„Tržiště, stánky, obchodní domy“.

!!   Přednáška je již zítra – v úterý 19. 5. 2015 v MK v 17 hod.  !!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

965 komentářů u “„Tržiště, stánky, obchodní domy“.

 1. Jj – Bílá labuť!
  Taky jsem tam párkrát byla nakupovat, ale jinak to bylo většinou mimo mojí obvyklou trasu.

 2. Že prý „Pojďte nahoru“?

  já to mám z kopce dolů. 🙂
  ZApla’t Bůh mně tentokrát nečeká výjezd do valašské divočiny a mohu se zúčastnit. 🙂

 3. Šumaváče, díky za to rychlé zveřejnění…

  Takže zítra se doufám s řadou z vás uvidíme na přednášce. Ať žije Brouk a Babka & spol. …

 4. Zdravim z mesta uradu. Brouk se tu uz neobjevil dlouho a jsem slusne vychovany, takze ani zadna babka.

 5. Pokud se jim podaří ničit ty lodě ještě dřív než vyplují, tak by se mohlo i trochu snížit:

  …Evropské lodě by tak proti plavidlům využívaných pašeráckými sítěmi mohly zasahovat už v létě. Velitelství operace má být v Římě a velet jí má italský admirál Enrico Credendino…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/proti-paserakum-lidi-zakroci-nova-mise-eu-cesko-vysle-dustojniky-pyw-/zahranicni.aspx?c=A150518_182902_zahranicni_fer#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

 6. ad 2, tuším, že v jedné hře V+W se říkalo: Vzhůru dolů do podpalubí.

 7. COOOOO ???
  Tak to jsem žádostivá, co v tom doopravdy vězí???

  …Právě otázka možných mimořádných voleb na Ukrajině přitom vysvětluje informace, podle nichž se Victoria Nulandová, kterou lze považovat za hybatelku událostí v době kolem Majdanu, a proto pro ni musí být nynější obrat situace opravdu nepříjemný, v Kyjevě nyní poměrně nečekaně setkala také s oligarchou Sergejem Ljovočkinem, někdejším blízkým spolupracovníkem svrženého prezidenta Janukovyče a aktuálně poslancem za Opoziční blok…

  …První komentáře naznačují, že i USA najednou v Ljovočkinovi, který je pro Moskvu přijatelný, „zahlédli“ osobu vhodnou k tomu, aby vedla příští ukrajinskou vládu…
  http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/19923-americky-veleto-v-ukrajinske-krizi-

 8. Plzeň jsou mistři! Na poslední 2 minuty nastoupil Horváth.

 9. Přednáška.
  Hmm, zítra. To je škoda. Labuť a vůbec okolí je zajímavé.

 10. 9 quivis
  Zubatej :-). Znal jsem jeho (teď už se neorientuji) Hedviku se silným podkrkonošským kořínkem. Měla hlas hluboký jak Olmerová s tou havlistkou dohromady. Ta co furt hučela o kostelu co se lidu nevrátí.

 11. Však taky měla kvalitní skoro goticky klenuté rezonátory 🙂

 12. 12 Karle
  Není nikterak nepravděpodobné, že to může být pravda. Vrtulníková G i Jane se ale taky hájí, že byla na území ruska zavlečena.
  Co ovšem není fikce je skutečnost, že výpalné aby jeden nemusel narukovat dosáhlo pomalu poměrných výšin z Afghánské doby a ruský mámy synů v tom věku zcela nediplomaticky přitlačej fotry aby zakešovali a obětují i nový botky. To jje situace z pátku na venkově. Moskviči to řeší kvótou mongolčíků a jižních asiatů.

 13. A nepochybuji o tom, že český mámy taky udělají vše pro to, aby malýho Lojzu nezastřelil nějaký debil v Koločavě nebo kus na východ.

 14. Tak kdyby Ukrajinci dokázali zavléci Rusy na území Ukrajiny, tak by to byla známka dost značného vojenského zlepšení. Konec konců, i to zajetí.

 15. Aero,
  celá ruská armáda už je dávno na Ukrajině, Jaceňuk to říkal! 🙂

 16. Skimici,
  to jsou kecy. O záklaďáky není zájem, a už vůbec ne o záklaďáky , co maj teprve narukovat na vojnu.
  jít na ukrajinu se dá normálně odmítnout. právě proto tam nejsou regulerní jednotky, ale nové jednotky z dobrovolníků, které prodělávají zcelovací výcvik u hranic s ukrajinou.

 17. 16 Karle
  Ukrajinci zvládli zavléci rusáky až do Bruselu. Už je to tu jak v Tel Avivu.

 18. 18 Halle
  Tak já samozřejmě nemám ani stužku (tu si ale pokřtěnou s certifikátem koupím, jeden nikdy neví)
  Říkám jen co slyším. Úplatky stoupaj a není v tom kurs.

 19. Stran Ukrajiny poznamenávám, že dnešní IntNYT přinášejí informaci, že ukrajinský parlament chce vyšetřovat Jaceňuka+vládu stran chybějích cca 350 mil. USD. Další komentář pak spekuluje kolik miliard dolarů je třeba, aby Ukrajina neskončila někde na hnojišti dějin (smetiště je málo). To pohazování miliard USD (ono spíše desítek miliard) mělo takovou nesnesitelnou lehkost, že mi připomnělo líčení jednoročáka Marka: „Hajzly lítaly sem a tam, jako by to bylo nějaké dětské říkadlo od Pavly Moudré.“

 20. A Halle. Až pojedeš do toho Sevastopolu, najdi si fakt ruskýho průvodce. Já mám zkušenost, že se za pár dní čech domluví bez problémů když bude imitovat výslovnos Husáka nebo Babiše.

 21. „právě proto tam nejsou regulerní jednotky, ale nové jednotky z dobrovolníků“ – takže ten pojem teroristé je vlastně správný.

 22. Alo jo, ale jsou to úplatky vyhnout se vojenské službě jako takové.
  S Ukrajinou to nemá nic společného.
  Ruská armáda se masivně profesionalizuje, některé jednotky jsou z profíků komplet, jiné alespoň poddůstojníci na kontrakt.
  U nás se tomu kdysi (za první republiky )říkalo délesloužící.

 23. A o ty profi místa je velkej zájem , ruská armáda slušně platí, a může si vybírat.

 24. Aero,
  terorista terorizuje civily, nebojuje na frontě.

 25. Tak mně se to jeví, že se nakonec mohou amíci s Putinem dohodnout a potom nějaký ti mužici na východní Ukrajině, pokud tam jsou, už nebudou nikoho zajímat.

 26. Skimici,
  ono to nebude hned tak brzy, a každopádně si tu ruštinu zopáknu.
  Mrzí mě , že jsem ji flákat, když jsem na gymplu ruštinářce řekl, že z ní nehodlám maturovat, oddechla si, a slíbila mi bonbonieru.
  Nedala mi ji, mrcha ! 🙂

 27. oni na ukrajinu verbujou hlavně kontratčíky, papírově z armády vystoupí, ale mají přislíbené opětovné přijetí, ten čas se jim pravděpodobně započte jako válečný, takže pak asi mají v ruské armádě zrychlený postup.

 28. Halle
  Já rusky nikdy ani nekvák a k maturitě jsem se naučil první tři otázky totálně zpruzen. Dostal jsem třetí. Puškina. To bylo jednoduchý. Jako marxák: fabuloval jsem slovensky Tovaryš Puškin napisal ( ještě s tím přízvukem na jinou slabiku, takže vlastně načůral) a dostal jsem z milosti trojku. Učebnice ruštiny jsme obřadně vysypali na školní dvůr s vědomím, že už je nikdy nebudeme potřebovat. No a vidíš. Jsem naprosto plynný. Kšeft je kšeft.

 29. První byla Leningrad, gorod na Neve 🙂
  To bych taky dal. Belye nochi, ubili Puškina.

 30. Skimici, nekecáš ?
  Učebnice byly školní, a musely se vracet ! 🙂
  Alespoň nv mých dobách !

 31. Halle – Tys nikdy neroztřískal někomu o hlavu atlas?
  Nám to bylo jedno. Ruština a občanská nauka šly na dvůr. Možná letos ještě uvidím třídního. Naivní osmašedesátník. Hysterickej jak Kurabelniková nebo Pajerová nebo Uhl. Nikdy to nepřestane. Furt je aktivní.

 32. ne 🙂
  já mám k ničení čehokoli fyzický odpor.

 33. My měli na základce učitelku Rusku (dcera předválečných enigrantů a velice nóbl dáma), takže u nás byla prakticky celá třída bez problémů. 🙂

 34. hmm – a zlo rveš denne kolikrát i s kořeny. A ten atlas Ti nevěřím.

 35. (26) Nepravidelným jednotkám se říká různě, dle okolností a pocitovém vztahu. Tu partizáni, tu teroristé, sem tam bandité, zelení mužici je takové skoro neutrální, žoldnéři, svatí bojovníci …..
  (27) Nějak všichni zapomínají na Ukrajince ….
  (30) Já podobným stylem z milosti za čtyři. Ti tři, kteří se mnou měli v pololetí z ruštiny postupku, vyletěli. Mně by ruštinář nepochybně vyrazil taky (popis vztahů asi tak pes/kočka), ale asi po třech dostal pojeb za přílišný odpad. Na rozdíl od Tebe jsem už pak na potřebu ruštiny nenarazil.

 36. skimici, neznáš NYT international ?
  Evropské vydání New York Times

 37. 35 Rputi
  V těch letech, kdyby by la k mání krásná dcera i neemigrantů s dlouhý a nohama, dlouhýma vlasama a krásným jemným klenutím (ne vz. Ptakopyskovy komiksy) tak bych ruštinu procvičoval od rána do večera. Měli jsme ale fousatou Baryšñu vzor Džamila s věčně propoceným podpaźím.

 38. Skimici,
  já jsem na to alergickej, Úmyslné ničení čehokoliv považuju za primitivismus, sprayování dtto.
  Možná jsem nškdy někoho klepl ze srandy něčím, ale nikdy tak, že by dotyčná věc utrpěla.
  Na rvaní jsem měl pěsti.
  To ovšem neznamená, že si někdy nesednu na mobil ve stojánku, , nekleknu na kindla a podobně. Vlastního.
  |To je ovšem nedopatření, ne úmysl.

 39. 40 Karle
  Ach so. To jsem nikdy nedočetl. Já se domníval že je to z nějakého poemigračního románu Škvoreckého, na kterého je dvd specialista a kterého jsem taky nedočetl.

 40. Říkalo se, že bude v budoucnu zapotřebí říkat, že člověk měl už v mládí rýži.
  A vid, ani nebylo nutno tak douho čekat. Stačí říkat, že jeden propadal z ruštiny (a hned má v dnešních kádrových materiálech PLUS)

 41. 42 Halle
  A teď ještě řekni žes ani mokrou houbou neházel protože Ti bylo líto houby a já jen tiše zakvičím a sesunu se amébovitě se stoličky na parkety a tam budu smíchy bublat jako ten vykoštěný ve sbírce povidek Tichá hrúza 🙂

 42. 44 quivis
  Já jsm plynný. Stejně jako v dalsích předmětech které jsem se neučil protože se nejdou naučit ale musí se jen rozvijet jako třeba matematika. Co je na tom k nepochopení?

 43. Takovou fousatou jsme měli z marxáku. Prej válčila v RA. Nedivím se, že to Němci prohráli.

 44. Jo, ekon, práva a management, to byla tvrdá práce a stejně jako autoškolu, češtinu, biologii nebo zbrojní průkaz bych to už nikdy neudělal.

 45. Pořádně rusky jsem se naučil v Rusku. S Ruskama. A s Rusama na pivu.

 46. 47 Foundry
  Ona byla naprosto antikoncepční. Odulá ve vlněném roláku zn Michelin a smrděla jak ranní směna v tramvaji.

 47. Skimici, možná to byla příbuzná té naší z marxáku. Podle popisu to mohla být i dvojčata.

 48. Jeden vyprávěl:
  Nedávno jsem šel nákupním centrem a vidím nad název obchodu: ISLAMSKÁ LITERATURA
  Zaujalo mne a to a vstoupil jsem. Rozhlížím se po regálech a protože jsem asi působil odlišně od obvyklých zákazníků, přistoupil ke mně prodavač a ptal se, co hhledám. Povídám, že zákon o regulaci přistěhovalectví z islámských zemí. Zazíral a vykřil: Vypadněte odtud!!
  Odpověděl jsem: Ano to vypadá na správný název toho zákona.

 49. Skimuci,

  houbou jo 🙂 Té to neublížilo.A tomu, na koho dopadla se taky nic nestalo 🙂

 50. 51 Foundry
  Já byl na Schwielochsee v šestnácti zahraniční dětslý zástupce Lagerfuhrera! Moje chatka byla všem k disposici i se mnou 🙂
  A raději Ti ani nebudu povídat, že mám i krátké dřevní období intensivního junáckého kursu finštiny 🙂 bylo to jako ty němky. Ráno skočit rovnou ze stanu do studený řeky. Bizarní.

 51. (43) Z dob mládí ho znám takřka nazpaměť. Poemigrační Škvorecký taky není marný. Ale je jiný než předemigrační, to jo. Já už teď nečtu tolik co dřív, ale občas mě to ještě chytne. „Nevěstu z Texasu“ jsem přečetl vyloženě s potěšením, ale ne na jeden zátah.
  (44) Ty kádrové materiály quivis vede ze zvyku (abych napodobil onen neurčitý způsob)? 😛

 52. Já na kolejích bydlel na cimře dva roky s Arabem 🙂

 53. Quivis je nevede, ale má pocit, že někteří se jistí, aby si někde ten kladný bod vysloužili (taky obecná úvaha).

 54. Foundry, Skimici,

  závidím Vám vaše internacionální zkušenosti 🙂
  Já se dostal jen ke Slovenkám 😉

 55. I vy weltmani ….. Já chodil s Němkou jen cca rok …. ovšem ona v DDRonu a já zde s občasnou návštěvou. Jak tak vzpomínám, není to marný systém.

 56. 57 Halle
  Tak to sis určitě buďto Ty osvojil Korán nebo jak Tě znám, on mrská spíš marxák. Ideově je to podobné. Vždycky můžeš dostat rozhřešení, že se přiznáš (arabi to musí opakovat před svědky několikrát, komouši beze svědků do té doby, než to řeknou bez chyby)
  Islamisti jsou milosrdnější, zarecituješ a už na tebe nemůžou a jsi Alláhův a cestu přes údolí plamenů, naboso, po mostu úzkém jako čepel žiletky a rozpáleném jako železný řetěz a stejně tak vratký zmítán poryvy plamenů a žhavých větrů přejdeš jednoduše jak po Karlově mostu.
  Proto Alláh foukl faraonovi do úst žhavý pouštní písek těsně před tím než ve své poslední chvíli chtěl obejmout islám a stejně tak se vedlo i Šaronovi, který v poslední chvíli našel cestu ale Alláh ho srazil do temnot bytí-nebytí a on neživý nemrtvý bude do skonání světa sténat na žhavém železném roštu.
  Byl to člověk se dvěma universitama z Londýna co mi to vyprávěl.

 57. On ten Arab jménem Mohamed Yahya ABboud z jemenu byl tak troch chudák, protože byl velmi pořádný, což se o mě ani o třetím z osazenstva (Slovák ze žiliny) říct nedalo.
  Občas jsem se chlubil, že bydlím s barevnými 😉

  od Araba jsem se naučil jen několik sprostých slov , šarmuta, kus, zub 🙂

 58. 63 Halle
  Pamatuji si tu fotku. Špinavý kanady 🙂 tak, ja je už potom nenosil, akorát když byla hlášená kontrola. On se magnetron sám nespraví zvlášť když není ani rozbitý. Ale to ti mamlasi z Lptovského Hrádku nevěděli. Oni potřebovali každý večer na víno a každý druhý večer okopávat záhonky okurek. A obćas se nechat znasilnit a dát výkupné, anžto i údržba záhonku něco stojí.
  Jsem nějaký rozverný. Je to asi tím, že začíná strastiplné období měsíčků bez er a já nemám svoji organickou dávku 🙁

 59. Skimici,

  to byla fotka z vojenské katedry, ne z vojny. Ty kanady jsme nosili jednou za 14 dní.
  Na vojně jsem chodil po kasárnách ve vlastní variantě uniformy.
  Vycházkové kalhoty, polobotky, maskáčová blůza , občas lodička.
  Na cvičeních – a tam se jezdilo často, protože sanita s dochtorem byla předepsaná při všem možném, při nakládání na vlak, vykládání, střelbách atd jsem měl oblíbenou kombinaci kanady , maskáčové kalhoty a tankistická blůza. Když bylo fakt zima, tak kromě prádla maskáče ( komplet kromě kabátu) a tankistické kalhoty a bluza přes to s ušankou.
  Stará sanita kačena, s píckou a pytlem koksu.
  Zmrznutí nehroziolo ani náhodou 🙂

 60. 65 Halle mělstaky domrabotnicu čili sluźku? Já jse pochopil i že mám doda t měšok do musora. Okamźitě jsem jí zvýßil gáži aby si mněšky zařídila a mě s tím neotravovala. Čirá hrůzǎ. Budu shànět jeßtě ßpinavý náhradnï pytlíky.

 61. Dobré ránko!

  Tak tohle na bramborovou medaili zrovna nevypadá!
  V pátek, bez valného zájmu okolí (byl přece hokej a vůbec) odehrál se na „jakémsi“ EXPU v Miláně český den. A zdá se, že úspěšně!

  …Na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v Miláně si rozhodně Česká republika ostudu neudělala; naopak, průběh přípravy i výsledek expozice by příjemně překvapily mnohé české občany, u nichž se jinak zvedne vlna vlastenectví a národní hrdosti jen při mistrovství v hokeji. Přesvědčili jsme se o tom během Národního dne České republiky, který v pátek zahájila jako první Národní den evropské země ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ministryne-Slechtova-s-pivem-divky-v-plavkach-arie-z-Rusalky-Prectete-si-jak-probihal-cesky-den-na-EXPO-v-Milane-375651

 62. Skimici,
  domrabotnicu jsme neměli, zato jsme měli na ošetřovně vlastního kuchaře 🙂
  Kluka z východního Slovenska, vyučeného kuchaře -číšníka, kterej dostal 21 ostrých, a hrozilo mu nadsluhování.
  Asi 4 měsíce byl držen ve stavu nemocných na ošetřovně , a byl propuštěn až v den ukončení vojny.
  A chlapec se snažil. Po setmění vyrážel do útvarové kuchyně , vracel se s proviantem a vařil.
  Byla sranda se koukat , jak ve vojenském pyžamu, s utěrkou přes ruku servítuje….
  Moc dobře jsme se na té vojně stravovali… 😀

 63. Jak se dalo očekávat, Černý Petr zůstal EUnii!
  Skoro bych řekla, že to vypadá na něco ve smyslu: „Když jste si to neskutečně rozes…li, tak se postarejte!“

  …Rusko nepožaduje odklad platnosti asociační smlouvy mezi Ukrajinou a Evropskou unií, podle ministra hospodářského rozvoje Alexeje Uljukajeva stačí využít čas, který je do konce roku k dispozici. Uljukajev to v Bruselu řekl novinářům po třístranném jednání mezi Ruskem, Ukrajinou a EU…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/rusko-uz-nechce-odkladat-pridruzeni-ukrajiny-k-eu_343272.html#.VVrG4LntlHw

 64. Natalie Jaresková, ukrajinská ministryně financí, vyslala věřitelům válkou sužované země jasný vzkaz: Zasedněme k vyjednávacímu stolu nyní, odpusťte nám čtyřicet miliard dolarů dluhu, anebo se připravte na ekonomickou, politickou a vojenskou nestabilitu. „Věřitelé musejí být konstruktivní,“ řekla Jaresková na výročním zasedání Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD)

  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/odpustte-dluhy-nebo-se-budete-divit-varuje-ukrajina-1190013

 65. Se s tím holka neto ….

  Kdyby nebyli blbí, nebudou půjčovat, že ano! A za blbost se platí! Doslova! 😀

 66. Zahraniční odborníci, které najala ukrajinská vláda pro uskutečnění na Ukrajině evropských reforem, začali jeden po druhém podávat demisi, oznámily ukrajinské noviny Vesti. Odchod cizinců z kabinetu ministrů začal před několika týdny. Všichni, kdo podali demisi, uvádějí stejnou příčinu odchodu — nemožnost uskutečnění reforem. Třeba první náměstek ministra ekonomiky Saša Borovik, který nedávno odstoupil s velkým skandálem, přímo obvinil ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka ze zpronevěry.

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6005-media-z-jacenukovy-vlady-odchazeji-zahranicni-reformatori

 67. Dobrý den. Odborníci, omlouvám se za opakovaný dotaz: NitroPDF nebo ABBYY?
  ABBYY FineReader 12 Corporate Edition vs.
  Když chybí ideje a dlouhodobé plány, řeší se korupce.
  Kdo jí bude mít při vzkříšení?

 68. Zajímavý názor doc. Chmelára:

  …Skutečným cílem TTIP není odstranit překážky obchodu, ale odříznout Evropskou unii ekonomicky od Ruska. Podobné cíle sleduje i připravovaná smlouva TPP (Transpacifické partnerství), kde Spojené státy usilují odříznout jedenáct států pacifického regionu od Číny. Rusko velmi rychle pochopilo, o co tu jde, a urychlilo vznik Eurasijské unie. A reakcí Číny bylo oznámení záměru obnovení Hedvábné cesty. Kromě jiného v něm jde i o vytvoření nového obchodního uzlu z Afghánistánu, ze kterého by se mohlo stát překladiště indických a čínských výrobků pro státy Perského zálivu a Evropy. To se, přirozeně, nebude líbit Američanům, kteří si chtějí zachovat v tomto strategickém prostoru mezi Ruskem, Čínou a Íránem dominantní postavení. Putinova výzva na vytvoření nového systému světové bezpečnosti bez vojenských bloků má tedy svoje racionální jádro. Současný trend vytváření a upevňování nejen vojenských, ale i ekonomických bloků tedy může vést k jedinému cíli: ke globální válce. Tomuto se snaží zabránit i mezinárodní mírová iniciativa Sjednocení za mír, která připomíná závazek z Pařížské charty pro novou Evropu a upozorňuje, že bezpečnost je nedělitelná. Otázkou zůstává, do jaké míry to myslí Putin upřímně a do jaké sleduje jen rozšíření vlastní sféry vlivu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Eduard-Chmelar-USA-si-vyprosily-v-Rusku-pauzu-protoze-vse-se-rozpada-Evrope-hrozi-valky-oligarchu-EU-se-uz-neda-zachranit-Cil-Mozna-globalni-valka-375695

 69. ABBYY – jsem spokojen s PDF Transformerem, to druhé jsem nezkoušel.

 70. Já bych nasadil zbraň hromadného ničení – vybavil bych na dvaačtyřicet měsíců Libora Roučka nejvyššími pravomocemi včetně velení generálnímu štábu NATO – a poslal bych ho jednat na Ukrajinu.
  Koneckonců už tam byl, ale v časovém presu svoji práci nedodělal.

  Koneckonců o Liborovi a jeho souvěrcích píše jakýsi Jeníček z ostrova Patmos:

  1 Vtom jsem spatřil, jak z moře vystupuje šelma se sedmi hlavami a deseti rohy; na těch rozích měla deset korun a na hlavách rouhavé jméno. 2 Šelma, kterou jsem spatřil, byla podobná pardálu, ale její nohy byly jako medvědí a její tlama jako tlama lva. Drak jí dal svou sílu, svůj trůn i velikou moc.
  3 Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně zraněná, ale její smrtelná rána se uzdravila. Celá země šla v úžasu za tou šelmou 4 a lidé se klaněli draku, který dal té šelmě moc; klaněli se i šelmě se slovy: „Kdo je podobný té šelmě? Kdo s ní může bojovat?“
  5 Dostala ústa, jež vedla pyšné a rouhavé řeči, a byla jí dána moc působit dvaačtyřicet měsíců. 6 Ta ústa otvírala, aby se rouhala Bohu a urážela jeho jméno, jeho stánek i ty, kteří přebývají v nebi. 7 Bylo jí dáno, aby svedla boj se svatými a přemohla je. Dostala moc nad každým kmenem, lidem, jazykem i národem: 8 Budou se jí klanět všichni obyvatelé země, každý, jehož jméno není od stvoření světa zapsáno v knize života zabitého Beránka.
  9 Má-li někdo uši, slyš:10 Kdo má jít do zajetí, do zajetí půjde. Kdo má být zabit mečem, ten mečem padne.

 71. nickname,
  ABBYY Fine Reader – je užitečná věc. Jednoduché ovládání, které zvládne i dítě, velmi dobré výsledky. Doporučil mi ho BohoušB a dobře jsem učunil. Ale já to mám primárně na převod naskenovaného textu. Konverze z PDF občas bývá neuvěřitelný voser. Ty jejich vrstvy…. 🙁
  Možná raděj počkej na odpoledne, až se BohoušB probudí. On je ten pravý vyvolený pro konzultaci

 72. ptakopysku neblbni!
  Rouček je schopnej vyvolat atomovou válku! 🙂

 73. Hle, než se vysliním… Jestli to budeš převádět rovnou z naskenovaných dat, tak je ABBYY velmi dobrá volba.
  Převod z dat, které byly naskenovány a převedeny nejprve do PDF, to je práce… řekněme poněkud nehezká.
  Nitro bohužel neznám. Ale recenze na něj nejsou nikterak lichotivé.

 74. (76)„A to mluvím jako vášnivý příznivec sjednocené Evropy. Sjednocená Evropa byla pro mě vždy ideou, na které je možné postavit smysl našeho společenství, důstojnost jeho obyvatel a hrdost na jeho předky“
  „Několik generací Evropanů se učí, že moderní evropská integrace se zrodila z touhy prohlubovat mír a přátelství mezi národy. Jenže tyto ušlechtilé cíle nebyly motorem integračního procesu. Od začátku diktoval pravidla hry zájem evropského kapitálu.“
  „A jsou to právě koncerny a banky, které mají největší zájem na zachování eura, neboť právě jeho současná podoba jim umožňuje přesouvat účinky krize, kterou sami způsobili, na nejzranitelnější obyvatelstvo. Právě této logice řekli řečtí voliči DOST.“
  „. Syriza není žádná extrémní levice – to jsou hlouposti polovzdělaných tlachalů, kteří opakují přežité ideologické floskule. Syriza ve skutečnosti nabízí to, co už roky slibuje evropská sociální demokracie – na rozdíl od ní to však myslí vážně. Navrhuje to, co se pravidelně objevuje v analýzách nejprestižnějších ekonomických periodik, The Economist počínaje a Financial Times konče, a co podporuje více nositelů Nobelovy ceny za ekonomii: namísto politiky úspor politiku investic. Pokud je v něčem Syriza radikální, tak je to jen demokracie.“
  „Čím dál více nezávislých expertů, mezi nimi i nositelé Nobelovy ceny za ekonomii, jako Joseph Stiglitz či Paul Krugman, poukazují na zavádějící argumentaci podporovatelů Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP). Jeho výhody pro obchod jsou víc než pochybné a oprávněné jsou i obavy lidskoprávních, ekologických, spotřebitelských a odborových organizací ze snížení evropských standardů v určitých oblastech. “
  „Tak, že bezpečnost v dnešním světě je nedělitelná a budovat ji na principu exkluzivního vojenského bloku, je fatální omyl. Vojenské aliance zapříčinily první světovou válku a ochromily Evropu po druhé světové válce, je to historicky primitivní forma bezpečnosti, kterou můžeme pozorovat už v časech starověkého Řecka. Proto bychom měli zdokonalovat moderní formy kolektivní bezpečnosti, které v současnosti představuje záměrně oslabené OSN a OBSE. „

  Jo, má tam perly. 😛

 75. Rputi,
  a proč myslíš, že ho na Ukrajinu posílám? 😀 On to o sobě sice asi neví, ale pravděpodobně je to jeden z jezdců Apokalypsy.

 76. ptakopysku,
  a naní ta Ukrajina zkoušená už takhle dost?
  Jaresková, Saakašvili, Jaceňuk …. a teď ještě Rouček? Ty fakt nemáš slitování! 🙂

 77. Tak Drráth dostane advokáta ex offo. Ale ono už je to asi jedno…

 78. Rputi,
  evidentně nevěříš. Nelze než vložit prsty do rány, abys uvěřila.
  Hle! Fotka z Majdanu z 22.2.2014 http://image.tn.nova.cz/media/images/440×248/Feb2011/722141.jpg
  Zrovinka ten den byl v Kyjevě Libor s delegací EU. Dokonce byl i na Majdanu.
  „V sobotu tam bylo přes sto tisíc lidí, bylo to působivé. V neděli byl klid, i když všude jsou samozřejmě barikády. To samé platí, když jdete k parlamentu, kam se nyní přesunulo sídlo moci. Všude je spousta demonstrantů,“ popisuje situaci Libor Rouček s tím, že EU zůstává v kontaktu s Ukrajinou.

 79. ptakopysku,
  a fakt myslíš, že svrhnul toho Janukovyče?
  Naozaj to tak vyzerá! 😀

 80. Ale houby,
  Eu cosi dohodla, a Amíci tu dohodu zrušili, tím, že dal příkaz ji nerespektovat.
  Předpokládám, že delegace EU na to koukala jako vyorané myši.

 81. Muhehehe!
  A někde jsem četla, že zpívat by to mohl třeba Gott! 😀 😀

  „Praha chystá oslavy sedmistého výročí narození Karla IV. A plán, aby rockovou hymnu pro tuto událost složil Daniel Landa, má vlivného přímluvce. Podporuje jej totiž i český ministr kultury Daniel Herman (rovněž KDU-ČSL), který se hlásí k dlouholetému přátelství se zpěvákem…
  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/ministr-kultury-landovi-je-tema-karla-iv-blizke-f5l-/media.aspx?c=A150518_230159_ln-media_sm

 82. Rputi,
  že by ta skladbyho píseň zněla nějak takhle?

  Karel IV. jede tmou
  Bílej meč má nad hlavou
  Jede cvalem s touhou svou
  Jede smutnou Evropou

  Prachem cest je pokrytej
  Nese svoje poselství
  Pohled krví podlitej
  Jede sám to každej ví

  Karel IV.
  Bílá zář
  Bílej den
  A bílá tvář
  Karel IV, bílá zář, bílej den a bílá tvář

  Jeho kůň je unaven
  Paže s mečem znavená
  Z černý noci už je den
  Mladá dívka zmámená
  Podala mu vody pít
  Rytíř se jen usmívá
  V čistý zemi chtěl by žít
  Dní už mu moc nezbývá

  Dokonce i videoklip by byl připravenej https://www.youtube.com/watch?v=uHTWUFRDJcQ
  Akorát by Karla musel zahrát Martin Maxa, nebo Ornela Štiková. Nevím kdo je aktuálně víc v kurzu.

 83. Na zpěvu Daniela Landy je podivuhodné, kolik toho dokáže předat s tak challenged tóninou.

 84. A ten advokát požádá o lhůtu na prostudování 5000 stránek spisu.

 85. Matzurko,
  ISIL měl nějaké pochybnosti o své nové ofenzívě na město Ramádí, protože si nebyli jisti protivníkovými silami. Ale po po shlédnutí videa z Řecka, z promítacího stanu zazněl pokyn přerušovaqný salvami smíchu „ها نحن“ (Al nuchna), což je česky něco jako Jdeme na to.

 86. ptakopysku,
  mne spíš při tom záznamu jímala hrůza, nevolnost a málem i mdloby….

 87. Matzurko,
  úhel pohledu… To proto, že by nás tahle banda šašků měla nějak bránit. Kdybys stála na druhé straně barikády, přišlo by ti to komické.

 88. Vidím, že Nto megalomanie nepřešla
  „We are the World“ 😀

 89. Ahoj! Martine TT ad 97 – a ten soudce mu tu lhůtu, ač nerad, dá, protože mu případ přidělil.
  A může se ho Rath zase vzdát, protože se mu nebude líbit jeho připravovaná závěrečná řeč a najmout si za peníze jiného?

 90. Ad 93 , to je tedy darda, Rputi. Zvlášť mě vyděsil odvázaný Stoltenberg coby rocková hvězda s charismatem Normana Batese. Taky jsou tam pěkné komentáře…

 91. Bratři Medvědi by mohli napsat hymnu na ochranu bobra…

  Bobr v SOUČASNÉ umělecké tvorbě

  Přesto se bobr evropský objevuje v současné umělecké tvorbě – nutno však podotknout, že v porovnání s jinými většími či velkými savci (například typu vlka či medvěda) daleko méně. Za zmínku stojí slavná kniha Jaroslava Foglara z přelomu 20. a 30. let 20. století „Hoši od Bobří řeky“, stejně jako píseň a stejnojmenný CD nosič Petra Skoumala z roku 2003 „Když jde malý bobr spát“. V písni Waldemara Matušky „Tisíc mil“ z konce 60. let minulého století je pak dvouverší „…je tam stráň a příkrej sráz, modrá tůň a bobří hráz…“.

  Zmíněná umělecká díla sice nijak nenapomáhají ve vzdělávání české veřejnosti o potřebách a nárocích tohoto živočišného druhu, nenásilnou formou podprahové informace však alespoň lidem sdělují, že bobr do (české) přírody jaksi přirozeně patří a zapadá.

  Neměl také Kopčem něco s bobry?

  “ Bobr evropský se totiž po nedávném návratu do naší přírody – lidově řečeno – ještě ani pořádně neohřál a už se opět dostává do křížku se zájmy lidí. Jak tedy efektivně chránit tento cenný živočišný druh a zároveň brát v potaz potřeby člověka?“

  Nedepilovat?

 92. Může. soudce už lhůtu dal do 2.6., takže se dá předpokládat, že obhájce ex offo (což bývá někdo z kamarádů soudu) se bude chtít dostavit a ujmout a Rath namítne, že si to ten obhájce nemohl za tak krátkou dobu nastudovat, ba ani přečíst. Advokát buzde tvrdit, že on to stačil a Rath odmítně zastoupení takovým šumařem a požádá o jiného nebo přijde už s novým, zaplaceným, který požádá o lhůtu atd.

 93. Bobr v současné umělecké tvorbě?

  Tak Tisíc mil je původně americká lidová. Takjže je otázka, jetsli ta bobří hráz se nachází na tomhle kontinentě.

  Pokud jde o foglarovu Bobří řeku, tak si pamatuju, jak jsme v věku cílových čtenářů foglarovek pojmenovávali po svém a podle zvířat ledacos, ovlivněni literaturou o amerických traperech a indiánech.

  Skoumalův Malý bobr, je tvor domestikovaný a civilizovaný a v přírodě se nevyskytující, neb tam není koupelna, ve který by si mohl vyčistit zuby.

  Mimochodem, nemají někde potíže s tím, že se tam bobři přemnožili a devastují břehy?

 94. 108 – Martine, já jsem fakt zvědavá, jak se s takovým postupem soudce vypořádá. A pokud se mu podaří přece jen vynést rozsudek do konce příštího roku, jak se následně s jeho postupem vypořádají další odvolací soudy. Včetně toho ústavního, případně štrasburského.

 95. Halladine, Ptakopysku,
  já to vzal zkratkou a než to vůbec Šumavák dopsal, tak mě napadlo jen to jeho poslední slovo. Je to smutný, ale vymírá. 😀 😀 😀

 96. 113
  Venco, to ti závidím, že máš přehled !
  Já už ho pomalu ztrácím ! 😀 😀

 97. Venco,
  mě zase napadlo, jak je smutné, když současný student nezná klasickou literaturu. Kurt Vonnegut junior ve své Snídani šampionů udělal pro propagaci bobra co mohl.

 98. P O Z O R!
  Přednáška dnes odpadá, Šakal marod, trď mi volal. Kdo sedíte u počítače, když tak to nějak zvýrazněte.

 99. HAúúúúúúú, haúúúúúú, haúúúúúú

  Že mu přeju brzký uzdravení.

 100. Dano, taky jsem zvědavý, ale to není na celé věci, alespoň pro mě, to nejdůležitější. Bez ohledu na nějakou konkrétní osobu, mediálně známou, mě děsí komentáře těch, co je jim dopředu jasné, že obhajoba je součástí obžaloby a strana se nemýlí, soudruhu. Ti budou řvát, až se náhodou ukáže, že kamarád není kamarád, ale kurva převlečená za kamaráda a najednou v tom lítají a dav jásá a píše dopisy rozhořčených spoluobčanů.

  Kropím, jako blázen a pořád nic. Vždycky to dojde někam ke Kromcu a rozpadne se to. V Praze (zas tý Pražáci majú všetko najlepšie) podle radaru leje. Jestli to k nám dojde, tak já tu od středy nebudu. Hádej, kam se přesunu – ano 100 bodů – do stolice.

 101. Martine, sedím na dohled od Pražského hradu a tady určitě neleje. Slabý a krátký dopolední deštík se dávno vsákl.

 102. Koukla jsme na radar a naozaj – podle radaru tu leje jako z konve.

  Tak nevím…..

  Možná tu přistáli Paroubkovi marťani, udělali nad městem bublinu ze silového pole a prší na ní. A my jsme jak syrečky pod šturcem a o ničem nevíme…..

 103. Vážení přátelé, potvrzuji Kocourovu zprávu [118] ohledně zrušení dnešění přednášky.

  Před chvilkou jsem mluvil s pořadatelem přednášek našeho Radima a ten mi to rovněž potvrdil.


  OZNÁMENÍ:

  Dnešní přednáška Radima Gabora

  Praha industriální éry – Tržiště, stánky, obchodní domy


  BYLA ZRUŠENA PRO NEMOC V RODINĚ

  Náhradní termín byl již stanoven na 22. září 2015

  Takže prosím odložte svou návštěvu a případně to sdělte i dalším známým, kteří se chystali dnes v 17 hod. do Městské knihovny.

 104. Heč,

  tak u nás ráno pršelo, jen se lilo. Takže mám umyté auto, které předtím díky pylu vypadalo značně kropenatě. Během dopoledne deštění ustalo, leč černé mraky se táhnou oblohou, neznámo kam. Kocouři ráno frfňali, když jsem je vyhodila z baráku.Předpokládám, že je najdu sedět na okenní římse, kam neprší.

  Ad bobr, ještě jste zapomněli na oblíbený medvědí seriál, díl „Neříkej mi Vašiku !“
  https://www.youtube.com/watch?v=EUMANmN-THg

 105. Ty mé překlepy. Namísto „dnešění“ má být samozřejmě správně v mé [124] slovo „dnešní“…

  Matzurko, medvědi nemají chybu a nikdy se neokoukají…

 106. Ou, až v září? To snad budu mít absťák 🙂

  A obávám se, že tou dobou bude vrcholit nějakej termín…….

 107. No, tady možná začne pršet do půl hodiny – potřebuju dokopat ještě poslední řádek brambor a déšť mi to překazí…

 108. Opovaž se, Halladine!!!!

  MAjí tam vošklivej vstup. A určitě tam straší prézové od gotvalda až po toho posledního.

  A taky kdo by tu haluznu uklízel?

  I když – nenabízel jsi mi Macha na domácí práce?

 109. MaYdo, právě proto je tam tolik času, aby sis to zapsala do kalendáře a toho 22. září přišla…

 110. Zapsat do kalendáře si to můžu.

  Ale když tak poslouchám, jak si pořád ještě na začátku projektu to šéf maluje, že je projekt dobře nastartovanej a tak to bude pohoda a vlastně celý září nebudeme mít co dělat, neb bude hotovo, tak nevím, nevím…

  Vždycky, když vede tyhle řeči, tak mám lehké mrazení v zádech, neb očekávám průser. Protože, když si to takhle optimisticky maluje, tak se to nakonec někde vždycky zvrtne, přijdou změny na poslední chvíli, klíčový člen týmu si zlomí nohu a v závěru všichni makáme jak votroci a zapomínáme na takový zlozvyky, jako je jídlo nebo spánek.

 111. Tržiště, stánky, obchodní domy – tak se sedm východoevropských ministrů zemědělství pochlapilo a poslalo do Brusele prosbu, aby dobrotivá Unie zařídila, aby neměly obchodní řetězce tak vysoké marže.

  Radar má vždycky zpoždění a dívat se na radar, když mi nad hlavou prší, je zpozdilé. Já ho používám na to, abych viděl, odkud kam se modrožluté fleky přesunují.

 112. Tržiště, stánky, obchodní domy – tak se sedm východoevropských ministrů zemědělství pochlapilo a poslalo do Brusele prosbu, aby dobrotivá Unie zařídila, aby neměly obchodní řetězce tak vysoké marže.

  Radar má vždycky zpoždění a dívat se na radar, když mi nad hlavou prší, je zpozdilé. Já ho používám na to, abych viděl, odkud kam se modrožluté fleky přesunují.

 113. Jistěže, MArtine, ale ono tu pršelo cca dvě hodiny před tím, cos psal, že podle radaru nad Prahou zrovna prší. Tak velký zpoždění ten radar nemá.

  Ostatně neprší ani teď, naopak zrovna vykouklo sluníčko.

 114. Počasí se ještě nenaučilo radar používat a proto neví kdy má kde pršet!

 115. 136
  Houby
  Počasí umí používat radar už dávno !7
  Ale je mu to prd platný, protože v EU mu ještě neschválili dotaci na jeho zakoupení !

 116. Nespadl, nedobrzdil při přistání. Snad půjde opravit, jinak je 8 či kolik procent maďarského nadzvukového letectva v pytli.

 117. No, nic hroznho se asi Gripenu nestalo. Vjel do trávy, zkontrolujou podvozek a bude.
  Jinak on ten gripen umí přistát i sám, tak nevím, co ti piloti dělali.

 118. V Čáslavi havarovali při přistání i Rusové.
  S průzkumným letadlem v programu otevřené nebe.

 119. Nechápu, jak je možný, že v Maďarsku kašlou na STK. Ohoblovaný brzdový destičky, nebo bublinky v brzdovce by museli odhalit.

 120. Halladine,
  „V tuto chvíli mohu říci, že letoun sjel z dráhy. Piloti se v souladu s předpisy katapultovali. Pokud je stroj neovladatelný a hrozí vážnější nehoda, tak musí opustit letadlo. Oba jsou ale v pořádku a nic dramatického se ve výsledku nestalo,“ řekl iDNES.cz mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.

  Ještě že se ten Grippen stal neovladatelným na frajplace. Nedovedu si představit, jak by náčelník čáslavského letiště řval, kdyby se mu katapultovali při pojíždění v hangáru.

 121. 2 ptakopysk – ledaže by hangár nutně potřeboval novou střechu… Pamatuju se, jak Budějice potřebovaly nový zimní stadión, tak ten starej čirou náhodou vyhořel…

 122. Jo, ptakopysku (117), současný student nezná skoro nic a ten Vonnegut už je jen takovej detail. Taky umřel před osmi lety, takže pro toho studenta je dávno mrtvej a nezajímavej. Bohužel ti pitomci nevědí, o co se šidí.
  A Halladine (116), ten můj přehled nemusíš závidět, to jsou informace nabyté jen odposlechem hovorů, případně prohlédnutím fotek na internetu. Cituji k tomu dědu Potůčka blahé paměti, ženský jsou dneska jako břitva a jsem rád, že mám po sezoně. 😀

 123. Rusko včera zrušilo po sedmi letech silám NATO tranzit přes své území, kterým NATO zásobovalo vojenským materiálem své jednotky v Afghánistánu. Letectvo USA tak mohlo doposud ročně uskutečnit až 4500 letů vzdušným prostor RF.

 124. Venco, ahoj. Zaznamenal jsi, že se dnes Šakalova přednáška nekoná? Je odložena až na 22. 9. 2015. Když tě tu vidím, tak ti to raději připomenu, poněvadž ty jsi pravidelný návštěvník…

 125. NoName ad 137 – jo, počasí. Tovíš, pokrok nezastavíš. Dříve padaly trakaře, pak F-16 a dnes gripeny…

 126. Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty,
  je po dešti, a ta chvíle nehodí se pro trampoty,
  už je po dešti a svítí kaluže,
  ach, ženy, nemračte se na muže.

  Je po dešti, a všechny cesty voní jako z jara,
  je po dešti, a sto let strá lípa není vůbec stará,
  už je po dešti a svět je blažený,
  ach, muži, nemračte se na ženy!

  Je po dešti,a kosové si štěstím pletou noty,
  je po dešti, a ta chvíle nehodí se pro trampoty,
  už je po dešti, a svět je zářivý,
  ach, lidi, nekazte ho ani vy. :-))))

  A než jsem to doťukala, už zas prší. Ale nevypadá to na dlouho. 🙂

 127. Mám tu německej a evropskej radar, koukám a vidim!
  http://www.weathercast.co.uk/radar/germany.html

  Když to jde od Mnichova, tak to vezme přes Hodonice a Obůrku a prší. Když to jde od Norimberka, tak to vezme nad Plzínama kramle na Zvíkov a neprší.
  Potíž bývá jen v momentě, kdy se to u Šumaváka zadrhne. To pak jeden neví. Jinak je to jednoduché. 🙂

 128. Jejda, ten spadlý gripen, není to náhodou jeden z těch, co mi dopoledne lítaly nad hlavou při polních pracech?

 129. „Jinak on ten gripen umí přistát i sám, tak nevím, co ti piloti dělali.“

  Možná do toho tomu grippenu kecali?

 130. Bohouši (147), jojo, zaznamenal a hned i vyrozuměl kamaráda, co měl jít se mnou. Oba litujem, škoda. Šakalovi popřej brzké uzdravení.

 131. Tak tenhle text poslal Landa na Magisrát!

  Potěš koště!
  Už ta první sloka mě dostala! Neobratné, kostrbaté, primitivní, jakákoli poetika chybí. Proč není jasné.
  Nevím, jestli by to měl být rap či rock, v každém případě tahle „písnička“ se bude skandovat či řvát, ani jedno se na znělku zrovna nehodí.

  Text písně:

  Tvůj otec Jan, král, tuhle zemi neměl nikdy příliš rád.

  Pro její vzdor, vztek, intriky a primitivní směr.

  Přijel jsi sem k nám, nedali ti k nocování žádnej hrad.

  Zapadlý Čechy, černá díra, bídná královna všech děr.

  Však ty jsi byl syn, starý český krve rodu Přemysla.

  Takže sis řek, že tady musí slavný město stát.

  Ta stará zem je napojená na hvězdy a na čísla.

  Drahokam v blátě jen ho pracně z toho bláta vydlabat.

  Naše české království je krajina Tvý matky

  Bůh ukázal prstem: tahle země bude svatá.

  Praga caput regni na trůn navrátí se zpátky,

  (jako) věčná hvězdná Brána, kde jsou odemčený vrata.

  A tak sis řek, já proměním sluj plnou trní v zahradu!

  Jak Matku svou ji budu vroucně milovat a ctít.

  Vložil jsi sem část původního nebeskýho pokladu.

  Jak Nový Jeruzalém nakázal jsi Prahu postavit.

  Naše české království je krajina Tvý matky

  Bůh ukázal prstem: tahle země bude svatá.

  Praga caput regni na trůn navrátí se zpátky,

  (jako) věčná hvězdná Brána, kde jsou odemčený vrata.

  Pozval jsi sem k nám ze všech koutů světa slavný mudrce.

  Ať proměněj zem v chrám, kterej označuje střed.

  Pramáti všech škol zasadil jsi tady přímo do srdce!

  Kámen vzácnej na koruně září, aby očaroval svět.

  Naše české království je krajina Tvý matky…

 132. Bohouši, zdravím,
  to víš, jsem staromilec, a medvědy od Kolína mám radši než Pokemony a SpongeBoba. Akorát mne jako dítě štvalo, že ten větší toho menšího vždycky ošidil o všechny bonbóny 🙂

  Šumaváku,
  to ti lidi v paneláku potřebovali novou střechu ? Někteří komplet všechno 🙂 ?

 133. Rputi,
  ehm. Nejsem veleduch, ale tohle mi přijde dost jako blábol, a s historickými nepřesnostmi navrch.

 134. Venco, vidíš a já si myslel, že to Tvé tvrzení vyplývá z podrobného zkoumání velkého množství příslušných entit, samozřejmě se správným statistickým zhodnocením 😉
  To jsem si oddechl, že tomu tak není!
  To víš, závist je hrozná ! 😀

 135. Esli ta dráha není kratší než bývá zvykem.

 136. Matzurko – pro staromilce je to:
  V střeše byla díra,
  váhal sedlák Jíra vynésti pár došků;
  ucpal to jen trošku. Řek‘:
  „Ten trochu deště předrží to ještě,
  zejtra je den taky!
  V noci přišly mraky…

  No a záleží, kam se trefí.
  V těch Budějcích myslím po té stíhačce potřebovali více než novou střechu… 😉

 137. Matzurko, je to strašný, kdyby mu bylo 18, tak si člověk řekne, mladej , blbej, ještě neumí, třeba to dožene! Ale tohle se proste nedožene… 🙁
  To jsou slunce-žblunce prošpikovaně rádobyintelektuálnštinou!
  A on naprosto neovládá jazyk – to je děs, jak je to drvoštěpský…!

 138. Halle (158), opravdu není proč závidět. Jako důchodce jsem vůbec rád, že se o sebe postarám a na nějakou bujnost a výzkumy v tomhle směru ani nepomýšlím.

 139. Ale rasisti jsme my! Ať nám něco o tom vykládají!

  Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muižnieks poukázal na skutečnost, že polovina dětí norských Romů z Osla je v pěstounské péči, případně jim úřední odebrání z rodin hrozí…
  …“Podle komisařových prostředníků se mnoho nastávajících romských matek vyhýbá norským porodnicím ze strachu, že jim novorozence sociální služba bezprostředně po porodu odejme,“ uvádí zpráva….
  http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/120959-jak-norsko-zachazi-s-romy-komisar-rady-evropy-je-zdesen/

 140. Matzurko, ahoj. My taky vždycky fandili tomu malýmu. Ten velkej byl vopravdu neuvěřitelně vypečenej…

  Přátelé, před chvilkou jsme svedli souboj s velmi zmasilou wosou ev. sršáněm. Swině jedna si začala na našem balkóně budovat hnízdo. Zvítězili jsme! … 😀

 141. Šumaváku,
  nojo, myslím, že to vzalo dvě patra, ale i se střechou…. ještěže se nikomu nic moc nestalo.

  Bohouši,
  jo, náramně vypečené hry 🙂
  Ke zdolání sršně zakladatele gratuluji, my máme několik hnízd v podkroví, a snažíme se vyhubit pravidelně. Kolega mne sice ujišťoval, že vosí bodanec je daleko horší (páč vosy jsou čuňata a to žihadlo si nemejou, takže sekundární bakteriální infekce či co), ale jak mi to tu začně bzučet, jdeme do boje 🙂 !!!

 142. Matzurko, útok jsem vedl smetákem a vítězství bylo naše… 😀
  BohousB – Odborná likvidace wos a sršánů‎… 🙂

 143. Halladine, no ba! Kdysi jsem dlouhou řadu let sázel časopis DDD – „Desinfekce, Desinsekce, Deratizace„. Akorát bysme nelikvidovali nikdy Pučmelouda, poniváč je nám sympatickej… 😀

 144. Dobrej podvečer,

  je to už takové klišé, ale nedá mi to se otázat, čím se asi ten LAnda sjel, když to psal…..

  Chudák táta vlasti, to si fakt nezaslouží.

 145. maYdo,

  proč všechno svádět na drogy. Někdo je prostě blbej od přirození 🙂

 146. No, jak se říkalo za nás – Ve své prostatě je falicky genitální od přirození…

 147. MaYdo,
  zaregistroval jsem informaci, že se Landa před psaním hymny těžce sjel cereritem

 148. ad 65 – přece sršní hnízda se zásadně vypalují 😉

 149. 178 Rputi
  Hospodářství světového četníka už je několik desetiletí těsně před obrovským krachem řešitelným jen neustálými válkami a dolar posilňuje. Tomšík by jim jistě nejradši dal pořádný pohlavek!

 150. skimici,
  jj, myslela jsem si něco takového. 🙂

  Jen mám v poslední době dojem, že se jim to nějak vymyká z rukou a místo systémových opatření, jen tak flikují díry, které se momentálně objeví…

 151. No , ono to posilování může plynout z toho, že někdo jinej padá…..

 152. 180
  Ale rubl proti dolaru stoupá i tak, že ?

 153. Ostatně, ropa se obchoduje v dolarech , a jak se hýbe, je celkem fuk.
  Myslím, že daleko větší roli hraje to, že Saudi těží jako šílení.
  V zásadě si počínají stejně, jako kdysi Student Agency, když prodávala autobusové lístky z Brna do Prahy za 50 kě.
  Když ostatní padli, ceny zdvihla.

 154. 182 Halle
  Rusáci to nemůžou momentálně pod padesát pustit. Vyviklalo by to pracně přenastavené rovnováhy. A spekulanti to vědí.

 155. Ono jde taky o to dát šanci ruským zemědělcům. Při normálním kurzu nemaj na dotované evropské zemědělství šanci.

 156. Halle
  O evropských blbech teď není řeč. Jde o úroveň mezd, penzí, o federalní budget atp. Neschopnost ruských zemědělců je příslovečná a krátkodobý výkyv to nezmění. Navíc jak to nerad říkám, místní produkce je většinou kontaminovaná hnusy z průmyslových závodů a nakonec i samotnými zemědělci a po biodynamický mrkvi nepotřebují vojáci ani přístroje pro noční vidění, neboť si očima alespoň v okolí Čeljabinsku svítí sami. A holky jsou tam krásný, protože tam proběhlo během posledních sedmdesáti letech mutací víc jak v Černobylu.

 157. Vysvětluji si to tak, že se to druhově velmi rozrůznilo a při velmi dobré úrovni ruského zdravotnictví část odpadla během nošení, část během donošování, část díky dobré u zásobování potravinami a mlékem, chitinové krunýřky trhaly prostěradlo, tykadla byla nepraktická vzhledem k délce postele a kvůli šapkam ušankam, se žábrama vytočí hafo vody protože je furt ve vaně no a tak nakonec si místní Muromci vybrali k plození dětí takové ty banálně obyčejné štíhlé dlouhonohé dlouhovlasé neprudivé a slušně se chovající k mužské u plemenu ty zbylé voňavé s umytýma růžovýma ouškama.
  Mi vyprávěl moudrý stařík na břehu pstruhového jjezera, kde velikostí připomínali spíše jesetery.

 158. Neschopní zemědělci..
  Bývaly doby , kdy rusové dováželi obilí z USA a Kanady dnes jsou čtvrtý největší exportér obilí.

 159. Dobré ránko!

  K té petici výrobců svíček, eh! dodavatelů řetězcům do Bruselu, je dobré vědět, že Ahold před časem zrušil smlouvu na Babiškoblihy s tím, že chce brát pečivo od regionálních pekařů.
  Babiš z toho měl nerv a velmi hrozil, že by to mohlo mít následky!

  Tak má! Jednak se zavedou pokladny a část konkurence se tím zlikviduje a dvojak se těm řetězcům bruselsky zatne tipec.
  Jak si to pánové představují bozi vědí. Bude se marže povinně dělit na půl? Stanoví řetězcům výkupní ceny?

 160. Rputi,

  ono je to jednoduché. Malí výrobci jsou mnohem snadněji ovladatelní, a musí vzít cenu, kterou jim řetězce nabídnou.
  Takže se plácaj někde nad hranicí přežití.
  Rozděl a panuj platí i dnes.

 161. NoName, k tomu by se mohli připojit další (a zajisté tak učiní) a nastane nádherná doba, kdy nikdo, nebude platit nikomu… 🙂

 162. V každém případě je pro Rusko výrazně levnější udržovat ukrajinské napětí než pro Západ vydržovat demokratickou proevropskou Ukrajinu.
  Kdo vydrží déle ?

 163. Dobré zas ráno… No to přece už říkal soudruh Paroubek, že dluhy se neplatí… Teď k témuž poznatku došli i jiní… A jak říkal feldkurát Otto Katz – to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou. A ostatně, když někdo dluží tisícovku, je to jeho problém. Když někdo dluží 10 mega, tak už je to problém baňky. A tak dále matematickou indukcí…

 164. Třeba by Řecku pomohlo vyhlásit válku Rusku…

 165. 194

  Paroubek tehdy měl na mysli to, že se dluhy sice splácej, ale z nových dluhopisů. A dělaj to tak všechny státy. Takže dluh jako takovej zůstává.
  Jen ta zadluženost nesmí drasticky narůst.
  Ideální samozřejmě je, když se ta zadluženost třeba pomalu, ale snižuje.
  Ale to tuším úspěšně zvládá akorát Švédsko.

 166. Většinu ukrajinských dluhů skoupil Templetone bond fund. Určitě si na své přijde, mají ještě černomořské přístavy, loděnice a ornou půdu. Jediný, komu nezaplatí dluhopisy za 3 mld $, je RF.

 167. Tržiště, stánky, obchodní domy….
  Pamatuji, že v době všeobecné a tržní nesvobody bylo na Václavském náměstí v Praze více neonových reklam než nyní, a že se více podobalo takovým místům světových metropolí, pusujících každodenním i společenským životem. Jak připomíná fotovýstava v jeho horní části. V tamních obchodech i a v obchodech v okolí byla nabídka zboží pro každodenní potřebu. Pokud bylo. Kvalita třebaže omezené nabídky například Domu potravin vysoce převyšovala kvalitu nynějších supermarketových „žrádelen“. Nejen zrušení tramvajové dopravy, která tu byla součástí organické sítě hromadné povrchové dopravy, ale především postupný všeobecný společenský úpadek jsou příčinou toho, že nyní připomíná hnijící louži s hampejzy v okolních ulicích a s ostrůvky předstíraného luxusu s kontrapunktem feťáků shánějících denní dávku drogy, prodavačů drog velkoryse přehlížených policií, žebráků a podobných nešťastných existencí, oživovanou jen turistickým ruchem. Obyčejný člověk, jestliže nemusí, sem nepřichází. Nemá za čím.Tak je to podobné i ve zbylé centrální části města. Tuto situaci nezmění žádná architektonická změna jeho centrální části. Toto je součást komplexních důsledků komplexu společenských změn tzv. tržní ekonomiky (a tržní politiky) ve specifické maločeské variantě. Tak vzalo za své z časů minulých i to co přetrvalo socialistický režim. Za architektonickými návrhy na změnu centrální části, na znovuzavedení tramvajové trati, vidím, kromě přirozené snahy po sebeuplatnění, touhu po návratu těch lepších z minulých časů. Jenže je to snaha marná. Veškeré změny, i architektonické nejsou příčinou ale důsledkem všeobecného vývoje. Jsou jeho odrazem. Je pošetilou snaha změnit hru pouhými změnami kulis. Tak možno otřásat neustálými změnami, rušit staré, zavídět nové, rušit nové. Tramvaj, pěší zóna, park, tramvaj, stromořadí… Aniž by se tím podařilo cokoli změnit.

 168. Matzurko, koukala jsem naq evropský radar, ten deštivý pás se táhne až do Itálie, takže to ještě bude trvat!

 169. Dobré ráno,

  I v Praze dnes prší.

  Schumi, výstižný komentář.

  „architektura je obrazem společnosti“ říkávali nám ve škole. MY k’jsme se tomu smáli, ale ono to tak do jistý míry je.

  Já jsem na Vácaváku pracovalana začátku devadesátých let, kdy tam ještě převládaly poměry z dob pozdního bolševismu. Už tehdy byl problém tam nakoupit například sváču do práce.

  Pamatuju si první výlet s rodiči do Prahy, kdy nás na Václavák vzali večer a byli jsme tam někde na zmrzlině a pak jsme večer jeli domů taxíkem. Naši byli tehdejší střední třída, šetřili, ale taxík byl tehdy cenově dostupný. Nějaké „podsvětí“ jsme tehdy neřešili a kdyby někdo řekl slovo „feťák“ tyk by nikdo nevěděl, o co jde.

  No jo, vzpomínkově mně naladil kolega, který nějaký seriál časově zařadil “ to si může pamatovat jedině M.“ 😀

 170. Ona ta muslimka v tom hábitu asi nemůže ani moc nadávat ani házet válečkama na nzdle. Možná ideální žena. 🙂

 171. Halle,
  jsou to pragmatici, jako byli v pionýrských dobých mormoni 🙂

  V Číně by mohli zavést naopak mnohomužství…. nebo si Číňani pro ty nadbytečné ženy dojdou jinam, žádná křeč, ne ?

 172. Matzurko,
  říkáš pragmatismus… Něco na tom bude..
  Představ si další dvě ruce na úklid a na práci na zahradě.
  A taky byste se mohly střídat v tom, kterou dnes bolí hlava 😉

 173. Mnohomužství..
  Mám dojem , že někde v Indii to je.. Dva bráchové si poříděj jednu ženu, protože by dvě nruživili..

 174. Halle,
  při mnohoženství ale může dojít i na bolení hlavy řečeného manžela. Vyčerpán fyzicky, ale hlavně psychicky…se mu začnou hádat, tchýně do toho, a aby hledal pustý ostrov 😀

 175. Nadávat nebo házet válečkem na nudle lze v jakémkoliv odění, hábit není překážkou.

  Ale ty spory o to, po kom tp dítě vlastně je, když nevědí, s kým to dítě vlastně má……

  Moje kmotra kdysi dávno pracovala v jedné exotické zemi na vyslanectví. A čas od času řešili nějaké ty případy. kdy se bláhové děvče vyvdalo za nějakého exota a pak splakalo. Buď dotyčnej nebyl takovej king, jak to vypadalo tady nebo kingem býval, ale následkem převratu o vyhlídky na trůn přišel nebo prostě děvče shledalo, že život je příliš odlišný a přináší různá úskalí, s kterými nepočítalo.

  Kvůli jedné prý kupovalo vyslanectví velblouda, protože původní choť ji za velblouda vyměnil a současný choť trval na tom, že ať si tedy žena jde, kam chce, klidně i domů k mamince, ale že toho velblouda musí za ni dostat, aby nebyl škodnej

  A když odlétala, tak se svěřila, že je těhotná a neví, zda s manželem, švagrem nebo tchánem.

 176. No a ta tchyně v případě, že se jedná o mnohoženství, není jedna!

 177. zdravím!
  (212) hmm, maYdo, kdyby jenom tchyně 🙁 Když k tomu připočtete tety, sestřenice, babičky atd.,všechny pohromadě , je to na genocidu 😕 Doporučuji si přečíst knihy J.Sassonové:Tajemná princezna,Princezna Sultána a její dcery, popisující (údajně) skutečný život členky královské rodiny Saúdů 🙁 A ti muži – nic moc :kromě všeobecných základních nedostatků mužského pokolení nejsou ani na práci, ani do postele … 🙁

 178. (197) Baubo: také mne hned napadlo, že jediný důvod, proč UA přijala zmíněný zákon, je nezaplatit dluh RF 😕

 179. 212
  Matzurko,
  na to islám pamatuje. Mangelka má nárok jen na jeden sex týdně.
  Ale ten musí dostat. 🙂

 180. Ale jinak – ten indickej systém musí být ideální pro nymfomanku.
  Pět chlapů – a je za počestnou 😀

 181. Hm, při osmi s více manželkách to je poněkud problém…..

  A při sedmi se to teoreticky stíhá, ale když to každej den s jednou z manželek být musí, tak to asi taky není nic moc….

 182. Dobrý den. Je třeba zabít Sekala je jemným úvodem do vztahů na české vsi.
  Ad policejní výsadek na Ukrajinu, do Iráku, Afghánistánu: vítám. Ti z PČR, kteří nemají odšlapáno 40 hod/ měsíčně, nechť šlapají ulici v těchto potřebných končinách.

 183. maYdo,

  oficiálně islám povoluje 4 mangelky. To se dá zvládnout. To ostatní už nejsou mangelky.
  A tudíž asi nemaj nárok 🙂

 184. Jckname, těch šlapajících nemáme sami dost. A ti z kanceláří nepůjdou.
  Když tak moc chcete, přihlaste se k policii, a jděte se nechat zastřelit na Ukrajinu dobrovolně.
  Já nemám velké nadšení pro to , aby se z mých daní platily penze vdovám a sirotkům po polišech zastřelených na Ukrajině.

 185. westíku,
  mám stejně podezření. Nedávno Porošenko vyčíslil, že mu RF za rozmlácený Donbas (který ovšem rozstřílela hlavně UA) dluží 350mld dolarů. Pak zas že RF dluží za transport plynu (asi toho ukradeného, co nikdy nedošel z Ukrajiny dále) a žalují to v Haagu nebo kde.
  Nakonec jim třeba řeknou, že ať si tedy nechají Krym, ale jinak ani dolík.
  Skoro bych řekla typické obchodování na „bazaru“ 🙂

 186. Halle: šlapající mají odšlapáno. Po hlavě jim šlapou ti co chtějí pět čárek za měsíc. Statistici a koordinátoři.

 187. (219) Čeští policajti šlapou neradi. Ještě tak dřepět u obrazovky.
  (221) Halliburton? Také, domnívám se, ale nejenom. Já četl něco už modernějšího.

 188. (223) Matzurko: pokud to není nějaký hoax, pak ti Ukrajinci mají zvláštní smysl pro humor,který se snaží „zpeněžit“ -viz:
  „Vedení Ukrajiny nepřestává bavit světové společenství. Věrchovna Rada přijala usnesení „O genocidě ukrajinského lidu ve 13. století zločinným režimem Mongolského impéria“ a poslala mongolským úřadům oficiální požadavek na výplatu kompenzace za zničení Kyjeva vojsky chána Batu. Odpověď mongolské strany byla naprosto ponižující. “
  http://vg-news.ru/n/114556

 189. 227
  v rozhovoru s ukrajinskou „Kanál 5“, předseda mongolské Velké Hural upřímně dal posměšný komentář. Řekl: „Mongolsko je připraven na opravu škod v zachycení Kyjeva, Batu Khan, ale pouze oběti nebo jejich rodiny. Těšíme se na vyhlášení úplného seznamu obětí „-! Nemohu zakrýt sarkasmus Zandaahuugiyn Enkhbold.

  Přeloženo googlem
  No ale zdá se mi to tak blbý, že siA pod článkem je obrázek 🙂
  http://vg-news.ru/files/uploaded_images/201505/%20%D1%80%D0%B6%D0%B5%D1%82%20%D0%BD%D0%B0%D0%B4%20%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B9.jpg

 190. sakra
  tak blbý, že si snad Rusové dělaj pérdel

 191. westíku,
  s těmi Mongoly to asi bude recese, už jsem k tomu zachytila komentáře jinde, že to zveřejnil původně server ve stylu našich Infobaden 🙂
  Ale vzhledem k tomu, co se denně z Kyjeva hrne, lze snadno uvěřit.

 192. 221 IMHO to nebylo z Jungfrau, ale z Matterhornu, ten je vhodně přihnutý do oudola

 193. Noname, tak to má být: norská socialistická úřednice ví nejlépe, co je pro děti dobré.
  Už se to chystá i u nás. Dřívě pěstouni obětovali svoji kariéru pro děti. Dnes to bude dobré zaměstnání, v kterém budou prosperovat ty osoby, které prosperují ve státní správě a na ní navázaných monopolech.
  Odborníci na ministerstvech a vysokých školách tento způsob výchovy doporučují. Pěstouni budou každý rok školeni, patrně se zavede kreditní systém jako u zdravotních sester.
  Jde o win-win situaci. Vydělají na tom kariérní pěstouni i úředníci. Svízele to způsobí pouze dětem a jejich rodičům. Nepůjde o komunitu přizpůsobivých – tam čekám mnoho pěstounů. Půjde o obyčejné lidi s obyčejnými problémy, kteří neumí jednat s úřady.

  Domácí násilí je velmi rozšířené, cca 254 zjištěných případů ročně. Děti je třeba chránit. 46 násilníků.
  http://zpravy.idnes.cz/pribyva-zneuzivanych-a-tyranych-deti-d82-/domaci.aspx?c=A131003_122148_domaci_nat

 194. http://romovia.sme.sk/c/7814663/romovia-nechcu-menit-zivot-v-bruselskom-parku-za-navrat-domov.html?ref=trz

  Na situáciu v Belgicku, a to aj napriek pravidelným epizódam s bývaním v parku či v opustených domoch, si nesťažujú a tvrdia, že Belgicko im pomáha viac ako Slovensko. Belgicko si rodina vybrala preto, lebo sem chodili už od roku 2008.
  „Dávajú nám jesť, starajú sa o nás a teraz sa rozhodujú, kde nás dajú. Či nejaké iné
  centrum alebo byt,“ povedala Gažíková.

  Zdá se, že v Belgii oceňují cikáni o svobodu slova. Můžou klidně a na rovinu říct, že se o ně má NĚKDO postarat.

 195. (230)Ale vzhledem k tomu, co se denně z Kyjeva hrne, lze snadno uvěřit – i vzhledem k tomu, co se hrne z Moskvy.
  Ovšem, pobavilo mne, že tomu vůbec někdo věřil.
  (234) Nečesaný, kadeřnice, v lochu dělal holiče. Jestli tohle není spiknutí, tak už nic. 😛 Asi by člověk musel číst přímo ten verdikt, není-li v něm nějaká nápověda pro soud, kterému to pinkli zpět.

 196. Diváci České televize se včera nedočkali dlouho očekávané premiéry nového krimiseriálu s Miroslavem Donutilem a Jiřinou Bohdalovou. Důvodem byla mimořádná délka rozhovoru s prezidentem Zemanem během hlavní zpravodajské relace. V jediném nekonečném souvětí vyjmenovala hlava státu v živém vstupu do vysílání rozvážným hlasem stovky jmen. Editor ani režisér večerní směny se neodvážili zasáhnout. Moderátorka Událostí Savarová vydržela stát prvních 40 minut, pak jeden z techniků přinesl do virtuálního studia židli.

 197. 234 — Nějaké podrobnosti navíc lze najít také v odkazu, který jsem uváděl: http://sumavak.blokuje.cz/hasici#comment-139052

  A další, zatím neověřené, si dovolím přidat zde: http://www.novinky.cz/krimi/369957-student-necesany-je-na-svobode-ns-mu-zrusil-trest-za-pokus-o-vrazdu-kadernice.html

  Nečesaný u NS v závěrečné řeči popsal osudný den, kdy o pokusu vraždy viděl reportáž v televizi a sám se ohlásil jako svědek, který kadeřnici viděl ještě živou a zdravou. Popsal zatýkání u školy po čtrnácti dnech po činu, policisté ho prý srazili obuškem na zem, zkopali, dostal masku, lyžařské brýle a pouta, předtím ho dvakrát zasáhli paralyzérem. Policisté mu říkali, že mají přímé důkazy a že už mu nikdo nepomůže.

  Pak na policii prý vypovídal dvě hodiny vleže na zemi stále s maskou a brýlemi na obličeji.

  Samozřejmě mi je dosti žinantní, snad až vyloženě trapné, jak přicházející informace opět potvrzují názor, který mám dávno hotový. Musím se stydět, a zároveň jsem hlodán pochybnostmi.

  Tyto však dosud nezasáhly můj (rovněž dávný) recept na řešení situace: Čistit, čistit, čistit.

 198. Zpátečníku: policie se zajímá více o uzavření případu, než o dopadení pachatele.
  Na těchto případech si uvědomuji nejen nedostatečnou tělesnou způsobilost, ale pojímám podezření na nedostatečnost kognitivních schopností.

 199. 242
  N o to je ale hajzlík…
  A kde je Nulandová ? 😉

 200. No náměstí je v Budapešti dost … Ale zase tam člověk nic nezablokuje. A kde brát v Maďarsku opozici a nekrást ?

 201. 244

  Pár se jich najde, a zbytek se doveze…..

 202. http://zpravy.idnes.cz/porosenko-putin-ukrajina-krize-ruska-armada-vyjednavani-mirove-dohody-137-/zahranicni.aspx?c=A150520_093912_zahranicni_aba
  Bylo by asi zbytečné střílet z Krymu na Ukrajinu balistickými raketami … Nebo tomu Turčynov skutečně věří ?

  Ale i Porošenko myslí dopředu…
  V Evropské unii se vidí i Porošenko sám: „Až nebudu prezident, chci se stát členem parlamentu, Evropského parlamentu. Až Ukrajina bude členem EU – a udělám pro to vše, co je možné (…).

 203. 241 — Nojo, nickname, teď si ale představte — neb duch vlaje, kam chce — případ v realitě zhola nemyslitelný, totiž že by soudy a soudci fungovali tak, jak mají. (Vsuvka: http://www.novinky.cz/krimi/369921-soudce-capek-bude-brat-kvuli-neslusnemu-e-mailu-nizsi-plat.html .) V takovém případě by poměrně rychle, tedy za pár let, možná jen měsíců, přivedli/y k pořádku i prokuratůru a policii. Být z dobře postavené rodiny, místo na VŠ jít nevinně do kriminálu, s vyhlídkou sedět tam 16 let, s veškerými důsledky pro svůj následující život, a zůstat tam takto trčet dva roky — na kolik byste si cenil utrpěnou újmu? Přesněji řečeno, kolik by Vám museli zaplatit, abyste to pokládal za alespoň průměrně dobrý obchod? A kolik by museli dostat Vaši příbuzní, aby byla spravedlivě vykompensována i škoda fakticky utrpěná jimi? (Navíc, jelikož orgány pokládám za nevěrohodné absolutně — čímž ovšem nijak nevylučuji, že se více či méně často mohou strefit — musím zvažovat také možnost, že stíhání Nečesaného bylo od jistého okamžiku vedeno úmyslem poškodit jeho rodinu.) Sto milionů by snad byla přemrštěná částka; blížilo by se však deset milionů alespoň trochu k nějaké již přiměřené?

  A takovéto částky by fungující soudy dokázaly — musely dokázat — z pachatelů vymoci. (Pokud by k tomu nestačil jejich majetek, sáhlo by se na majetek jejich nadřízených.)

  Jsme-li naopak zpět v realitě, mezi pachatele nutno ovšem zahrnout i právě soudce.

 204. Maďarsko může být pokusným králíkem pro demonstraci opačných stanovisek. Vnější vliv nebo vnitřní samorozser? Teď mudruj!

 205. 2 martin – nevím, jak Maďarsko… I když bych tušil, že si dost budou pamatovat onu epizodu s Turkama, co jim tam taky přinášeli civilizaci…
  Ale v tý Makedonii se zdá, že tajná služba byla a je poněkud schopnější, než vopice & comp. předpokládali…

 206. 249

  on je ještě třetí faktor – jestli ten, co je při moci má koule.
  Janukovič je neměl.

 207. PeSi 250,
  ono je patrně nejvážnější chybou, že scénář, okopírovaný i s chlupama, je používán tak často za sebou! A realizovaný stejnými osobami!
  To už by i vola trklo! 😀

 208. Tady to ostatně je ještě barvitěji: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/chtel-mladik-zabit-kadernici-nejvyssi-soud-resi-stiznost/r~9df45cccfebe11e4bc3a0025900fea04/

  …jakým způsobem byl zatčen. Zmínil, že na něj na ulici skočil policista, poté přiběhli další čtyři nebo pět policistů, kteří jej kopali, křičeli na něj, aby se na místě přiznal, protože mají přímé důkazy k tomu, že spáchal vraždu.

  „Vtáhli mě do auta, kde mi nasadili masku, brýle a nohy mi nacpali do nějakého pytle. Stále dokola se mě ptali a chtěli, abych se přiznal. Neustále jsem dostával rány.“ Dále dodal, že měl při výslechu na policii na obličeji masku a na rukách pouta. Vše mu sundali až po dvou hodinách.

  Na druhé straně pěkně barvitý byl i ten text stížnosti pro porušení zákona od Válkové, na nějž jsem ve 239 nepřímmo odkazoval. Samozřejmě jsem mohl zopakovat i původní odkaz. Jenže on z něj text kamsi zmizel…

  Možná jej však mám uložen na jiném počítači.

 209. (252) Jestli to nebude tím, že lidé jsou čím dál, tím stejní a představují si stejné věci na různých místech (raději bez určení trknutých).
  (253) Hnus, velebnosti.

 210. Před chvilkou v rádiu říkali, že se představitelé „povstaleckých“ republik oficiálně zřekli plánů na samostatné Novorusko. Žeby se Kerry s Lavrovem na něčem fakt dohodli ( (kon)federace) ? K tomu dnešní nadprůměrná dávka informací typu „ruský jaderný útok na Ukrajinu“ z Kyjeva …

 211. Ano, je to tím, že jsou lidé tím dál stejní a sami se vždy rozhodnou, že vyrazí za vlastní stanovat do hlavního města a tam stanují až do úplného konce.

 212. A 100 000 Makedonců se samo rozhodne pro stejný víkend. Intuitivně.

 213. NoName,
  záměr nevyšel, tak co s tím….

  …„Ukrajinská otázka už svět otravuje. Nejsme ani druhou nebo třetí problematikou na pořadu dne. Od Ukrajiny se začínají odvracet, jako od otravné mouchy. Ve světě mají státy své vlastní priority a obavy,“ řekl bývalý prezident. (Juščenko)…

  „Američtí patroni a příznivci dávají ruce pryč od Jaceňuka“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americti-patroni-a-priznivci-davaji-ruce-pryc-od-jacenuka/

 214. Parlament „Novorossie“ vyhlásil ústy svého spíkra Carjova, že LNR a DNR zmrazily svůj projekt Novorossie až do odvolání. Důvodem je snaha dodržet striktně Minské dohody, ve kterých není pro Novorossii místo. Parlament si však vyhrazuje obnovení projektu pro případ, že KIjev nebude Minské dohody dodržovat. (zdroj Ria Novosti)

 215. 257 NoName
  Včera jsem viděl v centru (parčíku) Bruselu stanovat Diensbierovy klienty 🙂

 216. 262-to máte teda štěstí … Vyfotil jste se s nimi ? 😉

 217. 259 Rputi
  Co je na Ukrajině zajímavého kromě toho, že bych ji rád co nejdříve stejně jako Izrael a Syrii a Jordánsko viděl jako člena EU a nejlépe i Eurozony? Bělorusko samozřejmě taky.

 218. 263 NoName
  Jsem si toho všiml až když se z tábora ozvala taková ta měkká slovenštinočeština s cizokrajnou synkopou na neobvyklých místech.

 219. Já jsem nedávno podvečer potkal voliče Obamy. Zlatí slovenští turisté v Bruselu.

 220. NoName
  Byl to takový ten rap typu Tukabel.
  Mám ten hit rád. Je v tom život.

 221. 266 NoName
  No židé jsou v Americe samozřejmě nejsilnější lobby co dostala Obamu nahoru. Píšete z N..Y.?

 222. Tak zrovna St. Louis je pocitově dost nepříjemné město. Aspoñ tedy pro mne. Ale možná je to fakt jenom nezvyk.

 223. skimici 264 –
  a k čemu by vám ta Ukrajina v EU byla dobrá ???

 224. 272 Rputi
  Urychlilo by to běh věcí. Vypadla mi ze seznamu Gruzie.

 225. Přiznám se, že se mi ta historka s Nečesaným nezdá.
  Co vím, tak podezřelé z vraždy zatýká komando, ale to je jen zatkne, nevyslýchá a dále vyšetřují specialisté na vraždy.

  A že by dva soudy po sobě udělaly chybné rozhodnutí..
  Spíš se mi zdá, že zapracoval vlivný tatíček, a chvilku mu trvalo neš našel ty správné dveře na zaťukání.

 226. Rputi
  ideální by bylo pohopitelně přijmout hlavně Turecko a Pakistán, ale jsem realista a tak by mi stačila i ta Ukrajina, Sýrie, Izrael a Gruzie.

 227. Skimici, 😀

  máte zvláštní smysl pro humor 🙂

 228. Halladine, vlivného tatíčka už asi nemáš, ale dopředu se připrav. Tvoje 274 je jasná zpráva. Soud se přece nemýlí, policajti dodržují pravidla, jednou obžalovaný je stoprocentně vinen. Nechceš dělat přísedícího lidového soudu?

 229. 277 NoName
  Samozřejmě! To nehraje v mém plánu žádnou roli. Následovala by země sovětů a Paroubkovi Marťani. Ukrajinští oligarchové by ale byli alespoň důstojnými partnery pro zjevy typu Junckera, Schulze anebo Tuska.

 230. Halladine, Andrej Januarjevič by z tebe plakal radostí. Takoví lidé jsou pevnou oporou každého (totalitního) státu.

 231. Prokristapána, to opravdu musíme mít extra zákon pro každý pšouk ?!

  Vysvětlete mi někdo, v čem je problém! Je vydávání práce někoho jiného za svoji vlastní podvodem? JE! Tak proč už sakra nejsou za katrem?

  ….„Nabízíme kvalitní vypracování diplomové, bakalářské, seminární, absolventské i závěrečné práce atd. Specializujeme se na VŠ a MBA práce. On-line studentský servis s garancí kvality a termínu vypracování podkladů,“ hlásá například web, který patří firmě Abrio service, s. r. o., která byla založena na konci února. Slibuje dodání jakékoliv práce z více než dvou tisíc studijních programů…
  http://www.novinky.cz/domaci/370018-diplomka-na-klic-staci-par-desitek-tisic.html

 232. Problém je v tom, rputi, že oni podvod nepáchají. Podvod páchá ten, kdo vydává práci, kterou nevypracoval, za svou.

  Takže není důvod, proč by měli být za katrem.

 233. 274 — Tedy, Halladine, být já Nečesaným, Váš příspěvek si vytisknu, nechám notářsky ověřit, a na jeho základě budu vymáhat odškodné ještě o pár procent vyšší…

  Abych vysvětlil, proč se o podobné věci vůbec zajímám: Nečesaného neznám, nevím, zda je nevinen, či zda naopak polenem rozbíjí hlavy kadeřnicím běžně a toto je jen první případ, kdy ho u toho náhodou chytili. Šlo mi o fungování soudů. (Musím ale přiznat, že rozsudek jsem nečetl, ani se nesnažil si jej vyhledat, četl jen citace jeho pasáží v té stížnosti pro porušení zákona.) A dle stížnosti soud výrok o vině odůvodňuje zhruba takto:

  1) Svědkyně viděla Nečesaného (popřípadě někoho jiného) přicházet do kadeřnictví zleva.

  2) Zbraň (poleno) si Nečesaný mohl opatřit ve dvoře jiného domu, cestou z domova ke kadeřnictví zprava.

  3) Ergo Nečesaný je dokonce dvojnásobně vinen, jelikož byl poznán svědkyní přicházeje zleva a zároveň se ozbrojil přicházeje zprava (tedy již s úmyslem poškozenou napadnout).

  Už před časem jsem zde vyslovil názor, že kdyby místo soudců soudili zubaři, výsledky by v průměru nebyly horší. A tento případ to myslím dokládá zcela jasně: Kdyby totiž rozsudek místo toho pravil, že pachatelem je Nečesaný, neboť se soudu nezdá, jeho právnická hodnota by v mých očích byla nesrovnatelně větší.

 234. 2 Zpátečník – začínám mít dojem, že snad zpochybňuješ axiom, že slušný člověk se nemá policie proč co obávat…

 235. No a viděla svědkyně, jestli si to poleno nese? Takový poleno se do kapsy neschová.
  Ona taky hlavně popsala někoho jinýho.

  Halladine, proto, že má „vlivnýho“ tátu, ještě nemusí být automaticky vinen. Otázka je, nakolik je pan otec vlivný a taky jestli se třeba díky tomu vlivu naopak někdo nechtěl mstít.

  Pokud jde o zaklepání na správné dveře, nejsem sice vlivná, ale kdyby šlo o moje dítě, o kterém jsem přesvědčena, že nic neprovedloa nepozdává se mi postup policie a soudu, tak bude klepat na všchny dveře, který se mi namanou v nadějí, že některý budou ty správný. A třeba se trefím.

  Ostatně ti vlivní obvykle vědí hned, který dveře jsou ty správný, nemusí je hledat.

 236. Ono je to celé podivné
  Obžalovaný nejdříve podal dovolání, pak ho stáhnul. Ještě před projednáváním. A podal ho znovu později
  Poškozená ho nejdříve poznala, později nepoznala dtto svědkyne odnaproti.
  Bylo prokázáno, že chlapec doma kradl pewníze, Až 500 euro, když rodiče začali zavírat peníze do trezoru, vynášel z domu elektroniku a PRODÁVAL JI.
  sPOLUŽÁCI DOSVĚDŠILI, ŽE byl závislej.

 237. JAk „bylo prokázáno“, Halladine?

  Vlivný otec, který hledal ty správné dveře, při tom klepání vykecal, že mu potomek štípl peníze? 😀

 238. 287 — Nojo, PeSi, to zní, jako kdybys naznačoval, že policie šla za prokurátorem a poté k soudu se zfixlovanými důkazy. To sice dost možná šla, podobně i se zfušovanými, ale soud je navíc vyhodnotil způsobem, který by možná neobstál ani v 50. letech.

  Neříkám, že můj axiom, ale můj (dejme tomu) teorém tudíž je, že většina svinstva, co se zde děje, by se neděla a dít ani nemohla, kdyby soudy fungovaly, jak mají.

  288 – Náááhodou, maYdo, Halladin má (jako ostatně již mnohokrát) naprostou pravdu, když zdůrazňuje význam vlivného tatínka. Ovšem to, co z toho faktu vyvozuje, jest (jako snad vždycky) postaveno na hlavu. Zdá se mi totiž dosti pravděpodobné, že nebýt relativně vlivného otce, Nečesaný by zrušení rozsudku dosahoval daleko obtížněji, samozřejmě pokud vůbec.

  Skutečná otázka, jíž bychom se měli zabývat, tudíž je: Statisticky vzato, kolik řádově na jednoho Nečesaného asi připadá odsouzených na základě fabrikovaných důkazů a/nebo jejich zhůvěřilého vyhodnocení, sedících ve vězení z důvodu absence vlivného tatínka.

 239. No, já bych řekla, že to je otázka hlavně toho, znát postupy, tedy ani ne tak vlivnosti, jako orientace v problematice. A samozřejmě prostředky na kvalitní právní zastoupení. V tom bych byla v podobné situaci v minusu, to připouštím. .

 240. zpátečníku

  Zdá se mi totiž dosti pravděpodobné, že nebýt relativně vlivného otce, Nečesaný by zrušení rozsudku dosahoval daleko obtížněji, samozřejmě pokud vůbec.

  Naprostej souhlas.

 241. Není vyloučena ani verze, že nebýt relativně vlivného otce, nebyl by Nečesaný ani souzen.

 242. No jo, Halle, ale ani to nedokazuje, že vraždil.

  A jetsli jo, budiž to poučením pro policii, aby příště svou práci neodflákla.

 243. Dobrý večer. Třináct let pro mladého odsouzeného za pokus o loupežnou vraždu je zpřísnění norem devadesátých let.
  Ad závislost: někdy si mi zdá, že znám více závislých než nezávislých. To za kolik si mladík kupuje drogu nesvědčí o míře závislosti, ale o společenském statusu. Zpumprlíkovat se lze za 40Kč/den. I 4000.
  Zamilované děvče, které si ho chce brát se žene do neštěstí, pokud nechápe stupeň jeho závislosti.

 244. Pokud policejnímu oddělení, které případ vyšetřovalo, neseberou vlaječku „vzorný fízl“ a neškrtnou deset čárek, případ se bude opakovat. Kluci to měli nacvičené, takto si nemohli hrát poprvé. Co poštolky? Poštolky mlčí …
  Je možné, že je vinen. Nebo nevinen. To by měla nade vší pochybnost vyšetřit policie, prozkoumat soud. Leč pokud místo zajišťování důkazů tyto vytvářeli, pravdu nezjistíme.

 245. To je podobné jako s tím egyptským Kramným. Ta vražda elektrickým proudem je prý doležená piitvou mrtvých po 14 (?) dnech u nás, když Egypťani při itvě na nic takového nepřišli.
  Ale dumám, je-li doloženo jak připojil na ně elektřinu, kde vzal dráty, nevyrazil přitom pojistky, atd. ? U nás v koupelnách je proudový chránič, přes který by to nešlo udělat, možná v Egyptě to neznaji … a byl někdo z našich kriminalistů na místě? Mám dojem, že ne.
  Takže taky je to sice velmi pravděpodobné, že to udělal, ale důkazy moc nejsou.

 246. Pane jo.
  Na čt24 Kubala, jakási Adriana Dergam (kde ji vyloupli je mi záhadou, je skoro tak dobrá jako Pazderka) a jakýsi šéf Economistu s obočím jak Brežněv teskní, že konflikt na Ukrajině bude naneštěstí na desetiletí zmražen a že už to nikoho nezajímá.
  No – po příjezdu do kotlinky je to opravdu dobrá zpráva. Ale ta Adriana je tragédka. Kde ten materiál berou? Je to stejně kvalitní jak ta Drtinová s frňákem.

 247. 299: vraždu „naplánoval“ na dobu nepokojů a policii řešící úplně jiné problémy. Kriminalisté tam byli. Domácí zabijačka se řeší jednodušeji.

 248. No, na netu je i záznám z výslechů na soudu, a nevypadá to bůhví jak. Rodiče ho odklidili k babičce a dšdečkovi, nikdo se nestaral o jeho prospívání ve škole, bylo tam svědectví o dost drsném zbití a zkopání známého, dvakrát byl podmíněně vyloušen ze školy,
  spolužáci s ním nechtěli hrát kolektivní hry, protože z něj měli strach atd atd.
  Nevinný vzorňáček fakt vypadá jinak.

 249. Halle: není to „ideální oběť“ policejní zvůle. To obvykle oběti nebývají. Ženské v parku chodí v minisukních, …
  Výroba perníku je levná. Velmi levná.
  Rozhodující není zda to je výlupek – pravděpodobně je – ale zda soud nade vší pochybnost prokázal vinu obžalovaného. Zda bylo řádně vedené vyšetřování.
  Třináct let za zmlácení kamaráda a konzumaci návykových látek je příliš.

 250. 293 Halladine, je to ksindl, který by spoluobčanům nelépe prospěl tím, kdyby se spolu s jemu podobnými v šílené jízdě rozstřelil o strom, jenže odůvodnění rozsudku je slabé i na obžalobu. Mohlo to tak být, ale vývody a závěr jsou spekulativní. Největší důraz kladen na to jaký ksindl je obžalovaný. Což je. Závěr však prakticky to stojí jen na pachových stopách. Ty samotné mají důkazní hodnotu diskutabilní. Pro mě nejsou důkazem první kategorie. Chybí jiný nezpochybnitelný přímý důkaz či spojený kruh důkazů nepřímých. Ano, jsou indicie zakládající důvodné podezření, ale jen indicie zakládající jen důvodné podezření.

 251. 303 Takže vlastně taky nic fatálního. Amfetaminy. Aspoň na to není fyzický návyk.
  Berou to lůzři, co by ujeli na čemkoliv jiném dostupném. Vůbec nevím, pročt to bylo v česku tak populární. Možná dozvuky z války, kdy to němci používali a spíše proto, že se tu někde u Zkralup Efedrin masově vyráběl a byl snadno kradnutelný a zpeněžitelný socialistickým pracujícím lidem.

 252. 304 nickname, ano, stejný názor. Tohle by mělo vyřešit přirozené riziko jedné „horečky sobotní noci“.

 253. Skimici, urban-legend praví, že v 70-tých to znovuobjevili narkomani, kteří neměli nic jiného dostupného. Führerova dobrota. Dojeli s tím do Paříže, používala Luftwaffe.
  Němci si to zas oblíbili, ale je to normálně dostupné i ve Státech. V USA zakazují obdoby modafenu, aby Mexikáni nepřišli o svoji obživu. Prý to za hranicemi vaří ve velkém a pašují.
  Jde na tom žít desítky let a pracovat, nebo vás to sejme napoprvé a skončíte na ulici.

 254. No, já si moc nedovedu představit, jak se dá ženské roztřískat hlava polenem, aniž by se člověk sebeméně ušpinil od krve.

 255. Zfetovanému výlupku pomůže vyloučení ze všech škol v mocnářství, vyhození z bytu a ponechání vlastnímu osudu. Byl by žral slupky, které prasata dostávala, ale ani ty nedostával…

 256. I když…takový justiční „úraz“ je takového způsobu existence příznačným podnikatelským rizikem. Jak s oblibou říkává jeden můj kolega, „když ne za tohle, tak za něco jiného, však sám dobře ví za co.“ Na šibenici skončili i daleko nevinnější.
  Vzpomněl jsem si na Kájínka. Také možná nevinný. Jenže od té doby by měl za sebou další zářezy v trestním rejstříku a další poškozené. Čemuž bylo zabráněno. Ano, není to fér.
  Jenže „Život není fér“.

 257. Halle ad 245- je ověřeno, že dováížet demonstranty do ?Maďárie není štastný nápad.
  To takhle po „úspěšných“ demonstracích za rakouské peníze (1000,-ATS/student/den) u Temelína, došla ta mezinárodní partička profesionálních atomgegnerů k závěru, že je také JE v Paksu…
  Je. Tak do ní vlezli.
  Problém byl, že přestože ti demonstranti mluvili dohromady asi šesti jazyky, nebylo jim to nic platné.Ti policajti mluvili jen maďarsky a pendrekem.Tak je na místě zmalovali, odvezli bo basy, za tři dny, ještě s modřinami k soudu, tam se zkoušeli zahraniční obhájci dovolávat lidských práv a schválně, co myslíte, jak mluvil ten soudce?
  Ano správně… jen maďarsky.
  A sázel to těm demonstrantům za terorismus po třech letech natvrdo v maďarském vězení a následné vyhoštění a zákaz vstupu do Maďarska.
  Došlo to tak daleko, že tam musel jet intervenovat rakouský kancléř Klestil(?)a někdo z vlády z Německa. Takže jim to změnili na pokutu a vyhoštění.
  Od té doby byly stovky demonstrací u různých JE v EU, ovšem: kromě Paksu. Tam již snad nikdy!!
  Na dovezené demonstranty bych v Budapešti nesázel…

 258. 310 zajisté nickname, to jsou ta přirozená rizika, místo draze placeného pečovatelského a represívního policejního justičního cirkusu. Bohužel chybí ono mocnářství.

 259. 310 zajisté nickname, to jsou ta přirozená rizika, místo draze placeného pečovatelského a represívního policejního justičního cirkusu. Bohužel chybí ono mocnářství.

 260. 308 nickname ano. Zkušenosti z terénu to potvrzují. Záleží na genetrických dispozicík podobně jako při kunzumu alkoholu. Ty, které to rychle sežere spojují obdobné primární osobnostní rysy.

 261. 308 NickName
  Přímo s metamfetaminem zkušenost nemám, medici si to sháněli před zkouškama anžto to zlepšuje schopnost koncentrace a nemusí se tolik spát a medičky si i vylepšily postavu. Ono to snad nějak funguje tak, že to moduluje vycgytávání některých neurotransmitterů včetně serotoninu v synaptické štěrbině. Obyč efedrin nebo spíše pseudoefedrin je pak nepostradatelnou součástí např Vibrocilu na zmírnění senné rýmy. Dá se s tím na chvíli i dýchat. Zneužít se dá pochopitelně všechno. Daleko víc lidí je závislých na alkoholu a cigaretách, což je ale tolerováno, protože z toho úředníci (daně) žijí.

 262. Skimici,
  kde jste přišel na to, že na pervitin není závislost ? Samozřejmě je.

  edná se o nebezpečnou a účinnou chemickou látku a podobně, jako je tomu u jiných drog, jde v podstatě o jed, který nejprve působí jako stimulant, pak ale začne systematicky ničit tělo. Je tedy spojen s vážnými zdravotními potížemi zahrnujícími ztrátu paměti, agresivitu, psychotické chování a potenciální poškození srdce a mozku.

  Vysoce návykový pervitin spaluje tělesné rezervy a vytváří zničující závislost, kterou lze utišit jedině stále větším množstvím drogy.

  Účinek pervitinu je velmi silný a řada uživatelů se zmiňuje o tom, že byli polapeni (stali se závislými) od první chvíle, co ho užili. „Zkusil jsem ho jednou a BUM! Byl jsem závislý,“ říká člověk závislý na pervitinu, který ztratil svou rodinu, přátele, svoji práci muzikanta a skončil na ulici jako bezdomovec.

 263. no jo, ale to byli krotcí rakouští a zelení, popřípadě, študáci chtiví výdělku.
  Ale zverbovat třeba kosovany, vyztužit je vysloužilci z izraelské armády jako na majdanu…
  No ale Orban asi na rozdíl od Janukoviče koule má…..

 264. Skimici: myslíte že ti medici po zkouškovém s drogami skončili? Zkušenost mi říká, že někteří ne.
  Už v 60-tých tady byli mrtví z předávkování.

 265. Ale jo,skončili.
  Taky jsem v noci před zkouškou párkrát bral Yastyl, protože jsem před zkouškou ( myslím těžkou) nespa jel celou noc nad učebnicí.
  Naposled se mi to skoro nevyplatilo – dostal jsem se na řadu až večer, to už skoro mrtvej , a státnici, na kterou jsem uměl nejlíp, protože mě zubní chirugie zajímala, a chtěl ji dělat, dostal za 3.
  A to jsem ještě od kolegů vyslechl, že nemít předchozí státnice za jedna, možná mě i vyhodili.

 266. Dobré ránko!

  By si měl dát Hollande pozor, aby mu Nulandová neudělala na Champs Elysées mejdan!
  Že by ty Mistraly koupilo USA patrně nepadá v úvahu, takže nejspíš budou Frantíky nutit, aby ty miliardy spláchli do záchodu…. a zas je v té Francii budou mít o něco raději!
  A Le Penová téma do kampaně…

  …„Analytici tvrdí, že pro Washington by bylo rozumné dostat Mistraly z trhu, aby se nedostaly do rukou Pekingu, který má již dynamicky se rozvíjející a moderní flotilu. Pokud Čína získá uvedené lodě, v budoucnu by to mohlo změnit rovnováhu moci v Asii,“ tvrdí The Diplomat…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/usa-se-obavaji-ze-se-mistraly-ocitnou-v-rukou-ciny/

 267. Dobrý den. Halle, dobře, extázi jste vyzkoušel. Ještě napište, že se umíte poprat, do dveří se nevejdete, požíváte i jiné návykové látky a jste typický problémový student, možný vrah, pokud soudce nabude přesvědčení.

 268. nickname, mohu potvrdit,
  do nižších dveří se Hall opravdu nevejde a v úzkejch by se asi zadrhnul 😀 😀
  A kdyby se rozpřáhnul, tak je lepší rychle zmizet! A kouří!
  Takže je to jasný! Vinen! 🙂

 269. Nickname 🙂

  žádnou extázi. Jen efedrin a preparáty efedrin obsahující.
  A jen ráno před zkouškou. Ono převalovat se v posteli a stejně neusnout jaksi nemělo význam. Ráno jsem byl stejně unavenej. Vyzkoušeno.
  Takhle jsem aspoň tu noc využil, a dopoledne nebyl unavenej.
  Peru se nerad, ovšem mlátit se taky nenechám.
  Ani marjánku jsem nezkusil 🙂

 270. Dobré deštivé ráno vespolek,
  tak to já jsem v oboru drog asi Míra Dušínová, na zkoušky jsem se poctivě dřela od rána do večera (na matematické disciplíny klidně i 14 dní), a nejsilnější povzbuzovadlo byly lískové oříšky (za socíku mimo vánoce nesehnatelné), slané tyčinky a silný černý čaj. Díky rodičům kuřákům jsem nabyla odporu k tomu zlozvyku již jako dítko, po alkoholu usínám…. jestli já nejsem nějakej mutant nebo z jiné planety 🙂

 271. Rputi,
  s těmi mistraly to ještě bude „zábavné“, neboť půlka se snad montovala v Rusku, resp. je v nich ruská elektronika. Ergo kladívko i když to Rusové nedostanou, mají snad ve smlouvě klauzuli o tom, že můžou kecat do toho, komu se to eventuálně střelí. Čína je samozřejmě nasnadě (mají už spolu námořnické cvičení), a nemyslím, že by si do toho Rusové nechali kecat…

 272. Dobré ránko. Já brala Kancelář Blaník jako satiru a legraci, ale asi je začnu brát vážně a sledovat pečlivě. Třeba když po dílu Růžička a syn se dočtu v novinách, že Růžička podepsal smlouvu s Chomutovem. https://www.stream.cz/blanik/10005658-ruzicka-a-syn
  A taky tu prší. A já už gtřetí den bojuju s jakýmisi viry či bacily či čím, takže plánované práce na poli jsem neudělala a teď se mezi pitím čaje a polykáním pilulí můžu z okna dívat, jak plevel roste a zarůstá celé pole… Ach jo, nemají to ti zemědělci jednoduché.

 273. Mno,
  já vzala jednou dexfermetrazin, neb jsem nějak zapomněla na zkoušku z filosofie a navíc mě klátila angína.
  Jsouc odborně poučena, vzala jsem ho v 8 večer a chvíli přemýšlela, co tak budu celou noc dělat, když nebudu spát a v půl deváté už jsem spala jak mimino. Probudila jsem se nádherně osvěžena a na zkoušce jsem si na otázku „Možná kriteria pravdy“ vymejšlela tak excelentně, že pan docent nevydržel, zapojil se a krásně jsme si pokřápali.
  Dostala jsem sice za jedna, ale víckrát jsem čerta raděj nepokoušela! 😀

 274. Halle, extáze může být i efedrinová. Na vašem příkladu jsem chtěl ukázat, že informace „bere drogy“, „je divnej“ je zavádějící. Přes 90% uživatelů návykových látek jsou uživatelé rekreační, pozdější maminy a tatíkové. Ani u pervitinu není hranice černá / bílá, i dlouhodobý uživatel se může chovat normálně, chodit do práce. Heroin, resp. opiáty vidím jako drogy neslučitelné s „normálním způsobem života“. Pro ty kteří se pro ně po pervitinu rozhodli, to byla „konečná“.
  S čím je problém je 10% uživatelů, pro které může být „konečná“ i slabší droga než heroin.
  Proto má smysl osvěta, má smysl i pomoc, pokud ti na konečné chtějí pomoci.

 275. S ohledem na okolí a bývalé zaměstnání bych udělal radost chechtající se veverce, naopak bych jí mohl vytknout, že se chechtá neupřímně.

 276. Matzurko,
  Čína už taky má koupené ty ruské vrtulníky, pro které jsou Mistraly plánované, takže to tak logicky vyplývá – kdo jinej by to měl koupit, když ne Rusko, že jo.
  A tak USA řeší problém, který by neřešily, kdyby ….
  Takové typické! 😀

 277. 327
  Tádě jsou dělané v Rusku. Elektronika tuším jen francouzská, ruská část se společně se zbraněmi měla montovat v Petrohradě.

  na zkoušky jsem se poctivě dřela od rána do večera (na matematické disciplíny klidně i 14 dní),
  Mymělijinej systém
  Učili jsme se od 8 večer do 7 ráno, pak šli spát, vstali na oběd. pak do večera různé aktivity a zase znovu od večera. To už bylo na kolejích jakž takž klid
  Takhle se to táhlo 14 dní před zkouškovým a celé zkouškové, pokud nebylo hotovo.
  Pokud se šlo na předtermín, tak i dřív.
  Mimo zkouškové období to bylo komplikovanější, protože se střídaly týdny s přednáškami atýden se cvičeními.
  Přednášky se daly ignorovat, cvíka ne.

 278. Dvě takové lodě na rozložení sil nic nezmění. Ani na ruské frontě, ani na čínské.
  Jejich dodáním by nikdo netratil.
  Takhle se opět udělá jedna ohromně idealistická věc v záplavě pragmatických, takže to z vojenského hlediska nic neřeší, akorát Frantíci promrhali poslední zbytky důvěry v obchodě se zbraněmi, Rusové dostanou zpět peníze …

 279. 329

  dex jsem nezkoušel, měl jsem z něj strach. Z toho efedrinu ne. Když ho můžou astmatici…

 280. 334

  dokonce bych řekl, že to Rusům vyhovuje, v momentě , kdy mají trochu hlouběji do kapsy.
  Navíc i tak se spekulovalo, že jim šlo spíš o přístup k technologiím, než o lodi samotné – a k těm se už dostali, když stavěli ty zádě, a přípravovala se stavba dalších dvou lodí v Rusku.
  Takže jak říká NoName. Praktický význam to embargo nemá. Stejně nepřipadalo v úvahu dělat někde výsadky daleko od Ruska, a na blízké okolí jim stačí paragáni, a ty výsadkové lodi, co už mají.

 281. NoName,
  Cína už má prý teď docela slušnou flotilu a USA z toho už mají bobky, že Čína začne mít převahu.

 282. Že by se v Lisabonské smlouvě přepisovalo, nebo se jen „volněji“ překládá….

  …Specialista na právo Evropské unie také poukázal na to, že v článku 78, odstavci 3 Lisabonské smlouvy se uvádí: Ocitnou-li se jeden nebo více členských států ve stavu nouze v důsledku náhlého přílivu státních příslušníků třetích zemí, může Rada na návrh Komise přijmout ve prospěch dotyčných členských států dočasná opatření. V nejnovějších materiálech je však původní termín „stav nouze“ nahrazen „bezprecedentním tlakem“, což souvisí s tím, že onen „stav nouze“ byl chápán pouze pro případ války, nebo hladomoru. Novější termín umožňuje přijmout dočasná opatření, včetně například přidělování podle kvót, i z jiných než z těchto dvou nejvážnějších důvodů…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/A-co-nam-EU-udela-kdyz-uprchliky-proste-neprijmeme-Az-30-tisic-lidi-At-se-staraji-ti-co-znicili-jejich-zeme-padlo-na-dulezite-expertni-akci-376037

 283. Halle,
  já byla doma, na kolejích nikdy. Výhoda toho mít fakultu přes tři ulice od baráku 🙂
  Asi už se taky u mne projevoval sklon k neuróze, ale hlavně nemůžu dělat „nocovky“; já funguju kromě čaje na denní světlo.

 284. 339

  No velkou roli hraje náhoda, a společnost, do které se člověk dostane. Když jsem byl v třeťáku, dostal jsem na pokoj dva druháky ze všeobecného směru. Docela jsme se zkamarádili, a jednou v říjnu jsem přijel v neděli večer na koleje ( tehdy jsem jezdil na každej víkend domů do OV) a těšil jsem, že si pokecáme.
  Přijdu na cimru – o koukám – oba sedí za stoly , a šprtaj.
  Zeptal jsem se, co blbnou, že je teprve říjen. Marian zvedl hlavu prohlásil “ Přihlásili jsme se na předtermín z anči“ (zkouška z normální anatomie) a zase šprtal.
  Proběhla mi hlavou myšlenka „co si s těmi šprty počnu“, Pak jsem se zamyslel, vytáhl skripta , a druhej den se přihlásil na předtermín taky.
  No a pak se to táhlo podobně až do konce studia.
  Ti dva spolubydlící mi svědčili na svadbě. a pak se stali primáři v opavské nemocnici,

 285. 340-tak to je skutečně smutný příběh – Tři šprti na pokoji. 😉

 286. (328) O spolupráci Růžičky a Chomutova už jde řeč cca půl roku. Majitelé hokejové Slávie jsou naprostí pitomci a už mají výsledky svého chování k Růžičkovi. Brzkého vyzdravění přeji.
  (337) Převahu? Nad USA?

 287. Dobré ráno, tož já ty nocovky zvládala vždycky jen s kafem a to i teď, v poměrně vysokém věku, kdy mám studentská léta dávno za sebou.

  jediný, co jsem okusila, byl fenmetrazin jako souščást léku na alergii. jmenovalo se to bromadryl a po běžné variantě byl jeden jako bacenej kladivem. A pak byla varianta označená F a ten byl s tím fenmetrazinem, aby to zrušilo ty tlumící účinky.

  je fakt, že mně to nabudilo, ale zároveň jsem měla potřebu tu energii vybít jaksi těkavě a chaoticky, takže jsme se stejně na práci pořádně nesoustředila. Naopak spíš sjem se u ní musela pořád vrtět a poskakovat, jako kdybych v sobě měla napružený péro.
  Třeba za vomant byhc pod vlivem toho sajrajtu nesedla ani za nic.

  Jedinej efekt to mělo ten, že tu rýmu to zastavilo, to jo. Ale nějakej efekt pro prácí a výkonnost to vůbec nemělo. Akorát jsem neměla do krve odřenej nos a ušetřila jsem na papírových kapesnících. A že jsme jich spotřebovala – za hodinu klidně celý balení po deseti kusech. Tenkrát. Dnes jsou účinnější antialergika a minimálními účinky.

  kafe mi stačí. aAe přitom mi nebrání si večer uvařit kafe a spát jak miminko 🙂

 288. Aero, zeptej se v USA!
  Oni se bojí, ne já! 😀

 289. To je skoro jako za starých časů šáhnout na SSSR …

 290. Aero,
  USA maj flotilu roztahanou po celém světě.
  Číňané ne.
  A ve svém okolí mohou, s podporou pozemního letectva mít převahu.
  Jednu letadlovou loď ( bývalou ruskou) už mají a staví se další. Prý plánují postavit 4.
  Amíci jich mají 11…

 291. Aero, když nečteš odkaz, tak nediskutuj! 😀
  Tvrdí to americký The Diplomat.

 292. Modafen, Paralen plus.
  Kdosi tvrdil, že efedrinka v Roztokách by mohla pokrýt 100% legální světové spotřeby pseudoefedrinu.

 293. Tak to bude prča! 😀 😀 😀

  V Bruseli zřídili Evropskou nadaci pro demokracii, která má čelit ruské propagandě:

  …„Soustřeďme se na to, co v ruských médiích chybí, například na satiru. Vyrábějme kvalitní satirické pořady o ruských i světových vůdcích. Odhalme groteskní luxusní životní styl prominentů Putinova režimu,“ plánuje Edward Lucas, uznávaný britský novinář, který se na vývoji konceptu podílel.

  Kromě něj se na tvorbě základního konceptu měla podílet i Anne Applebaumová, známá americká novinářka a manželka předsedy polského parlamentu Radoslawa Sikorského. Na novinářské ofenzivě by se měla podílet i Česká republika, která chce do projektu vyslat své experty…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proti-Vladimiru-Putinovi-nasadi-EU-tuto-mocnou-zbran-376042

 294. Efedrin je ve většině kapek proti kašli. A spoustě dalších.

  Slyšela jsem názor, že u návyku hraje roli i očekávání. Když to dáte dítěti jako lék a ono se zbaví kašle, tak si to s drogou a nějakými libými účinky nespojí.

  Fakt je, že dávka efedrinu asi bude malá a na nějaký rauš nedostačující. Ale byl prý třeba v Solutinu, což byly kapky mimořádně hnusné chuti.
  Na takovej fujtajbl si teda asi nikdo opravdu návyk vypěstovat nemůže 😀

 295. maYdo,
  každá slušná lékárnice, či lékárník ti ke kapkám proti kašli podá informaci, že si je nemáš kapat do frňáku déle než týden, protože jinak získáš závislost.

 296. ptakopysku,
  proč by si měl někdo proti kašli kapat něco do frňáku ?

 297. Halle,
  proti rýmě, selbstfrštendlich. Přemejšlím nad krávovinama a krávoviny i píšu 🙁

 298. Znám závislého na Olynthu. Používá ho více než deset let. Každý týden 60,-Kč. Věrný zákazník.

 299. Závislost na kapkách do nosu se projevuje především tím, že sliznice bez nich zůstává naběhlá a máte pořád ucpanej nos. Časem kapky ztrácejí účinnost. Pak je nutno buď nasadit jiný léky nebo i zpacifikovat přebujelou sliznici chirurgicky.

  Že byste z toho byli v nějakým rauši, to teda rozhodně ne. Věřte zkušenýmu alergikovi 🙂

 300. (348) To vše pochopitelně vím. Ale i za těch okolností je zatím převaha Číny nad USA na moři poněkud fantastická myšlenka.
  (349) Kdy budu komentovat si rozhodnu sám. Mimo to, v odkazu nic o převaze není.

 301. MaYdo,
  zavislý může být člověk na čemkoliv. Stačí, když se při použití vyloučí dopamin. A pak už stačí jen ta vůně a dotyčný „jede“. 🙂

 302. Aerokarle,
  ještěže nesedíš v Pentagonu, to by to s USA dopadlo. 😀
  Američanům evidentně tato možnost fantastická nepřipadá, protože posilují svoji vojenskou přítomnost v Pacifiku, potažmo v Austrálii. Jednak zvyšují počet pozemních jednotek, druhak posilují letectvo o bombardéry a průzkumné letouny a třeťak zvyšují počty námořní pěchoty. Australani proti tomu nic nemají.

 303. 358
  Momentálně je to ve stádiu, že převaha USA se snižuje. Neustále.

 304. >> maYda [352]
  U toho efedrinu jsem zažil takořka cimrmanovký případ vystřídání prvku očekávání a prvku zklamání. Jeli jsme s kamarádem pracovat na jeho „letní sídlo“, když tu náhle on dupnul na brzdu, vyběhl z auta, otevřel kapotu (Škoda 120!) a zvedl ze silnice pytel, který tam někomu spadl. Po chvíli jízdy povídá: „Na těch drogách něco bude. Já teď beru něco s efedrinem – a hele, pytel cementu jsme zvedl jako nic.“ Feťák se z něj ale nestal. Když jsme dojeli na místo, ukázalo se, že v onom výkonu o vliv efedrinu nešlo. Nebyl to totiž pytel cementu (50 kg), ale sádry (25 kg).

 305. (360) Narušená rovnováha (spíše se spojenci USA, hlavně Filipiny, částečně Japonsko) fakt není převaha.

 306. Narušená rovnováha … fakt není převaha
  Aerokarle 😀 😀 😀 Si ze mě děláš hýždě, žejo? Že si děláš hýždě? V jedenáct dopoledne musíš bejt střízlivej… nebo ne? 😛

 307. ptakopysku, i kdyby mu to Obama řek!
  Aero ví své… 🙂

 308. ad 363 – Definičně vzato: ¨Narušená rovnováha na váze znamená, že jedna strana převažuje. Ale že by to nebyla převaha, když to PŘEVAŽUJE?

 309. 363
  Čína má už dnes druhé nejvyšší vojenské výdaje na světě, a ročně stoupají o 10%…..
  Kde skončí ztrácení převahy ? U parity, a a posléze…
  Stále je třeba brát v úvahu, že USA síly jsou rozptýleny po celém světě.
  Lokální převahy může Čína dosáhnout relativně snadno. Rozhodně v okolí Číny.

 310. Aero se špatně vyjádřil. Nejpíš chtěl říct, ža narušení dosavadního poměru sil ještě není převaha. To je fakt.
  Ale důležité jsou tendence.

 311. Halle,
  a co to teda je, když ne převaha? 😛

 312. 368: Pokud jde o vyjádření lítosti nad divokým odsunem a událostí od roku 1933, které tomu předcházeli, i já bych tam šel.

 313. Samozřejmě, že odsunutí vědomě či nevědomě spojili osud s Vůdcem. Měli být souzeni podle jeho zákonů.

 314. Ptakopysku,
  dejme tomu, že USA mají 4 x víc všeho než Číňani. Pokud Číňani naberou další vojáky , lodě letadla atd, takže Amici už budou mít jen dvakrát víc všeho, síla Číny se významně zvětší, ale furt Číňani nebudou mít převahu.
  Ovšem pokud to posilování Číny bude probíhat dál… a Amíci nebudou moct zredukovat svou angažovanost jinde ve světě…….

 315. Halle,
  já myslel, že je řeč o nerovnováze sil v čínském zájmovém prostoru a ne o zeměkouli. Protože diskutovat čínskoamerickou rovnováhu sil v prostorech, kde Číňané vojensky přítomni nejsou a nikdy nebyli, mi připadá poněkud mimotické.
  Číňané začínají vystrkovat růžky v prostoru Jihočínského moře http://media.novinky.cz/632/476321-original1-xq7lp.jpg a předpokládám, že v některých Číňanech koluje krev „Starého opičáka“ Čeng-Che a dříme v nich idea obsadit místa, která dříve považovali za svoje. Třeba Filipíny, Malajsii, Nový Zéland… 😀

 316. Samozřejmě, že jde o převahu v Čínském moři!

  Amíci potřebují své lodě a jinde a nemůžou tam mít celou svoji flotilu. O to jde!

 317. Ostatně, Brzezinski ve své“velké šachovnici“ konstatoval, že USA jsou první, a zároveň poslední globální velmoci v historii.
  A prognozoval paritu mezi Čínou a USA někdy mezi 2030 -2040.
  Momentálně se mi zdá, že USA jsou v pozici GB na přelomu 19 a 20 století.

 318. Tak se hoši rozhodli, že sestřelí vládu – no to jsem žádostivá, jestli se zadaří?

  …O sesazení vlády usiluje opozice. Návrh, který musí být podán poslaneckými kluby, podaly TOP 09 a ODS. Iniciátorem akce má být šéf poslanců a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který údajně sám sbíral mezi poslanci podpisy. Hlasování se rozhodlo podpořit i hnutí Úsvit.

  Komunistická strana již dala najevo, že o nedůvěře Sobotkově vládě hlasovat nebude a odejde ze zasedání Sněmovny…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakovina-okradena-babicka-Pri-oznameni-ze-opozice-jde-sestrelit-Sobotku-a-Babise-si-Schwarzenberg-dal-zalezet-376072

 319. (364) Já se obvykle snažím vyjadřovat přesně i za ožrala, natož za střízliva, takže občas zkusím vnést trochu té střízlivosti do novinových senzací, případně jejich šiřitelů.

 320. Ptakopysku, jistěže v oblasti mohou Číňané dosáhnout parity mnohem snadněji. Ale Čína má šanci i na paritu globální.
  Mimochodem, on Brezinski předpovídá, že se dotyčná oblast změní z oblasti vlivu USA na oblast vlivu Číny.

 321. ad Agentura pro sociální začleňování

  Je to jednoduché – hoši romští profesionální zavětřili balík z Brusele a chtěj sedět přímo u pípy. Ščuka, Veselý….
  Ani se té agentuře nedivím, že stávkuje!

  …„Podstatné je, že se tím sám (Sobotka) neohrozí, když to vrátí ministrovi pro lidská práva, i když je jasné, že pod ním to nebude fungovat, protože teď to bude tak, že větší kontrolu převezme Rada vlády pro záležitosti romské komunity, což je nikým nevolený orgán složený ze zástupců určitých zájmových skupin. Jejich zájmem je kontrolovat finanční toky,“ upozornila bývalá ministryně pro lidská práva…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dzamila-Stehlikova-Dienstbier-je-na-odpis-Romsti-kmotri-chteji-penize-bez-prace-376063

 322. Geniální myšlenka AK: – vnášet střízlivost (i za ožrala) …

 323. 2 ptakopysk ad 364 – to od Tebe není hezké, připomínat impulzové věty… Kdo ví, zdali jsou ještě v osnovách… I když já se je učil (v omezeném rozsahu) už někdy v 6. a v 7. třídě… Ale koukám, že rovnováha na páce je dnes patrně složitější, než před těmi 40 a více lety…

 324. PeSi,
  jediné, co jsem zjistil, je, že na rovnováhu se musí nahlížet z globálního hlediska.
  Asi si budu muset rozšířit vědomostě. Evidentně nedokážu držet prst na tepu doby. 😀

 325. 2 ptakopysk – no, já jsem se zas naučil (u domácího pána), že globálně na rovnováhu musím nahlížet zejména, když sedím na koni, jinak hrozí s tím globem bližší, až intimní seznámení… (jemnými slovy domácího pána – tam si to prohlídneš, až tam budeš ležet!)

 326. No, já jsem už sice fyziku zapomněla, ale jaksi mám pocit, že každý konec páky se může vychýlit z rovnováhy jak nahoru tak dolů.

  Takže „narušená rovnováha“ ještě neznamená automaticky převahu Číny, taky by to mohli být ti na druhém konci páky.

  V politice je to poněkud složitější, než ve fyzice, protože zda to vychýlení je nahoru nebo dolů, lze interpretovat po svém a leckdy v duchu „přání otcem myšlenky“. 🙂

  Mimochodem, když o jednom konci páky lze říct, že je „v převaze“, v čem je tendruhý?

  (tedy kromě toho, že to obvykle znamená, že je v tej krajině mezi hýžděmi)

 327. ptakopysku,

  Znáš to, jak „vona stála po kolena ve vodě ….. a když vona stála tůdle a člověk koukal támdle, tak moh mít dojem, že někde je tu pěkná ženská.“

  A s tou pákou to v globále bude taky tak – když koukáš tůdle, tak je to vejš a když koukáš támdle, tak je to delší a dohromady je to převaha. Globální! 😀

 328. Rputi,
  ještě krajíc na hlavu, a musí padat „mha“ 😀

 329. Matzurko,
  myslíš, že bácla páka Aerokarla a padla na něj mha?
  Možný by to bylo! 😀

 330. Ale neee,
  já jsem biolog, takže při pojmu „rovnováha“ se mi vybaví ta genetická, týkající se alelových frekvencí v populacích… případně dynamická či balancovaná…. lokální a globální minima a maxima adaptivních funkcí a podobné blbostě.

 331. Matzurko, “ rovnováha alelových frekvencí“
  Hele, jsi si jistá, že to není něco neslušného, viď? 🙂

 332. Nic neslušného,
  starej dobrej Hardy a Weinberg 🙂

 333. Rputi,
  to je sexuologie.
  Rovnováha mezi požadovanou frekvencí styku mezi chlapem a ženskou.
  ¨Je to složitý.

 334. Hm, já si teda umím představit leda tu páku….

 335. Halle,
  nikoliv, genetika populací. My řešíme, pakliže úspěšný sex vedl k oplození, jaké to mělo či má následky pro daný druh (jestli se adaptoval na nové podmínky, čí ho něco „vyhodilo“ z rovnováhy a případně co, či zda bídně vyhynul).

 336. 396 Matzurko
  řešíte také následky neúspěšného sexu, který přesto vedl k oplození pro danou populaci?

 337. Matzurko, zhusta mám pocit, že fakt úspěšného oplození vede k tomu, že druh je vyhozen z rovnováhy a to vede k tomu, že bídně vyhyne.
  Jak tak koukám kolem sebe, řekla bych, že těch případů je nějak moc v poslední době! 🙂

 338. skimici,
  pokud sex (jakýkoliv) vedl k oplození, resp. resp. zplození nového jedince, pak byl z hlediska genetiky úspěšný 🙂

 339. No to má teda genetika prapodivná kritéria úspěšnosti.

 340. Jan Hrušínský píše:
  Pro ty, kteří měli rádi mého tátu: V pátek 22. 5. 2015 (zítra) na TV Barrandov ve 21:05 premiéra nového dokumentu TAJEMSTVÍ RUDOLFA HRUŠÍNSKÉHO.

 341. Foundry,
  genetika má ta nejlepší kritéria úspěšnosti :). Prostě předat svoje vlohy následující generaci. Základ darwinismu, i když o genech měl Darwin leda „tušení stínů a sovislostí“.
  Z tohoto pohledu jsou jisté „méně“ přizpůsobiví úspěšní až moc…. a takhle se např. vyevolvil parazitismus (nakonec zabije hostitele, nebo hodně poškodí), z něhož posléze oboustranně výhodná symbióza…. mňo.
  Škoda, že studentíci dávají v hodinách biologie opravdu pozor, jen když se bere rozmnožování člověka.

 342. 399 Matzurko
  Já jsem z toho Hirsch. Napsala jste
  pakliže úspěšný sex vedl k oplození
  No a tak jsem se jen zeptal, co bude v případě sexu neúspěšného, který přesto atd
  Tedy – jestli se genetičtí vědci dopátrali tak významného rozdílu dopadů úspěšného a neúspěšného, že je třeba to explicitně uvádět….

 343. >> Matzurka
  Nejen studentíci. Mně např. utkvěl z počátku 60. let z TV dialog, o němž můj kamarád tvrdí, že je z nějaké předscény W+H, já jej zase řadil někam k J.R.Pickovi. Typické je, že si nepamatuji předchozí vývoj dialogu, ale závěrečný wisecrack si pamatuji i po více než půl století. Dialog končí takto:
  A-…a to jak ze stran pana otce tak i panny matky.
  B-Počkejte, vy počínáte neposkvrněně?
  A-A ono to snad jde jinak?

 344. skimici,
  ajo, už mi to snad docvaklo – člověk se svými emocemi prostě vidí „úspěšnost/neúspěšnost“ sexu ve svém ukojení. Genetik jen v tom stvoření potomka. Liší se tu základní kritérium, a genetikovi je to emocionální egál, pakliže nebylo neplněno kritérium úspěšnosti z jeho pohledu.
  Zamotala jsem to ještě víc nebo se mi to jen zdá ?

 345. Matzurko,

  promítají se zásady genetiky z 405 i do Tvého osobního života ? 😀 😉

 346. Mimochodem – Medvěděv zarazil emerické zásobovací lety do Afganistanu přes Rusko.

 347. Ty piloty, co to musí brát pře Irán , ro možná zajímá.

 348. Medvěděv nikoho zajímat nemusí, ten zákaz letů ale jo.

 349. 412 vše má své náklady. Obama to tak chce tak to má. Mírotvůrce.

 350. 415

  To taky,ale hlavně kudy se to dá.
  trasa se prodlouží a prodraží.

 351. A co když jim Irán přelety nedovolí? Koukněte se na mapu.

 352. 416 Halle
  A kde vidíte rozpor? Vždyť říkám: Obama to tak chce a tak to má. Na druhou stranu vah je nutno posadit vylobbování pánů Porošenka a Jaceňuka, chytrou investici do pojídače kravat a brilantně zvládnuté arabské jaro a nobelovu cenu. A já se ptám: kdo to má? A Vy o nějakých pilotech a kerosinu. Stejně potřebují nalétat nějaké hodiny.

 353. 417 quivis
  Jezuskote tak poletí jinudy anebo tam nepoletí a pošlou tomahawky a nebo se budou bavit jinde. Copak jsem Obama abych Vám napovídal?

 354. V tomhle punktu mi Obama připomíná jednoho dřívějšího mesiáše a mírotvůrce, kterej musel vybojovat tolik jemu vnucenejch válek, až se z toho picnul v bunkru.

 355. skimici, fuj

  tvoje 418 skoro připomíná kritiku politiky USA.

  Nejsi ty náhodou komouš, placený Putinem ? 😀

 356. Jo, a taky nesnášel kouření, byl vegetarián a soukromě si myslím, že byl i vášnivej picyklista.

 357. 420
  A ty taky, Foundry.
  Nepodepsal jsi něco na těch studiích v Pitěru ? 😉

 358. skimici, mně to připomíná scénu z V+W, vy o světové politice a já detailista o tom, kudy létat. 😉

 359. Ještě k té zmiňované rovnováze nebo rovnovážnému stavu. Ideální se mi zdál třeba rovnovážný stav, kde obě strany postuoně vyfoukávaly svůj explosivní potenciál a nebezpečný exces z převážení neměl takové následky. Takový konflikt Irák Irán byl dar z nebes. Likvidovali se nadšeně navzájem a byl od nich pokoj. Vždycky ale do toho někdo musí strčit svůj mírotvorný rypák. Už si ani nepamatuji kdo to tenkrát byl. Zato si dobře pamatuji, že ani rusáci dlouho nemohli vysvětlit satelitům, kdo je jejich sweetheart.

 360. 416 Halle
  A Ty jseš převlečenej Obamovec. Proč by Ti jinak mělo záležet kolik je budou stát následky jejich rozhodnutí?

 361. skimici

  Slováci maj přísloví
  Največia radosť je škodoradosť 🙂

 362. 422 Foundry
  To bych neřek. Do svýho orlího hnízda by to nevyšláp. Možná tak na motorce. To zvládne i souchotinář. Ačkoliv nechápu, proč raději motorkáři nejezdí metrem nebo Pendolínem. Není tam tak zkažený vzduch od výfukových plynů a můžou si nerušeně prohlížet časopisy o motorkách.

 363. Ale já úplně odbočím – může mi někdo z jabkařů objasnit, čím je iPhone (kterýkoli) tak výjimečný, aby to ospravedlňovalo cenu?
  Já jsem vyzkoušel androidy všechny možný, teď funguju s Windows 8.1 a Windows Phone 8.1 a oproti ajfounům se nijak úkorně necítím. Naopak, Win Phone mi přijdou naprosto skvělý.

 364. Skimici, ale vyšláp. Pro uebermensche žádnej problém. Dokonce si myslím, že po večerech tajně šmejdil nahoru-dolů.
  Myslím ostatně, že proto tak nesnášel Židy. Já třeba neznám vůbec žádnýho židovskýho cyklistu, oni vždycky jezdili v autech nebo na motorkách, což muselo Vůdce dost iritovat. Stejně, jako to dnes irituje Auto-Mat a jim podobné, nakonec množina pedálových fanatiků a množina podporovatelů spravedlivého boje palestinského lidu mají značný průnik.

 365. 431 Foundry
  Já v lastně ani nevím. Mám Apple odjakživa, celou infrastrukturu dona, pak přišly ajfouny a ajpedy, máme to doma všichni, furt to funguje, nikdy to nevypínám, muzeální kousky dám do druhých místností …. Prostě je to bumpless…

 366. 425
  Víceméně nikdo. Oběma stranám došly prachy.

 367. Nakonec – už tři roky nikam nenosím notebook a ani ho nepotřebuji. V ofisu nebo doma potřebuji dělo, iMac je OK a u notebooku jsem vždycky přemýšlel kvůli váze a zdroji jestli si ho mám ssebou vzít nebo ne. U iZpadu o tom nepřemýšlím. Ani ho vmezi papíry neregistruju. Je tam furt a vydrží celý den, office taky funguje ….

 368. (418) Obávám se, že ani Ukrajina, ani „arabské jaro“ nemělo a nemá dobrou či lepší alternativu. Jestli o nějaké víš, naznač, zajímalo by mne co mě nenapadlo. To není obhajoba Obamy, spíš vědomí jakési bezvýchodnosti.
  (425) Snad poprvé souhlasím. Prachy a podporovatelé.

 369. A windows 8.1 máme na jednom vyhraným tabletu a má to máma a táta na svých ntb. Je to s tím HW už koupený a dá se na to zvyknout. Papír, tužka a kalkulačka je samozřejmě efektivnější, ale zvyknul jsem si i na SAP. Když prší vezmu si deštník a nenadávám, protože na to taky nemám vliv.

 370. No jo, skimici, já díky profesi narazil hned v začátcích na limity dané státní správou. Pro i jen základní komunikaci s FÚ, sociálkou, zdravotními pojišťovnami atd. atd. jsou wokna holou nezbytností.
  Nemluvě o účetním SW, který v mém případě běží pod MS Acces a komunikuje s úřady přímo z programu bez nějakých divokých konverzí a exportů. Taky když jsme řešili do firmy obchodní SW, všechny nabídky byly založeny na windows, případně na linuxu. Na jabkách ani jedna. A že jsem jich přežvejkal fůry.

 371. Jen na okraj. A.H. nejezdil ani na kole ani na motorce. Autem jezdil rád, leč neřídil. Bez problému létal, pochopitelně coby pasažer. Neplaval. Na Orlí hnízdo se vyjelo (tehdy autem, teď tam jezdí autobus) na plácek z kterého vede chodba do nitra hory k výtahu a výtahem (přes 100 m) se člověk dostal nahoru. Orlí hnízdo to pojmenovali až po válce Američané, Němci to označovali jako D-Haus (D jako Diplomatický), běžné označení je Kehlsteinhaus. Hitler – ač to dostal k narozeninám – tam byl snad jenom cca 10x. Neměl rád pobyt ve výškách – je to asi 18OO m. V povrchní literatuře se toto zařízení zaměňuje s čajovým domkem
  na Mooslahnerkopf. Tam se chodilo pravidelně procházkou. –Návštěva Obersalzbergu je docela zajímavá, je tam informační středisko s vystaveným bohatým materiálem, např. tam ilustrován postup jak Bormann vyvlastňoval usedlosti okolí Berghofu atp. Pikantní je, že po válce restituoval zabavený majetek jediný restituent. Jestli to bylo tím, že se Obersalzberg stal rekreačním střediskem USarmy – netuším. Co je ale rovněž pikantní, že do výtahu na Kehlstein směli jen důstojníci USarmy. Ostatní musel těch 100+ metrů vyšlapat pěšky.

 372. Aerovko, alternativa? Držet status quo a nešťárat do něčeho, co jakžtakž funguje. Viz např. Libye. Nebo Egypt. Nebo Irák. Nebo Sýrie.

 373. 436 Karle
  Když někoho kopnu do koulí tak se taky potom v následné vřavě nemůžu ptát jakou to mělo jinou alternativu. Prostě si musím dobře zvážit, jestli mi to kopnutí stojí za to a moc potom nemudrovat.

 374. (435) K tomu jsem, nucen k obměně HW, také dospěl. Potřebuji slušný PC a něco na internet mimo domov.

 375. (440) Jenže ono už to nefungovalo. Posralo se to. Libye, Egypt i Sýrie (a Tunisko nejdřív, o tom se moc nemluví). Mohlo by to platit na Irák, tam do toho skutečně šáhli dříve, než se to posralo samo. Ve srovnání s tím ostatním není ve výsledku moc rozdíl.
  Ta myšlenka o nešťárání je podobná tomu, jako kdyby si Mitternand nedal snídani s disidenty. Posralo by se to tak jako tak, důvodů bylo dost.
  (441) To ovšem bereš jako fakt to kopnutí. Je to fakt? A jsme-li u podobných přirovnání, kopneš do koulí někoho, kdo se nechystá Ti dát pěstí?

 376. 442 Karle
  Tak já k tomu potřebuji i offisy, AutoCAD atd, ale všechno jsem zprovoznil na ipADu
  Na jednoduché zásahy to funguje. Produktivní práci samozřejmě na tom dělu doma.
  438 Foundry
  Třeba VZP je už nezávislá na W . Stačí ti dobrý certifikát, i ten blbý z KB a všechno funguje.

 377. 443 Karle
  Jak jsem pochopil z několika videoinstruktáží co tu kdysi dával Jirka-p, pro hnutí Krav-Maga je kop do koulí principiální. Pak je dobré pokud možno co nejrycleji utéct. Jak třeba poznáš, že se Ti protijdoucí nechystá dát ránu pěstí? Jseš snad Ježíš Kristus abys nabídl i druhou tvář? Kdepak. Preventivní kop do koulí je vlastně takové šíření demokracie.

 378. chi Karle
  Arabské jaro od Tunisu jsem sledoval takřka v přímém přenosu skrze jednoho militantního muslimského vzdělaného člověka, mubarak atd byli odpadličtí arciďábli placenými satanem Bushem a potom loutkou Obamou a bylo nutno je svrhnout aby byl nastolen mír islámu. To se jim díky ignorantům Sarkozi, Blairům, Obamům atp fakt povedlo.

 379. Když já žádný účinný kop do koulí nevidím (nic bych proti němu neměl). Vidím v podstatě mírné reakce na to, že se někde něco děje (arabské jaro, Majdan), nedůsledné, spíše chaotické, typu „když už se perou, tak zkusíme podporovat toho nejperspektivnějšího, který se tak alespoň jeví“. Ono s Obamou ani nic lepšího či odvážnějšího očekávat nelze. Pak z toho lezou magořiny typu oné školy v Sevastopolu, která údajně měla být štábem Marines či koho. Větší blbost pohledat.

 380. Hlavně Irák byl blbost.
  Saddám si s muslimskými extrémisty věděl rady, a následkem bylo posílení vlivu Iránu.
  Irák se po svržení Saddáma změnil na svobodnou zemi, kam každej mohl přijít zastřelit si svého Američana 🙂

 381. (446) A jsme zase u té alternativy: Jak měli „ignoranti“ zabránit svržení? Statisíce na náměstí (a ti tam byli) asi v Egyptě nevyžene Bush či Obama.
  Ve všech těch státech byly a jsou dobré důvody k nasrání davů. Když už to nasrání bouchne, nelze ho zvenčí ani zarazit, ani kočírovat. Jen mírně podporovat nejméně průserového čunitele, což je v podstatě to, co se dělo a děje.

 382. Karle, tomu snad sám nevěříš, že v Libyi, Egyptě atd. se to rozesralo „samo“, bez zásahu zvenčí. Na to existuje až moc velká korelace s činy tamních vládců, které nebyly západu moc po chuti. Dtto Ukrajina – tam se to „rozesralo samo“ v momentě, kdy Janukovyč zjistil, že slavná asociační dohoda je bianco směnka na všechno a odmítl ji podepsat.
  S námi v roce 1989 to nemá moc co společného, u nás byl v 89. obnoven stovky let trvající status quo, uměle narušený zásahy zvenčí na dobu 50 let. Což je z hlediska historie prd.
  V zemích, kde se to teď mele, byla naopak revolučně a za nadšené podpory západu zničena stovky let existující rovnováha.
  Pokud bych měl použít historickou paralelu, oni jsou dnes ve stejné situaci, v jaké jsme byli my někdy v roce 1939. Někdo zvenčí se jim snaží nacpat kulturu a politiku, která tam nemá žádné zázemí a žádnou tradici. Egypťani se ubránili, Tunisko to taky jakžtakž ustálo, ostatní jsou ve sračkách.

 383. A ještě nejspíš bych tzv. „Arabské jaro“ přirovnal k VŘSR v roce 1917. Německo se pak nestačilo divit, co vlastně vypustilo do světa.
  Já prostě revoluce nerad. Už v dějepisu ve škole jsem litoval Marii Antoinettu a tu guillotinu Robespierrovi moc přál 🙂

 384. Kdyby nebylo zásahu ze Západu, Kaddáfi by během krátké doby vzbouřence vymlátil, a bylo by vymalováno a klid.

 385. Nehledě k tzomu, že bez slíbené podpory by ani žádné povstání nevypuklo.

 386. (448) Možná jste si Halladine nevšiml, že dokud Saddám krotil doma muslimské extrémisty, případně se snažil krotit ty extrémisty v Iránu, necítil nikdo potřebu ho svrhávat (tedy, nikdo na Západě). Ač metody krocení byly dost nepěkné, ale to konec konců není zase tak neobvyklé.
  Jenže on z toho zpychnul a lezl tam, kde už to smrdělo, navíc se domníval, že čím se bude navenek tvářit silnější, tím bude bezpečnější.
  Problém je v tom, že z vnitropolických důvodů nemůže kdokoliv na Západě volit optimální řešení, nahrazení špatného diktátora lepším diktátorem. Brání tomu idealismus, zásobovaný sdělovacími prostředky fakty, která dříve šla přehlédnout a dnes už to nejde. V Iráku nelze instalovat obdobu „Rezatého Pohlaví“, což by bylo v současnosti asi optimální řešení.

 387. Proč by nešlo? Jen je potřeba nemít v hlavě sračky místo mozku. Když se to „samo rozesralo“ v Chile, Amričani se nijak nežinýrovali a dosadili Pinocheta. A byl klid. Jenže to seděl ve Wahingtonu Nixon s Kissingerem za zadkem a ne žvanivý slimejš.

 388. (450) Budeš se divit, ale věřím. Důvodů k nasrání tam bylo (a je) víc než dost. Já revoluce také nemám v oblibě, ale moc nevěřím na to, že je lze vyvolat zvenčí, aniž by pro ně byla v domácím prostředí živná půda. Viz ta podpora Lenina Německem: Nejdřív si tam carský režim zadělal na revoluci, potom byla revoluční Prozatimní vláda a až potom tam Němci expedovali Lenina.
  Ad Marie Antoinetta, četl jsi „Královnin náhrdelník“? Má to asi x dílů, Dumas, a za vše mohou zednáři! 😛
  (452) Já vám to přesvědčení, nápadně podobné školení na PŠM, neberu. Jen nevěřím na klid v zemi, kde je ke klidu nutno vymordovat značnou část obyvatelstva. Nefunguje to . Ani v Libyi (zásah byl), ani v Sýrii (oficiálně nebyl), šťourá kdekdo, Rusko, Irán, Hizballáh, Saúdi, Katar …..
  (453) Kdopak se vám to důvěrně svěřil?

 389. 449 bezletová zóna v Libyi byl pěkný příklad. Hnali je hnali furt před sebou až jich maj plnou Itálii a Francii a jsou uražení, když jim někdo doporučí aby se tedy o to postarali.

 390. (455) Od Chile a Pinocheta už nějaká ta doba uplynula a možnosti dosazování kohokoliv se zmenšily. To je holt ten internet a informovanost /případně zblbnutelnost či zahltitelnost (des)informacemi/. Navíc, Chile měli Rusové (tehdy sověti) přece jenom trochu „z ruky“. A navíc je to přece jenom spíše západní kultura, takže bylo o koho se tam opřít. V nějakém Egyptě nebo Lybii je ta možnost někoho podpořit a nechat to na něm menší.

 391. Ty důvody k nasrání má kdekdo všude na světě. Je nanejvýš zajímavé, že to vždycky vybublá zrovinka tam, kde krátce předtím místní kápo šlápl Američanům nebo EU na kuří oko.
  V Rusku by to, nebýt zásahu zvenčí, skončilo nějakou obdobou toho, co je tam teď, akorát o 90 let dřív.
  Dost opomíjená je např. JAR, nebo Zimbabwe. Kde se to taky s pomocí „světové pokrokové veřejnosti“ nějak tak „rozesralo samo“, že? Před 25-30 lety mohutně prosperující státy se propadly někam mezi Kongo a Somálsko.

 392. (457) A domníváš se, že by Kaddáfí dokázal vymordovat všechny své nepřátele, že by jich nebyla plná Francie a Itálie?
  Situace nemající dobré řešení fakt existují. Zamlada jsem také věřil, že každá situace to dobré řešení má a divil se, proč po něm lidé nesáhli.
  Už mne to (mimo jiné i domácí politickou situaci vida) pustilo.
  Jiná věc je, že bych se do dob onoho mladického idelalismu a nadšení rád vrátil, ale ono to nejde.
  Každopádně mne alespoň těší, že ono prozření ještě nepřerostlo v zblbnutí, jak zde lze občas také zaznamenat.

 393. 459 Foundry
  Angličani rozdávali korálky ale i v indii se našel ten fanatik Ghándí a na to už rozpadající se impérium nemělo sílu ani žaludek. Positivní však je, že se řežou mezi sebou, jen co mesiáš odešel hladovět na onen svět. Po Titovi to taky fungovalo – začali se řezat tam, kde s Titem přestali. Proč někdo pořád touží nastolit světový mír je nad moje chápání.

 394. Ale prd, Sísí v Egyptě to zvládl poměrně s přehledem, takže evidentně ta možnost „někoho podpořit a nechat to na něm“ existuje.
  To samé by bylo s Asadem, kdyby ten černej blb jen se zájmem přihlížel a neangažoval se, Asad by si dávno poradil a neměli bychom na krku a) uprchlíky a za b) Islámský stát.

 395. 454
  Houby. Saddám dostal na pérdel za Kuvajt, a od té doby seděl doma, a snažil se nikoho nenasírat.
  Podrobil se odzbrojovacím komisím, a ještě pár dní před invazí se likvidovaly rakety.
  A spojení s muslimskými radikály se mu snažili dokázat, i když to byl nesmysl.
  Stejně tak zbraně hromadného ničení.
  Klaus správně řekl, že senajdou, jen pokud je tam Anmeričané dopraví.
  Kaddáfi se po Lockerbie taky podrobil, zlikvidoval kdejaké zbraně, byl kamarád, a přestal jím být, když řekl, že nekoupí Rafale.

 396. 460 Karle
  Co já vím? Nedostal šanci to ukázat.

 397. (459) Foundry, neblbni, pls. Vybublá to tam, kde se sejdou podmínky. Ani EU (ta vůbec), ani USA s Obamou skutečně „nemá koule“ na vyvolání něčeho takového (a to opomíjím, že pokud ty podmínky jsou, nemuselo by to být ani moc zavrženíhodné).
  Co se týče JAR nebo Zimbabwe, souhlasím, že ekonomicky na tom za kolonialismu nebo apartheidu byli lépe. Nicméně nevěřím, že je možno dlouhodobě provozovat kolonialismus či apartheid. Na to jsem příliš liberální, prosperita za tuhle cenu, to prostě nejde udržet. Zajímavá je Namibie, tam se zdá, že přechod od kolonie a území ovládané JAR k relativní demokracii zvládli docela slušně.
  Nepřeceňuj tolik tu „světovou pokrokovou veřejnost“. Ta může protesty proti diktátorským režimům podpořit, ne vytvořit.

 398. 462 Foundry
  Pochopitelně. Ten ušatej mamlas ještě přivede masy lidí do neštěstí než odejde do zapomění.

 399. Skimici, impérium dojelo hlavně na svůj faktický bankrot po 2. světové, umocněný hospodářským šílenstvím labouristů po roce 1945.

 400. (462) Sísí to zvládl, moc protestů proti němu není (a problémy zůstávají, konec konců, nevyřešil by je ani Mursí). Zvládl to vlastní silou, neočekáváš doufám, že mu měli pomáhat Marines?
  S Assadem je to jiná, neangažuje se ani tak „černý blb“, jako Rusko, Irán, Čína na jedné straně, Saúdská Arábie a Katar na druhé. Takže by si asi neporadil. A je to to samé co s Lybií, vymordováním půlky obyvatel mír nenastane.
  (464) Ani já nevím. Oba dva jen odhadujeme (a to ještě celkem reálně, bez médii oblíbených extrémních fantasmagorií).

 401. Karle, teď jsi mi oživil vzpomínky na klasiky marxismu – leninismu. Asi (doufám) nevědomky přímo cituješ Vladimíra Iljiče – „subjektivní a objektivní pomínky revoluce“.
  Každou revoluci, převrat atd. atd. musí především někdo zaplatit. Money makes the world go round. Lidi protestovat můžou, ale bez škváry to brzo vyšumí. A silně pochybuju, že by se „zbídačelý lid“ dohnaný nesnesitelným útlakem k revoluci, složil na nákup sofistikovaných zbraňových systémů, nebo i jen na pár tisíc kalašnikovů s municí.
  Skutečně sklouzáváš do rétoriky učitelů marxáku, měl by ses nad sebou zamyslet:-)

 402. (467) Impérium bylo postaveno na morální převaze „bílého muže“, kterou cítil bílý muž a uznávali hnědí muži, i s cylindrem na hlavě. Čti Kiplinga, stojí to za to. Ve válce tohle vše žluťáskové nabourali, navíc, haprovalo to už před válkou.
  Labouristé to už jen dorazili, neudržel by to už ani Churchill.

 403. A Rhodesie i JAR by dodnes docela spokojeně fungovaly tak, jako 150 let před tím, než se jim do toho začaly srát davy pravdomluvných láskyplníků se svými embargy a těžkým ekonomickým nátlakem.
  Do JAR a do Rhodesie lidi z Evropy emigrovali, dnes je to neuvěření.

 404. Británie potřebovala podporu Indie, tak jim slíbila nezávislost po válce. Ještě za Churchila

 405. No jo, tak jsme si z několika úhlů pohledu zafantazírovali co by bylo kdyby.
  Jenomže to už není a je nám v tom žít a neštkat jaké byly lepší alternativy. Už prostě nejsou. Hilbertův prostor je plný možných situací ale ne všemi projdeme a rozhodně se neumíme vrátit o krok zpět a zkusit to znova.
  Děkuji tedy za diskusi a přeji dobrou noc slušným lidem, tedy ne revolucionářům, pravdoláskovníkům a jiným nebezpečným dobroserům.
  🙂 bis Morgen!

 406. (469) To by bylo na řeč u piva nebo vína, ono to není nijak jednoznačné. Jistěže musí každou revoluci někdo zaplatit, tu dobrovolně, tu nedobrovolně. Každopádně, musíš mít vždy obé, plátce i nadšence. Pokud je jen jedno, nefuguje to.
  Mám v oblibě ono heslo z Mlčení plukovníka Brambla: „Žádná revoluce ještě nezanechala u moci ty, kteří ji vyvolali. Najdou-li se dodnes revolucionáři, je to svědectvím, jak špatně učíme dějepisu.“
  Přes to se od té doby vždy nějací revolucionáři najdou a obvykle se pro ně najde i podpora zvenčí. Odhodlaným stačí ty kalašnikovy a po přepadu se schovat. Sofistikované zbraňové systémy fungují proti armádě, ne proti partyzánům. Amíci se o tom přesvědčili dost tvrdě a draze, ve Vietnamu.
  Zamysli se raději nad srovnáním Tvých myšlenek s realitou (je jí v ku srovnání celkem dost), než meditacemi nad mnou a marxákem.
  Čímž nevylučuji, že já i V.I.L. hodnotíme podmínky revoluce stejně a dokonce i správně. Důkazem budiž to, že V.I.L. se ta revoluce povedla, takže minimálně vznik revoluce vyhodnotil správně. Jiná věc je, co potom. Na to nepochybně narazí dotyčný Sísí v Egyptě, protože odstranění revoluci přitahujících průserů bude nejspíš mimo jeho síly i představivost.

 407. (471) Ale neblbni. Postavit stát na převaze jedné rasy lze, ale udržet to dnes už nelze. Jak uznávám ekonomickou úspěšnost těch zemí, tak udržitelné to prostě není, ani kdyby pravdoláskyplníci neexistovali. Viz válka Severu proti Jihu.

  No a taky dobrou noc. Škoda, že to asi neprodrbeme ve sklípku, nějak to vše upadá i bez vlivu zločinných pravdoláskyplníků. 😛

 408. Dost často nejde o revolucionáře. Dost často jde o lidi, co momentálně nejsou u koryta, a rádi by se k němu dostali.
  A takoví se najdou skoro všude.

 409. to chlapům stačí ke štěstí jen kousek jiné jednoduché jednoduché věci ! 🙂 bré ráno

 410. Tak si tu lámu hlavu, jak mohl ten Tomský tohle vůbec napsat?

  „Mír na Ukrajině není v Putinově zájmu, má zájem Ukrajinu oslabovat a zvyšovat její finanční náklady, aby ji Amerika nemohla postavit na nohy a vtáhnout do NATO.“

  Jak to, že člověku, který se o problém intenzivně zajímá, uniknou ve hře figury jako je Soros, Rostschildové, Biden…?
  Čím slabší a vylidněnější Ukrajina bude, tím snadněji se jí podaří rozparcelovat. A mikoho nebude zajímat jestli je nebo není v NATO. Zajímá to snad někoho v případě Kosova?
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Imperialni-a-sektarske-Rusko-mir-nechce-Profesor-Tomsky-zminuje-hroziva-fakta-o-Ukrajine-a-chvali-smlouvu-s-USA-376198

 411. je otázka , co si ta ženská po ráně do hlavy pamatuje

 412. Macek
  G: Já tě nijak nešikanuju, já pracuju pro oba. Carl Froelich už mi slíbil, že tě obsadí do svého nového filmu Doma.
  B: Slovo doma přede mnou ani nevyslovuj. Kdo má furt poslouchat kecy o tý tvý hysterce Magdě a kupě vašich harantů. Já jedu prostě jako motorová myš a ta čůza je doma. Já bych ji seřezala a šla by makat..
  G: Ale miláčku… Když on na ni Führer strašně drží…
  B: Ten tvůj věčnej Führer, vole. Politika mu jde asi jako před tím malování, debilovi. Mimochodem, už jsi s ním mluvil o tom, že by měl z Abwehru vyrazit Canarise a místo něj tam strčit Heydricha? Jestli ne, tak si u mě mrtvej Goebbels.

  🙂 🙂 🙂

 413. Skimici
  to jsem už tu dával. Je to na blistech

 414. 466 skimici, ten ušatej mamlas je jen figurka. Jen viditelný vršek ledovce. Jeho ovládání je pod hladinou.
  Pravdu má Karel i Foundry….
  S vámi „pravičáky“ je sranda, vystačíte si sami mezi sebou. Stejně tak levičáci. Každý se drží své části slona a vydává ji za celého. I kdyby někdo z vás nedopatření nebo nedej Friedmann či Lenin, sáhl o kousek vedle, jeho v synapsích zadrátované přesvědčení mu nedovolí změnit názor. Ostatně, chtít názor po slepých je nonsens.

 415. 463 Halladine, ano. To co rozjeli, bylo v tom více různorodých zájmů a nezamýšlených efektů, které následně vyvolaly nezamýšlené reakce(děje se samoorganizují z jednotlivých událostí do superudálostí aniž by tyto a jejich důsledky byly aktéry oněch událostí přímo zamýšleny nebo i předvídány, zpočátku nepředvídali a nezamýšleli. Jsou velmi překvapeni.
  Jako kluk jsem vzal klacek a proroštoval vosí hnízdo….

 416. 450 „…u nás byl v 89. obnoven stovky let trvající status quo…“
  Foundry, tenhle velmi pozoruhodný názor se Ti vyrazil z čeho?

 417. Schumi, pokud jsou překvapení doopravdy, tak se patrně dostali na úroveň Pepka Vyskoče, což je velmi tristní zjištění.

  Já se totiž velmi dobře pamatuji, když probíhala operace Pouštní bouře (to to NATO ještě k něčemu bylo) a generál Norman Schwarzkopf chtěl mocí mermo věci dotáhnout do ,konce, doklusat do Bagdadu a rozmáznout Saláma jak štěnici. Tenkrát to v podstatě nebyl problém.

  Jenomže Busch-otec mu to zatrh. Právě s tím argumentem, že se rozvrtá celá oblast, vznikne strašnej čurbes a nikdo neví, kde to skončí!
  Veeelmi pochybuji, že by synáčkovi a spol. nesdělil…

 418. 431 Foudry, že se ptáš. To bych se mohl zeptat co je tak výjimečné na tom co máš v krabičkách a občas nosíš na zápěstí….
  Prostě značka…
  Jestliže prakticky, USA je hodně proapplována. Když už si pořídíš něco od Apple, pokračuješ tím. Apple si nejlépe rozumí s Apple. Mít všechno od Aplle. Je to komplexní systém, sice nákladnější, ale šetřící komplexní transakční náklady. Time is money. To znáš. Vše se chová jak jsi zvyklý, na novinky si zvykneš hned. Nemusíš štelovat a řešit spolupráci zařízení „každý pes jiná ves“. Nastartuješ a jedeš aniž bys musel ztrácet čas složitými šamanskými obřady. Apple je Amerika. Time is money. A co frčí v Americe, je trendy. Zde Apple má punc výjimečnosti. Je i dražší. Zatím co tam je to praktický koncept, tady je to imidž. U některých ne. Všechno mají od Aplle, jsou spokojení a čas vynakládají užitečně.

 419. 489 Rputi, nepřeceňuj je. „Přece není možné aby pan král byl tak blbej.“
  Ano, je. Lidé jsou zajímavě strukturované bytosti. To, že někdo má schopnosti dosáhnout nějakého vůdčího postavení, není zárukou, že v něm nebude jednat jako idiot. Není rozumné z nějakých schopností dovozovat jiné. Je obecným častým omylem, že lidem nějak známým či významným jsou přičítány kvality v jiné oblasti, které nemají.

 420. Dobré zas ráno… Když už tady byl zmiňován Macek, tak ještě:
  „Podle čerstvě zveřejněných dokumentů Usáma bin Ládin podporoval „arabské jaro“. Kupodivu to nebylo jasné Sarkozymu, Berlusconimu, Merkelové, Obamovi a dalším, neboť tvrdili, že cílem arabského jara je nastolení demokracie. Buď byl tedy bin Ládin příznivcem demokracie nebo jsou výše jmenovaní poněkud naivní až hloupí….“

 421. Prošel jsem Apple obdobím, kromě hodinek od nich máme všechny produkty.
  Vesměs jde o kvalitní hardware, vyladěný, skvělá výdrž baterie, a v neposlední řadě design.
  Ale poměr cena/výkon prostě není dobrý. Podobně kvalitní hardware (snad s výjimkou iPod) se dá sehnat za 2/3 až 1/2 ceny.
  A svět Apple je uzavřený. Zkuste přehrát na iPad video soubor, který se nelíbí iTunes.
  Přešel jsem z iPhone na Samsung (trochu vynuceně, potřeboval jsem dual SIM) a teď na Lenovo, a není problém. Není nic, co Apple mělo a Android nemá. To samé tablet. GalaxyTab 2 je pořád skvělý, baterka drží. A teď mám nové Lenovo s Windows 8.1, vše funguje, jak má. Stojí 1/3 iPadu.

 422. 492
  Macek je neobyčejně slušnej.
  Kdyby napsal “ blbí jako tága“, byl by pravdě blíž

 423. Taky se rozjedu.
  Praha je pořád pěkná, hlavně podvečer v hospodě. Utopenec a pivo. A kamarádi.U Kratochvíla jsem objevil 18 years Laphroaig, 48% a pak uvidím zezadu nálepku Farven Justered Med Karamel a vedle hned mit Farbstoff. AVRUK.Asi si zase po letech založím vlastní kvas. Aby nedošlo k omylu, trnkový (pro Čechy přeložím – švestkový).

  Doplním i Schumachera v 491 – „Přece není možné, aby pan král byl tak blbej.“ Nejenom pan král.

 424. Apple je prostě imidž.
  Vzbuzuje dojem majetnosti vlastníka.
  S užitností je to jak píše NoName

 425. Dobrý den: kdo z mluvících hlav označil Bastiata za levičáka?
  Je podle vás Bastiat levičák? Odpovězte prosím leváci i praváci.

 426. 496-tak on i vydrží, máme iPod starý 8 let a pořád hraje, neztrácí cenu tak rychle jako konkurenční hardware, 4-5 let starý MacBook se dá prodat za cenu, o které se PC notebooku může jenom zdát … A on se dá nejenom prodat, ale pořád i používat …

 427. Schumi,
  já si nedělám iluze!
  Jen doktrímu „nebudeme do toho rejpat, když to funguje“ nahradila doktrína „rozrejpem to všechno do mrtě, bude švanda“.
  (Za švandu si dosaď peníze, moc, území……)
  Takže úmysl tam zjevně je a blbost se projevuje žasnutím nad příchodem následků, které bylo možné předpokládat. Potřebné synapse ovšem chybí….

 428. 498
  pokud dnes Apple používá stejné procesory jako PC, musí stárnot taky.
  A tu cenu dělá i imidž.
  kdo nezná typy MacBooku , tak kouká , že je to Apple, a že je to vykopávka netuší.

 429. NoName, přidám se k Foundrymu, ve své práci mám programy navázané na Windows a řada protistran mi často oznámí, že ke komunikaci mám používat jen Windows Explorer. Na MS stojí celá státní sféra, bez výjimky, alespoň pokud mě se týká.
  Apple je ucelený systém, jak tu někdo napsal, ale stejně ucelený je systém na Woknech. Jako gigant je pomalejšív reakci na požadavky trhu, jako gigant, všezahrnující, je větší a komplikovanější, ale e to taky tím, že musí (chce) zasáhnout nejenom osoby znalé, ale i hospodyňku z horní dolní. Každý máme nějakou tu souputnici nebo babičku, která zvládla užívat tablet na uživatelské (BFU) úrovni.K tomu ještě chytrý mobil, kalendář, kontakty – proč jí špinit mysl něčím odlišným? A nakonec to nejdůležitější – poměr cena/výkon. Unglaublich!

 430. 501-já mám i na iMacu Windows. Asi je to rouhání, ale mne MacOSX prostě nesedl.

 431. Já jsem ještě větší zvrhlík, už léta používám telefony s WindowsPhone A žena taky, a děti taky. A vnoučata taky.Takže když si poznamenám, že 22. května 2015 bych měl být v 10 hodin na Smíchově Pivovarské ulici u klienta, tak to všichni víja – omlouvám se za prohřešek proti spisovné češtině.

  A už tam jedu.

 432. (476) A máte Halladine nějaký mustr, jak poznat jedny od druhých? A je vůbec nutné to nějak rozlišovat?
  (487) Jistěže. Mně docela baví nadšenci, vidící ve všem jen jednu příčinu (a občas ještě nejspíš mylně). 😛
  (492) Když nastane jaro, tak prostě je (za oknem i v politice). Lze se tvářit že není a nadále chodit v zimníku, ale tím nezmizí. Lze se pokoušet ho ovlivnit, ale s nevelkým úspěchem. To je asi tak vše.

 433. 504

  Ale jo. Jsou to lidi, kteřî by se chopil moci, a vládli postaru.
  A utlačovali ty ( kmeny, skupiny) , co předtím utlačovali je.
  Za revolucionáře je možno považovat třeba ty islamisty – ti chtêjí změnit systém

 434. Založení, financování a vyzbrojení opozice podpořené nejdřív bezletovou zónou a pak leteckými údery na „vládní vojska“ prostě není samorozesrání, i kdyby jste na toto téma napsal dalších 1000 příspěvků.
  Nejde o žádný spontánní proces, třeba v Libyi nepovstali tisíce Libyjců, v Libyi povstali importovaní bojovníci, a země byla postupně za výrazné letecké podpory Západu rozvrácena. Aź pak přichází faktor nasranosti a válka všech proti všem.

 435. Prúser je , že se při tě h povstáních dostane kde kdo ke zbraní .
  Islamisté taky.
  A protože mají nějakou idu, jejich bojová morálka je vyšší, takž e vyhrávají nad ostatními.
  Krásně je to vidět v Iráku. Vlädní vojáci to berou jako zaměstnání, a za ty prachy se nejsou ochotni nechat se zabít. Islamisté jsou ochotni se nechat zabít. Proto vyhrávají, a vládní vojáci utíkají z boje.

 436. 507 jistěže Halladine, to je stará zkušenost. Jeden ozbrojený člověk pro něco ochotný riskovat svůj život je silnější než sto jiných ochotných pro totéž hlasovat.

 437. 503 ano, Martine, pořizovací náklady jsou sice o něco vyšší, ale celkové transakční náklady jsou nižší. Jenže lidé většinou berou v úvahu jen pořizovací.
  Koupil jsem si notebook. S hnusným displejem, to se pokusím řešit, s hnusnými W8, to vyřeším bezplatným upgradem, zatím nevím jestli na 8.1 nebo počkám rovnou na W10. Ovšem cena vynikající s ohledem na ostatní vlastnosti. I kdybych to měl používat jen jako desktop ke kvalitnímu externímu displeji. Plus přenositelnost jako bonus. Část transakčních nákladů „odepíšu“ tím, že mě baví takové kutění. Ale samozřejmě každé řešení má své náklady, za cenu zhruba pět až šestinásobnou by mi tyhle starosti odpadly.

 438. 510-spousta toho „navíc“ s Apple Vám v Evropě a speciálně v ČR na nic není.

 439. (506) Ano, vy to vidíte tak, já jinak. Dokázat to nemůžeme oba, i kdybyste na toto téma napsal dalších 1000 příspěvků.

 440. 497 nickname, jsou nejen praváci a leváci. Jsou i ti, kteří neplýtvají úsilím něco či někoho nacpat do těmi či oněmi definovaných šuplíků a marným hledáním odpovědí, provázeným vzájemnou nevraživosti a půtkami, na špatné otázky. Ostatně, nejprve nutno definovat co je pravice a co levice. Co kdysi, co v průběhu času, co nyní. Někteří té marné snaze věnují celý život aniž by se dostali k podstatnému.
  Je Bastiat levičák? Jsem toho názoru, že je to špatná otázka na kterou je neužitečné snažit se odpovědět.

 441. Aero 506 – jasně – USA spontánně bombardovaly Lybii …. 😀 😀 😀

 442. 511, ano, Noname, je to především tamní záležitost. Podobně jako rozměrné pohodlné silniční koráby s automatickou převodovkou. Komplexní záležitost.

 443. Ale ta posloupnost událostí v Libyii je docela zjevná, čas je v tomto časoprostotu lineární. Bez vojenské podpory Západu by libyjská „opozice“ nevyhrála, zřejmě by dokonce ani neexistovala. Nakonec samotného Kadáfího dostala francouzská letadla.
  Takže to není otázka vidění, ale faktů.

 444. NoName,
  viz moje 477 – totéž v bleděmnodrém.
  Je naprosto jasné, že bylo zapotřebí dostat Rusy z oblasti Novoruska pryč a zlikvidovat fabriky, které dělaly pro ruský trh. V zájmu podnikání Sorose, Bidena a dalších …. a ten Tomský, jak kdyby to vůbec neregistroval…

 445. (516) Pokud tvrdíte, že byla vzpoura opozice, kterou Západ podpořil, tak ano, přibližně tak to bylo. Pokud tvrdíte, že bez Západu by opozice nebyla, tak by se o faktičnosti toho tvrzení dalo s úspěchem pochybovat.
  Já nepíšu nic o spontání výhře opozice. Píšu, že opozice v Libyi vznikla a Západ ji podpořil. Zda to měl či neměl udělat, případně jak, to je další problém, opět bez jasně dobrého řešení.
  Ve státech s vládou diktátorského typu lze celkem důvodně předpokládat, že se tam občas někdo vzbouří. Konec konců, obvykle se tak dostali k moci i oni diktátorové, takže nechápu ono zarputilé popírání možnosti, že se tak stane i bez konspirace zvenčí, hlavně ze Západu. Jak to pak pokračuje a kdo všechno si „omočí“, to je už věc následná. A pokud už bych onu konspiraci hledal, nejpravděpodobnější pachatelé by bylo lze najít v Iránu, Saúdské Arábii, případně Kataru. Ti totiž mají mnohem více důvodů se snažit získat převahu nad svým protivníkem. No a kdybych chtěl hledat trochu důkladněji, tak každá taškařice v téhle oblasti zvyšuje cenu ropy, i od ní odvozované ceny plynu. A který stát je na prodeji ropy a plynu hodně závislý? 😛

 446. 519-od prvních „protestů“ po první sankce a uznání nějaké opoziční rady za právoplatného zástupce libyjského lidu uplynuli necelé tři týdny. Za necelé dva už Kadáfí vítězil, a tak začaly nálety.

  Mezi prvními protesty a nálety uplynul jenom měsíc, a to se mezitím stihly i sankce a rezoluce OSN a uznání opozice za právoplatného zástupce Libye.

  A to vše ze strany států, ve kterých i uprdnutí v parlamentu trvá obvykle déle.

  No ale když myslíte … Tak myslete dál.

 447. Schumi, protože jste odpověděl, jak jste odpověděl, tak vám za odměnu pošlu odkaz:
  Roman Joch, pravicový poradce a politolog:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/usa-levice-proti-obamovi-0xc-/p_zahranici.aspx?c=A150519_233659_p_zahranici_wag
  John Bright a Richard Cobden v Británii či Frederic Bastiat ve Francii, byli radikální levicí své doby.

  Další zajímavý článek tohoto autora:
  http://www.obcinst.cz/liberland-je-neverland/
  Zadržení Víta Jedličky, samozvaného prezidenta fiktivní republiky Liberland, názorně ukazuje limity libertarianismu, svrhne-li se v utopickou ideologii.

 448. Jo, toho Jocha jsem četl a dobře se bavil. Co se Liberlandu týče, lze pouze konstatovat, že Joch zřejmě postrádá smysl pro humor.
  Co se týče té levice, nevím, proč si představuje, že levice odstraňuje překážky svobodného obchodu. Obvykle je spíše tvoří.

 449. Ale i přesto se Vám to pokusím vysvětlit.
  Časová posloupnost událostí a rychlost provedení jednotlivých kroků (protesty, ozbrojená opozice, sankce, bezletová zóna, začátek náletů) prostě nějakou spontaneitu událostí spíše vylučují než potvrzují.

 450. 526
  ne spíš .
  Zcela
  A ještě je třeba připomenout – bylo oprávnění jen k udržování bezletové zóny. Ne k náletům

 451. Otázka pro zkušené: jak uklidnit dítě na deset hodin cesty autem, v sedačce? První auto … bydlení … dovolená v Jugoslávii …
  Nechce se mi navykat jí na filmy / hry. Kus cesty až do svítání doufám že prospí.
  Termín máme na sobotu týden před prázdninami, vyjet bych chtěl v pátek v 8 večer, přes Waldsassen, Mnichov, Salcburk … Slovinsko.

 452. 529 – jet přes noc. Pokud to nejde na jeden zátah, rozdělit cestu na dva díly a den přečkat – využít k poznání nějakého místa – a pokračovat zas v noci.

 453. Když dítěti nezakazujete filmy doma (a to asi ne), v autě není důvod, je to dobrý způsob, jak překlenout hodinku-dvě. K tomu písničky z CD (montuje se to do Dacií? ;)), třeba Kašpárek v rohlíku. Případně pořídit sourozence, se kterým se může prát …

 454. 531-jet dvě noci a den mezitím poznávat… To není moc dobrý nápad.

 455. Ale jasně, řidič se musí nechat vyspat. Mladí tak jezdí už i se dvěma dětmi.

 456. A ještě – mnoho dětí nesnáší jízdu autem a musí brát kinedril – ten je tlumí a jsou více spavé.

 457. Já jsem v noci přestal jezdil. Nevidíte spoustu krásných míst, je to únavné a v den příjezdu i tak všichni chodí jako mátohy.

 458. Nickname, teď vážně 😉 Pokud je dítě hodně malé, spí pořád.
  Pokud je větší, kromě tabletu, filmů, hudby můžete počítat červená auta, kostely, benzínky, hrát slovní fotbal… A občas zastavit, ve vyjmenovaných destinacích jsou na odpočivadlech různé průlezky a pod., kde se dítě vyblbne a pak chvíli oddychuje.

 459. Nebo napéct máslové sušenky qui rit 🙂 anžto pro děti je kouření nezdravé.

 460. Malé je dva a půl. Už umí poroučet a být nevrlá jako tchýně. Cesta je to na osm hodin. Můžeme vyjet v šest ráno, teoreticky bychom tam mohli být ve dvě odpoledne. Bojím se ale dopravní zácpy kolem Salcburku.

 461. 539-tak ještě je možné nechat dítě doma s maminkou …
  Ale tady je to asi neprůchozí.

 462. No, spíš já dovolenou nemusím, ale co bych pro rodinu neudělal 🙂

 463. 540-dopravní zácpy se konají, když je nečekáte, naopak v termínech očekávaných experty se často nekonají. Stejně je to i s místem.
  Já jsem nedávno vyjel z Legolandu, ujel 16 km, a pak se převrátil kamion či co a my čekali na dálnici 5 hodin.

 464. 532 NoName
  Pořídit sourozence s kterým by se děcko popralo je geniální ale je na to málo času. Stejně efektivní však může být vzít sebou tu tchyni. Řidič bude intenzivně komunikovat a užaslému dítěti cesta uběhne jedna dvě.

 465. (526) O voze: V Libyi vznikla, nejspíš spontánně, opozice proti diktátorovi. Pokud by ji někdo „vypěstoval“, je otázka kdo. Západu Kaddáfí už prakticky nevadil, takže pokud, tak spíš někdo z okolí.
  O koze: Když tato opozice vystoupila proti diktátorovi a diktátor proti ní, v celkem krátké době se jí dostalo pomoci.
  (529) Ten Kinedril je docela osvědčený.

 466. „Západu Kaddáfí už prakticky nevadil“ …… svatá prostato! 😀 😀 😀

  Jo, já vím, že si budeš komentovat, kdy chceš, to už jsi psal 🙂

 467. 545 – no a vo tom to je :
  Které že to debily (a jsou známí, dokonce jmenovitě, že) napadlo, pomáhat opozici diktátora, který dělal z našeho hlediska dobrou věc – zadržoval černé drbany ??
  Proč ?

 468. V Libyi uplynulo od prvních větších protestů k vojenskému obsazení Benghází a dalších měst „opozicí“ přesně ŠEST dní. O další ČTYŘI dny už platili US sankce.

  Ale možná by nebylo od věci vyjasnit si pojem „spontánní“ ? Třeba máte jiný slovník :

 469. Mně tu u jistých příspěvků chybí na závěr to kostelní: „Slyšeli jste Slovo Páně.“

 470. Na dobu určitou (než řidičovi rupnou nervy) jde dítko zabavit společným zpěvem 🙂 My dceři pouštěli do sluchátek Spejbla a Hurvínka a jiné čtené pohádky.

 471. Jo a v nějakém zásilkovém obchodu jsem v nabídce viděla cosi jako sklápecí stoleček, zavěšený na opěradlo sedadla před dítkem – na stolečku pak lze třeba malovat, pokud ovšem dítko netrvá na vodovkách a hlavně z toho nechytá kinetózu, pak je opravdu lepší kinedryl.

 472. Matzurko, dítko, je, pokud vím, malé, takže samostatných aktivit pomálu. Takže jedině – jeden dospělý řídí, druhý si hraje.
  Jinak se osvědčuje např. Žlutý kytičky: ….., ćervený kytičky……

 473. šimone 545,
  no on takovej „africkej dinár“ taky řadě lidí zvednul mandle! 😀

 474. (547) Já si taky myslím, že to byla blbost, ale těch debilů bylo až udivujicně dost.
  (548) A zda se na to ta opozice třeba rok připravovala, to taky víte?
  Opozice vznikne jen „made USA“ či „made West“?
  (549) Zkuste to reklamovat u Rputi, třeba vám vyhoví.
  (550) Jo, sluchátka jsou geniální vynález. Šetří řidičovy nervy. 🙂

 475. V totálně profízlovaném státě si opozice chystala vozidla s kulomety rok dopředu ?
  Tak jo. Máte pravdu. Je to jediné možné vysvětlení.

 476. 556

  Je známo, jak dlouho trvalo, než vytáhli Junckerovi orbánovu polobotku z pérdele ?

 477. Ahoj!
  A pamatujete si někdo, jak u nás „spontánně“, max. s pomocí Boží a peněz hornorakouské Energie a.g., vznikl odpor proti jaderné energii obecně a proti Temelínu zvláště?

  Já velmi živě!

  Jediné co vzniklo opravdu spontánně, byli Jihočeští taťkové.

  Že se revoluce nedají vyvážet?
  Ale dají, AK, dají.
  Tábor míru s socialismu to nazýval revoluce, Západ to tradičně, díky studené válce, nazývá vývoz demokracie a lidských práv.V zásadě ovšem jde o totéž.

  PS.
  Pokud jde o tu spontaneitu v Lybii, tak se docela živě pamatuji, že Kaddáfí žádal EU o pomoc (zvl.finanční) proti rebelům s tím, že za to nepustí uprchlíky z Afriky do Evropy.
  Odpovědí mu byla „bezletová zona“ a francouzské bombardování.
  No a teď ti mladí muži zcela spontánně ( snad jen s pomocí IS a pašeráků lidí) utíkají do EU, čemuž chtěl Kaddáfí bránit.
  On snad chtěl bránit volnému pohybu osob! No věřili byste tomu??
  Dobře že je pryč, diktátor jeden tyranskej!

 478. Šumaváku, nj,
  když on taky chtěl, v rámci té finanční výpomoci, aby mu Sarky vrátil ty prachy, co mu Kadáfí půjčil na kampaň….
  A to byla chyba! Veliká!

 479. Očividně chtít peníze po Sarka Farkovi loupežníkovi nebyl nejlepší nápad.
  Sarka Farka svůj dluh vrátil v bombách.

 480. Teda to je k vzteku! Žádnej pořádnej křesťan nemusí v pondělí do práce a jenom češi jo, přestože jsme třistalettrpěli!

  Židům seslal tóru. Křesťanům Ducha. A čechům co?
  Jen si pamatuji lidové rčení Svatý Duch přinese plný pytel much. Ani nepřemýšlím na co ty mouchy obvykle sedaj. Letnice. Proč se to vlastně jmenuje Letnice? Že začnou lítat mouchy? Nebo v tom má prsty Karel Jaromír Erben se svou Poletnicí? V každém případě to zní poeticky. Představuji si rozkvetlou žírnou louku, kde se spokojeně pase tur a nad těmi koláči v trávě se teplý vzduch tetelí a je plný nového života! Léto pomalu začíná 🙂

 481. Krásné teplo. Věřím že sešle letos hezké mini i Moábkám (kromě jiného)

 482. >> skimic
  Myslíš obyvatelkám berlínské čtvrti Moabit? 🙂

 483. skimici,
  to máme z toho, že jsme neznabozi! 🙂

 484. (559) Jistěže dají, ale jen tam, kde je pro ně připravena půda. Nasrané obyvatelstvo, bída, reálná nemožnost něco změnit legální cestou. Což je to, co tvrdím od začátku.
  Když jsi u toho Tlemelína, na to půda připravena nebyla (naštěstí), takže do toho Rakušáci investovali a hovno, hovno ….

 485. 522 nickname, rozdělení mezi pravici a levici představovalo nějaké názory v době kdy to tak bylo rozesazeno v parlamentu. Pak došlo k různým posunům. Liberál za mořem není totéž co liberál před mořem. V tomhle škatulkování si libují „socialisté“. Kautskismus, trockismus, pravá úchylka, levá úchylka, pravicový revizionismus, levicový revizionismus… Já tyhle šuplíkové a značkovací hry nehraju.

  Liberland. No…Politické kecy o mezinárodním právu. Kecy o právu vůbec. Mávání lejstry s razítky, pečetěmi.Kecy úspěšně etatizovaných politiků, mezinárodní „právo“ tvořené mocnými kteří spolu kamarádí…
  Jde jen o sílu. Hranice mezi zatčením a zdvořilou diplomatickou nótou o navázání diplomatických vztahů je dána jen počtem kanónů. Vše ostatní co to doprovází a je vystavováno na odiv jako podstata, je jen jako defilé cirkusu Humberto.
  Jen moc. Nic víc. Představ si situaci, že z nějaký státní úředník po Tobě bude cosi požadovat. Pošleš ho do háje. Na základě toho různí jiní úředníci začnou prudit. Pošleš je do háje. Pak soud. Totéž. Exekutor Nakonec vyslána policie. Odejdou bosí a v podvlíkačkách. Speciální komando. Přežil jeden aby mohl referovat, ostatní se vypařili. Armáda. Zničené území v okruhu několika kilometrů plné nového vojenského šrotu… Zvláštní síly NATO. Od toho okamžiku co se ztratily z radaru je nikdo neviděl…Vyšlou vyjednavače. Prý to byla povinnost odhlasovaná odhlasovaná parlamentem a podepsaná prezidentem. Odpověď stručná : „Trhni si.“
  „No jo, ale jménem lidu…“
  „Tak hele, vole. Vidíš to červený tlačítko? Tak to když zmáčknu, tak už žádnej lid nebude. Tak jim vyřiď ať mě neserou a nechaj na pokoji, že kvůli jejich posraný dálnici tu hrušku kácet nebudu.“

  Tohle je suverenita. Nepodléhání jiné moci.

 486. 567

  Neinvestovali do toho dost peněz, zbraně a vojenskou intervenci.
  Protože to neměli k dispozicui.

 487. Dobrý podvečer,
  úplně z jiného soudku – 🙂

  použila jsem termín „choť“, který jsem dosud měla sice za poněkud knižní, ale přesto poměrně běžně používaný a kolegové koukali, co že to znamená. Jeden s eptal, jak je od toho ženský rod a druhej, jestli to je od slova chodit. Je možný, že to slovo mladá generace nezná?

  Řekla jsem jim, že to mají z toho, že nečtou historický romány 🙂

  je teda pravda, že temnej středověk sem, temnej středověk tam, genderově je to „in“. pro chlapa i ženskou naprosto stejnej výraz.

 488. Żenský rod maj jen slováci. Manželka pracovníka v teplárnĕ se řekne choť topiče.

 489. IMHO je choť pojmenování manželky pro manžela a mažela pro manželku.
  To je moje choť anebo To je můj choť.

 490. >> maYda
  Můj polyglotní tchán někdy používal zdrobnělý tvar ženského rodu „chotinka“. Jinak od slova kočí odvozoval ženský tvar „kočice“. (Nějak mi to připomíná tu nánu co vytvořila ke slovu HOST ženský tvar HOSTKA.) A znal jsem člověka, který „maminku z manželčiny strany“*) nazýval „tchyňka“. Snad při tom neměl nějaké paralelní myšlení.
  *) u jedněch našich známých byl výraz „tchyně“ zapovězen a musely se používat výrazy „maminka z manželčiny strany“ a „maminka z manželovy strany“. 🙂

 491. MaYdo,
  podle ES J.Rejžka prý bylo už ve staročeštině, ale ten slovník tu nemám a na Wiki pro to není přímký doklad. Takže nevím.
  Ale vypadá to na hodně staré, mohlo by souviset se slovem chtít (někoho).

 492. maYdo,

  je to opravdu velmi staré slovo, jehož tvar během staletí prodělal změny
  Původně to byl někdo koho někdo chtěl (staroslověnsky chotěl),ovšem sloveso chotit bylo dvouvýznamové – jednak chtít, jednak chytit.Tehdy bylo zvykem, že pokud někdo něco chtěl, tak to chytil, a bylo to jeho., Pokud ho někdo nedpředběhl.
  Taky to často odpovídalo skutečnosti ( chlap chytil ženskou, odtáhl ji do chatrče a……. )
  Původně tedy slovo choť znamenalo jednoduše ženskou, kterou chlap chytil, ulovil, potažmo koupil – pokud byl lenivej, a měl peníze nebo jiný ekvivalent
  A byla ta choť.
  Později, v rámci emancipace ( už v baroku – viz císařovna Marie Terezie a carevna Kateřina)
  začaly muže lovit ženy, a choť se stalo obopohlavním slovem.

 493. (572) Jeden dávno mrtvý známý se o manželce s oblibou vyjadřoval jako o „chotici“.

 494. Až mnohem později( kdy už nebylo možné chytit cokoli, co člověk chtěl, se významově chtít a chytit oddělilo, a vyjádřilo se to náhradou o za y ve významu chytit.
  Choť ovšem už bylo vžité slovo a zůstalo ve slovníku.

 495. Mít soubĕžnĕ více chotí se archaicky říká miti souchotě.

 496. Díky za zajímavé informace. Mně jen zaujalo, že mládenci očividně to slovo neznali.
  třeba moje děti ho znají, protože doma občas jejich otce oslovuju „můj nejdražší choti“ a podobně.

  Navíc když u dcery ve škole v dramaťáku hráli jakejsi vwjcuc ze Shakespeara, tak se bylo samý „chot sem, choť tam“

  Akorát to odtažení do chatrče se mi nějak nepozdává, protože v literatuře se ten pojem používá spíš v kruzích rytířských. Choť měl král nebo rytíř, prostej lid měl ženu.A chlap s urozeným původem přece jen nemohl mlátit manželku po hlavě a za vlasy někam vláčet. Už proto, že s chotí obvykle obdržel nějaký to věno povahy nemovité a to se za vlasy odtahuje blbě 😀

 497. 2 skimic ad 563 – a to jako má bejt co? Svaté modré pondělí? Nasrat!
  Já budu kroutit volantem při cestě na konferenci. A na tu se vyloženě těším… A nějakej černoprdelnickej svátek mi to nepokazí…

 498. 2 dvd ad 575 – a nedalo se to popsat opisem kříženec tchořice a svině?

 499. 2 skimic – ad 573 – teda, ty překlepy… Úplně to zkresluje význam…

 500. Já jsem svého času používal ustálený výrok – choť do rici… A nějak nikdo se nedomníval, že jde o manželku…

 501. Pro provinilé ći promiskuitní chotě byl v Praze založen nápravný pracovní tábor-gulag, přezdívaný Choťkovy sady.

 502. Rputi
  Teđ vážnĕ. Není souchoť v zásadě pleonasm?

 503. skimici, vy myslíte „souchoť“ podle vzoru „soulož“? 🙂

 504. 583

  Ale mohl, občas se děvče uneslo „použilo“
  a následně šel rodičům vzkaz, dejte věno, a jí si ji vezmu.
  Jinak Vám ji vrátím ve vysoce těhotném stavu..Svobodnou.
  A i u civilizovanějších vztahů se manželství „konzumovalo“ ihned, pritože ažtím se manželství stávalo definitivně platné, a tudíž i definitivně věno v kapse.

 505. Jak to myslíš „ihned“? Svatební noc byla součástí obřadu.

  Navíc leckdy probíhala i pod dozorem, aby bylo jasný, že bylo zkonzumováno. Nějaké odtahování do ústraní nepřicházelo v úvahu.

 506. v královských rodinách to bylo pod dohledem a ukazovalo se zakrvácené prostěradlo, něvěsty se vybavovyly špendlíkem, aby se mohly píchnout do prstu

 507. 597 maYda
  ihned je ihned!
  Proto se geografická mapa Evropy během staletí moc nemění.
  kdo štěká nekouše.

 508. Dobré ránko!

  Myslíte, že tihle se nechají dobrovolně vrátit do Afriky?

  …Agresivita afrických běženců ve francouzském Calais stoupá. Ve snaze dostat se do kamionů, jedoucích do Velké Británie, rozbíjejí auta, ničí náklady. Řidiči se nezřídka bojí o život. Podle jednoho z nich se situace stále zhoršuje…
  http://www.rozhlas.cz/…/v-calais-to-vre-agresivni-uprchlici…

 509. Quivisi,
  píchnutí špendlíkem by nestačilo. Řešilo se to rybím měchýřem naplněným kuřecí nebo jinou krví, který se ve vhodném okamžiku protrhnul. 🙂

 510. 601 dobré ráno?
  Rputi to je divný. Jak to vypadalo prakticky? Vycpala si vaginu naplněným rybím měchýřem aby tento při kopulaci prasknul a krev se vyřinula?
  Vidím tam dva praktické problémy. Chasníka může odradit intenzivní zápach rybiny v místě, kde by očekával sladký med. Za druhé může být chasník šokován, když mu po koitu ulpí na penisu onen měchýř což nemůže vyhodnotit jinak, že svoji milou neopatrnostíprostě částeče evisceroval.

 511. Milý Skimici,
  Nezdá se Ti/Vám (nějak si nepamatuji, zda jsem si tykali či vykali), že jsi/jste detailista? 🙂
  Tucty historických románů tento problém řeší… takže studovat, studovat, studovat, milý hochu… (jednak obměna učit se, učit se, učit se, druhak problém věku – jsemť bezpochyby starší Tebe/Vás).
  A všimni/všimněte si, jak jsem korektní… 🙂

 512. skimici, detaily neznám. 🙂
  Svatební komnatu připravovaly ženské příbuzné, tedy i matka či sestry nevěsty a naplněný měchýř šikovně schovaly.
  On také ženich povětšinou nebýval moc střízlivý, takže použití nebylo tak komplikované.

  A ten měchýř se pochopitelně nejřív vymyl. Krom toho, ve středověku smrdělo všechno všude a jeden smrad navíc nikoho nerozhodil.
  Mně úplně stačilo, když tu revitalizovali ulici a vybourali i starou odpadní stoku (volové), takže to celkem volně protékalo. A když si představím, že to takhle teklo všeobecně po ulicích….
  Na hradech zas noční stolice. Člověk je velmi smrdutý savec 🙂

 513. 603. Ahoj Fauste
  Na pavoucích jsme si tuším skoro všichni tykali.

 514. Se smrdutými tvory ani nejezdím v tramvaji a zásadně kopuluji pouze s voňavými vílami.

 515. Ten plurál je tam samozřejmě jen řečnický

 516. Šimone,
  ta stoka musela být už hodně stará, bývaly tam masné krámy, tak tam něco být muselo, jinak by se pro smrad nevydrželo.
  Stoka z kamenů, stále vlhký jíl nikdy nic nepropustil, světlost 50 x 70, nikdy se to neucpalo, nikde nic nesmrdělo…. jen to není podle současných norem. Takže jsou tam obvyklé kanalizační roury 30, které věčně nevydrží, na rozdíl od šutrů a jílu… 🙁

  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/p600x600/11062279_778775408907852_1138583030070750716_o.jpg

 517. co jednomu smrdí, jinému voní …. říká staré přísloví.

 518. quivisi, v masných krámech nic smrdět nesmí – smrad znamená, že se něco kazí a znamená to mouchy, žádná sranda.
  Po porážce se prostě muselo opláchnout a umýt a to dost, takže tam určitě nějaké odtoky měli.

 519. Rputi – tak můžeš být alespoň ráda, že ty nové menší trubky nejsou zapojeny na masné krámy….nejlepší trubky jsou z taveného čediče (dělají se i dlaždice do vlhkých provozů s nutností častého oplachu), protože mají největší „skluznost“…..to také bývá problém u těch dlaždic….ve vinných sklípcích to je pak o testu stability…. 🙂
  Vyzkoušeno….

 520. Muhehehe!

  Tak to je bizár! 🙂
  Dlužno se ovšem tázat, proč tohle máme platit?

  ČT 24 – Politické spektrum:
  Hučín naznačoval, že ví „vjeci“, ale nemůže mluvit.
  Cibulka hlásal, že islámský stát je řízen z Moskvy, což prý lze hravě zjistit siderickým kyvadlem a
  Chaloupka se nechal slyšet:“ že většina lidí nadává tomu, kdo nám vládne. „Ale vládne nám to, co jsme si zvolili“.

  Jako politická debata to věru zrovna nevypadá!

 521. >> Rput

  Půlnoc mohla jet do Ameriky už před 17. listopadem…
  ——To je taky trošku omyl, pozor na to, my jsme tam jeli všichni jako turisti.
  To je jasný, ale přesto málokoho pustili ven.
  ——Promiň, ale po roce 1979 už se ven jezdilo normálně.
  Jak kdo. Navíc oni jistě věděli, že ven jedete jako kapela.
  ——Samozřejmě že to věděli, ale oficiálně jsme tam jeli jako turisti.

  Tohle je neco tak nehorazneho, ze mi z toho bylo az nedobre – diky vlastni zkusenosti.

 522. >>dvd,
  já vím o pár případech, kdy bez problémů pustili v dobré víře, že se dotyční nevrátí.

 523. 615 dvd
  Ty děláš jako kdybys nevěděl kdo to byl a jakého rodinného klanu byl členem.

 524. Nevim. Ona to ani nebyla moje muzika. A kdyz jsem jednou jel IJmuiden-Praha pres noc a mel jen jedinou kazetu (20 let tomu nazad – proto kazeta) tak me Muchomurky bile lezly uz krkem. (A to jsem jeste nevedel kdo napsal slova.)

 525. Na čt24 diskutují o křesťanských fanaticích. Hus, Jeroným. Zajímavé.

 526. Asii točej nějaký film a připravují otvírák. Jinak si ty úporný kecy nedovedu vysvětlit. Už mi tam chybí jen Havel a Palach.

 527. Skimici, Hus má letos šestistý výročí upálení. A natočili k tomu nějakej film. Takže to je asi otvírák jak k filmu tak k tomu výročí.

 528. Pil Hus spíš pivo nebo zadarmo mešníka anebo vodku? Ta by mě k němu seděla nejvíc

 529. Dobré nedělní ránko!

  No potěš koště s tím Husem!
  Njn – Hádek asi na Štěpánka nemá, i když Štěpánek s Vávrou je nejspíš už pro dnešní dobu moc teatrální.
  Že jazyk dělá potíže, toho jsem si už všimla. Holt nejen scénáristi s češtinou bojují.

 530. UFFFF!

  …Instinkt mu však napověděl něco jiného. Jiný samostatný radar totiž letící rakety nezaznamenal. Mezitím už jeho 120 kolegů čekalo na jeho rozhodnutí. Petrov jim řekl, aby se vrátili ke své práci a ignorovali varování. Měl pravdu, v systému došlo k fatální chybě. Toto rozhodnutí v lese 90 kilometrů od Moskvy zachránilo dne 26. září 1983 Zemi před katastrofálním zničením…
  http://echo24.cz/a/wAZYe/na-sssr-letelo-5-hlavic-neudelal-nic-a-odvratil-tak-katastrofu

 531. 622 Skimic
  A sakra. Duvod meho zakleni vysvetlim nekdy osobne. Ted ale mizim do hor kde budu bezkontaktni (jak ta platebni karta). V 1. polovine cervna budu asi v Praze.

 532. Dobré ráno vespolek,

  proklikla jsem si Rputin odkaz o Šojguovi na dalšího „Putinova muže“, tedy Lavrova. Rozhodně to není hudlař jako naši „politici“…

  skimici,
  specielně pro vás kopíruji odstavec, který má jistou souvislost z vaším nedávným rozhočením nad ukecnutím Zemana při jeho moskevské návštěvě:

  “ A do třetice… Hillary Clintonová, ministryně zahraniční Spojených států v prvním prezidentském období Baracka Obamy. Byla to ona, kdo Lavrovovi v roce 2009 přivezl dárek v podobě červeného tlačítka, které ti dva měli společně symbolicky zmáčknout na znamení restartu vztahů mezi Washingtonem a Moskvou.
  Bylo z toho tehdy poněkud faux-pas, neb přes urputnou snahu úředníků americké diplomacie bylo na tlačítku uvedeno nesprávné ruské slovo. Peregruzka. Místo perezagruzka. Zatímco to druhé by opravdu znamenalo restart, to první značí přetížení. Lavrov tehdy Clintonové celý omyl v žertu objasnil. Druhý den vyšel v ruském deníku Kommersant článek s titulkem „Clintonová a Lavrov zmáčkli špatné tlačítko“.
  Zpětným pohledem, se znalostí všeho, co se ve vztazích mezi oběma zeměmi od onoho roku 2009 stalo, se snad dá odhadnout, že cynický a asertivní Lavrov se musel při tom symbolickém aktu náramně bavit…“

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sergej-lavrov-rusko-ministr-zahranici-profil-foq-/zahranicni.aspx?c=A140424_104548_zahranicni_ad

 533. Matzurko,
  v otázce výběru spolupracovníků má Putin velice šťastnou ruku!
  A zřejmě taky netrpí mindrákem, že by vedle něj mohl stát někdo chytřejší. 🙂

 534. Matzurko,

  to je právě problém.
  Putin má k dispozici ( minimálně ve vrcholových funkcích) špičkově schopné lidi.
  Ostatní vedle nich vypadají jako hudlaři.
  O našich politicích se raději ani nezmiňovat…..

 535. Zajímavý byl pohled na budhistu Šoigua, jak se před začátkem přehlídky pokřižoval, a vzbudil velké vzrušení na ruské blogosféře….

  Každý stát potřebuje nějakou ideu, Rusko si zvolilo pravoslavně křesťanskou a národní.
  Národní v uvozovkách, národní ve smyslu státu.
  Rusové zajímavě kombinují…..russkij x rosijanin
  A zřejmě se jim daří, až na výjimky, udržovat jiné nrody a národnosti loajální.
  Ani Šoigu není Rus……

 536. Halle, jseš msi jistej, že se křižoval Šojgu? Já má m dojem, že to byl nšějaký generál, velitel přehlídky. ?

 537. Quivisi, byl to Šojgu!
  V Tuvě je vedle budhismu i šamanismus a pravoslaví. Myslím, že se to tam vcelku navzájem toleruje.

 538. Jen si tak říkám, co ksakru dělala CIA, že jí tak totálně unikla modernizace ruské armády a zcela zřejmě předpokládala, že je to stále ještě ten rozhašený spolek alkoholiků, neschopný kloudné akce.
  A pak všichni koukali jak vyoraná myš…!

  …Šojgu dostal za úkol dotáhnout do konce reformu ruské armády, jejíž nedostatky se naplno ukázaly před čtyřmi roky během války s Gruzií. Ruské ozbrojené síly v mnohém připomínaly Sovětskou armádu, neohrabaného molocha spoléhajícího se v případě války na masovou mobilizaci. Místo toho začala vznikat moderní armáda 21. století tvořená profesionálními jednotkami připravenými k okamžitému nasazení…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sojgu-sergej-putinovi-muzi-rusko-ministr-obrany-fbq-/zahranicni.aspx?c=A150428_165136_zahranicni_aha#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 539. Asi podlehli vlastní propagandě.Už i západní média připouštějí, že zjednodušený obraz Rusa, jako primitiva v láptích, krutého a zlého, který neovládá šnekací vidličku, vygeneroval Hollywood. V nespočetných movies určených jednoduchému americkému divákovi televize je Rusko zaostalý stát v sněhových závějích, kterému nesou svobodu a pokrok nažehlení příslušníci JAG, námořní pěchoty atd.

 540. Baubo, chápala bych, že si to myslí normální lidi, konec konců i tady se tací našli, ale rozvědka?
  Vodflákli to, špioni! 😀

 541. Za totáče se říkalo, že Američan je vykoupanej Rus 😀

 542. Baubo,
  no on už i Hollywood trochu mění schémata – v pátek jsem viděla film Elysium (2013), scifi s dobrými efekty, ale slabším scénářem. Vrchní zloduch byznysmen typově Anglosas, vrchní zloduška (ačkoliv Jodie Foster) měla francouzský přízvuk, a ne zcela populární prezident nového světa herec, jehož rodiče jsou Pákistánci.
  Správňáci byli naopak modrooký kriminálník Anglosas (Matt Damon), a odbojářsko- zlodějská parta (ovšem nadaní ajťáci a hackeři) víceméně hispánského vzhledu….

 543. Hmm, tak se zdá, že Řecko bude postupovat dle receptu pana Roubíčka: „Vědí, pane Kohn, já vám těch deset tisíc nevrátím. A teď je to váš problém.“

 544. Ahoj!
  Foundry,bere si mustr na Ukrajině.
  Vědí pane Khon, já jim ten spotřebovaný plyn nezaplatím a voni mi na ten nový dají slevu. A vydělají na tom, protože příště jim nezaplatím mnohem méně.

 545. Jo, ale jim to trvalo !
  Ale teď už fakt nemaj.

 546. Njn, ona by je ta eurozóna nepustila, jim nezbývá, než se nechat vyhodit: 🙂

 547. 2 Foundry + Šumavák – no, to jsem se tu snažil naznačit onehdá, že od určité výše (relativní) je dluh problém nikoli dlužníka, leč věřitele… a vem v prdeli chlup, když tam není…
  A jen jako připomínku – „zu grunt“ je germanismus a „v prdeli“ se správně píše s měkkým i… To jen kdyby někdo nevěděl…
  Ať žijou zcela spontánní revoluce, financované ze zcela charitativních zdrojů…

 548. No a protože se tu už dlouho nevařilo… Tak jsem si dneska udělal radost… V hyperďouře měli úplně čerstvej a nádhernej hanger steak – tedy pupek čili sirloin…
  No a protože vrcholí šparglová sezóna, vzal jsem k tomu otýpku čerstvýho zelenýho šparglu… No a kulinářské orgie mohly začít… Ten hanger mám nejradši rare, takže jen tak v ruce promnout s virgin olivovým olejem a nechat odpočinout. Mezitím jsem sobecky odkrájel ze špargle hlavičky, v páře 5 minut a zachladit ve studený vodě.
  Trochu odleželý chlebíšek na topinky, pěkně na sádle do zlatova, pak osušit, poklást nivou a v mikrovrnce tu nivu rozpustit… No a pořádně rozpálit pánef – na to ten krásnej hanger, a protože ho mám rád mezi blue rare a rare, tak jakmile „se pustí“ pánve, tak rychle obrátit, kůrčičku na druhý straně a hned zaflambovat Tulamorkou.
  Nedá se nic dělat, život je krásnej a člověk si občas musí udělat radost…
  A za chvilku to půjdu zapít suchým moravským Svatovavřineckým…
  Tak si otřete oslintané klábosnice a můžete mi i dále závidět… A to nezmiňuju škvarkové placky, které si u mě objednali na konferenci a jejichž malou ukázku vezmu do vinotéky na degustaci. Prý se mi to povidlo… (tvrdí přítulkyně)

 549. Jo, na tu konferenci odjíždím zejtra ráno, ale wifinu tam prej mají… Takže mi příliš nezvlčíte…

 550. No, přiznám se, že ještě jsem chtěl udělat zelňák… ale po tom pozdnějšínm steaku se mi ňák nechce… Uvidíme…
  Dobrůtky mojí babičky. A přátelé se po tom můžou užrat! A co by člověk neudělal pro kamarády… Ten zelňák je děsně jednoduchej, jen trochu pracnej – a já línej… Tak ještě uvidím…

 551. PeSi, moc se nevytahuj!
  Ony takové vepřové kostičky na kmínu a česneku, s bramborovým knedlíškem a dušeným zelíčkem taky nejsou marný!
  Línej je po nich člověk nemlich stejně!
  Prokrastinuju, abys věděl 🙂

 552. 2 Rpuť – prokrastrinace je spása lidstva… Co můžeš udělati dnes, na to je pozejtří taky dost času!

 553. Ergo, na ten zelňák se asi vydefekuju… Už takhle jsem pro zdar konference udělal víc, než je zdrávo… Dostanou propagační materiály… Praktické… Reflektující – a to doslova – debilitu vlády a zákonodárného sboru…

 554. Spíš to vypadá, že tam vezmu houbový matesy… Ty samý, co jsem přivezl na zabijačku k domácímu pánovi a lidi, co mi tvrdili, že houby ale vůbec, opravdu vůbec nemusej, se tam o ně div neporvali… A ty potvory už rostou, tak musím uvolnit prostory pro další várku…

 555. Dobrý podvečer,

  u nás byla k obědu treska na máslíčku s petrželovými brambory a salátem a bramboračka s houbama. Takže nezávidím a anžto jsem četla reportáž o PeSím obědu krátce po její konzumaci, tak jsem ani tu klávesnici neoslintala.

  Jaký houby už rostou? Touhle dobou asi jen májovky a smrže, ne? Ale u nás se nevyskytujou a tak je nesbíráme.

 556. Dostávají titulkéři také Nobelovu cenu, nebo se musí spokojit s Cenou Ferinanda Peroutky?

  Titulek
  Zemřel matematik John Nash, hrdina filmu Čistá duše“
  by na ni byl…
  Kdyby Nash nehrál v tom filmu, nikdo by nevěděl , kdo to je… 😉

 557. Šumaváku,
  titulkáři na to mají přece školu. Prej vysokou 😀 !!!

 558. Matzurko, pokud tu výšku měří od hladiny Vltavy, tak třeba jo! 😀

 559. Já tě musím opravit, Šumaváku. Nashe ten film sice proslavil, ale ne proto, že by v něm hrál 🙂

  Je to smutný, ale na druhou stranu – zemřel ve věku požehnaném, po životě, který nebyl lehký, ale popasoval se s ním s úspěchem a odešel náhle a rychle.

  já myslím, že leckdo by takovej konec bral….

 560. Pane Bože, ty to vidíš !!!
  Úřednictvo je velmi vynalézavé, nabízí se jen otázka zdali opravdu bruselské a zda-li to není jen další obmyslný babiší útok na šrajtofle ?!

  …Evropští úředníci si došlápli na Česko a odnesou to desetitisíce majitelů domů. Ti totiž mají za povinnost pořídit si potvrzení, kolik tepla jejich dům spotřebuje. Podle úředníků ovšem tento energetický průkaz neobsahuje doporučení, jak mohou na energiích uspořit.

  Ministerstvo průmyslu proto připravilo novelu vyhlášky, která podobu průkazů podstatně změní. Majitelé domů ovšem za ně podle odborníků zaplatí až dvakrát tolik co v současnosti. Přitom je prý vůbec nepotřebují.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/majitele-domu-zaplacou-kvuli-eu-zdrazi-energeticke-prukazy_343726.html#.VWIPwtLtlHw

 561. No já nevím, co se divíte… Co stát činí, dobře činí… QED!
  No dyť jsme si je proto takhle zvolili, nebo ne?

 562. No, to je hezký a na co asi tak to doporučení bude?
  lidi, co ty štítky dělají, jsou obvykle technici. Naládujou údaje do počítače a něco jim z toho vypadně a mají zatřídění. Jenže je otázka, jak se vypořádají s doporučením. Hádám, že to bude rutina. Zateplit, izolační skla. Co asi tak jinýho?

  Jenže doporučení je jedna věc a realizace druhá.

  Na to musíte mít ne jen nějaký doporučení, ale projekt. A povolení.

  Třeba většina vnitřní Prahy je památková zóna a střed dokonce památková rezervace. Co tak asi tak doporučí do štítku, aby to památkáři vydejchali a zároveň to majitele nezruinovalo?

  Na takovejch Vinohradech nebo ve Vršovicích dostávají památkáři psotník i z oken s izolačními dvojskly. A to i když jsou dřevěný a upravená replika původních.

  TAkovej činžák s parádní fasádou se ani pořádně zateplit nedá.

  Pak je celej štítek jen cár papíru, dobrej jen k tomu, aby si museli v bruseli vymyslet jinou píčovinu. Teda, ne že by do teď byl na něco jinýho….

 563. Když už jsi nadhodila ta dřevěná okna, repliku původních, víš o nějakých firmách, které to dělají?

 564. 667
  maYdo,
  a zevniř se to zateplt nedá ? za cenu určitého zmenšení prostoru ?
  Jen se ptám..

 565. Dobré ránko!

  Halle,
  nejsem maYda, ale zevnitř zateplit těžko.
  Dost často je v těch barácích štuková výzdoba i zevnitř.

 566. opsáno z Macka a ten opsal z facebooku:
  Titulek: „Hacker převzal kontrolu nad letadlem, zvládl to ze sedadla“
  Jan Sova: „To je toho, Nagyova převzala kontrolu nad ČR a zvládla to z postele!“

 567. Nutno konstatovat, že čím déle působí americká a evropská administrativa, tím je po světě větší bordel.

  Jelikož není k dispozici „jiný globus“ nezbývá než je sesadit a vyhnat!

 568. 673 NoName, nešlo. Při prosazování zájmů nejde o logiku, ale o zájmy.
  V nějakém případě „právo národa na sebeurčení“, v jiném podobném případě „právo státu na celistvost a nedotknutelnost hranic“. Logika…vlk, že beránek po proudu kalí vodu…Právo, nějaká lejstra… Povinnost chcípnout proto, že pár set zmanipulovaných idiotů kdesi cosi odhlasovalo. Nejen chcípnout, ale chcípnout s nadšením, v jednotném mundůru, za zpěvu pochodových písní a před chcípnutím zavraždit co nejvíc neznámých lidí, pro něčí prachy, slávu a historiky aby měli o čem psát. Nasrat!
  Kolik milionů lidí by zachránila jedna včas dobře umístěná kulka…

 569. Já bych nevynášel předčasné soudy … Je velmi pravděpodobné, že po osekání Hanlonem a Occamem to dá smysl… Že někdy celistvost a někdy samourčení.

 570. Nakonec, nerozesrát si to Iráčané, mohl Irák v klidu existovat dál.

 571. Já bych jen upozornila, že někdo tu naftu od ISILU kupuje…

 572. A že bych panu Babišovi ty malé úspěchy v podnikání věřila, tak to snad ani ne!
  Spíš to budí dojem, že pan Babiš si s těmi daněmi také umí mvelmi dobře „poradit“.

  …Současně se podívejme na další podnikání p. Babiše. Většina jeho potravinářských podniků je buď ve ztrátě, nebo na nule. (Masokombináty, Mlékárny atd) Podobně se mu „daří“ i v chemickém průmyslu. Hlavní zdroj jeho zisku je tedy překvapivě z plateb od státu (dotací) na jím vlastněnou půdu a na zpracování „bio paliv“…
  http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7599-tyto-dve-fotky-snad-dokazuji-vse-pane-babisi-.aspx

 573. Dobré ráno,

  Karle, zadej si do googglu „repase historických oken“ a můžeš vybírat.

  Osobní zkušenost nemám, u nás v baráku se dávaly plastový.

  Halladine, jistě lze zateplit barák i zevnitř. Ale krom toho, že se investoři rvou o každý centimetr podlahové plochy je to komplikovanější z mnoha technických a fyzikálních důvodů. A dražší.
  Krom toho byt je po dobu, kdy se to provádí prakticky neobyvatelný. Takže bys musel ještě jako pan domácí řešit, kam odložíš nájemníky. Pochybuju, že jim EU přispěje na hotel.

 574. “ nezbývá než je sesadit a vyhnat!“

  Ale kam, když není jine globus?

  jiank, rputi , máte pravdu, leckdy to zateplení zevnitř nelze kvůli štukové výzdobě.

  A nejen kvůli památkářům, ale proto, že to byt pozvedne někam úplně jinam a lidi se toho šmrncu z mnoha pochopitelných důvodů nechtějí vzdát.

 575. No jo, Karle, ale to bylo vošklivý Rakousko, žalář národů. 😀

  „Kolik milionů lidí by zachránila jedna včas dobře umístěná kulka…“

  i v SArajevu?
  Anarchisti sice ten atentát, kterej odstartoval první světovou a vlastně tím i všechno, co bylo potom, zvrzali, ale pochybuju, že by něčemu zabránilo, kdyby arcivévodu zabila jedna jediná dobře mířená kulka místo několika, který vypálil atentátník po té, co k jeho překvapení zakopl o kolonu s arcivévodou, když si šel koupit sváču.

 576. nickname, takhle se to dělá!
  Tak že bych panu Babišovi ty malé úspěchy v podnikání věřila, tak to snad ani ne!
  Spíš to budí dojem, že pan Babiš si s těmi daněmi také umí velmi dobře “poradit”.

  …Současně se podívejme na další podnikání p. Babiše. Většina jeho potravinářských podniků je buď ve ztrátě, nebo na nule. (Masokombináty, Mlékárny atd) Podobně se mu “daří” i v chemickém průmyslu. Hlavní zdroj jeho zisku je tedy překvapivě z plateb od státu (dotací) na jím vlastněnou půdu a na zpracování “bio paliv”…
  http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7599-tyto-dve-fotky-snad-dokazuji-vse-pane-babisi-.aspx

 577. 684 maYdo, psal jsem jedna včas dobře umístěná, nějaký problém s pochopením?

 578. 685 Rputi, prakticky jde o totéž jako na Ukrajině a jinde. O produkční území s poddanými jako pracovníky a spotřebiteli. Akorát se o to nestřílí. Protože to nemuší bejt. Ale kdyby to mušelo bejt…
  No, hele, obecně a ve stručnosti, jsme komodita, která si sama platí komu má patřit. Případně pro totéž cedí krev.

 579. (681) Mně šlo hlavně o tu osobní zkušenost.
  (684) Ve finále 1918 už Rakousko nechtěli ani rakousští Němci. Jen ten Wilsonův jistě dobře míněný princip sebeurčení národů měl jakési vedlejší účinky. On je to vždy poněkud problém, stojí-li proti sobě několik dobrých, navzájem se vylučujích principů.

 580. Schumi, já si nějak neumím představit, kam bys tu jednu kulku, co by měla zabránit první světové, umístil a kdy je to „včas“.

 581. Wilhelm II. První světová nešlo zabránit, pokud by někdo nezastavil soudruhy v Berlíně. Ty nešlo zastavit od chvíle, kdy byl Bismarck odstaven.
  Jediný způsob – a mohla to učit pouze Anglie – by bylo otevření koloniálních přístavů pro německé zboží, zrušení preferenčních cel. Make business, not war.
  Mladí Němci by objevovali krásy indického obchodu, ne špínu verdunských zákopů.

 582. Ajaj … první světové nešlo zabránit, mohla to učinit pouze Anglie.

  Martine, máš pravdu. Copak by si Agrofert vymýšlel? Rozkaz zněl jasně – tisk má sloužit lidu a jeho vládě, nikdy ne naopak. Konečně je dělník prostřednictvím stranických funkcionářů v této zemi pánem.

 583. nickname – diktatura proletariátu – viz heslo proles,
  ochlokracie – viz Aristoteles – Politika

 584. Jen takový dotaz do pléna: Nemáte někdo v Praze lepší nebo naopak horší zkušenost s funebráckou firmou?

 585. AK,
  nevím jak firmou, máma zesnula doma, poté převezena do zařízení v nemocnici Krč, kde je pohřební služba přímo v areálu. Jednání korektní, ceny IMHO standardní. O květiny se postarala sestřenice, pracující v květinářství. Kremační obřad dle našeho přání na Olšanech, urnu jsme ukládali do rodinné hrobky mimo Prahu.

 586. Ne, komorní. Jen si tak dělám plusy a minusy, abych nemusel nějakého funebráka brát pod krkem.

 587. to je hezký 🙂

  Znáte chorobu, u které když vyslovíte její název, tak jste vyléčení?

  Je to „hipopotomonstrosesquipedaliofobie“ neboli – fobie z dlouhých a málo používaných slov

 588. Tak koukám, že v NATU to nejspíš bzučí jako v úle. A ani se moc nedivím.
  Německé tanky Leopard pocházejí z roku 1979…

  …Trh ovládnou jiní
  Co se týká tanků, mají světové trhy pro nadcházející roky hned několik favoritů. Spolu s exportními verzemi ruského T-90 jde především o čínské tanky ZTZ-98 a ZTZ-99 a pákistánský Al Khalid. Podle prognózy od Forecast International by Rusko, Čína a Pákistán měly v budoucnu získat bezmála dvě třetiny všech „tankových“ kontraktů na světě. Na všechny americké a západoevropské typy zbude celkově jen zhruba třetina.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-sazi-na-tanky-a-evropa-nereaguje-dxx-/zpr_nato.aspx?c=A150525_143617_zpr_nato_inc

  Blbé, no….

 589. Takže mužíci v láptích, čínští polokomunisti a pakistánští ručníkáři že by zvládli vyspělou techniku? To jsem, stejně jako jiní zde, nečekal.

 590. Quivisi,
  cožpak o to, že jsme to nečekali my se dalo předpokládat. Horší je, že je to stejně nečekané pro Brusel a všechna ministerstva války, co jich jen po Evropě je.

  Např. takový Stropnický musí být velmi překvapen!
  Pozvednuté obočí, rozšířené pupily, odhodí s grácií širák v dál:
  „Jen žádný shon,
  hned v úvodu boj nerozhodnu,
  pointa je mi nad zákon:
  na konci poslání vás bodnu!“

 591. 689 maYdo, to právě je ten největší problém.
  691 nickname, ano, Angláni mohli zabránit i té druhé, alespoň v oné podobě. Jenže si hráli na arbitra mezi Německem a Francií. A po napadení Francie, se stáhli, nechali několik set km nekrytý úsek fronty, který Francouzi už nemohli vykrýt a Němci jim vpadli do zad. Jo a mezi válkami Angláni měli spojeneckou smlouvu s Japonskem. Ovšem spravedlnost bývá paradoxní, ač formální vítězové, dopadli nejhůř ze všech. Britské impérium se rozpadlo. Churchill předvídal, že to tak dopadne, snažil se zachránit alespoň ostrovní jádro.

 592. 702 to nečekali i jiní. Třeba pokrok Ruska. Za čyřicet let od temného carství jim lítal sputnik. A to mezi tím ještě zvládli občanskou válku po té první světové, hladomory, čistky, druhou světovou válku. A co teprv kdyby zajali Brauna. I na Měsíci by byli první 🙂

 593. 690 není to úplný blb, měl dost času o tom přemýšlet, dostal imidž trénik a táta mu řek „Ty debile, pochop, že ti jde o všechno.“

 594. ad 703 – jen žádnou paniku, včechno se dá vysvětlit

 595. (707) Schumi, pochybuji. Několik skutečností mi pro tuto verzi nesedí. Které?
  Neříkám, že nemusíte mít správný odhad.

  Carství nebylo tak temné, jak nám předkládali soudruzi. Utíkali do něj za lepším i občané „kovárny Evropy“.

 596. nickname,
  carství skutečně nebylo „tak“ temné, ale lidé do něj neutíkali.
  Car se snažil skutečně zemi modernizovat a za tím účelem uzavřel s Rakousko-Uherskem smlouvu a vyslání odborníků. Např. cukrovarnických inženýrů – takhle v Rusku pracoval i můj pradědeček – a pak r. 1905 utíkal i s celou rodinou před první ruskou revolucí.

 597. (705) To je nějaká nová vojenská historie? “ A po napadení Francie, se stáhli, nechali několik set km nekrytý úsek fronty, který Francouzi už nemohli vykrýt a Němci jim vpadli do zad.“ – to čtu tedy prvně. Co já vím, prorazili Němci francouzským úsekem a tím obklíčili Brity i s Frantíky v Belgii.
  S tím zabráněním druhé – ani Frantíci, ani Britové nebyli ochotni válčit (ne, že bych se jim tak krátce po první divil). A každý to pytlíkoval do autu a tiše doufal, že okecávání postačí.

 598. Tak jsem kouknul do atlasu, od konce Maginotky k moři cca 300 km. Takže ten „několik set km nekrytý úsek fronfy“ je poněkud mimo.

 599. Rputi, sedláci a chalupníci šli za půdou. Dalo se tam žít až do 1914, pro mnohé lépe než v Čechách či v Německu, resp. Slezsku.

 600. nickname – sedláci za půdou nešli, ti ji měli. Šli za ní bezzemci, kteří tak získali půdu, na kterou by se doma nezmohli. Odešli kamkoli, kde ji mohli získat. Třeba do Ruska nebo do USA. Ale taky třeba do Chorvatska – poblíž Záhřebu jsou dodnes české vesnice a silná česká komunita.

 601. Fujtajbl fpodvečer,
  koukám, že PeS chvilku vařil, než ho převálcovaly dějinné události a nevšední náhled na ně. Tak jenom přihodím zkušenost s šedou rulandou z jižní Moravy od pana Mojmíra Vojtka ze Znojma. Vyfasoval jsem flašku výměnou za pár prázdnejch demižonů od distributora vín. Na lahvi je označené jako moravské zemské víno, polosladké, pozdní sběr.
  Asi takhle… bylo to spíše sušší polosladké a 13% alkoholu vyšponovalo chuťové a čichové vlastnosti na maximum. Komu chutnají moravské kyselinky a má rád voňavé, tak vřele doporučuji. Pošmákne si.
  Já s dovolením zůstanu u šedé rulandy z Žernosek. Ta obsahuje kyselinky v množství, které mě nenutí ke konzumaci anacitu a kytka není tak navoněná, takže nepřebíjí a lze konzumovat i k pochutinám méně aromatickým.

 602. Mi děláš chutě!
  Šedou Rulandu já můžu, moc vonět nemusí! 😀

 603. TAky bych si dala. Tu žernoseckou, neb nemusím výraznou kyselinku.

 604. jo a ještě přidám výsledek vjedeckého pokusu – neboli originální řešení situace, kdy je člověk na rozparcích, jestlli si má udělat k večeři bramborák, nebo chlupatý knedlíky. Když do těsta na chlupatý knedlíky přidáte česnek a majoránku a uvaříte to jako chlupatej knedlík, tak výsledek není vůbec, ale vůbec špatný! Ba dokonce je to výborný!

 605. ptakopysku, bramborákoknedlík vůůůbec nemusí bejt špatnej.
  Ani takhle z doslechu! 😀

 606. A když je k tomu zelíčko a opečená slaninka, tak už je to božská mana!

  Tedy chuť by byla, ne, že ne. Ale že bych se TEĎ zvedla a šla něco klohnit, tak to ani náhodou – tak mlsná zase nejsem. Člověk se holt musí filosoficky rozhodnout, jestli je mlsnej nebo línej. 😀

 607. Testoval jsem se špekem a brynzou. Velmi uspokojivé!

 608. Hmmmm….
  Tak až kluk konečně nezapomene to zelí, co mi nechal brácha u babičky, když přijel z chalupy, tak se zamyslím nad osudem škvarků od sousedky v mrazáku…. Taková cibulka se škvarkama a domácí kysaný zelí s bramboráknedlíkem….

 609. Schumi, Aero má pravdu
  Němci prorazili frantickou linii, a nebyly zálohy, kterýma by se ta díra dala ucpat

 610. jetě že jste mi připomněli…

  Kolegové se zítra vrací z výjezdu, musím odeslat mail, aby mi dovezli nějakou tu klobásku a slaninu 🙂

 611. včera na Nově smažili ZELNÍKY (bramboráky ze zelí), to se u nás dělá často a se slaninkou je to výborné.

 612. Před chvíli skončil na ČT1 pořad Reportéři. Já viděla jen poslední část, věnovanou obnovám i neobnovám památek. V samém závěru byl rozhovor s Petrem Kučerou. Ano, přesně tím. A proč to tu píšu? Vyjádřil se k tzv. evropským penězům – natvrdo řekl, že on je zásadně proti evropským dotacím, že prodražují náklady, protoiže práce bez dotací lze pořídit za osminu až desetinu toho, co by to stálo s dotacemi. A za ním byl vidět hmatatelný výsledek jeho práce.
  Až zas někdo bude naříkat, že čerpáme málo a blablabla…měl by mu být puštěn ten rozhovor. A připomenout, že žádné dotace znamenají i žádné platby a odvody.

 613. Zelníky se u nás říká něčemu, co by se laicky dalo nazvat koláč plněný zelím. 😉 Jinak se u nás dělají zelné placky – základem je klasické bramborákové těsto ze syrových brambor, do kterého se přidává nakrájené kysané zelí. Myslím, že jsou lepší. :-)))))

 614. 714 Rputi, něco bych o osidlování měl vědět. Každá generace si zakládala novou kolonii, v exulantských i kolonizačních koloniích by bylo hříchem mluvit o bezzemkovi. Políčka se ve staré kolonii dělila tak dlouho, dokud byla schopná uživit rodinu, když to dále nešlo, ti, kteří nedědili se stěhovali dále. Münsterberg, Poděbrady, Husinec, Tábor, Zelov, Volyň…
  Rumunští Češi to měli podobně, až skončili jedni na Gerníku, druzí v Bulharsku. Slovenskou kolonizaci Uher jsem nestudoval, jen vím, že skončila až na Istrii.

  Kulinářský koutek: Čabajka je slovenský vynález. Z Békešskej Čaby (Békeszcaba).

 615. moje babička dělala jako „zelníky“ lívance u kynutýho těsta, kam se přidalo nakrájené zelí. Ale mně to moc nenadchlo, jakkoliv mám jinak zelí ráda na všechny možné způsoby. Ale zelné placky z bramborákového těsta se zelím, to je ńamka. A prima večeře.

 616. 718 – Ptakopysku
  Musí to být odporný,,ale zcela ve stylu husitských invazních vojsk. Narvi do teřichu nepravděpodobnou krmi a pak říhej a hlavně dobře miŕ. Proletariàt uprchne stejmě jako bycbse zachoval ja.

 617. Červenomodrý metuzalém ještě pouźil smrduté hrnce.

 618. 726
  Dano,

  každý člen EU je povinen platit do EU odvody. Bez ohledu na to, jesli něco dostane, anebo ne.
  Platit musí, dostat může – ale nemusí,pokud se něco komisi nlíbí.

 619. Rusové přitvrzují.
  Poslanec nemeckého bundestagu za CDU Karl-Georg Wellmann bol z Moskvy-Šeremetevo obratom odoslaný späť, so zákazom vstupu do Ruska do roku 2019.
  Je predsedom nemecko-ukrajinskej parlamentne skupiny a mal „ostro protiruské vyjadrenia“ v súvislosti s konfliktom na ukrajine. Do Moskvy priletel údajne na pozvanie „z vysokých miest“ a mal mať v Moskve niekoľko besied o budúcnosti ukrajiny a ako podčiarkol, „s povinným donútením ruskej strany k účasti na procese“.

 620. Halle,
  a proto ty dotace rozfrcáme, ať se práší za kočárem ?
  Mně osobně to teda rve srdce, takhle doma nehospodařím.
  Za dotační peníze, správně vynaložené, by se udělalo mnohem víc – jenže pokud je příjemce dotací považován rozdělovačem apriori za zločince (přičemž rozdělovač vládne mocí téměř absolutní a platem- vlastně taky z těchto peněz – mnohdy podstatně vyšším, než dotační prosebníček – kolik se „ztratí“ cestou nahoru a dolů raději nepřemýšlet), tak je to fakt celé postavené na hlavu.
  Představ si situaci, že ty peníze neprotečou Bruselem…. Jednak by nebylo nutné vybírat tolik (a krmit darmožrouty v Bruselu), jednak by je mohly rozdělit přímo obce, kraje… vláda asi ne 😀
  Ale asi by nebylo tolik cyklostezek, že.

 621. Stran kulinaření,
  tady se dělají zelné placky „zelňáky“, recept by měla vědět Rpuť, Šumavák, PeS annebo kdo jste ještě odsud z jihu 🙂 ? Já to moc nemusím, dítě to miluje.

 622. Dobré ránko!

  Zelňáky neumím, neb mi nejedou.
  Taky se tu dělá „lepenice“, což je bramborová kaše s kyselým zelím. Kupodivu se najdou lidi, kterým to chutná. 🙁

  Dotace jsou prostě zvěrstvo!
  Jsou kvůli tomu vyšší daně!
  Živí se na tom transferu spousta parazitů!
  Bují kvůli tomu korupce!

 623. Matzurko,
  rozfrcat se může cokoli, včetně našich čistě českých státních , krajských a obecních zakázek. Z čístě českých peněz.
  A taky se rozfrcává.
  Ty eu dotace jsou založeny na solidárnosti, – bohaté státy platí víc, než dostanou zpět, chudé platí méně , a dostanou více. Nejvíc na hlavu prý platí švédové, a dostanou zpět málo.
  Nějak se nebouří, a máme se bouřit my, co dostaneme víc, než zaplatíme ?
  Staré pořekadlo říká “ Hloupý, kdo dává, ještě hloupější, co nebere “ 🙂
  A nakonec – zda se peníze rozfrcají, záleží nakonec na našich úřednících , poslancích nebo zastupitelích.
  Naše vesnička nestředisková( asi 1100 obyvatel) čerpá , jak říkají bratia „o dušu“)
  Rekonsrrukce hlavní ulice, školy, školky, a teď čističky odpadů, která nesplňuje parametry, a poslední rok měla povolení na výjimku.

 624. A přitom….
  Ptal jsem se v ostravských kanalizacích na možnost zrušit septik a napojit celou kanalizaci z domu na městskou kanalizaci. A zrušit dosavadní septik.
  Nedá se … Chybí čistička na odpadové vody ze Slezské…
  Zřejmě záleží na šikovnosti vedení obce nebo města si peníze zajistit.

 625. Halle,
  kdyby občané vaší nestřediskové obce platili ty nemravné daně (co platí navíc) Místnímu úřadu místo aby je posílali do Brusele, kde se z 90% prožerou,kdyby paní starostka neměla placenou firmu, která jí ty dotace zařídí, kdyby si z těch dotací neuždibovaly všechny istituce, kterýma to projde, tak už byste ten chodník měli dávno dostavěnej!
  A pozlacenej!

 626. 739

  Těžko, Anežko 😉
  Jediným příjmem, který má obec od svých občanů jsou daně z nemovitostí. Ostatní jsou příjmy od státu z celkových daní na obyvatele.
  Do Bruselu posílá peníze stát –

  Na stránce výdajů České republiky do evropského rozpočtu je 40 miliard korun, na stránce příjmů pak částka 114 miliard, tedy o čtyři desítky miliard víc než předloni. Jedná se o vůbec nejvyšší příspěvek, který Česko získalo od vstupu do unie v roce 2004. Česká republika je dlouhodobě čistým příjemcem prostředků z unijního rozpočtu.

  Od svého vstupu získalo Česko 550 miliard korun a zaplatilo na svých příspěvcích 300 miliard, rozdíl v český prospěch je tak 250 miliard korun.

 627. citace článku z roku 2013. Dnes ty čísla budou trochu jiné, ale jako vysvětlení stačí.
  Pokud jsou s těmi penězi nějaké čachry, je to náš problém – našich úředníků, zastupitelů atd.
  Protože oni ty peníze rozdělují a schvalují.
  EU jen kontroluje.

 628. Halle, vždyť to píšu – „kdyby ty daně platili místnímu úřadu“!

 629. Halle 741 – ano, to jsou ty cyklostezky, aquaparky….

 630. … a kdybychom neplatili nejrůznější zmetky!

  Z Macka:
  Deficit na důchodovém účtu letos dosáhl částky 5,12 miliardy.
  Facebookový komentář:
  Proč nechybí těch 5 miliard různým neziskovkám s podivnou pracovní náplní, proč nechybí 5 miliard na příspěvky a doplatky na bydlení pro vyčůrané majitele ubytoven, proč nechybí 5 miliard pro nepřizpůsobivou menšinu, která nikdy pracovat nebude a díky štědrému sociálnímu systému k práci ani není přinucena ?

  Např. jistí Mlčochovi:
  …Vznešený ideál „odvržení konzumní společnosti“ tedy šumavským alternativcům platíme my všichni svými daněmi. Musíme vstávat ráno v pět a jet někam do továrny, péct rohlíky, opravovat auta, sedět za kasou v Bille, psát články do novin, léčit pacienty… Prostě musíme něco dělat, aby Mlčochovi nemuseli dělat nic….
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/mlcochovi-mentalni-koncentrak-na-sumave-fdr-/p_spolecnost.aspx?c=A150525_203608_p_spolecnost_wag

 631. Dobrý den. Ad dotace: Kdyby 10% dotací bylo dobře a smysluplně využito, považoval bych to za úspěch. Povzdech dotačního specialisty.
  I kdyby byly dotace využívané 3x efektivněji, než říkají odborníci z oboru, pořác je to pro ČR čistá ztráta. Zisk mají pouze ti na penězovod nalepení a několik šťastlivců, co to vyhráli jak v loterii.

 632. Bědujeme nad likvidací obchodů v centrech měst. Není to způsobeno i přesunem nákupů a) na periférie, kam může člověk dojet autem b) na internet, kde zákazník nemusí vůbec vyjít z domu? Nebudou následkem toho levnější nemovitosti ve městech, resp. jejich centrech? Nepomůže je to znova zalidnit?
  Hlavní nevýhodou bytů v centrech je neexistence výtahů, tj. tyto byty nejsou pro staré a rodiny s dětmi.

 633. Nickname,
  hlavní problém jsou nájmy. Prodejce si to může přirazit k ceně jen do určité výše, aby zůstal konkurenceschopný. Pak to prostě neutáhne.

  Zažila jsem to v Augsburgu, kde to bylo obzvlášť markantní, protože řada obchodů a firmiček byla na stejném místě už dávno před válkou.
  Pak se asi v r.2000 zbláznili majitelé nemovitostí a strašlivě přirazili na nájemném. Během půl roku odpadli krejčí, hodináři, modistky – prostě malé firmičky, do roka šly velké firmy. Kdo nebyl ve vlastním, měl smůlu. Zbyly jen banky.
  Po centru se dneska prakticky nedá chodit, protože odešlé nahradily hadry a člověk v jednom kuse škobrtá o věšáky a padaj na něj trička… 🙁

 634. skimici,
  ëvidentně nejsi přítel chlupatejch knedlíků, či klouzáků. 😀 Protože když se nechají v troubě táhnout vepřová kolínka s cibulí půl dne, aby se rozsýpaly a měly křupavou kůrčičku, udělají se chlupaťáky, kysané zelí, osmahnou se škvarky, obojí trojí se přidá k skoro hotovým kolínkům a nechá se to ještě tak čtvrt dne táhnout, aby se chutě propojily…
  Pak už stačí poslat potomka se džbánem pro čtyři točená plnotučná. A kam se na to hrabou římské orgie.
  Evidentně máš v sobě cosi francouzského. Pokud si pamatuji, tak Verne, když popisoval zavilé nepřátele germánského původu, tak za jeden z nejohavnějších kulinářských zvyků považoval konzumaci alsaského zelí a jeho popisy odulých Teutonů držících ve svých mastných prstech odporně bledou bavorskou klobásu a druhou rukou cpoucího do úst mastné kysané zelí patří k tomu nejnechutnějšímu, co kdy popsal.
  Já mám zase odpor k takovým těm meníčkům, kdy člověk dostane na stůl prázdnej talíř s malým prdem čehosi uprostřed a třeba dvanáctkrát za sebou. Mě to nedělá dobře na trávicí soustrojí a chce se mi pak z toho mišmaše organicky propojených chutí, zcela čerstvých surovin a umění kuchaře, chce blinkat.

 635. http://www.ceska-justice.cz/2015/05/irove-o-vikendu-referendem-zmenili-pravo-a-zrusili-manzelstvi-jako-svazek-muze-a-zeny/
  Jedním z právních důsledků referenda zcela jistě bude skutečnost, že irští křesťané a občané, jejichž víra odmítá, že manželství je svazek osob stejného pohlaví, nebudou moci pracovat ve státní správě například ve funkcích matrikářů.

  V zákoně o manželství z roku 2015 stojí, že církevní hodnostáři nejsou zavázáni uskutečňovat sňatky osob stejného pohlaví. Jenže tento zákon bude nyní muset být změněn.

  Čekané či nečekané důsledky zákona. Na základě antidiskriminačního zákona budou propouštěny ze zaměstnání osoby, které nesouhlasí s určitým pojetím morálky. Dokud se to týká jen státních zaměstnanců – tj. že jejich svědomí a morálka bude určována vládou, můžeme to považovat za něco přirozeného. Žel moralisté se na týrání svědomí státních zaměstnanců nezastaví.

 636. Rputi, dnes na malých městech nastává chod opačným směrem – 100m2 v centru, naproti kanceláři superkmotra máte za 7.000Kč/měsíc, první patro. Žel tam zákazníci nezaparkují. Co tam budete provozovat? Kdyby vedle nebyl hlučný bar, tak nejvýhodnější by bylo koupit dům na bydlení.
  Město se Špalíčkem z centra udělalo nakašírovanou bídu. Přes polovinu měšťanských domů na náměstí jsou úřady.

 637. nickname, v Praze na Malé Straně už nejsou děti….

 638. Rputi: Praha, Mnichov je jiný svět. Cenu ženou nahoru také „investiční byty“, kde téměř nikdo nebydlí a které si žádný pracující nemůže koupit / pronajmout. Za cenu domu na Praze 1/2/3 si u nás koupíte půl náměstí.

 639. Dobré ráno,

  rputi, u nas se říká „lepenice“ nikoliv bramborové kaši, a e šťouchaným bramborám s kyselým zelím a se škvarkama. Jako příloha k jitrnici, jelítku či prejtu přímo božská krmě.

 640. Jsemť projížděl nedávno Vlašimí. Tam revitalizovali náměstí takovým způsobem, že tam chodí jenom milovníci sladkého, protože je tam vyhlášená cukrárna. Polovina obchodů zeje prázdnotou. Chodníky jsou široké, přeširoké, silnice úzká, takže se nevyhnou dvě dodávky. Zaparkovat tam je sice kde, ale parkoviště je obehnané litinovými sloupky, které jsou tak nízké, že je přes okénko u auta nevidíte. A protože jsou vjezdy úzké, je riziko štrejchnutí převeliké. A když se k tomu připočte, že parkoviště je placené a když přibrzdíte u chodníku, abyste si něco koupili v lékárně, nebo zmrzku v cukrárně, sejmou vás do deseti vteřin empové, je jasné, že náměstí nikterak ruchem nekypí. Teď revitalizují „hlavní třídu“ a všichni s hrůzou zírají na rozměřovací značky a snaží se odhadnout, jestli bude ulice dokurvena stejně, jako náměstí, nebo ještě hůře.

 641. Halaldine,

  ono to je tak, že kdyby nebylo těch peněz z brusele a nákladů na výběr a přerozdělení dotací, tak ten chodník máte za polovic.

 642. maYdo,
  jojo, šťouchaný brambory s kyselým zelím a škvarkama je taky žrádýlko. Potvrzuji!

 643. „Těžko, Anežko 😉
  Jediným příjmem, který má obec od svých občanů jsou daně z nemovitostí. Ostatní jsou příjmy od státu z celkových daní na obyvatele.
  Do Bruselu posílá peníze stát –“

  Jenže stát tam posílá peníze, které vybere od všech občanů. Kdyby část těch daní nešla státu, přerozdělovačům , do brusele, dalším přelozdělovačům a zpátky do Hustopeč , ale kdyby je rovnou poslali občané na účet obce jako obecní daně, tak ten chodník pozlacenej máte. A k tomu jako bonus krásně čistý a přehledný účetnictví, postavený na tom, že tolik se letos vybralo, tož si můžeme ten chodník dovolit bez obav, že se chodník rpozestaví a pak dotace nebude kvůli nějaké administrativní chybičce a kde na to vzít….

  Kdyby obec k tomu mohla dát kšeft nějaké firmičce Franty Vocáska v obci, protože to udělají levně a kvalitně a každej je zná, co umí a nemusela dělat výběrový řízení podle evropských foršriftů, který nakonec vyhraje nějakej generální dodavatel, kterej si toho Frantu Vocáska stejně najme jako subdodavatele,což obec přijde podstatně dráž, tak má další peníze rdoma.

 644. ptakopysku,maYdo
  se šťouchanejma bramborama ano – ale s brkaší by to mělo být trestné! 🙁

 645. Mňo…
  nemůžu si pomoct, ale jestli se nepletu, tak do EU jsme vstoupili někdy v roce 2004. Takže čtrnáct let zůstávaly daně tady ve státě. A že bychom tehdá jezdili po nerozlákanejch silnicích, čekali na vlaky v udržovaných nádražích, že by obce uklízely v zimě chodníky, to jsem si opravdu nevšiml. Co jsme v EU, připadá mi, že je akorát nějak více vidět, že se ty prachy vyhazujou do luftu. Předtím se daně někam ztrácely a nebylo k poznání kam se dějou.

 646. to Mlčochovi…

  já mám dojem, že o nich psal před pár léty doležal ( J.X., nikoliv Bohumil) v reflexu. Rozhodně je to stejnej model – odvržení konzumu, a parazitování na sociálních dávkách. A taky o tom běžel kdysi nějaký dokument v televizi.

  už tenkrát jsme si říkala, jakou asi mají ty děti perspektivu a že to jsou ztracený případy.

  otci evidentně uniklo, že ta soudržná rodina z předminulého století, kterou se pokusil vytvořit, hlavně žila z toho, co vydělala nebo vypěstovala, z žádnejch dávek a děti se tak či onak s vrstevníky stýkaly a nakonec z rodiny odcházely a zakládaly vlastní rodiny a existence. Ale tenhle vývoj tam prostě není, oni jen parazitují a přežívají.

  Poněkud mně ovšem zaráží, žeto v tomhle případě nějak nevadí. Tu familii z Vinohrad ( nepamatuju si jméno, jak měli dva kluky a nikdo o nich nevěděl), Emanuel Parsifal zdrhl do zahraničí i s rodinou a občas ho vyperou někde v mediích, jaká že to je sekta, fuj, hamba a chudák Dvorská, která byla připravena o vnoučata a ra’tady najednou OK.

  Zřejmě stačí nechat se naservírovat do televize jako chvályhodná aslternativa a najednlou platí jiný metr.

  A podle toho, jak tu rodinu popisují, tak bychnevylučovala, že tam dochází k sexuálnímu zneužití. Hormony nezastavíš, a když jsou ségry a bráškové jen mezi sebou a s tátou a mámou….

  Co na to sociálka?

 647. myslím,m že se ten problém předražování investic z dotací příliš glajchšaltujer. Záleží na načich předtsvitelích, jestli kradoum vyhazujou to na zbytečnosti anebo využijí užitečně. V okolí máme pár silnic, pěkně opravených, kde jesou cedule, že to bylo z dotací EU (a jak ty silnice – pohraniční – vypúadaly předtíám nechtějte slyšet.
  Halladin má pravdu, že dostáváme víc než platíme. To by neplacení do Bruselu, jak tu někdo navrhuje, nnaopak zarazilo.
  Takže chyba je u nás, jak se s tím zachází.

 648. Rputi, s brkaší jistě.
  Ale to je zvrhlost toho typu, pro který se u nás doma vžil výraz “ zpanštělá přimyšlenost“. T.j. když se prostý lidový recept, geniální ve své jednoduchosti a dokonale vyvážený, „vylepší“ nějakýma kudrdlinkama ala „haute cuisine“

 649. Quvis, ot je jen další level, ta EU. Základní problém je, že ty peníze jdou „někam“ na společnou hromadu a pak se vracejí, aby se za ně zařídilo něco, co by šlo pořídit levněji, kdyby s tím nebyly spojené náklady, které si vynucuje přerozdělovací systém.

  To, jestli jde o EU nebo zdejší úředníky už je poměrně podružné.

 650. Příklad: stála by cyklostezka 20.000 Kč / metr, kdyby byla placena místním spolkem cyklistů? Postavili by si turisté rozhlednu v údolí? Lili by si motoristé dobrovolně řepku do motorů, i když mají u víčka nádrže napsáno „nepoužívat biopaliva“?
  Rozdělování z velké hromady má i výhody. Stavba velkých projektů, nesmazatelných časem – dodnes jsou vidět zbytky extrateritoriální dálnice, pevnostní opevnění …
  Z malé hromady na kterou je vidět se hůře krade.

 651. Z malé hromady na kterou je vidět se hůře krade.
  Nemusí pršet. Stačí, jen když kape. (Staré české přísloví)

 652. Quivisi – i kdyby nikdo nikde neukrad ani pětník! –
  Z těch vybraných peněz se nejdřív zaplatí celý Brusel a teprv z toho co zbyde….
  Je to jasné?

 653. Jasné, ale pokud se odesílá X a dostane se upět X+n, tak Brusel nekrade nám.

 654. quivisi, bože – to je přece jedno, komu to ukrad!

 655. Takže kradení je OK, když se to neděje nám?

  A my to nebudeme muset někdy nějakou formou vracet?

  Jde o to, že stát se chová jako typický dlužník, který si vezme půjčku na dovolenou nebo na vánoční dárky a splácení neřeší.

 656. (737) Ty eu dotace jsou založeny na solidárnosti, – bohaté státy platí víc, než dostanou zpět, chudé platí méně , a dostanou více. Nejvíc na hlavu prý platí švédové, a dostanou zpět málo. – prlajz na solidárnosti. Na vytvoření závislosti, aby bylo čím vyhrožovat. Podnik veskrze prodělečný pro všechny, vyjma přerozdělovačů. A největším příjemcem bylo IMHO Řecko a Irsko. Následky jsou viditelné dodnes.
  Že je tak postaven celý daňový systém, to už je jen doplněk.

 657. Kradení není OK! Ale musí si ho řeščit ten, komu kradou. V tomto případě je to Brusel. A my se musíme starat o to kradení, které je u nás. řeči o kradení v Bruselu zní falešně, pokud neřešíme kradení u nás.

 658. Z tisku:
  „Členové opery v ukrajinském Lvově se bouří. Desítky interpretů tamní scény, včetně národního umělce, obdržely najednou povolávací rozkaz.“
  Sborový zpěv zažene nepřítele na útěk, to přece věděli už husité! 🙂

 659. Možná nemusím řešit, kdyžý kradou někde jinde, ale top ještě neznamená, že bych toužila se stát podílníkem na lupu.

  a kradení tady a kradení v bruseli jsou spojité nádoby.

  Jde vždycky o to, že peníze, vybrané od občanů se přesunou někam, kde je s nimi nějak, občané netuší, jak, nebo možná tuší, ale nevědí nic konkrétního a když potřebují třeba opravit chodník, tak se jim část z tej hromady, schované za bukem, vrátí.
  Tedy když jsou hodný a hezky poprosí a zapanáčkujou.

  Jestli strážci hromady a přerozdělovači josu tunajší nebo bruselští, je v důsledku úplně jedno.

  A řešit to kradení s edá jedině tak, že se maximum daní přenese na obce a daně se celkově sníží. Když bude obec potřebovat chodník, má na to vlastní kasu a vlastní rozpočet. A třeba občani ještě přispějí – když zuvidí, že to je opravdu na chodník a nemizí to neznámo kam a že se na tom neživí státní aparát, tak třeba budou i ochotní přispět na něco, z čeho budou mít užitek.

 660. No nevím, tady se krade už dlouho a občani §ovčani s tím nic doposud nezmohli.
  Takže když obce dostanou víc peněz, tak najednou švihne kouzelný proutek, obččané najednou budou dohlížet a obce se změní v ráj? Tomu skutečně věříte?

 661. Pokud se skladník ze šroubárny, který ročně na daních odvede 100.000 Kč dozví, že za jeho peníze bylo postaveno 5 metrů cyklostezky místo opravy dvou kilometrů silnice, kterou jezdí do práce, co myslíte, že starostovi udělá?

 662. Řeknu tajemství: většina „zlodějen“, „rozkrádání“, „neúčelného hospodaření“ se děje ze státního. Proto mají bohatí zájem na „silném státu“ – aby silný stát obral chudé pracující, a oni si mezi sebou mohli rozdělit lup nebo dotace.

 663. Slova, slova … mám připomenout, kolik starostů jbylo a je stíháno, Blanka je ze státního nebo z městského a kokik obcí je v bankrotu?

 664. Quivisi, na úrovni obce se to mnohem snáž ohlídá!

  Tolik jsme vybrali: XXX XXX
  Tolik stála lávka přes potok: XX XXX
  Tolik stál chodník na náměstí: XX XXX
  Tolik stála oprava kanalizace: XX XXX
  Tolik stálo právní zastoupení ve sporu s Vencou Vopršálkem: XXX XXX
  atd….

  Aby bylo jasno, vím, že to není až takhle jednoduché, ale dozor je z velké části tímto způsobem řešitelný.

 665. A ono teď rozpočet obce vypadá jinak? Ze zápisů z veřejných schůzí našeho zastupitelstva vidím po řadu let, že k tomu diskuse není.

 666. Rputi,
  ts, ts, ts…. taková velká holka a věří pohádkám 😀 😀 😀

 667. Děti, děti, už zase blbnete?

  Ochlokracie, neboli vláda lůzy, známá již od Aristotela (a ještě dřív, ale on ji popsal), je za vašimi spory. Existuje několik nadšenců (entusiast), dokonce i na tomto blogu, kteří se snaží vysvětlováním objasnit, co je špatně. Pak je několik dojičů, dokonce i na tomto blogu, kteří obhajují tu špatnost, že sice je to v prdeli, ale já si urvu, co můžu, protože kdybych neurval, tak by urval někdo jiný.

  Od mládí si pamatuji výrok jednoho z mých předků: „Lidi jsou kurvy, mrdaj a kradou!“

  Aby snad laskavá čtenářka nenabyla dojmu, že jsem zatrpkl a zdrcen, tak jí vzkazuji, že stále platí můj postulát – Silnější pes jebe.

 668. ptakopysku, dyk píšu, že vím, že tak jednoduché to není! 🙂

  Jenomže, kdyby ti lidé to „dotovali“ přímo, tak by se o to ,taky víc zajímali.
  Eurodotace jsou jim u zadele a dokud starosta neseká dluhy, tak jsou celkem v klidu.

 669. Rputi,
  já vím. Myšlenka je správná, ale lidi to kazej…

 670. martine, ty mi připomínáš vodníka z Rusalky!
  Vždycky se vynoří z hlubin a zařve: „Bjeeéééda, bjeeéééda!“ Načež zaleze a počká si na další jednání. 🙂

 671. Problémem je celý daňový systém. Pokud lidé platí DPH (to je hlavní zdroj vybíraných peněz, někde jsem dokonce zaslechl, že rozumnému státu by mělo stačit jen to DPH v současné výši), nestarají se, kudy a kolik toho dojde ke starostovi jejich obce. Pokud by museli vysolit státu daň na věci státní či nadstátní (k tomu by DPH nebo daň z obratu měly stačit) a obci a kraji místní daně na místní záležitosti, hlídali by si IMHO starostu a jeho squadru o trochu výše. Sáhnutí do kešně nebo podepsání převodního příkazu přece jenom motivuje.
  Že oklika peněz přes Brusel je úplná hovadina, sloužící jen vyžírkům, přerozdělovačům a soudruhům v Bruseli k vyhrožování, to už je čistě detail celého zásadně vadného systému.

 672. Kdepak, já se dívám, jak rusalky blbnou a když už to dosáhne mého limitu, tak vylezu z vody a řeknu jim, že blbnou. Ty tomu říkáš sprdávání. Tak dobře, beru tvoji terminologii, ale když se tu blbne, tak se blbne.

  Jestli ti moje připomínka lidského charakteru připadá jako Bjééééda, bjéddda, tak lituji, lepší už nebudu… Bjééééda, bjéééda čtu každý den ráno, když se rozhodneš podělit se o svoje fobie a linky.

  Přesně naopak, kolem mě je množství lidí, mladých i starších, kteří vědí, že jaký si to uděláš, takový to máš.

 673. …jaký si to uděláš, takový to máš…
  martineTT,
  nojo, ale spousta lidí to považuje za onanii. A raději to „udělání“ přenechává voleným, či nevoleným vyvoleným, o nichž se domnívá, že jim to za peníze udělají líp, než kdyby si to dělali oni sami. Není bez zajímavosti že tyto volené, či nevolené vyvolené spousta lidí považuje za kurvy.

 674. Taky u vás celý den prší? Tady, naštěstí, ano.
  Tak si tak pročítám, co se tu řeší a pak si vzpomenu třeba na procházky s kočárkem i bez, po Ostravě nebo Olomouci a říkám si – jak to ti naši předci zvládli? Bez dotací.
  V čem jsme my horší?

 675. ptakopysku, jistá podoba by tu byla.
  Na E55 taky Germáni nejezděj, aby si to udělali sami. 🙂

 676. To se divím, že se diví ?!

  …Moskva zakázala vstup do Ruska německému poslanci Karlu-Georgu Wellmannovi z Křesťansko-demokratické unie kancléřky Angely Merkelové…
  …V souvislosti s boji na Ukrajině se Wellmann v uplynulých měsících vyjadřoval ostře kriticky vůči Rusku. Například v polovině února v televizi ZDF prohlásil, že na Ukrajině je vedena „ruská válka“ a že tamní separatisté jsou „nástroji Rusů“. Na Ukrajinu prý z Ruska trvale proudí munice, zbraně i bojovníci, což Moskva popírá…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/neprijatelne-rusko-nepustilo-do-zeme-muze-od-merkelove_344013.html#.VWRZmtLtlHw

 677. Nebohá robátka imigrantská … vrátit, a okamžitě, do Senegalu a jinejch čertů pekel!

  …Minulý týden mohutně zarezonoval italskými médii příběh 12-leté školačky, kterou při vycházení ze školy v italském Terni před zraky její matky surově napadl její muslimský imigrantský spolužák původem ze Senegalu za to, že na krku nosila křížek. Nadávkami, výhrůžkami i smrtí a surovým bitím ji nutil, aby si sundala ten „opruzácký křížek“. Matka ji tak tak ubránila, a léčení dívky si tudíž vyžádá odhadem jen tři týdny. Děvče se už obává do školy vrátit.

  O minulém víkendu zas v Raveně muslimští výrosci ze muslimské kulturní skupiny Attadamun řvali na mariánské procesí, aby „vypadli a táhli odsud“ a nadávali a vyhrožovali v něm dětem a svým vrstevníkům v průvodu…
  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30011-italske-deti-dostavaji-od-imigrantskych-sodu.aspx

 678. VAROVÁNÍ

  Právě mi přistál v poště podvodný mail od Deutsche post – DHL – Logistik Team o doručování balíku.
  DHL na svých stránkách varuje, že příloha obsahuje virus. Mail se jim má přeposlat.

 679. 782 Martine TT
  myslím, že problém je jednodušší a nemusíš se uchylovat k efektním slovům. Žijeme prostě v demokracii a všeobecném volebním právu, tedy nikoliv ve svobodě.

 680. Neormarxistická čt24 ukazuje svrhávání vlády. To je neskutečná psina. Mám to puštěné v rohu obrazovky jako zvukovou kulisu. Jenom Krnda mi strašně schází. Skoro nikde se nevyskytuje.

 681. Tak bych řekla, že to tu Hampl čte taky, kde by jinak vzal „šnekací příbor“! 🙂
  Článek je to výbornej, jen já mám pořád trochu problém s tím označením „buran“, má to pro mne ještě konotace směrem k sociální inteligenci.

  „Jestliže jsme elitám dost dobří k tomu, abychom platili daně na jejich umělecké projekty, a jestliže jsme dost dobří k tomu, abychom za ně umírali, až vyvolají další zbytečnou válku, jsme také dost dobří k tomu, abychom spolurozhodovali o své zemi.“
  http://www.literarky.cz/politika/domaci/19976-uvaha-o-politickem-a-kulturnim-buranstvi

 682. „rozumnému státu by mělo stačit jen to DPH“, ale co když budou lidé utrácet své v tomto státě vydělané peníze jinde ve Schengenském prostoru, což by hlavně činili ti mohovití, pro které by delší cesta za lepšími produkty nečinila potíže?
  Ak v té úvaze pomíjí existenci EU. Ta by by musela být zrušena, aby a jeho úvaha o DPH seděla. Ale jak?

 683. Nedávno se jeden v hospodě rozčiloval, ře Vietnamci vykupují po balících zlevněné zboží v řetězcích, aby ho pak sami prodávali dráž.
  Když byl upozorněšn, že řešením je lístkový systém a jednotné ceny jako za socíku, znlkl.

 684. Rputi
  Normálně ho rád čtu, tady ale imho těžce ujíždí. Chce dehonestovat kavárnu ale je to imho velmi nepovedené. Buranské.

 685. skimici, buranské to není, jen trochu provokuje. 🙂

  Dehonestovat kavárnu není třeba, činí tak sama, s úsilím hodným lepší věci. A nejen Hampla děsně krká, jak sama sebe pasuje na elitu.
  To její věčné nosu ohrnování nad čecháčkovským plebsem jen našlo zákonitě svoji odezvu.
  Kdo má pořád poslouchat to kvílení a snášet kopání do kotníků?! 🙂

 686. No, v tom článku je poněkud málo informací. Nějak se mi to nepozdává…

  O okolnostech, proč byly děti odebrány, tam prakticky nic není. Není tam nic o tom, zda případ prošetřovali a proč a jakou vážnou nemoc že to matka způsobila.

  Rodiče se rozvedli, nejspíš se o děti přetahují a vymýšlet si můžou obě strany.

 687. Jakýsi Laudát. Čtvrtá cenovka kde toto berou nechápu.

 688. V diskuzích na Novinkách existují jednotky blbosti. 10 laudátů odpovídá 1 korte.

 689. Bohuslav Chalupa ANO. Neeeeeee! Mluví jak zastydlý okresní komouš nebo lampasák. Dokážu si ho představit ve fialovém saku a bílých ponožkách. To je panoptikum,

 690. dobrý podvečer,

  no jóóó.rputi…

  Když si ty alternativní maminy myslí, že je líp odrodí expert na komiksy než zkušenej porodník, budiž jim přáno.

  Já nějak nevím, proč mají z těch porodů druhý vánoce.
  Jako by na tom mateřství bylo to nejdůležitější, jestli jsem si užila porod jako nějakou atrakci podle svého přání?

  taky buranskej názor, co? 😀

 691. MaYdo,
  já mám takového souseda. Normálně s nikým nemluví, ale jak jde o nějaké jeho „právo“, řve jak protrženej na celou ulici. 🙂
  Problém je, že chtějí měnit legislativu. Kdyby nešlo o ty děti, člověk by řekl, vem je čert!
  Jenže jde o ty děti a doktorům se navíc ježí srst, protože je jim jasné, že když nastane problém, budou zavoláni hlavně proto, aby to bylo na koho hodit, s kým se soudit a z koho tahat odškodné…
  Obávám se, že nejen v tomto směru odevzdáváme svůj život do rukou hysterek a psychopatů.

 692. 776 odhaduju že mu udělá tak za šest let nepodmíněně, po které nebude nucen jezdit po té rozbité silnici.

 693. Víte, rputi, ono jde především o děti těch rodiček, o moje ne.

  Tak když si to chtějí risknout….
  Já se už rodit nechystám a tak mi odevzdání do rukou hysterek a psychopatů nehrozí. A i kdybych se chystala, tak bych domácí porod neriskla.

 694. Dobrý večer vespolek,

  studentky mi dneska všechny úspěšně obhájily, ale mně se povedlo si přirazit palec na pravé ruce do dvěří u auta. neptejte se, jak to bolí, a modrá barva asi není dobré znamení 🙁

  proti dotacím jsem pořád, proč by sakra ti šikovnější a tudíž bohatší museli být povinně solidární s kdejakým nešikou či flákačem ? Přerozdělovací komise to spravedlivě rozpozná (flákače od nešiky) ? Bez lobování a korupce ? A co na to Červená Karkulka ? Fakt nevím, proč nestačí živit byrokraty místní, a je nutno na to mít hypertrofovaný úřad za horami. Že jsme příjemci je mi egál, protože jak výše podotýká MaYda, nám udělené peníze navíc museli někomu napřed sebrat. A nemyslím, že ten někdo bude dělat dojnou krávu do nekonečna, pominu-li amorálnost tohoto přesunu jako takového.
  Řecko je moc krásný případ, kam ty dotačni programy vedou…. a plané sliby Ukrajině taky zjevně udělaly svoje.

 695. Musím s obdivem konstatovat, že rodina Uhlů se umí sakra otáčet. Pan Michal Uhl, odborník na komiksy, je už v dozorčí radě ÚSTRu, teď zas komis pro porody, komise pro začleňování taky přišla o nějaké členy, takže se může přitočit. To se nám to hoduje, když kamarádi disidenti rozdávají funkce.

 696. (823) Ano, chtějí risknout. Ony chtějí, porodní asistentky chtějí, jenže nesmí.
  Která nechce, může bez problémů do porodnice.
  Nebo je zde plno zastánců a zastánkyň názoru, že úředník, lékař, policajt, památkář ….. má vždy pravdu z titulu své funkce? (někdy to tak fakt vypadá 😛 )
  Už je to sice pár let, ale manželka se vracela vracela z porodnice naštvána tak, že by snad raději rodila doma.

 697. AK,
  já jsem rodila před dvanácti lety, a mohla jsem si vybrat, kam pojedu. Známá z vedlejšího paneláku nechtěla ČB, tak se kotácela někam do Třeboně či co, a řada dalších chtěla taky do jinam. Konec konců, když jdeš ke spcialistovi, tak si taky zjistíš reference, a nejdeš k prvnímu na rohu, ne ? Rodičky na to mají cca 9 měsíců. Klidně ať si vyberou (i porod doma či v lese), ale ať pak nekvílejí, když se jim výběr neosvědčí. A hlavně nežalují pozdě přivolaného doktora, že přidušené dítko nedokázal oživit či zabránit nevratným poškozením.

 698. Matzurko, pokouším se představit si to, ale nedaří se mi. Jaké jsi prováděla prostocviky, že sis skřípla do dveří u auta palec na PRAVÉ ruce? To snad ani nejde.

 699. Karle, ale mně to je jedno, ať si rodí, kdo chce, kde chce, třeba na mezi.

  Akorát že kolem těch domácích porodů se motají všelijaké existence, co rozumí ouplně všemu nejlíp a pokřikují něco o právech a svobodě volby, ale když se pak něco staně, tak „společnost měla zajistit…“

  Jestli myslíš, že takovej mladej Uhl toho ví víc o porodech, než doktor nebo porodní asistentka, budiž Ti přáno…

 700. foundry, tacky jsem si kdysi skřípla prsty na ruce při nastupování do auta. To je ani nevíš jak…

  Matzurko, ptát se , jak to bolí, nemusím. Kdo zažil nezapomene. jetšě teď vidím hvězdičky, když si vzpomenu 🙂

 701. AK: ad porody: pokud se ženy-rodičky spokojí s úmrtností, resp. šancí na přežití stejnou jako v roce 1920, nechť rodí doma. Také ať nevolají záchranku v případě komplikace, ale vychutnají si to až do konce. Zdravotní pojišťovny ať nehradí léčbu matky ani dítěte po domácím porodu. To je ta pravá svoboda. Buď vše – a nebo nic.
  Keď macecha češe, krev potučkem teče. Znáte?

 702. Foundry,
  to je skoro jako se ptát padajícího na náledí „co to děláte ?“ 🙂
  Prostě mozková absence, zkrat, nebo jsem úplný quetén 🙂 Vylezla jsem z auta, a pravou rukou chtěla dveře zaklapnout, a čuměla spíš před vůz, jestli se nehemží některý ze čtyř kocourů…. a palec mi sklouznul po hraně mezi plechy.
  Fakt zážitek ! Na všechno ostatní je mástrkchárd 🙂

 703. 828 Foundry
  A jak by sis tam přirazil například levej palec? Ačkoliv, není to sice úplně pohodlné ale v autě se může při troše dobré vůle přihodit téměř cokoliv.

 704. No „úplná sranda“ je,
  že ty dámy blábolily už před časem, žs „na Západě stojí sanitka s porodníkem za rohem a v případě potřeby zasáhne“ 😀 😀 😀
  Tak si tak darmo představuju, kolik porodů najednou probíhá asi v Praze? 20? 30? A jen jsem si ta představila jak 20 sanitek s 20 porodníkama stojí v haptáku po ulicích 24 hodin denně… 😀 😀 😀

 705. (827) Kamarád lékař praktik vezl manželku několikrát (3 děti) do Plzně, tam má známého.
  Rodičky a asistentky kvílejí proto, že jim stát prakticky zakazuje a brání (natož aby to pojišťovna platila) porod jen s asistentkou.
  Žalování dokrora bych nechal na to, až k tomu dojde (zatím jsou žalovány asistentky a ne rodičkami, nýbrž doktory), s tím by se soud měl snadno vypořádat. „Podepsala jste, že nechcete rodit v porodnici? Tak se miřte s případnými následky!“
  Já, co člověk liberálního zaměření, to „páchání dobra“ proti vůli postižených nějak nerad.
  (829) Jestli někde najdeš nějaké mé souhlasné slovo s kterýmkoliv Uhlem, tak se přihlaš o flašku dle vlastního výběru. Jinak, viz výše.
  (831) Nickname, já to zase až tak moc nesleduji, ale třeba holandské statistiky domácích porodů se příliš neliší od našich nemocničních, zato důkladně od těch z roku 1920. Zrovna od Vás bych očekával nějaký ten liberální přístup. Pojistné (zdravotní daň) si rodička a rodič platí, tak ať pojišťovna vysadí doplatek za porod doma. Že to nejde? No nejde, ale kvůli socanům. Chápu, ale nechci hájit.
  (832) Já mám pěknou „štěnici“ na malíčku a to jsem jen tak strkal Stadiona zároveň do dveří a do dvou schodů. Nějak se zvrtnul ……

 706. Aerokarle, jsem liberál se znalostí rodinné historie. Buď paní budou „rodit doma“, bez doktora, jen s dulou. Nebo využijí naší zdravotní daně. Dovedl bych si představit asistentku v nemocnici – což dnes povoleno je. Dovedu si představit soukromé porodnické kliniky – co se chudým zakazují. Ale nedovedu si představit u každého mimina 20 hodin čekat sanitku s vybavením pro záchranu přidušeného dítěte, krvácející matky … tisíc a jeden problém.
  Dovedu si představit, že o domácí porod mají zájem matky prvorodičky 35+ let. A to už je o život, neváhám to nazvat asistovanou sebevraždou.

 707. Dnes naposledy ke zdravotnictví: I jehovisté občas onemocní a potřebují operovat. Před plánovanou operací jehovista odmítá transfuzi. Přichází ho podpořit jejich farář. Lékař chce po faráři, ať mu podepíše, že na jeho příkaz a zodpovědnost nebude podána pacientovi transfúze, že přebírá zodpovědnost za případné komplikace. Toto farář odmítá, prý on nic nezakazuje, to je na rozhodnutí pacienta… Když nemocný viděl odhodlání a víru svého faráře, s transfúzí souhlasil.
  Tj.: pokud vymýšlím alternativní způsoby péče a léčby, nechť mám potom stejná práva i povinnosti jako každý lékař.

 708. Nickname + Matzurka, palec na levé ruce bych pochopil, zavírám dveře levou, držím rám, prsty vně a palec dovnitř. No a nepustím se. To má celkem logiku. Ale jak se dají držet dveře u řidiče pravou rukou s palcem dovnitř, to mi hlava nebere. Leda, že by u toho Matzurka dělala stojku. Na jedné ruce. Na levé.

 709. nickname, přesně!
  To jsou zas ty práva bez povinností!
  Já mám právo si vymýšlet co chci a vy máte povinnost se bezchybně postarat, když nastane průser!

 710. Víš nickname, tohle trh řeší docela spolehlivě a bohaté státy se spíše netržním zdravotnictvím (viz to Holandsko) celkem také.
  U nás je to horší. Standard a nadstandard, který by řešil mnohé, se nesmí. Navíc nejde jen o peníze, pokud porodní asistentka (to je něco jiného než dula http://cs.wikipedia.org/wiki/Dula ) chce vést porod doma na přání rodičky, je ne jednou, ale oběma nohama v kriminále. Prostě nesmí, nemá v kufru celou nemocnici. Nemocnice s nimi nechtějí uzavírat smlouvy, cizí a konkurenční předmět na hřišti. Takže IMHO rozumný přístup, zaplatíme porod doma porodní asistentce, veškeré náklady nad to v případě průseru platí rodička, je prostě zakázán. Kdežto když si zavoláš sanitku k bolení břicha, sanitka přijede a neštěkne po tom pes. Někde je asi chyba.
  Já fakt nemám rád to „páchání dobra“. Nějak zdůvodnit ho lze prakticky v čemkoliv a já prostě věřím na to, že lidé se mají převážně rozhodovat sami a za své.
  Mimo to, jde o prd a nevím, proč lékaři dělají takový kravál. Těch ženských zatím moc není a pokud jich bude přibývat, pak jenom pro nedostatek komfortu v porodnicích.
  Na tom výroku, že porod není nemoc, asi něco je.

 711. (841)Já mám právo si vymýšlet co chci ….. – jo, vypadá to tak.
  Jenže tady nejde o tebe, ale o lidi, kteří chtějí jen ponechat prostor pro svoji zodpovědnost. Dílem matky (možná pojevené, to asi ano, ale to je jejich věc), dílem porodní asistentky, které jim chtějí poskytnou požadovanou službu za rozumných podmínek, tedy ne různých spíše hysterických fantazií typu vy máte povinnost se bezchybně postarat, když nastane průser!
  Vskutku se zájmen sleduji, jak ta víra ve správnost moci úředníka funguje, ať už má bílý plášť, klotové rukávy nebo placatou čepici.

 712. Foundry,
  vylezla jsem ven otvírat vrata, takže klíček zůstal v zapalování (obvykle ho pravou rukou vyndám a tudíž ji mám plnou). Levou rukou jsem dveře otevřela, a jelikož mi kočičí skvadra běžela v ústrety, tak jsem vylezla a nějak začala odhánět… a pak bězděčně hmátla pravou rukou za sebe, prstama dolů a palec u hrany (nekoukala jsem, kam přesně ruku dávám, neboť to bylo za zádama), a dveře jsem chtěla zaplácnout. No zaplácla, ale palec tam zůstal. Vlastně jsem si to teď musela v duchu znovu přehrát, protože to takhle běžně nedělám. A už taky nebudu 🙂 !

  AK, tak já tu štěnici mám pod nehtem, u nehtového lůžka, moooooc fajn.
  Dítko prohlásilo, že jí to nemám ukazovat, a bez řečí zaskládala špinavé nádobí do myčky 🙂 Tak aspoň něco.

 713. (843) Třeba se Dano někdo inspiroval nějakou tou inzerovanou „reality show“ z protektorátu …… 😛 Někde je třeba najít peníze na množící se úředníky, agendy, nesmyslné výdaje. A (s)prostý lid by se mohl bouřit, kdyby si uvědomil, že je na to jen on. Tak mu předhodí „bohatce“.

 714. (845) Já tamtéž, jen už je to déle, tak se s nehtem posunuje. Jen žádné zdejší dítko neprojevilo soustrast, natož účinnou. Asi je málo řežu, nebo už jsou příliš staří.

 715. no, Karle, sice máš pravdu s tím pácháním dobra, ale myslíš, že zrovna takováhle kómis je schopná něco vyřešit?

  Nemluvě o tom, že tihle bojovníci za něco jsou většinou lidi, který taky chtějí páchat dobro, akorát si ho představujou opačně.

 716. AK 844 – já tu situaci, kdy hrozil při porodu průšvih a následoval císař zažila na vlastní kůži. Doma by se to nestihlo. Punktum!

 717. Dobré ránko!

  Raní hádanka – kdo to řekl?
  „Musíme mít nesilnější vojenskou sílu na světě a musíme, příležitostně, zkroutit ruce zemí, které by nedělaly to, co potřebujeme, aby dělaly.

  Weˇve got to have the strongest military in the World, and we, occasionally, have to twist the arms of countries that wouldn´t do what we need them to do.“
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obama-zkroutime-ruce-zemim-ktere-budou-delat-neco-jineho-nez-chceme/

 718. Jj – přednášky o muslimech jsou přesně to, co cikánské matky v Předlicích nejvíc potřebují!
  (Aspoň Člověk v tísni si to myslí)

  … Nakonec jsme probraly i ožehavou a tolik diskutovanou problematiku zahalování. Debatovaly jsme o právech žen – muslimek. Rozdělily jsme si druhy šátků dle názvu a zemí, kde se nejčastěji nosí a ukázaly si pravidla pro zahalování. Některé maminky si vázání šátků přímo vyzkoušely…
  http://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/novinky-z-usteckeho-klubu-matek-v-predlicich?src=206

  Co se v mládí naučíš…

 719. Dobré ráno vespolek,

  Rputi,
  no víš, co všechno se při nákupu v superhyper pod takový hábit schová 🙂 ?

  AK,
  stran palce jsme tedy spolutrpící. Zatím to pořád bolí jak sfiňa, snad mi ten nehet nesleze, ale na funkci celku to nemá vliv 😀 Akorát je to asi znamení Prozřetelnosti, že se nemám hrnout do laborky pipetovat (dneska to fakt nedám), a raději se věnovat počítačovému modelování. Nojo, no.

 720. Dobrý den.
  Stran palce – včera jsem si strnul kůži na palci pravé ruky. Šroubovákem, při vracení ségrovky na hřídel. Kdybych ji byl býval vracel kleštěmi, nemusel jsem mít jizvu.
  AK: „Lege artis“

 721. Matzurko, nejen!
  Jdou cestou nejmenšího odporu. Dětem ve školách, cikánům v kulturních centrech …. ti se dají nejsnáz zblbnout a taková pátá kolona se v budoucnu hodí…
  A jestli se nemýlím, tak bych tipovala, že někteří spoluobčané se rádi přidají…

 722. Nickname,
  taky dobrý, vítám v Klubu nešiků 🙂 !

 723. Jj – jsme líní jak vši!

  …Jde o to, aby branci vůbec cvičit šli, aby byli výcviku schopni – tělesně, zdravotně, psychicky, sociálně – a aby byli i technicky zruční. Stav obyvatelstva je však takový, že na nějakou brannou, natož vojenskou připravenost, nemůžeme pomýšlet…

  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/armadu-cekaji-zmeny/

 724. Zdeněk Ertl – kecy v kleci. Peníze „na sport“ jdou v míře nebývalé. Sečtěte náklady státu, krajů, měst, k tomu přidejte dary firem. Chybí centrální řízení. Centrální plán, příprava branců, ochota za stranu, za lidi položit životy.

 725. 856 Rputi, k čemu? Proti jakému nepříteli? Za čí zájmy?
  857 nickname, naštěstí.

 726. Matzurko -852 – Na ten nehet spolehlivě funguje večer nastrouhat bramboru a zabalit, nechat působit do rána – 3-5x zopakovat. Nesleze. Zdraví zasloužilý člen Klubu nešiků :-).

 727. 853, ano. Blbej,línej,chtivej. Důvěrně znám. To se nevyplácí chtít si takhle zjednodušit práci. To se jeden nadře, utrpí škodu nebo dokonce vlastní újmu. A že Ti moudrý hlas v hlavě říkal „Vem si kleště“? A že jiný hlas říkal „Na to se vyseru, zvládnu šroubovákem“? A bác, bylo. Línej se strhal, protože byl línej jít dvakrát…Většinou vím co a jak správně udělat nebo nechat být. Jenže jsem blbej a línej. A chtivej. Mít to hned. Pak mi vzniká škoda. Většinou když jsem neposlechl ten moudrý hlas. Tak bacha na to. Nevyplácí se přehlížet výstražné světlo ve vlastní hlavě. V mnoha případech průserů jsem ho tam měl, jenže ignoroval. Když se rozsvítí, že takhle ne, je dobré poslechnout. Ovšem na to je třeba mít ten moudrý hlas dobře nastavený.

 728. Dobré ráno,
  “ ochota za stranu, za lidi položit životy.“

  Vy jste srandista, nickname 😀 Za jakou stranu a za jaký lidi?

  jediný lidi, za který bych byla ochotna položit život, jsou moji nejbližší. Ale za ty se život nepokládá na bitevním poli. A pokládání života za stranu a to tu jedinou správnou se nosilo v padesátých letech.

 729. 859 Oteplovači, na kolika nehtech jsi dělal bramborový test?
  Na nehet je nejlepší mleté uchot z netopýra zakopaného pod šibenicí….

  No, doporučuju především chladit, a možno použít „koňský balzám“. Neuškodí vnitřně nějaký salicylát, například acyplpyrin a máš-li po ruce nějaké antihistaminikum, vem ho také. V komplexu tyhle tři věci působí proti rozvoji zánětu. Máš-li nějaké kortikoidové mazání, namaž.
  V případě že nedojde ke zlepšování, naopak ke zhoršování, nutno vyhledat lékaře.

 730. “ Peníze “na sport” jdou v míře nebývalé. Sečtěte náklady státu, krajů, měst, k tomu přidejte dary firem.“

  no jo, jenže ty peníze jdou na něco jinýho, než celkový rozvoj fyzické kondice mládeže.

  Schumi a není to moc složitý? Nebylo by lepší ten prst useknout rovnou?

 731. Maydo, Imagine … někdo bude celkově rozvíjet fyzickou kondici vašich dětí. Pěkně centrálně a organizovaně. Aby nebyly tlusté, skočily 150cm do výšky, 400 cm do dálky, 3000 metrů pod 12 minut. Pokud nesplní, nařídí výchovný tábor.

 732. Rputi: ukázala jste problém politický. Dvě skupiny placené státem diskutují, kdo má dostat více peněz ze společného. Přitom je ničen majetek soukromníků.

 733. Imagine: Partajkijáda. 10.000 branců, 10.000 středoškolaček, společné cvičení a spaní pod stany. Co bychom pro záchranu národa neudělali. Nové jesle, školky. Evropu zachráníme.

 734. nickname – ta moje citace je politická?
  Nevybírejte si prosím z článku to, o co se můžete a chcete dohadovat!
  Moc dobře víte, že v té citaci jde o „brannou zdatnost“, která je veškerá žádná – převálcuje nás, kdokoli si zamane.

 735. 868: Rputi: máme 85.000 mužů a žen ve zbrani, statisíce poslušných úředníků připravených plnit jakýkoli rozkaz z nejvyššího velení. Co více ještě potřebujeme? V článku byla informace o 350.000 hasičů. Máme cca 1.000.000 sportovců připravených splnit kritéria dukelského odznaku zdatnosti. Co více? Má být každý z nás z křemene?

 736. Co svým psaním chci říci: pokud je v našich hradbách skulina, je to politický problém. Kdyby byla vůle, mohli bychom obsadit celé lybijské pobřeží, mohli bychom postřílet všechny „ilegály“. Musíme se však ptát: Proč? Qui bono? Jak by to změnilo nás? Každá vystřelená kulka mění nejenom cíl, ale i střelce.
  Nemáme definovány „národní zájmy“, resp. „státní politiku“. Bez toho nemůžeme připravit armádu na možné budoucí úkoly.
  Historie říká, že nikdo není na velkou válku připravený. Bylo připravené na WWI německé či rakouské císařství? Francie? Rusko? Itálie? Na ty malé myslím, že 85.000 profesionálních vojáků stačí.

 737. (848) O komis vůbec neuvažuji, s tímhle zřizovatelem a tímhle obsazením k ničemu dobrému být nemůže.
  Veškeré mé úvahy se točí kol toho, jak v konkrétních případech u konkrétních lidí najednou zmizí veškerá liberálnost a potřeba osobní zodpovědnosti. Tady máš autoritu, tak pěkně poslouchej, jinak jsi blázen, asosiál(ka), kreminálník (kreminálnice).
  Tedy, ne, že by mne to moc udivovalo.
  (852) Já už si na to zvykl, nebolí to, je to levý malíček a stačil jsem s tím opravit ruční startér s vysmeknutou pružinou, tedy něco, k čemu se fakt blbě může. Takže se mohu zítra vypravit na TK, to zas bude legrace. Taky si zvykneš, než štěnice doleze ke kraji nehtu.
  (857) Ani centrální řízení nepomůže tam, kde není chuť něco dělat.
  (858) Nějaký se obvykle najde. A sice může, ale také nemusí být imaginární. Pamatuji si jen jedny okupanty, ale byli zatraceně reální.

 738. (870) Na WWI se skoro všichni připravovali dost pečlivě. Ono to už pár let „viselo ve vzduchu“ a snad každý kromě Británie měl nějaký důvod, proč si trochu zaválčit.
  Jen potom ta válka byla jaksi jiná, než vesměs letitá generalita předpokládala.

 739. Díky za rady všem,
  antihistaminika brát v tomto období musím i tak neboť alergie, salicylát jsem přidala i kvůli bolesti, a naplácala nějakou bylinnou antiflogistickou mastičkou. Lehce přelepeno flastrem, abych mastičku neutřela. Večer zkusím ten bramborek, přinejmenším to bude chladivý zábal a to bude fajn 🙂 Jinak se holt smiřuji s tím, že půl roku nebo jak dlouho může trvat odrůstání, bude palec vypadat divně. Ale to je mi šumák, můj „dress code“ jsou džíny, triko, flísovka a tenisky, takže nikdo nečeká mejkap a upíří nalakované nehty 😀 Hlavně že jsem si nepřirazila i kloub, to bych asi kvílela více.

 740. nickname, buďte trochu konzistentní!
  Nemůžete tvrdit cosi o odpovědnosti jednotlivce za sebe samého a zároveň hlásat, že máme 85000 mužů ve zbrani, a ti jsou povinni nás ochránit. Zajisté, že ano, ovšem nutno konstatovat, že nevisí na hřebíčku na dosah vaší ruky.
  Takže vám hrozí, že než se dovoláte pomoci, budete mít ústa na cucky….

 741. „Veškeré mé úvahy se točí kol toho, jak v konkrétních případech u konkrétních lidí najednou zmizí veškerá liberálnost a potřeba osobní zodpovědnosti. “

  Jenže tady řeč o žádném konkrétním případě nebyla, komentovali jsme složení komise ze samých aktivistů a vynechání lidí s jiným pohledem na věc.

  A řeč byla o tom, že kdo chce rodit doma, nechť si rodí, ale za případné komplikace pak ať nenese odpovědnost někdo, koho přizvali, až když vznikl problém, to je všechno. Takže kde vidíš nějaké mizení osobní odpovědnosti a liberálnosti?

 742. „Nějaký se obvykle najde. A sice může, ale také nemusí být imaginární. Pamatuji si jen jedny okupanty, ale byli zatraceně reální.“

  Ale jo, to věřím, že kdo chce, tak si důvod k válčení najde. Ale nejsnáz ty důvody opbvykle nacházejí takoví, cop do tej války poššlo bojovat za svoje zájmy jiné.

  Jinak to nemyslíš vážně, že bychom něco dokázali ubránit, kdybychom vytáhli proti armádám pěti států Varšavské smlouvy se Sovětským svazem v čele, že ne?

 743. není třeba válčit s AeroKarlem, jeho:
  “Veškeré mé úvahy se točí kol toho, jak v konkrétních případech u konkrétních lidí najednou zmizí veškerá liberálnost a potřeba osobní zodpovědnosti. ” je komentář, se kterým souhlasím. Nebuď, maYdo, tak sebestředná, nepíše se vždycky jen o tobě. (Někdy jo).

  Úředník všemu rozumí lépe, než neúředník. Kdo souhlasí, ať udělá čárku.

 744. Střílel. Králíka jsem málem trefil. Mám oblíbenou značku zbraní. Začíná na F. Kdo zná značku, má bod 🙂

 745. nickname, tak fajn!
  Až budete mít natrénováno, tak řekněte! 🙂

  Pár otázek:
  Jak daleko byste dokázal unést svoji ženu, kdyby se jí něco stalo?
  Kdybyste musel narychlo utéct, co byste si vzal sebou?
  Když vás někdo chytí zezadu kolem pasu, bude se snažit vám podrazit nohu a položit vás – co uděláte?
  Jak daleko dokážete běžet pro pomoc?

 746. nickname,

  kde jste slyšel o těch 80000..
  V armádě je necelých 30 000.
  Doufám, že nepočítáte policajty….

 747. Já netvrdím, že Karel píše o mně. Já jen nějak postrádám v tom, co se tu na to téma včera a dnes napsalo to, o čem Karel píše. bez vztahu k jakékoliv osobě.

  Akorát se zde přítomné dámy shodly, že by samy domácí porod neriskly. To má být ta ztráta liberálnosti a osobní odpovědnosti?

 748. (875)Konkrétní případ jsou domácí porody, a porody s asistentkami vůbec, které stát prakticky znemožnuje a nikomu to, zdá se, nevadí, dokonce to tak je prý správně. Viz třeba 821.
  (876) Napsal jsem něco takového? Zda se bránit nebo ne, to je otázka s nejasným výsledkem. Obě řešení mají své výhody i nevýhody.

 749. Natrénováno se zbraní celkem mám. Proč by mě měl někdo zkoušet chytit kolem pasu? Buzík? Spíše baseballkou. Unést ženu? Na trakaři? Tak 10 km. Jít rychlostí 6.5km/h bych měl zvládnout do 30km. 5km/h do 50km.

  Halle: zbytečně ozbrojené složky zrušit. Nepotřebujeme plukovníky snící o metálech, válkách, převratech.

 750. Staré pravidlo říká, že do toho , co funguje, se nemá vrtat.
  Statistika říká, že máme nejmenší úmrtnost novorozenců v Evropě.
  Tak proč se do toho vrtat ?

 751. Zbytečné složky..
  Co je zbytečné ?
  Před pár lety se tvrdilo, že tanky jsou nanic,
  Zrušily se u nás těžší zbraně, Pl rakety většího dosahu, armáda se změnila na spolek schopný bojovat tak s Talibanci.
  Dnes Němci vykupují tanky od obchodníků se zbraněmi, kterým je před pár lety za pár šupů prodali…

 752. 888 pokud do ozbrojených složek nemám počítat policii, tak jí nepočítám. Potom ovšem nemůže vláda po dělnících chtít, ať platí pupkáče co nosí pistolky jen pro okrasu a vyřizování svých sporů.

 753. „Konkrétní případ jsou domácí porody, a porody s asistentkami vůbec, které stát prakticky znemožnuje a nikomu to, zdá se, nevadí, dokonce to tak je prý správně. “

  A má mi to vadit? je to povinné, aby mi to vadilo? Můj problém to není. Já taky po nikom nechci, aby mu vadily moje problémy. Zejména když s tím stejně nemůže nic udělat.

  Fakt je, že u domácích porod by měšly být jasně definované podmínky a zejména, kdo je za co odpovědný. Kdo zodpovídá za to, když se něco staně a rodina chce odškodné. Kdo ručí za průběh porodu.
  Argumety typu, že v holandsku stojí za rohem sanita a čeká pro případ, že by se něco zvrtlo, jsou sice hezký, ale na nic, to je řešení z oblasti mýtů a bájí.

  To jsou věci, které je opravdu opravdu třeba vyřešit. Pokud mi něco na tom vadí, tak to, že kómis složená z nadšených zastánců domácích porodů asi tohle nevyřeší a na všechny eventuality nepomyslí a tudíž je do zákona nezapracuje.

 754. nickname 886,
  já se ptala „běžet“, nikoli courat se jaK šnek! A na trakař jsem se taky neptala!
  Koukám, že by zrovna vám branná výchova bodla. 🙂

 755. Rputi, jestli do Zlivi dojdete za pět hodin, a za další dvě na čtverák, blahopřeji.

 756. nickname, vy zjevně vůbec netušíte, o čem je řeč! 🙂

 757. Všechny tyhle „new age“ výmysly, jako domácí porody, odmítání očkování atd. jsou jen důsledkem zhýčkanosti bohatých společností, kdy lidé už nevědí, jakou kapric by si vymysleli. Lidské mládě má velkou mozkovnu, proto porod bolí a bolí, ať je u něj dula, stará Blažková nebo docent Svoboda. Naše zdravotnictví má zatím slušnou evropskou úroveň a já bych to neškrabala, můžeme se vbrzku dočkat podstatně horšího stavu.
  Celá slavná komise je jen další dělostřelecká příprava k tomu, aby se domácí porody hradily z pojištění. Čili jde o prachy, o nic jiného.

 758. Ahoj! Halladine – ad 887 – ale to jsme poslední v EU a s tím se musí něco udělat!
  Jinak pokud dojde komise k závěru, že rodička v těhotenské poradně (pokud tam chodí) podepíše revers, že přejímá veškerou odpovědnost za sebe a i rozené dítě, nechť si rodí kde chce, ať klidně komisuje.
  S trochou desinfekce se dá rodit i ve stáji.
  Kráva jako kráva. 😉

  Problém je v nastavení, že děti jsou majetek státu jen dočasně rodičům zapůjčený.
  Viz následně sociálka, pěstouni a norské fondy.

  Takže návrh zákona (pokud už nějaký) by měl znít:
  „Dítě patří samo sobě a do jeho plnoletosti se o něj starají jeho rodiče a nikoliv stát.“

  Ale to neprojde…

 759. Nickname, víte, co je, v případě neštěstí, největší zabiják? Panika!
  A tomu je nutné zabránit. A zabránit se tomu dá jen tak, že si lidé budou vědět rady. Což bez základního výcviku není možné.
  Existují pro případ katastrofy krizové plány, respektive existovali, takže doufám, že je tomu tak i nadále. Protože, když vypadnou spojení, tak lidi musí vědět, kam se obrátit. Nebo si umět poradit sami. Jinak ta mortalita rychle narůstá.

 760. Nickname – pomahači zabaví pytle dokumentů a počítače, aby se kontrolní kobra MF mohla podívat, kdo má jakou FVE a na koho si lze (bez problémů) došlápnout.
  Jo, když předsedkyně ERÚ nebrala kabelky…

 761. Mňo…
  tak titulky v novinách už se posunuly od „Vláda nesouhlasí s přidělením uprchlíků“
  na „Česko bude muset přijmout mnohem více uprchlíků ze Sýrie a Eritreje“
  Prostě nám je přidělí Národní výbor, tedy přesněji řečeno Evropská komise.
  A bude po ptákách.

 762. Hle, co ze sebe vyvrhl náš Blekota Měkké Ano:
  Balíček konkrétních návrhů a opatření, který dnes zveřejnila Evropská komise a který mimo jiné počítá s povinným přerozdělováním uprchlíků, nebere v potaz závěry dubnové Evropské rady. Zkušenosti z minulých let ukazují, že státy střední a východní Evropy včetně České republiky nejsou místem, se kterým by uprchlíci z Afriky a Blízkého východu chtěli spojit svoji budoucnost. Naopak pro uprchlíky z postsovětského prostoru jsme cílovou zemí. Povinné kvóty a přerozdělování uprchlíků bez ohledu na jejich vůli není dlouhodobě udržitelným řešením současné migrační krize.
  V podstatě zase takové měkké ano, nebo že by ten blábol byl měkké ne? Nebo něco jiného měkkého?

 763. ptakopysku,
  spíše měkké ne, ale možná trochu ano, vzhledem k tomu, že oni ne…
  Blekjota chtěl zřejmě jen vyjádřit, že vzhledem k tomu, že nám nechtěj, tak stejně zdrhnou, protože Schengen.
  Koukám, že celníci se brzy vrátí zpět na hranice…

 764. Rputi,
  předpokládal bych poloschengen. Něco jako máme s Anglií. Celníci na čáře, kteří když ukážeš českej pas a vypadáš akceptovatelně, tak tě pošlou dál, když ne, tak máš smolíka pacholíka.
  Ale německej úředník je už z principu jinej, než anglickej. Takže to bude vítaná možnost jak trochu zbuzerovat untermensche a ukázat jim, kde je jejich místo.

 765. NoName,
  já občas do diskusí kaučovaných prosudetsky orientovanými (či placenými) diskutéry občas přihodím názor, že je věčná škoda, že nebylo využito právních podkladů, znalostí a technického umu německého národa. Že by v současnosti žádný sudetský problém neexistoval.
  Odpovědí mi bylo obvykle ticho. Jako bych nic nenapsal.
  Tahle diskuse je poněkud jiná 😀 Jako by ty sudeťácký kecy už lidem lezly krkem.

 766. ptakopysku, zajisté!
  Musí se nade vší pochybnost dokázat, že třeba Foundry není nějakej Mohamed ze Somálska!
  Mohamedové to ovšem budou brát přes chráněné krajinné oblasti maskováni za kůrovce. 🙂

 767. 869, ano, nickname. Silicon Valley by tady bodlo.

 768. 865 a naučené aby po po přijetí sekvence znaků nadšeně padly za vlast.

 769. (898) A je nějaký důvod je neplatit z pojištění?
  (899) Jo, to souhlasí. Když jsou děti státní, tak si je přece nenechá ohrožovat nějakými nezodpovědnými rodiči. Stejně je divné, že je zatím vcelku volné „zadělávání“ na děti.

 770. 916 Karle
  … myslíš zpoplatnit a zdanit úspěšnou (viz genetici) soulož? Je pravda, že zpoplatňovány a nezdaňovány jsou veskrze soulože neúspěšné, tedy v zásadě marné.

 771. Pánové neblbněte, nebo si to přečte Kalous a když náhodou počnete, vyměří vám z toho extra daň.

 772. Schumi: Fiskars.
  Otázka pro balistickou expertízu: jedním uchem tam, druhým ven, přece to v hlavě zůstane. Co je to?
  AK: boj za svobodu nebo o prachy?

 773. maYdo,
  no jestli z toho bude daň, tak Čechové vymřou 😀

 774. skimici,
  vidím, že vás genetika oslovila 🙂

 775. Muhehehe!

  NATO je zjevně na to …. tedy na dvě věci… 🙂

  „Rusku by k obsazení Pobaltí stačily pouhé dva dny, varoval v Praze ve středu na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost nastupující předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel. Podle něj by NATO nebylo schopné adekvátně rychle zasáhnout, protože politická reprezentace aliance není schopna dostatečně rychle reagovat na situace.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/370669-obsazeni-pobalti-rusku-by-stacily-dva-dny-nato-by-nestihlo-zareagovat.html

  A koukám, že pan jenerál nasáknul NATEm docela zdárně a to tam není ani moc dlouho. 🙂

 776. ad 910 — myslím, že se sem nehodí příspěvek typu „jedna paní povídala“, bývyla tu vyšší úroveň.

 777. První světová byl zákopová, druhá světová byl Blitzkrieg.
  zdá se, že pan generální Pavel taky bojuje minulé války – viz „dvoudenní Blitzkrieg“.
  A to se nám ještě nedávno vykládalo o alternativní a hybridní válce. Asi zrovna chyběl.

 778. Quivisi,
  jen převzal oficielní doktrínu.
  Hrajou si na vojáčky, plácaj ručičkama, dělaj puf-puf a pic-pic, aby dostali víc prašulí a jejim srdečně putna, že ty mrtvoly jsou opravdové… 🙁

 779. 924 maYda
  Protože není blbej a přemýšlí o krok napřed. Nebude riskovat odvetné vybombardování strategicky citlivých Karlových Varů!

 780. (920) Nevím sice, který boj máš konkrétně na mysli, ale většina jich měla oba dva atributy. Otázka je jen jejich poměr.
  (924) No protože po dvou dnech následují další …..

 781. 923 Rputi, to je důsledek specifického uspořádání zeleného mozku. Starší tramvaje T3 měly přepínač osvětlení s nápisem : Na konečné přepni.

  Některé zelené mozky mají podobný přepínač: „Při změně režimu přepni.“
  Tenhle přepnul z polohy „Varšavská smlouva“ na „NATO“. Algoritmy zůstaly stejné.

 782. Pochopí už mocipáni z Brusele i odjinud, že opravdu, ale opravdu nejde o nebohé imigranty, ale o islámský předvoj, který nás má zlikvidovat , neb, dle jejich názoru, urážíme Alaha svou existencí, uráží ho naše kostely, uráží ho naše obrazy, sochy a veškeré umění nevěřících psů?

  VÍDEŇ | Na samém konci března zpustošil muslimský žadatel o azyl z Ghany rovnou šest vídeňských kostelů. Utrpěl i samotný Dóm sv. Štěpána. Nad rozsahem zničených oltářních a sakrálních artefaktů strnuli jak arcibiskup Schönborn, tak kněží i věřící. Ghaňan Ibrahim A. (37) prostě přijel do Vídně podle jeho slov udělat pořádek: „Islám žádné modly, natož ztvárnění svatých, nepřipouští.“ A tak idoly milé křesťanům roztřískal. Prý konal pro Alláha. To vše za peníze daňových poplatníků. Po způsobené spoušti ve 4 kostelích ho policie propustila, a tak zplundroval ještě další dva, než byl uznán zralým na vazbu. Náboženská zášť, kterou nepokrytě podněcoval, totiž nesměřovala proti islámu, nýbrž jen proti křesťanství, informoval server euRABIA.cz
  http://www.stalo-se.cz/?p=18485

 783. Možná jsem staromódní, ale tohle bych za umělecký počin opravdu nepokládala…. 😀 😀
  Prvoplánově názorné, asi jako kakající trpaslíček do zahrádky, proložené prvoplánovou karikaturou ve stylu Dikobrazu.

  …Instalace připomíná smrt Hartmuta Tautze, který se pokoušel v roce 1986 jako osmnáctiletý uprchnout z tehdejšího východního Německa přes Československo do Rakouska. Při přechodu hranic ho roztrhali psi, které na něj poslala pohraniční hlídka pouhých 22 metrů od hranice se svobodným světem.
  Vojáci mladíka našli ležícího, neposkytli mu však pomoc, ale vyslýchali ho a prohledávali okolí. Tautz druhý den zemřel v důsledku obrovské ztráty krve…
  … Výjevu se smrtí Tautze přihlížejí zvířátka, která mají tváře Karla Marxe, Vladimira Putina či populárního levicového filozofa Slavoje Žižeka.
  Zem, na níž mladé Tautzovo tělo spočívá, provrtávají červi s tváří Noama Chomského…
  http://www.novinky.cz/domaci/370689-socha-umirajiciho-mladika-ceskych-umelcu-vyvolala-v-bruselu-protesty-levice.html

 784. Teda to ale vošklivý !!!!!!
  Takovej hnus jako pomník si snad nezaslouží ani komunisti, natož oběť jejich režimu.

 785. 932 Rputi
  To je jak nějaký hlavolam. Vy jste na těch obrázcích z odkazu našla červy s tváří známého lingvisty?

 786. Skimici, píšou to v tom článku.

  V Bruselu žádali ten hnus odstranit, takže okanžitě vznikla petice za zachování. Mezi jinými jsou podepsáni Štětina, Šojdrová a P.Svoboda !!!

 787. Aha. No mně to nevadí. Když to tam chtěj, ať to tam maj. Vadí mi jen to, že mi na to zcela jistě něco ukradli z peněženky. Zadarmo to nedělaj.

 788. Nevíte někdo jestli je v Dejvicích ještě stále riziko podělání se? Že bych raději zítra pojedl někde co nejvíce na kopci.

 789. Mně se to nelíbí. Ale zase lepší, když to straší v evropském parlamentu, než aby to třeba přidali na Klárov, kde bych kolem toho musela chodit do práce.

  A konec konců poslanciá v bruselském parlamentu si nic lepšího nezaslouží.

 790. 937 nikomu z nich za ten humus nezkřivili díky Havlovi a jeho osmašedesátníkům ani vlásek a jsou čím dál tím drzejší!

 791. Prý ještě cca dva dny, skimici.

  Ale kolegové někam kolem Hradčanské na oběd chodí a žádná bitva o hajzlíky se nekonala.

 792. Podle TV ještě dva dny. Ale v putikách už si dávají majzla, není tam moc lidí, tak bych se Dejvicím nevyhýbal.
  Čím dál drzejší jsou, to ano. Čert vem Václava Letiště i osmašedesátníky, ale ono to bylo takové trošku problematické: Podle zákonů komouše a jejich přisluhovače sklouznout prakticky nešlo. Nebyly na to ty zákony ani uživatelé. Alternativa by byla „revoluční spravedlnost“, pro kterou bych zamlada asi horoval, k stáru už vím, že obvykle nedopadne na ty správné a poskytne hajzlům příležitost páchat škody. To je holt problém každé revoluce. Navíc, nějakého toho komunistu měl doma skoro každý. To byl onen vtip, jaký je rozdíl mezi Trabantem a komunistou v rodině? Žádný, jsou rádi, že ho mají, ale tak trochu se stydí. 😛
  Takže je teď rád popichuji, ale nedělám si iluze, že to po plyšáku mohlo vzít nějaký zásadně jiný a zároveň lepší vývoj. Nejsou tu na to lidi.

 793. 941 maYdo
  No nevím nevím. K hambáči bych asi neklesl ale dobrý rybičky v tomatě z konzervy mi připadají jako dobré řešení. Bohužel by to klienta urazilo. Tak raději zkusím ten Chorvatský mlýn nebo jak se to jmenuje u šárky. To by mohlo být dostatečně vysoko.

 794. 942 ale jo, já vím. Akorát mi to někdy strašně s….

 795. No, mně už starý komunisti nes… Myslím, že doba , kdy by mi mohli škodit, je už pryč.

  Ona ta totalita obvykle přijde z nějaký jiný strany, kde ji nikdo nečeká.

  Ale nějak nevím, jak to souvisí s hnusnou instalací v Bruseli…..

 796. Mladé Tautzovo tělo vypadá poněkud hydrocefalicky,
  a co mu to trčí z hlavy za rouru ? Mozková tepna nebo odkud to krvácí ?
  Umělci se možná inspirovali v Hrdličkově muzeu člověka, tam mají v lihu mutovaná lidská embrya a neživotaschopné foetusy z předčasných i včasných porodů… ale v neveřejné části exhibice, tam se dostanou jen studenti bilogie.

  Být příbuznými toho tragicky zemřelého mládence, tak se soudím pro urážku na cti. Nějak mi to vybavilo Kryla „čmárali po Pietě pozdravy Mariettě…“

 797. Pokud se na to nedíváme politicky, ale umělecky, tak je to hrůzně barvotiskový kýč a ne umělecké dílo.

 798. Matzurko,
  ono to na té fotce vpadá, jak kdyby upad s flaškou červenýho! Fakt děs!

 799. Matzurko, někteří „umělci“ halt mají z toho komunismu živobytí jako měla vdova Fučíková z popravenýho chotě.

  Když se žekne, že to je k uctění památky ..ble, ble, ble, tak to by bylo, aby na to grantík nebyl. A kritika se vždycky dá obrátit na politickou vlnu, jako že dotyčnému se to nelábí proto, že nemá ty správný názory.

  Vem si, kolik příšernejch artefaktl vzniklo na téma Havel. A dovolil si snad někdo napsat, že jsou vošklivý, a že by dotyčnej umělec měl plácat radši sádrový trpajzláky, neb na nic lepšího nemá?

  kruci to i ten vochlasta socialistickej umělec, zvaný Leninoborec podle nejčastějšího tématu, na kterým si postavil uměleckou kariéru a na fakultě nás učil modelování, uměl udělat lepšího panáka.

 800. maYdo
  Každý umělec ať si uplácá kolik trpajzlíků chce, ale za svoje.

 801. To se jim právě nechce, skimici.
  TAk musí kolem toho nadělat nějakou tu ideologickou omáčku, veřejnej zájem, duchovní přesah a tak, aby to hodilo nějakej grantík. Nejlíp uctění památky nějaký oběti, protože ta už to má odbytý a nemůže umělce poslat někam.

 802. Článek:

  …Na této mapě je něco navíc – černě jsou vyznačeny hranice mezi Ruskem, Německem a Rakousko-Úherskem z roku 1914. Červená čára pak ukazuje západní a severní hranice Polska v roce 1939. Jak vidíte, posledních deset let (ale i dříve, jen jsem nenašel hezké mapy) volí Poláci téměř přesně podle sedmdesát až sto let starých dělení. Ruský a rakouský zábor volí doprava, pruský a země získané na úkor Třetí říše volí „doleva“ – s tím, že většinou čím více se od předválečné polské hranice oběma směry vzdalujeme, tím je rozdíl patrnější…
  http://echo24.cz/a/igdGz/polaci-voli-podle-sto-let-starych-hranic-vychod-doprava-zapad-doleva

 803. Já jsem měl za to, že sluníčkoví lidé přejali způsob zobrazování podle Egypťanů, tedy že jako hydrocefalus smí být zobrazován pouze V.R.H. a nikdo jiný. Asi jsem se zmýlil a množina je širší – hydrocefalové jsou asi všichni pronásledovaní levicoví intelektuálové.
  Čistě mezi námi – já když jsem tu plastiku uviděl, myslel jsem, že je to animace: „Václav Ruzyně se vrací na Hrádeček s lahví červeného a z křoví ho sleduje Veřejná bezpečnost“

 804. ptakopysku,
  třeba to bude tím, že jak pořád pátraj, kdo jim pravicově ubližuje, tak z toho maj hlavu jak pátrací balon! 🙂

 805. Rputi,
  já si naopak myslím, že tam pracuje podvědomí. Stačí koukat na jakýkoli scifi film. Namátkou I.T., emzáci z Blízkého setkání, Asgardové z Hvězdné brány, Yoda ze Star Wars… jakýkoli mimozemšťan intelektuálně převyšující lidskou rasu má velkou hlavu. Balast filmu vymizí a v neuronech intelektuálových zůstane spojení „intelektuálně převyšující“ – „velká hlava“.
  A pak stačí toto subconscientální spojení uchopit a umělecky zpracovat.
  Do malý hlavy prostě velkou myšlenku nevecpeš, ani kdybys jí tam chtěla natlouct klackem.

 806. ptakopysku,
  nj, přes scifi mám díru ve vzdělání, to mě nenapadlo – ale obávám se, že máš pravdu. Velká myšlenka – velká hlava, to je jasný.

  Ona ta figura oběti je vůbec zajímavá. Připomíná panenku. Všiml sis,že při každé katastrofě, ať je to povodeň, zemětřesení nebo tsunami – pokaždé se objeví dojemná fotka opuštěné panenky. Fetišismus, potlačená pedofilní fixace autorů plastiky? Kdo ví! Zemský červ Chomsky je taky rozkošný! 🙂
  Psícholog by se vyřádil….

 807. Dobré ráno,

  zemskýho červa Chomskýho jsem na tej plastice nenašla.

  Z čeho to vůbec je? Omalovaná sádra? Plast? Dětská plastelína? Modurit?

 808. Rputi,
  panenky jsou samozřejmě psychoartefaktem, který by si zasloužil hooodně tlustou knihu.
  Písatelé a nakrúcatelé hororů si tohoto fenoménu dávno všimli už dávno (nejstarší je snad Tourist Trap z roku 1979). Třeba taková panenka Chucky, nebo panenka Anabelle ledascos vypovídají o temných zákoutích duše. 😛
  Škoda, že sem už nechodí JuraP, ten by nám tenhle fenomén dokázal předestřít.

 809. maYdo,
  o materiálu netuším ničeho, ale soudím, že to bude sádra, nebo tak něco – je nejlevnější.

 810. Ahoj!
  Pojďte nahoru na pochod Prahou!

  ==========================================================================

 811. Nezapomeňte na medvídky. To je s panenkou srovnatelné.
  Čtenáři Žamobocha (Megapolis) by měla vědět, co je taková panenka Barbie zač.

Komentáře nejsou povoleny.