Vádí al Shum Ava

aneb: To si takhle dáte ráno auto na parkoviště a odpoledne ho máte za řekou…


Trochu zapršelo… dráha je pod vodou, vlaky nejezdí a co je nejhoršího, došlo na klasika:

V střeše byla díra,
váhal sedlák Jíra
vynésti pár došků;
ucpal to jen trošku.

Řek‘: „Ten trochu deště
předrží to ještě,
zejtra je den taky!“ —
V noci přišly mraky.

Přišla bouře v spěchu,
odnesla mu střechu,
a co nastal zmatek,
zatopila statek.

Celou sice ne, ale  k nasrání ten promáčený strop  bohatě stačí. A ještě se těším, že až to uschne, tak to spadne… 🙁

Jo, když se daří…

 


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Kalamita a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

323 komentářů u „Vádí al Shum Ava

 1. 301

  Basubo a Vy to nectete v nazorech i zde? Ale mozna ze to tak vidime jenom mi pasaci ze statlu.

  Rputi – Pecinka prave jen trochu vyrovnana gloriolu cataniho. Dokonce bych velice souhlasil ze ty ambice u SZ, soudcu a policajtu je smrtici koktejl stejne jako nabubrelost a odtrzeni od reality u politiku.

 2. 302
  Andy says:

  Jako,to myslíte vážně? Nechtěla byste za mne platit daně- mně se ti vaši křečci dost hrabou v peněžence a slzy mamky Kalouska mne nedojímají…zkuste ještě prosím třeba popis Parkanové a Ratha, jedoucího s transportem do koncentráku

 3. 303
  Rpuť says:

  pepo, tu „TROCHU VYROVNANOU GLORIOLU“, jste myslel jako eufemismus, že jo?
  Já to vidím spíš na Brutální Nikitu kříženou s Kojzarem. Chci-li býti váženým journalistou, nemůžu si dělat z brka takovou latrínu…

 4. 304

  Andy kdyz vy se nemuzete odpoutat od toho ze se hrabe v penezence – tak at ho klidne i nepsravedlive obesi.
  jinak ratha, kalouska ani parkanovou nemusim.
  ‚Nesnasim ale silove obchazeni prav a vsak v teplacich z nich nakonec neco dostaneme.
  Ano jak psal ptakopysk – kdyz se chce tak i dedova drevena miska muze byt nakonec smaltovane nadobi.

 5. 305
  Rpuť says:

  Andy 9.29 – nepopletla jste si to nějak? Jaka nic o slzách Kalouskovy matky atp. nepsala!

 6. 306

  Rputi myslite jako ze to cernobile je to nosne toho clanku? Neni to opis ? Nebo ta latrina naopak jak je to skvela zastankyne prava a udela poradek to je v poradku to lahodi nasim ocim.
  Ja v clanku ctu ze je zde nekdo kdo by mohl ( to zduraznuji ) diky tomu jak moc chce zacit ocesavat spravedlnost a svobodu.
  Ano to je mi svatejsi nez 7 mega Ratha nebo 650 Kalousko/Parkanove

 7. 307
  Šumavák says:

  Dobrý den!
  Pojďte nahoru, vzpomínat na lepší stránku let šedesátých! 🙂

 8. 308
  Jaka says:

  Andy, mám z toho jen pocit mediálního běsnění, manipulaci. Tak jako jsem šílela po Havlově smrti týdenní masáží ČT a tisku. Tak jako zuřím, že když je v TV diskuze k EU, jsou tam jako hosté JEN absolutní hujeři. ratha neskutečně nesnáším, ale ta mediální masáž byla odporná. Bradáčová je málem andělská mstitelka. Blažek je debil.
  Nesnáším ten nátlak, cenzura prý „není“, ale tohle je ještě horší. Absolutně černobílé vidění. O mně nejde, já si z toho umím vybrat, profiltrovat, ale zuřím, protože mé okolí jim to „žere“ a já nejsem schopna jim to vyvrátit a hádám se. Většina lidí je fakt nepoučitelná a mediální lynč berou jako fakt. Těžko i popsat, čeho mám věčně plnou stránku, jakých komoušských agitek se mi dostává stejnou měrou, s jakou se já snažím svému okolí překládat různé fámy do normálu. Oni zas chtějí dovzdělat mě :))) Já tu žiju mezi všeholidem.

 9. 309
  Rpuť says:

  pepo, ten článek je napsanej uboze, za použití nejhrubších bulvárních klišé. Chci-li „odkrýt padoucha“ pak použiji fakta a předestřu je tak, aby si dotyčný už neškrtnul. Tady je faktů pomálu, tak si holt pan Pečínka vypomáhá bulvárním slovníkem. To snad zabere u všeholidu, u člověka trochu soudného to má účinek právě opačný.

 10. 310

  rputi ze pouziva bulvarni klise vam odsouhlasim. Naopak u soudneho cloveka bych cekal ze si z toho vytahne ta fakta.

 11. 311
  Jaka says:

  Pepo(povzdech)… když to je právě ten průůůůšvih… soudní člověci… nejsou !

 12. 312
  Rpuť says:

  Bože, pepo, pokud ta „fakta“ znehodnotí bulvárním slovníkem takového kalibru, tak začnu silně uvažovat, jestli ta „fakta“ náhodou nejsou vycucaná z prstu. Jinak by je totiž uvedl na prvním místě a blbosti vynechal.

 13. 313

  rputi velice si odporujete , nebo jste ovcan.
  Tak jeho bulvar Vas vede az k tomu ze nepremyslite kvuli vyrazu o faktech. Nadruhou stranu i bez faktu Vas ten bulvar vede k “ drzeni palcu pi Bradacove“
  Mnohem vetsi bulvar okolo teto damy Vas ale nepoorsuje, nebo minimalne nevede k “ drzeni palcu vsecm zlocincum i pseudo zlocincum“

 14. 314
  Šumavák says:

  mimochodem…
  „to by se v Německu stát nemohlo“ :-))
  Rath 7 mio Kč, Parkanová 650 mio Kč, premier Badenska-Wuertenberska 850mio EUR…
  Zatím mu slibují až 5 let.
  Že by se EU šířil nějaký bacil, nebo co? :-))

 15. 315

  Jako ja jich par znam 🙂
  Bohuzel vidim vic tech druhejch a ve spouste sem se i zklamal.
  Nevim zda to je vyvojem mne nebo druhych – ale coz stejne to neresim.

  a podme nahoru za Sumavakem

 16. 316
  Rpuť says:

  pepo, mezi uváděnými „fakty“ je i tento: „…Poté, co byl nejvyšším státním zástupcem jmenován dle Pečinky profesně naprosto nezkušený Pavel Zeman…

  Člověka s více jak desetiletou praxí v oboru a zkušenostmi i v mezinárodním styku nelze za nezkušeného považovat. Pan Pečínka prostě kecá, takže ho nelze brát vážně ani v dalších uváděných tvrzeních.

  …Pavel Zeman se narodil 18. listopadu 1972 v Plzni, kde vystudoval gymnázium. Následně nastoupil na Právnickou a Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. Po jejím absolvování působil jako státní zástupce na Okresním a na Krajském státním zastupitelství v Plzni nebo jako státní zástupce na mezinárodním odboru Nejvyššího státního zastupitelství v Brně.

  V květnu 2004 se stal prvním českým delegátem a nejmladším členem organizace Eurojust, instituci Evropské unie pro právní spolupráci se sídlem v nizozemském Haagu. Z této funkce se například podílel na zatčení a předání Barbory Škrlové, jedné z obviněných v kauze týrání chlapců z Kuřimi.

  Z Eurojustu odešel v lednu 2011, kdy byl jmenován nejvyšším státním zástupcem.
  http://tema.novinky.cz/pavel-zeman

 17. 317
  maYda says:

  „Podstatné je, pamatovat si“

  No právě, Šumaváku, to je ten problém 🙂
  děkuji za schválení 🙂
  teda, společnost „jen pro zvané“ 🙂 není úplně to moje, ale když si vybavím někdejší výzvy k válce blogů a kolika lidem tyhle stránky leží v žaludku….Ono přehnané plpění na principech nakonec vede k fanatismu.

  Forman a celá ta PL parta jsou socialisti. Jejich tragedií je, že si neuvědomují, že právě socialistické ideje je to podhoubí, že kterého ten komunistický totalistní systém vyrostl.
  Celý rozpor s komunisty byl jen v tom, že byli přesvědčení, že ne komunisti, ale oni mají v ruce tu správnou mapu ke světlým zítřkům. Ta víra, že společnost mají řídit nějací vyvolení, kteří vědí lépe než ostatní, co je pro všechny dobré a správné, v tom jsou stejní. A na to, že se škůdci , kteří tento osvícený názor nesdílí, je třeba v zájmu zdravé společnosti zatočit, na to by došlo.
  zpět, na pokusy o to už dovchází, jen metody jsou sofistikovanější, protože mediální manipulace se ukazuje býti účinněšjším nástrojem než procesy.

  No a jinak – klepu na svcvou hlavu dubovou, nohu volšovou a všechno dřevo, co mám v dosahu, vypadá to, že ještě pár dní nebude pracovně do čeho moc píchnout a já si to hodlám jaksepatří užívat.

  Tak se těšte, jak budu prudit s hlášením o stavu borůvek a hub a zavařování a prázdninových radostí vůbec.
  Pro začátek sděluju, že jsem vyhnala potomstvo na rybíz a maliny a k obědu bude bramboračka a lívance s čerstvým ovocem.

 18. 318
  Schumacher says:

  Rputi, problém není v tom, že někteří jsou tak vychováváni. Problém je v tom, že tak důsledně vychováváni nejsou všichni. Vzděláním pravověrného muslima budiž jen Korán, Korán a nic víc než Korán.Vše ostaní od šejtána jest. Pak s muslimy nebude problém, jak budou slabí. Jenže nevěřící ďaurové si sami pod sebou řežou větev když jim vnucují své hodnoty, vzdělání a technologie. Dá rozum, že žádný muslim znající jen Korán a nic než Korán, nevyrobí nic nebezpečného, natož atomovou bombu. Kdyby ďaurové nebyli hloupí, naopak by podporovali nejkonzervativnějsí islamisty. Alláhu akbar!

 19. 319
  Schumacher says:

  2 Jaka : To je v naprostém pořádku. Tak fuguje revoluční moc. Nejen revoluční. Když před lety byl v Itálii nějaký ekonomický summit, dělali proti němu randál protivní randálisti. Policie pak pozvala novináře na výstavu zabaveného „teroristického vybavení“. V přehlídce vystavených zabavených nožů bylo mnoho turistických Victorinoxů a Opinelů. S hrůzostrašně otevřenými čepelemi. Právě takové teroristické vybavení používám a beru na cesty… Podezřelý turista terorista. Co kdybych chtěl rozšroubovat Eifellovku….

 20. 320
  Pavel Kořenský says:

  Schumi: nemáš nejmenší šanci. Ten masitý, cca. dva metry vysoký chlap se samopalem HK MP-5 tě s tím Victorinoxem k Eiffelovce prostě nepustí. Ověřeno v praxi v roce 2009.
  Ale zase to mají byrokraticky zmáknuté, to jo. Nůž dostane sáček s čárovým kódem, ty dostaneš nálepku s čárovým kódem a po skončení prohlídky Eiffelovy věže si jen skočíš to takového domečku, kde ti sejmou čárový kód z nálepky, z tresoru vyjmou pytlík s nožem, sejmou kód u toho nože a vydají ti pytlík.
  Nejspíš tedy budeš nadosmrti evidován, že ti vydali pytlík, ale to už je život… 🙂

 21. 321
  Schumacher says:

  Pavle, je vidět že to berou vážně, a že si svého národního skvostu náležitě váží. Třeba důvodem k tomu opatření byli zdejší turisté, kteří se tam stavili na cestě do Anglie. Při pohledu na tak velikou hromadu železa neodolali.

 22. 322
  westík says:

  Zdravím ! Tak jsem se konečně po dlouhé abstinenci doškobrtala na Šumaváka (Matzurko dík)!

 23. 323
  Jaka says:

  😕

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *