Smutné připomenutí

Poslední rozloučení s Bohoušem se koná v pátek 15. července 2016 ve 13.15 hodin v obřadní síni krematoria v Praze – Motole.
Jen 61 let mu bylo!!! 🙁
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

999 komentářů u “Smutné připomenutí

 1. (2440) minulé hospody: Lišíme se ve slově „odsuzovat“. Pokud by znamenalo vyvozování nějakého politického či ekonomického tlaku, pak se toho zajisté žádný liberál toho slova hodný nesmí dopustit. Pokud jen vyjadřuje vlastní názor, je lautr jedno, zda mluví o konkrétní osobě nebo celém odvětví. Jde stále jen o názor, pro jiné zcela nezávazný.

 2. Jen 61 let mu bylo!!!

  Avruk, o tři roky mladší, než já 🙁
  1

  jistě nezávazný, ale opravdový liberál by se ho nedopustil……

  Už pro to, že se ho to
  1,vůbec netýká
  2, nijak mu to neubližuje.

 3. Vždycky když uvidím hvězdnou oblohu či nějaký kosmický vehikl si vzpomenu.

 4. Bohouš byl jen o rok starší než já. Boužel se v tej frontě na potřesení rukou s dámou s kosou posouváme nějak moc rychle dopředu.

  Ale ten Bohouš fakt nemusel předbíhat.

 5. Beník si dovoloval 😀

  Nejnovější vrcholný britský diplomat Boris Johnson: „Částečný Keňan Obama má od předků antipatie vůči britskému impériu“.

 6. A k dolní hospodě:

  já si mysláím, že ten zákon sám o sobě v praxi nic moc neovlivní. Ono těc h ženskejch, co si ten zákrok bude moct dovolit zaplatit nebude zas tolik. Řekla bych, že víc bude problémovejch matek, kterí se nechaly oplodnit z mladické nerozvážnosti nebo s problémovým partnerem.

  Zásadní problém vidém jinde – pár ho podstoupí jen po dlouhé době marného snažení o početí přirozeným způsobem. Nebo když je předem jasné že z nějakých vážných důvodu nění početí přirozenou cestou možné. De facto jde o lékařský zákrok – nápravu defektu.

  Ale jaké medicinské opodstatnění má umělé početí u zdravé plodné ženy, která jen nechce nebo nemůže navázat, rouzvíjet a udržet partnerský vztah??

 7. zdravá plodná žena , která z jakéhokoli důvodu nemá partnerský vztah si to dítě prostě nechá udělat, a nebude otravovat sebe ani jiné všelijakou administrativou.

  Třeba má šuplík plný skautských nožíků 😀

 8. Kurňa, Halaldine, mluvíme o tom, že umělé oplodnění je náhradní řešení tam, kde ze zdravotních důvodů nejde počít přirozeně. Jedná se de facto o léčbu neplodného páru.

  Ale v případě singl ženské, která je navíc zdravá a plodná, o žádnou léčbu nejde. A to považuju za dost zásadní, protože to ten zákrok a veškerý předpoisy, týkající se umělého oplodnění posouvá někam úplně jinam. Už to není náprava defektu, ale vyhovění někomu, kdo uplatňuje nějakej nárok.

  A další věc je, že to posouvá dítě do polohy věci, na kterou má nárok každej.

 9. Ale nechat se oplodnit šukálistou na tancovačc, kterého dotyčná nikdy neuvidí a ani nechce vidět, taky není moc salonfähig.

 10. maYdo,

  vždyť ti říkám, že zdravá plodná ženská si o umělé oplodnění říkat nebude.
  A je fuk , jestli je singl, nebo ne.
  Pardon, v případě páru může být neplodnost na straně partnera.
  I ta single baba má možnost nechat si dítě udělat normálně.
  Třeba sex mezi spolupracovníky je celkem obvyklý.
  Stačí jít s někým do postele, a ujistit ho, že bere antikoncepci. Dosáhne svého, a s potěšením.
  Což asi o umělém oplodnění říct nejde. 😀
  O umělé oplodnění bude nejspíš žádat ženská s poruchou plodnosti., terá to tak zkusila, bezvýsledně a následně šla ke gynekologovi.

 11. 14-no to není, ale funguje to.

  To je podobné jako s „oficiální“ marihuanou. Něco, co vyroste na zahradě zadarmo stát dodává za těžké peníze a ještě toho nedodává dost. Už týden v rádiu posouchám, že pěstiteli chybí jakýsi certifikát a legální marihuana není.

  Když už někdo chce dítě bez otce, jistě unese i sex na tancovačce. Nějaký oficiální mechanismus a „povolení“ to morálně lepším neudělá.

 12. nevím jestli je to tak univerzální – „zdravá plodná“ ale homosexuálka s nezájmem o muže by asi dala přednost asexuálnímu oplodnení …

 13. Tak zítra si touhle dobou vzpomenu. Řady těch, co nosí krátké kalhoty i v chladnu, řídnou.

  Novela zákona je určena populisticky – lesbickým párům, zaručení úhrady od zdravotní pojišťovny, posunutí věkové hranice na 43 let a zvýšení počtu pokusů ze čtyř na šest. Tak nedumejte.

 14. K tomu sexu na tancovačce … to asi nebude vyhledávat plodná bez vztahu, aby měla obavy z přenosu genů z plodného primitiva.

 15. No a co dostanete při umělém oplodnění ? Pohledem na skumavku okamžitě poznáte, co je „otec“ zač ?

 16. při umělém oplodnění budoucí matka přichází o to nejdůležitější – o funění do ucha

 17. Příroda si nakonec cestu najde … A nepřekvapivě preferuje ty „plodné primitivy“.

 18. „O umělé oplodnění bude nejspíš žádat ženská s poruchou plodnosti., terá to tak zkusila, bezvýsledně a následně šla ke gynekologovi.“

  Halladine, pokud vím, neplodnost se začíná u páru řešit, když spolu rok vedou pravidelný sexuální život a nic. Potom se začnou hledat příčiny, připadně se zkouší je nějak řešit a teorve jako poslední pomoc se sáhne k umělému oplodnění.

  Fakt myslíš, že ženská nakráčí ke gynekologovi, řekne mu, že si to jednou, dvakrát rozdala s kolegou na vánočním večírku a nic, takže je asi neplodná a gynekolog ji obratem pošle na umělé oplodnění?

  A pokud by to tak bylo, myslíš, že by to bylo spravedlivé vůči párům, které podstupují dlouhá a leckdy nepříjemní vyšetření a zákroky, než dojsou – leckdy po několika letech, až k umělému oplodnění?

 19. Quivisi,

  před několika lety proběhlo tiskem. Jistého dost slavného sportovce žalovala o otcovství nějaké jemu úplně neznámá ženská.
  No úplně neznámá..
  Někde , tuším na letišti ho svedla na orální sex, následně to do něčeho vyplivla, nabrala do stříkačky a…..
  Testy otcovství prokázaly, že to tak bylo.
  Jméno si nepamatuju. Já se sporem ani sportovci moc nezabývám.

 20. Tou dobou budu zítra sedět na zubařském křesle. Bohouš mi chybí.

 21. 28-a co tam hledali ? Originály těch komentů ?

 22. TAk sociální dopady nebudou asi zas tak dramatické. Popravdě řečeno, většina dětí se rodí do podmínek, které nejsou úplně optimální nebo aspoń se spustě lidí optomílní nezdají.

  jiřina Prekopová někde napsala, že děti by měly mít jen rodiče zralí a po fyzické a duševní stránce zcela zdraví – troufám si tvrdit, že kdyby to šlo zařídit, asi bychom vymřeli hned v další generaci.

  Úděl dětí takto počatých v průměru nebude o nic lepší nebo horší než úděl dětí z jiných rodin, ať už úplných nebo neúplných. samozřejmě bude v některých rysech jiný, ale každej má svoje….

  Ovšem ten posun od léčby neplodnosti k uspokojení „nároku na dítě“ je mi poněkud proti srsti.
  Myslím, jednu dobu se takhle přistupovalo k císařskému řezu. Od nutnosti k pohodlí. Mimo odůvodněných případů ho bylo možno na přání rodičky. Nebo při sebemenším zádrhelu, kdy pro to třeba ani nebylo opostatnění, ale zdálo se to nejpohodlnější.Ale pak se zase začal razit trend přirozených porodů a od císařů jen proto, aby rodička nemusela podstoupit fyziologický porod se zase ustoupilo.

  No, je to proti přírodě.
  Ale na druhou stranu, že by se tu začaly prohánět zástupy dětí poznamenaných tím, že se narodily z umělého početí lesbickýcm matklám, toho se neobávám.
  A taky nevidím důvod, proč bych si já měla klást otázku, jak k tomu takový dítě přijde, když si ji nepoloží jeho vlastní matka.

  Martine, nevím, jetslis e dá nazvat „populistickým“ zákon, který vychází vstříct poměrně malému procentu voličů. Spíš bych ho nazvala „dobroserským“. A taky bych viděla jistou souvislost s tím, že Babiš zkoupil několik reprodukčních center.

 23. Zralí potenciální rodiče jsou naopak zárukou toho, že děti mít nikdy nebudou. Protože přemejšlej a viděj, co obnáší mít děti.

 24. Děkuji Bohoušovi
  za to krátké setkání. Udělali jsme spolu kousek pěkné práce na několika knížkách. To, co jsem od něj získala, se vynasnažím poslat dál, i kdyby to měla být „jenom“ vstřícnost a laskavost. Budu ho postrádat, tady i jinde.

 25. 32

  😀

  Pokud se jeden neožení nebo nevdá dokud je mladej a blbej, tak se neožení 😀
  Ptakopyskův výrok naopak 😀

 26. No vidíte, a pak se má zkvalitňovat populace, když se množí jen ti nezralí a blbí 😀

 27. 36
  Rputi, o zubařích tam nepíšou ? 🙂

  stejně na ten zákon každej kašlal 🙂

 28. U nás ne, bylo by to rychle vráceno.
  A většinou ani lidi nezaregisrovali, že takový zákon existuje.
  U nás se o velikonocích vesele poráželo před hospodou, vařil se guláš, zabijačková polévka jitrnice a jelita a prodávalo maso z prasete, naproti obecního úřadu.
  Jako každý rok.

 29. No, neporáželo .Přivezlo se zabitý, pověsilo na trojnožku a porcovalo.

 30. Muj zacatek teto hospode se udal na pohrbu….. Bohuzel nemohu prijet, mam to z ruky, ale vzpomenusi v tento cas na jedinou cestu na Sumavu a zpet, kdy jsem Bohouse odvezl a privezl. Co jsme probirali po ceste si necham pro sebe, snad jen, ze jsme vstavali dost brzo, abychom stihli jeste vstavajici nenasnidane…. Snad mi to odpusti, ze jsem ho tahal v dobe jeho usinani do auta…….

  Jo a ta neplodnost a touha po detech….. Vubec nechapu, co je statu do toho, kolik kdo ma deti a jak se o ne staram. Je to ciste osobni zalezitost, dtto potraty. takove ty strachy, ze se nebude mit kdo postarat ve stari, jsou smesne, stejne tak starost o duchody. ….. Je to preci kazdeho vec, jak si voli celej zivot co se tyka priorit. Co je statu po poctu lidi ve state, vzdyt si je muze dovest. Ostatne, deje se to pomerne pravidelne vsude

  A rozloucim se, jen jsem tu „byl“ kvuli pohrbu….

 31. Omlouvám se, já tam také nebudu. Šimone, prosím, vyřiď upřímnou soustrast paní i ode mne. Bohouši sbohem.

 32. To se nám to globálně otepluje.
  13 nad nulou a od rána nepřestalo pršet. Červenec jak má být. 😀

 33. Ani já se s vámi při této smutné přiležitosti neuvidím. Na chalupě daleko od Prahy mám vnoučata. Ale Bohouše si budu smutně připomínat.

 34. Lidská společnost není farma. Nynější stav je důsledkem hospodářských a kulturních změn, které mají nějakou příčinu v politickém uspořádání a které jsou příčinou nějakých priorit, vedoucích k jednání, které má nějaké důsledky, které jsou příčinou nějakých změn. A tak dále. Je to složitý mechanismus se zpětnými vazbami, do kterého není rozumné zasahovat. Výjimečné reprodukční problémy nechť si každý řeší na svou odpovědnost a na své náklady. Prorodinná politika státu by měla být v tom smyslu, aby nebyla protirodinná a proparazitní. To stačí. Sociální inženýrství je nebezpečné. Sice se jeví žádoucí podpora natality a následné výchovy kvalitnější části populace, jenže kromě problému s výběrem klíčů, získání potřebného konsensu a problémů s jejich zúřadováním, je diskriminační. Sociální dávky a podobná podpora mají být řešením náhlých, neočekávaných a nezaviněných situací. Ne standardním způsobem obživy. Finanční solidarita nemá zahrnovat individuální reprodukční problémy na jedné straně ani reprodukci nad poměry na druhé straně. Každý má mít ne „právo“, ale svobodu mít tolik potomstva, kolik je schopný ho zplodit a vychovat na své náklady. Tak jako sám nést důsledky a náklady svých priorit v rámci „humanaction“. Ne tak, že by výhody svého jednání nesl on, kdežto nevýhody a náklady nesli ostatní. Nanejvýš (pokud vůbec)lze uvažovat o daňových úlevách vázaných na splnění snadno kontrolovatelných podmínek, například vlastní trestní bezúhonnosti a trestní bezúhonnosti těch, na které jsou poskytovány daňové úlevy. Člověk není majetkem státu ani „společnosti“. Co se týče tématu adopcí, je pozoruhodné, že nejvíce do toho mluví lidé, kterých se to netýká. Kteří se cítí nadáni k tomu aby rozhodovali o svobodě jiných i v lecjakých jiných záležitostech, místo aby si hleděli svého úspěchu. Adopce homosexuálními páry, či reprodukce sexuálních menšin na jejich náklady není závažným tématem k systémovému řešení a s ním spojených veřejných nákladů. Tento problém považuji za umělý a účelově nafouklý.

 35. Schumi 45,
  tak, přesně tak!

  Jen k té adopci, jako takové – adopce by především měla řešit situaci dětí, které žijí v dětském domově, jenže…
  V dětských domovech žije spousta romských a postižených dětí, které nikdo nechce. Ani ti homo ne.
  Ti si žádají malá rozkošná miminka, kterých je zásadní nedostatek i pro heterosexuální páry – ty čekají třeba i několik let.
  Takže proč to v takovém případě umožňovat homosexuálům?
  Nedávno probíhal podobný případ v Anglii. Miminko bylo svěřeno hetero-páru a homo začali okamžitě řvát, že diskriminace. Takže sociálka okamžitě otočila a původní adopci zrušila a dala dítě homo.

  Ten sklon k homovydírání, neustálému a trvalému, je těžko únosný. Proč jim schvalovat cokoli dalšího?

 36. Myslím, že to vydírání se týká určité skupiny mnezi homo, která má i jiné problémy než je sexuální orientace. Myslím, že je docela dost homosexuálů, lterý normálně pracujou, žijou s partnerem nebo partnerkou a jejich život se liší jen v tom, koho si berou pod peřinu.
  A nestojí o jakékoliv zviditeklňování, protože to jen upozorňuje na to, že jsou „nějaký jiný“ a vyvolává tlak na tolaby se všichnbi těmi „nějakými jinými“ nějak zaobírali místo toho,a by jim dali pokoj.

  A pokud jde o zákony, myslím, že není nic dobrého mít zákon na každou kokotinu, která se týká jen určité skupiny. Co je to za rovnost před zákonem, když jsou extra zákony pro homosexuály, extra zákony pro postižení, extra zákony pro romy?

 37. Že vás vidím, Schumachere. V minulé hospodě jste mě vyzval, abych posloužila osobním příkladem. Tak vám vyhovím. Dlouholetá zkušenost s nemocnými a umírajícími mě přesvědčila, že je opravdu nejlepší sklonit se pokorně před úradkem moudré Matky přírody a přicházející smrt přijmout bez křečí, smířeně a v klidu. Je to lepší pro všechny zúčastněné a koneckonců je to lacinější.
  Je mi 81 let a trpím zhoubným onemocněním krve, které se nazývá mnohočetný myelom. Choroba napadla můj kosterní aparát, takže jsem omezeně mobilní a trpím neustálými bolestmi. Navíc je zasažena i moje jediná ledvina, takže mám závěrečné stadium ledvinného selhání. Přesto stále žiji, moje fibrilující srdce stále tluče. Dohodla jsem s ošetřujícími lékaři, že nechci žádnou onkologickou léčbu a oni mi k mé radosti vyhověli. Stejně tak jsem odmítla dialýzu. Takže zatěžuji zdravotní systém pouze dávkami silných diuretik, malými dávkami léků na srdce a kontrolní návštěvy u lékařů absolvuji více méně ze zdvořilosti. Nemám tedy sebemenší výčitky svědomí a ujišťuji vás, že až se můj čas naplní, skutečně pokorně přijmu svůj los.
  Triumfalizmus současné mediciny je mi odporný a považuji ho vlastně za nehumánní. Jako obzvlášť zavrženíhodný příklad takového přístupu pokládám počínání paní profesorky Sykové, která za značné obnosy prodávala pacientům s ALS naději na 3 měsíce života. Vím, jak terminální stadia ALS vypadají, o to je to nemravnější.

 38. 46 Rputi, problém spočívá v „právu“. Které zaměňují se svobodou. Upřednostnění heterosexuálního páru je dáno zájmem ne zájmem osvojitele, ale zájmem dítěte zastupovaného opatrovníkem (obcí) tak aby vyrůstalo ve standardní rodině. To znamená aby bylo vychováváno heterosexuálním párem a v rámci toho se imprintingem podle přirozenosti učilo sociální roli. Upřednostnění výchovy dítěte podle přirozenosti není diskriminací.
  Jádro pudla je, že homosexualisté se domáhají, bohužel, úspěšně toho, aby jejich odchylka byla uznána za přirozenou. Jenže v tom případě je přirozené, že homosexuální pár nemůže mít přirozeně potomstvo. Třebaže mu v tom není upírána svoboda. Ovšem zatím se to žádnému nepodařilo… Tolik pokud jde o osvojení potomka zplozeného jinou dvojicí.
  Co se týče možnosti osvojení potomka jednoho z páru druhým z páru, souhlasím, že v tom by nemělo být překáženo. To má být záležitostí soukromého práva.

 39. 49

  Schumi, ovšem..

  má se to týkat jen dětí, které nemají druhého přirozeného rodiče, ne ?

  Asi by nešlo adoptovat někoho, kdo má žijícího rodiče. Nebo se snad má jednat o dítě, pořízené spřeteleným kamarádem ? Bez vyplněné kolonky otec ?

 40. Baubo,

  nic ve zlém, ale zeptám se Vás. Měla byste tento názor, i kdyby Vám bylo 40 ? Nebo 35 ?
  Nebo 30 ?

 41. a na kartonu bylo že český
  dá se to poznat z toho kodu na vejci CZ= česko, LV lotyšsko, PL polsko atp

 42. Mně je jedno, co mám na kartonu, mám vejce od sousedky. 🙂

 43. [48] Držím palce.

  Moje máma taky odmítla léčbu, nebylo jí ani 70.
  Letos jsem byl v únoru na pohřbu kolegovi. Jestli léčbu odmítl, nebo už to nešlo, nevím. Tomu bylo 41.

 44. Ale myslím, že český, i když bez razítka…..

 45. Víte, ono je to těžké….
  Měl ( vlastně mám) jsem kamaráda , z jiného netu. Kluk kolem 40, rakovina varlete. Metastázy všude možně … Operace,zdálo se to dobré, pak napsal, že nějak hubne, a jednou zkolaboval . Tak jsem ho nahnal do nemocnice ( ústně – na těch stránkách- že musí někde ztrácet krev. nebo něco takového.
  Tak ho vyšetřili, metastázy všudě možně. Tak ho vzali na Žluťák , a chemo terapie, jedna za druhou. Blil, vářil snad 40 kilo. Chtěl to vzdát, ukecali jsme ho. Zkusil jak pes.
  Dnes žije , za nějakou dobu potom jsme měli sraz, byl trochu hubenější , ale už se dával dohromady.

  Dana o tom asi něco ví, na ten webík kdysi chodila, A občas to tam četla. A jednou tu na to udělala narážku.

 46. Je to v nich, jak v koze!

  Bundeswehr posílí a bude řešit světové krize, rozhodla německá vláda

  Německá armáda by se měla výrazněji podílet na řešení krizí ve světě. Stojí to v Bílé knize ministerstva obrany, kterou ve středu schválil kabinet Angely Merkelové. Ozbrojené síly pod velením Ursuly von der Leyenové se mají „aktivně podílet na utváření světového řádu,“ čeká je proto i personální posílení…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-armada-bila-kniha-0xn-/zahranicni.aspx?c=A160713_125615_zahranicni_mlb

 47. Byla jsem vyzvána, abych dodala osobní příklad, tak jsem tak učinila. Původně šlo o reakci na můj názor na umělé oplodňování neplodných singl žen. Ten neměním.

 48. Rputi,

  na druhé straně – Amíci po nich chtěli, aby poslali do Turecka další letadla, tentokrát bojová k bombardování a další vojáky, a Angela odmítla. Že prý není vhodná doba žádat po německu další angažování.

 49. Halle 61,
  vzhledem k tomu, že před nedávnem maníci cvičili s násadama od krumpáčů a košťat, předpokládám, že Bumdeswehr ještě není dostatečně vyzbrojen.
  Ale to se jistě brzy změní, jen co Andělína sežene ty prachy!

  Konec konců, od Adolfových dob je to osvědčený recept, jak řešit problémy státních financí!

 50. Rputi,

  ale rafinovaně jsi zamlčela, že byly krásně natřené na černo ! 😀

 51. No, zacatkem tricatych let cvicili na traktorech… A pote byli nejlepsi tankiste na svete…

 52. Halladine – ad 58 – pokud myslíte Petra, bylo to trošku jinak. Ještě než jste na onen web začal chodit, tak to byla Andy (ano, ta Andy), která podle stesků a popisování stavu ho přesvědčila jít do nemocnice, Veruna mu zařídila vyšetření v Plzni a pak následnou léčbu. Co se dělo později už nevím. Ale možná jste psal o někom jiném.

 53. Dano,

  píšu o recidivě, která byla v době, když jste už na.. no tam nechodila psát..
  Měl jsem dojem, že zřejmě tam chodíte číst, protože jinak byste neměka důvod se na mě obracet s poznámkou, na věc, u které jsem nebyl, jak sama říkáte.

 54. Halladině – na-indexu? Jo. Vždyť jste mě k reakci vyzval.

 55. Jsme překvapeni, jsme zmateni, jsme šokováni!
  On ISIL sice už asi půl roku avizuje, že zaútočí o prázdninách v přímořských městech ve Francii, ale Hollandeho Kukulín jeví se býti důležitější!

  Je Nica přímořské město? Je! Jsou prázdniny? Jsou! A navíc svátek dobytí Bastily a spousta lidí pohromadě!

  Zachovejte paniku!
  I Hollande a Obama už přiznali, že jde o teroristický čin!
  Dokonce už zjištěno, že řidič náklaďáku byl původem s Tunisu. Předpokládám, že na sedadle se náhodou povaloval pas, takže tajné služby hravě zjistily, že ho mají již několik let v databázi a byl za tu dobu 8x soudně vyhoštěn.
  Do večera, nejdéle však zítra, se spolehlivě dozvíme, že za útoky stojí ISIL!
  Chtělo by to nějakou výraznou protestní akci! Což takhle kdyby Obama se s Hollandem a Andělínou vzali za ruce a rozběhli se proti větru? Nazí, samozřejmě!

 56. 70
  francouzský občan.. s kriminální minulostí.

 57. Tak v každém případě bude potřeba okamžitě jednat.
  1. Facebook opráší francouzkou vlajku.
  2. Ja suis a Nice.
  3. Politici se sejdou a semknou.
  4. Ještě předtím se Hollande nechá upravit u kadeřníka, který naštěstí slouží nonstop.
  5. Do Pobaltí bude vyslán další prapor.
  6. Budou posíleny programy proti xenofobii východoevropanů.
  7. Je potřeba do EU dovézt více lidí z tohoto civilizačního okruhu, aby bylo v Evropě lépe a víc rozmanitě.
  8. EU omezí výdej řidičáků pro nákladní automobily.

 58. 72 NoName
  je zapotřebí také neprodleně podniknout domácí razie zaměřené na internetový discours de haine.

 59. 73-samozřejmě. Nenávistný komentář je taky zbraň !

 60. 48 Baubo, kdybych mohl…
  Leckdy lituju, že nemám tu moc…
  „Vstaň a choď!“

 61. 74 mě nejvic mrzí, že tyto ojedinělé útoky rozzlobených jednotlivců nás evropany rozptylují v semnutí se proti skutečnému nepříteli brumlajícímu v daleké stepi.

 62. 77-no on už je na hranicích. Taky jste se nechal ukolébat. Včera Ministr Obrany Herec říkal, že tam má Rusko 19 000 vojáků ! S tím se dá obsadit půlka Evropy.
  A když se dívám, co dokáže pár Arabů, začínám mu docela věřit.

 63. Dobré zas ráno… Že by snad za tím masakrem stál nějakej muslim? Není možné! Vždyť přece islám je náboženství plné míru, tolerance a lásky k bližním! O tom snad nikdo nepochybuje, aby mu do bytu náhodou nevtrhlo báckomando!
  Já bych tipoval, že tak během 3 – 4 hodin se ukáže, že za to může nějaký agent Putina, který takto zákeřně napadl pokojné multikulturní soužití…

 64. 2 skimic ad 52+53 – Ty máš svý vejce v kartónu? A navíc lotyšský? A nepřekáží to v chůzi?

 65. 2 Rpuť ad 59 – no to to trvalo… Bundeswehr přece řešil světové krize v minulém století několikrát… A velmi úspěšně…

 66. 80

  Dost dobře nechápu, že když si skimic nechal transplantovat ty oné, proč ausgerechnet lotyšské ….

 67. Tak důležité je, že Němci se na rozdíl od Rusů úplně zásadně změnili.
  Proto už není nutné připomínat roky 39-45, jenom rok 68.
  Když tak to místní experti na ruské nebezpečí doupřesní.

 68. 😀 😀

  Právě jsem se dozvěděla, že v senátním obvodu Prahy 6 bude kandidovat další kandidát, osoba mi značně blízká, a to s heslem „kulomet do každé rodiny“. Když jsem se ptala, proč to, bylo mi odpovězeno, že přece podle posledních zaručených každodenních zpráv z ČT, ČRo a i soukromých médií nám hrozí bezprostřední napadení Sovětským Svazem, tedy dnes Ruskem, a přece nelze předpokládat, že za nás spřátelené pluky Němců, Francouzů, Angličanů a Američanů budou hrdinně bojovat někde u Moravské brány, aby nás ochránily… takže „kulomet do každé rodiny“ je přece logickým řešením. Na tuhle volební kampaň se FAKT těším..

 69. AFAIK, zatím tu nikdo moc nezmiňoval závěry Chilcotovy komise. To asi taky bude nějakej zakuklenej Putinův agent, ne?

 70. 88

  Jistě. A za Brexit může taky Putin !

 71. Když mluvíme o tom Putinovi, pořád se neví, kdo ten náklaďák řídil? Skoro bych si myslel, žue nejen Putinův tuniský agent, ale možná přímo…

  Od nepaměti prodávali vládci životy a blahobyt poddaných za svou moc, prestiž a naplnění ideí. Je hezké vidět, že v Evropě tato tradice, po válce krátkodobě oslabena, je zpět…

 72. Velice se mi líbí zdejší diskuze. Obzvlášť způsob, jak do každé situace vecpat Rusko a Putina. Všímáte si, že jste jediní, kdo dnes odhalil tuto skrytou podstatu?

 73. Dano, mýlíš se!
  Pučí to všude a někteří to dokonce i myslí vážně! 😀

 74. Tak Andělína prý stojí po boku ….. a to je ten malheur, dodala bych!

 75. Rputi, nemýlím. Je 9:43 a ukaž mi jediný článek, reakci, kde v souvislosti s Nice se mluví o Putinovi. Kromě Šumaváka, samozřejmě.

 76. (91) Trochu to připomíná obsesi. Když nějaký kozomrd něco provede, tak je to přece nejlepší důkaz mírumilovnosti Putina i celého Ruska. 😛

 77. Celý minulý týden Západ opět řešil „ruskou hrozbu“, Dano.
  „Překvapivě“ ale nepřišel útok na Pobaltí, ale opět muslimský atentátník ve Francii.

  Jestli by se neměly přeházet priority. Zdá se, že útok v Pobaltí není na pořadu dne.
  Na rozdíl od atentátů v Evropě.

 78. Spíše Dano trpce upozorňujeme, že EU a NATO řeší, co nemá a neřeší, co má…

 79. Tak, tak… Někdo citoval, že v závěrečném dokumentu dokumentu ze summitu NATO ve Varšavě bylo slovo Rusko nebo Moskva uvedeno 86x…

  Stačí si do googlu napsat Summit NATO Varšava Rusko a Summit Nato Varšava Islámský stát a porovnat výsledky…

  Proto děláme trpké vtipy ohledem Putina.

 80. muhehe
  tak kdyz se neco stane co se da pouzit proti risi ( a jak dobre dana pise pripomenout batusku) tak je hned na sumave nablito.
  jj to je ten blog/hospoda na pravdu a fakta .

  jo a je fakt ze je potreba se proti muslimum semknout a trvat na nasich hodnotach ( aspon to rika soudruh prezident po dovolene na rybniku).
  jenze uplne se nejak nevi kolem ceho se semknout kdyz zadne spolecne hodnoty nejsou.

 81. No ale kde je druhý ? Od voleb v Rakousku žádné moudro …

 82. No, tak samozrejme pasacek muze nadale branit Evropu proti invazi z vychodu… Nejak se jevi, ze branit Evropu proti invazi z vychodu je bezpecnejsi, nez jet na vylet do Francie…

 83. Spolecne europske hodnoty nam prece predklada ritopich Janda a semknuti sveracú predvadi prasident Olánd – kde je problem?

 84. Vůbec jsou informace ( třeba v ČT) demagogické až lživé.
  Například se zdůrazňuje že ty čtyři nové prapory v Polsku a pobaltí (4000 mužů) nic neznamenají , protože v Kaliningradu mají Rusové 11000 mužů.
  Jenomže se nemluví o tom, že kaliningrad je od ostatního Ruska izolovaný, a vedle je Polsko se 100 000 armádou plus armády pobaltských států….

 85. 102 no jo kdyz ja jel kontrolovat mnichov plny migrantu a nic .
  necetl jsem asi ty spravne noviny

 86. 102 navic je zajiste vice zasluzne branit na sumave proti utoku riskych jednotek 🙁

 87. No ještě předevčírem spousta lidí v Nice zřejmě psala, že tam byla a NIC !

 88. no a co ze spousta lidi byla v nice a nic?
  spousta lidi byla v hospode v hradisti ( nebo kde to ten vul vystrilel)a nic .
  no pak tam byl nejakej blb jineho nazoru.

 89. martine slavite najezdniky nebo obranu ?

 90. (97) Mně ale Petře nepřipadá, že by to bylo buď/nebo. A NATO proti vnitrostátním teroristům (atentátník měl francouzské občanství) taky moc platné nebude.
  Proti terorismu by se mělo nejspíš dělat více, jen mne nějak nenapadá, co.

 91. Ono to bylo v Brodě, ale tak to je jedno, na vás to není špatné, okres ste trefil.
  A porovnávat jednu událost za sto let s atentáty, které se dějou tak nějak už pravidelně…
  Ale co jiného vám zbývá ?

 92. Ti vnitrostátní teroristé si vesele korzují do Aghanistánu, Sýrie či Iráku a zpátky bez většího zájmu orgánů, které jinak zlikvidují každý parfém v kabelce na letišti.
  Schází se v mešitách a na demonstracích, zakládají šaria hlídky, fotí se na FB se zajatci, nebo jejich částmi. Ale orgány musí sledovat demonstrace „krajní pravice“ a nenávistné příspěvky na internetu.

 93. co mi ma zbyvat?

  to ze jsou teroristi ste snad schopnej zjistit i vy.

  no a ze si sednou do nakladaku a najedou na lidi je jedna z dalsich moznosti co mohou vyuzit. ( tedy obcas ale urcite malo se to stalo opet i u nas , tedy jen v osobaku).

  co z toho vyvozovat ale nevim. Nevim zda je problem ze to byl terorista nebo ze to byl tunisan?

  znam tu v CR tri madary a dva mi pripadaji jak totalni magori – prestaneme spolupracovat ve V4?

 94. Radši nic nevyvozujte, stačí, že jste hospodský a názorový REBEL !

 95. pepo, slavíme městská práva a připomínáme, alespoň sobě, že už tady Turci byli, město vypálili, chlapy nad 40 let věku pobili a mladé kluky a holky odvlekli. Oni tu byli v 17. století dokonce třikrát. Až sem ti doktoři a inženýři přijdou, tak budou naši mladí vědět, co dělat.

 96. martine tak to je spravne 🙂
  nebyt turku tak se snad na valasku ani neslavi a nepije 😮

  jen bych ti nechtel brat iluze ze budou mladi vedet co delat dokud nezjisti ze jim holku tahne pryc nekdo prespolni .

 97. „Proti terorismu by se mělo nejspíš dělat více, jen mne nějak nenapadá, co.“
  Přesně stejně se uvažuje v semknuté EU, když se mělo dělat, tak je to taky nenapdlo, zato napadli Saddama, Kaddafího a teď Asada. Za nich tam byl nedemokratický pořádek a v Evropě klid. Teď je tam zřejmě demokratický nepořádek a v Evropě teroristi.
  Ostatně takto to dnes ráno řekl v televolevizi Andor Šándor.

 98. tak kdyz uz je ta EU risky semknuta ( dle urcitych nazoru po vzoru hitlera) tak muze prece zacit likvidovat problematicke skupiny.

  vzdyt to ctu jak to je jednoduche.

  V EU postrilime nebo dame do kleci muslimy
  U nas pridame cikany
  V USA by meli udelat kratky proces s cernochy

 99. pepo, iluze mi nebereš, ty já nemám, ale o mladé nemám strach. Ti vědí, alespoň ti v mé blízkosti (pokrevní i geografické), že se musí sami postarat. Dál bych to nerozebíral, jen si vypůjčím slova starosty Čunka: „Byl to vřed na tváři města a my jsme ho museli vyříznout!“

 100. Dobré dopoledne,

  v době, kdy probíhal útok v Nice jsme se dívali na ČTart na přenos koncertu a ohňostroje z paříže. tam se nic nestalo. Ale asi bylo bláhové očekávat, že zrovna jeden z nejvýznamnějších státních svátků nechají teroristi proběhnout v klidu.

  Dano, to trpké vtipkování je reakcí na to, jak se media poukazováním na ruskou hrozbu snaží odvst pozornost od toho, o nám doutná pod zadkem, nic víc. Nejsem žádná fanynka Putina, ale pomalu větší hrozba než Putin osobně je to, že se hodí k odvádění pozornosti od toho, co podělala EU.

  Nebo Tobě připadá normální, že jedinej chlap stihne povraždit osmdesát lidí? V dobu, kdy se dal teroristický útok čekat, kdy dokonce teroristi avizovali, že útočit budou, v oblasti, kde to avizovali a politici na to, s prominutím, prdí a řeší, kdo je v abnglii ministrem a že se mají mazat na internetu „nenávistné “ ( = ideologicky nevhodné) příspěvky?

  Co s tím jeden ještě může než dělat s z toho srandu? BYť je hodně trpká….

  Pepo, že se nestydíš, takhle zhulenej ještě před polednem ! 😀

 101. 106 – Mluvil jsem ciste o statistice, jakou mate sanci umrit pri obrane hranici s Ruskem a srovnani se sanci umrit na vylete ve Francii.
  Jinak jsem měl jsem pocit, že boj proti terorismu byla jednou z hlavních priorit NATO… Pravda, proti ISILu nic moc…

 102. MaYdo, že se média snaží odvést pozornost je jedna, mírně paranoidní verze, druhá je, že prostě píší o tom, co se děje. V době slezlosti NATO s hlavním tématem obrana proti státům a armádám (od toho NATO je) píší o slezlosti, teď zase pár dní či týdnů budou psát o teroristech. Normální průběh a v novinách jsou taky jen lidi. A hrozby nejsou buďto Putin nebo teroristové, ale teroristové, Putin a ještě pár dalších věcí. Taky normální průběh.

 103. 112 – Karle udělal jsi si to srovnání, o kterém jsem psal? Já nepíší, že NATO by mělo pobaltí evakuovat, já píší, že zde máme poněkud pálčivější problém, týká se bezpečnosti a je zcela ignorován…

 104. Petře, pro Ukrajince je šance umřít při obraně hranice s Ruskem (i té „posunuté“) dost značná, troufl bych si odhadnout, že i větší, než zahynout teroristickým útokem ve Francii. Vůbec mi nepřijde rozumné, pro jedno přehlížet druhé, či obráceně.

 105. (130) Já Tě nepodezřívám z evakuace Pobaltí a klidně uznávám, že proti terorismu se dělá málo (i když, jak jsem taky psal, osobně nevím, co a jak by se dělat mělo – mám polehčující okolnost, že na to nejsem školen ani za to placen), ale že je prostě dělat co je třeba. I hájit Pobaltí či Ukrajinu, i bojovat či potlačovat nestátní terorismus a teroristy.

 106. „V době slezlosti NATO s hlavním tématem obrana proti státům a armádám (od toho NATO je)“

  Ok, a kdo je tu teda od boje s terorismem? Nežijeme na Ukrajině a pro nás asi budou přece jen větší hrozbou ti teroristi.

 107. Koukám, že něco muezzinů už tu máme 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=QLZ2pIJes70

  Když jsem byla v Turecku, tak tam aktivní muslimové měli na zahrádce místo trpaslíků takové miniminarety a do toho zavedený tlampače…
  nevím jestli se tím svolávali k obědu, ale šikovný by to bylo… 🙂

 108. (133) Jo, to je podnětná otázka. Asi by to měly být hlavně tajné služby. Ty jsou ovšem dobré jen když jsou tajné, takže by nebylo ideální, kdyby se o nich psalo tak, jako o veřejném NATO (kde to může mít i trochu odstrašující účinek). Policie až následně, buďto podle zjištění tajných služeb, nebo úplně následně, při samotné teroristickém zločinu, takže operativně. Ani tomu publicita příliš nepomáhá.

 109. Jinak, zcela obecně, jediná možnost asi je, nepřipustit vznik příliš velké a příliš frustrované menšiny, to už je pak k neuhlídání. Zde to ještě je možné, nepřipustit, ve Francii, Belgii, Švédsku, …. už je pozdě.

 110. „klidně uznávám, že proti terorismu se dělá málo (i když, jak jsem taky psal, osobně nevím, co a jak by se dělat mělo “

  No, já bych klidně začala s tím, že se přestanou financovat všelijaká ty „hate free“ spolky.
  A hlavně bych se tolik nemazala s lidskejma právama teroristů. Být zavřenej terorista je vlastně skvělej úděl. Je o Tebe postaráno, nesmí se ti skřivit vlásekí a pro svou komunitu jseš přitom hrdina a mučedník.
  Kruci, proč by se mělo chodit po špičkách kolem lidskej práv těch, kdo pro svou pomatenou ideologii jiné lidi zabíjejí?

 111. „nepřipustit vznik příliš velké a příliš frustrované menšiny“

  to je dost těžký v systému,kde má spousta lidí z frustrovanosti menšin byznys a proto dělá co může, aby je přesvědčila , že jsou diskriminovaná a jejim ubližováno, aby si zdůvodnila svoji potřebnost.

 112. AeroKarle, musím říci, že se na situaci dívám z pozice člena NATO a EU, takže mne šance Ukrajinců zemřít v zamrzlé občanské válce (a teď je úplně jedno, kdo ji vyvolal) až tak moc nežerou. Možná bezohledné, ale fakt.

  Dokonce mne ani moc nežere Rusko, protože si myslím, že do války s NATO nepůjde.

  Co mne žere je prudce se horšící bezpečnostní situace ve Evropě. Ve Francii je výjimečný stav už víc než půl roku… A nějak si myslím, že s tím NATO má něco společného a nemůže se zříci odpovědnosti za řešení následků likvidace či podpory odpůrců režimů, které terorismus vázaly, a podporu režimů, které terorismus financují…

 113. Jinak to není nic proti Ukrajincům, stejně mne nezajímají šance Eritrejců zemřít v pohraničním konfliktu z Etopii…

 114. 2 Petr Kunetka ad 130 – klídek… Evropská komise se tím určitě začne ihned zabývat, jen co vyřeší mnohem palčivější problémy, jako jsou emise sekaček, výkon varných konvic a prdící dobytek.

 115. Nepřipustit vznik … menšiny … Už je pozdě.

  To je skutečně slovo ke dni.
  V obdobném případě si Cézar zakryl hlavu tógou a skonal.

 116. PeSi, nyní jsem zcela klidný.

  Napadlo mne, co kdyby Evropská komise raději podporovala teroristy? Věřím, že by terorismus zašel na úbytě do dvou let…

 117. Zabíjet teroristy při činu se rovná plnit jejich přání dostat se rychle za hurviskami k |Alláhovi.
  Taková prtiakce trvale házet islámské teroristy do ohrady se vzteklými psy by možná byla účinější.

 118. 117 Martine, před tím mír, prosperita, nikdo neslyšel o Třicetileté válce…. Ani o následných. Francouzská revoluce, Bonapartovo tažení, válka Prusko – Rakouská, Prusko -Francouzská, Velká válka později zvaná první světová. Bolševická revoluce (samozřejmě, že jí předcházel mír a blahobyt), Druhá světová válka, před a mezi tím koloniální výboje (samozřejmě pomluva, bylo to nepochopené šíření civilizace, míru a prosperity). Za všechno může Islám a muslimové…

 119. A Trump už se rozjel!

  …Podobně otevřeně se vyjádřil k masakru v Nice také republikán a potenciální prezident Spojených států Donald Trump. Také americký miliardář pronesl slova o válce. „Toto je válka, což tvrdím už dlouhou dobu. Vše se vymklo kontrole, a pokud něco neuděláme, bude se to ještě zhoršovat. Pokud budu zvolen americkým prezidentem, požádám proto Kongres o vyhlášení války s Islámským státem, konstatoval Trump ve svém vystoupení na Fox News a zkritizoval dále Obamu za to, že nechce nazývat věci pravým jménem.

  S kritikou prezidenta Obamy se přidal i texaský senátor Ted Cruz, kterého Trump fakticky „vyřadil“ z boje o republikánskou prezidentskou nominaci. „Jde o třetí teroristický útok ve Francii za poslední rok. Řekněme si to na rovinu: Evropa se nachází ve stavu obležení. Musíme přestat zavírat oči před realitou a nazývat věci pravými jmény. Je třeba zabránit tomu, aby do Spojených států přicházeli zradikalizovaní muslimové. Obamova administrativa však toto nebezpečí trvale ignoruje,“ poukazoval Cruz…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uzavrit-hranice-deislamizovat-Trump-a-Wilders-se-po-masakru-v-Nice-utrhli-ze-retezu-444837

 120. 141 čím dál více se mi jako účelné řešení jeví postup „Archa B“. Škoda, že jsme v kosmických technologiích zaostalí.

 121. Vovinuly mě chmury, když vidím zdejší nenávist a nedůvěru k EU a evropským hodnotám …….
  Takhle ty krásné zítřky nevybudujeme……

 122. 145 Schumi – proč si myslíš, že za všechno může islám a muslimové? Nebo, že bys to nemyslel vážně a já nepoznal ironii? Tak to se omlouvám.

  Pokud bych navázal na to, co psal pepa a já už odpovídal, tak naši mladí by dali pár facek i tobě, kdybys jim sahal na jejich holky. Nejenom muslimům.

 123. „Zabíjet teroristy při činu se rovná plnit jejich přání dostat se rychle za hurviskami k Alláhovi.“

  To máte sice pravdu, ale kdyby někdo ten náklaďák pokropil kulometem hned na začátku jeho dvoukilomentrové trasy po promenádě plné lidí, tak by asi těch mrtvých bylo podstatně méně.

  Myslím, že po zkušenostech s terorismem v Paříži a poté, co se IS netajil s tím, že zaútočí v době prázdnin na středomořském pobřeží by bylo dicela na míéstě zamyslet se nad tím, jetsli by nestílo za to mít v den státního svátku na místě, kde se dá očekávat shromáždění velkého počtu lidí, nějaký ty chlápky aspoň se samopalem v záloze.
  Já chápu, že se nedá uhlídat všechno, ale úvaha, že si zrovna tenhle den vyberou teroristi k útoku se dost nabízí….

  Myslím, že tohle někdo krutě podcenil.

 124. 152 pokropit kulometem 🙂 🙂 🙂
  maYdo, to není check point v Izraeli, to je nádherná klidná promenáda 🙂

 125. No, to vidím,jaká je to klidná promenáda.
  Proto mohl projet šílenej vrahoun po tej promenádě dva kilometry nikým neobtěžován a nerušeně před sebou hnát svoje oběti jako nějakej dobytek na porážku.

 126. (139) Já jen reagoval na Tvé srovnání té možnosti úmrtí. Bezpečnostní situace mne také sere. Ovšem, s tím NATO nevím. Je to vojenský pakt, tedy primárně určený k vojenským řešením. Ty režimy, které nějakou dobu terorismus potlačovaly, tedy ten islámský, NATO nezlikvidovalo. Dílem se zlikvidovaly samy (Libye, Sýrie), dílem působením konkrétních států (Irák), ale ani tam to nebylo bez vnitřního zavinění. On ale žádný diktátorský režim nevydrží věčně a taky zafungoval dominový efekt. Nějak si nedovedu představit, co s tím NATO může udělat, jestli to má vojenské řešení. Podpora režimů, které terorismus financují – docela by mne zajímalo, co by se odehrálo po ukončení té podpory a nemyslím to jako ironii. Politické vakuum neexistuje a odkud vylezou USA, tam vleze někdo jiný.
  (153) Jo a takových míst je spousta. Dát na každé několik kulometů? Terorista má volbu místa.

 127. 155

  Houby se libye zlikvidovala sama. Kaddáfi byl zlikvidován přičiněním letectva Nato a jeho speciálních jednotek.
  Nebýt vnějšího vměšování, tak by vzbouřence s přehledem porazil

 128. 154

  A nebýt zahraniční podpory vzbouřenců, tak v Sýrii, trvající dodnes, to samé.

 129. Já byl v r. 2001 týden v Bagdádu a chodili jsme tam 3 Češi volně po ulicích, jezdili otlučenými taxíky, nakupovali a neviděli jsme tam nějaký vnitřní rozklad nebo kulomety na každé křižovatce. Byla tam i rozsestavěná óbr mešita, proti našemu hotelu bylo polské velvyslanectví, které hlídali dva policajti.

 130. Pomáhat a chránit funguje i ve Francii: „olicistům střežícím okolí oslav Dne pádu Bastily tvrdil terorista v náklaďáku, že je dodavatelem zmrzliny pro místní prodejce.“

 131. (156,7) Když má někdo v zemi povstání, tak už je celkem jedno, kdo koho dorazí. Je to prostě v prdeli.

 132. 91 – mám stejný pocit. Nepřipadá mi to ani jako vtipkování, ale jako nějaká zahořklá škodolobost vyrůstající z podivných kořenů stesku po policejním pořádku reálného socialismu. Shodou okolností jsem včera vezl na letiště jednoho Moskvana, asi čtuřicátníka. Prodebatovali jsme kde co. Člověk s přehledem. Pracoval na Ukrajině, i na Krymu, původně rakeťák. Shodli jsme se, že sankce Putinovi pomohly, výrazně negativní dopad pouze v investicích. Pokud chtěl Západ Rusko hospodářsky zlikvidovat, měl utáhnout opasky a přestat kupovat ropu. Krym zhodnotil výstižně jednou větou. Jeho obyvatelé vyměnili slabou zkorumpovanou vládu za silnou zkorumpovanou vládu. Mimo jiné potvrdil, že tam, kde je smíšené obyvatelstvo – Ukrajinci mluvící ukrajinsky a Ukrajinci mluvící rusky televize stále vysílá bez omezení s dvěma komentátory či hlasateli tak, jako kdysi ČT.

 133. 151 můžou, nemůžou… Kdyby chtěli tak by za to mohli.

  158 to právě byla ta totalita. Útlak. Nemohli si pěkně zastřílet. Teď mají svobodu, demokracii, prosperitu, lidská práva. I zastřílet si mohou. Ano, jsou nějaké drobné potíže. Ale jak by vysvětlil někdejší ministr vnitra Jan Ruml, je to daň za svobodu a demokracii. Cink cink.

  159 jak by zdejší hospodský lid hodnotil, kdyby v Petěrsburgu terorista v náklaďáku vjel do oslavujících výročí výstřelu z Aurory?

 134. 159 zrovna toto bych jim nevyčítal
  spíše se imho ukazuje, že celé stanné právo a omezení a čmuchání, co maj socialisti všeho druhu tak rádi, je na prd. Jakousi europoslankyni Ditu, taková blondýna co celý život „dělá“ evropu, zpovídali jak teda s tím zpřísněním zákona o zbraních, když ten magor měl jen náklaďák a jestli by náhodou naopak nepomohlo, kdyby pár lidí v tom davu mělo kvér.
  Z úst té pohledné dámy se vyřinuly jen vyčpělé eurofráze …

 135. 162 Dušane, nynější policejní nepořádek je lepší?

 136. Ohavné nařčení:
  „„Všichni, kteří se na teroristickém útoku podíleli, budou dopadeni a nejtvrdším možným způsobem potrestáni. Útok proti nevinným obětem v Nice je odporný zločin, ať už ho spáchá kdokoli, a žádné náboženství nikdy neospravedlní brutalitu a zákeřnost těchto hnusných činů psychopatů,“ myslí si europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.“
  Nechutné – europoslanec KDU – ČSL a prý myslí!!!

 137. 166 PeS
  já myslel že už ho dopadli a na místě zastřelili. To se mi zdá dostatečné.
  Chtějí snad ještě zohavit mrtvolu a napíchnout hlavu na kůl?

 138. 162 – za policejní nepořádek si, chlapče, můžete ale zcela sami.

 139. 2 skimic ad 167 – no, nezapomeňme, že na tomto teroristickém útoku mají přímý podíl Merkelová, Hollande, Juncker, Schulz a další…

 140. 169 – kolik dalších podobných důkazů bude ještě třeba , aby superevropanům konečně došlo, že nadnárodní liberální multikulturalismus nejen selhal, ale ale vytvořil společenské podhoubí eroze atlantické civilizace. Jako symbolickou cestu k nápravě bych viděl kdyby Kuras umlátil Čulíka Lisabonskou smlouvou vytesanou do kamene.

 141. Jen bych si dovolil připomenout, že u nás tu Lisabonskou smlouvu dokázalo prosadit pomocí zkorumpovaných poslanců a senátorů vlající péro Topolánek… Takzvaně pravicový politik.

 142. Tam nikdy, žádný konzervativní politik ve smyslu anglosaské tradice nebyl. Ani Klaus.

 143. Podle Le Figaro se to událo asi takto (zkrátím):
  Ten Mohamed si dva dny před tím najmul chladírenský náklaďák, večer přijel k promenádě, která byla zablokovaná, nicméně barieru objel po chodníku, než smetl nějakou pergolu, to už za ním běželi tři místní policajti. Poté sjel zpátky na silnici a namířil si to do hustého davu, který čekal na ohňostroj. Tam bylo i nejvíc obětí. Nějaký civil se snažil vyskočit na kabinu a otevřít dveře, ale začal po něm střílet. To už se objevili zepředu nějací další policisti či najatá ochranka a zastřelili ho. Pak postupně přibíhali další a taky si střelili.
  Já dodávám – takovému scénáři je fakt těžké zabránit.

 144. 171

  Za vydatné pomoci socanských poslanců. Aby to nebylo jen na vlajícím péru.
  ne že bych se ho chtěl zastávat, nemám a neměl jsem ho rád.
  Ale co je pravda, to je pravda.

 145. já vím, skimici, že zabránit tomu se nedalo. Ale přece jen kdyby například ten, kdo se dostal do kabiny auta, byl ozbrojen, tak mohl být jeho zásah účinnější a zárove%n pro něj bezpečnější. Nemluvě o tom, že vždycky se najde víc lidí, kteří si na něco takového troufnou ozbrojeni, než těch, kteří se do toho vrhnou i s holýma rukama.

  Prostě že kdyby bylo obyvatelstvo ozbrojenější a připravenější, mohlo těch ztrát být míň. A přitom se připravuje zákon o omezení zbraní, místo aby se podporovala schopnost lidí se bránit.

 146. (164) To mne taky napadlo, že policajt s mašinkvérem prostě nemůže být všude, kdežto ozbrojení civilistové se náhodou můžou vyskytnout zrovna tam, kde je třeba. Akorát nevím, jak by to bez důkladného výcviku dopadlo.

 147. No, nevím Dušane… Mne to stále pŕijde jako forma upozornění na to, že NATO na Varšavském Sumitu deklarovalo z mého pohledu nesmyslné priority. Hlavním závěrem je posilování a vyvolávání incidentů vůči mocnosti, jenž mák slušné zemi daleko, ale existuje jistý průnik zájmů a jejíž útok proti členům NATO je vrcholně nepravděpdoobný… A opomenutí zemí,které proti nám již vedou úspéśnou asymetrickou válku. že by v tom byl pláč po bolševikovi… Nějak se to úplné vymyká mému vnímání hrozeb. Ale třeba jsem pitomec a Rusko má fakt připravený Blitzkrieg…

  Jinak, nechce se mi poćítat, ale mám pocit, že neexistuje záporná korelace mezi počtem policistů na 1000 hlav a teroristickými útoky

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_and_dependencies_by_number_of_police_officers

 148. Ano, snaha o odzbrojení obyvatelstva ve světle reality je obzvláště pitomost. Každý, kdo bojuje o odzbrojení obyvatel si může připnout placku: včera jsem dal dalších 84.

 149. …daleko jako já k baletce… mi vypadlo v 178

 150. Šándor má pravdu:

  „Když se ale sejdou desetitisíce lidí na náměstí k tomu, aby sledovaly ohňostroj při příležitosti státního svátku dobytí Bastily, tak pak jak to chcete ochránit? Že je obženete plotem, dáte tam vstupní rámy, budete kontrolovat, kdo jde dovnitř a kdo ven? Sice v tom místě mohla být cedule zákaz vjezdu, ale takový náklaďák to snadno prorazí a v tom, aby vjel do lidí, pak nikomu nezabráníte. Je to klasický měkký cíl, který je ze své povahy nechránitelný. Pokud vám někdo řekne, že letiště, nádraží, nákupní středisko vám někdo ochrání stoprocentně, tak pak neříká pravdu, To prostě nejde! Buďto ten objekt bude sloužit svému cíli – to znamená, že na něm budou létat letadla, budou tam jezdit vlaky, lidé budou nakupovat –, tak pak nemůže být stoprocentně bezpečný. A když bude, tak pak nebude splňovat svůj cíl. To je ale prostě realita. Podívejte se, co se stalo na telavivském letišti Ben Guriona, na letišti, o kterém jsme si mysleli, že je nejbezpečnější na světě – a ten izraelský novinář David Suleiman se tam pohyboval tři dny, nakonec začal do letadel dávat makety bomb, až na něj teprve přišli. Víte, co takový člověk může napáchat za odpoledne, natož za tři dny?“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Charlie-Hebdo-Pariz-Nice-A-Hollande-rika-pokazde-to-same-Pritom-bezpecnost-Francie-se-nezlepsila-General-Sandor-odhaluje-duvody-teroristickych-utoku-444848

 151. „to mne taky napadlo, že policajt s mašinkvérem prostě nemůže být všude“

  “ večer přijel k promenádě, která byla zablokovaná, nicméně barieru objel po chodníku, než smetl nějakou pergolu, to už za ním běželi tři místní policajti. “

  Tak policajti zjevně na místě byli. Ale asi bez mašinkvéru. Možná nebyli ozbrojeni, aby neudělali někomu bebí nebo neporušili nějaký práva..

 152. Dobré odpoledne, jestli dovolíte, ještě čistě subjektivně k tématu vlákna…: Pracovitý, laskavý, pozorný, skromný, ochotný, pečlivý snad až úzkostlivě – jak už to u profesí souvisejících s vydáváním knížek bývá. (Sázející v TeXu, legendě mých dávných počítačových začátků.) Sečtělý a zřejmě dost hloubavý. Ač jsme se v reálném světě znali spíše jen letmo, vždy mi, i na můj nepatrný podnět, s neobyčejnou vstřícností pomohl. Říkám si ale, do jaké míry se ta pracovitost asi musela podílet také na prohloubení zdravotních obtíží? Bohouše je velká škoda.

 153. No – bylo nás sedm, osm odsud, celkově asi 30 lidí.
  Požadovaných kondolencí a kytek jsem se zhostil snad dobře.
  Následně po jisté době hledání místa na pokec jsme čtyři skončili na Dejvické.
  A pod Zpátečníkovo hodnocení v 183 se mohu jen podepsat.
  Na to pivu půjdu s Bohoušem až příště……

 154. Anor Šándor zase mluví na ČT 24.

  A zase zopakoval rozesrali jsme spoustu zemí, a to je výsledek.

  Země, co to aktivně pomáhaly rozesrat by měly převzít zodpovědnost. Jak za vojenskou porážku ISIL, tak za imigranty.
  Zatím to vypadá tak, že Amíci s asistencí několika evropských členů NATO něco rozeserou, a celá evropa nese následky,

 155. Díky za zprávu, Šimone.

  mohli bychom se ještě někdy sejít a dát si pivo na Bohoušovu památku po nějaké Šakalově přednášce. Konec konců při vší úctě k Šakalovi na nich taky měl svůj podíl.

 156. 178 Petře, jmenuj nějakou slušnou zemi, tedy ne zemičku, ale mocnost….

 157. 172 Dušane, kde by se vzal, že. To je jako na poušti kdyby mezi dunami jen tak od sebe vyrostla a vykvetla růže.

 158. 186 – souhlas, ostatně jsme to i nějak se šakalem dneska nakousli….
  Vypadá to na září…

 159. 177 AeroKarle
  proti tomu výcviku bych nebyl principiálně ale zato prakticky. U nás by to skončilo povinnou vojenskou službou a buzerací od tupých gum a pologramotných spolubojovníků.
  Zároveň by proti byli všichni socialisti – máš výcvik, máš doma zbraň . to od nich nehrozí.
  Všechno by to vedlo k tomu, že zájemci o zbraň by museli podstupovat na své náklady a privátně výcvik.
  To taky nehrozí, protože diskriminace.

  Takže to nejlepší, čeho se dá nadít je, že socialisti současný stav alespoň nebudou zhoršovat. Toho se dá nejlépe docílit tím, že je v příštích volbách pošleme do p.dele!

 160. Odposlechnuto stran Nice
  A: „To mu ňákej polda nemoh rozstřílet pneumatiku?“
  B: „A dovedeš si představit jak by to ten polda vodskákal? -Poškození cizí věci a až by se ukázalo, že to řídil machometán, tak to by byla potom navíc ještě dyskriminac.“

 161. 169 PeSi, ano. Jsou to důsledky vlády elity, které odsírají ovládaní poddaní, tzv. občané. Téměř bez výjimky. Ovšem ti jsou natolik zmanipulovaní, že místo aby se chopili vidlí, nechají se zahnat do houfu a nadšeně bečí co jim elita zvěstuje. Mám naprosto jasno v tom, že nedejbože kdyby zde k něčemu takového došlo, jednoznačným viníkem je zdejší vláda (v širším smyslu zahrnující i moc zákonodárnou a prezidenta). Elity provádějící takovou politiku, požívají mimo jiné bezpečnostních výsad. S ovládanými nesdílejí rizika, nejsou oběťmi své vlády a politiky. Nejsem sám kdo upozorňuje na to, že pohled zvenčí je : Máte demokracii, tedy jako občané nesete riziko vládní politiky. Takový je pohled například islámských teroristů. Je logický, je správný. V demokracii nesou odpovědnost a rizika všichni. Ne jen armáda. Ta je jen nástrojem jejich vůle. Není zvlášť armáda, zvlášť civilové. Z pohledu zvenčí, na základě toho, co je zde hlásáno jako ideologie, co je psáno v ústavách, nepřítelem který rozhoduje o politice státu, jsou všichni. A proto všichni jsou legitimním cílem. Protože mají demokracii. Je to logické. Není snad legitimním cílem suverén, který vyšle své zbrojnoše? V despocii je takovým suverénem vládce, diktátor. A v demokracii? Kdo jiný než občané. Je to logické.

 162. Ano, samorozesírající se státy jsou obrovský problém.
  Přestože se je spojenci snaží bombardováním udržet pohromadě.

 163. Šimone,
  díky za zprávy i všechno ostatní.
  A ano, ráda bych se sešla Bohouše „zapít“, nejsou Šakalovy přednášky i v jiné dny než uprostřed týdne ?

 164. Dušane,
  tak za tohle „cestu k nápravě bych viděl kdyby Kuras umlátil Čulíka Lisabonskou smlouvou vytesanou do kamene…“ díky moc. Při dnešním smutném dni mi to přivolalo úsměv; mám velmi živou představivost 🙂

 165. 196

  Tak to by se mi taky líbilo. 🙂 Benjamin Kuras je můj oblíbený autor, jeho Čechy na vlásku jsem si koupil třikrát.
  Pokaždé si ji někdo půjčil, a nevrátil. 🙂

 166. 192 Schumi
  když všechno polknu, jen se suše zeptám, kde tu vidíš nějakou armádu? Možná velký štáb, polní kuchyni a chemii, malý expediční sbor a správa zařízení…
  Taky jeden dost úspěšný herec co má kvalifikaci že hrál i policajta …

 167. 193 a Halle, nevím co se řehníš.
  Já to myslel vážně s tím výcvikem. Nejsem proti tomu. Pár měsíců by nikomu neuškodilo. Ale nechat jim VŠEM zbraň doma?
  Představ si třeba, že by měl každý v Chánově flintu ve skříni.

 168. No, ono by to tak tragické vlastně nebylo. Do rána by to střelili v zastavárně. Takže beru zpět.

 169. skimici,
  pamatuju se na doby, kdy prostý lid navrhoval vyřešit cikánský problém oplocením Chánova včetně tří cisteren čistého lihu. A po dokončení oplocování přehodit přes plot tři krabice břitev. Ano, bylo to hnusné a rasistické. Hluboce jsem s tím ftipem nesouhlasil a nikdy jsem se tomu nezasmál.

 170. Václav Hořejší komentuje Martina Fendrycha
  Teroristi a sekačky na trávu
  http://blog.aktualne.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=27704
  A já k tomu jen dodám: rychlokvašený ačkoliv fanatický pravdoláskař nikdy nemá na zoceleného systematického socialistu On stejně jako Merkelová ví, že větry se přeženou, zelený výhonek se narovná a nakonec se inkrementálně toho komunismu příští generace dočká. Jsou jak mravenečci.

 171. skimici 199,
  zbrojní pas a flintu lze získat a držet teprve při nastřílení určitého počtu bodů.
  Než se maník vůbec dostane na střelnici, musí prokázat alespoň schopnost pochodovat. Už jste někdy viděl pochodující kikány? 😀

 172. 201 ptakopysku
  záleží asi na nátuře. Před půl rokem se v Rusku přihodilo, že cisterna lihu havarovala v jakési vsi. Kudly určitě měli taky, nicméně ve vesnici se včetně milice na týden prostě zastavil čas a nastalo bšeobecné přátelství až do úplného vyčichnutí konzumentů. Pak zas racjota, úřad, ogorodog, řepa, prostě vše se vrátilo do svých kolejí.

 173. OT – děcka se vrací z Německa. autobusem. Z Berlína měli vyjet ve tři, vyjeli v půl čtvrté. Měli být už hodinu na Florenci, ale jsou teprv těsně za českými hranicemi.

 174. 198 Skimici, stačí i ten malý expediční sbor a blbé kecy na to aby „Spolu chyceni, spolu oběšeni“. To, že tu zatím nic, je jen záležitostí transakčních nákladů.

 175. 203 Rputi
  viděl. A bez legrace jim to jde dobře. Oni mají cit pro rytmus. Zejména jeden vojín z Makova, jinak úplně tupé hovado, exceloval při těchto pořadových cvičeních a hrál mi v místní kapele na bezpražcovou basovku a uměl funky palcovat. Neuvěřitelný talent. Nedokázal ale porozumět tomu, proč třeba musíme milovat Sovětský Svaz a komunistickou stranu. On nedochodil ani devítku …

 176. skimici,
  je určitý rozdíl, mezi samohonkou zoceleným rusem a cikánem. V současnosti už situaci v cikánských hospodách nemonitoruju, protože do heren nechodím, ale v hlubokém socialismu se chlapi v takové hospodě dokázali servat do krve po pěti pivech. Tedy pokud pro některého z nich nepřišla jeho Eržika. Ze svejch metrákovejch bab měli ti chlapi vysloveně hrůzu. Zato Rusové se dokázali zmastit do bezvědomí a furt byli bratři.

 177. (190) Skimici, já to nenavrhuji, jen uvažuji o možnostech. Na tom poslání do prdele se podílím ochotně, pravidelně, ovšem, málo nás!

 178. Jo? A koho místo nich, až je pošlete do pr.ele? Máte snad nějaké jiné, lepší?

  Že by se mohla volit varianta, aby jedni odešli a jiní nepřišli, jsem si nějak nevšimla…..

 179. Jo a tabezpražcová basovka byla příběh sám o sobě. Byl to zachycený kontraband, poslaný orgány do AUSu, tam orgánem vyhodnocený jako vadný (neměl pražce), poslaný na útvar a posléze se dostal až ke mně na rotu. Plakal jsem štěstím. Byl to tenkrát hit, hrál na to třeba Pastorius nebo u nás „Guma“ Kulhánek. A ten kluk, protože uměl basu, violončelo i housle to dal skoro napoprvé. Oni tam v Makově uměli ovce a pak hudbu.

 180. Teď koukám na televizní nabídku v časopise TV Star a film Vetřelec je zařazen mezi filmy pro pamětníky. To mě teda picni. Vždyť já si pamatuju, jak jsem na to šel do kina. Jsemť tehdy dělal na fenolovejch pryskyřicích v Chemospolku v Ústí, bydlel jsem v těch fabrickejch barákách, co pak bylo cikánský gheto a chodil jsem chlastat do Ústečanky, nebo po odpolední šichtě ke stánku u toho srandovně nahnutýho kostela. Tam jsem prvně v životě potkal blonďatou cikánku, co nosila marsky v podprsence. Vždyť to bylo včera! Maximálně předevčírem! A voni, že prej film pro pamětníky. Debilové…

 181. skimici,
  pobavilo mě to tvé obviňování socialistů ze všech špatností světa.
  A ještě větší sranda je to , že podle tebe jsou socialisti snad úplně všichni, včetně Merkelové 😀
  to mě pobavilo natolik, že nad tvými úvahami o výcviku jsem se už nezamýšlel.

 182. 212 ještě řekni že pamatuješ Čelisti, starý choroši!

 183. Samozřejmě že je Merkelová socialistka. Až do morku kostí.

 184. Da, da. Čeljústi! Ja vspomináju! Spolužák Richard, blbec jeden mladá, nezkušená, použil tento imperialistický a zavrženíhodný snímek jako podklad k referátu do ruštiny o filmu,který naposledy viděl v kině. Byl rád, že dostal čtyřku a od té doby už věděl…

 185. (210) Jelikož možnost volit jen proti zde neexistuje, musím vždy volit jiné, lepší, pokud chci volit proti socanům.

 186. 213 já Halle možná trochu dnes přeháním
  Bohoušúv pohřeb na který jsem nešel protože zubař (ale stejně bych asi nešel. Pohřby blbě snáším), pak Nice a lekci s mým French teacher kterému tam zemřel známý a pak zpráva, že mi nad ránem zemřel po vleklém zranění z loňského Epic v jižní Africe můj kamarád a cyklista. Znám dobře jeho manželku, otce, tchána, děti … Když čert sere, tak na jednu hromadu.
  Tak ddneska popíjím sváteční rum Homére Clément z ostrova Martinique, který jsme oblibovali. A taky si ještě jeden s mojí paní naliju na Bohouše, kterého jsme bohužel neměli možnost poznat osobně.

 187. A kde je vezmeš? Vždyť to jsou socani všichni. 😀

 188. 216 ptakopysku
  oni to ale rusáci opravdu znaj jako čeljústi…
  ???

 189. A hrál tam i Roj Šajder, kterého jsem si pamatoval z Maratonce (lůzr, co umřel hned zezačátku).

 190. 2 skimic ad 190 – a teď ještě tu mou – Sněhurka a sedum trpajzlíků…
  Pamatuj si, že kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili… A v této překotné době, kdy jsou volební výsledky známy už den dopředu – viz Rakousko – zní théze, že někoho ve volbách pošleme někam jako výplod čiré fantasmagorie… Jediné, trochu účinné řešení, je SA vz. 58 a jeho ekvivalenty. A na toto řešení dříve či později dojde.

 191. PeSi,
  mýlíš se. Volby mohou změnit mnohé. Ještě nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. A přesně na tohle všichni volení zástupci lidu spoléhají.

 192. 2 skimic – no, pak už mě jen napadá jeden citát, co měli v přísně katolické rodině mého ateistického spolužáka hned nade dveřmi – Bůh žehnej našemu přičinění!

 193. PeSi
  s veškerou úctou, neblbni, pane. Žít v pomyšlení, že veškeré volby jsou natolik cinknuté, že z toho není cesta ven, je velmi obtížné. To já mám pracovní teorii, že nadpoloviční počet mých spoluobčanů je prostě levicově zaměřený, z prosté definice a proto mi nezbžvá než usilovně ačkoliv nevýherně volit proti a se je pokusit nějak alespoň na chvíli ovlivnit jiným směrem. Třeba, že píce bude levnější a holub zadarmo. Což je vlastně pravda. Vždyť potřební žádné daně neplatí. Jen je to zapotřebí umět prodat.

 194. (227) To se mýlíš. Žít v pomyšlení, že veškeré volby jsou natolik cinknuté, že z toho není cesta ven, je velmi snadné, snadnější než opak. Nemusíš přemýšlet, zkoumat, hodnotit. Prostě je to cinknuté a basta.

 195. 2 skimic ad „Žít v pomyšlení, že veškeré volby jsou natolik cinknuté, že z toho není cesta ven, je velmi obtížné.“ – no, člověk si po čase zvykne. Ostatně, mám tréning.
  Bejvaly doby, kdy pro ideu míru a socialismu hlasovalo 99,3% oprávněných voličů. Ty doby jsou tu pomalu zas. To je holt problém nás, co si pamatujeme… A kdyby to náhodou nevyšlo, vždy se to dá opakovat. Welcome to the Brave new world!

 196. Jestli mě čtou pražané: nestálo by za to dnes nasvítit tu věž na Petříně ve francouzských barvách jako Tour Eiffell?

 197. Skimici, nejde o to, že by byly volby cinknuté, ale že pouhou výměnou figurek se to panoptikum nijak zásadně nezmění. A v tom parlamentu všichni zblbnoju a začnou myslet jinak. Konec konců je to logické. Ti lidí mají napříč politickým spektrem mnohem víc společných zájmů, než poslanci jakékoliv politické strany se svými voliči z řad běžných občanů.
  Moc je droga a jako každá droga mění psychiku a je návyková. to je všechny spojuje a zártoveň vzdaluje od reality a od běžního života.

  A ano, je to tak, většina voličů je levicově založená. Pokud nejsem zastánce názoru, že jen jedna pradva je ta správná a ostaní to musí pochopit nebo se jim to musí vnutit, nezbývá mi, než si na to zvyknout a nějak s tím žít.
  Druhou variantou je totiž jen zbytečné mlácení hlavou do zdi a to je poněkud nepohodlné a taky nepraktické.

 198. No a tohle IMHO velmi dobře vystihuje realitu:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vojensky-analytik-Koller-prichazi-se-zcela-jinou-verzi-teroristickeho-utoku-v-Nice-O-tom-se-nepise-444915
  “ Realita je taková, že současná EU nadšeně podporující islamizaci čpí špatně skrývaným antisemitismem a podporou nacismu. To vidíme především ve snaze neustále napadat stát Izrael za to, že se dlouhodobě brání palestinskému terorismu podporovanému především ze Saúdské Arábie. I stavba zdi oddělující izraelské vesnice od takzvaných palestinských území (vzpomeňme na slavnou zeď v Matiční ulici) je pro reprezentanty EU téměř zločin. K tomu se pojí všemožné šikanózní praktiky v zemích EU, počínaje poškozováním izraelských obchodních zájmů a snahou o vyvolávání bojkotu izraelského zboží v EU. Výsledkem jsou nakonec přímé útoky na synagogy a židovskou komunitu v Evropě.

  Důvod je samozřejmě dobře skrytý a jedná se o německou snahu po revizi výsledků druhé světové války. Pokud by se podařilo prosadit revizi výsledků válek na obranu Izraele, objevil by se modelový právní příklad pro stejnou revizi v Evropě. Cílem je návrat území, o něž přišlo Německo a odkud byli vysídleni takzvaní sudetští Němci po druhé světové válce. Jedná se především o naši republiku a Polsko.

  A najednou se dostáváme od teroristů v Nice k sudetoněmeckému Landsmanšaftu rodáka Posselta, podporovaného Frau Merkelovou, a také českému ministru kultury, a pravdomluvné České televizi, sudetskému rodáku Hermanovi, který stejně jako předlistopadový svazácký kádrovák a samozvaný kněz Halík a celá jejich (křesťanská ??) partaj podporuje islamizaci. Vše je spojeno se vším. Palestinský islámský terorismus, evropský multikulturalismus a antisemitismus i snaha zamlčovat a omlouvat zločiny nacismu historiky typu pana Klvani.“

  No a já v tom Německu občas pobývám… A dle toho, co jsem sám viděl, jde o výstižný popis. Ale chápu, že ledaskomu se líbit nebude…

 199. Ciože??? To si už pospíšila? Ať se jde bodnout, slepice.

  Kdfyž byůa minuta ticha za oběti 11. září, tak jsme stáli na ulici všichni a měla jsem pocitr, že se to tak má. od dob „je siuiss Charlie a hrdinného pochoduování politiků na vzdálenost několika desítek metrů pod dohledem ochranky mi čím dál víc připadají podobné projevy jako šaškárna.

 200. Propána
  Kdo to je ten Koller? Zakuklený filosemita?
  🙂 🙂 🙂
  Tak teď opravdu o té Sněhurce ….

 201. boze muj 😮
  to uz je na studenej rucnik pane docente 🙁

  a v turecku pry vojenska vzpoura

 202. lepe na mokrej a studenej rucnik 😛

 203. Pasáčku klíííd
  zvítězí síly dobra. Jen je zapotřebí vyčkat, které to budou.

 204. V Ankaře se střílí, istambulské mosty jsou uzavřeny nad městy létají vrtulníky a letadla. Nikdo nic neví, jako obvykle se vládnoucí garnitura bije v hruď, že povstání rozdrtí. Česká média jsou opatrná protože se neví, jestli jde o akci ruských turistů na svržení legitimního demokratického režimu, nebo námi podporovanou další fázi arabského jara a boj demokratických sil proti proruskym mocenským strukturám.

 205. 238 no jo skimici jenze kdyz ja bych chtel byt opravdu za tim plotem nez spolu s tim dobrem 🙁

 206. skimici,

  oni to nasvícení Petřína hlásili už po obědě 🙂

 207. No jo, ale co včuleky ?
  Jak se EU postaví k něčemu tak fuj fuj jako je vojenský převrat ?

 208. Ahoj!
  A co teprve kdyby Putin podporoval demokratickou opozici v Turecku dodávkami zbraní a instruktorů… to by byl mazec. Američani už tam jsou?

 209. 241 Halle
  Pša krev, čestně pŕiznávám, že byla krnda první.

 210. 240 Pasáčku
  Víte co jsou chúdy? Ty by se hodily ve dnešní situaci. Chcete být furt za tím plotem na opačné straně než je dobro. Dlouhé chůdy, které umožní přeskakovat onen nabitý plot sem a tam než se to ustálî a uzříte dobro, hlavně aby si jeden neožehl příslušenství.

 211. No , skimici,
  na čt ukazovali že se chystá svícení fšude možně.
  Neslyšet jsi to mohl ty, krnda asi ne 😉

 212. Ostatně nepřipadá vám to zase jako nějaký vrtění psem?
  Je to člen NATO
  Co by se tam asi mohlo stát bez US souhlasu?
  Vždyť je to celé směšné. Že se nestydí CNN a všechny ty agentury co předvádí. Proč se nezeptají ve Washingtonu co jim povolili nebo v Bruselu co je dohodnuté v rámci NATO?

  K smíchu.

 213. 247 Halle
  Podruhé se skláním v pokoře a uznávám. Stačí?

 214. Řekové vyhlásili armádě pohotovost,
  Asád sedí na kanapi a otrhává okvětní lístky nějaké kytky -je to dobře , není to dobře…?

 215. V Damašku vypukly Vánoce, oslava nového roku a vepřové hody současně. Vesele se střílí do vzduchu 🙂

 216. (232) Dobrej magor, ten Koller. Co se v mládí naučil …
  (235) Tuhle máš pár podrobností, s trochou snahy lze dohledat i další: http://1url.cz/KtQhC
  (239) Možná odkaz Atatürka …

 217. Erdogan vyzývá občany, aby vyšli do ulic. Zoufalý pokus…

 218. NBC uvadi, ze Edrogan zada azyl v Nemecku!

 219. Tak se to asi v Turecku nepovedlo…
  Škoda. Velká škoda!

  Není to poprvé a patrně ani ne naposled. Armáda je prostě strážcem sekularismu a vždycky tak vystupovala.
  Erdogan je teď tak trochu v kleštích – v situaci, která teď v Turecku je, zoufale armádu potřebuje a zároveň v ní bude muset provést čistku, pokud bude chtít, aby fungovala, jak si přeje. Otázka je, co z ní zbude…
  Pravdu má M.Konvička, když říkal, že Ataturk nepočítal s demografií. Prostě čím chudší a islamističtější rodina, tím více dětí a tedy více islamistů, kteří tak už početně převážili.

  V každém případě, je Turecko ekonomicky v háji – teď tam nepáchne ani noha, natož turista…

 220. Zdá se, že Erdogan to pomalu zvládá….
  Ale je to furt nepřehledné

 221. Pokud to samozrejme neridil on sam. . .
  Takovej tureckej Tuchacevsky by mu prisel naramne vhod.

 222. Šimone,

  Erdogan už jednu čistku v armádě uděla před pár lety, a další se prý chystala..

 223. Dobré zas ráno… No vida, co se během mé nepřítomnosti událo… A vopice vyzývá Turecko k podpoře demokraticky zvolené vlády… Zajímavé. V Sýrii nějak tu demokraticky zvolenou vládu nepodporuje… Leckde jinde taky ne… Čímpak to asi bude?

 224. Teď se dívám na CNN, kromě toho, že žádné miliony na podporu Erdogana v ulicích nevidím (o kterých mluví), komentátoři říkají, že zrovna Ankara a Istanbul nejsou bašty Erdogana a že i když to teď ustojí, bude to mít těžké, bo je země rozdělena. Ale která není …
  Ja osobně pak děkuji Amexu za dobré plánování, minul jsem na IST teroristy i tanky. Zdá se, že už to není úplně samozřejmé 🙂

 225. Ať to dopadne jakkoli, armáda bude dočasně zneschopněna. Fůra oficírů bude v base, než se vyšetří, kdo zůstal loajální a kdo ne bude chvíli trvat.

 226. 262

  Já včera příznivce Erdogana v ulicích viděl. Jistě, milióny jich nebyly.

 227. Ten ekonomický propad s tím taky hodně zamíchá!

 228. Jo až jich půjdou milióny, všichni proti větru…

 229. Z velkého sestřelitele a ekonomického tigra k velkému pobledlému omlouvajícímu se a puč přeživšímu v ekonomické prdeli za méně rok…
  To je ale formát, ten Erdogan.

 230. NoName 267,
  typická orientální velkohubost a fanfaronství. Dopadá to vždycky blbě, nelze jinak….

 231. PeSi 268,
  víš, kde by už Izrael ekonomicky byl, nemít tu kouli na noze? Nelze připustit! 🙁

 232. Rputi,

  myslíš , že mají palestinci důvod ke spokojenosti, když jim Izrael zabírá další a další půdu ?
  IAmíky to dlouhodobě sere….
  pokaždé, když to vypadá na možnost dohody, tak izraelci nahlásí další osadu……
  Izrelci prostě na mírové smlouvě nemají zájem. ty nové imigranty prostě potřebují někde umístit.

 233. Halle 271,
  a čím to tak asi je, že ty Palestince nechce vůbec nikdo?
  Není to takhle , čistě náááhodou, tím, že neumějí dělat nic jiného než ten bordel? Všude, kam přijdou!

 234. Rputi,
  po okolních zemích je jich fůra. A ty státy mají dost vlastních nezaměstnaných.
  Proč by je měli chtít ? Aby izraelcům ulehčili jejich emigraci ?
  Co si počít se zemědělci bez půdy , o kterou přišli díky Izraelským záborům ?

 235. Halle 273,
  a že na té půdě, kterou měli, nějak nic nepěstovali? Čím to?

 236. 272 Rputi dobré ráno
  mám sen. I have a dream. Merkel se jednoho rána probudí, zívne, protáhne se a vzkáže Palestincům:
  „Přijďte všichni !“.
  🙂

 237. skimici 276,
  to nehrozí! Kdo by dělal bordel v Izraeli? 🙂

 238. No, Hale, nemusím připomínat, jak Palestince přijali v Jordánsku… Že ne? 🙂

 239. Rputi
  one je Merkelv zásadě chytrá jak vopice. Evropa se nyní zmítá v hledání sama sebe, neví se kdo je máma, táta, muž či žena, nejsou jasné role, kolem toho hafo právníků a zelených rozesíračů.
  Muslimové mají málo žen. Když přijdou, tak zařídí aby to ty lesby nějak rozchodily. Ani zrno nazmar. No a duhoví chlapíci? Ti si budou muset shánět padák jako z Jamese Bonda a nebo jít do první linie.

 240. Jo, černé září…

  Jordánci pustili Palestince k vodě, a Palestinci to brali jako zradu.
  Nakonec – západní břeh byl součástí Jordánska, palestinci občany Jordánska, a jordánci se jich zbavili.

 241. Jordánsko se původně jmenovalo Zajordánsko (Transjordánsko)
  Par po válce v 1948 si Transjordánsko připojilo západní břeh, a transjordánský král se slavně přejmenoval na krále jordánského.
  V 1967 se Jordánsko pokoušelo o západní břeh bojovat proti Izraelskému útoku, dostalo nářez, a posléze po tom, co Izraelci na partyzánské ( anebo teroristické – nazývejte podle libosti)
  útoky Palestinců proti izraelské armádě na okupovaných územích odpovídali docela masivně bombardováním Jordánska, usoudili Jordánci , že z toho není žádný užitek, a západního břehu i s tamními občany se zřekli.

  Nicméně k původnímu názvu Zajordánsko se nevrátili 🙂

 242. I Libanonci by o Palestincích mohli vyprávět …

 243. Nicméně – z 6,5 miliónů obyvatel Jordánska je V současnosti je počet registrovaných palestinských uprchlíků v Jordánsku zhruba 2,1 milionu

 244. NoName ,

  Libanon je rozštepen na tři části ( křesťané, sunnité, šííté) a každá skupina má na palestince názor poněkud jiný.

  Jednotný názor na palestince neexistuje.

 245. Kažopádně si myslím, že Turecko je země, která má velký potenciál ke vstupu do EU…

 246. A nemohla by Evropa udělat gesto a Palestincům přidělit nĕjakê území viz Izrael? Nic velkého a etnicky příbuzného. Třeba Brusel a Valonsko., alternativně Berlín.

 247. skimici 279,
  🙂
  Andělína je magor!
  Zatím jediné, k čemu by ten kanonfutter byl použitelnej, je právě to střílení. A ona potřebuje vybudovat novej Bundeswehr. Takže se to nabízí samo sebou!
  Vyzbrojí Syřany a pošle je obsírat Evropu! 🙂

  Pozor ironie !!!

 248. Tak se z německé liberálně-pokrokové žurnalistiky dozvídám, že turecký lid ve složení konzervativci+Kurdové+levice se pevně postavil za Erdogana a odborníci na islám(ismus) vyjadřují podivení, že si Hollande dovolil klasifikovat Nice jako islamistický útok, když to přece mohlo být docela jinak atd. atd. (A to se ještě nevyjádřili Palata, Fendrych, Pehe et consortes). Snad moje potomstvo najde nějaký vhodnější globus.

 249. maYdo, realita přece žádnému politikovi, novináři a pod. nezabrání, aby tvrdil cokoliv ireálného.
  Jinak k tomu Turecku: je tomu asi 40 let, kdy jsem vedl řeči s jedním tureckým levičákem lehce maoistického střihu. (Už jsem se o něm jednou zmiňoval: líčil, jak po nějakých studentských kraválech ho SíAjEj a „fašist polís“ pronásledovali až do městečka na jih od Izmiru, kde si pak založil prosperující krámek s textilem. Na informaci, že kdyby jeho protějšek pronásledovala KGB a „soušelist polís“ z Prahy třebas až do Sušice, tak by si tam asi žádný krámek nezaložil, reagoval tento jinak poměrně inteligentní mladík otázkou A PROČ NE?“) Jeho vztah k turecké armádě byl ale spíše pozitivní. Důvod byl pro mne překvapující: armáda udržuje sekulární stát, v němž je u moci buržoazie, kterou levice jistě přemůže. Kdyby ten sekulární stát padl, tak proti islámu jako ideologii nemají ti veritábl marxisté moc šancí. Na otázku proč by tomu tak mělo být, odpověděl bez zardění, že marxismus i islám se obracejí na obdobnou část populace a ten islám má větší tradice. Takže armáda byla v jeho očích něco jako ti Leninovi užiteční idioti.

 250. Rputi,

  přihlásit se k něčemu, co bylo úspěšné není problém. Stávalo se, že se k něčemu přihlásily i tři různé organizace. 🙂
  Ale nemusí to být fakt akce islamisty.
  Dovedl bych si představit , že se jednalo o panarabského nacionalistu, kterého tak nějak sere západní vměšování do arabských záležitostí a západní podpora Izraele.

 251. Pardon, mělo být maYdo 🙂

  Ten Alzheimer…. .-)

 252. Ještě větší blb, než jsmne si mysleli, ten Telička!
  Oni si ti europosranci zřejmě skutečně myslí, že nás živí! 🙂

  …Ladislav Lipš mimo jiné napsal, že Telička by si měl uvědomit, že občané jsou něco jako jeho zaměstnavatelé: „Žijete si s dobrým platem i díky nám, měl byste tedy občas skládat účty!“ vyzval Teličku čtenář. Politik mimo jiné podotkl, že poznámky o platu už jsou dost otřepané a hlavně mimo. „Já zaplatil na daních tolik, že z nich žije spousta lidi dost dlouhodobě. Možná i Vy,“ reagoval europoslanec…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Telicka-utrel-obcana-Platim-takove-dane-ze-z-nich-dlouhodobe-zijete-i-vy-444797

 253. Halaldine,

  „Pařížský prokurátor nicméně v pátek upozornil, že způsob provedení útoku odpovídal instrukcím, které bojovníkům opakovaně dávali představitelé džihádistů.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kvuli-vrazedne-jizde-v-nice-zadrzela-policie-ctyri-muze-pju-/zahranicni.aspx?c=A160716_095103_eko-zahranicni_pas

  Islámský stát vyzývá svoje příznivce, aby konali jednotlivé násilné akce a poskytuje návody. Pokud fanatik, který není přímo napojen na IS, ale rozhodne se sám od sebe udělat takovou ojedinělou akci podle návodu IS a pod vidinou, že se stane mučedníkem za víru a zavděčí se Allahovi, tak ti souvislost s islámem má. I když se k tomu IS přihlásí dodatečně a i když na to měly dopad i osobní problémy pachatele.

 254. Rputi,

  Problém je v tom, že Telička opravdu nemá plat z našich daní….Jeho plat jde z peněz, které do EU dávají čistí plátci… My jsme ( zatím) čistí příjemci.
  Ovšem, nedostat české hlasy, tak ten plat nemá.

  Stejně je celý volební systém parlamentu EU nesmyslný. Zastoupení stran v prdlamentu EU
  vůbec neodpovídá zastoupení stran v parlamentu v jejich mateřských zemích. Je tam spousta exotů, kteří by si doma neškrtli.

 255. Ale jo, maYdo,

  ovšem to furt nic neznamená . Já s Aerem nemám celkem nic společného, ovšem to by mi vůbec nevadilo v tom použít nějakej jeho postup například při údržbě motoru ( kdyby pánbu dal , a rozuměl bych tomu aspoň tak, abych ten jeho návod uměl použít – což nehrozí :-))

 256. Telička je bruselskej idiot. Udělal by dobře, kdyby živil ze svýho platu aspoń nějakýho opatrovníka, kterej by hlídal, co vypustí z huby.

  co si myslí, je irelevatní, ten bnemyslá vůbec, jen plácá nesmysle, co mu slina na jazyk přinese. Udělal by dobře, kdyby živil ze svýho platu aspoň nějakýho opatrovníka, kterej by hlídal, co vypustí z huby.
  chová se jako zpovykanej rozmazlenej fracek, měl by dostat rákoskou na holou. No, třeba se dočkáme, mezi zlepšovateli světa a budovateli světlých zítřků to teď prý frčí. 😀

 257. Jestli tihle eiroposranci skutečně věří tomu, co říkají, tak Bůh s námi!

 258. Turecko – jsem si vzpomněl na zapálení Ŕíšského sněmu….

 259. Martine- 297 – proč to jednotné číslo???? 🙂

 260. Manželka : Telička má prostě soupravu vlastností umožňujících mu být tam kde je. A takhle si tyje. Je to europarazit.

 261. …“Je to demagog a akorát umí mlátit držkou jako ten demagog Halík. Prázdné bezobsažné fráze, kaskády.“

 262. Jako jeden z menšiny, co byla proti vstupu do EU, si mohu dovolit kritickou připomínku: Pamatujete si na tehdejší diskuze o delegování zástupců států do EU? Jak se tam odkládali všichni politici, co doma selhali nebo byli neužiteční? Ano, nemám ráda to spojení: já jsem to říkala, ale fakt jsem říkala, že když už jsme tam vlezli, že bysme měli mít co nejlepší zástupce. Byla jsem utlučena názory, že doma si necháme to lepší a to horší odešleme do Bruselu. A dělali to tak všichni. No tak co se teď vůbec divíme?

 263. „Problém je v tom, že Telička opravdu nemá plat z našich daní….Jeho plat jde z peněz, které do EU dávají čistí plátci… “

  Ok, ale koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Je tedy nutno počítat s tím, že žádný evropský poslanec není povinen hájit zájmy ČR, ale zájmy toho, kdo ho platí. Jinými slovy že pokud budou zájmy Čr v rozporu se zájmy čistých plátců, tak by měl evropský poslanec měl vystupovat proti zájmům ČR. A má tedy smysl pořádat takovej cirkus kolem evroských voleb, abychom do bruselu vyslali lidi, o kterých víme, že nebudou naše zájmy hájit a naopak budou vystupovat vůči nám jako vyslanci zemí, kterí je platí?

  já bych řekla, že ne….

 264. 232 PeSi, jenže nelze přehlédnout, že na multikulturizaci Evropy mají význaný podíl „nosatí“ kteří si teď na její důsledky stěžují.

  234 „…tak jsme stáli na ulici všichni a měla jsem pocit, že se to tak má…“
  A pomohlo to?

 265. No tak v tom případě je ještě možnost neposlat tam nikoho. Podle 307 to vyjde nastejno.

 266. Jestli zustali sumavaci skutečně věří tomu, co říkají, tak Bůh s námi!

 267. 306 Dano, EU parlament je svým způsobem „Archa B“ Akorát s nevýhodou, že neztroskotanou kdesi na vzdálené planetě. (Stopařův průvodce…)

 268. Vrtulník s tureckými pučisty uletěl do Řecka, a tam prý žádají o asyl.

 269. Čí bony?

  Zdá se, že pučisti zvorali na co přišli. Naobsadili silová centra, neobsadili média, neobsadili letiště, nechali venku pobíhat každého, kdo se namanul – prostě čirý amatérismus.
  Takže to určitě nebyla profesionální, dlouho připravovaná akce!

  Když ovšem uvážíme, že Erdogan se v poslední době jaksi trhá z amerického řetězu a kamarádí s kým nemá, ba vstříc mu vychází, bylo by možná dobré si vzpomenout, že už dlouho jsme nikam nevyvezli demokracii a že taková bezletová zóna by se náramně hodila, obzvlášť když probleskla zpráva, že na tureckém letišti, dosud vyhrazeném NATO, tedy Američanům, by snad mohla přistávat ruská vojenská letadla…

  Další možností by bylo, že Erdogan tím, poněkud teatrálním způsobem, zahájil tu avizovanou čistku v armádě – Tma, zmar a pláč …. a v tom hle, jasný paprsek a Chán Pelichán Erdogan vchází na scénu opásán mečem božím a hravě poráží protivníky…

  No prostě si můžem vybrat!

 270. 311 byla samozrejmne legrace – abych se nekoho nedotkl.

  neni ceho se bat vzdyt to je jen plkani v hospode bez jakehokoliv vlivu. nebo pod vlivem?

  lepe uz bylo. treba pred chvili davali jak nas krasne chranila desetileti pohranicni straz.

 271. 307 maYdo
  zůstal jsem z otevřenými ústy a s hrnkem čaje před nimi. Samozřejmě musí europoslanci bránit eu. Co je na tom tak k nepochopení? Jak by jinak mohli vystupovat jako europoslanci???? Rozvracet stranu zevnitř jako osmašedesátníci?

 272. 234 maYdo, stojíš takhle například osmnáctého června, ve výročí útoku nacistů na kostel sv. Cyrila a Metoděje? Nebo desátého června ve výročí vyhlazení Lidic?
  Nejspíš ne, že. Ono to není „světodějné“. Není to takový happenig přidávající na pocitu vlastní důležitosti. A nemáš pocit, že „se to tak má“.

 273. 315 Rputi, možné je lecos, ovšem jednání s Ruskem, změna politiky k Asadovi…

 274. U polívky začínám přemítat. Po Erdoganově změně kursu o stoosmdesát procent. Vyhazov euroministra. Smíření s Izraelem. Nové vztahy s Ruskem.
  A pokus o převrat…
  Kdo vlastně byli převraťáci? Komu nový kurs vadil?

 275. Ježišmarjá, skimici.
  neříkej mi, že začínáš podezřívat USA ! 😀

 276. 323 Halle
  to ne. Musel imho hlavně vadit islamistickému křídlu. Jakkoliv to zní směšně anžto Erdogan je islamistů hubou druhý Mohamed. Jenomže on je i prolhaně vychytralý. Nechce přijít ani o funkci ani o kejhák.

 277. USA převraty umí, takhle by to nezvrtali…

 278. Když nevím, tak se zeptám… Jak se mění kurz o 180 procent?

 279. 2 Petr Kunetka – s tím 326 bych trochu polemizoval… V poslední době, zvlášť co tam bačuje vopice s Nobelovou cenou za mír, posrali co mohli…

 280. 327 K lesu zády k Ivanovi čelem. A pak: K Ivanovi zády a k lesu čelem. Než se noha ukroutí….
  Ty jseš ale tvrďák, tak ruský pohádky nemůžeš znát.

 281. Aha. Vadí ti procenta, panáčku. Vidím Ti až do žaludku. Tak o 180 stupňů tedy.

 282. 31á – máš pravdu, schumi. A je to jen gesto. Ničemu to nepomůže ani neublíží. Je to skoro patnáct let a svět je dnes jinde. Já ostatně taky.

  tedy – nemám nic proti tomu, vyjídřit jednotu a sounáležitost, pokud ji skutečně cítím. I třeba gestem. Ale když člověk ví, že o žádnou sounáležitost nejde, že to je jen canc v hubách politiků, který slepe trvají na svých světlých zítřcích a jsolu nepoučitelní, stává se uz toho obyčejna šaškárna.

 283. Ale taky , schumi, nestojím takhle na každý výročí 11. září. Tenkrát to bylo poprvé a svět z toho byl opravdu šokován. Dnes už jen politici říkají, že svět je šokován, zrovna tak jako říkají, že je třeba zabránit a činit opatření aže nepřipustíme a hodnity a bla bla bla….. Je to jen vyčpělá fráze.

 284. 326

  Když dáš zakázku neschopnému dodavateli .. 😉

 285. (306) Dano, obávám se, že špatný systém nevylepší vyslání schopného člověka. Klasické „Kapka vína neznehodnotí sud močůvky, kdežto kapka močůvky znehodnotí sud vína.“

 286. (333) Puč se plánuje dlouho, i nepovedený. Tak si třeba Putin nestačil všimnout, že Erdogan přibrzdil a lísá se. 😛

 287. Sice jo, Hale, ale fakt si nemysím, že to orchestrovala USA… Toto mi pŕipomíná zpackané puče v Japonsku třicátých let. Vetšina z nich byla umělých – ne, že by to věděli důstojnící, kteŕí to vedli, ale dělali to, co se vládě hodilo.

 288. Petře,
  já si to taky nemyslím…
  Obama na to nemá koule.

 289. Bláhovci, co do toho motáte Obamu et al? AK tuší pravdu v 335 – pomalu myslící Putin je za tím!

 290. OVšem Erdogan to čistí dočista dočista
  Odvolat 2745 soudců a zavřít 10 soudců nejvyššího soudu po vojenském puči je kapánek silné kafe.

 291. 339 Erdogan
  není demokrat a rozděluje národ. Havel s Jičínským a Rychetským ukázali cestu.

 292. 336 Petře
  mně připadá, že za tím byli zhrzení islamisti. S tím si armáda imho hravěporadila. Jesli se to Erdoganovi i z jednoho i z druhého pohledu líbilo je druhá věc. Myslím, že za záchranu někomu vděčí a budou se rozdávat znovu karty.

 293. Erdogan obviňuje jako podněcovatele puče jednoho muslimského kněze, který kdysi s Erdoganem spolupracoval, a nyní je v emigraci v USA.
  A Turci prý žádají jeho vydání, a tvrděj, že každý stát, který mu poskytne azyl budou považovat za nepřítele . Trochu silné kafe.
  A amíci a němci potvrzují, že letecká základna v Incerliku, kde maj základnu je odříznuta, a má vypnutý proud.

 294. 332 maYdo, svět byl šokován…. Když ostatní půjdou skočit se skály, budeš je následovat? Lidé jsou rádi „šokováni“, podléhají davové psychóze, rádi se stádně připojují a chovají aby si dodali na důležitosti. Kdo neskáče….
  Chvilka pocitu vlastní důležitosti a pak zas všední šedivý život. Až do nějaké další příležitosti. Hop, hop.

 295. 334 Tak. Jako vyslat mladou jeptišku do bordelu. Kláštěr z něj neudělá…

 296. Ne, nepůjdu, schumi. 🙂

  a pocit důležitosti jsem z toho neměla. Spíš obav, co bude dál….
  No, teď už to vím… pronese se pár plamenných projevů, možná politici udělají pár kroků po dlažbě – pod dozorem s ostře nabitými zbraněmi, aby ukázali, že se nebojí – a pojede se dál močálem černým podíl bílých skal. Jen život pozůstalých po obětech se už do svých kolejí nevrátí.

 297. Tak něco pro Karla, abychom to tomu lumpovi Putinovi spočítali! 🙂

  Tak za včerejšek zmáknul Putin (podle našich kremlofobů):
  – uspořádat pochod věřících proti ukrajinské vládě
  – dotlačil teroristu v Nice aby zmasakroval půlku nábřeží
  – zorganizovat vojenský převrat v Turecku
  – prosadil přes svoje agenty zveřejnění zbylých utajených stránek ze zprávy o 11. září
  – sejít se s Kerrym na osobní schůzce a poslat ho do háje
  – publikovat statistiku o 1,7 % růstu ruského průmyslu v červnu
  Tedy ten chlap má výkonnost.
  Doufám že si alespoň o víkendu dá padla, nebo se nám uštve a na koho pak budeme nadávat.
  (FB)

 298. To víte, rputi, kdo jezdí na tygru, lítá na orlu 😀 😀 😀

 299. No, po té, co zcela „nepřipravený“ Erdogan prakticky zavřel „všechny“ soudce a paralyzoval soudní moc v zemi a armáda si už ani neškrtne, což zvládnul od dnešního rána, mi to čím dál víc připadá jako Erdoganův osobní kasaštyk!

 300. Mimochodem, jsem si tak vzpomněla, když je řeč o Putinovi – kde je konec broukovi? Nekleplo ho z výsledku rakouských voleb?

 301. Ona ta Sonja Fraňková Abramowitz může mít vadu zraku, ale nejspíš nebude jediná. Jinak by asi jistý Bernard Cazeneuve nebránil tak vehementně místní policii. „Policie přítomna byla, právě na Promenade des Anglais a ihned byla činná, aby zabránila krveprolití“. A útočník byl lstivý, protože objel vjezdovou bariéru a násilně (!) to vzal po chodníku. Asi u té bariéry nikdo nehlídkoval, nebo přichází v úvahu situace popsaná v /191/. A poznámka, že místní i republikové orgány mohly – v případě pochybností stran bezpečnosti – oslavy odvolat se mi jeví jako poněkud alibistická.

 302. JAk už jsem někde psala, dvd, my jsme se dívali na přímý přenos z Paříže. Bylo tam lidí, hlava na hlavě a kdyby někdo v tom davu cokoliv odpálil, nikdo tomu nezabrání.

  Samozřejkmě je otázka, nakolik je bezpečný takový akce pořádat. Asi francouzům otrnulo, když se přežilo bez malérů fotbalový mistrovství.

 303. 350

  nech brouka žít ! 😀

  No ale zklamání to pro něj asi bylo ! 🙂

 304. Moc mi to připomíná puč v Japonsku v roce 36, který provedli naivní důstojníci zmanipulování lidmi kolem císaře. Puć byl amatérský a naprosto neúsPéšný, ale pomohl odstranit spoustu „nevhodných“ důstojníků i politiků a zlikvidoval vliv skupiny Severní cesty.

 305. Přitom ti vojáci -záklaďáci vůbec netušili, že dělaj puč.
  Mysleli, že jde o cvičení

 306. 351 dvd
  jak jsem již psal
  těžko tomu zabránit, zvláště když to zmrzlinář objel po chodníku okolo zábrany. Přesto se mi do mysli vkrádá otázka: byli policajti střežící tu zábranu ( a viděli, že náklaďák zábranu objíždí po chodnéku) úplně ožralí anebo tam nikdo nebyl?

  Z toho se s. Bernard Cazeneuve bude vykecávat těžko…

 307. 359

  někde jsem četl, že ty poliše ukecal. Jestli je to pravda, netuším.

 308. zábrany přes silnice. Na chodnících asi zábrany nebyly – jak by se tam lidi na tu oslavu dostali ?

 309. skimici, netuším, jestli je to pravda, ale dovedu si představit, že se i mezi poliši mohou najít volové.

 310. Petr Kunetka /356/
  Tento názor se začíná na některých zpravodajských serverech objevovat čím dále častěji.

 311. Bouhlel byl řidičem z povolání a bydlel v chudší čtvrti na východě města. Kamión si měl pronajmout o dva dny dříve v půjčovně západně od města a policistům střežícím okolí oslav Dne pádu Bastily tvrdil, že je dodavatelem zmrzliny pro místní prodejce.

  https://tema.novinky.cz/atentat-v-nice

  Na promenádu se podle deníku Metro dostal nákladní vůz pravděpodobně tak, že řidič hlídkujícím policistům řekl, že veze místním stánkařům zmrzlinu. Nákladní vůz si zřejmě pronajal od společnosti Via Location, mluvčí společnosti to však kvůli pokynům ministerstva vnitra odmítla komentovat.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nice-utok-obeti-mohamed-lahouaiej-bouhlel-f1t-/zahranicni.aspx?c=A160715_093718_zahranicni_aba

 312. Byl jsem na kole anžto je příznivé počasí. Máte někdo zprávy jak se vyvíjí turecký majdan?

 313. Mmch, kdo tvrdí, že nemá čas si zasportovat, imho kecá. Ta hoďka se dá najít každý den.

 314. 368

  Tak ti nevím . objevují se hodně divoké zvěsti

  BREAKING: Turkish Minister @suleymansoylu announces that #US is behind coup attempt on Haberturk TV – @140journos

 315. Objevily se hlášky , že z Incerliku startovaly F 16ky , co bombardovaly Ankaru, a americké tankery jim ve vzduchu doplňovaly palivo.

 316. No, myslím, že Turecko se věrohodně kvalifikovalo do EU. Doufám, že to Merkel nebude zdržovat.

 317. No , zdá se, že naše komentátory spojuje názor , že Turecko do EU nepatří. Je v tom jednota od Reflexu po Kolera, obviňovaného ze spolupráce s STB

 318. No jo, ale je to Merkely nejlepší kámoš. Hráz proti uprchlíkům, které si pozvala.
  To budou mít pravdoláskaři problém se z toho vykroutit. Už dnes se určitě převalovalo v posteli sem a tam. Co na to Fendrych? Co Pehe? Kam zmizel Halík? Neff má naštěstí pro něj volno až do pondělka. Ale co Sobotka? Co pan Zvorálek? Co kníže?

 319. Ostatně, jak už jsem psal nad ránem jen zopakuji,
  Turecko, stát NATO pod americkým vedením a náležitě profízlovaný udělá armádní převrat, který se nakonec nepovede.
  To bych tedy opravdu slyšel tu PeSovu Sněhurku.
  Obé je totiž blbě.
  Buďtto to řídíli a jim to nevyšlo – šúatně
  Nebo to neřídili a o tom nevěděli – špatně.
  Doufám, že to zlomí vaz spíše několika nearabským politikům.

 320. A Netanjahu se musí smíchy za břicho popadat.

 321. A když se vyjádřil i Gabal, tak si myslím, že je více než jisté, že se jedná o nějaký opět nepodařený euromajdan.

 322. 375 skimici, nezodpovězená otázka je kdo to řídil či inicioval s jakým úmyslem. Je možné, že to dopadlo jak mělo. Protože jestli to někdo myslel vážně, bylneuvěřitelně blbej. Bez revoluční situace (kdyby si přečetli alespoň „Stát a revoluce“ a o úšpěšných převratech, bez přesily, bez podpory či alespoň tolerance významnou většinou obyvatelstva, podporou kapitálu…

  352 maYdo, jestli někdo oslavuje 1789 a co následovalo, tak je mi tak nějak nesympatický, že kvůli tomu bych nestál…

 323. Já přece taky ne. Jen jsme koukali na ten koncert, byl docela dobrej.

 324. 345 Česká turistka Sonja Fraňková Abramowitz, to zní jako diagnóza. Nebo tam byla služebně, otázka za koho…

 325. je to moc hezká blondýna akorát s ustupující kšticí. Děvče do každého počasí a podle fotky i třeba na lov krokodýlů nebo tygrů.
  Moc hezká Abramowitz. Asi nějaká Polka nebo Běloruska.

 326. Schumi,
  ono sice v tom 1789 roku lítalo dost třísek, které lítat nemusely, ale nemyslím, že by se ti líbilo být poddaným v letech před ním…
  A ten stav brzdil ekonomický rozvoj.
  A když si spočítáš daně , církevní i státní v té době…..

 327. (371) Bombardovaná Ankara se taky objevila?
  (375) To americký vedení je trochu nedůsledný. Když chtěli půjčit Incirlik k útokům na Saddáma, tak jim Turci nakakali.
  (378) Základ úspěchu by bylo nejdřív chytit Erdogana. Pozoruhodný amatérismus. „Čí bony“?

 328. 380

  Zřejmě bohatě vdaná za cizince jménem Abramowitz.
  Jezdí do Nice každý rok.

 329. Bože, jsem opravdu na Šumavákovi? Podle diskuze to nevypadá. Ale možná je na vině frontální porucha, vytrvalý déšť a deprese ze způsobu léta, který není standardní. Nebo se pletu?

 330. A vše nejlepší Martině i Martinám k svátku.
  Jsem určitě první.:-)

 331. 367 prostě Hepnarová ve velkém.
  382 nelíbilo by se mi ani potom.

  384 ano, čistě náhodou. „Turistka“. Náhodou a „náležitě informující“. Jsem moc nespletl.

  Prolétnul jsem vyjádření zdejších politiků zprava doleva. Jeden hlupák za druhým. Věcný rozbor veškerý žádný. Tak nějak s odstupem a zdrženlivý Schwarzenberk. Pobavil mě Babiš. Ano, teprve když mají pocit, že sami jsou ohroženi, začínají se probouzet. Jenže tohle jejich účelové volání po semknutí stáda já neberu. Doposavad na nás káleli, není to tak dávno, co do nás pumpovali multikulti. Ko z nynějších řvoucích se ozval? Problém je dlouhodobá absence pozitivního programu. Absence civilizační vize.

  Slyším volání : „Občané, do zbraně, braňte naše prdele!“ No, to jistě. Drželi jste hubu včera, držte ji dnes. Vždycky vaši politiku, vaše zájmy vyžere poddaný. V Paříži, Bruselu, v Nice… Tak jak ji vyžírali a vyžírají jinde ve světě kde šíříte svobodu, demokracii, lidská práva, prosperitu, cilizaci… Na Balkáně i tisíce kilometrú daleko. Po celé Zemi. Teď voláte „Občané do zbraně!“ Tak, krvácet za vaše zájmy, abyste nás zas nakopali? No to hovno. Ti všichni mrtví jsou důsledkem vaší dlouhodobé politiky. Vás a vašich předchůdců od kterých se nelišíte. Ano, bude-li to nutné, do zbraně. Ale ne za vás. Ostatně tak dlouho jste do mě hustili multikulti až to začalo zabírat. Víte, mmě se multikulturalismus začal líbit. Cítím jak mě obohacuje… Vás ne? Nejspíš jste xenofobové. To je neslučitelné s demokracií a lidskými právy. Jak jste hlásali a jak někteří z vás dosud hlásají. A evropanstvím, samozřejmě. Nebo dokonce i trestné podle vámi schváleného zákona. Nám poddaným jste nasadili náhubek a teď si sami otevíráte hubu? A ve jménu toho co jste pošlapali, voláte mě abych prolil krev? Táhněte! Ve jménu Božím, táhněte!

 332. A jelikož je sv. Matzurky, tak všeho nejlepšího vinšuju!

 333. A koho to zajímá – rozhovor s psychologem Dr.Brančíkem, který na Blízkém východě byl a ledacos o muslimácích ví.

  Hned na začátku říká zajímavou věc!
  Religiozita, tedy potřeba víry nebo potřeba zbožnosti je dědičná!
  Udává se koeficient 0,28-0,72, což je samozřejmě, číslo velmi vysoké.

  Zřejmě je ve vývoji lidského mozku období, kdy religiozita hraje vysokou úlohu. To by znamenalo, že lze jednu víru nahradit druhou, ale nelze ji vymýtit jako takovou.
  Což prakticky vylučuje integraci.

  https://www.youtube.com/watch?v=MMM6cMZBZOA

 334. >> Schumi
  Ta Tvoje „liturgie nasraného občana“ se mi moc líbí. Tak si ji ukládám do archivu.

 335. „To by znamenalo, že lze jednu víru nahradit druhou, ale nelze ji vymýtit jako takovou.
  Což prakticky vylučuje integraci.“

  muhehe a vy jste zdedila viru v co ? vasi svatou jedinou pravdu ? kterou pak sirite a uvadite bludy ostatnich na pravou miru 😮
  a to dedictvi je vic po otci nebo matce?
  co deti taktez siri sva fakta na zaklade viry v ?????

  a co vira ze vira je nesmysl ?

 336. Dobré ráno,

  matzurce všechno nej-nej-nej!

  „a co vira ze vira je nesmysl ?“

  Je to víra jako každá jiná. Má svoje fanatiky a svoje umírněné věřící. Fanatici jsou ochotni v jejím jménu svoje bližní polepšovat, obracet na tu svou jedinou pravou a v krajním případě i zabíjet.

  V kterém roce se pohybuju? Podle bordelu na stole někde v první polovině minulého století. Podle bordelu na desce někde za polovinou tohoto století. Takže když se to vezme aritmetickým průměrem , tak je to OK, jsem v téhle době.

 337. Z toho , co se stalo v Turecku je pro mě nejzajímavější ta záležitost se soudci.

  Ty soudce zbavil funkce nějaký dozorující orgán nad soudci. To číslo – přes 2700 je nesmyslné. Takové velké číslo lidí není možné během tak krátké doby zodpovědně projednat a prověřit. Prostě to není možné administrativně zvládnout.
  Takže ten orgán dostal dopředu seznam, který bez posouzení odkýval.
  Ty místa bude třeba nově obsadit. A asi budou obsazeny lidmi zase ze seznamu – který předloží Erdoganovi lidé. Asi to budou příslušníci Erdoganovy strany.

  Tito noví soudci budou soudit naprosto závisle. Erdogan se stává absolutním vládcem. Policii už v ruce měl, teď bude „vlastnit“ i soudy.
  Tak, jak bude chtít Edoganova moc, tak budou soudci soudit.

 338. Jasně,
  je to šaškárna Chána Pelichána!
  Jenže to zase stálo pár životů a EU s Obamou k tomu moudře kývá.
  A Zahradil na FB krafá, že přece byl Erdogan demokraticky zvolen. Jj, to nějakej Hitler taky….

 339. 389 Dobré ráno
  Neumím tak rozsáhle mluvit. Prostě jim to u voleb neházím. O moc víc nezmůžu.

 340. Jaký !absolutní vládce“?
  Merkelová to ví líp: Merkelová pokus o převrat odsoudila a uvedla, že
  Berlín stojí za těmi, kteří v Turecku brání demokracii a právní stát.

 341. Nelze to upřesnit?
  “ Prostě jim to u voleb neházím.“
  Házím to někomu jinému nebo k volbám nejdu?

 342. A Zahradil na FB krafá, že přece byl Erdogan demokraticky zvolen. Jj, to nějakej Hitler taky….

  Na Ukrajině nikomu nevadilo, že byl Janukovič taky demokraticky zvolený.

 343. skimici, problém je v tom, že ty, kteří to ovlivňují globálně, ty ani já nevolíme.
  Ti naši jsou jen přicmrdávači, kteří poslouchají pokyny z venčí.

  A obávám se, že ať zvolíme kohokoli, vždy budou přicmrdávat, aby se nedočkali toho, že si zažijí nějakou barevnou revoluci hodně zblízka.

 344. Jen aby se ti „zvolení“ náhodou zas nedivili!
  Lidi začínají být už hodně nasíření a nervózní. Pokud si někdo z těch nahoře maluje, jak to pro něj dopadne dobře, hluboce se mýlí!

 345. Dobré zas ráno… Mno, jak tak pročítám dosavadní zprávy a vezmu-li do úvahy obvyklé „čí bony“ – vychází mi z toho, že si to Herr Dogan zařídil sám a veleúspěšně.
  Takže si dovolím nesouhlasit s Rputiným 256 – ono se to totiž povedlo. A velmi.
  Teď jde jen o to, zda tam někdo sehrál úlohu šedé eminence a bude po čase náležitě odměněn, nebo zda bílého koně a skončí někde v Bosporu (na Orlík je to z ruky)…
  Odvoláno 2745 soudců – to není zrovna málo.
  Čirou náhodou odjel i s rodinou z hotelu z dovolené prý jen chvíli předtím, než byl hotel bombardován…
  Čirou náhodou se objevil v televizi, která už dávno měla být kontrolována povstalci – a vyzval národ…
  atd. atp.
  Prostě prdel v přímém přenosu…

 346. 389 – Schumi,
  Perfektní!
  Také si dovolím používat, s dovětkem : od jednoho, který má věci promyšlené …..

 347. 406

  Teoreticky lze předpokládat možnost, že nějakému jádru nespokojenců byla vyjádřena podpora širokých vojenských kruhů, bez které by se do akce nepustili, a když to spustili, zjistili že jsou jako Jakeš … jAKO KŮL V PLOTĚ.

 348. PeSi, *shodou náhod* při puči 1936 v Japonsku ti, kdo z něj doopravdy měli pospěch, nebyli v Tokiu. Asi nejzajímavějśí byl kníže Konoe, budovatel Japonské verze fašismu a několikanásobný premiér, který odjel na dovolenou a řediteli hotelu dal pokyn, aby někdo neustále poslouchal Tokijský rozhlas a inormoval ho, když se něco bude dít. Byla to neděle.

  Myslím, že hlavní postavy puče si mysleli, že jednají samovolně, ale byli na drátkách Erdogena…

  Po čistkách v armádě, soudnictví a politice bude Turecko vyznávat Evropské hodnoy a bude připaveno na vstup do EU 🙂

 349. 408 – ano, přesně tento model byl použit v roce 1936 🙂

 350. 402 k volbám vždy chodím a vždy to někomu hodím

 351. Petře,

  rozdíl byl v tom, že ten puč v Japonsku neorganizoval ten, který momentálně byl při moci.
  Z těch, kteří byli tehdy při moci bolo dokonce několik zabito.

 352. 415 Zpatečníku
  to je divné. Nestačil by třeba po obědě mírový pochod?

 353. 414

  Velmi dobré video. Ta ženská asi Turecko zná.

 354. Zatýkání členů Ústavního soudu … V Turecku to mají s těmi pilíři a nezávislostí asi jinak …

 355. A včera se na podporu Erdogana v Istanbulu sešlo až 1000 lidí … Když se protestovalo proti Erdoganovi, byly to statisíce.
  No, bude to tam zajímavé.

 356. Takze uz staci jen, aby vymenili vsechny stare turecke zarovky, turecke vysavace a turecke sekacky a hura do EU.
  Po prechodnou dobu (kterou stanovi Erdogan) si mohou turecke zachody ponechat.
  I kdyz dle meho, jsou hygienictejsi nez ty zastarale evropske a neni u nich nutno desinficirovat prkenko. . .
  At zije evropske demograticke Turecko.

 357. Podle počtů zatčených v Turecku to vypadá, že v těch tancích seděli samí soudci …

 358. 419 Rputi, třeba o něm natočí film. Chudák nemocný, frustrovaný….Jako Hepnarová.

  410 Petře, mě to zavání „Tuchačevským“. Ty tisíce mimo armádu včetně soudců a prokurátorů, nemohli patřit ani mezi spiklence, natož zúčastněné. Jeví se mi to jako záminka k zamýšlené čistce. Erdogan ví, že mu jde o krk. Bojuje o vlastní existenci.
  Mně jsou události v Turecku lhostejné. Beru je jako jednu z aktuálních dějinných zajímavostí jakýc jsou dějiny plné. Jako poddaný, který se o takovém doslechl z kramářských písní.
  421 Halladine, myšlenka převratu je prostá jako Kolumbovo vejce. Bylo by to jednoduché. Jak zhruba počítám, bylo by třeba zajistit asi čtyři sta lidí. To je technicky zvládnutelné. Ovšem i v případě absence zahraničních sankcí či „bratrské pomoci“ z nynějšího klubu, je zásadní otázka co dál. Převraty se nekonají ze sporty, ale jak my proškození marxisté – leninisté víme, na základě nějakých objektivních, krizových poměrů. Takové zde naštěstí nejsou, doufám že přes všechnu ideologickou a vládní idiocii nebudou. Spousta lidí se pragmaticky a konstruktivně, drobnou prací, mlíkaři, pekaři, topiči elektrárenští…, všichni rozumní lidé dělající něco užitečného pro ně samé i pro ostatní, se snaží držet člun naší civilizace nad vodou. Třeba že s těmi u kormidla je to čím dál tím obtížnější. Ale dokud jsou plné supermarkety a je za co nakupovat, nic nehrozí.
  Co pozorujeme, co nás znepokojuje, jsou sílící projevy kulturní a civilizační krize. Ovšem tu nelze zvrátit převratem. Ten je účelný a možný v objektivních nestabilních podmínkách pro návrat z nenormálního k normálnímu stavu. Jenže takové podmínky nejsou a nad to je otázka jaký by měl být „normální stav“. Sice bychom se mohli shodnout na nějakých, zhruba, „civilizovaných“ a konsolidovaných poměrech, ale máme jen mlhavé představy. A když by došlo na podrobnosti, neshodli bychom se. Ze zkušeností víme, že sice lze lecos ovlivnit, ale že nelze řídit dějinné procesy. To je nad naše síly. Možná, že naštěstí. Takové snahy, podle dějinných zkušeností nejsou dlouhodobě úspěšné. Dlouhodobě nefunguje nic než „spontánní řád“.

 359. 424 zlaté pravidlo, Šimone. Nemáš-li co říci, mlč. Nemáš -li co…tak ho nevytahuj. Jak jsem opět zjistil při prohlížení nedávno „nakropených“ fotek.

 360. 425 třeba na právech také měli vojenskou katedru tankového směru… 😀

  Věcně to nedává to logiku. Je to využití pokusu o puč k puči v justici. Erdogan jen čekal na příležitost. Možná, že jí napomohl. Podle toho co se dovídáme o událostech, je vysoce pravděpodobné, že přinejmenším byl včas informován.

 361. 423 NoName, co mě se týče, tak žádnou. Nejlepší je být od všech co nejdál.

 362. 416 skimici, ty ses zbláznil! Pochodovat po obědě?

 363. 427 – docela by mě zajímalo, cos na těch fotkách měl…..
  Ale až po 22:00……0

 364. Na německých webech diskutující používají termín „noc dlouhých nožů“ a destrukce v ankarském parlamentu jsou přirovnávány k požáru Říšského sněmu. A přidá-li se evidentně připravený seznam soudců k vyakčnění, tak se dá říci, že o Erdoganově součinosti ve věci tzv. puče se až tak moc nepochybuje.

 365. 432

  Hlas lidu, hlas boží.

  Zase jedna věc, kterou by se těžko dalo dokázat, ale je zjevná.
  Ten seznam musel být předem připravený, ale je možné, že se sestavoval už dlouho, a čekalo se na příležitost, kdy se bude dát vytáhnout a použít.
  A ta příležitost konečně přišla.

  Turci budou mít téma k přemýšlení, až je přejde euforie. A ona jednou přejde. Žádný strom neroste do nebe

 366. Začínám mít pocit, že slovo „demokracie“ v ústech Merkelové, Hollanda či Obamy je něco sprostého.

 367. Schumi 😀

  Já bych ten „pokus o převrat“ provedl jako parodii, Pár plakátů, něco důchodců o berlích , (i 3vejk tlačený paní Mullerovou by zapadl) a něco skandování stylu „Fstejte se , nic se Vám nestane “ a podobně 😀

 368. 431 to co obvykle všichni. Výcvaky z dovolené za pochodu a v poklusu. Na to málo co se povedlo, odpad je velký. Přehodnocuju svůj přístup k focení. Vyrazit s obecnou představou, že „budu fotit“ je očividně blbé. Jako by se mi ono vyhýbalo. Naopak, štěstí přeje připraveným. Kolikrát bych cvaknul, jenže přístroj jsem u sebe neměl. Lepší malý foťáček u sebe víc než než půlkilovou zrcadlovku s víc než půlkilovým objektivem ve skříni.

 369. Jo, podle toho se taky řídím, malý foťák u sebe. A v nouzi i mobil, některý foťej docela dobře.

 370. Ono dnes lepší mobily fotí docela solidně, nebo ty kompaktní kompakty. 😉
  Zrcadlovka je zrcadlovka, ale vláčit ji v místech, kde člověk musí hlídat kapsy, je docela problém.

 371. Zajímavé… na serveru jihadwatch se objevila zpráva, že v Nice nebyl jenom zádumčivý Francouz za volantem chladícího kamionů, ale na okraji Nice byl jiný zádumčivý Francouz za volantem jiného kamionu vystlaného výbušninami. Tento druhý šofér byl zatčen naštěstí včas.
  Docela by mě zajímalo jestli je to hoax.

 372. ptakopysku 440,
  v každém případě zprávy o dalších a dalších zatčených se množí, i když bez dalších podrobností. Nějaký důvod k tomu ovšem mít musí…

 373. Hale, in re 413 – jeden z menśích pokusů o puč (32? 34?), a prakticky jistě i několik atentátů proti některým členům vlády Japonská vládnoucí skupina skutečné organizovala 🙂

 374. No krása, V Lousiane zase stříleli poliše. 3 mrtví, 4 ranění
  Hodně rizikové zaměstnání….

 375. Zmařený pokus o vojenský převrat nedává tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipu Erdoganovi bianko šek na čistky v řadách svých kritiků. Řekl to dnes francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault.

  „Chceme, aby v Turecku plně fungoval právní stát,“ uvedl Ayrault. „Puč není bianko šekem pro pana Erdogana. Nemohou následovat čistky,“ dodal.

  Konečně rozumné slovo.

 376. Se mně vždycky Modropták ptal, k čemu by byla ta znalost historie dobrá? Tak třeba tady:

  …V tomto klimatu se ministři Ludvíka XVI. pokoušeli o různé dílčí reformy, jenže naráželi na odpor aristokracie, duchovenstva a parlamentu. Zvláště silné pnutí, spojené dokonce s povstáními, vyvolala soudní reforma, díky níž by aristokracie ztratila kontrolu nad zákonodárstvím. Nakonec dosáhla toho, že král soudní reformu odvolal a v září 1788 souhlasil se svoláním generálních stavů. To šlechta považovala za své vítězství. Záhy se však ukázalo, jak velice se mýlila.
  V květnu 1789 se generální stavy sešly, ale aristokracie se nemínila vzdát svých výsad. Třetí stav (měšťané a venkované), byť byli v menšině, vzali iniciativu do svých rukou a 17. června se prohlásili Národním shromážděním. Odpřisáhli, že se nerozejdou, dokud nebudou vypracovány základy ústavy. Na královu výzvu se k nim z obavy z nekontrolovaného vývoje připojilo i duchovenstvo a šlechta. Dne 9. července se účastníci prohlásili za Ústavodárné shromáždění. Král byl ochoten přistoupit na zavedení konstituční monarchie, ovšem při zachování dosavadních výsad.
  V tu chvíli vstoupil do hry „hlas ulice“. Rok 1788 přinesl mimořádnou neúrodu a na jaře roku 1789 prudce rostla cena chleba…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zpupna-slechto-soucasnosti-pozor-na-gilotinu-Pri-vyroci-Francouzske-revoluce-nasel-historik-radu-paralel-se-soucasnym-stavem-445062

 377. 🙁

  Skupina osmi tureckých vojáků, která přiletěla v sobotu vrtulníkem do řeckého přístavního města Alexandrupolis, byla dnes v Řecku obviněna – pilot z ilegálního vstupu do země a zbylých sedm členů posádky z nápomoci ke stejnému trestnému činu. Před soudem by muži měli stanout už v pondělí.

 378. Te´d jsem skajpoval s kamarádem z Kanady a tam taky převládá názor, že v Turecku to byla inscenovaná akce pro blbečky, aby se utužil stávající režim. Prý máme dobré kandidáty na členy EU – Turecko a Ukrajinu. 😉

 379. 447

  no já bych radši seděl v řecké base za relativně malej trestný čin, než být vydanej do Turecka…..

 380. Quivisi,
  ono je to celkem zjevné a poslední, kdo to neví jsou asi Zaorálek a M.Schulz.

  Lid Turecka si demograticky žádá obnovení trestu smrti nad zrádci a Erdogan se laskavě uvolil, že to projedná z vládou. DEmograticky, jak jinak!
  A pak demograticky zlikvidujou ty soudce, protože je už nebudou potřebovat! Soudit se bude podle šaríi, tak čemu soudce, když máme imáma, ten to ví líp!
  Ještě bude veselo!

 381. Halle 450,
  Otázka je, jestli je Řecko nevydá! To bych jim fakt nepřála! 🙁

 382. Rputi, nepochybuju, že se Tsipras natolik spřátelenému státu jako Turecko bude snažit co nejrychleji vyhovět..

 383. Mno, já pevně věřím, že za ilegální vstup do země bylo obžalováno i těch několik desítek tisíc připrdlíků, co připádlovali do Řecka. A jistě vbrzku stanou před soudem… To se ví, v případě osmi lidí se ty papíry vyříděj rychleji, než pro x tisíc připrdlíků…

 384. 439 NoName, to ano, jenže který z foťáků si mám vzít, toť otázka. Když už neřeším dilema jestli zrcadlovku a s jakým objektivem. Mám na výběr mezi dalšími dvěma, z nichž každý je jinak v něčem dobrý. Představ si, že se rozhlédneš po garáži, s čím vyjedeš, jestli limuzínou, cabriem nebo nakonec, jako obvykle jedeš malým Morrisem. A ať vybereš jak vybereš, vždycky remcáš „že já si nevzal to jiné“. Že já se tahám s tímhle, tohle se mi nevejde, že já si nevzal tamto, když teď je hnusné počasí…

  446 Rputi, to samé jiné obory. Ekonomie říká „že“. Nevysvětluje „proč“. Tedy vysvětluje, jenomže v rámci „humanaction“. Vystačí s tím, že maximalizovat zisk, minimalizovat transakční náklady… Jenže nevysvětluje motiv. To by nevadilo. Vadí odmítání vysvětlování natož zkoumání konkrétního motivu. Navíc, a o tom vedu spor, omezuje se jen na „humanaction“ považujíc člověka za výjimečného, upírá obdobnou „action“ jiným tvorům a dokonce se tím odmítá zabývat. Protože ekonomie – člověk -humanaction. Šlus. Odmítá se zabývat zkoumáním širších souvislostí a obecnějších zákonitostí. Za tou nechutí vidím to, že klasičtí ekonomičtí guru, se tám nezabývali a nezabývají, a konservativci mají křeśťanský background pohlížející na člověka jako na výjimečnou jedinou myslící bytost stvořenou k obrazu božímu. Zvířata nemyslí. Čím se nezabývaji titi guru, nezabývají se ani jejich „žáci“. Velmi to souvisí s jejich neznalostí alespoň rámcovou, jiných oborů, především přírodních věd, a dokonce nejen s ignorancí ale i s vehementním odmítáním. Není pak divu, že jsou neustále překvapováni nějakým vývojem, který sice ex post dokáží brilantně vysvětlit ze své ekonomické pozice, ne však ho předvídat. To, že navzdory své odbornosti, která by je měla předurčovat k tomu aby byli nejbohatšími lidmi ve světě, jimi nejsou, svědčí o tom, že něco nefunguje jak by mělo. Rozhodně příčinou není jejich askeze. Z nějaké příčiny selhávají. Ovšem dokáží to brilantně vysvětlit. Pro mě je ekonomie obecnějším oborem, neomezeným na „humanaction“, natož omezeným na zbožně-peněžní vztahy. Bylo úžasné v Regents parku pozorovat veverku jak se rozhodovala, jestli si má přijít vzít z ruky nabízený oříšek, a když se odvážila přihopkat, pacinkami si ho přidržela, nacpala do tlamičky a odhopkala, jak se zabývala co s ním, kam si ho uschovat.

 385. Nevím co vám na tom není jasné !
  Řecký trestný čin ilegálního vstupu do země se vztahuje jen na opravdové uprchlíky před režimem.
  Ekonomičtí migranti jsou vítanými hosty kvůli záchraně hospodářství!!

 386. Jedna zpráva o tragédii. Nikoli politické, světové, plnící první stránky novin. Je to svědectví ze zdejší krajiny, která se začíná pomalu měnit v pustinu. Možná jste zachytili zprávy o kůrovci severském na Moravě. Poslední dny vidím jeho řádění tady, v mezeře mezi Beskydami a Jeseníky a také v Oderských vrších. Lesy, kdysi touto dobou hrající všemi odstíny zelené, dnes stojí s velkými hnědými fleky místo smrků. Jsou místa, kde je napadený každý smrk od metru výšky, jinde se hnědají jednotlivé stromy. A nemusí to být jen v lese, dokonce i na mé zahradě, kde roste několik smrků určených k vánoční výzdobě, jsou už dva smrky úplně suché a další zpola. Ale nejen jehličnany, ale i listnaté stromy, dostávají rány. Nevíce jsou postižené jasany, které jsou jednak napadeny houbou, způsobující chřadnutí jasanů a také přemnoženým jmelím, které si ale kromě jasanů vybírá i jiné listnáče a hodně mu chutnají jabloně. Neradostné jsou tady výlety do přírody…

 387. 459 – Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

  Já jim dám šanghajskou metodu!
  Jak dlouho říkám a píšu, že se děti mají učit násobilku zpaměti? A voni, že prej šanghaj! Pche!

  Je to sice jen mrňavé světélko, taková jedna světluška, ale zaplať pánbůh za ni!

 388. Schumi 456,
  nj, jen, kdyby se jim to memento tak samo nenabízelo!

  Dobytí Bastily!
  Human action, kterou to začalo!
  A kapitáni se drží kormidla jak košile veš, domnívajíce se, že s ním jde kroutit jako s volantem. A plnou parou to zas kalej k ledovci a mají radost, že tlak stoupá a rychlost se zvyšuje, aniž si všimli, že kotvu už dávno někde ztratili!
  A že dotaz „tak proč nejedí koláče“ je projev asi tak stejné inteligence, jako kvóty a dotace a taky to má stejný výsledek!

  Na přísloví, že koho chce bůh zahubit, toho raní slepotou, patrně něco bude!

 389. Ale no…
  Hlavní příčinou francouzské revoluce byla absolutní neschopnost ( i ekonomická) Ludvíka XVI
  Dvůr utrácel jako divý, a snad si mysleli, že peníze se líhnou….
  A že z poddaných se dá neustále dřít další a další peníze., stejně jako z ostatních, co něco produkovali.

 390. Halle 463,
  přečti si odkaz ze 446, Vondruška to tam vysvětluje dost podrobně.

 391. 4563 – podobnost čistě náhodná ??? 😀 😀

  „Dvůr utrácel jako divý, a snad si mysleli, že peníze se líhnou….
  A že z poddaných se dá neustále dřít další a další peníze., stejně jako z ostatních, co něco produkovali.“

 392. 466 – do počtu podezřelých z daňových úniků zahrnula všechny subjekty, které v souvislosti s kontrolním hlášením vyzvala k odstranění pochybností – aby se ukázalo, že jde o překlep v DIČ na straně odpočtu či povinnosti, v datu KH a jiných údajích potřebných pro KH. Takže z té nafouknuté bubliny zůstane nakonec tolik úniků, jako bylo před zavedením KH. Babišovo PR. A jak vidno, úspěšné.

 393. No alr to musela odhalit, jinak by Babiš to přidané papírování neobhájil.

 394. 467
  zahrnula všechny subjekty, které v souvislosti s kontrolním hlášením vyzvala k odstranění pochybností

  Tak to není… Těch firem, u kterých byly pochybnosti bylo 30 000.
  Podezřelých je jen třetina – 10 000
  Pozorněji číst….
  Většina těch chyb byla z neznalosti a nedostatku praxe. Ony se to podnikatelské subjekty a jejich účetní naučí.
  Ale podvodníci tam budou taky.

 395. Dobré zas ráno… 2 Rpuť ad 446 – akorát tam zapomněl zdůraznit, že ty revoluce vznikaj zcela spontánně. Samy od sebe.

 396. Macek cituje z ksichtoknihy:
  EU teď bude 5 let schůzovat a nakonec nařídí psychologické vyšetření všech lidí s řidičákem na náklaďák. Doba na realizaci v rámci členských států bude dvacet let a bude na to možné získat dotaci.
  A zdarma bude možno získat cedulku Truck Free Zone.

 397. Některé revoluce vzniknou spontánně. Když stav nasranosti obyvatelstva přesáhne míru obvyklou a obyvatelstvo nemá co do huby……..

 398. Halladine, víte kolik řízení ve věci DPH, zadržení vratek bylo před zavedením KH? Na našem miniúřadu cca. 10-30 písemnou výzvou a dalších nepočítaně výzev telefonem, emailem k objasnění – podle toho, jestli to byl měsíc či čtvrtletí. Prostě stav, jako před KH.

 399. 473

  To ovšem nemění nic na chybnosti vašeho předchozího tvrzení.
  A předpokládám, že ty předchozí akce byly na základě tušení a odhadu (často oprávněného, někdy ne)
  Teď už je se o co opřít.
  Daňové úniky jen u daně z přidané hodnoty činí podle odhadu šéfa Generálního finančního ředitelství Martin Janečka kolem 80 miliard korun ročně. Z toho dvě třetiny tvoří řetězové podvody a fiktivní hlášení, na které míří takzvané kontrolní hlášení DPH. Ty budou muset firmy pravidelně podávat od příštího roku.

  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/gfr-veri-ze-se-ji-podari-vybrat-polovinu-z-80-miliard-danovych-uniku-dph-1za-/eko-zahranicni.aspx?c=A150906_191719_eko-zahranicni_fka

 400. pepo, nech toho, bylo to v iDnesu a tak to musí být pravda. Co tak může vědět nějaká penzionovaná pracovnice Finančního úřadu o kontrole a vybírání daní?

 401. 476 aha mas pravdu martine – ona nemuze vedet nic . Prece oni to delali spatne a ted se to dela dobre 🙂
  no nic hele zkusebni otazka , kdyz se poslou treba tri vyzvy jedne firme jak se to projevi v poctu vyzev a v poctu problemovych firem ?

  na idne jsem to nenasel

 402. A sakra !

  Z Incerliku prý zmizelo 42 helikoptér. Na této základně jsou také Američané, Němci atd
  A taky 90 US taktických jaderných bomb.

 403. „Rychlost, s jakou Kerry přispěchal s odmítnutím podílu USA, je podezřelá“

  Pokud uvážíme, kolik už bylo v posledních letech „majdanů“ a pak se dalo předpokládat, že někdo s tím obviněním brzy přijde. Takže Kerry jen zvolil prevenci. Nemyslím, že by v tom USA mělo prsty.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zdenek-Zboril-je-ve-Francii-a-po-Nice-tam-slysel-smutny-vtip-Pokud-jde-o-Turecko-rype-do-Zapadu-kvuli-veci-s-Putinem-445193

 404. Halle 478
  čím dál lepší! 🙁
  Snad aby si to Amíci odstěhovali … pokud je tam ovšem Turci pustěj….no fuj!

 405. 389 – ano, mistře obuvnický, ano!
  A v 456 jste to „dodělal“.

  Ale ano, revoluce vznikají spontánně i tzv. „spontánně“. Problém je, jak to rozlišit – a obávám se, že pokud něco podobného vznikne, pak to bude na výsost SPONTÁNNÍ.
  Ještě že jsem starej a podle statistiky mi zbývá cca sedm let života.
  Rychleji to asi nepůjde… 🙂

 406. Martine Janečku,
  a není těch 40 miliard z 80 miliard málo? Co takhle zavést kontrolní hlášení kontrolující kontrolní hlášení? Třeba by to mohlo dojít až na 100 miliard z 80 miliard uniklých daní.
  (Přiznávám, že některá prohlášení z výšin MinFin – M.Janečka nevyjímaje – beru už jen jako folklór.)

 407. (472) Nevěřte tomu! Nepochybně i ve Francii zasáhla CIA! 😛
  (473) Když Bureš (nebo kterýkoliv jiný státní oud) něco nařídí, musí to být správně! 😛
  (478) Nezmizel i Incirlik? 😛

 408. Dobré ráno,

  teď je ještě otázka, jetsli náklady na tu administrativu kolem kontrolních hlášení nejsou nakonec větší než ty vybraný daně, 😀

  Poněkud mi to hospodaření připomíná jednoho mého strýce, který se staral o finance domu, který užívali v létě společně s dalšími rodinami příbuzných. On platil účty a po sezóně vždycky rozpočítával náklady na ty ostatní.
  Dělal to stylem, kterž jeho snacha komentovala „tatínek protelefonuje dvacet korun, aby zjistil, kdo měl hovor za korunu padesát“

 409. 483 – AeroKarle, tu Vaši přesvědčivost bych si docela přál mít!
  Jste si tak stoprocentně jistý, že CIA je tak zcela neposkvrněná?
  Já nevím, jen se ptám… protože ona ta CIA měla prsty v lecčems…

 410. Zatím všechny výzvy ohledně KH, které jsem kdy viděl, vznikly z důvodu:
  – nesrovnalosti v zařazení dokladu do správného mésíce (viz diskuse s Foundrym před ca 2 týdny)
  – neshodě ohledem čísla dokladu (povolené znaky pro číslo dokladu jsou u KH mnohem omezenějśí, než se v praxi pouźívají)
  – překlepu v DIČ

  V novinové zprávě postrádám, kolik bylo doměřeno daně (mínus to, kolik byla daň snížena například u subjektu na druhé straně, když tŕeba dojde jen k přesunu mezi mésíci; mínus úspěšná odvolání firem).

  Navíc deset tisíc za půl roku není nijak velké číslo – i kdyby se náhodou povedlo dodatečný výbér daní zajistit, rád bych to viděl srovnáno s náklady na zavedení KH? jenž nebyly zcela malé…

  No, klasická Babišova propaganda, nic víc.

 411. Koukám, že tu máme jednu jistotu – až Zubatá Pleš s Burešem naříděj, že v zájmu národohospodářských úspor se mají věšet zubaři v důchodu, Halladin to tu bude do poslední minuty obhajovat.

 412. Fauste, jistý si nejsem ničím, ani tou francouzskou revolucí. Jedině snad tím, že k jakékoliv úspěšné revoluci, převratu, etc. je potřeba nějaké to podhoubí, většinová nespokojenost. Pokud je, vždycky se najde někdo, kdo si do toho ještě zašťourá a je těžké říci, co bylo převládajícím činitelem, ono jich může být i více.

 413. Kontrolní otázka, v které zemi byl klid, pořádek, prosperita žádné letité náboženské neb národnostní pnutí a byla tam „zvenčí“ vyvolána revoluce?

 414. K tomu druhému mi vypadl smajlík 🙂

  Asi bych našel jiné pŕíklady, ale obecně revoluce nevznikají jen v zemích, kde je dlohodobé pnutí nebo nedostatek prosperity…

 415. 484

  Tak to maYdo bývá…
  Pokud je někdo natolik „hloupý“ či obětavý,že na sebe vezma takovou nepříjemnost, jako rozpočítávat náklady mezi příbuzné, a chce to dělat poctivě, aby na něj nepadlo podezření, že na svých příbuzných vydělává, dostane se do situace, že sám tratí.
  I tak se vždy najde někdo, kdo si myslí, že šidil, a na ostatních vydělal..
  Jenže někdo to dělat musí….

 416. Většinová nespokojenost.

  Nemusí být vždy.Stačí i nespokojenost menšinová, pokud je menšina ozbrojená, cílevědomá, a většina nechce bojovat.
  Anebo pokud je tam podíl ozbrojených zahraničních sil

 417. [484] Tím míň se divím, že moje máma ráda nechala svůj podíl tetě.
  Nejvíc se mi líbí ten nápis ve štítě, který tam nechal vytesat praděd a i noví majitelé ho pietně udržují. ;o}

 418. Petře ,

  právě o té emerické revoluci jsem slyšel , že nespokojená byla menšina, zato cílevědomá. Ostatním prostě nestálo za to , postavit se na kteroukoli stranu.
  Byla i loajalistická strana, ochotna bojovat na straně Britů, ale moc jich nebylo, a nakonec přesídlili do Kanady.

 419. Velmoci se v postupech v mezinárodní politice zas tak neliší, myslíš, že je tak nepravděpodobné, že by i jiné velmoci vývoji v jiných zemích „napomohly“?

  Asi lze vyvolat revoluci i v relativně properující zemi, ale je to mnohem složitější, než v zemi, která je na pokraji rozvratu. Je tedy vcelku logické realizovat svoje plány na ovlivnění vývoje v jiných zemích tam, kde do toho stačí jen šťouchnout. destabilizace celé oblasti se pak pochopitelně projeví i v těch prosperujících zemích a při troše štěstí a vhodné konstelace hvězd je to i posune kousek k případné budoucí revoluci.

 420. 496 – ano, Honzo, s bráchou jsme se tím nápisem bavili pokaždé, když si k nám některá ze stran přišla poplakat, jak jsou na ni ti druzí oškliví. 😀
  Občas se stalo, že jedna strana odcházela s druhou se minuli ve dveřích a ošklivě po sobě koukali 🙂

  Ale vzpomínám na to ráda, byl to takovej folklor, kterej patřil neodmyslitelně k prázdninám.

 421. (491) Petře, u toho Ti ten smajlík vypadl také …. Tahanice s odsunem sudeťálů, vzpomínky na Mnichov a hlavně, těch cca 40+% hlasů pro komunisty a infiltrovaní socdemáci … Podhoubí nepochybně bylo, takže hlavní část práce odvedli místní.
  (493) Já bych řekl, že ta domácí složka je nutná, vnější možná.

 422. Jinak mají a EU a USA docela zvláštní měřítka:

  -demokraticky zvolené vlády v Polsku a Maďarsku jsou opakovaně kritizovány za „demokratické deficity“, být demokraticky zvolený přece neznamená dělat si cokoliv
  -demokraticky zvolený Erdogan může cokoliv, protože je demokraticky zvolený.

  Ať jsou Orbán nebo Kačer jací chtějí, ústavní soudce ještě pořád nezatýkají.

 423. Karle, v každé zemi najdeš _nějaké_ podhoubí… Neexistuje země, ve které by se nenašlo pár desítek procent nespokojenců…

 424. 503

  Viz černošská menšina v USA, nespokojenost projevující se opakovaným střílením policajtů.

 425. Ovšemže. Ale na úspěšnou revoluci to přece jenom chce něco víc, než pár kverulantů.
  Teď je třeba moc dobré podhoubí ve Venezuele. Člověk by čekal, že tam CIA bude řádit jak černá ruka a ono nic.

 426. Zajímavé:
  – Turecká lira po nezdařeném pokusu o puč posílila vůči dolaru.
  – Anglická libra po zdařilém demokratickém hlasování oslabila vůči dolaru.

  Ta demokracie je asi pitomost. Posílení diktatury má lepší výsledky.

 427. 505
  CIA podporuje tamní opozici už dávno :-).
  jako každou opozici proti vládám, které se USA nehodí.

 428. Halladine ad 469 – a přitom je jasné, že právě podvodníci mají systém a jeho požadavky dokonale zmáknuté a chyby vcelku nedělají. Znalost systému je základ podvodu.

  Ale ty kontrolní hlášení nepostihne…

 429. 490 Rusko? Moudrá carská vláda a elita pečující o blaho poddaných, prosperita. Pak zčistajasna kde se vzali bolševici. Kde dnes Rusko mohlo být, nebýt jich. Spojené státy ve srovnání s ním by byly zaostalou kolonií.

 430. 510-ano, existuje i taková knížka od Aldisse. Ale je to scifi 😉

 431. 491, 492 – nenapadla vás Panama 1902-1903?

 432. (508) Zlepšený výhled na pokles v období alespoň slabého růstu, to se mi moc líbí.
  (510) Četl jsem nějaké zápisky dědy legionáře, takže na tu Moudrou carskou vládu a elitu pečující o blaho poddaných, prosperita. bych moc nevěřil. Němci to Leninem ve vagoně jen urychlili.
  (512) Pokud článek nekecá, tak bych si moc nepřál ani připrchlíky vytrhávající značky, ani fotbalové trotly, nadávající kolemjdoucím.

 433. NoName, to už je 11 dní staré. V diskuzi se nenajde komentátor, který by se podivil nad tím, že titulek neodpovídá obsahu. Idnes přece nemůže napsat, že nigerijský imigrant napadl povykujícího Itala vyvrácenou dopravní značkou. Ještě větší sranda je, že se podařilo namontovat do titulku fotbalového chuligána.

 434. ke kontrolním hlášením a informacím babišovin už jen jednu poznámku, i když něco podobného tady zaznělo. Mám desítky vlastních zážitků a stovky informací od klientů. Volovi to všem nevysvětlíš, protože tomu je všechno jasné. I tak by mohl použít, ten vůl, použít základní matematické úkony a spočítat si to.

  Jeden technický dotaz na experty. Nedávno tady Halladin prohlásil, že si upravil Šumaváka tak, že se mu moje komentáře neobjevují. Sice na ně pořád reaguje, ale dejme tomu, že je odborníkem i v oblasti informační techniky. Jak se to dělá?

 435. V Turecku odvolali 8000 policistů!
  Kosí to Erdogan pěkně!

  …Mezi zatčenými se ocitl i velitel letecké základny Incirlik generál Bekir Ercan Van. Právě z této základny startují k operacím v Sýrii stroje mezinárodní koalice.
  Kromě toho muselo opustit své zaměstnání necelých osm tisíc policistů z celé země kvůli údajným vazbám na pučisty, uvedla v pondělí agentura Reuters s odkazem na vysoce postaveného policejního důstojníka. Turecký list Hürriyet číslo upřesnil na 7 850 policistů…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/turecko-hlidky-f-16-0m8-/zahranicni.aspx?c=A160718_083153_zahranicni_jj

 436. 516-já jsem 11 dní četl Timesy … Nebo co to bylo. Tak až teď dočítám. 😉

 437. K daním: Babiš se mýlí (není sám, kdo se mýlí, třebaže leckdo v lecčem jiném). Stát nelze úplně řídit jako firmu. Jako firemní finance do haléře. Stát není banka. Nejde o to aby byly zaplaceny veškeré předepsané daně. Jde o to aby byla vybrána potřebná suma. Nějaké kontrolní mechanismy jsou nutné, ale představa, že se to podaří úplně, je nesmyslná, stejně jako náklady s tím spojené. Naopak je nutné se smířit s nějakým poměrem šedé ekonomiky, že část zisku nebude zdaněna. Kromě toho daně nemají být vysoké. Čím vyšší daň tím větší je motivace se jí vyhnout. S tím stoupají náklady na kontrolu a výběr. Důležité je aby bylo z čeho vybírat.

  Je snadnější a výhodnější nabírat relativně méně z plného hrnce než relativně více z téměř prázdného hrnce. Rozhoduje celková suma. Kromě toho, po vybrání daní čím v hrnci zbude víc, zbude víc na individuální alokaci a s tím se sníží potřeba daní. Je lepší všeobecné bohatství s nízkou mírou zdanění a nižší mírou přerozdělování nebo všeobecná chudoba s vysokou mírou zdanění a vysokou mírou přerozdělování toho mála co se, ovšem „spravedlivě“ vybere?

  Skutečnost je taková, že se pohybuje někde mezi krajními body, mimo jiné v závislosti na objektivních podmínkách a kultuře, která je jimi podmiňována. Proto například je nesmyslné argumentovat vysokou mírou zdanění například ve Švédsku, v podmínkách vyvolávající vyšší solidaritu nutnou pro přežití. To formovalo tamní kulturu a tak je na to nutno komplexně pohlížet. Otázka je nakolik je toto funkční či nezbytné i v nynějších podmínkách, jak se tyto mění. Kultura má setrvačnost.

  Je otázka, jestli a proč „švédský socialismus“ je úspěšný jako kdysi kdy jsme záviděli, a jestli a proč se dostává do krize. Na tu otázku nemůže odpovědět obecná ekonomie. Právě ignorance odlišných kultur je příčinou marných pokusů i implantaci modelů fungujících v jiných kulturních podmínkách. Je to nefungující podobné jako pokusy o šíření „demokracie“. Nelze přehlížet dlouhodobě na základě nějakých podmínek zformované a zakořeněné zvyklosti a společenské vztahy, ani iracionální složku lidského jednání. Co úspěšně funguje v jedné kultuře, nemusí fungovat v jiné.

  Proto jsou nerozumné představy a vzdechy „proč nejsme Švýcarsko, proč nejsme Švédsko…“ Protože nejsme Švýcaři, protože nejsme Švédi. Má to komplexní příčiny proč nejsme a proč naopak jsme takoví jací jsme. A proto je to tu takové jaké je, a proto se to v relativně krátké historické době nezmění. Součástí zdejší kultury je i nějaká míra rovnostářství včetně onoho zvráceného „ať nejsem bohatý, hlavně když druhý také nebude“. V nějaké míře je to podmíněno zděděnými vlohami, které v tomto prostoru a prostředí byly vyselektovány. Tedy je to v nějaké míře záležitost genetická. Proto odpovědi jak a proč je nutno hledat komplexním zkoumáním, ne podle vybraných hledisek. Zpravidla vybraných tak aby vyhovovala předem stanoveným odpovědím.

 438. 519 NoName já také. Rozdílnosti mezi tamním a zdejším tiskem jsou velké avšak nepřekvapivé s ohledem na odlišnosti kultur. V tamním přehled, věcnost, pragmatičnost. Nehodnotím bulvár. Ale i tamní se odlišuje.

 439. 518 Routi, hard verze zdejší soft verze….

 440. 517 Já jsem si upravil Šumaváka tak,že se mi Šumavák neobjevoval.

  Pak se mi podařilo Windows 10 doštelovat… Třeba Halladin experimentoval se systémem
  😀

  Instalace byl opruz, několik hodin se to stahovalo a instalovalo, pak ještě nové ovladače. Takže se už zobrazuje. Nejsem masochista, z didaktických důvodů jsem na ně obětoval „šuplíkový“ disk, když je to „zadarmo“. Kupodivu není to hrůza jak jsem očekával. Dokonce funguje free prográmek „Shell“, vracející klasickou nabídku, a umožňující rozšířené nastavení vzhledu. Tak se desítky prakticky se neliší od W8.1 ani od W7. Jestli nenarazím na nějaký neřešitelný zákys, možná u nich zůstanu. Samozřejmě, že s vyladěnými osmičkami v šuplíku.

 441. Tak jsem se vydal na kontrolu na ortopedkou ambulanci, a v celěm špitále spadla síť 🙂

 442. Vyladěné sedmičky proti desítkám bych chápal.

  Ale vyladěné osmičky ?

  Mezi osmičkami a desítkami je vzdálenost jednoho service packu.
  Pokud někdo snese osmičky, není důvod neupgradeovat na desítky. Je to stejná evoluční verze.
  Předchozí skutečně jiný systém jsou Windows 7.

 443. Už ses vymotal? Jsi si jistý, že to bylo na ortopedii?

 444. 530 – „Německo a Francie už ve jménu EU začaly jednat se severoafrickými zeměmi na nejvyšší úrovni o pravidlech migrace a rozšíření dialogu na toto téma“

  Tohle mně docela pobavilo….s kým tam jednají, když většinou není jasno, kdo tam vlastně vládne a diktátoři se střídají jak figurky na orloji?
  většina těch zemí není schopna doržovat jakýkoliv pravidla ve svý vlastní zemi. Konec konců, vidíme, jak to funguje s Tureckem a to je proti většině těch afrických zemí, odkud migranti přicházejí, ráj stability.

  A taky bych řekla, že migranti se svých vlád neptají, jestli můžou sbalit ranec a na nějaký pravidla budou stejně kašlat.

 445. 528 Noname, souhlasím.

  Na W8.1 jsem si zvyknul, nastavil podle potřeby. Vývoj byl DOS 5, DOS 6.22, W3.11, W98, XP, aktuálně píšu na počítadle s W7. Na počítadle, které jsem si pořídil na kutění jsem včera upgradoval na desítky. Kdybych nevěděl, přišel k hotovému, považoval bych za upgradované 8.1. Nedávno jsem si hrál s různými distry Linuxu, v případě nutnosti použitelnými, tak to pro mě nebyl žádný šok. Při zpětném pohledu, přechod na W7 by byl plýtvání úsilím a penězi. Desítkami jsem upgradoval naklonované 8.1 na pomalé stodvacítce, která mi zbyla po upgrade staršího notebooku. Jestliže se osvědčí, naklonuju na nový disk. Zatím nevím jestli na menší SSD, a velký datový dát do multibay místo DVD, nebo na 1GB rychlý klasický. Až jak dopadne zkoušení v provozu.

  Obecně se vyplatí nepodléhat nářkům o hrozném Microsoftu vymýšlejícímu jak škodit zákazníkům. Nic není dokonalé. Opakovaně zjišťuju, že nedostatky musím hledat napřed u sebe. Než z pohodlnosti přejímat odpor k novotám. Linux sleduju, ne ve všem mi vyhovuje tak abych ho měl jako standardní systém, ale lepší se. Škoda, že Microsoft nepřechází na unixový základ. Zděděná architektura Windows je problematická. Připadá mi, že nová Windows jsou vzhledově inspirována Linuxem. Spolu se zprávou, že umožní chod linuxových programů, možná že časem přijde zásadní změna. Problém se zpětnou kompatibilitou by bylo možno vyřešit mezivrstvou. Unixový základ pro nové aplikace, s mezivrstvou zajišťující funkčnost starých. Něco jako wine u linuxu, ale dokonalé. To by pro Microsoft disponující veškerými kódy neměl být technický problém. I nyní je řešení „soužití“ Windows a Linuxu na jednom počítači, dokonce v bezešvém módu. To ale pro mě je zatím „vyšší dívčí“ a nepotřebuju to.

 446. 524 quivisi, a víš, že vlastně jo? Nemusí být viditelná. Může být… jako program běžící na pozadí. Je to směska. Namíchaná v nějakém poměru. Něco toho, něco tamtoho… Například Ducemu by se velmi zamlouvala tripartita. Svazek státu, zaměstnavatelů, zaměstnanců…
  Co je vydáváno za demokracii, je polykracií. S různou vahou různých složek.

 447. Honzo ze Žižkova – tu nabídku v minulosti jsem přehlédl, ale stejně bych ji nevyužil. Ani dnes ne. Děkuji za vysvětlení.

 448. [537] Rádo se stalo.
  Jinak jsou to 3 (slovy tři) skripty pro greasemonkey/tampermonkey:
  🙁 Zneviditelnění komentátorů
  🙂 Vytváření odkazů na komentář
  :-; Doplňování odkazů od cizích, poněkud heuristické.
  Každý nainstaluje co chce, já jsem jen autor ;o}

  Zkoušel to kromě Halladin ještě Šimon, ale tam jsme narazili na méně typický prohlížeč a málo času a pak jsme to zakecali.

 449. Honzo 538,
  já používám jednodušší sowt …. prostě přeskakuju… 🙂

 450. Mně by se zamlouvalo, když někdo dává odkaz na příspěvek daleko vepředu, tak aby to fungovalo jako odkaz. Zejména když AK za půl dne souhrnně reaguje na deset příspěvků 😛

  Ale myslím, že jsme to nějak už probrali, že tomu brání nějaký technický obtíže.

 451. Snad to Erdogan aspoň vezme na vědomí? Nejsem si jistá…

  „S trestem smrti zapomeňte na členství v EU, vzkazuje Turkům Brusel“

  …Říkám jasně jedno: žádná země se nemůže stát členem EU, pokud zavede trest smrti,“ řekla Mogheriniová, která také Ankaru varovala, aby zachovala duch práva.

  „Říkáme, že vláda práva v této zemi musí být chráněna. Pro odklonění od ní neexistuje žádná omluva. Demokratické a legitimní instituce musí být ochráněny.“

  Dopoledne se v Bruselu shodli ministři zahraničí členských zemí Evropské unie se svým americkým kolegou Johnem Kerrym, že Turecko musí po nedávné porážce puče udržet právní stát a vysokou úroveň demokracie…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/409495-s-trestem-smrti-zapomente-na-clenstvi-v-eu-vzkazuje-turkum-brusel.html

 452. Rputi,

  Turkům je celkem jasné, že ať dělaj co dělaj, do EU je nikdo nevezme. Takže se na námitky EU vykašlou.
  Možná začnou vyhrožovat vystoupením z NATO.

 453. 542 Rputi
  na Turky se vy…
  ale myslíte že kdybychom třeba my, že by nás jako natotata vykopli? To stojí za úvahu.

 454. No, Halle 543,
  ono stejně – popravit najednou 3000 soudců a 8000 policajtů, to dá zabrat!

 455. 546-možná proto se setkal s Putinem … V Rusku mají na tohle know-how.

 456. Zajímavá sociologická studie:
  Proč je Trump a trumpismus tak úspěšný?

  …Trumpismus tak není nic jiného, než hlas neustále stresované dělnické třídy, která upadá.

  Historicky byl podle Murrayho jedním z typických znaků americké výjimečnosti fakt, že zde nepanovalo třídní uvědomění. Toho si povšimli už Marx s Engelsem. V Americe byli bohatí a chudí, to ale neznamenalo, že by bohatí byli považováni za lepší lidi, než jsou ostatní. Tohle bylo rovnostářství v americkém duchu.

  Úspěšní Američané se totiž dlouho a tvrdohlavě odmítali prezentovat způsoby vysoké třídy. Ba naopak. Před svými spoluobčany se snažili působit jako obyčejní lidé, což také většinou byli. Většina z nich pocházela buď ze střední třídy, nebo z chudých poměrů a svůj habitus – tedy své zvyky a dispozice – si s sebou nesla po celý život…
  http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/trumpova-amerika-proc-chudi-podporuji-miliardare-trumpa–1633161

 457. 547 Němci by se také mohli podělit o zkušenosti. Oni nic nezahoděj.

 458. 549-tak ale Němci jsou na větší akce. To se samozřejmě bude taky hodit.

 459. No, tak bych kromě Panamy bych přidal Havaj, ale pořád si myslím, že je mimo debatu, že revoluce se stávají i tam, kde není zrovna naprosto katastrofální situace…

  Mimochodem, bolševická revoluce je také otázkou – situace byla mizerná, to ano, ale Kerenského vláda byla mnohem lepší, než car.

 460. Jistěže se někdy mohou stát i tam, kde situace není zcela katastrofální. Jenže tam potom, ať už v Kolumbii nebo na Havaji, je dost jasné o co jde.
  V ostatních, mnohem četnějších případech, je ta vnitřní složka nejdůležitější.
  Kerenského vláda byla mnohem lepší než car, ale bolševíkům to nějak nestačilo. A odstranit zvenčí bolševíky, o to se snažil kdekdo, včetně mého předka, ale nezdařilo se. Zvenčí to nešlo.

 461. No, bolsevici byli taky jen skupinka nespokojencu s externí podporou… Akorát to dělali dobře… Mimochodem, narozdíl od nás volby v Rusku nevyhráli, naopak udělali převrat z obav z výsledků voleb… 🙂

  No, myslím, že to můžeme uzavřít, že katastrofální situace v zemi a ochota většiny občanů jít se zbraní proti vládě není nutnou podmínkou úspěchu převratu podporovaného zvenčí. Stačí relativně silná a dobře zorganizovaná skupina…

 462. 552 AeroKarle
  Bolševiky tam tenkrát dovezli ve vagóně právě zvenčí. Proč by se je tedy někdo zvenčí měl pokoušet odstranit?

 463. Mně tolik nedrží ta podpora zvenčí. Zato spíš koukám na na ty vnitřní podmínky, oslabení vlády válkou, bídou, chronickým bordelem …

 464. Bolševíci byli (podle názvu) větší „skupinka“ než menševíci.

 465. (554) Němci tam dovezli jednoho bolševíka, byť zdatného, kdyby ne jednoho, tak ne víc než vagon. A peníze, ovšem.
  Zvenčí se odstranit bolševíky staraly české legie (lze-li je považovat za sílu zvenčí s podporou Francie), Japonci (Sibiř), GB (Murmansk, Povolží), Polsko, pomáhaly i USA, kdo ví, kdo ještě, jen tak po paměti. Důvodů bylo dost.

 466. 554 zato ten dovezenec (s ostatními dovezenci) dokázal s přehledem uchvátit frakci v ruské socdem či čo to bolo. Lepší jak čegevara.

 467. Skimici,

  dovezli je němci, takže Dohoda měla zájem je odstranit.
  Taky se o to pokusili.

 468. Československé légie neměly zájem bojovat s bolševiky, o což stála Dohoda Ani neměly snahu stát se sočástí Rudé armady, o což bolševici zase stáli.
  Chtěli domů k rodinám

  Měli snahu se dostat do Vladivostoku, a tomu byla podřízena jejich vojenská činnost. Kdo jim stál v cestě, toho převálcovali, a jak to šlo se přesouvali na východ.

 469. 559

  Ruští socani se rozdělili na bolševiky a menševiky už v roce 1903, a Lenin byl jeden z vedoucích bolševiků už před válkou a tedy před revolucí. V socdem straně byli jen formálně, měli odělenou organizační strukturu, a v roce 1917 to dokončili administrativně založením vlastní strany.

 470. (561) Tak třeba Kazaň nebyla zrovna na cestě do Vladivostoku. Nebylo to jednoznačné, byly i myšlenky na novou frontu Rusko/Německo, s novou ruskou vládou.

 471. 533

  pak by mě zajímalo, proč se moskevské nádraží, ze kterého vyjíždějí vlaky do Vladivostoku jmenuje Kazaňské………

 472. Halle,
  kampak sis to koupil lístek ???
  Mňo, historická trasa samozřejmě přes Kazaň nevede. Jede se přes Kirov.
  Teď jsou používané trasy stejným směrem 4.
  Tři přes Ekaterinburga (a jedna z toho i přes Kazaň)
  A jedna jižnější přes Čeljabinsk.
  Ta historická je ale skrz Kirov,

 473. Teda… 214 tisíc… to je frajeřina 🙂

 474. 567 z toho jedna noc v jurtě. Možná i s jurtistkou a kumysem 🙂

 475. Pokud ještě někomu nebylo jasné, o co jde…

  Stoupenci tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana začali po neúspěšném pokusu o vojenský převrat po celém Turecku bourat památníky zakladatele turecké republiky a tureckého sekulárního státu, Mustafy Kemala Atatürka.

 476. Kazaň a legionáři – jestli to nebylo tím, že do Kazaně uaskočili spolu s bělogvardějci pro známý zlatý poklad. To za malou odbočku stálo, neníliž pravda?

 477. No láci se to podobá jen velmi, velmi vzdáleně. 😀 😀
  Asi bych jel spíš normálním vlakem

 478. Ale já myslel, žes chtěl až do Vladivostoku. Toto je do Pekingu.

 479. Za 250 000 je plavba kolem světa …
  A někteří turečtí generálové cestou k výslechu zjevně upadli na schodech.
  No ale jak říkal dnes soudruh premiér, je to strategický partner, nějak s ním vyjít musíme.

 480. skimici, fšiml jsem si. Ale kus je po magistrále. Asi ten východ není turisticky zajímavý.
  Peking je.

 481. (564) Na to nádraží se zeptejte v Rusku, ale legionáři útočili na Kazaň ze Simbirsku. Navíc proti vůli Čečka.

 482. 576

  Příkaz od Dohody ?
  stáhnul jsem si tohle Českoslovenští legionáři (1914–1920)
  od: Karel Pichlík, Bohumír Klípa, Jitka Zabloudilová

  ale je to v djvu, ebook z toho teprv budu muset udělat

 483. Tak ve spojení se sibiřskou anabazí mi utkvělo přirovnání „je tu zima jak na nádraží v Čeljabinsku“.

 484. 2 Rpuť ad 542 – no, já bych připodotknul – „ještě větší píča, než jsme doufali!!!“

 485. Příkaz od dohody nejspíš ne, ten začátek byl velmi živelný, kromě toho to bylo dost nesmyslné. Sice tam zabavili spoustu materiálu, ale měli problém ho odvézt. Nejspíš ukvapená akce Stěpanova a Švece, možná i Kutlvašra.
  Tu Kazaň jsem stejně uvedl jen jako příklad, že ambice byly alepoň zpočátku vyšší, než jen Vladivostok. Na rozkaz to bylo až mnohem později.
  Literatury je spousta. Něco doma, něco ve sklepě. A dobové fotky, ale malé.

 486. Dne sjsem cestoval 600 km po Říši (té pravé) a nevěřil jsem svým uším. Co taky dělat v autě, než poslouchat rádio, že.
  Zdejší mluvící hlavy jsou snad ještě tupější, než ty naše. Éterem se neslo hořekování, že Erdogan je přece spojenec nejvěrnější, hráz proti uprchlíkům, zuřivý bojovník proti islamistům (zde jsem skutečně zapochyboval o svém sluchu a hlavně o řečníkově příčetnosti), skoro demokrat atd. atd. a teď nám provádí tohleto. A že Andělína mu snad bude muset dokonce poslat ostrou prosbu, aby se krotil.
  Nějaký smělec se odvážil podotknout, že je to vzhledem k vlně zatýkání nějaké divné, ale byl okamžitě odkázán do patřičných mezí prohlášeením, že ze strany Erdogana se jedná o pochopitelnou reakci vzhledem k ohrožení jak jeho osobně, tak i demokratických (!) pořádků.
  Potm jsem už raději přeladil na jakousi rockovou stanici.

 487. Foundry 583,
  k tomu se snad dá jen podotknout, že už člověk lépe chápe, jak se mohlo v těch 30-tých letech tolik lidí nechat zblbnout.
  Ale, že by to bylo zrovna uklidňující…

 488. Zítra je úplněk, dnes bylo jasno a čisto, koukal jsem triedrem 10×50, moc pěkné. Vždycky si vzpomenu…

 489. 580
  No, oni několikrát bolševikům zbraně odevzdali, takže nějaké navíc se asi hodily.
  Nepotřebovali tu Kazaň uvolnit,
  aby se k nim dostaly jednotky které é teprve postupovaly ze západu?

  Má někdo zájem o tu knihu o legionářích v Mobi ? Moc jsem se s tím nesr… , každá druhá stránka je prázdná, ale nic nechybí. Jen se musí trochu víc listovat 😀

 490. Mimochodem, není poněkud podívné , že trest smrti v Turecku by nám vadil a totéž v USA nám nevadí ?

 491. Fascinující!
  17letý běženec je považován za nebohé opuštěné robátko a umístěn do pěstounské rodiny až do té doby, než chytne sekyru a za provolávání hesla „Alláhu akbar“ jde vraždit do vlaku!

  …Ministr následně bavorské rozhlasové a televizní společnosti Bayerischer Rundfunk (BR) upřesnil, že mladík přišel do Německa jako běženec bez doprovodu. Podle Herrmanna bydlel u pěstounské rodiny v Ochsenfurtu, který leží jižně od Würzburgu.
  Po útoku souprava zastavila v Heidingsfeldu, kde Afghánec vlak opustil. Z Würzburgu na místo činu odjelo zvláštní zásahové komando, které se pokusilo mladíka zastavit. Ten ale na policisty zaútočil, proto ho policie zastřelila…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/utocnik-v-nemecku-napadl-cestujici-sekyrou-fk5-/zahranicni.aspx?c=A160718_230009_zahranicni_fka

 492. Ale Pepa v Bavorsku byl a žádné problémy tam nemají.
  A šlo o čin jednotlivce.
  Nic společného s islámem či imigrací.
  Všichni cestující teď podstupují vyšetření na ORL, zda mohli slyšet „Alah Akbar“.

 493. Dobré zas ráno… Jak tak koukám, z Neffa, PaH-BŽ, se stal věštec a vizionář…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/neprekrocitelna-cara-05n-/p_cirkus.aspx?c=A160718_225519_p_cirkus_nef
  „Nikdy jsme se nedozvěděli plnou pravdu o 17. listopadu 1989 a nelze čekat, že pochopíme fakta 15. srpna 2016. Ani se o to nebudeme pokoušet-“
  Tak tím je řečeno vše. Sice nevím jaká fakta to jsou, ale to bude asi tím, že mi letmý pohled na kalendář ukazuje teprve 19. července…

 494. Neff předpovídá konec světa nebo pád Babiše?

 495. no v brňe nam zrovna soudi americana co vyvrazdil celou rodinu.
  jenom se nevi zda kricel buh neni ?

 496. 576
  Aero, podle té knihy to nebylo proti vůli Čečka. Dostal příkaz od Vojcechovského, a z cesty na východ zařadili zpátečku a vrátili se k Volze. Do kazaně šli současně parníky a po břehu. Možná kvůli pokladu, jak psal
  Byl to příkaz z Paříže – bránit pozice a čekat na intervenční Dohodové vojska, a měli tvořit kondenzační jádro, kolem kterého se měly vytvořit nové ruské jednotky.
  Jenže žádné dohodové jednotky nepřišly, a sověti poslali silné vojska.

  A žádné pořádné bílé jednotky nevznikly.

  Ale a s tou Kazaní jste měl pravdu Vy, ne já. Kazaň nebyla po cestě legií na východ..

 497. Ano, a kolik lidí umře při autonehodách a na salmonelózu !

  A obětí teroru v Evropě jsou zatím jenom desítky. Tedy stovky. Tedy tisíce.

  Prostě je to takhle správně.

 498. ano kolik lidi zemre na cokoliv jineho

  staci trestat ty co neco pachaji

  jine navrhy jsou cestou po ktere se dojde k totalite – asi ty poradky nekterym chybi

 499. 589

  Pokud je něco fuj, pak je to fuj pro kažého.
  Zase dvojí metr.

 500. Že zůstanou Afričané v Africe místo přesunu do Evropy je cesta k totalitě ?

  No to rozhodně.

  To je megatotalita.

 501. aq co se tyka bavorska – jen jsem napsal ze jsem videl klidne lidi kteri byli v klidu a vklidu se bavili.
  no rekl bych ze se o ne boji vic mistni vsevedi nez se o sebe boji lidi v bavorsku.

 502. ad 584-AK Karle, je někde k tvých sklepních pokladech, nebo i jinde kompletní jmenný rejstřík legionářů? díky
  Halladine (587) – pdf je málo dobrá? můžem vyměnit (djvu)

 503. Není ?
  Tak to pak do Evropy může.
  Všichni Agfánci můžou. Nakonec, je jich jenom 30 milionů. Co je to proti 500 milionů
  Evropanů ?
  A potrestáme jenom ty, co něco udělali.
  Dle práva šarija samozřejmě.

 504. (588) Mně nevadí tam ani tam.
  (597) Já tu Kazaň uváděl jen jako příklad, že to nebyl pouze ústup do Vladivostoku. Sráželo se tam dost různých zájmů, ruský, aby legie, organizovaný a zpočátku nedemoralizovaný útvar bojovaly „za ně“, zájmy Dohody na obnovení fronty v Rusku a způsobení problémů bolševíkům, osobní a prestižní zájmy některých velitelů (také Rusů) i dobrovolců, zájmy Odbočky, později Štefánika …

 505. Já si jen dovolím připodotknout, že existuje program Calibre (zadarmo nekomerčně), který umožňuje docela snadnou konverzi mezi jednotlivými formáty e-knih. K mání např. na Slunečnici a všemožně jinde…

 506. no jsem nazoru ze se maji trestat ti co neco spatneho udelaji.

  ale ja neznam fakta , nevidim dal , nejsem svetobeznik, nejsem zkuseny zamestnanec riske firmy – tak mam takove prizemni nazory.
  to je tou vodou v zatacce 🙁

 507. (605) Kompletní ne, miloŠi, je to jednak neutříděné, druhak, tak „vysoko“ děda nebyl. V tom sklepě zůstává hlavně literatura, převážně ve francouzštině, co jsem přinesl domů je spíše osobní.

 508. MiloŠi

  djvu byl originál, který jsem našel, a udělal z toho pdf, z toho mobi a doc.
  No a pdf není ideální pro konverzi.
  Jel jsem co nejrychleji, potřeboval jsem se dostat k obsahu – a přečíst to o té Kazani.
  Takže to není bez vady. S djvu jsem zatím nepracoval, nemám to zažité.

 509. Aero,
  obyčejní legionáři měli zájem na tom, co nejrychleji vypadnout z Ruska. A původně to byla i snaha Masaryka- vypadnout, a nemíchat se mezi ruské strany.
  Ti „spolubojovníci“ se jim eklovali (Kolčak).
  Ty boje s bolševiky jim nebyly milé , přestávali věřit velení, až to vedlo k sebevraždě Švece.

 510. In re /610/
  Vzhledem k tomu, že stejnou vodu konzumuje i „zaměstnanec říšské firmy“, tak to asi tou vodou nebude.

 511. Zaměstnanec říšské firmy sedí jinde. 😉

 512. Jen faktická poznámka, než si popřípadě udělám někdy čas vrátit se k jiným tématům:

  Známí (vcelku takříkajíc všeobecně proevropští, jako ostatně většina lidí kolem mne, s dlouhodobým respektem k německé společnosti a ekonomice) se teď vrátili z Mnichova. Barvité zážitky, konkrétně z Ludwigsvorstadtu. To, že tam třiíčka (snad afghánská) ostentativně přecházejí na červenou, blokujíce tak dopravu, zdaleka bylo ještě tak nejmenší. Žádný Němec se pochopitelně ani nepokusil jim vysvětlit, co ty barvy znamenají. Z přezíravého výrazu 3i bylo ostatně patrno, že to dobře vědí.

  Scény na ulicích. Žebráci, nadobyčej hojní, zřejmě (doplňuji si já) poměrně asertivní, navíc bezpochyby všichni uspokojivě živení státem. Scény v kavárnách. Třiíčka v konfliktu se servírkou nezanechala sebemenší prostor pro pochybnosti, kdo je tam pánem.

  Nesporným vrcholem pak scéna v kostele. Na nedělní bohoslužbu se dostavila šestice třiíček, všichni v kulichu. Zírali, procházeli mezi věřícími, nakonec se zařadili do fronty na svaté přijímání, obdrželi hostie, vynesli je ven, prohlíželi, v hloučku ukazovali dalším třiíčkům, snad (nepřeslechl-li jsem se) prodávali.

  — — —

  Nicméně nepochybuji o tom, že kdyby u toho všeho byl a kontroloval (viz 106) Pasáček ze štatlu, také by nic neviděl. On se mi totiž, básnicky vyjádřeno, Pasáček jeví býti takovým Halladinem pravdolásky…

 513. tak to jsem si oddechl ze to vodou neni.
  vedel jsem ze mi nakonec, nekdo kdo vidi dal, zjevi tu spravnou pravdu.

 514. AK, díky. Můj děda taky nebyl nijaká šarže, ale někde snad evidovaní byli. Té Pichlíkově knize je právě absence rejstříku vyčítána.
  PeSi, Calibre známe i víme jaknato. Ovšem – když už ná někdo staženo a konverzi hotovou. Už nemáme tolik času, jako dříve.

 515. PeSi 🙂
  Calibre mám, a používám už několik let. A jsem s ním docela sběhlej. Zkusil jsem ho taky.
  To djvu nevzalo, musel jsem pro konverzi hledat jinde.
  V kalibre jsem z toho pdf udělal mobi. Je to čitelné, až na to, že je vložená každá druhá prázdná stránka, a listovat se v tom dá jen po jedné stránce.
  Je ještě možná jedna pohodlnější věc. Pokud má někdo Kindla,připojeného k netu je možnost se přihlásit k Amazonu, vyfasuje se mailová adresa, na kterou se pošle sobor ke konverzi, Amazon ho konvertuje, a pošle do čzečky.
  Ale ne úplně všechny formáty.
  djvu ne.

 516. O jediné správné pravdě tady furt blábolíte jenom vy.

  Většina lidí si prostě jenom nepřeje tohle pojetí masové imigrace. A tou většinou jsem si jistý.

  Proto se tahle většina nemusí uchylovat k tomuto způsobu blábolení o hodnotách a individuálním přístupu a jediné pravdě a vodě a vidění dál a neustálému zlehčování problémů kolem masové imigrace.

 517. no a nakonec jeste i pravdolaska 😀

  teda az zase pojedu do mnichova budu se muset zeptat znamejch at mi reknou co mam videt

 518. 621 – no jo kdyz ona ta vetsina plati podle toho jak se to hodi.

  a blabolit o hodnotach taky – obcas mame evropske hodnoty a proto sem migranti nezapadaji a obcas je potreba se nad to blaboleni nad hodnoty povznest.

 519. a tak zase nekdy v hospode u stamgastu 😀

 520. (614) Jako všude a vždy, různé zájmy, jejich průsečík občas hodně překvapivý.

 521. AK, vojenský ústav odpovídá pouze telefonicky. Seznam zřejmě mají, ale není dostupný, aspoň na první pohled

 522. Jinak z dnešního Macka:
  „Čeština je jazyk vtipný:

  Nejsem si jist, zda-li české přísloví „Po bitvě je každý generál“ platí i pro současné Turecko.“

 523. 591 Rputi
  dobré ráno.
  To byl pravý Afhgánský tygr. S nožem a sekerou, ztracen v zemi nevěřících psů, čelil nakonec hrdině sám samotinký zásahové jednotce. Skoro jako Sandokan.

 524. Mno, ohledně té čtyřnásobné vraždy – skoro se nabízí spojit příjemné s užitečným… Než toho zmetka x let živit v kriminále, nebylo by lepší ho rovnou pověsit? A v důsledku toho se nechat vyloučit z EU? V tomhle případě snad riziko justičního omylu nehrozí… A on už by to pak víckrát neudělal…

 525. 606

  Ta Zaorálková mluvčí má na sobě tričko s nápisem “ Banánová republika“ 😀

  Velmi případné ! 😀

 526. 2 NoName
  Jsou tu i jiné zaměstnanci říškých firem s nevhodnými (sic) názory. 😀

 527. Pozor, psychologická sonda!

  Představte si prosím, že řeknu: „Teda, v tom průchodu k autobusovému nádraží se v noci prej hrozně přepadá, ale já tudy po půlnoci prošel úplně sám už dvakrát, a nikdo mne neoloupil.“ Odhlédneme-li od faktické roviny (prošel jsem tam dvakrát, totiž pokud nekecám), copak to přesně(ji) znamená v rovině psychologické? Dle mého názoru především dvě věci, které se ostatně naprosto nevylučují:

  1) Způsobem jemně skrytým se zde holedbám svojí odvahou a svým neohroženým nadhledem, který mi dovoluje se velkoryse přenést přes rizika, a nenápadně, leč zcela rozhodně se tak stavím nad veškeré opatrnické pochybovače, skeptiky a zbabělce.

  2) Jsem blb. Jsem blb, který si neuvědomuje, že v reálném světě je i pouhé několikapromilové riziko loupežného přepadení podstatným omezením, zejména pokud tamtudy někdo musí chodit denně. Jsem navíc blb, který si myslí, že nikdo neprohlédne mou bravurní konstrukci z bodu jedna. Tu však ve skutečnosti vycítí všichni (krom části mně podobných) a vydedukují mnozí; jenom mi to málokdo řekne nahlas.

  Tolik k hlubinám psychiky vítačů. Konec psychologické sondy.

 528. BTW, dosti zajímavá Samková:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klara-Samkova-Proklela-jsem-Turka-malo-Kulomet-do-kazde-rodiny-pistole-do-kazde-kabelky-Strelivo-dotovat-statem-Merkelova-at-si-koupi-pliny-445316
  namátkou:
  “ Dovolte mi odpovědět příměrem: Jsou to právě dva roky, kdy nad Ukrajinou bylo sestřeleno malajsijské letadlo s téměř třemi stovkami lidí, převážně Nizozemců, na palubě. Do dnešního dne není řádně vyšetřeno, kdo to letadlo sestřelil. Zda Rusové či Ukrajinci nebo někdo další, kdo operoval v okolí Donbasu. Poté, co někdo „sundal“ civilní letadlo, zavládlo všeobecné zděšení. Všechny vlády mekotaly, blekotaly, jak bude vše vyšetřeno, a celkem vzato vypadali všichni, jako kdyby byli praštění palicí, což naprosto chápu. Pouze ukrajinská vláda měla vyjádření jak z partesu: během hodiny obvinila doněcké separatisty, že letadlo sestřelili z Ruska dodaným protiletadlovým systémem Buk. Jako kdyby to četli z knihy.

  Nevím, kdo to letadlo sestřelil, ale troufnu si tvrdit, že vím, kdo věděl, že sestřeleno bude: ukrajinská vláda. Naprosto stejný scénář se odehrává nyní v Turecku. Pár hodin po potlačení takzvaného puče prezident odvolal 2 700 soudců a prokurátorů. Pro pána jána – proč soudců? Copak ti se podíleli na vojenském puči? Vsadím boty, že všichni byli v postelích, maximálně ti s nespavostí hloubali nad spisy. Důvod je ovšem jasný: je to konec sekulární justice. Odteď se bude soudit podle šaríi a k ní nejsou sekulární soudci kvalifikovaní. Je jasné, že tento kabaretní sebepuč – protože já totiž vůbec nepochybuji o tom, že to byl Erdogan, kdo jej sám zorganizoval – je pouhopouhou záminkou pro nastolení vlády politického islámu. Myslím, že můžeme očekávat již otevřené spojenectví s Islámským státem. Koneckonců pro Erdogana to je z ekonomického hlediska výhodné a pro Islámský stát je to maximálně výhodné. Nastolením islámského režimu získává fakticky v Turecku svou právní oporu. Očekávám, že Turecko vyhlásí něco jako federaci s Islámským státem, zabere Sýrii, část Iráku a obnoví Otomanskou říši.

  Samozřejmě že takzvaný puč musí na někoho svést, nejlépe na skutečného nepřítele. Pořád je ještě pár euroblbů, případně amerikanoblbů, kteří by mu to mohli věřit, a hlavně když někoho obviní – v podstatě kohokoliv – získá drahocenný čas. Každý jeden den se počítá, protože každý jeden den se jeho moc posiluje. A po převzetí moci je situace nejkřehčí, proto ať se zkoumá, kdo za to může. Až se dojde k závěru, že je to úplná pitomost, Erdogan předhodí pomatené Evropě zase nějaké jiné jméno a bude mít zatím dostatek času zlikvidovat jakýkoliv náznak opozice. Což mi připomíná, je to pikantní, ale možná, že právě teď nastává opravdu doba, kdy bychom měli začít přijímat utečence z Turecka – totiž ty protierdoganovské.“

 529. Ahoj!
  Ten masakr v tom bavorském vlaku samozřejmě nemá nic společného s Islámem!!!
  Mladík měl prostě chuť na pivo a zval kolegu : „Aláhu na bar!“ a přitom se pokoušel probojovat do jídelního vozu, který před ním ti Němci zatajovali.

  A moc do toho nerejte, nebo EU komise hned po kamionech zakáže vlaky!

 530. Vzpomněl jsem si na vtip mého mládí: co vznikne, zkříží-li se komár s mouchou? KOMOUCH. Sere lidi a pije jim krev. Co asi vznikne, zkříží-li se dobroser s euroblbem?

 531. 2 dvd – já bych věděl… Ale my nesmíme ani naznačovat…

 532. Já bych Turecko do EU vzal. Podle mne stihnou zavést šariu stejné rychle, jako ostatní země EU…

 533. DVD – bude hůř! EU vyhlásí „Sekyra free zone“ a z toho se Halík podělá! 😀 😀

 534. Myslím, že shoda na tom, že puč byl buď zinscenován, nebo vyprovokován Erdogenem je vcelku široká. To mu ale může být jedno…

 535. [637] Já bych do toho přirovnání ještě přidal třetí dimenzi. Záleží na tom, kdo kolem toho nádraží jde. Holčina 60 kg i s postelí se přepadává o něco příjemněji než metrákovej chlap.

  Jinak je to pár let, co jsme se stěhovali se šermem na Hagibor. Byl jsem tam poprvé někdy touhle roční dobou, krásně jsem se prošel od metra podle hřbitovní zdi, ale zapnul jsem představivost. Tenkrát jsem prohlásil, že jsem žádostiv, jak tuhle cestu budou někdy v listopadu zvládat malý holky a zejména jejich rodiče.
  Přitom je v sousedství Svobodná Evropa, která zvyšuje bezpečnost v okolí.

 536. 2 Šumavák ad 645 – možná ne… Ten doktorát Hovnorys causa mu už koupil a Halík již několikrát předvedl velkou „názorovou pružnost“.

 537. NoName, mozna Merkelová, Schaube nebo Deutsche bank dala vědět řecké vládě, že penízky na Řecko dochází… Tak hledají alternativní řešení 🙂

 538. 643 PeSi
  tak doufám, že si už balí spacák společně s Pilipem a Pithartem, Halík a Gabal si můžou vzít i koberečky a zítra s Peszynskim naklusaj na náměstí v Ankaře a pěkně to řeknou Merkelové kamarádu od plic. Turecky je náměstí, či forum tuším taky mejdan, tak tam hned můžou založit OM (Občanský Mejdan).

 539. Rputi nenaznačuješ tím, že USA ztratily kontrolu nad největším skladem jaderných zbraní mimo území USA, že ne?
  Jaderná mocnost Turecko…
  Být Erdoganem denně si připomínám Kadáffího, i když Blair už není ve funkci!

 540. Dobrý den. Děkuji za odkaz na databázi legionářů. Překvapilo mě, že z vísky v J.Čechách bylo stejně padlých i legionářů. V legiích byli i lidé z falknovského okresu.
  Ad uprchlíci: pokud mají čas chodit do kaváren, něco je špatně. Jsem z uprchlické rodiny a nepamatuji se, že by někdo z rodiny kdy vysedával po kavárnách.
  Ti, kteří si „nakradli v Sudetech“ k tomu přišli tak, že přijeli na žebřiňácích přes Krkonoše, případně byli propuštěni ze zajateckého tábora a přijeli vlakem. Dostali přidělený stateček i s živým inventářem. Nedostali ho darem, ale zavázali se ho splácet, k tomu měli povinné dodávky obilí, dobytka, mléka, vajec, sena. Ze zemědělství nešlo utéci, soudruzi se rozhodli pro soběstačnost v potravinách „čučche“. Po smrti mordýře národů nastala obleva, bylo možno se vyvázat z kupní smlouvy na statek, budova zůstala nově příchozí rodině, ale všechen živý i mrtvý inventář se musel vrátit státu.
  Stáli by dnešní imigranti o takové zabezpečení? Tehdejší ano. Alternativou byla Sibiř.
  Historka ze Žatce: Imigranti přišlí po roce 1990 si stěžovali, proč v Žatci není ulice Rumunských Čechů, když je tu ulice Volyňských Čechů. Úředník se jich zeptal – a kolik Vás do Žatce přišlo? Možná i několik set … Volyňských přišlo 30.000.

 541. 2 Petr Kunetka ad 647 – nejlepší na tom je, že si počkal na ten večírek NATO ve Varšavě, kde ho milé NATO ústy svých představitelů ujistilo, že je to neschopné panoptikum, které je schopné maximálně tajtrlíkovat v pobaltí a blízkém okolí, popř. humanitárně bombardovat nějakou tu Lybii nebo Srbsko. A to je tak všechno. Taky si všimni, že milé NATO stáhlo vocas a nepromeškalo příležitost mlčet, ačkoli mezi zatčenými a zmlácenými důstojníky bylo jistě nemálo těch, co se strukturami NATO spolupracovali. Takže k čemu je NATO? No, nato. Tedy na hovno. Zatím se nezmohli ani na ostrou prosbu z lázní. Lepší demonstraci nečinnosti si Herr Dogan nemohl přát. Bez zajímavosti také není to, že jim fakticky sebral tu základnu v Incirliku a zas na to čučej jak na docela nové dvéře. Takže celé NATO drží za koule a stačí jen stisknout…

 542. 2 Šumavák ad 654 – skoro to vypadá, že si ho připomněl. A pro jistotu preventivně. Takže se možná nějaká ta zcela spontánní revoluce chystala a on se o tom dozvěděl včas a jen trochu využil situace… No neber to, když je to tak levný…

 543. Ad Turecko: myslím, že sultán bude muset aktualizovat ochranku. Mnoho lidí nepotěšil. Až do smrti bude mít lehké spaní a bude rád za každé ráno.
  PeSi: asi na echo24 jsem četl, že USA chtěly motivovat Turecko k větším akcím proti IS. Možná váš předpoklad není úplně mimo. Kolik jsme ochotní přijmout imigrantů z Turecka? Mírumilovných? 20,30, 50? Miliónů?

 544. My nebo EU an sich?
  Těch 8, co vrtulníkem uletělo před Erdoganem do Řecka již stojí před soudem pro trestný čin ilegálního vstupu do země…

  Holt je nevylovil a nepřivezl frontex, že?

 545. 655
  Mno, soudruzi….

  Sudety se osidlovaly dost dlouho před únorem. A dodávky.. Po válce potraviny nebyly, ostatně , ono toho nebylo víc..možná bylo odkud je dovézt, ale nebylo za co.
  čučche je nesmysl. Bylo přídělové hospodářství.
  Motáte dohromady situaci těsně po válce, a situaci na začátku 50-tých let.

 546. Nickname,

  Ze zemědělství nešlo utéci, – to platilo až za komoušů, po združstevnění. Po sovětském vzoru. Naopak se v Sudetech stávalo, že někdo přišel, nechal si přidělit statek, vybílil ho, a zmizel….

  Povinné dodávky byly vlastně jen prodloužení systému za protektorátu, za války i pár let po válce to tak bylo všude, jinak by potraviny byly jen na černém trhu.
  Po Únoru byly dodávky soukromým zemědělcům stanoveny naprosto nerealisticky, jako součást buzerace a nátlaku, aby vstoupili do družstev.

 547. 648 to si jeden také představoval. Jenže holčina šla z tréninku historického šermu.

 548. 663: Halle, v tomto samozřejmě máte pravdu. Do 1948 to šlo. Dokonce si i dobrovolně zakládali družstva než jim to zkazili skuteční kolchozníci. Někde ještě máme uznání „Nejlepší družstvo okresu Tachov“. Tkalci a horníci ze Slezska do zemědělství nemuseli, bylo pro ně práce dost ve fabrikách.

 549. PeSi, Já si už od bezletové zony nad Lybií myslel, a myslím si to pořád, že američani ty ZHN tak úporně hledali, protože od nich měli dodací listy a zaplacené faktury.
  Vzhledem ke stávajícímu vývoji mě napadá, kam je mohli schovat, aby Američany ani nenapadlo je tam hledat a kdyby napadlo, Erdogan by jim to stejně nedovolil.
  To by mohlo trochu vysvětlovat i ty velkohubé výkřiky, že v případě konfliktu bude s Ruskem hotov do třech dnů… a jiné postoje.

 550. Nickname, ano… a teď dobrovolně zakládají družstva I.typu (sdružují se na nákup moderních strojů) zemědělci v Rakousku. 😉

 551. No, v Turecku se jim ZHN budou hledat mnohem lépe… 🙂

 552. nebo euroblb kominovaný s dobroserem.

  638 proč prokurátory a soudce? Zastrašovací akce. Teklo mu do bot kvůli rodinným kšeftům s ropou s IS. Tady by leckteří nositelé fialových sak rádi spláchli Bradáčovou, Ištvána a další. Naštěstí na to nemají dost vody. Nynější „válka policajtů“ je jen slabý odvar.

 553. 668

  Bodejť by ne… Kupovat ty dnešní obrovské a drahé mašiny jen pro sebe by bylo nejen neekonomické, ale i nemožné. A pak je použít jeden, dva nebo tři dny v roce.

  Ostatně, to stěhování kombajnů po republice za socíku, které si my starší pamatujeme, nebylo nic jiného. Začalo se na jihu v nížinách, a skončilo v podhůřích a na severu.

 554. 660 Halle, to je mi záhadou. Chápu, že do příští úrody. Ano, přišly dva suché roky. Jenže odpadly vysoké dodávky pro Říši. Kam ty se poděly?

 555. Schumi: dodávky pro Říši byly nahrazeny dodávkami Říši. Dozajista neinformovaný pamětník se ptal – proč ten dar československému lidu byl v českých pytlích?

 556. 672 pamatuju mladé studentské aktivisty, přesvědčující družstevníky aby se „zkulačili“. Strýc, bývalý velký „kulak“, pravil „Já bych je hnal, ať se do toho neserou, vědí o tom hovno. Ať se podívají do Polska… Neměli jsme se špatně, ale tu dřinu si neumějí představit. Tak jako v družstvu bychom se neměli. V malým se teď hospodařit nedá, to je z ruky do huby. Hospodařit se musí ve velkym. Pod osmdesát hektarů bych do toho nešel…“ Fandil Slušovicím a podobným podnikům. Nejnovějším technologiím.
  Kam se ztratili zemědělci? Dnes je řeč jen o „farmářích“…

 557. Schumi,

  přemýšlej.. Celý hospodářský výkon ČSR byl na 50% předválečného stavu.
  Zemědělství – wehrmacht rekvíroval koně, armády byly ještě hodně hipomobilní.
  Byli vyhnáni němci, z velké části zemědělci. Osevní plochy se snížily, protože dosídlení nefungovalo
  Nedostatek strojů v zemědělství. Co mohlo, muselo vyrábět zbraně, a strojní vybavení (nejen zemědělství) jelo na výdrž.
  No a to sucho
  sucho, které postihlo celou střední Evropu – nedostatek obilí a krmiv vedl k vybíjení dobytka – ztráty v zemědělství činily 15 mld. Kč

 558. 674 nickname, to by šlo spočítat. Jsou-li spolehlivé zdroje. K pytlům, obilí ve velkém se převáželo v pytlích?

 559. 674

  Nickname ,
  pokud máš na mysli obilí ze SSSR, tak to bylo asi přivezeno ve vagónech jako sypané zboží.
  Pytlovalo se až u nás.
  Jinak jsem se nesetkal s tím, že by někdo zpochybnil těch 600 000 tun obilí ze SSSR

 560. 676 Halladine, o tom uvažuju. To všechno by se dalo spočítat. S vysídlenou částí obyvatelstva je nutno odečíst nejen produkci, ale i jeho spotřebu.

 561. 679

  Jistě, Schumi, spotřebu odešlých je třeba odpočítat. Jenže sedlák „neživí“ obilím a masem jen sebe a svou rodinu. Takže ubyla určitá spotřeba, ale výroba poklesla násobně.

 562. Ale samozřejmě , odešlo i nezemědělské obyvatelstvo. Ovšem to sucho bylo opravdu katastrofální. Objem té výroby byl na hraně už předtím.

 563. 600.000 tun obilí tj. 24.000 vagónů tj. 1.000 vlaků. Od prosince 1947 do června 1948, cca 200 dní. Pět vlaků denně. Šlo to zvládnout? Kudy? Překládaly se vlaky v Polsku? V Čierné pri Čope?

 564. Nickname 🙂

  Vůbec netuším, kolik tun obilí se vejde do vagónu dnes, ani netuším, jaké vagóny byly tehdy. Asi menší, předpokládám, ale vím houby. 🙂
  Ale z toho odkazu se mi zdá, že přinejmenším část toho obilí pocházela z madarských reparací SSSR.

  Tam asi problémy s dopravou nebyly, šlo to na Slovensko bez problémů.
  600 000 tun / 10 milóny mi vychází 60 kg na osobu.
  Samozřejmě , nebyl to dar. Platilo se to našimi dodávkami, přičemž mělo být 40% v investičních stazků ?, zbytek spotřebním zboží. Než jsme to splatili, SSSR poskytl úvěr.

  Jsme opravdu rádi, že se tak stáváme potřebným a důležitým hospodářským partnerem Sovětského svazu a že za jeho ochotu vyhověti našim potřebám, zejména v letošní obilní tísni, platíme rovněž pro něj cennými hospodářskými hodnotami.

  Dosažený úspěch v tom směru je také v tom, že z dodávek zboží 40 % je pouze investičních statků a 60 % konsumního zboží z lehkého průmyslu. Je to rovněž potěšující, ovšem předpokládá to, že naše příslušné výrobní vrstvy učiní všechno, aby byla výroba zvýšena a aby také kvalita i kvantita byla ve všem stupňována, abychom přirozeně těmito dodávkami nemusili snižovat konsum a potřebu našeho vnitřního obchodu a našeho trhu.

  http://www.psp.cz/eknih/1946uns/stenprot/093schuz/s093006.htm

 565. muhehe

  jak jsem to proletel koukam ze nemam v hospode stamgastum nadavat.

  vzdyt jsou tu chudaci co v hruze, jak ten svet dopadne, jen cekaji az umrou.

  ono asi je opravdu nejhorsi vedet jakej ten svet ma byt a muset koukat jak to vetsiny nebo vetsinou volene elity kazi a ruzni dobroserove jim v tom jeste pomahaji tvrzenim ze trest nalezi tomu kdo neco spatneho udelal.

 566. No, posledni, kdo si stezoval na to, kdyz volici projevili svuj nazor, byli priznivci EU, pasacku… 🙂

 567. no a to ma spolecneho co ?
  i kdyz nevim kteri priznivci EU na jakou vuli volicu ale kdyz to pisete tak to tak asi bude.
  samo ze EU , CR, USA … kteri to vedou blbe jsou nezvoleni vetsinou

 568. 689

  pasáčku, přešlápněte si

  reakce příznivců EU na hlasování Britů v referendu o brexitu

 569. ty jo co to je reakce priznivcu EU na Brexit?
  Nekdo ho zakazuje?
  Kdyz jsem tedy priznivec EU – i kdyz jsem priznivec uplne neceho jineho ale castecne do toho EU zapada – tak jsem mel strach at se kvuli tomu britanie nerozpadne .
  Ale zajiste se da rici ze jsou i priznivci EU proti volbe v chorvatsku , ve spanelsku ….

  potom ma v 688 pravdu 😮

 570. ale uz dost bylo prace jedu se valet k rybnicku

 571. Teda, váhám, zda se zapojovat do vysoce odborné debaty technika se zubařem o zemědělství… ale snad jenom maličkost – „vagon“ byla zažitá a používaná měrná jenotka hmotnosti o váze 10 tun. Takže např. do želeničního vagonu se (na základě kvality trati a požadované rychlosti) vejde bratru 3,5 až 5,5 vagonů… 😉 😀 😀

 572. Tak samozřejmě těch 1500T je kalkulováno na 8 hod pracovní směny. Ale při krizi a překládce obilí železničáři nedrželi ani poledne a pracovali 25 hodin denně.
  A obilí je taková mrcha , že čím větší roura, tím více teče.
  Samozřejmě, s nakládáním palet jeřábem se ta rychlost prostě nedá srovnávat. 😉

 573. Šumaváku 🙂

  Nedělám si nároky na odbornost, vždyť jsem napsal, že o vagónech nic nevím.
  Ale tuna, která byla v roce 1947 je stejná jako dnes.
  Předpokládám :-)i jako neodborník

 574. 694

  Esli to nebude tím, že ta Čierna není jediné překladiště na hranicích s Ukrajinou..
  Jedno je i v Čopu, a vedou tam normálně rozchodné koleje.
  Čop je známý především díky tomu, že je první ukrajinskou (a dříve sovětskou) železniční stanicí po příjezdu ze Slovenska a Maďarska (s Maďarskem je zde i silniční přechod). Společně s Čiernou nad Tisou a Záhony tak tvoří velký a složitý železniční uzel, neboť se zde stýká normální evropský rozchod kolejí (1435 mm) s ruským (1520 mm). Zastavují tu tedy vlaky spojující Bratislavu, Košice, Vídeň a Budapešť a přes Čop, Mukačevo a Lvov s Kyjevem a Moskvou; těm se zde mění podvozky.

  Ve jménu dodržování dohody, podle které je vlak překládán přijímající stranou, však šlo pouze o vlaky ve směru ze Sovětského svazu – soupravy jedoucí opačným směrem přeložení čekalo až v Čopu (a na navazujícím seřaďovacím nádraží Batěvo).

 575. ono je divných těch 1500tun/den. Tolik tun odveze s prstem v nose jeden jediný nákladní vlak. A že by víc jak jeden vlak za den nedokázali přeložit?

 576. “ SSSR nám prodal 1Kg pšenice na občana ČSR a den.“

  Nějaká blbost, ne?
  Umíte si představit, že byste spotřebovali kilo pšenice denně?

 577. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/409572-erdoganova-zena-rozhazuje-miliony-za-luxus-a-starozitnosti.html

  Palác za miliardy má stovky sálů

  Problém s uložením zakoupeného zboží nemá: nový prezidentský palác, který nechal Erdogan postavit za Ankarou, se rozprostírá na více než čtyřech kilometrech čtverečních. Jeho výstavba přišla na nejméně 16 miliard. Vždyť jen sametové tapety na křídlové dveře, jichž mají v paláci se stovkami místností více než 400, stály podle deníku Daily Mail přes 162 miliónů korun. Přitom se v paláci nachází ještě 450 dalších, jednokřídlých dveří.

  „Kritici této monstrózní budovy poukazovali na to, že před takovou extravagantností by se rděl i irácký diktátor Saddám Husajn, proslulý svojí láskou k zlatu a šperkům,“ napsal britský deník.

 578. No jo, zase palác za miliardy… Jako Janukovič. Ale tenhle chce do EU, tak je hodnej a na ten púalác si našetřil zajisté z platu.

 579. maYdo 🙂

  Janukovičův palác byl proti tomuhle skromná pastouška ! 🙂

  Odhadovaná cena komplexu ( Janukovičova) kolísá mezi 75 až sto milióny dolarů, tedy mezi půldruhou a dvěma miliardami korun.

 580. 699 maYdo
  copak se musí kupovat jen pro vlastní spotřebu?

 581. 705 – samozřejmě že nemusí, skimici. Ale tady jde o spotřebu, ne o to, proč někdo nakupuje. A tolik pšenice se prostě nemohlo spotřebovat. Aspoň ne na účely, kvůli kterým se pšenice obvykle kupuje.

  Buď teda by ji museli přeprodávat někam jinam, nebo s ní topili místo uhlí nebo ji nechali shnít ve skladech na horší časy. Ale nemohlo se tolik pšenice sníst, to je vyloučený.

 582. O.T. Dneska jsem mluvil s klientem a chtěl jsem mu říct, že je v česku teplo, že maximálně potřebuje na večer do hospody na terasu mikinu.
  Vůbec netušil o čem mluvím. A to jsem řekl „anglicky“ mikina a německy die Mikine s gestapáckým přízvukem. Chytl se až pulóvr ale to zas není mikina.

  Jak to vlastně vzniklo?
  Bikiny – dva kusy plavek
  Monokiny – jeden kus, hlavně dole
  Mikiny – ???

 583. A já mám taky dotaz.
  Anžto podkarpatská Rus byla součástí předválečné ČSR, tak to už v rpce 1947 byly tamější koleje (četně západní ukrajiny, která byla předtím polská) tam byly předělány koleje na čirokorozchodné?

 584. maYdo
  pšenice se přece kupuje hlavně na kšeft. A v zásadě ještě než dozraje…

 585. Jo a to ruské obilí bylo jistě plné námelu.
  A po jeho požití jsme zblbli, zorganizovali Únor (a vněkterých případech to zblbnutí přetrvalo).

 586. Případně jako monokiny, ale hlavně nahoře.
  Tedy
  Monokiny – Topless
  Mikiny – Bottomless

 587. Rázná šéfová:
  ová britská premiérka Theresa Mayová by bez váhání dala povel k nasazení jaderných zbraní i s vědomím, že by mohly způsobit smrt sto tisíc lidí. Prohlásila to na pondělním jednání parlamentu.

 588. Skimici 🙂

  Nebuď lenivej 😉

  Mikiny se v tehdejším Československu objevily, když pronikly ze Západu jako součást tehdejších módních trendů. Velmi často to byl pulovr s výrazným potiskem obrázkem Mickey Mouse. Tento motiv byl tak častý, že dal vzniknout novému slangovému výrazu, který se později vžil jako název pro tento druh oděvu

  Google je veliký…….

 589. Hale, doufám že k tomu „Google je veliký“ nepřidáš střelbu nebo najíždění do davu 🙂

 590. Petře,
  maximálně
  … a Halladin je jeho prorok !;-)

 591. A v Turecku odvolávají už i děkany , odebírají licence soukromým médiím.
  Tuším i čeští komouši se po začátku normalizace chovali mírněji. Aspoň trochu. Sankce nebyly tak hromadné.

 592. Aero (634), díky za tip. Hezké stránky. Budu bádat, až se trochu ochladí.

 593. Quivisi 713,
  neřekla!

  Byla to reakce na vyjádření jistého hysterického poslance a šlo o obnovení britské jaderné flotily, nikoliv o burcování k útoku!
  Na obranu a odstrašení nepřítele má VB právo jako kdokoliv jiný!

  …Nejkontroverznější bod jednání parlamentu přišel ve chvíli, kdy se za mikrofon dostal člen Skotské národní strany George Kerevan a položil na adresu Mayové řečnickou otázku: „Opravdu je připravena posvětit jaderný útok, který by mohl zabít sto tisíc nevinných mužů, žen a dětí?“
  Mayová reagovala překvapivě otevřeně, píše server The Guardian. „Ano. A musím vám říct, že naši nepřátele by měli vědět, že jsme připraveni tuto sílu použít. Narozdíl od přístupu předních labouristů,“ sdělila Mayová…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/theresa-mayova-trident-jaderny-uder-civilni-obeti-fsj-/zahranicni.aspx?c=A160719_111511_zahranicni_ert

 594. Halle 714,
  ať se jde strejda Google bodnout! 🙂
  Jakej pulover? Mikina je normálně klon teplákový bundy!

 595. Rputi,

  strejda google ti vzkazuje, že se bodnout nepůjde 🙂

  mikina je pleteninová svrchní část oděvu bez zapínání, oblékaná přes hlavu, většinou s kapucí

  A na rozdíl tepláků , určených k použití při sportu , je to oděv k běžnému nošení.
  A tepláky jsou bez kapucí.
  Teplákové bundy mívaj zip.

 596. 721, 722
  A je na tebe krapet naštvanej. Prej až po něm budeš něco chtít, tak…….. 😀

  No ale neboj, já se přimluvím.. 😉

 597. Halle 722,
  mujtytondo a co myslíš, že asi tak teplákovina je?
  Pletenina, samozřejmě!
  A ten zipje tam navíc!
  A mikina mít kapucu nemusí! Mám bez a dokonce i se zipem! 🙂

 598. 719 Rputi
  s úžasem jsem si přečetl:
  „Jaderné zbraně v minulosti nezastavily Islámský stát, Saddáma Husajna, válečné zločiny na Balkáně ani genocidu ve Rwandě,“ uvedl Corbyn.
  No jasně že ne. A proč by se tam taky byly měly (britské jaderné zbraně) použít?
  TY to vidíš! Další vypatlaný magor vypatlaných ultralevicových rodičů.
  Žádných zbraní tam nebylo potřeba.

 599. Je to neuvěřitelné, ale turečtí piloti, kteří sestřelili ruský bitevník se zúčastnili puče a teď jsou vězení !
  Bych se nedivíl, kdyby už tehdy konali na příkaz toho arcilotra, co se schovává v USA !

 600. Upřesním: žádných BRITSKÝCH zbraní, tedy ve smyslu brity ovládaných ne jen vyrobených a prodaných.

 601. skimici 725,
  neomarxistická sluníčka jsou rozzlelá všude.
  Jádro je fuj a maj ho jen ty vošklivý a války jsou taky fuj a válčej jen lumpové daleko od nás a neříkejte mi, že lump je za rohem, JÁ ho nevidím, tak tam není….
  infantilita, nezralost, neuróza….

 602. 726 NoName
  Arcilotr – máte na mysli toho co napsal The Theory and Practice of Oligarchical Collectivism? Emmanuel Goldstein?

 603. No, skimici,

  není to tak jednoduché….
  Představ si, že by Británie stála sama, bez USA, třeba proti Rusku.
  Pochybuju, že by se odvážila jaderné zbraně použít. To by byl konec britských ostrovů.

  A ty jaderné zbraně jsou tak drahé, že británii nezbývá na slušné počty pozemního vojska, letectva ani námořnictva.
  Po Lybii proběhla drastická redukce všech těchto složek. Harriery dolétaly, a šly do šrotu. Ty jejichletadlové lodě taky
  Když tam byla panika ohledně ruských ponorek, musela GB škemrat po spojencích, aby jí nějaké protiponorkové letadla půjčili.. Británie, kdysi královna moří…Ty klasické jednotky je ale možné použít skoro vždy. I třeba proti ISILU.
  A pokud půjde do války společně s USA, tak těch pár raket už nehraje roli.

  V současné době se často mluví o poklesu (nejen) vojenské síly západních zemí v kontrastu se zvyšujícími se možnostmi a ambicemi asijských velmocí. Málokde lze tento proces pozorovat tak silně jako ve Spojeném království, jehož ozbrojené síly se staly objektem rozsáhlých škrtů a redukcí. Dramaticky poklesl počet vojáků, mnoho legendárních typů zbraní opustilo výzbroj a schopnosti British Armed Forces už zkrátka neodpovídají globální supervelmoci, která by se měla umět samostatně angažovat po celém světě.

  A pokud by Skotsko odešlo z GB, tak si mohou Britové dát jaderné ponorky za širák, protože Skotsko jaderné zbraně odmítá, a veškerá potřebná infrastruktura pro jaderné ponorky je na jejic základně ve Skotsku

  Dnes by už GB Falklandy neuhájila.

 604. Třetí odstavec je citát z Lukáše Visingera, ostatní je moje

  další kousek z něj.

  .) Základ hladinové válečné flotily dnes reprezentují plavidla dvou tříd, a sice šest špičkových protivzdušných torpédoborců Type 45 (alias třída Daring) a třináct fregat Type 23 (neboli třída Duke). Druhé zmíněné by měla od roku 2020 střídat nová třída Type 26, známá i jako Global Combat Ship. Tím výčet hladinových bojových lodí Royal Navy fakticky končí,

 605. Skimici, četl, ale

  Do Iráku byla tehdy Británie schopna poslat 30 000 vojáků. Diskuze, zda to bylo vhodné, útočit na Saddáma nechme bokem.
  Dnes by ty počty Británie asi nedala dohromady.
  na Balkáně GB byla. Jistě , tu Rvandu kde kdo ignoroval. Ovšem, kdyby bylo nutné, životně nutné pro GB někde zasáhnout , nemá sílu…

  Mimochodem, těm Daringům dělají problémy horké oblasti. Jejich motory to nesnášej.

 606. Halle
  Corbyn zmiñoval v těch třech případech jaderné zbraně. Úplně nesmyslná argumentace.

 607. prostě diskuze o tom, zda je praktičtěší mít silné klasické síly, jejichž potřeba je prakticky jistá, anebo mít tyto jednotky slabé, a mít místo toho slabé jaderné síly s použitím jen teoretickým je legitimní
  A tak to asi Corbyn myslel.

 608. Skotoví možná jaderné zbraně nechtějí, ale někteří pro obnovu jaderné flotily hlasovali.

 609. Jistě, argumentoval, že jsou v těchto případech nepoužitelné, zatímco klasické jednotky ano.
  Vždyť říkám to samé.
  Ale je to věc Brirů. Pokud chtějí vrážet peníze do věcí prakticky nepoužitelných, jejich věc.

  Brigáda vysazená třeba na pomoc některému státu Commonvealthu , v případě že bude mít nějakej problém by mohla být užitečná. ( Frantíci takhle zasahujou docela často, i když menšími silami)
  Jaderná ponorka se strategickými raketami je v tomhle případě nanic.

 610. Jasně, maYdo,všiml jsem si. Zatím jsou to i jejich zbraně. Ovšem jestli by poskytli jadernou základnu cizímu státu v případě osamostatnění je jiná otázka.

 611. Tak už nejen Rusové..

  Spojenecké bomby v Sýrii zabily desítky civilistů, tvrdí pozorovatelé
  19. července 2016 13:21

  Při náletech mezinárodní koalice vedené Spojenými státy proti bojovníkům z organizace Islámský stát na severu Sýrie zahynulo nejméně 56 civilistů, včetně 11 nezletilých. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva. Další desítky civilistů vyvázly se zraněním.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/syrie-nalety-obeti-civiliste-islamsky-stat-feq-/zahranicni.aspx?c=A160719_131740_zahranicni_ert

 612. Koukám , že je tu přehaladinováno. Tak to dopadá, kdyý jednomu hapruje haxna, sedí na perdeli, nudí se, ač by bylo co dělat.
  Dnes už končím.

 613. Tak jsem mrknul na čt24 22.OO a je tam jakási Lída Rakušanová.
  Pane jo. Prý z Bavorské Svobodné Evropy nebo tak. Si ji tam pozvali, aby řekla, že nožovo sekerový útok na ty lidi z Hong Kongu nebo odkuď co udělal ten 17tiletý nedokonale asimilovaný Afghánec ukazují na to, že již jsou tito radikálové sice rozprostřeni i po německých vesnicích, ale radikalizovali se až tam z depresí a daleko více příkladů, co vesničani viděj je positivních anžto je tam těch afghánců díky vládě rozprostřených už hafo.
  Boží prostoto.
  Proč vlastně utekla? Kdo byl ten Rakušan co ji učaroval? Vždyť s s kecy jako toto mohla v pohodě přestát i normalizaci.
  Jak se vlastně kvalifikují političtí uprchlíci a redaktoři do Svobodné Evropy?
  Znají domácí jazyk a nesouhlasí s momentálním režimem?

 614. Mně baví ona myšlenka „radikalizace“, tu rychlejší, tu pomalejší.
  Zřejmě abychom si zvykli, že pokud nějaký přišelec nebyl zblblý už při příchodu, zblbnul z eurosoudruhů rychleji či pomaleji potom.

 615. Lída Rakušanová? To je ta, co napsala „dva životy v jendom svazku“, doják pro hospodyňky o tom, kterak se veškrna a dášeňka poznali a milovali, až se sobě dostali. 😀 😀

 616. Martine, někdo se nudí a někdo neví kam dřív skočit. Jo, mít na prázdninách vnoučata v počtu měnícím se během dnů od 4 po 7 – to pak není čas ani na usednutí v klidu, natož na ťukání na netu. Leda až v hodně pozdním čase. MMCH – těch momentálně 6 spících andílků je opravdu radost. 🙂

 617. Jo, Lída Rakušanová – jedno z velkých rozčarování.

 618. Dano, ještě jsem uvolněný, i když jsem podle pokynů paní domácí stěhoval povlaky ven, kapny dovnitř, polštáře ven, polštáře dovnitř, botičky dolů z hůry, botičky nahoru na hůru atd….
  Zítra si jedeme pro vnoučata. Já se tak těším, jak je zítra budu poučovat a vychovávat, otužovat a buzerovat, odměňovat a kárat až po večerní promítání animovaného filmu v místním středisku pod širým nebem. Začíná až v 21:00 hodin, takže přetáhnou maminčinu večerku a ve čtvrtek nebudou utahaně spát, ale už od brzkého rána běhat po baráku a budit babičku.

  Co mi schází? Ty to chápeš.

 619. No nám udělalo čáru přes plán počasí. Měla jsem vymyšlené jet vlakem z jednoho města do druhého, pak zajít na koupaliště -malé, milé, čisté – a pak vlakem zas zpět. Bohužel, na koupání to moc nevypadá a skupinu dětí od 3 do 9 let architektonické či historické památky (včetně vypáleného domku, který už je zdemolován) asi nezaujmou. Tak hledám náhradní program, ale ten vlak… Věřil bys, že v oné skupině je dítě, které ještě ani jednou nejelo vlakem? A není to to nejmladší…

 620. Věřil, i když u našich se to nemohlo stát. Jízda vlakem, dokonce památečním a parním, je jeden z mých výchovných trumfů. To jinde nezažijí.

  Počasí poroučím – když řeknu, že není studená voda, tak není a všichni tam skočí. Včetně mě. Vlasta byla dneska plavat v bazénu na Vsetíně a zalykala se vedrem a nepříjemně „studenou“ vodou – pouhých 28 stupňů. Ostatní návštěvnice tam ani nevlezly – prý studená. Proboha, kam až došlo choulostivění těchto lidí?

 621. 756 Kapry dovnitř?
  Divný čas. Zabil bych je, vykuchal a odšupil raději v kvelbu.
  Ve vaně nevydržej moc dlouho.

 622. Vlak památeční – parní tu moc často nejezdí a jak na potvoru, letos, v době jízdy jsme měli rodinnou sešlost, takže z jízdy vláčkem taženým parní mašinkou sešlo.Tak snad za 3-5 let. Nic, jdu se na zítřek vyspat. Dovezou mi i to další tříleté…

 623. 761 křovasi
  berete to zhurta ale je to zvláště v této pozdní hodině příjemné.
  Děkuji
  Docela jste mě překvapil. Nečekal bych to od Vás.

 624. skimici, na to, jak jsi jazykově zdatný, bych předpokládal, že víš, co je to kapna. Na rozdíl od cíchy.

  Dneska jsem užasl, že moji vrstevníci neznají význam slova „viecha“.

 625. Jen tak na okraj…
  uvědomuje si někdo, že ten „turecký scénář“ je jen generálka na Evropu?

 626. Dobré ráno. Stále hledám 600.000 tun obilí z let 1947/48. Jsou k dispozici statistiky?
  Jediné, co jsem dohledal byly: sliby čs. komunistů, že SSSR pomůže, protože se „toho roku velmi urodilo a mají nadbytek“. Dále únorová řeč komunistického poslance, že „pomoc již několik týdnů proudí“. Zápisy z kronik o pomoci SSSR pouze citují Rudé právo.
  Dalším vodítkem může být že v Čierné v prvním roce provozu přeložili 700.000t obilí. Čierná překládala pouze vlaky jedoucí ze SSSR, jak jsem pochopil.

 627. PeSi 769,
  jak k tomu ten chudák vůl přijde, aby mu někdo říkal Hamáčku?

 628. 2 Rpuť – no, od toho je tu přece Ústřední komise pro ochranu zvířat, aby dotyčného nactiutrhače žalovala…

 629. 763 martine tt
  dobré ráno – co je to viecha nevím doteď, ale už jsem dál. Použil to Elán ve své písni. Je to viecha. Leta jsem žil s tím, že tam zpívá miecha (medulla spinalis)

  Prvé hriechy, vôňa miechy, s jarnou tmou

  Což mi připadlo po čertech morbidní na to, jak to teskně vyje …

 630. Elan… toho jsem se naposlouchal 🙂

 631. Viecha je něco jako hospoda se specializací na víno. Jiný název je vináreň.
  Jožo zná zřejmě z Pezinku, Modry atd.

 632. Dobré ráno,

  “ Stále hledám 600.000 tun obilí z let 1947/48″

  nechci vám brát naději, nickname, ale to bude dávno snědený 😀

 633. Z komentářů lze vysledovat, jak je nežádoucí specializovaná vzdělanost.

 634. A tak není žádné tajemství, že Stalin to obilí poslal, přestože doma docela dost chybělo.

  Čeho přesně se chcete nickname dobrat ? 😉

 635. 769

  No, zas takovej vl není..

  byla to Evropská unie, která dlouhodobě tlačila Turecko k tomu, aby snížilo vliv armády na společnost. K celé řadě reforem, které v Turecku proběhly a které oslabily vliv armády, došlo na základě nátlaku z Evropské unie; a nejen Unie, i Spojené státy se dají do této skupiny zahrnout, takže de facto Západ sklízí to, co zasel. To, aby turecká armáda byla více pod civilní kontrolou, aby ztratila svoji exkluzivní schopnost chránit odkaz Kemala Atatürka, byly všechno požadavky Západu – a teď sklízíme plody naší práce.

  A to má pravdu.

  Připomenu jeden švarcíkův výrok k Turecku
  Nejsem ve funkci, takže nemusím být pokrytec.
  Hamáček ve funkci je.

  Jinak Hamáčka rád nemám- je to korupčník a vychcánek.

 636. 779
  Ono toho obilí z hlediska celosovětských potřeb zas nebylo tak moc.
  A pokud Stalin chtěl, aby se ČSR stalo sovětským satelitem, tak mu holt nezůstalo nic jiného, než vlastním lidem ubrat z korýtka.
  O jeden hlad v sojuzu víc, nebo míň..

 637. 780
  Je to stejné jako jinde.
  Západ, prý kvůli demokracii sundal saddáma a Kaddáfiho – áber die Koncen !
  Když se někdo sere do toho, čemu nerozumí…..

 638. Noname: z odkazů jsem zjistil, že: 1) pomoc byla slíbena. 2) v únoru 1948 komunisté vyvraceli řeči, že nic nedorazilo tím, že „pomoc již několik týdnů proudí“. 3) Objem přepravy, vykládky, distribuce soukromníkům by musel být tak ohromný, že v novinových článcích, kronikách i v rodinných vyprávěních by o tom všem musela být zmínka. Jediné na co se pamatuji je, že pomoc nebyla nic moc a přišla v českých pytlích (vysvětleno výše).
  Velikost dodávek v těch několika měsících roku 1948 odpovídá dodávkám UNRRA. Na tyto dodávky je vzpomínek nepoměrně více.

  Můj zájem je zdokumentovat:
  1) kolik pomoci ze SSSR přišlo
  2) odkud pomoc přišla
  3) co se s ní stalo.

  Je to práce spíše na diplomku, nebo alespoň útlou knížku o čs-sov hospodářských vztazích 1945-1948. Kromě politických deklarací nevím, že by byla tato kapitola zmapována, byť komunisty.

 639. k těm jazykovejm hříčkám – je to stejně sranda. Zatímco my máme krásnej život, rusáci maj červený břicho. Zatímco my máme pivnici, Slováci maj sklep. No a když my máme sklep, tak Poláci maj krám (ve smyslu obchod). Nehledě na to, že v Německu se z člověka při vstupu do krámu stává kunda. A tak by se dalo pokračovat…

 640. 784

  Zatímco my máme pivnici, Slováci maj sklep.

  Je to naopak 🙂
  Náš sklep je na slovensku pivnica
  Deduško šel do pivnice, roztrhal si nohavice.
  Babka vzala nitku, zašila mu riťku 😀

 641. Nickname,

  nezapomeňte, že ty dodávky obilí byly ještě před Únorem, za předúnorové vlády, a že kdyby nebyly, tak by to nekomunističtí ministři vykřičeli docela rádi do světa.
  Možná byla docela velká politická chyba, že to obilí nedodaly, třeba zadarmo USA.
  Platit jsme moc neměli čím.

 642. No, já teda na pivo chodim do pivnice. Nikoli do sklepa. Tak trvám na tom, že my máme pivnici. A docela často bývá v nadzemních podlažích.

 643. Slováci na pivo do sklepa taky nechodí 🙂

 644. Na financování tohoto nákupu nabídl úvěr, který plně kryje hodnotu nabídnutého obilí. Tímto rozhodnutím je výživa našeho obyvatelstva zajištěna do příštích žní, náš lid byl zbaven nejtěžších starostí. Záleží nyní na něm, jak dovede obilím hospodařit, aby plně sloužilo svému účelu a nepropadlo černému obchodu.
  Obilí ze SSSR bylo zakoupeno.
  Naproti tomu naše obchodní smlouva se Sovětským svazem vstoupila v platnost a podle ní jíž po řadu týdnů proudí do naších mlýnů transporty sovětského obilí a naše obyvatelstvo jí pečivo ze sovětské pšenice. Dnes, kdy tato fakta nemůže nikdo popříti…
  http://www.psp.cz/eknih/1946uns/stenprot/093schuz/s093006.htm
  4.února 1948 proudila sovětská pšenice „řadu týdnů“ a nikdo to nemohl popříti. Tj. méně než řadu měsíců a více než jeden týden. Tři týdny nato bylo už všechno jedno.

 645. 790

  Jistě, do té doby jsme jedli chleba z mizerné úrody roku 1947. Byla tak poloviční, ale nějaká přece jen byla.
  Do dalších žní bychom asi nevydrželi.
  A to datum…
  Předpokládáš, že po Febryši Víťaznom by Sověti dodávky zastavili ? Po tom, co v ČSR zvítězil pracující lid ? 🙂

  To asi ne.. 🙂

 646. Jinak včera byl prý Pikachu viděn v Litoměřicích …
  Neví o tom někdo něco ?

 647. Včera jsem se ptal na stanici Čierna n/T – jak to s ní bylo před válkou a kdy došlo k přebudování na široký rozchod z druhé strany.
  Na wiki jsem nic nenašel. Co na to prork Google?

 648. >> quivis
  Je to sice OT, ale pokud mne pamět neklame, původní jméno oné stanice bylo Čierna pri Čope a širokorozchodnou tam před rokem 1945 asi těžko měl někdo důvod stavět.

 649. Proto se ptám. Pokud film ukazuje v r. 1947 (?) překládání obilí, tak z ruské strany museli tu trať na širokorozchodnou přestavět strašně rychle po záboru Podkarpatské Rusi.

 650. 797

  Amen, pravím Ti quivisi

  Samotné město bylo založeno roku 1946 na základě vládního usnesení o zabezpečení přepravy zboží mezi ČSR a SSSR a opačně. Původní název nového města měl znít „Čierna pri Čope“, ale po roce 1948 byl z politických důvodů nahrazen neutrálním „Čierna nad Tisou“, přestože to není geograficky zcela správně a Tisa je od města vzdálena několik kilometrů (blíže k ní jsou obce Malé a Veľké Trakany). Stavba byla rozdělena do tří etap – v první byly postaveny základy železniční stanice a několik provizorních dřevěných budov, které byly později zbourány.

  Do té doby to byla díra se zastávkou, ani železniční stanice tam nebyla.

  Přebudování asi nebylo žádné, spíš přibudování… jak tratí s normálním rozchodem, tak širokorozchodným. Šlo prakticky o stavbu na zelené louce

  Mimochodem, přemýšlím o tom, že původně to za tou Čiernou (Podkarpatská Rus ) patřilo ČSR, pak Maďarům.
  AŽ do 1945, kdy si to připojil Sovětský Svaz.

  Tedy do té doby tam byl systém s normálním rozchodem, a bůhví kdy ho Sověti přebudovali.
  Není tedy vyloučeno, že nějaké překladiště mohlo být někde na starých hranicích Ukrajiny.
  Za války určitě Němci někde potřebovali překládat zásoby pro wehrmacht z normálního rozchodu na širokorozchodné tratě. To musely být obrovské objemy.

 651. Ano, mnoho otázek, ale mnoho nejasností.
  Nejdrív to potřebovali Němci, ale ti asi vozili přes Polsko a Lvov, který byl tehdy polský a teda s normálním rozchodem.
  Přes Podkarpatskopu Rus vedla železnice podél jižní hranice, která úpkračovala do Rumunska, za první republiky tudy jezdily rychliky Praha … Čierna … Rumnunsko.
  Teda taky normální rozchod.
  Sověti to museli přebudovat na čiroký rozcho až mezi 1945 a 1947, kdy to už evidentně bylo v provozu.

 652. Ve výše uvedených týdenících jsou ukázky dodávek obilí do slovenských mlýnů.

 653. Takže železničáři si mákli – jak němečtí, tak sovětští.
  Napřed předělat ukrajinu a velký kus Ruska na normální rozchod, a pak zase zpět

 654. Ad 806
  podal dovolání 9 mm a bylo mu zamítnuto bez možnosti odvolání. Typická byrokratická zvůle…

 655. Všichni děkané tureckých vysokých škol (celkem jich je 1557 !) musí podat demisi. Vysokoškoláci nesmějí vyjíždět do ciziny a pokud někde v cizině jsou, musí se vrátit.
  Nějak mne při pohledu na evropskou politiku napadá jeden slavný citát Michaila Šolochova. V diskuzi o problémech SSSR pravil „Ještě že máme náš Ústřední výbor.“

 656. 809-no ale Erdogan je demokraticky zvolený. A Evropa ho potřebuje.

 657. DVD

  občas mi činnost EU připomíná ono slavné “ Poručíme větru, dešti“ 😀

 658. Honzo,
  Čechům se vždy velmi líbila dodatková tabulka „Kurvenreiche Strecke“.

 659. 2 NoName ad 810 – dovolil bych si připodotknout, že demokraticky zvolený byl i jistý Adolf Hitler, muž roku 1938 dle časopisu TIME.

 660. NoName,
  dovolil bych si menší opravu – Evropa se ho bojí. Má v Evropě největší armádu, má stovky tisíc infiltrátů na nepřátelském území. Evropa má místo Jana III. Sobieského, či Zdeňka Kašpara Kaplíře ze Sulevic, disponuje Donaldem Tuskem a Bohuslavem Sobotkou.

 661. 814-důležité je, že potřeboval prchnout před válkou a Německo mu to umožnilo.

 662. 2 Honza ze Žižkova ad 812 – můj rakouský kamarád se vždy podivoval nad českým názvem lékař, prý výslovností shodný s příkazem Lízej prdel (Leck Arsch)…

 663. [818] No, to se takhle bavila parta Rakušanů, že u nás všechny profese končej na prdel. Pak jim můj otec poradil slovo komínář. Taky pěkný.

 664. 816

  Ptakopysku,

  šikovný chlapec ten zdeněk Kašpar !
  Vyzkoušel všechny strany ! 🙂
  No, vydělal na tom ! 🙂

 665. Zpřísnění bezpečnostních opatření v Německu : Německý ministr vnitra Thomas de Maizière vyzval po útoku ve vlaku u Würzburgu k zpřísnění bezpečnostních opatření v zemi. Chce více kamer či početnější policejní sbory.

  To je divné, kriminalitu imigranti přece nezvyšují, jaká opatření… Zavání to rasismem.

 666. Když vám Srb, řekne „mrdaj!“,
  tak je to Pohni/uhni – abyste si nemysleli…

 667. Mám nepříjemný pocit, že politika v poslední době – a speciálně pak evrounijní či domácí – přitahuje lidi vskutku zvláštních kvalit. Německo má zase jeden skandál: už nestačí opsané doktoráty či neuvedení citací nebo vymyšlené údaje. Poslankyně Bundestagu Petra Hinz (SPD) náhle zmanila svůj životopis. Zatímco dosud uváděla 1984 maturitu, 1985-1995 studium práv a státovědy, poté práci jako právnička a roku 2005 vstoupila do Bundestagu. Skutečnost je poněkud jiná. V roce 1983 získala tzv. Fachhochschulreife což umožňuje studovat na něčem co odpovídá VOŠ, případně bakalářský program. Maturitu se pokoušela v polovině 90. let dohnat, ale po roce to vzdala. Jako právnička nikdy nepracovala – ostatně bez státní zkoušky to v Německu nejde. Zato má rok stáře ve spočitelně, nějaké školení coby „komunikoační moderátorka“ pak se točila okolo nemovitostí a jsou tam i nějaké nadace. A ovšem 16 let coby radní města Essenu. Vedle toho všeho je náš předseda Sněmovny ještě vzdělanec.

 668. Jestli je tomu útočníkovi z vlaku sedmnáct, tak jsem já panna nepolíbená. 😀
  A Rakušanový se to včerejší vyjádření o chudákovi mladíkovi povedlo líp, než tuší. pročšvihla příležitost mlčet a nenadělat si do vlastních bot.

 669. Omlouvám se – překlepů tam mám jak maku, ale SPOČITELNA se mi docela líbí! 🙂

 670. 824

  A poláci, ti sexuální úchyláci, místo aby něco hledali, tak šukaj ! 😀

 671. Dobrý den. Při práci legraci – pouštím si týdeníky 1947-48. Poslechněte si je také. Nejpozději 1947 muselo být každému jasné, kam republika spěje. Zajímavé je, že jsem nepoznal rozdíl v dikci ministra Čepičky a ministra Chovance.

 672. Koneckonců kolegyně se kdysi vracela z jednání s nějakými Poláky a komentovala to, že oni pořád „Szukamy parterów“ a nic.

 673. 831

  Asi neuzavřela to partnerství, tak co se diví ! 🙂

 674. Tak přidám ještě slovinsky
  otrok = dítě
  kaditi = kouřit

 675. 834

  Uvidíme

  V Ankaře mezitím zasedla za účasti prezidenta Erdogana, premiéra Binaliho Yildirima, klíčových ministrů turecké vlády a velitelů armády Národní bezpečnostní rada (MGK). Následovat bude zasedání kabinetu. Na jednání by mělo padnout blíže neupřesněné „důležité rozhodnutí“.

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/podejte-rezignaci-vyzvalo-turecko-dekany-akademicti-pracovnici-nesmi-za-hranice-gpu-/zpravy-svet.aspx?c=A160720_111918_ln_zahranici_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

 676. 838

  Mno, Británie je dost velký trh. A Kerry už navrhl předjednání nových hospodářských dohod, které by byly podepsány, nebo nabyly platnosti po ukončení procesu brexitu.
  A pokud jsou Britové aspoň trochu chytří, začnou ihned vyjednávat podobné smlouvy s dalšími zeměmi, hlavně s bývalými koloniemi a dominii .I třeba s Čínou.
  A najednou mohou Němci zjistit ( pokud by byli na Brity hodně tvrdí) že na jejich zboží je v Británii větší clo než na zboží zemí mimo EU..
  On je docela rozdíl, jestli je stát Norsko, nebo GB
  Britové zas tak moc do EU nevyvážejí.

 677. Policejní zásah v Bruselu: Policie v belgickém hlavním městě Bruselu zasahuje proti podezřelému muži. Má na sobě dlouhý plášť a trčí z něj dráty. Situace je podle serveru Le Soir pod kontrolou.

  Skimici ???

 678. Geniální lidovec:
  Bělobrádek: Turečtí učitelé, kterých se Erdogan zbavil, by mohli působit v Česku.

  Turecké hospodářství jsme už předstihli, tak teď ještě školství.

 679. ad 842 – něco za něco, Francouzi v Lybii, Arabové ve Francii.

 680. 841 třicet dva ve stínu a dlouhý plášť? Je to bezesporu sebevrah.

 681. Kdepak, jw to robot a demonstruje u EU za zavedení zdravotního pojoštění robotů

 682. Těm učitelům Erdogan zakázal odjet za hranice, „aby neutíkali před zodpovědností“!
  Samozřejmě hlavně proto, aby proti němu neorganizovali v zahraničí opozici!

  K Bělobrádkovi snad jen, že „kdyby hloupost nadnášela“…
  Jen by to chlapec nemusel tak přehánět…

 683. Rputi,

  kde vidíš problém !
  prostě naši uchazeči o VŠ projdou nultým ročníkem, během kterého se naučí turecky ! 😀

 684. V naší vesničce nestřediskové- cca 1300 obyvatel máme 2 kusy přiženěných Turků

 685. Halladine,
  čeští žoldnéři bývali vyhledávanou komoditou od úsvitu civilizace. Kdo si je najal, měl pak obvykle velkou čáku na vítězství. Honza ze Ž. by mi mohl potvrdit, že třeba čeští šermíři převyšovali své evropská kolegy a že v šermířských francouzských, či německých knihách, když chtěl autor dodat vážnosti popisovanému krytí, či útoku, bývalo psáno, že tak to dělají Češi. Češi se věnovali primárně řemeslu a na na nějaky spisovani nebyli. Bo bylo moc roboty a nebyl čas pičo. Takže se o jejich umění dozvídáme víceméně zprostředkovaně.

 686. Fakt pekelný vedro. Frantíci tomu (vlna veder) říkají une Canicule. Si to přitáhli z latiny. Canicula – pes. Pes – Sirius. A někdy okolo půlky července až do půlky srpence ta hvězda „vstává“ a si lehá ve stejný čas jako slunce (ve středomoří). . Všimli si tenkrát v Egyptě a v Římě, že je tou dobou vedro jak v Bruseli.
  Pes. Psí dny.

 687. Ale jo, ptakopysku,

  ne nadarmo měly české knížata při cestě do Říše privilegium zapalovat míli cesty před sebou ohně.
  Na památku dob minulých 🙂 Kdy po žních nabrousili sekyry a meče, a jali se sklízet do Němec.

  řka: „Když ciesař k dvoru pozóve tebe,
  pusť oheň za míli okolo sebe.“
  To viec kniežata česká za právo vzěchu,
  a pro to orlici plamennú na ščítě nosiechu.

  Nebýt Přemyslovci raubíři a neprovozovat lov otroků v zemích okolo, tak tu dnes nejsme !

  No, ale taky to mohlo být prostě císařem nařízeno jako signál
  „Češi jdou, vemte nohy na ramena a běžte se schovat !“ 🙂

 688. No, trh s otroky v Praze si spousta obchodniku – a to i arabskych – pochvalovala 🙂

 689. Dobrý podvečer. Pan Bělobrádek navrhuje, abychom přijali uprchlíky k pozvednutí natality a vzdělanosti. Myslím, že je konzistentní ve svém uvažování. Tak to má být, voliči mají jasný signál.

 690. Ibrahím ibn Jákob nebyl zdaleka, zdaleka jediny 🙂

 691. 851

  A rusové z toho udělali prázdniny (kanikuly)

  Petře,

  Židé výrazně převládali. Nakonec – i o Sámovi je teorie, že byl Žid.

 692. OT: Naštěstí jsem byl upozorněn na tento článek, který bych byl jinak jistojistě přehlédl: http://www.lidovky.cz/diskuse-je-na-rade-genocida-belochu-v-evrope-fe0-/nazory.aspx?c=A160718_135549_ln_nazory_mct

  Objevil se na něj odkaz zde? Mezitím pravdoláska již běsní…

  Stejně je to, neumím si pomoci, paradox…: Vzduch ustavičně houstne, situace vůčihledně nazrává, a debata zde je stále chabější a chabější…

  Proč je tomu tak?
  Jedno vysvětlení by asi bylo, že celé už to je tak nějak všem jasné. Takže tedy opravdu konec? Vskutku jedna civilizace už nezvratně skončila (jen ji dosud nikdo nepohřbil), a každý cítí, že už nemá cenu ani o tom klábosit?

  Anebo existují i jiná vysvětlení? A jsou relevantní?

  – – –

  A opět OT: Čistit, čistit, čistit, tentokrát v podání pana Peciny: http://paragraphos.pecina.cz/2016/07/turecka-inspirace.html

  Výsledek vidíme na každém soudu, kde bezmála co soudce, to morální zrůda, representující to nejhorší z polistopadového vývoje. Dokonce bych řekl, že v této zemi neexistuje horší a mravně zkaženější společenská skupina, než jsou soudci: líní, k právu a spravedlnosti indiferentní, oportunističní, namnoze úplatní, charakterem plně srovnatelní se zločinci, které soudí. Dokonce, myslím, i politici jsou proti soudcům v průměru hotovým vzorem občanských ctností. (zvýrazněno mnou)

  Přiznat mu asi musím přinejmenším jedno, se soudy a soudci bezpochyby má zkušenosti velice bohaté. Já ke svým (obdobným) závěrům došel jen čtením pár rozsudků a uvažováním o nevyhnutelných následcích desítky let trvající naprosté praktické absence jakýchkoliv očistných mechanismů…

 693. 389 – Byl bych k tomu možná napsal cosi složitějšího, ale spíše jde o to to nějak zjednodušit:

  Nojo, Schumachere, ale tohle všechno oni vědí. Oni přece vůbec nepředpokládají, že někdo bude při obraně režimu – to jest jich, jejich prebend, zdrojů jejich příjmů – nasazovat vlastní hýždě. Dokonce si (dnes) myslím, že toto nepředpokládali ani komunisti v 80. letech, ač o tom bez ustání žvanili.

  Dle mého názoru spoléhají na jinou věc, a pak možná ještě na další: Takové staré dobré Rakousko-Uhersko, jehož historie obsahuje i daleko méně liberální období než předválečná desetiletí, oprávněně spoléhalo na loajalitu svého ouřednictva, nejen faktickou, ale též jím pociťovanou. To dnes myslím už není třeba. I kdyby každý státní úředník každý den vyhotovil takový opovědný list, jako jsi sepsal v 389, za kuropění jej vlastnoručně přibil na vrata některého centrálního úřadu, ale pak se odebral do své kanceláře a tam se celej den třeba i jen přehraboval v lejstrech, aniž by cokoliv z té agendy vyřídil, natožpak vyřídil v intencích režimu, i tehdy bude režim dál fakticky podporovat, nadále fakticky bude jeho pevnou oporou, oporou pouze o maličko nepevnější, než je dnes. Ba dokonce i kdyby takto postupoval každý, kdo pro erár pracuje.

  Příčinu toho spatřuji v dnešní nesmírné délce komunikačních linií mezi tvůrcem reálných hodnot, a jádrem režimu. Nejen to: Ačkoliv zájmem prvního je vzdálenost k režimním protagonistům co možná zkrátit (a posléze uplatnit jejich odpovědnost), těm se doposud vždy daří tuto vzdálenost prodlužovat dle momentální potřeby.

  Za další, mluvíme-li o vzdálenostech, je třeba říci, že režim (a ten je v tomto kontextu nutno chápat v tom nejabstraktnějším smyslu slova) disponuje tím, čemu se říká výhoda vnitřní linie. Jak jinak si totiž vysvětlit, že oposiční strany – rozuměno strany oponující režimu – zde vždy opakovaně stačí zdegenerovat dříve, než se stačily aspoň kapku etablovat? Rozpadnou se skoro pokaždé dřív, než stačí cokoliv prosadit, popřípadě se stanou pevnou součástí režimu. Pro příklady není třeba chodit nijak daleko, odpor vůči islamisaci (prováděné nejen apokalyptickými zástupy třiíček, ale zejména a především samotným režimem) to ukazuje spektakulárněji, než cokoliv jiného z poslední doby. Režim se prostě vždycky dokáže přeskupit rychleji než oposice, artikulovaná stejně jako neartikulovaná.

  Mimochodem, listuji si teď takovou knížečkou: Průvodce estébáckou Prahou (Prokop Tomek, Academia 2013). Zajímavé je, že většina popisovaných budov, zejména těch s největší kubaturou, je v držení eráru dodnes…

  Takže, zkrátka a dobře, 389 je sice hezký příspěvek, ale připadá mi minimálně drobet opožděný. Více než o deset let, možná téměř již o dvacet.

 694. Ad orlice:

  Orlice českého knížete byla černá na stříbrném poli a s červenou zbrojí
  (zbroj je terminus technicus, znamená určité vylepšení, v tomto konkrétním případě plameny)
  Česká orlice byla ,odvozena od orlice říšské, která oproti ní měla pole zlaté.

  Šlo o upevnění „Svaté říše římské“ a tak většina zúčastněných panovníků má také znak odvozený – proto ty všelijaké kostkované, dvouhlavé atp. orlice po Evropě.

 695. Zpátečníku 859,
  jistě jste si všiml, že ráno začínám jakýmsi vtípkem, jinak by se nám totiž Dana usedavě eozplakal a z dálných asijských stepí neslo by se kvílení, že kdo má číst takové bekané a ošklivé věci, co já sem pořád píšu.
  Když budeme dělat, že na nás nic nejde, tak se to třeba nestane. 😀
  Kecáme sice o věcech, o kterých nevíme nic víc, než o politických aspektech doby, ale aspoň si můžeme namlouvat, že se nic neděje.

 696. 862

  Dana předeším předloží k obdivu své pracovní aktivity a zkritizuje ty, co se nuděj, a podle ní nic nedělají 😀

 697. Dobrý podvečer

  “ Vzduch ustavičně houstne, situace vůčihledně nazrává, a debata zde je stále chabější a chabější…“

  Jestli to nebude tím, že situace je jaká je a zdejší debaty na tom nic nezmění a nic neovlivní.

  „389 je sice hezký příspěvek, ale připadá mi minimálně drobet opožděný. Více než o deset let, možná téměř již o dvacet.“

  Proč opožděný? Tak to bylo je a bude. Od počátku až do konce historie.

 698. 8žě – máte zajisté pravdu, rputi, ale i když se tím budeme zaobírat od rána do večera, má-li se to stát, stane se.
  jetsli tu nadáváme turkům nebo se bavíme o tom, jak rostou houby nebo komu přijela vnoučata, je z hlediska dějin úplně jedno.

  Ostatně myslím, že snaha nějak řídit, popsat a ovliňovat dějinné procesy je stejně bláhová jako poroučení větru, dešti a klimatu.

 699. maydo 864,
  dovolte mi otázku:

  Když takhle přijdete k lékaři a dozvíte se, že jste nemocná – taky mu říkáte něco jako: „Panedoktor, nic mi neříkejte, já nechci slyšet, jestli je to žlučník, slinivka nebo pajšl, dělejte si se mnou co chcete, mě vůbec nezajímá, co to bude, ani jak to dopadne!“
  😀

 700. Nickname ad 854 – a není zbytečně brzy teď přijímat ty vyhozené turecké profesory a akademiky, když se ti Turci u nás mají teprve rodit?

 701. 859 Zpátečníku
  ad Minislav a jeho
  „enže když třeba Krymští Tataři byli přesunuti na jiné území, byli stále Tataři, měli stále svoji řeč a kulturu, protože žili ve své vlastní pospolitosti, i když třeba tisíce kilometrů jinde. A dodnes jsou stále „musulmany“. Bože nedej, abych tady obhajoval masového vraha Visarionoviče, ale současná evropská politika je možná v mnohém horší.“
  To je přece hovadina. Vždyť nikdo naše blondýny nenutí, aby se s musulmany křížily.

 702. maydo 866,
  z hlediska dějin zajisté ano, ale mě pořád ještě zajímá, co bude se mnou i s touhle zemí. Holt jsem baba zvědavá 🙂

 703. Rputi, jo, když jdu k doktorovi, tak od něj chci slyšet diagnozu a postup léčby.

  ale tady nejsem v ordinaci u doktora , ale v hospodě.

  A hospoda má jinej účel, než stanovovat diagnózy a navrhovat postup léčby.

 704. “ ale mě pořád ještě zajímá, co bude se mnou i s touhle zemí“

  Nějak bylo, nějak bude. Stejně nevíte, co bude, dokud to nenastane.

 705. maydo 871,
  hospodou odjakživa kráčely dějiny, to holt musíte vzít na vědomí! 🙂

 706. 866

  maYdo, dějiny vždy ovlivňovali jednotlivci, pokud našli dost těch, co se k nim přidali.

 707. [850] V zásadě potvrzuji. Ovšem já nejsem historik, vše znám pouze zprostředkovaně.

  Jinak je ale občas brali (už tenkrát) jako primitivy z východu neznalé jemných mravů (viz např. Historie evropských duelů a šermu). Jestli jim to byli ochotni říct do očí, se neví, pravděpodobně žádný z experimentátorů nebyl schopen podat svědectví.

 708. no, tak ať si kráčejí…

  ale to, jestli o tom někdo tlachá nebo netlachá nemá na jejich kráčení žádnej vliv.

 709. 869 — Abych se přiznal, skimici, vůbec nechápu, jak to myslíte. Co přesně prosím vlastně míníte tím „nutit“?

  Jestliže na území, obývané některým evropským národem, během historicky velmi krátké doby přijdou miliony lidí, kteří nejsou charakterisováni ani tak společnou etnicitou, jako spíše islámem a vysokým procentem mladých mužů, co si prosím myslíte, že se dlouhodobě asi tak stane?

  Odhlédneme-li od všelijakých těch řečí o integraci a úvah, co jí vlastně rozumíme, mohou se podle mého názoru v principu stát zhruba tři věci:
  1) Vytvoří paralelní společnost(i);
  2) smísí se s původním obyvatelstvem;
  3) nebo – a právě proto jsem se zde před časem tázal Pasáčka, zda si přeje, aby vznikla paralelní společnost, anebo aby se jeho potomci a příbuzní vdávali za čerstvě přišedší muslimy a ženili s muslimkami – nastane to, co předvídala správná ortodoxní odpověď na otázku, zda budou v komunismu peníze: Někteří (jak z 3i, tak z původního obyvatelstva) se smísí a někteří ne.

  Již pouhá běžná obezřetnost mě nutí nevylučovat hypotézu, že kdosi sní o tom, jak zde vznikne indiferentní masa s krajně neurčitou, ba zmatenou identitou, a zároveň o tom, jak se on sám i celá jeho kasta z této masy vyčleňují. Zní to sice šíleně, ale ještě před pár lety by představa, kterak tudy bez ohledu na jakékoliv státní či schengenské hranice kráčejí zástupové (anebo kupříkladu kterak v zájmu pokroku lidé na polích pěstují plodiny, jež posléze spalují, nazývajíce je biopalivy) zněla šíleně taky.

 710. Hm, od Kovažíka je k dispozici dost ebooků, ale tahle kniha ne.

 711. “ dějiny vždy ovlivňovali jednotlivci, pokud našli dost těch, co se k nim přidali.“

  Chceš říct, pokud našli dost těch, kteřá se nechali zblbnout nebo kterým to mohli dát příkazem. 😀

  Ale ono to ovlivňování dějin jednotlivcem nefunguje tak, že se rozhodnu ovlivnit dějiny a začnu balamutit voliče. Už ta výchozí situace jednotlivce omezuje a ta je danná spoustou okolností.

  to je otázka… BYla by II.světová války, kdyby se nenarodil Hitler? já si myslím, že by stejně byla. Hitlerovské německo zdaleka není jen Hitlerovo dílo, ta situace zrála už dlouho před tím. Kdyby nepřišel on, přišel by někdo jiný.

 712. 877 Zpátečníku
  možná jsem nepochopil leitmotiv článku. Přišlo mi protichůdné toto:
  A. Stalin stěhoval Krymské Tatary a oni kupodivu zůstali kounitou, jak jsem tak pochopil nesmíšenou s domorodci.
  B. Sem jdou miliony muslimáčů. Zatím domorodkyně nikdo nenutí se s nimi mísiti se. Dělají to s gustem.

  Tak kde je ta podobnost a politika horší Stalina? Ty holky zatím nikdo nenutí s muslimy obcovat. Prostě se jim to případně líbí. Kdyby ne, tak by stěmi Sandokany neobcovaly.
  Nebo?

 713. 880

  maYdo , není to tak úplně.
  Třeba kdyby nebyl Churchill ( pořípadě Stalin) , kteří „zblbli“ dost lidí, tak Hitler vyhrál válku.
  Někdy se říká, že když je třeba nějakej vůdce, tak se objeví.
  Řekl bych že se mnohdy neobjeví, anebo objeví, ale neschopnej.
  Možná, že s nějakým jiným německým vládcem by se neobjevil antiseminismus a koncentráky.
  Treba by to byla jen obyčejná revanšistická válka , mající za cíl obnovit pozici německa v Evropě.
  Bůh ví.

 714. Možná, že se ale Stalin přepočítal, a Krymští Tataři osídlili dělohy domorodkyň a teď je v Rusku Krymských Tatarů, že se ani na Krym nevejdou. To by vysvětlovalo, že je jeden i Presidentem Ukrajiny.

 715. 876 – Hm, no jo, maYdo, kráčející dějiny, malej českej člověk, co my s tím naděláme, a co je nám vůbec do toho… Jako obvykle.

  Protože jsem v jádře dodnes zůstal naivním chlapcem, co chvíli nevěřícně zírajícím na reálný svět, tento mi hojně uděluje své lekce. Jednou z nich bylo až nyní zjistit, jakmile jsem si na stará kolena konečně přečetl Knoflíkovou válku, že kultovní výrok „Kdybysem to byl věděl, tak bysem tam byl nechodil“ (či jak přesně je v něm ta gramatika pokroucena) se v ní vůbec nenachází.

  Kdybych byl rozsah tohohlenctoho všeho uměl předvídat v roce 1990 (protože to, že podobné věci jsou na obzoru, bylo zřejmo pohledem na západní společnost, ať už přímým, či zprostředkovaným třeba Škvoreckého články), byl bych dnes nejspíš na jiném kontinentu. Dnes už pro mne je po všech stránkách pozdě, ale prozíravější (a mladší) lidé si pořád ještě mohou včas učinit patřičné závěry – už jen z té všeprostupující bezmoci a bezradnosti, v jistém smyslu patrné zde možná více a lépe než kde jinde. Ostatně bolestný skřek vydávaný kořistí v zubech predátora dozajista má evoluční funkci varovat její bližní. Jinak totiž mohla stejně dobře býti přírodou naprogramována, aby zůstala zticha; energeticky by to bylo úspornější a ve zbývajících ohledech by vyšla nastejno.

  Mimoto moc nevěřím na nějakého toho (skrytého) majitele státu (co zde o něm psává Schumacher). Co se děje, je jen výslednicí sil, a to jak několika velkých, tak i nesčetných nepatrných. Koneckonců ta třiíčka se také jedenkaždej individuálně zvedla a uvedla do pohybu…

 716. Skimici, nevím, jestli je to vždy tak. Krymců je asi půl melounu, na Krymu je jich asi 270 tisíc . Ti se asi neasimilují.
  Ti, co žijí v Uzbekistánu (15000), v Turecku a Rumunsku se asi dříve nebo později asimilují.

  Někdy to trvá krátce, někdy déle.
  V Británii se asimilovali Dánové, Normani, v Bulharsku Bulhaři, v rusku švédové. I za okolností, že byli vládnoucí vrstvou.

 717. Já o Tatarech moc nevím. Znám akorát jednu povolžskou Tatarku: https://www.youtube.com/watch?v=3Soifdv1b3g

  A pokud by se měl prosadit názor, že o věcech které (zřejmě) neovlivňujeme je zbytečné se bavit, pak je tento web zbytečný a můžeme se rozstěhovat na spoustu webů jiných a diskutovat třebas o tom, jak „mimískovi chutnalo a manža si čvachtel“.

 718. 881 – Ještě k předchozí otázce, skimici: A co Lásky jedné plavovlásky? Tam také nikdo nenutil textilačky obcovat s vojáky základní služby, ani naopak, že ano…

  Já to pochopil tak, že v příslušném (předposledním) odstavci Zelený prostě porovnává rozsah a závažnost zvěrstev; celkový smysl článku je jiný.

 719. 887 Zpátečníku
  jestli je to tak, tak to tunajší civilizaci patří 🙂

 720. 889 – Přesně tak, skimici. Jestli.

  Je opravdu možné, že jsme už na konci. Ta všeobecná pasivita a lethargie tomu nasvědčují vskutku převelmi silně.

 721. Skimici – Земфира Талгатовна Рамазанова

 722. 890 Zpátečníku
  jestli tomu tak tedy opravdu je a stojíme na konci jedné civilizace, tak ta nová musí pro ty naše holky být něčím atraktivnější a tedy je budoucnost z hlediska přežití druhu či vzniku druhu nového vlastně růžová.
  Přisám Darwin, něco na tom bude.

 723. 892 – Jistěže, skimici. Jestliže my končíme, byla by od nás nechutná nadutost požadovat, aby po nás nepřišel už nikdo. Ale více než muslimové by mi v tomto ohledu konvenovali třeba Vietnamci. Mimochodem, copak by asi dělali, kdyby se jednoho rána probudili a zjistili, že tu jsou sami…?

 724. 895 Zpátečníku
  Kdo až by se probudil?
  Vietnamci by pokračovali v kšeftu
  Muslimové by začali redukovat stavy. Napřed Sunna, Šíja, později v jemnějších nuancích.

 725. Ostatně, v tom vidím onu ďábelskost neomarxistů a neokonzervativců.
  Ta redukce stavů mohla přirozeně jak už po staletí pokračovat na vlastním území. Nebylo třeba to importovat sem.

 726. Čí stavy by redukovali? Svoje – nebo těch Vietnamců?

 727. Asiaty bych nepodceňoval. Umí chutně upravit jakoukoliv surovinu.

 728. Zpátečníku,
  domnívám se, že je to typická reakce pomalu vařených žab, které najednou zjistili, že ta voda je, sakra, AU, fakt už moc horká a s úžasem zjišťují, že dokonce říkat, že je horká se nesmí, by že je to trestné!
  A lapou po dechu a nevědí a říkají si, že se jim to zdá, to určitě není pravda, dávno už si odvykli odpovídat sami za sebe…. a tak čučí a nechápou….

 729. no jak to tak ctu tak je asi dobre ze ta civilizace (?) konci .
  ja se tedy mezi ni uplne nepocitam ale mozna ze budu koncit i ja.

  jak bych se zachoval kdyby nekdo z potomku prisel s muslimeme?
  asi stejne jak kdyz prisel s nekym jinym – vzal jsem to v potaz . V me civilizaci do vyberu partneru detem nekaframe.
  To neznamena ze v pripade problemu bych „svou“ krev ( pokud by nebyla zdrojem problemu ) branil. Treba bych to nezvladl to nevim ale proste beru ze to je tak spravne.

 730. to neznamena … ze bych svou krev nebranil .

 731. jo skimici i tlokovym obvazem 😀

  ne v 901 jsem dal ve vete jen jedno ne

 732. 904 lesk a bída jazyků připouštějících více než jeden negativ…

 733. „A pokud by se měl prosadit názor, že o věcech které (zřejmě) neovlivňujeme je zbytečné se bavit, “

  Není zbytečné se o tom bavit.
  Ale je bláhové si myslet, že tím bavením taky něco ovlivníme. 🙂

 734. Jásavých blbů je zřjmě dost.
  SpiegelOnLine: „Mladý uprchlík Riaz Khan Ahmadzai platil ze příkladně integrovaného. V Ochsenfurtu, jednom německém příkladném městečku. Pak se chopil sekery. Reakce mnoha občanů: Tak teď tím spíše začneme pomáhat.“

 735. 905 les a bida nesoustredeni se u tlachani a nepozornosti

 736. 901 – V me civilizaci do vyberu partneru detem nekaframe. – No, myslím si, že to je jen póza a že na světě je hned několik miliard lidí, vůči nimž v této roli byste určité výhrady měl. Ale co o tom mohu já vědět? Vy to jistě víte lépe. Navíc účelem té otázky bylo poukázat na to, že existují jen tři možnosti (z nichž tu poslední jsem Vám tehdy ze zdvořilosti zamlčel, ponechávaje na Vás, abyste si ji domyslel sám), nikoliv testovat meze Vaší velkorysosti, o nichž bych si nikdy neodvážil pochybovat.

  Koneckonců tohle by mi tolik nevadilo. Mluvíte o jakési své civilizaci. Co to je?

 737. „kráčející dějiny, malej českej člověk, co my s tím naděláme, a co je nám vůbec do toho… Jako obvykle.“

  Ano, jako obvykle. 😀 Zpátečníku, uvědomujete si, jak jste v tomhle podobný „pravdalásce“, když jakmile se setkáte s jiným názorem, tak okamžitě to přetočíte na „malého českého člověka“?

 738. 900 – Jo, Rputi, některé žáby si dokonce stále ještě lebedí. Dotace plynou, tak trochu toho teploučka navíc se vyplatí vydržet!

 739. zpatecniku – ne nekaframe ale je jednoduche nazory druhych nazyvati pozou.
  nekaframe neznamena ze potomci neznaji nazory.

  na zanikajici vasi civilizaci jste upozornil vy – ja se z ni pouze vyclenil.

 740. „Ta všeobecná pasivita a lethargie tomu nasvědčují vskutku převelmi silně.“

  no a jak tedy vypadá „neletargie“ a „nepasivita“?

  Pokud si vzpomínám, tak na otázku, co by tedy měl člověk dělat, odpovídáte obvykle velice neurčitě a tvrdíte, že jste pouhý pozorovatel. To není letargie a pasivita?

 741. “ Ale více než muslimové by mi v tomto ohledu konvenovali třeba Vietnamci. “

  teda Vy máte starosti…I kdyby po nás přišli třeba hlavonožci s chapadlama, mně by z toho už hlava nebolela. 😀

  A jetsli Vás to uklidní, Vás taky bolet nebude.

 742. maydo 910,
  s tím „okamžitě“ bych zacházela opatrně – „malého českého člověka“ čtu u Zpátečníka poprvé.

  Typickým rysem MČČ je, maydo, ona vámi proklamová snaha po neúčasti a ignoranci pod záminkou, že to stejně nelze ovlivnit. Tak se nedivte, že to Zpátečníka napadlo.

 743. (913) Já občas napíšu, co by se mohlo či mělo dělat, že to dělám alespoň já, ale taky se to obvykle neujme. Že prej to nemá cenu. 😛

 744. „V me civilizaci do vyberu partneru detem nekaframe. – No, myslím si, že to je jen póza a že na světě je hned několik miliard lidí, vůči nimž v této roli byste určité výhrady měl.“

  Póza nepóza, Zpátečníku, když se potomkovi zapálí lejtka, tak jsou obvykle výhrady rodičů platný jak sáně v červenci. A’t už jde o muslima, feťáka, násilníka, notorika nebo nemravnýho ženáče, vyjde to na stejno.

  Konec konců žít s ním bude ten potomek a jak si ustele , tak si lehne….

 745. martine 878 to neni ubohe neblbni. I kdyz chapu tve vyjadreni a je spravne tak to je spise legracni jak ubohe.

  opravdu je legracni cist “ spravnou pravdu tech co vidi dal a znaji fakta “ a ac neznam . bohuzel, Danu tak bych rekl ze se nad toto povznese.

 746. 910 – To si myslím, že tady je podstatný strukturální rozdíl, maYdo. Pravdoláskaři nazývají čecháčky ty ostatní, ty, kteří se kupříkladu dopustí výroku, že by mohl existovat nějaký český národní zájem, atp. Já jsem si naopak dovolil parafrázovat jiný příspěvek, respektive své dojmy z něj; a ty mi říkaly, možná nesprávně, že na toho malého českého člověka se de facto odvoláváte Vy, argumentujíc, že s tím nelze nic dělat a nemá tudíž ani smysl o tom tlachat. Podobnost nevidím.

  912 – ja se z ni pouze vyclenil – Tím, že se vyčleníte z civilizace, ještě nevytvoříte jinou, Pasáčku. Proto jsem se ptal.

  913 – Pokud si vzpomínám, tak na otázku, co by tedy měl člověk dělat, odpovídáte obvykle velice neurčitě a tvrdíte, že jste pouhý pozorovatel. To není letargie a pasivita? – Abych odpověděl přímo k věci, tak by sice mohla být, ale spíše není. Dívat se možno i ve stavu polomrákotné obluzenosti, vidět je myslím práce, a to nejen práce jako každá jiná, ale práce víc než leccos jiného. Co si tak vzpomínám, před časem jsem Vám myslím už odpovídal, že prvním krokem je vidět rozsah a hloubku té hniloby.

 747. zpatecniku vyclenil jsem se z VASI CIVILIZACE te ktera dle vas konci .

 748. 917 – no jo, Karle, podleTebe bychom všichni měli volit Svobodný a podporovat je. 😀 Ale co když je volit nechci?
  no, ale aspoň umíš formulovat, co by jiní měli dělat a já Ti na to můžu říct „děkuju , nechci“ a máme jasno. 😀

  Otázka je, jetsli je smyslem debaty přesvědčit jiné, aby věci viděli a aby konali tak, jak si to představuju já. Mám za to, že ne, ale z některých reakcí bych soudila, že si jejich pisatelé myslí opak.

 749. 918 maYdo
  A nebyl by na výběr i někdo pro manželství způsobilejší????
  Co když to tu čtou tvoje děti?

 750. Vyčlenit se z nějaké civilizace implikuje začlenění se do jiné. Do jaké?

 751. jeste s dovolenim zpatecniku dotaz k vasemu … kdybch to byl vedel …… tak jsem byl asi jinde ( prosim nechce se mi to hledat presne tak to berte jako ze mi to takto vyznelo)

  kde byste byl ? to byste byl klidne migrant ?

  sleduji hodne migrantu kteri vyuzili/zneuzili toho ze byli jini ochotni je prijmout a kteri dnes maji plnou hubu toho jak je migrace najednou spatna protoze ted to nejsou tak dobri migranti jak byli dobri migranti oni.
  dokonce bych rekl ze se tem co byli ochotni je v krizi prijmout vysmivaji za ochotu prijmout i jine.

 752. Pepo,
  ten, kdo tě vyčlení, je už pravděpodobně v Evropě. Těšíš se? 😛

 753. (922) Já to chápu trošku jinak. Ano, mně zatím vychází, že pokud chci něco dělat, tak je to u mne volit Svobodné, případně v rámci možností ovlivnit kam směřují. Nijak moc se nesnažím přesvědčit ostatní, aby to chápali také tak.
  Jen je mi divné, je-li někdo s vývojem nespokojen, ale nedělá nic, protože to „nemá cenu“.

 754. DVD,
  pravděpodobně do té, co se v ní sedí po pravici Páně a pěje se Gloria…

 755. josef ja se vyclenovat nenecham a taktez mne nikdo nevyclenuje – krome mne kdyz tvrdim ze nejsem stejna civilizace jako spatecnikova zanikajici.

 756. AK no nevim zda jen mayda – ktera to tak napise – je jedina z teto hospody co nespokojenej NIC nedela

 757. (925) Pasáčku, není problém v tom, že ti zmiňovaní byvší migranti, hlavně ze zemí tábora míru a socialismu, byli víc než ochotni přijmout zvyklosti zemí, do nichž migrovali, na rozdíl od masy současných migantů, zhusta toužících, aby země příjemců přijaly jejich zvyklosti?

 758. 924 dvd
  Ve frankofonní literatuře se pojem civilizace začal vcelku nedávno (pár století) používat coby protiklad barbarství.

 759. „Dívat se možno i ve stavu polomrákotné obluzenosti, vidět je myslím práce, a to nejen práce jako každá jiná, ale práce víc než leccos jiného. Co si tak vzpomínám, před časem jsem Vám myslím už odpovídal, že prvním krokem je vidět rozsah a hloubku té hniloby.“

  jedno se Vám musí přiznat. Umíte krásně zdůvodnit, že to tlachání vlastně není tlachání, ale záslužná a náročná práce. 😀

  “ a ty mi říkaly, možná nesprávně, že na toho malého českého člověka se de facto odvoláváte Vy, argumentujíc, že s tím nelze nic dělat a nemá tudíž ani smysl o tom tlachat. Podobnost nevidím.“

  no, já ji teda vidám 😀

  Samozřejmě jste to pochopil nesprávně. otázka ovšem je, zda v tom byl záměr nebo proto, že jste zajatcem svého vzletného šroubovaníého vyjadřování, takže smysl běžního sdělení Vám uniká.

  já jsem neargumentovala, já jsem konstatovala, že dějinné procesy, zrovna tak jako procesy klimatické, probíhají mimo dosah, v kterém je můžeme ovlivnit a že jako neporučíme větru dešti, neporučíme ani dějinám.

  Ten názor vám nevnucuju a nehodlám Vás o něm přesvědčovat, tudíž není důvod, abych argumentovala.
  A tlachat o tom klidně můžeme, akorát by bylo bláhové si namlouvat, že to je víc než tlachání a že smysl tej činnosti je hlubší, než relaxačně rekreační.

  Semo tamo se člověk i něco dozví, to je pravda, ale to obvykle bývá spíš u jiných témat, než je politické.

 760. AK 1) ja to nevim zda to je zhusta touzicich.
  2) to zneuzili za lomitkem jsem psal na zaklade povidani meho kolegy z firmy co se dlouho motal kolem traiskirchenu ( nevim jak se to presne pise pro ty s fakty )
  a bylo jich dost co neprijimali “ jejich zvyklosti „

 761. 932 a je skimici protiklad barbarstvi jen a pouze ta jedna zanikajici civilizace 😮

 762. 923 – skimici, dcera má od tatínka slíbeno cca od pěti let, že ji dostane první cikán, kterej si o ni řekne. 🙂

 763. 918 – Konec konců žít s ním (…) – Jenže, a na to jsem se (marně) snažil poukázat, ve skutečnosti zde také jsou masy lidí, kteří vůbec nepadají v úvahu; jenže ty nevidíme, neb se naše myšlení po téměř všecek čas ubírá konvenčními cestami.

  921 – On Vám sice moji otázku z 909 dvd laskavě připomenul v 924, ale stejně bych si ji dovolil zopakovat. Copak to je, ta Vaše civilizace, kterou zmiňujete v 901?

  Mám teď takovej menší problém, edituju staré fotky, v nichž je (ostatně tehdy reálná) taková dušičková zastřenost. Jenomže teď po letech vidím, že bych je taky mohl zeditovat kapku výraznějc a třeba by vypadaly i líp; naopak ona zastřenost se tam pojednává dost vobtížně a vlastně je skoro nesdělitelná.

  Vám možná připadá jednoduché zaměňovat názory a pózy, ale ve skutečnosti je mezi nimi velký a dobře patrný rozdíl. Pózy vítačů, pravdoláskařů a sluníčkářů jsou dobře známá věc, mohu se s nimi seznámit v tisícerých příspěvcích. Co mne zajímá, jsou Vaše argumenty, Pasáčku. Ty bych v těch tisících nenašel, ale využívám takto Vaší přítomnosti a pokouším se ozřejmit si je v debatě.

  Ale k věci, prosím, k věci. Paralelně dělám i něco jiného, jak jsem napsal. Zatím jsem si neujasnil ani to, zda otázce nerozumíte nebo uhýbáte, a už jsem bohužel vynaložil času až až.

 764. „Jen je mi divné, je-li někdo s vývojem nespokojen, ale nedělá nic, protože to “nemá cenu”.“

  Když ti proprší dovolená, taky jsi asi s počasím nespokojen – a co naděláš?

  Musíš se podle toho nějak zařídit, protože počasí nezměníš.

 765. Pepo,
  obávám se, že náš názor na příslušnost k tomu, či onomu je příchozím zcela lhostejný. A to, že si necháš narůst ten jedině správný plnovous tě nezachrání. Oni nás považují za určené k likvidaci, maximálně jako otroky. Protože jsme staří vořeši, platí pro nás volba a)

 766. (934) Pak by se dalo ještě dodat i něco o více a méně kompatibilních civilizačních okruzích, případně o rozdílech migrace spíše individuální/spíše masové.

 767. a jeste k migrantum , aby bylo jasno nebot od kamardu ktere mezi nima mam citim ze to je pro ne obcas citlive tema.

  ja to nevycima ( ani k tomu nejsem opravne ) nikomu, je/bylo to urcite tezke rozhodnuti a pravdepodobne jeste tezsi ty pocatky jinde….

  jen se mi strasne ekluje kdyz pak nektere posloucham jaci jsou to ted bojovnici proti migracni.

 768. „18 – Konec konců žít s ním (…) – Jenže, a na to jsem se (marně) snažil poukázat, ve skutečnosti zde také jsou masy lidí, kteří vůbec nepadají v úvahu; jenže ty nevidíme, neb se naše myšlení po téměř všecek čas ubírá konvenčními cestami.“

  zpátečníku, tak tomu teda fakt nerozumím, co tím chce básník říci….

  Asi si pustím nějakou hodně oddychovou kravinu, ze zákrut Vaší stylistiky mi jde poněkud hlava kolem…..

 769. (938) Počasí nezměním, ovšem politika není počasí (nepřijmu-li tedy kecy o tom, kterak máme zachraňovat klima), tam jistý, byť minimální vliv jednotlivce přece jenom je. A i pokud nezměním propršení dovolené, ještě stále mohu přizpůsobovat svou činnost tomu pršení.

 770. 935 pasáčku
  Spíše jsem chtěl říci, že jde o sociologický pojem. Antropologové atd používají výraz kultura.

 771. 939 josef to si delas prdel ze jo.

  hele tedy ja se fakt neuziram myslenkami jak se prave v turecku naloduje muj kat.
  ani tim jak se prave rodi rezistetni bakterie ktera mne skoli.
  nekupuji si rakev a neucim se v ni spavat.
  ani nestriham metr zacinajici slovy lepe uz bylo a koncici slovy spatne.

 772. 940 ani nebo o uteku pred nesvobodou nebo smrti … toho by se dalo rozebirat strasne moc.

 773. skimic ja to zase pouzil jako obrat ze mi nepripada, na rozdil od zpatecnika, ze by civilizace zanikala.
  ale konec koncu je to celkem jedno

 774. „A i pokud nezměním propršení dovolené, ještě stále mohu přizpůsobovat svou činnost tomu pršení.“

  ale jo, já přece taly hlásám, že když ta politika stojí za prd, tak je třeba jiá vymetzit takové místo ,a by nezabérala moc prostoru lepším věcem.

  Aneb
  Pane Bože dej mi sílu, změnit, co změnit můžu, pokoru přijmout, co změnit nemůžu a moudrost, abych rozeznala, kdy potřebuju síliu a kdy pokoru.

 775. 925 – kde byste byl ? to byste byl klidne migrant ? – Aha, častá rétorická figura, řekl bych nyní až otřepaná. Byl bych někde, kde bych se (ve svém oboru) dokázal uplatnit a uživit; jinde by mne nejspíš ani netrpěli. (Psal jsem o roce 1990. To jste myslel, že bych snad někde požádal o azyl a nechal se živit daňovými poplatníky?) Co tam máte dál?

  933 – dějinné procesy, zrovna tak jako procesy klimatické, probíhají mimo dosah, v kterém je můžeme ovlivnit – No, možná se to nezdá, ale ovlivnit je můžeme, možná dokonce v řádově stejném rozsahu, v jakém ony ovlivňují nás. Co třeba takové kácení lesů v antickém Řecku? Takhle od boku bych řekl, že dopad změny, kterou způsobil individuální dřevorubec, na něj a na jeho potomstvo, je plusmínus řádově roven velikosti jeho úsilí s pilou a sekerou. Anebo jinak, co jeden z těch stovek a tisíců, kteří tehdy ručně malovali plakátky, na nichž byl had s hlavou Milady Horákové – ovlivnil i velké dějiny, nebo ne? Podobně, konstatujeme-li, že pravdoláska škodí, pak, jak se mi zdá, nevyhnutelně škodí i každý jednotlivý pravdoláskař.

 776. Ymslíte, že bez těch plakátků by tu horákovou nepopravili?

  jinak bych řekla, že Vámi uvedené příklady dokazují, že čím méně se toho lidi snaží ovlivnit, tím méně škod nadělají.

  “ pravdoláska škodí, pak, jak se mi zdá, nevyhnutelně škodí i každý jednotlivý pravdoláskař.“

  No nepatřím mezi obhájnce pravdolásky, ale tohle je taky rítorická figura bez konkráítního obsahu. Jinak čkodlivost pravdoláskařů je poměrně různá, od lidí, kteří vysloveně škodí a rozesírají, přes směšný, ale neškodný figurky až po lidi, u kterých je to jistý druh naivity a vnitřního politického přesvědčení, kterí si nechávají pro sebe nebo svoje blízké, ale přitom konají užitečnou práci.

 777. 942 – To je mi opravdu líto, maYdo, vždyť je to tak jednoduché… Kupříkladu před pár hodinami jsem uvažoval o tom, že bych ještě něco snědl. Když Vám teď odpovídám, uvědomuji si, že tu taky mám rychletuhnoucí cementovou směs, kterou jsem před časem chtěl cosi zamáznout a dosud se k tomu nedostal. Jenže ta mne předtím (pochopitelně) vůbec nenapadla. Přitom cement se bezpochyby jíst dá, ačkoliv k tomu je po mnoha stránkách dost nevhodný; snad i proto o něm v té souvislosti obvykle neuvažujeme. Podobně na světě existují miliardy zcela nevhodných partnerů, od překrásných holčiček s hlubokýma černýma očima, ovšem tříletých, až po žebráky právě umírající na TBC – ovšem o nich obvykle, to jest v běžných souvislostech, vůbec neuvažujeme, a kdyby nám je některý potomek přivedl domů v roli životního partnera, asi bychom se nestačili divit.

  Toť vše, a je to vskutku nesmírně jednoduché. Mrzí mne, že trávím tolik času vysvětlováním trivialit; k podstatnějším věcem pak není pražádná šance se dostat.

 778. 937 Zpátečníku, nesahat! Jinak to dopadne nově vydané předigitalizované zegalizované nahrávky.

 779. Ano, i toto je možné…
  (i když těžko uvěřitelné)

  Táňa Fischerová pro PL: „Tolik zmařených životů, děsivé. Ale stále je vrahů zanedbatelný počet, srovnáme-li počty imigrantů“

 780. „Mrzí mne, že trávím tolik času vysvětlováním trivialit“

  Tak pište o těch trivialitách triviálně, abychom to chápali i my, nižší formy života 😀

 781. 950 – Nojo, čili jsem bohužel nucen učinit si ten prozatímní závěr, že to, že jsem od Vás, co si teď vzpomínám, ještě nikdy žádný argument nečetl, kupodivu znamená, že ani ve skutečnosti nemáte žádné.

  Ale třeba jen trpím slepotou. Když jste kupříkladu psal, že jste byl v Mnichově a nic, to vlastně argument byl – anebo ne?

  951 – Proč rétorická figura bez obsahu? Konkrétní obsah je např. ten, že nikdo by si neměl myslet, že může jen tak sluníčkařit, čistě proto, aby sám sobě připadal takňák lepší, aniž by tím působil nějaké reálné, byť snad jen infinitesimální škody.

  954 – Ona je to taky kupříkladu otázka barevné teploty, Schumachere. Ta, s níž se to vyfotilo, je svým způsobem nahodilá. Která je ta správná? Jmenovitě, je tam růžový slivenecký mramor… Když se – odhlížeje od dávno již téměř zapomenuté reality – na jednu či druhou fotku chvilku dívám, žádná mi nepřipadá nereálná…

  Podobně, tečka na černém skle, možná přilepené nějaké semínko. Nechat či vyretušovat? Retuš mi tu fotku nezhorší, to jest nezhorší ji jakožto fotku. Záznam reality poruším, ale verisimilarity zůstane zachována. Co malinkej šnek v úhlu lišt na tom mramorovém náhrobku? Určitě nechat!

 782. 960 no cinte si zavery jake chcete – ja si uz svuj taky udelal.

 783. no jo, nikdo by si neměl myslet…

  A není to náhodou taky pravdoláskařská pozice, určovat druhým, co si mají nebo nemají myslet?

 784. 939 jo josef jeste na dobrou noc – nezapomen si jeste zajet podivat do pelhrimova 🙂

 785. 962 – A není náhodou civilizace (no dobře, tak kultura) brazilských Indiánů rovnocenná té evropské?

  Jinak v zájmu přesnosti – a jen proto, že se teď nelze standardně připojit na EPO, takže nemohu vyrobit a odeslat přiznání k DPH, o KH nemluvě – znovu opakuji, co jsem tu před pár (tý)dny už psal, totiž že postup pravdoláskařů obvykle bývá trochu sofistikovanější. Oni vždycky napřed řeknou, že pravda je relativní a že všechny pravdy jsou rovnocenné, čímž obcházejí ten problém, že žádné věcné argumenty nemají, a teprve pak prohlásí, že proto je nutno respektovat jejich pravdu, což taky je pravda jediná, takže na všechny jiné jsem povinen zapomenout. (Pěkně o tom tuhle psal též kardinál Vlk, jen nevím, zda se k tomu ještě lze v Echu24 dostat.)

  Když řeknu „nikdo by si neměl myslet, že tři plus dvě je šest“, je to myslím docela OK. Možná s tím nesouhlasíte, a připadá Vám to naopak zavrženíhodné. Souhlasíte-li, kde prosím vidíte rozdíl oproti tomu sluníčkaření?

 786. Cleveland – nominační sjezd Republikánů. Jeden lepší projev než druhý. Projev Teda Cruze bych naordinoval jako učební pomůcku při výuce občanské výchovy v každe demokratické zemi. Jádro projevu – freedom matters! Newt Ginrich – jsme ve válce s radikálním islámem ač si to Obamova vláda odmítá přiznat. nemáme jinou volbu než tuhle válku vyhrát a jít do ní se vším co máme. Trump pozval poražené soupeře, aby vystoupili aniž po nich požadoval jejich potvrzení. Tím si u mne polepšil. Doufám jen, ač asi marně, že tento večer otevřel oči aspoń několika tisícům nerozhodných voličů.

 787. Dobré ránko!

  Není nad to si po práci zahrát šachy!
  Instalováno v Praze na Kulatáku.

  https://scontent.fmad3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13528765_1213351692016504_7647184839869895938_n.jpg?oh=28dbee2f5d4a07cabd186335403a94b8&oe=581D909D

  Zdá se, že vedle týpků „nevaž se, odvaž se“ tu s úspěchem rozrůstá subkultura preferující setkávání v reálném čase a s reálnými lidmi, ať už se jedná o instalovaná piána nebo tyhle šachy. A důležité je, že to má odezvu a lidé reagují a pouhým svým jednáním posílají Halíky do pryč!
  Potěší!

 788. Dobrý den. Maydo (936) pracovitý cikán není špatná partie. Začátkem července jsem byl na takové svatbě. Cikáni mi také opravili dům.
  Pasáčku, byli jsme (e/i)migranti, než to bylo „in“. Navrhoval jsem několikrát řešení „migrační krize“ odstraněním sociálních nerovností, zrušením výhod šlechticům a snížení daní chudým dělníkům. Žel to je pro etatisty/socialisty nepřijatelné. Zpátečník se ve svém postoji „raději vietnamce než muslimského migranta“ přiblížil (vědomě či nevědomě) mému postoji – raději toho, které se počítá mezi dělníky, než toho, který z důvodu titulu pobírá královský důchod. Je-li mnoho šlechticů, chudý dělník musí platit vyšší daně, aby je uživil. Navíc se musí postarat i o jejich zábavu.
  Moji předci pobírali „sociální dávky“ zpočátku emigrace ve Slezsku. Nic je nenutilo pracovat, tak chlastali jak Češi. Místní úřad se na to nemohl koukat, jak „emigranti pro víru“ žijí jako zvěř, tak jim místo peněz nabídl kus lesa. Přijali to, les vyklučili, vesnici postavili, pole odvodnili, obdělali… To je moje civilizace, moje rodina.
  Myslím, že problémy dnešní imigrace jsou dva:
  1) přijímající státy dělají z příchozích šlechtice a ti se nudí, nic je nenutí k pokroku. Myslím, že v USA jsou problémy s příchozími jiné, nejsou tolik protěžováni.
  2) agresivní učitelé náboženství, kteří ovlivňují mladé šlechtice. Nejde o „historicky danou nutnost“, ač se historie opakuje. Můžeme vzpomenout, jak se i mladí evropané pouštěli do „svatých válek“ vyhlášených náboženskou autoritou. Dnešní náboženské autority mají svou pozici vyfutrovanou státní podporou a barely ropy. Státy platí kazatele, aby za hranicemi zasévali nepokoj. Kdyby to stát nedělal, přišla by doma náboženská revoluce.
  Můj návrh na zrušení šlechty by řešil pouze bod (1). Bod (2) je řešitelný pouze důraznou domluvou státům vyvážejícím terorismus a ropu, ať si svou ideologii pěstují doma.

  Mimo téma imigrace: Srovnejte ČS týdeníky z let 47-48 s dnešními veřejnoprávními médii. Liší se v něčem? Mé pozorování: máte-li státní média, růst státního zasahování do života chudých dělníků poroste.
  Věděli jste, že KSČ pořádala i setkání komunistických živnostníků?

 789. Kolik už máte pokémonů ?
  Má někdo Pikachu nebo Mew ? Na Mew Two se ani neptám …

 790. (968) ad 1) Spíš bych řekl, že přijímající státy dělají z příchozích nezaměstnané, než šlechtice. Protože pracovat je přišedším obvykle na dost dlouhou dobu zakázáno (neuvažuji momentálně o tom, kolik z nich chce či může). Jako naprosté minimum bych viděl služby připrchlíků v táborech, ubytovnách, etc, místo obsluhy místními.

 791. nickname 968,
  pokud si někdo neosvojil pracovní návyky už od dětství, v dospělosti ho k tomu dokopúete leda bičem.
  To co přišlo sem není šlechta! Jen a jen pouhý kanonenfutter!

 792. Zpátečníku, k „pobytu na jiném kontinentě“: Člověk se především stará o sebe, někdy sobecky i o děti – aby se o něj měl kdo postarat ve stáří. Změna bydliště, kultury, s sebou nese zpřetrhání rodinných vazeb. Tyto vazby bývají užitečné pro něj i pro děti, nežil-li v dysfunkční rodině. Mám v rodině více těch, kteří emigraci buď oplakali, nebo se projevila na jejich duševním zdraví. Já se pro emigraci nerozhodl. Nelituji svého rozhodnutí, neb bylo učiněno po zralé úvaze a navíc je zbytečné litovat dávných rozhodnutí. Má generace říká „že já si nevzala Pištu Hutnágla“.
  OT: ženy babička mohla být ve „vlaku svobody“, co jel z Chebu do Aše a dále do Selbu v 1951. Muž jí přemluvil aby zůstali. Mohla také emigrovat v roce 1968. Dcera jí přemluvila, aby zůstali.

 793. Rputi (971) Šlechtic je ten, který nepracuje, ač by mohl a pobírá státní důchod. Ano, dříve byli mladí šlechticové potravou pro děla.
  Tj. dle vás by bod (1) z (968) – zrušení šlechtických prebend – zastavil většinu migrujících. S tím souhlasím.

 794. nickname 974,
  to je mejlka, pane!
  Šlechtic je ten, kdo má majetek a moc, aby svůj majetek mohl udržovat, eventuelně zvelebit. A zároveň má i moc nad lidmi, kteří mu ten majetek zvelebují.
  Pokud šlechtic nezvelebuje, brzy je mu šlechtictví na dvě věci.
  A je venkoncem fuk, jestli své šlechtictví odvozuje od rodového léna nebo od státního důchodu.

  Pokud „šlechtic“ pouze spotřebovává, majetek nechává ladem a otroky zabíjí, tak jsou mu majetek i otroci k ničemu a on sám se mění v pouhopouhé saranče. Přiletět, vyžrat na holinu, odletět…

 795. nickname ono je to caste presvedceni:

  – byli jsme e/i migranti nez to bylo in
  – migroval bych tam kde bych uplatnil sve znalosti a nenechal se zivit …
  – z techto migrantu jsou delani slechtici ..

  pomerne subjektivni ale nikomu to neminim vyvracet ( neznam povetsinou osudy tech lidi).

  k druhemu bych rozlisoval – jsou vsichni kdo se v dobe „in migrace“ slechticove?
  je spojovani terorizmu a “ i migrace“ spravne.

  nemam zadny problem at se nedela z nikoho slechtic ktery nemusi pracovat a je rozmazlovan , z migranta nebo nasince.

  nemam zadny problem z tvrdeho stihani a trestani terorismu

  mam problem s jednoduchou cestou ze , zide , nekomunisti , muslimove … jsou slechticove davek a teroristi.

 796. 974

  Blbost, a spletení pojmů.
  Šlechtictví se dědí, státní důchod ne. když pomineme vdovské.

 797. Dědí se i velké bohatství (i bez šlechtického titulu).

 798. Pasáčku: nemáme jinou možnost zjistit, zda migranti šlechticové by zůstali šlechtici či migranty jinak, než když zrušíme šlechtické výsady. Uvidíme, o kolik opadne migrace, uvidíme, kolik těch co dosud pěstovali vybrané chování přiloží ruku k dílu.
  Jsem dalek paušalizace, proto navrhuji řešení které by vyhovovalo plebsu.
  Spojovat násilí, zločinnost a migraci chudých obecně lze – viz např. imigrace Irů do USA. Nejdříve zločinecké gangy, jejich děti policisté a hasiči. Jenom ti, kteří nemigrují jako chudina do měst, ale zakládají zemědělské kolonie se násilnostem a zločinům sami postaví, protože ví, že by to rozložilo jejich kolonii, jejich rodiny.
  S náboženskou migrací může být problém, pokud do tolerantní země přicházejí lidé, kteří se nechávají ovlivnit kazateli násilí.

 799. 980 nickname zrusme vysady – ale vsem .

  spojovat nasili .. s migraci obecne lze .
  obecne lze spousta .
  I kdyz se konecne nekterym podari zvednout kolem sebe ten plot tak tim terorizmus/nasili nezamezi. Mohou to tim teroristum/nasilnikum jen udelat slozitejsi. Bohuzel ale jak rikam kde a kdo nakonec bude za plotem nebo pred plotem .

 800. Pepa má vchodové dveře určitě otevřené i na baráku a barák neoplocený, ploty jsou totižto absolutní zlo. A zlodějům vstup jenom komplikují.
  Protože kdo bude před plotem a za plotem je tak neskutečně složité a relativní …

 801. No, nejsem si zcela jist, zda imigranti trpi tim, že pro ně není práce. Dokonce mám pocit, že nekvalifikované práce – která odpovídá profilu soućasných imigrantů, tj. nv průměru nedokončená záklandí škola – je dost a bariery jsou velmi nízké. Koneckponců je velmi demonstrativí, že bordel na ubytovnách pro imigranty musú uklízet zaměstnanci…

  Ad chytání pokémonů – za mých mladých časů, když člověk chtěl vidět a chytat véci, které ostatní nevidí, užil kyselinu… Časy se mění 🙂

 802. Pasáčku – zrušení všech výsad by mělo být prvním bodem každého republikánského programu.
  Násilí (zde migrantů) bych dále rozdělil na násilí
  1) k obživě – racketeering, vybírání poplatků za ochranu, kontrolu revíru pasáky, elpasa
  2) situační – hospoda, veselice
  3) domácí – Maryša, vraždy ze cti
  4) ideologické – kazatel, tajemník, spojka řeknou: zabij, jako odměnu dostaneš ty / tvoji blízcí ráj na zemi / nebi.
  Násilí (1) – (2) umí potlačit policie, (3) žádá změnu kultury, na (4) je třeba spolupráce všech ozbrojených složek + obyvatel.

 803. 985 souhlasim tak ted je treba aby se to delo.

 804. Pepo,
  Pelhřimov znám, to není krematorium, to je komín od sportovní haly… 🙂 🙂
  A co se týče Arabskych hostů, (Saudi, Lybia, usw.) jsou to defakto sousedi. Takže co se jejich názoru na nás týče, mám ty nejčerstvější informace 😛

 805. A už to jede…
  A Evropa čumí s otevřenou hubou …. a neví ….

  …Erdogan odmítá obavy EU i USA, že využívá situace k likvidaci opozice a zajištění vlastní pozice, a nesouhlasí ani s kritikou obnovení trestu smrti. Na adresu EU podle agentury Bloomberg poznamenal: „EU není celý svět, je to jen 28 zemí. Třiapadesát let jsme u ní klepali na dveře. Nechali nás čekat, zatímco přijímali jiné.“

  Ke kritizované obnově trestu smrti, kterou obhajuje, doplnil: „Trest smrti platí v USA, Rusku, Číně.“…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/409779-erdogan-jsem-garant-demokracie-usa-a-eu-nemaji-co-kritizovat.html

 806. ad 985 – chybí mi definice násilí obrannéhom vyprovokovaného

  ad 986 – to by naznačovalo ýe v tom měl prstíky Putinův oponent, doklad – zablokování Incirliku

 807. Brexit v praxi:
  Jaderná ponorka HMS Ambush se s obchodní lodí srazila během cvičné plavby. Podle ministerstva obrany došlo k minimálním škodám a žádným zraněním. Jaderní reaktor zůstal nepoškozený.
  O škodách na obchodní lodi se nemluví, asi žádné nebyly. 😉

 808. česká soudkyně:
  Dahlgren Vyvraždil fungující rodinu, přitom neměl žádný pádný důvod,“ míní Doležalová.

  Takžen pádný důvod by asi vraždu omluvil.

 809. Quivisi 994,
  až tak bych soudkyni nepodezírala!
  Dalhgreen je sice magor, ale ne zas tak velkej, aby nevěděl, co dělá – asi tak.

  Swetr report – kdo má venku prádlo!
  Žene se fronta přes celou Kotlinku, ukliďte si ho!

 810. 995 kombinace osobnosti a puritánské a současně zvrácené kultury ve které vyrůstal. Ve které odhalené ňadro je zločinem, ale násilí a potoky krve jsou v pořádku.Jednání inspirované filmy, počítačovými hrami a medializovanými podobnými případy.

Komentáře nejsou povoleny.