Švára Hervé aneb Adoptuj černouška!

Zpátečník

Vleklý spor, která zábava je nejhodnotnější z těch, jimž se můžete oddávat with your pants on, na obecné úrovni ovšem doposud trvá; než se však západní část lidstva pohroužila do sestupné spirály svého vývoje, mezi nabízejícími se možnostmi nikdy nechybělo listování ve starých časopisech.  Maně si tak pročítám číslo Harper’s Magazine ze samého počátku 70. let, jež ku mně doputovalo trajektorií dnes zhola nevysledovatelnou:  Povídka od Updikea…  Michael Novak o etnicitě…  Asi pět inzerátů na whiskey…  A vida, už také tam jsou inzerovány dálkové adopce!  Není to sice doposud ta láce, s níž se setkáváme dnes, nýbrž celých $144 ročně, a to prosím v tehdejší hodnotě dolaru; věřím ale, že kdyby mi u postele ležel National Geographic nebo Time ze stejné doby, našel bych podobné inzeráty v podobných cenách.  Není divu, že jsem si ihned vzpomněl na šváru Hervého.

 Švagr se sice Hervé nejmenuje, ale švagr je to určitě, byť nikoliv nutně můj.  Avšak ačkoliv zde jeho pravou identitu ohleduplně zatemňuji, nikdy bych si nedovolil přidat mu byť i jedinou vlastnost či příhodu vypůjčenou od kohokoliv jiného; švárova hodnota (minimálně pro účely tohoto líčení) totiž tkví především ve faktu, že vše níže popsané je shrnuto do jediné integrální, integrované osobnosti.

 Hervé má poctivé a pěkné povolání, spojené s vydáváním knih.  Jeho práce předpokládá iniciativu, vytrvalost, erudici, vynalézavost a odpovědnost.  Dělá ji kvalitně, již řadu let, a vytvořil si ve svém oboru slušné renomé.  Práce je na veřejné rozpočty navázána jen mírně, a honorována lukrativně také zrovna není.  V souladu s tím Hervé bydlí na jednom rozlehlém betonovém sídlišti, kamž jej občas zajedu navštívit.

 Procestoval západní Evropu, žil tam léta a žil i v Africe, snad rok či dva.  Aktivně ovládá jen jeden cizí jazyk, zato však dokonale – písmem asi lépe, než většina rodilých mluvčích.  Kolem roku 2000 věřil (a v užším kroužku též hlásal), že EU zkultivuje českou společnost a politiku; od vstupu tuto myšlenku již nezmiňuje.  Z Ruska má obavy.  Kdysi kolem poloviny 90. let se mi při návratu z Holandska zmínil, že tamní přistěhovalci jsou něco zásadně jiného než zdejší Cikáni; na rozdíl od nich prý jednou budou Holanďanům vydělávat na jejich důchody.

 Hervé je jemný, příjemný, obětavý, pracovitý a positivní; positivní přístup k jednotlivým podivnostem dnešního světa rovněž tvrdě vymáhá od ostatních.  Manuálně je celkem zručný, organizačně je zdatný, naštěstí však ne organizátorský.  Má vysokou slovní inteligenci.  A co více, též dobré analytické a kombinační myšlení; dáma či šachy jsou proň mnohem méně problémem než požitkem.  Také má spoustu známých; s nimi však daleko spíše souhlasí než diskutuje.  Ostatně své názory nešíří nijak úporně – anebo přinejmenším má dobře vyvinutou schopnost rozpoznat, kdy by přesvědčování bylo marné.  Ale na jejich podporu má vždy po ruce dva argumenty:  (1) Lidé jsou stejní.  (2) Lidé nejsou stejní.  Koneckonců svět je všude stejný, a vždy byl stejný; tímto prismatem pak nazírá zjevné rozdíly. 

 Často si kupoval Respekt, připadal mu objektivní.  Pak toho nějak nechal.  Televizní revoluce jej tehdy na přelomu tisíciletí přivedla do ulic, poprvé a naposled od roku 1989.  Nejpozději od té doby bývá podrážděný, jestliže mu nedopatřením zavolám v hodinu, kdy Česká televize vysílá zprávy.

 Politicky se Hervé pokládá za liberála, tedy v nejnovější terminologii za liberálního demokrata.  Ale tyhle pojmy nepoužívá, vlastně ani žádné jiné; naopak implicitně, snad podvědomě předpokládá, že jeho názory nutně zastávají i (prakticky) všichni ostatní, a ty díky tomu žádné jméno ani nepotřebují.  (Pojmenovat, zhusta pejorativně, tak vyžadují pouze případné nepočetné, společensky i politicky bezvýznamné názorové odchylky.)  Vždy mi ochotně vysvětloval, co bych neměl dělat, co bych neměl říkat a co bych si neměl myslet; pro úsporu času, svého i mého, mi ale v posledních letech zpravidla rovnou vyloží, co bych dělat, říkat a myslet si měl.

 Hluboko do druhé poloviny devadesátých let měl na ledničce vyvěšený plakát s Havlem ve svetru a heslem „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“.  Ale možná ještě silněji než názorově či hodnotově je s pravdoláskou spjat personálně – mnozí z jeho kamarádů v jejích službách udělali strmé kariéry.  Klause Hervé nesnáší a opakovaně vyjadřuje podezření ohledně jeho sexuální orientace.  (Homosexualitu ovšem za žádnou úchylku nepovažuje.)  Během debat o ratifikaci Lisabonské smlouvy jej upřímně udivovalo, že by se někdo v Čechách mohl či dokonce měl zajímat o její obsah.

 Ostatně o politiku se Hervé zas tolik nestará.  Avšak pro lepší svět je zcela rozhodně.  Myslí si, že žehlička domácnost ohřívá, zatímco lednička ji ochlazuje.  (Také si myslí, že DNA přečká v urně kremaci.)  Dobrovolně odebíral ekologickou elektřinu.  Je proti jaderným elektrárnám, jelikož není vyřešeno ukládání odpadu.  Věří ve větrné elektrárny (připadají mu navíc krásné, a to i samy o sobě, nejen ve srovnání třeba s uhelnými), věří v spalování biomasy a snad též ve fotovoltaiku.  Zmínka o spalování obilí jej navýsost rozladila.

 Se svými dětmi jednou adoptoval želvu (či cosi té velikosti) v ZOO; jedním z cílů, které si přitom kladl, zřejmě bylo přiučit je zásadám dobročinnosti.  Mě se poté tázal, zda bych na dálku adoptoval černošského chlapečka někde na jihu Afriky.  Měl bych si s ním povídat, ptal jsem se ho, třeba přes Skype?  A směl bych vůbec?  Anebo mu alespoň občas napsat?  Nic z toho prý ne, to by nešlo; pouze bych pravidelně posílal peníze.

 Hervé se narodil v pěkné vilové čtvrti, ale okolnosti, jimž se příliš nebránil, jej nakonec přivedly do oné říše betonu, panelů, a polystyrénu pastelových barev.  Sousedi naproti přes chodbu tam byli zvláštní lidé:  Jednoho nedělního odpoledne Hervému vylomili zámek, odnesli počítač a nějakou tu hotovost.  Počítač ukryli o pouhých pár metrů dál (ovšem měřeno spíše vertikálně), ve sklepě téhož domu.  Hervé pak cestou úřední usiloval o jejich vystěhování z bytu, a po dlouhých měsících také uspěl, ovšem jen potud, že se v témž domě odstěhovali o patro níže.

 Avšak uprostřed té krátké chodby bydlel ještě další soused, tichý a nepříliš hovorný pán.  Měl východoevropsky znějící jméno, cukrovku a dospělého syna kdesi na Ostravsku.  Bylo trochu podivné, jistě však ne enormně, že počátkem léta 20** kamsi zmizel a půl roku po něm nebylo vidu ani slechu.  Syn (který neměl klíče) jej tam, jak Hervé potom vyprávěl, v té době jednou i hledal.  Soused celý ten půlrok ležel ve své kuchyni, hned za zdí jídelničky, v níž jsme mezitím prodebatovali adopci černouška.  Cítit prý nebylo nic, a co se podsousedů týče, na podlaze bylo PVC.  Pravděpodobně – kdo by to taky po té době určil s jistotou? – upadl do hypoglykemického kómatu, z něhož se již neprobral.

 

Čerstvé zjištění mi Hervé sice telefonoval poněkud rozrušen, vcelku jej však vzal na vědomí s obdivuhodnou vyrovnaností.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

491 komentářů u “Švára Hervé aneb Adoptuj černouška!

 1. Dobré pozdější zas ráno… Teda, něco takovýho mít v rodině, tak už dávno sedím za brutální vraždu.
  Švagr – tedy obrozenecky sestromuž… Ta sestra asi moc zlobila, když jí postihlo něco takového, nebo je ze stejné sorty – chudáci děti… Ale snad je někdo taky adoptuje…

 2. Dobré skoropoledne s řízkovým závanem někde zvenku …
  Zpátečníku, můžu Vás ujistit, že pam švagr není nijak mimořádnou existencí. Znám takových spoustu. Nejsou to zpravidla debilové v pravém slova smyslu či státní zaměstnanci. Namátkou se živí IT, velmi často učbou na gymnásiu, pravidelně jsou takoví lékaři …
  Znal jsem i jednoho stavaře, kterému se po plyšáku objevila stigmata a odjel s OSN budovat vodovody do černošska. Miloval Havla a Clintona a bojoval za mír a lepší svět. V Côte d’Ivoire se kolem něj omotala sošná místní princezna, černoška jak vix se svítivejma očima a zubama a porodila barevně smíšenou nesošninu , odjeli do Georgie anžto budovat vodovod je sice prima ale pediatr, gynekolog jakož i ornitolog taky nejsou k zahození no a po letech je zase v Česku, moc nemluví a nejvíc ho vytočíte, když se ho zeptáte jestli by známému nezařídil na zahradě studnu … Princezna i děcko trochu ve zdejším podnebí vybledli, mluví už dobře česky a on je přitom čím dál tím zádumčivější, v hospodě se převážně dívá z okna, usrkává pivo a pak odejde stejně tiše jako přišel …

 3. Z druhé strany tam Zpátečníku cítím jakýsi morální apel vystavěný i na kontraunktu nadpisu, běhu a zakončení a spočívající v uvedení mysli do situace, že zvolí „správné řešení“.
  No věřte nebo ne, život mě tak otrkal, že soused ke kterému bych neměl pražádný vztah je mi zcela stejně lhostejný, jako ten potenciální, nicméně mnou neadoptovaný černoušek.
  Svět vidím zalidněn existencemi zcela k ničemu a nepatrným zrnkem přátel, či osob ke kterým nějaký vztah mám. A tam své omezené síly směřuji.

 4. O.T. ještě pionýrka ale budoucí dobrá komsomolka
  (nejde o to děvče ale o aktivistický tisk, který si z mládí tak dobře pamatuji)

  Anna si vše zjistila a rozhodla se, že s tím něco udělá. Nešlo navíc o žádný náhodný rozmar – o vědu se prý snaží zajímat již od svých pěti let.
  https://www.novinky.cz/veda-skoly/488698-vymyslela-jak-pomoci-dostat-plasty-z-oceanu-je-ji-teprve-dvanact.html
  Proč ne, Jeanne d’Arc patrně měla ještě skoro holou frndu a přesto zachránila Francii.
  Proto hissez haut, les voiles! Hoist up the sails! Napni plachty, holka, nacházíme se ve světě kde se materializují věci zcela nepravděpodobné, tak proč bys nemohla být v dějepisech jako Anička Du, the Planet Saviour.

 5. 2 – švagr není nijak mimořádnou existencí. Znám takových spoustu. – No, to se rozumí skimici; jinak bych byl laskavé čtenáře unavoval Hervém zcela zbůhdarma.

  Troufám si tvrdit – a snad nejen pod vlivem příbuzenských citů, je-li tedy Hervé opravdu můj švagr, což zde nechávám otevřené –, že Hervé jak všeobecnou inteligencí, tak i schopností nazírat realitu průměrného pravdoláskaře převyšuje o hezký kus; tento oproti Hervému naopak bývá zjevně indolentnější. Pochopitelně o to horší je problém, před nímž stojíme.

  Jenže problém naneštěstí je ještě horší a ještě hlubší, a sice z důvodu kladné zpětné vazby, občas expresivně zvané začarovaný kruh: Prostředí formuje Hervého, a Hervé formuje prostředí. Zbavit se parasousedů (zde vycházím z běžné chemické terminologie kolem bensenového jádra), jinak tedy kriminálníků již od pohledu, není pro Hervého ani ostatní obyvatele domu nijak jednoduché, a to především z důvodu (lidsko)právního prostředí, na jehož utváření se Hervéové podíleli měrou podstatnou, ba zřejmě v tomto ohledu rozhodující. Účinně pomáhat orthosousedovi není jednoduché rovněž. (Pamatuji se, jak jsem kdysi našel na schodech tehdy asi osmdesátiletou sousedku v hypoglykemickém záchvatu, pokrytou potem jak cukrová poleva a stále se kácející dozadu; také jsem kolem toho všelijak tápal, než jsem si ujasnil, co dělat.) Pak není divu, že Hervé dá přednost imaginárním problémům; a řekl bych, že je nejen v jeho povaze, nýbrž i v povaze celého systému, že je uchopí právě takovým způsobem, který je dále zhorší.

 6. ad 4 – obávám se, že jde o novinářský blábol.
  Jak to rozezná na dně plast od jiných hmot, no prosím, sice nevysbětleno, ale budíž. Jenže jak bude na dně moře pracovat GPS o tom mám pochybnost, když víme, že kousek od okna už jsou problémy. A zdroj energie pro pohyb a pro osvětlování dna,který by pracovat delší dobu … to y asi ten robot vyšel krapet rozměrnější.
  A pokud robot „zaznamená místo nálezu plastu“, aby jej bylo možno dodatečně sebrat, bojím, bojím, že mezitím jej vodní prouduy zanesou úplně jinam.

 7. 4 – Náhodou, skimici, téma i článek jsou pěkné, a do správného časopisu by se myslím docela hodily: Do něčeho pro děti od osmi do dvanácti let, tj. třeba do ABC, jak si jej pamatuji z dětství. Anebo i do Domácí dílny, tedy časopisu, který v optimismem překypující Belle Époque čítávali též dospělí, ba i otcové rodin…

  Ostatně soudím, že neštěstím doby přítomné – mnohem více, než že děti sní, jak se jednou stanou kosmonauty – je, že už dávno nesní, jak se jednou stanou kosmonauty.

 8. 5 Zpátečníku
  musel jsem pro jistotu zapátrat v paměti co znamená indolentní a uvědomit si znovu, že jde o latinské dolor, čili bolest, z toho adjektivum a opak předponou in a znovu zpodstatněné , tedy indolentia. Někdy to ale bývá v anglasasských jazycích po různých mutacích chápáno i jako lenost.

  Chtěl jste říci, že, je pravdoláskař oproti Hervému spíše líný nebo v původním smyslu slova spíše okoralý, je mu to šumák, nevnímá to úkorně, tedy jako ten, který je indolentní, čili k bolesti, trablům nevnímavý, necitlivý ?

 9. 7 Zpátečníku
  moc hezká a pravdivá úvaha. Od prvního do posledního písmene. Chapeau!

 10. 3 – No věřte nebo ne, život mě tak otrkal, že soused ke kterému bych neměl pražádný vztah je mi zcela stejně lhostejný,  – Zas na druhou stranu, skimici, soused je soused. I kdybyste se na to díval zcela egoisticky, necítil byste se lépe se sousedem, s nímž, opřeni o pěkný nízký dřevěný plot oddělující zahrady vašich vil(ek), byste si mohli vyměňovat sazeničky malinkých, báječně chlupatých alpinek?

  A – jelikož každý v sobě kdesi má jakousi existenciální, neřku-li spirituální složku – podíváte-li se deset či dvacet let zpět, což také zhruba je doba uplynuvší od výše popsaných příhod, čeho budete litovati více? Situace, kdy Vám unikl dobrý obchod (nebo třeba dobrý oběd), anebo situace, kdy se metr od Vás mumifikoval Váš soused?

  Ale ne, omlouvám se, to byla špatná otázka. Lepší otázka je, nač z obého budete spíše myslet? Nač si vzpomenete spíše? (A proč?)

 11. 8 – V tom smyslu, jak jsem to užil, indolentní znamená především netečný, zejména pak netečný ke skutečnostem nápadným, až do očí bijících.

  (Zde bych mohl též uvést neologismus užívaný strýčkem vyučujícím na jedné, mimochodem technicky orientované, VŠ: indolescent, indolescenti.)

  A Hervé rozhodně je méně netečný k realitě než průměrný pravdoláskař.

 12. 10 Zpátečníku
  Byl tam ten vztah. Hervé toho souseda nevnímal. Ať už z jakéhokoliv důvodu. Asi ho ani nemusel obejít jako třeba v lese pařez. Nic k tomu tedy neměl. Sousedovi byl z nějakých důvodů Hervé taky šumák. Jinak by mu třeba přinesl něco chlupatého, jak jste zmínil.
  No a tak holt za stěnou tiše zemřel a měl alespoň tolik slušnosti že neprotekl podlahou a ani nezapáchal. Spousta lidí zapáchá i zaživa.

  Přesto, Zpátečníku ad 11 si dovolím položit vedle Vašeho statementu zkušenost svoji: Pravdoláskař k realitě netečný není. Jinak by mě co minutu neztrpčoval život svým výskytem a činností v realitě vezdejší.
  To už snad ten ohleduplný soused viz výše.

 13. O.T. dnes jsem si všiml (vyskočil na mě z montoru) pana Romana Onderky. Má taková ta vzácně tvarovaná ústa, kterých jsem si zatím všiml jen u několika lidí, obvykle u žen, příkladem Hana Marvanová ale i trochu Olga Havlová, Dagmar Veškrnová, jejimiž charakteristickými rysy se nechal inspirovat geniální výtvarník Stanislav Holý když kreslil seriál Jů a Hele.
  Ten obličej a hlavně ústa jsou velmi charakteristického tvaru. Tenisák nařízlý „od ucha do ucha“ a když hovoří, nemůžete od toho odtrhnout oči, protože nikdy nevíte, kdy to neopatrně přežene a vršek hlavy – tenisáku se bezmocně překlopí na zátylek a místo hlavy zůstane jen otevřený květ – krk se širokým otvorem a kalichem …

 14. 13 – Pravdoláskař k realitě netečný není. Jinak by mě co minutu neztrpčoval život svým výskytem a činností v realitě vezdejší. – Jestli dovolíte, skimici, možná jste chtěl spíše napsat, že není netečný ke světu. Realita toho světa pak ovšem je už cosi jiného…

  Hervé toho souseda nevnímal. (…) Sousedovi byl z nějakých důvodů Hervé taky šumák. – To (z toho, co jsem slyšel) asi není zcela pravda; ale vzájemné vztahy zkrátka nebyly tak intensivní, aby po orthosousedově zmizení Hervé podnikl nějaké kroky (tím méně, aby si předtím obstaral kontakty umožňující tyto podniknout), a už vůbec ne takové, aby jeho smutnému konci mohl nějak zamezit. Svět není lineární.

  3 – soused ke kterému bych neměl pražádný vztah je mi zcela stejně lhostejný – Omlouvám se, ale nakonec mi to přece jen nedalo, takže se poněkud netaktně musím k tomuhle vrátit:

  Nojo, skimici, ale uvědomujete si prosím, že jakkoliv stále zůstávají naprosto nelegitimní, tímhle bohužel posouváte argumenty multikulti progresivistů směrem k legalitě? Jestliže tedy soused toužebně upínající hasnoucí zrak k cukřence ve z posledních sil otevřené kredenci půl druhého metru nad ním* pro Vás není bližní (v tom smyslu, jak tomu slovu rozumím já ), nemůže tím bližním stejně dobře – anebo ještě lépe – být mladý Somálec, šlapající vodu vedle čerstvě propíchnutého gumového člunu sto metrů od libyjského pobřeží a vnitřním zrakem již vidoucí svůj německý dům, mercedes a blondýnku?

  — — —

  *) Vymýšlím si, ve skutečnosti bližší okolnosti neznám; dedukuji jen z toho, že jej našli v kuchyni.

 15. 15 Zpátečníku
  Nene. Žádné posouvání mi neimplantujete.
  neviditelného souseda upínající zraky k cukřence Hervé nemohl vidět. Ani jeden z nich ten krok k sobě neudělal aby to bylo později možné a tedy je to irelevantní.
  Naopak mladého nijak neskrývajícího se Somálce šlapajícího vodu u propíchnutého člunu doufám uviděla Lybijská pobřežní stráž, pomohla mu zpátky na břeh a potom domů do Somálska.

 16. Ale já vím, Zpátečníku, Vy se stále snažíte naznačit, že namísto dalekého černouška se Hervé mohl postarat o nezajímavého potřebného souseda. Si ho adoptovat.
  Jenomže takto to nefunguje. Tuto potřebu mají (všiml jste si ?) llidé psychickým ustrojením spíše nevyrovnaní, neukotvení a hyperaktivní.
  Těm dělá dobře starat se o něco většího, či dalekého, rozhodně přesahujícího lokální rozměry a zároveň hojící si nějaký hluboký Minderwertigkeit.
  Namátkou třeba vezměme klasické frantíky: Napoleone di Buonaparte, Nicolas Sarkozi, Emmanuel Macron. Na druhé straně hranice Adolf Hitler, Angela Merkel. Přes moře třeba William Jefferson Blythe III, George Walker Bush, Barrack Hussein Obama. U nás třeba Václav Havel, Petr Pithart.

 17. 17 – Nojo, skimici, to se sice právem ohrazujete proti mému notně cituplnému a úmyslně manipulativnímu líčení, leč podstata mého argumentu myslím zůstává nedotčena:

  V momentě, kdy vystavíme či převezmeme paneláky daných rozměrů a metodou náhodného výběru* do nich nastřílíme Hervého, bezbranného orthosouseda a zločinecké parasousedy, jsme na nejlepší cestě samotný pojem bližního dekonstruovat. Pokud proti tomu nic neuděláme, výsledkem je, že orthosoused bezmocně umírá, zatímco parasousedi a pravdoláska řádí, aby posléze byli všichni nahrazeni mladými rozdychtěnými Somálci; ostatně ti by, jak západní zkušenost ukazuje, do toho panelového sídliště skvěle zapadali.

  — — —

  *) Ve skutečnosti zcela náhodné není vlastně nic. Kupříkladu Hervé se tam dostal mj. na základě toho, že předchozí obyvatelé jeho bytu s parasousedy nedokázali vyjít.

 18. Nakonec i ten Džej Sí. Víno uměl udělat z vody jako Chrámecký Váňa. Chlebem davy nasytit. Po vodě běhat lépe než holky z Baywatch. Lepru léčit, slepé učinit znovu vidoucími …
  Kolik takových sousedů mohl zachránit!
  Ale on ne. Prudimír se musí s židama do krve pohádat, chrám vymlátit a všem na vztek se nechat ukřižovat …
  Jeho nemocný soused ještě mohl žít …

 19. Koukám chlapci, že si docela vystačíte… A je jen jistě náhoda, že když to čtu, tak se mi nějak vybavuje Cimrmanova hra Afrika… Že? Otče bratře idiote!

 20. 18 – Jenomže takto to nefunguje. – Zde bych jen s dovolením zopakoval, že svět není lineární. Mám (snad i důvodně) za to, že kdyby byl Hervé orthosouseda našel přede dveřmi, spíše než by jej bezmyšlenkovitě překročil a pokračoval pár metrů k sobě domů studovat materiály o dálkových adopcích, by mu byl aspoň zavolal záchranku, a troufám si dokonce tvrdit, že nejméně do jejího příjezdu by na adopci černouška se vší pravděpodobností nepomyslel. A nejen to, sanitku by nebyl volal navzdory svým habituálním disposicím konat dobro, nýbrž v souladu s nimi.

  Podobně, kdyby si byl – kdoví, třeba následkem návštěvy nějakého obzvlášť vlezlého cesťáka, svět není lineární – Hervé obstaral pancéřové dveře ještě před výpravou parasousedů, možná by jej dálkové adopce ani nezačaly tolik zajímat. A naopak, kdyby byl před 25 lety svět jen mírně jiný, klidně ze mě dnes mohl být pravdoláskař; prostředí i (kulturní) zájmy by tomu jedině napomáhaly…

  Čili, situace je špatná. Špatná očividně a nepochybně. A působením axiomu zkurvenosti (v němž vlastně už je skrytě zabudována ta kladná zpětná vazba, která věci drží v nežádoucím stavu) není vůbec lehké s ní pohnout. Na druhé straně, pokud bychom předpokládali, že s ní pohnout lze, není asi předem dáno, na kterém místě.

 21. 22 – Ale hele, PeSi, co bys taky ode mne čekal? (Abych se tedy nějak neuctivě nedotkl skimice.)

  Mám však dojem, že i Tobě by stačilo ujít pouhých pár kroků, třeba od experimentální fysiky k teoretické, a rázem se ocitneš v prostředí, v němž je k adopcím černoušků mnohem blíže. A dnes vlastně už ani ne dálkovým…

 22. 23 Zpátečníku
  ad situace je špatná …
  Jak špatná? Těžce nemocný nekomunikativní soused exnul. Blbé no. Stejně by ale dříve nebo později exnul, stejně jako se tak zařídíme Vy nebo já a všichni, lidi i nelidi. Neudělal evidentně nic pro to, aby se spřátelil alespoň s nejbližším tvorem na chodbě.

  Je třeba Zpátečníku nahlížet svět i z té slunečné strany ulice. Jinak jste na nejlepší cestě si na zahradě zbudovat privátní Jad Vašem ….

 23. 22 PeS
  neměj chlapče péči. My si to nějak přeberem.

 24. Skutečně si vystačejí. Není někde ještě jeden Šumavák?

 25. No – vystačíme sami – ono to nějakou dobu nefungovalo, tak holt trvá, než zdejší najdou, že to zas funguje.
  Jistě to není tak, že by všichni se zatajeným dechem sledovali hlubokou diskusi Zpátečníka se skimicem …

 26. 25 – Jak špatná? – Nejenže soused, kterého jsem ostatně nikdy nezahlédl, je po smrti (zatímco dnes po těch letech a se svým diabetem by nejspíš byl po smrti také), ale že Hervé (a pořád tu je možnost, že jde o mého příbuzného) spolu se stovkami a tisíci jemu podobných zasvětil své úsilí (a své – nemalé – síly) destrukci celé jedné civilizace, asi nikoliv náhodou zrovna té naší. Neblahý osud orthosouseda jej k tomu spíš dále povzbudil, jakkoliv jen nepřímo.

  Za první republiky by Hervé místo buňky v betonu bydlel se svým povoláním někde v domečku s malinkou zahrádkou – třeba Zahradní Město, Spořilov, možná nahoře Braník nebo i Ořechovka –, nic z popsaného by se nestalo, a k výšeuvedené destrukci by nebyl směřoval, aniž by tím jeho sklon páchat dobro byl jakkoliv dotčen. V prostředí panelových sídlišť nutno být ohledně Dobra dvojnásob — co říkám dvojnásob, desetinásobně! — obezřetnější.

  Neudělal evidentně nic pro to, aby (…) – To už je Vaše dedukce, skimici, ale nevím, nakolik oprávněná. Jak říkám, svět není lineární. Něco možná udělal, nic bylo (v důsledku nelinearity) až tím výsledkem.

 27. 30 Zpátečníku
  Vy ohrnujete nos nad paneláky (viz buňka v betonu)?
  Nic proti tomu. Já ostatně taky. Hlavně kvůli tomu, že jsem v paneláku několikrát v životě na krátko pobýval. Rok třeba kolej na Jižáku, potom několikrát během zahraničních pobytů …
  Doufám, že mě to ale nezměnilo k horšímu. Naopak jsem si uvědomil, že musím přidat aby se mi to moc často nestávalo.

 28. Řešemí imaginárních problémú kdesi daleko je méně náročné mež řešení konkréi
  tních problémů bližších. K tomu účelu lze vytvožit ideový komplex přinášející vušší míru vnitřního uspokojení, kterým je posilován, což vede k úsilí imaginární problémy vytvářet.

 29. 31 — musím přidat — To by ale Hervé musel profesi změnit radikálně. Což by sice mohl (viz kariéry jeho kamarádů), ale osobně bych si toho příliš necenil, zatímco k jeho povolání — i k jeho výsledkům — mám upřímný respekt. (Anebo se odstěhovat z Prahy.)

  Podívejte se třeba, jak pěkně vypadá taková TeXovská sazba od Bohouše B…

 30. 27 – quivisi – až tu alternativu najdeš, dej vědět…..
  (ale ne sem, mohlo by to rušit nějaký kruhy…)

 31. 32 – Nojo, Schumachere, jenže to (stejnou měrou jako teď) platilo vždycky, zatímco páchané Dobro se v různých dobách kvalitativně lišilo. Zde Ti tedy zbývá prostor k dalším analýzám a úvahám.

  Mimoto, podíváš-li se na sebe, místo fyzické výměny displaye bys taky mohl nastudovat příslušné katalogové listy, výkresy a přinejhorším fotografie útrob notebooků, celou operaci provést virtuálně, a až do nejbarvitějších detailů ji popsat na svém blogu. Mohl bys tam přidat nádhernou 3D animaci, vygenerovanou příslušnými (dnes běžnými) renderovacími nástroji! A přesto to neděláš, místo toho postupuješ daleko nudnější cestou. Proč?

 32. 34 aaaa, Šimon též našel,
  dobrý večer Šimone kleine, podnikl jsem tento týden dekontaminaci od moravských vín, ale zůstal jsem u bratrů Slovanů.
  Takže třeba – jižně v Bosně
  * červená Blatina z Mostaru ročník 2016 je nedostižná
  * červená Blatina Komlin od Ivaniš Barrique ročník 2015 je dechberoucí
  A pár kartonů je ještě někde v autě.

  Pokud byste měl s moravskou kyselinkou problém (vředovatí to žaludeční sliznici), ozvěte se, tyto fláděry jsou léčivé.

 33. Dam bych se rád zeptal:
  Co přesně znamená „příležitost spadlá do klína“ ? Není to nebezpečné? Může to být VELIKÁ příležitost. V každém případě bych doporučil metoo kameru a právníka. To přece nejde aby něco do klína spadlo nedokumentovaně. Nikdy jedna neví, kdy to z toho klína bude vhodné výhodně vytáhnout. Ten americký soudce, z kterého se vyklubal uplakaný měkkýš Dubčekovského typu by mohl vyprávět ..

  Atraktivní Jasmině Alagič tak spadla do klína příležitost moderovat přímé přenosy pěvecké soutěže Česko Slovenské SuperStar 2018 po boku zkušeného českého kolegy Leoše Mareše.
  http://celebwiki.blesk.cz/osobnost/5623/jasmina-alagic-moderatorka/

 34. 38 Hmm,
  mně to po pár řádcích končí:

  „Na to se Týdeník Echo ptal první dámy maďarské pravice, historičky Márie Schmidtové.“

  Nemůžete nám to Zpátečníku alespoň heslovitě přiblížit?

 35. 2 Zpátečník ad 24 – hele, jeden velmi známej teoretickej fyzik se takhle předváděl před studentama, vzal do ruky křídu a pravil, že v teoretické fyzice si může zadefinovat takové počáteční podmínky, že když tu křídu pustí, tak ta zůstane viset na místě ve vzduchu… Což jsem mu odsouhlasil, leč opatrně jsem se otázal, k čemu mu takovej výpočet bude? Když jednoduchý experiment (či pouhá demonstrace) potvrdí, že je to naprostá blbost… Musel připustit, že takto zadefinované počáteční podmínky jsou na 4 věci – na nic, na hovno, navíc a ještě přebytečně!

 36. 2 Schumi ad 32 – jo jo… Ne nadarmo je staré čínské přísloví – než se vydáš spasit svět, obejdi třikrát vlastní dům…

 37. 2 skimic ad 37 – za mejch studentskejch let se říkávalo, že nejlepší antikoncepce je „pustit si magneťák na plný koule“!

 38. PeS
  .O.T sleduješ mmch dění ohledně SI jednotek? Redefinice. Hlasování má být někdy příští týden.
  Kdybyste se dohodli, že ten bazmek z platiny a iridia už nepotřebujete, tak ho prosím nevyhazujte. Někam si to dám do kvelbu. Odnesu si to případně v kapse. O moc víc než kilo to vážit nebude a jeden nikdy neví kdy se to může v dílně k něčemu hodit.

 39. Ostatně – když Gondík tancuje quick step na melodii Kaťuša, stopa pravděpodobných trajektorií v Hilbertově prostoru značně ztučněla …

 40. 45 skimici, platina se mi také jeví jako užitečnější než v bankovním sejfu. Feynman vzpomíná, že v laboratoři jako dveřní zarážku používali kus zlata, který jim zbyl po nějakém experimentu. Také tam měli plutoniovou postříbřenou kouli, na dotekod rozpadu vlažnou. To už bych viděl drobet o hubu. Tehdy se zářením moc štráchy nedělali. Akorát Slotinovi se to drobet vymklo z rukou, ale moc dlouho se netrápil.

 41. Tak … Za prvé se omlouvám, že jsem se odmlčel. Došla mi data …
  Nebudu pátrat po číslech příspěvků, bylo by to moc práce. Každý pochopí, ke komu se obracím i bez jména. Jedno uvedu;
  Shumacher: ano, já to jako právní laik tak chápal. “ A preto som akýsi zmeťený …“
  OT Já to vím … Jsem schopen zabít. Psal jsem o psychologicko-psychyatrickem vyšetření. Kdysi, v 90tém, si stanovovaly okresy pro zbrojní průkaz vlastní podminky. … Zkráceně; psychyatr mi přečetl, co o mně napsala psycholožka. … vysokou agresivitu zvládá svým superiorním intelektem … Psychiatr z toho byl nesvůj. Klidně to rozeberu, ale ne teď. Až když jsem mu řekl, že jsem měl tzv. hromadný zbrojní průkaz, za komunistů a že jsem „trenér“ atd. tak řek: půl hodiny se tady bavíme a to nejdůležitější jste mi neřekl. A dal mi razítko. Když jsem to dokázal 20 let bez průšvihu, proč ne?
  Ta psycholožka zároveň spletla i ne. Pokud budu mít dost času si to rozmyslet, tak se „ztratím“. Když převládne agresivita, tak bude spousta mrtvých … A umím to …
  Rozdíl ke střelcům (vynecháván Mistra sportu Zdendu Syrovatka.)
  Stříleli jsme spolu na střelnici. Tvrdili, ze jsme sašci, když se trefujeme do „8“čky. Tak jsme si dali závod. Ale ne na 5km ale na 500m. Ti ubožáci se netsrefili do terče. Ano. „Střelec“ je mi schopen na 100m ustřelit špičku nosu. Když bude mít x min. na míření. Já mu ustřelím nos při tepu 180 … A tychlostřelbu, součást mod. pětiboje z pistole, jsem si vyzkoušel. Nejsem tak přesný jako střelci. Zato to umím rychle a ve „vzrušení“. Zvýšená tep. frekvence mi nevadí ..

 42. 48 Schumi
  teď jsem pochopil, žes nikdy nenavštívil PeSa v jeho kumbálu.

 43. Jednotky…den sto hodin, hodina sto minut minuta sto vteřin. Pí deset plus švindlkoeficient. Kruh sto stupňů. Rok deset měsíců, měsíc sto dní. Ach ano, den, noc… když si lidi zvykli na na letní čas, zvyknou si u na tohle. Od čeho jsou počítače a chytré hodinky… Úžasné obchodní příležitosti….Proč se nechat buzerovat přírodou… Centrálně nařídit, implementovat, dodržovat. Jinak sankce a sebrat dotace. Zbylých víc než šest miliard zaostalého světa se bude muset přizpůsobit. Pokrok…

 44. Tak vlastně přemýšlím, co jsem si z PeSova kabinetu kromě úžasných zážitků kdy tam zrovna něco v peci rožnil odnesl.
  A teď opravdu bez veškeré legrace, PeSův povel: „umej si ruce“ je tou nejlepší radou, které se mi dostalo od jakéhokoliv externisty (říkala mi to ostatně odjakživa máma).

 45. To Zpátečník. Jste spokojen? Tolik pozornosti jako teď vám se mi snad nikdy nedostalo. No a teď vás územním. Já bych si toho ani nevšiml. Na rozdíl od toho, když si nevšiml Skimic. To nic. Jak mi někdo připomene Francouze, tak mám chuť střílet. 🙂

 46. 50 skimici, byl, taky si potěžkal… Závaží do letadel, kýlů plachetnic, jádro průbojného střeliva… Kdybych si měl vybrat například mezi exkurzí parlamentu se setkáním s jeho předsedou, předsedou vlády a s prezidentem, a exkurzí pesova kutlochu, volím kutloch. Podobně kdybych si měl bybrat například mezi audiencí u britské královny a exkurzí v Cernu, volím Cern. Akorát tu první možnost bych musel zatlouct před manželkou.

 47. 52 skimici, umytí rukou, ano. Doporučují i Pilát, Dzeržinkij….
  Ostatně, právník a čisté ruce…

 48. 54 Schumi
  tak zde já bych opravdu váhal.
  Ne jestli bych šel do CERNu nebo ke královně. To je snad jasné. Ke královně. Váhal bych z toho důvodu, že si ze mě děláš arš. A to musí mít důvod. Takže bych šel k té královně a zároveň bych si Tě perlustroval abych pochopil hloubku Tvé inference.

 49. 49 Vlasto, ano, pro přežití rozhodují praktické schopnosti v polních podmínkách. Problém je v tom, že když se stane malér, posuzují teoretici v salonních podmínkách.
  Vysoká míra agresivity kompenzovaná vysokým intelektem, ano, to je vhodná kombinace pro přežití. Akorát nesmíš zblbnout.

 50. 57 skimici, jistěže bych neodmítl,kdybych byl moc přemlouván, vidět neveřejné prostory Buckinghamu by bylo zajímavé. Jenže kdyby šlo o možnost volby a tu štrapáci… poslal bych manželku, kdyby to šlo.

 51. 53 — To je myslím pouhá náhoda, Vlasto, způsobená tím, že v kritické době zde byli přítomni jen skimic a já.

  — — —

  Než popřeji dobré noci, dovolím si sem vložit odkaz na článek, který mi dnes přišel e-mailem: https://echo24.cz/a/SjuLk/zachrani-nas-zapas-s-elitami#disqusAnchor

  Podnětné, místy trochu nejasně formulované a pro mé primitivní vnímání poněkud nesrozumitelné. Souhlasím s thesí, že nebýt zástupů 3i, valících se v sevřených šicích Balkánem a Maďarskem, bylo by žábu možno pokojně vařit dál. (Koneckonců jsem ji sem před časem sám napsal také.) Na druhou stranu jsou elity a elity, což v článku není rozlišeno dostatečně. Vedle toho není zmíněn (můj evergreen, totiž) účinek zvýšené produktivity technologií, který v důsledcích znamená, že produktivní může naopak zůstat jen malá část obyvatel; ostatní poté svojí aktivitou (ne-li již samotnou přítomností) systému začasté nevyhnutelně škodí.

  Vcelku mám tudíž dojem, že mohu dál setrvat u svého axiomu zkurvenosti (o řadu let staršího, než problémy vyjmenované Frankem). Ten ostatně naznačuje, že podstata maléru může být hlouběji, a možnosti jeho řešení vzdálenější.

 52. To Skimic. Všiml jste si všeho. Jak to mám říct, aniž by někdo měl ten pocit, že vám lezu do zadku. Jak to říct, že všech lidí, kteří zde diskutují si vážím i kdybych s nimi nesouhlasil? Ale, možná se pletu, Zpátečník si stěžoval, že mu není venovana6 dostatečná pozornost. Já byl na něho protivný. Dnes se mu dostalo pozornosti Skimice. Tedy jednoho z „elite“. Mě štvalo, když si Zpátečník stěžoval. Vy jste dnes t něho udělal jedničku. V pořádku. Konečně pochopil, že, momo pana domácího, tady nikdo nemá výsadní postavení? Že musí zaujmout? Že průpovídka – zabiju svoje děti, je průpovídka, protože existuje jedna, jediná, skupina lidí, které bych ve skutečnosti nikdy nezabil? To jsou moje děti. To ovšem neznamená, že když něco neprovedou, tak že nemohou dostat „větrník“ …

 53. 61 — Zpátečník si stěžoval, že mu není venovana6 dostatečná pozornost. — To myslím bylo nedorozumění už tehdy, Vlasto. Jistě jsem si nestěžoval, že není věnována pozornost mně osobně, jen jsem konstatoval (http://sumavak.blokuje.cz/istanbulska-umluva-hybe-cr#comment-267871), že moje názory jsou marginální, ignorované, a z hlediska vývoje situace tudíž neutrální. O něco později (http://sumavak.blokuje.cz/istanbulska-umluva-hybe-cr#comment-267902) jsem pak naznačil určité mírné roztrpčení z toho, že diskuse k nim byla — nikoliv poprvé — z největší části dokonale mimoběžná. (Tak asi z 95 %, odhadoval bych. Je to ovšem i moje chyba, neb jsem jí byl účasten.)

  Přeji dobrou noc.

 54. Zpátečníku, ještě jsem to stihnul … Mě šlo opravdu jenom o to, že každý z nás, včetně např. Skimice, si prostě pozornost musí zasloužit.
  Proto občas používám expresivních výrazů. Pavel Kořenský přeci musel veded6, ze6 svoje dítě nezabiji. Že mám obranu aby se nedostaly ke zbraním. Odpověděl jasně …
  Zatím …

 55. Dávám si panáka single malt na Honzu Petránka. Novináři jako on se už asi neroděj. Když jsem před 50 lety zčínal byl kedním z mách vzorů. Poznal jsem ho až v 68 roce, jeho dřívější politické peripetie neznám a vlastně mne ani nezajímají. Pro vždy byl a zůstane vzorem novinářské poctivosti R.I.P Honzíku.

 56. Dušane dobré ráno (tady)
  Tak to je další z věcí co Ti závidám, žes měl šanci potkat se s ním osobně. Jan Petránek byl pro mě etalonem dobré novinařiny. Vždy jsem ho dával do protikladu k ostatním, a velmi často ke Zdeňkovi Velíškovi, který bývá omlouván argumentem že je blbej protože je už starej.
  Tak to není. Jan Petránek měl sice požehnaný věk, ale přesto jeho pohled byl vždy jasný a svěží. Byla to radost cokoliv od něj číst či ho slyšet v těch čím dál vzácnějších okamžicích v radiu naživo. Jak jistě víš, s jeho názory tam poslední dobou zván nebyl.
  Komunisti tehdejší i dnešní ho nesnášeli.

 57. Na svatého Martina, pláče husí rodina.
  No jak by ne. Martin, Martinus, od Mars, je známý tvrďák, hus terminátor.
  Tak až se vyspíš, vše nehlepší.

 58. Dobré ráno vespolek,

  no je vidět, kdo nezimuje zahrádku či negruntuje barák 🙂
  Povídání je moc hezké (Zpátečníku, díky), a ano, takových lidí jako Hervé je asi hodně. Upřímně – pokud bych nevídala nějakého souseda delší dobu, asi bych měla za to, že někam odcestoval – pracovně, k dětem… – nebo je nemocný a ve špitále. Ovšem k adopci černouška by mne to nijak nepodnítilo… nemám k tomu sklony.
  Včera měla celkem solidní zážitek moje dcera – škola jim zprostředkovala účast na charitativní akci „Potravinová banka“, takže se spolužáky v nákupním centru rozdávali letáčky, vysvětlovali lidem o co jde, a přijímali nakoupené potaviny. Nabitá zážitky, jak i zakaboněného člověka přiměla k úsměvu i ochotě koupit aspoň pytlík rýže; nevím proč, ale na začátek svého drmolení vždy říkala, že jde o pomoc potřebným v jihočeském kraji a ne nelegálním migrantům 🙂 Schopna hovoru ve staccatu měla největší skóre dárců… Odmítnul jí málokdo, na rozdíl od jiných spolužáků. Dcera byla naprosto „hin“ z toho, že třeba přišla paní se třemi taškami nákupu, z toho jednu plnou darovala sbírce… a bylo jich hodně, takže tak nějak získala naději ve zdejší obyvatele. Bohužel, v poslední době se její vrstevníci „cool-in“ují do polohy světaznalých negativistických póz, pohrdajících vším, i životem (takže začínají čvaňhat cigarety, šíšu i marihuanu, a zalévat alkoholem – co víc si v šestnácti přát, že). Tak jí to zvedlo náladu, že jsou i pozitivní lidi.
  Ale černouška fakt adoptovat nechce.

  No a jsem ráda, že se bílý kůň nedostavil, na zahrádce jsem ještě všechno nestihla, nicméně přeji vše nejlepší a dobrou pečínku 🙂
  A tohle si dovoluji překopírovat, od soupěvkyně z našeho ženského sboru:

  Svatomartinská

  Špalda došla
  Husa pošla
  A já se tak těšila
  I okna jsem umyla

  Za tu snahu
  Oběd v tahu
  Nedočkám se Martina
  Starou husu proklínám

  Šachy s koněm
  Co prý po něm
  Roztrhne se peřina
  Hřála mého Martina!

  Martin stůně
  Husí vůně
  Zaplavila vesnici
  My si dáme slepici

 59. Dobré dopoledne,

  Tak u nás slepice nebude, paní, u který jsou zakoupila hus, evidentně špalda nedošla. 🙂 a u nás husa bude. Teda, spíš kus husy, koupila jsem jen stehno a kousek prsou. Jsme na to v podstatě dva, já a synek, muž „mastný ptáky“ nemusí a dcera je vegetariánka a stejně je celý víkend někde pryč, ale neodolala jsem. Tím spíš, že za týden bude holka doma, tak to vidím na kapustový karbanátky.

  no a ani já jsem nezazimovala zahrádku a negruntovala barák, včera jsme si se synkem udělali výlet za chotěm, který o sobotě týrá studenty v severočeské metropoli, nechali jsme se vzít v polední pauze na oběd pak jsme se šli podívat do batanické zahrady a zaplavat si.
  No a pak jsme sebrali našeho tatínka a jeli jsme domů, což bylo na palici, protože mi furt kecal do řízení, hlavně mně nabádal, anych nespěchala a prý „hlavně v klidu“. Já v klidu byla, znervózňoval mně akorát on. 🙂

  Pro případ, že byste se někdy ocitli v Liberci a chtěli si zaplavat, doporučuju vřele místní plavečák, neb má luxusní služby za lidové ceny. Neplést s Aquaparkem v centru Babylon, kde ceny jsou podstatně vyšší a pokud vám nejde o načančaný kulisy a barevný světýlka, tak vlastně tam o moc víc nenajdete.

 60. Švára Hervé je dobrej. Obávám se jen, že někteří moji sluníčkoví známí a kolegové by takového člověka obdivovali a brali si ho za vzor a to hlavně v tom adoptování černoušků….

 61. U nás husa nezazpívá,
  dcera chtěla lasagne – takže jsme je podle receptu z internetu spáchaly společně. Teď je to v troubě, tak jsem zvědavá, jestli k obědu nebude jen kulajda 🙂

  Jo, Babiš sice nebude s SPD ani mluvit, ale jak zjistil, odkud vítr fouká, je najednou proti imigrantům (bacha, tvrdí pořád „ilegálním“ a ten pakt OSN to měl všechno legalizovat…) a sebral jim rétoriku.
  Hyn sa hukáže…

 62. 68 Marzurko, ve stolici část náctiletých už marjána a ostatní drogy netáhnou. Přesouvá se to do výššího věku, jak včerejší mladí stárnou. Co se v mládí naučíš… Venkov je o kousek pozadu. Co se tam rozšíří, v centru už bývá na ústupu. Promítá se i sociální diferenciace.

  Nákupy pro potravinovou banku jsou dobročinnou blbostí. Chodit po obchodech a nakupovat za maloobchodní ceny. Za ceny s marží a DPH nakupovat pro erár…. Někam nosit. Tam se to třídí, uskladňuje. To je drahá „pomoc“. Na peníze i čas. Obchodníci vydělají, erár dostane dph, dobroserové si naleští ega…
  O co výhodněji a víc by se za stejné peníze pořídilo při nákupu ve velkém, po paletách, vagónech. Ovšem na tom by nevydělal dobročinný byznys s chudobou. Spolky „Sypejte ptáčkům“…
  Ve škole to těm mladejm nevysvětlí. Ani doma. Jsou rádi, že se věnují „lidumilné činnosti“ místo aby za stodolou hulili marjáu nebo si do žíly pumpovali něco tvrdého.

 63. Schumi,
  všechno postupně, i charitě se musí člověk učit. Dcera ještě moc nepobírá DPH a marže – pro ni byl zážitek vidět, že lidi nasupeně neprosvištěli kolem, ale podělili se… Je dost řečí okolo, jací jsou Češi špatní a lakomci a já nevím co ještě.
  IMHO se s penízkama lidi loučí hůře – taky nevidí, co se za to nakoupí. Takže, je pro ně přijatelnější dát pár pytlíků špaget nebo čeho.
  Pořád lepší, než aby v sobotu seděla ve škole a poslouchala kecy Člověka v tísni o tom, jak musíme posílat potraviny do Afriky. K drogám všeho druhu má naštěstí odpor, ale taky by mohla den pročučet do mobilu, PC…nebo donucena k pomáhání na zahradě by měla patřičný škleb. Dneska se rozhodla učit vařit (lasagne byly poživatelné), a na zahrádku půjde pomoct dobrovolně, neboť o tom to je 🙂

 64. Koukám na slávu v Londýně…v Paříži…
  Na Seznamu, že v Paříži nahá aktivistka. Ale že tam je Trump, Putin…
  Dtto ČT. Moravec s kytkou… Ale že by místo toho dali prostřihy přímých přenosů…
  Tady pomalu v každé vsi pomníček padlým. No a ?…
  Ach jo.

 65. Tak polonahá baba je zajímavější, než Putin a Trump. Možná, kdyby se taky svlíkli do půl těla…..

 66. (75) ČT 24 už asi hodinu živě čeká, až Trump vystoupí na vojenském hřbitově. Aktivistkou to neprostřihli. 😛

 67. Zdravím od číše martinského vína.
  Martinům vše nejlepší.
  Stoleté výročí konce I.SW v naší vísce připomenuto položením věnce a zapálením svíček u památníku padlých v obou velkých válkách minulého století.

 68. 78 U nás byla ještě noha, jedno dítě to jí a to, které to nejí, nebylo doma. Kdes ji koupil? Sehnat jen kus husy bývá problém.
  A taky vše nejlepší všem Martinům.

 69. V Praze měli být uctěni padlí v půl druhé zvony a sirénami, ale nic nebylo slyšet. Tak nevím, jetsli v rozhlase kecali nebo to prostě k nám za kopec nedolehlo.

 70. Jo a včera jsme zjistili, že jetsli nás někdo tahá na východ, je to Tom Cruise. 😀 Udělat z Hradčan Kreml a běhat po nich v ruský uniformě, na to teda nemá ani Zeman.

 71. No jo. Sto let. Stejně je to zvláštní. Samozřejmě to k tomu spělo, ale když jsem v úterý v Sarajevu přecházel ten Latinský most ve městě mezi horami daleko od všeho, měl jsem pocit dokonalé absurdity při představě, že zde jeden peachus odpravil peachuse druhého, shodou okolností představitele okupační mocnosti a už to frčelo.
  Žofka byla collateral damage. Její jediné (nikoliv snad polehčující) provinění spočívalo v tom, že si toho mamlasa vzala. Ale takové už ženy jsou.
  Nikdy jsem netušil proč se Sarajevo jmenuje Sarajevo. Zní to jako něco, co Silberstein daroval své Sáře.
  Nicméně nemaj v tom prsty židi ale osmani. Je to z Bosna Saraj. Palác.

 72. Palác je SERAI. To by se to muselo jmenovta SERAJEHO.

 73. Kecám, nějak jsem to poletl. Záleží to na výslovnosti v různých turecko-perských jazycích.

 74. Quivis
  mate Tě taky němčina viď 🙂
  Die Entführung aus dem Serail (Únos ze serailu).
  nebo
  Durch das Land der Skipetaren (Zemí Škipetarů)
  S gustem tím nadzvihávám Škipetary, tedy Albánce. Albánie je ale po jejich spíše Škipérie, nikoliv Škipetarije a když zmíním u vás, tedy u Škipetarů jejich ruce podvědomě uchopují na sucho nůž 🙂

 75. Dobré zas ráno… 2 skimic ad 45 – mám na toto téma část přednášky pro U3V… Veličiny, jednotky, atd., jejich vývoj a proces měření… Škoda, že si to už neposlechne Bohouš. Ten se na to moc těšil a ten koncept celého kurzu jsem takhle dělal hlavně kvůli němu…

 76. 89 -PeSi
  Jestli ti to vydrží a hlavně stabilita meho pŕedkremačního stavu, tak ti tam napřesrok budu chodit.
  Dosud mi to kolidovalo s jiným kursem na ČVUT a pak s jednou operabilni lapálií……

 77. Fujtajbl poránu,
  Podblanicko hlásí zataženo nízkou inverzní oblačností, 8° Celaskona nad nulou, bezvětří.
  Ve čtvrtek jsem dal v klubu SONO koncert kapely Progress 2 v Brně. Už je tomu padesát let, co hrajou. Přijel i zakládající člen kapely basák Emanuel Sideridis z Řecka, bylo fajn, že jsem ho viděl. Koncert byl komorní, cca pro 300 lidí, vesměs gerontů a gerontic. Kotel, čítající cca padesát lidí, jsem tipoval na nějakých 3.000 let věku. K poslouchání už ty hlasy vesměs nejsou, léta dřiny a odříkání, konzumace iontových nápojů a dalších pochutin prostě zanechá stopy. Ale hraní jim pořád jde, to jo. Jsem rád, že jsem je viděl ještě jednou živé. Na to, že je těm dědkům (kromě šedesátiletého mladého zobáka Romana Dragouna) kolem sedmdesáti, klobouk dolů. Já kdybych měl stát na jevišti a mlátit do nějakého hudebního nástroje, tak by mi za chvíli asi upadlo tělo – oni tam poskakovali dvě hodiny. Když si vezmete, že Zdeněk Kluka (bicí) je jenom o tři roky mladší než Miloš Zeman (klavírista) 😀
  Bylo to moc fajn dřepět se skleničkou gin & tonic ve vyklimatizovaném klubu a nechat si přebíhat zimomriavky po zádech u věcí z Třetí knihy džunglí, či z Dialogu s vesmírem. Kurwa, to to uteklo… vždyť to bylo nedávno, skoro včera.

 78. Ad Serai – jako dítě hltající cestopisy jsem si vždycky říkal, že karavaseráj musí být dost nechutné místo.

 79. 91 ptakopysku, jo, to to letí. „Dialog s vesmírem“ mám. Povedená hudba a texty.

 80. Probůh, to je vůl, volaly matky a tiskly k ňadrům svá nemluvňata!

  “ Jestli chceme nezávislá média, musíme je zaplatit,“ prohlásil ministr Staněk.“
  Ten, kdo platí, tomu se slouží!

  Musíme mít v mediích lidi jako byl Petránek, Weiner a další.

 81. Dobré dopoledne,

  No jo, musíme, musíme, ale kde je vzít?
  MYslím, že tržní pricip „až je budeme potřebovat, tak si je koupíme “ v tomto případě nefunguje.

 82. 95 Aby to tak bylo, musí to schválit parlament. To je demokracie. Co si lidi zvolí, to dostávají. Chápu, že to co v reklamě vypadá pěkně, v reálu mohou být, a v různé míře také jsou, naleštěné prdy či přímo sračky. Neměly by být, ale jsou. Nebyly by, kdyby lidi se poučili a znovu a znovu se nepřesvědčovali, že se spálí, když sáhnou na rozpálenou plotnu. Jenže jsou líní myslet a dohodnout se mezi sebou. Tak jich většinu dostanou naháněči tak jako vlci si vyberou ze stáda, které se nebrání, třebaže by se ubránilo. Tak je to v přírodě zařízeno, aby vlci byli z něčeho živi. Kdyby nebylo hloupých, chytří by se neuživili. V různých různě rozvinutých společenstvích s různou kulturou, různou měrou anonymity je to různé.

 83. Ale co zcela jistě nepotřebujeme. je vůl za ministra kultury. A že se jich tam vystřídalo….

 84. 98 quivisi, to je největší omyl, „musíme mít v médiích lidi jako…“. To je zastaralý koncept. Protože ne mít v médiích lidi, ale ani ne sami být v médiích, ale být médii.
  Za deset let jsem odvykl potřebě o sedmé večerní usednout před bednu a naslouchat mluvící hlavě. Potřebnost vhodně orientovaných trychtýřových médií, televize, rozhlasu, zpravodajské sekce na internetovém portálu příkladmo Seznamosračky a Novinkosračky, protože ve skutečnosti nejde o svobodu, ale o vhodnou ideovou orientaci, mám za žádoucí aby vhodně vedenou propagandou působila na většinu tak, aby konala jak třeba. Například přimět je aby hajzlbudku neměli blízko studny. Dát jim přednášku o bakteriích se nemusí setkat s pochopením a respektem. Může vést i k tomu, že mě poženou kamením. Kdežto když s pochopením jejich myšlenkového světa vyložím, že jejich choroby způsobují zlí skřeti latríňáci, a že proto je třeba je od chalupy udržet co nejdál, tak se mi podaří je přesvědčit, že hajzlbudku přemístí daleko od studny. Přestanou chořet a odvděčí se buchtami, tvarohem, vejci, drůbeží. A v okolí posílí můj věhlas a prestiž, s výrazným multiplikačním efektem. Kdežto výsledkem hlubokomyslného vědeckého výkladu by bylo, že sám bych se musel kurýrovat a byl bych za podivína a blázna a třel bídu.

  Proto ona „jezuitská“ pravda Bábi Zlopočasné. K tomu abychom docílili stejného výsledku jako způsobem, že lidem řekneme pravdu, oni ji zpracují kritickým rozumem a podle toho jednají, můžeme snáze dosáhnout téhož výsledku jiným způsobem, rychleji, snáze a i u většiny, těch, kteří nevládnou kritickým rozumem. Každému je nutno dát takové informace, které ho pohnou žádoucím směrem. Bylo by ideální, kdyby byly pravdivé a úplné, a kdyby adresát vládl kritickým rozumem a potřebnou vůlí. Jenže to je ideální stav. Protože takový ideální stav není, je vhodné tomu přizpůsobit prostředky. Třebaže v míře nanejvýš nutné. Je velkým uměním znát tuto míru a podle toho jednat.

  Volání po svobodných médiích? Často za tím je nespokojenost s tím, že referují a ovlivňují jinak než je v našem zájmu, než si přejeme. Protože jak mnoho protestujeme, manipulují-li či dokonce lžou v náš prospěch?

 85. No ale ten odstaveček „Za deset let …“je IMHO právě dokladem !mít tam správné lidi,
  „nespokojenost s tím, že referují a ovlivňují jinak než je v našem zájmu, “ já bych řfkl, nespokojenost, protože cítíme v referování nepravdivost.

 86. Mám takový čerstvý případ. Telefonoval mi bývalý kolega, nyní v důchodu, abych mu poradil soudního znalce. Protože není spokojený s autem, které na jaře koupil. Že strašně řve. A že prodejce neuznal reklamaci, protože auto je v pořádku. Potřebuje znalce, aby zpracoval posudek, že je vadné. Pak prý že by si auto vzali a vrátili mu peníze aniž by tratil. Udělal jsem tu chybu, že jsem se ho snažil vyzpovídat, jak se závada projevuje. Třebaže vím, že technicky je největším ignorantem, kterého znám. Nejen technicky. Nebyl schopný minutu naslouchat, nechat si vysvětlit aby odpověděl na jednoduché otázky, bych se dopídil v čem může být a jestli vůbec technický problém pro posouzení znalcem. Pořád mi skákal do řeči, že ho to nezajímá, a že mu prodali šunt, a že to řve. A že jediné co chce je soudní znalec s kulatým razítkem. Když jsem mu dal kontakt na soudního znalce, který je mimo jiné specialistou motorářem, domáhal se toho, že musí mít kulaté razítko. To už jsme zvýšil hlas a připomněl, že od počátku je řeč o soudním znalci. On na to, co když razítko třeba už nemá. Opět jsem zvýšil hlas, že řeč je o kategorii soudní znalec. A proč hned potřebuje soudního znalce, jestli by nestačil někdo s potřebnými technickými znalostmi aby auto prohlédl a vyzkoušel. On na to, že na to potřebuje právě toho znalce a že řekne, že to je v pořádku, nebo že ne a udělá ten posudek. A proč mu nechci pomoci, a že jsem na hovno kamarád. Tak jsem mu vysvětlil, že tohle má dvě fáze, napřed čistě technické posouzení, a teprve podle výsledku znalecké zkoumání. Protože znalecký posudek není levný. On na to, že to nechápu, protože právě na to potřebuje znalce. Že motor řve říká i jeho přítelkyně a nějaký servisák, ke kterému jezdil s předešlým autem. Že zpočátku to tak neřvalo, nebo si toho začal všímat postupně. Ještě jednou jsem se snažil z něj vydolovat odpověď v jakém režimu, v jakých otáčkách to řve, a odkud to řve. Výfuk, motor, rezonance při nějakých otáčkách…, na kolik to točí, jaké má maximální… On na to, že to má pět rychlostí, že není technik, že prostě jak to vytočí, že to strašně řve, a že zkoumat to nebude. Ještě jsem se snažil s ním domluvit kdy by s autem přijel, abych se sám přesvědčil jestli je to normální nebo ne a pro ten případ bychom probrali další postup. Marná snaha, zas spustil svojí etudu. Nakonec jsem nevydržel a hovor uprostřed jeho lamentací skončil. Dostal jsem velmi dotčenou esemesku. A že jezdí padesát let a že na rozdíl ode mě má spoustu najetého. To jsem uznal, třebaže se mi doposud nepodařilo otočit auto přes střechu, což v jeho případě byl důvod pořízení nového.

  Auto je Renault Megane, loňský model, benzín obsah kolem do třinácti set, asi sto patnáct koní, turbo. Před tím měl diesel…no ano, ty otáčky.

  Jsem zvědavý jak uspěje se znalcem. Přesně tohle je případ, že jsem udělal typickou chybu, že jsem požadoval spolupráci potřebující nepatrně trpělivosti a elementárního duševního úsilí. Jenže to bylo až moc. Až pozdě jsem si vzpomněl na Bábi Zlopočasnou.

 87. A že na nějakých fórech na netu o tom autu nic hledat nebude. Od toho že není.
  Takový ignorant dispraktik by nasral by i ducha z lampy. Přitom možná řešení jsou jednoduchá i pro technického ignoranta, třeba konzultovat v záručním či autorizovaném servisu, je Renault klub.

 88. 102. neznám schumi, proč se ptáš?

  Moje kamarádka věří, že nezávislej je Respekt. Když jsme tuto její víru zpochybnila, vypadala dost rozhozeně a ptala se mně, podle čeho si teda máme vytvářet názory.

  Nějak jí vypadly z paměti doby, kdy jsme si uměli vytvářet názory a tisk jsme k tomu nepotřebovali, protože všichni věděli, že v novinách lze věřit s jistou mírou pravděpodobnosti jen výsledkům fotbalu a předpovědi počasí…..

 89. 106 – možná ses měl zeptat, schumi, kolegy, zda chce řešit problém s autem nebo se s někým pohádat, aby si vykompenzoval frustraci z blbýho kšeftu a pocitu, že byl napálen. 😀

  Ale jestli jezdí padesát let, tak už má sedmdesátku za vratama. Takže mu můžou sebrat papíry dřív, než soudní znalec napíše posudek. Zvlášť jestli se bude dohadovat podobným způsobem s doktorem, že je ještě jura a řízení přece zvládne.

  To bysme měli sníženou schopnost sebeovládání, sníženou odolnost na stres, sklon k chlerickým výbuchům a zkratovému jednání…. 😀

 90. Schumi,
  ad média – ať si klidně fabulují, ale nedělají ze mne vola, aspoň ne tak okatě. Je mi jedno, jestli si někdo za své dělá PR tomu či onomu – ale pokud to musím nedobrovolně sponzorovat, tak bych ráda viděla aspoň snahu o objektivnost.

  ad kamarád dispraktik – tak nějak mi to připomíná mého manžela 😀 Akorát že on není zas až tak dis, jen to občas hraje v doufání toho, že se nebudu hádat a problém vyřeším… nebo naopak proto, že se potřebuje pohádat. Dík za připomínku Bábi Zlopočasné; já to zvládám i díky četbě pana Kondelíka.

 91. Schumi,
  nebydlí ten tvůj známý tady u nás na Podblanicku? Máme tu jednoho pána, který zná pouze rychlost trojku a zpátečku. Na trojku se rozjíždí a jezdí, na zpátečku couvá. Při rychlostech pod čtyřicet a nad šedesát mu to dost řve 😀 Při rozjezdu je kromě řevu ještě jako bonus dost cítit spojka.

 92. 109, 110, Není cholerik, ale selektivně líný dispraktik. Jednou mi volá, že mu nejde strčit kazeta do nového přehrávadla.
  „Kde to má halvy nahoře nebo dole?
  „???“
  „Aha. Přečetl sis návod?“
  „Jo, tam to není“
  „Stavím se cestou dom.“
  „Kde máš návod?“
  „No…já jsem ho někam založil…“
  „Tak hledej.“ Nechávám ho vydusit. Přináší návod. Otevřu, no jasně, je to i s obrázkem.
  „No…já to tam nenašel.“ Jasně byl línej to číst.
  „Já to nečet.“
  „Ty vole, tos mi moh říct rovnou. No, víš myslel jsem si, že bude lepší když to předvedeš.“
  „Podej kazetu.“ Cvak, cvak. Hraje.
  „Jé jaks to dokázal, ty jsi génius!“
  „Hele, mechaniku to má dole, tak takhle, hop a je to.“
  „No jo, já támhle u starýho Grundiga to obráceně.“
  „Vole, to tě nenapadlo se podívat a vyzkoušet?“
  „No já to do toho Grundiga vždycky dával takhle“
  „To sis nemoh přečíst návod?“
  „Vždyť víš, že jsem línej.“

  Kdyby to byl jediný případ…

  „Mně nejde počítač.“
  „Jak to, že nejde.“
  „No nejde“
  „Je něco na obrazovce?“
  „Jo, ale vůbec tomu nerozumim“
  „Tak mi to přečti.“
  „Co?“

  „Co je na obrazovce.“
  „Aha.“ Čte….
  „Dej Enter“ slyším jak funí a klape do klávesnice..“
  „Klávesu Enter!“
  „Jo aha…“
  „Hele vono to už funguje!“
  „Jak počítač vypínáš?“
  „No, zmáčknu tlačítko.“
  „Který?“
  „Vzadu na tý krabici“ Aha, vypíná natvrdo, to se Windowsům nelíbí a při startu hlásí nekorektní ukončení a jestli opravit nebo pokračovat.
  „Musíš vypínat přes Windows.“
  „Jenže takhle je to jednodušší“
  „Musíš přes Windows.“
  „Aha“.
  Pak v mojí přítomnosti…“
  „Co to děláš?“
  „No, chci to vypnout.“
  „Tak nemačkej to tlačítko!“
  „Proč, já to tak dělám vždycky.“
  „Pak zas můžeš mít problém. Musíš přes Windows.“
  „Ale takhle je to jednodušší.“
  „Přes Windows!“
  „Neřvi, nejsem blbej.“
  Vysvětluju….
  „Vole na co zas šaháš!?!“
  „No abych to vypnul“….“Jo aha….“

  Štěstí, že nepracuje v jaderné elektrárně, na základně jaderných raket nebo podobně.
  Ovšem co se týče politologie…

 93. Jo a auto vybral dobře. Prostě se to při menším objemu musí víc točit, renaulťácké motory jsou trošku hlučnější, asi je tam turbo, má to „sportovnější“ zvuk.
  No a s věkem se snižuje citlivost sluchu na vyšších frekvencích, ale níž dochází k rezonancím, proto u starých lidí je někdy buď „já neslyším“ a za chvilku „co na mě tak řveš“, a na ovladači televize pořád štelují hlasitost.

 94. OT: Tak takhle originální názor jsem prosím v iDnes nečetl už hezkou dobu:

  (…) je třeba co nejdříve, tak jako Polsko, nastolit otázku válečných reparací vůči Německu, abychom měli v ruce trumf, pokud by skutečně došlo na to, že by třeba stále sílící AfD vyhrála volby.

  Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=687344

 95. Težko je vybrat si informaci z medií!

  titulky z dneška 12.11.2018
  iRozhlas: V Letech odkryli masový hrob a hledají další. Odborníci ze Španělska a Polska prozkoumají DNA obětí.
  ČT 24: Archeologové zatím hromadné hroby Romů v Letech neobjevili. Našli ale jejich osobní věci.
  TYDEN.CZ: Hromadné hroby zatím nenalezeny. Pátrání letos končí.

  A popisek pod fotografií z 5.3.2015:
  V rámci konference Ackerman Gemeinde účastníci navštívili bývalý cikánský koncentrační tábor v Letech u Písku. Daniel Herman nese věnec k památníku, který byl vybudován na místě pohřebiště obětí tyfu v táboře.

  Tak kam ten věnec teda nesl?

 96. 114 Zpátečníku, že si děláš takové násilí. Ten plátek prolistuju při návštěvě rodného domu, na celý týden stačí zhruba deset minut. Abych si potvrdil názor, že stále dobrý na balení šlupek od brambor a cibule, když není po ruce kompost. Či pro podobné využití. Pravda, píšu to s nadsázkou, najde se v něm i něco přijatelného, lhal bych, ne že ne. Když mě příbuzenstvo s vyvalenými bulvami informuje o něčem úžasném, jako například, že významná část Němců by volila Adolfa Hitlera, vím odkud to pochází. Jako tohle. Navíc je to informace ne nejčerstvější. Pokud se pamatuju, naposled asi v roce 1972 Československo se Spolkovou republikou Německo uzavřelo dohodu, která minulost uzavřela. Snahu o otevření historie a revanš mám za velmi nebezpečné, broušené na obě strany. Pro tyhle obchody s lidskou tragédií nemám pochopení.

 97. Schumi,

  mýho bráchu na něj! 😀

  Moje první lekce jak pracovat s počítačem:
  Já – naprostý začátečník, matně tuším, jak vypadá počítač a při troše snahy bych snad našla ten čudlík, co se musí zmáčnout, aby se to zapnulo. Základní pojmy jsou pro mně něco jako jazyk vymírajícího indiánskýho kmene.

  Vyučující – můj brácha, absolvent oboru Vypočetní technika, leč pedagogikou a komunikací s laiky nepolíben.

  Počítač uveden do provozu lektorem :

  A teď si založ nějakej adresář!

  Co to je adresář?

  Ty nevíš, co to je adresář???

  Jo, vím, notýsek na adresy, ale v počítači to asi bude něco jinýho.

  Ježíšmarjá, na to teda já nemám nervy, najdi si nějakej kurs pro začátečníky, tam ti všechno vysvětlej.

  Konec lekce.

 98. 115 Karle, každý máme nějaké hobby. Například dneska jsem uspokojil svůj „slovanský komplex“…

 99. my tu válku asi nevyhrajeme:
  přečteno:“Při cvičení NATO nad Finskem mizel signál GPS. Ruský útok, tvrdí Finové.“

 100. 118 maYdo, tady by neuspěl ani políbený. Sice nemám oslnivý pedagogocký talent,ale nejsem totální nemehlo. Přesto jedna kolegyně pořád ne a ne pochopit rozdíl mezi souborem a adresářem a příležitostně brblá že jí nejsem schopný vysvětlit kterak má zkopírovat soubor do jiného souboru. Snahu o vysvětlení odmítá, že nechce vědeckou přednášku a že nemá čas, že strašně spěchá. „Já nechci vědeckou přenášku, jak tě znám to by bylo na dlouho, já chci vědět, co mám zmáčknout.“ Tak s tímhle by neuspěl ani Komenský.

 101. „Mami, já jsem nenašel v zeměpise, kde je Finsko a dostal jsem pětku.“
  „To určitě ten hrozný Putin.“

 102. 68 Matzurko
  až teď mi to trklo
  „A tohle si dovoluji překopírovat, od soupěvkyně z našeho ženského sboru:“
  Vy aktivně vyluzujete? To chválím. Je to dobré na dech případně i na sousedy.

 103. Schumi, pohled z druhé strany :

  o několik měsíců později, již výpočetní etchnikou poněkud políbena , jsem nasoupila do firmy, kterou založil bráchův kámoš. Dělali nějaký pozemkový úpravy, já něco věděla o plánech a urbanismu a oni vyvíjeli nějakej program na kteslení map a geodetických plánů a na těch pozemkovejch úpravách se to mělotestovat.
  jeden z těch, co to vyvíjeli, byl nějakej Jura, geniální programátor a děsnej cholerik, taky neustále hulil a všechny buzeroval, jaks e má zacházet s počítačem, ale to, že jim neprospívá zakouřený prostředí bylo jediné pravidslo, z kterého si udělil výjimku. Ten program měl všelijaký mouchy, konec konců se to testovalo, takže situace, kdy něco nešlo a šlo se na programátory, byly na denním pořádku. To jsem třeba chtěla překreslit hranici parcely a najednou nešla čára a všichni mně s tím posílali za jurou. A jura začal o tom, jak je ten program vystavěn, jakou má strukturu a kdesi cosi a já jen koukala a nesměle pípala, že by mi jako stačilo, abych věděla, jak mám nakreslit tu čáru…

  Moje působení u firmy trvalo cca rok, po půlroce jsem se vdala a vzápětí jsme čekali mimino. Když jsem po sedmi letech uvažovala o návratu do práce, tak už moje kroky mířily jinam a počítače byly už někde úplně jince.
  JAk to dopadlo s tím programem a jestli je dnes ještě vůbec použitelnej, netuším. Bráchův kamarád snad firmu prodal společníkům a dělá dnes něco jinýho….

  jo, to byla doba her a malin nezralých….

 104. Ad 114 – stále se vracející otázka válečných reparací – nevím, jsem už starší osoba, paměť mi tak neslouží – ale matně se mi vybavuje: neexistuje nějaká dohoda o tom, že Německo se postará o vysídlené Němce z ČSR a ČSR za to nebude požadovat reparace? A je to jeden ze zásadních bodů, blokujících požadavky na vrácení majetku odsunutých Němců? Ale možná je vše jinak.

 105. Je to poněkud složitější, např. v prosinci roku 1973 v Praze tehdejší kancléř NSR Willi Brandt přednesl k otázce reparací prohlášení. V něm sice československé nároky uznal, ale jejich vyplácení podmínil sjednocením Německa. Po sjednocení Německa v říjnu roku 1990 Německo odmítlo o problému jednat.

 106. 117 — Možná trochu nedorozumění, Schumachere… iDnes. Tištěnou Mladou frontu DNES jsem neměl v rukou ani nepamatuji, možná už léta. Přesto bych si dovolil pochybovat, že by v ní něco od Hanniga otiskli, natož toto.

  Když ono je to těžké… Idea demokracie v sobě obsahuje — ba chová a hýčká — předpoklad, že mizerná vláda vygeneruje (přinejhorším časem) kvalitní, akceschopnou a rozumnou oposici. Takovýto předpoklad v sobě má určitou logiku, to né že né. Vady vlády vskutku pro oposici rozšiřují prostor.

  To ale automaticky neznamená, že ten bude využit. I leckterá mizerná vláda se umí postarat, aby nebyl. Ale vedle toho existují další mechanismy působící stejným směrem, a jak se kolo dějin točí dál, zdá se, že i narůstající silou.

  Koneckonců pretendentem na funkci vůdce stáda paviánů je zpravidla zase pavián, ne kupříkladu Woodrow Wilson nebo Winston Churchill..

 107. 124 Dana
  já mám v hlavě je jsme dostali z uznaného objemu reparací asi dvě třetiny a zbytek Němcům Havel v zásadě odpustil.

 108. 126, 127 — S těmi reparacemi bych to prosím viděl poněkud složitější… Ne že bych se za svou osobu nějakých domáhal. Německo svými snahami organizovat Evropu plus jejich nevyhnutelnými důsledky způsobilo Československu takové škody, že se nejen nedají uhradit, ale především se nedají ani vyčíslit. Jak chcete penězi oceňovat zavraždění dejme tomu Vančury, Poláčka nebo Čapka? A jak otaxovat faktickou ztrátu suverenity vycházející ze ztráty materiálních předpokladů, které jakákoliv suverenita vyžaduje?

  Nicméně si myslím — a Poláci, jak se zdá, si to nejen myslí, ale poněkud neohrabanou formou také realizují –, že zejména dnes, kdy Němci zachraňují tentokrát nejen Evropu, nýbrž hned celou planetu zákazem jaderných elektráren či otevřením (nejen svých) dveří africké a arabské imigraci, je vhodné jim všemi dostupnými cestami připomínat, co napáchali během války z pohnutek v mých očích velmi blízkých těm jejich pokrokářským a svatouškovským dnešním.

 109. Ještě si pamatuji, že v osmdesátých se vrátilo hafo tun zlata zadržovaného američany. To zese pan Tošovský vyměnil za hajzlpapír….

 110. „Idea demokracie v sobě obsahuje – ba chová a hýčká – předpoklad, že mizerná vláda vygeneruje (přinejhorším časem) kvalitní, akceschopnou a rozumnou oposici. Takovýto předpoklad v sobě má určitou logiku, to né že né. Vady vlády vskutku pro oposici rozšiřují prostor.“
  no, Zpátečníku, to je poněkud idealistická představa. Mizerná vláda nevygeneruje kvalitní opozici, protože opozice nemusí být kvalitní, stačí, aby vzbudila dojem, že bude aspoň o trochu lepší než ta mizerná vláda.

  Navíc ti, co jsou v opozici a ti, co jsou u vesla jsou lidi stejného druhu, totiž politikové a jejich společným rysem je to, že jim nejde o to, aby jejich vláda byla kvalitní, ale o to, aby pro ně byla nejsnažší a nejvýhodnější. Liší se jen v tom, že jedni u toho vesla jsou a druzí se k němu chtějí dostat, ale pokud se prohodí, budou se chovat i v opačných pozicích stejně – t.j. vláda ( dříve opozice) bude mizerně vládnout a oppzice ( dříve vláda) bude dělat cokoliv, aby se příště zas dostala k lizu ona.
  Ten prostor, který opozici vláda poskytuje svými chybami využije opozice jen k prohození pozic, ne k tomu, aby lépe vládla.

 111. 133 — Zpátečníku, to je poněkud idealistická představa — No samozřejmě, maYdo, proto také je má argumentace uvozena slovy Idea demokracie… (Kdybych věřil, že to tak funguje doopravdy, začal bych slovy Principy demokracie… nebo nějak podobně.)

  Jenže ono myslím není úplně samozřejmé ani to, že to funguje (pokud tedy), ani to, že to nefunguje. Ze samotného principu neplyne, ani že převáží konkurence, ani kartelové chování, ani že oboje bude koexistovat pospolu. Záleží na době, záleží na odvětví, záleží na okolnostech…

 112. Já netvrdím, Zpátečníku, že to je samozřejmé, ale když se tak ohlídnu na to střídání vlády a opozice za ta léta, co skončila vláda jedné strany, tak tady a teď to tak prostě funguje.

 113. Nicméně to, že kvalita vlády a kvalita opozice jsou spojité nádoby mi připadá logický. Když je mizerná vláda, nic nenutí opozici, aby byla kvalitní.

 114. (130) Odhadoval bych Zpátečníku jednodušší důvod, než připomínání napáchaného: Je to v některých částech elektorátu populární a tedy využitelné.
  (136) Je-li výchozí stavební materiál podobný až totožný, bude takový i výsledek.

 115. 136 — Když je mizerná vláda, nic nenutí opozici, aby byla kvalitní. — To sice ne, ale chce-li se dostat k lizu, musí se aspoň zdát kvalitnější než vláda. Idealisti se domnívali, že toto samo o sobě dříve či později vygeneruje tu nejkvalitnější vládu — a nejkvalitnější oposici –, jaké jsou vůbec myslitelné. V současné době to v politice v naší civilizaci nefunguje téměř nikde (třikrát „v“); ale stejný mechanismus v jiném oboru např. vytlačil určité výrobky (a výrobce) z trhu… I když už je to také dost dlouho, a člověk musí dost pracně vzpomínat, kdy byl kdo posledně vytlačen z důvodu nedostatečné kvality.

  137 — Je to v některých částech elektorátu populární a tedy využitelné. — V tom Polsku? Tam asi jo. Ovšem Hannig má elektorát víceméně nulový, což nám na druhé straně umožňuje volně uvažovat o principech.

 116. To byste si asi musel tu kvalitu nějak definovat, Zpátečníku. Kdysi byly kvalitní šaty takový, co vydržely celej život. Jenže dnes po téhle kvalitě není poptávka, protože ty šaty sice léta drží tvar a nevypadají opotřebeně, ale jsou z módy.
  Auta, elektronika, domácí spotřebiče – vytlačen z trhu je výrobek, který nedrží krok s vývojem. Neumí něco, co novější typy umí, poskytuje menší komfort, je méně bezpečný, nemá vhodný design… Co je kvalita a nekvalita? je vytlačen z trhu, protože je nekvalitní? Nebo protože je zastaralý?

  A co když se neprodává proto, že je sice kvalitní, ale drahý a málokdo si ho může koupit?

 117. Koukám, že vedle Schumachera se tu vyskytuje i Scumacher. V anglické konotaci pro právníka daleko výstižnější. Jedna nebo dvě osoby?

 118. 140 — To byste si asi musel tu kvalitu nějak definovat — To bych jednak neuměl, jednak to není třeba. Při studiu příslušných mechanismů můžeme pokládat za kvalitní to, co se (v porovnání s náklady) kvalitní jeví těm, kteří si vybírají.

  Nicméně bývala např. doba mimořádně nekvalitních překladů z angličtiny (co je to kvalita překladu?) nebo nekvalitně vysázených a/nebo vytištěných knížek; a byl to asi trh, co je vůčihledně zredukovalo…

  Pozvolna se ale už asi vrátím k Poslední třetině (v Konci světa) od Emila Hakla. Četl jsem už před lety, a teď možná nastal čas přečíst znovu.

 119. 141 — Ále no jo, taky to již od prvního výskytu vidím před sebou jakoby s pomlčkou za čtvrtým písmenem. Snad jsem měl včas upozornit e-mailem…

 120. Dobré zas ráno… 2 Dušan ad 141 – ale pak by tam mělo být double m…

 121. Už jsem čekal, že nic nebude…..a sedmnáctého je za rohem…..
  Polonesvepravny Andy mladší „se odkopal“, starkí je v Mafiánově a tudíž jaxi mimo mikrofony a osvědčení bojovníci za pravdu jedou jak namydlení….
  A Andy tak hezky startuje na řeči o svých dětech, hned hutorí tím ubrecenym fistulkovym hláskem – co víc si přát ?
  Dramaturgie dokonalá, podstata zcela nepodstatná, trubky budou mít drámo (padnelivládačinepadne ?) a my klid na seriózní práci s Istanboulí…..

 122. 2 Šimon klein – ještě jsi zapomněl, že Kalousek z toho má permanentní orgasmus… Ač v jeho věku by to mohlo býti nebezpečné…

 123. 141 Dušane, sice nevím co to je, ale na požádání bych se mohl i urazit.

 124. Jestli si myslíte, že po vystoupení z EU, ti, kteří nám tu vládnou, začnou vládnout lépe, nebo budou vystřídáni lepšími, protože voliči si zvolí lepší zástupce, myslíte si špatně. EU a Brusel sice jsou vhodným hromosvodem, ale když to začnete zkoumat případ od případu, zjistíte, že za většinu toho na co nadáváte, pochází ze zdejšího centra nebo bez možných výjimek jím je převzato nebo dokonce ještě více dokurveno.

  „Haló Brusel? Tady Praha. Nemáte pro nás novou směrnici pro implementaci? Ano? Výborně. Pošlete. Jako obvykle bez výhrad. Jo a to omezení, nevadilo by kdybychom to zakázali všechno? Ne? Výborně. Tak to zakážeme všechno.“

 125. 149 Jistěže. Brát to jinak, znamená posouvat se na Balkán a dál na jihovýchod. Krevní msta do desátého kolene. Pak ať tu něco blábolí o primitivech kdesi, v protikladu k naší vyspělé kultuře, o rozumu…

  Úžasná dětská knížka „Jasmínek v zemi lhářů“. Doporučuju. Jak pirátští ministři vždycky když jim padla, z nostalgie se převlékli do pirátských hadrů…

 126. Schumi
  hned si to oprav, nebo si zas poprskám monitor 🙂
  Dobré ráno

  Vymyslels nesnadno přeložitelný novotvar (alespoň nikdy jsem to ještě neslyšel)

  scum – neboli m-dka, či cosi slizovitého třeba na podlaze, přeneseně cosi na nejnižší pozorovatelné úrovni existence

  acher (ˈeɪkə) jsi zase utvořil zpodstatněním slovesa ache – bolet. Tedy někdo, kdo 🙂 🙂
  Taky sis to ale v návalu svěží dekadence mohl vypůjčit z Hebrejštiny. Znamená to „jiný“, „druhý“ a bývá to křestní jméno.

  No – a tys to spojil dohromady, Scum Acher. Přeji příjemný den 🙂 🙂 .-)

 127. A co nynějška se týče, můj názor se neliší od historicky osvědčeného:
  Pirát patří na ráhno.

  Když si někdo dá takhle pitomé jméno, má smůlu. Další politickou stranou budou Lidožrouti?

 128. Dobré dopoledne,

  Proč ne, schumi. Lidi jíst nesmíš, ale lidožroutskou stranu klicně můžeš založit. Můj muž se takovým nápadem kdysi zaobíral. Měla by se jmenovat Strana demokratických lidojedů a ve stanovách by měla, že lidi se jíst nesmí.

 129. 53 – tohle jsme tady s Matzurkou konstatovali den po volbách do místních sovětů….
  A zatím mi to všichni tihle potenciální viselci svym vystupováním potvrzují….včetně primase Muchomůrky…

 130. 150 -Scumm-acher – neodváděj pozornost. Po vystoupení z EU se sice nezmění místní zkurvená úřednická svoloč, ale ubyde odvolávání na příkazy z Bruselu. Možná, že ne, protože zkurvený státní zaměstnanec se vždycky bude odvolávat na to, že celá Evropa, celý svět, všechny civilizované státy atd., to tak mají a proto musíme i my.
  V této souvislosti, a v tom ti dávám za pravdu, proč mají všechny civilizované státy, celá západní Evropa atd., limit alkoholu za volantem výš, než zkurvená Česká republika?

 131. Aby bylo jasno, za volantem se chlastat nemá!

  Jenže, debilové, co se ožerou a pak jedou autem, se většinou neliší svým chováním na silnici od střízlivých řidičů. Před pár dny jsem četl rozhovor s naším nejlepším jezdcem rally, Kopeckým. Ten tvrdil, a já to potvrzuji, že „čeští řidiči jsou šílení, nepozorní a vůči ostatním bezohlední“.

 132. 148 — No dovol? Jakýpak (jiný) Němci? Nacisti to byli, nacisti! Žádný Němci…

  150 — ti, kteří nám tu vládnou — Hm. A kdo tu vládl v letech 1939-45 ? A kdo v letech 1948-89 ? Podívám-li se na to z téhle strany, ihned v Tvé úvaze vidím určité mezery…

  — Hele, Schumachere, to, co píšeš ve 150, píšeš už po mnohokráté; a leccos na tom samozřejmě je; to nechci zpochybňovat, naopak to beru jako užitečné varování jak před neuváženými kroky, tak i před následnou ztrátou iluzí. Já si však žádné iluze, že by hypotetickým zánikem EU (notabene když by zde zůstávalo Německo skoro všude kolem, jakož i uvnitř) a/nebo ještě mnohem hypotetičtější hermetickou isolací od chamtivých a chorých sousedů zde automaticky nastalo zázračné ozdravení poměrů, nepěstuji, a nejspíš je chová skutečně málokdo. Možná někdo v SPD či mezi jejími voliči, a to ještě přinejlepším…

  Na druhé straně bys ale myslím mohl uznat jednu věc, a sice že současný systém — právě tak, jako v tomto ohledu strukturálně velmi podobné systémy 1939-45 a 1948-89 — dokonale znemožňují vyvodit odpovědnost místních satrapů a quislingů. Ti takto jsou argumentačně, mocensky i legálně dokonale zaštítěni svými zahraničními pány a protektory, na které však odsud naprosto není jak dosáhnout, takže i jejich odpovědnost zůstává vždy čistě symbolická.

  (Naposled to myslím byli Tři králové, kteří se skrz pochybného A-54 pokoušeli o jakousi protihru v samotném centru moci; od té doby nevím o ničem podobném.)

  Proto se myslím celkem přirozeně nabízí následující prostý obchod: Uznat, že zbavit se cizích mocenských vlivů není postačující podmínkou k ozdravění místních poměrů, výměnou za uznání, že je to podmínkou nutnou.

 133. (150) Jo Schumi, to je důvod, proč bych sice proti vystoupení z EU nic neměl, ale ani nic neočekával. Spousta toho socíku a příkaznictví je místního původu (a obávám se, že ani v GB to není podstatně jiné).

 134. „Po vystoupení z EU se sice nezmění místní zkurvená úřednická svoloč, ale ubyde odvolávání na příkazy z Bruselu. “

  No, to je otázka….
  Myslím, že jeden z problémů po revoluci nastal, že nová vládnoucí garnitura byla prostě nekritizovatelná. Mohla si to dovolit, protože se těšila obrovské důvěře a byla považována za morální autorit . BYla to po čtyřiceti letech konečně ta správná a morální politická garnitura a protože nikdo nechtěl slyšet o jejich chybách. Kritici byli označováni jako staré struktury a nad kritikou byly vyslovovány obavy, že by to mohlo mohlo narušit naši cestu k demokracii.

  Nepochybuju, že by nastalo po odchodu z EU totéž. Ti, kdo by kritizovali chyby té garnitury, která nás vyvedla z EU, by byli označováni za nepřítele svobody a eurohujery a kdoví co ještě, kteří, nespokojeni s vývojem, chtějí narušit jednotu.
  Úřednická svoloč se vymění za jinou, lepší svoloč a ta se bude vymlouvat zase na něco jiného….

 135. 160 — nová vládnoucí garnitura byla prostě nekritizovatelná — Především byla nekritizovatelná technicky, jelikož media (internet tehdy nebyl) přeběhla z jedné strany na druhou, jinými slovy zůstala tam, kde byla vždycky, tj. na straně moci. (Kupříkladu Lidovky nebyly kolem poloviny 90. let ke čtení z důvodu ne pravdoláskařství, nýbrž nekritické obhajoby ODS; pak přeběhly ke čtyřkoalici…)

 136. Schumi, když jsem otevřel Šumaváka, bylo mi něco podezřelé. Poté jsem zaostřil a chvíli nevěřil očím svým. Okamžitě se mi to spojilo s pojmem rostlinné slizy, se kterými jsem kdysi obchodoval a úspěšně pomohl umístit do masného průmyslu, a poté si připomněl další deriváty. Výsledek se dostavil. Zvrhl jsem si kafe.

  Přátelé, mám problém. Milovaná banka opět změnila facelift stránek. Abych se prihlásil, potřebuji certifikát. Ten, co jsem měl uložený, je prý neplatný. Banka mi poslala prográmek, zda vlastním certifikát platný. Ukázalo se, že vlastním. Bohužel mi prográmek neřekl kde. Nemáte tušejí, jak ho najít? Pokud ano, prosil bych postup pro absolutní blby.

 137. Jestli znáš název certifikátu, tak „prohledat programy a soubory“ v nabídce Start. Je to od KB?

 138. 165 — Ano. K tomu Samková: (…) Reportáž je spuštěna měsíc po senátních a komunálních volbách, ze kterých sice plyne, že Babišovo hnutí ANO neposílilo, ale o ztrátě politického vlivu není možno ani náhodou se bavit. Objevuje se také v momentě, kdy se Andrej začíná „stavět na zadní“ ohledně celounijní politiky vůči migrantům a dalším eurounijním výmyslům. Odmítl pakt OSN o migrantech a jestli je něco jisté, pak to, že kdyby jeho vláda podepsala Istanbulskou smlouvu, bude to mít ANO v nadcházejících eurovolbách opravdu hodně, ale hodně těžké… Takže proč by premiér Babiš dělal věci, které mu evidentně berou voliče a nic zásadního mu nepřinášejí.
  Za této situace, kdy je „eurounijní orientace“ vlády ČR ohrožena, je nutno přijít s diskreditací nejvyššího kalibru. A tou také uvedená reportáž je…

 139. 163 – Tondo, zkus najít soubor pfx nebo cer nebo p12.

 140. [163] V případě, že je certifikát uložený v certifikátech na Woknech:
  Windows-R (spustit program)
  MMC
  Ctrl-M
  Certifikáty – Osobní
  Pohledat (nebude jich tam moc)
  Pravé tlačítko a najít volbu pro export.

  Rozhodně se chovat opatrně a nic neměnit, nic nepřestavovat!

 141. 165 – myslím, že by se po „Sarajevském atentátu“ mohlo dnes mluvit o „Palermském atentátu“ 😉

 142. “ Především byla nekritizovatelná technicky, jelikož media (internet tehdy nebyl) přeběhla z jedné strany na druhou, jinými slovy zůstala tam, kde byla vždycky, tj. na straně moci. “

  No, a myslíte, že media neudělají totéž, v případě, že bychom vypadli z EU? Samozřejmě se zachovají stejně. To přece víme už od dob, kdy jistý zavrženíhodný tyran zákeřně drhnul z ostrova Elba, aby o dva měsíce vstoupil do Paříže jako Jeho Veličenstvo císař, pozdravovaný nadšenými poddanými.

 143. Jo, do ODS bylo možno kopat poměrně brzy. Ale to jí nebránilo nebo ji to možná i donutilo, se zabetonovat v pozici, kdy každá kritika = podlý útok. Pak nebylo třeba z kritiky vyvozovat důsledky,stačilo se proti ní ohradit.

  Výsledkem bylo, že voličstvo se dle svého naturelu rozštěpilo ve fankluby. COž byl průser, který tu politiku dovedl tam, kde je.

 144. 174 — Samozřejmě se zachovají stejně. — Jenže mainstreamová media už zdaleka nemají tu váhou, jakou mívala před 25 (nebo ještě i pouhými pěti) lety. Jednak jsou zde další kanály (jakkoliv se je moc snaží zcenzurovat, zahltit, či všeobecně řečeno ucpat), jednak se značně zdiskreditovala sama. Těžko to dokážu posoudit, ale řekl bych, že kupříkladu ČT se průměrnému, o politiku jen průměrně se zajímajícímu občanovi dnes jeví zhruba stejně důvěryhodná, jako se jevila před Listopadem. A Lügenpresse skoro nikdo nečte. To možná ještě tak Blesk…

 145. „Ona ta kritika taky vyžaduje nějaké podklady a zkušenosti a kdo je tehdy měl?“

  No, zkušenosti s komunismem byly, s tím, jak se dělá propaganda, taky byly a s tím, co je socialismus, rovněž.
  Po revoluci tu fungoval kult Havla, který přetrvává u značné části lidí dosud, s tím tu taky zkušenosti byly a ne že ne…

  Myslím, že tu byla velká neochota připustit si bolševické tendence u stran a lidí, kteří nikdy nepřestali myslet jako bolševici, i když třeba stáli proti a sami nebyli schopni si to připustit.

 146. Když vidím to hemžení kolem Babišova syna, zajímalo by mě, čeho tím chce ten co to řídí dosáhnout. Okolo Čapího hnízda to byly zatím spíše nezajímavé pšouky, o vnitropolitický problém po volbách asi také nepůjde? Komu tedy Babiš šlápl na nohu?
  Pokud si uvědomím, jak je Babiš háklivý na své děti, které jsou navíc zřejmě duševně nemocné, jejich exposice a vytahování na podium ho musí až k nepříčetnosti vytáčet a bude kolem sebe instinktivně hryat …. a patrně …. i dělat chyby.
  Toto je skutečný blockbuster …

 147. (179) K tomu bych podotkl, že spojení Kuciak/Fico bylo třeba hledat, kdežto spojení mladý Babiš/starý Babiš i spojovací článek jsou dost jasné.
  (180) Jestli skutečně byl civilním dopravním pilotem a teď je z něj takový magor, jako z něj dělají, tak to potěš koště.

 148. Ještě nikdo nenaznačil, že duševní choroba bývá dědičná …

 149. 181 — Co je mi na tom divné, skimici, je, že Babiš jr. tam ve Švýcarsku není uklizen důkladněji. Že jej tam hyeny mohou celkem snadno najít, mohlo přece být Babišovi jasné, koneckonců tím spíše, že sám dělal(/á) podobné věci…

  182 — Takhle napohled, AeroKarle, to ale vypadá, že psychofarmaka asi vskutku bere. Už jen ty plné tváře… Zkrátka, stane se, a z (případného) duševního onemocnění těžko co vyvozovat.

 150. Bureš je mi skrz naskrz protivný a IMHO je to pěkně vychcanej hajzlík,
  ovšem snaha oponentů (?) proti němu postavit vlastní dítě (a ještě léčené pro duševní nemoc) mi přijde snad ještě odpornější.
  To už na něho fakt nic lepšího nemají, tragici ? Pokud to ovšem všechno neřídí sám Bureš, aby opět získal svým mučednictvím na populatitě… „Trust no one.“

 151. 179 — Podobně https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=687431

  185 — Ano. Smím-li zde vyjádřit svůj názor kapánek komplexněji, tedy:

  1) Babiš se mi dlouhodobě nelíbí, z důvodu (1a) nejasného původu majetku, (1b) masivního konfliktu zájmů v roli ministra financí a premiéra versus příjemce dotací a (1c) vlastníka médií.

  2) Kauza Čapí hnízdo jakožto taková na mě nicméně nikdy neudělala pražádný dojem. Stejný podfuk jako drtivá většina veškerých eurodotací, to je celé. Snahy oposice ji využít jsem bral vždy především jako doklad, že v rukou nemá nic lepšího.

  3) Reportéři typu Slonkové a Kubíka, stejně jako aktivisté typu Klusáka a Remundy, se mi nelíbí už velmi dlouho, asi o dost déle než Babiš.

  4) Po zvážení mně známých pro a proti pokládám vyvolání kauzy, už z důvodu jeho načasování, za útok na české zájmy.

  5) Povede-li ke změně vlády, dával bych (z nabízejících se možností) přednost takové, která by neobsahovala žádné progresivisty, multikulturalisty ani pseudoliberály.

 152. 184 Zpátečníku
  já tedy naprosto nepochybuji že Babiš učinil to co učinil, že není on i jiní dosud potrestán, tomu se také nevidím. Tak to prostě chodí.
  Spíše mi není jasné, co nyní skutečně TAK vadilo, že se někdo zkouší narychlo udělat majdan …

 153. asi to, že 17.11. se očekávají lidi v ulicích a proč by to nemohlo být využito, když se to na Václavském Václaváku před půlrokem nepovedlo?

 154. 186 5) – prosím pěkně, ono někdo, toto splňující, exisstuje?

 155. “ Povede-li ke změně vlády, dával bych (z nabízejících se možností) přednost takové, která by neobsahovala žádné progresivisty, multikulturalisty ani pseudoliberály.“

  Tak to asi zbývají už jen Paroubkovi Marťani …

 156. 190 – no vida, jak jsou najednou političtí korektníci kamarádi s tím vošklivým xenofobem Okamůrou 😀 😀 😀

 157. No, to bude hezký, zase předčasný volby…. A co když je zase vyhraje Babiš?

 158. 189, 191 — To už holt jsou takové ty moje uhlazené, kryptické formulace… Aritmeticky vzato, stačilo by (sedmiprocentní(!)) ČSSD nahradit SPD.

 159. 151 – Pesi vzhledm, že je to kombinace Angl.němčina, tak jsem tomu přisoudil básnickou licenci. Spíš mne zajímalo je-li to stejná osoba.

 160. 194 Zpátečníku
  To by melo nedozirne nasledky pro Andrejovy Eurodotace

 161. A nedokázal jsem časově vyhodotit, jestli byl Babiš jr. odvezen na ruský Krym nebo na ukrajinský Krym?

 162. 196 — Spíše bych myslel, skimici, že následky by byly řádově srovnatelné s následky jeho nedávných kroků (resp. nedávných prohlášení).

  Pokud by si (euservilní) oposice přála vládu bez Babiše, znamená to v podstatě, že ten (politicky) nemá co ztratit; a tím pádem korumpovat jej dotacemi už pro EU nemusí představovat dostatečnou páku.

  Koruna mimochodem bez větších změn osciluje kolem (slabší) hodnoty z posledních dní; kdyby trhy braly oposici vážně, viděli bychom možná cosi jiného.

 163. K celé té cvokárně bych snad ještě doplnil: Může být nepříjemné policii a státním zástupcům, kteří o únosu juniora měli zprávu – patrně email od samotného Babiše mladšího – ale vyšetřování odložili. Jak je možné, že člověka, kvůli němuž stojí trestní stíhání premiéra, nebyli naši orgánové schopni dva roky najít, aby ho potom našla dvojice byť zkušených reportérů? Anebo je to spíš tak, že někdo od policie Slonkové a Kubíkovi dal tip, že tedy u policie o pobytu AB mladšího věděla a práci vyoutsorcovala k lidem, jimž nehrozí zastavení kariérního postupu?

  https://echo24.cz/a/SaHfF/premier-je-zraly-na-vazbu

 164. Podle mě jde o zmaření nesouhlasu české vlády s ratifikací globálního aktu OSN o migraci. Kurzovi už nadělili starého ruského špiona,Babiš má na krku aféru se synem. Uvidíme, co vytáhnou na Bulharsko a Chorvatsko, s Orbánem a Poláky nehnou.

 165. Mno, já bych v tomto případě radil k opatrnosti, aby se to aktérům nevrátilo zpátky, jako buzerant… Normální člověk by si taky mohl říci, že na Bureše opravdu nic nemaj a tak proti němu zneužijou duševně nemocného syna. A bude jim ho líto…

 166. Mimochodem, tohle je taky dost legrace: Protopopová (člověk by si zlomil jazyk) je „„expertkou ministerstva zdravotnictví na duševní zdraví pro komunikaci s Evropskou unií“. Měla být také vedoucím gestorem reformy psychiatrické péče v Česku.“ (dle stránek ANO). Optal bych se , co to je, ta expertka. Jestli zkoumá duševní zdraví těch, kdo komunikují s EUnií, následky komunikace s EUnií pro duševní zdraví, předpoklady ke komunikaci s EUnií … 😛

 167. Nemám čas a tak jenom takový štěk.
  Slyšel jsem Babiše v rozhlase ze Sicílie. Když musel začít mluvit o těch svých starších dětech.Zajíkal se zadržovaným pláčem. Ty novináře prohlásil za hyeny v čemž s ním souhlasím. Policie zná a znala kde se Babiš ml. zdržuje. Jen to musí brát přes mez. pomoc, protože je, jako švýcarský občan, ve Švýcarsku.
  S Martinem tt souhlasím. Udělal to, stejně jako mraky ostatních po kterých neštěkne pes. Jen aby něco takového neměl na jiné.
  Někdo tady napsal, že psychické poruchy jsou dědičné … Ano, snad. Ale z které strany? Architekt který mi navrhoval barák má dva nevlastní bratry … Další snad není potřeba.

 168. To Baubo. Akt OSN a nesouhlas s ním se mi jeví jako prkotina. Zásadní věc je zabránit dalšímu sbližování Višegrádu, Rakouska (dnes Itálie) atd.
  Opět a znovu: DIVIDE et IMPERA.

 169. A ještě musím přidat.

  Sarajevský atentát číslo dvě. A stejné svině.

 170. „Optal bych se , co to je, ta expertka.“

  VIZ LN:

  Pokud jde o její dráhu lékařky, v Národním ústavu pro duševní zdraví (NÚDZ) platila za profesionálku. Alespoň tak o ní hovoří ředitel ústavu Cyril Höschl. „Paní doktorku znám, pracuje u nás na malý úvazek. Až dosud měla pověst dobré a spolehlivé lékařky,“ napsal serveru Lidovky.cz známý psychiatr.
  Jinak se k tomu ústav nechce příliš vyjadřovat. Na Facebooku jeho zástupci uvedli: „Vedení ústavu tyto informace důkladně prověří, neboť jeho prvotním posláním je hájit zájmy pacienta a respektovat lékařské tajemství. Do ukončení tohoto prověřování se k dané věci tedy nebudeme vyjadřovat“.

  Jak její lékařská činnost začala? Magisterské studium na Univerzitě Karlově v Praze a na Lékařské fakultě v Hradci Králové. Ještě před působením na Psychiatrické kliniky v roce 2003 byla na výzkumné stáži v Mayo Clinic v americké Minnesotě.
  V dalších letech pracovala ve výzkumných pracovištích v Belgii, Velké Británii či Rakousku. V roce 2015 dokončila postgraduální doktorské studium v oboru psychiatrie. Předmětem jejího výzkumu bylo kardiometabolické riziko u nemocných se schizofrenií.

  V roce 2013 zamířila jako lékařka na Psychiatrické centrum Praha – Centrum neuropsychiatrických studií. Její další profesní kariéra vedla už do Národního ústavu duševního zdraví, kde nejprve působila jako lékařka na uzavřeném oddělení a vedoucí skupiny kontrahovaného výzkumu. Od roku pak v tomtéž ústavu pracovala jako vedoucí lékařka denního stacionáře pro pacienty s psychózou.
  Dita Protopopová je také členkou několika profesních organizací. Jmenovitě jde o Českou lékařskou komoru, Českou lékařskou společnost JEP, Českou neuropsychofarmakologickou společnost a British Medical Council.

  MUDr. Dita Protopopová (narozena 20.1.1980), nejméně do roku 2011 píšící odborné studie pod svým zřejmě rodným jménem Kalnická, vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové (2004), kde si doplnila i velký doktorát Ph.D. z psychiatrie (2015). Její disertační práce nese název Metody stanovení kardiometabolického rizika u pacientů se schizofrenií; školitelem byl docent Jiří Masopust a externím školitelem-konzultantem docent Radovan Malý.
  Práci oponoval Pavel Doubek z Psychiatrické kliniky VFN a 1. LF UK v Praze, přičemž studii pochválil, neboť téma považoval za aktuální a přínosné. „Výsledky výzkumného projektu, dosavadní publikované práce a klinická zkušenost autorky, mne přesvědčují, že (…) považuji předloženou disertační práci za dostatečný průkaz předpokladů autorky k samostatné tvořivé vědecké práci a k udělení titulu Ph.D.,“ uvádí Doubkův posudek z 21. července 2015. I druhý oponent, Tomáš Kašpárek z Psychiatrické kliniky Masarykovy univerzity, se vyjádřil k práci i výzkumu pochvalně. Komise rozhodla o udělení titulu jednomyslně: osmi hlasy z osmi.
  Lékařka Protopopová má za sebou – dle oficiálního životopisu na webu NÚDZ – stáž i na prestižní americké Mayo Clinic (2003) a posléze v Belgii, Velké Británii či Rakousku. Ve své další praxi se specializovala na pacienty s psychózami v Havlíčkově Brodě a Klecanech.
  Protopopová je též autorkou několika vědeckých článků. V odborné databázi Scopus jich je evidováno šest, které se věnují farmakoterapii osob s demencí či použití antipsychotických léčiv. První evidovanou studií je ta z roku 2012, jíž vydala v časopise Psychiatria Danubina. Dostalo se jí dvanácti citací od jiných vědců v daném oboru. Posledním textem je pak letošní práce s několika kolegy v periodiku Neuropsychiatric Disease and Treatment. Pod svým původním jménem „Kalnická“ opublikovala jedenáct prací, jimž se dostalo celkem 197 citací. Nejúspěšnější byla práce v uznávaném časopise Schizophrenia Research (2006). (rmt)

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/psychiatricka-resici-psychozy-ridic-agrofertu-kdo-jsou-protopopovi-z-kauzy-babisova-syna.A181113_121111_ln_domov_sk

 171. Vážené a vážení,

  dovoluji si všechny pozvat na každoroční vzpomínkové setkání na Pavla Kočího, které se uskuteční v úterý, dne 20. listopadu od 18 hodin, na tradičním místě, tzn., v restauraci U PIVOJE, Františka Křížka 18, Praha 7.

  Rezervace je na moje občanské jméno.

  Když přijdete, tak mě potěšíte, když nepřijdete, tak mě nepotěšíte. Potěšte mě.

  Modrý pták

 172. Ještě bych se zeptala – a co když to jsou nějaké bludy psychicky nemocného potomka?

  Mně se nějak nepozdává, že by Babiš syna s psychiatrickou diagnózou uklízel zrovna na Ukrajinu…. Zvlášť když jeho lékařka má profesní kontakty v zemích, kde jsou s psychiatrií na pdostatně vyšší úrovni.

  A jak to vlastně jej s tím jeho švýcarským občanstvím? To přece musí mít z dřívější doby, dost pochybuju, že by mu ho udělili v době, kdy je Babiš a jeho čapí hnízdo profláklý po celý evropě.

 173. 209 Modrej, to bych mohl sebou vzít i mravence. Je teplo, ještě by neměli chrápat.

 174. 205 To mu nepřeju. Že se to až tak sešlo. I bipolární porucha je malér, potlačovatelná, leč nevyléčitelná. Jako všechna ne výlučně akutní psychiatrická onemocnění.

 175. 201 Co se týče eráru, právě ti by měli být zdrženliví v prohlášeních, když pro jiné případy takovou zdrženlivost hlásají a vyžadují. Jenže, Quod licet Jovi…
  Chápu, že předmětem vyšetřování jsou okolnosti podpisů dokumentů, osoby….jenže tohle a takhle se k tomu vyjadřovat, je pro mě za hranou. Beru to jako odstrašující příklad co ne.

 176. 195 Dušane, to Ti podle těch mých příznačných keců navíc v komplexu diskuse mohlo dojít, že jsem pořád ta stejná osoba. Jsem se překlepnul a jak se to zapamatovalo, tak se to tam zjevovalo. Není to poprvé co jsem se překlepnul. Ani naposled. Proč vy intoši máte zvyk furt v něčem vyhrabávat co tam není. Případně z toho dělat i dalekosáhlé chybné závěry. Navíc když to křičelo, že je to překlep. Dobré se radit s Occamou a Hanlonem.
  Furt abych něco vysvětloval. Nejsem příručka pro pruské poddůstojníky.

 177. OT: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cenzura-je-zpet-Nove-metody-technicky-propracovane-Google-media-mladeznici-popsal-presne-expert-559182

  — Je Google nestranný? — Není. A je to logické. Tyto korporace, jakmile se rozrostou, naberou do svých marketingových, PR, HR, cenzorských a dalších oddělení zbytný personál, kde je vysoké procento progresivně uvažujících mládežníku. Toužících zlepšovat svět za pomoci omezování těch, s kým nesouhlasí, ale s pramalými životními zkušenostmi. Zdá se to být dětinské, ale tenhle jejich dlouhý pochod ze škamen humanitních pseudooborů rovnou do klíčových institucí funguje. A korporace jsou jen dalším zabraným územím na tažení této armády přesvědčených a ochotných.

  (…)

  (…) Tehdy nikoho ani ve snu nenapadlo, že Internet by mohl být jednou korporátní a ještě k tomu cenzurovaný. Tim Berners-Lee, vynálezce WWW, alespoň soudě dle posledních interview, považuje současnou situaci za kritickou.

  — Google je soukromá společnost. Má tedy právo určovat, jakou službu bude svým zákazníkům poskytovat. V čem tedy spatřujete problém? — Z Internetu, a zejména jeho sociálních sítí a médií, se už dávno stal hlavní komunikační kanál a v podstatě forma veřejná služby. Už to není soukromý podnik několika obrýlených podivínů se serverem na jediné IP adrese a několika tisíci návštěvníků denně. Už ani bohužel nejsme v situaci, kdy lze tak lehce přecházet k alternativám, čehož tyto korporace zneužívají.

  Povedlo se jim v podstatě vyvlastnit mezilidský sociální kapitál, však kdo by odcházel z Facebooku, když tam má fotky, kontakty a záznamy z uplynulých deseti let života? To není tak jednoduché. Totéž YouTube. A kdo by přestal používat Google, když má s googlím účtem spárovaný mobil, tablet, a bez znalosti googlovského hesla dnes už ani nezresetuje kvůli FRP do továrního nastavení?

 178. 186 Zpátečníku, nebylo by příjemnější kdybys naopak hledal co se ti líbí?
  Jak provádím debordelizaci, dost s nechutí, protože mě nebaví, jsem líný bordelář mající rád pořádek, to je nepříjemná kombinace, zjistil jsem, že než z tříděného pro vyhození vybírat co si nenechám, je lepší vybírat co si nechám.

 179. (208) Pěkný, podrobný, ale co expertuje ve vztahu k EU – duševní zdraví tam není.
  (209) Píšu do sklerotníku.

 180. 215 samozřejmě, že lze přecházet, nebo se bez toho obejít. Co z toho je kriticky nutného? Problémem je návyk. Přesvědčuj uživatele heroinu „neber to“. Funguje to prakticky stejně. Podněty, stimulace produkce dopaminu, posilující stereotypy…
  Ono se i tady vykecávat….
  Nashle dvacátého v hospodě.

 181. 213 — zdrženliví v prohlášeních — Jenže ono asi nejde jen o prohlášení, Schumachere. Autor tam naznačuje, že orgáni, ostatně již po bůhvíkolikáté, Slonkové opět pod rukou šoupli jakési informace, které správně neměla dostat.

  Koneckonců někteří tvrdí, že celá ta zdejší slavná (a sebe sama do nekonečna oslavující) investigativní žurnalistika nevypátrala ještě nikdy nic, jen si našla cestičky k orgánům, kteří jí pak účelově nebo vzájemně výhodně pouštěli informace, jež byli povinni utajovat…

 182. 216 — Jo jo… Jenže Babiše jsem nehledal, ten se holt našel sám, respektive péčí aktivistů typu Vraťte nám stát, či jak se všechny ty spolky jmenovaly. A stejně tak jsem nehledal ani ty žurnalisty.

 183. No, pro mě je paní Dita nedůvěryhodná hlavně z toho důvodu, že se tahá s takým oným …. Protopopem. Měla by skočit ke kolegovi očaři i psychiatrovi.

 184. „Pěkný, podrobný, ale co expertuje ve vztahu k EU – duševní zdraví tam není.“

  no, tak tam je její profesní životopis a ne její politická činnost. Nicméně pokdu máme čilé kontakty a výměnu informací s EU v jiných oborech, včetně těch zdravotních, tak lze očekávat, že to bude probíhat i v oboru psychiatrie a že s etímto budou nba kinistrestvu zaobírat psychiatrové a nikoliv třeba pediatři. Podle uvedených dokladů soudím, že dáma je možná podivínka, obdivující Babiše, ale ve svém oboru patrně orientovaná dostatečně.

  Ostaně zatím se k celé věci, pokud se nepletu, nevyjádřila.

 185. „Ve svém osobním životě, ale i lékařské praxi jsem se vždy chovala podle svého nejlepšího vědomí a navíc jsem vždy ctila přísahu, kterou jsou složila a lékařskou etiku. Vždy jsem si vybírala ty nejkomplikovanější případy a těm lidem jsem chtěla maximálně pomoci. Lživé informace, které se v posledních informacích objevily v médiích, mě proto poškozují, urážejí, ale především lidsky mrzí, protože média se rozhodla parazitovat na nemocném člověku,“ uvedla Protopopová pro Deník N.

 186. 221 — Co jsem tak viděl, právě psychiatričky z nějakého důvodu (nemá smysl, abych spekuloval např. o profesionální deformaci) mívají tendenci vybírat si manžely poněkud zvláštní.

 187. Tak; situace se mění … Cesta byla odložena na zítřek.
  Ten štěk se Sarajevským atentátem byl vlastně zásadním prohlášením. V tuto chvíli se zásadně stavím za Babiše. Snad je jasné, že ne proto, že bych ho miloval. Ale proto, že tento útok byl tak sprostý, že se nelze nepostavit na jednu stranu. A jak napsal PeS, jen aby to ti kluci a holky neodnesli jako tenkrát. Ano, myslím že se přepočítali. A tentokrát to pro ně bude tvrdší. Dostanou K.O. v prvním kole. Tím myslím volby. To, zdůrazňuji!, neznamená, že si neuvědomuji střet zájmů, kterým Babiš trpí. O tom nebudu diskutovat. Ale proti té sprosťárně se zásadně stavím.
  To je má pozice pro další diskusi o této záležitosti.

 188. Koušu na letišti do sendviče. Zajímavé že výslovnost je stejná jako kdybych kousal do “Písečné čarodějnice”.

 189. To Skimic 226. Moc hezké, moc se mi to líbí. 🙂 Jen mi není jasné, co tím pánbůh minil. Nějaké upřesnění? Tedy pokud není obecně míněna situace okolo Babiše. Tam by mi to bylo jasné. 🙂

 190. Setkání U Pivoje –
  jako vždycky pro mne moc brzy. Přiletím až 29.11

 191. To maYda 208. Dík. Je to odborník. Vzdala se místa v zastupitelstvu dřív, než ji k tomu nějaká sv… mohla vyzvat. Velice rozumné. A pro ni přitom bezbolestné. 🙂
  U Babiše něco podobného přichází v úvahu v souvislosti s následnými volbami.
  Budu muset zavítat na Kocoura … Nevím jak to s možností brzkých voleb je …

 192. maYdo – uklizení potomka na Krym se jeví poměrně logické. V zemích s mnohem lepší psychiatrickou péčí by se mohli taky dostavit místní policisté (pokud by je o to PČR standardně požádala a doložila důvody) a podrobit mladého pána výslechu.
  Takový postup je ovšem v případě Krymu víceméně nemožný.

  Ale k celé té kause se zatím zdržuji bližšího komentáře, dobře se bavím a čekám až se ten ukňouraný velkouzenář pohřbí sám. Našlápnuto má poměrně slušně.

  Na druhou stranu, když uvážím že každá (bez vyjímky) vláda od roku 1990 je konsistentně horší a horší, nejsem si jistý zda je o co stát… 🙁

 193. Když tak čtu, co napsal do reflexu Steigerwald:

  „aktivita občanů (hrstky neohrožených novinářů a orgánů vyšetřování) stojí proti kriminálním aspektům vládnutí a musí pro tu práci nasadit mimořádně vysokou míru odvahy.“

  tak mám neodbytný pocit, že na tom něco smrdí….

 194. Hmm, systém zase nějak požírá napsané příspěvky 🙁

 195. tak ještě jeden pokus

  maYdo – 231 – ale tak snad o tom, že Babiš vždycky byl a je gauner nikdo soudný nepochybuje. Pokud tedy nemá v hlavě marmeládu místo mozku.

  Mně spíš baví, jak se v tom plácají různé ostatní složky. Konkrétně třeba PČR tvrdila, že si dva roky nemohla s juniorem pokecat, neboť jej nemohla najít. No a zároveň nám předkládá k uvěření, že o jeho údajném „únosu“ mnoho měsíců věděla, že jí junior sám kontaktoval apod.

  Taky mně docela baví to, že juniorka je údajně mnoho a mnoho let také duševně poněkud churava, ale to jí nebránilo být (údajně, neprověřoval jsem to) místopředsedkyní představenstva významné akciové společnosti Imoba kterou čistě náhodou vlastnil pan otec.

  Další zábavná věc je ta, že když si to podtrhneme a sečteme, tak vlastně předmětné Čapí hnízdo vybudovali dva duševně nemocní lidé, kteří na to mají dokonce lékařské posudky. Já v tom Čapáku nikdy nebyl, ale není to tam jak u blbejch na dvorečku ?

  No a pokud se v průběhu této bizarní akce někdo dobere podstaty toho, jak junior vlastně získal švýcarské státní občanství (což je pozoruhodně obtížná a opravdu mnoho let trvající záležitost), bude to taková třešnička na dortu.

  Ale třeba za všechno může Kalousek, kdo ví… 🙂

 196. To PK no právě!!! A i všem ostatním. Jsem zvědav co Klaus ml. Zase. Ne ze by to byl bůh. Ale může to „rozsekat“.

 197. 230 – no, jo, Petře, ale proč se tedy potom potomek přesunul do Švajcu, kde by takový postup byl zcela určitě možný?

  Ostatně ví se ještě od někoho jiného, než od JB juniora, že byl unesen na Krym?

  já taky pana velkouzenáře nemusím, ale ta možnost, že jde o duševně nemocného člověka, tady rozhodně je. Ale pochybuju, že kdyby tomu tak bylo, že to bude zveřejněno. Všichni budou mlžit, protože všichni mají máslo na hlavě a budou z toho chtít vyjít co nejlíp.

 198. maYdo – 236 – já jsem sice Pavel a nikoli Petr, ale to je fuk, svátek máme ve stejný den.

  Já ten tyátr zase až tak usilovně dneska nestudoval a předmětnou reportáž jsem neviděl vůbec. Ale z tisku aj tlače jsem vyrozuměl, že na Krym byl přesunut v určité citlivé době, kdy hrozilo to, že by se ho právě někdo v tom Švajcu na něco přeptat mohl.

  A pokud se týká juniorova pobytu v tom mládežnickém táboře v Artěku (nebo kde vlastně), tak jsem nabyl dojmu, že jednak u toho rozhovoru byla přítomna juniorova matka se kterou bydlí v tom Švajcu a ta rozhodně nepopřela, že by syn byl pořád doma.
  A za druhé jsem dneska četl (myslím dokonce na stránkách tiskového odboru Kosteleckých uzenin, jenž se nazývá idnes.cz) vyjádření PČR v tom smyslu, že junior je v minulosti kontaktoval v tom smyslu, že byl unesen na Krym. A že PČR to pečlivě prověřila a následně konstatovala, že tam sice byl, ale že o únos rozhodně nešlo a tak celou věc odložila.

  Napjatě čekám, jaké další krávoviny budou lidu předloženy k uvěření…

 199. oprava – „… a ta to rozhodně nepopřela a neřekla, že by syn byl pořád doma…“ jsem chtěl napsat a nenapsal.

 200. Celkově vzato mně přijde, že si z nás dělají prdel úplně všichni v tom namočení a ani se za to příliš nestydí.

 201. To PK. Já jsem taky „gauner“. Bohužel ne tak úspěšný jako Babiš. To mu nevyčítám. A ti kteří mu to vyčítají, tak z toho důvodu, že také nejsou tak úspěšní. Rozdíl je v tom, že já z toho viním sebe. Ti ostatní ty druhé. 😉
  Teď vím, proč jsem o jeho dětech nic neslyšel. Nejsou nástupci. Teď znám i důvod. Třeba i důvod toho, proč má druhou manželku a proč si ji vzal za tak dlouho. Zkrátka: když se první děti povedou tak aby mohly nastoupit, není třeba a je škodlivé mít oficiálně další. O detailech je možné diskutuvat. Ale tady jde o princip.
  Stejně jako vy nemám problém. Ale kdybych měl …

 202. no, Pavle, , ale je věcí vlastníka, co udělá se svým majetkem. Když nechá předsedovat vlastní duševně nemocné dítě, je to jeho věc. MYslím, že občas se to tak dělával rodinných imperiích a korporacích, když se dědic nevyvedl, halt byl obklopen hradbou poradců, kteří ho kočírovali a on jen formálně vykonával funkci.

  Podotýkám, že duševní postižení ještě neznamená, že dotyčnej musí být automaticky zbaven svéprávnosti a v řadě případů může normálně pracovat.

  Pokud vím, tak v žádosti o dotaci nefigurovaly ostatně Babišovy děti, ale správci, kteří asi taky všechno řídili.

  takže tohel uvěřitelný je.

  Co uvěřitelný není, je že policie údajně nemohla zjistit, kde se dotyčnej nachází a novináři to vyčenichali. Mně to připadá jak scénář podle béčkový detektivky….
  Hrdina se se schová do skříně a domluví se s někým, kdo s podezřelým zavede řeč na okolnosti vraždy a podezřelej se prokecne. A hrdina – elá hop – vyskočí ze skříně a padouch se pod táhou důkazů přizná. Cesta padoucha na šibenici je jisá a nevratná.

  Jenomže ono to v realitě takhle nefunguje. Otázka je, jetsli se vůbec dá nahrávka, pořízená za takových okolností, použít u soudu.

  No a Bureš půjde k čertu a přijde někdo jinej… Vidíš tam snad někoho jinýho, s kým by to bylo lepší?

 203. „maYdo – 236 – já jsem sice Pavel a nikoli Petr, ale to je fuk, svátek máme ve stejný den.“

  není možná, já bych přísahala, že jsem tam viděla napsáno „Petr Kunetka“…..

 204. Vlasto – 240 – já nemyslím „gauner“ jako obchodník. Myslím „gauner“ jako agent StB. To jsi předpokládám nebyl.

 205. maYdo – 241 – stran pčípadné výměny vlády jsem to již napsal v posledním odstavci mého příspěvku s číslem 230. 🙂

  Co je a není použitelné u soudu, to bych nechal na posouzení povolanějším. Na druhou stranu je pravda, že natočit fake video není dneska až takový problém a tudíž nemohu vyloučit, že se časem dozvíme třeba i to, že Babiš žádné děti z prvního manželství nemá či dokonce to, že jest svobodným a bezdětným starým mládencem a že to všechno byla účelofka.

  Holt, žijeme v turbulentní době a od té doby, co lze záznamy na Internetu editovat zpětně, nevíš dne ani hodiny… 🙂

 206. Na druhou stranu, všechno zlé je pro něco dobré.

  Teď jsem si pročetl dnešní Fendrychovo běsnění na aktualne.cz ve kterém skoro dosáhl stavu kterému Vikingové blahé paměti říkali „berserkr“ a půjdu mojí drahou nejspíš informovat v tom smyslu, že nemusí dnes chystat večeři, protože jak praví staré přísloví „Pět minut smíchu nahradí krajíc v břichu“.

  A když si navíc uvědomím, že v sobotu je 17.11., tak to zakládá slušný fundament na to, že se budu smát až do Vánoc. Co by to jiní dali… 🙂

 207. Mazydo, ja zde nebyl 🙂

  Muj nazor na aktualni situaci kolise mezi vzpominkami na komedii Prohnili proti prohnilim a mezi touhou se pohodlne usadit, zapalit si doutnicek, vychutnat kaficko…

 208. A to jsem zatím ani nehledal, jak celou událost mediálně uchopil genius pera, Twitteru a Facebooku, Hradní Čtveráček. Opps, Ovčáček.

 209. Vlasto – gauner, který využije státní aparát na ničení svobodných lidí – co s tím?
  Dnes AB prohlašuje, že jeho děti z prvního manželství jsou psychicky nemocné (dcera jak prohlašuje má problém už dvacet!let) a je hyenismem, když se dnes veřejně o tom píše – to nevěděl, když je jmenoval do čela „malé“ firmy Čapí hnízdo? Nebylo spíš to hyenismem?

 210. Ale obecně vzato, už někdy počátkem roku 1990 jsem tušil, že cesta budování kapitalismu a demokracie v ČR (tehdy ještě ČSSR) bude radostná, občas s mírným příklonem k absurdnímu divadlu.

  Ovšem, že to bude až taková prdel, to mně ani ve snu nenapadlo… 🙂

  A zajímavé je, že víceméně úplně každá nová vláda dokáže překvapit a uvést na scénu stále bizarnější kousky, jinde ve světě (no dobře, v civilisovaném světě) nevídané a neslýchané. A kupodivu vždycky se najde nějaká množina blbců, která tomu zatleská.

  Nemohly bychom tyhle humorné inovace nějak vyvážet ? Lidí co se nudí přece musí být na světě hrozně moc a jistě by rádi utratili skromný peníz za nějaké to pobavení a salvy smíchu. Od toho ostatně cirkusy jsou ne ?

 211. Petře, na tu komedii jsem si taky vzpomněla.

  Jinak já bych to být Tebou zkombinovala. Pohodlně se usadit a vzpomínat na komedii Prohnilé proti prohnilím při doutníčku a kafíčku je docela slušněj program na večer, ne?
  Já teda jako nekuřák doutníčkům moc nedám :-), ale právě jsem si vychutnávala kafíčko při prohlížení stránek obchodu Doutníky, káva a rozhodování, jaký kafe objednat tentokrát.

  A teď si ještě, než ho dopiju, prolistuju úlovky z knihovny a pak půjdu něco připravit potomkovi, který dorazí hladov a uondán, protože dnes pracuje do čtyř ve školce a odpoledne jde ještě uklízet.

 212. Dano – 250 – mít v čele firmy cvoka je naopak velmi chytré. Když se ti to bude hodit, můžeš vyložit na stůl antidatované potvrzení o nesvéprávnosti a vyzout se tak víceméně z každé smlouvy, protože bylo doloženo, že podpis dotyčné osoby ve smlouvě byl od počátku neplatný.

  To je dost starej trik, pokud vím, poprvé to někdo použil u nějaké záložny/banky tak v roce 1992 nebo 1993.

 213. A už dost, jsem rozesmátý, unavený a dělám odpudivé gramatické chyby. „Nemohly…“ – fuj.

 214. Mně to smrdělo ráno,
  a teď ještě víc. Nemůžu si pomoct, ale Burešovo veřejné vystupování nejen v tomto případě mi připomíná jeden příběh z knihy/seriálu Hříšní lidé města pražského – tam v přesvědčivém podání Stelly Zázvorkové ženština- sňatková podvodnice, která utloukla nebohého nápadníka pro mamon – se během vyšetřování pánům na „čtyřce“ zaklínala slovy „Ať má nebohá dcera na tej posteli umře, jestli lžu !“ (dcera měla TBC). A když to nakonec stejně prasklo, tak se radní Vacátko divil, že se nebála takového zaklínání… a ona odvětila, že přeci dcera nelíhá na posteli, ale na gauči…

 215. Neznalý člověk by skoro řekl, že ten Zimola se z vedení ČSSD vypařil čistě náhodou tak akorát včas. 🙂

 216. To PK 243. Nebyl. Ale … Už jsem to tady psal. Jsem ročník 56. To je něco jako ročník 21 … My jsme to, za rodiče a předky odsrali. V 71. Nikdo z mých předků, ani já, jsme nebyli v KSČ. Dnes jim to v podstatě zazlívám. Byli to „kulaci“ a vysoce kvalifikovaní dělníci. Můj otec byl tiskař, který dokázal namíchat tu modrou barvu z českých surovin na Niveu aby se nemusela dovážet ze Švýcarska. Nemohli ho individuálně zaplatit. Proto pro něho vymysleli jakobi místo šéftiskaře. Ty prachy stačil prochlastat a prokurvit. Ano, jsem jeho syn. 🙂 Můj třídní učitel, po tom, co mě likvidoval, se stal pracovníkem OV KSČ. Nový předseda KSČ v podniku převzal místo mého otce. O tiskařině nic nevěděl. V asi 76 ho vyloučili z KSČ a následně zavřeli na pět let. Přivlastňoval si prachy za černé duše. V 90. roce jsem ho potkal v OF. Tam se projevila moje vysoká agresivita. Ani dveře za sebou nestačil zavřít. Na druhou stranu; jako každý VŠ jsem musel skládat a složil, zkoušky z Marxismu-Leninismu atd. No a co? Měl jsem ze zásady zůstat blbem? K čemu by byl v 90.tým zástup blbů? Ne. Nesouhlasím. Ten parchant Švejnar studoval jako syn českých komunistických rozvědčíků za naše prachy. Atd. atd. …
  Vlastně mě chybělo málo … Měl jsem možnost, jako montér v Elitexu jezdit do zahraničí. Byl by ze mě agent 1. správy STB. Není mojí zasluhou že jím nejsem. Tvrdím, že jsem nikdy nebyl svině! …

 217. Sice je ta akce šupárna, ale Babiš v ní vystupuje jako trouba. Pokud si myslel, že tu vyčuranost s Hnízdem jako premiér ustojí, tak se mu to začíná rozkližovat.

 218. Já to tady někdy kolem poledne nazval Palermským atentátem.

 219. 256 — Obecně vzato, nevím, zda se orgáni jednoho státu mohou domáhat právní pomoci jiného státu (navíc vůči jeho občanovi) v případě, že skutková podstata v něm není trestná. A cosi jako „eurodotační podvod“, to mi připadá jako skutková podstata tuze pofidérní, natožpak mimo EU… Třeba by na to uměl odpovědět nějaký právník.

  Navíc je možné, že kdybych měl všechny informace, musel bych konstatovat, že dotace na Čapí hnízdo byly z celého Babišova podnikání ještě tak nejčistší. Totiž: Babiš převedl část majetku na jiné (blízké) osoby, a ty pak požádaly o dotaci. Po uplynutí nějaké ochranné lhůty tyto osoby tuto část vrátily zpátky. (Babiš to udělat nemohl, nebyla v té době jeho.) V tom ještě nevidím nic nezákonného; v právním státě by orgáni navíc museli mimo rozumnou pochybnost prokázat minimálně to, že již v okamžiku vydělení majetku (ne později, řekl bych jako neprávník) měl Babiš v úmyslu získat dotaci, o které věděl, že ji nemůže získat jinak.

  Čili již samotnou podstatu kauzy pokládám za pochybnou, a nabalováním (a makabrosním nafukováním) dalších pochybných podrobností a nicotností mé pochyby jedině narůstají…

 220. 262 — Sorry, ještě pro upřesnění: Píšu Babiš, myslím Babiš: (…) již v okamžiku vydělení majetku (ne později, řekl bych jako neprávník) měl Babiš v úmyslu získat dotaci (…)

  Jinými slovy, že měl již na počátku v úmyslu si celé to Čapí hnízdo vzít pak zase zpátky, i s tou dotací; ne že toto dotaci sice získá, ale nebude jeho.

  Ještě jinak, mám podnik, který je příliš velký, než aby ze zákona mohl něco; tak ho rozdělím na dva či několik menších, odprodám kus, daruji kus, zlikviduji kus apod. Co je na tom nezákonného?

 221. „Na druhou stranu; jako každý VŠ jsem musel skládat a složil, zkoušky z Marxismu-Leninismu atd. No a co? Měl jsem ze zásady zůstat blbem?“

  Já jsem, Vlasto, stejnej ročník. Mýho tátu vyhodili po 48 z právnické fakulty a máti a babičce sebrali firmu. děda byl pro změnu úředníkem a tak ho poslali bez soudu do pracvního tábora, aby se sžil s dělnickou třídou.

  To by se komoušům líbilo, abychom ze zásady zůstali blbí. Přece jsme jim takový vítězství nemohli dopřát.

 222. Zpátečníku – 262 – To, že na tom Ty, nebo celkem vzato ani já, nevidíme nic nezákonného ještě nutně neznamená, že to není trestné. 🙂

  Doporučuji googlit „Obcházení zákona“ včetně souvisejících judikatur soudu Nejvyššího a mám dojem, že dokonce i Ústavního.

  V zásadě je to podobné jako to, když berňák dojde k názoru, že jsi zcela legálně a v souladu se všemi předpisy dosáhl účelového snížení daňového základu s cílem snížit povinnou daň ze zisku a následně vyměří daň dle vlastního uvážení. Taky ti nepomůže ani svěcená voda… 🙂

 223. Ještě jsem nedočetl. Ale Dana 250. Vy byste se nepostarala o svoje postižené deti? Vy byste jim nezařadila místa v dozorčí radě aby měli příjem? Vy byste se na ně vykašlala a poslala je do českého sociálního systému? Jste „krkavčí“ matka? Já bych to neudělal! Snažil bych se o ně postarat tak, aby v budoucnu byli moji úspěšnější potomci povinni se o ně postarat. Já vím, že se mnou souhlasíte. Akorát jako člověk který byl, je a co bude v budoucnu se uvidí, jste závislá na okolí, na platu. Ale zkuste přemýšlet tak, že vaši potomci jsou závislí na vašem rozhodnutí. Když to jenom zkusíte, tak zjistíte, že jmenovat idiota, jednoho, do dozorčí rady je nejen přijatelné.

 224. 263 – to mi připomíná jednu z kuriozit plánovaného hospodářství. Anžto o parchách do určíté výše rozhodoval kraj, tak se stavby navrhovaly na etapy tak, aby se budovaly po etapách a na každou etapu se žádaly zvlášť prachy. Takže se barák vyprojektoval a pak se krájel na díly tak, aby to vyšlo.

  Když už to vypadalo, že ty baráky budou dělit tak, že se v první etapě postaví první patro, v druhé druhé patro a tak dále, vyšlo nějaká nařízení, že to, co se postaví v jedné etapě, musí tvořit funkční celek, čímž při dělení na etapizaci došlo ke značnému omezení v rozletu 😀

 225. No, raději půjdu sledovat desátý ročník Big Bang Theory. Sice už vaří z vody a moc vtipné to není, ale to blbnutí těch postav v tom seriálu se mně alespoň osobně netýká a nesnaží se mi krafat do života prostřednictvím směrnic a zákonů.

  Pomalu, ale jistě začínám chápat nadšení našich rodičů a prarodičů pro chataření a chalupaření, do kterého se jim bolševik víceméně nesral.

 226. Sakra lidi!!! Zkuste uvažovat z pozice „JÁ“ a ne z pozice „Ty ostatní svině“. Vzdy jste uvažovali z pozice Já. Tak sakra proč stejnou pozici nepřiznáte těm ostatním? Oni, na rozdíl od vás na to nemají právo? Zamyslete se. Pokud jste toho schopni!
  Ano, ta poslední věta byla trochu, ale opravdu jen trochu, unfér …

 227. Zpátečníku ad 263- Holandská komisařka pro zemědělství, již v době kdy navrhovala omezení zemědělských dotací velkým firmám, rozdělila svůj velkostatek mezi dva syny a manžela, (samozřejmě jen proto, aby nebyla ve střetu zájmů) tak, že všichni tři na ty dotace malým firmám dosáhnou a ona sama, samozřejmě žádné nebere…
  Proti tomu je Čapí hnízdo máček…

  No a jinak bych si dovolil pochybovat…
  …že by tajné služby nevěděly kde se nachází děti a rodina premiéra a musely čekat, než Slonková objeví, že švýcarský občan překvapivě bydlí a žije ve Švýcarsku.
  Spíše bych, po zkušenostech s ní, řekl, že se opět(jako u ní tradičně)jedná o řízený únik informací z policie. I ta doba(pár dní před 17.11., premier na dlouho plánované zahraniční cestě – je taková náhodně zajímavá.Účelofka??
  V klidu bych z toho vyfabuloval i útok na presidenta – jak dlouho bude trvat, než se nějaký „novinář“ začne zabývat tím, že za to, prostřednictvím (nikoliv psa pana Foustky, ale)Zemana může Putin??
  A jak se začne mluvit o dostavbě JeTe – končí vláda. Je všechno jenom náhoda?

 228. (219) Nechci Ti Zpátečníku bořit bábovičky, ale co jiného byla slavná Watergate, než cestičky k orgánům, kteří jí pak účelově nebo vzájemně výhodně pouštěli informace, jež byli povinni utajovat…?
  (221) Poněkud mi to připomíná „Léto s kovbojem“. 😛
  (230) Tak to jsme Pavle minimálně dva. Stejný pocit. (233) 🙂 Jo.
  (250) Taky si vzpomínám, že přísahal na zdraví svých dětí. Křivě přísahal.
  (262) V tom dokázání úmyslu bude problém, pokud se o to někdo bude vážně snažit. Co osoba soukromá o tom nepochybuji a nad povídkami o tom, jak chtěl dětičky podarovat a pak řešil neúspěch se jen bavím. Bureš je kdeco, vyžírka dotací, politický podnikatel, ale tak blbej, aby si nedokázal spočítat že se nějaký Čapák normálně neuživí, to není.
  (269) Já tu pozici Burešovi přiznávám, se vší parádou. S tím pokusem i s tím, že narazil. A k (266) – postarat se o děti, mají-li problémy, zajisté. Zvláště, pokud na to postarání mám, což Bureš nepochybně má. Ale dělat debila z kluka pilota a pokud Bureš nekecá, tak jmenovat schizofreničku do nějaké té správní rady, tomu nějak blbě rozumím. Postarat se přece lze i méně problematicky. Velkou část reportáže jsem viděl. Ten kluk nebyl k ničemu nucen, bylo vidět, že Protopopov i jeho manželka mu dělá dost značné problémy.
  (270) Když ona právě tahle vláda sice avizovala rozhodnutí o dostavbě JeTe nebo Dukovan, ale během pár posledních týdnů od toho couvá.

 229. 271 — Ba právě. O aféře Watergate, Deep Throat ve FBI, ani o novinářích, kteří se na ní podíleli, jsem si nikdy nemyslel nic dobrého. Koneckonců co je to za lidi, vidíme velmi názorně dnes, resp. po celou dobu přítomnosti Trumpa v politice.

 230. Vlasto – 266 – já kdybych měla psychicky postižené dítě, tak bych jej rozhodně nevystavila stresu z členství v představenstvu pochybného projektu, který má zakrýt mou činnost, směřující k získání neoprávněné výhody.

 231. 270 — Ano, Šumaváku, vidím to podobně. Dovolím si znovu odkázat na 186 / 4. Možná jsem tam mohl poslední čtyři slova sázet tučně, ale nechtěl jsem to příliš dramatizovat…

  Nicméně základ mého pohledu na celou aféru je právě v nich.

 232. (272) Psal jsem to jen pro ukázku, že to není jen naše specialita. Hodnocení, zda je větší sviňárna něco udělat, nebo to něco provalit, se vzdávám. Ideální stav, že vše bude vyšetřeno a vyřešeno jen „čistými“ metodami, je právě jen ideální.

 233. Hele AK. Psát čísla vypadá jako fér. Ale nenapsat u nich kdo je autor je sprosťárna. Proč bych měl probírat tolik odkazů, když nevím, jestli se některý z nich týká mě? Jděte do pr…. U čísla uveďte autora nebo se na to vyse… Nemíním trávit čas čtením příspěvků, ke kterým jsem se již vyjádřil. Já to nikdy, pokud to neřeknu, nedělám. Prosím, snažně, aby jste se odkazal tak, že ostatní budou vědět na co reagovat.
  Jinak jste mimo. A jak jsem poznal ne jenom vůči mě.

 234. 271 Aero
  Dělat debila z kluka pilota ….
  Znám i ministry které bych takto označil. Co ministry, premiéry! Co premiéry, presidenty! Co presidenty, ….
  🙂
  Hele, kdy Babiš spí? Já teď doletěl kamsi a cosi požiju a usnu. On je ještě v Kodani, musí letět do Prahy (to se moc nevyspí v tom kozoletu) a ráno v šest má vládu. Já jsem třeba zítra ráno v šest připraven se vyčůrat a začít uvažovat o tom, jestli postavit na kávu, vzít do ruky strojek či začít pojídat pastu na zuby a v jakém pořadí.

 235. (274) Otázka je, nakolik je nebo není Bureš českým zájmem. Opět si nedovolím tvrdit zda ano či ne.

 236. (276) Píšu jméno, směřuje-li glosa k autorovi. Pokud ne, pokud k věci, píšu jen číslo. A k reakcím zajisté nikoho nenutím.
  (277) Já z toho skimici ten dojem měl, že na kluka udělal psychický nátlak. Z toho, co ten kluk říkal. A moc se mi to nelíbí.

 237. Dano. Jste ochotná si to, jen mezi námi dvěma rozdat? Musím končit … Dovolil bych si říci, že nevíte, o čem mluvíte. Ale to chápu. Nikdy jste se v dané situaci neocitla. To není, (nebo je?) nic dehonestujícího. Ale kdyby tady byl Jirka ppa tak by byl rachot … A já bych s ním souhlasil. Znovu opakuji! Zkuste to vzít z pozice „Já“ a nikoliv z pozice „Ty ostatni svině“ …

 238. Tak si to Trump zase v Evropě posral, když Makaronovi na útok, že nacionalismus je zrada vlastenectví odseknul, „hlavně, že jste se v Paříži nejdřive začali učit německy než Amerika přišla.“

 239. skimici – 277 – problém s lidmi tohoto druhu je ten, že nejspíš nikdy nespí. Nespavostí ostatně trpěl i Lenin, Stalin, Hitler nebo Špidla.

  Proto preferuji státníky, kteří v klidu vypijí denně lahev whisky a jdou si po obědě dát šlofíka. Z hlavy mně napadá Winston Churchill. 🙂

  Jinak to s tím pilotováním 737 bych moc nepřeceňoval, tam je možností fůra.

  1. Debil kterému tatík koupil papíry na letadlo.
  2. Normální mladý muž který si zcela počestně udělal papíry na letadlo a pak mu hráblo (jako tomu od té Lufthansy).
  3. Debil který si zcela počestně udělal papíry na letadlo a nikdo si ničeho nevšiml.
  4. Normální mladý muž, který si udělal papíry na letadlo a na debila si hraje na radu právníků.
  5. Normální mladý muž, který si udělal papíry na letadlo a pak z něj debila udělali, aby něco přikryli.
  6. Normální mladý muž, který si udělal papíry na letadlo a pak mu vysvětlili, že být normální by mohlo znamenat, že si na pár let odpočine ve zcela jiném ústavu.
  7. Debil, který papíry na letadlo nikdy neměl a vymyslel si to Kalousek.

  Těch možností je skutečně mnoho. 🙂

 240. Uvidíme Aero.
  Potkal jsem ho párkrát na pár minut a mů jdojem je, že je to spíše primitiv. A ti mají obvykle tendenci bránit svá mláďata a ne je zneužívat.
  Uvidíme.

 241. 275 — Hodnocení, zda je větší sviňárna něco udělat, nebo to něco provalit, se vzdávám. — Proti tomu ovšem nic nenamítám, AeroKarle. Jen se snažím být ještě o kousek důslednější:

  1) Celý ten systém, od Babiše jakožto předsedy vlády až dolů po posledního policajta, číhajícího s radarem za bukem v nějaké té rychlostní pasti, je skrznaskrz dokonale nelegitimní. Snažit se v něm — notabene jen na základě nedostatečných a nevěrohodných informací — hledat, co je menší sviňárna (popřípadě menší svině, když už jsme u expresivního vyjadřování), bych pokládal za čiré šílenství.

  2) Z toho důvodu pro mne základní otázkou je, co zde jsou české zájmy. Nárůst moci euservilů a progresivistů to z mého hlediska určitě není. Naopak toto je hlavní riziko, které v téhle aféře vidím. Víceméně souhlasím s PK (ať už to byl PK, anebo PK), že každá další vláda bude nutně horší (nehledě na to, jaké vládě bych z tamního zoufalého materiálu dával přednost já).

 242. No, Karle, i pilot může být blázen. Viz ten případ, kdy pilot naletěl do skály s letadlem plným lidí. Takže on mohl toho pilotování nechat prostě proto, že u něj vypukla duševní choroba.

  Jinak pilot by měl být proti stresu poměrně odolný, takže pokud mladej Bureš podlehl nějakému psychickému nátlaku, tak asi fakt není ve stavu, kdy by měl pilotovat a nejde tedy o „dělání debila z pilota“. Což, mimochodem, Bureš starší nedělá,protože tvrdí, že syn je psychicky nemocný a ne že je debil. Ono to totiž není to samý.

 243. Bože, Vlasto, vy se chcete se mnou prát? Na pěsti? O AB a jeho činy? Nebo o princip? Jaký? Hmmmm… Netušíte, co na sebe přivoláváte… -)

 244. 278 — Otázka je, nakolik je nebo není Bureš českým zájmem. — Nojo, AeroKarle, jenže takto položena mi zní asi jako: nakolik by bylo vhodné nahradit Háchu Moravcem?

 245. 282 Pavle
  Žejo? 🙂
  Čert nikdy nespí!
  Já jsem tam i vlastně mířil. A tito hyperaktivní jedinci mívají často i defektní děti. Manicko depresivní poruchy jsou klasickým příkladem. Ostatně otcové maničtí podle všech příznaků jsou.

 246. AK. Fajn. V pořádku. Ale pokud ti bude ke mně, tak uveďte nick. Jinak nebudu reagovat. Vyhovuje vám to? 😉 Dvojsmyslné. Aby nedošlo k omylu. 🙂

 247. statně stran Čapího hnízda bych řekla, že to zdaleka nebude největší skvrna na Babičově podnikání.

  Ostatně kdyby se Babič nehrnul do politiky, ale zůstal u toho podnikání, spílal Zemanovi a občas poskytl sponzorský dar knihovně Václava Havla nebo jiné podobné pravdoláskovní instituci, tak by mu nejspíš časem bylo odpuštěno i to StB, KSČ by mu ani odpouštět nemuseli, protože v tom řada z nich jelataky a div by mu neinstalovali svatozář. A po čapinci by nikdo ani nevzdechl, protože ono takovejch věcí je, akorát není zájem do toho šťourat.

 248. 285 — Spíše je zde jiná věc, kterou myslím nikdo moc nerozebírá: Na základě té Remundou a Klusákem zrežírované reportáže lze předpokládat, že Babiš ml., Protopopov a/nebo Protopopovová ohlásili na příslušná místa koncernu, že se o ně Slonková a spol. zajímá. Předpokládal bych tedy, že reakce Babiše (a nemyslím jen tu do medií) je nějak připravená předem; bylo by mi divné, kdyby zhruba s tímto nepočítal (nemusel znát jen načasování)…

  Anebo naopak, pokud se o tom (zejména od syna) předem nedozvěděl, pak jej má uklizeného jaksi amatérsky… Podivné to je.

 249. 290 maYda
  Moc bych zase český rybník nepřeceňoval. Přežil tu predátorskou anabázi ze Slovenska do Česka patrně jako bílý kůň, dnes je ale i velmi váženým zaměstnavatelem v Germánii. Sám jsem se divil když mi ty numera ukazovali.
  To nějaká parta z Primátoru Ditrich nedá. Jedině že by udělal nějaký opravdický průšvih. Takový, že bylo nutno zapojit jeho děti.
  A to mi hlava nebere o co se jedná.
  Protože toto jim NIKDY nezapomene. Musel tam být veliký argument.

 250. Zpátečníku – 284 – povolávám Hanlonovu břitvu…

  Motat do běžných čachrů s dotacemi z EU nějaké nadnárodní konspirace světodějného významu či temné rejdy zpravodajských služeb světových velmocí je v tomto případě dle mého názoru zcela redundantní.

  Celou situaci lze celkem jednoduše vysvětlit jednoduchým pokusem o podvod v minulosti, následným rozmazáním téhož a ještě následným komickým pokusem vyhnout se následkům pomocí nátlaku z moci úřední, svěřené hlavnímu podezřelému vůlí té povrchnější části obyvatelstva ve svobodných volbách.

  Ostatně, soudě dle aktuálních preferencí a diskusí na webech typu novinky.cz i jinde to voliči tak chtějí. Tak ať to mají. Každý je svého stěstí strůjcem…

 251. Trust no one.
  Pořád připouštím i možnost, že Bureš byls schopen synovu i dceřinu nemoc zakalkulovat jako pojistku na „co kdyby se to provalilo“.
  Opačná varianta – lhal o vlastnictví čapáku – by mohla být zoufalou snahou o krytí potomků (i s jejich chorobami), to ale současná situace moc nepodporuje – copak takhle se chrání rodina ?

 252. Jo, tááák, tu reportáž zrežírovali Remunda a Klusák, budovatelé Českého snu?
  No, tak to bych se nejdřív přesvědčila, jestli ten Babiš Junior na tej nahrávce je vůbec pravej a jestli si z nás zase chlapci nestřílejí…. 😀

 253. (282) Pavle, 4,5,6 vypadá reálně.
  (283) Skimici, představa o tom jak bránit může být dost různá.
  (284) Zpátečníku, proto spíš sleduji.
  (287) No a znáš Zpátečníku správnou odpověď? Případně, „who is who“?
  (289) Budu se snažit 😛 (Vlasto.one).
  (290) Kdyby měla teta koule … To by neměl takový vliv na státní a EUnijní peníze.
  (293) Hanlon není oblíben – ale taky k němu mám blízko. 🙂

 254. Ještě chvíli.
  Ano Dano, jsem ochoten se s vámi utkat. 🙂 Nemíním zakazovat, ani neočekávám, natož abych to chtěl ostatním zakazovat, že se připletou. Ale. Pokud bych měl. Nemám. Dítě které má problém se o sebe postarat, tak udělám něco, čím ho ochráním. Nevěřím tomu, že by jeho synovci – prasinovci ho byli ochotní „šanovat“. Takhle. Já tu možnost, teoreticky, mám. Máte ji vy?

 255. 293 — Celou situaci lze celkem jednoduše vysvětlit jednoduchým pokusem o podvod v minulosti, následným rozmazáním téhož a ještě následným komickým pokusem vyhnout se následkům pomocí nátlaku z moci úřední, svěřené hlavnímu podezřelému vůlí té povrchnější části obyvatelstva ve svobodných volbách.

  S těmito slovy se bohužel nedokážu nijak ztotožnit, Pavle, z řady důvodů. Tak např. jednotlivé transakce Babišovi a jeho dětem určitě připravovali právníci. Samostatně ovšem jsou zcela legální, žádná z nich sama o sobě dotační podvod nezakládá. Opravdu ale těm právníkům Babiš nevysvětlil, jak si to představuje celé? A ti jej jen tak nechali, aby se dopustil (jak říkáš) jednoduchého (ergo průhledného) pokusu o podvod?

  V Hanlonovu břitvu (jak jsem zde už párkrát zmínil) jsme nikdy neměl žádnou větší důvěru.

 256. (295) U Schneidera mne poněkud odpuzuje hlavně to, že se v Lidovkách objevil zároveň s Burešem a už dostkrát jsem od něj četl obhajobu neobhajitelného. I zde se dost věnuje reakcím, než vlastní věci.

 257. Ježiš, Vlasto, mám-li nemocné-postižené dítě, budu se snažit je zabezpečit rozhodně jinak, než účastí na pochybném projektu na-za hranou zákona. Takže bych např. zřídila konto pro ono dítě, kam bych převedla dost financí na to, aby o mé dítě bylo postaráno. Zaplatila bych léčení, péči, bydlení. Ale fakt bych jej nejmenovala do funkce pochybného projektu, který má zakrýt můj podvod. Ledaže bych zvažovala možné odhalení a výmluvu na mentální nedostatečnost potomka…

 258. Ještě pořád, dokud budu moci.
  AK, diky. 😉
  Matzurko. Ale on je v té době nechtěl zneužít. Tak to může vypadat teď. Ale v té době, 7 let ?, to vypadalo jinak. Musíte brát v potaz časové souvislosti.

 259. 297 — Neznám, AeroKarle, protože to nepokládám za dobrou otázku. U každého politika jsou aspekty, tendence, apod., které jsou v souladu s českými zájmy, a jiné, které jsou proti nim. Samozřejmě u různých různé.

  (Jinak tedy ve formulaci 287 mám myšlenkový zkrat, spíše jsem chtěl asi napsat, je-li Hácha českým zájmem, Moravec tam je víceméně nadbytečný. Omlouvám se.)

  Nejde o to podpořit Babiše, anebo podpořit oposici, nýbrž podpořit výsledek, tj. výslednou konfiguraci. Podporovat další Sarajevo nemám důvod ani tentokrát; jednak kvůli lidem, kteří se tlačí k moci, jednak kvůli jejich metodám.

  No nic, za chvilku už zřejmě ulehnu.

 260. (299) Stran Hanlonovy břitvy, vyhovuje lidem, kteří mají sklon uvažovat relativně přímočaře, bez velkých serpentin. Stoupencům komplikovaných teorií nevyhovuje. Za sebe mohu napsat, že mně vyhovuje. Posoudit, zda obvyklejší je to dle Hanlona nebo širšího Occama nedovedu. Myslím si, že jo, ale dokázat to neumím.

 261. 300 — už dostkrát jsem od něj četl obhajobu neobhajitelného. — viz moje závorka ve větě uvozující odkaz.

  I zde se dost věnuje reakcím, než vlastní věci. — Nojo, jestli ono to nebude také tím, že vlastní věc — resp. dnešní změna jejího stavu či informací o jejím stavu — je, jak už jsem psal, ve skutečnosti nicotná.

  Přeji dobrou noc.

 262. (303) No a proto Zpátečníku spíš sleduji, ale asi je znát, že Bureše nepokládám za český zájem a sympatický mi nikdy nebyl. Výsledek, výsledná konfigurace, je stejně v luftě (dle mne). Každopádně se zájmem přečtu Tvé názory a pouvažuji, zda by to nemohlo být podle nich.

 263. Dano. Doporučuji seriál Genius Einstein .. . 😉
  A kdo to konto bude spravovat? Kdo má zájem aby z něho měl prospěch ten postižený? Vy věříte v serióznost právníků a jejich následovníků? Svatá ty prostoto … 🙂

 264. (305) Ne až zas tak nicotná, proto taky Bureš tak vyvádí. Jednak to víceméně potvrzuje teorii, že Čapák byl podvod, který nutno zakamuflovat nebo alespoň nedokázat, ale můj laický odhad je, že Bureše, dost nedůvěřivého, to zasáhlo hlavně v tom, že nemůže důvěřovat ani synovi.
  Taktéž dobré noci přeji.

 265. Vlasto – takže řešení formou Čapí hnízdo je optimální? Fakt si to myslíte nebo jen hájíte AB? Nebo je to jen z vaší strany řečnické cvičení? 🙂

 266. (307) Vlasto.one, pokud by Burešovy děti skutečně měly psychické problémy (nevylučuji, nevím), tak jaké zajištění kromě osobního Burešovo by <nebylo odkázáno na serioznost právníků a bankéřů? Víc by asi věděli právníci, ale psychicky labilní osoba v čele nějaké správní rady nebo tak něčeho by na ně byla dost odkázána, až tvrdě závislá.

 267. BTW: tehdejší společníci, včetně postižených dětí, už nejsou společníky, ta firma byla zrušena a převedena pod Agrofert. Tak kde je to zabezpečení nemocných potomků? 😉

 268. Zpátečníku – 299 – mám obavu, že právníky všeobecně přeceňuješ, podobně jako má většina lidí tendenci přeceňovat ajťáky nebo třeba finanční poradce.

  Jakýkoli právník ti udělá úplně všechno co chceš, za předpokladu, že za to dostane dostatečně zaplaceno. A do té doby, než dojde k průseru se bude dušovat, že všechno je úplně neprůstřelné. A když k průseru dojde, tak ti vysvětlí (poměrně velmi obratně), že to nemohl nikdo předpokládat, že podmínky se za ta léta změnily a že ti vlastně vůbec nic nedluží. A nakonec ti předloží fakturu za dodatečné konsultace.

  V tomto ohledu se my, ajťáci a konsultanti v oblasti computer security, od právníků nijak nelišíme. 🙂

  Na tomto prostém faktu nezměníš nic ani kdyby byl multimiliardářem a najmul si naprosto nejlepší právníky. Průběh bude zhruba stejný, akorát to bude trvat déle a bude to násobně dražší.

  Zcela vážně, myslím že hledáš hluboké konspirace tam, kde vůbec nejsou.
  99.99% majetkových deliktů (podvody, defraudace, prosté krádeže apod.) je založeno na prapůvodním přesvědčení pachatele o tom, že je to jenom drobná čórka na kterou nikdo nemůže přijít a i kdyby na to někdo přišel, tak jde vlastně o hovno.

  Přičemž definice „drobná čórka“ je determinována majetkovými poměry pachatele a částkou, kterou je schopen si pachatel představit v hotovosti na stole 🙂

 269. Dano. Proto jsou ty fondy. Tam jsou ty „apanáže“ jasně určeny. Prostě dané procento bude pobírat ten a ten a někdo bude mít pravomoc rozhodovat o tom, kdo to bude řídit. Ale již nikdy o tom, kam zisk půjde.

 270. Dobré zas ráno… Tak jsem si přečetl dnešního Macka – většího zmrda aby člověk pohledal…
  Co se úterka týče, zatím netuším, zda budu vůbec v Praze. Takže nemohu nic slíbit…

 271. Dobré ráno vespolek,

  z fackoknihy Ládi Větvičky:
  „…to su ale nahody. Právě zítra má do ČR přiletět Rick Perry, americký ministr pro energetiku. Bude lobovat za dostavbu Temelína a Dukovan pro zkrachovaly Westinghouse, i když Babiš je proti, protože to je bezpečnostni nesmysl. Když naposledy vlada rozhodla o tom, že Westinghouse to stavět nebude, byl šefem vlady Nečas a kvuli kabelce jeho dominy byl zinscenovany statni převrat. A pak, že se historie neopakuje… Nuže, vydejme se vzhuru k televizim, moji mili vesničani! Byl rozehran pokus o puč v přimem přenosu, nadherně načasovany na okamžik, kdy tady slovensky šef česke vlady neni a je par dnu před vyročim, kdy děcka vylizaju ze škol, aby na ulicach mavali fanglama. Vy vite, že Babiša nemusím, zničil toho už dost, Ale tato kauza smrdí Sorošem už zdálky. Provařeni slunkaři Slonkova s Kubikem nabili Auroru, vyhledali nemocneho synka, kereho policajti dva roky nemohli najit a měsic natočeny material pustili ven zrovna fčil před 17. listopadem a chvilu pote, co Babiš naštval Makarona s Makrelou odmitnutim migračniho svinstva OSN, a všech těch Marakešskych a Istanbulskych prasaren a hlavně Američany s tym Westinghousem … To sem zvědavy, kolik z vas vidi za roh a přeje si mět v čele někoho ještě horšiho, než kery tam je…“

 272. 2 Pavel Kořenský ad 251 – „A zajímavé je, že víceméně úplně každá nová vláda dokáže překvapit a uvést na scénu stále bizarnější kousky, jinde ve světě (no dobře, v civilisovaném světě) nevídané a neslýchané.“ – a kde že to je? Já už jsem v tzv. civilizovaném světě zažil ledacos a hned tak se ničemu nedivím, tak abych se poučil…

 273. Jo jo, pučím si papuče a uspořádám puč!
  Já se jen divím, že zkoušej furt jeden a ten samej scénář… No dobře, s Nečasem jim to vyšlo – tam jim to sichroval Šlachta s báckomandem, ale nějak si nedovedu představit angažmá báckomanda ve Švýcarsku, navíc proti švýcarskému občanovi… Na tohle jsou Helvéti docela hákliví a dobře vědí proč.
  Jo, ještě bude sranda… Netuší někdo, kdy dojde na humanitární bombardování? Stejně si myslím, že česká povaha je v tomhle ohledu nepřekonatelná – tady už musí bejt jó silnej důvod k nějaké akci. Kor když se občas prolátne, jak a odkud jsou ti organizátoři placení… A tady se dřive či později vykecá všechno.

 274. 306 — Bureše nepokládám za český zájem a sympatický mi nikdy nebyl. — Což o to, AeroKarle, v obojím se zcela shodujeme. Kdybych si vybíral premiéra já, Babiš mezi kandidáty nebude. Podobně, kdybych, zcela hypoteticky, měl absolutní moc (disponující náležitým aparátem, kvalifikovaným a kompetentním), poběží vyšetřování jednotlivých Babišových transakcí (a nejen jeho, samozřejmě) za posledních 30 let…

  Ale taková situace naprosto není, ve sněmovně není ani jedna strana, pro kterou bych byl v posledních volbách či v posledních letech hlasoval, třeba i jen z nouze. Naopak tam jsou strany, které moji důvěru nemají žádnou, a některé z nich (TOP 09, ČSSD) důvěru ostatních voličů minimální. Z takovéhoto materiálu by se k Babišovi vybírala alternativa; a nezdálo by se mi nijak obtížné případnou změnou českou situaci dále zhoršit.

  (Podobně, avšak jednodušeji, tudíž i názorněji Zeman: Je snadné představit si lepšího a třeba i sympatičtějšího presidenta, jenže mezi protikandidáty žádný takový nebyl.)

  308 — proto taky Bureš tak vyvádí — No, včera možná nevyváděl zas tolik, ostatně v republice ani nebyl. Když si to srovnáš s tím, kolik dutých frází za ten den nažvanili ostatní politici…

 275. Vážené a vážení,

  dovoluji si všechny pozvat na každoroční vzpomínkové setkání na Pavla Kočího, které se uskuteční v úterý, dne 20. listopadu od 18 hodin, na tradičním místě, tzn., v restauraci U PIVOJE, Františka Křížka 18, Praha 7.

  Rezervace je na moje občanské jméno.

  Když přijdete, tak mě potěšíte, když nepřijdete, tak mě nepotěšíte. Potěšte mě.

  Modrý pták

 276. (317) Zemanovo „státnické“ chování může mít více důvodů, více či méně pravděpodobných. Nejméně to, že by v něm státník skutečně dřímal, nebo že byl zrovna v obzvlášť dobré náladě. Spíš že proti Burešovi moc nevystupuje, protože buďto Bureš něco ví na něj, nebo on ví něco na Bureše, takže mu poslušný premiér vyhovuje. Další možnosti už nejsou z pozemského světa. 😛
  (320) Já si Zpátečníku taky nemyslím, že by byla vyhlídka na nějaké zlepšení, po stránce osobní i stranické, takže spíše s pobavením sleduji cvrkot.

 277. Jo, Matzurko, 315 dava smysl. Koneckoncu, tak to volici chteji.

 278. Dobré ráno,

  no, tak Babiš má na „vyvádění“ do jisté míry nárok, protože co provedla Slonková s Kubíkem je fakt prasárna. A to, že se Babiš chová jako gauner v politických a ekonomických vztazích, neznamená, že by se ho nedotklo, když někdo provede prasárnu jeho duševně nemocnému potomkovi.
  To bych zas řekla, že se s tím vyváděním drží ještě zpátky…

 279. KArle, mně to taky připadá od začátku jako poněkud divoká konsopirace. Myslíš, že na mně taky Bureš něco ví? 😀

 280. Zpátečníku, robotizace sice neožebračí všechny, ale lidi méně schopní zastávat nějaké sofistikované profese a s omezeným výběrem na trhu práce mají leckdy problémy už teď a robotizace by přinesla další úbytek příležitostí. A myslím, že Robejšek mluví o téhle vrstvě obyvatel.

 281. A Drahoušovi sklaplo :-D. To zas budou pravdoláskaři načuřený 🙂

 282. A Daniel Kroupa už na ČT24 háže na Kuberu zlá slova. Skoro se až zalyká. 🙂

 283. Daniel Kroupa…. není to nějaká politická mrtvola? Navíc už ve stadiu pokročilého rozpadu?

 284. Hele, von vážně někdo uvažoval, že by zloděj patentů mohl dělat předsedu? Leda snad v tý Lábusově parodii na 7 statečných…

 285. PeSI, já myslím, že on o tom uvažoval. Snad i něco nadhodil, ale asi ho do toho nikdo netlačil, teda asi kromě paní choti a ta do toho nemá co mluvit, tak to odpískal.

  A určitě se někde diskutovalo hned po volbách ( možná i tady?), jetsli se vůbec může o ten post ucházet, když je v senátu a vlastně v politice vůbec úplným nováčkem.

 286. Proč by se nemohl ucházet o nějaký post ? Když se rovnou jako politická nula dral na pozici místodržícího ? Hotovej Švýnar……

 287. Danda Kroupa z toho, že nikdy žádnou VŠ nedodělal (tedy kromě euroVUMLU doma u Patočky) vytloukl hubou (ne prací, chraň panbůůů !)a ze všech funkcí maximum…
  Teď – pokud vím – prý učí (?) na ZČU ve z Plzni, jeho synkové se také živí pouze plácáním hubou (Janek a ten druhej janek v „neziskovce“)….povedená rodinka.
  Jsem zaujatej ? – Jo, jsem, zvl. k bývalému spolužákovi….

 288. No diskutovalo se o tom hojně,
  dokonce v té souvislosti, že vlastně Zeman určitě do tří měsíců pojede na lafetě a Drahoušek na jeho místo…. tak aspoň v něčem mu sklaplo. Jak mi nevadil co předseda AV (to jsem o něm nevěděla nic než to, že je chemik), tak jsem postupně s jeho veřejným vystupováním získala silnou averzi.

 289. ten Zeman je fakt příšernej. Že prý do tří měsíců pojede na lafetě a furt nic…. Že on zase lhal? 😀 😀 😀

 290. maYdo,
  ale to nedeklaroval Zemana, to byl nějakej jouda po senátních volbách – když prošli neúspěšní prezidentští kandidáti, tak se hned začaly tahanice hádanice o předsednictví…

 291. Matzurko, to je přece fór. Samozřejmě že zeman nesliboval, že do tří měsíců pojede na lafetě. 😀

  Nicméně mnozí v to doufali a jejich očekávání bylo prozatím zklamáno. A v tom odstupu si už samozřejmě nepamatujou, že jim Zeman nic takovýho nesliboval a když se nedočkali toho, co si vysnili, že sliboval, tak teď tvrdí že zeman lhal.

  Jak jsem uvedla, je to vtípek. Ale někteří lidi jsou z toho Zemana tak zblblí, že takhle fakt uvažujou.

  nenávisti se neříká nadarmo „slěpá“.
  A když někdo nenávist vůči komukoliv povýší na morální princip, tak je to teprv katastrofa a rozum zapláče….

 292. Asi bych měla dodat, v rámci vyváženosti, že slepý obdiv má stejně neblahé důsledky….

 293. Ponekud by mi vadilo být pokusnou strelnicí pro testovani nejake „nové (tedy provozem dlouhodobě nevyzkousene) technologie“ vystavby jadernych bloků krachujiciho Uestynghauzu….
  Ty zkroucený tyče v reaktorech snad stacily, druhý pokus je u takhle vachrlaté technologie ponekud luxus.
  V kazdem případě diky za návštěvu pane Perry.

 294. Je-li možných dodavatelů více, má to příznivý vliv na cenu. Takže rozhodně vyzkoušet.

 295. Díky za návštěvu,
  a můžete pokračovat ve své spanilé jízdě… Navenek to vypadá, že Babiš slibem nezarmoutil.

 296. V pripade nebezpeci havarie reaktoru je cena z tech méně podstatnych parametrů.
  Minimálně jsou tady úspěšnější dodavatelé: Rusové, Korejci, Frantici…..

 297. Je vidět, že na výstavbu mostů u nás měla taky příznivý vliv dodací cena.

 298. AhoJ!
  Vaše starosti na mou hlavu!Já celou noc a celý den řeším řeším plynovou koliku (aby mi ten kůň neuletěl jako balon) a už sotva chodím… . I veterinář vypadal po těch ca 5 hodinách zákroku poněkud strhlej. 🙁

  Ale zachytil jsem v podvečer na F1 povídání mladého, 4%, Pospíšila z Brusele, kde se navážel do presidenta a predikoval, že president, agent jeden ruskej, bude manipulovat ČSSD, aby Babiše podržela a zůstala ve vládě!
  Zeman a ČSSD! 😀 😀 😀
  V tom EP se prý dost fetuje… 😀

  Nechci říkat: Já to říkal, ale já to říkal, že z toho bude útok na presidenta.

  No a teď je otázka, zda k dalšímu vývoji pražského majdanu, dostanou demonstranti zaplaceno (od Open society?), anebo dostanou zaplaceno najatí ostřelovači…

  Dej Bůh, jak říkáme my, bezvěrci, abych se mýlil, a došlo jen na facky, jak je v Čechách zvykem.

 299. Koukám na zprávy na NOVě. Babiš vysvětluje – a jak ho vidím, je to obrázek zvířete, zahnaného do kouta. Skoro by mi ho bylo líto. Nebýt všech těch kroků před tím. AB zlikvidoval, zničil několika lidem život jen proto, že mu překáželi v cestě za úspěchem. Nastolil nesmiřitelný boj proti malým živnostníkům, lidem, kteří věřili, že pokud budou nezávislí na státu, budou se živit sami svou prací a umem, stát jim bude přítelem a nebude jim házet klacky pod nohy. AB je z toho bludu vyvedl. Dnes čelí medicíně, kterou ordinoval jiným.
  Nestraním nikomu, sleduji cvrkot a nemohu říct, že se bavím. Je to ubohost, neprofesionalita, smutek.

 300. Břeťo -dej Bůh. Držím pěsti a věřím, že se vše podaří. Však si zocelený šumavák. 🙂

 301. TV zpravodajství z bezpečnostních i zdravotních důvodů raději neee….

  Šumaváku, taky držím pěsti,
  ať to koník rozchodí. Stejně je to nefér, tak krásná zvířata a přitom tak křehká.

 302. Dobry vecer ze stolice Evropskeho Svazu.
  Volali mi, ze je pry Jarda K serem senatu. Pravdolaska a vedeni ODS ma patrne ujimani.
  Dnes jsem vysvetloval, ze mezi Slovinskem a Slovenskem je rozdil a ze to severnejsi, Slovensko fakt Ukrajinu neokupovalo a ze jste si to vlastne vy americani zpusobili sami, jmenovite president Wilson.
  Na oplatku se mi dostalo pouceni, ze Tennessee neni jen dirou dezorientovanych mamlasu izolovane zijicich v zahonech kukurice ale ze z toto umeji delat i bourbon, kteremu nerikaj bourbon ale Tennessee whisky.
  Moc slozite pro me.

 303. Skimici – co tak trochu zabrzdit? Z volby JK rozhnodně nejásá pravdoláska.
  Hoši, fakt tak nenávidíte ODS, že vám unikají jemné nuance? No proti gustu….

 304. Jo a zvolení Kubery mne taky potěšilo. Navíc dost výrazně, čekal jsem tuhý boj hlava/hlava, možná cílfoto. 😛

 305. Proc zabrzdit Dano?
  Ja kdyz Jardu obcas potkam a par slov ztratime, nikdy jsem mu prislusnost k ODS nevycital. Naopak mu vyjadruji obdiv, ze tech uspechu dosahuje pres tu zatez v podobe soucasne ODS.
  On je ale zvlastni povaha. Jako chazari. Na vsechno kasle a dela si to po stem. A vitezi.

 306. A proto z topo mam takovou radost a i pistou nadeji, jakkoliv senat nemusim …

 307. Vážení, omlouvám se, dnes-právě fčil, nemám náladu. To si tak jedna chce objednat vyšetření-kontrolu u orthopeda z důvodu bolesti ramene, kolen a jiných částí těla (projevujících se po podzimních pracích na poli a zahradě) a zjistí, že ten pan doktor, mladší o 15 let, sportovec, který sjezdil na kole celý kraj, už není. Zemřel. Tragicky při autonehodě. Život není spravedlivý.

 308. Skimici, já Jardu nepotkávám. Jsem venkovanka z dálného východu, kam Jarda osobně nedosáhl. Nicméně podle jeho působení, obrazu, je mým oblíbencem. Jeho politické zakotvení je pro mne určitým bonusem. 🙂

 309. A ze nema zaber na vychod je skoda. Mrnavej hubenej v oblacku zahalenej by na Mikulase mol uspesne strasit male deti.

 310. A Dano
  vis, me proste ta ODS od te doby co byla ovladnuta moravskymi bardy {nic proti Morave] Topolankem, Necasem, Fialou nic nerika. Kdyby byli poctivi, dali by to dohromady s cernoprdelnikama a top09 a mozna by meli vic hlasu nez oddelene.

 311. Ale zas by nebyla takova legrace.
  Furt se hrajou babis hry. Dlouho jsem nevidel nejaky autenticky vyron Moravy touzici po Federaci a sve hvezdicce.
  Kde jste ogari?
  Dnes uz je to stejne fuk :.}

 312. Dobrý večer,

  škoda , šumaváku, že Tě nemůžu vystřídat, několikahodinová chůze kolem dvora by jistě zacvičila s mojí nadváhou 🙂

  (kecám, on by se mnou především rychle zacvičil ten kůň 😉 )

  No, držím pěsti, ať to dobře dopadne.

 313. “ Nastolil nesmiřitelný boj proti malým živnostníkům, lidem, kteří věřili, že pokud budou nezávislí na státu, budou se živit sami svou prací a umem, stát jim bude přítelem a nebude jim házet klacky pod nohy. AB je z toho bludu vyvedl.“

  Dano, tohle bych nevyčítala jen Babišovi. Propaganda proti živnostníkům, že stát okrádají na daních a na pojistném a že to jsou paraziti, to se táhne z dob ještě dávno před babišem.

 314. 365 maYdo
  vzhledem k tomu, ze Sumavak dvur nema …..
  Nevim kde zrovna jses, nicmene pokud se budes slusne chovat, kolem dvora te zase urcite pusti.

 315. Ten dvur si ale vetsinou hlidaj. Tak kolem dvora zevnitr.

 316. Dano,
  tak s tím panem doktorem je to holt smůla.
  Já se ke svému ortopedovi, již staršímu pánovi, musím objednat taky – leč prokrastinuji převelice. Ne že by nebolelo, co nemá, ale zase se dozvím asi toto: „No tak vidíte, revma nemáte. Máte artrózu, no tu má každej“. Posledně ta debata byla delší, ale stejně jsem čekala, že mne nakonec pošle do Pelhřimova… 🙂

 317. Matzurko, a celá se otočíš? A ráno vstaneš? 😉 😀 😀 😀 😀

 318. Tak si poustim na internetu domovinu. ČT 24.
  Čistím si zuby. A zase jsem to raději prepnul. Snažím se čistit si chrup alespoň pět minut.
  Během pěti minut mi bylo ale vytrpěti nejen Ondřeje Kundru ale i Bohumila Vostála.
  A to jistě uznáte, že to co máte zrovna v ústech vyplivnete 🙂
  Tak si cistim zuby s Brittney Spears. A tech pet inut to bude. Oops I did it again 🙂

 319. Dobré ráno vespolek,

  Šumaváku,jojo,
  ještě jo 😀 😀 😀 😀
  Doufám, že koníkovi už je lépe.

 320. Dobré zas ráno… Zcela OT – včera jsme tak seděli v té oblíbené vinotéce a řeč byla o všem možném, jednu chvíli o zdravotním pojištění a připojištění… A kamarádka se začala rozčilovat, že by se prý měla připojistit, 200 Kč měsíčně… „Já! Která jsem 15 let nebyla nemocná bych se najednou měla připojistit… A proč mi to teda ten poštěvák furt vnucuje?“
  V tu chvíli jsme lehli smíchy, načež jsme jí pochválili za vhodné pojmenování, s tím, že to s jejím svolením budeme šířit…
  Jak jsem tak některé ty poštěváky zažil, je to označení velmi výstižné…

 321. Ad PeS
  to je tak, když se člověk na něco upne…

 322. A s jistou zlomyslností kvituji,
  že se ze zvolení Kubery Kalousek dvakrát neraduje 🙂

 323. Dobrý den.
  Ad současná „krize“ kolem AB, ABjr.
  Nejdůležitější otázkou pro mě zůstává: o kolik se sníží daně chudým. Osobní situace aktérů odpovídá jejich jednání „jak vy k my, tak my k vy“. Pověst obchodního partnera, který nejenže „odstřelí“ své spolupracovníky (viz Franta M.), potopí podřízené (Karla Š., Lukáš W.), ale má velmi podobné jednání i se svými nejbližšími. Co má člověk než své jméno?
  Morální autority, hlídací psi co na něj vsadili ho budou muset roztrhat, aby si zase vytvořili pocit nadřazenosti nad plebsem.

 324. Proč se pořád mluví o Krymu? Vždyť ve skutečnosti jde o krim pro Bureše!

 325. Dobré ráno,

  nesníží se, nickname. Naopak není vyloučeno, že chudí budou platit daně jak mourovatý za to, že si nemohou dovolit lepší vůz ….

  Úvodník v Reflexu, nejen na tohle téma, je , mimochodem vyjimečně dobrý. A oceňuju, že si autor našel lepší téma, než morální okopávání Babiše. Teda, ne že by si to AB nezasloužil, ale už je to poněkud nuda…..

  https://www.reflex.cz/clanek/komentare/91193/marek-stonis-kronika-ohlasene-sebevrazdy-aneb-3-veci-u-kterych-propadam-zoufalstvi-a-vzteku.html

 326. [353] Dano, nenávidět ODS? A kterou, já jich pamatuju přes pět (původní, původní + KDS, posarajevská, za Topolánka, Nečase, Fialy).
  Ono poslechnout si Fialu, to chce pevný žaludek.
  Já si tak říkám, kdyby teď padla vláda, nebo odstoupili, co by asi udělal starý ještěr. Jedna z variant, co mě napadla, že by jmenoval Fialu. Fiala určitě nemá koule na to, aby to nevzal.

 327. Honzo,
  pochybuji, že by socdemáci odstoupili. V předčasných volbách by už nemuseli projít (stejně jako některé z opozičních stran – u nichž mne jejich náhlá „zásadovost“ docela překvapila), takže se IMHO budou držet drápkama i zoubkama. Výsledek – ANO získá větší podporu a sestaví svou vládu bez ocásků.

 328. „V předčasných volbách by už nemuseli projít (stejně jako některé z opozičních stran – u nichž mne jejich náhlá “zásadovost” docela překvapil“

  Matzurko, otázka, je, jestli předáci opozičních stran mají tolik soudnosti, aby jim došlo, že nemusí projít. Já bych se vsadila, že zblblí tím, že mají šanci shodit nenáviděnýho babiše, si tohle vůbec nepřipouštějí.

 329. (381) Fiala ovšem měl koule na to, aby nelezl do koalice s Burešem, ač ho do ní dodnes leckdo strká.

 330. maYdo,
  zjevně nepřipouštějí. Asi sázejí na užitečné idioty tohoto ražení
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Andrej-Babis-je-dobytek-Slonkova-jednala-na-prani-jeho-syna-rika-Jan-Cemper-ktery-chysta-akci-na-17-listopadu-559400

  I když rovněž Babiše nesnáším, ta zaslepenost v prvních odstavcích – zejména to, kdo v dané aféře hraje jakou úlohu – je neuvěřitelná.
  No jsem zvědavá, jestli ti „invesigativci“ opravdu natáčeli skrytou kamerou – pokud totiž ano, je to ve Švýcarsku trestné…

 331. Všimli jste si Tomiova česko-korejsko-japonského válečného tance? Zaujal nový pevný postoj, dostal proprc od členské základny, opustil nový pevný postoj a vrátil se k postoji původnímu, ovšem pevnému.
  Stát na barikádě v čele šiku je velmi adrenalinová záležitost. To se vůdci pod nohou zvrkne dlažební kostka, nebo převrácená tramvaj, a najednou vůdce zjistí, že nestojí v čele šiku, ale proti němu. 😀 😀 😀

 332. [382] Na socdem záleží? Nejsem si jist.
  [384] To jo. Ovšem čím dál tím víc z něj mám pocit, že takhle se kriket nehraje.
  [385] Zajímalo by mě, jestli někdo upozorní švýcarský úřad. Švýcaři bývají bdělí a ostražití.

 333. Situace kolem AB: pro mě už jenom kafíčko.
  Důležitější věci: Schumi – „rachtací motor“. Je to vlastnost, nikoli chyba nových vysokotlakých přeplňovaných maloobjemových motorů. Vůle mezi pístními kroužky a válci je minimální, aby to šlo mazat, používá se řídký olej. Ten maže špatně při nízkých a naopak vysokých teplotách. Tj. při studeném motoru to má zvuk sekačky na trávu.
  Chybu v motoru nevyloučím – strýc tak dlouho reklamoval Renault Thalia, až mu uznali, že pístní kroužky byly nasazeny obráceně – stíraly olej do spalovacího prostoru.
  Osobně jsem si nechal doporučit při koupi ten nejslabší motor s největším objemem (1.6 8v). Po 65.000km/šesti letech vyměněné rozvody.

 334. [386] Já spíš mám pocit, že tím, že řekl, že vládu nechce, si mohl stoupnout vedle Fialy. Pak se začal vhodně točit.
  Ono být v čele šiku a zavelet čelem vzad, může mít i drobné výhody.

 335. Ad Tomio: dvě krásné možnosti: buď pan Hamáček státotvorně podpoří Babiše a komunisty – ovšem za cenu ústupků Babišovi, nebo pan Tomio státotvorně a pronárodně podpoří Babiše – za cenu ústupků od Babiše. Co na to jeho EU partneři?
  AB svoje dostane, ale bude to IMNSHO z jiných kruhů a hájů než od politických „oponentů“ – tj. těch, kteří mu impérium pomáhali budovat. Nikdy, ani na chvilku si už nebude moci zdřímnout. Už nemůže psát knížky „o čem sní, když náhodou spí“. Musí přemýšlet co sní. Co s ní. Co sní, když bdí.
  Ušaté torpédo a moravský Švéd – traktorista a prokurista musí také hodně přemýšlet co s ním.

 336. Hm, tak v intervjuku řekl Bjun., že jeho průvodce na Krymu je“ruský primiiv“.
  Dnes je s tím primitivem dlóuhý rozhovor v Ruďasu a z něj by se na „primitiva“ usuzovat nedalo. Ovšem přiznává, že „duševně nemocného“ juniora tam několikrát zanechal v péči nějaké báryšni a sám odjel na pár dnů do Česka!

 337. Babiš lhal tolikrát, že už mu nikdo neuvěří, i když říká pravdu.
  Mám rodinnou zátěž bipolární poruchou, sama jí v mírnější podobě trpím ,a proto mi na celé aféře vadí nejvíc, že postihne skupinu duševně nemocných. K věci se vyjadřuje kdejaký hlupák, media i FB slaví posvícení a to . kromě jiného jen zase posílí předsudky o „bláznech“. Tak ať už konečně toho Babiše svrhnou, posadí do Strakovky nějakého sádrového trpaslíka a dají nám pokoj.

 338. Řeči o tom, že naše policie se nesnaží vyslechnout juniora, jsou dost vágní. Pokud je švýcarským občanem, tak Švýcarsko své občany ke stíhání v cizině nevydává a výslech může junior odmítnout s doložením, že by ohrozil své přibuzné. To myslím je právní argument i u nás, ne Schumi?

 339. Baubo,
  asi tak. Z těch samozvaných „odborníků“ je mi šoufl, přesně z Vámi popsaných důvodů. My máme v rodině „jenom“ deprese, ale i to stačí měrou vrchovatou a soucítím s každým, kdo se musí s něčím podobným potýkat.

 340. Baubo: Myslím, že tato aféra vyvolaná panem AB nepostihne duševně nemocné. Za trpaslíka bych se přimlouval, pokud sníží daně chudým a nebude vytvářet fond na ochranu trpaslíků před suchem, mokrem, zimou, horkem.
  Duševně nemocných, resp. lidí s psychiatrickou diagnózou je kolem 10% obyvatel.

 341. 393 quivivisi – a mě to navíc připadalo, že intervjuk zdatně napovídá odpovědi, když se junior nmůže vymáčknout….

 342. Ještě jeden komentář k tomu, co by mohlo být, kdyby bylo…

  Babiš navrhuje odvolat ministry za ČSSD.
  Zeman je odvolá.
  Babiš doplňuje vládu o „odborníky“.
  Zeman je jmenuje.
  Pro pád vlády nehlasuje ANO, SPD a několik poslanců z jiných stran.
  Jedeme dál, kaňonem bílým podél černých skal.

  Připomíná to něco?

 343. Jako moudřejší variantu bych viděl
  – demise mnistrů za ČSSD (aby se v nastávajícím období neumazali)
  Dál shodně s HzŽ + poslanci za ČSSD se při hlasování zdrží …

 344. Klara Samkova na FB
  „Antická tragédie Andreje Babiše“
  Mám takových spisů spoustu: úspěšní rodiče, kteří se věnovali podnikání, případně politice, případně obojímu. V práci od rána do rána… a taky mají děti… Děti, kterým dávají úplně všechno… a všechno funguje až do doby, kdy to zcela tragicky fungovat přestane.
  Příběh Andreje Babiše a jeho syna Andreje mladšího je klasickou osobní tragédií, kterých mi prošlo rukama, bohužel, snad stovky… Peníze a úspěch v podnikání jsou vykoupeny…časem. Časem, který rodiče nemohou trávit se svými dětmi, dětmi, které jsou obklopeny naprostým luxusem. Děti mohou dostat vše, na co si vzpomenou, ba i to, na co si nevzpomenou. Poměrně pravidelně, na co si vzpomenou, jsou drogy… protože to je fakt cool – a všechno ostatní už mají… (Druhá možnost, se kterou se u takovýchto dětí často setkávám je, že zcela zavrhnou svoje rodiče, navždy s nimi přeruší jakékoliv styky, občas si změní i jméno…)
  Rozhovor s ruským opatrovníkem A.B. mladšího přesně popisuje zoufalství rodiče, jehož dítě propadlo drogám – a dotyčný rodič se snaží udělat naprosto cokoliv, aby to dítě zachránil. Zamezí mu přístup k drogám, najde někoho, kdo s dítkem bude 24/7 a bude na něj dohlížet, aby se k němu žádný dealer nedostal. Protože se děťátko nudí, je naprosto nutné je z terapeutických důvodů zaměstnat. Šup se synáčkem do Agrofertu, byť na zcela podřadné místo, které v podstatě není schopen ani vykonávat sám. V tatínkově miliardářské firmě dělá poslíčka, aby nějak utloukl čas. Nemám při ruce časovou osu (doufám, že nějaký investigativní novinář ji iniciativně a necinkle vyhotoví) ale je možné, že Čapí hnízdo bylo OPRAVDU dětí A.B. st. …. bylo hračkou, kterou se měly děti – nebo alespoň syn – za nenápadného ekonomického dohledu tatínkova holdingu bavit, aby měl v životě i jinou náplň života než drogy. Ukáže se, že ale hračka nefunguje. Dítko nějaké ovečky na farmě zvířat nezajímají, lajna je lepší… Drogově závislý synátor je sice stále pod dohledem, leč nedaří se odříznout jej zcela od dealerů. Co naordinuje jakýkoliv – opravdu, jakýkoliv, kterýkoliv a každý psychiatr drogově závislému dospělému dítku? Slyším to úplně v přímém přenosu, jak ošetřující lékařka říká Babišovi staršímu: „Pane inženýre, chce ro změnu prostředí. Nějaké místo, kde nikoho nezná, kde nezná především žádného dealera. Kde se nedomluví.“ (Protože – registrujte: opatrovník A.B. mladšího říká, že umí jenom rusky a v jinojazyčném prostředí by byl ztracen. Jakými jazyky vládne A.B. mladší? S ohledem na jeho studia v zahraničí můžeme vsadit na angličtinu, pravděpodobná je němčina a možná francouzština. Ruština? Ani náhodou… Nikde v Rusku se nedomluví. Což je v tomto případě mimořádné plus. Takže Krym. Cachtání v moři, relax… zkusíme další krok, pane inženýre, nějakou rodinu, rodinný život. Protože mladí muži totiž sociálně dozrávají až s vlastním otcovstvím – v mnoha kulturách je muž uznán dospělým až tehdy, když má sám dítě. (Na tomto místě je potřeba si uvědomit, že Andrej Babiš st. je nejenom Slovák, ale je to Slovák s kořeny z východního Slovenska a jeho jméno ukazuje na rusínský původ. Takže na svoje měřítka, jak moc pro vás je či není důležitá rodina, zapomeňte… zde je vše hodně posunuto k… můžete tomu říkat tradiční rodinné hodnoty). Nicméně zpět k našemu příběhu. „Pane inženýre, chce to rodinný život, opatříme mu děvče.“ To je něco, čemu A.B. st. bytostně rozumí. Rodina nade vše… Protože tak strašně často neříká pravdu nebo mění své názory, nikdo by mu nevěřil, že zrovna tohle říká vážně. Náhodou jo. Říká to vážně a je to jedna ze stálic jeho života. Vždyť konec konců i do partaje vstoupil, protože to říkala jeho maminky, ne?
  Tak mu najdou děvče, s dítkem až do domu. Špatná volba… Krivoj Rog je doupě feťáků – a jak na potvoru to děvče pochází zrovna odtud. Oba „šťastní mladí lidé“, jinak „náš páreček“, pochopí svou šanci. A.B. ml. zjistí, že má cestu k lajně opět otevřenou. Děvčice zjistí, že má životní příležitost k sobě připoutat synátora vysokého politika a hlavně multimiliardáře, ještě navíc s pasem z Jevropejskej junije – a navíc svobodného. Promiňte, ale když uvidíte na zemi se povalující zlatou cihlu, tak ji přece neskopnete do kanálu, že… Adrejko má opět havaj solaj a jak uvádí jeho ošetřovatel (neboť to je to pravé slovo) „dává si vodní dýmku třeba dvakrát denně tři hodiny“. Tak schválně hádejte, co v té „vodní“ dýmce asi je… Pro připomenutí: jedním ze zásadních důvodů proti legalizaci marihuany je, že „rozjíždí“ schizofrenii v dospělém věku. Nedá se to předvídat a nedá se tomu zabránit. Otec je zoufalý, že nevyšlo vůbec nic, jak syna ochránit a zachránit. Opatrovník je zoufalý, že má trčet – on, Rus, někde v díře na východní Ukrajině. Odjíždí. Na žádost otce znovu přijíždí. Kupodivu autem. Proč ne letadlem? Protože zkuste do letadla dostat úplně zfetovaného chlapa tak, aby jej nevyloučili z přepravy. A zkuste to udělat anonymně – to nejde. I kdyby papá vyslal soukromé letadlo, let je zaregistrován a pasažéři taky. Auto je anonymní. Jestli v příběhu A.B. ml. někde figuruje nějaký únos, tak to není únos na Krym, ale únos z Ukrajiny… Domnívám se, že ošetřovatel nejel pro A.B. ml. sám. Není možné zároveň hlídat osobu zhulenou bůh ví čím pod obraz a zároveň řídit 2000 kilometrů. Možná s ním jela manželka s uspávačkou, možná někdo, kdo Andrejka jenom přidržoval. V každém případě jej vykládají v Blavě u maminky. Lékařky. Ta ví, co má dělat – a hlavně nemá jinou práci než Andrejka hlídat. Ve Švácarsku. Bez dealerů. Doufejme… možná už je čistej, ale ta schizofrenie je nevratná.
  Je mi Andreje Babiše st. upřímně líto. Bolest rodiče, který přijde o dítě buď proto, že se dalo na drogy nebo proto, že jej zavrhlo, je nekonečná. Chápu jeho zoufalství otce a chápu jeho zoufalství politika, který ví, že když kápne božskou, tak jej jeho političtí protivníci rozsápou na kousky.
  Tento příběh jsem vypsala proto, abych řekla všem, že kdo této kauzy zneužívají, jsou lidský odpad. Ať de každý podívá na své vlastní děti – a ať si přiznají, jestli mohou opravdu zaručit, že nedopadnou se svými dětmi jako Andrej Babiš starší se svým synem. Ten příběh má mnoho variant a o desítkách z nich mohu jako rozvodová advokátka vyprávět. Všechny jsou plné zoufalství a beznaděje.
  Chtěla bych také říci Andrejovi Babišovi, že za to, co se přihodilo jeho synovi, by se neměl stydět. I on sám je obětí generace 90. let, kdy se všichni vrhli na podnikání – a najednou zjistili, že se jim děti válí v příkopě zhulené… či hůře. Takových bylo! Čímž neumenšuji tragédii ani jednoho z nich. Jenom podotýkám, že není tak úplně pravda, co se píše v Anně Karenině, totiž, že „všechny šťastné rodiny jsou si podobny, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém.“ Všechny rodiny s drogově závislými dětmi jsou totiž nešťastné úplně stejně. Disclosure vám uleví, pane premiére a vašemu synovi taky. Neštěstí a osobní tragédie není hanba. Je to jenom… neštěstí…
  A na závěr doporučení voličům. Často se na sociálních sítích rozčilujete, že řada evropských politiků nemá děti. Mayová, Marcon, Junker, Angela Merkelová, první ministryně Skotska Nicola Sturgeonová. Když nemají sami děti – jak mohou vést národ? Tak tady máte premiéra, který děti má. Minimálně jedno z nich je výsostně průšvihové. Než na něj začnete kvůli tomu plivat, zamyslete se nad tím, jakému politikovi dáváte přednost: bezdětnému a tím pádem bez průšvihů anebo s tomu s totálně průšvihovým dítětem, se kterým sice nesouhlasíte, politicky jej nesnášíte, prachy mu závidíte anebo z něj máte srandu – ale s tou jeho otcovskou bolestí se umíte ztotožnit? Tohle si rozmyslete, než odsoudíte. A nezapomeňte: v tomto bodu můžete dopadnout úplně stejně… jako premiér.“

 345. Chápu motivy Kláry S. Je to obhájkyně, advokátka. ABjr by s její pomocí mohl přijmout roli spolupracujícího obviněného a poté by si odpočinul v Beřkovicích, Kroměříži, Červeňáku, … dle potřeby. Nikdy nelze pomoci člověku v těchto potížích individuální chůvou. Ani placenou děvčicou.

 346. To pojednání Samkové jsem už taky čtl.
  AB jr. je momentálně ve Švýcarsku a má tamní občanství. České policii (případně via švýcarská policie) už dal najevo, že vypovídat nechce. Nemohou ho nutit, je stíhaný a je stíhaná jeho osoba blízká.

 347. „Pane inženýre, chce ro změnu prostředí. Nějaké místo, kde nikoho nezná, kde nezná především žádného dealera. Kde se nedomluví.“
  První, co mě napadlo, bylo Brno…

 348. Potom je pojednání paní Kláry S. nadbytečné. Možná vhodné jako citový výlev, který má ovlivnit „veřejné mínění“.
  Kdybych chtěl použít zlá a ošklivá slůvka, ptal bych se jak AB jako minfin/premiér ulehčil podobně postiženým rodičům, aby je exekutoři nehonili pro hříchy jejich dětí od čerta k ďáblu. Aby nebyly pokuty a exekuce stonásobkem spáchaného přestupku. Pokud nijak – i když má mít podobnou zkušenost – jedná se o soběstředného člověka, který každý projev soucitu považuje za slabost a proto je nutné se k němu dle toho chovat.

 349. (402) Je to dojemné, ale časově to nevychází. Hračka byla na děti převedena roku 2008, kdy o problémech juniora a dcery ještě nebylo slýcháno. A převedena zpět po uplynutí doby určené dotací. Stran cestování, Protopopov už přiznal i Kaliningrad, o tom Samková zřejmě ještě neví.
  Protopopov v rozhovoru vyvrátil informace o údajném únosu Babiše jr., podle něj vše začalo čtrnáctidenní dovolenou v Kaliningradu, ze které se vrátili.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/babis-mladsi-byl-jako-muj-nevlastni-bratr-cesta-na-krym-nebyl-unos-rika-protopopov-premier-mu-podekoval-za-peci.A181115_074250_ln_domov_ele

 350. PAk bych se ovšem zeptala, co juniorovi bránilo a brání se přihlásit a vypovídat…. Z toho Krymu, pokud tam byl, je už nějakej pátek a je švýcarský občan.

  Zajímalo by mně, kde Samková tu teorii o drogách vzala, dosud na to nepřišla řeč. Vzhledem k tomu, že se ABjr. živil nějakou dobu jako pilot dopravního letadla cca do svých třiceti let, tak mi k tomu ten příběh zpovykanýho synáčka , na kterýho neměl tatík čas a proto se dal na drogy, nějak neštymuje…

 351. NAvíc Babiš mladší nekontaktobval policii přímo, ale přes redakci Seznam zprávy, kde byla nahrávka zveřejněna.

  Přiznám se, že mi to připadá divný….. Že by potom, co si ho tajně nahráli a zevřejnili to, by mělitakovou dlůvěru? Too by asi fakt musel být magor……

 352. Dobry den
  Odtud to vypada jako takove trochu upocene kotlinkove hemzeni ruznych stonozek a svinek kdyz se zvedne placatej kamen.
  Aldu Kapouna dostali skrz dane, popleteneho moravaka na kabelku, doktora na vino co nebylo koser a dotacniho maga dostanou skrze smesne hnizdo a syna moulu.
  Ne ze bych mu to na jednu stranu nepral. Hltat se nema.

 353. Ty povídačky o plotáži Boeinga by se měly brát asi s rezervou, ty formulace vypadají, že absolvoval nějaké přijímací testy, pak kurzy, asi i létal jako pomocník v kokpitu, ale že by létal samostatně nebo ijen jako druhý pilot? Na to mu IMHo chyly ty konečné zkoušky.

 354. 414 quivis
  Navic pilotovar Boeing asi nebude tak tezke.
  Aspon nachvilku to da kdejakej arab ….

 355. To sice ano, ale k řízení se vecpal sám! Bez licence. 😉

 356. Tia Maraa
  Ach ty ustrice… Ta nezna delikatni mlcenliva stvoreni ….
  Lehka a zdrava svacina.

 357. skimici,
  podkmenové breberky se po zdvižení kamene snaží o zlomnožku schovat. Takže bych to hemžení popsala spíš jako rozkopnuté/počůrané mraveniště…

  A jak to tak sleduji, skoro mám chuť uzavřít sázku, kdy Kalouska samou blažeností klepne pepka.

 358. Prý ony mlýny melou sice pomalu, ale jistě. Když pánovi prodělával Kostelec už asi osm let, začal B nejdříve skupovat a likvidovat konkurenci – Libuš, Polabské drůbežárny, Louny, Vamberk, Žamberk, další a další. Protože to nestačilo, použil něco, čemuž my, včelaři, říkáme podněcování. Podnítil socana Palase, který přišel s nutností přizpůsobit se EU. Socan zlikvidoval přes 500 malých a středních firem a firmiček. Mnohé z nich byly mnohá léta mými zákazníky a já viděl na vlastní bulvy jejich zánik a likvidaci rodin. Mnohdy i s mými financemi. Když byl konečně odejit, stal se onen socan generálním ředitelem Interlovu (Babišfirma). Asi to byl výdělečný job, protože si vydělal více než 60 melounů na tzv. pension. Kostelec je v černých číslech cca tři čtyři roky. Normálně jsem s trpícími solidární, ale v tomto případě se mě to zas až tak moc nedotýká. Spíše si vzpomínám na mého zákazníka z Vysočiny, který poté, co mu veterináři zavřeli firmu, spáchal sebevraždu. Prý se na každou svini vaří voda…. Nevím, spíše bych typoval na ty mlýny.

  S tím Okamurou to myslíte jako s Oposmlouvou? To bych řval snad i nahlas.

  Mimochodem, když vyhrál Tepličák, ztrestal jsem z radosti dvě lahve Martinského. Potkal jsem se s ním čtyřikrát a vždy jsem se od srdce zasmál jeho průpovídkám, postřehům a hrddiným historkám z tamní radnice.

 359. Na tuto žoužel jsem si zvykl, když jsem v mládí putoval podél pobřeží Jadranu. Na ostrovech , před Splitem, u Neretvy, před Dubrovníkem, za Dubrovníkem, za Kotorem (Kotorský záliv byla už tehdy stoka, ale za ním ráj) byly mušle mým každodenním chlebem. Tedy chleba jsem k tomu přikusoval. Některé jsem jedl za syrova, některé v polívce. Ušně jsem pekl naklepané na žhavých kamenech a něco přidával do lanchmeatu s rajčaty. Velice dobré byly například kyjovky. Ústřice tehdy byly na každém osamělejším útesu. Jen s Jakubskými jsem míval problémy. Ony totiž po dně, bestie, skačou a rychle se schovávají ve dně. Ale přesto, pljeskavica je pljeskavica.

 360. Františku,
  mlži fakt poskakují 🙂 ?

  A díky za článek k Jarkovi.

 361. 422 quivis
  Tak ja se treba zrovna pred veceri zvirecky nudim na jakemsi setkani a ted si predstav, ze nejsou ani chipsy nebo orisky, ale jen mrkvovy a zelenocelerovy tycky s nejakym jogurtovo matovym dresingem k piti nejaky fresh biostavy a voda. Pokousime to hryzat a kroupat hlasité, aby se recnici frantik dovtipil a pustil dovnitr cisniky s necim ostrejsim ….

 362. A co u nas doma? Spachal Babis seppuku nebo jen litaj pulitry, pan Kalousek krka a pan Pospisil potichu prdi?

 363. Skimici, obávám se, že uiž to není tak veselé ….
  Chvilku jsem poslouchal přenos z Václavského Mejdanu.

 364. zdravím !
  (422 quivis) On někdo překáží drogovým dealerům v jejich činnosti na Václaváku ? Ta bezohlednost …. 😕
  Tak jsem od nějakého Přibila (ano, ten Přibil, který údajně měl jakési spolky s nějakým Šumanem) četla informaci, že zřejmě trestní stíhání rodiny Babišů ve věci čápů a jejich hnízda začal Chovanec-http://ppmagazin.com/ Tak jestli chcete ,můžete si to přečíst než skončí ta živelní pohroma v podobě Kalouska.
  A může mně někdo vysvětlit,proč Babiš jun., který dle posledního e-mailu se cítí v pořádku a volný, namísto pochybných mailů pochybnému spolku nesedne do auta -už by mohl osobně vypovídat v Bartolomějské … 😕

 365. Mne zaujaly ty maily z jeho adresy. Ono napsat mail z cizí adresy není pro kvalifikovaného experta tak těžké …

 366. 425 quivis
  Nestras nebo tu letenku fakt vratim.
  Uz takhle mam hruzu co se vsechno bude odehravat na svatyho sedmnactyho. Jedine me trochu uklidnuje, ze kulate vyroci je az napresrok.

 367. westiku – 426 – třeba nechce místo Krymu sedět v krimu.
  Nebo se prostě bojí, že to auto by mohlo mít cestou nehodu. Nebo že by ho mohlo přejet auto až v Bartolomějské vystoupí.

  Já být občanem Švýcarska a být ve Švýcarsku, rozhodně bych se do Česka nehrnul. A to mi ani nebylo sděleno obvinění z žádného trestného činu a nejsem ani vyšetřován.

 368. Akorát nějak nechápu ty demošky a lidové veselice na Václaváku.

  To těm lidem ještě nedošlo, že vyměnit politiky či pořádat nové volby je naprosto k ničemu, dokud se nevymění elektorát (nebo minimálně tak polovina elektorátu) ?

 369. 430 Zpatecnik
  Tak to ja jsem kanalu blize a musim konstatovat, ze ta kolaborantska fena zacina bojovat o sve politicke preziti a jeji euspojenci ji jiz nepokryte drzi palce.

 370. No, Pavle, ale když je tak žhavej na to vypovídání, tak se snad mohl obrátit na policii přímo.
  Už jsme psala výše – divný je, že to prý dorazilo přes seznam zprávy, kde před tím uveřejnili tu nahrávku.

  a nemeses by photo jezdit do česka, my\slím, že kdyby projevil ochotu vypovídat, on by si někdo od policie udělál ještě rád vejlet do švýcarska.

 371. A jak si, pavle, představuješ tu výměnu elektorátu?
  A i kdybys ji zrealizoval, tak ono je na výměnu něco přijatelnýho?

 372. 433 — Děkuji, skimici, to by ale v zásadě mohlo být i popisem včerejšího stavu. Mezitím se leccos změnilo. Co Raab? Co unionisti? Co další toryové?

  Už jsem to zde možná kdysi psal: Brexit bez dohody by se mi líbil asi nejvíce…

 373. 432 — vyměnit politiky či pořádat nové volby je naprosto k ničemu, dokud se nevymění elektorát (nebo minimálně tak polovina elektorátu) ? — Správně, Pavle! Nebo pro jistotu raději rovnou 55 %… Viz též včerejší Robejšek:

  To jej [Davida Černého] vyneslo do takových příjmových výšin, že si stejně jako některé další umělecké veličiny připisuje právo vyjadřovat se o svých spoluobčanech s nesnesitelným pohrdáním. V rozhovoru s časopisem Forbes mluvil jistě i za méně promintentní, ale podobně pokřiveně myslíci salonní levičáky, když řekl: „Ale aktivní politické zapojení ve chvíli, kdy žiju v státě, který si dokázal zvolit Zemana? Tak jsem si řekl, ať si v tom těch 55 procent dementů žije….“

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-zuctovani-s-levici-09t-/p_politika.aspx?c=A181112_205731_p_politika_wag

 374. maYdo – 436 – nijak. Prostě musí dojít k ještě jedné generační obměně. 30 let je prostě příliš málo a zatím je pořád hrozně moc těch, kteří vzpomínají na to, jak za socialismu bylo vlastně fajn, ale volit klasické komunisty se jim ekluje.

 375. 437 Zpatecniku
  Vlna rezignaci a shaneni podpisu k letter of no confidence ktery by mohl spustit vyjadreni neduvery ci spise nevyjadreni duvery.
  Komous Corbyn argumentuje, ze ta mrcha porusila i principy ji deklarovane. A ma pravdu.

 376. Co bych poskakovala někde v zimě,
  tady na jihu je klid. Na Art běží film „I, Tina“, biopic Tiny Turner.

  Ty demošky mi přijdou dost… trapné.

 377. 440 — Vlna rezignaci a shaneni podpisu — Jo, děkuji, skimici, takhle se to zde také jevilo z jedné krátké zprávičky, tuším na Novinkách. Říkal jsem si, že realita v Londýně asi bude barvitější, a možná poutavější než ta zdejší skrumáž (která na rozdíl od té britské je méně zajímavá — anebo snad naopak zajímavější? — tím, že v ní neexistuje správná strana).

 378. V kazdem pripade jde Zpatecniku o hlasovaci draft, ktery budou muset schvalit UK a Evropsky parlament.
  Co jsem dnes slysel v matici bruselske, zadne zmeny draftu neprichazeji podle eu byrokratu v uvahu.
  To zcela vysvetluje proc jsou z te mrchy doma na mrtvici a i celou vlnu naslednych resignaci a sumu

 379. Jo a Merkel sem poslala zdravici a draft se prevyjednavat nebude.
  (Sem = Berlaymont, Junckerovi a Barnierovi)

 380. 443 — No, mně to totiž připadá trochu jako možné opakování schematu Cameron: Ten ohlásil referendum, a pod jeho hrozbou se s Bruselí snažil cosi vyjednat, ovšem chabě a neúspěšně. Výsledkem je brexit.

  Teď Mayová vyjednávala takříkajíc s těmi samými, pod (poněkud oboustrannou) hrozbou brexitu bez dohody; draft je chabý a sporný (což možná vyplývá ze samé podstaty věci, plus toho, že se Brusel točila kol Severního Irska), a výsledkem může být brexit bez dohody (mnohem snáze, než by byl při vstřícnosti Brusele a/nebo při větší rasanci Mayové).

  Kdyby si tudíž Mayová přála tvrdý brexit, byla mohla postupovat právě tak, jak postupovala… Takže nevím, co si myslet.

 381. Zajimalo by jak to presentuji eurokomousi v ceskych mediich? Velike vitezstvi Terezy? Statnicke rozhodnuti vstric stastnym zitrkum?

 382. (429) Hodně velká kapka. 😛 Začátek dobrý.
  (439) Aby Pavle ta generační obměna nevynesla ke korytu Piráty, Zelené, nebo tak něco. :-p

 383. Vaše starosti. Jdu do sklepa oprášit hrablon a lopatu, abych vůbec vyjel od chodníku. Od poledne tu každou půlhodinu projede pluh a sněžná bariera je už do půl dveří auta. A sněžit má až do rána. To globální oteplování se nějak předbíhá. Blizzardy jsou tu normálné až koncem ledna a v únoru.

 384. AeroKarle – 448 – tak já se utěšuju tím, že už mi to bude za nějakých dalších 10-20 let víceméně jedno. 🙂

 385. (449) Dušane, nesleduješ cvrkot. Místo GW jsou teplotní extrémy a pod ty lze zahrnout vše, zimu u Tebe i relativně teplý podzim zde.

 386. byla by mohla postupovat by asi býval byl korektnější třetí kondicionál; jenže s tím mícháním časů je to (z mého hlediska) celé nepravidelné, a já se v kondicionálech náležitých gramatických struktur většinou vlastně moc nedržím, česky ani anglicky…

 387. 448 — Začátek dobrý, Rosatom tam má Větvička navíc. Na stejné úrovni by se dalo snadno vymyslet půl tuctu dalších možností…

 388. AeroKarle – 451 – no i kdyby, on mezi ANO, Piráty a Zelenými zase až takový rozdíl není. Levice jako levice.

  Po pravdě řečeno, ono i to ANO mně jako politická partaj až tak extra nevadí, je mi lhostejná. Kdyby to bačoval někdo jiný než ten zdivočelý STBácký uzenář, tak je to víceméně něco jako ČSSD za Paroubka. I množina jejich voličů bude zhruba stejná.

 389. ! 30 let je prostě příliš málo a zatím je pořád hrozně moc těch, kteří vzpomínají na to, jak za socialismu bylo vlastně fajn!

  Ale Pavle, každá generace vzpomíná na to, že za jejího mládí to bylo lepší.

  Ten poměr bych zas tak dramaticky neviděla. Tehdejší dvacetiletí jsou dnes padesátníci. A pro řadu lidí to „fajn “ bylo, nemuseli řešit problémy, které jim přináší svobodná společnost a dnes jim to fajn nepřipadá. Souhlasit s nimi nemusíš, ale generační výměna to nevyřeší. Vždycky budou takoví, co jim bude jejich aktuální situace připadat fajn a takoví, kteří si budou myslet, že se zrovna moc fajn nemají a že mohly volby dopadnout lépe.

  Eliminací elektorátu, který volí jinak, než mi vyhovuje, se ničeho nedosáhne. Vždycky někdo bude volit jinak a realita v demokracii je taková, že pravděpodobnost toho, že to dopadně, jak by se mi líbilo, je podstatně menší, než opažný výsledek.

  Vždycky bude nějakej elektorát, který bude potřeba vyměnit. To už nakonec hlásali Havlovi pohrobci, že Havel byl skvělej státník, jen by potřeboval vyměnit národ.

  Mariáš taky nevyhraješ úvahami, jak skvěle bys hrál, kdyby ti šla karta. Musíš hrát s tím, co máš v ruce.

 390. 450 Aero
  Ano. Zive vidim dedecka hribecka Veliska a obdivne pohledy te hubene Hany Scharff.

 391. Ad 449 – hm, tak do dvou, tří týdnů bude sněžit i u nás. To jsou radosti…

 392. Kdyby teorie o bourání vlád krachujícím Westinghousem (vlastně Toshibou) byla pravdivá, šlo by tomu bourání zabránit oprášením starých plánů na stavbu jaderných elektráren. Uhlí pomalu končí, vítr nemáme – pokud nám Němci nevrátí území Koruny české + nedarují Pomořansko, k rovníku se za fotovoltaikou neposuneme. Být vládním činitelem, prosazoval bych dostavění Temelína a Dukovan (6+6 bloků). K tomu JE Mohelnice (Dana promine, i se zatopeným údolím). Návdavkem bych přidal náhradu za severočeské elektrárny, jak jsem zde již dříve psal JE Mělník. Úvěry na stavby bych bral jedině ze zahraničí – EBRD, GE, nechal bych si je zprostředkovat vládou státu, jehož firma by vyhrála stavbu jednotlivých bloků. 60+% stavby by zajišťovaly čeští dodavatelé.
  Pro mě jako vládního představitele by tendry byly pojistkou proti mému vyhození od válu. Díky velikosti dodávek by své dostal Rosatom, Westinghouse, Korejci, Japonci i Číňani. Siemense bych zpunktoval pro dodání turbín – aby Němci neprudili. Zahraniční úvěry nově vzniklého „jaderného ČEZu – JEČEZ“ by byly zárukou pro zachování jaderné energetiky v ČR.
  Dokončení všech bloků by bylo někdy kolem roku 2040, kdyby se začalo plánovat dnes. Do té doby by byl od všech pokoj.
  Tj. pokud Nečas a Babiš neumí ustát tlak při vyjednávání takové prkotiny jako jsou dva reaktory, zasloužili si odejít. Cíle musí být průrazné – jako Kanal imeni Zemana.

 393. Podporu pro jádro by zajistily PR agentury: Think different. Think big. Think clean. Clean energy for clean vehicle. Clean Made Hydrogen. Lisa Meitner Kraftwerk. Marie Currie Sklodowska Power Plant. Don’t reject women’s inventions.

 394. No nevím, ale mít každý blok od jiné firmy by mi nepřipadalo moc nadějné. Četl jsem zajímavý názor energetického koordinátora Bartušky, že jakmile je nějaká firma zvolena a neplní podmínky kontraktu, je takřka nemožné svěřit stavbu jiné firmě. Uplatnění smluvních pokut pak záleží na tom, dle jakého práva by byly uplatňovány, V EU je to jasné, možná by se něco našlo na USA nebo Koreu, ale Čína Rusko jsou prakticky mimo dosah.

 395. AK: vím o JE kulové, na škole nás tím už netrápili. Jako politik mohu požadovat kompatibilitu paliva a plánů výstavby s VVER-1200, řízení nechat Westinghouse. Dodavatelé pojedou podle mých plánů a pro výstavbu u nás umožní licencování technologií. Tendry vypsat po dvou reaktorech, kdo dostaví v pořádku první, dostane další zakázku.

 396. nickname – 464 – no, jako politik můžete požadovat víceméně cokoli, včetně toho, že jablka budou padat ze stromu směrem vzhůru.

  Nicméně realita je taková, že v prostředí JE se technologie různých dodavatelů víceméně míchat nedají a mám dojem, že dokonce ani nesmí. Je na to nějaká celosvětová komise a žádný dodavatel nezaručí funkčnost kupříkladu dohledového systému s reaktorem jiného výrobce. Do moderního Mercedesu taky nelze namontovat náhradní díl z BMW. A i kdyby to pomocí kladiva a stříbrné lepící pásky šlo, techničák to nedostane…

 397. jako vždycky je to všechno jinak. Wesyinghouse Temelín k přežití nepotřobeuje. úpotřebuje změnu regulační politiky. WH-Toshiba zkrachoval na Fukushimu a na Obamu. Vo státech dostavuje jedinou eletrýrnu v Georgii, která trpí protahováním termínů a nárůstem nákladů. Největším probléme této stavby je nedostatek kvalifikovaných dělníků. Průbežně chybí na 400 elektrikářů a 700 svářečů trub. Design reaktoru AP1000je moderná s vyským stupněm bezpečnosti. V řervenci se spustil první v Číně, v nejbližích měsích be měly být do sítě zapojeny další 3 ve zkušebním prostoru. Wetingouse má v Jižní Koreji objednávky na stavbu menších elektráren odvozoených od AP1000 a v Číně se údajně jední o dalších 16 jednotkách. Takže je velmi nepravděpodobné, že by kvůli Temelínu v Praze organizovala CIA puč.

 398. Tak on to má Větvička v poslední době v hlavě hodně pomotané a nestojí to ani za komentář.

  Kdyby chtěla CIA nebo KGB odstranit Babiše kvůli JE, vyšlo by řádově laciněji ho nechat zastřelit nebo havarovat než organisovat nějaký puč.

  Všechny ty hlubokomyslné úvahy různých blogerů o konspiracích celoplanetárního významu jsou akorát prostou snahou zamlžit obyčejnou drobnou zlodějinu jejich idolu, protože přece všichni vědí, že v ČR krade akorát Klaus a Kalousek. 🙂

 399. Obecně vzato si myslím, že bude bohatě stačit nechat všechny ty figury volně žvanit do médií a ono se to vysvětlí samo.

  Co jsem za poslední dva dny četl vyjádření toho Protopototypa (nebo jak se vlastně jmenuje ten laskavý dozorce) a naposledy před chvílí vyjádření Zemana nefiltrované tím jeho Čtveráčkem, tak se nám jako obvykle komedie mění v ohňostroj absurdního humoru.

  Ale lidi to tak chtějí, tak proč jim to brát.

 400. (466) Když ono je to organizování pučů populární, kdykoliv někomu „lezou tlustý do tenkejch“. Což Burešovi pomalu začíná. Tak někdo blbne s Westinghousem, jiní s IÚ nebo tím migračním paktem.
  (467) Jistěže. Mně jenom udivuje, kolik lidí je stále ochotných ba to věřit.

 401. Zajímavé je na tom snad jen to, že zvenku to skoro vypadá tak, jako by Babiš ztrácel respek i uvnitř vlastního holdingu.

  Konkrétně tedy idnes.cz (tiskový odbor Kosteleckých uzenin) se rozvášnil natolik, že víceméně překročil obvyklé meze servility vůči majiteli a vyzněním článků a nadpisů si dovolil mírnou soudružskou kritiku Velkého Hospodáře.

  Aby mu to nakonec nezprivatisovali pod rukama jako Mladou Frontu blahé paměti 🙂

 402. Jak to bylo s tím fotbalistou? Nic jsem neplatil, ale ta částka neodpovídá … 😛
  Dobré noci přeji.

 403. Zatimco vlada visi nad propasti, brexitaci maji vseho plne zuby a na Floride furt pocitaji hlasy z minulych voleb, valassky medved vyuziva zmatku a tise si gazduje po svem. Vcera v noci vybral kralikarnu a jako sladkost si po veceri dopral med z vceliho ulu. To vse se odehralo dve ste metru od valasske Sorbonny, kde jsem pred sto lety mel velkou cest pusobit.

 404. Dobré ráno. Pavle K. (465):
  příkladem míchání technologií v JE byl Temelín. Nakonec to rozjeli. Pokud by kompatibilita řídících systémů byla součástí zadání, cena prvního reaktoru by byla vyšší, dalších už pravděpodobně ne.
  Ad automobilky: některé náhradní díly mezi určitými modely Dacie a Mercedesu jsou zaměnitelné. Protože i motory jsou stejné. Podobně BMW a Renault. Řídící jednotky, tlumiče, ložiska jsou dodávány několika duopolními dodavateli, takže auto „prémiové značky“ je skládačka ze stejné stavebnice jako Renault Thalia.
  Samozřejmě jsem stavěl vzdušné zámky. Plán na výstavbu jaderných elektráren v ČR, který by byl součástí revitalizace energetických zdrojů ve střední Evropě a na Balkáně by překreslil mapu jaderné energetiky. Od Sopot po Varnu bude třeba postavit 100 VVER1200 reaktorů, pokud máme utlumit těžbu uhlí. Je možné, že se rozšíří technologie minireaktorů (50MW zdroje), které budou u každého města. Do té doby alternativu k VVER/PWR nevidím.

 405. Dobré zas ráno… No, o výměnu elektorátu se tady dost snažili Němci… Jakejsi Heydrich to měl docela slušně naplánovaný, akorát to už nestihnul dotáhnout do úspěšného konce. Kdyby jo, tak bych sem dnes nepsal a dost pochybuju, že by vůbec bylo kam psát…

 406. Včerejší mimoňský švajnfest na Vaclavaku a večerní patafysická debata zde….dekuji za veselé zpestření predkremačniho věku.

 407. Jak by tvářili ti barevní demonstranti na Václavském Mejdanu, kdyby tam přišla zpráva, že ABjr. právě spáchal sebevraždu?

 408. Dobré ráno,

  někdo, někdo … a co brání Vám, Zpátečníku?

  Otázka je, čemu by to prospělo……

 409. 482 — Co mi brání, maYdo? Nedostatek času (mezitím dělám něco jiného), nedostatek praxe se seznamy (nejsem Cibulka ani ÚSTRK).

  A čemu by to prospělo? Když už seznamy, pak tedy raději ověřené, úplné a věrohodné…

 410. Úplné seznamy? To byste musel recyklovat popel z těch svazků, co v 89 proletěly komínem…..

  Tam bychom se třeba dočetli věci 😉

 411. Ad estébáci: frenčízu ANO si u nás pronajal člen KV KSČ, druhdy největší s. na šachtě.
  Nadační fond proti korupci: založil pan Janeček, dítě důstojníků StB.
  Potkal jsem jednoho – asi voliče ANO. Prý jak se o něj Babiš postaral, zvýšení přídavků na děti, dostatek policajtů, … spokojený obraběč ze šroubárny. Že si nahoře rozeberou 100 miliard? Tak tomu přeci bylo vždycky.

 412. Zpátečníku, je ověřený!!!!!

  Dušane, s tou Jižní Koreou jsi vedle. Oni mají vlastní konsorcium, které dokonce vyrábí dva typy jaderných reaktorů. Toto konsorcium dělá nejen vlastní reaktory, elektroniku, turbíny (v Plzni), ale i uranové topné tyče. Mimochodem v JK pracuje tuším 23 reaktorů a údajně mají nejlacinější elektriku v Asii. Teď mimochodem dokončují atomku v Emirátech v poušti na najblbějším místě z blbých a prý nemají ani den skluz. Pochybuji, že by si Westinghaus v JK jenom škrábl. Zvlášť, když v něm stále vidí především Japončíka.

  Matzurko, mušle sv. Jakuba je asymetrická. Spodní část má vypouklou a vrchní placatou. Navíc s mimikry. Má prý něco, jako primitivní oči a jakési fousky. Když se k ní přiblíží predátor(Já), prudce sevře ono ploché víko a reaktivně prudce uskočí. Když to udělá několikrát, uplave až cca tři metry. To ale už jeden musí na vzduch, protože tyto potvory mají rády hloubku cca 10 m. Když se vrátí, tak je mušle už opět dobře schovaná, a pokud na ni narazíš, opakuje scénář č. 1. Jugani na ně mají jakési hrábě se sítí. Někdy se jim povede chytit i tři najednou. Jeden mkístní mi řekl, že než Jakubské, raději vezme kladivo a jde na datle (skulaře).

 413. Františku, nevím odkud máš informace, ale podle Westinghouse Asia dodal Westinghouse do JK 20 nukleárních elektráren. 14 je v provozu, 6 se dostavuje. Aktivně spolupracuje s korejským konsorciem KHNP jemuž dodává klíčoví komponenty. Korejci se specializují na mwnší jednotky.

 414. Františku ad 488 – to jsou ty tři mušličky na záchodě, o nihž Demolition Man nevěděl, k čemu jsou? 😉 😀 😀

 415. Zatím jsem dočetl jen do 400 …
  To Dana, které to dlužím, ale mám dojem že i pro některé jiné.
  Byl jsem s rodinou na dovolené v Itálii. Nejdřív v Dolomitech. Jen tak nalehko jsem se s nejs. dcerou vydal ke křížku nad 200-300 m stěnou. Byla to sranda. Nahoru. Dolů byl ten třímetrový „úšlap“ po drnech o strach. Já jsem slez. Dcera byla nejistá. Postavil jsem se na špičkách pod ni. „Polez, já tě chytím.“ Kdyby uklouzla, šli jsme dolů oba. Mě by to nevadilo. Manželka by mě stejně zabila.
  Jsem zločinec!
  Sjížděli jsme Sázavu. Po povodních. 97? Před jezem končícím 1.5 m vlnou jsem poslal holky ke břehu, že nejdřív já s klukem. Najel jsem malinko bokem … Po vynoření jsem řval na kluka: „drž pádlo a chyť se lodi.“ Mladší dcera za ním skočila. (Tehdy jsem poznal, ze ji podceňuji.) Asi po 500. m, jsme je vytáhli. S vybavením.
  Jsem zločinec!
  S holkama jsem dělal přechod Roháčů. Spali jsme v dolině známé medvědy.
  Jsem zločinec!
  Další rok jsem to dělal s klukem. Chytla nás bouře, jakou jsem nikdy jindy nezažil. Musel jsem postavit stan ve skalách. Fakt se to blbě kotví. 😉 Dodnes se divím, že nás žádný blesk netrefil. O tom, jak jsme spali ve vodě se nebudu šířit. Prkotina.
  Jsem zločinec!
  Atd.
  Koho mám přijmout a zaučovat v podnikání, když ne děti? Komu jinému mohu věřit? (Sorry, manželku vynechám. :-)) Koho učit, že pruty se trhají na okraji a ne uprostřed? Jediní lidé u kterých mi nevadí, že mě převezou, jsou moje děti. Spíš naopak. Podraz je podraz. Ale stejně vše zdědí. Mají to zdědit jako zkušeností nepolíbení blbečci z akvária? Nebo jako alespoň trochu ostřílení borci?
  Dano. Jsem zločinec?
  Čekám na repliku. Sobotu a neděli jsem online.

Komentáře nejsou povoleny.