Umění prohrávat

Zuzana Chlumská

 

Vyhrát může jen ten, kdo se naučí i prohrávat.

 Pokud nepřipustíme, že chyba byla i v nás, těžko nás to přiměje k tomu, abychom zlepšili svůj výkon. Pokud budeme jen kňučet, že nám pánbůh nepřál, foukal protivítr, klouzalo to, soudce koukal jinam a protivník nehrál fér, skončíme jako doživotní outsideři.

 Ta kampaň byla více než hysterická. Spíš citová záležitost, než pragmatická volba hlavy státu. Navíc v systému, kde president může dění ovlivnit jen relativně málo. Kdy místo hesel „Udělám, Prosadím, Nepřipustím“, může ve skutečnosti vyslovit jen „Budu se snažit udělat, prosadit, nepřipustit.“

 Volíme všemocného „pana krále“, který určitě zařídí všechno, co si přejeme a chceme, aby počítal s tím, že mu nafackujem, když nebude po našem. Lapáme sliby, lapáme ideje, abychom v případě, že se nám přestane líbit, otočili na čtyráku a začali ječet, co si to dovoluje.

 Řádné volby jsou pro nás jen ty, ve kterých vyhraje náš kandidát. A když nevyhraje, uděláme na toho druhého dlouhý nos, sepíšeme petici, že ho neuznáváme a dokonce mu pohrozíme, že si nepověsíme na stěnu jeho portrét.

Čímž poněkud připomínáme zpovykaného spratka, co nedostal zmrzlinu a tak sebou praštil na podlahu, kope kolem sebe a vřeští.

Stará lidová zkušenost v takových případech doporučuje kýbl studené vody.

 

Chtěli jste přímou demokracii, chtěli jste nepolitickou politiku – dostalo se vám v míře vrchovaté možností ji využít! Adorovali jste o překot noblesu a hádali se, jak hokyně na trhu, prohlašovali jste, že váš kandidát spojí občany této země a sami jste dělali vše pro to, aby se rozdělila, požadujete úctu a odmítáte respektovat druhé.

 

Pokud neuznáme vítězství druhého, těžko můžeme v budoucnu požadovat, aby někdo uznal vítězství naše.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

243 komentářů u “Umění prohrávat

 1. Dobré ráno,

  rputi, jen tesat do kamene.

  Komedianti blbnou, to je všechno.

  Možnjá by neškodilo jim připomenout Antichartu a taky faklt, že některé uvědomělé kolegyně kdysi podepisovaly petici za popravu Jiřiny Štěpničkové.

  A Olga Somerová a asi i další podepsali i petici, žádající odsouzení současného prezidneta za velezradu. i petice, žádající odsouzená’ín za velezradu nejsou v naší historii novinkou, jen jsem jaksi měla za to, že se za tenhle úsek historie máme všichni povinně stydět.
  Takže takovou máme elitu.

  Není lepší být potomkem nevolníků a tím, co tahle „elita“ nazývá póvlem a lůzou?

  Myslím, že až budu shánět lístky do divadla, tak to bude buď na Jezerku nebo na Fidlovačku.

 2. Žijeme ve virtuálním a taky jednoduchém světě. Dobro a zlo musí být jasně rozeznatelné, stejně tak jako postoje. Si náš, nejsi náš ?
  Vím, že spousta voličů jednoho nebo druhého kandidáta se mnou souhlasit nebude, ale jeden byl za 18 a druhý bez dvou za 20. Oba dlouho v politice, byli u spousty minimálně problematických rozhodnutí, potkávali na své cestě politikou spoustu problematických lidí… Přesto média dokázala z jednoho udělat ďábla a z druhého anděla.
  Docela bych chápal, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej, ale přece jenom-taková jednoduchost až primitivnost, s jakou se vedla tahle kampaň, snad ještě nebyla-dokonce ani v kampani „přemluv bábu“.
  Já pak viděl jenom uraženého Šídla z HN-docela ale nechápu, jaké reakce od Zemana vzhledem k tomu, co HN (a nejenom v HN) v kampani předvedly čekal ?

 3. Ještě odzdola: Kdysi dávno mne někdo (tehdy) zdejší upozornil na “Konfrontaci”, že prý tam i Taras slušně diskutuje. To se sice nepotvrdilo, ale občas jsme tam chodili já a jasan, trochu je tam popichovat. Postupem času tam zbyl čumil a pár jemu podobných (jeho /ne/způsob “diskuse asi ještě leckdo pamatuje) a už nemělo cenu tam lézt. Že by zákonitý vývoj?

 4. KArle, kdyžse místo o věci ( jakékoliv) začne diskutovat o tom, že diskuse upadá, tak asi hlavně není o čem diskutovat.

  To máš jakov bys na základě voleb nadával, že je vidět, že Češi nechtějí vyrovnaný rozpočet a chtějí stravenky a přitom třeba Češi volí jak volí jen proto, že nikdo, kdo chce vyrovnaný rozpočet a nechce stravenky a dalo by se od něj očekávat, že za tím půjde, jako ten dnes nenáviděný Klaus šel za svou představou svobodně se rozvíjející ekonomiky, se o jejich přízeň neucházel.

  No, vlastně ucházel. Vládní koalice něco takového před volbama slibovala. Ale zůstalo jen u keců a zvyšování daní….

 5. tak ještě jednou zezdola z 1419

  Aston se asi zbláznil úplně
  = populistický nesmysl zvaný přímá volba prezidenta

  umělci už podepsali prohlášení proti zemanovi
  = umělci podpisují stále, i když chartu – tu raději ne, zato antichartu rozhodně ano
  a svého prezidenta umělci ztratili, když už nešlo nijak vysvětlil, proč by se dal havel bez změny ústavy volil popáté. jedině, že by se ještě tehdá rozdělily čechy a morava a mohl mít ještě páté a šesté volební období

 6. tak já jsem si dovolil ten luxsus projet obě dvě kola. Ač jsem tu před prvním kolem, kdy šlo snad jen o to, aby do druhého nepostoupil mladý a neklidný, radil volit knížete tak jsem to nakonec, neb mám taky svědomí, hodil lůzrovi z konce ocasu průzkumů a doufal že přeci jen nedopadne jak tomu ty průzkumy nasvědčovaly.. Ve druhém kole už jsem to nebral vůbec jako svůj boj. Princip minimalizace collateral damages mluvil jasně pro kníže, ale to už je jedno. Zajímavější je jak s tímhle uradem vítěz naloží. O co tu v téhle přime volbě šlo si naplno uvědomovali akorát Zeman, Bobošíková a Obama. Tihle tři věděli, že se s mandátem celého národa dá v podstatě dělat všecko, a prosím, než mi začnete vysvětlovat, že ústava, dejme tomu čas,není ho potřeba zase tak moc, stačí do roka a do dne :-)Pokud se Zeman do té doby udrží v rámci současných psaných i nepsaných pravidel, budu rád.

 7. primitivnost té kampaně byla vskutku zarážející!
  Schw. měl jedinou možnost – vymezit se vůči levicovému Zemanovi jako kovaný pravičák, což neudělal a ani snad nemohl, protože jeho elektorát je popleteně zeleno-sociální a v podstatě neví, čí je.
  A já se dosti obávám, že velmi důležitou roli tu hrálo kníže jako takové, princ na bílém koni, Blaničtí rytíři, sv.Václav a zajisté i otec vlasti Karel IV. Mít za presidenta knížete a ještě vopravdovskýho! Prostě poněkud infantilní.
  Jenže namísto prince na bílém koni, tu byl žvavý stařeček se kterým Zeman zhusta vytíral podlahu. To je pak těžký…

 8. no je lepší Rputi aby mě běhal po domě starej bezžubej vovčák, než svižnej aligátor, tedy pokud chci, aby tenhle uřad nadále fungoval jak se ve zkratce říká kladeč věnců.
  Od ted je to jinak. Zvykejme si na to.

 9. Mno, (1382) maydo: KS (všimli jste si, že důsledně píši KS místo knížepán, abych nepodráždila některé diskutéry ?) namísto,aby se oděl do žíněného roucha a v kapli na Orlíku modlitbou očekával „věci příští“ , prvokuje osud .A jak už je příznačné v jeho věku -zapomíná 😕
  http://zpravy.ihned.cz/c1-56530360-schwarzenberg-kdyz-se-nestanu-prezidentem-v-politice-skoncim
  (5) divano: to jsem prorokovala, že naše umělecká jelita ..eh…elita je jako utržený vagon- prostě je pořád svrbí péro 😕

 10. 8-kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno zakázali.

 11. ad 8 No, říkal jsem si, kdy sem aligátor ODS dorazí a ani to moc netrvalo. Docela by mě zajímalo, kdo ten název pro Zemana vymyslel, protože internetové diskuse se zabývají spíše Milošovou podobou s nejoblíbenějším zviřátkem v Kotlince.

 12. rezy, nijak mne to netěší, ale zvykám si.
  Ovšem k čemu by mi byl bezžubej vovčák, kdyby furt tahal šrajtofli k sousedům a neměl problém s tím zvedat pac, kdykoli by šlo o to, mně oholit. 🙂

 13. tak jsem to pocetl a ani jedno oko mi nezustalo suche. To myslim uplne uprime i kdyz jsem cynik.
  pri proletnuti dole jsem zaznamenal jedno – casto je argumentovano presne tak jak je vycitano tem nejhorsim povlum z PaL. Velice casto jsou pouzivane stejne metody.

  chapu ze nekdo je na diskusi naladen jinak , citliveji, odborneji , kratce , kratce v dlouhem prispevku, zkratkovite , neodbitne. No tak jak mi to vyhovuje tak to delam ja a nemusim cist to jak to nevyhovuje me.
  NIKDY bych si ale nedovolil ( a to ani kdybych byl majitel tohoto prostoru) psat jak si to dovolujes rikat , kvuli tobe uz tu nikdo neni , tve nazory jsou nepripustne ja uz sem radejinechodim, meles to furt dokola,
  To si mohou dovolit jen ti co si mysli ze vidi dal. Ti co si mysli ze jsou ta intelektualni slechta.

  Kdo si mysli ze bude stejne naladen clovek ktery vydelava penize cinosti pro stat a clovek ktery vydelava penize navzdory statu je naivka.
  Ale mi nevadi kdyz mi **** napise ze jsem magor a v obci by mou metodou nebyly chodniky.
  No ja si na sve veci musim vydelat ( i kdyz jsem uz pul na pul z prijmy od soukromeho a statniho) – klidne ji napisi ze proste kdyz nejsou penize tak musi malovani pockat protoze vyplatit lidem mzdy je dulezitejsi.
  To jsou jine nazory. A opravdu neocekavam uplne pochopeni toho kdo prece vi ze se malovat bude protoze to je v predpise.
  Ale aspon vim nazor protistrany.

  Pokud ale je zakazan nejaky nazor rikat pak to je spatne . je to spatne protoze se pak nedovim neco noveho a budu si myslet ze jsem neomylny blbec. Kdyz budu neomylny blbec nebudu se s lidma hadat o nazor a jen obcas steknu ze blbci jsou vsichni okolo.

 14. Rputi,
  aha. Tak odtud vítr vane. Mě ta přezdívka k němu nesedí. On je všechno, jen né aligátor.
  Ale kdo jsem já, abych někoho soudil podle mobilu, který mě také dříve, či později čeká.

 15. BAubo, předběhla jste mně s tím odkazem o hlavu 🙂

  Rezy, je poněkud bláhové očekávat, že když si domů pustíte starýho bezzubýho ovčáka a svižnýho aligátora, že to bude ten ovčák, kdo vám nakonec doma zůstane.

 16. no Rputi, tím jak by vovčák presídlil, tak by skončilo i to současné zvedání packy a vpravdě jsem skutečně nezaznamenal, že by se vovčák chystal k zubaři na nové čelisti a brousil kudly a chřestil příbory. Ale to je alternativní budoucnost a tudy diskuse nevede. Máme tam aligátora a ted budeme každý ráno doufat, že se dobře vyspal.Volby nemá smysl rozebírat, možná to má smysl pro volbní štáby, ale k čemu je to nám?? Je tu spousta lidí co nevolila a přesto je bere, proč ten nebo druhý bodoval. Volby ? Čert je vem. Historie.

 17. sakra, rychlej entr
  jenom jsem chtěl dodat, že mi to připadalo jako jeden ze ftipných nápadů Macka.

  Jenom k vývoji blogů. Ano, je to zákonitý vývoj českých blogů. Od prvotního nadšení s pár diskutéry, k vyprofilování a nárůstu diskutérů, následné infiltraci cvoků, magorů, debilů, kteří blog rozeberou a vyštěkají normální diskutéry a blog končí tam, kde byl na začátku – s pár diskutéry, kteří zhusta nejsou totožní s těmi úvodními. Pak už je na majiteli blogu, jestli nechá torzo blogu kodrcat dál s marnou nadějí, že jednoho dne… a nebo jestli se na to vysere a blog zavře.
  Takový je životní cyklus blogu, s tím zatím nikdo nic moudrého nevymyslel. Já bych si s tím hlavu nelámal. Nemusí se nám to líbit, můžeme proti tomu i protestovat a to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.

 18. No, to si čecháčkové dovolili hodně 😕 „… „Je proto důležité, aby spolková vláda za kulisami jasně ukázala: rozdmýchávání zatuchlých antiněmeckých resentimentů něco stojí. Zeman by každopádně nyní neměl dostat pozvánku do Berlína…“

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/zemana-do-berlina-nezvat-radi-nemecky-tisk-kvuli-jeho-kampani-ptf-/zpravy-svet.aspx?c=A130128_101247_ln_zahranici_jv
  http://www.lidovky.cz/zemana-do-berlina-nezvat-radi-nemecky-tisk-kvuli-jeho-kampani-ptf-/zpravy-svet.aspx?c=A130128_101247_ln_zahranici_jv

 19. jenže, rezy, prezident není domácí mazlíček, kterýho si vyberete ve Zverimexu a domů přinesete v košíku.

  Prostě to knížecí štáb po…

  Pravdu má noname – jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

  Ovšem když jsem četla Schwanzerbergovy údvahy o tom, jak Zeman rozloží vládu a že po předčasných volbách SK neodmítne se stát premierem, začíná se mi zdát, že ten kníže je přece jen za dvacet ne bez dvou ale bez tří a možná i bez čtyř nebo pěti.

 20. westiku, takhle to nefunguje. Až se to domluví, tak tam pojede. Stejně tak pojede na Slovensko, a kamkoli jinam. Zeman rád cestuje a například ve Vladvostoku jako VK ještě nebyl.

 21. 21-taky jsem překvapený, byl jsem tam asi po půl roce-a našel jsem několik článků, které se dají číst. Dokonce i některé články J.X.D 😉

 22. mluvme Maydo jen o realných věcech. KS je už na konečné. Možná že se ho Mirek pokusí před výstupem z politiky vytěžit, ale příští premier bude někdo z Kavanovců asi Fencl nebo Rusnok.

 23. „Máme tam aligátora a ted budeme každý ráno doufat, že se dobře vyspal.“

  To snad aby doufali tak leda jeho podřízení, ne? Nebo manželka. Nebo novináři, s kterými má mít ten den tiskovku.

  Špatně vyspalej šéf,) nebo chlap po ránu v domácnosti, to dokáže otrávit den, ale jak se vvyspal prezident je mi teda srdečně jedno.

 24. tak ja nevim koukam se na ruzne media a proste si prectu co beru za rozumne a co ne.
  tedy ja jsem povrchni tak vetsinou ani nectu kdo to psal. Udelam si nazor a jenom kdyz mi v clanku neco moooc nesedi tak se obcas podivam co to je za pisalka.

 25. Ale já mluvím, rezy o vecech reálných.

  Při tom, jak na tom je vláda, se nedá očekávat, že by její místopředseda mohl být tím, kdo bude sestavovat příští vládu. A vláda současná nepotřebuje Zemana na rozložení, ta drží sama taktak pohromadě a nemá na to, aby se zabývala něčím jiným než úpornou snahou se nerozpadnout.

  Právě proto, mně udivuje, že starýho pána ještě tahají do dalších voleb.

 26. 23 no ja se nemeckym mediim nedivim.
  dokonce bych si rikal ze jsem rad ze aspon z venku to tak vypada jak jsem se hadal kdo to opravdu zacal.
  ale ona nemecka vlada bude nad veci protoze nepotrebuje se nechat kopat do kotniku kdyz resi co s predluzenou evropou ( ze blbe je jina vec )
  ze u nemcu zase jiny zeman nebo klaus budou vyvolavat nechut k cechum je logicka vec.

  Ale nebojte se nikdo vas nebude zahanet z lidlu kdyz si pojedete do nemecka pro levnejsi nakup 🙂
  dokonce si myslim ani ze ti odporni nemecti majitele nezavrou firmy v cesku ( oni tu maji sve zajmy – zaplat panbuh )
  ani nebudou bojkotovat ceske zbozi – jsou tam stejni lidi jako tady a po tom byti se v prsa NIC NEZ NAROD si pujdou koupit to co je pro ne vyhodnejsi. To ze tam uz skoro nic neni z CR je spise vinou nasi nez jejich.

 27. KS do pristich voleb pomuze TOP 09 aby ovladla lidi co nechteji volit levici.
  Pokud to nepodela uplne on sam tak se na kalouska bude nadavat ale stejne jako na necase.
  nic jineho ( snad jeste KDU pro verici ) nebude.
  Traparna radoby pravicoveho macha se priklonem k zemanovi stala ( alespon pro mne) nevolitelna.

 28. maYdo, Kalous žádnýho jinýho maskota nemá a kdyby vylez sám, dostane po čuni. To on ví moc dobře.

 29. (15)Jak vidím, že volba byla „o něčem“, raději to ani nečtu, když autor neumí česky.

 30. re 32, ono je to skutečně předčasné tu mluvit o možném uspěchu, resp. jakémkoli uspchu KS v přištích volbách protože se tu nepočítá s možnými a myslím že pravděpodobnými utoky z Hradu právě na KS. Třeba ho Kalousek stahne sám, všechno je možné. Vyjděme z faktu, že Zeman dal dohromady smlouvu s ČSSD, která bude mít za cíl získat maximum možného. Účel světí prostředky a Zeman nic náhodě nenechá. Ten se jak praví klasik nezakecá.

 31. V emociálně vybičovaných chvílích se zdržuji komentářů neboť debatující většinou čtou jen to s čím sami souhlasí a pokud narazí na rozdílný (nikoliv opačný) názor, ztrácejí schopnost jeho kritické interpretace. Navíc mne minulý týden skolila chřipka, jež mne donutila pobývat co nejblíže malé místnůstky, čímž somaticky posílila můj vnitřní pocit o průběhu voleb.
  Není co dodat, vše podstatné bylo již řečeno a dá se to najít i v té záplavě neuvěřitelných slovních průjmů, jimiž jsme byli po dva týdny zavalováni. Je třeba uvažovat s nadhledem. Pravdu měl ještě před druhým kolem Tomáš, kyž pravil, že půjde volit se zaťatými zyby, pak si bude dvě hodiny nadávat, že měl volit opačně, než mu po čase dojde, že je to vlastně jedno. Má zcela pravdu.
  Zeman mnoho žvaní, dost zná, ale v mnohém plave a hlavně nic neověřuje. Jenže se mu s jeho lží dobře žije i spolupracuje s tou částí voličů, jimž semtam nějaká ta lež není proti mysli. Z tohoto pohledu je třeba chápat jeho úlety o předčasných volbách, populistické proklamace o presidentu dolních 10 milionů, a podobně. Výčet jistě dlouhý.
  Zajímavější je podívat se na výsledek voleb z trochu jiného úhlu. Reálným vítězem tohoto „mud wrestlingu“ je podle mne Kalousek. Již dal jemně najevo. Je to jediný manažer v české vládě. Unaveného Schwarzenberga potřebuje přesně tam kde je. Na straně poražených je vedle Chrenka i Bakala. Do silového tandemu ke Kalouskovi jednoznačně řadím Kellnera. Pokud se Vám zdá, že míchám jablka a hrušky, jsem si jist, že politika velký business jsou nerozlučnými siamskými dvojčaty. Proto jsem zvědav na kroky Miloše Zemana, které nebudou řvát palcovými titulky, ale o to větší význam budou mít pro budoucnost této země.

 32. dneska je asi už jediný rozdíl mezi voliči MZ a KS a to ten, že jedněm na ten volený průser skutečně dojde a ti druzí budou moct říkat pět let, že za to nemůžou. Takže jediná obrana kterou tak na netu vidím je: Kdyby seděl tak by taky nepustil.

 33. Pepo, myslím, že na tom načasování se už maká. My lajci tušíme, že to nebude v dubnu 13, ale nevíme co se Zeman až nastoupí do funkce všechno dozví (jak a kdy dojdou dotace zBrusele, jake kroky jsou plánované v EU, jaké průsery se hrnou etc.) To musí prostě sednout. Složit tuhle vládu je pro aligátora záležitost dvou týdnů.

 34. 41 aerokarle ano ale nakonec sel mach volit zemana
  je to jeho pravo stejne jako moje.
  pravdou je ze tim v nasi obci prijde mach o 5 hlasu a 100% co sso dostali

 35. Ano, i Větvička napsal do diskuse:

  Tuž nenarobime s tym nic. System, zvany demokracie, neni idealni. Pravo volit by neměli mit ti, kteři nepřispivaji do statniho rozpočtu. Neplatim daně – mam pravo se vyjadřovat leda tak v hospodě.

 36. (25) ale no tak, rezy, mně je to jasné 😕 Nicméně mně to poněkud připomíná “ kdo rozeštvává proti Říši ,bude ….“ 🙁 Bože můj, to je ta „mírumilovná“ EU ,do níž mám splynout jako Čech ? Vždyť jsme-alespoň formálně-pořád samostatný stát -co je Němcům (alespoň navenek) do toho, kdo je u nás ( v Itálii…) prezidentem ?

 37. Pepo, ješitnost už jsem zakalkuloval do toho příštího premiéra. Tam sázím na starou rotu za uplnku

 38. limitně, tedy pro t -> OO tu na téhle planetě máme Westiku možnosti bud celosvětově splynout nebo se vyvraždit.

 39. Dobré poledne, nejen že Svobodní nedávají žádné doporučení (41), ale navíc je ta odkazovaná stránka (datovaná již 17. ledna) v tomto okamžiku shlédnuta přesně 2975-krát…

 40. Dobrý den. Není nad dopolední bližší přátelství s lopatou a sněhem. Jednomu se při tom házení hnedle zjeví jiné pohledy než u klábostnice a četbě. A protože ani nově zvolený president ani neúspěšný kandidát mi v praktickém životě nepomohou, musela jsem elektrikáře zavolat, asistovat mu při odhalování příčiny poruchy a domluvit termín definitivní opravy já sama. President se mi do toho mého konání začne plést ve chvíli, kdy nějakým způsobem začne ovlivňovat politický a ekonomický prostor tak, že se mi zmenší moje občanská svoboda a zhorší podmínky ekonomických aktivit. Budu tedy bedlivě pozorovat jeho jednání v uvedených věcech. Ale to mám stejné u všech politiků.

 41. (44) Holt mi chybí pravá revoluční tvrdost. Zachovám se až dle nabídky v době voleb. U vědomí toho, že zde ani jinde není ani strana, ani osoba, s níž bych souhlasil stoprocentně.

 42. Nojo, Martine (45), to už holt nejspíš bude takové to typicky české od plotu k plotu, u Větvičky i na tomto blogu… Koneckonců, pročpak asi — kdykoliv na to přijde řeč a když na to mám dostatek času — pedanticky, nudně a trapně imrvére rozepisuju všeobecné rovné přímé volební právo?

  Někdo by si měl dát tu práci podrobně nastudovat a vysvětlit zde, jak fungoval volební systém v téměř posledních létech starého dobrého Rakousko-Uherska, přinejmenším v Předlitavsku do roku 1907. Tedy, s ohledem na své rodinné zatížení o tom náhodou cosi vím, jenže – ač je toho snad více, než vím o té již od loňska(?) slibované kontinuitě práva – je to stále příliš mlhavé a nekonkrétní, než abych se teď pokoušel to zde podat…

 43. 53-ono někteří zdá se rychleji podepisují než myslí, a pak musí odvolávat a nevzpomínat si, že podepsali.
  A přitom teď nejde o nic. Pokud tedy opomineme možnost hrát v dalším filmu morálního a duševního giganta Hřebejka.

 44. (61)Jo, to je IMHO horší problém, než koho Mach volil.

 45. Zdravím vespolek,

  Dušane, Kellner v tandemu s Kalouskem ? V tě předvolební tahanici jsem zahlédla jeho přiřazení k Zemanovi, protože Rusko, ale jinak nevím. Máš nějaké indicie ?

 46. Dobré odpoledne,

  Dušane, zdrávím ještě extra Vás. Už jsem si říkala, co že mlčíte. 🙂

  Nedělám si iluze o knížeti, ale ať už to psal kdokoliv, připadá mi to poněkud paranoidní. Ať už jde o zdůrazňování anonymity pisatele skrz jeho osobní bezpečnost, což bude asi spíš „obchodní trik“ tak barvitý popis jeho nejtemnějších úmyslů a křivolakých cest, kterými se ubírá k jejich uskutečnění.
  Takový monstrum ten Schwarzenberg není, to by měl jinak vedenou kampaň.

  Mně napadlo, že to je nějaký pehe v obráceném gardu. Což by na toho Bartoše vypadalo.

 47. heh je to ale drzost tech nemeckejch novinaru. co si mysli? nejsme jejich kolonie.
  jak si mohou dovolit nazor proti nam?
  prece ze vyvolava soucasnej i budouci prezident nemeckou kartu pro straseni lidi jim jeste nedava pravo napsat svuj nazor. 😮

  jo je to tak – meli by byt vic nad veci jako priprdeni narodovci v kotline.
  nadruhou stranu kdyz jsem slabsi tak se pranim pokud mne napadnou. Nestoupnu si ale na roh francouzke a nebudu rvat co chcete vy cerny huby.
  tedy ja ne – ja nejsem hrdina pera .

 48. Dusane – Bakala prohral bitvu. Ale porad ma dost sily.
  Kellner nevim nejak mi k KS nesedi ale buhvi . kdyz ono tech par rodin to ma prolobovane ve vsech smerech.

 49. 64-to, že jsou Němci pořád nebezpeční si nemyslí jenom Češi (ti zaostalejší samozřejmě), ale myslela si to třeba i baronka Thatcher.

 50. asi jsem se špatně vyjádřil. Právě, že se Kellner nikde moc viditelně neangažoval posílil svou politickou pozici, pokud to bude potřebovat. Pak bude jednat s Kalouskem, který pragmatik, ale nikoliv spojenec.

 51. NoName, nejen Thatcherová, taky celý jih Evropy. UK stále a furt.

 52. Já když vidím odevzdanost a poslušnost, se kterou plní mí němečtí kolegové i ta nehovadnější přání úřadů, říkám si, že přijít novej Hitler, tak pochodujou zas.

 53. VAše starosti na mou hlavu…

  Babička si zase zabouchla klíče a čeká na chodbě, až ji někdo vysvobodí.
  Brácha nemá čas a má klíče, já nemám klíče a mám třídní schůzku.

 54. hezkej úvodník, jen trochu chyby v zájmenech, konkrétně v předposledním odstavci.
  Další by se mohl jmenovat „Umění vyhrávat“.

 55. Ad 75 – jo, protože se nechali natlačit do Eura.

 56. (73) Odevzdanost a poslušnost, to je ještě dobré. Ten Hitler budil nadšení a poslušnost.

 57. Martine, nehlédneš-li, měla bych několik dotazů, pokud ovšem budeš mít čas se takovým problémem zabývat.
  Jde mi o tzv. energetické štítky budov (pro jednoduchost EŠB). Od 1.1.2013 je povinnost tento štítek mít při prodeji stavby a bytů. Tak by mě zajímalo:
  1. kam a jak se skutečnost, že EŠB byl vyhotoven, není starší než stanoví zákon doloží? To si ho jen předá prodávající s kupujícím?
  2. Kdo bude kontrolovat, že EŠB byl vypracován?
  3. Jak bude kontrola probíhat? To si zaměstnanci ERÚ zajdou na katastr a vytáhnou si prodeje třeba za období 1.9.2013 – 31.10.2015 nebo se bude spoléhat na zpravodajství sousedů, agentur JPP a závistivců?
  4. Mohu odmítnout kontrolu, odepřít vstup do svého domu s odvoláním na nedotknutelnost obydlí?
  No mám k tomu ještě hodně otázek, ale ono to je spíš na odborné pojednání, ne na komentář v diskuzi.

 58. Dano, nejsem Martin, ale četl jsem o tom pojednání. Je to především na prodávajícím a kupujícím, pokud štítek není, může kupující následně napadnout kupní smlouvu.

 59. 74
  A nebude to tím, že vyhlášky vydávané německou (příp. bruselskou) páteří jsou přeco dokonalost sama, zatímco česká páteř vydává vyhlášky hloupé, nakceptovatelné – prostě fuj?
  Svatá prostoto!

 60. Nespěchá to. Jen jsem se trochu šťourala v zákonech a jako majitele domu, ve kterém pronajímám byty, se mě povinnost mít EŠB bude týkat za 3 roky. Jen by mě zajímalo, na co je taková povinnost. A kontrola výběrem mi nepřipadá moc dobrá. Znám dost případů, kdy soused sousedu vlkem…a takový zákon se k tomu docela šikne. Pokuta až 100 tisíc je docela dobrý flajstříček na závistivou ranku.
  No nic, vzhledem k tomu, že to tu čte dost divných lidí i z jiných sfér, tak to raději nebudu rozvádět.

 61. ano dvd svata prostoto. nekde je nechapano kdyz tu jeden breci nad pateri a jinde je zase nechapano ze se nad pateri nebreci.

 62. Foundry, zákon přímo v § 6a odst. 2 písm. c) stanoví povinnost mít EŠB při prodeji. A v § 12 i stanoví výši pokuty. Tam se ptám, kde se to bude sledovat, jak a kdo.

 63. 73 – po 15ti letech v německé ( i když worldwide) firmě jsem nepotkál zde v Praze kolegu, který by si o Němcích nemyslel totéž …
  Stačí vhodny vůdce a zase půjdou jak stádo, efektivně do dusledků a bez skrupulí.
  Z Bierfestu je člověk nepozná.

 64. Pepo, zkus se té školitelky poptat na to, kde se dokládá, že PENB byl dle zákona vyhotoven a kdo a jak to bude kontrolovat. Akorát mám obavy, aby se toho nějaký pilný zákonodárce nechytl a ten zákon nedoplnil.
  MMCH – kdyby některý politik – ministr, poslanec, senátor navrhl a prosadil zrušení téhle zhůvěřilosti, má v příslušných volbách můj hlas. :-)))

 65. tak jak to tak pozoruji chtelo by to zase zkusit od strejdy Schwarzenberga vytahat penize na obrane bunkry v sumavskych luzich

 66. Dano nezrusi to – je to z EU 🙁 pfuj 😀 jenom stim opravdu tak nejaknevi co a jak. proto to muze byt dobre – zatim to neni tak strasne az po totalni katastrofu.

 67. Karle – při prodeji nemovitostí (i vč. bytů) kromě chat a rekr. objektů, už od 1.1.2013. Od r. 2016 při pronájmu.

 68. No pepo – v tom je právě ten háček. Zatím nikdo neví co s tím a tak se na to bude kašlat. Až nějaký úředníček – třeba ze zhrzené lásky, či proto že soused si za peníze z prodeje domku po rodičích koupil nové auto anebo ten zatracený podnikatel, který se topí v penězích, které určitě kdesi natuneloval – tak se na něj kouknem, má-li štítek či nemá-li. V zákoně jsem nenašla, jak zpět mohou kontroly být. Možná jsem to přehlédla, možná je to v občanovi…

 69. Dano souhlasim – ale nebojte do dubna by na snazivce nikdo nemel moc casu aby reagoval.
  Ale dam Vam vedet hned jak projdu tim skolenim.

 70. Nebudou se muset ty připitomělé štítky dokládat na katastr s kupní smlouvou? Alespoň na mě to dělá takový dojem.

 71. Pepo, on je asi jiný postup v případě novostaveb, kde doklad o registraci PENB je součástí dokumentace a kolaudačního řízení a jiný při převodech nemovitostí. Jo,kdyby.. ne nebudu napovídat. Ještě by to někdo uvedl v život. 🙂

 72. foundry zatim ne .
  zatim ten kdo ti stitek udela tak ho i registruje.
  ty jses povinen ho predlozit kupci/najemci. take jsi povinen ho predlozit kdyz ti prijde kontrola ministerstva nebo ERU. jenom nevim jak by chodila na lidi.

 73. Neblázněte, úředník se přece řídí zákony a vyhláškami a prováděcími předpisy, a nevnáší do procesu své osobní pocity nebo problémy.
  A pokud je něco nejasného, chybí vykonávací vyhláška a tak, vždy přece rozhodne ve prospěch občana 😉

 74. Já bych to nedramatizoval, pepo. Za chvíli se objeví specializované firmy, které vám vymetou kominy a udělají energetické štítky ve výhodném balíku. Spolu s každoroční STK na auto.
  Rok je prostě takový přirozený interval.

 75. Dobrý večer, holky doma, tak je trochu práce. Ale já si vás dočtu. Ad Zpátečník zminula: velmi děkuji za příspěvek o firmě o 20-50 lidech, lépe bych to nenapsal.

  Ad Karel, Menzel a zbabělí nevolníci (vysvětlení pro Jirku):
  Existují tři Karlové. Karel soukromník, osoba milá, světa znalá, šarmantní pán, elegán.
  Karel politik, cestovatel po stranách i názorech, jednou je ve straně lidové, podruhé u zelených socialistů. Potřetí hlásá konzervativní hodnoty. Při hlasování mu nic cizího není cizí, při jednání v koalici žádná nízkost není dost nízká. Rozdíl mezi jeho politickými souputníky a vězni na Borech je, že jedni ví, že udělali něco špatně.
  A pak je tu Karel ikona. Vycizelovaný, vymalovaný emajlem, denně je oprašován nábožnými ženami.
  Lidé se mu klaní, uctívají ho, vzývají ho, modlí se za jeho vítězství a doufají, že on pobije hordy těch, kteří v něj nevěří a nastane ráj na zemi. Má svoje kouzelníky, spolupracuje s místním spasitelem.

  Který z těch Karlů je pravý, který je ten „šlechtic ducha“? Který dovolil takové uctívání, jaké předvedli pánové Menzel, Sedláček a spoustu dalších? Nevím.

  Přiznám se, že další je pouze moje spekulace. Karel první, soukromník z masa a kostí, se rozhodl zasvětit politice se vším všudy. Po čase má Karel soukromník potíže rozlišit mezi životem skutečným a životem politickým. Proto se nechal přemluvit, aby se stal ikonou se vším všudy. S adorací sebe sama. Se svými obrazy, znameními, kterými se poznávají jeho ctitelé. S odsuzováním těch, kteří ho jako modlu nepřijímají. S tím, že tam, kam ukáže, jeho následovníci nasměrují svůj spravedlivý hněv.
  Ještě nepřijal roli jediného boha, ještě dovoluje křesťanům, aby se modlili k Ježíši, když na něj nezapomenou. Ještě mohou lámaisté odříkávat svoje mantry, pokud v nich zmíní i Karla.
  Uctívat ho mohou i jinak nevěřící, mohou si koupit jeho obrázek a doufat, že on změní jejich životy.

  Který Karel je který? Dovedete odlišit soukromníka od politika? Politika od ikony? Dnes to jde těžko. Jestli ho někdo někdy uvidíte, zeptejte se ho, co je, snad to ještě nezapomněl on sám.

 76. Dobrý večer.
  tak jak je, nickname, po dvou dnech ( a nocích) s miminkem?

 77. No těch karlïků je víc
  Vzdelanej pán – kterej začal studovat dvě výšky, ani jednu nedodelal..
  Nakonec ho tatínek zašil na rok do nějakè hájovny, jelikož se systematicky zabýval proflàklými lehkými ženštonami, bezpochyby ve snaze je napravt

 78. 114 To mi nikdo neřekl! 🙂 Je to docela fajn, člověk objevuje, že spát zas až tak moc nemusí, jsou jiné priority. Při těchto starostech a radostech je celý zbylý svět nicotný.

 79. NoName, a na závěr článku je pozoruhodný odstavec:

  Upozornění: Původní titulek článku „Teplo z měst může podle vědců ovlivnit teploty tisíce kilometrů daleko“ byl nahrazen novým, který lépe odráží obsah představované vědecké práce. Zároveň došlo i k zásadní změně textu.

 80. 117-vliv měst mi tak trochu připomněl bulharskou konstantu-když se doplnil, rovnice, které předtím nefungovaly konečně dávají smysl 😉

 81. na mojí alma mater jsme tomu říkali: Ovočkinova konstanta.

 82. Nickname, jo, on je ten zbytek světa nicotný. 🙂

  Krásná doba, protože vás to dítě nemůže naštvat. To přijde později, až bude odmlouvat, nosit čtyřky a tak.
  Hned bych měnila. Ale zas bych si musela sama vykládat myčku a věšet prádlo. 🙂

  kecám, všechno má svůj čas a každá doba má svoje radosti a starost. Naštěstí to příroda zařídila moudře, těch radostí je obvykle víc. I když nosí čtyřky.

 83. jen asi řečnický, ale dotaz
  už se zase vynořil kalousek a všude pindá
  to je karel ve vzduchu nebo proč se nevyjadřuje on jako předseda strany a místopředseda vlády??

 84. Ahoj!
  Ufff… ad 113 – tisíce kilometrů…
  To by mě zajímalo, které město konkrétně ochlazuje tady…Bonn? Paříž??

  No v každém případě, já mám komín, zásobu dříví, použitých pneumatik a i trochu uhlí, takže mě se progresivní zdražování tepla z tepláren za účelem ochrany klimatu snížením teploty v městských bytech po celou topnou sezonu na 17°C a následně do r. 2020 každý rok o 1°C, nijak zvláště nedotkne.
  Já už jsem o tři roky napřed, já tu teď mám 15°C.
  Zatím bez štítku.

 85. ad konstanty, já mám zase ze studií zafixovaný Švindliho koeficient – náš výsledek jím násobený se promění ve výsledek správný 🙂

  Nickname, Jirka vám vysvětlí, že miminka jenom spí 🙂
  Ale jo, zrovna o víkendu jsem klábosila se svou sestrou, která na adresu svého staršího synátora sdělovala něco ve smyslu „zabít ho hned po porodu, tak už jsem za slušné chování zase venku !!!!“. Klasika, ta hovadina, co vyvedl, nebyla nic strašlivého, takže mu rozhodně nehrozí ani vyhazov z bytu, natož bezživotí…. ale opravdu mi přijde, že dokud dítko nezjistí, že už je „ono“ a že má taky svojí hlavu, tak se snad ani člověk zlobit nemůže… pak už skoro pořád 🙂
  Myslím, že to uvědomění si sebe sama přichází s prvním vědomým úsměvem, kdy už taky kapíruje mámu, tátu, případně další osoby mu blízké a často v jeho okolí.
  Každopádně, prvních pár týdnů je moc krásné období, přes všechny útrapy, které sebou nese. Držím palce 🙂 !!!

 86. TO UŽ NEPLATÍ, byl jiný rok a měl být konec světa!!

 87. Vedle divano, Sch. prohrál jenom díky lžím a podrazům, jinak by vyhrál ! A nakonec, soud ještě může vítězství Z. zrušit. A kdo je morální vítěz ?
  Tak vidíte.

 88. Může. A byly by nové volby, Takže to by už zase mohl kandidovat Klaus. Potřebuje to ale, aby Zeman ve funkci strávil alespoň jeden den.
  Vzhledem k tomu, že každý ústavní soudce má dnes ca 190 nevyřešených případů, je naděje, že ta žaloba přijde k projednání asi za tři až pět měsíců.
  Ale Rychetský říkal, že se obětuje a že ve funkci zůstane až do 2017…aby to mohl řešit.

 89. ať se neobětuje, nebo dopadne jako karel
  a zrovna mi v tv říká ODS, že naprosto odmítá další zvyšování daní
  čekám, jestli miluna dodá, že odmítá další církevní restituce…

 90. 130-no jo, ale o tom nerozhoduje ODS, ale Kalousek s Peake.

 91. Další by se mohl jmenovat “Umění vyhrávat”.

  (Možná to sem budu sázet každých dvanáct hodin, jako ATB.

 92. A s tou „lživou“ a „slušnou“ kampaní, kterou KS chtěl a (prý) vedl, to vidím tak:

  To takhle přišel Khon s Roubíčkem do restaurace na oběd a objednali si řízky. Vrchní přinesl jeden větší, druhý menší.
  Khon, s noblesou a kinderstube říká: „Vyberou si, Roubíček“.
  A Roubíček si vzal ten větší.
  Khon na to zamračeně: „no dovolte…?!?“
  A Roubíček se ptá: „A který by si voni vybrali?“
  Khon: „No samozřejmě ten menší!“
  Roubíček : „Tak co chtěj, vždyť ho maj !!!“

 93. „Žilková k iniciativě umělců proti Zemanovi: To bude ostuda, budeme za blbce“
  co budete uz davno jste – a kdyby jenom umelci ze

 94. 2 Dana – ad 81 a dále – zvykej si… Sedící důra. Sice ještě nejsou připraveny prováděcí předpisy, ale zákon platí! Včetně sankcí! a naši poslanci – většinou za ODS a TOP 09 to protlačili navzdory Klausovu vetu. No museli, protože brusel.
  Tak jsem jen zvědav, jak Ti naši eurohujeři vysvětlí, jak máš postupovat… Protože brusel. Brusel samozřejmě za nic nemůže, za všechno může páteř a všeholid. No, už se těším, jak si počtu…

 95. 135- to píšete vy tady…takřka všichni, už pár dní.

 96. Ach tak, já měla za to, že máte v hlavě nějakej údernej nápad…

  No, škoda, už jsem se chtěla radovat, že bude nový článek dřív, než dosáhne počet příspěvků čtyřmístné hodnoty a načítání se táhne jak žvejkačka..

 97. Andy, myslím,že je to zbytečné.
  Nickname už vyhrál i bez návodného článku.

 98. 2 NoName – ad 127 – a kdo ho do těch lží a podrazů nutil? Kdo zavinil, že sám náčelník dával tak zvrácené rozkazy?
  No, já bych tipoval – PEN klub, Mencl, Hřebejk, Hutka, Stránský, Hodač,… a další svině…
  Inu, hovado k hovadu sedá, stejný stejného si hledá.
  U Mencla je to jasný, tam je příčinou to „ejakulatio praecox“ – jak tak důkladně probíral v ostře sledovanejch vlacích… Ono se to s věkem všechno zhoršuje… Takže základní požadavek na politika – tedy udržet moč a myšlenku – byl v této skvadře zrušen… Zas měli tu výhodu, že by Šláfenberg mohl kandidovat i do ústředního výboru Komsomolu!

 99. 2 divana – ad 130 – řečeno s klasikem – kdo chvíli sral, už sere opodál…

 100. Já mám dojem, že Menzel těmi „potomky zbabělých nevolníků“ myslel Fišera a další – tedy kandidáty. Ovšem řek to blbě a vyznělo to jako že jedinej Schw. a všichni ostatní v Kotlince jsou póvl. Smůla – teď už to nikomu nevyvrátí.
  Holt si všichni musí dávat pozor na hubu. I knížepán …
  Nebo si pak korporativně mohou stěžovat na lampárně.

 101. i když, jak se teď tak nad tím zamýšlím – spíše než “ejakulatio praecox” je pravděpodobnější “ejakulatio ante portas”… Tedy subjekt si už předem představuje dokonale uspokojený protějšek a samým nadšením se udělá ještě dlouhou dobu před aktem samotným… A pak se diví a nechápe jistou rozladěnost…
  No – na toho Mencla to sedí jak Jandák ve vládě… Ten se udělal už tejden před aktem… No to je pak těžký – viagra na předpis, stimulace veškerá žádná, vánoce už byly, těžkej život…
  A teplá knížecí prdel je sice lákavá, ale když milovaný partner uprostřed aktu usne a vzápětí se uvolní, odradí to i ty nejvěrnější milence…

 102. ad 112: . Na syrské straně Golan explosoval konvoj vezoucí z Iránu zbraně a munici libanonskému Hizbolláhu . Počet obětí minimálně 8 většinou důstojníci iránských gard Al.Quod.
  Zatím nepotvrzená je zpráva z podzemního závodu na obohacení uranu FRODO, kde 21.1. mělo dojít k sabotáži. Zprávu podla Reza Kahlil, bývalý CIA double agent, který dnes žije v USA. Výbuch údajně uvěznil 240 techniků ve třetím sále odstředivek 100 metrů pod zemí. Mezi nimi jsou údajně i ukrajinští inženýři.

  Zdrojem informace je údajně Hamidreza Zakeri, bývalý agent iránské kontrarozvědky, který uvedl, že výbuch byl způsoben výbišninami podstrčenými CIA do třetí stranou dodaného zařízení.
  Ani v USA ani v Iranu zprávu nikdo nepotvrdil..

 103. Jéžišmarjá, Foundry! Ad 102, to ne! Každý občan by měl být za své činy odpovědný, tak snad na vyžádání předložit? ….. A nechci být kverulantem, ale možná na to prováděcím zákonam vytvoří nový úřad 🙂

 104. to takhle zajde Kristuspán do hospody, ale všude je plno. Jak se rozhlíží, hostinskej neznámého zkoukne a pošle do kouta ke stolu kde sedí jen dvojice kriplů a cikán. Ježíš si přisedne, popije a než se zdvihne poděkuje jim zato, že ho u stolu nechali a dotkne se slepcova čela. Ten náhle prohlédne a padne na kolena. Pak se dotkne ucha hluchého a i ten začne slyšet. Když zdvihne ruku k cikánovi ten se ohradí “ de j tu ruku pryč, ty pičo, ja som na invaldním duchodku,“

 105. Levicový prezident. Levicový senát. Levicoví hejtmani. Zcela jistě co nevidět levicový parlament.

  To jsme si to my pravičáci pěkně zařídili:))
  Hlavně že to dokážete okecat.

 106. Parlament je levicový už teď. Vláda jakbysmet.

 107. (151) Nějak nevím, co bych ještě měl dělat, kromě volby vždy nelevicových stran …….

 108. (150) Už vidím Sralbotku, jak by se potýkal s šetřením, se Zemanem a přeslavnou EU za krkem. Cvaká-li někdo drát, tak nejspíš on.

 109. Inu, když bude mít Zeman poslušnou Sněmovnu i Senát, třeba by mohl prosadit vystoupení z EU 🙂

 110. tak staci kdyz ho nepozvou jak to psali ty nemecke noviny.
  nepozvat do berlina , nepozvat do bruxele.
  pak se zeman urazi a bude bojovat.

 111. Andy ad 151 – no a v tom má pravicová vláda pracovat… 😉

 112. 161 – 🙂
  158 – no, to asi ne, ale přiznat si, že za současný stav ani tak nemohou ty slavné prodavačky a důchodkyně, případně vesničané, jak jsem se zde dočetla, ale chyby pravice by skutečně neuškodilo.
  Ani vám, Maydo.

 113. Ad 163, možná špatně čtu, ale, že by Mayda současný stav přičítala důchodkyním a prodavačkám jsem z jejích příspěvků nevyčetla. Spíš to, že chyby pravice tyto lidi odradily od házení hlasů Schwarzenbergovi….

 114. ad 164 – viz 1222 z minulého tématu. Ale jako obvykle, pravdu mají obě strany. Lidí, kteří nestojí o pravicové řešení (rozuměj vlastní odpovědnost), je prostě víc a pravicoví politici (aspoň hubou pravicoví) to posrali.

 115. Jojo, styďte se! Kde je pláč, skřípění zubů, trhání šatstva a sypání popela na vlastní hlavy?!? Vy si tu klidně dovolíte si z národní tragédie utahovat? To já se fakt omlouvám a moc mě to mrzí, že jsem nezařídila těch 500 000 hlasů, co chybělo…

 116. Že já vůl něco vysvětluji. Ale jsem tak vychovaný. Když vidím neznalost, tak rád poučím. Kantor.

 117. Dano, tvůj ranní dotaz. Správné odpovědi zatím nikdo neví. Zákon odkazuje ve věcech kontroly na prováděcí předpis a na energetický zákon.
  Směrnice EU jsou jen vodítkem a limitem, rozpracování formy buzerace ponechává členským státům.

 118. Jo Martne, tak vám se taky omlouvám, žiju sice v matičce, ale čouhá mi sláma z bot, ta kinderštube chybí, já vím… Ale neměli mě holt komunisti z toho rodného gruntu vyhánět. ;-))

 119. A ad štítky – taky jsem někde zachytila, že budou muset být zveřejněny v katastru, ale asi někdy později. A jak tak ten katastrofální systém znám, hned tak to nebude… 😉

 120. No, Martine, jak se na to (štítky) tak dívám, tak asi od r. 2016 už nebudu byty pronajímat a tudíž ani nebudu platit daň z příjmů.

 121. “ Stane-li se prezidentem Kníže Karel, o obsazení centrální banky rozhodne Miroslav Kalousek (to už kníže jasně řekl) a dobře víme, jaké jsou jejich společné názory. Zlikvidovat Českou národní banku jako samostatnou instituci a přeměnit ji v pobočku v Evropské centrální banky. Co nejrychleji svázat českou ekonomiku s Eurem a vysát prostředky z místních bank. To už není o likvidaci statisíců pracovních míst, ale milionů! Jestli si myslíte, že straším a přeháním, zajeďte se podívat do Španělska nebo Portugalska. Vzorných zemí, které postupovaly podle evropských doporučení až do úplné likvidace vlastního hospodářství. Zatímco před třemi lety by mohla být taková strategie nazvána hloupou, dnes – když známe důsledky – je to bláznivé nebo zločinecké. Během posledních dvou let Karel Schwarzenberg opakovaně vyjádřil, že přesně tuhle cestu bude prosazovat. Dokonce vyhrožoval, že způsobí pád vlády, když Nečas nebude postupovat stejným směrem (o pár měsíců dříve sice podepsal opak, ale knížecí sliby plebejcům se přece nemusí dodržovat).
  Jeden čtenář mi napsal, že knížecí vize je taková, že malá část obyvatelstva bude žít z dotací a ostatní budou hladovět. To je přesné a není to nadsazené. Mimochodem, všímáte si, že dělící čára sympatií ke kandidátům vede v zásadě mezi lidmi, kteří si umí sáhnout na dotace (a kteří mají naději, že jejich děti dostanou místa eurobyrokratů) a mezi těmi, kdo takovou šanci nemají?“ http://hampl.blog.ihned.cz/c1-59187080-volba-rozumu-zeman-jako-mensi-zlo

 122. Kdyby pravice (kde je? Kdo z politikusů to je? méno! Čata!) to neposrala, tak by postavila sveho kandidata s osobností (opet-znate takoveho? Méno,čata!) a predpokladam, zeby ho volila.
  Takhle mela na vybranou mezi eurohujerem schopneho grazla Kalouska a bůčkovym českym furiantem.
  No a ja Čtvtou risi nemusim, napr.
  A nikdo dalsi nebyl.
  A hlavne nebyl nikdo, kdo by reprezentoval ty co se o sebe umej postarat- Kalouskovo fořt byl ikonou prijemcu dotací – viz ty gulturtrégři.

 123. Rputi,
  no… Zeman hned v sobotu řekl, že s KS, jako s ministrem zahraničí, bude samozřejmě spolupracovat. Do předčasných parlamentních voleb. Dnes je úterý, tudíž je možné, že bylo dokončeno propojování odpovídajících politických ganglií a vynořil se resultát…

 124. no mě pro změnu docela děsí v ČNB Švejnar a odboráři. Myslí si snad někdo, že budou postpovat jinak, než by postupoval Kalouskův? A také mě docela nenechává klidnou počet ústavních soudců, které bude Zeman ve spolupráci s ČSSD a KSČm jmenovat.

 125. Dano, nic dobrého nás zajisté nečeká, ale přece jen, pokud budou chtít být zvoleni, nemůžou to moc přehánět.

 126. 2 Šumavák – ad 172 – no, jestli to má být parodie na dopis 99 pragováků, tak je to slabota. Že by to bylo míněno vážně mě ani nenapadlo, na rozdíl od těch „komentátorů“ pod tím…

 127. Dobré ráno,

  jak vidím, zhysterizovaní intelektuálkové jedou…

  Už tu máme dopis 99 pragováků se žádostí o bratrskou pomoc. Spolu s peticí za dosouzení za vůastizradu tom u chybí k dokonalosti jen znovu schválit trest smrti pro politické odpůrce tomu ještě schází a nápravníá zařízení pro napravení pomýlených.

  Možná byste, Andy mohla sepsat další petici a za dohlednání, usvědčení a odsouzení viníka.

  No, pravice…. on je ten kníže pomalu víc levičák než Zeman. Nebo, Andy věříte tomu, že by to bylo za něj o tolik jinačí?

  A taky čím víc zírám jak vizír, co vyvádějí knížecí fanoušci, tak si říkám zlatej Zeman.

  jen malý přehled :

  – televizní baviči, hrající si na intelektuální elitu a neochotní přimout výsledek demokratických voleb.
  – dehonestace úřadujícího prezidenta ve smyslu “ kopni si , dokud můžeš“
  – petice za odsouzení za vlastizradu – na padesátá léta a petice rozhořčených pracujících žádající hlavy se už patrně zapomnělo
  – řeči, že když si venkov zvolil zemana, tak ať si ho odstěhuje z Hradu na Šumavu, bneb my ho v Praze nechceme ( přinesla dcera ze školy)
  – dehonestace a vyhazov Dejdara za to, že voláí někoho jiného než Stráský ( že si k tomu Stráský připodepsal režiséra, kterje bykl za komunismu namočenej podstatně víc než Dejdar je jen taková třešnička na dortu.
  – vyvyšování se nad ůpotomky sluhů a nevolníků“

  A už předtím:
  – pkampaň za prohlášení úřadující hlavu státu za nesvéprávnou, aby mohl být dosazen jiný prezident.
  – distancování se od zvolené hlavy státu řečmi „není to můj prezident“
  – klanění se do Bruselu s tím, že tenhle národ si není schpopen vládnout ( myšleno, není u vlády ta „správná“ skupina)
  – Kálení do vlastního hnízda a sebemrskačství vydávaní za projev “ žádoucí sebekritičnosti“ a morální nadřazenosti
  – vymezování se vůči těm odstatním blbejm Čecháčkům
  – manipulace v mediích – kdo nevolí tak, jak bysi inteletuálové přáli, měl by se nad sebou zamyslet.
  – netolerance – kdo má jiný názor, je buď nemorální nebo bezcharakterní, v lepším případě pomýlený nebo postižený.
  – vlastenectví, odsuzované jako nacionalismus a provincionalismus

  A lidi, kteří jsou za tímhle vším, kteří to tu šíří, stáli za knížetem.

  Tak to si myslím, že Zeman na Hradě je v tomhle, co tu už léta šíří pravdaláska jak smrad, opravdu už ta nejmenší ostuda. I když si možná naleje becherovku do sklenice na víno. ještě k tomu na červený, takže to bude vidět. 🙂

 128. Dano, na druhou stranu se můžeme těšit na speciální vydání státních dluhopisů a možnost jezdit na kajaku z Plzně do Bratislavy. Podle toho, jak o tomhle projektu Zeman často a řekl bych uz řadu let mluví, tomu se prostě nevyhnem. Když můžou být splavněný Budějice???

 129. Rezy, jsem myslel, že dluhopis je fajn věc, kdyť Kalousek je emituje jak na běžícím pásu. Nebo tohle budou jiné, zlé dluhopisy ? Je to něco podobného jako zlé a horší zvýšení daní ?

 130. ne NoName, tyhle dluhopisy budou konečně Investiční! Doted Mirek vydával dluhopisy, které prostě jen prohlubovaly dluh,(to byly ty zlé) od těhle se bude čekat, že si na sebe, bratru tak za padesát let, možná, když nepostavíme nějaké dálnice, možná vydělají. To je snad rozdíl…, a schválení? Packy poletěj nahoru jak šipky.A jako prémie, Přistaviště v Přerově dostane zadarmo stěžen s vlajkou EU

 131. a co si budem povídat, v zadluženosti zemi EU jsme nyní na 8 mistě odzadu, tady jsou velké rezervy na státní investice tohoto druhu.

 132. jediné co ted musíme překonat je tohle období ekonomické nestability do svobodných předčasných voleb. Doufejme, že tu do té doby nebude zase jen spálená zem.

 133. Dobrý den vespolek,
  rezy, za budějickým přístavem a vizí splavnosti až do Prahy ale stojí hlubocký „kníže“, potažmo ODS, nebo se mýlím ?

 134. Zbytečně dramatizujete, rezy. Je to k blití, ale to už podstatně delší dobu, než od soboty.
  A já nevěřím, že to jakékoliv volby můžou změnit. Ale to vlastně ríká Petr Kunetka, že 😉

 135. (181) Pán je poněkud extrémních názorů, jeden z těch, kteří chtěli odstranit Klause pro nepříčetnost (a to prosím před tím, než podpořil Zemana). Takže s tou ironií bych si nebyl zcela jist.

 136. (182) MaYdo, blbost značné části podporovatelů Schwarzenberga Zemana opravdu neučiní lepším (ani dobrým) a i o „menším zlu“ mám hluboké pochybnosti. Snad, možná, by mohl být dobrým korektivem, kdyby protivný tábor ovládal Sněmovnu a Senát. A i tam bych se bál o Radu ČNB. Za dané a očekávané situace …..

 137. 2 AeroKarel – no, tak v tom případě je to horší, než jsem čekal… Já to bral jako přiblblou parodii na těch 99 pragováků a Bilaka…

 138. PeSi, já opravdu nevím, osobně ho neznám, ale blbin už jsem od něj viděl celkem dost.

 139. PeSi, Ajrovko, – ironie to není zaručeně, ale nemohu se zbavit dojmu, že už jsem od něj takovej zvací dopis četla, zřejmě to jen aktualizoval 🙂

 140. to jsou Matzurko ale nesouměřitelné projekty. Situaci, kdo za projektem v případě Vltavy stojí, to nevím, tady u nás se čas od času vytáhne projekt splavnění Berounky do Plzně, ale zatím to Zelenáči vždycky smetli kvůli nutnost budování velkého jezu u Křivoklátu.

 141. 188 Matzurko, ona splavnost je náramná vymyšlenost. Pozvedne to význam regionu, zvýší se turistický ruch, podél řeky vyrostou hotely a penziony, hojně navštěvované turisty z celé Evropy, přibudou desítky kilometrů kvalitních cyklostezek, nad krajem zavládne nebývalý blahobyt. Leč obyčejný místní lid je všeobecně toho názoru, že je to nesmyslný megalomanský projekt, který se nezaplatí a velmi vykutálená žumpa na peníze. Stejně jako „rejnok“.

 142. jestli se Jihočechů můž zeptat, jaká je aktuální situace? Co všechno je hotové? Dočetl jsem se, že by z Prahy do Budějovic měly být schopny dojet lodě s max. rozměry 45x6m. Jsou ještě nějaké větší nedodělky?, kdy by to mělo být všechno hotovo?

 143. KArle,
  TAky mám pocit, že Hnízdil to ironicky nemyslí. To prohlášení Klause za nepříčetnost taky myslel vážně, ironie a nadhled není jeho styl.

  A jistěže že blbost knížecích fanoušku nečiní Zemana lepším.
  Ale je -li řeč o tom, že zeman je ostudou národa, pak jaksi není od věci se zamyslet, že tej ostudy máme poměrně víc a není to jen kvůli Zemanovi.

  Mně je Zeman taky protivnej, ale nemůžu přehlídnout, že za knížetem stojí přímo výkvět pravdalásky, pachatelé dobra, neohrožen í moralizátoři, kteří nemají o demokracii ani poněti, pohrdají, všemi, kdo nejsou jako oni, kádrují charaktery těch, kdo s nimi nesouhlasí, vnucují svoje viděn í světa jako jediné správné.

  Abych byla přesná, knížepán je mi ukradenej, ale pravdaláska jsou pro mně totéž co komunisti. Chovají se úplně stejně.

  A tak prostě, Zeman nezeman těmhle moralizátorům zlomyslně přeju, že dostali na prdel.

  A jinak – nějak bylo, nějak bude. Přežila jsem i jiný prezidenty, přežila bych knížete, přežiju i Zemana. tedy pokud mně nepřejede autobus nebo mně neklepne z mých drahých potomků. 😀

 144. 182 Maydo, také mi připadá, že kampaň za K.S. byla poněkud hysterická stejně jako její aktéři. Možná nějaký problém těch lidí aspirujících na vyšší statut než jaký reálně mají, v představě, že podporou svého favorita dosáhnou „polepšení“ imaginárního erbu. U voličů M.Z. jsem toto nepozoroval. Většinou to jsou takoví přízemní lidé….

 145. Něcoí jsme v radiu zaslechla ráno o turistickém resortu na Orlíku.

  Že prý jediné místo, kde se zatím stavěly, bylo Lipno, tak teď Orlík.

 146. Schomachere, ale to nebylo jen o kampani za KS. Měla jsem na mysli, že někteří se děsí ostudy se Zemnanm na hradě, ale sami svými postoji a jednáním – viz pravdoláska – dělají ostudu už dlouho a přispívají ke špatné pověsti.

  No, teď mají Zemana, tak můžou tvrdit, že za všechno může Zeman.

  Znovu připomínám, zeman je mi krajně nesympatickej a vím, že se od něj nedá čekat nic dobrýho. Ale není to důvod, přehlížet to, co vyvádí pravdaláska.

 147. Ahoj! Už dlouho nesněžilo… 🙁
  Při budování průplavů v době hosp. krize se využívají zkušenoti z Číny. Při kopaní průplavu vznikne spousta pracovních míst nejen pro kopáče, ale i při stavbě silnice , spousta stánků s jídlem a nocleháren je potřeba… a pak zase při zasypávání průplavu…
  Návrhy useknout každému jednu ruku a tím žajistit, že bude potřeba dvojnásobek pracovníků, jsou dnes V EU neprůchodné….

  „Existuje jen jeden rozdíl mezi špatným ekonomem a dobrým ekonomem: špatný ekonom se omezí jen na viditelný účinek, kdežto dobrý ekonom bere do úvahy jak účinek, který je vidět, tak účinky, které nejsou vidět a které musejí být pouze předvídány. Ale tento rozdíl je obrovský, protože se skoro vždy stává, že je-li okamžitý důsledek příznivý, pozdější, vzdálené účinky jsou katastrofální.“

 148. 203 Zpátečník – ovšem může za to Klaus, protože soudce zaskočil tím, že s nimi amnestii nekonzultoval, oni se nemohli připravit a pak zasedli a udělali chybu.

  Já s takovými soudci musím dnes a denně pracovat. Zatracená Brusel.

  Nedovolil jsem si moc? nebyl jsem přehnaně kolovrátkovitý? Mantra sem, mantra tam? Neurazil jsem snad víru místních pohanů? Neměl bych se omluvit? Neměl bych se kát? neměl bych už konečně jít do …..!

  Měl, ale tu radost nikomu neudělám.

 149. Tak ten Hnízdil mě tedy nepřekvapil. Snad by mohl zase jako před 10 lety vystoupit Theodor Pištěk se zákazem užívání jím navržených uniforem Hradní stráže a i novinář Josef Brož by se mohl ozvat s nějakou tou krrrrvavou historkou.

 150. (198) Doplout, do boha. S vyjímkou úseků, kdy pojedou přes přehradu na kolech.
  😛

 151. (199)“Abych byla přesná, knížepán je mi ukradenej, ale pravdaláska jsou pro mně totéž co komunisti.“
  Mně je taky ukradenej, bohužel se nikdy nedozvíme, zda by napáchal škod více než Zeman, nebo méně.
  Ale s těmi komunisty, taky je pamatuješ, tak při vší, i mnou sdílené nelásce k P&L, neblbni a nepřeháněj. Nebudu meditovat o důvodech a možnostech, ale fakt je, že škodlivosti komoušů P&L reálně nedosahuje – řádově.

 152. Těch 45 x 6 metrů jsou rozměry plavební komory, počítá se s napojením na Orlík, nikoli Prahu. Mimochodem, ani ze Slap na orlík se nedá přeplout.
  Malé lodě se buď převážejí po zemi, anebo převážejí výtahem přes hráz Orlíku
  V plánech se počitá pouze s turistickou plavbou ( malé lodě)
  Bude to něco podobného jako Baťův kanál, jenže mnohem atraktivnější
  Podrobněji zde
  http://www.c-budejovice.cz/cz/rozvoj-mesta/mesto-a-voda/stranky/splavneni-vltavy.aspx
  Je to velmi atraktivní oblast , kolem hradů , zámků jako nasr …… Krásná krajina a vodní turistika je velmi atraktivní druh podnikání ( půjčovny lodí, přistaviště, stravovací zařízení
  Baťův kanál má úspěch a přtom je to ve srovnání s Vltavou krcálek

 153. (203) Mně by moc zajímalo, kdo na ty soudce spěchal a proč, při obecně nevlídném přístupu k amnestii, neamnestovali je zcela jasné případy s co nejtvrdším výkladem amnestie v rámci možností.
  Posouzení konkrétností je práce pro odborníka, ale pokud soudce tápe v tomhle, jak asi soudí méně sledované?

 154. 208 – proč? Život je krásnej, kromě zapšklých blbců je kolem mě řada lidí, i mladých, a zejména mladých, kteří málo kecají a o to víc dělají.

  Jsem starej a vím to. Nekritizuji to, čemu nerozumím. Snažím se být slušný a nevidím nic pěkného na tom, že bych blbcům říkal, že si o nich myslím, že jsou blbci. Ale můžu si dovolit ten luxus, že říkám, co se mi chce říkat.

  Rputi, nadechni a zvolna vyfoukni. Netřeba kouř. Není to sranda? Je to sranda.

 155. 213 – AeroKarle – to je správná otázka! Jak asi soudí ty méně sledované? Jak se zodpovídá z odfláknutých kaus?

 156. Pořídil jsem si, v rámci zkoušení všeho, co se kolem mihne, Nexus 7. Hergot, to je rychlost. Odborníci, za ty prachy, paráda. I když vím, že se někde už chystá něco podstatně lepšího, ale zatím stačí.

  Samozřejmě, že jsem nespokojen s tím, že se mi nemůže současně na jednom místě setkat kalendář, kontakty, E-maily, úkoly a všechno ostatní ze všech různých programů. To ale nevyřešil žádný počítačový šílenec, natož já, BFU.

 157. Haladine, já jsem našel na viki, že Slapy i Orlík mají mít při dokončení splavnosti pro tyhle velké lodě výtahy. Škoda jen, že se s tím nepočítalo když se ty přehrady stavěly. Tedy vlastně počítalo, ale pak se sáhlo po levnější a jednodušší realizaci.

 158. rezy. na Orlíku byl výtah už od začátku. Nebudu to hledat, ale jel jsem Vltavu po proudu tolikrát, že to mám někde vypálené do paměti.
  Pokud si pamatuji, tak mi to neutkvělo na Slapech, ale Orlík určitě.

 159. V době staveb se až s takovým provozem nepočítalo. A pro jachtaře stačí co je.a je to laciný
  Problémy jsou zatím jen když se z Orlíku prchá pro hrozící povodně. Pak jsou fronty dost dlouhý

 160. Nojo, Martine (ad 206), ono asi nebude koincidencí toliko náhodnou, že na podobné téma jsem měl kousek příspěvku rozepsaný (jen jsem ho dal zas k ledu z důvodu konfusnosti)…

  Totiž, nebylo nijak ojedinělé, že celých 10 let Klausova presidentství byly diskuse všemožného typu (nemyslím zdaleka jen internetové) protkávány dialogy ve stylu:

  „Klause zavřít do kriminálu!“
  „Proč?“
  „Je to zločinec!“
  „A jaký zločin spáchal?“
  „Celou dlouhou řadu zločinů!“
  „Existuje na to nějaký důkaz?“
  „Ty on všechny ukryl! A to právě dokazuje, že je navíc i rafinovaný zločinec, takže musí být potrestán o to přísněji!“

  Nyní se zdá poměrně pravděpodobné, že tento diskurs zde bude převládat bez větších rozdílů také dalších pět let, a konce zatím nevidno. Nejsem si ale jist, zda opravdu vidíme též všechny důsledky jeho přítomnosti. Přitom mi však leccos (historie, popřípadě též zdravý rozum, jestli tedy nějaký mám) napovídá, že společnost, v níž se veřejná debata o politice nad úroveň uvedeného dialogu v zásadě (až na pár efemérních výjimek) nedokázala pozvednout po takovou dobu (zmíněných 10 let, víceméně plus 5 předchozích plus možná 5+ následujících), tedy skoro po dobu celé generace, musí již samotným tímto faktem dostat sakra na frak.

 161. (215) Ideály si o tom nedělám, jen moc nevím, co je cesta k nápravě (tedy mimo systému „anglický trávník – v přeneseném významu, ne ve fyzickém provedení voda/sekačka).

 162. OT – Martine TT, prosím Tě, až budeš mít čas a mlíko a chuť, nahlédni sem:
  http://www.jezdectvi.cz/kategorie.aspx/zajimavosti/clanek/zmeny-v-pravidlech-silnicniho-provozu-od-19-1-2013

  a řekni mi, že to není pravda, že ten výklad je chybný.
  Mně to přijde nesmyslné, protože to by snad ani neupravovalo provoz na sil. komunikacích jako spíše diskriminovalo jednu část řidičů.
  Já tedy s B+E mohu až do 7 tun, a třeba syn, který získal řidičák stejné skupiny B+E dnes, nesmí více než 3,5 tuny?

  Som z toho v pomykove!

  No, ještě budu hledat výklad rakouský a německý.

 163. Tak mě napadá… třeba to při průbězných výměnách osvědčení u těch starších přeregistrují na to C1+E ? Samozřejmě za mírný poplatek…
  A do té doby se budu s policajty na silnici dohadovat, že na mě se ta novela nevztahuje, protože já mám řidičák od r.1965 a to ještě žádná EU nebyla… 🙂

 164. Šumaváku,
  brutální by bylo na policajty vytáhnout pergamenovou roli opravňující k řízení šestispřeží s pečetí někoho z Rožmberků.

 165. Napiš mi, třeba na Skype, co chceš řídit a já ti napíšu, jak tom udělat. Studovat předpisy obecně nemá smysl.

 166. 216-stydím se, mám pořád iPad 1 !!!
  A pro doteky jiného světa Galaxy Tab 7 2 …

 167. 228 NoName, to teda fuj. S tímhle se cpát sem, mezi pravicovou nobilitu…

 168. Ježíšmarjá, já mám jen obyčejnej mobil.

  Neměl by mi pan domácí zavřít přístup? 😀

 169. Jsem stará, chromá a skoro slepá, proto mi asi rozum nebere, jak mohl Bakala vyhodit 22 mega na projekt, který vymyslel umělec Černý.
  „Říkal jsem si, že je potřeba to udělat co nejpunkovatějc, protože celá ta volba je pořád šílenej punk,“ vykládal umělec.

 170. 233 Baubo,to je prosté, každý máme nějaké hobby.Ostatně v jeho případě, a tak to i on chápe, nešlo o o vyhození, nýbrž o investovvání. Ne každá investice vyjde, lanýže si kvůli tomu neodpustí. Podle zákona mezního užitku je pro něho tahle částka ne až tak vysoká.

 171. A můžeme, v očekávání věcí příštích, nahoru.

  Kdybyste někdo potřeboval nastříhat osmičku drát – tak za Nečasem, byť ještě v neděli vláda zaujímala stanovisko: jen ať si president pindá, ústavní váhu to nemá žádnou a my ho stejně poslouchat nebudeme a budeme si dělat, co budeme chtít.

 172. KArle, ad komouši a P&L.

  Měla jsem na mysli způsob myšlení. Ten je stejný. Podmínky a limity, v jakých se to myšlení může prosadit a nabýt vrchu, jsou druhá věc.

 173. k tomu vybavení, já se přiznám, že si na tyhle malý věcičky strašně špatně zvykám, když to nemá normální klávesnici, tak mě psaní vůbec nebavi.Klavesnice musí být velká, pořádná, aby se na ní dalo psát všemi deseti, zobat text jak vrabec po písmenech je naprd. Minimum je notebook.

 174. AKájo, průplav Labe, Odra, Dunaj se plánoval už za první republiky. Jeho velkým propagátorem byl pan Baťa. K tomuto cíli směřovali nenápadně i komanči. Proto máme v Pardubicích vnitrozemský přístav pro nejtěžší vlečné čluny. Má to chybku na kráse, protože soudruzi sice stačili postavit přístav, ale ne tři jezy a zdymadla. Takže přístav je….. Co se týká další stavby, je prý připravená, geologické testy vykonány a snad existuje i projekt. Upřímně, když se dívám na úspěch Baťova kanálu, začínám tuto stavbu vidět trochu lépe. Každopádně bych si rád zajel z Prahy do Brna lodí, i kdybych si ji měl postavit nebo koupit. Papíry mám. Kdysi jsem o této stavbě napsal snad dokonce nenávistný článek. Přiznám se, že uvažuji, zda jsem změnou názoru nezmoudřel.

 175. no jo uz jsem pochopil ( jasne ze ne ) jak se spravne diskutuje 😮

  prece jen komunisti PaL a fankluby jakekoliv ze . to je poradi ne rovnitko

 176. no jak obcas my pitomci prizemni resime pater tak takova nahoda.
  postihla mne navsteva inspektora prace jak jsem lezel doma.

  nemohl jsem najit zarazeni pracovniku – volam pani na hygienu . Dobry den p. xxxlikova nemuzete mi poslat zarazeni pracovniku v AA. nemuzu to najit.
  vy si myslite ze mam jenom vas? ale vim kdo jste vy jste ta firma co tam ma strasnej bordel. Nic jsem zatim nedostal.

  no nakonec jsem ten papir nasel. tak chystam dalsi veledulezitosti a abych mel vsechno tak se

  kouknu se co mam na inspektorat donest vytisknu si mail a pozoor.

  podepsan pan xxxlik.

  jj byt tu fasisti tak snima urcite spolupracuji.
  to musi byt familie.

Komentáře nejsou povoleny.