Trump v Davosu

Dušan Neumann

   Jak se dalo předpokládat vystoupení presidenta v Trumpa v Davosu bylo většinou sdělovacích prostředků ohodnoceno zdrcující kritikou. CNN : “Proč by měla být Trumpova nudná řeč výhrou”. The New Yorker : “ V Davosu jako vždy, Trump dokáže myslet pouze na přítomnost”. Ve výčtu bych mohl pokračovat ještě dlouho.
    Vlivný komentátor Economistu, Fareed Zakaria se nechal ve Washington Post slyšet, že “kdykoliv udělá Trump něco správně, tak to řeknu.”  A hned pokračuje, že jsou tři Trumpové – tweetový clown a cirkusák, xenofobní, misogyní rasista  a ordinérní republikánský president prosazující stranickou agendu daňových úlev, deregulace a jestřábí zahraniční politiky.
     Co vlastně ten ubožák udělal dobře, že Zakaria sestoupil z trůnu s pochvalou skrze zaťaté zuby? Aha, největším přínosem je “optimistický cheerleading”, který sám o sobě je ekonomickým stimulem, a pak ta snaha o omezení byrokracie (jež mu vynesla největší díl nenávisti ve Washingtonu).
     Rozeberme si, co vlastně Donald Trump v Davosu přednesl. Hned v úvodu prohlásil: “Jsem zde abych reprezentoval zájmy amerického lidu a zároveň vás ujistil o přátelství a spolupráci při budování lepšího světa. Snažíme se pozdvihnout zapomenuté komunity, vytvářet nové příležitosti, aby každý člověk mohl najít ve společnosti a v životě své místo a uskutečnit svůj sen, sen bezpečného domova, dobré a uspokojující práce a lepšího života pro děti.”
    Po tomto obecném úvodu pokračoval výčetem úspěchů americké společnosti od nástupu do Bílého domu:  Akciové trhy lámou jeden rekord za druhým a od loňska vzrostly o 7 billionů dollarů. Jelikož víme jak emotivní bursa může být, nejdůležitějším faktorem tohoto pohybu je vzrůst spotřebitelské a výrobní “důvěry” po téměř deseti letech stagnace.
    Vznikly 2.4 milliony nových pracovních míst, nezaměstnanost klesla na nejnižší úroveň za desetiletí. Zvláště potěšující je fakt, že nezaměstnanost černošské a hispánské populace je nejnižší od doby  kdy se začala registrovat.
    Ač růst HDP za poslední čtvrtletí 2017 nedosáhl Trumpem předpovídaných 3.5% je růst 2.6%, ještě před schválením daňové reformy, solidním číslem.     Kritici tvrdící, že ekonomiku nastartoval už president Obama, za jeho vlády růst HDP krátkodobě zaznamenal i 3%, opomíjejí však fakt, že to bylo díky umělým stimulačním balíčkům, které navýšily státní dluh téměř od 10 billionů dollarů.
    Americká ekonomika je největší a nejsilnější na světě pochlubil se Donald Trump a s daňovou reformou se stává přitažlivou pro investory ze všech koutů světa. “Jsem tu s jednoduchou výzvou, nikdy nebyla příhodnější doba, budovat, vyrábět a najímat ve Spojených státech než teď. Výrazně jsme snížili (příjmovou) daňovou zátěž pro podniky (z 35% na 21%), daně pro střední třídu, pro malé rodinné podniky, aby jim zůstalo více z tvrdě vydělaných peněz”.
    Kritici okamžitě poukazují na statistické předpovědi, že značná část střední třídy si nepolepší, ba dokonce pohorší. Uvedu to na pravou míru. U nejnižších příjmových vrstev je to jasné. Až doposud byl odečet od daňového základu pro jednotlivce 6350 dollarů ročně, s daňovou reformou se zvýšil na 12,000. Pro mne, jako penzistu to znamená, že nejenže nebudu platit žádné daně ani z toho co si přivydělám (abych měl na letenky do Čech a údržbu svých 3 automobilů), ale, že se moje daňové přiznání zcvrkne na jednu stránku A4 odkliknutelnou berňáku přes internet.    
     Jak je to s těmi kdo budou tratit? Velká většina těchto lidí žije v bohatých státech východního a západního pobřeží ovládaných Demokraty. V těchto státech si odhlasovali vysoké státní  a místní daně (V USA se platí federální, státní a místní daň z přijmu + další daně včetně prodejní), neboť až doposud si mohli tyto státní a místní daně odečíst od daňového základu. Tak vlastně daňoví poplatnící žijící ve státech s nízkými místními daněmi financovali chytráky z pobřeží. Kalifornie má nejvyšší státní daň 13.3%, New York 8.8%, a pak to pozvolna klesá. Florida a Texas nemají žádnou. Někde to kompenzují vyšší . S některými užprodejní daní (podobná DPH) – většina států ji má mezi 4 a 6%, Kalifornie 8.5% a několik států nemá žádnou. Ale to v detailu přesahuje rámec tohoto článku. V novém daňovém systému, budou místní a státní daně odečitatelné pouyze do výše 10,000 dollarů. (Takže, aby si někdo v těchto státech mohl odečíst od daňového základu deset tisíc, musí vydělávat přes 100,000 ročně. A to už je jiná perspektiva příjmů.
    Významným článkem reformy je forma amnestie pro repatriace korporátních zisků zpět do USA pokud budou použity pro inovace, rozšiřování podniků a najímání nových pracovníků. Tyto paragrafy by si zasloužily vlastní rozbor. Donald Trump jejich zavedení ilustroval v Davosu příkladem Apple, která převede nazpět 245 miliard dollarů a během příštích pěti let zainvestuje v USA 350 miliard dollarů Těžko představitelná čísla.
    Některé společnosti,  banky, aerolinie zareagovaly rozdáváním novoročních bonusů zaměstnancům – často převyšujících 1000 dollarů. Největší zaměstnavatel (nejméně kvalifikovaných pracovníků) v USA, Walmart, dobrovolně zvýšil nejnižší mzdy ze $7.25 , na $ 11/hod.
    “Jako president USA dávám a vždy budu stavět americké zájmy na první místo, stejně jako by vlády jiných zemí měly jejich vlastní zájmy stavět na první místo, ale to neznamená, že Amerika chce být osamcená. Pokud Amerika roste a prosperuje, prosperuje i svět. Americká prosperita vytvořila miliony pracovních příležitostí ve světě, otevřela cesto inovacím a tvořivosti. Usiljeme o reformy světového obchodního systému. Nemůžeme mít svobodný a spravedlivý trh pokud některé země parazitují na jiných. Podporujeme volný trh, ale musí mít stejná pravidla pro všechny. Spojené státy už se nebudou tvářit, že nevidí tyto praktiky provozované jinými státy. Zejména masivní vykrádání intelektuálního vlastnictví, skryté subvence a dotace a tuhé státní plánování.” Tady Trump zjevně zaútočil na Čínu.
    Spojené státy budou více spoléhat na bilaterální dohody. To platí i pro státy TTP (transPacific treaty). S některými už jednání probíhají.
    Zajímavá je pasáž o energetice, která vzbudila v Davosu bučení zelených aktivistů. “Žádná země by neměla být rukojmí energetického vyděračství”, řekl Trump. Proto jsme skončili s většinou federálních omezení zaměřených na výrobu energie a její zdroje. A znovu zdůraznil, že teď je čas investovat v Americe.
    Okrajově se dotkl i zahraniční politiky. Spojené státy donutily Severní Koreu k jednacímu stolu a výsledkem budou bezpečné Olympijské hry.  ISIS ztratil téměř 100% území, které držel ještě před rokem. Dalším nutným krokem bude nejen zabránění Iránu vlastnit nukleární zbraně, ale ukončení iránské podpory teroristů. “K tomu vyzýváme všechny naše partnery. V závěru pasáže Trump poděkoval všem státům, které se této snahy účastní a dnes už i finančně podílejí.” (financování NATO).    
    Znovu opakoval předvolební doktrinu o ochraně hranic a zabránění řetězové migrace. “Xenofobně” zdůraznil, že ohlídání hranic je nezbytné k zajištění bezpečnosti národa. neznamená to odmítání imigrace, ale Amerika přivítá všechny, kdo budou chtít přispět jkejí prosperitě a zajistit prací své rodiny. Budoucnost Ameriky je v rozvoji pracovních schopností populace, v prolomení kruhu závislosti na sociálních záchytných sítích – neboť  – zcela jednoduše – nejúspěšnější boj s chudobou zajišťuje dobrá mzda. proto musíme investovat do lidí, pokud se na ně zapomíná svět začíná praskat ve švech. Velikost národa je více než jen čísla výroby, spotřeby a celkové proudukce, ale je to součet občanské hrdosti, společenských hodnot, úsilí a charkteru lidí, jimž je Amerika domovem.        
    “Zvu vás, abyste se stali součástí krásné budoucnosti, kterou můžeme spolu vytvořit a děkuji všem, kdo svým každodením úsilím tvoří již dnes lepší svět pro všechny”, zakončil vystoupení Donald Trump.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 367 komentářů u “Trump v Davosu

 1. Vložil PeS na pokyn domácího pána…

 2. Původně jsem chtěl tento článek nahradit rozborem „Zprávy o stavu Unie“, ale ten se od davoského projevu pliš neliší. Je jen květnatější a zaměřený na neprofesionální a vlastenecké publikum. Trochu víc se v něm věnoval zahraniční politice, ale žádnou zásadní novou informaci Zpráva neobsahuje.

 3. Dobré ráno,

  OT – ještě pro aerokarla k poslednímu příspěvku:
  „byl by nějaký odkaz nebo tak něco?“

  Karle, těžko ti můžu dát odkaz na to, co občas vyslechnu na moje vlastní uči a co říkají lidi kolem mně. K řečem, že se tedy nemám kamarádit s lidmi takového ražení, podotýkám, že příbuzné, kolegy či sousedy si člověk nevybírá, co mu reprodukují děti ohledně názorů spolužáků taky ne a leckdy i ti kamarádi halt mají na leccos různý názor.

  A jdu si přečíst, co ten strašný Trump zase strašného kde pronesl a jetsli při tom nekoukal vilným pohledem.

 4. „moje daňové přiznání zcvrkne na jednu stránku A4 odkliknutelnou berňáku přes internet. “

  O tom se tady sní už dlouho….

  Trump má jedinečnou příležitost, jak ukázat v praxi, jak to funguje. Mám ale trochu dojem, že se ten stav snadno obhajuje teď, když se zvyšují mzdy a snižují daně, ale že časem logicky musí dojít k poklesu ekonomiky, protože ten proces probíhá vždycky v cyklech. Pak bude nutno obhájit skutečnost, že to je přirozený proces a ne důsledek toho, že trump udělal něco blbě a nechat krizi proběhnout bez zbytečných a v budoucnu kontraproduktivních zásahů.

  Chtěla bych se vrátit ještě k prezidentským debatám. I když to, co předvedly komerční a veřejnoprávní televize byly spíš pseudodebaty.

  v USA taky probíhají tak, že kandidáti dostanou předem ootázky, aby se na ně mohli připravit?

  Mně připadá, že taková debata zcela postrádá smysl. Kandidát pak předkládá nabiflovaný odpovědi jak žáček u tabule, to je úplně o ničem.

 5. Maydo, to záleží na čem se štáby kandidátů dohodnou. Otázky předem v jedné ze tří besed požadavala Hillary. V besedě organizované novináři dával otázky panel novinářů, kteří se na nich dohodli mezi sebou. V besedách na universitách, kde vždy je aspoň jedna, jsou otázky z pléna zcela nepřipravené.

 6. Otázka je, nakolik u nás byly ty štáby schopné a hlavně ochotné se dohodnout. Já těžko mohu soudit, protože jsem debatu moc nesledovala, ale z toho mála, co jsem viděla nebo z dodatečných ohlasů mi připadá, že to byla v jednom příopadě nezvládnutí fraška a v druhém předem připravený divadlo, které si na debatu jen hrálo.

 7. (4) No jestli hodláš napravovat lidi, že si něco myslí a říkají, nebo nad tím naříkat, to bych viděl na marnou snahu. Taky zaslechnu a přečtu ledacos, ale nevydávám to za obecnou věc.

 8. 1362 Zpátečníku:
  Richard Dawkins: „Sobecký gen“
  Susan Blackmoore: „Teorie memu“
  A kak nějak vůbec si myslíš, že myslíš…

 9. Pane Neumanne,

  někde jsem narazil na informaci, že při tom Trumpově projevu Merkelova a Macron odešli ze sálu.
  Je to pravda ?
  Na vysvětlení – ten server se mi nezdál moc spolehlivej, a nikdo jinej to u nás nepsal.

 10. Trump…

  Ekonomické cykly mají setrvačnost. Nejenom ekonomické cykly, ale politika a její důsledky.

  Je rozdíl jestli „zásluhou prezidenta“ či „za prezidenta“. Většina lidí to nerozlišuje. Přiřazuje k sobě jevy v čase aniž uvažuje o příčinnosti. Případně účelově odmítá rozlišovat, protože to vyhovuje preferenci toho či onoho. Nenávidíme Obamu, proto se mu snažíme přičíst vše nejhorší, milujeme Trumpa, proto se mu snažíme přičíst vše nejlepší. A obráceně. Ta účelová slepota je obecným jevem, platí univerzálně o přívržencích koholi či jakékoli ideologie, náboženství, učení, teorie… V politice, ve vědě, v běžném životě.

  Nejúspěšnější boj s chudobou nepředstavuje dobrá mzda (odstranit chudobu rozdáváním peněz chudým opravdu není řešení). Řešením je spravedlivá mzda, odpovídající tržní ceně práce. A jestli umělý zásah, tak podpora všeobecné gramotnosti a vzdělání potřebného pro produkci užitečných statků, především v přírodovědných oborech, tedy ne „gender studies a podobně“.

 11. Úplně tržní cena práce – nesouhlasím.
  Umožňuje to platit hodně nízké mzdy , pokud je nezaměstnanost.
  A Trump utužuje protekcionismus….

  Letošní 48. ročník se nese v duchu motta „Vytváření sdílené budoucnosti v roztříštěném světě“. Například americký prezident Trump ale volí právě politiku protekcionismu, tento týden podepsal uvalení vysokých cel na dovoz solárních panelů a praček. Podle komentátorů CNN hrozí obchodní válka s Čínou či Jižní Koreou, které už opatření ostře kritizovaly.

 12. Pane domácí, PeSi, nebo někdo jiný, kdo můžete do administrace, odklepněte mi prosím jeden komentář s více odkazy. Dík moc.

 13. CNN je asi tak spolehlivý informační zdroj jako Halo noviny. Ani ne týden po uvalení 30% cla na čínského výrobce solárních panelů oznámil čínský koncern Jinko-Solar, že vybuduje továrno na solární panely v Jacksonville, Fl., jež by měla zajistit 800 pracovních míst. Jinko i Konšelé v Jacksonville odmítli sdělat podrobnosti.

 14. 16

  Jo, Putin to takhle dělá už hodně dlouho. Místo dovozu donutit výrobce postavit fabriky v Rusku.

 15. >>17 Maly rozdil, Halladine: Putin, jak rikas, donutil sve vyrobce postavit fabriky v Rusku. D-o-n-u-t-i-l!(Jinak odchod do gulagu.) Trump je snizenim dani prilakal. . .

  O techto malinkych rozdilech Ti CNN opomelo rict.

 16. 2 Matzurka ad 1354 dole… Tak jsem si přečetl ten lament… Mám k tomu jedinou poznámku (mně se to jméno zdálo nějak povědomý…). „Český ornitolog, expert na kukačky, autor Vesmíru a dlouholetý vysokoškolský pedagog Tomáš Grim se rozhodl odejít ze školství“ – tak tento expert na kukačky a ptákopravec z Palackého nervozity v Olomouci je zmrd k pohledání a podvodník. V roce 2008 uveřejnil v časopise Oikos (IF cca 3) článek, o kterém si čtenáři mysleli, že jde o aprílový vtip – O vlivu pití piva na publikační činnost vědců.
  http://www.zoologie.upol.cz/osoby/Grim/Grim_Oikos_2008.pdf
  Ten článek je podvod od začátku do konce – uvádí graf na základě údajné Cox-Box analýzy (bez bližšího upřesnění), data nelze ověřit, zaměňuje korelaci s kauzalitou apod. Od českých kolegů vylákal údaje (odhadnuté) podvodem, mezi nima s ním nemluví ani klika od hajzlu.
  Přitom na Palackého nervozitě je pár slušnejch lidí, kterejch si mohu vážit, ale tenhle podvodník mezi nima opravdu není. Takže pokud odejde, přispěje tím možná k vzrůstu kvality českého školství…
  (BTW, ten článek jsem dával přečíst řadě kolegů (fyzika, chemie) – všichni se podivovali, jak je možné že taková slátanina mohla být vůbec otištěna… A milej zmrd má publikaci s IF 3 – nějak nemám moc co dodat…

 17. 2 Honza ze Žižkova – sorry, do schvalování komentářů se domácímu pánovi bez jeho pokynu nechci motat… Raději to rozhoď per partes…

 18. PM.
  jsi poněkud mimo. Své výrobce nepotřebuje Putin k něčemu nutit, šlo o výrobce zahraničí.
  Pro příklad, který jsem kdysi četl.
  Na dovoz aut ze zahraničí bylo uvaleno clo 6%. Pokud výrobce postavil fabriku v Rusku, a sestavoval auta tam , 6% clo na dovoz odpadlo, a zůstalo jen 3% clo na dovoz komponent.
  Když začali vyrábět v Rusku i ty komponenty, přirozeně odpadly i ty 3 %.
  To byl ten nátlak na firmy, velmi podobný tomu, co dnes dělá Trump
  Před krizí s Ukrajinou a Krymem si majitel naší firmy Juta ( to je ten srandovní senátor, co kandidoval do Parlamentu ač tam nechtěl 🙂 a pak projel volby, když se chtěl stát znovu senátorem 🙂 )stěžoval, že ač má v Rusku skvělé kšefty, uvalili mu na výrobky clo 10%, takže mu nezbývá , než postavit fabriku v Rusku.
  Pak z toho, kvůli krizi rublu a hospodářskému propadu sešlo, jak je to dnes nevím.

 19. PM,

  a pokud si myslíš, že čtu CNN, tak nečtu 🙂

 20. >> 22 Ja se citim dobre, dekuju za optani. A co Vy?

 21. PM, nehněvej se, ale ty tvé představy o Rusku, k nimž byla PeSova připomínka ( 18 ), jsou fakt poněkud nereálné

 22. (11) Řešením je spravedlivá mzda, odpovídající tržní ceně práce.“ – Akorát se nikdo neshodne, kolik to je. 😛

 23. Tak náš předseda představenstva je v gulagu ještě teď,a dokud nezdvojnásobíme v Rusku výrobu, nevrátí nám to…

 24. 8 – a z čeho soudíš, že chci někoho napravovat a z čeho soudíš, že když se o nějakém jevu zmíním, znamená to, že ho považuju za obecný?

 25. Ad spravedlivá mzda – není třeba, aby se všichni shodli na tom, jaká mzda je spravedlivá. Podstaný je, aby se na tej mzdě shodli jako přijatelné pro obě strany ti dva, co se shodnout mají – ten, co práci kupuje a ten co práci prodává. Pokud dospěli ke shodě a obapolné spokojenosti, nepřísluší někomu třetímu do toho kafrat.

  Konec konců, k čemu by mi byla nějaká fiktivně stanovená „spravedlivá“ mzda, když by mi ji nikdo nechtěl platit?

 26. >> 26 Ty si, Halladine vazne myslis, ze jsem s tim gulagem nedelal srandu? Ja jsem myslel, ze se zname lip. . .

 27. 34

  maYdo,
  s tou obapolnou spokojeností to poněkud přeháníš 🙂
  Většina zaměstnanců většinou ( při vyšší nezaměstnanosti ) si může vybrat mezi dvěmi variantmi – buď vzít, co se nabízí, anebo jít na socku.
  Nějaké smlouvání jako na arabském trhu většinou nefunguje.
  Až teď, při konjuktuře a nedostatku pracovních sil se to mění, a zaměstnvatelé jsou ochotni platit víc.

 28. 19 Pesi, vzpomínám, že něco takového jsem četl, bral to jako vtipné pábení.
  Kdysi v úžasném časopisu Hudba a Zvuk četl pojednání o úžasném zezilovači ZBZ. Peravda, dubnévé číslo, ale někdo ze zámoří (se nedivím) to vzal vážně a rozhořčeně se rozepsal, co že je to zatechnickou pitomost. Pokud ten dopis není také vymyšlenost. Tuze jsem se bavil.

  Za velmi zajímavé považuju šíření názoru, že Země se netočí, či že dokonce je placatá. Nijak mě to nerozhořčuje, naopak. Jen v totalitním režimu a školství je přípustný jediný správný názor. Kdežto v pluralitní demokracii to, že nějaký názor je zastáván menšinou, neznamená, že je méně hodnotný než ten zastávaný většinou. Menšina zastávající menšinový názor má právo požívat stejné důstojnosti a respektu jako většina, a nesmí být nijak diskriminována. Kdesi v zámoří si odhlasovali místní zákon že pí je 3. I to je demokracie, tak jako učení, že svět není starší než sedm až devět tisíc let, že člověk byl stvořen a Eva byla stvořena z Adamova žebra, že přistání Apolla na Měsíci je podvrh, a že Elvis stále žije. Například úspěšným právníkem či politikem může být kdo věří, že v oblasti 51 pravidelně přistávají mimozemšťané, stejně jako dobrým astronomem může být kdo nezná právní precedenty. Ostatně nebýt blbých, chytří by si nevydělali. Třebaže někomu připadá znepokojivé, že případy takových názorů mezi mladou generací se množi i tady. Ale je je to generace svobodná a ne produkt totalitního školství…

 29. jo, Honzo, to sjem všechno četla. Mimochodem, JXD nejspíš z těch voleb hráblo. Nebo si zvedl dávky, aby ten střet s realitou přežil.

  ale já jsem tam zmínila spíš řeči, který slyším kolem a na ty se fakt dává odkaz blbě. Konec konců ta realita je hlavně kolem nás a ne na internetu nebo v novinách a trelevizi.

 30. PM,
  dejme tomu, že sis dělal srandu, i když mám pochybnosti. 😉 Obvykle se k k výrokům nemyšleným vážně přidávaj smajlíky.
  Ovšem i tak se situace Trumpa a Putina poněkud liší.
  Putin se snaží dostat do Ruska cizí investice, což sice Trump taky, ale jeho opatření míří taky na domácí emerické firmy s výrobou a zisky jinde..

  Moc Ruských firem , které mají pobočky v zahraničí, a jejichž výroba by se dala přenést do Ruska asi není…..

 31. Halladine, obapolná sookojenost může být i to, že oba se shodnou na tom, že „není to sice ono, ale aspoň něco“.
  nezaměstnanost znamená, že není práce a když nemá zaměstnavatel práci, nemá za co dostat na vejplaty. Tudíž i on obvykle nemá moc na vybranou, kolik může dotyčnému dát, aniž by třeba poškodil jiní zaměstnance.

  Představa, že zaměstnavatel propouští dělníky a snižuje mzdy, aby ušetřil na zaměstnancích a měl na vilu s bazénem je leda námět na hodně špatnej sociálně kritickej román.

 32. [38] Nojo, ale AK to nečetl. Na parlamentních listech nic podobného nenašel. Tak jsem mu našel pár odkazů.
  Řeči moc neposlouchám. Těch pár, co se ke mně dostalo, byl proti JXD čajíček. Na blogy typu iDěs nelezu, ale tam by se toho určitě našlo spousta z obou stran.

 33. mayDO 🙂

  Představa, že zaměstnavatel propouští dělníky a snižuje mzdy, aby ušetřil na zaměstnancích a měl na vilu s bazénem je leda námět na hodně špatnej sociálně kritickej román.

  maYdo,

  ti nejbohatší bohatnou i za krizí, na to jsou statistiky.
  Zatímco ti nejchudší chudnou ještě víc.
  Ve skutečnosti zaměstnavatelé ( vedení)dělají cokoli, aby zvýšili, anebo udrželi zisk, včetně propouštění, aby bylo na dividendy , neklesla hodnota akcií a a akcionáři se nezlobili.
  Tak to prostě je. Katují se kosty.

  Takže ano, propoušti se i pro to, aby akcionáři měli na ty vily s bazény 🙂

 34. >>40 Hergot, to Ti musim, Halladine, pridat smejiciho nebo nasraneho smajlika, kdyz Te rano pozdravim?
  O tom, ze jednou budeme potrebovat Chorose na sve strane uz jsem se tady vykoktaval nekolikrat. Ono to Drank nach Osten nebo kviceni o Allahovi neni tak uplne vymyslem. Ahoj!

 35. Dušane, díky za report. Jestli je pravdou, že kromě snižování daní také snižuje výdaje, tak je všechno v pořádku. Snížení daní nebo zvýšení paušálu pracovníkům a snížení příjmů zaměstnanců, jinak řečeno zvýšení soukromému a snížení státnímu je vždy cesta správným směrem.

  Akciové trhy – vzhledem k neuvěřitelným sumám peněz, které centrální banky pumpují do hospodářství, tak nějaký ventil musí být, kudy se dostanou do oběhu (jinak by si je banky uložili jako kolaterál u centrální a pes jitrničku sežral). Akciové trhy jsou ideálním místem, dokud se najde debil, který je ochoten koupit dráž (napadlo někoho kromě mě spočítat, kolik let potřebuje např. Gůgl, aby při výši svého zisku byla nějaká návratnost vložených peněz do akcií?).

  Amnestie pro kohokoli je určitě cesta správným směrem. A že tomu říkají protekcionismus – no a?

 36. 2 Schumi – ten Oikos bohužel vtip není – dal jsem do odkazu, můžeš si to přečíst… Nepodložená demagogie… Podává to tak, že vědec, pokud zrovna nepublikuje, tak akorát chlastá pivo. Že ta publikační činnost představuje v dnešní mizerii naprosté minimum, zatímco dominuje byrokratická buzerace, přehlíží jako státník lán pšenice… A dostal za to tehdá cenu děkana… A je profesorem – podobně, jako Putna… Více podobných profesorů… Inu, Orient – tam je možné ledacos…

 37. 46

  Všechno možné je možné i ve Stolici. Neřekl bych , že ta bída je vyhrazena jen „venkovu “ 😉

 38. PeSi,
  pana Grima neznám, ten odkaz mi přišel od kolegy. Fakt je, že jeho lamentování nad leností studentů, kteří pro vybraný obor nejeví ani motivaci, natož pak nějaké vědomosti, slyším z vícero stran (ty nakopírované odpovědi z testů byly dost děsivé…), ponejvíce od stále ještě pedagoogicky působícího manžela. A momentálně panuje všeobecné zděšení nad nízkým počtem studentů, koho budou ti přemnozí v poslední dekádě zaměstnaní pedagogové vzdělávat ? Zdejší PřF dost expandovala, IMHO překotně a neuváženě, a tak skutečně „berou všechno jako smrt“.
  O případu těch diplomek netuším nic, a nijak mne neláká se tím zabývat do detailu – ale je pravda, že předložení publikací s adekvátním slovním doprovodem je na PřF JČU nejen povoleno, ba vítáno (pro PhD je to nutné).
  O článku v Oikosu jsem jen slyšela, kolegové to považovali za aprílový žertík….
  Každopádně díky za pohled z druhé strany; zjevně není všechno černobílé.

 39. (31) Dobrej magor, ale nějak z toho nevidím, že by zastupoval všechny nebo většinu, aby to dalo na obecný tvrzení. Kecá sám za sebe, stejně jako mnozí jiní, i s opačnými názory.
  (42) Na Parlamentních listech ani nehledal.

 40. P.M.probůh, Rusko je běžnou oligokalpitalistickou zemí. Nejspíše tam nějaké gulagy mít budou, ale je jiczh nepoměrně méně než dříve. Dnes je Rusko státem s nižšími daněmi než EU, volnější legislativou v pracovní i zelené oblasti a lidi zejména mimo exponované oblasti jsou za práci vděční. Ty firmy tam jdou dost dobrovolně. Mnohem více a konkrétněji by ti to řekl Skimic (kde se, chlap jeden, toulá!?). Myslím, že i jejich firma tam vybudovala filiálku. Asi bys nevěřil, kolik kukuřice v Rusku produkují firmy z Iowy. Prý tu hodlají budovat největší škrobárnu na světě. (Alespoň se v Praze hoši ze „sojuzu“ loni chlubili.) Snad tomu Trump zamezil. Ano, podnikání v Rusku mívá drobné zádrhele. Zaměstnanci kradou jako straky. Kdysi existoval krásný případ se salátem pro ruské meky. Myslím, že tehdy šlo o pokus na deseti ha, což je vcelku dost. Salát místní sklidili před sklizní a prý byl velice chutný. Následně stačilo nabrat do stavu několik tzv. afgánců“ (hoši, kteří bojovali v Afganistánu) a situace se vyřešila. Další problém je s úplatky. Já například za socialistický život nedal ani jeden. Po revoluci jsem zjistil, že je to vynikající ekonomický prvek, který v určité míře usnadňuje jednání s byrokracií, zrychluje výrobu a co nejde, následně jde, navíc rychle. Kdo umí v tomto ohledu jednat, má v současném Rusku větší šance než v Americe. Kurňa, být o něco mladší. Už se bojím….. Pravda, existují výjimky, které ovšem potvrzují pravidlo. Kdysi dosadil socanům ministra zemědělství, aby likvidoval drobný sektor. Odměnil se mu následně postrem generálního a penzionem za prý 20 mil.(hahaha). Navíc tento zmrd dostal téměř 30 % hlasů. A to je v malém Česku. Jak to asi musí v tomto ohledu vypadat v Rusku. Ty možnosti si snad ani nedovedeme představit. Tak proč by Putin někoho nutil?

 41. Frantisku Prvni, nebijte me, ja jsem nevinnej! Ja jsem fakt s tema gulagama delal srandu. To otreni si me prostoreke huby o Chorose je dlouhopestovany zvyk z mladi. Ja tady v Americe porad,i pri rybolovu vykrikuju, ze Chorosi jsou nam, Americanum (a hadam, ze taky Vam)dnes bliz, nez cela neomarxisticka zapadni Evropa.Takze to moje potouchle zastourani do Halladina berte jenom jako fakt srandu. Diky za Vase informace o kseftovani s molodcema, musi to byt zajimave.

  Jinak, kdyz uz jsem s Vami na reci, neco o rybarine. Prave jsem udelal reservaci pro meho kamarada, ktery sem na tyden z Ceska za mnou prijede. Uz se nemuzu dockat! Mrknete se na googl na tu privatni reku, kam ho zavedu.(Fern Valley on Soque).Jinak budeme chytat na jinych rekach kolem. Nezlobte se, ze Vas tu opruzuju, ale jak jsem behem kecu na Sumavakovi zjistil, jste zde jedinym rybarem. Honza to asi natoci, on je profik, takze to mozna shlednete na ceske TV. Asi ho podle jmena znate, Jan Mudra natocil furu dokumentarek o slavnych zpevacich, muzikantech a kumstyrich,v devadesatem roce, jako mlady kluk, natocil dokumentak Pripad doktorka Horakova.(Pritom jsme se seznamili.) Taky mel na TV serial Tisic let ceske myslivosti. No a jeho tatik Franta kdysi s partou bajecnych chlapu stvoril Lovy beze zbrani.Petruv zdar!

 42. 46 Pesi, to je logické. Publikující vědec má vysokou spotřebu vitamínů skupiny B, které jsou právě v pivovarských kvasnicích. Proto ten článek doplňuji o poznatek, že vědec když právě nepublikuje chlastá nefiltrovaný ležák.

 43. PM, já jsem pouhý dlouholetý pytlák, který neměl nikdy lístek. Musím ale přiznat, že velice úspěšný. Na řekách i v moři. I v lese a lukách. Udicí, harpunou, pastmi či lukem. V životě mne naštěstí nechytli. Dodnes schraňuji štípané bambusové pruty po dědovi a můj tuším z 80 roku, který jsem nikdy nepoužil. Ale ještě se nestalo, abych na vodě či na vandru alespoň jednou či i vícekrát nesehnal výpravě něco mimo konzervy. Pána původně z čt osobně neznám, ale rád poznám. Na brzký důchod povolenku zvažuji. Ale vím, že zas budu stát vedle svého souseda alkoholika, lovit na jeho druhý stejný prut se stejnou hloubkou, návnadou, brčekm, olůvkem apod. On bude tahat jednu rybu za druhou a já závistivě koukat. Také jsem si řekl, že už nezabiju žádné zviřátko. Mám už jich za sebou moc a bojím se, že mi to budou chtít někdy oplatit.

 44. S tím Halladinem to upřímně chápu. Také se podobně někdy zvrhle bavím…..

 45. Dušane, prosím, prosím, něco konkrétního k tomu FBI… Tady zatím jen žvanění.

 46. Franto,
  jsi hnusnej potfor !
  😀 😀 😀

 47. To zabijeni zviratek jsem, Frantisku Prvni, rozsiril i na ryby. To stari, to stari. . .Posledniho jelena jsem picnul v roce 1999. Nez jsem ho dotahl k autu pres hory a doly, spadle stormy a krovi, malem jsem tam chcipnul s nim. Zachranila me konzerva Coca Coly zatoulana pod sedadlem. Rouham se tady (mysle na vsechna skvela vina Tebou popsana)ale ten kouk byl snad nejlepsi drink v mem predlouhem zivote.(A ze jsem toho stacil vypit!) Za par minut jsem se zvetil, vytahl jelena na mez a zacouval autem pod nej. Pak jsem ho presulil na korbu. Od te doby strilim jen na asfaltove holuby.

 48. Fšichni ještě chrápou,alebo či čo ? 😀

 49. Tak v tom čtu o „tajném společení Trumpa s Krtemlem“. Copak to je tajné spolčení, když o tom veřejně píšou všichni příznivci Clintonky? Ale včera publikovaná zpráva republikánů Lidovkám nestojí za zmínku.

 50. Lidovky se patrně totálně zjančily.

  A především musíme ještě více otevřít vysoké školy, protože až bude v Bruntále či Varnsdorfu žít tolik vysokoškoláků jako dnes v Praze, žádný další Zeman tu neuspěje.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/zidek-nekomu-vyhovuje-kdyz-je-hlavou-statu-nekdo-kdo-lze-osocuje-druhe-a-podleza-diktatorum-g9z-/nazory.aspx?c=A180203_121321_ln_nazory_dv

  I když by mně docela zajímalo, co si autor představuje, že si asi ten Bruntál s tolika vysokoškolákama počne…..

 51. 67 Nebylo by jednoduší příslušné diplomy rovnou rozdat? Vyšlo by to levněji, účinek stejný.

 52. účinek stejný? Co kdyby dostal ten diplom bez indoktrinace i volič Zemana? To přece nelze, to bychom dopadli, že by Zemana i Drahoše volili samí diplomovaní! 😉

 53. 67 Tak v kavárnách. Každé desáté kafe zdarma a k tomu diplom.

 54. Potěš pánbu,jako by nestačilo,že má Bruntál Kajana 🙂

 55. 65 – stačí se podívat kdo to napsal. Igor Lukeš je známý akademický socialistický pablb. Škoda komentáře. Zveřejněné FBI memo je jednoznačné. Tzv. Steelovo dossier si objednal DNC (ÚV Demokratů) a volební štáb Clintonové. Steele sám ještě během primárek prohlásil, že udělá všechno, aby Trump nebyl zvolen. Moc se mu to povedlo.

 56. Tak já se, Dušane, přiznám, že moc nesleduju, co kdo napíše.

  ale už podle titulku se dalo očekávat, co to bude za blábol. Já teda mám docela ráda thrillery o různých spiknutích, ale tohle je fakt slabý. 😀

  Nicméně zařazují autora do panotika píšících oblud hned vedle Mánerta z iděsu, peheho a JXD a autora toho blábolu o tom, jak budeme zachráněni před hrůzovládou zemana, až v Bruntále bude tolil vysokoškoláků jako v Praze rovněž. 😀

 57. Mylne jsem se radoval, ze uspesny Trumpuv vylet do Davosu a vynikajici osloveni Kongresu o dobrem stavu Unie, jak je prima shrnul Dusan v uvodniku, budou prvnimi body nedelnich zprav. Snizena nezamestnanost, dobra cisla v ekonomice, uspesne tazeni proti ISAS – konecne dobre zpravy a duvod k oslavovani a zaslouzene oceneni Trumpovy administrace a tim zvyseni cisel jeho oblibenosti.Ta by vyskocila daleko vyrazneji, kdyby se o uspesich mluvilo na prave probihajicich, vysoce sledovanych zpravach. Tema vsak je na vsech stanicich memo o protizakonnych praktikach nekolika agentu FBI a uredniku na ministerstvu spravedlnosti.Vsem ty proclinton krivarny zvedaji zluc. To vysetrovani uz se vsak tahne skoro rok. Nemohli s tim memo jeste tyden pockat, aby si ti, kteri sedi na plote, ci ti, kteri tak moc politiku nesleduji zapamatovali ty vsechny uspechy a Trumpovo bezvadne vystoupeni? Vsadim se, ze 49% oblibenosti by vyskocilo dobre pres padesat.

 58. maYdo,
  myslím, že byses těmi nesmysly bavila ještě víc, kdybys to Zemanvi hodila 😉

 59. To pochybuju. Než to hodit zemanovi, ruku bych si ukousla. Což nic nemění na tom, že než to hodit produktu pravdalásky, tak si radši ukousnu obě.

 60. maYdo, 🙂

  věděla bys, že na té jejich nasranosti máš taky podíl 😉

 61. A čekej dál na prince na bílém koni 🙂

 62. Já prince na bílém koni nečekám. Jeden takovej se vyskytl před téměř čtvrt stoletím a mám s ním dvě děti. Tím, řekla bych, je moje potřeba princů naplněna měrou vrchovatou.

  V politice je s princema na bílém koni obvykle jen průser.

  A pokud jde o tu nasranost, tak já přece , tím že jsem nevolila, jsem volila Zemana. 😀 Takže ten podíl na jejich nasransotin mám takjy. Akorát mi nikdo nevysvětlil, jak je možný, že tím, že jsem nevolila, jsem volila zrovna Zemana a ne Drahoše…. 😀

 63. maYdo,

  každej, kdo nevolil Drahoše je vinnej. 🙂
  A maličko si rejpnu 😉
  Než jsi ulovila toho svýho prince, docela dlouho jsi váhala 😀 😉
  Na druhé straně ho máš doteď, takže asi bych měl držet hu.. ústa 😀

 64. Zdravím, Igor Lukeš, profesor z Bostonu. Občas vypadne z role profesora a na ČRo docela neakademicky šíří hysterické polopravdy o Trumpovi a jeho „neuspěších“. Pehe je proti němu Trumpův fanoušek.

 65. Já jsem neváhala, já jsem si pečlivě vybírala. To, že ho mám do teď svědčí o tom, že to byl správný postup a správná volba. 😉

 66. Zdravím též, Heleno a děkuji za informace. Smutný je, že spousta lidí bude brát tu slátaninu vážně a budou tomu věřit.

 67. Co se vůbec dnes děje, že tu skoro nikdo není?

 68. No, možná, ale mám dojem, že většina osazenstva nemá děti ve věku, kdy by se jich pololetky týkaly a navíc jsou prázdniny rozložen, má je přece vždycky jen čtvrtina.

 69. Vlastně to jsou jarní prázdniny. Pololetky jsou jen jeden den, ale jarní začínají. Myslím, že jsou teď tady u nás, ale nemám přehled. To víš, pro nás to už aktuální není. prázdninám sjem už odrostli. 🙁

 70. MaYdo 🙂
  Konečně sami ! 😀 😀
  Fuj, ale jsem to nekorektní vosoba.
  Neudáš mě Me Too ? 😉

 71. Ty si teda fandíš. Netvař se, že by bylo co udávat. 😀 😀 😀

 72. Dobré zas ráno… Tak včera jest mi bylo jeti dvakrát přes Hlávkův most po asi dvouměsíční pauze… Tak jsem zvědav, kdy i tenhle most spadne – to nebyla vozovka, ale tankodrom. Za ty necelé dva měsíce je to zoufalost a katastrofa, jde to rychleji, než by kdo čekal… A skoro by mě zajímalo, do čí kapsy byly odkloněny ty nemalé prachy, určené na údržbu mostů… Aby taky kunda z Prešpurka měla co vysvětlovat…

 73. Kdysi dávno, jeden člověk, kterého si velmi vážím, vytvořil veřejnou diskuzní platformu. Možná se mýlím, ale myslím si, že předběhl facebook a další nesmysly. Míval nickname „jihočech“ a pak to ještě upřesnil.

  V tuto chvíli mu za to děkuji a zdůrazňuji moto: “ Nejde-li o život, jde o hovno!“

 74. Dobré ráno. Inu, je sezóna plesů, výročních schůzí spolků, výročních setkání a do toho pár bacilů a virů – a je tu poloprázdno.
  A já tu mám jeden rest – měla bych dovyprávět příběh mého topení. Takže hlavní zpráva: už čtyři dny topím na elektřinu. No a teď podružnosti: Na vině nebyla změna vodivosti vody, ale opravdu dosloužil kotel. Bylo potřeba rozmontovat topnou část a oživit elektrody, ale vzhledem k věku, byl obal tak zkorodovaný, že by to už nikdy nikdo nedal dohromady. Takže nový kotel, instalace do systému a topí se. Peněženka mi dost zhubla.

 75. Dobré ráno,

  Petře, ten odkaz jsem sem dávala už včera a Dušan a Helena se k tomu vyjádřili. 🙂

  ale jinak souhlas, úroda mimoidních textů byla přes víkend docela slušná.

 76. Dano, hlavně že se topí, má prý mrznout.

 77. [98]
  Já si tak představuju takového zapáleného studenta, jak agituje
  – dostane přes ústa
  – bude nakopnut
  – bude přesvědčen agitovanými, že nemá pravdu.
  Ty první dva body by přežil, ale ten třetí?

  Koukl jsem se na text doktrorské sponse, světlo hodlám šířit i nadále.

 78. A mladý Klaus dnes opět na své parketě:https://www.novinky.cz/komentare/462453-komentar-hluboce-lidsky-pribeh-aneb-kdyz-se-kaci-les-letaji-trisky-vaclav-klaus-ml.html
  K tomu dodám: Dnes mi bylo jíti do provozovny jednoho nejmenovaného maloobchodního řetězce, kde jsem objednávala pro spolek důchodců zákusky na společenskou akci. Mladá, cca dvacetiletá prodavačka se mnou sepisovala objednávku a já zírala: Název spolku jsem jí musela hláskovat písmenko po písmenku, protože slečna nedokázala napsat písmeno „CH“, potřebovala si rovněž napsat můj telefon a číslo „818“ jí také dělalo nemalý problém, potřebovala ho hlásit po jednotlivých číslicích. Tak je na tom asi naše mládež. Je to horší, než PeS píše.

 79. [100] Je to asi tak, jak píše PeS. On to má na nervozitě už vyfiltrované ;o}
  Já nevím, školy nemám, ale na vojně jsme se učili číst čísla (u spojařů je to docela zapotřebí) a trojčíslí bylo běžné. Ovšem u spojovacího vojska se méně gramotní jedinci zařazovali k LK4 (lopata, krumpáč, čtyři cikáni).

 80. 98 – Taky jsem četla…. Novodobí rudí komisaři.

  Co chcete… Zeman je popotahován, že leze někam Číně, ale juncker opojede do trevíru řečnit, až tam budou odhalovat sochu Karla Marxe, dar Komunistické strany Číny. Město si od toho slibuje příliv čínských turistů.

 81. Inu, někdo chce , abychom byli jen dodavatelé komponentů pro EU, a byli na EU ( a hlavně Německu) bezpodmínečně závislí.
  Kšefty s Čínou a Ruskem by taky mohlo vést k tomu, že ty naše subdodávky do EU zdražej…
  Samozřejmě , pokud bychom měli s Čínou větší kšefty.
  Za socíku bylo Československo schopno vyvážet celé fabriky.
  kdepak ty časy jsou….

 82. Za socíku bylo Československo schopno vyvážet celé fabriky. – horší to bylo s placením za ně. 😛

 83. 104

  Je řeč o technologické schopnosti, která je dnes bezpochyby nižší.

 84. Tak jsem z různých zdrojů četl, že Horáček (absolvent Fakulty humanitních studií UK) se vyblil z podoby a přirovnal Zemana ke krabicovému vínu a Drahoše k destilované vodě… Např. zde: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/214676-horacek-bez-slitovani-hodnoti-volby-zeman-je-jako-krabicove-vino-a-drahos/
  „Představme si obchod, kde jsou k určitému dni k mání dva nápoje: krabicové víno a destilovaná voda. Máte tři možnosti: vybrat si ten alkoholický sajrajt, nebo destilku, anebo si nekoupit ani jedno. A přesně to se ve volbách stalo: třetina lidí si ‚koupila‘ MZ, třetina JD, třetina nic,“ vysvětluje Horáček.
  A proč podle něj převážila atraktivita Miloš Zemana? „Protože ve víně, jakkoli mizerném, je nějaká opojnost a nějaký příběh. I destilovaná voda ukojí žízeň a můžete milionkrát oprávněně argumentovat, že pro vás a pro ostatní (a každý to podle vzdělaneckého diskurzu přece musí chápat!) je její konzumace zdravější , ale chuť a pach příběhu v ní – programově – není ani gram,“ srovnává Zemanma a Drahoše textař.“
  Koukám, že soudruhu antropologovi (při jeho vzdělání) nějak uniklo, že destilovaná voda je prudce jedovatá a jeden litr na ex člověka obvykle zabije na deionizaci organismu… Poměrně spolehlivě…
  Takže to přirovnání k tomu Drahošovi docela sedí – přemíra člověka spolehlivě zabije… Jestli on ten elektorát není chytřejší, než si jelita myslej…

 85. 98 99 odhadl bych, že dnešní rektor Miller si vzpoměnl an svá mladá léta, kdy byl součástí svazáckých úderek na venkově, co tam jezdily pod heslem „Dejte se do JéZetDé, dobře se vám povede!“

 86. „že pro vás a pro ostatní (a každý to podle vzdělaneckého diskurzu přece musí chápat!) je její konzumace zdravější“

  Jo, jo,
  když ono to vzdělání před blbostí nechrání….

 87. Dobré předpolední veposlek,

  k tomu krabičáku bych šibalsky dodala – pan Horáček je asi absolvent večerních kurzů pro negramoty, když nikdy neslyšel „In vino veritas !“ IMHO asi netuší, že tím nahrál Zemanovi – no kdo by nechtěl prezidenta prosazujícího pravdu 😀
  Božebožebožebože…..

  Dano,
  gratuluji k zateplení. Nám kotel naštěstí rupnul v létě, a provětral rodinné finance taky. Holt, taková je žízeň, jak praví PeS.

 88. vespolek,
  kruciš, hladina glukózy mi už asi klesla pod hraniční hodnotu 🙂

 89. JInak, Karle, chceš-li odkazy, kde se řeší volby podle vzorce „zemana volí primitivové“, tož tu máš hned dvě názorné ukázky.

  Samozřejmě není nutno opodobné bláboly číst, na druhou stranu tím, že nebudeme podobné komentáře číst, tak to neznamená, že takový sociálně inženýrský hovadiny jako vysílání studentsko-ideologiských úderek na venkov, aby poučili nevědomé zemědělce, tím přestanou existovat.

  Spíš bych řekla, že je třeba vědět, že ty nápady někdo má.

 90. No jo, Maydo, ja si ten odkaz v nevsiml ¨- jsem zde ponekud posunut 🙂 ALe uz pozitri se vracim, konecne…

 91. (111) Míjíme se. Blbne ledaskdo, u všech zúčastněných stran. Normální průběh. Zajímavé by to bylo, kdyby to bylo nějak organizované, případně provozované státem.

 92. Určitý počet ruských sportovců se v arbitráži domohl zrušení diskvalifikace kvůli dopingu, požádali o nominaci na olympiádě, a MOV jim to zamítl…
  Bezpochyby objektivní a spraVEDLIVÉ rozhodnutí….
  Podle statistiků stoupl export do Německa a Číny…….

 93. “ Zajímavé by to bylo, kdyby to bylo nějak organizované, případně provozované státem.“

  Tak aby to mohlo být organizované a provozované státem, tak nejdřív to musí někoho nepadnout.

  A já se přiznám, že mně poněkud zneklidňuje, že taková totalitní zrůdnost napadne rektora univerzity, akademického hodnostáře, člověka , jehož funkce by měla být navýsost apolitická a že není schopen si uvědomit, že se tím dohaluje jako politický nejhrubšího zrna a že ten jeho nápad je ryze totalitního charakteru.
  Takovej člověk patří někam do stranického sekretariátu a ne na akademickou půdu.

  Navíc stát to nemusí organizovat. Stačí iniciativa spudruha rektora. Tahle zhovadilost se dá zařídit tak, že studenti za to budou mít kredity, bude se jim to započítávat do studia.

  A zejména mně zneklidňuje vědomí, že bohužel není v akademické obci s tímhle způsobem uvažování zdaleka sám, komu ideologické výpravy za nápravou špatně smýšlejících nejsou proti mysli.

 94. „politický nejhrubšího zrna “

  „politický agitátor nejhrubšího zrna“ mělo být

 95. (113) Tak pokud jde o Zídka, tak ten mě pobavil tím, jak je třeba ještě více vysokoškoláků, jako kdyby inteligence byla v populaci vytvářena počtem vysokoškoláků.
  Co se ale tématu týče, tak o primitivech tam není nic a ty ostatní charakteristiky budou nejspíš dost reálné.

 96. 106 to je opravdu krásný výběr – krabicák a destilovaná voda. Přesně tak to také dopadlo. Litr krabicáku člověk přežije, ale litr destilky? Myslíte si, že bychom přežili destilovaného Drahoše?
  Není také sranda, že je to dodnes nepřešlo?

 97. Tak kdo vlastně kecá?
  iDnes: Nejsou tu ruští odstřelovači v bílých maskáčích ze Soči ani statisíce vojáků a policistů v teplácích, kteří tam hlídali takřka každou píď země. „A už vůbec to není jako před dvěma lety v Riu, kde všude vartovali vojáci s kvérem a demonstrovali svoji sílu,“ porovnává šéf české mise Martin Doktor.

  aktualne: Podle amerického listu New York Times budou letošní olympijské hry nejstřeženější v historii. Dějiště her proto pohlídá obrovský počet počet vojáků a policistů. Na bezpečný průběh olympiády, která začíná v pátek, bude celé dva týdny dohlížet na 60 000 členů bezpečnostních jednotek včetně 50 000 příslušníků jihokorejské armády.

 98. No, u toho Zítka by mně hlavně zajímalo, jak ty vysokoškoláky v takovém počtu do toho Bruntálu narvat a čím se tam budou živit. 😀

  A reálné na tom není nic, je to arogantní blábol a nesmysl za nesmyslem.

  Vzhledem k nápadům jako je páně rektorův, kvalitě blábolu Zítka a dílko toho profesora o Trumpovi jako ruském výpěstku bych naopak řekla, že normální a poměrně inteligentní obyvatelstvo je v tom bruntále a čím větší koncentrace „vzdělanců“, tím víc magorů na metr čtvereční

  Je to stejný, jako to bylo s Kchárlem. Tím, jak se tahle partička chová po volbách, jen znovu dokazuje, že je opravdu dobře, že ty volby nevyhráli.

  Kdyby ten zeman kandodoval potřetí, já bych ho snad i vzala na milost a volila ho, jen aby nevyhrála zas nějaká „morální autorita“

 99. Já nevím, neskončily už prezidentské volby? Není čas napřít pozornost tvorbě vlády a krokům, které chce činit?

 100. No, vláda jen zatím v demisi a mnoho činit nemůže. Vlastně by neškodilo, kdyby tak vydržela dlouho…..

 101. MaYdo, omyl. Vláda činí víc, než je zdrávo. A navíc se tvoří vláda další, ta už nebude v demisi. Zatímco tady i jinde se bojují minulé války.

 102. No, jestli se nemýlím, vláda v demisi má omezené pravomoce. A další vláda musí dostat důvěru parlamentu.

  A tady je to taky minulá válka, parlamentní volby byly ještě před prezidentskými.

 103. Vláda v demisi omezené pravomoci zákonem dané nemá, ale bývá to zyvklost,že by se tak měla chovat, leč … zelený je strom života.

 104. [127] Mýlíš, naše ústava počítá s tím, že prezidentuje Havel a všichni se domluví. Takže vláda s důvěrou i bez důvěry, v demisi či ne, má úplně stejné pravomoci.

  [125] Tady se necháváme obveselovat. Tedy někdo. Někdo bojuje, ale když má čas a mlíko…

 105. Ach tak, no tak to se kaju za neznalost ústavy….

  Já měla za to, že má v demisi omezené pravomoci, protože mi připadá, že by je logicky omezené mít měla a na plné pravomoci by měla dosáhnout pouze vláda, která není v demisi a dostala už důvěru parlamentu.

  Já to vždycky říkala, když přišla řeč na to, že ten VH by měl mít ještě více pravomocí, aby mohl činit ještě více dobra, že by bylo dobré myslet taky na to, že časem tu VH nebude a příliš mnoho pravomocí by se mohlo obrátit nežádoucím směrem.

  A tu máš, čerte kropáč, halt budeme sklízet, co se tenkrát zaselo…..
  No, něco jsme posklízeli už tenkrát, ale to si nikdo nechtěl připustit…..

 106. Vláda v demisi může sama činit jen věci, které má vláda v kompetenci, zákony může navrhovat taky, jen jen jestli najde dost poslanců, kteří ji to schválí.
  Napadá mě další možnost. Pokud nedostane Babiš důvěru ani napodruhé, může se na to vykašlat, a říct že vládu není schopen sestavit.
  a navrhne rozpuštění parlamentu. Pokud to sněmovna zamítne, příjde řada na předsedu Sněmovny.
  Pokud předseda sněmovny prohlásí, ať se o premiérství přihlásí kdokoliv s podpisy 101 poslanců a více, asi se nikdo nepřihlásí, Babiš bude vládnout dál, třeba až do konce volebního období, a námitky bude odmítat s tím, že sněmovna si nechce odhlasovat rozpuštění a nové volby, takže co po něm chtějí…. 🙂 On je muzikant 🙂
  Ale myslím, že ta vláda v druhém kole projde, a téhle srandy se nedočkáme.

 107. Ach jo, nějak se tu zase otevřelo politický téma…. MArx prý nebyl tak špatněj, zkurvili to až ti po něm a dvě třetiny národa jsou idioti, protože volili zemana nebo nevolili.

  Dano, nevím, jestli je to minulá válka…. Snad aby se ten marxismus učil znovu ve školách, aby ti naivkové věděli, jaký to je svinstvo.

 108. Ale fuj, NoName
  vy už jste stejně paranoidní jako Rusové, když tvrdí, že se proti nim spikli. 🙂

 109. 134 – ovšem Kreuziger nikdy nepřekročil žádnou limitní hodnotu, jen se jim nezdály údaje v jeho osobním spisu. Proto skoro dva roky nemohl jezdit. Ovšem Froome….
  Stejně jako Peťo Sagan, když to vypadalo, že překoná všechny rekordy v bodovací soutěži na Tour de France, tak byl vyloučen, ne jen degradován. Nepomohlo ani to, že účastníci (sportovci) sami řekli, že to nebyl foul. Teprve skoro po roce to přiznala i Unie, že tam žádný loket nebyl a že se Cavendish cpal, kam neměl a nemohl. Což i tenkrát řekl sám Cavendish. Jsme si rovni..

 110. Z diskuse:

  Podle mě jsou závody F1 hlavně SHOW.

  Pokud seberou řev motorů a krásné holky, tak jim nezbude nic. :-/

  Aby neměl nikdo navrch, tak budou všichni jezdit v identických autech na elektriku, aby řev neobtěžoval okolní přírodu, maximální rychlost bude stanovena na 100 km/h, aby se při bouračce nikdo nezranil a ve startovním listu bude zastoupeno každé vyznání, rasa a pohlaví i mezi-pohlaví, aby se nikdo neurazil. 😛

  A to bude konec Formule 1. 😉

 111. MaYdo ad 135:
  Vítě sudrohovia, tá myšlénka sociálismu, ta je dobrá! Ale lidi nám to kazí…
  😉 😀 😀

 112. No co, přežili jsme nugátovou pochoutku místo čokolády, přežijeme i elektroformuli.

 113. Jo, šumaváku, ale fakt mám depku z toho, jak je to rozlezlý…..

  Před časem mně napadlo, že ať se mi to líbí nebo nelíbí, tak možná k tomu socialismu i ten západ dospěje. Zahnala jsem ty pesimistické myšlenky, že jako blbnu, ale nevím, jetsli to nebylo správný tušení.

  No,a spoň že dítka jsou dostatečně indoktrinovaná (ke zkoušce ze sociologie musela dcera nějakýho Marxe načíst a nečiní si o něm iluzí).

  No, aspoň ráda vidím, že jevíš známky života a tedy zřejmě pokračuješ ve zdárném uzdravování…..

  Mimochodem, viděla jsem tu Nejtemnější hodinu. FAkt dobrý.

 114. ad 139: ještě by mohli spravedlivě určit vítěze. Nabízí se hned několik variant.
  1. vítězem by byli všichni zároveň
  2. vítěz by byl vylosován
  3. vítěz by se postupně střídal, takže by se během sezóny prostřídali na stupních vítězů všichni
  4. vítěze by určila komise podle toho, jak odrecituje ‚Ódu na rovný gender‘

 115. Teď v F1 vítězí černoch, což je rasově OK.
  Bohužel heterosexuál. To už je horší.

 116. 141
  Já měl nugátovou pochoutku rád 🙂

 117. 139 Auta budou řízena autonomně tak aby na stupních vítězů se vystřídali všichni a nikdo nebyl diskriminován. Podobně bude i v dalších sportech. Běžecká dráha bude rozdělena do pohyblivých pásů, pro plavání v oddělených dráhách bude protiproud…

 118. 143 – 146 aha, „Teď tady byl, teď právě odešel…“

 119. Abych zabodoval v něčem co dnes ještě nikdo nezmínil :
  Hlavní virtuální měny úžasně frčí dolů jak na skluzavce. U Bitcoinu jsem zvědavý co se stane až se kurz protne s těžebními náklady. Předpokládám, že někde dojde o přebytku elektřiny. Někteří analytici se zoufale snaží zachovat zbytky optimismu a hledají bod podpory. Devět tisíc, osm tisíc, sedm tisíc (bacha, těžební náklady jsou šest tisíc devět set), pět tisíc… Hledají „férovou cenu“…
  Otázka zní : Kolik Bitcoinů bude v červnu stát kousek pizzy?
  Tohle vstoupí do učebnic ekonomie.

 120. Bitcoin by mne za jistých okolností (zatím nenastaly) mohl zajímat jako platební prostředek. Ne jako investice.

 121. MaYdo ad 142 – já o tom vůbec nepochybuji! Každý si na ta kamna musí sáhnout sám, aby se přesvědčil, že pálí.
  Nám to prostě nevěří a myslí si že jsou chytřejší a mají lepší počítače, které to té evropské plánovací komisi lépe spočítají než naše SPK.
  Blbé na tom je, že nás do toho zase zatahují!

 122. NoName ad 151 – Tak lavička za 850kKč se od jiných lišila vysokou přidanou hodnotou.Že prý se na ní dá si sedět!
  Teď se přidaná hodnota zdvojnásobila, protože se na ní dá nejen sedět, ale i skejtovat…!!

 123. 149 Foundry se fláká!

  150 Karle, to je jedno s druhým. Virtuální měna jako investice by musela být podložena reálnou hodnotou spočívající v jeho užitečnosti jako platebního prostředku. Jenže to nestačí. Musela by být pro takové použití jedinečná, nezaměnitelná. Této vlastnosti může nabýt dvěma způsoby. Přirozeně, ze své podstaty, jako zlato, anebo uměle, na základě úředního monopolu podloženého silou, která je podložena odpovídající hospodářskou silou (biřice vynucující monopol je nutno z něčeho vydržovat). Bitcoin nemá ani jednu z těch vlastností. Takových měn na takovém principu může být prakticky nekonečně. Zapomněl jsem na vzácnost. Teoreticky, mohl by nabýt jedinečnosti v případě, že by se stal natolik rozšířenou a používanou měnou, že zavedení jiné by bylo spojeno s takovými transakčními náklady, že by se nevyplatilo. Jenže lidi jsou lidi a jak se jim zdá, že něco je možné, a že by se na tom dalo vydělat, tak se snaží. Alchymisté. Penězokazci. Vlády…
  Jedinou spolehlivou zábranou je přirozená vzácnost. Ta sama nestačí aby ono nebylo naleštěným prdem, musí být spojena s všeobecnou oblíbeností a nejlépe s praktickou užitečností k praktickému účelu. Fungující výjimkou jsou přírodní diamanty jako šperkařské brilianty, nevýznamné pro průmyslové použití. Pro pohled nahraditelné například umělými brilianty či daleko levnějšími zirkony. Jako peníze jsou nepoužitelné z důvodu nedělitelnosti pro takový účel.

  Měna mající vlastnosti platidla, oběživa, míry hodnot, světových peněz a pokladu, nezávislá na vládách je noční můrou všech vlád, i těch nejliberálnějších. Tak jako svobodný trh. Doba virtuální měny teprve přijde. A bude to boj.

 124. 153 Pletou hodnotu se zaplacenou cenou. Podle mě zaplacení lavičky z peněz Městské části obdržených z kapes daňových poplatníků je trestným činem porušování povinnosti při správě cizího majetku. Za ty peníze by bylo možno koupit obyčejné lavičky sloužící účelu, jaký lavičky mají plnit, nebo je vynaložit účelněji, například na odstraňování čmáranic nebo na založení fondu odměn za dopadení čmáralů. Nebo na cokoli jiného, třeba pomoc starým lidem…

 125. 151 Ehm, ony ty sudy, které, Václav Havel přikuloval, také byly omlácené, že…

 126. 142 „Milí studenti, dnes vám povyprávím kdo byl Karl Marx. Do příště si přečtěte nějakou jeho knihu a napíšete esej o tom, jak moc byl hnusný.“

  Maydo, je otázka, z jakého pramene dcera čerpala, zda z originálu, jestli a jak byla předindoktrinována, jak a v jakých souvislostech pochopila. Přečíst Marxe, pochopit ho, natož ho v čem vyvrátit, není sranda. Do jaké míry byl Marx marxistou v nynějším pojetí. Možná, že ti, kteří se jím zaklínají by se velmi divili co by napsal na základě zkoumání do dneška následujícího vývoje.

 127. Schumi neflákám se 🙂 K naprostému vyvrácení Marxe stačí jen jeho teorie nadhodnoty a jeho představa o tvorbě cen. Už na VŠ jsme přiváděli vyučujícího do rozpaků dotazem, jak odpovídá teorii nadhodnoty v aukci dosažená cena třeba Van Goghových obrazů.
  Podrobně se tomu věnoval Modrý Pták v Nepravidelnících a ještě podrobněji von Mises.

 128. My jsme u společné zkoušky z „vědeckého komunismu“ diskutovali s docentem, jestli za socíku může být povolání prostitutka a naznačovali jsme ji jako pracovnici, která by v hotelech vytěžovala kapitalistické cizince. Výsledek – zkouška urychleně dokončena avšichni zúčastnění dostali za jedna. 🙂

 129. (154) Jo, to jsou ty okolnosti, co nenastaly.

 130. Já nevím, s čím chceš polemizovat schumi. Třídní boj, revoluce, likvidace utlačovatelských tříd, kultura jako ideologická nadstavba, kterou je třeba zlikvidovat. Schvalování násilí. To všechno v tom Marxovi je.

  NIkdo nic nezkurvil, jen ty jeho teorie uvedli do praxe.

  Mimochodem, taky považoval Slovany za podřadné národy a ačkoliv byl žid, byl zároveň antisemita. S adolfem Hitlerem by si docela rozuměli, ledaže by si navzájem šli po krku, aby si nekonkurovali.

 131. 158 Foundry, Marx by zajisté vysvětlil, že jde o zboží zvláštního druhu, sběratelskou záležitost, a že nejde o vztah dělník – mzda – kapitalista – nadhodnota – zisk.
  Nejen k Tvému nepotěšení, Marx má pravdu. Jenže ve své (taktéž i ostatní „marxisté“) teorii nepočítá s temnou hmotou ve vesmíru. Tedy s hodnotou kapitalistovy práce.

 132. Schuni
  ,

  Cistej apitalista nepracuje, Pracuje menežment, kterej si najal 🙂
  Ale jsou i takoví, co jsou současně kapitalisté a managoři 🙂
  A mohl bys spekulovat, nakolik vydělává coby majitel,svinskej kapitalista, a kolik vydělává jako vykořisťovanej managor 🙂

 133. jojo, Marx měl pravdu, hlavně s tou diktaturou proletariátu, úžasný příspěvek k humanitnímu modelu světa…

 134. opět opouštím Evropu a těším se na ten binec doma…

 135. Jo, Dusane, je nejak v USA nyni veselo.

  Prinos Marxe ekonomickemu mysleni hezky shrnul MP a nevidel jsem zadnou realnou pripominku k jeho shrnuti, prinos filosofii je, rekl bych, vicemene obdobny.

 136. za20 minut budu v Praze, ale ten vlak oč moc

 137. Fujtajbl vespolek,
  Podblanicko hlásí polojasno, mínus šest stupňů Celaskona. K diskusi o nadhodnotě… no, jednou jsem se na cvikách z marxáku pokusil rozproudit živou diskusi otázkou: „Když je státní statek skrz naskrz zadluženej, komu vlastně patří?“ Nebyl to úplně nejlepší nápad. Druhý pokus asákem nahozeným tématem dravého kapitalisty coby trosečníka vyvrženého na ostrov obývaný pouze domorodci skončil taky fiaskem, protože základní myšlenka mého referátu – „Po vylezení z moře by byl dravý kapitalista okamžitě zkonzumován.“ nebyla asákem přijata úplně s nadšením. Po doplnění vstupních podmínek o abstrakci, že domorodci jsou vegetariáni, jsem rozvinul teorii, ve které dravý kapitalista svými silami postaví malý lihovárek, naučí domorodce chlastat, pak postaví fabriku a začne chtít za kořalku peníze, které lze získat jenom prací ve fabrice. Taky nic moc úspěch. Pozitivum bylo, že po zbytek mého pobytu v ústavu už stačilo, že jsem při cvikách mlčel a na konci semestru jsem odevzdal opsanou sadu referátů.

 138. Dobré ráno vespolek,
  teda, já si z marxáku pamatuji jen střípky – něco málo filosofie, něco málo „vědeckého ateismu“ (v tomto období jsem začal číst Bibli i knihy o svitcích od Mrtvého moře). Z přednášek o vědeckém komunismu se mi vybavuje akorát přednášející, dáma středních let, s bradavicí, na které si během cvik žmoulala chlup. Za hrobového ticha, neboť se nikdo neodvážil ani náznakem odpovídat na její totálně nesrozumitelné otázky. Jo, a v čítánkách k daným předmětům byly věty k výpiskům barevně podtržené…
  Jooo, vlastně mne chtěla jedna soudružka zlákat na SVOČ, neboť jsem díky výše uvedené literatuře na jednom cviku předvedla logorheu na téma „sionismus a antisemitismus“, kdy jsem to vzala od osídlení Země zaslíbené Mojžíšem a jeho partou až po „Zabili nám Ježíška a do macesů dávají krev panen a neviňátek“. O budování státu Izrael jsem měla povědomí jen mlhavé, naštěstí mne včas stopla. Asi chtěla slyšet něco údernějšího, ale můj historický blábol se zalíbil.
  Asi jsem to všechno vytlačila z hlavy, že bych si to šla do knihovny osvěžit 🙂 ?

 139. Dobré ráno,

  já teda nevím, co na tom Marxovi chcete rozebírat… už jen to, že prosazuje diktaturu jako spravedlivý model vládnutí by snad stačilo.

 140. [170] Já si pamatuju nešťastníka, který rozejel úvahu, jestli informace je materiální nebo ideální. Inu matfyz. Nabízeli mu, že pokud to rozpracuje (a správně se trefí) dostane CSc. z marxáku. Netuším, jestli našel, kde nechal tesař díru.

 141. Ještě k Foundryho [158] a mojí [163]. Můj šéf se nějak koncem osmdesátých protáhl, že ač v roce 68 pomýlený a následně vyloučený, mohl by si udělat aspiranturu (a, jak říkal jeho kolega, mít dražší urnu). Nejvíc se těšil na zkoušku z marxáku, protože z toho všeho čemu Marx nerozuměl, vynikala doprava. Sklaplo mu. Zkoušku z marxismu sice dělal, ale v prosinci 1989, kdy už to zdaleka tak nepotěšilo.

 142. Copak Marx, to je historie, ale taková debata nad krušnohorským lithiem by mohla být výživnější.
  V tom Babišově povyku zanikla jedna větička, že Babiš zná i jiné fiirmy, které by si tu těžbu zasloužily. Třeba jsou to firmy (na rozdíl od té australské), které podnikají i v zemedelství a byly by někomu partnerem i pro podnikání v tomto oboru.

 143. Ale no tak, quivisi, takové zlé podezření… Fuj.

 144. Tak jo, tak téma pro Dušana a P.M.:
  „Americké akcie v pondělí prudce oslabily. Dow Jonesův index v jednu chvíli ztrácel přes šest procent a dostal se pod hranici 24 tisíc bodů. Akcie tak pokračovaly v sestupu z rekordních maxim, dolů je tlačily obavy investorů z negativních dopadů růstu inflace a úrokových sazeb na ekonomiku Spojených států.“

 145. No, jo, to bude nakonec prdel, až agent Bureš se bude objímat s bruselskými soudruhy a pravdaláska tomu bude aplaudovat, jak máme proevropskéhom premiera 😀 😀 😀

 146. Víte, quivisi, když čtu zprávy o děsivých dopadech volby toho či toho, vlivu volené vlády na cokoli, vypnu net a jdu se začíst do klasické literatury. Třeba Feuchtwangerovy Ošklivé vévodkyně. Nevěřil byste, co všechno se v historii opakuje, jaké jsou přirozené (byť proti samy sobě) zákony lidského chování a jak historie nakonec vystaví účet. Včetně potvrzení, že život není často spravedlivý.

 147. (174) „Evropská unie podle něj musí projít zásadní reformou, která bude znamenat méně byrokracie a více prostoru pro řešení skutečných problémů. “ říká to hezky, ale …. 😛

 148. Reforma začne vznikem Výboru pro reformu. A 10 subvýborů.
  Posledně se takovému pokusu říkalo „Perestrojka“.

 149. Václav II., řečený Klaus, pokud si pamatuju, taky bojoval proti přebujelé byrokracii vytvořením protibyrokratické komise.

 150. Jo, taky říká hezky, jak Unie potřebuje proevropskou ČR. Zdá se, že otázka, jako ČR potřebují obyvatelé ČR, je docela podružná.

  To ovšem není jen specifikum ČR.

 151. ad quivis,
  je samozřejmě otázkou, zda je pokles o 1300 bodů možno označit za prudký s nedosírnými následky. Ale na to musí odpovědět někdo jiný, než já.
  Teď se DJI motá někde o tisíc bodů níž, než bylo maximum při otevření.

 152. V Londýně slunečno a vlídno, doma hnusně a náledí…to bude cesta z letiště…

 153. Quivis – burza je především trh emocí. Uvidíme, co to uděká do konce týdne. Nasdaq je pro mne vždy lepším inikátorem než S&P…

 154. Ad akcie, údajně přesun do dluhopisů z důvodu očekávání zvýšení sazeb. Zaslechl jsem, nekomentuji, prd tomu rozumím.

 155. In re D.Gruber: jelikoz ho odjakziva povazuji za vyrobce naslehanych howen, radim do stejne kategorie I onu expektoraci. Ale snaha tu byla, tu hodnotim.

 156. (188) Vsadil bych se, že spousta „řadových“ lidí ledacos z toho nezná, naopak spousta „neřadových“ zná a ta studna může být i hlubší, jen to chce jiné čerpadlo. 😛

 157. TY tramvaje už nejsou , co bývaly. Většinou si i po ránu sednu.

  (nebo že by to bylo tím, že mně začíná mládež pouštět co by starší osobu? 😀 )

 158. Žena mi slibovala, že na příští nákup pojedeme do Kauflandu a vezmeme si naň RVHP. Ještě by to chtělo slušivé zmijovky, ale k téhle dokonalosti to asi nedotáhnem.

 159. 191
  „A na splašený krávě jsi jel?“ otázal jsem se.
  „Jel,“ přisvědčil příbuzný
  „Tak vidíš, to je stejný, jenom se míň mačkáš.“

 160. 192 Ze studnologie bych mu dal nedostatečnou. Spousta lidí má studnu hlubší, zvlášť když vrtanou, s ponorným výtlačným řerpadlem. To akademikovi, který „má vše uspořádáno“ uniklo, zůstavše v něm akorát poučka neexistenci horror vacui aneb z deseti metrů nenacucneš ani kdybys měl hovno vtáhnout.

  186 Dušane, když to padá, padá to nakonec všude. Jedovatě bych mohl poznamenat, že stačil rok Trumpovy vlády a to co bylo založeno na dobrých základech položených Obamou se začíná posírat. Rozhodně kdyby ti dva byli prohozeni, už by toho křiku bylo plno. Neb většina soudí podle dnešního talíře bez ohledu na kauzalitu.
  Největší sranda je v casinu virtuálních měn.

 161. Tak jsme trochu dostali na burze pres usi. No, ale: Dnes rano to vypadalo dost blede – minus 600 bodu. V pul desate se to zacalo zvedat a ted jsme + 320 a doufam, ze to udrzi. Fcil mudruj!

 162. Zdravím. Mě tedy v dnešním (i)Dnesu pobavil víc ten článek s Drahošovou koučkou (to slovo se tam opravdu vyskytuje, hned v nadpisu). To je tedy nářez podle všech pravidel. Paní měla upřímnou snahu, ale všechno kolem se nějak spiklo proti slušnému kandidátu.
  Napadlo mě, kdopak asi dělal koučku Zemanovi? Že by žádnou nepotřeboval?? Nemožné…
  Další zajímavý úkaz je v diskusích. Zatímco před volbami tam převládaly komentáře až vulgárně antizemanovské (viz doporučené komentáře), teď má nějak národ jasno, a to ve zcela opačném směru. Takže kecy o rozděleném národě je možno si nechat vetknout za klobouček.
  Tím neříkám, že je Zeman nejlepší prezident všech dob, jen to vypovídá o tom králíkovi, vytaženém z klobouku. Sama jsem měla dojem z toho jeho loučení, když volby skončily, že se mu spíš ulevilo.

 163. 201-ráno to byla bez jakýchkoliv pochybností vina Trumpa.
  Odpoledne se burza zvedla, přestože je Trump pořád prezidentem a nemá na růstu indexu žádný podíl.

 164. 201 P.M. záleží jestli jsi long nebo short. S odpovídající pozicí vyděláš i na poklesu. Pak je jedno, jestli stoupá nebo klesá.

  204 Ráno padala na základě včerejších Trumpových hloupých řečí, odpoledne začala stoupat protoře Trump měl polední šláfpauzu. Jestliže by burzovní vývoj byl jiný, lze ho odůvodnit jinak. Záleží jestli z pozice pro trumpa nebo proti Trumpovi.

 165. 203 – myslím, že v případě Drahoše byla loutkovodička jako koučka opravdu na místě 😀

 166. Tak jsem zpátky z Prahy doma. Jsem v pořadníku, uvidíme,kdy příjdu na řadu.
  Jen mě poněkud překvapila jedna věc….
  Když se vyjde z vrat nemocnice,tak je tam taková krátká ulička , která končí ulicí,co po ni jezděj tramvaje.
  No a v té krátké uličce sídlí tři pohřební služby. Asi jim to sousedství Vinohradské nemocnice slouží ku prospěchu.
  A zase jse se ukázal jako nevzdělanej venkovan 🙂 Koupilsi dva lístky , jeden tam,druhej zpátky , vlezl jse do vagónu metra a sháněl,kamho mám strčit.
  Trochu na mě divně koukali, že jsem ho měl strčit před vstupem do metra.
  Tak jsem Výs pražáky ošidilo 24 Kč.
  Stydím,stydím..

 167. Oh Canada!
  Ted jsem slysel na radiu: Nejaka Kanadanka mela v pritomnosti ministerskeho predsedy Trudeau pri nejake konvenci proslov a dulezitosti charity, zapojeni se obcanu v charite, atd. Pri reci pouzila vyrazu, ze zapojeni se co nejvice lidi v teto cinnosti bude prospesne pro „mankind.“ Trudeau ji zde v proslovu prerusil a rekl ji, ze prislusny vyraz ma byt „peoplekind.“Vadilo mu, ze mankind je sexisticke. . .

  Tedy Neil Armstrong, kdyz pri prvnim kroku na Mesici rekl, ze je to jeden malicky krucek pro neho, ale obrovsky krok pro mankind, byl vlastne politicky nekorektni sexist, buran s podezrenim na to, ze uz tehdy pomyslel na zvoleni Trumpa.

 168. PM, nezlob se ,ale vy severoameričané VYMEJŠLÍTE DĚSNÉ PÍČOVINY !

 169. Tedy,někteří z Vás, vím,že tebe se to netýká.

 170. >>212 Zapomnel jsi smajlika!
  To jsem mluvil jenom o Kanade. To bys teprve videl, jake my tu mame preborniky!

 171. PM,
  jelikož jsem to myslel vážně, smajlík nebyl třeba.

 172. 208 Halladine – nezlobte se, ale vagony metra nejsou – no jak bych to řekl- pojízdnými veřejnými domy.Takové věci se dělají ( většinou) mimo metro. Nedivte se, že se na Vás divně koukali…. A navíc – doba trochu podražila a 24 Kč na takovou akci není opravdu dost.Musíte zavítat častěji, abyste byl v obraze! :-)))

 173. Jirko ,
  jeden listek měl být na cestu do nemocnice,druhej na cestu z nemocnice.
  A vůbec mě nenapadlo, jak se dá ten můj obrat vyložit 🙂

 174. Honzo,neznaje pražských specifik , tu 217 jsem nepochopil.
  Prosím,vysvětlit po lopatě ! 😀

 175. Náměstí Karla převzalo roli Perlové ulice. Nevím, zda to trvá, ale kdysi jsem byl osloven a raději předstíral problémy se sluchem.

 176. Pražákům, těm je tu hej, ti nikam nezablouděj 🙂

  A jak sleduji cvrkot, Okamurovi ta pozice po boku prezidenta přijde asi dost draho… Anebo jen Babiš vyrábí mlhovinu, aby měl důvod je nechtít do vlády ještě víc ?

 177. Update -205- start Falcon Heavy odložen kvůli větru na 20:20 hodin našeho času.

 178. Bohouš má asi problém umanévrovat svoji riditelnou vzducholoď poblíž mysu Canaveral. Určitě je tam a se zájmem pozoruje.

 179. Kde to berete? Naa Falcon stránkách se termín právě teď uvádí: za 93 minut

 180. a jsem zase za vodou…je tu klid a nikdo kvůli WS nešílí. DJ index je pořád dvojnásobný než když Trump nastoupil. Jen nevypovídá nic o životé mimo spodní část Manhattanu.

 181. Na Falcon stránce už je živý záběr do velína

 182. Seká se mu to. Originál v angličtině: http://www.spacex.com/webcast
  Ad 229: vše ti sebereme, opravit zakážeme. A co nebudeme chtít, to sešrotujeme. Kdyby byl býval udělal aukci nepotřebných starožitností, šlo by věřit jeho „manažerským schopnostem“.

 183. Ještě že to šlo sledovat bez komentáře.

 184. I druhý stupeň zažehl a pracoval podle plánu, takže se Falcon posunul z parkovací dráhy na další level.
  Když se daří, tak se daří

 185. 227 Di s tým, my nemáme packaly, ale poctivó atmosféru. Fáza je tam kde to kope a nulák kde to nekope, né? Malta sa nahazuje, kdo má obě ruky levé to matlá špachtló.

 186. 219 Jo, Perlovka, co jsem se tudy nachodil…
  Byl tam bazar na technické krámy a o kousek dál prodejna Tesla Eltos, kde občas měli i nějaké náhradní díly. Hlavičky, řemínky. A stolní kazeťák BRG se zasilovačem 2x10W. Zájem o něj moc nebyl, žádný tuzex. Později jsem se dověděl, že parametry měl dobré. A solidní střeva, žádný plasťák navrh huj uvnitř fuj. Takové hnusárny jako stejnosměrná předmagnetizace či mazání magnetem, v dnešních plasťácích standard, se v ervéhápé nevyskytovaly. Akorát v předražených krámech z „kapitalistické ciziny“ v zemích původu nejlacinějších. Když ne až takový šunt a „hifi“ parametry, tak akorát prvních pár hodin.

 187. Ač letitý Pražák, tohle si nevybavuji. V té Perlovce.

 188. 239 – neměl jsi na mysli Skořepku?

 189. Ta teslácká prodejna byla v Martinské.
  Dnes tam je tuším VZP.
  Pro součástky se chodi do bývalého řeznictví na rohu Myslikove anebo k Raselovi na Francouzskou.
  Tipuji, že tam bývala parfumerie.
  Ve staré Myslíkárně, jistotě to v dobách mých studií, je hospoda.
  Times , they are changing…..

 190. já chodíval ješté do Žitné

 191. Jó, Žitex…..teď je tam myslím fitness…..a ta nová myslikarna je GES electronic.

 192. Dobré zas ráno… Tak tohle jsem dostal mailem, ale neověřoval, času a mléka nemaje…
  Ale docela bych tomu věřil, docela to odpovídá charakteru aktérů…

  „Redaktorovi ostravského Rádia Čas se povedl usvědčující úlovek. Při návštěvě prof. Drahoše v Jablůnkově, dva dny před volbami, došlo k večernímu setkání s Michalem Horáčkem v Ostravě. Redaktorovi se podařilo nahrát rozhovor usvědčující antizemanovskou kliku ze spiknutí. Rozhovor si lze poslechnout na webu rádia.

  Samozřejmě, že státní média v čele s Českým rozhlasem a Českou televizí o celé kauze mlčeli a mlčí! A to
  přesto, že sám redaktor kontaktoval hned druhý den jejich zpravodajské redakce.
  A teď to hlavní. M. Horáček se ptá:
  … Tak doktore, jak dlouho jste domluvený s Kaldou, že to vydržíš?
  A prof. Drahoš odpovídá:
  Počítáme tak 10 až 12 měsíců. To už bude Babiš i Zeman mimo hru. Mirek by měl do té doby jít do vedení sněmovny a po mém odstoupení převezme prezidentské pravomoci. …
  … a rozhovor dál pokračuje.

  Tak tomuhle komplotu jsme naštěstí dokázali zabránit. Je neuvěřitelné jakou loutkou Kalouska je „božský“ profesor Drahoš i státní média. Naštěstí se to na Ostravsku stačilo dostat mezi lidi a prof. právě v Ostravě utrpěl debakl. Nejsme totiž ovce!!! Teď jsme vyhráli, ale co bude za 5 let!!!??? Proto je potřeba to šířit dál, aby všichni věděli, co jsou to zač!!! Musíme se jim ubránit!!! „

 193. Dobré ráno vespolek,

  PeSi, mně ten scénář přijde dost ulítlej, jakože „Kalousek for president“ ? Leda jeho vlhké sny. Jestli si to fakt pravdoláska maluje takhle (a ještě se o tom vykecává – proti Trumpovi byly v kampani použity i nelegální nahrávky deset let staré…), tak to jsou dost žabaři. I když Kalousek je jistě všechoschopný a že tahá za provázky rozhodně nerozporuji.
  A že dostal v Ostravě Drahoš na zadek – mno, nějak to těm povolebním analytikům nesedí – je to velké město, dvě univerzity (z toho jedna technická), televizní studio a další kulturní záležitosti… IMHO zůstali Ostraváci v jádru „jadrní“ lidé se zdravým rozumem, toť vše. M místní vzdělanci holt nejsou dominantně humanitoidní pseudoobory…

 194. A mám dotaz k raketě,
  raduji se převelice jako každý fanoušek, jenom mne udivuje ten „náklad“ vypuštěný směrem k Marsu – auto s figurínou a písnička Davida Bowie ?

 195. Matzurko,
  samozřejmě to není až tak jednoduché. V přihrádce Tesly je tištěný Průvodce po galaxii a ručník.

 196. 2 Matzurka – nezapomeň, že Kalousek se zvolil šéfem toho tzv. demokratického bloku (podobně jako Malý Napoleon v Někdo to rád horké) a už se vidí šéfem sněmovny. No, kurva je na to velká dost – už od mládí. No a po odstoupení prezidenta by jako šéf sněmovny převzal pravomoce… Vymyšlený to měli hezky… (nějak mi začíná dost vadit přívlastek „demokratický“)

 197. ptakopysku,
  no proto 🙂 !
  A jo, už jsem se dopídila, že na figuríně mají čidla a testují ten skafandr… Já nejsem fanoušek Bowieho, tak mne to udivilo, ale proč ne.

 198. Přiznání ilumináta: Nejsem sice velký příznivec kanadských žertíků, ale stejně se těším, až zítra přijde bratr Magog na parkoviště a bude hledat svou Teslu…

  😀 😀 😀

 199. PeSi,
  jo aha. No ale stejně, tak obratný pletichář a neuhlídá si informace ? Horáček mi taky přijde jako pěkný vrtichvost :), tomu bych nesvěřila ani sádrového trpaslíka.
  Demokratický blok je spíš asi demagogický, ale IMHO hodně lidí to vidělo jako Kalouskovu maškarádu hned po jeho ustavení.
  A o Drahoše prej má zájem pražská socdem 😀 😀 😀

 200. ptakopysku,
  jo, a bude tam cedulka „přeparkováno k Marsu“ 😀 ?

 201. Společnost Radio Čas se důrazně ohrazuje proti nepravdivým informacím, které jsou uvedeny a účelově zmanipulovány v textu „Spiknutí odhaleno“, který se šíří internetem. Radio Čas nezaznamenalo údajný, v textu zmiňovaný, rozhovor profesora Jiřího Drahoše s Michalem Horáčkem. Na webových stránkách Radia Čas nebyl nikdy žádný zmiňovaný rozhovor k dispozici. Společnost Radio Čas se zcela distancuje od tohoto textu a celé této fámy.

 202. Dobrýtro! No jak je ěkde napsáno „šířit dál“ zvýším pozornost a pochybnosti.

 203. Není takové pitomosti, aby jí někdo neuvěřil. 😛 Občas mi něco posílá jeden známý, až se divím, jinak by to šlo mimo mne.

 204. Bazar ve Skořepce, cestou k Vejvodům, ano. Tesla v Martinské, taky jsem si vzpomněl. Byl tam i Felicia klub a jedna Felda tam parkovala dost dlouho v takovém tom výklenku.

 205. Dobré ráno,

  „Spiknutí odhaleno“?
  No, že to jsou kurvy všehosachopný, o tom nelze pochybovat, ale na druhou stranu – takhle hloupě to vykecat?
  A zapojit do toho několik kandidátů s tím, aby dělali křoví a pak přenechali místo na výsluní vybranému kandidátovi? Zrovna u toho Horáčky bych vcelkku předpokládala, že bude chtít vyhrát za každou cenu a když by vyhrál, tak že určitě neodstoupí kvůli Kalouskovi.

 206. Tak jsem odhazoval sníh a dostal od pošťačky srdceryvný dopis nějakého Ing. Jana Koubka Kejzlara. Jestli prý si umím představit, jak šestileté děvče v Somálsku musí putovat k jedinému zdroji pitné vody v okruhu 60 kilometrů?
  Umím.
  A to mě ještě upláceli propisovačkou. Kdybych měl čas a mlíko, tak bych se zaptal toho pána, kolik litrů pitné vody by bylo za to poštovné, propisovačky a další tiskoviny. Prý mu to dala Evropská Unie, protože se tak zabrání imigraci.

 207. Ten záznam je pitomost. Jak by se Kalousek dostal do vedení sněmovny při dnešních počtech poslanců. Pezidentské pravomoci „zděděné“ se dělí mezi více funkcionářů, a stejně nejsou moc velké.
  Docela se divím,že to PeASvůbec bere na vědomí.

 208. Nějak mi uniká, jak by se mohlo zabránit migraci tím, že si představím, jak šestileté děvče v Sómálsku putuje ke zdroji pitné vody …..

 209. A zajímavej Keller

  Do částečné mezinárodní izolace se dnes v rámci EU dostane každá vláda, která se třeba jen náznakem snaží hájit své národní zájmy. Taková situace se bohužel s přibývajícím časem neustále zhoršuje. Když jsem kandidoval v roce 2014, sliboval jsem voličům, že se Evropská unie změní. Napůl jsem měl pravdu. Pouze jsem nepředpokládal, že se může měnit k horšímu. Při složení a váze jednotlivých frakcí nemá řadový poslanec šanci to změnit. Může se rozhodnout začít v příští kampani lhát a zastírat, anebo nekandidovat. Já už kandidovat nebudu.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jan-Keller-Pohrebni-ustav-Pravda-a-laska-Pehe-jako-muzicek-ktery-poskakuje-radosti-nad-smrti-volicu-Reknu-vam-pravdu-o-EU-kvuli-niz-koncim-523320

 210. 265 je to sice surové,ale mám podezření, že kdyby jednou nedoputovala, tak z hlediska růstu migračního potenciálu to nebude tak špatné…..
  Ale vážně: jaký smysl má udržovat a) snahu lidí žít 60 km od zdroje pitné vody
  b) z čeho by tam žili – z dávek?
  c) 60 km půjde šestileté dítě min. 2 dny, za tu dobu spotřebuje cca 6 litrů, cesta zpátky také 6 litrů, musí nést něco k jídlu – aby to mělo smysl, muselo by šestileté dítě nést 6O km náklad min. 15 kg a samo váží (NEPLETU SE?) tak kolem 20 kg.
  Vychází mně, že je to vše pěkná blbost a autoři jsou hňupové, když si nedokáží vymyslet věrohodnější příběh.

 211. Jirko,
  špatně pochopeno – jediný zdroj v okruhu 60 km. ale to děvče k němu může mít třeba jen kilometr 🙂
  Řečeno, aby vyvolalo soucit 🙂
  Dovedu si představit oázu v poušti, kde voda je, a lidé tam žijí docela spokojeně, a to, že další voda je až za dalších 200 km v další oáze jim příliš vrásky nedělá 🙂

 212. Svého času chodily poštou letáky s dírou o průměru cca 3cm, že tou prostrčí ruku podvyživené africké dítě. Já jsem si vždy vzpomněl na ten návod, jak si vytřít prdel lístkem na tramvaj. 😛

 213. 268 – jo, je to možné, nepřu se- natož o takovou pitomost.Ale tvrzení: putování k jedinému zdroji vody v okruhu 60 km je citové vydírání, protože evokuje představu dítěte plahočícího se v žáru tuto vzdálenost s nákladem na hubených zádíčkách, aby zachránilo zmírající sourozence.Při tom skutečně může mít ke studni 20 m, ale to by nemělo ten náboj, že?

 214. Tak koukám na vývoj v Německu, kápo Schulz na zahraničí, to je fakt nadílka. 🙁

 215. .Při tom skutečně může mít ke studni 20 m, ale to by nemělo ten náboj, že?

  Jirko,přesně tak 😀

 216. Martine, takový a podobné letáky mi přistanou ve schránce několikrát do roka. Výsledkem je jediné – otupěla jsem vůči na odiv dávanému trápení a neštěstí jiných. A to je hodně smutný výsledek.

 217. 274 – a co kdybys poslal panu inženýrovi přímo tablety na čištění vody nebo kanystry? Ten by se divil.

 218. No, já se kouknul na tu Care 4eská republika …
  Mají tam výsledky za 2016 . Získali kolem 10 melounů,na pomocné projekty vydali kolem 5 melounů…..

 219. Dano,
  pan inženýr je povoláním čerpač. To by ho mohlo urazit. Sestřenice mé ženy kdysi místo peněz na jídlo nabídla před Hlavním nádražím vyhladovělému bezdomovci přímo chleba s máslem a se salámem a dočkala se jenom nevděku.

 220. A ještě jednou Keller…

  „Politici by se neměli tvářit jako elita, která má větší rozum než většina spoluobčanů. Byl bych pro referendum o setrvání ČR v Evropské unii, ale stejně jako Miloš Zeman bych hlasoval pro setrvání,“ tvrdí Jan Keller o případném referendu.

  „Příští rok nebudu kandidovat v evropských volbách. Evropa se nevyvíjí dobrým směrem, nebyl jsem schopen to změnit,“ dodává Keller.

  Trochu nekonsistentní… Proč hlasovat pro EU,když si myslí, že to jde k horšímu…
  Jinak podle mého názoru mají být státy připraveny na každou variantu vývoje, a tedy mít v legislativě možnosti pro všechny situace.
  tedy i pro vystoupení, i kdyby vystoupit vůbec nikdo nechtěl.
  Taky by to bylo prospěšné pro vyjednávání s EU, a možná, říkám možná, by to maličko ovlivnilo postoje vedení EU k ČR.
  Jistě by se mračili, ale na to nakašlat…..

 221. Ptakopysku, právě, že mám vlastní zkušenost… 🙂 Také před vchodem do obchodu ve vedlejším městečku postával jeden, co prosíval o pár korun na rohlík. No a jeden pán mu opravdu přinesl z obchodu 3 rohlíky. No, onen žebrák je s odporem vzal a za chvíli, jen co dárce poodešel, je hodil do koše. Já jsem ho napálila jinak, když prosil o 10-20 Kč, tak jsem mu řekla, že mu dám 100. Oči se mu rozzářily. Pak jsme dodala, že potřebuju posekat dřevo na zimu a ta 100 by byla za hodinu práce – zavrčel cosi, čemu jsem raději nerozuměla. Pravda, už nikdy mne s prosbou o peníze neoslovil. Budiž mu země lehká. Minulou zimu ho našli mrtvého v jednom domě, určeném k demolici. Tož tak na malém městě.

 222. Dobrý den. Ad subsaharská Afrika. To že někteří si mohou dovolit zaplatit 5.000 USD za cestu do Evropy není tím, že by byli chudší než dříve, naopak. Pro měřítko se rád podívám na srovnání s nedávnou minulostí:
  http://humanprogress.org/blog/things-are-looking-up-by-any-measure

  https://data.worldbank.org/indicator/SI.POV.DDAY?end=2016&start=1979&view=chart

  Lidí žijících v extrémní chudobě pokleslo v letech 1981-2013 relativně z 42% na 10%, při růstu populace o 60%.
  Jak bojovat s chudobou? Nechte lidi, ať se o sebe postarají.

 223. Dano,
  😀 když abstrahujeme k jádru věci, tak mezi oním bezdomovcem a panem inženýrem je rozdíl jenom v tom, že pan inženýr čerpá sofistikovaněji, než jeho konkurent.

 224. A ještě drze prohlásí, že to bylo v Soči taky takové množství. Šéflékařka olympijského týmu.

 225. Koukám,
  že jsem fčera dostal elektronickej recept.Vidím ho poprvé.

 226. Ptakopysku,
  ještě minimálně jeden rozdíl bych viděl. pan ing.asi nespí na ulici. 🙂

 227. 263 – koukám z okna, ale ještě se mi nechce brát do ruky hrablo…počkám až yoho nadělení bude tak 15cm…

 228. Tak koukám, že to budou OH samejch kriplíků astmatiků! 😉
  Žádnej ruskej doping, my jen inhalujeme!!!

 229. Přidávám se k odhazovačům sněhu. Tady vytrvale a hustě sněží už pátou hodinu. Co jsem před hodinou odmetla, už je zasypané. Nevím, jestli se do odhazování pustit znovu ještě dnes nebo až zítra. Má sněžit celou noc.

 230. Paralympiáda je jindy,tak že by to přejmenovali na Dopelympiáda ?
  Anebo hezky postaru – gladiátorské hry.
  Hlava mi to nebere.

 231. 2 Matzurka ad 290 – k těm gladiátorskejm hrám tam chybí Morituri te salutant…

 232. Pánové ,
  co znamená v popisu vlastností ntb TPM 2,0 ?

 233. Ad 294: to, že vás kromě NSA, FBI, CIA má právo sledovat i poďobaný středoškolák od vedle.

 234. nickname 🙂
  😀 Radši bych oficiálnáí definici 😀

 235. Halle: vypněte to v BIOSu/UEFI, odinstalujte Intel Management Engine z Windows a mělo by to být OK.

 236. Nickname,
  já to zatím nemám, ale našel jsem to v popisu nových

 237. Fujtajbl vespolek,
  na Podblanicko v noci dorazilo sněžení z Moravy, je napadáno kolem sedmi, osmi centimetrů, cestáři jsou v šoku, takže vedlejší silnice jsou lehce neupravené, na hlavních je rozježděná vrstva prosoleného sněhu, protože zásadní pokyn „Pluhy spusť!“ z okresního velína nezazněl. Samozrejmě to platí pro Půlnoční království okresu Benešov, v sousední zemi krále Miroslava okresu Pelhřimov jsou hlavní vozovky mokré a víceméně bez sněhu, ty vedlejší jsou alespoň jakeš-takeš prohrnuté.

 238. Zdravím ze zasněženého dálného východu. Sněžení přestalo večer kolem 11, silničáři se chovali různě. Jedni zaznamenali, že sněží, už včera dopoledne a udržovali o dušu. Druzí se probrali z překvapení až někdy kolem půlnoci, takže včera večer byly silnice odhrnotá-neodhrnutá-sjízdná-nesjízdná, takže kritickou část silnice z Fulneku na Vrchy a dále na Opavu museli hlídat ti, co pomáhají a chrání a odklánět náklaďáky na objížďku delší, leč alespoň trochu víc sjízdnou, neb udržovanou jinou skupinou cestářů. Dnes už byly sjízdné všechny a protože rtuť se pomalounku sune nad 0, jsme v očekávání velké vody.

 239. Zdravím z poněkud teplejšího Jihu,
  tedy v ČB sněžilo od večera, ovšem v normálních mezích – ráno jsem auto nemusela vyhrabávat, stačilo jen oprášit. Cesty mokré, občas s břečkou, teplota -1C, takže se to asi během dne buď rozpustí anebo do večera zmrzne….

  A pokud se budete po odhrabávání sněhu doma u krbu nudit, zde něco ke čtení k rozjíždějící se kauze proti SPD a Okamurovi:
  http://www.novarepublika.cz/2018/02/pravda-o-taboru-v-letech-byl-otevren-8.html
  Doporučuji se začíst i do diskuze pod článkem, který je v podstatě výňatkem z tohoto zdroje
  http://www.zwittau.cz/WEB/lety.htm
  Bohužel, autora tohoto shrnutí jsem nenašla. Nicméně opět doporučuji si přečíst zejména závěrečné odstavce – zjevně byl článek sepsán v devadesátých letech, neboť se zmiňuje o první „kauze“ Lety:
  „Nedávno podal pan Petr Uhl trestní oznámení na europoslance pana Miloslava Ransdorfa za jeho tvrzení, že v Letech žádný skutečný koncentrační tábor nebyl. Policie na základě znaleckých posudků Miroslava Ransdorfa neobvinila. “

  Tak jsem zvědavá, „Cui bono ?“ to bude pro tentokrát.

 240. Dobré dopoledne,

  tady žádný sníh a v mej rodnej vsi, kam se chystáme zítra, pár centimetrů. Silnice na webkameře vypadají sjízdně. TAk uvidíme. Dcera skončila se zkouškama a než vypukne další semetr, dopřejeme si pár dní prázdnin. Na běžky to nebude, na procházky, doufám, ano.

 241. 303 – z těch nejrůznějších článečků jsme poněkud volako zmetěný….
  V jednom čtu (a zmrd pirát Bartoš se přidal – jak to, že ještě nevisí na ráhnu ?), že Okamura si dovolil říct, že tábor byl nehlídán – fuj fašistovi !….a v druhém jsou vzpomínky očevidců na týrání morgošů v táboře, kromě jiných rafinovaných mučení i zimou, protože velitel tábora Janeček (Janovský?) jim zadržoval příděly uhlí (a prodával je jinam)….“a tak chudáci mrzli a MUSELI SI CHODIT NA DŘÍVÍ DO LESA (!) “
  Jak ? Kudy? Co hlídači ?
  A jinak : odkud asi vítr fouká ? Že by kvůli jeho údajné podpoře Zemana ?
  Tam mi vychází jako hlavní ohrožený Bureš, ale opět: že by mu pomáhali Piráti ? Anebo jenom hrají užitečné idioty – osobně je za příliš prozíravé nepovažuji….

 242. No a ten druhý článeček už asi nenajdu, rychlá rota departmentu pravdifikace Miniluv se asi dost zlepšila 🙁

 243. a vida ! tak teď už to začíná nabírat obrysy :
  „Mírně alibistický ministr spravedlnosti Pelikán z hnutí ANO poté uvedl, že Okamura vychází ze špatných informací, polemiku s ním ale vést nehodlá. „Nezáleží totiž na tom, zda byl nebo nebyl tábor v Letech oplocen, případně jak obtížné pro vězně bylo tento plot překonat. Ať tak či onak, Lety jsou místem, kde zbytečně, barbarsky a v hrůzných podmínkách umíraly stovky lidí. Pro další z obětí válečné mašinerie se tábor stal zastávkou před továrnami na smrt, kde je čekalo vyhlazení a kde jim nebylo umožněno své životy dožít,“ uvedl v otevřeném a plném prázdných frází psaní Okamurovi.“

  Takže není důležité, co Okamura řekl, prostě Okamura si dovolil…..no prostě dovolil !!!
  No pasaran !

 244. V Rudém právu se dalo číst mezi řádky, dnes jsme dál! Zkušenosti soudruhů náše media zdokonalily.
  Ale mne ten druhý článek ještě teď naskočil.

 245. Každý, kdo po plyšáku nějak zpochybňoval oficiálně šířenou verzi cikánského tábora, byl ihned napadán, převážně lidmi z tábora P&L. Okamura tedy není žádnou vyjímkou.

 246. Ehm,
  ale pořád se nějak zapomíná, že památník vězňům (a že tam podmínky nelidské byly, o tom žádná) už v Letech stojí… a že území tábora se s pozemkem vepřína kryje jen v nějaké okrajové části, bez zástavby.

  Šimone,
  to bude tenhle
  https://www.hatefree.cz/blo/clanky/2042-lety-svedectvi

 247. „Češi nejsou rasisti, ale xenofobové, říká romský aktivista Růžička“
  Nevím jestli to dobře chápu, ale xenofob je zřejmě osoba, které se nelíbí, že má ze svých daní živit osoby nepracující a hlučící v nočních hodinách na některých sídlištích.

 248. Ještě bych to zjednodušil: Xenofob je osoba, která nechce živit ani aktivisty, ani ty, na nichž aktivita parazituje.

 249. Tak nevim, nevim, jak na tom na Olympiade budeme s medajlema!? Docetl jsem se prave, ze hodnostar v americkem olympijskem vyboru se nechal slyset, ze vsichni mame byt pysni na to, ze letosni tym je ten nejvic rozmanity tym, jaky kdy Ameriku representoval. Rozvedl tuto skvelou myslenku a vycislil, kolik je na tymu snedych, cernych, taky zlutych sportovcu a s velkou pychou oznamil, ze jsou zastoupeni take buzeranti. O tom, jak kdo umi vysoko vyskocit nebo jak umi kocirovat sane nebo utikat na lyzich ani slovo. Mozna se zmenila pravidla a medajle se budou rozdavat podle toho, kdo ma cernejsi nebo zlutejsi hubu nebo zlatou dostane „chlap“, ktery bude mit nejobtazenejsi gate a nejruzovejsi kosilku. Uz se te podivane nemohu dockat!

 250. Ptakopysku, já bych to upřesnil…
  Xenofob je osoba, která se bojí neznámého.
  Ti co se bojí v této souvislosti, by se měli nazývat Romofob, protože ti se bojí známého…

 251. >> 312 Ptakopysku, za xenofoba jste oznacil me, moji zenu, nasi blizkou a rozsirenou rodinu, vsechny moje kamarady a jejich zeny a rodiny. Musime, holt, temi xenofoby zustat. Nikdo z nas se nevysvihl natolik, aby se stal ku prikladu organizatorem komunity, kterym byl ten nejzarnejsi priklad pro vsechny aktivisty, nas minuly president Hussein Obama Prvni.

 252. 313 – já si pamatuju, že nějaké běžecké disciplíně dominovali léta v USA černí běžci. Tenkrát jsme ještě nebyli politicky korektně vzděláni, tak jsme je všechny brali jako Američany a nějakou rozmanitost nikdo neřešil. Hlavně že uměli rychle běhat a všem dali na prdel. Konec konců ta medaile taky byla zlatá pokaždý stejně.

 253. MaYdo a když už vzpomínáš….
  Víš proč černí američané vyhrávali závody ve sprintu?

 254. Majdo, souhlas. Tehdy jsme fandili komukoliv, kdo to natrel Rusum. . .
  Nejoblibenejsim atletem meho taty byl Jesse Owens, ktery hrozne nasral Hitlera, kdyz v Berline v roce 1936 suverenne vyhral a Vudce se na to musel divat.

 255. Nevím, Šumaváku. Pokud to je nějakej vtip, tak ten jsem už zapomněla…. 🙂

  A pokud to je proto, že jsou jako potomci národů, běhajících po savanách fyziologicky na běh lépe vybaveni, pak je to samozřejmě z politicko korektního hlediska špatně, protože by měli na dráze dát přednost ostatním, ne tak dobře stavěným běžcům.

 256. Politicky korektni stafeta 4×100 m by snad mela mit 2 Caucasians, 1 Afroamericana a 1 Hispance. Jak nalozit s Asioamericany netusim. Snad prosadit stafetu 5×100 m?

 257. 5x100m? A kde máte homosexuála, lesbu, transgendera, intersexuála …?

 258. MaYdo, Je to starý, nekorektní vtip:
  …protože bílí američani vyhrávali soutěže ve střelbě… 😉

 259. TAk ten jsem, Šumaváku, neznala 🙂

  ale až se mu budou smát společně černoši i běloši, bude svět v pořádku. I když nebude korektní.

 260. Kdyz uz jsme u tech sportu – z Para Olympiady pry vyloucili sest kontestantu, kdyz jim zjistili v krvi pritomnost oleje na kolecka.

  Nebijte me, to tu jen opisuju od nejakeho manika, ktery taky rekl:

  Pta se synek babicky:“Videla jsi tu moje tabletky?Vis, ty co je na nich napsano LSD.“ „Co s tabletkama!“ rika babicka.“Ale videls ty dinosaury v kuchyni?“

  Nebo taky rekl: Prijde, cela nahata, manzelka do muzovy pracovny a rika:“Co te nejvic na mne vzrusuje, je to muj krasny oblicej nebo me sexy telo?“ Manzel s povzdechem odpovi:“Tvuj smysl pro humor.“(Rikaji, ze bude z nemocnice doma uz za tri dny.)

 261. A to se ještě v USA smí vykládat takové sexistické vtipy? :o)

 262. Víte proč MOV nepustil ty ruské sportovce, kteří byli očištěni a mají papír na to že nedopují, na olympiádu?
  Protože ti zdraví sportovci by mezi tou bandou astmatiků zůsobili pohromu… 😉 😀

 263. Je to težký, buď se bude nadávat, že vládne s Kanimůrou nebo se bude nadávat, že vládne bez důvěry.
  Abych pravdu řekl, čekal jsem, že ho bude Zean dusit …

 264. (330) Nic neočekávaného. A vzhledem k tomu, že místní situace prostě nemá dobré řešení, tak budu se zájmem sledovat. Ona se stejně už tahle vláda v demisi chová jako na furt.

 265. Je to jednoduché – nikdo jiný než babiš není schopen tu vládu postavit, i když s problémy.

 266. Postavit vládu jako Bureš, tedy na vládu bez důvěry, než skončí jednání, by mohl prakticky kdokoliv. Bureš byl ale první na pásce, tak je to na něm.

 267. Ostatní nemaají ani teoreticko možnost potavit vládu s důvěrou

 268. Vezměte si seznam stran a libovolně teoreticky kombinujte. Každá kombinace > 101 teoreticky funguje.

 269. leda dáte dohromady Topku a komouše 😀 například 🙂

 270. Teoreticky dám dohromady vás s Pajonkem.

 271. Socani prý chtějí postavit Drahoše do voleb v Praze 😀

 272. Do jakékoli teorie nemá smysl dávat kombinace stran, které by spolu v žádném případě nešly, což je pro většínu zbylých malých stran Ksčm a Okamurovci.
  Ano 78
  Okamura 22
  Komouši 15

  Dohromady 115

  Takže jiná vláda nemožná.
  Ale pokud by Topka, ODS , staroestové a další byli ochotní jít do koalice s komouši,můžete teoretizovat 🙂

 273. Když si vzpomenu na debaty o sestavování vlád v předbabišovém období, konstatuju, že nyní nic nového natož převratného.
  Jediné významné je generační střídání. Z mého pohledu ani Babiš, ani Zeman, ani Drahoš, ani Klaus, ani Kalousek…nikdo ze starší generace. To všechno jsou lidé minulosti tak jako nosiči korunované lebky. Smýšlení generace nynějších náctiletých, budoucích cátníků, i nynějších mladších cátníků je odlišné. Mají jiné představy než oprašování událostí 1918, 1938, 1945, 1948, 1968, 1989…, natož událostí let předchozích. Pro většinu z nich i události pro nás nedávno minulé, jsou událostmi dávno minulými. Netáhnou za sevou naložené vagóny minulosti.

  Sice i nadále bude nějaký počet méně schopných tvořit vlastní úspěšnou budoucnost, zato ohlížejících se do „slavné minulosti“ oprašujících to či ono, podle toho co je zaujme v ohmatané učebnici dějepisu, nebo spíš co jim ti, kteří by je rádi pro své zájmy použili jako kanonenfutr dějin, rvou do hlavy. Doufám jen, že nedojde k natolik mizerným poměrům, které by byly příznové pro to, aby se (na historicky krátký čas) zmocnili vlády.

 274. (342) To jste měl napsat hned, že uvažujete o praxi.
  (344) Schumi, vzpomínám na naděje vkládané kdysi (ne mnou) do Grosse, Buzkové, Pilipa, Mlynáře, Lobkovicze, Březiny …. 🙁
  Věkem to nebude. Jediný rozdíl by mohl být v tom, že ti starší mohou z té minulosti být trochu poučeni (mohou, ne vždy i jsou), ti mlaďasi si některé chyby musí teprve prožít.

 275. 345

  Ne,píšu o teoreticky možných řešeních.
  Ne o řešeních nemožných. 🙂

  No a skimic žije.
  12,1 jsem mu poslal meilíka s dotazem,co je s ním, dnes přišla odpověď.

  Ahoj Dalibore
  jsem v poho, dík za optání ale absolutně nemám čas. Třeba zrovna teď jsem přiletěl z Moskvy.
  Holt někomu se líbí kecat o sankcích a někdo raději dělá něco smysluplného, třeba se stará o prachy a o práci pro lidi a ani nad východními trhy neohrnuje nos 🙂 Jezdím tam sice méně než na západ, ale stále a na politiku z vysoka ….
  Už sis dal do pořádku naražený žebra a koleno?
  Zdravím
  Jirka

 276. Evidentně má skimic času móře, když se takhle může vykecávat. Kdyby byl zapřaženej, napsal by strohe ostravske „neni čas pičo“

 277. 346 – a sračkomety současně obdivují Kisku. Sprostota „demokratů“ a jejich přisluhovačů se nesnižuje – Zemanovi doporučují návštěvu Paralympiády.

  Tady slunce a minus dva.

 278. 348 – nepokračuj v rozvíjení své teorie. Pokud by se měla pracovní vytíženost komentátorů posuzovat podle délky příspěvků, tak….

 279. 348
  1, není ostravák 🙂 ( na rozdíl ode mne)
  2, je slušně vychovanej,takže místo „hovno!“ říká nikoliv 😀

 280. Ts, jsem psal z mizerné Wifi v Agře. Je o tom, zda člověk chce nebo ne !!! 😀

 281. 347 Halladine, souhlasím se skimicem, pozdravuj.

 282. 345 Kasrle, jmenované případy jsou příkladem, že ani poučení historií by nepomohlo.

 283. Dobrý den,
  Hallův email mě jemně počechral závity, že se sluší přátele občas pozdravit či alespoň poslat pohled.
  Takže vás tu všechny moc zdravím a mějte se fajn 🙂

 284. 348 – ptakopysku, pozor na gramatiku! Po „p“ je „y“ . Asi odvozeno od slova „pych“ a pokud si pamatuji, tak se někdy ch mění v č. 🙂

 285. Přátelé, abych vás odtrhl od pofiderního sportu a ještě pofidernější politiky, mám prosbu. Už asi týden se mi na Skype u značky točí taková modrá tečka a ten hnusný program nefunguje. Slitujte se nad nepoučeným a hodně nechápavým….Díky.

 286. 357 Skimici, moudře činíš že si hledíš svého a v ostatním jsi střídmý. To je příkladné pro úvahu páteční.

  Mít na starosti jeden obchod je pro jednoho tak akorát. Mít na starosti dva obchody, to je nějakých starostí, To dá rozum. To jeden musí vážit, jestli si takový obchod může dovolit. Zvlášť když ten druhý, přes ulici patří Silbersteinovi. Mít přehled o konkurenci a tak vůbec, to ano, ale jinak, co je do Silbersteina? Jak chodí, v čem chodí, a jaký klóbrc má jeho Sára? A když je starost o spoustu takových cizích obchodů a záležitostí, dá rozum, že člověk pak zanedbává svůj a podle toho to vypadá.

  Ne, že například rozebírat sestavování vlády by nemohlo být zajímavé. Přijde na to, že může. Občas. Jen tak aby řeč nestála, stručně probrat u kávy. Ovšem záleží na tom co z toho zájmu. Jaký je výdělek z takového zájmu? Žádný. Jakou přehnaný zájem přináší radost? Žádnou. Člověk je akorát nahněvaný, má špatnou náladu. A když je nahněvaný a má špatnou náladu, daří se mu lépe v jeho vlastním obchodě? Nedaří. A nemá z toho tuplem špatnou náladu? Má. Z toho pochází akorát ztráta a mizérie. Kdepak, z takového planého zájmu mnohdy pochází jen škoda.

  Ne, že by člověk neměl mít přehled aby při nějaké nepozornosti nešlápl do něčeho osklivého. Ale zastavit se u toho, čuchat ten smrad, rozjímat nad tím co asi sežral tem pes co se vydělal, či dokonce do toho šťourat holí, to udělá jen mešuge.

  Onehdy jsem navštívil jeden tuze zajímavý podnik. Když jsem viděl jak dobře funguje, říkal jsem si jaké je to pěkné, jak si tam hledí svého.

  Kdo sestaví vládu? Ten či onen. Třeba se o to dlouho budou hádat. To je jejich obchod. Kdyby s tím přišli za mnou, bylo by bylo ke zvážení. Jenže naštěstí nepřijdou. To by mohli chtít rovnou perpetuum mobile. Člověk má svých starostí beztak až dost.

  Tak abychom zdrávi byli a zdrávi i zůstali.

 287. Skimici, vítej do klubu. Kurňa, ani smajlíka neumím.

 288. Františku,

  pošli mi mailem svou skypovou adresu

 289. 360-mne se minulý týden to kolečko točilo, ale spojení fungovalo.
  Teď už je to OK i ohledně kolečka. Mám verzi asi rok a půl starou.

 290. Schulz hodil rucnik do ringu – tedy pouze stran ministerstva zahranici. Domnenka: bylo by to prekazkou, aby velka koalice v ramci SPD prosla. (Oni mu stranici dost kvuli tomu nadavali.)

 291. a) Zdravím skimice, už jsem měl obyvy o jeho zdraví.
  b) Ještě měl Schulz o ten ručník zakopnout a zlomit si nohu.

 292. Honzo, nejspíše původní. Halle, šel ti mail. Schumi, ubdate raději svěřím synkovi.

 293. Dobré odpoledne,

  zdravím rovněž, skimici. 🙂 Dej o sobě občas vědět.

 294. Františku,občas tyhle programy blbnou,když se místo vypínání hibernuje,anebo je komp zasranej, a potřebuje vyčistit třeba ccleanerem.
  Ale upgrade by asi taky neškodil.

 295. Halladine, příjem funguje, ale neodešlu nic. S přeinstalací počkám na synáčka.

 296. To skype spojení mi taky pošli. Moje najdeš v nějakým mým mailu nebo pošlu.

 297. Pokusem ověřeno. Kolečko se taky točí, vyskakuje hláška, že jsou nějaké problémy s internetovým spojením, ale videohovor normálně funguje.

 298. Týýý jo, tady jsou taky jarní prázdniny? 🙂

 299. Během olympijských her se veškeré válčení a hádání zastavuje 😉

 300. Ach tak… měla jsem za to, že momentálně se nic nevysílá, protože brácha není přikován k televizi.

 301. Dočkej času, na Slovácku mají informace zpoždění! 😉

 302. To je fuk, já na to stejně nekoukám 🙂

 303. 🙂
  Nějací cvokové v jednom supertajném ruském jaderném zařízení připojili na internet tamní superpočítač, a začali s ním těžit bitkoiny 🙂
  Samozřejmě je hned zavřeli 😀 😀

 304. Vypadá to, že Izraelcům někdo zasáhl nad Sýrií F-16. Piloti se katapultovali nad územím Izraele Docela by mě zajímalo, jestli raketa byla původem německá, nebo americká. České zdroje citují izraelce, že se jednalo o iránský útok z území Sýrie. Vypadá to, že demokratizační proces v Sýrii, tak skvěle rozjetý, se dostal na nový level.

 305. Ptakopysku,

  v Sýrii to začíná být divoké. Tu F 16 prej sundal Pancir, následně se Izraelci rozbombili. Původně prý Iránci poslali nad Izrael nějakej dron, Izraelci ho sundali a následně napadli letiště, ze kterého prý startoval. No a při tom přišla k úhoně ta F-16….
  A na východu je to taky zajímavé. SDF, či co je to tam za verbež ustoupili, jsou hlášky , že po dohodě s Rusy, následně tam nastoupila ruská žoldnéřská jednotka firmy vagner, a tu amíci a spol generálně vybombardoovali.
  Prý přes 100 mrtvých….
  No a aby to nebylo málo, tak jednotky , co je podporují Amíci vypustili přehradu , a spláchli most, kterej tam přes Eufrat postavili Rusové….

 306. halladine,
  jedno pozitivum to má. Němci z toho tentokrát nebudou hirsch, jako byli když zjistili, že turci i kurdové používají německé zbraně a součástky k vzájemné anihilaci.

 307. Dobré ráno vespolek,

  ano začala olympiáda, takže klid zbraní…

 308. Ptakopysku 🙂

  zda němci jsou či nejsou hirsch je mi celkem u ……
  😀
  Spíš je problém, jestli se do sebe nepustěj Rusové s Izraelci na západě a Rusové s Amíky
  na východě.
  A Amíci prý převzali zbytky Isiláků….do SDF

 309. Hmmm
  Podle syrského armádního zdroje „brzo ráno izraelský nepřítel zaútočil na jednu ze základen v centru Sýrie, protivzdušná obrana na to zareagovala a zasáhla víc než jedno letadlo”.
  Tak proto ten Pancir.
  Takže když si to člověk poslepuje zprávy dohromady: Iránský dron údajně odstartoval ze základny poblíž iránských hranic a Izraelci v odvetě vybombardovali syrské vládní letiště v centrální části země, načež jim Syřané zrušili Pancirem jednu F-16 a načali více než žádné další.
  Řečeno slovy karlštejnského purkrabího: „Tady si každej dělá co chce!“

 310. A prý přibyl jeden sestřelený izraelský vrtulník.
  Mimochodem, asi dva nebo 3 dny zpátky zaregistrovali na Hmejmimu přílet 6 ruských dopravních letadel za 1 den.
  To vůbec není obvyklé.

 311. 9 — Hm, nojo, Schumachere… Evoluční teorie jsou zajímavá věc, jenže vyžadují určitou přesnost interpretace toho, co vlastně říkají. Bude-li někdy čas, zkusím napsat něco více. Ne systematicky, to bych samozřejmě ani nedovedl, jen se pokusím ukázat, v čem dle mého názoru děláš při jejich výkladu chyby.

  1371 v minulém vlákně — To tedy jsme si holt nějak neporozuměli, Modrý ptáku, nejspíš počínaje již hned povahou (ne)systémovosti. Třeba se k tomu ještě vrátím…

 312. A Rusové prý dali volnou ruku tureckému letectvu nad Kurdy v Afrinu…..

 313. Před pár dny byl Netanjahu v Rusku u Putina.
  Určitě neřešili kulturní výměnu folklórních souborů.

 314. S Netanjahuem se moc dohodnout nedá. Jedna měc je, že byl u Putina, věc druhá, jestli se dohodli.
  Izraelci možná překročili míru – zlikvidovali řídící věž na letišti T4, ze kterého operují ruské bitevní vrtulníky. ( západně od Palmýry)

 315. 383 To musí být tuze výkonný počítač. Už chápu, proč bitcoin dočasně tak rychle spadnul
  😀

 316. Hurá, máme první medaili na OH. Vítková má bronz. 🙂

 317. Má tu někdo novější ntb ASus ?
  Mám problém 🙂 Přišel mi novej, byl jsem zvyklej psát zavináč obvyklou kombinací kláves contr Alt V, a vono to nefunguje. Akorát na klávese V je značka zavináče, ale nějak to nepíše i v kombinaci s jináma funkčníma klávesama.

 318. Halladine, a klávesnice je QWERTZ nebo QWERTY? Možná je problém v nastavení češtiny.

 319. 402

  Jo, bylo to v nastavení qwerty 😀
  Dík 🙂

 320. Já nikdy qwerty nastavenej neměl, a tady ho nastavil omylem 🙂
  Takže jsem ani nevěděl, že je nastavené 😀

 321. Izraeklci prý shromažďují na Golanech vojáky a techniku.

 322. A Amíci zničili poslední most přes Eufrat. Vypadá to, že fakt chtějí celou východní část za Eufratem odtrhnout od Sýrie.

 323. Ropná pole. většina syrské ropy je tam.
  Na té ropě je nejdůležitější ( podle Amíků) aby ji nem+l asad.Ne že by ji bylo nějak moc na export, ale bez ní ji musí Syrie kupovat jinde, a přirozen, peníze nejsou.
  Jinak to zřejmě nedopadlo pro izraelce bůhví jak , další tři letadla poškozená a 1 F-15 nouzově přistávala.
  Netanjahu svolal bezpečnostní radu a Amíci už taky cosi povídali, že jde o bezpečnost Izraele, a že neuznaj žádné dohody, které by se uzavřely prostřednictvím Rusů.
  Malá připomínka v době olympiády začala válka v Gruzii.

 324. Majdan také „eskaloval“ v době olympiády v Soči.

 325. Vypadá to, že IZraelci couvaj.

  zrael požádal RF o pomoc přede jití eskalaci konfliktu po incidentu se sestřeleným iranským dronem, píše sobotní The Times of Israel, s odkazem na diplomatické zdroje.
  Izrael se spojil s oficiálními představiteli v Moskvě a požádal je předat zprávu Sirii a Iránu, že nehledě na to, že byl nanesen silný úder na incident s dronem, nemá zájem o další eskalaci konfliktu, píší v novinách.

  Nad to letiště poslali 8 letadel, a pokud se vrátily 3 pošramocené a z toho jedna F -15 úprý přistávala nouzově, tak ten sestřelený dron byl docela drahej špás.

 326. Jeden z těch dvou sestřelených pilotů byl zraněn těžce, a prý zemřel.

 327. Socani se asi úplně zbláznili. Ten sjezd , co maj mít příští víkend chtějí po jednom dni přerušit, a v až v květnu se rozhodnout, jestli jít s Babišem do vlády, anebo ne.
  Teda, chovanec to tak chce….

 328. Hele koukal jste někdo na veřejnoprávní zprávy? Mě připadalo že se na golanech nic neděje a v Sýrii k žádné eskalaci nedochází. Ale neviděl jsem je celé třeba mi něco uniklo…

 329. Aero,

  asi máte sklerózu. V álku v Gruzii začali Gruzinci vybombardiváním Rusů. Dokonce i EU to uznala.

 330. Aspoň je zřteleně vidět kam vedla Obamoba podlézavá politika ústupků oslazená uvolněním 160 milionů dollarů ajatoláhům. Snad teď bude mít Trump větší podporu v revizi té pitomé dohody.

 331. 416
  Jsou to Izraelci, kdo blbne.
  Asád vůbec nepotřebuje se tahat za prsty s Izraelem.
  Kromě toho ten dron pravděpodobně vůbec neletěl na izrael.
  Izraelci si zvykli létan nad Sýrii jako domů, a mysleli si, že se jim nic nemůže stát.
  Tentokrát jim to nevyšlo.

 332. Dron byl sestřelen nad Izraelem – typická iránská provokace. IDF si to nenchá líbit nějaké základny Revolučních gard jim vymlátěj.

 333. Dobrý večer. Připomenu spolupracovníka Hizballáhu ve vládě. Také misi řízenou Hizballáhem, která zavedla české rukojmí do údolí Bikaá – základny tohoto hnutí. Libanon je dnes de-facto řízený Hizballáhem a na izraelských hranicích je větší než malé množství munice. Každý ústupek teroristům je vnímaný jako podřízení se a vítězství jejich taktiky.

 334. (415) Máte velmi krátký dějepis, Halladine.
  (417) Ono totiž jde o Irán, nevšiml-li jste si. Asad už má jen dva ovládací provázky: Jeden od Rusáků, druhý od Iránců. S Rusáky se Izrael umí dohodnout.

 335. Schumi – 421 – už je to vyřešené.
  Halladine, nějak se ztrácím. Z vašich odkazů a průvodních řečí nějak nerozumím, komu – na čí straně stojíte. Oprava – vím, ale nechápu. Ta ideologistická výchova v šedesátkách,sedmdesátkách a následně osmdesátkové zařazení do toho správného, karieru nepodlomivšího proudu – je to fakt tak?

 336. Omlouvám se, chtěla bych mít zdejší starosti. Včera – předevčírem mne oslovil zájemce o můj hrad. Nabízí solidní cenu k jednání. A já už hodně hodin zvažuju pro a proti. V hradu žiju už více než 58 let. Není jednoduché se rozloučit s tím, čím jsem se potýkala, v dobrém i nedobrém minimálně posledních 20 let. Navíc, představa stěhování, spojena s tím, kam dát vše, co bylo mým životem, vzpomínkami, kořeny – vyhození toho, co se nevejde do nového života -je nějak nad mé současné síly. Na misce pro je zbavení se starostí – jak opravit střechu, co s topením, jak řešit vodu v době, kdy místní zdroje vysychají, a spoustou dalších provozních problémů, na misce proti je citový vztah, nejistota, jak řešit budoucnost v době po pětašedesáti, když už není dost sil na zásadní řez.
  Myslím, že politická situace je čajíček… 🙂

 337. Těch Iránců v sýrii není moc. Technicky proti Izraeli nemaj šanci. Mají dost svého bojování s Isiláky, al Kaidou a ostatními rebely.
  T 4 je dost daleko od Izraelských hranic., a jistě by šlo ten dron poslat odněkud podstatně blíž.
  Kdyby se jednalo o to, poslat ho proti izraeli.
  Co vím je to , že Amici vzali pod ochranu spoustu isláků -prostě je zverbovali.
  Tomu, co říkají Američané a Izraelci absolutně nevěřím.
  Většinou totiž lžou.
  Postrádám jakoukoli logiku v tom, aby Asad někoho trávil chlorem, a přivolával na sebe další bombardování, když navíc je to chlorování absolutně vojensky bezvýznamné.stejně tak jako když někdo tvrdí, že slabší chce napadnout silnějšího.
  Příliš mi to připomíná Glivice….

 338. Dano,

  já nestojím na straně nikoho. Z povzdálí pozoruju a hodnotím.
  Američané rozesrali všechno , co se dalo. Následek – prchlíci. Na youtube je výpověď emerického generála – velitele americké armády v Kosovu.
  Mluví o Americkém plánu rozesrat více zemí v severní Africe a na blízkém východě.

 339. Dano, mluvíš mi z duše. Pomáhám budouvat druhou domácnost v Kralupech s nejlepší ženskou mého života a zároveň nemohu opustit Ameriku. A po dvou měsících v Čechách ani nádherný oosbní vztah touhu po Americe nedokáže přehlušit. Navíc – jak přestěhovat knihovnu o 1200 svazcích, 800 CD, 600 LP 200 magnetofonových pásků a k tomu ty přístroje, a to nemluvím o arsenálu, který bych musel nějak přepašovat – a 3 auta, která samozřejmě potřebuji…..ach to rozhodování, to trápení, soužení a nerozhodnost…dokud vystačí peníz na pendlování, tak řešení odkládám, ale co až dojde na lámání chleba…nevím, nevím a bojím se vědět..

 340. Dáno, Dušane, já to už mám za sebou. Podrobnosti nepatří na tyto stránky, ale napřímo kdykoliv.
  Pro ty mladší připomenu, že je zpozdilé, považovat se za nesmrtelné, nezranitelné a neonemocnitelné.

 341. Někdo se za komoušů naučil pochybovat o všem, jiný se od nich naučil věřit všemu opačnémi.
  Hezkou neděli!

 342. Dobré zas ráno… 2 Dana – u mě ten citový vztah převážil. Ten můj domek postavili děda s babičkou, táta a já jsme ho léta zvelebovali a ačkoli je tam řada nevýhod (stráň, tarasy, špatný přístup atd.), je to můj domov. Navíc, na rozdíl od bejvalky, přítelkyni se tam líbí a jezdíme tam na víkendy. V Praze bydlím v podnájmu a i když s paní bytnou máme velmi přátelské vztahy, doma jsem v Táboře. Dokonce, když se v tom pražským baráku předělával výtah – a já opravdu nezvládal schody do 7. patra, bydlel jsem v baráku 3 měsíce a na fakultu denně dojížděl. Dá se… I s tou mou pochroumanou páteří se dá. Zatím. A starosti, co s barákem, pokud to jen trochu půjde, ponechám dědicům. Asi to prodaj, ale to mi už bude jedno, to už budu ve formě radioaktivního popílku dále škodit vzduchem… Snad to tak vyjde. Když ne, budu to muset řešit, až na to dojde řada.

 343. 423 — Jestli dovolíte, Dano, myslím, že velkou váhu má také postoj (někoho z) potomstva; a je jasné, že pokud by obdobné rozhodování nadešlo později, jeho význam bude s přibývajícím časem silně přibývat.

 344. Jen okrajově jste tu zmínili dost podstatné věci, ke kterým se musí při rozhodování přihlédnout. Například existence spoluvlastníků, většinou příbuzných. Ti chtějí užívat, případně „vyplácet“, ale na nákladech a údržbě se nepodílet. Dále počet, věk a bydliště potomků.

 345. Dobré dopoledne,

  no, to je dobrý dilema…. Nás barák je dvěstě let starý a nahradil tehdy starší dřevěnou usedlost, kde předci žili minimálně od třicetileté války.
  Další generace jsou moje dvě děti, u syna se dá těžko počítat, že by se o to nějak postaral, zbyde to všechno na dceři.

  A v Praze barák bez výtahu a další „patro“ schodů od vchodu na ulici.
  Tuhle jsem nadhodila, že v horizontu cca deseti let bychom měli předělat koupelnu, vyhodit vanu a udělat sprcháč a nějak se to nesetkalo s pochopením. Můj muž na vaně lpí. Halt budu muset počkat, až zchromne tak, že do ní nevleze 😀

 346. Jo, bydliště potomků… zatím nejasno. Toi je další nevýhoda dětí ve vyšším věku. Ve fázi, kdy vy byste měli řečit, jak se zařídit na stáří, děrti ještě nejsou usazené a tak je to ve vašich plánech neznámá veličina…

  I když v téhle době nakonec nevíte, když se potomek konečně usadí, jestli to je náhodou není jen na měsíce

 347. A ta hrůzná představa, že zmužičtělí hackeři naborají do systému odpalování raket a místo voličskách preferencí změní zaměřovací souřadnice.
  A reálná předtsva – že to preventivně udělá ta vysplejší strana….

 348. Já tomu tvrzení o nabourání do volebního systému nevěřím… Považuju to za kecy příznivců Clintonové.
  Leda bychom uvěřili, že Trump byl zvolen neoprávněně :-), díky ruské sabotáži 🙂
  Problém bydlení na stáří jsem kdysi vyřešil postavením přízemního domku s dvěma schůdky bez patra…. Teď, když mám problémy s nohama, se mi to moc hodí.
  No ale taky mám tříbytovej barák v OV, kterej potřebuje opravy, a mám s tím taky problémy.
  A schodů je tam požehnaně.

 349. Dobré skoropolední vespolek,

  Dano,
  asi tě čeká velmi těžko rozhodnutí – a velmi osobní, takže každá rada drahá… Pokud to nemůžeš vyřešit jako PeS, tak bych se klonila k Martinovi tt. Pokud se případní dědicové nemůžou nebo nehodlají podílet na opravách, tak asi nemá cenu se sedřít a finančně vyčerpat… raději se ještě života užít. Takže bych to, byť se slzami a těřkým srdcem, prodala, a zařídila si nějaké menší „samoúdržbové“ bydlení, a pokud finance zbydou, užila k radosti všedních i nevšedních dní. Ten dům ti to dluží – jen za poslední dekádu jsem tu těch pohrom, co jsi řešila, četla víc než dost.
  My budeme v určitém čase řešit RD, co u Prahy postavil dědeček, na poli zděděném po jeho otci. Taky to bude těžké; zatím tam bydlí strejda a dvě tety, a pro mne je to taky spojeno se šťastným dětstvím a mládím. Ale v rodině mé generace není nikdo, kdo by tam chtěl pobývat a udržovat (a vyplatit ostatní), naopak část rodiny nenápadně supím zrakem obhlíží…
  Já se stěhovala od rodičů už dávno, a od té doby mi bylo změnit bydliště několikrát. Ale vždy jsem tak nějak, zejména v touze po svém pohodlíčku a pohodě, vytvořila domov – jakkoliv provizorní a krátkodobý, prostě místo, kde je mně a mým nejbližším dobře. A jsem si jistá, že pokud se pustíš do něčeho nového, zanedlouho tam budeš spokojená a šťastná, byť jistou kapitou života uzavřeš – vzpomínky zůstanou. A budeš mít svůj nový domov, kde bude dobře tobě i vnoučatům, a budeš mít dost sil si tam s nimi užívat – třeba zřizovat pár nových záhonků, nebo kotce pro králíky, nebo jen udělat ptačí krmítka na pár ovocných stromků. A nebo jen udělat minizahrádku na balkóně, pokud by ses rozhodla pro více komfortu a co nejméně starostí 🙂 Důležité v tom případě je, jestli máš vybráno hezké místo na přestěhování, kde tě bude bavit si to dotvořit podle svého.
  Držím palce 🙂

 350. No já mám , Matzurko, takovej sen, že kdyby se potomstvo usadilo v hlavním baráku, vybudovala bych si vejminek na místě , kde kdysi byla kůlna. V podstatě by se obnovila, a já bych si do ní vestavěla něco jako garsonku, bezbarierovou, s terasou.

  Ovšem dost pochybuju, že by se tu potomstvo usadilo, k hospodaření ani jeden netíhne, dcera to tu sice miluje, ale asi by tu žít nechtěla, nemluvě o tom, že by se tu asi ani neuživila. A kdoví, koho si vezme. Táta byl synek z města z ouřednické rodiny a role hospodáře mu nebyla vlastní, můj muž je v tomhle ještě horší.

  Navíc je poněkud blbost stavět něco dalšího, když je tu barák jako hrad. Když už nebyli prarodiče a žili tam jen rodiče a my, tak mi připadal poloprázdnej.

  No ale brácha chce tu kůlnu obnovit tak jako tak, tak představovat si to můžu, ne?

 351. 422 Dano, rozumný člověk se pořád učí. Jestliže že se kdysi nechal zmanipulovat do nějaké hlouposti, nevyrovná to tím, že se nechá zmanipulovat do jiné hlouposti.

  Včera na masopustu kecali s mladou generací a dověděli se… Že obec kupuje to co před lety slavně „privatizovala“. Samoobsluhu postavenou v Akci Z, kulturní dům…

 352. Mňo… jako jedinec disponující majetkem, jež se vejde do kabely přes rameno, mohu jenom citovat „Blaze tomu, kdo nic nemá, nestará se kam co schová.“

 353. 440…
  „Tak jsem ho jen tak zběžně prošacoval, to musíme, a představte si co měl v kapse. Vkladní knížku. Co tam s tim…“
  „Nebo pan řídící učitel. Že alespoň sbírku brouků. Já na to, tam si jich užijete, těch brouků…“

 354. Ptakopysku 🙂

  to musí být pěkně velká kabela když do ní strčíš svůj domek 🙂

 355. Halladine,
  ja nemám žádný domek, já se jen tak tvářím. 😛

 356. Tak proč ptakopysk, když by bylo přesnější „hlemýžď“ ? 😉

 357. quivisi,

  hlemýždě bez domečku jsem ještě nepotkal. 🙂

 358. ¨to je ulita (hlemýžď se jen tváří, že je to domek) 😉

 359. Ulita je domeček, anebo minimálně obytný vůz 🙂

 360. V Rusku spadlo letadlo, pravděpodobně se rozpadlo ve vzduchu, takže možná terorismu.

 361. (428) Halladin jak vyšitej (ta možnost č.2).

 362. Jo, to je reálná možnost. Takovéhle letadlo se při stoupání do letové hladiny samo od sebe nerozpadne.

 363. Když dostanu záchvat demokracie, kouknu na diskusi na Novinkách a hned mě přejde.

 364. quivisi,
  proč ptakopysk? Protože ptakopyskům jde primárně o žrádlo a ne o nemovitosti 😀

 365. Akorát mi na lidovkách není celkem jasná poznámka

  Od roku 2010 přišlo při velkých haváriích o život více jak 240 lidí. Naposledy se zřítilo letadlo nízkonákladové společnosti FlyDubai v březnu 2016 na letišti v Rostově na Donu; zemřelo všech 62 lidí, kteří byli na palubě.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/u-moskvy-se-zritilo-letadlo-po-startu-na-palube-bylo-71-lidi-pa3-/zpravy-svet.aspx?c=A180211_133653_ln_zahranici_ele

  Že letadlo z Dubaje zapíchla do země řecko-španělská posádka zrovna v Rusku dokazuje ruský problém s letectvím jak ? No tak, že … taky nevím.

 366. Mnooo….tak věci do nemocnice mám jakžtakž sbalené, teď jenom projdu se ženou sepsaný manuál – kalendář ročních plateb, umístění rodinných dokladů v bytě, seznam a umístění různých smluv apod., vypíchnu, co bude aktuální v nejbližších dvou měsících (provoz rodiny vždycky byla moje „agenda“, ona měla důležitější věci na starost – jídlo 🙂 ) a pak si s ní a s již skoro hluchou Sejlínkou sednu k debilizátoru a budu se snažit nemyslet na to, že zítra nastupuji na tři roky odkládanou operaci, které se bojej i operatéři, jak mi sdělili…..na kanapi je hromádka dalších věcí do nemocnice (včetně tabletu, holení a tak), kterou mi donesou až (pokud) se proberu a vrátím z ARO a JIPky na normální pokoj.
  Jedna dcera bude zítra na příjmu, druhé večer zavolám wocapem, abych viděl vnučku…..doufám jenom, že mne vezmou i s tou odcházející rýmou, prodlužování nesvědčí mejm nervům…..jinak se cítím zcela zdráv a takhle dobře mi nebylo už dlouho…paradoxy pane Vaněk….
  No – pokud to někomu bude stát zato, držte mi palce. Budu doufat, že v úterý a ve zbytku týdne Cháron neslouží, kurvadrát….
  Ahoj

 367. Jak jen poradit? Netroufam si. Dano, mohu Vas jen ujistit, ze nejste sama, kdo celi nemozne tezkemu rozhodnuti.

  Minuly tyden jsem udelal hned dva kiksy v aute. Nic se, chvala Bohu, nestalo, jen na me nekdo zablikal,ikdyz bych zaslouzil par poradnych facek. Je to tak se vsim.Pri tennisu mne to tak nevadi, hraju se stejne starymi paprdy, kteri jsou o krok, dva stejne pozadu jako ja. Nechtel bych sam sebe videt, jak se v rybarskych gumakach smajdam pres sutry kolem reky. Kdyby se na me nekdo dival, musel by si myslet, ze jsem si urcite do tech gumaku natentoval. A tak.Ale, porad to jakz takz jde. Ale o tom autu. . .Vsude, ale absolutne vsude musim dojet.Jak si budu uzivat nasi krasne golfove vesnicky s vyhledem, vyrivky na terase, dvanact let noveho domu se vsim vsudy, kdyz eventuelne nebudu moci jezdit autakem? Jak zavidim svym pribuznym v Hovezi u Vsetina, ze si skoci do kramu pro housky a cerstvy chleba a pri tom popovidaji s kdekym, koho potkaji! Kdyz chteji do mesta, maji to par kroku k vlacku.Ja si na pokec musim zajet autem. Pro ty housky taky.Ten nas dum miluju, pamatuju kazdy uskudleny dolar,ktery nam ten barak umoznil. Vnoucata tu s nama driv rada pobyla, ted sem zabloudi parkrat do roka. Nebydli daleko, dcera ma barak bliz k mestu.Kazdy tyden mame u nich slezinu u vecere. Ale, musime vlezt do auta a pulhodinu kocirovat.A ted jsem zase u tech dvou kiksu, ktere jsem minuly tyden vyvedl. Co s tim? A mladsi nebudu. . .Ceka me rozhodnuti, at se mne to libi nebo ne.

  To Hovezi nebo Vsetin by mne pasovalo, coz o to. Fura (ne fura, par je spravnejsi) kamaradu, kopce kolem,Becva, vzpominky a tak. Ale vymenit to za zivot, ktery jsem si sam, mnohdy s odrenyma usima, sam se svou drahou zenou v Americe vybudoval? Odejit ze zeme, ktera mne doslova podala ruku, kdyz jsem nemel kam jit? Kdysi mne tady nekdo (ne, nechci to tu znovu premilat a hadat se)pri debate rekl, ze jsem odesel, „abych se mel lip.“ Ne, ja jsem se mel tehdy fajn. Jedno z tech rozhodnuti, kterym v zivote celime, za me udelali Rusaci, kdyz nas tehdy prepadli. Vic me vsak postrcilo, kdyz jsem videl,jak se zacali po okupaci chovat mnozi z tech, ktere jsem v praci a kolem sebe videl. To, ze me vykopli na jare v sedmdesatem z me skoly na udani milych spoluobcanu me rohodnuti znacne ulehcilo.Ale stejne to nebylo rozhodnuti lehke.

  Zda se, ze tem rozhodnutim, ktera nas neminou, nikdy a nikam neuteceme. Ja Vam, Dano, budu uprimne drzet palce, at Vam to Vase rozhodnuti, at uz je jakekoliv, da klidu do duse a hodne, hodne spokojenosti.

 368. Budu držet palce, Šimone a doufám, že za týden budou veselejší zprávy 🙂

 369. Šimone, nedej se. I doktorům se lze úspěšně bránit. Držím palce.

 370. Schumi,
  oni ti novinkáři jsou kapitola sama o sob+, a určitě to není relevantní vzorek populace

 371. No, já si včera vyzkoušela, že pořád ještě dokážu vykopnout tak vysoko, že nohou zmáčknu kliku a otevřu si dveře, když mám v rukou přepravku s polenama.

  Nicméně vím, že čas letí a někdy zatraceně rychle….

 372. Šimone,
  koukej se dát sakramentsky rychle do kupy, anebo mě kur…. nasereš.
  Ještě máme v plánu ten výlet na Baťák, já sice ještě nové koleno mít nebudu, ale to zvládnu i o berlích :

 373. Maydo, raději jsem si poslechl Tillersona než abych dal na Lidovky. Ruští hackeři se evidentně nabourali do sítí , z nichž se lze dostat k volebním seznamům. Ty jsou uloženy na radnicích. Nedovedu si ovšem představit, a proto to i Tellersona nijak nevzrušilo, jak by tímto způsobem mohli ovlivnit volby. Ve volební místnosti má komise volební seznam v papírové formě. Volič musí prokázat svou identitu a do volebního seznamu se pod své jméno podepsat. Pak dostane takovou kreditku, klíč k volebnímu stroji a odvolí. Moderní stroje mají dotekovou obrazovku. Nejsou ve všech státech, ba ani okresech stejné. Někde se stále volí ještě vhozením volební kartičky do urny. Ovšem nikde nejsou tyto volební počítače z bezpečnostních důvodů připojeny na síť. Manipulovat se strojem nebo výsledky by musel případný hacker fyzicky. Musel by u toho stroje být, nějak se dostat do jeho paměti a v ní měnit data. To je prakticky vyloučeno. Na závěr volebního dne komise dostane heslo jímž se přes certifikovanou čyečku kku stroji připojí, výsledky stáhne a v zašifrované formě pošle do ústředí. První součty jdou z volebních místností, druhé z volebních okrsků, další z okresu a scházejí se u státní volební komise, ta je předává federální. Pokud jsou někde výsledky těsné – 1%, přepočítávají se z originálů. Clintonová neprohrála kvůli zveřejnění ukradených emailů z DNC, ty jen potvrdily jak Demokratická strana manipulovala svými vlastními voliči v neprospěch anarchokomunisty Sanderse.. Na ruské hackery je třeba si došlápnout neboť jejich činnost, jako ostatně všechna napadení sítí, je ilegální, ale nikoliv z obav o výsledky příštích voleb.

 374. Šimone, zvládneš to s přehledem, doktoři jen pomohou. Držím palce.

 375. Háčkuje každej, včetně USA (NSA) a Izraele.
  Takže mnoho povyku pro nic.

 376. Simone, preju Vam rychle uzdraveni. Tem felcarum verte, jsou dneska velice sikovni. Good luck!

 377. Šimone,
  věřím Vám i vašim doktorům – a že se cítíte dobře určitě znamená, že si tělo s nějakou operací poradí a zahojíte se rychle a dobře. Držím palce a doufám, že se v brzku ozvete z pooperačního pokoje s pozitivními zprávami 🙂

 378. 457 Šimone, těším až se ozveš z pokoje!!!

 379. 458 P.M. to jsem byl já. Neodešels proto aby ses měl hůř. To by bylo nelogické. To bys nebyl ani masochista, protože pro něj by to hůř bylo ve slutečnosti líp. Každý rozhoduje „teď a tady“ pro maximalizaci slasti. Jak ten kdo vstoupil do „Strany“ tak kdo před ní utekl. Pro někoho postoupit v hierarchii a domoci se výhod v rámci systému, za nějakou cenu, pro jiného dát přednost svobodě a opustit systém i hmotný majetek s vírou v sama sebe jít do nejistoty s představou lepšího života, podle své představy. To platí obecně. Tak jako pro nevolníka, který utíkal z panství do ciziny, kam na něj drábové nedosáhnou. Třebaže doma se neměl až tak zle, akorát panstvo rozhodovalo, jakou víru vyznávat, kde smí bydlet, s kým uzavřít sňatek, jakého vzdělání dosáhnout, jakou práci vykonávat, do jaké hospody chodit, pivo z panského pivovaru… Podobnost ne až tak náhodná.
  Je to komplexní záležitost. Biologická, kulturní, ideologická, indoktrinační, ekonomická.

 380. Dušane, díky za informaci.

  V diskusi pod článkem dokonce někdo tvrdil, že u voleb nijak nekontrolujía že tak může bvolit kdokoliv. 🙂

  Pokud jde o hackery, měla jsem za to, že jejich činnost je ilegální bez ohledu na národnost či státní příslušnost. Samozřejmě s výjimkou speciálních úkolů, které jsou asi v kompetenci bezpečnostních služeb.

  Proti došláopnutí na hackery euské i jiní nic nemám, ale asi by to chtělo sofisitkovanější přístup než to, co se vtrdí v článku :

  „V lednu roku 2017 těsně předtím, než bývalý ministr vnitřní bezpečnosti Johnson opustil svůj vládní post, prohlásil americký volební systém za „kritickou infrastrukturu“. Udělil tak volebním přístrojům a registračním počítačům stejnou důležitost jako mají elektrické, či telekomunikační uzly a podle nově navrhované americké doktríny by tak v budoucnosti mohly USA reagovat na napadení volebního systému i jadernými zbraněmi.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/rusove-se-nabourali-do-volebniho-systemu-uvedla-sefka-kyberbezpecnosti-usa-1v1-/zpravy-svet.aspx?c=A180209_143602_ln_zahranici_mha

  Ta doktrína je skutečnost nebo je to je lidovkový výmysl? Nějak mi připadá naprosto nesmyslné reagovat na hackery atomovkama.

 381. 467 Dušane, nepodceňuj zákeřnost ruského hackera. Bezdrátem dokáže hackknout i starou Remingtonku.

 382. Maydo,
  Já bych to jako pitomost neviděl. Kdyz je možné vybombardovat letiště druhého státu proto, ze dron třetího státu přeletěl hranice prvniho státu, tak proč by USA nemohli shodit atomovku na Rusko, když nabudou dojmu, ze jim někdo hacknul nějaký komp? Dialektika, chápeš? 🙂

 383. O čem je vlastně řeč.

  Po celou dobu studené války byla oficiální ameriká strategie reagovat na každý , tedy i konvenční útok ze strany Varěavské smlouvy jadernými zbraněmi, a to okamžitě.
  Bylo to naprosto logické. Převaha Varšavské smlouvy v pozemních konvenčních vojenských sil byla obrovská.
  Uvědomme si , že do prvních dohod o snižování výzbroje mělo Československo skoro 5 000 tanků… K tomu zbraně dalších států Varšavské smlouvy a zbraně v jednotkách SSSR
  V čistě konvenční válce prostě Nato nemělo šanci.
  Pak se Sovětský Svaz rozpadl, ztratil spojence, a Rusko se stalo menším státem s mnohem menšími možnostmi. A jeho bývali spojenci přešli na druhou stranu.
  Ozbrojené síly Ruska odpovídají asi polovině schopností USA. Když k tomu připočítáme spojence v NATU, i když s nižším počtem zbraní..

  Dnes má tuto doktrínu – jaderná odpověď na konvenční ůtok Rusko. To je jediná možnost , jakou mohou Rusové reagovat. S odřenýma ušima se jim daří udržovat dostatečnou ůroveň k tomu, aby se zdálo příliš riskantní na Rusko zaútočit.
  V ostatních směrech nemá na to, aby udržovalo , živilo a vyzbrojovalo větší armádu.
  Západ prostředky k tomu zvyšovat stavy armád , na rozdíl od Ruska má.
  Teď se píše o tom, že USA modernizací jaderných zbraní chtěji dosáhnout, aby Rusko tuto svou doktrínu opustilo.
  Rusové si určitě myslí, že to USA dělají proto, aby byl západ schopen porazit Rusko konvenčně.

  Rozhodně nechci tvrdit, že Ruská armáda dnes je mizerná, a mizerně organizovaná a vyzbrojená.
  Ovšem kapacitně je to jen stín bývalé sovětské armády.Mnoho výrobních kapacit je pryč, částečně tím, že spousta výrobních zbrojních kapacit zůstala v jiných následnických státech , částečně proto, že Rusko bylo prvních 10 let po rozpadu sojuzu finančně na dně, armáda žila z podstaty , nenakupovala a mnohé fabriky zkrachovaly.
  Když nastoupil Putin, muselo se dát hodně peněz na to, aby se vůbec mohlo provozovat to, co jim zbylo po sojuzu.
  Nebyly prachy na náhradní součástky, nebyly dokonce ani peníze na platy vojákům.
  To se za Putina dalo do pořádku, ale Rusko i tak (kromě jaderných zbraní) má problém s vývojem nových typů zbraní. Spíš se modernizují staré typy, těch pár nových typů ( letadla a PL zbraně )se vyrábějí, ale většina jde na export, a je toho víc, než dostává samotná ruská armáda. Fakticky ruskou zbrojní výrobu drží na nahách export.
  Kromě jiného ubylo i schopných lidí v konstrukci. Ti co byli, zemřeli, odešli do důchodů nebo do zahraničí. Dorost skoro nebyl.
  Ztráta Ukrajiny zbavila Ruska možnosti stavět velké lodě, část leteckých a lodních motorů.
  Náhrada jde docela ztuha. Není tak úplně jednoduché postavit nové kapacity, a najít pro ně schopné zaměstnance.

 384. Co si to, Šimone, zase vymýšlíš za kraviny? Ale když už, tak ať ti to vyjde!!! Rád bych s tebou ještě šel na pivo.

 385. Dušane, trochu jsi mi připomněl Rejpala. Když jsem pro něj poprve jel na letiště, tak jsem vzal dodávku a absolvoval jeden závoz. Měl jsem výčitky svědomí, v čem ho povezu. Moje pracovní auta byly opravdu vždy pracovní. Když vycházel z haly v celé kráse a táhl za sebou sedm kufrů a dvě tašky na kolečkách, to vše pospojované jako vláček, oddechl jsem si, protože tohle by se mi do osobáku nevešlo. Vezl si například i jeté bílé kachlíky do kuchyně, kterých jsem vyhodil snad půl palety. Hrůza.

 386. Maydo, pochopitelně tohle je blbost, asi špatně přečtené a pochopené. Možná odveta nukleárními zbraněmi musí odpovídat závažnosti útoku.Pokud by se například nějakému nepříteli podařilo nějak vyřadit z provozu celou energetickou síť a způsobit tak katastrofu, byl by to likvidační akt agrese na nějž by bylo možno uvažovat odpovědět těmi mejsilnějšími prostředky. Ale to je v podstaě přemýšlení o nemyslitelném.

 387. Dano, nevím odkud jste a jak bydlíte, ale já Vám poradím něco jiného. Trochu z druhé strany. Tedy pokud byste za usedlost dostala tolik, abyste si mohla něco koupit do vlastnictví, a ještě Vám něco zbylo – tak snad. Taky záleží na současné dostupnosti – eventuálních potřebností – doktor, nemocnice, obchody. A na případné – po přestěhování.
  Taky by bylo potřeba u koupi do vlastnictví – důkladné zjištění stavu – aby to nebyl maskovaný zbor, což se stává dost často , zvlášť pro starší lidi. . Jít do nájemního bytu v žádném případě – jednak závislost na majiteli včetně rychle se zvyšující ceny nájemného/jakmile ucítí peníze/ byste se divila. , navíc – nebude dlouho stav jako je nyní – bude hůř a tedy výhody vlastního domu jsou nabíledni i kdyby byl sebe skromější . Jste ve vlastním, vše znáte plusy i mínusy. Střechu jak jsem se dočetla máte opravenou – takže co? Na vaření či teplo stačí menší sporák nebo kanonek. Otop taky není většinou problém.
  PO 65ti – to ještě není žádný strašlivý věk, ale myslet si že změnou bydliště se vrhnete do nového užívacího života je nesmysl. Pokud jste tak nežila do teď – t=m přestěhováním se nezměníte. Byl by to začátek konce. Pořád byste vzpomínala, pořád by Vám něco chybělo. Anglické penziony jak známe z filmů u nás nefungují a naše domy pro seniory/kde byste mohla eventuálně skončit/ – zkuste se kouknout, jak dlouho tam lidi přežijí. Naopak – budete-li se muset nadále starat – udrží Vás to v dobré kondici. Nezní to lákavě ale je to fakt… Ani starší stromy se nemají jen atk přesazovat – většinou to nezvládnou.
  Já bych se na potomstvo -pokud se nechtějí podílet na nutné údržbě – vykašlala – ať se pak poperou. V první řadě bych nechala certifikovaným revizním technikem zkontrolovat elektrické rozvody, jeho zpráva musí mít červené kulaté razítko. PAK bych se zamyslela nad vodou – když jste tam bydlela tolik let musíte vědět/pamatovat – jak bývalo. A to ostatní jsou prkotiny.
  Běžná údržba by pak neměl být problém. A s tím ?šetřením? No – něco si vypěstujete, Ljuba Skořepová – jistě neměla potíže s penězi aby si nemohla koupit „moderní bydlení“ ale přesto to „vydržela“ ve svém vlastním do 93let. Proč asi zůstala ve svém.
  Já vím, není to líbivé co píši, ale je to fakt… Já bych rozhodně pryč nešla…. ;

 388. k 485 Jen ještě takový přípodotek ale ne od věci, nevím jak a kde |Vaše potomstvo sídlí, že se svět změní je jasné a že to nebude k lepšímu jakbysmet. Takže aby se nestalo, že nakonec budou mladí či vnuci rádi, že jste neprodala, a nešla za „lepším“ a oni budou mít kde kosti složit. . Víte, jak tak brouzdám po netu . občas koukám na TV – hodně až spíš moc mladých jak tak koukám okolo – hledá bydlení mimo střed měst- Místo našeho víkendového ježdění na chalupu – raděj kupují starší a na trvalo i za cenu dojíždění… jo takový je svět okolo, když se pořádně koukáte či chcete vidět..

 389. ještě k DANA 423*485a486
  jen ještě co mi vrtá hlavou – jakpak se ten zájemce se „solidní! cenou dozvěděl – o té možnosti? To jste o tom někde mluvila, nebo inzerát? Je to divné ale berte v úvahu všechno….A ten barák s orchestrionem – byla jen pohádka pro dospělé, tak to nefungovalo dřív a zvlášť nefunguje nyní….

 390. Dobré zas ráno… Tak dnešní Neff, PaH – BŽ, se překonává…
  „Chovanec chce vyhodit Okamuru. Je to úmysl chvályhodný vzhledem k tomu, že člověk jako Okamura se neměl do sněmovny dostat už v minulých volbách a tím hůř, že v těch posledních posílil.“
  Tak si tak říkám, co asi ten zločinnej Okamura týhle novinářský kurvě proved, že mu tak vadí… No a když si tak uvědomuju, proti komu všemu Neff, PaH-BŽ, za ta léta agitoval a bojoval, vychází mi z toho, že ten Okamura asi není tak špatná volba, když z něj tihle hajzlové cvakaj pětku drát prdelí na centimetrový kousíčky…
  No, mají, co chtěli – a běsnění soudruha Neffa je pro mě tím nejlepším doporučením…

 391. 487

  jakpak se ten zájemce se “solidní! cenou dozvěděl – o té možnosti?

  Tipnu si – pravděpodobně se dana svěřila se svými problémy s domem v místním klubu důchodců, jehož je aktivní a obětavou členkou, zařizující pro klub kdeco..
  No a v tomhle státě se všechno vykecá
  Na vesnici tím tuplem 🙂

 392. Dano, žádné ukvapené rozhodnutí. Jestliže to není holá nezbytnost, neměň zásadně způsob života. A když už chceš změnit místo bydlení, tak něco za něco. Abys neprodala po čem se ti bude stýskat. Musíš mít jasnou a reálnou představu kde a jak chceš bydlet. Peníze se rozkutálí. Umím si představit, že jakmile prodáš, obrátí se na Tebe leckdo z rodiny či přízně „hele, půjč mi, potřebovali bychom…“ Peníze se rozkutálí, a z vysněného pěkného bydlení blízko městské infrastruktury zůstane jen ta nědejší představa. Kdežto vlastní střecha nad hlavou na stará kolena je jistota.

 393. Schumi,
  vlastní střecha je sice jistota, ovšem pokud je ta střecha postarší a ustavičně potřebuje opravy, nemusí být pro důchodce jednoduché to finančně zvládnout.
  A na stará kolena škudlit a ustavičně strkat do baráku peníze……

 394. 488 PeSi, co třeba… voličům zakázat jeho zvolení? Nebo ještě lépe, zakázat jeho voliče?

 395. 2 Schumi – nejlépe zakázat všechny voliče… Voni si volej, jak chtěj, a našim jelitám dělaj bordel v plánování radostné budoucnosti…

 396. Já bych se je pokusil převychovat. Budoucí těžba lithia se přímo nabízí. Zkušenosti z radostné těžby uranu máme, stačilo by jenom oprášit prověřené procesy a fíčury.

 397. Stran lithia, dle našich vlastenců (ANO, SPD, KSČ/M/) má těžit Diamo. Tohle Diamo 😛

 398. Ale chtělo by to ten článek číst, ne jen titulek. Pak se jeden dozví, že Diamo v tom kšeftu nejelo, ale „výhodně“ ten krám koupilo pod cenou šrotu.

 399. 496 – jak si vysvětlit větu ze článku: „Sanace lagun Ostramo dostal od státu na starost státní podnik Diamo.“? Pak se jeden dozví, že Diamo řídilo celý proces přelévání státních stovek milionů do patřičných kapes, aby nakonec šrot zakotvil v jejích aktivech za pouhých čtyři sta korun. No, nekupte to!

 400. Ano, chtělo by to ten článek číst. Pak se jeden dozví, že Diamo před koupí za cenu šrotu nechalo FNM zamáznout 136 melounů. Zátěž přešla v rámci privatizace státního majetku v roce 1992 na společnost VLČEK a spol., s.r.o. V roce 1996 vláda ČR rozhodla, že právo hospodaření k areálu skládky odpadů má vykonávat státní podnik DIAMO a ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava má státní podnik zajišťovat jeho sanaci. Statutární město Ostrava se má účastnit výběru technologie a způsobu sanace areálu skládky odpadů včetně formulace obsahu, výběru a rozhodnutí
  u veřejných zakázek.

 401. A zbytek pomýlených bude těžit lithium jako zaměstnanci Diamo s.p.

 402. Dobrý den. Kaly z lagun se mohly pálit v cementárně v Čížkovicích. Soudruzi zakázali, protože by se uvolňoval škodlivý CO2.

 403. Tam byl myslím povyk kvůli jiným látkám. Na komíně je sice nenašli, ale stejně melouni řvali co protržení.

 404. Zijlstra v minulosti povedal, že bol ako zamestnanec energetického gigantu Shell prítomný v Putinovom vidieckom sídle, keď sa ruský prezident vyjadril, že považuje Bielorusko, Ukrajinu a pobaltské štáty za súčasť „Veľkého Ruska“.

  Zijlstra v stanovisku uviedol, že na stretnutí v roku 2006 prítomný nebol, ale počul to od niekoho, kto tam bol. Podľa vlastných slov však považoval tieto slová za tak geopoliticky významné, že ich počutie vzal na seba, aby ochránil svoj zdroj.

  Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/20758946/sef-holandskej-diplomacie-priznal-ze-klamal-o-schodzke-s-putinom.html#ixzz56u5WA7aB

 405. No to je NoName v poradku. Drobna lez, podvudek ci krata vitezna valka je OK, kdyz se tomu zabrani podvodum, lzi ci valce.

  Per aspera ad astra.

  A jinak vsechny zdravim po navratu z Ciny…

 406. (504) Ovšem dění po schůzce až doteď by nasvědčovalo, že to nebyl zase až takový výmysl, ne?

 407. 507-copak z vyjmenovaného je dnes součástí Velkého Ruska ?
  Kdyť jenom na dle expertů a Porošenka jistou ruskou ofenzivu na Kyjev čekáme třetí rok a Putin už dvakrát umřel na rakovinu slinivky (dle jiných expertů).

 408. Nakonec, i přibližování vojsk NATO k Moskvě za posledních 20 let je naprosto zřejmé. Asi to nebude výmysl. Nebo bude ?

 409. No, na postaveni Beloruska se dle mne od roku 2006 nic nezmenilo, o Pobalti ani nemluve.
  Rusko anektovalo Krym a pomohlo zamichat konflikt, ktery na Ukrajine doutnal uz davno a – kdyz budu velmi umirneny – na jeho vyeskalovani mely ppdil obe strany (nicmene jedna ze stran se pohybovala mnohem vice za hranou zakona, nez druha).

  Nenazval bych to, co rekl ten nestastnik, za presne pojmenovani dnesni situace.

 410. A co je vlastně s posledním evropským diktátorem, pak mírotvůrcem, pak zase diktátorem Lukašenkem ? Kde je Michael Saakašvili a je větší demokrat on nebo Petro ?

 411. Ja bych spise zabloudil do domacich vod…

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chovani-uredniku-ve-zvlastnim-vysetrovani-je-prusvih-byvaly-sef-financni-spravy-se-vzeprel-babisovu-stylu-vseci-kradnu-42604

  Kdysi davno existovala takova vec, presumpce neviny se tomu rikalo. U financich veci to vzdy bylo hodne vykloneno v neprospech obvineneho, ale nyni dosahujeme novou vysinu – „rozhodli jsme, ze jsi vinen – duvody nerekneme, proste nas nejak s*res nebo lezes do zeli vetsimu – zlikvidujeme Ti firmu. Nasledne muzes zadat o nejakou nahradu, jestli se Ti to nezda“

  Je mi jasne, ze to tak lidi chteji, ale co je tak spatneho na tech diktatorskych rezimech (z jednoho jsem se nyni po trech tydnech vratil a musim rici, ze kdybyste na mne vypalili „najdi deset rozdilu“, tak to mozna nedam)…

 412. 509 NoName, naopak. Moskva se agresivně přibližuje k NATO.

 413. (508) Já v tom článku ale nečetl, že to Putin chce vtělit do Ruska, to by asi nešlo (alespoň ne najednou, spíš po částech, viz ten Krym). Četl jsem tam, že považuje Bielorusko, Ukrajinu a pobaltské štáty za súčasť „Veľkého Ruska“. To bych se dost divil, kdyby nepovažovat, vzhledem k jeho bývalé profesi a Rusku vůbec. Podobně jako zase v jiném koutě jiní považují kus cizí země za Velké Srbsko, Velké Chorvatsko a Velkou Albánii, konec konců, i Maďaři a Rumuni mají taková velká považování.
  (509) No jistěže se přibližují, bylo by divné, kdyby se potřeba většího bezpečí zastavila baj voko na Šumavě a ještě od západu.

 414. I přes „všechny předpoklady“ prostě Rusko neobsadilo ani Ukrajinu, ani Gruzii, ani Pobaltí, dokonce ani Polsko ne.
  Je těžké dokázat něco, co není.
  Samozřejmě, pokud nejde o Rusy.
  Tam je to přesně naopak. Ať dokážou, že nechtějí ! Neobsazení není důkaz !

 415. (518) To se poněkud míjíme, já jsem psal pouze o zmiňovaném článku. „Všechny předpoklady“ jdou nějak mimo mne.

 416. Jo, to je přesně to, čemu se vyhýbám. Různé ty fantazie až fantasmagorie o spiknutích mi nejdou.

 417. Ovšem dění po schůzce až doteď by nasvědčovalo, že to nebyl zase až takový výmysl, ne?

  Co nasvědčuje, že to nebyl výmysl ?

  To se míjíme, já jsem psal jenom o zmiňovaném článku.

  Teď už jenom prdel na hrnec a Rusko bylo opět beze všech pochybností odhaleno.

 418. „Neobsazení není důkaz !“

  Naopak, to je důkaz toho, jak jsou rusové fikaní, podlí a zákeřní 😀 😀 😀

 419. 518 Ano neobsadilo. Ale kdyby chtělo, tak by obsadilo. Já je znám! Neobsadilo jen díky NATO. To je přesvědčivý důkaz ruského expanzionismu, proti kterému NATO je pevnou hrází svobody a demokracie v nerozborné jednotě pod vedením USA.
  Mupy mup! Ech, čo to táram. Piss, piss!

 420. NoName,
  ad 516 – i katolíci mají své Pragováky…

 421. By mne zajimalo, jak dokazat ci vyvratit, ze nekdo neco za neco povazuje… 😀

 422. A místní diskutující zcela opominuli, jak RF zhoršuje situaci na izraelských hranicích.

 423. přečteno:
  „Američané chtějí privatizovat Mezinárodní vesmírnou stanici, píše Washington Post.“
  Jakodalší krok se uvažuje o privatizaci White House.

 424. Privatizace je nebezpečná, americký majetek nakonec vždy koupí nějaký Rus nebo Číňan a je z toho skandál a ohrožení amerických zájmů.

 425. BTW, dostal jsem do rukou požadavky na školní počítačovou síť pro projekt „jazyková učebna“ z fondů EU. Pochybuju, že počítačová síť NASA má všechno, co projekt vyžaduje. Docela by mne zajímalo, jak vypadá ten, kdo ty požadavky psal a jak je mentálně vybavený. Je to BIZARNÍ.

 426. No jo, ale to už je pasé, to jenom americký uran prodával Oblama s Clintonkou Rosatomu …

 427. Jenom si představte-ISS koupí Abramovič a vylepí tam logo Chelsea. Nebo nějaký Číňan a plácne tam rudou hvězdu.
  Hugo už je bohužel mrtvý, takže varianta PlayISS zřejmě padá.

 428. (522) Prostě nepodléhám oné ruské paranoie, jak jim všichni chtějí škodit nebo škodí. Článek byl o Putinově představě Velkého Ruska a tu považuji za vysoce pravděpodobnou. Není s tím sám, viz výše.
  (524) Pamatuji i pár dalších důkazů, ale o těch nebyla v článku řeč. 😛
  (526) No proto taky píšu, že to považuji za vysoce pravděpodobné, ne jisté.
  (527) To se zatím říci nedá. Saakašvili prohrál volby a uznal to. Porošenko ještě neprohrál.

 429. Ovšem DĚNÍ po schůzce až doteď BY NASVĚDČOVALO, že to nebyl zase až takový výmysl, ne?

  JAKÉ DĚNÍ ?

 430. Ale je to prdel, ministr zahraničí nesmírně vyspělé západní země přizná, že Putina neslyšel, ale od někoho slyšel, že ten Putina slyšel.
  A bylo to závažné. Tak trochu zalhal.
  Nicméně, nebyl to až takový výmysl…
  S vysokou pravděpodobností.
  A není sám, kdo si to myslí !

  Ruská paranoia jako vyšitá.
  Tu jeden ministr slyší, že někdo slyšel, že Putin říkal.
  Šéf WADA slyšel, že Rodčenko viděl, že FSB měnila vzorky v Soči.
  Jednomužný SOHR slyšel, že Putin ví, že Asad chloruje.

 431. (535) Schůzku máme v roce 2006. Tak to máme Jižní Osetii, Ukrajinu, Krym, Podněstří je trvalka, v poslední době Sýrie. Obnovování studené války. Mně to jako dění docela stačí. Vám ne, to je ten rozdíl, činící život zajímavým.

 432. To je vyčerpávající seznam. Vše podstatné, co se válek od roku 2006 týče (tedy až na agresi Číny v Jihočínském moři).
  Jinde tak občas vystřelí z pušky.
  Není divu, že vše ukazuje na Rusko.

 433. Nakonec i do Sýrie Rusko dorazilo vyloženě jako první.
  S vysokou pravděpodobností.
  A určitě si to myslí i jiní !

 434. IMHo se mi zdá, že Putin má taky loutkovodiče (někde poblíž Anděla). 😉

 435. Tak faktem je, že chlap, který dokáže nechat zvolit Trumpa může donutit lhát nizozemského ministra, kdykoliv se mu zachce.
  S takovým aparátem nové formální logiky se z toho Putin nevyvleče !

 436. „(527) To se zatím říci nedá. Saakašvili prohrál volby a uznal to. Porošenko ještě neprohrál.“

  ???????

  Sorry, ale nerozumím. NoName se ptal, kde je Saakašvili. Shodou okolností uveřejnil server Aktuálně zprávu, že byl z Ukrajiny vyhoštěn a deportován do Polska.

  Co se na tom „zatím říci nedá“? A jak s tím souvisí, kdo z tech dvou vyhrál nebo nevyhrál volby?

 437. Protože PutiN?? Jak se v tom mu prosté děvče z vesnice vyznat? To jako že Saakašvili je vlastně Putin? Nebo je Porošenko Putin? Nebo je Putin Porošenko a Saakašvili v jedné osobě?

 438. TAkže kdo teda je vlastně v tom Polsku? Není to náhodou Lenin?

 439. Jižní Oaetie ..
  Je výplod komouśů,, kteří upravovali hranice. Jak se jim zdálo praktické z hlediska správy,, protože hranice republik měly asi stejném význam jako hranice krajů u nás. Vlastné to zaćalo už za carů.
  Podněsteřî bylo součąstí Novoruska už za carů
  A po Kosovu argumentovat mezinárodnîm právem je nesmYsl.

 440. Dobré zas ráno… 2 NoName ad 516 – u toho Bierhanzla je to pochopitelné… Jak ho berou ty zuby, tak blábolí a neví co… Chtělo by to dentálaparátoš.

 441. 2 Schumi ad 524 – jo jo, piss! piss! – ta prostata bývá někdy problém… A případ Tychona de Brahe je varující!

 442. 2 quivis ad 528 – máte na mysli izraelskou hranici v Íránu?

 443. Důležitý je správný dialektický pohled. Jak Golanské výšiny, tak východní Jeruzalém nejsou dle mezinárodního práva tak úplně izraelské, ale je potřeba respektovat realitu. A ta je, že jsou izraelské. Zatleskáme.

  U Krymu je to úplně načisto naopak.

  Proč ? PROTO.

 444. Dobré ráno,

  nechte na chvíli mezinárodní právo spát a věnujte se držení palců Šimonovi 🙂 Dnes má svúj den D, kterého se tolik obával.

 445. (542)“Kde je Michael Saakašvili a je větší demokrat on nebo Petro ?” – Kde je, to stojí v článku, odpověď byla na druhou část otázky.

 446. Dobré dopolední vespolek,

  maYdo, souhlas. Předběhlas mne 🙂

 447. Nekřivdit! Uznal svou chybu, ještě není úplně ztracenej. Někteří svou chybu uznat nedoveou.

 448. Konec konců když to vezmene pinktlich, tak Australie je skutečně kontinent, na kterém se rozkládá stát Commonwealth of Australia.

 449. Kdyby byl Bureš Němec, tak bych řekl, že instalace Bureše do české politické scény je pomsta za odsun.

 450. Takhle by to mohla být odměna za Karpatský penězovod. 😛

 451. 557 Southern New Hampshire University? Nejspíš nějaká horší venkovská základka.

 452. Cim vice jsou fakta v rozporu s teorii, tim hure pro fakta.

 453. Tak zřejmě je toho názoru, že je to jen no-drive-zona. 😛

 454. Vsem vám dekuji za ty zaťaté palce, ale schovam si to na příště: doo nemocnice jsem dorazil, ale personal mě vyrazil – jak jsem se obával, vadila jim noje rýma.
  Ve ctvrtek mi řeknou nový termín, teď se snažím to vylezet – nechtejte vedet, co všechno do sebe leju za lektvary.
  Takže ještě kjednou moc dekuji, nacpu si ta slova do virtuálních kapes a necham se jimi zahřívat „potom“.
  Ahoj a mejte klidný a pohodový večer.

 455. No, já tam párkrát byl a parkoval, moje úřetní tam má kancelář, a nikdo mi nic neudělal 🙂

 456. Ach jo, Šimone, to jsou radosti…. Tak budeme držet palce příště.

 457. 570
  No jo, ve většině případů je ve špitále zákaz návštěv, a taky dávat celkovou anestézii někomu s rýmou, což taky může být začátek chřipky, není úplně nejlepší nápad.
  Já byl dnes za máti v LDN, a akorát jsem ji dal tašku s ovocem, a vyrazili mě.

 458. Šimone,
  tak to máme na to příště natrénováno 🙂

 459. Mně jednou v podobné situaci, kdy mně pár dní před objednaným zákrokem začalo škrábat v krku, donutil drahej choť sežvejkat několik stroužků česneku a zakusovat chlebem se sádlem. Druhej den po tej terapii jsem měla pocity asi jako jak si představuju kocovinu po alkoholickém deliriu. Ale zabralo to a účel splnilo.

 460. 570 šimone, přiblíží se jaro, bude lepší konštelace.

 461. Slivovice, pórek, cibule, zázvor a hafo česneku v čemkoliv a k čemukoliv byla vzdycky spolehlivá cesta. A to sádlo , 0!!
  Česnek denně už tricet let……
  Nojo, ale kdyz já NIC z tohodle kvuli jatrum nesmim !!!!
  A ty blívajzy

 462. Já mám kamaráda, co se dostal hrobníkovi z lopaty až asi po 7 či osmi chemoterapiích.
  No, shodil strašlivě, potřeboval vykrmit, ale chleb s masťou a cibulou odmítal. 😀
  No, přežil i tak.

 463. A koukám, že ten holandskej ministr, co „slyšel“ Putina odstoupil…..

 464. A Škoda nestíhá.. Část karosérií se posílá na lakovní do Německa, a po nalakování se posílá zpět do Ml. boleslavi zpět na montáž.
  A Škoda bude v Evropě prodávat Škody vyrobené v Rusku.

 465. 578 – a co zkusit převalování oleje – říká se tomu – mlgání a ještě jinak – západně. Znovu objevil to jeden doktor v půlce tuším 80 tých. Vtip je v tom – že ráno na lačno . ten olej do sebe stáhne všechny bacily a výpotky – tak 10 minut – pak vyplivnout a vlažnou vypláchnout.
  Má to dost široky dosah působnosti…. koukněte se…

 466. jaa
  stačí Paramo V2, nebo to musí být něco onačejšího, jako třeba Shell Flushing Oil 32?

 467. Dobré zas ráno… 2 Ptakopysk – já bych navrhoval Valvoline SYNPOWER XTREME XL‑III 5W‑30… Přispívá ke snižování emisí a váže škodliviny… Navíc má dlouhou životnost i v extrémních podmínkách…

 468. Nehrozí, že dřív, než se dotyčný nachystá k vyplivnutí, se pozvrací?

 469. 582-584 – děláte si pánové prdel, ale já znal jednu, která tuto metodu šířila a sama používala. Prý 15 minut každé ráno. Olej stolní, po roce 1989 olivový. V sobotu měla pohřeb – 68 let. Samozřejmě, že k tomu výplachu chodila denně dvakrát do našich kopců a pila výhradně vlastnoručně načerpanou a donesenou vodu ze studánky na Dělanovci. Strašně hodná a obětavá ženská, ale už je tam.

 470. A co tím básník chtěl říci? Jistěže jsou lidé, kteří praktikují různé metody.

 471. Jenom 68 let? Babička umřela ve dvaadevadesáti, tátovi je 89 a v životě v hubě volej nemlmali. Převalovat volej v hubě je tedy krajně nezdravé. 😀 😀 😀

 472. No s tim olejem ráno, to je velmi rozšířené v Řecku.
  Já jsem se zatim dostal k jeho rannimu pití, ale poslední dobou to nepraktikuji – asi zase začnu.
  Samozřejmě na nabidky zdejších dealerů Parama nereflektuji a používám xtra panensky olivovy.

 473. 586 – to nebylo tim olejem, ale vodou….uz delsi dobu mam na tu vodu podezření a ted se to začíná potvrzovat…. 😉

 474. Šimone,
  asi máš s tou vodou pravdu. Když mám suchej tejden skrzevá pohotovost, hned se mi přitíží.

 475. Jeden dávný známý se trochu chytil scientologů (tvrdil, že jen kvůli tomu, že hned po plyšáku u nich v Hamburgu bydlel), a ti taky nějak blbli s olejem (nejenom).

 476. ale vážení – proti gustu…… Než do sebe cpát chemii, která neléčí ale jen opouzdřuje k dalšímu použití.. tak radějí staré metody….dřív taky pilulky neměli a přesto přežili až do dneska… ale proti gustu… byl to jen návrh…

 477. Jo jo, dřív taky neměli pilulky – a dožívali se zralého věku 35 – 40 let… (Vrchlického při padesátinách oslovili „Velebný kmete“) Z tohoto pohledu jsem já už zombie…

 478. Mňo… když do sebe leju olivovej volej, tak to opravdu není žádná chemie. Je tam jenom cca 56 – 80% kyseliny olejové – CH3(CH2)7CH=CH(CH2)7COOH, 4 – 20% kyseliny linolové C17H31COOH, polyaromat oleuropein C25H32O13 a další a další zcela nechemické sloučeniny.
  Vesmír Luka Skywalkera musí být úžasný. Samý aether a fluidum… 😀 😀 😀

 479. PeSi,
  údajně si studenti tímto oslovením z Vrchlického dělali tak trochu prdel.

 480. tem olej se nepije, jen se vyplachuje – a divil byste se, jak se změní – po použití. Tak kdo ví…..

 481. Před lety říkala ředitelka výzkumného ústavu pivovarnického, že potravina, naprosto bez škodlivin je vodka a to díky technologii výroby. Fakt je, že nemluvila o nejzdravější.

 482. 600 – z ryze analytického pohledu měla pravdu. Čistý líh by měl být čistý, pokud se prasecky nedestiluje. Vodka se po destilaci čistí nekolikanásobným prostupem přes sorbenty, nejčastěji přes aktivní uhlí.

  Nejzdravější by mohla být, pokud budeme srovnávat optimální dávky. I špenátem se dá ublížit.

 483. Dobrý den. Ááá zapouzdřování. Léčivec Jožka J., vzděláním krotitel v šaškecu. On mu to ještě někdo žere?

 484. Tak mně to vyplachovani olejem uz davno radila kolegyně, Řekyně, je to tradovaný zvyk u nich, prý ji to učila babicka už od mala.
  Takže JAA – na zdejší posmevacky nedejte, je jedno, jak to evropští sarlatani nazývají.
  Ta baba u martina zhebla na místní vodu.

 485. stran toho olivového oleje – naši předci ho moc nepoužívali. Na vaření se používalo hlavně sádlo. Nic proti starým metodám babek bylinářek, ale vyplachování pusy olivovým olejem ve zdejších krajích asi opravdu k běžným léčebným prostředkům nepatřilo.

 486. Zdravím v průletu. Lidových receptů na zachování stálého zdraví je na celém světě moc. Někdo věří na olej, jiný na kysané zelí, další na česnek, bezinky, vodku, slivovici, sádlo vepřové i psí, další na nohy ve studené vodě, totém, woodoo a další…. Podle mne pomáhá vše. Ale za podmínky, že tomu člověk věří. Věř a víra tvá tě uzdraví.
  Šimonovi držím pěsti, aby jednak pominula rýma, a aby i následný zákrok proběhl úspěšně a nemoc odezněla. A hlavně – aby věřil.

 487. V Řecku je jinak, tam byl olivový olej tradiční surovina, olivy jsou tamní produkt.

 488. Dnes popelečního valentýna, tak bych sem okopíroval jednu vztahově-ekonomickou úvahu:
  Nezadaní lidé by měli platit vyšší daně. Není důvod, aby někteří byli šťastnější než jiní.

 489. A ještě informace o mém hradu. S panem zájemcem jsme se rozešli v přátelském duchu, přičemž jsme každý setrvali na svých pozicích – on si nechá peníze a já svůj hrad. 😉

 490. Šimone,
  ad 603 – jestli to chápu správně: Zatímco tady si ráno čistíme zuby kartáčkem a pastou, v Řecku si vyplachujou hubu volejem…

 491. Dano,
  evidentně neudělal nabídku, kterou nešlo odmítnout.

 492. Dobré popolední,

  s tím olejem to asi proniklo z daleké Indie – ajurvéda a podobně. Akorát tam prej používají olej sezamový, a ráno držet v puse dvacet minut, pak vyplivnout atd. A samozřejmě dnes přetaveno v použití oleje kokosového – taky jste si všimli, že je ho najednou všude plno ? Zřejmě to souvisí s momentální módou z USA – zpátky k paleo stravě, tedy stravě doby kamenné. Doporučováno dlabat kokosový tuk a avokádo, a jiné zde v paleolitu běžné potraviny 😀 😀 😀
  Z téhle diety bych tu podtrhla – maso, zelenina, semena, tuky. Ovoce dle sezóny, mléčné výrobky dle zvážení (ortodoxní paleo je zakazují vůbec, ale pokud trávíte laktózu, neměl by být problém). Vynechat cukry, i ty schované (škroby). Snažit se o co nejméně upravované suroviny (tedy na sváču raději jablko bez etikety o složení místo super-protein-energetické tyčinky, kde je etiketa složení větší než samotná tyčinka).

  Na Netu k tomu mlgání najdete klidně i olej slunečnicový, asi záleží na jednom každém, jaký olej takto podaný člověk snese. A pokud to někomu pomůže, nechť se mu daří a přeji hodně štěstí. Osobně k tomu nemám odvahu – tedy ani to zkusit, ale kdoví, k čemu mne zánět dásní jednou dožene. Jaký účinek by mělo bězděčné spolknutí většího množství oleje najednou asi tuší každý…

 493. Tak ta rada byla o vyplachu tak cca mnozstvim max. velkeho frtana, tedy do pul decky, ne, že si llidi narvou hubu jak sysel na zimu.
  Jinak ale polevkova lzice a to i na lačno, zadnou laxírku nespustí. Čutálista Straka tvrdí, že takhle po ranu zvládá dvě deci !

 494. Čutálista Berger zvládal víc. Ale nebyl to myslím volej, nýbrž něco s nižší viskozitou

 495. Matzurko, mám dojem, že kokosový olej snad už zase nefrčí. A stran toho paleolitického tuku – co vlastně měli mamuti? Sádlo? Lůj? Olej to docela určitě nebyl.

 496. Mamut je snad jenom přerostlý hovězí, ne? Takže asi lůj.

 497. add 600 Dodneška na ni nedá dopostit. Navíc nepije pivo.

  Hm, vodnice lékařská je u nás chráněná bylina. Ts,ts. My, kteří ji pravidelně víc jak 30 let každé jaro žereme, bychom se měli červenat. V článku jsem také nezaznamenal žen šen ani léčivé konopí.

  K tomu konopí. V užívání doznala moje oblíbená konopná mast jisté změny. Původně jsem ji doporučoval na revmatické bolesti. Fungovala. Sice asi 15 min., ale člověk alespoň usnul. Vynikající je i na spáleniny, ale já se loni trochu spálil pouze jednou. Pomáhá při karpálce a při křečích. Zapomenu-li si namazat pravou pracku, po hodině hraní na strunné nástroje mám v ní křeče jako prase (přestože jsem tato užitečná zviřátka mnohdy se zájmem pozoroval, nejsem si jist, zdali mají křeče). Bohužel se následně ukázalo, že 90 % uživatelů tohoto výrobku jsou baby, které si marjánkovku plácají na ksicht a tvrdí, že na vrásky a různé dermatozy neexistuje nic lepšího. Vrchol všeho tvoří náš basák, který moji mast původně s úspěchem používal na haemeroidy do té doby, než mu ji sekla stárá kvůlivá ksichtu. Už začal opět škemrat. Na základě posledních zjištění začínám svou ryze amatérskou výrobní činost už konečně utlumovat.

 498. (608) Ono stěhovat se je snad horší jak vyhořet. Mimo to, do bytu ve městě bys asi bydlet nešla, takže by to znamenalo hledat jiný domek, dostatečně pohodlný a zároveň levnější, aby se to celé vyplatilo. Já bych se na to …. , ale nechtěl jsem Ti do toho kecat.
  Za náš dům už nabízeli taky dost, rodinný domek bych za to pořídil několikrát. Jenže, kde … Kde by se líbilo mně, tam by se zas nelíbilo manželce a potomkyni, taky doprava vozíčkářky, když auto řídím jen já. Takže taky nic. Přitom domek s garáží tak na tři auta nejmíň, dílnou a zahradou by se mi dost líbil.
  (611) To bych si radši „hodil mašli“ hned a ne až po tý kůře. 🙁

 499. No, přerostlý hovězí to není. je to chlupatej přerostlej slon.

  A ten zas s krávou rolik společnýho nemá :

  Kráva:

  Říše živočichové (Animalia)
  Kmen strunatci (Chordata)
  Třída savci (Mammalia)
  Řád sudokopytníci (Artiodactyla)
  Podřád přežvýkaví (Ruminantia)
  Čeleď turovití (Bovidae)
  Podčeleď tuři (Bovinae)
  Rod tur (Bos)

  Slon:

  Říše Živočichové (Animalia)
  Kmen Strunatci (Chordata)
  Podkmen Obratlovci (Vertebrata)
  Třída Savci (Mammalia)
  Řád Chobotnatci (Proboscidea)
  Čeleď Slonovití (Elephantidae)
  Rod Slon (Loxodonta) a (Elephas)

 500. (595) PeS
  Nízký průměrný věk dožití v minulých stoletích je zřejmě ovlivněn vysokou kojeneckou úmrtností.Studiem vesnických matrik z 18. a 19. století jsem došla k překvapivému poznání, že muži, pokud žili na venkově, se běžně dožívali šedesátky i vyššího věku, u žen to bylo méně (porody, potraty).Přírodní střídmá strava a tělesný pohyb vykonaly své i bez ajurvédy a fitcenter. Úmrtnost dospělých se zvýšila po příchodu chudiny do měst, kde lidé žili natěsnáni v hrozných hygienických podmínkách. Tbc, lues, tyfus a další přenosné choroby měly žeň.

 501. Baubo: všichni na vsi byli zdraví a nebo mrtví.

 502. 603 já na řeči dávno nedám. zkušenosti vlastní – vyzkouším opatrně a pak se vidí- Faktem ale je, že ač všickni okolo prskali, sakrovali a cpali se pilulema mně se to zatím vyhnulo. Tak kdo ví…..

 503. 604 – slunečnicový v našich končinách
  Ten propagovaný kokosový je asi reklama – kdo ví co je to za saj.ajt.

 504. K vesnicím: Janko z pod Kráľovej Hole má veliké vole… Nedostatek jódu byl v kopcích do 40-tých let obvyklý.

 505. Přátelé, opět trochu jinak. Slunečnicový olej se hodí na něco a kokosový také. Mluvit o rozdílnosti molekul nehodlám, ale většina margarínů je postavená na palmovém či kokosovém oleji. Většina kosmetických přípravků je také používá. Dotyčné zachlazené oleje připomínají máslo. To platí i o oliváči. Nechte ho při +5 celsiuse a z lahve ho po několika dnech nevyklepete. Smažit hranolky jde se slunečnicí, řepkou, kokosem i palmou. Otázkou je, zda se to u nás vyplatí. Smažit jde i na oliváči, ovšem proti gustu….

  Kokosový olej se získává rozemletím kokosové dužiny a následným lisováním a oddělováním kokosového mléka a tuku. Plužívá ho téměř celá tropická Asie a Polynesie. Není o nic horší nebo lepší než náš řepkáč. Jen tuhne dříve. Podle jedné theorie ke změně zdraví opravdu dochází. Ne kvůli látkám v kokosáku obsažených, ale protože si člověk musí zvykat na něco jiného a nabudí si při tom imunitní systém. Na tom je založeno i vegetariánství. Také se ze začátku cítíte perfektně. Po dvou měsících je to už o něčem jiném.

 506. 602 -žáden J,,, kdysi dávno půlka 60tých, jeden už hodně starý závodní PAN doktor – když jsem chtěla antibiotika, protože práce by beze mne nebyla jak má být – mne postavil do latě výše uvedeným rčením, Doporučil – hruď namazat sádlem, a včetně krku zabalit prisnicem + lipový čaj a vyležet . Zabralo a zabralo to i později, protože jsem se jeho „nařízením“ řídila i nadále. Kolikrát jsem za ta léta s podobným marodila – by stačily prsty jedné ruky. Tak nevím……

 507. TAk slunerčnicový olej se tu možná používal, ale třeba moje nebožka tchyně tvrdila, že olej se začal používat až za války a že se před tím smažilo na sádle nebo loji. A sousedka zrovna dnes u kafe vzpomínala, že třeba její tety nebo babička používaly sádlo a ne olej.

 508. Avruk,
  tak jsem se zase požádně nasr…
  Včera jsem zrušil máti pevnou linku. Je v LDN, domu se už asi nevrátí, a stejně má mobil ve tvaru founu na pevnou.
  Ale to nic. Ač jsem včera zodpověděl všechny otázky na to, zda by se nenašel někdo, kdo by tu pevnou linku převzal, zavolali mi znovu a totéž . S výmluvami a Čský telekomunikační úřad. Položil jsem jim telefon, zavolali znovu….
  Hrozná firma..

 509. na koíkosovém oleji smažím ryby. Zejména mořské. pod vepřovou kotltu napůl se sádlem.. pod asijskou kuchyni kokosák napůl s arašidovým nebo sezamovým. Do sálatů pouze olivový, avikoádový nebo hroznov, výjimečně macadamiový (ale ten je ukrutně drahý). Do motoru zásadně CastrolGTX synt.

 510. Halladine,
  aby se Ti zjasnila tvar usmevem: vcera jsem zjistil, ze v Mnichove ma jista Michaela Prinzessin Wolkonsky oddinaci. Zubni ordinaci. –Napadlo mne, jak by se tvarila, kdyby se nejaky novy pacient predstavil jako hrabe Tolstoj.

 511. 619 Byl-li bych osloven „velebný kmete“ asi bych se urazil.

  Ano, zdravý venkovský život strávený zdravým pohybem, skrovnou stravou a když na to přišlo, přírodní léčbou. Někteří se dožili i šedesátky a ženská v pětatřiceti vypadala na nynějších pětasemddesát a to by se leckterá pětasedmdesátnice urazila.
  Ovšem to není nic oproti předcházejícím kmenovým společenstvím žijícím v harmonickém souznění s přírodou. Tam bylo možno být stařešinou už ve třiceti.

 512. halladine,
  tu resersi k te princezne jsem si udelal vcera take. Stran Bolkonskij versus Volkonskij plati toto: knize Sergej Grigorjevic Volkonskij byl Tolsteho bratranec a podle nej vznikla romanova postava knize Andrej Nikolajevic Bolkonskij

 513. BTW, těch „100 katolíků“ zřejmě reprezentuje 99% občanů. Jinak nejde vysvětlit, že jsou na titulkách novin, mluví v rádiu, televizi. Bojím se otevřít lednici.

 514. 616 Odvar z konopí starouškům pomáhá i vnitřně. Tělo méně bolí, lépe se spí, lépe chutná… Jenže aby konopí bylo oučinlivé, nemůže být lecjaké.

  No a to nelecjaký je zakázaný pro všeobecný blaho, protože člověk se do penálu musí protrpět a ne aby tam šel sjetej. Člověk má umřít střízlivej aby si to užil. Takový pravidlo maj i pro popravování zločinců v některejch státech. A pro všecky by měly bejt stejný pravidla, protože tak je to demogratycký. A de i vo to, že sjetý geronti s berlema by páchali výtržnostě, hromadný znásilnění a podobný protizákonnosti. A byli by závislý a to nejde. Dělali by si radost tim, co si sami vypěstujou, a erár by z toho měl kulový. A vůbec, je to proti civilizaci a vyššímu ouradku, protože my konzervativci víme, že život neni jen samá sranda, ale i utrpení, kterýho je třeba aby se člověk těšil do ráje. A aby se proto tak choval aby se tam dostal. To je moc potřeba aby se choval jak potřebujeme, páč my všcko víme nejlíp, páč jsme demogratycký a civilizovaný. A máme, ty, ideje.

 515. Jinak k diskuzi o nelekarskych postupech leceni doporucuji koupit knihu Mary Baker Eddy: Science and Health with Key to the Scriptures. Usetrite nejen za leky a lekare, ale i za olivovy olej.
  .

 516. 628 – dušane, to musíš mít velikou lednici, aby se ti tam všechny ty flašky s různýma olejema vešly 🙂

 517. Teda ten olivovy olej povazuji za stravitelnejsi nez kteroukoliv knihu…..sorry jako.

 518. No ale je to docela šmrncovní baba, ta madame Wolkonsky 🙂

 519. Zkouším něco, co by mohlo být všeobecně zajímavé:

  Kromě pro fotky a film mám monitor nastavený na černobílou. I internet mám černobílý. Jeví se mi to tak, že míň unavuje oči a obsah, když na to přijde, není tak popudlivý. Nejde jen o barevnost textu, ten je většinou černý na bílém, ale o všechno kolem. Protože většinou mě zajímá text, to ostatní není rušivé, nerozptyluje pozornost a není tak vlezlé. Funguje to dobře i na reklamy. S vypnutým zvukem není rušivý ani ten zelený vřeštící, nyní černobílý a mlčenlivý mimozemšťan. Mediální imprinting bez barev není tak intenzívní, dá se lépe odfiltrovat. Stáhnout barvy a zvuk, a ať si trhnou.
  Doporučuju k vyzkoušení. Chvíli je to nezvyk, pak to ani nepřijde.

 520. Schumi,
  marnej nápad by nemusel bejt en monitor vypnout úplně…

 521. Dvd, není nic neobvyklého, že autor použije jméno osoby mu známé, a maličko ji pozmění.
  Napadlo mě to také.
  Kdysi mě napadlo koupit sobě a dceři Seagate Bussiness NAS, a vřera mi dcera řekla , že ji to otravuje, že si si pořídí normální externí 4 gigový eterní zisk, jestli prej nechci ten JEJÍ Nas 🙂
  Takže budu mít dva.
  No a byl to podnět k tomu, po těch dvou letech, co to stálo nezapnuté to zapnout.
  Je zajímavé, že , ač se k tomu nemůžu přihlásit, protože jsem zapomenul hesla , přístupné mi to je. Ze všech 4 kompů… 🙂
  Prej se to dá resetovat strčením kancelářské sponky do nějaké ďourky , ale tu ďourku nemůžu najít. A v dokumentaci není jedinej obrázek….
  Nemá to někdo ?

 522. 642 ptakopysku, ano, to je vyšší level, jenže pak příjem nefunguje 😀

 523. Maydo,
  lednici mám takovou obyčejnou asi asi třičtvrtě metru širokou,22 let starou s mrazákem nahoře, ale oleje ní neskladuji., dot rychle je otáčím, takže mají vlastní štekář v kredenci.

 524. No, máš ale slušnou sbírku. U mně bys našel jen slunečnicový a olivový a v poslední době ještě dýňový.

  U toho kokosového oleje bych se trochu obávala, že to bude mít kokosovou příchuť.

 525. (638) Olej v lednici? Proč? Nějaké náboženské či rituální přikázání?

 526. A proč by ne? Uložit ho v chladu a ve tmě snad neškodí.

 527. Neškodí, ale to bych tam mohl mít celý špajz. Takže do lednice dávám jen to, co to nutně potřebuje (i tak máme v kuchyni dvě).

 528. No, tak mně se tam vejde a když nenechávám flašku s olejem na lince, tak má svoje místo v lednici. Když tam náhodou dost místa není, nechávám ji stát na lince. Prostě mi to tak vyhovuje.

 529. 674- MaYdo, dotaz – jaký je ten dýňový – povíte a nač se dá použít. Já jej dostala spolu s bazalko-olivovým pod stromek. No oba skončily v komoře. Ď

 530. Dobré zas ráno… Stran těch receptů na trvalé zdraví nemohu nevzpomenout na jednoho svého spolužáka, zastánce zdravého životního stylu, zapřisáhlý abstinent, nekuřák, aktivní sportovec. Zemřel zcela zdráv ve zralém věku 37 let na selhání srdce… Takže asi tak…

 531. Jo a jinak je prý dobrý přikládat si na prsa drn… Sice to moc nepomáhá, ale člověk si lépe zvykne…

 532. Dobré jito (modré a studené).
  Tak snad dnes na Šimona ta operace vyjde, začínám držet palečky.

 533. Dýňový olej je oblíbený, protože neobsahuje vůbec žádnou chemii. 😀 😀 😀
  Je v podstatě složen ze směsi kyselin olejové, linolové, palmitové a stearové. Z Mendělejevovy tabulky prvků bych vytkl před závorku nezanedbatelné množství jódu který jen tak v nějaké potravině nenajdete, pak ještě síru a draslík a stopové množství zinku, chromu a selenu.
  Dýňový olej prosímpěkně nepoužívat k tepelné úpravě! Je vhodný do salátových zálivek a do studených pokrmů. Ač tento olej neobsahuje žádnou chemii 😀 , tepelným zpracováním v něm přesto dojde k chemickým reakcích a veškeré hodnotné látky tak jdou do hajzl… ehmmmm zreagují na sloučeniny, které tělo nedokáže využít.
  Veliký Google praví, že dospělci stačí 10 ml dýňového oleje denně, harantovi 2,5 ml, aby organismus dostal vše podstatné.
  Takže jaa a ostatní – jestli máte dýňový olej doma a skladujete ho na temném a chladném místě (i světlo tento olej postupně rozkládá!) neváhejte a cmrndejte ho na saláty, studené těstoviny atd. atd. neporoste vám vole a nebudete mít blbý a zdegenerovaný potomky.

 534. Ještě prokopírovávám z google
  Muže potěší příznivý účinek dýňového oleje na spermatogenezi. Oceníte jej, pokud máte problémy se srdcem, s močovými cestami či s osteoporózou. Podpoří vaši imunitu, má pozitivní účinek na zásobení mozku krví, snižuje hladinu cholesterolu a zpomaluje kornatění tepen.
  Působí i proti problémům s pokožkou, užitečný je při namáhaných a poškozených vlasech či nehtech. Tím, že podporuje regeneraci buněk, zároveň zpomaluje stárnutí. Zlepší vaši paměť a koncentraci, sníží pocit nervozity. Kromě toho obnovuje činnost jater, pomáhá při žaludečních potížích a má protizánětlivé účinky.

 535. 653 Pro zdraví a vysoký věk dožití, tak jako pro vše ostatní, jsou klíčové vrozené vlohy. Životospráva je jen pomocná. V různé míře, podle okolností může zlepšit a prodloužit život, ale zázraky od ní nelze čekat.

  Jo a jestli nechcete aby vás ostatní nemlátili do zad a do hlavy, olej nepijte před nimi…

 536. 657 Nebo stačí blízat nějaký pozink. Protože zinek.

 537. 652 – dýňový olej, výborný na studené saláty, možno použít na všechno, včetně teplé kuchyně. Účinky na zdraví popisují kdejaké stránky o zdravé výživě. Doporučuji jako souvenir z Rakouska – Kürbiskernöl.

 538. Co to, že se tolik lidí najednou probralo a popisuje blahodárnost dýňového oleje?

 539. Prostě občas nastanou ve vesmíru takové okamžiky, kdy je nutno hovořit o dýňovém oleji.

 540. A že nás trefil skoro současně? Není to nějaká konspirace? Nebo zbytečně panikařím?

 541. Ukročím bokem, neboť panikaření ve mě vyvolala vzpomínku na zimní ftípek
  Padají vedle sebe dvě vločky.
  – Kam letíš?
  – Do Tater, odpočinout si. A ty?
  – Do Prahy, vyvolat paniku.

 542. ad 657: Ve výčtu pozitiv dýňového oleje chybí k dosažení dokonalosti už jen jediná drobnost. Pomohl Antikům se povznést 😀

 543. 2 martin – určitě za to může Putin… A nahecoval ho Zeman…

 544. Jen tak pro zajímavost – už jsou známy totožnosti 99 pragováků… eh čo to táram…. sta křesťanů, kteří napsali papežovi dopis, aby odvolal Duku z pozice kardinála.
  Dva z oněch „křesťanů“ jsou tyto dvě bytoti: http://www.kauer.cz/akce/2017/06/16.jpg
  Organismus vlevo je Magdaléna Šipka, vpravo Marie Feryna

 545. Dobré ráno,

  no, jak pro koho. po týdnu volna první v práci. Bože, jak se mi nechtělo……

  martin, já nevím, jak ta konstelace vznikla. Ale beru na sebe, že první jsem se tu o dýňovém oleji zmínila já a způsobila tak možná nerovnost všehomíra.

  ten olej jsem koupila proto, že rodina si v poslední době oblíbila dýňovou polívku a několik kapek oleje do talíře je třešnička na dortu, která korunuje dílo esteticky i chuťově. Taky jsem ochutnala majonézu z dýňového oleje. A samozřejmě ho občas dávám do salátu.

  Olivobazalkový olej by mi dlouho ve spíži nevydržel, na těstoviny používám hlavně olivový olej a bazalku bych mohla spotřebovávat na kila, takže do salátůa těstovin by se po něm určitě rychle zaprášilo.

 546. 662 ptakopysku, poznámka mající velký literární rozměr.

 547. 667 Ty-may-ránu. Ještě že mám přepnuto na černobíle.

 548. TA Marie feryna mi něco říká…

  Mimochodem, on snad autor petice je evangelík a není prý jedinej, kdo z těch „100 katolíků“ není katolík.
  Takže trochu nechápu, co je evangelíkům do toho,co se děje v cizím kurníku.
  Možná proto se snažili nějakou dobu tutlat, kdo jsou. Chtěli možná nejdřív vzbudit pozornost a vyvolat dojem, že kvůli dukovi je církev tady v rozkladu a pak už by nikdo neřešil, že se montujou do něčeho, co se zdaleka všech signatářů netýká.

  Ale jestli je OK, když se na papeže obracejí lidi, kteří nespadají pod jeho jurisdikci, tak co takhle petice za exkomunikaci halíka ? 😀

 549. maYdo,

  Dobrej nápad 😀 Podepsal bych . A ač bezvěrec, byl jsem pokřtěn v katolickém kodtele, takže bych měl větší nárok než nějakej luterán ! 😀

 550. já jsem taky katolicka křtěná, Halladine. A pravoslavná církev nejsou odpadlíci jako luteráni, takže bych taky měla větší nárok 😀

 551. A fšimli jste si, že Slováci porazili Rusy ? 😀

 552. Avruk ! Proč to žere část zpráv !!?
  Čekám v čekárně na termín a v pádu pozdějšího musím znovu na vstupní vyšetření.

 553. Žádní Rusové na olympiádě nejsou. Jenom Olympijští sportovci z Ruska.

 554. A na Floridě střílel „tichý potížista“.

 555. Šimone,
  tvoje peripetie mi připomenuly zážitek z doby, kdy jsem se nedostal poprvé na VŠ, a dobu do dalších přijímaček jsem strávil jako sanitář na chirurgii v ostravské krajské nemocnici.
  Ležel tam havíž, kterému při závalu zavalilo jednu ruku, ta ta prostě odumřela . Byl to dost děs, koukat, jak ji nosí na závěsu kolem krku. Kupodivu mu nehnila, prostě byla mumifikovaná.
  Nikdy předtím ani potom jsem nic takového neviděl.
  OKD tehdy slíbilo, že mu koupí nějakou elektronickou. A bylo třeba onu nešťastnou končetinu přiříznout.
  Byla naplánovaná operace, jenomže to uměl jenom jeden chirurg, a ten musel někam odjet.
  A doktoři měli strach to pacientovi říct, jak to vezme.
  No, a já to, coby ucho zelený , jsem to onomu pacientovi řekl. Že se operace odloží, protože viz výše.
  Pacient to vyjádřil lapidárně “ Co se serou, už s tou černou haksnou chodím dost dlouho, těch pár dní navíc to vydržím, dokud dokud se nevrátí dochtor, co to umí….“
  Dochtor se vrátil, haksnu mu uřízli , co bylo dál nevím.

 556. Dobré odpolední vespolek,

  ptkaopysku, k fotce křesťanských bytostí mi mimoděk uniklo „Jéžišmarjá !!!“

  Ale oni prej měli i nějakou veselici, pardon, demošku pod Dukovo oknama. Což celkem vesele komentoval jeho sekretář, který snad i fotil a prej to pošle do Vatikánu s těmi peticemi či abdikací nebo co. Dost sžíravě komentoval, že to jistě svatou stolicí velmi otřese…

 557. Odjinud..

  V létě bych chtěl jet na dovolenou poznávat exotickou muslimskou kulturu. Nemůžu se ale rozhodnout mezi Francií, Německem a Velkou Británií.

 558. 681 Halladine, do Brna to máš blíž. Můžeš to spojit s návštěvou Cejlu, kde možná přijdeš o šrajtofli, ale s trochou štěstí budeš multikulturně obohacen bez nože v chrbtici.

 559. Šimone, no jo, rýmička u chlapa dokáže hrozný věci (i odložení operace), Vydržať!

 560. Soupenec Okamůry nerozlišuje: Pánbůh si to přebere! 😉

 561. Když se podíváte na demonstrující slečny … Čím jiným by mohli zaujmout ? Než nějakou „performancí“ ?

 562. NoName,
  ale ony měli na obličejích škrabošky…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-VIDEO-Akce-proti-Dukovi-Vime-vice-Toto-vam-jina-media-neukazala-524372

  Teda, to si snad pan kardinál nezasloužil… úcta ke stáří těm zmetkům asi nic neříká, fuj.

  „Happening sledoval z okna také tajemník arcibiskupa Milan Badal, který na Facebooku napsal: „Poslal jsem vatikánské tajné službě foto těch cca 30 protestantů, pardon – protestujících před arcibiskupstvím. Milé děti z Kliniky, v téhle zemi se prostě revoluce dělat nedají.“ A přidal i další komentář: „Já myslím, že pod náporem takových osobností se Vatikán a František otřesou.““ 🙂

 563. Cruz si udržoval krátký střih vlasů, měl v oblibě trika s patriotskými motivy a prý také opakovaně vyjadřoval svou nenávist k Islámu. Muslimy podle Parodie popisoval jako teroristy. „Viděl jsem ho v trumpovské čepici,“ dodal Parodie.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/nechteli-ho-ani-v-emarskem-altanku-o-cruzovi-pry-spoluzaci-zertovali-jako-o-potencialnim-utocniko-iay-/zpravy-svet.aspx?c=A180215_081326_ln_zahranici_ele

  Ale trvalo to. Fanoušek Trumpa nenávidící muslimy.
  Jméno svědka jistě jenom shoda okolností.

 564. Maj v té Emerice srandovní jména.
  Ale jeden zubařskej primář se jmenoval Jebavý, a nikomu to nevadilo 🙂
  A je těch doktorů Jebavých hafo i dnes 🙂

 565. Mně teda čím dál tím víc zajímá, kolik z těch 100 katolíků jsou skutečně katolíci…….

 566. [690] Jak se pozná skutečný katolík? Nestačí, že se petenti cítí být katolíky? Může jim někdo bránit aby prožívali svůj niterný pocit katolictví?

 567. 691-přesně tak. Když se může žena cítit jako muž, proč by se evangelík nemohl cítit jako katolík ?

 568. Veřejným vyhlášením? Něco jako „Ich bin ein Berliner“?

 569. Ještě k petentům z fotek-největší sranda je jejich tvrdý a nesmlouvavý boj proti lidem, kteří je mají maximálně tak v paži.
  Jejich skuteční nepřátelé je smetou z povrchu země bez mihnutí oka-ale ty petenti buď nevidí, nebo je dokonce vítají, omlouvají, chápou.

 570. „Nestačí, že se petenti cítí být katolíky?“

  ale zajisté, že to stačí. Takový trapný formality, jakože by měli být pokřtění, chodit do kostela, být členy katolické farnosti a dodržovat jistá pravidla, která katolická církev po svých ovečkách vyžaduje, to jsou podružnosti

  Vklastně to jsou jediní praví katolíci v celé ČR.
  Ostatní katolíci lpějící na dogmatech a ne vniřním pocitu, nejsou těmi pravými katolíky a tedy vlastně do toho nemají co mluvit. Pokud by mluvili, mohli by se se skuteční a praví katolíci dotčeni, uraženi a zkráceni na svých právech.

 571. Tak si dám 15.3. repete.
  A do té doby noste na stůl…..

 572. Šimone,
  takže do 15.3. jsi v podstatě uznán zdravým. A jestli si budeš nějak stěžovat, převezme tě jako simulanta do péče nějaký ten potomek doktora Grünsteina,

 573. Nepotrebuji Grýnštajna, mám ženu a dceru…..
  Takže musim jeste s kamarády párkrát „na kafe“….

 574. 694 – vtipne glosoval Forsyth v Ctvrtem protokolu, kdyz sovietsky spion v Londyne kouka za demonstraci za jaderne odzbrojeni – kdyz budu parafrazovat, „Vzdy ho pobavilo, kdyz videl demonstranty za neco, co – kdyby vyslo – by je stalo svobodu; a kdyby zkusili demonstrovat pote, i zivot“.

 575. 697 Šimone, taky by ses do té doby mohl uzdravit…

 576. Avruk…

  Dostal jsem maila od O2

  Dobrý den,

  v příloze zasíláme elektronický dokument k telefonnímu číslu xxxxxxxxxx s Vaším vlastnoručním digitálním podpisem. Z důvodu bezpečnosti je dokument komprimován a chráněn heslem, které jste obdržel v SMS zprávě.

  Pro otevření dokumentu budete potřebovat:

  -Windows VISTA / 7 / 8 nebo
  -Windows XP + nainstalovaný program pro práci s archivem typu ZIP (např. WinZip)

  Návod na otevření/uložení dokumentu:
  1. Zkopírujte soubor v příloze s příponou ZIP k sobě na disk na Vámi zvolené místo.
  2. Dvojklikem otevřete uložený soubor.
  3. Přetáhněte PDF soubor na vámi zvolené místo.
  4. Jakmile budete vyžádáni k zadání hesla, zadejte ho a potvrďte ANO/OK (heslo najdete v SMS).
  5. Vyčkejte, než se soubor rozbalí. Nyní si můžete PDF smlouvu otevřít.

  Vaše O2

  ten dokument jsem už jednoudostal (kopii) v písemné podobě………… na prodejně O2

 577. 688 – kde to LN vzaly? Určitě ne z FOXNews.
  According to Fox News, Cruz was obsessed with guns and violence. He reportedly followed multiple social media accounts of anti-Trump “resistance” groups and watched videos from numerous Syrian militia organizations.
  On social media, Cruz was “following resistance groups, like Syrian Resistance groups and fighter groups out of Iraq and, we should also note that a couple days ago, as far as a week ago, that he was involved in a Youtube chat room conversation about bombs or building bombs,” Fox News reporter Trace Gallagher said.

 578. teď sleduji tiskovku s policií a představiteli školy a guvernérem Scottem. FBI byla údajně o tomhle vrahu informována už v září, že se k nějakému teroristickému aktu chystá. ; Math teacher Jim Gard told The Miami Herald that before Wednesday’s fatal shooting of 17 people, Cruz may have been identified as a potential threat – Gard believes the school had sent out an email warning teachers that Cruz shouldn’t be allowed on campus with a backpack.

 579. To vis, Dusane, pravda ma mnoho tvari… Trump, anti-Trump… oboji je s Trumpem nejak spojeno 🙂

 580. 707 – jetsli jsem to správně pochopila: dotyčnej obdivuje syrské milice a nesnáší Trumpa, ale naše media se snaží to prezentovat tak, že to je fanoušek Trumpa a nepřítel islámu…

 581. No, tak to teda musím přiznat, že to Rudý právo fakt už bývalo lepší, než ty dnešní Lidovky. Lhalo sice stejně, ale bylo výborný na vysušení mokrých bot nebo čištění oken. 😀

 582. A internetovejma lidovkama si už vůbec boty nevycpete 😀 😀

 583. A helemese,

  Moskva obvinila Západ z vměšování do prezidentských voleb. Hrozí tvrdým protiopatřením
  Moskva má konkrétní důkazy o „destruktivním vměšování“ některých západních zemí před březnovými prezidentskými volbami v Rusku. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na tiskové konferenci uvedla, že Rusko tyto státy upozornilo, že podobné aktivity musejí skončit. „Pokud se tak nestane, budeme muset přijmout tvrdá protiopatření,“ řekla mluvčí, aniž se zmínila o jejich povaze. Zacharovová ani neuvedla, které státy se vměšování dopouštějí.
  Obviněním Západu ruská mluvčí reagovala na pokračující vyšetřování údajného ruského vlivu na prezidentské volby v USA v roce 2016. Zvláštní skupina vyšetřovatelů po stopách ruského vměšování pátrá už devět měsíců, zatím padla čtyři obvinění. Šetření vedou i tři kongresové výbory. Nezvratné důkazy o tom, že by volební štáb Donalda Trumpa tajně spolupracoval s Ruskem na ovlivnění volebního procesu, ale pátrání zatím nepřineslo

 584. no prima, tak se všichni vměšujou všem a všichni si jsou kvit. To je ideální stav. Rovnováha vesmíru je zachovaná 😀

 585. 712 Jakto, že ne? Dva výkonné mobily, do každé boty jeden, s nabitou batelkou, případně na adpatér. A spuštěnými žravými aplikacemi. Vysuší jak ty papírové.

 586. ad 715 No ale na to čistění woken ? No, nevím…

 587. 716

  Když ty mobily silně těmi okn pohodíš…. 😀

 588. Dobré ráno, nemám bohužel dost času pročíst toto vlákno. Jestlipak se v něm již objevilo tohle téma? https://www.lupa.cz/clanky/freemaily-economie-filtruji-zpravy-s-odkazem-na-dezinformacni-weby/nazory/ (Odkazuji raději rovnou na diskusi, samotný článek je výrazně manipulativní a snaží se podstatu věci spíše zamlžit.)

  Až budu mít kdy, asi si projdu maily ve své schránce, a těm, kteří mi píší z postižených adres, pošlu dotaz, zda mají s ohledem na probíhající cenzuru v úmyslu na nich setrvávat; v opačném případě ať mi laskavě zašlou svoji novou adresu.

 589. Zdravím ze zasněženého dálého východu – podle některých až Asie.
  Sněžit (hustě) tady začalo až kolem půl 6. Silnice, po kterých jsem jela, jsou sjízdné – za podmínky, že řidič je rozumný. Ovšem – kdo je dnes rozumný v původním slova smyslu? A proč tuto podmínku požadovat jen po řidičích?
  A ad 717 – pak se ovšem nezahřeješ. 🙂

 590. Přijmout dnes Euro je jako nastoupit na palubu Titanicu po nárazu do ledovce…
  Ale když máme tu SOLIDARITU …

 591. 17 mrtvých na Floridě!
  Není to tak dávno, co jsem tu četl: it feels good to be an American!
  To střílení ve školách začíná být něco jako národní sport.:-(

 592. A vláda maká. https://www.novinky.cz/domaci/463581-vlada-provede-cistku-v-dalsich-zdravotnich-pojistovnach.html
  Zvláštní pozornost zasluhuje poslední Bělobrádkova věta: „Na druhou stranu vidíme, že ANO se chová jako při nepřátelském převzetí státu a jako na nepřátelském území,“ okomentoval kroky vlády na dotaz Práva.“ – Ale to přece není žádné překvapení. Přesně tak se choval podnikatel Andrej Babiš při získávání „svých“ podniků. Zažil se pro to výraz: nepřátelské převzetí.
  Tímto se omlouvám svým rodičům i prarodičům, že jsem je odsuzovala za Vítězný únor. Doufám, že i mne budou takto schovívavě hodnotit mí vnuci.

 593. 720 Zaujal mě jiný článek končící
  „A tak se dá očekávat, že Rusko bude i v příštích letech utěšeně vymírat.“
  Zas jsem si vzpomněl….na chlebíčky…

 594. Bělobrádek seděl s Babišem ve vládě celé funkční období. Byl u EET, věděl o Čapím hnízdě … A seděl.
  A dokonce je za „jistých podmínek“ schopen sednout do vlády s Babišem znovu.
  O čem tedy Bělobrádek vlastně mluví ?

 595. 718 Zpátečníku, aeronet skrz volný prolezl. Zatím.
  Ovšem proč to pohoršení co že si to soukromník dovoluje. Jestliže banka odmítne splnit pokyn klienta k převodu jeho peněz pro nákup virtuální měny, která je v rozporu s její politikou, proč by poskytovatel mailové služby nemohl odnítnout doručení mailu s obsahem, který je v rozporu s jeho politikou? Zvykejme si.
  Pekař: „Jó že rohlíky na strouhanku? Ty vám neprodám. Musíte si koupit moji strouhanku z plesnivějch a zatuchlejch.“
  Zvykejme si….

 596. Fujtajbl vespolek,
  Podblanicko hlásí cca 10 cm mokrého sněhu, hlavní tahy jsou posypané a roztáté, vedlejší silnice jsou projeté a ty po kterých jezdím do práce, projeté nejsou. Ráno v půl šesté to ovšem bylo mnohem zajímavější. Spodní vrstva byly plotny ledu pokryté čerstvým mokrým sněhem. Dokonce i funglnágl zimní mišelinky s šípovým vzorem, které za normálních zimních podmínek drží jak přibité, dávaly pocit že člověk jede na letních gumách. V kombinaci s řízením trakce – pozdravuji tímto vývojáře Citroënu – se zážitek občas měnil z „kurva“ na „kurvafix“ a občas i „kurvafix alelujá“. Ale s jistou dávkou opatrnosti se dalo jet.

 597. 725 – že by náhlé prozření? To ovšem neznamená, že v něčem nemůže mít pravdu. Byť ji nesprávně vyhodnotil.

 598. (726) Odmítnutí s informací o odmítnutí bych ještě jakž takž bral. Zmizení beze slova ne.

 599. 723 – ale Babis se timto nikdy netajil. Vzdy tvrdil, ze bude stat ridit jako firmu a o tom, jak ridi sve firmy byly popsany cele stohy. Volici to takto chteli.

  Podobnost s unorem skutecne ne nahodna.

 600. 726 – Neni obedu zdarma. Facebook, youtube, twitter, freemaily, uloziste… Lide se vzdali internetove svobody ve prospech pohodlnosti dobrovolne.

  Pravda je, ze likvidace svobodneho internetu jde hodne rychle. Uzivatele tomu hodne pomohli.

 601. Lidovec a náhlé prozření ?
  Za dva měsíce bude sedět ve vládě s Babišem znovu, aby ho mohl kontrolovat.

 602. A tady je taky bílo.
  Nějak mě už ta zima séře.

 603. 731-dodnes mnozí hájí FB nebo google tím, že je to přece soukromý podnik a MŮŽE SI DĚLAT, CO CHCE, včetně neposkytnutí služby „náckům, xenofobům“ a pod.
  Překvapivě takový hospodský nebo hotelier si ve svém podniku to samé dovolit NESMÍ.

 604. 732
  Dokonce i starostové prý jsou ochotni jednat 🙂

 605. Dobré ráno,

  Dano, já bych podotkla, že ANO nepřevzalo území násilím, neobsadilo ho svým vojskem ani neprovedlo státní převrat, ale vyhrálo volby. Takže nemůže být o „nepřátelském převzetí“ řeč.

  Podnikatelské aktivity Babiše je druhá věc, to budou muset posoudit soudy. Ale lidovci byli v každej polistopadovej vládě a na poměrech, které Babišovi umožnily se chovat jako loupežník tedy mají svůj nezastupitelný podíl.

  Takže ať je Bělobrádek hezky zticha, konec konců mu nebylo žinantní s tím Babišem sedět v jednej vládě a souhlasit s leckterou jeho lumpárnou.

  „Tímto se omlouvám svým rodičům i prarodičům, že jsem je odsuzovala za Vítězný únor. Doufám, že i mne budou takto schovívavě hodnotit mí vnuci“

  Nechápu…. ledaže by byli rodiče komunisti a podíleli se na tom a na následných událostech.
  Nikdy by mně nenapadlo odsuzovat rodiče za dějinné události, kterým zabránit nebylo v silách jednotlivce. Nejsem Pavlík Morozov.

 606. „725 – že by náhlé prozření? “

  Ale prdlačky. Asi pro nej přestalo být výhodný držet s Babišem basu a doufá v nějaký to tučný sousto u koryta.

 607. 734 – nevidim rozdilu. Podobne jako hotelier, i facebook nebo google dela to, co vlada zada.

 608. 738

  Něco žádá vláda, něco je vlastní iniciativa bez zákonných předpisů.

 609. ad 734: praxe ukazuje, že ani tam není rozdílu. Prostě jsou hosté, které hoteliér (hospodský) ubytovat musí a pak je skupina hostů, které ubytovat (obsloužit) nesmí.

 610. quivisi,
  heslo samozřejmě platí pro ty, co nestudují.

 611. (741) Petře, tu lumpárnu s maily bych viděl na ryze soukromou iniciativu.

 612. Peter, nejak se musi sehnat tech odhadovanych 60 miliard na alimentaci prchliku. Rozpocet 2016 skoncil sice v plusu, ale 11 miliard je malo.

 613. 2 AeroKarel
  Svinstvem to byt neprestane. A co na to Listina prav a svobod?

 614. Pořád je to o tom, že největší korporátní bojovníci za svobodu jako Google nebo McDonalds klidně cenzurují internet v Číně nebo nepouští baby do svých fastfoodů v Saúdské Arábii. Mají cit pro lokální specifika.

  Bojovat proti xenofobii a rasismu je v USA, Evropě a dokonce i Rusku podstatně jednodušší než třeba v muslimských zemích.

 615. 731 Jistěže. Svoboda nejenže neznamená pohodlí, ale je s ním principiálně neslučitelná.
  Uspořádní zajišťující krátkodobé pohodlí vede k dlouhodobému nepohodlí.
  Pohodlí (míra pohodlí) je „distribuováno“ personálně a časově nerovnoměrně.
  Krom toho je otázka co je to pohodlí a v jaké míře se kryje s „příjemným“. Mnozí lidé nějakou míru nepohodlí považují za přirozenou a žádoucí. Nelze být pořád nasycený. Hlad je nezbytný k aktivitě směřující se k sycení, které je příjemnou odměnou za aktivitu. Tak je to přírodou zajištěno jako nezbytná podmínka existence.

  Není oběd zdarma“ platí i pro „demokracii“.

  Cenzurování obsahu elektronické pošty doručovatelem, nutně spojené se čtením obsahu, bez ohledu na to jestli je prováděno „ručně“ či strojem, považuju za porušení tajemství dopravovaných zpráv. Ovšem je to jen můj názor tak jako připouštím smluvní volnost umožňující omezení.
  Není-li to uvedeno ve smluvních podmínkách, platí obecný režim nakládání s dopravovanými zprávami. Ovšem v tom případě není oběd zdarma. Kdo používá placenou mailovou služby, že…
  I Facebook je „zdarma“. Jestliže ho někdo považuje za veřejný statek, je to jeho omyl.

  Komu se nelíbí fungování služby „zdarma“, nemusí ji využívat. Nebo ji může využívat tak aby omezení obešel. To možné je. Jenže je nepohodlné.
  Ano, svoboda není pohodlná. Proto je to svoboda.

 616. AeroKarel – jiste, na zaklade toho, ze vlada hrozi pokutami, kdyz firma neni dost… vstricna… tak spousta firem zavadi tyto veci preventivne. Neco jako novinari – kdyz je ve state cenzura, vetsina novinaru jede autocenzuru, aby si nedelali zbytecne problemy.

 617. 748 Chovají se tržně. I parciální a diferencovaný boj za „svobodu“ je součástí jejich obchodu, sledující jediný cíl…bacha, dramatická pauza……Vydělat prachy.

  Od čeho si myslíte, že je Google, Facebook a další? Pro blaho lidstva?
  Proboha, lidstvo, jak můžete být tak hloupé. Jsou tu aby vydělávaly prachy.
  Třeba takovým úžasným způsobem, že Vám nabízejí a dávají něco „zdarma“.

 618. 751
  Další problém vidím ve snahách vnucovat lidem účet Mikrosoftu. Při spouštění nového kompu, při přihlašování do ICQ , Skype i jinam.
  Snaha, aby se člověk někam přihlašoval svým telefonním číslem.

 619. 745 Ani ne tak alimentaci jako obživu. Ovšem „alimentace“ vypadá tak nějak neškodně.
  Uprchlíci většinou nepřicházejí za příhodnějším podnebím, půdou, kterou by obdělávali, vodou, surovinami, které by těžili a zpracovávali. Ani za kulturou, abyb se stali její součástí, kterou by absorbovali a podíleli se na jejím rozvíjení. Přicházejí aby pokračovali v kultuře, kterou si přinášejí a která je příčinou jeich mizérie. Přicházejí za zdrojem, kterým je jiná kultura lépe produkující užitečné statky než jejich kultura. Přicházejí za těmito statky aby se jich zmocnili třebaže nenávidí kulturu, která je produkuje. Dělají díry do lodi ve které hledají záchranu, v představě, že až se bude potápět, najsou jinou loď, kde si budou počínat stejně. Protože jsou tonoucí, ale nenávidí lodě. Protože jsou žízniví, ale nenávidí prameny. Protože chtějí uniknout z temnoty, ale nenávidí slunce. V tom nalézají podporu podobně založených zdejších parazitů.

 620. 752 – lidi kupuji produkty Microsoftu vice, nez jakekoliv jine, takze zjevne to je takto OK.

 621. 751 halladine, to je problém těch lidí. Ze strany Microsoftu je to součást jeho obchodního plánu. Lze to vyřešit, jenže vyžaduje to nějaké úsolí, je to nějak nepohodlné. Vyžaduje to přemýšlení. Které je nepohodlné. Klepnout na výrazně označené „ANO“ či „Souhlasím“. Tak jak je přednastaveno. Včetně instalace „doplňků“ a „aktualizecí“. Je to pohodlné. Jenže svoboda je nepohodlná. A není „zadarmo“.

 622. 754

  Lidé, kromě systémů od Applu, moc na výběr nemaj. Takže by měl zasáhnout protimonopolní úřad, protože jde o zřetelné využívání monopolu.

 623. 754 Ano. Je to pohodlné.

  „…Budiž Windows…“
  „Jeden systém užívati budeš.“
  „Nebudeš mít jiného systému než Windows.“
  „Jejich služeb využívat, obětiny přinášet a přikázání dodržovat budeš“
  „Neutrhneš a neochutnáš zakázaného ovoce ze stromu zdrojového kódu aniž pokusíš se o jeho změnu.“
  „Neboť Já jsem Tvůj Microsoft, žárlivě milující.“

 624. Hale, jak to ze ne? Hromada Linuxovych distribuci, napriklad.

 625. 736 – MaYdo, promiň, ale jsi úplně, naprosto a totálně mimo.
  O „nepřátelském převzetí“ firem máš jen mlhavé tušení, věz, že ti, co u toho byli,třeba jen zpovzdáli, jen zírali. Jako králík na kobru.
  A pokud jde o Únor – kdyby nebyla souhlasící nebo mlčící většina, jak by to dopadlo? Došlo by na pušky? Ach ano, volby. Stejné, jako v 1946 nebo právě fčil tady, nebo 1932 v Německu. Demokracie má svůj konec zabudovaný ve svých základech.

 626. Petře,
  ovšem Linux je trochu náročnější na uživatele, je rozdrobenej mezi fůru distribucí, takže není taková vývojářská podpora, některé aplikace chybí, anebo nejsou tak dobré jako woknové.
  Fakt je , že jejich procento uživatelů se nedá srovnat s počtem uživatelů woken, a tudíž by to mělo být pod dozorem antimonopolních úřadu.
  Párkrát už tuším zasáhly.

 627. 757 Halladine, chtěls říci zneužívání…
  Monopol je od toho aby byl využíván. Jinak by neměl smysl.
  Ovšem v tomhle případě nejde o monopol založený na omezeném zdroji. Naopak, zdroj je neomezený. Každý smí svobodně vyvinout operační systém a programy. Jaký rozdíl například proti výrobě automobilů. Ostatně protimonopolní úřad jede na kterém systému? A všeobecně „veřejná“ moc? Kdo je větším podporovatelem monopolu MS, soukromý sektor nebo „veřejná“ moc?

 628. 761 Když opice požaduje aby pro obdržení banánu nemusela vyvinout větší úsilí než stisknutí tlačítka s obrázkem banánu, musí počítat s tím, že to nemá jen výhody.

 629. Schumi,
  smysl má zvyšovat prodejnost svých výrobků na trhu a svůj tržní podíl.
  Ne vždy dojde k vytvoření monopolu.
  Teoreticky si každej může vytvořit prodejní řetězec, založit fabriku na výrobu automobilů, stejně jako vyvinout operační systém.
  Otázka, s jakou šancí na úspěch.

  Ale jinak máš pravdu. Měl jsem napsat zneužívání.

 630. 760 – Demokracie má svůj konec zabudovaný ve svých základech.

  Amen. Hezky to popsal ten skotsky profesor v 18. stoleti…

 631. Dano, srovnávat rok 1947 a poslední volby je poněkud mimózní.
  Babiš nechce implementovat socialismus (ted aspoň ne větší než třeba EU) s pomocí cizí mocnosti (tedy, možná s EU).
  Babiš není jediná štika v hospodářském prostoru, dokonce možná ani největší. Jenom je nejvíce vidět. Nepřátelsky přebírá kdekdo.
  Dokonce je porazitelný ve volbách. Akorát ho voliči momentálně porazit nechtějí. Zřejmě proto, že již znají alternativy.
  Co s tím ? Menšina vnutí svůj názor většině v ulicích, protože je to „správné“ ?

 632. Bakala si tak o pul miliardy polepsi, jestli se bude Kingdom Came dobre prodavat 🙂

 633. Dano, mimo jseš Ty. já nemluvím o přebírání firem.
  Ale Babiš vyhrál volby. Nemusí se nám to líbit, nemusíme proto Babiše uctívat, ale kecy o nepřátelském převzetí státu jsou jen kecy.

  „Ach ano, volby. Stejné, jako v 1946 nebo právě fčil tady, nebo 1932 v Německu. Demokracie má svůj konec zabudovaný ve svých základech.“

  Ok, tak je zrušíme? A co místo nich? Nějakou osvícenou totalitu? A kdo určí, která totalita je ta správná a osvícená? nebo Havlovu nepolitickou politiku? Vždyť by to byla totalita taky, jen by se tomu říkalo jinak.

  Stran února – moji rodiče a prarodiče nejsou mlčící a souhlasící většina. S únorem nesouhlasili od počátku a a nestáli o něj. Všichni na sobě tak nějak pocítili pěsť dělnické třídy, únor pro ně znamenal ztrátu majetku, perspektiv, společenského postavení.
  Nevidím rozhodně důvod, proč bych je měla odsuzovat.
  Naopak se domnívám, že člověk má svoje rodiče ctít a případná selhání jim odpoštět. Na odsuzování tu jsou jiní. Samozřejmě je otázka, jak se Tví rodiče a prarodiče chovali v té době, třeba mají na kontě něco, co si to odsouzení zaslouží.

  “ pokud jde o Únor – kdyby nebyla souhlasící nebo mlčící většina, jak by to dopadlo? Došlo by na pušky?“
  No, to já nevím. To bys Ty měla vědět, jak měla ta „mlčící většina“ jednat i svou rodinu odsuzuješ za to, že dopustili něco, čemu s nějcvětší pravděpodobností nešlo zabránit.

  Odsouzení si zaslouží víc ti, kteří ten režim podporovali nadšeně budovali a pak náhle prozřeli a vsadili na špatnou kartu. Dnes si hrají na morální autority a hlásají svoje „pravdy“ o mlčící většině a dožadují se jejího odsouzení.

  V padesátých letech vedli děti k tomu, aby odsuzovali svoje rodiče, pokud ten únor a tehdejší politiku dost nepodporují.
  Dnes je „in “ odsuzovat svoje rodiče, že si tu dobu dovolili vůbec přežít.

  Já v tom nevidím žádnej rozdíl… Vždycky je to hlavně tak, že společnost žádá, aby jednotlivec odsoudil svoje blízké podle nějakých politických pravidel.

 634. Trochu ironicky pak vypadá skutečnost, že Babiš nabízí už i předčasné volby. VOLBY.
  Ale ty zase nikdo nechce. Nejsou prachy a taky, co kdyby to nedopadlo (o teplých flecích ve sněmovně nemluvě).
  Předčasné volby nee. S Babišem nee. Bez Babiše to nevychází.
  CO TEDY ?

 635. Nevim, Noname, ja to nekupoval 🙂 Kazdopadne hratelne, nehratelna… Prodali toho uz pul milionu, po provizi steamu bratru sedm set za kousek… Neni spatne.

  Reakce mohou byt ruznorode, ale treba takovy No mans sky mel mnohem horsi start a taky byl v plusu.

 636. Nepíšu nic o kupování, crack je myslím už 2 dny.

 637. No jo… Z toho uz jsem vyrostl, ale kazde ditko musi tou fazi projit 🙂

 638. Já o tom nic nevím. Až je přijdou zatknout, bude mi to fuk.;)

 639. Máme všechny hry koupené, halladine. Na konzole cracky nejsou (tedy, na starší ano, ale vzhledem k tomu, že dnes se hraje obvykle online moc benefitů crack nepřinese). Ale někdo neposkytuje možnost hru otestovat před vyplacením 1700 Kč, tak se to dělá takhle. Asi. Detaily neznám. Pokud se bude líbit, koupíme.

 640. NoName,
  ono to úplně pro děti není. FIlosofie nabírání síly a zkušeností v téhle hře není úplně primitivní a chce to přemejšlet, což děcka úplně nedávají. Adolescenti by to měli pobrat.

 641. (746) Zajisté dvd. Nejen listina, ale domnívám se, že je i nějaký zákon na lezení do soukromé pošty (749). Netvrdím, že je to menší svinstvo, jen jsem psal Petrovi, že není vše na nátlak státu. Z tohohle čuju preference majitele.

 642. Jednomu mému dítěti je 24, ptakopysku, ze setrvačnosti ho radím do kategorie dítě.
  Něco nahrál a má přehled. Když říká „moc se to nepovedlo“, věřím mu.

 643. OT – Z neviditelnýho Psa – ale bacha, je to fakt silný kafe, mohlo by to s váma seknout 😀

  „Jiřího Pehe, jednoho z nejlepších a nejčestnějších novinářů současnosti…“

 644. 765 Petře, 😀 ! Jo, tohle můžu. I lecos ostatního. Dík.

 645. 771

  „Vždycky je to hlavně tak, že společnost žádá, aby jednotlivec odsoudil svoje blízké podle nějakých politických pravidel.“

  Vytesat!

 646. Když si představím, že vyhoří hned několik občanských aktivistů ve stejné době … Co budeme dělat ?

 647. 764 halladine, v tom je podstata. Lidé jsou si rovnoprávní ale nerovní.

  Tak jako každý má „právo“ uběhnout stovku za deset a mít z toho nějakou výhodu, tak to platí o všem jiném.

  Založit automobilku, to by nebylo až tak obtížné. Kdyby byl jen přirozený monopol a regulátorem byl jen trh. Jenže monopoly jsou umělé, vytvářené státem, pro „obecné blaho“. Tak jako státem chráněné monopoly cechovní. Například taxislužba.
  Příčinou leckterého monopolu nad kterým je nadávání, je jednání státu.

 648. 788 nejspíš se budem hádat, kdo zafajroval první a tomu postavíme pomník.

  Po spatření „lavičky Václava Havla“ mě napadla „lavička Jana Palacha“. Akorát místo sudu by měla kanystr. Nebo tu Havlovu na volném konci podepřít kanystrem. Bylo by to symbolické….
  Netřeba mě informovat, že jsem cynickej a hnusnej.

 649. Schumi,

  dost pochybuju, že skoro monopol mikrosoftu vytvořil kterýkoliv stát.
  Byla to šikovnost Billa Gatese.

 650. 786 – blbost, Schumi. Mí rodiče v r. 1946 ještě neměli volební právo. Mí prarodiče volil Agrárníky a Národní socialisty. A když zlo nevolili ani mí, ani MaYdini předci, kdo je tedy volil?
  PS: Oba s MaYdou víte, že pojmem „svým rodičům a prarodičům“ míním ve zkratce tehdejší společnost, nikoli konkrétního předka MaYdy či tebe. Stejně tak, jak následná generace bude nazývat nás.
  No, tahle diskuze je na diskuzi napřímo, netový nutně zkratkový pokec jen zkresluje sdělení.

 651. maYdo,
  nevíš náhodou, syn je to rozježený, nebo je to matka s trvalou?

 652. Babiš je jenom episoda na cestě ke korporátnímu eurosocialismu.
  Prakticky nikdo z „opozice“ není proti. Vadí jim jenom Babiš samotný.
  Kdo je ta „alternativa“ ? Zla ?

 653. „A když zlo nevolili ani mí, ani MaYdini předci, kdo je tedy volil?“

  No, to je teda otázka, Dano…. 😀 😀 😀
  Copak byli moji a Tvoji předci jediní, kdo měli volební právo? Ve statistikách si najdeš, kolik procent obyvatel tehdy volilo „zlo“. Pořád zbývá dost těch, kteří volili jinak a do toho se moji i Tvoji předci vejdou.

  OVšem řada lidí po válce nevěřila, že volí zlo a byli přesvědčeni, že volí dobro. Koministi uměli dobře prodat zapojení do odboje a osvobození Rudou armádou.

  „Oba s MaYdou víte, že pojmem “svým rodičům a prarodičům” míním ve zkratce tehdejší společnost, nikoli konkrétního předka MaYdy či tebe. Stejně tak, jak následná generace bude nazývat nás.“

  Ne, Dano, nevím. Mám za to, že pokud někdo hovoří o rodičích, má na mysli svoje vlastní. Větu „odsuzuju svoje rodiče“ chápu jednoznačně tak, že někdo odsuzuje svoje vlastní rodiče a ne nějakou společnost.

  Pokud jde o tu následnou generaci, a’t si nás nazývá jak chce. Moje děti – ty vlastní – mně neodsoudí stejně, jako jsem já neodsuzovala svoje rodiče. Jistěže i moje generace bude posuzována a odsuzována různými hodnotiteli a soudci té další.

  Víš, pokud odsuzuješ „celou společnost“, odsuzuješ s tím nejen svoje , ale i moje předky. Uplatňuješ vůči nim princip kolektivní viny. Nemůžeš odsoudit „společnost“ a pak se vymlouvat, že to na někoho vlastně neplatí.

  To odsuzování ostatně stejně většinou provozují lidi, o které bych si ani kolo neopřela. Většinou si libují akorát v kálení do vlastního hnízda a vydávají to za mravní hodnoty.

 654. 752 – jednoduché řešení. Starej mobil na kredit, a není co řešit. Žádná adresa, jednou za půlrok doplnit 200ky koupenou kartou , co se vyplýtvají na dMS a není co řešit.

 655. Starej mobil na kredit bude za chvíli „ztotožněn“. Tak, jak byly „ztotožněny“ anonymní kreditky.

 656. 793 Dano,
  “Vždycky je to hlavně tak, že společnost žádá, aby jednotlivec odsoudil svoje blízké podle nějakých politických pravidel.”
  Nechápu proč tahle mě líbící se obecná, maYdina pěkně vystihující teze, je blbost a jak souvisí s tím co píšeš.

 657. 799- dokudse bude nabíjet kartou tak nee. Leda by je zrušili, ale myslím, že to zatím nehrozí. Je to ještě furt dobrý kšeft.

 658. 792 Halladine, přehnananá patentová a autorskoprávní ochrana, microsoftizovaný stát, pravidla pro veřejné zakázky, ochrana „hospodářské soutěže“ znevýhodňující veřejný sektor, ve vzdělávacím procesu orientace na windows a microsoft officce jako základ IT gramotnosti… Nejen MS. Kdy bude povinný Facebook…

 659. … Kdy bude povinný Facebook

  Viz film Circle. Sice schematický a prvoplánovaný, ale docela přesný.

 660. Schumi,

  facebook nemůže být povinný. Stejně jako nemůže být povinnost vlastnit řidičák.

 661. 804-Viz film Circle.
  Proč by vláda budovala nákladní sociální síť, když jedna už existuje a je na ní 80% obyvatelstva ? Circle má technologie, které vláda nemá.
  Vláda outsourcuje hromadu činností, proč ne tuhle ? I daně platíme povinně, proč by členství v Circle nemohlo být povinné ?

 662. NoName, můžeš nařídit všem platit daně. Je trochu problém nařídit někoumu, aby si udělal řidičák, případně aby se naučil nějakej jazyk.
  Jistě , můžeš někomu bez řidičáku zakázat řídit, nemůžeš ho ale nutit, aby si ho udělal.
  Jsou lidé, kteří ho prostě nejsou schopni složit.

 663. Ja bych ani nevidel zcela povinne, ale neco jako datove schranky. Proste… pohodlne a logicke.

  Nakonec, na facebooku uz je skoro kazdy a facebook dela, co vlada rekne.

 664. Hale, troufnes si to rici s takovou jistotou i po zkusenosti s eRecepty? 🙂

 665. Vláda nařídila každému, kdo kasíruje hotovost EET halladine. To znamená povinný internet a aplikaci. Zatím ne jednotnou. V čem je to jiné ?
  Kde dnes ještě vyplácí mzdy v hotovosti ? Mít bankovní účet je defacto povinné.
  Atd. atd.

 666. NoName 🙂

  můžeš někomu, kdo nezvládá EET zakázat podnikat.
  Je to jako s tím řidičákem.

 667. Ostatně , jsou případy, kdy někteří, kteží si na eet netroufali, zastavili činnost ( senioři)

 668. No, a nekomu, kdo nezvlada Facebook, zakazeme spoustu jinych veci. Treba dostat socialni davky. Navic, urcite vznikne hafo firem zamerujicich se na pomoc tem, co Facebook nezvladnou, ze ano.

  Ja bych se toho vubec nebal.

 669. 812 – coze? Kazdy podnikatel prece musi zvladnout tak jednoduchou a levnou agendu, jako je EET…

 670. Mimochodem, jak jsem byl v Cine, takova perlicka. Krome nas jsem nevidel NIKOHO, kdo by platil cash. Vsichni platili mobily (naskenovanim QR kodu). Zapadni karty nefunguji, cinske ano, ale jen v nekterych obchodech. QR tiskne kazdy (mimochodem, je to naprosto trivialni rozsireni naseho EET).

  Rekl bych, ze Cina je jako obvykle trochu napred, ale jsme plne pripraveni ji nasledovat.

 671. 799 NoName, to prakticky nevadí. Pro různá data jsou různé cesty.

 672. 817 :
  1. Blbec.
  2. Zábavná debata nad níž se srdce technika rozbuší a rozum konstatuje, že všeobecné volební právo je zajímavý experiment.

 673. Jak se dá volat na, nebo z vypnutého mobilu, aby bylo co odposlouchávat?

 674. Televize je taky vypnutá a přitom se zapne dálkovým ovldačem, neníliž pravda?

 675. Quivisi,

  ovládačem můžeš zapnpout TV , pokud je v stand by modu, ne když je natvrdo vypnutá.

 676. 820 Asi stejně jako prát ve vypnuté pračce.

 677. 821 quivisi, televize a podobné krámy ve stand by režimu mají zapnutý zdroj. Celý nebo v lepším případě jeho část napájející přijímač signálu dálkového ovládání. Některé krámy mají i klasický síťový vypínač. Jiné ne, na tvrdo je vypnout lze jen vytáhnutím ze zásuvky, případně vypínačem na prodlužovačkovém psovi. Starší krámy si ve stamdby vezmou i několik wattů, novější jen desetiny.

 678. 823 Halle, jak poznáš, že mobil je natvrdo vypnutý (nebo je skrytě ve stand.by režimu)? IMHO jen když z něj vyndám baterku … a o tom to je, totéž jako u televolevize, vypnul jsi ji, ale něco ve vnitř jede dál, aby to barlo dálkové ovládání. AHA?

 679. Bože, Bože , ti Starostové jsou úplně ěvihnutí ! 🙂

 680. Přístroj, jakkoliv zapnutý, už není vypnutý.

 681. Quivisi,
  já nekomentoval mobily, protože jim zas tak moc nerozumím.
  Komentoval jsem to, co píšeš o TV.
  Když ho vypneš úplně, pžípadně vytáhneš ze zásuvky, můžeš si palec na dálkovém ovladači ucvakat, a nezapneš ho . 😉

 682. Máš pravdu, ale jseš si jistý, že b+žný uživatel televizoru, nepovažuje po ypnutí dálkovým ovladačem za „vypnuto“?
  Ty jsi odborník, stará Blažková ne.
  A stejné to bude s mobilem. Odborník vyndá baterku, laik zmačkne tlčítko vypnuto.

 683. „Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) přiznal, že v případě floridského střelce Nicolase Cruze pochybila. V lednu dostala tip, že mladík shromažďuje zbraně a chce zabíjet lidi. Informaci ale neprošetřil.“
  Neměli čas, prošetřovali ruské hackery.

 684. 13 lidí popletlo Američany spolu s reklamou na FB za 200 000 dolarů ? No jestě že jich Putin neposlal víc… To mohl být americkým prezidentem Raúl Castro.

 685. 834

  Ještě by mě zajímalo , ve prospěch koho těch 13 pracovalo 🙂
  Že by Trumpa ? 😀
  Tak to aby odstoupil 😀

 686. Co se jenom do našeho poklidného socialistického života navměšovali imperialisté…
  No a teď se zase ruští imperialisté aka postkomunisté míchají do našeho poklidného kapitalistického života.
  Copak to nikdy neskončí ?

 687. NoName,
  když dva dělají totéž, nikdy to není totéž ! 😀

 688. (836) Jistěže ne. Lidé by museli přestat být lidmi. 😛 Více viz jistý Machiavelli.

 689. Mno, celé mi to smrdí. Těm 13 Rusům prý hrozí jen vypovězení. Že by se nenašlo nic, za co by je bylo možné zavřít a vypovídat ?
  Připadá mi, že jde jen o zametení celé kauzy pod stůl, aby z toho nebyl velký vnitrostátní i mezinárodní problém.
  Anebo nic z toho, co se uvádí není dokazatelné, a s tímhle řešením nebude nikomu stát za to, do toho moc vrtat.
  Jako záminka k dalším sankcím proti Rusku to ovšem bude stačit.

 690. výtečná Ledecká o setinu sekundy před Rakušankou Veithovou, náhodou jsem se nachomýtl k televizi když jela…

 691. A odkud ty Rusy mají vypovědět? Z Ruska? A ty tři organizacxe z Petrohradu? Vždyť je to fraška.

 692. Někdo má lyže jako hobby, a vyhraje zlato ..:)

 693. Podle vyšetřovatelů hodlali(těch 13) šířit „diskreditující informace“.

  HODLALI? Takže šířili nebo nešířili? To mi připomíná ten vtip o znásilnění, že na to dotyčný měl přístroj.

 694. Zřejmě v historii každé velmocí přijde chvíle, kdy je velmoc tak trochu směšná …

 695. No jo, volici v jizni Africe ti tak chteli a zbavili se jarma bilych…

  No, uz Mandela (a jeho manzelka) byli pekna hovada…

 696. 844
  Zřejmě v historii každé velmocí přijde chvíle, kdy je velmoc tak trochu hodně směšná …

 697. Ester, Ester, ESTER !!!!
  Sice jsem si to ráno přečetla v titulcích, ale pak se mi náhodou podařilo přepnout na záznam – totálně boží, jak naši komentátoři napřed přisoudili zlatou Rakušance, a v půlce jízdy Ledecké začali nevěřícně fandit… a Ester v cíli naprosto nechápavý výraz, s rozježeným culíkem… a teď předávání medailí, paráda !

  A dobrý den všem.

 698. 9 – Richard Dawkins: “Sobecký gen”
  Susan Blackmoore: “Teorie memu”
  A kak nějak vůbec si myslíš, že myslíš…

  Ále kdež, Schumachere. Aby se mi tu nekupily další resty, zkusím na to nějak odpovědět, jakkoliv je to z důvodu stručnosti a odtud plynoucí – přiznejme si to – nejasnosti a neurčitosti poněkud obtížné.

  Kdepak. Vždycky je potřeba zamýšlet se, co teorie vlastně říkají. Všechny evoluční teorie říkají v principu (mj.) tohle: Přežije to, co je způsobilé přežít, resp. šíří se to, co je způsobilé se šířit. To ovšem je truismus, tautologie. A jak tudíž ukazuje Popper, samo o sobě to ještě není žádná věda, neb to není falsifikovatelné. (Můžeme totiž před provedením experimentu rozumně očekávat, že se snad stane něco jiného?)

  Darwinova teorie navíc říká (opět mj.) to, že pomalý (zvýrazněno, ba doplněno mnou) selekční tlak vede (či lépe snad může s velkou pravděpodobností vést) k adaptaci populace. Jenže už neříká nic o tom, jak se chovají (či co si myslí) ti jednotlivci, kteří adaptovaní nejsou. (Ostatně o těch adaptovaných také v podstatě říká jenom to, že jsou adaptovaní.)

  A teorie memů celkem nestojí za to, aby se jí někdo vážně zabýval. Hlásá prostě to, že se šíří ty memy (ať už to slovo znamená cokoliv), které jsou způsobilé se šířit. Jenže proč? Hezky to ilustruje wikipedie (zdravím halladina): „Memy se šíří bez ohledu na jejich účelnost pro člověka.“ To však je s odpuštěním zjevná pitomost (která v anglické verzi myslím není, ale podrobněji jsem si jí kvůli tomu nečetl.) Samozřejmě se přednostně šíří ty memy, které nějak korelují s lidským myšlením a zkušeností, a ty zas odrážejí povahu světa, v němž ti lidé žijí. Výsledkem je, že teorie memů nám zde nic nového nepřináší.

  — — —

  Na konec ještě jednu takovou legrácku: Co je to vědomí? A jak se zde objevilo? Na to ovšem je fůra teorií; a některé z nich (poněkud tautologicky, viz výše) říkají, že se objevilo proto, že pro jeho nositele bylo evolučně výhodné. A některé z těch některých navíc pokračují tím, že řeknou, že taky může zas zaniknout, pokud evoluční výhodou býti přestane. Tááák. A teď (čistě teoreticky?) na chvíli předpokládejme, že tento předpoklad jest naplněn, a Ty mi pěkně popiš, co v takovém případě z evolučních teorií vyplývá, že si lidé (jakožto nositelé toho vědomí) budou asi tak myslet.

  — — —

  Zkrátka, s teoriemi nutno nakládat obezřetně. Kdyby někdo s teorií zkurvenosti zacházel tak volně, jako Ty s evolučními, může to také skončit pěkným masakrem.

 699. 731 – Neni obedu zdarma. Facebook, youtube, twitter, freemaily, uloziste… – To je sice pravda, PK, jenže… Sám z vyjmenovaného nejsem nikde (krom jednoho freemailu, a ten neužívám), jenže až mého placeného ISP napadne cenzurovat mi poštu, těžko se tomu budu moci účinně bránit.

  Výchozí ani hlavní problém myslím totiž není v tom, že nějaké služby existují jako neplacené. Je v celosvětové diktatuře Dobra, jak o ní soustavně psal Josef Cholévka, než mu na Echu24 zrušili diskuse. Aby kapitalismus mohl fungovat, musí být v první řadě zachována volná soutěž.

 700. 741 – Což o to, kdyby FB přidával výrazně zobrazenou větičku, Pozor, dle expertizy Evropských hodnot jde o fake news!!!, samozřejmě by to bylo to nejlepší myslitelné doporučení…

  741, 750 – Stojí ale za povšimnutí, že v daném případě se cenzury dopustily Bakalovy servery, navíc v době, kdy vládě už nepředsedal Sobotka, nýbrž Babiš. Načasování asi odpovídalo presidentským volbám, a cenzurované weby jistě přinášely daleko více argumentů pro Zemana než pro antizemany. Proto má myslím pravdu AeroKarel (744, 781), přičemž ta soukromá iniciativa mohla zčásti přicházet ze zahraničí a být podpořena EU.

 701. 849

  Darwinova teorie navíc říká (opět mj.) to, že pomalý (zvýrazněno, ba doplněno mnou) selekční tlak vede (či lépe snad může s velkou pravděpodobností vést) k adaptaci populace. Jenže už neříká nic o tom, jak se chovají (či co si myslí) ti jednotlivci, kteří adaptovaní nejsou. (Ostatně o těch adaptovaných také v podstatě říká jenom to, že jsou adaptovaní.)

  Ale říká. Neadaptovaní vymřou . Anebo je ti lépe adaptovaní sežerou.
  O tom, co si myslí není řeč, protože adaptace či neadaptace se netýká jen myslících tvorů.
  A co si mysleli ti, co vymřeli jednak zas tak důležité není, nikoho to nezajímá, a stejně se nedá zjistit.

 702. 752 – Neadaptovaní vymřou. – No, to sice ta teorie neříká, ale je samozřejmé, že vymřou. Adaptovaní taky; každej umře. Vtip je v tom, že ty evoluční teorie lze těžko aplikovat na jednotlivce, což bylo právě to, co jsem Schumacherovi kritizoval.

  Anebo je ti lépe adaptovaní sežerou. – Vnitrodruhově jen málokdy.

  Ale raději toho nechme.

 703. Teorie memů 🙂

  Za prvé nevím, co to je, ani mě to nezajímá, takže po tom pátrat nebudu 🙂

 704. 850 Zpátečníku, Echo24 vlastní Cholévka? Nějaký soukromník mu znemožnil provozovat vlastní webové stránky na vlastním serveru? Poskytovatel připojení? Asi ne, že.
  Svoboda není zadarmo.

 705. 853 Zpátečníku, jádro pudla je v rozdílu mezi umřít a vymřít.

 706. Adaptovaní x neadaptovaní nemusí být vnitrodruhově.
  Třeba neandrtálci x cromaňonci .
  A dovedu si představit, že si takovej cromaňonec na zabitém neandrtálci , ale klidně i cromaňonci pochutnal. A naopak.
  vymřít není totéž jako umřít.

 707. 855 – Svoboda není zadarmo. – No to se rozumí, Schumachere, a zrovna Cholévka to ví desetkrát lépe, než Ty nebo já; stačí se podívat, kolik investoval času: https://disqus.com/by/josefcholevka/

  Echo24 vlastní Cholévka? – Formulaci „… než mu na Echu24 zrušili diskuse…“ jsem ovšem užil záměrně. Jinak bys ani nemohl napsat „vypověděli mu nájem“ nebo říct „zrušili mi vlak“.

  856 – jádro pudla je v rozdílu mezi umřít a vymřít. – Na úrovni jednotlivce (o kterou šlo v původním kontextu http://sumavak.blokuje.cz/traktat-o-vinech-ze-spanel#comment-244926) nebo i jedné generace sice určitý rozdíl je, ale dost jiný, než si myslíš, a tím spíše zcela jiný, než si myslí halladin. Zjednodušeně řečeno, případný rozdíl vychází z reflexí a pocitů na existenciální rovině.

  857 – Vždyť píšu jen málokdy.

  — — —

  No nic, budu si raději dál číst Tma a co bylo potom. Pěkně ponuré čtení, též vinou nedostatku náhledu autora…

 708. 859 – to si zase někdo namaže kapsu. Vychází to na $ 9142 na pušku.Tady se dápořídit za $ 500. S výbavou pro noční vidění, tlumičem, většími zásobníky….atd za $ 1500.

 709. Pane Neumanne,
  To jsou ceny te verze prodávané civilům ?
  To je přece nesmysl, aby tohle kupovaly speciální síly ČA.
  Můžou kupovat nějakou verzi M 16, ale tohle ne.

 710. Také mi to přijde jako pitomost, ale cenově to musí být stejné jako M-16, rozdíl je jen v záchytce závěru, která je u M- 16 A2 navíc. Umožňuje přepnutí na automatický režim. A to si navíc myslím, že velkobchodní cena musí být nižší než v zásilkovém obchodě.

 711. No, ty M-16 obsahují třeba i granátomety, což asi ty civilní verze neobsahují,
  Taky si myslím, že to příslušenství pro M-16 bude kvalitnější, a dodávka bude obsahovat i střelivo. Nejen náboje, ale i granáty do granátometů.
  Předpokládám , že se bude jednat taky o verze se zkrácenými hlavněmi. XM177E1 , nebo něco takového.

 712. Halladine,
  zanedlouho bude ženských, se kterými měl Trump techtle-mechtle, víc než partyzánů v SNP… Hlavně aby to holkám časově navazovalo, aby jim z toho nakonec nevylezlo nějaké inverzní bukkake.

 713. Dušane,
  asi v tom bude i servis, náhradní díly atp. Něco jako když se kupovalo Pendolino. Náhradních dílů máme tolik, že je nespotřebujeme ani v přístím století.

 714. Civilní verze AR-15 vypadají z vnějšku téměř identicky jako vojenské verze, ale vnitřní díly se značně liší. Spouštěcí mechanizmus je odlišné konstrukce, nosič závěru je jinak vyfrézován a tělo zbraně je jiné, aby se zabránilo přeměňování poloautomatických verzí na automatické.

 715. Ad útočné pušky, jednak je to tvrdá rána pro Bren (ani vlastní jednotky nenakoupí), druhak, Šlechtová začala na obraně dělat jakési vlny, rozumí vrtulníkům, radarům, kdo ví čemu ještě. Ani chvilku nepochybuji, že nákupy jsou vysoce pochybné, ovšem pochybuji, že to zrovna tahle baba nějak vylepší. Ani na MMR se nějak přínosně neprojevila.

 716. Pochybuji, že je v tom zahrnuto střelivo a granáty – je to standart NATO 5,56mm, a 40mm granátomet, který se dodává pro různé zbraně už 50 let…

 717. Nejlevnější AR-15 jsem našel za $ 489, nejlevnější Skorpion II za $ 813, a Bren 806 za skoro $1700

 718. 871
  Tohle je nákup pro speciální jednotky, řadové jednotky dostanou Breny.
  No a chtít vrtulníky, kterej mají být současně dopravní a bitevní jsou poněkud mimo.
  Tohle sučasně spojuje jen Mi 24….. A to je velká kráva.
  Jistě lze odvěsit neřízené raketxy pod cokoliv, ale nic mo to nebude.

 719. Ovsem pro Groupe d’intervention de la Gendarmerie nationale (F) je CZ BREN 2 dost dobra vyzbroj.

 720. Němci se vyjádřili, že kdyby dali na zbrojení 2 %, měli by větší vojenský rozpočet než Rusko, což by se leckomu nelíbilo….

 721. Šéf FBI je kvůli tomu poslednímu střílení vyzýván k odstoupení…
  FBI prý uznala chybu.

 722. Merkelová v podstatě agituje pro Okamůru:
  „Chcete peníze, musíte být solidární s uprchlíky, vzkazuje Merkelová“

 723. Když se vezme v úvahu, že za nedlouho prachy z EUJ přestaneme dostávat… 😀

 724. 881

  jo, jsou to slušné dopravní vrtulníky, ale jako ozbrojené spíš nouzové řešení.
  V případě, že by se k tomu (těm emerickým) dokoupily AH-1Z Viper, které mají s těmi dopravními velkou část součástek stejných, nic proti tomu.
  Koždopádně, pokud by zůstalo jen při koupi těch prvních, šlo by o pokles schopností českého vrtulníkového letectva.
  S vyřazením MI-24 a MI-35

 725. K čemu potřebuje česká armáda bitevní vrtulníky? V okruhu jejich doletu se válčit nebude a do vzdálených oblastí by se musely dopravovat nákladními letadly (aby tam byly včas). Stejně nejsou peníze než na vojensky nevýznamné množství, což by významně prodražilo servis…

 726. Jsme členové aliance, a tudíž se nemusí jednat o boj na našem území…
  A v rámci evropy nejsou vzdálenosti tak veliké. Třeba na severní hranice Polska je to tak 800 -900 km, což v pohodě vrtulník doletí.
  Demontáž, naložení a montáž po přeletu nákladního letadla by trvalo trvalo déle.
  Nevýtnamné množství – tak by se dalo uvažovat o každé zbrani.
  Babka k babce, budú kapce říkaj slováci.
  Každopádně dosud bitevní vrtulníky máme.

 727. A servis máme k dispozici, a poskytujeme ho i jiným.

 728. Včera jsem dojel na Blue Knob, dějiště tradičního lyžařského závodu Bača Cup, pořádaného washingtonským Sokolem, a na kopci bylo 14°C. Rozhodovalo se dnešní závod zrušil, ale odložil se na neděli neboť předpověď slibovala sníh. Před hodinou a půl začalo sněžit, teplota klesla na -6°C, a zatím napadalo asi 10cm prašanu. A na sjedovkách funí sněžná děla. Takže se 4O. ročník bude přecejen pořádat.

 729. (883) Halladin a Šlechtová je potřebují. 😛 U Šlechtové bych i tušil proč, u Halladina klasická obhajoba jakéhokoliv nesmyslu.
  Dobré noci přeji.

 730. Jde jen o to, utratit peníze, anebo zvýšit bojové schopnosti armády ? 🙂

 731. A co společný závazaek NATo zvyšovat objem výzbroje? 807 je poplatné Putinově propagandě, že nás vůbec neorožují.

 732. Aero, 🙂

  nekecejte do něčeho, o čem vůbec nic nevíte 🙂

 733. Nemám ve zvyku stěžovat si na rozhodčí, ale dnes je krásně vidět, jak pár přísně posouzených zákroků na jedné straně a pár přehlédnutých na druhé dostane na koně mančaft, který by jinak na koně ani nenasedl.

 734. Začíná socanskej sjezd. Jsem zvědavej, ale skeptickej.

 735. Neznabozi!!! V neděli sjezd!

  „pomni, abys den svýteční světil“, píše se v bibli a ne se slejzat a kout pikle :-

 736. Na sjezdu je i Fico, a objal se se se Zemanem. 🙂

 737. Děkuji za zpravodajství, raději si na ten sjezd dojedu.

 738. „Copak socani mohou být”znabozi”“

  to je právě to – nemohou. Takže to jsou neznabozi a tropí neplechu.

 739. Zemanův projev je poněkud …drsný k čssd.,
  maYdo :-)i já jsem neznaboh

 740. Americkému koučovi sa nepáčil prístup Rusov – tí v závere zápasu za stavu 4:0 v ich prospech poslali počas presilovej hry na ľad najlepších hráčov. „Nebolo to od nich pekné, viedli už o štyri góly,“ cituje Granata portál insidethegame.biz.

  Čítajte viac: https://sport.sme.sk/c/20763300/tony-granato-nepodal-ruku-olegovi-znarokovi-na-zoh-2018.html#ixzz57SIekttL

  Ruská arogance je neskutečná. Poslat na přesilovku nejlepší hráče, přestože už vedou… Snad olympijský výbor zasáhne.

 741. Já jsem sportovní analfabet, ale myslím, že mnohdy může hrát v pořadí roli počet vstřelených gólů při stejném počtu bodů, takže ruské počínání je pochopitelné.

 742. Ale to je přece americký přístup, vědět líp nez ten druhý. Ten kouč miovšem připomněl ruské zasahování do amerických voleb – taky asi věděli lip nez Američani. 😉

 743. NoName,
  ale no fuj, já se lekla, že vypadli naši.
  Hokejový analfabet jsem taky, takže to znamená, že Amíci balí a jedou domů ?

 744. A nějak hloupé
  mi přijde zdůrazňování, že Ledecká jela na lyžích americké lyžařky, vítězsky ze Soči…. no když je to těma lyžema, proč je dotyčná dávala z ruky ?

 745. Matzurko,

  nedostala ta Emeričanka lyže nové ?

  Jde o běžnou praxi, že Ledecká dostává od výrobce Atomicu vždy materiál po hvězdách sjezdového lyžování. Jelikož až dosud nezajela velký výsledek, nedostávala nejlepší páry. Pro super-G v Čongsonu měla k dispozici lyže po Shiffrinové, specialistce na točivé disciplíny.

 746. Halle,
  ale to je jedno, na čem jela Američanka. Stejně jako na čem jela Ester – ale u ní se najednou původ lyží vypichuje…. ):(

 747. Matzurko,

  mi se naopak zdá , že není úplně bezvýznamný fakt to, že Ledecká dokázala vyhrát na ne úplně nejlepších lyžích.
  Po téhle medaili asi dostane fungl nové.

 748. Lyže Ledecké po Shiffrin jsou PŘÍBĚH. To je OK.
  Granato se akorát ztrapnil.
  To je celé.

 749. Novinky : „Jih Česka zasypávají přívaly sněhu.“

  Několikacentimetrový příval… Ovšem podle Pražáctva úplné apokalyptično.

 750. Ale už dva dny jsem nečetl nic o katolických laicích, co nechtějí Duku.
  Snad je to víkendem, i aktivista je jenom člověk…

 751. >>907 Jiste, Halladine, ta Ledecka, chudacek, dostala lyze po te nafrnene Americance. Byly cele poskrabane a jedna troche nalomena, jak ji ta Shifrinka predtim odhodila do popelnice.

 752. 907 Halladine, nevěděl jsem, že lyže se dědí po úspěšnějším. Považoval to za drb.

  Co jsou to „nejlepší lyže“? Uspěla by Ledecká na „lepších“?
  To není jisté. Třeba tyhle mají vlastnosti, které se ukázaly pro ni vhodné v kombinaci podmínek téhle disciplíny v tom místě a čase.
  Do rozpoutané diskuse o kvalitě lyží by se dalo přiložit, že lyže po Shriffinové šlapaly jak dobře zajetý motor. Třeba teď světové špičky budou požadovat použité lyže. Třeba šílené prachy půjdou do výzkumu a vědeckého zajíždění lyží“. Někteří budou bádat nad otiskem aury úspěšnosti. Že Shriffinová by měla požadovat podíl na úspěchu. Možná by se našel i americký právník, který by to zažaloval. Možná by se tam našel i soudce, který by žalobě vyhověl po dobrozdání přísežných psychosenzibilů.

  Lidstvu, které mý tyhle starosti, je hovno zle.

 753. P.M. Jak často dostávají špičkoví lyžaři nové lyže od výrobce? Až jsou poškrabané?

 754. Rakušani : Jsme nejlepší v super G !
  Švýcači : Ne , my jsme nejlepší !
  USA: Držte huby, my jsme nejlepší!
  Italové : Mamma mia !
  Češi: Podržte mi pivo a snowboard…
  🙂

 755. PM,
  Každá firma má svůj okruh špičkových závodníků, kterým zdarma poskytuje nové lyže. Poslední modely.
  Samozřejmě to není úplně laciné.
  Dávat špičkové drahé lyže někomu, kdo se zatím neumistňoval na předních místech není ekonomické.
  Žě má někdo na 15 místě lyže od mé firmy asi nějakej velkej reklamní přínos nepřináší..
  Na druhé straně – proč nedat použité, ale funkční lyže někomu , kdo by mohl….. Ať se ukáže….
  PM, ta Američanka ty lyže nezahodila. Vrátila je firmě.
  A ta je dala Ester.

  P.S Zase reaguješ poněkud na to, co jsem nejen neřekl, ale ani nemyslel.

 756. Servisák Ester chválil servisáka oné Emeričanky, že se o ty lyže dobře staral, a že byly ve velmi dobrém stavu.

 757. 884 Halladine, středoevropští slovanští kanonenfutři proti svým východním slovanským příbuzným se nějak dopraví. Do té doby do nějak bude zvládat polský slovanský kanonenfutr. A až se vvšichni pomlátí, prostor obsadí panská rasa a pro ty z poza velké louže to bude fajnový byznys.

 758. 919 „Stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám!“ křičela ta paní a bacila Jónu deštníkem.

 759. S těmi lyžemi je to zřejmě normální postup a zajímavá na tom je jenom ta linka mezi členkou světové špičky a outsiderem, který vyhrál.

 760. 861 Zpátečníku, říkáš pocity a reflexy ne existenciální rovině? Hmm. Hlavně tohle neříkej kapitánovi vogonské stavební flotily….

 761. 923 Halladine, však jak víme, Poláci a Rusové za sebou mají dlouhou zajímavou pohnutou historii, do které a do zájmů, do kterých se promítá, jak je nanejvýš vhodné by nám k našemu vlastnímu prospěchu mělo být hovno. Jak náš severní soused začne studovat staré mapy, držet se co nejdál od toho a býát na pozoru. A když je začne studovat náš západní soused, vyhlásit mobilizaci. Všech třiceti tanků, které máme…
  V nejhorším otevřít příručku pro smějící se bestie.

 762. 921
  Schumi 🙂

  V každém případě se větší armáda s více zbraněmi hodí.

 763. (890) Nebojte, konkuruji vám jen velmi zřídka.

 764. Kandidát na předsedu Zimola na začátku projevu rozdal růžové brýle, a pak řekl, ať si je socani sundaj 🙂

 765. Jen bych připodotkl, že Ledecká pro trochu informované žádný outsider nebyla. Ve sjezdu už byla v SP na 7. místě, v trénincích super-G běžně porážela celou špičku. Jak poznamenal Tomáš Bank, přijímání gratulací, když byla Ledecká ještě na startu, bylo poněkud předčasné.

 766. >> 931 Presne! I kdyz ty tri holky co uz byly dole jako vitezky jsou sympatacky, bylo zajimave videt jejich protazene ksichtiky, kdyz dorazila holka s cislem 26 a rozsvitila se zelena.Preju to vitezstvi taky Bankovi. Fandil jsem mu nekolik sezon. Kdyz mel k uspechu nejblize, mel ten strasidelny pad. Prima chlap!

 767. Jedno 7. místo v SP z nikoho favorita na medaili neudělá. V lyžování se tohle prostě stává zřídkakdy.

 768. Ja bych ten senzacni uspech prirovnal k Miracle on ice na Olympiade v Lake Placid, kdyz lokalni parta totalnich niemandu porazila Sbornou komandu v hokeji.

 769. NoName, jedno 7. místo, když se někdo specializuje celou kariéru, jistě ne. Ale u někoho, kdo začal závodit na lyžích rok předtím, to o něčem svědčí.
  Mimochodem, Rakušáci mají nějakej pech. Dnes taky jejich favoritka skončila kvůli Erbanové čtvrtá 🙂 Mám doma puštěný rakouský rádio a dost hořekovali 🙂

 770. 927 Ano.
  „Jsme odhlodláni obětovat poslední cent abyste v náš prospěch mezi sebou bojovali do poslední kapky krve.“

 771. Shumi, anebo takhle ?

  Jsme odhlodláni obětovat váš poslední cent abyste v náš prospěch mezi sebou bojovali do poslední kapky krve.” 🙂

 772. Právě u přízně dokončil přenos W7 z 320GB na TB. Acronisem zálohu na připojený externí, pak z ní obnovu na nový disk. Hrozný voser, povedlo až napotřetí. Při první obnově z vytvořené zálohy hláška, že záloha je poškozená. Smazal znovu. Před koncem, že zálohu nlezle dokončit, cbyba na zdrojovém disku. Kontrola zdrojového disku, v pořádku. Přesun přes sto giga dat jinam, aby proces byl kratší. Třetí pokus, bez zákohování recovery oddílu, jen boot a systém, zvolena volba sektor po sektoru. Provedeno. Prohození disků, konfigurace obnovení pro využití volného místa. Proces obnovení. V pořádku. Vrácení přesunutých dat zpátky. V pořádku. Zatím. Malé vítězství.

 773. 937 halladine, ano, to je lepší varianta. Ještě lepší je, že vám na to půjčime, abyste nám to spláceli s úroky.

 774. A technická poznámka: panské rasy si to mezi sebou rozdávají tisíce let taky.
  I jejich rafinovanost má zjevně meze.

 775. Ukradeno u Kotrby

  UKRADENO:

  Kdy se zachrání ČSSD ?
  Až vdova po Zaorálkovi půjde říci Zimolovejm sirotkům, že Chovanec zmrznul na Hamáčkově pohřbu.

 776. Schumi,
  na takovýhle vopičárny používám čínský aomei. Ja nemám před Číňany co skrývat. Příjemný soft, dobré výsledky

 777. 941 halladine, nešlo, zapomněl jsem si meziksicht. Měl jen Acronis na cédéčku a externí WD Elements.
  943 Ptakopysku, znám, mám. Akorát bez meziksichtu pro připojení nového disku do USB by mi byl plat prtný. Ta musel zálohu na externí, pak obnovit na nový. Nevím proč první záloha byla vadná a druhá se nezdařila.

  Jak vidno, už to běží. Původní je uschován pro případ nouze. Jestli seženu redukci ze sata na konektor Acer, vyzkouším jestli funguje připojení pro druhý disk. Pak bych se ještě praštil přes trezor a jako systémový dal SSD. Škoda, že můj čtrnáctipalcový Thinkpad tohle nemá, nevešlo se. U většího se dá dát redukce do šachty místo DVD. Funguje to, akorát nepotřebuju, funguje dost svižně. I5 4200m, 16GB ram.

 778. 944 halladine, znám, ale zatím vystačím s rámečkem na 2,5.

 779. 940 NoName, asi proto, že si to rozdávají mezi sebou. Za ty tisíce let se to musí projevit…

 780. Já obvykle extrahuji oba disky, pověsím je na sata fousy v servisnim kompu a pak šmoulím. Jakékoliv jiné rozhraní je dost pomalé

 781. Tak nám zvolili předsedu, paní Mullerová.
  Teda – nám ne,ale ČSSD. A volbu jistě ovlivnil i pozdravný proslov bývalého předsedy, současného presidenta. Sledovala jsem v přímém přenosu při smažení řízků očekávané návštěvy všech svých dětí i vnoučat. Návštěva, na rozdíl od zmiňované volby, proběhla správně. A teď jako kulisu mám puštěnou TV NOVA, nějak se mi vtírá datum 25.2. Co s tím, je-li většina občanů-voličů přesvědčená, že ANO je správná volba?
  A proč dnešní aktualitu komentuji já, nevolič ČSSD? Asi proto, že konec ČSSD je i koncem tradiční politiky v ČR.
  Omlouvám se svým oponentům, že jim nedávám dostatek munice proti mě. Ale možná ji najdou. Tu munici. 🙂

 782. 950 — No je-li toto konec tradiční politiky v ČR, co prosím byl její začátek? A co začátek konce?

  Ale samozřejmě bych si nijak nedovolil oponovat, Dano; ani nevím, měl-li bych proč, zejména teď, kdy už skoro vypínám počítač a sem jsem nakoukl, jen co se mi backupuje Lightroom. Místo toho sem jednoduše napastuji Hamplův komentář, z mnou dosud přečtených asi ten nejvýstřednější:

  Novým předsedou ČSSD se stal Jan Hamáček, dosud blízký spolupracovník Bohuslava Sobotky, který je v řadě ohledů ještě radikálnější (projevuje např. výraznější sympatie vůči prosazování islámu v českých zemích). Během sjezdu nebyla vůbec zpochybněna orientace strany na multikulturalismus, nebyla zpochybněna absolutní servilnost vůči Angele Merkelové, podpora politických neziskovek, ideologické programy na školách, inkluze atd. Únos strany byl dovršen. ČSSD raději zmizí ze scény, než by se vrátila ke koncepci strany pracujících.

  Jan Hamáček uspokojí kmotry v tom, že se umí dohodnout s Andrejem Babišem, ale to je taky všechno.

  Poctiví lidé v ČSSD teď mohou v klidu odejít. Počkali dost dlouho. Zajímavá bude reakce SPD – jestli se otevře, vstřebá zklamané starosocialisty a půjde směrem k rozhodující politické síle v zemi schopné stát se tak do dvou let rovnocenným soupeřem ANO a posléze se stát hegemonem místo něj.

  Kandidáti na předsedu ČSSD Hamáček, Chovanec a Zimola jsou si hodně podobní. Všichni tři byli už dosud součástí systému. Zvolení každého z nich by znamenalo, že strana získá nový obličej, snad trochu zlepší marketingu, uvnitř bude efektivnější, ale nic významného se nezmění.

  Všechny tři spojuje i to, že odmítají přiznat, že debakl ČSSD je především debaklem morálním. Ta strana získala hlasy chudších pracujících lidí a slíbila jim, že je bude zastupovat. Pak tu moc vzala a poskytla ji úzké vrstvě profesionálních aktivistů a byrokratů vedených s cílem zničit tyhle chudé pracující lidi. Zničit jejich životní styl, hodnoty, sebeúctu, zničit jejich rodiny, životní šance…prostě všechno. A nakonec je nahradit nějakým jiným etnikem s jinou kulturou. To zahrnuje řadu opatření od inkluze na školách přes multikulturní výchovu, zničení venkovských hospod, likvidaci živností a malých firem, cenzuru politických debat, odebírání dětí z rodin podle norského vzoru, feministické programy… nic nenechali na pokoji. ČSSD je strana vedená obyčejnými zločinci, a pánové Hamáček, Chovanec i Zimola k těm zločincům patří.

  Pokud se někdo z nich stane předsedou, neměl by žádný slušný člověk zůstávat členem takové strany.

  Jednu spornou větu jsem tam ve vší úctě zdůraznil. Tedy, spornou v tom smyslu, že jsem nestudoval, co na tom sjezdu krom voleb předsedy vlastně spáchali…

 783. KOnec tradiční politiky? Otázka je, jetsli tu někdy vůbec ta tradiční politka byla…..

 784. Ten článek jsem si našel, pžečetl, ale že je od Hampla jsem nenašel.

 785. Mno, čekat, že si socani zvolí někoho úplně nového, který se nijak neůčastnil dosavadního politického vedení by bylo bláhové.
  Každopádně se na druhý nejvyšší post dostal Zimola, nepřítel Sobotky, a Hamáček zřejmě pochopil, že po sobotkovsky to už dál nepůjde.
  Což ovšem neznamená, že jsem z Hamáčka nadšenej. Nejsem . Ta pražská banda soc dem……
  Odskákal si to Chovanec, jehož domněnka, že se mu jako nejbližšímu spolupracovnékovi Sobotky podaří zdědit funkci, když se od něj distancuje , nevyšla.
  Ono odsuzovat je velmi lehké, ovšem čssd je doopravdy v pérdeli, a rozhodnout se, kudy ven fakt není jednoduché.
  Uvidíme. Jsem spíš skeptický.
  Každopádně je poněkud směšné, pokud si socani, stejně jako pidistrany “ demokratického bloku“ myslej, že si mohou na Babiše vyskakovat a předkládat ANO nějaké ultimáta.
  Nemohou , a akorát se stávají směšnými.
  Není nic hloupějšího, než se pouštět do bitev, které se nedají vyhrát.
  Měli by jít do opozice, a pomalu sbírat body v parlamentu a jinde.

 786. 952 Zpátečníku, tím hůř. To mi něco přípomíná. Reflexe….metafory.

  Reflexe toho, akcentace onoho…Hmmm… Do přechodové komory číslo tři a vyrazit z
  lodi.

 787. Halladine,
  nemyslím, že je čssd v prdeli. Společně s imámem Hamáčkem přitečou do čssd ropné peníze a za penězmi přijdou i noví členové.

 788. 948 Halladine, to je lišta která na jedné straně je sata, kam se nasune disk, na druhé straně má nožové kontakty, kterými se nasune do konektoru v notebooku. Nevím, proč notebook nemá rovnou sata, tak to má nejen Acer, ale například i Dell.

  949 Ptakopysku, pro takovou občasnost nebudu pořizovat servisní komp. Musím vystačit s tím co mám. Ten noťas má jen USB2, proto to trvalo tak dlouho. Sice jsem si mohl přivézt noťas s USB3, k tomu USB3 meziksichty, jenže nechtěl se s tím tahat. Čas to nežralo, nemusel jsem být u přesypávání. To by nevadilo. Opruz byl akorát že se nezdařilo na první pokus.

 789. Zdejší diskuse o ČSSD je jako by například židi rozebírali volbu papeže. Jako že nerozebírají, protože vědí, že je to mizerný byznys. Ztráta času a hovno z toho.

 790. Únor 25, ANO jako státostrana, Rusové valící se přes Evropu-to jsou minulé války.
  Na obzoru jsou jiné hrozby.
  Prvním krokem je přiznat si, že Západ v současné podobě představuje pro ČR hrozbu. Přestože je to pro spoustu lidí nesmírně bolestivá představa.

 791. Dobré ráno,

  spouhlas , schumi, že volba předcsedy ČSSD je totéž jaklo pro žida volba papeže, ale čirá zvědavost mi nedá: koho by měli zvolit, aby volba byla správná?

  já teda ty socdemáky moc nesleduju, ale nemám pocit, že by tam měli někoho schopnýho, kdo by uměl dělat politiku. Všehoschopných podrazáků tam mají, že by je mohli vidlema přehazovat. Ale schopnýho politika aby pohledal. Není to ovšem jen problém ČSSD

 792. 956 — tím hůř. To mi něco přípomíná. Reflexe….metafory. — No dyť jo, Schumachere. Já říkám, že (v kontextu debaty) rozdíl není, Ty že je, já že jen takovej nepřímej a druhotnej, vycházející (toliko?) z roviny existenciální, Ty (rozumím-li správně) naznačuješ, že je pouze pofidérní. Jsme tedy zásadně ve shodě.

 793. 2 ptakopysk ad 957 – to je dobře, aspoň snad konečně zaplatěj ten dluh… Jen mě udivuje, že ještě nejsou v exekuci…

 794. NoName: Západ v současné podobě představuje pro ČR hrozbu.

  V r. 1938 Západ jinou hrozbu vůči nám ignoroval a požehnal ji.
  V r. 1945 akceptoval demarkační linii přes %CSR bez uvážení důsledků.
  V r. 1948 vzal na vědomí politickou změnu u nás (jen vypouštěl řeči a balonky).
  V r. 1968 vzal na vědomí zásah vojsk u nás (nedosšlo k nějakým sankcím jako nyní v jiných případech).

  Tak co vlastně bychom čekali?

 795. BTW, celý pokrokový svět náhle zjistil, že Poláci jsou antisemité (stejně tak jako Ukrajinci, ale tam se to ještě nezjistilo, teď stojí na správné straně).
  Zda je důvodem to, že se Poláci nenechali zatáhnout do hry „POLSKÉ koncentrační tábory“ nebo pokrokový svět jenom tak celkově serou nevím.

 796. 962 prakticky jde o to aby se Francie dohodla s Německem. Ostatní se přízpůsoí.

 797. 968 Noname, protižidovské pogromy v Polsku mají historickou tradici společnou pro celý tamní Polsko -Rusko – Ukrajinský kulturní okruh. A nejen tamní. V rámci ní před válkou Jedvabne, po válce také něco, a tak i mezi tím. Před válkou smlouva s Německem předcházející smlouvě „Molotov-Ribbentrop“. V březnu devětatřicátého společný postup s Německem proti zbytku Československa ve snaze si přihledět. Prvního září se sen o Velke Polsce rozplynul. Jen někteří ho sní dosud a prohlížejí staré mapy, ve kterých Rzecpospolita sahala daleko do Rusi, bezmála až k Černému moři.

 798. 961 MaYdo, jenže když člověk je tak čiře zvědavej a furt sleduje co Roubitschek odnaproti, ke své škodě nemá tolik času si hledět vlastního kšeftu.

 799. 971-jistě, ale dokud Polsko drželo linii, bylo vše OK.

 800. Dobrý den. Zajímat se o volbu papeže může být pro žida důležité. Pokud bydlí na sedmi pahorcích.

 801. Volbu všeho na této planetě kontroluje Putin…

 802. 972 – tož, schumi, já si ve svém kšeftu hledím svého kšeftu. 🙂

  Roubitchek od naproti nemá s mým kšeftem nic moc společnýho a já nechci mít nic společnýho s takovým kšeftem a většinou se nezaobírám takovými podovnými kšefty, ale zaujala mně informace, že ta volby nebyla správná.

  proto bych chtěla vědět, jaká volba by byla správná. Druhá věc je otázka, jestli my, nestraníci a nevoliči ČSSD vůbec máme gebír na to, hodnotit, jetsli ta volba byla správná. Protože, jak správně díš, je to Roubitschkův kšeft, ne náš.

 803. 976

  Není to jedmoduché hodnocení ani pro toho, komu do toho Roubitchechova kšeftu něco je 🙂
  Tedy mi.
  Fakt nevím . Možnou útěchou mi může být snad jen to, že horší než za Sobotky , potažmo Špidly to snad ani nemůže být 🙂

 804. 976 maYdo, problém je v tom, že Ten Roubitchekův kšeft funguje tak, že musíš odebírat jeho zboží a platit za ně. Jinak si na Tebe došlápne monopol sestávající z kartelu s ostatními kšefty, nazývající se stát. V nejlepším případě nemusíš zboží odebrat, ale zaplatit musíš. Nemůžeš zasahovat dovnitř kšeftu, jak funguje. Ten řídí Roubitschek a jeho podílníci, jedině kteří si Roubitscheka volí. Jediné co můžeš, čas od času si vybrat, jestli chceš jestli ten kšeft má být v kartelu a jaký má mít podíl. Pro ten případ ne není významné jak ten kšeft vypadá uvnitř, ale jak se projevuje navenek.

 805. To máš sice pravdu, schumi, ale na druhou stranu, sám říkáš, že je lépe si hledět svého kšeftu a ne se starat o Roubíčka. Ostatně máš pravdu, že zrovna socani jsou opravdu REoubitschkuv kšeft a ne můj.

  Tím spíš, že je jedno, jestli beru od REoubitcheka nebo od Khona, protože mají všici stejně mizerný zboží a stejně nestydatý ceny.

 806. 979 Jistěže, ale můžeš si vybrat. V tom je výhoda demokracie. Jestli platit za mizerné zboží Roubitschekovi nebo Kohnovi. I když prakticky jde o ten samý podnik. Jen jednou za pultem je Kohn, jindy Roubitschek. Jednou se z toho posereš jindy pobleješ. A když jsou v koalici, tak…

 807. Babišovi praskla žilka z přepracovanosti. Své pracovní nasazení zdůvodňuje i tím, že je ANO na vládnutí samo. „Nikdo nám nechce pomoct, takže vstávám v 5:00,“ konstatoval.

  A vy tady probíráte Roubíčka!!

 808. 974 Nickname, ne pro chytrého, ten bydlí jinde. Manhattan je placka.

 809. 981 quivisi, to ano, probíráme. Ale jak pěkně!

 810. 981 – vypovida o tom, kolik prace ho stalo vybudovani imperia 🙂

 811. No jo, no, volby dopadly, jak dopadly. tak si vyberte, jetsli lepší Babiš s okamůrou a komunistama nebo se starostama a ODS.

 812. 898 – no proto! Když mu praskla žilka, tak je nutno mu vyjít vstříc!

 813. Jo to byly časy. Deník z SNP (přeloženo do češtiny):
  1. den – dobyli jsme les.
  2.den – Němci nás vyhnali zlesa.
  3. den – Dobyli jsme les zpět.

  N-tý den – Přišel hajný a vyhnal nás všechny.

  Kdyby tak přišel i na vládu.

 814. OT (příspěvek k teorii zkurvenosti; širší kontext a její odlehlé prameny):

  Při dnešních cenách diskových pamětí mě uložit jednu fotku stojí asi 4 haléře, archivovat ji zhruba 15 haléřů, obvykle ji totiž mívám porůznu uloženou čtyřikrát. Ač jsem široko daleko znám svojí nulovou produktivitou (dle některých, včetně mne, leckdy i zápornou), přece jen jsem podobné částky dosud schopen vydělat za jednotky vteřin nebo stovky milisekund. Existuje-li nějaká fotografie v několika variantách či duplikátech, za dobu ani řádově takovouto si ovšem nedokážu vybrat, kterou zachovat a které zahodit; porovnat zaostření, patřičnost výřezu po vyrovnání perspektivy, atd. atd., to vše je práce nejméně na minuty…

  Jediné ekonomické řešení mimo veškerou pochybnost tudíž je archivovat všechno. Nojo, jenže po čase mám těch fotek 60 000, z toho nejméně 2/3 na vyhození. Dobré (evoluční) řešení neexistuje; a podobně je tomu i v ostatním světě, od softwaru přes beletrii až po legislativu.

  Mimochodem, interní disk tak asi 2 TB, co bych si do počítače přimontoval jako druhý: Kterou značku (a typ) byste si dnes vybrali?

 815. Nejde o to, jetsli měkne nebo ne, jde o to, co je možné za konstelace, který vznikla z voleb.

  Babiš ty volby vyhrál, s tím nic nenaděláme. Vládnout bude, otázka je, za jakých podmínek a s kým.

 816. (993) Můj soft i hardwareový poradce píše dneska bych doporucil obecne WD Red, 2 TB stoji par korun, zajimavy by mohl byt nakup 4 TB verze (WD40EFRX)

 817. Ad 4TB disk – tady bacha, takovy disk lze do wokenních systémů namontovat jenapouze jako druhý disk. Tedy nikoliv bootovací. Bootovací disk musí být FAT, nebo NTFS. Tedy pokud nemáte motherboard podporující UEFI..

 818. Dobré zas ráno… Tak tohle jsem právě dostal poštou…

  To bylo zase ráno;

  8:00 – Postavil jsem dětem sněhuláka
  8:10 – Kolemjdouci feministka začala křičet…, že jsem šovinista, protože jsem nepostavil sněhulačku
  8:30 – Postavil jsem ke sněhulákovi i sněhulačku
  8:33 – Sousedka si začala stěžovat, že má sněhulačka odhalená prsa
  8:35 – Genderoví aktivisté protestují, že jsou příliš rozdílní
  8:40 – Homosexuálni pár odnaproti chystá petici, že chtějí dva sněhuláky
  8:50 – Vegani přes ulici protestují, že mrkev je jídlo a nesmí se zneužívat
  8:55 – Vatikán poslal nótu, že vypadají jako dva anální kolíky
  9:04 – Byl jsem nazván rasistou, protože je sněhový pár bílý
  9:06 – Rómská strana se ohradila, že ten hrnec je plýtvání barevnými kovy
  9:07 – Soused muslim křicí, že sněhulačka musí mít šátek
  9:20 – Někdo volá policii, že by koště mohly děti použít jako zbraň
  9:25 – Přichází pokuta od energetické komise EU, za plýtvání uhlím
  9:30 – Odvážejí mne na místní oddělení policie
  10:20 – Ptají se, jestli nemám komplice a chtějí seznam přátel z Facebooku
  11:00 – K odpovědnosti se přihlásil Islámský stát.

 819. Tak co si budeme namlouvat, nedostatek zimních oděvů je dá se říct dlouholetý problém německých armád 😉

 820. (1000) A to tam ještě nemají Šlechtovou! 🙁 😛

 821. 1006-https://zpravy.idnes.cz/britanie-katolicke-skoly-konec-kvoty-segregace-frl-/zahranicni.aspx?c=A180219_131742_zahranicni_ert

  Je dobře, že na druhé straně se tohle nepřipouští. Představa, že do katolické školy chodí jenom katolíci… Brr.
  Je samozřejmé, že i na matematickém gymnáziu by mělo studovat i určité procento lidí, co matiku neumí a na sportovní aspoň 10% vozíčkářů.
  Jedině islám smí fungovat „čistě“. Protože to je budoucnost.

 822. [1006] No, tak vládu jim odmávají ČSSD a starostové a možná i lidovci a pak budou přijímat zákony s komunistama.
  Proč se mi vybavuje čtyřkolka?

 823. Jo, Peře, nejvíc mě pobavila ta argumentace, jak se po rozpadu SSSR dostali k moci ynteligentní lidé… O tom, že přivedli ekonomicky Eusko zu Grund už ale neřekla.
  Dál už jsem to nedokoukal.

 824. Novinářka Procházková matlá dohromady hrušky s jabkama. Nějak jí kupříkladu uniká, že elity a inteligence mohou být disjunktní množiny, atd. atd.

 825. 1007 – jak jsem se dočetl v článku, ty tzv. katolické školy jsou součástí státem hrazeného základního vzdělání. Víc o tom nevím, takže je otázka, jestli si může stát, pokud je zřizovatelem (?), diktovat i složení žáků?
  Pokud by se jednalo o skutečně katolickou školu, zřízenou např. diecézí, využívající jen tzv. příspěvku na žáka, pak jsem samozřejmě pro to, aby školní řád zařadil mezi podmínky přijetí katolické vyznání. V této souvislosti mě napadají zvrácené myšlenky na postup třeba ombudmanky, která by požadovala, aby každý řád zbožných mnichů či jeptišek přijímal i stanovenou kvótu bezvěrců, budhistů, muslimů a tak dále.

  Zatím tu nikdo nereflektoval jednoduchou větu z dnešního Macka:

  25. února 1948 jmenoval prezident Beneš vládu složenou z ministrů jediné politické strany, která měla v parlamentu 31% mandátů. Tato vláda bez důvěry parlamentu provedla politické čistky a zavedla totalitní moc na následných 40 let.

 826. martine tt,
  když mně se ještě teď z toho dělají mžitky před očima…. jak že to je s dím dějepisem ?

 827. Matzurko,
  pocházíš z věru rázovitého kraje. Dcera se tam s rodinou minulý týden potloukala a snad někde u Fulneka si kupovali šunkový salám. Paní prodavačka, drobná paní kolem šedesátky, nemohla dosáhnout dopředu vitríny, tak zeťák povídá: „Potřebovala byste stoličku.“
  Prodavačka balancující břichem před hranu vitríny suše odvětila: „To ne. Kdyby mi to uklouzlo, jsem v piči.“

 828. (1013) No škoda, že jste těm Rusům neporadil, jak privatizovat (nezbytně) v zemi bez demokratické tradice a prakticky všeho potřebného. Zu Grund přivedl SSSR komunismus.
  (1015) Nějaká ta podobnost tam je, ale Bureš nemá za prdelí imperiální velmoc, tak to snad přežijeme.

 829. Okamžitá privatizace, prováděná korupčně a rychle je horší než ponechání firem ve státních rukách.
  putin v určitém množství deprivatizoval, a nijek negativně se to neprojevilo.

 830. Ad 1021: zde je vidět nevhodnost privatizací uhelných společností z roku 2000.

 831. 1017

  Obyvatelstvo v této oblasti ( i já jsem odtamtuď )je zvyklé se vyjadřovat stručně, komplexně a konec konců i výstižně.
  Termín, který pani prodavačka použila, je jistě možno nahradit , ale mohlo by to být na několik řádků až stran 😀
  Důležité , že paní prodavačka upozornila na potenciální nebezpečí onoho řešení se stoličkou. 😀

 832. (1021) Jistě, to budou tvrdit všichni státní managoři a moc dobře vědí proč (i zač).

 833. Aero,

  víte kdo zprivatizoval třeba Kaučuk Kralupy ? Polská státní firma 🙂

 834. A spousta těch (ex) státních managorů privatizovala. a taky moc dobře vědí proč (i zač). 😀

 835. 1012 – video jsme neviděla, ale na textu nic unikátního není. Nabubřeký psotoj intelektuálky na téma, že za všechno může zeman.

  Když dělá ta inteligence blbosti, tak je normální, že lidi se radši spolehnou na svůj rozum. Když inteligence blbě moralizuje a sama nemá čistejk štít, když lidem nadává do nevzdělanců a buranů, jakmile mají jiný názor, tak tím si respekt nezíská. Když si k tomu přidáte, že tihle myslitelé, aby někoho uznali „inteligencí“, tak musí s nimi sdílet stejný politický názor, tak mně napadá, že spíš ta inteligence je síla, která se nás snaží táhnout zpátky k vedoucí úloze strany, kdy patent na pravdu mělo pár vyvolených.
  Akorát ta strana halt by byla tentokrát jiná, než komunistická. Oprava – neměla by ten kominismus v názvu. 😉

  Problém novinářů není v tom, že je Zeman nazval pitomci, ale především proto, že se jako pitomci projevují. Neumí psát, píšou zaujatě, neověřují si fakta, leckdy nemají základní znalosti toho, o čem píšou a maskují to vyvoláváním emocí, jsou víc propagandisté než novináři.

  Pojem „kavárna“ , pokud si vzpomínám, se tady používal už poměrně dávno. Pochybuju, že je Zeman autorem, mám dojem, že se to tak nějak samovolně vyvinulo z toho, že rozhled oněch bytostí, prohlašujících se za elitu národa, odpovídal tomu, že vidí akorát z okna na chodník před kavárnou.

 836. Kaqtolická škola v Pottsville, placená farníky a diecezí, přijme každého žáka jehož rodiče jsou ochotní zaplatit $ 6000 ročně, a který se zaváže dodržovat řád školy.

 837. No když je to rozhodnutí školy… Ne nařízené kvóty …

 838. Dušane, ovšem to není v bohulibé EU.

  Totéž platí pro AeroKarlovo 1018 – Bureš má za sebou imperiální velmoc – EU.

 839. 1029

  Je otázka , co obsahuje ten školní řád – např. Vyučování zahájené otčenášem, kříže v třídách,
  učast na bohoslužbách ve školní kapli atd.
  Což nevíme.

 840. Ad 1031 – ovšem v osvícené Kotlince by školní řád byl cárem papíru, proti kterému by bylo možno se odvolávat až do Štrasburku…

 841. Jinak připomenu, že jezuitské školy v době předbělohorské přijímaly ke studiu i děti z protestantských šlechtických rodin, následkem čehož se ty rodiny následně vracely ke katolické církvi.

 842. „Je otázka , co obsahuje ten školní řád – např. Vyučování zahájené otčenášem, kříže v třídách,
  učast na bohoslužbách ve školní kapli atd.“

  to je přece jedno. To je věc zřizovatele, co si dá do školního řádu. Když dávám dítě na katolickou školu, tak bych s něčím takovým měla si počítat, ne? Pokdu mi něco ve školním řádu nevyhovuje, tak nemusím dávat dítě zrovna na katolickou školu.

 843. maYdo, jistě 🙂
  Ovšem na Otčenáš asi moc třeba muslimských rodičů nanachytáš, aby tam dali svoje děti.
  Takže není tak docela pravda, že jsou tyto školy přístupné úplně všem.
  Ale to, aby byly přístupné úplně všem asi není jejich úkolem.
  To je věcí škol veřejných, možná lépe řečeno státních , obecních atd.. Ty by měly poskytovat vzdělání všem, bez rozlišení víry atd.

 844. 1035 – Spatne. Samozrejme muslimsky rodic dite da na takovou skolu, a nasledne zacne vyrvavat, ze otcenas na zacatku vyucovani ci nedostatek pauz na triskani hlavou o zemi je nabozenska diskriminace a ombudsmanka mu pomuze to protlacit az do Strasburgu.

 845. Nasledne intelektualove zacnou rozebirat nevhodnost existence katolickych skol v sekularni zemi.

  Jako bys to nevidel na vlastni oci…

 846. Petře,
  to je příliš blbý i na naše poměry. Zatím se všechny protesty a soudy týkaly en škol veřejných, soukromé školy zatím žalovány nebyly.

 847. Naopak existence islámských škol v sekulární zemi je naprosto logická.

 848. Sameozrejme, Noname. Tim se prave ukazuje ta tolerance.

 849. 1017 – ptakopysku, a nestavili se náhodou v obchodě v mé rodné vísce? Výška prodavačky by odpovídala, ale ta naše je poněkud širší. A v té větě chybí jedno slovo pro ni typické: vole 🙂 Odkud-kam putovali?

 850. Dano,
  abych pravdu řekl, kudy přesně jezdili, nevím. Oni se nějak během dovolené flákali Jeseníkama a okolím.

 851. Tož to je dost široký pojem. To mohli být od Potštátu přes Vítkov, Odry po Hradec nad Moravicí a severněji. 🙂 U nás je krásně a navíc – skoro nikdo to neví, takže tu nejsou davy. 🙂

 852. „Ovšem na Otčenáš asi moc třeba muslimských rodičů nanachytáš, aby tam dali svoje děti.
  Takže není tak docela pravda, že jsou tyto školy přístupné úplně všem.“

  ježíšmarjá, Halladine, co to meleš?

  Vždyť bylo napsáno jasně : přístupná všem, kdo respektují školní řád a zaplatí školné. Takže pokud by muslimovi nevadil otčenáš – je -li ve školním řádu – tak tam jeho dítě může studovat.
  Otázka ovšem je, kolik muslimů asi bude chtít dát dítě na katolickou školu a proč by to dělali.

  ještě že v tej USA nemají Šabatovou 😀

 853. ptakopysku,
  expresivní, leč výstižné 🙂
  Já nejsem z Fulneka, ale z Třince. Tam se mluví „po našimu“, a daleko více je to ovlivněno Polskem (to si to přihledělo po Mnichovu). Ale celkem se mi vybavuje, že když se dědeček s polským příjmením rozčílil, tak měl jazyk také květnatý 🙂

 854. Dano,
  Vítkov…. do Oderských vrchů jsme jezdívali na letní tábory 🙂
  Do Spálova jsme jezdívali pro zásoby, a tábořiště bylo u soutoku Odry s Něčínským potokem. Vlatně dodnes nevím, komu patřil ten nádherný srub na kraji louky… a jo, bylo tam moc hezky 🙂

 855. 993 Zpátečníku, hlasuju pro WD red jako druhý, na skladování. Jako první, systémový a na zpracování dat (fotek) bych dal SSD. Když ne SSD, tak WD black. Někdo si chválí hybridní, ale mě se jako výhodnější jeví kombinace SSD a klasiky.

 856. 993 Jo a to máš za to, že seš kropič. To znám….

 857. maYdo 🙂
  jsi srandovní osoba 🙂
  napřed mě sprdneš, a pak jinými slovy zopakuješ to stejné , co jsem řekl já. 🙂
  Pan Neumann napsal o 6000 dolarů a školním řádu.
  To s našimi zkušenostmi působí velmi svobodně.
  Kdo by se bouřil proti školnímu žádu, jak ho známe?
  Děti nesměj dělat bordel , musej nosit omluvenky, nechodit za školu atd. Nekouřit, nechlastat. :-)Kromě jiného.
  Ale je otázka, jaký je ten školní řád v oné katolické škole. Anebo v jiné náboženské škole.
  Pokud je takovej, jak si myslím, coby bezvěrec bych tam děti nedal.
  Nechat si je indoktrinovat, a ještě za to platit ? Navíc , svět je pestrej, a proč ho zužovat na jednu víru ? Tedy redukovat dětem styk jen na děti jedné víry ?
  Ale , samozřejmě . vůbec nic nemám proti tomu, aby taková škola existovla, a katolíci do ní dali své děti. Pokud chtějí.
  Typ školy, kde se děti učí spolu, a extra mají jen případnou výuku konkrétního náboženství se mi zamlouvá víc.

 858. 1047 – Matzurko – Spálovský mlýn a Mariaštajn (Maria ve Skále) – před 1989 velké centrum letních táborů. Od Mariaštajnu téměř až po Hadinku, která byla na okraji vojenského újezdu a patřila k obci Klokočov (místní část Vítkova). Proti proudu Odry až po vojenský prostor byly tábory „ilegální“ – skautské a trampské.
  Dnes část občanů Spálova (Spálovský mlýn spolu s Mariaštějnem jsou napůl na území obce Spálov a obce Klokočůvek, který je částí Oder – hranicí je Odra) protestuje proti záměru vybudovat těsně nad Mariou ve Skále přehradu. Původním záměrem byla zásobárna vody pro chladicí věže plánované jaderné elektrárny Blahutovice, dnes je to zájmem betonářské lobby. Pokud přehradu prosadí, zmizí celý ten kouzelný kraj.
  Martin jej taky zná z cyklistických závodů Oderská mlýnice. 🙂

 859. Dano,
  nechci nic trvrdit, jen se ptám.
  Jste si jistá, že nejde o snahu zabezpečit dostatek vody pro obyvatelstvo na sev. Moravě ??

 860. „Ale je otázka, jaký je ten školní řád v oné katolické škole. Anebo v jiné náboženské škole.
  Pokud je takovej, jak si myslím, coby bezvěrec bych tam děti nedal.“

  děti máš dospělý, do školy už je nikam dávat nebudeš a i kdyby, nikdo Tě nenutí je dávat na katolickou školu.

  já nějak nevím, Halladine, co řešíš….

  Děti máš dospělý, do školy už je nikam dávat nebudeš a i kdyby, nikdo Tě nenutí je dávat na katolickou školu.

  Proč „je otázka“ školní řád? Když vyhovuje, tak tam dítě dám, když nevyhovuje, tak ho tam nedám a najdu si školu, kde mně i dítěti školní řád bude vyhovovat. Co na tom řešit? Pokud dám dítě jinam, co mi je po školním řádu ve škole, kam jsem dítě nedala?

 861. Halladine, původním záměrem opravdu bylo zajistit vodu pro chladící věže jaderné elektrárny. Dnes se zájemci o stavbu chopili nového tématu.

 862. Dano, řekl bych, že zas není tak moc míst, kde se dá postavit přehrada. A v poslední době měly přehrady kolem Ostravy docela problém s nízkými stavy.
  A moc lepší to asi v pžíštích letech nebude.

  Žermanická přehrada v době sucha v roce 2015.Foto: Deník/Libor Běčák. „V letech 2015 a 2016 postihlo povodí Odry nejhorší sucho za poslední roky. Zásobování vodou a především zásobování průmyslu bylo na hranici možností nádrží zapojených do vodohospodářské soustavy,“ vysvětlila mluvčí Povodí …

 863. Dano, Halladin, nevím proč, se snaží najít odkaz, že je málo vody a měly by se stavět přehrady. Tvoje osobní znalosti z oblasti, kde bydlíš, nejsou překážkou bezbřehého plácání.
  Díky „Oderské mlýnici“ jsem se seznámil s mnoha detaily tohoto kraje. Jednou jsem si tam zajel přes Potštát. Zase něco nového.

 864. martine ,fakt blbneš.
  Já si pamatuju, co jsem četl. Že Žermanice a Těrlická přehrada byly na suchu, a různé omezování spotřeby vody jsou docela časté.
  Já si nevymýšlím, to je fakt.
  Stejně tak se už dlouho píše, že se nemá voda nechat protékat, a že se má zadržovat.
  Že máš často připomínky ke mně jsem si zvykl, ale neměl bys používat úplné nesmysly.
  Zesměšňuješ se.

 865. Martine, a to bys mohl ještě zkusit akci „Bílý kámen“. Každoročně, 1.5. je vstup do vojenského prostoru Libavá. My tam jezdili kolmo (autem až po hranici, kde byl vstup – několik stanovišť, potom kolmo). Mohli jsme si ten den projet území, které kdysi bohatě a pestře civilně žilo (ještě jsou patrny stopy), pak nastala éra vojenského užívání a dnes – napůl vojensky, napůl civilně. Ale ten kraj – krásný, zjizvený, zasmušilý i dnes v sobě má pro toho, kdo se umí dívat, kouzlo. Teda, nějak jsem se poeticky rozepsala – asi proto, že je řeč o mi blízkém kraji.

 866. Halladine – kdy bylo omezení spotřeby vody třeba v Ostravě? Když scházela voda v Beskydech, byla v Jeseníkách. Ovšem to neznamená, že se s vodou špatně nehospodaří, ale to nevyřeší přehrady, ale jiné zásahy.

 867. No, já měla za to, že při tom zadržování vody, co se o něm píše, jde o to, aby se zachytávala voda hlavně přirozeně vsakováním a ne že se všechno zabetonuje, aby voda odtekla po povrchu a pak se někde chytala do betonový nádrže.

  Ono totiž ani nejde tolik o to, při suchu, že nemá dost vody obyvatelstvo, ale hlavně o to, že není voda v půdě. Obyvatelstvo přežije, když se nebude denně sprchovat a bude úsporněji prát a nebude mít čím napustit bazén na zahradě, ale pole ani les neuzalejváš. A na suchý pole nebo les je ti voda v přehradě houbeles platná.

 868. Klidně se budu zesměšňovat, když se budeš odkazy na Žermanice a Těrlice snažit dokázat, že Dana nemluví pravdu o záměrech přehrady nad Mariaštajnem.
  Pro tebe jsou googlované články z Internetu nad všechnu lidskou znalost a zkušenost. Já to toleruji, ale nemůžu s tím souhlasit.

  Naštěstí mám jiné zájmy a náplň žití, než pokřikování na netu. Přeji ti zlepšení zdravotního stavu a více kontaktu s živými lidmi.

  BTW – zdraví, a to co nejdelší, přeji i dalším Šumavákům, STATIM.

 869. Halle: připomínám návrh – kdykoli se pindá o nedostatku vody v Čechách, na Moravě i ve Slezsku – na územích ohrožených suchem neposkytovat dotace na zemědělskou činnost odvádějící vodu z krajiny. Myslíte že by to mluvící hlavy typu Veleba, Jurečka přijaly?
  Ad katolická škola – pro někoho může být vhodná. Viz starší článek z Romea.cz:
  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/fero-lakatos-proc-dat-dite-do-katolicke-skoly

  Měli jsme našeho synka Deža v základní škole v Chodově. Známky za nic nestály, nosil poznámky a báli jsme se že se přidá k partě „čichačů“ toluenu. Díky Bohu a panu řediteli oblastní Charity jsme však dostali možnost od nového školního roku poslat synka na Základní školu svatých Hroznaty a Zdislavy v Karlových Varech. Už v září jako by se s ním stala změna. Domů chodil včas, začal si číst v knížkách, psát domácí úkoly. Ptali jsme se co je s ním a on jen, že chce být co nejlepší. Divili jsme se té změně, a o pololetí, kdy přinesl domů vysvědčení s vyznamenáním, jsem na něj udeřil. Obával jsem se nejhoršího – že šikanuje učitele, nebo že je uplácí penězi, které někde ukradl. Nakonec se mi přiznal: Táto, tam se s nikým nepáraj, v každé třídě visí jeden ukřižovaný.

 870. maYdo ,

  pokud někde zvedneš hladinu vody přehradou, současně zvýšíš průsak do okolí.
  Kupříkladu v roce 2016 byly při poklesu vody na Orlíku vidět kolem břehů pásy uschlé vegetace.

  Pokles hladiny o 6-8 metrů se projevil.
  Přehradou se toho plošně moc nezabetonuje, vadí spíš silnice, parkoviště a podobné plošné stavby.
  Průmyslové areály, s vybetonovanými nebo cydlážděněnými plochami, odvodňované kanalizací.

 871. Halle: učil jste se u Veleby? Meliorace? Půda bez humusu? Kukuřice?

 872. Martine,

  klidně Daně věřím, že ona přehrada byla původně plánovaná pro jaderku.
  Na výstavbu jaderek dnes moc nevěřím, i když se o tom čas od času mluví. Je to drahé, ČEZ na to dnes peníze nedá, a stát na to asi nebude mít taky.
  A kdyby se stavěly, tak v Temelíně je ještě místo.

  Źe voda chybí je prostě fakt.
  S vodou to hned tak lepší nebude, a pokud už někde byl hotovej projekt na přehradu , nedivím se, že je snaha ho použít.

 873. HAlladine, přehrada sucho nevyřeší. Ten průsak se projeví jen v bezprostředním okolí. A přehrada přináší devastující zásahy do krajiny, které ve svých důsledcích obvykle daleko předčí přínos přehrady.

 874. 1066

  Co to má s přehradami společného…..

 875. Halle: naposledy: japato že chybí voda? Pročpa? Neprší? Srážky nedosahují 200mm/rok? Haná se mění v poušť?

 876. „a pokud už někde byl hotovej projekt na přehradu , nedivím se, že je snaha ho použít.“

  No, já bych se nechtěla dožít toho, že by byla naplněna snaha použít jakejkoliv projekt jen proto, že už je hotovej. Ony se někdy projektujou pěkný ptákoviny….

 877. Nickname,

  jedna věc jsou srážky ( ostatně v 2015 2016 jich fakt bylo o dost míň(, druhá věc je výpar. Když je tepleji, tak jaksi…..
  Loni zprovoznili vodní cestu z Orlíku až do Budějic. Těšil jsem se…..Fungovala asi měsíc. Pak už nebyla voda…… Plavební komora na suchu—-

 878. 1072 boží trest dopadl na hříšného neznaboha z východu žádostivého plavby do Budějic.

 879. Schuni 😀 😀
  Nahoře jsem se tě něco ptal 1051

 880. 1072 – na vlastní sluchový orgán jsem slyšela, že srážek v r. 2016 spadlo celkem dost, ale prostě je příroda nezpracovala. To, že to je zaviněné špatným hospodařením v krajině, ať už činností zemědělskou – pěstování plodin, které vodu odčerpají, ale nezadrží, velké lány, eroze, zhutnělá půda, která ztratila schopnost jímat vodu atd., či činností jinou – velké plochy zabetonované, vydlážděné tak, že neumožní vsakování vody, zločinné narovnávání a dláždění koryt potoků a řek, takže voda namísto aby tekla meandry odletí rovným korytem pryč a další a další zhůvěřilosti. Pravdu dí MaYda, že stavění dalších a dalších přehrad tuto situaci nevyřeší. Zrušení dotací na pšstování kukuřice a řeky by byl první malý krůček k nápravě. Ale – udělá to vláda za premiérování největšího příjemce dotací z této činnosti u nás?

 881. A jéje, to je překlepů. Takže správně: pěstování…řepky…

 882. Halladine, ne že by se mi nelíbilo plout po Dunaji, ale nevím, jaký to má vztah k tématu debaty.

 883. Dano,

  2017 735,4 mm
  2016 649,1 mm
  2015 691,4 mm
  2014 764,7 mm

  Jak vidíš , ty srážky v roce 2016 a 2015 byly proti roku 2014 o 73 mm, respektie 114mm ( 2016) nižší..
  dohromady s děsnými horky…
  Loni už to nebylo tak zlé.
  Rozhodně netvrdím, že to , co píšeš, není pravda. Je, ale moc toho s tím nenaděláš.

 884. maYdo,
  na Dunaji je přehrada za přehradou. Denně jsme projeli tak 5, a ta příroda tam vůbec nevypadá postiženě.

 885. S tema prehradama jsou patalie.Ja osobne je vsecky mam rad. At uz je to Hoover’s Dam, Flaming Gorge, Glen Canyon na Zapade, ci prehrada na Lake Lanier tady za humnama, ze vsech vyteka voda ze dna jezera a ta je i v nejparnejsim lete poradne studena. A cista. To znamena, ze pstruzi se v ni citi jak doma. Jsou tam doma od te doby, kdy je tam lide po postaveni prehrad nasadili. Kdyz tekla Colorado River, ci Green River predtim vyprahlou pousti v Utahu, Coloradu a Arizone, voda byla napul dobra na svareni kafe. Ted, pod prehradami v ni bez rybarskych gumaku a podvlikacek pod nimi mrznes. A pstruzi si lebedi. Nekteri jsou velci jako zraloci. Znam se osobne s nekterymi z nich.

  Nekteri vsak prehrady, ktere zasobuji velikanske okoli elektrikou a dodavaji pitnou vodu velkym mestum pobliz, taky zachyti privalove vody a zavlazi pole, nemuzou ani vystat. Jejich duvody jsou taky platne: Evaporace, poruseni (zniceni) puvodni krajiny a mnozstvi jinych duvodu jsou zivou debatou pro odstraneni prehradnich hrazi.Zelenaci se na problemech zivi, vyskakuji jako opice, ze voda nad hrazi zaplavila hnizdiste nejakych vrabcu, kteri se prestehovali o par metro vys a ted maji vyhled na krasne modre jezero, kde driv tekla reka vyprahlou pousti. Tem vrabcum se to libi, zelenym ne. Ostatne, oni si najdou vzdycky duvod, aby si mohli lecit svuj mindrak.

  At uz ta debata dopadne jakkoliv, vim, ze ti pstruzi pod temi prenadhernymi prehradami maji jeste par dlouhych let na to, aby si ve studene vode uzivali a obcas si, i kdyz nedobrovolne, popovidali s rybarem, ktery je svymi muskami obalamutil.

 886. PM 😀

  Jen mi vysvětli jedno . Pokud se na přehradě vyrábí elektrika, asi ji vyrábí voda shora, protože čím větší spád, tím větší energie.
  Takže jak je možné, že dolů jde voda ode dna ?
  Ještě bych dodal, že přehrady poskytují rekreační možnosti, a v těch dávaj práci určitému mnžství lidí.
  Hotely, kempy , půjčovny lodí atd.

 887. Kdyz jsem byl ve Vegas, odskocil jsem si omrknout Hoover’s Dam a Lake Meade nad nim. Clovek tam stoji a v uzasu hledi na to, co lide dokazou. Sjel jsem vytahem az na dno prehrady. V obrovske mistnosti tam pobrukuji obrovske generatory, ktere rozsviti Las Vegas a cele okoli. Hadam, ze voda k nim priteka tunelem vespod hraze. Nebude to ten obrovsky tlak vody shora, co ty generator roztoci?

  Jinak, jak rikas, Lake Meade, ci Glen Canyon jsou prenadherne a lodek a lodi je na nich nespocitane. Slunkem vyprahla krajina, hory a poust kolem jsou rajem pro luftaky.

  Velice krasne pise o teto krajine Edward Abbey.

 888. P.M, s kolegy jsme se pomotali kolem Rend Lake, Franklin / Jefferson, IL.
  Postavena US Army Corps of Engineers (je fajn, když armáda cvičí na reálných problémech) v 70 letech. Zdroj vody pro široké okolí.
  Jinak rekreace. Taková ta kultura „přitáhnu loď, spustím na vodu, naložím hromadu jídla a pití a celý den jezdím.“. Plus rybolov. Plus okolo restaurace, půjčovny kol, lodí… A kempy. A vše docela obyčejné (neříkám to pejorativně, prostě žádná hra na noblesu).
  Co mne překvapilo , že je tam odděleně jak State recreation area, tak i Federal recreation area. Kousek od sebe. Ale to je asi v USA normální.

 889. Halladine,
  na otázku odkud se bere voda k turbinám [1085] v podstatě odpověděl P.M. poslední větou v [1086] – i když ten otazník byl nadbytečný 😀 (viz též Pascalův zákon).

 890. Dobré zas ráno… 2 martin – já si raději sedím na tlapičkách a fyzika šesté třídy ZDŠ tiše pláče v koutku. A nostalgicky vzpomínám na oblíbený výrok jednoho kolegy – jaký je rozdíl mezi odborníkem a expertem – odborník ví o hovně všechno, expert ví o všem hovno!
  A jsem potěšen, že máme nového experta na hydrologii…

 891. Expert se mi zdá staronový, jenom si přibral další segment.
  A to tady ještě nebyl ten druhý 😉