Smutné připomenutí

Poslední rozloučení s Bohoušem se koná v pátek 15. července 2016 ve 13.15 hodin v obřadní síni krematoria v Praze – Motole.
Jen 61 let mu bylo!!! 🙁
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

999 komentářů u „Smutné připomenutí

 1. 951
  maYda says:

  Ymslíte, že bez těch plakátků by tu horákovou nepopravili?

  jinak bych řekla, že Vámi uvedené příklady dokazují, že čím méně se toho lidi snaží ovlivnit, tím méně škod nadělají.

  “ pravdoláska škodí, pak, jak se mi zdá, nevyhnutelně škodí i každý jednotlivý pravdoláskař.“

  No nepatřím mezi obhájnce pravdolásky, ale tohle je taky rítorická figura bez konkráítního obsahu. Jinak čkodlivost pravdoláskařů je poměrně různá, od lidí, kteří vysloveně škodí a rozesírají, přes směšný, ale neškodný figurky až po lidi, u kterých je to jistý druh naivity a vnitřního politického přesvědčení, kterí si nechávají pro sebe nebo svoje blízké, ale přitom konají užitečnou práci.

 2. 952
 3. 953
  Zpátečník says:

  942 – To je mi opravdu líto, maYdo, vždyť je to tak jednoduché… Kupříkladu před pár hodinami jsem uvažoval o tom, že bych ještě něco snědl. Když Vám teď odpovídám, uvědomuji si, že tu taky mám rychletuhnoucí cementovou směs, kterou jsem před časem chtěl cosi zamáznout a dosud se k tomu nedostal. Jenže ta mne předtím (pochopitelně) vůbec nenapadla. Přitom cement se bezpochyby jíst dá, ačkoliv k tomu je po mnoha stránkách dost nevhodný; snad i proto o něm v té souvislosti obvykle neuvažujeme. Podobně na světě existují miliardy zcela nevhodných partnerů, od překrásných holčiček s hlubokýma černýma očima, ovšem tříletých, až po žebráky právě umírající na TBC – ovšem o nich obvykle, to jest v běžných souvislostech, vůbec neuvažujeme, a kdyby nám je některý potomek přivedl domů v roli životního partnera, asi bychom se nestačili divit.

  Toť vše, a je to vskutku nesmírně jednoduché. Mrzí mne, že trávím tolik času vysvětlováním trivialit; k podstatnějším věcem pak není pražádná šance se dostat.

 4. 954
  Schumacher says:

  937 Zpátečníku, nesahat! Jinak to dopadne nově vydané předigitalizované zegalizované nahrávky.

 5. 955
  Rpuť says:

  Ano, i toto je možné…
  (i když těžko uvěřitelné)

  Táňa Fischerová pro PL: „Tolik zmařených životů, děsivé. Ale stále je vrahů zanedbatelný počet, srovnáme-li počty imigrantů“

 6. 956
  maYda says:

  „Mrzí mne, že trávím tolik času vysvětlováním trivialit“

  Tak pište o těch trivialitách triviálně, abychom to chápali i my, nižší formy života 😀

 7. 957
  Halladin says:

  Erdogan dnes vyhlásil vyjímečný stav

 8. 958
  Rpuť says:

  A ku vzpomínce něco pěkného na dobrou noc – J.Grossmanovi by dnes bylo 75 let.
  https://www.youtube.com/watch?v=92hhQKd-Zrg

 9. 959
  maYda says:

  jo, jo, už je dýl po smrti, než kolika se dožil let. Ale stihl toho hodně za ten krátkej čas….
  https://www.youtube.com/watch?v=g2TDOGjgrn8

 10. 960
  Zpátečník says:

  950 – Nojo, čili jsem bohužel nucen učinit si ten prozatímní závěr, že to, že jsem od Vás, co si teď vzpomínám, ještě nikdy žádný argument nečetl, kupodivu znamená, že ani ve skutečnosti nemáte žádné.

  Ale třeba jen trpím slepotou. Když jste kupříkladu psal, že jste byl v Mnichově a nic, to vlastně argument byl – anebo ne?

  951 – Proč rétorická figura bez obsahu? Konkrétní obsah je např. ten, že nikdo by si neměl myslet, že může jen tak sluníčkařit, čistě proto, aby sám sobě připadal takňák lepší, aniž by tím působil nějaké reálné, byť snad jen infinitesimální škody.

  954 – Ona je to taky kupříkladu otázka barevné teploty, Schumachere. Ta, s níž se to vyfotilo, je svým způsobem nahodilá. Která je ta správná? Jmenovitě, je tam růžový slivenecký mramor… Když se – odhlížeje od dávno již téměř zapomenuté reality – na jednu či druhou fotku chvilku dívám, žádná mi nepřipadá nereálná…

  Podobně, tečka na černém skle, možná přilepené nějaké semínko. Nechat či vyretušovat? Retuš mi tu fotku nezhorší, to jest nezhorší ji jakožto fotku. Záznam reality poruším, ale verisimilarity zůstane zachována. Co malinkej šnek v úhlu lišt na tom mramorovém náhrobku? Určitě nechat!

 11. 961
  pasacek ze statlu says:

  960 no cinte si zavery jake chcete – ja si uz svuj taky udelal.

 12. 962
  maYda says:

  no jo, nikdo by si neměl myslet…

  A není to náhodou taky pravdoláskařská pozice, určovat druhým, co si mají nebo nemají myslet?

 13. 963
  pasacek ze statlu says:

  939 jo josef jeste na dobrou noc – nezapomen si jeste zajet podivat do pelhrimova 🙂

 14. 964
  Zpátečník says:

  962 – A není náhodou civilizace (no dobře, tak kultura) brazilských Indiánů rovnocenná té evropské?

  Jinak v zájmu přesnosti – a jen proto, že se teď nelze standardně připojit na EPO, takže nemohu vyrobit a odeslat přiznání k DPH, o KH nemluvě – znovu opakuji, co jsem tu před pár (tý)dny už psal, totiž že postup pravdoláskařů obvykle bývá trochu sofistikovanější. Oni vždycky napřed řeknou, že pravda je relativní a že všechny pravdy jsou rovnocenné, čímž obcházejí ten problém, že žádné věcné argumenty nemají, a teprve pak prohlásí, že proto je nutno respektovat jejich pravdu, což taky je pravda jediná, takže na všechny jiné jsem povinen zapomenout. (Pěkně o tom tuhle psal též kardinál Vlk, jen nevím, zda se k tomu ještě lze v Echu24 dostat.)

  Když řeknu „nikdo by si neměl myslet, že tři plus dvě je šest“, je to myslím docela OK. Možná s tím nesouhlasíte, a připadá Vám to naopak zavrženíhodné. Souhlasíte-li, kde prosím vidíte rozdíl oproti tomu sluníčkaření?

 15. 965
  Dušan Neumann says:

  Cleveland – nominační sjezd Republikánů. Jeden lepší projev než druhý. Projev Teda Cruze bych naordinoval jako učební pomůcku při výuce občanské výchovy v každe demokratické zemi. Jádro projevu – freedom matters! Newt Ginrich – jsme ve válce s radikálním islámem ač si to Obamova vláda odmítá přiznat. nemáme jinou volbu než tuhle válku vyhrát a jít do ní se vším co máme. Trump pozval poražené soupeře, aby vystoupili aniž po nich požadoval jejich potvrzení. Tím si u mne polepšil. Doufám jen, ač asi marně, že tento večer otevřel oči aspoń několika tisícům nerozhodných voličů.

 16. 966
  Rpuť says:

  Dobré ránko!

  Není nad to si po práci zahrát šachy!
  Instalováno v Praze na Kulatáku.

  https://scontent.fmad3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13528765_1213351692016504_7647184839869895938_n.jpg?oh=28dbee2f5d4a07cabd186335403a94b8&oe=581D909D

  Zdá se, že vedle týpků „nevaž se, odvaž se“ tu s úspěchem rozrůstá subkultura preferující setkávání v reálném čase a s reálnými lidmi, ať už se jedná o instalovaná piána nebo tyhle šachy. A důležité je, že to má odezvu a lidé reagují a pouhým svým jednáním posílají Halíky do pryč!
  Potěší!

 17. 967
  Rpuť says:

  „Erdogan vyhlásil v Turecku výjimečný stav“
  A kdy ho vyhlásí v EU?
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/409775-erdogan-vyhlasil-v-turecku-vyjimecny-stav.html

  Dušane 965,
  gratuluju a nadále držím palce!

 18. 968
  nickname says:

  Dobrý den. Maydo (936) pracovitý cikán není špatná partie. Začátkem července jsem byl na takové svatbě. Cikáni mi také opravili dům.
  Pasáčku, byli jsme (e/i)migranti, než to bylo „in“. Navrhoval jsem několikrát řešení „migrační krize“ odstraněním sociálních nerovností, zrušením výhod šlechticům a snížení daní chudým dělníkům. Žel to je pro etatisty/socialisty nepřijatelné. Zpátečník se ve svém postoji „raději vietnamce než muslimského migranta“ přiblížil (vědomě či nevědomě) mému postoji – raději toho, které se počítá mezi dělníky, než toho, který z důvodu titulu pobírá královský důchod. Je-li mnoho šlechticů, chudý dělník musí platit vyšší daně, aby je uživil. Navíc se musí postarat i o jejich zábavu.
  Moji předci pobírali „sociální dávky“ zpočátku emigrace ve Slezsku. Nic je nenutilo pracovat, tak chlastali jak Češi. Místní úřad se na to nemohl koukat, jak „emigranti pro víru“ žijí jako zvěř, tak jim místo peněz nabídl kus lesa. Přijali to, les vyklučili, vesnici postavili, pole odvodnili, obdělali… To je moje civilizace, moje rodina.
  Myslím, že problémy dnešní imigrace jsou dva:
  1) přijímající státy dělají z příchozích šlechtice a ti se nudí, nic je nenutí k pokroku. Myslím, že v USA jsou problémy s příchozími jiné, nejsou tolik protěžováni.
  2) agresivní učitelé náboženství, kteří ovlivňují mladé šlechtice. Nejde o „historicky danou nutnost“, ač se historie opakuje. Můžeme vzpomenout, jak se i mladí evropané pouštěli do „svatých válek“ vyhlášených náboženskou autoritou. Dnešní náboženské autority mají svou pozici vyfutrovanou státní podporou a barely ropy. Státy platí kazatele, aby za hranicemi zasévali nepokoj. Kdyby to stát nedělal, přišla by doma náboženská revoluce.
  Můj návrh na zrušení šlechty by řešil pouze bod (1). Bod (2) je řešitelný pouze důraznou domluvou státům vyvážejícím terorismus a ropu, ať si svou ideologii pěstují doma.

  Mimo téma imigrace: Srovnejte ČS týdeníky z let 47-48 s dnešními veřejnoprávními médii. Liší se v něčem? Mé pozorování: máte-li státní média, růst státního zasahování do života chudých dělníků poroste.
  Věděli jste, že KSČ pořádala i setkání komunistických živnostníků?

 19. 969
  NoName says:

  Kolik už máte pokémonů ?
  Má někdo Pikachu nebo Mew ? Na Mew Two se ani neptám …

 20. 970
  AeroKarel says:

  (968) ad 1) Spíš bych řekl, že přijímající státy dělají z příchozích nezaměstnané, než šlechtice. Protože pracovat je přišedším obvykle na dost dlouhou dobu zakázáno (neuvažuji momentálně o tom, kolik z nich chce či může). Jako naprosté minimum bych viděl služby připrchlíků v táborech, ubytovnách, etc, místo obsluhy místními.

 21. 971
  Rpuť says:

  nickname 968,
  pokud si někdo neosvojil pracovní návyky už od dětství, v dospělosti ho k tomu dokopúete leda bičem.
  To co přišlo sem není šlechta! Jen a jen pouhý kanonenfutter!

 22. 972
  quivis says:

  Tak hry už máme. Teď ještě ten chleba.

 23. 973
  nickname says:

  Zpátečníku, k „pobytu na jiném kontinentě“: Člověk se především stará o sebe, někdy sobecky i o děti – aby se o něj měl kdo postarat ve stáří. Změna bydliště, kultury, s sebou nese zpřetrhání rodinných vazeb. Tyto vazby bývají užitečné pro něj i pro děti, nežil-li v dysfunkční rodině. Mám v rodině více těch, kteří emigraci buď oplakali, nebo se projevila na jejich duševním zdraví. Já se pro emigraci nerozhodl. Nelituji svého rozhodnutí, neb bylo učiněno po zralé úvaze a navíc je zbytečné litovat dávných rozhodnutí. Má generace říká „že já si nevzala Pištu Hutnágla“.
  OT: ženy babička mohla být ve „vlaku svobody“, co jel z Chebu do Aše a dále do Selbu v 1951. Muž jí přemluvil aby zůstali. Mohla také emigrovat v roce 1968. Dcera jí přemluvila, aby zůstali.

 24. 974
  nickname says:

  Rputi (971) Šlechtic je ten, který nepracuje, ač by mohl a pobírá státní důchod. Ano, dříve byli mladí šlechticové potravou pro děla.
  Tj. dle vás by bod (1) z (968) – zrušení šlechtických prebend – zastavil většinu migrujících. S tím souhlasím.

 25. 975
  Rpuť says:

  nickname 974,
  to je mejlka, pane!
  Šlechtic je ten, kdo má majetek a moc, aby svůj majetek mohl udržovat, eventuelně zvelebit. A zároveň má i moc nad lidmi, kteří mu ten majetek zvelebují.
  Pokud šlechtic nezvelebuje, brzy je mu šlechtictví na dvě věci.
  A je venkoncem fuk, jestli své šlechtictví odvozuje od rodového léna nebo od státního důchodu.

  Pokud „šlechtic“ pouze spotřebovává, majetek nechává ladem a otroky zabíjí, tak jsou mu majetek i otroci k ničemu a on sám se mění v pouhopouhé saranče. Přiletět, vyžrat na holinu, odletět…

 26. 976
  pasacek ze statlu says:

  nickname ono je to caste presvedceni:

  – byli jsme e/i migranti nez to bylo in
  – migroval bych tam kde bych uplatnil sve znalosti a nenechal se zivit …
  – z techto migrantu jsou delani slechtici ..

  pomerne subjektivni ale nikomu to neminim vyvracet ( neznam povetsinou osudy tech lidi).

  k druhemu bych rozlisoval – jsou vsichni kdo se v dobe „in migrace“ slechticove?
  je spojovani terorizmu a “ i migrace“ spravne.

  nemam zadny problem at se nedela z nikoho slechtic ktery nemusi pracovat a je rozmazlovan , z migranta nebo nasince.

  nemam zadny problem z tvrdeho stihani a trestani terorismu

  mam problem s jednoduchou cestou ze , zide , nekomunisti , muslimove … jsou slechticove davek a teroristi.

 27. 977
  Halladin says:

  974

  Blbost, a spletení pojmů.
  Šlechtictví se dědí, státní důchod ne. když pomineme vdovské.

 28. 978
  quivis says:

  Dědí se i velké bohatství (i bez šlechtického titulu).

 29. 979
  pasacek ze statlu says:

  970 naprosty souhlas AK

 30. 980
  nickname says:

  Pasáčku: nemáme jinou možnost zjistit, zda migranti šlechticové by zůstali šlechtici či migranty jinak, než když zrušíme šlechtické výsady. Uvidíme, o kolik opadne migrace, uvidíme, kolik těch co dosud pěstovali vybrané chování přiloží ruku k dílu.
  Jsem dalek paušalizace, proto navrhuji řešení které by vyhovovalo plebsu.
  Spojovat násilí, zločinnost a migraci chudých obecně lze – viz např. imigrace Irů do USA. Nejdříve zločinecké gangy, jejich děti policisté a hasiči. Jenom ti, kteří nemigrují jako chudina do měst, ale zakládají zemědělské kolonie se násilnostem a zločinům sami postaví, protože ví, že by to rozložilo jejich kolonii, jejich rodiny.
  S náboženskou migrací může být problém, pokud do tolerantní země přicházejí lidé, kteří se nechávají ovlivnit kazateli násilí.

 31. 981
 32. 982
  pasacek ze statlu says:

  980 nickname zrusme vysady – ale vsem .

  spojovat nasili .. s migraci obecne lze .
  obecne lze spousta .
  I kdyz se konecne nekterym podari zvednout kolem sebe ten plot tak tim terorizmus/nasili nezamezi. Mohou to tim teroristum/nasilnikum jen udelat slozitejsi. Bohuzel ale jak rikam kde a kdo nakonec bude za plotem nebo pred plotem .

 33. 983
  NoName says:

  Pepa má vchodové dveře určitě otevřené i na baráku a barák neoplocený, ploty jsou totižto absolutní zlo. A zlodějům vstup jenom komplikují.
  Protože kdo bude před plotem a za plotem je tak neskutečně složité a relativní …

 34. 984
  Petr Kunetka says:

  No, nejsem si zcela jist, zda imigranti trpi tim, že pro ně není práce. Dokonce mám pocit, že nekvalifikované práce – která odpovídá profilu soućasných imigrantů, tj. nv průměru nedokončená záklandí škola – je dost a bariery jsou velmi nízké. Koneckponců je velmi demonstrativí, že bordel na ubytovnách pro imigranty musú uklízet zaměstnanci…

  Ad chytání pokémonů – za mých mladých časů, když člověk chtěl vidět a chytat véci, které ostatní nevidí, užil kyselinu… Časy se mění 🙂

 35. 985
  nickname says:

  Pasáčku – zrušení všech výsad by mělo být prvním bodem každého republikánského programu.
  Násilí (zde migrantů) bych dále rozdělil na násilí
  1) k obživě – racketeering, vybírání poplatků za ochranu, kontrolu revíru pasáky, elpasa
  2) situační – hospoda, veselice
  3) domácí – Maryša, vraždy ze cti
  4) ideologické – kazatel, tajemník, spojka řeknou: zabij, jako odměnu dostaneš ty / tvoji blízcí ráj na zemi / nebi.
  Násilí (1) – (2) umí potlačit policie, (3) žádá změnu kultury, na (4) je třeba spolupráce všech ozbrojených složek + obyvatel.

 36. 986
  Halladin says:

  A sakra,

  objevily se zprávy, že před pučem varovalo Erdogana Rusko…

  http://sputniknews.com/russia/20160721/1043373832/russia-warned-turkey-coup-attempt.html

 37. 987
  pasacek ze statlu says:

  985 souhlasim tak ted je treba aby se to delo.

 38. 988
 39. 989
  dvd says:

  OT: připomeňme si Apollo 11

 40. 990
  ptakopysk says:

  Pepo,
  Pelhřimov znám, to není krematorium, to je komín od sportovní haly… 🙂 🙂
  A co se týče Arabskych hostů, (Saudi, Lybia, usw.) jsou to defakto sousedi. Takže co se jejich názoru na nás týče, mám ty nejčerstvější informace 😛

 41. 991
  Rpuť says:

  A už to jede…
  A Evropa čumí s otevřenou hubou …. a neví ….

  …Erdogan odmítá obavy EU i USA, že využívá situace k likvidaci opozice a zajištění vlastní pozice, a nesouhlasí ani s kritikou obnovení trestu smrti. Na adresu EU podle agentury Bloomberg poznamenal: „EU není celý svět, je to jen 28 zemí. Třiapadesát let jsme u ní klepali na dveře. Nechali nás čekat, zatímco přijímali jiné.“

  Ke kritizované obnově trestu smrti, kterou obhajuje, doplnil: „Trest smrti platí v USA, Rusku, Číně.“…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/409779-erdogan-jsem-garant-demokracie-usa-a-eu-nemaji-co-kritizovat.html

 42. 992
  quivis says:

  ad 985 – chybí mi definice násilí obrannéhom vyprovokovaného

  ad 986 – to by naznačovalo ýe v tom měl prstíky Putinův oponent, doklad – zablokování Incirliku

 43. 993
  quivis says:

  Brexit v praxi:
  Jaderná ponorka HMS Ambush se s obchodní lodí srazila během cvičné plavby. Podle ministerstva obrany došlo k minimálním škodám a žádným zraněním. Jaderní reaktor zůstal nepoškozený.
  O škodách na obchodní lodi se nemluví, asi žádné nebyly. 😉

 44. 994
  quivis says:

  česká soudkyně:
  Dahlgren Vyvraždil fungující rodinu, přitom neměl žádný pádný důvod,“ míní Doležalová.

  Takžen pádný důvod by asi vraždu omluvil.

 45. 995
  Rpuť says:

  Quivisi 994,
  až tak bych soudkyni nepodezírala!
  Dalhgreen je sice magor, ale ne zas tak velkej, aby nevěděl, co dělá – asi tak.

  Swetr report – kdo má venku prádlo!
  Žene se fronta přes celou Kotlinku, ukliďte si ho!

 46. 996
  AeroKarel says:

  (994) Neomluvil, ovšem mohl by mít vliv na výši „flastru“.

 47. 997
  Šumavák says:

  Pojďte nahoru…

 48. 998
  Schumacher says:

  995 kombinace osobnosti a puritánské a současně zvrácené kultury ve které vyrůstal. Ve které odhalené ňadro je zločinem, ale násilí a potoky krve jsou v pořádku.Jednání inspirované filmy, počítačovými hrami a medializovanými podobnými případy.

 49. 999
  PeS says:

  2 AeroKarel ad 865 – kéžby doopravdy…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *