Svoboda slov ošidná

Zuzana Chlumská

 

Se svobodou slova se to má jako s nahotou!

Málokdy vidíme ji v plné kráse, povětšinou, jak chytrá horákyně, skrývá se pod hadry cenzorské korektnosti. Jen občas dráždivě ohlásí striptýz, aby, jak stará děvka plivla pár urážek a čekala, kdo jí skočí na špek. „No dovolte“, ohradí se pak dotčeně: „Máme přece svobodu slova! Nesahat!“

 

Účelový striptýz pak vypovídá více o autorovi výroku, než o obsahu, který nám má být sdělen.

 

Má tisíce podob a zejména pak tu, která se právě hodí. Máme svobodu říkat jakou barvu mají tanga L.Vondráčkové, ale místo cikán či Rom, říkáme mladík, což už je dnes chápáno jako synonymum. Pravda, jazyk se tím poněkud ozvláštňuje, ale když už je zvláštností moc, jaksi přestává být srozumitelným. Managorka podlahových krytin je zajisté k smíchu, který ovšem poněkud hořkne v ústech.

 

Máme právo svobodně lhát cokoliv o komkoliv, ale říkat pravdu je korektně zakázáno, neb v postmoderní společnosti se slovem normativní etika rozumí „právo na informaci“. Jakoukoli. Její kvalita či pravdivost v tomto chápání není podstatná.

 

Díky rozvoji komunikační techniky stali jsme se terčem největší manipulativní PR akce v dějinách. Pracuje se s našimi emocemi, využívá se našich neznalostí a právo na svobodu slova bylo povýšeno nad jakoukoli etiku a morálku.

 

A úplně nám uniklo, že ke svobodě slova přináleží i odpovědnost za to, co svým svobodným slovem dokážeme udělat.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 867 komentářů u “Svoboda slov ošidná

 1. Matzurko, no vidíš a já tehdy na tom pražském koncertu Manfred Mann byl. A těch policajtů s vlčákama, co tam tehdy bylo….

 2. Dobré dopoledne,

  skvělej odkaz, Dušane. Projela jsem všechna data, na který jsme si vzpomněla.

  Na den narození naší máti vyšla zrovna tátova milovaná Rapsodie in blue. Ale nešla přehrát, bylo to ńáký rozbitý 🙂

  ta to bráchu, milovníka bigbeatu by asi kleplo, kdybych mu poslala jako jeho píseň Volare – italský popík z r. 1958

  Ani jsem netušila, že to je taková vykopávka…

 3. Muhehehehe!

  Jak je to dlouho, co Porošenko mával v Mnichově těmi ruskými pasy?
  Jaksi mi nejde do hlavy, že by si ruští „zelení mužíci“, kteří dosud mohli na Ukrajinu s občankou, ausgerechnet do bitvy vzali cestovní pas… :))))

  …Od neděle mohou Rusové na Ukrajinu cestovat pouze s cestovním pasem. Doposud jim k tomu stačila ruská obdoba občanského průkazu. Změna vychází z nařízení ukrajinské vlády, která jej zdůvodnila nutností zpřísnění hraničních kontrol…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/362967-rusove-mohou-na-ukrajinu-jiz-pouze-s-pasem.html

 4. Dnes jsou policajti se psama na skoro každém ligovém fotbale. A těžkooděnci taky…

 5. Dušane,
  tak já měla jiné starosti – tedy jak se dostat na svět, žejo 🙂
  Asi to museli hrát v porodnici v rádiu, protože tenhle žánr mám moc ráda. Anebo je to ještě prenatální, neboť táta míval naladěné Radio Luxembourg. Každopádně je to imprinting a už mi to asi zůstane 🙂

 6. Ono záleží, jestli to co má být naplněním svobody slova je říkáno, je pravda, a navíc jak je říkáno. Krom toho, svobodu slova lze chápat v širším či užším smyslu. V širším je nárokem bez jakékoli újmy hlásat cokoli o komkoli, v užším smyslu je nárokem bez kritizovat veřejnou moc bez postihu z její strany. V tom užším smyslu neplatí, že „mám svobodu, tak si můžu říkat co chci“. Příkladmo kdo v hospodě dostane přes nevymáchanou hubu, nemůže si stěžovat, že bylo porušeno jeho „právo na svobodu slova“.
  Slovo může být velmi nebezpečné, nebezpečnější než rána pěstí. Většina lidí to ale nechápe. „Vždyť je to jen slovo.“ Ať slovo nepravdivé nebo pravdivé. Ano, i pravda může ublížit, je-li řečena v úmyslu ublížit, například rozvrátit rodinný vztah prozrazením něčeho co mělo být skryto, někým kdo se o takovém tajemství dověděl a prozradil ho v úmyslu škodit. A i v jiných případech. Nemají pravdu ti, kteří hlásají, že jde jen o slova, proto o nic fyzického, a že proto je nepřípustné takové zlé slovo oplatit ranou.
  Vyřčené či jinak zjevené slovo není „ničím“, tak jako myšlení není „nehmotným duchem vznášejícím se nad vodami“, ale fyzickou záležitostí. Vyslovené a zachycené slovo mění fyzickou strukturu mozku a spouští dalekosáhlé procesy, které mohou mít velmi závažné následky projevující se v činech. Tak i slovo dokáže velmi ublížit, dokonce i zabít.
  Slovo je zbraň. Někteří lidé používají slova takovým způsobem, že kdyby to byla střelná zbraň, je kolem nich spousta mrtvých.

 7. Hledal jsem něco na Francouzsko-Izraelské obchodní komoře a také tam píšou o Němcovi (asi protože žid).
  Les Russes d’Israël sous le choc. L’opposant à Poutine, Boris Nemtsov (juif) a été tué par balle.
  http://www.israelvalley.com/news/2015/02/28/45896/les-russes-d-israel-sous-le-choc-l-opposant-a-poutine-boris-nemtsov-juif-a-ete-tue-par-balle
  Co bylo pro mě nové – Němcovi mají docela slavné předky.
  „Boris Nemtsov est né le 9 octobre 1959 à Sotchi dans une famille juive non pratiquante. Il est le petit-neveu de Yakov Sverdlov, de son vrai nom Iankel Solomon.

  Boris Němcov se narodil 9.8.1959 v Soči v židovské nepraktikující rodině, Je prasynovcem Jakova Sverdlova, vlastním jménem Jankel Solomon.
  Prasynovec Sverdlova? Nevím co znamená prasynovec. Nebyl ten Sverdlov nějak účasten toho carského střílení v Jekatěrinburgu (pak Sverdlovsku, pak zase Jekatěrinburgu) ?

  To je divný, v každém jazyce se na wiki ten Sverdlov jmenuje jinak…

 8. OT – odběh od tématu. Poslouchala jsem Partii na Primě a teď OVM. Všude se řeší střelba v Brodu. Ministr nic neví, policejní ředitel nic neví, nemají informace, nemají výsledky šetření, jediné co opakují jako kafemlejnky je: PČR nepochybila. Poprvé jednoznačně jsem pro okamžité odstoupení jak ministra vnitra, tak policejního ředitele. Tou událostí vyplynula jediná věc: Policie v ČR je schopna jedině obtěžovat řidiče, dávat pokuty za blbosti a hlavně neriskovat svou kůži.

 9. Dano a tys v tom Brodu byla?

  (Ne, že by Chovanec and mellody boys nebyli na odstoupení)

 10. 6
  Oj, Schumi, relativizuješ termín PRAVDA, že ano?
  Ale ano, souhlasím:
  když řeknu kámošovi, že jeho manželka je s odpuštěním kurva (a to je fakt), je to pravda. ANO.

  Jenomže bych to nevyslovil a popřel to. Je to lež?

  Prostě bych kamaráda šetřil…
  A včil mudruj…

  Tím nechci říci nic – ba dokonce ani nenaznačuji… 🙂

 11. Ale dámy, kdyby měl každý ministr odstupovat poté, co jeho skvadra cosi zmrší. to bychom byli ministři snad i my.
  Jsme malej národ, nezapomínejme… 🙂

 12. Schumi, v tom to vězí!

  Že většina lidí neumí se svobodou slova nakládat. A nejen svobodou slova. I svobodou jaksi vůbec.
  Slovem lze najen zabít, ale taky podvést, uvést v omyl, podrazit, poškodit, prostituovat, připravit o místo, majetek, manželku, práci …. prostě slovem je možno napáchat tolik zločinů, že by se mohla půlka obyvatelstva zavřít!

  A stejně si NA TU HUBU NIKDO NEDÁ POZOR!

 13. Mňo…
  tedy koukat při nedělním obědě na Partii a Ocásky Václava Hlodavce svědčí o jisté duševní úchylce, ale každej jsme nějakej… 😀 😀 😀
  Ale k věci. Je tady kousek město, zde sídlí oblastní vechtrovna státních a obecní vechtrovna městskejch. Kousek od vechtroven je centrální náměstí, pravda, po provedené revitalizaci je na něm poněkud mrtvo, ale několik živnostníků se tam přece jen snaží parazitovat.
  Příběh jedna: vběhli do trafiky – prodejny potravin „mladíci“, sdělili prodavačce, že jestli se hne nebo jen cekne, rozbijou jí držku, ukradli cigarety, flašky s tvrdým alkoholem a zmizeli. Ani jeden pomahač a chránič nebyl v dohledu. Přištrachali se až později, aby sepsali protokol. Za běžných okolností neustále korzují po náměstí a kontrolují parkovací lístky, či vybírají pokuty od zločinců a recidivistů, zastavivších u cukrárny za účelem nákupu zmrzky do kornoutu.
  Příběh dvě: sámoška na sídlišti, před kterou se shlukují bezdomáči a vágusové za účelem konzumace čůča a piva. Když mrzne, nacpou se do obchodu, smrdí, někteří i páchnou, jsou sprostí na nakupující i na personál. Při snaze povolat Pomahače a chrániče se vedoucí prodejny dozví, že tohle není věc policie, ať si to s bezďákama prodavačky vyřídí samy.

  Zajímavý efekt měl příběh první. Asi měsíc po vloupačce se přihnalo vozidlo Celní správy a v krámě udělalo důkladnou šťáru. Trafikantka, duše prostá, obdržela pokutu deset táců. Jako bonus obdržela od celní správy dvaadvacet fotek hrdelních zločinů, kterých se na ploše dva krát čtyři metry dopustila.

  Člověk si opravdu začíná pokládát otázky a odpovídá si na ně nehezké ošklivé větičky…. 🙁

 14. Ten Faustův příklad s kamarádovou ženou je jeden z možných případů ve svobodě slova.
  Dejme tomu, že je to pravda, a je v tomto případě je lepší držet hubu. Někdy určitě ano, někdy možná ne.
  Ale jistota není. Takže raději tu hubu držet.
  Ale jsou jiné případy. Třeba namalovat pannu Marii, jak rodí cosi s prasečí hlavou….
  Já jsem bezvěrec, ale tohle se prostě nedělá. Sám mám svobodu , věřit či nevěřit , ale tohle, urážet cizí náboženství by mělo být trestné…..
  Kterékoliv náboženství.

 15. 11 Kristo, ano.
  Si vzpomínám na svého byvšího kolegu – takto ředitele Vězeňské služby (velmi inteligentní a úctyhodný pán), který odstoupil (byl odstoupen) po evidentní sebevraždě prokazatelně vinného vězně.
  No, ale odstoupil – nebo byl odstoupen…

 16. Tak podle mých informací (z hodnověrných zdrojů velmi blízkých nemocnici) je postřelená účetní mimo ohrožení života, ale zatím je ochrnutá na půlce těla. Dostala zásah do ruky a do zad, je naděje, že ochrnutí způsobil otok a že je tedy dočasné.
  Že byli všichni mrtví hned je lež, jedna žena žila ještě v době příchodu záchranářů (mám to ze stejného zdroje velmi blízkého i záchranářům).
  Jinak s Danou souhlasím, Chovanec je zoufale nekompetentní a měl by odstoupit.
  Jak psal nějaký diskutující na idnes, Chovanec je větší bezpečnostní hrozba než všichni potenciální teroristé na území ČR.
  Mimochodem, jestli někdo po očku sleduje sněm ANO-to je největší momentální nebezpečí pro ČR. BabiŠ už jedná bez skrupulí, ti, co mu svými tvářemi pomohli vyhrát a teď bečí (Pilný, Komárek atd.) by si zasloužili nakopat prdele.

 17. Dobré poledne,

  se svobodou slova je to jako s každou jin ou svobodou, Vyžaduje zralé jedince a schopnost unést odpovědnost za svoje činy či slova.

  Rohodně to není ! můžu si říkat, co chci“ nebo “ můžu dělat, co chci“

  Jinak se dostanete do takových absurdit, jako že lhát je OK, protože přece můžu říkat, co chci, tedy i nepravdu.

  Ad policie:

  OVM je politický bulvár. Nevidím důvod, proč by se měla policie zodpovídat ze svých kroků zrovna v takovém pořadu. Nevidím důvod, proč by se měli její představitelé producírovat v televizi a odpovídat nějakému kašpárkovi, který si tam pořádá reality show v neděi po obědě místo toho, aby se starali , aby policajti chytali uličníky, obtěžující trafikantky nebo aby nenechávali svou práci na prodavačkách v samošce.

 18. Ano, Halle, tak jsem to myslel.
  Určité věci se prostě NEDĚLAJÍ!
  A přesto vlak nejede…

  BTW: taky Ti nadává pejsek, že chce jít ven a Ty se nemůžeš pohnout? Ne, že bych byl tak naražen, jako Ty, ale přesto… 🙂
  Njn pejsci 🙂

 19. Ale houby. Chovanec nijak neovlivní fungování policie na místní úrovni. Dokonce ani policejní prezident.
  Nebo si někdo myslí, že příjde novej ministr, nový policejní prezident a vytáhne z kapsy hrsti schopných polišů, sedne do vrtulníku, a začne je rozhazovat nad ČR ?

  Všechno je otázka financí, a taky zaběhnutých postupů. Tenhle případ se u nás stal poprvé. Jaksi se s ním nepočítalo. A policajti asi konali podle dosavadních předepsaných postupů, takže je není za co stíhat nebo postihovat.

 20. Chovanec se dlouhodobě projevuje jako blb. To je na post ministra diskvalifikující. Nebo by aspoń mělo být.
  Co se týče policejního prezidenta, není v této zemi policajt, který dokáže říct 3 souvislé věty a nepůsobí u toho jako idiot ?

 21. Fauste,
  nadává. Vůbec je to hulvát 😉
  Ale není to tak zlý, když už se jednou „ztopořím“ :-D, tak krátké procházky jsem schopen. Ale už je to o hodně lepší, snížil jsem analgetika, a teď když sedím, a klofu, tak mě nebolí nic.
  Ptakopysku, použít pro srandu kostým jeptišky není urážka základu víry. Právě tak není urážka víry provětrat v médiích , třeba biskupa, kteréj si dělá bene na účet církve, a třeba i udělat jeho karikaturu.

 22. Milá Dano, tvoje troufalost nezná mezí. V Brodu jsi nebyla a něco si o něm dovolíš napsat? Tvoje svoboda slova, že se nestydíš zrovna u tohoto článku, sahá nanejvýš k Fulneku.

 23. Halle, souhlas…
  Bychom měli snad nosit odznaky „Jsem Uherský Brod“ čico?

 24. NoName,
  já si nevšiml, ale speciálně ho nesleduju. Každopádně ministr policii neřídí, to prezident.

 25. Existuje něco jako politická odpovědnost.

 26. martineTT,
  ty si taky moc nevyskakuj! Nechci tvoje 24 samozřejmě pitvat do důsledků, ale jako by z těch tvých tří souvětí vyčníval názor!

 27. S policií a (nejen s policií) se to má tak, že ve svatém revolučním nadšení ji zkurvil Ruml a dokurvil Langr. Ta spoušť a zvednutý kal, které po sobě zanechala posametová skvadra, se ještě dlouho bude napravovat.
  Ano, jsem hnusnej. A mám pravdu.

 28. 25 zajisté, Fauste, čekám kdy se tam dostaví evropští státníci, do čela pochodu….

 29. Halle,
  kdybys byl zapšklej vošklivej jeptišák, věř tomu, že by tě to nasralo tak, že by sis pro uklidnění musel střihnout nejmíň deset otčenášů a v noci bys snil o tom, jak režiséra oděného jenom do bederní roušky šleháš do krve metlami pekelnými.

 30. >> NoName
  Stran největšiho nebezpečí pro ČR souhlasím. Naprosto.
  Případnou demisi pana policejního ministra pak nepovažuji za potřebnou proto, že policie se neprojevila zrovna nejlepším způsobem, ale kvůlivá jeho expektoracím, v nichž tvrdil pravý opak. Kdyby mlčel, zůstal by filozofem. Takhle opět předvedl oprávněnost 1. Brandtovy věty.

 31. Martine – máš pravdu jako vždy 🙂 – no skoro vždy 🙂

  To ovšem nic nemění na mé tézi, že kdyby měl odstupovat kdokoli, jehož podřízení cokoli zmrší, tak je taková rotace kádrů, že by snad došlo i na důchodce v podbrdí…
  JE NÁS HOLT MÁLO !!!

  A jdu s pejskem – aby nenadával… 🙂

 32. Ptakopysku,

  znal jsem všeliké církevníky, i jeptišky , které by se tomu vesele zasmáli.
  V nasrání jednotlivce opravdu problém není, problém je, když nasereš většinu věřících.

 33. Halle,
  praxe ukazuje, že úplně stačí nasrat jednoho, či dva držitele střelných zbraní. Většina věřících přitom může zůstat v úplném klidu.

 34. Halaldine,

  Madona je symbol nejen náboženský a okruh případných uražených by přitom patrně byl podstatně širší, než okruh křesťanský, byť je marianský kult záležitost katolická a pravoslavná, nikoliv evangelická.

  Nicméně namalovat Madonu, rodící něco s prasečí hlavou může jen hodně pokřivená duše.

  Nevidím důvod, proč by mně měly urážet výlevy někoho, kdo má takovou potřebu sebezviditelnění, že namaluje něco ohavnýho jen proto, aby na sebe upozornil nebo proto, že má takových ohavností plnlou duči a hlavu.

 35. DVD,
  řekl bych , že pokud a dokud není očividně prokázán nějakej průšvih, patří mezi povinnosti třeba i ministra zastat se podřízených, a ne je hned , bez patřičných informnací potopit.
  Až to bude všechno vyšetřeno, předpokládám, že bude nějaká analýza a navrženy změny postupu.
  Ale pokud byly dosavadní předpisy v tom smyslu, že pokud místní policie narazí na odoor střelbou, mají couvnout , zabezpečit prostor a čekat na speciální zásahovou jednotku,
  pak není koho za co buzerovat.

 36. 35
  Jo ptakopysku, máš pravdu. Ovšem pokud nasereš všechny věřící, bude těch nasraných věřících, co maj bouchačky víc. Mnohem víc.
  A budou nasraní nejen na toho, co tu urážku víry spáchal, ale i na všechny okolo, včetně státu, že to dovolí.
  Kdesi jsem četl, že tu kauzu s Pussinami sledovali muslimští ruští občané ještě pozorněji , než pravoslavní.
  S myšlenkou, že pokud ruský stát bude trpět urážku pravoslavné církve , tak bude trpět i urážení jejich víry.
  A byli velmi spokojeni, že stát zasáhl, a poměrně razantně.
  Zdá se to paradoxní, ale prý to tak bylo.

 37. Zastat se podřízených to ano, ale povídat o mnohomluvnosti starosty aniž uvážím, že je to volený představitel místních lidí a že policie nevyvinula snahu se s ním skutečně spojit, je hloupost, která bohužel nepatří mezi našimi dřívějšími i dnešními ministry k výjimkám.

 38. A ve Francii nezasláhli proti nahaté Fremence poskakující a čurající v kostele nijak tvrdě, ergo kladíívko si mohamedání řekli, že musí zasáhnout sami.

 39. Dobré poledne. Ad „nakupování přístavů různými mocnostmi“ z minulé hospody.

  Měl bych též jednu včerejší zprávu:

  Americká společnost „US Investment Fund Siguler Guff & Company“ získala 50% podíl v ukrajinském kontejnerovém terminálu v přístavu Ilyichevsk (Iljičevsk). Terminál se nachází jižně pod Oděsou (spíše tvoří jakousi její jižní část). Zde je zpráva v angličtině http://jdem.cz/brsm67

  Spolu s Mariupolem tvoří přístav Iljičevsk (snad proboha není pojmenován po velikém Iljičovi) dva nejvýznamnější přístavy Ukrajiny. Doufám, že jsem zprávu pochopil správně, při mé neznalosti angličtiny. V češtině jsem to nenašel…

 40. TAk Chovanec není žádný lumen, co si budeme povídat…

  Otázka je, čemu by jeho odvolání pomohlo. Já si nějak nepamatuju ministra vnitra, kterej by za něco stál….

  Ta zásada, že ministr by měl odstoupit když pochybí, je sice hezká a asi i správná, ale podstatný je fungování policie nebo čehokoliv jiného a tím, že se vymění jeden panák za druhýho se nic nezmění.

 41. Dobrý den.
  Schumi, nějak jsem si nevšiml změn po plyšáku. Advokát je soudce, soudce advokát, prokurátor stejný. Nikdo od kluků z první správy nic špatného neudělal. V podstatě se personálně nic nezměnilo.
  Dano: ad Chovanec – souhlasím. I kdyby nic neudělal, tak proto, že neudělal. Navíc si je Agrofert za to podá.
  Halle: proto nejsou naši socialisté úspěšní. Premiér ho musí okamžitě odstřelit, vzít novou persónu, která vše vyšetří. Získá body premiér, podřízení ví, že budou lítat hlavy. Premiér nesmí být outlocitný vyvažovatel a smiřovatel frakcí.

  Nevíte, jestli chytli už ty Čečence?

 42. Maydo: subordinace, podřízenost. De-facto civilní kontrola policie slouží k ochraně civilů před malfunkční (zdegenerovanou?) policií. V podniku se při opakovaných reklamacích nejde po dělnících u pásu, ale majitel se zeptá šéfa a šéf to krutě řeší s podřízenými. Pokud to nevyřeší, čistí se.
  Tj. nejpostižitelnější je „střední management“, který to schytává od dělníků „pane mistr, nestíháme, je nám zima/teplo“, od kvalitářů – jakto, že jste ho pustil nezaškoleného na linku, a od vedení – nejsou splněny ukazatele, dělníci se flákají…
  Pokud je velký problém, letí šéf. Je otázka, jestli osm mrtvých při obědě je velký problém. Osmdesát by byl velký problém? Dnes procházejí legislativním procesem hovadiny, „kdyby to jediný život zachránit mělo“.

 43. (19) Zpovídat se zajisté nemusí, pořad je nablblý, moderatizátor taktéž. Pokud se ale někdo zpovídat nechce, ať tam neleze.
  (26) A kdo instaluje toho policejního presidenta?

  No a k minulé hospodě, zajisté vím o čínském uplatňování „soft power“.
  Ovšem srovnával jsem s uplatňování „hard power“, tam se, třeba ve srovnání s tím Ruskem, drží relativně při zemi.

 44. 44 a Dana – naprostý souhlas .
  Ze se pravděpodobně najde podobný blb není argumentem proti zkoušení , aspoň tento bič na neschopné ouřady.
  Navíc toho uz zmrvili kluci z pátý Bé za poslední dobu dost: lidská přehrada na D1, mrtvá policajtka smetená při zastavování cvoka, neschopnost u metanolové kauzy, Brod, atd.
  Výmluva na špatně postupy vede právě ke špičkám poldů, potažmo k ministrovi.
  Imho: ministra odvolat, policejní prezident demise.
  A vyhazet metodiky, najmout externisti, povinné doskoleni šlapek.
  Zrušit dopraváky ( v sezóně na D1 o víkendech neotravujou a doprava je tudíž plynulý bez MU, pouze nehodovky ponechat.

 45. Na výběr prezidenta existuje jakási komise, a odvolat ho může být problém.
  Což jsme zažili nedávno.

 46. No ti, co zastřelili toho Němcova, přece! 😉

 47. tak znovu:
  svoboda je nedělitelná
  svoboda slova je nedělitelná
  svoboda bez zodpovědnosti je anarchie
  symbol ani myšlenku nelze urazit
  symbol ani mušlenku nelze ve svobodné společnosti trestat

 48. Skimici: za všechno můžou Čečenci, ne? Jako u nás Cikáni. Buď ti hodní, nebo ti zlí, nebo se na ně ošklivě podíval v báru, nebo vyřizování obchodního sporu.
  Šimone: kluci zdola s vámi souhlasí. V zimě nesmí nosit zateplené kalhoty, jenom tesil. Nevím, jestli mají povolené silonky pod tím.
  Nehodovku máme jednu v kraji. Ale několik antikonfliktních výjezdových dodávek pořízených z fondů EU stojí před okresním ředitelstvím.

 49. 52 Dušane
  Zodpovědnost … jen teorie.
  Svoboda je samozřejmě i odnímatelná viz zákony a nakonec i třestní řády …
  Nakonec už starej Immanuel Kant říkával:
  A) Gesetz und Freiheit ohne Gewalt (Anarchie),
  B) Gesetz und Gewalt ohne Freiheit (Despotismus),
  C) Gewalt ohne Freiheit und Gesetz (Barbarei),
  D) Gewalt mit Freiheit und Gesetz (Republik).“
  (Immanuel Kant, Metaphysik der Sitten)

  Můj oblíbený Machiavelli tvrdil v zásadě totéž. Nechce se mi to hledat.

 50. Jefim Fištejn na ČT24.
  Komentují dnešní tryznu v Miskvě. Překvapila mě (positivně) poměrně velká účast. Určitě by naplnilii jeden nebo dva prvoligové stadiony.
  Na poznámku moderátora, že ad qui bono by Putinovi vražda Němcova moc nepomohla Fištejn reagoval reminiscencí na Stalina a vraždu Sergeje Kirova, kterou Stalin vyvolal aby mohl zorganizovat rozsáhlé čistky ve straně.

 51. 54-ta fotka, kde je Nemcov ve společnosti největších evropských demokratů současnosti jenom dokazuje, jak velký demokrat to byl !

 52. Nickname,

  nějak nevím, co mi chcete svou přednáškou o subordinaci sdělit…..Na mně musej po lopatě, vašnosti, jsem osoba jednoduchá. A protože jsem osoba jednoduchá, tak vidím, že policie funguje furt stejně, i když se tam ministři střídají jako panáci na orloji tudíž mi z toho vychází závěr, že volat po průseru o odvolání ministzra je k ničemua vede spíš k úlevnému pocitu, že odvoláním ministra byl průser vyřízen a můžeme jet dál kočárem černým podél bílých skal..

  „Pokud se ale někdo zpovídat nechce, ať tam neleze.“

  Odmítnout účast v OVM je věc ošidná, z toho by mohl být větší malér, než kdyby zastřelil Chovanec ty mrtvé osobně z vlastní pistole, aby nemohli vypovídat, co policie zvorala.

  Ten pořad považuju ne za nablblý, ale za totálně blbý a myslím, že cokoliv, co je tam naplácáno, je bráno víc vážně , než je zdrávo.

  Teď všichni povedou řeči, hlodavec bude klást svoje otázky, lid na to hledící se bude rozhořčovat, komentátoři a analytici budou činit závěry, bude se volat po hlavě policejního prezidenta a ministra, možná je oba vymění za jiný figurky a především nejspíš vyhodí ty dva nešťastný pochůzkáře, kteří se zachovali, jak jim velel pud sebezáchovy, protože to byla jediná příprava na takovou událost, které se jim dostalo.
  A až se něco stane znovu, bude na tom policie stejně blbě, protože předchozí událost byla sprovozena ze světa odvoláním několika figur a splýáchnutou spoustou řečí o tom, co by se mělo.

 53. skimici – nikde netvrdím, že svoda není odmímatelná. To bych popřel asi 90% historie lidstva. Absolutní svoboda je fikce.kant to měl hezky rozškatulkované. Ostatně je taková německá vlastnost. Jakákoliv svobodná improvizace je jim proti srsti. Proto s tou svobodou to nemají jednoduché.

 54. (44) nickname, Čečence zatím nechytli, leč policie zadržela poslance Nejvyšší rady UA Gončarova-a to nikoliv pro vraždu Němcova,ale v souvislosti s oděským masakrem (2.5.2014) 😕 http://www.gazeta.ru/politics/news/2015/03/01/n_6971101.shtml
  (58) ruská policie odhadla počet účastníků průvodu na 21 tis.
  http://www.gazeta.ru/politics/news/2015/03/01/n_6971237.shtml
  (podle ruských médií 16,5 tis.)http://www.vesti.ru/doc.html?id=2391859&tid=108209

 55. „Tak snad jim Putin vyhoví a vyšetří to.“

  A k čemu to, Šumaváku?

  obránci pravdy, media a Kocábové mají jasno – Putin za to může.

  Pokud ano, určitě s tím nevyleze na světlo a postará se i o to, aby výsledek byl takový, aby na něj nepadl ani stín. A všichni budou řvát, že kecá a lže a že vyšetřování zmanipuloval.

  Pokud ne, nikdo z jeho fanatických odpůrců si nepřipustí, že by se to mohlo stát tak, že s tím Putin nemá nic společného a rovněž budou řvát, ře kecá a lže a vyšetřování zmanipuloval.

  teda, já si soukromě myslím, že Putin by zvolil méně okázalý způsob, jak zprovodit ze světa nějakého svého odpůrce, ale mám dojem, že snad ani neměl výrazný důvod.

  každopádně se dalo očekávat, že účast na demonstraci to spíš zvedne a zřejmě se podařilo.

  No a když jsme u těch úvah, že by to mohlo zlomit Putinovi vaz, tak co bude v rusku potom, až ho bude mít zlomenej?

  povládne Žirinovský? Porvou se o moc oligarchové? Zavládne anarchie? Bude občanská válka?
  Nenamlouvá si, doufám, někdo, kdo má špetku rozumu v hlavě, že pádem Putina v Rusku zavládně mír a demokracie a duha míru?

 56. 63 viděl jsem záběr rohu nábřeží a té ulice nahoru od Kitaj gorod. Rozhodně víc než dvacet tisíc. Řekl bych že za poslední roky úplně největší účast.

 57. 64 těch pár plakátů zvládne střední grafický studio do rána. Něco už určitě měli připraveného a kontrahovaného protože měl původně být ten mírový pochod. Zas bych v tom až takovou konspiraci nehledal.

 58. a naprosto spontánní!

  Baví se Obama s Merkelovou o časových pásmech a jaký to přináší trable a Merkelová říká: „To mi povídejte, jednou jsem volala japonskému premiérovi a chtěla mu poblahopřát ke zvolení a v Tokiu byly 3 hodiny ráno, já ho vzbudila, no děsnej trapas…“
  A Obama povídá:
  „To nic není, to já volal včera Putinovi ať dá okamžitě vyšetřit tu vraždu Němcova a tam byly tři hodiny před ní!“

 59. Tak s odhadem počtu demonstrantů bývá problěm-viz počty odborářů na Staromáku nebo buzíků na Gayparade.

  A ty plakáty jde vyrobit skutečně defacto na počkàní.

 60. 16-20-50000.
  Kolik má moskva obyvatel ? 6 melounů ? 8?
  No, nakonec , ještě pár vůdců ta opozice má..
  Když si jich ještě pár odstřelej, třeba se docházka zdvihne 🙂

 61. (71) Halle, podle wiki v r.2014 13 108 000 kusů

 62. Hmm,
  takže už všichni zapomněli, že se Němcov etabloval jako politik Jelcinovi po boku – no to se tehdy občané měli fakt bóžohódově a země vzkvétala…. Jeho hvězda pak slábla až pod magickou 5% hranici. Tak teď je z něho mučedlník a do země přijde Právo a Svoboda… Je Suis Boris…

  Začíná mi ho být fakt líto, neboť se zjevně obětním beránkem stal. Akorát nevím, na čí pokyn.

 63. Dušane,
  tvrdí se, že na Václavském náměstí bylo v 11/89 až 100 000 lidí. (Plocha náměstí je něco přes 40 000 m2.) Odhady počtu lidí na nějakém místě jsou dosti ošemetné. Když není k dispozici nějaký objektivní údaj (např. počty osob na několika základních plochách – třebas 10×10 m), používám následující postup: pravděpodobný počet účastníků nějaké demonstrace je aritmetický průměr hodnot uváděných (a) přívrženci demontrace a (b) odpůrci demonstrace.

 64. Skimici, Fištejn se projevil poněkud troubovitě – Kirov byl Stalinův souputník a „kámoš“, což se o vztahu Němcov-Putin rozhodně říct nedá.

 65. Dušane,
  jsi č.1!!! Moskevská radnice uvedla počet účastníků cca 50 000.

 66. Na aktuálních konfliktech napsali toto.
  Namiesto nekrológu

  Je suis Boris (ironicky)

  Ruská podpora Putina má úplne prozaické príčiny. Pocit bezpečia, stability, plnšie vrecká a žalúdky. Bežný volič nie je hlúpy a vie porovnať Jeľcinovskú dobu chaosu, vrážd a chudoby. Meno Borisa Nemcova sa však práve s touto dobou spájalo.

  Jeho naivný liberalizmus v skrz naskrz skorumpovanej krajine nemal žiadnu šancu. Rusko je iné a západné recepty s miestnymi prísadami vytvárali priam životunebezpečnú zmes. Putin realitu pochopil oveľa lepšie ako Nemcov a namiesto revolučnej skratky z feudalizmu do liberálnej demokracie západného typu sa vydal cestou riadenej demokratúry, ktorá sa ukázala ako stabilnejšia a pre podmienky Ruska prijatelnejšia. Spolu s náhodou prudkého rastu cien ropy Putin dokázal vytvoriť prosperujúci štát sociálneho zmieru.

  86% podpory pre Putina je číslo, ktoré je nielen známkou podpory voličov, ale čo je dôležitejšie je to aj zväzujúce puto. Putin je vlastne rukojemníkom svojej podpory. Politiku, ktorá sa ukázala tak úspešná je skoro nemožné zmeniť. Nemcovova kritika Putina mala podporu prakticky len Západu a mimovládok financovaných Západom. Rusko k jeho volaniu ostalo chladné. Nemcov ostal uzavretý do svojej vlastnej liberálnej a hedonistickej bubliny, ktorá s okolitým ruským svetom mala len málo spoločné.

 67. No včera tam byl výcuc činností Němcova za Jelicina. Včetně krachu banky, kterou měl pod palcem jako gubernátor kdesi, jeho přiznané příjmy atd.
  Nebylo to moc lichotivé čtení.
  Bohužel, admin se pokusil vytvořit nové vlákno o ražd němcova, a tak úplně to nezvládl. Část příspěvků se ztratilo.

 68. je to ostuda, ale jen s potížemi rozumím mluvené ruštině, pokud nemluví profesionál. Poslouchal jsem rozhovor Sobčákové s Jašinem, ale moc jsem mu nerozuměl. (kdyby si Sobčáková nemalovala hubu jako běhna vypadal by daleko důvěryhodněji).
  jašin sotva otevírá hubu a mele. Vyrozuměl jsem, že Němcovi přátelé ho nabádali, aby chodil s osobní ochrankou, ale on to odmítal.
  Ale ani on ani Sobčáková neviní přímo Putina.
  Zarážející ovšem je, že hned u Kremlu trvalo policii 10 minut než přichvátala. Ještě horší jsou projevy podivného hyenismu lidí, kteří zastavil, udělali fotku telefonem a zase zmizeli. Zastavilo několik aut a zase hned odjela….

  pokud rozumíte lépe než já, stojí to za poslech.

  http://tvrain.ru/articles/ilja_jashin_ksenii_sobchak_druzja_predlagali_nemtsovu_nanjat_ohranu_no_on_otkazyvalsja_govorja_chto_esli_zahotjat_to_vse_ravno_ubjut-383131/

 69. Tak spektakulární vražda nikoliv v závětří (mohlo by to navádět na sprostou prostou loupežnou) ale před kamerou (pravda, cudně překrytá kukavágnem – co kdyby byla HD kvality ?) v „předvečer“ naplánované demonstrace, kde se promptně (shodou okolností je na to celá sobota) vymění motiv (a plakáty) hospodářské krize za motiv Ježíšek je Němců(Jesu is Nemcov, resp. v tradované špatné transkripci Je suis Nemcov), protesty celé pokrokové civilizace, včetně Bílého muže v Černém domě, Mejdan padesátičlenného davu na Staromáku v čele s pomatenci Štětináčem, Jochem a dalšími (vhodně nazvaný Mezinárodní den proti Putinovi)……to muselo stát prachů……

 70. 81-ja nechápu ani to, proč média (i zàpadní) veřejnila detailní fotku mrtvého Němcova. Přijde mi to nevkusné. Ale v poslední době normální.

 71. Štětináč už ví a hlásá, že Putin nechal Němcova zavraždit schválně před Kremlem, aby ukázal svou moc.
  Fakt je někdy ta svoboda slov na pováženou… 😀 😀

 72. DVD – radnice musí mít docela dobrá čísla. Většina účastníků pochodu totiž musela projít bezpečnostními rámy. najednou byla policie velmi efektivní.

  jašin také uvádí detaily vraždy. Podle něj byla velice profesionální. Atentátník z auta nevystoupil. Auto zastavilo u obrubníku, střelec stáhnul okénko a čtyřikrát vystřelil. Střely zasáhly srdce, hlavu, játra a žaludek. Z MAkarova se blbě střílí, má špatnou ergonometrii – hlava s pažbou svírají téměř pravý úhel a pistole „kope“ nahoru.

 73. NoName 88 – to je to „právo na informace“, kterým se ta sqadra novinářká ohání…

 74. ad 84,
  ano, náhubek by byl potřeba…muheeheee

 75. Mno, nábojnic tam našli minimálně 6.
  Z makarova se blbě střílí amatérovi.

 76. ten makarov je to jediné, co mne na „profesionalismu“ atentátníka nesedí. Profík by si vybral z deseti podstatně lepších a přesnějších zbraní.

 77. Hyeny fotí a zveřejňují oběť,
  ale nikdo tu doprovázející slečnu. Ta běžela prosit o pomoc řidiče kuka-vozu ? Neměla vlastní mobil na přivolání sanitky a policie ? Nebo byla v šoku z toho, že jí kulky jen hvízdly okolo (fakt střílel profík ? nebyla s ním domluvená ?)…
  Po slečně jakoby se slehla země (v programu na ochranu svědků ?)…

  Tak to můžeme spekulovat do alelujá.

 78. uznávám, že je to individuálnívolba. Mně vyhovuje nejvíce Glock a zřejmě z vlastenecké nostalgie CZ-75. Nejpřesnější jsem ale ze starého Navy Remingtonu .44 na prach a kapslíky. Má dlouhou hlavěň. Černý prach pomalu hoří a zbraň někope.

 79. Rputi,
  nemám. A Vy?
  Jenom: copak byste si Vy počala, bez těch serverů, které denně chrlí zprávy, a které Vy sem denně kopírujete?
  Líbilo by se Vám jedno zpravodajství?

  Teď úplně mimo: prosím, tuhleten Jakub Železný, který odešel z veřejnoprávní, jakože protože na protest kvůli Drtinové, se dnes zas objevil na obrazovce.
  On se vrátil? A veřejnoprávní ho přijala? A nějaké ty loajelita jsou až tam?

 80. matzurko, pusť tu Sobčákovou, tam o tom Jašin obšírně mluví. Duryckou vozila policie do 5 ráno od výslechu k výslechu. telefon měla. Hned volala polici a matce. jenže policie se jaksi nedostavovala. Z brány Kremlu snad 250 metrů.

 81. Němcov prý má (měl) kousek za tím mostem byt

 82. Rozhodně nemám tendenci se zastávat nějakých fízlů, ale ochranka Kremlu určitě není kompetentní k nějakému vyšetřování pouliční kriminality.
  Silně pochybuji, že telefonát té děvenky by byl přesměrován na ochranku, případně že by vůbec znala číslo na tuto služebnu.
  Prostě tam poslali lítačku, tak jako všude jinde.
  Proč údajně dojela pozdě, lze jen spekulovat. Osobně si myslím, že šlo o běžný šlendrián.

 83. Dušane,
  OK, zkusím si to poslechnout, ale obávám se, že mluvená ruština není můj šálek cejlonu.
  Ti Kremelští poliši mají za úkol hlídat Kremelské osazenstvo; taky bych nečekala, že Zemanova ochranka půjde na pomoc nějaké slečně (i když lidské by to bylo). A u Bílého domu bych nejspíš čekala nejspíš snajpry v palebném postavení, číhající, jestli to nebyl zastírací manévr s cílem atentátu na důležitější osobu.

 84. Šimone, furt tam byli rychleji než naši v U.Brodě… 🙁

 85. Matzurko 🙂

  na ženskou dost dobrý 😉

 86. Halle 101 – jj – do posledního Ukrajince.
  Ale Hofmann příjemně překvapil.

 87. 81 Dušane – mluví oba zřetelně a srozumitelně 🙂
  Ilja Jašin (opozičník, inteligentní a sympatický chlap) mluví o tom, že byli kámoši. K versím – nemá pochyby že tam hrála role Němcova opozičníka a že to má nahnat strach ostatním, kteří nesouhlasí s momentálním vývojem v zemi. Bojí se, že to může být poslední kapka, po které lidé ztratí naději na změnu. Příjdou druzí, blabla, Němcov přinesl velikou osobní oběť. Mluvil včera s tou holkou na mostě ještě než jí odvezla policie. Co Ti řekla? V zásadě nic zvláštního. Psychicky byla samozřejmě ve špatném stavu. Jedna z verzí byla osobní motivy. Ilja – Boris už nedělá do byznisu několik let. Verse osobních motivů není pravděpodobná. S holkou se už znali 4 roky, tam taky žádný motiv není. (SKIMIC ale dodává: podle její mámy s ním byla těhotná a zaplatil ji ve Švýcarsku potrat). Tak jaký mohl být motiv? Vzhledem k obecné situaci je možné hledět na vraždu Němcova jako na jednu z epizod. Xenie teoretizuje o motivech, nechápe, Ilja blablabla, taky ví houby ale oproti Štětinovi to aspoň přizná. Nevylučuje ani versi pošahaných lůzrů ale spíše se kloní k profesionálům za kterými stojí nějaká síla. Jaká – o tom nechce teoretizovat. Po vraždě se tam policajti objevili brzo. Je to blízko Kremlu. Kamery. Plan Perekhvat. Ale ani den po vraždě nic neřeknou. Nechtějí nebo neodvádějí profesionální práci? Jakto že ho jako opozičníka v tom momentě nesledovala tajná služba když ho furt natáčeli a odposlouchávali? Ilja – no – nikoho ani jeho nesledují nepřetržitě. Jestliže ale dopustili toto, tak nejsou profíci a nebo v tom jedou. Nekloním se ale ani na jednu stranu. Putin nedal rozkaz ale nese politickou odpovědnost za situaci, která k tomu vedla. Putin má na rukách jeho (Němcova) krev. Je to akt terorismu. Demonstrativní vražda v centru Moskvy. Na tryzně očekávám desítky tisíc lidí a věřím, že to proběhne civilizovaně, radnice nám vyšla vstříc. Plánoval (Němcov) publikovat dokument Putinova válka o Ukrajině a účasti ruských vojáků. Němcov miloval Ukrajinu a byla to pro něj (události, válka) osobní tragedie. Nemohu ale nikterak spojovat vraždu s tímto dokumentem. Máma mu říkala, že nemýá nadávat Putinovi nebo ho zabijou. Bral to s humorem a nikdy nechodil s ochrankou. Nikoho se nebál. Na sítích mu vyhrožovali, někdy i konkrétně. Jednou se na radu advokáta Prochorova obrátil na policii.
  Xenie – a co teď bude dál, nemohu tu otázku nepoložit – byl hlavní postavou organizace – kdo bude po něm? Ilja . asi Michail Kasjanov? Ještě jsme se k takovýmto detailům nedostali. Musíme provést reformu organizace. A ty tam zůstaneš? Já ano. Kasjanovi důvěřuji.
  Němcov byl pro mě velkou autoritou. Já jsem humanitární směr on byl fyzik. Lidé ho buďto milovali nebo nenáviděli. Co měl na jazyku, to řekl. Takových lidí je v Rusku málo. Nebyl kluzký a miloval život. Nikdy jsem ho neviděl v depresi.
  Vzalo ho to. To dojetí na koncinehrál.

