Vádí al Shum Ava

aneb: To si takhle dáte ráno auto na parkoviště a odpoledne ho máte za řekou…


Trochu zapršelo… dráha je pod vodou, vlaky nejezdí a co je nejhoršího, došlo na klasika:

V střeše byla díra,
váhal sedlák Jíra
vynésti pár došků;
ucpal to jen trošku.

Řek‘: „Ten trochu deště
předrží to ještě,
zejtra je den taky!“ —
V noci přišly mraky.

Přišla bouře v spěchu,
odnesla mu střechu,
a co nastal zmatek,
zatopila statek.

Celou sice ne, ale  k nasrání ten promáčený strop  bohatě stačí. A ještě se těším, že až to uschne, tak to spadne… 🙁

Jo, když se daří…

 


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kalamita a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

323 komentářů u “Vádí al Shum Ava

 1. Prakticky netuším, jestli mi to vezme komentář, takže zkouším.
  Každopádně Šumaváku upřímnou soustrast, tenhle způsob léta je fakt nešťastný. Ovšem za novou verzi Šumaváka vděčnost až na půdu.
  Obrovsky držím palce, aby se ten strop vykašlal fyzikální zákony..

 2. Nuž tedy zdravstvujtě vespolek!
  Mně tedy bouře neodnesla střechu,i když se tedy včera dost snažila, ale do garáže,před kterou mám přes celý dvouapůlmetrový vjezd zamřížovanou drenáž mi navzdory kanálu s deseticentimetrovým odpadem nanesla skoro dva centimetry bahna. A háhradním předním sklem do mého Formana praštila o zeď baráku tak, že jsem ráno jenom sbíral střípky v káe na záhonu podle domovní zdi mezi jonvalinkami a rododendrony. Střechy se mi ale ani nehnuly, i když za včerejší večer díky bouřce nešla elektrika celkem pětkrát.
  Vot taková je žízeň!

 3. Taxzem to už jednou zkusil a trpalzlíci to asi sežrali.
  Tak ještě jednou a pak jdu spat.

 4. Už jsem četl hlášku, že tohle nikdy nebylo a že na tom globálním oteplování a ničení přírody lidstve musí něco bejt. Ač paměť je už chatrná přesto si živě pamatuji, že někdy v letech 1956 – 58 o prázdninách na Šumavě lilo tak usilovně, že jsme trčeli tři dny doma, Strejdovi uplavalo hnojiště a na strážovském náměstí, ač většinou s kopce se tehdy vytvořila louže, v níž jsme se po kolena brouzdali. A že elektrika vypadávala zcela pravidelně, o tom se ani nezmiňuji, to se bralo za normální života běh.

 5. Dobré ránko!
  Jo, takovou fotku znám, teče mi to tady po každé před barákem ulicí, když víc zaprší. Od nepaměti jsou tady ve všech domech ve sklepích „hlubánky“ kudy odsakuje voda, neb Bechyně, jak známo, stojí na skále. Což znamená, že při větších deštích sklepy plavou. A vždycky plavaly.
  Pro ty, co mají pocit, že „to nikdy nebylo“ bych jen podotkla, že tu svého času bylo móře a dokonce ani žádná Šumava neexistovala. O flatulenci trilobitů povědomost nemám, takže asi nebyl nikdo, kdo by to globálně oteplil.

  Jinak prý zem už je nasáklá dost, takže ostatní voda, pokud napadá, poteče vrchem. Aktuální mapka zde: http://hydro.chmi.cz/hpps/index.php

 6. Aha, tak přihlásit se musím do posledního, protože kdo by četl ty staré.

 7. Soudím, že mezi horkem a bobtáním lidské blbosti je přímá korelace. Aspoň v případech neúspěšného presidentského kandidáta Boba Kerryho a ministrině vnitřní bezpečnosti Janet Napolitano o tom lze těžko pochybovat. Kerry vystoupil v Kongresu s dlouhým projevem, v němž obvinil – koho jiného než Republikány – z „kalkulované kampaně disinformace, popírající závažnost globálních klimatických změn“, jež prakticky zastavila účinný boj proti nim ( zejména business s prodejem odpustků mu nevydělal zdaleka tolik, kolik asi předpokládal). Kerry vyzval voliče, aby „bušili na vrata Kongresu s výčtem katastrof způsobených globálním oteplováním – jako jsou : sucho, záplavy, lesní požáry, tornáda, ubývající pláže, epidemie a další hrůzy, jejichž hrozba likvidace civilizace nemůže být reálnější.“
  Včera se přdala Janet Reno, do jejíhož resortu spadají všechny federální záchranné systémy, když jako příčinu lesních požárů v Coloradu uvedla klimatickou změnu, neboť letošní horko se vymyká abnormálnímu roku, neboť sleduje jistý měnící se vzor – čímž chtěla říci, že je větší horko než v minulosti. Letos zatím ano. Jakoby se zapomnělo na loňský rok, kdy se naopak na globální klimatickou změnu svádělo častější deštivé počasí.
  Ale něco na tom bude, Byl jsem obhlídnout bazím kamarádovi, který je na dovolené a moc jsem se neosvěžil. Voda v bazínu měla 34°C. Včil mudrujte.

 8. A to ještě není všechno. Ve čtvrtek se lidumilná organizace OSN usmesla, že průmyslové státy dluží těm chudým aspoň 400 mld pomoci a bude třeba to dohnat světovým výběrem daní od miliardářů, dodaněním emisí CO, zdaněním finanční transakcí včetně měnových výměn a pokrokovým zvýšení daní na letenky. Pionýrem, jak jinak, této lidumilné akce je frabcouzský president Hollande, jehož vláda navrhuje zdanění příjmů přes 1 milion Euro ročně 75%. Jenže milionáři mu z Francie začínají utíkat už dnes. Koho zdaní pak? Půlmilionáře, čtvrtmilionáře? Ba ne, zjednoduší se to – zdaní se všichni. A bude se opakovat fraška s „dobytím“ Bastille.

 9. Dobré ráno vespolek,
  no, za našich mladejch časů byla i tráva zelenější…. anebo jsou to vzdychači mladiství a tudíž jen zblblí propagandou ? Zejména ty „ubývající pláže“ jsou pro lidstvo hotová pohroma… a ty epidemie, ts ts ts, zlatej středověk, žejo ?
  Já nevím, mně to fakt přijde jako kšeft tisíciletí.

 10. Do normálu se dostaneme, až zas bude obilí v Grónsku, melouny v Polabí a vinohrady kolem Prahy. Teď je ještě furt zima 🙂

 11. já mám hezké zprávy z rock for people
  ani holinky nestačili
  ve čtvrtek ochranka vyháněla třicet tisíc lidí ven za „zdi“ areálu, aby se nikomu uvnitř nic nestalo
  to, že lítaly blesky a všude voda, nevadilo a ani to, že padaly stromy..
  v pátek se to v menším opakovalo

 12. Rputi, těžko říci, o co vůbec jde…pokud jde o něco jiného než o Kalouskovo osobní zadek, t.č. v kalupu. Já mám tendenci nevěřit nikomu, snad jen, že popisovaný telefonát nepokládám vzhledem k jeho jednání jindy a jinde za nemožný, spíš dosti pravděpodobný. Ale pořád jsem ujišťována o tom, že je to skvělý politik a diplomat a že ví, co dělá, takže možná je to tak sofistikované politické jednání, že mu prostý občan nikdy nemůže porozumět.
  Nebo alespoň se to prostému občanu zas nějaký neprostý papaláš bude snažit natlouci do hlavy.

 13. Dobré dopoledne. Samotnou mě překvapilo, jak mi šumavák chyběl, sice jsem vyprala a vyžehlila o pračku víc, ale smutno mi bylo… 😀
  Díky Daně za navigaci.

 14. Analytik analyzuje… 🙂 :-D) viz: Havel-povodně

  Myslíte, že někdy na vlastní kůži zažil, co je to, když někde spadne 80 mm vody za hodinu??
  Nade mnou je ten „svažitý pozemek“ zalesněný, loučky mezi zatravněné, o „nepřerušované délce svažitého pozemku“ nelze mezi těmi balvany vůbec mluvit, kdo jste tu byl, víte jak je ten terén rozmanitý, a přesto se z cesty udělá vádí jako na videu.
  Vůbec už nemluvím o tom, že ta voda je taková mrcha, že se nějakými přerušeními nenechá rušit a tradičně si klidně steče vždy z kopce dolů, zde část do Dunaje a část do Vltavy a klidně si udělá i nová koryta a cesty.

  Pokud by již chtěl někomu dávat vinu, tak státu za to, že podporuje ty, co hlásají a realizují čištění vzduchu (Nedostatek kondenzačních jader, jiná kondenzace vody v jiných výškách ->přívalové deště.) Ale to je ještě pořád tabu…

 15. nejlepší ministr
  první verze, že volal vyšetřovateli on
  http://www.denik.cz/z_domova/vysetrovatel-v-kauze-casa-kalouskuv-telefon-vnimam-jako-natlak-20120629.html

  druhá verze, žo volal vyšetřovatel jemu
  http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-56433580-kalousek-prechazi-do-utoku-vysetrovatel-volal-mne-ne-ja-jemu-tvrdi

  a včera večer v tv mi řekl, že je to snad jedno, kdo komu volal = 04:00 přibližně, a prý těch telefonátů mezi nimi bylo víc
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000100706/

 16. Že by Kalousek začínal tušit, že nějaký soudce dal v případu „Parkanová“ povolení k odposlechům všech tehdy zúčastněných ??? 😀

 17. Šumaváku, tak proč ho čteš analytyka jednoho, ty masochisto? 🙂

  Já si tak matně vzpomínám na jeden článeček (kdysi dávno), kdy laskavému čtenáři vrtalo v kokose, čím to je, že se vždycky na víkend zkazí počasí. A že co je to za pořádek, když ledva pracující lid vyrazí v pátek odpoledne na chalupy, tak začne lejt a chčije a chčije, až do pondělního rána, kdy má chudák nevodpočinutej dělnej lid jít do práce.
  A protože meteorologům tenkrát ještě nehrozilo ukamenování ze strany IPPC, tak odborník zcela popravdě vysvětlil, že holt v pátek v poledne přestanou čoudit fabriky, vzduch se vyčistí, proudění vzduchu se změní a neštěstí je hotový a leje až do pondělka, kdy ty fabriky zase čoudit začnou…. 😀

 18. Uf,
  tak od západu se k nám zas něco hrne, tak to abych na nákup vyrazila co nejdříve…
  OT, šuei-ču-žou coby premiéra rodinkou snědeno bleskovou rychlostí, pochváleno, a teď spokojeně zažívají 🙂

 19. Už skoro celých 20 hodin nebyla žádná bouřka a průtrž mračen… 🙁
  Takže už se zase intenzivně stmívá a zatmění slunce to asi nebude… 🙁

  Tu největší díru ve střeše jsem provizorně zakryl, ale pohnul se větší kus, takže je to popraskané a spousta malých dírek. Doufám, že mi zejtra ti tesaři, tak jak to slíbili, to přijdou přeložit !

 20. Šumaváku, první Š-bloguje vznikl v době sněhového šílenství, je jen správné, že druhý je provázen další kalamitou. Příště to bude třeba písečná bouře nebo zemětřesení.

 21. Nojo, poprvé to tenkrát bylo 6. ledna, podruhé začínáme kalamitou 6.července… 🙂

 22. Dobrý podvečer – teda tady už podvečer je… To tady je Jižní Korea, Busan… A je tu skoro stejně tak dusno, jako v kotlince.

 23. … . Sumavaku,
  evidentne to funguje, gratulace.
  Tady v Amsterdamu je docela hezky, slunicko a vubec takova nejaka proste pohoda. Lidi hafo a se i usmivaji.
  To kurivo je proste kvalitni 🙂

 24. 2 Rpuť ad 09:06 – já teda nevím, ale jeden známej vyšetřovatel mi kdysi říkal, že všechny telefonáty se nahrávaj… Pochybuju, že by se od této praxe upustilo. Takže milej nejlepší pidistr původně vůbec netelefonoval, pak zas telefonoval, leč vstřícně – nebylo by jednodušší zbavit vyšetřovatele v tomto jednom bodě mlčenlivosti a ten záznam si poslechnout? A proč si furt říkám, že právě tohodle se náš milý pidistr bojí, že sere maggi v kostkách…

 25. PeSi, ahoj. „Ruce pryč od Koreje. Už brzy padne imperialistická pevnost Pusan. Ami go home. Vaše válečné chřtány zalijeme naší mírovou ocelí.“ … 🙂

  PeSi, tys neslyšel o tom, že někdy se telefonní záznamy záhadně ztrácejí?

 26. 2 BohousB – aby se pak objevily u investigativních novinářů?

 27. Pánové, vy už jste zapomněli jak nejlepší z nejlepších rád žertuje?

  Pravda, ono už je to rok a čvrt:
  „Ministr financí tvrdí, že fabulací v telefonátu s šéfredaktorem MF Dnes Robertem Čásenským chtěl zjistit, co šéfové největších tuzemských novin probírali na společné schůzce.“
  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-51053880-kalousek-ziskal-tajnou-nahravku-jak-se-sefredaktori-radili-o-dph

  1) Situace je natolik vážná, že nejlepší z nejlepších se rozvádí, odklání a zůstává nah a chud.
  Mimochodem, zaznamenali jste snad před nebo po onom slavném vinohradském nočním pochodu s pugétem v jeho okolí nějakou babu? Zajisté, že nikoli.
  2) Situace je ještě vážnější, neb už všichni pochopili, že princezna Zpěvanka je jen bílá kobylka a na nejlepšího z nejlepších si leckdo brousí chrup.
  3) Vypustí se obvinění, těžko dokazatelné, jež však vyvolá velký rozruch, aby posléze bylo vyvráceno a nejlepší z nejlepších opět zůstal čist, jak lilie.
  A ať ho pak někdo zkusí obvinit z nějakých prasáren na ministériu vojenství! Pche! Pomlouvat by chtěli…!

  Samozřejmě, mohu se mýlit, leč pod šišinkou to svrbí… 🙂

 28. PeSi. Von to Randák vždycky mezi ty investigavce spravedlivě rozdělí. Podle zásluh… 🙂

 29. OT: kapka komparatistiky

  Pamatujete prosím taková ta dlouhá nedělní odpoledne, typicky v minulém režimu, kdy pár nonšalantně oděných chlapů v nějaké (před)městské ulici vytáhlo rezavou roletu, z hlubin takto otevřené garáže vytlačili jen o trochu méně rezatého veterána, nepojízdného, na chodník či dle možností do vozovky, tam se v něm – víceméně z dlouhé chvíle – vrtali debatujíce rozvláčně i živě, a s příchodem soumraku jej opět natlačili zpátky, aniž by se na jeho pojízdnosti bylo cokoliv změnilo?

  V Kostelci nad Labem jsem byl jednu neděli před dávnými roky, v dusném letním odpoledni stoupal po schodech, a branou vstoupil na hřbitov prosycen (ba doslova prodchnut) vnitřní jistotou, že za tím nízkým návrším, na němž stojí kostel sv. Martina, musí být čistička, odkalovací nádrž, či cosi podobného. Věděl jsem to s tak samozřejmou určitostí, že mne zprvu vůbec nenapadlo přemýšlet, odkud se tato jistota bere; po chvilce jsem zjistil triviální věc, že totiž plyne ze sice nijak nepáchnoucího, leč neskutečně těžkého, sotva dýchatelného vzduchu. Jenže tak jako tolik dalších jistot, i tato se zhroutila brzy: Kousek od kněžiště kostela se motalo pár chlapů, porůznu oblečených v montérkách, někteří rázovitého střihu. Odsunuli si náhrobní desku z jedné hrobky, vynesli zavřenou rakev, položili vedle a ležérně rokovali; jeden z nich přitom stál po ramena v hrobce, na stupních žebříčku. Nebožtík či nebožka uvnitř se snad už ani nerozkládal(a), teď už se rozkládaly jen ty produkty předchozího rozkladu. Ale zas tak dlouho rakev být v hrobě nemohla, ještě ji lemoval bílý, navlhlý, umolousaný příkrov.

  Než jsem si stačil hřbitov projít, ti chlapi rakev opět snesli do hrobu a přisunuli desku.

  Avšak není již třeba blíže vysvětlovat, že když jsem se do Kostelce předloni dostal znovu, tentokráte s krabičkou vod mejdla, nevyhnutelně jsem musel zajít taky na hřbitov. Čímž se dostávám tam, kde jsem na bloguje přestal: Francouzské hřbitovy (http://zpht.rajce.idnes.cz/Pere_Lachaise_2010/) se českým těžko mohou rovnat (http://zpht.rajce.idnes.cz/Kostelec_nad_Labem_2010/, příp. http://zpht.rajce.idnes.cz/Kostelec_nad_Labem_zbytky/). Ostatně kde jinde byste také našli hřbitov přetažený vysokonapěťovým vedením?

 30. Dnešní teploty v okolí Holešova se vyšvihly nad 36 stupňů, dokonce i v lese na kopcích bylo 32. Moje producírování na horském pole doprovázela bouřka – asi pět minut – a deštíček – asi deset minut. Nestačilo to ochladit ani vzduch, natož rozpáleného cyklistu, jen jsem prdlajz viděl a tak jsem jel s kopce bez brýlí, naštěstí bez pádu. Pád jsem obdržel hned na začátku, naštěstí jsem si všiml, že ten, kdo mi nenadále vjel do cesty se svým kolem, měl jen jednu ruku. Takže jsem ztlumil zvučné AVRUK a padl na záda, hlavou praště o srovnané metry dříví. Ale jinak jsem úplně normální.

  Snad kdyby mohlo trochu zapršet.

 31. fujtajbl vespolek. včera jsem prvně v žívotě viděl, jak správně vypadá výsledek výchovy manželek v Čechách. Jel jsem od zeťáka, šíleně lilo, blesky lítaly rovnou do země a ran bylo jak o božím těle. A u zeťákovýho souseda u takové té grilovací betonové stavby stála paní s deštníkem nad hlavou a grilovala klobásky, aby měl soused kafrající s kamarády u piva co zobat. Taxem si cestou domů říkal, jestli jsem něco během mého takořka třicetiletého manželství nedělal špatně…

 32. Šumaváku, pečlivěji jsem zhlédl video v úvodu a jest mi konstatovat, že podle prvních záběrů (proud zleva) ti alespoň prostata evidentně funguje na 1*.

 33. Jak odstranit nehluboké ďolíčky po kroupách. Ne za dvacet tisíc, ne za deset tisíc, ne za pět tisíc, ne za tisíc, ne za pět set, ne za sto, ale doslova za pár korun. Homemade verze profi postupu je následující.Pracuješ při pokojové teplotě karoserie, 20-25C. Ďolíček odmastíš.Vezmeš obyčejnou supermarketovou lepidlovou tyčku do lepící pistole. Konec ostříháš do komolého kužele. Jeho špičku nahřeješ a natavíš
  horkým vzduchem z hořáčku (heat blower) já použil plynovou páječku
  Portasol. Zabodneš doprostřed ďolíčku, styčná plocha má cca 6 až 8
  mm. Necháš vychladnout, tak tři minuty. Pak tyčku popadneš a pořádně
  kolmo nahoru cukneš jako bys ji chtěl vytrhnout. Udělá to bum, tyčka
  se utrhne, na místě zůstane zbytek lepidla. Ten onípeš nehtem nebo
  měkkou plastovou špachtlí. Jde to umýt S6005 (ne nitro!) bez
  poškození laku. U mě vlastnosti plechu kapoty, adheze a koheze se
  sešly tak, že materiál se plus mínus vyrovnal. Někde jsem musel
  opakovat, jinde pak palcem zatlačit nepatrnou, opravdu nepatrnou
  vypouklinku. Doporučuju napřed škubat menší silou a přidávat podle
  toho jak to funguje, záleží na síle plechu a hloubce ďolíku. Výsledek je kapota jako nová, když na ní nehledáš vši. Bez poškození laku. Nevím jak materiál bude pracovat
  časem a se změnou teplot, kapota je nová z druhovýroby jako oprava
  po bouračce. Asi trošku měkčí materiál. Takhle jsem vyrovnal víc než
  dvacet míst. Naprosto stejná technologie se používá profesionálně,
  jen na to mají speciální terčíky a hevírky. Stálo by to několik
  tisíc, ně to stálo tři lepící tyčky spotřbované tak z jedné čtvrtiny, trochu ředidla, leštěnky, hadr, plynu do páječky a dvě hodiny práce.

 34. Doplňuju – styčná plocha má cca 6-8mm v průměru.

 35. 40 ve stínu v York, PA. S kamarádem s dětství, jehož dcera se sem vdala, řečíme světové problémy s gin am¨nd tonicem po krk v bazénu.na civilizaci neshledávám mnoho zavrženíhodného.

 36. snad ho mají dobrý všici a záplavy už pominuly. Tady na dálném východě, zaplaťpánbůh, pršelo spíš málo. A protože kola jsou v opravě, tak tyto sváteční dny jsem trávila objížděním různých míst, kde se dá koupat, více či méně vzdálených. A také jsem navštívila místa, kam jsme jezdívali s rodiči před hodně a hodně lety – a pocity jsou velice smíšené – od příjemných až po smutno. Dokonce jsem i foťák vytáhla, že bych nafotila a sepsala nějaké povídání, leč bohužel, jak to tak normálně bývá, došly baterie a náhradní ležely doma. Takže nic.

 37. Krušpic, jak se mi horkem mží brejle, napsala jsem nadpis a oslovení úplně jinde. No, ještě se s tím tady musím naučit. :-)))

 38. Dobré korejské zas ráno…
  Jo, těch nadpisů je škoda… Při své lenosti jsem měl několik oblíbených nadpisů předpřipravených a stačilo jen jeden zvolit… No, taková je žízeň… LAAR se rozhlodl a jest to jeho svaté právo. A komu není rady, sám do ní padá…
  Tady je tak nějak prádelnovitě, skoro o trochu snesitelněji, než v kotlince. Ale jinak dost podobně…
  Tak tam zatím buďte hodný, jinak vám zatelefonuje Kalousek…

 39. Dobré nedělní ránko?

  Tak kampak se nám po projetejch volbách uchýlej bezprizorné Veverky a LIDEM? No přece do KOSMICKÉ AGENTURY!
  John jako ředitel vesmíru to přece nemá chybu! 😀
  I když analogoie s černou dírou se taky nabízí.

  …Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) dostal od vlády za úkol připravit koncepční materiály pro vznik kosmické agentury, která by v Česku obdobně jako americká NASA koordinovala všechny vesmírné aktivity. Na starosti bude mít také komunikaci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA)…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vesmirna-kniha-je-k-nicemu-necasuv-kabinet-zalozi-kosmickou-agenturu_239416.html

 40. Voni ti ministři zjevně mají všechno hotový, tak vymýšlí ptákoviny. Mne dnes zaujal nesmírně bystrý ředitel Úřadu práce, kterému už několik týdnů PO vydání Skaret došlo (zatímco ministrovi dosud nikoli), že http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Reditel-uradu-prace-o-Drabkovych-sKartach-Na-vesnicich-bude-problem-238222
  Zejména :“ Podle tiskového mluvčího ministerstva práce a sociálních věcí Petra Sulka tkví hlavní výhoda karet ve zvýšené dostupnosti a větším pohodlí pro klienty: „Příjemci některých ze sociálních nepojistných dávek nebudou muset chodit na poštu či na úřad. Prostřednictvím sKarty bude možné čerpat dávky v kterémkoli bankomatu nebo přímo platit v obchodech,“ vysvětlil.“
  Pan Sulka zřejmě nikdy nevytáhl paty z Jižního města, jinak by si všiml, že na většině vesnic a v městysích pošta je, ale bankomat nikoli, natož aby se tam dalo platit kartou. Tak namátkou- v oblasti Hatí, kde jsem bydlela nedávno byl jeden bankomat šest kilometrů ( v Řevnicích) a pak v Berouně. Do obou míst jezdil autobus velmi zřídka (Rathovo racionalizace dopravy). Tam, co bydlím nyní ( Praha Východ) je nejbližší osm kiláků v Počernicích. Kartou se samozřejmě platit nedá, banky se nepřetrhnou ochotou dávat terminály do krámu, kde by za den utržily asi tak osm padesát. Navíc karty jsou ČS( copak za to asi bančička dala?) a výběry ze všeho jiného jsou zpoplatněny.
  A to nemluvím o tom, že zloději houfující se u bankomatů a čekající, až si babka vybere svých deset litrů se jistě nemůžou dočkat.

  Tato vláda je skutečně blbá jako bramborová kaše…komplet, bez výjimky. Pokud se nadále nazývá pravicová, pak je to o to smutnější.

 41. Tady je taky horko, ale zato více Rusko. 😉 Tady jsou Rusové nejenom jako turisté, ale ve větších obchodech nebo lékárnách už i za pultem. A řecké vlajky skoro nikde, snad aby nenaštvali druhou nejpočetnější skupinu turistů …

 42. no to je záhada, Rputi, ale možná budou muset držitelé skaret jednou měsíčně někam do koordinačního centra pro informace…
  Stačí, že těm nešťastníkům přijde pozvání na školení, co je dvakrát týdně…a hlavně, že to :“ Snaží se jim proto vysvětlit výhody. V zavedení nového systému vidí výhody i někteří ředitelé pracovních úřadů. Jedním z nich je Lubomír Kiš, ředitel Úřadu práce v Mladé Boleslavi.

  „Ulehčí nám a zjednodušší práci. Pokud bude systém dobře fungovat, odešleme peníze na účet a je to.

  Být já důchodce nebo invalida na vozejku, nesmírně mne potěší informace, že to, co mi zkomplikovalo život ulehčilo naopak život nějakého ouřady.

  A být akcionářem České spořitelny, potěší mne info, že se do každého domova důchodců bude muset nainstalovat bankomat ( a pak ho někdo bude, bezpochyby zadarmo obhospodařovat, cpát do něj prachy a pečovat o něj).

 43. Já se obávám, že mlamojové, kteří to vymýšleli, mají doma všichni elektronické bankovnictví. Kdo má smůlu a noťas nemá, „prostě zajde“ do internetové kavárny, zaplatí poplatek a dozví se, že mu dávky o stovku zkrouhli…

 44. Dobrejtro po korejském zasránu (ahoj PeSu!). Stav teploměrátu dnes v devět hodin ráno zvonku 22,3 Celaskona, vnuk 23,2. Zataženo, hmlivo a hnusno. Jakmile ta hmla přestane stoupat nahoru, tak to zřejmě zase spadne dolů, pravděpodobně dnes jako mrholení. Můj kocour se ráno raníčko prošel podle mne před barákem kde jsem kontroloval růžový sad v záhonu plevele, ani mne nepozdravil a na chodníku zanechal řídké cosi, které jsem musel spláchnount hadicou.
  Zdá se, že je téhož názoru jako já, a sice že tento způsob léta je na dvě věci.
  Myslím, že využiji pořasí a nýčko si hodím chrupku a pak, osvěžen, vyrazím do dříve okresního města na nákup, neb mi došel chleba a brambory. A lahváč. A másro.
  Budiž mi spánek lehký a osvěžující!

 45. to, co sem dala Rpuť ráno v 7:20,
  nejdřív jsem hledala datum a není tam 1.apríl:
  Nedávné vesmírné aktivity vlády skončily krachem. Kabinet Petra Nečase se rozhodl jít na to odjinud. Chystá se založit celou kosmickou agenturu

  kde jsou ti felčaři, co chtěli Klause zbavit svéprávnosti?
  a nebo v tom jedou taky?

 46. Ahoj z pouštní neděle.
  Jednak je tu spoušť a druhak, počasí jako na poušti. Ráno s bídou +10, přes den nad 30 ve stínu, po stínu ani památka a na slunci už teď ukazuje teploměr 41,3°C. Zatím je nebe modré jako šmolka, čisté,bez mráčku a jakkoliv je to skoro neuvěřitelné už skoro celých 20 hodin nebyla žádná bouřka… :-((

  Myslím, že je nejvyšší čas začít dělat dříví, protože historie ukazuje, že vždy před nástupem doby ledové se oteplí… :-((

 47. u moravce mluví nový ministr spravedlnosti
  to je teda síla – ta mluva :-)))

 48. Tak to votestuju …a hurá zpátky do důchodu .

 49. moje rodné brno …
  já jako ministr je nedokážu přesvědčit …
  jste kupodivu dobře informován ..

  ten člověk neumí mluvit nebo co?

 50. Divano, neodsuzujte nového ministra dřív, než posere co se dá. Není to fér.

 51. Andy, jen na něho koukám .. a civím: já byl jsmenován proto, že z nich nikoho osobně neznám (státní zástupce)
  neodsuzuji, to je zbytečné
  neodsuzuji ani tu estébáckou mluvu
  ten člověk perlí :-))

 52. Divano, ano pan ministr Pospíšíl hovořil pěkně… I pan ministr Rychetský mluvíval hezky… Máte proti PB něco věcného, nebo jen ty pocity?

 53. Mno, nedávno nám tady bylo vyčiněno, že nerespektujeme presumpci neviny. A že i ministr za ODS může být slušný člověk – aspoň to tvrdili dva zástupci ODS. Tož abychom se snad dali překvapit, jaké bude jádro pudla…
  A aby toho překvapení nebylo moc, zachovávám raději princip předběžné opatrnosti. Takže ho raději předem považuji za stejného gaunera, jako je zbylých 99,9% členů ODS-ČSSD, sumárním vzorcem ČOD2S3… Neboli princip sapéra Vodičky či opata Arnauda Amayryho.

 54. Hele, nešlo by z toho nadpisu odstranit to slovo napsal – připadá mi takové nadbytečné a ještě genderově nespravedlivé, když už má čestina v minulém čase tři jazyky a prvním slovesem označí pohlaví pisatele.
  Mimoto do příspěvku se to nedá vlastně jinak dostat, než napsat, takže je zbytečné psát, že napsal.
  Divano, skvěle popisujete své neodsuzování.

 55. no, Pesi, ministr, který v prvním projevu zmíní Heydricha bude mít dost práce přesvědčit mne, že to není další Rath kombinovaný s Paroubkem a Semelovou.
  Ale samozřejmě, já tomu vůbec nerozumím a jistě je zcela běžné ohánět se nacistickými funkcionáři, když se v demokratickém státě nastupuje do úřadu.

 56. PeSi, máš pravdu s tou opatrností. Mě na tom ministrovi nejvíce překvapilo, že to vzal. Je to v rozporu s tím, co říkal a dělal několik let před tím. To znamená, že se něco stalo nebo se nějak změnil a dokud to nebude vysvětleno, je třeba se k tomu chovat jako ke všem záhadám, prostě normálka skepse.
  Já ho hájil jako osobu, co jsem znal jinak, než ho popisovali ti, co se odvolávali na zprávy z tisku od PaL sračkometů, ale též jsem vyslovil obavu, aby ´ho to nesemlelo´, dokonce i ´jestli ho to už nesemlelo´, jak se stalo hodně lidem.

 57. Byl členem KSČ a koncem 80. let 20. století byl spoluautorem (stejně jako například ekonomové z dnešního Liberálního institutu J. Schwarz a M. Ševčík) ekonomických skript, která obecně vešla ve známost tím, že se zde pozitivně vyjádřil o hospodářské politice J. V. Stalina.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Havel

 58. Také si pokračování ČSSD bez Havla nedovedu představit, byl jediný z celé té strany, který uměl počítat…čímž nezpochybňuji jeho oddanost socialismu a ochotu vykládat výsledky svých výpočtů tak, aby bylo jasné, že bez socíku to nejde.

 59. Dobré odpoledne,
  Blažek rozhodně neblábolil ve frázích. Mluvil rozumě a hlavně neskočil na mediální nálepky typu Vesecká, Rampula, Grygárek fuj fuj. Bradáčová, Zeman hrdinové. Šokoval Vemeno tím, že chce o soustavě státních zastupitelství mluvit se všemi čtyřmi bývalými nejvyššími st. zástupci, protože systém znají zevnitř. Kapřík se zmohl na jediný dotaz, který opakoval, zda má Vesecká morální právo s ním mluvit. To, že před Veseckou a Benešovou mělo státní zastupitelství nějaké nejvyšší státní zástupce jej zjevně překvapilo, profesionála.
  Schwarzenberg v druhé části, byl rozhodně slabší obzvlášť ve zdůvodňování negativního postoje k vydání Vlastičky…

 60. Kačeno, to plivání po Vesecké zajisté souvisí s Kapříkovou zadnicí, obhospodařovanou Pospíšilem. Vesecké pořád předhazují Čunka a nikdo se nezmiňuje o tom, že postup NSZ posvětily snad všechny soudy, které jsou v ČR k dipozici. Já mám čím dál víc pocit, že Vesecká dojela na snahu dotáhnout kauzu Čunek do logického konce – pokud Salichov konstatoval, že se žádný trestný čin nestal, a soudy všech stupňů (včetně NS) to odsouhlasily, pak zákonitě páchali přerovští prokurátoři a policajti během „vyšetřování“ neuvěřitelné prasárny, které jim díky odvolání Vesecké prošly.

 61. No vida – tak další Havel, kterýho neni žádná škoda…

 62. Vláda blbá jak bramborová kaše? Bramborová kaše není ze své podstaty schopna být blbou. Kvalita vlády je projevem všeobecné kvality obyvatelstva, jeho všeobecné kultury. Z mizerné fabriky nevyjede dobré auto. Třebaže před ní čeká dychtivý zástup a říká si „teď určitě teď vyjede a bude bez chybičky“ jenže nic, pořád stejná mizérie. Ze zástupu různí lidé vcházejí do fabriky a za se vycházejí ven, slibují, že až tohle a támhleto, a že jednou to auto vyjede, jen že je třeba víc trpělivosti a peněz. A pořád nic a pořád to samé. Zástupu prodávají ideu výborného auta aby si ho sami pro sebe opatřili odjinud. Obchodníci prodávající ideu ráje zítra aby ho sami pro sebe měli už dneska. O to jde. Zástup sice reptá ale kupuje a kupuje a kupuje. Proč? Protože je to jeho odvěkým údělem. A protože Gauss a protože 80:20 platí všeobecně. Pesimisté říkají, že 90:20.

 63. Blažek nic nezmění. Problém spravedlnosti je problémem obecně kulturním. Drobné změny ve struktuře a vnitřních pravidlech nic nezmění. Podstata problému je, že stát neplní svůj deklarovaný účel. Občana před kriminálníky neochrání kosmetické změny, nové způsoby „převýchovy“, vymyšlenosti jako domácí vězení, dřívější propouštění kriminálníků. Významný podíl trestných činů je páchán recidivisty, pro které zločin je součástí jejich způsobu života a vězení je jejich kalkulovaným podnikatelským rizikem. Nazíráno čistě ekonomicky, jedinou možností je zvýšení transakčních nákladů na spáchání zločinu. Problém není v až tak špatných zákonech. Problém je v lidech, převážně v soudcích nevyužívajících u mnohonásobným recidivistů horní poloviny trestní sazby. Je to proto, že dílem staří, hlavně u odvolacích soudů jsou stále v „socialismu“, dílem mladí jsou v zajetí „humanrightismu“, který k tomu má blízko a všeobecně si snaží ulehčit práci tím, že ukládají kompromisní tresty, takové aby se neodvolal žalobce ani obžalovaný. Někteří soudci se v tom směru snaží obě strany ukecávat. Protože v méně závažných věcech v takovém případě písemné vyhotovení rozsudku neobsahuje odůvodnění. Dá to méně práce. A je to projevem „groupthinkui“. Přimět soudce aby recidivistovi uložil přísný trest je nadlidský úkol. Přitom je jasné, že i soudci je jasné, že jen trest odnětí svobody delší než je střední perioda mezi odsouzeními evidovanými v trestním rejstříku je účinný a vede i k nižší zátěži soudu. Jenže soudce spoléhá na to, že další čin toho zakrátko propuštěného zločince dostane k rozhodování jiný soudce. A to se nezmění, protože soudce je „nezávislý“. Proto jedinou možnou nápravou tohoto stavu je aby zákon v případech recidivy přímo stanovil dostatečně vysokou dolní hranici trestu aby byl preventivní i odstrašující. Tomu má odpovídat i výkon trestu s povinnou prací odsouzených i kdyby měli vozit kamení z jednoho kouta dvora do druhého. Vězení je trest a ne dovolená, kterou pro leckteré otrlé zločince stále představuje. To by se občané toho museli domáhat na „svých“ zákonodárcích. Nepochybně by se domohli. Kdyby byli občany a k tomu občany suverénního státu. Protože občany prakticky nejsou, ale prakticky jsou poddanými a kromě toho ani ne suverénního státu (co by tomu řekli v Bruselu, ve Štrasburku či jinde za pokřiku lidskoprávníků najatých či z vlastní blbosti a jaké sankce by na nás uvalili za odepření vazalské poslušnosti.

 64. Fujtajxl, to bylo boží dopuštění! Tady chvílema pršelo vodorovně!

 65. Foundrymane 14,17.
  To jak se nemluví o nepohodlných rozsudcích mě už nepřekvapuje,
  To samé v bleděmodrém je kolem Rampuly tomu předhazují Mosteckou a přitom Benešová prohlásila, že stíhání šéfů MUS zastavila, protože se nestal trestný čin. Švýcarský soud žalobu v souvislosti s MUS vrátil. Tak nechápu co vlastně Rampula v tomhle případě „zametal“. On sám v Jednom rozhovoru řekl, že jediné podezřelé věci se děly kolem MUS po r. 2000, kdy se stát prodával/privatizoval zbytek akcií a to se na jeho popud začalo šetřit. No a možná proto ten tlak na jmenování severočeské Bradáčové, kdyby něco tak, aby to ošetřila. U Rampuly mě napadá ještě jeden důvod k odvolání, možná odmítl pozvání na romantickou večeři.:-)

  Včera na 2 dávali dokument o čarodějnických procesech v Evropě. To že se dnes neupaluje, nic nemění na faktu, že v lidech přes nátěr civilizovanosti zůstala touha označit viníka a veřejně jej zničit. Média s Moravcem a jemu podobnými mají něco společného horlivými inkvizitory.

 66. banky se nepřetrhnou ochotou dávat terminály do krámu, kde by za den utržily asi tak osm padesát.
  Hlavně si to napočítají. Takže se nepřetrhne hokynář.
  😛

 67. Tak jsem pošmejdila a i když beru ta vyjádření s rezervou, tak v podstatě jde po OVM k Blažkovi ze všech stran shodné hodnocení: „nekompetentní, neprofesionální, nepřipravený“.
  V podstatě se opakuje situace s Hanákovou. Proč kruci lidi přijmou sesli a chodí kafrat na veřejnost, aniž vůbec tuší, co ten jejich resort obnáší?

 68. Rputi, co by měl po dvou dnech v úřadě odpovídat na připitomnělé otázky Vemene?

 69. Ajrovko, tak proč tam leze? Proč si dělá od začátku ostudu?

 70. Nejspíš proto, že kdyby odmítl, mělo by Vemeno řečí co opice moče, že nechtěl.
  Kromě toho, nezaslechl jsem, že by řekl něco extra blbého.

 71. Šumaváku, vzhledem k tomu, že Němců je 80 milionů, tak mě těch 1000 respondentů přijde krapet málo.
  Spíš takové vrcení psem…

 72. No Blažka jsem viděla a jako ostuda mi to nepřipadalo. Kapřík sice pochybovačně špulil pysky velmi vehementně a překvapeně udiveného předváděl usilovněji než skákání do řeči. Blažka to z míry nevyvedlo. Zdá se že největší „ostuda“ jeho vystoupení je, že zmínil „čarodějnici“ Veseckou.

 73. Mně se ten Blažek začíná líbit.

  Rputi, kdyby se měl stát ministrem někdo, kdo se příliš orientuje uvnitř ministerstva už předem, pak by to musel být někdo z Pospíšilovy partičky. Chtěl se někdo nový. Tudíž se zatím neorientuje, zná to jen z pohledu zvenčí, byť ten pohled je profesionální. A jinak, jmenován byl v úterý, pak byla středa, a pak už bylo jen volno. Umíš si to představit, nahnat úředníky na svátky do práce, že nový ministr by rád, aby mu vysvětlili, co mají na ministerstvu na starost a čím se právě zabývají?

 74. K těm Němcům by se hodilo připomenout B. Franklina: „Kdo je ochoten obětovat svobodu za bezpečí, nezaslouží si ani svobodu, ani bezpečí.“

 75. Kdyby se Vemeno nešpulilo, bylo by to s podivem.
  Hlavní teď je, jaké kroky bude činiti nadále – po jejich ovoci poznáte je…

 76. „No a možná proto ten tlak na jmenování severočeské Bradáčové, kdyby něco tak, aby to ošetřila. “
  To je docela sprostý, ne?

 77. Recidiva byla velkým problémem Kalifornie v smdesátých letech. Občanská nespokojenost vyústila v referendu o návrhu zákona 184, populárně známém jako „Three strikes and you are out“. Zákon byl schválen v roce 1994 ad v různých obměnách byl adoptován 24 státy USA. Kriteria pro jeho uplatnění – tři zločiny a třetí trest je doživotí – jsou v každím státě jiná. Někde musí jít o tři násilnické zločiny, jinde stačí jeden násilný a dva vážné, atd. V Kalifornii dva vážné zločiny (se zbraní, s zraněním atd..) a ten třetí může být už jen krádež v samoobsluze a pachatel jde na životí s možností podmínečného propuštění po 25 – 20 letech nejdříve. Dodnes se právníci, penologové a lidumilové přou a efektu tohoto zákona. Faktem, byť ne zcela korelačně dolženým je, že po zavedení zákona klel počet vražd v Kalifornii během roko o dvě třetiny. Podobné výsledky, byť ne ta výrazné jsou dokumentovány ve zbývajících 23 státech. K rozporuplnosti přispívá i skutečnost, že zločinnost klesla podobně i v těch státech, které zákon neadoptovaly. Ovšem většina soudů v těchto státech značně přitvrdila a vážné zločiny jsou odměňovány dlouholetými tresty přesahujícími 20 let.
  Obdoby US zákona „třikrát a jsi venku“ (přesnější by bylo“ a jsi v tom po krk“, přijal i Nový Zeland.

 78. Dušane, a ten 2/3 pokles vydržel nebo se to posléze zas vrátilo k normálu?

 79. UPOZORNĚNÍ!!

  Pokud si změníte, nick, pod kterým už jste sem psali, musíte znova čekat, až se k tomu dostanu a příspěvek schválím. Jinak to po prvním schválení jde již automaticky hned ven, beze mě.

 80. Rputi, k 17:56
  ta hanáková mi taky napadla
  to, že dnes místo ní chodí do debat besser, to jen umocňuje
  ale přece jen mi nepřijde, že místo blažka bude chodit pospíšil
  🙂

 81. pomalu to s přílivem ilegálů do Kalifornie opět stouplo, ale počet vražd je stále asi poloviční proti letům před schválením zákona. Ovšem stoupnul počet zločinů spojených s mafiánskou válkou v severním Mexiku a také počet vražd a zabití převáděných. V Pennsylvanii, kde je mandatorní rozsudek minimum 10 let, není pokles tak výrazný. Nejhorší rok byl 1996 755 vražd a 58 tisíc násilných zločinů , loni 46,500. klesla vloupání se zbraní do domů v dbě kdy byli obyvatelé uvnitř dost výrazně, ale stoupnul počet znásilnění (nebo počet oznámení znásilnění – tady to není zcela jasné). Zajímavé je, že v roce 1992 bylo v PA ukradeno skoro 60,000 automobilů, loni už jen 16,000.
  Podrobné statistiky o vězeňství a složení vězňů v PA na stránkách http://www.cor.state.pa.us/portal/server.pt/community/department_of_corrections/4604

 82. to bylo na mne, mám na notebooku jen „dusan“, aby se mi doma nepletly připojené počítače k síti. Takže si teď nový šumavák snad bude pamatovat oba přístupy.

 83. Dobrý večer vespolek,
  tak poslední sváteční den jsme uctili borůvkovýma knedlíkama, borůvky vlastnoručně sbírané… 🙂

  Pane Dušane, předběhl jste mou otázku, to kalifornské „třikrát a dost“ se mi taky vybavilo, jen neznám detaily. Asi by stálo za to i podotknout, že věznice jsou zhusta lokalizovány v Mohavské poušti, od jakékoliv komunikace velice daleko….
  Nevíte, jak se podařilo snížit zločinnost v New York City ? Jednu dobu za to dost oslavovali nového starostu nebo náčelníka NYPD, ale je to už tak dekádu zpátky…

  Nestálo by za to odkoupit kousek tajgy za Uralem pro zřízení humanitárních věznic, s tábornickým výcvikem – viz nenaštípáš si dříví = zmrzneš apod. Drůběž i prasata si chovejte, upečte, zeleninu si vypěstujte…. Prostě zdravý pohyb na zdravém vzduchu, jako na Malé farmě 😀

 84. Dobrý večer. Kupodivu jediný čas, kdy jsem dnes koukala na TV byl právě v době OVM. A když bych měla hodnotit – zprvu mi pan ministr přišel úděsný. Brněnský akcent, pomalé vyjadřování, monotonní dikce, oči hledající cosi na stropě…na chvíli jsem přepla jinam a pak se vrátila – a začala poslouchat, co říká a ne jak to říká. A musím konstatovat: Zatím se mi ministr spravedlnosti líbí. Jeho řeč měla hlavu a patu a nehrál si na Supermana kříženého s Rambem štrejchnutého P+L. Ale bude to mít těžké. Zleva na něj útočí z principu a tady, zprava..proč vlastně?

 85. Jé, Matzurko – borůvkové knedlíky, brůvkové koláče! Jeden z právě minulých volných dnů jsem trávila v Jeseníkách, borůvek bylo docela dost, akorát já na ně měla jen pusu. Vlastní. Druhý den, když jsem se na výpravu kol zdejších lesů řádně vybavila – ani bobulka. Ach jo. Možná ještě ty Jeseníky později ve vyšších polohách…

 86. Ze zvyku… ( na každého nového ministra poslední dobou). Ale třeba příjemně překvapí.Mně se např. ten nápad, že chce mluvit s předchozími státními zástupci a to i s Benešovou a Veseckou, docela zamlouvá…
  Jedni pomluví druhé, a není šprochu… třeba mezi tím nějaké zrnko sezobne.

 87. Matzurko, od roku 1994 do roku 2002, kdy byl Rudy Giuliani starosto New Yorku klesla zločinnost ve městě z 9,800 zločinů/100000 obyvatel na 3,400 zločinů/100k obyvatel.
  Statistika zločinnosti je ošemetná neboť ne všechny státy používají stejná sběrná pravidla. Nejúplnější, byť nikoliv nezbytně zcela přesná, je statistika FBI. Dá to trochu práce se jí prohrabat, ale všechny údajhe jsou stáhnutelné ve formátu .pdf
  http://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/

 88. Dano,
  Jeseníky jsou pro mne stejně daleko jako Kanada (a navíc kanadské borůvky se těm našim divokým nemůžou chuťově rovnat), nám stačí zalézt padesát metrů od domu do lesa… ovšem bez repelentu ani ránu, vzhledem k silně podmáčeným lesům připadá na jednu borůvku asi deset komárů a dva ovádi ! Nicméně manžel je huba mlsná, tak vytáhl i dítko, a nasbírali žejdlík do kynutých knedlíků docela rychle. Na ten koláč zbude taky, navíc jsem si všude možně po zahradě nasadila měsíční jahody, tak je k tomu přisypu taky 🙂

  Pane Dušane, díky, a čím to ten starosta tak hezky srazil ? A jaký to mělo ohlas jinde ? A jsou další města/státy, kde se podařilo něco podobného ?

 89. Matzurko, údajně „nulovou tolerancí“.
  Nevím, zda je to srovnatelné, ale něco jsem četl o policejním náčelníkovi na Slovači, který se rozhodl odměňovat podřízené na základě poklesu počtu nehod, ne na základě vybraných pokut. Prý to také zázračně zabralo.

 90. Andy, jelikož ještě nestačil nic učunit ani nakecat, tak myslím že jo.

 91. No a borůvky, na takovém hřebenu s klečí nad Zverovkou v Roháčích jsem ležel mezi borůvčím, víc modrým než zeleným, a žral a žral a žral …..

 92. Po ministrovi nežádám, aby měl dikci kazatele, ani aby okouzloval davy svým šarmem. Mediálních hvězd už bylo na ministerstvech docela dost (namátkou třeba Jandák, Paroubek, Buzková, aktuálně Kalousek, Schwarzenberg, donedávna Pospíšil, John) a nepřijde mi, že by to mělo nějaký pozitivní efekt. Jen ať sedí zalezlej na ministerstvu, dělá si svoje a podle toho budiž posuzován. Např. jako ministr vnitra mi daleko víc konvenuje Kubice, který nemá potřebu plamenně promlouvat k zástupům, než John, Langer, Pecina a podobně.

 93. No, ještě příští dva týdny jsou pro mne týdny pracovními, navíc příští víkend jsem babička na plný úvazek, takže sběr borůvek se asi odkládá na konec července.
  Pokud jde o min.sprav. – dočkejme. Mě také docela příjemně překvapil tím, že chce mluvit i s představiteli opozice a bývalými státními zástupci. Zatím se mi jeví jako člověk praxe, nikoli theoretik natož politik. 🙂

 94. Foundry – máš sice pravdu, ale náš současný volební systém nutí – či spíše vyžaduje – politiky, kteří to prostě „umí s médii a davy“ než ty, kteří dělají a dělají. Kdo by volil nějaké persony, které vlastně ani nezná! Protože ten nejlepší ministr by byl ten, o kterém by celé volební období nebylo mediálního slechu či dechu, jen by se prostě dělalo, co by bylo potřeba. Ale doba žádá: Kdo není v médiích, není vůbec.

 95. Zdravím. OVM jsem sice neviděla, a na noc si to pouštět a zvyšovat adrenalín nebudu, ale na webu jsem zahlédla, že ta jeho nemoc, kterou přerušil, by měla být obrna lícního nervu. Takže zřejmě proto to podivná mluva.

 96. ale náš současný volební systém nutí – či spíše vyžaduje – politiky, kteří to prostě “umí s médii a davy“

  Každý volební systém, Dano.
  Pokud voliči volí, volí toho, o kom něco vědí a je jim nějak sympatický.
  Ve většinovém systému IMHO ještě více než v našem poměrném.

 97. AeroKarle + Dano, jenže u nás není ministr volen, ba ani nemusí být poslancem (jako třeba v UK), stejně tak nejsou ministři voleni třeba v USA. Na předvádění máme parlament, ministři by měli být na práci. Nebo nejlépe nebýt vůbec. Nechápu třeba, na co je nám rezort spravedlnosti, když by stačilo menší oddělení v rámci třeba ministerstva vnitra.

 98. Foundry – vnitro a spravedlnost jsou dva naprosto odlišné orgány a sloučení či přidání jednoho do druhého by bylo cestou do pekel. Fakt. Jak jsem pro rušení či slučování agend, tak takhle rozhodně ne.
  Dobrou.

 99. Otevřený dopis 172 německých profesorů ekonomie k ESM – 172 německých profesorů ekonomie se obrací s protestním dopisem na občany a politiky. Profesoři v dopise píšou, že závěry posledního evropského summitu je naplňují velkými obavami.
  http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/protestaufruf-der-offene-brief-der-oekonomen-im-wortlaut-11810652.html

  Je to i česky – http://www.reformy.cz/zpravy/otevreny-dopis-nemeckych-ekonomu-k-esm-eurovalu/ ústavní soud bude o ESM rozhodovat 10.7.

 100. To znám, pěknej hnus. Kdo se dobře dívá, vidí to na mně i po 10 letech.

 101. Aha, website není nadpis. Takže řeč je o obrně lícního nervu.

 102. Rputi, ta vyleze vždy…ač feministka, takže by mne ženská na Hradě potěšila, vzpomenu si vždy, jak odhlasovala ABSOLUTNĚ VŠE, co si socani vymysleli…
  Kéž by kandidovala paní Klausová, tu bych volila, rudá garda by pukla vzteky.

 103. Dobré ráno vespolek,
  Andy, těch vzteklých puklíků by bylo víc, neboť by to jistě brali jako prodlouženou Klausovu ruku… Ale vážně, paní Livie nekandiduje, neb jí to nikdo nenabídl, a sama je na to asi příliš… skromná ? Nebo by jí to přišlo nevhodné ? Nevím, neznám ji, takže nemůžu odhadovat.

 104. Matzurko, myslím, že paní Klausová má celkem zdravý rozum a ví o mnoha lepších věcech, kterým může věnovat svůj čas a energii. 🙂

 105. Jo – a pak, že „nebejvalo“:
  …Praha se bála neštovic, venkov trápily přívalové deště, krupobití a obrovské bouře. Tedy typické letní počasí, které však dnes mnohá média přisuzují globálnímu oteplování. Národní politika z 10. července 1912 například informovala o katastrofě v moravské Bystřici pod Hostýnem z předchozího dne.

  „V pravé poledne přihnala se strašná bouře s nevídaným krupobitím. Je to hotová katastrofa. Kroupy leží na poli, celý kraj vypadá jako v zimě. Není pamětníka, že by zde bylo řádilo tak hrozné krupobití. Vše je zničeno. Pohroma dovršena jest tím, že málokterý rolník jest zde proti krupobití pojištěn.“
  http://www.tyden.cz/rubriky/media/stolety-kuryr/v-praze-se-umira-na-nestovice-a-venkov-nici-kroupy_239700.html

 106. Tohle je také pěkné:
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pricinou-nedelniho-propadu-silnice-neni-porucha-na-kanalizaci/815076?utm_source=rss&utm_medium=feed

  Kanalizace s tím jistě nemá nic společného, to dá rozum. Díra se zaleje betonem a tou maličkostí, kam se ta zem pod silnici ztratila, se nikdo zabývat nebude.

  Na druhé straně, až se někde níž vyvalí kruhy zdola, ze zanesené a ucpané kanalizace, bude se ten viník již hledat snáze.Nevím jak v Praze, ale u nás, na Šumavě to tak u meliorací funguje. Někde se vymele díra, jinde(pravidelně níž), se vzápětí udělá jezero.Normální zákom o zachování hlíny… . 🙂

 107. Kdyby zkolabovaly sKarty, byl by to už třetí nově zavedený systém od začátku roku. Co je to za prasata, co se v tom hrabou?

 108. zdravím. Kdo má možnost nahlédnout více tak ví, že registr vozidel není zdaleka první, natož jediný, který zkolaboval po „vylepšení, centralizaci a zjednodušení“ systému. A já se „těším“ na 1.1.2013 a daňovou správu. Někdy si tak říkáme jestli to je záměr, diletantství, hloupost nebo vše dohromady.

 109. Dobrý den, vespolek
  Blahopřeji k úspěšné exhumaci „Šumaváka.blokuje“ a přeji, aby došlo také k jeho bzrké revitalizaci.
  To, co jsem tu (resp. tam /ještě na bloguje/) stačil přečíst v minulých týdnech byl děs a hrůza, že jsem si ani nemusel sedět na ploutvích. ROzhodně to nemohlo být horkem… Jemné náznaky Martina TT, Jura-p(a), Skimice, PeS(a) ani explicitní provokace Jirky ppa, zjevně nezabírají.

  Za to číslování příspěvků, které navrhoval PeS, bych se také přimlouval. Za ta léta vyplňování „čtenářských deníčků“ při čtení z tištěných knih, mám navyknuto ukládat číslo stránky do bufferu, v okamžiku odkládání knihy (když se ozve ŽD, zvonek na dveřích nebo telefon…), které jsem pohodlně fleschnul, když jsem knihu znovu otevřel.
  Zde se to hodilo, když jsem po několika dnech nahlédl – jen podle čísel příspěvků bylo možno navázat leč nikoli podle jejich obsahu…
  };D)))

 110. S jedovatým požitkem sleduji kolapsy počítačových systémů. My, pracující inteligentní kovozemědělci na Valašsku, se těšíme na zhroucení všech drátových a bezdrátových sítí, protože v nastalém chaosu máme jistotu zemáků, zelí a švestek.
  Jako advokát bych očekával výrazný nárůst vtipů o specialistech IT. Přes všechny kecy o tom, že blbí šéfové a zkorumpovaní politici jim házejí klacky pod nohy, nejsou tito odborníci schopni spolehlivě rozchodit vůbec nic. Ono to funguje, ale pod neustálým dohledem a neustálými úpravami. Každá jiná branže by už byla tepána – téhle všeholid nerozumí a tak drží hubu.

  BTW, bez jakéhokoliv zájmu veřejnosti proběhla u nás v pátek jedna akce, je úplně jedno jaká. Pořadatelé se v sobotu divili, jak to, že lidi nepřišli. Když jsem jim vytýkal, že o tom nikdo nevěděl, tak odvětili, že to přece bylo na Facebooku. Blbečci zapomněli, že se to na Facebooku dozvěděli jen ti pořadatelé mezi sebou. Kdo není na Facebooku, neexistuje.

 111. Šumaváku v 11,34 bingo!!! 🙂
  Rputi, ta prasata v tom se hrabající jsou kamarádíčci různých Kalousků a zřejmě i tak odborně fundovaní. Hlavně, že to nese.
  Dano, odpověď zní vše dohromady.
  Jinak už před týdnem při honosně ohlašovaném novém systému jsem jiný výsledek neočekával. Je to tak nějak neměnné a univerzální.

 112. MartineTT, kdyby na těchto systémech pracovali opravdu odborníci, vypadalo by to jinak. Ono se tam vybírá dle stranických a kádrových kriterií, podobně jako za bolševika, jen se ty strany jmenují jinak. A protože všeholid zas tak úplně blbý není, nekecá do toho z důvodu neznalosti oboru, ale naopak znalosti svých pappenheimských, kteří jsou tak nějak stále titíž už desítky let (více než dvě).
  Jinak musím pochválit Šumaváka, komentáře jdou jak po másle.
  A přátelé, venku je skoro 25°, svítíčko sluní a větérek fouká, jdu se vyvenčit.

 113. No, Martine, my, kovozemědělci z té mezery mezi Beskydami a Jeseníky, zas tak škodolibí nejsme. Navíc brambory nám tu, pokud nejsou nejrannější, decimuje pravidelně plíseň bramborová, švestek jaxi letos pomálu a králíky jsme vybili, králíkárny rozebrali a seno spálili. Budem muset začít od píky.
  Já se odvážila jen jednou oficielně pípnout na téma kvalita práce IT odborníků a byla jsem tvrdě setřena, že jaké zadání dostanou, takový je výstup. Holt, nejsou to žádní hlupáci, aby si nedokázali vytvořit dobrou obranu. A víš co mě udivuje nejvíc – že už si ani to dobré jméno nehlídají. Asi vědí, že mají své jisté.

 114. Šumaváku, v generaci našich dědů všichni rozuměli koním, v generacích následujících všichni chlapi rozuměli autům a v generaci nastupující zas „všichni rozumí“ počítačům.
  Bohužoužel ovšem na tom začíná být společnost zatraceně závislá a timming je zcela mimo…

 115. Videl jsem to v tom bordelu, kde uz naštěstí nejsem: zadání pro ajtaky dela menedžment zákazníka , který si myslí,ze takhlenějank jeho podřízení fungujou( ví o tom prd, páč pravě přišel z nějakého VUMLU pro MBA), zhotovit do to předá do výroby a ajtak tupě zhotoví (ostatne také problematiku nezna). No a pak přijde denni Provoz dle skutečných procedur. ..

 116. ad IT bordel – to je zajímavé, že zatím nikdo nezmínil zákon o veřejných zakázkách, jako jednu z příčin… Tak si to k tomu klidně připište jako příčinu hlavní! Jo, když támhle Póvl a Ksindl vyhrajou stavbu silnice, že nabídnou nejnižší cenu, pak holt ta silnice podle toho dopadá a občas někde spadne most. Ten je vidět, každý se tam může přijít podívat a rozhořčovat se spravedlivým hněvem. Jenže když někde spadne nějaký ten systém, na první pohled nikde nic vidět není, ten kus železa je tam furt, jen nedělá, co by měl.
  Inu, co jste si zaplaili, to máte. Nejste sami, i od VŠ odborníků jsem se dozvěděl, proč by se měl zaplatit novej síťař – a dobře zaplatit – když „to všechno přece tak ňák funguje“. No, dlouho to tak fungovat nebude.
  Spousta lidí si myslí, že se systémy programujou samy. No a pak holt spadne systém grantové agentury těsně před uzávěrkou a není záloha, takže se ruší celá soutěž. Kdo se však s jejich hlavním systémákem setkal, ten se vůbec nediví. Spíš žasne, že se to neposralo dříve.
  Na druhou stranu vám rád věřím, že až opravdu budete nějakýho toho šikovnýho, zkušenýho IT odborníka potřebovat, že si ho koupíte. Stejně, jako toho dobrýho učitele. Tak dobro došli…

 117. tak jsem se dočetl: „Jan Fischer oficiálně zahájil kampaň za své zvolení prezidentem a začal sbírat na petiční archy 50 tisíc podpisů nutných pro účast volby.“ – nevzal u něj náhodou Jirka meluch, jako PR? Ten pravopis by tomu odpovídal…

 118. PeSi, velice pochybuju, že by zrovna dráteníci ve státních službách byli špatně placení. A u IT zakázek nejnižší cena ve většině případů nerozhoduje, neb je to pro úřednictvo složité k posouzení a dá se dobře kamuflovat a obchodovat s deštěm. Spíše se přikláním k názoru Šimona Kleina a Vency.

 119. 2 Šumavák – sice nevím co to tam máš za neužitečné plevele, ale těma širokýma lopuchama hned vepředu by se alespoň daly eventuálně koňům utírat řitě 🙂

 120. A hele, už spadl i insolvenční rejstřík, že by přece jen FBI ?

 121. „proč by se měl zaplatit novej síťař – a dobře zaplatit“…když si koupím v Pařížský o 200% dráž než to samý v Paříži tak to bude lepší?

 122. Rputi, když najedete hlodavcem na pravý horní roh, objeví se křížek- takhle můžete vykydat vše, co už tam nechcete.

 123. Andy, děkan! Taky mě to mohlo napadnout! 🙂

 124. „Tendr za bezmála třicet milionů korun, který bez výběrového řízení získala od ministerstva dopravy firma ATS-TELCOM PRAHA a.s., zajímá také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. „Případ skutečně prověřujeme. Zjišťujeme nyní, zda ve věci existují případné důvody k zahájení správního řízení,“ uvedl mluvčí úřadu Martin Švanda.“¨
  http://web.volny.cz/noviny/pel-mel/clanek/~volny/IDC/217590/novy-registr-vozidel-zkolaboval-v-celem-cesku-na-uradech-jsou-fronty.html

  Zajímavá firma ATS-TELCOM PRAHA, a.s., obchodní rejstřík napoví…

 125. No, mne nyní zajímá něco jiného než tendr za třicet mega…už podruhé upozorňuji na http://zpravy.idnes.cz/uzavreni-stanice-metra-narodni-trida-dsx-/domaci.aspx?c=A120709_094225_praha-zpravy_ab

  Primátorovi nestojí obyvatelé města Prahy ani za nějakou slušnou omluvu? Nejenže letošní léto v Praze je obzvlášť vypečené a nejezdí snad nic normálně, ale ještě bude Metro, dotované městem, tedy občany mít výluku jako prase. Docházkové vzdálenosti od Můstku nebo z Karláku si může mluvčí strčit někam a běhat to každý den v deseticentimetrových podpatcích jen tak, protože developeři staví další podělaný komplex uprostřed Prahy.

  Ale uznávám, Praha je málo nacpaná a pan doktor primátor má moc práce…ostatně asi je to každému putna. Fakt je, že my v Praze také nevyvádíme kvůli brněnským přesunům nádraží. Patří nám to, tenhle svinský systém.

 126. Mohli by tam ty díry do metra nechat vprostřed stavby, ovšem každý vcházející i vycházející by povinně musel mít přilbu.
  😛

 127. Pamatuji i v londýnském metru léta uzavřené stanice:)))))

  To je pravda, tak je všechno v pořádku a ať se Praha točí. Obchoďáků není nikdy dost.

 128. No, skoro fšeobecné nadšení z nového domova Šumaváka jde jaxi mimo mne. Ten nový domov se IMHO chová spíše jako polepšovna, než domov. Nejenom že to trvá na tom abych se podpisoval furt stejně, jinak to otravuje Šumaváka o schválení, ale neumí to přechylovat, když už to trvá na tupém úvodu „Vonásková napsal“, chybí tomu číslování příspěvků, time stamp neodpovídá času vložení a čas vložení neodpovídá času publikace.
  Navíc mi vadí ta vyblidlá světlešedomodrá barva fontu. Šedej zákal mám i bez pomoci nějakého IT machra nebo zabudovaných trpajzlýků.
  Možná, že to jsou jenom stesky starého psa, kterej se musí učit novejm kouskům, ale kdyby ty nové kousky alespoň dávaly smysl. Zatím, alespoň mně, smysl nedávají.

 129. Alespoň že s původním jménem mi příspěvek prošel včas a na čas !

  Halelujah!

 130. Andy, esli oni místo zavřené stanice Národní neotevřeli tu díru na Evropské!
  Je to sice kousek vedle, ale se sundanými lodičkami je to vlastně jenom skok!

 131. Andy,
  ad uzavření Metra Národní třída. Já se domnívám, že pan Primátor vyslyšel nedávné kvílení spoluobčanů ze strašného smradu na Můstku. Je několik teorií. Chčijou tam bezdomovci a feťáci a černoši. Nebo se podělala kanalisace. Nebo si oddechly vykopávky skrze nekvalitní isolaci Metra. Tam prý konali svou potřebu či ji tam vyvážely generace dřevních Pražanů. Dr. Svoboda je MUDr. a docela chytrý stratég. Potřebuje konsensus. Proč by měla být Národní třída méně národně obrozena než blbý Můstek?
  Osobně bych následně kružítkem s vpichem na Můstku označil daleko větší radius … Předběžná opatrnost … Jeho Pražané snad začnou vyvážet splašky dále od tohoto profláklého bodu. Doporučoval bych trpělivě přejít s plným šloufkem most, sebrat všechny síly a vyklopit to někde u Parlamentů …

 132. Skimici, tak píchat na Můstku se jim zachtělo? Pak to tam nemá smrdět! O:)

 133. Rejpale …
  měli štěpný komentář. Samozřejmě vědí, že klasický pich na Můstku jest již historií. Vpich, mají-li opravdový zájem si mohou božínku pořídit v cuku-letu za mrzce levný peníz. Hledají slevu? Od bájmých Pinkasů nechť zakopnou a loví brýle po dláždění. Dlaně si už ani snad nesprchujou, ale zajdou na hygienickou stanici tak asi za šest měsíců. Můžou se radovat z dobře prožitého večera. Tak levně si AIDS asi nikde jinde nepoříděj.

 134. to zavřené metro domluvil bém
  pak se zvedla vlna odmítání
  no a nyní svoboda dostal po bémovi nejspíš odpustek, že to nevadí..
  a že jsme si to dotovali my? no a co! takhle jsme si dotovali i vodovody a plynovody a elektrovody a telefonní sítě a .. a jen se můžeme dohadovat o tom, kdy si to zaplatíme ještě jednou, až si to budeme kupovat nazpátek. první budou vodovody.

 135. Martine TT: Tak ono IT víceméně funguje. Problém s průserovými zakázkami typu registry a jiné Drábkoviny je v tom, že to buď nedělají IT firmy s praxí nebo to dělají firmy typu „Mezinárodně Obchodní Stroje“ pro které jsou to drobnosti, které nestojí za pozornost a jejichž roční rozpočet je cca. 10x větší než je HDP České republiky.

 136. Jinak tedy KASA (Kocourkov Aeronautics and Space Administration) mi projasnila den. Kde že se vlastně chystá Nečas stavět ten kosmodrom ? A bude ho stavět Skanska nebo Viamont ? A rakety budeme mít vlastní ze Spojených šroubáren Broumov nebo koupíme ruské či snad čínské ? Samé otázky…

 137. nějak Ti z toho Rejpale mám stejný pocit jako Ty.
  A zdá se, že necenzurovaný (nebo nepřihlašovaný) Pes běží u stejné firmy a funguje úplně jinak: odkaz
  To vkládání odkazů je taky nějak na h……..

 138. …Budou se takové výpadky opakovat?
  Pokud bych měl vycházet z vysvětlení v článcích, kdy například mluvčí ministerstva dopravy řekl, že výpadek je pravděpodobně způsoben výpadkem jednoho serveru, tak ano. Pokud je infrastruktura postavená tak, že výpadek může být způsoben chybou jednoho serveru, tak se taková chyba může opakovat. Pak by to ale byla dost zásadní chyba v celém systému.
  Lze tomu předejít?
  V současné době je rozhodně možné vytvořit systémy tak, aby byly stoprocentně technologicky odolné. Není to žádný problém. Komerční prostor na podobném principu funguje, tudíž je poměrně překvapivé, že nové systémy ve státní správě nefungují…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/centralni-registr-vozidel-nefunguje-dsp-/domaci.aspx?c=A120709_171926_domaci_abr

 139. vybledlou barvu slíbil Šumavák hned z kraje změnit na černou, hned jak přijde na to, jak na to( absolutní rým). Stejné jméno mně ( osobně, není to povinné) vadí méně než stálé opisování kapschy. Ale rejpal má už z titulu svého nicku nárok, tak je vše jistě OK.

 140. Nevděčníci nevděčný! 🙂
  Taky nemusel bejt žádnej blog! Však on tomu Šumavák vychytá blechy! Trošku trpezlivosti, pánové!

 141. kupodivu … jak jsem tam, tak tam držím. Je to otrava, přistupuji li z více zařízení. Name and mail je evidentně zásadní.
  Ale to se (Šumavák a PeS) nějak poddá. He?

 142. Ha! drží mi to všechno…
  jedině nějakej nadpis prosimich a číslo komentáře silvuplé …

 143. Čo bolo, to bolo
  aneb:
  komukoliv se to zatím nelíbí, může ke mně přijet spravovat střechu. Je to necelých 700 metrů čtverečních, kam se nedá stoupnout, aniž byste se nepropadli ca 4 metry dolů do stáje, mezi koně.A na udělání díry stačí lepší kroupy.
  No a já pak mohu v klidu, jako před šesti lety, za dlouhých zimních večerů, sedět u PC a dělat šablonu…
  Teda, mezi námi děvčaty, mně momentálně vadí ten šedý font výrazně méně, něž když mi ve stáji kape na hlavu !!!

  Už jsem psal:
  Chleba bude, maso bude, ano PeSi, i vejce(na truc EU) budou, ale až nějak zvládnu tu střechu !!!Dnes jsem na ní zase strávil ca tři hodiny.A to, že mi kape na hlavu je zatím sranda. Ono by se také mohlo stát, až na ni napadne metr sněhu, že mi to celé, včetně krovu, spadne na hlavu a na koně.
  A to už vůbec nemluvím o tom, že sem, tam, musím občas i pracovat, abychom všichni( koně i já) měli co žrát!
  Trochu trpělivosti by neškodilo…
  Nebo: kdokoliv máte chuť se v tom vrtat, napište na mail a já vám udělím administrátorská práva ( netýká se dvouteček!)

  Zatím spíše eviduji připomínky a požadavky a uvažuji o tom, že si s Pietrem napíšeme vlastní šablonu.

  AK – zkus si laskvě vzpomenout, jak dlouho to Patrikovi trvalo, než to NP-Diskuse doopravdy odladil, a to je prosím programátor a ne pasáček koní!
  :-):-D)

 144. Vidíš, Šumaváku, i tady platí moje pradávné heslo: Každý dobrý skutek po zásluze potrestán! Já bych ty remcaly na tu střechu asi fakt vyhnala. Mně se to tady zatím líbí. KOmentáře běhají jako když bičem mrská – a co víc si přát. Dobrou noc.

 145. Já tedy zas naopak tady oceňuji, že pozadí nevidím čtverečkované, nemusím už jednotlivé komenty pošťuchovat a opisovat za nimi různá posměšná trpajzličí hesla. Trable se střechou jsou mi blízké, čeká nás něco podobného, byť v menším rozsahu.

 146. Nó, copak vo to… Předpokládám, že soubor style.css neni generovanej, že tam prostě někde je v konečný podobě. V takovym případě by k očernění textu mohlo stačit změnit řádku 1265, na níž stojí psáno

  color: #5A7272;

  změnit na

  color: black;

  Pokud by se všechny výskyty magického čísla #5A7272 v řečeném souboru změnily na black, nic tragickýho se podle mě taky nestane.

 147. Dano, já ty šŤouraly docela chápu, mně se to šedivé písmo na světlezeleném pozadí také nelíbí.Ale zatím fakt zkoumám jak co funguje, co se nechá nastavit, co ne, jak lze vložit odkaz, to video v tomto článku je vyšší dívčí, to mi systém nevzal, to jsem musel přes Youtube a tam mi to psalo, že s tím mám něco udělat, protože Bloguje.cz skončilo a Videa „sumavak. bloguje.cz“ budou dál mít problém, o Mail-adrese sumavak@bloguje.cz ani nemluvě, to mi ani admin Bloguje.cz nedokázal vysvětlit co s tím bude( a ne že by tam nějaká pošta nebyla!!!) a byl mile překvapen tím, že bloguje.cz provozuje i mailserver!
  Prostě… doporučil bych všem klasiku, Bastiata: Co je a co není vidět viz: http://www.libinst.cz/etexts/bastiat_co_je_videt.pdf
  :-D)))
  Já se na to fakt nevykašlal. O tomto konceptu jsme se s Arturem Dentem domlouvali už dávno. když došlo na realizaci, narazili jsme na technické problémy, protože na celém Bloguje.cz nebyl druhý takový blog, kde by byly stovky komentářů u článku, a prostý text, bez obrázků a kudrlinek okolo, představoval ca 3OO MB.Jednu zálohu jsem stahoval já, druhou Pietro a třetí, pro sichr PeS. Vydržíte-li nějaká sprostá slova a klení, Požádejte PeSa o názor na to zálohování. 🙂 – POZOR! jen pro otrlé!
  No a další fáze je, že jsem sjednal a zařídil vlastní server ( sicher ist sicher), na kterém ty zálohy rozbalíme a kam budu postupně zálohovat i tuto versi, aby, kdyby a tak vůbec,… to bylo někde, kde to mohu ovládat.
  Tak prosím klídek, chleba bude, maso bude i vejce, na truc EU, budou.
  Ale napřed musí mít moje koně a já co žrát !!!!

 148. No a pokud jde o další.. tak zkuste pochopit, že se při novém začátku pokouším eliminovat všechny tři dvoutečky, tedy jak pro znalce „šedovouse“, který rozesral původního NP, tak i RNDr pf CsC z TC AV, britského vědce:-),a Vladimíra B., který se z nich chová nejslušněji a nechápu proč se bojí vlatního zavedeného, a již jednou ukradeného nicku.Ale to není můj problém… tudíž to neřeším.

 149. Rputi, na tom, že nové systémy ve státní správě nefungují, není pranic překvapivého.
  Ono se clusterování jednak musí umět udělat (čímž nechci říct, že já konkrétně jsem ten, kdo by to po technické stránce udělat uměl) a za druhé se to musí dělat plánovitě, v dostatečném časovém intervalu a musí být někdo, kdo to umí zaplatit.
  U těch Drábkovin nebylo a není nic z toho. Nenechme se mýlit částkou, která byla zaplacena. Výše fakturované částky nebývá u podobných zakázek v žádném vztahu k tomu, kolik se skutečně nasypalo do technického řešení. O tom bych mohl někdy u Vodičky vyprávět celé hodiny.
  Krom toho, celý plán a harmonogram těch Drábkovin byl takříkajíc „píčou ke zdi“ (dámy prominou), protože jednotlivé části státní správy nebyly schopny poskytnout včas data na testování. Tedy pokud mohu z médií soudit.
  V praxi bývá zvykem, že když se uvádí do chodu takhle velká a celkem komplikovaná databáze pracující na již existujících datech, navýší se patřičně kapacita diskových polí a serverů a pořídí se ke dni X.Y.ZZZZ takzvaný „snapshot“. Tedy otisk všech databází živých dat, která má nový systém zpracovávat.
  Na tom snapshotu se pak testují veškeré funkce nového systému. K tomu u těch Drábkovin pokud vím nedošlo, protože data nebyl schopen nikdo dodat. Takže se nelze moc divit, že systém zkolaboval. To se stane raz dva, stačí aby programátor nějakého modulu třeba v souladu se zadáním předpokládal, že položka CISLO obsahuje v těch deseti milionech záznamů jen čísla. Pak se to pustí a ouha, ono se ukáže, že nějaká slečna před deseti lety se uklepla a místo čísla 2 tam zadala @. Což programátor neošetřil, protože v té položce měla být jen čísla a on není placen za to, aby nad problémem přemýšlel, ale aby to nakódoval nejpozději do zítra, protože včera bylo pozdě a nikdo netušil, že ten modul co právě píše bude vůbec potřeba…

  Takže tak nějak.

 150. Tedy závěrem a shrnutím:
  Zkuste prosím pochopit, že ta šablona Šumaváka, kterou jsem kdysi, v šerém dávnověku internetu, já zemědělec, v záchvatu programátorského šílenstvi, během dvou nocí napsal,je teď nekompatibilní s ničím, co dnes existuje a tedy se prostě nedá přenést.
  Takže musíme začít znova.
  Myslím, že by vás to nemělo překvapovat, protože snad každý, kdo používá MS Win ví, že každá nová verze, je nekompatilní s tou předchozí. A Mikrosoft vydává nové verse mnohem častěji než Šumavák… .

 151. Zajímavý článek k Německu – projednávání souladu ESM a fiskálního paktu s ústavou –
  Napjatá atmosféra mezi vládou a soudnictvím: Před slyšením o trvalému záchranné fondu ESM a EU fiskálním Paktu. Stížnosti o nátlaku na soudce. Obávají se vážných následků, pokud Karlsruhe (soud) zpomalí „záchranu měny“. – http://jdem.cz/vrka4

  V diskuzi jeden příspěvek se zajímavými čísly, o nichž nevím, jsou-li relevantní. Překladač text przní, tak to tu dám v obou verzích, protože by mě potěšilo, kdyby to zdejší němčináři, okomentovali, či upřesnili :

  Již více než pět let zachraňujeme banky. Proč se zachraňují banky? Německo nyní má zachraňovat PIIGS banky? Státní dluh Řecka, Irska, Itálie, Portugalsko a Španělsko = € 3.5 bilionu, bankovní dluh je € 9.2 bilionů dolarů, takže je to asi € 14 bilionů dolarů. Výstup na finanční síly bank v zemi a zdaleka, říká LPP Ifo expert Prof smysl. Pokud verdikt je římské právo: —————————————— —————————– inzerát impossibilia nemo tenetur … „Nikdo nesmí být poskytnuty, není možné.“ Ultra posse nemo obligatur …. „Nikdo není povinen platit více, než on.“ Pro Merkelovou a Schäuble a Spolkového sněmu je: ultra vires …. „Ve více než pravomoci.“ Vitium při uzavření smlouvy …. „V závěru smlouvy

  64. @rabenkrähe … So geht es einfach nicht!
  wibo2 gestern, 20:11 Uhr
  [Zitat von rabenkräheanzeigen…]
  Seit mehr als 5 Jahren retten wir die Banken. Sind die Banken noch zu retten? Jetzt soll Deutschland die PIIGS-Banken retten? Die Staatsschulden von Griechenland, Irland, Italien Portugal und Spanien sind 3,5 Billionen €, die Bankschulden sind 9,2 Billionen Euro, also es geht um rund 14 Billionen €. Das übersteige die Finanzkraft des Landes und der Banken bei weitem, sagt der BVG Sachverständige ifo Prof Sinn. Bei der Urteilsfindung gilt das Römische Recht: ———————————————————————– Ad impossibilia nemo tenetur… „Niemand ist verpflichtet Unmögliches zu erbringen“. Ultra posse nemo obligatur …. „Niemand ist verpflichtet, mehr zu leisten, als er kann“. Für Schäuble und Merkel und den Bundestag gilt: Ultra vires…. „In Überschreitung der Befugnisse“. Vitium in contrahendo …. „Mangel beim Abschluss eines Vertrages

  Předem díky

 152. Šalamounské – Euro-středomořské skupiny, uvádí na trh novou operaci
  Tlak na finančních trzích nebude, položit €-záchranář musí: V 17 Ministři financí se dohodli na finančním záchranném balíčku pro Španělsko, mají brzy následovat i pro Řecko a Kypr. Na nového šéfa Euro-skupiny, nemohli dohodnout – Juncker zatím zůstává
  http://www.spiegel.de/politik/ausland/treffen-in-bruessel-euro-gruppe-hilft-spanien-griechenland-und-zypern-a-843478.html

  Američani normální Evropany v diskuzích litují, ale dělají si i parádní srandu –
  Navrhuji, aby, když EURO nakonec zhroutí, aby zemím nemělo nebylo dovoleno vrátit se ke svým starým názvům měn, měly by být nuceny používat směšné jména, aby odrážely to, co vlastně provedli svým národům.
  Německo = Blvdes Arschloch
  Itálie = Pezzo di merda
  Francie = Branleur
  Prosím, neváhejte a navrhnout si vlastní 🙂
  Německo: Merkelisadouch
  Itálie: Wetakaanymoney
  Francie: Le Katastrofa
  Řek: Grout
  Irsko: Yestoanything
  Španělsko: Roy Rogers
  Portugalsko: (na počest pana Barbarské) Barruso.
  odrážet co?
  GB.the podvod.
  Francie. Delusion.
  Germany.the robot.
  Spain.the Corrupto.
  Belgium.the Dutroux

 153. A pic kozu do vazu!

  Thierry Baudet:
  Nejsilnějším esem zastánců evropského projektu je obvykle tvrzení, že nacionalismus vede k válce, zatímco budování evropského společenství k míru. Proto nám všechny ztráty, které jsme kvůli Bruselu utrpěli v oblasti demokracie, suverenity a transparentnosti, nakonec vynahradí ušlechtilý cíl: mír v Evropě. Tento předpoklad je však založen na omylu. Války nezpůsobuje nacionalismus, ale ambice vybudovat evropské impérium. Vyvolává je snaha upnout národy za každou cenu do společné svěrací kazajky. Jednoduše řečeno, války způsobuje evropský projekt samotný….
  http://www.presseurop.eu/cs/content/article/2301631-evropske-imperium-znamena-valku

 154. Evropske imperium znamená válku
  Nejsilnějším ESEM zastánců evropského PROJEKTU JE obvykle tvrzení, Ze nacionalismus vede k válce, zatímco budování evropského společenství k Míru. Proto nám vsechny ztráty, které jsme utrpěli v Bruselu kvůli Oblasti Občané demokracie, suverenity transparentnosti, nakonec vynahradí ušlechtilý Cíl: Mír v Evropě. Tento předpoklad však JE založen Na omylu. Války nezpůsobuje nacionalismus, pivo ambice vybudovat Evropske Impéria. Vyvolává JE snaha upnout národy ZA každou cenu dělat SPOLEČNĚ svěrací kazajky. Jednoduše řečeno, Války způsobuje evropský projekt samotný.
  http://www.presseurop.eu/cs/content/article/2301631-evropske-imperium-znamena-valku

 155. Fujtajbl vespolek,
  stran registru vozidel – informovaní jedinci si vyřizovali převody aut a nové řidičáky v červnu, neboť věděli, že minimálně v červenci jim úřední oudy nebudou moci vyhovět. Ale není to na vyprávění na webu.

  P.S.
  nebylo by od věci, podívat se na styly a tu posranou šeď textů zaměnit za černou. To se mi to kecá, když nevím, jak je ten styl navržený 🙂

 156. Jako – kvůli identifikaci (policejní řečí ztotožnění) prý do Německa pojedou jenom nejbližší příbuzní miminka. ČSAD Ústí nad Labem prý pro ně rezervovalo 12 autobusů.

 157. 1. Dobré ráno
  2.“clusterování“ – spolupracuji nyní s chlapíkem, co se tímto profesionálně zabývá…při řeči o státních projektech se jen smutně, vědoucně usmívá.
  3.blog se mi líbí a až se Šumavák naučí operativně měnit tapetu v záhlaví podle přírodních katastrof, které ho postihnou bude naprosto dokonalý.
  4.Co se uneseného dítěte týče, zajímavé na tom je nejvíc to, jak policajti částečně a občané takřka bez výjimky počítají s tím, že si za to dítě může víceméně samo, narodilo se do černé rodiny a je to předmětem mohutného vtipkování…to takovou bělostnou Helenu Čermákovou občané litovali až do chvíle, než se našly pozůstatky dítěte a za Barborku Škrlovou, psychopatickou manipulativní mrchu a její kamarádky z Kuřimi oroduje Bok a levicová kavárenská garda dodnes.

 158. Ptakopysku :))))))
  už jenom kvůli Vám bych nepřežila konec Šumaváka 🙂

  Nigel Farage: Evropská unie je monstrum. A jde ke dnu
  Nigel Farage, patrně nejvýraznější europoslanec současnosti, říká: „Klaus je skvělý chlap. Je to největší evropský státník.“ Jinak se ale Čechům diví. Prý se vrhají zpět do komunismu. – http://jdem.cz/vrqm9

 159. Šumaváku, sypu si popel na hlavu, mít Tvou střechu blíže, hned jsem na ní s vercajkem v ruce. To bych zvládl spíše, než se pustit do programu.

 160. Andy, dítě pochopitelně nemůže za nic, ale jak to s únosem proběhlo a důvody, tam jsem dost zvědav na vysvětlení. Že by žádná spojitost s rodinou?

 161. Třicet miliard ukradených z kapes daňových poplatníků.
  Španělsku nepomohou, jen oddálí pád. Pak pro jeho záchranu budou ukradeny další peníze, namísto aby byly individuálně alokovány daňovými poplatníky a utraceny podle jejich reálných potřeb, nebo Španělsko padne jako Řecko. Problém není v časově lokálním nedostatku financí, ale ve dlouhodobém stavu Španělské ekonomiky, který bezprostředně souvisí s tamní jižní mentalitou a kulturou. Ta je navíc v krizi už od dob dovozu levného zlata z loupeží v zámoří. Krize zasahuje především jižní země, ačkoli mají všeobecně lepší hospodářské podmínky než severní. Jenže kultura severních zemí je lépe vytrénovaná nutností vynakládání vyššího úsilí na přežití. Problém jižních zemí má jediného společného jmenovatele. Líné obyvatelstvo s línou kulturou. Protože lenost je základní příčinou chudoby. Příčinou této krize je krize kulturní. Proto přelévání peněz nepomůže tak jako by sebevětší peníze nepřiměly obyvatele Chánova aby jej změnily v Sillicon Valley. Ano, je to hnusné a nekorektní avšak pravdivé.

 162. 2 Pavel Kořenský ad 1:36 – Děkuji, náčelníku, že ses mě zastal…

 163. 2 Jaka : To je typický mediální DOS útok. Naservírování přitažlivé pitomosti. Přemýšlení o ní zatěžuje mozek místo toho aby se věnoval něčemu užitečnějšímu. Navrhuji takové zprávy ignorovat, nezpracovávat je a nešířit. Pozor na média, hlavně to co plní jejich první stránky palcovými titulky. Kouknu a říkám si, kdyby nepsali a nevysílali o tomhle, co jiného by si našli? Co jiného místo tohohle nám nebylo předhozeno? A co by nám bylo předhozeno místo tamtoho? Mozek v čase, který je nám vyměřen může vykonat jen omezený, konečný počet operací. Měli bychom se svým časem podle toho hospodařit. Doporučuju k přečtení : Kyberiáda, Výprava šestá čili jak Trurl a Klapacius stvořili démona druhého stupně aby přemohli piráta Tlamsu.

  K akyuálnímu tématu.
  Příčina této krize šířící se Evropou je dlouhodobá a hluboce kulturní v obecném smyslu. Přirozeně zprvu a více postihuje jižní země. Více zasahuje jižní katolické a byzantské země než severní protestantské. Protestantské země jsou z příčiny sdíleného hodnotového systému postaveného na pracovitosti a skromnosti proti krizi přirozeně odolnější. To co slovutní „ekonomové“ nazvali „finanční recesí“ a podobnými názvy, bylo a je hospodářskou krizí, jak o tom píšu od počátku. Příčinou této krize v Evropě je ztráta schopnosti vyrábět užitečné a žádané zboží schopné konkurovat na světovém trhu (Foundry, vylíhlo se to právě tak, jak popisuje Modrej v Nepravidelnících. Jeden se hrozně nudil….) Primární příčina ztráty této schopnosti je kulturní. Končí blahobyt založený na práci a šetrnosti předešlých generací a na zadlužení na úkor generace budoucí. Zadlužení veřejných rozpočtů v soubojích o přízeň zlenivělých a požitků chtivých mas voličů a ve snaze předejít sociálním bouřím může vést k prohlobení krize a se všemi negativními z minula známými a obávám se i katastrofálními důsledky.

 164. Schumi, to tady píšeme furt všichni, že je nesmysl léčit symptomy a kašlat na příčiny. Východisko ovšem vidím optimističtěji – lidi jsou neuvěřitelně přizpůsobiví v obou směrech, přizpůsobili se rozhazovačnému státu, přizpůsobí se i jeho absenci.

 165. Foundry, já bych nebyla až tak optimistická – spousta lidí půjde za svá „práva“ bojovat. Práce bude až na tom posledním místě…

 166. Aha, tak když se do výběru přidá k Albertovi ještě i Ahold, je po Tescu nejhorší. Zaráží mě kvantum zkažených a všelijak falšovaných potravin, to už vypadá spíš na firemní politiku než na selhání jednotlivce.

 167. Rputi, bez kraválů se to zajisté neobejde, ale pak se to nějak utřese. Zatím to nikdy nebylo jinak.

 168. Dobrej večír!
  Šumaváku, nebij mne, please! Dyť to byl jenom konstruktivní kriticizmus a nemusí to bejt dneska, stačí zejtra :o)) ! Jo a na střechu bych milerád vylezl, ale jednak by mne neunesla a druhak i kdyby unesla, tak díky mým paťatým nožkám bych s ní rychle spadl a při pádu Ti zašlápl alespoň jednoho, ne-li více komoňů.

  Jo a k otázce žrádla pro koně a Tebe: Američané na Filipinách po Pearl Harboru nedostatek krmiva i menáže vyřešili tak, že sežrali koně. Tím tedy ovšem skončilo v americké armádě jezdectvo jako bojová složka a pak už byla jenom Armored Cavalry, což byli, a jsou tankisti. A protože tank se tak snadno sežrat nedá, George Patton, starý kavalerista se musel spokojit s tanky a s nimi to už v Africe Romelovi ukázal.
  Toto řešení ale asi nepadá pro tebe v úvahu, nemluvě o tom, že Holanďanka v tanku myslím zdaleka není taková sranda, jako na koni.

  Pokud se týče klusterování, tak armáda USA, tedy vlastně Air Force, tedy letectvo má Cluster Bomb, a pěchota,, tedy spíše mančaft z palebné čáry zná „clusterfuck“ což je myslím o stupeň vyšší, než FUBAR, tedy Fucked Up Beyond All Repair. Nevím ,zda se ajťáci v kotlince od GI’s nepoučili.

 169. Foundry, lidi „dole“ si vždycky nakonec musí poradit. Co jiného jim zbývá. Jenže je to zbytečně bolavé. Zajímavé,že to co všichni víme a píšeme, jako by nevěděli oni „slovutní ekonomové“ a poradci hlásající žádoucnost většího a většího rozhazování. Buďto jsou tak hloupí, nebo si myslí to samé, ale za tyhle rady dobře honorovaní. Jejich metoda léčby je jako alkoholikovi dát víc chlastu aby se mu tolik netřásly ruce. Na chvilku to pomůže…

 170. Schumachere – ad 15.51
  To je blbé to ad čas. Správně bych asi měl doplnit i datum. Ale furt lepší než vlákno.
  To je nabíledni co píšete. Evropští seveřani jsou vycvičeni okolnostmi se o sebe postarat s nějakou perspektivou. Nezatopíš, nemáš co jíst – umřeš. Jakou roli v tom ale hraje konfese se neodvážím tvrdit. Křesťanství je implicitně (jako veškeré konfese Knihy) středovýchodní záležitost a v zásadě mocenské variace na původní thema. Odnože, jako katolíci a protestanti, ortodoxové se šířily podobně.
  Osobně se domnívám, že ve věku před masovými sdělovacími prostředky to byla fajn metoda seštěkávání se, tedy k šíření kmenové sounáležitosti skrze kostely a totemy.
  Protestanti byli z jedné strany sice zarytějšími příznivci kultu a snad proto se snažili vymanit z mocensky-artificiálního ritu. Nutný sklon k pracovicosti imho sehrál onu zásadní roli.
  To tedy ke konfesi a regionech. Záměrně vynechávám neevropské kultury, protože těm náš pyšný universalism imho pouze škodí. Ono to tak ale být musí, neb onen universalism není nic jiného než jedna z mocenských pák.

 171. Schumi, tady se projevuje systémová chyba všeobecného rovného volebního práva, kdy je sluchu dopřáváno výhradně těm poradcům, kteří jsou schopni „vědecky“ zdůvodnit prasečiny politiků. Tito je pak konají v zájmu znovuzvolení v našem volebním systému.
  Těžko si dovedu představit, že by třeba majitelé půdy v Anglii 19. století zvolili do parlamentu někoho, kdo by je mohl ožebračit. Všeholid v 20. století to udělá klidně a s nadšením.

 172. Chi – Foundry …
  skryj svůj idealism. Poradce je stejně dobrá profese jako každá jiná. V to počítám i prostitutky. Se zbytkem souhlasím.

 173. No IMHO Schumi má pravdu. Vidím to tady z první ruky (a nejsem tu od včerejška). Život „ze dne na den“ a „z ruky do huby“ je tady na jihu opravdu jednodušší, když se jeden nemusí starat, že za pír měsíců přijde zima a co budu pak jíst, jak nakrmím zvířata na dvorku, co si obleču a jak zatopím. Takže „nějak bylo, nějak bude“ je tady mnohem snadnější. No a když se nemusím nějak zvlíšť starat o přežití, tak co bych se staral o to ostatní… Když jim tady předkládám, a na faktech ukazuji, jak a kam celá Uhnije míří, tak nejčastější reakcí je slušný nezájem „kdo by se s tím zabýval“, „koho to zajímá“.
  Asi tak.
  Jsem zvědaf, jak dopadne ten odkaz

 174. Jo, tak to funguje dobře, klasické HTML tagy. Omlouvám se za ty překlepy.

 175. Kalousku Kalousku
  ad http://www.novinky.cz/domaci/272872-kalousek-vyssi-dph-nema-vliv-lide-v-cizine-nenakupuji.html

  Kalousek: Vyšší DPH nemá vliv, lidé v cizině nenakupují …
  Tedy – už ani nepamatuji, kdy jsem udělal větší nákup v kotlince. Přitom docela s panem Kalouskem souhlasím. Vyšší DPH se do rozhodování všeholidu asi opravdu nepromítla. Všeholid chce imho padesátiprocentní akci čehokoliv z jakékoliv inzerované ceny.
  Nicméně i vidláci ze severu Čech zjistili, že maso, jogurty, sýry atd stejné značky jsou kousek nahoru levnější. K tomu já jen dodám, že to by mi játra neurvalo, ten pravý důvod proč to tam kupuji je sortiment a kvalita.
  Myslet, pane Kalousku. Trochu myslet, nejen plácat žvásty, kterým ani sám imho nevěříte. Méně Janotovat a používat zdravý rozum.

 176. Všeholid chce imho padesátiprocentní akci čehokoliv z jakékoliv inzerované ceny- on se každý tváří jako že není všeholid, ale něco extra, to ale není pravda. Všeholid si všímá toho, že se žrádlo o hodně zdražilo a DPH to pěkně překrylo…

 177. Kalousek je fakt trouba, a to jsem ho kdysi hájil. Vždyť si to mohl spočítat – žrát se musí, tudíž při víceméně konstantních příjmech všeholidu tento začne šetřit při nákupech zboží ve vyšší sazbě. Pro stát výnosnějšího zboží se prodá míň. Nebo si snad financministr myslel, že si proletáři vyřvou kompenzaci vyšší DPH u zaměstnavatelů a tudíž to v podstatě eráru zaplatí firmy? Jo, to by mohla být pravda, kdybychom měli nezaměstnanost asi tak 4% a ne někde na dvojnásobku.

 178. Foundry, jeho slova : „Spotřeba spadla o 70 miliard korun

  Domácnosti za první letošní pololetí podle Kalouska snížily svoji spotřebu o asi 70 miliard korun. Týkalo se to však podle něj výlučně zboží zařazeného v základní, dvacetiprocentní sazbě daně.“ ukazují, že je prostě hloupej, neumí přemýšlet, počítat ani rozhodovat. Je to jen mizerný, typický lidovecký intrikán.

 179. Tak to je tedy síla!:

  …Reprezentanti Německa se snažili i na jiném hřišti. V sále s obrovskou orlicí v čele, v sále se 620 křesly. Právě tolik jich mělo být ten večer obsazeno, aby parlament odhlasoval nový zákon. Téměř šest set jich však bylo prázdných.
  Hlasování trvalo přesně 57 sekund. Žádné debaty, protinávrhy, diskuse. Kdo je pro? Proti? Zdržel se? Konec. Zhruba dvacítka poslanců přijala ustanovení, které ovlivní život více než osmdesáti milionů lidí.
  Lehčí průchod Bundestagem neměl v historii země velmi pravděpodobně žádný jiný zákon. Natož tak kontroverzní jako tento. Podle něj totiž mohou města prodávat soukromým společnostem informace o svých obyvatelích. Úřady mohou za úplatek předat nejen titul a jméno, ale také celou adresu….
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecti-poslanci-schvalili-zakon-ve-20-lidech-fzh-/zahranicni.aspx?c=A120710_141424_zahranicni_mku

 180. Andy, za rok se budou strašně divit, že se vybralo zas míň 🙂

 181. Foundry …
  já Kalouska vlastně svým způsobem hájím doteď. Je to opravdu chytrý parchant. V zásadě mu vytýkám jen to, že svoji nepopiratelnou inteligenci a schopnosti nevyužívá takovým způsobem, ze kterého bych já osobně měl nějaký prospěch.

 182. Inspirován Foundrymanem jsem zakoupil zkušební sadu e-cigaret, jsou tam dvě baterie různého typu, zplynovače různého typu a nakoupil jsem malé vzorky asi 15 různých kapalných jakotabáků. Už mě vážně sere posílat Kalouskovi a jeho následovníkům 3000 měsíčně na spotřební dani. Jdu to zkoušet.
  Věřím tomu, že neumí pochopit, že po zvýšení spotřební daně se jí vybere méně a jistě hledí na fakt, že se prodává o 16% méně pohoných hmot jako na zlé kouzlo, když nevěří tomu, že se nakupuje v zahraníčí.
  Kolik mých známých si už nekoupilo auto na leasing a trpělivě spoří a říkají, že to staré ještě pár let vydrží, když čtou o tom, jak řádí exekutoři a mají strach se vůbec jakkoli zadrlužit. Skoro o každém druhu plánů na větší nákupy slyším, tak já ještě vydržím, nekoupím dřív, než se to posere, ono se to neposere, když počkám.
  Paradoxně opravdu jediný, kdo začal šetřit po všech těch řečech politiků, jak se musí šetřit, je obyvatel a podnikatel. A vláda teď neví, jak ven z toho, že ji právě tihle vzali vážně.

  Jo a k druhému obvyklému téma, k vaření. Koupil jsem pomalý hrnec a právě teď ´táhnu´, vykostěné koleno na cibuli, česneku, pepři. Zatím jsme zkusili guláš, segedín, hovozí po burgundsku, tažín /nějaká severní Afrika – jehňěčí na meruňkách/, taflšpic, to vše s velkým úspěchem, bigos nezvládl jsem – nic moc, peposo, italská obdoba francouzského hovězího na víně, jednodušší, ale šíleně peprná, docela dobré a úplný propadák, držďty na caenský způsob, kde jsem použil mražené držďtky a zapomněl jsem, že jsou uvařené a dlouhodobým tažením jsem z nich udělal supersilný vývar, ve kterém zbyly jen kůžičky z telecí nožičky a ty vepřové kůžičky, kterýma se to ta mísa před vařením vykládá.

  Používáte to někdo a máte případné zkušenosti?

 183. Dobrý večer,
  potřebovala bych radu od znalců Č. Budějovic, jak se pokud možno bezpečně a mimo frekventované ulice dostat na kole od Hl.n. v Českých budějovicích k Haklovým Dvorům, nebo na Branišov.
  Jedeme s klienty na tábor do Strýčic. Jsou-li nějaké nábližky a tak bylo by to fajn. Nejedeme poprvé, většinou jezdíme ze Zlivi, ale na trase Praha Zliv je výluka. Tudíž musíme do ČB a od nádraží projet celé město a to je s 18ti postiženými na kole trochu o hubu, tak se snažíme minimalizovat nebezpečí a rizika.

 184. Rputi …
  ten Váš odkaz o Bundestagu je vlastně esej o Evropanství a třeba mimozemšťanech švýcarských. V zemi, kde má každý chlap doma legálně flintu z vojenské přípravky aby sebe, rodinu a stát v případě potřeby se vší rozhodností ochránil by si nikdo nelajsnul takovýto zákon odsouhlasit … To je ten pravý důvod, proč sociální konstruktivisté vší silou proti legálnímu držení zbraně bojují …

 185. Juro-p:
  to, že s Foundrym často souzním neznamená, že se nemůže dopouštět hovadin, tedy investovat v e-cigarety. Zatím tomu úspěšně odolávám. Je to docela krátký proces, který u přátel vidím. Nekritické nadšení nad hračkou, vystřízlivění, přesvědčování sama sebe, že je to vlastně prima, stud a popelnice.
  Pomalý hrnec elektrický anebo klasickou keramiku v troubě? Druhé provozuji aktivně. Nízkoenergetickou Remosku ne.

 186. A Juro-p
  ad Paradoxně opravdu jediný, kdo začal šetřit po všech těch řečech politiků, jak se musí šetřit, je obyvatel a podnikatel.
  Já nevím, co je na tom paradoxního- Obyvatel a podnikatel se musí přizpůsobit prostředí okamžitě a bez diskuse.
  Politik nemusí. On spokojeně přerozdělí jakoukoliv sumu, pro stát utratí jakoukoliv disponibilní sumu a zadluží obyvatele na jakoukoliv sumu, kterou dokáže na nás vypůjčit. K omu použije jakékoliv prostředky, které jsou k disposici a pokusí se je ještě utužit.

 187. skimic napsal:
  10.7.2012 v 21.44

  Přesné, k tomu není co dodat.
  Snad jen, že mám variantu pomalého hrnce- římský hliněný- a výborné jsou z něj polévky, kromě všech těch tajinů atd.

 188. Rputi,
  já nějak furt nechápu, proč by měla být adresa tajná. Já pamatuju dobu, kdy jméno i s adresou bylo v telefoním seznamu a skoro nikomu to nevadilo. Naopak, za neuvedení v seznamu se snad platilo.
  A když jsem hledal někoho v cizí čtvrti, tak jsem se zeptal první paní, co byla vyložená v okně a ta mi řekla, kde člověk toho jména bydlí.
  U nás v baráku mají všichni jména na zvonku a zatím nikoho nenapadlo, že by tam to jeho nemělo být.

  Ale co je divné, je ten způsob hlasování, kdy zákon je schválen, když pro něj zvedne ruku zjevná většina přítomných a odhadem předsedajícího, který vyhlásí výsledek, když není protest, tak se neověřuje ani počet, ani usnášeníschopnost.
  A to jen v parlamentech, jako je německý, kde lze vznést námitku usnášeníschopnosti.
  Jsou i parlamenty, které nemají kvorum na usnášeníschopnost, například parlament evropský. Tam vycházejí z toho, že termíny hlasování jsou stanovené a kdo z poslanců hlasovat chce, tak se dostaví. Kdo se nedostaví, vědomě nechává rozhodnutí na těch, co hlasují.

  Má to háček. Takto byla schválena všechna usnesení proti Temelínu a o útlaku cigánů u nás. Přijde stočtyřicet atomgegnerů a prakticky všichni čeští poslanci, a je odsouzený Temelín a naši si prostě ani neprdnou. Nebo zase všichni ochránci menši a opakuje se to.

  A tak vznikají platná usnesení evropského parlamentu a tom, jak škodíme atomem a potlačováním lidských práv.

 189. Kačeno,
  Strýčice u Dehtáře?Pod Zábořím? Jestli ano, doporučil bych to vlakem do Netolic a odtud přes Němčice.
  Ty Budějce jsou poslední dobou totálně neprůjezdné…ani autem, natož takhle.

 190. Šumaváku
  Ano tyhle Strýčice. Díky, zkusím spoj ČB – Netolice, ale máme 21 kol a jedeme z Prahy. Tak nevím nevím. Na přepravu kol do ČB nám ČD přidaly vagon .

 191. čt24 události, komentáře
  mystifikátor v akci = kalousek hraje jak o život

 192. Skimici, náhodou, mně e-cigáro funguje, od 11.4. nekouřím nic jiného a to jsem měl spotřebu 30-40 kousků denně. Chce to ovšem koupit inteligentně, první sadu nejlépe v kamenném krámě a nechat si poradit, majitelé krámků bývají většinou fandové a rádi poskytnou konzultaci. Já už si i náplně míchám sám, měsíční náklady na neřest jsou cca 800,- Kč.
  Web, pomocí něhož se minimalizuje možnost zakoupení šuntu, je tento: http://www.svetecigaret.cz/forum/index.php

 193. … ta holka bude ještě skrze posudky, experty a soudce ještě slavná. To je fakt husté, co vyplouvá v těchto kausách na povrch. Slečnu Šlégrovou měl hlavně tatík včas ohnout přes koleno a za ty kecy seřezat páskem až by si týden nesedla.
  To co okolo toho dělají aktivistické soudy a experti je však na blití.
  A ty Juro.p žehráš na EU.parlament a zákony pro cikány. Nevidíš prostě to, co tu roste přímo pod tvýma očima jaksi tiše plevelně. A to nám jednou zakroutí krk. Ne ta blbá usnesení EU parlamentu. Tady se nemůžeme vymlouvat fakt na nic. Žádné externality. Naše komunistická minulost nás dohání na vlastním dvorku.
  http://paragraphos.pecina.cz/2010/12/ted-tu-o-hodnotove-promene-spolecnosti.html
  Negativní vliv komunistické ideologie a případné angažovanosti soudců a prokurátorů v KSČ na tyto osoby byl od roku 1991 často přísně reflektován personální praxí justice, především však striktními dopady lustračního zákona. Na druhou stranu nelze vyloučit, že autentický prožitek z předlistopadové doby sehrál úlohu významné zpětné vazby a řadě soudců pomohl dosáhnout hlubšího pochopení hodnotové proměny společnosti a smyslu práva a spravedlnosti. Předpokládám, že mezi zodpovědnými mravně a odborně zdatnými soudci je právě řada těch, kteří autentickou zkušenost, třeba z formálního členství v KSČ, dokázali účinně přetavit v poučený a zodpovědný postoj soudce demokratického státu. S důvěrou veřejnosti v soudní systém si nelze zahrávat a takovou hodnotu poškodit účelovými spekulacemi a nespolehlivými závěry. Dobře víme, jak složitý proces s nejistými výsledky představuje získávání nezpochybnitelných dat z minulosti.

 194. e cigara – ja koupil pro brachu toto http://www.justcig.cz/ je to cele vic o koureni pary s prichuti skorice nebo cešho.
  pravdou ale je ze bracha kamionak taha siditko ve tvaru cigara a skoro uz nekouri normalni spinky. a to byl ucel.

 195. ajta …
  vypadl mi odkaz
  http://paragraphos.pecina.cz/2012/07/mozna-prijde-i-svoboda-aneb-pozvanka-do.html
  Lucii Šlégrovou bude totiž soudit soudce Radim Mařík (viz citát o přínosu komunistické kariery soudců). Je to k zaznamenání ačkoliv hlavní hvězdou bude opět znalec Ivo Svoboda.
  Tomáše Pecinu zrovna nemusím, ale k této kause referuje přímými zdroji dokumentů, které rád čtu. Moc se přitom bavím, když zrovna někde čekám na další spoj … Není nad nechtěný suchý humor …

 196. Lucie Šlégrová je nepochybně neonacistka a žádný nadšený amatér na tom nic nezmění. Ne že by se mi líbil diletantský způsob, s kterým se ji snaží „stát“ zavřít její nevymáchanou klapačku, ale soustavná snaha s nedemokratickými entitami jednat podle zásad ideální demokracie už ani není směšná…je tragická.

 197. Skimici,
  Pomalý hrnec elektrický. A učím se to. Zatím je to docela vzrůšo. Osmahnu maso a cibuli a vše dám do hrnce. Lehce zaleju, to už vím, že podstatně méně než v normálním hrnci na plotně nebo v troubě. Za hodinu se podívám a ono nic, ani to nevoní a ani moc teplé to není. Za dvě hodiny je to o trochu teplejší a já se začnu shánět po tom, kde je poblíž picárna nebo co je v ledničce jiného, ač to vím, že nic. A pak to začne vonět a za pouhých pár hodin je to hotové a proběhne přeměna kvantity zejména času v kvalitu. A má to skvělou chuť a respektuje to i fakt, že už nemám skoro žádné stoličky a zejména ne v postavení naproti sobě.

  Tak já jdu montovat tu e-cigaretu. Přinejhorším jsem zase přispěl oživení hospodářství nákupem hovadiny. Ale to je tak malá částka z toho, co prokouřím, že nešť.

  Jo na kolech do Hakláku?

  Před nádražím převést kola do Lannovky, pak po ní jet (jestli se to smí nevím, ale jezdí se tam až k Sadům, pak po Na Sadech po cestě pro cyklisty parkem k Rabenšejnské věži, prostě až kam to jde, pak přes lávku do ulice Mlýnské a protisměrem, každý tam jezdí jet na konec a doprava směr na Sokolský ostrov ale před slepým ramenem zabočit a jet po břehu Slepého ramene k první lávce na Sokolský ostrov, přejet lávku a nechat plovárnu a sokolovnu vpravo a jet přímo na druhou lávku přes Vltavu, pak mezi sportovní halou a řekou jet šikmou cestou na lávku přes levobřežní silnici do Stromovky a při jejím okraji mezi Stromovkou po pravé a superhyper, kdoví jak se jmenuje po levé, jet furt rovně po cestě, která se změní na ulici Na Zlaté Stoce, z ní doprava do Trnkové, pak doprava kousek jakoby k městu po ulici Na Sádkách, pak první doleva přes kampus JČU a jste na Branišovské. Tu zase převést přes přechod a nasednout na kolo a jet. Po Branišovské jsem jezdíl už normálně, tam většina aut odbočí do M. Horákové a vy jedete rovně do Branišova. Do Haklových Dvorů nějak projet to sídliště.

  Jak se jezdí přes přes to sídliště na kole nevím. Až k té Branišovské je to mimo silniční provoz, akorát se musí několikrát přes přechod hlavních ulic převést kolo. A na Lannovce občas otravují ti, co tam přece jen zajedou autem, ale ti se chovají jako v pěší zóně. Pak Na Zlaté stoce a po Trnkové smějí jezdit auta, ale je tam minimální provoz.

 198. Kačeno,
  No a já bych to pak nekomplikoval Haklákem a dojel přes ten Branišov, Čakov do toho Záboří a odtud vede z návsi, kolem kravína ( jestli tam ještě je)přímá cesta do Strýčic ke škole… (jestli tam ještě škola je). Na kilometry se to moc lišit nebude…

 199. Tak zatím jsem si sestavil tuhle:
  http://www.svetecigaret-shop.cz/www-svetecigaret-shop-cz/eshop/1-1-E-cigarety/30-2-eGo-K

  ale koupil jsem sadu zkoušecí tadyhle:
  http://nikotin.cz/kompletni-sady/kompletni-sady-supersmoke-unicaat/dotovana-supersmoke-unicaat-ego-hit-2x-detail.html
  a přikoupil jsem si další součástky a tabáky, takže jsem splnil i první měsíc ze závazku odběru a můžu si sestavit asi tak tři ty typy cigarety eGo, každou mohu napájet se dvěma bateriemi, jednou průběžně dobíjecí přes USB a jednou dobíjecí, když se vyšroubuje. Ono je to vlastně celé taková skládačka.

 200. No a za tou lávkou přes levobřežku to bude takto. Stromovka bude po levé a ten obchod po pravé. Nějak se mi z politiky ty strany pletou.

 201. Juro-p moc děkuji, už jsem to projela na google mapě. To je přesně to co potřebujeme. Nikdy jsme se netrefili na správné lávky přes slepé rameno a řeku takže jsme nakonec pokaždé skončili na Husově třídě. A ta pro nás není vhodná. Na Branišovské se můžeme rozhodnout zda přes sídliště na Hakláky a pak na Žabovřesky, Dehtáře… nebo přes Branišov na Dubné, Záboří… Tam už je to klidné a všude krásně.

 202. Šumaváku,
  škola tam ještě vloni byla a ta cesta ze Záboří kolem kravína také.
  Když už se doplahočíme do Záboří tak ještě vyfuníme na rozcestí k Dobčicím, tam odbočíme doprava a odměníme se docela dlouhým sjezdem k táboru, který je na půl cesty mezi Dobčicemi a Strýčicemi u malého rybníka, kde hnízdí labutě a kačeny, je tam nádherně….. Jen ten tábor se pomalu rozpadá, bohužel

 203. V těch Dobčicých, které mají náves do příkrého kopce a uprostřed svažité návsi hasičskou nádrž, býval zájezdní hostinec pro jezdce na koních. Vedla tudy, možná ještě vede, koňská stezka, značená barevnými symboly podkov. Součástí velkoryse pojatého projektu, byly stáje pro koně a ubytování pro jezdce.Chtěli jsme tam objednat večeři. Pan šéf byl dost nevstřícný, až když jsem si všimla vystavených pohárů za různá vítězství z parkurových soutěžích a zeptala se zda to jsou jeho trofeje roztál, řekl ano, ale že kvůli zranění ruky už jezdit nemůže a tu večři pro 30 osob nám připraví. Dnes už hostinec nefunguje. Je mi to trochu líto, bylo to velmi romantické.. tedy místo, prostředí. Pán asi lépe jezdil na koni než vedl hospodu.. nebo předběhl dobu, nebo kdo ví co se stalo…

 204. Dobré ránko!
  Jen aby to ta paní přečkala ve zdraví…!

  …Vyšetřování kauzy zmanipulovaných zakázek ve Středočeském kraji, ve které je stíhaný pro korupci poslanec David Rath, se významně posunulo. Majitelka stavební firmy FISA Ivana Salačová, dnes už propuštěná z vazby, se zatím jako jediná rozhodla vypovídat a částečně doznala svou vinu. Zároveň chce získat postavení tzv. spolupracující obviněné…
  http://www.novinky.cz/krimi/272878-stihana-v-kauze-rath-se-rozhodla-vypovidat-svou-vinu-castecne-doznala.html

 205. Kačeno, ten průjezd Lanovka – Stromovka – Branišov mi přijde slušný, jen bych dodala detail – ten zmiňovaný hyper u Stromovky je Kaufland, a tamní WC použít jen vkrajní nutnosti. I když ho šůrujou pravidelně, pořád to tam nějak divně páchne (jako kdyby právě někdo zvracel).
  Na Hakláky přes sídliště bych to asi taky nehnala, spíš tu trasu přes Branišov – doprava tam sice bývá trochu hustší, ale spíš jen ve „špičkovém“ období (pátek odpoledne, pondělí ráno). Nicméně je to oblíbená cyklistická výletní trasa, takže většina místních řidičů je na výskyt bezmotorových jezdítek zvyklá :o) Jo, donedávna byla trasa na Hakláky dlážděná kostkama (kvůli vojenskému tankodromu poblíž), což pro cyklisty nebylo zrovna ideální, ale nedávno to tam celé nějak rekonstruovali (u tankodromu vyrobili neuvěřitelný kruháč napojující ulici E.Rošického a M. Horákové) takže snad už se tam jezdí po asfaltu (na Zavadilce je totiž intenzivní výstavba řadovek a RD). Do Hakláků se dalo taky dojet z Branišova po hrázích rybníků, ale už jsem tam dlouho nebyla, a nevím, v jakém stavu ta „polňačka“ může být.

 206. Jo, a dobré ráno všem, si nějak nemůžu zvyknout, že se to nepíše do toho prázdného řádku – a pozdrav není website 🙂

 207. Dobré ráno,
  Matzurko děkuji za doplnění. Na kraj Č B. to známe, máme to tam obkroužené včetně polňaček a hrází všech možných rybníků 🙂 ale ten průjezd z nádraží na předměstí nám nešel. Jurou-p popsaná cesta je ideální. Vloni jsme motali na těch kočičích hlavách a vytáčeli řidiče. Zestárla jsem o pár let. Sice jsme se snažili jet mimo hlavní komunikace sídlištěm Šumava a Máj, ale pokud to člověk nezná tak se motá a motá… navíc jsme dost bizardní skupina:-))
  Doufám, že v pondělí to bude s menšími nervy a bez deště :-)).
  Šumavák je úžasná hospoda velké díky všem!

 208. Dobrý den!
  V noci pršelo já nemám ve stáji louži.Takže jsou dvě možnosti:
  – buď se mi to konečně podařilo vychytat a spravit
  – nebo prostě jen málo pršelo

  tak nevím…

 209. Kačeno, já pracuji v kampusu na Branišovské – nemám dělat jásající davy okolo a zdravit peloton 🙂 ? Jinak máte můj obdiv, já jsem jezdívala kdysi na tábory s turistickým oddílem, ale dnes bych asi svěřence třetí den poslala na brannou hru do hlubokých lesů a pak jim zbaběle zdrhla.

 210. Šumaváku, to, co jsi tam měl v noci, tu máme teď – tak málo to zase není. Takže to máš asi v cajku 🙂

 211. No mozna ze hlasujici poslanci maji pristup – stejne jsou to darebaci tak proc resit zdy se knim chovame fer. 🙁
  to je dnes beznej pristup v rznych oblastech , ne jen DPH a podnikani 😮

 212. Andy, že by se jim po těch kopancích myslelo lépe ? Pochybuji… Takhle napařit průměrný plat, sebrat výhody a jak tuhle Kalousek navrhoval, i imunitu – to by se jim možná rozbřesklo více….

 213. a bratr kalousek tlaskal tak vehementně, že jsem si po 23 letech vzpoměla na =
  s hořčicí, s hořčicí

 214. Haló děti, nazdáreček,
  klaní se vám kašpáreček!

  Bože, ty to vidíš!

  Fištejn:
  …Zatím největším překvapením rozbíhající se volební sezony se stala ochota některých zákonodárců ODS podpořit prezidentské aspirace Miloše Zemana. Sotva trpí náhlou ztrátou paměti, spíše se tu hodí okřídlená věta kdysi používaná pro popis chování Bourbonů po restauraci: „Nic nezapomněli a ničemu se nenaučili.“ Na obranu nestandardního postoje uvádí zhruba tuto sadu úvah: „Je to silná a rázovitá osobnost nevázaná žádnými politickými konvencemi. Své socialistické přesvědčení jen předstíral jako předtím komunistické, šlo mu vždy jen o moc. Aspoň s ním bude nějaká sranda.“…
  http://virtually.cz/journal/?q=sranda-se-zemanem-byla-ale-je-malo

 215. Divano,
  a jsi si jistá, že neměl na levé dlani namalovanou pětku a na pravé devítku??
  ( protože plácá páté přes deváté?)

 216. Rputi,
  třeba to Fištejn psal v restauraci po bourbonu…
  Protože ti zákonodárci ODS, co chtějí podpořit Zemana, se zřejmě poučili.

  „Sranda“ s takovým prezidentem asi opravdu bude, leč je otázkou, zdali sranda je to pravé, co česká společnost dnes zoufale potřebuje…
  Potřebuje! Protože to je to jediné s čím se dnešek dá přežít se zdravým rozumem a trochou optimismu! A optimismus česká společnost potřebuje jako prase drbání !!
  Zásadní otázka je, zdali EU kolonie potřebuje presidenta a nebude-li stačit říšský protektor.
  S těmi ovšem, jak víme z historie, moc srandy nebývá.

 217. Šumaváku, jenže tu tebou citovanou větu: „“Sranda” s takovým prezidentem asi opravdu bude…“ píše Fištejn, nikoli někteří z členů ODS.

  Já se, v případě dotytčného kandidáta, obávám, že by tam seděl zlomyslnej, protivnej a pomstychtivej dědek, kterej by to dával sežrat všem okolo a ještě čvachtal becherovkou. Pletich už jsme si se zrzounem užili dost.
  Zemanovi už chybí potřebný nadhled!

 218. ten ovšem třeba Táňa Fišerová určitě má.
  Vždyť sakra zatím není z koho vybírat. Takže ta provokace Zemanem by třeba mohla někoho povzbudit…No, a kdyby náhodou vyhrál, byla by sranda, ne? 😉 :-D)

 219. Tak to musí být ale „pěkný“ průser..!
  …Nový registr vozidel, který byl zaveden tento týden, bude od příštího týdne zřejmě stažen a nahrazen původním systémem provozovaným ministerstvem vnitra. Novinkám to ve středu potvrdil mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák bez dalších podrobností s odkazem na chystanou tiskovou konferenci ministra dopravy…
  http://www.novinky.cz/domaci/272979-debakl-noveho-registru-vozidel-vrati-se-zrejme-puvodni-system.html

  Šumaváku, ty jako myslíš dle klasika: „Na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal“? Adsi bychom se fakt popadali za břicho! Ovšem, že by se mě chtělo strávit celé volební období na latrině, to snad ani ne…
  Myslím, že to trefil D.Streit: „Doba si žádá Havla v sukních…“. A to je ten průser, dodávám já!

 220. To ještě není průser. To je zatím jen rozhodnutí vyvěsit bílý prapor.
  Průser vypukne, až se pokusí vrátit ta rozházená data (ono tam prý všechno je, číslo aut, barvy, typy, … jen ne správně u správného auta) do toho původního systému.
  Vážně pochybuji, že by v novém cvičili jen se zálohami a původní by byla nedotčená v původním systému.

  To jenom my, napsal bych amatéři, ale Pietro není!, vytváříme paralelního šumaváka na vlastním serveru, abychom se v tom mohli v klidu vrtat a teprve až to bude zvládnuté,funkční a bude se nám to líbit, tak buď překlopit tu novou, vlastní, šablonu sem a nebo data odsud, tam.

  Ale my nejsme státní správa a také na to nemáme těch 50 mio… :-))

 221. Šumaváku, někde jsem zachytila, že ten původní registr na MV normálně existuje. Takže se prostě jen všechny nové zápisy budou muset dělat znova. To bude nas….jch!

 222. kalousek zase mumlá, už mu nejdou ani říkat vtipy
  je tu nějaký odborník? je ten člověk opilý nebo zfetlý?

 223. Kalousek už působí jakoby měl manickou ataku. Bude to ale spíš kombinace alkoholu a nějakého budivého aminu.

 224. „kombinace alkoholu a nějakého budivého aminu“ – ale kdepak, je posranej strachy, že babča na policii něco vykecá, ani nebude vědet co.

 225. Je to hlubší a táhne se to hodně dlouho. Kalous se rozváděl v únoru, před Štědrým dnem byli s manželkou u notáře a dům v Bechyni přepsali na děti. Řekla bych, že se moc nemýlím, že celou akci začal připravovat tak cca před rokem … a nejspíš věděl proč…
  Tyhle nervy ustát tak dlouho není legrace.
  http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/71049/miroslav-a-radka-kalouskovi-majetek-sel-detem-rozvod-naplanovali-uz-pred-vanocemi.html

 226. Ahoj,

  jeden vás na chvíli opustí a hned takový změny…
  I když – jinak vše při starém a tak aspoň něco.

  Bylo docela príma na tejden zapomenout, kdo je Kalousek, jen nevím, jetsli o něco přijdu, až si na to zase vzpomenu.

  Tánička chce na prezidenta? No, ta v tej sestavě opravdu chyběla. Nebo jsme něco při letmém nahlédnutí

  No, jdu se věnovat rodinnému životu. Vybalila jsem prádlo a velkej nákup, naložila a pustila pračku, smečka je nakrmena a babička se domáhá konverzace a vyhnání potomků od televize. potomci se naopak domáhají po týdením půstu českého slova z obrazovky.
  Až to všechno zalehne, tak se podívám, o čem je řeč.

 227. Návod k použití by nebyl?

  Što takoje “ komentář čeká na schválení“?

 228. a do třeticre – chtěla jsem se zaregistrovat, ale chce to nějaký heslo…..

 229. řekli poprvé otevřeně vědci?
  a o čem teda mleli do teď?

  Tak už jsem schválená nebo ještě ne?

 230. Jejda – Šinágl dalším, kdo se poveze na vlně popíračů

  Vondráčková poslala policii na Šinágla, za popírání genocidy
  http://krimi.eurozpravy.cz/53045-vondrackova-poslala-policii-na-sinagla-za-popirani-genocidy/

  Zrovna Šinágl 🙁 A to se včera Andy čertila kvůli Lucii Šlégrové (a měla pravdu). A teď na tom budou surfovat všichni, kvůli zviditelnění se. A čím více se bude tlačit na pilu, tím to bude hůře všeholidem akceptovatelné a bude to zákonitě plodit negativní reakce.
  No jen považte. Vondráčková posílá policii na popírače … To je tak blbé … a ta h.sa jistě ani nechápe o co jde, jako to nechápala nikdy …

 231. husa to samozřejmě chápe, její starej chce do politiky. Marketing má zmáknutej.

 232. Je mi líto, ale jsem přesvědčený že Kalousek má pravdu – v demokracii není možné, aby politická rozhodnutí přezkoumávala policie nebo soud nebo armáda či arcibiskup. Vím že se to většině líbí (neoblíbený zmetek dostává zabrat), ale v tom případě proč se všichni automaticky hrdě označujete za demokraty? Ministryně udělala politické rozhodnutí a za něj se bude v dalších volbách politicky zodpovídat voličům (nebo taky ne – menší zlo). Má policie přezkoumávat i mezinárodní smlouvy o kulturní spolupráci nebo rozhodnutí o zvýšení (snížení) důchodů? Nemáte-li rádi Kalouska tak ho nevolte a ani nikoho kdo by s ním mohl jít do koalice. Nelíbí-li se vám že stát utrácí jak ožralý zedník tak nevolte etatistické strany. Přesto že pořád zdůrazňuju že nejsem demokrat (a to už doopravdy nejsem), myslím si že demokracie je druhý nejlepší systém a je škoda ho kurvit škodolibostí lůzy.
  Zkuste si (většina) přiznat že nejste zas až takoví demokrati a ta diskuse možná dostane zase nějaký smysl.

 233. Tak jsme si dnes vyzkoušeli, či spíš udělali, takovou malou generálku na leden 2013 – po menší bouřce vypadla elektřina a nešla jedna fáze, takže na úřadě nešly počítače, vše, co je na elektřinu. A to byl úřední den. Těch pár poplatníků mělo docela pochopení, brblal jen jeden. Ale bude veselo….

 234. Obama the Socialist? Not Even Close …
  horlí Forman v NYT
  http://www.nytimes.com/2012/07/11/opinion/obama-the-socialist-not-even-close.html?_r=1
  President Obama, they warn, is a socialist. The critics cry, “Obamacare is socialism!” They falsely equate Western European-style socialism, and its government provision of social insurance and health care, with Marxist-Leninist totalitarianism.
  Jo jo, pane Formane – Vám to jistě takto vyhovuje. Všichni volíte dlouhodobě socialisty a dáváte na to těžké šrouby. Nic proti tomu. Skryjte ale svoji erekci. Tam ve vaší nové domovině je zaplať pánbůh spousta těch, kteří Váš pohled na svět nesdílí. A srovnávat Státy se Západní Evropou? To bylo poněkud podpásové, pane Formane. Dělejte si svůj byznis dál, pokud to někdo bude chtít, ty prašule dostanete. Ani Vám nakonec nevyčítám ten šlánek v NYT. Akorát doufám, že tavící kotlík funguje lépe, než ve Vašem případě.

 235. Ačkoliv – jen to možná – to překvapení – přehrávám …
  Od té doby, kdy jsem poprvé otevřel Good as Gold od JH jsem se začal více učit anglicky a méně se podivovat 🙂

 236. skimici, nenechte hněv cloumat vaším majestátem!
  To, co Forman říká, jsou léta šedesátá, kdy se ještě věřilo, že člověk je v „podstatě dobrý“, pokud tedy náhodou není komunista. 🙂
  Byl to vlastně „krásnej svět“, byli jsme „my a oni“ a v tom vzájemném srovnávání to bylo úplně jasné a černobílé. A pohodlné.
  Není to pravda, ale lidé to mají rádi. Snáz se v tom orientují a proto vždycky budou tendovat k víře, která jasně vymezí, co je dobré a co už ne. Není třeba to mít starému pánovi za zlé, ale je nutné proti tomu stále bojovat.

 237. Ja nevim, Rputi. Publikoval to dobrovolne v NYT, tedy v tabloidu (usmev) se sirokym dosahem. Nikdo ho k tomu nenutil, je za vodou navic. To puzeni je ale asi nesnesitelne a oni to proste nemuzou vydrzet….

 238. skimici, my jsme opravdu před těmi padesáti lety věřili, že to tak je. Nebo většina z nás. Nikdo tenkrát nemohl tušit, že „ideál a realita“ jsou si natolik vzdálené. K morálnímu nadhledu opravdu stačilo nečinit to, co činili „oni“. Těžko se to vysvětluje, ale bylo to tak.
  Ono to „heslo“: „To by se na západě stát nemohlo“, vzniklo tenkrát. Z prosté potřeby kladného protikladu proti socialistickému blbnutí a despocii. Málokdo tušil, že tomu tak není.

 239. Návod k použití je hned v úvodním, prvním článku. Podstatné je, pamatovat si a neměnit nick… :-))

 240. Skimici, to je prostě produkt P&L a to jsou většinou umělci a podobná sešlost. Jim ekonomická stránka věci naprosto nic neříká, je zajímají jen emoce..
  Obama je plně jejich člověk, ideolog, pouliční agitátor, výborný řečník – dikce i gesta… prostě skvělý herec.. ušlechtilá slova s příchutí socíku… především přerozdělit prachy a to se davům líbí po všechny časy. P&L jsou odtržení od reality, naprosto jim uniká pravý stav věcí… Havlův kámoš…

  Václav Havel, rozhovor pro Rádio Svobodná Evropa, červenec 1989:
  „Domnívám se, že žijeme v historické chvíli krize totalitního systému komunistického typu a že se začíná těžce rodit nějaký systém jiný, systém demokratičtější, ale nevím jaký; to ještě nebylo jaksi v histrorii vyzkoušené, co se z toho může zrodit. Rozhodně není myslitelný nějaký návrat do minulosti – taková ta normální parlamentní demokracie, jak funguje na Západě; to asi bude něco jiného, něco nového, ale nevím přesně co. Já mám samosebou své osobní všelijaké představy a vize a nápady, ale to je věc druhá.“

  A ten povinný odkup obligací… až mi mráz přešel po zádech…

 241. Tak komupak to paní Bradáčová šlape do báboviček, že i Pečínka píše takový kraviny:
  „…testosteron stříká i z uší…jde přesně o ty vládce vesmíru…zkus aligátora …obraz Superlenky, všemocné postavy jakoby zatoulané z komixových příběhů…
  …To Bohumil Pečinka vysvětluje zálibou Bradáčové v oblékání černých a bílých šatů, tedy barev z extrémní části spektra, což podle něho charakterizuje Bradáčové extrémní přístup v prosazování svých požadavků…“

  Tedy vydojit z dress code málem patologické zaměření dotyčné osoby je docela silná káva. Takže pánové, až si obléknete společenský oblek s bílou košilí, tak si dejte pozor, ať nejste pocákaný testosteronem a nezavřou vás pro propagaci extremismu. 😀

  Samozřejmě, pokud zadáte do Google Bradáčová a obrázky, snadno najdete fotky – tu Bradáčová v tyrkysovém tričku, tu v béžovém sáčku …

  Paní Bradáčovou vůbec sice neznám, ale myslím, že nebudu sama, kdo jí, po přečtení toho článku začne držet palce..

 242. Americké ministerstvo obrany také utráci velmi rozvážlivě. Za 730,000 dollarů vybudoval nové forbalové hřiště a posilovnu v internační věznici Guantanámo. Skauzu CASA má společné i to, že nelítá.

 243. tohle je také dobrá zpráva. Bahrajnský šejk Abdul ak-Latif Mohamed, šejk všech sunnitských šejků s podporou saudských ortodoxních kleriků vyzval egyptského presidenta Morsiho ke likvidaci pohanských symbolů v Egyptě – zejména pyramid. Muslimové se o to už jednou pokusili, krátce po dobytí Egypta v roce 641, ale tehdy neměli dost technických prostředků. Naštěstí je nemají ani dnes. Je to jen další důkaz, že se tohle blbé náboženství ale ani trochu nemodernizuje.

 244. Dobré ránko.
  Poněkud opožděná smutná zpráva. V neděli zemřela paní Dolores Šavrdová. Asi to tady nikomu moc neřekne. Byla to manželka jednoho z mála ostravských disidentů, spisovatele Jaromíra Šavrdy, který se ale listopadu 1989 nedožil. Paní Dolores byla nejen jeho manželkou, ale hlavně spolupracovnicí. Byla to zajímavá žena,která měla osobitý projev – mluvila směsicí spisovné češtiny a ryzí ostravštiny. Kdo ji slyšel vyprávět, nezapomene.

 245. ptakopysku, ono se nelze divit.
  Malí muslimové jsou vychováváni tak, že maminka jim nesmí nic zakázat ani přikázat neboť i malý muž je pán světa a ženská mu do ničeho nemá co kecat. (Tedy v našich poměrech tzv. „volná výchova“, která už taky nese své ovoce.)
  Mládí pánové si tudíž navyknou, že si mohou dělat co chtějí, pak se jim vymyje mozek v madrasu, kde se naučí jen brblat korán nazpaměť a pak jsou „vypuštěni do světa“, hormony s nimi mlátí a pokud si nedokážou koupit manželku, na malér je zaděláno.
  Nějak ten přetlak ze sebe dostat musí, sebeovládání je nikdy nikdo neučil a tak mlátit, rozbíjet a vraždit je ten nejjednodušší ventil. A machometánská víra jim k tomu ještě dává oficiální posvěcení.

 246. rputi, mňo… každé náboženství likviduje symboly náboženství jiného. Tedy pokud je natolik silné, aby si to mohlo dovolit. A nejenom náboženství. My jsme na zámku v Růžkových Lhoticích měli muzeum místního JZD. Od počátků kolektivizace, rozorávání mezí až k úspěchům socialistického hospodaření. V letech sametově-revolučního plyšákového kvasu místní revolucionáři společně s prohlédnuvšími soudruhy z kraje celé muzeum zlikvidovali. Věčná škoda! Alespoň by mohla současná generace, která o zlatých padesátých ví úplné hov.. nic, nahlédnout do budoucnosti.

 247. ptakopysku souhlas, jen to ti machometáni mají tak nějak fundamentálnější.

 248. Ahoj Dano, paní Šavrdovou znám až moc dobře, strávila jsem u ní moc a moc návštěv. Tak to mě mrzí, byla to fajn ženská, sice hodně věřící, ale rozumná. Jen absolutní P&L, proto jsem tam už delší dobu nejela, už jsme si tolik nerozuměly. Havel byl naprosto posvátný..

 249. Dobré ráno!
  Ještě se vracím k včerejšímu parlamentnímu představení.Žádné uspokojení mi nepřineslo, naopak vyvolalo ve mně vzpomínky na padesátá léta. Tehdy také byla vytvořena společenská objednávka na potírání šmelinářů, křečků, kulaků, fabrikantů. Pamatuju si dobře filmové týdeníky, které ukazovaly zabavené sklady předválečných látek v krejčovských salonech, zatajené pytle obilí na vekovských půdách atd. To vše za souhlasného mručení ba ryku pohoršené veřejnosti. Nyní je to podobné. Poptávka po pronásledování korupce pustila ze řetězu psy, kteří nakonec požerou i spoustu nevinných lidí. Abychom zase neskončili u lágrů. A v nich nebudou ani Kalouskové ani Langrové.

 250. Baubo, to je smůla nás skoropamětníků a pamětníků. Mám ještě někde schované vystřižky místních novin, kde je v poutech odváděný tchán z obchodu, kde měl smaltované hrnce, zatímco dělnická třída je nemohla sehnat.

 251. martineTT. Ještě bych dodal, že pokud byl vybrán jako šmelinář a určen k exemplárnímu odhalení, tak by mu tam ty smaltované hrnce ve čtyři ráno našli, i kdyby předtím v osm večer měl v kvelbu všechno nádobí dlabané z lipového dřeva.

 252. Silná slova na adresu státní zástupkyně, která, co si budeme namlouvat, udělala jediné -pomohla chytit Ratha za ruku- od Pečinky, údajného zástupce české inteligence. Kalouskovo nesmírně hysterické jednání. Dvě hodiny starý ministr, který vytahuje Heydricha, řeči o padesátých letech, Parkanová coby Horáková, lágry..lidi, doporučuji se vzpamatovat.
  Mně to tedy nepřipomíná padesátá léta, spíš dvaasedmdesátý, to byl takový úspěšný rok ve valení klínů do hlavy.

 253. Jo, Baubo, mám z toho taky tak hnusný pocit. Parlamentní představení jsem si odpustila, ale ta objednávka k potírání křečků a šmelinářů, to si pamatuju dobře. U nás byli pozavírání i obchodníci, většinou přátelé mých rodičů. A před nadcházejícím soudním řízením uspořádali ti rudí hnusáci „výstavu nakeťaseného zboží“. Byla jsem ještě malé děcko, naši mě tam vzali, mamka tam tiše celou dobu prohlídky proslzela. Zboží obchodníka s porcelánem, zboží našeho domácího, obchodujícího s jízdními koly, šicími stroji a podobným sortimentem. Zboží i dalších obchodníků. Prostě zboží běžné provenience, ale k tomu přidali vše, co jim zabavili u nich doma, jejich vlastní, i to, co měli doma odložené pro brzkou svatbu jejich dcery jako svatební dar. Zabavili to nejen v jejich domácnosttech, ale i v rodinách jejich nejbližších rodinných příslušníků. Všude cedule s propagačními a pomlouvačnými texty. Bylo to úděsné. Ti obchodníci se po dlouhých létech vraceli z vězení jako naprosto zlomené osobnosti. Přitom to ani nebyla nějaká místní smetánka, jen normální obchodníci, živnostníci. Ještě dnes se mi to vybavuje jako film, v němž jsem tehdy vůbec nechápala co se děje, jen tušila, protože rodiče z toho byli úplně špatní..

  A prý aktuální americký fór :
  Loutka,černoch, ilegální přistěhovalec, muslim a komunista přijdou do baru a barman říká:
  „Tak co si dáte, pane prezidente?“

 254. Basubo a Vy to nectete v nazorech i zde? Ale mozna ze to tak vidime jenom mi pasaci ze statlu.

  Rputi – Pecinka prave jen trochu vyrovnana gloriolu cataniho. Dokonce bych velice souhlasil ze ty ambice u SZ, soudcu a policajtu je smrtici koktejl stejne jako nabubrelost a odtrzeni od reality u politiku.

 255. Jako,to myslíte vážně? Nechtěla byste za mne platit daně- mně se ti vaši křečci dost hrabou v peněžence a slzy mamky Kalouska mne nedojímají…zkuste ještě prosím třeba popis Parkanové a Ratha, jedoucího s transportem do koncentráku

 256. pepo, tu „TROCHU VYROVNANOU GLORIOLU“, jste myslel jako eufemismus, že jo?
  Já to vidím spíš na Brutální Nikitu kříženou s Kojzarem. Chci-li býti váženým journalistou, nemůžu si dělat z brka takovou latrínu…

 257. Andy kdyz vy se nemuzete odpoutat od toho ze se hrabe v penezence – tak at ho klidne i nepsravedlive obesi.
  jinak ratha, kalouska ani parkanovou nemusim.
  ‚Nesnasim ale silove obchazeni prav a vsak v teplacich z nich nakonec neco dostaneme.
  Ano jak psal ptakopysk – kdyz se chce tak i dedova drevena miska muze byt nakonec smaltovane nadobi.

 258. Andy 9.29 – nepopletla jste si to nějak? Jaka nic o slzách Kalouskovy matky atp. nepsala!

 259. Rputi myslite jako ze to cernobile je to nosne toho clanku? Neni to opis ? Nebo ta latrina naopak jak je to skvela zastankyne prava a udela poradek to je v poradku to lahodi nasim ocim.
  Ja v clanku ctu ze je zde nekdo kdo by mohl ( to zduraznuji ) diky tomu jak moc chce zacit ocesavat spravedlnost a svobodu.
  Ano to je mi svatejsi nez 7 mega Ratha nebo 650 Kalousko/Parkanove

 260. Dobrý den!
  Pojďte nahoru, vzpomínat na lepší stránku let šedesátých! 🙂

 261. Andy, mám z toho jen pocit mediálního běsnění, manipulaci. Tak jako jsem šílela po Havlově smrti týdenní masáží ČT a tisku. Tak jako zuřím, že když je v TV diskuze k EU, jsou tam jako hosté JEN absolutní hujeři. ratha neskutečně nesnáším, ale ta mediální masáž byla odporná. Bradáčová je málem andělská mstitelka. Blažek je debil.
  Nesnáším ten nátlak, cenzura prý „není“, ale tohle je ještě horší. Absolutně černobílé vidění. O mně nejde, já si z toho umím vybrat, profiltrovat, ale zuřím, protože mé okolí jim to „žere“ a já nejsem schopna jim to vyvrátit a hádám se. Většina lidí je fakt nepoučitelná a mediální lynč berou jako fakt. Těžko i popsat, čeho mám věčně plnou stránku, jakých komoušských agitek se mi dostává stejnou měrou, s jakou se já snažím svému okolí překládat různé fámy do normálu. Oni zas chtějí dovzdělat mě :))) Já tu žiju mezi všeholidem.

 262. pepo, ten článek je napsanej uboze, za použití nejhrubších bulvárních klišé. Chci-li „odkrýt padoucha“ pak použiji fakta a předestřu je tak, aby si dotyčný už neškrtnul. Tady je faktů pomálu, tak si holt pan Pečínka vypomáhá bulvárním slovníkem. To snad zabere u všeholidu, u člověka trochu soudného to má účinek právě opačný.

 263. Pepo(povzdech)… když to je právě ten průůůůšvih… soudní člověci… nejsou !

 264. Bože, pepo, pokud ta „fakta“ znehodnotí bulvárním slovníkem takového kalibru, tak začnu silně uvažovat, jestli ta „fakta“ náhodou nejsou vycucaná z prstu. Jinak by je totiž uvedl na prvním místě a blbosti vynechal.

 265. rputi velice si odporujete , nebo jste ovcan.
  Tak jeho bulvar Vas vede az k tomu ze nepremyslite kvuli vyrazu o faktech. Nadruhou stranu i bez faktu Vas ten bulvar vede k “ drzeni palcu pi Bradacove“
  Mnohem vetsi bulvar okolo teto damy Vas ale nepoorsuje, nebo minimalne nevede k “ drzeni palcu vsecm zlocincum i pseudo zlocincum“

 266. mimochodem…
  „to by se v Německu stát nemohlo“ :-))
  Rath 7 mio Kč, Parkanová 650 mio Kč, premier Badenska-Wuertenberska 850mio EUR…
  Zatím mu slibují až 5 let.
  Že by se EU šířil nějaký bacil, nebo co? :-))

 267. Jako ja jich par znam 🙂
  Bohuzel vidim vic tech druhejch a ve spouste sem se i zklamal.
  Nevim zda to je vyvojem mne nebo druhych – ale coz stejne to neresim.

  a podme nahoru za Sumavakem

 268. pepo, mezi uváděnými „fakty“ je i tento: „…Poté, co byl nejvyšším státním zástupcem jmenován dle Pečinky profesně naprosto nezkušený Pavel Zeman…

  Člověka s více jak desetiletou praxí v oboru a zkušenostmi i v mezinárodním styku nelze za nezkušeného považovat. Pan Pečínka prostě kecá, takže ho nelze brát vážně ani v dalších uváděných tvrzeních.

  …Pavel Zeman se narodil 18. listopadu 1972 v Plzni, kde vystudoval gymnázium. Následně nastoupil na Právnickou a Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. Po jejím absolvování působil jako státní zástupce na Okresním a na Krajském státním zastupitelství v Plzni nebo jako státní zástupce na mezinárodním odboru Nejvyššího státního zastupitelství v Brně.

  V květnu 2004 se stal prvním českým delegátem a nejmladším členem organizace Eurojust, instituci Evropské unie pro právní spolupráci se sídlem v nizozemském Haagu. Z této funkce se například podílel na zatčení a předání Barbory Škrlové, jedné z obviněných v kauze týrání chlapců z Kuřimi.

  Z Eurojustu odešel v lednu 2011, kdy byl jmenován nejvyšším státním zástupcem.
  http://tema.novinky.cz/pavel-zeman

 269. „Podstatné je, pamatovat si“

  No právě, Šumaváku, to je ten problém 🙂
  děkuji za schválení 🙂
  teda, společnost „jen pro zvané“ 🙂 není úplně to moje, ale když si vybavím někdejší výzvy k válce blogů a kolika lidem tyhle stránky leží v žaludku….Ono přehnané plpění na principech nakonec vede k fanatismu.

  Forman a celá ta PL parta jsou socialisti. Jejich tragedií je, že si neuvědomují, že právě socialistické ideje je to podhoubí, že kterého ten komunistický totalistní systém vyrostl.
  Celý rozpor s komunisty byl jen v tom, že byli přesvědčení, že ne komunisti, ale oni mají v ruce tu správnou mapu ke světlým zítřkům. Ta víra, že společnost mají řídit nějací vyvolení, kteří vědí lépe než ostatní, co je pro všechny dobré a správné, v tom jsou stejní. A na to, že se škůdci , kteří tento osvícený názor nesdílí, je třeba v zájmu zdravé společnosti zatočit, na to by došlo.
  zpět, na pokusy o to už dovchází, jen metody jsou sofistikovanější, protože mediální manipulace se ukazuje býti účinněšjším nástrojem než procesy.

  No a jinak – klepu na svcvou hlavu dubovou, nohu volšovou a všechno dřevo, co mám v dosahu, vypadá to, že ještě pár dní nebude pracovně do čeho moc píchnout a já si to hodlám jaksepatří užívat.

  Tak se těšte, jak budu prudit s hlášením o stavu borůvek a hub a zavařování a prázdninových radostí vůbec.
  Pro začátek sděluju, že jsem vyhnala potomstvo na rybíz a maliny a k obědu bude bramboračka a lívance s čerstvým ovocem.

 270. Rputi, problém není v tom, že někteří jsou tak vychováváni. Problém je v tom, že tak důsledně vychováváni nejsou všichni. Vzděláním pravověrného muslima budiž jen Korán, Korán a nic víc než Korán.Vše ostaní od šejtána jest. Pak s muslimy nebude problém, jak budou slabí. Jenže nevěřící ďaurové si sami pod sebou řežou větev když jim vnucují své hodnoty, vzdělání a technologie. Dá rozum, že žádný muslim znající jen Korán a nic než Korán, nevyrobí nic nebezpečného, natož atomovou bombu. Kdyby ďaurové nebyli hloupí, naopak by podporovali nejkonzervativnějsí islamisty. Alláhu akbar!

 271. 2 Jaka : To je v naprostém pořádku. Tak fuguje revoluční moc. Nejen revoluční. Když před lety byl v Itálii nějaký ekonomický summit, dělali proti němu randál protivní randálisti. Policie pak pozvala novináře na výstavu zabaveného „teroristického vybavení“. V přehlídce vystavených zabavených nožů bylo mnoho turistických Victorinoxů a Opinelů. S hrůzostrašně otevřenými čepelemi. Právě takové teroristické vybavení používám a beru na cesty… Podezřelý turista terorista. Co kdybych chtěl rozšroubovat Eifellovku….

 272. Schumi: nemáš nejmenší šanci. Ten masitý, cca. dva metry vysoký chlap se samopalem HK MP-5 tě s tím Victorinoxem k Eiffelovce prostě nepustí. Ověřeno v praxi v roce 2009.
  Ale zase to mají byrokraticky zmáknuté, to jo. Nůž dostane sáček s čárovým kódem, ty dostaneš nálepku s čárovým kódem a po skončení prohlídky Eiffelovy věže si jen skočíš to takového domečku, kde ti sejmou čárový kód z nálepky, z tresoru vyjmou pytlík s nožem, sejmou kód u toho nože a vydají ti pytlík.
  Nejspíš tedy budeš nadosmrti evidován, že ti vydali pytlík, ale to už je život… 🙂

 273. Pavle, je vidět že to berou vážně, a že si svého národního skvostu náležitě váží. Třeba důvodem k tomu opatření byli zdejší turisté, kteří se tam stavili na cestě do Anglie. Při pohledu na tak velikou hromadu železa neodolali.

 274. Zdravím ! Tak jsem se konečně po dlouhé abstinenci doškobrtala na Šumaváka (Matzurko dík)!

Komentáře nejsou povoleny.