvolání ministra zdravotnictví nemělo mít žádný dopad na kvalitu zdravotnictví a že očekávání, že by mohlo odstranění ministra mít v tomto směru nějaké dopady, signalizuje, že je někde v systému chyba a to dost zásadní.

 8. 708
  PeS says:

  Jo, vážení, zvykejte si… Po Pipi punčochaté následuje medvídek Pú…
  http://zpravy.idnes.cz/polaci-vykazali-medvidka-pu-z-detskeho-hriste-fol-/zahranicni.aspx?c=A141121_172403_zahranicni_fer
  http://www.lidovky.cz/medvidek-pu-je-detem-nebezpecny-a-jeho-autor-naruseny-tvrdi-v-polsku-1gt-/zpravy-svet.aspx?c=A141123_115322_ln_zahranici_mmu

  a buďte rádi, že Krteček už je v Číně… Tam nevadí, že krteček je černej a má za kamarádku myš.

  Zvykejte si…

  A zrovna dneska jsem v autě poslouchal od Humbuků – Loupežník už šel…

  „Na pobertu choval se až podezřele lidsky
  dnešní svět je vhodný spíš tak pro lokaje Fricky.
  Chudý, lidmi opuštěný, což byl vlastně vždycky
  umřel nám Rumcajs loupežník!

  Čím dál hůř, to tady půjde bez něj,
  nastal ráj jeho dávných nepřátel,
  chtěl bych s ním jít aspoň chvíli hájit jeho hvozd,
  jenže Rumcajs, loupežník už šel – na věčnost!“

 9. 709
  Schumacher says:

  690 Halladine, ano mám rád ten atomový mininotebook s XP. Nejhezčí notebbook, který jsme kdy měl i jaký kdy byl. Obyčejná škatule z černého hrubého plastu, bez zbytečností. Kdyby byl k mání do dvaceti v naprosto stejném stylu, s IPS čtrnácti či patnáctipalcovým displejem s neujetými barvami, procesorem I5-I7, plně vybavený, byl bych naprosto spokojený. Jenže takový není ani za několikanásobek. Je to běs, je to běs. Éremy.

 10. 710
  Zpátečník says:

  704 – Hm, depresivní, skimici… Co by potom musely být jednotlivé historie z http://www.suitcaseexhibit.org/ (kamž jsem se dostal z http://theexplorographer.com/2013/03/the-asylum-by-the-lake/ )?

  A to ještě nic není oproti spisku Šokové léčení duševních chorob, který jsem si tuhle koupil (tedy, i s desítkami dalších knih, většinou z mého dávnějšího oboru, abyste si nemyslel; dnes ovšem vesměs drobet obskurních) v jednom antikvariátu, náhodou i s vlastnoručním věnováním autora… Snad stačí jen citovat (str. 19): „U nás se Laufbergrovi s hlediska fysiologického prefrontální leukotomie zamlouvá k léčení psychos více než nové drastické metody šokové.“, abyste si udělal alespoň základní představu, co je to celé zač.

  Zajímavé však je, že když se čas od času náhodou zdvihnu a na patřičném místě přelezu zeď, fotky tamodtud mi nevycházejí nijak depresivní (natožpak morbidní), nýbrž celkem zhruba takové, jaké chci; trošičku melancholické, to asi jo… Nejspíš celoživotní návyk na depresivní prostředí a depresivní realitu, vždy zřetelně vnímanými právě díky stále přítomné referenci na první republiku.

 11. 711
  PeS says:

  2 ptakopysk – já už si několik let platím licenci Eset pro na deset mašin a bohatě se mi to vyplatí… Když si vezmu, kolik kolegů s vychvalovaným Avastem „zadarmo“ už reinstalovalo celou mašinu, o ztrátě dat nemluvě, neměnil bych. Mám na to spřátelenou firmu – velmi spřátelenou, řekl bych – a ta mě včas upozorní na končící platnost licence a zařídí novou. Co víc si přát?

