Secese

Zuzana Chlumská

 

Secese ve svém původním významu. Tedy nikoli art nouveau, ale secese geopolitická jako odloučení části od většího celku. V tomto případě, rovnoběžkách a čase pak jako oddělení části země na národnostním základě.

 Před 25 lety skončilo dlouhé období 40 let relativního klidu, kdy v Evropě nedocházelo k žádným geopolitickým změnám. Připadalo nám samozřejmé, že žijeme v bipolárním světě a byli jsme přesvědčeni, že tomu bude tak i nadále.

Tenhle svět ale skončil v roce 1989 a my se opět domnívali, že stačila změna politických znamének, aby náš svět opět trval dál ve více-méně nezměněné geopolitické podobě. Rozpad SSSR nám připadal samozřejmý a další jsme neočekávali.

 Víra v trvání „našeho světa“ není nic nového! Podobně se mýlili i na Vídeňském kongresu v r.1815, když předpokládali, že vše může být stejné a statické jako před Napoleonem. Po konzervativním metternichovském absolutismu následovala revoluční smršť v roce 1848 a svět byl najednou jiný.

 Po 89 nás překvapil rozpad Československa a s velkým znepokojením jsme sledovali dění v Jugoslávii, kde se najednou probudily historické animozity do té míry, že to vedlo k místním válkám a kde národnostní hnutí a finanční zájmy zvenčí najednou přinesly odtržení části Srbska a vznik Kosova.

 Náš svět znejistěl. Najednou jsme viděli, že válka v Evropě je nejen možná, ale dokonce je nepříjemně blízko.

Jen o trochu dále byl Karabach, Abcházie, Jižní Osetije a Podněstří. A Ukrajina už je zase za humny!

 A už i v Evropě se Skotové rozhodli pro referendum, zda-li setrvat ve svazku Velké Británie. Z historického hlediska není zas až tak důležité, jak toto konkrétní hlasování dopadne. Pokud se Skotsko neoddělí teď, dojde k tomu o něco později. Protože ten trend je všeobecný a Španělsko už se bojí a pokouší se v podobném referendu zabránit Kataláncům. Je to v podstatě zas jen odsouvání nevyhnutelného u vědomí, že za Katalánci by zajisté následovali Baskové.

 Snaha o osamostatnění neobjevila se samozřejmě jen tak z ničehož nic. Zrála a dozrávala už dlouhá léta, aby ji v poslední době akcelerovaly některé události, které na klidu a prosperitě věru nepřidaly.

V lednu 2013 uveřenilo Rusko mapku, na které je zachycený předpoklad tajných služeb, jak by mohla rozpadlá Evropa vypadat v r. 2040. zde

 

Takže nás čekají otřesy a změny, které budeme muset vstřebat ať se nám to líbí nebo ne!

 

Tahle introvertní semetrika, navíc postižená obsedantním puntičkářstvím, je totiž ve skutečnosti líná jak lemra“, napsala jsem v roce 2007 a nemusím na tom měnit ani čárku a myslím, že to přesně vystihuje její povahu. zde 

A to bylo ještě před vypuknutím krize, která nespadla jen tak z nebe, ale byla výsledkem nezodpovědného zadlužování, na které se vydal celý Západ. A hned tu byla rozbuška, která celé urychlování odstartovala. Zhoršení hospodářské situace a zásadní zvýšení nezaměstnanosti zajisté přispělo svým dílem. A nepochybně i euro, které např. v krizí zle sužovaném Španělsku brání potřebným změnám a touhu po odtržení zajisté jen posiluje.

 

Občanem Evropské Unie nemůže se člověk stál na povel a navíc nejenže chybí jednotící idea, ale občan je sužován tisíci příkazů, zákazů, regulací a nařízení v takovém množství, že je ani není schopen všechny zaregistrovat, natož se jimi řídit. „Nový svět“ tak pro něj zůstává čímsi cizím, kde , k své nelibosti, registruje zákaz žárovek či vysavačů a když ráno vstane, není si zcela jist, jestli se právě nedopustil trestného činu.

 

Rozpad rodiny, relativizace dosud platných hodnot a morálky, manipulace – to všechno jednotlivce stále více frustruje a nutí ho hledat oporu tam, odkud vyšel – to jest ve svém národu. Přesně v rozporu s tím, co hládá a požaduje Evropská Unie.

 

Západní postdemokracie našla si totiž je zřejmě ideál v myšlenkách francouzského myslitele 19. století Alexise de Tocqueville ( zde ) a možná ještě více díle Tocquevillova současníka lorda Johna Dalbert-Actona ( zde ) , kteří se zabývali nejen demokracií, ale také tím, co nazývali, (zejména Dalbert Acton) tyranií většiny. Považovali tedy za špatný právě ten rys, na kterém demokracie stojí – tj. většinový názor občanů, kterým by se demokratická společnost měla řídit.

Za ideální pak považovali mnohanárodnostní stát, kde žádná většina nebude.

 

My, na rozdíl od Tocquevilla i Dalbert-Actona jsme se přesvědčili, že to nefunguje. Idea zcela selhala a náprava neuvážených kroků, která má za následek hrozbu islamizace Evropy, bude dlouhá, složitá a nikoli bezbolestná.

 

Evropská Unie sice na jednu stranu uznává, že idea multi-kulti se neosvědčila, ale na druhou stranu se v ní nachází příliš mnoho stoupenců, kteří ji odmítají opustit. Mimo jiné i proto, že se dalšího vývoje a tedy nastupující geopolitické secese velmi obávají a budou evidentně dělat vše proto, aby její nástup pozdrželi a zkomplikovali.

 

U nás k takovým lidem patří např. i Roman Joch, který se propracoval až k prohlášení, že T.G.Masaryk byl separatista, které Joch jednoznačně požaduje postřílet. zde

 

 

Secese ovšem už začala, týká se řady zemí a vzhledem k tomu, že má řadu zřejmě velmi zásadních odpůrců, máme se na co těšit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

984 komentářů u “Secese

 1. „Secese ve svém původním významu. Tedy nikoli art nouveau, ale secese geopolitická jako odloučení části od většího celku.“

  hm, ale to art nouveau, přiznejme si to, má jisté kouzlo. Na rozdíl od toho původního významu.

  Ostatně v tomto období naši pradědové taky věřili na stabilitu a trvání poměrů a pak se nestačili divit….

 2. Bože, Bože, kde tuhle mrtvolu vykopali?

  Pokud si dobře pamatuju, tak náš chrabrý budovatel dvojdomků předvídal strašný věci i v případě odtržení Slovenska.

 3. No,
  myslím, že Skotům je nějakej Pithart úplně šumák.

 4. Je néjakej problém..
  Jsou tu 4 komentáře, ale na boku v seznamu komentářů je nevidím

 5. Aha , ono se pokračovalo v starém topiku, a komentáře odsud zmizely dolů 🙂

 6. Dobrý den.
  Ad naděje dožití při narození:
  http://vdb.czso.cz/vdbvo/tabparam.jsp?voa=tabulka&cislotab=1-1b&vo=null

  http://kdem.vse.cz/resources/relik10/PDFstudenti/Langhamrova.pdf

  To že průměrný předpokládaný věk dožití pro dnes narozené je např. 75 let neznamená, že se to týká i nás.

  Ad zeptejte se Drábka: nezažil jsem jediného ministra (PSV), který by požadoval, aby chudí lidé nebyli sdíráni vysokými daněmi a odvody. Často se slovy: stejně by to ta holota prochlastala (prohýřila), ale MY máme plán, MY máme multiplikátory. U NÁS se peníze neztratí. Zdroje jsou.

 7. Rputi: standardní služba vlasti. Nic co by se vymykalo klasické práci policie, resp. OČTŘ či zákonodárců.

 8. Někdo říká, že od rozpadu civilizace nás dělí tři jídla, trochu tepla k tomu.
  Doufám, že policie v ČR bude zdrženlivější, mám možnost topit elektřinou.

 9. 8-ať jim elektrárnu postaví Rusové. Tohle byla elektràrna demokratických Ukrajinců.
  Důležité je, na čí straně stojíte. Jestli Putina, nebo Ukrajiny. A když jde o svobodu, pár tisíc mrtvých nebo nějaká elektrárna nejsou vysoká cena.

 10. Poněkud OT,
  ale přesto související 🙂
  http://www.bbc.com/news/science-environment-29213892
  Podle tohoto článku (originál vědecké publikace dopídím) jsou Evropani zmixovaní ze tří velkých „kmenů“, které do tohoto prostoru dorazily v různém období. Doporučuji zejména obrázek s mapou, odkud naši předkové přimigrovali 🙂
  Upozorňuji, je to tak dávno, že montovat do toho etnicitu, národnosti či současnou kulturu by bylo na úrovni Blesku.

 11. A kdyby ji nevyhodili do vzduchu Ukrajinci, udělal by to Putin.
  On si totižto vždy najde záminku.

 12. NoName – popravdě řečeno – teď jsem hledala nějaké podrobnosti a zatím nic. Tak nevím.
  Ale Fojtík ty informace mívá ověřené, tak snad je to pravda.

 13. Matzurko, zajímavé!
  Jen připomenu, že Ibrahim ibn Jacob referuje ještě v 10. století o tom, že Kotlinku obývali „černohlaví lidé“. Kam se, kruci, zdejchli, když migrace ve velkém už byla dokončena?

 14. (11)„Důležité je, na čí straně stojíte. Jestli Putina, nebo Ukrajiny.“ – jiná možnost je zřejmě nepředstavitelná. 😛

 15. Rputi,
  já sice Ibrahima ibn Jacoba nečetla, ale myslel skutečně „černí“ nebo „tmaví“ ? Navíc barva vlasů je polygenní znak, a při známé afinitě mužů k blondýnkám se to mohlo naředit přirozeným způsobem 🙂

 16. Matzurko,

  když je to tak dávno, anàsledovalo stê hování národů v historicky známé. době, jsou to naši předkové. ?

 17. Matzurko, tak to nevím a optat se nemůžu! 🙂
  Ale píše černohlaví, tak se snad jednalo o černé vlasy. Taky by to stálo za výzkum!

 18. Ajrovko, ty jseš fakt ta slepička na klíček, jak psal ptakopysk a startuješ okamžitě. 😀
  NoName (11) si samozřejmě dělal legraci!

 19. 15

  Rputi,

  mám vlastní teorii – nastoupili Vikingové z přemyslovské družiny – a ako hovoria Slováci – ti vedeli znásilňovať ! 🙂
  Ostatné Přemyslovci byli árijskej typ, dlouholebí a pravděpodobně blonďáci – anebo ne ?

 20. Fujtajbl vespolek
  Teď jsem něco hledal a narazil jsem na informaci, kdo má jaké investice v luhanské oblasti:
  Do této oblasti investuje 35 zemí, z nichž nejvýznamnější jsou: Maďarsko – 20,9% z celkového počtu, Španělsko – 16,7%, Nizozemsko – 8,5%, Velká Británie – 6,8%, Spojené státy americké – 4,7%, Kypr – 4,6%, Estonsko – 4,5%. Tyto země tvoří 71,0% z celkových přímých investic do ekonomiky regionu.
  Informace je z března.

 21. Rputi,
  ono je docela dost dobře možný, že Ibrahím ibn Jakob se jako byznysmen vyskytoval hlavně na Václaváku (bývalý Koňský trh) a tam je to dodneška samej Arab, kosovskej Albánec a Cikán.

 22. Jo… kdybyste někdo hledal do luftu vyhozenou luhanskou elektrárnu, tak se to místo jmenuje щастя. Na google maps musíte hledat Shchastya

 23. ptakopysku, ty zvíře! 😀 😀 😀

  Halle , o tomhle nemám žádnou povědomost, ale např. Eliška Přemyslovna (což je ovšem až 14.století) byla popisovaná jako vysoká a snědá.

 24. Tak to vypadá, že informace o elektrárně bude pravdivá 🙁

  Google překl.:
  …Bojovníci jsou malty a dělostřeleckou palbu elektrárny v blízkosti Lugansk vypořádání štěstí. Svítí jedna rozvodna. Tiskové středisko „North“. Informace potvrzují další zdroje.

  „17.září teroristé zasáhla několik požárních útoků na lokality štěstí. Trvá téměř dvě hodiny palba minometů a dělostřelectva přijímače Lugansk tepelné elektrárny, která se nachází v blízkosti osady štěstí „- řekl tiskové středisko.

  „V bojích u města štěstí 16,10 více skořápky hit v Luhansk TPP. Jeden obal poškozen transformátor. Byl v jednom ohni, pálení transformátorového oleje. Výkon je automaticky odpojen, „- řekl, že společnost DTEK.

  Od severu červenec regionu Lugansk byl dodán s elektřinou výhradně z DTEK Luhansk TPP v důsledku bojů byly poškozeny vysokonapěťové elektrické vedení spojující region s napájecím systému Ukrajiny. Dlouhý oheň a vysoké teploty spalování oleje neumožňuje členům dobrovolných hasičů přistupovat k transformátoru, jeho zániku. I přes oheň nemůže dostat hasičských sborů DSN.

  Požár na rozvodně osad štěstí, Novojdar a Kiev zůstávají bez elektřiny.

  V Severodonetsk také žádná voda a nefunguje mobilní komunikace MTS. Štěstí – nefunguje žádný mobilní operátor. Tato veřejná místním obyvatelům.

  Nahadayeom dříve velitel „Aydar“ Sergej Melnychuk ve veřejných komentářů řekl, že vojáci praporu těží TPP a odpálí ji, pokud průlomové bojovníky…
  ranslate.google.cz/translate?hl=cs&sl=uk&u=http://www.hromadske.tv/society/boioviki-obstrilyuyut-shchastya-zagorilasya-pidsta/&prev=/search%3Fq%3D%25D1%2589%25D0%25B0%25D1%2581%25D1%2582%25D1%258F%26es_sm%3D93

 25. Jak říkají Slováci Čechům? Švédi? Nebyla třicetiletá válka úzkým hrdlem při vývoji národa českého? Národnost je věc rozhodnutí bzw ve střední Evropě.
  K úvahám „odkud jsme“ doporučuji scienceworld.cz
  V 19. století byla populární teorie, že národ je určován územím, resp. jeho geologií. Jestli se nepletu, odtud pochází i název „sudetští Němci“, podobně jako „karpatští Němci“

 26. z jiného soudku – kontrabáš.

  Ke včerejšímu popisu z hlavy nemusím nic přidávat. Obliba tohoto jídla bude spojena s oblibou pohanky – komu nechutná pohanka, tak má smůlu. Pokusil jsem se najít ten šílený zdroj kontrabáše s mrkví a našel. Autorka popisuje valašský kontrabáš, ale pak napíše, že do svého blogu vymyslela bezmasou variantu. Tím se vysvětluje vše, protože o jídle mluví jako o jarní čistící bombě. Jako slepice se projevila hned tím, že k bezmasému kontrabáši doporučila, opekla a vyfotografovala – klobásu.

  Velmi dobré instruktážní video spáchali Kluci v akci:

  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-kluci-v-akci/208562221900023/1137-recepty/?recept=507

  Náš recept dává nejméně půl kila pohanky na kilo brambor a míň uzeného. Jinak je postup stejný, zapéká se na pekáči.

 27. Dobré ráno,

  Rputi, já myslím, že za Elišky přemyslovny byly ty geny už tak namíchané, že soudit na etnický půbvod podle vzhledu je pochybné.
  Například její babička byla Kunhuta Uherská a a našly by se mezi předky přivdané princezny snad z celé Evropy.

 28. nickname, ono se to mlelo všelijak.
  Klasika: Augsburg – původně Augustusburg – tedy Římané.
  V okolí tři řeky:
  Lech – Slovani
  Glon – Keltové
  Wertach – Germáni

 29. Rputi

  Třeštík tvrdí, že první přemyslovci udržovali vojenskou družinu o počtu kolem 10 000 mužů , financovaných z výnosů prodeje otroků -zajatců
  Vrahové Ludmily , Tunna a Gomon byli vikingského původu, takže klidně jich mohlo být víc

  Tito bojovníci byli rozmístěni po celém území v době mimo doby bojů, protože stálý pobyt desetitisíce vojáků by asi Praha v té době nezvládla

 30. Ostape, dík! – čemu se taky dá říkat příměří… 🙁

 31. Halle – jj – střed Evropy byla směska odjakživa. Ale ti černohlaví mi do toho pořád nesedí. Keltové blonďáci, Vikingové blonďáci, Slovani blonďáci …. tak kdo tu sakra byl černovlasej! 😀

 32. (20) No, ty třeba na klíček nejsi …..
  Možná si dělal legraci, ale kupodivu to v jeho i tvém případě vypadá, že to myslí vážně.

 33. Rputi, mohu schongauským říkat: Meine liebe Slawen? 😉 I když oni jsou altschwaben, jestli se nepletu.

 34. Halladine,
  jsou. Žili v tomto prostoru před námi, jsou to naši předkové. I genetičtí, podle mitochondriálních haplotypů určitě.

 35. nickname, v tomhle konkrétně nevím, ale jsem např. přesvědčená, že Bavoráci jsou poněmčení Slované – což by asi slyšeli neradi! 🙂
  V každém pádě by to stálo za výzkum!

 36. Rputi: Čechy byly osídlovány (minimálně) dvěma směry: přes dnešní Polsko a z Panonie. Předčeské slovanské osídlení odkazuje na Srby a Chorvaty. Např. řeka Svatava (Zwotau) byla pojmenována Srby, podobně potok Svidera (Schwaderbach), dnešní Bublava.

 37. Keltové blonďáci ?
  NO přiznám se, že tohle mi zatím bylo šumák, z těch haplotypů se toho moc vyčíst nedalo. Ale věda už asi pokročila 🙂

 38. Matzurko, poudali staří Římani – popisovali je jako vysoké urostlé blonďáky. Což mohlo být relativní – Římané sami byli menší a snědí.

 39. 35 – AeroKarle – na tomto blogu je zvykem, Rpuť je v tom průkopníkem – napsat úplnou blbost a pak prohlásit, že přece každý musel vidět ten smajlík nebo pochopit ironii nebo z kontextu pochopit, že to byla legrace. Druhý stupeň tohoto úkroku je prohlášení, že je oponent ožralý nebo že čuchá pořádnej matroš.

  Já sice s tebou nesouhlasím ve věci antiruské obsese, ale nebudu tě proto shazovat. Dehonestace protivníka je sraní do vlastního hnízda. To jsem se naučil už jako dítě od starších a chytřejších plaveckých trenérů. Když někoho prohlásím za neschopného sraba, tak snižuji vlastní hodnotu vítězství. Proto to opravdový sportovec nedělá. Zamindrákovanému blbovi to pomáhá, ale jen v jeho hlavě.

 40. Hmm, tak srbský název Bublavy ukazuje v Google pouze na můj starší příspěvek zde. Berte to prosím jako vzpomínky pamětníka, nikoli neomylné, z tištěné publikace vyčtené.

 41. Navrhuji povinně zavést zkratku PI, aby prostší jedinci netápali….sám jdu příkladem : PI !!

 42. Dehonestace Putina neznamená vlastní shazování avšak sebezelitňování…následné posměšky na takového jedince jsou znakem ˇciročiré závisti posměváčka. PI.

 43. Rputi a Ptakopysku :),
  jenže mně se taky vybavuje (už nevím, kde jsem to zahlédla), že Keltové se zejména do bojů malovali – jednak modrou barvičkou, a jednak si vlásky umývali nějakým vápnem nebo co, takže se to dobarvilo či odbarvilo.
  Čert ví, Keltům se přisuzuje taky zrzatost, ale ptakopysk má pravdu, nejsem „up-to-date“ s nejnovějšími objevy a interpretacemi; ono se to celkem rychle mění, podle toho, komu se podaří získat peníze na další výzkum a vzorkuje tu jednu, tu jinou část evropského obyvatelstva. Navíc při nálezu nějakého pradávného nebožtíka aby se pět archeologů pohádalo, ze které epochy byl, ke které kultuře patřil atd. Takže i to zanáší jaksi „šum“, protože pokud někdo chybně určí tuto příslušnost, jak to pak chcete korelovat se genetikou….

 44. martineTT,
  já bych viděl hlavní problém ve stárnutí populace. Pokles hormonální hladiny vyvolává štěkavost bab a zapšklost dědků. Věci, kterým se dřív zasmáli, nebo je přešli lehce jak vánek již nevzbuzují úsměv na tváři, nutí postiženého psát traktáty, o nichž se domnívá, že jednak donutí pisatele rádoby vtipné poznámky propadnout se hanbou pod zem a druhak intelektuálně pozdvihnou nechápavý póvl čtenářstva. To, že postižený v očích těch s „vyšší hormonální hladinou“ vypadá jako zapšklý dědek, štěkavá baba, je side effectem celého procesu. Jediné, co nás může uklidnit, že i na vtipálky dojde a stanou se postiženými. Samozřejmě mimo několika vyvolených, namátkou kolegové Rada a Žák, či kolega Švandrlík se tomuto nepříjemnému jevu vyhnuli. I když Švandrlík se k stáru stal poněkud sršatým humoristou a jeho humor poněkud zhrubl.

 45. Rputi -pojďme se o tom bavit – Bavoráci jako poněmčení Slované. Už kdysi dávno jsem se prakticky seznamoval s Bavoráky a zaujal mě rozdíl proti např. Sasíkům a Prušákům. Rozdíl povahový, o řeči se snad ani nemusíme zmiňovat.
  Bez odborného vzdělání jsem si to vyložil tak, že obyvatelstvo Čech bylo vytlačeno na západ. Snad Keltové – Bójové – proto i název Bavarium?

  Odborný výzkum byl proveden, dokonce už v 16. století. Na základě těchto starých soupisů publikoval prof. Fritzler teorii o společném původu Bavorů a Bulharů s původní pravlastí v Arménii – český překlad: http://www.sarakt.eu/bavarian.htm

 46. šimone – teď už jenom vymyslet pro PI vhodný smajlík.

 47. ptakopysku – do těch končin mě nelákej – štěkavá baba bych neřekl ani vlastní manželce a to si piš, že doma, za zavřenými dveřmi, jsem nejodvážnější. Zapšklý dědek jako forma sebekritiky, to už jo, ale u nás se vžil název jedovatý, pichlavý.

  Zbytek tvého textu bych zhustil – starci rádi poučují.

 48. masrtineTT,
  ad poslední věta 52 – nojo, vono taky co jinýho člověku zbejvá na starý kolena 🙁

 49. kosočtverec je smajlíkem pro jiný význam – asi jsi ho ještě nikdy neviděl. Já bych navrhoval Rudolfovo číslo (co mu ho pak vyfoukl ten Ludolf!).

 50. Bavarium, Bajuvarové – lidé ze země Baia (Boia, Bohemia) pocházející.
  Prusové jsou Slované.
  Martine, přijde mi to jako od Hájka z Libočan. Možná píše o Gótech v Bulharsku a ani o tom neví.

 51. martine, já vycházím jen z vlastního pozorování.
  Prdelatý typ s úzkýmí rameny a kotníky se táhne už někde od Sedlčan a zabírá celé Bavorsko. Typického nordického Germána, aby pohledal. Já za těch 12 let potkala asi dva. 🙂

  A už jsem to tu psala, když se mi narodila Irenka, rodila jsem v typické malé bavorské porodnici. I přišla jsem takhle na novorozenecké oddělení – tam asi 25 dětí. 24 mělo kulaté slovanské kebuličky jako makovičky a mezi nimi jediný typický nordický dolichocefalický schoedl – naše Irenka! 😀

 52. (19) Rputi, myslím, že napsal, že Češi jsou -na rozdíl od ostatních Slovanů- tmavovlasí 😕 A jen tak na pobavení: za mých studií dorazily na kolej holky z fildy -prý s výzkumem, zda Češi jsou ( kategorii statistiky)- tedy tmavovlasí : pamatuji, že já -se svými rudými vlasy a tmavohnědýma očima (podle těchto „výzkumnic“ světlými vlasy a tmavýma očima) jsem mezi Čechy zařazena nebyla – dost mne to „žralo“, neb jsem se považovala za „vlastence“ 🙁

 53. (43) Mne to také udivovalo, kolik lidí se nedovede vyrovnat s existencí odlišného názoru jinak, než pomocí „slepiček na klíček“, „slova božího“ nebo „eurosoudruhů“. No, člověk se pořád učí, případně přichází o zbytky ideálů.
  Co se antiruské obsese týče, jen bych nerad, aby se zapomnělo, že na Ukrajině blbne kromě Ukrajinců (ti hlavně), EU (mediálně hodně, fakticky asi méně) USA (zvláště pikantní story o vylidňování oblastí s břidličným plynem) i Rusko, a to tak, že velmi. Jistěže to lze nazvat i obsesí.
  A prchám od PC do prosluněné Prahy.

 54. westíku, pokud vím, tak ten termín „černohlaví“ je autentický.
  O tom výzkumu jsem slyšela, numera už si přesně nepamatuju, ale bylo to „nějak“ jako – v Čechách 50% Germánů, 40% Slovanů, 10% Ostatní. Na Moravě byl poměr Germánů a Slovanů obráceně.

 55. Westíku ,

  netvrdila jste onehdy že jste mělla oči zelené ?

 56. (61) Halle, nikoliv : jen jsem uvedla, že saň měla“ zlý zelený pohled “ 😕

 57. (62) jo, Halle, Vy jste někdy viděl saň s tmavohnědýma očima ?

 58. Westíku

  marně vzpomínám , jakej pohled měla bejvalka v několika situacích 🙂

 59. Šumaváku, záleží na tom, jestli je unavená, (ta PI) a ulehla na bok.

 60. Rputi,
  tak to byl asi ten výzkum z Blesku…. tu etnicitu fakt není možné geneticky určit takhle paušálně, všechno je o vyšším nebo nižším výskytu frekvencí. Případně se najde mutace v genu pro určitou chorobu, a ta je pak označena podle místa výskytu jako „keltská“ nebo „slovanská“, jestliže se vyskytuje v geografickém území s tímto obyvatelstvem (někdy lze i datovat,ovšem stejně jako v geologii plus mínus nějký ten miliónek nebo aspoň několik tisíc let).
  Hodně zobecněno lze dopídit u dr. Vaňka:
  http://www.genetickagenealogie.cz/novinky/populacni-data/rozlozeni-haploskupin-mtdna/
  Tedy podle mitochondrií se vlastně od okolních států nijak nelišíme, nejde poznat, je-li někdo Slovák nebo Rakušák. Histogramy u každého haplotypu víceméně vyrovnané.
  Zajímavější je y-chromosom:
  http://www.genetickagenealogie.cz/novinky/populacni-data/rozlozeni-haploskupin-y-chromozomu-/
  Poláci mají ulítlý R1a
  http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_R1a_Y-DNA.shtml
  Němci R1b a I1
  http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_R1b_Y-DNA.shtml
  http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_I1_Y-DNA.shtml
  Rakušané pak ještě J2
  http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_J2_Y-DNA.shtml

  Když se to vezme kolem a kolem, tak jsme opravdu s Rakušany smíchaní víc, než třeba Poláci…koho to překvapí. Jinak převažující haplotyp je obvykle ten, který má více jak 30% populace.
  Nicméně každá skupina má ještě spoustu podskupin, u některých jsou už i mutace ve vztahu k pigmentaci… tak pro zvídavé je to zábavné i poučné čtení na blížící se dlouhé zimní večery. Kdo studoval dávnější historii, je ve výhodě 🙂

 61. martineTT,
  u vás na valašsku jste vulgární materialisté. My z Podblanicka jsme se duchovně povznesli a používáme básnický epiteton „To je ale píčovina“ jako popis něčeho žertovného, či veselého, jednoduše veselého. I minimální fantazií vybavený gynekolog amatér zajisté tuší, proč dochází k tomuto významovému posunu. Pro ty, co nedisponují ani tou minimálkou: http://www.pussybook.org/thumbs/drawing-mouth-on-pussy-with-lipstick-t2.jpg
  Lustig, einfach lustig říkávali jihlavští a brodští češi cca do roku 1945, pak je to přešlo a teď se tam používá pojem „děsná prdel“.

 62. 65 – pokud zrovna chrlila oheň – barvy očí si nevšimneš.

 63. Dotaz – když nepojedete na dovolenou do Egypta, bude důvodem nesouhlas s egyptskou vládou nebo strach z toho, že vás ti ručníkáři můžou zastřelit?

  To jen tak bokem, protože moje hlaní činnost v poslední půlhodině je digitalizace desky OPUSu z roku 1974, kde byly vydány originální nahrávky z padesátých let. Memphis, Corine, Corina, Be bop a lula, Smoke get in your eyes, Oh, baby doll, Alley Oop, I¨m gonna be a wheel someday, Sweet litte sixteen, Love me tender, Roll over Beethoven, The great pretender, Let the four winds blow a I¨m on fire. Vše originální interpreti.

  P.S. Při psaní se mi podařil překlep na Beerhoven. Proč se toho nikdo neuchopil?

 64. ptakopysku, to jste na Podblanicku úplně vedle. Píčovina není nic žertovného, píčovina je prostě píčovina, zcela mimo chápání normálního člověka. Tvoje obrázky neberu, píčovina nemá s „píčou“ nic společného.

 65. martineTT,
  vždyť to píšu, že jste vulgární materialisté 😀

 66. martine, to jsou ta multi-kulti „kultúrne špecifiká“. Na Podblanicku se prostě posunul význam směrem optimismu.:)

 67. Tak já tu zkusím, jestli by to fungovalo

  :V :* 3:)

 68. MArtine, dík za upřesnění kontrabáše.

  Asi jsi našel ten samý recept jako já. Ona taky do toho dávala sádlo, takže to zas taková jarní čistící bomba nebude 🙂
  Pohanka je u nás doma docela oblíbená.

  Černohlaví – byli čuňata, nemyli se a měli hlavy od sazí. A ibn ben Jakub z toho udělal záhadu 🙂

 69. ptakopysku – vulgární materialismus podle tvého podání znamená, že silnější pes jebe, ještě jednu zatáčku, aby si nemyslel, že jsem kurva, v noci je každá kráva černá, každá ji má, všeobecně sa moc šustá, ale my nejsme při tom a když je láska opravdová, na pohlaví nezáleží?

  Tak jo, souhlasím, zkušenosti z pražských kolejí a hospod se studentkami filosofie to potvrzují.

  PI

 70. No vida, i bratia Poláci na prachy slyšej a dohodnou se! 😀

  …Osud projektu byl v jednu chvíli nejistý. Jak ale zjistilo Právo, zástupci ČR, Slovenska, Maďarska a Polska se minulý týden v Maďarsku dohodli. Společnými silami nebudou vyrábět jen jeden typ vojenského radaru, ale dokonce hned dva.
  Díky tomu by mohly průmysly všech zúčastněných zemí získat státní zakázky hrazené ministerstvy obrany v hodnotě okolo osmi miliard korun.
  Dohodu by měli tuto sobotu stvrdit představitelé visegrádské čtyřky na Dnech NATO v Ostravě…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/348002-radary-za-miliardy-zachraneny-ozivi-i-cesky-prumysl.html

 71. deska OPUsu už zdigitalizována, teď se tam točí opravdový poklad – originální nahrávka Hair v původním obsazení na Broadwayi. Stev Curry, Ronal Dyson, Sally Eaton, Lamont Washington, James Rado, a ve Where do I go je nějaká Diane Keaton – neznáte ji?

 72. Ještě poznámka – píseň Where Do I Go? je rozdělena na dvě části – Black Boys a White Boys. Diane Keaton zpívá za Black Boys.

 73. 34 Rputi? Kdo tu byl černovlasej? Áda Hitlerojc.
  Typický představitel nadřazené nordické rasy…Essence veškerého germánství…

 74. Adolf Hitler byl klasifikován jako příslušník tzv alpinské rasy

 75. 78 Rputi, jestliže správně chápu, tak dosavadní vojenské radary, které jsou nám prakticky na hovno nahradíme novými vojenskými radary, které nám budou prakticky na hovno. Z toho mi vychází, že daňoví poplatníci tak jako v mnohých jiných případech zaplatí za hovno a že skutečným účelem takových obchodů je koncentrace peněz z kapes jedněch do kapes druhých.
  Což má blahodárný význam pro svobodu, demokracii, lidská práva, suverenitu, a významný hospodářský multiplikační efekt vedoucí k trvale udržitelnému rostoucímu blahobytu.
  To jsou hlavy, které tohle vymýšlejí….

 76. Schumi – a proč myslíš, že Rassmussen et all tak vyváděj? Jedinečná příležitost jak podojit státní kasu!

 77. 83 Halladine, jakže? Vůdce nebyl příslušníkem elity vyvolené rasy, ale nějakou podřadnou kategorií? V tom případě se měl uvědoměle a příkladně včas otrávit, zastřelit a spálit a nečekat s tím až do dubna pětačtyřicátého. Vždyť stačilo aby si udělal výlet do Auschwitz, kde by ho Mengele příkladně vyselektoval. Vůdce má národu být příkladem…
  Pak není divu, že Německo prohrálo válku, když mu vůdcoval takovýhle podřadný materiál.

 78. Alpinská rasa, co mi to připomíná…alpinské vrásnění, kvartér. Oni tam v těch horách měli nedostatek jódu…V důsledku toho jódlovali a bystrými hlavami spřádali plány na světovládu, že budou pány všech pevnin i moří…To je ono! I moří! To všechno bylo kvůli jódu.

 79. Šumaváku,
  to si někdo dělá omegu, ne 😀 ?

 80. 91 kdepak nickname, fašismus je až zaalpská mediterránská záležitost. Zdejší substrát pro něj nemá vhodné vlastnosti, ani kázeň ani temperament. Proto všichni zdejší bojovníci proti fašismu mohou být klidní a všesvazově se rozpustit. Protože v tomhle bordelu plném potměšilých smějících se bestií se fašismus vybudovat nedá.

 81. 96 Šimone, to není nejhorší. Nejsou ani bezabecední ajfouny. To je těžká dyžgrymynace.

 82. 99 no jistě, známí zakladatelé značky Calex.

 83. 89 Halladine, to je zajímavé čtení stejně jako například zdejší trestní zákoník. Například je trestné podněcování krasové nenávisti. Trestní právo řeší dokonce i oblast speleologie. Ovšem při bližším zkoumání je to logické, protože speleologie je základem státnosti. Proto je zásadního významu vědět jak se dělá omega.

 84. 102 Ostape, dobrou zprávou například pro tučňáky milující ledovcové skluzavky je, že v Antarktidě je ledu dost. Ovšem pro prodejce chladniček a mrazniček item ledových výrobniček je to dost špatná zpráva.

 85. 98 Chcete naznačit, že nejvyšší metou pro předalpské oblasti je socialismus, případně národní socialismus? Není v předalpí fašismus vývojovým stupněm k socialismu?

 86. Nač ta panika! Zulukafr se prostě ukec a řekl jen nahlas to, co je obecně známo: Na Ukrajině to západ už projel…

  …„S Ukrajinou neděláme žádný velký byznys a z geopolitického hlediska… Ať se děje na Ukrajině cokoli, na naši bezpečnost to nemá bezprostřední vliv. Toto prohlásil Barack Obama minulou sobotu…
  ..„Snad jenom dočasná duševní nerovnováha způsobila, že byl americký prezident schopen vypustit ze svých úst ta zmíněná slova o Ukrajině. Přesto Obama svým potutelným komentářem znehodnotil vše, co Spojené státy udělaly pro posílení evropské soudržnosti, díky které se podařilo prosadit společné sankce,“ má jasno Karatnickij…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-pronesl-Obama-o-Ukrajine-V-soukromi-Odbornika-to-vydesilo-335607

 87. Ad vypnutá elektrárna ve Štěstí u Luhanska. Ten, kdo se jí rozhodl vypnout by měl přijít o veškerou materiální podporu ze strany demokratických států.
  Oprava elektrárny, resp. obnovení klíčových technologií může stát deset miliard korun. Záleží na tom, co je zlikvidováno. Oprava může trvat roky, pět let když to půjde rychle a bude mír.

 88. Nickname, to ne, ti co vypli byli ti naší…

 89. Rputi
  …Obama to řekl někde v polosoukromí v Baltimore. Těžko říct jaký to mělo v USA ohlas. Ten ukrajinský emigrant Karatnycky ale v tom originálu psal, že to poděsilo hlavně účastníky jakési večeře v Kijevě (to v tom českém překladu jaksi vypadlo). Hosté byli nejmenovaní evropané, američané, vládní ukrové, politici a nejmenovaní experti a obchodníci co přijeli na konferenci o budoucí Ukrajině..
  To potom chápu. To musí být k pos…ní.
  http://www.newrepublic.com/article/119472/russias-geopolitical-threat-and-obamas-meeting-poroshenko
  Však taky určitě za ty kecy dostane pořádně za uši od Ms. Nudeland anebo paní Jabloňové a nějakou dobu bych se raději vyhýbal blízkosti knihoven co maj otvírací okna 🙂

  mmch na svem Facebooku ma opravdu hardcore Majdanovce. Ten Karatnycky. Jako kníže zamlada ….

 90. 105 dobrým fašistou může být v principu každý. Například i Čech. Teoreticky. Tak jako například muslimem či příslušníkem jakéhokoli jiného například náboženství nevázaného na rasu či národnost. Kromě toho, třebaže někteří řadí fašismus k socialismu tak jako národní socialismus, například německý, pro jeho některé rysy a prvotní zaměření jeho zakladatele, není uspořádáním socialistickým, nýbrž sociálním. Na rozdíl od socialismu jeho programem není odstranění přirozeně existujících tříd, ale zajištění míru a spolupráce mezi nimi. Z obecně politického hlediska není systémem totalitním, činícím si nárok na ingerenci do každodenního života, včetně monopolu na vědecké poznání, nýbrž systémem autoritativním, vycházejícím z teze o moci, která jedině v přiměřeně koncentrované podobě může být akceschopná. Není dědičnou monarchií jejíž prvky se objevují i v některých formálních demokraciích viz. Bush I. a Bush II. Prakticky je demokratičtější a transparentnějším systémem vlády než tzv. „demokracie“, které jsou , jak se ukazuje, v důsledku demokraciemi formálními. Na rozdíl od nich takový rozpor mezi nominální a faktickou se v něm neprojevuje, třebaže není systémem ideálním. Takovým už z lidské podstaty být nemůže. Každý pokus o dokonalý systém musí skončit špatně. Proto tak vysoký cíl si neklade, stejně jako si nenárokuje absolutní pravdu. Tendence směřující k takovému uspořádání spatřujeme i nyní a zde, byť, a bohužel, nikoli autoritativní, ale totalitní. Kromě snahy o zachování třídního smíru formou tzv. Tripartity, což je jednoznačně fašistický prvek, je snaha o zasahování do osobní sféry například rozhodováním čím svítit, jak výkonné vysavače používat či dokonce zda a jak se otepluje, zda a jakou relevanci má tzv. hokejkový graf. Popírání globálního oteplování zatím není trestným činem. Zatím. Na rozdíl od takových nepokrytě totalitních tendencí, fašismus takových ambicí nemá. Je čistě formou uspořádání a nepřičítá si nějaký obsah. Na rozdíl od „demokracie“ v níž za „nedemokratické“ bývá označováno vše co se vládnoucím „demokratům“ či jejich kavárenským řiťolezcům nelíbí, i kdyby to byla konzerva sardinek. Pro odpůrce fašismu mám však dobrou zprávu. Ve zdejších poměrech, na zdejším substrátu je neuskutečnitelný. Proto bez obav nikým a ničím nerušeni mohou budovat svoji bezžárovkovou, zaprášenou hokejkovou „demokracii“.

 91. 106 dvd, to je prosté. Odevšad je vyhodili tak se usadili v Evropě.

 92. A mimochodem, račte si povšimnout, že zakončení klasické skluzavky má hokejkový tvar. Proto je možné, že teplotní alarmisté jsou převlečené tučňačky.

 93. 111 Skimici, bývalých knihoven. A také nechodit do divadla. Ono někdy se střílí od skladiště, jindy ke skladišti. A vůbec, vycházet by měl nejlépe v noci.

 94. … jako bible, modlitební kniha i kalendář.

 95. Jak se také dá přijít na Ukrajině k tanku:
  http://www.ukraina.ru/news/20140918/1010507349.html
  Tankisté z Národní gardy nechali před obchodem ve městě Sartana poblíž Mariupolu stát dva tanky s nahozenými motory a šli si nakoupit. No a místní partyzáni jim s nimi odjeli.
  Přijde mi to jak scénka z francouzské válečné komedie… 🙂

 96. Přiznám se k úchylce. Já miluju skotské dudáky, a pouštím si je, když potřebuju nabít energií. Když jsem ještě mohla dobře chodit, pochodovala jsem za nimi od britské ambasády přes Karlův most až na Staré Město. Jen jsem je v Gretna Green slyšela, nohy se mi samy rozeběhly. V Edinburghu jsem se cítila jako doma a přála bych jim nezávislost. Bohužel asi řeknou NE.

 97. 117 no jo, jenže Ukrajina zásadně a vždy lže, takže vlastně nepořádají.

 98. Tak už i Andy tvrdí, že Ukrajina lže. To jsme dopadli. 😉

 99. 126 jo, jste v řiti, teď vám nezbývá než buď se mnou souhlasit ( jéžiš, to bude děsný,že?) nebo změnit názor:)))))))))

 100. ,,, já to pastnul hlavně kvůli tomu, že to nebude s těma banderovcema a židožroutama v Kijevě tak hrozný. Jinak by tu sbírku přece neorganizovali. Zrovna v tomto městě.

 101. 121

  byli to určitě partyzáni ?
  nebyli to Romové a neodjeli s tanky do sběrných surovin ?

 102. 129 no tak mohli bychom se lehce dočkat tvrzení, že chasidi jsou banderovci a židožrouti, možná i s ilustracemi a seznamem, Rpuť to jistí:))

 103. Demanti rádia Jerevan
  Je pravdou , že Cassidé v Umani přispívají na ukrajinskou armádu . I já přispěl – ti pokladníci se samopaliy argumentovali nesmîrně logicky

 104. 134 si jen tak děláš legraci nebo jsi něco našel?

 105. skimici, pokud nic nenašel, tak to byla legrace. Už to tu rozebíral MartinTT.

 106. 137 je třeba nejdřív rozhodnout, zda radio Jerevan lže či hovoří pravdu. Zatím ho Putin nespolk, takže by se dalo říci, že asi lže, na druhou stranu, nechce ani do EU, takže možná nelže…je to těžký

 107. http://www.ukraina.ru/news/20140918/1010507349.html
  Pri Mariupole v mestečku Sartana (Сартана) ukradli miestni partizáni ukrajinskej „národnej garde“ dva tanky – posádky ponechali tanky s nahodenými motormi pred obchodom, v ktorom sa dohodavali s majiteľom o cene nákupu – a odovzdali ich opolčencom Novorossie na príjazde k Novoazovsku. Zničeniu tankov zabránil fakt, že sa k blokpostu prihnali s vežami otočenými dozadu…
  «Представляете, какое удивление испытали ДНРовцы, когда на всех парах на их пост со всей укровской символикой, начиная от желто-синих флагов и, заканчивая надписями птн-пнх, перли два танка. Единственное, что остановило ополченцев от стрельбы- это то, что у танков башни были повернуты назад»

  Podobne pri Mariupole, v rajóne Kominternovo (Коминтерново) miestni partizáni vybojovali od táboriacich ukrajincov dve delá a pomocou traktorov ich pretiahli z tábora ukrajincov k opolčencom.

  Z oho vyplývá, že kecy o zbrojnî pomoci Rusů jsou kec – opolčenci ji vůbec nepotřebujou
  Casidy jsem si vymyslel, Skimic mě potěšil. že uvažoval o pravdivosti.
  Nicméně bych tu možnost zcela nezamítal Pamatujete, jak se vybíralo na Fond solidarity ?

 108. Halladine, vždyť to je tentýž odkaz jako ve [121] 🙂

 109. Andy a co teď s tímle?
  Porošenko právě řekl v americkém Kongresu, že „Ukrajina je přirozený partner USA v regionu“.

 110. No já nevím, Quivisi, možná kdybyste projevil(a) názor, tak já bych se servilně přidala. Takhle jsem zcela bezradná

 111. No jo Ostape ,

  já právě vstal a ještě nevypil kaf .
  Omlouvám se 😉

 112. Nicméně bych tu možnost zcela nezamítal Pamatujete, jak se vybíralo na Fond solidarity ?

  Co je tohle zase za pitchovinu, Halladine? ( držím se dnešního tématu). Já si tedy pamatuji, jak se vybíralo na Fond solidarity, vy jste to zjevně zapomněl. Nebo jste byl na té straně, co chodila vybírat?

 113. (117) skimici: svět je vzhůru nohama 🙁
  Chasidi v Umani dělají sbírky ve prospěch ukrajinské armády, Rusové v Izraeli dělají sbírky ve prospěch opolčenců, Žid Kolomojski obral obyvatele Krymu o peníze, Rusové zabavili majetek Židu Kolomojskému na Krymu , EU uložila sankce Rusku, Izrael se k sankcím nehodlá připojit, ale spíše je hodlá využít ….Hospodine, Ty to vidíš 😕

  http://e-republika.cz/article2788–ide-Ukrou-i-a-Nata-san
  http://en.ria.ru/business/20140910/192816810/Agriculture-Minister-Israel-to-Continue-Food-Supplies-to-Russia.html

 114. No a vtom odkaze se píše, že zachytili 6 německých tankú LEOPARD, a dokonce dva zlikvidovali

 115. Fond solidarity … to fakt nesedí. Když kritika zleva tak něco říznějšího prosím.
  Třeba pozměnit původní titulek

  Хасиды в Умани собирают средства для сил АТО
  na
  Хасиды в Умани собирают средства для убийства Славян.

  A hned to má jinou šťávu!

 116. quivisi,
  z toho 141 mi vyplývá, že Evropská Unie je pro Ukrajinu partner nepřirozený. Případně nadpžirozený…

 117. Skimici 🙂

  platili jsme , a to nikdo z vybírajících samopal neměl

 118. Nikoliv , Andy
  já nic nevybíral, byl jsem drahý platící 🙂

 119. 145 Westíku to je fakt hrozný 🙁
  Ten první odkaz, k tomu snad ani nic nebudu dodávat.
  Ten druhý odkaz,četl jsem to před pár dny. Měly to Ria Novosti a pak ještě nějakej LiveLeak nebo podobně. Nic podstatného z toho imho nevyplývalo, věta patrně vytržená z kontextu a na izraelských novinách to nebylo dohledatelné.
  Ach jo…

 120. v tom případě, Halladine, vysvětlete, jak jste to myslel. Jestli ale začnete něco o Bilderbergu, tak vás aspoň virtuálně praštím.

 121. Dneska jsem četl u Hájka (víte kterého, že) o tom, jak malajsijské letadlo sestřelila jednoznačně palba leteckého palubního kulometu (dokladováno rozborem dírek v troskách) a Porošenko řekl v Kongresu toto:
  „Pokud někdo doufal, že bude možné nereagovat na to, že se Rusové a Ukrajinci navzájem zabíjet, s tím museli skončit 17. července, kdy ruská raketa vystřelená separatisty sestřelila nad Ukrajinou letadlo.“
  A zase jsem v nejistotě.

 122. Skimici

  proč by mělo být na Izraelských novinách něco , co řekl izraelský ministr ruským novinám ?

 123. Halle – a proč ne?
  Když ministr zemědělství řekne že kašle na sankce proti Rusku protože EU zase bojkotuje jeho výrobky tak bych čekal že se to ve sdělovacích prostředcích země kde ministruje alespoň okomentuje. Nebo ne?

 124. Co máte , Andy s Bilderbergem?
  Co jsem chtěl ríct ?
  No , platilisme , málokomu se chtělo riskovat přinejmenším křivé pohledy kvůli pár korunám. A to se u nás neválčilo, a celkem nic moc nehrozilo.
  Myslîm, že na té Ukrajině by odmítnutí přispét tak úplně jednoduché nebylo

 125. 153 Hájek je další zvěstovatel pravdy, proto je mu třeba věřit. I když, ještě nepřišel s teorií, že to letadlo sestřelil ten samý agent USA, co odpálil dvojčata…nicméně, myslím, že se ještě dočkáme.

 126. mluvíte o chasidech, ti asi na křivé pohledy od Ukrajiny plné nacistů, neonacistů, fašistů a banderovců moc nedají. Jsou vyhlášení tím, že si dělají výhradně to, co chtějí.
  Zkuste to znova a lépe.

 127. Jo narážíte na eu bojkot izraelských výrobků z okupovaných ůzemích
  No neovládám problematiku izraelských médií, taky nevím, kdo , a zda vůbec někdo z izraelských novinářů byl přítomen, zda moniturujî ruskej tisk atd.

  Ale taky si mohli říct- buďme rádi, že něco prodáme , a neserme Zbytečně Eu provětráváním v novinách.
  Takhle se furt dá říct “ Rusi kecaj“

 128. Andy

  z křivých pohledů bych si taky moc nedéla. Ovšem ti pánové z Pravého sektoru mají zajîmavé přesvédčovací metody
  viděl jsem videa , jak jisty Muzyčko přesvědčoval jisté funkcionáře k odstoupení

 129. (151)skimici, musím se omluvit: izraelské ministerstvo propagandy (nebo co to tam mají) mne zapomnělo zařadit do seznamů abonentů izraelského tisku (ale stejně hebrejsky neumím…) 🙂 Mainstreamový tisk nechávám Vám (všechno nestíhám); stejně se na Šumavákovi všechno „vykecá“ 🙂

  A abyste nezapomněli na Střední východ: až u vás zaklepe nějaký ISILák na dveře a zeptá se na cestu do Prahy ….. 🙂
  http://literarky.parlamentnilisty.cz/blogy/tereza-spencerova/18324-jak-is-souvisi-s-americkou-vznici-v-camp-bucca
  http://rt.com/news/188352-egypt-president-terrorism-europe/

 130. Ne Halle. Nenarážím. Cituju z Ria Novosti, odkaz Westíka a odpovídám na 154.

 131. 160 nechte toho, Halladine. Ono mají zajímavé přesvědčovací metody všichni, tohle hraní si na nácky a banderovce je sice děs, ale co z toho dělají putinovci, to už je vrchol.
  Huš. Nebo máte nějaký aktuální fotky, jak Pravosektoráci tahaj chasidy za fousy?

 132. Jinak co se Muzyčka týče, tak zemřel při zatýkání ukrajinskou policií, což je divné, když ukrajinská vláda ty neonacisty tak miluje.

 133. (160) Halle, však Muzyčko byl za to patřičně potrestán 😕 Mám někde uloženo video, jak ho jeho „kamarádi“ v noci přesvědčili, aby se se zavázanýma rukama sám zastřelil… 😕

 134. Andy, víte, že je mi ůplně fuk, jak posuzujete cokoliv co řeknu ? 🙂
  A už vůbec netouží po tom Vás přesvědčovat, či dokonce přesvědčit 🙂

 135. 166 no tak jo, v tom případě nechápu, proč do mne imrvére rejete…vlastně chápu, ale pořád mi to připadá neuvěřitelné:))

  Mně to fuk není, co říkáte, protože tyhle hámotiny jsou jako mor, za chvíli s tím přijde další kecal jako se zaručenou informací.

 136. To máte těžký , Andy , stejně neovlivníte ani to , co říkám já, ani co říká někdo jiný .
  Ale třeba Vaši snahu někdo cení

 137. (164) nevím, jestli Muzyčka ukrajinská policie (ne)milovala, ale existuje nějaký dokument, podle něhož Muzyčko zřejmě vydíral některé protagonisty Mejdanu ohledně peněz za uložení radiaktivního odpadu ze Západu na Ukrajinu ….. 🙁 Peníze jsou vždycky až na prvním místě 😕

 138. 167

  Andy slyšela jste nékdy přísloví “ jak se do lesa ….“ atd ?

 139. (171) No,Halle,doba je zlá, už ani to přísloví dneska tak úplně neplatí: já například vždycky do lesa volám slušně …. 😕

 140. Halle, mě jednou po zánětu středního ucha zkoušel ORL-Dr jak slyším. Pořád šeptal OKNO a já, ač jsem pochybovala, že pandr by byl tak vulgární, furt slyšela HOVNO!
  Tak s tou ozvěnou nevím, nevím!

 141. Tak Putin řekl Porošenkovi, že do 2! dnů bude ve Varšavě. Ten to řekl Barrosovi a pak to zapsala diplomatická služba a pak to četl novinář a ten to zveřejnil.
  V době, kdy je příměří a kdy Porošenko míří do USA mu Putin zavolá, aby mu řekl, že může obsadit Varšavu. Žeby su spletl prezidenty ? Hlavní města ?
  A mezi vyjmenovanými městy není Praha ani Karlovy Vary. Asi ještě bude volat Zemanovi.

 142. >>dvd,
  díky za odkaz, je to hutný článek, když příloha má 155 stránek 🙂
  Ale co se nedalo přehlédnout i jen na rychlé nakouknutí na obrázky – česká populace vykazuje značnou podobnost s Ukrajinou, ale také Orcadian, English a Scottish populacemi 🙂

  Baubo,
  tak já sice skotské dudlajdá moc nepouštím, ale mám je ráda taky; jednou jsme tu myslím probírali jejich novoroční maršparádu.
  Ale mám Skotsko ráda, a k těm volbám jim hlavně přeji, aby na tom získali, ať už to dopadně jakkoliv.

 143. A bude se bojovat za mír i kdyby nezůstal kámen na kameni!
  “ Polsko vytvoří společnou vojenskou jednotku s Litvou a Ukrajinou, která by se mohla podílet na budoucích mírových operacích.“

 144. (179) 🙂 Teď začínám litovat, že jsem nešla na ten ukrajinský mejdan 🙁 Nemusela jsem teď vyhazovat v Česku hafo peněz za přikrývky z ovčí vlny .. 🙁

 145. 180 bude součástí i Samostatná operační skupina Slezsko? Příhraniční spolupráce je zase v kursu. Evropa regionů…
  179 🙂

 146. >> Matzurka
  http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/genforschung-dritter-ast-im-stammbaum-der-europaeer-a-992223.html
  Z článku cituji: „Severoevropané byli nicméně lovci a sběrači, Jihoevropané spíše zemědělci. Se vší pravděpodobností pocházejí od lovců a sběračů modré oči a tmavší odstíny kůže, oproti tomu od zemědělců hnědé oči a světlejší kůže.“
  A pak se tam tvrdí, že u všech skupin se vyskytoval (před cca 7000 lety) gen na amylázu (?), takže lidé se tehdy již živili škrobovými potravinami.

 147. (183) nj, první smajlík ( 🙂 ) určen Vám, skimici, za vtipnou poznámku,pobavila mne ; další smajlíky vyjadřuji mou lítost nad zbytečně vynaloženými výdaji za ty deky ( když jsem si je mohla vyzvednout od V.Nuland); jistě by mne více hřály, kdyby byly od amerických ovcí 😕

  A teď jdu se podívat, jak si vedou Boží bojovníci :_?

 148. >>dvd,
  němčinou bohužel nevládnu, zkusím pohledat v AJ pramenech.
  S tou amylázou je to spíš komická poznámka na okraj, je běžná u Eukaryot i Prokaryot, protože umožňuje využít z prostředí polysacharidy. U některých druhů tvoří dokonce multigenové rodiny… Jen u některých parazitů chybí. Přesný původ tohoto genu je však ještě stále nejasný.

 149. Matzurko – ad 186
  To je úplně úžasné číst v češtině větu ze které nerozumím ani slovo 🙂
  První zvuková asociace byla Na Prokaryot a Eukaryot byla Iškariot a Wikipedii jsem hned raději zavřel.
  Jen považte:
  Příklady Eukaryot: hřib, váleč koulivý, šimpanz, pryskyřník, nálevník
  Nálevník budu teď já, anžto musím okamžitě dolít Barollo mně a mojí paní. Hned si musím znovu přečíst Venuši a sedmero pohlaví 🙂
  To je nářez 🙂

 150. Dobrý večer. Dnes jsem zažila „humornou “ situaci. Nakupovala jsem v jedné nejmenované super-hyper-multi šopě. Za pokladnou mladá dívčina, přede mnou zákazník s cca pěti položkami. Slečna sdělila celkovou cenu 174 Kč, zákazník vyndal tisícikorunu a přidal čtyři koruny. Slečna naklepala cosi na kasu a pak se dlouze zahleděla, střídala pohled na displej, paragon a peníze na pultě a pak se obrátila na zákazníka s prosbou, zda by jí mohl pomoci, protože špatně natipovala částku, kterou ji dal a neví, kolik mu teď má vrátit. Zákazník pohotově sdělil 930. Já blbec, jsem ho opravila na 830, tak se opravil že fakt, 830. Eště fčil nad tím kroutím hlavou a říkám si, jestli jsem ho měla opravovat. Ta káča mi pak za „odměnu“ vydala šedesát korun v drobných, dvou a pěti korunách.
  Můžu použít smajlíka? Takového :-)?

 151. skimici,
  pro vás lidsky 🙂
  Enzym „amyláza“ rozkládá složené cukry (např. škrob) na jednoduché, které tělo umí využít. Do prokaryot (jednodušší stavba buňky) patří zejména bakterie, do eukaryot se složitější buňkou všechno ostatní.
  Takže odvozovat, že když Homo před 7000 lety měli amylázu a proto se živili škrobnatou stravou (obiloviny,brambory) je poněkud …. přehnané.

 152. 176 Matzurko, nedivím se piktské bojovnosti. Kdybych k opbědu dostával skopové huggies a k tomu mi ustavičně kvílely dudy, dal bych přednost hrdinné smrti.

 153. Jo,
  a ještě dodatek – amylázu mají lidi např.ve slinách, takže se s dětmi na školách dělá pokus – žužlají sousto chleba tak dlouho, až sliny rozloží škrob na jednodušší cukry a sousto „zesládne“. Já to vždycky zbaštila dřív, ale vytvalejším spolužačkám se z toho sladkého nakonec udělalo šoufl 🙂
  A že je amyláza taky ve sladu asi nemusím moc vysvětlovat… stejně jako co je slad a k čemu všemu se používá 🙂

 154. 165 westíku, jak dívám na isliláky, někteří vypadají blahobytně, pro nejhorší si říkám, že by mohli chutnat jako vepřový. Ostatně se divím hladovějící Leningraďanům, že dali přednost pojídání sama sebe než aby se vydávali na lov dobře živených SS.

 155. Schumi,
  a k tomu jim foukal severák na panímandu 🙂

 156. Schumi ad 190
  neměls na mysli skopové Haggis? Huggies se ve slušných podnicích dávají po tom diskrétně na cestu domů. Někde i žvejkačka.

 157. skimici 😀 😀 😀
  Jedno písmenko, škyt 😀 !!!!

 158. Matzurko – Dík
  Amyláza bylo jediné slovo které jsem znal. Komunikuje to se mnou jednou za rok můj kamarád lékař. Taková ta sjetina s krevním obrazem, GMT, ALT, ALP, TAG Amylázy atp aby mi pak lidsky sdělil, že mé opotřebení je úměrné mému věku …
  Teď už vím, že je to od toho žužlání chleba 🙂

 159. (188) Jo, to je pokrok. Já sice uměl a umím počítat peníze, ale na delší řady čísel už beru kalkulačku. Když jsem začínal na dostihách v sázkách jako pokladník, byli tam kvótaři, kteří „pěšky“ sčítali i dělili rychleji, než to kdo stačil naďobat do kalkulačky.
  Dnes mi vlastní manželka řekne, ať to raději nasázím do Excelu, než do kalkulačky. 😛 ( a to na těch dostihách dělala také)

 160. Matzurko,
  ví se, jestli mají amylázu opice?
  Tahle vjedecká teorie s amylázou jaksi smrdí fachidiotismem!
  Přestava o „sběračích“ je asi taková, že si sem tam utrhli nějakou to bobuli. Z čehož by ovšem zákonitě nepřežili. Takže samozřejmě konzumovali i nejrůznější semena. Tady i semena obilovin.

  Stejně tak je kravina usuzovat, že vyšší primáti jsou masožravci, protože si sem tam vydlábnou nějakou tu tučnou larvu!

  Naopak lze předpokládat, že hominidi-sběrači zblajzli všechno, co našli. Ono nebylo tenkrát až taková sranda se uživit. Ale to je těžký vykládat lidem, co si pod slovem „zemědělec“ umí představit tak akorát lán pšenice! 😀

 161. Rputi,
  sice jen dedukuji, ale opice jsou eukaryota, takže určitě 🙂
  Ale já ten článek nečetla, takže bych zas nebyl až tak „vostrá“. Vlastně jsem si jen zaspekulovala nad jednou větou, možná přidanou pro laickou veřejnost.

  skimici,
  amylázu samořejmě produkuje i slinivka břišní, jako součást enzymatického koktejlu zvaného břišní slina. Je-li vše OK, pak netrpíte zánětem či jinou související chorobou, asi tedy.
  Kamarádovi nabídněte po vyšetření nějaký finální sladový produkt… já jdu poštrachat dnes stylově Chivas Regal 🙂

 162. 139 Halladine, to je taky nápad v takový čtvrti nechat nastartovaný fáro s klíčkama v zapalování a odejít. To musí blbě dopadnout.

 163. Oteplovači, poslouchala jsem také, radost poslouchat 🙂

 164. O.T. Pánové, bolí vás záda? Tohle je SEXUÁLNÍ POLOHA jen pro vás!
  Zatímco dosud se párům s bolestivými zády doporučovala poloha lžiček, vědci z kanadského Ontaria tvrdí, že daleko výhodnější je poloha na pejska.
  http://www.bety.cz/sex-a-vztahy/clanky/6707/Panove-boli-vas-zada-Tohle-je-SEXUALNI-POLOHA-jen-pro-vas
  No to jsou ale věci.
  Dáma se prostě jen tak v pololeže vyšpulí na stranu a nebo na všech čtyřech jakoby dozadu atp.

  Tak to dámy hodnotí pro raněné pány jako snesitelnější variantu. Pro ty pány. Jinak za tím pochopitelně nebude nic jiného, než že Burdou se listuje lépe břichem dolu než na boku.

  Nevím nevím jestli dokonce špulí správným směrem. Ne ke kreditce co leží v džínách na židli ale k pánovi. Obsluze té kreditky …

 165. … aha. Vypadla mi asi ta nejdůležitější úvaha.
  Článek pojednává o bolesti zad, která partnerovi dělá ze života peklo a navíc mu ztěžuje plnění natož konzumaci manželských povinností.
  A ona se maximálně vyšpulí doleva,doprava anebo nahoru. Čo s takým materiálom? Kde je nějaká iniciativa a hledání alternativních uspokojivých poloh a manipulací?
  To mi připomíná na Slovensku jednu sousedku, která na balkoně hlásila: manželské povinnosti si on dnes hej veru splnil. Veď už vyluxoval koberec a aj čižmy uprátal.

  To mám z toho že čekám na něco ze Skotska a nacházím samé kosočtverčiny.

  MMch – nikdo z mých známých venku nedokáže identifikovat kosočtverec s dámským pohlavím. Arabi mají tendenci po obrácení o devadesát stupnu takto videt česko. Je tam prý zřetelně vyznačen klitoris a i labie jsou uvěřitelné. Vím od svého Muslim french teachera dva roky zpět.

 166. Dobré ránko!

  Jéžišmarjá!

  Tak ono nestačí, že jsem se hned po ránu utopila kafem!
  Otevřu poštu a tam mail od nějaké „Katky“, že: „zachytila jsem vaši nabídku k seznámení. Teprve nedávno jsem se rozešla s přítelem…“ …. dál to nevím, neb jsem to neotevřela! Radši!
  A teď nevím, jestli to byl hacker nebo nemravný návrhy! 😀 😀 😀

  A pak to otevřu tady …. a on tu řádí skimic! Nějaká epidemie či čo!
  Skimici, musím vás pokárat! Jste příšerně dekadentní! 😀

  Tak ať jsme aspoň styloví!
  https://www.youtube.com/watch?v=-GD-5mRyaJw

 167. „vědci z kanadského Ontaria tvrdí….“

  to musí být celkem zajímavý výzkum, to bych chtěla vidět.

  A chudák Matzurka se hrabe s nějakýma neviditelnýma fujtajblíkama pod mikroskopem:)

 168. Bych doplnila Tomského na NP:
  Kulturní a vědecká Evropa existovala dávno před Unií ku prospěchu věci!

  …Je historickou skutečností, že se rozdrobená středověká Evropa vojensky ubránila a zažila nevídaný hospodářský rozvoj, jaký velká statická impéria neznala. Malé státy společného volného trhu, zvláště kdyby měly vlastní měnu a svobodnou fiskální politiku, mohou lépe konkurovat těm velkým a dokonce je inspirovat…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-nova-evropa-0k4-/p_zahranici.aspx?c=A140917_211357_p_zahranici_wag

 169. Andy,
  „tvrdit“ může kdokoliv cokoliv.
  Já se raději pídím – i u fujtajblíků – po důkazech. A někdy ani není třeba mikroskop, kolega tuhle přizval ke zpytání raka říčního. Nádherné zvíře (tedy ten rak :)).

 170. 212 mne zaujalo to označení „vědci“:) Právě v porovnání třeba s vámi.

 171. Andy,
  lichotek netřeba :); na posuzování vědeckých kvalit nám slouží h-index (něco jako míra citovanosti výsledků jednoho každého). Jsem si jista, že ti z Ontaria na tom budou mnohem lépe, než já.

 172. 215 nebyla lichotka, jen konstatování, co všechno se vejde pod pojem „vědec“. A ano, určitě budou:)

 173. AHA! Jakž jsem se právě dozvěděla, tak seznamovací mail dostalo povícero lidůch! Takže „bacha na chlípnou Katku“!

 174. Rputi, seznamovací mail dostal asi lautr každý, je to reklama na seznamku.
  Nebuďte zklamaná:)

 175. Referendum bylo zmanipulované a pod imperiálním nátlakem.
  Pod hrozbou nedosírných následků. Porušením práva starodávného národa Piktů na sebeurčení. Měli bychom bombardovat Londýn.,BBC a Buckinghamský palác. Královně, mnisterskému předsedovi , šéfům vybraných společností zablokovat zahraniční konta, zavést embargo na vývoz francouzského vína na Britské ostrovy. Celosvětově bojkotovat feudální angličtinu a nahradit jí demokratickou američtinou.

 176. Andy, fakt myslíte, že řeším, jestli před tím funusem ještě stihnu veselku? 😀 😀 😀

 177. 210 puti, představuju si jak jirka ppa…staví multifunkční cyklotron a věnuje se fyzikálnímu výzkumu. V sezóně by v něm pálil šňaps ze svých výpěstků.

 178. Fujtajbl poránu,
  tak v následujících dnech se ukáže, že Skotové už nejsou to, co bývali. Ve státech, kam naše euroatlantická civilizace vyvezla demokracii, bývá volební plichta důvodem k rozpoutání občanské války, humanitárnmu bombardování, vysazení expedičních jednotek.
  Čistě soukromě si myslím, že k něčemu takovému ve Skotsku nedojde. Sir Sean už je v kremačním věku a asi by neudržel nejen meč. Političtí vůdcové jsou páprdové zemanovských tvarů, nic, co by nahatý a pomalovaný modrou barvou mohlo řvouce a mávaje mečem běžet z Highlands do Lowlands a strhlo by za sebou zástupy.
  Každopádně nás čeká Katalánsko, Baskicko, Severní Irsko, okres Padania, Korsika, Vlámsko… je toho pokokot.
  http://img.ct24.cz/multimedia/images/60/5949/bigfixed/594815.png

 179. ptakopysku,
  třeba jen Skotové hrají fair-play a porážku důstojně uznají (a začnou připravovat další referendum – opakování až do správného výsledku…). Přinejmenším začnou vyvíjet větší tlak na Westminster s cílem získání více pravomocí; ona to fakt byla plichta 🙂

 180. Ptakopysku, třeba by nějakýho Stuarta ještě vyhrabali! 😀

 181. 224
  Jo s tou , co získali od irácké armády jsou spokojení.
  Ještě néjaké F16 by bodly 🙂

 182. 225-nejhorší je teto polarizace plus mínus půl na půl. Ta nevítzěná půlka pořád cítí šanci, vítězná nemá šanci na definitivní upevnění svých pozic. Viz Quebec.

 183. 221 tak nevím, zda a co by stavěl, ale že ze svých peněz opravuje starý kostelík, stará se o různé akce pro lidi, za které nic nechce atd. atd., to není žádné tajemství.

  Zkuste někoho jiného…tady jste kopl fakt hodně mimo:(

 184. (211) Pěkný, nechal bych si to také líbit. Akorát Tě mám v podezření, že jsi přijel k jezeru Michigan a odtamtud pluješ. 😛
  (212) A chutné. Dávno, dávno již, kdy jsme je na Okoři chytali v potoce, vařili a konzumovali.

 185. Jo, ty zatracený centimetry!…

  …„Abychom lépe pochopili, co myslí Gorbačov s Putinem oním porušením slibu, musíme se vrátit do února roku 1990. Tehdy zástupci Spojených států, Západního Německa a Sovětského svazu jednali o znovusjednocení Německa a budoucnosti NATO. V rozhovoru s Gorbačovem tehdejší americký ministr zahraničí James Baker prohlásil, že „NATO se nerozšíří na východ ani o centimetr“. V ten samý den sovětskému ministru zahraničí Eduardu Ševarnadzemu potvrdil to samé i německý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher,“ připomíná americký úředník…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-vysoky-americky-statni-urednik-pripomina-velkou-zradu-Zapadu-vuci-Rusku-335727

 186. 229-ano, Jiří skutečně není žádný škrťa a podporuje sám za sebe spoustu, jak to říct … neziskových aktivit.
  A soukromý cyklotron-není to řešení všeho, ale třeba Alon Musk (částečně) za své do vesmíru létá)…

 187. Dobrý den. Na bystré šlehy nedokáži reagovat. Prosím o omluvu. Andy, díky.
  Ad polarizace 50/50: To vyvolávači referenda chtěli. Zůstat v Británii, s většími pravomocemi, s rozšířeným penězovodem.
  Ad vyzbrojení ISIL: Prezident slouží lidu. Svému lidu.
  Ad Michigan – Mexiko: Existuje soustava plavebních kanálů? Nevěděl jsem.

 188. Andy,
  ale Schumi píše o něčem úplně jiném, než co vy jste vyčetla z jeho komentáře. Už začínám tušit, jak docházíte ke svým tvrzením o adoraci Putina místními komentátory a tak podobně 😀 😀 😀

 189. nickname,
  jo, Cameron už mluvil o posílení pravomocí skotského parlamentu, o větším podílu z výběru daní a tak podobně. Zmínil i podobné změny pro Wales a Severní Irsko.
  V komentářích bylo pár roztomilých přípodoteků:
  To je divné, referendum které skoničlo 45:55? Není to nějaké divné, jsem byl z poslední doby zvyklý spíše na něco ve stylu 99,87% a ten zbytek byly neplatné hlasovací lístky
  Zvláštní, v záběrech z okolí volebních místností a vůbec odkudkoliv ze Skotska se mi nepodařilo zahlédnout jediný kalašnikov. Skoro jako by k referendu ozbrojenci vůbec nepatřili…

 190. Lakomej skot kalašnikova kupovat nebude 🙂
  Radši si koupí flašku skotské 🙂

 191. Halle,
  obyvatelstvo GB je totálně odzbrojeno. Zbraně mají v GB jenom tři složky: armáda, policie a zločinci.
  Lakomej Skot si od roku 1937 kalacha ani jinou automatickou zbraň, a od roku 1997 skoro žádnou ruční palnou zbraň, nekoupí. I kdyby chtěl. 😀

 192. Dobré dopoledne,

  se tak neštěte, Andy…

  vždyť nikdo nic hroznýho o Jiřím neřekl.

  Soused na chalupě taky opravuje starý křížky ze svého. Vzhledem k tomu, že to je obyčejný venkovan, žijící z penze a výnosu zahrady, políčka a chovu slípek a pár ovcí se neumí halt rozmáchnout tak velkoryse.
  A faru a kostel udržují místní farníci taky sami a za svý.

  Takovejch lidí je, co dělají ledacos ze svého pro jiné…

 193. Maydo, je jich dost. Je třeba si jich vážit.

 194. Ptakopysku, pokud to kompaňon Schumi psal v dobré míře a ne jako další ze záplavy urážek vůči Jirkovi, tak oblíbené zábavy, pak není mou vinou, že tento zcela výjimečný postoj k bývalému kolegovi diskutérovi a možná i skoro kamarádovi nebyl k rozpoznání.
  Nicméně zkuste mne přesvědčit,o čemže to psal.

  O mé schopnosti chápat se nebojte, zatím se mi s nimi přežívá celkem dobře a až mi najdete jediný příspěvek adorantů Putina, kritický nejen k USA a EU, ale ve stejné míře i k RF, tak vám možná i uvěřím ty smajlíky.

 195. závist, jděte někam.

  Nikdo nic hroznýho o Jirkovi neřekl. Jen tady již dlouhá léta představuje v myslích některých komentátorů typ zbohatlíka, který se vytahuje svými penězi a koupeným vzděláním.

  Možná, že se zase dozvím, že to byla všechno jen sranda, přehlédl jsem smajlíky a celkově jsem mentálně nedostatečný. Já jsem splachovací, sedím na terase, piju kafe a dívám se na kolemjdoucí. To mám s Jirkou společné. Tak zase tchuuuuuuuuus!

 196. Možná najdeme u Chicaga runovým písmem vytesanou zmínku, že jako první našel cestu z Missisippi do Chicaga Boioslauix Sedlacius zu Zawist, který procestoval Severní i Jižní svět za Herkulovými sloupy poté, co byl vyhnán z domoviny oplývající mlékem a divočáky bojechtivým Aureliem.

 197. Ještě upřesnění k současné britské legislativě týkající se držení obranných zbraní:
  – zcela zakázáné jsou krátké palné zbraně (small firearms) – všechny zbraně s hlavní kratší než 30 cm, nebo o celkové délce menší než 60 cm.
  – zcela zakázané jsou zbraně plně automatické (včetně dvouhlavňových, které mohou vypálit jedním stiskem kohoutu z obou hlavní), všechny samonabíjecí nebo „pumpy“ s drážkovaným vývrtem hlavně mimo ráži .22 s okrajovým zápalem, již zmíněné „malé palné zbraně“, tj. všechny krátké zbraně (včetně malorážek), revolverová zbraň s hladkým vývrtem mimo ráži 9 mm s okrajovým zápalem
  – zcela zakázaná je jakákoliv zbraň vypouštějící plyn, aerosol nebo podobnou látku, tasery a řada dalších (vesměs vojenských) zbraní

  Legislativa týkající se útočných zbraní:
  Zákon o omezení útočných zbraní (Restriction of Offensive Weapons Act)
  – je trestným činem nosit s sebou bez dobrého důvodu na veřejnosti nůž, který není zavírací a nemá čepel kratší než tři palce (7,62 cm). Stejný režim, tj. nutnost doložení „dobrého důvodu“, může být aplikován na jakýkoliv další předmět, který podle názoru úřadů či soudu může sloužit k útoku na člověka.

  Pokud budete tedy na veřejnosti přistiženi se šroubovákem, řetězem od kola nebo třeba nohou od židle, musíte policistům nebo posléze u soudu prokázat, že jste k tomu měli dobrý důvod a nikoho jste nechtěli zranit. Důkazní břemeno je na vás, presumpce neviny v tomhle případě neplatí. A opět – sebeobrana dobrý důvod není.

  Trest v oblasti offensive weapons je až čtyři roky vězení nebo pokuta do výše 5 000 liber.
  Za trestný čin v oblasti shotguns je až deset let vězení a (nebo) pokutu v neomezené výši.

  Kdo si chce počíst a zjistit výjimky (moc jich není a zcela závisí na libovůli úřadů), tak zde je zdroj: http://gunlex.cz/domu/48-zbrane-a-legislativa/legislativa/713-velka-britanie-prisnost-nade-vse

 198. 242-my malujeme a děláme fasádu, na terasu a kafe bych šel hned.
  Ale zase už od pondělí bude všechno úplně krásné. A to je na Slovácku hodnota. 😉
  Už se teším na analytické rozbory. To je ta silikonová barva ? Vypadá dobře. Ale mohli jste to dát sytější. Kdo vám to dělal ? A není to bratranec Pepy ? Už jeho děda byl fasádník a dělal fasády ve Vídni.

 199. Halle,
  zbroják je kus potištěnýho hadru, tedy něco poněkud jiného, než zbraň. S tím by ses mohl bránit jenom, kdybys ho stočil do ruličky a útočníka s ním píchnul do voka. V tom okamžiku by pro tebe platil zákon Restriction of Offensive Weapons Act z roku 1959 a pěkně by ses opotil při vysvětlování 😀
  V mém zdroji se také píše:
  Olympijské hry v Londýně v roce 2012 ukázaly několik dalších paradoxů, nad nimiž musíme jen kroutit hlavami. Že se vůbec mohly v jejím rámci konat střelecké soutěže, bylo umožněno zvláštní výjimkou ministra vnitra. Bez této výjimky by byla olympiáda bez střílení.
  Méně štěstí měla ale samotná britská střelecká reprezentace. Zmíněná výjimka se totiž vztahovala pouze na dobu konání olympiády samotné, nikoliv na přípravu na ni. Takže britští střelci mohli trénovat pouze v Severním Irsku, na ostrově Man nebo na Normanských ostrovech, kde je legislativa volnější.
  Prakticky to řešili tréninky v zahraničí (Švýcarsko), nicméně museli zcela rezignovat na jakoukoliv státní finanční nebo jinou hmotnou podporu, protože úřady nemohou podporovat činnost, která je sice olympijským sportem, ale jinak je podle britského práva nelegální. Střelnice, která byla pro olympijské disciplíny vystavěna v Londýně, stála 42 milionů liber a po skončení her byla… opět stržena.

 200. Poslyšte, NoName, skoro bych řekl, že máme nějaké společné příbuzné či známé. Anebo je to všeobecná vlastnost lidská?

 201. Noname: analytické rozbory – ty tady nemáš zvonek? Ne nemám. No my jsme se nemohli dobouchat. To je správně, aby mi sem nelezli lidi. Ty tam zvonek nedáš, jsou i bezdrátové? Nedám, nechci aby mě někdo otravoval.
  Tady když s těma dveřma rumpluju, tak jdou zničit. Měl by sis to opravit.

 202. AK,
  to se to baštilo, když jich ještě bylo dost, neb voda čistá a račí mor tolik neřádil !
  Dneska se dělají zoufalé reintrodukce, protože jsou stavy zdecimované a jde o kriticky ohrožený druh.

 203. Martine, vidím, žes to taky nepochopil. To mě těší, nerada bych byla zde jediná nechápavá:)

 204. >> martin TT [242]
  Chtěl jsem Ti k onomu bodu položit jednu otázku, ale dotknout se – byť otázkou – osoby jakéhokoliv emeritního přispěvatele těchto stránek se mi nezdálo vhodné.

 205. 248-a to jsem se takticky vyhnul výběru barvy a nechal chudáka fasádníka se vzorníkem diskutovat s manželkou a tchýní. Řekl bych, že se své peníze zaslouží do posledního haléře. 😉

 206. >> NoName [253]
  Taky tak trochu zbabělec 😉 😉 😉

 207. 253 Aká matka, taká Katka. Vypusťte Krakena. … musím to projednat s investorem

 208. 254-když já nevím, jaká barva je pastelová nebo tyrkysová nebo něco mezi oranžovou a nevímjakou … O fialové ani nemluvím.

 209. Protože včera šla kolem souseda a říkala, že pastelové barvy na fasády už neletí.
  Tak jsem souhlasil, i když netuším, co to znamená.

 210. Oranžová barva neexistuje! Existuje meruňková, lososová…

 211. 234 ptakopysku, ano. Tak velké projekty jsou mimo možnosti adorovaných jednotlivců. Lze mít rodinnou farmu, síť restaurací, fabričku na lecos, ale ne rodinné středisko fyzikálního výzkumu jako CERN či rodinný kosmodrom. Pokud nejde o „rodinné“ impérium s hospodářskou silou středního státu. Kolik takových je….

  Někomu po ranním startu déle trvá než se zahřeje na provozní teplotu. A když se to schází s apriorní představou že by to mohlo být něco proti něčemu či někomu,je člověk za oškliváka, že ani neví jak to přišlo.

 212. Dnes je nespravedlivý rovnostářství, krajně nespravedlivý. S tím se musíme rozejít.
  … co poslouchám? 😉

 213. Dotaz na stavebníky : Čím to, že po dvou letech bezproblémová plovoucí „laminátová“ podlaha se začala po celé ploše cca 30 m2 nafukovat a boulovat? Přitom žádné problémy s vlhkostí.

 214. 258-barva je buď bílá, červená, modrá, zelená, černá, hnědá nebo žlutá.
  Losos je ryba a meruňka ovoce.

 215. 261 Spára kolem plovoučky byla? Na volno položená podlaha byla?
  262: Daltonismus? 😉 Dalekozrakost? Astigmatismus? Trpím stejnou poruchou.

 216. 263-červenou a zelenou rozeznám a když je šedá hodně šedá, tak taky 😉

 217. NoName, naše fasáda, která se v sobotu dokončuje, je bílá. Diagnosa – barvocit porušen, základní barvy rozeznává. Na té zkušební knížce s puntíkama nevidím od první stránky nic. NIC!

  Dilatační spára kolem plovoucí i dalších podlah je důležitá. Schumi, že sis to pokládal sám, abys ušetřil, protože to je práce pro cvičenou opici a to vysokoškolsky vzdělaný právník zvládne?

 218. NoName, s tou zelenou bych si nebyl tak jistý. Moje žena často vykládá o zelených kalhotách, které já považuji za hnědé a naopak.

 219. >> martin TT
  Ženské vidění barev je vskutku poněkud podivné (ač prý ženy trpí jen minimálně daltonismem). Však také naše první manželská hádka se týkala toho, zda je moje sportovní taška černá nebo modrá.

 220. NoName,
  pastelové barvy jsou jakoby s příměsem bílé, ve všech odstínech 🙂 Na rozdíl od barev nepastelových, kdy si vašeho baráku všimnou i z nejbližší dálnice.

  Ale raději ještě k těm amylázám (dobře vám tak).
  Koukala jsem do původního článku, je tam o nich jedna zmínka, v souvislosti s dřívějším článkem jednoho ze spoluautorů (skromnost není na místě – a h-index autocitace nerozlišuje).
  O čem to bylo – dřívější studie srovnávala nikoliv prezenci/absenci genu pro amylázu v ústních slinách, ale celkový počet těchto genů v genomech, a to u současných populací „zemědělských“ a „sběračských“ (naháněli je zjevně v pouštích i pralesech ;)). Mno, a srovnáním jim vyšlo, že skutečně průměrný počet těchto genů je 6,72 (medián 7) u zemědělců, zatímco sběrači měli průměr 5,44 (medián 5). No a ta nejnovější studie(srovnávající na základě analýz z několika prazubů) zjistila, že zub zemědělce měl kopií 16, zatímco sběračské zuby 5 – 13. Rozdíly zdánlivě minimální, ale amyláza je docela populární gen, takže se na tu souvislost se způsobem obživy poukázat dá. Studie mluví o korelaci, což je IMHO ještě dost slabý důkaz, ale těch pravzorků zas celkově není tolik, takže buďme rádi i za to.
  Jen tak na okraj – tato lidská amyláza patří ke genům, jejichž počet je vysoce variabilní obecně (v tom ale není nijak unikátní, podobně variabilních genů máme povícero), a jak jsem koukala na studii předchozí, tak zřejmě nejpodobnější je ten náš gen adekvátnímu genu goril, šimpíci jsou až druzí v pořadí 🙂

 221. 253

  NoName, velmi pohodlné. Když jsem stavěl, tak jsem poslal dceru s bejvalkou vybrat kachličky. Když zavolaly, že maj vybráno, dojel jsem zaplatit.
  Spokojenost na všech stranách 🙂
  Ony vybíraj a nakupujou rády, já nerad. A mají obě výtvarný nadání . Já jsem schopnej , když je to hotový, říct jestli je to dobrý, nebo ne.

 222. barvoslepost,
  nejčastěji způsobena genetickou mutací, se rozlišuje na neschopnost rozlišit dvě barvy (červená/zelená – daltonismus, žlutá/modrá) nebo povícero, tedy barvoslepost úplná.
  Mutace je vázaná na pohlaví, v tomto případě jsou geny na chromosomu X. Takže mutace se u žen projeví jen v homozygotním stavu (tedy jsou postižené oba xx), pokud je žena heterozygot (postižený jeden chromozom Xx), tak vidí normálně, ale je „přenašečka“ – její děti můžou a nemusí postižený gen zdědit, zatímco u mužů se postižený gen projeví vždy (xY). Jde o postižení tzv. recesivní, takže jeden zdravý X ten nemocný x „přepere“. Synové přenašeček mají šanci na postižení 50/50….
  Jinak v Evropské populaci je postiženo cca 8% mužů, a jen 0,5% žen, ovšem údaje se mohou lišit v různých oblastech.

 223. Jejda mane…
  když dovolíte: mně tahle diskuse připomíná (koneckonců, nejen diskuse, ale obecněji svět vůkol) jeden citát (většina z vás mě zná, že?):
  „Vymknuta z kloubů doba šílí…“ a já se jen ptám: kdo kdy narodil se, aby napravil ji…
  Nevzniklo tohle fórum proto, že se blahé paměti na Psu zhádali/shádali (češtináři, pomozte) všichni se všemi? Přiznávám, že i já tehdy…

  Prokristapána… že bychom toho nechali? Myslím těch osobních narážek…

  Vždyť tohle je hezké fórum, kam jsem si chodil pro ponaučení (a zábavu) jenom číst.

  Já vím, už zase moralizuji (a neměl bych, občas /často/ ujedu…); nicméně: zatím je, aspoň zde v podbrdí, hezky, svítí slunko, houby rostou (k obědu chystám hříbkové řízky), svět se točí… no a až se přestane točit, tak už bude stejně na všechno pozdě.
  A pejsek doráží a chce mě vyvenčit…

  P.S. I když jsem se soukromě pohádal s dosti lidmi i z tohoto fóra (podotýkám, že soukromě a snad jsem to nepřenesl na veřejnost), přece jen želím jejich nepřítomnosti zde. Však oni ví, koho myslím…

  Dixi

 224. Tyrkysová je modrá nebo zelená? 😉
  DVD: ilustrační foto. Ty cihličky mají 100kg?

 225. A se omlouvám:
  jsem sto let za opicemi: diskuse se posunula k neutrálnímu tématu barev a stavebnictví. A to je dobře – aspoň se poučím. 🙂

 226. Fauste, houby závidím, tohle mi v Podbrdí těšilo, byť ty kopce moc ne.
  A nevím jak ostatní, já chodím do práce, pro mne je tohle forum okrajová záležitost, zajímavá, v poslední době spíš jen jako studijní materiál cizí i můj…sebezpyt a dušezpyt je laciný koníček:)
  Tak běžte na ty houby…taky bych šla, sakra.

 227. nickname,
  azurová je modrá nebo zelená ?
  Purpurová je fialová nebo červená ?
  Ajťáci by mohli vědět 😉

 228. Matzurko, tohle myslim ajtaci nerozlisuji. Maximalne vam reknou, ze barva je 0x38 0xD4 0x5D 😀

 229. >> nickname
  Když je to ilustrační foto, tak to tam mají napsat, ne? V tom kufru bude hodně přes 100 kg. Cca 100 kg má hranol 0,5 x 0,1 x 0,1 m. A k té tyrkysové: původní význam japonského slova aoi je jak modrý tak i zelený. Pochopitelně jsou pak další označení barev, nicméně jsou už nějak nepůvodní.

 230. Aha.
  Dle definic, azurová (cyan) je smíchaná modrá a zelená přesně půl na půl (00/FF/FF); purpur (magenta) obdobně červená a modrá (FF/00/FF); tyrkysová je šalamounsky označena jen jako směs na rozhraní zelené a modré (html nechtějte vědět ;)).

 231. Tohle se mi moc líbí, z diskuse na ihned :
  od qrulanta :
  „….jsme v živém spojení s naším reportérem ve Skotsku. Franto, slyšíme se? Ano, Tondo. Můžeš nám a našim posluchačům říci, jaká je ve Skotsku teď nálada? Ano, Tondo. Stojím teď u malé skupinky asi dvou nebo tří příznivců „No“ a musím říci, že nálada v celém Skotsku je radostná a že všichni cítí to uvolnění, ostatně slyšet to můžete za mnou…Franto, řekni nám ještě, jak hodnotí místní média výsledky referenda. Ano, Tondo, musím říci, že všechna média se zde jednoznačně shodují na tom, že drtivé vítězství „No“ a jejich zisk 55% hlasů znamená zásadní porážku pro příznivce „Yes“ , kteří přes masivní podporu všech médií, dokázali zmobilizovat jen nepatrnou část z 85% voličů, kteří se voleb zúčastnili a získat tak jen pouhých 45% hlasů a také, na tom se rovněž všichni shodují, to znamená, pro „Yes“ politickou katastrofu, ze které se jen obtížně bude vzpamatovávat. Všechna média zde očekávají rezignaci…ano, děkuji Franto…“

 232. Jinak tyhle obrázky budou znát i fotografové, kteří si sami vyvolávali barevné fotky (nebo se alespoň zajímali o teorii – ono udržovat při vyvolávání přesné teploty chemikálií byl v amatérských podmínkách dost opruz).

 233. 265 Martine, ta cvičená opice byl řemeslník. Mě by nenapadlo neudělat dilatační spáru. Budu muset odtrhat lišty, oříznout a olištovat. To znamená i opravit malbu. Manželka bude velmi potěšená, zatím má představu, že se to srovná samo…. Přemýšlím jakým forichtunkem to oříznout abych nemusel rozebírat podlahu a přitom moc nenaprášil. Možná že problém je v tom, že dilatační spára je malá nebo se to šprajclo pod lištami. Jinde když jsem něco předělával jsem spáru nalezl. Další nepříjemnější možností je, že podlaha nemůže dilatovat proto, že u stěn je zatížená nábytkem.

 234. ahoj Fauste 🙂

  taky bych šla na houby, ale práce a mám tam hlídače (na karlštejnsku) a prostě nerostou, nerostou, nerostou..
  jen lišky, které tam nebývaly..

 235. jo, barvičky…

  kdysi jsem vedla debatu s památkářem, který byl velmi rozhořčen, že jsme mu dodala schema barevného rozvržení v šedých odstínech a s čísly barvy podle vzorníku. Vysvětlovala jsem, že na monitoru vypadá barva nějak, z tiskárny vyleze jinak a že kdybychom měli ty barvy odladit, tak je to velmi zdlouhavý proces, pro běžnou dokumentaci naprosto neefektivní a tak stejně i kdybych mu to udělala v barvách, tak to je jen schema, které nemá se skutečnými barvami nic společného.

  No a po pár letech, jsem se ptala, proč mám psát do technické zprávy na opravu fasády číslo odstínu a nestačí jen “ odstím shodný se stávajícím“, když nejpřesnější stanovení odstínu, kterým je fasáda natřena, je vyzkoušet správný odstín pomocí vzorků na fasádě. Ono totiž dost záleží na osvětlení a kromě toho vnímání barev je hodně individuální záležitost a záležíi na okolí a odrazech světla, jak se barva jeví.

  A tentýž památkář vysvětloval, že uvádět číslo odstínu se musí, neb to po nich chtějí právníci a že barvy v dkumentaci nejsou spolehlivé, protože-… a dál bych jen citovala stejný odstavec 🙂

  No a nechtějte vidět, jak mi vylezla z tiskárny fasáda, která má v reálu barvu tmavšího okru. 😀 Budu muset při předávce upozornit, ať se na ten výkres radši anni nedívají, jinak to natřou na zeleno .

 236. 286 vyřešeno, příčinou sezonní vlhkosti jsou vyšší vlhkost v létě a nedostatečné spáry. Čeká mě práce podle kutilské příručky „Podlahářem snadno a rychle“ pro poddůstojníky pruské armády. Nejvíc mě štve už jen představa jak na zeď přidělávám nové lišty a opavuju malbu.

 237. Schumachere,

  jsi si jistej, že tam nehraje roli vlhkost ? Jak strej byl beton, na který se to dávalo ?
  Pokud to dělal řemeslník,který to dělá denně, živí se tím, dost pochybuju, že by vynechal spáry….
  Ale stejně by sis měl tu firmu, co to dělala zavolat.

 238. Schumi,
  hele, nemáš nějak blbě udělanou izolaci pod tou plovoučkou? Nebo nemeje jí fausfrau třeba hadrem namočeným ve vodě, místo toho, aby jí jenom setřela vlhkým?
  Jestli je to laminátka, tak se dává dilatační spára 1 – 1,5 cm a stačí to bohatě do deseti metrů.

 239. Albánští opolčenci narozdíl od „novoruských“ opolčenců dokážou získat novou republiku i bez mrtvol ( víceméně). To není zrovna dobrá vizitka pro Putina:))))))

 240. 293 ptakopysku, v dokonalém druhopodlažním suchu. V zimě dobré, začalo koncem léta. Bez odlištování to nepůjde. Legrace nastane jestli po odlištování zjistím, že dilatační spáry jsou v pořádku. Co s tím se nepíše ani v příručce pro pruské poddůstojníky.

 241. 291 Halladine, asi čtyřicet let. Už by měl bejt vyzrálej…

 242. Noname,
  Ted by to chtělo vyhlásit sankce proti Albánii, před přístavy umístit něco drobného lodstva NATO (nějakou letadlovou loď US Navy) a odsoudit je za poskytování zbrani svým makedonskými soukmenovcǔm..
  A mezitím by US Navy vybudovala ve Skopji několik piskovišť s prolejzackama.
  A poslat jim Spacího Pytla jako kazatele lepších zitrků…

 243. Koukám, že myšlenka Velké Albánie (nebyl to italský fašistický protektorát ?) se asi chytila dost pevně…. Darwin s námi a zlý pryč !

 244. Koukám, že se tu už zase volá do lesa…

 245. 301 – určitě. Myslím, že rychle pojedu domů a zkontroluji, zda se mi ve špajzu a pod postelí neschovávají nějací fašisté nebo islamisté.

  Doporučuji udělat totéž. Huš se blíží….jsou všude kolem nás:)

 246. Andy 🙂
  Ta zpávička zní dost suše – samozvaný premiér vyhlásil samostatnost… a budou se bránit i vojensky, pokud se to Makedonii nebude líbit. Ani Majdan nezorganizovali, proti kruté nadvládě Makedonie… s jejímž uznáním mělo Řecko značné problémy…. Já akorát doufám, že na ozbrojený konflikt nedojde.

 247. Matzurko, jj – to je zlé semínko z II.WW.
  A nejedná se jen o Albánii a Kosovo, ale o část Řecka, Černé Hory, Makedonie a Srbska. Takže, kdyby se to tam začalo mydlit, zasáhlo by to poměrně dost zemí najednou.
  A nejhorší je, že by to povzbudilo nacionalisty okolo – všichni chtěli být „Velcí“! Velké Srbsko, Velká Albánie, Velké Řecko, Velké Bulharsko ….

 248. ptakopysku, se ti tam nevejdou řitíři nebo co blbneš? Od tý doby, co seš za toho kustóda s tebou nejni k vydržení! 😀

 249. Hele, Krym byl bez mrtvol a taky zle… 🙂

 250. Ptakopysku, na monitoru to ještě ušlo.Průšvih vylezl z tiskárny.prostě tiskně do zelena.

  mně by momentálně stačilo, kdyby ten počítač trochu makal. Archicad je úúúžasnej program, dají se na něm dělat úúúúžasný věci, ale na plný využití toho, co ten program umí, to chce počítače jak z NASA nebo dostatek trpělivosti, než to všechno schroustá….

 251. Petře, vždycky je to špatně, když to není „naše“! (_!_)

  P.S. Smajlík pro hýždě: (_!_)

 252. To je v pohode. . .hlavne, ze se jim tam do toho nemicha Putin, s drogovejma bosama se uz da mluvit a hlavne obchodovat. . .a lidske organy take leckdo potrebuje. . .
  A stejne to pak bude resit Majdalena Halfbrightova. . .telefonni site potrebujou vsude, nejen v Kosovu.

 253. Nerostou. Teda rostou, ale málo. Za dopolední procházku lesem jen půl košíku.

 254. (303) napřed Putin -teď fašisté a islamisté pod postelí 🙂 Nemáte to lehké, Andy; vyhlížení těch přízraků musí být fakt únavné-přijdou nebo nepřijdou? …. 🙂

 255. 298 Rputi, čím nás islamismus smrtelně ohrožuje? Muslimská populace se utěšeně rozrůstá. Kdybychom všichni hromadně přestoupili k islámu, problém by to nebyl ani pro křesťany, Ježíš je uznáván jako jeden z proroků, živili by nás Němci, Norové, Švédi….muslimský ráj na zemi. A když by se někdo šprajcnul, hodili bychom na něj bombu, nebo by ho bombardovalo NATO jako v Srbsko… Cožpak to není úžasné, být muslimem?

 256. OT : „Šanghaj hodila rukavici Londýnu, kde se utváří světová cena zlata. Čína se pokouší napojit svůj jüan na zlatý standard….. Nové smlouvy začnou v Šanghajském volném ekonomickém prostoru uzavírat 29. září.“

  Čína prostě nacvičuje kroky na přeměnu své měny v rezervní, obchodní měnu pro celý svět. Prodej zlata ve volné ekonomické zóně za jüany dovolí Číně posílit internacionalizaci své měny, řekl Děnis Tjurin, ředitel Podnikatelského klubu ŠOS (Šanghajské organizace pro spolupráci)“
  http://czech.ruvr.ru/2014_09_17/Sanghaj-a-londynsky-Gold-fixing-8474/

 257. Možná by bylo lepší těšit se na islamistu v posteli, než bát se ho pod postelí. Obřezaní Arabáši bývají dobře vybavení.

 258. Já vím Schumi, ty chceš čtyři baby v lajntuchu a bíbra!
  Jenže – musel by ses naučit korán, sekat ručičky a hlavičky, což je takový neapetitlich!
  Měl bys nejen 4 baby, ale taky 4 tchýně!
  Nesměl bys vepřovou, na bůček zapomeň!
  A musel by sis koupit busolu a kobereček a mlátit hlavou o zem!

  Člověče, myslíš že by to stálo za tu buzeraci? 😀

 259. Baubo, myslíte dle starého ruské přísloví: „Na čužoj staraně i babuška boži dar“?

 260. (317) Jo, Schumi, kdyby to pro Vás bylo tak jednoduché: 4 ženské (nejen mít, ale také živit a šatit,4 domy pro ně… atd. 🙂 To byste na zahradě musel objevit vydatný zdroj ropy nejsa saúdským princem 🙂 A že by to islamské ženské měly tak lehké , pochybuji ( viz J.Sassonová: Tajemná princezna, Princezna Sultána a její dcery- o skutečném životě saúdské princezny) 🙁

 261. 303 -ve špajzu mám dvě ruský hořčice. Jedna je vlastně ukrajinská ze závodu Čumák u Chersonu a druhá Ďáďa Váňa ze závodu u Moskvy.

 262. 316 ale není to únavné, je to celkem zábava. A pro jistotu jsem nekoupila vepřový, kdyby chtěli zůstat na večeři..

  Já za to nemůžu, že mne Rput furt straší, věřím jí každé slovo a pak to takhle dopadá.

 263. Westíku,

  4 žencký už jednoho chlapa uživí.. :-)a sám do práce nemusí … 😀
  A když ne, dostanou világoš. 🙂
  Rputi,
  muslim není blbej ,s turbanem na hlavě si tu hlavu neomlátí 😉

  Non a te snadnej rozvod “ Zapuzuji Tě, zapuzuji Tě, Zapuzuje Tě“ – a fertig!
  No , Martinovi a jeho kolegům by se to asi nelíbilo …..

 264. (325) to víte, Andy, „co se škadlívá, rádo se mívá“ 🙂 Ale ne, opravdu si nemyslím, že Rpuť je převtělená Sapfó z Lesbu … 🙂
  ( 327) Nevím, co k tomu říci – jedině husitské “ nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte“ 🙂

 265. 328 no pravda, Zvědavec ani Tereza Spencer to není:( Dokonce ani Britské listy a Outsider media to nepotvrdily…kruci kruci

 266. Evropu podle policejních expertů čekají masivní kybernetické útoky. Hackeři budou v budoucnu útočit nejen na počítače, ale i ledničky.
  Já se hlásím jako první oběť. Přišel jsem domů… otevřel jsem ledničku… a… díky útoku neznámého hackera je úplně prázdná!!!

 267. 329 no vám se to řekne, Westíku, ale znáte to, islamisté, to je jak slovenští cikáni, přijde jeden a než řeknete Salam alejkum, už je tu dalších dvacet jeho příbuzných…ani nemám pro všechny ručníky a povlečení. No a ti nacisti, to je taky dáreček, všude se pak válej stínítka z kůže, čepice a chasidský klobouky.

 268. Andy,
  ad 332 – tedy abych vám řekl pravdu – s vámi bych nechtěl sdílet dvojdomek…

 269. 331 no a ještě hackeři. Kdyby to aspoň byl islámskej nacistickej hacker, jako Head & Shoulders 3 in 1

 270. Už.
  Hekrdla čte LeMonde.
  Claire G tam ironicky říká že nebýt incidentu kdy jeden poslanec evropského parlamentu opouštěl sál s posměškem „banda nacistů“, inscenace mohla být dokonalá.

 271. V kontextu článku o demonstrativní ratifikaci smlouvy s UA …

 272. (331) budiž Vám, ptakopysku, útěchou moje přiznání, že nejste jediným postiženým – ti zatracení hackeři sežerou všechno… 🙂

 273. Andy,
  nepřeceňujte islámské hackery. Pamatujete se ještě na zákeřné viry islámských hackerů do mobilních telefonů? To vám přišla esemeska: „Jsem nový albánský vir. Otevřete prosím svůj seznam kontaktů a v menu vyberte a potvrďte volbu Smazat vše.“
  No a když jste to udělala, měla jste kontakty v pr… ve pryč.
  Ale nebojte se. na idnesu je článek, že váš internet budou chránit policisté z nenápadné šedé budovy v Brně. Začnou s tím hned, jen co je připojej na internet a udělají rozvod do všech kanceláří.
  Zde zdroje:
  http://brno.idnes.cz/nove-otevrene-narodni-centrum-kyberneticke-bezpecnosti-v-brne-pvp-/brno-zpravy.aspx?c=A140514_2064551_brno-zpravy_daj
  http://www.lidovky.cz/elitni-policiste-offline-na-chodbe-stoji-frontu-na-pocitac-s-internetem-1n4-/zpravy-domov.aspx?c=A140410_164949_ln_domov_ogo

 274. A já se pořád divila, že mi klekla lednice už po třech letech! Hackeři! Tak je to jasný! 🙂

 275. Andy,
  hele, ten je nějakej přežranej, ne? Asi domestikovanej. My divocí ptakopysci jsme štíhlí tvorové takměř aerodynamických tvarů, protože se musíme za žrádlem protahovat neuvěřitelně úzkými škvírami.

 276. Andy,
  nechtějte 😀 😀 😀 budila byste se v noci se zpocenejma zádama a rukou v nočníku.

 277. ptakopysku, Andy otvírá všechno – dokonce i to, co na první pohled vypadá jako nabídka lesbickýho grupáče. Jinak by se nedozvěděla, že je to reklama na seznamku! (_!_)

 278. Rputi,
  foto mého korpusu z profilu svým účinkem nabídku lesbického grupáče dalece předčí.

 279. Ale fuj, Rputi!
  Snad byste nediskriminovala někohomjen pro jeho orientaci (

 280. 346 vona to, Rputi, ani tak neotvírá jako má nastavené automatické náhledy…ale jinak doporučuji vám to otvírat, třeba si někoho najdete…bylo by načase, přísun endorfinů z dobrého sexu (lesbickej grupáč se vám asi nepovede, jedině že byste ukecala kámošky putinovky) vám rozjasní ty rána, co hledáte odkazy nejhrůznějších událostí.

 281. 349

  Andy, cítíte se natolik zasvěcena do lesbické problematiky, že můžete posuzovat potenciál jednotlivců v této oblasti ?
  Poučte nás o tom na základě svých zkušennosetí ! 🙂

 282. Když Skoti odmítli tu secesi, tak se otevírá prostor pro ty, co budou usilovat o samostatnost Anglie.

 283. ad 243: smějete se dobře nickname, ale na blbém hrobě. U městečka Poteau v Oklahomě, v jeskyni nedaleko přítoku řeky Arkansas, jsou runovým písmem popsány hroby několika Vikongů, kteří se až tam doplavili v jedenáctém století.

 284. Ony už i báby na podzim odlétají do teplých krajů ? 🙂

 285. Hned bych odlítla, jen nemůžu najít dálkový koště! 🙂

 286. Dobré ráno. Pro ty, co se nechtějí poštěkávat na netu a nemají to do Ostravy a okolí daleko, námět na dnešní den: kromě Dnů NATO v Mošnově lze zažít a užít si http://www.zazitostravujinak.cz/ nebo v malém a právě fčil http://www.u-jindricha.cz/trh/. A možná se děje i něco jinde, třeba právě u vás. Stačí se zvednout. 🙂
  Tak já fičím poklidit a navařit a pak vyrážím. 🙂 Hezký den všem.

 287. 362 mám to daleko, tak jen Bílá hora, podívat se, jak dostanou Moraváci na budku:)

 288. Šimone, co taky mají dělat? Už jim jen zbývalo vyhlásit válku Rusku – proto jde nejspíš Sikorski od válu. Si pouštěl moc hubu na špacír, chlapec – o jeho manželce ani nemluvě! 😀

 289. 364 – no jo, Moraváci dostali na budku, protože Češi včas zdrhli! :-))))
  A už tu fakt nejsu. 🙂

 290. 366-stejně tam Moraváků asi moc nebylo, samý žoldnéř.

 291. 365 – Zulukafr vycouval (brani ted civilizaci proti ISIL -akčně a to se do voleb pocita) a sve pohunky jednoduse hodil pres palubu. . .
  Vitejme v lepsim svete. . .

 292. 367

  Žoldnéři tehdy byli úplně všichni, A ti moravané byli němci najatí za moravské peníze 🙂

 293. 368

  A ta polská premiérka naslinila a vztyčila prst , a zjistila, odkud a kam fouká vítr. 🙂

  A zařídila se podle toho 😀

 294. 370 – taková zrada demokratických banderovců, čokoládového prasidenta a miropotvorce Jaceťuka !!
  Jak to zdejší eurosvazáci přežijou ???

 295. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku je jasno teplo a bezvětří. Pravý opak toho, co hlásali rosničkáři. No a já zařezávám v kolbence jen to sviští, jak se na takovýhle slunečný víkend patří. Až bude chcát, budu doma a budu přemejšlet nad tím, co bych byl býval okolo baráku všechno udělal, kdyby bylo bývalo nepršelo. Pod zámeckejma oknama mám Rockfest(Nesbend, Proměny, Vernissage), takže se dokonce kulturně zdělám.

 296. Šimone,
  přežijou úplně v klidu. Po špičkách od problému odkráčí a budou se tvářit, že žádná Ukrajina neexistuje. 🙂 A začnou se věnovat problému, jak namontovat Putina do podpory ISIL. Sýrie je celkem jasná, tam je potřeba svrhnout Putinovského prezidenta a oddělit zrno proamerických bojovníků za demokracii od plev ISILů, ale zbytek regionu před ně staví velké úkoly, o kterých je třeba vážně uvažovat, zaujímat zásadní postoje, konkrétně poukazovat, a tak podobně…

 297. No jak znám Putina,

  moc se do spolupráce nepohrne, dokud nebodou dány ruce pryč od Asáda.
  Ale nějaké zbraně Iráku za hotové prodá, a bude koukat bokem, pokud si Iráčané seženou nějaké ruské žoldnéře.

 298. Halle,
  ale to je úplně vedlejší, jestli se Putin do něčeho pohrne nebo ne. Uvidíš těch ruskejch tanků, který budou vyfocený v irácký, či syrský poušti s ruskejma dobrovolníkama, zaručenejch zpráv o ruskejch kolonách v Iráku… všichni isilové budou žrát sardinki v tomatnom souse, zakusovat je blinami s lososom a zapíjet nealko rossijskim igristom.

 299. ptakopysku, mimochodem – ruští piloti na těch SU v Iráku už lítaj. Putin se s tím nikterak netají.

 300. Rputi,
  to je samozřejmě Putinova zákeřnost. Vůbec nepočká, až konflikt vyřešej Američani s Francouzema a klidně si lítá!

 301. zdravím !
  (359) nic si z toho nedělejte ,Rputi ! Měla jsem dnes ráno přemístit našeho psa do H.B. k pravidelné měsíční údržbě, leč s děsem jsem zjistila, že mám prošlý průkaz 🙁
  http://zena-in.cz/clanek/letecky-prukaz-na-koste
  To je neštěstí -jsem nepojízdná … 🙁
  Musel mne tam odvézt syn v naší Mazdě 🙁

 302. (372)hele, ptakopysku,až budete hotov s pracemi na Vašem hradě, dovoluji si připomenout, že naše chalupa je „kutilův sen“ – práce všeho druhu jsou k dispozici 🙂

 303. Dobré dopoledne.

  Vy si stěžujte dámy…

  já jela do práce autem a zjistila jsem, že nemám kde zaparkovat, neb v ulici, kde obvykle parkuju, se roztáhli filmaři.

  Nakonec jsem zaparkovala v místě od kanclu dost vzdáleném, koště bych jen odstavila do kouta a bez ježdění okolo, jen bych se ladně snesla přímo před dveře.
  Jen bych si musela dát pozor na směr příletu a nekroužit nad Kramářovou vilou nebo Hradčanama, aby to nevyhodnotili jako teroristický útok. 😀

 304. Rossijskoje igristoje se dělá v Kyjově, ptakopysku.
  Kyjově, ne Kyjevě.

 305. Westíku,

  tenhle průkaz jsem kdysi koupil všem ženským v rodině, a dcera se ho dokonce pokusila podstrčit silniční kontrole. Neakceptovali – taky proč by měli,když neseděla na koštěti, ale v autě.:-)
  No a měla byste vědět, ne na koštěti je možno vozit jen jedno zvíře – a sice černého kocoura
  viz

  http://www.kaaden.ufouni.cz/pub/Kniha/str41.htm

 306. Co se týče Bíle hory, tak minimálně jejich velitel to nepojal „do posledního muže“, následně vstoupil do císařských služeb a dotáhl to vcelku daleko…

 307. Muhehe,
  nevíte náhodou někdo co to znamená, když nevěsta s ženichem vyhoděj do vzduchu dva bílý holuby, jeden odletí na střechu Informačního střediska a ten druhej jde k zemi jak slepice a pak se mlátí v křoví a v plotě? Teď na to koukám ze zámecký terasy…

 308. (388) dostal infarkt, když si uvědomil, že se svobodou je konec …

 309. 320, 324 Rputi,westíku, ….že by mě živily. A nemusel bych se holit. Zbytek bych nějak sfouknul, jako bývávalo s průvodem na 1.máje a tak.
  Co ses za Husáka naučíl, pod Mohamedem jak když najdeš.

 310. skimici,
  to je heraldické zobrazení válečného hesla kyjovanů: „Host do domu, palici do ruky.“

 311. 388 ptakopysku, znamená to reklamaci u dodavatele holubů…. alibismus pro obě strany holuby vypouštějící:-)

 312. P/takopysku,mohlo být i hůř…
  Kdyby vypadala jako babička bratrů Frištenských…

 313. 393 ptakopysku, doby dávno minulé čeříš, nyní už oba vědí, do čeho jdou:-) Že pak jim jejich jistotu vezme čas, víme jen my, kterým naslouchat nemíní stejně, jako my jsme kdysi byli hluší:-)

 314. myslíš jako že se dopracují do stádia: „Proč já si nevzala Pištu Hufnágla?“

 315. 🙂 pokud to zůstane jen v tom stádiu, zaplaťbůh:-)
  Horší varianta je, když Pištu začneš uhánět:-)

 316. “Proč já si nevzala Pištu Hufnágla?”

  Na to lze taky odpovědět „protože si tě vzít nechtěl“ 😀

 317. maYdo,evidentně neznáš kouzelnou větu: „Princi, právě jsem se rozhodla, že mě požádáte o ruku.“

 318. A optimální je to řešit, když Pištu potká se čtyřmi vnoučaty:-)

 319. jééé, moji oblíbení maďarští předchůdci The Simpsons!
  Bárcsak a Hufnágel Pistihez mentem volna feleségül! neboli Ja hätte ich doch nur den Pisti Hufnagel geheiratet!
  🙂
  Akorát ta kočka se česky jmenovala nějak divně

 320. Ptakopysku,a k čemu by mi ta kouzelná věta asi tak byla? Co bych si pak počala s princem?
  Ono vdát se do královské rodiny není žádnej med….

 321. maYdo, ježišmarjá

  za prince dosadíš kohokoli žádoucího!

  Ach jo, vidím, že jsi v mládí nedostala žádné školení ! 😉
  Tudíž dcera taky nedostala….

 322. maYdo, máte recht!
  Políbíte prince, je z něj ropucha a bude chtít žížaly! Tůdle!

  Ale jak jsou ty chlapi namyšlený, že jo? (_!_)

 323. ….Políbíte prince, je z něj ropucha a bude chtít žížaly! Tůdle!

  Tak tuhle neznám….
  O ropuše znám jen tu jednu, jak policajt příjde k veterináři, sundá čepici, na hlavě má ropuchu, a ta promluví lidskýmhlasem :

  Doktore, koukněte,co mi vyrostlo u pérdele…..

 324. Jací namyšlení… Ti chytřejší vědí, jak to ve skutečnosti chodí….
  Většinou na to příjdou už pozdě.

 325. Boule na plovoucí podlaze….zjistil kterým směrem se to šprajcuje, odtrhnul lištu, podlaha až ke zdi, dilatační spára nula. Dá rozum, že pro šest metrů nestačí pár milimetrů…Takhle blbej by nebyl snad ani právník.
  Bude třeba oříznout nějakým forichtunkem, nejlepší bude vibrační pilka, řeže, brousí, škrábe… Budu mít důvod udělat si radost dalším užitečným vercajkem. Už jen ta radost z vybírání. Jak já se těším!

 326. 408 Schumi, plovoučka je krok vedle, to chtělo parkety…;-)

 327. Schumi, odborníci mě utlučou, ale já bych na to vzala kotouč. Bude to rovně! 🙂

 328. Schumi, no vidíte, blbě ufělaná podlaha a co přinese radosti…. 🙂

  Halladine, neboj se. Dcera se obejde bez školení. Je z domova vycvičená, že co ženská nevezme do ruky, to není. Tu větu má přímo v genech -pokud bude chtít. POKUD! 😀

 329. 402 moji také. Kupodivu maďarština se mi nejeví až tolik nesrozumitelná.
  „Že já si radši nevzala Pištu Hufnágla!“
  Celá famílie až na Ládínka mi připadá velmi nesnesitelná. Naopak soused Dr. Halíř se mi jeví jako docela rozumný.

 330. 409 dixi, to jsou manželské kompromisy. Princip by mi nevadil, ale místo lamina bych vybral dřevo, stálo by to jen dvojnásobek a dá se dobře opravovat. No, hlavně, že se mi původní sukovitá borovicová podlaha nelíbila, já vůl, stačilo ji přebrousit, manželka měla pravdu, a že jsme trochu ušetřili… A přitom jsme mohli nechat podlahu původní a „mít to zadarmo“. Jak já bych si teď té borovice vážil….
  410 Rputi, uvažoval, kotoučovka by se mi tam asi nevešla, nechci ogrotovat zeď. Kromě toho by z toho byla fůra prachu. A vibrační pilka se mi hodí na lecos.
  411 ano, maYdo, sleva není zadarmo, řemeslník do domu – hůl do ruky. Je příjemné nechat průchod vlastní šikovnosti. Vědět co vím teď, položil bych sám. Samonivelační stěrka, podložka, pak hraní jak s dětskou stavebnicí. Nádherná vůně dřeva. A navíc by to nikde nevrzalo. Vše je podrobně vysvětleno v příručkách pro pruské poddůstojníky.

 331. 413 Rputi, seš poklad, tím by to šlo. Ale kvůli nějakým sedmi metrům nebudu kupovat tohle, neužil bych. To bych toho musel řezat víc a na obyčejné věci máme v příbuzenstvu narexku. Multifunkční vibrační pilka se mi hodí víc.

 332. Taky bych to mohl odsekat dlátem. Ale mám rád čistou práci a pak ta pilka….

 333. Ano, ten dlouhý těžký vlak, který za sebou Steigerwald táhne, mu nezávidím. Stáří může být hrozné…

 334. Schumi a angažovat odborníka, který příslušný nástroj vlastní? Sedm metrů by musel mít za 2 hoďky hotové! Stojí to za to sr… tu práci?

 335. Schumachere,

  tak je zřetelně zbastarděný. Já bejt tebou, tak tu firmu, či řemeslníka zbuzeruju, ať to opraví zadarmo. Jinakvyhrožovat soudem.,

  No a pokud máš nějakou „firemní navštívenku “ tak bych ji při tom vyjednávání uplatnil 😉

 336. 412 Schumi, jasně. Starý cynik Dr. Halíř. Mně se ještě jako harantovi líbila Kristína, nekomplikovaná puberťačka oproti Pipi Dlouhé Punčoše, imho neuvěřitelné hyperkrávě.

 337. No, bývaly doby, kdy jsem toho Stergewalda docela ráda četla. ale tenhle článek se mu fakt nepovedl….

 338. Druhýho génia tohoto ražení má Čulík na Blistech.

 339. maYdo, je to stejné jako u Fištejna – oba v hloubi duše vědí, že strašlivě kecaj. A tak to kroutěj, ohejbaj, vymejšlej přišerný intelektuální hříčky typu „bigotně derivovaný komunismus“ atp. S tímhle typem ideologického lhaní už mají svoji zkušenost …. tenkrát, dávno …. a leze to z nich ven, jak když praskne zapouzdřenej furunkl. Podvědomí je hrozná sviňa! 😀

 340. Pipi Dlouhá Punčocha,
  naprosto nechápu její popularitu, lezla mi na nervy stejně jako Pan Tau.

 341. Matzurko,

  holt nejsme všichni stejní.Někdo holky,jinej vdolky.A třetí Pipi punčochatou. 🙂

 342. No a jelikož jsem Pipi punčochatou nečetl jako dítě, tak jsem si ji stáhnul a přečetl prvních asi 7 stran 🙂 před chvílí.

  Krásně střelené povídání 😀

  Matzurko,nejsi přehnaně seriózní ? 😉

 343. 428

  Rputi, nejde.

  Je o spolek pohlavních údů.

 344. 414 Schumi, ještě k té podlaze…ANO, ta původní byla nesporně skvělá, ale kdo nedělá chyby… A je iluzorní si myslet, že dřevěná plovoučka se přebrousí, ona toho snese velice málo, má krátkou životnost. Já teď nechávám v jednom bytě přeložit děsně vrzající parkety, byť je to nákladné, protože je to furt lepší než plovoučka. Slzy do očí mi vehnala zmínka, že se někde vyhazovala borovicová palubka:-)

 345. 425 Matzurko. Pana Tau taky nemusím ale nemám to vyhrocené. Nemusím ho asi jako ostatní věcy Oty Hofmana.
  Pipi mi ale vadila vyhroceně. Přemýšlel jsem teď čím to bylo. V té době jsem ještě četl detektivky od nějakétuším švédské manželské dvojice. Komisař beck nebo tak. V té serii 3 x. Působilo to na mě v době hlubok=ho komunismu naprosto úděsně. Ta adorace houmlesáků a ty šílené sociální kecy. Tenkrát se taky hysterky vrhally v Anglii na ploty základen a stanovaly tam. Tak jsem si představoval pravé komouše. Ne jako ty karieristy tady.
  U Pipi mi toto všechno nějak rezonovalo. Je to ale nějaká blbost. Budu tam mít něco jiného v podvědomí co to způsobuje 🙂

 346. 433

  No, oni jsou ti Švédi fakt v něčem ujetí 🙂

 347. 434 nic proti švédským detektivkám. Třeba trilogie „Muži kteří nenávidí ženy“ se mi líbí. Dokonce i filmové zpracování, jak tam hraje ta punkerka z posledního Vetřelce.

 348. (433) Sjövalová-Wahlö. Jo, když jsem si v jedné té detektivce, odehrávající se v Budapesti, přečetl, jak mají občané socialistických států rádi svou policii, dost jsem se bavil. A to ho ta baba ještě brzdila, co napsal Wahlö sám, to už byl rovnou komunistický manifest. Jo, ze Švédska se to sní o komunismu. 😛

 349. (436) S tím zahájením druhé světové je to trochu opožděné, ovšem od Rusů (Sovětů) to byla sviňárna non plus ultra. Nebo ne?

 350. Mno, bylo to racionální.
  Rusové s poláky se nenávidí posledních 400-500 let.
  Poláci dvakrát dobyli Moskvu.
  Po WWI , kdy Rusové nejdřív došli skoro do Varšavy, aby pak dostali děsný nářez a museli ustoupit,pokud ne zrovna utéct, Zajali Poláci velké množství ruských zajatců..
  třicet tisíc jich umřelo v lágrech hladem.
  O tom se nemluví , zatímco o Katyni ano.

 351. 432 dixi, když dubová nášlapná vrstva je tlustá nejméně 5mm, vydrží toho dost.
  Jo, byl to borovicový masív. Lepený. Dost se nadřeli než ho vylámali. No, máme, co jsme chtěli…. Hlavně, že jsme si pak pořídili stůl z borovice, lehce namořený, trošku sukovatý….Jinak většinu našich nábytkových potřeb čím dál víc uspokojuje Ikea.

 352. 438 Karle, přihleděli si. Ostatně, před tím bratři Poláci s v holportu s Německem přihleděli na nás.

 353. Halle, prostě másla na hlavě je na obou stranách víc než dost!
  Tady šlo ovšem o tendenční hlášku v ČT, která vinu za vypuknutí II.WW přisoudila Rusku. Což je historický nesmysl a při dnešní úrovni znalosti z historie, to leckdo může vzít za historický fakt. 🙁

 354. 421 jasně, Skimici, a fandil jsem sympatickému smolaři vlkovi Nu, pagadí, zajac!
  A Rumburak. Také Severus Snape je velmi pěkně vykreslenou nakonec ne zápornou postavou (Rpwlingová to neměla ujasněné, tak Snape nakonci je jiný než na začátku a nusela si dát práci aby to okecala, nepříliš přesvědčivě). Z nezáporáků Jack Nicholson v Lepší už to nebude a v Kurs seneovládání. Ten miluju.

 355. No a ještě před tou rusko – polskou válkou poláci vesele válčili s Ukrajinci,kteří chtěli vlastní , ukrajinský stát.
  No a nikdo zrovnA rukavičky nepoužíval. Poláci radostně vraždili ukrajince,Ukrajinci radostně vraždili Poláky.

 356. 445 – Schumi
  ano Vlk, ještě Baba Jaga a kocour z Tom a Jerry měly mé plné dětské sympatie a přitom nešvejkovali.
  Víš co je zajímavé ? Nikdo z Rusáků to nechápe. Tam to upřímně berou fakt jako čistě negativní charaktery nebo přinejmenším lůzry. I dnes. Vlk je klasický případ. Má to asi něco společného se syndromem velkého národa.
  Z druhé strany nekriticky obdivují naprosto zpotvořeného Winnie The Pooh od Milneho. Písnička, co zpívá Vinni Puch (to je rusky) jje v zásadě shrnutím všeho co na ruské kultuře ve své brutální řepácké primitivnosti nesnáším (i při vší úctě k ostatnímu, co se mi opravdu líbí)
  Jen posuď, ca 1.20 ta písnička 🙂 A oni to prostě milují…
  https://www.youtube.com/watch?v=_ZjhuoS6oao

 357. Skimici, já Tě taky nechápu.Bývá zvykem fandit menšímu,slabšímu,ale chytřejšímu. A taky méně agresívnějšímu.
  Většina pohádek – i našich – je taková.

 358. 448 Halle ad „Většina pohádek – i našich – je taková“
  Ale houby 🙂
  Třeba:
  Božena Němcová – O hloupém Honzovi
  http://www.cist.cz/Pohadky/honza.htm

  „Jen mi dejte peníze, já se o vaši princeznu neprosím, vím o hezčím děvčeti.“
  Král byl i s tou poklonou spokojen, dal Honzovi peněz, co chtěl, a byl rád, že ho zbyl z krku. Když přišel Honza domů, koupil si panství a měl chytrosti až dost.
  Zlatej Vinni-Puch 🙂

 359. Pipi jsem nečetla,
  jenom viděla filmy. Opakovaně, napřed jako dítě (to jsem ještě detektivky nečetla ani náhodou :)), později s nyní již naštěstí tomuto odrůstající dcerou. Nenadchly mne ani jako dítě, ani jako dospělou osobu…
  Měla jsem ráda Děti z Bullerbunu.
  Pan Tau jako osoba mi nepříjemný nebyl, ale ty příběhy mi přišly strašně sřelené… asi jako dnes Troškovy pohádky, vždycky se stane něco úplně nelogického a nejblbějšího, aby se někdo mohl pitvořit či jinak exhibovat, ale příběh to dál neposune…
  Z ruských pohádek toho moc neznám – film Mrazík je klasika 🙂 – ale u babičky jsem ráda čítávala Krásu nesmírnou. Mělo to úžasně strašidelné ilustrace, Baba Jaga i Kostěj Nesmrtelný by směle mohli nakráčet do filmu Pán prstenů a docela by tam zapadali 🙂
  A Vlk by samořejmě chuligán, v džínách a s cigárem… ale nechápu, co to měl Zajíček za divný svetříček…jestli on nebyl drobet čtyřprocentní… V jednom příběhu mého tátu doslova sestřelila ze židle scéna z plovárny – paní prasnice totiž měla tři podprsenky 😀

 360. Ad 449
  byl jeden kreslenej ftip, už nevím autora – možná Jiránek. Maminka s chlapečkem sedí v psychiatrické ordinaci a povídá: „Pane doktore, v pohádkách fandí drakovi.“

 361. SAkimici ,tak tuhle jsem neznal 🙂
  Ale Němcová si zřejmě dělala pérdel,když ji psala.
  Ale zase je tu to jedno – chudobnej vyhrál nad králem.
  A zase se tu fandí slabšímu – dokoncei když je blbej jak troky.

 362. Ptakopysku 🙂
  ty zvíře, 🙂
  Skimicovi rodiče to promeškali 🙂
  Nic ve zlém,Skimici, nemohl jsem odolat 😀

 363. 451 – s tím drakem k tomu někdy nemám daleko…
  Třeba ten chudák z prstenu Nibelungů. Co ho ubil a potom se v jeho krvi vykoupal ten teuton Siegfried, Nevkusné. Jako nějaká Čachtická paní či čo …

 364. Halladine, nedělala si legraci!
  Pohádky vymýšleli chudí, negramotní – žádní vzdělanci a hloupej Honza v jejich podání nebyl žádnej blbec, ale kluk z vesnice, co dostal příležitost.
  A pokud byl původně blbej a línej, tak byla pohádka didaktická a osud ho vytrestal a naučil.

  Mimochodem, Švejk není nic jiného než „hloupej Honza, co se neztratí“ v uniformě. To je „první plán“ celé knihy. Odtud ta všeobecná obliba.
  Srandičky z eráru a monarchie jsou až v druhém plánu.

 365. Rputi, já nevím.

  Slyšela Němcová někde tu pohádku,a jen ji zapsala, anebo ji vymyslela komplet ?

 366. Halladine, Němcová pohádky sbírala a zapisovala, t.j. dávala tomu literární formu a pokud si něco vymyslela/přimyslela, tak to celkovou linii pohádky nikdy neruší.

 367. Národní báchorky a pověsti /1845-1847/ – pohádky, místní pověsti a legendy. Němcová se snažila o vlastní převyprávění lidové látky. Hlavní myšlenkou pohádek je rovnost všech lidí, vítězství mravních hodnot nad silou zla.

  Slovanské pohádky a pověsti / 1857-1858/ – Němcová je napsala tak, jak je slyšela od vypravěčů.

 368. Figura „hloupého Honzy“ není jen naše vlastní – to se táhne celou lidskou tvorbou.

  Jen tak namátkou – co jiného byl Ezop (propuštěný otrok), Hodža Nasredin, Thyl Eulenspiegel …. a konec konců, co jiného je Fanfán Tulipán?! 🙂

 369. Ten Fanfán by mě nenapadl, ale vlastně jo, taky.
  I když, Honza ,co svede všecko, co nevyleze na strom,nebo neskočí do vody je poněkud netypickej Honza 🙂

 370. To bude tím, že je to francouzskej „Honza“! V Kotlince je typičtější ten Švejk.
  Ale „švejkujou“ oba dva.

 371. Asi před třemi lety jsem v rámci nácviku passé simple (což je druh minulého času který mi moc nejde a používá se v pohádkách) četl Červenou karkulku od Charlese Perraulta – francouzská Němcová 🙂 – ze sbírky Pohádky matky husy.
  To je nářez! Vlk od Karkulky vyzví, kde bydlí babička, tu sežere. Následně sežere i Karkulku.
  A TÍM TO KONČÍ !!!

  http://fr.wikisource.org/wiki/Le_Petit_Chaperon_rouge_(Perrault)

  Je tam ještě na konci moralizování, že vlci (rozmuměj sexuální predátoři) jsou mrchy a si na ně mají mladá děvčátka dávat pozor. To dává smysl.

 372. Moje voblíbená pohádka je tahle. Jestlipak ji někdo znáte? A kdopak že jí napsal? Název vypouštím, abych nenaznačil. Rpuť předem ze soutěže vylučuju, ta to bude vědět určitě… 😛

  Jednou přišly do hospody tři holky na noc, a jedna hrala na housle, druhá na kytaru a třetí na citeru. A vostaly tam přes noc. Večír, dyž se tam sešla společnost, tak prosily ty páni, dyž by jim dali dyškreci, že by zahraly. Na tak dyž přestaly hrát, jedna vzala tácek a šla vybírat, a vo ty peníze se všecky tři rozdělily.

  A pak ta jedna povidá, jestli by si přáli vidět ňákej kumst, tak že by jim něco vokázala. No ty páni byli pro to, a připoujeděli ji, že zas něco dostane. Tak vona prosila šenkýřku, aby ji pučila jehlu, sedla si na bobek a skrz to jehelní ucho se vyčúrala, ani kapka podle neukápla. No tak ji ty páni každej ňákej krejcar za to dal.

  Teď ta druhá ji to nepřála, že ji z toho nic nedala, tak povidá, že taky něco podařenýho umí. No a tak aby to proďála. Tak jednoho poslala na silnici, aby přines voblátkovej kámen, a kterej je hodně zavitej, a na ten voblátek čúrala, až z něj jiskry lítaly. No a ty páni se tomu zasmáli, že to jakživi neviděli tak prudce čúrat, a dali ji taky za to spropitný.

  Teď ta třetí, aby nevostala bez vodměny, tak povidá, že taky něco podobnýho umí. Tak je vyvedla ven z hostince, postavila se na hlavu a čúrala do vejšky až přes tu hospodu. Na dyž přišli zpátky do sednice, tak daly hádat tem pánum, která proďála největší kumst, na tak ten jeden se vyznal, že jak von tomu rozumí, že proďála největší kumst ta, co čúrala skrz to ucho jehelní. No a tak vona mu to schválila, a vodeuzdala mu titul, dyž to uměl tak dobře posoudti, že ho můžou nazývat všechny ty páni, že to je pan sudipíča.

 373. Sověti sice druhou světovou nezačali, ale dost k tomu přispěli. Bez jejich podpory, dost silné, politické i materiální, by si Hitler nemohl vyskakovat zdaleka tolik, jako si vyskakoval.
  Jediná klika, tehdy i teď, je, že podobné typy jako Stalin, Hitler, ….., ( 😛 ) nedokáží spolupracovat dlouhodobě, dříve či později na sebe začnou dělat nějakou podbábu.

 374. Ahoj Bohousi 🙂
  Pripoustim, ze diteti bych pred spanim radeji precetl pokorne neco od Bozeny Nemcove.

 375. Dobrý večer. Zdravím všechny milovníky/ce pohádek či povídek vespolek. Koukám, že tady je to samej znalec či lépe řečeno znalkyně…

  Baubo, zdravím, byla nejrychlejší. Ano, jsou to „Dovedný holky“ ze sbírky Strakatý máslo od J. Š. Kubína… 🙂

  Skimici, ahoj. Já bych se o děti tolik nebál… To spíš ta Němcová či Erben je může vystrašit… Kubín v nižádném případě. Teďka zrovna hledám další pohádku/povídku „O putující mrtvole„, kterou bych si rád přečetl před spaním a né a né ji vypátrat… 😉

 376. Sákryš, poslední odstavec neměl bejt tak tučnej. Správně měl bejt takovejhle:

  Skimici, ahoj. Já bych se o děti tolik nebál… To spíš ta Němcová či Erben je může vystrašit… Kubín v nižádném případě. Teďka zrovna hledám další pohádku/povídku „O putující mrtvole„, kterou bych si rád přečetl před spaním a né a né ji vypátrat… 😉

 377. Ježišmarjá…
  ¨Já myslel, že jsem toho přečetl dost. No tak tohle ne 🙂

 378. Tak já si seděla na rukou, ale koukám, že osazenstvo je povětšinou řádně zdělané! 😀

 379. Rputi, brejvečír. Tebe jsem opravdu musel diskvalifikovat. Na tebe si se svejma dětinskostma nepřijdu…

  Ještě to chtělo v [456/460] připomenout nám tak blízkého Hanswursta/Kasperleho/K…

 380. Skoro bych měl chuť říct, že nemravnosti tu čtou hlavně ženský !
  Ale protože mám kinderštúbe, tak to neřeknu ! 🙂

 381. Bohouši, to já jen tak nahodila z první vody, co mě napadlo. 🙂
  Ale on je to (myslím) opravdu TEN důvod, proč Švejkovi rozumí tolik odlišných kultur.

 382. Mimochodem, zítra v 7:52 našeho času bude přímý přenos z opakovaného startu rakety Falcon-9 v1.1 s lodí Dragon SpX-4 společnosti SpaceX Elona Muska. Dnešní ranní start se kvůli špatnému počasí nezdařil, tak přejme zítra ráno hezké počasí na Floridě.

  Přímý přenos bude na TV NASA zde: http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html
  a rovněž zde: http://spaceflightnow.com/falcon9/013/status.html eventuelně přímo na webu SpaceX: http://www.spacex.com/

  Ranní ptáčata se tak mohou podívat na let 20 myší, much octomilek a speciální 3D tiskárny, určené pro tisk ve stavu beztíže, na palubě lodi Dragon SpX-4 ke stanici ISS. Mimo oněch myší, much a spousty vědeckého materiálu budou na palubě i rostliny huseníčku rolního (Arabidopsis thaliana) – to by se mohlo líbit Matzurce, neb huseníček rolní se používá jako modelový organismus v molekulární genetice rostlin. Ovšem počasí prý nevypadá nejlépe, takže pravděpodobnost startu je cca 1:1…

  SpaceX plánuje vypustit na oběžné dráze z paluby ISS i 2 tzv. CubeSat satelity (už jsem je tu jednou zmiňoval – mají velikost cca 10 x 10 x 10 cm). Tak ať jim to zítra dobře dopadne…

 383. Bohousi a nevis jak dopadl ten vylet do kosmu co tam meli soulozit rusky jasterice? Nejak to utichlo. S obavami ziram na nocni oblohu.

 384. Skimici, blbě. Loď měla po startu problémy, které se sice podařilo vyřešit za cenu zkrácení délky letu. Bezpilotní loď Foton se sice úspěšně po 6 týdnech vrátila zpět na Zemi, ovšem kompletní posádka 5 hrdinných gekonautů a gekonautek zahynula… 🙁

  Ještěrčí posádka zahynula během kosmické mise„. Tady je o tom více: http://jdem.cz/bqpfv6 Mušky a housenky let přežily…

 385. Bohousi dik. Vypada to ze ty mouchy se tak nejak omouchovaly ale tie jasterice se asi usoulozily k smrti zrejme nedostatkem jinych zajimavejsich vnejsich podnetu. To jim tam nemuzou pustit nejaky film od Trosky anebo ze zasedani naseho parlamentu- spokojene by usnuly a nabraly novych sil.

 386. Dnešek byl poněkud náročnější – na otevřeném jezerře dosahovala rychlost poryvů 40 – 50 km/hod, a vlny zpočátku metrové po necelých 10 nm vzrostly na 180 – 240 cm- Když do toho začalo lejt, vzdali jsme to. V tak vysokém vlnobití se nedá plou rychleji než 6uzlů. Pár nových fotek na rajčeti.

 387. Skimici, von to byl společnej projekt ruskejch a německejch vědců. Tady máš foto z přistání: http://jdem.cz/bqpfz9

  Jistě ti to připomene dobu dávno minulou. A nebudeš daleko od pravdy. Ona ta loď Foton je opravdu Vostok, v kterém letěl Gagarin a spol., blahé paměti. Pouze je modernizovanej. Ti nebozí gekoni a gekonky byli již v okamžiku přistání nejméně týden mrtví, neb byli částečně mumifikováni. Tady je také něco: http://jdem.cz/bqpf32

  Já si myslím, že chyba byla už v tom počtu 5 gekonautů. Proč jich sakra nebyl sudej počet?

  Takhle tam určitě došlo k rozporům a ten plonkovej gekonaut, na kterýho žádná samice nezbyla, si své frustrace odbyl tím, že sabotoval chod samotné bezpilotní kosmické lodi a změnil ji během letu na pilotní verzi. Už na startu s tím přece začal. Zmocnil se řízení lodi Foton, zatímco zbylá gekonautí čtveřice se oddávala sexuálním radovánkám ve stavu beztíže, což ze Země horlivě jistili němečtí vědci a nikdo mu tudíž v jeho záškodnické činnosti nevěnoval pozornost a poniváč je to přece jenom ještěrka, tak to řízení nakonec nezvládl.

  Vzpomeň si, vona i taková Valentina Těreškovová měla s Vostokem problémy – tu museli přece do Vostoku vysloveně našlapat násilím, ženská jim tam řvala jak tur (a to byla přitom členka strany – komunistka), bojovala do poslední chvilky, dokud za ní nezaklapli příklop, nezajistili ho šroubama a nevodstartovali s ní na voběžnou dráhu. Její řev pak přehlušili oblíbenou tehdy písní „Ródina slýšit, ródina znájet„.

  Zbylý gekonaut pak zřejmě z neznalosti na nějakou dobu loď buď dehermetizoval či přerušil vytápění a takhle to nakonec s celou gekonautí expedicí dopadlo. Čest jejich památce… 🙁

 388. [388] Oni vyhodili do vzduchu holuby? To je nový svatební zvyk? A jakou výbušninu k tomu použili?
  [468] Skimici, byl jsem nedávno na poloamatérském divadle (respektive takovém tématickém kabaretu), které dělají moje střelení kamarádi. Mimo jiné tam, po vysvětlení, co je „terapie pevným objetím“, zpívají píseň s ústředním tématem „my děti neobjímáme, my děti bijeme“. Přítomným dětem se to očividně líbilo… 🙂

 389. Teda Bohouši,, tos mi dal, takhle ponocovat, ale počkám si. Akurát jsem zaběhl do krámku a zakoupil lahvinku Šira Zu, abych jen nedumlal Fernet Ptyalin. Ale hele, co tam má co dělat ta tiskárna ? To je narušení světové rovnováhy. Co tam budou tisknout ? Stíhací bombardovací vesmírné letky, číčo? Nebo Enterprice ? Čína se může nato víš co, Rusko taky, ale představ si, že San Marino vyhlásí všeobecnou mobilizaci jak vzdušných, tak pozemních, tak i námořních sil a je tu válka.

  p.s. upozornění – text obsahuje KOZY !!!!!

 390. Dobré ránko!

  Tak jsem se hned po ránu načuřila:

  Vážená redakce,
  dne 20.9.jste na svém serveru uveřejnili rozhovor Jiřího Koudy s prof. O.Krejčím:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/prof-krejci-jen-rb-osn-muze-vest-valku-ne-koalice-ochotnych/

  Autor si ovšem zřejmě přepis rozhovoru po sobě vůbec nepřečetl a spolehl se na počítač, který ovšem vyznačí pouze nesmyslné překlepy. Překlepy, kde, kde se změní smysl slova a tedy i celé věty si ovšem pan redaktor Kouda musí opravit sám. Vzhledem k tomu, že se jedná o politický text, kde je preciznost vyjádření důležitá, považuji takové chyby za závažné a v redakční práci za nepřípustné! 6! takových chyb na jeden nedlouhý rozhovor je skutečně až příliš!

  I když si netroufám poprat dobré úmysly – poprat/popírat
  Západ značně někoho bombardovat – značně/začne
  syrské oficiální představitele vůbec nepozvali, protože mluvit s nimi je na Západě slušné. – slušné/neslušné
  nic nezmění fakt, dnes nemají být bombardovány – , dnes/že dnes
  prodávají léky a chodba či člověk sám je vůbec nezajímá – chodba/choroba
  V původní dohodě stěsněné v Sèvreské smlouvě – stěsněné/vtěsnané
  Jestli Kurdové posvátnou, – posvátnou/povstanou

 391. K rozhovoru samotnému:

  Bohužel vyplývá, že ten šílený samozvaný „spolek spravedlivých“ si opravdu dělá co chce! Chtít bombardovat na území cizího státu a ani nepozvat jeho zástupce je chucpe neuvěřitelná!
  Takže si (nejen) člověk říká, že když už se bude bombardovat, tak „chybička se vloudí“ a „při té příležitosti“….

  …V Paříži se opět vytvářela jen a pouze „koalice ochotných“. Írán účast odmítl, syrské oficiální představitele vůbec nepozvali, protože mluvit s nimi je na Západě neslušné. Chyběli tedy dva z nejvíce zaangažovaných států. Přičemž bombardovat bojovníky Islámského státu na území Sýrie bez dohody s vládou v Damašku je porušením suverenity a tedy i Charty OSN. Na tom nic nezmění fakt, dnes nemají být bombardovány pozice syrské armády, což hrozilo před rokem, ale pozice části povstalců, které před oním rokem Západ podporoval…

 392. No jo, Rputi,

  ješitnost je sfiňa !
  Pozváním zástupce Syrie by znamenalo přiznat,že celé dosavadní počínání bylo šlápnutím do velikánského lejna!

  A to přece nejde ! Jak by to vypadalo !

 393. Irán odmítl asi taky proto,že nepozvali Sýrii.

 394. Halle, zajisté – jen těžko pak vyčítat komukoliv, že nedodržuje smlouvy.

  Jestli by se ty smlouvy neměly rovnou psát na toaleťák. Aspoň by byly k něčemu dobré…

 395. Rputi,
  zacituju z Blistů ( Dolejší)

  Vyčítá Rusům:
  Logika takových postojů je nesmírně jednoduchá: My si děláme, cokoliv se nám jen zachce a tak je to v pořádku. Vy budete dělat jen to, co vám dovolíme. Žádná společná pravidla pro obě strany ani náhodou neplatí.
  Právě tak si to představují Američané. Rusové si následně říkaj – když to můžou Američané,proč bychom nemohli i my ?
  Jakej je mezi námi rozdíl ? Rakety a armádu máme taky.

 396. Jj – jak jsem už psala: „Čelíme největší manipulativní PR akci v dějinách“. A při té příležitosti je čím dál zřetelnější, že veškeré smlouvy jsou na dvě věci…!

 397. Tak, start se vydařil, jdu si chrupnout.

 398. 447 skimici, Baba Jaga v úžasném Filipovského dabigu, profesor Nula z nějakého kresleného seriálu. A kníža Ignor a nejvíce jeho věrný Stoupa. Na něm by se dal postavit celovečerní fim. Mou oblíbenou postavou z ranných dětských let byl doktor QQ ze seriálu v Ohníčku. Dobrý záporák je zajímavější než čítankový klaďas bez chybičky.

 399. zdravím:
  jj, Pohádky Matky husy od jsem obdržela k 10.narozeninám a Lidové povídky z českého Podkrkonoší mně předal někdy téže době můj učitel za dobrý prospěch ve škole ; zdědil je můj syn a dodnes(byť v sešlém stavu ) čekají někde v polici mezi tzv.“dětskými knihami“ (i když zrovna tyhle mně „dětské“ moc nepřipadaly ) 😕

  Rputi, k té Sýrii :
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4823-zkuseny-novinar-robert-parry-odhaluje-udajnou-americko-syrskou-umluvu-o-naletech
  http://www.globalresearch.ca/reported-us-syrian-accord-on-air-strikes/5402720

 400. Dobré sváteční dopolední,

  Bohouši, díky za podrobné zpravodajství z dobývání vesmíru „boldly go, when no one has gone before…“
  Mne zajímají více ty octomilky, ty jsou totoiž modelovým organismem taky (pro genetiku bezobratlých), případně myšky, modelový organismus pro genetiku savců. Pak ještě máme řadu modelů pro užší skupiny, ale s tím huseníčkem to asi byla první „trojka“ 🙂

 401. Nějaké mouchy obcující v raketě (byť je to nějaký modýlek) se zmiňují i ve filmu Byt (The Apartment) z roku 1960 (Bill Wilder).

 402. westíku, 502 – vzhledem k tomu, že G-20 prohlásila události na Ukrajině za „regionální záležitost“, tak je Kyjevu jasné, že je to v p….. Navíc se tam teď oligarchové fackují mezi sebou …. těmhle dobytkům jde o všechno. Moc dobře vědí, že jejich konec hezký nebude. A tak vyváděj….

 403. 498 – Schumi jo, jooo 🙂
  Dobrá pohádka musí mít kvalitní záporáky aby byla uvěřitelná a hrdina po vítězství ještě větší a vítěznější.
  Dr QQ v Ohníčku, archetyp byl patrně všestranně vzdělaného a geniálního doktrora Quartze z Nicka Cartera. I jeho ďábelský partnerky tam byly supr (kam se s.ou bond a anti bond girls).
  Třeba ďábelská travička Zanoni. To jsou štěpné dialogy. Třeba jak zajme Nicka Cartera a ten jí varuje aby se do něj nezamilovala. Ona suše odtuší:
  „Have no fear, my pretty man, my cornucopia of driveling goodness. When I make love to you, it will be to your articulated skeleton—to your empty, fleshless skull—to your heart preserved in alcohol and your liver thrown to the dogs.“

  Neboj se můj krasavče, můj uslintaný barele dobroty (neplést s Karlem). Když tě budu milovat, bude to s tvoje kostra, tvoje prázdná lebka zbavená masa, tvoje srdce naložené v alkoholu a tvá játra vržená psům.

  Jo, takový holky se už rodí zřídka. Podobně se ale vyjadřuje ta Sikorského manželka co miluje Putina.

  🙂

 404. Srandicky, srandicky… A priom kouske od hranic zuri jaderna valka…

 405. skimici,
  hele, zkus si přečíst Ziemianského Acháju. Myslím, že se ti to bude líbit. Jestli ovládáš polštinu, kamarád tvrdil, že v polštině je to vo chlup lepší. Já si myslím, že Pavel Wiegel pro překlad udělal maximum. Ona ta polština je fakt trochu jiná, než čeština.

 406. Ptakopysku – to mi nic neříká, nemáš aspoň nějaký wiki ťuk – ani nevím jak to hledat o)

 407. Ten výbuch byl kdy?
  Minulý týden trefili kyjevští minometným granátem továrnu na výrobu výbušnin. Aby je opolčenci nemohli využívat. No a vedle stál sklad, ve kterém prý bylo ca 2500 tun hotových výrobků, tedy trhavin.
  Logické by bylo, odstřelit i ten…
  Takže se to povedlo?

 408. Jaderný výbuch by snad detekovaly i prostředky států NATO. Fotit sice už moc neumí, ale poznat jaderný výbuch snad pořàd ještě jo …

 409. Skimici,

  chceš tu Acháju jako ebook ? Pokud si pamatuju, byly to tři díly.
  Na některém kompu bych to mělmít, a když ne , seženu jinde.

 410. Šumaváku,
  ten jadernej výbuch měl být na letišti v Lugansku. Prej to vzalo 5 podzemních pater.
  Předtím opolčenci tvrdili, že když se Ukrové schovali v podzemí, že se jim tam za nimi nechtělo, přivedli tam vodu a jednoduše je utopili.
  Ony ty jednotky se nchtěly vzdát, prý tam byli většinou cizí, a oni je opolčenci většinou rovnou střílej, na rozdíl od Ukrajinců

 411. Ptakopysku. Dík.
  Podívám se po tom a opatrně zkusím. Zeptám se známých Poláků, ti to budou mít.
  Polské fantasy – přiznám se, že jsem ještě nedorostl ani do Sapkowskeho…. Mal sehen!

 412. Halle. Tak jestli máš, potom pěkně prosím na skimicnaseznamu.

 413. Tu acháju bych mělmít na některým kindlu v mobi, a můžu to stáhnout v doc.
  Takže si Skimici řekni o formát.

 414. Halle mě je to fuk, na iPADu lousknu všechno, ePub je samozřejmě nativnější.

 415. No, a protože zlá zvěst nechodí sama, ale chodí jako sudičky ve třech), tak
  dnes se má skutečnit „ruský Majdan“ ,a to hned na dvou místech: v Moskvě a v St. Petěrsburgu; pokud se to povede, tak tam asi madam Nuland ustanoví presidentem Chodorkovského; ten se už na funkci prezidenta RF třese ,a hned vydá novou Ústavu …:-?
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4824-zkusi-zitra-usa-v-rusku-spustit-scenar-majdanu
  http://journal-neo.org/2014/09/20/try-new-maidan-in-russia-doubt-it/
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1986562

 416. Skimici,
  tak chvilku vydrž,hodím to do epubu.

 417. >> westi
  Nějak tam ožívá Narodnaja volja. Že by v ním byl zase nějaký Alexander Iljič co má bratra Vladimíra? A nějak mi tam chybí Pussy Riot.

 418. (499) jo, abych nezapomněla k tomu J.Š.Kubínovi a jeho povídkám: je tam m.j.jedna povídka s názvem (a obsahem) „Sudip.ča“ -neznajíc ještě ten výraz, ptala jsem se pana katecheta v hodině náboženství( kdež mne rodičovstvo přihlásilo); ta náboženská výuka tak vyrovnávala ty okolní vlivy vč.četby J.Š.Kubína … (nic proti J.Š.Kubínovi nemám) 🙂

 419. (521) dvd: peníze pro „bratra Vladimíra“ už (tentokrát nikoliv Německo-nemá tak výkonný stroj na tištění euro) Kongres USA dal dohromady; teď jenom ten nákladní vagón ze Švýcarska ….. 😕

 420. Westíku, zdravím.

  Ta „Sudipíča“ je právě ta má [465], kde ji mám uvedenou jako „Dovedný holky“. Někdy se ovšem vyskytuje přímo s tím jadrným názvem. Nechtěl jsem to moc rozpi.vávat… 😉

 421. Dobré odpoledne,

  tož to jsem netušila, že J.Š. Kubín byl takovej sprosťák…..

  Ale ony původně lidové písničky byly taky pěkně jadrný….
  Protože by to ale ve vlasteneckých salonech nevypadalo dobře, tak byly učesány.

  Něldy nebyly jen jadrný, ale i morbidní.

  Vyzkoušela jsem domácí tarhoňu a nebylo to špatný. A strouhla jsem se jen jednou 🙂

 422. Kam se hrabe Kubín na Obrátilova KRYPTADIA 1 – 3. Jejich nové vydání vyšlo asi před dvaceti lety.

 423. Familien der deutschen Opfer verklagen Ukraine
  http://www.bild.de/politik/ausland/flug-mh-17/familien-der-deutschen-opfer-verklagen-ukraine-37748032.bild.html
  Elmar Giemulla (63), Rechtsanwalt und Professor für Luftfahrtrecht, vertritt drei deutsche Opferfamilien. Seine Begründung für eine verantwortung der Ukraine: „Zurzeit ist noch nicht bekannt, welche Rolle Russland gespielt hat. Aber zumindest ist klar, dass die Ukraine ihrer Verantwortung, die Sicherheit ihres Luftraums zu gewährleisten, nicht nachgekommen ist. Nach internationalem Recht ist jeder Staat für den Luftraum über seinem Staatsgebiet verantwortlich, wenn er ihn für Durchflüge öffnet.“

  Rodiny německých obětí žalují Ukrajinu.
  Profesor práva z Berlína, Dr Giemulla se rozhodl zastupovat tři rodiny obětí katastrofy MH17. Jeho argumenty pro spoluzodpovědnost Ukrajiny jsou: Role Ruske je momentálně nejasná ale přinejmenším je jasné, že Ukrajina nezajistila bezpečnost svého vzdušného prostoru. Podle mezinárodního práva je každý stát zodpovědný za vzdušný prostor nad svým územím, pokud jej otevře pro tranzitní přelety.

  To je ale velmi neevropský přístup, Herr Giemulla!

 424. >>dvd – tedy za anděly Čechy nepovažuju, ale nejhříšnější zemi na světě si představuju jinak!
  Ono to bude jako s tím tvrzením, že jsme největší rasisti! 😀

 425. Copak Andy? Máte bolení a objevila jste další latrínu? (_!_)

 426. Ne, tahle latrína, co zde děláte hajzlbábu mi naprosto stačí.

 427. Ale kdepak, holt mame oba jako starci, stejnou periodu na curani a na nakukovani. . .
  Navic ta číča je mnohem hubenejsi. . .
  Noname vam to uz psal (zase to neumite precist, co) – stridame se v číhomamu na stihomam.

 428. ještěže zítra začne pracovní týden, a někteří z místních zešílenců se vrátí ke strojům
  a tady se to trochu zklidní – možná –

 429. Neserte etalon kvality diskuse, nebo zase odejde !
  A nebo neodejde, takovou radost nám neudělá. A taky ji to vlastně baví, že ano.

 430. Psaki v akci 😀

  …Při odpovědi americkému novináři si Psaki nedostatečně hlídala pusu a podřekla se, že revoluce na Ukrajině byla státním převratem.

  Lee se zeptal, jestli jsou Spojené státy připraveny zlepšovat vztahy s Ruskem.

  V reakci Psaki řekla: „Samozřejmě, jdeme tímto směrem a pro tento účel Spojené státy podporují „Pochod míru“, který 21. září pořádá ve středu Moskvy ruská opozice“.

  Americký novinář reagoval: „To myslíte vážně? Nezdá se vám, že podobné akce naopak vedou k rozdělení společnosti a v důsledku toho k výbuchům násilí, tak jako na kyjevském Euromajdanu?“

  „Já tvrdím, že celému mezinárodnímu společenství je jasné, že Spojené státy dělají vše pro zachování míru na zemi a všechny naše akce mají vysloveně mírumilovný charakter. I převrat… tedy revoluce na Ukrajině!“ – oponovala novináři Psaki.

  Lee: „Vy jste řekla převrat!?“
  Psaki: „Řekla jsem revoluce!“
  Lee: „Slyšel jsem přesně, že jste řekla převrat.“
  Psaki: „Promiňte, ale již vám k tomu nemám co říci!“

 431. No,ono je to celkem fuk, co ta Psová řekla.
  Nemaj co dělat v zahraničí aní převraty, ani revoluce.

 432. Ještě by mě zajímalo s kým ta ženská spí….
  Normálně by ji už dávno, s jejím vyjadřováním museli vyrazit.

 433. I.David jako psychiatr k tomu poznamenává:

  „…Mnohým se zdá být neuvěřitelné, že by jmenování zjevně hloupé Jen Psaki do takto exponované funkce mohlo být neúmyslné. Domnívají se, že je výsledkem promyšleného záměru. Prostě si nedovedou představit, že by se velmoc zesměšňovala pro nic za nic…..Nemyslím si to, jsem přesvědčen, že výsledek jejího působení není chtěný. Dovoluji vyslovit hypotézu, že zjevná inkompetence člověka jmenovaného do velmi náročné funkce je výsledkem degenerace systému, který není schopen sebereflexe a sebekorekce….“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ivan-david-je-jmenovani-hloupe-mluvci-mzv-usa-zamerem/

  Já nevím zda-li s Davidem souhlasit nebo ne. Ta ženská by vůbec neměla otevřít pusu, protože jí z ní okamžitě vypadne kolosální pitomost. Jak to, že to nikomu z kompetentních nevadí?

 434. (545) nj, Pochod míru v Moskvě skončil; pořadatelé uvažovali s 50 000 účastníky, policie spočítala 5 000 (vč.protiúčastníků, kteří se mezi účastníky zamotali s vlajkami Doněcka a Luhanska ); v některých městech bylo dokonce až 15 účastníků anebo semo tamo nějaký jednotlivec -špatně investované peníze 😕

 435. Dobrý večer,

  nechcu se hádat, ale mám dojem, že popisovaný způsob přípravy halal drůbeže je stejný neb o přinejmenším podobný přípravě košer masa.
  Tak proč jedno vadí a druhé ne?

 436. (549) NoName, platíte pivo -viz má informace (519) !!!

 437. No, Jen Psaki je sice dílo, ale ten převrat/revoluce je na videu vidět jako rychle opravený přežblet a Ivan David čte každou kravinu.
  To s těma Rostovskejma horama které neexistují je ruský virál. Fake. Nic takového prostě nebylo. Matt to sám popřel a to si speciálně u Psaki nenechá nic ujít …
  http://www.stopfake.org/en/channel-one-makes-up-jen-psaki-s-quotes-about-ukrainian-refugees-and-rostov-mountains/
  Něco jako ta Albright co vykládala že Sibiř je příliš bohatá než aby ji vlastnilo jenom Rusko.
  David na to naskočil stejně hloupě jako před pát dny Zahradil na tu Hekrdlovu citaci …

 438. maYdo, protože s tím košer se nejde na veřejnost. Proč to Billa s halal udělala, to je u boha! Zřejmě nápad zahraničního vedení, které nečekalo, že v Kotlince narazí. Holt zas budem za rasisty!

 439. rputi, ovšem v tom článku se neodsuzuje, že se s tím jde „na veřejnost“, ale odsuzuje se přímo ten způsob zabíjení a že kultura, která jí takto připravené maso, musí být nutně zvrhlá.
  Kdyby Billa prodávala „košer“ maso, nikdo by neřekl ani popel a přitom je to prakticky totéž.

 440. 551 – na tom videu mě naopak překvapilo množství lidí (neděle) a délka trasy. Svižnou chůzí dobře třičtvrtě hoďky. Asi proto, že to byla jediná povolená demonstrace v Rusku (Moskva) a na Němcova je Putin opatrnej. Jinak se po březnu lidi dost bojí.

 441. maYdo, lidi to nevědí.
  A já bych to v dnešní, už takhle rozjitřené době, ani moc neinzerovala.

 442. dvd, to je otázka, protože je to v podstatě to samý 🙂 a tom odkazu , který sem dala rpuť se to dává do souvislosti s islámem jako zvrhlým nýboženstvím. tak se jen ptám, jetsli když je zvrhlost halal porážka, je zvrhlostí taky košer porážka.

  rputi, co lidi nevědí? Že před rokem v Bille stáhlu z prodeje nějaký kuřata? No, asi už dnes nevědí, protože na to zapomněli. Kdo si má rok pamatovat, co v kterém obchoďáku stáhli z prodeje?

 443. ne maydo, že košer a halal je v podstatě to samé.

 444. skimici, konkrétně z téhle fotky si člověk těžko udělá nějaký obrázek, takle z bočního pohledu nejsou vidět prázdné prostory. Chtělo by to něco z nadhledu. To je totéž jako fotky z demonstrací z Václaváku, na leteckých snímcích vypadá dav zřetelně řidší, než na fotkách ze země.

  Kolik asi tak může zabrat místa demonstrující člověk? Kdyby to byl jeden demonstrant na metr čtvereční, zabere 5000 lidí prostor 50 x 100m…

 445. (567) asi bylo hezké počasí 🙂 Já osobně už na počítání demonstrantů podle fotografie nevěřím: z davu 100 lidí v reálu můžete mít na fotografii dav, který zaplní celý Václavák 😕 A jestli pořadatelů uvažovali s 50 000 kusy a přišlo jich 5 000 (a to ani nevíme, kolik z tohoto počtu bylo těch protiodpůrců) ….. těžko říci 😕 Hlavní věc je, že si všichni v klidu zademonstrovali ,a šli bez vzájemného napadání domů zřejmě s pocitem dobře stráveného dne a bez boulí 🙂

 446. 569 takhle nějak se pošklebovali asi v osmašedesátým Rusové nám…samozřejmě, to byla úplně jiná situace

 447. (570) Bože, Andy, Vy jste opravdu jako plný sud emocí, a žádná kapka rozumu ; o nějakém smyslu pro humor ani nemluvíc 😕 Kolik Vám bylo v tom roce 1968 ?

 448. (572) Rputi, podle našich médií bylo jen Moskvě 20 000 ( tj.4 reportéři, každý 5 000 = 4x 5 000 = 20 000 🙂 Prostě přiznejme si, že asi tamější policie ví nejlépe, přibližně kolik těch demonstrantů (a jakých) bylo ! Já to tedy nevím ….

 449. 573 přes 571 – to je přesně ono…berete vše jako boj, ne diskuzi. Výsledkem je božování a urážení, zcela zbytečné. Nehodnoťte mne, ale tu demonstraci a fakt, že někteří v ČSSR v osmašedesátém taky demonstrovali za pro Rusy naprosto nepochopitelnou věc. Byli přesvědčeni, že mají pravdu oni a jejich vláda, že se zde pořádá nějaká imperialistická lumpárna…zkuste mi to vyvrátit něčím jiným než pindy o sudech…já váš sud také nehodnotím.

 450. [572] Rputi, prohlédl jsem si ty fotky a stále nevidím rozpor mezi nimi a informací o 5000 lidech. Čímž netvrdím, že jich nebylo víc, ale ty fotky to nedokazují, z mírného nadhledu jsou jen dvě a je na nich vidět tak omezený prostor, že by se na něj víc než ten odhadovaný počete demonstrantů nevešel. Uvědomte si, že fotograf si na takovýhle akcích vybírá ty nejpůsobivější úhly záběru.

 451. klid a mir se rozsiril nad sumavou.
  jen at na sumavu sviti slunce 26 hodin denne

 452. 577 David tohle sám zažil, pamatuji na ty reakce, když byl jmenován on. Takže je odborník:)

 453. Hele,kolik má Moskva obyvatel?

  Google mi říká, že skoro 12 miliónů. Dejme tomu ,že těch demonstrantů bylo 20 000, nebudu troškařit.
  Jako by plivnul. A toje ještě otázka, kolik jich přivezli odjinud…..

 454. Já bych věřil policii, protože když odboráři vykládali, že na Václavském náměstí se sešlo 20 tisíc demonstrantů, tak policie hovořila o 4 tisících a náš špičkový tisk to respektoval.

 455. (575) Milá Andy, já Vás nehodnotím jen za Váš předposlední vstup, ale Vaše vystupování diskuzi na tomto web v poslední době ; vůbec nepochybuji o Vaší nadměrné chytrosti (jak jí hodnotil Faust), nicméně :měla byste si ale přečíst od K.Čapka Agathon čili o moudrosti- nepochybuji, že (budete-li chtít) pochopíte rozdíl mezi chytrostí, rozumem a moudrostí….. 🙁 Usnadním Vám to …..
  http://www.lagunazivota.cz/clanek/?agathon-cili-o-moudrosti

  A k tomu r.1968 jste mně neodpověděla, KOLIK let Vám v tom roce bylo, abyste mohla uvádět jako FAKT, co lidé v r.1968 cítili; já VÍM, co jsem v r.1968 cítila (jako dospělá osoba) , ale nevím (a Vy také ne) , co cítili druzí. A mohu Vás (a také AeroKarla) ujistit, že to, co jsem já v r.1968 cítila ,jsem také dávala patřičně najevo, čímž jsem si velice velmi znepříjemnila život na dalších 20 let (zřejmě na rozdíl od Vás a AK) 🙁

 456. 580 kolik jich privezli… To nesmis soudit podle Prahy a odboraru.

 457. (579) Mně dost pobavilo, když echt zrovna on vandruje do jmenování nějaké ženské.
  Nedávno jsem ho zahlédl v TV, síla, zosobněné ruvr.ru a aeronet.

 458. (582) oprava ( že bych už také podléhala emocím ?) : … vystupování v diskuzi na tomto webu …

 459. (582) No, pokud mne tak horlivě ujišťujete, pak vězte, že je mi to „buřt“.
  Ta pitomost „zřejmě na rozdíl“ si slušný komentář ani nezaslouží.

 460. No jo, že chlap zblbne kvůli ženský, se stane bez ohledu na potické směřování.Levičák, pravičák,ganz egal 🙂

 461. Skimici,

  i na Majdanu se platilo za účast. Minimálně v naturáliích, jídlo , kafe, cigára a kupóny do mobilů

 462. (588) Mně Rusko neplatí ani neorganizuje, na rozdíl od oného.
  (589) Halladin šel dvakrát! 😛

 463. Aero 🙂

  To by bylo zatraceně ztrátové podnikání ! 🙂

 464. Aerokarle, ač mám o serióznosti Aeronetu také pochybnosti, nedovolil bych si tvrdit, že ho platí Rusové a proto se zeptám: máš pro svoje tvrzení nějaký důkaz? Pokud ano, sem s ním. Pokud ne, doporučuji se mírnit v dehonestaci názorů, které s tvými nesouzní.

 465. (586) Vás,AK,už neujišťuji o ničem, a o horlivosti nemůže být řeč 😕 A tou „pitomostí“ jsem reagovala na Vaši “ pitomost“ v (577). Když to čtu v různých diskuzích, máme v republice „disidentů“ více, než má ČR obyvatel 🙂

 466. No, a tady tiskové odd.MV RF :
  „Schválené akce opozice, které se v neděli konají v různých ruských městech, nejsou příliš početné, oznámili v tiskovém středisku ruského ministerstva vnitra.

  V Petrozavodsku a Saratovu se sešlo asi 20 lidí. V Permi 50, V Jekatěrinburgu asi stovka a v Syktyvkaru zhruba 15 účastníků. Pouze v Moskvě dosáhl počet účastníků podle zpráv moskevského ministerstva vnitra téměř pěti tisíc. Zdůrazňuje se, že mezi těmi, kdo přišli na tuto akci, jsou jak zástupci opozice, tak i stoupenci jednostranně vyhlášených lidových republik – Doněcké a Luhanské.

  „K žádnému významnému porušení veřejného pořádku nedošlo“, oznámili v tikovém středisku ministerstva vnitra.
  http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_21/MO-na-akce-opozice-v-ruskych-mestech-se-moc-lidi-neseslo-8252/
  Pro AK: tento zdroj pravděpodobně Rusko platí 🙂

 467. Dobrý den. Dušane, ad runové písmo v Poteau, OK. Myslím, že váš článek byl před několika lety první, který mne na Vikingy na Missisippi upozornil. Děkuji.
  Trochu jsem jsem extrapoloval do minulosti. Pokud technologie doby Vikingů byly podobné době o tisíc let starší, co bránilo transatlantickým plavbám?
  Nakolik byly drakary technicky vhodnější pro oceánské plavby než např. fénické lodě z doby punských válek? Nebo liburny …
  Byla jediná zábrana obchodní – tj. nenašly se investice na dalekou plavbu? Nebo vikingský systém postupné kolonizace (Norsko – Island – Grónsko – Wineland) byl vhodnější, protože pro plavbu a usídlení bylo třeba méně lidí a kapitálu?

 468. nickname, pokud vím, Féničané se neorientovali na širém moři a pluli jen na dohled od pobřeží.

 469. Nickname,

  čím severněji, tím je rovnoběžka kratší. Tedy i cesta.
  A féničany prostě neměli tak dokonalou navigaci jako Vikingové.

 470. (592) Tvrdil to pan profesor Kelin, naq základě jeho osobních kontaktů, ten by to vědět mohl. Co jsem tak několikrát nahlédl na odkazy pastované sem, zřejmě se nemýlí.
  (593) Když už si mne berete do klábosnice, tak vás to asi nějak škrábe.
  Jo, disidentů hafo, někteří lidé zřejmě cítí neodolatelnou touhu se jimi prohlásit: čímž jsem si velice velmi znepříjemnila život na dalších 20 let (zřejmě na rozdíl od Vás a AK)
  Ale slušný člověk i to dokáže i bez shazování jiných, o nichž prd ví.
  (594) Pravděpodobně, ale spíše „s pravděpodobností, blížíci se jistotě“.
  (595) Co bránilo? Nápad! Ti Vikingové postupovali v únosných etapách. Féničané prý obepluli Afriku, ale pouštět se do úplného neznáma neměli důvod. Římani moři údajně příliš neholdovali. Natož oceánu. Pak taky převládající větry, proudy, Hayerdahl se v tom dost vrtal (KonTiky, Ra), doklady sídliště Vikingů na NewFoundlandu vyštrachal zase jiný Nor, Helge Ingstad. Co jsem tak četl jeho CV a nějaké knihy, zajímavý chlap.

 471. (596) To ovšem Vikingové také. Ale sem tam mohla nějakou loď někam zanést vichřice a pokud se dokázali vrátit ….
  (597) Jakou navigaci měli Vikingové?

 472. muhehe
  spousta sve nazory z roku 68 davala jasne najevo hnedle po roce 70

 473. Atlantik směrem k Americe je schopna přeplout i egyptská rákosová loď (respektive jihoamerická, která ale má konstrukčně k egyptským nákresům blíž, než rákosové lodě ze střední Afriky), jak si prakticky ověřil Thor Heyerdahl. To ovšem neznamená, že tímhle směrem opravdu ve starověku někdo plul…

  Aerokarle, tím myslíš tohle?
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zastupce-ruske-mensiny-v-Cesku-Pusobi-tady-stovky-ruskych-agentu-335881
  To je ovšem jen doměnka bez jakéhokoli podkladu. Z tohoto pohledu je placeným agentem i Rput, Petr Kunetka nebo já…

 474. Nebo koneckonců i Šumavák. Stačí se podívat na články z poslední doby a bude jasné, že podle Kelina platí Putin i provoz tohohle webu.

 475. Parlamentním listům se obvykle vyhýbám, ale ten Kelin asi tvrdí to samé na různých místech. Důkazy dnes asi nenajdeš pro většinu tvrzení, nejen Kelinových. O Petrovi nebo o Tobě jsem nic takového netvrdil, konec konců i u Rputi bych sázel na jiné důvody.

 476. (604) Máš pravdu, že pokud bych některé autory a autorky neznal, budilo by to dost ten dojem. Ale že je už pár let znám, dovedu si představit i jiné důvody. A ten Kelin zřejmě zase zná ty jmenované.
  Důkazy v těhle záležitostech nejspíš neseženeš nikdy.
  Já ty Rusy sice moc nerad, ale za blbé amatéry je nepokládám. Měli na to už skoro celé století, vyškolit se.

 477. Jasně, já netvrdím, že jsi to tvrdil o nás. Jenomže pokud aplikuješ to, co píšeš o Aeronetu na tenhle web, dojdeš ke stejnému závěru. A naopak – redaktoři Aeronetu prostě jen mohou mít jiné názory.

  Jinak ten web podle informací na něm uvedených skutečně provozují Rusové. A taky Holanďané a Američané…

 478. Prostě mi to zavání zjednodušujícím pohledem, že pokud někdo nesouhlasí s naším mainstreamem, platí ho Rusko. To je ovšem stejná blbost, jako kdybych tvrdil, že tebe platí CIA… 🙂

 479. (608) No dobře, polohu Slunce. A co dál? To ještě není navigace.
  (609) Někdo, jak kdo. To je právě ta osobní znalost.
  Jinak, já dost kašlu ma nějaký „mainstream“. V mnoha záležitostech mi vůbec nedělá problém jít proti němu.
  V tom Ty jsi nevinně, ale docela mne baví zde oblíbená myšlenka, že komu se nelíbí Rusko a Putin, fandí EU. Větší blbost pohledat.

  A dobré noci přeji, pokračování zítra nebo příležitostně.

 480. Ad neschopnost navigace na hlubokém (vysokém) moři Féničanů. Tato znalost se traduje z důvodu nalezení starověkých lodí především v blízkosti pobřeží a malých hloubkách moře. Prý to může být ovlivněno tím, že ve velkých hloubkách se špatně hledají vraky.

  Kloním se k důvodu, že za neovládnutím Ameriky Římany mohou logistické, resp. finanční problémy – zdroje nebyly. Zdroje nebyly k ovládnutí „Germánie“, chyběly k poražení Piktů, dobytí Hibernie…

  Země na sever od Alp neposkytovaly dostatek financí na rozšiřování impéria. V době křížových výprav bylo jediné město v Palestině (Akko?) bohatší než celá Anglie. Římský způsob dobývání a budování říše byl relativně nákladný pro severské poměry.

 481. A Kelin je zná? Ani z jednoho z těch textů mi to nevyplývá, hodnotí jen obsah.
  Taky dobrou.

 482. New York se zbláznil. 310 000 zelenorudých idiotů pochodovalo, aby vyjádřili svou podporu obraně klimatu před průmyslovým člověčenstvem. My, s Tomem jsme vyjádřili také svou podporu spotřebováním dvaceti gallonů dieselu dvěma 450HP motory Volvo Penta v Tomově lodi Compromise. Jsme hedí na naši širokou uhlíkovou stopu.

 483. nickname – věnuji se předkolumbovské Americe už od návštěvy Poteau. Navštívil jsem i jiná místa a některá další snad ještě stihnu. Asi nejznámějším příkladem vikingské přítomnosti ve vnitřní Americe je tzv. Kensingtonský runový kámen, o němž se dlouho vědátoři dohadovali zda-li je originál nebo podvrh. Podle toho, co jsem četl je to originál. Ve třicátých letech narazil někdo v severní Arizoně, bohužel jsem ten článek ztratil, na podivný hřbitůvek s náhrobky, jimž nikdo nerozuměl. Až po letech je ukázali nějakému rabínovi, který je přeložil. Jsou psané údajně starou hebrejštinou velmi primitivní a z nápisů vyplývá, že pohřbení byli židovští otroci – veslaři na fénických lodích.

  pro začátek link na jeden z projektů – http://www.equinox-project.com/DRFEL.HTM

 484. 900 koní, to je dobrý kompromis. Asi mezi kajakem a tryskovým letadlem.

 485. Je to krásná loď a dnesukázala, že je opravdu „seaworthy“. Když se začaly vlny přelévat přes palubu – tak každá 12 vlna, začal jsem si říkat, jestli jsme to trochu nepřehnali. Zválště když jsme se museli trefit do 30 m širokého kanálu do něhož nás hnal šikmo vítr na 2,5m vlnách. Když jsem na vlnolamech viděl stojany se záchraným kruhy napadlo mne, že asi k tomu je vážný důvod. Zvláště když vlděl jak se vlny rozbíjejí o maják na konci návětrného vlnolamu. Všechno dobře dopadlo, kromě rozházených knih a spadaných polštářů ze židlí a lavice. Těch 900 Hp spárovaných se dvěma šrouby, které se mohou otáčet o 360°, umožnůje výbornou manévrovatelnost i na divoké vodě. Pokud vlny něpřesáhnou 60 – 90 cm dosahuje loď bez problémů 30 uzlů, maximum 36 uzlů. Při této rychlosti se dělá vír v nádrži – gallon na 0.5nm.

 486. Hoši, hoši – kdybyste už dali s těma zbytečnejma tahanicema pokoj! 😀

  …Rogozin rovněž zdůraznil, že prodej dvou lodí třídy Mistral, které si Moskva objednala, jinému zájemci, by byl nezákonný, neboť záď byla vyrobena v petrohradských loděnicích. Prodej by tak byl možný jen tehdy, pokud by Paříž záďové sekce odmontovala…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/rusko-varuje-francii-klicka-s-mistraly-by-byla-nezakonnost_318929.html#.VB-5LJR_uNA

 487. Mno, s těmi severními moři..
  To je i Vladivostok,ne ? A tam se pro Mistral buduje kotviště…

  Ale fakt je, že jsem už někde četl, že Mistrál má problém v teplotách pod – 7 stupňů. Možná budou muset vylepšit vytápění.Ale to bude stát zvýšenou spotřebu energie.
  A taky jsem četl, že ten ,kdo ten kontrakt v Rusku posadil byl nějak postižen.
  Čert ví,jak to vlastně je.

 488. Dobrý den. Dušane, děkuji i za další odkazy.
  Na internetu jsem našel teorie, že: Keltové z Mallorky a Kartáginci přišli do Peru po dobytí Kartága, irští mniši připluli kolem roku 600 do Nového Světa. Svět nebyl „terra incognita“, jak se zdá dnes nám.

 489. Dobré ráno vespolek,

  Dušane, to je paráda 🙂
  Zřejmě si rozený mořský vlk – mně se dělá mdlo i když to jenom čtu….

 490. 619-co je zákonné a co ne určuje NATO a EU, ne nějaký Rogozin.
  A „plavidla prodána jinému zákazníkovY“ je teda fakt síla. To snad ani nejde 😉

 491. nickname, my si pořád neuvědomujeme, že svět se mění (i bez našeho přičinění) takže předkové mohli a často měli jiné podmínky. Ještě ve středověku se například Lamanšský průliv dal při odlivu přebrodit. Což na kontakty mělo zajisté svůj vliv.

 492. 624-můžete dát nějaký odkaz na tuto informaci ? Se mi to ve středověku moc nezdá … Možná na tak před 5000-10000 lety …

 493. Rputi- 624 – přebrodit Lamanš ve středověku ??? To jste se sekla zhruba o 200 000 let.

 494. Z jedné knihy o kurtizánách, co jí nemůžu najít! 🙂

 495. 626

  To by Vilém Dobyvatel nemusel shánět tak veliké loďstvo 🙂

 496. Oteplovači já to osobně ve středověku nezkoušela, ale četla jsem to v docela seriozní publikaci. Pokud máte jiné informace, sem s nimi! 🙂

 497. 629

  To zdvihly sukně a přebrodily z Francie do Englicka ? 🙂

 498. 631-no a ta publikace je ? Ono je těžké dokazovat, co není 😉
  La Manche existuje ve své současné podobě minimálně od poslední doby ledové, průměrná hloubka je v desítkách metrů … To odliv nespraví.

 499. Halladine, v té knize psali výslovně „při odlivu“. Takže tak jednoduché to asi nebylo. Stačil příliv a byl průšvih. Na dobývání to asi nebylo, ale tipovala bych, že třeba naložit zboží na nějakou pramici a broděním za odlivu a klidného moře přetáhnout asi bylo možné.

  Nevím, nemám další informace, takže na tom ani nemohu trvat.
  Jen se mi tak něco míhá, že po nějaké bitvě byl kanál dlouho neprůjezdný, respektive velice nebezpečný, protože vraky ležely příliš blízko hladině. Takže s tou hloubkou kanálu to asi nebylo tak jednoduché.
  V každém pádě za prozkoumání by to stálo.

  Mimochodem zapomínáme, že v historické době se odehrály tzv. „malé doby ledové“, kdy hladina oceánů klesala všeobecně.

