Šakalí přednáška – už DNES!!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

748 komentářů u “Šakalí přednáška – už DNES!!

 1. Sakra, nešlo by ty akce plánovat nějak s předstihem? Já tak prošvihnu nejen zapíjení Klauna Parafina ale i ten Žižkaberg.

  K tvrzení Péti Píti jak on byl tu Tatrovku draze prodal Mercedesu: to by musel udělat co nejdříve po převratu, dokud bylo pravděpodobné, že se budou prodávat ve velkém na východ. Ale se zmatkem v SSSR, kdy se tam dovážet nic moc nedařilo, o zaplacení odtamtud ani nemluvě to už nešlo. To byl totiž důvod, proč řada zájemců o čs. průmyslové podniky v té době hodila zpátečku. Mimochodem: v 70. letech byl úspěšným vývozcem terénních nákladních aut (západo)německý Magirus-Deutz – asi 10 000 kusů na stavbu BAM. Nicméně i tento výrobce se odebral do záhrobí. Pikantní je, že jedním z důvodů koupě byly vzduchem chlazené motory, které vyvinul Klöckner-Humbolt-Deutz za války pro nasazení na východní frontě. –Tatra tuto megazakázku nezískala ze dvou důvodů: neměla volnou kapacitu (vše už bylo naplánované a přes to nejel vlak) a pak MD garantoval provozní pohotovost ještě při nižších teplotách než Tatra.

 2. Mimo to, ono bylo keců o „rodinném stříbře“ a o tom, kterak zlotřilý kapitalista fabriku koupí a zavře, aby se zbavil konkurence, i takhle dost. Při masovějším prodeji solventním a zavedeným západním firmám by jich bylo ještě více, takže politicky spíše neprůchodné.
  A Tatrovku na Zličíně časem Siemens koupil a stejně zavřel.

 3. Nechci tomu dobrému muži křivdit, ale mám dojem, že nebyl schopen prodat ani rohlík, natož fabriku.

 4. 793 v minulém vlákně: pročetl jsem jen něco za poslední dva dny a dojem je poněkud smutný — Nojo, pane Neumanne, ale co dneska není smutné?

  No nic, zkusím chvíli dělat něco užitečnějšího než to hledat. Jenže i užitečnost je dosti relativní pojem…

 5. Ještě k červeným kartám. Pokládám za dokázané, že:
  1) akci pořádali lidé z kampaně „Volte Karla“.
  2) akce proběhla nezávisle na tom, co punker na Hradě vyslovil.
  3) cíl akce je sejmout Bimba, protože je neovladatelný.

  Po splnění cíle bude snaha dosadit někoho ovladatelného. Zeman se v důsledku útoků a bez ochrany ČSSD ještě více přimkne k Burešovi. Oba rozumí „obchodům“ a baží po moci.

 6. Nickname – dva kohouti na malém dvorečku. To by mohlo nedopadnut dobře.

 7. Bureš se staví mimo souboj Bimbo-Kalda. Počká, kdo vyhraje, tam se přidá. Zatím vidím jeho tichou podporu Hradu, na druhé straně je zadobře s Janečkem a celou Pozitivní Evolucí. Zeman se opírá „o lid“, dolních deset miliónů, Lukoil a konzervativce. Proti Burešovi jít nemůže, dokud nebude mít podporu socanů. Zatím ani nemá důvod. Ten by přišel v momentě, kdy by se Bureš přidal k Westinghouse. Hloupé je, že nepřemýšlím, že by mohlo jít o něco jiného než o souboj oligarchů, souboj kapitálu. Nevidím nikoho s pozitivním politickým programem.

 8. maYdo,

  prodej Škodovky proběhl v jeho režii. Tedy české vlády, které byl premiérem-

 9. 11 Ha – zmiňuje Zvonokosy, moji oblíbenou knížku. Vlastně dvakrát oblíbenou, protože překladatel už tenkrát změnil všechna jména a vlastně i název knížky do češtiny (divný zvyk, patrně specificky český – už jednou to tady proběhlo – viz Verne a Ocelové město) který přetrvává). Takže se mi asi před rokem dostala tato půvabná knížka do ruky podruhé. Clochemerle a samozřejmě i nesmrtelná la baronne Alphonsine de Courtebiche 🙂 Kdo fráninou vládne, doporučuji 🙂

 10. Karle, to si piš!

  hajzl je vysoce užitečná věc a zaslouží si být oslavován.
  A nezaslouží si, aby jeho poctivým jménem byli nazývání různí hajz…. ehm svi….ehm, zkrátka prevíti. 😀

 11. Skimici, jak zní ve francouzštině Eulálie Čubíková?

 12. 15 maYdo
  Eulálie Čubíková – Justine Putet
  doktor Funebral – docteur Mouraille
  paní baronka z Kratijáhů – Madame la baronne de Courtebiche
  Je to úplně jiné. Česká (nikoliv počeštělá) jména mi podvědomě evokují atmosféru české vesnice a tím i celkové vyznění. A to je v originálu jiné. Proto jsem si jí s chutí přečetl znovu.
  🙂

 13. Judita Čuprová – Judith Toumignon
  prostě jiné.

 14. skimici, ono je to vždycky pro a proti.
  Menšina, která zná franštinu do té míry, že si může přečíst, zná většinou i francouzské prostředí a tedy ví.
  Většina co nezná ocení spíš ten geniální český překlad a přiblížení českému chápání.

 15. Rputi, nevíte o někom, kdo studoval s Halíkem? Mayda by chtěla pokecat 🙂

  Maydo, měla jste pravdu, že akce „červené karty“ je výhodná pro některé kreativce. Omylem přistály některé jejich příspěvky na mých stránkách v „sociální síti“. Nedostatečná konspirace. Jakmile poznali, že jsou odhaleni, velitel nařídil rádiový klid a šifrovanou komunikaci.

 16. nickname, já se na fakuli vždycky držela v „útěkové vzdálenosti“, nějak ve mně ten pán nebudil moc důvěry. Odjakživa. Takže nevím. 🙂

 17. 20 – nic proti.
  Já akorát nevím
  – proč se musí názvy díla (a místní, přestože fiktivní názvy) překládat (Clochemerle neznamená v zásadě taky nic stejně jako Zvonokosy)
  – proč se musí osoby jmenovat jinak (to už rovnou mohli přejmenovat i Athose, Porthose, Aramise a d’Artagnana. Jinak strašné je i počešťování výslovnosti ad Cosette = Kozeta. To jsem jako mladý nikdy nevydýchal)
  – když čtu Zvonokosy, představím si moravskou nebo jihočeskou vesničku s typickými českými (moravskými) charaktery a ne Vaux-en-Beaujolais http://www.vaux-clochemerle.fr/Vaux-en-Beaujolais/

  Je to jiné. Česká verze ale kvůli tomu není nikterak méně čtivá. Je jen jiná.

 18. ještě k pojmu masakr – v r. 1973 se o něm skutečně dalo mluvit (a taky se konal 17.11.):
  Vzpouru na aténské polytechnice, která byla ohniskem revolty, potlačila armáda až poté, co 17. listopadu 1973 do areálu vjel jeden z tanků stojících na přilehlé třídě. Tehdejší režim uvedl, že při jeho kulometné palbě bylo usmrceno 15 lidí, později se hovořilo až o 34. Zraněných bylo více než 1100.

 19. No, to Vy jste mně odkázal na Halíkovu spolužačku, nickname.

  V sousislosti s tím, že jsem konstatovala, že kombinace komunista osmašedesátník + duchovní v jedné osobě je velmi pikantní a jetsli náhodou nejde o Halíka.

 20. Myslím, že i ty originální francouzská jména do určité míry charakterizují své nositele, což by českým čtenářům , neznalým franiny bylo odepřeno.

 21. Ad Groh – zajímalo by mne, co si ten dobrý muž představuje, že (dobrého) nadejde po zhroucení současného systému, který mu nevyhovuje. Liberální kapitalismus to asi nebude.

 22. Tedy, zajímalo, spíše řečnicky. Asi by se to dalo z jeho blogu zjistit, ale zase až tak by mne to nezajímalo.

 23. 26 Halle – to je pravda. Ta česká jména je ale charakterizují jinak. Česky. To je ale stará diskuse ad třeba Famfrpál vs Quidditch, Kočka Šklíba atp nebo vlastně celá Zeměplocha vs geniální Kantůrek. Mně to nesedí ale budiž. Jen říkám, že je to jiné.

 24. skimici – G.B.Shaw jednou řekl: Překlad je jako ženská. Když je věrnej, tak není hezkej a když je hezkej, tak není věrnej. 🙂

 25. Eulalie Čubíčkavá – čubka 🙂 ráda by šukala, ale nemá s kým
  Čuprová – čupr holka 🙂
  Atd.

 26. Zdá se, Ron Pul není až takový izolacionista, jak se to prezentuje a že o férovou mezinárodní politiku má zájem. Teď ve svém článku varuje českého prezidenta :

  Jaký to hrozný zločin spáchal prezident Zeman, že na sebe přivolal hněv Carla Gershmana? Na zářijovém summitu NATO měl kuráž diskutovat s neoconským švédským ministrem zahraničí Carl Bildtem o jeho nařčení, že Rusko uskutečnilo invazi na Ukrajinu.
  Zeman měl i tu drzost, že osočil amerického chráněnce a protiputinovského oligarchu Chodorkovského a zalitoval, že více kriminálních oligarchů v Rusku ještě nebylo uvězněno. Člověk by řekl, že by tím mohl naopak zabodovat u americké vlády, která právě poučovala maďarského předsedu vlády o účelnosti Riot act vůči korupci, ale ovšem pokud je to oligarcha oddaný Západu, pak USA na něj koukají slepým okem.
  To všechno bylo špatné, ale to, co doopravdy rozčílilo Gershmana bylo to, že český prezident nedávno potvrdil v Číně, že jeho země je připravena na rozšíření obchodních styků s Pekingem a nebude klást „lidská práva“ jako předběžnou podmínku pro obchodní vztahy. Gershman přímo funěl vzteky nad pražskou politikou „smiřování se s Putinem a položením ekonomických vztahů nad „lidská práva“.
  Ale ani toto nebylo to nejhorší. Car Gershman dostal málem mrtvičný zásah nad rozhodnutím českého ministra zahraničí, že Česko přestane financovat operace na svržení režimů na Kubě, Bělorusku a v Číně prostřednictvím programu „TRANS“. Tento program byl až do minulého měsíce částí vládou poskytované podpory Sorosovým publikacím Transitions Online, které úzce sledují cíle americké zahraniční politiky.
  Gershman napadl náměstka ministra zahraničí Petra Druláka za odmítnutí toho, co Drulák nazval „falešným universalismem“, který se snaží vnutit ostatním představu „ideální společnosti“. Rozčílil se nad Drulákovým odepsáním Havlova kultu jako „balíku idejí amerických neo-konzervativců“ (právě Gershmann je Havlovým zbožňovatelem).
  Pravda bolí a Gershman je zřejmě znepokojen Českou republikou. Když je ovšem Gershman znepokojen, obvykle následuje destabilizace a brzy to vede k plnému záměru na změnu režimu.
  Praha by si evidentně měla dávat velký pozor. Pokud český prezident Miloš Zeman má dost rozumu, měl by vypovědět operativce NED nebo různé organizace, financované americkou vládou jako je International Republican Institute a National Democratic Institute. Tyto organizace bezpochyby plánují podminování české demokracie.

  Copyright © 2014 by RonPaul Institute. Povolení k přetisku vcelku nebo částečně je ochotně poskytnuto, pokud bude uveden zdroj a odkaz.

  http://www.ronpaulinstitute.org/archives/neocon-watch/2014/november/17/neds-regime-change-tsar-eyes-czech-republic/

  http://www.reformy.cz/zpravy/ron-paul-mistr-prevratu-z-ned-nespousti-cr-z-oci/

 27. prokristovydrahérány! To jsem se lekla. Doháním poslední podzimní venkovní práce a tak jsem se k obědu dostala až teď. A klikla jsem na rputin odkaz (34), že si u jídla počtu. Ještěže mám žemlovku, taky jsme se mohla zalknout. Kde ten člověk vlastně žil? Já teda žila furtemfurt tady, ale skutečnost a stav ekonomiky a společnosti se mi teda jevil úplně jinak. No, jen houšť takových rozhovorů a za chvíli tu máme socialismus zpátky, protože staří trpí stařeckou zapomětlivostí a mladí se dovědí jen takové bludy.

 28. Dano, já jsem psala, že kdo nemá rád Kollera, nechť nekliká. Byl to z tvé strany nerozum. 🙂

 29. A k Putinově „návštěvě“:

  …Podle informací iDNES.cz lednovou akci organizuje Evropský židovský kongres ve spolupráci s Evropským parlamentem, českou část má na starosti Federace židovských obcí ČR. Jedná se o čtrnácté Holocaust Forum u příležitosti výročí osvobození Osvětimi a bude se konat na Pražském hradě a v Terezíně 26. a 27. ledna.
  Český patronát nad lednovým vzpomínkovým dnem potvrdil organizátorům poradce premiéra Bohuslava Sobotky Vladimír Špidla, za Evropský parlament pak jeho předseda Martin Schulz. V polské Osvětimi se k výročí uskuteční pietní akce pro ty, kdo holokaust přežili, v Praze by se měli sejít politici.
  Osvětim bude jen pro přeživší, politici zasednou v Terezíně
  „Na 70. výročí osvobození Osvětimi jsou pozvány do České republiky hlavy asi deseti států, mimo jiné ukrajinský prezident Petro Porošenko, i další vrcholní představitelé,“ potvrdil ČTK tajemník Federace židovských obcí Tomáš Kraus.
  „Vím, že se pozvánky rozesílaly asi do 45 zemí. Takže formát by měl být poměrně veliký…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prezident-milos-zeman-pozval-do-prahy-vladimira-putina-pis-/domaci.aspx?c=A141118_104007_domaci_skr

 30. Dcera byla jednou na nějaké besedě s Kantůrkem a prý to byly převážně verselé historky o tom, kde s autorem Zeměplochy popili 🙂

  Já jsem Zeměplochu nečetla, ale dcera mi o tom občas povídá, myslím, že takovej Smrť bez překladu vby vůbec nevyzněl. Nemluvě o tom, že kdo neumí anglicky, by podstatu jména nepochopil. Jo, dá se to vyřídit hvězdičkou a vysvětlivkou, ale není to ono.

  Ať žije Smrť 🙂

  Smrť prý nemá rád válku, že je jako náročněj šéf, kterej jednoho furt honí a nenechá mu chvilku klidu 🙂

 31. No jo, ale když ty jásavé články byly většinou na stránkách ODS – a jak to s nima dopadlo?

 32. (34) Ta Varšavská smlouva se nezapře, spolehlivý fundament.
  (37) Dano, tenhle vůbec netrpí zapomnětlivostí, jen jsme během těch blahých let odvykli, protože podobné výplody nikdo nepublikoval.
  (39) S těmi Židovskými kongresy, ten evropský má za presidenta nějakého Vjačeslava Moše Kantora http://cs.wikipedia.org/wiki/Vjačeslav_Moše_Kantor
  Pak existuje Světový židovský kongres, ten má za presidenta Ronalda Laudera. http://cs.wikipedia.org/wiki/Světový_židovský_kongres
  Milovníci spikleneckých teorií, máte volné pole působnosti.

 33. AK, ten světový s tím nemá nic společného, viz 809 pod Padafinem

 34. quivisi, jelikož se koná pod patronací EU-parlamentu, tak je vše naprosto v pořádku a rozruch mají na triku pouze media, která vyrobila tendenční titulky.

 35. Ano, a je to počtvrté. Poprvé se to konalo r. 2005 při 60 výročí osvobození Osvěčimi v Krakově, podruhé v r. 2008 v Kyjevě (65. výročí masakru v Babím Jaru), potřetí v r. 2010 v Krakově (65. výročí osvobození Osvěčimi) a teď to bude počtvrté (70. výročí spolu s připomínkou Terezína a proto v Praze)

 36. Vzhledem k tomu, že je nutno zlikvidovat Bimba, tak bych očekával, že Karloidi & comp. najdou jisté sympatie pro Hizballah.

 37. Na tom Kollerovi je nejzajímavější, že si tohoto kumunistického papírového rozvědčíka, s jeho fosilními názory (zejména v ekonomice), ještě někdo bere za experta. To se do hlavy nevejde…

 38. Staré obyvatele, co nasákli komunismem, vystřílet a zavést demokratický Lebensborn! A za pár let jednou bude líp … všichni budou vědět to samé, co bude v novinách, a žádné podvratné živly už experty nebudou.

 39. Echo24 je dnes poslední český týdeník, který pravidelně čtu. (nakouknu ještě do české pozice, ekonoma a to je tak všechno)

 40. 50
  já to taky nechápu. A stejně nechápu jak se někdo může nechat operovat od někoho, kdo vystudoval za socíku, nechat si od někoho takového postavit dům atd.:-D

 41. A co když už za komunistů pracoval jako novinář!

 42. No jo, co se dá dělat, není moc z čeho vybírat.

 43. 55,

  Tak toho novináře rovnou zavřít ! Beztak se dostal k novinařině buď protekci, anebo musel lézt extra výkonně komoušům do … 😉

  no a když ještě ke všemu psal srovnávací články mezi ústavou USA a SSSR, a dospěl k závěru, že ta sovětská je demokratičtější … 😀

 44. 34 ten Koller je opravdu otřesný. Ten způsob mluvy. Pamatuji si ten žargon z vojny a od učitelů politické ekonomie nebo jak se ten předmět jmenoval. Něco mezi Grebeníčkem a Ransdorfem.

 45. Spekulace Aeronet – špatně?
  Spekulace Kocáb – dobře?

  Já už snad ani nečekám, že bych se dočetl něco pravdivého. Nicméně mne překvapuje, že se v Česku nijak nekomentuje ta ruská fotka, kde stíhačka sestřeluje dopravní letadlo. V Německu to již bylo odborně komentováno a jednoznačně bylo prohlášeno, že jde o podfuk. Hlavní důvody jsou uváděny tři: terén je vzat z GoogleEarth, nápis na letadle je jinde než by měl být – a hlavně jde o jiný typ letadla.

 46. Ale jo, komentuje, na Palbě
  A zas tak jednoduché to není.

 47. Skimici 🙂

  každej mluví tak, jak se naučil v mládí. Ani Jirásek by se ti dnes nelíbil, kdybys měl šanci si s ním pohovořit.
  Důležitější je to, co říká, ne jak to říká.

 48. skimici, zpravodajci tak mluví a píšou všichni. Je to otřesné, ale oni jsou prostě zvyklí. Ale zas mají často zajímavé informace. 🙂

 49. 63 Rputi – to neposoudím. Žádné opravdové zpravodajce neznám. Když si odmyslím Randáka a toho kněze s fousama tuším z ČSSD.

 50. dvd – tady se tomu také nikdo nevěnuje. jednou to bylo označeno za primitivní fotomontáž a dál se tím nikdo nezabývá. Máme větší starosti. Všech 50 států včetně Hawaje zaznamenává rekordí teploty – tedy mrazy (na Mauna Loi – 0C). V Buffalo, NY napadlo od pondělka úřes metr sněhu, guvernér musel vyhlásit zvláštní stav. U nás jen fičí severák a je -7C. K tomu včera ještě pod Demokraty fungující Senát zamítl schválit Keystone pipeline a president Obama prohlásil, že poslední dva roky ve funkci bude věnovat boji s globálním oteplováním Ten blbec se snad nepodíval na teploměr za oknem vajthauzu. Jedině snad ve Fergusonu bude horko, protože tam se demonstranti za sociální a rasovou spravedlnost připravují vyrabovat místní obchody.

 51. 62 Halle – Jirásek se mi nelíbí a pohovořit bych s ním fakt nechtěl. 🙂

 52. Skimici, vidíš 🙂

  já ho přečetl v dětství skoro celýho. A mít tu možnost, zak se ho na pár věcí zeptám 🙂

 53. Dušane, s tím bojem proti oteplování je to nádhernej fór! 😀 😀

 54. Jestli to nebude tím, že opravdoví zpravodajci nelezou do médií a dozvíme se o nich jen když Německo překvapeně komentuje, co si to Rusáci dovolili, vyhostit jejich „diplomatku“ na oplátku za to, že Německo vyhostilo ruského diplomata z Bonnu…
  Prý to dříve nebylo zvykem (Rusové to prý nedělali, vyhoštěného diplomata mlčky spolkli)) a pokud to teď chtějí reciprocně dělat, je to nebývalá eskalace napětí… 😀 😀 😀

 55. Ale houby, reciprocita vypovídání byla vždycky.

 56. 68 Halle – přečetl a nebo jen vlastnil? Až teď si uvědomuji, jaké jsem měl veselé a bezstarostné dětství. Ze školy domů, tašku do kouta, rychle na fotbal nebo na hrušky, narvat listí na kreslení a doma zatížit dvěma až třema Jiráskama.

 57. Ale předtím se taky občas veřejně nevypovídalo, zavolal se velvyslanec, a řeklo se mu, že by ocenili, jelikož nechtěj dělat veřejnej cirkus, že by si ho druhá strana odvolala sama.

 58. Haladine – viz odkaz a slova „Retourkutsche ist ausgeblieben…“

 59. skimici, já přečetla v mládí cokoliv, kde se vyskytovala nějaká písmenka. A jelikož jsem byla fanda na historii, tak mi ani ten Jirásek nevadil. Některé věci jsem četla dokonce 2x.
  Naproti tomu jsem absolutně nebyla schopná konzumovat Rollanda, Remarqua apod. Zlatej Jirásek!

 60. Skimici,

  nevlastnil ani jednoho, všechno půjčeno z knihovny. Já byl vášnivej čtenář, a našim to lezlo na nervy.
  Takže jsem měl meziskladiště půjčených knih vskříňce s elektrickými hodinami ve vchodu, a odtamtuď je pašoval postupně domů 🙂
  Když někomu vypadly pojstky, otevřel dvířka, tak se na něj ty knihy vysypaly.
  Tak si zapnul spínač, ty knihy tam zase nějak nasrkal, a zabouch dveře.
  Celý vchod věděl, že jsou moje, nikdo nebonznul, a nikdy se žádná neztratila 🙂
  No ale pak máti ztratila nervy, vzala telefonní seznam , obvolala všechny knihovny v okolí ( 5 nebo 6) a zakázala , aby mi půjčovali.
  No, pak jsem musel do těch vzdálenějších 🙂

 61. Rputi,
  Alois se mohl s Walterem Scottem chytit za ruce a mohli by běžet nahatý proti větru. A nikdo by nepoznal kdo je kdo.
  Prostě doba byla taková, že Jiráskova tvorba byla ta pravá, co lidé chtěli číst. Dnes lidi čtou Vívega a skimic budoucnosti za sto let nad Vívegem bude ohrnovat nos. 😀
  Podle mě by byl v současnosti Jirásek velmi schopným autorem fantasy srovnatelným třeba se Szapkowským, Červeňákem, nebo s většinou amerických autorů. České, polské, či ruské autory záměrně neuvádím, protože evropští nakladatelé moc nepřejí žvanivosti a platí za knihu a ne za stránku. Szapkowský a Červeňák jsou výjimky kterým to nevadí.

 62. Šumaváku,
  na každé ambasádě je někdo odpovědný za špionáž. Většinou se i ví kdo.Někdy to jen tuší.
  Takže pokud se někdo nenechá přímo chytit za ruku, tak se toleruje.
  Pokud je třeba oplácet, tak se vyexpeduje taky.
  Ten německej údiv mě překvapuje, Putin už několikrát dal najevo, že ustupování Ruska skončilo. A že si už nenechá nic líbit bez odplaty.

 63. Vypadá to, že ten Viveg se bez skimice obejde.
  No, já četl tuším dvě jeho knihy. A pak jsem neviděl důvod číst další.

 64. ptakopysku, ono se zapomíná, že Jirásek byl středoškolskej kantor. A na rozdíl od dnešních autorů byl fanda do zdrojů, ale googlit nemoh, tak prohledával archlívy. A všechny údaje, který tam našel, do těch svejch knížek narval, aby to bylo historicky přesné.
  Vzpomeň si na Verna, když inženýr Cyrus Smith popisuje nějaký fyzikální jev. Jirásek je totéž v historii.
  Máš pravdu, že dneska by asi byl přes fantasy a literaturu faktu. A jak ten by gůůůůglil! Tohle, takříkajíc, historicky prošvih! 🙂

 65. Třeba si ten Viehweg myslí, že bude tak slavný jako Trail Chisholm… 😉 😀 😀 😀 😀

 66. … teď jsem před chvílí proběhl okolo televize a užasle pozoroval jakési panoptikum. Hlava a vedle Hamáček, Bohoušek a moje favoritka Nancy Pelosi. Busta je busta. Ani ušklíbnout se nebo vykulit oči nemůže …

 67. skimici, on se určitě jemně culil, tohle by mu dělalo náramně dobře (komu taky ne :)))))

 68. … v každém případě je to česko neuvěřitelná reklama a úspěch. Škoda toho nevyužít.

 69. Dobrá večer,

  Šakal skonšil, jako vždycky skvělej. Akorát nás vyhodili před koncem, že prý tam je další program.

  Od Jiráska jsem semo tamo něco přečetla, než mi ho táta zprotivil řečma, že v mém věku ho už měl přečtenýho celýho. 🙂

  Halladine, sotva zařal synek chodit ze čkoly sám, zasekával se v knikupectvích, kde si prohlížel knížky. Vždycky , když nedorazil včas, sebrala jsem se a jela k Andělu. PAk stačilo jen obejít knikupectví, spolehlivě jsem ho v nějakém odlovila.

  Zejména měl v oblibě Kanzelsberga u Anděla, tam už nás znali a prodavačky ho vždycky vyhazovaly, ať maže domů, než ho bude máma shánět.

  Tak si jdu přečíst toho Kollera, avbych věděla, kvůli čemu se dohadujete.

  není to překlep, a nemá byt Keller, že ne ? 🙂

 70. spolehlivost aeronetu – stčí trochu gůglovat …

  Martin Přikryl
  7 min · Prague · Upraveno
  Dobrý den, jen dvě věci.
  Nejdříve moje vyjádření ke konspiračním teoriím:
  Akci jsem svolal já, 19.000 lidí se k ní na Facebooku připojilo, 12-15.000 se účastnilo v Praze, další v Brně, Ostravě, malé skupinky i na vesnicích a ve městech Evropy i světa.
  Hodně z vás mi nabídlo svou pomoc, část jsem využil a díky za ní. Náklady na celou akci se nevyšplhaly přes 3.000 korun a ty jsem zaplatil ze svého.
  Bez facebook ads a podobných placených propagačních kampaní se zpráva o akci šířila sama – protože přišla v pravý moment, kdy mělo hodně lidí pocit, že už je potřeba se proti prezidentu postavit veřejně, ne jen ve statusu na Facebooku nebo u piva, vína, kávy.
  S americkou ambasádou jsem nikdy nejednal, ani s žádným jejím vyslancem a nejsem si při vší své příčetnosti vědom jakéhokoliv cizího vlivu na moje rozhodnutí se do akce pustit. Nejsem ve spojení s žádnými politiky, můj postoj je ryze občanský. Jediný člověk, resp. instituce, která stojí přímo v pozadí celé demonstrace, je prezident republiky Miloš Zeman a to proto, jak mě rozčiloval svým jednáním, až mě k akci vyprovokoval.
  Mimochodem: Na krabici, do které se v Brně sbíraly karty, je adresa na prezidenta Miloše Zemana. Na originální fotografii je to vidět. Stačí použít zvětšení. Celý článek aeronews je primitivní podvrh.
  Co dál? Jakub Pitroň s dalšími účastníky pondělního happeningu rozjíždí následující akci a já přebírám jejich text:
  „ČERVENÁ DO OKEN -navazující akce na Happening ze 17.11.2014: Chci si s Vámi promluvit, pane Prezidente, kde se jen na Národní třídě sešlo 12 000 – 15 000 lidí. Internetovou manifestační petici za odstoupení prezidenta republiky podepsalo již přes 89 000 lidí! Rozvířily se ale diskuze, že je nás málo.
  Vyzýváme všechny naše příznivce, kteří i nadále nejsou spokojeni s kroky prezidenta republiky: Spojme své síly a ukažme, že NÁS není málo! Vylepte si na okno jednu A4 Červenou kartu, aby byla zřetelně vidět. A pokud chcete zapojte známé, kamarády, kolegy z práce. Všichni, kdo nesouhlasí s kroky Miloše Zemana: Kartu do OKEN!
  AKCE PRÁVĚ ZAČALA a bude pokračovat minimálně do konce roku! Buďte s námi.“
  Máte-li potřebu nadále vyjadřovat svůj postoj, můžete se přidat.
  To je pro dnešek vše.
  Mějte se hezky, přeji vám klid a pojďme každý přemýšlet, co můžeme udělat proto, aby se napětí ve společnosti snížilo a přitom jsme se nemuseli „normalizovat“ jako v 70. letech minulého století.
  Martin Přikryl

 71. TAk se přiznám, že jsem toho Kollera nedočetla….

  Dlouhý, ukecaný, nemastný, neslaný a nic objevnýho jsem se tam nedočetla.
  Fakt nevím, co na tom koho tak bere, ať už v dobrém nebo špatném….

 72. 87

  Tvrzení proti tvrzení. No ale při tom počtu barevných revolucí, co Emeričané spáchali by to docela zapadalo.

 73. MaYdo, možná někoho bere právě to, že se dočetl odkaz na ten rozhovor právě tady.
  Jinak – pokud jde o obsah onoho hovoru – vtírá se mi heslo „socialismus s lidskou tváří“. Že bysme směrovali právě k tomu?
  Prý realistický popis situace před r. 1989. Mě zaujal obzvlášť názor, že propaganda KSČ nedokázala plně využít výdobytků tehdejší ekonomiky -cenové stability a plné zaměstnanosti. Modrého ptáka, Petra, příp. Foundryho, pokud by to tu četli, by asi omývalo. Oni by totiž, lépe než já, vysvětlili, za jakou cenu těch dvou výdobytků bylo dosahováno. A jak dlouho se to ještě dalo „táhnout“. MMCH: kdo ještě zná termín TOZ?

 74. 90 Тульский оружейный завод ? 🙂

 75. Dušane – 87 – ty fakt dokážeš člověku zkazit den. 🙁

  Já už se po přečtení toho Aeroflotu (oops, Aeronetu) těšil, že USA se tu chystají udělat pomocí agentů CIA barevnej převrat a ono prd. Zase jen další ruskej „fake“.

  Kde sakra jsou ti „hoši z JůEsEj“, když je člověk potřebuje ? 🙂 🙂 🙂

 76. No, to je skvělej nápad, ty karty za oknem. Jak práporky na prvního máje…..

  Hned se uvidí, kdo si ji za okno nedá. Bude se to na něj vědět.

  Jako druhej krok by mohla být kampaň na téma „nemluvte s těma, co nemají za oknem červenou kartu“. TAky by bylo možno okna, kde není červená karta vytlouct.

  Jako třetí krok by mohli lidi nosit červenou kartu na klopě. Aby bylo možno si posvítit na ty, co tu kartu na klopě nemají a všichni o věděli na první pohled, co jsou zač…

  zblbnutej dav….

  a moji mladí kolegové začínají mluvit v práci o politice. Otravuje mně to a debat se nezúčastňuju. Vyhovovalo mi tam, když se tohle neprobíralo.
  Většinou obdivují Havla a sympatizují s pražskou kavárnou. Nechce se mi mluvit o tom, že to vidím jinak, obávám se, že by to špatně skousli a bylo by z toho zbytečný dusno. Nač vytvářet zbytečný napětí….

  Prostě lépe o svých názorech nemluvit. Mít kvůli nevymáchaný hubě potíže „shora“ nebo zbytečný napětí s lidmi kolem sebe – nevyjde to vlastně na stejno?

 77. Tak teď je to nad slunce jasné…..pan Přikryl (stoprocentně to bude on, přece se tak podepsal) napsal, že v tom amíci nejedou.
  Takže je to pravda, když to napsal a navíc se podepsal. Přikryl. To by někdo jiný neudělal, ten by se jmenoval jinak.
  A napsal, že ten první dopis na aeronews je podvrh…..takže je to podvrh…když to napsal. Přikryl.
  Už jsem klidnej.
  Nojo, ale ten první taky nepsal, že kecá……takteď jak ?
  Zatracená svoboda volby……

 78. Dano, já o tom Kollerově textu nechci diskutovat. nezaujal mně. Nepřipadá mi dost zajímavej, aby stál za to. Na co mlátit stokrát přemlácenou slámu?
  Socialismus s lidskou tváří už tu víceméně máme.

