Veka versus bageta

Zuzana Chlumská

Vymknuta z kloubů doba šílí …. Kalousek běhá po letišti s cisternou a primátoři létají jak rachejtle …. No škoda slov!

Tak jsem si říkala, že by to chtělo něco méně třaskavého, uklidňujícího … dobrého …. Protože, když člověka honí mlsná, nemá čas vymýšlet blbiny.

Modrý pták zaměnil veku s bagetou a Ptakopysk přišel s inspirací a teorií o tvrdnutí veky v 19. století. Nedalo mi to a optala se strejdy Googla:

.

Recepty liší se jen mírně, jen v některých bagetách je i lžíce medu. Ale to hlavní, v čem se bageta liší od veky je způsob pečení. K bagetě se na dno trouby přidává miska s vodou, takže bageta se peče za účasti páry, což zni činí tu typicky francouzskou pochutinu.

 

 

Bageta

1,5 lžíce medu

800g hladké mouky

450 ml mléka

1,5 lžičky cukru

1/2 kostky droždí

1,5 lžičky soli

 

Všechny suroviny na těsto smícháme, až je těsto vláčné a nebude se lepit. Místo mléka můžeme dát vlažnou vodu. Těsto necháme 10 minut odpočinout.

Odpočinuté těsto rozdělíme na 4 stejné díly. Ty vyválíme v dlouhé bagety. Bagety dáme na plech vyložený pečícím papírem, jemně je nařízneme a necháme asi 45 minut kynout. Troubu předehřejeme na 180 °C a vložíme do ní na dno pekáček s vodou.

Vykynuté bagety dáme do trouby a pečeme asi 20 minut dozlatova. Pekáček s vodou necháme v troubě. Upečené bagety vyndáme z trouby, potřeme vlažnou vodou a necháme na mřížce vychladnout.

http://recepty.vareni.cz/francouzska-bageta/

 

Veka

1kg hladké mouky

40g droždí

40g cukru

lžička soli

6 lžic oleje

½ l mléka

 

Nechat vykynout, rozdělit na bochánky a ty nechat vykynout 15 min.
Vyválíme placku, srolujeme ji a necháme na vymazaném plechu vykynout.
Potřeme vejcem nebo vodou a mírně pečeme.

 

http://www.toprecepty.cz/recept/3442-veka-domaci-na-chlebicky/

 

V některých receptech na bagetu je ten olej také, receptů na googlu spousta. Můžete si vybrat.
A chcete-li péci na neděli, je třeba se do toho v sobotu v noci dát…:


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

917 komentářů u “Veka versus bageta

 1. OT = na čt24 zrovna kalousek vysvětluje, že se nevměšoval, že je to jakoby vyměšoval..
  co hulí??

 2. Už třetí týden zuří maturity a Rpuť píše o bagetách. Co se děje ?;)

 3. Konečně něco rozumnýho, že bych šla zadělat? 🙂

 4. to raději toho kalouska a jeho zábavnou šou než něco teď zadělávat 🙂

 5. Jednoznačně veka. Vláčně hutná. Ne dusivé drobivé nic obalené těstem ze supermarketové dopékárny zmrazených polotovarů. Čerstvá bageta od pekaře ve Francii byla lahůdka. Tady je to děs. A obloženecký chlebíček zásadně na vece.

  Modrej, se divím Tvé zálibě v bramborovém hnusu s vejcem a plátkem pochybné uzeniny na gumové placce. Jde to s Tebou s pravicového kopce plného lanýžů, ústřic, kaviáru a dalších pravicových pochoutek. Za chvíli budeš nostalgicky vzpomínat na buřtostánky na Václaváku, s rakovinou cmuděnou na věčném oleji podávanou na tácku s hořčicí a skývkou chleba. A víš jak skončíš? S batůžkem a budeš pít vodu z petflašky. Klaus Ti nepodá ruku….

 6. tedy musím říci, že tohle jsem opravdu nečekal…

 7. Ale v Nekázance, v 28.října, ve Vodičkově ty byly! A salát s pravou majonézou. A Mlíčňák na Václaváku…. Jo, za Husáka,to ještě byly chlebíčky jak deset deka salámu za Franze Jozefa. To bylo nějakého salámu.

 8. Divano, na jedné straně Kalousek a na druhé Rusko a vydání někoho do pološílené země. Nějak je mi v tomto kalousek u zadku. Ale co mi jedno není, že měsíc po vydaném nikdo nic netuší a neví, včetně jeho rodiny. Rusko je bezepsporu svinská země. Já vím, není a není a není… ale ponechávám si svůj názor na tuto zemi, kde zítra znamená pozítří, odkud přišla většina průserů pro kotlinu za poslední desítky let….

 9. kalousek znovu opakuje, že ods nerespektovala vítěze pražských voleb a uzavřela koalu s čssd
  kdo že to vyhrál poslední volby v republice??

  mele jak kafemlejnek, naučil se to asi od sobotky

 10. jirko, o rusku nepochybuju, a nejen díky okupaci v 68
  ale to vydání se tu probírá rok
  rok je každýmu všechno jedno
  a když ten člověk sedí v letadle začne akční kalousek tvořit??
  je to furt jen o kalouskovi a bohužel se v tom ocitl jeden člověk, ať gauner nebo oběť, to je stejně všem v tom kolotoči jedno
  tohle je hra o něčem jiném

 11. Pavle, ale nemusím povinně do rybníka, že ne?

 12. maYdo – nevím, platnou legislativu jsem nestudoval. Ale když zákon říká, že v sobotu začíná koupací sezóna, tak by se slušelo v neděli uposlechnout, ne ?

 13. No, Pavle, v sobotu jedeme do Doks, takže budeme u Mácháče, to je pravda, ale spíš to vidím na výstup na Bezděz, abychom se trochu zahřáli.

  z představy takový spousty studený vody a do toho ještě zrovna tak studenej vítr mi naskakuje husí kůže. Brrr.

  Ale třeba budu prudit a muž mně do toho Mácháče hodí, abych se zchladila. 🙂

 14. Mimochodem, jak byl ještě ve spodní hospodě ten odkaz na průšvihy německé armády s těma puškama, tak kolem toho článku (časopis Týden ?) byl taky odkaz na ten průšvih s německým, pardon tedy evropským, dronem.

  To je ještě mnohem větší legrace. Supertajné armádní zařízení, projekt za mnoho miliard a skončí to na tom, že armáda nedostane od úředníků razítko na papír, že ta věc může létat. K čemu je taková armáda ? Kolik tanků má úředník ?

  Začínám mít obavu, že kdyby nějaká evropská armáda snad nedejbože musela někdy střílet v Evropě, tak nebude smět, protože olovo znečišťuje přírodní prostředí a rozhodně není kompatibilní se směrnicí ROHS.

 15. „Kvalita vody je tam dlouhodobě špatná. Můžeme mluvit o horizontu několika roků,“ řekl František Kotrba z českobudějovické hygienické stanice.

  Jo Pavle, ty sudy holt časem proreznou… .

 16. Vysloveně to vidím v barvách. Muslimská vojska ze severní Afriky podniknou invazi na Krétu a zaberou jí. A pětihvězdičkový generál se v Bruselu dohaduje s klimakterickou babou na odboru životního prostředí, jestli mu dá štempl na papír, že lodě mohou plout, letadla létat, tanky tančit atd. 🙂

 17. Jinak jako tohle je taky fajn.

  „“Čelíme ještě složitějšímu trhu se stimulanty a nevyčerpatelnému zdroji nových drog, jež jsou stále různorodější. Skutečnost, že loni bylo zachyceno přes 70 nových drog, je sama o sobě důkazem, že se protidrogová politika musí přizpůsobit měnícímu se trhu,“ je přesvědčena eurokomisařka pro vnitřní záležitosti Cecilia Malmströmová.“

  To je pro změnu z článku, kde úředníci lamentují, že nové drogy vznikají rychleji než je Evropská komise stihne zakazovat. Možná by to chtělo další barák plný úředníků, co rychle zakazují. Když něco Evropská komise zakáže, tak to určitě nikdo dělat nebude…

 18. ještě před spaním poslední dotaz:
  co, proboha, dělal nečas v leninově pracovně??
  pak ta lehká bouračka – asi z rozrušení…

 19. Tak do Leninovy pracovny ho patrně pozvali. A to rozrušení se dá snadno vysvětlit. Je, resp. byl Svazák, ne ? To na člověka dýchne ten „dech dějin“ a otců zakladatelů, kolena se rozklepou, ruce se rozklepou, mozek se snaží vstřebat dojmy a pojmy. No prostě žádná sranda.

  Kdybych já byl pozván na soukromou audienci u jejího Veličenstva Alžběty II. či do Oválné pracovny, taky bych byl asi maličko nervózní. 🙂

 20. To byl spíš vtip. On se Nečas osobně ani nenaboural. Ale buhví, co se tam dělo. Třeba tam víceméně všichni včetně řidičů chytli nějakou tu virózu. V Rusku bývá chladno, úředníci a politikusové jsou zhýčkaní klimatisací, to je viróza raz dva.

 21. Jinak tedy řídit by snad ani nemusel a přesto by mohl havárii zavinit. V médiích psali, že jedno auto náhle zabrzdilo a druhé do něj narazilo zezadu.
  Dokážete si představit, co to udělá s panským kočím, když na něj zčistajasna zařve předseda vlády „Stát, okamžitě zastavte, musíme se vrátit. Já zapomněl Lenina poprosit aby vstal a podepsal se mi do památníku…“

 22. Jó, taková ruská viróza, to je nějaká viróza…..

  někteří ji tam mají chronicky – asi to dělá to klima.

 23. (1658)dole „Zaměstnanost lze zvýšit závazným seznamem prací a činností, které smějí být prováděny výlučně odborníky s příslušnou kvalifikací.“ Popis činnosti v takhle organizované firmě jsem jednou četl, dost tristní. Bylo to z Electric boat company v Grotonu, Conn. a napáchaly to odbory. Kniha se jmenovala (v překladu) „V temných vodách“ http://knihy.abz.cz/prodej/v-temnych-vodach a vřele ji doporučuji, nejen pro tuhle perlu činnosti odborářů.
  K meritu (1658), nenamáhej se. Stačilo by důsledně trvat na stávajících předpisech, není třeba vymýšlet nové.
  (1) Můj odhad vysvětlujícího Kalouska byl přes 1 promile virózy.
  (5) Na ty stánky na Venclu (nebo na Kulaťáku) také vzpomínám. Snad to mou politickou orientaci nenaruší. I na prasečinky v Koruně.
  (23) Já to měl na gymplu jednoduchý (později na ČVUT už tolik ne), ve třídě jsme měli svazáky asi tři, z jiných tříd přišedší. To se to odolává. Ročníky po nás už byly proorganizovány na 99 až 100%, to už je to namáhavější, odolat. Neřas je mlaďas, to už se to bralo (čest vyjímkám) spíše automaticky.

 24. Hmmm, to je dost debilní nápad. Kdysi dávno, bylo mi tak patnáct let, jsem z mladické nerozvážnosti jel v plavkách na koupaliště na fichtlovi.

  Když pak u doktora drbou rýžákem ty kamínky, škváru a písek z té spálené a odrané kůže, aby to nezůstalo zarostlé do masa, je to zážitek k nezaplacení a skutečně na celý život. 🙂 🙂

 25. Osobně bych tedy přes ten Olomouc šel nahý raději pěšky nebo cestoval MHD.

 26. (31) Co jsem tak četl „Deník motorkářky“ (doporučuji), padala dost často. To už dnes, při troše snahy, není tak obvyklé.

 27. Rputi, až teď jsem se dostala k nakouknutí na Šumaváka…. no, udělala jsi mi inspiraci na víkendové pečení (v týdnu čas nemám), doufám, že se zadaří:-) takže shrnuto: díky!

 28. Pro mne je zásadní rozdíl mezi bagetou a vekou v tuku – bageta bez tuku, veka s tukem. No a pak jsou drobné nuance ve zpracovávání těsta, způsobu pečení …. :-)))

 29. Dobré ránko!

  A kruci to byl fofr !!! – Spis, který vedla STB na T.Halíka byl zničen 6.12.1989

  …“Je perspektivním pracovníkem koncepčního typu, má velmi dobrou pracovní morálku a své úkoly plní iniciativně, obětavě a na vysoké odborné úrovni, o čemž svědčí i pozitivní hodnocení jeho práce ze strany odběratelů, například odboru pro práci s kádry MP ČSR. Jeho práce významně přispívá k plnění odborných úkolů Institutu. Byl několikrát vyhodnocen jako nejlepší pracovník v rámci socialistické soutěže,“ čteme zase v jiném hodnocení.

  Ve školním roce 1980/1981 zahájil dvouleté studium stranického vzdělávání k otázkám světonázorové výchovy, stojí v hodnocení z roku 1981. Téhož roku absolvoval v NDR „nástavbový kurs pro instruktory soc. psych. výcviku“…
  …“S. Dr. Halík je zástupcem úsekového důvěrníka ROH a členem komise ZV ROH pro socialistickou soutěž. Úkoly, vyplývající z těchto funkcí, se snaží plnit svědomitě. Absolvoval politické školení pro nestraníky a od roku 1980 navštěvuje dvouleté studium stranického vzdělávání,“ napsal o něm v témže roce jeho nadřízený, vedoucí katedry psychologie práce IMP ČSR Václav Bouda…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vzorny-soudruh-halik-pripravoval-kadry-na-ministerstvu/

  Je ovšem nutno konstatovat, že autorem článku je Adam B.Bartoš…

 30. Dobré ráno,

  rputi, Halík pracoval jako psycholog a prý byl tajně vysvěcen v podzemní církvi. Po revoluci se někteří vrátili do mateřského lůna římskokatolického, někteří setrvali, zejména proto, že řada kněží podzemní církve byla ženatá a obdařená potomstvem a nějak se nevědělo, jak to řešit v souladu s kanonickými pravidly.
  Jak je to dnes, netuším, ani nevím, jetsli „podzemáci “ ještě existují. Jsou to už léta, co jsme znali pár lidí od nich.

  V každém případě asi nějaké svěcení proběhlo a oficiální církev je uznala. Nasvědčovalo by tomu i to, že Halík nebyl ženatý, takže dodržoval celibát. Aspoň oficielně, kdyby ne, tak mu u toho stejně nikdo nesvítil.

  No a dál si můžete vybrat :
  za a – Halík byl vysvěcen, dodrfžoval kanonická pravidla, jeho vzorné plnění úkolů byla pouze zástěrka a spis byl zničen, protože nebylo žádouvcí zveřejnit,m kdo donášekl na Halíka.

  za b – Halík byl nasazen jako konfident od začátku a proto byl spis zničen a HAlík se objevil co by statečný disident. Tady mi s tím neladí jeho oficielní profil „vzorného socialistického člověka“, protože by neměl zapotřebí být zadobře s panstvem, naopak lehce podezřelý z kádrového hlediska by byl věrohodnější.

  Za c – HAlík se v tom tak nějak plácal, chtěl být hezkej na ovbě strany, možná i podepsal spolupráci, aby měl pokoj. Po revoluci se hodil jako pan Čistý, tak se jeho aspis rychle zlikvidoval.

  Za d – BArtoš kecá nebo v lepším případě spekuluje.
  Může doložit, kdy byl, kdy byl zničen Halíkův spis?

  z hlediska důvěryhodnosti jsou pro mně HAlík a Bartoš tak nějak fifty fifty aneb jeden za osmnáct a druhej bez dvou za dvacet. A vztah disentu, oficiálního režimu a StB, to si myslím, že je neprobadatelná černá díra.

  Je to skoro čtvrt století a pořád se v tej hromadě špíny hrabeme…

  A venku je zatím krásný ráno. Možná se to zatáhne a bude zima, bude pršet, ale teď je krásný ráno.

 31. Schumi ad 5, udělám výjimku a sdělím soukromou věc veřejně. Já na ně nostalgicky nevzpomínám, dopřávám si stále. Pravdou je, že ta chuť už dnes není, co bývala (to je jako s tím salámem za císaře pána). A lahváč není, co bývalo „točené“ v kelímku.
  Jsem si ovšem zcela jist, že „baťůžek“ nikdy. To je předposlední stupeň vytříbenější elegance. Nejvytříbenější stupeň je „ledvinka“ u pasu, obvykle vylepšená citlivými doplňky, např. sandály s bílými ponožkami (s nápisem Puma nebo USA).
  Pokud jde o Tebou jmenované lahůdky, tak pomni, že libertariáni jsou plebejci. Projevy elitářství jsou spíše vlastní kolegům feudálům, které tady zastupuje Jirka ppa etc.. Případně, společensky složitě zařaditelným, ale jinak nesporně dekadentním až zhýralým, s manýry orientálního despoty, kolegou broukem. Vrcholem jeho povýšeného elitářství je záliba v islandských lidových rčeních.
  Ten kopec je spíš socialisticko-etatistickým, protože tihle tvorové (bojující za práva všeho dělnickorolnickopracujícíinteligence lidu) jsou prvními, kdo jdou provozovat Tebou popsané lukulské hody. Obvykle přitom dávají na odiv svoje odpudivé buranství. Já jednou viděl na vlastní oči (tehdy ministra vnitra) S. Grosse s chotí. To byl nářez podle úplně všech pravidel. Aby nedošlo k nedorozumění, tak ti ohavní tvorové, kteří tzv. podnikají, což v praxi znamená, že bez státních zakázek by chcípli hlady.

  P. S. Jirko ppa etc. – ty kanceláře v Nerudovce neber. Najmeme něco na Pankráci. Tam jsou cyklostezky, kde můžeme testovat elektrorikšu. Já pro jistotu zažádám na záporný úrok o 7 miliard, abychom ta kola ekonomiky pořádně roztočili (s pěti by to nemělo tu správnou šťávu).

 32. Co máte proti ledvince ? V mnoha případech je to nejpraktičtější způsob, jak si vzít peněženku, telefon a pár drobností. Batůžek to samé.
  No a ponožky v sandálech nosí třetina planety. Jenom tady se z toho pořád dělá věda 😉

 33. MaYdo, výpisy z posudků mě tak neberou, odjakživa se tam psaly příslušné floskule, že aby soudruzi byli spokojení, neb to tam číst chtěli.
  Co ovšem zpochybnit těžko, že se nechal zaměstnat na Ministerstvu práce, to je doložitelné. A bylo to zajisté místo, kde panovaly tvrdší poměry a na budování šokiálismu se více dbalo. Což Halík samozřejmě věděl. A s nějakým stranickým vzděláváním musel počítat….
  Takže Bartoš-nebartoš …. smrdí mi to!

 34. Jo, Noname, taky z toho, jetsli na malou vsedě nebo ve stoje a zda se ke gynekologivi oholit. 😀
  Nebo jetsli se čaj nebo kafe sladí nebo nesladí.

  Mám za to, že civilizace, která řeší takový blbostě by zasloužila vyhynout.

 35. Ale tak že kolem Halíka a celého disentu je ledacos nejasného a ledacos smrdí je stará vesta i i bez Bartoše. A kde pracoval HAlík snad není nějaká utajovaná informace.

  Třeba tam šel rozvracet režim zevnitř 🙂
  Takovejch bylo a je, že si s tím režimem zadali a pak se tvářili jako sedum spravedlivejch…

 36. Modrý ptáku, hele, to že Vám nechám uvařit ve ve skvělé pražské francouzské hospodě, hovězí po burgunsku s glazovanou šalotkou a mnoho dalšího, posadím Vás ke kulatému stolu pro dvacet lidí, u ás v naší skromné 35plus pět ruině, neznamená, že takhle jím každý den. V podstatě od té doby jím ráno jen suchý rohlík 😀
  Jo a cose týká baťůžku a láhve na pití, mohu Tě ubezpečit, že vše má své místo a čas. Tedy i ten baťoh, či ledvinka. Ale na druhou stranu, i když jsem po vejletech a na různých místech, tak vše co mám mít baťohu, nacpu sem do těhle věcí…Je to sice poněkud dražší, ale zase nemusím mit baťoh a je to v podstatě nezničitelné zvlášť ty taktické vesty a mají dokonce i prostory na vložení chlazení… v podstatě to je dokonalé. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bAl8YeTtCnI

 37. nacpu sem do těhle věcí…nevadí, že už to má oblečený jinej chlap?

 38. a jistě, ty nešťastné sandály a ponožky…. sám mám k tomu velký odpor a v podstatě ve městě se nehodí chodit s holejma ploskama a i nohama. To jen hezké ženy mohou. Snad v přírodě by se tak mohlo chodit, ale když se podává večeře, tak samozřejmě košili a dlouhé kalhoty. Pokud je ovšem někdo rozpustile „punkovej“ jako třeba v těchto případech já, prostě si rozepne o knoflíček na košili více a místo manžetových knoflíků, si prostě ohrne rukávy, ale to jen v případě, pokud je spodek jinak barevný a ladí…jinak samozřejmě formálnost by měla být dodržena…

 39. Andy, tak to je trochu problém 😀

 40. No já chodím v sandálech na koupaliště, jinak ani moc ne.
  Na večeři v tom snad nikdo normální nejde …

 41. měla jsem kamaráda, už mezi náma není a chybí..
  a tomu se říkalo zlatá ruka, uměl všechno
  a celé partičce šil
  a bundy jak kožené tak hadrové měly kapsy na dva lahváče
  podle něj = co víc s sebou na cesty 😀

 42. 40-touto logikou bychom se dobrali k tomu, že pracovat v Národní bance jistě taky nebylo jenom tak (jeden nejmenovaný prezident tam pracoval na „bezvýznamném postu“, jak píše ve svém životopisu). Taky učit na VŠE třeba.

 43. Tak jsem k těm receptům ještě přidal videonávod jak na ty nedělní bagety…

 44. Vládou prošel zákon, jenž ruší vrchní státní zastupitelství – zní vám to česky?

 45. No, zákon je živý a přichází obvykle s Limonádovým Joem. Tentokrát ho asi někde zapomněl, jinak by promluvily jeho Smith & Wessony…

 46. 53- mnohé zákony mi připadají, jako by někudy jen tak prošly, aniž by je kdokoli řádně přečetl, prostudoval, posoudil a následně zamítl jako zbytečné, pitomé, socialistické nebo přímo jedovaté.

 47. PeSi, skype…
  Jak to Martin rozdejchal? 🙂

 48. MP,
  skoro se bojím zeptat – chlebíčky baštím taky, ovšem raději ty bez salátu a tzv. na másle. Batůžek je mým nepostradatelným šnečím domečkem, neboť se tam nacpe daleko víc a praktičtějších věcí než do kabelky…. tedy, nějakou do divadla či jinou kulturní událost samoyřejmě mám (dokonce i sametové černé „psaníčko“ s korálkovou výšivkou – vzpomínka na plesy v tanečních…) mám, ale batůžek je prostě můj každodenní přívěsek. A ve svém věku už rozhodně nebojuji za nějaké idealistické nerozumnosti… Taky mám v poslední době pocit, že jsem „vyrostla“ i z folku, dokonce při sledování Vintage TV kanálu z UK mi málem lezly plomby ze zubů, když tam hudli nějací mládenci let raně 70., zvukově to byli tři Hutkové (jak zpěvem, tak kytarovým umem), dav okolo nábožně civěl jak v Televizním Klubu Mládeže.
  Kam se pak mám zařadit 🙂 ?

 49. Pěkné video z pekárny. Vždycky jsem se ráda dívala na předfilmy v kině o výrobních linkách a pod.

  A synek ondyno vyprávěl, jak ho bavilo vařit v restauraci- v létě brigádničil v takové eko-alternativní. Že ho vysloveně těšilo sledovat, jak koláč od koláče byl šikovnější a výrobky lepší.
  Je fakt, že se tam naučil vařit velmi dobře. Bude to skvělá partie, i když jeho vyvolená je z rodiny, kde se pěstuje makrobiotika a tak, tudíž by v podstatě stačilo, kdyby uměl naházet fazole na vlhkou vatu a tři dny počkat…ale vyvolená je naštěstí normální a baští všechno včetně vepřového kolena:)

 50. Krasne stredecni odpoledne vam vsem z hlavniho mesta monarchie. zitra tady mame svatek ,at vidite jak si tu tak zijem……mesto je plne rusu a americanu ,kazdej na krku pripravenej fotak ,“kdyby potkal „Sisi“ a „cvernujou za ugol“
  Jinak sou si tyhle dva narody chovanim dost podobny……
  No, konecne rozumny tema u Sumavaka……take na mem islandskem stolnim kalendari je zitra „Den druhych ponozek“…abych to vysvetlil….kazdy novorozeny na Islandu vyfasuje od statu dvoje ponozky, jedny teple s chlupem dovnitr ,druhe taky teple, ale s chlupem ven. Jiz jsem o tom referoval. No a zitra je na Islandu slavnostni prevlikani ponozek.
  Traduje se toto…“odstran mech kozich a kru z okna, a koukni ven. Ve zbytku sveta je leto. Ty pokud vidis sousedovu jurtu mas stesti protoze je aspon den! Dnes je den ponozek !
  Traduje se ze ti opravdu odvazni zajdou ke fjordu a omyjou si nohy pred obliknutim druheho paru ,ale znate to ..lidove poudacky a povery. Ja osobne jsem neco takoveho na Islandu nevidel.
  Vecer konci slavnostnim pojidanim knaecköbröööt, tentokrat namazaneho sadlem, koralökou „milänky smröt“ a stara treska si pry taky prijde na sve, to uz je ale jina historie.
  Vsadte lötöö, a vase stastne cislo je 3/4

 51. Brouku nevím…..fakt to číslo, je správné? zkusil jsem najít na tiketu třičtvrtiny a smáli se mi, když jsem se ptal trafikanta

 52. Brouku, to jsou rakušáci pozadu…

  Karel Kříž informuje:
  Ministr zdravotnictví Leoš Heger navrhl na zasedání vlády celoplošný zákaz Američanů. „Pokud se nám s Borisem Šťastným nepodaří zákaz prosadit, máme připravenou také variantu s varovnými samolepkami. Těmi by měla být jasně označena každá budova, v níž se nachazí nějaký Američan,“ uvedl Heger.
  Jen za letošní rok zemřeli v Česku na Američany nejméně čtyři lidé.

 53. Matzurko, já jsem věděl, že vynechám-li výjimečně větičku „podle mého názoru“, že to takhle dopadne :-). Pro mě nejsou uvedené doplňky záležitostí ideologickou, nýbrž estetickou. Takže mně se baťůžky, ledvinky nelíbí a nikdy je nebudu (ve městě) nosit.
  Jinak je mně zcela lhostejné, co si kdo obleče, jak se učeše, co jí a pije, jaký má životní styl, poslouchá hudbu, když mu to vyhovuje a nechce po mně, abych mu na to přispíval ze svých aktiv.
  Jediné, nač jsem u oblečení citlivý, je jeho čistota. Nedávno vedle mě posadili anglicky mluvícího pána, který smrděl tak, že jsem chtěl požádat personál, aby ho vyloučili z dopravy (ŽD říkala, že nemám dělat scény, tak jsem byl zticha a mlčky trpěl). (Ty jsi vážně poslouchala folk? To je pro mě jako rockera učiněná tortura).

 54. MP,
  tak to já jsem stran zavazadel pragmatik, a ten baťůžek si dovedu vybírat celé hodiny a velice pečlivě, aby byly splněny všechny mé představy. Vzhledem k tomu, že mám nejobnvyklejším oblečením jsou džíny, triko, flísovka a sportovní obuv, tak se to netluče 🙂
  Folk, ano, poslouchala jsem to, a něco i dodnes (Simon&Garfunkel, z českých namátko Kryl, Samson Lenk, Nohavica, ba i Spirituál Kvintet). Táta byl muzikant, takže mne dost ovlivnilo, co poslouchal on (takže i Beatles, swing, jazz… do tvrdého rocku ani popu moc nešel, heavy metal taky ne), parkrát dělal zvukaře na nějakých folkových festivalech, a pak doma pouštěl své nahrávky (to bylo ještě ma kotoučovém magneťáku….. :)) Taky jsem ve svém teen-age trampovala, no a co se tak s kytarou u táboráku zpívá, že 🙂 Poutníci a jejich bluegrass nebo AG Flek se hodí lépe než AC/DC.
  Ale pak už jsem si vybírala sama, v zásadě mi leze krkem spíš současná pop-music, hip-hop a techno, nebo jak se to jmenuje, disco nesnáším taktéž téměř bytostně… na klasiku taky moc nejsem, to spíš něco „etno“, např. Ladysmith Black Mambazo, https://www.youtube.com/watch?v=AMhmswVLKdg
  tedy pokud nezpívají „Lion sleeps tonight“ 🙂
  Jo, čistota půl zdraví, jak říkávala teta Kateřina, a já souhlasím. Akorát jsem si mohla ukroutit hlavu údivem, když 12ti letý syn kolegy v USA měl v seznamu věcí na několikadenní školní výlet v povinné výbavě i deodorant….(jeli někam tábořit).

 55. 66- mrzí mne, že to nebylo k sehnání tak před dvaceti lety, když jsme jezdili na návštěvy k tchyni, tím bych možná umlčela její tirády o malém andílkovi.

 56. Modrej, to byl humorný pošťuch. Já také jím všechno, kromě výjimek, například živou mrskající se ústřici bych nepozřel.Vzpomínám, že chlebíčky bývaly lepší. I když Hájek a Boušová ve Světozoru mají výborné. Chybí mi stánek s rakovinou a Václaváku. Ta chuť bylau unikátní a nenapodobitelná. Batůžek nosím z praktických důvodů, nejen v přírodě, ale mám tam notebook a další záležitosti, které se tu a tam pronesou. Sice mám na notebook brašnu přes rameno, ale páteř mám jen jednu. Zdraví má přednost před elegancí. Batůžek samozřejmě černý. A vůbec jsem rád Man i black. Má tyo výhodu, že nemusím přemýšlet co na sebe a co k čemu ladí. Jen musím dokoupit černé kalhoty a roláky abych nebyl moc opraný.

 57. Doporučení Evropské komise – jen pro silné povahy …

  …Česká republika by měla omezit vysoké zdanění práce a změnit daňový systém, aby méně brzdil ekonomický růst. Komise navrhuje zdanění bydlení a dopravních prostředků. Dále by měly být sníženy rozdíly ve zdanění zaměstnanců a samostatně výdělečně činných osob, zdůraznila EK…
  http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/brusel-vyzval-cesko-zdante-vic-zivnostniky-zvyste-vek-odchodu-do-penze_271734.html

 58. Rputi, mám takový dojem, že ta „smršť“ různých více méně bezhlavých doporučení a výtek EU – komisí všeho druhu povede nakonec k jedinému: začneme na ně kašlat. Jako dítko, které se rodič snaží ukočírovat systémem příkazů a zákazů, dítko takříkajíc „ořvané“. To taky nakonec skončí ve vlastním světě, kam ozvěna rodičovského šílení nedoléhá…

  Jestli ono to náhodou není to kouzlo, se kterým tady občas operuje Jirka ppa: jako že všude jinde prudí EU míň než tady, podporována domácími byrokraty. Není ono to náhodou tak, že ty „staré“ země EU už prostě nechávají příkaznický systém plynout jedním uchem tam a druhým ven? Vědouce dobře, že bruselský byrokrat sotva může něco víc než řvát?

 59. Rputi, zdanit bydlení, to by mě zajímalo, jak nastavit si to tak představují…

 60. Varane, obávám se, že mají dojem, že prostě na nás si mahou víc dovolit. Ona je to taková naprosto nekoncepční změť, že mi to připadá, že tam píšou, co je zrovna napadne. Navíc požadavky typu, všechno zdaňte a nastartuje růst nikdo nemůže myslet vážně.

 61. dix – taky už jsem dumala, jak by to mělo být….

 62. To si to ten novinář, co dělá titulky, vykládá jako Kalousek a tedy naprosto chybně!!!
  Věta:“ V doporučeních komise také vyzvala Česko, aby snížilo rozdíly ve zdaňování zaměstnanců a živnostníků a omezilo zdanění práce.“ jednoznačně znamená že se daně zaměstnanců mají snížit na úroveň živnostníků, protože jinak se cena práce nesníží, ale naopak, zvýší.
  A to si koledujou, že jim Kalousek nechá před vchod postavit cisternu plnou benzínu!

  PS.
  Myslím, že si to Kalousek v Bruseli vyjednal, že to tak chce mít… viz katolíci a peklo.

 63. Navíc mě běhá hlavou historka (nevím, jestli je pravdivá)jak se před Schw. někdy začátkem let 90tých štětila nějaká, že ještě nerestituovala, či, že jí bylo upřeno. A Jeho Jasnost ji konejšila, že za 15 let tu nebudem mít co žrát a že nám bude fuk, co se komu dá, takže jen stačí pár let počkat.
  Někdy mám dojem, že je to cílené a že to k tomu směřuje.

 64. No a Rputi…jaký je rozdíl mezi všema stranama podporovanou kauci pro všěechny výrobce lihu, 5 mio, a zdanění bydlení? já prostě žádný nevidím. Až na to, že jedno jde od místníchj a druhé od páteře…a to druhé by pro mne bylo daleko levnější….To jen, že to první vyšumělo do ztracena, když to zmíním, a to druhé, protože se Tě to týká, budeš hezky pěkně peskovat, až do úplného upeskování …

 65. Jj, Šumaváku – taky mi to přišlo nějaký povědomý….

 66. Rputi jo, ale napadá mě kacířská myšlenka: na základě čeho tak soudí? Opravdu si mohou víc dovolit? Když ano, tak proč?
  S tou nekoncepční změtí naprosto souhlasím… Ostatně, to „zdanění bydlení“ a „snížení rozdílů ve zdanění zaměstnanců a živnostníků“ jsou zase jen nic neříkající výkřiky ze tmy EUnijního pokusu o vládnutí. Prostě „jedním uchem tam a druhým ven“, nic jiného si nezaslouží. Protože aktivně se proti některým výkřikům ohrazovat nemá, jak jsme už viděli, valného účinku. EU kafemlejnek si pořád mele svou 🙁

 67. Jirko, já to mám za pár, mě už to nehrozí… 🙂
  Jen nerozumím tomu, jak chtěj to bydlení dál danit? Majitelé už danění jsou, chtějí danit i nájemníky?

 68. Jirko ppa, nezlobte se, ale nejste náhodou stran Rputi tak trochu zaujatý? Momentálně fakt nejde o kauci pro výrobce lihu (podle mě pěkná zhovadilost), ani o konkrétní zdanění bydlení (nikdo ostatně ani neví, jakého bydlení), ale o to, že z EU komisí padají nekoncepční a nic neříkající výkřiky, které – kdybychom je brali vážně – z nás udělají nesvéprávné otloukánky. Takže si zaslouží jediné – vážně je nebrat.

 69. Jirko, rozdíly jsou – Kauce je vratná, daň ne.
  Otázka je, zda se ta daň bude týkat i těch, co bydlí na chatě a pod mostem.

 70. Je to možné Varanko…jen se mi furt příčí poslouchat ty jednostrané žvanivosti o tom, jak kotlinu někdo utiskuje, přitom si 90% průserů dělá místní páteř sama a dobrovolně a ráda a opravdu dost mne štvou ti, co to vlastně svoji postojem podporují a nakonec je i volí…a přesto si stěžují, že jim něco páteř dělá…. tedy stěžují, linkují na ty průsery a na ně to dopad nemá skoro žádný.
  Ono to vždycky dopadně tak, že nakonec zaplatím já, mlíkař, pekař… a to i přesto, že ani jeden nechceme. „Já prostě vidím to vyučtování sociální daně každý měsíc…..“

 71. Šumaváku…hele, vratná kauce? Co kdyby Ti nasolili vratnou kauci 5 mio za stáj…. jistě by Ti to moc nevadilo, vždyť je vratná, ne?

 72. Zdanění bydlení je zdanění naturálního příjmu. Kdo bydlí v nájmu, z nájemného je odváděna daň. Kdo bydlí ve svém, neplatí daň stejně jako neplatí daň z jakéhokoli přírustku majetku či naturálního příjmu, který má z přímého vynaložení své práce, kterou vytváří užitečné statky namíésto aby svou práci směňoval na trhu a tato přes relutární příjem podléhala daňové povinnosti. Když si sami například vymalujete, erár přichází o daň od řemeslníka. Nehledě na to, že tím zvyšujete nezaměstnanost a zatěžujete erár podporou v nezaměstnanosti a sociálními dávkami.
  Daň z vozidel je stejnou daní jako např daň z komínů či oken. Jo a zapoměli na daň z domácích prací.
  Nevím co je za tom k nechápání. Pracovitý člověk je největším nepřítelem státu.

 73. Jo, Jirko, tomu rozumím – jen si nejsem jistá, že to ta zlořečená místní páteř dělá dobrovolně a ráda. Před dvaceti lety bych to klasifikovala jako totální nedostatek zkušeností. Teď za tím spíš cítím nejistotu, slabost… strach. Není mi jasné, strach z čeho. Nemám vstřícnou předes* ráda. A pak se dá diskutovat, jestli slabost té páteře, nebo jednoho každého z nás. Nemyslím si, že by to byla příjemná diskuse. A nejsem ani přesvědčená o tom, že by k něčemu vedla. Ale je mi z toho poněkud pochmurno, a to ani nemusím platit „lihovou“ kauci… Spíš bych měla investovat do nějaké kvalitní lihoviny. Jenže bohužel jsem momentálně abstinent z donucení a trpím chronickou střízlivostí 😀

 74. Schumachere, vidím, že jste zvolil řešení „smějeme se ze samé obavy, abychom se nerozplakali“. Ale pořád připomínám: nefabulujte příliš! Někdo by se mohl inspirovat a vzít to vážně. Pak vás budu chodit strašit, jasné?

 75. Varanko…já s nima jsem bohužel nucen mluvit poměrně často a tím myslím s páteří…takovou snůžku hajzlíků, vydřiduchů, podrazáků….. neumětelů a lidí co to fakt neumějí, snad shánějí personální agentury. Mimo hlavního poradce ministra, jsem nikoho neviděl, kdo by byl kompetentní a rozumněl problému. A to ten hlavní poradce je sedlák…
  To není vůbec strach z něčeho. To je pocit nadřazenosti, pocit moci, pocit vlastnictví razítka nad které není, pocit toho, že je pánem nad „životem s smrtí“ vůbec si neuvědomujou jejich pozici ve světě….. tohle totiž jsou ti největší paraziti, co jim není hanba .-(

 76. Schumi, a naším vzorem sociálního státu je např. Dánsko, kde jsou tyto domácí práce zakázány a když si nezaměstnaný sám doma ve volném čase vymaluje, přijde o podporu v nezaměstnanosti, se zdůvodněním, které jsi uvedl.
  Funguje již leta. To není žádná novota, to v EU funguje už dávno a podobné srandy zažívají třeba nájemníci ve Švajcu, protože pan domácí má dohodu s nějakou malířskou firmou o údržbě a ta se přece nenechá okrádat nezodpovědným kutilem.

  Jirko, tak skončím, kauci dostanu zpět a budu žít z úroků.
  Zkus mi o tom ještě něco vykládat, prosím. To už tu všechno bylo. Já měl cestovní kancelář, incomingovou, živnost na koncesi, koncese na vzdělání, znalosti, praxi, beztrestnost…atd.
  Pak vymyslelo ministerstvo kauce, aby bylo možno dovézt domů lidi z Egypta, pro všechny CK a o turisty do ČR se od té doby starají víceméně jen zahraniční CK.
  Stát na tom vydělal to, že úřady nezatěžuji placením daní z CK a maj víc času na líh.

 77. Tak jak to popisujete, Jirko, to vypadá na „syndrom domovního důvěrníka“, případně člena uličního výboru. Pamatuju jednoho takového, co v devadesátých letech nenechal na „vládě“ nit suchou, a nakonec se prozradil větou: To dřív, když já sem řekl, že ten kluk studovat nepůjde, tak nešel… A byla to pravda, a ten chlap měl prostě pocit ztráty té „moci nad životem a smrtí“, vzali mu hračku, se kterou stálo a padalo jeho ego. A nebyl sám. Někam se ti lidi přece podít museli, ne? A jejich představa o vlastním místě na zeměkouli byla, jest a bude pokřivená. Neumím ale posoudit, jakým mechanismem právě státní správa generuje tuhle sbírku neumětelů. Možná proto, že kdo nic nedělá, nic nepokazí, zatímco když chemik vyhodí laborku do luftu, nese za to následky?

 78. No jo Sumavaku….. Ale tech 5mio musim kurva nekde vzit…… Mumi to, ja jsem platil celnikum 500 tisic za Klausovejch balicku, tak vim, co to znamena…. Co mi to chces rikat? Ze jako si to mam dat do nakladu?

 79. Varanko,
  asi jo, když koupí padáky, které mají za následek smrťáky, tak se chemikovi nic nestane…

 80. Šumaváku, jo, vysoká kauce může být překážkou v podnikání jednou provždy – stalo se v počátcích lékárnické komory, i bylo ustanoveno, že pokud je majitelem lékárny člověk bez farmaceutického vzdělání (medicína ani přírodověda se nepočítaly), složí komoře vratnou kauci 1 mio korun. Známé (magistře farmacie) takto vrátili „znárodněnou“ venkovskou lékárnu, ovšem v době, kdy ta paní daleko překročila šedesátku. Její dcera podnik převzít nemohla, neboť měla stejnou školu jako já (tedy PřFUK, obor biologie) a neměli doma ve štrozoku ten meloun na kauci. Lékárna smrtí paní magistry zanikla.

 81. 88 Šumaváku, ano, v Dánsku už desítky let, ale to se týče jen nezaměstnaných. A ve Švýcarsku si tím pan domácí sníží daň a krom toho si nenechá prznit majetek nájemným kutilem. Ve svém si vymalovat můžeš jako tady. Jen nesmíš sousedy obtěžovat svou prací v neděli. A to nejen hlučením, ale ani tím, že by byli nuceni se na Tebe dívat.

 82. 86 Varanko, vodou pohánějící kolo dějin je dostatečné množství nasraných lidí. Jinak se nepootočí. Se svými nápady bych roztočil turbínu….

 83. Tak všem co sem chodí pravidelně už je jasné, že největší chudák zdaňovaný a kaucovaný horem dolem je Jirka ppa, ostatní to mají zadarmo, tyjou z jeho mozolů a ještě ke všemu volí PÁTEŘ !!!

 84. Matzurko – v té době, kdy tenhle bordel s pohledávkama vznikal a Česká konsolidační banka se stávala Konsolidační agenturou, kdy se ty pohledávky odprodávaly apod. nebyl mám dojem Kalousek ministrem financí. Nejdřív byl ministrem financí Kočárník, pak tuším Pilip, pak postupně socani Svoboda (ten co seděl za kočárky), Mertlík, Rusnok,Sobotka, pak krátce (cca. 4 měsíce) Tlustý až pak od roku 2007 Kalousek, který byl krátce (Fischerova vláda) vystřídán Janotou.

  Ne, že bych se cisternového operátora a padákového myslivce Kalouska chtěl nějak zastávat, ale za tohle kupodivu nejspíš fakt nemůže.

 85. Pavle, presne tak…. Jeste to bude levne:-(

  Niko, slibuji, ze pristi tele pojmenuji po vas…. A az doroste, doufam, te bude stejne krava

 86. Mně na celém tom problému s těma pohledávkama není jasná jedna věc. Teda vlastně dvě.

  1. Kdo rozhodoval o prodeji těch balíků pohledávek za cenu, za kterou se prodávaly. Někdo pod tím musí být podepsaný, ty papíry se archivují a nemělo by být tak složité vytáhnout kdo to podepsal, najít zápisy z porad kde se rozhodovalo o prodeji apod.

  2. Jak je možné, že ty pohledávky a garance nejsou promlčené. To už někdo zmínil v diskusi přímo pod těmi články, že doba promlčení byla 10 let.

 87. Kdo je pod nima podepsaný snad bude vidět při předložení u soudu, ne?

 88. Mimochodem, ty články jsou formulované dost nešťastně (možná záměrně). Když kupříkladu autor napíše:

  „Za tyto závazky ručil podle § 15 zákona o velké privatizaci (č. 92/1991 Sb.) tehdejší státem zřizovaný Fond národního majetku ČR (FNM), jenž vznikl v roce 1991. Po zrušení FNM v roce 2005 garance za zmíněné úvěry přešly na ministerstvo financí, tedy na stát.“

  tak tím tak nějak evokuje, že před zrušením FNM ty garance státní nebyly. To ovšem není pravda, protože FNM byl také státní instituce a tudíž je úplně jedno, jestli ty garance byly pod FNM nebo pod MinFin. Plátcem by v obou případech byl státní rozpočet a tedy daňový poplatník.

 89. Šumaváku – no píšou tam hned v úvodu:

  „Ministr financí plánuje uzavřít dohodu o narovnání se dvěma držiteli starých úvěrů z portfolia zaniklé ČKA, kteří již několik let vedou soudní spory s resortem financí, tedy se státem.“

  mému právnicky neškolenému mozku dává toto souvětí smysl takový, že soudy už několik let probíhají a tudíž veškeré dostupné důkazy a papíry předloženy byly. Akorát to, kdo je pod tím podepsaný se neví. Což je v ČR s podivem, protože tady se rozkecá úplně všechno. Takže tak nějak instinktivně soudím, že zrovna ty papíry, na které se ptám, soudům předloženy vůbec nebyly. Jinak by autor článku nejspíš věděl, kdo je na těch papírech podepsaný.

 90. A vida – Česko získalo pravomoc rozhodovat o dění na Antarktidě

  http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=781159

  kdy se bude zřizovat Ministerstvo pro správu Antarktidy a Státní garanční fond pro chov tučňáků ? Já že bych se přihlásil za člena dozorčí rady nebo za náměstka ministra, než mně předběhne Pilip nebo někdo podobný. 🙂

 91. 79 zdaněné bydlení už snad je, nebo co znamená daň z nemovitosti. Tu platí i nájemníci via činži.

  No a co se pohledávek týče, předpokládám mohutný výkon pana prezidenta, který prostě povstane a zařve: Nic se platit nebude, neexistuje.

  Stejně jako to udělal kedysi Mečiar.

 92. Andy 105 – no proto jsem se divila. Předpokládám, že kdyby šlo o daň z nemovitosti, tak by mluvili o zvýšení. Daň z bydlení si nějak neumím představit.

 93. 106- kdoví co se bruselskými palicemi honí, možná zkouší vymyslet něco dalšího, například daň z daně k nemovitostem. To by bylo tak, že kdo platí daň z nemovitosti by musel platit daň z bydlení, něco jako dph ze spotřební daně nebo dań ze sociálního a zdravotního pojištění.

 94. Andy – 105 – no ono je to vůbec s tím ručením takové divné.

  Když se kdysi zakládala Konsolidační banka, tak se do ní tyhle slabomyslné socialistické úvěry převedly od těch podniků. Tím byly ty podniky před privatizací takříkajíc „oddluženy“. Následně vznikly státem vlastněné komerční banky a stát je takzvaně rekapitalizoval (tedy nalil do nich prachy právě jako úhradu těch úvěrů). To byla hlavní zátěž státního rozpočtu při takzvané velké privatisaci a následné privatisaci bankovního sektoru.

  Touto operací tedy dle mého selského rozumu došlo k úhradě těch dluhů, protože stát ty dluhy převedl na státní firmu a následně bankám (tehdy ještě státním) zaplatil za to, že pohledávky vůči té státní Konsolidační bance jsou a budou nedobytné. To byla právě ta rekapitalisace bank, aby jim ty dluhy nestrašily v účetních knihách.

  Jak je možné, že ty vlastně uhrazené pohledávky byly prodány jako neuhrazené a vymahatelné dalším soukromým subjektům a jak je možné, že tyto subjekty dnes vymáhají garanci těch dávno účetně „zaplacených“ pohledávek je nad moje chápání.

 95. Tak ono je taky možné, že daň z bydlení bude mnohem jednodušší.

  Každý kdo bydlí v nájmu se přihlásí povinně k dani z bydlení ve výši třeba 20%. Místo 10.000 nájmu zaplatí tedy 12.000 majiteli domu. Majitel domu odvede za nájemníka 2000 hned jako daň z bydlení, hezky měsíčně a následně pak jednou ročně zaplatí daň z nemovitosti jako trest za to, že vlastní nemovitost. A pochopitelně taky daň ze zisku z těch 10.000 nájmu a další drobnosti.

 96. 99 – Ještě tu někdy vykládej něco o výchově, chudáku…

 97. Od té doby, co v Německu vážně uvažovali o zavedení paušální daně (1500 euro ročně mám dojem) z práce vykonávané doma (praní, vaření, žehlení, věšení poliček, sestavování nábytku, výchova dětí a tak podobně) na úkor státu, který tím přichází o DPH, které by vybral kdyby tyto domácí práce vykonávali koncesovaní živnostníci a firmy, se nedivím už naprosto ničemu.

 98. 😀 to měla být pocta….už ve starém Římě byla největší lichotka, že …máš oči jako jalovice …

 99. 109- možná by bylo lepší, kdyby tu daň platili majitelé zálohově dopředu ze všech bytových jednotek, ať už obsazených či nikoli, následující rok by si mohli po podání přiznání k dani z bydlení požádat o vrácení přeplatku…což mi připomíná jednu z extrémních sviňáren tohoto státu, kdy pokud si pokorně nepožádáte o vrácení toho, co státu prokazatelně nepatří, tak to prostě propadne.

  No, nebudu se rozčilovat.

 100. Dobrý večer,

  a neměla bych taky zaplatit dań za to, že jsem odnosila a porodila děti?

  Připravila jsem tak stát o daň z výdělku náhradní matky, která by mi je odnosila za ůplatu.

 101. PavleK,
  dík za objasnění, nebudu předstírat, že se v těch pohledávkách orientuji… Jo, ta desetiletí promlčecí doba v diskuzi mne taky překvapila. Ale zaujalo mne taky, že pan Léko má těch článků nějak negativně zmiňujících Kalouska teď už povícero, stačí se podívat do jeho repertoáru.

 102. Myslím, že připomínky, upozornění a rady Brusele nejlépe shrnul p. Singer, ČNB:

  „Česká republika určitě euro nepřijme před rokem 2019!“

 103. Zdá se, že eurokobyla kolem sebe parádně kope ….

 104. maYdo – 115 – no to ne, protože rozením dětí státu opatřuješ nové daňové poplatníky. Proto je to od daně zatím osvobozeno. Ale bylo by možno uvažovat o dodatečném zaplacení takové daně třeba tehdy, pokud se děti rozhodnou po dosažení dospělosti žít v nějaké jiné zemi nebo dokonce mimo EU.

  Něco podobného existovalo už za komančů. Nikoli tedy s porodným, ale pokud se člověk chtěl legálně odstěhovat do kapitalistické ciziny (typicky z důvodů sňatku s cizincem/cizinkou), tak musel zaplatit poměrně tučné peníze za své socialistické vzdělání. A nešlo o malé částky, zejména pokud byl dotyčný vzdělán třeba vysokoškolsky.

 105. To je sice pravda, Pavle, ale náhradní matka by dodala taky poplatníky a ještě daň navrch.
  Samozřejmě náhradní matka by vlastní děti taky neporodila, ale našla by si zase jinou náhradní matku, aby stát o daň nepřišel.

  Samozřejmě pod vidinou toho, že si budou ženské čenžovat poromky a pomalu nebudou vědět, který je čí, se pak opatření, ať si každá porodí svoje vlastní, jen odvede tu daň, bude jevit nanejvýš rozumně.

  Mimochodem, a co teda ten nezaměstnaný v Dánsku doma dělat může?

  Jetsli by pak neměl jen ležet na kanapi a přepínat TV programy. Už bych váhala zajít si k tomu pro pivo do lednice. Vlastnoručně donesené pivo z lednice přece ubírá práci nějakému domácímu sluhovi.

 106. a to je prosím „Alternativní pojetí zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte …“ a není to Info Baden!

 107. Hm, Šumaváku, tak na to zírám a nevím…je to fór, není to fór….

 108. Dobrý večer. O nutném vyšším zdanění jsem slyšel.
  Živnostníci platí málo, tvrdí erár. Živnostník je rád za 100Kč/hod. Za 150Kč seženu firmu.
  Auta se daní málo, tvrdí erár. Zaplatím 1.500Kč/měsíc na daních, abych mohl jezdit.
  Jak zdanit bydlení? Samozřejmě daní z nemovitosti, jak nám předpovídala Dana.

  Ad kauce pro Jirku: samozřejmě je to svinstvo, stejně jako spousta dalších hloupostí. Proto se rozumní občané angažují v politice, aby (všeho)lid nezvolil tyrana.

  Na ČRo běžela zpráva o varování Unie, že musíme přijmout zákon o úřednících. Dle mého názoru budou lobbovat za definitivu, trvalý kariérní postup, zákonem nařízené zvyšování mzdy o trojnásobek inflace + trojnásobek růstu HDP.
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/229193-zakon-o-urednicich-ve-vlade-narazil-konzervuje-pry-lokajstvi/

 109. Šumaváku – 121 – akorát tam tedy nepíšou, jestli každé dítě bude mít svého vlastního strážce (to by bezvadně snížilo nezaměstnanost) nebo jestli to bude spíš institut jaksi kolektivního strážce na způsob učitele, který má ve třídě 30 dětí a každému se věnuje tak pět minut denně.

 110. Ale jinak kupříkladu ta kravka v tom videu na konci článku není nic nového. S komunitním způsobem výchovy dětí experimentovali komunisté už ve 20. letech minulého století v Sovětském svazu.
  Dokonce stavěli i megalomanské koldomy kde měly stovky či dokonce tisíce rodin žít. Jeden takový se pak, poněkud zpozdile, stavěl v 50. letech i u nás. Ale buhví proč se tenhle kolektivní způsob vlastnictví dětí nějak neujal. 🙂

 111. dotaz na pedagogy, matematiky…..Jak se tváříte na profesora Hejného a jeho metodu výuky?

 112. A cos o tom, Jirko, kde slyšel?

  včera mluvil v rozhlase.

 113. Pavle, s tím jedním koldomem jsi to trochu podcenil… kdybys řekl „jeden v každém městě“, tak to jo, to by mohlo být. Já ho v Budějcích ještě pamatuji, s „plnou občanskou vybaveností“ :-)( byla tam na střeše moc fajn vinárna kousíček od auly…) a barák stojí dodnes. Kvalitní betonové panely jsou „vjěčné“!

 114. Jirko, já tedy nejsem pedagog ani matematik a o profesoru Hejném jsem donedávna nevěděl.

  Ale tak nějak empiricky se mi doma samo potvrdilo, že ten člověk by mohl mít docela velký kus pravdy. Naší mladou jsem se od malička pokoušel naučit o věcech přemýšlet a probírat s ní třeba tu „matematiku“ a „fysiku“ tak nějak zajímavě a ono to funguje. Totéž měla z druhé strany v oblastech jako je biologie, botanika, biochemie, protože moje drahá je původním vzděláním magistr přes vyšší rostliny (což jsou ty asi metr vysoké, jak s oblibou žertuji).
  A kupodivu se následkem té výchovy z mladé sice nestal žádný Einstein, ale celkem spolehlivě vyvrací zažité předsudky v tom smyslu, že holky nemají hlavu na matiku, fysiku a vůbec obory exaktní povahy.

  A podobné je to u jedné její kamarádky. Holky chodí na stejný gympl, do stejné MFF třídy a shodou okolností se znají od mala a bydlí v jedné ulici. A rodiče té její kamarádky jsou taky profesí v oboru IT (otec) a fysika (matka) a ta holka taky potvrzuje, že je vyjímka z pravidla „holky jsou na matiku blbé“.

  Takže ono na tom přístupu a té výchově nejspíš něco bude. Ale to nejde jenom o matiku, ale víceméně o jakýkoli přírodovědný obor. Když má dítě podmínky doma už od předškolního věku, aby se mohlo vyptávat rodičů, dělat experimenty apod. tak se to někde projevit skoro musí. Fígl je v tom, že když si děcko usmyslí pěstovat krystaly soli kuchyňské, tak ho nesmíš seřvat za rozsypaný pytlík soli a solný roztok nacákaný po třetině obýváku a dvou radiátorech ústředního topení, ale musíš mu pomalu a srozumitelně vysvětlit pojem nasycený roztok, rozpustnost soli ve studené a horké vodě, výhodu pomalé krystalisace při pokojové teplotě a princip vzniku krystalisačních center.
  No a pak nezbývá než zatnout zuby, vzít vysavač a jít tu sůl z podlahy vyluxovat. Pokud chceš excelovat jako rodič pedagog, tak ještě vyrazíš do drogerie, opatříš modrou skalici a vysvětlíš následně, proč sůl má krystaly krychlové a modrá skalice kosočtverečné. Tedy nějak srozumitelně.

  V matice je to podobné. Když se dítě má učit konstrukci pravoúhlého trojúhelníka a Pythagorovu větu, může mu to dělat problémy. Ale když vezmeš kus provazu a v pravidelných rozestupech na něm uvážeš tři, čtyři a pět uzlíků, pochopí to víceméně hned. A zároveň pochopí, že ten provázek je pomůcka kterou si vždy může vyrobit poměrně přesný pravoúhlý trojúhelník, kdyby to náhodou někdy bylo potřeba na pustém ostrově. A že pomocí vyrobeného pravoúhlého trojúhelníku určí zeměpisnou šířku a změří výšku Žulového domu a tak… 🙂

 115. Jenom bych poznamenal, že z Brusele poslali též rady do Francie. A dle AFP reagoval F.Holland poměrně ostře: „Komise EU nám nemá co diktovat co máme dělat.“ Ale stejná Komise prodloužila podmínky stabilizace nejen Itálii, Slovinsku, Nizozemsku, Portugalsku a Španělsku, ale i Francii. Postoj F.Holladna je asi ten, že Komise může sice Francii žádat, aby si dala finance do pořádku, ale nemá jí co říkat, co má pro to udělat.

 116. Ale jak tak googlím pana profesora, tak s pár věcmi bych nesouhlasil. Malou násobilku se lze naučit z paměti, není to až taková práce a celkem se to hodí, protože to šetří čas.
  Podobně jako šetří čas umět mocniny dvou zcela automaticky alespoň do 16, když už tedy ne úplně přesně třeba do 32.

 117. PAvle, já jsem to poslouchala včera jedním uchem. Znělo to zajímavě, ale na druhou stranu zas toho moc konkrétního neřekl. To, že děti se líp naučí, když je to baví, není žádný objev.

  Pokud jde o to učení násobilky, nejsem si jistá, jetsli jde jen o „naučení zpaměti“ jako básničku. Syn měl v tom věku vynikající paměť na texty a básničky, ale odříkat násobilku se nikdy nenaučil. Zrovna tak data do dějepisu. Vysvětlovali nám to tím, že čísla jsou vázaná na jinou oblast mozku.

  A nějaké ty špumprnákle jako rovnání fazolí a názorné ukázky jsme taky vyzkoušeli. Počítali jsme pastelky a fazole, na nákupu jsem ho posílala podat z police kilo cukru, kilo mouky – a nic. Ale fakt je, že na mého synka je asi každá matematická didaktika krátká. 🙂

  Přesto má teď z matiky poměrně slušný známky, což přičítám tomu, že
  za a – nikdo z toho nedělá vědu, protože matematika není na téhle škole stěžejní předmět a nebude se z ní maturovat, tak se moc nestřílí z toh, jeslti plní nějaké osnovy. Navíc má papír na indviduální plán.
  Za b – paní profesorka vyhmátla, jak s ním pracovat včetně toho, že vystihla na co stačí, takže kluk zjistil, že úkol se vypracovat dá a snad v to i našel nějaký řád,
  za c – vědomí, že aspoň něco je zvládnutelé vedlo k tomu, že v hodnách není úplný mimoň a aspoň ví, co se tam děje.

  Dcera měla na nižším gymplu matikářku lehce trhlou,přísnou a velmi schopnou. Těžko říct, jak to ta ženská dělala. Říkalo se, že u ní je trojka, tedy „dobrá“ hodna toho jména, protože kdo má trojku , je z matematiky dobrej, ale děti ji přesto milovaly, protože s ní byla sranda.

  Dcera je teď na humanitní větvi, ale myslím, že ledacos se jí neztratí ani tam. Jestli ovšem paní profesorka pracovala metodou profesora Hajného, netuším. 🙂

 118. jo, Pavel, a o tom, že malou násobilku se naučit zpaměti nedá zas tolik práce, bych Ti mohla povyprávět… 😀

  to dítě mne tak zblblo, že jsem sama chvílema už nevěděla, kolikrát co je…..

 119. Dobrý večer, dovolíte prosím, abych – než seženu trochu času, abych se pokusil napsat poněkud více k Jirkovu zásadnímu argumentu, jímž je, rozumím-li mu správně, otázka: „Jak je tedy možné, že český úředník buzeruje daleko více, než západo- a jihoevropský?“ – sám vznesl dotaz tento: když se říká první republika, proč vlastně se analogicky neříká první protektorát?

 120. Ad prof. Milan Hejný, a názor na něj. Vyšla mu ve spolupráci s prof. Fr. Kuřinou v nakladatelství Portál kniha „Dítě, škola a matematika„, má podtitul „Konstruktivistické přístupy k vyučování„. Nejlepší k utvoření názoru na ní je dle mého soudu přečíst si ji. Pokud někoho opravdu zajímá, v Portálu je tato kniha stále ke koupi za 278 Kč. Má celkem 240 stran se spoustou obrázků. Poprvé vyšla r. 2001, v roce 2009 vyšlo druhé, aktualizované vydání. To druhé vydání mám ve své knihovně. Doporučuji rovněž u této knihy juknout do tiráže, tedy až toho druhého aktualizovovaného vydání z roku 2009… 😀

  Mám takové nejasné tušení, že během nějaké doby (řekněme do roka) by tato kniha mohla být vydána v nakl. Portál i v elektronické podobě (ePub, Mobi a PDF) a to v téměř stejné podobě, jaké bylo právě to druhé vydání. eKnihy jsou samozřejmě levnější, i když my znalci víme, že tištěná kniha je tištěná kniha.

  eKnihy jsou také bohužel i poněkud jednodušší, což zrovna u této knihy bude dělat jistý problém neb jest to kniha dosti členitá a pak ty tabulky a vzorečky, ach ty vzorečky. Ty se v eBoocích dělají opravdu obtížně. Toho, kdo jí bude dělat, je mi nyní už předem líto. Pouze ta verze v PDF bude naprosto identická s vytištěnou knihou, neb k její tvorbě bude použito tiskové PDF. Takže doporučuji zakoupit papírovou verzi a tuto si i medle přečíst… :-;

  Mimo nakladatelství Portál ještě knihy prof. Hejného vydává také nakladatelství Fraus.

 121. Zpátečníku,

  když vás vidím, tak snad mi odpustí zbytek osazenstva trochu plevelení : pokud jde o ty balkony a upesnění zábradlí, nikdo z nás něco takového nedělal, takže nějaká zkušenost, jak to vyjde cenově, chybí.

  kolegové doporučují poptat se ve stavební firmě. Ještě lépe u více firem. Když Vám udělají cenovou nabídku, k ničemu Vás to nezavazuje a budete mít lepší informace pro rozhodování, než že někdo dělal něco podobnýho a vyšlo to na tolik a tolik. Ona navíc ta „podobnost“ je dost relativní pojem.

  Já sama dělám spíš projednávání na úřadech a pracuju s dokumentací do úrovně stavebního povolení a tam se ještě ceny jednotlivých částí obvykle neřeší tak podrobně, abych ze zkušeností odvodila nějaký rozumný odhad.

 122. 139 – docela se nám ( tedy bytovému družstvu) osvědčilo používat poptávkové servery, kupodivu to celkem funguje. Pro srovnání cen obzvlášť.

 123. Dobré ránko!

  Ano, i já jsem čím dál víc přesvědčena, že Brusel funguje už jen jako lobyistická centrála – čímž se snadno vysvětlí „nepochopitelný“ odezdikezdismus, nekoncepčnost a mimózní charakter velkého množství rozhodnutí.

  …Podle místopředsedy sněmovního hospodářského výboru Aleše Rádla z ODS není náhoda, že tento návrh v europarlamentu ožívá právě nyní a přináší vysvětlení: „V souvislosti s dynamickým nárůstem těžby plynu z břidlic v USA se do Evropy začíná z USA valit nekonečná lavina zde už nepotřebného, a tedy laciného uhlí. Což paradoxně v Evropě vede naopak k tomu, že se zde vypíná jedna plynová elektrárna za druhou. Zdá se tedy, že počet významných hráčů, kteří mají zájem na omezení a zdražení emisních povolenek exponenciálně roste.“…
  …Jsem přesvědčen, že institut emisních povolenek bude nakonec europarlamentem použit jako určitá forma skrytého cla na uhlí z USA, tak, aby cenová hladina plynu a elektrické energie zůstala zajímavá a přijatelná pro producenty těchto komodit v euro-ruské části světa,“ dodal Rádl…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/CSSD-vam-pry-katastrofalne-zdrazi-elektrinu-Muze-za-to-i-Spidla-273666

 124. Obávám se, že věc má háček – v Ústavě je psáno, že president jmenuje a ODVOLÁVÁ velvyslance. A co když Zeman neodvolá ty, co tam teď jsou?
  Budou se stávající velvyslanci s chargé d´affaires tahat o vyslanectví jak dva kosové o žížalu?

  „Schwarzenberg chce obejít Zemana, své lidi prý vyšle jako chargé d´affaires“
  …„Na Schwarzenberga jeho lidé vyvíjejí tlak, aby s věcí pohnul. V podstatě jde o to, aby Klausem podepsaní velvyslanci na vyřešení situace nemuseli čekat v Praze za český plat, ale v zahraničí za ten diplomatický, který je řádově vyšší. Potíž je ale v tom, že stažením velvyslance a jeho nahrazením chargé d´affaires se sníží úroveň diplomatického zastoupení, což hostitelské země obyčejně nesou nelibě,“ řekl Právu zdroj…

 125. Dobré ráno vespolek,
  o panu prof. Hejném jsem ještě moc neslyšela, takže si to pohledám. Každopádně, chtělo by to vidět ty učebnice „in natura“; zatím jsem se koukla jen na to, co se dá vidět na netu – a třeba v průřezových tématech pro jednotlivé ročníky je i půvabné „Výchova k myšlení v evrop. globálních souvislostech“. Multikulti je hned za tímto, a samozřejmě environmentální výchova jakbysmet. Tak nevím, je-li to jen úlitba bohům, nebo to myslí vážně…. u té environmentální výchovy to vypadá na kritické myšlení (aspoň doufám), to ostatní je formulováno dosti vágně a celkově je ta koncepce představena dost heslovitě.
  Asi do nějaké učebnice zainvestuji, a pak „huvidím“ 🙂

 126. 138-ad Fraus. Základní škola, kde mám na starosti IT přešla kompletně (zatím na prvním stupni) na učebnice Fraus. Mne osobně se teda jejich učebnice a pojetí výuky vůbec nelíbí. Ani pedagogové nejásají. Jenomže-byla to podmínka pro získání nějaké dost velké dotace. Tak je Fraus.

 127. Dobré ráno,

  Matzurko, mně taky bylo trochu podezřelé, když v radiu vykládal, že jeho metoda rozvíjí občanské myšlení a postoje. Myslím, že o tom výuka matematky opravdu není.

  po zkušenosti s waldorfskou školou jsem na podobné řeši o tom, jak všeobjímající je nějaký výuková metoda poměrně háklivá.

  A ookud jde o tu „úlitbu“, no, je otázka, jetsli to tam není se záměrem „podprahové reklamy“. Se záměrem, že si uživatel řekne, že když pan profesor umí tak skvěle učit matematiku, tak asi bude něc na tom „globálním evropském myšlení“.
  Na tyhle věci bych si fakt dala bacha.

  tak ve druh třídě měla dcera ve škole bezpečnostní výchovu. měli na to nějakou brožuru, kde byl jakýsi průvodce šlechetný, moudrý statečný a vševědoucí policista Standa. jednouse dcera zeptala, jetsli ten hodný policajt sStand aje ten Standa Gross z televize.

  Brožuru vydalo ministerstvo vnitra v době, kdy tam klučík Standa ministroval a v tu dobu byl premierem a na vrcholu popularity.

  No, do školy jsem nakonec neletěla, jen jsem dceři vysvětlila, že to tedy rozhodně není, že to tam jen napsali schválně, aby si to děti myslely a věřily, že Standa Gross je ten nejsprávnější a že to není pravda a že se tomu říká politická propaganda a to nemá ve škole co dělat.

  asi to nějaké ovoce přineslo, dcera je od na politickou propagandu poměrně skeptická a ke všemu co se týká politiky je kritická, zejména je -li jí to předkládáno v růžovém nátěru.

  Takže začínám mít podezření, že „metoda profesora Hajného “ je unikátní hlavně v tom, spojit poměrně zábavnou formu výuky s politickou propagandou. Ona totiž, když to bude děti bavit, i ta propaganda do těch hlaviček lépe poleze.

 128. (114)Andy, některé Vámi sdělované „skutečnosti“ ale neodpovídají „realitě“ 😕
  Není pravdou, že daňovým poplatníkem nevyžádaný přeplatek na dani propadá ve prospěch státu : můj syn přeplatky na dani z příjmů si kumuluje u berňáku jako u kampeličky; prostě podle potřeby v dalších létech svou daňovou povinnost započítá proti „našetřeným“ předchozím přeplatkům,a zbytek -podle svého uvážení-buď ponechává na svém „daňovém účtu“ u berňáku anebo požádá o vrácení. Stejně tak mně přísl.berní úřady na složence každý rok oznámily, zda a jaký mám přeplatek na dani z nemovitosti (o který pochopitelně snížím svou aktuální daňovou povinnost ).
  Jinak příjmy vlastníka nebo nájemce bytu z pronájmu bytu (nájem) podléhají pochopitelně daní z příjmu (viz příloha č.2 k formuláři daně z příjmu).
  Lépe by Vám ale vysvětlila Dana.
  Doufám, že na základě tohoto upřesnění nebudu kritizována za přespřílišnou „lásku“ k páteři 😕

 129. 147-na naší složence k dani z nemovitosti bylo napsáno, že tento rok kvůli změnám ten přeplatek/nedoplatek na složence neoznamují (ale zřejmě evidují dále). Ale tohle je jenom faktická poznámka. 😉

 130. 148 – já jsem tam taky měla něco takového napsané, ale vzhledem k tomu, že mi vždycky napíšou, kolik mám zaplatit, tak žádné + ani – nevzniká.

 131. děkuji za info k panu profesorovi H.

  no a z příspěvku 147 konečně vím, proč je nutná jistá výchova k ekonomické gramotnosti. Lidé totiž obecně moc nepřemejšlí o tom, že by snad mohli i peníze pro ně pracovat, že koruna ke koruně dává dokonce i velké sumy, když se nakonec spočítá. Samozřejmě že člověk co je drobný škudlil nakonec ostrouhá, ale úvěrovat, jen tak stát, firmu, či kohokoliv, jen proto, že mi to nezajímá a že vzniká jistá záloha do budoucna, mi připadá, stejně chytrá, jako když jde ten křovák v Kalahari vrátit bohům láhev od kokakoly.

 132. 😀
  …Čtenář glos V. M. mi poslal čerstvou zprávu, která nemá (eurounijní) chybu:
  Kraj Vysočina bude dotovat odstřel divočáků, kteří se přemnožili, protože dotovaní zemědělci všude pěstují dotovanou kukuřici a dotovanou řepku…
  (Macek)

 133. 147- to rozhodně nebudete, alespoň ode mne ne.

  Pokud váš syn písemně nepožádá o vrácení přeplatku nebo převedení na jinou daň, případně pokud sám berňák ten přeplatek nepřevede na úhradu svých jiných nezaplacených, ale splatných pohledávek u vašeho syna, tak podle daňového řádu, par.155/7 po šesti letech od vzniku přeplatku se stává přeplatek příjmem rozpočtu.

  Dany se ráda zeptám na cokoli, co nebudu vědět.

  Daň z bydlení by byla úplně něco jiného než daň z příjmu pronajímatele, jak z kontextu debaty zcela jasně vyplývá. KONTEXT.

  Dobré ráno.

 134. Rputi, problém s divočáky je v tom, že , ne jak se píše u Macka a tedy v dotacích, ale množí se, protože se nestřílí. No a proč se nestřílí? No to je taky jasné, protože se každý kus musí po zastřelení zkontrolovat a je to docela nákladné, za prachy, jestli není náhodou nemocný a tak, než se upeče a sní. No a protože to je za prachy, tak to nikdo nechce moc platit. Soukromejch honiteb zase až tak moc není, tam majitel docela dlabe na nějaké kontroly a picne si co chce a kdy chce. Divočáky skoro furt a ne ty staré, ale ty mladé, protože jsou chutnější. Ale nás pár to prostě nevytrhne….
  Takže ještě jednou…dotace jsou fuj, ale dotace nejsou příčinou přemnožení divočáků.

 135. Rputi,
  že bych požádala o dotaci na ozdravný pobyt ve vysokohorském nebo přímořském prostředí (nejsem nenasyta, stačí Švýcarsko nebo Hawaii, případně mexický Cancun), než ten řepkový alergizující sajrajt odkvete ? Řekněme, tak měsíc zdravotní placené dovolené by to spravil.
  Bože, jak já ten smrad nenávidím…. 🙁

 136. (134)„Zejména je nezbytné, aby evropské politické strany a jejich přidružené evropské politické nadace uctívaly hodnoty, na nichž je založena Evropská unie, …“
  To je přímo symptomatické. Pokud bych už takhle blbnul, použil bych slovo „respektovaly“.

 137. NoName,
  na své webovce má kolektiv autorů jen pochvalné reakce 🙂
  Ale díky za postřeh.
  Nicméně, to podprahové… si vzpomínám, jak jsem ještě coby student PdF byla na praxi na základní škole, a měla jsem s dětmi probírat záporná čísla. Klasicky se to ukazuje na teploměru, jak leze pod nulu, ale zrovna běžel nějaký seriál z vojenského prostředí s tankistama (český, nikoli „4 z tanku a pes“ :)). Tak jsem se dětí zeptala, jestli koukají…. kluci se nadšeně hlásili všichni. No, a minus jeden náboj pochopili okamžitě (holčičky teda spíš ten teploměr, na který se zas kluci koukali nějak divně).
  Každopádně, byla jsem pochválena svým dozorem, že jsem nejen dobře odučila problematiku, ale zapojila i branný prvek a výchovu k uvědomělému občanovi (přitom ve svých přípravách jsem to neměla, to mi blesklo hlavou až přímo v hodině). Nářez !!!
  Takže pokud se děti učí tzv. „multikulti“ tak, že počítají množiny kamarádů z jiných zemí, kteří přijeli na turnaj ve volejbale, tak je mi to egál. Proto bych chtěla nějakou učebnici vidět, abych zjistila, jestli je to opravdu propagace nebo jen snaha se zalíbit nadřízeným. Na okraj, ty barevné kostky na prostorovou geometrii dcera používá taky (každý si přinesl svoji stavebnici), a pracují přitom podle jiných učebnic.

 138. Matzurko, já se přiznám k úchylce, já totiž žlutou ráda a tak se mi ty žluté plochy líbí …. no kaju se, to jo. 🙂
  Ale samozřejmě mě hrozně štve, že se na tom pase srnčí, pro kterou je to jedovaté a je to vůbec plevel plevelovatej.
  Ono to má i jiné konsekvence. Nedávno jsem zachytila test piv, kde konstatováno, že mnohá piva obsahují plíseň, která se vyskytuje na ječmenu. Dřívávávejc se před ječmenem jako předplodina pěstovala cukrová řepa, která tu plíseň nějak hubí. No a teď se místo toho pěstuje řepka, co nehubí.
  A nabourat se do osvědčených postupů se nevyplácí…

  Jiřiku, nelze se divit, že raděj střílej lončáky než starýho tuhýho kance. A takovej dobře vykrmenej kanec klátí svini až se smrky třesou, jak tu tuhle psal ptakopysk a holt, když je co jíst a prasátkům se takhle podstrojuje, tak se množí víc, než by bylo milé.
  U nás poblíž bývala obora, leč nový majitel soudil, že příliš mnoho práce a tak se obora zrušila a prasátka se rozběhla okolo. Proč by chodili a ryli po lese, když mají dispozici tak dobrou kukuřici a řepku, není-liž pravda?
  A navíc se v té kukuřici dobře schovají. A hoň svini po lánu kukuřice…. 😀

 139. Rputi, ale no tak…takže si prosím nastuduj, než píšeš čím to je, myslivecký zákon, co kdy a jak se může střílet a taky, jaké jsou podmínky pro zpracování masa a co vlastně se může. Pak se až dostaneš k jídlu, co kde je. Ale jistě rozumím, dřív to nebylo, protože se nic nepěstovalo 😀

  Mimochodem, samozřejmě se dobře honí prasata z kukuřice. Na to stačí dobrej pes a pár brenecků a večeře je doma. Asi se furt koukáš na ty Slavnosti sněženek, že ano.

 140. 159 nech toho nastudování zákonů před napsáním příspěvku o tom, že mladý kančí je lepší než špatný kančí.

  Nebo je to poučování dneska nakažlivý? TO bude možná počasím, stojí z aprd.

 141. Teď jsem zaslechl, že někde tady poblíž ochranáři konečně povolili likvidaci bobrů. Jenomže mezitím už bobři zlikvidovali kvanta stromů podél Moravy a systematicky ničí třeba stromy v lednickém areálu. Jednou jsem se byl podívat v Uherském Ostrohu, to je fakt síla, co taková kolonie bobrů dokáže.

 142. Andy, tak samozřejmě, že selátka jsou nejlepší. Jde jen o to, kdy a co se legálně může střílet, nic víc, jsem nechtěl napsat. Ono totiž i v tomto jsou jistá omezení a regulace, které jsou v podstatě stejné, jako kosení louky do určitého data.
  No a myslivecká sdružení jsou plné udavačů a tak se to přesně dodržuje. V soukromejch honitbách udavači nejsou a proto jsem je „vytknul“ před závorku

 143. Jiřiku, co má co mysliveckej zákon do činění s tím, kolikrát kanec svini klátí? 🙂

 144. kanci, tuhle jsem chytla v tv o tom přemnožení
  a kromě všeho, co tu už padlo, tam byl jeden nepodstatný moment
  oni se ti myslivci netrefí!
  ty svině mazaný nepočkají 😀
  s tím zřejmě souvisí i ten počet postřelených kolegů myslivců 😀

 145. (151) Chvilku jsem přemýšlel, zda by nezadotovali i mne, za konzumaci…. 😛

 146. (157) Já Ti nevím, ale stát (nebo nadstát) ode mne může chtít dodržování zákonů. Ve vzepětí konformnosti i jejich respektování. Ale co ctím nebo uctívám, do toho je každému h…. .

 147. Matzurko, možná se v hodnocení Frause nechávám unášet technickým provedením jejich učebnic a webového portálu (bez kterého to prakticky nejde). Ale pokzd se někdo pustí do tohoto segmentu, měl by věci řešit tak, aby i bežný uživatel mohl učebnice používat, a ne pořád řešit přihlášení a nefunkčnost prohlížeče učebnic a podobně.

 148. No Rputi, když to je pak těžký, něco vysvětlovat ….

 149. prach a kule, taky mám ten pocit, že současní myslivci jsou kopyta co se akorát neumí trefit. souhlas s 164 🙂

 150. divano 164 – no když tu svini vidí 2x, tak je to vždycky 50:50 jestli střílí po té pravé … to je pak těžké … 🙂

 151. (152) no, Andy, můj syn svůj „daňový účet“ u berňáku nepovažuje za třetí pilíř pensijní reformy -tedy jako „spoření na důchod“ 🙂
  (150) jirko ppa etc: děkuji za radu ,ale protože se nejedná o milióny (neobchoduje s alkoholem), ale nanevýš o desetitisíce, nevím, k čemu by mu bylo obchodování na burze 😕

 152. AK,
  beru, respektování stačí :).

  Rputi,
  lány slunečnic jsou daleko hezčí 🙂 A už vidím Van Gogha, jak se u řepkového lánu chápe štětce 🙂

 153. Divano Rezy, bez tréninku to nejde ani v tomhle….
  Rputi, drobná nápověda, třeba to pochopíš, kdy že ten kanec tu madam „klátí“? Nebo si snad myslíš, že kdykoliv, když nějakou potká?

 154. 172- netuším, proč by měl, jen jsem se snažila slušně vysvětlit, že vaše informace o tom, že mé informace jsou chybné byly chybné:)

  ( možná napíšu nějaký song s absolutním rýmem). Rýmu už mám, skoro bych napsala virozu, ale pak by si mohl někdo myslet, že jsem se zlila jak carskej důstojník:) Takže raději jen rýmička.

 155. Noname,
  na té webovce mají i knihy tištěné, to bez e-učebnice použít nejde ?

 156. Jde, ale když už se investovalo do „Smart Boards“ a počítačových učeben, tak je škoda nemít na ně i e-učebnice, že… A tak se jde do učebny, celá třída si otevře e-přírodopis a listuje … Je to tedy nějaké sofistikované PDF, interaktivita nulová (z mého pohledu laika). Ale je to fajn a cool a klikat umí každý. Už čekám jenom na ty tablety…
  No a pak dáte dětem barevný papír, nůžky, lepidlo … A nemůžete je odtrhnout od práce. 😉

 157. Jiřiku 159 – má to háček, ty nevysvětluješ, nýbrž mi přikazuješ, abych si nastudovala myslivecký zákon a předpisy.
  Jenže – v oné původní citaci se nepíše o zákonu, ale o tom, že divoká prasata mají lepší výživu a tedy se i více množí. Lepší výživu mají v důsledku pěstování dotovaných plodin. Takže se znovu zadotuje, aby se snížily stavy prasat. Jinak – je to jak u blbejch na dvorečku.
  Myslivecký zákon v tom nic nenadělá! Už chňápeš?

 158. to ovšem jen Jirko potvrzuje, že střilej šejdrem. Dokonce někteří nestřílí vůbec. Donedávna dělal přecedu myslivců u nás chlapík, co neměl vůbec žádnou flintu. Na smysl takového přecedování se mě neptej.

 159. re 175, takže se tu těšíme na song s absolutní rýmou?

 160. Rputi… to je ale už od začátku pěkná pitomost, už u Macka. Ostatně už mu ani nepíšu, že nejen čtenáři mu píšou a on je pak otiskne, pěkné pitomosti… Tak ještě jednou ….
  dříve bylo jídla minimálně stejně a přesto nebylo tolik divočáků, protože a jelikož se tolik neblblo s veterinárníma předpisama, nebyl tak pološílený myslivecký zákon a tak. Dotace s tím nemají opravdu, ale opravdu co dělat. Nerozumím, co na tom není k nepochopení.
  Macek není prezident a jeho přispivatelé taky ne, takže o tom prosím popřemejšlej, že třeba nemusí mít zrovna pravdu.

 161. 130 PK …“Takže ono na tom přístupu a té výchově nejspíš něco bude.“….
  Klíčová je obdělatelnost pole. Holky se povedly po rodičích, proto snaha padla na úrodnou půdu.

 162. Noname, aha,
  no v dceřině škole (vesnické, pět tříd po 23 dětech) mají interaktivní tabuli v každé třídě… ale žádnou e-učebnici, materiály si pro tu tabuli chystají paní učitelky samy. Jo, děti si také mohou chystat referáty v ppt, a pak to na tom převádějí.
  A už jsem si vzpomněla, dcera má učebnice od DIDAKTISu (http://www.didaktis.cz/), v první a druhé třídě je provázel mimozemšťan Zetík a kouzelník(říkali mu Školofuk), které měla paní učitelka i jako maňásky. Dcera nakonec obrečela, když Zetíkovi (který havaroval s létajícím talířem na Zemi a holčička Ema mu vysvětlovala vše o našem světě) narostly nožičky (ze začátku byl silně pulcoidního vzhledu) a zase odletěl (snad s tatínkem, který si pro něhe přiletěl, už si to nevybavuji). Teď mají v učebnici (Člověk a jeho svět) průvodce Mamutíka, ale už bez maňáska 🙂
  Lepidlo dokupujeme tak jednou měsíčně 😀

 163. Jiřiku, je celkem všeobecně známo, že když se přemnoží myši, mají i dravci více mláďat. Mysliveckým zákonem to asi nebude.

 164. No právě Rputi…Tvá dedukce postrádá zcela to zákonné „ohraničení“ kdy a co se smí střílet. Tam je zakopaný psík.
  Fakt to je pak těžký, když ti musím vysvětlovat takové triviálnosti….

 165. 178+184 Rputi, obdivuji tvoji trpělivost… je to marné, je to marné, je to marné… 🙂

 166. 178+184 Jirko, obdivuji tvoji trpělivost… je to marné, je to marné, je to marné… 🙂

 167. 😀 tak teď jsem zmatenej…. kdo je trpělivej?

 168. 189- zjevně nikdo…nechtěli byste toho už nechat, vy kanci?

 169. hele Rputi…. když střelíš prase, musíš ho nechat prohlídnout. to stojí prachy a zároveň máš povinnost uvést, kdo, kdy ho picnul. Tedy musíš se přiznat, pokud bys střelila něco, co se zrovna nesmí střílet. Tedy se takto zařídí, že se nesmí střílet v termínech, kdy to zákon nedovoluje.
  No a teď kde je zakopanej pes, je to v tom, že mají jídla dost a nebo, že se prostě může střílet jen někdy a jen něco? To mi řekni, jak tomu rozumíš ty?

 170. Andy,
  řekla bych, že je to marné, je to marné, je to marné 😀

 171. Tak jestli dříve bylo žrádla pro divočáky stejně a přesto jich bylo méně, lze z toho vyvodit, že za dnešní přemnožení mohou biozemědělci a ochránci přírody, protože zakázali moření osiva kukuřice rtuťovými preparáty !!!! A v tom mysliveckém zákoně jistě také mají prsty.Viz výuka psů pro norování…

 172. ještě jinak, aby to bylo k pochopení i těm co chodili do waldorfské pomocné školy…. 😀

  v normální honitbě, spolek myslivců …… hele Franto, pojď, jsou tam prasata, pár si jich střelíme a narveme do mrazáku … hele to nemůžeme, nesmí se to teď, ale až za měsíc a co kdyby nás někdo viděl a stejně, musíme pak se vzorkama na veterinu a tam by nás udali, že střílíme teď

  v soukromé honitbě …. jsou tu prasata…pic pic…..a je narvanej mrazák, a zásobeny restaurace a hotely.

  ps. malá nápověda copak je vždy kančí v restauracích po celý rok v nabídce, nebo je to sezonní záležitost?

  pps. Už je jasné, proč není důležit množství potravy a tedy dotace na kukuřici?

 173. nic není marné,
  Rpuť Jirku provokuje a Jirka dělá, že to Rputi baští
  takže je to taková žertovná výměna písmenek na dané téma = zcela jasného mysliveckého zákona
  nebo je to jinak ? 🙂

 174. (175) Milá Andy ! Nechci tady zpívat písničku „pes jitrnici sežral…“, ale jen krátkou poznámku : ve svém původním příspěvku jste se o žádné (propadné) lhůtě nezminila, takže pochopitelně vznikl dojem, že když si poplatník nevyžádá do lhůty pro přiznání daně přísl.přeplatek za přísl.zdaňovací období, tak „nenažraná berní páteř přeplatek nenávratně sežere“ 😕 Ale více se o tom bavit nemíním- daňovými předpisy jsem se naposledy obšírně zabývala v r.1992,od té doby jen sporadicky (měla jsem svého daňového poradce):-( Pokud máte s ohledem na hnusné počasi nadále chuť se mnou polemizovat, navrhuji debatu o počasí – tady na Vysočině je fakt hnusné, takže ani nemohu jít ekologicky (ručně) likvidovat zbytek plevele na zahradě 🙁

 175. 196- počasí je tu také ohavné, nicméně fakt, že nejste schopna přijmout protiargument, potvrzený daňovým řádem je ještě ohavnější.
  Můj příspěvek byl věcně správný, takže vo co vám jde, osobo? Nakopnout Andy? Proč ne, ale dělejte to nějak lépe,nejen radostněji.
  Za dojmy amatérů fakt nemůžu.

 176. Gratuluji, dneska je diskuse zvláště vypečená. Tak pro srovnání, zdravotí problémy jsou, zdá se, za mnou. Vzpomněl jsem si na dávnou plaveckou minulost a strávil jsem dnes dopoledne jednu hodinu namočen v bazénové vodě. Po umytí jsem zapomněl, jak je mým zvykem už od dávných mladých dob, šampon ve sprše. Ochotná paní pokladní po telefonické žádosti šampon našla a schovala do zítřka, kdy hodlám namáčení ve vodě opakovat.
  Od rána leje, ba přímo chčije. Přišla hrůza z východu. Odkaz na http://www.chmi.cz.

 177. (197) ale no tak ,Andy, beru na vědomí , že jste prostě „jednička“ ve výkladu současně platného daňového řádu , a že tedy po 6ti létech berňák přeplatek sežere – stačí ?
  Jako „amatér“ jsem prostě získala z Vašeho příspěvku „dojem“, že v něm o žádné lhůtě není řeč – a to bez jakékoliv snahy „nakopnout“ nějakou Andy, kterou osobně neznám ,a která je mně proto naprosto lhostejná 😕 Já za to, že Vás zřejmě někdo „nakopnul“ (a proto máte špatnou náladu),také nemohu 🙁 Dixi !

 178. martine, tu vypečenou diskuzi tu máme proto, abychom se všichni pobavili, někteří i zasmáli, neb víme, že smích léčí 😀
  jen nechápu k čemu šampon ve sprše, když i v praze stačí se našamponovat, vyjít před barák a měkká dešťovka dokoná = co lepšího si může pradlenka přát 😀

 179. Jirko, ale já se fakt o žádné střílení nehádala a nehádám … 😀 😀

 180. kanců je prostě moc, páč myslivcům navlhly patrony. A už bych o tom nemluvil.

 181. 196 westíku, já tedy nikdy nebyla na tom tak, abych musela platit zálohu na daň,ale není už na daňovém formuláři kolonka, kam přeplatek na dani mají poukázat? Ale nejspíš se mýlím a pletu si to s blankety na MSSZ a VZP

 182. 199 westíku, nevím, nerozumím…. Vaši poznámku k mé osobě prostě nerozklíčuji:-)

 183. a vidíte, máte to zadarmo…jako od Horsta Fukse. V podstatě je to i stejně kvalitní 😀

  Jinak musím říci, že ještě více jsem zděšen, protože úvěrovat stát „několika desítkama tisíc“ a to zcela dobrovolně, vědomě a svéprávně, jsem ještě nikdy v životě u nikoho neviděl. Myslel jsem, že tohle není možné, protože pro lidi je i stovka dost peněz a rozdíl mezí tím mít stovku a nemít stovku, jsou v podstatě stovky dvě. U těch desetisíců je to fakt dost, Já bych si to třeba ani dovolit nemohl…nespal bych, dokud bych to z těch bastardů nedostal 😀

 184. dixi, nedělej se, k 205 – já pochopil, že je to pochvala za 187.

  Nebo jsem tak alternativní?

 185. AK – to tu chybělo, pozitivní zprávy, tak jsem se obětoval.

 186. divano, k 201. Je to téměř neuvěřitelné, ale tvoji radu jsem realizoval. Mnoho let tomu nazad, jak praví dnešní televizní moderátoři (bylo to čtařicetosm let zpátky), jsem pobíhal po podolském areálu nahatý (bez plavek), namydlený nějakým mýdlem, který jsme našli ve sprše a lehkém májovém deštíčku. Další podrobnosti neuvádím, protože by to mohl číst můj syn a napadlo by ho, že ještě nestačil ani překonat stařičkého tatíka v blbinách.

 187. Martine, to jsme se mohli potkat, v podolí to bylo poměrně časté. jako následek prohrané sázky to bylo velmi ponižující….ale když byla pořádná průtrž mračen, skutek zůstal nespatřen. No díky bohu, že tehdy nebyl fejsbuk a nebo fotáky co se nerozpouštěj ve vodě…

  Jo a OT dotaz. Máš nějaké zkušenosti s lovem harpunou? Respektive oštěpem, na nádech? A jestli je to větší sranda, než klasickou harpunou s gumou?

 188. (209) To jsi tedy na tom dobře, pokud se syn snaží překonat. Ten můj volotrk sedí jen u PC a netuší, kolik ostudy se dá a dalo napáchat naživo.

 189. 207 Ano, přiznávám, že od práce jen odskakuji, takže „Já za to, že Vás zřejmě někdo “nakopnul” (a proto máte špatnou náladu),také nemohu Dixi !“ dala do špatných souvislostí, nerada bych někomu křivdila:-) ke tvé 209 jen tolik, že také jsem ráda, že naše děti nedosáhly mých kvalit pubertálního běsnění a zpětně se svým rodičům omlouvám:-)

 190. 211-přesně. Oni vůbec netuší, že se dá ředitel nebo třídní naštvat i jinak než větičkou na facebooku 😉

 191. zacinam mit pocit, ze se tady obcas zhmotnuje Jakub Hron Metanovsky a cituji se zde uryvky z jeho humornych del . . .:-((
  Take si prisadim: jedu do mesta pro opozdenou sadbu k dcerce a pak na ockovani k veterinari (to uz teda s cubickou).
  Drzte mi palce k temto dobrodruzstvim. . .

 192. (205) ? Dixi ! = domluvil(a)jsem ( lat.) 🙂 Proboha , dix (nick) , vůbec jsem na Vás ani nepomyslela 🙁

 193. Andy, mám k Vám dotaz, na který mě přivedli Jirka ppa etc. s Šumavákem: jak se pracuje v bilancích s kaucí? Nebo je to mimo bilanční položka, něco jako bankovní záruka? Jde mně jen o tu kauci, zbytek je jasný.

 194. no, mi tak připomělo, před pár lety můj muž zorganizoval cestu s kamarády za kamarádem, co bydlí mimo město
  z této cesty je natočené CD
  a jednou jsem zjistila, že když nejsme doma, můj syn to pouští svým kamarádům, jak se jejich tatové baví
  a z á v i d í
  😀

 195. Teda ten letošní nešťastný průběh počasí se, koukám, nedobře podepisuje i na psychice. U nás tady máme zatím štěstí – dnešní pohromu z východu zbrzdil Martin, přesto delší deštík proklouzl. Ale prý bude hůř. Trávy začínají hnít od země, co se pokosilo hnije naležato, plevel roste jako z vody a slimáci mají pré. A do toho se mi ve skleníku usídlilo několik „rodin“ mravenců – už na to doplatila jedna paprika a jedno rajče.
  Dámy, pokud jde o daňové přeplatky: Ty peníze musel někdo na účet FÚ poslat. Pokud tedy nemá poplatník žádný daňový nedoplatek na jiné dani či jiném FÚ, jedná se o JEHO peníze a jen on má právo rozhodnout, co s nimi, včetně toho, že prostě je ponechá státu tím, že o ně neprojeví zájem do 6 let. A nemusí psát žádné ponížené supliky, stačí klidně: Převeďte přeplatek xy Kč, který je evidován u Vašeho FÚ na dani té a té na účet ten a ten (alternativou je vrácení v hotovosti složenkou). Datum, podpis. Nevěřili byste, kolik daní platí za poplatníky někdo jiný – spešl na dani z nemovitostí či majetkových daních obecně. A znám několik poplatníků, kteří mají takovou hrůzu z toho, že by mohli berňáku zůstat dlužni, že raději nechávají stále nějakou částku “ v rezervě“ . Prostě lidi jsou různí a netřeba je hned peskovat a odsuzovat. :-))))

 196. 217- kauce je dlouhodobá pohledávka nebo závazek ( podle toho, zda je vydaná či přijatá), neúročená, nepodléhající odpisům. Musí být jasně podložena dokumentací a nazvána kaucí, jinak dph.

  Není to mimobilanční položka, ani nemůže být, neboť je uhrazena. Nezaplacená kauce není nic, jen pokud je s ní plánováno do budoucna, měla by se objevit někde v příloze a klidně i v podrozvaze, pokud to má smysl( což někdy ve větší společnosti má). Pro IFRS to platí trochu jinak, ale to je na psaní na blog delší. Kdyžtak se ozvi, majl máš.

  To samé se týká toho, že kauci zaplatil někdo jiný za vás, nebo vy pro někoho jiného, jen je to trošičku složitější, ale podstata zůstává.

 197. Divano, barvy nejsuo důležité, stačilo by i černobíle. Jak připojil Jirka, nebyl jsem sám. Mladost – radost.

  Jirko, zkušenosti nemám, protože jsem lovec okamžiků – s podvodní fotografií jsem schopen se bavit i s profesionály.
  Z vyprávění a potápěčské latiny jen tolik, že harpuna je opovrženíhodný nástroj, něco jako samopal na srnu. Ale i ti odvážlivci s oštěpem mi to vykládali v hospodě, kde se dělaly úlovky dětí pana hospodského (ti ovšem zase jen s harpunou).

 198. Ptakopysku,
  Vzhledem k rurálnímu původu některých přispěvatelů mám na mysli jakejkoliv kanón, ale musí být polní, luční maximálně lesní …

 199. 217- jo, ještě, může být i krátkodobá, samozřejmě ( do 1 roku), ale to je spíš vzácnost a netřeba se o ni zmiňovat v přílohách a tak.

 200. Fujtajbl vespolek,
  na Podblanicku zataženo, vyšší polohy v mracích, střídavě prší a padá drobný aerosol. V pravé poledne je tma jak řiti afroamerického obyvatele Brooklynu.
  Koukám, že tady laicky diskutujete o odstřelu čuňáků. Hele a napadlo vás někoho, že úřední překážkou, bránící odstřelu přemnožené spárkaté, může být špatně nastavený plán odstřelu spárkaté zvěře? Tenhle plán je totiž odouhlasen vyšší instancí a pak už se nedá změnit. Takže jestli si někteří pytlíci v mysliveckém sdružení odsouhlasí odstřel deseti kusů spárkaté, tak jich víc legálně střelit nesmějí, i kdyby v lese divočáky od sebe museli odstrkovat portvišem.

 201. 220- historky z natáčení jsou jistě zábavné, ale adresuj je westíkovi.

  Vlastně ne, tvůj argument, že peníze jsou poplatníka( a přesto mohou propadnout rozpočtu) mne dnes fakt potěši.

 202. 215 🙂 a tak dochází k informačním šumům, když jedna strana je natvrdlá a nemístně vztahovačná :-)) vše v míru:-)

 203. Ptakopysku, nevím co je to za armádu s těmi AK na hlavni. Ale jsou zaostalí!
  Již socialistická ČSLA měla, v rámci úspor a ochrany životního prostředí „vložné hlavně“ do kanonů a tankisté dostali tři (slovy 3) kulometné náboje a s tím stříleli tak dlouho, než se doopravdy trefili.
  Vedle na dalších třech drahách na té samé střelnici na Libavé jezdili rusáci a stříleli plnou ráží 24 hodin denně, než se ta osádka ze třech výstřelů třikrát trefila.

  A my tam byli nakvartýrovaní pod stany, takže jsme si to užívali…

 204. Jak to tak čtu, další potvrzení, že je lepší se dobře pověsit než blbě oženit.

 205. 232 – musím se přiznat, když už je zde to závažné téma vzneseno, že jsem nikdy, za celý život nepochopila, co mají ženské s těmi prkýnky pořád za problém. Zajímavé je, že to zpravidla bývají ty ženy, které si nechají od mužů kecat lautr do všeho včetně výroby knedlíků a mají sklony k domácí hádavosti, tak možná se chtějí nějak revanšovat nebo nevím…

 206. 210 Jirko ppa etc…hodláš pořádat výlov rybníka?

 207. prkénka? No já si dovolil zrovna minulý týden diverzní akci v tělomorně…po skončení cvičení, už to bylo večer a žádná ženská tam není, stejně by mi to žena nedovolila, aby tam byla nějaká i před tím, byl obsazenej pánský záchod, tak jsem šel na dámský a na všech třech „toaletách“ jsem zvedl prkénko….. schválně ….takovej jsem já dyzydent 😀

 208. 236- teď mne napadlo, že by s tím šly dělat různé psychohry a žertíky, například že by žena doma vždy po manželovi šla a to prkýnko zvedla…za jak dlouho by ten pračlověk začal uvažovat, s kým mu zahýbá:) Nebo občas to prkýnko úplně odšroubovat, případně naopak přilepit k míse…

 209. Andy…nevíš co udělá potravinářská folie, napnutá pod prkénkem a tedy zcela neviditelná s člověkem, který si přijde ulevit? Takové rozhození čaker se fakt nevidí každý den 😀
  prej psychohry 😀

 210. 238- jenže rozhození čaker je jen srandička, zatímco psychohry můžeš vydávat za součást výzkumného úkolu a určitě je na to někde nějaký grant. Hauserová by věděla.

 211. Hauserová shání nějakého křena, co by jí naučil kompostovat..takže jistě nemá čas. Mimo to, Hauserová čůrá ve stoje 😀

 212. Jirko ppa., pro drsnější povahy tvého ražení doporučuji sloučeninu zvanou jododusík. Příprava v laborce celkem snadná, vlastnosti zajímavé: za mokra (po přípravě) naprosto neškodná kašička. Po vyschnutí – např. rozetřena na okraj mísy a opatrně přiklopena prkýnkem – silně třaskavá, avšak bez brizance. Neublíží, zato vyniká nepřehlédnutelnými zvukovými a barevnými (uvolňuje se plynný dusík a krásně fialovohnědý jód) efekty. Nedoporučuji používat, pokud si nejsi jist, že má oběť žertíku silné srdce – ale to jsme v těch dvaceti měli skoro všichni… Někteří z nás pak i nějaký čas hnědofialový zadek. Já ne – já byla spolupachatel 😀

 213. No, samozřejmě to bouchne v okamžiku, kdy oběť s úlevou dosedne… dodávám jen pro pořádkumilovné.

 214. 239 Andy, rozhozené čakry:-) bych musela uklízet já, jak znám svého muže:-)Takže do smíchu by bylo spíše jemu….Naštěstí naši domácnost tvoří ozajstný muž a ozajstná žena, takže se střetáváme v jiných oblastech:-)

 215. re: například že by žena doma vždy po manželovi šla a to prkýnko zvedla…
  hmm, pokud má žena manžela už natolik pod kontrolou, že prkénko pokládá, a přesto by ho takhle testovala, tak bych řek že se musí opravdu nudit 🙂

 216. Šimone, nemělo, alespoň pokud je mi známo 🙂 Ono to opravdu není brizantní, netrhá to – jen bouchá a barví.

 217. (241) Možno aplikovat i do zámků FAB. Nebo na katedru, když vyučující chce zjednat klid úderem ukazovátka. Probatum est. Jen na interaktivních tabulích neověřeno.

 218. 247 jsi mě docela nalákal:-) , už to mám nahledané…
  Na tento recept budete potřebovat:
  1g jódu
  25ml 25% čpavkové vody
  Jód vložte do kádinky, nebo zkumavky a zalijte čpavkovou vodou. Vytvoří se sraženina, kterou odfiltrujte. Promyjte malým množstvím vody a VLHKÉ nanášejte na místo, kde chcete někoho překvapit 😀

 219. Dobré je to taky na nohy od židle na stupínku za katedrou nebo na nohy židlí obecně po třídě. Nebo na poštovní schránku v domě, pokud chce člověk naštvat protivnou sousedku.

  Z mých mladých let se akorát blbě sháněl jód v tuhém stavu (v obchodě se nedal koupit) a bylo nutno si ho „vypůjčovat“ porůznu ve škole atd. V tom má dnešní mládež výhodu, neboť většina běžných laboratorních chemikálií je volně prodejná.

 220. Jenom je občas problém s načasováním. Ono to někdy třaskne samo od sebe, když je to suché. Stačí aby se zlomil nějaký ten krystal a už to jede.

 221. 250 Pavle, jo, je, koukala jsem, akorát že toho musím vzít aspoň čtvrt kila, to by tedy bylo na srandičky i pro další generace, tak nevím, zda mám být k potomkům tak vstřícná:-)

 222. Ale tak ono se to časem spotřebuje. Pokud je ten jód uchováván v tmavé zabroušené lahvi, vydrží v podstatě věčně.

  Jinak ty již zmíněné zažloutlé části těla následkem experimentů lze bez problémů vyčistit slabým roztokem thiosíranu sodného, což je celkem neškodná látka ze které se kdysi v dobách černobílé fotografie míchal ustalovač.

 223. No ja ještě poslední receptík – jododusík se dá docela dobře použít i tak, že se vezme kousek krepového či novinového papíru na který se rozetře ta kašička, položí se na to dvě pevné režné nitě (na každou stranu jedna) a celé se to zaroluje pevně do ruličky.
  Ono se to v průběhu vysychání slepí a je z toho takový tenký malý váleček u kterého z každého konce čouhá ta nit. Ještě ne úplně suché válečky se dají naskládat to igelitového pytlíku s kouskem vlhké vaty a lze je tak bez problémů transportovat na místo plánovaného použití.
  Při aplikaci se váleček vyjme, ty konce nití se přivážou nebo přilepí na něco, co má být třeba otevřeno (hodí se šuplík nebo kancelářský šanon) a vyčká se. Ono jak to bylo jen mírně vlhké a je to z papíru, tak to vyschne velmi rychle. No a jak se potom při otevírání nebo manipulaci škubne za tu nit… 🙂

 224. 254 Pavle, neprovokuj s experimenty:-) 🙂 Safra, já ustalovač kupovala a kupuji hotový… Ještě řekni, že sis Na2S2O3 připravil zahříváním vodného roztoku siřičitanu sodného se sírou a budu úplně paf:-)

 225. 254 Pavle, neprovokuj s experimenty:-) 🙂 Safra, já ustalovač kupovala a kupuji hotový… Ještě řekni, že sis Na2S2O3 připravil zahříváním vodného roztoku siřičitanu sodného se sírou, a budu úplně paf:-)

 226. …má český jazyk vynikající výraz, předposranost. A z ní často pramení ten bordel,“ pravilo Jasné kníže ve své lidové One man show – Fóry Karla Schwarzenberga.
  Nebojte, nechci snižovat význam knížecí noblesy pro kultivaci naší politické scény, leč odehrávalo se v hospodě U Kalendů a já zamáčkla slzu v oku, neb Podskalí a barák za rohem jsou svědkové doby mých her a malin nezralých.
  Tedy dovolte mi historické okénko 🙂

  V pajzlu u Kalendů jsem byla jednou jedinkrát, neb slušné slečny tam neměly co dělat. Podlaha i vixlajvantové ubrusy byly krapet upatlané, jak už tak v čtyřkách bývalo, ale guláš byl vynikající a Budvar tekl proudem.
  Po velké povodni 1890 byla vybudována ochranná zeď a nynější nábřeží. Staré Podskalí bylo zbouráno na přelomu 19. a 20. století a jak Pražáci vědí, jediným pozůstatkem staré zástavby je domek Celnice u železničního mostu. Po demolici rozparcelováno a prodáno. Domy, kde je i hospoda U Kalendů vznikaly kolem r. 1911.
  A zřejmě už tehdy nebo brzy po té vznikla i dotyčná hospoda, řádný to podnik se slečnama. Některé tam dokonce udělaly štěstí, jako „naše paní domácí“, co klofla kořena v podobě majitele novostavby činžáku za rohem.
  Já „slečnu“ pamatuju už jako těžkotonážní madam, která celému domu vládla s razancí bordelmamá prosperujícího podniku. Správcovou udělala svou bývalou kolegyni a tyto dvě dámy střehly chod a mravnost celého činžáku.
  Kdysi můj tatínek potkal tu dámu na schodech. Byla evidentně rozrušena, tiskla si ruku na hruď a zhluboka oddechovala. Tatínek se účastně zeptal, co se stalo.
  „Páááne profesore“, kvílela ta dáma: „já brkla o schod a uhodila jsem se do prsou!“
  Tatíček zvládl informaci bravurně, jen doma poznamenal: „Barák je solidní, schody vydržely!“
  http://www.youtube.com/watch?v=mFCtuPNSqY8

  Nejrůznější osudy prolínají se hospodou. I na seriál by to vydalo! 🙂
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Predposranost-a-bordel-Byli-jsme-na-pivu-s-Karlem-Schwarzenbergem-273738

 227. Tak hotový ustalovač ty fleky odbarví taky. My jsme běžně pro odstranění těch skvrn na škole používali standardní roztok thiosíranu, kterého byly všude litry (kvůli jodometrickým titracím) a bylo taky dobře… 🙂

 228. dix – thiosíran se právě pro fotografické účely běžně prodával i za totáče, stejně tak fůra dalších chemikálií používaných v klasické fotografii. Běžně bývala velmi dobře zásobena například drogerie na Karlově náměstí (vedle toho prázdného pozemku po rozbombardovaném baráku z 2.sv. války). Tam mívali nejen docela dobrý výběr všech možných chemikálií, ale docela slušný výběr i laboratorního skla, včetně skleněného nádobí se zábrusy.
  Zhruba tři čtvrtiny skleněného a plastového vybavení mé tehdejší domácí laboratoře pocházely buď z této drogerie nebo z prodejny Labora v Jungmannově ulici.

 229. Bohužel tyhle prodejny už dáááávno neexistují. Ani nevím, jestli v Praze vůbec nějaký kamenný krám s nádobím a chemikáliemi a vůbec potřebami pro mladé chemiky je. Já když něco potřebuju dneska, tak to objednávám přes Internet na firmu.

 230. 259 Pavle, v Brně je to na Orlí ulici a slušně zásobováni tebou uváděným sortimentem jsou stále, vedou i aether:-)

 231. Vy si koledujete!
  asi to nevíte, ale málokteréé muzeum si může lajsnout fotokomoru a konzervátorskou dílnu. Veškeré chemikálie jsou prohlášeny za potenciálně nebezpečné a i věci, které se běžně lily do odpadu, jako je třeba vývojka, či ustalovač, se musí jímat do kontejnerů, evidovat a likvidovat specializovanou firmou. A vůbec si nedovedete představit zacházení s čistým lihem, pokud ho máte ofiko v užívání! Kontroly, kontroly kontrol, kontroly kontrol kontrol. Výsledkem je, že kdo nemusí, nemá fotokomoru, nemá konzervátorskou dílnu. Zdraví občanů je nade vše. Co kdyby nějaký PhDr vychlastal pět litrů ustalovače a svět by přišel o nadějného badatele? Sice se to nikdy nestalo, ale co kdyby!!!

 232. ptakopysku – tak já už delší dobu nic nepotřeboval a neobjednával. Ale když jsem potřeboval a objednával, tak celkem nikdo nic neřešil a třeba lahev kyseliny sírové promptně dodal. Je ovšem pravda, že jsem neměl nic oficiálně v užívání, akorát firemní oddělení výzkumu a vývoje občas něco potřebovalo (třeba leptat desky plošných spojů kyselinou dusičnou 🙂 ).

 233. Vy si hlavně koledujete, že Šumavák skončí v hledáčku SPSWPRV, neboli Spojené Protiteroristické Specalizované Webové Policie Ministerstva Vnitra, Ministerstva zahraničí a Ministerstva životního prostředí, zkráceně Různých ministersev.

 234. Mimochodem, to by mně zajímalo, jak to řeší třeba vysoké školy. Za mých časů byly v praktikách normární laboratorní stoly, všechny možné chemikálie a součástí těch laboratorních stolů byla normální výlevka s kohoutama na teplou a studenou vodu na každém konci stolu a tam se vylévalo víceméně všechno. Akorát některé úplné speciality (typicky kovová rtuť) se zahazovaly někam extra.

 235. Jo, vlastně je pravda, že jsme měli přísně nakázáno probublávat roztoky chlórem výhradně na balkoně a taky jsme si tam tu tlakovou lahev s chlórem poctivě vozili.

 236. co opotila…opotil a 😀 už je to tady 😀

 237. Jirko – tak to nevím, ale faktem je, že ta růžová Mazda je drsná. Ještě by na ni slušela samolepka s takovou tou trendy kočkou, co nevím jak se jmenuje.

 238. Ty jo, vstát z mrtvých není z úředního hlediska žádná sranda:

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=781132

  Čistě teoreticky by mně zajímalo, co by se stalo, kdyby ten soud následně konstatoval, že ten muž který před ním stojí a mluví je podle názoru soudu mrtvý. Myslíte, že by ho nechali následně utratit ? A mohl by se jako „podle názoru soudu stále mrtvý“ obrátit na soud vyšší instance nebo ne ?

  Zní to divně, ale divná je fůra soudních výroků v Kocourkovské kotlině.

 239. Jirko,
  a to je nějaký test ? Jakože máme uhodnout, které „lůžové autíčto“ máš doma ? Já myslela, že jsi spíš na žlutou…. 🙂
  Každopádně, kdybych si z tohohle měla vybírat já, asi bych šla do toho mercedesu, neb má nádhernou modrou barvu (ano, kvůli barvě). Pak samozřejmě můj oblíbenec Mini, a docela roztomilý je i ten drobátko šilhající poršáček 🙂
  A koukám, od růžového bonusu zdrhá i nějaký voříšek….
  Hele, a gay auto se pozná jak, podle barvy a že se nehodí pro početnou rodinu a víkendový nákup 😀 ?

 240. ježiši ta růžová Tigra je šílená. Ještěže to tady nejezdí, to bych byl každou chvíli ve škarpě. My jsme tady v kraji měli leta letoucí růžový Uno. Přeprodávalo se z jednoho na druhého, nevím, jestli ty šoféři byli čtyřprocentní, nebo jenom daltonisti, ale člověk měl pocit, že vidí přelud…
  Jirku bych tipnul, že nahání ovce po sadech s landroverem…

 241. Ptakopysku…nemohu si pomoci, ale ten landrover se mí libí nepřekonatelně, to bezesporu…. po přečtení článku jsem začal pochybovat o své orientaci. Samozřejmě v bílé s modrou v kombinaci…sakra, úplně mi to chlapci znechutili 🙂

 242. >> ptakopysk
  Růžové UNO je takové rozkoššné, ale z druhé strany spektra bych měl jeden protipříklad. V Praze jezdil před lety Nissan Primera, který však měl na kufru poněkud pozměněné označení: místo Primera tam bylo – řemeslně dokonale – vyvedeno v pochromovaném provedení Primeros.

 243. Jirko – v článku se píše o Range Roveru. Stran poctivého Land Roveru (např. Defender 110 v provedení s výfukem nad střechu) můžeš být naprosto klidný, to fakt není auto pro buzny. 🙂

 244. Tohle je ten problém s teploušema- přehrávaj. Dobře, jeden je jako mužskej a druhej jako ženská, ale viděl někdy někdo ženskou v růžovým mercedesu? Teda kromě Paris Hilton?

 245. Pavle, já vůbec neholduju tehle značce, ale tohle jsem ocenil přímo, skoro…byl jsem se podívat a projet se…. prostě znáš to, když se ti něco líbí, tak netušíš proč. Byl to jako blesk s čistého nebe, láska na první pohled, ráčkovali jsme jako vejce vejci 😀

 246. Jirko – když ony se tyhle pseudo terenní auta typu Range Rover děsně přeceňujou. Já se loni vsadil s kamarádem (on je velký Range Rover fanatik, má ty auta asi tři a furt se v nich vrtá), kdo bude dřív z Radotína na Karlštejně s tím, že se nesmí používat nic, kde je asfalt. Tedy po opuštění Radotína. On měl Range Rover a já Arkona.
  Čekal jsem na něj na tom Karlštejně tak dlouho, že jsem stihl sníst grilované vepřové a následně zmrzlinu… 🙂

 247. A to se ten moula Arkon víceméně ani nezpotil. 🙂

 248. Dobrý podvečer,

  ptakopysku, já doma v mládí lila všechny chemikalie do hajzlíku, načež končily v žumpě, z které táta hnojil pole.

  Na téma zda v sedě nebo ve stoje jsem jednou debatovala s chotěm, neb jsem nezaznamenala důvod k výhradám, kterými strana „vsedě“ obhajuje svůj požadavek.

  Drahá polovice pravila že maminka neřešila, zda vsedě nebo ve stoje, ale naučila ho, že slušnej člověk nechá po sobě toaletu ve stavu, v jakém byla před použitím.

  ale jinak s tím tímatem blbnou intelektuálky , co nemají jinší starosti, už asi dvacet let…

  no, aspoň jsem se pobavila.

  To hnusný počasí jsem si vychutnala naplno, promokla jsem ráno i odpoledne.
  Šéf má zase „svoje dny “ a tak je v praci radostno.
  Asi se mrknu na nějaké pracovní nabídky na místo pošťáka nebo metaře. Když už jste to nakousli, taky bych mohla dělat hajzlbábu.

 249. Prokristovyrány, Matzurko,

  co to je ta Farmerama????
  něco tak strašlivého se hned tak nevidí. 😀 😀 😀
  Oveška s bělostnou plenkou a dudlíkem je zvlášť půvabná.

 250. (257) Pokud se pamatuji dobře, otevírali U Kalendů už v šest (a Na váze v 5). Bylo tedy kde pokračovat, když večer začal někde na plese, po jeho konci se táhlo do „Káči“ a pak už ta Váha nebo Kalendovi.

 251. Mám dojem, že kdyby se tímto způsobem mudrovalo o plavbách přes oceán, Kolumbus by Ameriku patrně nikdy neobjevil. A Marco Polo by se nikdy nedostal do Číny, protože pouštní lupiči.

  http://aktualne.centrum.cz/veda/clanek.phtml?id=781312

  To je tak strašně složité kalkulovat do kosmických letů úplně obyčejné risiko a přijatelné ztráty na životech ? Vždyť armáda se ztrátami na životech kalkuluje pořád a ke kosmickému výzkumu tak nějak patří to, že občas se holt něco šeredně nepovede a někdo u toho umře. Stejně jako u fůry jiných činností.

 252. Ajrovko, jojo – bejvala to slavná putyka.Tu tradici začali starý Podskaláci a ti něco vydrželi 🙂

 253. Mimochodem, co je na tom článku o radiaci při cestě na Mars naprosto fascinující je to, že o existenci Van Allenových pásů se ví někdy od počátku 60. let minulého století.
  Dokonce Ludvík Souček to ve svém románu „Cesta slepých ptáků“ a „Runa Rider“ zapracoval do děje v tom smyslu, že kvůli radiačnímu stínění kosmické lodi bylo nutno radikálně omezit počet členů posádky…

  To se na to zapomnělo od té doby ?

 254. Pavle ad 266 -pokud já se pamatuji, tak ty výlevky na konci stolů úplně normální nebyla a byly nějaké keramické, větší.
  A pamatuji si, že během chemického praktika přišel nějaký asák od sousedů, se živým kuřetem v ruce, s dotazem:
  „Zbylo mi po pokusech kuře.Co s ním mám udělat?“
  Ten náš pravil:
  „co by, zab ho a upeč!“
  A ten druhý asák se lehce zmateně rozhlédl, zahlédl plnou výlevku na kraji stolu a za všeobecného veselí zootechnických studentů ho do té výlevky vrazil a utopil ho…

  Měl poměrně kliku, že tam zrovna byla jen voda…

 255. Zapomnělo se, jak Hašek a přátelé psali články po hospodách, aby bylo na pivo.
  On se svět zase až tak nemění.

 256. Jirko ppa,
  já být tebou, do té Farmaramy bych šel. Tuhles tu byl prcán na tři doby, že neumíš udělat pořádnej jogurt, třeba by ses na farmě něco přiučil. Ve slajdu byla řeč o marmeládě a o pekařině. Určitě máš v těchto oblastech mezery ve vzdělání 😀 😀 😀

 257. maYdo,
  no, když dcera blomcá po Netu a hledá „onlajnovky“ na hraní, tak to se najde věcí. Tohle je myslím v licenci Shaun the Sheep 🙂

 258. 292 Matzurko, takové blomcání po netu… to chce kvalitní ochranu compu:-)

 259. Dobré ránko!

  Švýcarský institut: „…problémy České republiky jsou kromě světové recese stále stejné – korupce, vysoké zdanění práce, nestabilní hospodářská politika či netransparentnost…“
  http://www.ceskapozice.cz/byznys/ekonomika/studie-svycarskeho-institutu-proc-je-cesko-mene-konkurenceschopne

  Tak si říkám, po kolikáté tohle čtu? Leta letoucí, znova a znova, všichni to vidí, všichni to vědí … a všichni se na to zase vykašlou…

 260. Tak jsem si, Rputi, precetl. Ten odkaz je skvely. Nic co bychom, nekteri z nas rikali a nejen to. Chybi jim v tom vyctu blbosti jednamzasadni vec, mozna ta nejdulezitejsi. Ze neuhadnes, kterou myslim? No je to ta, kterou se v podstate nikdo, mimo mlikaru a pekaru nezaobira, protoze to neni tak nejak, celospolecensky dulezite. Nejvetsi zhouba je v neustale se menicich podminkach podnikani a zaplave norem, predpisu, narizeni, co stoji nejen velke penize, vyse zminene lidi a zaroven to unavuje a hyzdi. Ta touha mit vsechno pod kontrolou statu, touha mit nepremozitelne razitko je v kotline obludna. Ale ja vim cim to je. Vadi to malo lidem, kteri se neozvou, protoze na demonstrace nemaji cas, nebot musi platit naklady a dane a tak „hlasuji“ nohama, ci konci. Nekterym hrdost neda a pokracuji v dile a cekaji na to, az se to zlepsi. Ale to cekani je unavne…..

  V podstate vyse dani neni tak silena, jako ty zmeny……

 261. Jirko, vždyť to tam píšou – „nestabilní hospodářská politika“. Razítkové šílenství panuje v celé Evropě s Bruselem v čele.
  Všichni říkají, že je toho tolik, že už se to nedá dodržet, všichni to říkají dlouho …. a jede se vesele dál ….!

 262. Vadi to malo lidem, kteri se neozvou, protoze na demonstrace nemaji cas….“
  To je ovšem pak těžký, aby se ozvali ještě i jiní lidé, když vymezení problému je pro laika poněkud nejasné.
  Co se oné touhy po „beranu“ týče, v kotlině zajisté obludná je, v Bruseli také a jinde – no snad to je lepší. Lepší v tom smyslu, že zákony a nařízení vůbec nejsou. Pokud jsou a nedoržují se, je to nejhorší možnost, nejsnáze zneužitelná vůči konkrétní osobě.
  No a pokud píšeš, že chybí, já bych to viděl v téhle pasáži: „Dále nás táhne k zemi netransparentnost a nestabilita v hospodářské politice. A nelze se divit, protože současná vláda během svého působení několikrát změnila výši daní, a většinou to bylo takovým způsobem, že až do závěrečného hlasování v parlamentu (po vetech všech, kteří ho mohli dát) nebylo vůbec zřejmé, jaké daně budou v příštím roce. V loňském roce to bylo s DPH skutečně až na poslední chvíli.“, takže ani moc nechybí.

 263. Byl jsem pomalej (zato důkladnější), máš u mne pivo ……

 264. No mi teda zadnej Brusel vubec nezajima… Vim jak to funguje jinde a tak pisu jen o kotline. Az bude duvod, bude i Brusel. Zatim si debility vymejslej mistni daleko vice.

 265. Dobré ráno,

  No, nejsem mlíkař ani pekař, ale taky mi to vadí.

  A že bych se tím nezaobírala – to při mej profesi dost dobře nejde.

  Ale připouštím, že na demonstrace chodit nemám čas. Ale nejsem si jistá, jetsli by demonstrace něco vyřešily. Ono se většinou demonstruje za něco, s čím nechci mít nic společného. Nebo za prkotiny. V podstatě se z toho stal folklor, kde se lidi vyřvou , lelevize má záběry do zpravodajství, noviny mají titulek na první stránku, je o čem drbat v hospodě a nikdo tomu nepřikládá váhu.

  Snad jen když vyrazí odboráři, protože těch je hodně.

  Mlíkařů a pekařů je, Jirko málo. Konec konců, většina produkce je z velkopekáren, tak kde by se vzali.

 266. Ajrovko, :).
  Ta zneužitelnost je obludná. To množství chrlených paskvilů, které se 10x musí novelizovat, takže nikdo už netuší, co vlastně platí a co ne.

 267. Jirko, ono ti to v Kotlince zatím jde víc na kůži, proto máš ten dojem.
  Brusel zatím potřebuje sílu starých zemí, aby těm novým řádně utáhla kšandy. Na jihu už se to podařilo. Až se to podaří i u nás a okolo, začne utahování i v těch starých zemích. A pak teprv vypukne na slavná čvrtá evropská říše.
  Neboj, nepřijdeš o to … 🙂

 268. Mňo…
  včera jsem strávil krásnou hodinku na sociálce. Všichni ve frontě přede mnou a za mnou tam byli proto, že měli podnikání jako vedlejší činnost a za loňský rok si v podnikání nevydělali ani vindru a daňové přiznání za ně dělal zaměstnavatel. A nevyplnili nulami příslušný formulář a neodnesli ho na čssz, protože jim to připadalo jako zbytečná peachovina, která doteďka nemušela bejt. V české dokonale fungující a online propojené úřední počítačové síti totiž výše uvedený fakt čssz vůbec neví, takže software čssz všem těmto lidem vytiskl canc, canc byl zalepen do obálek, rozeslán poštou a lidičkové se poslední tejden všichni seběhli na okresních ouřadovnách a pod bedlivým dohledem úřednice jeden po druhém vyplňovali nuly do formuláře, aby nedostali pokutu do výše 20.000 káčé. Ztráty časové a finanční musí být neskutečné.

 269. Jo, rputi, my už prostě nestíháme ty vyhlášky sledovat.

  Pak dojde na řízení, úřad chce další podklady a investor řve, že to jsme mu měli říct, když se začínalo, před půl rokem, že budeme potřebovat ještě to nebo ono a ona se zatím změnila nějaká vyhláška a ten ouřad to chtít musí, ačkoliv před půl rokem to nikdo včetně toho ouřadu netušil.

 270. ptakopysku, já už mám delší dobu pocit, že by se s tím novátorstvím mělo na čas zabrzdit a nechat lidi, aby se s tím naučili pracovat.
  Ono je to stejný, jako kdybys Zulukafrům postavil pod palmu soustruh a nutil je, aby ti z těch palem soustružili třeba kuželky s odůvodněním, že to půjde rychlejc, než když to dlabou nožem. Kuželka nebude ani jedna, za to všichni skončej beznohý a bezruký…
  To, že někdo umí napsat e-mail vůbec neznamená, že ovládá systém.

 271. ještě bych dodala, že u nás je opět dusno, neb nemáme zaplaceno, protože jakési ministerstvo pořád ještě řeší, jestli žádost od klienta je napsaná na správném formuláři a on bude mít z čeho zaplatit teprv až to vyřeší.

  Ale ani soukromý sektor není svatej, to byste se leckdy divili, jakými ptákovinami zdůvodńují, proč nezaplatí a co zkoušejí.

 272. teprve teď jsem dočetl až sem. Martine, nebyl jsi sám. Kdysi v hloubi analogového století jsme se, čtyři kamarádi, vsadili se čtyřmi slečnami, že dojdeme z Horného Vernáru na Chopok oblečeni jen do kanad a hodinek. To byl blbej nápad. Ač namazán Indulonou po celém těle, jak se tehdy činívalo, musel jsem příštích několik dní spát na břiše, neboť UV paprsky si cestu k sluncem nedotčené kůži na zadku prorazily, a každé otočení ve spánku mne bolestivě vymrštilo z postele. I já mám z tohoto dobrodružství několik fotografií. Škoda, že sem ta na níž nejsme k poznání nelze přilepit..

 273. Vloženou hlavní 12.7mm se střílelo jednak kvůli ceně střeliva – On 50kg náboj 100, 105 a 122mm přecejn i pro socialistickou armádu byl hodně drahý a druhak, že se dalo střílet i na pěchotních střelnicích a nemusel se kvůli tomu na Doupov. Jelikož útočná vzdálenost pro střelbu v klidu byla 1200m a pro střelbu v pohubu do 500m, trajektorie obou střel se nijak nelišila. Z pozzice v klidu (věžovém postavení) jsem se trefil vždycky, za jízdy a na pohyblivé cíle na půl km to už bylo horší. Ale zábava, vzhledem k tomu, že jsem pak obludu nemusel mít, to byla vskutku klukovská.

 274. ..to trucovité oteplování vám tedy nezávidím. Tady je už jak má být – před den lehce nad 30, teď ve tři ráno 24C. Ideální počasi pro auta s hadrovou střecou. Jen si plešatec jako já nesmí zapomenout na věšáku čepici. Ještěže je v kufru auta náhradní.

 275. Nemělo by se těm doktorům zakázat se plést do politiky? Zdá se, že blbnou všude!

  …“Lotyšský parlament ve čtvrtek schválil novelu „protikuřáckého“ zákona, do které se dostal paragraf o trestní odpovědnosti rodičů za kouření v přítomnosti dětí. …Škodlivý zlozvyk se staví na úroveň domácímu násilí, sexuálnímu zneužívání a jinému zacházení, které může ohrozit zdraví či život dětí,“ poznamenal internetový deník gazeta.ru. Jako dítě se chápe každá osoba mladší 18 let a za kouření v její přítomnosti zřejmě bude hrozit až tříleté vězení či pokuta ve výši 60 minimálních platů, nemluvě o hrozbě odebrání dětí…Nápad vzešel ze sdružení lotyšských lékařů…
  http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=781318

 276. No a zvednutý prkýnka máte?

 277. Divano, to je pochopitelné, tedy až přestane pršet, dojdi ho prosím zvednout, jo?

 278. tedy..jsem teď někdy četla, že na nějaké ruské lodi ožralí námořníci na parníku házeli lidem místo záchranných vest záchodová prkýnka
  to snad nesouvisí?! 😀

 279. zachraná prkýnka…..vždyť to je přeci logické. Co by taky lépe hořelo na dálném východu severu, než prkénka….plovací vesty nehořej

 280. Fujtajbl vespolek,
  tady dtto. Kdyby moje rajčata měla nožičky, tak už mne dávno po způsobu trifidů zlikvidují.

 281. 323 Dobrý den. Baubo, děkuji pěkně za připomenutí. Studoval jsem na Borech o čtyřicet let později. Úplně jiné vzpomínky.

 282. (323) „Dodnes mám ve skříňce s nářadím vynikající americký šroubovák.“
  Já také. Dovezl ho děda legionář z Vladivostoku, ale výroba je v Illinois. Dřevěná dutá rukojeť, dobrá do ruky, nezničitelná výměnná želízka.

 283. Milý Jirko, teta Sally ti poradí – pán udělal hroznou chybu, dokonce jich udělal několik za sebou. První chyba – neměl si pořídit kuši, ale pistoli. Druhá chyba – neměl čekat, až páni Romové začnou na silnici nastupovat do auta. Třetí chyba – měl střílet ihned ve sklepě. Čtvrtá chyba – neměl nechat nikoho z těch čtyř na živu, aby mohli lhát u soudu.
  Takže ten pán dostal deset let za vlastní blbost.

 284. Martine, já vím, že to hrozně pokazil…ale vůbec k tomu nemuselo dojít, pokud by polucije dělala svou práci, za kterou je placená. Zoufalí lidé prostě dělají šílené věci 🙁

 285. Snad aby to Kchárla už nikam nepouštěli, kam strčí nos, tam to pos… pohnojí…
  Otázka je, jestli to dělá schválně nebo ze stařecké blbosti, ale vyjde to nastejno. Nedávno Srí Lanka, teď Ázerbajdžán … 🙁

  …Proslov ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) při předávání ceny Homo Homini, ve kterém kritizoval ázerbájdžánskou vládu a označil ji za „solidní rodinnou diktaturu“, má svou dohru. Podle informací prezidentského kancléře Vratislava Mynáře ázerbájdžánská strana chtěla zřejmě stopnout investice českých podnikatelů. Schwarzenberg situaci řeší.

  „Vznikl velmi politický problém, kdy Ázerbájdžán zcela vážně a legitimně zvažoval stažení svého velvyslance z České republiky, a dokonce podle mých informací, které budu mít ověřeny v úterý, kdy mě navštíví pan velvyslanec na moji žádost, uvažovali o stopnutí veškerých investic, které se týkají českých podnikatelů v Ázerbájdžánu,“ řekl Mynář on-line deníku TÝDEN.CZ. Od ázerbájdžánské strany prý dostal písemnou stížnost…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/schwarzenberg-zehli-vztahy-s-azerbajdzanem-kvuli-lidskym-pravum_271945.html

 286. Jirko, polucije dělala svoji práci, kterou má nalinkovanou v popisu práce funkčního místa a za ni je placená. Polucije seděla na prdeli a razítkovala formuláře, případně stála na výjezdovce a měřila rychlost. To jsou její hlavní úkoly.

 287. Možá že měla naše spavost i pravdu tedy s tím Azerbajdžánem:
  V květnu 1992 se stoupenci A. Mutalibova pokusili opět převzít moc. Za prezidenta byl zvolen A. Elčibej, který však od června 1993 tuto funkci nevykonával. V prezidentských volbách dne 3. října 1993 zvítězil v té době úřadující prezident Hejdar Alijev. Poté co byl H. Alijev v roce 2003 kvůli těžké nemoci léčen ve Spojených státech, odstoupil z funkce prezidenta a zemřel 12. prosince 2003
  v Clevelandu, USA. Krátce předtím jmenoval H. Alijev svého syna Ilhama Alijeva předsedou vlády. Ve volbách 15. října 2003 byl
  I. Alijev zvolen prezidentem Ázerbájdžánské republiky. V této funkci byl I. Alijev potvrzen prezidentskými volbami dne 15. října 2008.
  zdroj Wikipedie
  Abych se přiznal, tak už jen tu reakci na prohlášení KS považuji za kejhání potrefené husy.

 288. a můj osobní názor na Mynáře je ten, že si tuhle informaci měl nechat pro sebe. Tedy pokud nedostal pokyn „Běž s tím hned ted zatepla do novin! od Velebrady. Takhle se kriket nehraje.

 289. 332-no ale u spousty našich „spojenců“ nebo „spojenců našich spojenců“ je to přece naprosto stejné … A nějak si nepamatuji, že by ministr zahraničních věcí odsoudil politický systém v Bahrajnu nebo Saudské Arábii.
  A pak tu máme Nečase a jeho řeči v Rusku … No, těžko v tom hledat nějakou konzistentnost.

 290. Noname, Bahrain i Saudská arábie si nehrají na demokracie. Ale to je jen technická. Ani jedna země nemá mé sympatie. A je správné říkat to, co je objektivní skutečnost. Tedy že to není správné, aby si všeholidem zvolený prezident vybral nástupce, který bude taky všeholidem zvolený, stejně jako v KLDR ..ale samozřejmě je to jen přípodotek, nejsem ministr zahraničí.
  mám trochu problém s tím alibismem všech demokracii…pokud je někde totalita, nemá se s ní mluvi a když musí, měli by vědět, že to všichni vědí, že to jsou pazdráti.

 291. 334, já bych ani neřek, že by byl KS natolik troufalý, že by ten systém otevřeně odsoudil, co tak čtu po Mynářovi, tak ho jenom pojmenoval. Pokud vím, tak KS odsoudil i postup s Pussy Riot. Mě KS konsistentní v těhle věcech přijde. Vám ne?

 292. samozřejmě hlavní pazdráti jsou Velebrada se svými poskoky. Diplomatická roztržka se neřeší přes noviny.

 293. Zase kdo by měl lépe rozumět „solidní rodinné diktatuře“ než pan lesník? 😀

  Otázkou je, zda ausgerechnet u diplomacie je cílem na plnou hubu říkat to, co je „objektivní skutečnost“, obzvl. když za ty řeči nese následky někdo jiný a ne pan řečník.

 294. btw děti přišly ze školy s upraveným Březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem, květen topím jak kreten.

 295. jen bych se zeptal, zda je normální očekávat od demokraticky zvoleného prezidenta, že na tyhle slova bude reagovat tak, že vypoví ze země všechny podnikatele co maj co společného s naší republikou. 🙂

 296. Šumaváku,
  to už je tradice. Když si Václav Ruzyně Havel pozval na osobní návštěvu dalajlámu, taky to v podnikatelských kruzích vzbudilo nebývalé nadšení. Zejména u těch, kdo měli rozjednané obchody v Číně. Protože je najednou den ze dne už rozjednané neměli. Pan lesník jenom převzal pochodeň z tuhoucí ruky a rozfajroval její skomírající plamen.

 297. 341, jo, přesně na to jsem reagoval. Ono je v té diplomacii samozřejmě velké bubu proti ještě většímu bububu. Je jisté, že nikdo nikoho nevypoví, protože by se sám poškodil. To ví možná i Mynář. Já se jen pozastvuji nad tím, že to Mynářovi vůbec někdo muže takhle baštit a ještě stát na jeho straně. To je to, co mi hlava nebere.

 298. Víte, ten Dalajlama mi vůbec nevadí, stejně jako to, když lesník řekně, že sedlaci, co blokujou celnice, jsou pitomci…stejně jako další věci. No a nevadilo by mi to, kdyby to řekl i Zeman.
  Mimo to jsem přesvědčen, že etika v podnikání, tedy že neprodám třešňovici komunistům, ani když chtěji zaplatit stonásobek, by tak nějak mělo patřit k dobrému vychování. … ale rozumím, život je těžkej a někdy se musej dělat kompromisy. Zaplať bůh, že já je dělat nemusím….

 299. No, já být demokraticky zvoleným presidentem, tak by mě právě takováto slova také pěkně nasrala!
  Co Ti na tom není jasné? 😀

  A pokud jde o ty noviny…
  Tak to takhle jednou, hned po nástupu do fce premiera Schuessel ( AT) navštívil Izrael a tam u příležitosti státní návštěvy prohlásil oblíbenou mantru, že „Rakousko bylo první obětí Hitlera“ a měl s tím takový úspěch, že Izrael okamžitě odvolal z Rakouska velvyslance ( „ke konzultacím“ ) a dost dlouho to vedl jen Charge pro aféry.
  A zabývala se tím většina evropských a i část světových medií…
  To, že o tom Azerbajdžánu napsaly naše noviny, z globálního hlediska nic neznamená.

 300. 346, právě to, že se zdravě nenasral, ale začal vyhrožovat jako běžnej hajzlík.

 301. A do novin ve sporu s Hradem šel jako první KS a stále to přiživuje, naposledy vyjádřením, jak Zemana s těmi velvyslanci vojebe.
  Tak co se diví, že daňoví poplatníci jsou pak informováni o jeho činnosti i z druhé strany?

  Zeman si teď kvůli velvyslancům pozve na hrad Nečase…avizoval.O čem budou jednat?
  Vidím dvě možnosti:
  – buď o Nečasovo podpisu pod jmenování Klausové a Remka
  – anebo o Nečasovo návrhu odvolat KS z fce ministra zahraničí…

  Já to zatím vidím tak 50/50…

 302. Jirko ppa,
  ono samozřejmě záleží na tom, na které straně barikády stojíš. Pokud s číňanama žádný kšefty nemáš, tak ti dalajláma, soudružsky hovořící s hlavou státu o aktuálních problémech pangalaktického jsoucna opravdu nebude vadit. Ale pokud je tvůj životní kšeft zlikvidován tím, že si hlava státu pozve nějakýho intoše na návštěvu a nemá k tomu defakto žádný důvod kromě toho že si chce pokecat, tak tě dotyčná hlava státu nejspíš dost nasere. Tedy pokud nejsi stoik non plus ultra. Anebo blbec…

 303. 348, odvolání KS je mnohem pravděpodobnější. Mě to žíly netrhá, jen se bojím, kde se to zastaví. MZ má mandát přímých voleb, je to neřízená střela a o její prospěšnosti se dá diskutovat stejně jako o limitě 1/x jdoucí x do nekonečna.

 304. začal vyhrožovat, protože je diplomat?
  Kdyby se zdravě nasral, už mohl být velvyslanec dávno doma, kontrakty s ČR zrušeny( viz Čína) a KS mohl být, v rámci zajištění jeho bezpečnosti, doprovozen k letadlu armádou…

 305. podle mě tedy, má diplomacie sloužit k tomu, aby uhlazovala průsery, které svými neuváženými řečmi politici vyvolají a ne naopak !!!!

 306. Ptakopysku, asi jsem blbec, protože jsem se několikrát klidně vzdal výhodného obchodu, jen proto, že s komunisty netančím. Jistě nebylo to nijak zásadní, ale udělal bych to vždy.
  Je mi celkem úplně a rozhodně ganst egál, jak se na to koukají ostatní. a že si klidně udělají kšeft s číňanama, je to jejich problém.

  Mimochodem, kdyby Reagan byl slabošskej parchant, ještě by visel Husák , či jeho nástupec, na zdi ve škole. Takže asi tak….

 307. No ale iPad od komunistů používáte …
  Tedy vlastně ne, Apple udělalo špinavý kšeft s komunisty a tím Vás odclonilo. Jako manželka od účtu, že 😉

 308. vdím, že se nemáme šanci shodnout na pojmu zdravě se nasrat. Samozřejmě se zdravě nasrat nemohl, když tam sedí dosazen svým otcem. :-)prostě nende.

 309. Hmmm… no když myslíš. Já jenom, že jsem tu několikrát zaregistroval tvoje rozhořčené výkřiky, když ti verchuška nějakým rozhodnutím šlápla do vajec. A že ta verchuška je prolezlá komunistama durch um durch, o tom snad není sporu.
  Ale nechme to být a věnujme se příjemnějším věcem. Mě se kupříkladu dnes ráno nezávisle na politické situaci podařilo nafilmovat mladého výra: https://www.facebook.com/photo.php?v=4112510950160 No řekněte, kdo z vás to má?

 310. 352- jenže tak to může fungovat jedině v případě, že aktéři jsou diplomaté a politici, nikoliv horda neschopných trdel, dosazených do funkce nikoliv na základě toho, jak jsou dobří.

  Čirou náhodou zrovna dneska jsem si vzala ke čtení do MHD znova životopis Machiavelliho, kde je moc hezky popsáno, jak přední občané Florencie v roce 1502 v rámci nutné reformy systému volili prvního doživotního gonfaloniera, tedy muže, jež stál v čele ministrů… v podstatě obdoba prezidentského systému( není to naprosto totožné se stejně nazývaným dnešním systémem, možná by bylo lepší nazvat ho dóžecí funkce jako v Benátkách – píšou v knize).

  No a k těm volbám- nakonec vybrali jistého Soderiniho a už tehdy historik (dnes bychom řekli politolog, neb to byl současník událostí)konstatoval, že “ Když Florenťané viděli, že městu slouží více než kdokoli jiný, neuvážili, že je to proto, že jemu rovní se funkci vyhýbají“, jinými slovy, nebyl zvolen pro své schopnosti, ale protože byl nejméně špatný z těch, co byli ochotni převzít zodpovědnost.

 311. No kdyz se mohu „neobchodovat“ nedelam to. Stejne jako nejezdim se na Kubu potapet, i kdyz tam jezdej kamaradi, ale kubalibre si dam. Ja vim , je to schiza.

 312. nedělej Jirko potiže a příznej, žes alespon jednou byl na Kubánském náměstí.

 313. Uff, tak to jsem si oddychl. Už jsem myslel, že se pro jistotu vyhejbáš Konstanci. Jeden takovej domrtě zásadovej tam dost blbě skončil a není jisté, jestli by se obyvatelé nerozhodli pokračovat ve starobylé tradici, když by se naskytla přiležitost… 😀 😀 😀

 314. Rezy, byl. A taky mam doma KastroL

 315. Já bysem si jen dovolila připodotknout, že stejnou bejkárnu Jeho Spavost vyvedla v Izraeli, když jim tam vykládala jací jsou agresoři. Jenže Izrael se mu na provokaci vypšouk. Zdá se ovšem, že KS vždy ví, co „správného“ říci.
  Nejen čeští podnikatelé se podivují, že je to vždycky v případě, když o ty kšefty má zájem též nejmenovaná západní mocnost, která si s nějakejma komunistama apod. naprosto hlavu neláme…
  O tom, že KS si zásadně české podnikatele nebere sebou na zahraniční cesty, též není sporu….

 316. pak by mě nepřekvapilo, žes taky poslouchal desky na HiFi gramci, což je taková trojská kobyla (Hi Fidel ity) Jen esli to z tebe neleze jak z chlupaté deky! 🙂

 317. Tak Nečas se teď vyjádřil, že bez KS s presidentem jednat nebude…
  Otázka je jak dlouho… 😀
  A jinak ten Hrad fakt nechápu.
  Já být Zemanem, tak už dávno vystavím pro Klausovou a Remka jmenovací dekrety, podepíši je a přes protokol spisové služby pošlu Nečasovi.
  A na brífinku jen tak mimochodem oznámím, že jsem velvyslance pro letošek jmenoval a další vývoj diplomatické služby je na Nečasovi.

  A skoro na všechno bych odpovídal: „Návrhy máte…“
  Jen na výkřiky: „Jmenovací dekrety jsou v trezoru“ by odpověď byla: „U vás také…“
  😀 😀 😀

  Ale zatím to vidím tak, že se Nečas pochlapil a chce KS před presidentem říci z očí do očí: Odvolávám Vás! 😀 😀 😀

 318. takže i když tu všichni víme, že KS měl v Azerbajdžánu pravdu,která se neříká, protože to nese smůlu, tak budeme na podporu teorie, že jeho spavost vždycky plácá nesmysle přihazovat příklady toho, jak jinde a jindy řek volovinu.

 319. >> Baubo 323
  Z rodinných vzpomínek se mi vynořuje nějaká plzeňská herečka, při jejímž jménu dodávala naše teta epiteton constans „ta svině“. A pak tam naši mistři umění skandovali slogan „Masaryka do šrotu / i tu jeho holotu!“ Co to ale bylo za herečku si už nepamatuji.

 320. Tedy musim rict, ze s vama je fakt prca 😀
  Takovej Okamura, kdyby byl prezident, by nemel vernejsi fan klub:-D

 321. rezy, když on tu „pravdu“ říká tak nějak selektivně a zejména, když „se to hodí“. V poslední době tak nějak průběžně…

 322. pak je ale Rputi potřeba mu dát přes hubu tehdy když lže a ne když zrovna trefí hřebík.

 323. Jirko, myslíš věrnější než pan lesník s platfusformou?

 324. rezy – jestli chce jezdit jako guru pravdy a lásky, je to jeho věc, ale že by ausgerechnet Kotlinka měla politicky i ekonomicky na to, aby kašlala na kšefty s „těmi ošklivými“, o tom dost pochybuju. Zvláště, když je to „náhodou“ vždycky před uzavřením kontraktu. Který pak rázem uzavřou německé firmy.
  Nebo v Izraeli plkat těsně před tím, než má jet Zeman. Vyžvanit případ s Arevou – ono je toho příliš mnoho, než aby to byla náhoda…

 325. Šumaváku…ne neoba fankluby jsou stejní. Zrovna tohle mne u tebe překvapuje, že velmi snadno zklouzneš k tomu držet vlajku a mávat, bez ohledu na to, že oba dva šílenci na hřišti hrají místo fotbalu házenou a přitom mají boxérky…..divný…

 326. rezy,
  podle mě má ministr zahraničí hájit zájmy země za kterou ministruje. Jestli si KS myslí, že je ministrem zahraničí proto, aby mluvil pravdu a o zájmy své země se nestaral, tak sedí na špatné židli. Někdo z jeho fanklubu by měl najít odvahu a nenápadně mu to sdělit. Určitě se mu uleví a na jiné židli bude v hlásání pravdy mnohem úspěšnější a oblíbenější. 😀

 327. zeptám se přímo, jaké kontrakty s Azerbajdžánem jsou před uzavřením? Které kontrakty je Azerbajdžán ochoten poslat k ledu? Co jsem dohledal, my od něj taky kupujeme. Bilance je zhruba vyrovnaná. Klídek a pohoda.

 328. o tom se ptakopysku nepřu. Na druhou stranu tu položím zásadní otázku, jak moc se očekává od ministra zahraničí že se bude plazit jen aby se někoho takového nedotkl. Kde je hranice lokajství??

 329. 363 sákryš Rezy, HiFi klub kam jsem pilně docházel, byl zámořským agentem. To mám přídavek ke kádrovému škraloupu. To už abych ani do hospody nechodil, lidi si budou odsedávat. Svazarm dnes zní stejně špatně jako Lidové milice….

  Nedalo mi abych si v té dnešní a nad to pršlavé mizérii nedopřál drobnou rozmařilost, do ložnice koupil hrajítko Soundspace 1 od Nakamichi, které jsem už před mnoha lety obdivoval u souseda. Jeden z posledních kousků ze starých skladových odkudsi vyhrabaných zásob. Za čtvrtinovou cenu. To potěší. Dlouholetá výroba skončila spolu s Nakamichi, zůstala jen značka kýmsi odkoupená. Například Nakamichi Dragoon je dosud legenda.
  Zatvrzelého audiofila asi nepotěší, ale na to, že je to tak mrňavé, hraje velmi pěkně. Ráno se můžeme nechat budit příjemnou hudbou.

 330. Když Telička vyjednával podmínky vstupu do EU, kritizoval jsem ho, že dává republiku zadarmo. Tenkrát mě Racek umyl s argumentem, co bychom chtěli?? Máme být vděčný za to co dostanem. A dneska Deja vu.

 331. Já jsem si vždycky říkal, že když už jsme relativně svoboná země, tedy doufám, že někdy budeme, má ministr zahraničí tak nějak volat po svobodě všude tam, kde se objeví. O kšefty se má postarat každý sám. Nebo snad chcete zase státní hospodářství? Asi ano, protože jinak si to nedovedu vysvětlit.
  Ještě je možnost, že v podstatě žádnou svobodnou společnost nechcete, ale to si nemohu připustit….

 332. sumi, v milicích jsem nebyl ale za Svazarm se nestydím. Myslím, že by i dneska svoje místo obhájil, jenže by se musel jmenovat Svazpel (svaz pro spolupráci s pelešárnou) Jirka se mnou samozřejmě opět nebude souhlasit 🙂

 333. Souhlasil bych, kdyby jsi si vzal tu vrtacku 😀

 334. :-), Jirko, trhá mi to srdce jen tak slyšet, že to chcete dát do zběru. Je to určitě sběratelský kousek. Existuje technické muzeum. Budu tam vodit děti a říkat, podívejte se jakej je ten táta pitomec, tohle mohl mít doma.

 335. No jo Rezy….už jsem to přehodnotil, taky mi je to líto a když se to vypulíruje, dám si to v Celetné do baru, vedle auta. Fakt. Je to taková nádhera, že jsem si to nakonec rozmyslel…. čert vem prachy, dyž je to takové umělecké dílo…

 336. To víš, Jirko, rovnováha musí být.
  A když jedna strana furt jen píská a křičí fuj… .

 337. Rezy – 376 – u KS je to docela jasné. OD hranic s Německem a Rakouskem směrem do Brusele. 😀

 338. jinak, odkládat staré krásné stroje do muzejí je v podstatě pěkné hobby a zároven se i doma uklidí. Já mám připravený dva počítače SAPI1, ale zatím čekám, až se z nich stanou opravdu muzejní kousky.

 339. rezy, o připravovaných kšeftech vskutku nenajdeš ničeho. Oni to obchodníci většinou neřvou do světa, právě proto, aby jim někdo nevyfouk. Že se něco připravovalo se vždycky dozvíme, až když KS šlápne do lejna a určité podnikatelské kruhy se načuří.

  Jiřiku, o své kšefty se zajisté má starat každý sám, ale ministr zahraničí tu zajisté není od toho, aby jim to programově kazil.
  To už jsme zažili s Havlem, který nadšen pravdou a láskou zrušil naší zbrojní výrobu a veškeré trhy předal i s mašličkou konkurenci. Ale my jsme ti svatí, kteří nevyrábějí ty ošklivé věci, co zabíjejí malé nevinné děti…

 340. I když bych Rputi dal Havlovi namísto Ruzyně nanejvejš Mrázovku, tak si přesto nemyslím, že on byl tím, kdo tu zrušil zbrojní výrobu. Zbrojní výroba fungovala tak, že stát zauvěroval výrobu a ta pak skončila u neplatících zákazníků (třeba proto, že prohráli a poušt je spolkla) Zbrojní výroba skonala na nedostatek uvěrů do výroby. Nikdo tomu už nevěřil, že ty prachy někdy uvidí. Ta nechut uvěrovat mohla taky pramenit z toho, že to byla jiná mafie a nechtěla se dělit o hotové penize v bance. Firem s licenci obchodu se zbraněmi tu bylo v devadesátych zaregistrováno 26. Nebyly to žádná mejdla. Tyhle lidi Havel nemohl ovlivnit.

 341. 383 Jirko ppa etc…což nechat to pochromovat. To by bylo nějakého chrómu až by oči přecházely. Kam by se hrabal Schléé se svojí pozlacenou kadimísou.

 342. kdepak Sumi, vypískovat a znova pěkně stříknout, zelenou nebo modrou. Chromovat leda vřeteno.

 343. Ještě nevíme, jesli ta vrtačka není na transmisi. 🙂

 344. Jsem rad ze jsem za tech dvacet let, co jsem se motal v obchodnich utvarech nepotkal amatera, kterej by misto pocitani vysledne bilance podepisoval petice za moralni obrodu. . .vetsinou to byli opravdovi profesionalove.

 345. Jirko, mě to neva, budu chodit s dětma do celetné.

 346. rezy, zeptej se Slováků, proč Havlovi nemůžou přijít na jméno…

 347. proto byli Simone v obchodním utvaru a ne v politice.

 348. já se jich nemusím Rputi ptát, na druhou stranu, vim co mi řeknou a vím kdo jim to tak vysvětlil. Proč bych ale tyhle řeči bral vážně, když skutečnost byla jiná? Nebyly prachy na uvěry. Soukromí obchodníci chtěli, aby jim stát zadarmo pučil na výrobu a oni měli zisk bez rizika. Takhle chytrej umí být každý.

 349. 396 – jiste rezy, to vim uz hodne davno. . .dokonce i mnozi z nich tu moznost jit do politiky dostali. . .ti opravdovi profici tam nesli prave proto, ze by potkavali amatery a hochstaplery jako je Kalouskovo fořt.
  A ti vetsi hajzlici si pak ty amatery osedlali 🙂

 350. pravda je mnohdy jednosušší než se zdá, profesionální obchodník nenajde v politice v podstatě žádnou pro něj zajímavou práci, proto tam nejde.

 351. Rezy, ono to vypadá, že nejen profesionální obchodník, ale vůbec žádný profesionál hodný toho jména se do politiky nepohrne, protože tam nenajde zajímavou práci. A tak se v politice kumulují neumětelové a hochštapleři, amatéři a kutilové všeho druhu a podle toho to dopadá. No jo – jenže kudy z konopí? Když ti dobří politiku dělat nechtějí a ti, co chtějí, zase nejsou dobří…?

 352. mno, Kleine, to víš, až budeš mt své firmy, můžeš si určovat pravidla, když se necháváš najímat, musíš prostě držet ústa a krok, protože to se prostě od zaměstnanců požaduje, pokud tam chtějí být.

  Rezy, chystám setkání, Dušan ví co a jak..stejně tak i další. Vrtačka do té doby sice nebude, ale třeba tam uvidíš mnohé, srdci milé, mimo jídla a pití, pochopitelně. Teď čekám, až Dušan přijede….jinak jsem připraven.

 353. (330) Přihlédl bych k tomu že panu kancléři nevěřím ani „Dobrý den“. Azerbájdžánská vláda nejspíš skutečně rodinná diktatura je, jen bych pochyboval, že solidní.
  Nakolik je diplomatické o tom hovořit, těžko říci.
  (Čtu dál a vidím, rezy byl rychlejší)
  (334) Dle dnešních Lidovek si Nečase nějaká Ruska z ruské nevládky pochvaluje.
  (352) Asi to teď bude muset žehlit nějaký chargé d’affaires, to jsou diplomati, ministr je politik.
  (387) Spíš než Havel zrušila zbrojní výrobu prostá technická a finanční okolnost: Bylo to původem ruské zboží, tam, kam jsme ho dávali a kde nám neplatili, už se to nesmělo, jinde to nechtěli. Uznávám, Havel si svými kecy naběhl, ale rozhodovaly věci mnohem účinější.
  (A zase ten rezy. Budeš muset přijet na prase, co už u mně máš piva)
  (395) Protože Češi a Slováci mají diametrálně odlišné představy o směru toku v Karpatském penězovodu. Protože je snažší nadávat na Havla, než na nekonkurenceschopné zboží.

 354. Kníže má hlavně svobodu a „lidská práva“ co klacek k prosazování svých zájmů a spojenců. Od jisté doby kritizuje Rusko, před pár týdny proprdnul Izrael, zato následně v Saudské Arábii držel ústa.

 355. Dobrý večer. Tak nakonec bych každému z praktikantů práci našel, a asi by je i bavila. Ten největší počítačový neumětel je neskutečně šikovný v malování, včetně toho počítačového. Zatím raději zabíjí svůj talent pinglováním v Savoji, až to zkusí v nějaké reklamce, bude ho to bavit. Mládež není o tolik horší než jsme byli my.

  Toto mne dnes zaujalo na Psu:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/slany-pro-petici-za-petlici-dfa-/p_spolecnost.asp?c=A130530_214610_p_spolecnost_wag

  Studenti jsou stíhaní za vyjádření názoru. Tak to má být. Jak může být mladá duše zocelena, kdyby jí alespoň ředitelská důtka za názor nehrozila.

 356. Schumi, dávno jsem zjistil, že zdaleka ne všechno, co dřímá na starých magnetofonových páskách bylo digitalizováno, Proto na krbovém mantlu v obýváku pětadvacetikilový TEAC důstojně točí cívkami mých starých nahrávek, jež si kvalitou (až na nějaké to nepatrné prsknutí z desky) nezadají s těmi „vyčištěnými“… Když se totiž tehdy dávno podařilo někomu z kamarádů získat ze Západu desku, první „penenská“ jízda šla rovnou do magnetofonu. Byl jsem překvapem, že se pásky neprokopírovaly, přestože ležely 20 let v bedně u rodičů na půdě. Pro mou dceru a její kamarády je to zážitek sedět na pohovcu a hypnoticky zrat na podivný stroj s točícími se kotouči a ručkovýmý měřáky, jejichž ručičky poskakují podle hudby.

 357. OT: aerolinie se naprosto zbláznily. Nejlevnější letenka Philadelphia – Prahe 6,695.00 dollarů…Já snad zkusím nějaký polský freighter do Gdanska…

 358. Ale Rputi, nemůžeš pořád KS napadat jako Zemanův fanklub. Musíš hledat i pozitivní stránky. Třeba když spí, mlčí a je roztomilý…

  Jinak nevím jestli to domyslel. On tam ty lidi, dokud je tam velvyslanec, jistě může jako šarže pro aféry poslat.O tom žádná! Oni dokonce, když tam nebude velvyslanec mohou ten ůřad chvíli i vést.Ovšem bez pověření presidenta je to jen druhá liga.
  Háček vidím v tom, že KS ty velvyslance nemůže sám odvolat, to musí zase Zeman a všichni riskují, že jim tam jmenuje pak jiného velvyslance a ten chargé d’affaires bude mít smůlu.

  Myslím, že KS někomu nasliboval nějaké odměny za podporu a teď má trochu problém jim ty státní peníze dát. Ale to je jen ničím nepodložené podezření… 😉

 359. Ty brďo… Dušane, to je s mezipřistáním v Mellbourne?
  Něco po okolí? Vídeň, Frankfurt, Berlín…???

 360. To mezipřistání spíš bude Hawaii – Papua – Kalkata – Ankara…. tedy jestli to neberou severněji přes Ulánbátar a Moskvu….

 361. Dušane – tohle nechápu. Junior letí z Prahy do L.A. a odtamtud po 10 dnech do Wellingtonu (NZ) a o žádné prohibitivní ceně nemluvil. Zítra ke mně dorazí, tak se ho optám. (Tedy letí turistickou třídou, aby nebyla mejlka.)

 362. Doufejme, že Zemanova metoda převádění lautr všech podivných praktik na boj “ spící proti ožralému“ vydrží celých deset let jeho mandátu. Nedejbože aby Schwarzenberg zejtra umřel, koncepce boje o pravomoci by byla v háji.

 363. Dušane, hele, třeba British Airways lítají z mnichova do Phil. za 17509,- CZK a odtud se dá už do Prahy jakkoliv, Vlak, letadlo, i kdybys sedl na vlak do Lince, tak Tě pak snadno odvezu. I z toho Mnichova by to šlo…

  Já teda nelítám, tak vím jen to, jak ke mně cestuje třeba Sigrun ze Stockholmu…ale 134 000 se mi zdá opravdu hodně… .

 364. A nesekly se ty aerolinky na webu v desetinném místě ? Pokud tedy jde o turistickou třídu a nikoli 1. třídu, tam bych tu sumu pochopil.

 365. Kolega z firmy letěl minulý týden na měsíc do USA a za zpáteční letenku Praha – NY – Florida (Orlando ?) platil cca. 20.000 Kč, což je cca. 1000 USD.

 366. Teda je pravda, že letenku si reservoval už někdy v březnu nebo tak nějak, protože tu dovolenou plánoval dopředu.

 367. OT vsuvka pro technicky orientované jedince.

  Jak tak čekám, až mi dorazí ten objednaný Raspberry Pi (plus kamera, plus Gertboard, plus asi tak 20 dalších drobností), tak jsem maličko Googlil a tohle mně fakt dostalo:

  http://chameleon.enging.com/

  Naprosto úplně dokonalá pecka pro počítačové nostalgiky jako jsem já. A velmi dobrý výukový prostředek, krom jiného. Staré osmibity jsou pro výuku toho, jak funguje počítač a jak se programuje řádově lepší než moderní PC nebo Mac.

 368. Dušane, jestli ses dival na http://www.kayak.com/ Jinak zpatecní L.A. mel syn za 1000 EUR ale ne z Prahy leč z Frankfurtu. Jinak já jsme jednou prokombinovával 2 zpáteční letenky, kdy jsem (s nějakou pokutou) zkanceloval ten zbytečný let a měl jsem let do evropské destinace na otočku nepoměrně lacinější než kdybych si jej zakoupil lege artis. Ovšem to byla nějaká dosti fikaná agentura.

 369. >> Andy 415
  Snad jen dvě poznámky: neřekl bych, že MZ vydrží 10 let presidentovat a i při nedostatku Schwarzenbergů si jistě nějaký cíl najde. (Ostatně podle jedné staroindické státoprávní teorie je atributem státu vedle území či obyvatelstva a pod. také nepřítel. Proč by to u představitele státu mělo být jiné.)

 370. …Premiér Petr Nečas (ODS) se v kauze ministerské záchrany ruského podnikatele Alexeje Torubarova postavil za ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Podle Nečase v řešení problému zaspal ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Schwarzenberga tím velice rozzlobil. „Předpokládám, že on chrápal celou dobu,“ řekl ministr serveru Lidovky.cz…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/necas-pribeh-s-cisternou-je-bachorka-za-vydani-torubarova-muze-schwarzenberg-180-/zpravy-domov.aspx?c=A130531_142501_ln_domov_khu

 371. Šumaváku 411 – já to fakt nedělám schválně! 🙂
  A vypadat jako Zemanův fan-club už mi vůbec nedělá dobře. Ale když on mi to ten Schwarzenberg porád kazí! 😀

 372. Hergot, ta voda mně dělá starosti. Abychom nakonec nemuseli stěhovat koně a vyklízet stáje 🙁

 373. 424, 425- no, dělá dobře, nedělá dobře, fakt je, že pokud vy dva konkrétně zacházíte s diskutéry jako s nějakým fanklubem, tak musíte snést i stejnou dávku vaším směrem.

 374. Andy, je naprosto jasné, že ten kdo dřív umře, je déle mrtvý a ten co neumřel, vyhrál boj o moc.

 375. A naopak, Andy, a naopak. Řeči o fanklubech tady vede především Jirka. A nejen dnes.

 376. dvd: já Kayak používám také. Pokud objednám letenku na 14 dní dopředu, tak je to přibližně za 1400 dollarů. Já to jen zkoušel na pozítří, protože maminka je v nemocnici. Neštěstí, se uázalo, že to byla lehká mrtvice a není v ohrožení života, jenže v 91 letech se může stát cokoliv…já něco vykombinuji. Ale z Prahy je to vždy levnější než naopak. Nevím proč. Nejlevnější jsem našel z 1054 dollarů Phila-Katowicze…

 377. …nechcete trochu tepla? Suším venku prádlo – ve stínu 33°C…

 378. Pak tu má být teplo, když si ho všechno američani stáhli domů… 🙁

  Já tu teď mám + 7°C (samozřejmě ve stínu, slunce svítilo naposledy před 14 dny) takže připočtu-li Tvých 33 a vydělím dvěma, v globálu máme příjemných 20°C což na konec května večer, není vůbec špatné!

 379. Ahoj Šumaváče, několikráte jsem si vzpomněl na Pietra a měl bych na tebe dotaz. Nevíš, zda ještě existuje v tomto vesmíru či nikoli?

  Já vím, že jsi ho zde též před dosti dlouhou dobou vzpomínal a tak se pouze ptám, zda o něm nemáš náhodou bližší info? Mě se pořád nechce věřit, že by ho zde již nebylo… 🙁

 380. Dobrý večer.

  Bohouši, taky si občas vzpomenu, kam Pietro zmizel. Doufám, že to že by ho již zde nebylo, je myšleno jako jen tady na tomhle blogu.

 381. 2 Bohouš – Lasciate ogne speranza, voi ch’entrate.
  V tom měl Dante pravdu…

 382. Bohouši, vidím to dost černě.
  Pietro se nehlásí na žádný kontakt, naše servery jsou nedostupné, český překlad Teamworku – to bylo něco úplně jiného, Pietro překládal, já dělal korektury- je archivován a má od něj poslední záznam 17.6.2012 v 18:30…
  On už předtím měl jednou takové potíže se srdcem, že byl náhle asi 14 dní v nemocnici, bez spojení.
  Tak si myslím, že tentokrát to buď nestihl anebo se nevrátil.

  Kdyby jen Šumavák, budiž.
  Ale že nejdou ani ostatní projekty… 🙁 🙁 , ani servery – tam byla italská škola, rádio, moje nové stránky, Teamwork příručka v PDF, český překlad redakčního systému Django … vidím to černě.

 383. Šumaváče, děkuji za info. Já mám taky Pietrovo Skype hluchý a neodpovídající. Na rádio si matně z hovoru s Pietrem vzpomínám i z tehdejších pokusů na bývalých stránkách.

  No, vypadá to tak, že nám opravdu odešel do jiné dimenze. Je ho škoda…

 384. Dobré ránko!

  A lepší to nebude. Prý jde o předčasného Medarda, takže lít bude ještě celý červen. Avruk!

  …Současné počasí je podle sdružení pro solárníky likvidační. „Podle přesných čísel dosahuje celkový propad výroby až 40 procent oproti loňskému roku. V podstatě pro všechny provozovatele fotovoltaických elektráren, kteří mají projekt zaúvěrovaný, je tato situace bojem o přežití,“ dodává Sochor…
  Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/zamracene-cesko-je-pro-solarniky-katastrofou-bojujeme-o-preziti-tvrdi-1mj-/energetika.aspx?c=A130531_162542_energetika_mev

 385. Rputi,
  obzvláště drsnou se mi jeví informace z novinek.cz, že Medard udeřil. Sice nepíšou koho a kdy, ale určitě se to večer dozvíme v krimizprávách na Primě. A na Nově už mají připravenou reportáž s osmdesátiletou bábou z jesenických Vyšných Vlkodlaků, která jaktěživo nepamatuje, že by v červnu pršelo. A na Prima Zoom bude britský dokument o vlivu globálního oteplování na prštění v červnu. Snad abysme se šli všichni voběsit, než se utopíme.

 386. Že je fotovoltaické podnikání extrémně zaúvěrované je pravda, byla jsem někdy předloni na akci od Deloitů, kde na toto téma skuhrali…banky rozdávaly úvěry jak pominuté víceméně jen na podnikatelské plány založené na příjmech zaručených státem. Němečtí podnikatelé v jakémkoli oboru, kteří se do toho také namočili v jakémsi pokusu ulít prachy tam, kde budou víceméně zaručené příjmy( taková obdoba akcií coby investice) do toho nacpali peníze ze zásob svých podniků, ti s tím mají také problémy.

  Hádejte, kdo to ve finále všechno zaplatí ( několikrát):)

 387. Dobré zas ráno… 2 Rpuť – ad 318 – „Ale my jsme ti svatí, kteří nevyrábějí ty ošklivé věci, co zabíjejí malé nevinné děti…“ – o to více však podporujeme humanitární bombardování, kde se ty malé nevinné děti tak nějak ztratěj jako collateral damage…
  Tedy vedlejší efekt… Něco jako vítaný bonus… Jak pravil další ušechtilej humanistickej vocas, Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry, tady nahoře je válka taková čistá… A co se děje dole na zemi je jejich problém… Voni ti humanisti jsou furt stejní… A Pol-Pot jako produkt humanistické Sorbonny fakt nemá chybu…

 388. To je ovšem tak proti idei eura a všem unijním snům o fiskální kázni a vazalství, že to Brusel rychle zatrhne:

  …- Lokální měna rotuje na místě a stimuluje tak hospodářskou sílu konkrétního regionu.
  – Je odpovědí na otázku, jak udržet větší část peněz obyvatel regionu doma. Tak jako ve Wörglu generují lokální peníze lokální zisky jak podnikatelů tak i spotřebitelů.
  – Lokální měna prospívá zejména středostavovskému hospodářství. Právě těm podnikatelům, kteří to mají v krizi obzvlášť těžké.
  – A navíc. Funguje nejenom jako katalyzátor hospodářského vývoje, ale posiluje také sounáležitost a sebeúctu; vědomí, že si lidé dokáží pomoci sami…
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=20076

 389. ptakopysku, já mám dojem, že se Medard úplně normálně nakrk a když ho oteplovači soustavně ignorujou, tak se je prostě rozhod bacit, že aby se šimli…

 390. Už by to pomály chtělo poséct trávu na seno, ale kdy ?

 391. NoName,
  no přece ve schváleném termínu, liják neliják.
  No, tady se cca v 8:30 drobet rozjasnilo, už jsem čekala, že snad i slunce zasvitne, leč nikoliv, a šedá deka opět denní oblohu překryla. Aladin z ČHMÚ nic dobrého nevěstí.

 392. Chtělo by to aspoň dva dny bez deště, jedno zmoknutí beru, tomu se už asi nevyhneme …

 393. Co o zmoknutí,
  ono to vypadá na konstantní déšť, lišit se zjevně bude jen intenzitou.
  Tak to zemědělcům držím palce, mně tak nanejvýš sežerou zahradu slimáci.

 394. >> Andy 441
  A proč by to daňový poplatník neměl zaplatit jako zemědělskou dotaci? Vždyť je to takové tradiční trojpolní hospodaření: první rok brambory, druhý rok řepka, třetí rok fotovoltaika…

 395. Sedlaci nedostavaji penize za nepestovani, ci dokonce od nekoho neco zadarmo, ze zijou. Dostavaji, alespon v kotline penize za to, ze pulku urody vyhodej. Ja si to nevymyslel, tak to proste je. Nelibi se mi tohle plejtvani, ale ja si ho nevymyslel. Jo a ty kompenzace nejsou samozrejmosi. V podstate je samozrejmost je nedostavat, protoze neni kasa nacpana. To se netyka Babisovo reply, to je neco uplne jineho. To neni zemedelstvi, to je podvod.
  A uz mne to nebavi se porad o tomhle bavit. Tak snad jeste posledni perla. Bude se pry vyhravavat vymulvovana trava ze sadu. Samozrejme to neni z Bruselu, ale od Bendla…. Jak ty kluci a holky tomu rozumi je naprosto kolosalni:-(

 396. Jirko,
  a není čas na sedláckou bouři ?

 397. Hmmm, tak jsem se z hlásání místního rozhlasu dozvěděl, že byl vyhlášen 1. stupeň pohotovosti a očekává se, že do večera bude vyhlášen 2. stupeň. 🙁

 398. Chčije a chčije. Kocour Evelín chodí od okna ke dveřím a od dveří k oknu, je velmi nasrděn a prcá mě jak Jirka, že za to můžu a proč s tím něco neudělám … 😀

 399. Matzurko a proc by byla? Dyt to vyhovuje vsem, mimo sedlaku. Mimo to kdo je prvni svobodny, sebevedomi a nezavisli obcan, no preci velky vlastnik pudy. Proto vlasne dotace jsou. Aby prdzili, ale moc si nevymejsleli a hlavne, aby meli ten spatnej „zvuk“ protoze ONI berou dotace.

  Rputi, ta tva zminka o nejakem prcani, mne rozhodne nepobavila, uz proto, ze nejsem na stary…

 400. …Už druhým dnem dochází v Turecku k masovým střetům protestujících s policisty. Demonstrace nabírají obřích rozměrů, protestuje se ve většině hlavních měst. Desítky zraněných jsou v nemocnici, 80 lidí zadržela policie a podle zahraničních médií už při nepokojích našla smrt šestadvacetiletá Aylin, která zemřela pod koly policejního auta…
  …Nevole se obrátila proti vládě premiéra Recepa Tayyipa Erdogana, která je podle mnohých Turků stále autoritativnější…
  pravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-59985170-turecko-protesty-proti-vlade

 401. Matzurko,
  tak přemejšlim, proč by se sedláci bouřili? Když tak čučím kolem sebe, každej trochu větší sedlák – řekněme kalibru sedláka ze starého Rakouska, který vlastnil koně – má nejeden traktor á dvě mega, nové stroje, ve stodole mu slepice serou na oktávii, nebo na forda, do lesa jezdí s offroadem a nikdo z nich nevypadá, že by trpěl hladem, nebo že by nosil hadry od armády spásy. Takže jejich kvílení že prší, že je sucho, americkej brouk, plísně, drahota, postřiky, dotace, kompenzace, deratizace a tak podobně, beru stejně vážně jako kvílení semitských, či arabských obchodníků při koupi holiškesu či šiškebabu.

 402. Prakopysku, no to vis ze to jsou podvodnici a nemaj si na co stezovat, dyt to stejne maj z nakradenyho… At sou radi, ze je nevyzenete

 403. ptakopysku, to je právě to – my, znalci přísloví, víme, že je pálí dobrý bydlo!
  Představ si, kolik ztebedělců by šlo žebrem, kdyby např. dobrotivá matička Eunie zrušila biomasu? Kolik dětí by zmíralo na podvýživu, kdyby se zrušilo přidávání biosložek do benzínu? Nebo, nedej bože, se na hradě přestalo chlastat!
  No katastrofa…!
  😀

 404. Jirko ppa,
  teď to čtu po sobě asi třikrát a nikde, opakuji NIKDE, ještě jednou opakuji N I K D E nepíšu, že jsou to podvodníci. Já jsem se snažil napsat, že kvílení patří k zemědělcům stejně, jako k výše zmíněným obchodníkům. A nikde, opakuji NIKDE, ještě jednou opakuji N I K D E. nepíšu nic o kradení ani o tom, že bych je odněkud někam vyháněl.
  Pokud ve své mysli máš nějak nakódováno že semitský, či arabský obchodník rovná se podvodník a jakýmsi mě neznámým neuronovým propojením jsi dospěl k tomu, že by s nimi mělo být jako s podvodníky zacházeno, pak moje přirovnání v 457 byla určena jiným čtenářům.
  Kdybych se nebál, že budu nařčen z nekritického obdivu k zavrženíhodným umělcům pilně spolupracujícím s nenáviděným komunistickým režimem, mohl jsem napsat, že kvílení patří k zemědělcům jako k velbloudovi hrby.

 405. Dobré odpoledne,

  jsou období, kdy jsem ráda, že jsem před nákupem nemovitosti zkontrolovala povodňovou mapu.
  Tohle je jedno z nich.

 406. Rputi,
  řeči o nouzi, bídě, svrabu a choleře rozmáhající se mezi zemědělci budu brát vážně v okamžiku, kdy v lese při hledání hříbků budu kličkovat mezi viselci – zaživa zoufalými, na kost vyhladovělými a do cárů oblečenými zemědělci. Jak říkává martinTT, bída vypadá jinak, než nad čím se teď kvílí…

 407. njn, to dela to depresivni pocasi.
  Zjistil jsem ale empiricky, ze nez v kamenne budove slozite zprovoznovat klubky, ze je prijemnejsi si dat tuzemaka (neevropsky: normalni rum s plachetnici). . .chutna sqele, nezahreje sice jako ty petlahve, ale nejak celej svet relativizuje, s pocasim smiruje a neni predrazenej jak ty biosragory.
  Prozit! !!
  Asi pak prejdu na slivovici. . .rum dochazi 🙁

 408. ptakopysku, jestli von ten Jirka nekvílí dan tím, že nechápeme jeho složitou duši. Představ si ty pekelný muka, když si on představí, jak si za jeho zády posíláme zrádné mailíky o tom, jaký je nelida, zloděj a podvodník..
  Některý lidi holt maj takovou fantazii a nevymluvíš jim to. A víš, jak strašně to musí bolet? Skoro jako dovopravdy … 😀

 409. Rputi,
  nechci tady mluvit za Jirku, ale domnívám se, že na chápání složitosti jeho duše má doma, konečně jako každý ženatý chlap, velmi dobře placeného, životem vyškoleného psychoterapeuta, který mu dokáže snadno a v případě potřeby graficky znázornit, jak se složitost jeho duše odchýlila od tolerovaného průměru. Na to nepotřebuje nás 😀 😀 😀
  A pekelná muka? Bůhvíproč jsem si vzpomněl na jeden dávný vtip z anglického Punche, kde stojí subalterní úředník přede dveřmi svého šéfa, v pozadí přísně hledí paní šéfová a šéf k návštěvníhovi praví: „Dál vás nepozvu Smithi. Tohle je moje soukromé peklo.“

 410. ptakopysku, jedni moji známí měli babičku, již poněkud senilní a hlavně hádavou. Jenže přes den děti byly ve škole a „mladý“ v práci a tak bába trpěla jak zvíře a hádala se sama se sebou. Měla živou fantazii a tak si tak představovala, co by říkal „tenblbec Franta“ a „totrdlo Mařka“ se určitě zas blbě vymlouvala. Vlny fantazie se vzdouvaly a přelévaly, babička hlasitě klnula a spílala a problém činilo jen to, že v době, kdy se „tyblbci“ vraceli domů, babička byla tak v polovině hádky a ostatní ještě neměli tušení, o co se jedná.
  Takže občas zazvonil Mařeně v práci telefon a ozvalo se: „Nech si ty blbý kecy!“ Bum! Někdy musela i vysvětlovat, když telefon zvedla kolegyně a dozvěděla se, že „je mrcha líná a nemytá.“
  Místy nastávala i kritická situace, když Franta vklouzl na hajzlík a ledva dosedl, zabušila na dveře stařenčina pěst: „Přede mnou se neschováš, ty starej kurevníku! Já vim, že je to ta zrzavá vodnaproti!“

  Slzy úlevy na jejím funuse byly naprosto nefalšované… 🙂

 411. No jo, zlatý plyn … Jedno on-off a topí to.
  Tedy pokud opomineme to, že je červen …

 412. Andy – 461 – Ano, také jsem si vzpomněl a rok 2002. Nicméně tak zlé to snad nebude.

 413. Jirko,
  no pokud budou chtít sedláci být normální sedláci…. asi těžko za ně budou sepisovat pedice studentky vědeckého feminismu, na tych bych vážně nespoléhala.
  Každopádně, zbytku tvého sdělení ve 455 nějak nerozumím…

  Ptakopysku,
  tak to já mám smůlü, že žádné stávající sedláky neznám; holt při bydlení v satelitu se jich kolem moc nevidí 🙂 Takže mohu leda vzpomínat na Všichni dobří rodáci; na svou bramborovou či chmelovou brigádu raději neeeeee 🙂

 414. NoName,
  jak jsem začal číst váš příspěvek, nějak jsem si ho zařadil jako řešení ke Rputímu povídání. No… zbytek věty mě vrátil do správných kolejí a dotaz na vaše OO SNB, zda ve vašem okolí náhodou nedošlo k nevysvětlené explozi plynu, jsem smazal.

 415. Matzurko,
  kolem mě je to samej sedlák, takže je mohu pozorovat ze své řiditelné vzducholodi. Některým se daří, některým méně a tak jdou dělat něco jiného. Prostě normální života běh. A jsou to sedláci napříč spektrem – od menších, přes velkostatkáře až k Babišovi.

 416. Ptakopysku,
  no když mně je tak nějak lidsky líto každého, kdo je nějak postižen byrokratickým monstrem… zejména pokud jde o naprosto zjevné broskvoviny.

 417. Matzurko,
  no to jo. Ale netýká se to jenom sedláků, ale úplně všech. Od autoservisů třídících hadry na špinavé od oleje, špinavé od rozpouštědel, špinavé od špíny, přes muzejníky, kterým zatnul v některých oblastech práce tipec předpis o nebezpečných odpadech (přičemž nebezpečným odpadem je úplně všechno mimo vodovodní a destilované vody), až po zdravotnictví s jejich degradací středoškolského odborného vzdělání, takže bývalá středoškolská diplomovaná sestra toho ovládá víc, než právě odpromovavší bakalářka a pesimisté očekávají v blízké budoucnosti, že sestra u lůžka bude muset být docent.
  Takový srandovní příklad ze zdravotnictví. Představ si lůžkové oddělení oddělení kde si jeden pacient začne stěžovat na bolesti břicha, má podivnou východoasijskou barvu a zjistí se, že má nějakou tropickou virovou hepatitidu, která se doposud vyskytovala ve středomoří a pak u tropických primátů a opic. A tumáš čerte kropáč, přesně ten den kdy byla choroba zjištěna, mělo být na oddělení provedeno akreditační přezkoušení znalostí o činnosti pro případ výskytu nemocí úplně přesně toho druhu, jako je detekovaná hepatitis. laik by řekl, že nakluše již připravená komise a bude pečlivě sledovat práci sester a hodnotit jejich činnost a spolupráci s pracovníky ohesu, semotamo se na něco vyptá (proč děláte to, či ono a ne něco jiného) a pak vynese ortel o akreditaci, který bude mít vážnost daleko větší, než běžné přezkoušení, protože zaměstnankyně byly prozkoušeny takříkajíc „v ohni“. Opak je pravdou. Komise přezkoušení promptně zruší, a nikdo z komise se na oddělení ani neobjeví a ani prstíček tam nestrčí… 🙂

 418. Tak navštěvovat morové baráky v době epidemie Eboly přísluší feldkuratům.
  Komis pak jen zkontroluje kvalitu zahrnutí buldozerem.

 419. >> ptakopysk
  Dovoluji si upozornit, že ARABSKÝ OBCHODNÍK je vlastně zároveň SEMITSKÝ OBCHODNÍK.

 420. dvd,
  jo to je pravda. Já jsem je tu nechtěl asociovat. Někdo, jehož pradědeček si nechával vrásky přírodně vypískovat a jehož prošlapané vietnamky pietně visí na čestném místě kondominia, by se moh’ urazit. 🙂

 421. rektorská panika … 😀 😀

  …“Považoval jsem vždy samozřejmé, že také pro prezidenta republiky je pravomoc jmenovat profesory a rektory jakousi ctí – přesněji, že ona čest je funkce symetrická…

  …“Je tam jeden skrytý problém – třeba když senát nějaké univerzity podlehne politikaření několika jedinců a zvolí špatně. Všichni vědí, že proces nebyl morálně korektní -podtrhuji slova morálně korektní – formálně však byl proces volby rektora v pořádku. Pak se pan prezident může jen s případnou lítostí vyjádřit ke stávající morálce a kultuře konkrétní univerzity,“ říká Rais….
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=780857

 422. aaa, koukám, že jste se zde se mnou vypařádali, jako gotwald s buržoazií. Takže jen dodatek. Až bude mít automechanik pevně stanovej počet aut, co může opravit za rok, či až výrobce rašplí, bude mít určeno, kolik zabalených drsných klacíků, může opustit jeho firmu. maximálně však polovinu toho, co je schopen vytvořit, opravit, udělat, můžeme se bavit o tom, jak jsme všichni perzekuovaní byrokratickým aparátem…. Zatím ale taková doba nenastala a tak sedláci jsou na tom daleko hůře, než ostatní. Ale je fakt, že maj forda vod slepic a drahé traktory, které jistě mají za dotace, protože je přece kurva dostávají zadarmo… Jo a taky samozřejmě, až se počet kontrol srovná. Minulý rok jsme jich u nás měli 29 z toho pět hloubkovej a ohlášenejch, ostatní byly neohlášené.
  Jinak je fajn, že všichni úpíme stejně pod knutou devítiocasé kočky z razítek. Ale jen někteří úpí daleko stejněji 😀

  Andy, přeci nejde o názor, ale o to, že se něco někde děje…já to taky třeba s tím Tureckem moc nepochopil, ale zase máme co číst…

 423. A vida, tak už tady zvedli povodňový stupeň na 2 s tím, že pokud se všechno bude vyvíjet podle modelů, tak kulminace Berounky bude někdy v pondělí v ranních hodinách a dosáhne cca. rozhraní 2 a 3 stupně.

  Takže to bude napínavé a nejspíš budeme ve stájích zítra všichni nocovat, protože 2. stupeň je v pohodě, ale 3. už moc ne, to je voda tak 5 cm od maštale. Takže kdybyste náhodou pak četli v novinách, že Berounka vyplavila stáj i s ožralýma/spícíma koňákama, tak to bylo u nás. 🙂

 424. Dobrý večer,

  odezli sjme d eru na víkendovou akci k Máchovu jezeru a místo navrhovaqného výstupu na Bezděz (pánská část výpravy odmítla, že je do takového kopce nedostanu) aplánovaní procházky okolo jezera (protože bychom mohli sejít do jezera aniž bychom si toho všimli, neb voda byla všude okolo, i nad hlavou) jsme se odebrali na kafe a přeplánovali trasu na oběd- muzeum – další kafe.

  Muzeum v České Lípe je poměrně zajimavé, nicméně tam netopili, a byli z venku značně provlhlí. Takže to další kafe byla z hlediska přežití nezbytnost.

  DScera jela s přírodovědeckým kroučkem na nějakou výoravu za masožravkami do bažin. No, o bažiny nebude nouze. Sna dse v tom počasí nepřemnoží masožravky a nesežerou ji.

  jejda, to by byl dobrej námět na béčkovej katastrovák. 😀 Přemnožená rosnatka.

 425. Ufffff…
  Já už se tady na to snad fakt vykašlu. To je jak v pátek u blbejch na dvorečku 🙁

 426. Šumaváku,
  jestli jsi teda ještě neodplaval, (tady u nás to začíná připomínat památné deště 2002 ) Hele, netušíš, co se děje v Kladrubech? Nějakej průvan se tam udělal nebo co. 🙂

 427. Pavle,
  představ si, že jsou šílenci, kteří dobrovolně a rádi vyrazí na výlet v tomhle šíleném počasí, protože jim nevadí. Měl jsem dnes na zámku dva otužilce z Tábora, kteří při pohledu na oblohu usoudili, že dnešek je ten správný den na výlety a přijeli se za mnou podívat. Udělali mi tím radost!

 428. 481 Pavle, tak držím palce, ať to tam přečkáte bez újmy!

 429. Šumavák sice nejsem, ale podle toho co se ke mně doneslo by mělo jít o naprostou klasiku.
  Kladruby dostaly dotaci z EU (300 nebo 400 milionů) skrz nějaký operační program na renovaci a stavební úpravy. No a dál to bylo jako přes kopírák – Metrostav, nějaké čachry s výběrovým řízením, údajně předražená zakázka atd.
  S koňmi a jejich chovem to víceméně nesouviselo, šlo spíš o pokus o Rathovskou „malou domů“.

 430. Vzdor depresivnímu počasí jsou lidé, kteří se upřímně radují. Například já jásám nad doublem, který se podařil plzeňským klubům. Hokejoví Indiáni i Viktorka vyhráli ligu. Viktoria Plzéééééň!
  Moji radost nekalí ani pomyšlení, že Štruncovy sady jsou na soutoku Mže a Radbuzy, tedy v záplavového území.

 431. Pavle,
  aha, díky za info. Já měl obamy, jestli nešlo o nějaký pokus o změnu chovu, nebo rozprodej, nebo tak něco…

 432. ptakopysku – tak mně to počasí taky až tak nevadí. Akorát mně nějak moc neláká představa toho, jak třeba v pondělí ráno v pět sedlám odpočinutého a nasraného (protože nad ránem se nepracuje, to se spí, to vědí přece úplně všichni koně) Arkona a uháním v dešti směrem k Chuchli nebo na Roblín. Nehledě k tomu, že bezprostředně poté se očekává, že se zapojím do pracovního procesu osprchován, oholen a v obleku, na schůzku s klientem. 🙁

 433. Nehledě k tomu, že Chuchle je pro koně fakt drahej (spíš hodně předraženej) hotel a kdyby se ta voda dostala do stájí, tak ty koně v té Chuchli budou muset zůstat minimálně týden nebo spíš 14 dnů než se dají stáje zase do latě.

 434. Noooo, tak to máš Pavle naději na opravdu hezký přelom týdne!
  Já mám méně náročného koníčka a mým chovancům by menší povodeň myslím přišla vhod.
  Já jsem dneska měnil rybičkám v akváriích vodu, protože předpokládám, že až tak vysoko povodeň nestoupne. Ancistrus Jindřich, do té doby se zájmem sledující déšť za oknem se přestal tvářit optimisticky a zmizel za filtrem, což dělá když trucuje.

 435. Turecko – jedna z nejdůležitějších zemí, dost podstatná pro stabilitu v regionu.
  Mustafa Kemal Atatürk – sekularizace, sekularizovaná armáda, která to hlídala, než ji Erdogan silně omezil. Islamizace a spousta sekulárních Turků, kteří s islamizací nesouhlasí.Kurdové. Turci v Rakousku a Německu. Může z toho být docela mazec – i v Evropě…

  Rektoři – jak rychle vyplavalo, kdo má máslo na hlavě a stažené pozadí.

 436. …„Perspektiva není moc dobrá,“ varoval Jan Bláha z plzeňské pobočky Povodí Vltavy. „Na třetí stupně se dostanou Klabava, Úhlava, Úslava i Radbuza. Výše škod bude záviset na tom, jak dlouho bude dál pršet,“ sdělil Bláha. Zatím to vypadá, že srážky na Plzeňsku vydrží celou noc i většinu neděle. Opakování katastrofální povodně z roku 2002 údajně nehrozí. „Přirovnal bych to spíše k povodni v květnu roku 2006,“ doplnil Bláha…
  http://www.novinky.cz/domaci/303669-hrozba-povodni-si-vyzadala-prvni-evakuace.html

 437. Njn, koukal jsem na nový model, který ČHMÚ vygeneroval zhruba před hodinou a moc optimisticky to nevypadá. 🙁

 438. to já se na povodně těším
  při minulých jsme přišli o všechno, tak už není o co přijít, můžeme se jen kochat
  teda při dešti jsou fotky nádherné, ta čistota ulic a tak ..

 439. Rputi, já to beru jen jako předpoklad průběhu dešťů, potažmo předpoklad nárůstu hladiny toků. Laskavý osud mě posadil na místo, kde povodně nehrozí.

 440. Hmmm, tak to začíná vypadat, že ten večerní model z ČHMU byl kurevsky mimo. Podle něj se měla Berounka v Berouně dostat na 3. stupeň někdy zítra kolem poledne.
  V reálu to vypadá tak, že se na 3. stupeň dostane tak za půl hodiny nebo za hodinu. Svým způsobem je to positivní, protože v tom, jestli stěhovat koně, bude jasno už zítra během dne.

  Jinak tedy chčije a chčije a radar nevěstí nic dobrého ani do budoucna…

 441. dnad tím nikoho moc nenaseru, dočítám komentáře pod stříškou u kamarádova bazínu. Sluníčko pere jak na Sahaře – teploměr ve stínu ukazuje 34°C a voda v bazénu na 26C je příjemně osvěžující. Má to pouze jednu nevýhodu, teplem se vyrojili i oteplovači a žádají zastavení těžby antracitu a vlastně vůbec všeho. Naštěstí je nikdo – až poskoky ve Washingtonu – neber oc vážně.

 442. Dušane – ono to vyjde víceméně na stejno. Tady leje, rozvodňují se řeky, je tu cca. 8 stupňů Celaskona a oteplovači se rojí a žádají zastavení taky úplně všeho. 🙂

  Ovšem připouštím, že bych si dal raději ten bazén, koktejl s paraplíčkem a tak.

 443. Tak podle radaru se tu ty srážky budou nad kotlinou točit ještě zítra a možná i déle. Držím palce Arkonovi i Pavlovi a vůbec všem ohroženým.
  Jinak jsem narazila na poměrně nářezovitou zprávu, tedy pokud nejde o hoax – guru všech státních rozhazovačů a nositel Nobelovy ceny za ekonomii údajně prodělal osobní bankrot: Paul Krugman Declares Personal Bankruptcy
  http://dailycurrant.com/2013/03/06/paul-krugman-declares-personal-bankruptcy/
  Klidnou noc všem!

 444. Aha, tak jsem nahlédla na další „zprávy“ na tomhle serveru a vypadá to, že si jen dělají zadel… Tak se omlouvám a dobrou noc přeju definitivně…

 445. Niko, Daily Currant je takovej internetovej Dikobraz… Tam také uveřejnili zprávu po bostonském atentátu, že Sarah Palin vyvala k útoku na českou republiku…

 446. Jo, Dušane, nalítla jsem, kaju se. Většinou ironii v angličtině poznám, ale tady mi to nějak nedocvaklo.

 447. není za co se omlouvat – a vubec bych se nedivil, kdyby Krugman zbankrotoval…tihle světoví oprávci …

 448. v praze právě proběhla kromě normálního pršení bouřtička se slejvákem..

 449. Divano, ahóóój. I u nás v Bohnicích leje a leje. Mě ovšem tento způsob léta vyhovuje…

 450. ahóój, Bohouši 😀
  ty máš asi dost deštníků (já je občas někde nechám)

 451. Divano, ahóóój. Pěkně sedím u stroje a počítám…
  Deštníky mám, ale ve skříni. A ven radši nejdu… 😀

 452. Mokré nedělní ráno!
  Taxem se probudila a myslela, že je půlnoc …. a ono jen zataženo. Na protipovodňové mapě přibývají červený puntíky, v Pyrenejích se prý lyžuje a na severu Finska je 30°. Na Dunaji a Rýnu to prý stojí taky za bačkoru ….

  Ale měnová reforma nám prý nehrozí, říká Šichtařová… Takže aspoň něco pozitivního! 🙂
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Menova-reforma-nehrozi-Ale-v-zahranici-by-se-nemely-podcenovat-signaly-rozvratu-bankovnictvi-273991

 453. Dobré zas ráno… Tak jdu zas chvíli kroutit volantem… Aspoň se mi to auto poněkud umeje…
  Po dočítání konstatuji, že dobrého po málu, tak si to zas uschovám na potom, abych se moc nerozmlsal… A vůbec, kdo má furt prát ty probrečený kapesníky…

 454. Fujtajbl vespolek,
  tady stejně jako všude – liják střídá přívaůový déšť.
  PeSi, potěš tě Dartwin, ať nepotkáš na cestě žádné blbce.
  Tady už pole vodu neberou, tak to teče po cestách – manžel včera večer dorazil s očima jak šnek, že obvyklé křižovatky jsou pod vodou (zejména u našeho kampusu, kde i za menších srážek se odvodný kanál obrací na vyvěrající pramen). Takže počítám, že kdejaký dolík bude pod vodou, a na mapě v okolí ČB červené puntíky přibývají….

 455. přívalový, sakryš !
  A jak tak koukám, Vltava se vzdouvá, Malše rovněž, a Lužnice v Bechyni hlásí trojku. Tak to bude i v Praze pěkné nadělení.

 456. Zatím pořád prší, ale jestli na delší dobu přestane, půjdu to obhlédnout …. a pršet by mělo až do neděle …. to věru nevypadá dobře … 🙁

 457. Zase jsem se přesvědčil, že doktoři kecaj a vzpomněl si na tatíka biochemika, který na doktory pohlížel skrz prsty opřen o přesvědčení, že je medicina magie, protože ještě nenarazil na doktora, který by uměl odvodit diskriminant a ježto bez matematiky není vědy, stavěl tatík medicinu na roveň náboženství a doktory nazýval lapiduchy. To jen místo úvodu.
  Před časem jsem navštívil kamaráda lékaře, který se mezi řečí najednou zeptal, kdy mi naposled někdo měřil krevní tlak. Vzpomněl jsem si, že to bylo před dvěma lety v nemocnici. Prý, že už nejsem nejmladší a měl bych si to hlídat. A ještě snad cukr a prostatu a kdejakou žlázu. Rázem jsem pocítil příznaky několik chorob mezi nimiž převažovala demence. I vytasil na mne ten dobrý muž tonometr, nafoukal balonek (tedy žádný přesný rtuťový výrobek, jaký používala až do smrti moje sestra, ale něco z Číny s displayem) Přístroj naměřil 137/92 a přítel se vztyčeným ukazovákem pravil, že je to na hranici, že mi něco předepíše a abych ten tlak sledoval, moc se nenamáhal, nesolil, odřekl se škvarečků a omezil pití alkoholu. I koupil jsem v neděli na blešáku za 15 zelenejch taktéž čínský přístroj značky OMRON a cestou zašel do lekárny. Tam jsem ke své hrůze zjistil, že za měsíční nářez medikamentů bych si moh pořídit Jeníka Chodce s modrou vignetou. I zastrčil jsem recept zpátky do peněženky a Omron do skříně. Před čtrnácti dny, když jsem se vrátil z jedné oslavy, mi při čištění zubů sklouzl pohled na tonometr. Aplikoval jsem přesně podle příručky a ejhle – naměřil mi 114/ 82. Ráno jsem si řekl, že jsem to asi blbě nasadil, změřil znovu a vskutku, opět mých mezních 160 na 90. Ten OMRON má paměť, takže si to nemusím cucat z prstu. Dnes bylo pěkně horko, takže jsem unaven, po první exkurzi do bazénu, dal pivíště a pak tři slušné panáky bourbonu a zapil to colou s ledem. A opět mne v koupelně napadlo procvičit tonometr. Během lhodiny, tady u počítače, jsem měřil třikrát a nikdy mi ta věc nenačetla víc než 125/82. Jednou dokonce 114/78. Takže to Ti doktoři mají úplně blbě. Kdyby nebylo takové vedro, teploměr v ložnici ukazuje pořád 31°C v popůlnočním stínu, pokračoval bych v panákovém experimentování s cílem srazit tlak na 100. Kvůli tomu horku bych na to třeba dostal grant od OSN neboť mezi klesajícím krevním tlakem a tělesnou emisí C02 musí být nějaká korelace, ba přímo kauzalita. Jen jestli nejsem nějakou biologickou anmomálií, to bych pak začal organizovat petice a duhové průvody…

 458. Velice zajímavá reportáž o vývoji ve Švédsku za posledních 40 let od přímého účastníka:
  http://www.presseurop.eu/cs/content/article/3829741-lesk-bida-meho-sidliste

  Zdá se, že Švédové těžce podcenili a prošvihli závažný jev – zásadní změnu v postavení muže a ženy u muslimských přistěhovalců.

  …Devětadevadesát procent z těch, kdo během nepokojů vrhá po policii kameny, jsou chlapci nebo mladí muži. Nevedou přitom boj jen s policisty a hasiči, ale i s tím, jak na ně společnost pohlíží. Ve švédských školách se chlapcům ve všech předmětech daří hůř než dívkám. Jen před několika lety byli stále ještě lepší alespoň v technických oborech, ale dnes je předhonily dívky i v těchto oblastech. Švédsko je dnes plné inteligentních mladých děvčat, „nových Švédek první generace” …

  Ta děvčata jsou od malička vedena k poslušnosti, píli, pracovitosti a podřízenosti. Mají velmi silnou motivaci se z té podřízenosti dostat. Na rozdíl od nich ovšem chlapci „nic nemusí“. Což má zákonitě i ve vzdělávání své důsledky.
  To zaostávání za ženami pro ně musí být zdrojem strašné frustrace. A jediné místo, kde najdou pochopení, je mešita…

 459. (520) zdravím, Dušane! Může Vás utěšit, že nejsem sám ; mně už po dobu sedmi let, kdy jsem intenzivně léčena na hypertenzi, kolísá (dle mého lékaře) tlak do výšin, lékařskou vědou neznámých ,tj.mezi 280/220 a 90/60 😕 Mého OL to velmi irituje, neb dle jeho teorie jsem už (podle tohoto měření) musela dávno klesnout v tmavý hrob anebo alespoň být trvale v kolapsu (a neotravovat ho) 🙂

 460. Dušane,
  jo, není nad rtuť. Taky mi při posledním infektu v nemocnici naměřili digitálem 37.9, zatímco doma na posledním schovaném ruťovém teploměru mi to vesele šlo ke čtyřicítce…
  A do průvodu se raději nehrň, to jednomu stoupne tlak na to tata 🙂
  Jinak bazén a počasíčko tiše závidím, tady se zrovna hrne bouřka. Manžel za půl hoďky vyzvedává mezinárodní skupinku vědátorů, kteří se sjeli na miniworkshop, a prej vyrazí na obhlídku Českého Krumlova. No… v pátek si vyzvedával služební auto, a divil se, co mu ze sekretariátu přidělili – dneska je za ten land cruiser docela vděčný….

 461. Dušane, nebádej, nedumej – stačí slabé baterie a naměří to cokoli mezi krchovem a mrtvicí 🙂

 462. Povodne jsou na Jihu bezne, k nim staci velky vitr do laguny, bourka ci priliv s prislusnou kombinaci. Uz vim, ze je to priroda a nemam se tim zabejvat vic, nez je nutne. Letos dokonce byla jeste k tomu zmrzla a tak ani autobusy nejezdili. Proto se v podstate zije jen od prvniho patra vyse a v prizemi je jen to, co je nezbytny a nutne, treba pro obzivu, ci neco, co se da vzit a vynest nahoru.
  Dusane, od doktoru dale….. Vzdycky neco najdou, nejen Tobe, ale komukoliv….za to jsou placeni a snad za to dostavaji premie.
  Pavle, drzim palce, aby to bylo jen ke staji a ne dovnitr.

 463. Dušane, krevní tlak se během dne a aktivit mění, navíc existuje tzv. syndrom bílého pláště, kdy se tlak zvyšuje zejména v ordinaci lékaře. Proto se doporučuje při jednorázovém zjištění vyšší hodnoty (bez dalších varovných příznaků) u lékaře přeměřovat v běžných podmínkách. Teprve při opakovaném zjištění vysokých hodnot, popř. po vyšetření Holterovou monitorací (měření TK po 24 hodin – obdobně se provádí ekg Holter. Pokud máme v orddinaci někoho, u koho strojek ukazuje vyšší hodnoty, ještě přeměřujeme klasickým tonometrem. Při měření tlaku je taky důležité, jak široká je manžeta, která se používá – když je na příslušnou paži příliš úzká, naměří se vyšší hodnoty. Tonometry na zápěstí nejsou moc vhodné.

 464. Nooooooo – tak v Bechyni to jde k situaci 2002. Protože do včírka bylo všechno v pořádku, tak teď stojej chlapi po pás vodě a staví ponornou zeď …. Ach jo …. :O
  Nuzice (ves směr Týn) jsou prý pod vodou, dál nevím…

 465. 521- podcenili, no, jak se to vezme. Co měli dělat, zakázat holkám chodit do školy?

 466. dámy, děkuji za vysvětlení – ale baterky jsou v pořádku, to bylo to první, co jsem přeměřil. Jinak bílý plíšť nikde nevidět a jelikož jsem většinu života obklopen doktory, tak mi síše zvyšují tlak jinak než zjevením se v bílém plášti Manžeta je 150mm široká… já teď strojek zase na nějakou dobu odložím, abych se zbytečně neplašil. Spíš mne otravuje koleno. Chtěl jsem s Míšou běžet 5k ve Filadelfii, ale po půl km jsem začal pajdat a musel toho nechat. Jo, kde jsou ty doby kdy jsem běhal 1500 m těsně nad 4 minuty, dnes tak čtvrt hodiny…

 467. Andy 529 – problém je v tradiční výchově kluků. I máma je „jenom ženská“ a nesmí světa pána omezovat, i když nemá ani metr od země.
  Zažila jsem třeba v Turecku, jak asi 2-3letý chlapeček pořád chtěl k okraji srázu. Všechno, co maminka „směla“, že si před něj neustále stoupala, aby nespadl a nezabil se. Kluk byl vzteklej, ječel, brečel, vřískal, nakonec se i do ní pěstičkama pustil …. a maminka nic. Být na jeho místě dcera, tak jí prostě vrazí pár na zadek.
  Zatímco holky kmitaj a makaj, chlapečkové nemusí nic, což má své zákonité následky. Buď to končí vraždou ze cti, když je tatínek zaostalejší, nebo, když je modernější, tak mu holka vystuduje a kluk zůstane bez vzdělání. A samozřejmě chytí mindrák …. a už to jede …

 468. 531- ale tohle vím, resp. to ví každý. Já se ptám, co měli Švédi dělat( když pominu první jasnou odpověď, tedy nikdy nepouštět muslimy do své země).

 469. Dobrý den – doufám, že pro všechny a pokud někomu hrozí voda, zůstane jen u hrozby a v nejhorším případě jen trochu nakoukne a zas odejde. U nás máme štěstí, že v minulých týdnech nepršelo příliš vydatně, takže zem dokáže vše vsáknout. A navíc tu deště nejsou až tak intenzivní.
  Já tu mám přírodní pohromu ve formě dvou vnoučat, ale odpoledne se to změní v přírodní katastrofu, neb se k nim připojí i to třetí! Doufám, že to barák vydží.
  Ten „střet civilizací“ ve Švédsku opravdu může být zajímavý – vzdělání dívek, potažmo mladých žen, navíc se zákonem a veřejným tlakem za zády, může vést ke změně tradiční muslimské rodiny. Ovšem! Je s podivem, že se zatím nic takového neprojevilo v Německu, Nizozemsku či Anglii. Nebo to zatím nikdo až tak nepopsal.

 470. Dano, věc bude spíš v tom, že to nikdo takhle nepopsal – tenhle autor je dost objektivní. V Německu to spíš bouchne, když je nějaká ta vražda ze cti. Nebo když tatínek nadroguje čerstvou maturantku, odveze jí do čertů pekel v Anatolii a tam jí provdá za negramotného bratrance…

 471. Andy, v první řadě je zásadní chybou rušit nekvalifikovaná pracovní místa. Vždycky bude existovat část populace, která se ničím jiným živit nemůže, ale získá aspoň pracovní návyky.
  Finančně to vyjde na stejno, protože jinak se jim musí platit podpora, což je mnohem horší. Pokud nebude mít podporu ani práci, je zaděláno na kriminalitu.

 472. A kdo by měl provozovat ta nekvalifikovaná pracovní místa ?
  Když bagr kope levněji než 10 kopáčů, jak „nezrušit“ těchto 10 míst ? Kdo to firmě vykompenzuje ?

 473. Fujtajbl vespolek,
  taxe mi krapet rozvodnil potůček, kterej mi teče občas kolem baráku třeba v roce 2002, 2006 a v někdy kolem šestadevadesátýho. Zatím je dobrý je širokej jenom asi metr, v těch devadesátejch zabíral asi čtyři metry na šířku.
  Ale mám zprávu ze zakletého kraje, o kterém sdělovací prostředky neví a nikdy tam žádný novinář při povodních nebyl – ze Dvora Králového. Před hodinou evakuovali lidi z Heydukovky a dalších území, které jsou v zóně stoleté vody. Pobrat nejcennější věci, doklady, zamknout baráky a byty a pryč, že za hodinu tam bude povodňová vlna zvící stoleté vody. Poslední stoletá voda tam byla před jedenácti lety a to jí v Heydukovce byly tři metry. Aktuálně je most přes Labe ponořen v Labe, že čumí ven jenom zábradlí a hlavní vlna teprve přijde.
  Chcete znát důvod proč už zase? Úplně stejný jako v roce 2002 – špatná koordinace mezi přehradou Les Království a nějaké nádrže v Krkonoších, jejíž jméno si zaboha nemůžu vybavit. V Krkonoších začali upouštět a nějak to zase zapoměli sdělit Lesu královstí, takže povodňová vlna se sčítne s tou upouštěnou vodou a Les Království je skoro plnej. No a voda stejně jako v roce 2002 přelítne přes korunu hráze propláchne koryto Labe. Včetně Dvora Králové.
  Pozoruhodná a příkladná spolupráce úředníků, hrázných a státních orgánů, že?

 474. Dobré poledne,

  muž byl po ránu venku, mezi sedmou a desátou prý pod Palackého mostem stoupla voda na náplavkách o nějakých 50 – 60 cm.

  Dcera je někde okolo Doks, doufáme, že vzhledem k počasí to zabalí brzy.

 475. Prtakopysku, nádrž Labská, nad lesem království asi jiná není.

  Ale jak se jmenuje nádrž, z které se mi voda prochází obývákem, by\ch asi považovala za poměrně podružný detail. Každopádně jsem ráda, že veškeré nemovitosti naší rodiny od rodné chalupy po bráchovu garsonku jsou mimo dosah povodní a držím palce všem, kdo takové štěstí nemají.

 476. 536 NoName, podle socialistických představ to vykompenzuje majitel. Kopupí si o jedno Lambo méně 🙂

  Koukám tady dole na Vltavu a říkám si, že Šumavák by už měl něco udělat s protékajícím záchodem.

 477. 541-no já jenom, jaká je konkrétní představa. Asi by to šlo jako s postiženými-každá firma zaměstná 10% nekvalifikovaných lidí. A proč ? No aby bylo dobře.

 478. Nekvalifikovaná místa – tak oni taky na tu práci chodí leckdy lidi s kvalifikací, kteří nemohou najít lepší práci a potřebují aspoń nějaký výdělek.

  Nicméně je otázka, jak to řešit. Nějaké nařízení, že se nemají rušit nekvalifikovaná místa, nic nevyřeší, jen všechno ještě víc zkomplikuje.

  A pokud jde o muslimy, mluvila jsem kdysi s pánem, která má vzdělanou a inteligentní dceru, která je muslimka. Bůh ví, co jí na tom modelu vyhovuje.

 479. Ad 537: nenech v rozhořčení ptakopyska cloumat Tvým majestátem. Chtělo by to doplnit si informace, třeba tady: http://www.pla.cz/portal/nadrze/cz/
  Nádrž je to skutečně Labská, jak už psala maYda. Objemově se pak vejde cca 4x do Lesu Království, takže tam bych ten problém nehledal.
  V tom odkazu je navíc vidět, že Labská sice přes noc upouštěla 7hodin přes 46m3/s, ale to je pořád jen na úrovni cca Q3, tříleté povodně. Pro srovnání, LesKr. teď pouští přes 140m3/s, tedy na úrovni Q5 (pětileté povodně) – pokud se dobře pamatuju, tak to je maximum, které mohou kontrolovaně pustit dolů.
  Jinak obě dvě jsou to malé nádrže (např. Orlík má objem vody cca 700mil. m3, zatímco LesKr cca 6mil. a Labská 2mil.) a proti přírodě je to, jak my tučňáci říkáme, prd … Ani Orlík s Lipnem a Slapama dohromady by tam nepomohly, prostě vody je moc, no. Když naprší cca 100mm/24h (nebo víc, nechce se mi to hledat) a nemůže se to vsáknout, tak to objemově je ŘÁDOVĚ víc vody …
  Jo a ještě: všechny hráze VD jsou informačně propojené (automaticky), takže nevědomost v tom určitě není.

 480. hmmm, tak nekvalifikovaná místa? O tom u sedláku víme své….lidi na tyto pozice nejsou, vyjma brigádníků. No a přesně vím, čím to je,. Je prostě nemožné, konkurovat státu, tedy politikům, co chtějí kupovat voliče….

  viděl jsem pana prezidenta v TV. To Vám tedy nezávidím..Modrý ptáku, opravdu se omlouvám, za to co teď napíšu, ale Ty víš, že to nemyslím ošklivě…. Pan prezident je přesně ten příklad, kdy funkce melioruje z hlavy do pohlavních buněk 🙁

 481. tučňáku,
  díky za informace. Se mnou nic až tak necloumá, já jsem relativně v suchu. Ve sklepě je slabejch 10 cm vody a kdyby to náhodou stoupalo, vezmu čerpadýlko a je pohoda, klídek.
  Cloumá to s lidma, který v deset hodin vypakovali z baráků s tímhle vysvětlením. Ještě si docela dobře pamatujou ten frmol v 2002. Mám takový matný dojem, že jde o nástup povodně, který je díky nezesynchronizovanému upouštění přehrad velmi razantní. Jako když se spláchne hajzl.
  Jo… cloumalo to před chvílí s mojí čubou, protože je to holka mladá a nikdy nezažila rozvodněnej tok potůčku v lese pod barákem, který vždycky zdolávala s tlapkou v nose. Teď tam – blbec – hupsla rovnou do proudu a nestačila se divit, co se to najednou děje, že nedosáhne na dno. Vydrápala se ven sama a mimoto byla na horolezeckém laně, takže by mi neodplavala do Sázavy. Na druhej „potůček“ na kraji lesa už hleděla krajně nedůvěřivě a nikterak se do něj nedrala 😀

 482. NoName 542 – já nic konkrétního nenavrhuju, neb je mi jasné, že tak jednoduchá to nebude. Ale co jinak s tím kanonefutrem dělat?

 483. Vzhledem k tomu, že už jsou 3. stupně na Vltavě, Lužnici, Sázavě i Berounce, tak se dá čekat, že bude zase jednou v Praze veselo. Už záleží jen na tom, jak se nám to tu sejde časově, ale bude se to asi bohužel tomu 2002 dost nepříjemně blížit…

 484. 572, píšete, že „v první řadě je zásadní chybou rušit nekvalifikovaná pracovní místa“.
  Když je chyba je rušit, asi je dobré je zachovat. A pak je JAK JE ZACHOVAT klíčová otázka, ne ?

 485. 547- Vikingové řešili tento problém podstatně lépe- pokud dobyli nějaké území, vybili většinu obyvatelstva nebo ho odvezli a prodali do otroctví. Nechali jen část, která pro ně mohla být užitečná, mladé zdravé ženy a otroky. Tím se uvolnilo místo pro ně a jejich rodiny a netísnili se na místech, kde by nebylo dost obživy.

  Ovšem je fakt, že tehdy nebyl socík.

 486. >> 550 – že by hoši machometánský prodali pár Švédů do otroctví ?…. možná by trhli víc než dávky … 🙂

 487. 546 ptakopysku,
  mě na tom zaujalo jen to hledání nepřítele: zlé Povodí, které se na tom podílí tak max. 10procenty, a to jen v případě, že by všechno udělalo blbě.
  To je totiž furt ta (mylná) představa, že povodně můžeme ovládat.

  A nahoře na mraku přitom sedí Potměšilý Globální Oteplovač, Vyhrožující Suchem …

 488. 551- no, takhle to prostě bylo a fungovalo to. Uznávám, že pár století bylo skutečně drsných, ale to tehdy bylo i bez Vikingů.

  A koneckonců někdo by aspoň na kluky machometánský dělal, oni sami nejsou zrovna nejpracovitější. Ono to ani nejde, začneš něco dělat- musíš přerušit kvůli modlitbě…a takhle to jde celý den.

 489. Neee, Rputi,
  naopak, nutno vysvětlit arabsko-švédské omladině, že jsou vlastně Vikingové, Valhala je cool a měli by si ji zasloužit dobýváním nových území – třebas směrem na Sever. 🙂

 490. hmmm, jak to udělat, aby se zachovala nekvalifikovaná pracovní místa? No, nevyplácet na dávkách více, než je možné vyplatit zaměstnavatelama … nechápu, co je tom složitého.

  Povodně si současná vládní strana, strany, vymodlila….když už jindy se můžou ukázat jako zachránci, v maskáčích, z krizových štábů, z prvních pytlování písku……to zas padne leteckého benzínu do helikoptér a jejich samečků, vrtulníků…..

 491. 554- v době, kdy v Evropě řádili Vikingové, stejnou měrou se na dobývání, drancování, vraždění a obsazování území podíleli i Arabové a Maďaři. Ti narozdíl od severských dobyvatelů nemísili svou krev s evropskou a jen drancovali. Takže je celkem logické, že jejich současní potomci dělají to samé a v podstatě se jen přizpůsobili situaci, kdy jsou státy promořené socíkem a rovnostářstvím a lidskými právy a využívají toho k svému přežití. To samé jako cikáni- které z nepochopitelných důvodů nazýváme „nepřizpůsobivými“, ač naopak, oni jediní jsou v rámci přežití dokonale přizpůsobiví.

 492. NoName,
  zajímalo by mne, zda už paní navšívila Osvětim, Treblinku, Terezín… možná by stačil i Buchenwald. Třeba by jí to pomoohlo porozumět…. i když samozřejmě v jejím útlém věku ji z něčeho vinit byla prasárna.

 493. Andy,
  řekla bych, že při jakémkoliv dobývání a drancování se krev mísila ostošet, možná i o stosedm. Jinak by genetický „make-up“ Evropanů vypadal jinak 🙂

 494. 559- to záleží na období, kdy k němu docházelo. Nebylo to pořád stejné a hlavně, nejde ani tak o mísení krve doslova, tedy výrobě dětí, ale o jejich výchově…a zde byl skutečně model Vikingů a Arabů naprosto rozdílný.

 495. 559-viděl jsem nějaký výzkum, který tvrdil, že Maďaři jsou ve větší míře geneticky Slované, pak nějaké románské a germánské geny. „Staromaďarské“ geny má míň než 5 procent populace.
  Ale jak moc je to reprezentativní nebo potvrzené jinými výzkumy nevím.
  Nakonec, i tak je to věc pocitu, jeden z největších Maďarů Petöfi byl bez pochyby Slovan, ale když to tak cítil …

 496. Náš průvodce v Turecku měl modré oči a když se tůristi ptali, říkal, že je to také divné. Jaou Turci mediteránského typu, Turci kavkazkého typu a pak takový nějaký s modrýma očima a nikdo neví, kde se to vzalo 🙂
  A to už jsem se chechtala a jen si v duchu říkala, jj, chlapče – dědeček byl od Hodonína …

 497. 562- no, to je přesné. Může mít modré oči a dědečka od Hodonína, ale pořád je to Turek. Turek s tureckou výchovou, smýšlením a životním stylem.

 498. Andy,
  tak to jo, kulturní tradice je něco jiného.

  NoName,
  tak jestli tu studii najdete, vysdílejte. Jsemť tvorem zvědavým, a Maďarsko zcela určitě nebude jediné území, kde jazyk a kultura nekoreluje s genetikou.
  Jinak, sjednotitel Slovanů u nás byl Sámo, v Rusku zase Rurik…

 499. 564- hlavně genetika v tomto případě moc nehraje roli.

  Co se Slovanů týče, ondyno jsem o tom vedla řeč s jedním jaksezdeříká darmožroutem antropologem a shodli jsme se, že Češi nejsou Slované:))

 500. Andy 563 – a jsme na začátku. Machometánské holky mají velmi pádnou motivaci od toho utéct, machometánští kluci naopak setrvat.
  Nevidím jinou pomoc, než vyhostit.
  Pokud vím, v Německu už pár takových případů bylo, bez ohledu na to, že kluk se narodil v Německu a měl občanství.

 501. Myslím, že se furt točíte na něčem velmi nepodstatném…vůbec totiž není důležité, čím kdo se cítí být, ale tím, že každý cizinec, kdo se chce usadit v kterékoliv zemi, má převzít zvyky domorodců a když nechce, má se chovat tak, aby co nejméně vadil a překážel. Popřípadě, vzít si zvyky, které mu vyhovují a dálk se neměl plést, vměšovat a otravovat ty co tam bydlí dříve. Popřípadě se snažit, aby byl ku prospěchu ostatním, ať je to kulturou, či pracovitostí…. to nemá s vraždama ze cti, či důvodů, proč se zapalují auta, nic společného. To co si evropa zavařila, to si taky vyžere. To není žádný problém trhu, lidí, či dokonce společnosti, to je jen a pouze politický problém. Respektiove problém socialistických inženýrů lidských duší. Ať si to vyžerou do dna.
  Jin věc je ta, že většina národa je socialistická a to skoro, více méně, všude. S tím se nedá nic platný. Takže se koloběh uzavírá…čím více socialismu na mlíkaře, tím bude hořet více aut od přistěhovalců.

 502. hmmm, tak vyhostit někoho, kdo se narodil v Německu… no je to takové no, jako od Rakouského Hitlera. Je to prostě škoda, že národní, internacionální socialismus opět vítězí a ještě jim lidi tleskají. Přitom se takto řeší jen to, co si socialisti vytvářejí sami…

 503. 566- no to je to, co jsem poznamenala hned v úvodu, kdy jsem se ptala na řešení.
  Ono totiž jiné řešení neexistuje, dnes už ne. Ten vlak je rozjetý příliš dlouho. Je třeba si uvědomit, že jde o stěhování národů, dobyvatelské války. To se ale netýká zdaleka jen Skandinávie, ten problém začal mnohem dříve, s gastaibeitery v Německu(když se Němcům přestalo líbit manuálně pracovat a natahali si aktivně k sobě Turky). Ne nadarmo za sebou mám sledování německých novin a televize v uplynulých padesáti letech.

 504. tučňáku,
  hele tohle by tě mohlo zajímat. Na čt24 reportérka s dramatickým výrazem ve tváři dopoledne hlásila, že se v Táboře přetrhla hráz Jordánu.
  Žes doteďka nevěděl, že se takovýhle fiskulturní katastrální fiakr může hrázi přihodit?
  Jinak ona se ani nepřetrhla, ani neprotrhla, zatím, oni táborští operativně přepouštějí vodu z plné části do té prázdné, aby se jim na půlce Jordánu nedělala z vody čepice.

 505. Jo, ptakopysku, taky na to koukám, u poloprázdného Jordánu(který byl vypuštěný) stojí už asi 2 hodiny nějaký trubka z ČT a hlásá, že situace je stabilní. Co se děje 2km od něj u Lužnice zřejmě vůbec netuší. Stejně tak z východních Čech stojí pořád v té samé vsi…

 506. 570: to je hezký 🙂
  Ale jasný – když se taková hráz natahuje, tak pak se zákonitě musí přetrhnout.
  To abych se podíval na zprávy – třeba příště hráz utrpí zlomeninu …

 507. Tak čerstvé, ještě teplé zprávy z Podblanicka. Ráno měla Blanice v Louňovicích třetí stupeň, teď houkají sirény ve Vlašimi, a velká voda si to hrne na Vlašim. Tam mají rozestavěné koryto Blanice, aby byli připraveni na stoletou vodu – evidentně velká voda voda přišla dřív, než by si kdo pomyslel.

  A ve Dvoře Králové už v Heydukově ulici a přilehlých končinách mají prosakující vodu ve sklepech a odkalovací nádrž zvaná Škvárák je pod vodou.

 508. ale uklidnil mě náš nový pražský baby manager – povodňové zábrany prý budou hotové UŽ v úterý…

 509. koukám teď na tv
  v poledne teprve přiváželi na kampu zábrany a začínali mávat rukama, kde stavět..
  no a teď mi v tv ukazují, jak se hasiči montují (u země) s rukama ve vodě
  stačilo je postavit dřív, jak původně říkali, že už jsou…

  no a jinak se mi líbil kalousek, vybral 4 miliardy tou povodňovou stovkou
  mimochodem, ji ukradl i žebrotě s nejnižším platem, tu stejnou stovku jako dal on!

 510. a čekám, kdy konečně adra nebo kdo vyhlásí sbírku, zatím furt nic

 511. (536)„Když bagr kope levněji než 10 kopáčů,“ je asi něco v nepořádku s cenou práce. Daně a tak.

 512. 575- no, divano, jediné, co se mi na té povodňové stovce líbí je právě to, že sebral všem stejně, ona si jinak žebrota nevšimne, že se taky platí daně.

 513. reportérka v tv = praha bude stavět barikády!

 514. zrovna u té povodňové stovce je to podle mé zkušenosti obr prasečina
  já žádnou stovku nechtěla dát
  protože vím“, že ji rozfrcá kalousek a co upustí, rozfrcají šéfíci měst a obcí
  takže ať si dává kalousek, ale beze mne, proto jsem na tohle přecitlivělá

 515. 🙂 no a dph třeba platit chcete? Já tedy ne. O dalších daních nemluvě, pořád trvám na dani z hlavy. Tak co s tím, ta povodňovka není nic jiného. Vždyť to tu píšem už roky:)

 516. 🙂 no a dph třeba platit chcete? Já tedy ne. O dalších daních nemluvě, pořád trvám na dani z hlavy. Tak co s tím, ta povodňovka není nic jiného. Vždyť to tu píšem už roky:)

 517. No, tak situace je poněkud píčou ke zdi.
  Od sedmi ráno jsme vyklízeli stáje. No a když jsme odváděli poslední koně cca. půl kilometru na suchou silnici, kam se dalo dojet vozejkem, tak jsme šli po stehna ve vodě, mladá skoro po pás. Koně pochopitelně vystresovaný a plašící se atd. No lahůdka.
  Největší problém byl půlku těch koní naložit do vozejku, protože se jim pochopitelně nechtělo. Tři musela veterinářka napíchat, dvěma jsme museli zavázat oči no a tu poslední kobylu jsem ve finále do hengru v podstatě donesli… Skončili jsme cca. ve tři čtvrtě na tři 🙁

 518. hihi,
  já jen, že jsem se minule naivně zúčastnila toho sepisování a dokládání škod po povodních, a tenhle systém usoudil, že když už nemám vůbec nic, je zbytečné nějak pomáhat
  protože nás takových bylo víc, nebrala jsme to osobně, ale osobně beru, že mi tu stovku kradli, aniž by se ptali
  dph je něco jiného, tam si můžu určit, jestli se nechám okrádat nebo nakupovat někde vedle 🙂
  no já vím, není jen dph a pas už mi taky vrátili, ale už jsem dost stará na to, někam tahnout a znovu začínat, při těch minulých povodních jsem absolutně ztratila elán
  a lepší to nebude 🙂

 519. Dobré odpoledne… Takže swetr report – při teplotě 10 stupňů celaskona se v Táboře Lužnice vylejvá z břehů… Tábor má tradičně ty úplně nejblbější konšele v celém Jihočeském kraji. Tito jsou na svou pověst patřičně hrdi a kde mohou, tam ji hájí… proto přistoupili na rozsáhlou rekonstrukci Křižíkova náměstí a na to navazujících Parkán (dost vysoko nad řekou) a objízdná trasa vede ulicemi Údolní a Lužnickou, kam se právě začíná vylévat ta Lužnice… V důsledku tohoto moudrého opatření bude zanedlouho levý břeh Lužnice odříznut od zbytku pidlivizace, neb další objízdná trasa vede buďto přes Planou – pokud vydrží most – nebo přes Bechyň… To prostě nemá chybu! A do toho všeho zase prdla ta provizorní hráz Jordána… Jestli voni ti naši předkové nestavěli nějak poněkud prosíravěji, či co… Ti jejich dnešní zadkové naopak poserou co mohou… Ale já je chápu – mohl by nastat nedozírný následek, že by na ně nezbylo kapšičkovné z dotací… Nevím jak u pekařů a mlíkařů, ale na tom táborsku je běžná praxe, že do kapšičky jde minimálně 20%. A z toho už skromný pekař a mlíkař holt nějak vyžije…

 520. Andy, opravdu platili všichni to kilo? Slyšel jsem, že to bylo jen od nějakých dvaceti vejš. Ale fakt to je dávno, co jsem to slyšel. Te’d mne fascinuje ta daň sociální soudržnosti s příjmu nad 100 000 per měsíc. No a další prča je to, že daň z hlavy nikdy nemůže projít, protože sociálno a nebylo by to fér, vsaď se, že to slízneš i tady, jak se té cti dostalo i me, když jsem se o tom zmínil…. 😀

  Jinak je s povodněma ta potíž, že to nejde měnit. Tedy přijdou a odejdou a všichni, kdo chtějí být vytopení znova, zústávají….

 521. Jo, o takových samozřejmostech, jako jsou jezera na silnicích a s tím spojený aquaplaning, se ani nezmiňuji. To pokládám za místní folklór… Je však pravda, že někteří spoluúčastníci silničního provozu si nějak nechtěli hrát a trucovali na krajnicích (v lepším případě) a v rygolech (v tom horším případě)… Musím ovšem podotknout, že pomocní chrániči se touto pasivitou nedali odradit, modrých světélek jak na diskotéce a pilně vypisovali bloky za nepřizpůsobení jízdy momentálnímu stavu tankodromu… Docela lituju, že jsem s sebou dneska neměl foťák… Některé malebné scenérie (napřholub neoznačené silniční jezero s dvěma vocasy) by snesly srovnání s vrcholnými díly Bedřicha Bobše, např. „Královna alžběta beseduje s traktoristy“…

 522. Jo, PeSi, toho jsem se obávala, ale vykládejte to zuřivému reportérovi Antonínovi, který, stoje u poloprázdného rybníku Jordán, hlásá, že situace se zlepšuje, neb na něj už neprší.

 523. Tak to by mě taky zajímalo, divano, co se s těmi povodňovými daněmi dělo, protože třeba švára s kompletně zničenou veterinární ošetřovnou taky nějak neměl nárok.

 524. PeSi, jestli voni nějak nechtěj rozhejbat tu ekonomiku čičo? Dtto v Praze, dtto v Bechyni – nejdřív se počká, až se voda rozlije a pak se začne stavět ta hráz. A všichni se broděj a jsou statečný a nepostradatelný a všechno je to na dvě věci, protože voda je prostě rozlitá.
  Panstarosta nějaký ty dotace splašil, takže se revitalizovalo, a slečna architektka, že aby to bylo originelní, nadělala všude kolem silnice kamenné rantly – tak 10 čísel. Úplně to stačí, aby ta voda ze silnice neodtékala…

 525. Divano,
  sbírku už vyhlásile Diakonie (k 577).

 526. Tak si tak pohrávám s myšlenkou, copak asi bude s našimi kancelářemi v revitalisovaném Karlíně. Sice jsou ve 2. patře, ale přeci jen, ta předpověď vývoje není vůbec dobrá.

 527. Ahoj! Já si fakt umím vybrat dobu na výlet do Plzně!

  Jednu chvíli už to vypadalo, že se do těch Budějc a domů vůbec nedostanem. I přes ty Netolice to bylo velmi napínavé. Hlavně že pod tou vodou na silnici nebyla žádná jáma.
  Já projel a chvíli po nás uzavřeli hasiči i tu okresku…

 528. Njn, on s tím už někdo strašil i u nás, že prý to bude horší než v roce 2002. Ještě, že alespoň ty koně se podařilo dostat pryč i když to byl teda adrenalin. Zajímavý je, že v létě chodí ti zmetci do Berounky docela rádi, ale když je voda někde, kde jí rozhodně nepředpokládali, tak jsou z nějakého důvodu děsně cimprlich… 🙂

 529. Matzurko – jak jsem psal, zvládli. Od rána od sedmi skoro do tří a koně jsme vodili skoro po pás ve vodě.

 530. Nn, to o naší stáji nejspíš není. Ale koně tu má porůznu víc lidí i třeba u sebe doma na zahradě. Ale tam voda pokud vím zatím není.

 531. Teda je možné, že ten „soused co má koně“ je někdo od nás, to neposoudím.

 532. po okouknutí sleduji v klidu domova tv
  a je to vtipné
  například na novotného lávce (u karlova mostu) složili písek
  pytle plnili dobrovolníci
  rukama, talířem, kastolem
  😀

 533. No, nejsem v podstatě zlomyslná, a tak plná účasti s postiženými oblastmi (a zejména Prahou, kam jsem se příští týden chystala) sleduji naše média: přiznávám však, že jsem poprskala klávesnici, když jsem se o situaci v Praze dočetla, že „voda stoupá rychleji, než jsme čekali“ v návaznosti na následující informaci, že „celková stavba zábran bude podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové trvat asi 50 hodin “ 😕
  Zde na Vysočině v okolí Jihlavy je zatím „povodňový“ klid – chvílemi sice „prší, jen se leje“ , ale déšť není nepřetržitý, a jak předpokládám, zatím je v nejbližším okolí naší „chaloupky pod lípami“ zaplaveno pouze údolí( kde podle územního plánu kraje má vést trať tzv. „rychlovlaku-TGV“; to je ovšem zaplavováno každým rokem při jarním tání nebo větším dešti) .

 534. Hmm, tak teď volala moje máma, že někde na Internetu četla, že vedle v Lipencích to šlo takovým kalupem, že tam koně zachraňovali hasiči. Tak to je ještě větší adrenalin…

 535. Mno, já teda nevím, valného vzdělání nemám, ale nějak se mi nezdá, že by od roku 2002 již uplynulo sto let? To by to vzalo docela pěknej fofr… Ať počítám jak počítám, ta nula mi tam někde schází… Ale možná už ministerstvo změnilo metodiku počtů kupeckých (ani bych se nedivil) a k nám se to ještě nedostalo…

 536. ale přece jen v tom celém vidím jednu pozitivní myšlénku při pohledu natopený dům sovových mlýnů
  až se prahou přežene obdobná voda jako v roce 2002, konečně mládkové prodá magistrát tu werichovu vilu
  kdo by ji zase opravoval …

 537. Ale Arkona musím pochválit (on si to pak na Netu přečte 🙂 ). Sedla na něj jedna poměrně zkušená jezdkyně, protože mladé se při pohledu na to jezero rozklepaly kolena, a Arkon šel celkem kurážně a ani moc nezlobil. Jen maličko, při nakládání do vozejku. Ale stačily dvě lonže které udělaly uličku a napochodoval dovnitř v podstatě sám. Sice krajně váhavě a nedůvěřivě, ale napochodoval. Ve srovnání s těma dalšíma byl v podstatě zlatej a jel hned v první várce.

 538. PavleK,
  no já mám jenom obecnou představu, kde ty koníky máte, a při těch záběrech se mi protáčely panenky. Sama mám příbuzenstvo v Modřanech, naštěstí až na tom kopci úplně nahoře.
  Koně jsou IMHO inteligentní zvířata, takže asi situaci vyhodnocují dobře – ono stačí tu valící se kalnotu vidět na záběrech, natož in situ. Koně zřejmě vědí, že to není normální, a tudíž jim instinkt velí se tam nehrnout; navíc určitě vycítí i duševní rozpoložení lidí okolo, a silně pochybuji, že jste všichni byli v klídku, cigárko, kávička…. Stran koní jsem naprostý laik, ale tak nějak to odhaduji.
  Na druhou stranu nějací raftaři se včera asi chtěli předvést nebo co, a zatímco jednoho vylovili a je v nemocnici, další dva po dvou hodinách přestali hasiči hledat a šli raději zachraňovat živé (to psali ráno z Třebáně).

 539. Jj, ten lidský stres v tom hraje hodně velkou roli a hrozně blbě se to před nima maskuje.

 540. PeS – 605 – kdyby 100. V roce 2002 psali něco o pětisetleté nebo dokonce tisícileté vodě. Já si to tenkrát pečlivě natáčel s tím, že nic podobného už v životě neuvidím a vnoučata mně to nebudou věřit. 🙂

 541. PavleK,
  tak hlavně že jsou v pořádku koníci i jejich opatrovníci 🙂

 542. Tak Antonína konečně někdo zahnal k Lužnici, a to je překvapení… a prý bude ještě stoupat.

 543. Kolega v pátek jásal, že bude mít konečně na Ploučnici vodu a zajezdí si, tak jen doufám, že ho někde neloví. Jinak konečně vypadlo z krizového štábu, že by Vltava měla kulminovat v Praze zítra asi na 3000 m3. Ve 2002 to bylo myslím 5500 m3.

 544. No, já nechci nikoho nasrat, ale tady praží slunko a je +23°C. Zrovna mířím na pivo.

 545. Mně nenasereš. Pivo si zde nelze dát jen v restauraci Paroplavba a nějaké kavárně na náplavce pod nábřežím. Jiné hospody fungují normálně. 😛

 546. Tak tady je situace o maličko horší. Kdybych se náhle odmlčel, tak nám vypnuli proud. Nebo nám vypadla komunitní síť (i když je mnohonásobně jištěná) z důvodu výpadku proudu někde jinde.

 547. 617-zažili jsme to tady v roce 97. Necelý kilometr od nás plavalo město a zde vše fungovalo normálně. Zní to cynicky, ale i tak se nedalo dělat nic jiného, než normálně fungovat.

 548. No když tak nad tím zpětně přemýšlím, tak nejvíc nervů a sebeovládání mně nestáli koně, ale lidi. Jsou věci, které nepochopím. Například

  Nákládáme silně nervózní kobylu, která se staví na zadní, kope kolem sebe a vůbec se chová tak, že je to skoro o život. To vše v celkem úzké ulici kde je mezi vozejkem a kontejnery na jedné straně a plotem na druhé straně tak metr místa.
  A najednou se zpoza vozejku vynoří kočárek s prckem, tlačený nějakým gerontem a pán povídá poměrně nasraně „Nemůžete kousek uhnout ? My se chceme jít podívat na povodeň“.

  Nebo přijde baba a povídá „Musíte těm koním tak ubližovat ? Vždyť vidíte, že se jim dovnitř nechce, tak proč je trápíte ?“

  To normálně člověk neví, jestli se má smát, brečet nebo babu praštit lopatou a poslat po vodě…

  Ale abych jen nenadával, vyskytla se i fůra normálních lidí, co třeba přišli, přinesli termosku s horkým čajem a jestli se někdo nechce jít třeba dovnitř ohřát, usušit věci nebo převlíct „Já mám doma po manželovi fůru věcí, to by vám bylo….“ a tak podobně.

 549. Ty první dva případy, to jsou Konatelé Dobra v ryzí podobě… 🙂
  Geront se pak zajisté bude čílit, když rozverné dítko do té povodně spadne a uplave… že tam nebylo napsáno „Pozorovat povodeň životu nebezpečno“; a bábě ani s vykopnutou zubní protézou nedojde, že se kolem poplašených koní nemá motat a dávat dobré rady.

 550. Njn, jenže ono když skutečně kopne (tedy jen tak nenaznačuje, že by mohl, kdyby fakt chtěl a stálo mu to za tu námahu) vystresovaný plnokrevník, tak to není o vyražené zubní protéze, ale o uražené půlce hlavy. Zejména u osob starších, trpících řídnutím kostí a měknutím mozku.

 551. Nehledě k tomu, že když ta kobyla stojí momentálně na zadních a já jsem víceméně pod ní, tak opravdu nemám zájem o to, aby zčista jasna hodila přední nohy na zem (na mně) aby mohla kočárek se svištěm řádně nabrat těma zadníma. Tohle opravdu nejsou úplně standardní situace a člověk se potřebuje soustředit na koně a ostatní, kteří ví co dělat a není čas blbům něco vysvětlovat.

 552. To je podobný jako spousta čoklistů. Normálně přijdou, zastaví se a čumí na to, jak na malém fleku je natěsnaných nějakých osm silně nervózních koní, auto, vozejk apod. Psy nemají na vodítku, ti se začnou mezi sebou rvát, štěkat a pobíhat koním pod nohama. A když psa i s paničkou okřikneš, tak se panička ještě diví.

 553. Jo a to jsem vlastně ani nepsal. Jako bonbónek k tomu všemu máme doma naší stájovou kočku. Zatím se tedy chová slušně a daří se jí držet odděleně od morčat, která jsou uzavřena v jiné místnosti. Doufám, že tento stav bude pokračovat i nadále. 🙂

 554. před lety jsme opravovali komín a měli jsme na chodníku zábrany s varováním, navíc jsem tam stála a hlídala a žádala slušně lidi, aby přešli na druhý chodník, že lítají tašky a cihly. Dvě matinky s kočárky šly naschvál tam, kde byly zábrany a vynadaly mi, že můžou chodit kde chtějí. Musím se s hanbou přiznat, že jsem si docela přála, aby jim nějaká ta cihla spadla na hlavu.

 555. Jo,
  mám pořád v živé paměti tu historku (to byl ještě Míša ?) o madam projíždějící ve svém vozítku kolem, která si chtěla zjednat přednost zatroubením 🙂
  Pečlivě uloženo do paměti a kolem ohrad s pasoucímí se fakultními koníky raději jezdím krokem, a když vidím, že je převádějí do stájí, tak zastavuji v uctivé vzdálenosti a vyčkávám dalších pokynů od příslušných koňáků 🙂
  Právě jsem zachytila zprávičku, se že bude evakuovat pražská Zoo, no tak to teda potěš protěž, snad jim zase něco neuplave nebo nebudou muset střílet…. 🙁

 556. Andy,
  v takové chvíli doporučuji střelnou modlitbičku „Darwine, jenž jsi na nebesích….“ 🙂

 557. Ono se toho bude asi evakuovat víc. Ještě, že jsme ty koně nakonec neodvozili do Chuchle. Kdyby jo, tak bych tu teď nepsal, ale šaškoval druhou směnu na které bychom ty koně zase nakládali a převáželi jinam, protože Chuchle se evakuuje taky.

 558. V tom Táboře se dějou věci!
  „Voda nyní odtéká dále do Tisemnického potoka. Nám nezbývá než čekat, jak se situace vyvine,“ řekl manažer projektu odbahnění Karel Hotový.
  Tyvole „manažer projektu odbahnění“… to je snad ještě lepší než „manažerka podlahových krytin“

 559. Tak se mi líbí, jak ve Veselí, Bechyni, Štěchovicích, Litoměřicích, Hřensku, Plzeňsku i jinde se diví, že přišla velká voda a miliardové EU zábrany se ukázaly tzv. k hovnu. Takže mně zbývá jen popřát dobře vám tak zkur….. zkorumpovaní. Koho jste si zvolili, toho máte. Totéž se týká Rakušáků, Poláků i Němčourů. Jen houšť.

  Bohouši, rád bych se s tebou sešel a trochu profesně porozprávěl. Bohužel jsem někam zabordelil tvůj mobil i mail. Jestli máš můj, pošli.

 560. Pavle, jak v ysoko vám u stájí stoupá voda a kolik metrů by bylo třeba vodu odklonit?

 561. Františku – no když jsme vodili koně, tak jsme se brodili cca. do výše zadku. Kolik je tam teď, to opravdu netuším, už se tam dávno nesmí. V roce 2002 bylo ve stájích cca. 2.5 metru vody.

  Odklonit se to nijak nedá, protože by se musela kolem stájí vystavět zeď. On je problém v tom, že Berounka ani nemusí v současném korytu vystoupat tak, aby se dostala až ke stájím, jenže v té době už dávno teče původním starým korytem a přiběhne z druhé strany a do současného koryta se spíš vléva mírným vodopádem. To jsem pozoroval dneska ráno…

 562. tedy, slyšel jsem že nový skoro primátor zastavuje celou Prahu…tedy centrum, … je to možné toto? Je to stejně legrace, je to přírodní neštěstí sokoro jako na zavolanou. Kdysi jsem četl nějakou knížku od Crichtona a tam to bylo o vyvolávání tsunami podmořskejma sesuvama skal, či něco podobného…asi si to přečtu znovu.

  Františku, nevím, jestli si dobře pamatuji, ale nevolal si po volbách, celkem silně až přímo hystericky…..že jako kdo nevolil ODS je komunista, či ods nebo smrt…Moc si to nepamatuji, co si použil, ale vím, že mne to vlilo do oka slzu, že konečně znám někoho, kdo je volil…ale samozřejmě se mohu plést a ty si to nebyl 😀

 563. Františku I., ahoj.
  Šel ti mail. Je v něm úplně fšechno…

 564. jirko – no já se mu ani moc nedivím. Po té hysterii co se rozpoutala v roce 2002 bych taky zastavil úplně všechno. Furt lepší být preventivně předposraný než se následně nechat vláčet policií, tiskem a televizí co všechno jsem udělat mohl, měl a neudělal.

  My už jsme byli z MÚ pokáráni (zatím jen ústně, ale od úředníka), že jsme neevakuovali koně včas, že jsme je měli odvážet už v sobotu a že to týrání zvířat se bude ještě prošetřovat. Holt pár přičinlivých lidí už stihlo poslat udání.

 565. Pavle, hele všechno je možný, jen mi to připadá nějak příliš … no … přehnané.
  Jo a vítej do klubu, udání na týrání zvířat je kouzelné, doufám, že to příslušní orgáni zahoděj. Jinak je to opruz.

 566. Akorát to má háček v tom, že s povodňovou linkou MÚ jsem osobně mluvil v sobotu odpoledne a bylo nám řečeno, že nemáme panikařit, že není nutno nic evakuovat a že kulminace bude v pondělí ráno na rozhraní stupně 2. až 3.

  Ostatně jsem to psal i sem.

 567. Von ten šibal volil oranžgutány, páč vyjmenované vesnice jsou v krajích, kde to maj v paži ČSSD.
  Potud informace pro lidi, ne pro Marťany.
  Františku, ozvu se po 10.6., a ještě pár lidem.

 568. Noname, díky…

 569. Teď v televizi dočasný primátor říkal, že zábrany začali stavět dokonce dříve, než jim to přikazoval povodňový plán.
  A tady někdo psal, že pozdě… Staví se to v předstihu ! Němec bude zřejmě překonán v horizontu hodin.

 570. Hmm, tady ty zábrany staví právě teď, koukám na to z okna.

 571. Když před lety zpustošil New Orleans ten strašlivý tajfun vichřice, tak mně říkal u Vodičky Dušan Neumann, že tamní postup je A) dostat lidi z nebezpečí, B) obstarat nejnutnější pomoc, C) pohádat se, kdo nekonal. V průběhu katastrofy myslících tvorové napnou všechny síly ke katastrofě a nerozptylují se kravinami.

  Ta oběť v Třebenicích se jmenovala paní Veselá.

 572. 616 Foundry, tak si to užij, dostala se ke mně informace, že během dvou dnů nastane podobná situace i na Moravě, že se seshora sem sunou deště:-(

 573. Rputi,
  uf, to jsem ráda, že máš čas fotit, chvíli jsem se obávala, jestli nejsi na evakuačním lehátku nebo tak něco.

  Zastavenému centru Prahy se nedivím, viz PavelK. Kolega z Prahy sice barvitě a s gustem líčil, jak v 2002 jel „posledním“ metro vlakem, vyklopili je snad dokonce mimo stanici, a dál už lezli zpátky na povrch nějakým bezpečnostním tunelem po žebříku kolmo vzhůru… a že nad ním se štrachala nějaká seniorka se síťovkou s nákupem, a klepala se chudák jako sulc, i když ji ujišťoval, že to jistí. Američani mají jedno přísloví „Better be safe than sorry“ – frajeřit člověk může sám za sebe, ale ne za jiné.

 574. A vida, zítra víceméně nepojede metro. To bude srandy kopec.

 575. A vida, zítra víceméně nepojede metro. To bude srandy kopec.

 576. MP,
  pokud to byla příbuzná/známá, tak upřímnou soustrast.

 577. Pavle, já mohu pomoci do max 1,5 m. Dost často stačí někde odklonit vodu půlmetrovými zábranami, aby o kousek dále nevystoupila nad ty 2 m. Ale musí se myslet. Takhle je ve skladech více naž dva km m hábran, které postaví šest chlapů 80 m za 25 min. Přestože o tom vědí na všech krajských hasičárnách, nikdo se nepřihlásil. Tak ať se topěj. Jiříku, máš trošičku zamlžený obzor. Oni se tak chovají starostové všech barev.

 578. (646)Domnívám se, že i teď myslící tvorové konají. Jen politici nikomu nechybějí a tak aspoň kecají v televizi.

 579. došlo mi smskou…drsné. Ani nevím, jestli je tohle možné jinde …

  Národní divadlo uvádí nově nastudovanou Vltavu. Vstup zdarma.

  Stavba tunelu Blanka je v plném proudu.

  kouzelné, žeaaaaano.

 580. Ad 651, metro: Mám obamu, že zanedlouho přijdou vhod 10let staré vtipy typu:

  Hlášení ve stanici metra Vltavská:
  Pozor u druhé koleje ! Pozor u druhé koleje !
  Na druhou kolej připlouvá osobní parník ze Štěchovic !!

 581. pane Tučňáku…na tohle si pamatuji a co toto?

  Řidičům, kteří špatně parkují v oblasti Karlína, bude policie udělovat místo botiček kotvičky.

 582. Jé, ten jsem neznal. Tak ještě jeden:
  Prodám chatu. Zn. Levně.
  K prohlédnutí v 10:30 u Hlávkova mostu a v 10:40 v Tróji.

 583. Smích je fajn, pomáhá od stresu. My jsme byli dneska u těch koní taky samá sranda ve stylu „Tu herku se snažíme naložit od dvanácti. Teď je půl druhý. Sežeňte někdo suchý dříví, já jí podříznu, opečem jí, najíme se a po obědě zkusíme dalšího. Když to celé uvidí, třeba pochopí…“

  Ono by to bez toho smíchu asi nešlo ani vydržet.

 584. ještě byl: prodám chatu ve štěchovicích, k vidění u karlova mostu

 585. 658 první, ale já mám prohlídku v centru 🙂

 586. Jo,
  a taky vzkazy Sudeťákům – posíláme vám ty vaše baráky…

  Pratchett má prý Čechy rád 🙂

 587. divano, tak prohlídka v centru, na to nemám, uznávám 🙂
  A ani se neodvažuju naznačit, že se konečně cejtim jako tučňák ve vodě …

 588. Tak konečně je celá řada lidí, kteří mají z povodní radost.
  Jsou to všichni místní mlaďoši z Prahy 8.

  Z důvodu očekávaných výpadků MHD budou zítra uzavřeny všechny základní školy na území osmé městské části“ oznámení Radnice Prahy 8. Náš kluk to má ke škole asi tak 100 m pomalou chůzí. Tak ten je vysloveně spokojenej. Škola je asi 80 m nad hladinou řeky dole v údolí pod námi…

 589. Dobrý večer,

  dcera si „fejsbůkuje“ se spolužáky, kdo zítra do školy dorazi na nafukovací matraci a že říďa určitě žádný volno nevyhlásí, protože studenti gymnazia se sportovním zaměřením mohou přece do školy doplavat.

  No, dcera si užila vody dost, z celodenní exkurse do bažin byla sotva hodinová vycházka, a doma chodí s jednou tlustou fuseklí na noze, protože nemůže najít druhou, ale prý pro ten pocit, že má na noze po dvou dnech suchou ponožku ta jedna stačí.

 590. Jj, mladá taky vyšťourala na web stránkách jejího ústavu, že zítra je školní docházka dobrovolná a usilovně v tomto smyslu intrikuje a lobbuje. 🙂

  Ale asi zůstane doma, protože z Radotína se stejně nedá skoro vyjet a kdyby ČD zastavila vlaky na trase Praha-Beroun, tak uvízne někde v centru a co pak ?

 591. Aha, tak mladá, která průběžně monitoruje situaci, se dostavila vysmátá s oznámením, že na GCHD byla výuka zrušena. Před minutou se to objevilo na školním webu 🙂

 592. Koukam, ze se zase vsichni na Morave mohou strhat a Prazaci se valej u vody 😀

 593. Jirko, ale tak víš co, já si vždycky přál dům u jezera. No tak se mi teďka podruhé během cca. deseti let splnilo. 🙂

 594. Doma nám začaly vyzvánět mobily a místní mladý parchanti se už obvolávaj, jak zejtra nejdou do školy. To je vám radosti takhle k večeru… 😀

  Dokonce se prý doslechli, že naše škola by mohla být místem pro evakuované a to by zřejmě znamenalo těch dní bez výuky více… 😀

 595. Pavle, tak to Ti gratuluju 😀

  Bude asi hur, prej nejen Vltava, ale vylila se i Iveta 😀

 596. Njn, skoro to vypadá, jako by ty děcka snad do té školy nechodila ráda nebo co. 🙂

  Ale co, když jsem mladou dneska viděl, jak vláčí koně po pás ve vodě a s báglem na zádech, tak jí to snad i přeju. Ono je nějaké to dobrodružství tak trochu koření života.

 597. Jirko, s gratulací počkej. Dům u jezera je fajn. Dům v jezeře už méně… 🙂

 598. Pavle, asi tak nejak…. Hlavne at to v klidu, bez velkejch utrap vsichni prezijete, na koho se vali voda…

 599. Hmm, to mně tak napadá, že vlastně mohu být rád, že nás někdo prásknul jenom v tom smyslu, že týráme zvířata.
  Nejsem si úplně jistý, jestli čtrnáctileté děvče s promodralými rty, třesoucí se, s báglem na zádech, po pás ve vodě a se dvěma pološílenejma koňma na vodítkách není týrání dětí.

 600. Dobře jim tak panchartům! Třeba konečně jedna generace pochopí, že poručíme větru dešti jaksi nefunguje… 🙂

 601. Rputi, já mám tak nějak dojem, že děcka typu naší mladé to o tom větru a dešti dávno vědí jak od rodičů, tak z vlastní zkušenosti.
  No a ten zbytek, co se třeba na povodně kouká v TV Nova to nejspíš stejně nepochopí.

 602. PAvle, dcera měla ještě před chvílí na stránkách školy, že výuka poběží podle rozvrhu a výpadky dopravy budou tolerovány.
  A teď už je tam, že výuka odpadá.

  Zrušení výuky vyhlásil magistrát, takže asi vaše mladá nemusí lobovat.

 603. A koukám, že k ní už radostná zpráva dorazila…
  No, já se do práce vypravím, dokonce asi autem. Mám sice dojem, že to není rozumné, ale měla jsem sjednané nějaké schůzky a tak to budeme muset společně nějak přeřešit.
  FAkt je, že kdyby nefungovala Komora architektů, usnadnilo by mi to život, protože by odpadlo jednání, bez kterého se obejdu a navíc se mi velmi, velmi nehodí.

  Ale byrokrata povodeň nezastaví…

 604. Kouzelný je, jak jim ty modely nevychází. Když si právě teď člověk klikne na:

  http://hydro.chmi.cz/hpps/index.php

  a vybere si Vltava – Chuchle

  tak se dozví, že podle modelu by měla mít Vltava cca. 280 cm a podle aktuálního měření má přes 413 cm. Skoro bych čistě jako laik řekl, že do toho předpovědního modelu někdo nenaprogramoval nutnost vypouštět přehrady vltavské kaskády nebo tak něco.

  Pokud se tímto řídí Magorostrát, tak potěš Pánbůh koště nebo jak se to říká… 🙁

 605. maYdo, děkuji za odpověď 139. S tím zábradlím je ovšem trochu problém, pro seriosní nabídku by asi bylo třeba mít jeho provedení nějak vyprojektované (asi se bude dost lišit od dosavadního zděného), tudíž mít projekt, projekční práce tedy objednat a zaplatit, no a když už nám v tom budou ležet nějaké peníze, celou rekonstrukci salámovou taktikou dodělat, ať to stojí, co to stojí… To je důvod, proč jsem se snažil nějakým postranním kanálem (jak se říká v kryptografii) vybádat předem, kolik to tak asi může reálně stát. Ale nějaké ty poptávkové servery (třeba AAA) bychom zřejmě zkusit mohli…

 606. Je to vopruz, ta voda. Mladej jede do školy do Ústí a podle ČD bude asi pětkrát přesedat:)

 607. Dobré ránko!

  Koukám, že si TOPka jednak nevybrala k rozhození magistrátu ten nejlepší okamžik a dvojak, že tam má skutečně vybrané exempláře typu „ještě větší blbec, než jsme doufali“. Navíc pan náměstek Hudeček zřejmě nemá tušení, co kde v Praze teče.

  „Voda ale stoupá rychleji, než se vůbec předpokládalo,“ řekl radní..“

  …Až ve tři v noci se mu podařilo náměstka Tomáše Hudečka, který odvolaného primátora zastupuje, přesvědčit, že by se zábrany měly postavit. Jenže se staví příliš pomalu a navíc Praha nedodala na místo všechny potřebné komponenty…
  …O chybějících součástí zábran mluví i exprimátor Svoboda. Řekl, že na některých místech čekají dobrovolníci, kteří chtěli zábrany stavět, ale nemají z čeho. Materiál jim totiž nikdo nedovezl. „Někde jsou situace, že přivezou zábrany, které patří do 3. povodňového stupně, přitom nestojí 2. stupeň,“ podotkl. „Snažím se být tolerantní, ale nemám z toho úplně dobrý pocit. Byl jsem na všech cvičeních a znám to,“ doplnil…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/exprimator-svoboda-kritizuje-protipovodnove-pripravy-v-praze-pwc-/domaci.aspx?c=A130602_165915_praha-zpravy_jav

  …Na krizový štáb ani nebyli pozváni starostové Prahy 10 nebo Prahy 15, kterých se přitom menší toky týkají. „Ve mně to budí obrovské rozpaky,“ dodává Černochová. „Panu náměstkovi Hudečkovi jsem doporučila, aby si vzal mapu Prahy a našel si modré části,“ poznamenala s tím, že nynější zástupce primátora Tomáš Hudeček (TOP 09) není pražského původu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Starostka-Cernochova-Hudecek-nas-okrikoval-jako-deti-ale-snad-uz-chape-274108

 608. …Dobrou zprávou je, že vytrvalý déšť má v pondělí k večeru ustat.

  V pondělí bude po celé republice stále zataženo s deštěm, nejvyšší denní teploty se v Čechách vyšplhají na 13 °C, na Moravě a ve Slezsku až na 17 stupňů. V úterý budou místy přeháňky a polojasno s nejvyššími denními teplotami do 18 stupňů. Ve středu by již mělo přestat pršet a odpolední teploty by se mohly místy vyšplhat až na 21 stupňů…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pocasi/prset-uz-nema-tolik-predpoved-slibuje-jasnou-oblohu_272126.html

 609. Fujtajbl vespolek,
  zde zataženo, 10 Celaskona, ale už asi několik hodin neprší. Manžel byl večer v centru ČB, přes Dlouhý most se dostal bez potíží, takže Vltava je tu asi OK (zalitá je náplavka). Horší je část města v okolí Malše; večer mi volala doktorandka, že možná nedorazí do práce, neboť bydlí v prvorepublikové vilce u Malše (Havlíčkova kolonie) a už jim sirény houkaly na vyhlášení evakuace. Jelikož pečuje o své prarodiče, tak se o ně dnes bude muset postarat – pokud ale dorazí, tak se asi vše drží v normálu a pod kontrolou.

 610. 685-je to tvrzení proti tvrzení, je otázka, jak moc jde o fakta a jak moc o politiku.

 611. NoName – fakt, že ty zábrany nestály včas není tvrzení – prostě nestály. Lilo a lilo a prostým pohledem na radar se dalo zjistit, že lít bude dál. To se prostě okecat nedá.
  A že se to politicky využije, je nepochybné.

 612. hmm..tak Praha je preventivně kolapsová. A tak to má být, konečně se může začít pořádně zachraňovat.
  Rputi, já nějak nevím, ale Černochové bych věřil asi jen dnešní datum a to ještě jen měsíc a letopočet a to ještě bůhvi jestli. Známe své, sestrovo, starosty. Když kecá, lže, podvádí a odklání v jednom, proč by to neměla dělat v druhém? No a o bejvalém primátorovi, lékaři, gynekologovi, inženýru sociálna…..bych taky měl jisté pochybnosti. Takže kdyby si šli obě dvě persony skočit z karlova mostu, přinesl bych si židli a křičel na ně, jestli zkusí salto schylmo, či normálně zase kufr. Takový vřelý k nim mám vztah….a stejnou důvěru. takže mne úplně slzí oko, když čtu, že to ti druzí nedělají vůbec dobře 😀

  A jestli je někdo náplava, či pražák….no možná bych se nad tím mohl zamyslet….no po zralé úvaze, která trvala pikosekundu, jsem se rozhodl, že je to úplně jedno. kdo neskáče, není pražák hophophop 😀

 613. 689-no to je zase jenom dojem, radar a vidím.
  Když hraje repre, jsou všichni trenéři a teď jsou zase všichni vodohospodáři. A k tomu média tlačí na pilu…

 614. Ale Rputi, to je preci jedno, jen kdyz se muze po nekom hodit hovnem.

 615. >> dvd, už jsem si všimla 🙂
  Pánové se intenzivně propracovávají k tvrzení, že v Kotlince žádná povodeň není… 😀

 616. Jak psal včera MP, hledání viníků by měl být až poslední krok, teď není moc produktivní, když se přetahuje vedení radnice s vedeními jednotlivých městských částí (za vydatné podpory médií).

 617. Jinak jsem dnes rano poslouchal uradujiciho primatora a vzpomnel jsem si na maYdu a historku jeji dcery o hodnem policajtovi Standovi. Asi se brzy objevi hodny zachranar Tomas. Vyrecnosti k sobe nemaji se Stndou daleko. Ovsem nova radni pres skoly byla uzasna. Dozvedel jsem se, ze radnice nechala skoly zavrit proto, ze by rodice dopravujici ditka do skol prekazeli doprave zachranaru po meste. A tak jsem prepnul na Morgenmagazin a tam zas nejaky zoufalec od Bertelsmana vykladal, jak Nemecko zlepsuje uroven znalosti svych zaku a jak az se povede ty deti uplne odtrhnout od rodiny a dlouhodobe uzavrit do skol, tak to bude teprve ten pravy raj. Inu, es kommt nichts besseres nach.

 618. Noname, ale to přeci v kotlině takhle nefunguje….vůbec totiž nejde hledání viníků, až ex post. Potom to už přeci nikoho nezajímá, to už je na cetě další „povodeň“

 619. Tohle je taky „hezké“:

  …“Podle představ socialistických a komunistických europoslanců by měli policisté nově zastavovat a kontrolovat užitková vozidla ne podle jejich technického stavu, ale podle firmy, která je vlastní a provozuje. Stanoví to návrh nového evropského nařízení, který ve čtvrtek 30. května 2013 odhlasoval dopravní výbor Evropského parlamentu…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-chysta-se-eurosikana-dopravcu-dwa-/p_zahranici.asp?c=A130531_213321_p_zahranici_wag

 620. 697-já jsem tu paní ráno viděl taky, holt politický kádr, ale takových je, ve všech stranách…

 621. tak jsem v sobotu dělal menší zásah s bagříkem, aby voda šla tam kam má, a musím rozporovat s Noname těch deset lidí, můj bagřík (rv.1979) jich nahradí minimálně 15, a to jedu furt jen na volnoběh.

 622. No,
  Svoboda ještě tak dlouho z křesla není, takže povodňové plány i „komandirka“ jsou jeho dílem, ne ? Že je úřadující hlava města nepoužila včas nebo adekvátně je věc druhá.
  A třetí, nechápu, proč se starostové jednotlivých čtvrtí rozčilují nad tím, že se musí starat sami, a nikdo z centra se jim nevěnuje… kudla, tak od čeho tam jsou, to potřebují potvrzení, že se voda fakt valí ? Po zkušenostech z roku 2002 ? Vždyť Praha má milion obyvatel, takže spoléhat se na to, že mi deky a lehátka dovezou někde z centra, mi přijde fakt ujeté – zejména když toků je v Praze povícero a průjezdnost města se nedá předvídat.

 623. nekvalifikovaná práce bude mizet všade tam, kde ji lze zastat strojem. Myslím, že je to základní filosofie homo sapiens už od dob, kdy vynalezli kolo, jsemť přesvědčen, že té kvalifikované je dost.

 624. 702-otázkou je, jaká je hierarchie velení a rozhodovací matice. Je dost možné, že otevřít sklad se zábranami a nechat je rozvést může skutečně jenom magistrát.

 625. Na povodni se pochopitelně bude politicky přiživovat udatný záchranář (sotva se prodravší ke korytu), stejně jako od koryta odstrčení.
  Míru bordelu těžko posoudit z novin.
  Od (i zastupujícího) primátora těžko očekávat, že bude ve skladech organizovat, které plechy vzít. A to se mi ten dobrý hoch Hudeček nelíbí nijak víc, než jiní politici (spíš méně).

 626. Ajrovko, pokud vím, proběhla už nejméně dvě cvičení a proběhla v pořádku. Takže buď nebyl včas vydán befel (dle novin) nebo mezi tím byla pozice vedoucího skladu obsazena „politicky“ – dle hesla „sice má klíče, ale neví, co kde je“.

 627. AK,
  vydávání plechů spíš organizuje skladník, ne ? To přece nejsou korunovační klenoty. Ale i tak mi přijde divné, že celá Praha má sklad jen jeden.
  Ale nic, nejsem povodňový expert, tak se raději zdržím dalších komentářů; ono z novin a přímo na místě to všechno vypadá jinak.

 628. Ajrovko, pokud vím, proběhla už nejméně dvě cvičení a proběhla v pořádku. A z toho vyplývá, že ….

  Tady bude zřejmě každá další diskuse zbytečná. 😉

 629. Dobré ráno,

  berte to tak, že jsou dva světy.
  V tom jednom prostě prší, voda stoupá a důležitý je, aby vám pokud možno voda nenatekla do obýváku, a poud jo, aby nadělala co nejmíń škod, abyste našli suchý místo, kde můžete přespat a rychle stihli uvést do původního stavu, cio se dá, až voda opadne.

  V tom druhém je důležitý, jak se kdo k tomu postaví za asistence kamer a fotoaparátů a co řekne. Stoupající voda je nepodstatná, podstatné jsou stoupající či klesající preference.

 630. Rputi, Matzurka byla rychlejší a zcela přesná.
  Ono z novin to skutečně vypadá jinak. I ta cvičení – jejich úspěch v novinách hodnotí organizátoři. 😛
  Magistrát chtějí dost „překopat“, ale nevím, kolik toho zatím stihli. Skladníky nejspíš ne.

 631. Ajrovko, to je jasné, že v novinách to vypadá jinak. Jen mi vrtá hlavou, proč cvičení proběhnou v pořádku a na ostro to najednou vázne … ???

 632. Routi,
  vyčkejme času. Dvě cvičení za deset let jsou tak trochu srandovní; v Kalifornii jsme měli požární nácvik evakuace budov univerzity každý měsíc.
  Akorát se divím, že Kalousek Hudečka ještě neutopil, IMHO to TOPce dost pohnojil.

 633. Protože cvičení je simulace. Postaví se 5% zábran a aproximuje se-takhle by to pokračovalo. Zkusí se evakuace pár figurantů a řekne se-a takto by se to dělalo. Uzavře se pár ulic a řekne se-takhle by se to dělalo. Dobře organizované cvičení může odhalit spoustu potenciálních problémů v komunikaci, v rozhodovacích procesech atd.-ale realitě se obvykle přiblíží zřídkakdy.

 634. Matzurko 712 – to jo – odstoupivší ODS si teď musí náramně mnout ruce 🙂

  NOName, to je jasný, mohou nastat i různé nečekané momenty …. jakože třeba víc prší …

 635. Rputi,
  no právě se divím, že Svoboda místo aby se převlékl do nepromokavé kombinézy a vlastní hruď nastavoval vlnám (nebo pomáhal coby doktor v evakuačních centrech – prostě u lůžek ujišťoval seniory, že na ně myslí), tak začne kvílet novinářům. Jirka má pravdu v jednom – pokud budou všichni pazdráti skákat do Vltavy z Karlova mostu, tak jim akorát ukázat, kudy se tam žbluňkne lépe.

 636. Jak cvičili v Pasově náhodou nevíte, Rputi ?

 637. něříká se nadarmo „lehko na cvičišti, těžko v boji“.

  dvě cvičení, která běžela jako po másle asi nemohou připravit na kritickou situaci, to dá rozum.

  hlavně mám jaksi pocit, že se v případě krizové situace by hlavní slovo měly mít profesionální záchranné složky a polici by měli pokud možno zalézt a neplést se jim pod nohy.

 638. (711) Zkus Ryana, „Jak jsem vyhrál válku“, je tam moc pěkná pasáž o cvičeních. 😛
  (715) Pomáhat jako doktor v evakuačních centrech – malebné by to asi bylo, ale šaškárna jako cokoliv jiného. Mohl by se motat kolem těch pěti cikáňat …… 😛

 639. Tohle je tedy kouzelné –

  …Nebýt přízraku prezidenta Miloš Zemana vznášejícího se nad vládní koalicí, mohla by spolupráce ODS a TOP 09 na celostátní úrovni skončit stejně jako na pražské radnici. V nenávistném objetí drží obě politické strany nejvíce obava, že pokud by vláda padla, na scénu by vítězoslavně vstoupil prezident.
  …„Najednou by se stal nejvýznamnějším činitelem uprostřed politického dění. Vzrostla by mu moc víc, než si rozhádaní předsedové politických stran umějí představit,“ prohlásil politolog Zdeněk Zbořil..
  …Damoklův meč v podobě prezidenta visící nad vládou považuje Zbořil za přínosný. „Hezkým příkladem je situace na pražské radnici, kde nad sebou tento Damoklův meč nemají. Nehrozí jim jako Nečasově vládě, že by prezident přišel, řekl, že když se nemůžou dohodnout, najmenuje úřednickou vládu z moci své vůle, která, i když ji sněmovna nepodpoří, bude vládnout do sněmovních voleb,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz. V Praze, kde tato hrozba nehrozí, to podle něj vede ke gulášové situaci, zatímco na celostátní úrovni tak prezident nepřímo brání ještě větším hádanicím a permanentní vládní krizi…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zeman-pry-drzi-vladu-za-krk-vic-nez-si-ona-mysli-Dostala-varovani-274117

 640. Tak že je pan zastupující primátor baby manager s egem nafouklým do maxima a meloucí nacvičené mantry „nešlo se dohodnout“ bez ohledu na jakoukoliv realitu bylo víc než zřejmé. Svěřit takovému uchu do rukou celou Prahu v normálníám provozu odpovídá opravdu tak tomu premiérovi Standovi. V krizovém období jako je toto je to minimálně nezodpovědný risk.

 641. Ahoj!
  Chčije a chčije…
  Poslouchám v radiu, že vpoda klesá… nevím teda kde, ale tady klesá z oblohy a Lipno zatím vodu zadržuje, otázka je jak dlouho…Pak přijde po Vltavě další vlna.
  Skoro bych řekl, že tím že to ti pražáci zase prováhali a začali pozdě, ohrožují celé čechy. 🙁

 642. A koukám, že pro Chuchli se jim zase nějak rozešel model se skutečností, přestože ho v noci upravovali… ;-/

 643. MaYdo, to se říká přeci obráceně…. tedy o tom boji a cvičišti…
  Ale je to jedno, nemohoucnost magistrátu je krásný obrázek toho, jak funguje vláda všeholidu a kdo co za co odpovídá. Kdyby to nebyl průser, byla by to děsná prča, takové Orbis Pictus…v praxi. Cvičení je věc báječná a skvělá. Když ovšem má své opodstatnění, dělá se pořádně a naostro. Takové ty markýrované činnosti jsou tak na dvě věci. Prostě to nefunguje. Ostatně nikdo nemůže říci, jak by se zachoval v krizové situaci, dokud se do ní nedostane. Tak se liší odborníci od laiků. Přesto jsou i lidi, kteří naprosto přesně ví, co mají dělat, když si nastudují příručky, ale nedejbože aby se dostali od příručky k praktickému konání…
  Samozřejmě že se nakonec ukáže, že za to může předchozí primátor, stejně jako za všechno co kdy si kdy v kotlině děje, může někdo jinej, protože tak to prostě chodí. Nejlepší by bylo, kdyby byl viník už mrtvej, nebo hoooodně daleko.

 644. dvd – ad 697 a odebírání dětí z nespolehlivých rodin – obdobně prý podle hnutí La Manif Pour Tous prohlásil francouzský ministre de l’Education nationale, že je potřeba „arracher l’enfant au déterminisme familial“ – vyrvat děti z rodinného předurčení. Takže se připravte….

 645. 2 Matzurka ad 715 – kouzelná představa… Svoboda je profesí kundolog. Takže by v evakuačních centrech prováděl gynekologické prohlídky… A to ujišťování seniorů – aby to nebylo poněkud kontraproduktivní… Na místě takovýho vyplavenýho seniora bych se cítil dost nesvůj, kdyby mi zrovna tenhle hajzl říkal, jak na mě myslí…

 646. (721) jistě ,Niko, nicméně připodobnění k tomu Standovi mu chybí ještě maskáče a helikoptéra 😕 Nezapomenu, jak v r.2002 „křišťálový Standa“ obzíral potopenou krajinu 😕
  Ovšem lokálních povodní (o nichž média samozřejmě neinformují) bylo, je (a také bude) hafo; je to do jisté míry pro zúčastněné šok, když koukáte na rozvodněný potok,který se začíná vylévat do vsi, mobilní signál ve vsi není, dobrovolní hasiči (a dospělí vč.starosty,který je „šéfem“ krizového štábu ) jsou v zaměstnání, nějaké pevné zábrany (jako v Praze a velkých městech) neexistují (ostatně: kdo by je montoval?) To pak jsou radosti pro starou bábu ( místostarostku), na kterou spadla povinnost zabránit škodám 🙂

 647. Sakra, ta naše pateř s polucií zase řádí . 😛
  Viděl bych to jako dokonale začarovaný kruh: Budou-li některé firmy kontrolovat více, bude více zjištěných závad, tím pádem ještě více kontrol, ještě více závad ….. a ještě a ještě ……

 648. Proč řešíte politiku, když se jedná o prostou blbost?
  Jak dlouho tu kdo žije?
  Kolik už zažil tisíciletých vod?
  Co Těm Pražákům bránilo udělat v pátek odpoledne mimořádné cvičení ve stavbě stěn se slovy: lepší postavit jednou zbytečně vždyť nacvičit to stejně musíme…??

  Už v noci ze středy na čtvrtek byly první náznaky a varování v předpovědích, ve čtvrtek večer hlásili němci, že na bavorské straně Šumavy spadne během soboty a neděle ca 100 mm a mezi severní stranou Alp a jižní stranou Šumavy během 3 dnů až 200mm. Takže že bude chcát se vědělo.A jak takovéhle srážky končí, se ví také.

  Já musel v sobotu a v neděli pryč, tak jsem v pátek vyčistil odtoky, zkontroloval okapy, zvedl v přípravně to, co nemá rádo vodu do výšky, upevnil plachtu zakrývající seno, auta odstavil z dosahu stožárů a stromů, vypnul elektriku tam, kde by to mohlo dělat bordel a kde to šlo a celkem v klidu odjel.

  A zatím to funguje a jsem celkem v klidu.
  Skoro se odvážím říci: od každé tisícileté vody k další tisícileté vodě lépe.

 649. Jirko, říká se to obráceně, ale je to totéž. A důsledky v realitě stejné 🙂

  Ochránci zvířat by měli nastoupit na Můstek a sypat sůl do vody, aby zajistili vhodné životní prostředá pro žraloky. 😀

 650. Ne Maydo, není to totéž.

  Jen teď netuším, jak to je s cyklostezkama podél Vltavy? Budou zítra otevřené, aby lidi mohli do práce? Přeci jen, takhle se přemnožej auta a bude dopravni kolaps a kolo má všechno vyřešit.

 651. Jirko, zveřejnovat fotky vrtaček by se mělo zakázat. To je mučení v té nejzákladnější formě alias podobě. BTW kde to má motor?? Koukal jsem, že je vřeteno hnané přes dvě pravoúhle převodovky odněkud asi zespoda. To je opravdu unikát!!

 652. rezy, motor je v tom fundamentu dole. Já věděl, že Tě to potěší. příští týden v pondělí přijede člověk, co jí rozebere do posledního šroubku a zase poskládá dohromady, když to bude vyčištěné, ale to až u mne doma v baru. Je to fakt něco. Nechápu, co se na tom mé ženě nelíbí. Stejně tam nebyla u mne v garáži skoro nikdy.

 653. Mimochodem…už to vidím v barvě, jak otvírám příslušnou vývrtkou usazenou v hlavě vrtačky lahve s vínem 😀

 654. aspon něco je dneska už definitivně vyřešené! Jsou to ta domácí nesklopená prkénka. Japonci(kdo jinej) už mají toalety, které sejmou xicht a automaticky bud zvednou nebo nezvednou prkénko.

 655. 724 jirko ppa, je jen otázka času, než se vynoří tvrzení, že za to může Klaus….

 656. Pěkné letecké záběry masakru v Chuchli jsou na Novinkách. Mimochodem vzpomínám na řev „iniciativ“ o betonové lobby, která si prý prosadila nesmyslně dlouhý most přes chuchelské údolí…

 657. Jirko,takhle důkladné vrtačky se už dneska nedělají, kdo jí vyrobil?

 658. Rezy, taková Petruška Š. se bude moci zbziknout a stejně jí to prkýnko vždycky zvedne 😀

  Dixy, až tak pitomej nikdo nemůže bejt. tedy doufám

 659. Rezy, stejná švýcarská firma z Zurichu, co nám dělala moštovací zařízení, aniž by věděla, že si jí užíváme doteď.

 660. Jo a přivezli jsme jí v kamionu, spolu s tou druhou věcí a deklarovali jsme to jako šrot.

 661. PeSi,
  Svoboda evakuátor byla nadsázka :), jen mi prostě přišlo, že profesionální politik by danou situaci zúročil jinak. Možná by i skutečně pomohl…

 662. zdá se, že byla u Vás oblíbená, jesli ta firma byla orientovaná tímhle směrem, tak od ní máte doma ještě vejfukovou řezačku, šroťák,krouhadlo a dvoukomorovou pumpu nad studnou. Ne? 🙂

 663. Ne, to byla nárazovka…teď se holt tak trochu uklízelo a uklízelo. A znáš to, když se uklízí lítaj třísky.

  Pumpa by nebyla špatná. Protože s tou fortelnou výrobou, by se nainstalovala a pracovala dalších sto let. Jen by stačilo mazat.

 664. 743, copak Petruška, ale vrtá mi hlavou, jak by dopadla na tom Japonském hajzíku Jenny Suk nebo Květa Hošek.

 665. 2 martin – sorry, šel jsem na oběd – šla Ti odpověď. Mea culpa…

 666. 2 rezy ad 739 – a co když do kabinky vstoupí Helen Fibinger?

 667. Pan „poručímevětrudešti“ zastupující TOPprimátor rozhodl, že ta čísla jsou zbytečně naddimenzovaná…viz :
  „starosta Radotína Karel Hanzlík. „První etapa se měla stavět do půlnoci. Volali jsme na krizový štáb magistrátu a řekli nám, že to ještě není potřeba, protože hodnota průtoku 450 metrů krychlových je naddimenzovaná,“ řekl MF DNES Hanzlík.
  Až ve tři v noci se mu podařilo náměstka Tomáše Hudečka, který odvolaného primátora zastupuje, přesvědčit, že by se zábrany měly postavit. Jenže se staví příliš pomalu a navíc Praha nedodala na místo všechny potřebné komponenty.“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/exprimator-svoboda-kritizuje-protipovodnove-pripravy-v-praze-pwc-/domaci.aspx?c=A130602_165915_praha-zpravy_jav

 668. Jasne ze zaspali:
  –na Kampe hledali zabetonovane patky v 12cm vody – viz fotky z rana, ale uz je stahli :-);
  –dovezli (nad ramec planu) stovky hasicu az z moravske casti Vysociny;
  –pak ryhle 200 vojaku a pak jeste stovku
  aby to metodou „fsichni makaj furt“ brzo zvladli, ale jeste dopoledne se staveli zabrany na Praze 7 (wiz web jejich radnice)

  Je videt, ze spavost je nutny predpoklad k postupu do vysokych funkci v TOPce 🙂

  samý amateri. . . .

 669. 743 jirko ppa, mám obavu, že některé komentáře se tomu blíží až splynou, že média běsní v intencích duplicitních. Jako ostrůvky normálního přístupu v moři nesmyslného konání a prohlášeních jsou sdělení od Pavla K. a Šumaváka.

 670. Tak von pan Vávra z krizového štábu neměl kontakty na starosty městských častí !!!!
  Chudák – a ten hajzl Svoboda mu určitě nechtěl půjčit svůj mobil…..
  Ty TOPaci jsou amatéři na kvadrát ….a tohle ted snad bude řídit Prahu…

 671. Dobrý den. Zdá se, že žádná větší povodeň se na horní Ohři nechystá, hladina zde už opadává. Prší o více než před polednem, snad je to poslední záchvěv zimy a už přijde jaro.
  Březen, za kamna vlezem.
  Duben, ještě tam budem.
  Květen, topím jak kretén.
  Červen, po vodě plujem.

  756. Všiml jsem si. Nechceš? Nařídíme. Jak pravicové. Kdo se k tomu přihlásí ve volební kampani? ODS nebo TOP09?

 672. haleluja jak tak ctu jeste ze prsi jinak by se uvarilo.
  Tak nam sudetaci a bruxel zase zavarili ( tedy v cechach tady na morave jsme na ne hodnejsi ta tu tolik neprsi).
  jak tak koukam v reakcich na mozne ohrozeni tak se konaci a magistratnici zachovali priblizne stejne.
  no ti konacaci maji prece jen vyhodu – potreti uz urcite sve soukromi ochrani o den drive , zatimco ti magistersti ze pri pristi povodni budou chovat stejne – potreti , poctvrte , pokazde tam bude nekdo jinej a bude doufat ze prece je jeste porad cas 🙁

 673. (755) A to já bych vůbec napsal, kdo je stavěl. Že by „se“, to by byli magisráti i starostové z obliga. 😛

 674. Kájo – citoval jsem z webu radnice P7 – ty zábrany se opravdu stavěly samy samičky, asi proto, ze jak pravil Terazky „aj tie hasiči sa nezošli“….

 675. Chytří oranžgutáni,
  Nechají v tom plácat Topku a pak přijedou na bílých hajtrách jak hrdinové z legendárních kronik…
  A pak si je osedlaj 🙂

 676. „Zabil bych blbce, který tohle vymyslel, nadává občan Kalouskova města“

  …Zářným příkladem je protipovodňová zeď v bechyňském Zářečí. Stála desítky milionů korun a přitom je zbytečná. Velká voda se za ni dostala, stoupla celkem o šest metrů a tak Lužnice opět vyplavila domy na nábřeží. Zeď navíc brání odtoku vody. „Zabil bych toho blbce, kterej‘ tohle vymyslel. Vždyť se podívejte, co to udělali. Kdo si na tom nahrabal? Je to opravdu Kocourkov. A starosta tu jezdí v autě a strašně se diví,“ rozčílil se obyvatel Zářečí pan Jiří, který byl také vyplaven…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Povodne-Zabil-bych-blbce-ktery-tohle-vymyslel-nadava-obcan-Kalouskova-mesta-274145

 677. Tak si říkám, že Kalousek odvolání primátora nápadně dobře načasoval. Jako by se poradil s meteorologem a hydrologem. Při povodni by se toho neodvážili a po jejím úspěšném zvládnutí už by neměli šanci pro randál jaký by hrozil. Náhoda nebo dobré načasování?
  Šumavák asi odjel pro těsnění k WC, které stále protéká… Střelák pod vodou, Žofínu zbývá necelý metr. Už si neříkáme, jak by bylo příjemné a romantické bydlet na Kampě hned nad Čertovkou. Stačilo, že jsem se trochu motal kolem řeky. Foťáky navlhlé. Celý navlhlý, nohy mají Preisnitz. Kdybych nebyl vůl tak jsem si vzal adaptér se sluneční, takto protidešťovou clonou. Nevzal, protože byl línej. Tak papírové kapesníčky, objektiv sklem dolů a růžkem odsával kapičky. A stále chčije.

 678. Rputi…vždyť to občan přeci ví, kdo to vymyslel, postavil, tak proč nedělá to co říká a cintá si pentli v novinách? Vždyť o tom to celé vždycky je. Samé silné řeči a skutek utek. Alespoň mu může nakopat zadek, když tedy ho nechce přímo zabít…. On člověk nemá říkat to co nechce udělat tak úplně…. Jinak je pak za pitomce.

 679. když už se tak probírá nepřipravenost a neschopnost etc., tak jsem si vzpomněla na své dávné stesky o absolutní nepřipravenosti obyvatelstva ČR na jakoukoliv katastrofu, přírodními počínaje a terorismem či válkou konče.

  Ale to nezajímá asi vůbec nikoho:)

 680. A baví mne Bém, který kritizuje magistrát. Ausgerechnet on. Jeden osel nadává druhému do ušatců.

 681. Jiřiku 769 – to víš, někdo tomu říká „skutek utek“ jinej třeba „hlasuje nohama“ … 😀 😀

 682. 769 jirko chtel jsem si podle katastru najit kdyt to tam onene pan jiri postavil.
  ale uz jedu domu tak na to kaslu.
  samozrejmne ze dum mu vymyslel nejakej vul kterej mu ho v zaplavove oblasti povolil postavit a on pritom vlastne ani nechtel

 683. Rputi, ale já jsem říkal, že když mi to bude otravovat, odejdu. To co jsem řekl, to jsem udělal…

  Andy, oni vůbec jsou božský všichni a jak se vypracovali za těch pár let co tam byli, že jo. Jinejm to trvá půl života a oni šup, a hned jsou to chytří multitalentovaní podnikatelé 😀

 684. Dobré odpoledne,

  Jak se m i to jeví z fotek, které sem dala rpuť, jde o zástavbu poměrně starou. Podobný domky obvykle nevymýšlel žádnej sofistikovanej vůl, ale stavěl je nějakej místní stavitel podle vzoru jak Baťa cvičky nebo obyvatelé vlastníma rukama.
  Každopádně je vidno, že předkové často stavěli i v záplavových místech. A každopádně je blbost stavět ochrannou zeď, která pak brání odtoku vody.

  Otázka je, jetsli by bez zdi nebyly škody větší a jetsli třeba ten odtok náhodou nefunguje poměrně normálně a pán jen remcá. Konec konců remcavej ublíženej občan je pro media rozhodně zajímavější, než chlap, který nekecá a postará se sám.

  je to šlendrián, když vláda neumí zařídit, aby nepršelo a povodně nebyly….

 685. maYdo, jak přestane pršet, dojdu se na to kouknout, mám jisté podezření, ale nechci kvákat, než si to prohlídnu. Šlo by o neuvěřitelnou pitomost.

  Jinak, Lužnice je velmi stará řeka, s hlubokým, do skal zaříznutým korytem. Tam prostě nebylo kde jinde stavět. A protože tam žili odjakživa hlavně hrnčíři, tak ten velký zdroj vody nutně potřebovali.
  Nahoře nad Zářečím dlouho stával jen Kamenný dvůr – hospodářské zázemí zámku. Ten měl samozřejmě vlastní studnu. Před pár lety se prodávaly dost rozsáhlé pozemky právě nad Zářečím. Hezké místo na chaty, ale mělo to zásadní vadu – jeden jediný zdroj vody. Takže ten co si koupí danný pozemek má vystaráno a ostatní budou závislí na vodovodu…

 686. Andy,
  770,780, naprostý souhlas.
  Kdyby většina občanů Kotlinky přemýšlela a konala jako Šumavák a PavelK, tak by starostové neměli proč kvílet, že nebylo dodáno, zabezpečeno, schváleno shora…

 687. Tak Ústavní soud rozhodl ve věci církevních restitucí. Zákon platí.

 688. Chacha, tak ti si to asi taky objednali tu povodeň, na Václavák na demošku to teď nepůjde… ;-P

 689. Tak o té velké vodě přemýšlím… a pokud to není jedno z prorůstových opatření vlády v boji s krizí (dříve se ničilo území válkou a pak následoval stavební boom a konjunktura), tak aby se situace co deset let neopakovala, vidím jako řešení, postavit v Hřensku na Labi ca 15m vysokou hráz a to dnes vytvořené jezero ponechat trvale.
  Tím by se vyřešilo díky globálnímu oteplování přicházející katastrofální sucho, vyřešila by se splavnost Labe i bez jezů, splavnost Vltavy až do Budějc objížďkami kolem kaskády, nikdo by nestavěl v záplavových oblastech a když už, tak jen mobilní domky na pontonech, výrazně by se zmenšily škody v zemědělství a zvětšil turistický ruch v kempech na břehu celočeského jezera.
  A odhaduji, že ta hráz by stála méně, než ty hliníkové protipovodňové zábrany, které nejsou(ani ve sběrnách) k nalezení… 😀 😀 😀

 690. Tak povodeň vyplavila babiččinu doktorku. Doktorku jsem sháněla proto, že dnes se měla dostavit geriatrická sestra babičce vzít krev a prý se na ni nedozvonila, takže je nutno akci opakovat. A taky nám paní doktorka měla napsat předoperační vyšetření kvůli šedému zákalu.
  Přišla velká voda, doktorka, není, sestra není, voda je vzala, akorát kardiolog na ekg je na kopci, tak ten snad neodplaval 🙂
  no, ona má paní doktorka po dobu uzavčření ordinace nějakej záskok, takže to snad zvládneme. Máme na to týden.

  Jenže na ty odběry budeme muset babičku dovézt, což asi ponese nelibě.

 691. Tak jsem koukla na radar, družicové snímky a předpověď a jdu dělat opatření proti škodám – musíme rozmontovat a odklidit provizorní lávku, kterou tu máme přes potok a která by se při povodni mohla stát základním stavebním dílem přehrady, která by následně vytopila můj hrad, odklidit na bezpečná místa vše, co by mohlo odplavat a připevnit vše, co odklidit nejde. Také odklidit z níže položených míst vše, co by voda mohla nevratně poškodit – obilí, krmné směsi, šrot. Auto asi přeparkuju až večer po upřesnění předpovědi. No,možná to vše budu dělat zbytečně, ale předpověď zatím moc dobře nevypadá a odklízet v noci po tmě se mi teda nechce…

 692. Normálně se tomu říká „koledovat si o přesdržku“, ale ten dobrý hoch to snad ani netuší:

  „Zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) odmítl výtky městských částí, které si stěžují na práci magistrátního krizového štábu. Profesionálové i dobrovolníci, kteří se v posledních hodinách účastnili zásahů kvůli velké vodě, předvedli podle Hudečka „famózní výkon“
  …Hudeček upozornil, že kolem Vltavy se podařilo postavit zábrany za zhruba dvanáct až patnáct hodin, místo standardních 48 hodin, což považuje za „bezprecedentní úspěch“
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sef-prahy-odmita-vytky-radnic-zaplavy-bezprecedentni-uspech_272216.html

 693. 787, Karle, to je zajímavý nápad. Chceš u Aerovky vyzkoušet vodní chlazení nebo sis vozový park rozšířil o Schwimwagen?

 694. Šumaváku, ad [784] a tvoje plánované jezero! Chlape, neprovokuj!!!
  To už tady přecejť bylo!

  V roce 1982 vyšla kniha Karla Žebery „Říp, hora v jezeru„. Geologové si o ní sice myslí svoje, ale… Tady je jeden obrázek http://www.vesmir.cz/files/obr/id/136/type/html

  Já ti dám – obří „Kobyliské jezero“ tu už přece bylo na předělu třetihor a čtvrtohor. Usazeniny (valounky) z té doby tu máme nedaleko na protější vyvýšenině. Myslíš, že se tu chci brodit po kolena ve vodě? Teď jsem cca 70-80 m nad hladinou Vltavy… Jo a po Kobyliském jezeru prý na jihu Čech bylo taky obří jezero, který napájelo praVltavu a praBerounku… 😀

 695. (789) IMHO je to dosud průjezdné, tou estakádou nad údolím, co si ji „vydupala betonářská lobby“. Pod ní to bude horší, dost mám obavy o Pavla K.
  Chlazení vodní, termosifon. Schwimwagen, to je cenina, na ten nemám. Možná ještě tohle http://vidoz.net/video/c29zb3x5b3V0dWJlfE13QVBCQVc2ZXhF.html bych zvládnul (a ty fotky pod videem jsou také takové ….. ruské).

 696. Bohouši,
  nepřivolávej to, huš huš ! Jako by nestačilo, že během dne zase začalo cedit, a cedí a cedí a cedí. Docela se divím, že prý hladiny řek klesají (kam ?).
  Ale jak se zmiňoval Jirka, na Jihu jsou lidé odolní, voda, kanály, zamrzne to, a nikdo nikam nestěhuje se 🙂

 697. Bohouši ale řekni… no nebylo by to krásné?
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/947342_542580432454338_1044002158_n.jpg

  Ani na magistrátě by se nehádali, na žižkovskou věž by labsko-vltavská plavba ( nástupce DPHMP)dala otáčivé světlo jako maják (samozřejmě úsporné, LED, napájené slunečním panelem), v metru by jezdily ponorky – což by byl turistický trhák pro celý svět…
  Akorát zatím nevím, jak by rozhodčí na věži v Chuchli poznali, který kůň doběhl první, když ta zrcadla cílových kamer jsou pod vodou…ale třeba by se tam nechala z betonu postavit „irská“ a který kůň by se na ní první vynořil, ten by byl vítěz…
  Ale to by zase pražká TOP09 řvala o betonové loby a korupci… 🙁

  Ale když jsem dnes na tu Chuchli koukal, tak jsem si vzpomněl na dobu, kdy jsem působil jako vedoucí dostihové stáje a zástupce majitele a rozhodovalo se, zda tu secesní chuchelskou tribunu opravovat nebo ne…
  Já navrhoval jen pošolíchat a tak jako před sto lety, postavit kus za prahou, v dosahu MHD a aut fungl nové, moderní, vetší závodiště, protože když se stavěla Chuchle byla také v polích, v dosahu vlakem a kočárem.Realizoval to Venca Chaloupků za Zlínem ve Slušovicích.
  Babánek mě prohlásil za magora a odmítl, spolu s MZe, se tou myšlenkou vůbec zabývat.
  A tenkrát to šlo…ne že ne! Všechny pozemky byly státní a kam nadřízený plánovač píchl prstem do mapy, tam se stavělo. Mohlo klidně stát někde u D1,20 km od tehdejší Prahy, mimo zátopovou oblast moderní závodiště s evropskými parametry, výběhy, pastvinami, zázemím a v té Chuchli zůstat, pro potěchu oka, tréningové středisko se 30-40 koňmi…
  A to jsme byli nervní, když na dráze stálo 15 cm vody…

 698. Tak já to tady s těma protipovodňovýma zábranama mám přímo z první ruky. Jednak na malém městě se ledacos rychle rozkecá a za druhé bydlí starosta o dva baráky vedle ve stejné ulici, takže na tom, aby mu nenateklo do kvartýru a nebyl měsíc bez proudu je zaangažován zhruba stejně jako já. Krom toho má u nás ve stájích koně jeden celkem fajn člen zastupitelsva, takže tímto způsobem se člověk taky ledacos dozví.

  Ty zábrany měly být podstatně dřív, jenže magorostrát je odmítl poslat i když na ně starosta řval jak lev. Že prý je přesný plán, řídí se to průtokem v Berouně a ať nezmatkuje a hodí se do klidu, že jakmile průtok přesáhne 450 m3/s tak se začne šturmovat a bude to lítat.
  No jo, jenže on ten průtok byl 700 m3/s a zábrany furt nikde. Tak starosta znovu řval a bylo mu řečeno ať neplaší, že těch 450 kubíků sice v papírech je, ale že je to hodně podstřelený odhad a že to bude v pohodě. Nakonec je dořval někdy ve tři v noci ze soboty na neděli, že ty zábrany jako pošlou, místo toho aby je poslali podle plánu kolem poledne.
  Takže když v neděli ty zábrany konečně dorazily (bylo jich málo a byly pomíchaný, takže to moc nepasovalo) a začalo se stavět, tak už bylo skoro pozdě. A taky se zjistilo, že je to sice geniálně vymyšlené, ale poněkud to na mnoha místech prosakuje, protože nedodržené tolerance a tak. Jenže tohle se naostro vyzkoušet nedalo, Radotín se cvičně zaplavit nedá 🙂

  Teď tady teda něco stojí, ale konkrétně u nás se k těm zábranám voda zatím nedostala. I když nám (asi jako součást nácviku) vypnuli na pár hodin proud a pak ho zase zapnuli. Nicméně třeba školu chrání betonová zeď plus nějaké ty mobilní zábrany a zatím se zdá, že to drží a ve škole voda není.

 699. Matzurko…děkuji, že si toho někdo všiml.

  Jo a může mi někdo říci, co znamenají ty informační tabule nad silnicema v Praze? nejlepší jsou ty, co oznamují, ze před a za ceduli je silný provoz?

 700. Jinak kolem Chuchle jsem jel dneska vlakem a je to smutný pohled. Tak velký areál hrochů a vodního ptactva v ZOO fakt nikdy mít nebudou. Ještě, že jsme tam včera nenavozili ty naše koně.
  V Radotíně plavou už i sklady Staropramenu i když sudy se přes plot do Hamburku ještě nevydaly. Od Staropramenu směrem blíž k centru Radotína jsou zaplavené nějaké ty fabriky, co nechtěly přispět na protipovodňovou stěnu a uvidíme, jestli ty mobilní zábrany co vedou přes Vrážskou tu vodu fakt udrží. Pokud ne, tak to do Radotína nateče horem a bude vymalováno.

 701. Celkově vzato jsem ZATÍM mírně optimistický, protože Berounem už protékalo 1100 kubíků a zatím se voda nedostala ani přes Výpadovou a už k tomu aktuálně vypočítanému maximu 1200 kubíků, kdy by to mělo kulminovat moc nechybí.

 702. V Chuchli dodnes stojí domek tchyně mé švagrové( prostě jedné báby), zničený povodněmi v 2002. Byl tehdy čtrnáct dní sakumpikum pod vodou, včetně střechy. Tam dole si dnes může koupit dům jen debil.

 703. Sláva, tak mám potvrzené, že se snad podařilo zkompletovat dva zánovní záložní zdroje, které budu mít, pokud by vypnuli proud a zase měsíc nešel, jako v roce 2002. Vždycky jednu odvezu někam nabít a ta druhá bude dobíjet mobily, notebook a utáhne čerpadlo od kotle, aby byla teplá voda. Takže snad nebudeme bez spojení. Psát na Internet při svitu petrolejky je tak romantické 🙂

 704. OT – Aerovko, soused se ptá, jak je u tvého roadsteru řízeno sání a výfuk. Jestli pístem nebo šoupátkem na klice.

 705. Jirko,
  já jsem ty Jihy ale trošku zfúzovala 🙂 Šumavák je oproti mně ještě jižněji 🙂

  Hele, prezident teď na TV24 říkal, že místo prolétnutí nad postiženou oblastí vyžene hradní stráž pomáhat. Mají vůbec nějaké pracovní oblečení ?

 706. Nemůžu si pomoct, ale neměl by ty záchrané akce řídit záchranář a nikoli gynekolog, managor či podržtaška, která se shodou okolostojičností zrovna vyskytuje na důležité sesli?

 707. Andy,
  nojo, zvyk je železná košile. Obávám se, že hlášky o „stoleté“ vodě jsou zavádějící, protože obyčejný člověk usoudí, že když je to spláchlo vloni, tak příště až za sto let a tak co by to řešil, že.
  A jsou místa, odkud se lidé prostě neodstěhují, ačkoliv sedí na sopce, tektonickém zlomu, tornádovém pásu…

 708. Matzurko, to bys v Praze musela zrušit celé nábřeží…
  Lidi si sídliště celá tisíciletí nezakládali u vody jen tak darmo – vodu vždycky potřebovali a vytahat to množství bylo příliš namahavé. Tak raděj zvládali povodně.

 709. 805-na druhé straně, u nás v obci vyrostlo cca. 50 nových domů na místě zvaném „Rybník“ (zřejmě ne náhodou). Za těch 20 let, co tady bydlím, byla tato část zaplavená 3 krát.

 710. Tak já se utěšuju tím, že ty baráky v Lahovické tržnici co jim v roce 2002 koukaly jenom střechy (a to u nás na zahradě voda ještě ani nebyla) jsou dosud na suchu.
  Ovšem těžko říct, kolik k tomu teď přidá Vltava, když chtějí průtok zvednout na 3300 kubíků za sekundu.

 711. Rputi, ale vždyť záchrané práce řídí povodně a protože maj profíci dost práce, vysilaj do TV a na tiskovky polutiky…Jo a mohu se zeptat, když chci zůstat doma, má někdo právo mě z domu vyhnat a nechat spát v tělocvičně?

  No a zcela bez legrace musím říci, že jsem viděl v TV povodeň v Písku a ten krásný most, který byl při té poslední povodni zcela pod vodou a dnes tam bylo tak o tři metry méně. Kdybych neměl toto srovnání, tak bych si myslel, že to co vidím dnes je katastrofa celoplanetárního významu.

  Jo a ty serfaři na Berounce jsou tedy něco….skvělé.

 712. A pořád srandičky, srandičky, srandičky….

  * Prezident republiky pověřil náčelníka hlavního štábu nalezením vhodného kandidáta pro pozici viceadmirála linek MHD za účelem obnovení plynulosti provozu metra.
  * Stavba největšího aquaparku ve střední Evropě s rekordním tobogánem Staroměstská-Želivského zahájena.
  * Magistrát města Prahy odhlasoval zrušení městské policie. Nahradí ji Pobřežní hlídka.
  * Zprávy pro vodáky: „Všechny západočeské silnice jsou sjízdné!“

 713. Právo zůstat doma máte, ale pak nemáte nárok na záchranu.
  Viděl jsem, jak proud vody smetl obrněný transportér, který plaval vyzvednout ty, kteří potřebovali za každou cenu zůstat doma, ale pak se jim to doma znelíbilo.

 714. Pokud mne paměť neklame,
  tak v Písku to ten krásný most tehdy odneslo úplně, dnes je tam kopie.

  Surfaře bych ponechala jejich osudu a Darwinovské selekci.

 715. Matzurko, neodneslo, jen zábradlí a sochy. Ty pak našli, asi ne všechny kvádry ze zábradlí, ale většinu a taky tu sochu Honzy, a dali to do původního stavu. Jsem trochu v obraze, co se tam dělo a jak…. Doteď se divím, že ten most to vydržel, byl to hrůzný pohled.

 716. Jirko 809 – omyl!
  Tady drželi v sobotu hasiči pohotovost a marně bušili na starostu, aby povolil tu stěnu postavit. V pět ráno volali lidi ze Zářečí, že voda už moc stoupá, tak jim starosta vynadal, že co se plašej, že se byl podívat o půlnoci a že je to v klidu.
  A pak to najednou šlo tak rychle, že lidi ani nestačili utíkat.
  A panstarosta se teď culí do TV a tvrdí, „že to von ne, to hasiči nepostavili včas…“

 717. Jirko 809 – omyl!
  Tady drželi v sobotu hasiči pohotovost a marně bušili na starostu, aby povolil tu stěnu postavit. V pět ráno volali lidi ze Zářečí, že voda už moc stoupá, tak jim starosta vynadal, že co se plašej, že se byl podívat o půlnoci a že je to v klidu.
  A pak to najednou šlo tak rychle, že lidi ani nestačili utíkat.
  A panstarosta se teď culí do TV a tvrdí, „že to von ne, to hasiči nepostavili včas…“

 718. Jirko 809 – omyl!
  Tady drželi v sobotu hasiči pohotovost a marně bušili na starostu, aby povolil tu stěnu postavit. V pět ráno volali lidi ze Zářečí, že voda už moc stoupá, tak jim starosta vynadal, že co se plašej, že se byl podívat o půlnoci a že je to v klidu.
  A pak to najednou šlo tak rychle, že lidi ani nestačili utíkat.
  A panstarosta se teď culí do TV a tvrdí, „že to von ne, to hasiči nepostavili včas…“

 719. Aha,
  tak to je lepší, než jsem doufala, tedy myslím ten písecký most.

 720. NoName,
  ad 807 – koneckonců i Ondřej Neff se zakoupil na venkov do satelitu postaveném v místě zvaném Na blátě. Nikdo se nezabýval proč má to místo tak divný jméno do té doby, než voda prosákla navážkou, kterou developer zavezl bývalou bažinu… 🙂

 721. Teda já to sem fakt třikrát nedávala ….

 722. NoName – 814 – ale tak zase je lepší umřít ve stoje, s výkřikem „Bobíku pocem“ na rtech než umírat v leže v LDNce. 🙂

 723. Což nejstarší most, opravený snad vydrží. Ale ta architektonická hrůza devadesátých let mezi ním a Novým mostem místo zborané Portyče. Tu to bohužel neodnese. Šrámek měl recht, že do Písku svého mládí se už nikdy nepodíval aby si nekazil vzpomínky. I já mám nostalgické vzpomínky. Historické centrum pěkně opravené, ale co vyrostlo kolem je hrůza. Včetně některého obyvatelstva.

 724. (802) Pochopitelně pístem a to pístem s deflektorem. Ještě i prototypy z války (Ponny a Rekord) byly deflektorové. Systém Schnürle měla jen Jawa licenčně.
  Šoupě na 3 500 otáček ve vzepětí vůle a ojniční ložiska s válečky cca stejně dlouhými jako tlustými?

 725. Šumaváče a Matzurko, nazdar vy dva z Jihu – to vo těch odolnejch jižanech vztahuju samozřejmě na vás dva a nikoli na nějaké slabošské mediteránní chcíplotiny… 😀

  Ad [793], to foto se mi naozaj pozdává, poniváč bydlím podstatně výš, nežli jsou špičky věží sv. Víta… 😀

  Jenom ty mastodonti v okolí mi tu scházej, ale sloni a žirafy a hrabáči kapští dole v Troji to zčásti vynahrazujou. Máme tu na ně pěknou vyhlídku zadarmo….

  Šumaváku ad Chuchle a závody nad/pod vodou. Měl bych zlepšovák. Co dát koně do buřtů a do salámů a nahradit je závody se závodníma kosatkama? To by byly panečku závody… 😉

  Přátelé, odpovídám mj. poněkud pozdě, poniváč jsme byli večer se ženou na našich skalách na čumendě nad dole tekoucí řekou Blatavou (jak ji řikáme my, milovníci Meyrinka). Tady u nás je nejnižší bod Prahy (177 m. n. m.) a všechny věci a srákory (copyright Loki_F), co na nás jdou z Vyššího Brodu, Budějc, Tábora, Bechyně, Radotína a z nefungující pražské sračkárny tu tak pěkně všechny vidíme pohromadě. Styďte se!!!

  My to vodsaď zase pěkně posíláme rovnou do Říše do Hamburku. Vlaky do Kralup a dále na sever furt podle Blatavy jezdí, i když silnice těsně pod tratí je střídavě pod vodou. Udělal jsem řadu fotek a filmečků, jak to tu u nás vypadá, ale neumím to dát na Rajče. Neporadil by mi někdo? Jo a našli jsme houbu (teda moje žena), bude dobrá do polívky (tedy ta houba)… 😀

 726. 791 Karle, všechna ta vozítka se mi moc líbí. Praktická a jednoduchá.

 727. Bohouši,
  ještě by šlo dát do Chuchle koníky mořské, kdyby se trošku přisolilo, ne 🙂 ? Ale kdo by na nich rajtoval…

 728. Dobrý večer. Pane Schumachere, vy jste z velkého města. Stavte se u Árona nebo u Škody a koukněte na Olympus Pen. Dnes mi přišel jeden poštou za 6.000 Kč a nestačím se divit kvalitě. Přecházím z šest let staré zrcadlovky, PEN je ve všech ohledech lepší, jen mu chybí hledáček.

 729. Teda kočky jsou divná stvoření. Ta stájová je u nás už den a půl a víceméně furt chrápe. Buď v posteli nebo ve skříni, kde se uhřadovala nahoře na té tyči jak na ní visí ramínka. Jedinou aktivitu vykazuje, když se jde najíst nebo na záchod.
  A přitom ve stájích celé dny furt někde šmejdí a spí akorát po jídle.

 730. Matzurko, ahoj. To by už musela bejt nějaká hodně malá muší váha. I takovej Krytinář by byl na ně poráde moc velkej.

  Já to pořád vidím na ty kosatky. Ty by unesly za žokeje třeba i takovýho Paroubka či Mládka z ČSSD ev. bagouna Nečase. Sůl by se na ně samozřejmě určitě našla.

  A pro méně solventní by se možná mimo těch mořskejch koníků našly třeba žábronožky solně (artemia salinas) – jsem bejvalej akvarista. Ti by mohli pozorovat jejich závody někde v akváriu. A navíc jsou u nás i žábronožky sladkovodní, několik druhů, takže by se ušetřilo za sůl…

 731. Pavle Kořenský – a co je na tom divnýho? Ona jen čeká až to přejde a všechno se vrátí k „normálu“. 🙂

 732. Bohouši,
  kosatky nebrat, to jsou dravci a i Paroubka by sluply jak malinu. Teď už dokonce nesmí předvádět drezúru s trenérem v bazénu, neboť se už několikrát stalo, že si kostka chtěla „pohrát“ drobátko drsněji, a skončilo to hodně špatně. Ale jsem ráda, že jsem představení s trenéry v akci ještě stihla, bylo to dechberoucí a kosatky, kterým se už začíná politicky korektně říkat „orca“ místo „killer“ velryby, jsou moje velká láska 🙂
  Jo, žábronožky jsou z opačného konce na velikostní stupnici, akorát by v té kalné vodě nebyly moc vidět …. no, můžeme ještě popřemýšlet.

  PavleK,
  souhlasím se Rputí, jakožto majatek dvou kocourů mohu potvrdit. Kočky prostě v klídku čekají, až „to“ přejde („to“ je přitom cokoliv odlišné od normálu, tedy choroba, povodeň, hysterický záchvat kuchařky při zmizení stejků). Navíc jsou to šelmy, takže pokud není nutno hýbnout chlupem (např. kvůli hladu či toaletě), tak v klidu vyčkávají na tento impuls. Pokud se ovšem neděje něco zajímavého – třeba šustot po stáji, ježek deroucí se pod hromadu roští, nebo panička naklepávající řízky. To je pak nutno se teleportovat na místo zajímavé, a buď bedlivě pozorovat (jestli kousek syrového masa z řízku neupadne na zem, jestli právě zalezlý ježek zase nepoleze ven a třeba nepřestane píchat) či si zalovit nějakou tu myš (u nás v garáži i pavouky, v koupelně pak rybenky).
  Ale jinak
  http://www.theultimatetravelcompany.co.uk/assets/galleries/3181/Uganda_sleeping_tree_lion.jpg

 733. Matzurko – skvělý obrázek. Náhodou jsem před chvilkou četl http://jdem.cz/262j4
  Proč chtějí ženské čůrat jako chlapi mi není jasné. Vždyť můžou spát jako ta lvice. To bysme my clapi nikdy nedokázali, ani s papírovejma pomůckama :-).

 734. Dobré ránko!

  Oteplovači – „Proč chtějí ženské čůrat jako chlapi…“
  No protože si při tom vždycky načůraj do bot a tak maj vzteka… 🙂

  Tady kdysivává žila obecní blbka, bába hnusná, smradlavá a špinavá, děti se jí bály, ale na druhé straně je fascinovala tím, že právě tohle umění ovládala. Nosila sukně do půl lýtek a samozřejmě chodila „na ostro“. Takže jí stačilo se jen rozkročit, kde právě byla a pustit. A nikdy si při tom do těch sandálů nenačůrala.
  Všechny holky to po ní zkoušely, ale ať se rozkročily jak chtěly, vždycky měly v botách nacákáno…

 735. Dotaz – netuší někdo něčeho víc o „japonské laskavé škole“? Docela by mne to zajímalo.

  …Nejsou to však jen ekonomické aspekty, které stojí za současnou japonskou nízkou porodností. Do „dospělého věku“ dorůstá generace poznamenaná pokusem o „laskavou, nekonfliktní školní výuku“. Těchto několik ročníků absolventů „laskavé školy“ nejenže má problémy v komunikaci s kolegy v práci, ale překvapivě se vyznačují nekomunikativností i v soukromém životě.

  Kansaiský řetězec zábavných barů karaoke v posledních letech zaznamenal zajímavý fenomén. Mladí lidé se chodí bavit do těchto podniků nezvykle často – sami. Karaoke, které vzniklo jako jednoznačně kolektivní zábava a specifický způsob komunikace, dnes mnohdy nabývá podoby osamoceného zpěvu jedince v uzavřené místnosti před monitorem…
  http://www.ceskapozice.cz/zahranici/svetove-udalosti/japonci-jsou-prvni-narod-ktery-prirozenou-cestou-intenzivne-vymira?page=0,1

 736. Dobré ráno vespolek,
  tak u nás od včerejšího večera už nelije, jen občas zamrholí…. a snad už ani to ne.

  Oteplovači,
  ono stačí dát do Google images jakékoliv spící zvíře :)… ale je fakt, že kočkovité šelmy na to mají obzvlášť talent (ještě taky červené pandy, zaujímají velmi podobné pozice). Asi to bude tím lezením po stormech, pes něco takového nedokáže.

  K těm prapodovným osobám s XX konstitucí, toužícím se chovat jako XY nemám co dodat, je to nad moje chápání…. jsem a budu zastánce odlišností mezi pohlavími, nebo řada z nich dělá život životem 🙂
  Ale vždycky mi to připomene jeden vtip 🙂

  Jednoho dne Adam s Evou zpozorovali Boha, jak k nim jde s velkým pytlem.
  „Dobrý den, Bože, copak v tom pytli je ?“ ptá se Eva.
  „Ále, jen poslední dvě věci, co mi zbyly od tvoření“, odpoví Bůh, a začne v tom pytli šátrat. „Kdo chcete schopnost čůrat ve stoje ?“
  Adamova ruka okamžitě vyletí do vzduchu „Já ! Já ! Já ! Bože, Bože, PROSÍM, dej mi to. Jenom si představ, o kolik víc práce na poli udělám, když budu čůrat vestoje. A jak mi to pomůže při lovu, prosím, prosím, prosíííííííím, dej mi to !“
  „No, tak dobře“, říká Bůh, „co ty, Evo, na to ?“ Eva se jen pobaveně zasmála a souhlasně přivřela víčka. „Hmm, no a copak nám tu zbylo pro Evu…“, Bůh zase šátrá v pytli.
  „Ájo, tady to je. Násobný orgasmus.“

 737. Matzurko, oni ti lidé (netýká se jen žen) nemají rádi sebe sami, sami se sebou jsou nespokojení. A mohou za to všichni ostatní, někteří pak zejména. Kdyby místo chlapů byli zelení Marťánci, tak se tyhle dámy budou natírat svinibrodskou zelení a Marťana strčej do odbarvovače … 🙂

 738. 2 Šumavák – ad 784 – no jo, ale pak si běžný vovčan zakoupí hausbót a protože chce mít vlastní zdroj vody, tak začne ve sklepě kopat studnu… Takovejch případů už bylo… A kdo má furt vyplňovat ty návrhy na Darwinovu cenu?

 739. Rputi,
  nojo, ale nemusí s tím otravovat okolí. Viz Saturnin, „když už mu něco takového vyrostlo, měl by si na tom ve slušné společnosti držet kapesník“ 😀

  Ale jsou zajímavější věci v přírodě, než nějaké zapšklé osoby.
  Jak spí tahle červená panda celkem chápou:
  http://reallycuteanimals.co.uk/wp-content/uploads/2012/06/120609-red-panda-sleep.jpg

  Ale jak to, že tahle z té větve nežbuchne ?
  http://system-x.info/wp-content/original/2010_01/IGP0546.jpg

 740. Matzurko, ona je evidentně kolem něčeho obtočená 🙂

 741. Matzurko – „nemusej otravovat okolí“.
  No musej, jelikož maj takový „puzení“! Jako ta, co si nechala přišít pindíka a teď otravuje tvrzením, že je první těhotnej chlap … 😀

 742. Naše nová kočka, povahově poněkud podivná spí nejraději přehozená přes opěradlo židle u psacího stolu. Je to snad nejméně pohodlné místo v bytě. Pro lidi.

 743. Celkem přesný popis:

  …Čekají se silné bouřky, doporučují se deštníky. Co udělá průměrný evropský politik? Odpověď: Pomyslí si něco o pozadí, o své nesmrtelnosti, o neodvolatelnosti a o cestovních náhradách, nasadí sluneční brýle a nevkusné tričko s gigantickým nápisem Armani přes celá prsa (kdovíproč má velký počet lidí disponujících penězi a funkcí dojem, že nápis Armani funguje jako nástavec na pánské vybavení), a vyjde si na špacír. A když je po chvíli promočený jako myš, nadává jako špaček, jak k tomu chudák přijde, že ho nikdo nevaroval, že to ta slečna v předpovědi počasí myslela vážně. Drazí přátelé, to prosím není nadsázka. Jsme toho právě svědky….
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-neverte-tem-lzim-o-ochrane-dq6-/p_zahranici.asp?c=A130601_105722_p_zahranici_wag

 744. Andy 842 – Spí tak s hlavou nahoru nebo „visí“ hlavou dolů?

 745. 844:) visí, ale ne po délce, nýbrž napříč. S hlavou nahoru, to už by byl extrém, ten vršek židle má sotva pět centimetrů.

 746. Dobrý den. Povím vám pohádku. Bylo-nebylo jedno sdružení vlastníků bytových jednotek. To si chtělo-nechtělo vzít úvěr na zateplování. Dostalo-nedostalo nabídku na úvěr od banky-nebanky. Úvěr je krásný, 1.x procenta (x je malé), fixace na pět let. Žel sdružení nesplňuje jednu z podmínek úvěru, do 5% neplatičů. I napsal-nenapsal orgán sdružení bankovnímu úředníkovi, že tuto podmínku nemohou splnit, jestli by úředník smlouvu neupravil na y% (y větší než malé), pak by se do podmínky vešli. Úředník písemně odpověděl-neodpověděl, že nemusí podmínky smlouvy splňovat, hlavně když budou platit. V podstatě doporučil-nedoporučil drobný podvůdeček.
  Úředník a orgán sdružení jsou-nejsou vinni z trestného činu úvěrového podvůdečku.
  Babo raď 🙂

 747. S kočkama je sranda. I když tahle nová je první, která se chová fakt jako Nefalšovaná kočka. Dosud jsme vždy měli hodné poddajné mazlíčky.

 748. 847-ale v podstatě je to tak, dokud budete splácet, nikoho to zajímat nebude.
  A chystáte se splácet ? 😉

 749. Andy, kočky k takovému způsobu odpočinku tendují.
  Jednou jsem si hodila šlofíka, ležela jsem na boku. Když jsem se probudila, spaly na mně všechny tři kočky, jedna za druhou. První tak, že měla hlavu na mém rameni, druhá v prohnutí pasu a třetí na boku. Nejsem nijak rozložitá, takže to pro ně nemohlo být extra pohodlné, ale lebedily si. Na rozdíl ode mne – já byla tuhá a nemohla se rozhýbat – leželo na mne cca 11 kg … 🙂

 750. 849 Nejde o mne ani o můj majetek. Nerozumní orgánové sami strkají hlavu do oprátky.

  http://www.epravo.cz/top/clanky/trestni-pravo/trestny-cin-uveroveho-podvodu-15677.html

  … Dle platné právní úpravy pro trestnost jednání zcela postačuje, že pachatel uvede nepravdivé informace nebo je hrubě zkreslí či zatají, anebo použije úvěr, dotaci nebo subvenci na jiný účel, než ke kterému byl určen. Naopak je nutno zdůraznit, že pokud dojde ke způsobení škody, jde o kvalifikovaný úvěrový podvod, který podmiňuje použití vyšší trestní sazby.

 751. (847) A možná sankce/nesankce? Za neplnění podmínek smlouvy třeba?

 752. (851) Jo, to jsem měl na mysli. Člověk je pak příliš „na lopatě“.

 753. nickname, z pohledu banky je to tak, jak Vám povídal ten dobrý muž nemuž. Jestliže použijete, jak máte a budete platit, tak je všechno v pořádku – nebude žalobce, ergo kladívko ani soudce. Já jsem takhle žasnul vloni na jaře, když jsem mně ukazoval neukazoval bankéř výkazy jisté firmy, které poskytnula banka úvěr. Na můj (hraný) údiv, že jim dodali prachy, přestože ta firma byla v záporné nule, pronesl lakonicky: „ale no tak. Že neplatí daně a co? V provozu jsou v plusu. My nejsme berňák, ale banka“.

 754. máte jistě všichni pravdu, ale jak napsal AeroKarel, jste na lopatě. Kohokoliv – já jsem totiž zažil i několik velice nemilých překvapení v bance, kde se klient rozčiloval, že platí, má skoro všechno splaceno, zástavy jsou třikrát tak velké jako celý úvěr, ale úředníci v bance opáčili, že má ve smlouvě na straně 17 malým písmem napsáno, že bude bance hlásit každou skutečnost, která se týká jeho ajetku. A protože s manželkou založili nové s.r.o., které provozuje v jeho hotelu novou službu, tak porušil podmínky a nastupují všechny smluvní sankce.

 755. 856: Bingo.
  855: Nemusí být žalobce, stačí žalobníček. Nebo nesplácí vedlejší sdružení, hospodářská kriminálka proklepne všechna sdružení ve městě, to by bylo aby se nezvedla objasněnost. Nastoupí státní zástupce a lex dura, sed lex.

 756. Nebál bych se ani tak státního zástupce, jako smluvní pokuty, zhoršení podmínek etc.

 757. Ajrovko, to víš, že nepustí kšeft z ruky – dalo se celkem čekat… 🙂
  Ovšem ten odstavec, co jsem tu z Šichtařové citovala sedí přesně!

 758. nickname, o tom, že Vám banka může kdykoli zesplatnit úvěr a následně sankcionovat vše(jak píše martin TT) jsem považoval za zbytečné, protože jsem si myslel, že tohle všichni vědí.

  Mám ke všem zúčastněným prosbu – pokud někdo reaguje na můj příspěvek, tak prosím, aby mě oslovoval nickem, nikoli číslem (už jsem to kdysi psal Dědovi z V – nevíte co s ním je?). Děkuji.

 759. pokud někdo reaguje na můj příspěvek, tak prosím, aby mě oslovoval nickem

  Dobře.

  Modrý ptáku, už rozeznáte bagetu od veky?

 760. Modry ptaku staci MP ?
  jednou mi RB takhle zesplatnila uver protoze jsem prece mel podavat priznani na FU do 30.6 a ja diky nemoci danare mel povolenej od FU odklad do 30.9.
  Podminky jsem nesplnil. 🙁 nastesti jsem to hned preklenul.
  ale jak pise jirka – nejlepsi je si nepujcovat.

 761. 864- no, to se dělá tak, že se pošle info do banky, případně i s kopií schválení odkladu. Nebo se najme Andy, která to ohlídá a udělá:)

 762. Mám mimořádný talent koupit dovolenou do problematického státu, resp. státu s rozvíjející se revolucí 😉

 763. 847 Nickname, v praxi je to tak, že není žalobce, není soudce. Budete-li řádně splácet a splatíte-li,nic se nestane. Nebudete-li řádně splácet a nesplatíte-li, a banka podá trestní oznámení, budete mít, tedy vaše odpovědné osoby problém, protože úvěrový podvod. Stejný malér může nastat i v případě, že budete řádně splácet, ale z nějakého obecného důvodu, například kontroly při prověřování všech úvěrů na pobočce (na základě šetření jiného úvěrového podvodu) vyjde najevo, že nebyla splněna podmínka oněch procent. Pak záleží na tom, jaká má banka vnitřní pravidla pro takové případy, jak moc kdo z toho bude znepokojený a podle toho podá či nepodá trestní oznámení, protože sichr je sichr a pro případ že by to nedopadlo, aby příslušný odpovědný nebyl popotahován za zanedbání povinností. Samozřejmě, že ten úředník, který doporučil ignorovat nesplnění podmínky, to zatluče. Platí jen to co je v písemné smlouvě. Když se to tak provalí z dojde až k trestnímu oznámení, stačí to na naplnění základní skutkové podstaty úvěrového podvodu. To znamená po celou dobu sedět na sudu střelného prachu. Na nutnost naplnění materiální stránky trestného činu, tzv. „škodlivosti“ podle § 12 trestního zákoníku (kterou zadními vrátky byla nahrazena někdejší, v původním návrhu absentující podmínka společenské nebezpečnosti, tzv. materiální znak, jakožto komunisticko totalitní relikt, protože v demokratické společnosti jest právo čistě formální a nebezpečnost činu je vyjádřena již jen tím, že jsou naplněny jeho formální znaky…) bych nespoléhal, jedině snad v případě, že by to vyšlo najevo až po splacení úvěru nebo by zbývala zanedbatelná část.

 764. 866 Noname Jedete si pro novou Thalii?
  861 Modrý ptáku, jedná se o kriminalizaci soukromoprávního vztahu. Úředník v bance než aby oběhl kolečko a domluvil u nadřízených jiné podmínky, riskuje zásah orgánů činných v tr.ř. Hlupák orgán sdružení do toho jde s ním. Mně se přeci nic nemůže stát, jenom trochu poštelujeme čísla…

  Nabídky úvěrů za 1.x procenta, úředník jednající jako skořápkář-amatér svědčí o tom, že na trhu s hypotékami je cosi shnilého. Hypotéční bublina? Co na to Singer?

 765. 866-ne, jenom jsem se holt chtěl do Turecka podívat … Nějaké nutkání či co. 😉

 766. Andy 865 – to jsem udelal ale asi chteli tak zesplatnili. Byl to investicni a ja pak mel tri roky barak krytej kontokorentem jine banky.
  Ale byly to drobne 1,5 milionu ale diky tomu jsem tu rekonstrukci do dneska nedotahl – no a ted to bude levnejsi 😀

 767. 862 Andy, kdyby například Těstárny a pečivárny, a.s., potřebovaly krizový management, nepochybuji o tom, že bychom byli zakrátko potěšeni zasvěceným pojednáním o pečivu, zakončeným konstatováním „Tak jsem jejich CEO řek, že se divím , že nejsou v hajzlu už dávno, protože hlava mi absolutně nebere jak ty sračky někdo může kupovat natož jíst. A víte co mi na to odpověděl? (významná cigárpauza) Že to vi, že jsou to sračky, jenže až doteď je kupovali.“ „Ty vole, po tom co jsem to tam viděl, já si snad začnu veky sám pect v troubě!“

 768. 873- nějak vám nerozumím, co to má společného s reakcí na úvodník a mou otázkou pro Modrého ptáka, notabene míněnou jako přátelský žert, což by snad pochopil i obecní pastoušek?

 769. 874 to nic Andy, nemáme každý furt jen nejlepší den….

 770. 875 Schumi, já ti snad aji joooo:-) jen ti druzí to občas nepoznaj:-)

 771. 877 Bývalý alfa samec byl trochu vzteklý, zatímco nynější vůdce smečky povodeň v klidu prospal.

 772. >>dvd 877 – názorný návod, jak zacházet s primátory. Uspat, izolovat, občas kontrolovat 🙂

 773. Ahoj!
  Už dlouho – asi 8 hodin – nepršelo. Takže už zase prší…

 774. Andy, vůbec nepoznám rozdíl a dokonce (zcela výjimečně) jsem se s tím ani psychicky nemusel vyrovnávat. Když jsem totiž nucen si sám něco kupovat, tak výhradně rohlíky, protože A) mně velmi chutnají a B) vím, že je to pro pekaře technologický problém, což jim bídákům přeju. Z čeho vyrábí ŽD obložené chlebíčky nebo z čeho je vyrábějí ti, kterým za tu lahůdku platím, je mně dokonale lhostejné. Především proto, abych principiálně potvrdil platnost zákona mezního užitku a postavil na hlavu hypotézy o důležitosti struktury produktu. Princip je princip a Vy mně určitě rozumíte 🙂

  nickname, to je také v naprostém pořádku, že jsou kriminalizovány. Jsou samy o sobě nesmírně podezřelé, protože jsou dobrovolné a vznikají spontánně. Tudíž je potřeba, aby na ně někdo dohlížel a dal jim nějaká pravidla, protože se může stát, že některá strana je slabší nebo znevýhodněna. A to je třeba narovnat. Myslím, že už o tom tady diskutujeme cca 2,5 roku.

 775. Zdá se, že to ty Ázerbejdžánce nepřešlo … 🙁
  „Firmám hrozí zastavení obchodů s Ázerbajdžánem : Českým firmám hrozí zastavení rozjednaných obchodů v Ázerbájdžánu kvůli diplomatické roztržce. ČTK to řekl kancléř Vratislav Mynář po rozhovoru s ázerbájdžánským velvyslancem. Ministr zahraničí označil v březnu tamní vládnoucí klan za „rodinnou diktaturu“.
  (novinky)

 776. 882- rozhodně ano a kromě toho je fakt, že mnohým ženatým mužům stačí, když trefí do jídelny a vidličkou do úst, takže vám nic nevyčítám:)

 777. 882 Modrej, šťastnej to člověk. Pamatuju, že rohlíky bývaly hutnější jako veka. A byly pěkně vinuté. Voňavý čerstvý rohlík z pekárny je lahůdka. Supermarketový polystyren je nouzovka. No, dá se. Použitelná je „Staročeská“ houska z Tesca. Housky mi připadají hutnější. Klasická veka je k mání jen někde. Většinou mívám štěstí, že má správně hutnou konzistenci a i chuť. Sakryž to se mi sbíhají sliny. Věřím, že kdyby Tě to zaválo řešit tuhle oblast nebylo by odborníka pověřenějšího.

 778. Dobré housky pečou v Soběslavi, když občas chytím a taky vynikající škvarkové rohlíky. Jinak kupuju housky z místní pekárny. Dobré a za 2,50.

 779. A když už jsme u toho jídla – dostala jsem kus uzeného kapra, udělala brkaši – no taková lahoda…. jsem si dneska pošmákla ….jen ty kosti, potvory….

 780. Rputi,
  uzenej kapr… hmmm… a dostalas ho, prej připlul po řece… hmmm… a byl to vůbec kapr???

  Jinak tady u nás jsou bezkonkurečně nejlepší rohlíky z Lukavce. Je to snad jediná rohlíkárna na okrese, kde mají ještě funkční vohybák na rohlíky. A jsou máslové.

 781. Schumi, povšimnul jsem si, že Kotlina a markrabství moravské je (vedle fotbalu, ekonomie a politiky) plná expertů na vaření, pečení a zahradničení. Zatímco pro první tři obory mám pochopení, tak ve zbylých třech jsem úplná výjimka z pravidla. Nepeču, nevařím a ke všem pracím zemědělským, chovám mimořádný odpor.

  K podstatě Tvé 885 bych poznamenal tohle: pokud má jakákoli firma technologické potíže s výrobou svého produktu (v dnešním newspeaku: generické čelindže v core businussu), tak je úplně zbytečné mrhání vzácnými zdroji (časem, energií a penězi) s ní cokoli dělat. Můžeš dát kuchaři skvělou surovinu, báječné koření, úžasné vybavení a nejlepší recepty, ale pokud neumí vařit, je to všechno k ničemu. Můžeme se bavit o tom, zda-li neplýtvá surovinou nebo jestli nepoužívá (při prodejní ceně produktu) příliš nákladnou, jestli levnější náhražka koření nemá stejné účinky, jestli alternativní recept není při stejné kvalitě levnější, jestli vaření a pečení do sebe zapadají a milión dalších fines. To je vlastně jediné, co dnes kuchaře od sebe odlišuje. Ti, co neumějí vařit, už zmizeli. A teď povídají příběhy o tom, kdo všechno zavinil, že zmizeli. Že je důvod prostinký, totiž nenaučili se vařit, je nikdy nenapadne. No a úplně nejhloupější kuchaři se obvykle nechají zaměstnat na ministerstvu kuchařství, kde vytvářejí normy, jak správně vařit.

  P. S. Tímto se omlouvám kuchařům, že jsem si dovolil je použít jako příměr.

 782. ptakopysku, dostala od známého, který chytá a udí. Byl to jen kus někde z prostředka, takže nemůžu sloužit podrobnostmi, ale předpokládám, že dotyčný kapra pozná. Rozhodopádně to ale byla obrovská lahoda! 🙂

 783. MO…890, je přesné….

  no a za sebou máme první doslova charitativní projekt, kdy přicházíme s palmovou ratolestí v jedné ruce a kladivem v druhé, kdyby ta palmová nezabrala. Ano, náš projekt… kde děcka se učíme být klidná a cílevědomá, kde si děcka vyzkouší, co to znamená si „hrábnout na dno sil“ , kde mamánkům říkáe, že takhle ne princi a holkám, že klidně můžou být hezké a chytré a nakopat každému zadek, kdykoliv se jim zamane, se rozběhl. Když někdo bude ještě tvrdit, že další generace je zhejčkaná, že neví co chce, že jsou to paka a tak, tak jim nevěřte, není to tak. Jsou to chytlava stvoření a za ten den se toho dost naučili, asi nejvíc o sobě. Stejně jako Ti co to zařizují, přednášejí, cvičí s nima… Já vím, je to jen kapka v moři, tedy zatím jen jedna škola v oceánu, ale někde se začít prostě musí. Počkejte za pár let….já to v podstatě neříkám pro nic jiného, než že se chlubím, že se nám něco povedlo, na co jsme všichni v okolí pyššní…

 784. MP,
  není nad správně použitý příklad 🙂

 785. Jo a za to všechno můžete vy, kdo si tady stěžují na školství a na děcka, že jako to už není vono…takže děkuji…tolik uspokojení z práce jsem opravdu dlouho nenacházel a šup…v místech kde bych nikdy nehledal….

 786. Jirko, já si nestěžuji na děti, ale na velmi časté, takříkajíc programové, chyby při výchově a výuce.
  Jinak samozřejmě gratuluju, musí to být báječný pocit, takže jen tak dál, ať vám to šlape!

 787. 890 Modrej, paradoxní na tom je, že na rozdíl od fotbalu se s produkty pečení a vaření, zpracované oné odporné produkce, se velmi blízce setkáváš několikrát denně. Tvůj jazyk by se cítil uraženým, kdyby o jeho expertní kvalitě přinejmenším nutné pro rozlišení poživatelného od nepoživatlného bylo pochybováno. I když hádám, že kulinářství nepředstavuje kultovní záležitost, ale po krmi nepožaduješ o mnoho víc než aby Tě nasytila. Samotné nasycení při nejen historickém pohledu ale i z pohledu nezanedbatelné části globální populace je už samo o sobě dost velký luxus. Z toho pohledu se zdejší kulinářské snahy zdají pošetilé. Pragmaticky uznávám, že abych místo jiných činností podstatnou část dne utratil například cmuděním guláše tak akorát pro sebe, protože ne pro každého je tenhle pokrm spojen s náležitým blahem (manželka to nazývá uho, třebaže uznává, že je to lepší uho), to jsou sakra vysoké transakční náklady. A že když na to lidi mají, že je lepší zajít si do hospůky, kde si každý objedná podle svého a navíc odpadá mytí nádobí.

 788. Že by IPCC nechtělo využít? No to jsou mi vjeci!

  …Ladislav Metelka – největší česká autorita v oboru klimatologie a jediný náš zástupce v Mezivládním panelu pro změny klimatu (IPCC) – v rozhovoru pro ČESKOU POZICI ubezpečuje, že současné deště a následné záplavy nesouvisejí ani s klimatickou změnou, ani s Golfským proudem ani s vychýlenou zemskou osou…
  http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/klimatolog-metelka-pricinou-povodni-jsou-jen-anomalie-pocasi

 789. (883)“ ČTK to řekl kancléř Vratislav Mynář ……“ určitě jen tak z dobroty srdce ….. 😛
  (885) Bejvala, ta „staročeská“. Už nic moc.
  (896) Jen tu hospodu s gulášem, kvylitou se alespoň blížícím mému, jsem ještě nenašel. Což je hlavní důvod mého kulinárního čunění: Ne proces, v tom zálibu nenalézám, ale výsledek.

 790. 898 Karle, nauč to Vietnamce z hospody v baráku. Jsou učenliví, přičinliví, dveře by se netrhly.

 791. „Povodně můžou ekonomice pomoci. Snad přinesou i nový impulz pro státní výdaje, věří analytici.“

  Výborně. Tohle je ještě lepší nápad než rozbíjení oken. Vyhodíme do luftu vltavskou kaskádu a budeme za vodou.

  Kde berou tyhle nápady….

 792. Učenliví i přičinliví jsou, ale pekárnu nemají.

 793. Rputi,
  ad 891 – opravdu? Mě nějak prišiel na um onen starobylý ftip, jak ZO ROH vydal pokyn, že každý člen bude mít doma na vánoce Vietnamce. Jestli to u vás nevypláchlo nějakou ubytovnu v Přednádraží, nebo jak tomu tam u vás ve Rpuťovicích říkáte, a jestli starosta nevydal pokyn o dobročinné dislokaci osiřevších obyvatel. No a tys to nějak špatně zaslechla, nebo pochopila a výsledkem byl uzenej kapr…

 794. No mně se vždycky a všude nejvíc líbí ten pojem „státní výdaje“ který je někdy „impulzem“, jindy „stimuluje ekonomiku“ nebo dokonce (nekecám, to jsem fakt četl) „ekonomice pomáhá“.

  Tyhle géniové co ten pojem v těchto souvislostech používají si snad opravdu myslí, že ty prachy se množí dělením na půdě ministerstva financí.

 795. Jinak tedy v Radotínské laguně se voda pomalu uklidňuje a klesá. Sice to při pohledu z okna furt vypadá tak, že vždycky nervózně čekám, že od Černošic připluje loď co má plachty a na vlajce lebku a zkřížené hnáty, ale pokud se něco nezmrví, tak na zahradě a v baráku vodu mít nebudeme.

  Velká otázka je, jak jsou na tom stáje. Docela se bojím se tam jít koncem víkendu (pokud do té doby voda opadne) i podívat. A když si představím tu práci co nás čeká, je mi na blbě od žaludku.

 796. Pavle, vůbec si nemyslí, že se množí dělením. Na ministerstvu prostě peníze jsou. Tedy nemnoží se, ani tam prostě JSOU a tedy kdo jiný stimuluje ekonomiku….přeci oni, protože mají nejmodernější výpočetní stroje, co jim řeknou, kolik a čeho mají „nalít“. Oni konají dobro a Ty jim to takhle kazíš…..hele, nekal vodu, jo? Ještě by mohl někdo začít přemejšlet…

 797. Jo a hele, pošlu kontakt na Tebe jedné partě lidí, co evidentně nemá co dělat a plnou náruč altruismu….jo?

 798. jirko – no klidně pošli, já to předám šéfové ve stájích. Vzhledem k tomu, že koně v těch stájích nebudou, dokud se vše nedá dohromady, tak tam dobrovolníci patrně nenadělají žádnou vážnější škodu.
  Ale nejspíš nebudeme přebírat odpovědnost za to, že se někdo praští lopatou nebo si vypíchne oko smetákem…. 🙂

  Ale počkejme s tím, až opadne voda a stáje budou na suchu. Byl bych nerad, aby někdo uplaval a taky se uvidí, kolik bude nás a jak se to zkoordinuje s prací (většina si na to asi nevezme dovolenou) apod.

 799. jo udělám, uvidíme, jak se jim řeči do rukou vrazí 🙂

 800. jirko – v tomhle bych většině lidí docela věřil. I po povodních v roce 2002 se našla fůra dobrovolníků, co jezdili pomoct a opravdu makali, pomáhali vyklízet, ostříkávat bláto apod.

  Ale na to ještě čas. Mám obavu, že letos to všechno a všude bude dost špatně vysychat, protože nemá být žádné vedro a občas zaprší. V roce 2002 byla výhoda v tom, že jak přestalo pršet, vysvitlo slunce a tři neděle bylo krásně. A byla půlka srpna, takže tepleji než teď. Jestli bude venku 15 Celaskonů a obden do toho zaprší, tak to může taky vysychat až do podzimu.

 801. Těch 60 maníků od Zemana prý pořád čeká na nějakou žádost odněkud, tak bys to mohl Pavle zkusit …. 🙂

 802. Úplně nejvíc mně nasere, jestli ve stájích zjistím, že ty krásné stojany na překážky, které jsem loni pracně vlastnoručně vyráběl, vzala voda. Když si uvědomím co práce s tím bylo… 🙁

 803. Jo, to by bylo fajn. Už jenom pohled na 60 urostlých mužů, kteří naprosto synchronisovaně hází lopatami a mávají košťaty za doprovodu bubnů, oblečeni v modré uniformy a bílé rukavice by byl k nezaplacení. 🙂

 804. 908 jirko ze to jsou ti co maji radi tve ploty.
  no je pravda ze ten srot se jim ve vode bude dobre vozit – bude nadnasen

 805. Dobrý večer, viděli jste taky někdo ve studiu čt24 budoucího primátora Vávru sedět v záchranářské bundě ???? Že by nová móda pro nepostradatelné, aby nepřehlédnutelné politiky? Zase nový rozměr …. a ještě ke všemu je velmi nesympatický.

 806. Dobrý večer,
  teda, den blbec a ještě korunovaný nákupem garderoby do tanečních, to je na zabití.

  Ale „kurátor primátorů Vít Lukáš “ mi ten náročný den aspoň trochu projasnil. 😀
  Chvíli jsem dumala, co to je za funkci na magistrátě, než mi seplo, že to je ošetřovatel v opičinci. 😀

  Navrhuju nominovat na hlášku roku.

  “Povodně můžou ekonomice pomoci. Snad přinesou i nový impulz pro státní výdaje, věří analytici.”

  možná jsem nedávala pozor, ale „impuls pro státní výdaje“ chápu jako další rozhazování a nějak nevím, co by na tom mohlo ekonomice pomoci…

Komentáře nejsou povoleny.