Tak jak je to s těmi žoldáky, aneb Ženevská konvence

Zuzana Chlumská

 

Již staří Římané – jak jinak!

Slovo žoldnéř vzniklo z latinského názvu mince „solidus“ z toho francouzské „solde“ (mzda), které pak přešlo do němčiny a odtud vznikl název Söldner.

 

Žoldnéři se ve větší míře začali objevovat v římských legiích od 2.stol. př.n.l. za Gaia Maria, když potřeboval zvýšit počet vojáků v bojích s numidským králem Jughurtou a za Caesara už vznikaly celé žoldnéřské legie např. Galů. V samém závěru Římské říše bojovali v řadách legií i najatí Germáni.

 

Římská říše padla, ale žoldnéři zůstávali. Proslulými byli např Varjagové, kteří sloužili na cizích dvorech a gardu Varjagů měl i Byzantský císař. Konec konců žoldnéřem byl i vládce Kyjevské Rusi a zakladatel ruské dynastie Varjag Rurik.

 

Dokud nebyla stálá armáda, tak se to vlastně ani jinak, než najímáním žoldnéřů, řešit nedalo. Existovala sice povinnost zúčastnit se vojenských tažení svého panovníka, ale ne vždy byl po ruce dostatečný počet bojeschopných mužů.

 

Žoldnéřem byl i Jan Žižka, než se stal vůdcem husitů a postrachem Evropy. Proslulí byli i Švýcaři, kteří se od 15. stol. Nechávali po Evropě najímat. Papež má švýcarskou gardu dodnes i s jejími charakteristickými historickými uniformami. Británie, v dobách, kdy nad ní „slunce nezapadlo“ měla své indické prapory Ghurků a Francie si vytvořila svou cizineckou legii.

 

A v neposlední řadě byli žoldnéry i naši piloti RAF za Druhé světové války. Jsou snad proto méně hrdinští?

 

Podle údajů americké GOA pak v řadách americké armády činí najatí „kontraktoři“ až 48%.

 

Teď však v Afganistánu zahynuli 4 naši vojáci a jako vždy „vyvalily se vlny zdola“ až smutno pohledět.

 

Ti, co označují naši profesionální armádu za žoldáky ovšem zcela opomíjejí jednu věc – a tou je Doplňující protokol 1 k 3. Ženevské konvenci vydaný 8.června 1977:, kde je žoldnéř definován následovně:

 

1. Žoldnéř nemá právo na status kombatanta nebo v případě zajetí válečného zajatce.

2. Žoldnéř je jakákoliv osoba, která:

a)je účelově rekrutována v místě bojů nebo v zahraničí za účelem účasti v konfliktu;
b)účastní se přímo bojů;
c)je motivována k účasti v bojích především z touhy o vlastní obohacení a je jim Stranou účastnící se konfliktu přislíbena materiální kompenzace výrazně převyšující plat osob majících odpovídající hodnost a zaměření v armádě Strany;
d)není občanem Stran účastnících se konfliktu ani obyvatelem teritoria pod kontrolou Strany účastnící se konfliktu;
e)není příslušníkem ozbrojených sil Strany účastnící se konfliktu; a
f)nebyla vyslána Státem, který se konfliktu neúčastní v rámci své oficiální služby jako člen ozbrojených sil.

Takže naši vojáci nejsou žádní žoldáci v cizích službách, ale regulérní armáda, byť miniaturní. Dnešními žoldnéři jsou vojáci Francouzské cizinecké legie, či američtí kontraktoři v Afganistánu či Iráku.

 

Ale ono jde o něco jiného, není-liž pravda?

Válka je vůl, vojáci jsou fuj a vůbec by takové věci neměly na světě být.

Jenže jsou, ať se nám to líbí nebo ne. A to dlouhodobé zanedbávání, korupční triky a šlendrián se nám může zle vymstít, takže ofrňování opravdu není na místě. Tím spíš, že vzhledem k mezinárodní situaci je můžeme brzy potřebovat!

 

Protože pokud si myslíme, že nás snad bude někdy někdo zachraňovat, tak jen dokazujeme, jak jsme naivní, nedospělí a zbabělí.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 507 komentářů u “Tak jak je to s těmi žoldáky, aneb Ženevská konvence

 1. Dobré ráno,

  válka je fuj, armáda je fuj, ale v tom osmatřicátém jsme se měli bránit….

  Nehledejte v tom logiku, rputi…..

 2. Jj, maYdo – a tu Bílou Horu jsme měli vyhrát! 😀
  Ono to svou logicku má – když nemusím vzít ten kvér do ruky a nehrozí, že se do mě někdo trefí, tak je každej náramně udatnej! 😀

 3. zdravím !
  potěšilo mne, že zdejší diskutující (snad) konečně opustilo marginální téma Kvitová x Huml; pokud se týče tématu „našich hrdinných hochů“ v Afghánistanu: jsem skeptik, takže pochybuji, že se nevzdělaní Paštúni, Balúči a příslušníci dalších 20 etnických skupin naučí nazpamět „ženevskou konvenci“, aby dokázali rozlišit, kdo je a kdo není „žoldák“ . 😕
  Mezitím zřejmě ušel vašim zrakům fakt, že ukrajinská armáda( tedy vč.toho, kdo ji také tvoří), se spolu s těžkou výzbrojí vč. raketometů Grand „zakopala“ na hranici s Krymem, což spolu s požadavkem Porošenka o navrácení Krymu ,a varováním Lavrova a Peskova, že Krym je t.č.součást RF , tvoří docela výbušnou směs 🙁 Možná, že se USA přece jen podaří probudit válečnou lítici, a dostat Rusko do války, aby mohly vyzkoušet ten „první jaderný úder“ 🙁
  Nu,a druhou „výbušnou směs“ může tvořit stav v Yellowstone, kde se místy roztékají silnice a oblasti se uzavírají…. 🙁
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4378-yellowstone-silnice-se-roztekaji-oblasti-uzaviraji

 4. No jo, milé dámy, vždyť to bylo jasný, že na tej Ukrajině jde především o válku oligarchů a žádnou svobodu.

  Pár bláznů se zviditelní plamennýma kecama, pár politiků si na tom přihřeje polívčičku, pádr kecalů si na tom posílí svoje ego, pár moralistů se bude cítit morálně nadřazeno, protože oni na to mají ten správný názor a ti druzí jsou blbcí a lidi, co chtějí normálně žít, nějak se uživit, vychovat děti a vůbec se věnovat takovým těm nevznešeným přízemním věcem, které tvoří obyčejný život, to odnesou.

  Včera bylo v televizi pár záběrů na lidi z východní Ukrajiny, co říkají, že už aby toho nechali, odtáhli a nechali je žít – z natočených záběrů ovšem nebylo zřejmé, zda mluví o separatistech nebo ukrajinské armádě. Myslím, že redaktor si k tomu vymyslel to, co se mu hodilo do krámu.

  Tak si říkám, jetsli není lepší tlachat o těch přízemních obyčejných věcech, dokud nám ještě funguje internet 🙂

  Pokud jde o Yellowstone, moc toho v tom článku není. Jednou jsme koukali na nějakej katastrofáč na tohle téma. Docela by mně zajímal Lokiho názor na scénu, kdy se jde dvojice vykoupat do jezírka , když tu náhle mládenci vyrazi pod nohama žhavé do ruda rozpálené magma. 😀
  Mám dojem, že katastrofáč nakonec dopadl víceméně dobře, hrdinskou smrtí zahynuli ti, u kterých se to v takových filmech sluší a patří.

  Otázkou, jak by se na světovém klimatu podepsala taková masivní erupce ( pokud si vzpomínám, tak následky výbuchu sopky Krakatoa ovlivnily počasi na Zemi na řadu týdnů, ne-li měsíců) se film nějak nezaobíral.

  No, každopádně než na to dojde, půjdu zavařit rybíz, co potomci včera natrhali……

 5. Westíku, díky.

  Ale to video s těmi bizony tu už někdy bylo. Jevilo se tehdy poněkud podezřelé, že ti bizoni prchají poměrně spořádaně a a v souladu s dopravními předpisy.

  teď se mi jeví podezřelé poměrně výrazné stíny bizonů, zatímco stromy podíl vozovky stíny nevrhají. 🙂

  Mám dojem, že tehdy nakonec někdo někde vyšťáral, že jde o podvrh.

  Nicméně je pravda, že oblast Yellowstone je geologicky dosti čilá a pod zemskou kůrou se může dít ledacos. a v podstatě stačí, aby se matička Země oklepala a vytřese nás z kožichu jako když pes vyklepává blechy.

 6. Globální oteplování už netáhne, je třeba najít jinou katastrofickou oblast, která bude ochráncům přírody generovat peníze.
  A boj proti vulkánům, přispívajícím k GW je dobrým nenápadným přechodem. Navíc kdyby se do toho magmatu strčily trubky s cirkulující vodou, mohla by se vyrábět ekologická geotermální elektřina a to magma by se tím těsně pod povrchem ochlazovalo, takže by se v Yellovstone neroztékaly asfaltové silnice….

 7. Takhle nevystačíme s lidskými zdroji profesionální armády:
  V Afghánistánu byl zraněn při útoku na hlídku další český voják. Utrpěl středně těžká zranění.

 8. Šumaváku,
  já vidím lepší cestu než boj proti vulkánům…s vulkány nehnou ani ochránci.
  Ale takové frakování (boom v Severní Dakotě), které naruší podloží a pak se „to“ začne fšecko pohybovat…ze Severní Dakoty do Wyomingu to na mapě není zas tak daleko!

 9. U těch vulkánů se blbě argumentuje tím, že to zavinil člověk.

  I nejdementnější aktivista přece jen ví, že jetsli to bouchlo před 600 000 lety, tak to asi nebylo tím, že by to neandrtálci nějak rozšťourali a že veřejnost sice spolkne ledacos, ale tohle je přece jen příliš divoký.

 10. Vojáky v GB nebyli placeni Anglií, ale byli placeni ze zbylých depozit československého zlata, z nichž jen část byla po okupaci převedena do Německa. To, že bylo zaraženo další převádění zlata na příkazy protektorátních úřadů, bylo tak jedním z prvních znaků toho, že britské úřady začly brát emigraci za oficiální reprezentaci Československa.

 11. Juro, ona nám na to VB půjčila, splatili jsme to, tuším, 1948.

 12. Vojáci francouzské cizinecké legie jsou součástí francouzské armády.
  Kontraktoři ne, to jsou skuteční žoldnéři.
  (4) Aha, takže vojáci s raketometem Grand 😛 , střežíci hranici, jsou strůjci třetí světové v žoldu USA, na rozdíl od mírumilovných povstalců, střílejících raketometem Grad na vojáky …. Kojzare, máš konkurenci!

 13. Prosím, Tě Karle, Ty máš ještě v to propletenci oboustranné propagandy a chaosu nějakej přehled o tom, kdo na koho střílí a v jakém žoldu?

  Já teda mám dojem, že střílejí všichni po všech. a že už je otázka, co je oficielní armáda a co jsou soukromé jednotky jednotlivých oligarchů….

  takže nějaké závěry o tom, kdo je Kojzar jsou stejně jen střelbou naslepo.

 14. Ajrovko, jsou to cizí státní příslušníci, placení francouzkým státem!

 15. Nepřeceňujte ty Kaťuše (Grad).
  V Jižní Osetii, když gruzínská armáda zahájila odstřelování jednotek OSN, ve kterých mimochodem byli i její vojáci, byly tyto funkční, jen než přiletěly ruské letouny.

  Dodnes nebylo zveřejněno, který agent přesvědčil gruzínského prezidenta, aby k tomuto útoku, který byl jistě připravenou provokací od Rusů, dal neschopné gruzínské armádě rozkaz.
  Dodnes mi je záhadou, jak to udělali, aby se na to připravoval tak dlouho, tak vůčihledně a tak sveřepě sebevražedně.
  V každém případě na tento útok Rusové čekali, a byli dobře připraveni. Takže agenty v blízkosti toho prezidenta měli, stejně jako je mají v blízkosti toho ukrajinského.

  Už zase se bude historie opakovat? Já doufám, že ne. Ale osobnost ukrajinského prezidenta, jeho mluva, jeho ráznost, jeho sliby úspěšných vojenských řešení a stejně tak síla a připravenost Ukrajiny na opravdový vojenský konflikt se situaci v Gruzii nápadně podobají.

  Jak to ti Rusové dokážou, to je mi záhadou? Nechce se mi totiž věřit tomu, že Amici a EU mají jen jeden typ kladiva, který používají na všechno v zahraniční politice a že by po fiasku v Gruzii jen zvětšili to kladivo.

  Už před dvaceti letmi mi přišli ti kremlinologové v USA dost naivní, ale hloupí chlapi to nebyli. Jen se nenechali při konstrukci svých teorií příliš ovlivňovat skutečností.
  Tu Gruzii zkazili dokonale a bojím se i o tu Ukrajinu.

 16. Juro, já se obávám (a jak tak koukám nejenom já), že tentokrát si Obamova administrativa ten konflikt přímo žádá. Že by pak z celé Ukrajiny nezbylo lautr nic, je celkem jasné.
  Amíci jsou připravení a už teď projevili ochotu se účastnit obnovy Donbasu. Ona tam ta mrcha Albrigtová nešmejdila pro nic za nic!

 17. (16) Jo, tak nějak. Proto jsem si dělal legraci z poněkud jednostranného pohledu.
  (17) Cizí státní příslušníci, sloužící ve francouzské armádě.
  (18) Juro-pe, ona je to IMHO hlavně otázka, nakolik je hlas USA a EU poradní a nakolik jsou schopni či ochotni nařizovat (nebo místní schopni a ochotni poslouchat).

 18. Ajrovko,
  “ Cizí státní příslušníci, sloužící ve francouzské armádě.“ JSOU ŽOLDNÉŘI !!!

 19. (20) AK: „Proto jsem si dělal legraci z poněkud jednostranného pohledu“ 🙂
  To jsem nevěděla, že máte tolik smyslu pro humor, že si dokážete dělat legraci sám ze sebe 🙂
  Vždyť už se tady za dobu ukrajinské krize vytvořila důkazová věta: „1. AK má vždycky pravdu. 2.Nemá-li pravdu, platí bod 1.“ 🙂

 20. Naprosto jasné je jenom to, že Putin rozkazoval Janukovyčovi a tak trochu i Asadovi.
  Na nic dalšího prostě nejsou důkazy, takže je důležité pokládat otázky a donekonečna je opakovat, abychom náhodou nedošli k závěru, který bude v rozporu s tím, že za to můžou mužici ze stepi a Putin osobně.

 21. Ajrovko, když už vymyslíš nějakou blbinu, tak se jí nedrž jak veš košile a hlavně se nauč chápat smysl vět. Jsi úplně mimo.

 22. Lidi, divte se !
  Anča bubnuj !

  Aero má pravdu, Legion Etrangere ( Franštináři prominou chybu)
  je součástí armády frantíků. Ono u těch žoldnéřů je důležitá jedna věc, nasazují se v celistvých žoldnéřských jednotkách, mají vlastní velení.. A uzavírají kontrakt podle obchodního práva.
  Legionáři jsou zařazování do jednotek zřízených francouzským státem, sice podepisují závazek služby, ale hlavně přísahají věrnost Francouzské republice. A po ukončení služby dostávají občanství, a podléhají ( anebo alespoň podléhali) mobilizační povinnosti jako každej jinej francouzskej záložák. Což u žoldnéřů neexistuje.
  Jinak bez občanství lze vstoupit i do US Army. Jen tito cizinci jsou zařazováni do normálních jednotek, mezi Američany.
  Občanství ovšem po ukončení služby dostávají taky.

  Naši letci ( a ani příslušníci pozemních jednotek, jak v Anglii , tak v Rusku rozhodně žoldnéři nebyli.
  Byli to příslušníci československé branné moci , kteří vstoupili do čskoslovenských jednotek, které byly jako československé uznávány a britské, případně sovětské uniformy měly čistě z praktických důvodů.

 23. Aerokarle, já Ti teda nevím…, ale tak nějak bych předpokládal, že ti separatisté střílí směrem od ruské hranice do ukrajinského vnitrozemí stejně, jako ukrajinští pohraničníci, bránící se separatistům prchajícím do Ruska.
  No a tak nějak mi vychází, že vládní vojska, útočící na separatisty, střílí z ukrajinského vnitrozemí směrem k ruské hranici. A sem tam přestřelí.Na své pohraničníky, případně až do Ruska.
  Ledaže by by ten ďábel Putin, dal rozkaz separatistům, aby ostřelovali ruské vesnice, že by potom konečně mohl na tu Ukrajinu oprávněně vletět. Až přiletí z Jižní Ameriky…
  To by potom byla jiná, to by to vše vysvětlovalo.

 24. 24

  Westíku, i slepé kuře někdy zrno najde 😉

 25. No, tak podle některých expertů je žoldák každý, kdo bere za svoje angažmá v armádě nějakou gáži a nebojuje z lásky k vlasti. 😀

  Jádro sporu je asi v tom, že je potřeba nějaký důvod, proč si plivnout. No, tak se řekne, že to jsou žoldáci, co bojují za peníze a hned je po čem plivat.

 26. (27)Rputi, když už vymyslíš nějakou blbinu, tak se jí nedrž jak veš košile a hlavně se nauč chápat smysl vět. Jsi úplně mimo.
  To, co jsi někde vyhrabala, se netýká vojáků státních armád. Bez ohledu na národnost oněch vojáků jsou příslušníky té či oné armády, v případě Cizinecké legie armády francouzské.
  Týká se to různých polovojenských a podobných jednotek, které nejsou součástí armády nějakého státu. Typicky žoldnéři v Africe nebo v bývalé Jugošce „Arkanovi tygři“, „Srpska dobrovoljačka garda“, v Iráku kontraktoři. I když jsou najati nějakým státem, nejsou příslušníky jeho armády a neřídí se armádními regulemi.

 27. Juro,

  žádní agenti u sakašviliho nebyli třeba. To že Gruzinci soustřeďují vojska kolem Osetie zvládnou zjistit i družice.
  Navíc nějaké incidenty probíhaly už asi tři dni předtím. Takže Rusové měli jednotky v severní Osetii v pohotovosti.
  Celé to gruzínské snažení mělo jedinej cíl – vyhodit do luftu ten tunel do ruska, a Rusové by měli hodně velkej problém. Beznadějnej ten pokus nebyl.
  Jenže těch pár set Rusů a Osetinců to ústí tunelu ubránilo, a když jim projely ruské tankové a další jednotky , tak byl výsledek naprosto jasnej….

 28. Šumaváku, myslím, že nejlépe to vystihla MaYda v tom (16). V tom bordelu nejde říci se zárukou vůbec nic.
  Možností omylu, lsti, zmatku je příliš.
  Mně jen pobavila ona zmínka o jaderné válce a prvním americkém úderu, vracející mne do dob mládí. Škoda, že ne i po stránce fyzických schopností. 😛

 29. Halladine,
  „d)není občanem Stran účastnících se konfliktu ani obyvatelem teritoria pod kontrolou Strany účastnící se konfliktu;“

  Občanem se stává až po té. Je to stejné, jako ve starém Římě.

 30. TAk bych řekla, že taková podivná polovojenská jednotka byly i Lidové milice. Akorát že za to nebraly gáži a taky mám dojem, že jejich použitelnost v boji byla poměrně nízká. Tak ještě střílet do neozbrojených demonstrantů by snad zvládly , ale boj s vycvičeným protivníkem ani náhodou. Takže by se nikdo netřásl na to najmout si je jako žoldáky.

 31. Rputi,
  Československo bylo minimálně Spojenci uznáno stranou účastnící se konfliktu. To že územi ČSR bylo okupováno , nehraje roli, stejně jako nehrálo roli za první světové, kdy bylo okupováno Srbsko, část jeho armády se probila na pobřeží a byla evakuována, aby bojovala dál.
  Furt to byla Srbská královská armáda, a žádní žoldnéři.

 32. Ostatně- s poláky, francouzi , Nory a bůhví kým ještě to bylo úplně stejně. Vždy se jednalo o lidi, kteří chtěli bojovat za svou vlast, a ne kvůli tomu, aby vydělali.
  Což je typické pro žoldnéře.

 33. A ještě jedna věc – posuzovat situaci za WWII podle definice podepsané 1977 je úplně mimo.

 34. Ta definice se snaží obecně popsat žoldnéře. Netýká se tedy vojáků armád normálně uznávaných států. To jsou prostě vojáci toho oného státu. Mají uniformu, velení a zodpovídá si za ně ten stát, který by mohl být „popotahován“, pokud se jeho vojáci chovají v rozporu s uznanými konvencemi.
  Za žoldnéře žádný stát nezodpovídá, což je konec konců důvod jejich obliby za jistých okolností.
  Jsou to dvě různé věci.
  Za druhé světové nešlo ani tak o „žoldnéřství“, jako o to, že Češi nebyli Němci považováni za příslušníky válčícího státu, ale příslušníky Protektorátu, tedy prakticky Říše a tedy za zrádce Říše.

 35. Halladine,
  Situace za války byla specifická – proto mé odkazy viz 1.

  Doplňující protokoly Ženevské konvence z r. 1977 nevztahuji v článku k II. světové, ale uvozuji větou: „Ti, co označují naši profesionální armádu za žoldáky ovšem zcela opomíjejí jednu věc – a tou je Doplňující protokol 1 k 3. Ženevské konvenci vydaný 8.června 1977:, kde je žoldnéř definován následovně:..“

 36. 43: jo, takhle nějak to mohlo vypadat v ČSR, kdyby vyšla ta mobilizace v osmatřicátým…

 37. 45-ano bude 😉 Tohle německé mužstvo hraje skvělý fotbal, ale Argentina není bez šance.

 38. (44) To se to analýže, když je blbě už výchozí předpoklad. 😛
  (46) Nemohlo. Byli bychom za kazišuky skvělého domluveného míru, v prdeli politicky hned a vojensky nejdéle do týdne.

 39. Josef Kajetán Tyl…
  nemusel jsem mít v prváku na střední škole postupku z dějepisu a literatury, což mi přisoudil algebraický průměr známek. Každý týden jsme totiž psali testík na letopočty i v dějepise i v literatuře (stejný kantor) a já jsem již na první hodině deklaroval, že se ty dějepočty prostě učit nebudu, ale budu je umět ukázat v nějakém handbooku stejně jako hodnotu logaritmu, odmocniny či specifické váhy …
  Nic platné, postupky bylo třeba absolvovati a při změně kantora následující rok opět úřední jednání aby bylo možno děják a literatura alespoň za dva (anžto ze čtyřky to na jedna podle nějakých vnitřních regulí nešlo).

  Mít ale Josefa Kajetána Tyla odpřednášeného nezaujatým profesorem, to by se to učilo. Den kdy se narodil by korespondoval se dnem kdy umřel – už v osmačtyřiceti ztýrán svým neskutečně nepravděpodobným životem, kdy obtěžkal Magdalénu a děcka se tragicky nedočkal, nicméně břeskně sedmkrát úspěšně oplodnil její ségru Annu a Magda jim to vychovala … Asi tam byla fůra výčitek. Proto asi ty submisivní texty přejaté i do hymny a poměrně brzká smrt po zadlužení se u židovského bankéře.
  Ten Nejedlý byl stejně úchyl. Toto vše ho neodolatelně přitahovalo. Pohádkářka kurva. Operník syfilitik. Atd…

  Tak co? Němci nebo Argentina?

 40. Copak skimici, dostihly vás noční můry ze studentských dob? Trpěl jste pomočováním nebo vás znásilnila vás třídní učitelka? 😀
  Nejedlý zajisté byl magor a o tom, co provozovali kulturní velikáni je lépe nevědět. Krom toho Nejedlý si myslel na Dvořákovic Otylku a mistr s ním, s rázností řeznického synka, vyrazil dveře i s futrem. Takže Smetana byl pomsta 🙂

 41. samo jméno Kajetán
  zní jako diagnosa (Gaetano ….) Proč by zrovna matka Barbora Králíková a otec Jiří Till pojmenovali nebohé dítě Kajetánem? le ne, byl obyčejný Josef František Till. Až při biřmování v jedenácti to nějak změnili na Josef Kajetán (z Gaetano, město v Itálii). Proč Gaetáno? Kupodivu to prostě bylo v té době prostě moderní. —

 42. Ne ne Rputi,
  pomočování to nebylo. Ale třeba ten Kajetán. To jsou prostě vzpomínky na angínu a vstávání po šesti hodinách na penicilín:-)

 43. skimici, chápu – blouznění z horečky 😀
  Jméno při biřmování často ovlivnil pan farář, pod vlivem mešního vína. Rodiče s tím nemuseli mít nic společného.
  Věděl jste, že Nejedlý měřil asi 160, kdo ví jestli? I ve své generaci byl prostě trpajzlík…

 44. Hezký letní večer. A dovolím si jedno malé OT k současné debatě, leč patřící do debaty v minulé hospůdce. Dnes jsem se vracela z nedělního výletu a bylo mi jeti kolem osmé večer přes Fulnek, kde se v podvečer konalo slavnostní setkání s rodačkou Petrou Kvitovou. A musím konstatovat, že fulnečané udělali na Humla a jeho soudruhy jednu velkou Topolánkovu jedničku.

 45. skimici,
  Smetana syfilidou netrpěl, hluchota byla následkem špatně léčeného zánětu, důsledek úrazu z dětství, kdy s kamarády zkoušeli vyrobit nějaké dělobuchy nebo co. A mladému Béďovi to bouchlo do tváře – plnovous nosil, aby zakryl jizvy.

 46. Zaspis s tim Kajetanem, nejnepredstavitejnejsi nocni murou v horecnatem nocnim, ranu, on, przniv segru, kterou jakmile definitivne doprzniv cas neztracel neb vrhl veskerou energii na segru Annu, nasledne sedm let chronicky tehotnou jak jablon. Pokusil jse vyuzit Kajetana, kterymzs byl pobirmovan, svetce, pravnika, co to dotahl k uznani zejmena potlacenim leceni priznaku fyzickych ale rajtovanim nz priznacich fysickych.
  Takto az do vytvoreni dmu na obranu proti uzernikumi. To bylo nejak moderni. Sam Svatej Gaetano sice zalozil banku na ochranu proti uzernikum ale Rotschildove mu to stejne za par let koupili a uz to jelo ve svych kolejich
  Zbyl chudak Kajetano s vlastni zenou a potratem nicmene s Annou rozvijejici zalidneni zemekoule s rozlicnymi problemy pricemz si logicky kladl otazku kde domov muj. Opravdu v dane situaci nejednoducha otazka. Jen diky svetci pravnikovi, ktery nad nim drzel ochranou ruku se nase hymna dochovala nikterak nezkreslena autentickymi dobovymi prdestinacnimi lidovymi vyrazy, ktere byly imho po certech na miste 🙂
  Dobrou noc,

 47. Predestinacnimi a ne prdestinacnimi..
  Radeji dobrou noc zde a koncentraci na fotbal.

 48. Matzurko,

  Smetana v pozdějším věku ovšem trpěl i psychickými potížemi a snad skonžil nakonec v blázinci. Dosti zřejmé náznaky jsou v knížce vzpomínek jeho vnučky na pobyty v Jabkenicích

  http://www.databazeknih.cz/knihy/z-jabkenicke-myslivny-75723

  A syfilis snad byla i uvedena jako příčina smrti, nebo aspoň jedna z příčin. V podstatě se o tom, na co vlastně zemřel a proč ohluchl, spekuluje a je otázka, jestli to jde dnes ještě nějak spolehlivě určit.

 49. Alespoň to nebylo nějaký trapný rozpočítávání penalt, ale Schürrle se chtěl proběhnout a Götzemu to strčil.
  Das Lied der Deutschen

  Einigkeit und Recht und Freiheit
  Für das deutsche Vaterland!
  Danach lasst uns alle streben,
  Brüderlich mit Herz und Hand!
  Einigkeit und Recht und Freiheit
  Sind des Glückes Unterpfand:
  Blüh im Glanze dieses Glückes,
  Blühe, deutsches Vaterland!

  No jo,
  ty zapomenuté sloky…

  Das Lied der Deutschen

  Deutschland, Deutschland über alles,
  Über alles in der Welt,
  Wenn es stets zu Schutz und Trutze
  Brüderlich zusammenhält,
  Von der Maas bis an die Memel,
  Von der Etsch bis an den Belt –
  Deutschland, Deutschland über alles,
  Über alles in der Welt!

  Deutsche Frauen, deutsche Treue,
  Deutscher Wein und deutscher Sang
  Sollen in der Welt behalten
  Ihren alten schönen Klang,
  Uns zu edler Tat begeistern
  Unser ganzes Leben lang –
  Deutsche Frauen, deutsche Treue,
  Deutscher Wein und deutscher Sang!

  Einigkeit und Recht und Freiheit
  Für das deutsche Vaterland!
  Danach lasst uns alle streben
  Brüderlich mit Herz und Hand!
  Einigkeit und Recht und Freiheit
  Sind des Glückes Unterpfand –
  Blüh im Glanze dieses Glückes,
  Blühe, deutsches Vaterland!

 50. Oni to mají takové hezčí. Zatímco jakýsi Kajetán vyje o smyslu života když mu dvojčata každé ráno představují jeden sice neuspěšný pokus ale zato do bronzu možno tesajících sedm dalších u ségry

  a při tom penicilínu poslouchá

  Einigkeit und Recht und Freiheit
  Für das deutsche Vaterland!

  Na ja těch 48 bylo ještě dobrejch 🙂

 51. Safryš, skimici, vy něco slavíte nebo je to ataka nemoci nebo jakési prokletí? :-))))

 52. No to je tedy tema. Vyrazil se fantastickej nazor…. Ghurkove se budou dost smat.

  No a ted jeden, tezky, kviz. Rozhodli jsme se si udelat vejlet, kdo odpovi spravne kam, dostane musli, co nosej kanibalove na slavnosti uniforme….. Je to misto, kde maj Boha takoveho, co furt prokrastinuje, nestara se o nic jineho, nez aby mel hezke pocasi, klati nohama z verandy sve lodi, evidentne litaci, protoze priletel z daleka a nikdo netusi odkud. Jo a ma jmeno a prijmeni. Je to tezke, to pripoustim, ale jiste se zde najde vyherce…. Jo a neni to odsud blizko.

 53. Nalitej nebo střízlivej – Juncker to musel říct.
  pokud jsou dohody o volném pohybu zakotvené ve smlouvách, tak prostě platí. Jedině že by se změnily – ale podepíše třeba Polsko, že Poláci nesměj do Englicka ?
  S tím se nedá hnout. Engličani maj na výběr – trpět vystěhovalectví, anebo vystoupit z EU

 54. Halladine to ano, jen se jim nemůžou nastěhovat všichni.

 55. Aha, tak s těmi špiony to zřejmě prásknul Snowden!

  …Nyní je Snowden ochoten přijet do Německa a vypovídat o sledování politiků a občanů americkými tajnými službami. Berlín by ale v takovém případě musel zajistit, že Snowden bude moct v Německu zůstat a bude pod jeho ochranou v bezpečí. Řekl to německý poslanec za Zelené Hans-Christian Ströbele, který se se Snowdenem sešel v Moskvě. Z dokumentů, které z NSA vynesl, vyplývá že Američané sledovali i mobilní telefon kancléřky Angely Merkelové…
  http://olser.blog.idnes.cz/c/416907/Dostane-Snowden-politicky-azyl-v-Nemecku-za-zachranu-cti-Merkelove.html#t2

 56. Je fascinujici, jak socialiste porad chteji nejaka ochrana opatreni, zakazy, limity cehokoliv….. Pritom je prospesne pro kazdou zemi, kdyz prichazeji do zeme lide s kreativitou, oplivajici pracovitosti a i v neposledni rade i odvadejich padesatek, sedesatek do statniho rozpoctu….

  Jo a varit z cerstvych listku kary je okouzlujici, proste hrabnuti lzickou do pixle s kary pastou se uz asi nebude opakovat…. Je to delikatne jine a uplne uchvacujici zazitek prave z te jemnejsi chuti

 57. No rumunské cikorky oplývající pracovitostí neznám …. možná je to tím, že „oplívají“… 😀 😀

 58. Dobré zas ráno… Ano, zrovna nedávno jsem se setkal s takovými těmi přistěhovalci, co tu pracovitost opravdu oplivali… Pokud ne rovnou posrali… A ještě se rozčilovali, že dávky neodpovídají jejim představám…

 59. Ano jiste, kazdy ma jine zkusenosti. Vymysl davat nekomu davky za to ze dycha je asi spatny, ze…. Kdyz tedy laka ty copracovat nechtaji. Ale protoze jsou si lide rovni, obzvlast nekteri, takse neda nic delat…. Volte tedy ty co davky zrusi a pristehovalectvi, to spatne, nebude…. Ale to by pak se to dotklo tech mistnich. A to bylo takove necitlive, matky samozivitelky, sirotci, invalidni duchodci …., by taky nedostali nic…

 60. Tak nevím, Jiřiku, kdo i tu stěžuje, že mu na to doma plivou až kálej, pokud to rovnou neukradnou… 😀 😀

 61. Dano, Němci si to zasloužili, hráli nejlépe, a dalo se na to dokonce i koukat – to pro německý fotbal nebývalo typické.

 62. Dobrý den. Modrý ptáku, díky za doporučení návratu k pramenům. Bohatství národů je zábavnější než detektivka.
  Pokud máte někdo kontakt na Liberální institut, povzbuďte je prosím, ať dílo znovu vydají, pokud možno jako e-knihu.
  Při čtení o merkantilismu vzpomínám na reálný socialismus. Kvíkání socialistů o tom, jak jsou úspěšní „morální špína“, protože nemyslí na blaho všech.
  Problém nekvalitních řemeslníků vyřeší cechy a zákaz změny zaměstnání – jaká bláhovost. Zkoušeli to feudalisté, zkoušeli to socialisté – nefungovalo to. Pamatujete ještě na zákaz stěhování z vesnice do města?

 63. maYdo,
  ad 62 – celkem spolehlivě to dnes určit jde. A bylo určeno. Dokonce o tom byl pořad ve sdělovacích médyjích. Malej Béďa fakt dělal dělobuchy, fakt mu jeden bouchnul do xichtu a je to jeden z důvodů, proč na starý kolena ohluchnul – Obnovené záněty v kostní tkáni, z toho plynoucí záněty ušní dutiny. K tomu se přidala arterioskleróza. K stáru začal trpět psychickou poruchou a protože to tehdy nikdo neuměl léčit, porucha se rozjela naplno a na své šedesátiny už byl úplně mimo a jeho osobnost zcela zmizela. V současnosti prý pro danou diagnózu stačí konzumovat nějaká psychofarmaka a pacient může nemoci docela dlouho vzdorovat a vést poměrně normální život.

  Včera mě zaujaly dvě zprávy – jedna byla, že u nás je založení živnosti takové martýrium, že horší je to už jenom ve Španělsku. A druhá zpráva byla, že si řemeslníci stěžují, že rychlokvašky nedělají pořádně a že je třeba spřísnit podmínky pro zápis živnosti (odsun živností z volných, nutná praxe před založením živnosti…). Tak si říkám, jestli někomu smetanovsky nehrabe v tom prostoru, co má mezi ušima. Nevím jak u řemesel, ale v počítačové branži, když člověk rychle potřebuje mít v Čechách – a na Moravě tiež – existující počítačovou firmu, je nejrychlejším postupem koupit si u smartwings letenku do Londýna a druhý den po návratu může dotyčný směle kvačit na české úřady za účelem založení pobočky britské firmy a tvrdě makat na svém byznysu, místo postávání na českých úřadech, žmoulání čepice a čekání, až se úředník napapá, nabumbá, popovídá, zjistí, jestli náhodou neuplynula doba, kdy musí konat, atd. Zcela halladinovsky „okrádá“ český stát na daních, protože je platí v GB, ale zcela halladinovsky si za to stát může sám 🙂

 64. Jirko ppa,
  když se tady mihotáš – jseš rád, že souzníš s Milošem Zemanem?
  Tedy v otázce boje proti terorismu v zemích Středního východu.
  Miloš: Není vyloučeno, že teroristé plánovali nebo plánují také útoky na další země a další města včetně České republiky, takže čím intenzivněji se bude bojovat v Afghánistánu, tím nižší je riziko, že budou zasaženi i nevinní civilní čeští občané. V tomto je hluboký smysl jejich boje (míněno vojáků, pozn. red.) a hluboký smysl jejich obětí.
  Takhle nějak jsi to tuhle taky psal, že? Sice ne tak vznešeně, on to Miloš taky určitě nesmolil sám. Mě by to tedy hřálo u srdce, že mé myšlenky putují stejnými stezkami, jako myšlenky vrcholného představitele České republiky… 😀 😀 😀

 65. 81-já tomu úplně nerozumím. Chápal bych to v případě, žeby muslimové nebyli importováni do Evropy v počtu desítek, možná stovek tisíc ročně. Mají tady mešity, školy, budují veškerou potřební infrastrukturu pro budoucí … vítězství ? Je fajn, když budou biti v Afganistánu, ale k čemu, když jich je plná prdel v Mistlebachu, Vídni, dokonce i Brně …
  O Británii, Francii nebo severu Evropy nemluvě.

 66. Dobré ráno vespolek,

  Jirko, jsemť kulinářský kutil, co to prosím vaříš ? Kari, tedy v AJ „curry“ anebo něco jiného ? Já mám kari zafixováno jako pokrm s omáčkou, v němž dominuje směs koření „karí“, což je sušený a mletý kořen turmeriku, lístky koriandru a semena kumínu (plus dalších až 50 ingrediencí dle krajových zvyklostí), to všechno mícháš v čerstvém stavu ?

 67. Ptakopysku,

  tak nějak nechápu, proč by zřízení dcery v ČR mělo být rychlejší než zřízení české firmy…

 68. Jirko, podle toho jak jsi toho boha popsal, určitě jedeš do Vatikánu.

 69. Rputi – ad 71 – tomu Snowdenovi by mohli zaručit bezpečí, pokud se usadí v Kostnici… 😉

 70. 2 ptakopysk ad 81 – není divu, vždyť: http://www.novinky.cz/veda-skoly/342098-geny-maji-na-inteligenci-vetsi-vliv-nez-se-doposud-tvrdilo.html
  Takže když je někdo ve své prostatě genitální od přirození, mohou za to vyjímečně vhodné geny…
  Inu, jak psali klasikové: „Naše rodina patřila již několik generací ke smetánce města. Táta uměl číst, máma psát a snad proto se dali dohromady, aby rodili vzdělance. Přivedli nás na svět sedm a pečlivě dbali, abychom odmalička nevynechali jediný kulturní podnik.“

 71. 2 Matzurka ad 84 – dovolím si trochu osvěty. Pod jménem karí (curry) se skrývají 3 různé věci:
  a) Tebou zmíněná směs koření
  b) Lehká ostrá omáčka (s masem) a zeleninou, ktrá ovšem často výše zmíněnou směs neobsahuje
  no a c) Listy stromu Murraya koenigii, známého jako curry tree, viz http://en.wikipedia.org/wiki/Curry_tree
  Lze pěstit i u nás: http://www.zahradnictvikrulichovi.cz/prodej/Murraya-koenigii—muraja–kari-list–kari-koreni

 72. Šumaváku, tak to ona mu Andělína glejt dá, ne že ne a to místo, kde upálili Husa, mají v Kostnici pietně vyznačené. Ale řekla bych, že je celkem fuk, kde to kafe vypije. Pokud se pamatuju, přežil to jedině Juščenko…

 73. 2 Šumavák ad 88 – no, jednou nám dělal rektora jeden, co se na nějaké ty bezpečnostní záruky taky spolehnul… Pak mu vysvětlili, že ty záruky se vztahovaly na cestu, nikoli na pobyt… A pak tak nějak seznal v celé šíři přínos křesťanské lásky k bližnímu…
  Jak se říkalo na vojně, důvěřuj, ale prověřuj… Takže bejt Snowdenem, bral bych ty záruky s rezervou…

 74. Dobrej Harper!
  Jen jsem zvědavá, jestli vůbec někdo zareaguje?

  …“Neschopnost mezinárodního společenství odsoudit toto zavrženíhodné jednání by podpořilo tyto teroristy, aby pokračovali ve svém děsivém jednání. Kanada vyzývá své spojence a partnery, aby si uvědomili, že tyto teroristické činy jsou nepřijatelné a že solidarita s Izraelem je nejlepší způsob, jak zastavit konflikt…“
  http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/182855#.U8OM_pR_uNB

 75. PeSi,
  díky za promptní info – bod c) byl pro mne dosud neznámý, ale vypadá to lákavě… už jsi z toho zahradnictví něco objednával ? Dojde to a neuschne ? Bylinek si pěstuji povícero, tradiční mediteránní včetně rozmarýnu a vavřínu, takže tohle by mi obohatilo sbírku.
  Akorát sfiňa koriandr mi hned žene do květu, fázi bohatě listovou, kterou bych si s chutí nasekala na mexická jídla, mi to vždycky nějak kalupem přefrčí.

 76. Dobré ráno,

  „Problém nekvalitních řemeslníků vyřeší cechy a zákaz změny zaměstnání – jaká bláhovost.“

  ha, ha, ha…

  problém nekvalitních řemesl je, že například ve stavebnictví klesá poptávka po tom, aby někdo něco uměl. Systém funguje tak, aby se sehnal subdodavatel co nejlevněji. Důležitý je se pohádat, kdo za to může, když už z tej nekvality je nějakej průser, kdo za to může.
  prostředky se spotřebují hlavně na dohady, kdo je odpovědný a na právní krytí, zaplatit kvalitní řemeslníky, na to není ochota a nezbývají peníze.

  Trh kazí developeři, kterým jde jen o to, co nejlevněji postavit,co nejdráž prodat a na kvalitou kašlat a zařídit to tak, aby za ni nebyli odpovědní.
  A firmy, které jsou uváděny jako „generální dodavatel jsou leckdy firmy, kde řemeslo nikdo neumí, je to samej manažer a nikdo tam pomalu neví, jak vypadá cihla a najímají si subdodavatele, které koukají vyždímat, jak to jen jde. Subdodavatel pochopitelně nemá zájem odvést kvalitní práci, když za ni nedostane pořádně zaplaceno.
  TOž tak…

 77. (78) Něco jsem zaslechl včera, že se místní cechy snaží administrativně omezit možnost zakládání volných živností – třeba čalouníků a kominíků. Jistě tím nemají na mysli ty kominíky, co místo kominickou koulí vládnou kominickým razítkem. 😛
  A mezitím už byl čilejší ptakopysk.
  (91) Proboha, proč by Rusové měli ukafovat Snowdena?

 78. Ajrovko, já jsem někde říkala, že ho ukafují Rusové? 🙂

 79. 2 Matzurka – ad 95 – ne, nemám kde pěstovat…

 80. Maydo, zákazník hledí především na cenu. Až poté, co se spálí, začíná uvažovat o kvalitě.

 81. Matzurko, jak pěstuješ rozmarýnu a vavřín?

  Na chalupě nemáme s bylinkami problém, máne tu takovou tu českou klasiku – petržel ( listovou, já ji radši než kudrnku), tymián, šalvěj, různé majoránky a máty, meduňku, libeček. Dobromysl se tu tak rozplevelil, že místy tvoří v trávníku souviské plochy a je sekán sekačkou. Bazalku máme na balkoně, neb je to oblíbená bylina slimejšů a na záhoně přezila vždycky sotva pár dní, než ji spásli.
  v Praze obvykle koupím bylinky v obchoďáku a i když je nechávám obrůstat , časem se sní a jsou nahrazeny dalším květináčkem.

  Ale vavřín a rozmarýn se mi nějak nedaří. Vždycky uhyne.

 82. maYdo,
  například ve stavebnictví klesá poptávka po tom, aby někdo něco uměl
  Mňo… klesá… zeťák šílí z toho, že mají omítkářskejch zakázek jako sraček a nedokážou doplnit partu omítkářem, kterej by chodil pravidelně do práce střízlivej, schopnej osm hodin makat a nemuselo se to po něm předělávat. Dokonce ani nechtějí, aby dělal zadarmo, protože je na tej pozici docela dost prašulí. Teď vyhodili jednoho „dlouhodobě nemocnýho“ kamaráda, protože kvůlivá jeho nemoci, kdy dokázal tři dni chlastat a tejden se z toho vyhrabávat, museli dělat soboty neděle, protože samo se nenakope. Ale to už bych opakoval slova Jirky ppa, který uprostřed těchdle dodavatelskoodběratelskejch vztahů i spí…

 83. Developer se, nickname, nespálí. On nic, on muzikant, případné reklamace jsou za dodavatelem. A generální dodavatel je odešle za subdodavatelem. A ten to odskáče, protože udělal práci podle toho, aby se vešel do rozpočtu, neb to bylo to, co se po něm chtělo a teď má problém.

  Kromě toho byt nebo stavba není něco, co si konečný zákazník pořizuje obden. Je jedno, že se spálí, protože by znovu nepřišel už proto, že tuhle investici znovu už realizovat nebude nebo když už, tak za hóódně dlouho.

  A u výběrových řízení je jedno, že jsou s nějakým dodavatelem špatné zkušenosti, rozhoduje nejnižší cena. Takže obvykle to dostane dodavatel, který cenu podsekl a za ty peníze kvalitní řemeslníky, kteří nechtějí řemeslo ošulit, ani nesežene.

 84. Pro koncového zákazníka – uživatele stavby – to znamená: kupuj jen od prověřeného (ne provařeného) dodavatele.

 85. Ale to není v rozporu, ptakopysku.

  Jedna věc je, že zeťák nemůže sehnat kvalitního omítkáře.
  Druhá věc je, že investoři, kteří nejsou budoucí uživatelé, nemají zájem o nějakou kvalitu, jen o vejvar a být právně krytí, aby problém řešit nemuseli.
  Pro toho je zajímavější levnější firma s partou ukrajinců, kteří nemají ani páru, jak se to má dělat.

  To spolu nijak nesouvisí.
  Ony pro ty , co opravdu umí, je pořád ještě práce dost, ale bohužel je poptávka i po těch, kde je rozhodující cena a ne kvalita.

  Pokud de o to shánění pracovních sil, tak samozřejmě kdo umí, obvykle pracuje a je otázka štěstí na někoho narazit, kdo umí, co potřebuješ, je zrovna k mání a ochoten ke změně, zatímco těch nepoužitelných by se dalo přehazovat vidlemi.

 86. “ kupuj jen od prověřeného (ne provařeného) dodavatele.“

  No jo, ale na to koncový zákazník většinou, přijde, až když je pozdě. 🙂

 87. Zákaz změny zaměstnaní – doporučil bych najít překlad článku o úpadku Říma, co jsem vyvěšoval před ca 3 roky…

  Jde to rychleji, než jsem čekal… 🙂

 88. A s tím provařeným dodavatelem….

  Kdysi jsme dělali barák, kder zároveň byl šéf investorem. S jedním dodavatelem jsme se rozloučili, neb s tím vejvarem to očividně přeháněl.
  Ve stejnou dobu o tom dodavateli psaly všechny noviny, jak se balíkuje na státních zakázkách. Myslíš, že si od tej doby ani neškrtne?

  Tůůůdle, setkáváme se s njimi opakovaně a dělají, co mohou, aby všechny průsery shodili ny subdodavatele nebo na projektanty.

 89. Ptakopysku 🙂

  Proč by se zedník zaměstnával u tvýho zeťáka, makal jak mourovatej, nechával si srhávat pojistné a daně,když může dělat sólo, bez dokladů, a s minimálním pojistným a daněmi ?

 90. maYdo,
  rozmarýn se mi povedlo z „bylinkového kelímku“ přesadit do keramického glazovaného květináče, a v zimě ho uchovávám v chladnější místnosti, polostínu. Letním ho po Třech zmrzlících až do hrozby podzimních mrazíků, spíš taky mimo přímý úpal. Občas ostříhám, a už asi čtyři roky spolu docela vycházíme.
  Stran vavřínu, tak ten mám od kamarádky – botanika, nějak se jí povedl buď zakořenit nebo vypěstovat ze semínek, přičemž materiál odebrala během pobytu v Chorvatsku v tom kempu, kam spolu jezdíme (poslední den obvykle věnujeme průzkumu a sběru semen :)…). Mám ho třetím rokem, rovněž keramický květináč, zimovaný uvnitř podobně jako ten rozmarýn. Dokonce mi snad i jednou kvetl, jinak první rok spíš jen přemýšlel, jestli u nás bude. Vyhánět nové větvičky začal až po tom prvním roce, ale teď mohu směle občas něco uďobnout. Zatím největší sestříhnutí jsem provedla na jaře, ovšem nasušené listy mi vydrží určitě nejmíň na půl roku. Keřík je teď cca 50cm, a vypadá svěže zelený, momentálně na balkóně západním směrem, takže taky není na úpalu, ale odpoledne na něho sluníčko svítí.

 91. (98) On tomu holduje ještě někdo jiný?
  (102) Rozmarýn mám už cca 10 let, přežije i zimu. Přes zimu u okna uvnitř, přes léto venku, péče nic extra moc. Akorát nesmí být z obchoďáku, tam to mají nějaké „vyhnané práškama“ a blbě se to adaptuje na normální růst.

 92. Ajrovko, 98/113 – jestli ono to nebude tím, že když to udělaj Rusové, tak se o tom píše. Takových nenadálých nehod bylo. Ovšem většinou než šlo o tak profláklé lidi jako Snowden. Tady by to bylo trochu složitější. 🙂

 93. k bylinkám jen potvrzuji Matzurku. Rozmarýn naši zimu venku nepřežije. V zimě, stejně jako některé choulostivé keříčky, v chladném (10 stupňů), světlém pokoji. Ovšem, každý den ráno a každý den večer koukám na teploměr a na předpověď. Když je nad plus pět, tak je všechno venku i v zimě. Takové stěhování je lepší než fitko.

  Halladine, nech toho. Opravdu o tom nic nevíš a nanejvýš prskneš nějakou vygooglenou zprávu od někoho, kdo tomu taky nerozumí. Kvitová ti nešla, Becker je taky jiný případ a teď už zase okecáváš zahraniční pobočku, tzv. organizační složku, i když ti ptakopysk popsal, jak se to dělá. Když už jezdíš na Googlu, tak si zadej „výhody organizační složky“ a pouč se.

  Možná jsi dobrý zubař, ale v ekonomii a v právu jsi chybně nepoučený laik, i kdyby ti sousedky stokrát říkaly něco jiného.

  Tak, tím jsem skončil s komentáři uplynulých hodin (jak praví pan Kraus) a mohu zase vydělávat peníze na obživu státního aparátu. Musím přiznat, že si sobecky něco z výdělku nechávám, přece jenom jsme ještě nedosáhli na 100%ní přerozdělování.

 94. (114) Tak to třeba ti Rusové dělají jen blbě.
  Že by si jiných nikdo nevšiml, s tím povykem kolem Assange a Snowdena, to snad nevěříš ani Ty ……

 95. Halle,
  třeba proto, že bude za ty samý prachy dělat i přes zimu.

 96. Ajrovko, již za starého Říma a od dob, kdy je na světě Aqua Toffana… 🙂

 97. Ad rozmarýn. Na severním okraji Prahy přežívá rozmarýn v záhonu již čtvrtou sezonu. Daří se mu velmi dobře, letos je to keř vysoký cca jeden metr, průměr cca 80 cm. Chodí na něj celá ulice, nemohu ho spotřebovat … 🙂 Vyfotím …. Na zimu obložím kořeny a spodek ustříhanou levandulí, ani nezabaluju do folie a drží se a drží

 98. Martine ,
  trhni si, a dělej, že mě nevidíš.

 99. Jovajova, Heleno,
  tak to jste v nějakém teplém ďolíku, ne ? Závidím, závidím…. ovšem přejícně, nejsem socdemák 😀

  Hele, když jsme u těch kytek – poté, co mi několikrát slimáci ožrali pupeny ostrožky stračky (delphinium) se tato rozhodla zmizet nadobro, ačkoliv předtím pár let prosperovala a pyšně jsem rozdávala odkopky. Dtto oměj šalamounek, což mne docela štve – modré kvítí mám v oblibě, a ten oměj navíc kvete až k podzimu, kdy ostatní už většinou ne. A ted ho po zahradnictvích nějak nemůžu sehnat (poněkud divného hybrida ostrožky mám z Baumaxu, teď jsem to dávala do záhonu a jsem zvědavá, co to udělá).

  Jo a ta bazalka jim šmakuje taky, tak raději vysévám trpasličí do květináčku na parapet. Má trošku jiné aroma, ale taky příjemné 🙂

 100. Halle,
  nejdřív si zkus, co to obnáší založit si eseróčko v ČR a založit Ltd ve Velké Británii a nebudeš tak strašlivě blábolit.
  Nejlepší je, když budeš mít domluvenej životní kšeft, kterej chvátá. To bys nevěřil, jak se člověku změní názor na činnost českých zákonodárců a praktickou realizaci zákonů českým úřednickým šimlem.

  MartineTT,
  nojo, já vím, že je to s Hallem stejně, jak říkával ten římskej obchodník s vanami „Vanitas vanitatum et omnia vanitas.“ Ale když vono mi to nedá 😀

 101. Ale jo, ptakopysku,
  když ona mě v prvém momentě napadla jen ta dcera.
  Ale takových odkazů na vlády, kterým se tenhle systém poboček, účtujících a danících jinde nelíbí je hafo, takže myslím že tenhle systém dlouho nevydrží.
  A mimochedem, dají se u nás koupit „hotové“ prázdné SRO, založené jen k prodeji…

 102. Jinak v mém okolí si několik zubařů odcházejících do penze založilo sro, převedli si na ně smlouvy s pojišťovnami. A hodlají je prodat.
  Nějak nenaříkali na těžkosti.

 103. Halle,
  zubař odcházející do penze má na všechno tři zadele času, tak co by si stěžoval. Když máš kšeft, kterej potřebuješ do týdne podepsat jako statutární zástupce doposud neexistující spol. s r.o. tak jseš v České republice v pytli 🙂
  To, že existují firmy zabývající se zakládáním eseróček, signalizuje cosi shnilého ve státě českém. Nemyslíš?

 104. Aerokarle,
  😀 😀 😀 tak to mě nenapadlo…

 105. Ptakopysku , proč ?
  Je s tím spojené nějaké zařizování, nějaké výdaje. Pokud se někomu to nechce to podstoupit, je to kšeft jako každej jinej.
  Ono to držení adresy v GB, nutnost účtovat podle britských zákonů atd.má taky svoje nevýhody.
  No a takovej extra výhodnej kšeft, kdy je někdo ochotnej podepsat smlouvu s firmou,která ještě má mokrou zakládající listinu je trochu podivnej.
  Jeden můj kolega takovou podepsal.
  Pak se oběsil.

 106. myslím, že s tím zakládáním jste opomněli pár případů, nedávno vyšetřovaných,kdy lukrativní zakázku dostala firma existující týden. „Když máš kšeft, kterej potřebuješ do týdne podepsat jako statutární zástupce doposud neexistující spol. s r.o. tak jseš v České republice v pytli,“ pokud ovšem zrovinka v ČR nemáš dost peněz a kamarádíčky.

 107. Rozdíl mezi „zařizováním se zakládáním“ a „koupí hotového“ je jako mezi návštěvou architekta a developera.
  Jaký je rozdíl mezi firmou s čerstvě oschlou zakládací listinou a pět let starou, prázdnou, právě prodanou?
  Teoreticky od stolu a prakticky některé věci vypadají různě.

 108. quivisi,
  nojo, ale to se jednalo o státní zakázku. Tam lze předpokládat korupční zápletku s pravděpodobností cca 98%.
  To je právě ten rozdíl. Korupce mezi soukromými subjekty je věcí právě těch dvou soukromých subjektů a jak naloží s korupčním jednáním někoho ze zaměstnanců je čistě věcí té firmy a nikoho jiného z obyvatelstva okresu, či státu se to netýká.

 109. K těm bylinkám – potíž je, že mám k dispozici pražský byt a na letnění parapet. Bohužel nemáme ani balkon. V zimě zas nemáme v bytě prostor, kde by byly nižší teploty.

  Na chalupě zase v zimě nejsme a přežijí jen bylinky, které snesou teploty jen těsně nad nulou a vůbec žádnou zálivku. A spolehlivě letnit bez dozoru a bez rizika, že ještě přijdou mrazíky, lze tak od půli května.

  Jinak jsem ráda, že založení živnosťáku mám šťastně za sebou, a doufám, že jediný úřední akt v tomto duchu, který mně ještě čeká, bude převod bytového družstva na společenství vlastníků.

  Ale nikdy neříkej nikdy…. V autě jsme se bavili s kolegou, že vlastně by nebylo špatný se využit nějaký to řemeslo a umět taky dělat rukama.

  Třeba by se dal ukecat na toho omítkáře 🙂 já už ne, kdybych hodila lžící, louplo by mně v zádech a bylo by po omítání 🙂

 110. Ber kde ber!

  …Obří francouzská banka BNP Paribas dostala od Američanů obrovský „flastr“, v přepočtu neuvěřitelných zhruba 177 miliard korun. Za co přesně jí byla pokuta vyměřena?

  Je to zvláštní. Například guvernér francouzské centrální banky se vyjádřil v tom smyslu, že všechny inkriminované transakce, které Američané nyní sankcionují, jsou plně v souladu s francouzskou, případně evropskou legislativou a regulacemi. Banka se podle jeho slov tedy vlastně neprovinila. Je tedy zjevné, že Američané výrazně zpřísňují svůj postoj vůči bankám. Objektivně však dodejme, že nemají problém penalizovat ani své banky. Za uplynulého dva a půl roku „schytal“ obrovské pokuty například ústav JP Morgan. Dohromady už zaplatil v daném období v přepočtu více než půl bilionu korun….
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Ekonom-nam-rekl-co-zamysli-Putin-a-Americane-a-co-stalo-za-Humlovym-utokem-na-Kvitovou-326811

 111. Halle,
  Je s tím spojené nějaké zařizování, nějaké výdaje. Pokud se někomu to nechce to podstoupit, je to kšeft jako každej jinej. To je neuvěřitelný… jak ty se s tímhle způsobem uvažování vůbec dokážeš uživit? Nebo sis pro sebe naordinoval výjimky? 😀

  Nevýhody účtování a dalších vopičáren tebou jmenovaných jsou daleko menší, než výhoda mít firmu v ČR. Kdyby to tak nebylo, lidi by do Anglie, či do Nizozemí (tam je to sice ještě jednodušší, než v Anglii, ale nejseš ve kšeftě tak důvěryhodný) nejezdili a ty firmy by si tam nezakládali. Jirka ppa tomu říká „hlasování nohama“.
  Znovu se zákeřně zeptám: Nemyslíš?

 112. No, já bych se zeptala, jetsli by nebylo lepší, místo prskání o tom, jak je nemravný a podezřelý zakládat firmy v cizině, něco udělat, aby se naopak Angličani a holanďani hrnuli zakládat firmy sem, ale to je asi marné nošení dříví do lesa….

  na druhou stranu se zeptám: jaký výhody má třeba Monaco z toho, že se tam kvůli daním lidi přihlašují k pobytu? Nějakou výhodu to mít musí, jinak by se snažili tomu zabránit – zavedení daně z příjmu se jako opatření nabízí.

 113. MaYdo, na balkoně mám rajčata (asi by „šla“ i na dvorku, ale balkon mi stačí). Rozmarýn, tymián, majoránku, estragon, pažitku, petrželku, bazalku, mátu, oregano a pálivé papričky na parapetech. Zimu přežije vždy rozmarýn, v pokojové teplotě, někdy i tymián a majoránka.

 114. Bylo by to lepší a hned 2x lepší. České firmy by neutíkaly, cizí přicházely. Leč nevyzpytatelná je duše úředníkova.
  S tím Monakem, nejspíš v tom bude mít prsty Lafferova křivka. 😛
  A podívej se na podmínky přihlášení ….

 115. Ptakopysku,

  obávám se, že ta Tvoje 131 tak úplně neplatí.

  Krátkým příspěvkem jsem se snažil upozornit na skutečnost, že o korupci lze hovořit nejen jako o korupci mezi veřejným a soukromým sektorem, ale také v rámci soukromého sektoru. Této formě korupce je věnována v posledních letech značná pozornost i na mezinárodní, popř. komunitární úrovni, z čehož plynou pro Českou republiku i závazky korupci v soukromém sektoru trestně postihovat.

  http://www.ipravnik.cz/cz/clanky/trestni-pravo/art_3784/trestni-postih-korupce-v-soukrome-sfere.aspx

 116. maYdo,

  neexistencí daní v Monaku ušetříš tuším 150 000 z melounu.
  Ale polovičku z toho zaplatíš jinak

 117. maYdo,

  To by asi nešlo. Ona na firmu s englickou nebo holandskou adresou se ve světě koukaj trochu jinak, než firmu s adresou někde na divokém východě.

 118. Halle,
  znovu opakuji: korupce mezi dvěma soukromými subjekty vadí jenapouze jednomu ze zúčatněných soukromých subjektů. Nikdo z nezúčastněných, opakuji: NIKDO Z NEZÚČASTNĚNÝCH na tuto korupci nedoplácí. Na rozdíl od korupčního jednání úředníků, na jejich činnost VŽDY doplácí VŠICHNI plátci daně BEZ možnosti tuto neblahou činnost nějak ovlivnit.

 119. Halle,
  ale divokej východ z nás udělali a stále ještě dělají tvoji soukmenovci (byť bývalí). Na to nezapomeň. 😀

 120. ptakopysku, ohledně korupce mezi dvémi soukromými subjekty je to taky takové zajímavé.

  Mohu-li, jednu veselou z natáčení… Jeden můj zákazník měl nákupčího který šel už tak přes rysku, še jsi na něj stěžovali i ti dodavatelé, co vyhrávali. I vedení se rozhodlo milého nakupčího vyhodit na hodinu. na základě svědectví dodavatele, kterému si řekl o 15 procent objemu (!) dostal hrubé porušení.

  I neváhal milý nákupčí a podal ˇualobu o neplatnost výpovědi. Soudkyně, která žila jeśzé hluboko v paradigmatu vykořisťovaný – vykořisťovatel rozhodla v jeho prospěch a firma vyplázla asi půl mega.

  Pointa – i ta korupce mezi soukromými subjekty jde lépe, když má za sebou stát.

 121. Koupaliště jsem musel opustit kvůli obědu hladových vnoučat. Jak se tak dívám, tak je to marný, ale netrhnu si. Takovou učebnicovou ukázku člověka z medicinských kruhů, který má vždy a ve všem pravdu, toho by měli tesat. Smekám.

  Svoje přednášky v Lékařském domě jsem vždycky začínal bonmotem, že děkuji shromážděným za to, že i když všedchno ví nejlíp, tak se uvolili mě vyslechnout. Urazil se vždycky jen nějaký blbec, ale vždycky se našel. 98:2.

  Dneska je zvlášť výživná etapa na Tour – kdo dosud nesledoval cyklistiku, tak by dneska mohl.

 122. Ptakopysku,

  divokým východem jsme se stali v 90-tých letech..
  Jak říkal v rauši jistej místopředseda ODs : Týý vole, dnes se dá nakrást na clej život !
  Kdeže v tý době byli socani !:-)

 123. 81 Ptakopysku, marně si hlavu lámu, proč by ausgerechnet měli útočit na nás, v České republice, kdybychom se neangažovali v Afganistánu?
  Z toho mi vychází, že důvodem napadení by mohlo být naše angažmá v Afganistánu, a my se angažujeme v Afganistánu, abychom odvrátili napadení. Zajímavá logika. Rakušané se nebojí, Finové se nebojí, Argentinci se nebojí, proč bzchom se sakra měli bát my? Logika kruhu….Neděláme něco špatně?

 124. Halle,
  divokým východem jsme se stali okamžikem, kdy se vesla chopil Velký vožď Miloš a vyhlásil svoji „Smršť zákonů“ Následně došlo k zasrání českého právního řádu takovým množstvím nesmyslných zákonů a zhoršenou vymahatelností práva, že to v Evropě nemá obdoby. Volba svěžího vánka Mirka a převzetí socanských manýrů stranou ODS bylo jenom dalším logickým krokem ve vývoji. Takže z průmyslového tygra, o němž snil Velký Václav, se stala prašivá kočka montážních hal. Čest výjimkám vzdorujícím oranžovým silám

 125. Schumi,
  ten, za něhož jsou tahány kaštany z ohně se samozřejmě popálení nebojí. To je logické.
  A teď si představ, kdyby podobně jako ty uvažovali všichni. 😀
  Né, dělám si prdel. Musulmany máme na zápraží i ve špajzu, akorát se konejšíme, že jich ještě není dost. Typické chování žáby v hrnci.

 126. martine: Tour muzu dneska sledovat jen na „tickeru“. Ale vyzivna byla etapa uz vcera, kdy Tonyho Martina nedohnala ani velka skupina. A i kdyz jich bylo vic, tak jim ujizdel a zvysoval naskok az do cile.

 127. Ale houby, ptakopysku

  divokým východem jsme se stalí,když velikej V.K prosadil do zákona, že velká privatizace není přezkoumatelná soudy..

 128. ráda bych připomněla, že období Divokého Východu bylo současně nejlépe prosperujícím obdobím…utíkat odsud začali bohatí počínaje kvalitními firmami až po Kvitovou právě kvůli té smršti legislativního prachu, která dodnes neustala…vylepšena trucpodniky typu:“ Vy jste zvedli daně, my je snížíme, ach co to táram, zvýšíme ještě víc“.

  Jistě, nějaké ty mrtvoly v Orlíku a Kožený a Železný…nebyli ale zrovna ti dva jen brnkačka v porovnání se státním aparátem?

 129. Vidíš ptakopysku,

  Andy jednoznačně dobu divokého východu určila 😀

 130. Mrtvoly v Orlíku… Rozdíl mezi mrtvými sponzory ODS a ČSSD je v tom, že u ODS nezemřeli v souvislosti se sponzorováním.

 131. 152 ptakopysku, mám tomu rozumět tak, že vojenskou misí kdesi v Afghanistánu je bráněno zdejším ručníkářům páchat zde teroristické útoky? Nechápu. Nebylo by daleko jednodušší ty ručníkáře, kterých dosud není nijak mnoho, odsud, tedy ze svého špajzu, vysídlit? Není jednodušší je sem vůbec nepouštět? A co se týče zápraží, místo válčení kdesi zajistit ochranu vlastních hranic?
  No, nebylo. Já vím. Co by tomu řeklo aktuálně spřátelené zahraničí mající potřebu dělit se snámi o své průsery, nejvíce by řvali ti, kteří požadují naši solidární účast, a hlavně zdejší lidskoprávníci. Tak aby se zde neděly nepěkné nepřístojnosti, bráníme jim válkou kdesi daleko v Afghanistánu. Což je stejné jako v parku ztracené klíče hledat pod lampou, kde sice nejsou, ale zato se lépe hledají.

  Nechoď Vašku s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.

 132. Nehledě na to, že všichni ti, kdtří se dožadují naší solidarity, je všemožně podporovali, i technologicky a vojensky. A podle svých parciálních zájmů tak činí do dnes.
  Pak je tu ta schíza. Na jednu stranu se jich bojíme, na druhou stranu jim přiznáváme všemožná práva a chráníme je. To opravdu není logické.

 133. vytrezviteli, Tony Lokomotiva Cottbus jede dneska zase stejně jako včera. Nestřídá a táhne čelní skupinu, zatímco na špici peletonu se marně střídají celé týmy Astany a Lotta.
  Contador si rozbil koleno a vzdal – Kreuziger by ho nenechal vymlátit v prostředku peletonu před zúžením po sjezdu.
  Ale ten Tony – to je mašina.

 134. Ovšem na druhou stranu, já se islámu neobávám. Ostatně Ježíš je jedním z uznávaných proroků, tak co. Obě náboženství, islám a křesťanství jsou náboženstvími universálními, na rozdíl od judaismu, který je náboženstvím národním. Jestliže porovnáme islám s křesťanstvím, jak v praxi vypadalo křesťanství před šesti sty lety? Nepředpokládám, že v té podobě by se vám líbilo. Ostatně, je to tu většinou samý kacíř. Ti to měli tuze špatné.
  Čili jsou dvě možnosti. Buď jim nakopat prdel nebo se s nimi dohodnout. Oboje dohromady nelze.
  Jenomže je tu zásadní problém. Co by tomu řekli Židi?

 135. Schumi,
  já to chápu jako tréningovou misi našich hrdlořezů. Až půjde do tuhého tady, hrdlořezové budou vědět co a jak. Něco jako byl trénig v drobných příhraničních potyčkách a pak naostro ve WW II. – naši piloti na obou frontách, pěšáci dtto. Česká generalita jim nekazila práci…

 136. Schumi,
  nechci ti nikterak dělat z kružnic rovnoramenné kosoboké lichoběžníky, ale v muslimských zemích jsou křesťané druhořadými obyvateli a musí platit speciální náboženskou daň džizja nařízenou prorokem Mohamedem. Třeba na iráckých územích kontrolovaných ISIL je to 17 g zlata na osobu. Křesťan se nemůže oženit, křesťanka vdát, protože jediný právně relevantní sňatek je islamistický. Jinak se vystavují nebezpečí trestu za cizoložství. Měl by sis tyhle drobné nuance včas nastudovat, nejsem si jist, jestli ti kluci košilatí pořádají nějaké rekvalifikační kursy. Abys nezaspal dobu a nebyl na tebe aplikován pokyn islámského ISIL klerika: „Roztrhat, rozsekat a hodit sežrat psům!“

 137. jo… a pokud nejsi křesťan, tak se s tebou nebude srát už vůbec nikdo a ani rekvalifikační kurs tě nezachrání, protože pohani jsou v islámském žebříčku dost hluboko pod židy.

 138. ptakopysku,

  příliš zevšeobecňuješ. Za Saddaáma byli křesťané v Iráku v pohodě, V Sýrii za Asádů taky. Proto syrští křesťané stojí jednoznačně za Asádem,
  V Egyptě byli a jsou v pohodě taky. V bývalých frantických koloniích jsou taky v pohodě.
  Brát ty šílence z ISIL jako normu je nonsens.

 139. halle,
  míjíš se maličko s realitou. Islamisty drží na voprati jenom silný vůdce jiného vyznání. V okamžiku, kdy vůdce padne – třeba ve jménu budování demokracie – vznikne Afghánistán, Egypt muslimského bratrstva – Pakistán, Irák, Irán, Syrie, Libanon, Sudán… atd. atd.

 140. Halladine, v Egyptě jsou s tím křesťanstvím v posledním době dost problémy, i když se to armáda snaží držet na uzdě. Takže Egypt bych vynechala.

  Jinak:
  „Ze čtyřiceti zemí, kde jsou křesťané pronásledováni, jsou na prvních deseti místech tyto země:
  1. Severní Korea: Země již mnoho let patří k největším pronásledovatelům křesťanů. Křesťané jsou pokládáni za nepřátele státu. Tisíce jich strádá v pracovních táborech. Stále jsou zde aktivní podzemní skupiny.
  2. Írán: Režim postupuje tvrdě proti obcím bývalých muslimů. Křesťané jsou pronásledováni a špatně se s nimi zachází. Není tu žádná ani podzemní církevní struktura.
  3. Saúdská Arábie: Je to přísně islámské království, ve kterém je jen velmi málo křesťanů. Islám je povinné státní náboženství. Za odpad od islámu hrozí trest smrti.
  4. Somálsko: Situace křesťanů se stále zhoršuje. Vláda je pronásleduje a islamisté vraždí i křesťanské děti.
  5. Maledivy: Církev je zakázána, křesťané žijí v podzemí. Vláda se pokládá za strážce islámu.
  6. Afghánistán: Islám je státní náboženství, Taliban vyhrožuje vraždou a vraždí ty, kteří přinášejí rozvojovou pomoc. Muslimové zde přesto konvertují ke křesťanství.
  7. Jemen: Křesťané žijí v podzemí. Prosí o Bible. Islám je povinné náboženství. Konvertity pronásledují vlastní rodinní příslušníci.
  8. Mauretánie: Islám je státní náboženství, křesťané se scházejí tajně v domácích společenstvích. Pronásledování vzrůstá. Křesťané jsou nuceni k odpadu a brutálně týráni.
  9. Laos: Vládne zde okultismus a uctívání předků. Sousedé a úřady nutí křesťany k provozování tradičních pohanských rituálů.
  10. Uzbekistán: Média otevřeně pohrdají křesťany. Provádějí se domovní prohlídky, zabavuje literatura a přibývá zatčení.

  Podle Der Fels 1/2011

 141. No , isil jsou sunnité, Saddám byl taky sunnita..
  Takže to nebyl silný vůdce jinéhovyznání….

 142. (147)divokým východem jsme se stali v 90-tých letech. což byl značný pokrok proti východu komunistickému.
  A socani čekali, co na ně zbyde. Bylo toho dost.
  (154) Pokud by byla, tak ještě nakupujete v Pramenu a na pivo chodíte do Jednoty. Se všemi důsledky dokonalého rozkradení.
  (167) V Egyptě byli a jsou v pohodě taky“ 😛
  Teroristické akce namířené proti egyptským křesťanům a jejich majetku se však Mubarakovi vymýtit nepodařilo.
  No a v tom Iráku, sice jim nehrozili musulmani, ale Saddám (v Sýrii Assad).

 143. 164 ptakopysku, doporučuju k přečtení „Anatomie státu“ od Rothbarda.

  Těch pár vojáků to nevytrhne. Ostatně, co je tady k bránění? Před kým?
  Definuj zájmy a nepřítele. Jaké máme zájmy? Kdo jsme to MY? Kdo je tu suverénem, kterému jde o krk? Kdo nás chce vyhubit, zotročit či oloupit? Muslimové? Přežili jsme reformaci, přežili jsme protireformaci…. poddaný sdílel víru svého pána. O nás poddané vůbec nejde. O nějaké naše zájmy. Panstvo, vlastnísi státu se bojí. Napřed odzbrojili a armádu téměř zrušili, nyní volají do zbraně! Jedněch se máme bát a přitom ti samí, kteří nám říkají abychom se báli, nám brání abychom oněm, je-li to opravdu tak zlé, že musíme pořádat zahraniční mise, nakopali prdele dokud ještě jsme v přesile, druhých se máme bát, protože říjen, únor, srpen….třebaže všechno je už jinak, tak jako s Německem, kterého se už nebojíme, či spíše je nám říkáno, že se ho nemáme bát, ktežto že se máme bát Ruska, protože přece „ty ruské tanky“ třebaže Rusko nás nikdy neplánovalo vyhubit či zotročit.
  A všichni ti, kteří do nás hustí angažované a proticůdné bláboly, ausgerehnet nadšeně slaví Francouzskou revoluci kterou mnohé tyhle průsery začaly. Historii dobrodiní křižáckých válek si najděte sami. Ano, už tehdy se bojovalo za demokracii, svobodu a lidská práva, v jejich specificky pojímané podobě. Ve jménu Božím, jako by to on ona ono mělo zapotřebí jsouce vševědoucí a všmohoucí, tak nač meče, píky, halapartny…Tak jako později. Za císaře a jeho rodinu! Za Vůdce! Za Říši! Za národ! Za rasu! Za proletariát! Za Revoluci! Za pokrok! Za mír! Za pravdu a lásku! Za Demokracii! Za lidská práva! Za …..! A furt podle toho samého scénáře, podle kterého jeden platí a krvácí a druhý vydělává.
  Vyšlou další misi do Afganistánu, doma uspořádají další rituaály. Kampaň proti xenofobii a náboženské a jiné nesnášenlivosti, pošlou kondolenci do Izraele aby tam věděli, že s námi mohou počítat, ukloní se západu, plivnou na východ, zavzýají americký radar co by spásu demokracie, svobody, lidských práv a neochvějnou záštitu proti ruským tankům, podpoří oligarchy a loupeživé barony na Ukrajině, pro veřejné blaho zvýší daně a prosperitu zajistí dalšími kvótami, dotacemi a regulacemi. A kdo jejich skvělým nápadům nadšeně nezatleská, toho prohlásí za hnusáka roku.

 144. 171 Karle, ono jde hlavně o tem majetek. Židy tam nemají, tak křesťan také dobrý. V Sýrii křesťané neměli problémy dokud tam nedošlo k podpoře demokracie, svobody a lidských práv….

 145. 169 Rputi, kdyby to četl mimozemšťan, došel by k závěru, že daleko lepší je být muslimem.

 146. 165 ptakopysku, já nemám morální ani věcný problém zabít někoho kdo by mi chtěl dělat takové protivenství. Pokud cítím nějaký problém, tak ne s tamtěmi či jim podobnými, ale s našinci kteří by mi v tom bránili. Problém není na tamté straně. Problém je na neší straně.
  Proč je na světě tolik zlých lidí? Protože je nezákonné je zabít.

 147. Saddam nenáviděl křesťany tak, že jednoho z nich udělal ministrem zahraničních věcí. To asi aby zdůraznil svoji nenávist. Nebo to byla orientální lest? V každém případě je ohrožoval.

 148. Ahoj!
  Zákaz změny zaměstnání, cechy, vláda s korporacemi, tripartita… já myslím, že není třeba se vracet až do říše římské, že stačí se zastavit u Mussoliniho…
  Jun(c)keři už také nastupují… 🙁

 149. To nebyla orientální lest, to byl Putinův agent!!

 150. martine: Contika je skoda. Jinak Nibali paradni vykon a i Leo se po ty smule drzi perfektne.

 151. 178-ale no tak, to teprve odvodíme ! Pocitově to sice tak nějak víme, ale to nestačí !

 152. Maydo ad 135 –
  hele, má li daň z alkoholu zabránit lidem v pití, daň z tabáku zabránit lidem v kouření, daň ze mzdy zabránit lidem pracovat ve mzdě, čemu asi má zabránit daň z příjmu ???

  Nepředstavujete si to s tím ježděním do GB kvůli založení firmy, od té doby co existuje i v Anglii internet, moc komplikovaně?

 153. Ad 172
  Schumi, človíčku zlatá, zkus obětovat pár chvilek a přečti si, jaké právní důsledky měla existence české armády placené českou exilovou vládou na poválečné uspořádání a majetkové vypořádání, i když těch pár chlapů pracujících polem to celé nevytrhlo, ani válečné události netvořilo. Budeš velmi překvapen. Škoda, že sem už neleze kocour a nepřičiní poznámku.

 154. 177 Zlatej Duce! Tomu to alespoň fungovalo. A fungovalo by i dál, kdyby se nespřáhnul s Hitlerem. I tu Habeš by mu odpustili co by standardní koloniální postup. Když by patřil do toho správného klubu. Jenže vybral si nesprávný a tak skončil na lampě. Ještěže, nakouknul jsem do trestního zákoníku, fašismus tam uvedený není. Dokonce nejen že nehlásá třídní zášť, ale třídní smír. Uff, to jsem si oddechl. Jen s tím potlačováním práv a svobod člověka by mohl být nějaký problém, jenže v dněšním uspořádání také. Záleží na pojetí onoho. Ostatně práva a svobody nejdou dohromady, nehledě na to, že svoboda je jedna, nedělitelná. No oni to pojímají pozitivisticky podle toho ústavního lejstra, které mají na ústavní nástěnce a ve kterém se praví, že čtyři nohy dobrý, dvě špatný. To by tak nevadilo, kdyby ten jejich ústav měl kliku jen zvěnčí a oni neměli klíč. Jenže mají a tak jsme nuceni trpět jejich požadavky na zmrznutí vody v hrnci postaveném na horkou plotnu.

 155. Prakopysku, s právem na mě nechoď. Na právo jsem čím dál tím víc alergickej. Právnické argumenty jsou argumety post factum. Předběžnou a dodatečnou obhajobou zamýšleného uspořádání. Když by byl ten zájem, okecalo by se to jinak.
  Kocoura vynech. Vybral bych si tarasnici a on by si mohl vybrat zákoníků kolik by unesl. By se vidělo….právní argumenty….

 156. No a ono Československo za které prolili krev je kde? A Česko směřuje kam? Bylo to na co? Hlavně, že všechno umíme právně zdůvodnit.

 157. (173) Vždy jde o majetek.
  V Sýrii měli menší problémy, když potřeboval Assad nějakou oporu proti většině. No a k tý podpoře tam právě nedošlo. Byla spousta keců, činy žádné. Tak se dali do díla islamisté a demokracie, svobody a lidská práva ve stadiu přání utřely hubu.
  (183) Nefungovalo. Jako každý socík. Mimo jiné proto se s tím Hitlerem spřáhnul.

 158. 186 Karle, to nebylo ze systémové zpřízněnosti, která ani nebyla. Sázka na špatného koně. Ostatně tripartita vyhovovala všem zainteresovaným. Třebaže Franco byl předvídavější, tu chybu neudělal. Ovšem dlouhodobě ekonomicky nicmoc. Ale to jsou komplexní záležitosti.

 159. Schumi,
  evidentně ti (mimo jiné) zamlčeli, ale Česká republika je nástupnickým státem Československa.

 160. Schumi,
  hmmm ehmmmm já měl na mysli historický exkurs. Je dobré vědět, proč se to, či ono stalo, člověk pak alespoň občas nešlápne do stejnejch hoven.

 161. Tak na to koukám, §401 trestního zákoníku :
  1) „Kdo se v rámci rozsáhlého nebo systematického útoku zaměřeného proti civilnímu obyvatelstvu dopustí c) deportace nebo násilného přesunu skupiny obyvatelstva“ bude potrestán….

  Co to znamená v praxi? Že napřed z důvodů pravdyláskyhumanity a z toho vycházející imigrační politiky necháme (nedovolit to není zakázáno) vzniknout nějaké takové skupině a když ta dělá potíže, činí protivenství většině, domáhá se zprvu tolerance, poté respektu, podílu na vládě aby nakonec sama vládla a zničila kulturu, která jí umožnila se zde usídlit či vzniknout, sami si zakazujeme se takového nebezpečí zbavit. Tohle pochopil Breivik, když zaútočil proti vládě, její politice a jejím stouopencům. Ne proti muslimům, kteří se chovají přirozeně jako každý jiný, hledí si toho aby se tak jak toho jsou schopni a v míře v níž jim je to strpěno, měli co nejlépe. Tak jako každý člověk. A přirozeně expandují. Tak jako do světa expandovali křesťané a jejich kultura. Se všemi s tím spojenými důsledky.

 162. Ptakopysku, no tak, zase to právo…. Ruční papír nebo dokonce pergamen, přivěšených pečetí….
  Však víš, když na to přijde a je nějaký zájem na co je takový glejt….

  Dokonce se považující za „nástupničtější“ než někdejší Slovenský přívěšek, který se už jednou odtrhl.

  Nástupnictví nějakého pragmatického důvodu. Jak jinak. Akceptovatelná a akceptovaná zvyklost.

  Hovna jako hovna. Třeba smrdí trochu jinak, pořád jsou to hovna. Když je člověk talentovanej, šlape v nich furt.

 163. Za Saddaáma byli křesťané v Iráku v pohodě

  Obávám se, že za Saddáma nebyl v Iráku v pohodě nikdo…kromě Saddáma. A asi ani ten ne:)

  Fakt mne, lidi, bavíte, jak tomu všichni rozumíme…kam se hrabe koza a petržel.

 164. Tak tak, za Saddáma byl zřejmě v Bagdádu denně atentát, denně mrtví, a přitom si tam tři Češi klidně v r. 2001 týden chodili sami po ulicích, nakupovali, zastavil jim každý taxík (a co jich tam bylo – ovšem krapet ošuntělých). Jen nám řekli, nic nefotit, to by vá sebrali jako špióny. Proboha, proč tady pronášejí moudra ti, co to četli maximálně v novinách?

 165. (187) Schumi, hlavně sázka na řešení vnitřních problémů vnějším nepřítelem, klasika. Ten Franco vydržel déle, ale jak správně píšeš, žádná sláva.
  (193) Něco takového jsem se pokoušel říci. Ale odhadoval bych, že nepohoda křesťanů v Iráku nyní je ještě větší.
  (195) A ten stav, kdy byly všechny problémy mocí potlačeny, mohl trvat do nekonečna? Podobná byla Jugoška. Za Tita všechny problémy potlačeny. Po Titovi prásk, od komunismu k nacionalismu.

 166. 196 Karle, žádná sláva ani pak do teď. Španělsko se ze „zlatého „období nevzpamatovalo. Jediná cesta úspechu je produkce užitečného zboží.

 167. Teď zase doplatili na € a přeslavnou EU. A na odborářské zákony. To je horší nářez, než zlato Imků, nebo kde všude ho nakradli (ukořistili) a odpráskli si ekonomiku. 😛

 168. ad 196 obvyklé knížecí uvažování AK – kdyby byl AK Iráčanem z Bagdádu tak ve srovnání s dneškem by se za tu věčnost modlil.

 169. Buhehehe, to jsou mi moudra. Už jsem to jaxi nevydržel. Saddám a ochránce křestanů, jeden výbuch v Bagdádu a k tomu knížecí uvažování. Panáček zřejmě neví, že jenom v onom městysu každý den za onoho velkého vůdce zmizelo deset až patnáct lidí, z nichž většinu už nikdo nikdy neviděl. Ale to budou jistě kapitalistické bláboly. Ti, co tomu rozumí, to přece musí vědět.

 170. Dobré ránko!

  Tak prej vobštrukce! V patlamentu! No prosím …. moje prázdniny to nejsou, že ano!
  Seděli tam ODsáci s TOPákama dost dlouho, aby ten zákon mohli uplácat a odhlasovat, není-liž pravda?
  Na druhou stranu, kdybych se dozvěděla, že Babišovci 500 státních úředníků vyhodili a 700 přijali, tak bych byla taky nervózní! 🙂

 171. Ahoj!
  To není zdaleka konec… úřady práce musí přijmout dalších 600 pracovníků, aby mohly v terénu kontrolovat využívání a zabránit zneužívání sociálních dávek…
  Babiš zatím jen obsazoval úřady a státní podniky svými lidmi.

 172. (199) Kdyby měla teta koule, aneb co by quivis dělal, kdyby nebyl quivis. 😛
  (202) Jo, to jsem zvědavej, jak budou odhánět cikány od automatů a výčepů. 😛

 173. Dobrý den.

  http://www.revuepolitika.cz/clanky/2046/u-kabulu-se-za-prahu-nebojuje
  citace:
  Vzdejme tedy našim vojákům hold. Buďme hrdí, že v boji za nás neváhají položit život.
  Nebojme se přitom ptát, zda intervence, jež v posledních letech jako Západ vedeme, jsou skutečně správné a posilují naši bezpečnost.
  Pokud bude odpověď ano, znamená to, že musíme být připraveni, že se naši vojáci budou z druhého konce světa vracet v rakvích.
  Vždy se proto musíme ptát, zda za tuto nejvyšší možnou cenu dostáváme skutečně to, co bylo slibováno.

 174. Ajrovko – on ten quivis tam byl, na rozdíl od tebe 🙂

 175. Ano, byl. S tureckou firmou jsme se ucházeli o zakázku v rámci OSN akce Food for Oil. A volně coural po ulicích, které byly plne otlučených aut, na bazáru viděl prodávat rezavé hřebíky, a taky tam viděl hypermarkety, pěkné restaurace, nádherný Saddamův bulvár pro přehlídky armády, pomnok, kde Saddam na koni šlape po troskách skutečného amerického letadla. A taky bídu a žebráky. Věřím, že s chutí svrhávali Saddámovy sochy a těšili se na budoucnost bez diktatury. Co dostali – atentáty, nepořádek a čtvrtě pro cizince se zákazem vstupu.

 176. Dobré ráno,
  stran těch bojů za Prahu bych si dovolila připomenout, že se kdysi říkalo, že se za Prahu bojuje u Madridu. Jak vidno z dalšího vývoje, moc se tam toho nevybojovalo…..

 177. (205) Jak z toho ovšem odvodí, co bych dělal já, to je zřejmě jasno jen Tobě (a jemu).

 178. V každém případě bychom neměli povyšovat osobní zkušenost, osobní přítomnost nebo znalost prostředí, státu, národa nad sečtělost a skutečně encyklopedické znalosti.
  To prostě nejde srovnat. Ono kolikrát je osobní zkušenost povrchní, osobní účast pak ovlivňuje úsudek…
  To se u čtení novin stát nemůže.

 179. Nickname, ten komentář je dobrej. odhaluje to, jak tupé a bezobsažné jsou někdy argumenty že někde se bojuje „za svobodu“.

  Taky je pravda, že Sadámův režim nebyl nic moc, ale asi byl pro běžního občana lepší, než současný chaos. Běžnej občan ty vznešený principy prostě vždycky nakonec odskáče.

  Kecy o tom, že když bojujeme s teroristy v Afganistánu, tak s nimi nebudeme muset bojovat tady jsou jen kecy v kleci. Potencionálních teroristů je plná západní Evropa. Může se jim naopak docela hodit, že se armády angažují v Afganistánu a Evropa jim tak nastavuje nekrytá záda.

  Rodinka vypadla, doprovodit babičku s bolavým kolenem k doktorovi a vybavena lístkem, co mají nakoupit. Jdu využít čas k úklidu kuchyně a snad stihnu i nějakou tu práci….

 180. zdravím…

  a posílám „pozdrav z USA“ , v němž se m.j.“vysvětluje“ slovní spojení „vývoz demokracie“ do Afghánistanu a Ukrajiny 😕 Možná, že to pomůže některým zdejším snílkům procitnout ze snu, že v Afghánistanu (a Ukrajině) se bojuje i za Prahu 😕
  http://www.informationclearinghouse.info/article39044.htm

 181. Koukám, že export demokracie, svobody a lidských práv úspěčně pokračuje. Tripoli….
  Jen na Ukrajině se to nějak nedaří….

 182. (210)„Taky je pravda, že Sadámův režim nebyl nic moc, ale asi byl pro běžního občana lepší, než současný chaos. Běžnej občan ty vznešený principy prostě vždycky nakonec odskáče.“
  To jistě. Problém je jen v tom, že ten Saddámův, Assadův, talibánský, Mubarakův, Titův, Brežněvův, Hitlerův, Chávezův, Kadáfího, Fidelův, carský ……. režim prostě nelze udržet do nekonečna. Dlouho jo, donekonečna ne. Je pak jen otázka, při jaké příležitosti to „praskne“ a jak moc velký průser to bude. Obvykle čím později, tím větší průser.
  No a ten Afghanistán – od doby, kdy ho sověti rozjebali, průser při neřešení a neintervenci (zkoušeli, neosvědčilo se), průser při intervenci (také se moc neosvědčilo). Snad nějaká baba poradí.

 183. Zdravím a jedno OT – potřebuji poradit. Nezná někdo recept, jak vyhnat mravence ze záhonu? Dnes jsem vyryla česnek (no, úroda nic moc, ale stačí) a na záhon chci vysadit na podzim jahody. Má to háček – ten záhon se zalíbil mravencům a je jich tam na miliony – mraveniště na mraveništi. Že jim kutám do baráků se jim hrubě nelíbilo a dali mi to patřičně najevo. A tak přemýšlím, jak je vypudit o kus dál, protože založit jahodiště na mraveništích se mi nejeví jako nejlepší nápad.

 184. Zajistí, Karle, jen je otáízka, jetsli pak má cenu se do toho montovat pod vznešenými hesly jako že jde o boj o svobodu.

  vzpomeň si, jak se tu jásalo nad Majdanem a pomalu se to sune někam, kdy se bude na Janukovyče vzpomínat se slzou v oku, protože z Porošenka se klube pěknej magor.

  Stalinův a Brežněvův režim neskončil na žádném „boji za svobodu“, ale na tom, že to enchali vyhnít, až vůdci umřeli a imperium se začalo rozpadat. Co následovalo, bylo v těchto případech lepší, než to, co předtím.

  U Hitlera byl ten konec dán jeho agresivitou a tím, že nakonec donutil zbytek světa, aby se proti němu sjednotil. Nemůžeš vědět, pokud by se držel v Německu a nechtěl si podmanit celou Evropu, jestli by nebyl ctěným a váženým spojencem dodnes.

  třeba i předsedou Unie by dnes mohl být místo Rumpála. 🙂
  No, vlastně nemohl, už by dvno umřel sečšostí věkem a měl by státní pohřeb a byl by oplakávámń jako velký státník 😀

 185. westíku, pěkně natvrdo řečeno. Ale je to zapotřebí, jinak lidi nepřestanou blbnout a věřit jak na pánbíčka!

 186. 214 Dano, navrhuju pořádně překopat, je-li to technicky možné pořádně prolít horkou vodou, použít nějaký méně škodlivý insekticid, napoříklad na bázi pyrethroidů a nalíčit protiravenčí nástrahy.

 187. (215) Milá maydo, pokud jde o AK, „vanitas vanitatum et omnia vanitas“ 🙂
  Když on (tedy AK) si zřejmě vzal jako heslo výrok Jeana-Paula Sartra: „peklo jsou ti druzí“, a nedovolí nikomu mu ho vzít; je v tomto směru jako zahradníkův pes, který sice hlávky zelí nežere,ale běda,kdybyste si na ně chtěla sáhnout 🙂

 188. (215)MaYdo, pokud nějaký stát něco páše, vždy to opatlá vznešenými hesly. To je prostě zažitý zvyk.
  Nad Majdanem – někdo jásal, někdo ne. Každopádně se to tam dělo celkem bez ohledu na jásání i nejásání. Politici se na tom zviditelňovali – taktéž tradiční folklor. A bez ohledu na to, co se vyklube z Porošenka (já to nevím), Janukovyč sice bordel a korupci na Ukrajině nezaložil, ale velmi zdatně to podporoval. Těžko na něj vzpomínat v dobrém, má-li většinu současných průserů „na svědomí“, má-li jaké.
  Gorbačov nějaký ten boj za svobodu provozoval. Nestává se často, že něco takového propukne „shora“, ale vyloučené to není. Tehdejší latentní průsery (Ukrajina je jeden z nich) to odložilo.
  Teorie, co by, kdyby Hitler existují, fakt ovšem je, že režim byl zdroj průserů a jako takový byl vyřešen.
  Zajímavé meditace by mohly být spíš nad tím, cobykdyby byl řešen dříve, před světovou válkou. To by bylo spíše přirovnatelné ke kritikám současných řešení třeba Saddáma. Tehdejší westíci by řešení nepochybně odsoudili. 😛

 189. Dano,
  brablenci prý nemají rádi mletou skořici, tak jsem to jednou sypala do všech venkovních květináčů, až to u nás vonělo jak v perníkové chaloupce. Ale výsledek nic moc, tedy kromě té vůně 🙂
  Asi bych šla do toho radikálního zásahu dle Schumiho. Měsíční jahody v nádobě v pohodě přezimovaly, a na jaře mi je mravenci snad i ožďubali včetně listí – zmetci mrňaví, jahody jsem honem přesadila (snad neokousali všechna kořínky, zatím se to tváří rozpačitě), a zeminu začala prohazovat – těch kukel !!!! Tak mne za odměnu hezky pokousali, potvory. Přitom je vedle pole, louka, les, takže mají kde rejdit.

 190. 2 westík – moc hezkej článek… Ovšem u některých čtenářů narazí na první Brandtovu větu…
  U některých dokonce i na druhou…

 191. (220) „Tehdejší westíci by řešení nepochybně odsoudili“ 🙂
  Milý AK: pokud tehdejší westíci byli jako zdejší westík, byli by poučeni předem , neb (na rozdíl od tehdejších AK) si semotamo něco přečetli, a dokázali by si představit, jak to všechno může skončit 😕 Jinak je to dosti hloupé přirovnání, neb kdybychom předem věděli, co nám naši představitelé mohou připravit, možná bychom se zachovali jako lumíci … 🙁
  A Porošenko ( a jeho vodiči) se již klube …. 🙁
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4401-vypoved-ociteho-svedka-o-ukrajinskych-ukrutnostech-zmasakrovany-3lety-chlapec-a-nacisticti-banderovci-ve-slavjansku

 192. (223) Pár ukázek tehdejších westíků bych našel v „Širým světem“.
  A výsledek poučení je dost obecně znám.

 193. Karle, jistěže si to stát opatlá vždycky vznešenými hesly, ovšem tady ty hesla nevykřikoval žádnej stát 🙂

  I když připouštím, že je srandovní, když ta vznešená hesla, co jimi stát všechno opatlá, papouškují jedinci, kteří státu nemůžou přijít na jméno 🙂

  Spekulovat o tom, zda by bylo lepší Hitlera „řešit“ před válkou můžeš, ale dovolila bych si podotknout, že i v řadě jiných evropských zemí se těšil jisté podpoře a měl svoje sympatizanty. Nikdo ho tehdy řešit nechtěl.

  Všichni s ním měli smlouvy a věřili, že je nechá na pokoji a bylo jim jedno, co tropí jinde. Potřeba „řešit ho“ vznikla až když bylo jasný, že na ty smlouvy bude kašlat.

  U Hitlera to nebyla ani tak otázka režimu, jako to, že byl magor a zblbnul Němce tak, že ztratili soudnost a šli za ním jhak myši za krysařem.

 194. 2 Dana – na brabence je nejlepší klasické DDT – ale to asi kvůli zelenejm trotlům neseženeš… Takže nejrozumnější je Formitox nebo Biotoll…

 195. RAdu na mravence nemám, ale poněkud mně překvapilo, když mravenci v kuchyni ignorovali hrnec s marmeládou a vůbec cokoliv sladkého a sesypali se na kosti z obraného kuřete.

 196. (225) Nespekuluji o tom, pouze shledávám jistou podobnost.
  Agresivní diktátor řešen – průser. Agresivní diktátor neřešen – průser.
  Podobně Saddám, Kaddáfí, řešeni, průser. Assad neřešen, průser.
  A ten Hitler a zblbnutí, http://1url.cz/Us6L je tam pár docela dobrých důvodů. Kombinace nacionalismu a socialismu je stále lákavá.

 197. Kdyby Kaddafi nebyl „řešen“, co přesně hrozilo ? Jezdil po světě, prackou mu potřepali ti nejdemokratičtější politici světa, vyplatil odškodné za Lockerbie, okolní státy neokupoval, ropu těžil, uprchlíci do Evropy téměř nejezdili ..
  V čem je ta pozitivní změna ?

 198. ad 224 – Nikolaův Širým světem mají v knihovně i jiní než AK. A spíš než názory a la westík, tam vidím silnou kritiku bolševiků.

 199. Hrozilo, že by mohl jako Obama dostat Nobelovu cenu míru…??

 200. Nějak přestávám rozumět, o čem je vlastně řeč …. vždyť je přece naprosto jasné, že o ty diktátory vůbec nešlo!
  „Diktátor“ u machometánů je přece něco úplně jiného než v Evropě. V těchhle zemích je přece neosvědčenější systém autokrat podporovaný armádou. Viz dříve Turecko, či nyní Egypt. Jinak se to na uzdě udržet nedá!

 201. „Agresivní diktátor řešen – průser. Agresivní diktátor neřešen – průser.“

  no dobře, Karle, a co z toho tedy vyplývá?
  Kromě toho, že průser je to tak i tak a zda řešit nebo neřešit se tím redukuje na přízemní otázku, co vlastně stojí míň.

  Krom toho někteří zlí diktátoři, zejména v arabské a islámské části, světa byli zpočátku řešiteli průserů podporováni jako nějaké světlo naděje, dokud nepřerostli přes hlavu. Po odstranění porůserů nedojde k dyřešení průseru, jen k dosazení nového světla naděje, které posléze opět řešitelům průserů přeroste přes hlavu, nechce poslouchat a celé se to opakuje.

  Nevidím prostě smysl ve vývozu demokracie. Pokud budou místní chtít demokracii sami, pokud k tomu požadavku dospějí, zařídí si to sami. Demokracii nelze vnutit násilám. je to stejně marné jako chtít vyléčit feťáka, který s fetováním nechce přestat….

 202. šumaváku, tak nějak. 🙂

  Kdyby nebyla zásada že ji mají dostávat jen žijící osoby, určitě by se dočkali jak Kadáfí tak Sadám. 😀
  A třeba i ten Havel. Mezi Kadáfím a Sadámem by byl ve vybrané společnosti.

 203. (229) Nikde jsem nenapsal, že v případě „neřešení“ byl průser zaručen. Pouze pravděpodobný. Popsal jste dobře stav před vypuknitím průseru, zcela z vlastních libyjských zdrojů. EU se do toho namontovala až potom.
  (230) Ze začátku, v dvacátých moc té kritiky bolševiků nebylo. Později ano, dost. S pozvolným příklonem k nacismu a Německu vůbec. Tou dobou se objevuje také obviňování Francie z přílišného zbrojení a provokování vcelku mírumilovné Říše.
  (232) Zřejmě ani autokrat podporovaný armádou neřeší vše. V Tunisku a Egyptě svržen vlastními silami, v Libyi s trochou dopomoci, v Sýrii vlastními silami pat (pokud pokrátíme podporu Kataru a Saúdů jedné straně a Ruska s Iránem druhé).

 204. (233) Vyplývá z toho, MaYdo, že dobré a funkční řešení nikdo (včetně mé maličkosti) nezná. Vývoz demokracie to není, ponechání diktátora v klidu také ne. Je to neradostný závěr, ale jediný reálný.

 205. Co na mých tvrzeních není pravda, že jsou z libyjských zdrojů ?
  Mimochodem, „povstalce“ vyzbrojila Francie a na jejich straně bojovala např. katarská armáda. Ale v newspeaku to může být „trocha dopomoci“.

 206. (230) no tak: knihu Širým světem nevlastním a ani si napamatuji, že bych ji četla 🙁 Budu muset tento závažný nedostatek odstranit, neboť zůstanu „bez názoru“ 😕
  Může mně zatím někdo informovaný vysvětlit, jaké bych ty „westíkovy názory“ měla mít ? 🙂

 207. Mno a agresivní diktátor B.H. Obama neřešen – superprůser + Nobelova cena míru (za to, že se nechal zvolit…)

 208. (237) Z libyjských zdrojů byl a je ten průser, ti povstalci. Tedy hlavně, mohl se tam bloncat i někdo od jiných Arabů, ale asi ne zásadní množství.
  (238) Časopis, ne knihu.

 209. ad 238, westíku to není kniha, ale předválečný měsíčník se zeměpisnou (a politickou) tématikou, od cetopisných článků po povídky na pokračování, vydával ho ruský emigrant Stanislav Nikolau

 210. (239) Odhlédneme-li od toho, že byl celkem demokraticky zvolen i znovuzvolen a vládne sice IMHO blbě, ale v rámci tamních demokratických limitů, takže diktátor není, tak průser je. Jen je tu opět ona otázka, zda by bez něj byl průser menší.

 211. 240 „ne zásadní množství“ – opět vysvětlení evidentně od styčného pracovníka všech tajných služeb, který situaci prověřil loco

 212. Rputi,
  diktátor u machometánů je v současné době nějakej ajatolláh a parta s ním souznících farářů. Prostě vláda intelektuálů. Výjimkou je voják držící faráře na hodně krátké oprati. Farářská řešení pro nastolení všeobecného míru prosperity a blaha jsou brutální, ale ne tak, jako řešení diktátorů vystudovavších v Evropě, třeba na Sorbonně. Zdá se, že v Evropě musejí něco toxického přidávat do vody, protože to u intelektuálně zaměřených Asiatů, Afričanů a Arabů má neblahý vliv na transfer vzruchů v neuronové síti.

 213. V tom případě, KArle, nevidím důvod, proč bychom se měli na řešení neřežitelných průserů podílet na místě. Připadá mi užitečnější soustředit se na to, abychom byli schopni se ubránit, když k nějakému průseru dojde na naší vlastní půdě a nebojovat za cizí zájmy jinde.

 214. (243) Možná máte jiné informace nebo jste dokonce osobně počítal.
  (246) Já bych proti tomu nic neměl, ale nerozhoduji o tom.
  S těmi cizími zájmy – s globalizací se to dost prolíná.

 215. Taky docela hlína:
  Když aerolinky Norwegian Airlines ohlásily zaváděcí ceny svých zaoceánských letů, mnoha leteckým společnostem zamrzl úsměv ve tváři. Jednosměrné lety přišly v přepočtu na 4500 korun, což je cena, kterou u naprosté většiny aerolinek nelze získat ani v té nejvýhodnější akci. Americký Kongres má však v plánu těmto nízkorozpočtovým aerolinkám hodit pár klacků pod nohy. Po zákazu dceřiné společnosti norských aerolinek volá i The Air Line Pilots Association (ALPA), tedy největší asociace pilotů na světě. Ta byla ve své kritice umírněnější než DeFazio. ALPA nic nenamítá proti existujícím aerolinkám jako takovým. Její zástupce však odmítá postup, jakým se chtějí prodrat na americký trh – založením dceřiné společnosti v Irsku, kde jsou výrazně výhodnější podmínky pro podnikání i díky nižším daním. Pokud by bylo umožněno Norwegian Airlines finančně zakotvit v Irsku, mohl by tento krok narušit letecký průmysl.
  Předpokládám vývoz demokracie do Irska a vřele doporučuji zakoupit si cyklistické zájezdy v nejbližším možném termínu, protože zanedlouho v Irsku každou chvíli píchnete gumu o střepinu bomby z humanitárního bombardování a to nezmiňuji to fádní nahoru-dolu nahoru-dolu při projíždění kráterů….

 216. OT: mluvil jsem s potenciálním dodavatelem, požádal o konkurenční nabídku. Obrat ročně šestimístný. Reakce – ne, my vám křoví dělat nebudeme. Ceny si najděte na internetu.

 217. „S těmi cizími zájmy – s globalizací se to dost prolíná.“

  to je hezký propagační heslo, Karle – jak konkrétně se to prolíná?

  Je pro nás takovej rozdíl, jakej ajatoláh nebo paša vládne v arabských emirátech nebo jakej oligarcha na Ukrajině?

 218. 2 ptakopysk – no, dyť si to přece Norsko předplatilo skrz tu Nobelyho cenu, ne? Takové malé všimné…

 219. (241) quivisi, dík za informaci ! Asi zůstanu „bez názoru“… 🙁

 220. PeSi,
  čiň čertu dobře…
  Kaddáfí by ti mohl vyprávět 😀 Tedy pokud by sis vyvolal jeho ducha se zaraženým bajonetem v prdeli.

 221. Sem si přečet toho Kotrbu. Jestli má v oblasti ekonomické analýzy stejně kvalitní znalosti, jako v oblasti genetiky. Není on to spíš blbec, než analytik?

 222. (251) To už je pak čistě věcí názoru, kam až se nás to týká, od různých Kotrbů až po třeba Fištejna.
  Já bych obecně řekl, že držet se rámcově svých spojenců není od věci a naše angažmá není neúnosně velké. Ale to už záleží čistě na vyhodnocení.

 223. (255) Na těch PL jsou nejrůznější exoti, příkladně Spencer ová, tak tam Kotrba zapadne.

 224. Kotrba – to je Buzkovej Kotrba nebo nějakej jinej?

 225. Karle, tomu teda říkám sofistikovaná odpověď o ničem… 😀 😀 😀
  Dej se na politiku nebo novinařinu, škoda takovýho talentu.

  Co se mého života týká a co ne záleží na tom, co si myslí Kotrba nebo Fištejn?

 226. Westíku – ad 238 – nebylo by k tématu lepší přečíst si knihu „Divokým Kurdistánem“ ?

 227. 229 No name, ty to nevidíš? Přece demokracie, svoboda, lidská práva, prosperita…..

 228. 221 Matzuurko, mravenců je letos mnoho. Maminka si stěžovala, že zvonek nezvoní. Udělali si udělali mraveniště za tlačítkem zvonku a dokonce nalezli dovnitř. Musel jsem rozebrat, vyčistit, prostříkat kontakťákem, namazat…mraveniště vymetl, vydatně vystříkal sprejem proti lezoucímu hmyzu, včetně přístupových cest a vycpal nastříkaným igelitem. Ano jsem hnusnej, dopustil jsem se myrmekocidy.
  Kdyby to věděli Zelení…

  Dnes mě oslovila – asi mají akci – holka, jestli mám rád Grínpís.
  Odpověděl jsem, že ne, že čůrám žlutě.

 229. Jako genetik by Kotrba asi neobstál, ale zatím mu jeho politické analýzy vycházejí.

 230. (260) Ale no tak, Šumaváku,K.Maye mám už dávno za sebou 😕
  Teď pídím po Nestorově letopise …, ale na to, že už je 900 let starý, chtějí za něj hafo peněz, no vemte si to : 799,-Kč za 320 stránek ….fujj ! 🙁

 231. No tak číst něco novějšího…
  Z vývoje situace v Aghanistánu je jasné, že se ani Rusové, ani Američané nic nenaučili o lstivých Afgháncích, natož aby je naučili hrát kriket!

  V Afghanistánu má šanci jedině britská armáda se stanoviskem: „takhle se prostě kriket nehraje! „

 232. Petře, Weizsäcker o tom mluvil už v ruce 1990 – marně.
  Nevíš, píše se někde, jak se od té doby znehodnotili peníze?

 233. (268) nj, s těmi lstivými Afghánci se zapotil i Alexander Makedonský zvaný Veliký,co takoví Rusové a Američané … 🙂

 234. (259) Ono se na to nic víc říci nedá. Ať si o tom myslíš, co Tě napadne, stejně to neovlivníš. A mně to nebere natolik, abych na to měl „silný“ názor.

 235. >> maYda
  Štěpán Kotrba je levicový intelektuál (sic) a je mj. autorem třešňového emblému KSČM. Jinak ví neskonale mále o neskonalém množství věcí – prostě taková ilustrace 1. Brandtovy věty.
  (S Kotrbou od Petry Buzkové má společné jen to příjmení.)

 236. Tak nám zvolili Junckera!
  Navrhuji klecové lůžko někde v ústranní!

  … „Jsem nadšencem sociálně-tržního systému. A chci být předsedou sociálně-tržního dialogu. Nechceme mladé nezaměstnané a budeme trvat na paktu stability. Euro je jedna z nejsilnějších měn a je nástrojem míru v Evropě….
  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/57738/evropsky-parlament-zvolil-predsedou-evropske-komise-jeana-clauda-junckera.html

  P.S. Media raději nezmiňují – byl zvolen většinou 56% – nic moc…. ale přece…

 237. Diky, dvd.On ten „Buzek“ se naopak hlásil k pravici – tedy tej českej pravici-nepravici – a jetsli se nepletu, byl to nějakej bankovní manažer nebo něco takovýho….

 238. No, jak je něco nástrojem míru, tak z toho obvykle vzejde nějakej průser….

 239. To víš, že si Juncker bude euro chválit, když je jedním z jeho otců… stejně urputně jako junkeři bránili Zimní palác…

 240. No , ono v tom občanském zákoníku je dost věcí zk……..

 241. Rputi, nemám dojem, že byx ten zákoník byl nějaké brilantní dílo, když se tím zabývali experti.
  Studenti mohou mít to plus, že nejsou ještě z těch paragrafů zblblí a mohou být myšlením blíž k realitě.

 242. Dobrý den vespolek. Nahlédl jsem a vidím, že je vše při starém. A tak to má byt…

  Quivisi a NoName, zdravím a přeji oběma úspěšný boj s větrným mlýnem všezvědnou tetou Kateřinou. Myslím, že je to ovšem marné. Encyklopedie všeho je prostě Encyklopedií všeho…

  Vážená Westíku, rovněž i vám přeji dobrý den. Vobá sháníme tu samou knihu. Myslím tím onen „Nestorův letopis„. Já bych si chtěl časem zkompletovat celou edici ŽDM. Ještě bych si dovolil doporučit vaší ctěné pozornosti Nikolaje M. Karamzina (2. svazky) z téže edice. Tam jsou ty dějiny kapku novější. Ostatně již jsem ho tu několikráte zmiňoval. A při mé dobrodružné povaze stále pasu po „Rukopisu nalezeném v Zaragoze„. To je panečku kniha. Sehnal jsem si tedy alespoň film z r. 1965 v režii Wojciecha Jerzyho Hase. I ten je samozřejmě výborný…

  Westíku, jestlipak víte, že první české vydání Nestorova letopisu přeložil Karel Jaromír Erben již v roce 1867? To bych mohl v el. podobě možná získati. Dávno tomu, co knize i jejímu překladateli vypršela autorská práva…

 243. Ještě se jednou vrátím vzpomínkou do Bagdadu 2001, nebude to politické, ale pro pobavení.
  Chtěl jsem si vyměnit 20 dolarů na drobné nákupy za ty jejich dinary či co to tehdy bylo. A nešel jsem do banky (těch tam moc nebylo), ale do směnárny. Za 20 USD jsem měl dostat 160 000 těch oných. Přednesl jsem žádané a směnárník začal házet balíky bankovek na takovou tu starou dopisní váhu, když navážil, tak mi ten balík podal, byly to samé 250 dinarovky s obrázkem Husejna.
  Ten balik se mi nechtělo na místě přepočítávat, tak jsem si řekl nešť, vzal to a šel. Na hotelu jsem to přece jen přepočítal a bylo to 161 000 !!! 🙂

 244. Vidím, Quivisi, že jste na Euro připraven… 😀

 245. Martine, kdyby jen banku… oni si také dovolili udělat vlastní Mezinárodní měnový fond se záchrannou rezervou…

 246. Byl jsem přehnaně stručný, ale ten rezervní fond je součást záměru. Odborníci to určitě vysvětlí. Aspoň si to myslím, protože školení na tomto blogu nepadala vždy jen na úhor.

 247. Bohouši, nestora lze přečíst na google play…

 248. No to je z toho, že EU uvaluje na Rusko sankce, zakazuje vstup Rusům, Putin pak bloumá po Jižní Americe a Brazílii a takhle to dopadá.
  Úplně vidím, jak MMF na pokyn Obamy uvaluje sankce na Rusko a říká: „jestli nebudete poslouchat, tak vám nepůjčíme….“
  A Putin na to: “ se tím třeba zadavte, máme vlastní rezervy…“ 😀 😀 😀

 249. Rputi, pokud mohu dodat in side informaci z MS, tak v komisi k novelizaci občanského zákoníku je j e d e n zaměstnanec legislativního odboru. A ten mimochodem na rekodifikaci nepracoval. Ať užije právní kontinuita , natož jistota

 250. heleno*, pomohlo by kdyby předkladatel návrhu musel předmětný zákon odříkat zpaměti? Kdyby poslanci museli novelizovaný zákon třikrát nahlas přečíst ve sněmovně?
  Máme přeci „trojí čtení“ návrhů.

 251. Ano, nickname :-), neříkám, že NOZ je skvělý, jen si nemyslím, že desetiletou práci desítek (stovek?) špičkových právníků má během víkendu napravit pár studentů …. Vypovídá to i o neuvěřitelném sebevědomí nevědomých

 252. Bohouši B ad 291 – z kůže? To si nezasloužil… 😀 😀 😀

 253. Dobrý den. heleno*, souhlasím s názorem, že když už máme nový občanský zákoník, měli bychom nechat na soudcích, aby dle něj rozhodovali a postupně se vytvořila judikatura. Pokud se bude OZ měnit pokaždé, kdy se v něm najde chyba („chyba“), nebude stálý zákoník a tím utrpí právní vědomí občanů.

 254. Dobré ránko!

  K čemu nám je koalice, která se zřejmě rozhodla dokázat, že bude opravdu lepší, když nám budou vládnout přímo z Bruselu?

  …Koaliční strany se v úterý opět nedohodly na českém eurokomisaři. Premiér Bohuslav Sobotka požádal o přerušení jednání s tím, že se hodlá nejdříve poradit s příštím šéfem Evropské komise Jean-Claudem Junckerem. Koalice rozhodovala mezi Pavlem Mertlíkem, kterého prosazovala ČSSD, a kandidátkou hnutí ANO Věrou Jourovou…
  http://www.novinky.cz/domaci/342346-koalice-se-na-eurokomisari-nedohodla-sobotka-se-nejdriv-poradi-v-bruselu.html

 255. Tak co pánové, koupíte si koloběžku?

  …Praha zvolila rozsáhlejší ze dvou variant zřízení nízkoemisní zóny. Bude sahat zhruba od Holešovic na severu po Braník na jihu a od Malé Strany a Smíchova na západě až do Strašnic. Zároveň bude platit takzvaná norma euro 3, což znamená, že do zóny budou moci jen auta vyrobená zhruba po roce 2001. Zóna začne platit od 1. ledna 2016. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní…
  http://echo24.cz/a/iq3ka/praha-uzavre-vjezd-starsim-autum-omezeni-bude-sirsi-nez-se-cekalo

 256. zdravím!

  (260) BohouškuB , zvlášť vřelý pozdrav 🙂 O Nestorovi v překladu K.J.E.jsem právě psala: mají ho v jednom pražském antikvariátě právě za tu zločinnou cenu 🙁 Nicméně četla jsem, že jakési křesťanské nakladatelství připravuje nové vydání v překladu od M.Téry; leč jsou tajemní jak hrad v Karpatech, a neodpověděli mně na dotaz, kdy toto vydání mohu objednat 🙁
  http://www.parresia.cz/cz/edice-pro-oriente/pripravujeme/vypraveni-o-minulych-letech-aneb-nestoruv-letopis-
  (289) martine TT, děkuji !
  (295) niockname, Vy jste si celý NOZ aspoň přečetl ? No, nevím,KOLIK odborníků ho léta připravovalo,nicméně se traduje, že současný Viktorin Kornel ze
  Všehrd (tedy : nějaký Eliáš z dnes již světoznámé PF v Plzni) jej zčásti opsal z německého obč.zákoníku, zčásti z říšského obč.zák.z r.1811 ,a podle použitého jazyka nelze ani vyloučit,že sáhl hlouběji do dějin až snad k tomu Viktorinu Kornelovi ze Všehrd 🙂
  A úplně jste mne hned po ránu „dorazil“ tou újmou „právního vědomí občanů“ 🙂 Vidím, že podle vyjadřování jste už zralý na funkci předsedy parlamentu 🙂

 257. http://www.ceska-justice.cz/blog/nesmyslne-novelizace-a-noz/

  Lze uzavřít, že místo neustálého opravování systému na papíře bychom se měli soustředit na skutečné chyby: na individuální případy, kde bylo nespravedlivým rozhodnutím ublíženo konkrétním lidem.

  Westíku, zde jsem vyčetl mnou předložený názor.
  NOZ jsem sledoval v nějakém seriálu „co se změní pro…“
  Než NOZ vstoupil v platnost, byl jsem jeho odpůrcem. Platí-li, nelze než ho strpět.
  Nejsa obdařen dary músickými, vyjadřuji se klopotně a krkolomně.

 258. Dobré ráno,
  újma na právním vědomí občanů? právní vědomí občanů je v tak hlubokém komatu, že na tom nějaká novela NOZ sotva může něco změnit.

 259. Dobré ráno, pokud nevím KOLIK odborníků připravovalo NOZ a opírám se o informace agentury Jedna paní povídala, protože … se traduje …., zvolila bych raději oficiální dostupné zdroje a dále šířila relevantní informace, nikoli drby, abych se nestala dalčí členkou výše uvedené agentury. A už jen dodatek, pokud se i právníci budou vysmívat termínu „právní vědomí občanů“, tak je někde u někoho něco špatně …

 260. 297 Rputi, naštěstí do vnitřní zóny nemusím jezdit. Pro případ, že bych potřeboval, by mi to vadilo. Na jaře na technické při měření emisí jsem byl pochválen, že naměřené hodnoty mého akorát zajetého přibližovadla jsou pod limity normy daleko přísnější. Jenže skutečné hodnoty jsou mi plat prtné, protože nerozhodují hodnoty, ale formální zařazení. Tak si hodnoty můžu strčit…
  Co se týče starších vehiklů, přirozeně jich ubývá, jejich emisní zátěž není významná a dále klesá. Vyřešilo by se to samo. Že by ten kdo to navrhl měl nějaké spojení s prodejci nových vehiklů?

 261. Já si myslím, že ty zóny budou mít vazby na tiskárnu nálepek a vhodnou certifikační kontrolní firmu.
  Pokud by někoho z vás napadla nějaká pitomost, kterou pražský magisrát ještě nezkusil, nepište o ni. Mohli by to zaslechnout a vyzkoušet.

 262. Schumi, on je to stejně jen předstupeň pro vyhlášení zákazu osobní automobilové dopravy v Praze… 🙁

 263. Návrat fiakrů do centra Prahy ?
  A co tak vztyčit dávné hradby a vyhlásit to celé za skanzen ?
  Ale inspirací je dost – raději nebudu psát :)…

 264. [307] Skanzen už máme. Jmenuje se to nějak vznešeně, ale zhruba tak v obrysech toho autofree je památková zóna. Se vší buzerací, co k tomu patří.
  Zatím jsem nezjistil, který úřad vyplácí mzdu za účinkování ve skanzenu. Šel bych se přihlásit.

 265. Nemene vyzivny je i novy obchodni zakonik, zvany Zakon o obchodnich korporacich,90/2012.
  Jsou tam opet zahrnuta i bytova druzstva. Na rozdil od povinnosti upravit stanovy SVJ do tri let, bytova druzstva jsou dle §777 ZOKu totez provest do 30.6. – tedy uz je po sezone.
  Nejlepsi na tom je, ze ta BD (teda vsechna druzstva) musej uz podle noveho, bez ohledu na dosud platne vlastni stanovy, tu zmenu schvalit tak, ze s ni bude souhlasit 100%clenů. . .
  Coz je u bytovych druzstev s prakticky vynucenymi cleny docela scifi. . .a to vsechno je proces za docela dost penez se zcela nulovym dopadem na praci druzstva.
  Pokud to ale neudela, ZOK narizuje ve finale povinnost soudu jej zrusit. . .
  Holt uz ta klika pravniku nevi, jak z lidi vytahat penize.
  Asi si dali za ukol zvysovat pravni bezvedomi. . .
  Ale jinak maj zdejsi statotvorni pisatele samozrejme pravdu.

 266. Obecně řešeno: na co jsem v NOZ či ZOK sáhnul, stálo za prd.

 267. (296) Doufám, že do té Brusele poveze fotky etc., něco jako sňatkový zprostředkovatel. 😛
  (303) Schumi zelenáči & příbuzná verbež předvádějí, že něco dělají. Něco jako „úder proti žárovce“.

 268. http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/spiritual-kvintet/az-se-k-nam-pravo-vrati-49206

  K právu – opět je aktuální v.u. text. Kolik v něm najdete protizákonných či nekorektních činností?

  Zákony, které neprošly trojím čtením v parlamentu, zákony, které nezná a neumí převyprávět ani předkladatel zákona, zákonitě nemohou být dobré.

  Dle NOZ ovoce vyrostlé na vaší straně plotu je vaše, i když kořeny stromu jsou u souseda. Jak je to s živým plotem? Je obec povinná plot zastřihávat, aby šlo chodit po chodníku, nebo je to povinností majitele kořenů živého plotu?

 269. Nickname

  to jablko je vaše, až
  když spadne… Stejně jako listy nebo jehličí

  Dnes platí, že ovoce patří majiteli stromu, a to bez ohledu na to, kde zrovna plody jsou, jestli na větvi, nebo spadané na zemi. Od ledna se to ale změní. „Jakmile jablko spadne k sousedovi na pozemek, patří sousedovi,“ konstatuje hlavní autor nového občanského zákoníku právník Karel Eliáš.

  Sousedi se často přou i o spadané listí nebo jehličí. I zde bude platit totéž, co pro ovoce – na sousedově pozemku to je už sousedova starost.

 270. Prrrrrrrrrrrrrrr! Zabrzděte!

  NOZ je paskvil, dělali ho blbci, kteří nedělají praxi, ale není tam úplně všechno na hovno.

  Nickname, 314 (poslední odstavec), je ukázka nepřesných informací. Ovoce, vyrostlé na vaší straně plotu není vaše, je vlastníka stromu nebo keře. Pokud spadne na váš pozemek, tak se stává vaším.
  Živý plot je upraven §1016, odst. 2.:
  Neučiní-li to vlastník v přiměřené době poté, co ho o to soused požádal, smí soused šetrným způsobem a ve vhodné roční době odstranit kořeny nebo větve stromu přesahující na jeho pozemek, působí-li mu to škodu nebo jiné obtíže převyšující zájem na nedotčeném zachování stromu. Jemu také náleží, co z odstraněných kořenů a větví získá.

  Takže když vaše větve přesahují z vašeho pozemku na obecní pozemek – chodník, tak vás obec požádá, abyste si to sotříhal. Když to v přiměřené době neuděláte, tak to může bec udělat sama. Uřezané větve jsou její.
  Když bychom se bavili o chodníku, po kterém chcete jít a kde sousední pozemek s přesahujícími větvemi není váš, tak vyzvete obec, aby požádala atd. viz shora.

  Ovšem obecně – nikoliv jen na nickname – víte kulové o tom, jaká zvěrstva jsou v NOZ a ZOK. Ještě horší je, že tato zvěrstva mají být realizována současnou soustavou soudů a současným procesním řádem.

  Nepřešel jsem šimonovo upozornění na bytová družstva, jen jsem nereagoval, protože je toho tolik, že nemám ani chuť, ani čas, natož mlíko. Stačí mi matlanice kolem obchodních společností. A to se ještě neprobudila občanská sdružení, nyní spolky, která zatím postupovala podle zákona z roku 1990, který byl krátký, stručný a jasný.

  NOZ zavedl i některé novinky, i když staronové novinky, které zatím zkoušejí jen riskéři a podvodníci. Třeba svěřenecké fondy jako prostředek optimlizace dědictví nebo společného jmění manželů – lahůdka, tisíce děkovných dopisů. 🙂

 271. Já vůl, vždyť hlavní expert na právo už dovrtal a může vysvětlovat. Tak do toho se už nebudu plést.

 272. v Německu už jsou zelené plakety platné viz http://www.uamk.cz/aba/item/2018-ekologick%C3%A9-plakety-v-n%C4%9Bmeck
  čili moc se nedivím, Praha začíná na Euro3 a celému tomu systému lze vytýkat snad jen to, že jsou plakety vydávány za poplatek což je špatně, protože existuje databáze výrobců a typů vyráběných vozidel s uvedenými emisemi, plaketa jen usnadnuje orgánům rozlišovat, ale je to zbytečná informace na vozidle. Plaketami za třista se jen kompenzuje nedostatečnost policie.
  Těch zelených měst je v Německu už pěkná řádka http://gis.uba.de/Website/umweltzonen/

 273. Hlavní expert na právo ještě vrtat nezačal. 🙂
  A ostatně, Martine , po tom, co dělám , nebo nedělám je Vám Kulový.
  Ale když to ulehčí Vašim komplexům , budiž Vám přáno :-D.

 274. Ano, dalsi zrudnost euroříšskych narizeni: omezeni pohybu vozidel po meste a zvysovani tlaku na zcela zbytecne nakupy novych a to vse ve jmenu Dobra a Blaha. . .a automobilek a etiketařů a poulicnich uniformovanych buzerantů a to vse jen zvysuje korupci, proti ktere budeme bojovat, at to stoji, co to stoji. . .

 275. ad nízkoemisní zóna v centru Prahy – vzhledem k tomu, že to „centrum“ je poněkud rozsáhlé, navrhnul bych doplnění této vyhlášky ve smyslu, že obyvatelům a návštěvníkům této oblasti je pod drakonickými tresty zakázáno prdět.
  Dle wikipedie je průměrná produkce prdů cca půl litru denně, složení je pak 59%N2, 21%H2, 9%CO2, 7%CH4 a 4%O2… O koncentraci merkaptanu – hlavní páchnoucí složky – se zdroj nezmiňuje – tipoval bych zlomky procent na úkor metanu a dusíku…
  Připustím-li v onom rozšířeném centru Prahy cca milión lidí, dostávám 500 kubických metrů prdů denně. To není málo!
  Takže, má-li Praha takto uvědomělý magisrát, aplikoval bych v prvé řadě absolutní zákaz prdů na členy magisrátu… Takových 50 ran lískovkou na holou prdel bych považoval za spravedlivou pokutu za jedno uprdnutí. Třeba by je pak to vymejšlení podobných píčovin přešlo!

 276. nickname, rádo se stalo. Informace je ovšem vždy obecná, ale konkrétně nikdy přes tento blog.

  Ale přidám informaci pro všechny, z jiné zahrádky. K debatě o slimácích. Za nejlepší působ jsem vždy považoval sběr na podvečerní trávě a pak vysypání doprostřed silnice 1. třídy. Než se ty desítky slimáků dohrabaly ke kraji vozovky, tak je tranzitní automobilová doprava vylisovala.
  Ovšem předevčírem jsem se na ty slimáky opravku nas…nazlobil. Ty potvory vylezly po dvoumetrových slunečnicích a ožíraly poupata. Nařídil jsem nejlepší z manželek, aby se stavila u specialistů a koupila ty zelené válečky. ŽD mi včera večer s lítostí řekla, že speciální obchody mají vyprodáno – prý je letos moc slimáků, jí řekli, specialisti!. Tak došla do drogerie a koupila modré válečky s názvem Vanish. Tak jsem na zkoušku posypal kolem slunečnic a dyní a ráno jsem žasl. Dávka minimální, slimáci hynou okamžitě, nezmizí do ústraní, ale začnou strašně slinit, takže cestička je dobře viditelná a hynou kousek od lizu. Tak jsem ty desítky mrtvolek nasypal do popelnice a sděluji dobrou zkušenost. Vanish, slimáků se zbavíš!

 277. PeSi, merkaptany neznají procenta, jednotky ppm jsou odpovídající. To se ovšem do tabulky nevejde.

 278. Dobré poledne,

  „A už jen dodatek, pokud se i právníci budou vysmívat termínu “právní vědomí občanů”, tak je někde u někoho něco špatně …“

  já můžu, Heleno, nejsem právník, jsem architekt 🙂

 279. maYdo, za helenu ti odpovím, že ani ona, ani já, tě za právníka nepovažujeme. Jistě víš, že na Šumavě se vyskutují i právníci profesí a vzděláním. Někdy taky žasnu, jakými cestičkami se ubírá mozek, deformovaný právnickou profesí. Na pováženou je to u státních zástupců. Jak se nějaký takový státní zástupce zakousne do architekta – drží a nepustí.

 280. “ Když to v přiměřené době neuděláte, tak to může bec udělat sama. Uřezané větve jsou její.“

  TAkže na obecní straně plot nestříhat! Obec to udělá za mně a ještě nebudu muset řešit uklízení větví, protože nejsou moje 😀

 281. Já se tedy obvykle se sousedem normálně domluvím, ale vím (z doslechu), že jsou i fakt zlí sousedé. A tam musí nastoupit samospráva nebo stát. Neznám sice případ, kde by zásah úřadů skončil jinak než nepřátelstvím na generace, vzájemnými naschvály a tak, ale když to jinak nejde …

 282. Martine, pona každá profese svým způsobem deformuje mozek. I ta architektská, ale nám architektům to připadá, že to je normální. Aneb všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo.

  Myslím, že mi nezbyde, než se s některými pasážemi NOZ seznámit, neb jsme konečně zapsaní v katastru jako vlastníci bytu a nikoliv družstevního podílu.

  Takže se asi ze mně stala taky plátkyně daně z nemovitosti, ne? Týýý jo, to zas bude ouřad…..

 283. NoName, pamatuju sousedku našeho stavebníka, ta si stěžovala na celou ves, od koho všeho jí padá listí na zahradu. Když píšu „stěžovala“ , tak tím nemyslím, ýe jen remcala, ale že skutečně napsala stížnost a když nebyla vyřízena dost rychle a podle jejích představ, tak další stížnost na vyřízení stížnosti.
  Z celý ulice se báli i jen natřít branku, aby je nepráskla na stavební úřad, že natírají bez povolení, ovšem pak zas riskovali stížnost na to, že mají branku nenatřenou.

  Potíž je v tom, že tihle lidi jsou evidentně duševně nemocní, ale dokud si to sami nepřipustí, tak se s tím nedá nic dělat, jen takovýho souseda trpělivě snášet nebo se odstěhovat.

 284. tak jistě, kdo každé ráno nezačíná pořádnými šluky z výfuku Avie či Liazky jako by nežil. Malým dětem čekajícím na zastávkách to bude určitě scházet. Ach ti Němci, zase nám do toho kecaj!

 285. maYdo, 327 – kdepak, až to obec za tebe udělá, tak ti pošle fakturu!

 286. Martine,
  ano, Vanish, lecčeho se zbavíš.
  Jednak mi při prvním použití klouzala celá zahrada (ty předsmrtné slizovaté cestičky jsou dost eklhaft), jednak po požití takto již decimovaného slimáka ježkem, psem či jiným zvířectvem může dojít ke stejnému efektu, tedy asi bez toho slinění. Vlastně by se to nemělo pohazovat ani kolem toho, co budou eventuálně konzumovat lidi (jahody apod.)
  Takže číhám na novou dodávku do našeho zahradnictví, neb zde taky vyprodáno (Ferramol či Zdravá zahrada). Ale od loňska mám zapomenutý solný gel (Bio Plantella), kterým se má obkroužit rostlinstvo, tak to asi taky ještě aplikuji, zejména na kytky v květináčích.
  Ještě se prodávají různé pastičky, kde by taky jiné zvířectvo nemělo hledat potravu…

 287. U nás těch Avií a tatrovek projede denně přes obec hodně. Celkem cca. 30 000 aut celkem. Ale protože E55 a E50 a alternativa není, nedá se s tím nic dělat. Zastávky máme a děti taky.

 288. To je ale fakt desna predstava: v centru Prahy deti misto, aby sli za roh do skoly, budou stat na zastavkach MHD a budou pozorovat jak se kolem nich vali ty stovky buldozerů, co s nima denne jezdej prazaci do kancelari na Vaclavaku. . .a Majda si konecne misto toho smrduteho ótéčka koupí zbrusu novej Schadewagen s motorem na fotovoltaický ekoplyn. . .

 289. Tož. šimone, na co bych si kupovala nějakej tentononc, koště stačí…..

 290. MArtine, ad 334, pošle fakturu, ale ty větve budou její a bude se muset postarat o odklizení 🙂

 291. maYdo, 331 – jaký ouřad? Normálně vyplníte jedno lejstro a pak normálně počkáte, až vám z FÚ pošlou složenku. Na tom nic komplikovaného není.

 292. no, to záleží, rputi, na tom, jaký číslo bude na tej složence 😀

  já jsem v tomhle panna nepolíbená, pokud jde o chalupu, stará se o to brácha.

 293. MaYdo, aha! Ona ta čísla jsou místní, to si rozhoduje vaše radnice. Ale ve vašem případě by to nemělo být moc. Normálně si vyzvedněte na finančáku lejstro ku přiznání dani z nemovitosti, to vyplňte a odevzdejte tamtéž, načež vyčkejte ortelu. Smrdelný to nebude, nejspíš přežijete. 🙂

 294. Hmm, mají to ti nově zvolení poslanci a (ne)zvolení komisaři EU těžké: ještě se ani nestačili pořádně usadit, a už aby se starali:
  musí odhlasovat sankce pro Rusku („Unijní předáci mají vyzvat Evropskou investiční banku a Evropskou banku pro obnovu a rozvoj, aby nefinancovaly nové projekty státního sektoru v Rusku a nepůjčovaly na ně prostředky“).
  A jako naschvál,včera hlavy států BRICS podepsaly rámcovou dohodu o vytvoření fondu valutových rezerv (takový mini-MMF, který může rychle reagovat na lokální finanční problémy) a Nové rozvojové banky(ta bude poskytovat prostředky na infrastrukturní projekty na území členských zemí).
  http://czech.ruvr.ru/2014_07_11/BRICS-si-dela-zasoby-na-cerny-den-6707/

  A protože -jak známo-neštěstí nechodí nikdy samo, druhá největší portugalská národní banka Banco Espirito Santo nedokázala zajistit platby u krátkodobých půjček a došlo tak ke spuštění efektu domina( a to krátce poté, kdy Brusel slavnostně oznámil úspěšné ukončení tříletého programu mezinárodní finanční pomoci Portugalsku).
  http://czech.ruvr.ru/2014_07_15/V-eurozone-to-opet-vre-7324/

  Jo, a do třetíce: z mého amerického kokra se stal asi Putinův agent( nejspíše hlas krve, jeho táta je Rus): když na něj zařvu: „caдиcь“- tak si sedne, pokud jej k tomu vyzvu v jiném jazyce- tak neslyší .. 😕

 295. ono to vymyškované myšlení přináší konečně své ovoce. Na jedné straně se kritizuje, že je zelná zona od Bráníku k Dejvicím, když mohla být přeci menší aby Avie nebyly omezovány ve svém pohybu, na druhé straně je absurdní představa, že by děti dojížděly v této rozsáhlé oblasti někam do školy, když jí mají přeci za rohem. V tom aby se rohatej vyznal 🙂
  No nerozumím tomu, ale na jedno je spoleh, kdyby ted Němci řekli, že se nemá pít kyselina sírová, tak to s mnohými dopadně jako s tím učitelem chemie v jedné klasické povídce ŠG.
  Jako nepražákovi je mi jedno, jesli si tu budete dejchat saze, klidně jo..

 296. Zelená Bezautová zóna mi vadí, protože magistrát by neměl vůbec kecat do podobných uspořádání. Už teď do centra nesmějí auta nad nějaké tuny, takže Avie a buldozery mají smůlu.
  Děti mají v Praze v centru opravdu školu „za rohem“ a nedojíždějí do ní. Větší děti občas do školy dojíždět musí, protože vyšší stupeň už není v místě. Tak časté to není, dost často tam docházejí, byť ne za roh. Gymnazistům už bych děti neříkal, nemaj to rádi.
  Pro nedejchání sazí by bylo lepší a rozumnější dostavět ten obchvat, co se ho možná ještě dožiju.

 297. Jenže tu přeci není řeč o bezautové zoně 🙂 Jste si nešimnul?

 298. Hledíte moc daleko do budoucnosti… zatím magistrát za pouhých 900 mio Kč připravuje nové, další, lepší modré zony… ono to rozšíření nebude tak drahé, jen nějakých 50 mio, ale zbylých 85O mio bude stát kontrola, kdo v těch zonách stojí.
  No a proč byste jezdili do centra, když tam nemůžete zastavit??
  Myslím, že Ptakopysk by na tu svou povídku o budoucnosti městské dopravy v Praze měl dát číslo jednací a poslat to „Rekonstrukci státu“ jako návrh k prosazení!

 299. Rezy, doporučuji dohledat a přečíst si zkušenosti s nízkoemisními zonami v Anglii.
  Moooc zajímavé!
  Nějak je tam teď horší vzduch než předtím…

 300. Já bych řekl Sumaváku, že se stačí podívat třeba do Kolína n.R. jesli je tam hůř. Jesli tam lidi protestují, že už jim klesl obsah sazí pod kritickou mez a dusí se.
  No blbě si pražáci zvolili zastupitele, kdyby tam byli ti správní, tak se naopak centrem prožene ještě jedna na současnou kolmá magistrála, at to nemusíme od Plzně na Hradec objíždět.

 301. Muhehehe!

  …Francouzský herec Gérard Depardieu se v Rusku zabydlel dobře. Minimálně se mu tam daří prosadit s podnikáním. Brzy první zákazníky přivítají restaurace jeho vlastního řetězce, který nazval – poněkud sebestředně – Gerard. Ovšem inkasovat chce ještě na jiné ruské slabosti. Tou je vodka. Depardieu hodlá destilovat bio variantu…

 302. Ta zóna není ani zelená.
  Jo, co nám spoluobčané zvolili, to máme. To jsem myslel že duo Bém-Paroubek je průser. Byl, ale přišli noví, lepší. Jeden až z Olomouce.

 303. Ona ta představa, že když se děti schovají do školy která je za rohem, tak se k nim ty splodiny nemůžou dostat je taky pěkná. Co škola, to atomovej kryt s filtrací… 🙂

 304. Honzo, zelenou jsem ji nazval podle toho, že plaketa Euro4 je zelená, nastoupí v uvedené oblasti Prahy až od roku 2018, za dva roky tu bude Euro3 coz je dnes řekl bych minimum, jestli jsem Vás s tím uvedl v omyl, tak se omlouvám, ale kdybyste četl odkaz Rputi, tak tam to je.

 305. A lidi na E50 upřimě lituju, tam bych pochopil, kdyby se některá města přidala i s rizikem, že budou na pranýři omezovačů pohybu avií.

 306. rezy: zakážou se vylágrované diesely, i když papírově splňují Euro4?
  Nebylo by lepší snížit spotřební daň u benzínu?

 307. Nóó, v tej zóně je taky úřad vlády a ministerstva a Hradčana….
  Představa, jak všichni ti povaleči šlapou pěšky ke svým korýtkům by mi obtíže, spojené s bezemisní zónou mohhlas dosti kompemzovat 😀

  A představa, jak zemanovi nezbývá, než chodit pěšky, je přímo boží….

  Konec konců z Hradčan do strakovky je to docela hezká vycházka a není to daleko 😀

 308. 344

  Westíku, co se divíte !

  Věrnej pes svý paničky. Když ta je ruskej agent, co zbývá věrnému psíkovi ? 😀

 309. co znamená Nickname vylágrovaný diesel? Euro4 diesel je dneska commonrail, když budete mít jen jednu špatnou trysku, tak už auto skoro nejede a nejspíš Vám toPočítač odstaví.
  Vylágrovaný motor, pod tím rozumím motor s načnutými nebo zničenými ložisky zejména na klice nebo spojení ojnice s pístem, to odstavíte sám a rád.

 310. 358, Maydo, o tom tahle diskuse samozřejmě není, vládní vozidla maj Euro 5.

 311. Vylágrovaný diesel je má básnická zkratka. Pět let staré auto na naftu, za kterým si přepínám ventilaci na vnitřní okruh. Zda jde o váhu vzduchu, chybu čidel, vstřiky, EGR, přečipovanou jednotku, netuším.

 312. 2 Honza ze Žižkova – máš to marný… Jak je vidět, některejm lidem se ty zbytečný buzerace prostě líběj – hlavně, že buzerujou někoho jinýho. Jo, šiřitelé dobra, hlavně u jinejch – a ať to stojí, co to stojí. A tak se bude buzerovat – jak s těma křesťanama – voni to tak chtěli.
  Tak si tak říkám, co kdyby všichni ti dobroserové to napřed vyzkoušeli na sobě, než to začnou mesiášsky šířit? To by najednou bylo řevu…

 313. nickname, tohle ale není potřeba řešit, to už vyřešeno je. Nevíte??? Sám určitě prosazujete, aby se neplevelilo v předpisech a zákonech, takže pokud tu nástroj na tyto auta jsou, pak je zbytečné, aby další předpis řešil to samé. To že se důsledně neuplatnuje namůže přeci způsobit, aby se zaváděly zákony, které by řešili to samé.

 314. samozřejmě, že Japonci jsou taky hloupí páč např. v Tokiu tenle program běží od roku 2003. Pražané si svůj smog vzít nedaj. 🙂

 315. Putin je samosebou jednička, přece by své Rusy nebuzeroval něčím takovým jako je Euro 3 ?.0

 316. Několik nesouvislých poznámek k té ekologické zóně. V Německu jí má skoro 50 měst, z velkoměst ji nemá jen Hamburg. V Mnichově je jejím ohraničením „střední okruh“, což je zatraceně blíže centra než to navrhuje ta parta okolo onoho olomouckého tancmajstra. Jinak podotýkám, že jsem už dlouho nepotkal v Mnichově auto, které by mělo jinou než zelenou nálepku nebo nemělo žádnou. Od zavedení „Umweltzone“ se očekávalo hlavně snížení polétavého prachu. Výsledek ale moc přesvědčivý není: http://www.eugt.org/tl_files/downloads_public/1_umweltzonen/pub_morfeld_et_al_zbl_2013.pdf

 317. rezy – 362 – diskuse o tom není, ale snít snad o tom můžu?
  😀

 318. ˇAááá, diskuse o autech a zelené zóně končí putinem. JAk jinak …:-D 😀 😀

 319. Sem si rikal, kde si sezenu cerne kvadro na pohreb strejdy Jozina. . .
  Vezmu si co mam a pujdu z Dejvic pesky na Volšana; ty padajici saze z Avií se uz o mou dustojnost postaraj. . .
  To musi bejt nejaky trauma ze zasypani na povrchovym dole mourem nebo tak nějank. . .

 320. tak samozřejmně Maydo, Putin je náš vzor, ten umí své pěkně podusit :-)! Není nad to, sejít se za pěkného jarního dne, kdy ptáčkové po tuhé zimě začnou cvrlikat a do kotle přidat vojenskou techniku.
  http://www.youtube.com/watch?v=ZOicVSN9WrE
  ve 44 minutě už není na krasnoj P pro kouř ani vidět. 🙂

 321. Za socíku lidi nadávali, že komoušové dost nehledí na čoudy z fabrik a vůbec nás otravují, ted vidím, že to vlastně nikomu nevadilo, dokonce to mnohým schází.
  Kdyby mi to někdo před dvaceti let řekl, neuvěřím!

 322. Jo takhle! !!
  Vona byla rec o tom restaurantu Praga v Mockbě. . .
  Tak to je jiná. . .
  Uz sem se zacal divit, kdo ty nakladaky opet pustil do centra me rodne strediskove metropole.

 323. Kdepak Šimone, rezymu nějakej Ivan přebral holku a jezdil v Avii. 😀

  JInak mě velmi překvapuje, co ten magisrát považuje za centrum? Jestli oni kolem té Prahy nechtějí stavět další město? 🙂

 324. ona je Rputi dle mého hloupého názoru zohledněná hustota provozu na hlavních pražských komunikacích, takže tomu přetažení za jižní spojku rozumím. Ale muže to být samozřejmě i Bruselem. Nechápu proč je kolem toho takovej povyk. Čekal bych od lidí v Praze pracujících či žijících, že za to budou rádi a spíš budou chtít rovnou Euro4. No mýlit se je lidské. Lidi si zřejmě rádi huntují zdraví. Mě už umřeli tři bývalí kolegové z minulé práce na rakovinu plic, tak se zdráhám to brát na lehkou váhu. Asi jsem blbec co má trauma.

 325. Rputi, ale mozna za ten tejden, co jsem na chalupe postavili v centru Prahy nejakou cementarku nebo uhelne sklady nebo co by tak mohlo tamo čoudit. . .
  Asi stavej dalsi Blanku avyvazej to trofejnima Hanomagama.

 326. Inu, rezy, když se někdo dusit nechá… osobně tu fascinaci Putinem moc nechápu a tou nutkavou potřebou se o Něm aspoň zmínit, ať se diskutuje o čemkoliv, zaplať Bůh netrpím, ale na druhou stranu proti gustu… 😀

 327. rezy, bydlela jsem na Palackého náměstí – takže hustotu provozu znám velmi dobře. Jenže to, co chtějí označovat jako centrum, už je daleko za hranicemi. Takže jde o to, aby se na Malostranským rynku budovaly cyklostezky, všude chcíp pes a konečně nastal ten vytouženej ráj bez těch hnusnejch lidí.

 328. No, cyklostezky…

  Kdysi jsem slyšela nějakej řev nad nápadem vybudovat cyklistickou stezku na hraně Prokopského údolí, jak tam prý ti kolaři budou devastovat tamní flóru….

  Jinak já nevím,a le kdo má všech pět pohromadě, stejně do centra nejede. Dnes jsem měla ráno schůzku ve Vršovicích a následně jsem měla jet do Vodičkovy na ouřad. Při představě, co by to obnášelo tuhle trasu absolvovat autem, jsem radši jela z chalupy už včera večer a do ulic po ránu vyrazila městskou dopravou.

 329. (373) Na komouších mne sraly úplně jiné věci.
  (376) Jsem lid v Praze žijící i pracující a za tohle nejsem rád (česky dokonce nejsem ani tomu rád, ani za to vděčen). Ty auťáky, co zacpávají centrum, jsou vesměs nové, takže si holt majitelé dojdou někam do fronty koupit nějakou tu nálepku a budou zacpávat dál. Staré šunky mají vesměs invalidé a podobná podezřelá chudina, na ty je fakt nutno zostra (a na cizince, co tu pacli nemají).

 330. Ajajajaj! Už to jede, už to sviští…

  …Rusové budou opět používat obří špionážní základnu u Havany k odposlouchávání amerických komunikačních sítí. Informaci listu Kommersant potvrdily ruské tajné služby. Na základně Lourdes v dobách studené války působily stovky sovětských odborníků, Rusové odsud odešli v roce 2001….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/kuba-putin-lourdes-spionaz-zakladna-d7a-/zahranicni.aspx?c=A140716_090116_zahranicni_aha#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 331. jako by už to neužívali…furt
  …okurková sezóna…

 332. martino, Rusové to nevyužívali od r. 2000 …. dílem proto,že neměli prachy a dílem, aby nedráždili. Ale když si Amíci koledujou…

 333. 2 šimon klein – sleduješ ten vpravdě cimrmanovský úkrok stranou, kdy hujer namísto zcela zbytečné buzerace začne blábolit o sazích a zplodinách? Namísto aby pohovořil o vejvaru pro spřátelené, za zcela zbytečnou buzeraci, plakety, cedule, značky, úplatky za výjimky apod? To je totéž, jako když se od socana dozvím, že ty nesmyslně vysoké daně jsou hlavně pro naše dobro, že je z toho financováno školství, zdravotnictví, věda, kultura a podobný blábol. Přitom většina daní jde na zcela účelově zmanipulované projekty a mastí si na tom kapsu několik vyvolených.
  Tady taky – hujer Ti bude dojemně blábolit o školních dítkách na zastávce, co musej dejchat zplodiny z Avie, ale už Ti nepřizná, že celá ta akce je zaměřena na to, aby si pár hajzlů namastilo kapsy na výpalném za „povolenku“. Když vidím tu praxi STK, jaká auta projdou za příslušné všimné, není divu. Hujer už se těší, že si na tom přividělá… O to víc bude ovšem blábolit o společném blahu a někteří další mu to budou žrát i s navijákem. No a pro sichr do toho zamontuje i Putina. Sice nevím proč, ale stejně za všechno může. Podobně jako Klaus.
  A bude Ti tu blábolit, že si budeš myslet, že má trauma z dob, kdy si hrál v uhláku na horníky a zavalily ho 2 brikety…

 334. PeSi, já bych především zakázal sedlákům jezdit s diesely. Vždyť ty strašlivé zplodiny touto cestou kontaminují potraviny přímo u zdroje na poli. Kdepak, traktory jen na benzín, ale to podmíněně, dejme tomu do roku 2016, pak už jen na dřevoplyn. Nebo na páru, ovšem s kotlem na dřevo a biomasu. Přece se nenecháme trávit.

 335. 2 Foundry – já bych šel ještě o krok dále – žádný traktory. Pěkně volskej potah. Vyšly s tím celé generace, tak proč najednou by to nemělo fungovat?
  Pravda, drobný problém vidím v tom, že ti volové prděj. A co víc, prděj skleníkové plyny.
  Takže hujer zavede povinné lapače prdů pro každého vola. No to to pak na magisrátu začne vypadat jako v rudolfinu – pokud vezmeme lapače prdů de luxe, které po každém prdu vytvořej trylek na trombón!
  No a ještě by se mohl obnovit starý zvyk posílat ročně 120 párů volů do Němec… Skopčáci se jich jistě rádi ujmou…

 336. A jak to budou mít s vjezdem do centra třebas dvoutaktní skútry? A nedejbože pedálisti? Je přeci známo, že při typickém posezu bicyklista prdí násobně více, než člověk třeba při chůzi nebo v autě, neb má zmáčknutá střeva a při šlapání jsou plyny vypuzovány.

 337. 388- ano PeSi, pozoruju. . .
  A uplne me odrovnava nazor, ze bych mel chtit jeste prisnejsi podminky. . .
  Pane kápo – tech ran holi bych chtel o pet vic, prosim. . .
  Ja si fakt nehodlam kupovat nove auto jenom proto, ze si to prejou svině z magoše, navic kdyz tahle oktavka ma jeste minimalne na pet let provozu. . .
  Treba ale ma kontrolni balik akcií nejake hodne nemecke Kraftwagenfabrik. . .
  A pokud jde o rakovinu plic – lidi moc hulej a prace v cementarne take neprida. . .
  A jdu si nasbirat na Kulatak neco sazí na vlastní brigety. . .

 338. Tedy když už ten pár volů, tak by každej měl zatknout otku, že aby rostla ta biomasa! Jauvajs může udělat odborné školení.

  A Pišta Tosipiš, zatím může vymyslet, za co toho Otku zatkne… 😀

 339. Zdravím. Právě jsem se vrátila…z …Ostravy….z Festivalu v ulicích. Skvělá akce, výborná atmosféra, horúčavé počasí. Prostě super. Jen je škoda, že pořadatelé letos natlačili víc akcí do prostor Nové Karolíny a Trojhalí a v ulicích toho bylo méně. Když byl festival opravdu v ulicích, mělo to lepší atmosféru. Program ještě běží, ale já jsem doběžela – fungovala jsem opět jako hlavní hlídací babička a kluci dnes nějak moc řádili. Oba.
  Pokud to má někdo čtoucí do Ostravy blízko, neváhejte, do půlnoci se toho ještě dá dost stihnout. Navíc na Festival v ulicích, na rozdíl od Colours of Ostrava, je vstup zdarma. A Coloursy začínají zítra. Jen pro připomenutí. :-))))

 340. Jo, Dano,
  to trojhalí pamatuji ještě původně funkční… na přelomu osmdesátých a devadesátých let jsem bydlela na Jurečkově ulici s výhledem na koksovnu přes ulici…za hezkého počasí jsem na obzoru viděla Lysou horu 🙂

 341. Dobré ránko!

  Tedy nevím jak kdo, ale já si strategickou změnu představuji jinak. Smlouva o volném obchodu je jen posledním pokusem předstírat, že ten vehikl ještě jede…

  Robejšek:
  …Myslím si, že z obou stran je základní motivací snaha najít poslední potenciály ekonomického růstu. Vycházím přitom z mojí teze, že potenciály ekonomického růstu v západním světě jsou vyčerpány a společnosti jsou na cestě ke stagnaci a některé z nich k ekonomickému sestupu. Prvořadý cíl vládnoucích, kteří si s touto situací nevědí rady, je strategická změna, kdy je třeba přemýšlet o tom, jaká společenská struktura může eventuálně nastoupit po konzumní společnosti. To je něco opravdu velmi zásadního a politici jak známo řeší jen to, co se odehrává právě teď a středně a dlouhodobé záležitosti vůbec nesledují a zčásti ani nejsou schopni je sledovat a formulovat a prosazovat nějaké cíle…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Docent-Robejsek-Rust-na-Zapade-je-vycerpan-konzumni-spolecnost-konci-USA-chteji-aby-kvuli-Ukrajine-tratila-Evropa-327185

 342. Dobré zas ráno… 2 Matzurka – nedávno jsem letěl služebně do Španělska. Přímý let nebyl k dispozici, tak to kolega objednal přes Paříž – Charles de Gaulle… Tak jednak airbus do Paříže zoufale nepohodlnej (sedadla horší, než ve škodivce, pokud to vůbec jde), už po 20 minutách mě braly křeče do nohou, a druhák – Ch de Gaulle je snad nejstrašnější letiště na světě. Když jsem říkal, že hodina na přestup je zoufale naknap, nechtěl mi věřit. Tichým zadostiučiněním pro mě bylo, že se pak ani nestačil v klidu vymočit…
  Takže ta sedadla chápu jako už další krok na „dobré cestě“.
  No, už dnes si dost pečlivě vybírám, s kým a kudy poletím, pokud to jde. Jak říkával soudruh Husák, každý si píše svůj posudek sám. Ergo společnosti jako Air France, Alitalia, EasyJet apod. jsou pro mě nepřijatelné.

 343. Koukám, že cyklus „poslední,definitivní ofenziva ukrajinských sil“-„nové, hrozně tvrdé sankce“ běží jako obvykle.
  http://ekonomika.idnes.cz/usa-rozsirily-sankce-proti-rusku-dl3-/eko-zahranicni.aspx?c=A140716_225643_zahranicni_js
  Co tak zasankcionovat Gazprom, Roskosmos, v Londýně bydlící ruské miliardáře ? Aby to k něčemu bylo.
  A jak se tak dívám na informace o (ne)plnění evropských zásobníků plynem před zimou, je nejvyšší čas, aby pekař s mlíkařem zahájili své iniciativy.

 344. PeSi,
  ano, při každém zaoceánském letu jsem si říkala, že i můj metr šedesát a relativně útlá postava by mohla být ještě menší… nedokážu si představit, jak musí trpět lidi větších rozměrů (manžel obvykle vypadával ven ve tvaru paragrafu).

 345. Dobrý den. Na mém oblíbeném serveru se diskuse Covera a Urzy ohledně domobrany/armády. Doporučuji.
  Ad známky v Praze: již staří komunisté při řešení ekologických problémů používali metodu cukru (méně biče). Zavedli plyn do vilových čtvrtí resp. mezi domkáře, motivovali lid spalující sirnaté uhlí k topení svítiplynem, později zemním plynem. Po revoluci byl lid obecný motivován levnou elektřinou k topení přímotopy. Kdyby město chtělo motivovat lid k používání novějších automobilů s nižšími emisemi, mohlo by to udělat snížením spotřební daně na ekologické palivo – benzín. Dále by mohlo zrušit poplatky za převod starších automobilů „ekologická daň – poplatek“. Dále by mohla být zrušena DPH na nové automobily. Mohlo by se povolit používání „pruhů MHD“ pro auta s dvěmi (třemi, …) a více cestujícími. Bylo by rozumné zrušit dálniční známky a mýtné v okruhu 50 km kolem města.
  To vše by mělo, kromě snížení ceny za topení ekologickými palivy (plynem, elektřinou), pozitivní vliv na městské ovzduší. Nálepky za sklem určitě ne.
  Možná jste si všimli, že kamióny, resp. automobily nad 7.5 tun většinově již splňují EURO5.

 346. NoName, zaujalo mne,že jsem nezachytil žádné odůvodnění pro tyto sankce… Protože separatisté začali protiútok?

  No, ono to už je stejně jedno.

 347. NoName, vzhledem k tomu, že v Kyjevě jsou již malé demonstrace proti obćanské válce i soućasné vládě to nepřekvapí… Tak za půl roku bue tvrdý zásah proti Majdanu naprosto v poŕádku a správně.

  A co se týče asociaćní dohoy, když tak do parlamentu zase napochoduje nějaká garda a parlament schválí, toho bych se nebál 🙂

 348. No, prej rusové sundali to An 26, a furt dodávaj zbraně..
  Já si nemyslím, že Putin tu jihovýchodní Ukrajinu odepsal… Rozhodně ne natrvalo.

 349. (405) Fakt je, že autobusy MHD měly občas poněkud zavánějící produkty (hlavně „čabajky“), ale dost se to zlepšilo. Navíc, „vylágrovaný“ je skutečně pojem, mající s čudivostí jen velmi volnou souvislost.
  (410, 412) Otázka jsou pořizovací náklady a výdrž/cena baterie. Chystá se nějaká obrdotace na autobusy na plyn

 350. Kde to ta Dana byla? 😀

  …Ve velmi vážném stavu skončil v nemocnici zpěvák Michal Hrůza, který ve středu zpíval na ostravském Festivalu v ulicích a poté navštívil bar ve Stodolní ulici. Tam došlo k rvačce mezi několika osobami, na jejímž konci byl Hrůza zraněn….

 351. Matzurko [410] a [412] – rozhodně šly. Jen vím, co (občas) potkávám na Želivského.
  Navíc, nevím, jak je to možné, ale čím novější autobus, tím nepohodlnější.

 352. [413] Vylágrovaný nemusí nutně čadit, ale oba rozumíme, jak to bylo myšleno.
  Lepší se to, co do čadivosti.
  Co do pohodlí. Staré autobusy nebyly nízkopodlažní, ale měli celkem rozumné uspořádání sedaček. Ty novější jsou nízkopodlažní, uspořádání sedaček poněkud horší. Ty nejnovější jsou nízkopodlažní, ovšem všechny sedačky jsou po dvou, vyjma těch sklapovacích jsou na schůdku.

 353. Danoooo,
  tak u Domu umění, jo ? Bydlet ještě v Ostravě, mohlas zajít na kafe 🙂
  A ta nešťastná Stodolní je ob ulici dál… 🙁 Ale já ji pamatuji jen jako zaprášenou „no-name“ uličku, oživenou maximálně prohánějícími se cikáňaty.

 354. Honzo,
  v ČB jezdí hodně trolejbusů, tramvaje tu nejsou vůbec.
  Ty novější mají některá sedadla na jakémsi „stupínku“ (nevhodné pro invalidy), ovšem nízkopodlažnost je oblíbena matkami s kočárkama, vejde se jich na vymezenou plochu několik a není to „vopruz“ při nástupu/výstupu.
  Ale my jsme jen větší vesnice, v Praze to musí být podstatně jiné.
  U těch elektrobusů bych se bála toho, že čínský výrobce to mohl designovat na čínské standardy při cestování 😉

 355. Matzurko, poblíž tvého bývalého bydliště v Ostravě jsme pokaždé parkovali, když jsme dojeli do Ostravy na nákupy. Parkoviště za Domem umění bylo naše. :-))) Později se mi ta tvá ulice spojila spíš s finančním úřadem, jedním ze tří ostravských, který tam sídlí. A vlastně ještě mnohem dřív byla cílem našich výletů do OV výloha mototechny (já vím, že byla z druhé strany z ulice 28. října), kam jsme se chodili dívat na pořadník na osobní automobily a odhadovali, kdy dojde řada na nás. Jo jo, zlaté socialistické časy, kdo si dnes vzpomene. Však bez aut se dá žít, no ni?

 356. zdravím !

  Nevím proč,ale tenhle článek mně živě připomenul obraz Hieronyma Bosche „Loď bláznů “ 🙁
  http://e-republika.cz/article2702-Tancujeme-tanec-kostlivc-na-vlastnim-hrob
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Lo%C4%8F_bl%C3%A1zn%C5%AF_%28obraz%29#mediaviewer/Soubor:Jheronimus_Bosch_011.jpg

  Na ten projev německého prezidenta Joachima Gaucka,oživující německé choutky po nadvládě, jsem svého času zde upozornila – tak tedy znovu:
  http://www.lidovky.cz/konec-zdrzenlivosti-nemecko-ma-zodpovednost-za-chod-sveta-rekl-gauck-126-/zpravy-svet.aspx?c=A140131_173405_

  Tak „carpe diem,, quam minimum credula postero“ 😕

 357. A pokud jde o Stodolní – nic už není jak bývalo. Své hvězdné chvíle má už pár let za sebou. Dnes je Stodolní ulicí, kde po půlnoci neradno chodit sám a začínat rozhovory s neznámými lidmi.

 358. >> westik
  Já jsem si tu dámu (Květa Pohlhammer Lauterbachová) poněkud prolustroval co se týče jejích projevů a docházím k závěru, že z té lodě bláznů nejspíše utekla.

 359. westíku, hlavně ten Draghi je výživnej:

  …Mario Draghi je toho názoru, že jednotlivé evropské státy jsou příliš slabé na to, aby přežly v globální konkurenci. Proto žádá, aby státy byly ovládány společně. Draghi vychází z velmi centralizovaného přístupu, aby státy společně vytvořily růst a pracovní místa. Finanční elity zjevně ztratili důvěru v trhy a teď chtějí mít přístup k politické moci v Evropě…
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/07/10/draghi-fordert-einheits-regierung-fuer-europa/

 360. Na Radiožurnálu právě hlásili, že ruská stíhačka prý sundala ukrajinské letadla, bombardující povstalce

 361. Sedadla na stupínku nejsou ideální, ovšem stále bych je viděl dostupnější, než starý RŤák nebo ŠMka, případně i vysokopodlažní KarosaRenault, kde ty stupínky (a vyšší) jsou dva a hned ve dveřích.
  Taktéž už nejezdí tak narvané a jezdí potichu a bez smradu. I tramvají nízkopodlažek přibývá. Lepší se to.

 362. Dano,
  jo, zlatý časy to byly leda proto, že nám bylo dvacet a svět u nohou. Na všechno dost času, a klouby nezlobily 🙂
  Jinak snad raději nevzpomínat… jízda tramvají z Hlavního nádraží do Vítkovic byla opravdu jak z Verneova Ocelového města, a bylo štěstí, pokud ta tramvaj nebyla pozvracená havířskou elitou po nočním tahu v hospodách. Kapsářů nejmenovaného etnika taky dost, pokaždé dobrodůžo…
  Se pak jeden nediví, že mi zdejší ospalá atmosféra se středověkým a vesnickým půvabem přišla jak balzám na duši, zpátky se rozhodně nepostěhuju, i když v Ostravě mám tolik kamarádů z mládí, že by na to nestačily ani prsty všech končetin.
  U Domu umění jsem bydlela již co dospělec, co dítko s rodiči ještě v „exkluzivnější“ lokalitě – v jedné uličce za hospodou Baník (a pozvracený jsme pravidelně mívali vchod do domu, kde býval zámek obvykle vykopnut tři dny po opravě)….
  Ale mládí je mládí, a Ostravu jako takovou mám ráda, to zas jo.

 363. 428-tvrdí to Ukrajinci na základě videa z youtube.
  Mimochodem, předpokládám, že aktivity všech letadel v oblasti jsou monitorovány (ze strany NATO). Žeby se muselo dokazovat videem z youtube ?
  Klasika. Minulý týden Porošenko odmítl příměří a o víkendu ohlásil fakt velkou ofenzivu.
  Od pondělí Ukrajinci každý bečí, kolik mají padlých a kdo všechno po nich střílí.

 364. Hale, zatím jen nepotvrzená zpráva UA vlády… http://www.bbc.com/news/world-europe-28345039

  Mimochodem, sestřelení letadla, které bombarduje města, ve kterých je civiilní obyvatelstvo jest néco, co by bylo při jiných konfiguracích zúćastněných sran naprosto správné…

 365. [429] O tom, že nejezdí narvané bych si dovolil zapochybovat. Jak kde a jak kdy.
  Nízkopodlažní ForCity ujde, nízkopodlažní Porsche je hnus. Ty kloubové potvory, co jsou nizkopodlažní uprostřed, zajímavě stimulují při přebíhání o berlích/s vozíkem ke snížené části.

 366. 432-v těchto městech jsou jenom separatické, jejich podporovatelé a rukojmí.
  Když použijete správnou terminologii, civilní obvatelstvo tam mít nebudete.
  A to nemluvím o tom, že územní celistvost Ukrajiny je v tomto případě posvátná a nadřazena úplně všemu.

 367. A málem bych zapomněla: Všechno nejlepší Martinám! Ať se jim daří. :-)))
  A já mizím, jedu do Rožnova navštívit starou nemocnou příbuznou. Doufám, že mě nevyhodí jako minule (chci, aby sis mě pamatovala zdravou a svěží a ne nemocnou a sešlou!!!!!), aby si pak jiným příbuzným stěžovala, že ji ani nenavštívím…Stáří je někdy složité.

 368. (433) Jistěže jak kdy, ale lepší se to. Ty Porsche, to je omyl a Praha snad už jedná o prodeji. „Ty kloubové potvory“ T5C5 – je zajímavé, že za bolševíka nikoho ani nenapadlo, že by ten střední díl klidně mohl být nízkopodlažní. Zato byly tahanice o ty dveře po obou stranách a rozsekli prý to Slováci, že si udělají v Blavě konečnou bez smyčky v centru.
  (437) Dle včerejší TV zde nějací pitomci grilováním na balkoně.

 369. Ruští pohraničníci zavolali sanitku ke zraněným ukr. pohraničníkům, a teď jsou v nemocnici v Rostovu na Donu.
  Dokonce to přiznávají i ukrajinská média.
  Se tedy divím, že je nepředali povstalcům, ale tohle je zřejmě i tak jenom propaganda, pár jich takhle vozí do nemocnic a zbytek předávají povstalcům nebo vozí na Sibiř nebo tak něco.

 370. Co k tomu dodat?

  …Podle informací ukrajinského serveru Věsti.ua se včera v Kyjevě před sídlem prezidenta Ukrajiny konala menší demonstrace matek a manželek povolaných vojáků, které požadovaly jejich návrat domů nebo alespoň to, aby dostali „najíst a patrony“. „Odvedli 13 chlapců z naší vesnice. Všichni jsme se složili na vesty, kotníkové boty, uniformu a prádlo – na všechno,“ stěžoval si jeden z demonstrantů. „Syn volá domů každý den, nestěžuje si, ale říká, že pijí vodu z louží, nemají čím střílet a že jich zůstalo méně než půlka,“ popisuje dále současné poměry v ukrajinské armádě…
  sty.cz/arena/monitor/Zpravy-z-Ukrajiny-ktere-v-Cechach-nezname-Zasadni-vyjadreni-premiera-skrty-privatizace-a-zoufale-matky-vojaku-327272

 371. 441-ruská propaganda.
  Kromě toho, svoboda a demokracie něco stojí.
  Jaceňuk určitě taky dává se svého.

 372. Podle internetového vydání deníku Ukrajinskaja Pravda Jaceňuk také řekl, že vláda od svého nástupu (který důsledně nazývá „osvobozením“) převedla na platy, penze a další sociální výplaty 400 milionů hřiven. Problém je podle něj ale především v tom, že vzbouřenecký Donbas nyní nepřispívá do státní kasy

  Se mni zdá, že ještě nedávno Jaceňuk tvrdil, že Kyjev Donbas dotuje.
  Takže teď na tom musí být kyjevská vláda lépe, ne ? Z Donbasu sice nic nechodí, ale taky se tam nic neposílá. A ten rozdíl, ta dotace teď zůstává v Kyjevě.

 373. http://www.sme.sk/c/7286730/gej-je-nas-10-percent-ludia-to-taja.html
  Tak už je jich 10 procent.

  A jak milá argumentace: třeba zatímco registrované partnerství posouvá společnost k vetší toleranci, mnohoženství neřeší vůbec nic.

  Konzervatívci v diskusiách na webe ironicky vyťahujú jeden argument – ak sa majú umožniť sobáše párov rovnakého pohlavia, prečo ich neumožniť aj jednému mužovi a dvom ženám či naopak? A prečo nie štyrom? Takéto modely už totiž v niektorých krajinách existujú. Aký je váš protiargument?

  To je veľmi ťažká otázka. Lenže kým gejov je v populácii 10 percent, koľko percent ľudí požaduje viac partnerov v manželstve? Navyše registrované partnerstvá spoločnosť posúvajú k väčšej tolerancii a inklúzii gejov ako takých. Ten druhý prípad nič podobné nerieši.

 374. 442 – aha, tak za ty teď odvedené vojáky může Janukovyč…. Ajrovko, nehul! 😀

 375. 446-za tu situaci může Janukovyč, Rputi. ON může za to, že kluci nemají ani boty a oblečení.
  Porošenko ne, přestože Stranu regionů zakládal s Janukovyčem. Ani Kolomojskij. Ani Jaceňuk. Ti všichni hnili ve vězení a že mají pár dolarů – mají je jenom díky poctivé, každodenní práci. Přes věchny překážky a Janukovyče.

 376. (446) Domníváš-li se, že takový materiální bordel v armádě lze napáchat za pár měsíců, tak hul lepší matroš.
  (447) Zakládal, ale vládnul s ním? Jinak já nepochybuji že není žádný andílek, ale každému co jeho jest.

 377. Ne, založil to s Janukovyčem, protože chtěl být v opozici k Janukovyčovi. Už tehdy to totižto byl demokrat větší než ostatní.
  A v době, kdy to táhli spolu měl každý ukrajinský voják troje boty, dvě vesty a jeden tank.
  Prudce se to zhoršilo až po jejich rozchodu.

 378. A napadá mě, jak by asi dopadala naše armáda, kdyby nedejbože přišlo na nějaký takovýhle konflikt…

 379. Dobré odpoledne,

  vážení, nedělejte mi v tom bordel. Nebylo by možno udělat nějakou přehlednou tabulku, kdo za co na tej Ukrajině může? Nejlépe v excelu? Já jen, abych ideologicky netápala…

  Nevím proč, vybavila se léta zasutá vzpomínka, jak jsem se s někým hádala o berlínské zdi. Prý k tomu byli hodní NDRáci donuceni tím, že je ti zlí zápaďáci provokovali.

  Přitom já to nehodnotila z politického hlediska, jen jsem vyslovila názor, že je něco nepřirozeného v tom, město, které obvykle funguje jako jeden živý organismus, z ničeho nic překrojit uprostřed zdí a obě poloviny od sebe odříznout.

  To iovšem bylo špatně, protože ta zeď bylapředevším hrází mezi Dobrem a Zlem….

 380. Niko, otázka je, jestli by se z toho Afganistánu stihli vrátit? 😀

 381. 2 Nika ad 453 – copak? Brno se chce trhnout? No, pre já za já, když si tu díru oplotěj, proč ne? (Zbytek Moravy se trhnout nemůže, už jsou skoro všichni nalezlí v Praze…)

 382. to je dobrý , NoName, Nic nového pod sluncem….
  Jetsli si vzpomenete, tak jednu dobu byl taky Vuk Draškovič svatej a Havel ho sem zval a nadělalo se s ním jako s velikým disidentem, protože se porafal s Miloševičem a v tom svatořečení nějak uniklo, že předtím s ním byl jedna ruka, nacionalista a fanatik ještě větší než celej Miloševič a celá slavná koncepce, jak vyčistit etnicky Srbsko, byl jeho nápad.

 383. „446) Domníváš-li se, že takový materiální bordel v armádě lze napáchat za pár měsíců, tak hul lepší matroš.“

  No, je pravda, že jsem v armádě nebyla, ale mám dojem, co jsem tak slýchala o poměrech v čs. armádě, že ve stavu chaosu, jaký po odchodu Janukovyče nastal, rozkrást armádní výbavu jde při trošce snahy převelice rychle….

 384. Jo, srandičky, srandičky, na to vás užije, ale…

  Tomáš se vrátil ze špitálu a reportuje:
  Vstupuje Polsko do občanské války na Ukrajině?
  Je to zatím neověřená zpráva, ale podle serveru „Novosti Novorosii“ se včera v noci 16,července 2014, vylodila v Oděském přístavu jednotka 12 samohybných děl (houfnic) ráže 152 mm (vzor 77 „Dana“ české výroby), ve výzbroji Polské armády a nespecifikovaný počet autobusů a nákladních automobilů.
  Vylodil se i plně vyzbrojený batalion (údajně 1, dělostřelecká brigáda ozbrojených sil Polské republiky „Mazurská“) se zásobamy a opustil za přísného utajení přístav a byl přepraven na železniční stanici.
  Pokud je to pravda, jedná se o zásadní změnu situace. Jestli toto je to „nepříjemné překvapení pro separatisty“ o kterém hovořil prezident Porošenko, se vstupem ozbrojených sil cizího státu do občanské války na Ukrajině (a navíc členské země NATO) radikálně mění vojensko-politická situace a hrozí eskalace a otevřená válka.
  http://www.newrussiannews.ru/archives/1412

 385. 459-Poláci mají s Ukrajinou docela dlouhou hranici. Bylo by divné, kdyby pluli do Černého moře, ať uť z Polska (to je fakt daleko), nebo od spojence v regionu (i do Bulharska a Rumunska je z Polska daleko, není důvod nejet přímo z Polska).

 386. (451) Zřejmě máte lepší matroš než Rpuť.
  (454) Bez zdi by NDR zůstali jen komunisté, což se jim zdálo málo. Nic víc v tom není.
  (458) Pokud je co krást, tak snad jo. Ale dlouhodobé flákání a rozkrádání shora je přece jenom o dost pravděpodobnější.
  (459) Vzhledem ke zdroji bych za pravděpodobnější považoval kamufláž přísunu ruského materiálu, ale v tom bordelu už je možné vše. Pokud by se tedy navíc Poláci totálně zvencli.

 387. 2 MaYda – No, to je jednoduché… Za prvé, za všechno může Klaus. Ten pomocí intrik dosáhl toho, že po hodném ožralovi Jelcinovi dnes v Rusku bačuje zlý a zákeřný Putin. Fakticky Klausova loutka…
  Ten pak, pomocí sítě agentů dosáhl toho, že pomýlený americký lid si za prezidenta zvolil vopici a vzápětí pro ni zařídil Nobelovu cenu míru. Nabízí se samozřejmě otázka, nakolik je tato ochočená opice také Putinův agent – to by pak vysvětlovalo mnohé. Např. to, že jako Putinův agent dostal za úkol totálně destabilizovat a vzápětí rozvrátit NATO (North Atlantic Treaty Organization) záludným geografickým tahem – přenesením severního Atlantiku do Afganistánu. Proti tomu byli bezmocní i lstiví Afgánci a ani se nestačili naolejovat… Ovšem to není všechno – dalším krokem je totální destabilizace a likvidace EU, kdy vopice jako Putinův agent již několikrát projevila svoji nelibost nad nedostatkem poslušnosti. No a likvidací EU Putin konečně splní hlavní úkol – vynahradí tak Klausovi jeho příkoří utrpěná v bruseli a v EU celkově.
  No a bohužel se ukázalo, že na tyto temné plány náhodou přišel hrdinný reprezentant neméně hrdého ukrajinského lidu a rozhodl se zachránit Ukrajinu a zbytek světa před zákeřnými plány výše zmíněných zloduchů a osvobodit ubohou svedenou opičku z jejich zhoubného vlivu. Jméno tohoto hrdiny si laskavý čtenář dosadí dle momentální situace…
  Už je to jasný?

 388. Ano, už tu hulí snad úplně každý kromě vás, jinak to není možné.

 389. 2 MaYda – zbývá jen, položit se na otázku, proč to ten Klaus dělá? No, to je jednoduché… Poté, co přestal presidentovat se tento hyperaktivní člověk potřebuje trochu zabavit… No a co mu zbývá? Zeman s ním nechce hrát ani tenis, tak se musí vyvztekat jinde. Ještě bude veselo…

 390. „en pak, pomocí sítě agentů dosáhl toho, že pomýlený americký lid si za prezidenta zvolil vopici a vzápětí pro ni zařídil Nobelovu cenu míru. “

  Tuhle pasáž máte špatně, PeSi. Americký lid nebyl pomýlený, ale uvědomělý a pochopil, že doba si žádá černého prezidenta a je na čase skoncovat s rasistickými předsudky. Nobelovu cenu míru pak Obama dostal za to, že byl zvolen. První černý prezident je nejlepší prezident a tečka. Tvrdit, že není, by byl projev rasismu. A to přece nechceme, aby si o nás k tomu všemu tomu, za co může Klaus, ještě v cizině mysleli, že jsme rasisti.

 391. „(454) Bez zdi by NDR zůstali jen komunisté, což se jim zdálo málo. Nic víc v tom není.“

  Já v tom taky nic nehledám, Karle. Jen jsem si tak v těch debatách kdo koho vyprovokoval, vzpomněla, že se našli lidi, schopní věřit propagandě a tomu, že tu zeď tam muselu hodní NDRáci postavit proto, že je zlí zápaďáci provokovali.

  Je to skoro třicet let a z těch třiceti let ta zeď pětadvacet nestojí.

 392. Porošenko býval za Janukoviče ministr hospodářství,(2012) ale byl i ve vládě té copaně Tymošenkové , Vystřídal všechny strany , co na Ukrajině jsou ( skoro)
  NoName , když naložíš kanńony v polsku na loď, nikdo je celou cestu nevidí. Po železnici je to jiné.

 393. (453) Niko, utrhla bych si od úst,a koupila pro naše hochy tenisky; o tom, že bych za dlouhých večerů pro ně pletla ponožky , to považuji za samozřejmou vlasteneckou povinnost 😕

 394. Porošenko prý byl jediný oligarcha, který podporoval Majdan otevřeně, Podporovalo ho i pár jiní, ale tutlali to.

 395. (467) Už chybí jen „američtí fašistové“. 😛
  (469) Takových keců, jako o zdi, bylo, je a bude …… I lidí, kteří jim věří. Pár vzorečků ….. no, nebudu provokovat. 😛

 396. ve filmu o Saxaně se na pokoji v psychiatrické léčebně děly věci. Helena Růžičková jako paní Štubová pronesla něco o pěkném blázinci. Přesné znění si nepamatuji, ale při četbě dnešního Šumaváka vím, jak se asi uvnitř cítila. Máte jedničku! A Pes ještě hvězdičku navíc!

 397. Nickname,

  ona žádná emerická firma nemůže něco podělat ?
  A pokud měla na té stavbě metra lví podíl….. je v podezření automaticky.

 398. 475 Halle, jestli měla lví podíl na moskevském metru a stálo to jen 100 miliónů rublů, tak chci tu firmu i u nás. Může nám za sto miliónů dolarů postavit metro Cheb-Praha.

 399. Za prodražením Blanky stojí zubaři. Většina vedení Metrostavu je v minulosti navštěvovala, někteří více než jednou.

 400. Dyť jo, KArle… Já z toho taky nedělám věc zásadního významu. Jen jsem si tak vzpomněla….. Asi nějak stárnu, protože čím dál víc si takhle vzpomenu a vím, že něco takovýho jsem už zažila a že to není noc nového…

  A to nemám za sebou – na rozdíl od mej babičky, když byla v mém věku, dvě světové války.

 401. Mno, nickname, ono je především důležité, kdo dělal kolejiště a elektriku. Na tom , kdo dělal třeba tunely a betonáže tak moc v tomhle případě nezáleži.

 402. Třeba teď jsem si vzpomněla na „zavři voči, brouku“, ale to asi není ono? To je z jiného filmu, jen si nemůžu vzpomenout, z jakého.
  Pane , vy jste vdova?

 403. Policejní jednotka kobra ve spolupráci s Nadací alkoholiků proti korupci zjistila, že Blanku navrhli zubaři krytí gynekology jako velkou díru na peníze. Koho jiného by napadlo vrtat do centra matky měst další díru pro automobily, když je v centru už automobilů dostatek. Jedině toho, kdo rád vrtá.

 404. Jo, zagůglila jsem a je to z Pane, VY jste vdova.
  Ovšem včetně tej paní Štubové, sadistické vražedkyně 🙂

 405. Agentura na třídění filmů uvádí:
  Fany Štubová se vyskytuje ve filmu Pane vy jste vdova a používá větu Zavři oči brouku (a fik).
  Jméno pacientky z filmu Dívka na koštěti jsem nenašel. Čeká na Kryštofa Kolumba a v jednu chvíli pronáší, že je to tady pořádnej blázinec.
  Obě hraje Helena Růžičková.

 406. ještě ke včerejšku, 🙂
  Mládek http://www.velkyzpevnik.cz/zpevnik/mladek-ivan/vratna-dolina-lautr-rovina
  a pro think tank z mágorlíku vybírám

  Vrátná dolina, lautr rovina,
  to jsem to zas jednou slízl,
  co bych já teď dal za Karlín, za Vysočany, za Libeň,
  nebo neseřízený diesel.

  Jeden bratr Slovák, byl takový dobrák,
  rychle svého Trabanta mi spustil,
  lehl jsem si k výfuku, zhluboka se nadýchl,
  po chvíli mě plicní záchvat pustil.

 407. rezy,
  to je v podstatě zveršovaný Ropák, jestli se nepletu. Semse podivil, že Mládka mladej Svěrák pořádně nepřidusil. A pak mě napadlo zalistovat a zjistil jsem, že Vrátna dolina je z roku 1979 a Ropáci z roku 1988. Takže v našem právním státě mohl klidně Mládek zažalovat Svěráka za zneužití nápadu resuscitační inhalace výfukových plynů z Trabanta. Ale ono tehdá ještě nebylo tolik právníků a smršť legislativních norem ještě dřímala na dně půllitru Miloše Zemana and his juristic boys…

 408. A hele, někdo sestřelil u Doněcka malajsijský Boeing s 295 lidma na palubě. Nebo možná nesestřelil, ona letová hladina 10.000 metrů je přece jenom deset kilometrů, ale každopádně to letadlo je dole 🙁

 409. Tak děkuji za upozornění, Fany Štubová je v Pane, vy jste vdova. Ale nikdo se nevyjádřil k té Saxaně a tam to bylo!! Mladý Hrušínský měl hlavu na nočním stolku. Já si to snad pustím a pak dám zprávu.
  Teď jdu s vnoučaty vařit něco k večeři, služka (babička) má volno.

 410. jj, Rusko je potřeba do konfliktu zatáhnout, děj se co děj. Teď už se Putin nevyvlíkne 🙁

 411. Vždyť to psal Honza ve 484. Mám dojem, že tam její jméno opravdu nebylo. Tu hlavu Hrušínskýho na nočním stolku si taky pamatuju

 412. A ta věta zní: „Tohle je aspoň poctivej blázinec“ !

  Ani najít si to neuměj! Pche!

 413. Boha jeho…
  Nepřeháníte to s tou privatizací ? 🙁

 414. ptakopysku, proč bylo nejprve nutné sestřelit ukrajinský bombardér …. prostě se pucá po letadlech a při té příležitosti…

 415. No tak vysoko Igla nedostřelí,,,Buď stíhačka , anebo S300

 416. Tak teď bude důvod pro vyslání těch Poláků, že…

 417. Co jsem se díval na seriál Letecké katastrofy, výbuch, resp. sestřel je identifikovatelný poměrně jednoznačně (tedy pokud jsou k dispozici trosky).
  Kdo střílel z toho ale asi nepoznají.

 418. 2 martin – děkuji, náčelníku, že ses mě zastal. To víš, jeden se musí snažit – samo se nenakope… Ale konkurence je veliká!

 419. Pravděpodobně protiletadlový systém 9M37 nebo vylepšený 9M38 (BUK). Dosah cca 30 km při výšce cíle 10 km. Vzdálenost dopadu cíle, po trase Amsterodam, Německo, Polsko, Ukrajina (Kyjev), před hranicí s Ruskem 50 km. S vysokou pravděpodobností palba vedena z ukrajinského území.
  Pravděpodobná hypotéza : cíl sestřelen proruskými separatisty. Nelze vyloučit jiný scénář. Omyl? Úmysl? Cui bono?
  Bude-li možno prozkoumat trosky, možno potvrdit nebo vyloučit sestřelení. V případě vyloučení, další možnosti. Otázka, proč cíl letěl přes vyhlášenou „bezletovou zónu“ bojových operací?

 420. Na ČRo přizvaný znalec řekl o několika možnostech. Pokud bylo letadlo sestřeleno raketou, viděli to Rusové, Ukrajinci, NATO na svých radarech.
  Ad Saxana: Kučerová.

 421. Když ruskou výzbroj lze očekávat na všech třech stranách, tak bude pěkná tahanice.
  Ledaže by, podle vzoru toho metra, byla nějaká souvislost s USA. 😛
  Ale ty Malajové mají docela smůlu. Jedno letadlo ještě nenašli a hned další.

 422. Na ČRo to bylo celkem jasné. Ukrajinci. Do oblasti přesunuli celou protiletadlovou divizi s Buky.

 423. 509-CNN a BBC drží odstup, i když teď dorazil na BBC Ukrajinec a ten má jasno.

 424. V nejhorším případě mohu vytáhnout komín po fasádě, dát si do sklepa komín na dřevo. Ale nechce se mi. Plyn je ekologický.

 425. Ukrajinci nebo Rusové, proč vůbec přes válečnou zonu lítaj cizí civilní letadla?

 426. Protože objížďka, nebo spíš oblítka 🙂 stojí fůru paliva a tedy fůru peněz, a takové výdaje navíc se zdají zbytečné, přesně do doby než se něco stane.

 427. Aby se mohlo do nich strilet az prijde vhodny okamih. . .
  Pro svinskou eskalaci vdecné svou animovaností. . .
  Do prdele!

 428. Andy: není to válečná zóna, pouze se tam provádí policejní akce. Sestřelit letadlo mohl teoreticky kdokoli. Pravdu může mít ten, nevěříme.

 429. 515 protoze to tak zlotrile usa naplanovalo aby mohlo znovu nespravedlive osocit chudaka putina.
  UA musela setrelit dalsi letadlo kdyz nestacilo na obvineni sestreleni sveho dopravniho letadla z vsky 6,5 km kam prece bojovnici proti fasismu nedostreli.
  hop hop hop

 430. Družicové a radarové systémy Ruska, Ukrajiny i NATA jsou schopné zjistit dráhu letu rakety – pokud tam nějaká byla. Dohady jsou na nic, nezbývá čekat, než co oznámí. Teď jen aby se shodli! 🙂

 431. Pravdu může mít ten, komu nevěříme. Nemuselo to být úmyslné sestřelení. Pokud buk potřebuje zaměření radarem, mohou si zodpovědní poslechnout rádiovou komunikaci.
  V článku na dfensovi se píše, že povstalci mají i moderní protiletadlové zbraně. Nerozumím tomu, předávám dál.
  Všechny zprávy mohou být ovlivněny činností rozvědek. Dokonce i pokud střílela UA, mohlo její jednání být ovlivněno. Proto se zdržuji soudů či hodnocení.
  Válka je vůl. Všichni prohrávají.

 432. Ukrajinská armáda je v troskách, nemají ani co jíst, prohrávají s domobranci a vzdávají se Rusům. Kyjev je zoufalý a zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Potřebují do země dostat NATO, a tedˇ mají důvod…

 433. A na co raketu?
  Přece jsme četli, že malasijská letadla ovládá imperialista jako drony. V Indickém oceáně si to vyzkoušel a teď to uplatnil politicky! 😉

 434. Niko, já zprávám věřím, že spadlo letadlo. Tuto událost usilují využít všechny bojující strany ve svůj prospěch. Vícestranný konflikt. Slyšíme kakofonii hodnocení, ale pravděpodobně nezaslechneme nebo nebudeme věřit pravdivé informaci.

 435. Co vymýšlíte?
  Je to jednoduché – to letadlo, co se bezestopy ztratilo v jihoasijském bermudském trojúhelníku teď vypadlo z časoprostoru na uKrajině. Proto již byli všichni mrtví. A stopy, že změnilo směr směrem Ukrajina také byly.
  Jsou věci mezi nebem a zemí…. a občas i padají na zem ! 😉

 436. Opuštění letové dráhy z jakýchkoliv „neválečných“ důvodů a sestřel omylem, protože nikdo nečekal, že tudy poletí civilní letadlo?

 437. Nickname,
  „všichni prohrávají“….
  Bohužel ano.

 438. 524 Ukrajinci prohrávají boj o své vlastní území s Rusy? To se nedivím, že je Kyjev zoufalý a snaží se do země dostat NATO. My jsme se za druhý světový taky těšili, kdy konečně někdo přijede a pomůže nám.

 439. Andy, to srovnání nesedí… Protektorát Böhmen und Mähren se nepokoušel dobít a obsadit Slovenský štát…

 440. aha, oni Ukrajinci něco cizího dobývají…jak jsem tam pár dní nepobývala v hotelu a nejezdila taxíkem, tak tomu prostě nerozumím:)

 441. Nejezdila taxíkem? To je jako výzva na můj pobyt v Bagdadu?
  Tak jo, já jel trasu Charkov – Slavjansk – Novošachtinsk – Rostov na Donu a ještě kus dál a zpátky Wartburgem. heč 😉

 442. Niko, Tereza Spencerová? To myslíte vážně? V tom případě gratuluju, to je skutečně kvalitní zdroj informací. Poslední, co jsem od ní četla byl popis toho, jak ilumináti a prožidovská lobby ovládají Zemana a vůbec české představitele.

 443. Tak to sem od ní nečetla, ale klííd, Andy, budete na té straně, která vyhraje, věřte. Nás pomýlené můžete jen politovat…

 444. Niko, ohne srande, přes všechnu tu lásku, co ke mně chováte, zkuste projednou být normální a na tu Spencerovou se mrknout, počíst si…Halladin by vám mohl dát tip, kde teď nejvíc píše, byla to oblíbená autorka Outsider Media, její CPF je silný konkurent Zvědavce ( popravdě Zvědavec je serioznější).
  Ano, pro mne je to nepřítel…já nějak pořád ještě fandím Izraelcům a ne jejich nepřátelům.
  Na tom, na čí straně budu já se vyserte, hlídejte si tu svou:)

 445. …Die Welt zjistil, že Eurocontrol zřícení Boeingu 777 hodnotí „v tuto chvíli jako nehodu“. Mluvčí úřadu deníku řekl, že za kontrolu leteckého provozu v oblasti jsou odpovědné jak ukrajinské, tak ruské úřady. „Událost teď řešíme. V tuto chvíli ale nemáme důvod k uzavření vzdušného prostoru,“ řekl mluvčí…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/342558-prorusti-separatiste-maji-cernou-skrinku-a-na-miste-pry-brani-vysetrovani.html

 446. (539) Otázka je, zda pan Fojtík počítá nejen s „maskyrovkou“, ale i double či triple maskyrovkou. 😛

 447. Nechte si svá fekální doporučení pro tu vaši squadru a nezapomeňte se zase včas domluvit na nějaký soustředěný atak. A nevím, proč se pokaždé, když sem napíšete nějaký blábol z jednoduchého světa Barbory Kroužkové, začnete ohánět Izraelem. Já tam mám známé, mě o něm nemusíte poučovat, opravdu ne.

 448. Niko, čistě pro zajímavost, kde berete jistotu, že Spencer ová uvádí fakta a ne domněnky a kulhající přirovnání?
  Její (jeho) výkony, které lze jakž takž ověřit, tomu zrovna nenasvědčují. Dojmologie vydávaná za fakta. Spíše to zavání squadrou a atakem.

 449. Ajrovko, mám tomu rozumět tak, že považuješ její současné pohlaví za relevantní argument?

 450. Ok, Niko, já si nechám svá doporučení pro svou squadru a vy přestaňte imrvére rejt do mne, já váš složitý svět komplexů a osobních animozit nejasného původu ( chlast slast?) nikdy nekomentuji.

 451. To je jednoduché, AK, nečtu všechno, ale její rešerše k ISILu a Ukrajině dost logicky zapadají. Zatímco papouškování toho, co prohlásí v Kyjevě, jaksi ne. Ale kdo věří, má to jednodušší, chápu.

 452. (544) Ne, pouze údaj pro hledání předchozích výkonů.
  (546) Zřejmě je rozlišení mimo vaše schopnosti. Já svou dojmologii šířím spíše soukromě a nevydávám ji za fakta.

 453. (547) Ano, věříte-li, je to jednoduché. „Někteří tam byli a uvádějí fakta, ne domněnky a kulhající přirovnání: „

 454. Já vám nevím, kolikrát to mám opakovat – tzv. „levobřežní Ukrajina“byla začleněna do Ukrajinské sovětské socialistické republiky administrativním rozhodnutím komunistů. Stejně, jako později Krym. Ukrajinci (národnost) tam nikdy nebyli, žijí tam Rusové, mluví se tam rusky. Minimálně od roku 1667. Předtím to patřilo dílem Tatarům, dílem Rusům.

 455. Nene, Foundry, je to Ukrajina, která se chce osvobodit od Rusů, ale hajzl Putin to nechce dovolit. Říkala to Kroužková, tak je to pravda.

 456. Foundry,
  tohle jsem se snažila připomenout už když to začalo na Majdanu houstnout. Ovšem bylo mi vysvětleno, že fakta vidím blbě a Krym jsou Sudety.
  Hrách na stěnu jsi někdy házel 🙂 ?

 457. No jo, Matzurko, já se většinou zdržuju komentářů, své jsem už dávno napsal, ale když bláboly přerostou únosnou míru, neudržím se 🙂

 458. Foundry, zdravím. Vykládej to ale zabedněncům. Nika má pravdu – ČT a Kroužková ví všechno nejlíp a Putina vždy hledej za vším…

  Zajímavé je, že vždy za několik týdnů se objeví událost, která vše předchozí ještě víc akceleruje. A napadá mě, zda by se namísto BUK nemohlo skloňovat raději slovo SU-25…

  Izraelitánská vláda dnes v noci vyslala „Izraelskou obrannou armádu“ za zeď do Gazy, aby tam provedla „pozemní operaci“ – „Ochranné ostří„. Řekl bych, že zvolili přímo ideální termín na provedení oné pozemní operace…

 459. teda já nevím. Dočetl jsem se o nějakých čůrokapech. Abych řekl prvdu, nechci se cítit znectěn, tak chci taky. Pro příklad. Půjdu z hospody a u roští v parku vedle mne zaparkuje ženská a nasadí čůrokap a bude se mi posmívat ? To nestrpím, chci větší a delší. Tak

 460. Jo, a když už jsme u toho, pomalu se tu cítím tím pověstným kosmonautem, co to udělal Barbarelle in natura. A jak byla spokojená.

 461. Bouhouši,

  Každej ví, že nejlepší obrana je útok.

 462. A hele,
  ono přibližně ve stejné dobé tudy letělo letadlo s Putinem………
  Ros aviacia tvrdí, že si Ukrajinci popletli letadla …….

 463. Dobré ránko!

  Bartošová nebo boeing – všechno jedno!

  Pravda, sebevražda zpěvačky mediálně už poněkud vyčpěla a se smrtí našich vojáků v Afganistánu jsme si nějak nevěděli rady. Jestli slavit či dehonestovat, pořádného hrdinu jsme neviděli ani nepamatujem a ve filmu nám vždycky řeknou, kdo je kdo. Jo, takhle kdyby to byl Terminátor, to by bylo jiný kafe!

  Takže spadnuvší boeing byl, bohužel doslova, darem z nebes a mediální bulvár už jede. Jasné je pouze to, že letadlo spadlo, ale media už řeší, že bylo sestřeleno, čím bylo sestřeleno, kdo ho sestřelil…

  Kyjev už přikvačil s poudačkou, že zachytil telefonát, kde se tím chlubí separatisté a zprávy se chytilo i BBC, Obama nabídl Kyjevu pomoc … proč? Politolog střídá experta, všichni vaří z vody, ale o to intenzivněji si přihřívají svou polívčičku.

  Jasné je pouze to, že letadlo letělo ve výšce 10km, takže pokud bylo opravdu sestřeleno, mohl být použit systém BUK. Podle informací, které má ruské Ministerstvo obrany k dispozici je na jihovýchodě Ukrajiny rozmístěno 27 odpalovačů raket BUK M1 ve výzbroji ukrajinské armády. BUK ovšem není dětská píďolka na kuličky, skládá z pěti pásových vozidel a k jeho použití je třeba odborný výcvik, kterým „separatisté“ patrně nedisponují.

  A zlobit se na ně, že „se zmocnili“ černé skřínky a chtějí ji, lumpové, předat do Moskvy je také zcela mimo. Podle platných mezinárodních smluv, letecké katastrofy v této oblasti řeší Rusko.

  Také je třeba počkat na vyjádření odborníků, zda-li a odkud radary a družice zaznamenali let rakety, která by mohla boeing zasáhnout.

  Nepochybuji, že ruští experti si k expertize přizvou i zahraniční odborníky. Myslím, že Rusko ví, co má dělat. Netřeba radit!

 464. Halladine, to je zas jenom kec. Putin nechtěl letět nad územím, kde je konflikt, takže letadlo letělo jinudy. Putin tam vůbec nebyl.

 465. No , já bych se docela divil, kdyby Putin úplně nemíjel Ukrajinu a pořádně velkým obloukem.
  Ale kdosi to o onom koridoru napsal

 466. Halladine, já bych se divila taky, ale holt ze sebevětší blbiny je třeba vytěžit co se dá a ověřovat netřeba:)

 467. Hm – Rusko už 29.června uvedlo, že „separatistům“ se vzdali vojáci, v jejichž výzbroji se nalézal i BUK. Někteří prý dobrovolně – takže jestli k povstalcům přešla i posádka a obsluha….
  Ověřit ovšem nelze.
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1741703

 468. A povstalci se prý rozhodujou, jestli se dál budou jen bränit, anebo půjdou do ofenzivy….
  Pär tisíc ukrajinských vojáků je pry v obklíčení……..

 469. 564

  Rputi ja pochopil, že stŕely z toho Kubu netrefěj přímo letadlo. ale hlavice bouchá v jeho blízkosti.
  A pak je možný všechno. Tŕeba výbuch poškodí křídlo. letadlo není schopno letu , ale k požáru a výbuchu PHM nedojde. Až na zemi.

 470. Halladine, to by mohlo být, ale holt si budem muset na tu expertizu počkat.
  Momentálně bude zajímavější sledovat reakce okolo. Ono z toho může taky ledacos vyplynout…

 471. Dobrý den.

  Palivo bývá v křídlech. Nebo se pletu? Kerosin hoří stejně dobře jako nafta.
  Nyní obě strany konfliktu musí obviňovat protivníka. Sponzoři musí ukazovat na stranu, kterou nesponzorují. Když se ukáže, že letadlo sestřelila jejich strana, musí vysvětlit, že toto je válečný konflikt a při něm prostě umírají lidé, i když omylem.

  Hamás má právo vystřelit na Izrael 1.000 raket týdně, „rozvojová pomoc“ sloužící k nákupu zbraní a vyplácení rodin vrahů není zastavena.
  „Naše strana konfliktu“ má právo v této obranné válce udělat cokoli, protože jde o život, budoucnost národa, země …

 472. Nikname.
  ano,bývá i tam-ovšem bezpeščnostní protipožární opatření v letadlech jsou dnes docela účinné.
  Rozvojvou pomoc pokud vím dostává jen vláda na záp.břehu.,Gaza ne.
  Samotné příměří nemá pro Gazu význam ,pokud zůstává jedním velkým vězením……

 473. Ad černé skřínky: černé skřínky jsou pro zjištění která strana střílela naprosto zbytečné. Místo sestřelu je známo, čas také. Piloti pravděpodobně neměli šanci vidět letící střelu. Ten kdo dělá vlny kolem černých skříněk mate veřejnost buď z neznalosti nebo zbytečně.

 474. nickname – černé skříňky, kromě jiného zaznamenávají hovory v pilotní kabině. Z deseti kilometrů to trvá na zem poměrně dost dlouho, aby si piloti všimli, že padají. Vzpomínáte, že jedním z posledních výkřiků u letadla s Kaczynskim bylo slovo: „Kurva!“?

  Ale vyšetřovací komise to zjistí – do té doby se nic nedozvíme.

 475. nickname.

  jsou blokovány přístavy v Gaze, dovoz a vývoz zboží je možný jen velmi omezeně přes Izrael.
  Rybáři z Gazy mohou vyplouvat jen do určité vzdálenosti od pobřeží. pak je izraelské námořnictvo zahání zpět.
  Tohle Vámi zmiňovaným zemím nikdo nedělal ani nedělá

 476. komise podle pravidel IATA se právě ustavuje. Zjistí, co bylo příčinou pádu. Nezjistí, který prstíček to byl.

 477. hmm, podle snímků reuters to vypadá, že letadlo spadlo samo. Na velkých plochách boků letadla, není žádné škrábnutí od zlomků z granátu rakety. Cisté plochy.

 478. Dá se komín vyvložkovaný pro plyn po odstranění vložky opět použít pro tuhá paliva ?

 479. 580, 581-přesně tak, pokud budou experti vpuštěni na místo, resp. se dostanou k vraku letadla a k černým skřínkám, dokážou potvrdit nebo vyloučit zásah letadla raketou.

 480. 581 Trefili jenom jeden motor?
  582 Obecně bych řekl, že ne. Resp. u sebe bych si to netroufl – mám tam plastovou hadici, teplota spalin je do 80C, nemám zkontrolované trámy zasahující do komínu ..

 481. 584
  -motor je na křídle a kousek od kabiny, v řádu metrů, exploze v takové vzdálenosti bez poškození kabiny… Ale to je otázka pro experty.
  -komín je klasický cihlový, je v něm zasunuta vložka z plechu. Původně byl pro kotel na pevná paliva.

 482. rezy 581 – já bych si podle snímků reuters neodvážila odhadnou vůbec nic. Fakt to chce tu kómis.
  Obama s Bidenem sice řvou, že už jedou vyšetřovat, ale gebuer na to nemají. Takže uvidíme, co na to Putin…

 483. Matzurko a Foundry, on to (alespoň co já jsem si všiml či nevšiml) zde nikdo nepopírá. Problém ovšem je s tím jak s tím něco dělat. Pokud to obě strany řeší „po sovětsku“, jsou tam, kde jsou.
  (574) Když někde převládají vězňové (tedy lidé, které nutno izolovat, aby nemohli po libosti škodit), je to vězení.
  Preludovat na téma slepice/vejce je možné, ale spíše zbytečné.
  (577) Kurev tam mohlo padnout i více, ale těžko poznání, kdo raketu odpálil a řídil.
  (578) Nedělá, položil jste si otázku proč?
  (582) Jestliže to dříve byl komín a fungovalo to …..

 484. A tak zase američtí a ukrajinští experti a vyšetřovatelé mají se sestřelem civilního letadla nejčerstvější zkušenosti, jsou poslední, komu se to povedlo.

 485. 585 Noname, viděl jsem několik komínů, kde se odloupla omítka, uvolnila cihla a za cihlou byl trám. Ještě jsem neviděl dům zapálený od komína, ale nedělám si iluze o starších stavbách. Pokud byste měl bytovku s betonovou podlahou i stropem, bylo by to jednodušší uvažování. Minimálně bych si to nechal prohlédnout kamerou, a raději vyvložkovat nerezem pro tuhá paliva. Je také otázka, jesli by pak průduch stačil na požadovaný kotel, krb.

 486. Ideální je vést kabelový svazek průduchem komína, a pak si pod ním zatopit.
  Pohlídejte si, zda kabelové svazky jsou dostatečně daleko od průduchu. Záleží v čem budete topit, jaká bude teplota spalin. Co se stane, když „bouchnou saze“.

 487. Téměř s jistotou lze mít za příčinu sestřel raketou. Vyhodnocení dat umožní odpovědět na otázky proč let v tomto koridoru, zda a proč došlo k odchylce od obvyklé trasy, z jakého prostoru byla odpálena raketa, čí a jaké vojenské jednotky byly v prostoru.
  Nejobtížnější je zjištění kdo a z jakého důvodu střílel. Systém BUK vyžaduje kvalifikovanou obsluhu, neškolený domobranec to nezvládne. Je otázka proč by UA střílela na letadlo letící od Kyjeva. Proč by separatisti stříleli na letadlo letící v takové výšce, míjící Doněck a směřující nad Rusko. Pro tenhle případ je možné, že obsluha byla sice vycvičená, ale jinak blbá, a že se tím nezabývala. Na radaru viděli cíl blížící se směrem ze Západní Urajiny, od Kyjeva, odkud už před tím přilétala letadla UA, tentokrát ve větší výšce. „Aha, oni si myslí když poletí vysoko, že na ně nedosáhneme. Tak to se pletou. Sundat!“ Tahle možnost se mi jeví jako nejpravděpodobnější, netvrdím, ale že to tak bylo. Je to nejjednodušší vysvětlení. Sice připouštím možnost spiknutí za účelem eskalace, ale pro takovou úvahu zatím nejsou podklady.

 488. (593) Když vidím pražský vozový park, i těch 5% je ryzí optimismus.
  Bude to jen buzerace bez přínosu, ony emisní zony (ty parkovací taky).

 489. 5% vyhlásila radnice. Kdyby to bylo 0,5‰, tak to bude úspěch. Ale kdyby to mělo jedno dítě zachránit, tak ta buzerace stojí za to.
  Zajímalo by mne, co se stane, až se v centru začnou obnovovat kamna, protože plyn zdraží. Taková Bursíkova briketa dokáže zajímavé věci. Nezkontrolovaný komín ještě víc.

 490. já se hádat nebudu, ale je jasné, že 70kg trhaviny udělá tam nahoře z letadla normálně cucky, nálož obsahuje střepiny, které mají poškodit drak letadla, radiovzrivatel to aktivuje v těsné blízkosti, takze na zasažení jen jednoho motoru nelze věřít, na zem spadly dost velké střepinami nepoškozené díly takže si počkám.

 491. Dobrý je Aston. Moc dobrý. Schumi, asi tak. Někdo to pustil omylem. Žádná strana to ale nepřizná. Kdyby to měli být Ukrajinci, resp. stalo se tak z nařízení kyjevských velitelů, jejich podlost by byla o to větší, že ukrajinské řízení letového provozu letadlo navedlo nad vojenskou zónu s Buky.
  Co by se stalo, kdyby Ukrajinci přiznali, že stříleli? Konec spolupráce, podpory z Evropy.
  Když Rusové přiznají střelbu, sankce se přiostří, boje zesílí. Ukrajinská pěchota dostane zahraniční specialisty a americkou ochranu ze vzduchu.

 492. rezy, víte o tom více než já, rád se přiučím. Honzo, psal jsem o tom výše. Kdyby Praha chtěla pomoci s ovzduším, je několik postupů na snížení emisí. Viněty to nejsou.

 493. Honzo, to že je našlápnuto udělat z dobré věci jen buzeraci jsem napsal ve svém první příspěvku na toto téma. Nejsem pražák, jsem tu jen jezdící host a tudíž beru na vědomí, že i Pražáci si chtějí vzduch ohlídat a to samozřejmě respektuji. Chápu důvody a nemám chut to zpochybnovat. Zavádí se to všade po světě a má to mnohem přisnější varianty, Singapur to má regulované už od roku 1998 a snaha omezit auta je promítnuta i v DPH. Stěžájte si, až budete z auta platit DPH 70%

 494. AK,
  nemusí být popíráno, stačí svěřepě zavírat oči a nebrat na vědomí, protože za všechno stejně může Putin.
  Ale zařekla jsem se, že o tom nebudu dále polemizovat, a raději se opět ke zvolenému modu operandi vracím.

 495. NoName, s tím komínem bych se poradil s hasičema, stejně budou nakonec dělat revizi, takže to mít přeschválené je jediná dobrá volba.

 496. Dobré ráno, prosím pěkně, kdo je Kroužková?
  Pamatuju z biologie kroužkovce, ale to asi nebude?

 497. 602-já jenom, kdyby krize eskalovala. Jinak si plyn nechám 😉

 498. „Vykládej to ale zabedněncům. Nika má pravdu – ČT a Kroužková ví všechno nejlíp a Putina vždy hledej za vším…“

  Náhodou to není pravda. Podle výše zmíněné PeSí teorie za všechno může Klaus a Putin jest jeho loutka 😀

 499. Aero,

  Izrael prostě nemá zájem o mírovou smlouvu , na zálkkladě které by vznikl palestinský stát.
  Měli by pak utrum s neustálým přikrádáním palestinského území.

 500. 604, připomínáte mi Skřivánky na niti, jak se neuměl rozhodnout… Tak se nežeťe, tak se ožeňte, tak se nežeňte, tak se ožeňte.

 501. Do Lichtenštejnskam Monaka, Andorry a San Marina Izrael ani nikdo jiný neposílá denně tuny potravin, léků, oblečení atd.atd.

 502. 606 měli by pak utrum se vším, včetně života…kdo by se jim divil? Asi jen socani.

 503. Rezy,
  není žádných 70 kg trhaviny. Je to celá váha bojové hlavice, včetně kovového obalu, předfragmentováného na vytvoření velkého množství střepin.
  Letadlo zasahují, střepiny, ne sama výbušnina.

 504. 611, jistě, dělá se to tak, vždyt to snad i píšu, že tam nevidím žádné známky zasažení střepinami.

 505. Abychom do te doby, nez UA komise zjisti, ze letadlo sestrelili separatiste a mohou za o Rusove, a RU komise, ze jej sestrelili Ukajinci, a mohou za to Americane, nezapomnli, ze i jinde je situace zajimava…

  http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28347456

  Kazdopadne navrat do stavu, kdy jsou mezinarodni vztahy rizeny vyhradne silou, je pekvapive rychly…

 506. 613 PK, když se nehejbou kšefty, tak se válčí. Aby se rozhejbaly.

 507. Inu, Petře, když máte přehradu, která drží spoustu vody a objeví se v ní trhlina, návrat do stavu, kdy si ta voda najde svou přirozenou cestu, je taky překvapivě rychlý.

 508. Hele Šumaváku, už tady čekám jakou dobu na schválení, je to fakt nutný a nebo je lepší říci VALE.

 509. Martin Koller: …Ukrajinská armáda má sice nevalnou pěchotu, zato početné síly protivzdušné obrany, s velkým počtem radarů. Ty musely sledovat let sestřeleného letounu, včetně kurzu a výšky. Zároveň by operátoři a záznamové systémy nemohli přehlédnout místo raketového útoku na letoun a rovněž místo odkud byla raketa vypálena, přesněji trajektorii jejího letu, která někde začíná.

  Rovněž pro Rusko není problém získat informace o leteckém provozu a střelbě na letadlo ve vzdálenosti desítek až stovek kilometrů za ukrajinskou hranicí.

  Špionážní družice NATO mají rovněž schopnost detekovat místo odpálení rakety i pohyb letounu. Důkazy o tom, proč letoun spadl, tudíž nejsou problémem…
  http://www.novinky.cz/komentare/342559-komentar-uz-zase-strelba-pres-hranice-martin-koller.html

 510. Rputi,
  probémem může být interpretace důkazů tak, aby z nich vyplynulo, že letadlo sestřelil Putin osobně. Řekl bych, že se nad tímto úkolem potí nejlepší ze zpravodajských mozků.

 511. zdravím!

  Nedivím se už ničemu- ani letadlům na zem spadlých 🙁
  http://leva-net.webnode.cz/products/sestreleny-let-mh17-chronologie-provokace/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Flev
  „Co je pravda ? „, řekl Pilát …

  Lidská paměť je velmi krátká -a proto -zejména pro Niku a jejímu údivu ohledně zprávy o polských vojenských silách na Ukrajině-před časem jsem na Šumaváka „pástla“ jakousi informaci o plánovaném cvičení v červenci na Ukrajině …nejsouc vojensky vzdělaná, nedovedu posoudit, jaký účel takové cvičení má- kromě dráždění medvěda …. 😕

  dokument o plánovaném vojenském cvičení U.S. Army a Německa na západní Ukrajině v červenci … http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_13/LP05114_210314.pdf
  https://www.facebook.com/photo.php?v=664056510298809
  http://www.contra-magazin.com/2014/05/nato-panzertransporte-durch-oesterreich-kommt-ein-angriffskrieg/ ……. a zase dole v komentářích je vyzkoumáno, že to byly holandské CV90-Panzer
  http://hir.ma/belfold/hadgyakorlat-magyarorszagon-hollandokkal-amirol-a-mediak-nem-szolnak-video/211782
  Zde je další přesun v Rumunsku …… https://www.facebook.com/photo.php?v=777301668977480

 512. A přitom to skutečně mohl být „jenom“ omyl. Jak dokazuje sestřelený íránský airbus.
  Posádka Vincennes byla bezpochyby vycvičena dobře, používala špičkové vybavení, a přesto si spletla Airbus se stíhačkou.
  Výcvik povstalců, gardistů nebo narychlo odvedených vojáků se zřejmě výcviku amerických námořníků rovnat nemůže.
  Proto by bylo dobré krotit vášně. Za sestřelení dopravních letadel USA ani Ukrajinu tehdy nikdo nebombardoval ani nesankcionoval.

 513. 617 tak když může osobně zachraňovat tygry, medvědy, jezdit rodeo, boxovat, polonahý cválat na divokém velbloudovi přes poušť atd, nevím, proč by nemohl sestřelit nějaké letadlo.

 514. ptakopysku 617 – ono jde jen o to, najít to vládní letadlo s podvěšeným kulometem. Byl v té době ve vzduchu? Byl! Tak jakýpak copak! 😀

 515. zdravím!

  Nedivím se už ničemu- ani letadlům na zem spadlých 🙁
  http://leva-net.webnode.cz/products/sestreleny-let-mh17-chronologie-provokace/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Flev
  “Co je to pravda ? “, řekl Pilát …

  Lidská paměť je velmi krátká -a proto -zejména pro Niku a jejímu údivu ohledně zprávy o polských vojenských silách na Ukrajině-před časem jsem na Šumaváka “pástla” jakousi informaci o plánovaném cvičení v červenci na Ukrajině …nejsouc vojensky vzdělaná, nedovedu posoudit, jaký účel takové cvičení má- kromě dráždění medvěda …. 😕

  dokument o plánovaném vojenském cvičení U.S. Army a Německa na západní Ukrajině v červenci … http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_13/LP05114_210314.pdf
  https://www.facebook.com/photo.php?v=664056510298809
  http://www.contra-magazin.com/2014/05/nato-panzertransporte-durch-oesterreich-kommt-ein-angriffskrieg/ ……. a zase dole v komentářích je vyzkoumáno, že to byly holandské CV90-Panzer
  http://hir.ma/belfold/hadgyakorlat-magyarorszagon-hollandokkal-amirol-a-mediak-nem-szolnak-video/211782
  Zde je další přesun v Rumunsku …… https://www.facebook.com/photo.php?v=777301668977480

 516. na co vládní letadlo?? tahle liška lítá zásadně na deltě s tlačnou vrtulí

 517. Rezy,

  máte špatné informace !
  Putin umí i lítat sám ! Dokonce i se zavěšeným velkorážním kulometem na rameni ! 😀

 518. Zdar zase z daleka….. Tedy to je narez podle vsech pravidel. Na druhou stranu dekuji, jednou za cas na mne padne stesk po tom ze ta zeme pod Ripou, je dobre misto pro svobodny zivot…. Dekuji za to serum 🙂
  Myslim ze by Kuala Lumpur by Hudecek a vlastne vetsina prazskych polutiku, by ze zbohnila…. Ani jedna cyklosteska, a vlastne ani moc chodniku neni. Sama dalnice a petiprouda magistrala. No ale zase Petronas jsou fantasticka a vecete v poslednim moznem patre je opravdu velky zazitek. Jo a ten okruh F1 je nadherny, a vubec nerozumim tem casum co tam dosahujou…. Mozna maj jinou ekologickou plaketu na vjezd.

 519. Jirko, to nic není, u nás na vsi máme sedláka s traktorem, o kterém tvrdí, že ten vzduch na poli vlastntě filtruje, z komíku jde ještě čistší než do filtru.

 520. Tedy „vecere“ a samozrejme i prespani….no a doprava v KL je neuveritelna…. Monorail, vlaky, taxiky…. je to jednoduche a veeelmi levne a taxiky jsou drazsi nez hotelova doprava. Kazdy si najde svou „cestu“ jo a na kazdem vyssim dome je heliport. To jen tak pro info, jak je na tom asie. Az budu mit chvilku tak napisu v cem je opravdu ten nejvetsi problem s Evropou a pristupem

 521. No tak ja zase jdu …. Respektive premistujeme se tam kde kadidlo prenasi motlitby rychleji k usim povolanym… Proste si uzit trapneho, snobskeho luxusu po tech dnech v dzungli a na pustem pobrezi…. Ale i to ma sve velke kouzlo.

 522. Tak ono Malaysie není jenom Kuala Lumpur, bylo by zajímavé porovnat i to, jak vypadá předposlední a poslední vesnice tady a tam … Třeba.
  Až budu mít chvilku, napíšu 😉

 523. NoName, netřeba hledat poslední vesnici, prakticky každá metropole má vedle luxusních čtvrtí i svoje slumy . Dost bych se divila, kdyby Kuala Lumpur byla výjimkou.

 524. In re MH17
  Na německých webech se objevuje podivení, jak rychle měli Ukrajinci k dispozici ony odposlechové záznamy Igora Breslera s velice do vlastního hnízda defekujícími proslovy. A měli je hned i ve více jazykových verzích – anglicky, francouzsky, německy, rusky a polsky.

 525. DVD,

  prostě úspěšné a osvědčené modely z Bosny, kosova, Iráku i odjinud je třeba zopakovat

 526. Na každém vyšším domě heliport….
  A kdo si ho může dovolit používat ? Leda ti byznysmeni, co na to mají; silně pochybuji, že kualalumpurská pokladní z tamního Tesca nad tím zajásá…. nebo že by odtamtud lítala do práce.
  Nějak se nemůžu nadchnout nad existencí luxusu, když se mi vtírá myšlenka, že většina obyvatel dané země žije nad/pod hranicí chudoby (ve srovnání s Evropou).
  A upřímně řečeno, v Praze by mi heliporty na jiných domech než moderních společností a hotelů asi dost vadily.

 527. Hm, tak jsem si prosel zpravy ohledne toho sestrelenho letadla a asi nejvic mne zaujalo:

  „Breaking News – A pro-Russia rebel leader in east Ukraine says they are ready to call a ceasefire for several days to facilitate an investigation into the crash, according to reports.“

 528. 627 jirko ppa etc…není možná. Že by se Ti po luxusu svobody v džungli a na pustém pobřeží zastesklo po trošce státně organizované islámské buzerace?
  Rozumím. Z dvoustého patra, při dobré večeři je to více než snesitelné. V Kuala Lumpuru, Dubaji nebo kdekoli jinde. Od nějakého patra jsou problémy kvůli kterým se lidé mlátí po hlavách, naprosto marginální. Tam mohou společně křesťan, žid, muslim, hinduista, budhista, bezvěrec, vegetarián i lidožravec pozorovat karmínový západ slunce a jako bohové z Olympu v míru a vzájemné svornosti pohlížet dolů na svět. Tak na zdraví!

 529. po téměř 24hodinách od události to Petře nemá véra. Budou tam akorát za blbce.

 530. Na každém vyšším domě heliport?
  No, nechtěla bych v takovém domě bydlet ani pracovat.

  Ovčem jiný kafe to je v thrilerech a katastrofákách, kdyř na poslední chvíli vyzvedne pilot hrstku přeživších a zatímco za dramaticky znějící melodie se vrtulník zdvihíádo vzduchu, mrakodrap se hroutí v troskách. Nebo když tam naskočí padouch s diamantovým lupem v kufříku a z okolních střech pálí střelci, marně, neb vrtulník je mimo dostřel.

 531. Ozývá se hřmení, a to mě teda zlobí. Já chtěla odpoledne postříkat brambory proti mandelinkám, které se nějak přemnožily a i když jsou brambory téměř zralé a postřik neovlivní jejich úrodu, jde o to, aby se larvy nepřeměnily v brouky a nelikvidovaly úrodu jiných rostlin nebo se neschovaly na příští rok. Ale když bude pršet, tak se nedá. Jo, Martine, s mandelinkama se to má stejně jako se slimáky a jinými parazity. Po jistou dobu, do určité míry je člověk toleruje, bojuje s nimi humánním způsobem, dbá na nepoškození přírody, ekologické a jiné kulturní zásady, ale jak pohár přeteče, míra se naplní, jde celý humánní postoj bokem a sáhne se po těch nejúčinnějších prostředcích hromadného ničení. Pak už jde o život a kdo z koho.
  No a pokud jde o tragédii malajského civilního letadla a hlavně jeho pasažérů – myslím, že už je dořešeno. Expertní týmy pracují a pokud bude výsledkem prohlášení, že letoun sestřelila ukrajinská armáda, jen to potvrdí, jak jsou ti ukrajinci zlí a podlí. Jestli bude výstupem expertní komise konstatování, že letoun sestřelili ukrajinští povstalci, je to vinou Ukrajiny, která si na svém území neumí udělat pořádek. A pokud experti prohlásí, že letoun sestřelilo Rusko, je jasné, že je to podvrh, protože už teď pracují týmy na výrobě důkazů proti Putinovi. Že by to mohl být výsledek tragického omylu na kterékoli straně, kdy např. horlivý důstojník chtěl získat ocenění a nesprávně vyhodnotil co to tam vlastně letí, je v tuto chvíli už nemožné.

 532. koukám že se spekuluje ostošest. Kdybych měl připustit (stále čekám na věrohodné info), že to letadlo nespadlo samo, tak bych vzal v potaz toho Antonova co se tam prý motal. Pokud bych potřeboval s Antonovem někam letět, tak budu čekat až poletí nějaké civilní letadlo a poletím s ním, protože se budu spolehat, že nikdo ten pusk nestiskne. Poloaktivní navádění u Buku je založeno na sledování odrazu od nasvětleného cíle (ozařuje lokátor systému nebo lokátor odpalováku), čili pokud letěl Antonov sic ve výšce pod 9km v šikmém profilu dostatečně blízko, tak se mohli cítit bezpečně. Ale to se přepočítali. Saprloti v kompletu samozřejmě věděli že poletí Antonov, ale neměli asi tušení o Boingu (nebo to neřešili vůbec), na radaru ty dvě tečky přehlídli a když už to vylítlo, tak se s tím kromě autodestrukce nedá nic dělat, a raketa viděla ke vší smůle líp ten Boing.

 533. Dano: nebo komise vyhodnotí, že to byli Ukrajinci a bude se hledat ruský agent v armádě. Nebo to byli povstalci a oni se spletli, protože takto posledně vypadalo letadlo, co je bombardovalo. Nebo to byli Rusové a oni se jen bránili přilétající stíhačce….
  Pravdy se v těch slovíčkách nedobereš. Dano, pamatujte: bez chemie bychom už byli všichni mrtví.

 534. nickname, rozkaz zněl jasně,muž s koženou brašnou nesmí projet..

 535. Ukrajinská armáda by měla vědět, kolik Buků jim bylo ukradeno. Ví kolik toho sama vystřelila. Buků se tam asi neválí tisíce, tak by to mělo jít jednoduše spočítat, jestli se nepletu. Rakeťáci a předpokládám že i protivzdušná bývali elita. Měli maturitu.

 536. 643, za 24 hodin se tam do té oblasti dá navozit takového harampádí ze střelnic, že to nemá smysl už vubec vyšetřovat. Snad napoví scan radiotechnického provozu, co se najde ted na zemí, to se už nedá brát vážně.

 537. Rezy, chápu dobře, že Buk se v té výšce chová jako FLAK? tj. bouchne u letadla? Prý některé ruské rakety mohly směrovat výbuch doleva/doprava, resp. směrem k cíli. Nebo podle natočení? Agentura JPP

 538. a zcela určitě jezdili UK za Janukoviče střílet do Ruska, takže ted mají dost materiálu na deset letadel.

 539. hlavice, alias granát jak už psal i Halladin je navrypovaný, raketa má malý lokátorek který detekuje přiblížení k cíli (radiovzrivatěl) a když je dostatečně blízko, tak to žahne.

 540. Dano 638, přiznej se – že ty si z nás děláš srandu?! 😀

 541. 651-nedělá, celý evropský tisk je výrazně proruský, zato na Ukrajincích nenechá nitku suchou 😉

 542. nickname, předpokládám, že stejně jako dřív u nás, jezdili střílet do Ruska. Vycvičených lidí je na Ukrajině v populaci určitě hodně, na obou stranách, dát dokupy jednu obsluhu kompletu nemůže dát žádnou práci.

 543. 653 rezy, to ano. Ale předpokládám, že povstalci nemají v ruce jiné než vyčíslitelné množství Buků. tj Povstalci mají např. 5 kompletů, ukrajinci 10, ten má 50, ten 100 raket. Putin Buky povstalcům nedá (není magor) a pokud Ukrajinci toto vše ví, stačí říct – povstalci nám ukradli 5 kompletů, mělo tam být 50 raket, pět jich vystříleli posledně, tak jich u nich musíte najít 45.
  My jsme jich v lednu měli 100, nepoužili jsme je, tady máte sto raket …
  Jednoduchá informace.
  (Čísla jsem si vymyslel.)

 544. tyhle informace se ale nedají brát vážně, dycky můžou říct, že v tom skladu bylo o pět klacků mín, nebo ten kontejner vzadu byl už prázdnej.. To už nikdo počítat nebude. Jesli se dá najít v těch lesích něco s výrobním číslem rakety, tak to dneska může klidně být něco ze střelnice co dřív patřilo Ukrajině. Jak říkám, už bych se na přehrabávání vykašlal. Těm co to odskákali RIP.

 545. 651- Určitě, američani jsou teď hodný, jsou to spojenci a mandelinku na brambory nám už dávno nehážou. 🙂

 546. Tak ono ten soupis skladu ne úplně seděl ani v ČSLA, a tam byl pořádek o řád vyšší než v CA.
  Rezy má pravdu, takhle to počítat nejde ani v míň bordelářské armádě než je ruská nebo ukrajinská.

 547. spoléhat se dá akorát na záznamy okolních lokátorů a doufejme, že něco chytly družice. Proč myslíte, že tu byla taková kampan proti lokátoru v Brdech.

 548. Jinak k tomu letadlu… nejvíc by věci prospělo,kdyby se všichni vyvarovali spekulací – včetně těch Tvých, Dano, jak budou mít stejně všichni jasno bez ohlerdu na výsledky – a nechali pracovat nějakou mezinárodní komisi odborníků z oblasti letectví. Odbornou komisi, ne nějaký experty, co tam nabídne Obama nebo Biden a u kterých se dá předpokládat politická podjatost.

  Na to snad je nějaký postup, jak se vyšetřují letecké havarie. A komise by měla snad aspoň do jisté míry rozeznat případné podvržené důkazy od skutečných.

 549. Matzurko 638

  Odhalila jste se , jste zatr. socanka ! 🙂

  To , že u nás chybí takto chudé vrstvy, je další vada ČR v jirkových očích !

 550. Halle,
  sociální cítění ještě neznamená býti socanem !!!

 551. Házení hrachu na stěnu je zřejmě Tvé hobby, Matzurko. Jak pokud jde o to, že sociální cítění neznamená ještě býti socanem tak pokud jde o ty helioporty na baráku. 🙂

  Jinak komise už netřeba, Blesk má jasno. Ví kdo to byl, kdo letadlo sestřelil a co kdo kolem toho řekl.

  Mimochodem, ještě pořád nevím, kdo je Kroužková, co prý ví všechno.

 552. Chudé vrstvy u nás nechybí. I když bída vypadá jinak … Chyceni v pasti chudoby, bez naděje na pozvednutí.
  Prolétl jsem RFE, vypadá to na prorusky orientované separatisty, kteří se prý i chlubili výsledkem na vkontakte.ru.
  Na twitteru byla zpráva, že letadlo bylo eskortováno ukrajinskou stíhačkou.
  Pravda a lež je střídána protipravdou a protilží …
  Pokud Putin dodává Buky bez obsluhy, je to magor.

 553. člověk se sociálním cítěním: vidí člověka v nouzi a přemýšlí jak mu pomoci.
  socialista: vidí člověka v nouzi a přemýšlí, jak na něm vydělat. Jak mu pomoci za cizí peníze.
  Přišel jsem k vám na brigádu. Dejte mi peníze a lidi a já vám to postavím.

 554. oni jsou nesvědomití vymejšleči konspiraci, ale slušný žencký neodpovědí. Barbora Kroužková, komentátorka ČT.

 555. 2 ptakopysk – ad 620 – tys na to kápnul… On totiž seděl v tom druhým letadle a někde nad Varšavou nechal letět před sebou ty Malajce. No a pak už jen stačil telefonát na Ukrajinu – chcete si mě sestřelit? Tak schválně, jestli to dokážete… Letím od Varšavy, za chvíli jsem v dostřelu…

 556. Ani se nedivím…!

  …Rusko nehodlá převzít takzvané černé skříňky z malajsijského letadla, které se ve čtvrtek zřítilo na východě Ukrajiny v oblasti kontrolované proruskými rebely. Řekl to dnes šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov…Ministr podle agentury Interfax podpořil návrh ukrajinského prezidenta, aby příčiny katastrofy vyšetřovala mezinárodní komise. Moskva si podle něj přeje, aby co nejdříve na místo nehody dorazili mezinárodní experti a převzali záznamníky…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/cerne-skrinky-z-boeingu-rusko-nema-nechce-a-nevi-o-nich_313207.html#.U8kiw5R_uNA

 557. maYdo,
  to bude asi učitelský syndrom 🙂

  Kdo je Kroužková a proč by měla všechno vědět netuším.

 558. Matzurko,

  již odpověděl quivis. Komentátorka ČT.

  my jsme v tomhle analfabeti, neb zprávy nějak nestíháme a nesledujeme. Tady se na to kouká babička, ale to obvykle chystám večeři a víc mně zajímá, co je v lednici a čím nakrmím hladové krky.

  A mojí drahé polovici se jednou povedlo naštvat několik známých moderátorů, neb když připravoval v práci tiskovou konferenci,chtěl po každím,a by se prokázal a někteří byli poněkud dotčeni, že jim nestačí ksicht, známej z televize.

  Rodina odjela odložit do opravy kolo, potom pojedou jezdit ( je tu nedaleko staré úložiště řepy, teď v lítě volné a tak tam jezdí trénovat) a pak se prý pojedou vykoupat. Odpověděla jsem jim, že tedy počítám, že to stihnou se vrátit tak do snídaně zítra ráno.

  A než se dostaví sousedka na odpoledni kafíčko s babičkou, stihnu tak akorát upéct buchtu a uklidit kuchyň.

 559. „Jsou ožralí oni nebo ti novináři z Novinek ?“

  Nejspíš obojí, MAtzurko….

 560. 643 dano vy jste mluvila s kissingerem?
  jo a ta rychlost odposlechu to je taky legrace 😮
  hop hop hop

 561. Muhehehe!

  Tak Ukrajinci hlásí, že zadrželi na hranicích Rusa s !vojenským průkazem!… který měl v dokladech uvedené zařazení Spotter (to prý má být voják trénovaný na identifikaci letadel)… Už fakt chybí jen ta teroristka Máša! 😀
  A takhle pitomě žvaní náčelník tajné služby … prokristapána!
  http://112.ua/glavnye-novosti/sbu-zaderzhala-na-granice-dvuh-grazhdan-rf-kotorye-mogut-byt-prichastny-k-krusheniyu-boeing-nalivaychenko-89652.html

 562. A taky nechápu, proč by ruský specialista měl mít ve vojenském průkazu uvedené anglické Spotter… 😀

 563. Rusko přece okopírovalo americké raketové systémy a v příručce prostě převzali anglický název.
  Elementary, my dear Watson. 🙂

 564. Hipíku, nutné to je, spamů jako mravenců…
  ale stačí používat stále stejné jméno a mail adresu a když Tě jednou pustím, máš to dál on line bez schvalování.

 565. Rputi,
  ta specializace bývala aspoň v naší armádě číselná….
  Já měl na vojně č, voj. odbornosti , A 875, později A 84O

 566. Matzurko a MaYdo, zdravím. Ad Barbora Kroužková. Odpověděl za mne Quivis (díky) v [672]. Já nemohl odpovědět dříve, poniváč jsem spal jako dudek. Teď už jsem pár hodin při smyslech a všem slušnejm ženckejm samozřejmě odpovědět muším… ;-D

  Ona ta zmíněná redaktorka ČT vyniká tím, že při její velmi snížené inteligenci vždy k rozhovorům přistupuje s předem prefabrikovaným názorem a nevidí, neslyší nic, co slyšet nechce…

 567. Zdravím, Bohouši.

  já mám dojem, že snížená inteligence, prefabrikovaný názor a nevidět, neslyšet, co nechce, je v televizi základní kvalifikační požadavek.

  Nicméně nevylučuju, že dáma v tomto své kolegy ještě převyšuje.

  Zrovna nedávno nám nějakou podobnou story vykládal zástupce klienta, kdyřž jsme se cestou zastavili na oběd. 🙂

 568. Hmm,tak se pravděpodobně USA přece jen podaří vtáhnout Rusko do ukrajinského konfliktu (a zachránit si dolar) 🙁

  “ sestřelený Boeing 777 letu MH17 má otevřít cestu k vyhlášení „bezletové“ zóny nad Ukrajinou, kterou by zajišťovalo NATO! Přeprogramoval někdo letadlu GPS navigační software? Shodné indicie s letem MH370!“

  http://aeronet.cz/news/sestreleny-boeing-777-letu-mh17-ma-otevrit-cestu-k-vyhlaseni-bezletove-zony-nad-ukrajinou-kterou-by-zajistovalo-nato/
  http://leva-net.webnode.cz/products/sestreleny-let-mh17-chronologie-provokace/

 569. Zvídavá MaYdo, ahoj, máš pravdu ve všem. Ano, tato redaktorka je skutečně vynikající… 😛

 570. Westíku, dobrý den. K vyhlášení bezletové zóny je tuším třeba souhlasu OSN a souhlasu všech členů Rady bezpečnosti OSN.

 571. TAk v USA majií jasno, Můžou za to separatisti a Rusko. Může za to i Evropa, neb nebyla dost tvrdá vůči Rusku.

  Takže ať se vyšetří cokoliv, stejně zůstane otázka, jestli se to opravdu stalo nebo jetsli to je politicky žádoucí interpretace výsledků.

  Stropnický v televizi říkal, že vyšetřováná bude složité a že velmi pravděpodobně není ěance, že by se to vyšdetřilo se stoprocentní jistotou.

  Mysláím, že to byl nejrozumnější komentář, který v té smutné věci padl.

 572. Westíku
  ten váš link v 690 se mi nezdá jako moc kvalitní.

 573. (696) nj,Halle, jsemť ve sbírání linků jako pilná včelka -z květu na květ …. 🙂
  Jinak si myslím, že jak Putin, tak Obama jistě už vědí, KDO je zodpovědný za pád letadla -ale nám to neřeknou 🙁

 574. Tak, konečně jsem se v aspoň jedněch novinách dočetl, že spadlo malajské letadlo. Všade jinde padala malajsijská letadla… Ergo, vyvozuji z toho, že alespoň jeden novinář umí česky. Neměl by jít na přeškolení?

 575. 2 westík ad 697 – dost pochybuju… Vopice nevěděla ani to, že jí Němci chytili špióna…

 576. PeSi,
  c o se Vám na té malasijsii nelíbí ?

 577. Taxem se snažila zjistit, jak vlastně ta „Malajsie“ vznikla a vychází mi, že to bylo splácnutím původního českého názvu a originálu.
  Nejsem UJČ, ale řekla bych – Buď se držet původního českého názvu (i podle AV) Malajsko, malajština, Malajec.
  Nebo použít originální název Malaysia.
  Ale to „j“ tam prostě v originále nepatří.

 578. Trochu mne zarazila zpráva (SpiegelOnLine), že Ukrajina uzavřela před časem část dněpropetrovského vzdušného prostoru z bezpečnostních důvodů až do výše 9700 m (hladina 320). MH17 přelétával cca o 300 m výše (hladina 330). Původně žádal výšku 10 700 m, ale řízení letového provozu (ukrajinské) ji nepovolilo. Vznikla již diskuze mezi odborníky, zda se pilot zachoval správně. „Neměl tam co dělat“, zní jeden z názorů. Chesley Sullenberger (to je ten kapitán, co v roce 2009 přistál na hladině řeky Hudson) vyjádřil v interview s CBS podivení, co tam ten pilot vůbec dělal. A poznamenal, že přes onu oblast americké letecké společnosti kvůli zákazu od FAA nesmějí přelétávat. Předseda European Cockpit Association naopak má názor, že zde nebyl žádný důvod trasu měnit a tvrdí, že když je letový prostor do určité výšky blokovám, tak on jako pilot vychází z toho, že je to i s bezpečnostní rezervou. Rovněž Malajsie tvrdí, že letovou dráhu schválila ICAO. To přivádí k zuřivosti šéfa konzultační firmy pro leteckou bezpečnost Chrise Yatese. Tvrdí, že ICAO i Eurocontrol se snaží o co největší zjednodušení leteckého provozu a o bezpečnost jim zas tak nejde. A ukazuje se, že BA a AF se východní Ukrajině vyhýbají a letí spíše oklikou. A na okraj: už koncem června varoval gen.Phillip Breedlove (velitel US v Evropě a vrchní velitel NATO v Evropě – SACEUR) před nebezpečím, že na východní Ukrajině jsou protiletadlové zbraně v nepravých rukou.

 579. Dovoluji si upozornit, že MALAYA není MALAYSIA. A Malaya je česky Malajsko a přídavné jméno malajský. Malaysia je česky Malajsie a přídavné jméno je?
  Trochu mne to připomíná výlevy Petra Bezruče na téma pardubský/pardubický, vítkovský/vitkovický atp.

 580. >> dvd – moje 651: „Podle informací, které má ruské Ministerstvo obrany k dispozici je na jihovýchodě Ukrajiny rozmístěno 27 odpalovačů raket BUK M1 ve výzbroji ukrajinské armády.“

  Odpalovací systém BUK se vyrábí v Kyjevě ve společnosti Ukroboronservis – lidí schopných zacházet se systémem bude nejspíš v Kyjevě dost.

 581. Rputi, aha , tak ono vadí to J místo Y.
  Ovšem stanovisko AV bůhví z kterého roku je poněkud na prd, pokud dotyčnej stát mění své jména častěji než bezdomovec fusakle

  V roce 1946 Malajský svaz ale jen do roku 1948
  Od roku 1948 -1963 Malajská federace.
  Po roce 1963 Malajsie ( malajsijská federace.)

  A co se týká té záměny j za Y… Taky byla Malaya a Malajsko

 582. Sakra , DVD Nepředbíhat !
  No ale co se dá dělat, prvej jste byl. Kdybychom se potkali, platím pivo !;-)

 583. Halladine, jistě – jen by pak muselo být Malajsijec, malajsijský …. konec konců, jsou horší věci 🙂

 584. westiku, mám dotaz k 690 – mohla byste to rozvést? Já opravdu nechápu, jak vtažení USA do Ukrajinského konfliktu souvisí se záchranou dolaru.

 585. Halladine,
  třebas si to pivo někdy vyberu. A s tím Y a J: Dušan doporučuje americké pivo Yuengling Beer (a já s jeho hodnocením souhlasím). A ten zakladatel není žádný Číňan, ale německý přistěhovalec jménem Jüngling. Nu a ten immigration officer to tenkrát transkriboval tak jak to transkriboval. Tak proč by se to nedalo transkribovat i obráceně?

 586. >>dvd – jestli ono to nebude tím, že nejsme v Emerice. 🙂

 587. Westíku, zdravím, i proti Libyi bylo zapotřebí souhlasu Rady bezpečnosti a nakonec s ním tuším sohlasilo jak Rusko, tak i Čína. Určitě tohoto kroku tyto země později litovaly…

  Westíku, pokusil jsem si ověřit vaše odkazy přímo u kováře. Na stránkách SBU Ukrajiny (Служба безпеки України) je opravdu odkaz na tento článek: „СБУ перехопила переговори терористів: І.Бєзлєр („Бєс“) доповідає своєму куратору…“ a na něm jsou odkazy na stránky YouTube, kam ukrajinská SBU umístila ony originální „odposlechy“ tzv. „teroristů“:
  – videa a audia v ukrajinštině (ruštině) – celkem 12 souborů
  – videa a audia s anglickými titulky – celkem 12 souborů
  – videa a audia s německými titulky – celkem 12 souborů
  – atd.

  Stáhnul jsem si všechno a pak se podíval uvnitř na ty data vytvoření souborů (ukazuje to každý slušnější přehrávač videa na počitadle).
  – Ukrajinská verze v sobě opravdu obsahuje toto:
  Encoded date : UTC 2014-07-16 19:11:19
  Tagged date : UTC 2014-07-16 19:11:19
  – Anglická verze v sobě obsahuje toto:
  Encoded date : UTC 2014-07-16 20:32:12
  Tagged date : UTC 2014-07-16 20:32:13

  Nejsem agent ani bůhvíjakej odborník, ale je to zajímavé. Třeba má šéf SBU Valentyn Nalyvajčenko schválně špatně nastavený čas ve všech svých počítadlech kvůlivá přísnému utajení anebo v SBU již pěkně dlouho mají chronosynklastické infundibulum… 😛

 588. Aha… Takže trampská píseň se přepisuje na:

  Daleko v oceánu, tam kde věčný je máj,
  kde hvězdy jasně září, tam je Malajsijců ráj.
  Mladý Evropan bílý k snědé Malajsijce vzplál,
  svoji kytaru vzal, tiše ladit se jal a pak neslo se v dál.
  R:
  Malajsijko černooká, tvoje krása divoká mě tak vábí,
  jsem spoután temnou mocí, musím dál do noci za tebou.
  Malajsijko, řekni, že smím a já šat tvůj vyměním za hedvábí,
  bych moh říct, že vyplněn je ten můj lásky sen, že jsi mou.

  Stačí říct… Akorát to trochu nepůjde do rytmu… Nicméně – Gustav pro jazyk český to jistí a co bych neudělal pro spolužáka… (ač lehce pomateného…)

 589. já bych to tak nekomplikoval. Taky říkáme Angličan, ačkoliv je to Sjednoceně Královstvák 😉

 590. Ale hovno PeSi …..
  Ledaže by ten mladý Evropan zpíval podle jejího (současného) pasu. 😛
  Tehdy to byla součást britského impéria Malaya.

 591. Pánové, rozlišujte národnost a státní příslušnost.

  Oni v té malajzii žijou i Malajci, ale všichni Malajzici Malajci nejsou, Je tam hafo jazyků a hafo různých nábéženství.
  A možná , že ty ostatní štvalo, že se z nich dělaj Malajci, a proto společnej stát dostal trochu pozměněné jm=no.
  To nevím, jen mě to napadlo, ale je to taky možné vysvětlení, Vzpomeňte na pomlčkovou válku u nás…

 592. Dobré ránko!

  Bruselská chucpe!

  Tak nám zvolili komisaře! Čtyři! Na tři měsíce! Taková prázdninová prebenda pro kohosi, o jehož existenci jsme dosud neměli tušení. On o naší existenci též ničeho netuší a ani ho nezajímá, naprosto mu stačí, že mu to zaplatíme.

  A za to prázdninové flákání zaplatíme věru tučně: „…Když dočasní komisaři za tři měsíce skončí, čeká je tučné odstupné. Po dobu tří let budu dostávat odchodné ve výši 40 procent platu, což vyjde na čtvrt milionu korun měsíčně. Po odchodu do důchodu budou navíc dostávat od Evropské unie doživotní důchod. Jen na odstupném tak každý z nich dostane přes 7 milionů korun…“

  A proč to všechno? Inu čtyřem stávajícím komisařům končil mandát a tak se nechali zvolit do EP. Čtyři židle osiřely. Sice jen na tři měsíce prázdnin, kdy se v Bruselu stejně nic neděje, ale zřejmě se jedná o horor vacui a bylo nutno ho nějak zaplnit.

  Máme jedinou útěchu – jelikož nebudou ty tři měsíce nic dělat, nemohou ani nic zkazit. Mohlo by nás to vyjít mnohem dráž!
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/57808/andrea-holopova-vysmech-z-bruselu-eu-ma-na-tri-mesice-ctyri-docasne-eurokomisare-stoji-to-desitky-milionu.html

 593. Ty brdo, to jsou tedy neuveritelne prispevky stran nazvu statu 😀
  Co se tyka leteckych koridoru, tak bych jen poznamenal, ze se bezne lita pres Irak, Afganistan, Syrii…… Takze nerozumim tomu, ze by pres Ukrainu to nemelo byt. I kdyz je fakt, ze zadne letadlo nema rusicku ci nejake dalsi zarizeni na ruseni navadeni raket. Nejak mi to hlava nebere. …… Na druhou stranu mi je zahadou kde separatiste, odtrhovavaci, ci bojovnici za svobodu berou zbrane a penize. Ono se to nezda, tak vedeni jakekoliv ozbrojene akce stoji neskutecne prachy. v Iraku, ci Afganistanu, kdyz si chce novinar natocit strelbu, vyuzije bud to co uz bylo natoceno kamerou na helme, ci mobilem davno a drive, treba i jinde, nebo zaplati pausal a pak se strili ze zakopu, zpoza zdi, ci jen tak o sto pero. Samozrejme jsou vyssi ceny za vystreleni pancrfaustu, nez kalasnikovem, to je snad jasne…..jinak samozrejme fandim kazdemu, kdo si chce vyhlasit vlastni stat a vzit do rukou svuj osud. Se vsema nasledkama co se do nich vejde, zvlast, kdyz mistni pater nchce to uzemi pustit.

  Co se tyka KL , heliportu, hlavne poznamky o islamske zemi….. Tak bych k prvni je rekl, ze Malaysie je islamska zeme asi jako kotlina krestanska. V Kuchingu je mnoho krestanskych nemocnic, viditelne oznacenych krizem, v KL jsou bezne kostely, japonske svatyne a dalsi a dalsi. Jiste, kral je kral, to je nejvyssi autorita pro vetsinu obyvatel, daleko vice zenskych se zakrytejma vlasama jsem videl v Rakousku, a v tom hidzabu ani jednu.. Heliporty jsem nejmenoval kvuli tomu, ze kapitaliste letaji do prace aby nemuseli slapat na zebraky, mimochodem, videl jsem za celou dobu jen dva. Jeden byl budhisticky mnich, ktery obchazel restaurace s kasickou a pak pod mostem kousek od Best Western central, sedel jeden na matraci pod pilirem, ale proto, ze vrtulniky jsou uz i v teto zemi, kterou mnozi povazuji za trapnou a zaostalou, daleko beznejsi a vyuzivanejsi, nez v tak bohate evrope….. Zebraku, narkomanu co bubnuji kvuli fetu, prodavacu Noveho prostoru je v Praze daleko vice, nez v cele Malaysii Poznamku o tom, ze to je jine ve slumech, ci ve ctvrtich, kde jsou chudi indove, necham bez povsimnuti, protoze i tyto ctvrti, jako spravny turista, nemohu vynechat, protoze tam skvele vari, i kdyz by ty stanky kazdy kotlinovy ministr zdravotnictvi sam zapalil, jako zapalnou obet hygieny…..jedine co mne prekvapilo je to, ze je to zeme pro pohodlnou turistiku prilis mlada, tedy kde pomer ceny a vykony ve standardnim traveni volneho case opravdu draha. Zvlast na tom Borneu, chybi uplne normalni hotely, ktere by mohli vyuzit bezni cestovatele. Treba jako v tom Thajsku, Bali. Na druhou stranu, o to mene tam jezdi lidi. Je zajimave, ze jsme se nesetkali, mimo cinskeho taxikare, ze by nekdo netusil, kde je Ceska republika a hned jim naskocilo do mluvidel…… Chelsey- Piiitr Ceeeeech. Asi je to tim skolstvim, protoze takovej duraz na vzdelani je opravdu neuveritelny. Nejde samozrejme o Cecha, ale o vyuku zemepisu a nejen ten. Soukrome skoly, i ty evropske „retezce“ jsou pritomne a jejich velke monstrozni budovy, vcetne internatu by byly ozdobou kazdeho evropskeho mesta.
  No a Malaysie a dalsi staty v regionu jsou skvele misto pro dovolenou, pro trosku dobrodruznejsi povahy a ty co maji radi opice, varany, hady, komary, pijavice, spani v dzungli……… Spustu lidi z studentu batohama to uz objevili, par jsme jich potkali, ale je fakt, ze jich bylo mene nez nosatych opic a orangutanu.

 594. nevíš, jak se malajsky řekne – dráždit zmiji bosou nohou?

 595. …mi je zahadou kde separatiste, odtrhovavaci, ci bojovnici za svobodu berou zbrane a penize…
  Odpověď je jednoduchá a již mnohokrát zde byla ventilátorována:
  Oškliví separatisté berou peníze, zbraně z Moskvy. Taktéž jim z Moskvy každé ráno vozí snídaně a v poledne ve várnicích boršč k obědu.
  Naopak hodní separatisté a bojovníci za svobodu mají naspořeno, nebo si berou na své rakety, kalachy a náboje hypotéku, případně na svých horských políčcích pěstují zemědělské plodiny a výsledky jejich klopotné práce se v malých pytlíčkách prodávají až v Novém Yorku, či Amsterodamu.

 596. Ještě drobná technická poznámka….civilní letadla jsou vybavena „majákem“ který říká…jsem civilní nestřílet….. vojenské rakety, tedy ty chytřejší, to samozřejmě mají předprogramované a tedy pokud to byl úmysl, jako že nepochybně byl, tak to musel někdo v raketě „vypnout“ a ať to byl kdokoliv, spáchal mnohásobnou vraždu a měl by za to být velmi tvrdě potrestán ….. Tím koridorem lítaj letadla na dálný východ v počtu poměrně velkém, letadla prostě lítaj po „dálnicích“ stejně jako auta.

  Jo a co se týká slíbeného „rozkladu“ proč Asie je daleko před Evropou….. První krokem bylo kopírování západních, značkových, výrobků, druhý krok, byl zcela v intencích západních sociálně tržních polutiků a jejich voličů, tedy napřed vyhnání výrobních a pak i technologických firem do asie, pak hřímání o asijském nebezpečí …. a co měl chudák pekař a mlíkař dělat, než přestěhovat nejen výrobu, ale i vývoj, inovační centra a třeba i fakturaci, info linky tam dál na dálný východ, aby zůstali svobodní? No a pak samozřejmě museli naučit místní pracovat tak, jak bylo v Evropě zvykem, tedy chytře, výhodně, ekonomicky zajímavě a pečlivě…. a bohužel to už v Asii velmi dobře umí, vědí to a už dokonce začali válcovat i ty „evropské pekaře a mlíkaře“ bez sentimentu, „vděčnosti“ a jakéhokoliv ohledu. Ale k tomu není žádný důvod….V Petronas je velký nákupák, kde jsou firmy, které ani v Evropě nejsou, protože to je příliš daleko a zbytečné ….. no ty tablety, telefony, jídla…..oblečení…. No myslím, že každý kdo říká něco o tom, že musí mít sociální rozměr i nákup housky, je příčinou toho, proč každá vláda v takzvané rozvinuté zemi, respektive, že každá vláda má jediný cíl, ne spravovat veřejný majetek a služby když už tedy nějaké musí být, dle voličů, terorizovat a zotročovat celé volební období své poddané. Jiné cíle nevidím ….

 597. a když jde o ty ceny ….. přespání v dajackém dlouhém domě, v jejich vesnici, kde doopravdy žijí, stojí deset slepic, živejch. A je to i s večeří a snídaní. Ale moc se to nedoporučuje shánět na vlastní pěst, vono to trofejní kořistění lebek maj v krvi pořád.
  Jinak je celkem zajímavé, že všude jsou oficiální, dvojí, ceny. Jedny pro cizince, druhé pro místní. Tedy vstupy do muzeí, na závodiště, do Petronas…. kamkoliv, kde se platí u pokladny.

 598. Jiřiku, poněkud mi připomínáš jedny moje známé, co takhle za socíku vyrazili do Emeriky a jelikož dáma je výtvarnice, tak navštívili hlavně muzea. Tak já celá natěšená a zvědavá – a první věta, kterou jsem uslyšela byla:“Představ si, že obloženej chlebíček stojí dolar.“ 😀
  Takže až budou fotky na rajčeti, dej vědět!

 599. Dobrí ráno,

  to tu,Jirko, bylo taky, ty dvojí ceny. Ale zatrhlo se to, že to je nespravedlivé vůči cizincům. Pro průměrnou českou rodinu se tak stalo vstupné na leckterou památku docela náročným vejletem.

  Na pražském hradě za Havla k tomu ještě přidali povinně zaplacené okruhy za několik set, pokud jsi chtěl navštívit jen jednu věc, musel jsi zaplatit dalších pět a neuvěřitelnou arognaci personálu, pokud jsi dal najevo, že půlhodiny před zavíračkou, kdy nemáš šanci všechno stihnout, se ti tolik stováků nechce vypláznout.

  Kdysi na Zlatí koruně nás pustili, když viděli, že máme s sebou děti a váháme nad výší vstupného, aspoň do kostela zadem.
  Na tom hradě na nás byla průvodkyně doslova hnusná, když jsem jen z povzdálí otevřenými dveřmi, zatímco se tam hrnul průvod německých důchodců, dětem ukazovala, že tohle je Vladislavský sál, kde zasedali čeští králové.
  Dali nám tehdy zřetelně najevo, že jsme póvl, který tam nemá co dělat ani v předsálí. od tej doby jsem na pohrdání lidmi, kteří mluví stejným jazykem ještě háklivější.

  A srdce nad Hradem na to svítilo. Takhle to chodilo na Hradě za Václava Havla.
  Po čase jsem slyšela nějakou slepici se rozšilovat, že Klaus, ten darebál zavedl všude na Hradě vstupné včetně Zlaté uličky. VYlíčila jsem náš zážitek, vstupné do Zlaté uličky bylo v ceně nejlevnějšího okruhu ( v hustěm dešti a potmě by to byl opravdu zajímavý zážitek) a moc dobře si proto pamatuju, že to bylo za Havla, protože tam zrovna svítilo to srdce.

  Samozřejmě mi nevěřila. Víra je nad všechny argumenty.

 600. Já vám to nijak nezazlívám, že máte ošklivé osobní poznámky k tomu co píšu a jaký je můj pohled na různé země. Prostě se snažím, abyste pocítili světlo, když už nevidíte světlo 😀
  Hrozně rád napíšu své poznámky k vašim cestám, až tedy někam vyrazíte a budete se chtít podělit o to, proč zrovna tam by měli vést kroky ostatních….
  Fotky na rajčeti? Proč bych je tam měl dávat?

 601. Jj MaYdo, lidstvo potřebuje na něco věřit. Jestli je to na Jehovu, Joviše, Aláha, Ježíše Krista, Havla nebo globální oteplení je celkem fuk. 🙂

 602. Zdravim pane imperialisto 😉

  Zrovna jsem si rikal, ze vas nekdo brzy pouci. A ejhle 😉
  Tak tedy znove, tema je :Ukrajina a sestrelene letadlo. Sice vsichni vedi prd, ale to nebrani nicemu v diskuzi, na tema “ co muze ten chudak Putin vlastne delat“. Ono take, kdo by odolal,ze? Podle hesla: Hlavne ze pisu! 😉

  Jo kdo vystoupi z davu ,dostane pres prsty.

  Ten duvod ale proc sem pisi je hlavne to ,ze bych vas rad uvital na mych obnovenych strankach. Tedy pristi mesic.:-)
  Zdravim od azuroveho bazenu. . .

 603. A hele, další dobroser, co nás vosvítí ať chceme nebo ne! Pánbůh chraň! 😀 😀 😀

 604. Brouku, trimalaké … ( to je malaysky děkuji, tedy alespoň to takhle děcka říkala…ale třeba je to nějaká sprosťárna, jako semtele, či podobné) zdravím, už jsem tu skvělou novinu „dostal“ i jiným kanálem….

 605. Rputi, není to vůbec povinné a už vůbec ne se tím vůbec zabejvat. Nerozumím tomu, proč pořád hledáš nějakého taťku co ti bude říkat, co máš a musíš dělat ….

 606. Jiřiku, ale nečekáš, že ti na ten špek skočím, že ne? 😀

 607. 728 jirko ppa etc, máš recht. Lidi to neocení a ještě Tě pomluví.
  Už tak si děláš škodu.

 608. Fotky na rajčeti? No přece z nich se line světlo.

 609. Jirko ppa,
  Fotky na rajčeti? Proč bych je tam měl dávat?
  Ale Jirko, no tak… co ti to udělá, postavit si doma na jídelní stůl desertní talířek, na něj položit rajče z vlastního chovu a na to rajče položit pár fotografií z výletu. Tebe to neunaví a maYda z toho bude mít radost. Vždyť se na to těší jak malý Bobeš na cukrkandl.

 610. zdravím! Samé otázky…. 😕
  tak začnu ptykopyskem (722): kde berou separatisti „prachy“ ? Inu, ptakopysku, z podniků , které Achmetovi a jiným oligarchům v Doněcku „znárodnili“; kdybyste nevynechával při čtení odstavce, tak byste si to přečetl; dokonce byste četl i o vyčítavém kvílení Jaseňuka z poslední doby, že Ukrajina nemá peníze , protože m.j.z Doněcka a okolí už jim žádné nepřicházejí …. No, a že Rusko separatistům nějaké drobné semotamo přihodí, to je přece v souladu s teorií o „transakčních nákladech/výnosech „…. , jak nás tady školil MP 🙂

  Ostatní odpovědi na dotazy (m.j.MP) až uvařím oběd 😕

 611. (723) Jo, to o vypnutí zařízení proti zásahu civilního letadla tvrdil včera v noci v TV jistý Štefec. Že to musel někdo udělat zcela vědomě.

  Jinak jen drobná poznámka: Škoda, že ta konference v Melbourne, na kterouž směřovala značná část pasažérů, je na téma AIDS a ne oteplovačská. 😛

 612. Jenom malý přípodotek k té asijské pracovitosti. Ono je to docela složité.
  Manuální práce – tam na ně prostě nemáme. Základní výcvik, který prodělali třeba Číňani za těch dva tisíce let to se nedá dohonit. Sběr kdejakého fujtajblu, abych nechcípnul hlady a současně umění se vyhnout všemu, co by mě mohlo sežrat, nebo uštknout, to je taky docela dobrý přírodní výběr. Bohužel to poněkud omezuje invenci. Je to vidět už třeba na použití bronzu v čínských městských státech dávno před rokem nula. Zatímco v evropě se bronz odedávna primárně používal jako zbraň, či součást zemědělského nářadí a sekundárně jako ozdoba, či poklad, Číňané bronz primárně používali jako poklad, sekundárně jako platidlo a terciálně jako zbraň. Dtto využití proutku – v Číně primárně jako magická záležitost k hledání tygřích žil, aby člověk mohl postavit barák takm, kde nejsou podzemní bubáci. V Evropě hledání vody a nerostných ložisek.
  A ze současnosti – kdo si třeba užil tu radost pracovat s kusem kódu psaného indickým programátorem, nebo s Indy spolupracoval na nějakém projektu, ví o čem mluvím. Slušně řečeno – značná nekompatibilita mezi evropským a indickým způsobem myšlení.
  Takže asijská expanze ano, to je bez debaty, ale nebyla by bez evropské invence. Blbý je, že invenci má i v Evropě minimum lidí, takže Asiati si to minimum lidí zaplatí a zbytek si udělají sami. My jsme pro ně zajímaví defakto jenom jako objekty k fotografování…

 613. brouku, věřím, že najdeš cestu, jak se dozvím adresu tvého blogu.

  Rputi, osvětlovačů, ať chci nebo nechci, je tu dost. Málokterý si to ale přizná.

  Je to k neuvěření, ale v dnešní superhorký a superletní den je naše koupaliště pořád obsazeno jen pár stálými návštěvníky. Dano, synáček včera odpoledně přijel z Brna od té doby dovádí se svými dětmi a odráží přibližovací pokusy bývalých spolužaček. Malý Martin u snídaně s vážnou tváří pronesl, že je dneska ten nejkrásnější den, protože přijel tatínek. I moje oko zvlhlo.
  Už jsem tu kombinaci horka a dobra nemohl snést a tak jsem vyrazil domů. Nakoukl jsem na Šumavu a vyčtená závist mě vrátila do normálu. Tak jdu pokračovat v obkládání stropů. Tschüüüüüs.

 614. Jeden známý docent české literatury, byv vyhozen z FF, měl kliku, že jeho maminka byla před válkou kuchařkou u japonského velvyslance, tak se samurajové ustrnuli a zaměstnali ho na ambasádě zprvu jako řidiče a pak i tlumočníka atp.
  A ten rád vyprávěl, jaký jsou Japončíci, co individua, neskuteční flákači. Dokud je skupina, tak všichni makaj jen to sviští, obzvláště, je-li v dohledu šéf. Ponechán sám sobě, Harry Mi-kota se slastně protáhne, zcela uvolní… a nehne prstem. O tom, že zásadně chodí všude pozdě, ani nemluvě.

  Konec konců, PeS by mohl popsat zajisté lépe.

 615. Fascinuje mne, jak relativne notoricky zname veci (jak u nekterych jen z TV. tak i druhych z vypraveni blizkych, ci dokonce z vlastnich prozitku) lze povazovat za duvod k nejake zavisti.
  Zapadlych vlastencu je tady sakra pomálu. Situace z blizkeho asijskeho pomezi je opravdu lokalni.
  Ale jak vidno, podobne buditelske puzení je vlastni i ve Vychodni marce. . .

  Jdu se odpoledne podivat, jak nam do vsi zavadej totalni novinku – elektřtinu.

 616. Rputi,
  kamaráda synovec si vzal Japonku (černovlasou dívenku s šikmýma očima, ne nádobu na beton). No a když tu byli poprvé její rodiče, protáhl je po Čechách.
  Byli na Moravě ve sklípku a na druhej den měl domluvenou prohlídku Karlštejna. Nacpal je ráno do auta a mydlil to cestou necestou, přes sedmero hor a lesů, až dojeli na čas ke kýženému hradu. Japonci slušně požádali o zastavení, když se před nimi Karlštejn objevil, vylezli ven, navzájem se před siluetou Karlštejna vyfotili a vyjádřili přání jet dál, protože Karlštejn měli odbytý. Byl to takový rozkošný střet civilizací. Ouplně jak vod samotnýho Hantingtna. Chvilku si kolega pohrával s myšlenkou, že je na místě umlátí montpákou a hodí do některé z karlštejnských roklí, ale v zájmu štěstí v rodině to rozchodil. A teď si představ, co musej gaidžinové páchat za duševní muka Japoncům. Vůbec se nedivím, že je zkraje v sedumnáctým století nakládali do vroucí vody a tak podobně…

 617. (708) -MP: „Já opravdu nechápu, jak vtažení USA do ukrajinského konfliktu souvisí se záchranou dolaru“.

  Přiznám se, že tuto větu jsem musela číst třikrát, abych se ujistila, že Modrého ptáka nesupluje AeroKarel nebo pepa ze štátlu 😕 Ale obtížena dětinskou civilizační konvencí o zdvořilém chování odpovídám :
  především si myslím , že USA NEBYLY VTAŽENY do ukrajinského konfliktu ,ale USA VTÁHLY Ukrajinu do konfliktu, a to podle scénaře, jakým se velmoci chovají již od dob Sumerů-tj. „přenes svoje domácí problémy na barikády sousedům „; jestli ani tomu nerozumíte, doporučuji zbytek dnešního dne a zítřek věnovat dějepisu a otázce geopolitiky. Kromě toho věřím Vaší teorii o „transakčních nákladech/výnosech“ -koneckonců podle ní (jestli jsem jí dobře porozuměla) USA vložily do Ukrajiny 5 miliard dolarů , tak jistě za ně nějaké výnosy očekávají . Chápu ovšem, že vyznat se v tom velmocenském hemžení není jednoduché 🙁
  Pokud se týče oněch „domácích probhlémů “ USA: nejsouc nijak připoutána k psí boudě americké demokracie ,a dokonce ani k ruské boudě (neberu-li v úvahu boudu našeho psa, kterýžto jest po otci Rus) , věřím hodněkrát prezentovanému názoru, že USA“ nějaké ty problémy s dolarem mají“:

  http://www.zerohedge.com/news/2014-07-06/mike-maloney-dollar-we-know-it-will-be-gone-within-6-years
  http://www.moneynews.com/MKTNews/Massive-wealth-destruction-economy/2013/06/20/id/511043/

  Nevím sice, jak by ekonomickou situaci USA řešil ekonom , ale já-jako ekonomický ignorant- bych si určitě vymyslela zahraničního „nepřítele“ , čímž bych získala šanci : propagandisticky vhodit všechny potíže na něj, získat jeho přírodní a jiné zdroje (konfiskace jeho peněz v amerických bankách a jeho podílů v amerických společnostech jako sankci je jistě příjemný bonus) , podřídit jeho ekonomiku a politiku svým zájmům, nemluvíc ani o uspokojení nejen svých korporací, ale i svých (nezaměstnaných a proto nespokojených) občanů obnovou zničeného území svého nepřítele, kteréžto území jsem -samozřejmě – předem zdecimovala 😕
  Ale -jak opakuji- ekonomická věda se mně úspěšně vyhýbá …… a ani nemám žádný náznak na přidělení misky s Pedigree Pal ,jen se bojím, kolik nás „ta záchrana dolaru“ anebo jinak „1 m3 americké demokracie na Ukrajině“ bude stát 🙁

 618. ptakopysku – dnes u nas ve vesnicce nestrediskove vypukne komunismus dle zname Leninovy rovnice:
  komunismus = sovetska moc(to tam uz je cca 60 let, jde o chudy kraj, kde se lide živi prevazne tim, ze jeden druheho okradaji) + elektrifikace cele zeme (no a to uz se blizi i k nam).
  Dokonce prej budu mit i nejake elekricke hodiny.
  Takze si budu moci pusti t zpravy dokonce i z Jihlavy a soused fantasta hovori i o Vidni. . .to zas bude v radiu nablito. . .

 619. ptakopysku 746 – já měla chuť umlátit Japončíky v Efezu. Bylo jich tam jak psů a když jsem chtěla fotit, tak si zajisté někdo z nichž všiml, vlezl mi do záběru a začal se zubit. Bohužel nevím, jak se japonsky řekne „jděte do p…“, tak mi spousta fotek chybí!

 620. 2 ptakopysk – postupně
  ad 722 – kde berou peníze? No, ještě zapomínáš na sběr druhotných surovin… Cikánů tam moc nemaj, tak holt každej ten sestřelenej vrtulník hezky rozeberou a prodaj na součástky a náhradní díly. No a hlavně si odmalička šetřili do prasátka…
  ad 746 – tak v Japonsku jsem si nějak nemohl zvyknout, že každá oslava či podobná akce trvá přesně 2 hodiny. Všude ještě spousta jídla a pití, ale nekompromisně Tě vyhazujou.
  Na druhou stranu, pro turisty je to výhodná země… Pokud jsi viděl jeden japonský hrad, viděl jsi všechny japonské hrady. Podobně parky, zahrady chrámy a svatyně. Pouze s drobnými odchylkami… No a to je tak všechno, co je tam rozumně k vidění. Pak už jen rejžová pole, kde pěstování rejže je pouze kamufláž hlavního účelu, což je chov komárů.

 621. 747 westiku, totéž si myslím já. Pokud myslím.
  Ono nijak nijak nevybočuje z logiky humanaction jejímž výsledkem je praktická politika. Z nějakého pragmatického důvodu do Ukrajiny vrazili šílený prachy. Je logické, že ne z nezištné lásky k tamnímu obyvatelstvu, ale v představě nějakého výnosu. V rozhodování jsou dílčí, iracionální a vnitropolitické faktory. Americká zahraniční politika je v jejích důsledcích nepřetržitá řada průserů počínaje válkou v Korei, pokračující Vetamem, Íránem, Irákem, Afganistánem, Lybií, Sýrií, celým „arabským jarem“. Příčiny zániku sovětského bloku byly převážně vnitřní a jak se ukazuje, přechod z bipolarity zánikem Sovětského svazu na multipolaritu paradoxně vedl k oslabení USA. Rusko, které nikdy nevedlo tak rozsáhlou expanzionistickou politiku jako tradiční koloniální, nyní příkladně „demokratické“ mocnosti, má dobré historické důvody být „paranoidní“. Po rozpadu Sovětského svazu se nezdařil pokus o rozložení Ruska, o získání přístupu k jeho přírodním zdrojům. Snaha získat Ukrajinu je snahou oslabit Rusko, získat zdroje, získat hospodářský prostor v představě zastavení hospodářské krize, jejíž nástup byl odložen expanzí do východní Evropy (Neue Drang nach Osten), jejíž potenciál se již vyčerpal, získat kontrolu nad ruskými zdroji kontrolou jejich transferu, znemožněním alternativních tras a naopak ovládnutím možných tras transferu zdrojů z bývalých sovětských republik, například Turkmenistánu, zrušením „cordon sanitaire“ a naopak vojenským obklíčením a hospodářskými sankcemi donutit Rusko k vyšším výdajům na armádu na úkor infrastruktury a užitečné spotřeby. V představě, že opakování někdejšího scénáře s akcentováním „demokracie, svobody a lidských práv“ povede nakonec k vážné vnitřní krizi a rozpadu Ruska. Jenže situace je jiná, Sovětský svaz je minulostí, třebaže leckteří mají potřebu ho vidět v Rusku, jenže ono není režimně ideologicky izolovanou zemí. Kontruje silnou aktivitou v rámci BRICS mající téměř tři miliardy obyvatel. Hrozí vznikem nové světové měny nezávislé na USA. Proti tomu USA s nějakými dvěma sty padesáti miliony spotřebitelského trhu ztrácejí význam, přestože si dosud udržují technologickou převahu. I když i pro ně platí, že „vsjo sdělano na Tchajwaně“. Jsou v pozici velmoci, jejíž světový vliv se hroutí a které hrozí, že USD přestane být „světovou měnou“ kontrolovanou FEDem a tištěnou ad hoc bez jakéhokoli krytí. To je vnímáno jako největší ohrožení. Třebaže navenek dávají najevo spojenectví s EU, ve skutečnosti se obávají jejího vlivu a především dobrých vztahů a obchodní spolupráce s Ruskem. Jediným „vážným“ spojencem zůstává tradičně Velká Britanie a významně ovlivňující vnitřní politiku pramatický Izrael, který nemá jinou alternativu. Zdánlivou podporou snah EU o získání Ukrajiny sledují vlastní zájem spočívající v narušení vztahů RUSKO-EU-Ukrajina. Tento zásadní zájem byl potvrzen i jarní návštěvou ředitele CIA v Kyjevě a nově špionážní aférou CIA v EU a Německu. Rozeser a panuj. Důsledkem toho je posledních tři sta mrtvých z letu Malaysian Airlines. Ke kterým každý den v tichosti přibývají další mezi domácím obyvatelstvem.

 622. Schumi, tvý zásluhy jsou tak veliký, a už jsi toho dostal tolik, že jsem ztratil přehled…
  Co je na řadě – meče nebo brilianty ?

 623. Chybou Amíků je, že neberou v úvahu , že pokud je někdo je schopen je skutečně ohrozit, tak to není rUSKO, ALE čÍNA.
  Nasíraj kdekoho, a nakonec budou proti té Číně stát sami………

 624. Šimone, zdravím. Nakoukl jsem a vyčtená pýcha a nabobství mě vrátila do normálu.

  Što takoe: „elektřina„? Neznám. To k nám ještě nedorazilo. U nás používáme stále louče…

  A samozřejmě chrousty…

 625. 755 Halladine, brilianty s ratolestmi. Otázka co dál…

 626. Tvrdé, leč výstižné!

  …„Sankce mají izolovat Rusko, ale v konečném důsledku ten blbec v Bílém domě přispěje k izolaci samotného Washingtonu. Lži, arogance a směšná propaganda americké zahraniční politiky snižují úlohu celé země na minimum. Místo na sofistikovanou a trpělivou diplomacii se v posledních letech spoléháme pouze na použití hrubé síly. Sami tak podkopáváme svoji vážnost a vliv na dění ve světě,“ nekompromisně odsuzuje Roberts americkou vládu a prezidenta země…
  http://www.paulcraigroberts.org/2014/07/17/sanctions-airliners-paul-craig-roberts/

 627. Schumachere – 751 – Píšete “ Rusko, které nikdy nevedlo tak rozsáhlou expanzionistickou politiku jako tradiční koloniální, nyní příkladně “demokratické” mocnosti,…“.
  Musíte si dělat srandu z nás ? Třetí největší impérium světové historie vzniklo jak- neustálými žádostmi do Moskvy o připojení ? Notabene, když naše země byla obětí té „expansionistické politiky, kterou nikdy Rusko nevedlo ?
  No a věty o hrozbě zemí BRICS vytvořit novou světovou měnu – to je legrace úplná. Jen o něco menší, než když westík odkazuje na zdroje tvrdící, že do 6 let dolar „padne“.

 628. Schumachere, jen pro Tebe….https://www.facebook.com/photo.php?fbid=615210775261291&set=a.121788697936837.22885.100003171216122&type=1&theater ale jinak nesouhlasím s tím co píšeš o tom, ze USA a human ekšn …. Bereš totiž za něco směroplatného, že státní human ekšn je průnikem humamekšn jeho obyvatel. To bylo asi dříve, ale teď je stav úplně jiný, státní aparát, rozuměj polutici, žijou od vejplaty k vejplatě a děkují za každý nový den bez hulákajícího davu pod oknem. Ostatně opravdu ZUSA nepotřebují další zdroje, stačilo, kdyby si odstranili ty co jejich zdroje blokujou a hlavně, překážky v obchodu. Jediné o co by mělo jít páteři, jako takové, v každém státě je přeci co nejsvobodnější obchod pro každého, kdo chce podíl na tržní obíhačce. Bohužel tomu tak není. Je otázka, proč ne, ale na to máme každej jinej názor, já třeba ten, že páteř a polutici mají jen jednoho nepřítele a to je svobodný, ozbrojený občan.

 629. (751)Schumi, z nějakého důvodu vrážejí „šílené prachy“ i do jiných států, než je Ukrajina. Zbytek raději „bez komentáře“, jedině snad že jsi začal výček průserů Korejí. Klidně jsi mohl začít světovými válkami. 😛
  (755) Chybou Rusáků (pod jakoukoliv nálepkou) je představa, že je všichni ohrožují. U té Číny by to dokonce mohla být i realita.

 630. 762

  Samozřejmě, že ohrožují. I Kissinger psal, že by bylo dobré Rusko „Rozparcelovat“ alespoň na tři státy.

 631. westiku, děkuji, že jste, obtížena dětinskou civilizační konvencí o zdvořilém chování, odpověděla. Omlouvám se, že jsem špatně přepsal tu úplně lhostejnou větu o tom, kdo koho a kam vtáhl. Příště (bude-li nějaké) si dám určitě pozor a budu precizní.
  Teď už to celé chápu.

  Oteplovači, zdar.

 632. 762 Karle co se týče světových válek, začal bych Anglií a co se týče revolucí, Francií.

 633. 761 jirko ppa etc… díky ale píše to, že obsah je mentálně nedostupný. Tak snad později.
  Co se států a humanaction týče, samozřejmě, že je to zkratka, protože stát není způsobilý humanaction. Obecně není sporu, viz Rothbard. Co se týče zdrojů, jsou záležitostí relativní. nejde o to mít sám dostatek zdrojů, jde o to aby ostatní je měli méně dostupné. Proto ta péče o demokracii, svobodu a lidská práva všude kde se něco zajímavého těží, mohlo by se těžit nebo přes něco dopravovat. Co se týče svobodného obchodu sami jsme poznali při změně dresu. Omezení, embarga, nátlak. Svobodný obchod? Jistě, ale vocamcaď pocamcaď. Když někdo bude dodávat MLOKŮM, tak jedině MY. Nebo s naším svolením podle našich aktuálních zájmů. Otázka co jsou to ony zájmy a kdo je stanoví. Ti, kteří mají zájem na oněch obchodech. Na udržení monopolu. Skuteční vlastníci státu, ne ti, kteří si smějí vybírat zástupce jako zubní pastu. Kdyby volby mohly něco zásadního změnit, zrušili by je. Otázka kdo je reálným suverénem a kdo jím reálně je. Za čí zájmy chcípá námořní pěšák.

 634. 768 Halladine, to je vývojově velmi koncepční, nadčasová a perspektivní idea. Úžasné být nositelem Řádu Rudého zmetka s ratolestmi a brilianty a Velkokříže sv. Halladina. Aneb zpátky ke kořenům. Stačí vyměnit prapory a nesené obrazy svatých, místo kutálky zpátky chorály, zbytek může zůstat jak je. Rudá v kombinaci se zlatou je všeobecně oblíbená, dostatečně důstojná a reprezentativní. Otevírá to možnost různých řádů. Konservativci by mohli mít zlatou plechovku v modrém poli se dvěma zkříženými otvíráky. Každý by měl místo v jediné všeobecně sjednocující idei.

 635. 760 Oteplovači, to jednak bylo „blízké zahraničí“, nelze srovnat s koloniálními výboji přes půl planety a krom toho to byl důsledek něčeho předcházejícího. Co se týče nové světové měny, netvrdím, že jistě a že hned. Bez fundamentu zásadní ekonomické výhodnosti se neprosadí. Ale je tu snaha podobně jako v případě bitcoinu nenáviděného všemi vládami z prinicpu nenávidějící už jen představu na nich nezávislých peněz.

 636. „Za čí zájmy chcípá námořní pěšák.“ – není-li odveden násilím (a na to si uSA ani GB příliš nepotrpí), tak za své.

 637. 759 Rputi, to ano, až na to, že „ten blbec v Bílém domě o tom prakticky nerozhoduje“. Není určovatelem zahraniční politiky. Sice má formálně silnou exekutivní pravomoc, ale ta je reálně omezena. Kromě toho, nic osobního, já ho stejně jako Bushe považuju za fajn chlápka ze sousedství, kterému bych svěřil klíče od chalupy, ale který tomu naprosto nerozumí.

 638. 770 Karle, ale to mravenec, který se vyšplhá na konec stébla kde se zakousne aby byl spasen, také. To je zásadním problémem humanaction, o kterém tu imrvére píšu a co je předmětem diskusí mezi mnou a Modrým. Nepopírám, ono „že“. Že tak činí v subjektivním přesvědčení že je to to nejlepší a nepochybně s pocitem vrcholného blaha. Jen si neuvědomuje, ono „proč“, že tak činí v cizím zájmu. Položit svůj život za císaře pána a jeho rodinu.

 639. Schumi 768 – musím tě pochválit, chlapče – zraješ jako víno! 🙂
  Idea zlaté plechovky s dvěma otvíráky se mi velmi zamlouvá!
  Pro TOPku bych pak navrhovala heraldickou figuru baziliška s dvěma ocasy jako heraldickým povýšením se srdečními štítky fajfky a flašky.
  http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Baziliszkusz.jpg
  Dle wikipedie: „Baziliščí vajíčko snese sedmiletý Kohout do hromady hnoje v době kdy Sírius je vidět na obloze. Toto vajíčko nemá běžnou skořápku, ale jen tenkou kožnatou membránu a musí být vysezeno ropuchou.“
  To by celkem odpovídalo! 😀

 640. Vzhledem k totálnímu nedostatku informací se k tomu, kdo sestřelil letadlo ani k širším souvislostem nevyjádřím, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že bývalo zvykem nezveřejňovat fotky nebo videa, na kterých jsou oběti havárií, výbuchů nebo jiných neštěstí.
  V poslední době ale ani „seriózní“ média nemají problém vystavit nebo pustit záběry a fotky, kde jsou mrtví lidé, části těl, ohořelá, polámaná…
  Je to nedostatkem úcty, piety, změnila se doba a je nutné držet krok s youtube ?

 641. Schumi 771, zajisté! Blbec v tomto případě označuje množinu blbců nemajících ponětí o skutečném stavu věcí. Vrchní blbec slouží poze jako standarta nesená v čele procesí, zahalená pro tento účel, do nobelovského hávu, za účelem matení davů.

 642. (772) Schumi, já měl na mysli něco jiného. Je tam proto, že ho ta práce baví, případně se domnívá, že jeho výnosy převýší náklady. O „cizích“ zájmech možná přemýšlí více než Čech, ale to je těžko odhadnout. Taky jak kdo. Mám doma nějaký životopis ostřelovače od SEALs, ten o tom zřetelně meditoval dost.

 643. pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/30453-digitalni-negativa-jak-pocitace-prisly-aby-nam-sebraly-praci

  Dobrý večer. Noname, médium jde vždy na hranici povoleného, musí být progresivní, provokativní, držet prst na tepu doby.

  Modrý ptáku i další. Stroje nám berou práci, kam směřuje naše civilizace. Vážné otázky v článku. Pod článkem výživná diskuze technické elity národa. Lidé touží po společnosti, která se o ně postará. Touží po radě moudrých, která rozhodne a spravedlivě přerozdělí.

 644. Schumachere -769 – A ták, blízké zahraničí :-). To se může. Tak to já nehraju.
  Jinak, každá událost (jako byla okupace naší země spřátelenými vojsky) je důsledkem něčeho předcházejícího.
  Čemu ale nerozumím, je ta posedlost „světovou“ měnou. Dolaru to trvalo 200 let, než se stal „světovou“ měnou. Vážně si myslíte, že si pár strejců před 200 lety v USA sedlo a dohodli se, že dolar bude „světovou“ měnou ?
  S tím, že (a proč) vlády nenávidí bitcoin souhlas. Jen mi přijde divné, dělat si naděje, že soudruzi ze zemí BRICS jsou ti praví, kteří chtějí zavést na všech vládách nezávislé peníze a omezit tím moc vlád :-).

  Ahoj MP.

 645. 779
  že soudruzi ze zemí BRICS jsou ti praví, kteří chtějí zavést na všech vládách nezávislé peníze a omezit tím moc vlád 🙂 .

  Dost pochybuju, že by „soudruzi ze zemí BRICS “ si kladli takové ambice.
  Chtějí zavést jiný systém místo dolarového, protože si myslí , že bude pro ně výhodnější. A bpokud se jedná o omezení moci vlád, jde jim jen o omezení moci té Americké.
  A protože vše souvisí se vším , omezení moci americké vlády posílí moc jejich vlád.

 646. 779 Oteplovači, je to prosté, zabránit jakýmkoli konkurenčním penězům. Dolar se přirozeně svými „unikátními vlastnostmi“ stal světovou měnou. Někdo má zájem na udržení toho stavu i když je ztrácí. Udržení neobchodním způsobem tzn. jinak než na principu dobrovolné směny. Znáš pojem „zákonné peníze“. Samozřejmě, že bez zachování nějakého ekonomického fundamentu v ne úplně nesvobodné společnosti toho nelze dosáhnout. Ale každý den dobrý, každé posílení posice se dobré, každé ovlivnění kursu je dobré. Tím či oním směrem podle potřeby.

 647. 780 Halladine, jistěže, to platí pro obě strany. To platí pro všechny strany.

 648. Dobrý večer vespolek,

  Nickname, ad 778, myšlenka na svět ovládaný androidem je i ve sbírce „Já, robot“ Isaaca Asimova… šlo o to, že ředitele zeměkoule podezírali, že je android, a on se odmítal podrobit testům. každopádně tři zákony robotiky zabudované do vědomí androidů taky mohly být pro lidstvo to nejlepší…

  1) Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo.
  2) Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
  3) Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním nebo druhým zákonem.

  Suma sumárum z toho vyplývalo, že vlastně je jim vlastní lidi opečovávat a hýčkat….

  Filosofický připodotek – člověk v extrémním stresu zaujímají podvědomě „embryonální“ polohu, taky proto, že je bezpečná pro měkke břicho (tj. stulení se do klubíčka).
  Jestli tyhle úvahy nejsou jen reakcí nad komplexností současného světa, přetechnizovaného, ale odcizeného…. psychická embryonální poloha.

  Mno, dnes tu byl hic, tak asi trochu plácám páté přes deváté 🙂

 649. Jirko,
  přípodotek – k těm heliportům, tím jsem rozhodně nechtěla sdělit, že je Asie zaostalá – jen mně osobně prostě přijde rozdíl mezi vrcholem a spodinou příliš velký na to, abych se tam cítila v pohodě. Ale to je můj pocit, a rozhodně z toho nevyvozuji žádné závěry o rozvinutosti té či oné země.
  Akorát jssem měla pocit, že jsi tímto nadšen a prezentuješ to jako důkaz rozvinutosti, což mi přišlo jako příliš úzký zorný úhel nebo tak něco. Třeba jako kdyby Eskymák posuzoval rozvinutost afrických křováků podle počtu sněhových iglů :).

 650. 784- to je celkem závažný důvod, proč nejezdit na dovolenou do Egypta- například.

 651. Andy,
  tak v Egyptě jsem byla, v r. 97 na podzim – krátce před tím masakrem sedmdesáti turistů u chrámu královny Hatšepsovet.
  Fakt je, že ausgerechnet tato destinace byla můj sen z dětství, a byl to zájezd kombinovaný, autobusem a pod stany 14 dní Egypt a 14 dní Izrael (přílet do Tel Avivu, odjezd lodí z Haify). Polopenze, za autobusem byl přívěs s polní kuchyní 🙂
  Viděla jsem všechno, o čem jsem kdy snila i nesnila, zažila svítání na hoře Mojžíšově – ale i nezbytné „kolaterality“ jako chcíplého a nafouknutého osla vedle smetiště a vedle chatrč s lidskými obyvateli… v Rudém moři jsme se koupali jen chvíli, ale to v Hurgadě teprve začínali stavět současná letoviska a hlavní třída byla prašná s pár kavárničkami velice etnického vzhledu (kafe jsem tehdy nepila, ale spoluzájezdníci si ho chválili). Manžel se navíc rád hádá o ceny na trhu, což je mi z duše protivné (i když vím, že je to součást koloritu a vlastně nezbytná). A na káhirských panelácích mne zaujaly na rovných střechách postavené chatrče, u kterých byly dokonce malé kozy (zahlédnuto z vyhlídky na nějakém kopci)… Dnes už bych se tam bála jet z bezpečnostních důvodů.
  Ale nejhůř jsem se cítila v mexickém San Cristobal de Las Casas, kam jsme jeli s manželem opět jako batůžkoví turisti, penízky jsme počítali pečlivě, ale hubené žebrající děti s nataženou ručkou „na chleba, prosím“ byly nad mé síly. Zato nocování v pralese u Indiánů, kteří nás pak průvodcovali k Bonampaku, bylo skvělé – i když ve své echt chýši z větvoví měli satelit a ve volných chvílích koukali na nějakou telenovelu 🙂 manžel od nich koupil nějaké suvenýry (zvířátka ze dřeva, co udělali přímo před námi, takže žádné made in China); druhý den si pyšná vyřezávačka přivezla z města nové šaty… A v Méridě se sice nesmí splachovat použitý toaleťák, neb trubky jsou úzké a ucpalo by to půl města, ale muzeum měli hezké a v hospůdkách „mariskos“ málem ještě hejbalo ocáskama a i jiná bašta byla naprosto skvělá….
  No, nikdy jsem necestovala v luxusu, takže to vlastně nemůžu porovnávat, ale holt vnímám spoustu věcí jinak než ostatní nebo co :).

 652. Dobrý večer,

  my jsme dnes cestovali po vlasti české a to do Litomyšle. Heliporty tam nemají, za to unikátní zámecké domácí divadlo, rodný byt Bedřicha Smetany a zajiímavé náměstí. V jednom z domů žil nebo se narodil spisovatel a cestovatel Josef Kořenský, že by předek zdejšího PK? Cedulkami, kde se kdo narodil nebo žil, je ozdobeno spousta domů, ale nenašli jsme zmínku o tamní rodačce Marii Dobromile Rettigové a taky si nějak vybavuju, že kdysi, když jsme tam byli na školním výletě, byly někde cedulky o tom, kde žily postavy z Filosofské historie a ty jsme taky nenašli.

  Bohužel jsme nestihli Portmoneum, tak snad příště.

  Cestou zpátky jsme se zastavili v OBI pro protiskluznou rohož do koupelny, aby babička neuklouzla a tak jsem neodolala a zakoupila rozmarýn a vavřín.
  Rodina uzavírá sázky, kdy mi to chcípne a jetsli to dožije odvozu do Prahy koncem srpna nebo až do vánoc. Tak uvidíme, kdo z koho. 🙂

 653. Matzurko a jak si myslis, ze cestujeme my? Kdyz odhlednes od toho jak se tam dostanes, tak i letos batohy „rulez“ pres trictvrte dovolene……..ubezpecuji Te, ze za cely pobyt v Malaysii a Salamons islands, jsem videl asi jen desetinu zebraku, narkomanu a bezdomovcu, co za dva dny v Praze. Ale taky jsem spatril mnoho pracovitejch lidi, co osud, ci okolnosti donutili pracovat. Ostatne vubec nevim, jak se v tam „rozeviraji nuzky“ . Jestli tomu dobre rozumim, tak prerozdelovani

 654. Ups, „odeslani drive“…… Je v vlastne velka mira prerozdelovani je v poradku, protoze se nuzky nerozeviraji? Priznam se, ze to je ponekud demotivujici pro lidi co si chteji teosku polepsit, vice pracuji, ci jen maji kliku …… Ale pro ostatni co od nich dostavaji tu cast vyplaty, tak taky.

 655. Dobré nedělní ráno. Matzurko, u společnosti považuji za méně důležité rozdíl v příjmech občanů. Důležitější je, jestli ten, komu byl určen špatný los, se může s třebas velkým úsilím dostat o stupínek výše. Když ne on, tak jeho děti. Jestli platí pravidla pro všechny. Nedotknutelnost majetku, ochrana osobnosti velkého, ale i malého.

  Článek z pctuningu, na který jsem odkazoval, ukazuje, že lidé se stále bojí budoucnosti. Kvůli ochraně před ní jsou ochotni obětovat svobodu, (cizí) majetek, cokoli. A stejně jí neutečou. Viděli jste někdy v poslední době opraváře rádií, televizí? Já ne, a nevím o elektrikáři, který by neměl dost práce.

  Hezký článek od Hampla, na připomenutí rovnosti v chudobě:
  http://hampl.blog.ihned.cz/c1-62515960-jak-za-komunistu-nebylo-pivo

 656. Ale to je jedno, beru to podle sebe a tak vim, jak je opravdu tezke, aby se „nakopalo“ a vim ze kazdy koruna, oiro, dollar….. se ziskava obtizne a uz vubec se neocita jen tak, kazdy mesic na ucte. Kazdy by si to mel alespon na rei, ctyri roky v zivote zkusit, pak by ubylo tech co veri v perpetum mobile a hlavne by pak dokazali pochopit ty neskutecne skvele vety od RR o tom delnikovi s tovarny.
  Ale to je celkem jedno, protoze ta varianta nikdy nemuze nastat normalne, ze si lide napred budou zkouset povinne jake to je se zivot sam a ze si jsou si rovni, tedy prave to … ja pan, ty pan…. Coz je skoda, protoze to musi byt pro ty zavisle velmi povznasejici pocit se citit svobodne. Ono tim prerozdelovani se sice nuzky paradoxne rozeviraj uplne stejne, jen se to prerozdelovane tolik neukazuje. A co je to nejpodstatnejsi, kazdy kdo do systemu plati vice penez, ma opravneny pocit, ze ma dostavat ve sluzbach od poskytovatele daleko vice, nez ten, co neplati, ale dostava. To mi proste pripada daleko horsi, nez to, ze nekdo si vydela milion mesicne a plati stejne do spolecneho, jako ten co vydela jen deset tisic.

 657. 791: Jirko, ve službách od „poskytovatele“ očekávám spravedlivé soudy a obranu. Na ty mají nárok i bezzemci. Kdo očekává od státu více, je bláhový. Pokud není dojič socialismu, dobyvatel renty.

 658. Taková perlička: Jak všeobecné zdravotní pojištění pomáhá chudým.
  Představte si, že jste chudí, trochu blázniví a občas „mimo realitu“. Můžete být narkoman, alkoholik, nebo jste se jenom zhroutili po rozvodu a bydlíte ve stanu v lese. Ani vás nenapadne „zajít na úřad“, chcete být co nejdál od společnosti. Po roce či několika letech se rozhodnete vrátit mezi lidi. Co na vás čeká nejdříve? Vaše dluhy za zdravotní pojištění, včetně penále z prodlení s příslušenstvím.
  Jste chudí, a zdravotní pojišťovny jsou tu přeci kvůli chudým. Abyste platili jako mourovatí.

 659. Demagogické mohou být poslední dvě věty.
  Opravuji: Zdravotní pojišťovny tu jsou. Abyste platili.
  Zní to lépe?
  Popisuji případy, které znám osobně. Jsou z doby, než se v našem kraji pod vedením pana hejtmana podařila vymýtit chudoba, recidivisté, narkomanie, bezdomovectví.
  Mohu napsat něco o MHD, kterou dotujeme, aby chudí mohli jezdit do práce.

 660. (765) není třeba se omlouvat ,MP ! Důležité je , že už je Vám“ vše jasné „; mně není jasné mnohé 🙁

 661. Dobré ráno vespolek,

  Jirko, prosím tě, když vidím chudáka, tak si rozhodně nemyslím, že by se mělo víc přerozdělovat. Šišmarjá, to mi jich nesmí být líto nebo co ? A s jistým smutkem si říci, jaké jsem měla štěstí, narodit se jinde, do jiných (lepších) podmínek ? Soucit se tomu myslím říká.
  A když píšeš nadšeně o luxusu, tak z toho fakt není poznat, jak cestujete.

 662. nickname, máte to krapet popletený. Dotyčný bezďák povětšinou není ušlechtilým divochem, který se vynořil z pralesa, anobrž sociopatem, který má dluhů, kam se podívá – nejen u zdravotnické pojišťovna, ale např tako za mobil, atp.
  V normálním životě mu nebrání ani tak pojišťovna, jako právě projevy jeho sociopatie.

  Vzpomínáte na toho hodného bezdomovce, co zachránil miminko z kontejneru? A jak se magistrátní dobroser rozhodl spáchat na něm dobrý skutek a tak ho civilizovali hlava nehlava, až ho dohnali k sebevraždě?

 663. Rputi,

  můžete dodat něco bližšího o tom bezdomovci ? Nějak mi to uniklo….

 664. Rputi, nemám to popletené. Pracoval jsem s lidmi kteří byli zároveň „sociálně vyloučení“ i klienti na psychiatrii. Co píši není vyčtené z novin.

 665. Rputi, tak jsem zagoogloval

  Ten bezdomovec skočil z okna den po tom, co mu magistrát nabídl bydlení a práci.
  Prý nezvládl tu publicitu.
  Nabídku bydlení a práce nepovažuju za civilizování hlava nehlava.
  Spíš ohromný zájem médií ho vyvedl z miry.

  http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/411594

 666. Dobré ráno, těsto kyne.

  Vypadá to, že jsme narazili na limity blogové konverzace. Rozloženost partnerů v místech a čase zamotává sdělení způsobem, ke kterému by v běžné konverzaci na jednom místě asi nedocházelo. Častěji než dříve sleduji reakce o tom, že to pisatel myslel úplně jinak než to bylo pochopeno.

  K obsahu nemám nic nového. Jaký si to uděláš, takový to máš.

 667. halladine, Google je na nic. Já si to, stejně jako Rpuť, pamatuji z tehdejší doby, syrové a neupravované. Ten člověk něco udělal a pachatelé dobra mu chtěli tzv. pomoci. Ale podle svých představ. Vývoz blahobytu z kanceláře do přírody.
  Stejně jako každý milovník pejsků a kočiček, ochránců přírody, památkových úřednic a pod.

 668. Že by konečně závan zdravého rozumu?

  …Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho americký protějšek John Kerry projednali po telefonu situaci na Ukrajině.

  Dospěli k závěru, že je potřebné absolutně nezaujaté, nezávislé a průhledné mezinárodní vyšetření havárie malajsijského letadla, které se zřítilo na Ukrajině 17. července.
  Spolubesedníci se dohodli ohledně použití vlivu Ruska a USA na znepřátelené ukrajinské strany, aby bylo dosaženo urovnání konfliktu. Bylo zdůrazněno, že ukrajinský konflikt nemá vojenské řešení a může být urovnán pouze mírovou cestou prostřednictvím celonárodního konsensu…
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_19/Lavrov-a-Kerry-se-shodli-na-tom-ze-se-ukrajinsky-konflikt-neda-prekonat-vojensky-9394/

 669. Halladine, jistě v tom mohla hrát roli media, ale pachatelé dobra ho ze všeho nejdřív zavřeli na psychiatrii! – Člověka, který byl zatím zvyklý dělat si a pohybovat se, kde chce. Pak mu opatřili práci uklízeče na bezdomovecké lodi – což bylo přesně to, co nechtěl. Proto žil sám v kanále, aby nemusel mezi ostatní bezďáky…. atd
  Oni se ho nějak vůbec neptali, co by chtěl a šoupali s ním, jak s almarou. Navíc to byl člověk, který žil dlouhá léta sám … a najednou kolem něj byla spousta lidi, byli strašně hrrr a pořád mu říkali, co má dělat. A on tuhle „hurápomoc“ neustál.

 670. Mno, nepochybuju, že magistrát chtěl využít popularity onoho bezdomovce, a svést se na vlně té popularity.
  Ovšem řekl bych, že jen ten, kdo nic nedělá nic nepokazí. A já dávám přednost tomu, když se někdo snaží něco udělat, než nedělat vůbec nic.
  A že snaha nebývá stoprocentně úspěšná je celkem normální.
  Jinak jsem zjistil, že případ, kdy bezdomovec najde dítě v kontejneru není ojedinelý, a je jich víc. Jak u nás, tak na Slovensku

 671. Rputi,

  pokud je to jak píšete, je to špatně. Ovšem já se dočetl, že z okna skočil v azylovém domě, a na psychiatrii ho odvezli až po tom skoku z okna po hospitalizaci kvůli poraněním při tom skoku.
  Což je postup obvyklý. Každý, kdo přežije pokus o sebevraždu , je hospitalizován na psychiatrii.
  To bydlení v azyláku mu nabídl magistrát, a on určitě tuto nabídku nemusel přijmout.

 672. Halladine, kdo jiný se přehrabuje v kontejnerech?

  Sociopatie je velmi kluzká nakloněná rovina. Sjet dolů je velmi snadné, návrat velmi obtížný…. a hodně závislý na vůli toho člověka, která ale velmi často chybí…

 673. Kdo může vědět, jak mu to šrotovalo v hlavě?

 674. 808

  naprosto souhlasím…
  Ale když už tu byl nanesen problém zdravotních pojiš´toven..
  Asi před 15 lety mi přišel s bolavým zubem pacient, který prohlásil, že si bude ošetření platit sám, neboť nemá zdravotní pojištění.
  To mě zaujalo, taže jsem se začal vyptávat..
  Zdravotní pojištění neměl ( podle něj) protože o ně nestojí, a proto ho odmítá platit.
  Byl to mladý kluk, tak do 25 let… A žádný bezdomovec, ale drobný živnostník..
  Jak to s ním asi dopadlo sice nevím, ale dovedu si představit….

 675. quivisi, měla jsem to v „přímém přenosu“.
  Měla jsem tu dva podnájemníky – oba kluci kolem 25, oběma krachla firma u které pracovali a sehnat tady práci je dost problém.
  Jeden je kutil a tak v tom mezidobí pořád něco bastlil a vyráběl. Práci se snažil sehnat a nakonec ji samozřejmě sehnal, sice ne tady ale ne daleko a moc si ho tam chválí, jak je šikovný. Zatím zatíná zuby , protože dluhy taky má, ale dojednal si všude splátkový kalendář. S platu mu moc nezbude, ale hrabe se ven…
  Druhý sice hodný, leč příroda nenadělila … ztráta pracovních návyků, ztráta životního rytmu, postupná ztráta osobních návyků … přežívání ze dne na den …. dluhy …

 676. 811

  Taky za to u toho druhého může ztráta naděje, nevěří, že se z toho svrabu někdy dostane, nevěří, že by měl někdy na splácení a s tím je spojeno i to, že nevěří, že by mu bylo někdy možno něco zabavit či strhávat na úhradu dluhů.
  No a pak tedy není proč se kvůli těm dluhům vzrušovat.

 677. (802)martine TT: „Častěji než dříve sleduji reakce o tom, že to pisatel myslel úplně jinak než to bylo pochopeno.“ Pokud to ovšem pisatel napsal jinak než chtěl, aby to bylo pochopeno … 🙂
  „A protože mluvení ztratilo své primární bytostné sepětí se jsoucnem, o němž je řeč, případně k němu nikdy nedospělo, nesdílí se tak, že by si toto jsoucno původním způsobem osvojovalo, nýbrž tak, že řečené omílá a šíří. Řečené jako takové opisuje stále širší kruhy a nabývá autoritativního charakteru. Věc se má tak a tak, poněvadž se to o ní říká. V takovém omílání a šíření, v němž původně beztak nepříliš pevná půda pod nohama úplně mizí, se konstituují “řeči”. A ty se neomezují jen na omílání slovem, nýbrž šíří se písmem…“ (Martin Heidegger)

 678. Mno, jestli ono to není tím, že dříve to „neporozumění“ tu nějak nebývalo zvykem a pokud někdo nerozuměl, tak se optal, aniž při tom naznačoval něco o 98%…:D

 679. Ten nahore uvedeny pribeh o dvou chlapcich ,z nichz jeden byl dobry a nasel si praci , kdezto ten druhy dobry zrejme nebyl a nenasel si ji, me tak nejak pripomel clanek,ktery jsem kdysi cetl. O dvou kamaradkach ,zrejme pionyrkach ,ktere spolu sedely v lavici a pri hodine kresleni jedna zjistila ze nema zelenou pastelku ,aby mohla namalovat listy, tak poprosila svou kamaradku, myslim ze se jmenovala Ninocka, aby ji pastelku pujcila. Ta to bohuzel odmitla tak ze byla nucena namalovat listy fialovou.
  Pani ucitelka se pekne zlobila ,ze listy jsou vzdycky zelene,a navic to nejni pionyrske.
  Byli z toho vsichni pekne rozmrzeli. . .

 680. Pamatuji si z dávné přednášky o komunikaci dvě základní teze. Není to citát, pouze význam.
  1. neříkám to, co si myslím, že říkám
  2. neslyším to, co se mi říká

  Proč by to obdobně nemělo platit i o psaném textu.

 681. to 817
  mate pravdu ,ja to cet jako „blbce ctete“!

  . . ja vim ,mel bych vas preskakovat, ale nekdy se jeden prece jen zapomene. Musim si na to davat vetsi pozor. ,-)

 682. Brouku, sice blbe ctes, ale dobre pises…ja bych to neresila a sla k bazenu prohanet pavy.

 683. Brouku, já vím, vy s těmi nabodeníčky máte problém. Ale už byste měl vědět, že „blbče čtěte“ tu nikdo nenapíše. Kromě vás, ovšem. 😀

 684. Modrou, brouku, modrou, ne fialovou. Bylo to v čítance a jmenovalo se to „modré listí“.

  Měla jsem tetu, tedy nebyla to pravá teta, ale kamarádka mých rodičů a ta učila na zvláštní škole. Moc ji to nebavilo, protože si potrpěla na vzdělance a učit „blbé děti “ ji nenaplňovalo uspokojením.

  A ta jednou s velkým pohoršením vykládala, že dítko v hodině namalovalo strom s modrým listím a kdo to kdy viděl, aby se stromy malovaly s modrým listím. Málem ji kleplo, když jsem podotkla, že leckterá galerie, zaměřená na moderní umění platí za podobný obrazy majlant a že to dítě má třeba před sebou netušenou budoucnost.

 685. Andy zdravim……to bylo jen takove pozastaveni na ceste od lednicky zrovna k tomu bazenu 😉 nic neresim!
  Maydo dekuji za opraveni …musim si to opravit 😉
  Vsem preji kouzelnou nedeli, a pokud mate v planu to co ja, neskakejte rozhicovany do vody..je lepsi se zchladit ,uklidnit…a pak hupsnout! 😉 nezapomenout vydechnout(tedy opet na hladine)
  😉

 686. jeste takova mala poznamka. . (i kdyz je to zbytecne;-) to melo byt: „blbce čtete“. 😉

 687. Mno, měl jsem na mysli to, že v případě těch dvou kluků se nejednalo o to, že jeden byl dobrej a druhej zlej, ale o to, jaké měl každý z nich schopnosti.

 688. Martine, OK,
  budu své hlášky formulovat pečlivěji a precizněji, aby nedocházelo k matení čtoucích 🙂

 689. 816 Brouku to je logické. Pionýrky žily v socialistické společnosti, kde nikdo netrpí takovou nouzí aby si nemohl dovolit zelenou pastelku. Proto ji neměla proto, že ji ztratila nebo zapomněla. Na rozdíl od své kamarádky byla nepořádná, nedbalá a nepřičinlivá. Proto nenamalovala listy zelené, a nemohla být oceněna tak jako ostatní, kteří je namalovali správně. V souladu se socialistickým „každých podle svých schopností, každému podle jeho práce“. Protože tahle rozumná zásada nebyla v praxi dodržována, údajně proto, že to není pionýrské, nebyli jsme v budování socialismu úspěšní a tak nám nezbývá než ji uplatňovat při budování kapitalismu, kterému je vlastní, což nám někteří stále kazí když tvrdí, že to není pionýrské a že není fér aby se měl lépe kdo pracuje lépe, rozuměj, kdo má lepší výsledky, ale že je spravedlivé odměňovat podle toho kdo se jak nadře maje na mysli, že práce je především prací fyzickou, protože přetrvávající základ jejich ideologie pochází z mechanistiky osmnáctého a devatenáctého století. Abych nebyl nespravedlivý, neupírám jim vize, aby člověk byl prací strojů osvobozen od dřiny. Jenže praktické výsledky ze systémových důvodů tomu neodpovídaly, nejen z těch příčin, které uvádějí například „rakušané“, ale z těch hlubokých, které jsou příčinou toho, že fungování těch systémů bylo v rozporu s hlásanými principy podle kterých nežila sama vládnoucí vrstva či kasta a blížilo se fungování orientálních despocií, vrcholným příkladem je Severní Korea. V konkurenčních podmínkách ne úplně uzavřených systémů, odrazilo se to na jejich vnitřním fungování, ve snaze po uspokojení poptávky po žádaném zboží produkovaném „svobodným“ systémem a v oněm poptávky po „sociálních jistotách“ v obavě z importu „komunistické“ ideologie. Tak jak to pochopil Bismarck a realizoval politikou cukru a biče. Na jedné straně „zákony proti socialistům“, na druhé straně snaha o zlepšení všeobecných poměrů a odstranění nejhorší bídy vedoucí k radikalizaci mas a k jejich náchylnosti k takovým učením. Správnost této teze byla potvrzena vývojem především v Německu po První světové válce uchycením nacismu na základě hluboké a bezvýchodné bídy. Po druhé válce byl Marshallův plán prevencí opakování tohoto, včetně prevence šíření komunismu. Z toho pohledu lze jako rozumnou chápat Mussoliniho a dalších „fašistů“ snahu o korporativní systém zajišťující třídní smír. Sice nyní halasně odsuzovanou, včetně hrozby uvěznění za její chválení, ale prakticky v tichosti uplatňovanou v EU, jen pod jinou legendou. U nás jako tzv. tripartita. Na šachovou partii lze nahlížet z pohledu figur té či oné barvy, ale také shora na celou šachovnici. Není strana, na které by byli jen dobří či jen špatní lidé. Na obou stranách jsou dobří i špatní lidé.

 690. Bóže, brouku Pytlíku 824, kam na vás s jemnou ironií, není-liž pravda? 😀 😀 😀

 691. Houstone, Orel přistál.

  Tak tu máme opět neděli a pěkné výročí. Kde je Bohouš ?

 692. Zde Houston, slyšíme!
  Orle-Hipíku, vítej zpět!
  Bohouš je pták noční, nejspíš spí vyčerpán, intenzivní noční činností. 🙂

 693. 790 nickname, není divu, že nebylo pivo, když v hicu kulisák se flákal a nedbale přikuloval. Pak dělnická třída neměla co chlastat nechala ho zavřít…

  S tím pivem to bylo tak, že bylo. Na to režim dbal. Aby v hodpodě došlo pivo, zvlášť v některých oblastech, to by byl malér. Jen když bylo vedro, ve flaškách mělo nízkou životnost, rychle se kazilo, protože bylo „živé“, ne pasterované. Pamatuju, že po třech dnech ve špajzu bylo zakalené a že pozor bylo třeba dávat už při nákupu. Kvalita byla různá, u nás byl ponejvíce Staropramen, jen občas jsme kupovali Plzeň. Byly proslulé samosery, pamatuju jak jsem měl ujímání po Bráníku, a Holešovice zdatně sekundovaly Volyňskému od Strakonic, jejichž Dudák byl taky fujtajbl.

 694. 783 Matzurko, přidal čtvrtý nadřazený ostatním : Robot nesmí ublížit lidstvu.

  Zdravím z Budějc do Budějc.

 695. Brr. . .nedelni chvilka poezye o pionyrkach. . .letosni hojryge a ta vedra viditelne delaj v Niederdonaugau s lidma divy a nejen s lidma. . .i s hrobaříkama.

 696. westíku a Matzurko, chyba se vyskytuje i na vysílači, nejen na přijímačích. V běžném rozhovoru se člověk zeptá. Ihned, bez dvouhodinového zpoždění, kdy už věta byla dvacetkrát komentována a původní význam slov posunut. To je limit blogu, o kterém jsem psal.

  Broukovu větu bez interpunkce jsem vyluštil ještě dalším možným způsobem kombinace českých háčků: „Blbce ctěte!“ jako imperativ.

 697. Schumi, čtvrtý (nebo nultý) zákon vsunul Asimov jako Boha ze Stroje, jinak by si nevěděl rady s motanicí, kterou výstižně popsal PeS. Tímto doplňujícím zákonem zpochybnil pevnou konstrukci prvních tří a stal se dalším sociálním inženýrem, který vnutí lidstvu dobro i proti jeho vůli, protože vyšší inteligence uzná za vhodné a žádoucí něco, k čemu se lidi dobrovolně netlačí. I myšlenka „já-ty-my jsme Gaia“ je něco podobného.

 698. Schumi,
  tak to taky zdravím, ale asi jste si moc nepolepšil, z hicu do hicu.
  Za doplnění zákonů díky; už zapomínám…

  Hipíku,
  tady Houston, welcome home 🙂 !

 699. 836 Matzurko, díky, ještě než přijdou zítřejší bouřky, uděláme si odpolední výlet do pískovny na Majdaléně. Obávám se, že tam bude narváno. Malaisie je drobet z ruky…

 700. Martine,
  souhlas jak s limitací blogu, tak i s matením u Asimova. Ale i tak se mi jeho povídky líbí (a nic jiného, mám-li být upřímná).

  Ke gramatice pár UK provenience:

  An English professor wrote the words, “Woman without her man is nothing” on the blackboard and directed his students to punctuate it correctly. The men wrote: “Woman, without her man, is nothing.” The women wrote: “Woman: Without her, man is nothing.”

  Let´s eat grandpa.
  Let´s eat, grandpa.
  …. Correct punctuation saves lives.

 701. [818] Vybavilo se mi klasické: „Myslím si A, říkám B, píšu C a teď mi došlo, že tam ve skutečnosti má být D“ (ve skutečnosti je to E)

 702. Tož si to užij, Schumi, tu pískovnu 🙂

  V dobách bujarého studentského mládí jsem tam v té lokalitě v pískovně usnula na slunci a následky byly strašlivé. Nikdy více jsem se tak nespálila. Naštěstí – jistě díky bedlivému dodržování pitného režimu požíváním inotového nápoje s hojností vitaminu B v okolních nálevnách – jsem to donesla jen spálenou kůží a nikoliv úpalem.

 703. NoName, když tam svezli původně kde koho, aby tam za 100 denně dělal bordel, tak se dalo čekat, že tak snadno neodejdou…

 704. Ahoj Hipíku!
  Ten můj vzkaz Tobě jsi četl?

 705. Zrovna nakukuju, jo, vzkaz jsem četl. Teď se mi změnila situace a budu se moct objevit častěji.

 706. 847 – v diskuzi je u toho clanku napsano, ze puvodne ten titulek znel“ MÍSTO vojaku. . .“ 🙂
  Holt si europolitruk myslel, ze i on ma nedeli, ale pak mu to vytmavili (a nasledne redakturkovi).
  Euroreich si rozvracet nedame. .

 707. „Houstone, Orel přistál.

  Tak tu máme opět neděli a pěkné výročí“

  no jo, já natvrdlá, než mi to došlo….

  V mediích ticho, řeší se Ukrajina a ztlučenej zpěvák a narozeniny Karla Gota….

 708. OT OT, Šumaváku,
  už u vás prší anebo mám jít zalít rajčata ?

 709. Hipíku, ad [829] vítám tě mezi živejma. V 11:54 jsem vzhůru velmi, velmi zřídka. I když činím již 1000+1 pokus o to upravit své spaní směrem ke středoevropským poměrům. Ale nedaří se… 😉

  Včera jsem šel spát kolem půl sedmý a dneska už něco po páté ráno. Když to půjde takhle dál, tak za tejden či dva už ze mne bude zase středoevropan…

 710. Á nakukuju zase v pravý čas, přeju všem hezký podvečer. Zdar Bohouši, tak je to zase neděle jako před 45ti lety, co první člověk udělal první kroky na Měsíci. Tenkrát jsem to slavil s dědou v Chebu a dali si řádnou lampu pravé, originální Stock brandy ze západočeského lihovaru Plzeň – Božkov.

 711. Tak nevím, jsou pitomí ty potvory novinářský nebo hoši od meteorologů? Od zápdu se k nám nic neblíží, maximálně od jihozápadu a systém postupuje přes Německo nahoru. To co jde k nám, nepřijde zítra ráno, ale během pár hodin… ts … ts …
  http://www.weathercast.co.uk/radar/germany.html

 712. Tak Blbec z Xeenemunde to uz ma za sebou….
  „Krume, Krume!……budeš taky Krum….a v noci bum“…
  A pod tímhle citatem jsme s kamarády meli Sloupa zařazeného.

 713. Šimone, v tom Blbci jsem ho neviděla, ale prý tam byl dobrý!

 714. Zdar, Hipíku, našel jsem tu něco portského, tak si aspoň připiju tímhle. Já sám přímý přenos neviděl, byl jsem na skautském táboře a přenos z přistání jsme tam poslouchali z tranzistoráku…

  Díky za připomenutí 20. července 1969 – přistání Apolla 11 na Měsíci ve 20:17:40 UTC v „Moři klidu“ (Mare Tranquillitatis).

  Utíká to, utíká – 45 let je strašná doba. Kdyby se mě tenkrát někdo zeptal, kde bude lidstvo za 45 let, tak bych mu řekl, že základny na Měsíci budou naprosto běžné a že dnes budou i lidé na Marsu. No a zatím jsme v eu, ukrajinské, irácké, afghánské a já nevím ještě jaké pérdeli. !xiF !avruK

  Na webu SpaceRef.com (omlouvám se, pokud to sem někdo dal přede mnou) je řada videí věnovaných „45. výročí Apolla 11„:

  http://spaceref.com/missions-and-programs/nasa/video-archive-looking-back-at-apollo-11-45-years-ago.html

  Můžete-li koukněte se na ně. Jsou tam v HD, stačí si to jen nastavit. Přeji pěkné pokoukáníčko. Videí je tam poměrně dost. A každé stojí za shlédnutí. Byly to ty nejsvětlejší okamžiky lidstva…

  Ještě dodnes si schovávám v šuplíku jako relikvie vytištěné materiály z americké ambasády (byly to takové ty velké časopisy na křídě s nádhernými barevnými fotografiemi z Měsíce), které jsem nejprve dostával od pana Slavíčka na Štefánikově hvězdárně a pak jsem si pro ty další chodil už přímo na americkou ambasádu společně s mým tehdejším kamarádem, který měl hezkou přezdívku Ufon…

  Na památku Neila Aldena Armstronga, Edwina Eugena „Buzze“ Aldrina a jejich velitele Michaela Collinse a těch, kteří je tam vyslali a všech, kteří jim předcházeli…

 715. Mnojo, mnojo,
  to to letí… Tak to si dneska vyštrachám ze špajzu Chivas Regal 🙂

 716. Jo, jo, letí to …
  už si nepamatuju, jetsli náhodu to tady nebylo v noci… pamatuju, že nějaký Apollo jsme zaspali, ale myslím že to byl návrat Apolla 13.

  Jo, to byl světlej okamžik lidstva…..

  Jestli se nepletu, Bohouši, už za rok skautské tábory měly utrum, neb skauta rozprášili, což byl jeden z mnoha malých krůčkú směrem k tej pérdeli….

 717. No rozprášili, ukradli majetek pro pionýry a kdo chtěl, mohl přejít. Já nechtěl. Z oddílu nikdo nechtěl. A většina těch, kdo mají tuhle zkušenost, nikdy nevěří komunistům a Rusům. Většina, jak s údivem zjišťuji, ne všichni. 😛

 718. MaYdo, zdravím. Jo, šlo to rychle. Teď to jde taky rychle…

  Už i ty přenosy byly tenkrát s potížemi. Tehdy zrovinka začaly. Víc by o tom věděl Larry. Ale Apollo 11 bylo něco takového obrovského a jedinečného, že ani bolševik si netroufl. U těch, co následovaly, to již bylo horší.

  Ale tenkrát na tom táboře s tranzistorákem to byl panečku zážitek. Člověk na Měsíci. Zhmotněný sen čtenářů Verneovek a sci-fi…

 719. I doma u tej televize to byl zážitek, Bohouši.

  Jsem ráda, že jsme to mohli zažít….

 720. Maydo a Matzurko, užili. Čistá voda teplá jako kafe, proplaval se, pak se natáhnul a nechal se oďobávat rybkami. Stačilo chvíli v klidu a za chvíli jsem byl v rybí polívce.Tohle jsem jinak zažil na jihu. Jak jsem se trochu rozmočil a šupinky kůže se začaly uvolňovat, vypadalo to na mě jako v pedikůrně kde lidi sedí s nohama v akváriích. Manželka sotva vlezla do vody vyjekla že jí něco šťouchlo do nohy. Byl to asi dvaceticentimetrový okounek. Na jihu, když to byl čtyřicetikilový kanic dožadující se pozornosti, bylo to jako nájezd menší popelnice. Poměry u nás jsou skromnější…
  Bohužel v Budějcích není řeka ke koupání, bazén není pro mě a i když nás to táhlo k Maláku, bohužel Malše je špinavá. To bychom museli až ke hranicím s Rakouskem.

 721. Když Tě tu tak vidím, Schumi, ještě jedna poznámka k Tvé (751). Korea zase takový průser nebyl. Podařilo se (za cenu značných obětí) obnovit stav před komunistickým útokem a hlavně vytvořit nádherné vzorky ke sledování vývoje ve státech ovlivňovaných Moskvou (Pekingem) a Washingtonem. Za Japonců byla korejská úroveň totožná na severu i jihu. Dnes je to „nebe a dudy“. I přes různé demokratické problémky jižní části. Na rozdíl od severu se s tím dokáží vyrovnávat.

 722. Schumi, my jsme tohle zařili v Bulharsku. Měli jsme na pláži takovej kmen napůl ve vodě, kde jsme seděli a když jsme chvíli v klidu seděli a nebyly velký vlny, rybičky se dostavily. Jen docela malé, tak pěticentimetrové.

  Na pedikůře se za to platí a my to měli zdarma jako bonus. 🙂

  My jsme si užili poměrně poklidnou neděli, k vodě jsme vyjeli jen na chvíli k nejbližší nádrži. RYchle do vody, zaplavat a ven. BYlo to příjemný osvěžení na závěr dne.

 723. Dobré ránko!

  To by mě zajímalo, co je na tom pravdy. DUŠANE, pokud nahlédneš, víš o tom něco?
  Pokud to pravda je, je to naprosto šílené!

  …Spojené státy šokuje nová přistěhovalecká vlna. Přes jižní hranici přicházejí do země desetitisíce dětí, které jejich rodiče ve Střední Americe vyslali na dlouhou cestu za lepší budoucností…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/usa-imigrace-deti-mexiko-stredni-amerika-ffd-/zahranicni.aspx?c=A140717_120345_zahranicni_aha#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 724. Milá Rputi! Předpokládám, že tvoje otázka Dušanovi je otázkou řečnickou. Tvůj výrok o šílenosti je nepochopením postulátu, že silnější pes jebe.

  Nechce se mi pokračovat ve skládání dopisu jedné insolvenční správkyni a vida tvůj komentář, rozvedu svoje tvrzení.

  Na všechno musí být dva. Jeden, co chce a druhý, který se nechá. Už mi tady mnohokrát někdo vysvětloval, že generalizovat se nemá a že vždy jsou to jen dva nebo často jen jeden, ale to je pouhé okecávání. Co jiného dělají rodiče těch dětí na rozdíl od uživatelek babyboxů?

 725. martine, nepleť sem postuláty!
  Já chci jen normálně vědět, jestli je to pravda nebo si to někdo vycucal z prstu!

  Konec konců, jsi to právě ty, kdo tu hlásá, že nemáme věřit všemu co je v médiích! 🙂
  Ostatně soudím, že rozdíl mezi babyboxem a převaděčským „kojotem“ je značný.

 726. Je fascinující, že jdou tam, kde je průser uřž na spadnutí, dollar krachuje, socialismus na vzestupu, kde je kopání do žebráků zavedenou praxí a nejdou tam, kde je svoboda a výborný prezident a hlavně, tam, kde se nikdy nekolonizovalo a když, tak jenom v blízkém příhraničí a třeba z té Srí lanky a Tanzanie, to mají blíže…. No nevím, kdyby se líp učili a měli tak obrovskej rozhled a dokonce uměli používat cintáty a latinské termity, tak by věděli, kde je to lepší 😀

  Martine, poslal jsem email s takovou neumělou fotkou…došel?

 727. email došel, závidím a gratuluji. Těším se na popis okolností a detailů.

 728. 872 protože jsou ještě malí a blbí…až vyrostou, přestěhujou se. Zatím to byl jen Dean Reed a ondyno Depardieu, ale pak se přivalí ta armáda…

  870- Martine, rozvedla bych to do postulátu č.2, tedy “ Šílenější kočka přede“.
  Kdy se konečně v té Praze uvidíme? „Slábnu, bóže já slábnu..“ už není moc času a Jirka sliboval…

 729. Dobré zas ráno… Zatímco hipík včera připomněl výročí přistání, já si spíše připomínám onen „malý krok pro člověka“, který se ovšem konal až 21.7. A ono je to už 45 let. Od té doby lidstvo zavrhlo tu hnusnou technokratickou civilizaci, která ty lidi na ten Měsíc vynesla, a místo toho se začali věnovat humanitě, spočívající v nekonečných meditacích o suchym z nosu a o spáse matičky přírody. Do toho navíc náboženké běsnění všeho druhu a nekonečné regulace a omezování ve prospěch blbých a neschopných. Takže mírným pokrokem v mezích zákona se lidstvo ocitlo – místo na planetách a v kosmu – na prahu novodobého středověku. Včetně té svaté inkvizice. Dobro došli!

 730. PeSi, ty máš zajisté na mysli 21.8., že ano?
  Obávám se, že letos bude vítanou mediální příležitostí, na rozdíl od let minulých, kdy proběhlo jen několik zmínek.

 731. 2 Rpuť – ne, to opravdu nemám! 21.7.1969 pronesl Neil Armstrong památnou větu: Je to malý krok pro člověka a veliký skok pro lidstvo. A jako první člověk sestoupil se žebříku modulu na Měsíc. Což je dnes přesně 45 let. (21.8. se konalo o rok dříve, to si zas připomínám jindy a jinak).
  A člověka na ten Měsíc vynesla technická civilizace. Žádný náboženský blouznivci a pomatení ochránci přírody proti člověku. A ten rozvoj techniky paradoxně umožnil větší blahobyt, než dnešní nekonečné sociální programy, ve jménu kterých se škrtá onen vědecko-technický rozvoj. A velmoc, která toho člověka na Měsíc vynesla, dnes, po 45 letech, nemá ani jedinou funkční raketu schopnou dopravit člověka alespoň na oběžnou dráhu a zpátky na zem. To ovšem se na středních školách ještě maturovalo z matematiky (a byla to matematika, nikoli kupecký počty) a nikdo z toho neměl duševní traumata. A jaderná fyzika byl prestižní obor, nikoli dnešní otloukánek…

 732. on ten bordel v pastelkách je v té zemi snad tradicí. Zrovna ted PUtinovi jedna schází.
  Jak je udalostí poslední dnů zřejmé, není to ta zelená. 🙁

 733. Andy, musíme to vzít do vlastních rukou. Jirka sliboval a občas i stihl splnit. Ale já budu zase v dohledné době vyřizovat v Praze nějaké věci a tak se zkusím ozvat.

 734. Inu PeSi to je to historické „kyvadlo“. Po racionalismu přišel romantismus, po Le Encyklopedie Werther a třeba taky Máj a teprve konec 19.století přinesl další rozvoj techniky. Jen se obávám, že my se další vlny rozvoje už nedočkáme. Pár nadaných jedinců je sice báječných a pro celkový rozvoj asi nestačí.

 735. Dobrý den. Rezy, všiml jsem si. O něco výše jsem psal o duševním stavu nejmenovaného autokrata. Dnes bych už tak kategorický nebyl. Odhaduji, že odposlechy předávají Ukrajincům jejich současní spojenci/sponzoři s velkým uchem.
  Čtěte klasiky, tam to všechno je.

 736. 881-mne se zdá divné, že přestože SBU zveřejňuje odposlechy mobilů (podle médií, možná špatná intrerpetace) „povstalců“, ti vesele pokračují v konverzaci na tomto kompromitovaném kanálu a co víc, i nadále si v nekódovaném jazyku navzájem sdělují přesně to, co Ukrajinci a pokrokový svět potřebuje slyšet.
  Ale třeba jsou skutečně tak blbí, co já vím…

 737. Myslí si, že to co mu prošlo v Abcházii mu projde i na Ukrajině. Jenže i mistr sekerník se může utnout.

 738. PeSi,
  obávám se, že rozvoj techniky měl za neblahý následek i ony sociální programy… dříve na to nebyl čas ani peníze a že by připojení k Internetu patřilo mezi základní potřeby sociálně slabých se nikomu ani nesnilo.
  Babička občas říkávala „guodu, svrabu i polskich vši“ na adresu různých dobrodějů; a to byla jen vyučená švadlena.

 739. 884-topná sezona začíná za necelých 10 týdnů. Klidně se s vámi vsadím, že se v té době prudce změní i vyjednávací pozice.
  O tom, že podnikatelským kruhům v Evropě se hra na embargo ani trochu nelíbí ani nemluvím.

 740. 883 – určitě jsou tak blbí…..zdejší odbornici vam to vysvetlej….
  Hlavne se mi líbí , ze kdyz někoho v rozhovoru zmínek, vždycky to je s uvedením jeho funkce : …Ivan Ivanovic, šéf tajné služby Strelkova, vam to soudruhu(?!) vysvětli“,..atd
  Fakt, amatéři ….

 741. Ale nickname, to „kyvadlo“ je všeobecně známé! Např. po celkem realistické renesanci přišlo mystické baroko atp.
  A zrovna jako se v době rozvoje techniky nepřestanou malovat obrazy, tak se v opačných obdobích úplně nezastaví rozvoj techniky. Jen to není tak všeobecné a intenzivní.

 742. Noname, já si toho myslel, vyslovil i nevyslovil … Dle mého mínění nejsou povstalci jedna armáda, ale mají více velitelů bez centrální autority. Co je někdy výhodné, se jindy ukazuje jako slabina. Celá mobilní síť, pravděpodobně i pevné linky a internet jsou pod dohledem. Jak by měli spolu komunikovat? Kolik mají zabezpečených kanálů bez techniky, která by mohla ukázat na jejich sponzora? Fyzicky odloučení, neovládají infrastrukturu …

 743. 887 Šimone, když Bouše odposlouchává telefonní hovory šéfa vojenské rozvědky státu NATO. Asi hrníčkovou metodou.

  Samozřejmě že odposlechy mohou být narafičené, sestřihané. Někde jsem četl, že video se „spotterem“ bylo natočeno den před pádem letadla.

 744. Šimone, tak si říkám, že jsme měli kliku. Dokud mohl za všechno Klaus, nemělo to tydlecty globální rozměry. Teď může za všechno Putin a už je průser! 😀

 745. Nickname, odposlechy mě nezajímají, oba AWACSy určili místo odpalu, stačí dojet na místo, zajistit vzorky (ožehnuté rostliny..)a event. stopy techniky (odpalovák má okolo 40t takže to tam bude převoraný)

 746. 889-pokud je sponzoruje Rusko, pokud je řídí důstojníci FSB, tak potřebné technologie i metodika k dispozici jsou. A to nemluvím o tom, že velitelé jsou přece všichni také plukovníci FSB, něco o tom tedy ví-a dva dny po pádu letadla a po zveřejnění odposlechů pokračují v blbém klábosení po kompromitovaných kanálech ?

 747. Rputi – hlavně Putin muže za to, ze ti separátoři nemaj jednotné vedení. …
  Som z toho volaký zmetěný….

 748. Propánakrále! To je nějaká nemoc, či čo? 😀 😀 😀

  Koukám, že Rezy má přímou linku na Obamu, CIA a Pentagon.
  A nickname zas soudí, že Putin dodal povstalcům BUK, ale nedodal jim šifrovací telefouny!

 749. Rputi to neřešte, to je jednoduché řešení které napadne každého. Ty stopy po odpalu tam zůstanou cca jeden měsíc, čili není žádnej kvalt. Odposlechy si můžou obě strany strčit za klobouk. Nezajímá mě kdo co řek, ale kdo co udělal.

 750. Noname, Šimone: nikdo není dokonalý. Pro sponzora je lepší, když může popřít účast v konfliktu, tj. pokud jeho aktivní vojáci nejsou na místě, pokud nikdo nespatří jeho moderní techniku. Na druhou stranu pokud by nedodal protiletadlové zbraně, Ukrajinci by povstalce vystříleli ze vzduchu jako králíky, obzvláště pokud dostávají taktické informace od svých sponzorů.
  Všechno je špatně.

 751. REZy,

  můžete dát nějaký link na tu zprávu o zjištěních Awacsů ?

  Jejich dosah je 650 km. Kudy letěly ?

 752. je fakt, že smyčka se stahuje, takže bude zajímavé sledovat kdo v ní nakonec uvízne nebo za co se to vykšeftuje.

 753. On také mohl zahájit svojí misi jako humanitární. Pokud ze západu přicházely návrhy na shromažďovací tábory míru a socialismu, byl by nerozumný nelida, pokud by se svých nezastal.

 754. Klídek Halladine, Putin za to přeci nemůůže.

 755. Rezy,

  já neřeším, kdo je vinnej.:-)
  Zajímají mě ty důkazy 🙂

 756. BBC to hlasilo vcera, nebo predevcirem, odkud to vyletelo. Jen doufam, ze ta vrazda tem hajzlum neprojde

 757. tak si Halladine dojeďte na Ukrajinu a prolezte to tam. Přeci byste mi nevěřil. Zprava o AWACSech proběhla netem a určitě ji najdete. Pokud letí dvě letadla, dokáží určit i vzdálenější průsery. Zkrátka došáhnou dál.

 758. Nickname, vaše představy o fungování armády jsou nesmírně … romantické ?
  A speciálně té sovětské. Ke které má z bojujících stran nejblíže ta ukrajinská.

 759. o důkazech se jen žvaní, nepředkládají se

 760. ad 904 a pokud poletí těch letadel ještě víc, tak dosáhnou až na druhou stranu zeměkoule. VOT těchnika.

 761. Mimochodem, nevzpomínám si, žeby stanul před soudem americký střelec z křižníku Vincennes, který sestřelil iránský airbus nebo ukrajinská obsluha systému S-200, která sestřelila ruské TU-154. Byly to POLITOVÁNÍHODNÉ OMYLY. Jaký je klíč k tomu, kdo se smí a kdo nesmí mýlit v užívání prostředků PVO ?

 762. Ano Rputi, těhle vyškolených lidí od Buku co mají za sebou ostré běhá po Ukrajině spousta, na obou stranách, takže dát dokupy obsluhu není problém. To je zbytečné řešit.

 763. nepředbíhejte NoName, ještě jsme se nedostali do bodu, kdy budeme vědět kdo střílel. Pokud by zatloukali, o spadlých tělech tvrdili, že jim je někdo hází na hlavu už v rozkladu, tak se na věc budeme asi dívat trochu jinak. Jsou to možná pro Vás niance, ale já si toho nějak moc všímám.

 764. nemluvě o tom, že skoro v každém kolchozním seníku je uložený jeden BUK , co si ho Váňuška přivezl z vojny jako suvenýr,

 765. Jirko,
  máš na to link ? Na Netu je v BBC leda poněkud hysterický Kerry.

 766. BBC to hlásilo, ale jako nepříliš důležitou zprávu, tak si toho málokdo všiml

 767. To je skoda, ze ty AWACSy neletely tři…..viděly by az k Bajkonůru….
  A to nemluvím o letce ČTYŘ letadel…

 768. 912-no třeba Ukrajinci zatloukali dost dlouho. O Vincennes více zde.

  http://technet.idnes.cz/proc-americane-sestrelili-dopravni-letadlo-s-290-lidmi-na-palube-pbx-/tec_technika.aspx?c=A080121_221653_tec_technika_pka

  Když jsem vzal v úvahu, kolik času měl na své rozhodnutí, a informace, které měl k dispozici, dospěl jsem k názoru – a trvám na něm dodnes – že jednal správně. Jeho hlavním úkolem bylo ochránit loď před zásahem,“ uzavřel vyšetřování Fogarty.

  „K sestřelení letadla Íránských aerolinií nedošlo v důsledku zanedbání ze strany amerického námořnictva,“ stojí ve zprávě, podle které kapitán „jednal vzhledem k dostupným informacím a časovému rámci obezřetně.“ Admirál dále uvedl, že Írán musí nést zodpovědnost za „rizika vyplývající z provozování osobní letecké dopravy v těsné blízkosti válečného konfliktu.“

  To je, co ? A to ti Iránci byli doma. Přesto nesou zodpovědnost za to, že se nechali sestřelit americkým křižníkem. Měli být obezřetnější.

 769. Link nemam….
  Ale to je zcela podruzne, nepochybuji o tom, ze ten tlak na vysetreni bude obrovsky a tak predpokladam ze se nic neutaji. To co podruzne neni, je naprosto silene chovani k ostatkum lidi, kteri zemreli. To je proste pro mne zcela neprijatelne a zcela odsouzenihodne.

 770. ale tohle už přeci bylo řečeno NoName, sám Putin prohlásil, že za sestřelení letadla nese odpovědnost Ukrajina, páč se to stalo v jejím vdušném prostoru. Měl byste být spokojen 🙁

 771. přesne tak Jirko. Svinárna nejvyššího kalibru.

 772. Tak zcela určitě nese obrovskou čast viny ukrajinské řízení letového provozu…
  Asi tam má Putin své záškodníky – to by tak šikovně zapadalo do celé story…

 773. Mozna by stalo za to vytahnout jeste nejake clanky o rasove segregaci u te velke reky v USA…. Stejne tak mi tu ted chybi to, ze nemci buduji ctvrtou risi a ze statni maturity jsou taky dilo svetoveho imperialsmu 😀
  Samozrejme doplnene patricnym latiskym cintatem a nakopirovany kus textu knizky se jmenem autora

 774. Co to má dělat s mojí spokojeností, rezy ? Jenom se snažím dobrat rozdílu mezi sprostou vraždou a politováníhodným omylem, za který si v konečném důsledku mohl i tak iránský airbus. Protože nebyl dost obezřetný při startu z Íránu a letu v mezinárodním leteckém koridoru a dostatečně nereflektoval rizika.

 775. (882) V minulém století bylo nám snášeti výsledky činnosti méně prozíravých státníků, než byl Bismarck. Ten dost dobře věděl, kam až ano a kam už ne.
  (903) Projde. Jsou moc velký, v RB OSN a mají ten plyn.

 776. (919) Neutají se nic. Ale bude vypuštěno tolik protichůdných zpráv, že si každý vybere „tu svoji“.
  (924) Ten rozdíl by mohl být v čase, který byl na reakci. Ovšem, předpokládá to ten rozdíl hledat a ne nehledat.

 777. Takze to bylo BBC, ale jenom vystoupení jednoho hysterickeho natupírovaného trotla….
  Ale hysterčil docela přesvědčivě…..takze ma pravdu.

 778. a proč se na to NoName ptáte mě? Já někdy někde obhajoval prohlášení, které mi tu předkládáte? Já jsem o Vámi zmíněném sestřelu neměl dodneška tušení. Komentuji ted to co se stalo na Ukrajině. Dufám, že se vyšetří co za tím je, kdo nese odpovědnost, jak tu odpovědnost přijme. Jsou akorát dvě možnosti a na podobné závěry je dneska brzo, souhlasíte??

 779. Rezy,

  schopnost Awacsů je dána dosahem jejich radarů. Ten je 650km. Pokud opravdu něco zachytily, znamenalo by to, že létaly nad ukrajinským územím. To doposud nebylo zveřejněno, alespoň jsem to nezachytil.

  A po těch mnoha lžích ,kterých se Američané v minulosti dopustili, jsem k jejich tvrzením preventivně skeptický

 780. Je to prosté milý Proste, není přeci problém dojet na místo a souřadnice Halladine zkotrolovat. Bud se stopy najdou nebo ne. Je k tomu potřeba jeden gazík s GPS a pár lidí . To by přeci neměl být problém ani pro Ukrajinské Rusy, no ni? 🙂

 781. rezy,
  já se obávám, že těch možností je více – viz spekulace o možných souvislostech se zmizelým letadel stejných aerolinek.
  Ale křišťálovou kouli nemám, takže se snažím pídit po informacích (ale rovněž se obávám, že pravda zůstane utajena; na Ukrajině je příliš mnoho zájmů).

 782. samozřejmě, přístup, nikam se nepojede, stejně to z těch letadel změřili blbě, a i kdyby tak to neplatí, to je opravdu úsměvné.

 783. 926-Málo času na rozhodování je omluva ? Omyl vs. vražda.
  Málo času na reakci, kapitán idiot, nakonec se ještě ukázalo, že Vincennes střílela z iránských výsostních vod. Přesto komisi vyšlo, že na vině je Irán a kapitán Vinceness dostal metál.
  Mimochodem, v tom airbusu bylo 66 dětí. Hledal jsem, ale obrovské rozhorčení jsem nevygoogloval ani u britského, ani u australského nebo nizozemského premiéra. Něco jako „Americký prezident je vrah !!!!“, „Vrať mi moje dítě, Ronalde !!!!“.

 784. 2 Simon klein – ad 887 – no, co bys taky chtěl od někoho, kdo neumí věrohodně sfalšovat ani vlastní rodnej list? Nicméně, ten nejpokrokovější národ na světě mu tu zpackaninu zbaštil, tak si myslí, že ti blbci v Evropě mu zbaštěj i tyhle podvody… A má pravdu – je tu nemálo blbců, co mu to žerou i s navijákem…
  Kdokoli byl na vojně, tak se těmhle podvodům může akorát smát… Já byl u spojařů, a vím, že neexistovalo při hovoru použít jméno, natož pak funkci. A najednou, armáda, která tenhle dril má v krvi, se do éteru vybavuje jak v hospodě…
  Kdyby si na to najali patnáctiletýho kluka, kterej umí trochu s počítačem, udělal by jim věrohodnější padělek.

 785. Matzurko, já si to taky myslím, psal jsem to v pátek,jenže těch důkazů na sestřel je dost, takže mi nezbývá, než čekat, až se prověří všechny informace.

 786. A černé skřínky kde nic tu nic… a nikoho to ani moc nezajímá…

  …Samotné „vyšetřování“ mezitím vázne a z reakcí západních politiků se nezdá, že by někoho zaskočilo, že se třeba černé skříňky malajsijského letounu mění v naprostou záhadu. Nejprve měly ještě v pátek být na cestě do Moskvy, protože prý rebelové nevěří, že by Kyjev celou událost vyšetřil objektivně. To Kreml popřel s tím, že černé skříňky nechce, ještě týž den večer šéf doněcké pobočky Státní služby pro mimořádné situace Konstantin Batozský oznámil, že jeho lidé dvě černé skříňky našli, ale „neví, kde zrovna jsou“. Rada národní bezpečnosti pak v sobotu oznámila, že Kyjev nemá ani jednu ze skříněk. „Mluví se o tom, že je možné, že už je z místa někdo sebral, ale nemáme svědectví o tom, kdo je sebral a jestli se vůbec našly,“ zamotal vše ještě víc vicepremiér Vladimir Grojsman. V neděli pak šéf samozvané Doněcké republiky Aleksandr Borodaj prohlásil, že jeho lidé „mají pod kontrolou jakési předměty, nejspíš černé skříňky“. „Nemáme mezi sebou specialisty, kteří by věděli, jak černé skříňky vypadají, ale převezli jsme do Doněcku technická zařízení, která by černými skříňkami být mohla.“ A vzápětí agentura Reuters zveřejnila video, na němž lidé v uniformách Státní služby pro mimořádné situace nalézají černé skříňky…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/tema/Sestreleni-letadla-Vubec-nevite-co-se-ted-deje-v-pozadi-Novinarka-Spencerova-s-nadhledem-sleduje-informacni-smrst-USA-A-nachazi-trhliny-327647

 787. 😉
  kdyz to tu tak ctu, tak si rikam jestli ten pan Tim_Berners-Lee obcas horce nelituje toho co to tenkrat proved 😉

  . . . Zdravim vas ,me „fanousky“ predevsim, a vezte ze na podrazdeny zlucnik doporucuje lidova moudrost pit napriklad matovy caj, tedy zadny „bolsevicnik“ kteri nekteri zcela nespravne nejspis konzumuji. . .

 788. Hele rezy, vubec nepochybuji, ze uz dnes vedi, kdo, kde a cim, strilel a hlavne odkud. Ted se hledaji jen spravna slova, aby to nemohlo byt zameteno pod stul.
  Mimochodem, najdi si ten projev RR, cca 15ti minutovej, po ststreleni toho jihokorejskeho letadlama, ruskejma strileckama…. Taky tam byl zarazen „odposlech“ komunikace pilotu stihacek, az do doby zasazeni civilniho letadla. A tehdy to nikdo nezpochybnoval. Tedy nikdo….. Dneska by to bylo uplne jine, bylo to totiz tak neprofesionalne trapne, jako tyhlencty nove….. Ale to je jedno, stejne se to uz neda vratit a hlavne, kazdy si na tom najde to, co podpori jeho verzi „pribehu“

 789. rezy a máte relevantní vysvětlení, proč tam ta Ukrajina ještě nezajela? 😀

 790. Rezy, případ Vincennes ukazuje, že se zmýlit může i dobře vycvičená posádka vybavená nejmodernější technikou, že se můžou sejít okolnosti a tak… A že se to dá řešit bez hysterie (USA vyplatili odškodné). O tom, že USA chrání své střelce ani nemluvím.
  Proč by to jiné státy, dokonce i Rusové měli dělat jinak ?

 791. Noname, jen drobny dotaz…. Na Ukraine je valka?

 792. 939, Rputi, tak zatím je to prý na uzemí ovládané druhou stranou, stačí to jako relevantní vysvětlení?

 793. no konečně se Noname dostáváme ke kořenu věci. Ruskou posádku s Bukem někdo oficiálně pozval??? Jen houšt!

 794. (933) Ptal jste se na rozdíl, ne omluvu.
  (939) Asi je to na území zelených mužiků.

 795. Nevim, pry je to jen konflikt bez cizejch vojsk a bez podporovatelu zvenci….. Neco jako kdyz je demonstrace odboraru na vaclavaku. Nebo snad uz tam je rusko pritomno?

 796. (940)Proč by to měli dělat jinak nevím, ale dost to budí dojem, že to jinak dělají. Tak nějak „porusku“.

 797. Jirko, vědí to všechny tři zůčastněné strany, mimo ně, dost přesně se ví,kde pastelka startovala, já sedět v Kremlu, tak jsem orošenej.

 798. 946-pak tedy ale v bývalé Jugoslávii taky nebyla válka.

 799. 934 – PeSi
  Mne ty odposlechy připomínají toporný preklad komiksů s Jamesem Bondem….
  Evidentně je příslušní poradci konzumovali v mladí a domnívají se, ze se takhle mluví v ruských jednotkách ….

 800. No,
  ačkoliv ruštinu jsem se byla nucena učit, od ukrajinštiny (kterou hovořili kolegové v laborce během stáže v USA) ji rozeznám velice těžko… a nemá náhodou ty BUKy i armáda ukrajinská (i v ní je jistě podíl rusky mluvících; pořád mám pro srovnání kolegyni vedle v laborce, která je sice hrdá Ukrajinka, ale hovoří rusky a považuje ruštinu za svůj rodný jazyk) ?

  Každopádně, souhlasím s Jirkou, že se to už s největší pravděpodobností ví. Ovšem zatímco Putin se chová poměrně zdrženlivě, ze Západu se ozývá hysterie, osočování, obviňování a zcela adresné odsuzování, doprovázené smrští spekulací v médiích.
  Něco je někde opravdu hoooodně špatně.

 801. Když mluví někdo čistou ukrajinštinou, je to rozeznatelné od ruštiny „na první poslech“, ale existuje ještě nějaký mix, tam už je to těžší.

 802. Jirko, že zrovna ty se ptáš, jestli je na Ukrajině válka, když tam byli ti Tví známí motorkáři a žádnou neviděli…natož občanskou!
  Jinak začínám být dost přesvědčen o tom, že se na Ukrajině vynořilo to letadlo, co zmizlo v asijském bermudském trojúhelníku.

  Mě to napadlo hned jako možnost, že ho ten „bermudský trojúhelník“ nestrávil a ze čtvrtého rozměru vyvrhl.
  Čím více čtu o hnilbném zápachu, shnilých tělech, nových pasech… tím je to podezření silnější.
  Má životní zkušenost říká, že tělo ke hnití potřebuje trochu více času než jeden, dva dny.Za jeden den tak proběhne rigor mortis, na sluníčku se druhý den nafouknou vnitřnosti, další den začnou vytékat tělní tekutiny – to už trochu zavání, ale to tělo ještě dlouho nehnije.
  Pokud nebylo mrtvé už od dubna někde v mrazáku a teď roztává…
  No a pokud letadlo letělo na autopilota a mělo správně načasovanou náložku… vysvětlovalo by to řadu věcí z obou případů.

  Takže je to jasné!
  Putin unesl to malajské letadlo nad indickým oceánem a teď ho nechal spadnout na Ukrajině, aby mohl obvinit kyjevskou vládu z terorismu…a aby tam, USA mohly , v rámci světové války proti terorismu poslat mírové sbory a udělat tam konečně pořádek.

 803. Šumaváku,

  „The Truth is Out There“ 🙂 Zprávy o zápachu beru jako novinářské kecy – nutno hyenám jejich denní tisk trošku okořenit (někomu zapáchá i čerstvá krev, která se, uvolněna z z ran obětí, může začít rozkládat rychleji než zbytek ostatků). A když se novinářské hyeny nežinýrují zvěřejňovat i fotky obětí… V čem se jejich chování liší od těch Ukrajinců, kteří s ostatky nakládají ?
  Ale kam by zmizlo to letadlo aktuální ? Unesli ho mimozemšťaní ? Skoro tři stovky spiklenců včetně jejich rodin v Nizozemí ?
  Mně osobně přijde divné, že deset letadel letělo jižní trasou mimo válečnou zónu, a ausgerechnet tohle jedno si to namířilo přímo nad separatisty (viz blog Jana Krause výše). Úspora paliva a času nemohla být tak razantní.

 804. 951 Matzurko, v říši autokrata se nespekuluje, tam je vše jasné.
  Z jiného soudku:
  Přehled pro FÚ: Mzdové náklady za rok: 192.368,- Kč. Čistá mzda: 122.264,- Kč. Děkujme naší socialistické vládě, že poddaným nechá k živobytí 64% výplaty, z které si poté vezme DPH a další daně. Po zaplacení daní si mohou poddaní koupit zboží v hodnotě 52% mzdových nákladů.

 805. Matzurko, BUKy se přímo na Ukrajině vyrábí – takže odborníků zajisté dost.
  A Rusové tvrdí, že v den sestřelu byl Ukrajinský radar od BUKu aktivní.
  Ono se dneska schovat, není tak zcela jednoduché. 🙂

 806. Jinak, rezy, doktore a další, klidně to Rusům nandejme (nandejte), čistě třeba z pocitu civilizační a kulturní převahy, ale nedovolávejme se pořád principů, které my sami nejsme schopni nebo ochotni dodržet, když jde o naše vojáky, naše občany, naše gaunery.
  My jsme dobro a vy jste zlo (nakonec, bylo to tak staletí), to je princip, který chápu a beru.
  Ale ta hra na pravidla, které má zásadně dodržovat jenom druhá strana… To je k ničemu. A stále více k smíchu.

 807. 959 prima že jste mě už zařadil, prosím, bavte se. 🙁

 808. jediné, čeho se NoName dovolávám je vyšetření události. Jesli tohle považujte za civilizační převahu, asi ano, …

 809. Dobrí
  éráno,

  „. Ruskou posádku s Bukem někdo oficiálně pozval??? “

  A je možné, že přesun BUKu s ruskou vyškoleńou osádkou z Ruska přes ukrajinské hranice by unikl různým sledovacím družicím, které zajisté prostor monitorují?

 810. Nikam jsem Vás nezařadil, jenom píšu svůj názor (a Vás jsem oslovil na základě často používané teze „takhle se kriket nehraje“).