 88. (95) Matzurko, podle „putinovských“ zdrojů slečna z šoku ztratila částečně paměť; tak se jí ujal psychoterapeut a teď se nachází v ochranné náručí ukrajinského konzula na velvyslanectví Ukrajiny v Moskvě 😕

 89. Ona je také trochu otázka, kolik takových stříleček je v Moskvě denně a jak měli rychlé informace o koho se jedná. A zda si neřekli: „je mrtvej, tak co? Už neuteče…“

  Skimici, : „natiskne středně velké grafické studio přes noc“…?
  To možná ano, ale mužici v láptích? 😉 😀

  Samozřejmě je úplně jasné, že tu vraždu zorganizovala FSB takto schválně, za účelem diskreditace CIA a nalákání většího počtu odpůrců režimu na dnešní demonstarci, za účelem jejich fotografování a pozdějších čistek.Na Sibiři se bude stavět plynovod do Číny, to bude potřeba nějakých pracovníků…

  Ještě mi trochu vrtá hlavou, jak je to s tou demokracií v Rusku…
  Žádná není, já vím.
  Ale přesto jde demonstrovat 50 000 lidí a (zatím) se jim nic nestalo…
  Já vím! Jdou demonstrovat právě proto, že žádná není.
  To my demokracii máme, tak v Brně stačilo aby přišlo demonstrovat 70 lidí.

 90. Matzurko, nejde o kremelskou ochranku. ta má jiné úkoly, ale je to tam nabité kamerama a Němcov byl prakticky stále pod dohledem. Iz toho důvodu odmítal osobní hlídače. nejblíže je asi Šimon, že šlo o běžný policejní šlendrián.

 91. Šumaváku, na Staromáku jich bylo i se Štětinou 50 a taky nikdo nezasáhnul! 😀

 92. 104 – šumaváku
  Taky kluci z pátý Bé to prý měli v U.Brodě od služebny celých 2.000 metrů !!!
  Když vezmeš do úvahy jednosměrky, nábližky, povolenou rychlost apod., tak se jim nedivím.
  A pan mincmistr řek, že nepochybili, tak je to prauda…

 93. Mno, co zaslechl já, tak ta opozice není jednotná, hádají se mezi sebou, kdo bude vést.
  Je to několik organizací, velmi volně spojených.
  A nedivil bych se, kdyby vražda byla objednaná někým uvnitř.

 94. ááá, tak proto on se do toho Obama tak razantně vložil… když mu někdo zastřelil jeho člověka v Hava… eh! v Moskvě. 😉 😀 😀 😀

 95. skimici,
  díky za „předžvejkání“ 🙂

  Dušane,
  takže stzran polišů occamova břitva ? Ten kamerový záznam byl dost nekvalitní, jestli Kreml hlídají takto… já na tom viděla akorát pár blešek a míhající se autíčka.
  To pak už zbývá jen odpovědět na tradiční otázku „Cui bono ?“ Z předpokládané demonstrace menšího rozsahu byla smuteční, rozsahem jistě mnohonásobná…. aby Putin viděl ?

 96. Halle,
  je to dost pravděpodobné. Asi i v tom osmaosmdesátým se jim APB blbě shánělo. Kágébáci tušili rušné časy a nechtělo se jim zbavovat se svých rumcajsovek. A to američani vlastně točili pár scén i na Redém náměstí, takže místo a čas k obchodování byly.

 97. Matzurko,
  mě tak napadlo, jestli to náhodou nebyla ta samá parta iluminátů, co sundala malajský letadlo.

 98. Jo – ta má 108 byl výcuc z rozhovoru co dal Dušan mezi Xenií Sobčak (s namalovanou hubou jako běhna 🙂 a Iljou Jašinem, opozičníkem.

 99. Šimone 🙂
  Ti místní kluci z 5 bé jsou tak na vyštřování krádeží králíků. 🙂
  Vybavení jakés takés bůhví jestli mají.
  V jádře by to bylo lehce řešitelné – s přilbou a vestou vpadnout dovnitř, a kulometem udělat z toho barového pultu třísky na podpal. 😉
  No , asi by to nebylo podle předpisů, nehledě k tomu, jestli ti místní poliši vesty vůbec mají. Možná se někdo bude divit, ale ani těm polišům se nechce umírat.

  Matzurko, dobrej, realistickej koment . Tvůj.

 100. 111

  Jakto že ho jako opozičníka v tom momentě nesledovala tajná služba když ho furt natáčeli a odposlouchávali? Ilja – no – nikoho ani jeho nesledují nepřetržitě.

  Není až tak nebezpečnej , aby ho sledovali imrvére. Zvlášť když byl s milenkou.
  Kdo šuká, nezlobí ! 🙂

 101. Halle !
  Nesledoval jsem to nějak podrobně, ale na všech diskuzích se neustále opakuje, že ti dva mládenci měli nejen pistole, ale i vesty. A za hlavní vinu se jim klade, že vůbec nehlídali druhý vchod, o kterém museli vědět, minimálně se dozvědět na místě.
  Pokud jde o ochotu umírat, tak to přímo přísahali – jako vojáci, které v případě, že dají přednost svému životu před smrtící chrabrostí, čeká krátký soud a rychlá smrt.
  Jasně, to platí pro válku, ale ty esenbáci, pro ty to platí i v míru.
  Ale nechci znovu vířit tuto debatu, pouze poslední poznámka (i k tvému výše uváděnému názoru):
  Jestli to je hlavně systémová chyba (a to je – metodika, neodrážející možné reakce na tyto situace a nácvik reakcí, dále otázka rozdělení pravomocí mezi šlapky a URNU a tomu odpovídající definice taktiky a příslušného výcviku, informovanost o situaci a její rozsah směrem k pitomým civilům a tývý apod.), pak opravdu musí za tyto nedostatky být trestán ministr a policejní ředitel – tyto nedostatky jsou dlouhodobě známy a bylo a je povinností obou zmíněných hodnostářů (a samozřejmě haldy podřízených pupkatých policejních strejdů) tyto problémy bezodkladně řešit !
  Takže – oba OUT !

 102. Basurin: Na Doneckom letisku bolo najdenych 373 tiel Ukrajinskych vojakov
  http://www.interfax.ru/world/427198

  Ukrajinští zajatci rozebírají troskytěch budov po tom, co ji opolčenci vyhodili do luftu – i s těmi ukrajinskými vojáky, co se tam bránili.

 103. vesty mají. Přilby a kulomety nemají.
  Odvahu mají při kontrole lékárniček.

  V Brodě bydlím, Družba bývala zaplivaná čtyřka. Pak si to pronajal mladý kluk, začal tam vařit mladý kuchař, který uměl, stovka jídel se prodala lehce.
  Hospoda má dva vchody. Hlavní a přes kuchyň – za zády vraha.
  Dvoučlenná hlídka (pak přivolaní další dva), resp. čtyřčlenná.
  Nahlédli, vrah po nich střelil, oni zdrhli a zavolali mimořádku.
  Po bitvě je každý generál. Servírka umřela až na nosítkách.

 104. Halle,
  aha.

  No, jestli byla opozice rozhádaná, tak se teď asi semknula. Fakt něco, co by Putin potřeboval ausgerechnet teď.

 105. Šimone,
  Zadní vchod, no nevím, od koho se to měli dozvědět – od kolemjdoucích ?
  Nejdůležitější je to, že nic podobného se u nás zatím nestalo, a snad ani nikdo nepředpokládal , že by se mohlo.
  Pokud budeme chtít, aby takovéhle akce řešili poliši z každé Horní dolní, tak to znamená přecvičit úplně všechny v ČR. A chtít po dvou poliších, aby řešili takovou situaci – no nevím
  Ani nechci spekulovat, kolik by to stálo… výcvik, vybavení, secvičování….. Policie je poidfinancovaná….
  A vzomínám si na Winstona Churchilla, kdy na kritiku chyb, kterých se armáda a velení dopustili při bojích tuším v Africe. odpověděl : “ Ano , udělali jsme chyby ! Tyto chyby už neuděláme ! Ale uděláme zase jiné !“
  ( citát je po paměti, nechce se mi hledat originál(

 106. Šimone, hlídka uvádí, že jim řek, že tam má rukojmí – tak se drželi zpátky – což zní dost logicky.

 107. Ale tasky už jsem četla, že paní kuchařka říkala, že vrah je střílel opakovaně do hlavy, takže je měli rozmašírované…

  Takže pozor, říká se toho nějak moc…

 108. Marina to má nějak popletené. Železný z %CT1 nikdy neiodešel.
  S Drtinovou odešel Veselovský.
  Nějak na to nikdo nereagoval.

 109. Halladine,
  věřte, že místní policie (ne strážníci) zná svůj revír. Včetně přilehlých obcí.
  Hoši ale mají než vesty. Odvaha a logistika je jim cizí.

 110. Halle,
  ad zadní vchod – myslel jsem, že jsem člověk, který si v tomto státě policistů nejméně váží….omyl, jseš to ty 🙂
  Minimálně bych ta dvě benga podezříval z toho, že koukaj na emerické detektivky v tývý…

  A že to něco bude stát ??!! – no kurva že hej !!!
  Já přece píšu o řešení systémové chyby a to zahrnuje i penízky…moc peněz, jistě. A součinnost těch nejvyšších – Patlamentu, vlády, odborných fór atd.
  A nehovoří se o zvýšení pozornosti naší bezpečnosti a to dokonce i v géblsovských rozhledech ?
  Tak tady je příležitost ukázat, co z těch slovních průjmů myslej politruci vážně…..

  samozřejmě – je to dost pohádka, ale proč si nepotlachat…..
  A jdu se dívat na Policii Modrava – má jít o epizodu inspirovanou (a snad i tam točenou) rančem Vogelsang u Kašperek, kde jsme s rodinou prožili jednu z nejhezčích dovolených v životě a na kterou si dcery vzpomínají i po těch 12ti letech……..

 111. quivis,
  ad 131 aha, mám to popletené. Moje chyba. Jsem po dlouhé době zapla čt a uviděla tam Železného, kterého jsem v nějakém šumu přiřadila k Drtinové.
  Děkuji

 112. Zdá se, že koruní svědkyní je opravdu paní kuchařka, které sice zkoprněly nohy, ale otevřela dveře z kuchyně, aby se koukla. A její manžel, kterej tam nebyl, ví určitě, že kdyby ho ti policajti zneškodnili, tak nemoh střílet ….. ježíšmarjá, to je materiál! :)))))

  ….Stály jsme s kolegyní v kuchyni. Připravovaly jsme maso na další den a slyšely jsme tři nebo čtyři výstřely. Podívali jsme se na toho střelce. Viděli jsme, jak střílí hlava nehlava. Zkoprněly (mi) nohy,“ řekla žena pod podmínkou anonymity pro TV Prima.
  Šéf provozovny Karlík se podle ní plazil po zemi a křičel, ať se schovají. „Otevřela jsem dveře, které se dají otevřít jen z kuchyně, štamgasti jimi normálně nechodí. Viděla jsem jsem jeden stůl, jak se zvedl. Štamgasti ho povalili, aby se za ním schovali. V tom šoku jsem nejdřív nevěděla, jestli se schovávají, nebo jsou mrtví,“ popisuje. Šest lidí od krajního stolu poté uteklo zadním vchodem spolu s kuchařkou. „Pak mi venku děkovali, že jsem dveře nechala otevřené, protože jinak by je zmasakroval,“ dodává.
  Podle svědkyně se střílelo i po stažení hlídky. Policie to odmítá
  Policie podle svědkyně měla zakročit ihned. Výstřely totiž prý padaly i poté, co se dvoučlenná brodská hlídka z restaurace stáhla. Lidé, kterým se podařilo utéct, navíc policisty upozorňovali, že na místě budou zranění. Dokonce jim prý říkali, že restaurace má dva vchody, a že není na co čekat. Policisté přesto vyčkávali.
  „Dorážel je, až když byli poranění na zemi. Kdyby vešli a zneškodnili ho, tak jsem si stoprocentně jistý, že by neměl dost času na to, aby šel a popravil je,“ uvedl manžel svědkyně, který však nebyl přímým svědkem události. Podle kuchařky útočník do obětí střílel opakovaně. „Střelil je do hlavy, ne jednou ranou. Museli být rozmašírovaní úplně,“ řekla žena…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strelec-z-brodu-rukojmi-popravil-ranou-do-hlavy-ft3-/domaci.aspx?c=A150227_170823_domaci_zt

 113. Dead hand
  … jejda. Šéf rakeťák Andrej Burbin cítil dneska potřebu sdělit, že Dead hand (Perimetr) je stále akční.
  http://rt.com/news/236573-russia-repel-nuclear-strike/
  Dead hand je system, na který oficíři přepnou, když se zdá být situace totálně v pr…. Systém by měl pak seismickými a dalšími (radioaktivita atp) a přerušením komunikačních uzlů vyhodnotit, že vše nasvědčuje tomu, že země utrpěla jaderný úder a automaticky dá příkaz k vypuštění speciálních raket, která přeletí přes sila a ta, která nejsou zničená aktivují.

  Brrr …

 114. Rputi,
  hezké od Vás, pod Vaším úvodníkem

 115. šimone,

  mě by spíš zajímalo, proč nepřišly dřív posily z krajských měst. Tam snad nějaké jakés tákés zásahovky jsou.
  Anebo ne ?

 116. No, vidím, že o tom brodu houby vím. Jako bych nic neřekl.

 117. „Leckterej hlupák se dodneška o Pravdu hádá
  pravdy se ovšem v těch řečičkách nedobereš“

 118. Na ČT24 mluví nějakyý litevský novinář Andrius Kunčina. Ze jako zlej Putin a hodná Ukrajina atd.
  Má NÁUŠNICE a mluví jak nějaká bukvice.
  WTF??? Před desatou večer???

 119. Večer při televizním úrazu jsem slyšel natočeného Vaňka, někdejšího náčelníka Zlínské policie jak vyhrožuje policistům na policejním školení. Jeho proslulost doputovala až do metropole. Takoví lidé ve velení jsou katastrofálním přínosem.
  I další bylo zajímavé. Chovanec si pěkně naběhl. A všeobecně byl konstatován katastrofální stav policie.

 120. (75) K tomu Václaváku bych podotknul, že tam bylo fakt narváno.
  (124) Dneska někdo, snad policejní president, plácal, že po nějaké době přešla situace z „šílený střelec“ do jiné, „vyjednávání“.
  Skoro mi to připomíná onen starý policjtský vtip „vypálit ránu“.
  Je to moc pěkné, mít foršrifty na různé situace, ale přemýšlení a trénink to nemůže nahradit. A samozřejmě jistotu, že zastání po průseru bude mít ten, kdo konal a ne ten, kdo hledal důvody proč nekonat.
  (128) Kdo není podfinancovaný? A nemá náhodou policie více lidí na x obyvatel, než je evropský průměr či průměr srovnatelných států? A moc plukovníků a málo indiánů?

 121. 85 Dušane, Makarova bych si na takovou akci vybral také. Sice špatná ergonomie, pro tenhle účel zbytečně vysoký výkon, ale velmi rozšířená zbraň snižující riziko identifikace.

 122. 85 Dušane, Makarova bych si na takovou akci vybral také. Sice špatná ergonomie, pro tenhle účel zbytečně vysoký výkon, ale velmi rozšířená zbraň snižující riziko identifikace.

 123. Maydo, odvoláním podřízeného ministra se premiér ukáže jako akční muž na svém místě. O zlepšení poměrů u policie jde až v druhé řadě.
  Zbytek řekl Šimon.
  Ad zásahovka. Tu má každý okres. Ne speciální, ale obyčejné kluky v kuklách, kteří jsou připraveni vybílit hospodu do deseti minut. Dvě plné oktávky.
  Šimone: policistů je dost, peněz také. Pokud 450 policistů dá dohromady ne více než deset patrol, kde je zbytek? Jo a pět vyšetřovatelů a jednoho bojaře.

 124. Ad 148 – nemožné. Socbotka nemůže odvolat svého dvojnásobného zrádce, vděčí mu za svůj premiérský post.

 125. Dobrý nedělní večer. Nebojte, nebudu reagovat na špilce, kterých se mi dnes dostalo. Mám totiž skvělou náladu. A navíc – je nedělní večer a ten by měl být sváteční a pohodový.
  A proč mám skvělou náladu? Dostala jsem dnes mail. Od paní, kterou jsem v životě neviděla, se kterou jsem byla ve virtuálním kontaktu po dobu svého aktivního působení na FÚ. Psávaly jsme si dvakrát ročně. Ona na jaře kvůli své daňové povinnosti a před Vánoci, kdy mi posílala vánoční pozdrav, no a já ji odpovídala, informovala ji co a jak má platit a pak poděkování za vánoční přání. A dnes jsem dostala mail, kde mi sděluje, že se jí konečně podařilo vypátrat můj soukromý mail a tak si dovoluje mne oslovit a opožděně popřát k novému roku a vůbec – jestli by mi nevadilo, kdyby jsme si občas vyměnily emailové dopisy. Jo, to hlavní – ona píše z Floridy, kde už spoustu let žije se synem a jeho rodinou.
  Já vím, není to nic ohromujícího, ale pro mne je to významnější, než děkovný dopis ředitele KFŘ k odchodu do důchodu. 🙂

 126. 60 MaYdo, to je trefné shrnutí. Víc není co dodat.

 127. Niko: tak se jim to vymstí. Ne že bych je litoval, ale v porovnání s koblihářem je i zubatá pleš terno.

 128. No, přece se jen něco změní. Policie bude aktivnější.
  Zkontrolujte si, jestli nemáte prošlé autolékárničky…

 129. MaYdo – s 60 by se dalo souhlasit, pokud by policajti nebrali rizikový příplatek k platu. Leda by jej ti dva odmítli a nebrali, protože pud sebezáchovy…..

 130. 44 nickname vážně? V tom případě se divím, že BISce nešéfuje Lorenc.
  Krom toho nebyla jen I. správa… Kontrarozvědka, ochrana hospodářských zájmů…Spousta lidí odtamtud měla krédo „Sloužím“. Loajálně by sloužil i Lorenc. To byla katastrofa tole rozehnat. Dlouho jsem potkával „odejité“. Nuceně pak sloužící těm na opačné straně zákona. Radši by sloužili na té naší.
  Připomínám, že kdyby to kdysi v Německu brali jako u nás, tak Geglen by
  nezaložil BND.

 131. nickname, že prokurátor je stejný je logické, nemůže měnit strany, když je uprostřed.

 132. Schumi – mordor je malý. Na prokuratuře nevím, tady nebyly politické procesy. Neposlušné si podali kádrováci, lid držel hubu a rubal uhlí.
  Hospodářská kriminálka byla revolucí nepostižena. Jeden se stal soudním znalcem + má zastavárnu v bývalé služebně. Vůbec, kluci (a holky) se tu vždycky tak nějak domluvili. Ať padouch nebo hrdina … ale musíš držet basu. Když nedržíš, tak zemřel na následky zranění vzniklé čištěním ČZ 75 na služebně. Pojistka selhala.
  Ve vedlejším okrese se oběsil účetní. Vylezl v kvádru na strom, uvázal si uzel, pověsil se. Vyšetřeno jako sebevražda. Sako bylo čisté jak na ples. Ruce ušpiněné leda od klávesnice.

 133. Schumi, tak jsem hledal na internetu, k čemu mi už paměť neslouží. Náčelník OS SNB byl odejit, předtím šéfoval StB, což bylo neslučitelné se službou demokratické vlasti.
  O osudu okresního prokurátora jsem nic nezjistil, tj. předpokládám, že změny nenastaly.

  Doporučuji vzpomenout na historky o hospodaření s dosud nezprivatizovaným majetkem z té doby. Až se bude naznačovat, že privatizace byla fuj, nejlepší je státní vlastnictví.

 134. skimici dík. V podstatě jsem si z toho rozhovoru vybral totéž. Ale jsem si v ruštině hodně nejistý když si to nemohu přečíst. Přecejen jsem rusky nepromluvil už 40 let

 135. hypotesa, že za vraždou Němcova je nějak ruská skupina militantních nacionalistů dostává nepřímé potvrzení od Xenie Sobčákové, která od včerejška dostává zvýšený počet výhrůžek typu „teď jsi na řadě ty, čubko“

 136. Dobré ránko!

  Zdá se, že Rusko po Němcovovi moc netruchlí.
  Pravdoláskovný M.Horáček, zabrousil včera na ruské veby a byl zcela konsternován. Zřejmě mu nedošlo, že Rusové o Němcovovi vědí své a za Jelcina si ho užili patrně víc, než jim bylo milé.

  …Umíte aspoň trochu rusky?
  Tak to si přečtěte, co si o Němcovově vraždě myslí běžní Rusové píšící komentáře k článku o ní na Vesti.ru.
  Když si to otevřu, tak první komentář je od pana Jurije Melnikova: „Žil jak pes, zdechnul jak pes. Divím se, že ho nesejmuli dřív.“
  Následuje Ludmila Kopylovová: „Jestli jim nebylo líto boeingu s 300 pasažéry, tak zabít jednoho politka pro destabilizaci a provokaci, to už nic není.“
  Pak Jurij Bessonov: „A kdopak to je, takovej Němcov? U nás o něm nikdo neslyšel, leda že to byl americkej pohůnek. To kvůli svým zájmům ho odkrouhli.“

  A tak dál.
  Jeden za druhým, stovky takových…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zil-jako-pes-zdechnul-jak-pes-Textar-Horacek-zasel-po-smrti-Borise-Nemcova-na-rusky-server-a-nestacil-se-divit-364249

 137. Dušane 163,
  myslím, že vztah Rusů k jejich opozici hodnotí správně Zdeněk Zbořil:

  …Roli ve velké podpoře Vladimira Putina mezi ruskou populací spatřuje v tom, že po Jelcinovi přišel jako ten, kdo vládne pevnou rukou. „Představa, že Rusku nemůže vládnout slaboch, i kdyby to byl car Mikuláš I., jak se ukázalo, tam je zažitá. A Rusové znají svoje dějiny často lépe než ti, kteří je o nich chtějí poučovat. Pro toho, kdo si pamatuje, kolikrát Rusko či bývalý Sovětský svaz prožil útrapy války, ale i útrapy revolucí, jsou obavy z občanského konfliktu zcela namístě. Nikdo z nás si neumí představit, co to byla druhá světová válka, co to bylo obnovování země zničené válkou a překonávání obrovských lidských ztrát. Tak chápu obavu řadových občanů z toho, aby nepřišli o tu prosperitu, a hlavně aby nevzniklo zase nové nepřátelství, ať už bude motivováno ne nějakým třídním bojem, ale čímkoli,“ přiznává politolog.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Vsichni-hned-vedi-ze-to-udelal-Putin-smeje-se-Zdenek-Zboril-Rozkryva-mrazive-teorie-kolem-Andreje-Babise-a-posila-pro-prasky-muze-z-TOP-09-ktery-vidi-patou-kolonu-Ruska-364255

 138. 162 Dušane
  Fakt nikdo neví a ti přemýšlivějšíse opravdu vážně promýšlejí i ty verse viz Tvůj odkaz
  My working hypothesis is that Nemtsov was killed by some murderous mavericks, not government agents, nor opposition fanatics.
  Ty výhrůžky Sobčakové mohly směřovat k té agresivně namalované tlamě …

  164 Rputi
  Horáček se podívá do diskusí pod články na Vesti a má samozřejmě jasno
  To se nemusel týrat s ruštinou. Stačilo se podívat na diskuse na Novinkách a opačný pohled by získal přečtením jakéhokoliv blogu Štětiny či se mohl v neděli účastnit komorního představení Pražského Majdanu, jestli tam sám neúčinkoval.

 139. skimici,
  mně na tom poněkud irituje ta bohorovná arogance pravdoláskovných inťošů: „my lépe víme, než ty blbí Rusáci, kdo je hodný a kdo zlý!“

  Ono to taky dobře vysvětluje tu morální rezistenci (nejen českých) intelektuálů a politiků vůči náckům, fašounům, vrahounům a nejrůznějším sviním.

 140. Dobré zas ráno… Je to hezké, že soudruha Bureše volilo 100% jeho přívrženců. Stejně jako Kim-Ir-Sena…

 141. Vidím, že u nás číst a citovat alternativní média je něco nevhodného, ovšem činit tak v případě Ruska je naopak něco záslužného. Zajímavé, opravdu zajímavé… 😉

  Brát za bernou minci opoziční, nyní bytovou tv Dožď, jako etalon objektivních zpráv o Rusku a vraždě vyhořelého politika Němcova mi nepřijde příliš profesionální, ale na hlavu postavené. Raději nebudu uvádět, kdo je manželem a sponzorem provozovatelky onoho vysílání… Radil bych nehrát si na Perry Masony a pod. a nedělat dalekosáhlé závěry z novinových článků a tv pořadů a nějakou dobu si počkat…

  Nabídnu také jeden zajímavý a dlouhý článek s mnoha podrobnostmi a odkazy z jiné strany. Ale vyšel již včera odpoledne, čas letí jako zblázněný a vše tedy může být zase jinak, takže si kvůli tomu netřeba rvát žily a zbytečně vyšilovat. Je tedy bohužel v ruštině…

  „Эксперт МВД об убийстве Немцова: «Заказчик выдвинул жесткие условия – сделать это как можно ближе к Красной площади»“
  „Expert Ministerstvo vnitra o vraždě Němcova: -Zákazník předložil tvrdé podmínky – udělat to co možná nejblíže k Rudému náměstí-“
  http://www.kp.ru/daily/26348.7/3230618/

  Přirovnání Lenin, Stalin, Putin, eventuelně do toho zamontovat ještě vraždu Kirova, mne také značně pobavily. Kam na ty neotřelé a ujeté nápady lidi chodíte?

  Odcházím spát. Jsem zvědavej, koho Putin, nežli se vyspím, zase odrovná. Dobrou… 😉

  Všechno je jinak…

 142. Dobré ráno vespolek,

  Dušane, ten TV záznam mi nešel moc přehrát, kousalo se mi to cca po půl minutě na 20sekund, takže jsem to nervově nezvládla 🙂
  Ale ten Bohoušův odkaz stojí za přelouskání (už mi ty bukvice taky dělají potíže), nicméně je tam velmi zajímavá pasáž s popisem místa činu, střelné zbraně (jestli jsem to dobře pochopila, nalezené nábojnice se podle čísel liší datem výroby až o deset let ???), i souvisejících událostí (např. skutečnost, že slečna přijížděla do Moskvy z Kyjeva pouze na rande).

 143. PeSi,
  ad Bureš, stejný dojem a nevolnost kolem žaludku.

 144. Opsáno z facebooku:

  Špekáček: 40 % masa.
  Salám: 60 %.
  Šunka: 80 %.
  Andrej Babiš: 100 %

 145. 161 nickname, znám, „ministr jedné věty“, ale v tomhle většinou souhlasím.

 146. 170 to jsem si oddychl
  Komsomolská Pravda už zná i podmínky zákazníka co si vraždu objednal. Je to malina. Než dojím šáteček s tvarohem, budou to mít rozlousknutý.

 147. nickname, to přetrvávajííc myšlení, ty vzorce, je největší problém.

 148. Matzurko,
  Nebureš je celkem snadno předvídatelný, takže mě ani moc nepřekvapil.

  Kdo mě překvapil spíš, je Ivan Pilný!
  Tenhle bystrý, inteligentní, sečtělý a vzdělaný intelektuál, na jehož brilantní články jsem se vždycky těšila, skočil Babišovi na špeki tak dokonale, až je z toho překvapenej, že při tom padl na ústa.

  Dokonalý doklad mé teze,že: „Ani sebevyšší IQ člověka před blbostí nezachrání!“
  U inťošů pak platí dvojnásob!

 149. A zase je problém s plynem. EU zastřešila dohodu o ceně i podmínkách (placení dopředu).
  Někdy v říjnu nebo listopadu.
  Ukrajina zase dopředu neplatí a EU to zase „jde řešit“. Co je na tom k řešení ? Ukrajina porušila (opět) dohodu, kterou vyjednala EU.
  Ukrajina ustoupí od dohod (opakovaně), kdy uzná za vhodné. A všichni se tváří, že to nevidí.
  Možná by to chtělo uvrhnout další sankce na Rusko, aby Ukrajina začala plnit dohody, protože tohle už není možné !!!

 150. Trochu jsem si početl o sjezdu „hnutí“ ANO. A napadá mne, že jednu věc opomenuli. Pro Babiše mšl být odhlasován titul VŮDCE HNUTÍ ! Předsedů je přehršel, ale tohle by mu slušelo.

 151. Teda taky mne zajima ten esotericky rozmer umisteni vrazdy „pred Kreml“. Kdyz to zminoval senilator Štetinač, rekl jsem si neco o prdlém gerontovi. Ale ono se to furt opakuje, i v tady citovanych clancich.
  Muze mi to nejaky magik vysvetlit?
  Jako ze az Spaci pytel usne u sveho palace na Hradcanech v chuzi, upadne a uchřadne na miste, tak TOPka bude iniciovat impyčment na Zemana, bo to bylo pred Hradem?
  A nenasla by se nejaka mrtvola pred Zamini?
  Nebo pred magistratem?

 152. (164) To bude asi něco, jako zavítat u nás na „Novinky“ (nebo Parlamentní listy).
  (168) Vypadli ti komunisté.

 153. skimici,
  to jako že Komsomolskaja Pravda bude kecat o nábojnicích ? To snad jde dokladovat. Ale zajímal by mne názor těch, co zbraně drží – je normální mít 6 nábojů různého data výroby ve škatuli, odkud zbraň nabíjíte ?
  Politické kecy a spekulace nutno odfiltrovat (jako všude).

 154. Stran chůvy,
  pokud to je možné, tak bych to klidně podpořila. Samozřejmě jsou profese, kde to možné není (bezpečnostní riziko pro dítě), a tím to hasne.
  Hezké je, jak se vzteká ten byrokrat, že to je právní propletenec, když si asistenka dovolí prokládat tuto činnost prací chůvy. Se mu asi fakt čtou blbě výkazy práce – od osmi papírování, v devět přerušeno pauzou na přebalení a nakrmení, pak zase asistování 😀
  Být to paní podnikatelka, a pracovat ve svém „home office“, tak by neprudil, nebo jo ?

 155. Njn – ono to šídlo vždycky někde vystrčí hlavičku. Zdá se, že Němcov byl v Rusku důvodně vnímán jako zrádce.

  Lidovky zapěli ódu na opoziční osobnost, leč v závěru skromně konstatují:
  …V poslední době dokonce vyzýval i k dodávce zbraní Ukrajině: „Teď už jsou dodávky zbraní Ukrajině nezbytné. Ať už se to někomu líbí, nebo ne. Putin jde na eskalaci války,“ řekl Boris Němcov.
  Za toto prohlášení si získal negativní ohlasy příznivců Kremlu, ale i někteří lidé z jeho vlastních řad se neopovážili veřejně s jeho názorem souhlasit, protože nevyvolával dobré ohlasy u většiny obyvatel, dodávají Lidové noviny…

  Ani se nedivím…

 156. Dobré ráno,

  „Vidím, že u nás číst a citovat alternativní média je něco nevhodného, ovšem činit tak v případě Ruska je naopak něco záslužného.“

  To hodnotíš špatně, Bohouši. Záslužné to je, když tak činí Horáček, případně jinej pravdoláskař.

 157. Být to paní podnikatelka, platí si to ze svého, takže nikomu nic vysvětlovat nemusí.
  Ono problém je podle mne v tom, že úředníkům daňoví poplatníci platí standardy (vybavení, klimatizace, kurzy, asistenky), na které sami nedosáhnou. A kdyby jenom to, tihle dobře placení parazité dělají ještě vše proto, aby poplatníci dosáhli na stále míň a míň věcí.

 158. Matzurko 184:
  Sesypeš krabičky, vymeteš šuple a máš to! 😀 😀

 159. Šimone 182,

  já si darmo představuju, jak vrahouni dostanou befel, že to MUSÍ být před Kremlem, tejden za ním lítaj a on ne a ne k tomu Kremlu zajít…
  To musela bejt fuška, ho tam dostat!
  😀 😀

 160. Brácha jednu dobu šéfoval mamině na zkrácený úvazek a nemohl si ji vynachválit. Snaživá, šikovná a vděčná, že ji to umožnili. Byla prý efektivnější, než ženský, co dělaly na plno, protože se snažila zprácenou dobu využít na maximum.

 161. NoName,
  bohužoužel vskutku je tomu tak.
  Tady je baba, která zničila celou rodinu, opakovaně zaměstnala všechny složky policie jihočeského kraje a není síla, která by ji donutila být ve špitále!
  Nakonec našla svinského advokáta, který je ochotný se za prachy prostituovat a ten jí v tom vydatně pomáhá. A nikdo neví, co s tím….

 162. ad 193 – na to aby jela pře půl republiky ašla do školy byla příčetná až až, ale na zabití už ne. Divní znalci …

 163. NoName,
  takže nevadí to, že asistentka dělá chůvu, ale to, že chůva dělá asistentku 🙂 Tedy že paní náměstkyně má asistenku, a zbytek je jen cirkus okolo.
  No, ale asistenku měl zjevně i její předchůdce ? A do něho nikdo neryl, až když je to teď způlúvazkované ?
  Dotčení občané by to jaksi měli vzít paušálně, a ne že ausgerechnet tahle paní si dovolila atd…. Se snížením asistentů asistentů atd. samozřejmě souhlasím, pokud úředník nezvládá svou agendu bez suity podržtašků, tak je asi lepší ho vyměnit za výkonnějšího, než platit tu suitu.

 164. Částečný úvazek nerovná se dítě sebou na pracovišti.
  První případ OK, druhý je prostě ošidný.
  Pokud paní radní zvládá svoji práci v kratší době, ať si zkrátí úvazek.

 165. A jak správně poznamenává někdo v diskusi, můžou si děti do práce nosit i její podřízené ? Princip spojení práce a mateřství je přece princip. Když může počkat jednání paní náměstkyně, může počkat i občan na podatelně ?

 166. Zkrácené úvazky, školky při zaměstnání, všechno je fajn, krásné, sluníčkové. Vysvětlete to ženským, které musí dělat na směny. No … nemusí, můžou zůstat doma na podpoře, nebo škubat hejly podvodnými pojistkami. Aby se dostaly na úřad, musely by mít konexe a schopnosti jako paní Naďová.

 167. Krásně se to vysvětluje. Aby paní na úřadě mohla mít dítě v práci a flexibilní pracovní dobu, musíte vy dělat na noční. Půl vaší výplaty pošleme na úřad, abyste viděly, jak se správně sloučí péče o rodinu a kariéra.

 168. to Rput

  . . .uvadet komentare z diskuze pod clankem na jednom ruskem vebu jako „hlas lidu ruska“ vyzaduje opravdu pravde oddaneho celeho cloveka 😉
  to je jako kdybych napriklad Vase a Halladinovo nazory a komentare k Ukrajinske krizi zde, presentoval jako pravdu a nazor vetsiny obyvatel Ceska……;-)

 169. NoName,
  jistě, i její podřízené by měly mít právo na přítomnost kojence s chůvou na pracovišti.
  Půlúvazková je ta asistentka, náměstkyně „jede naplno“, jestli jsem tedy tomu dobře rozuměla.
  Každopádně, jaká je situace se školkami a jeslemi v daném městě ? Paní náměstkyně se mohla zasadit o založení „day care“; pokud ji tohle nenapadlo (nebo přišlo příliš pracné), tak asi není na správném místě…. navíc těhotenství nějakou dobu trvá, tak se mohla začít starat dříve (pokud už byla v dané funkci).

 170. 2 Simon klein ad 182 – před Zamini už jednou mrtvola byla… A znáš to – s tím opakováním dějin…

 171. Přihodím jiné téma k diskuzi. Poslední dobou se média pustila do boje proti exekutorům. A nějak se ve všeobecné vřavě opomíjí počátek průšvihu končícího exekučním řízením. A právě na počátku dost často stojí stát a selhání státních orgánů. Mám na mysli případy, kdy dochází k převzetí předluženého dědictví nezletilou osobou, kdy ale veškeré úkony spojené s majetkem musí vykonat státní (nejčastěji obecní) orgán a posvětit soud; a dále případy, kdy z důvodu nekontaktnosti dlužníka mu je ustanoven zástupce – většinou administrativní pracovník příslušného soudu. Ani jednou takový orgán nejedná v zájmu zastupovaného, spíš naopak. A nikdo není zodpovědný, nikdo za nic nemůže. http://zpravy.aktualne.cz/finance/pribeh-nejmladsi-bankrotarky-vysoke-dluhy-zdedila-po-otci/r~f592db5eb83511e498be002590604f2e/

 172. (202) Obávám se, že v tom Rusku to bude většinové, ač samozřejmě lze předpokládát, že přísně objektivní Parlamentní listy vybraly ty největší „lahůdky“.

 173. ..no ja nevim, jsem dost s rusama v kontaktu, ale delat takovehle zavery bych si po pravde skutecne netroufnul…ale muzem se kazdopadne shodnout snad v tom, ze Halladin je nemocny clovek 😉

 174. Dotaz pro znalce:
  Může hovnivál trpět demencí ?
  Něco jako z blbý vody a tak ??
  Nebo je to něco horšího ??
  A stačí na to Biolit ?

 175. 204 – PeSi….já bych to opakování s aktuálním funkcionářem „in charge “ jaxi přetrpěl…

 176. …ono to snad vyznelo jinak nez to bylo mysleno . . . . ,Halladin tady sam zminoval, ze snad ma neco s pateri nebo co ….pouze proto jsem ho samozrejme zminil.

 177. Stejně je to pěkná symbolika: Politkovskou picli na Putinovy narozeniny, Němcova v Den sil speciálních operací.

 178. Aero 206,
  to vybral sám pravdoláskovný budoucí kandidát na presidenta M.Horáček – možno se přesvědčit na jeho FB. 😀 😀

 179. šimone 208
  hovnivál se tak jmenuje proto, že válí hovna. Nic jiného od něj nelze čekat. Takže je úplně normální. 😀 😀

 180. skimici,
  tak tady máte stránku neruskou 🙂
  http://observer.com/2015/03/ukrainian-girlfriend-of-slain-russian-key-to-the-case/
  Trochu bulvární, ale asi to budou dohledatelná fakta (Němcov byl 20 let ženat, s manželkou jedno dítě, další tři z nemanželských dalších vztahů; Anna kvůli němu zanechala univerzitních studií v 19ti letech, dle svých slov modelka a herečka, ovšem film s ní nikdo neviděl a modeling provozovala v pochybných agenturách…)

 181. muhehehe,

  zrovna pod tímhle článkem je diskuse výživná. Už to zmínila, myslím, martina, která Uherském Brodě neví vůbec nic.

  Strážci objektivnosti jsou bdělí, kdo nevyje s námi, vyje proti nám.

  Sledování v přímém přenosu je zábavné, potom už jen smutné.

 182. 214 Matzurko
  – jestli on to nebyl nějaký macho. Russian journalist and socialite Bozhena Rynska ale vypadá jako true b.tch 🙂 To měl pravdu.
  Z druhé strany, skolili ho v plné síle, vzpřímeného, s krásnou holkou po boku, po dobré večeři … možná mohl jet ještě koňmo …, celý život si naplno užíval, ženských a dětí že se mu nevešly ke stolu – to není tak špatné.

 183. skimici,
  asi tak. Podle fotek to byl docela fešák, takže čistě žensky – škoda ho 🙂 S názorem na Boženu souhlasím, skoro bych ji podezírala, že ty vrahy najala ona (jooo, zhrzená ženská horší vraždícího psychopata – napadá mne Valmont).

 184. Prochanov v Izvestijích ho chválí. Ze všech liberálních oponentů byl nejrespektabilnější, elegantní, miláček žen…Из всех либеральных оппозиционеров он был самый респектабельный, элегантный, любимец дам
  Komsomolská pravda je podle mě takový lepší Blesk. Rescepty, vědmy, návody jak zhubnout atd.

 185. Dobré dopoledne,

  pod kterým, Martine?
  Pod tím o těch kabelech v tunelu, co se musí vyměnit?

  Já teda měla za to, že do tunelu se dávají vodotěsný kabely normálně a že to není tak speciální věc, že by se musela objednávat extra od výrobce z Francie…..

  Taky bych předpokládala, že když už tunel zaplaví voda a vím, že tam nejsou vodotěsné kabely, tak první, co udělám, jamile voda opadne, bude kontrola kabelů a nebudu čekat víc než rok a půl, těsně před otevřením stavby.

  Navíc d roku 2002 víme, že s povodněmi nutno počítat jako s realitou.

  Ale já tomu nerozumím, jsem jen blbej architekt…..

 186. Martine, chca nechca musím ty Matzurčiny smajlíky okopírovat

  😀 😀 😀 😀

 187. 221 Martin TT
  … popíjím po obědě čaj a úplně mě to odvařilo 🙂 Vtipně to tapsala.
  Nejvíc mě dostalo: „Očistila jsem si karmu.“
  Ranní a večerní sprcha je samozřejmě chvályhodná 🙂 🙂 🙂

 188. skimici – znáš dávný vtip „Ráno vstanu, utřu kundu?“

 189. Inu, pan Němcov byl playboy.
  Jsem pamětník, tak si vzpomínám na kreslený vtip z Dikobrazu.
  “ Taky jsem bývával playboyem. Ale tehdy se tomu říkalo děvkař !“
  😀

 190. 230 – hmm…pan Doležal si zase přihřívá polívčičku…..každoroční skučení 15. března….v podstatě zapomenuté datum, to byla vojska z Marsu, zapomeňte…..Němci se už změnili, akorát Rusáci nikoliv….