 12. 712
  Matzurka says:

  PeSi,
  Polákům možná vadí komerční postavička, ale bojí se jít proti Disney molochu. Jestli nemají svůj ekvivalent medvídka Pú nebo Krtečka, tak je mi polských dětí líto.
  A nechci vidět ty plyšáky nové „pohlavní“ generace….

 13. 713
  PeS says:

  2 Dana – ad 697 – Knížáka znám osobně a je docela radost s ním diskutovat – ostatně, je to matfyzák. V diskusi jdou stranou všemožné rozdíly a nastupuje logika. A pak je radost s ním polemizovat. Já ho taky dlouho moc nemusel, než jsme se potkali osobně a začali se bavit o ledačems.
  Dovolím si připomenout – axiom je logicky bezrozporné tvrzení, které se nedokazuje, ale které slouží jako východisko další disputaci. Každý z nás má jakousi množinu axiomů – někdo tomu říká víra… Ale víra obvykle není logicky bezrozporná…
  Ergo – každý z nás přišel se svou množinou axiomů a zjistili jsme, že na „neutrální půdě“ docházíme ke shodě a že tedy rozhodně stojí za to, se nad názory oponenta zamyslet. No a od té doby ho považuji za spřáteleného člověka, za kamaráda by bylo příliš odvážné… A natolik se naše názory zas neshodují…

 14. 714
  AeroKarel says:

  (641) Jo, nálezový stav ….. občas i z něčeho takového udělá nadšenec zase auto.

 15. 715

  četl jsem od šerifa Joe Arapio z Arizony, který je znám svými nekonvenčními metodami dodržování zákona snahou dokázat, že Obama je padělatel rodného listu : Snem dnešních liberálů je místo kde by každý měl garantované zaměstnání, zdravotní péči, střechu nad hlavou a energie a zadarmo vzdělání, oblečení i jídlo a jen policie by měla zbraně. Věřte mi, že takové místo skutečně existuje – říká se mu vězení.

 16. 716
  Rput says:

  Dušane, no Buchanan píše, že jsou na Obamu všichni nasděný až hamba!

  …„Prezident Obama se oznámením reformy, v jejímž důsledku bude amnestováno čtyři až pět milionů nelegálních imigrantů, stává zločincem. Sám ostatně přiznal, že k tomuto kroku nemá žádnou právní a ústavní pravomoc. Přesto nařídil americké vládě, aby přestala vymáhat právo vůči pěti milionům lidí, kteří vědomě porušovali americké zákony. Podle Obamy si zaslouží být amnestováni a americké úřady by jim měly udělit zelenou kartu,“ píše v úvodu Buchanan.“
  http://buchanan.org/blog/rogue-president-7159

 17. 717
  Halladin says:

  Schumachere,
  já mám Packard bell dot s . Já ho teda vlastně ani nepotřeboval, měl jsem ten od Mountfieldů , ale když se mi jím pochlubila bejvalka, která si ho koupila přede mnou, tak jsem ho musel mít. ¨:-)
  Je krásně červenej, stejně jako ,můj ntb a foun 🙂
  Asi je ve mně kus ženský 😉

 18. 718
  skimic says:

  717 – Halle – Lenovo dělá i oranžový …

 19. 719
  Halladin says:

  Skimici,

  Oranžovej mám barák 🙂

 20. 720
  skimic says:

  719 – barák! Tak to musíš být konsistentní a neměnit názory moc často 🙂

 21. 721
  maYda says:

  Byly doby, kdy byl růžovej. (ten barák) 🙂

 22. 722
  Halladin says:

  Sakra maYdo, s těma barvama mě mateš ! 🙂

 23. 723
  skimic says:

  Růžovej?
  červená + bílá -> růžová
  červená + žlutá -> oranžová
  Zdá se že proběhly nějaké hluboké změny s hlediska stálosti komponent …

 24. 724
  Halladin says:

  No tak jsem konzultoval, a prej jahodová 🙂
  A ta barva fakt bledne. Na jaře se stejně bude malovat u příležitosti dokončení přístavby 🙂

 25. 725
  maYda says:

  Jak matu??? Ty nevíš, kdys jakou barvou natřel barák?

