V Evropě je klid, pohoda, vše funguje jak má

dluhy se neplatí, ty se smažou revolucí nebo válkou, říkala jedna chytrá paní při besedě se Sulíkem na ZDF  a obecně není co řešit, tak EP řeší autorská práva při fotografování panoramatu  viz ZDE  .

Někteří jedinci sice tvrdí, že to vzhledem ke znění autorského zákona nebude tak zlé, europoslanec lidovec Svoboda tvrdí, že si to špatně vykládáme…
Jak to říkal ten Cromwell ? “ Když zasedá parlament, nikdo si nemůže být jistý majetkem ani životem. „

Ale to je zatím ve fázi EU „kolečka“ – komisař vymyslí, dá parlamentu, parlament posoudí a navrhne komisi, komise dá EP ke svchálení a pak už jde jen o tu aklamaci…

Tohle je mnohem horší, to už je precedens a rozhodnutí evropského soudu… “ Diskuzní portál bude odpovědný…“
Svoboda nade vše, ale jen vocaď až pocaď. Cenzory nezřizujeme, cenzuru nezavádíme, jen pozavíráme ty, co umožní lidem říkat co si myslí…

No a nemohu-li napsat, co si o nich myslím, mohu si to myslet. Zatím.
TAKŽE SI TO MYSLÍM!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

688 komentářů u “V Evropě je klid, pohoda, vše funguje jak má

 1. Zajímavé rozhodnutí… Netušil jsem , že dopravní společnost je člověk, a má lidská práva….

 2. No, když může mít právnická osoba trestní odpovědnost, proč by nemohla mít i „lidská“ práva? (u nás např. zákon 418/2011 o trestní odpovědnosti PO).Nicméně s předložerným problémem to nemá souvislost. EU, resp. Rada evropy, jíž je ESPLP součástí, pracuje pilně na robotizaci občanů EU. A my se radostně připojíme, ba, ukážeme jak jsme dobří a přitvrdíme, zpřísníme podmínky. A to vše v době, kdy Evropa čelí asi největšímu útoku „barbarů“. Koho jsme si zvolili – poslali do komisí EU, toho máme. Že jsme posílali ty nejneschopnější? Tak sklízíme…

 3. Jejda – asi mne jazyková hlídka vyloučí. To vše výše jsou fakt překlepy. 🙁

 4. Dobré dopoledne,

  sláva, už to zase funguje 🙂

  Ad autorský zákon – nerozumím…..

  Kolem baráku smíte chodit, můžete na něj koukat, můžete ho užívat a třeba i přestavovat nebo zbourat bez souhlasu autora, ale nesmíte si ho vyfotit a tu fotku někomu ukázat?

  TAk ty by se třeba dědicové arch. Hubáčka mohli odstěhovat pod Ještěd a trávit dny tím, že budou vystavovat jeden souhlas s focením za druhým. 😀

  A když si udělám fotku na ulici, tak co? Platí to na všechny baráky v dohledu? I na sídlišti, kde jsou kol dokola hnusný paneláky?

  A vlastní barák si vyfotit smím nebo musím nejdřív vypátrat stavitele, který ho kdysi postavil a od jeho dědiců žádat souhlas?

  Nechtěli by se v tej EUnii radši zabývat tím, že cca čtvrtina mladých na jihu nesežene práci, že Řecko je před bankrotem a táhnou sem davy uprchlíků z Afriky?

  DAno, ať si vzpomínám, jak vzpomínám, já jsem do toho bruselu nikoho, kdo by měl takové hovězí nápady nebo i s takovou hovězinou souhlasil, neposílala….

 5. Nerad bych Vám tu kopal do báboviček, ale v tom navrhu se praví:
  .. že komerční používání fotografií, videozáznamů či dalších vyobrazení děl, která jsou trvale …
  tedy mluví se o komerčním používání.
  Na Facebooku ani na rajčeti a dalších serverech kde si lidé umístují své fotky z dovolených se běžně nejedná o komerční použití…
  Rozumím tomu tak,že pokud fotografii nepoužijete např. v nějakém díle, které je předmětem obchodu (kniha reklama, etc etc) tak se o to nemusíte starat.

 6. Rezy:
  1. nazdar, rád Vás vidím 😉
  2. KOMERČNÍ využití je hodně ošidný termín. Když si vystaví video z Karlova mostu na youtube teenager – videoblogger jako jedno z mnoha videí a bude mít tolik návštěv, že mu youtube zaplatí za reklamu, bylo to komerční využití ?

 7. Umístěním fotky na FB dáváte souhlas k jejímu komerčnímu využití. Tím se dá zpochybnit, že o nic nejde. U některých blogů a podobných aktivit je to podobné.
  Já všechny ty licenční podmínky nečetl, asi to nečetl nikdo, aspoň ti normální.

  Pokud mi může architekt zakazovat použít fotku jeho domu ke komerčním účelům, fotku s jeho domem…, můžu chtít já po architektovi peníze, že se musím koukat na dům, který se mi hnusí? Pár bych jich po Praze našel.

 8. no podle mě není, protože mu youtube neplatí za video a za návštěvnost jeho videa. On se samotným videem neobchodoval.
  Já se příznám, že jsem toto čekal, protože když může chtít autorské poplatky spisovatel, skladatel hudby …. proč by nemohl chtít architekt jehož i já považuji za (tedy v některých připadech rozhodně ne) umělce.

 9. By mne ještě zajímalo, kdo je třeba majitel paláce v Knossu a komu půjsou platby.

 10. 9-vzhledem k tomu, že OSA chce vybírat i na školních besídkách bych si touto interpretací úplně jistý nebyl 😉

 11. MaYdo – 4 – naše zástupce jsme tam poslali všichni prostřednictvím námi volených našich politiků – Telička, Špidla, Jourová… A také do EP jsme postavili na kandidátky ty, se kterými jsme si nevěděli rady tady doma.

 12. VYtrezvitěli, tu možnost, že pro dědice je „vedlejší užití díla“ lukrativní kšeft jsem nezmínila, neb jdsem nechtěla za a plevelit za b hned podezřívat dědice nebožtíka Hubáčka podezřívat z materiálních choutek. 😀

  Jenže co to je „práva ke stavbě“? Vždyť stavba má vlastníka, a ten má ke stavbě vlastnická práva.
  A pokud jde o komerční využití, tak zrovna Ještěd je hotel, tedy stavba už ze své podstaty komerční. Platí snad provozovatel hotelu hubáčkům nějaký poplatek za komerční využívání objektu? Platíte snad poplatek designérovi Vašeho vozu za to, že užíváte jeho dílo? nebo designérovi, který navrhl Vaše polobotky?

  A když už poplatek z nějakých „práv ke stavbě“ – tak proč autorovi návrhu? ještě bych to chápala u památných stavebkdyby šlo o vlastníka stavby, který se o stavbu stará a udržuje ji. To není sranda a u významné stavby zvlášťa někdy každá koruna dobrá, tak když se někomu líbí tak, že si ji chce zvěčnit, tak proč nepřispět?
  Ale proč pro architekla, který tu stavbu nakreslil kdysi dávno a zejména proč jeho dědicům?

  Architekti bývali stavitelé. Pak se začali někteří považovat za umělce a vlezlo jim to na mozek.

 13. 2 Honza ze Žižkova ad 8 – to mi povídej… Vždycky, když jedu ze Smíchova do Resslovky a vidím tu hrůzu na proti, tak zhruba od půlky Jiráskova mostu je mi na blití…

 14. tfuj, vytočili mně ti vy.ůraní dědicové, co jim žádná koruna nesmrdí tak, že jsem si to zas zapomněla po sově přečíst.

  Jo, víte, kde se vzalo úsloví „peníze nesmrdí“?

  Prý od prvního provozovatele veřejných záchodků ve starém Římě, když se mu posmívali pro způsob, jak ty peníze vydělává.

  No, neměli s emu posmívat. By to rozumněj pán a jeho ponikání bylo ve srovnání s mnohými, kterým peníze nesmrdí dnes, poctivý byznys a potřebná služba.

  Ty jo, neměli bychom platit licenční poplatek za to, když používáme u rekonstrukcí podklady z archivu?

 15. Dano, já žádnou kandidátku nesestavovala a ty, co jsem je volila, tam nikoho neposílali.

  To je ta potíž zastupitelské demokracie. Dobrá nebo špatná volba, odneseš si to s ostatními. A vlastně ještě víc, protože ty zvolené volili třeba takoví, co jim ty blbiny nevadí, naopak jim vyhovují.

 16. Však dojde i na autorská práva na rohlík. Výpalné cechu pekařů.
  Co jiného zbývá než volit Svobodné…

 17. Dobré poledne,

  včera jsem asi touto dobou napsal, cituji:

  „Když už jsem se připojil, nedokonalou češtinu a překlepy u komentátorů tohoto blogu přehlížím a toleruji.“

  Pak jsem se vyznal z lásky k češtině a doporučil přečíst text před odesláním.

  Avšak – ti, co neumí číst a chtějí být buď vtipní nebo pichlaví, odskočili stranou a začali si léčit mindráky. Děkuji za pozdravy.

 18. A pokud někdo bude citovat, co napsal pžediskutér, tak se musí dovolit! 🙂

 19. pžeddiskutér – je to tolerovatelný překlep?

 20. Maydo, ad (17)
  Nikoli „prý“, ale historický fakt. Císař Vespasián (Titus Flavius), takto „vojenský“ císař, pronesl ona památná slova Pecunia non olet ke svému synu Titovi, kdyžtě tento protestoval proti poplatku z veřejných záchodků. On ten Vespasián nebyl zas tak špatný císař – dal do pořádku finance říše římské (i díky tomuto poplatku).

  Nicméně: od té doby peníze fakt nepáchnou, ať jsou vybírány z čehokoli – však se to táhne dějinami jako červená nit a všichni to známe, že?
  🙂

  Hezké odpoledne – i když by mohlo být líp (nejen klimaticky)…

 21. Martine TT

  též Tě zdravím po delším čase. 🙂
  Nicméně musím konstatovat, že´s mě v roli moralisty (viz blahé paměti NP) více než nahradil.
  To neber jako špílec, není to tak myšleno.

 22. 22
  není – zalez do houští, a styď se ! 😉

 23. Na opozici musí být přísnost !

  Počas zasadania mestkého rady 8 opoziční členovia Strany regiónov a 2 synovia členov Strany regiónov z charkovskej mestkej rady dostali povolávacie rozkazy

 24. No, ono s tím využitím a nakládáním s uměleckými díly – ano, i architektura je umělecké dílo – je to zašmodrchané. Autor – veřejnost – vlastník.. Pamatuje si tu ještě někdo na diskuzi s Jirkou ppa nad obrazy a svobodou vlastníka je třeba i zničit? Ani si už nepamatuju, jak to dopadlo. Mám dojem, že diskuze byla bouřlivá, k jednoznačnému závěru nedospěla

 25. a pohled na dnešní den říká, že svátek slaví Jan. Tak kdyby nahlédl Modrý pták, ale i všem ostatním Janům odkudkoli, nejen ze Žižkova – všechno nejlepší! 🙂

 26. Dano, neopovažuj se vyslovit jméno toho, které se vyslovit nesmí!

  Jinak tě zdravím, včera jsem vyslechl kritická slova od manželky. V pondělí mi dovezli a namontovali skleníček 2,5 x 3 metry a včera jsem tam nastěhoval květináče, hnojiva, nářadí a prosátou zeminu na podzimní výsevy. Prý, jestli se tam hodlám přestěhovat i s postelí? Spravedlnost není!

 27. Nastěhovat s postelí? Do toho skleníku? Ty? A kde by byly ty výsevy a výpěstky? 🙂

 28. Martine, já jsem už ve věku a stavu, kdy na nějaké zákazy kašlu. Aťsi…. 🙂

 29. Quivisi ad 22 – to není pžeklep, to šou žuby ve šklenici! 😉 😀

 30. 30

  Martine,
  špatně jsi pochopil.
  To nebyl dotaz, to bylo přání ! 😀

 31. „Co jiného zbývá než volit Svobodné…“

  To je teda hodně zoufalá možnost….

 32. Doplnil jsem nahoru odkaz na toho Sulíka se slov. titulky, snad vám to bude fungovat…
  To je otřesné !

 33. „ano, i architektura je umělecké dílo “ jak která, Dano, jak která 😀

  ale ony i produkty jiných uměleckých oborů leckdy vyoadají tak, že by jednomu ještě měli platit, pokud se na to musí dívat 🙂

  Ono jde o to, že ta stavba vyžaduje nemalé náklady. Zejména stavba památkově hodnotná. Na rozdíl od obrazu.

  Takže když už by se měl vybírat poplatek za nějaká „práva ke stavbě“ připadalo by mi logické, že by ty peníze byly směřovány k tomu, kdo tu stavbu udržuje a stará se o ni. Což není autor projektu, ale vlasrtník stavby.

  Vlastně by měl autor nebo jeho dědicové, pokud se domáhají nějakých „práv ke stavbě“ platit vlastníkovi za to, že se o jeho dílo a odkaz jejich předka stará a udržuje ho 😀

  To by najednou bylo po nějakých „právech ke stavbě“ ticho po pěšině 😀

 34. Zkoukla jsem to video se Sulíkem a asi napíšu té paní historičce, aby mi půjčila. Já ji pak za odměnu připomenu její názor, že dluhy se neplatí.
  Ale vážně – v EU jsou opravdu lidé, kteří si myslí, že během času se vytvoří jednotný evropský národ a jednotný prostor Evropa.

 35. 41-nejhorší na tom je, že má v zásadě pravdu-když je toho moc, přichází revoluce nebo válka.
  Jenom nechápu, tento argument používá jako positivní (aspoň mne se to tak jeví).

 36. Australanka byla v těsných kalhotách oblečená několik hodin a zároveň vyklízela spodní šuplíky skříněk v pokleku, což dohromady vedlo k velkému otoku lýtek a znecitlivění chodidel. Nemocná žena zakopla, upadla a musela v tomto stavu čekat několik hodin na pomoc. Během té doby narůstal tlak v jejích končetinách a poškozoval její svaly a nervy, informovala BBC. Po převezení do nemocnice a ošetření byla žena naštěstí po čtyřech dnech znovu schopná chodit.
  Zdroj: http://ona.idnes.cz/skinny-jeans-nezdrave-upnute-dziny-d6u-/krasa.aspx?c=A150623_161555_krasa_haa#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

  Může tohle plemeno přežít? Na rozdíl ode mě, mé ženy, dětí a vnoučat?

 37. Předpokládám, že se chystá žalovat výrobce kaťat za to, že v návodu k použití nebylo toto riziko výslovně zmíněno. 😀

 38. Nemůže, proto je oděv budoucnosti- chalábije, burnusy a čádory!

 39. OT: Stařičká maminka… vzpomíná na léta studií, mj. na jednoho židovského spolužáka z fakulty… Odjinud kdysi znávala i jeho matku… Zemřel pak předčasně, snad počátkem 50. let… Už dříve se prý maně snažila o něm dozvědět více, marně. Dnes se pokoušíme dát informace dohromady… Pracně vzpomíná na jeho křestní jméno, po chvíli se jí vybaví. Zadávám jméno do Googlu… Z celého širého světa se obratem vracejí právě dva odkazy, u prvního datum narození neodpovídá ani jemu, ani případně jeho otci. Zbývá už jen druhý odkaz (z http://www.yumpu.com) a vypadá mimořádně slibně: Poklidně stylizovaný úryvek věty zmiňuje přesně ten seminář, o němž právě hovoříme. Natěšeně klikám na odkaz… zobrazí se stránka 776 jednoho časopisu…: Je to její vlastní článek!

  Ono je to těžké. Smím-li se vrátit k příspěvkům na konci minulého vlákna: Někteří možná odešli pro (bouřlivý) názorový nesouhlas, s nímž se setkávali, jiní mohli odejít z důvodu určité jednorozměrnosti (anebo, abych to neformuloval tak kontroversně, kvůlivá markantní redukci počtu dimensí debaty) po odchodu těch prvních… Pak je – přinejmenším pro mě – ještě o mnoho těžší napsat cokoliv zároveň nového, relevantního i zajímavého.

 40. AK a asi to nebude „Velká evropská muslimská lidová socialistická džamáhíríje“, ale chalífát jako řemen!
  Také se bojím, že v EU jsou již opravdu lidé, kteří ho vytvoří…

 41. že soud vůbec něco takovýho řeší….

  Ta ženská přece nemůže mít nárok na nějaký odškodný, když tu provokaci provedla jako součást svého popisu …. no, ani se mi nechce psát „práce“….

  Dost na tom, že dělá takovou špínu za státní peníze a ještě chce sto tisíc pro sebe?

  Ale jinak, Dano, klidně věř.
  Žalující má přece podporu Šabatové, ombudsmanky, disidentky, bojovnice za lidská práva vyrobkyně Aniček a ochránkyně utlačovaných, tak to si přece nemůže žádný soud dovolit nevyhovět.

  Komunistka jedna hnusná, odplivla bych si před takovou, ale škoda tej sliny….

 42. 50 to je na zamítnutí žaloby v prvním jednání. S odůvodněním, že majetková újma nemohla nastat, protože zájem byl předstíraný. Nemohla nastat ani újma nemajetková, protože šlo o test ve kterém se s odmítnutím právě z tohoto důvodu nejen počítalo, které se nejen předpokládalo, ale předpokládalo jako žádoucí výsledek, který byl účelem předstíraného zájmu. A uhradit náklady žalované protistrany. Naopak, v případě, že by nyní žalovaná strana žalovala náklady, které jí vznikly nepochybně předstíraným zájmem, žalobě bych vyhověl.

 43. 50 kdyby soudce uvažoval jako obchodník, viděl by podstatu matérie na první pohled a nezabýval by se podružnostmi.

 44. Soudy leckdy rozhodují prapodivnou logikou. Za protektorátu byl popraven člen Obrany národa, po něm dům zdědili synové, kteří v roce 1949 emigrovali. V domě bydlela jejich matka, a podnájemnice. V řízení proti uprchlým pro opuštění republiky a další s tím spojované předpokládané zločiny, bylo opomenuto vykonání trestu propadnutí majetku. Matka v domě stále bydlela a nájemnice platila činži. Když matka žádala vyšší činži s tím, že jde o rodinný dům, nájemnice namítla, že dům není rodinný, tedy v osobním vlastnictví, ale v soukromém, protože podlahová plocha je větší než přípustná pro rodinný dům. Národní výbor jí dal za pravdu. Když maminka po roce 1970 zemřela, v rámci projednávání pozůstalosti vyšlo najevo, že dům je propadnutým majetkem. Nájemnice požádala o odprodej s odůvodněním, že jde prakticky o rodinný dům s příhlédnutím k tomu, že překročení výměry je malé. Národní výbor vyhověl a dům odprodal za tehdejší nízkou cenu. Z ciziny se vrátivší synové prohráli restituční spor, když nalézací ani odvolací soud neuznaly námitku, že kupující nemohla dům nabýt v dobré víře, že jde o majetek, který podle tehdejších předpisů byl převoditelný ze socialistického vlastnictví. Přestože žalující předložili listinu, na které žalovaná když žádala o odprodej, sama uvedla, že si je vědoma, že dům nesplňuje kriterium domu rodinného. A při tom i zůstalo.

 45. (49) To máš těžký. Třeba mezi Římany (končící Říše římské) byli také lidi jako my, ale bylo jich málo.
  (54) Už je to dávno, ale podobnou historii jsme měli doma. Táta žádal o navrácení baráku, který v nouzi (nízké nájmy, nutnost oprav) „věnoval“ někdy koncem padesátých státu. Koupila ho koncem osmdesátých komunistka, ve zdůvodnění přímo bylo, že proto ho kupuje za půl darma, že je věrná komunistka. A to zdůvodnění se najednou ztratilo. Asi táta šetřil na advokátce, měl si najmout Křečka. O Křečkově morálním profilu nechovám iluze, ale pře obvykle vyhrával.

 46. s právníkem je to jako se zubařem.
  Charakter není podstatný, důležitý je, jetsli umí vyvrtat zub, aniž bys viděl všechny svatý.

 47. “ To máš těžký. Třeba mezi Římany (končící Říše římské) byli také lidi jako my, ale bylo jich málo.“
  A přesto tu říši rozvrátili k zániku.
  😀 😀 😀

 48. No, obávám se, že nebýt nebožtíka Ronnieho Drewa, by toto byla druhá Lili Marleen: http://www.youtube.com/watch?v=_zt0sRM4UAw ; s jeho hlasem to přece jen je trochu jiné…

  * * *

  K tématu vlákna: Podnětný Robejšek zde: http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=25462 Samozřejmě většina z toho jistě už každého dávno napadla také. Přesto může být zajímavé v textu hledat různé jemnější akcenty (a zvažovat, nakolik s nimi souhlasíme).

  (…) Strany demokracii neodstranily, avšak vytunelovaly ji tím, že voliče zbavily možnosti volby. (…) Cenzura v autoritářských společnostech a politická korektnost v demokraciích mají (byť i s rozdílnou intenzitou) stejné následky. (…) Zatím nejextremnější výstřelek je v této souvislosti nepřehlednutelná příprava společnosti na zrušení bankovek a připuštění výlučně elektronických plateb. Když o tom jenom chviličku zapřemýšlíte a zapomenete, že máte svůj smartphone raději než svého partnera, tak pochopíte, že je to přímá cesta do otroctví. (…) Lidé očekávají od svých vládců blahobyt a bezpečnost, avšak dostanou paternalismus a jednu krizi za druhou. (…) A konečně nám každé politické selhání zpětně umožní rozeznat, co bylo skutečně důležité. (…)

  Tedy, kupříkladu o důsledcích zrušení plateb v hotovosti jsem samozřejmě přemýšlel také, jen co se o tom objevily první zmínky. Pád do otroctví pochopitelně je na bíle dni. To však myslím zdaleka není všechno.

  Hezky dlouho už totiž přemýšlím, jak to vlastně jednoho krásného dne skončí s všeobecným zjevně naprosto nesplatitelným zadlužením. A říkám si, že cesta k řešení dost možná (po)vede právě přes zrušení bankovek; důsledkem bude, že veškerá hotovostní aktiva budou spravována pár počítači v několika málo bankách, ne-li rovnou v centrální bance, na jediném místě. Za takových okolností bude měnová reforma hračkou. Půjde ji provést spuštěním jednoduchého počítačového prográmku, s elegancí, při pohledu na niž by Zápotocký zesinal závistí…

 49. maYdo,
  jenom v tom vidění svatých je drobný rozdíl. U zubaře je to při úkonu, u právníka po úkonu, když ti přeloží účet.

 50. >> Zpátečník
  Díky za Ronnieho Drewa. K posunu významu slov: povšimni si vazby „determinedly gay“. Třebas se toho chytí současní LBGT. -A pak „put your head upon my shoulder“ – připomínka jiné písně o loučení, tentokrát v afrikaans (Groet sonder woorde), kde se zpívá „lê jou kop hier teen my skouer“. On ten smutek loučení určitě nezávisí na národnosti.

  Jinak Robejšek: on ví, my víme – ale oni (a) nevědí, (b) nechtějí vědět.

 51. Dobré ráno,

  tož to, ptakopysku u toho zubaře někdy ty svatý vidíš dvakrát. Při úkonu a následně znovu při předložení účtu. 🙂

 52. Když ono chybí jakýkoliv jenom trochu smysluplný životní cíl. Předtím bylo potřeba nezemřít od hladu, nedostat mor, vyhrát válku, nebo aspoň být první na Měsíci.
  Ale co dnes ?

 53. >> NoName
  Někdy si říkám, že zbývá jen jediný smysluplný cíl: nepodělat se z toho všeho. 🙂

 54. já myslím, že to je dostatečně náročnej cíl. Srovnatelnej s přistáním na Měsíci. 🙂

 55. 66-když ono problém je i v „osobní integritě“ nebo jak to nazvat. I tady ta diskuse proběhla.
  Proč dostaci nevzat, když je příležitost ? Udělá se z toho něco užitečného (z mé zkušenosti nikdy nic, ale třeba je to subjektivní), nevezmu já, vezme jiný…
  Bankéř je soukromě velký pravičák, brojí proti zadlužování, ale v práci se snaží udat co nejvíce úvěrů a tak zadlužení zvýšit.
  Atd. atd.

 56. 60 – Cožpak o to, dvd… Dovolil bych si však ještě více vyzdvihnout onu schopnost na co možná správné místo švihnout nějaké překvapující příslovce či adjektivum (které zde text činí méně nesnesitelně sentimentálním, či naopak jeho sentimentalitu povyšuje na novou úroveň). Když si dám “determinedly gay” do Googlu, vrátí se mi jen asi 1600 odkazů, a z nich skoro polovina patří k The Leaving of Nancy. Podobně jsem toto myslím zmiňoval u Emila Hakla, podobné lze najít třeba u Grahama Greena… Společné ta překvapivost má, že se (mi) pak obtížně cituje po paměti přesně, proto se teď nepokusím, ač si pár míst matně vybavuji.

  Jinak ono ale asi ještě více než o politickokorektní a pravdoláskovní mrzačení jazyka tu myslím jde o to, jak se vytrácí pocit loučení – jednak dnes máme mobily, internet, skajp, ajfouny, selfíčka, jednak, což je možná podstatně důsažnější, všichni na celém světě spějeme k novým zářným zítřkům, a v nich samozřejmě poznáme a přivlastníme si daleko krásnější a atraktivnější lidi, kteří nás bezpochyby budou milovat ještě mnohem hlouběji a upřímněji…

  (pokračování za chvilku)

 57. (67) Lidové noviny a Magdalena Slezáková odvedly mizernou a nedbalou práci.
  Celou genezi údajného výroku Albrightové pečlivě a podrobně vysledovala výtečná komentátorka, bystrá a ostrá zrzavá Židovka Julia Latyninová v aktuálním čísle opoziční Novoj gazety. Počátek našla v červnu 2005 na stránkách germany.ru v blogu jakési Nataly 1001. Popisuje i další život údajného výroku a s trpkým sarkasmem komentuje, že tento hoax se posléze stal oficiální verzí Kremlu. S lítostí musím konstatovat, že ruský tisk kvalitou o řády přesahuje českou publicistiku.

 58. Ještě k 71…: Tak kupříkladu tohle (http://zpht.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC30942-1800.jpg) je mechanický semafor u Odbočky železný most. V tomto stavu jsem jej našel až cestou na autobus (odjinud), takže jsem jej cvakl až po západu slunce a editací se už moc vylepšit nedalo. Rameno už má pryč (viz též http://www.koridory.cz/archives/28228/). Ale ještě post mortem by mi někdo (Venca?) mohl vysvětlit, čeho jsem si dosud nikdy nevšiml, totiž že oka těch brejlí jsou nestejně velká. Červené bývalo úmyslně větší? (Jednak je zrak na zelenou citlivější, jednak projet červenou je horší průšvih než nevidět zelenou…)

  Tady prosím taky vidím, že jsem jej tam dost možná viděl naposled, nehodím-li sebou trochu a nevypravím-li se tam znovu v lepším světle…

  Correction: nahoře mělo být …nové, daleko krásnější a atraktivnější lidi… Když jeden píše sarkasticky, na přesné stylizaci ovšem záleží tím více. Jenže (což je další moje chyba), když se snažím, abych zde neutopil příliš mnoho času…

 59. 72
  Řekla-neřekla, je to fuk. Každopádně by Američané rádi vlastnili ruská ložiska surovin, a mají za zlé Putinovi, že zastavil jejich výprodej do zahraničí.
  Codorkovský a spol.

 60. Tak kdo by rád nevlastnil nerostná ložiska, že jo? A komu by šlo pod nos, že by přišel o možnost je koupit?

  Na to snad ani není třeba se ptát okultisty 😀

 61. Rusko nikdo samozřejmě zničit nechce, nakonec, Poláci, Napoleon nebo Hitler byli u Moskvy jenom ne výletě a kdyby Rusko hned dnes totálně odzbojilo, všichni by ho nechali na pokoji. Protože v takovém světě žijeme !

 62. Úžasný objev České školní inspekce!
  Za bídné výsledky ve fyzice, chemii a biologii může podle Zatloukala mimo jiné úzké propojení těchto předmětů s matematikou. „Nám se ukazuje, že výuka matematiky ne úplně odpovídá tomu, co pak žáci mohou využívat v dalších předmětech. Z tohoto důvodu ČSI doporučuje upravit způsob výuky matematiky,“ dodává Zatloukal. Teoretických pouček by podle něj mělo ve výuce ubýt ve prospěch nácviku praktického využití matematiky.

  Tak školníci, místo aby upravili osnovy tak, aby rovnou přidali k nynější zoufale ubohé výuce matiky alespoň využití naučené teorie v praxí, tak chtějí ubrat teorii. K čemu se kurwafix asi bude přidávat to praktické využití, když děcka nebudou umět teorii????
  Vtírá se mi nutkavý pocit, že ústřední český inspektor Tomáš Zatloukal je z rozvětvěné rodiny francouzské šlechty a má za jménem hrdý přídomek de Bil .
  Žertovný je v diskusi pedagog z fakulty ranhojičů, který žadoní alespoň o povinnou maturitu z matematiky na úrovni znalostí z deváté třídy. Tedy to se jim musí na lékařskou fakultu hlásit dobrej substrát… 😛

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vysledky-zaku-v-prirodovednych-oborech-f0e-/domaci.aspx?c=A150625_092842_domaci_zt

 63. 63 – To tedy vůbec nesouhlasím, NoName. Přinejmenším jeden cíl je pořád stejný, na úrovni jednotlivců, rodin, firem, států, civilizací: Přežít. Přežít ve své identitě, uchovat ji. A pokud už to nejde fyzicky, přežít alespoň ve svých potomcích, ve svých myšlenkách, ve stopách, které zanecháme…

  Ostatně ti, kteří tento cíl (snad jakýmsi omylem přírody) v minulosti nesledovali, totiž byli už dávno (jakožto omyl přírody) potraceni někde cestou.

  A naopak bych řekl, že civilizace žádný jiný cíl nemají, ani nemohou mít. Lidé samozřejmě mohou vedle toho upírat zrak k hvězdnému nebi nad námi, a tak podobně.

  Jinak bych ještě poznamenal, že přinejmenším na stará kolena jsem (ovšem jen ve vlastních očích) poměrně tolerantní, a na pravdoláskařích, ekofanaticích a případných imigrantech – mnohé ostatně mám docela rád – mi vadí pouze jediná věc, že totiž všichni bez výjimky útočí, někteří úmyslně, někteří v jakési své nevědomé či nepřiznané nenávisti, na mé vyhlídky přežít a na moje možnosti uchovat si svou identitu.

  A jednou z fundamentálních vin pravdoláskařů je již jejich snaha lidem ten cíl zatemnit. Daří se jim to pěkně.

  No nic, zkusím jít zas dělat cosi nepatrně užitečnějšího… Člověk holt má cíle, i kdyby nechtěl.

 64. 78-no nevím, někteří jednotlivci, rodiny, státy či civilizace dělají všechno pro to, aby nepřežili.
  79-že je Rusko paranoidní ještě neznamená, že po něm nejdou. 😉

 65. (76) A Rusko je pořád stejně velké a vůbec se za dobu své existence nerozrůstalo, polykáním více (spíš ale méně) nadšených sousedů ….. 😛

 66. Prostě v tomhle není jiné než ostatní „velké“ země.

 67. >> AeroKarel
  Ovšem pravdou je, že v oné činnosti Rusko samo nezůstávalo.

 68. Cíl je jeden, už dlouho. Předat genetickou informaci. To činí mnoho lidí, někteří nevědomky.

  Můj cíl je zúžen – předat informaci. Jak jsem byl vychován, tak vychovat potomky všech generací.

  64 – autor dvd – to není cíl, to je nástroj. Můj laborant, blahé paměti, Jirka Braun, v kritických chvílích nezdarů ve výzkumu vždy pravil: „No pasaran!“, což v jeho mělnickém dialektu znamenalo to, na co poukázal dvd: „Neposereme se!“ A funguje to!

 69. dvd,
  pst,to nezmiňujte. Každej ví,že když dva dělají totéž, není to totéž.

 70. (80) Ono záleží na tom „po něm nejdou“. Tvrdě po „něm šli“ Napoleon (ale tehdy to nebylo nic nezvyklého, neobvyklé bylo jen pustit se do takhle velkého protivníka) a Hitler, ale tam si soupeři neměli moc co si vyčítat, existují jen dohady o tom, o jakou dobu Hitler Stalina předstihl. Někteří mluví i o době v řádu dní, ale tomu osobně moc nevěřím. První světová Rusku příliš proti mysli nebyla.
  Po druhé světové to bylo Rusko (SSSR), kdo nechtěl spolupracovat. Po rozpadu SSSR chvíli ochota spolupracovat byla, zřejmě už zmizela. Každopádně, Rusové zřejmě považují za ohrožení, pokud si někdo chce koupit suroviny či co u nich, když něco podobného kupují oni (třeba naše atomové strojírenství), tak to ohrožení není.
  Základní je ovšem onen rozdíl, že Rusko si sousedy chce udržet mocí, přitom tito si ve velké většině přejí za spojence někoho jiného.
  Takže ano, kdyby Rusko hned dnes totálně odzbojilo, všichni by ho nechali na pokoji. Tedy alespoň všichni ze Západu, za některé desetiletí nasírané sousedy a Čínu bych ruku do ohně nedal.
  Ono to obchodování je fakt výhodnější než válčení.

 71. (83) Ale jistěže ne, já polemizuji jen s těmi náznaky, že všichni stále jen napadají Rusko.

 72. 86
  Asi jako nechali na pokoji Irák, Sýrii atd.

 73. Aerokarle,
  tím Západem máš na mysli koho? 😀 😀 😀

 74. Tolik naivity na 12 řádků…
  Existují různé způsoby, jak si udržet spojence. Hrubý ruský, nebo západní, na pohled jemnější, který se v poslední době pomaly mění na hrubý ruský.
  A co se spojenců týče, u spousty exspojenců Ruska chce být spojencem někoho jiného hlavně vláda, občané už ne tak celkem (Bulharsko, Srbsko, Černá Hora, středoasijské země).

 75. (89) Obvykle se tím rozumí Evropa bez Turecka a USA, ale připočítal bych i Austrálii a Nový Zealand, jinak asi nikdo (a i o Řecku bych měl jisté pochybnosti).

 76. (91) Ano, naivita je velmi relativní. Mně zase připadají naivní ony ruské či vaše představy.
  Z těch možností, jak si udržet spojence, prostě preferuji onen západní. Neočekávám, že bude ideální, stejně jako lidé nejsou a nebudou ideální.

 77. Z těch možností, jak si udržet spojence, prostě preferuji onen západní. Neočekávám, že bude ideální, stejně jako lidé nejsou a nebudou ideální.

  Jako Irák ?
  Zaútočit,obsadit, dosadit vládu ze svých lidí ?

 78. Ptakopysku,

  ad 77
  „Teoretických pouček by podle něj mělo ve výuce ubýt ve prospěch nácviku praktického využití matematiky.“

  No, mně se to nezdá tak marnej nápad. Dítka se učí všelijaké sofistikovanosti, ale mají problém s kupeckými počty. Nebo umí odříkat poučku,ale neumí z toho odvodit vzorec, dosadit a vypočítat.

  Nejsem pedagog, ale domnívám se, že to je důsledek právě toho, že praktické procvičování teoretických dovedností chybí.

  Jinak – jsou věci, s kterými jsem se od maturity nesetkala. A to se živím technickým oborem, kde se ta matematika ještě využije. Takže méně teorie a více praxe a solidního základu by asi vzdělanost ohledně matematiky v ČR nesklátilo.

 79. maYdo,
  čo také si predstavujete pod pojmom „kupecké počty“, vojak Kefalín?
  Sčítat, odčítat, násobit, dělit by mělo dítě umět někdy v páté třídě, ne?
  Jakési „vyšší“ myšlení a „teorie počtů“ je třeba až u přímé a nepřímé úměry. A to se myslím v základech učí zrovna páťáci. Akorát že jim učitelé tají, že se jedná o úměru.
  Jinak mám pocit, že mluvíš o něčem zcela jiném než já. Asi píšu nečitelně. Podle mě je v současných osnovách matematiky na základních školách naprosté minimum teorie a vůbec si nedovedu představit, že by jí mělo být ještě méně.
  Střední školy nevím, mámť aktuálně v tomto segmentu generační mezeru. Jen matně doufám, žes svým 95 nikterak nechtěla naznačit, že kupecké počty by se měly vyučovat až na střední škole???? 😀 V tom případě bych se zeptal, co tak myslíš, že by haranti měli dělat v hodinách matematiky na základce?

 80. No já ruské představy nijak nepreferuju, ale zdá se mi prostě hloupé vytýkat Rusku něco, co Západ dělá taky, v poslední době dokonce ve větší míře neŽ kdykoliv předtím.
  Třeba odposlouchávání nejbližších spojenců, vyvolávání revolucí nebo vybombardování nějakého toho nepřítele do doby kamenné bez potřeby s kýmkoliv se domlouvat.

 81. A četli jste Nové pověsti ruské. Nedivte se, za Smíchovem je směrem na západ zatženo a špatně vidět.

 82. Kupecké počty je něco jiného než sčítání,odčítání, dělení, násobení.

 83. A čo také si predstavujete pod pojmom “teorie v matematice”, vojak Ptakopysk? 🙂

  Promiň, ale ona tam nebyla řeč o nějaké věkové skupině a myslím, že problém začíná v tom, že leckdy už ti páťáci nemají zvládnuté základy.
  A nevím, co se dnes učí aktuálně děti, ale pořád se nějak řeší,a by se z počtů nestresovaly, aby se nenudily, aby se pobavily, akorát na to počítání se nějak zapomíná.

  Teorie, jak známo, je šedivá jen život neboli praxe se zelená. k čemu ti je, že dítě zvládá teorii, když nemá „napočítáno“. I když si myslím, že především, když nemá napočítáno, nebude zvládat ani teorii a hlavně ho ta matika nebude bavit.

 84. (94) Když vás to baví, vyprávět pohádku od konce ……..
  (97) Neshodneme se v míře toho dělání. A pokud bych se doslovně držel termínu „vybombardování nějakého toho nepřítele do doby kamenné bez potřeby s kýmkoliv se domlouvat“, tak tomu asi odpovídá jen Čečensko. Ve všech ostatních případech to nějak úplně nesedí.

 85. 101

  Srbsku Clinton vyhrožoval vybombardováním do doby kamenné, pokud nebudou kapitulovat v Kosovu.

 86. Vietnamci nebo Laosané by asi nesouhlasili, že jenom Čečensko.
  Nicméně, ve chvíli, kdy je možné provést akce typu Irák, Afghanistán nebo Libye stylem, jakým byly provedeny je zbytečné argumentovat (mezinárodním) právem nebo pravidly. To je prostě pryč, bylo nahrazeno právem „já na to mám a nikdo mne nezastaví“. Proč by tento způsob jednání měl zůstat vyhrazen jenom Západu.
  Nakonec, Rusko si Janukovyče koupilo, a to je západní styl. Násilí využila jako první druhá strana.

 87. 96 ptakopysku, hlavně účetnictví a umět spočítat daně. Dopustil jsem se nějakého obchodu v nějakém objemu, čímž jsem si vykoledoval daňové přiznání na příští rok. Bohužel, jak to zatím vypadá, utrpěl i nějaký zdanitelný zisk. Když už tak, daň ze zisku zaplatím s potěšením, jen spočítat abych neošidil sebe ani erár. Cvičně to počítal, co do příjmů, co do výdajů, po složitém procesu znovuvynalézání žárovky na to asi přišel. Dokonce jsem zjistil, že umím základní početní úkony bez kalkulačky, jen s tužkou a papírem. I násobení a dělení vícemístných čísel. Úžasné jak ta grafitika funguje. Jednodušší už i bez papíru.

 88. 2 ptakopysk ad 77 – ano, to se opravdu hlásí… A musím říci, že mladý adept felčařiny a ranhojičství, přesvědčen o tom, že matematiku nikdy nebude potřebovat, mě dojímá až k slzám… Tak jsem jen zvědav, kdy se přikročí k výuce zaříkávaní a vymítání zlých duchů…

 89. maYdo,
  ježišmarjá… 😀 😀 😀 Já si po přečtení tvých reakcí na moje komentáře vždycky připadám jako Mongol přednášející astrofyziku na aboriginské univerzitě. Nechme to být, ano?

 90. 94 Halladine, to je sice zajímavé že preferuješ západní, máš z toho dpbrý pocit, jenže to je všechno. Co do praktického významu naprd. Tak je to se vším o čem tu kecáme. Protože nerozhodujeme.

 91. 2 ptakopysk ad 96 – budovat a rozvíjet svou osobnost…

 92. Halladine, jako „Na západní frontě klid“. Zatímco zdejší kavárna diskutuje na co táhnout, co zabrat, někde jinde chcípaj lidi. Lidi.

 93. Schumi,
  účetnictví a umět si spočítat daně je přesně v intencích mého Sčítat, odčítat, násobit, dělit ne?
  Mohu směroplatně, dokumentačně a svědecky doložit, že už za socíku k získání titulu Ing. na katedře vnitřního obchodu VŠE Praha nebylo nutné umět trojčlenku.

 94. 108
  Schumi,
  to byla citace kadlíka 🙂
  Nečteš pozorně 😀

 95. 95 maYdo, odříkávání pouček jsou učeni. Rozumět netřeba, stačí vykonat rituál. Krleš.
  To kritizoval už kdysi Feynmann.

 96. PeSi,
  tvůj hřitovní humor signalizuje, že jsi v posledních několika týdnech četl jakési habilitační práce, které v tvé psychice zanechaly hluboký dojem.

 97. 112 Halladine aha, i tak závěr platí, protože je všeobecný. Na našem názoru nesejde.
  111 ptakopysku, i s tou bych při troše úsilí popasoval s hrdým vědomím, že jiní na vynásobení dvou hodnot a přičtení výsledku ke třetí požadují soudního znalce. Zní to absurdně, ale fakt si nevymýšlím.

 98. 114 ptakopysku, to pokládám za nepravděpodobné, pokud vím tak PeS nepřesedlal na obor právo. Ledaže by tam…. Feynmann sice si odskočil fušovat, dost úspěšně, do biologie a genetiky, ale že by PeS byl až takový masochista, nepředpokládám.

 99. Schumi,
  asi jsem použil nesprávné adjektivum. Jak nazvat množinu prací jejichž obhájením se člověk stane bakalářem, magistrem, doktorem?

 100. Schimi,
  jistěže závěr platí.
  Ovšem přemýšlím, zda se smrtelně neurazit, když jsi mi přisadil Karlovu citaci.
  Sakra, znáš mě tak dlouho, a tohle uděláš 😉

 101. 2 Schumi – ad 113 – odříkávání pouček je základ. Představuje to dobrý tréning pro učení se nazpaměť koránu, což zanedlouho bude hlavním smyslem výuky evropského školství v rámci multikulturního obohacení. Ale Evropa v tom má praxi, celá staletí takto probíhala výuka církevních dogmat. Poučkám není třeba rozumnět – zbytečně to zatěžuje rozvíjející se osobnost mladého člověka. A ještě by pak měl tendenci používat elementární logiku, pochybovat o věčných pravdách a snad – nedej příroda – dokonce samostatně uvažovat…

 102. 2 ptakopysk – ad 114 – nikoli habilitační… Tak hrozné to ještě není… Ale proběhly jakési bakalářské státnice – a to se člověk občas dozvídal vjecy…

 103. 2 ptakopysk ad 117 – v tomto případě se jedná o práce závěrečné, neboť mají uzavírat jakousi etapu studia. Habilitační práce je kvalifikační, neb člověk usiluje o zvýšení kvalifikace, ale obvykle nic nezakončuje, naopak, jejím obhájením mu nastává spousta dalších povinností…

 104. (104) Vietnam ani Laos ovšem nebyla nijak jednoznačná záležitost. Dokonce bych si troufl tvrdit, že bez SSSR by to probíhalo úplně jinak (nebo jako v Koreji). A že komunistický Vietnam napadl ten nekomunistický, to také těžko popřít.
  Irák, Afghanistán i Libye jsou zajisté problematické, i když každá ta země jinak. Ani jedna ovšem neměla od nikoho závazek neporušené integrity (byť v podobě „pouhého“ memoranda.
  Rusko si Janukovyče koupilo (možná i vydíráním, ale budiž), ale to sáhnutí k násilí holt není nijak jasně určeno. Jen, že to zaručeně byla „druhá strana“, jak tvrdí všechny první strany.

 105. 122

  5 mld dolarů, o kterých mluvila tuším Nulandová, a špacírování zahraničních (západních) politiků na Majdanu svědčí jasně.

 106. „Závazek neporušené integrity“ je stejná fikce jako „mezinárodní právo“. Integrita je závazná do doby, dokud existuje síla schopná ji garantovat.
  Všechny Vámi jmenované události jsou jistě složité a kontroverzní, nicméně lze těžko popřít, že od změn v 90. letech, kdy se Rusko stalo více kooperujícím (nebo jak to říct) použil Západ vojenskou intervenci jako nástroj mimo rámec OSN a jiných mezinárodních mechanismů podstatně častněji než Rusko, a tudíž že dočasný ruský ústup od těchto postupů počet intervencií nijak nesnížil. To by mohlo vést k doměnce, že vojenská intervence, klidně na druhém konci planety bez souhlasu OSN prostě není ruská specialita a že je tedy směšné vytýkat Rusku tyto postupy ?
  Každý má jistě osobní preference a sympatie k jedné nebo druhé straně, ale z mého pohledu je kárající a trestající Západ v této záležitosti prostě směšný. A jsme malá země a riziko, že budeme káráni nebo trestáni, případně i demokratizováni roste s tím, jak se takovéto metody stávají běžnějšími a běžnějšími.

 107. A to nemluvím o argumentech typu „současná UA vláda si může pozvat, koho chce, tedy i experty CIA“. To Janukovyčova nemohla ? Když ne, tak proč ? Nebo mohla, ale jenom experty CIA, rozhodně ne FSB ?

 108. PeSi,
  díky za osvětové okénko.
  Homo habilis – člověk kvalifikovaný

 109. Tak mě napadá….
  Neporušují náhodou USA a GB svůj závazek garantovat integritu Ukrajiny ? Neměly už dávno vypovědět po krymu Rusku válku ?
  Anebo jsou pro ně ty garance „zdrapom papiera “ ? 😀

 110. 117 ptakopysku, záleží na oboru. U některého…sračky.

 111. (123) Dušan to zde vysvětloval tolikrát, že ho opravdu nehodlám opakovat ani kopírovat. Závada je zřetelně na přijímači.
  (124)Stran integrity a jejích záruk souhlas. každopádně, pokud je zde často propírána morálka Západu, proč se nezmínit i o té ruské.
  Ano, Sovětský svaz se ekonomicky i politicky zhroutil, Rusko chvíli mělo zájem (soudím, že nepředstíraný) o kooperaci a ve světě ubylo konfliktů jím vyvolaných. Konflikty Západu (jakkoliv se můžeme bavit o jejich odůvodněnosti) zůstaly. Jenže Rusko sílí nebo to alespoň předstírá, takže svět se zase vrací k „osvědčenému“ modelu.
  Směšnost něčeho je čistě osobní pocit. Váš nesdílím, ani obavy z onoho rizika. Zatím ani neútočíme na sousedy, neplynujeme či jinak ve velkém nemordujeme své či cizí obyvatelstvo, nezaplavujeme okolí uprchlíky, nehostíme a nechráníme teroristické organizace, tak se kárání, trestání či demokratizování neobávám. Současná vláda je sice příšerná, ale ne až tak.
  Janukovyčova zajisté nejen mohla, ale i zvala (nebo na ten Majdan dorazili bez pozvání, pokud Janukovyč nelže, že on ten rozkaz nevydal. Nelíbilo se to Ukrajincům (některým). Takže i současná může, pokud s tím budou Ukrajinci ve většině souhlasit.

 112. 118 Halladine, představuju si uražení. Velmi pěkné. Seděli byste s Jirkou ppa etc… proti sobě svorně na protilehlých stranách stolu a noblesně se mračili. Už trénuješ se šnekacím příborem?

 113. Schumi:-)

  na šnekací příbor se můžu …. víš co. 🙂
  Ale s jirkou bych se za jeden stůl dostal stěží 🙂

 114. Zatím ani neútočíme na sousedy, neplynujeme či jinak ve velkém nemordujeme své či cizí obyvatelstvo, nezaplavujeme okolí uprchlíky, nehostíme a nechráníme teroristické organizace, tak se kárání, trestání či demokratizování neobávám. Současná vláda je sice příšerná, ale ne až tak.

  No ale to je zase relativní. Na to neexistuje žádná instituce, která to změří. To je věcí interpretace.
  Jaký je rozdíl mezi Kubou před 5 lety a teď ?
  Kaddafi v době „povstání“ a vybombardování Libye vedl snad nejumírněnější politiku za celý svůj život.
  A co Lukašenko ?

 115. Mimochodem, nikde jsem nečetl, že by Janukovyč ohledně Majdanu a střelby bezpečnostních složek mluvil o Rusech, podle mne mluví o ukrajinských bezpečnostích složkách.

 116. Honzo,

  pochybuji, že bychom chodili na stejné místa.

 117. Na októbrfest se asi nenosí šnekací příbor. 🙂

  PAle jako představa souboje, kdo první vypíchne za dohledu sekundantů oko soupeři šnekací vidličkou, to má svoje kouzlo 🙂 Ovšem jako kmán, Halladine, bys asi nemohl vyzvat ani být vyzván k souboji vlastníkem modré krve.

 118. Ale maYdo,

  já mám taky modrou krev ! Jistý Napoleonův voják, jménem de Jourec tu po Slakově zůstal ! 😉

 119. ptakopysku,
  k tomu vzdělávání, u nás na fakultě jsou práce bakalářské pro Bc., diplomové pro Mgr. a disertační pro PhD. Pokud ještě nezrušili RNDr. (lepší než Mgr ale horší než PhD), tak to byly práce rigorózní.
  Ale nvím, jestli je to tak univerzální na všech VŠ.

 120. 132 NoName, možná, že děláme chybu, když to neděláme. Kdybychom měli dostatečně špatnou pověst, leckdo by si rozmyslel aby nás buzeroval.

 121. 138 Ha! Zrádce s modrou krví v řadách proletariátu!

 122. 141
  Že by ausgerechnet zubaři patřili mezi proletariát … 🙂

 123. 138 třeba potenciální vyzyvatel by při pohledu na Halladina by byl rád, že se má na co vymluvit….

 124. 142 honoris causa. Kdysi uděleno Jirkou ppa etc…

 125. 132 NoName, jaký je rozdíl mezi Kubou před pěti lety a teď?
  Stejný jako je rozdíl mezi USA před pěti lety a teď.

 126. No jó, Halaldine, jenže potomci panen, zprzněných vojsky, se nepočítají, to jsou levobočci 😀

  Jinak ono v tej oblasti asi těch poslavkovských pohrobků je více. Kdysi jsem se setkala s mládencem, kde byl ten francouzký původ jeho jména velice zřetelný. To si pamatuju, ale nevím už, jak to příjmení bylo.

  Na to, kolik znám jihomoraváků a jak častý byl můj výskyt nebo spíš nevýskyt v tej oblasti, je to procento docela vysoké.

 127. maYdo,
  Hall, píše že dotyčný de Jourec tady zůstal. Tedy jeho předek alespoň jednu pannu pojal nejenom fyzikálně, ale i před oltářem. Jinak by o něj pantáta přerazil vidle.
  Hall tudíž pochází z legitimní větve a má právo na přídomek Hall de Jourec

 128. (132) Ano, je to relativní, dle osobních sympatií. Proto také obvykle zareaguji jen na opravdu silné přiohýbání událostí.
  Kuba se mírně mění k lepšímu, ale nevím, k čemu dotaz směřuje.
  Kaddáfí vedl snad nejumírněnější politiku za celý svůj život a stejně Libyjci povstali. Zda se do toho mělo či nemělo zasahovat nevím a neví asi nikdo. Proč to „škrábalo“ hlavně Frantíky, těžko říci. Jak vidno v jiných zemích, k průseru dojde i se zásahem, i bez. Důvodů je k tomu vcelku dost, od náboženských, přes ekonomické k politickým i demografickým. Hromadilo se to dlouhá leta, pak už je to moc pěkný dominový efekt.
  A co Lukašenko?
  (133) Teorie byly různé, i o Rusech.
  (140) Buzerace EU by špatná pověst asi nezarazila.

 129. No jo, ale když by přicházelo v úvahu přerážení vidlema, tak to asi nebyla dotyčná panna urozeného původu.

  Třeba takovej pes, ten papíry nedostane, když nemá urozenou matku s rodokmenem. 😀

  Jinak já mám dojem, že v tej Francii byl „de“ skoro každej. 🙂

  Ale já Hallovi klidně nárok na přízvisko de Jourec uznám, ovšem pro souboj na šnekací vidličky záleží hlavně na tom, jestli to uzná případný vyzyvatel.

 130. Výmluvu mít bude (pravděpodobně má kratší ručičky).

 131. 151 a proto je lepší být profláknutý hulvát, který tím nepřekvapí a u kterého se s tím všeobecně počítá. Kdežto slušňák jedenkrát místo „ó nikterak“ řekne hovno a je v prdeli.

 132. 150 a nepochybně poté, co dojde k závěru, že lepší jsou ručičky krátké než navíc zkrácené.

 133. maYdo,

  nárok na modrou krev byl v našich končinách jen po meči. Děti šlechtičny, která se provdala za plebejce byli zase jen plebejci. Takže ta modrá krev u Jiříka je fikce.
  Ta moje ostatně taky.
  Kdysi na gymplu jsem měl spolužáka z herecké rodiny, který měl doma divadelní kordy. Jmenoval se ivan Sec, ( nakonec byl taky herec v Těšínském divadle, a ještě nedávno jsem ho občas zahlédl na netu)
  No a při to fechtování s těmi divadelními kordy jsme si pofrancouštili jména na de Sec a de Jourec 🙂
  no a při tom vzpomenutí modré krve jsem si na to vzpomenul, a přidal toho napoleonského vojáka 😀

 134. 148

  jedna teorie tvrdila, že Američan je jen umytej Rus 😉

 135. Jinak jsem četl, že po bitvě u Slavkova zůstalo na Moravě docela dost francouzských vojáků, a mnozí, kteří přežili, zůstali, oženili se a zanechali potomstvo s počeštěnými francouzskými jmény.

 136. 159 Halladine, zajisté, i pro mě potěšující, že ÚS chopiv se ústavnosti a principu imunity chránící svobodu poslaneckého projevu v Parlamentu, kterýmž není domlouvání korupce tak jako prdění, krkání a jiné konání nesouvisející s výkonem poslaneckého mandátu, zjevil, že Země je kulatá, dal mi za pravdu a po více než stu letech znovu objevil Rakousko – Uhersko. Třebaže bych se bez toho dobrozdání také obešel.

 137. Poznámka : judikatura není pramenem práva. Kocour je zajisté také potěšen. Jusnaturalistům se tímto omlouvám, nechť se poserou.

 138. 160,161,162

  A co tím chtěl básník říci ?

 139. 161 prameny

  Lied abspielen

  Und in dem Schneegebirge

  1.
  Und in dem Schneegebirge,
  da fließt ein Brünnlein kalt;
  |: und wer das Brünnlein trinket, 😐
  wird jung und nimmer alt.

  2.
  Ich hab‘ daraus getrunken
  wohl manchen kühlen Trunk;
  ich bin nicht alt geworden,
  ich bin noch allzeit jung.

 140. ´Foundry,

  ty víš něco bližšího o tom případě ? Já bych počkal s hornocením….

 141. Hale, psala jsem to výš, jednoho takovýho jsem znala. Jmenovat se tak nějak jako Conté nebo comté.

 142. Halladine vím to, co se dočtu. Ale tohle zavání systematickou likvidací rodiny.

 143. Syna osvobodili, táta vynaložil peníze a ty jsou z korupce. Manželku přibalíme.

 144. 170
  Tak to bych neřekl.
  ostatně, má dobré advokáty, uvidíme.

 145. Krom toho, při obvinění z úplatku jsou na začátku vždy 3 poměrně důležitá sdělení: kolik, kdy a od koho. V tomto případě nikdo neřekl ani kolik, ani za co, ani kdy a ani od koho.
  Vzhledem k tomu, že se finančními záležitostmi a účetnictvím živím už řadu let, dovedu si hladce představit zkorumpovaného politika, ještě lépe zkorumpovaného úředníka, policajta atd.
  Ale ředitele finančně prosperujícího a úspěšného špitálu? Jednoho z mála takových? Pokud by mělo mít okrádání špitálu pro pachatele smysl, nutně by se to muselo projevit v hospodaření.

 146. A co ten ředitel Z homolky? Taky prosperující nemocnice a tam to na korupci vyzerá dost jasně?

 147. Trochu to smrdí, s tím Nečesaným a Nečesanou, že zrovna tak najednou …
  Taky jsem na papíře četl, že se nějak hroutí obvinění proti oněm levicovým extrémistům s výbušným systémem, zřejmě policajti splácali dohromady nesouvisející blázny.
  Vyčkejmež vývoje.

 148. No, Homolka zrovna moc neprosperovala.
  Quivisi, klidně mi můžete věřit, pokud někdo hrabe do kasy, projeví se to na výsledcích. V soukromé firmě, zrovna jako ve státní nebo krajské.
  I ty údajné úplatky od dodavatelů zdravotnické techniky by se projevily v cenách oné techniky a potažmo ve výsledcích nemocnice. Obchoďáci doma tiskárnu cenin nemívají.
  Na kamufláž jsou nejlepší stavební práce, ale to asi není tento případ.
  Každopádně, pokud měl špitál zisk 29 mega, úplatek nad 5 mega následně dodavatelem promítnutý do cen by se sakra projevil.

 149. To je psina. Tady v bxl se alespoň o tom hovoří otevřeně. Kdy přiznaj že je pustit geopoliticky nemůžou a že jim to nikdo nedovolí i kdyby de jure zbankrotovali tisíckrát?

  The Eurogroup meeting of euro zone finance ministers charged with finding a solution on Greece ended on Thursday without a deal, with a resumption of their talks set for Saturday.
  Jenom tanečky a kdo má hezčí peří. I když zbankrotují v tu sobotu, dluh stejně drží daňoví poplatníci a ne banky. To se stihlo.

 150. Foundry ,
  nemocnice málokdy investují z vlastního provozního zisku. Většinou jsou investice z dotací.

  Liberecké kardiocentrum je jediným pracovištěm svého druhu v Libereckém kraji, vzniklo v roce 2003. Nemocnice investovala v letech 2010 až 2011 do jeho modernizace zhruba sto milionů korun. Z toho 60 milionů bylo určeno na přístrojové vybavení, přičemž 51 milionů korun získala nemocnice z evropských fondů. Projekt je od začátku terčem kritiky – kvůli údajnému předražení přístrojů ho prověřovala policie, ministerstvo financí i antimonopolní úřad. Ten loni nemocnici vyměřil pokutu 300.000 korun právě za chybějící doklad o pojištění uchazeče v soutěži.
  Zdroj: http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/nemocnici-liberec-hrozi-vraceni-14-mil-kc-dotace-na-kardiocentrum-20150129.html

 151. A dotace se v provozním zisku nezobrazují, a dají se snadněji rozkrádat.

 152. Foundry, narazil jsi na zeď, rozdělující ty, kteří jsou schopni číst ve výkazech a ty druhé. Kouknu na rozvahu a vidím. I když tam někdo něco zmastí do rezerv a časového rozlišení, kouzlí s dlouhodobými pohledávkami a skrývá to na anonymních cizích zdrojích, tak vidím, že to není běžné. Ovšem lid již ví, že ten chlap uplatil soudce a poslankyni a proto je jasné, že okradl nemocnici. Do toho vletí Šlachta, nesdělí ani to, co by mělo být sděleno, spřátelený soudce to posvětí a jedeme!

 153. Foundry, narazil jsi na zeď, rozdělující ty, kteří jsou schopni číst ve výkazech a ty druhé. Kouknu na rozvahu a vidím. I když tam někdo něco zmastí do rezerv a časového rozlišení, kouzlí s dlouhodobými pohledávkami a skrývá to na anonymních cizích zdrojích, tak vidím, že to není běžné. Ovšem lid již ví, že ten chlap uplatil soudce a poslankyni a proto je jasné, že okradl nemocnici. Do toho vletí Šlachta, nesdělí ani to, co by mělo být sděleno, spřátelený soudce to posvětí a jedeme!

 154. Ježišmarjájosef – Halladin je odborník i na účetnictví – spaste duši!

 155. Konečně jsem se tu objevil, byl jsem trochu na cestách. Tak resty:
  Zpátečníku (73), je to přesně tak. Je na to norma, na přesný rozměr a ta červená je větší, protože červená (stůj) je povážlivější návěst. A na tom Železném mostě už asi návěstidlo nebude. Jako odbočka to bylo zrušeno už před lety a změněno jen na hradlo, protože ranžír ve Vršovicích je nefunkční. Teď v rámci přestavby Hostivaře bylo zrušeno i to a časem bude opuštěna i trať. Nová povede bývalým ranžírem.
  Z minulé hospody mám tento rest. Předevčírem večer jsem ještě odpověděl Šimonovi Kleinovi, ale ztratilo se to někde v hlubinách interenetu. Tak znovu.
  Šimone, ty dvě vinárny (Lověna a Kosovo) se mi vždy pletly, protože jsem byl ještě malej kluk a na vinárnu nemoh ani pomyslet. Obojí měly dost pochabnou pověst. Když jsem povyrost, tak jsme byli spíš na pivo a chodili na něj na Špejchar, na Valy a na Stráž v tehdejší ulici Pohraniční stráže, dnes Eliášova.

 156. Martine, no jo. To mi připomíná, jak mi taky jeden odborník na psu vysvětloval, že on ze zisku neinvestuje, on má ty prachy v trezoru nebo v bance 🙂
  Halladine, vždyť stačí, aby sis přečetl vlastní citaci a hned vidíš, o co jde. Prověřovala policie, antimonopolní úřad i ministerstvo a skončilo to flastrem za „chybějící doklad o pojištění uchazeče v soutěži“. Dost blbej důvod, ale z nouze dobrý.
  K těm dotacím – o ničem není účtováno pečlivěji, než o dotacích. Když už jsou přiděleny. Úplatky se dávají za přidělení, s vyúčtováním se moc nečachruje, maximálně se někde „ušetří“ na „poplatek“ zprostředkující firmě. Vyloženě účetní čachry jsou o hubu, případný postih (vracení + penále) je natolik drakonický, že si to málokdo lajsne. Ani soukromník ne, a ten má ke kreativnímu účetnictví mnohem větší možnosti, než státní (krajská) akciovka, podléhající ze zákona každoročně účetnímu auditu.
  Mimochodem, v letech 2010 – 2011 Nečesaný v Liberci nebyl. To by ti Google pověděl, kdyby ses jej zeptal 🙂

 157. Jo, Halladine, z provozního zisku neinvestuje nikdo. Provozní zisk je technický název položky ve výkazu zisku a ztráty.
  Investuje se výhradně ze zisku po zdanění (+ ty nešťastné dotace).

 158. 187
  Jo Foundry, tak jsem to myslel . Ze zisku samozřejmě z provozu, samozřejmě po zdanění.
  Na ty sumy , potřebné k investicím špitály nemají. Musely by si vzít hodně dlouhodobý úvěr.
  Naopak, ty investice se v provozním zisku oběví. Pokud máš najednou kardiocentrum, tržba ti naroste docela dost.

 159. 186

  Málokdo si to lajtne – tak o tom průseru v západních či severních čČechách se mi asi zdálo….

 160. Takže jsme kvóty na imigranty nepřijali (měli jsme jich dostat necelých tisíc), místo toho si jich 1000 vezmeme. Je to velká změna a zásadní rozdíl !
  A vyvstává problém, kam je dát ! Budou se muset koupit nové budovy. Není mi celkem jasné proč, stovky si jich rozeberou aktivisté do vlastních domovů a zbytek jistě vezme zavděk ubytování i v armádních stanech nebo kontejnerech, šlo jim přece o život, ne o bydlení v hotelu …

 161. 191-takových výběrových řízení jsou tisíce, na stejném principu a se stejnými problémy.
  A Šlechta a spol. by měli nejdříve něco dotáhnout do konce.

 162. ad 192 – přece tolik ovčanů má byt a ještě chatu nebo chalupu, tak se prostě jednoho bydlení povině vzdá ve prospěch utečenců ( a ti si vyberou jestli chtějí bydlet na chalupě nebo v bytě ve městě). 😉

 163. PeSi,
  jsem zvědaf, který pražský kavárník si zkusí nadávat do debilů Milošovi, který včera na základně v Náměšti trénoval střelbu na novináře rotačním kulometem a postěžoval si, že v kulometu není munice. Vždyť Miloš jedná přesně v intencích manuálu o pravidlech války 😀 😀 😀

 164. (197) To mne taky zaujalo. Jenže to, že na lidi se zásadně nemá mířit ani nenabitou zbraní, je zvyklost, ne zákon. Každopádně, mne o své blbosti přesvědčovat nemusí.

 165. Ono je někde napsáno, že na někoho mířil ?

 166. Venco,

  včera jsem se dozvěděl (tedy – dost pozdě, ale přece), že chodíte pravidelně na Šakala.
  Samozřejmě se chystám i na toho odloženého z května na září.
  Takže doufám, že se tam uvidíme (v nejhorším na dalších, doufám, že pan architekt nebude lenošit), někdo nás představí a půjdeme zavzpomínat u piva na doby, kdy navzdory režimu bylo sluníčko světlejší, holky neskutečně krásný a pivo teklo proudem a my byli ještě krásnější a chytřejší než teď (je to vůbec možný ?)…..

 167. 181 Martine, jádro pudla je v tom, že jmenovaní biřici sice dovedně ovládají artikule pořádku a práva, leč matérie, kterou posuzují jim je jako pro eskymáka kaktus.

 168. Halle,
  napsáno to nebylo, ale kdybys včera koukal na zprávy na TV Noha, viděl bys, že mířil.
  Takňák vůbec se včera Miloš choval jako trotl. Asi je to tím horkem a nedodržováním pitného režimu.

 169. Tak tak, nemá se mířit na nikoho ani nenabitou zbraní (ve stavu míru samozřejmě). Učím to děti už od vzduchovky.

 170. Promiňte všichni, nedá mi to a vracím se k pojmu „kupecké počty“ . To opravdu není sčítání, odčítaní, dělení a násobení. To jsou postupy, jak tyto úkony dělat rychleji a jednodušeji.

  Např. kupec nenásobí 9. násobí 10 a „základ“ odečte.
  12*9=12*10-12=120-12

  některá čísla zaokrouhlí a od výsledku odečte násobek zaokrouhlení
  19*7=20*7-1*7=140-7

  Těch postupů je samozřejmě více, máma mě naučila jen některé. A některé jsm zapoměl, dnes ve věku kalkulaček a automatických vah je to zbytečné. Kupci samozřejmě sítají, odčítají, dělí a násobí – ale jinými postupy. Vyučený kupec, nebo absolvent nižší obchodní školy je uměl a byl to samostatný vyučovací předmět se svým názvem „Kupecké počty“
  Takhle potom vznikají nedorozumnění, když pod jedním termínem si každý představuje něco úplně jiného jsou schopni se zhádat do krve a sprostých slov.
  Pro ptakopyska – ten odkaz opravdu ukazoval finanční gramotnost, ne kupecké počty.

 171. ptakopysku,
  já neměl zapnutou TV snad tři týdny 🙂
  No a jestli na někoho mířil by se dalo s určitostí říct, kdyby stál kameraman za ním.

 172. 206-a dá se to i na vyšším levelu.
  Ale jak psal Feynman, je nutné číslům rozumět a mít praxi.

 173. 206 – Hlavsone

  Takhle běžně počítám, pokud musím počítat „z hlavy“:

  16 x 22 = dvakrát je to 32, tzn. dvacetkrát 320, součet a tedy výsledek je 352….atd.

  A to jsem netušil, že tento způsob má i název……inu, kupecká praxe mě to sama naučila.

 174. 208-a praxe v matematice znamená drill, takže nic.

 175. Taky mě naučila jedna paní účetní, že když chybí (přebývá) v kase násobek devíti, má se jeden nejdřív ze všeho podívat, jestli někde neprohodil číslice. Tahle finta mi párkrát zachránila hezkou chvilku.

 176. Dobré ráno,

  Hlavsone, ale myslím, že právě tyhle věci je nutno procvičovat. A není to otázka nějakých matematických teorií. KOnec konců při tom procvičování si člověl na některé pstupy přijde sám. A musíte si umět ta čísla rozkládat a skládat a tak.

  Syn je těžký dyskalkulik a ve škole se jakž takž naučil takovou pomůcku, jak násobit na prstech. Funguje to docela dobře,a le musí se umět odříkat příslušníá řada. Například násobilka tří. Což byl pro kluka probkém, protože ačkoliv měl vynikající paměť na texty, naučit se zpaměti řadu čísel, to nefungovalo a byl pro něj problém se tu násobilku naučit.

  Právě díky soubojům s matematikou u synka jsem si uvědomila, jak spoustu věcí při počítání člověk dělá úplně automaticky a neřeší to, jak. U přípravy do školy byl největší problém s tím, že já jsem si neuměla představit, co mu není jasné na tom, že když dám vedle sebe tři fazole a vedle další čtyři , tak když je shrábnu na hromádku, je jich sedm.

 177. 212 — Ve volné souvislosti bych si dovolil upozornit též na Chibičky od Barryho Cipry — pěkná knížka, byť vyšla až v době, kdy na ni mladej pán byl už drobet starej, o pár let. Ta s podobnými triky zasahuje i za aritmetiku, tuším hlavně do algebry a analýzy (léta jsem ji ovšem už neměl v rukou).

  http://www.dokoran.cz/?p=book&id=8

 178. Šimone, ta fotka je boží. 😀

  Koukám že z kroupy je typickej pravdoláskař. 🙂

  „. Právě Řecko a Itálie, které dnes volají po solidaritě s jejich uprchlickým problémem, vyjadřují poměrně značný nezájem a nedostatek solidarity s pobaltskými zeměmi, které se cítí být ohroženy ruskou expanzivní politikou.“

  takže Itálie a Řecko by se měly vykašlat na svoje problémy a zajímat se o problémy pobatlí?

  Takže by jim mohli poslat nějaký běžence, aby cenili zuby přes hranice na Putina 😀

 179. 203 – To ovšem předpokládáš, Schumachere, že oni nevědí, že se skutek nestal (případně že nemohl být trestným činem). Tím bych si zde nebyl vůbec jist. Cosi naznačovalo již snahu pomstít se na synovi za otce; proč by se nemohli snažit pomstít se otci za spektakulární neúspěch u syna?

 180. Ohrožení pobaltí je fiktivní, ti běženci v Itálii jsou reální

 181. Spektakulární neúspěch u syna – syn nebyl definitivně zproštěn viny, proces se povede znovu od začátku.

 182. Hmmmm…. furt nic z toho, co tady na příkladech naznačil Hlavson operačně nepřesahuje mnou zmíněné matematické operace. Víceméně každý máme kupecké počty definované jinak, proto jsme vepři.
  U Hlavsonových kupeckých počtů je přidaná hodnota, kterou nedá úplně každej. To totiž není nadrilovaná malá násobilka a dělilka, ale je tam zapojené logické myšlení. To se nadrilovat nedá, na to musí být talent.

  maYdo,
  úplně tvého synátora chápu. Já jsem prozměnu těžký dislingvik a identické problémy mám v jakémkoli cizím jazyce. Moje ruštinářka na gymplu se se mnou po maturitě loučila slovy nehledanými, z nichž vyplynulo, že kdyby bylo gymnázium pětileté, určitě bych se maturity nedožil. Prý čtyři roky snahy naučit mě rusky sáhly na hranu jejích schopností sebeovládání.
  No… ono tam u mě bylo krapátek freudovského podvědomí. Když mě chtěla nechat v pololetí čtvrťáku propadnout, šel jsem před komisi a pak jsem slyšel přes zavřené dveře, jak se komise šeptem nebohé profesorky ptá, proč mi dává kuli na vysvědčení, když umím rusky skoro dokonale. A pak při maturitě ze mě dostala jenom jedinou větu „Emblema Olympijady pjať perepleŤjonnych krugov“ 😀 😀 😀 chápu, že mě chtěla zabít. Baba jedna…

 183. 218 — To samozřejmě vím, Halladine. A při názoru, který na justici mám, výsledek automaticky pokládám za nejistý.

  Podstatné však je, že už byli demaskováni, a vady dokazování, které by leckdy člověk mohl s jistotou navíc označit jako fabrikaci a falšování důkazů, už vyšly veřejně najevo, s nebývalou publicitou a odezvou.

  Přiblížil se tak okamžik, kdy se někdo konečně nahlas zeptá, kde všude jinde se také dopustili obdobných, ehm, přehmatů.

 184. Měli ozbrojit i kameramana a bylo by veselo 😀

 185. (206) Nedávno jsem se pobavil. Kupoval jsem 15dkg produktu v ceně 40Kč/10dkg. Prodávající (mlaďas) sáhl po kalkulačce. 😛

 186. 219 – Ptakopysku, možná ještě před logickým myšlením také jakýsi cit pro čísla… Kupříkladu součet či součin kladných celých čísel by mi měl vyjít větší než kterýkoliv ze sčítanců nebo činitelů; a pokud ne, mám asi někde chybu. Trochu podobně, méně logicky (vzhledem k důsledkům předchozího tvrzení), ale o to praktičtěji, když mi vyjde 1234 × 5678 = 706652, budu se zajímat, jestli to snad není nějak málo ve světle skutečnosti, že 1000 × 5000 = 5000000…

 187. Ptakopysku,
  učba jazyků je vždy plná překvapení. Můj mladší syn se jednou ve Vídni pozastavil, proč na stánku, kde prodávali jahody (pod nápisem ERBEEREN) je napsáno „konec piva“ – vzal to přes angličtinu jako END OF BEER.

 188. dvd
  mě západní jazyky poněkud splývají a není pro mě problém přeložit Schwarzenegger jako Černovejcák – Schwarzen Egger. Nebo Deggendorf jako vesnici degenerovaných. A nikdo mě nepřesvědčí, že Rottelsdorf měl původně na začátku slova „T“.

 189. >> AeroKarel
  Stalo se v dávných dobách, kdy ale naše samoobsluha měla už elektronickou kasu, kde bylo možno namarkovat X kusů po Y Kčs. Ano bylo to opravdu dávno. A v té dávné době se pro jesle běžně nakupovalo v maloobchodě. A tak tam stály dvě jeselské setry u kasy a v košíku měly 30 rohlíků. Pokladní je nejprve spočítala, namarkovala cenu za 1 rohlík a pak 30x bouchla do příslušného knoflíku.

 190. Takže Ptakopysku – dopravní značka KURVENREICHE STRECKE má pro Tebe jednoznačnou konotaci a v němčině taková ZÁKAZNICKÁ SLUŹBA by patřila na obrazovku až po 22.oo.

 191. 227-nedávno v hospodě jsem platil, a všechny položky měly sudé ceny. Výsledek byl 221 Kč. Tak jsem mladému asistentovi číšníka říkal, že hned vidím, že to tak nějak nemá dobře. Myslím, že to dodnes nepochopil.

 192. Já dělal cca 20 let vedlejšák v sázkové kanceláři. Ke konci už byly kalkulačky běžné, ale ze začátku ne. Pokud člověk nechtěl prodělat nebo tam sedět kdoví dokdy, musel počítat pěšky, rychle a spolehlivě. A pochopitelně i užívat všechny popsané i ještě další praktiky. Všechno do kříže a podobně.

 193. Zdravím, a přispěji do jazykového okénka. Naši mladí se kdysi mohli posmát, když zjistili, že se jede lyžovat do Schüttdorfu…

 194. Nejsem s nikým vepři. Souhlasím s tím, že tento cit každý nemá. Právě proto existoval předmět „Kupecké počty“ , kde se to vyučovalo. Kvadratickou rovnici, derivaci apod. též pochopí málokdo citem, ale musí se vyučovat.

 195. ptakopysku,
  tak to jsi mne lingvisticky obohatil – já Černovejcáka vždy překládala jako Černonegra, což mne vedlo k filosofickým úvahám, zda je to myšleno jako Lennonovo „woman is a nigger of the world“, že je jako černej fyzicky i psychickz a podobně. To mám z toho, že neumím německy 🙂

 196. To se děje i dnes. Pokladní v Penny projíždí skenerem zboží třeba 20 x, misto aby zadala jednou, a přidala počet.

 197. >> Nika
  Oni mají Rakušané kromě toho Schüttdorfu také Fucking. A jen znalci lokálních poměrů vědí, co se skrývá za jménem chodské vesnice Mrákov. Ten Schüttdorf ovšem v německém prostředí tolik nevyčnívá. Němec nesjednocuje samohlásky i,y či ü jako Čech. A mnohdy nechápe, proč je to Dieseldorf místo Düsseldorf. Ostatně v české verzi seriálu ZDF „Hitlerovi muži“ vznikl v díle o Martinu Bormannovi hezký zmatek, když nebylo pro neorientovaného posluchače zřejmé, že Rudolf Hess a Rudolf Höß jsou dvě různé osoby. (Oba Rudolfové hráli v životě Martina Bormanna svoji roli.)

 198. Jojo, dvd, ten Dieseldorf ničí i mě. V českých TV je to běžné.

 199. FLASH
  V blízkosti východofrancouzského města Grenoble byl nalezen dle medií muž s useknutou hlavou. Vedle mrtvoly ležela islámská vlajka. Krom toho došlo k řadě explozi, je řadě obětí. Prozatím je situace nepřehledná, oficiální pottvrzení chybí.
  KONEC ZPRÁVY – SPIEGEL ON LINE

 200. Já si dovolím Schwarzeneggera přeložit jako Černýho z Chebu.

 201. Taky jsem se lingvisticky obohatila. Nejsem znalá němčíny, tajk jsem si tu zákaznickou službu dala do překladače. 🙂

  Na ČRo2 teď po ránu mají takovou pětiminutovku, kdy mluví o úskalích různých jazyků. Jen nevím, jetsli by prošlo například upozornění, že není třeba se urážet nebo poštvat nějakou feministickou kómis, protože Vás prodavač oslovil Vážená zákaznice 😀

  Ale přitom by to bylo na místě, protože zrovna v tomhle se jeden může opravdu dočkat pořádného trapasu.

  Abych přispěla s vlastními zkušenostmi, tak muž v Bulharsku vyděsil číšnici, když v domnění, že bulharština je stejná jako ruština , požádal o housku, netuše, že co znamená v ruštině „houska“, je v bulharštině „nevěsta“.

  No, žádnou mu nedonesli. Co by s ní taky dělal, fotr s dětmi a maželkou na dovolené, že jo? 🙂

 202. 240

  maYdo, mangel to mohl operativně řešit ,jako ten Čech v Egyptě 🙂 😉

 203. Já zase na Mazurech vyděsil polskou číšnici, když jsem se jí zeptal, proč nás Poláci jedí.
  Vytřeštila na mě oči a pochopila, když jsem jí ukázal občanku. Mám stejné jméno jako jedna polská polévka.
  A řehtala se jako kůň, a to pokaždé , když jsme do té restaurace přišli.
  Bylo nás tam 5 polívek 😀

 204. ad 237 – tuhlavu prý našli někde „přibitou“ !

 205. Halladine, to sice mohl, ale kdo by o to stál?
  Místo housky další ženská na krku a ještě řešit, jak se zbavit dosavadních rodinných příslušníků? Samý komplikace.

 206. Jasně, maYdo,
  dvě ženské jsou málo…
  Čtyři, kolik povoluje islám , by už chlapa uživit mohly, kdyby je poslal do práce 😀

 207. NoName,
  slovy klasika:
  „Človíčku, človíčku….“

 208. 2 ptakopysk ad 219 – to takhle byla jednou maturita z ruštiny, předsedající byl takticky odveden do jinam, neb byl očekáván zajímavý průběh. Ten předčil veškeré očekávání… Dotyčný měl pohovořit o sobě. Tak začal:
  „Ja bydláju za nadrážiem.“
  „Navěrno?“
  „Áňo!“
  načež byla zkouška urychleně ukončena. Dotyčný se tím dodnes chlubí. Ovšem, je pravda, že ve své profesi tu ruštinu nikterak nepotřebuje…

 209. PeSi: tuhle historku uz jsem slysel vicerokrat. Vypravec vzdy tvrdil, ze se stala znamymu jeho bratrance. Jeste byvala doplnena, ze zkouseny pravil „u nas na padlage linoleeum“ a zkousku zakoncil prectenim hesla z nastenky: „Mupi mup“.

 210. Maturita z ruštiny! Koluje spousta historek, co dělali-říkali zkoušení, ale já mám historku, svou vlastní, jak to dopadne, když zkoušející pod tíhou vědomí, že odpoledne na řadu jdou studenti, kteří nic neznají, se už dopoledne na to začne „připravovat“ a ve chvíli, kdy před komisi má předstoupit první odpolední zkoušený, profesor není k nalezení. Komise už se domlouvá, jak to udělá, přeskládá zkušební komisi, když je pan profesor nalezen – ležící v prázdné třídě, zřízen pod obraz. Tak ho zvednou, strčí mu hlavu pod vodovod a tak jde zkoušet. No – měli jsme se ten den na co vymluvit, že z toho šoku jsme ze sebe nevydali ani to „Mupi mup“. Zkoušku z ruštiny jsme to odpoledne složili všichni.

 211. 2 vytrezvitel – tak tenhle tvrdil, že se stala jemu. Je to matematik, tam je možné všechno.

 212. Urban legend…. 🙂

  Klidně se přiznám, že si vůbec nepamatuji na průběh vlastní maturity – leda jak jsem se ráno příšerně bála … 🙂 A pak už jen na otázku z češtiny, Anna Proletářka …

 213. 256-já si náhodou pamatuji. Šel jsem na poslední fyziku podvečer a byli jsme unaveni úplně všichni … A skoro nic jsem neřekl-nicméně, jak poznamenal můj fyzikář, je to fyzikální olympionik, známe ho, je to únava, dáme mu za 1. 😉

 214. NoName,
  jo, to ještě byli pedagogové moudří a rozvážní; pokud někdo čtyři roky neprudil, tak se u maturity bát nemusel; naopak pokud prudič předvedl něco výjimečného, i dobré známky se mohl nadít 🙂
  Doba her a malin nezralých (proč se to vlastně říká, nezralé maliny budou asi pěkně nepoživatelný hnus, ne ?)…

 215. Možná proto, Matzurko, že musí dozrát. Do poživatelnosti i do života.

 216. Matzurko, nejspíš se to říká proto, že v tej „době her“ ty děcka, jak jsou nedočkavý, až to uzraje, slupnou i ledacos nezralého. I když u nás to bývaly spíš nezralý třešně a na podzim jablka a hrušky.

  Ale to zas není ono jazykově a poeticky. Zkus říct „čas her a hrušek nezralých“ – nejspíš seTi vybaví následky, jaké nadměrné požívání nezralých hrušek obvykle má a je po veškerý romantice 🙂
  Docile by mně zajímalo, jetsli jsou ty maliny i v původním Rostandově textu nebo jetsli tam pronikly s překladem.

  Ten pocit, že „už jsou třešně“ tehdy tu hnusnou chuť vyvážil. Jako děti jsme mívali jiné chutě a jiné preference než dnes. A nešlo jen o třešně, šlo i o to, že s prvními třešněmi obvykle dorazily prázdniny.

 217. Tak jsem hledal jak to o těch malinách napsal pan Rostand – a dopadl jsem jak ten hradní Vovčáček. Asi jsme oba hledali špatně.
  Co se toho atentátu u Lyonu týče, jsou tam už nějaká zatčení, ale není to – alespoň dle politicky korektního novinářstva – nijak dramatické.
  Nicméně – navštivte Tunic. Při útoku na turistické hotely dnes téměř 30 mrtvých. (Ale to bude jistě pomluva xenofobů, neonacistů a zaprděných Čecháčků atp.)

 218. Hlavsone, dobrý den. Díky za vaše poučení stran kupeckých počtů, najmě [206]. Kdyby tak byly k nalezení na síti i tehdejší učebnice. Docela rád bych si je prohlédl…

  Pro zajímavost připojuji pár odkazů (jsou v PDF) na historické učební osnovy z Obchodní akademie v Plzni, kde se kupecké počtářství vyučovalo:
  – 1886 – zřízena v Plzni soukromá česká dvouletá obchodní škola (k ní byl připojen 8měsíční večerní běh pro obchodní příručí a praktikanty a 7měsícní odborný běh pro dámy)
  – tehdejší učební osnava: http://jdem.cz/bsghw3
  – 1896 – přeměna v tříletou vyšší obchodní školu (název Obchodní akademie královského města Plzně)
  – tehdejší učební osnava: http://jdem.cz/bsghx8
  – 1903 – prodloužení výuky na 4 roky
  – tehdejší učební osnava: http://jdem.cz/bsgh26

  Docela zajímavé, ne?

 219. Sákryš, nějak mi nevyšlo kopírování a tak mám ve své [262] třikráte stejnou chybu. „osnova“ je správně…

 220. Stropnický podpořil selektivní odvody…My musíme mít odpověď na to, co nastane za stavu ohrožení státu a za válečného stavu…

  Z pozice poddaného nepokládám za nějak významné, kterému panovníkovi platit daně. Proč riskovat život jestli tomuhle či tamtomu, jestli v tomhle státě či jiném. Čím se okolní státy široko daleko liší? Prakticky ničím. Riskovat život má význam jedině v případě, že jde o život. Ne ve prospěch majitelů států soupeřících o poddané prostřednictvím jich samých. Za sebe, rodinu, národ…ano. Jenže národ je sprosté slovo, pokud nejde o některé národy vyvolené. Za univerzální státní strukturu, za neměnnost čar na mapách, měřítkem jejichž věčnosti jsou desítiletí? Že ruské tanky? Proč? Ostatně už dvakrát a přežili jsme. V prvním případě dokonce díky nim. Islám? Pozoruju, že ti politici, kteří nás chtějí navléci do mundůrů se intenzívně snaží, ve jménu demokracie, svobody, ovšem selektivní, multikulti a lidských práv, pěstovat nepřítele v cizině i tady. A jaké zbraně proti nám takový nepřítel použije, kdo ho vyzbrojuje? Komu patří zbrojovky? Ale ano, i Rusko je exportérem zbraní. Jestliže demokratický Západ nedodává zbraně potenciálnímu nepříteli, jako že určitě ne, že, nebylo by pro naše přežití, ono prakticky o nic jiného nejde, lepší patřit do sféry zájmů Ruska, do jeho cordon sanitaire? Západ nepřítele nevyzbrojuje, Rusko je naším ochráncem, který ostatně nikdy neplánoval nás vyhubit či zotročit, tak čeho se bát? Proti čemu šturmovat? A konečně, proč by poddaný podle nějakých pravidel měl bránit vrchnost, která mu podle jiných pravidel zakazuje bránit sama sebe? Jiná pravidla pro obranu sama sebe a jiná pro obranu vrchnosti? Komediantské…

 221. Quivisi, díky… 😀

  Quivisi, prosím, nebudeme si tykat? Tuším s vámi si pořád vykám a docela rád bych to změnil…

 222. Ještě k ruštině, nebyla to sice maturitní zkouška, ale zkoušení mého ostrého konkurenta
  – „Nu, tavárišč Škárda, pagavarítě něskolko slov o Púškině.“
  Tavárišč Škárda chvíli zadumaně hleděl na profesorku a pak pravil: „Púškin žil.“
  A nastalo ticho. Po dvou minutách usilovného přemýšlení továrišč Škárda dodal: „Púškin úměr.“
  No… nepřesvěčil tavárišč učítělnicu… nepřesvědčil.

 223. To je smutný.
  I když on vlastně zemřel už dávno. Tak doufám, že uý nevězí v nějakém meziprostoru mezi naším a oním světem a že odešel do nějakýho komixovýho nebe, kde andělé mají nejmíň pětky v hlubokých dekoltech .

 224. Bohouši, samozřejmě, tlášť když naše myšlení není evidentně antagonistické. 🙂

 225. Stran ruštinářských historek typu „mupy mup“ jsem poněkud skeptický – beru to něco jako vyprávění o tom, jak u zkoušky z marxleninismu student neustále citoval vůdce světového proletariátu následující formou: „Pátého první (V.I.)Lenin řekl:“
  A i když i moje maturita z ruštiny nebyla bez komického zádrhelu (ale byla za 1), o něco dříve došlo k historce, která se prolákla až po letech, kdy bylo všechno promlčeno.
  U jedné za studentek 4. ročníku bylo jasné, že jediný problém – ale zato značný – bude mít u maturity s ruštinou. S přihmouřením všech očí měla písemku za 4. K ústní zkoušce se pak dostavila s naprostým klidem, který ovšem její ruštinářka nijak nesdílela. Ale mrchy mají štěstí a vytáhla si snad tu nejlehčí otázku. Dostala přečíst výstřižek z novin, převyprávět jej a přeložit. Četla naprosto plynně, leč naprosto blbě. Vtom si ale zkoušející uvědomila, že je v tom okamžiku v komisi jediná, kdo ruštinu ovládá. Další rusky znalá členka komise si byla zakouřit a ostatní členové – včetně předsedy – byli postarší páni inženýři (šlo o průmyslovku), ruštinou nepolíbení. A zkoušená si to evidentně uvědomila také a tak v překladu i převyprávění textu postupovala jak bylo lze očekávat. Ruštinářka byla – jak po letech vyprávěla – blízko infarktu. Než stačila cokoliv říci, tak předseda, vrně spokojeností, zkoušení ukončil, studentku propustil a ihned zahájil rozpravu. „Škoda té písemky, mohla to být výborná.“ Teď už ten ruštinářčin infart jukal někde v aortě. Studentka odmaturovala za 3, protože předsedovi jeho za 2 o jeden hlas neprošlo.

 226. Tak s historkou o mé matueitě z ruštiny neposloužím, jelikož jsem z ní nematuroval.
  Když se mě ruštinářka zeptala, zda budu maturovat z ruštiny, a slyšela že nikoli, slíbila mi bonboniéru.
  Nedala mi ji, mrcha prolhaná……

 227. (265)“ nebylo by pro naše přežití, ono prakticky o nic jiného nejde, lepší patřit do sféry zájmů Ruska, do jeho cordon sanitaire?
  Pro přežití je to stejně nadějné (ať jsem optimista) jako být součástí Západu, pro pohodlí přežití taky raději ten Západ. Na tom Rusku je stále znát to opoždění o pár století. A pokud Rusko někoho ochraňuje, tak za účelem zotročení. Vyzkoušeno.
  (272) S ruštinářem (podkarpatský Ukrajinec) jsme se rádi neměli. Čtyři jsme drželi v pololetí postupku. Já šel k maturitě jako čtvrtý z nich (Š v abecedě může být i výhoda), ti tři přede mnou už vyletěli. Tím zřejmě ruštináš přešvihl kvotu a mne už musel nechat se čtyřkou projít. Hodně nerad, moje praslovanština ho nějak pohoršovala. Pomohl tahák, literární témata jsem měl na taháku a věděl jsem, že těmi čísla otázek začínají. Stačilo v pytlíčku nasliněným prstem rozeznat jednomístné číslo …

 228. ad 274 – chce to si víc opakovat dějepis.
  „A pokud Rusko někoho ochraňuje, tak za účelem zotročení.“
  Myslím, že osvobození Bulharska od Turků ke konci 19. století zotročením nebylo.

 229. Qiuvisi, ahoj. Tak tos mi s tím tykáním udělal radost. Hele, ocitneš-li se někdy v Praze, nebo bydlíš-li v Praze, nešel bys někdy do hospody?

 230. Dobrý večer,

  Karle, nechcu Ti brát iluze, ale jeví se mi to, že v poslední době ani tak nejde o výběr mezi Ruskem a Západem, ale mezi Ruskem a „západní“ verzí Islámského státu.

  A tam už teda ten výběr tak jednoznačnej není….

 231. Ano, o tento dojem se Rusko dost snaží.
  Západní blbnutí (což je realita a mám proti ní značné výhrady) ještě neznamená, že bych si chtěl na svou hlavu pojednat ruské blbnutí.
  Děkuji, ne. Zažil jsem.
  Jsem iluzí spíše prost. Těch o Rusku, těch o EU, konec konců i těch o USA.
  Pragmatik
  A dobré noci přeji.

 232. to je reakce na moji poznámku?
  To jako že ty davy mládenců, co je loví ze středozemního moře a co vypadají spíš na bojovníky ISIl než na zbídačené běžence je ruská fikce? Že tam doopravd ynejsou, jen Rusko usiluje o to, aby to tal vypadalo? A ani hlavy neřežou, je to jen ruská propaganda?
  😀

  Zatím se to jeví, že politicky korektní humanistický a altruistický Západ věnuje evropu ISILu na stříbrném talíři a k sebezničení nebude ani tp Rusko potřebovat.

 233. Než si konečně už půjdu lehnout…:

  275 — Kulturně bližší (např. stejné náboženství), na srovnatelné a spíše vyšší úrovni. Navíc drženi zpátky mj. Berlínským kongresem; koneckonců prvním carem byl Němec… Situaci Bulharska naprosto nelze porovnávat s českou. A vůbec, takové ty argumenty typu „tamten taky“ anebo naopak „tihle jo, ale tamti ne“ se mi vždycky zdály být celkem k ničemu. Nikdy na mě nedělaly žádný extra dojem, lépe řečeno dělaly dojem základní školy…

  Ostatně jestliže snad někde nedošlo k zotročení (a naopak se poměry třeba i zlepšily oproti předchozím), logicky to nikterak nedokazuje, že by o něj Rusové nebyli usilovali. (Ovšem oni tomu kupodivu zotročení neříkají, že ano.) Dejme tomu, že tam chtěli nastolit cosi podobného, jako třeba v Polsku… Jenomže i kdyby porobeným byli ochotni poskytnout stejnou svobodu jako vlastním mužikům, přinejmenším některým z těch národů to nutně bude připadat jako zotročení. Holt nevděk světem vládne.

  — Zajímavý rozhovor s Cílkem zde: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Filozof-Cilek-Utecenci-maji-puzeni-dobyvatelu-znaji-radost-z-nasili-My-si-dobre-pamatujeme-jak-nas-islam-chtel-dobyt-Konvicky-se-spise-zastavam-381308 — Zdá se, že se na stranu pravdolásky přiklání o něco méně než dříve.

 234. 281

  V případě Ruska se rozhodně nejednalo o snahu poskytnout Bulharům nějaké demokratické práva, (očekávat to před konecem 19 stoleti vůbec od kohokoli by bylo naivní)
  Spíš o snahu osvobodit „příbuzné“ pravoslavné národy od nadvlády muslimských Turků.Dalo se očekávat, že osvobozené národy a nově vzniklé státy budou Eusku přátelské.
  A roli taky hrála obyčejná hospodářská potřeba zajistit si volný průjezd Bosporem, a v nejpžíznivějším případě dotyčné úžiny ovládnout a zabezpečit „břicho“ Ruska proti cizím útokům, podobným Krymské válce.

 235. Taka šlo jen o“nezotročení“,ta argumentace to nevyvrací.

 236. Quivisi 🙂

  nejasné, upřesni mírně natvrdlému Halladinovi 😉

 237. No že mne nšlo o důvody proč zasahovali, ale o to že Rusové z Bulharska po vytlační Turků v klidu odtáhli a Bulhary „nezotročovali“.

 238. Čtu: „Zprávy o násilných útocích jen dál naléhavě potvrzují, že je nutné, abychom uprchlíkům pomáhali.“
  Pomáhali, pomáhali, až se upomáháme. Myslím, že j spíš e nutné připomenout Čapkovu Matku:
  BĚŽ.

 239. Quivisi 🙂

  ta tvoje Matka je nějaká uspěchaná 🙂
  Já myslel, že řekla „Jdi“ 😉

 240. Halladin + Quivis
  Možná, že ta Matka (stejně jako mnoho matek dalších) měla o pár let dříve říci politikům: JDĚTE DO HAJZLU !!!

 241. Šumaváku,
  nechceš seno ? Laciné, za odvoz ! 😀 😀

 242. Dobré ráno,

  Zpátečníku – ad Cílek – k uprchlíkům je třeba přiftupovat z toho hlediska, že to mohou být vyslanci krajně nebezpečného režimu a náboženští fanatici, kteří přicházejí jako dobyvatelé a dále že i kdyby tomu tak nebylo, musíme zvážit, zda máme kapacitu na to, poskytnout tolika lidem prostor pro život a uplatnění dle jejich možností.
  Čili z hlediska bezpečnostních a ekonomických rizik.

  To nevyřeší učené disputace o tom, co je v koránu špatně a výkřiky, že nechceme v Evropě islám. Tím se z toho dělá otázka náboženství a jen to nahrává všelijakým sluníčkářům, kteří pootvírají vrátka tím, že staví na odiv svou bezbřehou toleranci ke všemu, cio je „jiné“.

 243. [261] Na rozdíl od Ovčáčka mi stačí kniha jedna, ještě, že ji mám vypůjčenou.
  Edmond Rostand, Cyrano z Bergeracu, přeložil Jaroslav Vrchlický, jednání druhé, scéna šastá:

  Roxana:
  To byla doba her!
  Cyrano:
  A malin nezralých!

 244. >> Honza ze Žižkova
  Tak za ty maliny může Vrchlický v originále to jsou „nakyslé ostružiny“. A tak jsem ty „framboise“ mohl hledat jak ten Vovčáček.
  Originál:
  ROXANE: C’était le temps des jeux. . .
  CYRANO: Des mûrons aigrelets. . .

 245. Jojo, ono překládat verše doslova nejde. Vrchlického překlad je geniální. V tom z knihovny vypůjčeném Cyranovi jsou fragmenty Hrubína, kam se hrabe.
  Hlavní problém hledání je v tom, že se mi opravdu nepovedlo toho Vrchlického najít v digitálním tvaru. To se pak blbě hledá.

 246. dvd – 294 – kandidát na exota roku 🙂

  teda ne ze by na tom něco málo nebylo, podobná strava opravdu není ideální, ale že by se Hitler stal Hitlerem jen proto, že měl zaražený prdy ? 😀

 247. No, abych parafrázovala známý výrok o tom, že co růží zváno, i zváno jinak, vonělo by stejně:
  I když tomu budou říkat „manželství“, i když to bude po právní stránce fungovat stejně, nebude to manželství, protože to nebude svazek muže a ženy.

 248. jo, jo, zlatý registrovaný partnerství.
  Mimochodem jaký je jazykový původ slova „manželství“ ? nevzniklo to původně z nějakého „muž-ženství“?

 249. manžel – malžena – spojené osoby muže a ženy

 250. 292 — Jestli dovolíte, maYdo, měl bych malou terminologickou poznámku: Sám jsem myslím o „uprchlících“ vždy psal výhradně v uvozovkách. Možná mezi nimi nějací jsou, ale zatím jsem kupodivu nenarazil na věrohodný zdroj, který by toto potvrdil. (Kdepak teď jsou ekofanatici — personálně mnohdy totožní s pravdoláskaři — se svým principem předběžné opatrnosti?) Na naprostou nevěrohodnost medií snad nemusím upozorňovat znovu. Lehce se může ukázat být těžkou chybou nechat si mainstreamem vnutit i jediné slovo z newspeaku (což je, jak známo, jazyk upravený tak, aby již sám o sobě vylučoval spáchání ideozločinu). Salámová taktika obvykle začíná právě zde; viz též Overtonovo okno.

  Hampl mluví o kolonistech. Snad jediný neutrální termín zde myslím je ilegální imigranti, popřípadě zkráceně imigranti, není-li riziko, že by někdo na nezákonnost překročení hranic zapomněl, anebo (čistě hypoteticky; mohl by takový případ nastat?) to je v příslušném kontextu irelevantní.

  Mimochodem, http://zpravy.idnes.cz/dum-britske-imigracni-urednice-obsadila-a-vybydlela-rumunska-rodina-1gj-/zahranicni.aspx?c=A110818_163040_zahranicni_ipl

 251. To Martin TT

  Pred dvema dny jste tady byl v uzasu, ze pan Halladin je odbornik i na ucetnictvi.. Pan Halladin je samozrejme odbornik uplne na vsechno!
  Opravte si to.

 252. Halladine, Váš překlep v 282 je moc fajn. Eusko.

 253. Zpátečníku, toý on o to „uprchlíci“ je jaksi stručnější, než „ilegální imigranti“ 🙂

  Osobně si myslím, že „uprchlík“ je ten, komu jde o život nebo aspoň o zdraví nebo mu hrozí vězení a jinak by neutíkal a kdo zachrání opravdu holej život.

  Ale fakt myslím, že řešit, jetsli to jsou uprchlíci nebo ilegální imigranti je třešnička na dortu, když nikdo neřeší, zda nejsou nebezpeční, zda je uživíme, zda se tu uplatní, zda budou ochtoni s epřizpůsobit a respektovat naše, jejich kultuře cizí pravidla.

 254. Pan Halladin si asi patnáct let vedl sám účetnictví, dokud mu nezačalo být lenivo.
  Byl totiž toho názoru, že není nic, co by nezvládl, pokud se to bude chtít naučit.
  Pak ale usoudil, že čas se dá trávit příjemněji. A že těch pár ušetřených peněz za to nestojí.

 255. Halladine, tak proč jsi to účetnictví do dneška zapomněl?

  Ovšem IRONIE má také svoji definici na Googlu. Taky SARKASMUS a jiné potvory.

  To bys určitě zvládl, pokud se to budeš chtít naučit.

 256. Sakra,

  že já se nevsadil ! říkal jsem si , že velmistr nekonkrétna vyskočí jako čertík ze škatulky ! 😀

 257. 306 — …když nikdo neřeší… — Ale maYdo, to přece je vyřešené již od samého počátku. Nikdo, to jest žádná strana, ani pravdoláskaři a (pseudo)humanisté, ani ti se zdravým rozumem, v zásadě žádnou neškodnost, možnost bez obtíží je uživit, uplatnění, ochotu a schopnost se přizpůsobit ani respekt přece nepředpokládají a nikdy nepředpokládali, ani na okamžik. Objeví-li se mezi imigranty někteří, splňující jeden či více z těchto bodů, budou pro obě strany příjemným překvapením, a pro pravdoláskaře navíc nevyvratitelným argumentem, abychom sem dovezli půl milionu dalších.

  Anebo si snad myslíte, že kdyby pravdoláskaři měli po ruce alespoň jediný argument dokládající, že přínos afrických imigrantů může být nezáporný, produkovali by takovýto hnůj? http://nazory.ihned.cz/komentare/c1-64086160-potrebujeme-vic-uprchliku

 258. No vidíte, kdybych byl místo „afrických imigrantů“ byl napsal „ilegálních imigrantů“, taky by 311 bylo přesnější…

 259. zpátečníku, pravdoláskaři nepotřebují argumenty, oni přece mají Pravdu. 🙂

 260. Halladine, vždyť ty to kladeš jako miny a tetelíš se, abych vyskočil.

  Další tři přiznání odeslána, už bylo dost roboty. Tento víkend si v našem kraji dali sraz všichni rockeři. Včera v Hrádku Olympic a Michal Hrůza, v Buchlovicích Stromboli s Vildou Čokem, dneska v Kloboukách na Komštování hraje Vláďa Mišík a E.T.C. A neprší a nebude. Zajdeme s mojou na jedno.

 261. Další tři přiznání odeslána
  ze služební korespondence kata Mydláře…

 262. Netušíte někdo, jestli je trestné zabít bubeníka, kterej bubnuje úplně všechno jako polku? Tím úplně všechno mám na mysli Holubí dům, Gyongyhajú lány od Omegy, Tohle je ráj od Argemy, Hlupák váhá Katapultu… Co bubeníka… celou kapelu anihilovat. Hrajou furt dokola jednu melodii s různejma slovama. Dědek Šindelářů musí vedle na hřbitově šelestit v urně jak v přesýpacích hodínách. Ježišmarjá… oni i valčík hrajou jako polku. Nevím jak to dělaj, ale je to šílený.
  Tohle hudební veselí po športovom podujatí by se mělo úředně zakázat.
  Kdyby byl na Podblanicku hlášen teroristický útok s pěti oběťmi, s plnou hubou kláves, basou omotanou kolem krku, sólovkou zaraženou v zadeli, prokopnutým bubnem a zvukařem našlapaným do kufru, tak jsem to byl já.

 263. 315 dvd
  Koukal jsem před chvílí na obě tiskovky. Dijssenbloem a pak hned prof. Varoufuckis. Neskutečná psina. Jak to teď udělat, když se Řecko pustit nesmí, zároveň ale setba socialistů a keynesiánců konečně vydala své plody? Kam zmizely například multiplikační mechanismy. A mezitím se tvrde jádro socialistů počínaje Krugmanem durdí, co IMF furt chce a Schumannova busta kousek od místa jednání jistě vibruje.

 264. Hrůza dostala nový rozměr…
  představte si hraběte Draculu stiženého akutní laryngitidou, jak si prozpěvuje v mlžných chodbách svého hradu „Být stále mlád“

 265. Ptakopysku, nešťastníče, kam ses to dostal? To je nějaký exkurs do mučírny?

 266. U nás na zámku proběhl picyklistický závod a teď probíhá volná zábava s hudebním doprovodem.
  Já odsud nemohu odejít, protože Pán klíčů a musím bejt střízlivej, protože aspoň jeden musí, kdyby se něco šustlo. Kromě mě je fit asi jenom akorát jedno pětiletý dítě, co tu jezdí po nádvoří na koloběžce… Dole u rybníka nepřátelská parta opéká prase, ale má tam prozměnu nějakého harmonikáře s dětskýma varhanama jako doprovodem. A zní odsud Máááá roztomilááá Máááááruško, vééééém Jáááá ti ho tam našroubuju, jááááá ti ho tam dám… a podobné milostné písně nadrženého šakala z pouště Kalahari. Tam taky nemohu utéct.

 267. Ptakopysku,
  jsi měkkej !
  To jsi ještě neslyšel Kristínku od Nagya v mém podání !
  když začnu za volantem, osazenstvo vystupuje za jízdy ! 😀

 268. AHoj!
  Martine TT – to poučení o ironii, sarkazmu a Goooglu bylo fakt určeno jen Haladinovi? Mně to teda napadlo, když jsem zahlédl, že se oteplilo a vylítl Maikäfer.(304) . 😉 😀 😀

 269. Ono se oteplilo?????

  Jsem si teda nějak nevšimla….
  Tady je sedmnáct nad nulou.

 270. to 325
  😉 jen klid admine, to byl jen takovej ulet;-) uz jsem zase pouze obcasny ctenar

 271. Největší sranda bude, pokud Řecko skutečně zavede drachmu, zdevalvuje a začne prosperovat. To se bruselským socialistům určitě nebude líbit, vždyť k prosperitě mělo vést právě Euro 🙂

 272. Tiskovka Diesselbloem. Mi připadá, že jim někdo mezitím pořádně vyprášil kožich. Na eurojednotu se sahat nebude a to místo řecka na zeměkouli je důležitější než pár peněz pro komouše.

 273. 328 Foundry
  Možná, že slyším trávu růst ale takovému vývoji nevěřím. Prostě jim to imho nedovolí.

 274. Kdy těm blbům dojde, že řecký problém žádné prachy nevyřeší. I pokud je tam teď nalejou, za půl roku se bude všechno opakovat.

 275. Skimici, nevím, nevím. Proti Bruseli, která by jim tam (cizí) prachy klidně nahrnula buldozerem, stojí ministři financí, kteří moc chtějí být znovu zvoleni 🙂 To je, panečku, dilema 🙂

 276. Foundry – taky nevím nevím.
  Druhá tiskovka byla ve zcela jiném duchu a pohleď co píšou kluci co spolu mluví
  Pierre Moskowitz
  Malgré efforts inlassables, #Eurogroupe conclu sans accord. #Grèce doit rester dans zone euro. @EU_Commission

 277. Přestože přes veskerou snahu Eurogroup nedošla ke shodě musí Řecko zůstat v eurozoně. Jsou to jen kusé tweety ale z kontextu bych to přeložil právě takto.

 278. Skimici, Frantíkům se nedivím, sami mají tuny másla na hlavě. Je otázkou času, kdy se to rozjede směrem Itálie, Španělsko, Portugalsko, Francie. To není „jestli“, to je „kdy“.

 279. Dobrý podvečer – ještě k těm kupeckým počtům… Tuhle nedávno jsem absolvoval zas další hovor typu „blahopřeji, vyhrál jste…“
  Byl jsem zrovna v dobrém rozmaru (rozehnal jsem si kýlu) a tak jsem dotyčnou neposlal do teplých krajin rovnou, leč nechal jsem se chvilku obveselovati zrůdama… Tato reprezentantka nejmenované komunikační společnosti mi oznámila, že mám obrovské štěstí, neb jako jejich zákazník jsem získal nárok na úžasný tablet a tak dále a zajisté… Shodou okolností jsem tento typ tabletu nedávno oťukával, za jiným účelem, a tak jsem měl zhruba povědomí, zač je v Pardubicích perník…
  No a z dotyčné vylezlo, že ten úžasný tablet dostanu zadarmo, jen mě to bude stát drobný poplatek 12 korun denně po dobu 24 měsíců… No neberte to, když je to tak levný… No, já jsem si odhadnul, že kdyby za to chtěli jen 10 korun – a z vojny znám ono „za 730“ – tak je to bratru za 7300 peňázů, což u tohoto modelu představuje zhruba dvojnásobek kupní ceny u jiných prodejců.
  Dotyčný kosočtverec do toho hluchátka zněl jednu chvíli dost vyděšeně, že o tak úžasnou nabídku nemám zájem…

 280. Jistě Skimici. Už klasik to psal. 😉 😀 😀 😀

 281. 339

  Skimici, skimici,

  to jsou vážné nedostatky ve vzdělání….

 282. Skoro bych řekl, že Řekové nechtějí odklad ani tak kvůli referendu, ale kvůli času na Vytištění drachem…..

 283. Když pominu obsah, je mi často s podivem, že AK komentuje čísla příspěvků, kterých se to netýká – viz 340 – 328.

 284. Dobré zas ráno… 2 quivis – o církevních dogmatech se nepochybuje… Natož o slovech proroka a věrozvěsta…

 285. Pánové,
  už několikrát bylo poukázáno na to, že někdy dochází k přečíslování příspěvků. Takže AK v tom může být naprosto bez viny.

  Jinak názor řady Tunisanů k situaci: „Ben-Ali byl sice zloděj, ale za něj hospodářství prosperovalo a Tunisko byla bezpečná země.“ „Tak dost! Potřebujeme přísnější zákony a především policii, která dělá svoji práci a neválí se ve stínu nebo nezkouší vytáhnout někomu peníze z kapsy. Za Ben Aliho by se to nestalo.“ –Ona ta arabská jara mají dosti podivné následky. Jinak stran názoru onoho Tunisana na policii – asi to nebude tuniská specialita.

 286. K té policii z našich luhů a hájů – známej si jel ve čtvrtek večer na motorce (žádnej drak, 250 ccm, cca 8 kW výkon) do vedlejší dědiny pro cigára a do cesty mu vběhl zajíc, takže sebou praštil. No, byl trochu podřenej a na motorce pochroumaný plasty. Když se dost vynadával, odtáhl motorku do pankejtu, neb taky ohnul řidítka, a odebral se zpátky domů, aby od souseda půjčil vozejk a stroj odvezl na dvůr.
  Mezitím ovšem jel okolo aktivní blb, viděl rozbitou motorku a aktivně zavolal PaChy. Známej, když se dostavil s vozejkem, se tam s nima akorát potkal. Objasnil situaci, načež ještě ke všemu dostal 1500 Kč flastr za dopravní nehodu.
  Připadá mi, že debilita už zvítězila…

 287. 349

  Nepřízpusobil rychlost možnosti vyběhnutí zajíce 😉
  A opět je dokázáno, že kouření škodí zdraví a stojí peníze ! 😀 😉

 288. >> Foundry
  A kolik zaplatí na pokutě ten zajíc?

 289. No vidíš, to mu ještě určitě napaří správní poplatek za úřední likvidaci toho přejetýho zajíce.

 290. a pokutu za neodevzdání zajetého zajíce hospodáři místního mysliveckého združení.
  O tom, že toho zajíce někam uklidil se zámyslem udělat z něj nedělní oběd raději ani neuvažuju 😀

 291. 353
  to by byl trestný čin pytláctví 😀

 292. zdravím!
  Asi jsme -jako rodina-děti Štěstěny 😕
  za obrácení našeho Favorita na záda na olejem prosáknutém zmrzlém povrchu silnic v okolí památeční Oldřichovy lípy v Peruci (škoda na voze 137 tis.) jsme obdrželi pokutu POUHÝCH 1000,-Kč (a to od dvou policejních „sborů“ z Loun a Kladna -smyk jsme totiž dostali u tabule „okres Louny“, ale vůz prokličkoval 100 m k tabuli „okres Kladno“ ) 🙁
  Jak jsem již referovala, nedávno jsme „porazili“ srnku – místní myslivci nám za předanou srnku věnovali flašku bílého vína z Kauflandu -asi za 70,-Kč (cena za nový reflektor cca 2000,-Kč) 🙁

 293. 349 Foundry, přestupek „dopravní nehoda“ neznám. Měl je poslat do pryč a uhádat to ve správním řízení. Neočekávaná náhlá překážka v silničním provozu. Nebyl to zajíc, ale kňour. I když, chápu, patnáct stovek zaplacených na místě může být velmi přijatelná cena za ušetřený čas.

 294. 340 Karle, podle stejné logiky by se dalo tvrdit, že Chánovští neprosperují je způsobenou špatnou vládou, a že kdyby byla dobrá vláda, měli by tam Sillicon Valley.

 295. 346 PeSi, máme nové církva a nová dogmata. Například o oteplování, o blahodárnosti snižování emisí CO2, uhlíkové daně a odpustky…

 296. Dobré dopoledne,

  schumi, „kdyby byla dobrá vláda, měli by tam Sillicon Valley.“ ts, ts, ts, zdá se, že o tom pochybuješ. A o dogmatech víry se přece nepochybuje 🙂

 297. Nicméně mi už ta víra v to, že kdyby byla lepší vláda… začíná připomínat okřídlené sdělení o tom, kde by někteří mohli dotáhnout, kdyby jim ti bolševici nebránili.

 298. Já měl v případě Řecka na mysli pochopitelně prosperitu relativní, přiměřenou tamním poměrům a mentalitě. Jako v Německu to nebude, chybí jim tam dostatek Němců.
  Živí je turistika a zemědělství a pokud by díky devalvaci byly ceny někde na úrovni Bulharska, určitě by neměli 26% nezaměstnaných. Samozřejmě, pokud jim tam Syriza zavede socialismus, nepomůže jim ani svěcená. Horší než s Eurem to nicméně být nemůže, kombinace Syrizy a Eura je vražedná naprosto spolehlivě.

 299. 305 brouku, odborníci na všechno jsou jen právníci. Jen svět nefunguje podle jejich představ. V takových případech vyslovují zaklínadlo „Ovšem z právního hlediska…“

  339 skimici, ano kýlu lze spolehlivě rozehnat. Je zapotřebí hodně tepla. Například v krematoriu.

 300. 333 Foundry, zajisté. Nejen ministři financí. To samé v případě imigrace. Nebo války s Ruskem. Nic zvážení transakční náklady. Velmi prosté. Nejen vydělat prachy, ale také si je užít. S čímž se nějaké bouřlivé události neslučují.

 301. 293 maYdo, toho bych se tak neobával. Nebylo by jich až tak mnoho a jsou dobře rozpoznatelní. Z čistě technického hlediska nepředstavují nezvládnutelný problém.
  Ovšem z právního hlediska… Ale to je přece náš problém, že….

 302. 302 quivisi, manus – ruka. Volně přeloženo – područí. Emancipace – dostat se z područí, osvobodit. Jiní ovšem tvrdí, manželství je muž – želství.

 303. 301 zajisté maYdo. Ovšem z právního hlediska….

 304. 366 – zajisté schumi. Z právního hlediska muže být i černá bílou a bílá černou 😀

 305. 361
  Němci jako takoví nechybí, spíš německej průmysl a kvalifikované pracovní síly do něj 🙂
  A vůbec by to nemuseli být Němci…..

 306. Ovšem na počátku onoho německého průmyslu jsou Němci.

 307. Koukal jsem na fotky z demonstrací ve Brňe – kolik z tech hajlujicich bylo pod statni penzí?
  Hadam , ze vetsina. . .dost by se to šiklo do novin a hlavne do raportu vejš. . .

 308. 370

  především investice nejen německého původu.
  A z Němců Bismark a Kaiser, kteří udělali z Německa coby převážně agrární země průmyslovou velmoc, která dohonila na konci 19 století GB.
  Od té doby se to táhne, s pomocí Marshalova plánu po WWII.
  Mimochodem, po WWII, v 50-tých prý mělo Německo chranné cla proti dovozu z USA

 309. 2 Schumi – ad 358 – a jistě jen omylem jsi zapomněl zmínit dogmata typu: Za všechno může Klaus, nyní inovováno – za všechno může Putin atd. atp.
  Jednodušší jedinci si s tím vystačej… Někdy jim ten černobílej svět skoro závidím…

 310. Mno, ad Němci a jejich pracovní morálka – byl jsem přímým svědkem v FZ Jülich jak v pondělí ráno nastoupil do práce kvalifikovaný obráběč, i oblékl si čistý overal a vzápětí se v tom čistém overalu vyválel po ponku, aby si ho kvalifikovaně zašpinil… Načež – budiv dojem, že od rána toho už spoustu udělal – se odebral na svačinu, kde setrval do 11 hodin. No a pak už byl pomalu čas na oběd… (Německý dělník obědvá od 11 do 14 hod.) a nikdo se mu neodváží říci ani popel…
  Tolik k opěvované německé pracovní morálce…

 311. (357) Vsadím se, že Chánovští to tvrdí. 😛
  (370) Německá pracovitost … a ochota platit daně.

 312. Chánovští to, Karle, určitě tvrdí, ale myslíš, že by to takhle fungovalo? 🙂

 313. Nenapsal, ale zeptat se snad můžu.
  krom toho je to otázka, zvaná řečnická. 🙂

 314. Pierre Moskowitz nezklamal
  k jeho
  Là où il y a une volonté, il y a un chemin
  asi: where there’s a will there’s a way

  bych asi trumfoval, že
  If you don’t know where you’re going, any road will get you there.

  nebo lépe citace:
  „Would you tell me, please, which way I ought to go from here?“
  „That depends a good deal on where you want to get to,“ said the Cat.
  „I don’t much care where—“ said Alice.
  „Then it doesn’t matter which way you go,“ said the Cat.
  „—so long as I get SOMEWHERE,“ Alice added as an explanation.
  „Oh, you’re sure to do that,“ said the Cat, „if you only walk long enough.“

  ale on nezklamal
  Et maintenant ? 1. #Grèce devrait rester dans #zoneeuro. 2.Porte tjrs ouverte pour négociations sur dernières propositions de @EU_Commission
  https://twitter.com/pierremoscovici
  Jakbyne – proto se domnívám, že řečtí komouši úplně s klidem riskují. Vládci prstenu mají prostě své priority.

  Jazyková vysvětlivka: tjrs=toujours

 315. No, teď už to půjde samospádem, Řecko zavřelo banky i burzu.

 316. Vypadá to, že Tsipras věc dost prokoučoval, když donutí EU k činům.
  Původně jsem to odhadoval, že naslibuje, nebude plnit, znovu naslibuje, zase nebude plnit ….. a všichni s tím budou v podstatě smířeni a budou vydávat poslední vážná varování.

 317. 385-no ono to začíná být docela kritické, 3 zásobovací lodě v pytli …
  Rusové budou asi muset oprášit nedigitalizovaný Progress, a to rychle.

 318. 389-jakože převáží odpovědnost evropských i řeckých politiků za budoucnost dětí, Evropy, Galaxie a najde se řešení ?

 319. 390 viz 391 🙂
  Já Ji a Velíška prostě miluju. Velíška odjakživa a jí od té doby co mhouřila oči při reportáži na nějakém berlínském gay festu.
  Těším se na zítřejší Astony, Hvížďaly atp.

 320. Na otázku „jak mohlo dojít k tomu, že budoucnost měnové unoe závisí na nevypočítatelném vedení v Atenách“ má SpiegelOnLine zásadní odpověď: JE TO ÚČET ZA PĚT LET ZBABĚLOSTI.

 321. Skoro to vyoadá, že ani evropské centrální bance, ani politikům se nechce dát palec dolů, a jeden to háže na druhého.

  Zdá se mi, že Řecku půjčili tolik peněz, že už je to spíš problém věřitelů než dlužníka.
  Bude krach, a bude se odepisovat.

 322. 395 Halladine, efekt „již vynaložených nákladů“.

 323. 388 NoName, dokud nebude něco spolehlivějšího, tak Sojuzy a jejich klony ponechat. Tahle parní trakce je jednoduchá, robustní, vyzkoušená, spolehlivá. Výborná záloha pro případ že se všechno posere. Hlavně moc nemodernizovat a nekomplikovat.

 324. 395 — Myslím, že nikdo v posledních letech nikdy nečekal, že Řekové cokoliv splatí, leč snad z nových úvěrů. Změnu ale vidím v tom, že včera toto dali najevo veřejně, ba pěkně ostentativně.

 325. 401 klábosnice se evidentně pošašila,
  Nepošašily se ale klábosnice řeků v bankách a na burze. Začínají prázdniny. Ono se to v Řecku moc nepozná, jestli je v běžné fabrice stávka, prázdniny nebo tuhý pracovní den
  Hezké slunečné ráno přeji úderníkům i mně 🙂

 326. Hezké ráno. Tak už je to tady. Na silnicích se motají skupiny i samostatně děti, kolem baráků na sídlištích je řev od rána do večera, rodiče se dohadují, kdo kdy bude hlídat, babičky i dědečci jsou v plnné pohotovosti – prostě jsou tady prázdniny. Tak ať je všichni přežijem ve zdraví. :-))))

 327. Teď jsem překračoval slovensko – rakouské hranice a Rakušané kontrolují auta … A policisté mají samopaly. To samé na letišti ve Vídni – hodně, hodně samopalníků. Už to začalo ?

 328. Dobrý den. V sobotu večer celní kontrola na přechodu Svatý Kříž, na německé i české straně. Na výjezdu z Chebu na Vary (u Odravy) policejní zátarasy, zastavovací pásy. Pravděpodobně zátah na německé huliče v Chebu.
  Přechod ze Slovinska do Rakouska (Karawankentunnel) ani z Rakouska do Německa (A10) bez kontrol.

 329. Dobré zas ráno… No vida, co se děje:
  http://www.instory.cz/1427-prvni-zeme-jejiz-prezident-zakazal-islam-vite-kde.html
  Tak schválně, tipne si někdo, jak dlouho bude trvat, než v Angole zcela spontánně vznikne revoluce, se kterou USA opravdu nebudou mít vůbec nic společného… Jen snad to, že nevlastní brácha vopice je jedním ze šéfů Muslimského bratrstva…
  A mám pocit, že zákaz islámu bude označen jako silně nedemokratický a bude nutno tam tu demokracii honem rychle nastolit.
  A jsem moc zvědav, co k tomu ze sebe vyblejou naši slavní spasitelé lidstva. Pokud vůbec něco…

 330. Jenom aby Putin nevyužil situace v Řecku a neobsadil Gruzii nebo Pobaltí nebo Ukrajinu nebo Polsko nebo … někoho jiného !

 331. (397) Mám takový dojem, že nedavno Rusům taky něco spadlo.
  (399) Že něco zaplatí, to asi neočekává nikdo. Problém ovšem je, že zřetelně hodlají pokračovat v zadlužování.
  (408) I ruské spontánní revoluce v Angole mají svou tradici …. 😛

 332. (409) Zdá se, že momentálně má plné kecky starostí s tím, co už stačil napáchat.

 333. Dobré ráno.,

  pokud jde o Putina, já se někde včera dočetla, že prý chce odtrhnout twxas od USA.

  Což asi bude dost problém, protože pokud mně paměť neklame, i kdyby se texas odtrhl, jsou USA všude vůkol.

  Prázdníny začaly i u nás, leč nehádají se babičky, kdo bude hlídat děti, jsme v pokročilejší fázi, kdy děti hlídají babičku. První týden brácha a synek, pak převezme velení dcera, která je teď na šermířském soustředění.

  Včera volala, prý vyhlásily soutěž o nejkrásnější modřinu.

  no a já jsme si vyzkoušela prázninový provoz. Havárka kamionu u lanového mostu, zablokovaná jižní spojka a od středy na dva měsíce zavřená ulice, takže parkování u kanclu a pokud budu vyrážet s objemnějším batohem, budu ho muset do práce odtáhnout tramvají. Do toho na příští dva týdny zavřený strahovský tunel.

  to, že jsem minula nájezd na dálnici a po zjištění, že pokračovat a najet na další nájezd je komplikovanější, než se vracet přes dvě vesnice ktomu obvyklému nájezdu, nepočítám, za prvé to byla moje blbos ta za druhý bych čas tou zajížďkou ztracený stejně strávila v koloně na Jižní spojce, takhle jsem ji chytla aspoń v době, kdy se začala rozjíždět.

  Na řecký vývoj jsem zvědavá, ale nejspíš to řeci mají na háku, jako měli na háku splácení dluhů.

 334. Dobré dopolední,
  no tak světové i domácí zprávy jsou zde, přidám jednu regionální 🙂
  Ještě pořád tady kvetou lípy, a nádherně voní ….

  maYdo,
  raději koukni na mapu – Texas má část hranice s Mexikem, a část s Mexickým zálivem 🙂 V případě odtržení může mít i vlastní flotilu 🙂

 335. Honzo, myslím, že nepotřebuje nasávat, má to v sobě i bez šéftrenéra.
  Ale hlavním objektem velení bude synek. Babičku bude akorát hlídat, aby dodržovala pitný režim a brala léky a na to jsou velitelské metody šéftrenéra k nezaplacení.

  Matzurko, nejdřív ta odbočka na dálnici , kterou sjem minula, teď Texas, zřejmě mám geografickou paměť dnes úplně vypnutou. Radši se dnes už nebudu vvyjadřovat vůbec k čemukoliv, pokud jde o zeměpisnou polohu.

  Ale i tak mi není jasný, k čemu by bylo odtržení Texasu od USA a jak by toho chtěl ten zloduch Putin dosáhnout.

 336. maYdo 🙂

  soutěž o nejkrásnější modřinu.
  Hodláš jí pomoct v soutěži ? 😉

 337. i když – včera dávali nějakej akčńák o tom, jak část USA obsadila severní Korea.

  Ale přislšli jsme o toho veledílo, neb jsme dali přednost vlahému večeru a posezení venku nad Něžným barbarem – tím nemyslím disputaci nad dílem B.Hrabala, ale postřižinské polotmavé.
  Móóóc dobrý pivo.

 338. Halladine,

  za prvé až se uvidíme, bude už soutěž uzavřena a vyhodnocena a za druhé takový prostředky a možnosti, které skýtá soustředění, nemám.

 339. Zemřel Josef Masopust. Bylo mu 84. Další legenda přibyla do sportovního nebe. 🙁

 340. Teď u mš byl pacient, zaměstnanec nějaké německé firmy, a přinesl si propustku formátu A4 🙂

 341. (412) Kdo by se staral o věci podstatné, když jsou zprávy zahlceny pitomostmi typu odtržený Texas. 😛

 342. 424

  Tééééda žasnu ! Snahy zločinného Putina nechávaj Aera chladným ! 🙂

 343. a navíc, je nutno mít na pqmětim že
  Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu“
  (zvlášť, když jde o Stalina, e, čo to tárám, o PUtina)

 344. 426

  To bych si taky Aero vyprosil, abyste měl v souvislosti se mnou nějaké teplé myšlenky ! 😀

 345. “ (412)Kdo by se staral o věci podstatné, když jsou zprávy zahlceny pitomostmi typu odtržený Texas“

  A copak jsou, Karle, podle Tebe, věci podstatné, že to dáváš do souvislosti zrovna s mou 412, kde píšu, až na jednu zmínku o řecku a jednu větu o tom, že jsem o tom Putinovi četla, o věcech podstatných výhradně pro mně a moje blízké???

  Máš s tím nějaký problém? Zdá se ti, že věnuju tej pitomosti s s Texasem příliš mnoho pozornosti a nedostatečně se věnuju věcem podstatným?

 346. Nemám s tím vůbec žádný problém. Nebylo ti jasné, co a jak s Texasem (412,417), i odpověděl jsem.

 347. Kromě toho nevím, čemu říkáš „zahlceny“.

  Náhodou jsem to zahlídla, mám dojem, že tu na to dávala westík odkaz. Přečetla jsem si to, neb mně to pobavilo a řadím to do podobné kategorie bizarností jako byl třeba nedávný odkaz dvd na mládence, co považuje za základní příčiny vzestupu Stalina a Hitlera nadbytek moučné stravy.

 348. No veškerej ten hgumbuk vznikl kolem petice 125000 texasanů, nasraných na Obamu.
  A na to, že v přístupové smlouvě k USA si Texas vyhradil právo na odtržení, jak o tom píše Fištein na Psovi.

 349. Ach jo, Karle….

  Ale pokud už jsi vzal vážně moji otázku , co s odtrženým texasem, tak sdělení, že tím jsou zahlcena media a výtku, že se mám starat o věci podstatnější,za odpověď na tuhle otázku opravdu nepovažuju.

  Mimochodem, podívej se doma podnábytek, možná se ti tam smysl pro humor, nadhled a nadsázku jenom někam zakutálel.

 350. Klaus ml. má asi umě v kuchyni odposlouchávací zařízení, protože právě včera jsme nad bublaninou vzpomínali na školní výlety. Bublanina je jeden ze symbolů školního výletu v nižších třídách. Ano, každé dítě mělo v batůžku zabalenou bublaninu. A na větší hlad chleba – ale žádné řízky, my jsme byli odjakživa chudý kraj a tak se mezi chleba dalo vajíčko – a jelo se. Autobus obvykle zaplatil nebo půjčil nějaký podnik z okolí a výlet byl na dnešní poměry krátký – Štramberk (25 km), Pustevny (65 km), Hradec nad Moravicí (30 km) a úplně nejdelší výlet byl až na Praděd – 90 km! Ale to je už více než půl století, to je jako v pravěku. 🙂

 351. My z Mordoru, potomci horníků, rolníků a pracující inteligence jsme měli několik výhod. Sypal se nám karbid na hlavu – embéčka byla tečkovaná, když v chemičce blaflo do komína. Další výhodou byla síra – naše uhlí jsme poznali po čuchu. Hry na výsypkách nebyly špatné. Varovali nás – ve Slavkově se na výsypkách nesluňte, z toho dostala rakovinu dcera pana učitele. Největší výhodou byly školy v přírodě 2x 14dní v roce, procestovali jsme třeboňsko, západočeskou Šumavu, Český les, i do lázní nás poslali. Třídní učitelka s důchodkyní zvládla dvacet puberťáků.
  Krásná léta, dítě nezná kompromisy a ohnutou páteř.

 352. To vás teda, Dano hejčkali, vajíčko nakrájený mezi chleby.My jsme vozili vajíčko natvrdo a k chlebu se přikusovalo. 🙂
  Myslím, že hlavní kouzlo toho menu spočívalo ve vzájemném naťukávání tech vajíček o hlavy spolužáků.

  Mám dojem, že řízkomanie vypukla až později.

  A na školní výlety se vzpomíná tradičně na srazech.

  U dcery ve škole se na žádný výlety v posledních letech nejezdí. Jsou kolem toho nějaký zmatený předpisy, snad to musí být dvoudenní nebo co. Děcka jezdí hodně na různé exkurse, takže o nic z hlediska poznání nepřijdou, ale fakt je, že školní výlet jako tmel třídy to není.

  Ale jinak ať si mladej Klaus nestěžuje, kdyby se část obyvatelstva na dovolenou neodebrala na zahraniční pláže, nebylo by asi v těch Jeseníkách jen pár dřevorubců. 🙂

 353. Jo, Dano a jestlipak stříleli kluci pecky z tej bublaniny po holkách?

 354. Dano,
  ale bublanina se v chlebníku z tuhé látky a koženými řemíínky rozmatlá 🙂
  Tedy pokud jste to nemívali v plechové krabici na potraviny, jako my… u nás byl preferován perník, ať už koupený balený po porcích, anebo domácí v té plechové škatuli, aby bylo co sdílet s kamarády. Řízek se objevoval, ale častěji to vajíčko na tvrdo, nakrájené na kolečka, a krajíce namazané máslem – posolené a k tomu kyselá okurka….. prej doba malin nezralých 🙂 U mne spíš pochoutek skromných. V plastové láhvi pak čaj s citrónem, nebo slazený domácím sirupem.
  Co menším dětem nám stačilo dojet z centra Ostravy na kteroukoliv konečnou a pak nějakou pěší tůru po okolí…. a pak to bylo blízké okolí; Hukvaldy, Štramberk, Bouzov, případně tůry po Beskydech.

  Ale abych nebrbala, dítko bylo v pátek na výletě se třídou na kole – jeli po cyklostezce na Hlubokou (na zámek ne, ten všichni chronicky znají, stejně jako Zoo; zájemci mohli zkusit atrakce v Adrenalin parku), dnes byli v Technománii v Plzni (cestovali vlakem). V pátek chtěla sebou to vajíčko natvrdo, dneska byla vybavena řízkem v housce 😀

 355. Nickname,
  nojo školy v přírodě ! Výdobytek socialismu pro děti horníků 🙂 Aneb bžunda největší. Za mých dětských let to byly 3 týdny na Horní či Dolní Bečvě, v páté pak už jen 14 dní tak tam někde. Dopoledne pár hodin učení, odpoledně pěší túry nebo jen tak sportovní řádění v nějakém ROH areálu. Služby při rozdělování jídla, bodoval se pořádek u stolu i na pokojích.
  Vybavuji si, že ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm jsme byli snad každý rok, a zpestřením programu byly i exkurze do okolních podníků – skláren apod.

 356. Téda, vzpomínat nostalgicky na dětsdtví za socíku, když kolem nás se dějí věci podstatné…

 357. My jsme byli v Bečvě nedávno. Máme tam dočasný detašovaný příležitostný kancl. Ale taková bžunda jako škola v přírodě to teda nebyla 🙁

  A na školu v přírodě jsme nejezdili, protože se mělo za to, že jako dítka na vesnické škole užijeme čerstvého vzduchu, jak je rok dlouhej. Což byla pravda, my měli, „školu v přrodě“každej den, jakmile zazvonilo.

  Pak si ještě pamatuju gymplovní „pochoďáky“, provozované jako součást CO a vždycky jsme měli předepsanou zátěž. TAkže se k chlebu nesl nějakej ten šutr, který byl vyhozen, jakmile se vyrazilo. Pokud se rozkřiklo, že v cíli bude kontrola zátěže, nezbylo, než se před cílem zase po něhakém šutráku poohlédnout.

  Tedy ono se to rozkřiklo prakticky vždycky, ale nějak se mi nevybavuje, že by někdy k tej kontrole opravdu došlo.

  A pokud jde o proviant, tak dcera už, pokud někam jede, vozí už buchty vlastní výroby. Teď prý mám doma pár perníčky, nevešly se do krabice všechny.

 358. A co sjou , quivis, ty věci pdostatné? ještě počřád čekám od Karla na odpověď.

 359. 442 Kdyby zůstalo při kolem nás, bylo by to v pohodě. Bohužel naši politici ve snaze po světovosti se snaží jak jen mohou aby se děly i nám.

 360. quivisi,
  ke vzpomínkám, tedy šťastným, trochu nostalgie patří 🙂
  A jestli to bylo za socíku nebo K. und K. nám tehdy bylo asi dost jedno, pro nás byly věcí podstatnou ty bublaniny a honičky polesím 🙂

  K lyžařským výcvikům – v šesté třídě na Pustevnách, na gymplu dtto (ale podniková chata dole pod kopcem na kraji Trojanovic, nahoru se vyjíždělo lanovkou), na VŠ jesenická Ovčárna (zapadla sněhem takže pro nepřístupnost destinace lyžák zrušen). V tomto ohledu má Ostrava záviděníhodnou polohu – z jedné strany Beskydy, z druhé Jeseníky.

 361. 441 …generál al-Sisí, zatím jeden z nejkrvavějších diktátorů 21. století. Počátkem června kráčel v Berlíně po rudém koberci…

  To dá rozum, přece toho z nejkrvavějších diktátorů nepustěj třeba po modrém. Prachy v hajzlu a navíc účet za čistírnu. Chápu oblibu vítacích červených koberců. Praktické i pro případ atentátu či podobného úrazu.

 362. já byla na lyžáku dvakrát. Jednou na gymplu, jednou na VŠ. Na základce jsme nejezdili, protože tenkrát jsme se ještě obešli bez vleků, a hoblovali jsme místní kopečky. Sjet dolů a nahoru vyšlapat. Pro zpestření se klackama vyznačila slalomová trať nebo postavil ze sněhu hrb, hrdě nazývaný „můstek“. Největší borci z něj skočili i nějaké dva metry 🙂

 363. Ale ty Pustevny Ti, Matzurko závidím. V tej šestej třídě jste bydleli přímo nahoře? Na Pustevnách jsme byla v době nedávné, takže mám trochu představu.

 364. 446 Jaké šťastné vzpomínky? Na socík nikdo nemůže mít šťastné vzpomínky. Leda temné síly, staré struktury a přátelé starých pořádků. Jedině ti se radovali, když disidenti trpěli v ruzyňské věznici. Což Tě rodiče nenapomínali „Jak se můžeš smát, jak se můžeš bavit když Václav Havel za tebe trpí?

 365. (433) Kde jsem napsal, že Ty se máš starat o věci podstatnější? Koukala jsi doma pod méble?

 366. 450

  Správně, Schumi ! Jen je nešetři !
  Vůbec nevědí, co se patří a nepatří ! 😀

 367. maydo,
  jo, chata Šumná, a placatili jsme se na svahu přímo před ní. Jen borci z prvního družstva, co měli i přezkáče, chodili na svah s vlekem.
  Na gymplu jsme byli někde u Trojanovic, tehdy poměrně luxusní podniková chata české spořitelny (prej tam jezdíval lyžovat i Klaus 🙂 ?). To ale kvůli počasí pár dní nešlo vylejzat ven (husté sněžení, vichr, Horská služba v pohotovosti), pak jsme se placatili zase jen okolo. Jednou jsme jeli sedačkovou lanovkou na Pustevny, ale nahoru dojely cca dvě třetiny třídy; zbytek zůstal i s profesory viset na sedačkách, neb se lanovka v husté namrzající mlze zadrhla…. když je konečně zase pustili a dorazili za námi do restaurace v jedné z chat, tak je nejvíc zajímal grog a podobné tekutiny – sjeli jsme to po stráni dolů a myslím, že večer bylo volno za účelem resuscitace 😀

 368. Schumi,
  ve věku „teen“ mi naši existenci disidentů zcela zatajovali. Asi abychom jednou mohli nostalgicky vzpomínat na šťastné dětství.

 369. 450 – ja pujdu v sebehonestaci jeste dal:
  Wendy Hejvl mi byl tehdy neskutecne u prd. . .
  Vo koho že melo jít?

 370. SebeDEhonestaci ty DEbile. . .
  To mam z toho, jak jsem uporne myslel na to, abych nenapsal „u prdele“.
  ( priste se nebudu vytahovat, ze znam slova z etruštiny).

 371. Karle, když odkazuješ na můj příspěvek a komentuješ obsah mého příspěvku a vytýkáš nezájem o „věci podstatné“, tak to beru tak, že je to adresováno mně.

  A co teda jsou ty „věci podstatné“, cos měl na mysli?

 372. Šimone, fuj !
  Okamžitě si běž opláchnout ruce kyselinou sírovou ! 😉
  Takové rouhání !

 373. Matzurko, ta původní Šumná je krásná stavba, byť poněkud opomíjená. Škoda, že ji tak hyzdí novodobá přístavba.

  my byli na gymplu nekde pod Černou horou a byla mlha a obleva a profesorka nás skoro nepooiuštěla z chaty, neb se strašně bála, abychom se nezmrzačili.
  Přitom to byla ženská, která nám jinak ve škole spílala, že jsme rozmazlená generace a že se s námi zachází příliš jako ve vatičce. 🙂

  nějaký obavy , že se zmrzačíme na cvičný louce , byly poměrně zbytečné, gympl byl v podhůří a většina nás začala lyžovat prakticky stejně jako když jsme začínali chodit.

  A baba byla tělocvikářka, tak moc dobře věděla, že až na pár výjimek nejsme žádný lemplíci a hýbat se umíme. Asi si chtěla ten lyžák zjednodušit.

  Nám to bylo jedno, dělali jsme alotria v chatě.

 374. 459 – proc já?
  Snad. . .vzhledem k umisteni vyse popsanemu. . .omejt Velikána, ne?
  Ale kdo se toho ujme?

 375. (458) Já měl na mysli spíš toho, kdo podobné blbiny píše do novin, ale koukám, že musím polopaticky. A jak píšeš, pro každého je důležitého něco jiného, jen neznám nikoho, kdo by si rval vlas či roucho skrz ten Texas.

 376. Správně , polopaticky je to třeba. Taky se používal výraz o házení perel …

 377. Hele,
  a do kalendáře dneska nikdo nekoukal ?

  Neboli, všem Petrům i Pavlům vše nejlepší 🙂 !!!!

 378. Njn, chvíli tu člověk není a tady se „omejvá Velikán!“¨
  Že se nestydíte, takový prasečiny! 😀

 379. Tož na mně musíš polopaticky, já jsem prosté děvče z vesnice a neovládám ty intelektuálské špícle a jinotaje. 😀

  No a pro ten Texas si taky roucho nikdo nerval, pokud jsem si všimla. Akorát se mi nějak nejeví, že by tím byla „media zahlcena“ a proto se nedostávalo na důlležitejší věci, jak jsi tvrdil.

  FAkt teda je, že kdybych měla tipnout, kdo na to skočí a začne se čílit, co že si to ten Putin dovoluje, odtrhávat Texas, tak bys byl jasnej kandidát 😀

  No ale zdá se, že nejseš tak úplně ztracenej 😀

 380. 2 Rpuť – ad 465 – ale zato se umejvá sírovicí… Ta je zdravá na pleť, je to vynikající antimykotikum… Na plesnivého stařičkého mocnáře jak dělaná…
  Jen by člověk neměl slepě věřit klasikům: „Kyselino sírová, zdraví neškodná, šup do úst!“

 381. No a já se přiznám, že místo sírovice mám radši slivovici – neb, řečeno s klasikem – alkohol, podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoli množství! Ne nadarmo se říká – vejdi a neškoď!

 382. No, talk to já jsem jasná stará struktura a temná síla…

  Když došlo na ty úpící v temném žaláři, občas jsem se tázala, kde je nějaká záruka, že kdyby se ty lidi dostali k moci, nebudou se chovat stejně jako ti bolševici.

  A dcera váhá jestli má zařadit do seznamu četby Audienci, neb prý se obává, kdyby si ji vytáhla, aby nenarazila, neb je jí prý blbý předstírat nějaké uchvácení, ale že asi to samostané myšlení a vlastní názor berou profesoři jen vocamcaď až pocamcaď a na ikony se prostě nešahá.

 383. 2 Matzurka ad 464 – akorát, že někteří konzervativní Pavlové se slavěj postaru 26.6., ačkoli se jim tam už několik let roztahuje nějaká Adriana… Inu, co člověk nadělá…

 384. 470

  TÉDA…
  BUDU MUSET VNUČKU ZPRDNOUT ! Co se má cpát někam, kam nemá ! 🙂

 385. Zprdnout nebo sprdnout? Bacha na to, třeba je ještě pod zákon…

 386. No jo , sprdnout. Je pod zákon 🙂
  A taky je Adriana 🙂

 387. Tak já přeju Petrům i Pavlům dnes. Ať se jim daří. 🙂

 388. Zajímavý komentářna wsj blogu

  7:35 pm Why Greece won’t be allowed to leave the euro by Paul Vigna
  http://blogs.wsj.com/moneybeat/2015/06/29/greece-markets-react-live/
  “I doubt Greece will be allowed to leave,” he said, “because leaving the poorly constructed euro…would be the best thing that ever happened to Greece and the worst thing that could ever happen to the European Central Bank.”

  A já s ním živě souhlasím.

  Proč nebude Řecku umožněno opustit euro
  Pochybuju že to bude umožněno, protože opustit špatně konstruované euro … by bylo to nejlepší co by se mohlo přihodit %Recku a to nejhorší, co by se mohlo přihodit Evropské Centrální Bance …

 389. TAk já se k těm gratulantům přidávám. Ať Vám dupou králíci, Péťové a Pavlíci. 🙂

  hele, mně se dokonce povedl veršík 😀

 390. A hele, Ano se nějak rozpadá…
  V Budějicích jim odvolali primátora.

 391. (466) Ztracenej neztracenej, spíš máš mylné zdání. Ledaže bys našla, jak se někde rozčiluji nad blbinami o Putinovi, ale to bys mohla hledat knowhow u Ovčáčka.

 392. Teď koukám na seriál Tři mušketýři. Nevíte někdo, proč jsou všichni oblečení jako kdyby si odskočili z Hry o trůny?

 393. Ježíš, co s tím zas má společnýho Ovčáček? A kdo to vůbec je? Nějakej zemanův tajdrdlík asi?

 394. Skimici, přesně tak. Pokud nemá ten řeckej náčelník v hlavě nas…, natiskne během toho týdne drachmy.

 395. ptakopysku, já někde četla nějakou recenzi, že prý vyzerají, jakoby si doskočili na melouch z nějakýho seriálu o manažerech 🙂

  MYslím, že jediné zajímavé na tom bude prostředí – natáčelo se na zámku Slavkov, v Adržbachu, na Kačině, ve strahovské knihovně, v Doksanech, a kdoví kde ještě.

 396. Já se obávám, že v hlavě na..áno má. Je to konec konců levičák jak poleno…..

 397. Hm tak jsem si pustil ty mušketýry, a ausgerechnet na Primě nejede zvuk

 398. Vše nejlepší Petrům a Pavlům a pro jistotu i Petrám a Pavlám!!!

  Následuje kněžourská vsuvka

  26.6. je svátek Jana a Pavla, což byli 2 poněkud obskurní mučedníci církve za císaře Juliana Apostaty.
  29.6. je pak Petra a Pavla (apoštolů) což jsou přeci jenom vyšší šarže.
  Jinak svatých Pavlů a tedy příslušných svátků je asi 10.
  Ostatně i ten Pavel apoštol jich má několik – třebas 25.1. – obrácení sv.Pavla nebo 10.2 – ztroskotání sv.Pavla. (A snad by mohl mít svátek krzevá své původní jméno, ale takový kalendář neexistuje.)
  U Petra je to podobné. 29.6. je pro něj, stejně jako pro Pavla hlavním svátkem, jinak ostatních sv.Petrů je ještě více než těch sv.Pavlů. Jinak speciálních svátků onen apoštol zas tak moc nemá – 22.2. ale až od 1960, předtím to bylo 18.1.) a pak (opět před 1960) ještě 1.8. A s Pavlem má pak ještě společný svátek 18.11.
  Konec kněžourské vložky

 399. maYdo,
  jehofinacministr je tuším profesor ekonomie…
  A řekl bych, že tvé předsudky jso)u poněkud mimo :-

 400. MaYdo, dík za info. Mě byly divné i ty oholené zcela nefrancouzské interiéry. Prostě další seriál, kde se hlavní postavy shodou okolností jmenují stejně jako hrdinové Dumasova románu.

 401. PeSi,
  no to víš, my neznabozi máme v těch svatejch hokej.
  Tak to oslav i dneska, no né 🙂 ?

  Rputi,
  vítej mezi blogující, již zpátky doma ?

  ptakopysku,
  kteří mušketýři ? Já naposled viděla poměrně zdařilý film – Michael York coby d´Artagnan, Richard Chamberlain v roli Aramise, Raquel Welch coby Constance, Christopher Lee jako Rochefort, Geraldine Chaplin v roli Anny Rakouské, a zlotřilou Mylady předvedla Faye Dunaway…. ti měli kostýmy normální, IMHO adekvátně dobové.
  Ono existuje ještě lepší ztvárnění 🙂 ?
  A co je to Hra o trůny ?

 402. (481) Také hledal neexistující.
  (482) Kdyby neměl v hlavě nasráno, nezvolili by ho. To jsou takové navzájem se vylučující paradoxy: Například, kdyby neměl Hitler v hlavě nasráno, tak by si neznepřátelil všechny potenciální spojence v napadeném Sovětském svazu. Jenže to by se zase neujal vlády v Německu. Podobně ten Tsipras. Drachmy možná natiskne, ale výhod vlastní měny nedokáže využít. Občas se tomu říká i sezení jednou prdelí na dvou židlích. Nejde to.

 403. Matzurko,
  je to několika dílná knihA, fantasy ZATÍM NEDOPSANÁ, PODLE KTERÉ HBo točí seriál, Nedávno skončila 5 řada.
  Ale pro dcerušku poněkud nevhodné, Šoustá se tam a vraždí co chvíli.

 404. (489) To je ta výhoda četby. Člověk si prostě představí dle svého. Ve filmu si představuje režisér, kostymér, …, to se nemusí trefit.
  Mimochodem, momentálně dávají v TV zase slečnu Marplovou. IMHO se režisér netrefil do křehké moudré stařenky, ale do pavlačové bojovnice. Jeho a mé představy se nesešly.

 405. >> Ptakopysk & Matzurka
  Na tyhle 3 mušketýry nemám žaludek. Jinak ani to provedení s Michaelem Yorkem mne nijak nenadchlo. Je to nepříliš realistická hra v nerealistickém prostředí. Jediné zpracování, které jsem akceptoval byl film z roku 1961, režie Bernard Borderie. To se ještě točily ve Francii „les films de cape et d’épée“! Film je na YouTube v originální verzi.
  A k Ptakopysčí poznámce: já takhle viděl asi 2 zpracování Hraběte Monte Christa a nějak jsem tomu začal říkat Hrabě Monte Chroust.

 406. >> Halladin /487/
  Nasrání v hlavě a profesorství ekonomie se nevylučují. Ostatatně ani ta tzv. Nobelova cena ta ekonomii. (Foundry ví na koho myslím.)

 407. Ad Hrabě Monte Christo, vydání nákladem A. G. Steinhausera z roku 1863 si vysoce cením a žádný film ho nemůže překonat. 😛

 408. dvd – souhlas. Gerard Barray. Kromě Tří mušketýrů i Kapitán Fracasse nebo Scaramouche. Jsme oba už moc staří!

 409. dvd – souhlas. Gerard Barray. Kromě Tří mušketýrů i Kapitán Fracasse nebo Scaramouche. Jsme oba už moc staří!

 410. DVD ,
  no já nevím…..

  Varufakis studoval ekonomii na University of Essex. 90. léta strávil v Austrálii, kde vyučoval na University of Sydney a získal vedle řeckého také australské občanství. Po návratu do Řecka v roce 2000 vyučoval na Národní univerzitě v Athénách. Je autorem řady publikací na téma politické ekonomie; jeho kniha Globální Minotauros (The Global Minotaur: America, the True Origins of the Financial Crisis and the Future of the World Economy) byla přeložena do několika jazyků včetně češtiny.

 411. Tak přemejšlím, kam na dovolenou. Přímo se nabízí Řecko, Tunis nebo Krym.

 412. >> martin TT
  Kapitán Francasse je na YouTube rovněž, dokonce i v českém dabingu. A pak mne napadá ještě Hrbáč. Toho co natočil André Hunebelle, i když milostné scény co tam musí předstírat Jean Marais mi moc nesednou. Oni pak natočili asi před 10-15 to celé jako seriál, ale jevilo se mi to poněkud dementní.

 413. >>dvd,
  njn – to se ještě uměly točit historické dojáky.
  Dneska jeden neví, jestli dotyčný režižér chtěl natočit Xenu nebo Červenou Karkulku.
  O historii houby vědí, nemají žádný vztah k materii, ale za každou cenu chtějí být originálnější než originál.

  To je jako s tím J.Husem. Tak strašně moc usilovali, aby se to vůbec nepodobalo Vávrovi a Štěpánkovi, až se to nepodobalo ani Husovi samotnému.

 414. Hm, tak tyhle mušketýry natočila BBC a je to prý britská pomsta Francouzům 😀

 415. Halladine, co to má bejt za argument? Pol Pot kupříkladu vystudoval Sorbonnu, což je prestižnější ústav, než nějaká obskurní škola v Essexu. A do češtiny bylo přeloženo tolik všelijakých blábolů, že jen jejich seznam by zabral slušně velkou knihovnu 🙂
  Papandreu (Andreas) byl taky profesorem ekonomie, což mu nezabránilo přivést Řecko totálně na buben.

 416. 507

  Foundry, jistěže je všechno možné, ale já bych tak s negativním hodnocením nespěchal.

 417. Halle,
  ale já vím, že nějaký seriál o trůnění běží… já ti mám ale problém tyhle fantasy světy zaujatě sledovat, je tam moc postav a pořad se navzájem piklí a vraždí…a nikde historično, o něž by znavený čtenář či divák znavenou mysl opřel – aspoň Bastila nebo tak něco 😀

  dvd,
  1961 je bohužel pro mne př.m.l. (před mým letopočtem čili narozením), já i toho Monte Chrousta viděla s tehdy populárním Chamberlainem (hercem).

  AK,
  jo, s následnicí Miss Marple Julií McKenzie se poněkud utnuli, ale Geraldine McEwan je už poslala do háje, že už toho má dost. Asi začnu dohledávat TV seriál staršího data, čistě jen pro porovnání….
  Ale v těch filmech se objevuje řada UK herců, později známých z dalších rolí; v díle „Murder is easy“ je to např. Benedict Cumberbatch (nejnovejší Sherlock).
  Zatím nejhorší mi přišla zpracování francouzská….

 418. Mimochodem, s tím Polpotem je to jinak

  V Paříži pobýval v letech 1949–1952 a studoval na École Francaise de radio-électricité, nedokončil ji, ztratil stipendium a musel se vrátit do Kambodže

 419. Halladine,

  levičák prostě nemá potenciál na to, aby takovou situaci vyřešil, protože mu chybí základní náhled, že dluhy se platí a pokud nechcu zkrachovat, tak nesmím vydávat víc, než vydělávám.

  To, že je někdo profesor ekonomie, nic moc neznamená. I profesor ekonomie může dělat blbosti a tvrdit, že zdroje jsou, i když nejsou. Nebo aspoň se z politických důvodů tvářit, že jsou.

 420. (503) Šetříš, nebo zážitková turistika?
  (509) Já se, co staromilec, držím četby. Jedině toho Sucheta našli filmaři takřka geniálně co postavu, ale dost si přibarvovali děj.
  (502) Keller je také profesor …. a nepomůže mu ani svěcená voda.
  Úroveň některých vyučujících na univerzitách popisuje Ulč velmi barvitě, IMHO reálně.

 421. Tak uż doběhl první díl. Slušný akčňák natáčený v jakémsi bezčasí.
  Poslední slušný 3M co se týče kostýmů a možná i šermu pro oko, byli s Barréem. Majkla Jorka má v oblibě moje děvenka. Asi to souvisí s datem kdy byl film uveden v kině 😀 . A obsazení bylo excelentní.

 422. maydo,
  dluhy se platí, pokud jdou splatit. Pokud nejdou, tak se krachuje, a zaplatí se jen část.
  To uznávají i pravičáci 😉
  Ty řecké dluhy prostě splatit nejdou.

 423. No tak ať je už, proboha, nechají zkrachovat.

 424. Tak ještě pochopit, že nové dluhy momentálně dělat nelze. Nepochopil Tsipras a ani vy zřejmě ne.

 425. PeSi, ad tvá [408] o zákazu islámu v Angole…

  Agentura pro uvádění věcí na pravou míru sděluje:

  Tato „aktuální zpráva“ pochází z konce listopadu 2013. U nás ji, pokud vím, otiskl z mainstreamových médií snad pouze Týden v prosinci 2013.

  Nejde prý o oficiální zapovězení, ale o odmítnutí registrace 194 »náboženských konfesí«, které o to žádaly. Mezi těmi, kdo s registrací neuspěly, je i Angolská islámská komunita (COIA). K tomu je ale třeba dodat, že bez registrace se víra té které církve dá v Angole jen jen obtížně praktikovat. Fakticky se tento stav blíží zákazu.

  Zde jsou podrobnosti k oné aktualitě z konce r. 2013:
  http://jdem.cz/bsgzv8
  http://jdem.cz/bsgzu5

  Je vidět, že „novináři“, kteří nyní tento článek otiskli, jsou zřejmě nějací zarputilí ekologisté, neboť recyklace je zřejmě jejich oblíbené hobby… 😉

 426. Tsipras ani nechce dělat nové dluhy. Chce, aby mu odpustil větší část těch starých. Odmítl další půjčku 15 miliard, protože to není řešení.

  Momentálně jsou v přebytku, ale na splácení dosavadních dluhů to netačí.

 427. Foundry,

  ono se jim nechce nechat řeky zkrachovat 🙂
  Jejich voliče by naštvalo, že jejich prníze jsou definitivně v háji.
  Radši by provozovalli letadlo.

 428. Halladine, neblbni. Celou dobu Řekové nedělají nic jiného, než že žebroní o další část „záchranného programu“ (= o další půjčku).

 429. (519) Už zase nejsou v přebytku, mimo to, jejich ekonomické sliby přebytek vyloženě vylučují.
  (523) Tu další půjčku chtějí na vytloukání klínu klínem, na splátku starých dluhů, ale nejenom. Voličům naslibovali konec šetření, tak se snaží (i s pomocí soudu) dál utrácet více, než vyberou.

 430. Ne, Tsipras je nenasekal. Nasekali je jeho ideoví souputníci. Tsipras by jen rád nasekal další.

 431. Foundry,

  Věřitelé navrhují prodloužit program pro Řecko o pět měsíců do listopadu. Eurozóna by během té doby mohla pomoci Řecku se splátkami dluhu. Stojí to podle agentury Reuters v dokumentech připravených pro ministry financí používajících euro.

  Ke splátkám dluhu by se použily peníze, které jsou nadále dostupné v rámci současného záchranného programu pro Řecko. Celkově by bylo pro Řecko k dispozici 16,3 miliardy eur.

  http://www.novinky.cz/ekonomika/373493-recko-muze-dostat-cas-do-listopadu-splacet-dluh-by-pomohla-eurozona.html

  Tohle Řekové odmítli, že by jim to nepomohlo.

 432. Foundry,
  dluhy svorně nasekala řecká pravice i řecká socdem.
  Tsipras je krajní levičák s oběma jmenovanýma nemá nic společného.
  O ideových souputnáících není ani řeč.

 433. Teď by měli nastoupit Ištván a Šlachta a zhaftnout Lagardeovou, Draghiho a Junckera za porušení povinností při správě cizího majetku. Se škodou převyšující 5 mil. Kč. Přibrat by mohli blba Barrosa. Ale toho by asi neodsoudili, demence je polehčující okolnost.

 434. Nejvíce však ekonomika utrpěla během pravicové vlády Nea ND, Konstantinose Karamanlise mladšího, která trvala do roku 2009. Vládní kabinet po odstoupení čelil skandálům s korupcí a zatajování státního deficitu, který se vyšplhal až na 14 %. Vláda místo toho, aby šetřila, si obstarávala další zahraniční půjčky na udržení standardu země. Nová vláda Jeorjosa Papandreu (2009) musela přijmout tvrdá opatření, např. snížení platů a zvýšení důchodového věku ze 60. na 65. rok. Zvýšila i daň z 19 na 21 %. Za tyto kroky dostala řecká vláda půjčku od EU a měnového fondu celkově ve výši 114 miliard euro.

 435. (526) Jenže Tsipras to prokoučoval. Zda z blbosti nebo z ideologických důvodů, to už je jedno.
  A jestli ho soudruzi bruselní i národní nechají sekat dluhy dál na útraty EU a MMF, tak jsou ještě blbější a posranější, než za jaké je pokládám.

 436. Halladine, není tam u vás nějakej divnej tlak? Vždyť už asi dva měsíce se dohadují o tom, jestli Řecko dostane další tranši od MMF. Nemluvě o prachách, které tam průběžně hrnula ECB (za řecké státní dluhopisy). Pro tvou informaci, když vydám dluhopis a dostanu za něj od někoho peníze, říká se tomu půjčka 🙂
  Dluhy nasekali Papandreu senior (ten hlavně, profesor ekonomie) a Papandreu junior. Asi mají rozhazovačnost v rodině. Tsipras je jen jejich klon, ať si říká jakkoli.

 437. (529) Poslední, kdo tam trochu ekonomicky reálně vládnul, byli černí plukovníci. Od té doby se levice i „pravice“ předhání se zadlužováním. Levice začala, „pravice“ pokračovala. Mají si prd co vyčítat.

 438. Foundry,
  jo,oni chtěli po Tsiprasovi další opatření, a za to mu chtěli půjčit další prachy.
  Jenže Tsipras jim to odmítl, že za takových podmínek si maj prachy dát za širák.

 439. Pravděpodobnost střelby v Tunisku je asi velmi podobná pravděpodobnosti střelby v Brodě. Racionální kalkulace Foundrym zmíněné destinace nevylučuje, naopak, ceny budou dobré a turistů málo 😉
  Další útok může přijít kdekoliv. Třeba takové Maroko je pořád v klidu.

 440. Takže, pokud nekecáte (jako že ano), tak bankrotem se zbaví placení úroků z nasekaných dluhů a pokud bez těch úroků mají vyrovnaný nebo dokonce přebytkový rozpočet (519) tak pojedou klidně dál a budou platit státním zaměstnancům a tak vůbec.
  Budou? 😛

 441. Maroko je v klidu a tedy dražší.
  Já bych se střelby zase tak zu moc neobával, ale pokud se člověk nemůže volně courat po městě, což ani ti Tunisané moc neporučují, tak mne podobná dovolená (podobně je to na Sinaji) moc neláká, být pořád v hotelu a na pláži.

 442. Přebytkovej rozpočet ve smyslu převahy příjmů nad výdaji sice mají ( účetně) , ovšem splátky půjček ( nejen úroky) jim to likvidují.
  A nejde jen o odborrání úroků.
  redukovat se bude muset i samotná dlužná suma.

 443. Matzurko,

  hra o trůny je oblíbený seriál mé dcery. Pokud jde o Hallovu charakteristiku, poopravila bych to, že se tam šoustá a vraždí imrvére a leckdy velice naturalisticky.
  Mezi spolužačkami má seriál příchuť zakázaného ovoce, radši se prý na to dívají potajmu, že prý by jim to rodiče nedovolili. No, třeba je podceňují, já se na to s dcerou koukám. A nemyslím, že by ji hrozila nějaká mravní zkáza.

  Ale pro tvou dceru – kolik jí je, deset? dvanáct? – je to opravdu ještě příliš drastické.

 444. V Tunisku jsem nebyl, tak nevím-půlka známých tvrdí, že tam mimo rezorty nic není, půlka, že super (Kartágo, Sahara).

 445. „Je autorem řady publikací na téma politické ekonomie“

  To je, Halladine, Karel Marx a Bedřich Engels taky 😀

 446. Jo, taky by se nemělo zapomínat na dalšího socialistického falšovatele statistik, Simitise. Ovšem rekordmanem je patrně Papandreu junior, který během 2 let vládnutí natankoval 240 miliard EUR půjček.

 447. maYdo,

  kdysi mi Foundry řekl, že pokud se chci seznámit s ekonomií, tak mi stačí přečíst prvej díl Kapitálu.
  Je tady, zeptej se ho 🙂
  On ten marx vůbec nebyl blbej. I tu globalizaci předpověděl.
  A politickou ekinomii provozoval kde kdo.
  Včetně těch englických ekonomů, ze kterých Marx vycházel.

 448. „Zatím nejhorší mi přišla zpracování francouzská….“

  pokračování francouzsko – anglickém války?

  BBC przní francouzům mušketýry a frantíci przní britům slečnu Marplovou. 😀

  Mimochodem, mojí tajnou favoritkou na slečnu Marplovou byla paní Marie Rosůlková. Ale nějak nikoho nenapadlo jí tu roli nabídnout….

 449. Ajdu kouknout ty mušketýry. Když ne z Primy, tak jsem si je stáhnul.

 450. Tunisko stojí za prd, skutečně jen písek a jinak nic. Z arabských destinací je slušnej snad jedině Egypt, Maroko neznám.

 451. (538) Pokud mají, tak viz (536). Jenže nemají.
  (543) Provozoval. Ovšem, hovoří výsledky.

 452. (547) Maroko chválila Andyo. Zřejmě jako po jediném arabském státě se tam ještě dá cestovat vcelku volně a bez nebezpečí.

 453. Halladine, netvrdím, že Marx byl blbej, ale ten sociálismus podle jeho receptu nefungoval.

 454. Halladine, první díl Kapitálu peo seznámení se jo, ale nikoli u něj uvíznout. A to ještě hlavně z hlediska popisnosti, vývody z popisovaného jsou už slabší. Jenže ty jsi se u toho evidentně zasekl.
  Nicméně, nevěš hlavu, stejně jsou na tom mnozí, kteří se ekonomií živí (i nobelisté – zdravím tímto dvd).

 455. V roce 2014 zaznamenala řecká ekonomika první plusové hospodaření od roku 2008,

 456. Foundry, já se zatím k tomu Kapitálu nedostal 🙂

 457. Výsledek rozpočtu 2015 jaksi ještě není znám 🙂

 458. V roce 2014 byl schodek řeckého rozpočtu 3,5% HDP (oproti slibovaným 1,5%).

 459. Celkový dluh vůči HDP se zvýšil ze 175% na 177%. Přebytkovým může takové hospodaření nazvat jen realitě poněkud vzdálený socialista. Třeba Paroubek.

 460. Maydo, to je socialistická statistika. „Pomoc“ od EU se do dluhů nepočítá, to je nároková položka. V malém to u nás provozují cikáni.

 461. Jistě , dělaly se dluhy na úhradu těch starých

  Pozorněji se sleduje primární rozpočet řecké vlády, který nezahrnuje úroky z dluhu a další položky. Atény loni dosáhly přebytku v tomto rozpočtu přes 1,5 miliardy eur, což by jim mělo otevřít cestu k další pomoci od mezinárodních věřitelů.

 462. Ach tak, foundry.. .

  Myslíš, že bych úvěr, který jsme si brali na koupi bytu, mohla taky prohlásit za nárokovou položku a přestat platit splátky? Konec konců existuje přece nějaká „právo na bydlení“, ne? 😀

 463. Halladine, ale tam se mluví o tom, že jim stoupl schodek. Jinými slovy, že se více zadlužili. Kde v tom vidíš nějakej přebytek?

 464. Dobrý večer. Konečně diskuze o ekonomii.
  Dobře to ti dva Řekové válí. Žádnej Klaus, co se složil, když mu pohrozili Bohnicema. Žádnej Sulík, který ani nedokázal vyvolat policejní puč. Tak to má být. Silný stát, co se stará o svoje voliče. Teď je cesta otevřená k pravému socialismu.

  Nepochopil jsem poznámku Andělíny – buď mě Řekové poslechnou, nebo končí celá EU. Jak si myslí, že její vzkaz lid řecký pochopí? Tuší, jak je v Řecku populární?

  V Řecku je poslední síla, co dokáže zabránit odplutí Řecka na východ. Důstojníci.

 465. maYdo, to je právě ono. Ať řekové šetří jak chtějí, dluhy se splácejí jen novými dluhy, A zadlužení stále stoupá.
  Tahle situace není řešitelná. Ty dluhy se prostě splatit nedají.úsporná opatření způsobují pokles ekonomiky.
  Ten přebytek je z normálního hospodaření. Na běžnou spotřebu státu řekové utrácejí méně, než získají z daní, ale z toho co ušetří, dluhy nesplatí
  Mimochodem, platí hodně vysoké úroky. Prý kvůli rizikům nesplacení.
  Pokud tedy věřitelé věděli, že půjčka je riziková, nemůžou se divit, že o část peněz příjdou.
  Takže vlastně – čím dřív bude krach, bez nových půjček, tím věřitelé příjdou o míň peněz.

 466. 2 BohousB ad 518 – děkuji… Takže je to ekvivalent oblíbené české učitelky v Jaderském moři… No vidíš – a já si myslel, že je to reakce na zcela spontánní revoluce ve všech barvách duhy…

 467. Halladine,
  on tam Zeman opakuje jednu věčnou mantru. „V Iráku se zbraně hromadného ničení nenašly.“ Já jsem to dotáhl na vojně jen na poddůstojníka ČSLA, nicméně si pamatuji, že zbraně hromadného ničení jsou zbraně jaderné, chemické a biologické – slangově zbraně ABC. A čím tan ten Salám Hnusejn hromadně trávil ty Kurdy? Že by to byl Chanel 5 či podobně?

 468. >> maYda [558]
  Tahle otázka tu padla už když Babiš jedním dechem ohlásil sekeru v desítkách miliard a zároveň se chlubil, jak snižuje dluh. A taky mu řada lidí nadšeně přizvukovala.

 469. DVD,

  ale to bylo celou řadu let předtím. Následně je Saddám pod mezinárodním tlakem likvidoval,
  takže v době před útokem tam žádné nebyly.
  A vymýšlela se fůra nesmyslů, jako použití starých delfínů z československa jako nosičů.

  Mimochodem, v době těch chemických útoků západ neprotestoval, a Saddám byl kamarád.

 470. 569

  Ono opravdu nejde najednou zlikvidovat zadluženost. Na úhradu části starých dluhů se musí půjčit. Jde jen o to, aby se nové dluhy neustále zmenšovaly.
  A je to běh na hodně dlouhou trať.

 471. Takže ano, Babiš opravdu o něco snížil celkovou zadluženost Česka. Ne o moc, ale snížil, a do té doby se zadluženost jen zvyšovala. Alespoň v absolutních číslech.

 472. Halladine,
  děkuji za 572. Teď chápu, proč jste po letech přestal dělat vlastní účetnictví. To tedy musel být masakr 🙂

 473. Dobré ránko!

  Taková darda po ránu!
  Obávám se, že existují myšlenky, které nepochopím nejen v 6 ráno! 🙂

  … V historické perspektivě pak upozorňuje na to, že islám v době svého vzniku přinesl ženám velké zlepšení jejich statutu: především nekompromisně trvá na jejich lidství a plném přístupu k Boží milosti na základě skutků. Dodejme, že v tomto smyslu byla křesťanská tradice v dějinách k ženám daleko nepřátelštější: představa, že ženy jsou ze své podstaty zkažené a hříšné a že za vyhnání z ráje nese zodpovědnost vlastně jen Eva, je v dějinách křesťanství poměrně běžná…
  http://www.rozhlas.cz/radiowave/hergot/_zprava/hergot-islam-a-feminismus-se-k-sobe-hodi-vic-nez-si-mozna-myslite–1506274

 474. Halle 572 – koukám, že máš taky slušnou ráži!
  To jsou mi vjeci! 🙂

 475. zdravím!
  Předně gratulace všem Pavlům a také Petrům !
  (569) dvd:
  K tomu „trávení Kurdů v Iránu“ :“.. V 1988, počas temných dní Irackej vojny s Iránom sa USA prostredníctvom satelitného zobrazenia dozvedeli, že Irán získa dôležitú strategickú prevahu využitím diery v irackej obrane. Predstavitelia amerických spravodajských služieb sprostredkovali Iraku umiestnenie iránskych jednotiek, plne si vedomí toho, že Husajnova armáda zaútočí chemickýcmi zbraňami, vrátane sarinu, smrteľnej nervovej chemikálie…“ http://nezavisli.blogspot.sk/2013/08/exkluzivne-archiv-cia-dokazuje-ze.html
  A údajně „…chemické fabriky pro Saddáma stavala US firma Bechtel..“

 476. Rputi,
  esise nepletu, tak jisté plusy pro ženy v křesťanství přinesl až Mariánský kult. Až tehdy se s dotyčným nábožkem neměly jak ztotožnit. Muslimové nic takového nemají. Už proto, že Mohamed vopíchal všechno, co před ním nevylezlo na palmu. Tedy akorát poněkud pedofilní vztah s Aišou. Nic moc k uctívání…

 477. DVD 🙂
  Máte problém s chápáním ?
  Pokud máte velkej dluh, musíte ho splácet postupně. Platit úroky a zaplatit již splatné dluhopisy.
  Pokud nemátek dispozici dotyčnou sumu, musíte si na splácení splatných dluhopisů znovu půjčit. Alespoň na část.
  Jde o to, splácet, a půjčovat si méně a méně .
  Je to takovej problém pochopit ?
  A co se týká toho účetnictví, já si je dělal sám, jeden kolega si na to našel firmu.
  Byl velmi nasrán, když jsem mu tam našel chyby. A ještě víc byl nasrán, když ti profíci tu chybu přiznali 🙂

 478. Dobrý den. Rád si přečtu odborníky.
  Andělína možná říká – pokud skončíte s Eurem, resp. pokud se dobrovolně rozhodnete pro bankrot, zároveň pro vás končí EU, resp. EU dotace.
  Díky této slovní bitvě se národ přimkne ke svým vůdcům, spíše než k cizince.
  http://byznys.lidovky.cz/merkelova-kdyz-zkrachuje-projekt-eura-zkrachuje-i-eu-p02-/statni-pokladna.aspx?c=A150629_132324_statni-pokladna_ELE

  http://finmag.penize.cz/ekonomika/301586-nesmyslna-valka-mezi-zivnostniky-a-zamestnanci-musi-prestat
  Oblíbený Kašpárek na oblíbené téma. Chudí dělníci potřebují táhnout za jeden provaz, nenechat se kastovat.

 479. Rputi,
  on ten islám fakt přinesl ženám sociální
  výhody.
  Například, když umřel otec rodiny, (někde v boji) jeho brácha byl povinen si vdovu s dětmi vzít a živit.
  Neumřela hlady.
  Ono to mnohoženství bylo v podmínkách, kdy spousta chlapů umírala ve válce nevyhnutné.
  Jen připomenu, že v Sojuzu, po válce , kdy byl nedostatek mužů, zrušili povinnost platit alimenty.
  Taky řešení k přírůstku obyvatelstva.

 480. https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Svoboda_%28politik,_1962%29
  Myslel jsem, že pan Svoboda obhajuje daň z pohledu pouze díky své neznalosti, nikoli ze zlého úmyslu. Jako obvykle jsem se zmýlil.

  Nejsem odborník na feminismus v římské společnosti roku nula. Co jsem schopen pochopit z dějin národa židovského, tak tam platilo – když Barák nemůže, Debora pomůže. Jáel také byla žena rozhodná a odhodlaná. Ženy používaly jiné zbraně než muži – viz Támar.
  Dle zápisu úmrtí nazaretského chlapi zdrhli, ženské při něm zůstaly až do jeho smrti. Bláznivé ženské také zvěstovaly jako první jeho vzkříšení.
  Dovoluji si odhadnout, že nepříznivý vztah k ženám v křesťanství souvisí s pronikáním gnoze, poté je utvrzen, když se z církve stává mocenská struktura.

  „Občanská práva“ žen v baroku a dále můžeme poznat z manželských smluv. Např. žena měla právo nakládat se svým věnem dle svého uvážení, nelze ji považovat za služebnou, ale za partnerku muže.

 481. Tenhle rok je opravdu odcházecí…
  v base semřel seriový vrah Roubal. V Pekle je dneska velkej mejdan, tedy party for Incoming.

 482. nickname,
  lověče, nejsem si jist, jestli Maruška z Magdaly byla bláznivá ženská.
  Ale nahlížím zvenku, takže se mohu mýlit. Teorie, že Maří byla esencí Kristýny Kočí, Kateřiny Klasnové a Karolíny Peake, by otevírala netušené možnosti bádání. A hlavně by naznačovala, že kolem roku nula nevládla v Palestině taková zvířecí nuda, jak se nám snaží naznačit Starý a Nový zákon. 😛

 483. Ptakopysku: Čtěte Waltariho, pokud se vám líbí jeho styl. „Jeho království“

 484. ptakopysku 577,
  ono mnohoženství fungovalo u Slovanů ještě za sv.Vency.
  Pak nic a teprv Tridentský(???) koncil se usnes, že ženy mají duši. Ovšem než to proniklo k prostému lidu, tak to asi chvíli trvalo.
  Docela s tím zamávalo husitství (ženské se prostě o sebe musely nějak? postarat a pak třicetiletá válka.
  Ovšem praxe vždy vítězila a i křesťané připouštěli, že vdova má právo vést dílnu či obchod po manželovi – pokud to opravdu umí. Úlevy žádné neměla.
  Např. tiskařky:
  http://www.lib.cas.cz/knav/kad/knihy_a_dejiny_95-2.htm#1

 485. 587!2
  Docela zajímavá je v tomhle směru Janáčkova knížka: „Ženy české renesance“.

 486. 528 Foundry, v tom případě by na Pankráci bylo možno zřídit parlamentní a vládní filiálku.

 487. 582 Nickname
  ad – Ženy používaly jiné zbraně než muži – viz Támar (moje obľúbená)
  Jen dodám, že imho od těch dob nic nezapomněly o)

 488. (560), který nezahrnuje úroky z dluhu a další položky – co jsou ty další položky? 😛
  (565) Takže vlastně – čím dřív bude krach, bez nových půjček, tím věřitelé příjdou o míň peněz. – to říkal leckdo už před cca 6ti lety, třeba Klaus. Jen ona teorie, že bez placení dluhů peníze mají, je nějak „na vodě“.
  (568) Kdyby jen Zeman. A kdyby jen zde. Z toho už se věčným opakováním stala Göbbelsova „pravda“.

 489. 589 Rputi, ledaže bych tam šel hájit opačný názor a protestovat proti xenofobii, rasismu a hanobení islámu. Ostatně to, čeho se tím mnozí, včetně politiků, dopouštějí, je trestný čin. Hanobení náboženství je trestné, přičemž za hanobení lze považovat i přehnanou kritiku a takové projevy, jaké jeho vyznavači pokládají za hanobivé. Je na to použitelná i socialistická judikatura pojednávající o hanobení státu socialistické soustavy a jeho představitele. Islámskou imigrací se cítím být velmi obohacován. Tak jak to do mě multikulti lidskoprávníci dlouho hustili. Dlouho potrvá než to vyvane. Nejsem tak názorově hbitej. Tak bacha na to. Žádná hanobivá prohlášení, vyobrazení. Jinak kriminál.
  Ať žijí multikulti, GLBT, feminismus, islám, vše co nás obohacuje. Pryč s xenofobií. Alláhu Akbarrr!!!! Jo, a už sis pořídila burku? Prý přijdou do módy.

 490. Hm, a že „Goebbelsova pravda“ dá doložit z tisku USA?
  Graecum est, non legitur.
  Já navrhuju jinou formulaci: „Pravda je jen jedna a tu má AK.“

 491. Aerokarle,
  třeba je to taková ta magická formule „Poplatek za položky“, pod kterou Komerční banka schovává prachy, který klientovi potřebuje strhnout z účtu, aby její manažeři měli dětem na kroužky.

 492. 592 (590)
  Aero, co takhle že byste se neusmíval, a když Vám není něco jasné zeptal se googlu ?
  Fakt si myslíte, že jsem povinnej se Vám starat o osvětu ?
  Píšou o tom takové servery jako patria, byznys ihned, investičníweb a dokonce Reflex.

 493. nickname,
  od Waltariho jsem přečetl ledascos, včetně Jeho království.
  Akorát Poslední Etrusk byl zoufale nudnej. Nějak jsem při čtení neustále vzpomínal svého češtináře z gymplu a jeho „chodského“ rčení „Přečti si Zumři a humři.“

 494. 469 maYdo, jen ať si ji tam zařadí. A případně ať nezapomene zmínit těžký úděl disidenta a pochválit i autorův herecký výkon. Přece holka nechce skončit u pásu v konzervárně….

 495. 593: Schumi, ó veliký učiteli, dovoluji si upozornit na sice malou, ale nikoli nevýznamnou chybu. Nepište prosím GLBT, modernější LGBT lépe vystihuje boj za rovnoprávnost. Naučte se novou zkratku BL. S nástupem nového papeže se prolomí i tato hranice.

 496. Ptakopysku,
  mi 😀 tak nudnej nepřipadal.
  mimochodem, víš že Rputin otec byl prvý v ČSR, kdo přeložil Waltariho ?
  Au, Rputi, do hlavy ne !

 497. (596) Ve škole jsme používali i pojem „konstanta K“. Číslo, kterým se vynásobí vypočítané, aby bylo dosaženo výsledku uvedeného vzadu v učebnici. 😛

 498. 598 Ptakopysku
  Zumři !!! Ty provokatére. Jedna z knih kterou si nikdy nepřečtu protože to byla povinná četba a tak se nikdy nedozvím, co tím slovem ten prychopat myslel 🙂

  Jeho odchod ze světa ale nepostrádal jistý břink – jak to vlastně dokázal? Vždyď pohleď:
  V předjaří roku 1912 si v těžkém duševním rozpoložení ve sklípku u svého včelína prořízl hrdlo a probodl srdce.

  To mi připomíná tu sebevraždu zastřelením oběšením a deseti ranami nožem do zad.

 499. Další takovou knihou je Gabra a Málinka už nevím od koho. Zní to jako Gargantua a Pantagruel. Patrně ozvuky jakýchsi staroslovanských mýtů.

 500. Možná to bylo Gabra a Pálinka. Něco o vztahu moravského šohaje Gabry k doma pálenému tradičnímu alkoholu.

 501. Schumi,
  s tou burkou se mi vybavuje přísloví „s dostatkem alkoholu je každá žena krásná“. Lze parafrázovat na “ potmě je každá žena krásná“, nově a multikulturně „v burce je každá žena krásná“. Navíc burka stírá sociální nerovnosti (všichni nosí totéž). 🙂

  Mnohoženství praktikovali i křesťani, potažmo mormoni. Rovněž z ryze pragmatických důvodů, neb doby pionýrské byly kruté. Muž má u nich povinnost se o svou rodinu řádně starat, naopak pokud některá z jeho žen není spokojena, má právo na rozvod.
  U některých afrických národů se nedostatek mužů řeší naprosto legálním „manželstvím“ žen – a není to z důvodu LGBT, ale opět praktických – prostě v páru se to lépe táhne, a jeden partner dědí po druhém v daném svazku.
  Prostě, možností jak se vypořádat s těžkým života údělem je mnoho, a IMHO je dobré pečlivě zvážit i negativa toho či onoho způsobu.

 502. AK,
  konstantu K jsme měli pojmenovanou po jejím objeviteli (obdobně jako Ludolfovo číslo), tedy Schwindliho 🙂

 503. Ale ne, to vlastně nebyla konstanta, ale koeficient – tedy číslo, které přičteno (odečteno) k vypočtenému výsledku dá výsledek správný. Už zapomínám 🙂 !!!

 504. 606 chválím za konstruktivní postoj a hájení multikulti hodnot. Tak to má být.

 505. Ahoj! Probíhám…
  U toho řecka jsou zajímavé výstupy…
  Včera jsem slyšel nějakého komentátora, snad z Brusele, jak vykládal a poučoval občany EU, že není bankrot jako bankrot, že když zbankrotuje podnik, dluhy se odepíší, když zbankrotuje stát, dluhy ovšem zůstávají a splácí se dál … moc zajímavé!:-D
  Že už by i k nim došla tato informace?:
  „Komu dluží Řecko?“
  Tak z 60 % to je eurozóna, z 10 % MMF, z 6 % ECB, ze 3 % řecké banky, z 1% zahraniční banky, z 1% řecká centrální banka, z 19 % soukromí investoři. Mnozí na tom dosud dobře vydělávali.

  Tedy mě z toho vychází, že jediné řešení je, aby Řecko nezbanrotovalo, protože pak dluhy splácet nemusí… 😀 😀 😀

 506. Gabra a Málinka je folklór že Štítné nad Vláří.

  Na VŠCHT byl ten koeficient zván Ovočkinovou konstantou.

  Halladinovo účetnictví se dostane do učebnic.

 507. Dobré dopledne,

  matzurko, problem není v islámu, ale v multikulti ideologii. V systému, který dává přednost lživé politické korektnosti vůči cizím před hájení vlastních občanů.

  No dobře, tak potrestají policajty. A nebylo by spíš na místě zamyslet se nad tím, proč se policie natolik bála obvinění z rasismu, že radši strpěla takové zločiny?

  Kamenen úrazu je multi multikulti ideologie, která ve své podstatě JE RASISTICKÁ A XENOFOBNÍ.

 508. 611

  A původně to byly většinou EU banky, z pomoci EU se ty banky vyplatily. Zkrachovat Řecko před tou pomocí, banky zkrachujou, a byl by velkej problém…….

 509. (613) Zamyšlení sice neuškodí, ale ti policajti holt nedělali co měli. Zda se obvinění z rasismu báli nebo byli jen pohodlní, to už nikdo nezjistí.

 510. Skimici,
  ono mít puzení, že napíšu poutavý, čtivý román plný zvratů, odehrávající se v dobách, kdy se podle současných měřítek vůbec nic nedělo, akorát se štěkala jedna parta intelektuálů s druhou partou, což nikoho kromě zúčastněných nezajímalo ani za nehet, rakouskouherská monarchie si jenom tiše hnila… Pak se div, že si nechal dát žihadlo od své nejmilejší včely (protože byl tak chudej, že nesehnal ani košík s kobrama), zkusil se podříznout, ale všichni se mu smáli, že se pořezal se ráno při holení. Takže se v záchvatu deprese s anatomickým atlasem v ruce konečně úspěšně propíchnul.

 511. Jo, Karle souhlasím, že policajti nedělali, co by měli. Ale to nic nemění na tom, že základ problémů je v multikulturalismu a vymývání mozků. A hlavně v tom, že plno lidí je z toho velmi dobře živo, prezentuje se v mediích a nenese přitom žádnou odpovědnost.

  Multikulturalisti zkrátka potřebujou“rasismus“ a „xenofobii“, je to jejich výrobní prostředek stejně jako pro pekaře pec. Potřebují problémy, aby mohli žít a týt z jejich „řešení“.

 512. Pokud si lidé budou muset odvyknout zdůvodňování flákárny multikulturalismem, mnohé se zjednoduší.

 513. 2 Šumavák ad 619 – ovšem kouzelné je, že jeden z významů toho slova je „předem dané nastavení parametrů“…

 514. Jj, PeSi …. strašnej prevít, ten Putin!

  Mi zas napadá Švejk – „von je ztracenej, protože je rafinovanej…“

 515. Ono to neválčení může být součástí širší válečné strategie !
  Jsou to přece Rusové !

 516. 625-a kdy tedy zaútočí a kde ?
  Autorů, co se pod své analýzy prorokující útok podepsali jsou mraky a útok pořád nikde. A autoři se nestydí, prostě útok přeplánují.

 517. Měli bychom být Rusům vděčni !
  Vždyť bez nich bychom neviděli emerické vozidla štrádující po našich silnicích !
  Chtěli byste o tu podívanou přijít ?
  Že ne ?
  A vidíte ! Poděkovat za to můžete Putinovi !

 518. (586)mno, nickname:od Waltariho po „Jeho království“ následují “ Nepřátelé lidstva“ 😕 Leč pro současnou dobu aktuálnějším Waltariho dílem je “ Temný anděl“ a po něm “ Pád Cařihradu“ 🙁
  Stejně („Pád Cařihradu“)se nazývá kniha historika S.Runcimana,ale to není beletrie,ale asi proroctví 🙁 I když mám velké pochybnosti, zda by některá současná hlava státu šla osobně bránit své hlavní město 😕

 519. A hele…
  orská vláda požaduje, aby norskému státu vrátila katolická církev asi 4,6 milionů euro, protože církev vědomě přeháněla počet věřících. Oznámila to katolická diecéze v Oslo. Od února, kdy to zjistily úřady, prohledávala policie církevní budovy.

  Úřady obviňují církev, že si vypisovala z telefonního seznamu jména imigrantů a registrovala je automaticky jako věřící, pokud pocházeli z převážně katolické země. Týkalo se to především Poláků. Cílem bylo zvýšit státní příspěvek na církev. V roce 2014 církev v Oslo uváděla počet věřících jako 140 000, dvojnásobný v poměru k roku 2010. Církev odmítá příspěvek vrátit, avšak policie případ vyšetřuje jako závažný podvod.
  – See more at: http://blisty.cz/art/77980.html#sthash.o1gdDCWb.dpuf

 520. 630-u nás se tomu říkalo bulharská konstanta.

 521. 632 to je fakt dojímavé.
  Ale líbí se mi, jaký to má švunk. Žádný propocený košile, ale pěkně brus na brus. Řeci vědí, že je stejně nepustí tak si to vychutnávaj. Hrdý národ, který shazuje neduživé ze skály a přeživší jsou týráni vínem denaturovaným pryskyřicí jen tak nic nezlomí!

 522. šimone – to je náhodná podobnost, protože Lavočkin byl ruský stíhač a Ovočkin odhadoval „od voka“. Proto se někdy říkalo i „vokometrická konstanta“.

 523. Muhehehehe!

  …Co s tou geologií udělat, Svatý otče? Zrušit ji jako kacířskou vědu? Nebo prohlásit za kacíře jen kvartérní geology? Nezapomínejte, že třetí nejteplejší fáze v holocénu se nazývá římské klimatické optimum a to bylo obdobím silného rozvoje katolicismu. Tehdejší průměrné teploty byly o 1 až 2 0C vyšší, než je naše současná. Nějaká souvislost tady musí být….. 😀 😀 😀
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/veda-geologie-je-kacirstvi-dcw-/p_klima.aspx?c=A150627_211823_p_klima_wag

 524. Klídek , rputi. Pokud vím, „hereze“ je odpadnutí od víry a a heretik je odpadlík. Takže nelze prohlásit kacířem a heretikem někoho, kdo katolíkem nikdy nebyl.

  Katolíků mezi geology asi bude poměrně zanedbatelné procento, takže papežovy řeči ji nejspíš na lopatky nepoloží.

  Poněkud mi to připomíná předsedkyni Klubu dvojčat, která se rozhořčovala, že je Klaus chce zakázat, když Klaus pronesl cosi o zbytečnosti podivných neziskovek.
  Nebo nebožku sousedku, která se po revoluci obávala, že lidovci znovu zavedou inkvizici. Zlé jazyky ovšem její obavy omlouvaly tím, že inkvizice upalovala čarodějnice a že paní ví, co by ji v takovém případě čekalo.

 525. No on se teď Svatý otec chystá žvýkat koku … Nevím, zda to s tou snahou být populární nepřehání.

 526. maYdo, sna abyste si toho Kužílka přečetla….

 527. 635 – to u nas byla vokometrie nazvem pro metodu ziskavani vysledku z mericich zarizeni. . .pry uz starej Křižík jim doporucoval ty měřáky vyhodit a u mnohych mel pravdu.
  V protokolech se proto hojne uplatnovala ona konstanta, u nas tedy Lavockinova.
  Asi priletela s Aeroflotem. . .

 528. Já jsem si toho Kužílka, rputi, přečetla.

  A nějak nevím, proč se tak vzrušuje….

 529. Jo a četla jsem ho ještě před tím, než jste sem pastla ten odkaz.

 530. Martine TT a já myslel, že La Vočkin byl francouz… 😀 😀

 531. Šumaváku 643,
  myslíš jako La fontaine, La voisier, La place …. a tak podobně? 😀

 532. Ono to Řecko snad nakonec ještě znovu „zachrání“ (a dluh bude za dva roky opět větší)…

 533. , ahoj.

  Právě teď jsem ti poslal mail s textem pozvánky na zítřejší vernisáž a s obrazovou přílohou. Díky za zveřejnění.

 534. Sákryš, vypadnul mi Šumavák. Takže ještě jednou.

  Šumaváku, ahoj.

  Právě teď jsem ti poslal mail s textem pozvánky na zítřejší vernisáž a s obrazovou přílohou. Díky za zveřejnění.

 535. Jj – do prvního přejetého běžence …. pak to bouchne!

  … komentář jednoho řidiče:
  „Tak a teď co s takovejma? Já mám dík tomu dva dny zpoždění a hrozí, že to nedojedu domů. Teď už asi domluvit nepomůže, tohle je přímé ohrožování a na to je snad jen jedna odezva. Ještě chvíli a my řidiči to opravdu začneme řešit po svém a bude to masakr. Přejet je na cestě, jelikož nás nikdo nechrání, tak se začne najíždět do útočníků a jak polezou do aut, tak trubku na kola a nejspíš nekompromisně do nich. Vždyť takhle to už dál nejde.“
  http://pravyprostor.cz/situace-v-calais-je-tesne-pred-obrovskym-vybuchem/

 536. Šimone, zdravím. La Udát je opravdu mimoň všech mimoňů a pranic mu není k užitku, že jest vyučencem MFF UK…

  Milá Rputi, srdečně zdravím. Již jsi nám tu chyběla (a to nejsem sám). Díky za ten odkaz na článek prof. M. Kutílka. Toho si vždy rád přečtu…

 537. Zemi zachvátila pro změnu proevropská demonstrace. Včera na tom samém náměstí byla protievropská. Komedianti 🙂

 538. 652

  Proč komedianti ? Každej má nějakej názor….Akaždý dává najevo ten svůj….

 539. Teď říkali v bedně, že bankrot Řecka nebude mít žádný vliv na euro, ani na hospodářství EU. V tom případě nechapu ty kecy o nedosírných následcích a proč se všichni snaží udržet řecko nad vodou…

 540. 653 nabádali je k účasti v zaměstnání, připravené transparenty, velice spontánní akce. Píšou se v tom počeštěném slově dvě n nebo jenom jedno? Spontaneous mi připadá správně s jední. Nikdy to přesně nevím. Měkýš, jakost, jakýš….

 541. 654

  finační a akciové trhy tomu nějak nevěří.
  Mám dojem, že státy euroskupiny se skládaly na nějakej fond solidoriti, ej solidarity. Včetně Slovenska.
  Pokud to nedopadne, tak jsou ty peníze v hájíčku zeleném – a bude řev !

 542. 657 dík Rputi
  Mmch, řeci mají dneska k disposici jednu sekundu navíc.
  Na náměstí v Athenách měli žně připravení prodejci dětských píšťalek.

 543. 658 Halle
  slováci by měli začít pořádně makat aby měli na dávky řekům. Čo to hovorím, na třetí bailout 🙂

 544. Kalousek nasekal největší dluhy v historii ČR:-)

 545. Nj, quivisi,
  jeden si zvyk, že Putin je největší padouch a USA bliká okolo všech 50 hvězdiček na znamení svatosti.
  Ale svatej a bezdlužnej Kalousek je takříkajíc novum!
  Choroba evidentně graduje, až se jeden začíná bát s čím ten AK skončí. To jsou vskutku neotřelé teorie! 😀

 546. To je taky nějaký obraz. Noli me tangere (nešahej na mě).

 547. Skimici,

  myslíš tu fotku holaté Merkelové a vyděšeného Putina 😉

 548. Dnes jsem dlouze konferoval po telefonu s německým kolegou a pídil jsem se, co se proslýchá mezi lidem v Germánii, anžto nějaký strmý propad Eura a posílení koruny by mi nijak zvlášť nevyhovovalo.
  Informace byly celkem jednoznačné – Němci jsou na Řecko značně nasraní a další házení peněz do hajzlu by asi Andělíně těžko odpustili. Dodal, že dle jeho názoru Schaeuble prostřednictvím Řecka řádně mydlí Andělíně schody.

 549. 670 Halle
  No, on se kdysi dávno jeden těmito slovy obořil na to překvapené děvče hned po svém zmrtvýchvstání 🙂

 550. Skimici, ahoj. Když vona se ho držela mocí mermo za nohy a nechtěla ho pustit za tátou. Tak co mu zbejvalo, že jo… 😉

 551. 673

  houby, to říkal maří magdaléně ještě před ukřižováním ! 😉
  Ale prý si nakonec dal říct, a zlí jazykové tvrdí, že si ji i vzal !

 552. V řeckém originále je Noli me tangere – Μή μου ἅπτου (mē mou haptou).Mou haptou …. Čím se ho to chystala dotýkat?

 553. Skimici, zjistil jsem, že vobrázky si pamatuješ velmi dobře. A co se těch matlalů na tomhle tématu vyřádilo… 😀

 554. Skimici, jsou dvě kardinální votázky.
  1. Čím se ho dotýkala.
  2. Za co ho držela.

 555. 679 /2
  Za lemroucha ?
  Píše se tuším “ Poklekla a políbila lemroucha jeho ..“
  Anebo ne ?

 556. Ale fuj, zase jsem nemravnej… Jdu si umýt ruce…..

 557. Pánové, račte prominout, ale nechcete naznačit, že Máří trpěla nekrofilií, že ne?

 558. Bohouši,
  jestli ten chlap na obraze nebyl gaY!

  ta ženská docela ujde ! Já bych se nežinýroval !

 559. Rputi,
  jaká nekrofilie ! Vstal z mrtvých, hejbal se , tedy byl živej !
  A bez mrtvoly se prostě nekrofilie páchat nedá ! 😀

 560. Rputi, dyť vona ho nejdřív považovala za ouplně živýho zahradníka, neníliž pravda. Proto ho ten Tizian pojal pěkně s motykou v ruce… 😛

 561. Ale ne, považovala ho za pasáka :-)… , pastýřská hůl, se kterou pásl…svoje vovečky 😉

Komentáře nejsou povoleny.