 191. 227 Verbena. Lipton. Vůbec netuším co to je. Strčil jsem si to na hotelu do kapsy.

 192. Muhehe

  …Šéf úřadu pro kontrolu a export zbraní Jan Jindřich ale prodej hájí s tím, že na dodávkách není nic nelegálního, protože jde o lovecké zbraně: „Máme záruky, že odběratelé našich zbraní jsou soukromí klienti v Rusku, lovci. Naši zahraniční dodavatelé nám nikdy nedali podmínku, že je nesmíme reexportovat. Kdyby to udělali, nikdy bychom tyto zbraně do Ruska nevyvezli…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363066-embargo-neembargo-ceske-firmy-prodavaji-do-ruska-moderni-americke-zbrane.html

 193. http://demotivation.me/images/20150301/lw7sn9somoz3.jpg

  lw7sn9somoz3.jpg
  Vyšli sme dnes na Time Square s portrétmi Nemcova. Prechádzali
  ľudia, niektorí vedeli o tom, čo sa stalo. Mnohí hovorili slová podpory.

  No boli aj taký, čo mali ako sa hovorí „iný názor“.
  Skupina mladých dievčat, ukazujúc prstami v našom smere, | myslím že to znamená „ukazujúc prostedníčkom“
  sa zalievala smiechom. Opýtali sme sa rusky, čo je smiešne na smrti
  človeka. Odpoveď bola: „Vy ste ukrajinci, my sa s vami nemáme o čom
  baviť.“
  Okoloidúci mládenec hlasno hovoril do telefónu po rusky,
  sa zastavil a povedal do telefonu: „Počkaj, teraz sa zarehoceš!“
  Odfotil si nás na telefón a pobavený pokračoval ďalej.
  Ešte jeden mládenec sa pristavil „Mládež, a čo je s Nemcovom?“ Povedali sme mu.
  Reakcia: „Aha, nuž, stáva sa. Treba bolo menej kradnúť“

  Počas niekoľkých hodín akcie na Time Square a Union Square
  sme mali niekoľko rozhovorov s zástupami ruskojačných
  obyvateľov New Yorku. Súcitiacich medzi nimi nebol ANI JEDINÝ.
  A vy hovoríte – nevenujte pozornosť komentárom na internete..

 194. 235 Matzurko
  aha. Verbena citrónová – Aloisie.
  Aloisie je trefný název. Přesně tak to chutná 🙂

 195. předepisován k posílení nervů, při jaterních obtížích, žlučových kamenech, k vyvolání menstruace a podpoře tvorby mateřského mléka … 🙂

 196. 236 Nickname
  ještě lepší. Sporýš!!
  … k vyvolání menstruace a podpoře tvorby mateřského mléka.
  Letím to vychrstnout do umyvadla!

 197. 236 – já nevím jak vy, ale já mám už druhý březen…..ale možná mimo Prahu to je poněkud fázově posunuté…..zatracenej Putin…

 198. TAk proti gustu žádný dišputát, ale verbeně dávám přednost v toaletní vodě. 🙂
  A fenykl nemusím vůbec 🙂

  Matzurko, já mám ovocné čaje docela ráda, ale když to má fakt ovocnou příchuť. Čaj s přichutí „nečajovou “ nebrat.

  A když ovocný, tak nejradši domácí „pečený“ vlastní výroby.

  Vlastní zejména proto, že pečený čaj je momentální hit v mé rodné obci a na kdejaké návštěvě je momentálně servírován jako produkt paní domu, ale všechny ty paní domu mají zřejmě stejnej recept a vždycky je to přeslazený a je tam příliš badyánu.
  Navíc to dorazí štědrým přídavkem rumu a ty vůně se poperou a chutná to díky tomu badyánu jak horká ústní voda.

 199. Skimici 🙂

  Za Sovětů prej rozdojili i kozla… Měl jsi to dopít ! 😀

 200. PeSi ad 204 – třeba ten Němcov bydlel v přízemí a k oknům nechodil aby ho někdo nezastřelil. Ale na Ukrajině to skákání z oken funguje bezchybně!

 201. V starší literatuře pro ženy vždy za hrdinkou „zůstala lehká vůně verbeny.“
  A teď čaj?

 202. SKIMICI,

  VY ZVÍŘE !!!! 😀 😀 😀 😀

 203. Rputi,

  vůbec to není řečeno.
  Psakiová říká v prvé řadě, nic neříká o řadě druhé.

 204. 2 skimic – ad 246 – ne, to jak si úporně vyvolávala tu menstruaci… Znáš to, ne? „Co ženy netrpělivě očekávají každý měsíc? Nové číslo časopisu Květy! A co jste napsal Vy? A naštěstí nic nenakreslil!“

 205. Halle 249,

  ale oni se Jen ptali právě proto, že to ve výčtu podmínek chybí!
  Což samozřejmě vůbec neznamená, že to příští podmínkou nebude.

 206. Rputi,
  Fištejn je vůl !
  Kromě jiného se v rusku zlomil nepříznivý demografický vývoj, a zatímco předtím byl každý rok masívní úbytek obyvatelstva, za loňský a předloňský rok se zaznamenal přírůstek.
  Ne moc, 25000 a35000, ale předtím byl ůbytek v řádů stotisíců ročně.

 207. ftip

  Dnes mi na 20minut vypadl internet, tak jsem šel do obýváku popovídat si s rodinou.
  Jsou to celkem milí lidé .. 😀

 208. Halle,
  Fištejn byl 67 let vysoce inteligentní, vzdělaný a brilantní analytik. „Zblbnul“ až v souvislosti z Ukrajinou, takže se čtenáři, kteří si ho vždycky ohromně vážili, pochopitelně táží: „co se stalo“?
  Pokud se nejedná o stařeckou demenci, tak v tom něco musí vězet! Nejenže takovéhle názory nikdy neměl, ale ani podobným způsobem nikdy nepsal, kojzarovská klišé nepoužíval.
  Musí mu být jasné (pokud opravdu nezblbnul), že to, co píše mu, snad krom „kavárny“, nevěří ani cvičená opice!

 209. 257 Rputi
  … já ho docela chápu. Narodil se v Kyjevě a vidí, že jeho země posledních 25 let nevzkvétá, alespoň ve srovnání s okolím. Navíc stárne, vždyť mu bude příští rok 70 a to je období bilancování a nedivím se, že má depresi.
  Z druhé strany – když dostudoval žurnalistiku na Lomonosově universitě, psal se rok 1969. U moci Brežněv. Asi to nebylo úplně jednoduché se na tu školu dostat. Nevím jestli bych měl žaludek všechno takto poplivat 🙁

 210. Rputi,
  je velmi snadné analyzovat objektivně , když ta objektivní pravda vyhovuje zaměstnavatelům.
  Ovšem, když vyhovovat přestane, vzniká problém. Bud je jeden objektivní, a přestane vyhovovat zaměstnavatelům, anebo přestane být objektivní, aby zaměstnavatelům vyhovoval nadále.
  Člověk pak přestává působit věrohodně.

 211. skimici, on plive na celý svůj život a na všechno co dělal, to je to, čemu nerozumím…

 212. Halle,
  se zaťatými zuby bych zkousla, že „chce vyhovět zaměstnavateli“. Ale proč tak strašně přehání? K čemu ta zavilá kojzarovská nenávist?
  On psával velmi výrazným stylem a jeho způsob analýzy byl dost typický. To všechno je pryč a on mrská jedno bolševické klišé za druhým! To není samo sebou!

  Když už mě lidi na NP znali z komentářů jako Rpuť a vyšel nějaký můj článek pod Chlumská, stejně to lidi okamžitě poznali. Ten styl se, hlavně na stará kolena, už velmi těžko mění. Souvisí to se způsobem uvažování a to se skoro v 70 nemění tak snadno.

 213. Rputi,

  třeba proto, že ten zaměstnavatel to přehánění potřebuje. Pokud je třeba někoho představit jako ďábla, bez přehánění to nejde.
  A obecenstvo toho zkousne dost.

 214. Rputi,
  Neplive na celý svůj život. Dělá furt to samé. Jen v určité fázi skončila luxusní etapa, kdy mohl říkat pravdu, a přitom plnit úkoly.

 215. Rputi,

  lidé se mění, i jejich názory. Byly doby, kdybyste mě nemilosrdně zepsula, pokud bych řekl lautr to samé, co dnes říkáte Vy. 😉
  Každej se vyvíjí. I já. Už dost dlouho nejsem nadšenej eurohujer, kterým jsem býval.

 216. Dušane ad 258 – nevolal náhodou Putin Obamovi aby neprodlenně a okamžitě vyšetřil kdo zavraždil JFK a zveřejnil to?? 😉 😀 😀 😀

 217. Halle, 😀 – jsou jiní, mladší, hujerovitější ( viz třeba Jakub Janda) a je třeba si připustit, že na ty už prostě nemáš… 😀 😀

 218. V mém okolí se několik lidí ve věku 65-70 let hodně názorově radikalizovalo, vše by teď řešilo ràzně a tvrdě a zásadově…Není to jenom alternativa pořízení si mladě milenky (levnější a bezproblěmovější) ?

 219. Další, velmi reálná možnost: Fištejn zůstal stejný, změnili se čtenáři a čtenářky. 😛

 220. 269 NoName
  nevím nevím, tam je asi klíčové to „tvrdě“ an sich. Nejen hubou…

 221. U Fištějna bych to přičetla za a věku, za b vědomí, že vrchol má za sebou a přestává stačit mladším a za c tomu, že v případě Ukrajiny jde o jeho srdeční záležitost.

  Každýmu to halt brilantně nepálí až do devadesáti. Nemusí jít hned o nějakou demenci – radikální pohled je jaksi jednodušší, méně namáhavý. Taky začne člověku dost věcí být jedno. Znala jsem lidi, u kterých se to projevilo ústupem od jiskřivého chytrého humoru k jednoduššímu, někdy zlomyslnému, jindy ke ztrátě humoru vůbec.

 222. No jo, Šumaváku,
  asi nemám 🙂
  Tak si matně vzpomínám, jak jsem se tu kdysi těšil na to, až se některý z mých vzdálenějších potomků stane třeba důstojníkem válečného námořnictva EU 😀
  Když už mám syna militaristu, kterej hořce oplakal udělení modré knížky 🙂

 223. 269

  Čím méně člověk o věci ví, tím jsou jeho řešení radikálnější.

 224. ad 270 – ale tomu Ak určitě sám nevěří? Jediný spravedlivý a ostatní na scestí?

 225. Quivisi,
  to už je břímě jediných spravedlivých, které tito nesou s pokorou a radostí v srdci.

 226. 276-pozor pozor, na dálnici jede jeden šílenec v protisměru !
  Jak jeden, všichni !

  Prostě je to o volbě vztažné soustavy 😉

 227. ptakjopysku,
  to je „lamet vav“. A nesměj to nikomu říkat, ale zároveň se musí snažit o nápravu světa, pročež vždycky nakonec dostanou přes držku.
  Jediný, o kterém jsem aspoň četla, byl Pinches Jakubovič a tomu nadávala i vlastní žena! Ne, že by mi AK občas nešel na nervy, ale to bych mu nepřála! 😀

 228. Mně se ten komentář J. Fištejna nezdá tak špatný. Uvádí ověřitelné fakty. Rusko opravdu není tak pohodové, jak ho líčí propaganda. Jiná věc je slovesný styl, archaizmy (lepý pohled), moc emocí, nepřiměřený pesimismus.
  K houbce jeho brilantních analytických textů bych dodala, že ho zlí jazykové podezíraly,ba obviňovaly z jisté nepůvodnosti.V posledních letech prý jen překládal komentáře z amerického tisku.

 229. Nemyslím, že je tady někdo, kdo považuje Rusko za pohodové.

 230. 278 Rputi
  co je “lamet vav” ? Kdybyste napsala lamed vav tak by to bylo 36. Při vší úctě, Karlovi už 36 někdy předevčírem bylo.
  ???

 231. Aha. To bude zas nějakej Nikola Šohaj nebo tak.

 232. Ahoj. Tak jsem si přečetl toho Fištejna. Vůbec se mi nezdá, že by se Fištejn změnil. Jeho popis se dosti blíží pravdě. To, že na Ukrajině je ještě větší bordel, na tom nic nemění. Asi před 4-5 měsíci byly v médiích ve stejný den dvě drobné zprávy, které zcela zapdly a nikdo je nekomentoval. První byla, že Merkelová ve Varšavě ujišťovala Poláky, že článek 4 smlovy NATO platí. Proč takovou samozřejmost říkala ? Já si to překládám do češtiny takto: Máme vás kuci polský rádi, ale víte, mám doma v reichu hóódně lidí, kteří by pro vás nehnuli ani prstem, tak se radši starejte sami. Druhá zpráva byla, že Putin prohlásil, že nikdy nedopustí, aby v Rusku došlo k něčemu podobnému jako na Ukrajině. Proč takovou samozřejmost říkal ? Já si to překládám do češtiny takto : To, co se stalo na Ukrajině u nás v Rusku reálně hrozí, možná v ještě horší podobě, a proto si všichni dejte bacha.

 233. NoName,
  ona je to otázka počátečního stavu – základny .
  Ve srovnání s Ruskem za Jelcina, po pádu SSSR je Rusko za Putina pro své obyvatelstvo pohodové.
  Alespoň do doby Majdanu.
  Životní úrověň rostla, bídy ubývalo….Váha Ruska ve světě se zvyšovala

 234. Hádanka:
  Kdo to řek?
  “Now we all must say, ‘I am a Jew,’” he told a packed auditorium in Washington, DC. After extended applause from the audience, he repeated the sentiment in Hebrew, saying, “Ani Yehudi.”

 235. Jj, skimici – Golet v údolí. 🙂

  Lamet vav je, pokud vím, z biblické hebrejštiny a znamená někoho, koho bůh vybere, aby nesl tíhu světa a znal jeho tajemství a zjevuje mu budoucnost a občas si přijde pokecat.
  Bylo jich prý 36 a byl to přetěžký úděl, protože každý z nich nesl šestatřicetinu tíhy celéjo světa, takže to musela být docela fuška.
  Víc nevím, chtělo by to odborníka.

 236. skimici,
  řekl to Miloš a tleskali mu vestoje. To se myslím Klausovi v USA nikdy nepovedlo. 😀

 237. 288 Ptakopysku
  On někdy Klaus promlouval k AIPAC?

 238. Dobrý večer

  „Další, velmi reálná možnost: Fištejn zůstal stejný, změnili se čtenáři a čtenářky.“

  Změnil se Fištějna změnili se čtenáři a čtenářky, Takovej už je světa běh, že lidi se mění, zrají nebo blbnou, rostou nebo degenerují, nabírají zkušenosti a zapomínají…

  Není to přirozené, by byl člověk v šedesáti stejný jako ve čtyřiceti.

 239. Jedno se musí Zemanovi uznat, když už má někomu lézt do pérdele, vybere si tu největší a nejmocnější 😀

 240. 292 dvd
  třicet šest se myslím řekne šlošim-ve-šeš (v ženském r.). Třicet-a-šest. Ten lamed a vav jsou názvy písmen, představujících ty číslovky (30, 6). Pamatuju si to správně?

 241. 291 mám kamaráda, který ho fyzicky nesnáší a teď má patrně úporné osypky. Musím mu pro jistotu ten odkaz mailnout aby si to zčerstva užil 🙂

 242. 224 maYdo, co architekt… Ani blbého právníka by nenapadlo vybavit tunel nevodotěsnou kabeláží. A žena pravila, že se jí to jeví jako záminka, protože přece nikdo nemůže bejt natolik blbej.

 243. 260 skimici a já si myslel, že jeho země je Izrael….

 244. 20ý brouku, každý člověk je nemocný. Jestliže se to tak nejeví je to jen proto, že mu dosud nebyla přidělena diagnóza.

 245. No, já nevím, skimici….

  velmi letmý občasný kontakt s takovými podivnými tvory, jako jsou managoři velkých firem mi opakovaně potvrzuje, že možná je sebevětší kravina, když se to projeví pozitivně v jakýchsi jejich tabulkách a ukazatelích.
  To, že se to v konečném důsledku prodraží několikanásobně nebo nebude stavba fungovat nebo bude výsledkem hnusnej barák, to není vůbec důležitý….

 246. Ad 294 – nevím proč, ale ta úvaha mi silně připomíná jeden současný ftip:

  Když ve slově LÁSKA změníme 5 písmen a jedno přidáme, vznikne slovo FERNET.

 247. Pardom, skimici, to byla reakce na schumiho 296.

  na druhou stranu – důvody mohou být úplně jiné a novináři z toho pochopili jen tohle. Nebo dodavatel stavby testuje intelekt novinářů, jetsli mu takovou pitomost zbaští….

 248. skimici,
  Golet v údolí, konkrétně Událost v mikve.
  Musím přiznat, že na rozdíl od Nikoly Šuhaje, který mne moc nebavil, jsem si ten triptych dost užila. IMHO i filmové zpracování bylo zdařilé 🙂

 249. >> skimic
  Ano, je to tak. To „písmenové“ vyjádření vyžaduje číselná kabala – gematria.

  >> Schumi
  S Tvojí ženou bych celkem i souhlasil, ovšem okolo velkých staveb v ČR se to zřejmě blbci jen rojí. Z vlastní praxe vím, že smlouvy na větší investice mívaly (v 90. letech i v ČR) pečlivě vypracovaná ustanovení, která dodavateli zamezila argumentovat tvrzením, že dodavateli ty kabely nekonkretizoval a on – dodavatel – nemohl počítat s tím, že bude pršet atd. Ovšem, i zde se asi projevuje ta šuntovitost – nebo lenost či snad i úmysl? Mimochodem, průsak vody do tunelu není tak atypická záležitost – viz Strahovský tunel směr Anděl asi 100 m od vjezdu z Myslbekovy.

 250. 297 co já vím, pindíka jsem mu nekontroloval. Já jenom vím, že se od kamaráda vždycky naučím nějakýé nové šťavnaté prokletí 🙂
  300 kdybych holt byl kabalista nebo Olbrachtovec, vrhnu to rovnou. Takto se musím zeptat.

 251. NoName, jedna feministicko-pravdoláskařská k…..
  Už otravuje delší dobu. Co z toho má, bozi vědí….

 252. No to bude zase v kavárnách nablito… 😀

 253. 308 Šumavák
  … tna to jsem právě zvědavý. On to děsně komplikuje.

 254. No a k tomu ho ten saudský princ osobně vozil po městě…
  To mu Halík neodpustí ! 😉 😀 😀

 255. Monika le Fay, významná česká režiserka?

  A co zrežírovala? já si ji pamatuju jen jako autorku děsnejch blábolů.

 256. (275) On Fištej naštěstí není jediný, to nesmí quivis pokládat Šumaváka za celý svět.

 257. Co já už všechno nejsem. Berliner, Charlie, Boris i žid. Máma na mě bude pyšná.

 258. 313
  I PRO jEFIMA PLATÍ „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“

 259. 314
  Máma možná ..
  Ale co na to táta ? 😉

 260. Já od Rusů placenej nejsem. Že Fištejn byl placenej USA, možná dodnes je , je naprosto jisté.

 261. Mmch ta Anička Durycká (dávali šot na čt 24) mluví plynně rusky bez přízvuku. Jedna záhada padla. Říkal jsem si, jak se s ní mohl Němcov vůbec komunikovat, když je mladá Ukrajinka. Asi se nějak doučila. Hlavně aby z toho neměla nějaké problémy.

 262. 317 – Určitě, Karle.

  Umíš si představit tu hrůzu, že Ti zubař vrtá zub a zpívá jinak než jeho vrtačka?
  To by mu všichni pacoši utekli a mohl by živnost zavřít.

 263. Já su takový šťastný. Ak mi odhalil, že Šumavák je celý můj svět.
  Admine, promiň, že jsem to o sobě nevěděl.

 264. Ono by úplně stačilo, kdyby Halladin u vrtání ještě zpíval. Lhostejno, jak.

 265. Jaký „lhostejno jak“???

  Má-li mít zubař vlastní zkušenost s příslovím „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“, tak musí zpívat jako zubařská vrtačka a ne jako slavíci z madridu.
  Slavíci ho neživí, vrtačka ano. 😀

 266. Dejte pokoj,
  můj zpěv je zbraň hromadného ničení 🙂

 267. Vždyť to říkám furt – na Ukrajině se mluví rusky. Jezdil jsem tam léta a nikde jsem neslyšel nic jiného než ruštinu. Snad kromě Zakarpatí. To až v poslední době se objevilo národovectví, ale ani těm papalášům v Kyjevě ukrajinština přes pysky moc nejde – nikdo je to neučil.

 268. Foundry ,
  to Tvoje tvrzení není tak úplně průkazné. Byl jsi cizinec mluvící rusky, a každej ukrajinec ruštinu ovládá.
  Takže se ti přizpůsobili. Nebyl to pro ně problém.

 269. Halladine, když jdu po ulici nebo do hospody, slyším, jak tam lidi mluví. Je tedy fakt, že jsem se hejbal hlavně od Kyjeva na východ.
  Já přičinil poznámku hlavně ke znalosti ruštiny té Němcovovy modelky.

 270. 329 Němcova tedy očarovala svým nádherným ruským jazykem když mu vysvětvovala osobnosti přípravy ukrajinského boršče. On jí zase třeba utáhl na rafinovaně upravená ruská vejce ….

 271. Dobré ránko!

  Tak jaký zákaz přijde příště?
  Což takhle třeba zakázat konzumaci alkoholu v restauracích? Vždyť tam mohou přijít maminky na kafe a děti by mohly vidět, jak někdo pije pivo!
  A zakazovat batolátkům vstup do restaurace je diskriminace, jak jsme se nedávno dozvěděli. A hospody by mohly mít místo výčepu pískoviště. Určitě by to bylo zdravější! 🙂

  …Obce v samostatné působnosti budou moci obecně závaznou vyhláškou zakázat kouřit nebo pít alkohol na všech místech, která jsou veřejně přístupná osobám mladším 18 let, tedy na celém svém území….Zákaz kouření bude muset vymáhat obecní policie….
  http://www.ceska-justice.cz/2015/03/obce-budou-moci-zakazat-koureni-na-celem-svem-uzemi-vcetne-predzahradek-hospod/

 272. 327 Foundry,
  pochopitelně. Já jsem maličko žertoval. Ta holka mluvila rusky dokonale i s takovým tím trošku afektovaně dívčím c místo ť. V tomto jazyce bude reagovat i když se vzbudí a nepochybně jím mluví od mala.

 273. 332 Rputi
  ad – A hospody by mohly mít místo výčepu pískoviště.
  Aspoň by se nemuselo na pisoár tak daleko.

 274. >334

  Ze soudního spisu: „Obžalovaný skimic se vymlouvá, že chtěl dětem umožnit lepší plácání báboviček.“

 275. Já jsem byl v Kyjevě v roce 2010 nebo 11, a překvapilo mne, že skutečně jenom rusky.
  Lidé, noviny, rádia. A lidé rusky, i když nemluvili ke mě. Ukrajinsky byly cedule na úřadech.
  Kolega ve firmě, který vyřizoval korespondenci pro Ukrajinu (sám Ukrajinec), psal většinu mailů i úředních dokladů rusky.

  No ale to není to nejhorší ? Co s tímhle ?
  http://kultura.idnes.cz/sedm-stacenych-jinak-0l8-/filmvideo.aspx?c=A150302_230851_filmvideo_spm

  Co se na tom filmu dá natočit lépe ? Tedy kromě správné a nutné rasově-genderové změny ?

 276. Fištejn vám může kazit náladu, ale v podstatě má pravdu. BRICS je skutečně prázdnou bublinou. Brazilie pod socialistickou prezidentkou směřuje tam kam všechny vysněné socialistické ráje. Jižní Afrika, škoda mluvit, Rusko je produkčně chudá země – ekonomika srovnatelná s Itálií, Indie společensky rozervaná mezi tradiční a komunistickou vizí, jent ta %Cína pořád jede, by%t zpomaluje.
  Jednotá země Rusko také není. Řevnivost mezi petrohradskou a moskevskou smetánkou je drsnější než mezi Spar%tany a baníkáři. Mám kamarády z obou enkláv. A mezi tím leskem Moskvy a Petěrburgu je stále poválečná bída. A Sibiř pomalu a soustředěně zalidňuje Čína.
  Rusové stále mají vynikající vědce, kteří z minimmálními prostředky dokářou impovizovat úžasné výsledky. Jenže dnes už jsou většinou v Silikon valley nebo na pracovištích MIT. A pokud vím, žádný z nich se netouží vrátit.
  Finanční kompenzaci oligarchům nekomentuji – nic o tom nevím.Ale to neznamená, že si Fištejn vymýšlí.
  Stejně je pravdou, že ruský průmysl za NEPu a ještě do poloviny třicátých let budovaly americké a německé firmy. Moskvič = Opel, ZIS=Pckard, traktory Fordson….atd. Rusové měli úžasné projerkty zejména v letectví – ale vdycky se zmohli na pár prototypů. Stejné je to i dnes s jejich úžasnými SU-30, 37 atd…Backward engineering zvládají lépe než Číňani, ale to vybudování skutečné velmoci nestačí…

 277. Dušane a proč si od nich teda Amíci kupují ty motory?
  A proč za dobu trvání sankcí stoupl obchod USA-RF o 7%?

  Fištejn mě štve hlavně tou kojzarovskou rétorikou!

 278. Dobré zas ráno… Ad 336 – nějak z toho článku není patrno, v jaké roli se bude vyskytovat invalidní lesbická mulatka, závislá na drogách… Tak bych tipoval, že původní představitelé budou rotovat v hrobech, včetně Calvery. No, hrůza dostane zas nový rozměr…

 279. 336 NoName
  pro pořádek, ve Lvově, když zjistěj, že mluvíte Polsky, preferují před rusštinou polštinu. Tedy alespoň má opakovaná zkušenost. Ale Lvov samozřejmě není Ukrajina…

 280. Rputi,
  ad 332 – toť jev naprosto běžný třeba v USA, nebo Austrálii. Austrálie má dokonce totální zákaz kouření v restauracích. Pro mě jsou oba tyhle zákazy velmi příjemné a připadají mi z mého pohledu demokratické. Aź se stanu vágusem – kuřákem, tak samozřejmě budu protestovat, že to omezuje moje lidská práva.

 281. S tím zalidňováním Sibiře je to zvláští, četl jsem nějaké články a tam psali, že do Ruska obvykle migrují Číňané, kterým nevyhovuje čínský životní styl a hlavně čínské tempo. Obvykle si vezmou ruskou babu a hodně zvolní. Na místní poměry jsou asi pořád dravci, ale žeby chtěli, aby je čínský životní styl doběhl …

 282. 340-nevím, nebyl jsem. Ale s Polákama mluvím slovensky a rozumíme si bez problémů.

 283. Dobrý den. Ad vybudování velmoci – možná je rozdíl mezi velmocí vybudovanou omylem a státem, který o velmocenskou pozici vědomě usiluje.

 284. 344 Omylem? Narážíte na tu událost v Bostnu jak se jim z lodi vysypalo pár beden výtečného čaje?

 285. PeSi, souhlas,
  a roli Jamese Coburna (tichý vrhač nožů) bude asi hrát němý bezruký gay…
  Může se vyhasnutí creativity Hollywoodu projevit ještě zřetelněji ?
  Jo, možná by měli předělat „Gone with the wind“ a „Casablanca“.

 286. Heršvec,
  to mne tak dožralo, že upadávám z češtiny do angličtiny, omlouvám se.

 287. Skimici – a předtím, když španělská armada zkusila jaké je počasí na Orknejích. Jak pravil kronikář – nebyla to Anglie, kdo potopil armadu, ale Bůh.

 288. Velmi snadno se kritizuje hospodářství Ruska, když se naprosto pomíjí druhá světová. Na americkou půdu ( kromě Havaje) nespadla jediná bomba. Rusové měli po válce zničeno prakticky vše na velké části území..
  Američané na všech válkách vydělali, Rusové na nich vždy (alesoň ekonomicky) prodělali

 289. ptakopysku 341, nic proti ničemu.
  Jedna věc je „TADY se nekouří“, druhá prostě kouřit nebudeš, protože MY CHCEME!
  A hostinskej nesmí kouřit na svém vlastním dvorku, protože „co kdyby tam vběhlo dítě“, ale nesmí zamknout, aby tam nevběhlo, protože to by byla diskriminace!

  Počkej, až nedostaneš v hospodě pivo, protože „náš Pepíček by měl špatnej příklad!“
  Že ty klidně piješ pivo, když je tam vnuk? Tak to je na pováženou…. 🙂

  Fakt začínám mít pocit, že hospody jsou pro děti a matky, co se nudí na mateřské!

 290. >> Matzurka
  On v té Casablance už udělal dostatečnou paseku onen český odbojář – Victor Laszlo.

 291. 351-mohl to být antifaštista z maďarské menšiny … 😉

 292. Rputi,
  další příklad – v sydneyskejch hospodách, barech a dokonce i klubech, kam se bez členského průkazu nedostaneš, si karty zahraješ jenom v prostoru, který není přístupný – ani pohledem – nezletilcům. Herní automaty dtto… Dovedeš si to představit u nás v Kotlince? 😀 😀 😀
  Představa chlapíka s cígem a sklenicí piva v ruce, jak tlachá s někým na chodníku před hospodou je naprosto nemyslitelná. V tu ránu by u něj byl nějaký pomahač a chránič a chlapík by dostal flastr, až by zaplakal.

 293. Ptakopysku: je to tedy ráj abstinentů a nekuřáků, jestli se nepletu. Mezi mládeží se nevyskytují ti, kteří by ochutnali pivo, o kouření nemluvě. Šťastná to země.

 294. Mne chlapík s cígem a sklenicí v ruce tlachající před hospodou nevadí.
  Když jsme byli děti, otec nás občas vzal, když šel na pivo do klasické vesnické hospody. On si dal pivo, my takovou tu žlutou sodovku v lahvi, když byla extra příležitost, tak nugátovou pochoutku v obalu s motýlem, chvíli jsme skákali po zábradlí před hospodou a šli sme domů.
  Taky nás někdy bonusově strejdové povozili na bagru a kombajnu a V3S. A až pak jsme šli na pivo.
  Tohle na facebooku nezažijete, ani s poradcem s pedagogickým vzděláním.

 295. 2 Matzurka ad 346 – ještě mě napadá, aby to bylo dostatečně multikulturní, že ten negr ve vedlejší roli (Vin – Steve McQueen) bude určitě muslim (jako soudruh prezident), po cestě bude 5x denně mlátit hlavou o zem a po příjezdu do osady se nebude ptát na starší vděčnou sestru, ale kam odehnali všechny kozy…

 296. Pasivní kuřáci holt mají u nás smůlu,
  ale nemyslím, že existuje něco jako „pasivní piják“.
  Nicméně, v barech, výčepech a nočních podnicích nemají děti co pohledávat.

 297. (336) Nepochybně hrůza, naštěstí s koncem. Každopádně, není to první filmový „remake“, česky přeprasení. Věc vcelku oblíbená, konec konců, začne to obvykle tím, že filmaři přeprasí předlohu, pokud je to podle knihy.
  (344) Já bych to ještě upřesnil, mezi velmocí, mající všechny velmocenské prvky, tedy kromě vojenské převahy ještě i ekonomickou, kulturní a takovou, řekněme, přitažlivost svého uspořádání.
  Usilují ti, kterým některé prvky chybí. Ti ostatní prostě jsou či byli.
  (349) Ano, tohle byla oblíbená komunistická písnička.
  Na americkou půdu spadly bomby i jinde, než na Havaji, ale ekonomický ani vojenský význam to nemělo. Až potud ano. Rusové sice měli na velké části území ledacos zničeno, dostávali ale masivní pomoc od USA a Británie, hlavně logistickou. Mimo to, zničené a ještě posunuté území měli i Poláci, navíc ničení po válce hlavně Rusy, tehdy tedy Sověty. Stejně je rozdíl (a to nemají ropu a plyn). Rozdíl mezi taktéž zničeným Německem a Ruskem snad ani netřeba popisovat. A zůstaneme-li v Německu, rozdíl mezi západní a východní částí.
  Na válce, které se stát zúčastní (což USA na rozdíl od Švédska nebo Švýcarska byly), se zase tolik nevydělá. Výroba zbraní, munice a vymlácení části populace prostě není produktivní činnost.

 298. >> NoName
  Asi budete mít pravdu. Už kvůli tomu, že ho hrál rakousko-uherský šlechtic narozený v Terstu.

 299. (353) A je to hodno následování? Jsou proto Australané nějak lepší?
  (358) Nevím, jak ve Tvém okolí, ale v mém už hůře hledá hospodu kuřák.
  Nic proti tomu, dokud je to z vůle hospodských.

 300. 358-my na vesnici to ale takhle strukturované nemáme (a nikdy jsme neměli, prostě máme hodpodu).
  V hospodě je výčep uvnitř, venku má pan hospodský dětský chladící a mrazící box s nanuky a nápoji.
  V létě tam chodíme rádi. Rodiče si dají pivo, děti nanuk a Oranginu či jak se to jmenuje. A taky je tam klasický kovový kolotoč, ze kterého může dítě odletět a celé se otlouct.
  Supr místo 😉

 301. 337 Dušane
  se vším respektem
  ad – A mezi tím leskem Moskvy a Petěrburgu je stále poválečná bída
  Namátkou Kazaň, Jekatěrinburg, Kraskojarsk, Krasnodar,…, já osobně vidím dramatický progres během posledních dvaceti let. Třeba tato města, která jsem namátkou zmínil jsou úplně jiná. Neříkám, že je to California, Silicon Valley, Zurich, Paříž, že bych se tam nechtěl usadit (kdekoliv v Rusku) to je taky samozřejmé ale ta dynamika změn k lepšímu (ano) je řádově jiná než na Ukrajině mimo Kyjev. A to jsem měl na mysli, když jsem včera smutně konstatoval Fištejnovu depresi. On to musí vidět taky alespoň na internetu (že by to Rusko – venkov v poslední době osobně procestoval pochybuji. Napsal by o tom pár článků).

 302. Rusové dostávali pomoc jen za války, zbraně , potraviny a suroviny pro výrobu zbraní (hliník atd) Taky auta a lokomotivy.
  Po válce už nedostali nic.

 303. Halle: kecy v kleci. Potravinová pomoc z Československa. Německé továrny.

 304. Taky mohli dostat Škodovku, kdyby nebyla v troskách. Na Göringovy závody v Mostě (?) měli nárok, ale vzdali se ho.

 305. No ano,
  je to na provozovateli.
  Pokud má podnik „zahrádku“, tak to asi v létě není problém, v zimě už jo. Na druhou stranu, je to taky o zodpovědnosti rodičů, kam své děti hodlají vzít.
  Tady je pár cukráren, kde mají pro děti miniherničky – a určitě se tam nekouří. Jistě by šlo podniky diferencovat, případně kouření omezit časově či prostorově – třeba „rodinná“ restaurace by mohla být zásadně nekuřácká. Bez tohoto označení by si rodiče měli být vědomi, že se tam kouřit jedna může, jednak že tam nebude kolotoč a dětičky se mají chovat slušně a neobtěžovat ostatní hosty.
  Nemám ráda ani zahulené knajpy, ani stáda vřešťanů 🙂

 306. Potravinová pomoc z Československa ? Já vím o té opačné 1947 nebo 1948
  Válečná kořist není hospodářská pomoc.

 307. Jak pravil starý děd – ruská pomoc to je, ale proč je v českých pytlech?

 308. 372

  Protože z Ruska přijela ve vagonech bez pytlů – nasypané, a pytlovalo se až tady 🙂

 309. http://www.sme.sk/c/7675719/obama-vrazda-nemcova-ukazuje-zhorsenie-situacie-v-rusku.html?ref=trz
  Je zvláštní, jak moc péče je věnováno svobodě slova v Rusku a jak málo na Ukrajině.
  V Rusku existují opoziční média, opozice, možná jsou pronásledováni, ale existují. Minule jsem se chvíli díval na nějakou diskusi o Ukrajině v ruské TV (taková bílá jednička, Rossija 1?) a tam byli i lidé z Ukrajiny a měli docela drsné protiruské názory…
  V kterém ukrajinském médiu je možné vidět podobnou diskusi ?

 310. Ajajaj – tak z tohodle budou mít Schwarzenberg s Halíkem ujímání!

  …Rubinová si rovněž povšimla v prezidentově projevu dle jejího názoru další klíčové věty. „Zeman řekl, že i dnes by si Židé měli stejně jako po druhé světové válce opakovat, že již nikdy nebudou pochodovat jako ovce na porážku. Když zmiňoval téma terorismu, poznamenal, že vždy mluví o islámském terorismu,“ píše Rubinová. Vedle Zemana ji upoutaly i projevy bývalého španělského premiéra José Maria Aznara a bývalého kanadského ministra zahraničí Johna Bairda. „Člověk musí přemýšlet nad tím, jak by to vypadalo ve Spojených státech, kdyby v jejich čele stál někdo z těchto tří politických vůdců,“ vyjádřila se obdivně Rubinová….
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/To-co-napsali-v-USA-o-Milosi-Zemanovi-si-radeji-prectete-sami-Budete-koukat-Priznivci-i-odpurci-364437

 311. (366) nickname: v r.1947 -období kastastrofálního sucha – potravinová pomoc z SSSR
  (367) quivisi: Treibstoffwerke AG Maltheuern bei Brüx – Sudetská továrna na pohonné hmoty a.s., Záluží u Mostu ( koncern Hermann Goring Werke). Později Stalinovy závody, (v r.1955 předány česl.státu) Chemické závody Československo-Sovětského přátelství (CHZČSSP), nyní CHEMOPETROL,a.s.
  Jdu dělat něco užitečného ( vydrbat auto) 🙁

 312. Jaké byly dodávky potravin z Československa do Sovětského svazu? Jaká byla pomoc ze Sovětského svazu do Československa?

 313. (365) No ano. Za války dostávali pomoc a po válce nic. Poláci taky nic a jsou na tom, i bez ropy a plynu, lépe. A to východní/západní Německo hovoří celkem jasně.
  (368) Ale vždyť to už dávno je ….. Na každé putice napsáno, zda je kuřácká, nekuřácká, smíšená se stavebním oddělení prostor. Alespoň zde a všude, kam jsem se v Česku poslední dobou hnul. Tedy po stránce kouření, na děti ještě není piktogram ani nařízení.

 314. nickname,
  zcela mimotická úvaha. Chlastá se tam jak na fakturu. Akorát se nechlastá venku na ulici, ani v parku. To tam nemají rádi. Předzahrádky tam mají, to jo. Ale z předzahrádky si pivo o dvacet centimetrů na chodník nepřeneseš a přeneseš-li, krvavě zaplatíš.
  Funguje to dokonce i na den svatého Patrika. 😀
  Má to pozitivní efekt, že nikde nevidíš ožralé tlupy vágusů. Akorát Aborigins si to mohou dovolit, ale musí se velmi rychle přesouvat z místa na místo, takže než Abo vyřachne pytlík čúča, je uštvanej jak antilopa kudu.
  Jak je to s kuřákama nevím protože nikdo z mých známých nekouří, ale ta možnost, že můžu vlézt do jakékoli hospody, veřejně přístupného klubu, baru které se mi líbí, a po příchodu domů se nebudu muset svlíknout do naha, všechno oblečení nacpat do pračky a nemusím si umejt vlasy, protože nebudu smrdět, jak kdybych vyběhl z hořícího seníku – to je k nezaplacení.

 315. ptakopysku,
  Klokánie se mi začíná líbit. Zejména absence těch ožralejch vágusů v městských parcích.
  V USA se myslím v parku popíjet může, ale musíš mít láhev v hnědém papírovém pytlíku… Dušan bude vědět 🙂 ?

 316. (377) nickname: to jsou otázky pro Velebu;když tak prahnete po poznání, napište mu 😕

 317. Ahoj!
  Nehádejte se. Potravinové balíčky a uhlí Rusku posílala ČSR skrytě přes Rakousko! 😉

 318. Westíku, už jsem hledal na internetu. Nemyslím si, že Veleba si z daného období pamatuje více než já.
  20.000 vagónů pšenice, 3.000 žita z SSSR. O opačném směru mluvil i Gottwald, chybí mi kvantifikace.
  Jestli se nepletu, v té době zůstával přídělový systém, včetně povinných dodávek zemědělců státu.

 319. Šumaváku, potravinová pomoc – nebo jak psal Halladin válečná kořist Rudé armády nebyla žádná skrytá věc.

 320. Našel jsem dvě kroniky:
  http://www.mestokyjov.cz/html/files/historie/kronika_pt1/svazek03/47_05.html
  http://rokytnice.org/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=146

  Jedna píše o 23.000 vagónech obilí z Ruska, druhá o 70.000.

  Jaques Rupnik píše o 400.000 tunách pšenice.
  http://www.unium.cz/materialy/0/0/dejiny-komunisticke-strany-ceskoslovenska-jacques-rupnik-m26388-p1.html

  Jinde čteme o smlouvě ve výši 500 mil. dolarů. Nikde nečtu o výši dodávek pro Rusko.

 321. Dobré poledne,

  tož já jsem nespokojena s genderovou vyvážeností sedmi statečnejch. a femeinistky by to tak neměly nechat bejt.

  ženská je tam zase jako objekt, který se musí diprošovat pomoci a to teda ne, soudruzi.

  Správná skladba sedmi staečných by měla být : dvě lesbičky, dva gayové, dvě ženský a jeden chlap. Jak známo, že sedmi statečných přežili jen tři, takže chlap kje jasnej, ten nemá nárok na přežití. A jinak po jedné žejnské, gayovi, lesbičce. Aby to bylo spravedlivý a nedávalo to prostor pro náznaky, kdo je hodnotnější nebo méně hodnotný.

  Matzurko, “ Gone with the wind“ v gender verzi by bylaw as zajímavá… Scarlett Oˇharová by vytáhla do války a rhett Butler by nosily šněrovačku?

  Jinak zrovna Scarlet je postava, řekla bych, genderově docela OK. Vždycky se vdá nějak jinak, než by si přála a přitom je poměrně samostatná a myslící bytost, která se vždycky dokáže o svoje postarat.

 322. Abych nezapomněla: dnes je 21 let od smrti Karla Kryla.

 323. A neubránil se mu i Brzezinski, o nás nemluvě. 🙂

 324. Aerokarle ad 389 – je. Ale neboj se zvykneš si. 😉 😀

 325. Takže Brzezinski stárne, na rozdíl od Fištejna.
  To je tak dialektické, až je to kràsné !

 326. Aby na to Halladin hned neskočil. Měl by si pamatovat soudružské heslo „důvěřuj, ale prověřuj“. Kdepak se asi interview se Zbignievem Brzezinskim a kanadským novinářem Argylem Ternerem objevilo první? Na tomto ruském webu :
  http://interesnienovosti.mirtesen.ru/blog/43356905009/Bzhezinskiy:-Ubiystvo-Nemtsova-organizovano-SBU-pod-rukovodstvom?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_0&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1,
  který převzal článek ze světově se tvářící zpravodajské stránky :
  http://www.worldandwe.com/en/page/the_usa_and_other_organizers_of_antirussian_sanctions_stand_up_for_nemtsovs_murder.html
  a pak se vyskytuje už jen na dalších obskurních ruských a jednom českém blogu.
  Doporučuji se podívat na ten worldand we – kde pod fotkou Brzezinského je v uvozovkách jako autor „Brezin Zbigniewski!
  Račte si článek přečíst. nemusíte Brzesinského ani znát, aby Vám došlo, že je to ubohá podvrh. KGB fakt ztrácí fazonu.