 79. S vámaje potíž, že všechno berete absolutně, nikoli v kontextu doby, která to hodnotila tak, jak to hodnotila. Což se od našeho hodnocení pochopitelně liší. Ale i toje důležité vědět.

  A taky koukám, že tu Budapešť jste přehlédli, jak krajinu.

 80. 95 ten čas! Kdybych byl podnikavější už mám pár krabic doma a zejtra stojím se stolečkem v červený hadovce a teplým kabátě na ulici. 100 ks barevných papírů v Narpě ca dvě stovky. Přeříznout napůl – je jich dvěstě po dvou korunách. V tiskárně bych určitě dostal dobrou cenu, k tomu červenou obálku po dvaceti, Zemanovu fotku v červeným rámečku A3, možnost společné fotky s fotkou a zaslání mailem po dvaceti. Pozítří letenku na Seychely a užít si Ježíška v teple…

 81. maYdo – 95 – „a moji mladí kolegové začínají mluvit v práci o politice. Otravuje mně to a debat se nezúčastňuju. Vyhovovalo mi tam, když se tohle neprobíralo.
  Většinou obdivují Havla a sympatizují s pražskou kavárnou. Nechce se mi mluvit o tom, že to vidím jinak, obávám se, že by to špatně skousli a bylo by z toho zbytečný dusno. Nač vytvářet zbytečný napětí….

  Prostě lépe o svých názorech nemluvit. Mít kvůli nevymáchaný hubě potíže “shora” nebo zbytečný napětí s lidmi kolem sebe – nevyjde to vlastně na stejno?“

  Ty jo, skoro jako kdyby na mně dýchla atmosféra druhé půlky 80. let. Tak nějak tenkrát mluvila naše domovní důvěrnice, takto předsedkyně jakési lokální buňky Svazu Československo-Sovětského přátelství. Nic ve zlém, ale ta podobnost je až neuvěřitelná… 🙂

  Nicméně souhlasím s tím, že dávat si do okna rudé praporky je naprosto debilní nápad. To jsme doma nečinili ani v době, kdy to bylo v listopadu a únoru víceméně povinné.

  Na druhé straně, to že mladí v práci začínají mluvit opět o politice a většinou obdivují Havla a sympatisují s pražskou kavárnou vidím jako lehce positivní, po těch letech normalisace od roku cca. 2000. Havla sice osobně nemusím, ale na zdravé míře odporu proti establishmentu (ať je jakýkoli, zejména když je rudě levicový) není nic špatného.

 82. Na co Budapešť, jetsli chcete majdan, stačí zajít na Staromák….
  těch pár zoufalců, co se tam klepe s cedulí Pražský Majdan aspoň bude mít společnost.

 83. Rputi – 98 – a jaký je kontext doby toho rozhovoru s Kellerem? Neuskutečnil se náhodou v r. 2014, ač to vypadá, že na jaře 1968?

 84. Proboha – podíval jsem se na iDěs:
  Na pozadí ze tří amerických vlajek je fotka z formely uplácaného neandrtálce.
  Nevíte, proč k tomu přilepili s fotkou nesouvisející článek o odhalení Bysty Wendy Hejvla v emerickém Kongresu ??

  To je čistý Děs, i bez toho „i“ na začátku…..

 85. skimici – 99 – zapomněl jsi na další artikly. Například mikiny (na trika je chladno) s přeškrtnutým Zemanem. Nebo na gumové figurky Zemana s Krtečkem. To se nesmí podceňovat. 🙂

 86. 98 Rputi – já tam začátkem týdne budu, tak dám přednost nechat se ochytřit a při té příležitosti ovínit domorodci. Proto to teď ani nečtu.

 87. (60) Někdo psal, že Kocáb dobře? Co se fotky týče, že jde o podvrh jsem četl několikrát, ale spíš na internetu.
  (87) Tak trapně jednoduché…. Spiklenecké teorie jsou mnohem napínavější. 😛
  (89) Spáchali, jako tuhle?
  (90) Dalo se to táhnout jen s odrátovanými hranicemi.

 88. Dobrý večer. Dušane a Pavle, ad fontes. Shlédněte uvedená videa a sami pro sebe zhodnoťte, nakolik se shodou okolností tyto osobnosti v televizi prostě „potkaly“ – především Potměšil a Kocáb.
  Jestli je Martin Přikryl takový mág, že dokáže přemluvit televizi na čtyři hodiny v hlavním čase, aby vysílali to co chce, chci ho do marketingového týmu.
  Potměšil:
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/214411058041118/
  Kocáb:
  http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/18.11.2014/
  Horizont:
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10316155327-horizont-ct24/214411058051118/

  Pan Přikryl byl jistě iniciátorem. Mnozí mu pomohli. mj. ČT, lidé z prezidentských voleb.

 89. Dano, to je Martin Koller – nikoli Keller, dost velký rozdíl.
  Koller to hodnotí z tehdejší pozice, dost zajímavé, jak si tehdy hoši mysleli, kde je chyba. Že nebyla, je věc jiná. Ale to uvažování ledacos vysvětluje, třeba proč si mysleli, že to nevydrží. Proč na Národní neposlali vojsko. Proč ty připravené tanky nevyjeli. Různí lidé měli různé důvody. A dozvíš se je spíš tak mimochodem…

 90. (104) Kdo by neměl podnikatelské nápady, stačí obrátit znaménka u ruské kampaně oslavy Putina.

 91. … vždyť říkám, Pavle, kde já moh bejt 🙂 Ale vážně, já třeba nechápu, jak někdo zdravý může vydržet válet se doma na podpoře. Vždyť se stačí jenom rozhlédnout …

 92. Pavle, jáí nemám nic odporu vůči establishmentu.

  Ale jaký odpor proti establishmentu? co je na obdivu Havla proti establishmentu? Hlásnou troubou establishmentu jsou media a bráno podle nich je Havel, Schwarzenberg a pravdoláskaři tím establishmentem nejestablishmentovanějším, i když oficielně nevládnou.
  Ale cokoliv činí dobře činí…

  proboha co je na obdivu Havla proti

  A pokud jde o naši mládež nejde o to, jaké politické názory zastávají, ale o to, jak se staví k tomu, že někdo jejich názor nemusí sdílet. O to, že jejich názor je ten správnej a jakýkoliv jinej je špatně.

  Mně nevadí, že mohli zvencnout z knížete a nosili placky a vyvěšovali ho do okna. Ale nebylo mi příjemný, že jsem se stala poněkud podezřelou, když jim docvaklo, že jejich nadšení nad vidinou Karla na Hradě ani jejich pocit tragedie po prohraných volbách nesdílím.

  Jetsli Ti na tom něco připomíná osmdesátá léta, tak snad jen to, že kdo nesdílí „oficielní názor“, je podezřelej a bacha na něj.

  Ale ten, na koho je třeba dát bacha, je v tomto případe moje maličkost.

  A mně s eprostě v takový atmosféře čpatně pracuje. Cítím se svobodnější, když se tam politika netahá. Posuzování mých politických postojů mi stačilo za bolševika a doufala jsem, že už se s tím nesetkám.

 93. Rputi, nezlob se, ale svou 108 píšeš až teď. Když jsi psala 34, tak jsi neuvedla, to co ve 108, takže vznikl dojem, že s názory páně Kollerovými souhlasíš bez výhrad.

 94. nickname – 107 – Ale jistě, já nijak nepolemisuji o tom, že novinářům a redaktorům všeho možného (a nejen jim) leží Zeman těžce v žaludku. Holt je kdysi označil za hnůj a póvl a teď za to nese následky. Každý svého štěstí strůjcem, že ano ?

  Moje námitky proti celému tomu procesu spočívají výhradně v tom, že zkoušet se zbavit skrze ulici demokraticky zvoleného presidenta necelé dva roky po volbách je debilní a krajně nedemokratické. IMHO by bylo mnohem lepší nešaškovat po bulvárech a v klidu čekat, až se uchlastá nebo ho raní mrtvice a bude klid. A tiše doufat, že v příští volbě se objeví konečně někdo celkem normální.

 95. Dobrý večer, šakal pěkný, jen zůstávám zvědav, co bylo na těch 8 či 10 slidech, co už nestihl. V ideálním případě snad něco o svérázu té čtvrti… Ten si takhle holt musím nastudovat u Rady a Žáka.

  Nicméně, abych pokračoval, kde jsem dopoledne přestal: Celé je to smutné, nejvíce snad tou kolektivní slepotou, tou drtivě většinovou neschopností v propagandistickém řevu rozpoznat podstatné věci. Opět stojí za přečtení dnešní Macek: http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=137645&menu= Už poněkolikáté klade docela jednoduchou otázku: Jak je možné, že Zeman vadí, a Babiš nevadí? Jak je možné (ptám se já), že všichni tihleti bystří bloggeři donekonečna rozpitvávají, napsal masakr? nenapsal masakr? byl na Národní třídě? nebyl? jak se překládá z angličtiny jméno té ruské skupinky? — ale že na Národní třídě řeční agent Bureš, je všechny nechává v naprostém klidu. Co kdyby tam měl proslov Zifčák, ozvali by se?

  Zeman mi jako president vskutku není příliš po chuti, jako premiér též nebyl, ale kdybych omlouval protesty, s nimiž se teď potýká, jejich nechutně stádní formu a nicotné argumenty, zároveň bych tím z nějaké části zpětně legitimizoval tu obludnou řadu neuvěřitelných nehorázností, s nimiž se za svého presidentství setkával Klaus. Už jen proto tak činiti nebudu.

  Dovolím si však užíti příležitosti, abych znovu poukázal, co to vlastně je tahleta pravdoláska: Jaká je kvalita jejích myšlenkových koncepcí, jejích argumentů, jejího chování. Je to smutné.

  Samozřejmě, co taky dneska není smutné… Avšak, vzato čistě teoreticky, pokud by si všichni podprůměrní plus jeden průměrný zvolili (tvoříce takto těsnou většinu) svého představitele a ten se choval jako buran, nemá žádný rozumný smysl si na to stěžovat. Ale co ti nadprůměrní? Nedalo by se od nich očekávat více, než dnes vidíme? A jestli jsem očekával trochu více, lze mi to prominout?

 96. 114 Pavle
  ad „A tiše doufat, že v příští volbě se objeví konečně někdo celkem normální.“
  Jako že se během těch dvou let vylíhne někde v laboratoři, stačí dorůst a přijede na bílém koni?

 97. maYdo – 112 – ale jistě, v obecném duchu s tím souhlasím. Já osobně ve firmě taky nepodporuju politické disputace a nijak se jich neúčastním, protože to v práci (zejména tedy v našem IT oboru) nemá co dělat.

  Na druhou stranu nelze přehlížet, že situace s nastupující rudou frontou lísající se k Rusku je až tak neudržitelná, že si toho všímají i lidé dříve zcela apolitičtí. V mém oboru typicky různí ichtylové, kteří sice znají většinu RFC dokumentů z paměti a po večerech píšou počítačové hry či spletité kryprografické programy, ale donedávna by nepoznali komanče ani kdyby je kopal do zadku a byli ochotni obdivovat „Occupy Wall-Street“ či bratříčkovat se v diskusích s hackery z Ruska.

  Dneska i tihle lidé, poněkud odtržení od reality, začínají chápat, že Rusko je průser a jejich pátá kolona u nás je průser dvojnásobný. Takže se není čemu divit, že se chytají i zoufalců typu Schwarzenberga, který sice podřimuje a šišlá, ale rozhodně nepůsobí dojmem, že by byl východně orientován.

 98. Pavle, souhlasím s oběma odstavci. I pro Zemana platí: kdo volá ulici, ulice mu odpoví.
  Dnes by Zeman vyhrál volby 80:20. Zeman roste a cvičí se v boji. Kdyby ho chtěli novináři odepsat, nenapíšou ani čárku.
  Dnes jsem v rádiu slyšel přetlumočeného McCaina, dále někoho z americké neziskovky, jsou docela bojovní proti Zemanovi a proti nějakému Drulákovi na MZV – kdo je to?
  Potkal jsem některé s rudou kartou na sociální síti a mají docela bojovnou náladu. Virální marketing.
  Ti co dávají červenou kartu neprosazují liberalismus. Chtějí jinou formu socialismu. Štrougala místo Jakeše.

 99. Zpátečníku, média se hodně snažila. Babiš ANO, Zeman ne. I když Zeman jim hodně pomohl a třeba já jej jako presidenta beru na vědmí. Nic víc. Babiše neberu.

 100. PAvle, a Ty se domníváš, že někdo tady má námitky z lásky a obdivu vůči Zemanovi? 😀

  těch skutečných sympatizantů bude minimum, větčina ho asi volila proto, že byl pro ně jen o chloupek méně odpudivou figurou než kníže.
  Ono teda asi taky dost lidí i toho knížete volilo proto, že byl pro ně jen o chloupek méně odpudivej než zeman 😀

  Ale já myslím, že demokracie nemůže fungovat tam, kde část voličstva, jakmile nedopadnou výsledky podle jejich očekávání, si chce vynutit změnu demonstracemi. To pak není demokracie.

  já si ymslím, že pokud sem nevrthnou islamisti nebo něrozpoutá někdo „kvůli Ukrajině“ válku, tak máme čanci, že to časem začně fungovat.

  ale musíme si prostě odtrpět ty roky s demokraticky, přímlou volbou zvoleným zemanem – a připomínám, že přímou volbu větčina voličů fakt chtěla – , případně s dalšími opičáky, co přijdou po něm a přestat doufat, že se nám podaří si vydemonstrovat nějakýho spasitele, co to bude dělat jinak a lépe.

  Kdyby teď zeman odstoupil, tak kdo se nabízí? Babiš? je to snad lepší varianta?

 101. skimici – 116 – No já furt doufám, že u nás žije dost normálních lidí, kteří by se toho mohli ujmout. Kupříkladu nějaký pensionovaný universitní profesor věd exaktních (chemik, biolog, fysik apod.) nebo třeba co já vím třeba již zmíněný Nárožný nebo Marek Eben. Cokoli bude lepší než šišla kníže či Ovar I.

 102. Pavle,
  co já tak poslouchám, tak mezi prostým lidem je Švarcík mrtvej muž. Důvod je jednoduchý – huhňá a není slovo rozumět. Takový všeobecný názor je, že by měl bejt buď zalezlej, nebo mrtvej a představa že by byl úřadujícím prezidentem, vyvolává veeelmi rozpačité reakce. (V podstatě typu: kdybysem to byl věděl, jak během roku schátrá, tak bysem mu to nehodil) Jenom skalní příznivci mu stále fandí, ale připadá mi, že ho moc necitují tedy pokud jeho slova nejsou někde v písemné formě). Protože huhňá a není mu slovo rozumět. 😀 😀 😀

 103. Pavle: proti ulici nemá nikdo slušný šanci. Vyhraje větší hulvát. Kdo první pozval ulici je už jedno.

 104. Dano,
  sem tuhle čet, že proti islamistům v Lybii defakto konsolidovaně stojí jenom příbuzí Kaddáfího. Takže Velký bílý otec ve Washingtonu je patrně na stejných rozparcích, jako v Sýrii. Je to velmi odpudivá kaše, kterou navařil a nyní je připravena ke konzumaci…

 105. maYdo – 120 – ale fuj. Když píšu „někdo normální“ tak tím rozhodně nemyslím StBáka Babiše/Bureše.

  Kupříkladu takový jura-p je zkušený politik, t.č. na pensi a kdyby kandidoval, tak mu ten hlas klidně a docela rád hodím.

 106. Za chvíli už nás čeká ostrá kampaň. Dva roky není moc času. Máte někoho? Požadavek: aby bez hole přešel Rudé náměstí.

 107. (112) To jsi trochu mimo, s těmi médii hlásnou troubou establishmentu. To snad jedině ona „veřejnoprávní“.
  Ostatní jsou hlásnou troubou průměrnosti, neb to nejvíce vynáší, sem tam hlásnou troubou nějaké posedlosti, pokud to někdo platí.
  Ad mládež, to je přesně jejím zvykem staletí, ta nekompromisnost. A někteří z toho ani k stáru nevyrostou, ale těch není tolik.
  (114) Někdo celkem normální? Škromach, Švejnar, Halík? 😛
  (120) V demokracii se nedemonstruje? Ajta krajta …..
  (122) V přímé volbě ani náhodou. Ledaže by někdo zaplatil sakra těžké peníze a ani pak asi ne.

 108. ptakopysku – 125 – No, dokud se podřezávají mezi sebou, tak mně osobně je to celkem jedno. Koneckonců, v Alžíru to činili celá 90. léta za mizivého zájmu sdělovacích prostředků.
  IMHO je nutno dbát jen na dvě věci. Za prvé důsledně potápět jejich lodě už u břehů Afriky (to když se chystají migrovat do Evropy jako kobylky) a za druhé si nenechat nakecat, že kamery v ulicích a kontrola Netu je ten správný prostředek pro boj proti islámskému terorismu.

 109. Penzionovaný univerzitní profesor by asi byl manipulovatelná figurka.
  a ad 121 – to by se za Kaddafího nestalo! Kdo to asi zpusobil? Nějak se to vymklo původnímu záměru.
  Už kdysi někdo říkal, zvítězit v boji se dá, ale co so počít potom?

 110. quivis – 131 – No, osobně se domnívám, že víceméně úplně každý demokraticky zvolený politik je manipulovatelná osoba (ne vždy nutně „figurka“).
  Pokud bychom chtěli někoho skutečně nemanipulovatelného, tak mně napadá leda psychopat formátu Adolfa Hitlera nebo Vlada Napichovače. Což osobně považuji za ještě méně přijatelnou variantu než Ovar I.

 111. Ten původní záměr byl Frantíků. Ani jim ho neposvětila EU, pokud by Frantíkům na něčem takovém záleželo.

 112. 127 Nickname
  jeden takhle přešel po hladině i jezero a nebylo mu to nic platné. Ostatně, dnes už je jiná doba. V Doktoru na moři lodní lékař také nazřel že má podobné schopnosti a od té doby ho nikdo neviděl…

 113. Tak zase na chvilku. Opět jsem Šakala nestihl. S tím kollerem mi to nedělejte. Sice jsem ho dočetl dokonce, ale dalo to práci. Na druhé straně, jak už tu někdo poznamenal, bylo to poučné. Setsakra vím, jak vypadal náš vyspělý socialistický průmysl, kovoprůmysl zvláště. Také mě těší slyšet toho stbáckého komunistického zmrda vyprávět, jak se jim to vymklo z rukou a slyšet ho nadávat na současnost. Nebude ta současnost asi nejspíš tak úplně nejblbější.
  Add Albertov. Náhodou jsem viděl přenos veřejnoprávní čubičky a a v něm lidičky s červenými kartami. Nevím, neznám, ale věřím, že ten mladý užitečný idiot tu akci skutečně zorganizoval a dal samozřejmě na vědomí soudruhům z čt. Koukal jsem, že Zemana mají ještě raději, než měli rádi Klause. Také bylo krásné, jak se geniální Babiš choval státoprávně, ale jeho bavišnoviny se Zemana nezalekly. Opět se ukázalo, že prezident měl s tím póvlem a hnojem pravdu.
  Na druhé straně, víte, jak by tu bylo krásně s Karlem degenerem? Klid, sociální jistoty a urogenitální problémy. A všichni bychom se měli rádi.

 114. Dano, 113 – já se domnívala, že moje nzory jsou známé!
  A krom toho, informace, které dostává a hodnotí teď jsou velmi relevantní.

 115. Kdybyste věděli o někom, kdo by mohl být prezidentem a projde Královskou cestu pěšky, bez hole, dejte vědět.

 116. ale, Pavle, buď realista.

  Za prvé pochybuju, že by jura tu kandidaturu vzal.

  Za druhé mám na mysli situaci, kdyby zeman poslechl hlasu ulice a teď odstoupil. Ne řádné prezidentské volby po skončeném volebním období.

  Babiš uspěl ve volbách a je výrazná figura. Pokud by se nevynořil nějaký nečekaný kandidát, tak kdyby byly mimořádné prezidentské volby, řekněme během roku, tak má velice slušnou šanci.
  Rozhodně je to mnohem pravděodobnější, než že ti jura umožní , abys mu ten hlas hodil.

 117. nickname – 137 – že bych to prubnul ? Tedy projít bez hole tu Královskou cestu ? 🙂

 118. Františku, mě dnes při sekání trávy napadlo, jak by to asi dopadlo, kdyby byl Zeman presidentem nebo předsedou vlády v době (1991-1993), kdy se Slováci národnostně a státotvorně probudili. To by teda byla mela! 🙂
  Nemohu si pomoci, ale u mne Zeman ztratil kredit u korunovačních klenotů. Od té doby jej toleruji. Je můj president až do doby, než mí spoluobčané zvolí jiného.

 119. Babiš a president? Neblázněte. Porovnejte si, jaké má president pravomoci a možnosti ovládat vnitřní trh, získávat důležité informace o konkurentech, s premiérem nebo minfin. Byl by blázen, kdyby chtěl být presidentem.

 120. 137 Nickname
  Co Kocab? Ten by to vzal. Nakonec Havla pry navrhl on. Americkou manzelku ma nebo mel, ujetou dceru, poruchu vyslovnosti, co byste jeste potreboval?

 121. skimici, Pavle, tu podmínku kdysi splnil Gorbačov, v době kdy generální tajemníci umírali jak mouchy na mrazu.
  Podmínka kavárny: neokoukaná tvář, nezatížená minulostí.
  Reálná podmínka: politik s dvacetiletou praxí.
  Vyřešení rozporu: přepíšeme minulost.

 122. Tak červené karty za okno jsou moderní náhradou futer natřených krví z berana či kozlíka.
  Anděl smrti to bere jako znamení…. znáte to.
  Také kde vzít tu skopovou krev, když ochranka nikoho nezastřelila a krev prostě netekla.

 123. 143 Nickname
  Aha. No tak se musime jeste podivat kdo by to dokazal zaridit. To naposled umel Andropov nebo Calfa.

 124. Skimici: Kocáb – myslíte farářovic Michálka. Otec farářoval kousek od nás. Jenže se nepotatil. Má ještě manželku? Nebo je s tou Lejlou? Džamilou?
  Proti Zemanovi je to jiná liga. Kdyby nebyl líný, hagiografové by nabrousili brk hned zítra, porazil by lítou šelmu Putina nebo Porošenka (jak bude třeba), občas vyjel za Prahu, měl by šanci. Zase to budou honit na poslední chvíli, budou volat Schweinerovi, ten jim to slíbí – neslíbí, přijede – nepřijede a Zeman tam bude podruhé. Což mu nezávidím. On nehrál tenis, duch je odhodlán, ale tělo je slabé.

 125. Dobrý večer vespolek,

  Pavle, biology v penzi raději ne. Co tak koukám, tak pokud se někdo z těchto dostal na nějakou pozici, tak vesměs začali tropit šílenosti (v naprostém rozporu se svým nesporným vědeckým kreditem).

 126. Františku,
  já se prvě obávám, že kdyby došlo na to, že by byl prezidentem Karel, bylo by to spočítáno těm, kdo nemají správné názory a neměli v oknech červené karty.

  Ony jsou i sofistikovanější metody, jak postižené nesprávnými názory zdeptat, než je pozavírat.

  Kdo je slušnej člověk, má v okně červenou kartu.
  Já mám v okně červenou kartu, já jsem ta správná.
  VY nemáte v okně červenou kartu? ts, ts, ts…
  Pepíčku, nehraj si s tím chlapečkem, oni neměli v okně červenou kartu, kdoví, co jsou zač…..
  to uhlí ve sklepě určitě čmajzla ta čůza z prvního patra, vždyť ani neměla v okně červenou kartu….
  Víte, pane kolego, pracovně proti vám nemám námitky, ale když jste neměl v okně červenou kartu, tak už vás nemohu považovat za spolehlivého pracovníka.
  Kdo nemá v okně červenou kartu, má psychický problém.
  je způsobilý vychovávat děti ten, kdo nemá v okně červenou kartu?

 127. Uvidíme, jestli to podruhé zkusí Jakl. Naposledy jsem ho viděl se sádrou na noze, jestli se nepletu 🙂 Je drzý až vyzývavý, zkušenosti má, levičák není.

 128. A univerzitní profesor už taky kandidoval, tetovanej 🙂

 129. No nic, tak jinak… S panem Doležalem ve spoustě bodů nesouhlasím, ale jeho názory si vždy rád přečtu. Mezitím jsem si přečetl mj. tohle: http://bohumildolezal.cz/texty/rs3258.html , a za jádro rozhovoru bych s dovolením považoval asi toto:

  Je třeba protestovat proti politické situaci jako celku, a hlavně, mít představu, co s tím.

  Škoda, že ve většině mediálního obsahu — ať již vytvářeného řadovými žurnalisty, či profesionálními propagandisty, rozvíjejícími zářné estébácké tradice, anebo naopak užitečnými idealisty — nikde nevidím prakticky nic srovnatelného. (Ovšem když se podívám třeba ke Svobodným nebo ODS, není to o nic lepší, o dalších stranách vůbec nemluvě.) Nevidím tam tu představu, to se rozumí samo sebou; ale ani široko daleko nevidím téměř nikoho, kdo by si připustil, že by bylo dobré nějakou tu představu napřed mít…

 130. PAvle proboha, Ebena ani Nárožnýho ne!!!!

  To, že je někdo oblíbenej komediant, zdaleka neznamená, že by byl schopný prezident.

 131. Já vám řeknu jak to bude…
  Top 09 podpoří Halíka
  Proto bude kandidovat i Klaus.
  Do druhého kola postoupí Zeman a Klaus.
  A protože kandiduje Klaus, vyhraje opět Zeman.

  PS.
  Kolik a jakých kandidátů bude v prvním kole nehraje roli.

 132. 146 Nickname
  Rusáky vyhnal až do Moskvy, na fotkách by se ve třídách dobře vyjímal (mohl by si vzít ten obličej co nosil v Pražském výběru). Michael Ropotamo Kocáb.

 133. Tak zase dostane-li komediant roli, je pravděpodobné, že se naučí i text.
  Na to si režisér dohlédne.

  Ledaže by kandidoval Karel Fiala v bílém obleku… tam by se to mohlo vymknout.

 134. maYdo – 149 – nešaškuj. Od roku 1990 jsme tu měli postupně za presidenta Havla, Klause a Zemana. Na postu předsedy vlády cyklovali Čalfa, Klaus, Tošovský, Zeman, Špidla, Gross, Paroubek, Topolánek, Nečas, Fischer. Možná jsem pár těch komiků vynechal.

  Za celou dobu nedošlo nikde v mém okolí ani ve městě ani na vsi k tomu, co popisuješ. Tak proč by k tomu mělo dojít zrovna teď ? Kdo chce někoho prásknout, nepotřebuje k tomu žádnou kartu a činil tak v minulosti i bez karet. Kdo tak nečinil, nezačne to dělat kvůli nějakým kartám. To je opět nějaké podivné duševní dědictví minulosti, kdy se lidé udávali kvůli těm nevyvěšeným praporkům (mohl bych vyprávět). Dneska je to každému u prdele (abych byl tedy patřičné lidový, jako soudruh Ovar I.)

  Pokud si Tě bude chtít někdo dneska takříkajíc „vychutnat“, tak Tě obviní z korupce. To je takříkajíc „epiteton constans“ moderní doby.

 135. „120) V demokracii se nedemonstruje? Ajta krajta …..“

  No, proč by se nemohlo demonstrovat? Klidně ať se demonstruje.

  Ale demonstrovat proto, že volby nedopadly, jak jsem chtěla, mi připadá poněkud nesmyslné. Demokracie funguje především na konsensu, že nemusí být vždycky po mém.

  Jo, kdyby byli volili poslanci, bylo by je možno prostřednictvím demonstrace volat k odpovědnosti, že blbě zvolili, že jsme to tak nechtěli.

  Ale poslanci nevolili, poslanci v tom jsou nevinně. To my jsme volili, tak máme, co jsme chtěli 🙂 No, i proti tomu, lze demonstrovat, ale připadá mi to poněkud dětinské.
  Přece jsme chtěli přímou volbu, že když si prezidenta zvolíme sami, tak to bude lepší.

 136. nickname : ten Potměšil mi nenaběhl, stejně nevím kdo to je. K hercům v politice mám nedůvěru. jediný Reagan potvrzuje výjimku. Kocáb mne nijak nepopudil. A v mnoha odpovědích s ním souhlasím. Tady je zcela běžné, že proti nějaké, na místě nepřítomné, oficiální figuře vysoupí klaka tří komentátorů. Zeman je ostuda a pouští si blbě hubu na špacír.
  Co se týče aeronetu a podobných webů jsem téměř stoprocentně přesvědčen, že jsou produktem ruské(sovětskéú ofensivní desinformační služby.

 137. 160 Nickname – Alfred byl zda se slusny a konsistentni clovek.

 138. Trochu OT,
  dnes jsem se dověděla o jedněch známých – paní Češka, vzala si tehdy zde pracujícího Francouze, před pár lety se přestěhovali do pánova rodného města ve Francii. Letos v létě se hodlají vrátit zpět – pán usoudil, že mít na krku líné francouzské pracovníky s odbory, které ho co šéfa honí po soudech (neb chce, aby zaměstnanci pracovali), je drobet moc, a navíc nechce svou ve Francii narouzenou dceru nechat vyrůstat v prostředí, kde se to hemží etnikem horším než čeští cikáni.
  Tož tak. V české firmě, u které tu dříve pracoval, ho s radostí vezmou zpátky, a jemu nevadí, že nebude šéfovat…. Jde o ajťáka.

 139. Pavle, to se týká výhradně HAvla, respektive pravdolásky a kulturní fronty, která z jeho kultu žije a knížete jako Havlova „dedice“ v úřadě.

  S jistou míru opovržení nebo odsudku vůči těm, kdo si dovolili mát na Havla kritickej názor, s tím jsem se setkala. zejména v první polovině devadesátých let a kdy kritický nýázor na něj opravdu nebyl ve slušné společnosti in.
  Případně s jistou mírou zarmoucenosti a lítosti nad pomýleností a zaslepeností kritika.
  To bys koukal, jak z něj byly paf některý bývalý komunistky, který se honem překabátily a začaly kázat místo o socialismu o morálce :-D.

  A neříkej mi, žes nečetl nikdy nějaký cancy o tom, že nemít rád Havla je příznakem mindráku nebo špatnýho svědomí. Hradní psycholog Hubálek v tomhle podával docela slušný výkony. 🙂

  A kdyby se podobná kampaň rozjela v mediích, tak by ses možná divil, jak rychle by lidi začali takhle blbnout. já myslím, že právě pravdoláska k tomu má docela talent. Takže kdyby byl knížepán prezidentem….

 140. 161 Dušane, ta ruská dezinformační služba je opravdu dobrá. V některých článcích jsem našel své názory jak bych je sám napsal, až jsem se divil. Jak to dělají….
  Asi jsme agent a nevím o tom.

 141. MAtzurko, co se to vylíhlo? VYpadá to jako kuře křížený s malejma mimozemšťánkama z Akt X

 142. Matzurko – 163 – přesně odpovídá popisu, co mi řekla mladší po návratu z pracovní cesty ve Francii. Majitel firmy – francouz – je na kolenou prosil (zajistí byt nebo i domek k pronájmu)aby mladí zůstali a pracovali pro něj. Důvody byly zcela stejné

 143. Schumi, ty agentem, na jseš moc ukecanej, ale tím východním směrem blbneš sám od sebe. je to v tobě jako v koze.

 144. Schumi, tvé názory se opravdu shodují s názory, zveřejňovanými na aeronetu? Jsi si opravdu jist? Radši se znovu podívej….

 145. maYdo – 164 – no já se s tím za celý život opravdu nesetkal. A to znám lidí docela dost. Canců v tom smyslu jsem četl mnoho, ale osobně jsem se s tím fakt nesetkal. Ani v obchodě, ani v osobním životě.
  Pravda, potkal jsem člověka (z jiné firmy), který si vzal volno v práci, aby si mohl jít omrknout Havlovu mrtvolu, když ho vystavovali v kostele. Pokýval jsem nad tím tenkrát hlavou, že různí lidé mají různé koníčky a nechal jsem to plavat.

  Úvahy na téma k čemu má či nemá pravdoláska talent bych nechal stranou. Když si takhle přečtu některé výstřiky Zemanovo příznivců v některých diskusích (většinou nikoli zde, bohudíky) v tom smyslu, že „Ať žije Putin“ či „Chtělo by to všem sebrat majetek, který si po roce 1989 nahamounili“ nebo dokonce „Církevní restituce byly zločin“ tak si tyto tři odnože pitomců (Havloidi x Zemanovci x Babišoidi) nemají pranic co vyčítat a když to čtu, tak se mi na jazyk dere ono zcela nedemokratické „Pobijte je všechny, on si to Bůh nějak přebere“.

  Naštěstí vidím na naší mladé, že nová generace už to má celkem na háku a spíš je zajímá, jestli pojedou na rok či dva studovat do Holandska nebo do Anglie. Ještě, že tak.

 146. DAno, ale to nějak neodpovídá tomu Nárožného průměrnému Čechovi, co chce třicet tisíc měsíčně za tři hodiny práce denně 😀

 147. MaYdo, omlouvám se, ale zřejmě viróza (fakt viróza, žádný alkohol) způsobila, že 171 nějak nerozumím.

 148. PAvle, jak jsi stár, v jakém prostředí se pohybuješ a v jakém poměru jsou zastoupeny mezi těmi lidmi, co znáš, ženský? 🙂

  Já se přiznám, na pravdolásku jsem hodně alergická. Nevěřím jim a připadají mi pokrytečtí. Hodně z nich jsou bývalí komunisti a zůstalo to v nich a nejsou schopni si to přiznat. A především mi přes všechny řeči o toleranci připadají v podstatě hodně nesmiřitelní vůči těm, kdo smýšlí jinak.

  A znám lidi, co jim opravdu věří. Navíc to jsou většinou hodný slušný lidi, co by mouše neublížili. Poměrně snadno propadají pocitu viny z čehokoliv, zejména ze zrady nějakých vyšších hodnot.
  Čímž jsou velmi snadno manipulovatelní. Když se někdo cítí provinilej a chce svůj hřích odčinit, je to spolehlivější nez okovy a kriminál.

  Babišovci a zemanovci jsou primitivové a pragmatici. Neznám nikoho, kdo by koukal na zemana nebo Babiše jak na svatej obrázek. Ani jejich obdivovatelé a voliči v nich nevidí mravní autoritu.

 149. Dano, čemu na tom nerozumíš?

  Psala jsi, jak měl Nárožný svatou pravdu, ve svém tvrzení, že průměrnej čech chce pracovat tři hodiny denně a brát za to třicet tisíc měsíčně a teď si tu s Matzurkou potvrzujete, ze Francouzi nahlížejí na čechy jako na výkonnější a méně rozmazlené pracanty.

  Což tedy nějak nejde dohromady s tím tvrzením o lenoších, co chtějí za málo práce majlant.

  No a taky to odpovídá mému dojmu, že Nárožný zas tolik „průměrných čechů “ asi nepotkal. 🙂

 150. MaYdo,možná je to tím, že není Čech jako Čech. A že do zahraničí vyjížděli a se zahraničím spolupracovali hlavně ti, co si chtěli vydělat prací.
  A také možná tím, že těch, o kterých píšu výše, není většina. A že se i tady začíná většina blížit francouzskému způsobu.

 151. PAvle, ještě takhle .

  nelíbí s emi, když ředitel školy uprostřed vyučování má projev, ve kterém, hodnotí politické poměry v zemi a mluví o ztom, že se musí demonstrovat.

  bez ohledu na to, jetsli s demonstracemi souhlasím nebo ne, dokonce i kdybych se jich sama účastnila, nemá ředitel školy takový věci vyhlačovat školním rozhlasem.

  Děcka o tom samozřejmě diskutují, jak mezi sebou, tak v hodinách. To je v pořádku a dobře. Ale nějaký „hovory z ředitelny“?

 152. No právě, neií čech jako čech. A kterej znnich je teda ten průmernej? A kdepak ho asi tak ten Nárožnej potkal, že to tak ví? Na chodbách ČT?

 153. Kromě toho do zahraničí vyjíždějí asi nejvíc poslanci v Bruseli a jejich štíby a servis. Dano, přece mi nebudeš tvrdit, že si vydělávají prací 😀

 154. MaYdo – s kolika lidmi jsi se setkala v průběhu listopadu 1989 a jaké byly jejich představy, touhy? Já se tu stýkám s několika, na které Nárožného popis sedí jak ten Jandák. Prostě za málo peněz hodně muziky. Ale možná to v Praze je jiné, to nevím.

 155. MaYdo, ani moje dcera, ani její přítel nejsou poslanci v Bruseli. A přitom vyjíždějí pracovně nejen do Francie, ale i Anglie a jinam. Ty se chceš hádat, že? Tak to nemohu sloužit, jdu vyležet tu virózu.

 156. Maydo, vyjeďte se, prosim, podívat za hranice ČR . Alespoň na dva, tři, dny. A pokud možno mimo původní východní zónu. A mluvte s domorodci :-)ne nadarmo nám toto poznání bylo dříve zakazované.

 157. Hmm, tak to moc nechápu, co by se Mayda asi tak měla od nějakých domorodců dozvědět. Já jsem přes 10 let pracovala v mezinárodním týmu, v denním styku s lidmi snad ze všech evropských států a čas od času i neevropských. Vím dost dobře, jací jsou a jak pracují lidi v zahraničí a jak u nás. Lidi na západě pracují stejně jako u nás, někdo je pracant a někdo umí dobře šplhat a práci kamuflovat. Rozdíl byl v tom, že na západě jsou zaměstnanci mnohem sebevědomější, dobře si hlídají na co mají nárok a neudělají ani o fous víc než musí. Češi ve firmě byli ochotní udělat i mnohem víc. Podobně jako Mayda mezi svými známými i příbuznými nějak výše popisované typy nevidím. Snad ve vsi, kde máme chalupu, je pár líných hospodských povalečů, ale z asi 200 lidí opravdu pár.

 158. žijeme v jiných světech – každý má svůj pohled. A proto je možné i nechápat.

 159. Dobré zas ráno… 2 Šumavák ad 82 – ten Trail Chisholm, to je nevlastní brácha Largeho Hadrona?

 160. 2 Rpuť ad 184 – a to já to zas tomu zrzavýmu skřetovi přeju.

 161. 168 jo, ukecanej a blbej. Tak mi Dušane věcně vysvětli, jaké konkrétní nebezpečí mi hrozí od Ruska. Čeho se mám obávat?

 162. 188 PeSi, ne, že bych neměl připomínky (zjevím v hospodě), je to i zjednodušené. Ale obecně souhlasím, sedí to.

 163. Dobrý den. PeSi, čekám, kdy se pravice bude starat o dělníky a živnostníky.
  Škoda, prezident je levicový.
  Včera mě v TV dostala věta, že ujíždění před policií má být trestný čin, ne přestupek. Proč? Protože policisté se pokusili zabít ujíždějícího motorkáře, když se jim to nepovedlo, tak ho zkopali do hlavy a zachytily je přitom kamery.
  Není daný předpis, jak by se mělo zastavovat vozidlo, proto je přípustné zabít ujíždějícího řidiče.

 164. Uvidíme, zda policisté budou souzeni za zneužití pravomoci úřední osoby, pokus o těžké ublížení na zdraví v organizované skupině, podílnictví.

 165. Dobré ráno.

  Dano nechci se hádat.j Tys napsala svůj názor, já mám svůj a ten je jiný. Mám si ho snad nechat pro sebe jen proto, že některým nekonvenuje?
  Já znám taky několik lidí, co na ně sedí charakteristika Nárožného. Zrovna tak znám spoustu jiných.
  Nicméně nemyslím si, že by mně to opravňovalo ke generalizacím, jací jsou Češi. Zejména od člověka, který se pohybuje ve specifickém prostředí, které táhne k jisté sebestřednosti a zahleděnosti do sebe.

  Jinak podstata mého sdělení nebyla, že se chci hádat, ani jaci jsou češi, ale že jsem přesvědčená, že nártořný by byl špatný b)prezident.

  A že mám hlubokou nedůvěru k tomu, když je voláno, že prezidentem by měl být kdejaký bavič, který náhodou utrousí moudro.

  To je všechno.

 166. nickname – likvidace střední třídy je celozápadní problém. I Ron Paul si v jednom článku stěžoval, že partaje se už pomalu liší jen tím, kdo je spomzoruje

 167. heleno,
  https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik
  o čem mám mluvit s lidmi v zahraničí? O tom, jaký je „průměrný čech“?

  JInak moje reakce vyplynula z delšího kontextu, který jste asi nepochopila, možná i záměrně.

  Asi jako když jste mi začaly předhazovat, že bych si měla uvědomit, že za minulého režimu bych měla syna v ústavu, protože mi volební plakát s knížecíma kecama o hodnotách listopadu připadl stejně pitomej,. jako plakát o tom, že splníme závěry nevím kolikátého sjezdu.

 168. [170] Já se s tím setkal. Párkrát ano.
  Jinak se ta doba opět trochu mění. Sepsal jsem si k tomu jeden postřeh. Já si vážně dovedu představit, že za pár let budu vysvětlovat, proč jsem nebyl v průvodu. Opravdu ANO.

 169. [181] Vyjedu, promluvím. Ne moc často, jsem pecivál. Daleko spíš si promluvím s někým, kdo přijede sem. Nakonec mi vychází, že ono je to všude stejný.

 170. [193] V tomhle bych řekl, že Nárožný patří k těm bavičům, kteří mají vlastní, velmi rozumný názor. Netrousí náhodou, trousí málokdy a většinou je co číst či poslouchat.
  Čímž neříkám, že má ve všem pravdu, ani že by byl dobrý prezident.

 171. DAno, já jsem byla v listopadu v Praze. A i když jsem nevěděla nic o chystané demonstraci (a na akci, organizovanou svazáky bych stejně nešla), tak jsme se samozřejmě účastnili demonstrací, všetně těch, kdy se nevědělo, jestli režim nesáhne k použití síly a říkallo se, že tanky jsou připravené za Prahou. Zapojili jsme se, jak to šlo, jakmile jsme se o tej akci dověděli. Na víkend jsme jeli na chalupu s balíkem tiskovin, o které si mezitím volali známí, s kterými jsme byli v kontaktu.

  To pro případ, že bys chtěla stavět na představě, že jsem byla asi zavřená ve sklepě a bála se, že mně oškliví vzbouřenci oběsí na lucerně. 😀

  Takže vím, že představy o listopadu byly velmi různé. Tak různí, jako jsou různí lidé. A v tom listopadu hlavně neurčité. Protože nikdo nevěděl, co nové poměry přinesou.

  Howgh.
  Jdu se posadit do zubařského křesla. Zatím si může připravit vážená kádrovací komise další otázky na téma , co jsem kdy dělala, a co jsem si myslela.

  teda, je pradva, že já jsem si hlavně představovala, že už nebudou kádrovací komise. 😀 Ó, jak naivní jsem byla…

 172. Mno… nedá mi nevzpomenout!
  To takhle jednou městská rada v Augšpurku prošustrovala městskou kasu a slavně vymyslela, že ušetří na metařích. Tak těm Turkům dala každému 30000 odstupného a poslala je domů do Turecka.
  A rázem vypuk v celém městě ukrutnej čurbes, protože toho bohdá nebude, aby Němec vzal do ruky koště – přece nebude dělat takovou podřadnou práci!
  A tak zameteno bylo jen před trafikou a před zeleninou, protože trafikant a zelinářka nechtěli riskovat, že si na tom, po zimě neuklizeným, štěrku někdo zláme nohu a oni přijdou o zákazníka. 😀

 173. Honzo, jí mám Nárožnáho docela ráda.
  Jen si myslím, že takhle se prezident prostě vybírat nedá. A že to nemůže dělat někdo jiný, vytržený z úplně jiného prostředí akontextu.

  já si myslím, že to především ukazuje bezradnost těch, co po takovém prezdentovi volají, co od toho prezidenta vlastně chtít. Leda snad že bude kázat morálku a ty nesprávně smýšlející převychová. A v takových podmínkách nikdo nemůže být dobrý prezident.

  Konec konců, já myslím, že populární herec jako ministr obrany, že to docela stačí…..
  Ukazuje to, že nekterý věci prostě nejsou slučitelný.

 174. Já bych Nárožného brala, cožpak o to. Je to velice vzdělanej a chytrej člověk, tu figuru by zahrál, ostudu by neudělal.
  Jenomže, právě proto, že je jakej je, tak by si zoufal a říkal něco jako „já starej vůl,kam sem to zase vlez“.

 175. Dobrý den
  taky jedno výročí – 20 listopadu před dvaašedesáti lety si Urválek vyhrnul rukávy a k těm trockistům, sionistům a buržoazním nacionalistům soudružsky (byli přece soudruzi) od srdce promluvil, podporován ulicí, která je v zásadě vždycky stejná.

 176. (188) Bodejť by jo, když je to blbnutí P&L naruby. 😛
  (200) Lze si představovat, že nebudou kádrovací komise. Lze si představovat, že jsou kádrovací komise. Zcela po ctěné libosti.
  Mně je bližší nedbat o kádrovací komise, jsou-li, ale to je čistě moje zvyklost.

 177. 196 ano Honzo, a navíc se obávám, že dosud dobrovolná pětiminutovka nenávisti bude povinná.

  Co mi připomněl zástup u vydávání červených lístků…jako bych už něco podobného viděl… „Dejte mi tři placáky a pytlíček štěrku…“ Life of Brian…

 178. 204 skimici, Slánský si provaz zasloužil. Ano, bylo nefér, že za něco jiného než za co si zasloužil. Ale zasloužil. Sklidil co zasil.

 179. 207 Rputi, foto těch s červenými lístky mi připomíná Velkého kormidelníka. Rudé knížky….

 180. Nickname,

  Kissinger nehraje roli. Toho už koupil Putin taky 😀

 181. Mně na tej akci s červenými kartami zaráží hlavně tohle :

  „Jediný člověk, resp. instituce, která stojí přímo v pozadí celé demonstrace, je prezident republiky Miloš Zeman a to proto, jak mě rozčiloval svým jednáním, až mě k akci vyprovokoval.“

  Nemyslím si, že za akcí stojí nějaká ambasáda. Spíš bych za tím hledala TOPáky, ale nemyslím, že to by)’vymysleli ve stanickém štábu, to bude spíš tím, že to bylo pro knížecí voliče a příznivce prostě přitažlivá akce. Docela věřím, že to zorganizovalo pár členů jednoho politckého fan-klubu přes facebook, na to stačí pár lidí, co prostě chtějí. Počítačová komunita je velice propojená a navzájem se ovlivńuje.
  Dceři pozvání na demonstraci taky přišlo. Od několika lidí.

  Ale nerozumím tomu, že organizátoři jsou přesvědčeni, že udělali správnou věc a přitom nejsou se ochotni za ni postavit ani tím, že řeknou “ to já jsem to vymyslel a zorganizoval, je to moje věc a moje dílo“ a místo toho plácají něco o tom, že je vlastně v pozadí zeman…

  Připadá mi to stejně hlopupý, jako když se Dimun kdysi vymlouval, že za to, že nadýchal nějaký promile za volantem může Klaus, protože ho večer před tím tak rozčílil, že si musel dát o panáka víc 😀

  Zbývá dotaz, co ti, kdo sice nesouhlasí s kroky prezidenta, ale nesouhlasí ani s těmi, kdo podobné akce organizují….

 182. No co by, nic není povinné, takže jak je jim libo. Nepřipadám si nijak utlačený, když se mi ani jedna ta strana nelíbí.

 183. Maydo, ti co nesouhlasí s ulicí budou ubiti čepicemi. V lepším případě.
  Šlo o klasickou virální kampaň.
  Přemýšlím, jaká by měla být naše reakce na Putina? Vypovědět velvyslance? Vyhlásit válku? Poslat ty neposlušné feťáky, huliče a smažky – 18-ti leté kluky a holky bojovat v ukrajinském bahně? Aby se naučili disciplíně? Tak by svatá trojice nejednala.

 184. Maydo, já na Vás neútočím. Chtěla jsem tím pouze říci, že je občas dobré podívat se na věci odjinud, zpovzdálí, z jiného úhlu. Člověk tím získá nadhled, utřídí si myšlenky a třeba na něco změní/pozmění názor. Anebo taky ne. Nic víc moje poznámka neznamenala.
  A nerozumím tomu, proč jste připojila odkaz na obchodní rejstřík? Nechápu, co jste mi tím chtěla sdělit… naznačit?

 185. 218 MaYdo, ….co ti, kdo sice…..

  Kromě jedněch i druhých jsou i ti, kteří místo marnění svého drahocenného času takovými náhražkami a rvačkou o předhozené kosti, zabývají se pragmatickou činností, jejíž výsledky jim zajišťují spokojenější a radostnější život. Co asi dělá Jirka ppa…..

 186. Heleno, nehledejte ve všem nějakej zlovolnej záměr. 😀
  Nevím, kde se tam ten rejstřík vzal, že tam je, jsem si všimla až před chvílí.

  Asi jsem někde klepla na něco, na co jsem neměla.

  jo, podívat se na věci z jiného úhlu není špatné. Ale ne vždy je nutno proto vyjíždět za hranice. Podstatnější pro to podívání z jiného úhlu je ochota připustit, že se někdo na věci může dívat z jiného úhlu a že ten jeho úhel podledu není nutně jediný správný.

 187. Nickname, můžete mi vysvětlit, što takoje „virální“ ?

 188. Nickname, pravoslavný se hádají, co pamatuju…. 😀

  Oni tam jsou Rusové,Ukrajinci, Slováci , tak co byste čekal.

  Odilo Štampach je takovej církevní tůrista. Byl , tuším, v podzemní církvi, pak se dal ke starokatolíkům, a čertví, kde je teď. Jednou jsme byli v divadle, na Marii Stuartovně a zjistitli jsme, že tam byl uveden jako „teologický poradce“ Odilo Štampach.

  Čertví, co tam teologicky radil. 😀

  To představení bylo skvělý. Aniž jsme to tušili, byla to benefice k šedesátinám paní Janžurové. Ona jako Alžběta, Preissová jako Stuartovna.

  Zahrály to skvěle, dámy. Jistě i proto, že jim Štampach teologicky radil, kd eby bez něj byly. 😀 😀 😀

 189. virální kampaň znamená propagaci výrobku, značky takovým způsobem, že ani netušíte, že se jedná o reklamu. Např. sdílení vtipných videí.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Vir%C3%A1ln%C3%AD_marketing

  Zapojení US ambasády v tomto případě není nutné, ale nelze ho ani vyloučit. Pokud se přes 6 konexí znáte s celým světem, tak přes tři konexe zná půl Prahy amerického velvyslance.
  Časovou souvislost červených karet a kritiky směřované na prezidenta a pana Druláka lze vysvětlit nezávislými akcemi oslavujícími 25 let svobody.

 190. … podzemní církev zní tajemně. Naskočí mi dvě ad hoc asociace, Halík z Prahy a Potemník z Ferdy Mravence.

 191. Hmm,
  tak u oběda v závodce jsem se poptala kolegy profesora z Hungárie, cože se to tam v Budapešti děje. Jde o velmi distingvovaného pána, který již mnohé viděl a zažil, víceméně v důchodovém věku.
  Jen zachmuřeně prohlásil „free lunch“, a že se pak, až se bude vracet od nás domů, v té Budapešti schválně zastaví a půjde demonstrující spočítat….

 192. (227) Taky bych to viděl na souhru náhod, říznutou paranoiou, možná i cíleně přikrmovanou paranoiou, viz onen Aeronet.

 193. zdravím !
  Schumi, také já si podle některých zdejších hodnocení-připadám jako Putinův agent, ačkoliv o tom, že by mne -dříve i nyní-někdo „verboval“ či dokonce platil 😕 Zajímavé je, že odkazy, které zde dávám z jiných médií než jsou zdejší mainstreamová , jsou nejméně z 90% překlady anebo přímo odkazy na západní média-hlavně americká 😕
  A k tomu Přikrylovi a vůbec k „spontánní“ organizaci „pražského mejdanu“:
  údajně o souhlas Magistrátu hl.m.Prahy k povolení „veselice“ nepožádal Přikryl, ale OPONA o.p.s. (http://oponaops.eu- předseda správní rady Marek Vocel ,manažer prezidentské kampaně Karla Schwarzenberga; podle webové stránky uvádějí jako partnera m.j.“US embassy“ );samotný Přikryl se také pohyboval v „území reklamy“ …

  Ostatně fakta je možno vybírat( nebo zamlčet) a prezentovat tak, že pomocí nich dokáže každý to, co chce dokázat … 🙁

 194. [222] Pohled zvenku je rozhodně zajímavý.
  Já dělám už pár let rozhodčího. Občas se s někým pohádám (ať už jako rozhodčí, závodník nebo trenér), to tak k tomu patří. Jako poslední argument někteří používají „Ty nejezdíš ven, nevíš jak se to dělá venku“. Pak na jedno mistrovství pozvali mezinárodního rozhodčího (Němec, mluví česky) a v jednom rozhodujícím zápase mu jeden z těch, co jezdí ven, vysvětlil, jak se má rozhodovat. Mezinárodní rozhodčí vytáhl černou kartu a dotyčného vyloučil.
  Ono se na to chce často kouknout i pohledem zevnitř. My se tady fackujeme.

 195. Bylo zde vzpomenuto výročí Slánského procesu. V té době bylo povinné zdobit okna nejen vlajkami, ale portréty státníků – tehdy Stalina a Gottwalda. Horliví občané měli za okny celé ikonostasy , protože to bylo přísně sledováno domovními důvěrníky, nedbalí byli zaznamenáni a bylo jim to připomenuto, když se pokoušeli dostat dítě na II. stupeň školy.
  Nu vida, zdobení oken se nám vrátilo. A ještě něco. Špatně se díváme.
  Sokol to naznačil Bělohradskému, když se vyjadřoval k majdanu. “ Václave, to ses špatně díval, když jsi viděl na majdanu nácky.“
  „Schumi, tvé názory se opravdu shodují s názory, zveřejňovanými na aeronetu? Jsi si opravdu jist? Radši se znovu podívej….“
  Vrací se nám to, vrací a nějaký Jakub Pitroň si myslí, jak je originální.

 196. No, AK, zdvižené prstíky McCaina a Carla Gershmana a varování Rona Paula bych tak lehce neodbývala.

 197. Ad 231 – Westíku, o Oponě a ještě jedné agentuře, také napojené na TOPku, psal ten „propagandistický“ článek na Aeronetu a kromě toho ještě než vyšel ten článek, chvíli po té ostudě na Albertově, ty dvě agentury napsal na svůj facebook Plesl. Sice jen ty názvy, ale bylo jasné, o co jde. Takže klasické 2 nezávislé zdroje … 😉

 198. (232) „Ty nejezdíš ven“ bude asi modernizace oblíbeného „není ti šedesát a nebyl jsi v Moskvě“. 😛
  (234) Když na mne už zvedalo prstík a varovalo mne tolik lidí, že jsem celkem imunní. A to i pokud zdvižený prsík i varování považuji za ne zcela nepodložené.

 199. „zdvižený prstík“
  No raději bych specifikovala, jestli palec, ukazováček anebo prostředníček…. 😉

 200. Ad 237 – „ne zcela podložené“ – To jako, že toho McCaina v TV někdo umně zahrál a ten Gershmanův článek ve Washington Postu si nějaký tamní redakční elév vycucal z prstu?? Velké LOL !

 201. Je skoro neuvěřitelné, jak plzeňské ženy milovaly V.Havla, a ctí jeho památku : asi ta „skleněná srdíčka“ kradou za účelem zřízení domácího oltáře a naslouchání hlasu ze záhrobí … LOL
  “ Podle …. odhadu se nejedná o politicky motivovaného vandala, který nemá rád Havla, ale spíše o milenecký akt, kdy některá z plzeňských žen má doma Havlovo srdce.“
  http://plzen.idnes.cz/vandalove-podruhe-ponicili-lavicku-vaclava-havla-v-plzni-pzd-/plzen-zpravy.aspx?c=A141120_085949_plzen-zpravy_jzk

  A nejen v Plzni se projevuje takovýmto způsobem „láska až za hrob“ 😕
  http://budejovice.idnes.cz/poskozena-lavicka-vaclava-havla-dnt-/budejovice-zpravy.aspx?c=A140731_150102_budejovice-zpravy_jkr

 202. 246 – a proč myslíš, že plzeňské ženy tu lavičku milují ??
  Neseděl on tam (teda – ve Plzni) na Borech ??

 203. Židle přivařit ke kruhu, aby je nikdo neukradl a nepoškodil a na ty židle dát skleněné ozdoby.

  Za pokus o vraždu 18 měsíční podmínka, za rozbití skleněných koulí dva roky.

 204. Šimone,
  aha, člověk si furt rozšiřuje obzory. Já si doteď myslel, že tomu zařízení se říká Sybian machine. A ona je to česky Havlova lavička…

 205. „…mají symbolizovat, že Václav Havel byl zaníceným příznivcem dialogu a shromažďoval kolem sebe lidi, pro které je dialog doslova životní potřebou.“
  Zdroj: http://plzen.idnes.cz/vandalove-podruhe-ponicili-lavicku-vaclava-havla-v-plzni-pzd-/plzen-zpravy.aspx?c=A141120_085949_plzen-zpravy_jzk

  V knize Indiánský běh, který napsala dcera Pavla Kohouta a kde se vykytuje řada skutečných postav z disentu, samozřejmě pod přezdívkami, má postava, zjevně inspirovaná Havlem, přezdívku Monolog 🙂

 206. Ad 241 – Tak v tomhle výroku nemám odvahu se rýpat…

  Ad skleněné ozdoby – Jen jestli to tam v noci nejezdí potajmu rozbíjet Šípek, aby měl větší kšeft…

 207. maYdo,
  on byl svým založením vyložený Monolog, ale jakmile došlo k dialogu, tak byl zanícenej. Co je na tom k nepochopení? 😀 😀 😀

 208. …Ruský mluvčí Alexandr Lukaševič dnes Washington varoval, že změna této politiky by měla vážné následky. „Pokud k ní dojde, pak můžeme hovořit o vážné destabilizaci situace s těžkým dopadem na rovnováhu sil v regionu,“ řekl mluvčí.

  Podle Lukaševiče by rovněž americké zbrojní dodávky znamenaly porušení dubnových Ženevských dohod, jejichž signatářem jsou i Spojené státy. Dohody předpokládaly ukončení ozbrojené konfrontace na Donbasu a zahájení celonárodního dialogu o budoucím uspořádání Ukrajiny…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ruska-diplomacie-vyslala-varovani-Americanum-Jestli-poslete-Ukrajincum-zbrane-346654

 209. Tak zatímco se demonstruje proti zemanovi a plánuje se věšení rudých praporků do oken, poslanci potichu připravují zvýšení svých platů skoro o 15 procent.
  A když to neschválí, tak to prý bude rovnou o pětadvacet.

  takže odtud možná vane vítr, který třepe červenými kartami…… 😀

  Mimochodem, já služební zákon moc nesleduju, stejně se mně to netýká.

  Ale docela by mně zajímalo, jestli je na místě náhodu to rozhořčení nad slovníkem prezidenta nemá zastřít skutečnost, že ten zákon opravdu zkurvený je.

 210. Ahoj! práce osvobozuje…
  ale občas již přemýšlím, jestli opravdu potřebuji být až TOLIK svobodný… 🙁

  dočítám:
  ad 206 Schumi – “Dejte mi tři placáky a pytlíček štěrku…” No nebylo to za totáče lepší? Si pamtuji že se kamení nemuselo kupovat, stát na své náklady večer připravil před Aeroflot fůru dlažebních kostek… 😉 😀 😀

  ad 222 helena* napsala:
  Člověk tím získá nadhled, utřídí si myšlenky a třeba na něco změní/pozmění názor. Anebo taky ne. „ to se fakt dnes smí? Já myslel, že když Zeman v 89 napsal
  „masakr“, že na tom musí trvat do konce života a nějaké kecy o „standartní demonstraci“ si má po 25 v politice odpustit. 😉

  ad 227 nickname napsal:
  Zapojení US ambasády v tomto případě není nutné, ale nelze ho ani vyloučit.
  Jo. Ale zatím jsem nikde nezahlédl jméno té tiskárny, která panu Přikrylovi ty (deseti)tisíce červených karet včetně poštovného, dodala celkem za 3000,- Kč. To by mě moc zajímalo! Já mám prospekty poloviční a když si jich nechám vytisknout 5000 (matrici mají) tak mě to včetně DPH přijde na 8-10 000.Bez poštovného. Byť, uznávám, já mám oboustranný tisk. Ale třeba ta tiskárna pochopí, jaký je to marketingový tah a přihlásí se sama. 😉

  Jdu se zase osvobozovat.

 211. (262) “ že na tom musí trvat do konce života a nějaké kecy o “standartní demonstraci” si má po 25 v politice odpustit“ – nemusí, ale nevypadal by (tolik) jako blb.

 212. AK,
  no když vychladnou revoluční vášně, člověk může leccos nahlédnout jinak. Zejména je-li vzdělanec a rozhlédně se do zahraničí – jak psala Helena, může nahlížet z jiného úhlu, ba i názor změnit…

 213. Honzo ze Ž. ad 232 – 😀 😀 to znám velmi dobře.
  Já byl jednou v Rakousku rozhodovat drezuru. Náhodně. Byl jsem se tam podívat na závodech, jim nepřijel rozhodčí. Takže mohli těch ca 70 koní poslat domů… Protože známe své papenheimské, tak mě požádali, abych ty závody sledoval z budky rozhodčího. Mně se sice moc nechtělo, ale budiž.
  Funguje to tak, že kolem obdélníku, na němž jezdí všichni účastníci té které soutěže stejnou úlohu, sedí pět rozhodčích a hodnotí…
  Já si ze zvyku, kromě povinných třech známek, ještě psal protokol a poznámky u každého jezdce.(U nás chodívali ti svědomitější jezdci za rozhodčím a chtěli vědět, co bylo špatně, co zlepšit atd.)
  Pak se ti rozhodčí sejdou, dají ty známky dohromady, spočítají průměr, ze kterého vznikne vítěz a pořadí… A bylo zle. U jedné závodnice já měl hodnocení výrazně nižší.
  A oni se do mě včetně pořadatele pustili… co si to dovoluji a jestli vím, čí je to dcera – já jemně, citlivě, s mým známým diplomatickým taktem opáčil, že nevím a že i kdybych věděl, tak je mi to srdečně jedno, že maminka nejezdila… 🙂 😀 😀
  Další fáze byla, že to vidím špatně, protože mladá před 14 dny vyhrála ve Vídni Bundeschampionát dorostu a je prostě špička a zaslouží si být první!!!! (oni můj podpis na ten závěrečný protokol dost potřebovali 😉 )
  Já, se slovy: „čo bolo, bolo, těrazky som rozhodčím já!, prohrábl papíry a říkám:
  „Udělala omyl, vynechala cvik a za ten vynechaný cvik má u mě 0 bodov!! A abych pravdu řekl, když ho ani nenaznačila ani se nepokusila to opravit, tak mít po ruce zvonek hlavního rozhodčího, tak už to nedojela…“
  Chvíli bylo mrtvé ticho, já to pak vylepšil otázkou:
  „Mrkněte se do protokolů jak jste hodnotili „EXE- malý kruh pracovním klusem…“
  Dva rozhodčí se nechali chytit, nahlédli do svých papírů a neopatrně pravili:
  “ to tu nemáme…“ a já to dorazil slovy: „jo, ale v úloze to je!“…

  No, nevyhrála.

  A já na tom místě od té doby v klidu sleduji závody z tribuny.I jsem se naučil v tom Rakousku předváděné výkony ( pokud už vůbec) komentovat jen česky… 😀 😀 😀

  Zahraniční rozhodčí, kteří neznají příbuzné funkcionářů, nevědí kdo s kým spí a organizátoři jim neřeknou, kdo a proč musí vyhrát, jsou vždy potíž! 😀 😀 😀

 214. Halladine,
  kdyby mlčel, zůstal by filosofem.
  jako by to stejně nebylo jedno.
  A Kalousek tvrdí, že rozhodování o vlastních platech je frustrující….

  Možná by lidi na ty červené kartičky mohli napsat, kolik by kterému členovi vlády dali na platu. To by asi nastalo ve Strakovce podivení… Za tu mizerii přece nemůže kde se vzal, tu se vzal samojediný Zeman, co dělali ti ostatní, hráli kuličky ?

 215. “ že rozhodování o vlastních platech je frustrující….“

  Ať chvilku vysadí a živí se vlastní prací jako živnostník a nebude s tím mít naprosto žádný problém…

 216. Matzurko, já mám dojem, že se soudruhům poslancům ten rozruch kolem revolužního výročí a zemanova slovníku docela hodil…

  zrovna tak se domnívám, že než se rozhořčit nad tím, že žekl o nějakém zákonu, že je zkurvený, tak by stílo za to se zamyslet, jestli níhodou fakt zkurvený není.

  Protože zkurvenej zákon je větší průser, než slovník prezidenta.
  I když chápu, že v zahraničí si více všímají toho slovníku, než blbejch zíkonů. 🙂

 217. No jelikož zeman nemá žádné pravomoci kolem státních peněz, tak v tom asi bude neviině.
  A co se týká těch polaneckýchpříjmů..
  Když měli o párstovek zvýšit minimální mzdu, to bylo keců……

 218. Šumaváku,
  😀
  Kalouskovi by možná stačilo, kdyby se stáhl do ústraní a žil z dividend… Silně pochybuji, že by dokázal normálně pracovat. Nebyl on původně chemik ? Daůších výbuchů nám snad netřeba…

 219. to je teda fakt frustrující, rozhodovat o tom, že si zvýším plat o sedm tisíc víc 😀

 220. Halle,
  ale tomu se říká přece říká kouřová clona. Zatímco národ se baaví na téma červených kartiček, poslanci si přilepšují.

 221. maYdo,
  prej 8100,- Kč. Minimální mzda je kolik, o 400,-Kč vyšší ? Čili, jeden každý z nich připravil o práci jednoho zaměstnance za minimální mzdu. No fajn, ne ?

 222. No, kdyby se mělo objektivně zhodnotit , co je v tomhle státě zk……Spatně, , vznikla by pornografická literatura 🙂

 223. Šumaváku, jetsli ono pro toho Kalouska není frustrující, že nemá žádný vzrůšo.

  Plat mu přistane v bance sám od sebe pravidelně kažýdej měsíc, žádnej nervák, jetsli ty prachy dojdou, žádný dohadování, že fakt už potřebuje zaplatit a že je dávno po splatnosti, žádný vysedávání s kalkulačkou, na jaký platby bude, co je možno odložit a co už nepočká……

  hele , to musí být děsný nůďo, takovej život, to se nedivím, že je frustrován. 😀

 224. No MaYdo,
  ale představ si ty nerváky, co s těma prachama on, rozvedený a se zaopatřenými dětmi, bude dělat ? Jestli to dá nějaké nemocnici, nebo na sirotky, no fakt adrenalin, ne 😉 ?

 225. A to se chystej hovadiny v armádě, Budou se vyřazovat bitevní ruské vftulníky schopné provozu , a budou se kupovat emerické, dobré akorat tak na trnsport,
  Někdo si zase namastí kapsy.

 226. Jakápak občanská válka! Rusko přece přepadlo Ukrajinu! 😀

  …Ukrajinské ministerstvo zahraničí si ve čtvrtek předvolalo českého velvyslance Ivana Počucha a sdělilo mu, že výroky prezidenta Miloše Zemana ohledně situace na Ukrajině jsou nepřijatelné.

  …“Podle mne je nejdůležitější pochopit, že na Ukrajině je prostě občanská válka. Nesmíme se zabývat nějakými sny o podpoře, včetně ekonomické podpory Ukrajiny, protože v podmínkách občanské války je ekonomická podpora naprostým nesmyslem,“ zdůraznil český prezident…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/354078-zemanovy-vyroky-ohledne-ukrajiny-jsou-neprijatelne-kyjev-si-predvolal-ceskeho-velvyslance.html

 227. teda, řekla bych , že na tej Ukrajině mají jinší starosti než proprcávat srandovního prezidenta nějaký prťavý zemičky vedle….

  nebo že by byl ten zeman tak důležitej, že je třeba věnovat jeho slovám takovou pozornost?

 228. jo, maYdo

  rozvedenej katolík, Ale při rozvodu přepsal všechno na mangelku 🙂
  Asi se něčeho bál 🙂

 229. no jo, tak to je teď chudej a musí se zaopatřit na starý kolena.

  To potom chápu, představa, že nebude mít na nějakou pečovatelku, co by mu mazala záda opodeldokem, když nemůže počítat se zapuzenou chotí, to je fakt frustrující.

 230. [267] No, já mívám stabilně problémy s podobnými lidmi. Ale jinak se to dá. Když si člověk rozhoduje a nenechá se rozhodit.
  Kdo je s kým v jaký přízni, to je občas docela svízel. Oni se u nás některé rodiny tak propletly, že na to aby měl jeden speciální aplikaci.

 231. No jo, už mlčím. Jenom po rodině nevím o tolika případech, kdy o sourozencích netušíš, jestli jsou sourozenci nebo ne. Radši budu mlčet.

 232. MaYdo,
  jo, rozvod s převodem majetku na ženu a děti se tuším konal někdy v době, kdy ho konečně vyšoupli z minfin – a takyy tak nějak vznikla TOP09, kde se s odvahou jemu vlastní schoval za záda panu knížeti…. ?

 233. 289

  Honzo, myslíš zjistit jeho majetkové poměry, a bonznout ho emerickému berňáku ? 🙂

 234. Dobrý večer,

  jak dočítám, tak vidím, že se podařilo rozmělnit doporučení podívat se na některé věci z většího odstupu, třeba i pohledem ze zahraničí.

  Když už tady zaznělo několik příkladů, tak já taky jeden. Dřívávějc se chodívalo na vandr, aby se člověk podíval za vrata a pak se mohl vrátit o něco chytřejší. Dneska by šel tovaryš do seknice, nastartoval Google a nemusel by ani slézt z pece.

  Tak jsem dneska odpoledne jel do Ostravy po dálnici – tedy nechápu, jak může někdo reklamovat její kvalitu. Jel jsem ondyno po D1 do stolice a od Vyškova to byl zážitek.

 235. Martine, tak tos byl ty, co mě tak šíleně předjel a pak vybrzdil? :-)))

 236. 283 Marzurko, ano, dokáží používat Okna 8, Malý měkký úřad, někteří i Výnik a Silný bod. A samozřejmě Ksichtoknihu.

 237. Dano, nezapírej, ještě jsem tě vytáhl od volantu a dal ti pár facek.

  Jel jsem tam přes Kunín a dálnici kolem půl třetí a vracel se přes Frýdek po šesté. IKEA, koupelny.

 238. Dano,

  nedám za to krk, ale kdesi jsem četl, že komouši toho dost zachytili , takže zapírat moc nemélo smysl . A prýto bylo souzeno podle zákona na ochranu republiky, kterej byl schválenej po atentátu na Rašína za první republiku . Ale v to. zákoné nebyl trest smrti, takže ten rozsudek byl nezákonnej.

 239. A víš, žes na nájezdu na dálnici byl cca 1.5 km od mého hradu?
  V tu dobu už jsem byla doma, já jela do OV ráno plnit babičkovské povinnosti.
  Jinak ti musím říct, že té nejzvlněnější části dálnice jsi se vyhnul – ta je až za sjezdem na Vítkovice (IKEU), je to oboustranný úsek směrem do Polska a je to fakt ostuda. Nicméně situace na D1 z Brna do Prahy je děsivější, ale také starší.

 240. No vidíte Halladine, ještě rok-dva a už se bude psát, že Horákovou popravili správně, že si to zasloužila a Urválek bude vyznamenán za bdělost.

 241. 262 Šumaváku, to je reálný obraz událostí téměř dva tisíce let starých, které se podařilo rekonstruovat díky mravenčí práci vědeckého tým pod vedením Montyho Pythona.

 242. No, kdyby tu Semelovou do všelijakejch pořadů netahali, netiskli jí kdejakej canc a nedávali jí prostor k vyjádření, tak by svoje rozumy mohla vykládat akorát soudružkám na schůzi.

  Řešit to podáním trestního oznámení se mi nezdá zrovna šťastné.
  Konec konců máme svobodu slova, k tomu patří i to, že někteří zkrátka budou hlásat věci pitomé a ošklivé….

 243. mně teda zaujalo něco jiného :

  http://havlicekbedrich.blog.idnes.cz/c/436297/Za-svetlymi-zitrky-v-politicky-korektni-kosili.html

  VYrozuměla jsem z toho správně, že vedoucí projektu přistání na kometě se musel omluvit za košili s politicky nekorektními motivy, kterou měl na sobě, kdyz v televizi hovořil o úspěčném přistání?

  Jo a ta busta Havla, prosím pěkně to je definitivní nebo jen takový hrubě nahozený model, který tam je umístěn provizorně, než bude skutečné dílo hotovo?

 244. Schumi,
  ale no tak ruku na srdce – já to v jejich věku neuměla 🙂

 245. maYdo,
  to je hotový dílo. Včera jsem v bedně pozoroval, jak Mistr letlampou zjemňuje ostré rysy, aby se o bustu někdo nepořezal. Sice to z boku vypadá, že mu napřed někdo useknul hlavu hodně tupým mečem, pak jí nechal voválel v krvi a nechal ležet až to ztuhlo a celý to elektrolyticky pobronzoval, ale je to Umění, které nám trubcům nepřísluší hodnotit. Jediné, z čeho mám jakousi soukromou radost, je, že to fouknou do výklenku na jakési křižovatce, kudy se v Bílém domě blomcají parchanti ze škol na vzdělávacím výletě. Jestli to odspoda nasvítí nějakým červeným reflektorem, tak Ruzyně ty hajzlíky pořádně vystraší 😀 😀 😀

 246. Ptakopysku,
  ty jsi informovanej o tehle uméleckých záležostech…
  Nevíš , ten autor to dělal zadarmo, anebo někoho podplatil, aby ho to nechali uďělat ?

  To jsou jediné dva dúvody pochopitt, proč to vzniklo

 247. ptakopysku, mejlíš se, je to pozlacený!
  Mistr blekotal cosi o inspiraci „králem železným a zlatým“. Spíš asi doufal, že když se bude hodně blejskat, tak si lidi nevšimnou, že je to nedodělaný.
  Fakt to vypadá jako právě exhumovanej neadertálec.
  Že to tý Dáše nevadí….

 248. Ono si to ani, ptakopysku , není moc podobný.

  jednou jsme na fakultě plácali hlavy podle sádrovejch modelů. Vyučující, zvaný Leninoborec podle nejčastějčího tématu svých děl z výsledku dostal lehkej hysterák, všechny nás seřval, že jsme nemehla a k ničemu a ať ty hlavy naházíme zpátky do bedny s hlínou, že takovej hnus ještě neviděl. No, je fakt, že jsme nikdo neaspirovali na to, stát se druhým Rodinem a ty kebule podle toho vypadaly. Ale kdybychom uplácali něco takovýho, tak by leninoborce fakt kleplo, protože aby se vzpamatoval z pohledu na něco takovýho, to by mu obvyklá zásoba tuzemskýho rumu nestačila. 😀

  P.S. házet ty hlavy do bedny s hlánou byla ještě větší hlína, než je plácat 😀

 249. Halle,
  já jsem bohužel k reportáži přišel pozdě, takže jsem jenom postřehl, že Mistr léta sbíral všechny fotografie hlavy a pečlivě je studoval, až v okamžiku kdy usoudil, že si pamatuje jak VRH vypadá – sochnul ho. Následně už to bylo umělecké řemeslo. Forma, odlitek, dopilování, výše zmíněná letlampa a nakonec patinování. Jestli to Mistr pojal jako svoji čestnou povinnost bohužel nevím.

  Zde foto, na kterém je dobře vidět technologie popsaná v 308: http://m.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/293046-havlova-busta-v-kongresu-nepujde-prehlednout/

 250. Já teda nevím, ale busta je bv podstatě portrét, tak by měla vypadat jako dotyčnej, ne?

  Takže nevím, proč do toho tahat nějakou inspiraci králem železným a zlatým…

 251. Pěkně prosím smutně koukám, k č. 262, 265 a 270:
  Ne že bych chtěl tvrdit, že Zaman není sklerotický, ale to jeho prohlášení bylo na internetu publikováno (strojopis). Je z listopadu 1989 podepsané M, Zeman, Prognostický ústav a
  on do toho Prognostického ústavu prokazatelně nastoupil až na začátku r. 1990. Čili jde asi o padělek a padělátor nebyl zcela informovaný. Tož tak …

 252. (266) Matzurko, u někoho jiného než u Zemana bych na to i věřil. U Zemana je ověřeno, že prostě plácne, co se mu v tu kterou chvíli hodí. I vyložená hausnumera nebo nesmysly. Nejspíš i v tomhle případě. A i kdyby tomu dříve neříkal jinak, bylo by to hloupé plácání, v daný moment, navíc naprosto zbytečné.
  (272) Zkurvený je a bude, to ani jinak nejde. Ovšem Zemanovi vadí, že není zkurvený podle něj.
  (282) Já už bych se trochu bál používat ruskou techniku. Mimo to, ty dvě věci spolu nesouvisí, transportní a bitevní vrtulníky.

 253. Aerokarle,
  transportní, nebo bitevní, hodinky nebo holinky… za uzeného lososa a sušenou iberskou šunku ti poslanci odhlasujou a ministerstvo koupí úplně všechno. Experimentálně vyzkoušeno.

 254. Takze mi potvrzujete muj vcerejsi dojem (a muj zdejsi dotaz), ze ta fotka neandrtalce k clanku o bystê Wendy Hejvla patrila. . .:-(
  Toho musel onen chudoznik opravdu uprimne nenavidet. . .

 255. Když je zkurvenej, tak je kurvenej a nevidím důvod, proč ho nazývat jinak bez ohledu na to, co si o něm tvrdí zeman a jaká slova při tom používá.

  to se přiznám, že víc mi vadí těch 7,5 tisíce měcíčně, co přibyde každýmu poslanci do kešeně. a že se to připravuje potichoučku, schovaný za povykem rozhořčení nad zemanovým slovníkem. Ono se to někomu náááramně hodí.

 256. (317) To bych si nedovolil zpochybnit ani náhodou. Ovšem, na druhou stranu, nahrazovat bitevní vrtulníky transportními je taktéž úlet.
  Nahradit je potřeba obojí, má to svá léta, generálky nejsou za hubičky a ruský přísun náhradních dílů je kapitolka sama pro sebe.
  Zda to bude nahrazeno rozumně, to se neodvážím tvrdit.

 257. Aero
  vyřadí se bitevní, koupíse dopravní. Sice se dá pod ně cosi přivěsit, ale hodnotu bitevních to nebude mít ani náhodou . A jako dopravni máme mi 17, ruské, které jsou výborné . Dokonce jsme byli požádáni, abychom je poslali da Afganistanu
  Navíc, naše letcké opravny mají od rusů oprávnění je opravovat, včetně generálek

 258. (320) No však já se taky nad slovem nepohoršuji, mně vadí samotná existence toho zákona.
  Ty peníze mne nijak netěší, ovšem hlavně proto, že za ně nevidím protihodnotu. Nepřipravuje se to nijak potichoučku, o tom, že pokud nebude přijat nový zákon, prachy „vyletí“ ještě více, ví každý, kdo se trochu zajímá. Osobně jsem s velkým pobavením očekával, že pro nějaké rozbroje, tahanice či nutnost systematického řešení prostě nový zákon nepřijmou a dostanou přidáno dle starého. Asi nenašli vhodného obětního beránka, který by to spískal. Ale to vše jde zcela nezávisle na Zemanových vylomeninách.

 259. Aero

  Ty vrtulníky nejsou stare, část přišla v rámci deblokace ruských dluhů, a zatím náhradní díly chodily spolehlivě a rychle . Doposud rusové dodali cokoliv, pokud se platí. Bala o tom řeč na Palbě. Pracovník z Leteckýc opraven.
  Teď už jsou ovšem problemy

  Ty starší se darovaly do Afganistanu, generálky platili Amíci

 260. ad 319
  já psal o strojopisu, kde Milouš píše o masakru, tohle je novinový článek o něčem jiném a že se Zeman prohlašoval vždy za prognostika ještě nedokazuje ode kdy byl zaměstnán v Prognosťáku

 261. (325) V tomhle článku Miloš Zeman prognostik (ale ne z Prognostického ústavu) píše o masakru. Pokud míníte nějaký článek o Milouši jakešovi, pak se míjíme.
  Mně tenhle článek, jako potvrzení, že Miloš Zeman psal v roce 1989 o masakru na Národní třídě, docela stačí.

 262. jo jo… 2 Rpuť ad 314 – Homo Habilis
  Byl asi 130 cm vysoký, vážil 30 – 42 kg. Vyvinul se v jižní a východní Africe v pozdním pliocénu a raném pleistocénu. Lebka byla zaoblenější než u australopithéka, čelo ploché, měl mohutné nadočnicové valy (hlavně u mužů); bradový výběžek nebyl vytvořen. Tradičně se předpokládá, že se mezi 2,5 – 2 milióny let vyčlenil z australopithéka. Podle posledních nálezů však žil zhruba ve stejné době.
  A byl učiněn i nález, kde se na jednom místě nachází Australophitecus, Homo habilis a Homo erectus (Olduvajská jeskyně ve východní Africe). Má menší stoličky a větší mozek než australopithék. Průměrná kapacita mozkovny činila 641 cm3. Měl vzpřímenou postavu a byl dobře přizpůsoben k pohybu po dvou končetinách. Vyráběl nástroje z kamene a možná ze zvířecích kostí.
  No prostě celej Václav Letiště Ruzyně…

 263. (327) Ne, o tomhle jsem nepsal nic. Styl se mi zdá jiný, než Zemanův. Ty samizdatové Lidovky, na které odkazuji (319), budou mít dohledatelný archiv, kdyby to někoho moc škrábalo.

 264. KArle, a co má být s tím zemanovým textem?

  Já myslím, že je dost dobrý a že tam jsou i věci, které neměly zapadnout. Ale zapadly.

 265. Šumaváku, tisknete barevně nebo černobíle? Toto vypadá na černý tisk na červeném papíře. Papír A4 za 0,60Kč, jedna strana tisku za 0,10 Kč, pro vás sleva 40%. 4.400 A4, rozpůlené na A5, to je 8.800 červených karet.
  Černobílý tisk je dnes velmi levný. Vy samozřejmě tisknete na papír s větší gramáží a křídový, tam jsou ceny jinde. Barva je také drahá, tu zvládneme za 1,2Kč/A4, pokud se netisknou fotografie ale především text.

 266. A aby nebyl pořád jen ten Zeman: Mne dnes zaujala ČT. Reportáž o tom, kterak Belgičani v nějakém karavanu učí cikáňata kočovných cikánů číst a psát.
  Pak nás tedy bude někdo „proprcávat“ za cikáňata ve zvláštní škole ……
  Potvrzení toho, že „mazácké“ země jsou holt stále rovnoprávnější.

 267. (332) Já o něm nevím nic a quivis ho pokládá za padělek.
  Podobných výlevů tehdy byla spousta.

 268. Jo tááák, Ty to bereš jako důkaz, že události na Národní třídě hodnotí podle toho, jak se to hodí….

  A z toho, že tady jednou použil v poněkud expresivněji laděném fejetonu přirovnání „…jako masakr na Národní třídě“ musí jednou pro vždy trvat na tom, že to byl masakr a pokud řekne o čtvrt století později, že to masakr nebyl, tak znevažuje Naší Svatou Věc a popírá sám sebe a zaslouží si být ukřižován?

  Na takový kravině se tu točíš? 😀

 269. Karle , já se ptala, co má být s tím textem, cos sem dal Ty.

  Protože jsem si ho přečetla a nevím, proč považuješ důležité na něj upozornit. JAko připomínku, že zeman sem tam napsal i něco, co mělo hlavu a patu, Ty asi sotva 🙂

 270. (331) To podstatné je, zda je současná výzbroj „olétaná“ či nikoliv. Pokud ano, kolik peněz je na její nahrazení. Plnohodnotné bitevníky asi nebudou za půl darma a je otázka využití.
  Pokud ne, pak pochopitelně může být ve věci nějaká kulišárna, viz modernizace T 72, Gripeny, Pandury, Casy, prakticky cokoliv a za jakékoliv vlády.

 271. (336) Nemusí, ale ať se nediví, že je pak za blbce.
  Na takový kravině se tu točíš? 😛
  (337) Já jsem sem dal ten text ze starých, ještě samizdatových Lidovek. Jo a ještě ty vrtulníky. Ty zřejmě na mysli nemáš, tak jaký jiný?

 272. (340) Mně ten článek moc nesedí a do diskuse se mi už nechtělo, její přiblblost ovšem lze očekávat. Pokud se diskutující neznají a nevidí, velmi rychle se excitují k zcela extrémním stanoviskům.
  Mně to sebemrskačství nějak nebere, mé pocity asi nejlépe (abych se nemusel rozepisovat sám) vyjádřil Kohout ve svém http://finmag.penize.cz/ekonomika/292384-ctyri-proklate-drahe-omyly Chyb bylo učuněno dost, je to přirozené, nikdo není neomylný a Mirek Dušín už vůbec ne (a pokud ano, není v politice) a celkový výsledek pokládám za kladný.

 273. 341 — Ale jo, AeroKarle, však já taky neříkal, že je to nějakej kór dobrej článek… Jen je prostě o mnoho jiný, než většina ostatních výplodů, proto mne též zaujal. Navíc se objevil na stránkách týdeníku, který loni daleko více než všichni ostatní propagoval Schwarzenberga, včetně toho punkového číra. (Odtud i zmatek v diskusi.)

  Zkrátka, všichni dostali něco jiného, než chtěli; a prakticky všichni to teď už tuší, mnozí i vědí. Všichni, až na Babiše. Ten maká (na svém impériu). Ovšem příznačné v tomto kontextu je, že ten je nejen komunistický kádr z podniku zahraničního obchodu a agent StB, ale především Slovák. Tím ale nemíním nic pejorativního. Jen chci ukázat, že díky tomu mu mohou být — a taky jsou — české (des)iluse buřt.

 274. „všichni dostali něco jiného, než chtěli“

  Fakt všichni? já teda nemám pocit, že bych dostala něco jiného než jsem chtěla…..
  aspoň pokud jde o to podstatný. Že všechno má kromě líce i rub není důvod k nějaké deziluzi.

 275. 343 — maYdo, nemám prosím na mysli např. profesní nebo soukromý život, ale spíše společenský a politický vývoj. Odvážím se (hlavně podle sebe) odhadnout, že kdyby nebyl jiný, než jste chtěla, celkem byste sem ani moc nepsala, neměla byste důvod.

  Sám jsem v poněkud specifické situaci, jsa vlastně o dvě generace starší než dle kalendáře, dnes tedy skoro přesně dvojnásobně. (Snad vysvětlím někdy jindy a nejspíš jinde.) Následkem toho jsem si v roce 1989 automaticky přál pokračování první republiky, jako by se byla nebyla o půl století dříve rozsypala. A zároveň mi zjevná odlehlost a nereálnost toho dovolila si i přes skrovný intelekt od počátku uvědomovat, že nic takového už nikdy nebude.

  To, co zde je místo toho, mne ovšem stále více mrzí a stále více znepokojuje. (Navíc jde o proces, který z nějaké části posiluje sám sebe.) Proto — a současně přesto — sem holt občas něco napíšu; to je celé…

 276. Zpátečníku, já jsem tenkrát neměla moc jasno v tom, co jsem chtěla.

  Určitě ne první republiku, která se díky poznámkám zejména starších příbuzných např. o tom, že “ za první republiky měla každá rodina služebnou“ se postupně stávala zdrojem vtipů mladší generace.

  Jasno jsem měla snad jen v tom, že si chci myslet co chci, říkat co chci a jednat podle svýho, aniž bych se dostala do maléru. A že k žádosti o pas nebudu potřebovat razítko od kdejaký kómis a organizace, jestli jsem dost košer. Že si budu moct nějak zařídit bydlení, aniž bych musela poníženě žádat o přidělení bytu.

  je to paradox, protože nakonec jsa poněkud peciválské nátury, zas tolik ten pas nepotřebuju a na zařízení většího bytu se nedostává financí, takže bydlíme pořád v tom bytě, kde jsem bydlela tehdy, pro čtyři lidi značně těsném, ale přesto to vědomí, že kdyby na to došlo, dopročovat bych se nemusela, pro mně dodnes znamená pocit svobody.

  Nebo třeba že moje děti nebudou ve škole popotahovány proto, že jejich táta chodí pravidelně v neděli do kostela. Což mně třeba v tom 89 nenapadlo, protože jsem tehdy netušila, koho si vezmu a zda nějaký děti budu mít.

  Popravdě řečeno, moje chtění se vztahovalo víc k tomu, co můžu ovlivnit a to je ten profesní a souktromý život. Moje možnosti jak ovlivnit politický a společenstký vývoj jsou velmi omezené.

  ten politickej a společenskej vývoj, to je jako s počasím. Větru a dešti neporučíte. Co můžete ovlivnit je, jetsli se budete v deštívém létě vztekat, že prší a nemůžete k vodě nebo jetsli vezmete pláštěnku a vyrazíte na houby. V tom politickém a společenském vývoji ani tak nejde o to, co bychom chtěli, ale víc o to, jak naložíme s tím, co máme.

  no, ono vlastně v tom soukromém a profesionálním životě taky.

 277. jo a důvod, proč sem píšu? Já jsem ukecaná a prostě ráda tlachám. 🙂 Víc v tom nehledejte.

 278. kromě toho, Zpátečníku – ano, jsou věci, které mi vadí a dokonce ve mně vzbuzují obavy. Nebo věci nepříjemné, ale které jsme nemohli ovlivnit a které přesahují rámec našeho polistopadového vývoje a jeho možností. jsme více provázaní s děním ve světě, než tomu bylo za železnou oponou.

  V listopadu 89 jsme přece nemohli nic tušit o finanční krizi, o propadání Evropy do dluhů, sotva jsme očekávali, že ekologické problémy vyústí v doktrínu o globálním oteplování, neměli jsme žádný ponětí o tom, v jakou šaškárnu se rozvine ideologie politické korektnosti. netušili jsme, že vypukne válka v Jugoslavii, která se povleče deset let, války na Středním východě, nečekali jsme 11. září a nárůst terorismu, migraci uprchlíků z Afriky.

  To jsou všechno věci, které mají dlouhodobě dopad do politického a společenského vývoje a to docela značný. Nemůžeme je nijak ovlivnit.

  jo, nemusí se mi to líbit, nemusím s tím být spokojená, můžu si jít proto postěžovat na lampárnu. Ale víc s tím nenadělám. Nemá smysl si proto sypat popel na hlavu nebo hledat viníka.

 279. Milá maYdo, dovol mi to důvěrné oslovení, protože tvoje 346 je úctyhodná.

 280. Dobré ránko!

  Restruktualizace, komplikovanost, dotace. Já bych k tomu připojila ještě čvrtý trend – zahlcení informacemi.
  Každý člověk je schopen přijmout a zpracovat jen určité množství informací. Pokud je nucen přijímat jich příliš mnoho, dochází k neurózám a následně k rozvoji psychosomatických chorob. Jestliže se jedná o dlouhodobý jev, dojde ke zhroucení.
  Podvědomá obrana povede k odmítání informací.

  „Tři trendy, které mohou zkazit příštích 25 let

  …Trend první: od příchodu krize na podzim 2008 neustále ve firmách probíhají opakované vlny „restrukturalizace“ a „optimalizace“, jejichž smyslem není nic jiného než rozdělit stejné množství práce mezi stále menší počet zaměstnanců.
  Pokud se trend nezmění, Česko v roce 2039 by proto mohlo vypadat následovně. Polovina lidí ve věku 25 až 65 let budou přepracovaní zoufalci, kteří budou platit brutálně vysoké daně, a druhá polovina nezaměstnaní chudáci, závislí na platbách od státu…

  …Další nebezpečný trend je úsilí dělat svět složitějším. Přeborníkem je v tom Evropská komise, ale tady v Česku není situace o mnoho lepší. Každý, kdo si přečetl návrh zákona z poslední doby, bude jistě souhlasit. Nadcházející desetiletí patří právníkům a poradcům všech druhů, kteří budou zbylým 95 procentům lidí vysvětlovat, jak se vyznat ve stále složitějším světě…

  …Zatřetí je zde rostoucí závislost na dotacích. Rozhodování o velkých i malých investicích (od výstavby nové automobilky po výměnu oken v bytě) se přestává řídit ekonomickou logikou, ale čistě podle objemu možné dotace či jiné investiční pobídky. Již dnes jsme v situaci, že bez evropské dotace nepřibude ani lavička v parku.,,
  http://domaci.ihned.cz/domaci/c1-63137200-tri-trendy-ktere-mohou-zkazit-pristich-25-let-dotace-ci-slozite-zakony

 281. 249 Rputi . Vy to do nás perete pod tlakem hned poránu
  ad Tři trendy, které mohou zkazit příštích 25 let…
  A to jsem ještě ani nedopil kafe 🙁

  A to já se oproti tomu cítím dobře, mám výbornou náladu, čerstvě namletý voňavý (60% robusta 40% arabica) espresso ristretto, pár plátků banánu s kopečkem řeckého jogurtu pokapaného horským medem a před sebou den těhotný zajímavými událostmi 🙂

 282. skimici, já jsem holt to raní ptáče! 🙂
  A udělala jsem takovou zkušenost. Když se tu ráno uvtípnu, vyleze následně kabous a začne strašně brblat.:D

 283. A vůbec, co byste radši? 😀
  JUDr Hulík hlásá, že Zeman určitě na Národní nebyl, protože von Hulík tam byl a žádnýho Zemana neviděl.
  Kasparov tvrdí, že Putin je Hitler a musí se proti němu něco udělat!

  No prostě samá sranda! 😀

 284. Tak,tak!

  „Byl jste s premiérem Sobotkou v USA. Projevil se nějak negativně český přístup ke krizi na Ukrajině nebo se objevily výtky k prezidentovým výrokům?

  Kriticky k výrokům pana prezidenta vystoupil jeden představitel republikánů a jednou se na to zeptal americký novinář, který ale strávil devět let v Praze. Tomu pan premiér odpověděl, že ze strany současné administrativy našeho amerického spojence nic podobného vzneseno nebylo.

  To je častá situace, kdy se opakovaně ukazuje, že tyto spory jsou primárně domácí politickou diskusí, kterou není třeba uměle přenášet do zahraničí. Tam si vice všímají našich činů než českých obsesí a traumat společnosti rozdělené ještě kampaní před volbou prezidenta, která jako by pro mnohé jaksi nikdy neskončila.

  Dospělé státy nechodí do Washingtonu fňukat či stěžovat si jejich představitelům jeden na druhého. To si máme vyříkat doma a pak znít jedním hlasem. A díky premiérovi jsme byli po oba dny ve Washingtonu dospělí.“
  http://www.novinky.cz/domaci/354088-putin-na-hrade-nekdo-tu-vrti-psem-rika-kmonicek.html

 285. In re [340]
  Autorem článku je Josef „Děkujeme, odejděte“ Brož, jinak též hlásná trouba kdejaké podobné entity. A nějak by se nemělo zapomenout na to, jak propojil sebeupálení jistého Zdeňka Adamce se volbou Václava Klause presidentem. Nu a teď prostě hledá s kým (nebo snad za koho) by bojoval napříště.

 286. samozřejmě, že po tom pondělním masakru s rudejma kartama na Albertově ted vypadá Národní 89 jako procházka růžovou zahradou. Budme rádi, že máme statečného gynekologa, který se lidí nebál tenkrát a nebojí se ani dneska.
  A komu se to nakonec nelíbí, může přeci utéct.

 287. Routi, ty jsi udělala nějakou zkušenost? Po ránu? To já taky. Když nemám ráno už co dělat, tak otevřu Šumaváka a tam je vždycky link na nějakou zprávu ze známých portálů. Protože jsem už po ránu četl ty portály, tak nic nového, ale hlavně, nic jiného. Pak následují otázky komentátorů, co tím chtěla básnířka říci.

  Už jsem si zvykl, beru to jako servis – nikoliv službu, ale první pinknutí, kterým se míč uvádí do hry.

  Skimici, chválím snídani, já tam mám navíc ještě oříšky a rozinky a jako nápoj mléko. Jsou prý tací, kteří z toho dostávají běhavku, ale k nim nepatřím. Dneska to byly banány jako nejobvyklejší přísada, ale s jahodami, broskvemi, jablky nebo mangem (podle sezony) je to ještě šťavnatější.

 288. tak myslel jsem, že by místo Putina mohl být pozvan Kasparov, ježe to jsem netušil, že si to u Zemana takhle pohnojí. Ted má zcela určitě šlus.

 289. Dobré ránko. Nechte si ty chuťovkové atentáty na jindy, prosím. Mě čeká za hodinku pan doktor v bílém u zubařského křesla. A kdo ví, jak to dnes dopadne, v plánu je určitý úkon, leč po socialisticku bych řekla: Plán je od toho, aby si jeden procvičil sloh při zdůvodňování, proč se neplní. Takže kdo ví, co mě vlastně čeká. Tož tak.
  A hezký den přeji.

 290. Dano, budiž útěchou že třetí dentice bývá více méně bezbolestná.

 291. JUDr Hulík se samozřejmě mýlí, Zeman na Národní byl, tekrát měl na nohou nové tretry s třemi rychlými pruhy a všeobecně se vědělo, že blesk je jeho pomalejší brácha. Když za to, tehdy ještě nevyhulené plíce vzaly, tak trhal asfalt a kosky šly na hromadu.

 292. Dobré ráno,

  martine, ad 348 – co je na tom divnýho? Já měla za to, že pokecat si sem chodí všichni.

  Tedy s výjimkou těch, kdo sem chodí dněkoho sprdnout 😀

 293. Tedy ten Hulík mě překvapil. On tam byl a registroval přítomné! Škoda, že jsme se přesvědčil, že mu nějak příliš věřit nelze. Před časem psal na Psu o Lině Heydrichové takové žvásty, že jsem to už nevydržel a napsal jsem svoje mínění Wagnerovi. A od té doby beru Hulíkovy texty se značnou dávkou pochybností.

 294. 349 Rputi, díky. Dočetl jsem k „Zástupce šéfredaktora magazínu Ekonom David Tramba uvádí tři trendy, kterou mohou pokazit život v Česku v následujících 25 letech.“
  To mi stačilo, dál jsem ve slovním salátu nepokračoval. Nehledě, že v úvodu je nějaký zmatek v podmětu a předmětu.

 295. (344) Pokračování první republiky – asi by to bylo také dost problematické, i kdyby to bylo z různých spíše technických důvodů možné. Přiznám se, že já jsem o tom tak důkladně nemeditoval, byl spokojen s onou revoluční změnou a vcelku i způsobem jejího provedení. Ostatní jsem si pak už objevoval postupně, byly i jiné strarosti, kluk se narodil 1990, holka 1992, potřeba většího bytu, jiného vykořisťovatele ….

 296. 362 – maYdo, jsi nevděčnice! To, co jsem napsal ráno, byla pochvala. Jsi možná dopředu nabroušená, ale já jsem napsal, že je tvůj názor úctyhodný a nedodal jsem k tomu žádný smajlík. Občas plácáš strašné hámotiny, ale jsi tu kvůli pokecání. To si řada jiných komentátorů a komentátorek nepřizná.

 297. 322 atd…Halladine, nechápu k čemu je protektorátnímu vládnímu vojsku taková složitá a nákladná technika. S ohledem na všeobecné poměry a poměry sil naprosto nemá význam jestli o pár letadel, vrtulníků či tanků ví či míň. Pro potlačení vzpoury poddaných stačí ruční zbraně a nějaké obrněnce. Stejně tak pro vybavení auxiliárního manipulu pro službu v zahraničí.

 298. Martine, nedokážu pochopit, jak se může tohle vůbec stát.
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/293068-babis-zada-evidenci-trzeb-za-ctvrt-miliardy-bez-souteze-pry-kvuli-ochrane-udaju/

  mám konkrétně na mysli
  Přesto Generální finanční ředitelství podřízené Babišovi požádalo Národní bezpečnostní úřad o výjimku ze zákona o veřejných zakázkách, aby bylo možné zakázku zadat přímo. Úřad výjimku během tří pracovních dnů udělil.
  Jak ji může v tomto případě udělit???
  Vždyt samotná technologie zběru a archivace dat musí být už z principu transparetní, public.
  Samozřejmě že data samotná by zase naopak měla být chráněna..
  Curbes na desátou.

 299. 368
  Vida, a první, co sem chodí jiné zprdávat se ukázal 😀

 300. Jo, jak tak koukám, po bitvě je každý genitálem…

 301. ještě pro Zpátečníka :

  lidi většinou politický a společenský vývoj vnímají pod úhledm toho, jak se jim daří. Když se daří dobře, mají práci a řeší běžné starotsti, tak mají tendenci ho vnímat pozitivně.

  Když není do čeho píchnout a nastupuje bezmoc, protože i běžné věci se stávají problémem, samozřejmě vnímají ten vývoj daleko negativněji.

  a s čím nejsem a ani nemůžu být spokojena ?
  S tímhle :

  http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=200&t=4677

  ten rozhovor vyšel v reflexu,a le je v placené zóně. ale našla jsem ho jinde.

  Je to velice realistícký popis situace.

  k tomu dodám několik poznámek:

  Jestli takový metrostav , firma zavedená na velké zakázky přežívá diky menším zakáázkám, dochází k propadu v celém systému.,protože velké firmy seberou zakázky těm menším a ty ještě menším.
  Přitom to pro všechny není dlouhodobé řešení, protože všichni spíš živoří.

  A propad stavebnictví není jen propad stavebních firem, ale celé sítě dodavatelů a subdodavatelů od výrobců surovin a materiálů, výrobu stavebních strojů až po řemesla, výrobu nábytku nebo zařízení.

  Samozřejmě že to zmaná ztrátu práce pro tisíce nebo desítky tisíc lidí,což pro ně bude znamenat nejen pokles materiální úrovně, ale i rozčarování a frustraci.

  A to nemluvím o tom, co budou moct podle nového zákona moct veřejnost a občanská sdružení udělat za paseku v povolovacích řízeních.

  Už dnes je výpalné pro různé spolky za to, že nebudou komplikovat řízení, realitou. TAky jedna z věcí, k terých se nepíše.

  už chápete, proč mi zemanovy kundy připadají jako prkotina a knížecí fráze o hodnotách listopadu mi jsou k smíchu?

  Takže ano, o takové poměry jsem opravdu nestála a nejsem s nimi spokojená. Ale nemůžu s tím nic moc udělat. Jak je vidět, ani ředitel Metrostavu s tím asi moc nenadělá. Tak se prostě snažím v podmínkách, jaký jsou a nechci ztrácet energii úvahami, jaké by mohly být. Potřebujub prostě to svoje políčko obdělávat, i když je kamenitý a moc nerodí.

  Ale zrovna o tomhle sem moc nepíšu. Na co? Párkrát jsme se zmínila, ale bylo to bráno jako stesk po dobách minulých nebo stěžování a fńukání. A to tu mají povoleno jen mlíkaři a pekaři. 🙂

 302. MArtine,

  ano, jsem nevděčnice. TAková je moje povaha 🙂

 303. Martine, neobul sis náhodou boty někým zde zanechané?

 304. Nechci proroka, jsou to darmožrouti, které je nutno živit. 😀

 305. >>dvd, martin se jen usilovně snaží potvrdit mou 351! 😀 😀

 306. Martine,
  prorokování nikomu menšímu jako Google neberu. 🙂
  Ale kdyby udělal nabídku Allah,Jahve nebo Bůh. Otec, zvážil bych nabídku. 😉

 307. 377
  maYdo,

  máš recht, já bych se ti notně prodražil 😀

 308. 379, hmm Allah,Jahve nebo Bůh. Otec, Neříkal Vám náhodou Putin, žádný další zakázky nebrat! ???

 309. Když už ani pochvala není dost dobrá a je brána jako sprduňk – to je pak těžký. Ovšem každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán.

  Když já mám dneska, stejně jako v minulých dnech, tak dobrou náladu. Všechno se daří, zdraví slouží, zima se blíží – mohl bych rozdávat.

 310. Rezy 🙂

  bohužel mi ani on neudělal nabídku 🙂

 311. Halladine, nebojte, jaku už říkal otech Scholastik, příjde východní vítr, plevy odlétnou a zůstane jen pravé čisté zrno. To by bylo, aby o Vás nezakop.

 312. Martine, já sjem ttvou pochvalu nehodnotila jako sprduňkl. Jen jsem projevila údiv, že moje zmínka, že sem chodím pokecat, byla shledána něčím mimořádným, neb mám za to, že si sem chodí pokecat všickni.

  no a pokud sis snad vztáhl na sebe, že ta druhá část, že někteří sem chodí jiné sprdávat, tož to byl takový zkušební šutřík, který měl ověřit platnost přísloví o potrefené drůbeži. 🙂

  I když je pravda, že správný sprdávač se potrefen být necítí, protože On sem nechodí nikoho sprdávat, ale vysvětlit pomýleným, jak se věci mají a myslí to s nimi dobře 😀

 313. 369 maYdo ad ta prkotina
  … asi je to výchovou (teď to nemyslím osobně) a tím dlouhodobě proletářsky deformovaným prostředím. Dopoledne jsem klábosil s jedním Frantíkem, co tu 5 let žije. Předesílám, že nesnáší Hollande a všechny druhy korporativismu. Nicméně vyjádřil domněnku, že býti levicovým presidentem ve Francii ještě neznaméná býti vulgárním ko.otem a že způsob řeči je obrazem duše a masturbovat na veřejnosti není obvyklé.

 314. Rezy,

  jste bolševik, jako vyšitej ! Kdo si myslí něco jiného než Vy , je buď agent CIA, nebo Putina ! ( nehodící se škrtněte) 😀

 315. ono to třídící spektrum, jak jistě tušíte Halladine je malinko širší, kdybych to sortýroval alias kádroval, jak píšete na dvě hromady a k tomu ještě tu jednu škrtnul, tak by to zcela evidentně nestačilo. Tedy mě ne. No proč? nemám to zapotřebí. Naopak se snažím u lidí najít tu lepší stránku .U Vás je mi například sympatické, jak se snažíte rozumět vojenské technice a nelitujete času na prolézání všech webů, je to sice marný, ale ta snaha, ta se taky počítá.

 316. Skimici, tak jasně, že prezident by neměl být vulgárním koko…

  Problém vidím spíš v tom, že se píše převážně jen o tom, jak mluví zeman, zatímco důležitější věci unikají.

  Ale ono to je jedno, protože media chtějí skandály a kdyby nebylo zemana, našli by si něco jinýho.

  „masturbovat na veřejnosti není obvyklé.“

  Nooo……ani s kuřetem? 😀

 317. maYdo,
  nadhodila jsi zajímavej problém 🙂 Někdo se může nechat točit a zveřejnit s kuřetem, a ještě dostane cenu za disent, a druhej přeloží englickej termín do češtiny českému cizích jazyků neznalému ovčanstvu, a je skoro ukřižovanej 🙂

 318. A poznámka pro ty co obviňují Kchárla, že furt spí:

  To není spánek, ale standby režim

 319. Zeman to neudělal náhodou!
  Provokovat chtěl a náramně se těšil, jak se pravdaláska rozžhaví do běla! Což se zadařilo!

  Pár týdnů před tím, totiž odtamtud vzešel požadavek, aby Zeman pozval na 28.10. Pussy Riot a vyznamenal je cenou V.Havla za politický boj.
  S čímž je Zeman pochopitelně poslal do háje. A teď si zaprovokoval. A oni na to skočili, jak slepice po flusu.
  Nic víc to taky nebylo!

 320. Dobrý den. Maydo, pokud nejsou stavební zakázky, je nutná adaptace. Teď se mi zdá, že zedníci jsou z nejhoršího venku. Čím si můžeme být jistí je, že:
  veřejných zakázek bude méně s tím, jak budou ubývat dotace z EU.
  soukromých zakázek bude méně, protože není, kdo by si mohl vzít hypotéku.

  Developeři zkusí státu vnutit projekty sociálního bydlení – tj. vezme se z dotací na sociální politiku a šoupne stavařům. Dále se budou prosazovat projekty PPP (private public partnership) jako něco inovátorského a vhodného, kdy stát i obchodník vydělají. Jenom daňový poplatník zapláče.

  Znám jednoho projektanta, musel zabalit fidlátka. Teď vystavuje PENB.

  Pozitivní článek o svobodě a Svobodných od dfense:
  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014112004

 321. 393 Halle
  … ale zavírat je za to nemuseli. Udělali si tím jenom mučednice. Z druhé strany se dobře poučili od nás a policajti do toho nešli kontaktně. Mohla být některá i ministryní přes životní prostředí a zvířátka. Kvalifikaci mají jak říká PeS podobnou.

 322. skimici, za co přesně je zavřeli? Já někde řetl,. že si tam jedna strkala krucifix do pussiny.

 323. [373] Ano, na některé stesky se tu vyskytuje rada napsat svému poslanci nebo senátorovi. Kdo je můj poslanec, netuším, v poměrném systému se to blbě pozná. Můj senátor je zelený bonzák.
  Předchozí senátorce jsem kdysi psal, ani neodpověděla.
  Jednou jsem zkoušel mail na poslance (celý klub ODS + nějaké další), odpověděli mi tři, z toho rozumně jeden.

 324. Hele Skimici,

  v přirovnání Zemanových keců s Pusinami nemá argument zavření-nezavření nic společného s tématem.
  Jde čistě o srovnání hrubé řeči s … no nevím , jak to napsat . Rěkněme naprosto neobvyklým představením jak použít vlastní genitál.
  Ta tvrdost Zemanových slov měla účel, – hodně natvrdo upozornit občanstvo, koho mu média předkládají jako nebojácné bojovníky za svobodu…..
  No a samozřejmě byl vedlejší cíl, ale nikoli bezvýznamný – někoho pořádně n……

 325. A ono těch hovoru z Lán si zase až moc lidi nevšímaj . díky následné kampani se Zemanovo hodnocení Pussyn dostalo doslova ke každému 🙂

 326. 400 Halle
  … já jsem mu to tam (až) ve druhém kole s plným vědomím tohoto všeho hodil. Tím jsem za něj přebral určitou odpovědnost a tedy i právo ho kritizovat, když se nechová podle mého gusta a s potěšením tak činím.

 327. Ergo kladívko, ti co mu to nehodili, odpovědnost nemají a nemají právo ho kritizovat! Ovšem zato mohou kritizovat i ty, co mu to hodili. Proboha, skimici, jak jste mohl takovou blbost udělat?

 328. 2 skimic – ad 397 – dokonce větší… Celej chcíplounek se jim tam vejde…

 329. 403 ne ne. Necht si kazdy kritizuje co chce podle libosti. Ja jstem tam zminil tu odpovednost a tedy atd.
  Vim co jse udelal Quivisi. Mohl li bych se v case vratit zpet, udelal bych to v dane situaci znovu.

 330. Mi snad slehne. Prevcirem si zoufam ze nemam cas udelat byznis s cervenejma papirama a fotkama a dneska uz Zemanovci vytahujou i karty zeleny. To je k uzoufani. Takovej kseft zbuhdarma propast…

 331. Nickname,

  „pokud nejsou stavební zakázky, je nutná adaptace“

  Adaptace znamená jít dělat něco jinýho. Ovšem to jde jen pokud úbytek míst v jednom odvětví je nahrazen nárůstem míst v jiných odvětvích.
  A navíc ta dvě odvětví musí být kompatibilní.

  Například to, že chybí zubaři, je nezaměstnaným zedníkům na nic, ti se na zubaře nepřeškolí. 🙂

 332. Skimici, nezbývá, než vymyslet nějaký nový karty. 🙂

 333. maYdo,
  jsem zmatena, já měla za to, že jsi živnostník a tudíž spadáš do kategorie mlíkař/pekař ?!

 334. Matzurko,

  přesnější je kategorie Schwartz systém

 335. Maydo, také jsem prošel několikrát adaptací. Mimo lékařů resp. státních zaměstnanců snad každý koho znám.
  Vy se můžete adaptovat ve vašem oboru PENB, výpočet izolací, návrh TZB, komíny, statika …
  Ten co leštil vodovodní baterie nyní dělá s Autocadem, navrhuje elektrická vedení.

 336. Ale no tak, fuj! Kdo to tady ma MaYdu prásknul? Kdoví kdo to tu všecko čte a ještě z toho bude průšvih. To se nedělá!

 337. Matzurko,

  živnostník jsem (neb mám živnostenský list), ale mám za to, že hranice mezi mlíkařem a pekařem není dána příslušností k živnostenskému stavu, ale poměrem 98/2. 😀

 338. Dano,

  maYda to tu dávno psala sama. Systém své práce u firmy.
  Dělá to tak kde kdo, . Spousta mých pacientů. Kdyby je za to všechny měli stíhat, tak jsem bez klientely 🙂

 339. Kdyby se měli stíhat všichni načerno pracující nezaměstnaní, tak se ani pracák nepostaví.

 340. Nickname, tak našemu spolupracujícímu TZB jsme se tuhle vnucovala, jetsli nechce kresličku, ale je rád, že má práci pro svoje lidi 🙂

  jinak tohle všechno je adaptace uvnitř odvětví.
  Nebudou stavební zakázky = nebudou se ani dělat PENB, statika, komíny, návrhy TZB

 341. – no však jsem se divila, proč to píše ve veřejném prostoru. Ono vše jde až do chvíle, kdy se objeví nějaký Michálek..nebo tak nějak. Čímž ovšem haním Michálka.Ale zkušenost mi říká, že jsme spíš národ Michálků .A vláda tento trend navíc podporuje.. 🙁

 342. Odpustim stavarovi to, kdyz se dá k ANO, ale začne-li dělat PENB, tak to je horší, jak bejt u STB…
  Dtto tvůrce W8…
  Ať chcipnou !

 343. ..kdybych se už nikdy neozval, tak mne s konešnou platností kleplo. Dva dny žiju v kafkovsko-orwelovském oparu. Poslal jsem před třemi týdny, jak už mnohokrát, do Čech sadu na opravu motoru (Cadillac z roku 1962). Součástky jsou na tvrdém kartonu vakuově zaletované průhlednou folií. Je tam 8 pístú, 16 ventilů, 32 pružin, atd. Prodává se to jako sada. Pražská celnice to tentokrát nevydala – zpřísněné předpisy – a zákazník mne zoufale prosil, že musím rozepsat fakturu na každou součástku zvlášť. Den jsem to vymýšlel, Rozepisoval, z celkové sumy nějak odvozoval ceny jednotlivých položek, skoro na dvě stránky A4, Dnes mi přišel další e.mail. Ti debilové roztrhali i sadu těsnění a požadují rozepsat z jakého materiálu jednotlivá těsnění a těsněníčka jsou. Pro ty, kdo netuší – v sadě je sposta těsnění vytříhaných z papíru, gumoví a kovobé kroužky a těsnění pod hlavy kde mezi měděnou foliíí je – te’d se pokřižujte – i asbest. Já si připadám jako Kraus von Zillergut. Víte co je to těsnění? Těsnení je z papíru vystřižený obrazec, který se vložý mezi dvě součástky. Víte co je to součástka …. ?Byl jsem v pokušení ráno v sedm otevřít láhev whisky a pochopil jsem, že k revolučnímu výbuch stačí někdy málo a proč národy úřednických diktatur jsou neozbrojené. Vážně navrhuji, pokud něco umíte a ještě se hýbete, sbalte fidlátka a zmizte do nějaké civilizované země…

 344. Milánkové,

  nejsem prodavačka, která sedí na kase a platí si sama pojištění.

  Mám svoje zakázky nebo pracuju v teamu. Některé autorizuju, některé ne. JAko živnostník zvládnu drobný zakázky, na větších zakázkách pracují vždycky teamy a není moci, která by mně zakázala přijmout nabídku dělat například soupis oken na kulturní památce nebo vyřídit projednání projektu, který zpracoval někdo jiný.
  Ono to takhle v našé profesi funguje, protože je to efektivní.

  Vysvětlovat nebo dokonce se obhajovat, že to není švarcsystém a že to není nic nemravnýho, na to dávno kašlu.

  A nejsem „načerno pracující nezaměstnaný“. Platím si pojištění, platím daně. Z toho, co si vydělám svou prací.
  Kdybych byla nezaměstnaný, ať už na černo pracující nebo válející se doma, tak je za mně musí platit stát.

  Ano, stát ze mně nemá tolik jako ze zaměstnanců. Nikdo za mně neplatí odvody. Ale taky mi bude jendou platit patřične mrňavej důchod jen z toho, na co jsem si vydělala.

  Si trhněte se švarcsystémem …

 345. Pane Neumanne,

  problém je jen v tom, že zákazníkovi se nechce platit clo a DPH……

 346. Dušane, řeknu to presidentskou mluvou: Největší debilové mezi úředníky byli a jak vidnou i jsou celníci. A možná i proto jsou ozbrojeni.

 347. http://www.novinky.cz/komentare/354101-ocima-sasi-mitrofanova-cesko-jako-zemanovo-rukojmi.html

  Vyřiďte tomu prďolovi s čírem –
  říkat si co chci … je známka punku.
  Naštvat půlku státu … je známka punku.
  Útočit na nízké pudy … je známka punku.

  Ale lidi říkali, že punk je jinde.
  Ale lidi říkali, to snad není možný.

  No ale kdo není
  Boží nadělení
  Každé zboží má svého kupce

  http://www.supermusic.sk/skupina.php?idpiesne=93075&sid=

  Konec kulturní vložky. Po přestávce začíná chvilka klasické hudby od Janem Dismasem Zelenkou.

 348. maYdo, rozhodně jsem Tě nechtěl urazit.
  Švarc systém je když je někdo živnostník a pracuje pro někoho.
  Někdy je to naprosto špatně – aby byl na švarcsystém třeba soustružník , chodící na směny od do.
  Ale jsou obory, kdy je to naprosto na místě – včetně tvého oboru.
  Už proto, že nejde o pravidelnou práci od do -ale někdy není do čeho píchnout, a jindy se musí dělat 28hodin denně 😉 a nestačí to.

 349. Maydo, ti nezaměstnaní, to nebylo na vás. Zateploval se úřad práce v … a chlap na lešení říkal, šéfe, tuhle stranu dělat nemůžu, k tý paní chodím každý týden na pohovor a hledá mi práci.
  Každému doporučuji, ať daňově optimalizuje. Na výši důchodu to nebude mít prakticky vliv.
  Minimální důchod je cca 7.000, důchod mediánové mzdy cca 10.000. Ústavní soudci s platem 90.000(?) se durdili, že dostanou jako důchodci pouze 15.000.

 350. 424 – jako obvykle zcela mimo mísu. Sada stojí 800 dolarů. Je snad úplně jedno, jestli na faktužře je sada za 800 nebo na třech stránkách rozepsaný každý detail s celkovou sumou 800 dollarů. Což mne stálo den a pl práce). To by mohl pochopit i zubař.

 351. (398) Hudební vystoupení v novostavbě chrámu Krista Spasitele. Tisíckrát někde vTV nebo na internetu. Při tom, jak poskakovaly, by si tím krucifixem akorát tak něco natrhly.
  (424) Jak jste na tu pitomost přišel?

 352. Nickname, můžu kontrovat příběhem ze skutečnosti: přistavoval a opravoval se Finanční úřad v …. a 2/3 dělníků mluvily rusky. No, možná to bylo ukrajinsky nebo bělorusky nebo taknějak… a možná to také byly 4/5.

 353. Nickname, ještě k tomu dodám, že v tom rozhovoru se mluví o chybách v systému. To je úplně jinej level, než jotázka, jestli já mám nebo nemám práci a cio s tím, pokud nedostatek práce bude setrvalý trend.

 354. Dušane, musí vyplnit Jednotnou Celní Deklaraci, případně Intrastat. Kraviny kravinovaté, které musíte vyplňovat i ve vnitrounijním obchodu.

 355. (431) To není profesí ……
  Asi by to chtělo, udělat si seznam celnic, řazených dle debility.

 356. ad 431 a není to náhodou tak, že od určité dílčí malé sumy se clo neplatí?

 357. AK,
  to nejde seřadit, všichni by byli na prvním místě…
  Leda aby se při tom seřazování navzájem ušlapali, to by šlo 🙂

 358. To ses měla zeptad Andy, Dano, Ta přece ruštinu od ukrajinsštiny rozezná na první pohled, ačkoliv rusky vůůůbec neumí. 😀

  Jinak co vím, tak ve stavenictví tady pracují hlavně ukrajinci.
  Často opravdu na černo.

 359. Maydo, rozhovor jsem četl. Zmršenými zakázkami, resp. zákonem o veřejných zakázkách, nekompetentností úředníků, jakobínskou tajnou službou bráníme státu stavět veřejné stavby, což „doráží“ obor stavebnictví.
  K tomu bych dodal výpalné, které vyžadují organizační složky mafie od soukromníků při soukromých stavbách.

 360. Pane Neumanne ,
  chtěli po vás fakturu na každou součástk zvláštˇ. To se obvykle dělá proto, aby součástka měla cenu , pokud možno pod limit, na který se platí clo a DPH.
  Případně, aby se clo a dph platilo jen z menšího počtu kusů ( které přesahují limit.)
  Takže podle mě nechtěli rozepsat fakturu na detaily ( Tím by se clo a DPH nesnížilo), ale chtěli na každou součástku fakturu extra. Tady se často všlijak se zásilkami z USA spekuluje, aby se platilo co nejmíň
  Je divné, že to nechtěli předem, ale možná si dopředu nezjistili výšku toho cla a DPH.
  Vypadá to , že maj na té celnici někoho známého, který je ochoten „nějak“ upravit.
  Ale samozřejmě to může být i jinak.

 361. Safra, s tím plechovým Havlem mě zase předběhl Pes. Já jsem zase chtěl typovat na ksicht neandertálce, kterého mistrovi muzeum neodkoupilo. Tož mu pan umělec dal dlaní do brady a ejhle, co se vylouplo. I ta stafáš v podobě černobílé opice a ozubené pleše byla kouzelná. Kdyby se Klaus chtěl Havlovi vědomně pomstít, tak dokonale by se mu to nepovedlo.

  Add. Zeman. Přátelé, ať je, jak je, v té době byl článek, který napsal, doslova hrddinským činem. Mimochodem, Zeman se tehdy sice zaštiťoval prognosťákem, ale dělal tuším něco pro fotbalový svaz. V prognosťáku byl snad jen externista. My jsme také strašně chtěli, aby napsal něco i pro nás. Od té doby ho znám osobně. A tehdy s ním byla, když se trochu nametl, neskutečná sranda. Jestli ten článek Zeman nějak odnesl, nevím. V každém případě ho odnesl šéfredaktor Technického magazínu, který letěl na hodinu. Článek tam mimochodem propašoval jakýsi hnusný Železný. Toho chtěli také vyhodit, ale narozdíl od šéfredaktora ho bránil odborový svaz. No a my jsme dostali v krátké době na Zemana embargo.

  Add. pussinky. Bohužel mne zvou na různé akce mladých výtvarníků a já z vrozené dobroty občas jdu. Beru to jako tréning sebeovládání. Jinak bych vyprsknul v mnohý nemístný okamžik smíchem a za některá pitomá slova umělcova, bych mu dal nejraději pár facek. Vymyslel jsem ale lepší druh odvety. Když hochům chci zvláš%t zkazit náladu, tak se přiznávám, že jsem sklaní Klausovec. To je potom mazec. Už se těším, jak mezi ně hodím vlídné slovo o Zemanovi a připomenu jeho předlistopadové angažmá. Schválně, co to udělá. Tím se zároveň omlouvám, že dnes přijdu později.

  Add. masáže na Národní. Já si bohužel vyběhl už dříve při Palachově týdnu ze Zemědělek na mléčný coctail a rohlík. Než jsem při zpáteční cestě stihl vniknout do branky v Opletalce, dostal jsem jednu vulkanizovanou. To byste nevěřili, co to s člověkem udělá. Já například raději přestal chodit do Zemědělek na noční…..

 362. já se vyhledáváním a posíláním součástek přiživuji už dvacet let, ale tohle se mi stalo poprvé. Je to nějaký trend, protože to nebylo jen u této zásilky, ale u všech tří různým zákazníkům, Bexcelní limit je tuším 25 eu.

 363. Dalo to práci, ale celý záznam vystoupení Pussy Riot v tom chrámě je na
  http://www.deathandtaxesmag.com/187290/pussy-riot-sentenced-watch-the-church-performance-that-landed-them-two-years-in-jail/

  no a kolem 43 vteřiny záznamu jsou vidět jasné masturbační pohyby jedné z aktérek, je to jen naznačeno, nikoliv realizováno přímé strkání do pussiny.Že by měla v ruce krucifix, to se mi, krucifix, nepodařilo rozpoznat.
  A včil mudruj, AK 432.

 364. Halladine, pořád vymýšlíte nějaké nesmyslné kličky omlouvající režimní debilitu. To rozepsání nechtějí moji zákazníci ale CELNICE. Jsou to moji letití záakzníci, kteří se restaurováním živí a clo i DPH naúčyují konečnému zákazníku. Tohle je projev zpupného idiotství státu jež se pomalu mění v diktaturu podprůměru…

 365. 428 NickName
  – ano, kdo by nemohl nepamatovat Jana Dismase Zelenku. Nevímproč to dávali zejména po svátečním obědě, hodně v létě, z ulice smrděly brambory, řízky, vepřový a zelí a bylo horko a mrtvo. Vzduch se tetelil … V hospodě krkal opilec … Do toho v rozhlase smažili Dismase se všema šmytcema a ječivýma hlasama. Ježíš se rozplakal …

 366. NIckname, máte.li na mysli výpalné, o kterém ten pán píše, tak to nejsou organitzační složky státu. To jsou různá ekologická a občanská sdružení, která žijou z toho, že za úplatu slíbí, že nebudou komlikovat povolení.

  A veřejné zakázky jsou ve stavebnictzví, aspoň u nás dost podstatnou položkou. Z hlediska projektanta je to jedno, investor jako investor.

  Podseknuté zakázky jsou realitou, podsekávají se už nabídky na projekty. Pokud byste chtěl udělat kvalitní projekt a neprodělat na tom kalhoty, tak nemáte s takovou nabídkou šanci, Ani zadavatel nemá šanci, protože musí vzít nejnižší cenu.

  PAk se prostě musí ožulit projekt, to komplikuje stavbu a ve výseldku je to pdostatně dražší, než kdyby se vybrala nabídka sice dražší, ale s dobrými referencemi a větší zárukou, že dodají kvalitní projekt.

  Já to vidím teřba na soutěžích… Pokud se nesoutěžilo o nějakou prestižní věc jako je Staroměstká radnice nebo letenský chrchel, Tak se do toho moc architekti nehrnuli. Deset, dvacet návrhů už bývala docela dobře obsazená soutěž. Výsledek byl nejistý a když to nedopadlo, tak nějaká odměna sotva pokryla náklad na tisk. 🙂 Kdo by se do toho pouěštěl, kydž měl práci s jistým výdělkem?

  Teď bývá v soutěžích třeba 80 návrhů. TA nejistá šance je sice ještě enjistější, ale je to aspoń nějaká šance.
  I kydž výhra v soutěýži nic neznamená, od soutěže k zadání zakázky na projektovou přípravu je cesta ještě dlouhá a plná zákrutů.

  Mimochodem, architektonické soutěže tady vypisuje téměř výhradně veřejný sektor. Většinou je to jako podmínka k nějaký dotaci.

 367. Halladine, pořád nechápete. Mně je clo úplně jedno. To se platí všude. Byť v civilizované zemi jakou jsou USA do 1000 dollarů prakticky nic, nejde-li o alkohol, tabák a ještě něco, Za zbytek se pak platí podle různých tarifů – většinou 2 až 4% zceny. Je na to celá tlustá kniha. Dovezl jsem před lety kontejner se dvěma závodními auty a byly na to dva papíry A4….
  …v tomto případě jde o čistou zvůli a demonstraci moci

 368. Pane Neumanne,
  docela chápu, že je Vám clo fuk. Vy ho neplatíte .
  Ovšem zákazníkům být fuk nemusí.
  Obávám se , že ty předpisy a formuláře cla jsou celoevropské, a asi nebudou jen u nás.

 369. Halladine, to je přesně to o čem jsem mluvil, ta snaha tomu příjít na kloub, ta je příkladná. 🙂
  Pan Neumann mluví o tom, že poslal repair kit čili sadu na opravu k autu a ta se skládá z x součástek, jenže, je tu jenže, naši celníci musí všechno zařadit podle číselníku a samozřemě na opravnej kit pro auto nemají kolonku, tak si to vyžádají po položkách,pak to už umějí, protože odlitek z kovu xz či fíbrové těsnění , jo to už zařadit podle číselníku jde. Panu Nemannovi potvrzji, že to je pakárna a u halířových položek to musí být na mrtvici.

 370. rezy, tohle řazení vzniklo v EU a je jednotné pro celou Unii. Taky jsem to v kšeftě zažila.

 371. [443] Proto má řada Američanů na eBay, že do Evropy neprodává. Proto mám v CA virtuální adresu a přeposílám si to. Stejně už jsem párkrát vyvětloval, že ta adresa je fakt americká.

 372. a to jsem Rputi ani nechtěl pana Neumanna moc naštvat, protože všechna tahle práce slouží hlavně statistikám, Aby se na konci roku mohlo s jistotou tvrdit, že jsme dovezli za dvě miliardy odlitků z hliníku a za padesát tisíc papírová těsnění.

 373. ne Honzo, skutečnej problém je tu bednu s 500 díly podle toho jejich číselníku zařadit a v celní deklaraci neudělat chybu, protože za to zařazení před celníky ručíte a za chyby jsou pokuty a je jedno, jesli vznikla či nevznikla škoda či přeplatek…

 374. já tu rouru Madarům přeju, chápu, každej chce na přepravě plynu bohatnout, ale na druhou stranu je tu fakt, že kapacita současných potrubí je pro dnešní spotřebu více než dostatečná.
  Jediný výsledek, který tu bude bude ten, že jak přeprava přes Ukrajinu a Slovensko dále North stream + ten jižní proud bude prostě dražší a ti co plynem topí to zaplatí.
  Tudíž nevím, jesli je tu důvod k jásání.
  Jesli bych doma topil plynem, jako že ne,tak budu fandit jedné rouře co pojede na 85%kapacity, protože pak je přeprava nejlevnější a tudíž i koncová cena může být přijatelná.

 375. Ještě by mohli vybudovat tak dva tři konkurenční plynovody a pak nastane stav, kdy se začne vzhledem k vysoké přepravní ceně rourama, protože pojedou jen na 20%, vyplácet zkapalnování a tranzit po železnici.

 376. Rezy 🙂
  ta roura přes ukrajinu se zavře :-).kdo by se furt s těmi ukrajinci rozčiloval 🙂
  Hlavní důvod je v tom, že EU chtěla vlastní Southstream – Nabucco.

 377. Jak to vypadá, EU z Nabucca asi vycouvá definitivně.
  Co je zvláštního na tom, že se Maďaři sichrujou?

 378. Halladine, prominte mi to, ale nemá smysl se bavit tímhle stylem, to není o rozčilování s trazitní zemí, to je o cenách, provozních nákladech atd. Situace s Ukrajinou může být za půl roku uplně jiná a cena přes Ukrajinu je dnes samozřejemě nejnižší. Když postaví další plynovod, budou to všichni co topí plynem cítit v pěněženkách. Jsem fakt rád, že tyhle starostí nemám a mít nebudu. Jen doufám, že EU nezatahne za Ukrajinu dluhy ale zaplatí je jen ti, co plynem topí. Proč? i to, že se přepravuje přes rizikovou oblast je součástí nákladů které by se měly objevit v celkové ceně za kubik a ne aby to EU doplácela.

 379. Madaří se nesychrují, chtějí na přepravě vydělávat, jako kdysi Slováci, než spustili severní rouru.

 380. (438) Kdysi dávno, tak koncem devadesátých, mi vozili balíky náhradních dílů TNŤáci. Byli s celníky rozhádaní a dodání se protahovalo. Přešli jsme ke spedici Holan a najednou vše šlo. Měli celníky ochočené.
  (444) Když mně je to v podstatě jedno. Já to párkrát shlédl celkem zběžně, poskakují a ječí, detaily mne nezajímaly a nezajímají.
  (450) CeloEUnijní debilita je stále jen debilita&buzerace.

 381. 457

  Před pár dny řekli totéž |Srbové. A Merkelová má větry.

  V pondělí o situaci jednali v Bruselu ministři zahraničí EU a zmrazili majetek dalším prominentům Putinova režimu, ovšem Merkelová o tomto nebezpečí promluvila již dříve na konferenci v Sydney. Varovala především před rozšiřováním vlivu Ruska na Balkán, ale i do členských zemí EU.

  „Není to jen Ukrajina. Je to také Moldavsko, je to také Gruzie,“ připomněla Merkelová. „Pokud to takto bude dál pokračovat, budeme muset jednat o Srbsku a o státech na západním Balkáně,“ dodala. Bylo to poprvé, co evropský politik upozornil na nebezpečí ruského vlivu na Balkáně.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Merkelova-ma-strach-z-Putina-Rusko-se-tlaci-do-Evropy-a-ona-to-tak-nenecha-346289

 382. Dobré odpoledne. Naprosto OT, maYdo svět je neuvěřitelně malý…. 😀

 383. (461) Nabucco není totéž, co Southstream. Nabucco mělo dopravovat jiný plyn, než ruský. Proto začali Rusáci tak vyvádět.

 384. Maydo, výpalné je výpalné. Chcete stavět? Tak byste se měli připojit na naši teplárnu. Nemusíte, ale měli byste. Chcete koupit pozemek? Nechte si ho zaměřit. Nám to zaměřuje vždycky pan B. … Tisíc malých domů. Každý má doma hladové krky. Vy jste bohatí, když stavíte.

 385. Rezy ,

  ono to vedení přes Ukrajinu je už dost staré, ůdržba nic moc, zvyšují ceny přepravy a tak jak to je , kdykoliv mohou plynovod zavřít, nebo z něj krást. Naposledy chtěli, ať ten technický plyn v potrubí platěj rusové.
  A za tranzit přes Černé moře se nebude platit nikomu nic. Do rour na Ukrajině půjde plyn jen pro Ukrajinu, a když nebudou platit, tak se zavře úplně.
  A proč by měli Rusové chtít nést nějaké riziko ?

 386. Ano, Kačeno, neuvěřitelně. 😀

  Děkuji za pozdrav a rovněž zdravím.

 387. (468) samozřejmě, o ro nebyl spor
  (465) „detaily mne nezajímají“, ale že by to s krucifixem nešlo, jste napsal vy a tak naznačil, že ty řeči kolem toho jsou evidentně nesmyslné pomluvy. Tož tak.

 388. 468

  Jasně Aero. Jenže Rusové dostali ten plyn, co měl téct Nabuccem nějak pod palec, a tím Nabuccem nemá co téct.
  Ale trasa přes Evropu byla zhruba stejná pro Nabucco i Southstream.

 389. mě je to Halladine fuk, já topím uhlím a dřevem. Jak píšu, at je tu třeba 6 plynovodů, platit to budou ti, co plyn užívají..

 390. Nickname,
  mi něco povídejte o praktikách Pražské teplárenské. 😀

  Chcete povolení? musáte mít od nich kladné stanovisko. A to dostanete, jen když se na ně připojíte. Že prý zákon na ochranu ovzduší.
  Že PT není kompetentní se vyjadřovat k ochraně ovzduší a že na to má gebír odbor životního prostředí? Nezájem.

  Když už se ouřad pochlapí a rozhodně že nevadí, že se barák bude topit jinak než od PT, tak se odvolají. Magistrát jim vyhoví. Přestože jiný odbor magistrátu někdy před půl rokem tu stavbu povolil a do stanoviska napsal, že kotel v emisní třídě 5 je vyhovující z hlediska ochrany ovzduší.

 391. 444 – na videoodkaz jsem neklikla, podle popisu jsem chvíli myslela, že je řeč o Jacksonovi.

 392. v každém případě to jistě Madarům oživí průmysl, tedy jesli jsou schopni sami ty roury vyrábět. Jenže spíš asi ne, budou je kupovat od Rusů a pak Rusům za dnes nejistých podmínek pronajímat. Hladová zed proti tomu byla výnosná investice.

 393. 442 Františku, to není možný aby pracující občan jen tak dostal pendrekem. Určitě jsi neuposlechl orgána, nebo orgán si Tě s někým splet, protože byl rozrušenej a dezorientovanej podvratnejma silama.

 394. Emisní třída 5? Po mně v Praze chtěli Stavební úřady akorát emisní třídu 4.
  Co se pak oné Dušanovy celní anabáze týče, na základě vlastních zkušeností bych opravdu spíše viděl za tím vším snahu příjemce vyhnout se placení DPH cca 3500 Kč. To obcházení DPH mají zmáknuté čínské internetové obchody. Zaplatíte 49 USD ale na doprovodných papírech je deklarováno právě těch potřebných 25 USD. Probatum est. –Jinak v dobách, kdy ČR ještě nepatřila do evropské elitní organizace (EU) mi přišla na firmu bedna moselského vína jako vánoční dar pro vedení pražské pobočky. Ale ouha. Na smíchovské poště-celnici mi sdělili, že v obchodním rejstříku nemá firma uvedený dovoz potravin, takže musím podniknout příslušné kroky, aby mi tu bednu mohli vůbec proclít. (Snad si mysleli, že pojedu udělat notářský zápis, nechám změnu zapsat do obchodního rejstříku a pak se na celnici vrátím.) Odvětil jsem, že v tom případě vracím zásilku adresátovi a pošlu k tomu patřičné vysvětlení s kopií na česko-německou obchodní komoru či jak se to vlastně jmenovalo. Celníci se chvíli radili, pak začali odcházet až zbyl jeden a ten pravil: „Tak si tu bednu vemte“ a odešel také.
  Snad jen pro vysvětlení, proč si nemyslím, že by šlo o variantu, jež zastává rezy: mnohokrát jsem proclíval pod pojmem „opravárenská sada“ či tak nějak. Ovšem pravda, bylo to naposledy asi před 10 lety a od té doby voda, v níž se cachtají žabičky získala určitě vyšší teplotu.

 395. 422 Dušane, ještě že jsi neposlal celé auto…
  To znamená, že když si objednám například sadu nářadí, v kufříku, tak ji rozeberou s požadavkem rozepsat po klíčích, kleštích, šroubovácích….?
  Otázka co je blbé. Předpis nebo celníci.

 396. Nehledě na to, že položka v sadě bývá prodávána za jinou cenu než v souhrnu jednotlivých položek.

 397. Schumi, problém je v té klasifikaci.
  Každej pšouk má svoje číslo a patří do určité kategorie. Jakmile začneš míchat věci z několika kategorií, jsou celníci v háji. Proto to nesmyslné blbnutí kolem pomazánkového másla či marmelády. Máslo má číslo, nemáslo má jiné číslo a pro celníky jsou to dvě různé věci a EU to tvrdě vyžaduje.
  Obávám se, že v neposlední řadě kvůlivá počítačovému zpracování, které si žádá otrockou kategorizaci.

 398. Pravda? Lež? Když mohl být herec na jedné straně, nebyl i na druhé? Ale pokud je to pravda… No, zhodnoťte si sami…
  Nahrávky osobních rozhovorů židovského sponzora „Majdanu“ Kolomojského s vůdcem separatistů Gubarevem:
  http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14395-sok-vsechno-je-jinak-nahravky-osobnich-rozhovoru-zidovskeho-sponzora-majdanu-kolomojskeho-s-vudcem-separatistu-gubarevem-zverejneny-video-.aspx
  (odkaz převzatý z palba.cz)

 399. no ze tu stale brani soudruha prezidenta za kretensky preklad jsem si uz zvyknul ale
  toto 444 je uz snad je vyrok cloveka hodne leveho ( pri pohledu na G krivku ) 🙂
  devciny jsem nevidel ale ty jasne masturbacni pohyby v 43 vterine mi nedaly. 🙂
  no az se bude nekde hlasovat o nejblbejsi hlasce – mate muj hlas 🙁

 400. Mně už trochu varuje ten pojem „židovský sponzor Majdanu“. A když pak vidím „Šok! Všechno je jinak!“, nedůvěra ještě stoupá.
  (487) Kdo hledá, najde. 😛

  Takže tím končím zkoumání a vyrážím k Pivojovi.

 401. dvd,
  já mám dojem, že u těch kotlů v poslední době záleří na oblasti, kde se to povoluje. Ono by to mělo i logiku, že kde je ovzduší horší povolit jen kotle s lepší emisní třídou.

  pochopitelně, kde hrozí kolize s PT, dáváme co nejlepší kotle kvůli tomu, aby byl orgán ochrany ovzduší spokojen. Obvykle je spokojen. nicméně pokud kolem budoucího baráku vede roura Pračský teplárenský, tak jsou patrne v Praze největšími experty před ochranu ovzduší.
  Čert aby je spral. Když nebude územní rozhodnutí, nebude projekt pokračovat. Investor nechce dálkové připojení, protože je drahý. Dokumentace obnáší zhruba čvrt roku práce, možná půl, nemluvě o přidružených profesích.

 402. 2AK: No jsou tam i odkazy na ta videa a přepisy, ale chápu, že takhle je to pohodlnější… 🙂

 403. 444 quivisi – upřímně řečeno, mně se to začíná docela líbit. Pamatuji si na God save the Queen od Sex Pistols v 1977. Ta slova sice nebyla tak ostrá (hudba ůepší) ale na tehdejší dobu … Zkoušeii to zahrát královně na řece před Westminsterem na oslavu 25 výročí panování. Tak je tuším na chvilku zavřeli a v zásadě se nic nedělo … Nesmí se to brát tak doslova a horké … A neberu argumenty typu že by to v Iránu nebo Saúdské Arábii nepřežily. Ještě chvíli se to bude stupňovat a začnu jim podepisovat petice taky …

 404. 491 skimici i prez ty masturbacni pohyby 😮 v 43 s ? 😀

  ja si ted spise vzpomel bezim s ….. proti platnu

 405. Pasáčku já jsem tam žádné masturbační pohyby neviděl a po Madonně nebo Míšovi by to stejně asi bylo nudné …

 406. No,
  upřímně řečeno, jestli pánové nemáte v pátek večer nic lepšího, než řešit existenci či neexistenci masturbačních pohybů povykujících punkerek s kulichama na hlavě, tak mi vás fakt začíná být líto….

  Skimici, a to jste ten den začal tak hezky, snídaní gentlemana…

  Pamětního setkání se účastnit nemohu, tak si asi půjdu osvěžit něco od Pelhama Grenvilla Woodehouse 🙂

 407. MaYdo děkuji, zjištění mi projasnilo den :-). Nejsem u toho, ale slyším jen chválu.

 408. 496 – pozdravujte lorda Emswortha a jeho Císařovnu……
  A jdu si dát vyšetřené svatomartinské……….

 409. Rezy, vždyť ten Southstream nemusí Maďaři stavět až do Rakouska a až do Itálie, aby tam neměli drahý plyn.
  A mám vážné podezření, že Bulharsko, Srbsko, Chorvatsko… chtějí stavět proto, aby vůbec nějaký plyn měli.
  Po tom, co EU odpískala Nabuco.

  My samozřejmě z nedostatku plynu obavy mít nemusíme, nám jde (ruský)z Německa a navíc máme plné zásobníky(německého !).Za to smíme mít v zásobnících v DE ropu… smíme.Ale není tam, protože ji (ukrajinci?) ukradli.

  Já té velké energetice teda nerozumím, ale své dříví nakupuji u dvou dodavatelů, seno dokonce u třech, abych, kdyby jeden třeba vyhořel, nezůstal bez krmení. A nebudeš mi věřit, ale tím , že to beru od třech, mám i nižší ceny.

 410. Kačeno, děkuji, tak to mně těší. 🙂

  Po létech, kdy jsem před každou třídní schůzkou vcelku oprávněně očekávala nějakou ťafku, je taková zpráva přímo pohlazení. 🙂

 411. 496 Matzurko
  Ano – PGW je také môj obľúbený autor!
  Jinak ad snídaně gentlemana – tak se probouzím a den začínám. Někdy mě ale drapne boj za svobodu, demokracii a lidská práva a to musí jít měšťácké způsoby stranou. Jsem si na YouTube s Sex Pistols a ostatními s gustem osvěžil svoje krátké leč intenziví punkerské protestní období 🙂 Vším jsem byl rád!

 412. Nějak mrtvo. Jakoby byli všichni v hospodě či čo.. Koukal jsem chvilku na nějaké zprávy a mluvil tam nějaký arab. Ta se zdá těžká a nepřirozeně středoevropanu zní. Taky naučit se číst a vyslovovat věty zprava doleva není žádná sranda. Vět jako jelenovi pivo nelej není moc. Jinak to zní jak ta arabština 🙂

 413. )-:

  …tuonemopzv is užůmeN ?ohékcerovkŠ ez ocěn ot íneN .ketápzoP es lavonemJ .lteč edkěn ot mesj žu ,mílšýmeřp kat mot o žydK

 414. 503 — Nojo, mrtvo… Zkuste si někdy zajít do libovolné nouzové kolonie, chvilku fotit, pak si sednout k editoru a vyrovnávat svislice…

  Chtěl jsem odepsat maYdě a AeroKarlovi, jenže po celý den nebylo kdy (editace fotek přitom jest aktivitou toliko posledních hodin); snad tedy zítra. Ovšem plánoval jsem začít právě poznámkou o těch Vašich Zaorálkových Zvonokosech (23): Podle mne se to do Čech ani na Moravu transponovat nedá. Příčina je myslím v tom, že (i kdybychom připustili lokální výskyt bigotních katolíků) u nás nikde neexistovali bigotní republikáni, takoví ti, co napíší LIBERTÉ — EGALITÉ — FRATERNITÉ půlmetrovými písmeny na zeď jakékoliv veřejné budovy, stojí-li náhodou hned proti kostelu; anebo ještě lépe přímo na kostel, dostal-li se jim do rukou. A tak je asi lépe, když si český čtenář představuje atmosféru francouzské vesničky, kde nikdy nebyl a která by ho před válkou (ve srovnání s českými a moravskými) nejspíš v realitě dost zklamala. Ona taky ta Chevalierova knížka, jakkoliv zřejmě ve své době populární (soudě dle dvou dílů, jimiž pokračuje), je dnes ve Francii myslím dost neznámá, snad skoro zapomenutá…

  No nic, ještě pár fotek, pak pravděpodobně shutdown.

 415. 504 — Jo, je to Škvorecký. Povídka z takového páskovského prostředí. Snad to je právě Pozpátek, který se během přednášky rozhodne ukrást vypínač ze zdi posluchárny psychiatrické kliniky v Kateřinkách… Podrobnosti si už nevybavuji a název sbírky také ne.

 416. 506 Zpátečníku – máte dobrý přehled nebo odhad a naprostou pravdu. Tu knížku běžný frantík už opravdu nezná. A souhlas i s Vaším předešlým

 417. 507 Zpátečníku

  ?no ékat lyb ot obeN ?namotpelk ýkajěn – avatsop andej ětšej mat alybeN .uktápzop uovulm uot lisedyv ykcydžv ynhcešv ,ilpal oh žydK )-: ěnráhculsop v čanípyv net oJ .uhcurop uoncázv yboc lědávdeřp ěnidem an roseforp ýkajěn i ecnokod dans a ětrap isékaj v )ketápzoP net( kesáp otlyB .ijuvabyv žu ukdívop ut is ďeT .ítunemopiřp az ykíD

 418. 507, 509 — … rozhodne se během přednášky ukrást…: omluva za matoucí formulaci. Další postavou je vypravěč, a pak jedna slečna (jejíž jméno jsem zapomněl), která se lupu dožaduje coby důkazu lásky. Vypínač prý měl krytku ze zelenkavého bakelitu, a ona takový chtěla domů. Pozpátek možná byl o něco dříve v téže posluchárně demonstrován…

  Nejspíše to bude stejná sbírka, v níž vyšel Můj táta haur a já. Také je možné, že povídky prvně byly otištěny časopisecky, do sbírek zařazeny později…

 419. Dobrý večer,
  tohle měly v oblibě moje děti :

  Jejah jejad ukčár,
  áj it mávípz ukčabílok
  ukčabílok íčar,
  jejah ičátepelk!

 420. Koukali jsme na Spálené stodoly.
  Taky kousek francouzskýho venkova.

  Popravdě řečeno, připadalo mi, že se to prostředí a lidský typy zas tolik neliší.
  Ale Alain Delon je samozřejmě jen jeden 🙂

 421. A v mé rodné vsi máme baronku z Kratihájů. 🙂

  teda, ona to žádná baronka není, vyslloužila si to jako přezdívku, protože podobně jako dotyčná po životě rozverném povití dítek od několika druhů se dala na zbožnost a je to místní vyhlášená svíčková bába a vrchní pečovatelka o kostelní výzdobu. Což je funkce, o kterou místní dobré křesťanky tiše , leč urputně soutěží.

  je teda pravda, že je taky vyhlášená pěstitelka jiřinek, takže v sezóně kostel hraje všema barvama a farář pod těma kytkama není skoro vidět.
  Slyšet ( bohužel) je.

  A baronkou z Kratihájů ji nazáváme jen my, protože většina našich spoluobčanů Zvonokosy nejspíš nečetla.

  No, ale taky tvoří dohromady pěkný panoptikum. 🙂

 422. Jj – jsou to paradoxy!
  Jak uvádí T.Haas na svém statusu, M.Abbás spílá Izraelcům, že vypouštějí na Palestinská pole divoká prasata, aby ničila Palestincům úrodu.
  Pravda je ovšem ta, že divoká prasata jsou v Izraeli příšerně přemnožená, protože nemají přirozeného nepřítele. A pro Izraelce i Palestince je prase nečisté zvíře. Takže je neloví. A protože je neloví…
  http://www.haaretz.com/travel-in-israel/tourist-tip-of-the-day/boar-spotting-in-israel-1.517060

 423. Ještě někdo pochybuje, že USA chce „zachránit demokracii“ ve střední Evropě?

  … Prezident Miloš Zeman se stal faktickým mluvčím ruského prezidenta Vladimira Putina, když vulgárními výrazy odsoudil ruské politické vězeňkyně a popřel ruskou agresi na Ukrajině, píše The Washington Post.

  Ještě větší znepokojení podle amerického listu vyvolává maďarský premiér Viktor Orbán, který ničí demokratickou kontrolu a rovnováhu v Budapešti a Putina označuje za svůj vzor…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/354221-zeman-je-fakticky-mluvcim-kremlu-pise-washington-post.html

 424. Fujtajbl poránu,
  v životě by mě nenapadlo, že si nad ranním čtením zpráv o budování Evropské Unie povzdechnu: „Zlatý komunisti“.
  Zástupci jednotlivých zemí potvrdili dohodu s europarlamentem o nových pravidlech pro omezení igelitových tašek. Státy si mohou vybrat jestli igelitky zpoplatní, nebo je omezí jinak. Cílem je, aby spotřeba sáčků klesla do deseti let na 40 kusů na hlavu a rok. První je povinný cíl snižování – 90 sáčků na jedno použití na osobu ročně k roku 2019 a jen 40 v roce 2025. Druhou variantou je zajištění, že za ně budou muset zákazníci v obchodech k roku 2019 platit.
  V českém rozhlase zaznělo, že celá akce se dělá proto, že většina igelitek končí v moři. Fakt nechápu české obyvatelstvo, proč sebou na dovolenou k moři kurvafix tahá igelitky za celej rok z celý vesnice a pak je háže do vody. Většina odpadkových ostrovů je v oceánech kolem asijských břehů. To už Čechy vůbec nechápu, hrncovat se za těžký peníze takovou dálku, abych moh’ do Jihočínského moře vyhodit těch svých devadesát igelitek, které mi povoluje Evropská unie.

  Pokud topíte odpadky nebo jiným materiálem, který zamořuje vzduch ve vašem okolí, trestu v budoucnu možná už neuniknete. Do svého domu či bytu budete povinni vpustit kontrolory, kteří z vašeho kotle nasbírají důkazy, že používáte zakázané palivo. A pokud se to prokáže, čeká vás vysoká pokuta.
  Tohle si ani komunisti nedovolili.

 425. Ptakopysku, no dyť….

  …Nejdelší příspěvek v této knize se jmenuje „EU a globalizované bezpečnostní prostředí“ a shrnuje směřování plánů EU. V něm profesor Tomas Ries, ředitel švédského Institutu mezinárodních záležitostí navrhuje, že EU by měla ve zvýšené míře se sociálními problémy bojovat vojenskými prostředky…
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4670-experti-pozaduji-po-eu-aby-se-pripravila-na-potlacovani-protestu-vojenskou-silou

 426. Namísto zahraničí by bylo dobré upřet pozornost na domácí dvorek. V návaznosti na ptakopyska v 519 si prostudujte tohle: http://zpravy.idnes.cz/kontroly-paliva-topeni-navrh-djh-/domaci.aspx?c=A141121_214909_domaci_fer#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
  A pečlivě. Prolomením práva na ochranu domácností a soukromí právem na zdravé prostředí to začíná – a kdo ví, kde to skončí. A kdo říká, že je třeba s tím znečišťováním ovzduší něco opravdu udělat, tak by si měl uvědomit, že tenhle způsob, je ten nejhorší.
  Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

 427. OT: Pokud by mne tu snad někdo četl systematicky – což ale, s možnou výjimkou BIS a případných šlachtoidů jistě nikdo nedělá –, pravděpodobně by si všiml, že o zprávách typu Boeing sestřelený ve své letové hladině bitevníkem nebo několikakilometrový konvoj zničený beze stop jsem se zde nikdy nijak nevyjadřoval; přinejmenším si teď na to nevzpomínám. Nebylo to ale z principu, ani totální absencí technických znalostí, jež by mi bránila k tomu cokoliv říci, nýbrž pouhou nechutí mařit čas způsobem, který je dokonce i na poměry příliš zjevný.

  Jiní si však tu práci dali. Z pěkně zpracovaného článku http://neviditelnypes.lidovky.cz/analyza-podrobne-o-fotografii-sestrelu-mh17-stihackou-pdl-/p_zahranici.aspx?c=A141121_173413_p_zahranici_wag si dovolím vyjmout pasáž, jejíž hodnota spočívá v tom, že jde za trpělivé, avšak v podstatě rutinní vyvracení jednotlivých smyšlenek a podvrhů:

  Chyby, vyvracející pravost fotomontáže Pervyjho Kanalu — za jejíž pravost se veškerou svou autoritou zaručil věhlasný Svaz ruských Inženýrů — jsem řadil sestupně podle průkaznosti. Bojovníci informační války totiž mají v oblibě taktiku spočívající v tom, že se zaměří na to nejméně podstatné a nejhůře ověřitelné, na tom se točí a hádají se — a ty podstatné informace tak zmizí v propadlišti dějin a zapomene se na ně.

  Nejinak je tomu i zde. Od počátku jsem pozoroval, jak Rusové odvádí pozornost: nejprve šílenými konspiračními teoriemi o tom, jak chtěli Ukrajinci sestřelit Putina; vlastně ne, let MH17 byl na dálkové ovládání a byly v něm naloženy mrtvoly z márnice; vlastně ne, sestřelil jej ukrajinský BUK; vlastně ne, sestřelil jej ukrajinský bitevník Su-25 kanonem; vlastně ne, sestřelila jej ukrajinská Su-27 raketou; pak odváděním pozornosti, jako když Rusové řešili, v jakém časovém pásmu má být timestamp fotky, aby tím zamaskovali, že nesedí o 13 vteřin; a tak dále. Nejdůležitější jsou první tři chyby a na ty by se nemělo zapomenout. A to zejména proto, že Rusové již nyní vypouští „vylepšené“ fotomontáže, jako je tato…

  To, že je řeč zrovna o Rusech, je celkem druhotné. Ovšem každá strana má svůj modus operandi, leckdy po desítky let neměnný: jinak vypadají ruské propagandistické výplody, jinak ukrajinské, jinak americké; podobně u nás paroubkovské, protiparoubkovské, předtím baštovské (kufříkové), kalvodovské, později ištvánovské a šlachtovské… Skoro bych řekl, že čtenáři na ně naskakující a je dále příčinlivě šířící si navzájem jsou typově daleko podobnější, byť ovšem též nikoliv stejní.

 428. Dano,
  na těch dekoračních fotkách jsou buď lokální topeniště, které používají polské sirnaté elektrárenské uhlí, které tady u nás místní „pekařimlíkaři“ prodávají pod názvem ledvický ořech, nebo mostecké uhlí, aby jejich děcka měly na kroužky a aby manželky obchodníků uhlím nemusely tančit v baru u tyče. Bohužel kvalitu laik nepozná, až když toho kyblík nasype do kamen, následně je mu zima a pak vybere dva kyblíky popela.
  Nebo jsou to lidi, kteří neumí topit v kotli – rozdělají, naperou plný kotel uhlí a čekají, až se to rozhoří. Dobrá je kombinace obojího.

 429. ptakopysku, tady u nás je to z větší části ten druhý důvod. Dodavatel uhlí je jeden,ale když někdo ten kotel narve po okraj….

  Dano a proč myslíš, že to to ministerstvo znova rozjíždí…. EU požehnala a už to bude lítat….

 430. Ptakopysku, nejde o ilustrační foto, ale obsah článku. 🙂
  Nicméně souhlasím s dalším a shrnu to: všecko je v lidech. Jak těch, co šidí kupující přimícháváním nekvalitního polského uhlí, tak těch, co neumí topit a v neposlední řadě hlavně těch, co jsou takovými „šetřílky“ že neváhají vybírat kontejnery a pálit doma jejich obsah, aby ušetřili. A nejhorší je kombinace obého třech. 🙂
  Také máme souseda, nedávno dostavěl rodinný domek a topí i v létě na teplou vodu, přičemž pálí kdovíco. Letos si navozil hromadu uhelných kalů, u nás zvaných šlám. Děs běs. Ale dělat kvůli něj zákon, aby do domu mohl kdekdo, to teda ne. Stát má jiné možnosti, včetně ČOI na prodejce uhlí. Když už ten orgán máme.

 431. Zpátečníku, všechno se začalo odvíjet od toho, že Kyjev „věděl vše“ už takřka v okamžiku dopadu letadla a že „zmizely“ všechny materiály z řídící věže.
  Pak se holt konspiruje na všech stranách, jen to hvídá!

 432. 526 — Nojo, Rputi, to si právě vůbec nemyslím, že by výmysly jedné strany mohly jakkoliv ospravedlňovat výmysly té druhé. A jestliže už si vymýšlejí obě, proč bych se na některou z nich stavěl?

 433. 485 Rputi, to znám v něčem jiném. Byrokracie… Dušan to příště může udělat tak, že to řádně označí baj voko, protože pokdu jde o materiály těsnění, tak celníci tomu nerozumějí a ani nechtějí rozumět. Potřebují odškrtnout a vyřízeno. Nebudou se zabývat jestli to je papír, fíbr, slisovanina z něčeho. Jen aby to na první pohled nekřičelo.

  Hospoda byla výborná, jen škoda, že se nás sešlo tak málo.

 434. Dano,
  jo já chápu, co se snažíš říct. Já se jenom snažím naznačit, že dotyčnej majitel nemovitosti si vyslouží filcuňk kontrolních orgánů ani nebude vědět jak a proč a bude v tom až po uši, jak Pilát v Krédu. Docela by mě zajímalo, jestli se komise bude zouvat, nebo jestli bude chodit po baráku v botách, jako když si jde zásahovka pro Nagyovou. A nedejbože, aby sprostý podezřelý měl doma psa!

 435. Zpátečníku, já vůbec netvrdím, že to něco ospravedlňuje. Já jsem napsala ZMIZENÍ DOKLADU ODSTARTOVALO KONSPIRACE!

 436. … protože je správné stát pevně na hrázi pravdy, míru, pokroku a demokracie.

 437. Dobré ráno,

  teda, to je zase optimismu při sobotě….

  „První je povinný cíl snižování – 90 sáčků na jedno použití na osobu ročně k roku 2019 a jen 40 v roce 2025. “ to by mně teda zajímalo, jak to udělají. Bude mít každej průkazku, kde prodavačka odškrtne počet pytlíků a když bude průkazka plná, tak sorry, další pytlíky až na presrok?

  neb o se to vyřeší nějakou elektronickou kartou s centrální evidencí? A bude mít nárok na svých devadesát pytlíků ročně i batole?

  Teda, to by byl ještě větší vejvar než open karta.

 438. skimici,
  vřele bych ještě doporučil pečlivě zkontrolovat, jestli je dotyčná hráz nerozborná.

 439. žádná hráz není nerozborná, záleží jen na poločasu rozpadu. 🙂

 440. Ptakopysku, nejsme ve při, naopak, doplňujeme se. 🙂

 441. maYdo,
  třeba hráz Máchova jezera stojí už minimálně 648. Tam by se dalo stát na stráži míru a demokracie docela bezpečně.

 442. 530 — No, Rputi, nerad bych se pouštěl do sporů a spekulací. Jestli to myslíte takhle doslovně, je to prostě Váš názor. Sám se na to dívám tak, že dojde-li (úmyslně či náhodně) k sestřelu letadla třetí strany se stovkami lidí na palubě, a to v konfliktu, v němž už beztak na obou stranách propaganda intensivně pracuje, obě strany se automaticky budou snažit obvinit protivníka.

 443. Mno, ptakopysku, tak to pak nezbývá, než takovým strážci míru a demokracie podtrhnout nohy 😀

 444. Zpátečníku, zmizely ty dokumenty z řídící věže? Zmizely! 🙂

 445. 534 Ptakopysku 🙂
  Jasně. NEROZBORNÝ!
  To je jeden z těch zvuků, které mi v tom newspeaku vždy splynuly s příslušným zadrmolený veršem.
  Co to vlastně sakra znamená? Je to vůbec česky? V parlamentu to používal nuž Fierlinger.

 446. No, už se mi to možná plete, ale (dnes již obstarožní) bolševický newspeak si potrpěl na epiteton constans, ovšem konstantní jaksi obousměrně. Nerozborná tudíž myslím bývala jednota (strany a lidu, atp.), zatímco hráz bývala (o něco skromněji) vždy jen pevná.

 447. Rozumím tomu dobře ?:
  Jakýsi George Bilt (—who said he is an MIT graduate and aviation expert with 26 years experience, but would not provide further biographical details) poslal tuto fotku/fotky týkající se letu MH17 (opět jakémusi) zájmovému spolku (Russian Union of Engineers) a patrně od nich se to dostalo na veřejnost.
  Proč to posílal ?
  A kdo to je ten Bilt ?
  A hlavně : KDE K TOMU PŘIŠEL ?
  Nechci spekulovat, ale tohle je snad učebnicový příklad „podpultové“ propagandy….
  A samozřejmě – záleží na osobě posuzovatele, resp. po tolika měsících již jen na jeho výběru vlastního favorita, která strana to poslala, a koho tím chtěla zmást či zesměšnit……

 448. Jen bych chtěl upozornit, že na to, že jde o podvrh, poukazovali od začátku i sami Rusové (alespoň podle informací na Palbě) a televize, která to zveřejnila, začala prý sama celkem rychle obracet. Ono to může být prostě taky tak, že to jsou stejné mediální mrdky jako u nás a píšou/vysílají [b]bez přemýšlení[/b] a ověřování stejné hovadiny jako ti naši…

 449. 547 — Může bejt, skimici. Psal jsem jen o tom, co sám pamatuji; bylo by jedině přirozené, kdyby se bolševický „dřevěný“ jazyk takovýmto stal postupným vývojem. V Rusku, kde zítra znamená včera a naopak, samozřejmě byl dokonale dřevěný už před první světovou válkou. I přesto z něj však nadbytečné slovní kombinace mohly dále odpadávat…

 450. Ostape, je to všude stejné.
  Právě proto by byly tak důležité ty materiály z řídící věže.

 451. 548 Šimone
  … on to bude asi nějakej šťoura, tuhle se nějakej s podobným jménem (ale pod pseudonymem Karel) pokoušel ze Zemana vytáhnout, jestli má česko nějaké tajné služby.

 452. (540) hmm, Zpátečníku, abych si také trochu zakonspirovala …. 🙂 Půjdete-li na začátek této „dílčí“ informace-tedy snímek,údajně dokazující sestřelení Boeingu ukrajinskými stíhačkami, přišla tato redakci ruské TV Pervyjho Kanalu(provládní nebo oposiční TV kanál ?) od nějakého whistblovera z USA … 🙂
  Může tedy jít:
  -o americkou provokaci, snažící se dokázat, že Rusko lže,
  -neschopnost ruských odborníků upravit fotomontáž tak, aby byla věrohodná,
  -je-li zmíněný ruský kanál TV oposiční,snaha nakopnout Putinovu politiku; je-li provládní, snaha o senzaci.
  Každý si může vybrat, jak mu libo podle svých preferencí( a bude mít „pravdu“; tedy pravdu tzv.“pragmatickou“) 😕

  http://outsidermedia.cz/v-okam%C5%BEiku-p%C5%99ed-p%C3%A1dem-boeingu-pod-don%C4%9Bckem/

 453. „pokoušel ze Zemana vytáhnout, jestli má česko nějaké tajné služby.“

  Co to je za volovinu“ Přece má každá země tajný služby, to není potřeba „tahat“ z prezidenta.

 454. ad 542 – myslím, že to „zmizení dokumetů z řídicí věže“ je taky JPP.
  V tom oficiálním holandském dokumentu o předběžném vyšetřování –
  je na:
  http://www.onderzoeksraad.nl/uploads/phase-docs/701/b3923acad0ceprem-rapport-mh-17-en-interactief.pdf
  je na str. 14 a 15 výpis hlasové komunikace letadla s řídicí věží (a ta nebyla v Kyjevě, ale v Dněpropetrovsku – oblastní řídicí centrum). Čili vyprávění o zmizelém tajemném španělském dispečeru z Kyjeva je tim silně znevěrohodněné.

 455. Já myslím, že to letadlo sestřelili ilumináti 😀

 456. 552 – ano, četl jsem a jsem hrdý na svého prezidenta, že mu to neprozradil…v pádu opaku by musel Schumi konat….

 457. quovisi, španělský dispečer byl srandovní od samého začátku.
  Stížnosti na neochotu Kyeva vydat materiály, zněly i od OBSE, tak nevím.

 458. 2 westík ad 554 – proč používat ten ošklivý cizí termín, když máme krásné české slovo „práskač“?

 459. Chtěl jsem jen MZ při příležitosti jeho cesty do Kazachstánu poradit, že kazašsky se —da řekne „ам“, neboť osvojení si alespoň několik základních slov domorodého jazyka udělá víc služby než dlouhý projev a navodí hřejivou atmosféru vzájemného porozumění …

 460. Nojo, to se již opět debata odsouvá od výchozího 522, kde jsem se snažil ukázat, že se sice lži vrší jedna na druhou, ne však bez ladu a skladu, nýbrž spíše s jistou logikou.

  553 – Samozřejmě, Schumachere, nemůže se kupříkladu jen tak říci židobolševici, ale vždy jedině židobolševici a plutokrati. Jestli jsi však chtěl činit narážky na současný režim (čemuž nevěřím, protože něco takového bys ve svém postavení dělat neměl a taky nikdy nedělal), pak bych si dovolil připomenout, že zatímco komunismus (a nacismus) byl spíše klec, europeismus-humanrightismus-multikulturalismus-environmentalismus-homosexualismus-ngoismus-genderismus doposud spíše je nekonečná a bezedná bažina. Z toho důvodu se spíše soustřeďuje na otázku, co se říkat v žádném případě nesmí, zatímco předepsaných slovních spojení je dosud jen pár, a když se od nich pravověrný a uvědomělý zastánce VEM náhodou formulačně poněkud odchýlí, zatím se toho tolik neděje.

  – Čistě jen pro ilustraci (je to jednoduchoučká věc) jsem sem málem napsal, jak se prakticky od počátku dívám na ten sestřel, ale naštěstí mi mezitím někdo telefonoval, čímž mě, přízemně vzato, připravil o čas, zároveň mi však poskytl čas uvědomit si, že by to stejně k ničemu nebylo. Co si o tom myslím, si ostatně můžete vydedukovat sami; ale cožpak by to někoho zajímalo?

  Místo toho třeba zkusím zas projednou dělat něco snad nepatrně užitečnějšího…

 461. Zdravím a přeju dobré poobědí. A k debatě musím opět souhlasit se Šimonem a westíkem. Nelze říct, která strana ty rádoby dokumenty zrovna podstrkuje. Co je mi ale jasné, že jednostranná nablblá propaganda jede v našich médiích určitě. A to je to, co „makes me sick“ …

 462. Niko,
  včera získal UKIP druhého MP, tak to zas ten žaludek srovná, ne 🙂 ?

 463. Šumaváku, to už vím. Já jak sem zavítám na pár dní vždycky jednou za uherský rok, tak to pokaždé zapomenu. 🙂

 464. Matzurko, to MOŽNÁ pomůže UK, ale obávám se, že pro nás to neřeší nic. Viz:
  „Je tedy třeba vytvořit v Evropě takovou situaci, aby se Evropané „sami zřekli“ energetické spolupráce s Ruskem a s dalšími dodavateli energozdrojů, a spojili by své ekonomické zájmy s dodávkami energozdrojů z USA.

  Redakce: Ale vždyť podobný krok je pro ekonomiku Evropy krajně nevýhodný.

  Profesor Christie: Správně. Ale jak jinak je možné mírovou cestou vyřešit finančně-ekonomické problémy dvou prvních ekonomik světa? Mírové řešení problémů žádá ze strany všech silnou účast, a Evropa se sama dostala do pasti, když podmínila svou ekonomiku dodávkami surovin z problémových regionů.

  Profesor Christie: Co s tím má společného Ukrajina? Zdali zůstane na mapě světa jediná Ukrajina, nebo se rozpadne, to nemá pro řešení základního problému absolutně žádný význam. Hlavní úkol událostí na Ukrajině je rozdělit Evropu a Rusko natolik, aby se Evropané naplno zřekli spolupráce s Ruskem a přeorientovali svou ekonomiku na kompletní spolupráci s USA. Hlavním cílem je pevněji připoutat ekonomiku Evropy k ekonomice USA, a co se přitom bude dít na Ukrajině nikoho nezajímá. Ukrajina je jen prostředek, s jehož pomocí je možné řešit všechny problémy, aniž vtáhnout svět do další světové války. Ukrajině je určena role závalu, který přetrhne ekonomickou spolupráci Evropy a Ruska. A jaký tam bude systém, forma vlády – to jsou naprosto vedlejší otázky. Jen národ Ukrajiny může určit, nakolik tragický bude jeho osud při zavádění nového řádu do Evropy. … “
  Ani se profesůrek nezarazí.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/proc-pacha-evropa-sebevrazdu/

 465. Schumi – ad 528 – samozřejmě, že mohu strávit několik hodin ad hoc vymýšlením faktur. Ale proč? Připadá mi, že vám připadá normální, že systém je blbý a lze ho ochcat místo toho, aby jste se naštvali a chtěli systém změnit a největší blbosti vyeliminovat. Vždyť na to v demokracii existují páky.

 466. Dušane 570 – v demokracii ano, ale EU není demokratická instituce.

 467. Dučane, ale asi ne kvůli globálnímu oteplování 🙂

 468. A vůbec, vyhozený peníze za takovou kampaň.
  Plakáty „nesvítí někde zbytečně“ by se určitě ještě na nějaký půdě našly.

 469. 570

  Inu, pokud chcete někde něco prodat.
  Pokud nechcete, tak nemusíte. A je spousta věcí , v evropské legislativé které nám vadí daleko víc, a taky s nimi nic neudéláme.
  Eu je jednotný celní prostor, a celní zákonodárství je v moci EU. Ne našî . Ostatně ty cla jdou stejně do bruselu.

 470. Ti titulkáři fakt blbnou

  „Zeman svými názory rozděluje společnost, myslí si dvě třetiny lidí“

  Jak může prezident svými názory rozdělovat společnost? To jako že se kvůli názorům prezidenta neshodnou?

  Jaká je tedy „nerozdělená “ společnost? Taková, kde si všichni myslí to samé?

 471. Jo maYdo ,

  vracíme se do totáče a media oblbujou .Prijel jsomdo OV a chvíli kokal na ČT 24..
  Hnus fialový

 472. (519) Já bych si povzdechl spíše „komunisti blbli jinak“, než „zlatí komunisti“. Ale raději nevzdychám, nýbrž volám „zasraný soudruzi z Brusele!“
  (526) Máš ten začátek nějak vprostřed, názorná ilustrace zpátečníkovy glosy.
  (542) Říkal to Putin (Lavrov) a ten (ti) mají pravdomluvnost osvědčenu od Zemana!
  (569) Oni mají Christie (zlatá Agatha), my zase Oskárka Krejčího. 😛

 473. Článek „profesora“ Christie byl poprvé uvěřejněn 4.července v internetovém magazinu Europost.. Na první pohled velmi seriozní publikace. Vydává ho bulharská mediální skupina. Je součástí světové organizace nezávislých medii WAN-IFRA. (Jejich webová stránka pro mne nedostupná) Clánek byl přetištěn byl na několika anglicky se tvářících z Ruska pocházejících webových stránkách. NApř. MMMGlobal (zakladatel Sergej Pentělejivič Mavrodi). Hned mne zarazilo, že profesor Kolumbijské university Paul Christie je zároveň pracovníkem NSA, organizace , z níž jsou zveřejněna pouze jméona řediteleho a jeho zástupce. ZKusil jsem tedy najít Instutut Globálních Perspectiv u Kolumbijské university. Ani mne nepřekvapilo, že tam žádný není. DOufal jsem, že v seznamu Faculty“staff najdu aspoň profesorovou jméno. Ouha, nikde ani zmínka. Neviditelný profesor.
  Shumi mi to nebude věřit, ale instinktivně – dokázat to nemohu – v tom cítím rukopis sovětské desinformační služby KGB.

 474. Niko,
  dum spiro – spero.
  Já doufám v dominový efekt. Pokud by se UK skutečně trhla z Eurosojuzu (nebo byla vykopnuta, jak tuhle Merkelová nebo kdo vyhrožoval), tak by se to mohlo začít drolit dál…

 475. ad 575 – Halladine, vy jste pro mne pořád překvapivým důkazem, že existuje početná skuina lidí, kterýmje koncept osobní svobody a minimální závislosti na státu cizí. Ač tvrdí opak. nezlobím se proto na Vás – jen se v sociálním prostoru míjíme.

 476. Quivisi, to nemyslíte vážně. Samozřejmě, že jsem ho našel. Je to bývalý účetní z UPS na komunitní škole, která má universitu jen ve jméně…

 477. Sakra

  Quivisi , předběhl jsi mé o minutu 🙂

  Pane Neumanne,
  bližší košile než kabát , a nehněvejte se , jsou véci, které mé pálî daleko víc než Vaše problémy s celníky

 478. Co nemyslíím vážně? Že jste neuvážil všechny možnosti? Já nemohl tušit, že toho bývalého účetního znáte.
  Já jsem jn zkusil, zda při přepisu z ruštiny se jeho jméno nepozměnilo.

 479. (580) hmm, myslela jsem, že KGB už byla zrušena, a že Rusové mají FSB. Chcete nás přesvědčit, že CIA pouští do éteru pravdu, nic než pravdu , a slovo „dezinformace“ vůbec ani nezná ? 😕 To jsou novinky ….. LOL
  Jinak ještě ten nešťastný Boeing: ještě chvíli ,a budu se bát otevřít i ledničku, aby na mne něco o něm nevykouklo ….. 🙁
  http://leva-net.webnode.cz/products/sestrel-mh17-mlceni-jako-dukaz/

 480. Kdybyste si dal trochu práci se čtením tak by Vám asi došlo, že Columbia Southern Umiversity není Columbia University. A jelikož doposud předpokládém, že čtenáři thoto bloku jsou inteligentní lidé, nepovažoval jsem za nutné tuto alabamskou školu zde uvíst. Příště kvůli Vám ušiním výjimku.

 481. No a copak jsme v rozporu? Já vycházel z toho, že při přepisu z ruštiny mohlo být pozměněné jméno profesora i školy. A našel jsem profesora s takovým jménem na univerzitě s PODOBNÝM jménem. Nic víc jsem nevyvozoval. Pouze to že jakýsi profesor toho jména existuje.

 482. Takových emerických nýmandů, co si tady v Evropě honilo triko v blahé důvěře, že se na to nepřijde, už tady bylo povícero. Takže čert nějakého Christieho vzal!
  Horší je, že už to bylo slyšet z povícero stran a už před tím varoval i Ron Paul, jehož existenci zpochybnit jaksi dost dobře nelze.

  Opakuju to tu dokolečka – čelíme největší desinformační PR kampani v dějinách (z obou stran), takže v našem zájmu je pídit a pokud možno dopídit a ne si tu navzájem lát, kdo čemu věří či nevěří!

 483. OK, pokud je to tak, tak si ho KGB (dnes FSB) mohla právě pro podobnost jména školy vybrat místo někoho jiného z telefonního seznamu

 484. Rputi, logická chyba. Ty předpokládaš, že nějaký americký nýmad Christie existuje a po Evropě si pindá triko, zatímco zatím jsem nenašel žádnou evidenci o jeho nevirtuální existenci.Na desinformace byli mistři Angličané. Američani to moc neumějí. Když se vyrůstá ve světě svobodných informací tak ty desinformační buňky nějak zakrnějí. Poslední velkou a úspěšnou desinformací byly Reaganovy Star Wars a to už je skoro 40 let. Jinak Američané na desinformace spíš naletěli – viz irák.

 485. No ,

  on ten paul christie je opravdu podivná osoba 🙂 A nikde o ném mimo citace toho článku nic není
  Takže článek řadím mezi kecY
  Nikde není uveden, jediné že by dostal padáka a odevšad ho vykazali, ale to se m nezdá pravděpodobné

 486. 591

  Rpuť má pravdu, vzpomeňme na Koženého, který tvrdil, že vystudoval Harvard a založil Harvardské fondy

 487. Dušane, jen tak maně jsem si vzpomněla, na ty hochy, co přijeli „zachraňovat“ Tatru, nebo na toho právníka (jméno mi už vypadlo) co tady chtěl zastupovat Rakušany při žalobě na Temelín a taky vykřikoval, jak je slavnej a všechno vyhraje… 😀 😀 😀

 488. A taky bych věděla o jednom, co tvrdí, že se narodil na Havaji… 😀 😀 😀

 489. 2 Dušan ad 593 – nikoli… Poslední velkou desinformací bylo sfalšování jednoho rodného listu. Dokonce za to padla i Nobelova cena míru…

 490. PeSi – s největší pravděpodobností je to tak. já se omezil na mezinárodní přetahování.Dnes je výročí atentátu na JFK. Newsmaxtv – dá se naladit i na internetu uvedla zajímavý dokument „Zabil jsem Kennedyho“. Bohužel jsem chytil jen kousek. Až se mi to podaří shlédnout, podám reference. Můžete to zkusit sami. Snad to z Česka půjde.

 491. Rputi, nezapomínej, že Tatra byl polovejnský bolševický podnik. měl jsem s ní tehdy co do činění a viděl jsme to na vlastní oči, co to bylo za zkorumpovanou fabriku. Do toho přijeli američtí účetní s Detroitu, kteří o tomhlo neměli ponětí a tatra se jim rozpadla a rozkradla pod rukama.

 492. šimone, já nevím, u Vodičky mi ptakopysk připadal nějakej hezčí! 😀

 493. Stejně se ale ta myšlenka, jak strašně Evropa utrpí když uvolní obchod s USA a má tahanice s Ruskem, neobyčejně ujímá v některých hlavách. 😛
  Komupak se asi vyplácí?

 494. No ten chlap je asi podvodník ovšem je fakt, že v USa vznikæ přetlak na trh s plynem, a o exportu do evropy se mluví, A jelikož sptřeba plynu v Evropě není nafukovací, aby se mohl odebírat emerický plyn, od nékoho se musí přestat kupovat.
  To se zdá jasný i blbému zubaři 🙂
  A že stavba zkapalňovacích terminálu něco bude stát je taky jasný. Stejné tak flotily lodí, vozícîch ten plyn přes Atlantik.
  Takže ten plyn asi bude dražší, a zaplatí to evropskej zákazník.

 495. Dobrý večer,

  kdybychom měli brát plyn z USA, jak se dostane přes Atlantik? Pochybuju, že po dně vede plynovod,

 496. No a jelikož nemáme moře, taky by to muselo k nám trubkami. Asi z Německa.

 497. MaYdo, zkapalněný plyn už se do Evropy vozí. Z Quataru.Takovýmihle lodičkami: http://cs.autolexicon.net/obr_clanky/cs_lng_001.jpg
  A V Evropě je 22 terminálů, které ho umí přijímat. Ovšem takové, kde mohou přistával transatlantické lodě (kvůli podmínkám musí být rochu větší), jsou jen dva. A z nich žádný v Německu.
  Ale ty „roury“ to stejně potřebuje – z přístavu do místa spotřeby.

  Tedy, až se zeleným podaří zastavit Temelín a vypnout plyn přes ropovod Družba, bude potřeba v Hamburku postavit terminál a natáhnout roury k Bayernwerke a tak.
  No a také do toho Bavorska natáhnout přes Alpy (a Itálii!!) supravodivý kabel od slunečních elektráren na Sahaře a v Řecku!
  No a to vše, bude samozřejmě mnohem levnější než plyn z Ruska stávající cestou.To dá rozum. A ten hnusný, drahý ruský plyn ze západní Sibiře holt budou muset nakoupit Indové.Jsou blbí, kupovat předražený plyn od třídního nepřítele, ale jednou( asi před 14 dny) už tu smlouvu o plynovodu podepsali, tak co jim zbývá… 😉

  PS.
  Sledoval jsem celkem nedávno na N24 pořad o převozu a vykládání toho plynu( co má -160°C !!) a je to docela šukačka, s tím, že udělají-li chybu, žádný Hamburg by tam nemusel už být…

 498. No ale když říká Biden, že to od těch Rusáků vošklivejch brát nemáme, tak co se dá dělat, že jo?

  Má to jen takovou drobnou chybku …. ty terminály a ty roury ještě dávno nestojej ….. tak co budem dělat mezi tím zavřením plynovodu z Ruska a otevřením z Němec?

 499. Rputi,

  zahřívat se třením ebonitové tyče o liščí ocas.

 500. Rputi,

  v BaUMAXU nevím, ale na DIDAKTIK.CZ SE DÁ KOUPIT ZA 179 kč 😀

 501. MaYdo, bylo. Ovšem vcelku se těším na dobu, až VOEST Alpine v Linci bude produkovat ocel a autoplechy jen s použitím dříví, solární a větrné energie…

  Bohužel to nepoběží dlouho, protože jak se začnou dělat ty kontroly paliv, stěry v komíně a tak, tak i zelení magoři zjistí, jaké jedovaté sajrajty při klasickém spalování dříví vznikají a kolik jich odchází do ovzduší. To se sice ví, ale obecně tají. Lidé, kterým ovšem, když soused zatopí dřevem, sedají na čerstvě vyprané prádlo dvoucentimetrové mastné saze, o tom už něco tuší.
  Zlatý polyetylen a zakazované tašky.Ten se ještě bude z těch „ostrovů“ těžit jako kvalitní palivo.Již dnes se používá při výrobě kompozitního materiálu na bázi dřeva ( woodplastic) který se používá jako náhrada dřeva v mnoha oborech.
  K PE polenům do krbu je to již jen krok…;-)

 502. Šumaváku, tak umělohmotný polena do krbu se už koupit dají 🙂
  Sice nehoří, ale iluzi ohně dodá červená žárovka.

 503. (612) Námořní odborník byl skorostařík, ale i já vím, že ty lodě nemusí být větší, ale mohou (je to levnější). Atlantik klidně přeplují i ty menší. Co jsou menší nejspíš kvůli Suezu.
  Někdy způsobí snížení ceny a zvýšení spolehlivosti dodávek už jen možnost diverzifikace. Rusové ty prachy za plyn potřebují stejně jako Evropané plyn. Pokud by Evropa měla reálnou možnost nahrazení ruských dodávek, Rusům by se hra na kuře poněkud ztížila.

 504. jen aby místo na Alamo si nevzpomněli na Leningrad, třeba ba se bez peněz obešli, ale někomu by třeba plyn chyběl.

 505. JIstěže úsporná.

  Stačí zakrýt takovým tím pytlíkem z červenýho celofánu, co v něm obvykle nosí Mikuláš pamlsky.

 506. OT . zkoušeli jste někdo instalovat v poslední době Windows 8.1 ? Já dneska dělám po týdnu druhý notebook s předinstalovanýma woknama a nevycházím z údivu. S každou další versí je stále obtížnější se odstřihnout od závislosti na připojení, všech těch cloudů a udělat lidské nastavení aby to mohl používat běžný důchodce.
  Zálohován – vytvoření bit copie už jsem musel hledat, záloha souborů – Microsoft se po děsně letech rozhodl napodobit Time Machine – ta mi vyhovuje ale z woknového výsledku jsem rozpačitý … copak jim všem hrabe? Začnu tam asi zase dávat Linux …

 507. Coz takhle: na „natvrdo“ kaslu.
  Pokud maj Amici toho plynu nadbytek, pekarmlikarhrobar uci, ze maj vyjit zakaznikum vstric.
  Tak at postavej terminaly, plynovody a okolostojici akcesories a nabidnou cenu.
  A Evropa se rozhodne.
  A musej sebou hodit, cim pozdeji, tim dele to bude brat od Rusú.
  Normalni biz.

 508. (626) Jinými slovy tvrdíš to samé, co já. Amíci ať si staví u nich zařízení pro export, EU, pokud chce mít klacík na Rusy, aby si nemohli vyskakovat, tak holt musí stavět zařízení pro import (nejen z USA) nebo si navrtat svůj plyn.
  Není-li alternativa, je to ta hra na kuře, i s možným výsledkem, že nikdo neuhne a dojde ke srážce. Rusáci bez peněz a část Evropy bez plynu.

 509. 613 Rputi, co by, ti, kteří netopí plynem nic, ti, kteří topí plynem, jektat.

 510. 629 – Schumi – nejsem. Na svůj bych si to nedal. Dělám to mámě a ještě komusi. Nemám sílu jim říct že ne. Jsou to takové ty koupené noťasy bez instalaček a ty wokna se začnou rozbalovat sama po zapnutí. No a tak to předělávám do nějakého lidského nastavení, bootovací media kdyby něco, základní kopie image, data, vyhození bloatware, normální antivirus, openoffice, odstřihnutí od cloudu, vyřazení lock screen po usnutí nebo po zavření víka, automatické přihlášení bez hesla a bez připojení k síti a bez MS account a tak… Před chvílí si to řeklo o aktualizace 850 mega a průběžně se to restartuje. To by mámu šlehlo….

 511. Az nato, ze ja zadnej klacek mit nechci, takze at to stavej na obou stranach.
  Rika se tomu dodavka na klic.
  V me byvale branzi to byla samozrejmost: telco operatori postavili napred mobilni site za miliardy, teptve pak rto mohli nabidnout zakaznikum a ti si vybirali.
  Takze cekam. . .

 512. Ostatně, jak je všeobecně známo, Česká republika je velkým přítelem Izraele, který objevil velká naleziště zemního plynu. Tak nám v rámci tradičního přátelství pomůže a udělá nám výhodnou cenu na roury a další těžební zařízení, které recipročně dodáme. Tak buďmě v klidu.

 513. Divano,

  taky jsem si fšim, že nejou přístupné, a už delší dobu.
  Ale proč, netuším.
  S Čulíkem je problém,- 60 mu bylo, v Moskvě byl taky, tak je chytrej jak rádio 😀
  Ale občas se trefí.

 514. (633) Každý si staví dle svého zájmu, to Ti snad vysvětlovat nemusím. Amíci, pokud chtějí exportovat, Evropani, pokud chtějí importovat.
  Pokud máš skoromonopolního dodavatele, jsi bez klacíčku možnosti jeho náhrady dost v prdeli. Chtít, aby ti ten klacíček někdo zaplatil, je blbost. Možná to udělá, ale zaplatíš to ty a rozhodně ne levněji.
  (634) Plyn nám nedodají, ale já jim stejně dost fandím. Memají to lehké.

 515. skimici,

  tak nevím, na jaře jsem koupil reservní ntb s osmičkama , když jsem na tom dosavadním se sedmičkami zlomil display.Jenže ten byl do 3 dnů opravenej, takže jsem ho (ten novej) ani nenainstaloval , až před asi dvěma měsíci, když mi začala blbnout na tom opraveném zvukovka.
  Doinstaloval jsem tam start,a víceméně nemám problém.
  Různé nadbytečné nabídky jsem se naučil odmítat na iPadu 🙂

 516. Halle – já Ti nerozumím, Máš noťas s osmičkama, nemáš problém, a nadbytečné holky odmítáš poplácáním iPADem. Pochopil jsem správně?

 517. 636 – snazivost se vzdy ocekava od toho, kdo chce vystrnadit zabehnutou konkurenci – to ti snad vysvetlovat nemusim.
  A v tomoto postaveni jsou amici.
  A protoze jsou vyznavaci trhu, verim, ze se dle toho zachovaji a tedy ise postaraji o tu dodavku na klic.

 518. nadbytečné holky odmítáš po poplácáním iPADem. Pochopil jsem správně?

  Živě si to představuju 😀
  iPad taky furt otravuje výzvami k připojení ke cloudu. k účtu na apple a bůhví co ještě
  Původní Skype na W8 otravoval s vytvořením mrkvosoftího účtu. Tak jsem ho vymazal z nabídky a přeinstaloval Skypem ze Slunečnice . Už neotravuje.

 519. OT: Smíšené pocity. (Něco pro pana Neumanna?) Kamarádka mi posílala pár fotek, jen tak z mobilu, bez bližšího určení. Ale na jedné náhodou bylo zachyceno pár slov, poměrně obecných, a navíc samozřejmě vím, že byla v NYC. Během asi minuty jsem tu lokalitu našel, včetně obrázků upřímně řečeno poněkud lepší kvality, např. na stránkách člověka, co nafotil mj. i tohle: http://theexplorographer.com/2013/12/paradise-lost/

  No zkrátka, pocity mnoha způsoby smíšené, spíše však smutné… Na jednu stranu je hezké, co všechno dnes jde na webu najít (a jak snadno), na druhou se mi zdá být docela mrzuté, jaká móda se z urbexu stává. Už teď zjevně je fotografů více než objektů… Tenhle člověk alespoň fotí dobře.

 520. (639) No, na straně Amíků může být zájem firem o zvýšení zájmu, tedy v optimálním případě vyššího zájmu než zdrojů i zvýšení cen.
  Na straně Evropanů je možnost diverzifikace zdrojů možnost snížení cen, pokud do toho nechci tahat politické závislosti (a i pak bych bral ty Amíky, přijatelnější požadavky i způsob přesvědčování k přijetí).

 521. Paradise… to je to městečko, kde byl Jesse Stone šerifem? 😉 😀

 522. 643 — Ehm, tadyhle prosím fotograf přesnou lokalitu neuvádí — zatímco ostatní se většinou dají dohledat přesně. Ovšem pokud hlavní potíží, s níž se tam setkal, byla klíšťata (tedy celkem tři), i na toto, jak zjišťuji, pohlížím s pocity mnohonásobně smíšenými.

  No nic, teď už drobet přemýšlím, zda v prohlídce jeho stránek nepokračovat i přes podstatně horší display raději v posteli; přeji dobrou noc.

 523. Britské listy se jaksi změnily. Natrefila jsem na ně náhodou, když byl v jedné diskuzi odkaz na článek – Lidskoprávní sněť Karla Schwarzenberga – http://jdem.cz/bq6fp6

 524. Bidena tady nebere nikdo vážně. je to Obamův šašek, ne clown, ale šašek. Obama si ho vybral jen proto, že je blbější než on. S tím plynem to není tak horké. zatím není dost terminalů. Hlavním zájemcem je Brazilie. Došlo jim, že pálením pralesů a třtiny v elektrárnách daleko nedojdou. Japonsko, Jižní Asie mají enormní zájem. Čína jedná s Kanadou o dodávkách s Athabaska basin. Navíc, ten ušatej debil vyhlásil válku uhlíku a netuší, že kromě uhlí je také v uhlovodících, takže EPA se snaží zavřít 37 uhelek a předělat je na zemní plyn. Navíc bojkotuje Keystone rourovod, kerý by dopravil kanadskou ropu a plyn do texaských rafinerií. Takže nějaké spekulace o snaze vytlačit Rusko z trhu v Evropě jsou nadnesené. Doufejme, že se jim to nepodaří.

 525. Připadá mi, že tu kvůli článku ve Washing Post nějak hysterčíte. Je to jen nezávislý, poněkud liberální, deník. Tady žádný vládní deník není. Takže co napíše nějaký novinář není oficiálním vyjádřením vajthauzu nebo Kongresu. Je to stejné jako když Lidovkách otisknou třeba Olšera o Americe a Středním východě, také to nikdo nebere jako vměšování do vnitřních záležitostí USA. Tady to nikdo nevnímá a nějakej Čulík, dělající z česka střed Evropy o nějž všichni usilují, a podivující se nad jejich nevzdělaností, že panoptikum ve Fidlovačce nezajímá, může být také každému ukradenej.

 526. Dobre rano
  648 – dusane, cekal jsem az se toho ujme nekdo mistni a tak jsem to nechal plavat. Mam podobny komentar. Precetl jsem si ten original vcera rano, zjistil navic, ze pod tim ani neni podepsan jednotlivec ale editorial board, precetl jsem si par editorialu a zase ty noviny zavrel. Nic co by se mnou hnulo tam ci onam a nic zasadniho.

 527. 645 JaKo – ten rozhovor jVeselovskeho s Schwarzenbergem jsem videl. Nedovedu si to vysvetlit jinak, ze Schw musel neco hodne oskliveho prohlasit o mamince ci druzce pana Veselovdkeho anebo mu utopil jeho nejoblibenejsi kotatko. Takto se prece pokrokovy novinar nechova!

 528. Zpátečníku, nasadil jste mi brouka do hlavy. Už skoro hodinu jezdím na Google Earth v ro zmezí několika mil od Watkins Glen po východním břehu Seneca lake, našel jsem několik opuštěných domů, ale ten z fotografií s vraky aut ještě ne. pokud jste ho našel , klobouk dolů. Na mne z toho také padá nostalgie. Zažil jsem to naplno před 35 lety cestou po Alcan Hwy, kde byly opuštěné celé autosrvisy z doby stavby silnice. Na regálech součástky ještě v krabičkách a na vracích, stejně jako na Dodge z fotografie po půl století v přírodě téměř netknutý chrom. Také fotím tyto němé svědky industriální minulosti Ameriky. I mně je z toho sladkobolně smutno.

 529. Skimici, též mne trochu zarazilo, že šlo o editorial, ale vysvětluji se to nevadnoucí Havlovou popularitou ve Washingtonu.Ten jeho projev v Kongresu je nezapomenutulný. Byl totiž zcelajiný než co kongresmani a zejména washingtonský press corps byli zvyklí. Byl svěže upřímný. Nevylučuji, že ho tak Havel chtěl napsat, neboť psát uměl, byť mu to dnes mnozí jeho kritici uprají, ale to na výsledku nic neměnní. Byl jsem tam a byla to zcela mimořádná, nekonvenční událost, která zasáhla celé politické spektrum. Tehdy ještě nebyl Kongres stranicky rozpolcen i v osobní rovině, jako je bohužel teď. Američané mají rádi výjimečnost a Havel výjimečný byl. Se všemi negativy a výstřelky jež ho výjimečnost jen opentlily. Znal jsem ho osobně a byl jsem svědkem jak ve společnosti, jež závisela na překladateli, Havel se angličtinu sám o sobě nepokoušel, dokázal i z investigavců udělat posluchače. fakt to uměl. A protože ho washingtonská elita vnímala jako svěží intelektuální vánek s aureolou hrdiny – z kriminálu presidentem (podobné se těšil jen Mandela), aniž by , díky lidským chybám, získal statut idolu, je dodnes ve Washingtonu a o něco méně v New Yorku poplární a váženou ikonou nenásilného vítězství nad rudou totalitou. V jeho rodné zemi se mu takové úcty s odstupem dostává málo. Buď je zbožněm nebo zavržen. Někdy si říkám, že kdyby všechna auta v Česku měla mít na bocích logo jako policejní „chránit a pomáhat“, kolik by jich tam neslo „plivat a závidět“.

 530. Dusane, nekdy predevcirem jsem psal, ze busta je pro cesko mimoradny uspech (bez legrace) a skoda toho nevyuzit. Za tim si stojim ac muzu mit na VH nazor jakykoliv. Krome Jagra totiz nikoho jineho neznaj. Ten editorial byl imho opravdu nezajimavy a kdyby chteli neco stavnatejsihi, nechaji to napsat treba tu Sikorskeho manzelku. Takze – mnoho povyku pro nic.

 531. Koukam stridave na ct24, jak to ta holka dela, ze uz v sedm rano vypada sveze a odhodlane? Takova ta s ostrejsimi jiznejsimy rysy. Jmenuje se jak ta hospoda – cihelna na Kampe…

 532. skimici 654, to je velmi relativní!
  Za dalších 25 let už stejně nebude nikdo vědět, co je to za divnej vošklivej špalek.

 533. Je to rarita Rputi. Výpravám to budou ukazovat. Z Evropy už tam mají jen Huna a Švéda.

 534. 652

  no jo Rputi,
  už taky není nejmladší, a snažit se v této oblasti osobně už nestíhá !:-D

 535. skimici, tak to jo! A budou říkat: „To byli ti neadertálci, co v Evropě vyhynuli.“ 😀

 536. dobře, ještě teda angličana, ale to se nepočítá a je to za vodou.

 537. Dobré ráno vespolek,
  k Havlovi jako takovému mám vztah spíše neutrální, štve mne skvadra jeho nekritických obdivovatelů… Ale ta busta mi fakt přijde jako pomsta či výsměch, ať už jemu osobně nebo Kotlince. Asi nemám to správné výtvarnické cítění a vzdělání.

 538. Halle, čuje kšeft, to je jasný!
  Chlapi, v důsledku požírání babišovských srágor, budou sterilní a Babiš bude vědecky klonovat spořádané a pracovité ovčanstvo.
  Jsem docela ráda, že se toho nedožiju!

 539. 658 Halle – ad reprodukční kliniky
  Babiš je jak lesník a ví, že se o budoucí elektorát ANO někdo postarat musí.

 540. skimici – ještě Dvořáka, ale toho berou skoro jako domorodce

 541. 661 Matzurko – nesmí se to brát osobně. Opportunities. Kšeft je kšeft. V Kongresu se líbí Havel, v Číně Krteček. Maj to mít. Supr. Kdyby to všude šlo tak lehce … Přemýšlím koho podstrčit Putinovi (vycpanýho Zemana) a Dilmě Rousseff (vycpanýho Guevarru neseženu, ale sochu mladýho Stropnickýho nebo Patočky anebo alespoň Šiklové bychom snad mohli obstarat).

 542. skimici, toho mladýho Stropnickýho bychom klidně mohli dodat vycpanýho už teď. Aspoň by nenadělal další škodu! 🙂

 543. Mladý Stropnický… toho leda za trest, ne 🙂 ?
  Zjevně nejsem na zajíce; ten mladík, řádně ostříhán, by IMHO vystřihnul v Saturninovi Milouše jedna báseň. Sebestředný nafoukaný fracek…

 544. Snazim se na vsem najit neco positivniho nebo hezkeho. Takovy pav treba: jakkoliv skrehota zcela nelidsky, on hezka pera ma.

 545. Evidentně amici litují, ze se u nich nenašel neandrtalec…tak si jednoho pořídili do Kongresu.

 546. 670 Šimone. Já jsem psal že se snažím! Nějaká hezká péra tam budou. Před Che taky lehaly davy fanynek ačkoliv to chlap nepochopí. Ale zjevně něco archetypálního tam bude stejně jako u Tygra z Mompračemu, Drupiho a toho z Prstenu co si ani jednou neumyl hlavu.

 547. skimici, Che byl typický samec, ten testosteron z něj jen cákal.
  V případě Stropnického se patrně jedná o pedofilní sklony některých dam.

 548. Skimici,

  nesnaž se pochopit ženský ! Je to marný, marný, marný ! 😉

 549. Já se picnu !
  Objednal jsem si Avast Premier pro 3 kompy, zaplatil, včera nainstaloval do prvého, bez problémů.
  Dosud se mnou komunikovali česky.
  A dnes mi přišel mail.

  Dear ……

  Thank you for contacting the online store.

  We apologize for the inconvenience. Unfortunately, we are only able to
  provide customer support in English, Dutch, French, German, Italian,
  Portuguese, or Spanish.

  Please reply to this email with your request for assistance written in
  one of these languages.

  Sincerely,
  Dionnie B.
  online store
  Customer Service
  avast@digitalriver.com

 550. Halle,
  to víš, když se katujou kosty, lítají třísky 😀 😀 😀
  Nainstaluj si příště ESET a kromě toho, že si s tebou bude povídat česky, budeš mít i o chlup rychlejší starty systému.

 551. Prosim jestli je tu nejaky odbornik – Avat Free a Avast Premier…. O co je to lepsi? Vyplati se to vubec? Ja s woknama nemam zkusenosti. Na Mac mi nikdy nic nevlezlo….

 552. Ptakopysku,

  on se se mnou ten Avast baví česky. Já měl dlouhá léta tu free verzi, a docela mi seděla.
  A ten Ntb, co jsem na něj včera ten Avast nainstaloval, startuje docela svižně.

 553. skimici, nejsem odborník, ale od té doby, co se mnou byli ochotní komunikovat výhradně holandsky k nim mám zásadní nedůvěru! 😀

 554. 652 Rputi, je to stejné jako u prasátek a podobně. Člověk je živočich jako každý jiný. Fertilita evropské populace klesá. Proto je to perspektivní investice.

 555. A stejně nepředpokládám, že bych nějakou podporu potřeboval. Ale u českýho programu mi to příjde poněkud fantasmagoricky,nabízet podporu takovým způsobem.
  Mám pocit, že je to ojebávka, jak snížit daně placené v ČR. Ta digitalriver je zřejmě emerická firma.

 556. 680 Ptakopysku
  Tak to jo. Dik. Nepotrebuju. Z woken do banky nelezu.

 557. Oni měli avasti akci – na 3 kompy za 1040 kč.
  No a já jich mám 6 😉

 558. Halle,
  aha, my jsme avast měli, ale přešli jsme na eset, protože na pomalejch mašinách byl avast úplný neštěstí. Když začal s testem systému, tak se vyplatilo jít na hodinu dělat něco jinýho. Eset testuje jenom když nic neděláš a jakmile šáhneš na komp, hned s tím přestává. A starty na pomalejch mašinách se viditelně zrychlily. Jestli máš rychlej komp, tak si rozdílu nevšimneš. Eset bejvá líp hodnocenej, než avast. Jak v zatěžování systému, tak v účinnosti. U dvou kompů se mi stalo, že našel eset nějaký fujtajblíky, který avast free neodhalil.

 559. skimici,
  tak v tom případě ti v pohodě stačí free verze. Akorát snad kdyby ses cpal na nějakej zoosex, nekrofilní stránky, nebo podobný úchylnostě, či si instaloval nějaký cracknutý věci – tam prý bývají potvůrky obzvláště inteligentní, které normální antivirák nemusí objevit. Ale pokud jseš běžnej šmejdil po internetu, tak to v pohodě stačí.

 560. Aný antivirus – mám od anýho Microsoftu a funguje až na to, že stejně jako aný Windows připomíná, že skončila podpora. Na druhém mrňavém notebooku už dva roky bezproblémů nemám žádný aný antivirus, protože ený Atom má co dělat aby utáhnul ten aný operační systém a aný programy. Chodí asi tak rychle jako Celeron 400 pod W98 a jako Word6 na 486 pod W3.11. Prostě pokrok….Data mám zvlášť a systém zálohovaný. Čas od času vyndám disk a jiným systémem proskenuju jako „mrtvé zboží“. Nechápu kam se vtěch nových aných počítačích s novým eným systémem ztrácí veškerý výkon. Aně!

 561. 683 Halladine, blahořeč východní zaostalosti, že nemáš systém od Mikrosčotu a antivirus Bogatyr, a že nemusíš komunikovat v azbuce. Pro jistotu bys měl začít studovat čínštinu….

 562. Schumi,
  on taky ten Atom je slabej úmyslně, aby baterky vydržely co nejdýl. Já měl netbooky dva, ten první jsem dostal jako zusatz od Mountfieldu ke křoviňáku 🙂
  Na běhání po netu stačí bohatě.

 563. 689 – Schumi – ja dnes dokoncuju instalaci tech W8.1 pro mamu a nechavam to par dni zapnuty aby si to sedlo a jak tak posloucham ze to furt neco chrousta, nabyl jsem pocitu, ze me to zarizeni vlastne k nicemu nepotrebuje ….

 564. Čínštinu už asi nezvládnu.:-)
  A něco z palby – nechcete někdo koupit uhlí ?

  Podľa predstavitela Steel Mont Trading Ltd. Rajesh Kumar Saraiya ukrajinci nezaplatili za juhoafrické uhlie tranšu 7 milionov dolarov, takže nevyložené dve z celkom šiestich lodí hľadajú pre svoj náklad iného kupca. Teraz ukrajinci dlhujú firme okolo 20 milionov dolárov z celkovo 50 milionového kontraktu.
  Ukrajinská firma Ukrinterenergo sa vyhovára, že valutu nemôže nakúpiť, pretože prezident Porošenko zakázal centrálnej banke predávať valutu na podobné ciele.

  Čakal snáď niekto, že ukrajinci zaplatia?

 565. A co se týká jazyků 🙂

  Motto jednoho na Palbě.
  Оптимисты изучают английский язык, пессимисты – китайский. А реалисты – автомат Калашникова

 566. 652 – na tuhle Babišovu kupi jsem už upozorňovala před časem. V době, kdy vypukl boj s ministrem zdravotnictví a dumala nad možnými souvislostmi. Jsou či nejsou? Je snaha o výměnu – odstranění Němečka jen bojem o lepší zdravotnictví nebo snaha o odstranění překážky v podnikatelském rozvoji?

 567. Dano,
  jako nezaujatý pozorovatel si říkám, že B je správně… Ale radost z toho nemám, nelíbí se mi, když jeden člověk vlastní skoro všechno.
  Nakonec půjde na Hrad nikoliv zvolen, ale korunován, a monarchisti můžou zaplesat.

 568. Matzurko, také si myslím, že B je správně. Za potlesku davu se ten dav nechá prodat. Padla na mě jakási podzimní posmutnělá nálada. Raději jdu cosi kutit. 🙂

 569. Matzurko, především jde o lukrativní kšeft s vynikající ekonomickou prognozou.

 570. Dano,
  jo, já nakukuju při vaření oběda. Venku je sychravo, zataženo, mrholivo… Všichni členové rodiny nějak nabručení a nevrlí, každý práce až nad hlavu.
  Akorát kocourci v garáži občas něco shodí a kosouři v zahradě jsou někde zalezlí…:)

  Ten Knížák mi skutečně v mnoha případech mluví z duše. A to jinak fakt nemusím 🙂 !!!

 571. kruciš,
  „a to ho, tedy Knížáka, jinak“ má být správně

 572. 697 není tam nic proti čemu bych se vyhranil, se statementem ohledně plebekství MZ rezonuji, zbytečně krotké. Asi má taky sychravý spleen …

 573. 651 — Pane Neumanne, hrozně se omlouvám, že jsem 641 napsal tak šroubovaně, až z toho vzniklo nedorozumění. Kamarádka byla v http://theexplorographer.com/2014/10/hoteladlerspa/ , někdo jí to asi poradil. Na jednom obrázku bylo průčelí s nápisem Hotel Adler. Ačkoliv s tímto jménem jich na světě jistě budou stovky, k mému překvapení se dal ten správný najít na webu okamžitě, včetně pěkných fotek. Na mapě jsem si to teď pro úplnost našel také, stačilo opustit jednak myšlenku, že bude u křížení silnic 10 a 20, jednak svoji zafixovanou představu o podobě střechy takovýchto budov v Evropě (tahle je v daleko lepším stavu), a pak už jen hledat něco velkého a členitého, během čehož jsem si všiml, že tam mají Adler Avenue:
  https://www.google.cz/maps/place/Sharon+Springs,+NY+13459,+USA/@42.798783,-74.6149881,98m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x89de9f83a0030b73:0x5f5b1336f47e1f61

  Tu ztracenou farmu jsem naopak našel pouze na Wheelerově webu, a podle toho, co píše, by to z leteckých snímků asi nemělo nižádnou naději, nejsou-li ze sezóny bez listí (a bez sněhu). Pak jsem si už pouze prohlížel, co tam pan Wheeler ještě má, a u těch autovraků si udělal dojem, že by se Vám mohly líbit.

  S tou nostalgií to dneska prosím je jaksi nakvadrát. Pamatuji, jak jsem v dětství chodíval kolem plotů, za nimiž tlely předválečné automobily, občas takhle objevil i něco zajímavějšího o kousek dále. Tehdy to přitom bývalo — jak to říci? — posunuté směrem od reality k zámku Velkého Meaulnese (o němž by v realitě byl musel odjakživa vědět každý z okolí, ale v románu jej Meaulnes objevuje), zatímco dnes je to posunuté opačným směrem: Člověk nalézá nejprve vyfotografované na webu, v e-mailech od přátel, a tak všelijak podobně, teprve poté se jde podívat, co z toho v terénu dosud zbylo. Často najde už jen vzorně refurbishovaného autoveterána, a k němu historii, jak jej majitel, taky už dost dávno, našel zcela zapomenutého a napůl rozpadlého kdesi ve stodole…

  Škoda, hledat může mít — a leckdy mívá, díky nepřímým či nezamýšleným důsledkům — větší smysl než nacházet; ovšem hledajícímu by přitom měla zůstávat reálná naděje, že cosi najde.

 574. 703 Zpátečníku – omluva za vmísení se – ale ten první odkaz,to je skutečně řacha. Domnívám se že depresivní bytost to spolu s dnešním počasím může v zásadě knockoutovat … Konec poznámky k tématu a omluva ještě jednou.

 575. Dobré skoropoledne,

  “ Je snaha o výměnu – odstranění Němečka jen bojem o lepší zdravotnictví nebo snaha o odstranění překážky v podnikatelském rozvoji?“

  ve zdravě fungujícím systému by asi nemělo mít odvolání ministra dopad na celý resort, ne? Takže z hlediska boje o lepší zdravotnictví by mělo mít odvolání ministra zdravotnictví nulový efekt.

  zároveň by minister zdravotnictví, a vlastně jakýkoliv ministr neměl být překážkou v podnikatelském rozvoji, o tom není pochyb.

  Popravdě řečeno, Babiš je příkladem toho, proč by se mělo v politice začínat od komunální úrovně. Pak se nestane, že je místopředsedou vlády a ministem na klíčovém ministerstvu někdo, kdo v téhle pozici zůstává vlastníkem firmy a je svázán s podnikatelským prostředím.

  Ono to prostě nejde, vybudovat něco a pak to jen tak odložit a rovnou skočit do vrcholné politické funkce. nefunguje to, to, řím byl člověk před tám, není kabát, který jen tak svlíkne.

  Proto taky nevěřím takovým nápadům, že by měli být prezidenty herci nebo vědci.

 576. Dobrý den. Maydo, počítejte s tím, že zdravotnictví je socialistický systém. Mít vhodné lidi na vhodných místech je součást „podnikatelského“ úspěchu.

 577. Nickname, nehodnotím, jetsli jde o „kapitalistický“ nebo „socialistický“ systém.
  Jen podotýkám, že ve fungujícím systému odvolání by odvolání ministra zdravotnictví nemělo mít žádný dopad na kvalitu zdravotnictví a že očekávání, že by mohlo odstranění ministra mít v tomto směru nějaké dopady, signalizuje, že je někde v systému chyba a to dost zásadní.

 578. Jo, vážení, zvykejte si… Po Pipi punčochaté následuje medvídek Pú…
  http://zpravy.idnes.cz/polaci-vykazali-medvidka-pu-z-detskeho-hriste-fol-/zahranicni.aspx?c=A141121_172403_zahranicni_fer
  http://www.lidovky.cz/medvidek-pu-je-detem-nebezpecny-a-jeho-autor-naruseny-tvrdi-v-polsku-1gt-/zpravy-svet.aspx?c=A141123_115322_ln_zahranici_mmu

  a buďte rádi, že Krteček už je v Číně… Tam nevadí, že krteček je černej a má za kamarádku myš.

  Zvykejte si…

  A zrovna dneska jsem v autě poslouchal od Humbuků – Loupežník už šel…

  „Na pobertu choval se až podezřele lidsky
  dnešní svět je vhodný spíš tak pro lokaje Fricky.
  Chudý, lidmi opuštěný, což byl vlastně vždycky
  umřel nám Rumcajs loupežník!

  Čím dál hůř, to tady půjde bez něj,
  nastal ráj jeho dávných nepřátel,
  chtěl bych s ním jít aspoň chvíli hájit jeho hvozd,
  jenže Rumcajs, loupežník už šel – na věčnost!“

 579. 690 Halladine, ano mám rád ten atomový mininotebook s XP. Nejhezčí notebbook, který jsme kdy měl i jaký kdy byl. Obyčejná škatule z černého hrubého plastu, bez zbytečností. Kdyby byl k mání do dvaceti v naprosto stejném stylu, s IPS čtrnácti či patnáctipalcovým displejem s neujetými barvami, procesorem I5-I7, plně vybavený, byl bych naprosto spokojený. Jenže takový není ani za několikanásobek. Je to běs, je to běs. Éremy.

 580. 704 – Hm, depresivní, skimici… Co by potom musely být jednotlivé historie z http://www.suitcaseexhibit.org/ (kamž jsem se dostal z http://theexplorographer.com/2013/03/the-asylum-by-the-lake/ )?

  A to ještě nic není oproti spisku Šokové léčení duševních chorob, který jsem si tuhle koupil (tedy, i s desítkami dalších knih, většinou z mého dávnějšího oboru, abyste si nemyslel; dnes ovšem vesměs drobet obskurních) v jednom antikvariátu, náhodou i s vlastnoručním věnováním autora… Snad stačí jen citovat (str. 19): „U nás se Laufbergrovi s hlediska fysiologického prefrontální leukotomie zamlouvá k léčení psychos více než nové drastické metody šokové.“, abyste si udělal alespoň základní představu, co je to celé zač.

  Zajímavé však je, že když se čas od času náhodou zdvihnu a na patřičném místě přelezu zeď, fotky tamodtud mi nevycházejí nijak depresivní (natožpak morbidní), nýbrž celkem zhruba takové, jaké chci; trošičku melancholické, to asi jo… Nejspíš celoživotní návyk na depresivní prostředí a depresivní realitu, vždy zřetelně vnímanými právě díky stále přítomné referenci na první republiku.

 581. 2 ptakopysk – já už si několik let platím licenci Eset pro na deset mašin a bohatě se mi to vyplatí… Když si vezmu, kolik kolegů s vychvalovaným Avastem „zadarmo“ už reinstalovalo celou mašinu, o ztrátě dat nemluvě, neměnil bych. Mám na to spřátelenou firmu – velmi spřátelenou, řekl bych – a ta mě včas upozorní na končící platnost licence a zařídí novou. Co víc si přát?

 582. PeSi,
  Polákům možná vadí komerční postavička, ale bojí se jít proti Disney molochu. Jestli nemají svůj ekvivalent medvídka Pú nebo Krtečka, tak je mi polských dětí líto.
  A nechci vidět ty plyšáky nové „pohlavní“ generace….

 583. 2 Dana – ad 697 – Knížáka znám osobně a je docela radost s ním diskutovat – ostatně, je to matfyzák. V diskusi jdou stranou všemožné rozdíly a nastupuje logika. A pak je radost s ním polemizovat. Já ho taky dlouho moc nemusel, než jsme se potkali osobně a začali se bavit o ledačems.
  Dovolím si připomenout – axiom je logicky bezrozporné tvrzení, které se nedokazuje, ale které slouží jako východisko další disputaci. Každý z nás má jakousi množinu axiomů – někdo tomu říká víra… Ale víra obvykle není logicky bezrozporná…
  Ergo – každý z nás přišel se svou množinou axiomů a zjistili jsme, že na „neutrální půdě“ docházíme ke shodě a že tedy rozhodně stojí za to, se nad názory oponenta zamyslet. No a od té doby ho považuji za spřáteleného člověka, za kamaráda by bylo příliš odvážné… A natolik se naše názory zas neshodují…

 584. četl jsem od šerifa Joe Arapio z Arizony, který je znám svými nekonvenčními metodami dodržování zákona snahou dokázat, že Obama je padělatel rodného listu : Snem dnešních liberálů je místo kde by každý měl garantované zaměstnání, zdravotní péči, střechu nad hlavou a energie a zadarmo vzdělání, oblečení i jídlo a jen policie by měla zbraně. Věřte mi, že takové místo skutečně existuje – říká se mu vězení.

 585. Dušane, no Buchanan píše, že jsou na Obamu všichni nasděný až hamba!

  …„Prezident Obama se oznámením reformy, v jejímž důsledku bude amnestováno čtyři až pět milionů nelegálních imigrantů, stává zločincem. Sám ostatně přiznal, že k tomuto kroku nemá žádnou právní a ústavní pravomoc. Přesto nařídil americké vládě, aby přestala vymáhat právo vůči pěti milionům lidí, kteří vědomě porušovali americké zákony. Podle Obamy si zaslouží být amnestováni a americké úřady by jim měly udělit zelenou kartu,“ píše v úvodu Buchanan.“
  http://buchanan.org/blog/rogue-president-7159

 586. Schumachere,
  já mám Packard bell dot s . Já ho teda vlastně ani nepotřeboval, měl jsem ten od Mountfieldů , ale když se mi jím pochlubila bejvalka, která si ho koupila přede mnou, tak jsem ho musel mít. ¨:-)
  Je krásně červenej, stejně jako ,můj ntb a foun 🙂
  Asi je ve mně kus ženský 😉

 587. 719 – barák! Tak to musíš být konsistentní a neměnit názory moc často 🙂

 588. Růžovej?
  červená + bílá -> růžová
  červená + žlutá -> oranžová
  Zdá se že proběhly nějaké hluboké změny s hlediska stálosti komponent …

 589. No tak jsem konzultoval, a prej jahodová 🙂
  A ta barva fakt bledne. Na jaře se stejně bude malovat u příležitosti dokončení přístavby 🙂

 590. Jak matu??? Ty nevíš, kdys jakou barvou natřel barák?

  No, možná by se tomu dalo říkat „jahodová“. Byla to barva jako jahodová zmrzlina. Taková ta nejrůžovější růžová.

 591. A všichni budem očipovaný a bude to báječný…..

  …Transhumanismus je hnutí, které zkoumá vědecké a technologické inovace a jejich vztah k lidstvu. Jeho cílem jsou výzvy pro lidstvo plynoucí z využití vynořujících se technologií, které lidem umožní dostat se za svá současná omezení.

  „Jsem super-nažhavená, abych si to mohla takhle dělat – už se nemůžu dočkat, až za mnou zase přijde správce budovy, aby mě napojil do systému tak, abych už ke vstupu do kanceláře mohla používat svůj čip místo klíčů,“ říká Lantz…
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5127-zena-ze-svedska-si-nechala-implantovat-mikrocip-do-ruky-dalsi-se-nadsene-pridavaji

 592. 724 – Halle – nová barva fasády je jistě dobře promyšlené rozhodnutí. Fakt na jaře? Nebo spíš už na přelomu – tak koncem února? :-p

 593. … ještě k těm jahodovým. To je naprosté neštěstí. Jahodový, zelenkavý atp… Nikdy nevím o jakou jde… ani nevím, jestli je to v RAL 🙂

 594. Zelená karta opravňuje k voličským právům ?
  To by to Obamovi vyšlo levněji, než Babišovi ty kliniky….

 595. Rputi,
  jasně, čip do ruky… takže místo aby jí někdo čórnul svazek klíčů jí jenom uřízne očipovanou pracku.

 596. 726 Rputi – chvíli jsem přemýšlel, proč si to nechala dát do ruky, když je to teď moderní v zásadě VŠUDE (piercing). Pak mi to docvaklo. Otevírá si tím DVEŘE kanceláře a musela by tedy u toho zámku vždycky maličko jakoby povyskočit 🙂

 597. skimici,
  to je dáno samozřejmě profesí. Kdyby se jednalo o dámu horizontálně pracující, pak by tebou navrhované řeení mělo opodstatnění. Pak by stačilo, kdyby jenom přešla okolo berňáku, oni by si bezkontaktně odečetli realizované motohodiny a vypracovali by jí daňové přiznání na počkání.

 598. No, já teda nevím….

  Asi budu radši nadále hledat klíče.

 599. No Matzurko, ono to kradení klíčů je přece jen o něco nenápadnější. V tomhle smyslu by mi to tak nevadilo.
  Ale aby měl Velkej Brácha přehled kolikrát jsem spláchla, tak to by mi vadilo dost. Ať mi nikdo nepovídá, že na tom čipu je jenom klíč! 🙂

 600. Spláchla… 🙂

  Čipy jsou možná dobré pro vězně, zejména s domácím vězením, ale já raději svobodu.

 601. OT- dcera dorazila v Brna z amatérského divadelního festivalu.

  její první věta zněla:

  „Co je „pražská kavárna“, víš. Tak tý brněnský nesahá ani po kolena“

 602. 732 Ptakopysku
  … moje řešení má evidentně ještě nějaké i technické issues. Viz „spláchla“ 🙂 To mi vůbec nenapadlo. Jakkoliv dokonalé zařízení má problémy pokud není v poslední fázi vyzkoušené v poli, dostatečným počtem testerů. Ale stane se to i větším korporacíms dokonalým zázemím. Viz poslední modely iPhone…

 603. 717 Halladine, nesnáším červený notebooky. Horší můžou být jedině růžový. Co se týče Ferrari či Lamoborgini, pod těmito značkami uznávám jedině auta.
  Dost na tom, že z nouze a chtivosti jsem koupil červený přehravač mp3, protože jiný té značky, typu a vlastností neměli. Ještěže na něm není nápid Ferrari
  Ale když je člověk potřebnej a je to levné a závisel by na tom třeba život a netahal by to do společnosti, no, dá se.

 604. 715 Dušane, sympatickej chlápek. Souhlasím :-)))

 605. 727

  Skimici , stará část dostane novej nátěr stejnou barvou, nová barvou, kterou zatím neznám 🙂
  Vybere ji dceř moje rodná.
  Předpokládám, že to bude něco charakterizovatelné jako šílené 🙂 Na první pohled,
  Ne, skimici 28,únor je na malování moc brzy.

 606. Dobré ránko!

  Trocha srandy po ránu! 😀 😀

  …Ovšem není všem dnům konec. Dotyčná Jelena, která miluje Rusko a hlavně Velikého cara Putina tak, jako některé naše mladé aktivistky památku svatého V.H. a Jeho Jasnost K.S., prý následně navrhla další zákon. A protože Rusko je Rusko, to nejsou naše malé poměry, šla na to od podlahy. Tedy od pramene.

  Navrhla údajně, že by každé potenciální prvorodičce (předpokládám, že nejlépe panně) bylo ze zákona poštou rozesláno Putinovo sperma.A tak by se zrodila nová generace, která bude „oddána vlasti a osobně presidentovi Ruské federace“. Omlouvám se čtenářům, vypadá to jako hovadina, ale prý je to pravda.Jak píší nejen na netu, ale i seriozní noviny tu- i cizozemské…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-mam-rad-zeny-0q7-/p_zabava.aspx?c=A141123_234643_p_zabava_wag

 607. Ještě k ruské ponorce ve švédských vodách:
  Nelze se divit, že Švédsko je v takových záležitostech poněkud nervosní. Dnes je to právě 70 let co sovětská ponorka potopila ve švédských vodách jasně označenou švédskou dopravní loď na lince Stockholm-Visby. Přežili jen 2 lidé.

 608. Dobré zas ráno… Z dnešního Macka:
  „Ruský novinář k Vladimiru Putinovi: Ústava vám ale umožňuje kandidovat v roce 2018…
  Putin: To ano, ale rozhodnu se až podle okolností.
  České zprávy po celý den: Putin chce kandidovat na prezidenta i po roce 2018.
  Večerní komentář ČT: Na jasnou otázku odpověděl Putin vyhýbavě.
  Dodávám: Není to už těm přiblblým novinářům trapné?“

  Inu, PaH-BŽ…

 609. Toho Putina dávali během dne i večer doslovně, ale nad tím se nelze tolik příjemně vzrušovat. 😛

 610. Tak jsem si přečetla tu Mackovu pondělní glosu celou a na adresu jisté T.F. by mi docela seděl název jedné bláznivé komedie s Luďkem Sobotou 😀

  ta dáma je fakt neskutečná 😀

Komentáře nejsou povoleny.