 500. Rputi, stále máš možnost vycouvat beze ztráty květinky.

 501. Ale lidi!
  Pročpak ne? Třeba tam přišel keltský Mojžíš a bouch holí o vlny a šup do Anglie. 🙂

 502. (598) AK, omluva za můj výrok ; opravdu Vás neznám,a nemám tudíž právo Vás hodnotit 🙁

  A díky za Kelina; hned jste mně po ránu „rozzářil“ den 🙂 A protože nerada někomu něco dlužím, dovolím si splatit Vám tento dluh takto:
  http://www.osud.cz/zapad-si-plati-internetove-trolly-pusobi-v-zoldu-velkych-medialnich-domu

  Předpokládám, že Putinovi agenti jsou přece jen placeni lépe( za to riziko, že je Kelin odhalí, asi mají rizikový příplatek 🙂

 503. No, Conan myslím prošel suchou nohou prakticky celý svět 🙂

 504. Muhehe – tak koukám, že o tom víte stejný kulový jako já, ale jste si „jistý“. Tak fajn! (_!_)

 505. A jestli mohu poprosit tu literaturu, co se tu nabízela… Dlouho jsem se nedostal k zajimave fantasy (dilem proto, ze nemam sanci rozebrat sbirku eknih zdedenych po otci 🙂 )

 506. Petře , to je na mě ?

  Prvé dva díly si můžeš stáhnout z uložto, předpokládám , že odzipovat umíš. 😉
  Ten třetí ti pošlu večer mailem.
  Ale varuju tě, ten začátek je docela rozvláčnej…. 🙂

 507. 642-kdo četl něco od Verneho ví, že žádný začátek není rozvláčnější … 😉

 508. NoName, nahodou, tajemny ostrov zacal in medias res… Pravdou je, ze po kratkem napinavem uvodu vse dopodrobna vysvetlil… 🙂

 509. 647-mým favoritem jsou Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsacovy. To jsem začal číst 3x, než jsem překonal tradiční uvedení do místa a prostředí děje. Ale stálo to za to 😉

 510. Ad znalosti z minulosti: informace z doby před mým narozením mám jen zprostředkované přes více či méně věrohodné svědky. Proto je pravdivé, když někdo řekne „vím, že nic nevím“. Nevím, ale na základě svědectví mohu předpokládat …

 511. Pan hejtman Mišák v politice nabral nějaké to kilo … Tedy hodně kil.

 512. (611) Hlavně by ti Římani museli vědět, žemají v nedohlednu něco hledat. IMHO se spokojili s dohlednem, toho bylo taky dost.
  (612) Já četl text v papírových Lidovkách, tam osobní setkání zmiňoval.
  (614) Dušane http://en.wikipedia.org/wiki/L'Anse_aux_Meadows
  (624) Byl by odkaz na to brodění LaManche? Slyším, či čtu to prvně.
  A mezitím už byl Ostap dokonalý.

 513. Mišák, nebude to lišák?
  Pan hejtman a senátor Novotný kandiduje v obecních volbách …

 514. Ostape 643 – Dík za ten link!
  Já fakt nevím, jen jsem to četla a teď mě to začíná vrtat hlavou, takže jak budu mít čas budu se tomu asi věnovat víc, neb jsem na to zvědavá. Uvidím, podám zprávu! 🙂

 515. 654- Mišák byl se mi zdá primátorem Otrokovic v době povodní v 97 a tehdy se zviditelnil rázným vystupováním (spousta starostů byla tehdy zaskočena a moc se nepředvedla), i když ne všichni hodnotí jeho tehdejší aktivity pozitivně.
  No a pak už stoupal a stoupal ..

 516. Mišák je od nás (Popov) a byl to kdysi taky štíhlý chlapec. Má deset sourozenců. Byl až do 1990 veterinář. Pak se stal starostou Otrokovic a byl opakovaně volen.

 517. 650 Zeman mi z profilu začíná něčím připomínat Husáka. Asi to čelo?

 518. 658 🙂 Já to nechtěla napsat, ale přesně to samé mne napadlo. Možná je něco ve vodě na Hradě

 519. Skimici, Andy – anebo vedlejší účinek stejných tabletek na zachování zbytků inteligence 🙂

 520. Pane Kunetko, to netuším, zato vím na 100%, že pokud bych přitakala, přilétla by sem okamžitě replika o tom, jak je moudrý a já ne a že nepamatuju Husáka a ble ble…takže „já neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde“:)

 521. 659

  Blbost, Andy!

  Každej ví, že Zeman vodu nepije ! 🙂

 522. Pokud máte čas, pusťte si Jakeše na Hrádečku. A po něm Události a komentáře. Z mého pohledu by byl dnes Jakeš souzen za pravicovou úchylku.

 523. Andy, já Husáka pamatuji maximálně jako puberťák. Zajímavé je – a vyjadřuje to „špecifiká“ slovenské politiky, že nejen, že přijal poslední pomazání, ale (prý) u jeho smrtelné postele byl i Čarnogurský ml, a Husák se ho v pŕátelském duchu ptal na zdraví otce…

  Nemám to stopro potvrzeno, ale dost tomu věřím.

 524. 662 já to nevím, Halladine. Nestýkám se s ním, nicméně předpokládám, že minimálně polívky mu vaří z vody a ne z becherovky.
  Zajímavé, já toho prevíta nesnáším, ale tohle si netroufnu, protože by mne jeho bývalí a současní fandové sežrali…a vy klidně:((

  No jo, co je dovoleno volovi, není dovoleno Jobovi.

  BTW, toto je zajímavé http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/348343-rusko-ma-se-zaclenenim-krymu-problemy-priznal-tamni-gubernator.html

  Pokud je to pravda, samozřejmě. Ani ne tak, že má Rusko problémy ble ble, ale jak řeší otázku menšin…skoro to vypadá, že přesně tak, jak vyčítalo Ukrajině ohledně Rusů na Krymu.
  Ale já tomu pochopitelně vůbec nerozumím.

 525. 664-v komunistické Povstalecké historii je scéna, ve které člen ilegálního vedení KSS G. Husák žádá ministra vnitra Šaňa Macha o schůzku ohledně zatčených odbojářů. Šaňo Mach Husáka přijme a ty dělníky nechá propustit.
  To poptání se na „tatu“ a žoviální diskusi s Čarnogurskám při recepci první „nové“ federální vlády popsal nejenom Čarnogurský, ale i jiní přítomní.

 526. Ad Husák: jeden z u nás vězněných. Kněží – spoluvězni mu v 80-tých psali, aby propustil politické vězně (Havla?), ale nepropustil. Prý se i ve vězení držel komunistických myšlenek a přemýšlel o návratu k moci.

 527. Andy, in re Krym: Nevim, zda někdo rozporoval, ze Rusové a Ukrajinci prakticky jedno jsou… Koneckoncu, jsem si pro oziveni zase vytahl Sinkiewicze – je to tak 🙂

 528. Rusové na Krymu nebyli a nejsou menšina, ale většina.

 529. Jo, možná na recepci, fakt už to až tak moc nedávám… 🙂

 530. Husák a Šaňo Mach:
  Vedle nás stojí úředník s taškou, napůl opilej už odpoledne a najednou vidím, jak asi pět napařenců nese na deklu od okurek chlapa, který začíná proslov: „Slovenky aj Slováci!!! Fašisti, to boli l’udia!!!“ (Hercovy kočky se ani nehnou.)
  * Nějaká recese?
  Žádná recese, to byl Šaňo Mach (ministr vnitra slovenského státu)! A pak Šaňo Mach pokračuje: „Čo na to povieš, Gusto?!“ A ten chlap s taškou vedle mě se otočí a říká: „Vieš čo, Šaňo? Bozaj ma v riť.“ To byl Husák! Oni byli všichni kamarádi, na Slovensku se to tak nebere. Jeden byl u fašistů, druhý u komunistů, ale stejně se všichni ožrali pod obraz na Centrálnom trhovisku.

  Zdroj: http://revue.idnes.cz/landovsky-sedet-a-kecat-to-mam-rad-dqs-/lidicky.aspx?c=2005mm29a06A

 531. Taky Šaňo Mach nedostal špagát , ale 30 led, pak sníženo na 25 a v roce 1968 amnestován.
  Zemřel 1980

 532. NoName, možná jsou většina, ale po vzoru Kosovští Albánci špatně, Srbové dobře je to pořád jen víceméně bezprávná menšina, která nemá nárok.
  Nebo je to už teď jinak?

 533. 674-západ (a tedy i my) protlačil řešení Albánci dobře, Srbové špatně. To je faktický stav.
  Z toho tedy vyplývá, že řešení „Rusové dobře, Ukrajinci špatně“ je taky OK. Protože stejné schéma, většina má nárok vybrat si.
  Vzor „Kosovští Albánci špatně, Srbové dobře“ nebyl v praxi aplikován.

 534. Mno, tatarština je na Krymu jeden z úředních jazyků. A pokud nějakej Tatar odmítne převzít ruské občanství, pak se nemůže divit, když ho v případě , že se protirusky angažuje ,vypověděj na Ukrajinu,jejíž občanství si ponechal.

 535. OK, ale pak je s podivem, že souhlasíte ( zcela zjevně) s oficiálním vyhnáním Tatarů, byť Albánci žádné Srby oficiálně nevyháněli( neoficiálně bezpochyby ano).

 536. Šaňo Mach, židov strach nedostal trest smrti, aby ten mohl být udělen Jozefovi Tisovi. Ve skutečnosti on byl hlavou pronásledování Židů na Slovensku. V civilizovaném státě by dostal za každého zabitého v Osvětimi tolik let jako za spoluúčast na vraždě. Pokud by nedostal provaz.

 537. 677-já s tím nesouhlasím, ani s vnucováním občanství Tatarům. Ruské úřady jednají kontraproduktivně, Tataři je nemůžou ohrozit. Ale oni to v těch končinách jinak neumí, jak dokazují poslední měsíce. Tam je to buď a nebo, neznají nic mezi.
  Na Krymu by Gándhí nepřežil týden (a v mnoha jiných končinách světa taky). Vlastně měl štěstí, že se postavil právě Britům.

 538. Šimone, podle dokumentů uvědomělí bojovníci z Hlinkovej gardy poskytovali rozhovory ještě v důchodu. Šaňo Mach byl pravidlo, ne výjimka.

 539. (664) Čarnogurský zase měl myslím nějaké příbuzné u „luďáků“, to jsou ta „špecifíká“. 😛
  (677) Neoficiálně ano, ovšem až po vyhánění Albánců Srby. Tedy v té nedávné historii, v té dávnější, na kterou občas odkazuji, tu ti, tu oni, podle toho jak měl kdo zrovna navrch, případně spojence.

 540. Andy, on je tu krapánek rozdíl. Ti Albánci vyhnali Srby všechny, Rusové jen ty,kteří nechtěj sekat dobrotu.
  Ani na orgány je nerozebíraj.
  Ostatně, nejsou v Rusku jediní tataři, A ti ruští jsou v pohodě. Dokonce ty krymské ukecávali, ať neblbnou.

 541. Čarnogurského otec byl poslancem Slovenského snemu za HSĽS.
  To mýtické vyhánění Albánců Srby v Kosovu fungovalo už v 80. letech tak, že bezpečně přespat se v Kosovu dalo jenom na policejní stanici. Pak se dá třeba zjistit, že než se Miloševič pustil do Albáců vojensky, UČK zlikvidovala nějaké ty poslance, policejní stanice a tak …

 542. Dobré odpoledne… Pozvolna dočítám a zjišťuji, že v hodnocení výrazně kladných postav jste zapomněli na chudáka Trautenberka… A Prachař se tolik snažil…

 543. Halladine, na mé otázky po důkazech o odebírání orgánů Albánskými hrdlořezy jste mi neodpověděl,takže teď už se nenamáhejte s tímhle připitomělým, v Outsidermedia a podobných plátcích nasbíraným přesvědčovacím materiálem.

  Zapomínáte, že, jak jsem mnohokrát deklarovala, pokládám Albánce a Srby za stejně rozdílné jako Ukrajince a Rusy:))

 544. Andy, googlovat umíte.

  V roce 2008 byl obviněn bývalou žalobkyní Mezinárodního tribunálu v Haagu pro zločiny spáchané v bývalé Jugoslávii Carlou del Ponteovou, že v roce 1999 osobně organizoval únos až tří stovek kosovských Srbů, kteří byli převezeni Albánie a tam jim byly lékaři odebírány tělesné orgány, které pak byly prodávány zájemcům v Evropě. Srbské oběti pak byly zavražděny a pohřbeny.

  Bohužel, svědci záhadně zemřeli, anebo se ztratili.

 545. 690 s tímhle už ani nevylejzejte:) Tohle jsme probrali s pravoslavným maniakem( tedy velmi se snažícím prosrbským diskutérem) Vodníkem stokrát a ani on nebyl schopen nic najít. Ty tři stovky vznikly tak, že srbské matky si v rozhovorech stěžovaly, že se jim ztratili hodní synové…a Ponte, záhadně obracející své názory též přihodila vyprávění, jak někde někdo v chýši u moře nalezl v jediné místnosti na kuchyňském stole pár kapek krve ( neví se zda lidské či nikoli) a kuchyńský nůž. To jsou všechny důkazy a dodnes jich víc není, jen důkazy kruhem, kdy jeden doktor vypráví, jak byl svědkem…vyprávění jiného doktora, případně srbské matky, která…pes jitrničku sežral.

  Takže sorry, tohle fakt ne…já beru mnohé vaše vygůglované informace za platné, ale tohle je skutečně naprostý blábol…viz mé poznámky k logistice atd. v minulé diskuzi.
  Googlovat umím, ale to si taky můžu vygooglovat, jak hrabě Dracula pil krev Míně…

 546. 689-ti Tataři Rusku tak nějak ublížit nemohou. Je zbytečné je buzerovat.
  A jaký je rozdíl mezi Chodorkovským a Abramovičem třeba ? Přišli k majetku stejným způsobem, akorát první se nepodřídil a druhý ano.
  Takže o lidských kvalitách to není.

 547. Ale to hrabě Dracula doopravdy dělal! Byl na to i dokumentární film 🙂

  A vážněji, v dnešním světě je prakticky nemožné najít pravdivou informaci…

 548. Orwell by měl radost. V 1984 se noviny musely pracně přepisovat a tisknout znovu, dnes je to jeden UPDATE v databázích.

 549. 689 … ani jeden z nich ale nebtl Tatar.
  Tatar je Porošenko. Dokonce Krymskej Tatar jak se chlubil v Kongresu (16.44)

  „Ukrajina bude vždy stát za Tatary, jejichž kultura je nyní na Krymu pošlapávána. Žádám vás, abyste ani vy nemlčeli o tom, co se tam děje. Já jsem krymský Tatar a za nic na světě bych se nevzdal své svobody.“
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-ctvrtek-18-zari-ukrajina-rusko-separatiste/r~80c0a2d43e3711e4b269002590604f2e/

  A umí si k sobě vybrat správné a odhodlané lidi.
  „Věřte mi, přehlídka vítězství bude! V ukrajinském Sevastopolu,“ prohlásil v kyjevském parlamentu Heletej poté, co jeho nominaci schválili poslanci.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-heletej-ministr-obrany-da7-/zahranicni.aspx?c=A140703_183722_zahranicni_aha

  Už se o ty Tatary nebojím.

 550. 693:))
  A teď, mám dojem, o tom je i nějaký časosběrný seriál

 551. 695-no ale to Heletej vyhlásil předtím, než Rusové použili tu taktickou atomovku.
  To úplně změnilo vyhlídky na dobytí Sevastopolu. Protože Rusové mají větší atomovky a co když je použijí ???

 552. skimici, tak nebyt toho, ze Rusko v zoufalstvi zacalo používat jaderne zbrane, tak by dosli jiste az do Moskvy… Sice v boji se slabe vyzbrojenymi separatisty, podporenymi par brigádami z Ruska, prisla UA o 65 procent techniky (dle Porosenka), ale duch armády je to, co se pocita…

 553. 699 vždyť to říkám, pohádky ovčí babičky…důkazy by bodly, tak sem s nimi. Vykuchané tělo, věcné důkazy, příjemnce toho srdce, viníci…aspoň něco, aspoň kapička krve prokazatelně lidská…prosíííím.

 554. Nezavisle na tom, ze si taktéž nemyslim, ze k nejakemu kupceni s organy doslo, Kosovo bylo hrubou chybou…

 555. A uz našli alespon kapicky krve Putina na tej východnej Ukrajině ???
  Nebo aspoň amforu, kterou tam přehlíd ??

 556. 703 tohle nedokážu posoudit a také to nesoudím…vzhledem k tamní situaci, naprosté převaze Albánců nad Srby a tomu, co se tam dělo a mohlo a zřejmě by se i dělo nadále…zkrátka kromě mnou navrhované zdi dvacet metrů vysoké kolem dokola a následnému vyvraždění všech všemi netuším, jak to tehdy jinak řešit.

 557. 698 já to myslel smrtelně vážně. Ministr obrany velké země, později asociované s Evropskou Unií si přece jen tak neplácá játra. Prezident téže země co má nedlouho poté standing ovation v Kongresu (což jistě není shromáždění nesvéprávných moronů) jistě ví co dělá. Tak se tomu prosím nepošklebujte!

 558. Andy, já v sobe ochotu se ztrapnit a říci o tom, co si myslím, že bylo chybou, že to bylo chybou, nacházím 🙂

 559. 707 no to je pěkný, ale pořád nevím, jak tehdy nechybovat…a to mne zajímá víc než pocity ztrapnění.

 560. Petře Kunetko,
  „…Dlouho jsem se nedostal k zajimave fantasy …“ hele, bacha! Já netvrdím, že Achája je zajímavá fantasy. Já jsem psal, že by se skimicovi mohla líbit. Je to poměrně brutální haluz (neboli odnož, jak říkáme my zdělanci) tohoto typu literatury a hlavní hrdinka, nejrůzněji hlušená, píchaná a mučená ošklivými bubáky se postupně stává ošklivým bubákem. Ve třetím díle dokonce maličko podesírám autora z nekontrolovaného rozjezdu, neboť ve spisovatelským ajfru hrdinku dostal do takovejch sraček, že jí mohlo zachránit a také zachránilo jakési deus ex machina. Ale konec dobrý, všechno dobré 🙂

 561. No… teď dočítám zbytek. Kdo jste bez problémů spocíval Verneovky, či třeba Jiráska (takové Sārē dē khilāpha *) v paňdžábštině je dost vopruz), tak vám bude první knihy Achája připadat jako poměrně svěží a stručné dílko.

  *) Proti všem

 562. to je zvláštní z prostředka věty mi vypadl začátek???
  …tak vám bude začátek první knihy…

 563. V Albánii (nikoli v Kosovu), kde se ty nezákonné transplantace měly provádět, přece dochází k mizení lidí. Viz případ tří českých turistů v roce 2001 (bratři Pavelkové a Tučková), kteří nebyli nikdy nalezeni. To snad nikdo nezpochybňuje.
  Zajímalo by mě, jak je v Albánii ošetřena problematika transplantací orgánů, jaký mají zákon, jaká je praxe na tamních klinikách atd. To se nikde nedozvíme.A přitom snad chceme Albánii do NATO a do EU, jestli se nemýlím.

 564. Mno, možná by bylo dobré, kdyby USA 14 dní potom,co uznalo UCK za teroristickou organizaci , nezměnily za 14 dní názor.

 565. 710 delikátně zvrhlé. Jsem někde na začátku jak ji ta macecha ponižuje a cítí přitom teplo v podbříšku. Jsem neměl zatím odvahu pokračovat …

 566. Jenomže unést turistu nebo vojáka kvůli orgánům bez testů … Nevíte, zda je zdravý, o kompatibilitě s bohatým kupcem ani nemluvím.

 567. 714 že v Albánii jsou schopni zabít a sežrat bratry Pavelkovy a slečnu Tučkovou, dokonce že jsou schopni to samé udělat s třista srbskými chlapci ( někde zase je to třista zdravých jedinců celkem, včetně Rusů atd.), tomu bych i věřila. Že naprosto beze svědků, stop, pozůstatků a čehokoli dokážou vyjmout použitelné orgány a distribuovat je tak, že se nikdy nenajde ani jeden příjemce ( na Zvědavci s oblibou spekulují, jak je vozí do Izraele zlotřilým židům), tomu prostě neuvěřím bez aspoň jediné nalezené ledviny:)

 568. Každému mu je dnes jasné, že kácovští albínci(*) žerou malé děti.
  (*)diskutér doplní dle libosti.

 569. Pohádky ovčí babičky
  http://outsidermedia.cz/Second-hand-s-lidskymi-organy/
  Vzhledem k tomu, že vím, jak skutečná transplantace probíhá, také tomu nevěřím. Ale přísnější dohled nad albánskými speciálními klinikami bych uvítala.
  Jen by mě zajímalo, jak byste chtěla verifikovat identitu darované a už implantované ledviny. Biopsií? Se svolením příjemce?

 570. Andy,

  podle čeho byste ty příjemce chtěla hledat ? 🙂
  Jen se ptám…….
  Nelegálně získané orgány se asi budou taky trasplantovat nelegálně – a ti pacienti,kterým bylo pomoženo maj důvody se nechlubit

 571. skimici,
  postupně začne přituhovat 😀 😀 😀 Poláci jsou, co se týče fantasy, docela dost kreativní. Třeba kočkodlak Xin je dost ujetá záležitost. Obrovské štěstí je, že polští autoři jsou placeni za celou knihu a ne za normostranu, jako je tomu v anglosaském světě, takže i série jsou celkem útlé sady knih. Anglosaské šíleně rozvláčné ságy typu trpaslík, Elf a člověk někam jdou, cestou kdeco rozflákaj, pozabíjej a nakonec zničej něco, co bylo dlouho s obrovským úsilím budováno a mají z toho nelíčenou radost, jsou už docela ohrané, steam punk už taky netáhne – tam je dost problém vůbec něco kvalitního napsat, a současná upírská vlna je totální sračka pro buzeranty či dívky pokryté panenským pelem. To se vůbec nedá číst.
  Hungry games je sice snaha o tvrďárnu, ale čtenář odchovaný Kulhánkem se místy otřásá smíchem a místy usíná nudou.
  Mmch – Conan nechodil jenom pěšky (koneckonců žil na superkontinentu Pangea 🙂 ) ale jezdil na lodi s pirátkou Belit http://31.media.tumblr.com/tumblr_lztm70iMby1qmg4b2o1_500.jpg , dokud mu jí nevoběsil na ráhně vokřídlenej bubák. Pak zase chodil pěšky, případně měnil souřadnice koňmo.

 572. (684) Všechny? Tak se podívejte třeba na Mitrovicu.
  (688) Oni se ani Chorvati a Bosňáýci nuijak zásadně neliší, snad jen dříve předlitavští Slovinci. To už tu bylo mockrát a fandové Baníku stále fandí.
  (693) Spíš tu pravdivou ověřit. Pravdivé informace jsou, ovšem utopené v polo či nepravdivých a možnostzi ověření prakticky nulové.
  (700) Ty orgány na transplantace jsou logisticky dost náročné, ne? Výběr, aby to „pasovalo“, odebrání, transport, zamontování …..
  Pokud by byly hledány orgány pro konkrétní osobu, jak vybrat vhodného, dosud žijícího dárce a rozebrat ho? Pokud by byl nejdřív rozebraný dárce, jak najít narychlo dost mohovitého a blízkého příjemce? Vše navíc v utajení …….
  (703) Hrubými chybami. Nevím o nikom, kdo by tam udělal něco dobře, od počátku současné tahanice.
  (715) A tím by UCK zmizela se světa?

 573. 922 jistě. Znamená to, že jsou do smrti v ilegalitě…z těch třista lidí,co najednou přestali chodit na dialýzy a kontroly( údajně boháči ze Západu a Izraele) nenajde nikdo ani jediného?
  Halladine, zkuste zapomenout na to, že mi musíte povinně oponovat, protože by vás přestali mít lidi rádi a zkuste aspoň vy, lékař, vyvrátit mé námitky.

 574. No když já mám pocit, že ta Ponteová je dost zkušená na to, aby o nečem neplácala jako se plácá tady.
  Já bych to viděl jako rozjetý byznis nějakého albánského kmotra, který to zkusil a z důvodů, které třeba uvádí Andy a další, to pochopitelně zkrachovalo. Ale stopy po tom pokusu zůstaly.

 575. Albánie je země musulmanská, takže stopy třeba vedou na kliniky v Saudi, či Emirátech. A zkuste jako západní novinář po něčem pátrat v těchto zemích. Mám pocit, že jsem někde četl o provaleném průseru s nelegálními odběry orgánů na arabském poloostrově – vítr odfoukal nějaký vyrabovaný mrtvoly v poušti. Že prej některé zdrojové organismy dokonce do tý pouště byly odváženy ještě živý. Je to tak rok, dva zpátky.
  I naftovej šejk je člověk a nějakej ten orgán semotamo potřebuje 🙂

 576. ptakopysku, mane mne napadana… není to něco, jako pise… sakra, jak se to jen jmenovala… hrdina a hrdinka si hrali na lovce upiru, přitom si je jeden opravdovy chytl a celkem efektivne, i sexualne mucil…

  Sakra, nespomenu si jmeno autorky, bylo to dost naturalisticke (nestydel bych se prirovnani ke Kulhankovi, ac pozice v lize prece jen jina), vim, ze v tom jmenu mela něco jako Naomi nebo Nieder…

  Pamet 🙂

 577. Vaše starosti na mou hlavu 🙂

  Máme termín a nestíhám všechno číst. Ale otázala bych se k tomu odběru orgánů:

  jak dlouho po odebrání lze transplantovat orgány? Mám takový dojem, že spíš v řádu hodin, než dnů. Prodej tříset orgánů najednou se mi tedy nezdá zrovna moc reálný.
  Navíc mám svoje pochybnosti, že by orgány k transplantaci bylo možno odebírat kuchyňským nožem na stole někde v chalupě.

 578. Když dokázala legalizovat orgány odebrané vězňům Čína, tak to jiní dokáží také.

 579. Mno, proč by měl být problém držet zajatce v nějakém lágru, udělat jim testy a odebírat orgány na míru ? A v příslušném termínu ?
  Jistě že to nebylo tak, že by je okamžitě vykuchali, a pak teprve sháněli zákazníky.

 580. Stopy zatím nevedly nikam, ani k Saúdům, kteří, co si budeme namlouvat, si můžou sehnat ve svém absolitistickém režimu, kde žádná komise pro práva vězňů atd. nechodí na kontroly, kolik chtějí, vlastních prověřených v klidu, zda jsou dárci zdraví etc..

  Zkrátka, spekulovat je možno o čemkoli, ale myslím, že Kosovští Albánci mají dost na hrbu za prokazatelný obchod s drogami atd. a není třeba z nich dělat něco, co nejsou…byť by jistě orgány tříset srbských jonáků rádi prodali.
  Stejně jako by srbští jonáci s klidem prodali na orgány třista albánců.

 581. 727 – Ptakopysku, to máš z toho, že furt čteš ty úchylárny :-p

 582. 731 – Haladine souhlas
  A proc ne vlastní ? – kdyz to někdo jiný nabízí ??
  Navíc bez nutnosti pokoutní likvidace ostatků, proste jen čistě ošetřené lidské drůbky již s certifikátem kompatibility ?

 583. 731 nepište „by“. Pište: byly nalezeny stopy lágru, kosti, mapován pohyb letadel z lágru do nemocnice v XY, svědek, který má fotografie lágru, kostí, operace, vězňů…

  Prostě cokoli. Jinak jsou to jen blafy a silně zpochybňují i podobné blafy o dalších zločincích.

 584. Jo, Andy , Al Kapoun se taky ničeho kromě daňových úniků nedopustil 🙂

 585. Ptakopysku ad 723 –
  Anglosaské šíleně rozvláčné ságy typu trpaslík, Elf a člověk někam jdou, cestou kdeco rozflákaj, pozabíjej a nakonec zničej něco, co bylo dlouho s obrovským úsilím budováno a mají z toho nelíčenou radost,
  Angosasští autoři objevili sovětské válečné filmy z padesátých a šedesátých let a metrový sníh v rozkvetlém březovém háji se jim zdál nudný? ???

 586. Andy ad 725 – vzpamatuj se! Ty jsi tady (jediný, poslední) oponent, ne Halladin!

 587. Šumaváku, jako právník jsem se raději k tzv. důkazům nevyjadřoval. Oponuji stejně jako Andy, Halladine opravdu neoponuje, jen chce mít poslední slovo.

 588. Hlavně si myslím, že o organizaci kriminálního podsvětí nemáme nejmenší potuchy a kdybychom měli, padala by nám nejspíš brada, aniž bychom se zmohli na jedinou poznámku. 😀
  Zrovna tak dobře se můžeme dohadovat, nad vyloupeným nevyloupitelným trezorem a tvrdit, že to prostě není možný. 😀 😀

 589. Nickname,

  já netransplantuju, ale na vojně jsem na Dooupově tahal jednomu vojákovi kořen kapesním nožem 🙂

 590. Martine TT – kdyby chtěl mít poslední slovo, tak prostě řekne: „Tak si to kup!! a je po diskusi. 😀

 591. Nickname – nevyjadruji se k pravdivosti svedectvi, ale ono je rozdil mezi skalpelem, ktery tam meli, a necim, cim je nutno prerazit zebro. . .a kdyz nemeli nuzky, tak u polomrtvoly je asi jedno, co pouziji. . .napr nohu od stolu, sekeru, pajsr nebo bajonet.
  Videl jste nekdy nastroj patologa zvany páčidlo na lebku? Zlatej bajonet. . .

 592. Šumaváku,
  absolutní nerozbitnost hlavního hrdiny (u anglosaské fantasy povýšená na celou grupu) je primární vlastností ruských válečných filmů a američtí filmaři defakto jenom opisovali 😀
  Jak se sakra jenom jmenovala ta monumentální epopej o Velké vlastenecké válce? Její hrdina byl lepší než Frodo Pytlík, protože se dostal až do Berlína.

 593. dobré odpoledne,

  ještě transplantujete?

  No, já jsem zdravotnický laik, ale myslím, že odběr orgánů vyžaduje velmi přisné hygienické podmínky a špičkové vybavení. Zrovna tak transport.

  Jedna věc je legalizace, což se ale taky nedá udělat zrovna jednoduše, druhá věc je technické možnosti.
  OK, jsem ochotna připustit, že je technicky řešitelné, mít nějaký sběrný tábor, držet tam kandidáty k odběru a ve vhodnou chvíli použít. Ale ten šoičkově vybavenej a sterilní operační sál mít musíte a ty lidi, než budou k použití, musíte držet v nějakých slušných podmínkách, aby byly orgány v přijatelné kondici a dárci nepomřeli hladem nebo na infekce dřív, než se najde odbyt.

  Ale nevykládejte mi, že je použitelný na transplantaci orgán, který vykuchne nějaký řezník někde v chatrči kuchyňským nožem.

  Mimochodem, jak dlouho po vynětí lze orgán použít? Ptala jsem se a nikdo neodpověděl.
  Tuším, že většinou je to otázka několika hodin a to při pečlivém ošetření a šetrném transportu za speciálních podmínek.

 594. „Asvabažděnie“bneboli Osvobození, ptakopysku.

  Ale hrdina byl možná nerozbitnej, ale nenesmrtelnej, protože nakonec bídně zahynul – utopil se v zatopeném metru.

  Konec přestávky, jdu se věnovat rourám.
  U nás děláme všichni všechno 🙂

 595. maYdo,
  nejdřív definice:
  Teplá ischémie je doba od zastavení krevního oběhu v odebíraném orgánu do jeho podchlazení.

  Studená ischémie je doba od podchlazení orgánu do zahájení reperfuze.
  Kromě hypotermie se k ochraně orgánů používají speciální konzervační a vyživující roztoky, které brání vzniku tkáňového otoku.
  Tolerovaná doba studené ischémie se liší podle druhu orgánu, u ledvin je to doba 36 – 48 hod, pro játra platí 12 – 18 hod, pro srdce, plíce a ostatní orgány platí doba do 5 hod.

  Laicky řečeno, když je narychtovanej přepravní box v podobě chladící krabice se kterou jezdíš na dovču, tak transport fakt není problém. Kdyby někdo třeba v Saudi potřeboval pajšl, tak by to Albánci asi nestíhali vykuchat a odtransportovat. Jatýrka, nebo ledvinky by se stihnout v pohodě daly. Když by byl aeroplán nastartovanej a operační sál s personálem a pacošem na druhý straně připravenej…

 596. (730) U vězně je známá jeho „dárcovská konfigurace“. Může tedy být zabit až když je potřeba, nebo naopak, když je potřeba ho zabít, může se hledat v registru, zda někdo kousek nepotřebuje. Je tedy potřeba registr nabídky, poptávky, nejlépe oba. Dost velký totalitní stát jako Čína to snad zvládá.

 597. Maydo,
  pokud chceš jen srdce, a nehodláš pacienta sešívat,můžeš ten hrudník otevřít i nesterilně.
  Samotné srdce už ovšem musíš vybavit sterilně , ale to fakt není problém, pro dva chirurgy, kteří si pro to srdce přijeli.
  A co se týká toho bajonetu..
  Naši vojáci nosili bajonet v kožené pochvě, ovšem Rusové měli bajonet k AK 47 v dřevěném futrálu .
  Byl( na tom futrálu ) čep, na který se dal nasadit ten bajonet dírkou ve střence, a vznikly tak kleště k přeštípávání drátěných zátarasů.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/AK-47#mediaviewer/File:03_akm.jpg
  S trochou námahy by s tím šlo i to žebro přestřihnout
  No a jelikož UCK dostala od němců výzbroj po dederonech………

 598. 751 … Oops maYdo – mam nejakej chlup na iPadu a cetl jsem ´jdu se venovat couram´ S dovetkem ze u nas delame vsichni vsechno.
  Malem jsem to upustil 🙂
  Jdu se taky venovat rouram. To pivo dneska potrebuju jak sul abych si mohl precist aspon tak tri ctyri stranky te knizky polskeho autora.
  Mozna zkusim spis neco lehciho. Treba Dobrodruzstvi sabotera Lilina. To neni tak naturalisticke…

 599. Aerokarle,
  blbě utajuje… Napadá mě hned několik metod, aby se to nerozkecalo. 😀
  Ale uvažováno čistě teoreticky – u některých orgánů by se v pohodě dal stíhat export do celé Evropy plus Blízký východ.
  Když už by někdo posílal pro orgán aeroplán a zajistil letovou trasu, určitě by vyšetřil i pár drobnejch na to, aby klinika poslala svého Mengeleho, který orgán odborně odebere a připraví pro transport.

 600. Jo, já vím, ale v souhrnu mi to dává spíše nereálnost.
  Když už někdo posílá aeroplán, utajuje, etc, tak asi chce dobrou shodu. A kolik lidí je třeba prověřit, aby se ta shoda našla? IMHO dost, ale můj obor to není, takže snad někdo ví více. Předpokládal bych, že tisíce potenciálních a nedobrovolných dárců se zjištěnými parametry asi neměli.

 601. Velmi se obávám, že registr čekatelů s potřebnými údaji existuje, nejen regionální, ale i celoevropský, u těch orgánů, kde je delší doba k transplantaci, možná i vyšší.
  Stejně tak jsem přesvědčen, že spousta zdravotních zařízení k němu bude mít přístup.Jinak by neměl smysl.
  Kde berete jistotu, že ty orgány by byly odebírány jen ve stanu bajonetem?
  Že by do toho mohla být zapojena třeba nějaká( nebo nějaké) „okresní“ nemocnice zcela vylučujete?
  Kšeft je kšeft a o peníze šlo v první řadě…
  A Francouzi říkají: není kouře bez ohýnku; cestovatelé, kteří v Africe holýma rukama přemohli lva, připouštějí, že v tom křoví něco chrastit muselo!
  A v Doněcku byli tisíce a tisíce ruských vojáků se stovkami a stovkami tanků a přesto není ani jedna fotka, jen asi tři očití svědci a vyzvědačka Máša.
  Takže kdo věří na ruskou armádu v Luhansku a Doněcku, měl by věřit i na odběr orgánů k nelegálním transplantacím v Kosovu, ne?

 602. Registr čekatelů i dárců existuje, dokonce snad i dva registry, ale oficiální, bez odběrů „nadivoko“.

 603. Registr dárců asi existuje dost těžko.
  Pochybuju, že by se někdo nechal napsat do registrů dárců srdce,jater, nebo jjen ledvin. :-).
  Pokud se někde rozfáká nějakej motorkář( zum beispiel) tak se vyšetří a nechá se vyhledat v databázi potenciální příjemce,který má co nejshodnější vlastnosti.

 604. Zmožená po celodenním shonu na poli-roli a hlavně v meziskladu brambor při jejich přebírání a třídění, jsem zasedla k netu – a tady transplantace orgánů.
  A při poslechu rozhlasu při třídění brambor mne napadla jedna myšlenka: Uznáme právo kohokoli na vytvoření vlastního státu, resp. připojení k jinému dubisku, tak proč, když víme, že Kosovo byla chyba – a chyba se může stát, ale nesmí se opakovat, proč Krym ano a co ISIL???? Co na

 605. Kurnik – předčasný enter. Leč otázka byla položena. Kosovo ne, Krym ano, ISIL – ? Nebo je to vše právě o těch zavrhovaných emocech, empatiích, vlastnímu vnímání nebo jen prostě o „národním zájmu“ – nás tady zde.

 606. Dobré odpoledne. Prší a prší. Ad svědek v TV, který byl přítomen odběru srdce. Znám historky o tom, čím si ortopedové vypomáhají, když zapomenou objednat správné klíče na vyndání „vnitřní dlahy“ (muži a ženy v bílém prominou). Pokud v Albánii nebo v Albeny farmy na orgány byly, bylo by pravděpodobnější, kdyby byl svědek přítomen odběru např. ledviny. Takto mi důkaz přijde jako fabulace, která má dokázat, že Albánci vytrhli Srbovi srdce z těla. Netřeba dokládat, že mýtus o vytržení srdce dodnes žije. Vytrhnout ledvinu – jak se vlastně vyndá ledvina? Co játra? Je dárce na břiše nebo na zádech? … Zde je to jednoduché … vytrhli mu srdce za živa … a prodali ho Židovi…
  Chybí příběh o vysávání a prodeji krve, krevní plazmy.

 607. Kosovo je jedna věc, ale co ti dárci plazmy v Rakousku za 20 Euro ze Znojemska ? To je kauza, ČRo se jí dnes věnoval celý den !

 608. ——POZOR !
  Městská knihovna, Mariánské náměstí
  PRAHA INDUSTRIÁLNÍ ÉRY – STÁLE PŘÍTOMNÁ I MIZEJÍCÍ Přednáší Ing. arch. Radim Gabor. Vstupné 40 Kč, malý sál od 17 hod.
  25. 9. Dolní Holešovice. Areály jatek, plynárny a pivovaru. Řeka a přístav. Ukázky nerealizovaných plánů na přestavbu. Odraz místních reálií ve slovesné, výtvarné či vizuální kultuře.
  ——POHOV !

 609. 756 – to jste jako myslel, skimici, že se jdu brodit přes kanál LaManche? 🙂

  Jetsůi to takhle nevzniklo, to slovo „coura“
  Holky měly z toho brodění ucouraný sukně a tak s ejim začalo říkat coury 😀

 610. Šumavák napsal:
  22.9.2014 v 17.16
  Andy ad 725 – vzpamatuj se! Ty jsi tady (jediný, poslední) oponent, ne Halladin!

  Děkuji, takovou lichotku jsem už zde ani nečekala. Po přeměně echt pravičáckého blogu na echt socialistický- ovšem čistě národně socialistický je mi ctí být poslední oponent.

  Ohne srande.

 611. (736) Dano:
  „….Kosovo byla chyba – a chyba se může stát…,
  Myslím, že Kosovo nebyla chyba, ale úmysl; zcela určitě to nebyl omyl, který by šel omluvit slovy: tak jsme se spletli ! Ostatně i za chyby se platí ! Odškodnil snad někdo za ty mrtvé a za škody na majetku ? Omluvil se někdo ?
  Tak se podívejte :Uloupené Kosovo (zakázaný dokument ČT)
  http://www.youtube.com/watch?v=QWcSFCmgx_g&feature=share

  Ostatně- v souvislosti s Kosovem haagský soud prohlásil, že právo na sebeurčení není v rozporu s mezinárodním právem – a to-pokud se nemýlím- v Kosovu ani žádné referendum neproběhlo 🙁

 612. maYdo,
  holkám, které se couraly po břehu Vltavy se říkávalo „haldecké“. Protože se zákazníky hříšně obcovaly mezi haldami písku, které měly na nábřeží pískaři. Patřily na nejnižší stupeň v hierarchii pražských nevěstek, helmbrechtnic a děv povětrných.

 613. (769) taky se tady ,Andy, cítíte jako „osamělý kůl v plotě“ ? 🙂

 614. A isil začal s chemickou válkou.
  Podle Hlasu Ruska zahynulo 300 iráckých vojáků

 615. Dano, Kosovo je kolébka Srbska od 6-7 století. I kulturně a nábožensky – sídlo srbského pravoslavného patriarchy s většinou slovanského obyvatelstva. r.1389 se na Kosovském poli odehrála slavná bitva, kde Turci porazili knížete Lazara a Srbsko se dostalo pod tureckou nadvládu na cca 500 let. Albánci v průběhu doby přijali muslimskou víru (bylo to výhodnější).
  Po II.WW a vzniku Jugoslavie přiznal Tito Albáncům jako menšině autonomii a Jugoslavie je výrazně podporovala. Což mělo za následek náramné rozmnožení Albánců a utiskování a posléze vyhánění Srbů.
  Prostě Kosovo je „odjakživa“ srbské!
  Krym je „odjakživa“ ruský!

  Tak proto Kosovo ne a Krym ano!

 616. Ono to vyhánění srbů začalo už za WWII, bylo jich vyhnáno asi sto tisíc, několik tisíc zabito.
  A po válce, prý v zájmu usmíření, TIto zakázal těm vyhnaným návrat do Kosova.

 617. no… jestli se pravicovost vyznačuje neznalostí historie (otázkou je zda záměrnou, či opravdovou), provoláváním úderných hesel, ignorováním logiky… Proč ne? 😀 😀 😀

 618. Rputi,
  zadel se v některých subkulturách píše takhle: (_._)

 619. Rputi, 776 – otázka zněla jinak: Kosovo ne, Krym ano, ISIL – ? A právě postoj k ISILu mne zajímá. Tak ano nebo ne?

 620. No jak se koukám, už zase se tady vynořilo hejno moderátorů diskuze a soudců diskutujících. Nechcete už fakt toho poštěkávání po jinonázorových diskutérech nechat? Kdo to má furt přeskakovat!?

 621. Ne, Westíku, cítím se tady jako jediný živý a myslící člověk mezi kůly.
  Tedy, občas sem ještě další živý zavítá, jako např. dnes Dana, ale to už jsou jen poslední záchvěvy v tomhle lese:)

 622. Quivisi – jaký máte názor vy na vznik státu ISIL? A proč?

 623. Když už jsme u toho politického filosofování, třeba bychom se mohli zeptat „Obilí ano, řepka ne, a co takhle sněť slezinná?“ Myslím, že by to hezky zapadlo do PPP A+D 😀 😀 😀

 624. Dano – já se obávám, že nerozumím?! Na co se to vlastně ptáš? Zda-li kalifát ano či ne?

 625. Andy,
  při vší úctě, označit tento blog za „národně socialistický“ je drobátko za hranou, nemyslíte ?

 626. Westíku – 771 – taky jste neodpověděla. Vybrala jste si jen rozinku. Do citrónu se vám nechce.

 627. Vznik „státu“ ISIL? Dano, jak se definuje „stát“? To „valašské Království“ taky přirovnáte ke státu?

 628. Rputi, prtám se, jaký máš názor – postoj – na vznikající nový stát ISIL. Podle zatímních informací se formuje na části území tří států. Tak se ptám: Má právo vzniknout? Máme jej tolerovat nebo zabránit jeho vzniku všemi prostředky? A proč? Proč, když Krym ano. (to je provokace z mé strany,leč za chvíli to budou muset řešit státníci).

 629. No schválně – co definuje stát a co z toho má a co nemá území ovládané a prohlašované za ISIL?

 630. Quivisi, nějak mi unikly informace o vzniku valašské armády bojovníků za valašské ideje, kteří mečem ohnivým bijí jinověrce.

 631. Já se ptal první? Tohle je pokus olaciné vyklouznutí. To se tu stává.

 632. Dano, takže vznik státu spojujete jen s bojem mečem ohnivým? Tak to asi Slovensko nejni stát.

 633. Dano, pokud se vyjádřím jemně, tak jsi vedle, jak ta jedle.
  „Stát ISIL“ jak to nazýváš se neformuje na území tří států jako nový stát, ale jako základna pro světovou expanzi, neb celý svět má být jediným chalifátem s jednou vírou. Pro nejbližších 5 let plánují obsadit – viz mapka. Při té příležitosti hodlají vyvraždit všechny, kdo nevyznávají muslimskou víru nebo je nevyznávají tak, jak si ISIL přeje.
  http://svobodnenoviny.eu/isil-chteji-do-peti-let-ovladnout-evropu/

  Co je tady, prosím, k dumání? Kde je jaký prostor k zaujímání postojů? 😀 😀 😀

 634. Dano, toto by si snad měli rozhodnout místní, ne? Ať už lidi, kteří tam žijí, nebo jejich vlády. Pokud vím, irácká ani syrská vláda není z akcí USA nijak nadšena (koneckonců Spojené státy bojovníky ISIL ještě nedávno podporovaly), Syrská se proti bombardování také ohrazovala. Proslýchá se, že došlo k nějakým dohodám, takže Syřani snad nakonec nebudou sestřelovat americká letadla, ale jestli je to pravda… A co chtějí místní obyvatelé si netroufám odhadovat.

  V našem zájmu existence Islámského státu určitě není. Na druhou stranu podle mě není v našem zájmu ani likvidace Asada – přičemž není jisté, jestli to USA přece jen nevezme jedním vrzem oboje.

 635. Nikoli, quivisi, první otázku jsem položila já.
  Takže znovu: Média již otevřeně píší-informují – o státu ISIL. Má tento stát právo na existenci, uznání? A bez vytáček.

 636. Co to tady řešíte? ISIL samozřejmě ne, neboť je založen na nám nepřátelských ideách. Krym nám nijak nepřátelský není, ať si dělají, co je jim libo. Kosovo – soft verze ISILu.
  Nějaké právo na sebeurčení není v této souvislosti relevantní.
  Vedeme válku s islámem a cílem by mělo být jeho zničení, nebo alespoň naprostá pacifikace.

 637. Dano, ptala jste se na vznik „státu ISIL“. Já se ptal jako první na definici státu. Tak se nevykrucujte.

 638. Ostape, asi záleží, jakého vyznání místní jsou. Třeba Kurdové prchají, jak můžou a Turecko bylo nuceno uzavřít hranice.
  Nicméně Rpuť klepla hřebíček – v našem zájmu existence ISIL není. Takže při hodnocení jakékoli situace na světě jde v prvé řadě o „náš zájem“. Teda až na Krym. :-))))

 639. Ahoj. Udávat se nemá, ale nahlásit to musím. Paní meteoroložka dnes při počasí před zprávami na ČT1 prohlásila, že Slunce vstupuje do znamení Vah. To je samozřejmě úplná pitomost. Slunce se promítá do souhvězdí Panny a bude tam ještě dost dlouho. Do Vah vstoupí někdy v listopadu. No já vím, že to tak dřív bylo a vlivem precese zemské osy už není. Proč ale tyhle astrologické nesmysly ČT hlásá ? Kdy přijde řada na alchymii ?

 640. Dano, řekl bych, že otázka ISIL není záležitost práva národů na sebeurčení (bojovníci se rekrutují, pokud se nepletu, spíše z zahraničí), takže v tomto směru mohou být zajedno jak ti, kteří dávají přednost tomu, co chtějí lidi co tam žijí, tak ti, kteří upřednostňují neměnnost státních hranic.

 641. Quivisi, odpovědět otázkou je neslušné. Nicméně – bojovníci ve jménu islámu dobyté a obsazené území označují jako stát ISIL. Atributy státu je nezajímají. Prostě tady je naše a je to stát.

 642. 763 Dano
  Postulujete: Uznáme právo kohokoli na vytvoření vlastního státu, resp. připojení k jinému dubisku
  Na co se vlastně následně ptáte?

 643. Ostape – já jen chtěla upozornit na fakt, že při posuzování jakékoli politické situace kdekoli ji hodnotíme z pohledu „našeho zájmu“ – t.j. emocí, historických zkušeností a vlastních obav. A řeči o sebeurčení, místním národu a pod. jsou jen krajkou na utěrce.

 644. Ne, Dano – to napsal Ostap, ale je to jedno, já s ním souhlasím.
  Ty ale směšuješ územní nároky a vražednou ideologii. ISIL nemá žádné právo na nějaké území, neexistuje jeden jediný důvod, proč by mu takové právo mělo být přiřčeno!

 645. Skimici – na to, jak se zachováme ke vznikajícímu útvaru ISIL. Zda si řekneme, že o něm musí rozhodnout místní nebo zda situaci vyhodnotíme jako zvlášť nebezpečnou pro „nás“ a budeme preventivně konat.

 646. Trochu OT
  Chtěl jsem se podívat na životopis našeho nejvyššího jenerála. A tak jsem se v české Wiki dočetl: „Jeho jednotka byla vyslána, aby zachránila odříznuté francouzské vojáky, kteří byli ve válečné zóně mezi Srby a Chorvaty.“ Totéž praví i Wiki slovenská. Na německé Wiki je však explicitně uvedeno „francouzskou jednotku, která se v důsledku chorvatské ofenzivy dostala do bezvýchodné situace“. Ovšem dnešní BabišFrontaDnes uvádí bez zavádání, že ti Francouzové byli vysvobozeni ze srbského obklíčení. Není tam někde zaměstnán Winston Smith?

 647. Rputi, zapomínáš na základní postulát: Silnější pes….

 648. Odpovědět otázkou je v pořádku, pokud následujcí otázka může upřesnit odpověď na otázku první. Ostatně z dalších odpovědí by vám mělo být jasno i bez otázky.

 649. Dano, ad 800 – ano, jakákoli situace kdekoli na světě by měla být posuzována prizmatem našeho zájmu.
  I ten Krym – rozhodně není v mém zájmu, aby byl Krym součástí naprosto nevypočitatelného státu warlordů, kdy nevíme, kam se to zvrtne třeba za 5-10 let. A kde bude neustále latentní občanská válka. Východní Ukrajina je momentálně největší problém, ale zdaleka ne jediný. Proto nevím, proč bych měl jakkoli podporovat setrvání Krymu v rámci Ukrajiny. Problémy by se jen zvětšily.

 650. Omlouvám se, musím odkráčet.
  Svým vstupem jsem jen chtěla říct, že vždy, každou situaci posuzujeme ze svého sobeckého hlediska a řeči o sebeurčení, místním obyvatelstvu, nezasahování zvenčí… jsou jen takový folklór…. Prostě vždy je to jinak. Podle okolností.
  Hezký večer.

 651. (788) nevím, Dano, co chcete slyšet ? Pokud jsem se něco dozvěděla, co je ISIL, tak je to IMHO snůška muslimských žoldáků a dobrodruhů ze všech států Středního východu a z Evropy. Co je spojuje a co je smyslem tohoto seskupení v jakýsi samostatný stát (kromě svržení Assáda v Sýrii) byste se spíše měla zeptat v Bílém domě anebo v Izraeli( údajně šéfem tohoto seskupení je agent Mossadu ) 🙁 To nejsou Kurdové , u nichž bych samostatný státní útvar viděla spíše 🙁

 652. Dano, jistě, že hodnotíme i z hlediska našich zájmů. Ale máte snad pocit, že je naším zájmem dvojí metr v mezinárodní politice? Je naším zájmem vyzbrojovat „umírněné“ islamisty a pak se divit, že nebyli tak umírnění? Kritizovat jiné za něco, co sami děláme? Nedodržovat dohody – třeba s Janukovičem letos v zimě? Je naším zájmem za každou cenu provokovat Rusy?

  Přesně na tomhle totiž stojí kritika, která zaznívá v diskusích na tomhle webu.

 653. >> Dana
  Dnes jsem na CNN viděl ty místní, jak prchají do ciziny před oněmi příchozími co vytvářejí svým postupem onen stát Isil. Tedy z tohoto hlediska by se mi mohlo jevit trvání na odpovědi poněkud iracionální.
  Ale nechci zůstat dlužen odpověď: Krym – ANO, Kosovo – pomínečné ANO, tedy pokud by Albánci dávali na kosovském území stejnou šanci Srbům jakou po nátlaku té rádobyrozumné atlantické civilizace vyzískali oni sami, Isil – NE, stejně jako se nemohly stát státem ony hordy marodérů za třicetileté války.

 654. Folklór je folklór, chlór je závažnější.
  A právě čtu, že se bojovníci „státu ISIL“ v červenci se severozápadně od Bagdádu zmocnili chemičky, v níž se nacházely vyřazené, přesto však použitelné střely s chemickými náplněmi.
  To zírám, Syrie měla být bombardována, že nezničila své chemické zbraně a najednou se v Iráku, který jsem považoval podle odchodu amerických vojsk za prověřený stát, najdou chemické zbraně, kterých si zřejmě Američané nevšimli.

 655. 808 Dano -Ne ne
  Nejste konsistentní s Vaším postulátem ad 763. Znovu prosím. Uznáme nebo neuznáme?

 656. Rozumíte dotazu moc dobře, ale nechcete odpovědět. Až si IS vybojuje a vyhlásí vlastní stát, budete to považovat za oprávněný projev sebeurčení? A proč? Nebo ne? A proč ne?

 657. Dano, stejně dobře se mě můžeš ptát a chtít zdůvodnit proč jím jabka a nejím tenisáky, když přece obojí je kulaté.
  Směšuješ dohromady dvě věci, které spolu vůbec nesouvisí!
  Krym je autonomní území a tedy stát, ISIL je ideologie.
  Neexistuje jediný důvod proč by s touto ideologií byl kdokoliv jiný povinen souhlasit.

 658. quivisi,
  chlór není považován za bojovou chemickou látku, takže chlóru mohl mít Saddám kolik chtěl, podobně jako fluóru, brómu, jódu… pokud s tím samozřejmě netrávil Kurdy.

 659. Ptakopysku, pokud čtu, že to bylo ve hlavicích granátů, tak to asi na chemické pokusy nebylo. Asi je v definici bojových látek mezírka.

 660. quivisi,
  aha, já to nečetl. To je ovšem jiná káva. Evidentně mezinárodní komise v Iráku pracovala stejně kvalitně jako pracuje ta, co vyšetřuje sestřelení malajsijského letadla. Myslím, že George Bush by měl vstát ze sesle a nakopat jim prdel.

 661. Ne, martine – to co tady na nás zkoušíš, je pustá demagogie! Podsouváš nám k rozhodování zcela falešné premisy!
  ISIL není stát, ale pouhá ideologie, která se snaží sebrat stát těm druhým.
  Čertovo kopýtko vězí tvém „až si vybojuje“. ISIL stát nemá a nikdy neměl. Nejde o uspokojení oprávněných nároků.

 662. Pokud bude mít ISIL dost síly na udržení se, bude to stát. Dokonce se klidně může stát, že ho časem uznáme. Martin nic nezkouší, snaží se naznačit, že pokud bude ISIL pes dost silný…
  Nakonec, nebude to první kalifát.
  A třeba Pol Pota svět toleroval docela dlouho, a nejenom východní blok. Nakonec ho museli odrovnat komouši z Vietnamu.

 663. Tak jo, názor zazněl důvody taky – tak to má být.

 664. NoName, Pol Pot byl ovšem Kambodža – tedy stát!
  ISIL je ideologie, která si klade za cíl pohltit celý svět. Neexistuje žádný důvod, proč bychom měli uznávat oprávněnost její existence!

 665. 819 Martine TT – takto formulovaný dotaz je jednoduchý.
  Až si IS vybojuje a vyhlásí vlastní stát tak ho bude mít do té doby dokud si ho dokáže udržet. Na co se ptáš?

 666. Polpot byl kambodža – a i když to byl hajzl, neohrožoval své sousedy, pokud si pamatuju.
  ISil napadá jiné státy.

 667. Šumaváku, dobrého večera přeji. Poslal jsem ti mail se šakalí přílohou. Koukni na to prosím a případně to sem vyvěš. Děkuji za sebe i za šakala…

 668. 827 – naprosty souhlas.

  Jeste pripomenu, ze Rude Khmery – zbytek po jednom z nejhnusnejsich rezimu, ktere kdy vladly – po sestaveni loutkove provietnamske vlady v Kambodzi podporovala Cina a USA.

  Veci jsou prilis slozite na to, abychom si mysleli, ze je resenim rozbombardovat…

  Co bylo spravnym resenim v Kosovu je otazka k dlouhe diskusi. Nicmene, zvolene reseni se stalo precedentem pro podobne situace… Utisk mensiny? Strelba na civilisty? Tak tam lze poslat letectvo a prosadit zajmy toho, kdo je tam poslal. Krym jsou plody stejneho ovoce…

 669. Promiňte, ale ISIL není pouhá ideologie. Jisté rudimentární známky státu už vykazuje. Například kontroluje určité území a má dost ozbrojených sil i prostředků, aby to mohl dělat.Můžeme existenci neuznávat, ale to je asi tak všechno, co můžeme my tady dnes dělat.
  Otázka je, co si s tím počne „světové společenství“.

 670. NoName 830 – samozřejmě, že myslím! 😀
  Mám snad uznávat oprávněnost vraha mne zavraždit? Proč?

 671. BohoušiB,
  hele, fšimnul sis, že k Marsu úspěšně dolétla sonda MAVEN pro výzkum marsovské atmosféry a zavěsila se na oběžnou dráhu?
  V temnotě oznámení, že vývoj nového nosiče se zastavuje a že do vesmíru budou létat pouze komeční vehementy, aby se nemuselo skákat na trampolíně, je je to sice jenom takové malé světélko, ale zaplaťNASA za něj.

 672. Hale, pamet mas velice spatnou. Kambodza si s Vietnamem zacala, Utoky na ostrovy, vpad v zari 77 vcetne likvidace civilistu… Vietnam se choval velmi umirnene, po likvidaci prvniho vpadu a zatlaceni do Kambodze se z Kambodzkeho uzemi evakuoval. Az po druhe masivni invazi (neco uplne jineho, nez „ruska invaze na Ukrajinu“) spojene s popravami pres stotisic vietnamcu v kambodzi dosla Vietnamu trpelivost.

  Mimochodem, treba tolerance okolitych zemi (napr. Laos) k ustaveni loutkove povietnamske vlady v Kambodzi jiste neco likviduje. Z hlediska rovnovahy sily je jihovychodni asie skoro tak citliva, jako evropa.

 673. Baubo, když vtrhnu k vám domů a budu mít pistoli, taky mě uznáte za normálního nájemníka? Prostředky a zbraně přece budu mít! 🙂

 674. skimici, to je ten problém debaty na webu. Dana se zeptá Rputi,já upřesním otázku po replice a ty se po hodině zeptáš. Od tebe nechci slyšet odpověď, už jsem ji slyšel od tázané a i když nesouhlasím, tak jsem uspokojení.
  Tebe bych se radši ptal na Křižáka.

 675. Sakra Petře máš pravdu…
  A navíc – USA ty hajzly podporovaly…společně s Číňany….

 676. Dobrý večer,

  rputi, pokud vtrhnete s pistolí k baubo domů a nebude síly, která by vás odtamtud dostala, například nebude existovat policie nebo nebude funkční nebo bude právo na straně toho, kdo si co zabere s pistolá v ruce, bude úplně jedno, jetsli vás baubo uzná nebo neuzná za normálního nájemníka.
  Prostě se zabydlíte, protože pravdu má držitel pistole. kdo nemá pistoli, má smůlu.

 677. maydo, celá tahle debata je typická inťošská relativizace. 😀
  Pak se můžem divit, že lidi skáčou na špek Obamovi, globálnímu oteplování, multikulturalismu a jiným blbinám!

 678. 846 … já vím. Doufám, že až se někdy uvidíme nebude to vykrákání za ucho moc bolet 🙂
  Z druhé strany – budeš se divit kolik universitně vzdělaných lidí nedokáže pochopit zapojení a funkci stávajícího křížáku. Neřkuli si ho v rámci nové instalace nahradit a zapojit …

 679. (809) Já kdysi slyšel dotyčného důstojníka naživo a tvrdil, že ukecával (občas i obelhával) Srby. Co jednotlivé národní verze wiki s autory s neznámými záměry ….. to už neodhadnu.
  (817) Kdysi si všimli a povyk byl také! 😛

 680. Ptakopysče, zdravím. Ad MAVEN. Fšimnul jsem se!

  Ad trampolína a radost či neradost se soukromými či státními vehementy – všimni se, že ji na cestu k Marsku vynesla raketa Atlas V. Rakety Atlas V, jak je všeobecně známo, jsou poháněny na 1. stupni ruským dvoukomorovým motorem RD-180. Bez toho by se k Marsu Amíci prostě nedostali. Druhý stupeň pohání motory domácí výroby RL-10A-4-2 (abychom se nesmáli Rusům, tenhle americký motor je přes 50 let stará koncepce, ale účinná). Takže zatím ta trampolína pořád platí a platit bude ještě asi tak 2-3 roky nejméně)… 🙂

  Ptakopysče, všimni se ještě jedné věci. Za dva dny (24. 9. 2014) dorazí k Marsu další sonda Mangalyaan (v české transkripci Mangalaján, zkusím to i v sanskrtu मङ्गलयान, copak to asi udělá s písmem OpenType) v rámci projektu MOM – (Mars Orbiter Mission). Tu zase provozuje Indie. Náplň činnosti bude mít podobnou MAVENu, bude zkoumat atmosféru a hlavne pátrat po metanu. Startovala 5. 11. 2013 z kosmodromu Šríharikota (nyní Satish Dhawan Space Centre). Na cestu k Marsu ji vynesla raketa PSLV-XL. Už i ta Indie… 😉

  Přejme Indům, aby se jim podařilo jejich sondu v blízkosti Marsu zabrzdit a přejít na eliptickou oběžnou dráhu okolo Marsu. Pak bude i jejich expedice úspěšná. Američané to mají v malíku, těm se již ten brzdící manévr standardně povedl.

  Ony ty družice startovaly pár dnů po sobě a k Marsu doletěly opět spolu. Ta americká startovala tuším 17. 11. 2013, ale letěla kapku rychleji…

  Tady máš obrázek MAVEN. Pohotový fotograf prolétal zrovinka kolem a včas zmáčkl spoušť a povedla se mu docela pěkná momentka: http://jdem.cz/bqpxv3

 681. Kruciš, zase překlep v mé [851]. Žádný Marsko neexistuje, – „na cestu k Marsku“ má být správně „na cestu k Marsu“.

  Ovšem potěšilo mne, že název sondy v sanskrtu मङ्गलयान se v mých prohlížečích zobrazuje správně. Zajímalo by mne, zda i ostatní to vidíte dobře. Já mám tedy v mém PC nainstalovanou podporu pro všechny možné jazyky…

 682. Dano ad 813… ano, ano!
  Již Platon hovořil o stínech ideí, o realitě, která existuje nezávisle na našich smyslech, kterými poznáváme její stíny, vrhané do naší jeskyně(vězení)a o dialektice.
  Na dialektiku nezapomínat!

  A Platon již také definoval stát:
  Stát má tři přirozené úkoly

  výživu a zisk jako základ
  obranu navenek
  řízení rozumem

  Co z toho má ISIL? snad jen slovo stát v názvu…

 683. BohoušiB,
  otázkou je, zda Indiáni počítají jenapouze v metrické soustavě, nebo se lámou také paralelně s librama, jardama či stopama. Jsou státy, které by mohly vyprávět, jak lze snadno spláchnout 125 mililonů dolarů do hajzlu, když se spletou Newtony a libry 🙂

 684. Bohouši, mně se zobrazuje takto : मङ्गलयान
  Jestli je to správně ovšem nepoznám…. 😉

 685. Bohouši pokud má znamenat nepálsky मङ्गलयान mangalayana, hindsky मङ्गलयान Mङglyan , marácky taky mangalayana.
  tak už jsem v obraze. Chtěl jsi nás prostě pozvat na čaj s máslem a se solí a na paňáka z jačího archivního kumysu a ten podnos se ti obrátil vhůru nohama.
  Ta ostatní slova jsou jadrné výrazy popisující nastalý chaos.

 686. Šumaváku, velmi správně. Díky…

  Takže můžeš od nynějška směle jezdit s nějakým tím maharádžou na koni. Domluvíš se. Ovšem v jeho případě spíš na slonovi. Uvažoval jsi o rozšíření služeb své firmy z koní ještě na slony? Jeden či dva by se ti tam vyjímali dobře. Ovšem vzhledem k počasí u tebe panujícímu bych to viděl spíš na mamuty… 😉

  Jak jsem voprsklej, zkusím ještě něco arabsky, abych si trochu zaprovokoval: قطرات من الفضة Tam je to ještě navíc zprava doleva.

  Ptakopysče, máš pravdu. Právě proto jsem výše napsal „aby se jim podařilo jejich sondu v blízkosti Marsu zabrzdit a přejít na eliptickou oběžnou dráhu okolo Marsu. Pak bude i jejich expedice úspěšná.“ To je vůbec ten nejkritičtější manévr celé expedice.

  Vím, že ty jsi mi připomněl mé devótní pochlebování USA, že „Američané to mají v malíku„. Ale voni zpravidla (tedy ve vesmíru a kosmickém průmyslu) nedělají tu samou chybu dvakrát (v politice se tímto pravidlem bohužel neřídí, spíše naopak) a v malíku to opravdu mají. Ten přepočet z palců na centimetry jim tenkrát u sondy Mars Observer roku 1992 kapku nevyšel. Teď sondy na Mars (a nejenom tam) posílají jako Baťa cvičky… 🙂

 687. Skimici, ahóóój. Jo! … 😉

  Já teprve se sanskrtem a hindštinou začnu asi tak za měsíc či dva. Tak jsem si to jenom vozkoušel, jak mocné jsou fonty OpenType. A vida to – jsou. Je vidět, že operační systém si již poradí s lecjakým divným jazykem. Ovšem sázecí program InDesign v středoevropské verzi nikoli. Tam bych byl s těmito jazyky v naprosté pérdeli. Takže musím pracovat i v něčem dalším. Takovou „Učebnici moderní hovorové tibetštiny“ jsem už dělal. Nebo třeba „Aramejština babylonského Talmudu“ souběžně v hebrejštině a aramejštině byla taky lahůdka…

  Jo a to arabsky nahoře je v překladu „Kapky stříbra“ (Qaṭarát mina ‚l-fiḍḍa)… 😛

 688. Bohouši, hlásím, že knihovna FreeType u mně sanskrt nezvládá. Arabština jí problém nedělá, ale místo sanskrtu mám jen čtverečky. Je teda možné, že jsem si jen někde při kompilaci nezapnul pro tyhle obskurní jazyky podporu, stejně to neumím číst… 🙂

 689. Hmm, systém by to umět měl, ale nemám zapnutou podporu pro hindské národní prostředí. V tom bude asi zakopaný čoklík.

 690. Ostape, ahoj. No jo. Já si říkal, že to tak jednoduchý nebude. Já mám zapnutou a nainstalovanou podporu pro všechno možný, korejštinou počínaje, přes čínštinu až po já nevím co.

  A ty jsi navíc na Linuxu? Ono u tý arabštiny je to docela těžké. Tam musíš mít samotná písmenka pospojovaná pěkně dohromady v rámci slova a navíc voni ty pótvory semitský mají zpravidla jinou podobu jako samostatný znak, jinou jako první znak ve slově, jinou jako poslední znak ve slově a jinou jako jakýkoli znak uvnitř slova. Takže vidět to jenom jako jakési ocásky je možné, ale nemusí to být zobrazeno správně.

  Jinak se omlouvám za plevelení s obskurními jazyky. Raději budu plevelit s rachejtličkama.

 691. Přepluli Michigan za 7 hodin, obepluli Chcago a hurá řekou Calumet do vnitrozemí.

 692. BohoušiB, ahoooj,
  klidně plevel, je to zábava – jazyk i rachejtličky 🙂
  Hele, ale další „čelindč“ – co takhle čínština čtená psaná ve sloupcích, to bys uměl 😉 ? Číňani mají taky kosmický program….

 693. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku je zataženo, mrholení, osm nad nulou. Silnice uslintané, popadané listím a jehličím. Když si představím, že takovýhle hnus, dokonce ještě horší, mě bude ráno provázet dalších sedm měsíců. Měl jsem se vyučit alespoň rentiérem. Docela závidím americkým milionářům, driftujícím s podzimem na slunnou Floridu. https://hollywoodrevue.files.wordpress.com/2014/03/slih-rocking-millionaires.png

 694. No jo, Ptakopysku,další zločin socialistického školství !
  Tenhle obor nezařadili do systému !

 695. Halle,
  žejo? Já si celej život připadám jako voběť školství 🙂

 696. Ve světle Jakou zmíněných dokumentů o likvidaci důkazů z důvodu nedostatku místa ke skladování bych řekl, že Andy duchovně souzní s Josipem Vissarionovičem. Akorát místo „Нет человека — нет проблемы“ píše: „Нет доказательств – нет проблемы“

 697. Je zajímavé, kolik zemí bylo a je v poslední době nutné bombardovat, aby náš svět zůstal takový, aký je …
  Jak se to říká ? Když máte po ruce jenom kladivo, začne každý problém vypadat jako hřebík ?

 698. Dobrý den. Snad už naposledy k důkazům mordování. V bývalé Jugoslávii jsou haldy mrtvých. Všechny strany mají na rukou krev. Všechny bojovaly za „spravedlivou věc“ všemi způsoby. Co v mých očích znevěrohodňuje tyto důkazy jsou detaily. Jak transplantovali plíce? Jak srdce? Ledviny – zde jsem kvůli své neznalosti ochoten připustit, že to zvládne průměrný chirurg v okresní nemocnici.
  Vyrvali mu srdce. Pak ho převezli na letiště v Tiraně. Pak letadlo odletělo do Istanbulu – čas běží, mělo prioritní celní odbavení – a okamžitě na soukromou kliniku.
  Za kolik hodin tuto operaci museli zvládnout?

 699. nebudeme bombardovat my, bude bombardovat někdo jinej. Bombardovat je potřeba už od úsvitu věků.

 700. 870-ano, to je jeden z problémových aspektů. Druhý je párování dárců a příjemců-i když máte několik tisíc zajatců, kolik z nich vyhovuje a je použitelných ?

 701. [861] – Bohouši, jsem na Linuxu a navíc na distribuci kompilované ze zdrojových kódů. Výhodou je, že si z toho člověk může vyházet spoustu věcí, které nepotřebuje a zbytek si přiohnout k obrazu svému. Na druhou stranu pak nemusí mít možnost číst sanskrt… 🙂

 702. nickname,
  jaxem psal výše, životnost srdce a plic je pět hodin. Istambul by se z Kosova dal stihnout, ale bylo by to na knop. Vzdálenost je cca 700 km. Vrtulník má cestovku tak kolem 250 km/hod. Kuchat pajšl by museli na letišti v Kosovu a klinika by musela bejt někde v istambulským hangáru.

 703. Dobré dopoledne všem. Jak je možné, že skeptičtí komentátoři, kteří nevěří ničemu, na co si nemohou sami sáhnout, najednou v jedné konkrétní věci zoufale projíždějí celý internetový svět, aby našli dva, tři pochybné zprávy, kterými by podepřeli svoje bláboly?

  Ptakopysku, srovnávat Andy s Josefem vissarionovičem a ještě k tomu tak nuceně hloupě, je v mým očíš větší sprosťárna, než kdybys ji nazval krávou. Dědkovská krize? Tvůj fabulační rozlet, který tě zdobí, je občas vystřídán zapšklým úletem.

 704. 874 … máte hebrejskou klávesnici?
  Zkuste tedy shutdown normálně. Tlačítkem.

 705. Technická odbočka – v debilním reklamně-jásajícím článku jsem se setkal s názvem kovaný karbon. V textu bylo vysvětleno, že se jedná o karbonová vlákna z odpadu, spojená pryskyřicí. Slyšeli jste někdy něco takového nebo se s tím dokonce setkali. Neptám se odborníků, pepo promiň.

 706. Hm, ovšem není problém použít nějakou nemocnici v Albánii, a dovézt operační tým i s přístroji.
  Transplantátů je nedostatek, a bohatý rád zaplatí, když mu jde o život.
  Další možnost je operovat v Itálii. A to je opravdu kousek.

 707. Ptakopysku, kolik je v Turecku týmů ochotných a schopných ilegálně transplantovat srdce?
  Celé mi to smrdí mytizací. Ano, naši vraždili, naši mučili, znásilňovali. Ženy, děti, bezbranné. Ale ONI trhají srdce z těla. Oni jsou ještě větší stvůry.
  V Turecku budou pravděpodobně tři týmy na úrovni IKEMu. Který z nich to byl? Vyšetřit 10-20 osob a s vysokou pravděpodobností zjistíme jak to s transplantacemi srdcí bylo.

 708. A co si pamatuju, zpráva o žluté klinice v Albánii existuje, ale dárci byli chudí lidé z Albánie i jiných končin světa.
  To je to, co se vyšetřuje i v Albánii-nelegální transplantace dárců za peníze.

 709. martineTT,
  když ona Andy občas tak zoufale blbě argumentuje, úplně jak z nějaký propagandistický příručky z padesátejch, či sedmdesátejch let. Takže mi to prostě nedá. Zrovna tahle podobnost se fakt nedala přehlédnout. 😀

 710. >> nickname [874] (bez záruky)
  נהג למטה

 711. 880-Turků je dost, snad 80 milionů …
  A šikovných lidí taky hodně. Včetně lékařů. Podle mne postaví daleko víc než 3 transplantační týmy.

 712. DVD, Skimici, díky. Jen mě to napadlo … Kolegové vymysleli říkanku – Wo fährst du hin? Herunter.

 713. nickname,
  za prachy vám do Istambulu přiletí i Bohdan Pomahač se svým týmem a vyřazenou polní nemocnicí z přebytků US Army. V tom bych problém neviděl. Já jsem jenom psal, že je možné takovou transplantaci realizovat. Zda tomu tak opravdu bylo, to opravdu nevím. Přímé důkazy nejsou. Jediné, co vím, je, že prachy dokážou s lidma úplný zázraky.

 714. u Prorokova vousu nojo fak,
  už poněkolikátý jak umanutej píšu Istambul. Asi podle vzoru bambul. Se omlouvám…

 715. [889] Halladine, a co má tohle společného s válkou v Kosovu? Nebo jsem něco minul a zajatci rozebraní za války na součástky se už neřeší?

 716. Halladine,

  Skupina prý penězi lákala do země cizí občany s cílem za úplatu jim odebrat některé orgány a transplantovat je jiným lidem.

  To je to, o čem píšu v 881. Dárci za úplatu. Ne zajatci.

 717. Dobré ráno,

  nejen na podblanicku je hnusně….

  „Svým vstupem jsem jen chtěla říct, že vždy, každou situaci posuzujeme ze svého sobeckého hlediska a řeči o sebeurčení, místním obyvatelstvu, nezasahování zvenčí… jsou jen takový folklór…. “

  Dano, a jaké je „nesobecké“ hledisko?
  Upřesnostňování zájmu „společnosti“? Nebo zájmů cizích nad těmi našimi?

  Mám dojem, že upřednostňování „nesobeccýh hledisek “ , snaha donutit lidi,a by bylo nesobečtí, nakonec vedlo vždycky jen k velkým průserům. Stejně v nich jsou vždycky zabalena nějaká ta sobecká hlediska, akorát ne ta moje, ale cizí.

  „sobecké hledisko“ je jen poněkud ošklivý výraz pro vlastní zájmy.

  Velice často se za tím voláním po nesobeckém pohledu skrývá snaha donutit lidi, aby se obětovali za cizí zájmy a nehájili ty svoje.

 718. NoName, ti lidé měli dobrej kšeft i z toho, když za orgány platili.
  Očividně museli mít zpracovánu technologii, jak tyto nelegálně získané orgány udat. Pokud ovšem za orgány nemuseli platit,vývar musel být ještě větší.
  A cena srdce asi značně přesahuje cenu ledviny.

 719. Ptakopysku,
  do polska je to blíž 🙂
  Taky m 🙂

 720. (870,872) Jo, tak nějak. Dodám ještě, kolik lidí by muselo vědět a nesmělo kecat. Asi vcelku dost na udržení „pod pokličkou“.
  (874) Než jsem zjistil, že „zaúřadoval“ dvd, povolal jsem domácí odbornici: Nickname, záleží na tom, jak moc trváte na tom „fahren“. Jestli hodně, tak se spolehněte na dvd. Pěkné sloveso, vyjadřující ovšem jen pohyb dolů bez upřesnění prostředku, je יָרַד(jarad). Má širokou škálu užití, včetně deště a výstupu z autobusu, takže myslím, že by bez problému obsáhlo i ten šéol.
  (881) Jo, to by vysvětlovalo i ten výběr dárců.

 721. ptakopysku, to je právě ten osobní úhel pohledu. Podle mě neargumentovala blbě a naivně Andy, ani třeba Jirka ppa a další. Kdysi dávno, v minulosti mého rodinného života, jsem zjistil, že můžu říct jakoukoliv, neutrálně zabarvenou, sdělovací sentenci a moje tchyně si z toho vybere neomylně to, co tam mohl nalézt jen úchylně fungující mozek s hodně velkou snahou o nalezení něčeho nepřátelsky použitelného. Občas, ale velmi zřídka, se mi něco takového přihodí i s nejlepší ze všech ŽD. To určitě znáš – Hele, prohlížím ten paragon z obchodu a vidím, že ten francouzský sýr stojí 495 Kč za kilo. Já, naivní blbeček tím nic nemyslím, jen se podivuji, že jsme naletěli, protože, kdybychom si nedali uříznout celou čtvrtkilovku čerstvého, tak jsme si mohli vybrat odvážené a nabalené porce po 125 gramech na kterých je nálepka Akce-sleva 30%. A jistě dokážeš odhadnout reakci ŽD. „A kolik stojí to tvoje „Bernard Sváteční ležák“ pivo?

  Co s tím? Nic. Takový je život, takové je rozlišení mezi ženským a mužským pohledem. Pak nakouknu na Šumaváka zírám, že muži se mění v ženy před rozvodem a naopak. Nejdřív hledám chybu u sebe. Nějak mi to nejde. Tak smažu komentář – tenhle ne, když jsem se tak nadřel – a posadím se do kavárny u tunelu, pozdravím přísedící a zírám.

 722. 882 Aha. Takže když já chci jako potvrzení důkaz o nelegálním odběru orgánů v Kosovu, tak jsem Stalin, když chce kdokoli zde vidět ty ruský tanky na Ukrajině, tak je chytrý, moudrý a má pravdu.

  Ptakopysku, já víceméně tuším, proč to děláte, ale je mi vás spíš líto než abych se zlobila.

 723. Ta perlička je dokonalá, takže ještě jednou v plném textu:

  Lidé se svlékali, plivali kolem sebe oplzlosti, Satanova jména, souložili – a především tancovali. Dny, týdny, do zemdlení, mnozí se protančili ke smrti. Apokalyptické běsnění, pekelný rej. Taneční mor je dodnes záhadou, nad níž si lámou hlavy historici, psychologové i lékaři.
  Díky pečlivým dobovým záznamům známe dokonce i její jméno. Žena, která začala onoho červencového dne roku 1518 v krkolomných uličkách středověkého Štrasburku tančit, vešla v historických listinách ve známost jako Frau Troffea. Nejprve se její ctihodní sousedé pohoršovali, vždyť to taky byla absurdní, surreálná, hrůzu nahánějící podívaná: žena se kroutila, zmítala, v permanentní křeči. Bez hudby, beze smyslu, bez důvodu, bez oddechu.

  Pak se ale lidé začali přidávat. Do týdne jich prý bylo asi sto, koncem srpna se ve štrasburských uličkách zmítaly čtyři stovky tanečnic a tanečníků. Byli jako vyslanci z pekla. V transu, duchem mimo, jakoby proti své vůli, jako kdyby je k ďábelskému tanci nutilo něco uvnitř. Výskali, třásli se, měli halucinace. Jen velmi zřídka si odpočali, málokdy se najedli, napili. Mnozí z nich zemřeli vyčerpáním či na infarkt.

  Byly to výjevy jako z fantaskních obrazů Hieronyma Bosche. Štrasburský groteskní rej je přitom sice nejlépe zdokumentovaným případem fenoménu, jemuž se říká „taneční mor“, ale ne jediným.

  Vskutku, nebyl prvním ani posledním. V roce 1247 prý zachvátila epidemie smrtícího tance město Erfurt, o něco později zaplavily dvě stovky frenetických tanečníků v Maastrichtu most přes řeku Mázu, kde řádily, dokud se most nezhroutil a mnozí z nich se neutopili.

  V roce 1374 se dlouhé týdny stovky lidí zmítaly v ulicích Cách a dalších měst západního Německa a severovýchodní Francie: tváře zajaté vidinami, duše posedlé ďáblem, trhavé pohyby, na rtech prosby o spasení. „Jednoho rána, bez varování, se ulice zaplnily. Lidé tančili, bez únavy, po hodiny a dny, v divokých deliriích kolabovali, padali k zemi, vyčerpaní, naříkali, vzdychali, jako by ve smrtelné agonii,“ popisoval působivou scenérii Benjamin Gordon v knize Středověké a renesanční lékařství.

  Pár desetiletí nato zaznamenal „udivující epidemii“, při níž tanečníci polapení halucinacemi poskakovali po dlouhých šest měsíců, opat z kláštera poblíž Trevíru. Mnozí si polámali žebra a mnozí zemřeli, zapsal si. Případy manického tance zná i jih Itálie.

  Šíleným orgiím tehdejší doba nerozuměla. Ve Štrasburku roku 1518 lékaři místním radním poradili, že lékem na taneční epidemii je – víc tance. Jen tanec prý vyžene horkou krev z těl postižených. Radnice proto obětem mánie dala k dispozici dvě městské síně, městské tržiště, postavila jim dřevěný přístřešek a najala hudebníky a profesionální tanečníky, kteří drželi tempo, když postižení umdlévali.

  Až když bizarní „terapie“ selhala a lidé začali umírat, radní změnili názor – je to následek prokletí za hříšný život, byli si teď jistí. Proto ve městě zakázali hazard a prostituci, aby si rozzlobené svaté usmířili.

  Taneční nákaza je však velkou záhadou dodnes. Co ji způsobilo, nevíme s jistotou ani po několika stoletích.

  Jeden z pokusů o odpověď sází na ergotismus, onemocnění způsobené námelem, které se projevuje mimo jiné i halucinacemi, záchvaty a delirickými stavy. To by sedělo, jenže kde by vzali nemocní energii na taneční maraton, když navíc choroba omezuje tok krve do končetin?

  Další verze našla viníka v tarantuli a lidovému mýtu, že protilátkou na její jed je právě tanec. Proto se italská varianta démonického tance nazývá tarantismus: když měl dotyčný za to, že jej tarantule kousla, vrhl se do tance, aby se k němu přidávali ti, které tarantule kousla kdykoli předtím (protože nákaza byla nevymýtitelná a musela se potlačovat znovu a znovu).“Hudba a tanec byly jedinými účinnými protilátkami a vědělo se, že když se lidem hudby nedostalo, během několika hodin či dní zemřeli,“ popisuje lidové pověry lékař Henry E. Sgerist. I tohle vysvětlení klopýtá. Proč se taneční orgie na jihu Itálie objevovaly ve vlnách a ne průběžně?

  Sofistikovanější a věrohodnější vysvětlení nabízí moderní vědci. Podle historika michiganské univerzity Johna Wallera byla posedlost tancem masovou psychózou vyvolanou stresem. Všiml si totiž, že významné vlny tanečního moru následovaly po obdobích strádání. Mánii roku 1374 předcházely jedny z nejtěžších záplav onoho století: voda se lila přes městské hradby, zaplavovala domy a unášela s sebou hnijící těla zvířat i lidí. Štrasburské třeštění zase přišlo po období hladomoru, kdy se ceny chleba vyšplhaly do nebes, město zaplnili hladovějící zemědělci a pustošil ho mor, lepra a nový zabiják syfilis.

  Svou tezi o masové psychóze navíc Waller podpírá i jevem, který jiným autorům uniká z dohledu – epidemií šílenství v klášterech. V roce 1491 jako by padlo prokletí na ženský klášter v tehdejším Španělském Nizozemí. Jeptišky pobíhaly jako psi, lezly po stromech a napodobovaly ptáky a kočky.

  V mnoha dalších případech propadaly jeptišky po celé Evropě delirickým stavům, imitovaly kopulační pohyby, dělaly oplzlé návrhy kněžím i exorcistům, vzývaly démony, jimž dávaly sexuální jména. I to byla reakce vyvolaná stresem, objasňuje Waller. Mohl za něj kasárenský režim v klášterech, kam se mnohé z žen nedostaly dobrovolně, režim prostoupený odcizením, strachem a hrůzou před špatností a svody obyčejného života a před démony.

  Během staletí mohutné vlny tanečního moru zmizely, někteří autoři však tvrdí, že jeho stopy nesou i moderní dějiny. Historik lékařství Hans Schadewaldt tak prý zaznamenal případ taneční mánie v roce 1957, historik náboženství Ernesto de Martino pětatřicet případů tarantismu v roce 1959 v Italské Galantině.

  Ještě početnější jsou případy masové hysterie obecně. V roce 1962 vypukla epidemie smíchu v misijní škole v Tanzanii. Nejprve se objevila u tří dívek, nakonec zasáhla pětadevadesát žáků, trvala šestnáct dní, poté, co musela být škola zavřena, se epidemie rozšířila po jejím okolí. V roce 2011 se u dvanácti dívek ze školy v americkém městě LeRoy objevily symptomy podobné Tourettovu syndromu. V některých afrických oblastech zase muži věří, že jim magie může ukrást penis. V roce 2001 byli v Nigérii zabiti přinejmenším čtyři muži, které okolí považovalo ze „zloděje penisů“.

  „Věřily, že člověka může posednout ďábel – a tato víra je učinila náchylnými k tomu, že se obětí posednutí stanou i ony samy,“ píše Waller.

  Posvátná hrůza, nejen deprese z tragického života, podle něj pomáhala hnát do ulic i občany Štrasburku. Věřili totiž v kult svatého Víta, který dokázal uvalit na lidi trest v podobě nutkavého tance do vyčerpání a pominutí mysli. A protože věřili, mohli se stát též obětí prokletí.

  Do ringu, kde soupeří mnohé interpretace podivuhodného historického fenoménu, však vstupuje další těžká váha – tvrzení amerického historika lékařství Roberta E. Bartholomewa mají sílu kladiva. Vychází totiž z dobových pramenů, ze svědectví z náboženských, zdravotních i občanských zdrojů, a na jejich základě ničí mnohé mýty moderních autorů.

  Zaprvé, výbuchy tanečního moru nebyly spontánními událostmi. Podle jeho výzkumů byly případy tanečních mánií rituály praktikovanými sektami poutníků. Kromě křesťanských prvků obsahovaly i cizorodé elementy a podle jedné kroniky se poutníci oddávali „hanebným neslušnostem, mnohé ženy si při nestoudném tanci odhalovaly ňadra“ a nepokrytě nabízely sex.

  A pozor, otisk v pekelných neřestích měli nechat i naši předci, Bartholomew cituje historika Louise Backmana, podle něhož pocházela řada sektářských skupin z území dnešního Česka, a dodává: „Během oné doby byli Češi známí vysokým výskytem chování, které se považovalo za nemorální, především sexuálního, včetně prostituce a oslav, které zahrnovaly volný sex.“

  Taneční mánie navíc nebyly chaotickými, nekontrolovatelnými erupcemi. Například v Itálii oběti tarantismu začínaly tančit s východem slunce, v poledne si odpočinuly a dopřály si koupel, aby poté opět tančily až do večera, kdy na ně čekalo něco málo k jídlu a spánek.

  Především však Bartholomew vyvrací domněnku, že tanečním orgiím dominovaly ženy, domněnku, která je následkem mýtu, že ženy jsou náchylnější hysterii a dalším psychickým defektům. „Osoby obojího pohlaví, posedlé ďáblem a zpola nahé, na hlavách věnce, začaly tančit,“ cituje z díla dobového autora a přidává další svědectví, například Johannese de Beky z roku 1385: „Podél Rýna se rozšířila zvláštní nákaza… lidé obou pohlaví ve velkých davech tančili a zpívali, jak v kostelech, tak venku, dokud nebyli tak vyčerpaní, že padali na zem.“

  Barthoilomewova verze říká, že taneční orgie byly dílem potulných sekt, měly strukturu a přidávali se k nim lidé, pro něž byly reakcí na těsné okovy náboženských norem, dopřávaly jim ventil, možnost, jak se dopouštět jednání, které bylo jinak neakceptovatelné.

 724. když já chci jako potvrzení důkaz o nelegálním odběru orgánů v Kosovu, tak jsem Stalin
  Ani náhodou andy, spíš si myslím, že nechápete čtený text.

  martineTT,
  já jsem jen prostá duše a finesy výkřiků, jimiž se tady poslední dobou prezentoval Ten, jehož jméno smějí vyslovovat jen vyvolení, mi zgruntu unikaly. Maličko mi připadalo, že v závěrečné fázi svého vývoje se personalizoval do babičky v tomhle Kantorkově ftipu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=937202089629890&set=gm.10154563497020705&type=1&theater

 725. Jo, a hlavně za to můžou zase Češi… 😀

  Neměli bychom se nad sebou opět zamyslet? 🙂

 726. Jinak je zajímavé, jak se Ukrajina vytratila ze zpráv.
  Rusko nijak nereagovalo na další kolo sankcí.
  Rusko není vyloučeno ze setkání G20.
  Sýrie ani Rusko neprotestují proti náletům.

 727. NoName, právě proto se snažím najít další nosné téma. Třeba prostitutky na Karlově náměstí v Praze. Když si objednáte a zaplatíte orální sex, tak se může stát, že prostitutka začne hulákat a bdělá Městská policie přiběhne a odveze vás, protože jste požadoval víc, než jste si zaplatil. Chudák cizinec, koupil si ženskou a ona měla ceník, kterému v češtině nerozuměl. To naše škosltví by mělo něco udělat, třeba učit cizí jazyky. Šuki-šuki 50 EUR. Fuki-fuki 30 EUR. To Chládek nezvládl.

  Není ta prostituce mimo zákon? Třeba by měla Evropská Unie zasáhnout! Food for sex se nesmí?

 728. 905 – kdyz se mi nebudete motat na dvorku, vysypte si ty nadrzeny bombardaky kde chcete. . .
  My Sevastopol na vecne casy, vy zakladnu v Pobalti a je to win-win.
  A s ukrama si to vyridim sam, jinak je ten malajsijsky boeing na stole i s fotkama. . .
  A kecy v kleci o podpore a svobode a tak jsou neskodne, takze bez zajmu.
  A na rozesirace v EU mam paky. Plynový.
  Zapomnel jsem neco?

 729. Mno, dobré předpolední!

  Když už se blbne s těma transplantacema, taxem si vzpomněla, že byl nějaký průser domácí na dané téma nějak v raně porevolučních dobách, kdy zlotřili felčaři odebírali mrtvolám a kšeftovali – taky museli mít vypracovanou nějakou technologii jak sjednotit s dárcem, jak předat, kam předat…

  Jinak jsem se projela po vlastech českých, abych se dozvěděla, že jsem zase o něco zdravější! Jak já to dělám? 😀 😀

 730. 906-dnes v rádiu říkali, že bude regulován hazard. Třeba max. sázka v kasinu 100 Kč (nebo tak nějak), maximálni prohra za hodinu 50 000. Jak tohle budou měřit …
  Samozřejmě se člověk tak sám sebe nemůže nezeptat, zda nakonec nebude regulován i sex-max. kolikrát za hodinu, den …. A v novele zákona i jak hluboko.

 731. Ano, a jedna z prvních zpráv televize Nova, ne-li úplně první byla o dívce, která po bouračce zemřela v nemocnici a Nova vypátrala, že ji tam určitě zabili a orgány prodali, protože proč by jinak taková mladá holka umírala. Byly tam reportáže z nemocnice, pak zdrcených rodičů, novinář s očima navrch hlavy líčil, jak se kradou orgány…

 732. Já se omlouvám. Čekám na příjezd klienta a nechce se mi začínat něco důležitě náročného. Tak brousím po internetu a kopíruji.

  Sedmiletá holčička, kterou její rodiče nezvládli vychovat, si cucla z flašky vína, uložené v lednici. Kde taky jinde, že? S mladou to fláklo a poblila se. Rodiče zavolali policisty, kteří dorazili hned, a rychlou, která dojela až po nich. Dívenka byla ošetřena, zvratky z polštáře byly za peníze daňových pplatníků klizeny a divenka je v tut chvíli mimo nebezpečí, jak informoval celostátní tisk.

 733. Regulovat se dá ledacos, ale výsledkem je, že obvykle se regulovaná neřest rozšíří víc, než když regulována nebyla. Viz prohibice v USA.

  A hranice prohry 50.000 za hodinu stejně rodinej rozpočet gamblera s průměrnými příjmy nespasí.

 734. 909 Honzo – já se omlouvám, ale mezi cyklisty je křižák název pro Romana Kreuzigera. Skimicův odkaz byl vtipný a kromě toho i docela návodný. Znám mnoho tzv. vzdělaných lidí, kteří nemají doma ani jeden šroubovák a zapojení schodiště jim je neznámé.

 735. Zvláštní, když jsem ve čtyřech letech omylem vyžahl mámě štamprle rumu připraveného do pečiva, nikdo nevolal policajty ani rychlou. Jak jsem to ksakru mohl přežít?

 736. Náš mladý, asi v tomhle věku čtyř let, seděl v klidu v koutku, když jsme navšívili dávnou kamarádku. Baby si dávaly domácí vaječný koňak a náš mladý úslužně odnášel vypité skleničky do kuchyně. Vždycky při tom použil prstíček a sklenku vyčistil. Žena se divila, že byl ochotný už v sedm večer ulehnout a spát až do rána.

 737. Schodiště máme normálně zapojené do zbytku baráku … Je i nějaké jiné zapojení ?

 738. Asi. Je fakt, že od té doby mi nechutnají alkoholické nápoje.

 739. K Danině dotazu: ISIL zatím stát není, až bude chtít uznat, určitě ho někdo uzná. Pak se uvidí, co bude dál. Stát má proti bandě civilistů jednu „výhodu“ – dá se mu vyhlásit regulérní válka.

 740. [919] Já reagoval na skimice a rozvinul to. Doma mám křížáky asi dva, zapojit je umím. Jenom jsem byl poučen, že je to technologie minulého století a dneska se to dělá jinak.

 741. (905)Normální průběh. Průběžně se vytrácí Ukrajina, Izrael, Afghanistán, Sýrie, klimakongres, Skotrsko, USA …… a dle okolností opět objevuje. Jsou ovšem jedinci, považující vytrácení a objevování za výsledek činnosti Bildelbergu, Mossadu, CIA, Babiše, Klause …..
  (910) „Zločinní felčaři“ měli jedno z mnoha razítek trochu nakřivo .. 😛
  (914) Být to GB nebo Norsku, startují socpracky a odebírají!

 742. Honzo ze Ž., cenově je zatím výhodnější klasika. Původně jsem chtěl „inteligentní elektroinstalaci“, každý vypínač a zásuvku na relé. Projektant mi to rozmluvil. Ušetřil jsem asi 100.000.
  Doporučení: náš dům jsme vyhlásili jako místo 100% spokojených hostů. Pokud se u hosta objevují známky nespokojenosti, je mu nabídnut odvoz na nádraží, aby se netrápil. Standardy kvality pohostinné péče vyžadují předběžný souhlas hosta s touto 100% péčí. Funguje to.
  PS: babička na návštěvě 🙂

 743. 911 Honzo, čekám, kdy zregulují ruskou ruletu. Kolik komor nabitých, jak protočit bubínek, jak přiložit hlaveň k hlavě….
  Následovat by měla pravidla skoku pod vlak…

 744. 905 NoName, našli si zajímavější hračku…

 745. 909 Honzo, v čem jsou impulsní relé lepší, kromě toho, že jsou dražší, komplikovanější a méně spolehlivá?

 746. 902 Martine, jednou se takhle budou dohadovat o příčinách front na nový Ajfoun…

 747. 895 vývar ten já mám rád. Kuřecí. Hlavně nezapomenout na játra.

 748. Teď jsem při obědě koukal na bednu, kterak zlí Izraelci sestřelili hodnou stíhačku cizího státu nad svým územím. Cizí stát Sýrie sestřel označila za akt agrese. Na jednu stranu bych pochopil, že pilot tam zabloudil omylem. Určitě chtěl u nějaké vesnice přistát a zeptat se domorodců na cestu domů, jako se to onehdy přihodilo v Polsku, ale už to nestihl.
  V mírových dobách by proti Syřanovi vystartovala dvojice F-15, nebo šestnáctek a vyvedla by ho ze vzdušného prostoru. V situaci, kdy je Izrael ze syrského území ostřelován, na takovéhle pičičárny není čas. Koneckonců pilot se prý úspěšně katapultoval a o rozbitém železe se mohou Izraelci se Syřanama bavit na diplomatické úrovni třeba tři tejdny v kuse.

 749. Nickname ad 936 – to už je vyřešeno. Nebude sama nic rozhodovat, své návrhy předloží řídícímu orgánu ( jeden ze sedmi místopředsedů komise), ten to posoudí a pustí/ nepustí dál.
  Juncker ví přesně, co znamená výraz „kolektivní odpovědnost“.

 750. No jo ale ti katapultovaní s padákama prý přistáli na syrském území. Tak kde byli vlastně sestřeleni? U nás jsou zvykem prvně varovné výstřely. To se na Orientu nenosí.

 751. quivisi,
  i trosky bácly na syrské území. Evidentně když pilot zjistil, že je zaměřenej, paměť a orientace se mu zázračně vrátily a upaloval domů, ale už to nestihl. Akorát by se Izraelci mohli mezi sebou domluvit, co vlastně sundali. Jestli Mig-21, nebo SU-24
  P.S.
  Jak byste si představoval varovný výstřel raketou země-vzduch? 😀 😀 😀
  V tomto případě se prý jednalo o Patriota.

 752. Pamatuji si, že Rusové, resp. Sověti dělali svíčku 25km před hranicí. Byl to docela bengál. Zrovna v roce 1989, v listopadu nebo začátkem prosince. Zrovna k nám přijela teta, která od té doby co pracovala v zahraničním rozhlasem měla pocit, že jí Rusové/StB stále sleduje. Jen co slyšela stíhačky, řekla našli mě a odjela směrem Frankfurt.

  Tj. pokud mě paměť neplete, stíhači si dávali velký pozor, aby se nedostali na území cizího státu a raději nelétali tam, kam dosáhla PLO nepřítele.

 753. No jo, to těžko. Ještě, že Poláci to neberou jako Izraelci a ty emerický helikoptéry nechali přistát a zeptat se na cestu. 🙂

 754. 938 🙂 no já to poslouchám hebrejsky, ale to byste z toho asi moc neměl, nebo jo, netuším. Tam je ten přízvuk v pořádku:)

 755. Zajímavé je, že se Rusové předváděli nad chemičkou. Nemají nad nimi zakázané přelety?

 756. [932] [929] No, já nejsem odborník, já to mám jenom odposlouchaný. Ale ohledně ceny: 1 impulsní relé + n tlačítek + x metrů dvoužilového kabelu prý vyjde levněji než 2 schodišťový přepínače + (n-2) křížových + y metrů třížilovýho kabelu a (x – y) metrů čtyřžilovýho. Hlavní úspora je v těch kabelech, na ovládání relé stačí hodně tenký drátek, na svícení musí být přece jen poctivější.
  Jak je to se spolehlivostí elektronických impulsních relé, se mě neptejte, doma to nemám.

 757. 946 copak tohle, ale mluvení…učím se stále. Můj učitel je naprostý fanatik a nedá mi pokoje, dokud nebudu mluvit lépe než Mojžíš.

 758. Andy, neklaďte si malé cíle. Co takhle Áron? Zpívat jak Mirjam? K mužům citlivá jak Jáel? 🙂
  Já to vzdal.

 759. quivisi,
  Američané měli v Polsku tu obrovskou výhodu, že s Polskem nikdy neválčili, že aktuálně nejsou navzájem ve válečném stavu a že na Polsko nestřílejí žádné rakety. Proto Poláci nemuseli aktivovat svoje povětrné síly (Siły Powietrzne) a místo šlupky z Narewu, nebo Wislyjim mohli věnovat turistickou mapu se zakreslenou trasou a buzolu.

 760. 944 – aha, mně se to otevřelo jak zpívaj anglicky a tam mají takovej ten echt arabáčskej akcent 🙂 Neznal jsem to. To bude zase poprask …

 761. Ptakopysku ad 941 – napřed se střílí jako varovný výstřel raketa země-vzduch a až potom raketa země-letadlo!!

 762. Ne že by si někteří Jáelino zacházení nezasloužili…

 763. poprask? Proč?
  TV Latma je můj oblíbený zdroj informací.

 764. Hm , Andy, a předpokládáte i konverzi na židovské náboženství ? 🙂

 765. 957 – poprask … no už jenom proto jak parodují ten arabskej přízvuk, No a pak ten text se dobroserům líbit nebude 🙂
  TV-Latma: mi o tom říkal klient z Tel Avivu, že je to strašná sranda. Ale já tak ještě něco s potížema základního přečtu, mluvené nedám kromě základních slov a tak bych z toho asi nic neměl jak říkáte, pokud tedy nemají něco i v jiném jazyce.

 766. 949 andyo, počkej na podzimní virózu, sněz nějakou unavenou krmi a až se ke zvracení přidá i dávení, výslovnost budeš mít IA třída. Ani domorodec nerozezná.

 767. 962 no 🙂
  Nebo ty hlášky: we get it with ours Abba’s milk 🙂 Nebo – a odkaď máš ty informace? No přece od našeho pastora 🙂

 768. 941 ptakopysku, oni pro takové případy nemají slepé Patrioty? 🙂

  Aktuálně mám rozečtené zeměplošské „Nohy z jílu“ a velmi si to užívám.

 769. 966 … Obama’s reality perception advisor 🙂
  Obama čelí velkému nebezpečí. Že propukne válka? Ne, že ho začnou brát lidi vážně…

  Tak to je asi fakt starý, to opravdu nehrozí.

 770. 967 a pak se divte, že jsem nikdy neviděla ani jediný pořad s Moravcem:)

 771. 2 Schumi – ad 408 a dále – už sis koupil tu pilku? Ta podlaha byla stejně jenom záminka, aby sis mohl udělat radost… akorát si holt musíš najít to správné zdůvodnění…

 772. 2 Ostap Bender ad 487 – jakápak výbušnina? Prostě vydloubneš z nosu a elegantním obloukem odhazuješ v dál… Jako Cyrano… a ať se fotograf třeba posere…
  Jen mě mate, že ptakopysk výslovně zmiňuje bílé holuby… Ta bílá barva se mi nikdy nepodařila – a v tom může být ono pověstné jádro pudla…

 773. 969 asi pět minut ze dvou, necelých. Dohromady. Nebyla jsem schopná přežít ani úvodní znělku.
  Tak mne napadá, že možná proto mám tak chybné názory.

 774. 973 … kladné body za přiznání. Pozítří si ušetříte pár šutrů do tekoucí vody.
  To je ale vedlejší a stále to není to co jsem měl na mysli.
  Ty Moravce jste tedy de fakto neviděla a přesto se z toho radujete v koincidenci se sketchem 966 a mými úšklebky v 967.
  Omlouvám se, že Vás týrám. Vysvětlím: Kamarádka mi tvrdí, že se na OVM ani jiný pořad dívat nebude protože jí nesedí ačkoliv ho taky nikdy neviděla, ale na předloktí má autentickou husinu. Jí tvrdím, že je jako malá holka a má to alespoň zkusit a případně to odmítnout (vypnout TV) u Vás nevím. Můžete ho poslouchat i v radiu anebo to potom dočítat …? Jak byste jinak věděla že se na to nemáte koukat?
  prostě nevím …

 775. Skimici, já se taky na Moravce nekoukám. Mezi nedělním obědem a odpolední procházkou radši kafíčko a nějaké hezké čtení, než politickou debatu.
  Není snad nutno se týrat hleděním na Moravce, abych si vyzkoušela, že knížka a kafe je na nedělní poobědí lepší než pohled na exhibující politiky?

 776. To už stojí za nějakej marketing. Andy na něj nekouká, maYda na něj nekouká jestli bych mu neměl zavolat a pumpnout ho o nějakej grant abych mu vysvětlil proč na něj vlastně ty holky nekoukaj. Šroubů že bych to neunes 🙂
  On to ale IMO nějak tuší 🙂
  Dobrou noc…

 777. Skimici, snad to není povinný, to sledování Moravce. 🙂

  „má to alespoň zkusit a případně to odmítnout“

  To byste taky mohl zkusit jíst muchomůrku zelenou nebo dráždit kobru bosou nohou, abyste se opravdu ujistil, že je lépe to nedělat 🙂
  Ovšem té příležitosti to odmítnout byste se v tom případě asi nedožil….

 778. 974- nesleduji Moravce, zato pilně jeho diváky, jejich názory a rozbory, reakce…to stačí. Výsledky těch jeho pořadů…pokládám už výběrem hostů ( zejména ze začátku, kdy nacpal do televize spoustu bolševiků) za destruktivní pro budovanou společnost.

  Rozhodně mu zavolejte ( ani nevím, mám dojem, že jsem někde četla, že skončil), ale nemusí to chudák brát jako profesní selhání, já se nedívám na televizi už asi čtyři roky vůbec, dokonce ani o vánocích nesjíždím pohádky. Za to ovšem nemůže Moravec, ale přemíra estrád, na které mám skutečně alergii ( zde bych jmenovala jako příklad Bubílkovou, její hlas mi přivodí spolehlivě bolest hlavy), reklam ( ano, pracuji v reklamce, mea culpa:) a jiný, lepší program na večery, ať už pindání na netu, nebo jakákoliv zábava s drahým.

  Moravce prostě nepokládám za přínosného ani pro mou zábavu, ani pro poučení. Jak píše Mayda, muchomůrky taky nejím, abych zjistila, že nejsou zrovna nejlepší výběr k večeři.

 779. 978 – tomu už rozumím. S reklamkou to je náhodná koincidence. Vás mám kdoví proč asociovanou se zdravotnictvím a pak s cestovním ruchem. Hezký den.

 780. 979 já vím proč, protože jsem notorický fluktuant( špatný výraz, já vždy důvod mám) a po letech ve zdravotnictví a dvou změnách oboru jsem zakotvila v nahrávacím studiu, cest. agentuře, logistické společnosti, reklamce, velkoobchodu, ekonomických službách pro kohokoli…a zase reklamce:)
  Z toho zřejmě i plyne má celkem solidní znalost nejen toho jediného, kam mne škola vyprdla v osmnácti či čtyřiadvaceti…

 781. 978 andy, proč to konzumuješ, když se ti z toho dělá šoufl? Na posledního Moravce jsem byl upozorněn, že tam bude Kocour. Shlédnul jsem ze záznamu, Kocour byl výborný. Jinak nesleduju. Bubílková předpokládám, že stále skřehotá, jiná nebude. Nesleduju. Co se mi nelíbí nekonzumuju. Pak se mi z toho nemůže dělat šoufl. Nějak nechápu lidi, kteří vyhledávají po čem by jim bylo šoufl a pak si stěžují.

 782. 981 říkám že nekonzumuju, o tom se se skimicem bavím, proč a jak.
  O stížnostech není řeč.

 783. 972 PeSi, naprosto podceňuješ holubí adhezi. Šíšně vylovené z nosu se vyznačuje vysokou prstózní afinitou, která spolu s jeho relativně nízkou kohezí, která je v nepřímé úměře s adhezí, významně ztěžující až znemožňující odcvrnknelismus.

 784. 980 … vida. To už je druhá věc kterou bych do Vás neřekl. Já jsem samozrejmě ten poslední který by nad tím zfvihal obočí. Vyzkoušet si i druhou stranu pultu, totálně změnit obor či na nějakou dobu zemi byla ta nejlapší rozhodnutí, která jsem v životě učinil. Ne proto, že by to minulé bylo špatné, ale proto, že to přináší zkušenosti a jakýsi nadhled.
  Ostatně, na začátku prázdnin jsme na podobné téma klábosili u kafe s Jirkou a téměř současně z nás vyhrklo, že ten pravý luxus (život je krátký) je dělat každý den něco, co jednoho baví. To, že to jednoho zárověň žíví je samozřejmě bonus.
  O.T. jestli se smím zeptat: komu říkáte Vodník? Pamatuji si některé Vaše přesmyčky – Velrybí žrádlo byl tuším svého času nick Jonáš na Konfrontaci nebo snad na Pavoucích, ale Vodník, kterého jste zmínila nedávno (jak jste se bavili o transplantacích) mi na nikoho tady nebo z bývalého „odtamtud“ nesedí. To je někdo z NP? Já tam ani jinam než sem z českých blogů nechodím (snad s výjimkou Luboše Motla, protože on tu fyziku umí úžasně podat a tam to tedy jenom čtu).

Komentáře nejsou povoleny.