 327. Dušane, pokud vyšetřovaný (doufám) takto mlží, je o důvod víc se na něj zaměřit.

 328. Skimici – ad 364 . beru. V Rusku jsem nebyl 40 let. Srovnával jsem jen Fištejnovy pocity s prakticky stejnými, jaké vyjadřují moji zdejší kamarádi – jeden Moskvan a jedna Petrohraďanka po jejich návratech z Velké země…

 329. Pane Neumanne 🙂

  Napsal jsem, že se mi to zdá dost pravděpodobná spekulace. Na tom, kdo to napsal, vůbec nezáleží.

 330. Vřele doporučuju analýzu J.Schneidera!
  (I jako vysvětlení Fištejnova přerodu)

  ….A tak Západ pokračuje ve svém veřejném sebehanobení, protože v době webově sdílených informací už propaganda funguje jen chatrně a jen na ty opravdu nejslabší duchem (anebo charakterem). Ale Západ pouze přitvrzuje a není s ním už vůbec žádná sranda. Tak pokračuje jeho intelektuální, morální, kulturní i materiální úpadek…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Jan-Schneider-Ochranna-cenzura-pred-ruskou-propagandou-Jste-smesni-a-zbabeli-Amerika-ma-valku-v-sobe-na-valkach-vydelala-Rusko-citi-riziko-jako-USA-kdyby-Mexiko-pristoupilo-k-Moskve-364429

 331. Arabský synek se ptá svého otce:
  „Tati, proč nosíš pořád na hlavě ten šátek?“
  „Ten šátek je velice praktická věc, synu. Chrání mou hlavu a mé oči před sluncem, před pouštním pískem a před ostrým větrem.“
  Chvíle ticha.
  Poté opět:
  „Tati, a proč pořád nosíš ten dlouhý úbor, který vypadá jako noční košile?“
  „Synu, ta gallábie je velice praktický oděv, protože chrání mé tělo před pouštním sluncem, a přitom je velice vzdušná.“
  „Tati, a proč pořád nosíš sandály?“
  „Sandály jsou velice užitečné, synu. Chrání mé nohy před ostrými kameny a písek z pouště se z nich sám vysype.“
  „Tati?“
  „Ano, synu?“
  „A tati, nemyslíš, že tady v Brně je ti tohle všechno na hovno?

 332. nickname – jaká vyšetřovaný? Nerozumím?

  ..ještě jsem mohl zdůraznit kostrbatou angličtinu a řadu gramatických a syntaktních chyb v tzv. Brazinského článku…ale to už je snad zbytečné

 333. 398) no, jestli je to podvrh (už neexistující KGB),tak se asi Zbigniev Brzezinski ozve sám; anebo Vy jste jeho mluvčí ? 😕

 334. Westíku,

  dnešní jméno je jiné, ale na tom houby záleží

 335. 398 Dušane
  mně to taky přijde divné. Nic v podobném duchu a s takovým tonem jsem od něho ještě nečetl.

 336. (404) a jestli Putin poslal toho nejhloupějšího člena KGB k napsání toho článku, který umí angličtinu jak žák ZŠ, tak si Vaše odsouzení zaslouží 😕

 337. A jeden komentář z webu k tunelu Blanka:

  Já to říkám pořád, že se stavbám nemají dávat ženská jména, jako je třeba Blanka. Pak se nesmíte divit, že jsou dole vlhké, pořád rozdělané a nikdo neví, kdy budou hotově…

 338. 407

  nemá smysl házet vše na KGB 🙂
  Na obou stranách “ pracuje “ fůra nadšených amatérů.

 339. Dušane – vyšetřovaný v případě Němcov bude (doufám) i Putin a jeho spolupracovníci. Nezávislou policií.
  Nevýhoda autokratů, že spolu s pravomocemi přebírají veškerou odpovědnost. Teď se ukáže, jestli je v Rusku demokracie s klasickou dělbou moci, nebo je to autokracie.

 340. Krasne odpolene, vazeni pratele…
  Vzpominate na ten bajecny casopis „Magazin zajimavosti o CCCP“? Zda se ze nekteri zde z nej cerpaji dodnes…..(ja vim v ramci vyvazene diskuze;-)

 341. nickname – že je Rusko autokracie, nikdy jinak nefungovalo, o to nepochybuji. Stejně tak si nemyslím, že ve vraždě Němcova měl Putin prsty.

 342. 413
  No sláva, to se shodneme.
  Ale někdo střílel – pak je už jen pár dalších možnosti.
  1, nějaká silná proputinovská organizace , ale myslím, že ty drží Putin zkrátka , a bez povolení si ani neuprdnou……
  2, nějací proputinovští izolovaní jednotlivci, ale tohle se mi zdá nad síly nějaké izolované skupinky, takže podle mě asi ne.
  3. Ti Ukrajinci, ať už s vědomím, nebo bez vědomí USA se mi zdá logická možnost.
  Putinovi to nadělalo problémy, a to se počítá.
  A je to věc, která se dá propagandisticky využít i uvnitř Ukrajiny.

 343. A pak zůstává ještě jedna možnost – boj uvnitř opozice o čelní postavení.
  Vliv Němcova prý klesal, a jeho pozici pomalu ale jistě přebíral Navalnyj…..

 344. Halle,
  myslíš, že někdo rázně urychlil pokles vlivu? 😀
  Sekáčky na led jsou už asi passé…

 345. Skimici – v demokracii by měla existovat policie/soudy nezávislé na moci výkonné. Pokud v Rusku toto oddělení neexistuje, je jedno, kdo to udělal. Zodpovědnost má autokrat.

 346. nickname,
  jestli 419 chápu dobře, tak v demokracii nemá zodpovědnost nikdo. Když tak koukám kolem sebe, asi je to pravda…

 347. Stropnický se honemfofrem učí text nové role, aby byl odpoledne před kamerana připravenej a nekoktal. A zpytuje svědomí, co kdy komu podepsal. 😀

  Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasahuje na ministerstvu obrany.
  „Od rána provádíme zásah, který je spojený s podezřením na protiprávní obchodování s vojenským materiálem“,řekl serveru iDNES.cz mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/protimafiansky-utvar-uooz-zasahuje-na-ministerstvu-obrany-plm-/krimi.aspx?c=A150303_132852_krimi_wlk#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 348. A hele,
  Rasl Kráv už zase neví, co by roupama a chce si koupit Leeds United. To jsou tedy nápady.

 349. Ptakopysku,

  jeho vliv prý klesal, a možná ještě někdo chtěl, aby byl opozici naposledy užitečný 🙂
  A ožná snižování jeho užitečnosti souviselo i s tím, že byl Žid.

 350. (394) Já už si zvykl, jinak bych sem ani nenakouknul.

  (415) Jestli jsou Ukrajinci natolik schopní, že picnou trvale sledovaného ruského politika, v nejsledovanější části Moskvy a nikdo po nich nenajde ani stopy, pak to může Putin rovnou zabalit, proti takovým přeborníkům nemůže nikdy obstát.
  Jiná, pravděpodobnější verze je, že někdo uvěří každé 3,14čovině, jen když v ní figurují Ukrajinci a USA. Jak správně nabízí (412), zřejmě trvalý zdroj inspirace.

 351. aero,

  Němcov nebyl trvale sledovanej. Tvrdí to i jeho kolegové.
  je to finačně náročné, a neodpovídá to jeho nebezoečnosti.

 352. Nechápu, proč se do té vraždy pořád snažíte namontovat Ameriku. Také Ukrajinci jsou nejméně pravděpodobní. Němcov byl velkým kritik Putinovy proti-ukrajinské politiky.

 353. 426

  Protože všechno, co alespoň maličko může zkomplikovat Putinovi situaci, je v americkém zájmu.
  Stará zásada „Cui bono“
  A v politice vděčnost neexistuje.

 354. 412

  Netušil jsem o existenci takového něčeho 🙂

 355. Halle,
  to je klubový časopis pro členy zájmového kroužku, jehož je brouk členem. Něco jako třeba Moderní včelař, nebo Český rybář, akorát tohle je o CCCP.

 356. A hele,
  hlavní úroková sazba na Ukrajině je na 30%. Nehrozí náhodou nedosírné následky? Nebo je to každému u zadele?

 357. Nebo Nová mysl či Otázky míru a socialismu.

 358. Díky ptakopysku za vysvětlení.
  Ledacos to vysvětluje, a aní já, ač se to může zdát k neuvěření, neznám fšechno 😀 😉

 359. Ke střelbě v Uh. Brodě :
  Mohl bych poukázat na selhání systému, na nevycvičenost a nepřipravenost policejní hlídky pro takové případy. Mohl bych poukázat na lecos. Ale budu hnusně nekompromisní. Šlo o členy vojensky organizovaného ozbrojeného sboru a vybavené zbraněmi pro takový účel. O prodlouženou ruku občanů, na kterou je nuceně delegována pravomoc k účinné obraně, ve které, stejně jako držení zbraní občany, jsou občané omezeni státní mocí, aby se nedopouštěli svémoci, výměnou za to, že tato státní moc je ochrání. V praxi se ukázalo, že neochrání. Jedinými ozbrojenými byli střelec a následně dorazivší policisté, kteří nesplnili co měli. Nasadit své životy za své spoluobčany a případně i padnout v boji. Proto je policista ozbrojen. Této obecné a logické odpovědnosti se nezbaví bez ohledu na selhání systému. Ano, řadový policista na místním oddělení je placen nikterak valně. Ale nastoupením do služebního poměru uzavřel kontrakt.
  A obecně, podstatou příčiny tohoto masakru není, že útočník byl ozbrojený, ale že střelnou zbraní nebyl ozbrojený nikdo z jeho obětí. Přesto se našel hrdina, který sebe i ostatní se pokusil bránit židlí a získal čas pro sebe i jiné aby uprchli. Kdyby místo židle byl vybavený střelnou zbraní, nevinných obětí by bylo méně. Jenže daleko lépe a účinněji vyzbrojení policisté (snad dokonce vybaveni neprůstřelnými vestami)se stáhli.
  Tak morální imperativ vzkazu „Poutníče, zvěstuj Lakedaimónským, že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám“ je minulostí. Pak se ptám, na co je občanům takový stát, který jim znemožňuje účinně se bránit a zároveň je není schopen sám ochránit? A odpovím si sám. Na hovno. Na zasraně drahé hovno.

 360. Hmm, celkem uklidňující článek, ale co ten závěr?!?
  „Pokud nejste terorista nebo špión, neohrožujete demokratický systém, bezpečnost a ekonomické zájmy státu, nevyzrazujete utajované informace, nepatříte k organizovanému zločinu, ani nejste v kontaktu s lidmi, kteří ve zmíněných oblastech nemají čisté svědomí, nemusíte se sebemenšího našeho zájmu o vaši osobu obávat,“ stojí na webu BIS.

  http://www.ceska-justice.cz/2015/03/bis-prijima-poznatky-z-terenu-ze-se-neco-deje-a-pripravuje-vsechny-proveruje/

 361. Ve Vídni prý dost ůlidí chodí do čítarny na velvyslanectví RF.
  To musíme asi závidět.

 362. skimici – také už začínáš být pamětníkem. Ještě bych připomenul Tvorbu a Tribunu.Otázky míru a socialismu byly zvláště oblíbené u našeho redakčního myče oken, dříve jednoho ze šéfů, dr. Čestmíra Sucháho, který si pochvaloval olbřímí formát a ssavost papíru.

 363. a je to jasné – byli inspirování Putinem:

  Na ruské sociální síti Kontakte se v jedné z komunit podporujících doněcké separatisty objevilo video, na němž se trojice maskovaných mužů označuje za bojovníky diverzní skupiny Rusič a bere na sebe odpovědnost za vraždu Borise Němcova. Označuje ho přitom za „proamerického zrádce“.
  viz Aktualne.cz

 364. ad 431 – vítané nedozírné následky:
  „Ukrajinská hřivna výrazně posílila, oznámila guvernérka centrální banky Valerija Hontarevová“

 365. Dobré odpoledne.

  Postupně dočítám a všimnul jsem si včerejší debaty o „Legendě o Lamedvaf“ „לו“ (v Haliči v chasidském prostředí se jim tuším říkalo „lamedvovnik“ či nějak podobně a „Příběh o lamed-waw cadikim“ tam byl velmi rozšířený).

  Já si jí pamatuji z literárního zpracování a stále jsem si nemohl vzpomenout na autora oné knihy. Jen jsem měl ve své chatrné paměti uloženo, že se v názvu knihy vyskytovalo slovo spravedlivý. Knihu jsem četl někdy v první polovině sedmdesátých let. Samotná legenda o Lamedvaf byla vsunuta na začátek románu. Podobně jako třeba „Legenda o velkém inkvizitorovi“ v Dostojevského Bratrech Karamazových. Kniha sama pak pojednává o osudu židovské rodiny během šoa.

  Nejdříve jsem si myslel, že to byl román od Leonharda Franka – Dvanáct spravedlivých, ale pak jsem si uvědomil, že to je román o dětech v těsně poválečném zničeném Německu. Takže ta to nebyla.

  Nakonec jsem si vzpomněl.

  Je to v knize francouzského židovského spisovatele André Schwarze-Barta, která se jmenovala „Poslední spravedlivý„. Vyšla u nás někdy začátkem 60-tých let a vím, že na obálce byla duotónová (žlutá + černá) fotografie protáhlé mužské hlavy. Já mám fotografickou paměť a tak si takové drobnosti dobře pamatuji. Autor za to tehdy dostal tuším nějakou francouzskou literární cenu, snad Goncourtovu. Ta „Legenda o 36 skrytých spravedlivých“ tam je uvedena přímo na začátku a odehrává se tuším ve středověkém Španělsku. Román samotný za přečtení stojí, ale je strašně depresivní (Osvětim apod.). Někde ho mám založený v knihovně…

  Takže bych řekl, milá Rputi, pokud si na „Legendu o Lamedvaf“ vzpomínáš, že je to zřejmě z této knihy a nikoli z Olbrachta. Autor byl v té době opravdu velmi známou literární osobností. Myslím, že si na tento román někteří z vás po mém připomenutí vzpomenou a těm, kdo ji nečetli, ji k přečtení doporučuji…

 366. To by mě zajímalo, jak chtějí potrestat 17000 maníků najednou … ???

  …Hlavní ukrajinský vojenský prokurátor Anatolij Matios uvedl, že pohnáno k odpovědnosti musí být sedmnáct tisíc dezertérů z řad ozbrojených sil. Podle úterních Ukrajinských novostí to řekl v únoru při pohovoru jako jeden z uchazečů na post ředitele Národního protikorupčního úřadu…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363199-ukrajinska-armada-ma-sedmnact-tisic-dezerteru-prohlasil-vojensky-prokurator.html

 367. 436 podle těch kriterií jsme tu podezřelí všichni.

 368. Oprava v mé [443] v poslední větě:

  „a těm, kdo ji nečetli, ji k přečtení doporučuji…“ správně „a těm, kdo ho nečetli, ho k přečtení doporučuji…“

 369. 440 skimici, přečetl jsem si Matějku, má názor jak přes kopírák. Jen ne tak expresívní.

 370. Na jiné téma:
  KfKdyž Rath podá trestní oznámení na svého soudce, neznamená to, že soudce bude ve střetu zájmů a nebude dál moci v procesu pokračovat?

 371. 452
  Rathův advokát může vznést námitku podjatosti, a soudce ji může ale nemusí uznat.
  Tuším je ještě možnost druhého kola, kde tu podjatost či nepodjatost posoudí nadřízený soud.

 372. Schumachere,
  pokud by si mohl bouchačku koupit každej, kdo chce, polovina by si jich při pokusu o vytažení ustřelila k… aparát 🙂
  A mám dojem, že i v USA si sice bouchačku koupit můžeš, ale k nošení venku potřebuješ další povolení.
  Anebo se pletu, pane Neumanne ?

 373. Koukal jsem na kus Netanjahuova evidentně předvolebního projevu a nejvíc mě zaujalo, že měl na pultíku štos asi cenťák a půl papírů a podle toho jak rychle listoval byly na každém z nich tak jedna max dvě věty. Potřebuje brejle nebo mu to dělal někdo v PowerPointu?

 374. skimici – bojkotovaol 49 kongresmanů a 8 senátorů – všechno demokrati.

 375. Halladine – v káždém státě a někde i v okrese je to jiné. Ve washingtonu DC, kde si legálně krátkou zbraň koupit skoro nelze, se mezi sebou menšinové obyvatelstvo jež je tam ve většině vesele střílí, zatímco, tuším, že v okrese Volusia na Floridě, kde šerif když nesehnal dost peněz na přijetí nových policajtů nařídil, že se obyvatelstvo musí na vlastní náklady ozbrojit, nebyla spáchána ani jedna vražda. V Pennsylvanii musí být zbrojní pas na skrytou zbraň. Když chješ nosit Colty zavěšené proklatě nízko, můžeš bez povolení, ale všichni okolo tě budou mít za blbce.

 376. skimici – vzhledem k tomu jak téměř v předklonu děkoval Obamovi, za všechno, co uděla pro Izrael, včetně toho o čem se asi nikdy nebude mluvit, se přikláním k názoru, že předvolební kampaň v tom hrála podstatnou roli. I když si myslím, že hlavním účelem návštěvy a projevu bylo otestovat jk siný je Obama v přetahování s Kongresem. S tím, co říkal o oránu a extremním islamismu lze doslova souhlasit. Obama chce dospěy k nějakému kompromisnímu podpisu, aby si připadal jako Clinton – mírotvůrce. Jak to dopadlo v jeho případě po prosazení Dohod z Oslo víme. Kerryho prdelkování okolo Iránců v Švajcu s přihlížením evropských „velmocí“ dopadne stejně. Jenž na rozdíl od Palestinců bude mít Irán nukleární zbraně. Nedostatečné pro světový konflikt, ale na vymazání Izraele postačující.

 377. Tohle by skoro mohlo být horší:

  …Do Evropy se podle Kaddáfího bratrance letos pokusí dostat z Libye půl miliónu uprchlíků. „Je mezi nimi mnoho teroristů, mezi deseti až padesáti v každé tisícovce,“ řekl listu Daily Mail. „Všichni jdou do Evropy. Během roku dvou budete mít druhé 11. září.“..
  …Tvrdí také, že se už radikálové v Libyi zmocnili uranu, uvedl list Independent….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363208-kaddafiho-bratranec-varuje-evropu-pred-druhym-11-zarim.html

 378. 460 Dušane
  dobré shrnutí a s pasáží o islamismu taky souhlas. Neviděl jsem to celé – na nějakém českém mediu bylo, že řekl něco v tom smyslu, že Iran vždycky byl a bude americkým nepřítelem. Že je a bude souhlas, že vždycky byl . fakt to řek? Měl by v tom případě ještě hodit pár slov s Kissingerem…

 379. 460

  Izrael má vlastní jaderné zbraně, a má jich dost na to, aby Irán vymazal z mapy..
  Takže jediný důsledek toho, že by Irán měl jaderné zbraně také by bylo to, že by se Izrael neodvážil ty svoje použít.

 380. Netanyahu definoval velice přesně momentální situaci na Středním Východě. To, že Irán bojuje s ISIS, neznamená, že stojí na straně našich civilizačních hodnot, ale je to soupeření kdo bude rozhodujícím vůdcem radikálního Islámu ve světovém džihádu. Ta proponovaná dohoda je skutečně na nic. Irán nebude nucen demontovat odstředivky, jen je odstaví a může je nahrazovat modernějšími. Podle Netanyahu jich má v zásobě Irán 190 000. IAEA shodou okolností právě zveřejnila seznam obstrukcí jimž jou inspektoři v Iránu vystaveni, míst, kam nejsou vpuštěni. Navíc má IAEA silné podezření, podložené srovnáváním rúzných prvků produkce, že Irán má řadu utajených pracovišť, kterž jsou zcela mimo kontrolu.

 381. Tak to samozřejmě neřekl, podle mne zcela trefně řekl, že v tomto případě nepřítel mého nepřítele, je pořád i mým nepřítelem…Pokud mluvil o nepřítelském Iránu, mluvil o fundamentalistické autokracii. V podsytě shrnul že pokud se Irán rozhodne chovat jako civilizovaná země a nebude vyhlašovat zničení Izraele za program a Ameriku za SAtana, budeme se s ním bavit na civilizované úrovni…

 382. Halladine, nevím, ale obávám se, že když jste upadl nebylo to jen na záda,ale něco podobné jsem naposled slyšel na PŠM – takže když náš slušnej kluk už má 30 let bambitku, s kterou se nevytahuje, nevyhrožuje a nikdy jí nevytáhnu, tak dáme grázlovi se sousedství také bambitku, aby ji ten náš nepoužil.

 383. 465 Dík
  tomu už rozumím. Musím si to poslechnout až budu mít chvilku.

 384. 466 Dušane,
  neuvažoval nějak takto i Rosenberg?

 385. Rputi,
  njn, těch webů, co jeden prolejzá… Pak si ani nepamatuje, co kde bylo
  Skimici

  koukl jsi na ten obrázek 331 ?

 386. t´Tak soržvně:
  „Porušení příměří na Donbasu podle Západu přinese tvrdou reakci. Dnes se na tom během videokonference shodli podle úřadu francouzského prezidenta Françoise Hollandea představitelé západních mocností v čele s americkým prezidentem Barackem Obamou.“

  Ale co kdyby to příměří porušili „naši!?
  Vlastně, to je nesmysl, naši ho neporuší, vždycky jen „oni“.

 387. 471 Halle
  Ano ale nechce se mi to nijak komentovat.

 388. Tak už je na světě technologie řešící problém sběren a zasílání peněz za odevzdané barevné a černobílé kovy na účty. Z prachu a popela vstala nová mezivrstva obchodníků – dobrodějů. K nim sběrači odnesou sebrané kovy, dotyčný mezivrstva sběrače vyplatí keš a když toho bude mít doma na dvoře vhodné množství, odveze šrot do sběrny a nechá si peníze poslat na účet. Simple and effective. B2žného zákonodárce by to ani ve snu nenapadlo a přitom to takhle funguje už od neděle.
  Nepamatujete si někdo, od kdy je ten zákon v platnosti?

 389. Pane Neumanne, předpokládám, že máte na mysli izraelské jaderné zbraně ve vašem
  466.
  Klidně uznám, že si někdo pořídí pistoli, protože má rád zbraně,protože semu líbí.
  A vůbec nemá myšlenku na to z ní někdy střílet. I takoví jsou, i když většina si aspoň občas skočí na střelnici.
  S jadernými zbraněmi to tak není. Ty si nikdo nepořídí se záměrem je nikdy nepoužít.
  Má v úmyslu je použít za určitých okolností.
  Ostatně, tuším v 1973 už k tomu skoro došlo.
  Izrael má jaderné zbraně jako zbraň posledního soudu – kdyby náhodou došlo k tomu, že se arabské země dají dohromady spojily by své armády , a Izrael by na ně svými konvenčními zbraněmi nestačil. Pak by nastal čas pro jaderné bomby.
  pokud by tyto zbraně měly i muslimské státy, izraelský jaderný potenciál by se stal nepoužitelný.
  O to jde, o nic jiného. Kecy o tom, že šílení Iránci by zaútočili na Izrael jadernými zbraněmi jako první jsou jen kecy. Tak šílení opravdu Iránci nejsou. A že by chtěli jadernými braněmi ohrožovat i USA- tak to jsou úplně stejné kecy jako Saddámův arzenál ZHN.

 390. A pane Neumanne,

  Já nikdy na žádné PŠM nechodil.Na vojně ne , protože zdravotní služba měla i v armádě určitá privilegia,
  A na katedře v mých letech, na naší fakultě taky nic takového nebylo. později možná jo.
  Takže si tyhle poznámky odpusťe.

 391. Halle,
  zajímavá je také otázka, proč USA neměří stejným metrem Hasanu Rúhánímu a jeho melody boys, jako naměřil Saddámu Husseinovi. Z hlediska nebezpečnosti je Rúháního parta o pár kroků za Saddámem. Tedy alespoň jáí si to, na rozdíl od Velkého bílého Otce ve Washingtonu, myslím.

 392. jo, takže Izrael už 30 let vyhrožuje Iránu zahnáním do moře. nějak mi to uniklo. Zaplaťpámbu, že Izrael nukleární zbraně má. Kdyby je měli sousední muslimské státy a Izrael ne, už by neexistoval. Pořád nechápete, že ajatoláhové uvažují jinak. Neboˇy muslimští fundamentalisté, jedno zadli šíítové nebu Sunni, se od nás liší tím, že milují smrt. Veřejně to prohlašují a podle toho také jednají. Rozdíl mezi ISIS a Iránem je zejména v tom, že ISIS má samopaly, nože a youtube k šíření víry a hrůz, Irán se snaží o nukleární zbraň. V myšlení mezi tím není rozdíl. Nechtěl bych se dožít toho, že díky ústupkům takovýšašků jako je Obama, budemu muset ty končiny Ňůknout sami. A to budou miliony vypařených…

 393. Halladine, zase Vám dělá potíž čtení. Nikde jsem nepravil, že jste se to učil na PŠM, jen, že já něco podobného slyšel tam. Odkud se to přihodolo Vám se raději nebudu dohadovat.

 394. Ptakopysku, to je proto, že máš mozek a ne politické ambice, na rozdíl od Velkého ušatého otce z Wašáku.

 395. Ptakopysku,
  možná proto, že je Irán poněkud hornatější. A v Afganistanu se něco Amíci naučili.
  Není to rovina , snadno ovladatelná tanky a letadly.
  A nejsou vIránu rozdělení na několik částí jako v Iráku na sunnity, šííty a Kurdy.
  Paradox je, že přes určitá omezení je Irán možná nejdemokratičtější zemí v muslimském světě. Alespoň na středním východě.
  Pravidelně volby, vlády a prezidenti se střídají.

 396. Pane neumanne 🙂
  Izrael nevyhrožuje, Izrael jedná.
  Neustále zabírá další a další půdu na západnm břehu, a hodlá to dělat trvale. Anebo co nejdéle.
  Vlastnictví jaderných zbraní mu to umožňuje.
  Arabům se to akorát může nelíbit.

 397. Ptakopysče, zdravím. Ad [474]. To to šlo opravdu hodně rychle. Když je ale dobrá vůle, tak to jde samo. Jsem zvědavej, jak zareagují naši zákonodárci. Kterým zákonem to vylepší… 😉

  Ad tvá [477]. Jestlipak ten rozdíl v chování USA není dán poměrem 6,2 : 74,5 (Libye : Irán, počet obyvatel v milionech)…

 398. Halle,
  nerad ti šlapu do narýsovaných kružnic, ale koho nedoporučí UVKSI, tedy jinými slovy Rada ajjatolláhů, ten zvolen není. Irácká demokracie je ještě méně demokratická, než co jsme tu měli čtyřicet let my. Kam se na iráckou demokracii serou komunisti.

 399. BohoušiB,
  já to vidím tak, že budou chodit práskači a budou lidem čumět přes ploty a pod vratama, jestli na dvoře nemají hromadu starýho železa. A pokud jo, tak na ně Babiš pošle svoje filckomando – odhaduju to na nový odbor Celní správy, to obrátí nemovitost naruby a pak bude pachatel změřen, zvážen a shledán vinným.

 400. ptakopysku
  já psal o omezeních.Ale mezi těmi, kteří se přes to síto ajatolláhů dostanou, si mohou iránci vybírat. Nikdy to není tak- Zvolíte tohohle a žádného jiného.
  Prezidentská funkce se nedědí, parlament se skádá z různých frakcí a vláda vněm potřebuje mít většinu.
  O Iránu je zajímavá kniha, napsaná Čechem “ Země plná mučedníků“
  Mám jako ebook. Mám rozečteno.
  A mám hodně toulavou bejvalku. Loni se tam potulovala měsíc.

 401. (463) To je blbost. Kdyby Izrael ty zbraně proti Iránu chtěl použít, dávno už by to udělal. Jediné, co lze docílit jaderným ozbrojením Iránu je, že by to mohli použít oba, Izrael jako odpověď. Jestli o to někdo stojí ……(466) Dušan podrobněji.
  (472) Ono je jedno, kdo „poruší“, to, co nebude, to je ta „tvrdá reakce“.
  (474) Že taková pitomost nebude fungovat nevěděl snad jen zelený Brabec a ministerstvo. A kdyby fungovala, bylo by jen více vykradených aut a bytů. Z něčeho holt ta „čvarga“ žije.
  (482)Pravidelně volby, vlády a prezidenti se střídají. Jako v SSSR před rozpadem a ČSSR před plyšákem. Obdobu článku o vedoucí úloze komunistické strany tam totiž mají.(viz 485)

 402. Ptakopysku,

  nemáš pravdu. V ČSSR si nemohl vybrat vůbec. Byla jen jedna kandidátka.

 403. Ptakopysče, ad [486]. Tak nějak jsem si to představoval…

  Chlape, ty bys moh bejt vod minuty zaměstnanej na ministerstvu věcí finančních, ev. dělat v pos.anecké sněmovně právního poradce… Naznávám, že ses minul povoláním, tebe je na tom tvém hradě vysloveně škoda… 😉

 404. A burky v Iránu jesou povinné. To je příjemné pro oči.

 405. ad 393 ještě lepší je založit firmu „koupě a prodej všeho druhu“, vykupovat od sběračů kovy za hotové (nejsou sběrna) a jednou za 14 dní to odvézt náklaďákem a nechat si to poslat na účet.
  Sběradláci dostanou o provozní náklady azisk míň a budou stejně říkat „Zaplať Pánbůh za to.“

 406. Quivisi,

  pokud na tom nákladu budou litinové dekly a káble z dáhy, tak to bude problém 🙂

 407. Halle,
  nerob sa sprostým. Rúhání byl doporučen nejvyšší radou ajjatolláhů za kandidáta na prezidenta. Si to nepamatuješ?

 408. Ptakopysku
  Třebaže za jednoho z hlavních favoritů byl dávno před prezidentskými volbami považován Alí Akbar Velájatí (dlouholetý hlavní poradce nejvyššího vůdce revoluce pro zahraniční záležitosti), a dále úspěšný starosta Teheránu (starostou od r. 2005) Mohammad Baqer Qalibaf, oba zmínění politici ve volbách utrpěli fiasko (konzervativec Qalibaf byl však s obrovským úspěchem v září 2013 opět zvolen starostou Teheránu a v místních volbách získal přes polovinu všech hlasů). A. A. Velájatí naopak prohrál na celé čáře a umístil se až na pátém místě s pouhými 6.18% hlasů. Vítězem posledních prezidentských voleb v Íránu se již v prvním kole poměrně překvapivě stal 15. června 2013 umírněný duchovní Hasan Ruhání (Hassan Rouhani), a to se ziskem 50.88% hlasů. M. B. Qalibaf získal 16.46% hlasů a umístil se na druhém místě. Někdejší vyjednávač o íránském jaderném programu, kovaný politický jestřáb Saíd Džalílí (Saeed Jalili), získal 11.3% a skončil tak na třetím místě. Volební účast dosáhla téměř 73% a stojí za zmínku, že prezident Ruhání úspěšně bodoval i v tradičně konzervativních městech Mašhad a Qom. Ruháního úspěch byl vysvětlován nejen jeho charismatem a zkušenostmi, ale též znechucením mnoha voličů z konfrontační a provokativní rétoriky bývalého prezidenta Ahmadínežáda. Dle sociologických sond Ruháního volili především mladí lidé, ženy a obecně reformně smýšlející Íránci (což však nutně vůbec nemusí znamenat jejich prozápadní světonázor, navzdory mnohdy černobílému vidění západních médií).

 409. Tak přemýšlím proč vlastně Zeman do té Ameriky jel. Promluvit na schůzi a dvoje kytky nebo věnce. To tam ještě nebyl?

 410. Pozvali ho kvůli jeho proizraelsému vystupování.
  A pozvala ho nejvlivnější americká lobbistická skupina

 411. Ptakopysku

  Dlouho se čekalo, kterého z konzervativních kandidátů podpoří Chameneí, ale ten trval na tom, že nestojí za nikým konkrétně. „Samozřejmě dávám někomu přednost, ale nikomu jsem jeho jméno neřekl. To, koho volím, neví nikdo z mé rodiny ani mé děti,“ tvrdil dnes Chameneí. Hlavními konzervativními kandidáty jsou teheránský starosta Mohammad Báker Kálíbáf a nynější vyjednávač v jaderných otázkách Saíd Džalílí.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prezidentske-volby-v-iranu-df0-/zahranicni.aspx?c=A130614_074009_zahranicni_mlb

 412. Ruhání byl mezi schválenými kandidatury = nebyl vyloučen jako jiní

 413. Takže ty pokladny napojené na berńák nebudou muset mít řemeslníci bez stálých provozoven – zedníci, instalateři atd.
  Akorát je o tom řeč na CT24

 414. Halle, …. a přesně ti dávají nejméně účtenek. Takže celá akce je na dvě věci….

 415. To, Rputi může být pravda, a taky nemusí.
  Na ty se možná vymyslí něco jiného.

 416. Tak jsem se z ČT dozvěděl, že potlesk ve stoje patří v Americe k bontonu, až že v kongresu tleskají ve stoje každému, dokonce i Havlovi(!) nebo presidentovi při zprávě o stavu unie…
  A Netanjahu neměl konstruktivní kritiku, protože nenabídl žádné řešení problému.

  V DE televizi ovšem pouštěli a překládali ten kousek řeč, kde vysvětloval, že žádná smlouva s Iránem je lepší než špatná smlouva, Obama tam prý na Netanjhuovu řeč nepočkal, protože musel mluvit s Merkelovou ( o Němcovovi?) a napoloženou otázku vykládal, že smlouva, pod kterou on se podepíše musí být dobrá a zabrání Iránu vyvíjení jaderné zbraně… Nevím tedy co dělal dosud.

  No a Zemana nikdo z USA vlády nepřijal…

  Nejvyšší čas tu ČT rozehnat a zprivatizovat!!

 417. Quivisi ad 496 – omyl. Oni dostanou stejně, ale budou muset sebrat více kanálů protože náklady na živobytí jim tím neklesly.
  Nepředpokládám, že by tím „sběrem“ železa vydělávali na investování třeba do ČEZu…

 418. Dobré ránko!

  Nic nového pod sluncem, aneb ta VŘSR byla pěkně drahá!
  Jaksi začínám pochybovat o úsloví, že „Historie se opakuje. Poprvé jako tragedie, podruhé jako fraška.“
  Opakuje, to ano, ale moc mi to opáčko srandovní nepřipadá!
  Nicméně je nutno si přát, aby to Putin ustál. Co přišlo pak velmi dobře víme a zničilo to život nejen naší generaci.

  …Pro úspěch ruských bolševiků byla klíčová německá podpora, která dohromady dosáhla úctyhodných částek ve stovkách milionů tehdejších německých marek, a to i ve zlatě. Spolupráci s ruskými revolucionáři zajišťovala německá tajná služba…
  Zdroj: http://technet.idnes.cz/jak-vznikl-sssr-lenin-nemecke-penize-dv5-/vojenstvi.aspx?c=A141008_130706_vojenstvi_kuz#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

 419. Ježkovy voči! Už zas!
  Tohle prznění mrtvoly, aby modláři měli kde onanovat, to už je moc!

  … Když přibude další ‚trpaslík‘ do Prahy, tak je to jedno, tady takových soch je,“ vypověděl dále Knížák.

  Prý se jako výtvarník velmi obává jediného – že socha Havla nebude hezká. „Bustu, co udělali v Americe, tak to je totiž ostuda. Ta nemá s Havlem nic společného. Z toho důvodu se obávám toho, že to, co tady vznikne, nebude hezká socha. Dneska neumíme moc dělat sochy, zvláště ne sochy hrdinů. Když už socha Havla, tak by podle mne měla být jiná nežli nějaký panák; dnes se dělají sochy ve veřejném prostoru, které jsou spíše abstraktní, nejsou to přímo pomníky figur, takže je to docela s tím těžké. I hezké pomníky už vymizely. Třeba to, co dali do Heydrichovy zatáčky, je také ostuda Prahy. Anna Chromy na Senovážném náměstí před divadlem je rovněž ostuda. Dnes máme po Praze strašně hloupých soch, což je škoda, neboť tady dříve bývávaly hezké sochy,“ zmínil Knížák s tím, že je mu jedno, kdo na soše je, ale záleží na tom, zda je socha hezká…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Umelci-se-vyjadrili-k-planu-na-sochu-Vaclava-Havla-na-Petrine-No-padaly-zajimave-veci-364531

 420. Dobrý den. Přemýšlím, proč někteří socialisté nemilují Izrael. Stát, kde nemusíte chodit do práce, abyste dostávali sociální podporu. Kde jsou dodnes JZD, ve kterých členové za jednotku nedostanou ani šekel. Vlastně vím o jedněch socialistech. Národních. A jejich spojenci KSSS.

 421. Dobré ráno vespolek,
  u nás zataženo, a padat asi bude přes den. ALe jaro se blíží, neboť pozoruji zvýšenou aktivitu zblblých bažantů i bažantích slípek, před pár dny mi málem nalítly do bočního okénka v autě. A vrabci nám opět vydrbali kus izolace zpod střechy, neboť si tam staví další hnízdo

  Ač Knížáka nemusím, s tím trpaslíkem má pravdu. Vlastně jak s další sochou, tak i zprasenou bustou v USA.

 422. Já bych Havlovu sochu viděl takto:
  Petřínskou rozhlednu sejmout, prodat do sběrných surovin.
  Postavit sochu VRHa zvíci rozhledny stojícího, se zdviženou pravicí a vztyčeným prostředníčkem.
  Sochu bych udělal otočnou, aby gesto podle politické situace směřovalo k Hradu, ke Strakovce, k Čističce odpadních vod…
  V prostoru kalhot bych umístil bludiště z původní rozhledny
  Uvnitř lebeční dutiny prohlídkovou trasu s výstupem ušima na vyhlídkovou terasu Patka. Pohled na Prahu očima génia by byl samozřejmě za příplatek.

 423. Ptakopysku, nevím, o jakou atrakci se jedná, ale chybí mi tam heliový balón upoutaný AlFe kabelem. Mohl by návštěvníkům zajistit elektrizující zážitky.

 424. nickname,
  to je jenom můj skromný umělecký výboj ke Rputině odkazu v 514. Sem si myslel, že když se umělci vyjadřují a mezi nimi i Knížák, že můžu i já.

 425. Heliový balon by samozřejmě musel být ve tvaru růžového srdíčka.

 426. To už skoro stojí za zamyšlení! 🙂

  Opsáno z facebooku:
  Gruzie, velvyslanec USA Tefft – zabit opozičník Gamkurelidze, Ukrajina, velvyslanec USA Tefft – zabit opozičník Gongadze, Rusko, velvyslanec USA Tefft – zabit opozičník Němcov… To je, jako když Faltýnek navštíví nějaké ministerstvo.
  (Macek)

 427. 527

  Ani kousek tvůrčí fantasie. Furt stejné schéma 🙁

 428. . . .Sem fakt netusil, kolik existuje zastancu umeleckeho brutalismu az hovadismu 🙁
  Sochu bych navrhoval decentni velikosti, umistenou v centru petrinskeho bludiste.
  Bude li pouzita kopie toho neandrtalskeho vytvoru z Emeriky, pak z bludiste udelat Palac hruzy.

 429. Již dlouho si všímám, že číselné odkazy neodpovídají.
  Zřejmě v té chvíli si web přerovná frontu příspěků.
  Je asivhodnější uvádět jméno autora, na kterého reaguji, než číslo příspěku.

 430. Šimone , ono by to asi chtělo udělat inventuru ve všech muzeích, zabývajících se vývojem člověka. Někde ta busta neandrtálce chybět musí !

 431. quivisi,
  pravděpodobně jsem to zvzal sám. Mělo být 526

 432. To je jen jeden případ. Č Bývá to i u AK, kdy jeho vzdálené odkazy nepasují.

 433. Rputi,
  je to totéž, jako když k někomu na návštěvu přijel Hercule Poirot.

 434. 452 quivisi, ne, to by zločinec byl neodsouditelný, protože tím by mohl vyřadit jakéhokoli soudce. Oni tím jen prudí a zdržují. Jenže jim nedochází, že že jejich chování v projednávané věci se nakonec odrazí v trestu, bez ohledu na to, který soudce je nakonec odsoudí. Taková je realita. Kdo na tom nejvíc vydělá, je obhájce. Jestliže nemají nárok na bezplatnou obhajobu, tak se pěkně prohnou na palmáre a to je prakticky součást trestu.

 435. (515) Zřejmě pozůstatek z dob, kdy byl vyhlášeným agentem vrahů z vólstrýtu.
  (521) Možná i jiné podobnosti. 😛
  (526) Snadné vysvětlení: Nejspíš umí rusky, tak ho posílají do vražedných končin.

 436. (534) Schumi, Ty k tomu máš blíž, ale ve mně zůstává dojem, že čím později odsouzen, tím nižší trest, občas i se zdůvodněním, že proto, že to trvalo tak dlouho.

 437. Schumi – nepřichází-li po zločinu hned trest, spravedlnosti se člověk nenaučí.
  Přijde-li trest po několikaletém soudu, mnohokrát zpochybňovaném, zůstane alespoň v některých očích jako hrdina – sice ne bez poskvrnky, který bojoval se systémem, s politickými odpůrci …, a byl na chvíli poražen. Až po 450 dnech z vězení vyjde, bude jako znovuzrozený a jeho věrní ho budou vítat jako Václava, co v čele svých rytířů z Blaníka vyjíždí.
  Návrat z vězení bude tím konečným vítězstvím.

 438. Proč se nepodvolil a pokorně nepřijal trest?
  Kradou všichni, proč mě jako jednoho ze třinácti vytáhli jako obětního beránka? Nejsem větší lump než ten… či ten… Já bych jim zazpíval, kdybych zpíval. Ale taková svině nejsem. Budu se bránit. Podívejte se kolem mě, co všechno jsem postavil, opravil, jak se kvůli mě mají lidé dobře. A za to mám jít sedět? Nikdy.
  Ta udavačka si myslela, že se zachrání tím, že všechno vysype. Husa jedna. Kdyby mlčela, mohla mít firmu, mohla mít všechno. Takhle jí zůstanou jenom dluhy. Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Snad si to všichni udavači zapamatují. Prý spolupracující svědci. Houby. Volové. Erár nedokáže ohlídat ani svoje věrné, natož aby pomáhal práskačům.

 439. Zatímco hrdina Oleh Ljaško zrovna dvěma kolegům dával přes tlamy …

 440. [532] Někdy se ty čísla rozjedou, když se někdo vytratí z whitelistu (nebo tam nebyl, nebo píše z jinýho kompu, nebo se zašprcne cokoli jiného) a pán brány jeho komentář schválí. Tím se změní číslování všech následujících komentářů. Pokud uděláte odkaz, tak se sice změní viditelné číslo, ale nezmění se ten odkaz. Nabídka udělátka, kterým to dělám, stále platí. Řekli si o něj asi dva lidi, ani jeden neuspěl s instalací, takže mám(e) smůlu.

 441. Tak tohle je zajímavé!
  Uvědomuje si Breedlow, že UA-armáda je totálně neschopná akce, nebo kde se bere najednou ta opatrnost? „…při úrovni dodávek, které můžeme poskytnout…“ – co tedy „mohou poskytnout“?

  …Opatrnější je ale vrchní velitel sil NATO v Evropě Philip Breedlove, který si není jistý, zda by samotné poskytnutí zbraní pomohlo vytlačit separatisty ze země: „Za současné situace si nemyslím, že mohou ukrajinské síly zastavit ruský postup na východní Ukrajině. A nejsem si jist, že při úrovni dodávek, které můžeme poskytnout, by mohly zastavit ruský postup i s naší pomocí.”..
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363247-na-ukrajine-ma-byt-12-000-ruskych-vojaku-americti-generalove-chteji-zbrane-pro-kyjev.html

 442. 516 – 520 – silnice bílá přéééde mnou, lemovaná blbečky, kteří si nevšimli, že je začátek března, během noci vymražená vozovka teplotami pod nulou, padající vlhké vločky proto netají, projíždějící auta je ujezdila do pevné vrstvy, silničáři je solí jen naleptali dohrbolata a proto skončili svoji jízdu jako dekorace.
  Některé silnice uzavřeny policejními vozy, protože za zatáčkou je to už zataresené vzpříčenými kamiony.
  Dojel jsem naprosto klidně, protože jsem riziková místa objel neudržovanými zkratkami silnic III. třídy.

 443. Vida!

  …Poté připomněl blížící se shromáždění občanů proti základnám NATO na Slovensku. Akce proběhne 12. března v 17 hodin v Bratislavě na Hviezdoslavově náměstí. „Dnes (3. 3. – pozn. red.) už jednal generální tajemník NATO v Bratislavě s naším prezidentem a našich závazcích v NATO…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nad-Tatrou-sa-blyska-slova-divo-biju-Nemcov-byl-rusky-playboy-Drzet-hubu-a-krok-jinak-z-nas-udelaji-putinovce-Akce-proti-vojskum-NATO-364617

 444. k soše se nevyjdřuji, jsem artefakciální barbar. Knížák má samozřejmě pravdu, dříve jsme uměli dělat sochy. Umisťování zhodnotil již JKJ.

 445. „Americký prezident Barack Obama o rok prodloužil sankce proti Rusku, uvedla tisková služba Bílého domu.
  …K tomu pronesl pozoruhodnou poznámku vedoucí Výboru pro mezinárodní záležitosti Alexej Puškov, že Washington tlačí na Evropskou unii, aby omezila obchodování s Ruskem, zatímco Spojené státy na tomto obchodu vydělávají. „V roce 2014 obchodu USA s Ruskem vzrostl o 7%! Na EU tlačí, ale sami vydělávají peníze, “ napsal na svém Twitteru…“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obama-o-rok-prodlouzil-sankce-proti-rusku/

 446. Martine, i dnes umí lidé tvořit pěkná umělá díla.
  Pokud si kupuji výrobek – umění za svoje, kupuji si co je pěkné, co mi udělá radost.
  Pokud kupuji výrobek za cizí – ze společného, kupuji, co udělá radost prodejci.

 447. Proč při nákupu ze společného dělám radost prodejci? On se mi za to odmění – popovídá si se mnou, vysvětlí tajemství oboru, proč je on nejlepší a já jsem tak dokonalý, že mu rozumím a společné peníze moudře utratím.

 448. Dobré poledne,

  nickname a
  JAký „ze společnýho“
  jaké je to společné a čí je to?

  Je to sochaře, který vysochá sochu Těch, kdo uctívají předmět sochání a debatují o jeho odkazu po kavárnách?

  Udělali si sbírku, aby zaplatili materiál pro objekt svého uctívání a sochař ( protože taková práce může být svěřena jen sochaři, který sám též chápe význam odkazu toho, jehož by měl sochat a tudíž pochopí, co je od pomníku žádáno) vysochá socvhu z oucty bez nároku na odměnu, případně za skrovnou odměnu, na kterou se složí spolubratři ze sekty, aby nechcíp hlady?

  Houby! To společné jsou moje a Vaše daně, který jsme zaplatili z našich prací vydělanejch peněz a kteří ti, kteří se neživí prací, ale plkáním o Odkazu, považují za „společné“ tedy jejich.

  jo, udělají si radost, prodejce i kupující, akorát za Vaše a moje vydělaný peníze.

  jestli není problém ve mně, že ke své radosti nepotřebuju dalšího panáka v parku.

  Určitě bude vošklivej, protože se sluší, aby takové Ďílo vytvořil konvencemi nespoutaný umělec ne nějakej tuctovej plácal, co umí jen řemeslo a ze soch se dá poznat, co to je :-D.

  Ps. Háček nad Ď není překlep. Přece jde o Ďílo s velkým Ď 😀

 449. Maydo, přesně tak jsem to myslel. To „společné“ vnímají někdy nákupčí jako „peníze firmy“, někdy to mohou být úředníci. V Dobré Firmě (c),(tm) je proces nákupu hlídán několika osobami s protichůdnými požadavky, často i antipatiemi, a proto je nákup díla obtížnější.
  Kdyby přišel mistr za ředitelem s požadavkem 35miliard na Blanku, aby jí mohl vydržovat a udržovat, patrně by byl odmítnut. Ačkoli vyrábíme více šroubků, než celá Praha dohromady.

 450. maYdo
  ad „jestli není problém ve mně, že ke své radosti nepotřebuju dalšího panáka v parku.“
  – já i toho prvního dám raději v osvěžovně nebo doma 🙂

 451. (545) Třeba si místní „Ne základnám“ nebo podobní komouši založili pro velký úspěch zde filiálku na Slovači.
  (546) Na dovolené se může přihodit ledacos, neměl možná cestovní pojištění. 😛

 452. (555) Karle, nesměji se tomu vojákovi. Jako povolání si vybral násilí a smrt, dostalo se mu míry vrchovaté.

 453. 537 nickname, moje řeč. Před popravou ti přečtou, čeho ses dopustil. Možná. Ostatně je to formalita, protože každý ví čeho se dopustil. A jestliže ne tohohle tak něčeho jiného.

 454. Svatý Václav se svojí družinou vyjíždí z dokončené Blanky, aby zachránil český národ. Blanka dává větší smysl než Blaník. Bém o tom něco ví. Možná ve vysokých horách došel osvícení.
  Blanka nemá smysl z hlediska obranného, není to Hladová zeď. Dopravní smysl také nemá – odlehčit pražské dopravě tím, že přivedu více vozidel do centra je nesmysl. Jediný smysl vidím jako shromaždiště oddílů, které budou Praze ku pomoci, až bude nouze nejvyšší. Proto nikdo dnes nedává odhad dokončení stavby, proto dochází zázračným způsobem k průtahům. Proto si pražané volí takové zastupitele, kteří nejsou schopni postavit a ohlídat ani kůlničku na dříví.
  Jako když v Ghost Busters zjistili, že Empire State Building je přijímač nadpřirozených frekvencí.
  Hudeček a Krnáčová – který střízlivý, nebo lehce podnapilý pražan by je volil? Učitel tance a téměř němá Slovenka stižená koprolálií. Je zde zásah vyšší moci, jakási dějinná předurčenost …

 455. nickname,
  nechci nijak krotit vaše vize, ale dovedete si představit jaká vojska vylezou z ústí tunelu Blanka, když tento druhou stranou končí u náměstí Vladimíra Iljiče Lenina???

 456. 560
  No jaká… – Putin na medvědovi povede Kantěmirovskou gardovou tankovou divizi – to ví každej ! 😀

 457. ptakopysku, ale nepleteš si Blanku s Blaníkem, viď, že ne? 😀

 458. Jen čeká , až bude tepleji – aby bez košile nechytl hexenšus !

 459. Rputi,
  to už udělal nickname :-), ptakopysk to jen rozvíjí 😀

 460. Halle, ale ptakopysk tam bydlí, je vovlivněnej.
  Chodil tam se psima na procházku a bůh ví, co tam viděl! 😀

 461. Jízdní pruhy v Blance jsou koncipovány na šířku T72, čtyři vedle sebe, předpokládáme-li jednosměrný provoz. Na délku se do Blanky vejde přes 900 T72. Tj. přezbrojí-li Václav na modernější výzbroj, bude mít k dispozici 3.600 obrněných vozidel.

 462. Nickname 🙂

  Kantemirovská gardová jezdí na T90 🙂

 463. No jo, ale tolik už jich nemá ani Putin! Když se odečtou ty tisíce, co podle porošenka přijely na Ukrajinu a které ukrajinská armáda zničila a rozložila na atomy…
  Chtělo by to přepočítat kolik se na polovinu délky vejde Shermanů…

 464. A zpívající Vlastička půjde k soudu za nákup letadel Casa.

 465. Rputi,
  když v Louňovicích, nebo Křížově člověk vylezl ze zábavy v půl třetí ráno, a bral to zkratkou blanickejma lesama, to bejvaj k vidění nejrůznější věci, až z toho leknutím naskakovaly vopary. Většinou HROBESO

 466. ptakopysku, v půl třetí ráno bych do blanickýho lesa ani nos nestrčila! Hejkalové, jezinky, ptakopyskové ….. dyť by se jeden strachy po to …to…. 🙂

 467. 572
  Máte recht Rputi,
  šlápnete mu nedopatřením na ten jeho placatej zobák, nasere se , a co pak ? 😀

 468. (569) to se neví; Vaněk nedostal grant na vyzkoumání jeho genů 🙁 Třeba to byl naprostý cizák, např.Mojmírovec z Moravy 😕

 469. westíku, zrzavost byla u prvních Přemyslovců celkem dost známá (viz Boleslav Ryšavý) – já bych to tipla na nějakýho toho Kelta v rodokmenu. 🙂

 470. Halle,
  Vlastičku bych hnala k soudu za tu hudební produkci – provozovat veřejně něco tak strašlivého by mělo být trestné 🙂

  Barva vlasů je po genetické stránce dost komplikovaná záležitost, to si můžeme o předcích přemyslovců navymýšlet ledaco. Prej babi sv. Ludmila byla ze Srbska… tam se moc Keltů neusazovalo, takže to muselo jít odjinud 🙂

 471. Často se to plete. Blanka je v Praze a Blaník v Ostravě. Viz známý pokřik rytířů: „Blaník pyčo!“

 472. Neplést si s pražskou kanalizací která se kupodivu lahvuje a prodává pod obchodním názvem Braník. Odtud pochází ono obdivné: „Blaník!!! Ty py.o… “ To když se jednou nedopatřením napil Ostravák který neuměl vyslovit R.

 473. Matzurko 576,
  Ludmila byla z kmene Pšovanů, kteří sídlili za Labem. Takže když tak dnešní Lužické Srbsko.
  Drahomíra pocházela z kmene Stodoranů, což byli také Polabští Slované.

  Dle pověstí měl být Václav Blonďák a Boleslav „tmavý“ – což může být legendistická tendence, ale taky nemusí.

  Keltové byli po střední Evropě rozlezlí skoro všude. A i se mísili se přišedšími Slovany.

  Podle ibn Jákoba bylo ovšem obyvatelstvo Kotlinky „černohlavé“.

  Boleslav Ryšavý zřejmě nebyl jen tak trochu nazrzlej, ale zřejmě zrzek jak se patří, jinak by si toho nevšimli. Přemysl Otokar I. byl prý taky zrzavý. A nutno nezapomenout na Zikmunda – lišku ryšavou, který byl Přemyslovec po babičce.

  Podle toho, jak docent Vlček promítal lebku sv. Václava do Parléřovy sochy ze sv.Víta, Parléř zřejmě znal tu metodu, jak z lebky vypočíst přibližnou podobu a lebka soše odpovídá. Špatně je jen nos, který je opravovaný, původně prý byl orlí, lebka dolichocefalická – to věru na Slovana nevypadá. Takže spíš nějaký ten Germánský gen. Část příslušníků rodiny zrzavá – tedy keltská příměs možná.

  Takže já bych si opět zafantazírovala a tipovala bych u Přemyslovců keltsko-germánskou-slovanskou směs, jakž už to tady v kotlince chodilo.
  Ale ten skutečný genetický výzkum by mě fakt zajímal!

 474. Rputi,
  to mně taky – se mi skoro chvěje pipeta v ruce 🙂
  teda ne že by na tom extra záleželo a nedej Darwin měnilo dějiny, ale zvědavost je holt mrcha. Taky když se ta raně středověká šlechta utvářela, tak byl dovoz nevěst asi dost v módě 🙂 Pokřížené to bude pěkně.

  Jinak zrzavost může být i zcela nová mutace… je to fakt na šišku tohle predikovat.

 475. (580) ehmm, Rputi, dovolím si připomenout, že první historický známý Přemyslovec Bořivoj byl dosazen Svatoplukem (Mojmírovcem);údajně byl Bořivoj synem Rostislava (strýce Svatopluka,což je doloženo ve Fuldské kronice a v Kristiánovi).A Mojmírovci údajně byli údajně alanochorvátského původu 😕 No a Alani prý původně žili na území kolem Volhy, a pak se přesunuli na území kolem Azovského moře a řeky Don (Tanais); jejich potomci jsou prý dnešní Osetinci …… a zase jsme v Rusku 🙂

 476. westíku, na tom není nic divného, že jsme v Rusku. Všechny ty kmeny přišli z dálných stepí na východě.
  Bořivoj pravděpodobně skutečně byl Mojmírovec, ale já nemluvím o něm, ale o těch ženských. Ludmile a Drahomíře. Prostě, někde se ta zrzavost vzít musela! Což, jak správně poznamenala Matzurka, mohla být i spontánní mutace.
  Za genetický výzkum by to v každém případě stálo, jak se to v té Evropě mlelo.

  Už jsem to tu psala – okolo Augsburgu teče řeka Glon, přímo ve městě Vertach a Lech. Agustusburg založili Římané, Glon je keltský název, Lech slovanský a Wertach germánský. Takže i tamější obyvatelstvo bylo mix.

 477. westíku,
  to jsou samá prý a prý, dohady a dohady.
  Slovan, ten všude geny má 😀
  Myslím, že tehdy si to na etnika ani moc nehrálo, prostě silnější byl velitel, zbytek mu sloužil. Původu jakéhokoliv. Akorát když někdo začal brblat kór jinou řečí, tak ho buď zabili (obětovali momentálně uznávanému božstvu) nebo asimilovali (pokud byl rodu ženského, tak možná v opačném pořadí 😉 ). A když se jim zdálo, že místo hrnců zdobených šňůrovým vzorem jsou hezčí ty ďubkované, tak začali obilí skladovat v nich. Vždyť nás od jiných lidoopů odděluje jen malinká část genomu….

 478. >> westik [582]
  Můžete nějak specifikovat ona místa v Kristiánovi a Fuldské kronice? Doteď jsem měl za to, že Bořivoj se ve Fuldské kronice vyskytuje pouze jednou a to ještě jako dodatečný přípis. A Kristián pak obšírně líčí okolnosti Bořivojova křtu coby pohana, což na člena rodiny Mojmírovců zrovna nevypadá.

 479. Matzurko, dokud bylo po Evropě dost volného místa, tak se usidlovali vedle sebe, když místa ubývalo, tak se o něj porvali, vítězové poražené dílem pozabíjeli, dílem zotročili. To se to s genama míchalo a kvrdlalo! 🙂

 480. Rputi,
  na genetický výzkum tohoto typu holt nejsou sponzoři. Dokonce ani státní dotaci na to nedostaneš – holt to není „kating edž sájns“, resp. špičkový výzkum okamžitě použitelný v průmyslu po adekvátním transferu technologií. Případně neléčí rakovinu ani nic jiného.
  Za tanky se platí víc a jde jimi dobýt nová území…. se lidstvo fakt nezměnilo od úsvitu svých dějin. Akorát ti alfa-samci už nejsou co bývali 😀 😀 😀

 481. 586
  A jak se píše v jedné slovenské srandě:
  Boli tu husári. Bože, tí vedeli znásilńovať !
  Slúbili, že prídu zas..
  Neprišli……:-(

 482. Matzurko 😉
  RE akorát ti Alfa samci……….
  soukromý výzkum ? Za jaké období ?
  Pardon,nemohl jsem odolat:-D

 483. (585) dvd: Fuldské anály ani celého Kristiána k dispozici nemám, tak jenom odkaz, na který jsem narazila: Fuldské anály k roku 869, 870, 871 a Kristián, kap. 1.

 484. Na příkladu Ukrajiny je vidět, že konflikty mohou vypuknout rychle a relativně blízko,“ vysvětluje ministr obrany Martin Stropnický.
  Armáda chystá odvody…
  Hlavním důvodem navrhované úpravy je fakt, že stát přestává mít přehled, kolik může mít armáda – v případě ohrožení či války – k dispozici bojeschopných mužů a žen.
  http://tn.nova.cz/clanek/na-vojnu-na-mesic-zeny-i-muzi-armada-chysta-odvody.html

  Tak, jak bych to jen řekl, pane Stropnický: když to tak toužíte vědět, co kdybyste třebárs sbalil kufřík Vašemu Matějovi, ať to jde prozkoumat osobně. Napřed někam na útvar a pak zkusmo do toho připravované Polsko-Litevsko.Ukrajinské brigády?
  Měl byste informace z první ruky…

 485. Jj, skimici,
  zrovna Matějovi by ten cvičák byl převelice zdravý. Takový jedno plíženíčko… 🙂

 486. Dobrý večer,

  boží je ta anketa….

  „Byli byste ochotni bojovat za vlast“

  A co si mám představit pod pojmem „vlast“?

  Protože jestli to je stát, reprezentovaný vládou a parlamentem, tak bych si to bojování hodně moc rozmýšlela…..

 487. >> westik [590]
  Tak snad ten „odkaz na odkaz“, protože ty letopočty ve Fuldské kronice jsou poněkud podezřelé. (Nějak mne přišel v této souvislosti na mysl Václav Davídek či Lubor Pok atp.)

 488. (591) o otázky armády(zejména naší) jsem se nikdy nezajímala; nicméně jsem někde (už nevím kde) zachytila letmou informaci(prý z parlamentu),že naše armáda má dodat 20 tis. kusů do NATO v případě války na Ukrajině ; to by za daného stavu Stropnický nedal dohromady ani kdyby přidal všechny civilní zaměstnance MO vč.vrátného 🙁

 489. Tak po včerejšku bych chtěl vyjádřit uspokojení nad úspěchy psychologů, starajících se o zdraví našeho Magisrátu…..Známou hornouherskou autistku, Johanu Šílenou, jsem v tývý vlastně poprvé slyšel – namísto dosavadních Otíkovských holovět typu Berouuun ! – jak pronesla rozvitou větu: To já nevím, asi nějaký debil!….
  Musím říct, že již dávno jsem neslyšel tak upřímné vyznání a pronesené se zemanovskou noblesou: vím lautr hovno, ale vyrazil se mi názor !
  Držím službukonajícím psychiatrům palce a věřím, že díky této péči si budeme v Praze na konci jejího volebního období (uvozujícího další desítky období navazujících na oslnivé prvotní úspěchy, jichž jsem denně svědci)moci poslechnou nějaké poselství, bezprostředně demonstrující výsledky jejich píle – např. něco jako že Mí Pražané mi rozumějí i beze slov.
  A takovýdle tydýtové sou tam šici…..

 490. Halladine, dík. Znám. Autor byl sice na jedné straně to co nazývám „moraviánský pošuk“, ale stran historie to nebyl žádný trouba. Nicméně ten odkaz není meritorní. (Moc se mi tam ale líbí jeho etymologie jména Bořivoj. Nějak jsem si vzpomněl na Z.Ančíka, jehož jeden hrdina překládá jméno Bořivoj do angličtiny jako Tank – ten také boří nepřátelské voje.)

 491. >> westik
  Tak to je ovšem nářez. Moc se mi líbí, jak jeden z potomků Boleslava I. je Přemyslovec, zatímco druzí dva jsou Mojmírovci. Vztah Rostislav-Svatopluk není diskutabilní, ovšem tvrzení „Bořivoj synem Rostislavovým“ je poněkud silná káva. Asi se pan doc.Havlík přecjen nechal poněkud unést.

 492. DVD,
  být tebou, tak nevynáším kategorické soudy. Kdo je čí otec, může být záhadou i dnes, natož před 1200 lety 😀

 493. (601) třeba byl Bořivoj levoboček …. 🙂 Oni ti moravští velmoži (a nejen oni) pelešili, kde se dalo;možná, že už z té doby je znám pojem „Otec vlasti“ 🙂

 494. Mno a ryze teoreticky , Bořivoj mohl klidně být Mojmírovec, a když Morava padla, a ztratilo význam chlubit se jimi, klidně si mohl vymyslet českej původ dynastie, aby si vylepšil pozici v Čechách.
  Podobně se dnešní britskej vládnoucí rod přejmenoval na House of Windsor, i když rod je německej jako poleno.

 495. Halladine,
  já jsem se mezitím začetl do výplodů, jejichž autorem je P.Šimík (MU Brno) – tak to už je mašíbl rozměrů přímo grandiozních. On sice trochu blbnul už nebožtík Karbusický nebo chudák Záviš Kalandra, ale tohle je nepřekonatelné.

 496. (603) Poznámka: z té doby (a hlavně o Rostislavovi a Svatoplukovi) je kniha Fr.Neužila: Řezenské ortely-dá se číst(aniž by s ní člověk musel mlátit o stůl) 🙂

 497. Biořivoj mohl být klidně Čech a mít Mojmírovkou matku – která byla jen přenašečkou genu …. ale to už je opravdu čiré fantazírování. Bez genetického průzkumu to prostě nepůjde.

 498. No a ke genetickému průzkumu pár mrtvolek chybí, ne ?

 499. Vrátil bych se o více než půlstoletí zpátky. V jedné chmelové obci jsem měl možnost se setkat s tamním písmákem, který se věnoval místním předkřesťanským dějinám. A jeden z jeho objevů se týkal zjištění, že známá říkačka „Hou, hou, krávy jdou atd.“ je vlastně pohanskou modlitbou, kterou nádherně převedl do staročeštiny. Pamatuji si už jen, že verš „kostel se boří“ nepojednává o kostelu, ale o obětním ohni (костёр) atd. atd.
  A tohle všechno mně ten Šimík připomenul.

 500. Teda,
  no to je nářez 🙂
  Já se snad fakt začnu pořádně věnovat historii, a nejen té o pyramidách.

  Rputi, Hall má pravdu, pár mrtvolek chybí. Dost pár.

  Halle, hamba !
  Ptát se dámy na takovéto… no, ale myšleno to bylo v obecné rovině; alfa samec byla ten, co to šéfoval, a když kouknu na tu naši skvadru… bez urážky, Zemanem počínaje a senátem konče, nikde nikdo. Jo, měkkýšů, améb, drobných i větších parazitů a podobné žoužele povícero, ale nikdo nepraští do stolu.
  Boubelabiše bych zařadila do speciální čeledi slizovkovitých nenázorníků.

 501. Akorat nevim jak dopadnou s tou Gruzii. Ledaze by jim slibili, ze dopadnou Saakashvilliho.

 502. Já si zas nemyslím , že je to supr.
  Chci tu v kanadách jen Čechy.

 503. 614
  Rozdíl je jen ve vztahu k Saakashvilimu. Jinak politika je stejná. Jen přestali zbrojit, a prodali zbraně, co jim Rusové nechali.

 504. Já si pamatuju jednoho vyčůraného maďara s 8 dioptriemi, co nechal brejle doma. Ležel na ošetřovně, dokud mu nenechali udělat nové.
  Dobrá finta, jak se ulejt z přijímače ! 🙂

  Pamatuju si ho kvůli těm brýlím,, to že byl Maďar bylo vedlejší 🙂

 505. Chvilku jsem byl i na vetsi. Utvaru a tam se o Slovaky metal los. Posilali je do ruznych posadkovych veznic dokonce az do tajemnneho Zvolena, coz byla tezka exotika. Byti doprovodem byla prima sluzebka, kterou kazila jenom uniforma a bambitka, se kterou byly jenom problemy.

 506. Ahoj!
  Šimone – jeden pražský:
  „Květen 2020: Prezident Škromach se chystá otevřít tunel Blanka.
  Akce přerušena, ekoaktivisté zjistili, že uvnitř tunelu jsou vzácné plísně.“

 507. Rputi, to už je stará zpráva cca z půlky prosince 2014. Ale samozřejmě pravdivá…

  Kdo umí, ten umí…

 508. Hmmm…vojenskou službu nechcem, vojáky USA nechcem, z NATO máme osýpky a nechcem je tu, EU považujem za prolhaný spolek neschopných person. Co vlastně chcem?

 509. „EU považujem za prolhaný spolek neschopných person“

  TAk ono to je něco jinýho?

  „Co vlastně chcem?“

  No, já bych si třeba chtěla nechat právo rozhodnout se sama, za co mi stojí jít bojovat A ne že mi to nařídí nějakej papaláš mobilizační vyhláškou.

 510. Tak ještě k těm debilům, co projektovali Blanku :

  Většina kabelů je v pořádku. Firma, která dělala kabeláž, má s takovými stavbami zkušenosti, dělala fungující tunely v Praze (Mrázovku a strahovský). Problémy vznikly v době, kdy voda vyplavila ještě nedokončenou stavbu, což je malér, kterému nelze zabránit, ledaže byste ukecali svatýho Petra, aby s tou sprchou chvíli počkal.

  To, že na stavbě nebyly vodotěsní kabely a musí se vyměnit, je kec. Prý to řekl primátorce takhle nějaký poradce, načež ona reagovala známou moudrostí o debilech.
  No,u lidí, kteří se živí jako poradci primátora, si nedělám iluze o jejich fundovanosti. No a novináři asi jen citoval.
  Druhá verze je, že to je mediální humbuk s nějakým cílem.

  Bavili se o tom kolegové v práci, mají kontakty na firmy, které se podílejí i na Blance.

  TAk u nás projektantů si to děvče od Dunaja zrovna moc nešplhlo….. 🙂

  No a pak věřte mediím…..

 511. Hm, já dnes na radiožurnálu slyšel náměstka, který to má na starosti. A že ty kabely jsou v háji jim řekla dirma, co to stavěla. Problém je prý v tom , že ty kabely ležely ve vodě dost dlouho.
  Jinak se k tomu stavěl tak, že oni zaplatili, znovu platit nehodlají, a že je to problém hlavního dodavatele stavby. A že půjdou k arbitrážnímu soudu.
  Jmena firem si nepamatuju.

 512. Dobré ráno vespolek,

  neúpím, sytě nadávám. Pro začátek by mi stačilo zrušit vyběrová řízení na kdejakou pitomost – vybraně vyřízené chemikálie fungují jinak, než pečlivě lety zaběhané systémy, papír do tiskárny se mi zasekává. Minimalizovaná státní správa.
  Branná povinnost je IMHO OK (viz Švýcarsko), ale nevadilo by mi, kdyby se tu proháněli fakt jenom čeští vojáci. Nebýt křižovatkou armád, které táhnou tu jedním, tu druhým směrem…. (kdo to má pak geneticky dešifrovat :)). Obchod místo válek, ve kterých budeme leda kanonfutr. Ať se laskavě ukrajinský oligarcha utká s americkým miliardářem v ringu a dají si po tlamě sami dva, a vynechají vnuka babky z Mukačeva nebo Podbrdí.

 513. Dobrý den. Maydo, díky za informace.
  Matzurko: neumíte dělat výběrová řízení. Opravdu neexistuje parametr, který pouze chemikálie od dodavatele, kterou potřebujete?
  Příklad od poslanců: vybírali notebooky. Do podmínek dali, že musí mít tlačítko na fyzické vypnutí wifi signálu. Bylo to v době, kdy to nabízel pouze AT-Computers.

 514. Dobré ránko!

  Dušane neúpím, ale ježí se mi veškerá srst! Jj, konec léta, takový 21.srpen je osvědčené datum! A dočasnost zavedený termín!

  …„Do konce léta zde bude jasně viditelná operace, která se bude rozpínat od Baltu po Černé moře,“ citoval portál DefenceNews plukovníka Michaela Fostera ze 173. letecké brigády umístěné v Itálii…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/usa-nato-armada-rusko-05h-/zahranicni.aspx?c=A150304_212536_zahranicni_lve

 515. Proč Sýrie?
  A ať mi nikdo neříká, že se nejedná o Obamovu podporu islamistů! Už toho v tomhle směru napáchal dost!

  …Podle mínění Global Research je Sýrie klíčem k nahrazení Ruska coby hlavního dodavatele zemního plynu do Evropy. Tento stát je jedinou překážkou plynovodu z Kataru přes Saúdskou Arábii, Jordánsko a Turecka do Evropské unie. Výstavba této větve plynovodu by umožnila Kataru soutěžit s Ruskem na největším trhu se zemním plynem na světě – v Evropě, zdůraznil server…
  …Nicméně, jak noviny poznamenaly, i v případě porážky Asada se může pro Spojené státy následující velkou otázkou či problémem stát Turecko, protože právě to nedávno dosáhlo dohody s Ruskem o dodávkách ruského plynu do Evropy přes turecké území…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/global-research-obama-obetuje-vse-kvuli-sve-valce-proti-rusku/

 516. O trojím lidu: lid ouhřadný, který sedí na ouhřadech, přemyšluje a rozhoduje. Lid sčetnický, který sčítá a kaceřuje omyly lidu třetího – lidu rukodělného. Lid rukodělný, který jako ruce živí hlavu a břicho, stejně i on živí tělo celé obce.

 517. 634 NickName
  Dobré ráno
  vy si děláte bžundu ale profesně jsem se už setkal s obecně běžnou chemikálií, která fungovala jen od jednoho výrobce a to ještě jen z výrobních cyklů cirka týden před tím, než museli linku vyčistit anžto by ta chemikálie nebyla na oficiálních parametrech. Nikdy se nepodařilo ani na slovutných universitách zjistit v čem to bylo jiné. I na hmotovém spektrografu to mělo všechno stejnou křivku. Renkrát jsem zapochyboval, jestli na těch homeopatikách něco není …

 518. Skimici, bžundu si nedělám. To že nevyhraje můj oblíbený dodavatel, není chybným zákonem, ale tím, že neumím napsat výběrko. Nejmenovaní dodavatelé poskytují návody, které parametry při výběrovém řízení zdůraznit.

 519. Nicky-namey,
  víte, kolik různých dodavatelů a chemikálií tady používáme ? A co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat kolegovi z laborky vedle – ale jsme jedna instituce, tak musíme dělat výběrko „an bloc“, totak, ještě si vymýšlet jeden každý zvlášť. Přitom máme přístroje každý taky od různých výrobců, taky proto, že já třeba dělám jiné techniky, případně menší počty vzorků, a při nákupu se taky zohledňoval výkon/cena – většina lidí si to tu fakt hlídá, aby získali maximální možné. A je to tak, jak skimic popisuje – někdy i totožné chemikálie, leč různých výrobců, nečiní stejných výsledků – a to je fakt na infarkt, když po roce musíte všechno měnit, a podmínky experimentů mají být pokud možno konstantní – ona i tak si živá příroda dělá dost co chce.
  Teda, tohle bylo zatím jen v projektech MŠMT a EU. Ale už jsem se doslechla, že existuje klauzule „diskriminační podmínka“, takže kolegové z tělomrskačské fakulty nesmí při výběru kempu pro ubytování kursu mořského windsurfingu dát do podmínek, že to musí být na břehu mořském (a už vůbec ne onen osvědčený kemp, kde během sezóny dují ty správné větry téměř pořád). Tak už je teď obchází tichá hrůza, že vyhraje kemp ve vnitrozemí….

 520. 641 Matzurko
  kurs mořského windsurfingu!!!
  Kam jedou Vaši kolegové na dovču je přece universitě šumák nebo ne?

 521. Matzurko, nemám jiné zkušenosti než s IT. Tam je tolik parametrů, že když se jde štěstíčku naproti, vše jde přiohnout.

 522. Na druhou stranu, pokud máte vybudované dodavatelsko-odběratelské vztahy, jde hodně ušetřit. Na HW nás stojí klient do 2.000 Kč/rok.
  OT: víte o někom, kdo by měl zájem o práci čističe oken v Mordoru? Schopnost domluvy se sousedy podmínkou.

 523. Zprávy – hojej – “ … a Wurtzburger (nebo tak nějak) rozdával přesné PASY“
  Ten nešťastný Zeman!!! Vždycky když uslyším slovo PASY, musím nezřízeně hýkat smíchy 🙂

 524. 644

  Napište Frodovi nebo Gandalfovi…

 525. Dobré ráno,

  nickname, neděkujte, není zač. nejsou top ověřemé informace, jen ten zdroj považuju za poměrně důvěryhodnější než Idnes. Samozřejmě kolem toho budou kolovat různé chýry a teorie a zjištění skutečné podstaty problému je věc vysoce odborná.

  Ty technologie jsou poměrně složité a není jednoduché leckdy zjistit, co se vlastně stalo a „kdo za to může“
  Firmy se navíc sichrují ve smlopuvách, takže zjištění, kdo za to opravdu může se obvykle nakonec odehraje na poli právnickém.

  Aneb může za to ten, kdo má nejmíň mazaný právníky 😀

 526. Jj Matzurko,

  před asi 8 lety byli výrobci glazur v Evropě na mrtvici, protože výrobce frit se přestěhoval s Holandska do Španělska. Frity dělal podle stejných receptur, leč z místních surovin ….. a polovina glazur nevycházela…
  (PRo neznalé – frita je základní surovina pro výrobu glazur)

 527. Frodo Pytlík, čistič oken. Už to vidím. A rozbítá okna bude opravovat kdo? Nebo Gandalf – dědek s holí, který má na všechno dost času. To je sabotááž!

 528. >> maYda
  Stran kabelů si pamatuji na tvrzení, že „kabely stály ve vodě“. A k tomu mi jeden starý praktik pravil: „A ten kabelový žlab nebyl odkanalizovaný?“

  A k diskuzi o výběrových řízeních:
  Před delší dobou jsem tu dával příklad severočeské obce, která do výběrového řízení na opravu vozovky dala podmínkou teplotu, jakou musí mít obalovaná směs při přivezení na místo opravy. Jedna z firem se obrátila na ÚOHS s tím, že podmínka je diskriminační, neboť zvýhodňuje firmy (byly 3), které mají v oblasti obalovnu. Firmě bylo vyhověno a i soud, na který se obec obrátila rozhodl v její prospěch. Takže, Matzurko, ten námořní windsurfing se klidně může odehrávat na Kleti.

 529. Jo,
  tak na dovču tam můžu jet leda já, pokud kurs není naplněn studenty 🙂
  Ale těm, co ty mlaďasy učí stát na prknech a chytat správný vítr, fakt nezávidím, byť jsou svěřenci už „dospělí“.

  Nickname,
  u nás je fakt problém v tom, že jedna každá laborka to má vyělapané jinak – taky díky tomu, že jezdíme stážovat do zahraničí, a máme rozdílné zkušenosti atd. Jenže jde o to, že si jedna každá laborka nesmí v daném projektu nakupovat specifickou chemikálii od osvědčeného dodavatele A, protože na projektu je třeba vědátorů pět, a tudíž je vybrána chemikálie od nejlevnějšího výrobce pro všechny stejná. Prostě nejde dělat výběrka na 25 položek pro každého účastníka projektu; navíc je tendence udělat smlouvu s majoritním dodavatelem a donutit nás odebírat od něho všechno, i když třeba potřebuji komponenty od výrobců různých. Už se mi stalo, že jsem v dobré víře nafasovala vysoutěžené zkumavky od jiného výrobce, a pak šlo kolem stovky vzorků do h…áje, protože když jsem je zaslala na analýzu v oněch zkumavkách, tak se cestou odpařily, neboť zkumavky netěsnily…. korunou tomu všemu pak bylo, že v mnoha případech se experiment nedal zopakovat, neboť došel startovní biologický materiál (sběry z terénu jsou dost unikátní – už jste hledal zvířata o velikosti 1mm v jeskyni ?). To se mi ta ušetřená stokoruna na pytlíku zkumavek fakt vyplatila.
  No nic, prostě nechápu, proč vůbec nějaká výběrka, když jsme donedávna fungovali i bez nich. Fungovalo to mnohem lépe.

 530. 652

  Jiní na to, jít do Mordoru nemaj koule 🙂

 531. 648 ani mi to nepřipomínejte NickName,
  odpoledne to budu absolvovat 🙂 🙂 🙂 Kolegyně se minule jemně zapýřila 🙂

  To mi připomenulo jednu dávnou zkušenost. S německým klientem jsem byl ve francouzském závodě a řešili jme nějakou reklamaci a přišli jsme ke krásnému děvčeti co dělalo objednávky a faktury a bylo tam nové.
  Klient přistoupil a pronesl: „Ich habe eine große Bitte“ (Mám velkou prosbu)
  Děvče vytřeštilo oči a zcela neprofesionálně se zhroutilo v rozpačitém škytání a potlačovaném smíchu.

  To jsem ještě nevěděl, že bite je francouzský velmi vulgární výraz pro penis 🙂

  Dis-moi que ma bite est aussi grosse que celle de mon ami. Řekni mi, jestli je můj … taky tak velký jako kamarádův 🙂
  Ona ta slova jsou tam fakt podobná 🙂

 532. dvd: při stavbě si to dovedu představit. Spíše se divím, že se tahají kabely před dokončením hrubé stavby. Odhaduji to na vámi zmiňovanou praxi – proinvestováno, zaplaťte.
  Nepamatuji si, zda už v té době nebyly tahanice o peníze, tj. Metrostav možná řekl – nevyčerpáme, dokud nezaplatíte, nebo se stala nějaká podobná konina.

 533. Dvd – 653

  No pokud po potope ty kabely „staly ve vode“ (a to se mohlo stat, i ta odkanalizace je projektovana jen na urcity pritok, nikoliv na potopu, kterou v normalnim provozu zpracuje predřazená zabrana-nikoliv vsak v dobe budovani téže) zrovna ve chvilich, kdy byly konce (žíly)obnazeny – pak maj opravdu smulu.
  To nebude ani projekcni ani materialovy problem, ale otazka zpusobu a hlavne rychlosti, jak tenkrat tu povoden likvidovali.
  Stokrate potvrzeno nasi byvalou materskou firmou pri zaplavach v Porýní.

 534. Fujtajbl poránu,
  mě taky napadlo, jak je možné, že „kabely stály dlouho ve vodě“, ale říkal jsem si, jseš laik nerozumíš tomu, a třeba je technologická podmínka, že kabely musí být umístěny ve žlabu, který je zdola a ze stran hermeticky uzavřen a shora je zcela otevřený.

  Matzurko,
  ty chemikálie jsou nějaké velmi složité organické záležitosti? Nebo v technické kvalitě? Nedovedu si představit, že by anorganické, či organické chemikálie v čistotě p.a., nebo purris p.a., reagovaly pokaždé jinak. Žijeme sice v entropickém vesmíru, ale až takhle entropický ten vesmír přece jenom není. To by nefungovala celá analytická chemie….

  Ale živě si dovedu představit situaci, kdy je výběrku definována podmínka na chlorid sodný v čistotě p.a. a odmítnutá firma podá protest proti diskriminační podmínce, že dodaná hmota musí obsahovat 99.9% NaCl

 535. (624) Dano, s množným číslem se odpovědi nedočkáš (podobně jako „my“ v článku nebo Hampl u Macka). Jak kdo.
  (628) Můžeš se rozhodnout sama, ovšem s rizikem, že budeš i bojovat sama. 😛
  (649) Frantíci zase pořád stávkují, on má každý národ něco.
  (654) Výběrová řízení – boj proti korupci přece musí mít nějaké viditelné projevy! 😛

 536. Ona totiz ta zaplavova voda nebyva uz ani voda, ale sračka: smes kyselin,louhů a rady dalsich svinstev.
  V tom Poryni se vzdy menily i opticke kabely prave z duvodu degradace pouzitych plastů.
  V Praze ve 2002 kabely lezely v tomhle sajrajtu nekolik mesicu uz kdyz metro jezdilo normalne; v nocni vyluce se rozpojovaly HDPE trubky a to svinstvo se vylevalo.
  Nesledne jsme (jako jedina firma!) instalovali nove kabely a stare likvidovali (diky zkusenosti maticky jsme byli pojisteni).
  Ostatni telco firmy se s tou postupnou degradaci praly jeste radu let.

 537. Šimone,
  ty obnažené konce kabelů během stavby by mne trochu překvapovaly, ale – jak jsem se naučil od Američanů – I am not that kind of engineer. Nicméně záplavový déšť onen kabelový žlab naplní, ale dlouhodobé setrvání kabelů ve vodě není příliš pravděpodobné. Voda odteče řádově během minut, pokud ovšem tam (a) odtok je a (b) odtok není ucpaný, což na stavbě bývá dost běžné a dost často se o to nikdo nestará. Dozor mívá jiné věci na práci, třebas vyplňuje stohy debilních hlášení.

 538. Šimone,
  nám Metrostav stavěl firemní barák. Tím, že Metrostav je v podstatě ředitel, sekterářka na vaření kafete, sekretářka na zvedání telefonů, tři prdele podředitelů, osm prdelí náměstků… a všechny práce dělají najaté firmy, se dějí věci neuvěřitelné. Elektrikář sekne zásuvku do výklenku, kam mu vyšel kabel, instalatér kousek šoupne odpad, protože mu překáží zásuvka, zedník to zazdí a zaštukuje, kuchyňáři do výklenku šoupnou linku přesně podle zadání, elektrikář přiveze ledničku a protože tam není zásuvka, kabel nakope za linku a lednici pečlivě zasilikonuje, aby nešla vyndat, instalatér připojí vodu na kohoutky a protože nevidí díru ve zdi pro odpad, natočí sifon ke zdi, aby to vypadalo, že je připojený, a odejde. Předávací kontrola vokometricky zjistí, že je všechno v pořádku. Pak přijdou programátoři, divěj se, proč lednice nesvítí a pití je furt teplý a proč když si mejou hrnky od kafe, mají pocit, že jim teče do pantoflí.
  Zanedbatelné hovadiny, jako že teče klimoška, že tenkovrstvá omítka je tak křivá, že si člověk připadá jak v chýši z bláta, že nikoho nenapadlo, že když se na chodbách dá mramorová dlažba o tloušťce 5 centimetrů a do openspaces koberec, že v bezbariérovém prostoru vzniknou čtyřapůl centimetrové schody, vůbec nezmiňuju.
  Takže to, že kabely ležely měsíc, nebo jak dlouho, ve vodě a prděl na to pes, mě vůbec nepřekvapuje.

 539. Dvd
  v tech korytech mozna, ale pokud tam byly pod carou ponoru kabely v HDPE chraničkach, tak to jednak znamena, ze do nich urcite se voda dostane ( jde o ochranu pred mechanickym poskozenim, nikoliv pred all riscs), druhak to neni po opadu vody videt a tudiz lide bez zkusenosti s touto situaci nemusej zareagovat.
  I my jsme se to z Poryni dozvedeli jako urcitou novinku.

 540. ptakopysku,
  jde o komplexní organiku, enzymy, GMO bakterie apod. Manžel dělá s tkáňovými kulturami, a má zkušenost, že živné médium oid různých výrobců, deklarované s totožným složením, fungovalo v kulturách skutečně různě. Ale jak jsem psala výše, i kvalita plastových zkumavek a jiného spotřebáku kolísá, a může se škaredě nevyplatit. I blbé latexové rukavice – od jedné firmy se dají používat bezproblémově, od jiné jedna ze tří při natažení na ruku praskne. Sahám tím do jedů, i karcinogenních, takže s prasklou rukavicí si to fakt nelajsnu. Prostě IMHO je výběrko v experimentálních oborech dost zhovadilost.
  Další věc je připravovat podklady pro výběrka – projektový manažer má nějakou ekonomickou školu, o přírodovědě ví kulové, takže místo abych si během deseti minut objednala potřebné a dodala fakturu k proúčtování, půl dne hledám na Internetu srovnatelný výrobek od jiných dodavatelů, že aby byly tři nabídky. Přičemž se aktuální ceny mohou lišit od katalogových, musíme dodávat printscreeny s datem…. načež postoupeno vyšší instanci. Pak se výběrko musí dvakrát opakovat kvůli nějakým mně neznámým detailům, načež po roce dostanu kýženou zkumavčičku se 100 mikrolitry požadované substance….

 541. Matzurko,
  aha, tak to jo. Matička přiroda je děvka. S tím nic nenaděláme.
  Stran výběrka mohu také posloužit. Naše milovaná Milka dosloužila a byla předána k recyklaci. Nikoliv kráva, ale Avia furgon nestle-fialové barvy. A my teď nemáme s čím vozit klumpry.
  Víme celkem přesně co potřebujeme: buď Citroen Jumpy, nebo Fiat Professional, nebo Peugeot Tepee, nebo Ford Tourneo. Auta stojej skoro všechny stejný peníze. Dvě z firem mají dokonce autorizovaný servis v naše městě. Člověk by si řekl: projedu se, zjistím, které nám nejlíp bude vyhovovat a požádám kraj o dotyčný obolus. Leda kulový…
  Koupit si ho nemůžeme, protože výběrko dělá kraj. A tak čekáme, až to projde radou, až se vypíše výběrko, až se vysoutěží, až se zopakuje výběrko, protože se přihlásil jenom jeden soutěžící, až…. no prostě už čekáme tři roky, najímáme si zatím externí dopravce (což je dost voser, protože ti mají obvykle nasmlouváno měsíc dopředu a nemůžou čekat, jestli náhodou nesleze v někdy v lednu v Jizerkách sníh, abysme mohli vrátit půjčené Betlémy) a prachy stejně prodrbáváme. Pozitivum je, že tím podporujeme místní příživníky z řad autoživnostníků a tak jim vracíme malou část daní od nich vybraných. Negativum je, že jsem spíš dispečer a to co bych měl dělat, vlastně nedělám.

 542. 664 Ptakopysku,
  já vlastně ani přesně nevím, kde účinkuješ, ale za ta leta jsem nabyl dojmu že na nějakým hradě, zámku nebo muzeu. Fakt tu budovu stavěl tehdejší Metrostav, (užaslý smajlík)

 543. ptakopysku,
  bingo. Akorát že na našich výběrkách se přiživují akorát ti úředníci ve vyšších instancích; zaujaté firmy by taky raději prodávaly, než dodávaly pořád dokola cenové nabídky…a bez těch enzymů prostě neexperimentuji, a můžu dělat leda počítačové simulace… ale i tady nakonec potřebuji experimentálně ověřit, jestli je výsledný model OK nebo ne. Je-li projekt časově omezený, pak se nakonec holt peníze vrátí, leč nikdy daňovým poplatníkům (to by mi nevadilo), ale opět vyšší úřednické instanci… a dostaneme zdrba z Bruselu i doma, že nedočerpáno. Jak u blbejch na dvorečku. Fakt by mne zajímalo, kolik těchto regulací je přímo bruselského a kolik domácího původu.

 544. Matzurko – vsadil bych se že viz balený koblihy.

 545. Matzurko, hint: kdyby byla výběrová řízení jednodušší, nebylo by třeba tolik levelů řízení.

 546. Ptakopysku,

  neděláš, co bys měl..
  Neměl bys požádat o sníženî platu ? 😉

 547. Protože máme nedostatek policistů, doporučil bych do zákona o státní službě přidat tyto odstavce:
  Každý úředník musí mít zbrojní průkaz. Při ročních střelbách musí nastřílet 80/100 při střelbě na 25 metrů. 100m/15 sec, 3000m/15min, 50km/10h. Uplavat 1000m, na kole 100km, na lyžích 30km.

 548. Halladine [674] – nikoliv.
  Snížení platů (+ náhrada škody) by měla postihnout ty, kteří způsobili, že ptakopysk nemůže dělat to co by měl.

 549. Dvd

  esli sis nefšim, byl tam mrkací smajlík.
  Sedím ve špitále, a čekám, až mě zavolaj na rentgen, takže z nedostatku jiné činnosti podpichuju 🙂

 550. On, pokud vím, ptakopysk před odchodem na zámek strašil v podobné firmě, jako teď straším já. Takové sedávají v prostorách co nejmodernějších a pramálo přívětivým.

  Nám to tady teď obveselují kresbičkami po zdech. U několika jsme již vymysleli alternativní výklady. Každý, kdo odhadne, co to mělo znamenat původně, si zaslouží jeden bludišťák:

  První:
  -Struhadlo na provázku
  -Kočka v krabici
  -Topinkovač
  -Hořící sýr
  -Párající se náplast

  Druhý:
  -Splávek
  -Spermie se sníženou pohyblivostí
  -Famfrnoch

  Třetí:
  -Trilobit na sudu
  -Sloupek mincí a štít
  -Barel ropy s kapkou
  -Sud s bryndákem

 551. A jeje – aby se nám Korutany taky nechtěly trhnout!

  …Ne Řecko, nýbrž Korutany se mohou stát první oblastí eurozóny, která zbankrotuje. Riziko finančního kolapsu vyvstalo před rakouskou spolkovou zemí poté, co vídeňská vláda odmítla platit za dluhy způsobené katastrofální expanzí bank na Balkán a do východní Evropy…
  …V Rakousku už platí nové zásady, podle nichž následky krachů bank přebírají věřitelé, nikoli stát jako dosud…
  http://www.novinky.cz/ekonomika/363356-prvni-region-eurozony-na-pokraji-bankrotu-ne-recko-ale-rakouske-korutany.html

 552. Kamarád co performuje v jednom společném ustájení má před zasedačkou (kde se na poradách realizuje místní šéf) obraz moderního žijícího autora, který pracovně nazývají „vlk“.
  Nejde tedy o žádné zvíře, ale o mimořádně zdařilé zobrazení zpruzelého stavu …. jak se to říká… chytit vlka? 🙂 Na každou poradu se moc těší anžto už přede dveřmi je nakreslený program a shrnuty závěry 🙂
  Obraz se jmenuje poeticky „kytička sněženek“..

 553. Skimici, co takhle k tomu obrázku ještě limerick:

  Náš starý známý hajný Stoklasa
  Zkoušel chytat vlky do lasa
  Nebylo mu ale do skoku
  Chytil totiž vlka v rozkroku
  ten starý známý hajný Stoklasa.

 554. Sklad s chemikáliemi máme, i když jsou tam jen úklidové prostředky 😉

  Jinak výzdoba bývá rozličná. Ve spořce na Budějovický mají ve vstupní hale fresku od Pepy Mžyka. De gustibus et coloribus non est disputandum.

 555. tak jsem si dělal pérdel z ptakopyska, a trest Bóži se dostavil. Na prvním rentgenu nenašli nic. na dnešním dvě zlomené žebra 🙁

 556. “ Můžeš se rozhodnout sama, ovšem s rizikem, že budeš i bojovat sama. :-P“
  Tak s tím nemám, Karle problém. Nevidím důvod, proč by kvůli tomu, za co jsem já ochotná přinášet oběti, museli povinně přinášet oběti i druzí.

 557. Šimone , 🙂 nikolivěk.
  Až tak vděčné pacienty nemám 😀

  Pád před 14 dny.

 558. (681) Není to IMHO neobvyklé i v jiných končinách. Jinak, těžko říci. Je to nástroj, který lze užívat dobře, špatně i zneužívat. Nejsem schopen říci, zda je lepší, když někdo trestu unikne (nebo dostane mírnější) aby jiný neunikl, nebo když uniknou oba. Předpokládám, že tam, kde je naděje, že neunikne nikdo, důkazy jsou silné a těžko vyvratitelné, není tento prostředek použit.

 559. A jakýý je výsledek efektivního boje?

  Zadupat protivníka? Padnout za vlast, krále, církev nebo jiný „šlechetný ideál“ ?

  Já jen, že jestli mám posoudit, jetsli je něco efektivní, tak musím vědět, čeho chci dosáhnout, bez toho neumím efektivitu posoudit.

  ostatně moc jsi nepovhopil. co mám na mysli. Vlastní rozhodování za co chci bojovat ještě neznamená, že musím bojovat sama. Můžu se přece spojit s dalšími, kteří jsou ochotni bojovat za totéž.

  Akorát nechci, aby mi někdo nařizoval, že musím bojovat za něco, co mi za to nestojí.

 560. jo, ten efektivnější způsob taky může vést k tomu, že je najednou 17 000 dezertérů….
  A ten zbytek, co nenašel odvahu dezertovat, se taky chutí bojovat nepřetrhne….

 561. MaYdo a za co jsi tedy ochotna bojovat? Konkrétně.

 562. Je to vyřešené :
  Ted v tývý říkali, ze se řeší pobyt amerických vojáků v ČR .
  Ozubená pleš říká, ze na cvičeni , speaking head ze jako dočasně .
  Prej něco budou chránit ….

  Konečně , uz mi tady cizi vojska chyběla. :-((

 563. Co to pořád máte s tím bojováním?
  To vám fakt tak vadí, že se tu nestřílí?

  Kdy naposledy vyhrálo NATO nějakou válku? Považujete Kosovo za výhru? Tak leda v loterii!
  NATO je neakceschopné a kterákoli jednotlivá armáda v Evropě jakbysmet!
  Českou armádu pomalu nenajít, pochybovačům lze nabídnout akci „sklad výbušnin ve Vrběticích“. Nevěděli si s tím rady naprosto ukázkově!

  Všem „válečným štváčům“ bych vřele doporučila, aby dali na modlení za to, že Německo,Francie a Rusko válku nechce a jsou schopní se na tom domluvit!
  Naopak Obama, Polsko a Pobaltí si válku přejí a dělají pto to všechno možné.

  Jenže ta válka by se odehrávala na území Evropy a ani Danin kurník by válečným hrůzám neunik. Chcete tu mít něco jako Ukrajinu?
  Já se vám divím!

 564. Šimone,
  vidím určitý pokrok v tom, že už je nikdo ani nemusí zvát. Že se pozvou sami…

  Jinak děkuji kolegům za odpovědi na otázky směrované na mě. Neodpověděl bych lépe.

 565. Nejdřív se jezdilo do Vídně, Hácha byl v Berlíně, Dubček byl v Čiernej pri Čope. A ještě na odstavné koleji. Úpadek mravů je zřejmý…

 566. [696] Rádo se stalo. Já se tu dneska odreagovávám od srážky s tvorem, nebezpečným ze všech stran.
  Nechceš zkusit hádat [678]? Sice Tě podezírám, že to uhádneš, ale mohl bys to rozvést k netušeným variantám. Třeba by mě to inspirovalo k alternativnímu výkladu posledního symbolu (vedle ředitelny), kde poznám, co tím chtěl marketing říci, ale nic jiného mne nenapadá.

 567. Rputi, nedivte se. Přece jsme se dozvěděli, že přítomnost USA vojsk je pro dané území požehnáním ( pan Neumann o škole na Krymu). Jen nesmí nikoho napadnout, že by tam bylo vhodné tak trochu ňuknout.

 568. 699: Zákazník? 🙂
  700: To je super. Pokud jsme v NATO, spojenci pro nás budou požehnáním. Je důležité nezapomínat, že nepřítel většinou není za hranicemi, ba ani za hradbami.

 569. Ono by vás to rychle přešlo dráždit hada bosou nohou kdyby se současné ruské poměry měly přenést do kotlinky včetně pojištění, pensí, archo kapitalistických manýrů, státopodniků … Buďte rádi, že NATO neochvějně stojí na hrázi socialismu.

 570. Dano, pokud bych musela bránit životy svých blízkých neboi i svůj, tak věz, že budu bojovat jako lev a všemi prostředky.

  PAk ještě o můj majetek, respektivě usedlost, zděděnou po předcích.
  A samozřejmě pomoc napadenému, pokud je to v mých silách – na ozbrojeného útočníka holýma rukama bych nešla.

  Ale v každém případě do tej položky nezahrnuju situaci, kdyby moje děti musely jít na vojnu s účelem být cvičeni k tomu, že budou muset kvůli zájmům nějaké země, s kterou jsou politici zrovna kamarádi, zabíjet lidi, který jim ani mně nic neudělali, jen se „provinili“ tím, že se narodili v zemi, s kterou naši politici zrovna nejsou kamarádi.

  Já si vždycky představím, když jsou ty řeči o válce, že by musely jít zabíjet nebo být zabity moje děti, můj muž, můj brácha.

  Oni ti, kdo mluví o nutnosti bojovat, většinou s tím, že by museli narukovat oni sami něbo jejich děti, tak nějak nepočítají a očekávají, že tu opběť přinesou jiní.

 571. Skimici – právě, za Babiše, Dienstbiera, Marksovou, Sobotku, Pelikána … NATO nemůže. Ani za 48.000 ozbrojenců, připravených si pomáhat a chránit se. Ani za zbytečné dotace.

 572. skimici 702.
  jen ať stojej! A nelezou mi sem!
  Žádný vojska tu nechci! Ani zleva, ani zprava!

 573. [703] Jo, to jsou pocity člověka, který v osmdesátých absolvoval vojnu a přemýšlel, co dělat, kdyby musel jít po někom střílet.
  Někteří mají jasno: Right or wrong, my country. Ale to tenkrát neplatilo a už to zase neplatí.

 574. OT: který český prezident se v 60-tých letech účastnil amerických protiválečných pochodů?
  Co to zkusit, abychom se mohli cítit bezpečně i v NATO, i kousek od Ruska? Stále mám v záloze útočný scénář na zneškodnění východního diktátora. Doporučuje devět z deseti Cílků 🙂

 575. Na jeden útvar na Moravě vzpomínám docela rád. Sice v děsné pr.eli ale na kopci, který byl poddolovaný vinnými sklípky a tenkrát se Moraváci k mladým potřebným chlapcům chovali přívětivě. V UAZu jsem měl vzadu dva kanistry. V jednom bylo červený a v druhém bílý. Modlil jsem se aby někdy nebyl poplach. Daleko bych s tím nedojel.

 576. nickname,
  neříkejte, že máte v šupleti složky s nápisem Porošenko, Černoveckyj, Kolomojskyj…
  To jste tedy frajer! 😀 😀 😀

 577. Ptakopysku, na každého se vede složka. Nejste s prominutím tak mladý, abyste to nevěděl.

 578. Vot děmokracia

  V Dnepropetrovsku pod hlavňami samopalov vymenili vládu
  В Днепропетровске под дулами автоматов сменили власть
  http://voicesevas.ru/news/ukraine/10686 … vlast.html
  Zástupca gubernátora Kolomojskeho Genadij Korban za pomoci ozbrojených členov Pravého sektoru násilím pozvážal 84 poslancov mestského sovietu Dnepropetrovska a za prítomnosti ozbrojencov ich vyhrážkami donútil odvolať doterajšieho predsedu mestského sovietu.

 579. 710 kdo je připravený, má NĚKOLIK plnejch šuplat, vevnitře ještě s přihrádkami pro jemnější dělení.

 580. (690) On ten efektivní boj (tedy takový, který vede k vítězství nebo alespoň zabrání totální porážce) přece jenom vyžaduje nějakou tu organizaci. A ta zase béře menší zřetel na individuální požadavky. V praxi je to vždy mix toho, co člověk chce a co spíše musí.
  (695) V minulém století, tak před polovinou, válku nechtělo zaručeně Československo, Francie, Británie, Belgie, Holandsko, celý sever Evropy a nejspíš ještě i další. Co jim to bylo platné?
  Teď se Polsko a Pobaltí obávají války a nechtějí ji ze všech nejvíce, USA a zbytek EU nechtějí a Ukrajina už v ní je. Co s tím, vyhlásit Spojené státy Putinovské?
  (707) V tomhle vysoce uznávám Kanaďany a Jihoafričany, Australany a Novozealanďany dokud se nebojovalo s Japonci: Jestliže se někdo celkem klidně mohl válce vyhnout, byli to oni. A nevyhnuli (na rozdíl třeba od Irů). Mají mé uznání.

 581. Zdá se, že Aero má zcela zvláštní zprávy, které před námi tají!
  Tvrdit, že Obama potažmo USA nechce válku a Putin, respektive Rusko si ji přeje, vyžaduje zcela specielní informace, protože jinak zabedněnost by byla termínem nedostatečně vyvětlujícím tyto zvláštní myšlenky.

 582. Rputi,
  evidentně nechápeš dějinné souvislosti – americký event stavět školu na Krymu za pomoci US Marine či narušení neutrální zóny kolem Ruska vstupem Ukrajiny do prostoru ovládaného euroatlantickou mocenskou strukturou jsou přece akce Putinových agentů. Rusové si za to můžou sami, že eskalace napětí dále poroste obsazením středoevropských států americkými jednotkami 😀 😀 😀

 583. By mě docela zajímalo, jestli se tomu bude říkat Freundschaftsbesuch, jako v té pohádce o třech veteránech

 584. [714] Vážím si Kanaďanů, Jihoafričanů, Australanů, Novozelanďanů, ale stejně bych měl problém na rozkaz Husáka jít střílet Němce, Američany, Poláky, Čechy nebo i Maďary.

 585. “ Někteří mají jasno: Right or wrong, my country. Ale to tenkrát neplatilo a už to zase neplatí.“

  A proto, jsem se tu, Honzo včera ptala, že když mám bojovat za vlast, tak bysem prosila definovat tu „vlast“.

  Protože jestli si někdo myslí, že strhnu flintu ze zdi a podám ji s dramatickým výrazem Čapkovy Matky a pronesu ono dramatické JDI kvůli takovej zvířeně, jak ji vypsal v 704 nickname nebo pro větší slávu bruselských byrokratů nebo pro vznešené kecy pravdoláskařů, tak to teda TŮŮŮŮŮŮŮDLE.
  Za tohle nestojí ani kapka krve moje nebo mých dětí.

  Ono se taky občas kolo dějin otočí a včerejší hrdinní bojovníci „za vlast“ jsou z ničeho nic nepřátelé a zrádci. Z toho mi vychází, že matička vlast je vrtkavá dáma a že obětování na její oltář jest věc nevděčná.

 586. Už jsem tu jednou citowal Pattona : cílem není, aby ten náš čubčí syn padnul za vlast, ale aby za ni padnul ten čubčí syn na drugé straně. (Patton používal takový předzemanovský slovník).
  Jinak nechápu , co se v Česku hysterčí kvli několka vojákům v ějakém příštím cvičení. Je Čěsko v NATO? Je. A může být rádo , protože s výrazně podfinancovanou a poddimenzovanou armádou, vedenou pimprlovým principálem, by neubránilo ani karlův most před Švédy.

 587. (719) To já ovšem taky. Ovšem těm jmenovaným nerozkazoval Husák, ač jistě měli ke svým vládám také nějaké ty výhrady.

 588. Armáda je podfinancovaná i proto, že se nakupovaly věci, které jsou pro obranu česka nanic, a utrácelo se za mise, na kterých jsme neměli co dělat, a které stejně dopadnou blbě.

 589. Teda to jsou věci.
  No – nemějte strach. Oni se ti Američani sem zas až tak nepohrnou. Myslím že ta hysterie okolo radaru jim stačila. Tady je to prostě zakletý …

 590. (722) Jo Dušane, to hysterčení mně taky baví. Ale co celoživotní dost vášnivý čtenář vím, kolik podobných hysterek a hysteráků (či jak je od hysterky sameček), ječelo, že válkychtivá Francie provokuje mírumilovnou Třetí říši a že zrádný Albion válku vyprovokuje a pak se jí tradičně vyhne. Čili lidi jsou čím dál, tím stejní. 😛

 591. (725) To „se“ je kouzelné slovíčko.
  A ty mise k ničemu a které dopadnou blbě – lépe počkat, až válka dorazí k nám, že?

 592. od hysterky sameček) – Aerokarel ? 🙂

 593. „Ovšem těm jmenovaným nerozkazoval Husák, ač jistě měli ke svým vládám také nějaké ty výhrady.“

  Ale o to mi právě, Karle jde, aby mi nerozkazoval nějakej Husák, za co mám nasadit kůži. Abych se mohla rozhodnout sama. Abych měla právo říct „sorry, to není můj boj“

  Protože třeba na Ukrajině nevím, na které straně je pravda a mám dojem, že o sobecké zájmy jde na obou stranách. Bojovat po boku Pravého sektoru za zájmy oligarchů a papalášů našich i bruselských, to opravdu není můj boj.

 594. (729) Vás bych ve zdejší (proti)válečné hysterii typnul tak na bronzovou medaili, s možností dotáhnout se na stříbro. Na zlato nemáte.
  (730) Čistě pro zajímavost, už máš povolávák, že je kolem toho tolik povyku?
  To právo máž vždy (občas to ovšem něco stojí).

 595. Zdá se, že italský president na sankce kálí!

  …,,Itálie je jedním z našich nejlepších partnerů v Evropě a ve světě, obchodní vztahy bez ohledu na další okolnosti jsou ve velmi dobrém stavu,“ uvedl ruský prezident při setkání s premiérem Itálie Matteo Renzim, kterého přijal v Kremlu…
  …Čtyřicetiletý italský premiér se přiznal, že je v Kremlu poprvé. S Putinem chce jednat například o vztazích EU a Ruska v kontextu ukrajinské krize, o regionu Středozemního moře, kde se ve velmi těžké situaci nachází Libye. Za hlavní oblasti oboustranné spolupráce označil italský premiér vesmírný výzkum, zemědělství a průmysl…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusko-v-izolaci-Do-Kremlu-prijel-premier-Italie-A-Putin-si-pochvaloval-jak-je-vse-skvele-364830

 596. “ lépe počkat, až válka dorazí k nám, že?“

  Vzhledem k tomu, že naše mise operují v arabském světě, pochybuju, že válka dorazí až sem.
  Takovej Bursík, Tominová nebo Šabatová se už postarají o zavedení chalífátu a práva šaríja i bez boje. Jsme přece multikulturní politicky korektní civilizovaná společnost, ne?

 597. Vy si pořád představujete, že Obama je nějakej autokrat jako Putin. Po vietnamské válce byly prezidentovy pravomoci právě v oblasti poslání armády do nějakého konfliktu omezeny. Musí jít přes Kongres a ten to musí schválit dvoutřetinovou většinou. Prezident může vyslat poradce a non-combatant jednotky, Proto nejsou pozemní síly v Iráku a Syrii. Letecké útoky na ISIS také nemohl autorizovat jen tak, že zavolal náčelníkovi USAF.
  Také mne překvapuje ta úžasná důvěra v Putina a jeho čistounké úmysly. Měli byste slyšet zdejší ruskou diasporu, která na rozdíl ode mne je téměř stoprocentně přesvědčena, že za vraždou Němcova se skrývá Putin. A k tomu ještě dodávají, že za Brežněva a rudé gerontokracie se ještě mohli vymlouvat na diktaturu, proti které byli bezmocní, ale to dnes nemohou, takže zodpovědnost leží plně na národě, který Putinovi tu velkoruskou mesianistickou vizi žere.

 598. Mňo…
  Spojené státy údajně zvažují, že svou evropskou operaci Atlantic Resolve zaměřenou na podporu spojenců NATO před možnou ruskou hrozbou rozšíří o Českou republiku, Maďarsko a Gruzii. Ve středu o tom s odvoláním na americké vojenské představitele informoval portál DefenseNews.

  Nechme se překvapit, jestli se to okotí….

 599. 730) Čistě pro zajímavost, už máš povolávák, že je kolem toho tolik povyku?

  Víš dobře, že nemám povolávák. 😀

  Nicméně případnávojenskýá služba by se tá’ýkala mých dětí a to je to samý.

  Diskutuje se tu o případné možnosti povinné vojenské služby a padla tu oztázka, kdo by byl ochoten bojovat za vlast. TAk na to odpovídám. Brousím si drápy a kecám a kecám, nic víc….

  A proč to hned nazývat povykem? Jen proto, že Tvůj protiputinovský džihád nepovažuju za svůj?

 600. Dušane,
  maličko bych nesouhlasil. Úžasná důvěra v Putina a jeho čisté úmysly se tady nekoná. Tady jsou si skoro všichni (mimo několika málo asi dvou jedinců, kteří Putina považují za debila v rubašce a láptích) vědomi, že Putin je potvorák chytrej, až velmi chytrej a jímá nás hrůza z konání evropských volených i nikým nevolených potentátů, kteří svými skutky hrají Putinovi do karet.

 601. Dušane,
  při vší úctě – ruská diaspora v NYC v devadesátých letech čtvrť, ve které pobývala, nazývala „Little Oděsa“. A brblat v USA jim ani Rusku nepomůže – mohli zůstat doma a přidat se k disentu.

 602. Jestli má někdo mesianistickou Vizi, tak jsou to USA, které se neustále cpou někam, kde nemají co dělat.
  A dělaj bordel po celém světě.
  Do prdele, pane Neumanne, bývaly doby, kdy tenhle blog býval skoro fanaticky proamerický !
  Za to že už není, si mohou USA svou nesmírně blbou politikou v posledních 10-15 letech samy !
  Jinde chybu nehledejte !

 603. Tedy,
  co jsem chtěl říct – že v závislosti na tom, jak dlouho je člověk z domova, může ztratit objektivitu pohledu i mnohé souvislosti.

 604. Ukrajinci zaminovávají mosty vedoucí na kryma zrušili cestování do Ruska na občanku.

 605. Tak já už se Putina nebojím, neb zde vidím spoustu statečných klávesových bojovníků! 😉

  Ad 736 – Mě v tom článku zarazila jiná věta: „„Do konce léta zde bude jasně viditelná operace, která se bude rozpínat od Baltu po Černé moře,“ citoval portál DefenseNews plukovníka Michaela Fostera ze 173. letecké brigády umístěné v Itálii.“

  Co se tím, AVRUK, myslí?? Tou „operací“ na konci léta??

 606. Dušane,
  ne nemyslím si, že Obama je autokrat!
  Myslím si, že je to obyčejný podvodník a hochštapler, který plní zadání, pro které mu bylo zajištěno zvolení. Ale marná sláva Obama a USA v současné době jedno jsou!

  Na diaspory mám svůj názor.
  Se svou švýcarskou kamarádkou nemůžu mluvit o politice, pprotože mi okamžitě začne vykládat, jak je ten Klaus blbej a nikdo si ho nevšímá a Zeman zas všude mluví sprostě, takže máme v zahraničí ostudu, ale za to ten Schwarzenberg, tááák vzorně vychovanej a ušlechtilej, inteligentní vzdělanej ……. no…
  G.Kasparov se s tím nepáral a Putina obvinil už asi za půl hodiny.

  Nějak mi to připomíná ten vtip:
  Baví se Obama s Merkelovou o časových pásmech a jaké to přináší trable. Merkelová říká: „To mi povídejte, jednou jsem volala japonskému premiérovi, chtěla mu poblahopřát ke zvolení a v Tokiu byly 3 hodiny ráno, já ho vzbudila, no děsnej trapas…“…Obama povídá: „To nic není, to já volal včera Putinovi, ať dá okamžitě vyšetřit vraždu Němcova a tam byly tři hodiny před ní!

 607. Matzurko, ale oni vědí, že to Rusko je nenapravitelné a nikdy během jejich života nebudo evropskou kulturou. Všichni chytří Rusové. s evropským cítěním, už jsou tady.

 608. 742

  No tak úplně blbý mi to, co říká nepřipadá……..

 609. ptakopysku, myslím si, že nikdo ani tady nepochybuje, že Putin je mazanej jako 10 Obamů, 8 Hollandů a 2 Merkelový dohromady. A z toho vyplývá i jejich bezradnost jak se k němu chovat, protože je pro západní myšlení nečitelný navzdory tomu, že mu Jiří Bushů viděl do duše…

 610. Co to je,to evropské cítění ? 🙂
  To americké ,
  Mimochodem, co má co Rus s evropským cítěním lézt do USA ?
  Má sedět v Berlíně, Paříži, Londýně…….
  Ať mi nikdo neříká , že evropské cítění= americké cítění |||||||||||||||||||||||||||||||!

 611. Dušane,
  chtělo by to někde najít dalšího JWB. Ale mám obamu, že to bude asi dost problém. Né, že by v USA takoví nebyli, oni určitě existují. Ale proniknout zkrz voličské želé, které si Obamové, či Clintoni vypěstovali… nezávidím. Fakt nezávidím.

 612. Ježkovy voči!
  Může mi někdo vysvětlit CO JE na tom Putinovi NEČITELNÝHO ???????????????

 613. Jak se k Putinovi chovat ? Netlačit se mu na práh Ruska !
  Vůbec si nemyslím, že členství v NATO pomůže zum Beispiel Ukrajincům ke štěstí a blahobytu !
  A většina jich na to kálí !
  Proto utíkají, kam můžou, včetně Ruska

 614. 751 – Rozdíl je možná ten, že při golfu jde o to, trefit se do nejbližší ďoury a při hraní šachů se holt přemýšlí několik tahů dopředu. Golfistům jsou zajisté šachy záhadou… 😀

 615. Dušane, ad 748 – ale to není Putinova vina, že Obama, Holande a Merkelová nejsou tak mazaný. To je jejich chyba, že když už sami nejsou tak chytrý, nenajdou si chytré poradce.

  Nebo snad čekají, že Putin se zastydí a gentlemaský se bude dělat blbějším, aby byl boj čestný a nikdo nebyl zvýhodněn?

  Jinak osobně by mi bylo milejší mít mezi sebou a Ruskem západní půli Ukrajiny, prozápadní, s jasnou orientací a když chce východní Ukrajina k Rusku, tak ať jde.

  To území stejně nikfdy úplně k Ukrajině patřit nebude, lidi s tou zemí nebudou po tom všem cítit sounáležitost, budou se cítít jako občané horší kategorie, jnejspíě s nimi bude tak i nakládáno. Bude to věčný zdroj potíží, vázající síly a kapacity k udržení. Bude to jako bolák, z kterého se kdykoliv může infekce rozšířit do celého organismu – do celé Evropy a dál.

  Nevím, jetsli jednotná Ukrajina stojí za tu cenu, bude to Pyrrhovo vítězství.

 616. zdravím!
  Už jste si zakoupili farmu na Novém Zélandu ?
  Lord Jacob Rothschild)předseda RIT Capital Partners(s aktivy v hodnotě 2,7 miliard eur) ,varoval investory, že se svět utápí v nejnebezpečnější geopolitické situaci od druhé světové války.
  Rothschildovo varování následovalo po znepokojující zprávě z ekonomického fóra v Davosu, během něhož bylo odhaleno, že bohaté elity kupují tajné úkryty na vzdálených místech, aby unikly před sociálními třesy a případnými nepokoji.
  Realitní kanceláře na Novém Zélandu následně potvrdily lety elit do bezpečných zón, s tím, že tento trend pohání obavy o vlastní bezpečnost v důsledku globální krize 😕
  http://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/investing/funds/11445631/Lord-Rothschild-Investors-face-a-geopolitical-situation-as-dangerous-as-any-since-WW2.html
  http://www.infowars.com/davos-economist-elite-are-afraid-of-ferguson-style-riots/
  http://www.prisonplanet.com/realtor-paranoia-driving-wealthy-to-buy-homes-in-new-zealand.html

  Dodávám:samozřejmě, že za ty starosti Rothschildových investorů může Putin 😕 Já osobně ty starosti nesdílím, neb na farmu na Novém Zélandu nemám 🙁

 617. Mně stačí vzpomínka na říjen 1962, kdy jsme spali skoro týden v bagančatech.
  A to všechno proto, že Sovětiuspořádali operaci poblíž USA. Hajzlpvé!
  Atak se operace poblíž DF bojím.
  Jediný plus vidím v tom, že dnes o tom můžeme vyjadřovat různé názpry, pokud nám AK nedomluví.

 618. Jo, rakety proti USA na Kubě vadily.
  Rakety proti Sojuzu v Turecku nevadily.
  No, nakonec šly do háje z Turecka i z Kuby.

 619. Westíku ,
  vezmi krumpáč , a kopej na zahradě !
  Zemljanku zvládneš i za dopomoci nějakých místních nezaměstnaných ! 😉

 620. Jižní Morava má výhodu -už Skimicem jmenované vinné sklepy ! 🙂

 621. Očekávám, že Dana pošle na Nový Zéland ostrý protest s výzvou, aby šli přeci taky bojovat! 🙂

 622. Jo, a mám k vám prosbu : může mně někdo poslat odkaz na ruskou ústavu( tu , kterou jim sepsali američtí poradci za Jelcina), abych se konečně dozvěděla, jaké jsou pravomoci presidenta RF (když Putin s každou větší věci „cválá“ do Dumy nechat si ji schválit)? Myslím totiž, že tyhle procedury by si každý „autokrat“ rozmyslel 😕

 623. “ bohaté elity kupují tajné úkryty na vzdálených místech, aby unikly před sociálními třesy a případnými nepokoji.“

  ….a aby poučovaly z bezpečí, jací jsme srábkové že nebojujeme dosti hrdině.

 624. 722 Dušane, kdo mě ohrožuje? Historicky nejhorší zkušenosti máme s nejbližším sousedem, Německem. Co se týče Ruska a Rusů, necítím se být jimi ohrožen.
  Jestliže nesouhlasíš, popiš, jaké konkrétní nebezpečí mi odtamtud hrozí, abych mu musel čelit i za cenu obětování svého života.

 625. Westíku, nedráždit ty, co mají ve všem jasno! 😉

 626. (759) Hele,Halle, kulturní zvláštnosti zdejší obce (dostali jsme i dotaci na jejich opravy), jsou sklepy (na brambory ve svahu (tedy něco jako zemljanky); nějaký čas (za předpokladu dostatečného množství Moravského muškátu) by se tam v létě dalo přežít 😕

 627. Pokud tu někteří myslí na rok 1968, tak asi by nebylo možné ho považovat za ohrožení našeho národa.
  Šlo o akci zarytých komunistů proti míň zarytým komunistům (ti bohužel byl tehdy u nás).
  Dnes ani v RF ani u nás nevládnou zarytí ani nezarytí komunisté (vlastně možná na hedné straně jsou zarytí nekomunisté).

 628. (765) quivisi, lidé s kognitivní disonanci budou mít jasno teprve tehdy, až jim na hlavu padne „příruční“ nukleární zbraň 🙂

 629. Pragmaticky, co se změní v životě Ukrajinců, jestli budou mít vládu v Moskvě v místo v Kyjevě? V životě naprosté většiny Ukrajinců, ne jejich úzké vládnoucí vrstvy a oligarchů rvoucích se o moc. Jaký a jak významný je zájem, pro který Ukrajinci jsou povoláváni aby pro něj obětovali své životy? Čí je to zájem? Jejich? Ukrajinských pekařů a mlíkařů?
  Či snad čelí zotročení nebo dokonce vyhubení, jakému čelili leckteří v Druhé světové válce? Jaké a čí to byly zájmy, vedoucí na jatka miliony lidí v První světové válce?
  Jaký a čí je to zájem, aby mi stálo za to riskovat svůj život?

 630. (767) quivisi, problém je, že většina těch, kteří ještě dnes myslí na rok 1968,byla v batolecím věku; ale vzpomínají si, že když uviděli ruského,německého, polského, maďarského,bulharského vojáka, hrozně plakali a měli z toho horečku 🙂

 631. Za co, za koho bych měl obětovat život? Za Babiše, Kellnera, Bakalu….? Za politické recykláty? Za ksichty z reklamních tabulí a televizních obrazovek pětadvacet let slibující, že bude lépe a ono není a to že nejsme úplně v prdeli není jejich zásluhou ale zásluhou pekařů a mlíkařů, kterým to ti pazdráti kazí jak jen mohou?
  Odpověď na ceduli „Mým národům“ je jen jedna : Nasrat!

 632. 762 Westiku
  To prece nemyslite vazne. Rusaci jsou mistri v delani Potemkinovskejch vesnic. Proto jim nedela problem ISO. Nabpapire vytvori neuveritelne propracovane struktury. Plati ale to, na cem se dohodnete v kuloaru. Kdo nepochopi toto, v Rusku neudela zadny kseft.

 633. 772 skimici, ISO jim nedělá problém? To musejí mít nejmíň fullframe!

 634. 764 Schumi
  Co se tyce Nemecka – obcas mam pocit, ze by mi nevadilo byt dalsi spolkovou zemi. Byl by to ale pruser pro nase elity, protoze by se jich tolik nemohlo producirovat v Bruselu.

 635. Schumi, ja mam na mysli ISO 9000, 14000 atd ( cislo znamena pocet nutnych dokumentu ke ziskani certifikatu)

 636. 772

  A u nás je to jiné ?
  Něco se dohodne v kuloáru, a následně to pícníci v parlamentu odhlasují
  A jiné to není ani v západní evropě, ani v USA. V senátu a Sněmovně reprezentantů se něco v kuloárech dohodně, udělaj se ústupky tam či onde a hlasuje se.
  Samozřejmě , občas, tu častěji , tu méně časteji se v kuloárech nedohodnou.

 637. Kupodivu jsem na Ruzyni pred chvili neslysel „pasy“ zato si me uz podruhy behem deseti dnu vybral rentgen na totalni filcung. Vsechno uz jsem za ty leta zahodil ale ten nahodnej vyber je problem. Podelany ter.risti !

 638. Skimici, klidně to zkus, jestli Tebe Skimice , akceptují jako spolkovou zemi, mi to vadit nebude 🙂
  Ale mě do toho nemotej ! 🙂

 639. 753

  Jak tak koukám, skoro každej chlap je golfista ! 😀

 640. 17 spolková země nebo 51 stát neb co? To potřebujete stále cizí poručníky?

 641. (772)skimici, to nemyslíte vážně 🙂 Ony se ty „potěmkinovy vesnice“ jinde ve světě nedělají? Je ovšem fakt, že situaci v USA neznám …. 😕

 642. 781 ono to vyjde skoro nastejno jestli cizi nebo vlastni.

 643. Westiku
  Byla rec obRusku a jak se tam se vsim vsude musi behat a ze To ma Putin vlastne desne tezky …

 644. Dušane,
  mně osobně je v určitém ohledu lidí v Rusku líto – třeba to, že vlastně stojí na hranici mezi Evropou a Asií… evropskou kulturu tam nezavedou možná nikdy, ale když vidím Conchitu Buřt, tak si říkám, jestli jim spíš nemám závidět 🙂
  Ale země je kulatá, kultur povícero – proč by muselo ausgerechnet Rusko přijímat něco, co se tam dá zjevně těžko přenést – pokud to budou lidi chtít, tak to akceptují – tak jako se třeba řada evropských věcí přetahuje do Číny nebo Japonska (a v historii se to stalo mnohokráte – např. v prsa se bijící keltské Irsko pro to nemá genetické doklady, spíš šlo o smísení a hlavně přijetí keltské kultury… i bez boje).
  Ale upřímně řečeno, proč by měla být celá Země evropská ? Já nechci, aby zanikl půvab japonských mističkových restaurací (popisováno manželem, já Japonsko nikdy nenavštívila) a byly nahrazeny mekáčema…. necítím se být oprávněna vnucovat svou kulturu lidem jiných zemí. A očekávám, že mi nebudou vnucovat tu jejich – prostě vzájemný respekt, ale pokud sem někdo poleze ukrást lebku sv. Václava, bude zle.
  A je mi líto až stydno, že zrovna USA, resp. NATO nedodržují dohodu o nerozšiřování NATO směrem k hranicím RF. Když už je svět takto rozdělen, tak mi vadí, že „moje“ strana je ta křivácká…. Žít a nechat žít. Evoluce místo revoluce. Unifikace je cesta do pekel….

 645. skimici – Já nevím, jestli odletím. tady zuří blizzard. Odpolední lety zatím zrušeny, večerní ještě ne. jen netuším, v jakém stavu bude těch 200km dálnice do newarku. Namátkový filcunk, aby nebyla poškozena lidská práva nějakých mohamedánů, mne taky sere.

 646. Když Matzurko ona taková dohoda nikdy písemně publikována nebyla. To se usuzuje ze soukromých rozhovorů a tvrdí to hlavně Rusové. A když se nějaká země dobrovolně do NATO připojit chce a NATO ji neodmítne, tak je do toho Rusům kulový. Kdyby se ty sousední země, po dlouholetých zkušenostech, Rusáků nebály, tak o členství v NATO nebudou usilovat.

 647. Halle 780 – jasně! Proto většině chlapů jde ten golf tak snadno od ruky a se ŠachamI maj potíže. Holt to vyhovuje jejich genetické podstatě! 😀

 648. (764) Poslední bod je ovšem Rusů (sovětů), ne Němců. 😛
  (785) Rusko nemusí přijímat vůbec nic, co Rusové nechtějí. Proto Dušan píše, že ti se západními názory už jsou pryč. Ovšem jiní zase nemusí přejímat od Rus a to je problém, teď třeba na té Ukrajině.
  A platí to na celý svět, takže japonské mističkové restaurace to nijak neohrožuje.
  Jednak žádná taková dohoda není a nebyla, ani v síle Budapešťského memoranda (tam by se důvodně dalo mluvit o křiváctví), na které se Rusko vy ….razdvatři. A i kdyby byla, jak by mohla mluvit za ty země mezi starým Západem a Ruskem, včetně nás? Všichni mají (a jak vidno důvodně) z Ruska strach (proč, to ať si ujasní Rusové) a hledají pomoc kde se dá, tedy jedině u NATO.
  Žít a nechat žít. Ano. Kdo to vysvětlí Rusům a Putinovi?

 649. 787

  Kecy v kleci. Lidi se chtěj mít primárně dobře. CHtějí do NATO především vlády. A když náhodou vláda nechce, tak ji Američané svrhnou, a dosadí jinou.
  Která bude chtít.

 650. Až na to, že k tomu „dobrovolnému“ připojení muselo dojít až po ze zahraničí zinscenovaném převratu, odehnání nevyhovujících poslanců z parlamentu a dalším „hlasování“ pod dohledem ozbrojených hlídek Pravého sektoru…

 651. 778 skimici, teroristi podělaní nejsou. Proto jsou to teroristi.
  Podělaní jsou ti ostatní.

 652. Matzurko 785 – taky dost dobře nechápu, proč by si Rusové nemohli žít po svém, jak chtějí oni.

  Pořád má Západ plnou hubu multikulturalismu, ale jak nějakej viděj, už na něj vlítnou, aby ho předělali k obrazu svému!

  Stejně je to zajímavé, tady v Evropě nás multikulturně oblbují a hlásají toleranci a v Asii a Africe místním hlásaj, že teda tohle jim zaručeně tolerovat nebudou! Zvláštní schíza! 🙂

 653. Boarding. Supr. Se mrknu kam to dospelo az doletim 🙂

 654. S tím slibem nerozšiřování NATO (pokud vůbec byl, můj odhad je, že nějaký takový náznak asi skutečně padnul) je to vůbec zajímavé: Kdekdo se jím ohání, ač o něm ví jen z doslechu (kdo ví, kde si mohu přečíst text a podmínky, sem s tím), neplnění tohoto neurčitého a neprokázaného je dokonce považováno za křiváctví, bez ohledu na zcela průkazné přání zemí mezi Západem a Ruskem, aby v NATO byly. Poslat je s tím přáním k Brdičkům by asi od NATO nebyl nejlepší politický ani strategický nápad.
  Ve srovnání s tím je Budapešťské memorandum dokonale jasné: Text, kdo ho podepsal. Jenže je to „jen“ memorandum, tedy ne závazná smlouva, ale věc přece jenom určitější, než nějaký nezávazný náznak. A přijde-li řeč na jeho zcela průkazné porušení, spousta jinak doufám příčetných lidí najde spoustu důvodů, proč ho Rusko dodržovat nemusí.
  Není to divné?

 655. (790) Jo, to mi také říkal major Škarek v Motole na katedře a podporučík Bureš na PŠM. A ani jim jsem to nevěřil.

 656. 787 Dušane, co to znamená, že nějaká „země se chce“ připojit?
  Human action zahrnující způsobilost chtění má jen člověk.
  Důvodem vstupu do NATO nebyla obava z Ruska, ale ze sovětského systému. Tento důvod spočívající v tomto systému, ze kterého jsi utekl, je minulostí. Jaký nyní máme důvod setrvávat v NATO? Co nám hrozí od Ruska? Co od Ruska hrozí zdejším pekařům a mlíkařům?

 657. Nj – slib …. ale Gorbi díky tomu podepsal to spojení Německa a to už na papíře je.
  Že by to podepsal jen tak „gratis“… ???

 658. 793 Ruti zajisté. Tady jsme povinni poslouchat skučení z minaretů, zatím co tam je bombardujeme.

 659. 778 skimici, psal jsi „ter.risti“ místo teroristi. Kdo v tom případě byl podělanej? 😀

 660. (797)Schumi, zdá se, že celkem dost lidí má dost obavy i z ruského systému (důvodně, jak vidno) a volí si vlády, které hledají před ruským systémem ochranu. To po jednotlivých člověcích jde přece jenom dost obtížně.
  A jelikož ruští pekaři a mlíkaři směřují spíše sem, než ti místní do Ruska, asi nějaký rozdíl bude.
  Nedávno dokonce jeden tak nechtěl zpět, až Kalousek blbnul s cisternou. 😛

 661. Aero,
  tomu, co vidím na vlastní oči, v přímém přenosu věřím 🙂

 662. neměl jsem jediného kamaráda, který by vstup do NATO nevítal. ANi v Čechách, na SLovensku nebo v Polsku.
  Máte je za rohem a nevidíte, že je to jedno jestli SSSR nebo Rusko, vyměnili srp a kladivo za orlici, komunistickou hierarchi za pravoslavný fašismus. Už musím na letiště. Ozvu se až z Golan…

 663. Jo, pane Neumanne,
  od té doby fůra lidí změnila názor.

 664. Kolik že to německých firem v Rusku bylo ohroženo sankcemi? 6000?
  Proč tam lezou, do takové hrůzy, že ano? 🙂

  Žít bychom tam patrně nechtěli, ale je nepopiratelný fakt, že Rusko, pod „nadvládou“ Putina, je demokratičtější, než kdykoli před tím.

 665. A mějte se tu jak chcete, jdu podporovat občanskou společnost do Krušovické chalupy. 😛

 666. Dušane,
  OK, stran té dohody se pokusím dohledat, kde jsem to vyčetla. Ale poprvé jsem o tom slyšela už cca před deseti lety, tak to asi bude dlouhé hledání.

  To křiváctví jsem myslela teď spíš na Ukrajinu, já prostě ty oligarchy nemusím a Porošenko je IMHO zrovna křiváků futrál. A tohle podporujeme…

  K emigraci z Ruska – odcházejí ti, kterým se daný způsob života nelíbí. A teď to kruciální – je jim v tom nějak bráněno ? Musí mít devizový příslib ? Prorazit hraniční závoru obrnněným žigulíkem ? Nebo si jen koupí letenku, sbalí kufry a tradá ? Upřímně řečeno by mne v tomto ohledu zajímal pohled někoho znalého, já to fakt nevím.

 667. Na vstup do NATO se národa v referendu nikdo neptal. Ani si nepamatuji, že by to která strana měla ve volebním programu. Ve světle nedavných a současných událostí začínám mít pocit, že by bylo nejlepší vyhlásit neutralitu.

  Na vstup do EU ano, radostně jsme vstoupili, ale chtěla bych to zopakovat a vidět výsledky dnes, kdy se EU změnilo k nepoznání.

 668. Když už se tady „fackuje“ tzv.“budapeštské memorandum“, dovolím si připomenout
  smlouvu mezi USA a SSSR o snížení počtu strategických nosičů známé pod názvem START 1, podepsané 31. července 1991.
  Bělorusko, Kazachstán a Ukrajina (jako nově vzniklé státy po rozpadu SSSR) se zavázaly odevzdat své taktické jaderné zbraně Rusku nejpozději do 1. července 1992 a strategické nukleární zbraně do konce roku 1994(Ukrajina ratifikovala Lisabonský protokol 18. listopadu 1993.)
  Co pak Ukrajina „vyváděla“ a kolik to stálo USA dolarů, než se podepsalo tzv.“budapeštské memorandum“, viz:
  http://www.literarky.cz/politika/svet/18846-mikulaska-dohoda-ped-dvaceti-lety-jaderne-zbran-vymnou-za-bezpenostni-zaruky
  Mám ostatně dojem, že se Ukrajině někde zavázala zůstat neutrální; nemám ale náladu to hledat ….. 😕

 669. Schumi ad 769 čí zájmy?
  “ Pak přijde Ukrajina, jež má též žít především pod německým velením jako velká surovinová a vyživovací základna, když nejprve jistým přechodným řešením bude postupně vyloučena z velkoruského prostoru s tím, že se použije a využije jistých, v podvědomí ještě dřímajících, vlastních národních myšlenek, aniž dáme tomuto národu kulturní posilu či oporu, aniž bychom tam chtěli vypěstovat silnou inteligenci, aby tak nevznikla v pozdějších dobách nějaká opozice. Taková inteligence by se pod slabým vedením mohla po létech opět chtít odpoutat. Vcelku vzato platí tedy zde v prostorech na východě starý kolonizační princip, jenž však v protikladu k dřívější kolonizaci řádových rytířů a baltských baronů sleduje tu myšlenku, že jejími nositeli jsme my, naše krev, a že se na východě probouzí stará idea, idea řádových rytířů, jako stupeň k opanování prostoru, který nemůžeme úplně osídlit. “

  http://klempera.tripod.com/heydrich.htm

  Já ti Kadle nevím… sice to chvíli trvalo, ale jako scénář dobrý, ne? 🙁 🙁

 670. 801 Karle, víš jak oslovujeme takové jako toho v případě s cisternou?
  „Obžalovaný vstaňte.“

  803 Dušane, zajisté. To je logické. I nějakou dobu po pětačtyřicátém mělo dost lidí na Německo charakteristický názor. Jenže i v případě Ruska je už pětadvacet let „po válce“. Jaké ohrožení pro nás představovalo předrevoluční Rusko? Napadlo nás? Byla jeho agrese zastavena hrdinným odporem rakousko-uherské armády ve spojenectví s Německem před branami Vídně či dokonce Prahy a tak jsme unikli v nejlepším případě odsunu na Sibiř?
  Některým lidem Sovětský svaz chybí. Žijí v minulosti a stýská se jim po nepříteli na kterého si zvykli. Se zánikem Sovětského svazu jako by se ztratil smysl části jejich života. Zaniklo proti čemu se významnou část života vymezovali a bojovali. A najednou konec. To je velmi obecný syndrom postihující aktivisty všeho druhu, revolucionáře, bojovníky proti útlaku, vojáky. Závislost na nepříteli, jehož existence jim dává smysl života. Když nepřítel zmizí, snaží se najít jiného nebo dokonce vytvořit.
  Kromě toho, porovnávat následky německé a sovětské okupace vyžaduje extrémní dávku nevědomosti.
  Ne, že bych Tě nechápal. Za velkých obětí a s velkým nasazením jsi utekl z totalitního systému na svobodu. Ve Spojených státech jsi nalezl zemi zaslíbenou. Jenže poměry se změnily. Totalitní systém zanikl spolu se svou oporou Sovětským svazem, kdežto ony Spojené státy už nejsou tou zemí svobody a prosperity, do které jsi přišel. Prosperita už není jaká bývala, stávají se zemí buzerace a dokonce jí „po socialisticku“ vládne černoch. Mezi tím se přihlásilo stáří a nemoci. Tvůj pohled na svět už není jaký býval a navíc cítíš, že svět je zase hnán do průseru.

 671. 812 Šumaváku, jsi si jistý, že to není plagiát? Že je to není opsáno z programu Josifa Vissarionoviče na ovládnutí Československa, podle původního plánu Vladimira Uljanova? Kterému bylo odzvoněno teprve hrdinným cinkáním před pětadvaceti lety? A jehož revanši je bráněno nerozborným přátelstvím v EU a se Spojenými státy Severoamerickými na věčné časy a nikdy jinak? Že to je Vladimír Putin, který prohlásil, že „Češi v Česku ostatně nemají co pohledávat?“

 672. westíku,

  někde jsemm viděla shrnutí – Ukrajina má neutralitu v ústavě….. večer to zkusím dohledat. Z téhož zdroje vyplynulo, že ta Budapešť nebyla nikdy ratifikovaná.

  Ale k mému – nyní tedy přiznávám omylu, rychlé nahlédnutí na net přineslo světlo. Kaji se, zjevně jsem nalétla onomu „stokrát opakovaná… “
  Každopádně stojí za to si přečíst následující články (v AJ)
  http://www.brookings.edu/blogs/up-front/posts/2014/11/06-nato-no-promise-enlarge-gorbachev-pifer

  http://news.firedoglake.com/2014/11/13/as-ukraine-conflict-heats-back-up-scholars-point-to-nato-expansion-as-cause-of-tensions/

  http://en.wikipedia.org/wiki/Chicken_Kiev_speech

  Stručně česky – psaná dohoda neexistovala, leč mnohé se asi sdělovalo ústně. Ačkoliv NATO nemělo rozšiřování východním směrem ve strategickém plánu, na přání tamních zemí se rozšiřovalo. Nicméně ještě George Bush starší Ukrajinu varoval před úplným oddělením od rozpadajícího se Sojuzu; zejména je-li to podporováno nenávistným nacionalismem (obával se jugoslávského scénáře). Za což si pak doma vysloužil hanlivou zbaběleckou přezdívku.

 673. „Kdyby se ty sousední země, po dlouholetých zkušenostech, Rusáků nebály, tak o členství v NATO nebudou usilovat.“
  Tak kdyby šlo o dlouholeté zkušenosti, museli bychom se především bát němců, ne? A naše zkušenosti s nimi jsou poněkud delší, než zkušenosti dvacetileté Ukrajiny s jejími sousedy, ne?

  A v době,kdy jsme měli všechny důvody bát se souseda na východě, byla Ukrajina součástí SSSR a jeden Ukrajinec sem poslal tanky.

 674. 801 Karle, čím se ruský systém tak zásadně liší od sousedních? Například od Ukrajinského? Jistě, historicky je poněkud jiný než zdejší, francouzský, anglický. Tak jako se liší kultury. Čínský je daleko odlišnější, Číňanů je miliarda a půl, stále nich přibývá, úměrně tomu mají potřebnost zdrojů. Nikoho to tu neznepokojuje. Na rozdíl od nějakých stopadesáti milionů Rusů, jejichž vládci počínaje Kateřinou druhou se zhlédli v kultuře západní Evropy a snem Rusa je mít se jako Američan…

 675. 816 maYdo, čo bolo, bolo. Terazky je iná doktrína. Sú to Rusáci a chcú nám zobrať i Staromestský orloj. Čo sa im vďak Spojeným štátom nezdarilo a Boh daj, že nězdarí. Akože som majorom.

 676. No, koukám,že než jsem to vyťukala, jiní to hbitě napsali lépe.

  Nootebook jsem dala na vyčištění, píšu na synkovu a musím říct, že jeho stesky jsou víc než oprávněné.

  Navíc se mi pletou klávesy, všechno na tom fuhnguje jinak a když si něco omylem smažu, nedá se to vrátit zpětným krokem, neb ta funkce tu vůbec neexistuje!!!!!

  zatracený vokna, zlatý jabko 🙂

 677. Schumi,máš zpoždění.

  počínaje Petem velikým, a ten byl o dost dřív.
  Ten vysvlékl bojary z kaftanů, či co to nosili, nařídil jim oholit plnovousy , a oblékat se evropsky.
  A následně , už evropsky oděn, napráskal všem těm daleko dříve evropsky oblečeným a oholeným, co nad ním ohrnovali nos, a pokušeli se ho zahnat zpátky do stepí.

 678. Jednoduše v případě Ruska platí, že „Zničit krtka!“
  Ostatně je nespravedlivé, že takový ksindl má tolik zdrojů, které si nezaslouží.
  Místo whisky chlastají vodku, místo cocacoly chlastají kvas, místo hamburgerů žerou pirohy. Natož aby ovládali šnekací příbor. Prostě sajrajt. Kromě toho náš „in God we trust“ nám podle naší víry dal veškerou ropu na světě tak jako Rockefeller je jeho prorok. A tak jsme vyvoleni prozřetelností abychom všude po světě šířili demokracii a lidská práva všude kde se něco důležitého těží. Za tím účelem vedeme svatou válku a náš Bílý otec ve Washingtonu podepisuje smlouvy, které dodržujeme se stejnou úzkostlivou poctivostí jako smlouvy které jsme podepsali s Navahy, Ogalaly, Seminoly a dalšími.

 679. Schumi, ta aktuální podobnost je nápadná, probuzený nacionalismus, slíbená ale nerealizovaná podpora, održení z ruského vlivu, západní firmy a privatizace země… až po ty řádové rytíře – eh čo to tárám! – prozápadní oligarchy.

 680. Inu, když se to hodí je nacionalismus vlastenectví, a když se to nehodí, tak je tozpátečnictví a odporování směru dějin.

 681. Dušane,
  a za 748 díky.
  Přeji šťastnou cestu a klidný let !

 682. Otec ve washingtonu je přečce černý 😀

  Ale abych se vrátila na začátek diskuse k té povinné vojně:

  Mám jaksi podezření, že ten nápad není ani tak motivován starost o naše bezpečíb blaho vlasti a abychom se ubránili napadení, jako spíš tím, aby byla po ruce kanónenfutr pro případ, že by bylo hájit nějaké ty „vyšší principy“, t.j. zájmy našich osvícených, aby jako hezky vypadali a měli čárku v nějaký Bruseli a v cizině se o nich pochvalně vyjádřili.

  A to se mi,prosím pěkně příčí…..

 683. maYdo,

  máš pravdu.Takže neutralita a až pak povinná vojenská služba.

 684. Ja myslim ,kdyz tak ctu tady ty komentare, ze je dobre ze na budouci vyvoj zdejsi komentatori nemaji prakticky zadny vliv….protoze kdyby tomu bylo jinak ,tak je neco opravdu spatne.
  Ale nezoufejte muzete „komentovat deni “ na netu do upneho vycerpani ,-)
  Za coz samozrejme podekujme panu Putinovi ,ktery to prosadil proti odporu Spojenych statu Americkych ,-)

 685. Zdrastvujte, tavaryšči. A jen řeknu, že někteří jedinci by se fakt striptýzu věnovat neměli a hned zas půjdu:) Krásné jaro přeju…a vřele doporučuju. Světové krize stejně nevyřešíte 🙂

 686. 800 Schumi
  Ted bez legrace. Kdyz neco pisu na telefonu, naucil jsem se nektera slova nepouzivat, protoze (lisi se podle zeme, casu a mista kde se nachazis, letiste je typicke) nekdy proste sms se s dtakovym slovem proste bez varovani nedoruci. Automaticky se tedy tem slovum vyhybam at na mobilu pisu cokoliv.

 687. Vidíte, máte držet hubu a krok!
  Jinak si myslím, že kdyby v šedesátých letech byla Kuba přijata do Varšavské smlouvy, tak by několika místním komentátorům odpadly argumenty a museli by si srovnat dnešek s tím, jaký by to tehdy vzbudilo tóčo.
  Takže můžeme porovnávat, jaký kdo má rozum.
  Tady slavíme jak může v USA být presidentem černoch a v tom slavným Sajuzu se to na vedoucích postech hemžilo Gruzínci, Poláky, Židy, Ukrajinci (a co že to byl Lenin – Čuvas nebo cj?). Takže tt pejorativní „rusáci“ jsou blbost, pokud budete hovořit o sovětských komoších tak je to OK.

 688. Dobrý večer.

  Jak tak postupně dočítám, tak je zcela zřejmé, že některým zde nefunguje paměť. Kdo začal novodobý Drang nach Osten, nežli USA a EU jejich podporou Majdanu a faktickým vznikem státu Ukrajiny s výraznými nacistickými rysy?

  Stát, který se rozhodl vyhladit část vlastního obyvatelstva, pomocí masivního nasazení armády a novodobých vyhlazovacích Einsatzgruppen náckovských a banderovských ukrajinských oligarchů, nemohou slušní lidé v žádném případě ani podporovat ani tolerovat, jak tu po nás zádají místní adoranti NATO, EU a USA, kteří propadli novodobému válečnému nadšení a opětovné touze po půdě kdesi na Východě. Připomínají tak německé obyvatelstvo v třicátých letech a jejich podporu Hitlerovi.

  Nezapomínejme také na to, že naším vstupem do NATO se změnila i doktrína, kdy do té doby NATO mohlo zasahovat pouze na území členských států a moři k nim přiléhajícím. Vstupu nových členských států využilo k tom, aby tento bod ze své charty odstranilo a mohlo tak napadnout beztrestně a proti mezinárodnímu právu Jugoslávii a poté i další státy. Od r. 1999 je NATO organizace států, která přináší světu pouze násilí. Mír, svobodu a demokracii nikoli…

  Děkuji, na tomto se podílet nechci a podporovat tohle nikdy nebudu!!!

 689. V té dohodě 4 + 2 se skutečně o nerozšiřování NATO nemluví, jednou nadhodil Gorbačov v nějakém intervjů, že se o tom mluvilo, ale později to odvolal. Americký politik Zoelick (který u jednání byl) to takové ujednání ve svém publikovnémčlánku o těch jednáních vylučuje, prtože už tehdy prý USA uvažovaly o začlenění Polska do NATO.

 690. Zdravím, Bohouši, přesně tak. A zdá se, že pluralita názorů se zde nějak některým nelíbí… 😉 Svoboda slova ano, ale jen pro ta slova shodná s těmi předepsanými, že…
  A čím to, že odešlí politici mají ty názory poněkud jiné, Valéry Giscard d’Estaing tentokrát, spolu s dalšími „putinofily“ jako Ron Paul, Paul Craig Roberts a dalšími :
  „…Když už mluvíme o ukrajinské krizi, Valéry Giscard d’Estaing řekl, že návrat Krymu do Ruské federace je „historickou spravedlností“. „Četl jsem knihy o ruské historiii, XVIII století. Krym byl podmaněn Kateřinou II., zejména úsilím knížete Potěmkina, kdy se Rusko rozšířilo na jih do Turecka s úmyslem podmanit si Konstantinopol, “ řekl. Podle francouzského exprezidenta se dobytí Krymu nestalo na úkor Ukrajiny, která dříve neexistovala….
  „Předání moci na Ukrajině lze ale jen stěží nazvat demokratickým procesem, je to hra oligarchů, “ řekl Giscard d’Estaing.

  Spojené státy podpořily a inspirovaly povstání

  „Co se týče Spojených států, je pravděpodobné, že podporovaly a inspirovaly povstání. A pak zamířily politiku sankcí proti Rusku – politiku, která byla porušením mezinárodního práva. Kdo opravdu může osobovat právo na seznam občanů, na které osobně uvalí sankce, a to aniž s nimi mluví, dokonce i bez šance se ospravedlnit? S ohledem na hospodářské sankce nesměřující proti jednotlivcům, ale proti ruskému státu, jak můžeme ignorovat skutečnost, že jsou škodlivé pro obě strany – Rusko i Západ – poškozují jejich vzájemný obchod? “ ptá se francouzský politik…“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/giscard-destaing-prevzeti-moci-na-ukrajine-nebylo-demokraticke/

 691. 831 skimici, copak jsi masochista? To Ti nestačí krásy našeho svobodného světa? To musíš ausgerechnet cestovat do totalitní Severní Koreje?

 692. 826, no jo, maYdo, máš pravdu. To jen dokazuje prohnilost tamního systému.
  Jeho pán už je líný dělat i prezidenta.

 693. Uz je to hrozně dlouho s tím NATO. Já osobně jsem se strašně vyděsil, když Havel tenkrát plkal ty humanistický kecy o rozpouštění paktů. Dech Vani jsem cítil opravdu za krkem V tu chvíli jsem si říkal, jestli nemam opravdu raději sbalit rodinu a frnknout dokud to ještě jde. V minulosti na to bylo vždycky jen krátké časové okno. Tenkrát si pamatuji, že podobné kecy byly módní. namátkou zmíním Francise Fukuyamu a vlastně všechny university, líhně salonních komunistů.

 694. Jj – ty výpadky paměti! Zásadně v souladu s oficiální propagandou!
  Jim kdyby to v té TV neřekli, tak snad ani nevědí, co se vlastně děje! 😀 😀

 695. No někdo si připoměl: Achtung, Feind hört mit!
  Nebo můžeme s pravděpodobností blížící se k jedne usoudit, že technika pokročila a že i Grossbruder hört mi! 🙂

 696. 838

  Sověti se chystali vyklidit přenechat dederony německu, vyklidit Varšavskou smlouvy, a ty jsi cítil ivanův dech na krku ?

 697. Gorby řekl našim komoušům, že zásah proti obyvatelstvu nepadá v úvahu, a tys cítil ivanův dech na krku ?

 698. 826 maYdo, ano. Už se nemohu dočkat až budu povolán abych daleko na východě šířil hodnoty západní civilizace. Jako příslušník tankové divize „Das Agrofert“ o síle devíti tanků.

 699. Halle, ty si nepamatuješ že třeba i takovej Gorby byl chvíli odpočinut na chatě,? Nepamatuješ si Jelcina na tanku? Pěkně děkuju za takovej pocit bezpečí. Všechno je třeba posuzovat v momentálním kontextu.

 700. Schumi,
  jo, a nabíjet do toho budou kostelecké salámy 😀

 701. 836 Schumi 🙂
  Mně se to za posledních tak deset let stalo tolikrát, že to nemohl být můj omyl. No tak jsem si zvyknul a v esemeskách holt nepoužívám takova slova vůbec (takto jsem prostě ztratil dvě schůzky, anžto esemeska s žertem nedošla). Nemůžu to nijak ovlivnit a tak jsem se přispůsobil stejně jako když prší, vezmu si deštník a nenadávám, anžto to nepomůže. Dá se takto ovlivňovat i počasí. Chci li aby bylo hezky, vezmu si malej deštník i do cestovní tašky. Chci li aby pršelo, umeju auto. Je to jednoduché a spolehlivé.

 702. Ale jistě pamatuju. i toho gorbyho na chatě, což trvalo pár dní.
  A následně i těch 8 tanků t 80 , kantěmirovské divize, které odstřelili pár granátů na Bílej dům…….
  A následoval definitivní rozpad sojuzu
  to už byl důvod se třást strachy 🙂

 703. K 703 „Ale v každém případě do tej položky nezahrnuju situaci, kdyby moje děti musely jít na vojnu s účelem být cvičeni k tomu, že budou muset kvůli zájmům nějaké země, s kterou jsou politici zrovna kamarádi, zabíjet lidi, který jim ani mně nic neudělali, jen se “provinili” tím, že se narodili v zemi, s kterou naši politici zrovna nejsou kamarádi.“
  Ještěže si to ve čtyřicátých letech minulého století neřekli třeba občané USA, Kanady, Austrálie a třeba i občané SSSR, když se octli za hranicemi.
  Život je velice složitý a přináší různé situace. Jak to tu tak čtu, hlavně nevyčnívat, být hodný a sehnutý, možná si nás nikdo nevšimne. A USA jsou fuj. Na rozdíl od jiných velmocí jim jde jen o vlastní prospěch.
  Ano, i mne mrzí, že státy, se kterými se cítím být spojencem, dělají chyby, ve vedení mají osoby prapodivné…Ale vidím, že druhá strana je stejná, spíš horší.

 704. Dano,
  hodní, sehnutí a navazelinovaní jsme právě teď 🙂

 705. skimici,

  myslím náš stát, sebe rozhodně ne ! 🙂

 706. Jen se nebojte, paní Dano. Právě proto, že naše vláda je „hodná a sehnutá“, se válčit bude. Jistě budete spokojena. Bohužel, i my, co válčit nechceme, si to budeme „užívat“ s vámi.
  O tom, jak ta válečná kampaň jede se píše například i v britském Guardianu, jindy tak nábožně opisovaném naší novinářskou kavárnou, ale tentokrát opisování tohoto článku přes šéfredaktory asi neprojde.
  http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/mar/04/demonisation-russia-risks-pauving-way-for-war

 707. Koukám, že schopnost nechápat čtený text a promítat si do čteného vlastní touhy a frustrace začíná i tady slušně prosakovat. Jak říkával můj kamarád šílenec: „Pěkně vám křápe v palici.“
  Asi to bude tím úplňkem. Fakt hlína 😀 😀 😀

 708. Niko, ahoj. Ad [835].

  Hlavně je třeba pěkně po jejich, tedy „demokraticky“ = povinně všichni a samozřejmě radostně, podporovat současnou EU v jejím boji za Novou Evropu a nová území. Kdo nezpívá tu jejich, tak je soudruh, Putinův agent a kremlobot… 😉

  Z bývalých kritiků EU nám tu nyní vyrostli noví eurohujeři a milovníci války (tam na Východě), kde se opět bojuje předem prohraná válka za další Novou Evropu. Bojují tam proti vlastnímu národu hrdí a správní hoši z Azova, Ajdaru, Dněpru, Donbasu. Všichni spolu s pravidelnou armádou a jejím vrchním velitelem pěkně ve stínu vlajky s vlčí runou…

  Dovolím si sem dát jeden odkaz, který jsem včera publikoval na jiném webu (s neumným překladem do češtiny).

  Ukrajina není Kosovo! aneb „Genocida je dovolená, pokud je demokratická!

  Před několika dny řekl jeden velký evropan, známý francouzský filosof Bernard-Henry Lévy, tato zajímavá slova, nad kterými bychom se měli zamyslet:

  Jestliže si kladete otázku, proč jednu krajinu (Kosovo) je možné rozdělit a jinou (Ukrajinu) nikoli, rozdíl vysvětlil francouzský filosof a občanský aktivista Bernard-Henry Lévy takto:

  V interview pro ukrajinské noviny „Kraina“ všem, kteří to stále ještě nepochopili, tento bezvýhradný podporovatel nového kyjevského režimu, vysvětlil rozdíly mezi zmíněnými zeměmi touto neprůstřelnou logikou:

  Národ má absolutní právo oddělit se od totalitního státu, pokud tento stát obyvatelstvo ohrožuje a vraždí, jako tomu bylo v Kosovu„, – tvrdí dramaturg-filozof. „Srbsko bylo diktaturou, která vraždila Kosovany. Ukrajina – to je demokracie. Ani jeden obyvatel Doněcku, Kramatorsku nebo Luhansku si nemůže stěžovat na to, že by ho utlačovali. Donbas není Kosovo a Ukrajina není Srbsko.

  Více slov netřeba.

  Tady je odkaz na původní článek v ukrajinštině, kdyby někdo pochyboval:
  http://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_naprikinci-moyeyi-pyesi-personazh-bachit-son-scho-do-kiyeva-perenesli-stolicyu-evrosoyuzu/611528
  a zde je původní odkaz, z něhož jsem čerpal:
  http://jetoinak.livejournal.com/40587.html

  Publikováno to bylo 24. února 2015 v onom kyjevském plátku. Onen filosof Bernard-Henry Lévy je velkým evropským humanistou. Něco jako zdejší psavec Jefim Fištejn, ten mu ovšem svým významem zdaleka nesahá ani po kotníky. Oba ovšem sdílejí stejné proevropské a euroatlantické hodnoty a zvláště jejich svobody. Takže slova vyřčená takovouto významnou osobností je třeba brát vážně… 🙁

 709. Ptakopysku, taky přejji příjemný večer :-p

 710. Niko, jak jste přišla na to, že chci válčit? Že mám jiný názor než vy? 😉

 711. A protože naše profesionální armáda je na houby, bude potřeba branců, jak už bylo upozorňováno v médiích. Takže se raději připravte, že je možné, že vaši manželé, synové, zeťové budou odvedeni. Například zde:
  „..Hlavní vojenský „mediální expert“ ČT, generál Jiří Šedivý (bývalý náčelník generálního štábu), k tomu v médiích řekl pár zajímavých slov:
  „V době narůstající krize – která může přerůst ve válku – je pak ještě čas (odvedené) vojáky vycvičit. Pokud by to tak nebylo, hrozila by podobná situace jako dnes na Ukrajině. Vyhlásí se mobilizace, vojáci budou vysláni do bojů nepřipravení, útvary budou nestmelené… (…) Jsme zranitelnější. Musíme se připravit na různé krizové situace. Lidi si s příchodem profesionální armády zvykli, že nám někdo obranu zabezpečí. Nesmysl.“ …

 712. Tak pokud jste, Dano, proti válčení, tím lépe, to se tedy omlouvám, ale z vašich místních vstupů a napomínání maydy mi to nějak nevyplývalo.

 713. Bohouši – kde jsem použila slova, která uvádíš v prvním odstavci své filipiky 854? Nezařazuješ se náhodou sám a následně to svádíš na jiné? To je tady v poslední době dost hodně rozšířený jev.

 714. No a je to tady . Návrat k branecké armádě, až na to, že sklady zbraní jsou vyprázdněné, rozprodané za pár šupů, a případným brancům není co dát.

 715. Niko, já MaYdu nenapomínám. To mi rozhodně nepřísluší. Já jen normálně diskutuji. A dovoluji si mít vlastní názor. Nebo se to tu už nesmí? Možná mi něco uniklo.

 716. Bohouši , proč zrovna BHL? Ten je dlouhodobě konsistentní. Dávno před Ukrajinou. Tedy víš co od něho můžeš čekat. Tam k žádným myšlenkovým zvratům nedochází.

 717. Omlouvám se, ale nemám čas hledat na netu a z hlavy to nevím. Může mi někdo říct, jak to je s brannou povinností ve Švýcarsku? Mají ji vůbec? Cvičí se v používání zbraně, kterou údajně má každý Švýcar doma?

 718. 860 Halle
  Ty toho naděláš. Němcům dali nanějakėm posledním cvičení násady a taky to přežili. Alespoň nikoho nezabijou.

 719. Dano, s tebou je sranda! Si tak darmo představuju, jak pobíháš s vidlema po dvorku! 🙂

 720. Halle – vážně- co se dělá se zlomenejma žebrama když ti na to přijdou až po dvou týdnech? Asi nic a nechat to dosrůst ne? Nebo ti nabídli nějaký bandáže?

 721. Dano,
  třeba tady:
  http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/694-svycarsko-i-po-zprisneni-vzorem-liberalismu

  „A jak je to vlastně s na začátku zmíněnými vojenskými zbraněmi v soukromém držení? Většina švýcarských vojáků si po absolvování základního výcviku odváží svou služební zbraň (obvykle útočnou pušku Stg 90, SIG 550 nebo pistoli P 220) s sebou domů a uchovává ji tam až do konce své branné povinnosti, což bývá po završení 49. roku věku.
  Zbraň zůstává až do konce branné povinnosti ve vlastnictví armády a voják má povinnost se s ní účastnit pravidelných cvičení. Během těchto cvičení musí každoročně dokázat, že je schopen se zbraní náležitě zacházet a nastřílet uspokojivé výsledky.
  Za uspokojivý výsledek se podle švýcarských vojenských předpisů pokládá při střelbě na 300 metrů vleže s dvojnožkou výsledek 42 a více bodů z 85 možných, přičemž voják nesmí více než třikrát zcela minout terč (viz tabulka). Voják, který by povinné minimum střelby nesplnil, je povinen na vlastní náklady zkušební střelby opakovat, případně si zaplatit doškolovací střelecký kurz.
  Řada Švýcarů, kteří jsou na privilegium držení zbraně náležitě hrdí, se nad rámec povinných cvičení věnuje s vojenskou zbraní i sportovní střelbě. Ta má ve Švýcarsku dlouhou tradici a propracovaný systém jednotlivých disciplín, diplomů, ocenění a medailí za dosažené sportovní výkony. Nejvyšším oceněním je bronzová, stříbrná a zlatá medaile mistrovského střelce z armádní zbraně.“

  Dřív to ještě bylo také svázáno s voličským právem – nevojáci byli nevoliči (týkalo se zejména žen až snad do 70. let)

 722. Ano, Rputi. Jistě. 😉
  Ale musím tě zklamat, s vidlema nemám čas pobíhat ( i když zítra musím vykydat – zdravím Šumaváka), momentálně sepisuji podnikatelský záměr a dumám na návrhem loga.

 723. To je divné, Rputi, vy jste se spletla stejně jako já a Bohouš. Ale Dana už mi to vysvětlila, ona válčit nechce … 😉

 724. Skimici, se zlomenýma žebrama se nedělá nic, i když se na to přijde hned. Leda bandáž hrudníku. 🙂

 725. Dano,

  mají základní vojenskou službu, a kdo ji neabsolvuje, je údajně ve společnosti pária.
  mají slušnou výzbroj, opakované vojenské cvičení.
  Hangáry ve skalách , pevnosti v průsmycích
  Kdo neabsolvuje vojenskou službu, vyhne se jí, je brán tak trochu jako méněcenný. A ke slušnému místu, případně politické kariéře se nedostane. A holky ho prý taky nechtěj.
  Ale švýcaři se celá staletí živili jako žoldnéři.

 726. Je ještě Švýcarsko náš nedostižný vzor?
  Vždyť je neutrální. 😉

 727. Skimici,

  snažit se moc nehýbat , aby to bolelo co nejmíň , a mělo to klid na hojení. popravdě je to hodně lepší – to co bylo jen udeřené je už v klidu. pokud sedím, nic necítím, chodit můžu, trochu bolí při vstávání.
  Ani vylézt z pelechu už mi netrvá půl hodiny. 🙂
  problém je se spaním, bolí při každé poloze. Na noc se musím nadopovat a moc toho nenaspím.
  A k těm švýcarům – jeden jejich slavnej vojevůdce byl zubař tuším ze Ženevy 🙂
  Švýcaři ve službách lotrinského vévody ukončili karieru i život Karla Smělého, vévody burgunského.

 728. lezu do eroplánu – schummi, jsi vedle. Amerika se z Obamy otřepe. Proti XEu je byrolracie mrenší podstatně..
  odpovím později.

 729. Amerika se možná otřepe. Svět s tím bude mít problém.

 730. Dobré ránko!

  Njn, Halle,
  ale Dušan přece říkal, že Obama není žádný autokrat a musí mít všechno schválené Kongresem, takže někdo mu ty lumpárny a blbiny schvalovat musí. Ta většina. V Kongresu….

 731. Dano,
  ano, pořád si myslím že Švýcarsko, neutrální a přesto s akceschopnou armádou a téměř povinným držením zbraně u každého mužského občana (nejen držením, umět s tím zacházet k tomu patří) je dobrým modelem.

 732. Jj, je to v panu generálním jak v koze!
  Co na tom, že na tu naší/vaší ČT nadávají? Co přijde příště? Daň z koukací hlavy? A co nevidomí? Taky by měli nýt solidární? Vždyť tu TV můžou poslouchat!!

  …Odpověděl i na otázku, proč mají poplatek platit i lidé, kteří se na ČT nedívají. „Protože ten poplatek představuje solidární cenu za službu, kterou člověk může využívat…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sef-CT-shani-penize-At-plati-poplatky-uplne-vsichni-Nejen-ti-kdo-maji-televizi-364861

 733. >> Matzurka
  Kde ale k tomu vzít ty Švýcary?

 734. 880 Matzurko, jenže to jak jako bys obyvatelům Chánova vykládala například o sekvencování. Takhle to nefunguje. To je jako za Chruščova s pěstováním kukuřice všude. Švýcarsko je Švýcarsko. Jiná gegrafická poloha, jiná historie, jiná kultura, jinak namíchané a disponované obyvatelstvo. Vše ve vzájemném kontextu. Do zdejších poměrů nepřenosné. To nespočívá v nedostatku informací. To není jako recept na bábovku tady. To je jako recept na bábovku daný eskymákům. Proto také nefunguje vývoz „demokracie“ do Iráku, Afghanisánu a podobných. Problém je v substrátu.

 735. 877 Dušane, jenže Obama není chorobou Ameriky. Obama je jejím symptomem. On ty průsery nezavinil, on do nich vstoupil. Jenže většina lidí nerozlišuje mezi „za“ a „protože“.
  Navíc ve své nevědomosti a nesamostatnosti prakticky pokračuje v Bushově zahraniční politice.

 736. dvd a Schumi,

  já jsem v tomto ohledu utopista, ale začít se vzděláváním hned, tak to třeba v rozmezí 2-3 generací zvládneme 🙂

  Ten kontext je samozřejmě jiný, ale netvrdím, že bychom to měli převzít všechno do nejmenšího detailu; bankovní a hodinářská velmoc nebudeme, ba ani čokoškou je nedoženeme.
  Ale jsou věci, které by se převzít vzaly, a branná povinnost je možná jedna z nich. Redukce počtu ministerstev asi taky 😀
  Když můžeme mít srovnatelné lyžaře, přestože nemáme velehory….

 737. Obávám se, že jediný způsob, jak to zvládnout, je všeobecná vojenská služba – třeba na ten půl rok.

  Ono si koupit píďol a mít ji doma v šupleti je na draka.
  Chce to trenink a výchovu k zodpovědnosti za to, že ten kvér mám. Začít jinak než hromadně asi nepůjde.

  Jinak to dopadne jako s tou Danou. Už víc jak rok tu plamenně vyvolává „Na Putinaaa!“ až se kurník třese a klade nám obmyslné otázky „za co budeš bojovat“, abychom se nakonec dozvěděli,. že tedy ona bojovat nebude! 😀

 738. Mám k Německu stále jisté výhrady, ale Německu se dá důvěřovat dokud jsme tam my. I když spíše symbolickou přítomností. Německo se díky této přítomnosti vítězných spoijenců, zejména USA, podstatně změnilo. Rusko, poté co přitáhla domů Rudá armáda pod dohledem NKVD – z Československa nejen z uloupenými hodinkami, ale i s 20,000 bývalých bělogvardějců a neznámým počtem rodilých Čechů, se nejen nezměnilo, ale často do Gulagů poslalo i ty, kteří s v Evropě rozkoukali a doma o tam hlasitě mluvili. Takže odsunutí na Sibiř jen o trochu později.

  Předrevolučního Ruska se nemusel nikdo bát. Přes to bláto, které tam měli místo cest, a po jediné železnici se nedalo dostat nejen tam, ale ani ven. Navíc s výzbrojí lehce vylepšenou od napoleonských válek. Snad stačí připomenout rok 1905, rusko-japonskou válku a četná povstání a revoluce s nimiž měla carská vláda co dělat. Na nějaké výboje do Evropy ani pomyšlení.

  Sovětský svaz, až na vymírající stranickou gerontokracii snad nikomu nechybí, možná jen zapáleným komsomolcům KSČM. Zato velmi chybí vlastenci Putinovi, který rozpad SSSR veřejně prohlásil za největší tragedii 20.století, a určitě aspoň několika milionům jeh stranických soukmenovců. A protože Rusko je autokracie, Duma má asi stejnou váhu jako bývalý Nejvyšší sovět, je třeba mít před Ruskem obavy. Ne hne, ještě ne teď Stalinovi to také trvalo 20 let než mohl začít snít o tažení do Evropy o něž se pokusil současně s Hitlerem Finsko, Pobaltské republiky, polovina Polska.

  Že to dopadlo jinak než si z vysněného spojenectví s národně socialistikým Německem představoval, svědčí jen miskalkulaci odhadu a nepochopení Hitlerových ideových záměrů. Nikde jsem mezi výsledky německé a ruské okupaci nedával rovnítko. Můžeme jen spekulovat kdyby k ní došlo v roce 1938 kolik procesů pod Vyšinského dohledem a s okamžitou popravou by proběhlo a kolik českých intelektuálů a rebelů by navždy zmizelo na Sibiři. Pak by to srovnání s nacistickou okupací mělo racionální základ. Totalitní systém zanikl v satelitních zemích, byť se opět začíná klubat. Zatím nejdál v Maďarsku, ale Babišova idea státního korporativismu má také dobře našlápnuto.

  Spojené státy se změnily po 11/9 2001, kdy byly zataženy do války s muslimským terorismem.Trvalo několik let a řadu legislativních omylů a přehmatů, než se americká společnost v tomto novém násilnickém prostředí zorientovala. Střet mezi tradičním pragmatismem a sociálním idealismem, ne nepodobným utopickým socialistům (vzešli z Britanie a Ameriky – žádný z Ruska, odtud pouze anarchisté).

  Co je to prosperita? Nebohatneme tak rychle jako kdysi, ale společnost je materiálním blahobytem saturovaná. Dokonce i ten segment obyvatelstva, který se zcela netradičně odmítá starat o sebe, žije ve srovnání s 90% obyvatel světa v blahobytu. Obama je výsledkem levicového mindráku universitních sociálních idealistů. A černochem s z míšence udělal až když se mu to hodilo ve volební kampani. Individuální svobody je istále dost a stále se o její udržení musí bojovat. Jinak to ani nešlo dříve a nepůjde ani v budoucnosti. Jen naiva si může myslet, že jednou vybojovaná svoboda je už nedotknutelná.
  ….a co týče věku a zdraví, to toho nikomu nic není, ale nikdy jsem nebyl spokojenější než teď

 739. skimici – Heathrow dnes děs běs. Security mi profilcoval tašku na počítaš, notebook jim ujel a 20 minut ho ti debilové hledali. Sotva stíhám za pochodu…

 740. Dobré ráno,

  „“Ale v každém případě do tej položky nezahrnuju situaci, kdyby moje děti musely jít na vojnu s účelem být cvičeni k tomu, že budou muset kvůli zájmům nějaké země, s kterou jsou politici zrovna kamarádi, zabíjet lidi, který jim ani mně nic neudělali, jen se “provinili” tím, že se narodili v zemi, s kterou naši politici zrovna nejsou kamarádi.”
  Ještěže si to ve čtyřicátých letech minulého století neřekli třeba občané USA, Kanady, Austrálie a třeba i občané SSSR, když se octli za hranicemi.“

  Víš, Dano, být kanaďan ve čtyřicátých letech, tak bych si to patrně taky neřekla aměla bych pocit, že bojuju za něco, co za to stojí.

  Mimochodem, USAse do války zapojily až když byly napadeny a SSSR zrovna tak.

  Ale dnes tady se mně situace jeví poněkud jiná než se mohla jevit kanaďanovi ve čtyřicátých letech. Ani jedna strana případného konfliktu nebojuje za hodnoty, za které bych byla ochotna riskovat život svůj nebo životy svých blízkých.

 741. Rputi, já ti musím ležet pořádně v žaludku. Ani nevím proč. Nejdřív mě tu nařkneš, že chci bojovat a nazveš mě válečným štváčem s vidlemi, a to na základě toho, že se zapojím do hovoru o tom, kdy a proč bojovat, že obhajuju znovuzavedení branné povinnosti, povinné vojenské služby, abys v následující větě sdělila, že jediným východiskem je zavedení povinné vojenské služby. Tak nevím, asi nevadí co píšu, ale že píšu.
  Ještěže mám tolik práce, že se tu vyskytuju jen semotamo.

 742. 887,
  No tak to já byl spokojenější ve 30 🙂
  A do válek s muslimským terorismem nebyly USA zataženy, ony ho z velké části vytvořily .
  Financovaly Usámu v Afganistanu. Pomohly vytvořit a organizovat jeho organizaci.
  A dlouhodobou podporou Izraele ze sebe samy udělaly nenáviděný terč pro spousty Arabů.

 743. To by mne zajímalo, jak je to s tím rentenováním notebooků … Na některých letištích se musí z tašek vydělat veškerá elektronika (Vídeň, Bratislava), někde naopak nic (myslím, že na O’Hare jsou dokonce nápisy nechte notebook v tašce). No a teď v Liverpoolu varianta „vydělejte elektroniku, pokud má uhlopříčku nad 20 cm, třeba iPad nebo Kindle“).
  Jsem zvědavý, zda se to ještě rozvine-třeba stříbrné se budou vydělávat a černé ne.

 744. MaYdo, proč si pořád myslíš, že když by byla válka, byla by s Ruskem? Co třeba ISIL? Já o obraně píšu obecně, nemám na mysli konflikt s konkrétní velmocí.

 745. „ba ani čokoškou je nedoženeme.“

  No, já mám spojený z dětství pojem „švácarská čokoláda“ s jakousi mléčnou přeslazenou nevýraznou hmotou, kterou nám občas přivezli příbuzní.Nijak mně nenadchávala, což budilo podiv a konstatování, že jsem rozmazlená, protože je to přece švýcarská čkoláda.

  Akorát z ní bývaly zajímavý obaly do sbírky, ale na obaly od kilový čokolády, který měla spolužačka, to nemělo.

  Jo, takový semdesátiprocentní hořká Lindt, to je jiný kafe, ale ten je zase drahej.

 746. Dano, tak o tom jsem napsala o něco výš.
  Válka s ISILem přece nebude, protože Dienstbier, Šabatová a podobná zvěř ochotně prosadí právo šaría a budeme namydlený bez boje 😀

  A o povinných odvodech nebyla řeč, když se střílelo v PAříži, naopak bylo v tej době zdůrazňováno, že od muslimů v drtivé většině nebezpečí nehrozí.

  Za to se vytáhly teď, když se připravuje rozsáhlé cvičení NATO v Evropě a kdy se situace na Ukrajině vyhrocuje.

  Takže ta úvaha, že to je motivováno tím, že bude potřeba kanónenfutr pro boj za jednotnou Ukrajinu se jaksi nabízí.

 747. Fujtajbl vespolek poránu,
  koukám, že uvažujete nad švýcarským modelem. No… a uvědomili jste si, že bychom museli nejdřív mít švýcarský smysl pro humor, aby u nás švýcarský model začal fungovat????

  Jinak si myslím, že Schumi ve svém 884 zcela přesně trefil hlavou hřebíček. Nejvyšší tykev státu je odrazem převládajících nálad společnosti. Takže Frantíci mají Hollanda, Amíci Obamu, Němci Merkelovou (i když bez knírku) a my Zemana.

 748. “ Babišova idea státního korporativismu má také dobře našlápnuto.“

  no právě….

  Pak se nabízí otázka, jestli ta „obrana vlasti“ by nebyla spíš obrana nějaké té „babišříše“.

 749. Dano 890 – třeba by to chtělo trochu víc konzistence v tom, co tu prezentuješ. 😀

 750. zdravím!
  (887)K té „nepatrné přítomnosti“ USA v Německu jsem vyčetla:
  „V současnosti je v Evropě rozmístěno asi 60 000 amerických vojáků, nejvíce jich je v Německu, více než 40 000;v Německu jsou americké základny ve Wiesbadenu , Heidelbergu, Kaiserslauternu, Bambergu ,Würzburgu…. Nejdůležitější je pak letecká základna v Ramsteinu.Základna Ramstein je také jedním ze dvou míst v Německu, kde jsou uloženy nukleární zbraně USA; Spolu s nedalekým letištěm Büchel v pohoří Eifel je na obou základnách uloženo 150 jaderných hlavic.“
  Jinak hezké emotivní vyjádření amerického vlastence 😕
  Ale IMHO „emoce jsou nemoce“ ,a nemoc se prohlubuje tam, kde lidé začínají věřit vlastní propagandě 🙂

 751. Mám drobné obavy, že k aplikaci švýcarského modelu je zapotřebí Švýcarsko i s chlupama.
  – Horská údolí
  – Spořádaní lidičkové, ochotně udávající i to, že zahodíte tyčku od cucunašpejli do špatného koše
  – Pár století ladění, během kterých třeba zaznamenáte poslední čarodějnický proces v Evropě.

  Mně je v Česku dobře. Jenom někteří politici chtějí moje dobro a já jim ho nedám. Jestli někomu připadám jako zaprděný čecháček, je to jeho problém.

 752. westíku,
  koho chleba jíš, toho píseň… 😀

 753. Já bych ještě přimoněla Jugoslávii :

  – Adorace Vuka Draškoviče a jeho přijetí Havlem jako Miloševičova odpůrce a bojovníka za svobodu, ačkoliv původně byli Draškovič a Miloševič spojenci a byl to Draškovič, kdo vymyslel koncept etnických čistek k řešení problému v Kosovu.

  – adorace UCK jako šlechetných bojovníků za svobodu, ačkoliv to byli v podstatě loupežníci, napojení na podsvětí, zejména obchod s drogami.

  TAkže se neračte divit, že otázky typu za co jsem ochotna bojovat a povýšené poznámky jak to, že lidi nejsou ochotni něco obětovat pro vlast a svobodu ve mně zrovna libost nebudí.

  Konec konců on i ten Hitler bynášel ochotu obětovat život za vlast jako ctnost. A kolim slušných lidí, kteří by se styděli, kdyby nebyli ochotni pro vlast něco obětovat, mu naletělo.

 754. Mne se jednání USA ohledně UKrajiny hodně nelíbí a ani angažmá v Iráku a okolí není dvakrát šťastné. Nicméně 60 000 vojáků a 150 jaderných hlavic v Evropě je kapka v moři. Vojenská přítomnost USA v Neměcku má své historické důvody. Vůbec nepochybuju o tom, že USA se snaží ovlivnit kde koho a kde co (nakonec, jako Rusko a Čína a Saudská Arábie a další a další), faktem ale je, ať už jde o Německo, Koreu, Japonsko atd., americký model ovlivňování přinesl podstatně vyšší životní úroveň i podstatně víc přeživších, ať už jde o běžné občany neno politiky, ve srovnání s konkurenčními modely.

 755. DAno ad 848 – oni si to někteří američané řekli o nějakých dvacet let později a vydrželo jim to do té doby, než ti válkychtiví ve Vietnamu prohráli….

 756. (861) Dano ještě smí, ale musí to být JPN. Zde tedy opak všeho, co spáchají jedny noviny, ale to, co spáchaly jiné. 😛
  Máš-li vlastní názor, tak už ho dle mínění mnohých vnucuješ. 😛
  Musím přiznat, že s pobavením sleduji, jak může demokracie tolika „demokratům“ vadit.
  (887)„Předrevolučního Ruska se nemusel nikdo bát. „ Poláci, Baltové, Finové, Kavkazané, Korejci ….. byli jiného názoru.
  (891) Jako obvykle zapomínáte, kdo bordel v Afghanistánu zadělal. Nebyly to USA.

 757. Jo, já vím, vytrezvitěli.

  Ona snad i ta, co nám vozili ti příbuzní byla někdy Lindt. Ale byla to taková ta „zdravá čokoláda, plná mléka“ ala Milka a mně to nechutnalo.

  Radši jsem měla obyčejnou českou čokoládu na vaření.

  Mimochodem, kdysi mi jedna holka , která čerstvě nastoupila do nějaký PZ, říkala, že se vyváží z Modřam do Německa čokoládová masa a z ní se tam dělají finální výrobky. Takže když si někdo přiveze „výbornou německou čokoládu“ tak je dosz pravděpodobné, že je vlastně z Modřan.

 758. (905) Já tak do desítky, ale ono to platí i pro jiné státy. Rozdíl je jen v tom, že ty zde zatím nikdo instalovat nechce. U Švýcarů se ta snaha naočkovat je sem objevuje často.

 759. Mimochodem, nebyl by někde odkaz na včera zmíněný obraz „kytička sněženek“, co vyoadá jako vlk, při čemž vlkem není míněno zvíře, ale kožní projev?

  Mně by fakt stračšně moc zajímalo, jak takovej obraz vypadá a strejda gůgl neví…

  Něbo aspoń jméno umělce.

 760. Ano,
  je to v lidech. Jako vždycky. Jako přejímání kultur od pravěku. Někdy ohněm a mečem, jindy naprosto spontánně, bez bojů.
  Média u nás ovlivňují, vychovávají, rozhodují. Kdopak je vlastní ve Švýcarsku ?

 761. Ale jistě, že bordel v Afganistanu zapřičinili Američané.
  Afganští komouši se dostali k moci samoatatně. Bez Ruského vojenského zásahu. Jistěže měli opozici, ale s tou by se vypořádali, nebýt americké podpory vzbouřencům. A ta byla masívní.
  Ta podpora byly směřována na to, aby do Afganistanu museli přijít Rusové, a zažili si vlastní Vietnam. Na samotné Afgánce kašlali. Rusům se vůbec nechtělo, fakticky je tam Američané „nahnali“ svou podporou vzbořencům.
  Viděl jsem o tom dokumentární film BBC, kde vystupovali tehdejší Američtí i Ruští činitelé – vojáci , zpravodajci atd.
  Afgáncům tehdy američané slibovali pomoc i po vyhnání Rusů.
  Vykašlali se na ně.

 762. maYdo,
  pardon, když mluvím o čokošce, tam samozřejmě Lindt 🙂

 763. Švýcaři? Od roku 1919 jsou Švýcary i Valaši z Klobouk. Dneska jich je víc než Honza potkal – Honzo, nic proti tobě, jen reaguji na jednu větu.

 764. Ad.915, napadla mne scénka ze Života Bryana:

  Francis: Tudy pronikneme podzemním systémem vytápění. Nahoru do velké audienční síně. Ložnice Pilátovy manželky je zde. Jakmile se jí zmocníme, sdělíme Pilátovi naše požadavky. Otázky?
  Xerxes: Co konkrétně chceme?
  Reg: Pilát má dva dny na to, aby odstranil imperialistický, římský státní aparát, jinak ji popravíme.
  Matouš: Useknem jí hlavu?
  Francis: Osekáme z ní vše a každou hodinu mu z ní kus pošleme.
  Reg: Rovněž zdůrazníme, že za její rozsekání nesou plnou odpovědnost oni a že se nenecháme vydírat.
  komando: Ne vydírání!
  Reg: Ty svině nás nechali vykrvácet. Všechno nám vzali! I našim otcům a otcům našich otců.
  Stan: I otcům otců našich otců! I otcům otců otců našich…
  Reg: Nerozpatlávej to! A co nám oplátkou kdy dali oni?
  Xerxes: Vodovod?
  Reg: Co?
  Xerxes: Vodovod.
  Reg: Ano, to nám dali. To je pravda.
  člen komanda #3: A kanalizaci.
  Stan: Jo, kanalizaci! Pamatuješ, jak to tu vypadalo předtím?
  Reg: Uznávám: dvě věci udělali.
  Matouš: A silnice.
  Reg: Tak pochopitelně. Silnice jsou bez debat, ne? Ale kromě kanalizace, vodovodu a silnic…
  člen komanda #1: Zavlažování.
  Xerxes: Vzdělávání.
  člen komanda #2: Zdravotnictví.
  Reg: Výborně, rozumná řeč.
  člen komanda #1: A víno…
  komando: No jo! Pravda!
  Francis: To by nám fakt chybělo, Regi, kdyby Římani odešli.
  člen komanda #1: Lázně!
  Stan: Ulice jsou v noci bezpečný.
  Francis: Na pořádek, to jsou kosi! A ve štatlu jako je náš…!
  Reg: Ale vyjma kanalizace, lékařské péče, vzdělávání, vína, veřejného pořádku, zavlažování, silnic, zásobování pitnou vodou, co dobrého nám přinesli?
  Xerxes: Přinesli mír!
  Reg: Jdi s mírem do háje!

 765. Já mám, Matzurko, ráda hodně hořký čokolády. Tak 70%. Takže „čokoláda plná mléka“ mně neosloví bez ohledu na značku a naopak, v mé oblíběné kategorii jsou i jiné značky, na kterýchg si pošmáknu zrovna tak.

  A nemám ráda oblíběné „mořské plody “ a bílou čokoládu, leda v kombinaci s hořkou.

 766. 913 – kdo se tady směje AeroKarlovi? Klapky na očích? Viděl jsem o tom film, psali to v novinách, říkali to v televizi.

 767. (908) „kdo bordel v Afghanistánu zadělal. Nebyly to USA“ ; v novodobé historii to opravdu nebyly USA,kdo začal, ale Britové -Angličané 😕
  “ V 19. století se o vliv na Afgánistán přetahovali Rusové a Angličané, což vedlo ke dvěma anglo-afgánským válkám. Britové zvítězili a Afgánistán se stal jakousi nárazníkovou zónou mezi Ruskem a britskou Indií. Roku 1919 proběhla třetí anglo-afgánská válka – za nezávislost. Po jejím vítězství Afgánci opět vzali správu své země do vlastních rukou“ 😕

 768. [917] Že jsou Švýcaři i Valaši z Klobouk jsem netušil. Zamyslím se, kolik Valachů z Klobouk jsem potkal, a případně je přičtu. Nema problema.

 769. Honzo, vím, že nemáš problém, jen jsem chtěl napsat, že o Švýcarsku a Švýcarech vím již dlouhá léta poměrně víc, než Google a česká media. Posledních 25 let jsem tam pravidelně každý rok, někdy i delší dobu. Mluvím s nimi, bohužel jen německy, protože „Schwitzerdütsch“ dokážu číst, ale mluvená je jako Navajo kód. Být Švýcarem a chovat se jako Švýcar není tak těžké a dá se aplikovat i tady. Mně je tady taky dobře, ale debila, který zahodí dřívko od cucu na špejli na zem na našem náměstí, neudám. Seberu dřívko a nacpu mu ho do kapsy.

 770. (921) no, já být AK, tak se podívám na globus,a zjistím, že Afgánistan hraničil s býv.republikami SSSR -Tadžikistánem, Uzbekistánem, takže … . I ten zájem Anglie se dal v minulosti pochopit- hraničil s Indií, když byla kolonií Anglie.Marně však na mapě pátrám, jak ohrožuje Afgánistan hranice s USA …. (ta pohádka o Al-Kaidě už vyšuměla a ztratila půvab) 😕

 771. (912) Ve Švýcarsku? Třeba Ringier, ten je i zde vcelku známý.
  (913) Göbbels by zblednul závistí.

 772. >> martin TT
  Ona i ta švýcarská Hochdeutsch má plno překvapení. Bylo mně asi tak 20, kdy jsem kroutil hlavou nad nápisem „Parkieren verboten“ a netušil jsem, co to je, když mi bylo nabízeno, zda chci také „Kaffee fertig“. –Ovšem největší jazykovou srážku zažil před několika lety mladší syn, když byl s kamarády někde v Tessinu horolezit. Večer jim servírka (import z Itálie) doporučovala (italsky) nějakou paštiku. Parta horolezců byla sice multilinguální, ale ta italština prostě chyběla. A servírka to nakonec vyřešila po svém: „It is Bambi, but big!“ (Paštika prý byla vynikající-)

 773. Muhehehe!

  Nic se nebojte, budeme mít BABIŠOVO INTELEKTUÁLNÍ CENTRUM
  Povede ho MACHÁČEK a ve správní radě budou sedět TELIČKA a KRNÁČOVÁ

  …Institut pro politiku a společnost zahájil činnost loni v říjnu. Podle dřívějšího vyjádření Babiše má mimo jiné vychovávat nové politiky, kteří by se mohli zapojit do hnutí. Cílem má být podle zakladatelů i diskuse napříč společenskými vrstvami, debata o českých národních zájmech a vytváření prostoru pro politiky nové generace…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babisovo-intelektualni-centrum-povede-slavny-novinar-Pomohou-mu-Krnacova-ci-Telicka-364929

 774. Schweizer Hochdeutsch neboli Schriftdeutsch má jen velmi málo společného se švýcarskými dialekty a liší se od toho, co se v Německu považuje za Hochdeutsch. Podobných problémů, jako zažil tvůj syn, se stalo moc a já si je už dneska nepamatuji. Jsem vděčný mým rodičům, že se do mě snažili nacpat základy všeho pod záminkou, že Masaryk říkal: „kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem!“. Dneska vidím, že základem všeho je a byla latina. Samozřejmě se předpokládá, že člověk nemá línou hubu. Když nerozumím, tak se zeptám. Klidně víckrát.

 775. Ještě jsem zapomněl dodat – ve Švýcarku stačí znát: Grüezi a ostatní se už dokecá!

 776. MAtzurko,

  dík
  Dílo vzbudilo mou zvědavost, neb mi připadá, že „vlk“ a kytička sněženek jsou objekty barevně naprosto nekompatibilní.

  Proto by mne fakt dost zajímalo, jak lze ztvárnit kytičku sněženek tak, že někomu připomíná, s prominutím, opruzenou prdel. 😀

 777. Jinak ta Georgie O´Keeffe má zajímavé obrázky, i kfyž je to spíč dekorace než obraz, ale nic, co by připomínalou současně sněženky i „vlka“ jsem tam nenašla.

 778. …Kouzelne predpoledne z hlavniho mesta Monarchie, vam vsem do vsech koutku nasi prekrasne vlasti ,kde nejspis sokol jasny bystrym okem deni pozoruje, rybka stribroplotva Volhu brazdi a kde cerstve pirohy k obedu zvou….. 😉

  . . No pratele, mam tu takovy zajimavy spor s panem prof Neubauerem.
  On tvrdi ze komuniste se setkavaji na Letne 9.kvetna, kdezto ja se domnivam ze je to prveho kvetna. Nemuzete me prosim nekdo napsat, kdy to ve skutecnosti mate?

  Moc by me to pomohlo….. 😉

 779. Je smutné, že v hlavním městě Monarchie se neví, kdy se setkávají členové nepřátelského politického uskupení. S tímhle přístupem se vůbec nedivím, že monarchie dopadla tak, jak dopadla…

 780. …no to jste me popravde moc nepomoh…..;-)

 781. Tak by mě docela zajímalo, kdo je autorem toho seznamu doopravdy?
  A zajímavé je, že dotyčné Fórum se vůbec neobává mluvit nahlas o tom, že vlastní jakýsi seznam, který hodlá předat nepříteli….zvláštní….

  …Fórum tvrdí, že sám Němcov v jednom ze svých loňských projevů vyzval k sankcím proti ruským médiím hlásajícím prokremelskou propagandu, a navíc prý sepsal seznam osob, kterých by se západní sankce měly týkat. Na seznamu se údajně ocitlo několik generálních ředitelů ruských televizí a rozhlasů či televizní novináři Vladimir Solovjev a Arkadij Mamontov.

  „Seznam je součástí Němcovovy poslední vůle a odkazu a Evropská unie by jej měla vzít v úvahu při zvažování nových sankcí mířících na mediální manažery a majitele médií odpovědných za ruskou propagandu,“ tvrdí Fórum.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Z-pozustalosti-zastreleneho-ruskeho-opozicnika-Nemcov-pry-sepsal-pro-EU-seznam-o-koho-rozsirit-sankce-364955

 782. AK,
  Ringier, aha, no tak to asi nebude něco na způsob Babišfertu nebo Bakalovin, žejo ?

 783. nebude! Do ca 120 titulů Ringiera má Babiš ještě daleko.
  Ale snaží se.

 784. 887 Dušane, stále se nedovídám, co mi od Ruska hrozí tak hrozného, abych musel zbrojit a připravovat se na to abych za svůj život obětoval život, což mi s ohledem na poměr transakční náklady/zisk připadá nelogické. Kromě toho, to co předvádějí naši politici je debilní. Jsme přisáti k Rusku a jeho zdrojům jako k matčině prsu a přitom ho vztekle kopeme do břicha. Spojené státy jsou zatím v jiné situaci. Nezbytných zdrojů mají zatím dostatek a snaží se získat/udržet kontrolu nad ostatními. Nelze srovnávat Putinovské Rusko s Hitlerovským Německem. Zásadní rozdíl je ve zdrojích. Důvodem německých výbojů byla snaha o nové přerozdělení světa, protože před tím v důsledku vlastního historického vývoje před Bismarckovým sjednocením zaostalo oproti zavedeným mocnostem. Stát se novou koloniální mocností. Hlad po zdrojích. Rusko má dostatek všeho, po čem ostatní lačně touží a má i daleko větší zásoby strategických surovin než Spojené státy. Na hlavu i absolutně. Na obkličování svého brlohu reaguje podezřívavě a nerudně. Nedivím se, s „vyspělým a kulturním zahraničím má historické zkušenosti. Už dvakrát vyháněli vetřelce od Moskvy. A jenom proto v poslední válce došli do Berlína a jenom proto se snažili vytvořit kolem sebe spřízněný „cordon sanitaire“. Kolikrát že Rusové stáli před Paříží? U Lamanche? Pořád čelí snahám typu “ odzbrojte a my se pak s našimi generály poradíme co dál.“ Je naprosto reálná představa, že kdyby Rusko ve všem vyhovělo, skončilo by to majdanem v Moskvě a převratem. Protože ten kdo si sám rozhoduje o svých zdrojích nikdy nebude dostatečně demokratickým, lidskoprávním a mírumilovným. Nesmí být.
  Navahové, Ogalalové, Kríkové, Seminolové, a další by mohli vyprávět. Wounded knee, Washita… Rusové nejsou národem, který bych chtěl skončit v rezervacích, třebaže relativně luxusních, zatím co jejich bohatství bude ovládat jiný.
  Co nás se týče, máme tolik těžitelných zásob uranu, že by postačovaly k naší plné energetické samostatnosti. No fuj…

 785. (937)Šumaváku, omluva -nevšimla jsem si 🙁

 786. 😉
  samozrejme, take jsem si to mohl vygooglovat,ze? 😉 ja jen myslel takhle narychlo ze nekdo z pritomnych ?…..no nic snad jim vyjde letos pocasi…..

 787. brouku,
  jo takhle, že někdo šáhne do paměti a má to. Aha, tak to jsem nepochopil. Já už od rána vypisuju Leistungsbeschreibung a jsem poněkud byrokraticky zamyšlen….

 788. Schumi,
  a palivové tyče, které se nekroutí, z toho uranu umí vyrobit jen Rusové, tedy mužikové v láptích. Fuj na kvadrát !

 789. Brouku, klidně se můžeš zúčastnit na oba termíny.S termínem setkání Kamaradschoftsbundu na Heldenplatzu se to rozhodně nekryje, o to nepřijdeš.
  😉

 790. VAše starosti bych chtěla mít, brouku….

  na co takovou nanicovatou informaci potřebujete? Chystáte se soudruhy podpořit?

 791. brouku, dovol mi přátelské oslovení „ty vole“, proč předpokládáš pochopení jemné ironie?

 792. (938) To si nevybereš, ostatně Lidovky jim myslím jednu dobu patřily taky. Každopádně, to co zde vydávají teď na mne působí silně nevábně.
  Ať vezmeš jakýkoliv zdroj informací, vždy ho provozuje někdo, kdo má nějaké zájmy. Je skoro plus, když člověk alespoň ví, kdo to je. U takových třeba Parlamentních listů nevím, u Aeronetu tuším …..
  (941) Schumi, to fakt myslíš vážně?
  (947) Ale kdepak. Rusové měli jen trochu výhodu v tom, že do svého typu reaktoru je vyvíjeli přece jen o něco déle.

 793. Přiznat, že Rusové některé věci prostě umí (jako třeba raketové motory a kosmické technologie obecně, jaderné technologie obecně, letadla, zbraně obecně) přece nemusí nutně znamenat ideologickou přízeň.
  Řeči, že „to dělají déle“ nebo že jsou „ty motory levnější, kdyby Američané chtěli, tak si je vyrobí, ale nechtějí“ jsou lehce komické.
  Možná by Rusové iPad taky uměli vyrobit, ale nechtějí. Když už je a můžou ho koupit ?

 794. Jistěže některé speciální produkty umí Rusové vcelku dobře. On to někdo popírá?

 795. Že „to dělají déle“ je pouze vysvětlení toho, že ruské palivo ruskému reaktoru vyhovovalo lépe než, než to od Westinghouse. Fakt bez ideologického podložení.

 796. to 950
  😉
  …ja obcas zapomenu kde to jsem 😉 . . ale dnes je to dobry , moji nejvetsi „fanousci“ jsou nejspis povereni „jinymi ukoly“….
  😉

 797. Samotné dělání něčeho déle není žádné vysvětlení, to by Sony nemohlo dělat lepší televize než RCA a Toyota lepší auta než Ford …

 798. No ale to od westinghouse se kupovalo fakt jen kvůli ideologickému podložení. Kvůli ničemu jinému.
  A povíme si, odkud se zase bude kupovat, jestli Brusel prosadí tu „energetickou unii“.
  Ale samozřejmě jen krátce.
  Ono se pak ukáže, že ty ruské reaktory jsou nespolehlivé, nebezpečné, neumí s tím kvalitním americkým palivem pracovat, musí se proto okamžitě zavřít a nahradit větrníky.

  A větrníky nemají nic společného s ideologií ani politikou, to je čistá špičková, velmi efektivní technologie.

 799. Brouku, aby nebylo hůř!
  Aby Tě Tvoji největší „fanoušci“ neopouštěli…
  To se bardům občas stává…

 800. Ad 887 – Jen mě tak napadlo po přečtení věty „K čemu je ruská duma?“ – K čemu je naše „duma“ ? A k US – kandidatura Jebba Bushe s propagací „gay marriages“ mi trochu už připomíná Kimovskou dynastii i s tou sestupnou tendencí. Šanci pro rozumné konzervativní politiky nějak nevidím.

 801. Obávám se, že AK zanedbává zeměpis. Ten výbuch reaktoru způsobili bratři Ukrajinci nedaleko Kyjeva. Ledaže AK má prokádrované národnosti tehdy přítomných operátorů.

 802. Martine TT -pokud jde o tu jemnou ironii… ono už je dnes 25. dubna? 😉 😀

 803. 964-no tehdy to byli Sověti. V žádném případě nejde dávat rovnítko mezi Ukrajince a Sověty. To se smí dávat jenom mezi Rusy a Sověty. Tam to sedí jako Jandák … Však víte.
  A vůbec bych se nedivil, kdyby ti operátoři v Černobylu byli dosazeni z Ruska. Za SSSR Ukrajinci nesměli studovat, maximálně marxizmus-leninizmus, a ten pak jezdili vyučovat do ČSSR. Někteří tu i zůstali a stali se největšími experty na Ukrajinu.

 804. Honzo,
  ano, ale mně šlo spíš o to, že nejen ruské reaktory mohou mít potíže. I když pokud si vybavuji důvod a průběh, v Černobylu spíš selhal lidský faktor – neboli díky šlendriánu a tuposti obsluhy, kdežto u těch ostatních ve světě to netuším (nebylo jim věnována tak široká publicita). U Fukušimy se mi to jeví jako průšvih typu „přírodní katastrofa“, než technická nedostatečnost.
  Každopádně, Černobyl skutečně je na Ukrajině a k jaké národnosti se obsluha hlásila fakt nemám zdání 🙂

 805. Břeťo – jsem mentálně retardovaný. Dojel jsem domů, ohřál si segedín s šesti, zapil Svátečním ležákem od Bernarda a čekám, až se moje důchodkyně vrátí ze záskoku na základní škole. Nekvalifikovaná – má jen dvě vysoké školy a pedagogické minimum a čtyři semestry speciální pedagogiky – jak pravím nekvalifikovaná = (blbá).

  Co bylo nebo je 25. dubna?

 806. NoName,
  to je bezva „ironie“, někdy mám pocit, že se tu na fildách učí hlavně marxismus-genderfeminismus 😀

 807. Reaktor a potíže byli určitě ruské.
  Ukrajinci nejsou žádní mužici, ale Evropané a nebýt Rusů, měli by daleko lepší reaktory.

 808. 969-http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet/nemecky-parlament-schvalil-kvoty-pro-zeny-v-dozorcich-radach_335488.html#.VPmw5FhARaQ

 809. 957 NoName, třeba se i ptát, jestli bez RCA a Forda by bylo Sony a Toyota….
  A jak by to bylo bez prolomení Japonské izolace… Ano, jsou učenliví, snaživí, ukáznění. Jenže vše přišlo z kreativního na tak ukázněného západu. V kreativnosti je kus rebelantství, vzpoury proti starému, proti autoritám. Sony je na sešupu, opouští jeden segment za druhým.

 810. 972-ale to já nerozporuju, jenom říkám, že samotný fakt, že děláte něco déle než konkurence ještě neznamená, že to děláte lépe.

 811. (952)hmm, být jedovatá, připomenu v roce 1979 havárii na elektrárně Three Mile Island v USA 😕

 812. (958) A to od Tvelu potom také z ideologických důvodů? Už jsem z té zdejší ideologie volaký zmetený.
  (959) Ano, jediný výbuch reaktoru. Přes veškerou snahu se to zatím podařilo jen sovětům v reálu a Scortiovi s Robinsonem v beletrii.
  (962) Ve Fukušimě to nebouchlo.
  Jinak všem snaživcům děkuji za připomenutí dob mládí a stupňování slova „dobrý“ (lepší, nejlepší, sovětský). 😛

 813. (973) Samotný fakt je, že bylo palivo od Tvelu pro reaktor v Tlemelíně lepší. Já k tomu dodal ještě i možné vysvětlení, vcelku logické. Pokud ovšem posloužilo jako důvod k cnostnému rozhořčení, že jsem se opovážil, prémie navíc.

 814. Sedím tu a hlavu si mohu ukroutit. Mladá nájemnice mne požádala,abych bych jí spočítala daně z příjmů, jako matka samoživitelka uplatňuje odpočet na děti ve vlastní péči až při ročním zúčtování. Tak mi večer přinesla podklady, já to před chvíli nahodila do elektronického formuláře na daňovém portálu, zavolala jí a po kontrole odeslala a vytiskla jí opis a protokol. No a pak mě šokovala a proto tu sedím a nevěřícně koukám. Výsledkem jejího přiznání je, že ji bude vrácena všechna daň, kterou měla v roce 2014 ze mzdy sraženou a k tomu navíc dostane ještě pár desítek korun jako bonus. A ona se na výsledek dívá a říká – ale loni jsem dostala o dva tisíce víc! Tak jí říkám, že jí může být vráceno jen tolik, kolik v průběhu roku zaplatila a k tomu má ještě bonus, ale ona pořád, že si myslí, že by měla dostat víc. Nějak jí nedošlo, že výsledkem je, že nejen, že neplatí žádnou daň, ale ještě jí ostatní platící přispějí.
  A já k tomu ještě dodám – její přiznání bude na FÚ zpracováno jako přiznání OSVČ a ta vratka sníží výtěžnost daně z příjmů FO. A tak to je se všemi, kdo jsou zaměstnaní, ale podávají přiznání z důvodu, že chtějí vratku daně, na kterou mají ze zákona nárok.

 815. Takže to ruské palivo je lepší, přesto „lepší, nejlepší, sovětský“ a „kdyby chtěli, taky by ho vyrobili“, stejně jako raketové motory. Ale nechtějí.
  Skoro to vypadá, že teď USA koupí i ruského trpaslíka. Sice by ho taky dokázali vyrobit, ale když ten ruský je už vyrobený … Ve vývoji je sice i americký, ale bude až za pět let.

 816. (978) Sice jste zmatlal dohromady pár rozličných věcí a lidí, ale v zásadě máte ovšem pravdu.

 817. No,koukám,

  Martin měl guláš k obědu, a tady ho máme taky.

 818. [977] Takže statistika OSVČ/zaměstnanec je cinknutá. Kdybych si cumbajšpíl za rok vydělal rozhodováním deset litrů a podával si vlastní přiznání, tak budu za OSVČ? Dobrý bordel.

 819. 982-mne se to zdá taky divné, jsou přece daná kritéria, kdy jde o souběh a kdy o OSVČ na „plný úvazek“ a pokud člověk spadá do kategorie souběh, měl by být vykázán jako FO.

 820. Použil jsem Danino rozdělení na FO a OSVČ.

 821. Já možná začínám tušit, proč je Putin pro Západ tak nepochopitelný a nevypočitatelný. 🙂

  Nehodlám rozebírat, jestli jsou Němcovovy „Sešity“ pravdivé či nikoli, neboť netuším, ale soudím, že kdyby autor trochu ubral, působilo by to věrohodněji.
  Nevím také, kde Němcov přišel k informacím, které ve svých „Sešitech“ uvádí, ale vzhledem k jejich množství patrně vlastnil špionážní agenturu.

  Jedno je ovšem jasné – pokud západní elity, na základě (nejen) Němcovových zpráv, berou Putina jako něco mezi Džingischánem a Ivanem Hrozným, pak je pro ně jeho jednání zákonitě naprosto nepochopitelné!

  „Putinova maniakální touha po rozkoši na stránkách Němcovových sešitů“
  http://www.lidovky.cz/putinova-maniakalni-touha-po-rozkosi-na-strankach-nemcovovych-sesitu-1zm-/zpravy-svet.aspx?c=A150304_171441_ln_zahranici_msl

 822. Rputi,
  Copak Nemcov. Tej byl daleko a j mrtvej. Ale co se deje u nas? Odsud to vypada, jako kdyby Zeman nejmin počmáral zeď na Kavčích horách a ještě tam šutrem rozbil okno 🙂
  Měl by si to chlapec rozmyslet.

 823. FÚ dělí daně podle toho, kdo je platí. Za zaměstnance odvádí – platí zaměstnavatel a daň se eviduje zvlášť na účtu Daň ze závislé činnosti. Daně z příjmů OSVČ, stejně jako daně, které platí FO z náhodných příjmů nebo třeba z pronájmů a také vše, co podávají zaměstnanci, když si zúčtovávají daně sami, na účtu DPFO (daň z příjmů fyzických osob). Laicky řečeno – daně se evidují podle formuláře, kterým se přiznávají. Za zaměstnance podává zaměstnavatel hlášení, jednotlivci podávají každý sám za sebe přiznání. Jiná dělba není.

 824. skimici a divíte se? 🙂

  Lidi ten nekoukatelnej bordel na kolečkách nechtěj platit a president je ještě podpoří! No škandál!

 825. Dano, každý rok dělám přiznání synovi, ze které jsou značné vratky. Dokonce jsem taková mrcha, že využiju i možnost darování právnické neziskové osobě – cyklistickému oddílu. Být zaměstnaný, mít menší než průměrný výdělek a více dětí – no, nekup to. A ještě to ten blbeček z odborů použije proti živnostníkům.

 826. Šimone, já o ni moc nevím, ale ohledně Blanky se mi zdá, že má pravdu.

 827. A že pražští politici smrděj, včetně těch z čssd , nepochybuju.

 828. ptakopysku, třeba sem chtějí zavést hinduismus, když se ta východní náboženství teď tak rozmáhaj?

  Šiva lingam je v Indii na každým rohu, u nás v každým tunelu. V Brňu už ho taky postavili!

 829. O.T. Vsimli jste si nekdo ze je na Ruzynskem letisti kaple od Sipka? Takova ovalna, oblozena nevkusnou mozaikou, vevnitr letopocty, slova „slova“ a cernej kriz? Pri pohledu zdola jsou nahore balkonky pripominajici kazatelny. Je to na priletech hned u zachodku vedle Billy. Vsim ul jsem si toho uplne poprve.

 830. Jj skimici, je to pokrok.
  Před 2000 lety se scházeli se apoštolové v Getsematské zahradě. Teď už na to maj kapli! Na letišti! Vod Šípka! 🙂

 831. Skimici, to jste měl vyfotit, abychom se mohli taky pokochat. 🙂

 832. skimici,
  jo, foto by to chtělo – letadlem cestuji málo, naposled to byla ještě Ruzyně 🙂

 833. skimici,
  to spíš vypadá jako krypta….. ?!

 834. Matzurko, mně naskočila ta kaple (má to ale zvenku opravdu děsnou mozaiku, taková se dělala před desítkami let u bazénů v hotelích) a hned potom ta kotelna z vesmírné lodi Nostromo, jak tam poprvé ta nestvůra (Alien) někomu ukousla hlavu 🙂

 835. Běžel jsem kolem zrychleným krokem na ty záchodky, anžto ty kam chodím po příletu se uklízeli a tak jsem letěl k té Bille, kam normálně nikdy nechodím (ty čaje v letadle jsou močopudný) a zaujala mě ta otřesná mozaika, nakoukl jsem dovnitř a …
  Ne ne …, dlouho jsem se nezdržel a čajů se zbavil až opodál, ale ještě teď se cítím jaksi zkřehle … divný pocit z té instalace. Každý kolem toho ale jen proběhne…

 836. Kotelnu si nevybavuji…. aliena ano 🙂
  Mozaiku jde jistě pěkně a nápaditě, ale to zjevně nebude ten případ…

 837. No to je teda něco. To je i na Šípka silný kafe – takhle nějak si představuju psychedelické halucinace.

  Ale umístění mezi Billou a hajzlíkama je boží 😀

  Ale je dobrej mrchožrout, ten Šípek. Knihovnu střelil, lavičky václava Havla a teď ještě kaple, kam se na něj hrade státní vdova Fučíková blahé paměti….

 838. Nene, je to dole na priletech, prvni je kavarna, myslim Costa Cafe, pak toto, zachodky a az pak je Billa. Kdo chce, muze si to prohlidnout. Je to az za kontrolama . Splha se to patrne do odletoveho patra nekde vedle hospod napravo.

 839. Jo- ja nevim jestli je to oficialne kaple. Ale co by to bylo jineho…. Doma jsem si naskubal cerstvou matu a pozivam vyluh aby se mi uklidnily rostresene vnitrnosti ….

 840. aerokarle ad 908 – odpovídal jsem Schumacherovi – vztahovalo se na R-U. Pořád se diví, že se někdo bojí Ruska.

 841. Dobré ránko!

  Jeden velmi zajímavý graf!

  …Řecko však není strašákem kvůli oněm 322 miliardám eur, které dnes dluží, což obnáší 175 % jeho HDP, nýbrž ze zcela jiného důvodu. V případě, že by Řecko vyhlásilo skutečně bankrot, znamenalo by to, že by vybuchlo 26 bilionů – čtete správně – 26 tisíc miliard v podobě derivátů, které byly uzavřeny jako pojištění proti nezaplacení dluhů a pádu Řecka do temné propasti, kterou prý představuje odchod z eurozóny…
  …Graf ukazuje, že po zavedení eura začala v jižních státech dramaticky padat průmyslová výroba. To i z jiné příčiny, než jen kvůli zavedení eura, ale stejně. Euro, místo aby pomohlo rozdíly vyrovnávat, je naopak prohloubilo….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/lauterbachova-medialni-stvanice-kolem-recka-ukazuje-pravou-tvar-eu/

 842. Rputi,
  mne by docela zajímalo, kde ta paní Květa Pohlhammer Lauterbachová bere ten matroš co hulí.

 843. Dvd
  Ja uz jsem tu jednou vyjadril domenku ze jde o nejaky nick. Krome tech satir co pise ma naprosto neuveritelne jmeno 🙂

 844. Pánové, já to tu uvedla hlavně kvůli tomu grafu.
  Protože jestli je pravdivý (ať se to děje z jakéhokoliv důvodu), tak je to sakra problém!

  Její manžel je Rakušan.
  Tohle o sobě napsala:
  Květa Pohlhammer Lauterbachová (*1952, Praha)
  Štírka, která se pokouší celý život prokousat tajemstvím života. Matka dvou synů a jedné dcery, babička pěti vnuků. Nedobrovolná absolventka VŠE, obor finance a dobrovolně vzdělávající se v disciplínách, které mi nebyly umožněny studovat na universitě. Věčně zvídavá studentka, která nepovažuje ovšem za vzdělanost sbírání titulů. Ctitelka profesora Machovce a básníka Rilkeho. Místo akademické dráhy se věnovala od 90. let podnikání, aby uživila své děti, na které byla sama, na studiích. Přes osvětlování kostelů, chrámovou hudbu a jednu jeptišku, se dostala k víře. Přes víru a hudbu nakonec i k manželovi. Svůj životní sen, hru na klavír a varhany začala realizovat ve 46 letech. Mluvím pěti jazyky a cítím se být víc Evropanka než Češka. Žiju střídavě v horách v Horním Rakousku a Dolním Dvořišti, část života jsem prožila i v Itálii. Jsem vděčná, že jsem nemusela zažít ve svém životě válku.