  No, možná by se tomu dalo říkat „jahodová“. Byla to barva jako jahodová zmrzlina. Taková ta nejrůžovější růžová.

 26. 726
  Rput says:

  A všichni budem očipovaný a bude to báječný…..

  …Transhumanismus je hnutí, které zkoumá vědecké a technologické inovace a jejich vztah k lidstvu. Jeho cílem jsou výzvy pro lidstvo plynoucí z využití vynořujících se technologií, které lidem umožní dostat se za svá současná omezení.

  „Jsem super-nažhavená, abych si to mohla takhle dělat – už se nemůžu dočkat, až za mnou zase přijde správce budovy, aby mě napojil do systému tak, abych už ke vstupu do kanceláře mohla používat svůj čip místo klíčů,“ říká Lantz…
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5127-zena-ze-svedska-si-nechala-implantovat-mikrocip-do-ruky-dalsi-se-nadsene-pridavaji

 27. 727
  skimic says:

  724 – Halle – nová barva fasády je jistě dobře promyšlené rozhodnutí. Fakt na jaře? Nebo spíš už na přelomu – tak koncem února? :-p

 28. 728
  skimic says:

  … ještě k těm jahodovým. To je naprosté neštěstí. Jahodový, zelenkavý atp… Nikdy nevím o jakou jde… ani nevím, jestli je to v RAL 🙂

 29. 729
  Matzurka says:

  Zelená karta opravňuje k voličským právům ?
  To by to Obamovi vyšlo levněji, než Babišovi ty kliniky….

 30. 730
  Matzurka says:

  Rputi,
  jasně, čip do ruky… takže místo aby jí někdo čórnul svazek klíčů jí jenom uřízne očipovanou pracku.

 31. 731
  skimic says:

  726 Rputi – chvíli jsem přemýšlel, proč si to nechala dát do ruky, když je to teď moderní v zásadě VŠUDE (piercing). Pak mi to docvaklo. Otevírá si tím DVEŘE kanceláře a musela by tedy u toho zámku vždycky maličko jakoby povyskočit 🙂

 32. 732
  ptakopysk says:

  skimici,
  to je dáno samozřejmě profesí. Kdyby se jednalo o dámu horizontálně pracující, pak by tebou navrhované řeení mělo opodstatnění. Pak by stačilo, kdyby jenom přešla okolo berňáku, oni by si bezkontaktně odečetli realizované motohodiny a vypracovali by jí daňové přiznání na počkání.

 33. 733
  maYda says:

  No, já teda nevím….

  Asi budu radši nadále hledat klíče.

 34. 734
  Rput says:

  No Matzurko, ono to kradení klíčů je přece jen o něco nenápadnější. V tomhle smyslu by mi to tak nevadilo.
  Ale aby měl Velkej Brácha přehled kolikrát jsem spláchla, tak to by mi vadilo dost. Ať mi nikdo nepovídá, že na tom čipu je jenom klíč! 🙂

 35. 735
  Matzurka says:

  Spláchla… 🙂

  Čipy jsou možná dobré pro vězně, zejména s domácím vězením, ale já raději svobodu.

 36. 736
  maYda says:

  OT- dcera dorazila v Brna z amatérského divadelního festivalu.

  její první věta zněla:

  „Co je „pražská kavárna“, víš. Tak tý brněnský nesahá ani po kolena“

 37. 737
  skimic says:

  732 Ptakopysku
  … moje řešení má evidentně ještě nějaké i technické issues. Viz „spláchla“ 🙂 To mi vůbec nenapadlo. Jakkoliv dokonalé zařízení má problémy pokud není v poslední fázi vyzkoušené v poli, dostatečným počtem testerů. Ale stane se to i větším korporacíms dokonalým zázemím. Viz poslední modely iPhone…

 38. 738
  Schumacher says:

  717 Halladine, nesnáším červený notebooky. Horší můžou být jedině růžový. Co se týče Ferrari či Lamoborgini, pod těmito značkami uznávám jedině auta.
  Dost na tom, že z nouze a chtivosti jsem koupil červený přehravač mp3, protože jiný té značky, typu a vlastností neměli. Ještěže na něm není nápid Ferrari
  Ale když je člověk potřebnej a je to levné a závisel by na tom třeba život a netahal by to do společnosti, no, dá se.

 39. 739
  Schumacher says:

  715 Dušane, sympatickej chlápek. Souhlasím :-)))

 40. 740
  nickname says:

  (707) Maydo bingo – v systému je chyba. Jeden ze zákona platí, druhý se veze.

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/214411030501123

  Pro zájemce o VeMeNo Zaorálek – Mach. Zaorálek jako apologeta Miloše I., největšího.

  Tak jsem se dočetl, že Gauck se drží v ukrajinské otázce rámce definovaného Milošem I.

 41. 741
  Halladin says:

  727

  Skimici , stará část dostane novej nátěr stejnou barvou, nová barvou, kterou zatím neznám 🙂
  Vybere ji dceř moje rodná.
  Předpokládám, že to bude něco charakterizovatelné jako šílené 🙂 Na první pohled,
  Ne, skimici 28,únor je na malování moc brzy.

 42. 742
  Rput says:

  Dobré ránko!

  Trocha srandy po ránu! 😀 😀

  …Ovšem není všem dnům konec. Dotyčná Jelena, která miluje Rusko a hlavně Velikého cara Putina tak, jako některé naše mladé aktivistky památku svatého V.H. a Jeho Jasnost K.S., prý následně navrhla další zákon. A protože Rusko je Rusko, to nejsou naše malé poměry, šla na to od podlahy. Tedy od pramene.

  Navrhla údajně, že by každé potenciální prvorodičce (předpokládám, že nejlépe panně) bylo ze zákona poštou rozesláno Putinovo sperma.A tak by se zrodila nová generace, která bude „oddána vlasti a osobně presidentovi Ruské federace“. Omlouvám se čtenářům, vypadá to jako hovadina, ale prý je to pravda.Jak píší nejen na netu, ale i seriozní noviny tu- i cizozemské…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-mam-rad-zeny-0q7-/p_zabava.aspx?c=A141123_234643_p_zabava_wag

 43. 743
  dvd says:

  Ještě k ruské ponorce ve švédských vodách:
  Nelze se divit, že Švédsko je v takových záležitostech poněkud nervosní. Dnes je to právě 70 let co sovětská ponorka potopila ve švédských vodách jasně označenou švédskou dopravní loď na lince Stockholm-Visby. Přežili jen 2 lidé.

 44. 744
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Z dnešního Macka:
  „Ruský novinář k Vladimiru Putinovi: Ústava vám ale umožňuje kandidovat v roce 2018…
  Putin: To ano, ale rozhodnu se až podle okolností.
  České zprávy po celý den: Putin chce kandidovat na prezidenta i po roce 2018.
  Večerní komentář ČT: Na jasnou otázku odpověděl Putin vyhýbavě.
  Dodávám: Není to už těm přiblblým novinářům trapné?“

  Inu, PaH-BŽ…

 45. 745
  AeroKarel says:

  Toho Putina dávali během dne i večer doslovně, ale nad tím se nelze tolik příjemně vzrušovat. 😛

 46. 746
  maYda says:

  Dobré ráno,

  Karle, aby to bylo pestřejší, přidávám titulek z iděsu :

  „Putin: Nechci být doživotním prezidentem, éra monarchie dávno skončila“

  http://zpravy.idnes.cz/putin-zvazi-kandidaturu-na-prezidenta-dhy-/zahranicni.aspx?c=A141123_110611_zahranicni_bse

 47. 747
  maYda says:

  Tak jsem si přečetla tu Mackovu pondělní glosu celou a na adresu jisté T.F. by mi docela seděl název jedné bláznivé komedie s Luďkem Sobotou 😀

  ta dáma je fakt neskutečná 😀

 48. 748
  Šumavák says:

  Ahoj!
  Pojďte nahoru…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *