Vláda? Jsou i důležitější věci.

Například můj kvalitní, jen 58 let starý, momentálně nejezdící traktor. Nejezdící kvůli jednomu blbému M6  šroubku, který si za ta leta v tom hliníku strhnul závit. Bohužel je to odvzdušňovací šroubek na vstřikovacím čerpadle. Takže to nejde odvzdušnit. A když se to povede , traktor nastartuje, tak tudy chvíli stříká nafta, pak si to někde srkne vzduchu a je to zase v tom… ano, tam.

A já mám „na cestě“ 100 balíků sena…
Už to teda chvíli studuji, co s tím – opravit ten závit není ten hlavní problém, problém by byly ty špony v čerpadle. Celé čerpadlo sundat a dát k renovaci se velmi bojím – kdysi před 15 lety jsem musel měnit jednu trubku a dodnes si to pamatuji, že se s tím má hýbat jen v případě opravdu krajní nouze a ještě je k tomu potřeba spec. klíč, který samozřejmě nemám. 🙁
Takže mi Dušan sehnal výkresy, já to prokoumal, zkonzultoval a došel k závěru, že bude třeba to čerpadlo rozhodit a sundat to víko s tím odvzdušňovacím šroubem. Tak jsem to nafotil a přes známého poslal ještě zkonzultovat do dílny, kde dělají renovace čerpadel. S řadou dotazů, kromě jiného o opětovném utěsnění.
A utrpěl jsem šok.
Oni tam mrkli na ty fotky, na štítek, sahli do regálu a řekli: tady máš to originální těsnění, napsali k tomu pár rad a řekli, že se nemám bát, že na tom není co zkazit. To ovšem já říkám lidem, kteří sedí poprvé na koni také… a jde to zkazit.

Tak jsem dnes sebral odvahu, pohledal vercajk, pod traktor dal papírový pytel na případná perka, kuličky a podobné části, které by se mohly vysypat, odpojil táhla, vyndal šrouby a to víko odrýpnul.Kupodivu šlo docela lehce. To skládání už tak lehce nepůjde, ale mělo by se na dva, tři pokusy také povést. O těch usazeninách a bordelu pod tím víkem ani nemluvě.Trochu jsem to vyčistil, papírovými utěrkami vysušil a doufám, že nic nešlo kam nemělo. Víko za to šlo do dílny k vytvoření nového závitu. V pátek by mělo přijít zpět.
Tak snad…

Jo, a ten šok?

No ten byl z toho, že v té dílně sáhli do regálu a to těsnění měli. I věděli, že běžně byly ty M-F tříválcové a takových jako mám já, čtyřválcových zase tak moc nebylo. A dozvěděl jsem se, že  tato čerpadla byla tak dobrá a spolehlivá, že se stále vyrábí  a fa John Deer je JEŠTĚ PŘED DVĚMA LETY MONTOVALA DO SVÝCH TRAKTORŮ !!! Proto oni věděli o co jde.

Kam se na to hrabe životnost vlád…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

527 komentářů u “Vláda? Jsou i důležitější věci.

 1. No ono takové čerpadlo je i užitečnější. Např. takovej Kalousek čerpat neumí … 🙂

 2. Čerpadlo je tuze užitečná věc. Máme týdenní odstávku dodávky teplé vody. Jenže si neodepřu teplou sprchu. Mrňavé čerpadlo od Konráda, kábl se šňůrovým vypínačem, hadice, sprchová hlavice, šroubení, akumulátor a něco bižuterie. A mám polní sprchu. Stačí jen ohřát vodu do kýblu. Deset litrů na vysprchování stačí. Celé léto ji budu vozit v autě s dvacetilitrovým kanystrem.

 3. Šumaváče, tak to gratuluju. Zejtra doufám poreferuješ, jak jsi to složil dohromady a jak ti to libidózní čerpadlo funguje…

  Básník pan Kytka z Hrabalovy povídky „Chcete vidět Zlatou Prahu?“ by ti popřál: „ať ti to tvoje čerpadlo funguje„… 😀

 4. Šimone, jsi-li zde a jsi-li naživu, tak jsem ti před chvilkou poslal mail se slíbenou přílohou ze včerejška…

 5. ptakopysku, že se nestydíš! Jak k tomu přijde chudák sova? On spíš připomíná oběť použití botoxu. Ale když už se mu v xichtě něco hne, tak nejspíš připomíná anglického buldoka.
  http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-politika/163165/?foto=1

  A pro ty, kterým Zemanovo počínání připomíná počínající diktaturu, vážné upozornění – s tímhle pánem byste teprv viděli, co to taková diktatura obnáší. Pánbůh chraň!

 6. Ptakopysku,
  přidávám se ke Rputí obraně sov -a připomínám, jsou to dravci, takže i neurvale probuzená má pohled ostrý a zobák v pohotovosti 🙂
  Na politiky bych raději vůbec zvířecí příměry neaplikovala – jak k tomu to zvířátka přijdou…. navrhuji spíš něco ze stáje Příšerky s.r.o., případně z týmu Jabba the Hutt.

 7. 11 tučňáku, video k tomu jsem si pustil vícekrát. Ten stranou vyčkávající vozejčkář akorát najel těsně před postupující kordon. Pěkná provokačka. Rád bych viděl záběry z protisměru a zlízka včetně audio.

 8. 9 ptakopysku, mně to připadá spíš jako když „nadloubá volovi“.

 9. Schumi,
  vždyť se to v článku píše:
  „Po ulici jde klidnym, pohodovym krokem skupinka policistu. Nikomu nic nerobi, su slušni. Mezitim se u rohu blizke knajpy připravuje mlady, agresivni vozičkař, štengrovany svoju robu, kera ho řidi zezadu.
  Zakeřně se skryvaju ve stinu plotka, a když nic netušici skupinka policistu ide okolo, zbaběle zautoči zboku. Vjedu do nich plnu rychlosťu, cela skupina policistu pada a je enem dilem nahody, že nedochazi ke ztratam na životach.“

 10. A k tomu „Pěkná provokačka“.
  Hezká reakce: seřezat vozíčkáře, seřezat ženskou, která ho provází, demolovat zahrádku. To je ta správná reakce úředních údů na Pěknou Provokačku ?
  Pomáhat a mlátit ?

  Mimochodem, tím odkazem jsem nechtíc přebil zpátečníkův příspěvek s důležitější (podle mého) otázkou – rolí policejních provokatérů. To je opravdu normální a legální, když policejní provokatéři v civilu (pokud to teda vůbec byli policajti) mlátí lidi ?
  A když už tam bylo tolik těch provokatérů, tak se naskýtá otázka: třeba jestli byli v tom davu vůbec nějací náckové ? Nebo to byli jenom policajti převlečení za nácky ?

 11. Dobré odpoledne,

  tož na to video jsem se podívala, a takhle z dálky mi není moc jasné, co se stalo. Mohlo to proběhnout tak, že nic netušící vozíčkář se připletl policii pod nohy a byl zmlácen, mohl poskytnout, on nebo jeho doprovod, co bylo důvodem k zadržení – vyhrožování, ozbrojení apod.
  Na tu dálku nic moc nerozeznáte.

  dvd, souhlas a kdybyste věděl o nějaklém kameníkovi, který by to do kamene vytesal. aspoň ty dvě nebo tři věty, co jsou zdůrazněné.

  Mně na všech těch lidskoprávních aktivistech a bojovnících za rovná práva vždycky fascinuje, jak pro ty, koho považují za hodny svého zájmu a ochrany vyžadují zvláštní a speciální práva a vůbec v tom nevidí rozpor. Možná ani nechtějí vidět. Musí prostě kopat svůj příkop na své frontě, kde bojují.

 12. Dobrý večer. Máme vládu. Je v ní jediný kontroverzní osoba, na které si chtějí média smlsnout. Jan Fischer. Váhavý Bohuslav – ten co dostal pár facek za asociálnost – váhavě přikývl budoucí vládě. On je pan Čistý, k tomu odborník přes finance. Možná se povede majstrštyk. Za podporu Rusnokovi bude Jan Fischer vyměněn za Bohuslava. Tím zabije ČSD dvě mouchy jednou ranou. Bude ve vládě. Její přeceda nebude mít čas pro samou práci na ministerstvu vrtat se do vnitrostranických handlů. Tím přenechá žezlo Haškovi. Co víc si přát? Co s Honzou? Není Štefan eurokomisařem už moc dlouho? Nenechají ten flek Honzovi? Co kdyby dělal pomocného komisaře pro energetiku?

 13. Dvd, žádný OT – i Cohen je důležitější než vláda.
  A to přes to, že na ten koncert v Praze nepůjdu.

 14. Ve feudaliusmu bylo zvykem, že vladaři doměňovali úřady svoje věrné. Doufám, že Jirka tento návrat k tradicím jak v americklé tak v české politice ocení. 😀

  nevím, co jsem babičce udělala, ale pouští si Hydepark a já musím psát nějakej pokec o tom, jak jsme splnili všechny předpisy. to je teda kombinace.

  Ten Rusnok je fakt blbej. Nirmální buran.

  Že prej bude Fischer pod kontrolou jako žádný jiný ministr a tudíž nebudemoct dělat nějaký levárny.

 15. nickname, houby a z octem! Bohoušek je jedním z podrazníků z té nepodařené volby. Má to spočítaný!

 16. 28 Právě proto 😉 Já bych prezidentovi nevěřil ani úsměv. Bude-li ve vládě, musí jí podporovat. Bude-li hlídán, nebude schopen žádné samostatné akce, odvede černou práci na minfin. Až do voleb to bude nahrávat ČSSD. Při volbách si voliči řeknou, proč to hodit kovaříčkovi, když to můžeme hodit kovářovi.
  Pro ODS a TOP09 je tato vláda ideální k vlastní konsolidaci. Vedení stran musí odepsat všechny, o které Ištván požádá. Musí ukecat LIDEM, že v tom jedou spolu. Musí pečlivě hlídat vládu a čekat na přehmaty. Měsíc před volbami udělá Pecina nějakou monstrakci typu Czechtek. ODS se potom musí zastat mlácených, kníže musí nasadit číro a jít demonstrovat, klidně se i nechat zmlátit od Vogonů. Šance vyhrát volby nebude, ale mohli by zabránit ústavní většině socialistů. Také budou mít šanci na několik křesel v Senátu.

 17. 16 dvd, pěkně popsáno. Leč pak přijde realita, požadavek na obligátní usvědčující důkazy, bude výpověď proti výpovědi. A kamerový systém se také nelíbí….
  18 tučňáku, to nezvládli. Jsou to vogoni. Musejí řvát, bouchat a tak. O toho kdo neřve a nebouchá není zájem. Měli se jim elegantně zlehka vyhnout, třeba se kolektivně uprdnout, nechat vozejčkáře s jeho postrkovatelkou vzadu a pokračovat v rojnici. Jenže no, hele v praxi je to tak, že tohle nejsou žádní intoši a v takových kolektivech, to je jedno jesttli těhle nebo fotbalovejch, klesá aktuální inteligence. Zvlášť pod jednotným velením. Jako když nahodíš parní válec a páýku chodu zašpracuješ cihlou. Diskutovat lze jen s jednotlivcem, ne s kolektivem. Ten vozejčkář měl kliku, že se z něj nestal mínus jedna kvadruplegik. Co a proč tam s to ženskou vyváděli není poznat, ale to načasování je vidět, jak ho šoupla před kordon. Ono se tam ještě něco povídalo, jenže nevíme co. Nedělá to na mě dojem, že tam byli takhle čistě náhodou. A ten outfit, černočervenej mi cosi připomněl. Dospělí, svéprávní. Jejich human action. A Vogoni jim naletěli. Každý odpor je zbytečný…..

 18. (644 dole) A kdo to píská, Damková? 😛

  S tím pakunkem jsi mi připomněl dávnou minulost, když ještě Dipra měla prodejnu u Staromáku. Já tam přišel pro těsnění k výfuku a prodavačka se zeptala „chcete pod kamínka nebo pod rouru?“ To tomu autu bylo teprve takových nějakých 45 let.

 19. maYdo,
  kdyžuž tak „My jsme Borg. Sklopte své štíty a vzdejte se. Vaše biologické a technologické charakteristiky budou přidány k našim. Vaše kultura nám bude sloužit. Odpor je marný“
  Ts ts ts takové neznalosti, že se nestydíš! 😀

 20. Schumi 31,
  zdůvodnění sice hezký, ale jsou to profíci, jsou v práci, a přejít to jen tak, že holt v davu ani jednotlivě nejsou moc chytrý, no nevím.
  A jestli tam ti dva s vozejkem byli náhodou, to na věci nic nemění. Osobně si myslím, že tam nebyli náhodou, myslím si taky, že asi polišům nadávali, ale pořád to není důvod, aby se profesionální zásahová jednotka musela snížit k mlácení lidí a k demolování zahrádky.

 21. Schumi, ono je to těžké – kupodivu obzvlášť s pečovateli. Něco připomnělo.
  Pořádala jsem tu keramický den, v rámci toho keramický trh. Poblíž instituce, co pečuje o mentálně postižené. V rámci terapie dělají keramiku.
  Chtěla jsem být sociální, zvedla telefon a nabídla účast, že jako si něco prodají. Jak jinak – bez účastnického poplatku. Tedy na můj úkor.
  Vyslovila jsem nabídku, pečovatelka se nadechla a zaječela: „Ale naši klienti tam budou taky !!! Oni mají právo…“
  Měla jsem kliku, že jsem neslízla pár facek…

 22. Halle, Rputi, do roka a do dne. Hyn sa hukáže. Pecina zdrženlivější než křesťanský socialista Bublan? Raději Bohouška pod zámkem na Letné nebo tam nechat kramařit Honzu a slíznout to za jeho kšeftíky? On si to Miloš moc dobře rozmyslí. A Honzíka s rozběhem kopne třeba do Izraele.

 23. 34 – ptakopysku – jen pro přesnost, to co parafrázuje Schumi nemá s Borgy nic společného, to jsou Vogoni, to je jiný Vesmír.

  Tam se píše opravdu „Veškerý odpor je zbytečný“. To když vogonský strážný vede Artura Denta s Fordem Perfectem, aby je vyhodil do vesmíru poté co jim kapitán vogonské lodi recitoval své verše. 🙂

 24. Nickname,
  šéf strany může dělat jen premiéra, rozhodně ne ministra ve vládě, co ji ani nestavěla čssd

 25. nickname, Honzíka třeba nakopne, ale Bohoušek bude nemilosrdě vykostěn …

 26. (35) Vzhledem k tomu, jak to pěkně nafilmovali, náhodu bych moc neviděl. Ale jinak stejný závěr jako tučňák.

 27. 2 Schumi – myslíš ten samej kamerovej systém, co tomu polycajtovi ukazoval, jak tam cigoši mlátěj tu ženskou a ten polycajt se nechtěl unáhlit? Jako známý příznivec radikálních řešení, co bys navrhoval? Jednoduše 7 gramů do zátylku, nebo za úsvitu s plnou parádou ve čtverci?
  Nebo jí tam mlátili a kopali jeho kolegové – provokatéři? A on se nemohl rozhodnout, zda má jít pomáhat, nebo chránit?

 28. no jóóó, ptakopysku… trochu jsem to zkrátila.
  Ale česky fakt bylo “ My jsme Borgové“.

 29. v okamžiku, kdy se začnete ptát jestli tam ti dva yli náhodou, či jestki červená hazuka s černými kaťaty měla nějaký „význam“ už se na vás začíná projevovat stockholmský syndrom.každému musí být fuk proč tam vůbec byli. Nebyli součástí militantního davu a policii neohrožovali. Že to nedopadne dopře je nasnadě. nejspíš u většiny národa převládne stockholmský syndrom a a bude policii aplaudovat jak se výtržníky zatočila. V horším případě někomu lupne v bedně a poteče krev. nejspíš to ale odnes nějaký náhodný polda a nikoliv lumpové jako Ištván, Bublán, Langer nebo Kubice…

 30. Faktem je, že nálada ve společnosti se asi hodně změnila a svévole policie a dalších narostla nad všechny myslitelné meze.

  Kdyby si takhle třeba v roce 1995-1996 dovolili policajti zmlátit člověka na vozíku a jeho doprovod (nebo na něj vůbec vztáhli ruku), tak od policie letěla na hodinu celá ta rojnice, velitel zásahu, jeho nadřízený a ministr vnitra by nejslíš klopil oči, šoupal nohama a propotil fůru košil, když by byl grilován tiskem, televizí apod. Připomínal by se 17. listopad 1989 a ti, kteří by náhodou ty policajty znali, by jim naflusali do ksichtu.

  A tak to bylo správné a mělo by to tak zase být. Jenže většina lidí zblbla, ukročila tak doleva až jim prdlo v gatích, v půlkách i v hlavě a úřední a policejní zvůle víceméně nikoho netankuje, až na pár bloggerů.

  Docela ostuda a smutný konec té naší „svobody“, která v 90. letech skromně vystrčila růžky, aby počátkem 21. století přes ty růžky zase dostala ťafku a zalezla.

 31. No, on si to člověk může celé skládat jako mozaiku; tak kupříkladu: http://paragraphos.pecina.cz/2013/07/aby-zlo-zvitezilo-staci-kdyz-slusni.html . (A co ty stupidní antisemitské žvásty v tamní diskusi? Nejsou třeba taky od policejního provokatéra?) Přirozeně, kdokoliv má dostatek trpělivosti a kreativity, si ze stejných kaménků může mozaiek složit i několik, navzájem značně různých. A je-li navíc vybaven koňskou dávkou servility, tak asi na úrovni někdejšího průměrného příslušníka PSVB, jedna z nich bude dokonce vypadat radostně a optimisticky; a bude tak krásná, až by z ní člověk zvracel.

 32. Zpátečníku – když už tedy byli zmíněni policejní provokatéři.

  Ja naprosto eklhaft, že se mainstreamová média vůbec nepozastavila (v palcových titulcích) nad tím, že vůbec policie DOVOLUJE používat něco jako provokatéry. Tyhle praktiky používala StB před rokem 1989 a po pádu režimu byly tyhle obludné praktiky zrušeny.

  Jak je vůbec možné, že opět vznikly ? Za kterého ministra vnitra to bylo povoleno ? Který zákon to dovoluje, kdo je pod tím zákonem podepsaný ? Kteří poslanci pro něj hlasovali ? Jak je možné, že prošel Senátem ? Který president se pod něj podepsal ?

  Tohle všechno by mělo média zajímat a mělo by to vybublat na světlo, včetně konkrétních jmen, partají, parlamentních rozprav atd. Tenhle svinčík musel někdo konkrétní zavinit. Zjistit to je práce pro novináře, kteří se flákají a jen dokolečka žvaní kraviny o tom co Zeman, co Kalousek, co Nečas a podobně.

 33. No a mlčení poslanců PSP ČR svědčí o jejich naprosté neschopnosti. Štípají zadkem čtyřku drát, protože se bojí policie a když mají takhle krásnou možnost vyjet policii po krku, změnit zákony, zpacifikovat ty policajty a dostat situaci opět pod kontrolu, tak chrápou.

  Kde je nějaká parlamentní komise, která to šílenství v Budějicích vyšetřuje ? Kde je inicitativa za vznik zákona rasantně oklešťujícího moc policie a SZ, včetně nasazení provokatérů, odposlechů, prohlídek, kontrol, šmírování, kamer apod. ?

 34. Šumaváku – nabízí se ovšem otázka, zda sovětští soudruzi vše dokonale promysleli. Jednak není známo, zda ty na stroji psané dokumenty bude na dálku přenášet poštovní holub nebo Carův kurýr.

  No a za druhé asi podcenili možnost toho, že by si takový papír mohl někdo vyfotit takovým tím špionážním foťákem v zapalovači, v brýlích, v knoflíku nebo jednoduše v mobilu. 🙂

 35. A to ani nemluvím o tom, že odposlouchávat psací stroj je ještě lehčí, než odposlouchávat jehličkovou tiskárnu. Stačí na to citlivý odposlech (třeba laser snímající chvění tabulky v oknech) a šikovný software. Ona každá klapka zní jinak, stejně jako zní jinak každý znak tištěný na jehličkové tiskárně. Následná analýza těch zvuků je víceméně jednoduchá zejména pokud známe jazyk ve kterém se to píše nebo když víme nějaký standardní formát (třeba že se začíná tím, že se píše datum, číslo jednací, Věc atd. a končí se třeba předepsaným pozdravem či jménem).

 36. Mimochodem – malá kulturní odbočka.

  Dneska jsem s mladou navštívil premiéru filmu „The Pacifik Rim“.
  Příznivcům nezávazné letní zábavy a fanouškům sci-fi mohu vřele doporučit. Je to skvěle trikově udělané, nemusí (no spíš asi ani nesmí) se u toho myslet a je to film přesně cílený na skupinu 10-15 letých dětí, takže tatínkům se to určitě bude líbit.
  Mámy ten snímek asi příliš nedocení, protože nebudou schopny pochopit poetiku scén typu „Obrovský lidský robot popadne ropný tanker jako baseballovou pálku a bací jím za ucho přerostlou obludu z jiné dimense tak, že tato odletí a při letu srovná se zemí polovinu Hong-Kongu“. Na druhou stranu, otcové uznale pokývou hlavou, že na velikosti fakt záleží… 🙂

 37. 50 Dobré ráno. A jak to bude dělat náš komisař Štefan? Bude mít stroj s azbukou nebo latinkou?

 38. Dobré ráno vespolek,
  jak nad tím dumám – tedy nad tím odkazem na článek Cover na d-fens, co sem dal dvd… Tak mi z toho vychází, že občané neznají paragrafy (což snad nevadí ?), ale zřejmě je neznají ani řadoví policajti (rozhodně ne ti, kteří u původní rvačky zasahovali a nekonali) – což je IMHO na pováženou, protože mají dbát na jejich dodržování z titulu své profese. O těch černých snad ani raději nepřemýšlet, ty asi fakt rekrutují ve fotbalových rvačkách…
  Každopádně, kde jsou naši milí lidskoprávní tlampače ? Samková ? Proč nepovstane na obranu zmlácené těhotné a jejího partnera ? A co ombudsman ?

 39. Dobré ránko!

  Doporučuji p.t. čtenářstvu rozhovor s Petrem Hamplem na NP.

  …Události posledních týdnů neznamenají jen konec politické kariéry Petra Nečase i konec politické strany ODS, ale také konec politického uspořádání zvaného parlamentní demokracie. A to bez ohledu na termín a výsledek příštích parlamentních voleb…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-co-prijde-po-parlamentni-demokracii-fn0-/p_politika.asp?c=A130710_222606_p_politika_wag

 40. Matzurko, na ombudsmana by se museli obrátit ti zmlácení a Samková žaluje Klause. 🙂

  Ale vážně – téma je příliš třaskavé, než aby si to někdo za současných politických turbulencí lajsnul. Je to cesta nad politickou propastí a nikdo neví kdo další do ní spadne. Stačí jeden chybný krok…

 41. 52 Pavle no jistě, jenže se zvykem používat nové technologie se staré znalosti vytrácejí. Přibývá fachidiotů spoléhajících na techniku a technologie. Vytrácí se schopnost efektivně pracovat s minimem. Zpráva o psacích strojích je drb. Nevytrubuje se, že taková či onaká technika a neopatřuje se takhle. Tyhle záležitosti patří mezi hodně citlivé. Když už, třebaže to pokládám za zbytečné, by byla potřeba psacích strojů, opatřili by si je pod krytím. Třeba pro „technické muzeum“.

 42. 51 Pavle, což kombinace holuba s šifrovanou mikroesdé kartou? Nebo stačí dohodnout krycí identitu a jeden koupí od druhého přes eBay třeba nějaký starý krám. A v něm to bude dobře ukryté. Nebo pro využití mrtvých schránek je to ideální. Jako při geocachingu. Stačí zaslat GPS souřadnice, těch pár číslic se dá dobře ukrýt v nějakých datech, třeba na „faktuře“. Kddyž nejde o čas, nemusí to být honem, dá se vymyslet lecos. Jenže když to musí být sofort, je nejlepší použít síť s kryptováním a maskováním. Obrovský datový provoz je dobrá schovávačka. Špioni se hrabou v hromadě dat, hledají neexistující a přitom to před leží na talíři. Například ne v obsahu, ale v samotné velikosti souborů obsahujících nezávadná nebo naopak nesmyslná, pro větší zábavu luštitele navíc šifrovaná data.

 43. 53-taky jsem včera navštívil kino za účelem zhlédnutí tohoto filmu. Vzal jsem i mladého. Skvělý film pro fanoušky žánru. Pak mi mladý doma ukazoval nějaké DVD s japonskými animáky, kde se to touto kombinací (fakt velké roboty a fakt velká monstra) jenom hemží, včetně filmu, kde jde i o téměř stejnou zápletku.
  V každém případě-na trojbloku Battle L.A. – Battleship – Pacific Rim jsme se skvěle bavili.

 44. Pavle,
  k tvému včerejšímu příspěvku o Borg a Vogonech. Já jsem reagoval zcela konkrétně na MaYdu, která má nakoukán Star Trek, ví, že nebýt SG1, už tady na Zemi nejsme a gramaticky je na tom o výhonek bambusu zakrslého (Pleioblastus variegatus) líp než Jirka ppa. Úděsný sémantický posun jsem ponechal stranou (v maYdině případě platí povzdech římského skladníka z logistického centra SIKO: „Vanitas vanitatum, omnia vanitas“, čili „Všechno jsou vany“ ) a decentně jsem se ji pokusil upozornit, že „Borg“ nemá množné číslo.

 45. Mno, když už je řeč o psacích strojích – také bych nabídnul jeden… Kromě mé diplomky na něm nikdo jinak nic nepsal – a já za to nemůžu, že se hned pak objevily textové editory.
  Poctivej, mechanickej, solidní kovářská práce – ani ebonitovou tyč s liščím ohonem nepotřebujete, natož pak šalinu ze zásuvky. Takže je to přímo ideální pro opuštěný ostrov, stačí pak jen zašpuntovat zprávu do flašky a mrsknout do vody… Tak kdyby měl někdo zájem, stačí dát vědět… Tehdá jsem ho chtěl hlavně proto, že měl kulatý závorky, což většina tehdejších strojů neměla… Tak neváhejte…

 46. Mimochodem, Šumaváku
  Máš výročí – rok nového blogu po zrušení bloguje !
  Takže gratuluju!

 47. 63 Doufám, že si jsou vědomi, že po dobu příjmu odškodnění za újmu by měly být pozastaveny dávky hmotné nouze. A doufám, že na to pamatují místně příslušní úředníci sociálního odboru.

  Jako jedni z mála věří ve spravedlnost justice. To je milé.

 48. Naopak, jsem proti každé formě rasismu. U dávek hmotné nouze se posuzuje aktuální stav občana, nikoli jak se do něj dostal. Tj. pokud si na procesem získají 200.000 Kč – a není mi to proti mysli, je to právo každého občana – zákonitě se jim počítá tato částka do jejich příjmů. Jako daňový poplatník jim z celého srdce přeji, ať soud spravedlivým postupem vyhrají.

 49. 60 NoName, mám zábrany se nad tyhle pitomosti povznést. Nejde mi to. Ani u předposledního StarTreku. Sotva se nechám unášet příběhem, bum, přijde nějaká trotlovina a kouzlo je pryč. Dobré scifi je tuze málo. Kultovní Sunshine jsem dokoukal hnán zvědavostí s vynaložením velkého úsilí. Nedokážu mozek odložit v šatně. Mám pocit, že je to čím dál tím blbější pro čím dál tím blbější. Přitom ne že by nebyly kvalitní literární předlohy. Jenže i v takovém případě, jakou srágoru z toho dokážou vytvořit. Vždyť pominu-li Zemanův experimentální Vynález zkázy, kloudně nebyla natočena žádná verneovka zachovávající autorova ducha. Přitom například trilogie Dvacet tisíc mil pod mořem, Děti kapitána Granta, Tajuplný ostrov si o to říká. Sice všechny ty příběhy byly i vícekrát zfilmovány, ale je to děs a hrůza. Autor byl blbec, kdežto režisér je génius….Dokážu si představit aktuální obsazení známých ksichtů. Caprio, Pitt, Jolie…Pomoc, chce se mi zvracet. Pak je otázka, jestli by si takové kvalitní ztvárnění našlo dostatek publika. Aby se zaplatilo bewz těch filmařských šmakulád.

 50. 67 nickname, děch dvě stě tisíc je pakatel za pár dní rozfofrovatelný v herně. Pak zas pro dávky….

 51. 69 Ideální odškodnění je do 3.000Kč měsíčně každé z oprávněných osob, např po dobu jednoho-dvou let (dle příjmu osob povinných).

 52. 68-jenomže tohle není scifi, tohle je prostě kovbojka v moderním pojetí. Hodní, špatní, souboje, dobro vítězí, zlo je poraženo. Vesmír, emzáci, to je jenom kulisa.

 53. Doufám, že soudce v občanskoprávním řízení může splátky nastavit tímto způsobem. Tím zabrání bankrotu osob povinných, sebere jim prostředky na cigára a pivo, a zároveň osoby oprávněné motivuje ke zdaňovanému příjmu.

 54. nickname, chápu Vaše přání, aby někdo vyhrál spravedlivým postupem soudní spor. Oceňuji Vaši znalost vyplácení dávek v hmotné nouzi. Jen mně není jasné, proč si to přejete jako „daňový poplatník“. Vy myslíte, že jejich výhrou Vám klesne daňová povinnost, tzn. něco ušetříte?

 55. 73 MP, já nic neušetřím. Ale úřednicím zbude více peněz na kroužky pro děti. A zase budeme mít nejlepšího ministra financí.

 56. MP, máte pravdu. Dal jsem se svést myšlenkou, že když se peníze na zbytečné sociální dávky neutratí, tak je stát ušetří. Živím se v soukromém sektoru.

 57. nickname, myslel jsem si to. Více peněz na kroužky a nejlepší ministr financí – k nezaplacení. „Neutracenými zbytečnými sociálními dávkami“ jste mě pobavil. To proto, že mě napadlo, jestli je nutné, abychom zbytečné dávky neutráceli touto cestou, tzn. něčí výhrou ve spravedlivém soudním sporu. Jestli by nebylo jednodušší je prostě zrušit, protože (a v tom jsem s Vámi zcela zajedno), protože jsou zbytečné. V soukromých transakcích se zbytečné výdaje obvykle nevydávají, že?

 58. Modrý ptáku. Zrušením zbytečných sociálních dávek byste ale přivodil množství nezamýšlených důsledků. Co by potom dělaly paní na úřadech práce a odborech sociálních věcí? Co by dělali jejich ředitelé? Čím byste je zaměstnal? Nebo byste je asociálně propustil z jejich kanceláří? Jejich děti by potom neměly na kroužky!
  Co by dělali odborníci na boj s extrémismem? Najednou by nebyli potřební.
  Co podnikatelé, kteří budují ubytovny? Vrátila by se jim jejich investice? Vždyť vy toužíte po krizi, po poklesu HDP, DPH a kdo ví čeho ještě. Přitom v ekonomice platí „výš, dál, rychleji!“

 59. Mňo…
  zrušením sociálních dávek by daňopvým poplatníkům vzrostly náklady na budování plotů z žiletkového drátu, na elektřinu, na vybudování a údržbu soukromých armád, na nákup zbraní, střeliva, výživu psů, tygrů, grizzlyů, atp. Takže stejně by nula od nuly pošla, nebo jinak řečeno – prachy by poplatník pouze vyhodil jiným oknem. 😀

 60. 78 Máte pravdu, ptakopysku. Viděl jste někdy armádu hladových úředníků pod velením majora Ticháčka?

 61. Dobré předpoledne,

  schumachere, pokud jde o zfilmované verneovky, nevím, jetsli větší hrůza bylo novodobí zpracování Cesty kolem světa ta 80 dní s naprosto zmateným dějem a debilní rádobyhumorem, kde se pořád mlátili nějací Čiňani nebo cesta do středu Země,pojatá jako animovaný seriál, kde lidské postavy nahradila roztomilá zviřátka.

  Matzurlko
  „… kde jsou naši milí lidskoprávní tlampače ? Samková ? Proč nepovstane na obranu zmlácené těhotné a jejího partnera ?“

  Naivní otázka, Matzurko. Samková bojuje za svět, kde si jsou všichni rovni, ale někteří si jsou rovnější a tihle dva prostě nepatří k tomu správnému etniku.

  Kdyby patřili, už by Samkový řvala jak protržená.

  Pakopysku, ad Borg – to je právě ta základní filosofická otázka – přísluší jim použe jednotné šíslo nebo naopak pouze množné? 🙂

 62. nickname, jsem samozřejmě nesmírně potěšen, když vidím, že někdo chápe nezamýšlené důsledky (v ekonomické hantýrce tzv. externality). Já si pochopitelně všechny Vámi uvedené jevy uvědomuji. A mám v rukávu překvapivé řešení, ba co víc, je to úplná čelinč. Ruku v ruce se zrušením dávek, bych převedl veškerý movitý a nemovitý majetek uvedených úřadů (samozřejmě bezúplatně) na jejich pracovnice a pracovníky. Nechť si obstarají provozní prostředky na svoji společensky prospěšnou činnost na volném trhu. Pokud po takové činnosti je poptávka, jak mě všichni přesvědčují, tak by se velkorysí mecenáši jenom hrnuli. Nota bene, by jim pochopitelně zbylo více peněz, protože by jim prostředky zbyly. Prostě by si všichni ti nezbytní odborníci na kdeco, vydělávali na chléb svůj vezdejší jako zbytek světa. A základní kapitál (budovy, zařízení, síť poboček) by dostali bezplatně. Takové štěstí soukromníci nemají. Myslím, že tento model je použitelný pro všechny ostatní činnosti poskytované z veřejných prostředků. Co myslíte?

 63. Modrý ptáku, vy jste pro divokou privatizaci? Ta vyvolá pouze pachuť nespravedlnosti v těch, kteří nenajdou dost zákazníků – dobrodinců. A co s tím „novým soukromníkem“, který svým hýřením nebo neschopností majetek prohospodaří? Jak se o něj postaráte? Jak přesvědčíte ostatní, že se na něj mají složit a zaopatřit ho? Nebo by měl skončit jako žebrák na Karlově mostě?

 64. Zběžným pohledem..vypadá to, že děláte sbírku psacích strojů pro vládu. Mohu přispět elektrickým psacím strojem, nikterak levným, zakoupeným v devadesátých letech VÝHRADNĚ proto, že ČSSZ vyžadovala vyplňování evidenčních listů důchodového zabezpečení výhradně strojem, přesně na setinu milimetru do chlívečků ve formuláři. Chlívečky bohužel byly tak malé, že strefit se do nich bylo prakticky nemožné a vždy za oběť pokusům padlo mnoho těchto vzácných formulářů- které ČSSZ rozdávala velmi nerada a získat je znamenalo mnohdy dojet na příslušný úřad a tam ŠKEMRAT.
  K ničemu jinému jsem ten podělaný stroj nepotřebovala( byla dávno doba počítačů) a dodnes mi straší v komoře a připomíná, jaká byla chyba nezapojit do sametové revoluce pár gilotin, jednu z nich postavenou v Křížové ulici ( Praha 5).

 65. nickname, to jsou „liché“ úvahy. Poplatník už peníze na budovy a vybavení zaplatil, tudíž je mu to jedno – jsou pryč. Uspoří na budoucích výdajích, takže pro něho je to čistá úspora. „Nový soukromník“ je dnešní nejlepší, nejschopnější a nejerudovanější tvor pod širým nebem. Aby se mohl stát dnešním odborníkem, tak musí mít patřičné vzdělání a jsou na něho kladeny nejvyšší osobní nároky. Se svěřeným majetkem zachází s péčí řádného hospodáře. Jak by mohl tohle všechno ze dne na den zapomenout a nyní svým vlastním majetkem zacházet podle Vašeho popisu. To je zcela vyloučeno.

 66. Nickname, jako žebrák na Kartlově mostě?
  Co jsem slyšela, tamni flašinetáři a prodejci tretek nejsou žádní žebráci, ale tvrdí obchodníci a velice si střeží tento lukrativní prostor.

 67. MaYdo, Pakopysk je ještě lepší než Borgové, máto to za jedna 😉

 68. maYdo,
  stran Borg – ježišmarjá!!!! Samozřejmě Borg. Jedná se o JEDNU jedinou entitu. Jenom naprostý ignorant si může myslet, že jednotlivé části Borg konají autonomně a lze je považovat za individuální bytosti.
  Ostatně originální výzva zní: „We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.“

 69. nickname,
  viděl. Asi přijeli z dovolené v Itálii, protože byli opálení a flákali se po Teplicích. Pro jistotu jsem se jim vyhnul, nemaje při sobě kevlarovou vestu, ani vhodnou paralyzující zbraň.
  Dělal jsem si ve svém 78 ani tak ne srandu, jako spíš takový výhled do budoucnosti. Vaše předchozí diskuse s MP mi trochu připomínala poněkud neobratného hráče strategické hry, který opomněl do svých plánů rozvoje zahrnout velmi významného protivníka. 😀

 70. zdravím !
  ad (48) PK : čekala jsem, že k této Vaší otázce se vyjádří Schumi, do jehož pole působnosti (trestní řád) tahle agenda patří 😕 Jelikož se k tomu -zdá se-nemá, tak stručně:
  ČR právně upraveného agenta-provokatéra nemá (jak by mohla mít, když by to bylo v rozporu s Listinou práv a svobod; koneckonců agenta -provokatéra zamítl i ÚS- „Ústavní soud se ve svém nálezu III. ÚS 597/2009 vyjádřil v tom smyslu, že úprava agenta provokatéra se v českém právním řádu nenachází. Dále je potom nutno zmínit, že je to i logické a analogie je již z podstaty nepřípustná. Tato otázka není v našem právním řádu upravena zejména i z toho důvodu, že nás stát je založen na demokratických principech a i z těchto potom vychází naše Ústava, se kterou by jakákoliv myslitelná úprava agenta provokatéra byla v jasném rozporu.“
  (http://www.epravo.cz/top/clanky/otazky-kolem-policejni-provokace-a-institutu-agenta-provokatera-15492.html)
  Takže : agent-provokatér nikoliv, ale pouze agent,jehož přípustnost a použití jest právně upraveno v § 158a) zák.141/61 Sb.v platném znění (tr.ř.); beztrestnost těchto agentů je pak upravena v § 363 tr.ř.) 😕
  http://www.pravni-rady.eu/navody/46-trestni-pravo/389-agent-jako-operativne-patraci-prostredek-dle-trestniho-radu.
  Mám matný dojem, že tato novelizace tr.ř.proběhla někdy v r.2009-10 -v té době jsem již nějaký ten rok užívala „dolce far niente“ za peníze daňových poplatníků , takže jsem těmto záležitostem už bližší pozornost nevěnovala 😕

 71. (90) chyba: použití agenta (nikoliv agenta-provokatéra 🙂 ) jest upraveno v § 158 písm.e) tr.ř.

 72. 89 Ptakopysku, v místech, kde se vyskytuji – dle statistik 20% a více „slováků“ – je toto vybavení nezbytností. Wild wild west 🙂
  Učíte se počítat, zda chatu či zahradu udržovat, i po pátém letošním nájezdu, nebo kravku prodat, neosít …
  Historky o neúplatných Vogonech, tvrdých jako skála, s chytrostí Sherloka, pílí Holmese nenacházejí v mém případě úrodnou půdu.

 73. „Jedná se o JEDNU jedinou entitu. Jenom naprostý ignorant si může myslet, že jednotlivé části BORG konají autonomně a lze je považovat za individuální bytosti.“
  Krásná definice.
  Co je to za politickou stranu, ten BORG?
  ČSSD, ODS, KDUČSL I. i KDUČSL II … atd znám, ale ten BORG je zkratka čeho? 😀

 74. no jo, ptakopysku, tak je to blbej překlad dabingu. 🙂

  I když borgská královna, to byl kus ženský, to musíš uznat. 😀

 75. šumaváku, to je těžký, když sleduješ jen intelektuální záležitosti a neznáš kultovní seriály nás, primitivních savců.

  Trď musím odvést babičku ke kadeřníkovi, až se vrátím, tak mezi komentářem k protokolu z místního šetření tě s nimi bláže seznámím, neučiní-li tak ptakopysk.

 76. Zpátečníku,
  předpokládám, že se Bradáčová s Moravcem sešli aby vymysleli, jak bude pokračovat seriál Ordinace v růžové zahradě. 🙂
  Bóže, ten Bartoš je vůl!Já sice, stejně jako Bartoš, vím ouplnej prd, ale spíš bych to tipovala, že mu Bradáčová nebo Šlachta přijdou do OVM, než že je Bradáčová agent emerickýho imperialismu.
  To se tak dělává, když má někdo dělat rozhovor (a obzvlášť v tomhle případě), že se nejdřív optá na co se smí ptát a o čem mluvit.

 77. Divano, ta [98] je opravdu dobrá. JFK je opravdu óbrswině. A kdo mu od teďka položí otázku na způsob financování jeho dluhů z volební kampaně na presidenta, tak je jasný antisemita… 😀

 78. Bohouši, něco mi na tom nesouhlasí. Že je Fischer blb, je jasné. Ale že jsou blbové i všichni jeho sponzoři a najednou? Akési čudné….

 79. Nechali ho vyžvanit.
  Zvláštní, kolik lidí se v téhle kauze dožaduje okamžitého výslechu … 🙂

  …Policie v kauze Jany Nagyové v pátek vyslechla i bývalého premiéra Petra Nečase a poslance Borise Šťastného. Advokát Nagyové Eduard Bruna po Nečasově výpovědi uvedl, že šlo o jeho monolog, který se obešel bez dalších otázek policistů…
  http://www.novinky.cz/domaci/307587-vyslech-necase-byl-monolog-atmosfera-pry-byla-vzrusena.html

 80. Rputi, jestlipak si ti „sponzoři“ vod toho placení dluhů, co nasekal JFK, přece jenom něco neslibovali? Z tohoto úhlu mi přijde jejich počínání „rozumné“…

  Ale JFK je tak jako tak politická mrtvola. Nějak nevím, zda to byl od Rusnoka se Zemanem v zádech opravdu nějaký majstrštyk, nasadit tuhle beztvárnou a bezpáteřnou hmotu na ministerstvo financí? Je vidět, že vobá museli trpět značnou personální nouzí… 🙂

 81. (97) V úterý jsem v kavárně Malostranské besedy, kam jsem zašla na citrónový sorbet s mátou, viděla v dlouhém a důvěrném rozhovoru Bublana s Randákem.Že by také nějaká konspirace? Když čtu denní tisk, mám dojem, že jde o nějaký pokleslý román pana E.P.Oppenheima. Byl oblíben ve 30. letech minulého století a jeho dílka byla plná spiknutí, temných sil a zákulisních machinací.

 82. Bohouši, nejspíš si slibovali…
  Jen jaksi nechňápu, proč se tu běhá s melounama v igelitkách? Takovej divnej zlozvyk tu panuje. Jen si to představ, jak se po Praze hemží žoužel všeliká, každej igelitku, co igelitka to meloun …. vždyť je to groteska … 😀 😀 😀

 83. Tentokrát stopro souhlas se Zbořilovým rozborem:

  …Zvláště Česká televize jakoby se snažila nahnat lidi k tomu, aby podporovali Rusnokovu vládu – a to tím, že si pro politické komentáře převážně zvou lidi, co tuto vládu kritizují. Vybírají si i mezi politology záhadné postavy, které velmi hlasitě útočí na Zemana a pak na ‚rusnokovce‘. A pak se diví, že podle průzkumů má Rusnok mezi lidmi až 90 procent podpory? Televizní kritika je v tomto velmi kontraproduktivní,“ zasmál se Zbořil.

  „Vysmívají se, včetně Vladimíra Špidly, této vládě… A to si nevšimli, že paní Němcová má s bídou dodělanou maturitu na zahradnickém učilišti a že třeba u Jana Kubiceho – který měl jako ministr vnitra kromě policie spravovat i vnitřní správu země – ani nevíme, jakou jinou profesi nežli taxikáře měl? Co vlastně studoval? Jen se ví, že je vyučený instalatér,“ …
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Slovo-ma-Zdenek-Zboril-Sobotko-Dienstbiere-a-redaktori-CT-nectete-to-278708

 84. Baubo, ono v těchhle vzrušených dobách lze vidět leckoho s leckým, ne že by zrovna konspirovali, jen se navzájem ujišťujou, že jim se nemůže nic stát. 🙂
  Jak už jsem psala, jak když člověk zvedne kámen u potoka a pod ním se žoužel splaší…

 85. Bohouši, myslím, že zeman použil JFK schválně, aby se ho jednou pro vždy zbavil
  a on JFK nezklamal a začal hned zostra

 86. Propánajána, on se nám pionýr Péťa strachy pošetil!

  …Expremiér Petr Nečas (ODS) byl během svého výslechu dvakrát napomínán. Urážel prý vyšetřovatele a státní zástupce. Nečas na napomenutí odvětil, že se ho žalobci snaží zastrašit. Bývalý premiér nezapomněl ani na obhajobu Jany Nagyové. Podle Nečase jde v jejím případě o osobní mstu bývalých pracovníků Úřadu vlády…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/snazite-se-me-zastrasit-ohradil-se-necas-u-vyslechu-zalobce-mu-chtel-dat-pokutu-gcf-/zpravy-domov.aspx?c=A130712_153000_ln_domov_khu

 87. (110) ?? Vy, Rputi, asi také čtete jen nadpis 😕 Když jsem já přečetla celý článek, tak mám dojem, že „strachy se pošetili“ SZ 🙂
  (Advokát)“Trojan si myslí, že žalobci mají nervy na pochodu. „Nechápu to, ta reakce byla naprosto neadekvátní, asi jsou nervózní,“ zhodnotil Trojan reakci žalobců na Nečasovy výroky“

 88. Dobrý podvečer. Copak jste měli na Šumavákovi jako první z kotlinky o JFK? Ne nadarmo jsme vyhráli soutěž o zemi kde včera znamená zítra. A stačilo vědět kouzelné slovíčko „krejsérpotěmkin“ 😉 (23)

  110: Tak ani na výslech se nepřipraví s odporníky. Kdo chce kam …

  V rámci diverzní činnosti jsme se s vysílačkou a odposlechy procházeli kolem špalíčku, k Mikuláši zavítali a tam jsme narazili na spolek přátel starých pořádků. Dva faráři, starosta a další v kravatách. Cca dva autobusy důchodců od sousedů. Dneska se u nás vysvěcoval sloup jako připomínka tisícileté resp. osmisetleté příslušnosti k Říši.

 89. Ale jedno novátorství se musí přiznat tomu Nečasovi. V kotlince se zatím nenašel nikdo, kdo by tak velkoryse platil za sex 😀 Možná by i Berlusconi koukal !
  Sice ze státního, ale i tak 😉
  Skoro bych řekl, že se držel komunistických zásad !“ Každému podle jeho potřeb“
  No a Péťa měl tu potřebu velkou ! 😀

 90. Prosím pěkně, může mi někdo přeložit, co to znamená „pošetit“?

 91. maYdo
  nikoli pošetit, ale pošetit se.
  Stát se pošetilým.
  To ví každej 😉

 92. Njn, tak jestli Hurvínek u výslechu vedl monolog, tak to je pak těžký. Toho bude šílená dřina obhajovat a to i v tomto případě, kdy o žádný trestný čin evidentně nejde.

  To snad i každý kapsář ví, že policajtům se u výslechu zásadně odpovídá jen velmi stručně nebo vůbec a to jenom na položené otázky.

 93. maYdo, já nechtěla rovnou napsat, že se pomát 🙂

 94. westíku.

  …“Ve vší nahotě se tak ukazuje neobjektivní a selektivní přístup orgánů činných v trestním řízení, které matou veřejnost absurdním korupčním skandálem, který účelově vytváří.“ …

  To je docela vážné obvinění. Takové politické pindy může hlásat někde na mítinku, nebo třeba v TV, ale kvákat to při výslechu na policii má zcela jinou váhu.

 95. 2 BohousB ad 103 – hele, něco o politické mrtvole blábolil i jistý kriminální živel Veverka z Bitýšky – a bylo mu to hovno platný… A marně ho rytíř Smyl Flek z Nohavic varoval…

 96. 2 Rpuť – ad 106 – a naši nepřispůsobiví (nebo naopak až příliš způsobiví) vykrádaj auta, místo aby sbírali igelitky… Jestli voni by se ti nosiči igelitek moc necukali… Vona všechna zvířata jsou si rovna, jen některá jsou si rovnější…

 97. Pane Koenský,
  on tam byl jako svědek, ovšem i tak mohl říct něco, co mu mohou dokázat , třeba z odposlechů, že je lež.
  Ale měl sebou advokáta, takže asi ne.

 98. Pavle K., když někdo dostane trafiku za dlouhodobé zásluhy je to OK.
  Když je to ovšem já tobě trafiku a ty vypadneš a umožníš prohlasování církevních restitucí (a všichni tři moc dobře věděli, že jsou naddimenzované a nesouhlasili), tak je to korupce jako prase!
  Teď jde o to, jestli o tom Hurvajs věděl.

 99. (119) on už byl Nečas obviněný ? Něco mně ušlo …. 😕

 100. Kopírováno z kocourova FB:
  § 331

  Přijetí úplatku

  (1) Kdo sám nebo prostřednictvím jiného v souvislosti s obstaráváním věcí obecného zájmu pro sebe nebo pro jiného přijme nebo si dá slíbit úplatek, nebo
  kdo sám nebo prostřednictvím jiného v souvislosti s podnikáním svým nebo jiného pro sebe nebo pro jiného přijme nebo si dá slíbit úplatek,
  bude potrestán odnětím svobody až na čtyři léta nebo zákazem činnosti.

  (2) Kdo za okolností uvedených v odstavci 1 úplatek žádá, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let.

  (3) Odnětím svobody na tři léta až deset let nebo propadnutím majetku bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 v úmyslu opatřit sobě nebo jinému značný prospěch, nebo
  b) spáchá-li takový čin jako úřední osoba.

  (4) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 v úmyslu opatřit sobě nebo jinému prospěch velkého rozsahu, nebo
  b) spáchá-li takový čin jako úřední osoba v úmyslu opatřit sobě nebo jinému značný prospěch.

  § 332

  Podplacení

  (1) Kdo jinému nebo pro jiného v souvislosti s obstaráváním věcí obecného zájmu poskytne, nabídne nebo slíbí úplatek, nebo
  kdo jinému nebo pro jiného v souvislosti s podnikáním svým nebo jiného poskytne, nabídne nebo slíbí úplatek,
  bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.

  (2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let, propadnutím majetku nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 v úmyslu opatřit sobě nebo jinému značný prospěch nebo způsobit jinému značnou škodu anebo jiný zvlášť závažný následek, nebo
  b) spáchá-li takový čin vůči úřední osobě.

  § 333

  Nepřímé úplatkářství

  (1) Kdo žádá nebo přijme úplatek za to, že bude svým vlivem nebo prostřednictvím jiného působit na výkon pravomoci úřední osoby, nebo za to, že tak již učinil, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

  (2) Kdo z důvodu uvedeného v odstavci 1 jinému poskytne, nabídne nebo slíbí úplatek, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

  § 334

  Společné ustanovení

  (1) Úplatkem se rozumí neoprávněná výhoda spočívající v přímém majetkovém obohacení nebo jiném zvýhodnění, které se dostává nebo má dostat uplácené osobě nebo s jejím souhlasem jiné osobě, a na kterou není nárok.

  (2) Úřední osobou podle § 331 až 333 se vedle osoby uvedené v § 127 rozumí též jakákoliv osoba
  a) zastávající funkci v zákonodárném orgánu, soudním orgánu nebo v jiném orgánu veřejné moci cizího státu,
  b) zastávající funkci nebo zaměstnaná nebo pracující v mezinárodním soudním orgánu,
  c) zastávající funkci nebo zaměstnaná nebo pracující v mezinárodní nebo nadnárodní organizaci vytvořené státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva veřejného nebo v jejím orgánu nebo instituci, nebo
  d) zastávající funkci v podnikající právnické osobě, v níž má rozhodující vliv Česká republika nebo cizí stát,
  pokud je s výkonem takové funkce, zaměstnání nebo práce spojena pravomoc při obstarávání věcí obecného zájmu a trestný čin byl spáchán v souvislosti s touto pravomocí.

  (3) Za obstarávání věcí obecného zájmu se považuje též zachovávání povinnosti uložené právním předpisem nebo smluvně převzaté, jejímž účelem je zajistit, aby v obchodních vztazích nedocházelo k poškozování nebo bezdůvodnému zvýhodňování účastníků těchto vztahů nebo osob, které jejich jménem jednají.“

 101. westíku, obviněný nebyl, jen se jim tam, trouba, vnutil. Prý jako svědek. Tak ho nechali vykecat a zase šel domů.

 102. 2 Pavel Kořenský – inu, pionýr blábolí rád… A hodně. I v tom Bavorsku by si býval byl měl uvědomit, že „si tacquises, philosophus mansises!“ Já sice chápu, že tam plnil zadání od Mirečka a Šláfenberka, ale byl na můj vkus až příliš iniciativní… A ne nadarmo jsme na vojně říkali – iniciativní blbec horší třídního nepřítele…

 103. bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

  To mají ti úplatkáři dobré, že tam nemusí sedět celý rok, ale jen v létě.

 104. No já nevím… O Karlovi I. a jeho procesu kdysi Macaulay napsal (už léta nemám knihu po ruce) něco jako: „ (…) a tak zemřel jako neochvějný zastánce ústavních principů, které předtím po celý život porušoval.“ Když si poslechnu, co Nečas říká (http://www.novinky.cz/domaci/307632-necas-zalobce-nici-lidem-zivoty-nebudu-mu-to-usnadnovat.html), mám z toho dojem, že říká zhruba to, co by v dané situaci říkat měl. Jiná věc je, že ODS za více než dvě dekády pro očistu justice, SZ a policie neudělala snad ani minimum. Nečasova současná snaha upozornit na možnost jejich politického zneužití je asi plně na místě, jen holt nemá patřičnou váhu, když se věc nyní týká i jeho a jemu blízkých.

  Docela by mne zajímalo, co teď krom té rétoriky špičky ODS dělají. Ale pořád se mi zdá (jak jsem obšírněji zmínil v minulém vlákně kdesi dole), že veškerá akceschopnost takříkajíc vyvanula. Což je špatné zdaleka ne jen pro ně – člověk by musel být nezřízeně bláhový, aby si představoval, že kupříkladu Benešová přinese jakoukoliv změnu k lepšímu.

 105. 2 Zpátečník – poté, co jsem měl s různými „špičkami“ ODS co do činění, mě jejich rétorika a akceschopnost nikterak nezajímá – zaujímám postoj „to jen v dálce chrochtal tučný brav“ – abych uvedl na pravou míru W+V…
  Ostatně, můj postoj vůči ODS je zde dostatečně známý – každý ODSák je špatný ODSák, jenom mrtvý ODSák je dobrý ODSák.
  Toto empirické pravidlo dosud nenašlo výjimku.
  Já upřímně seru na vyjádření typu (Dobeš) „je to jako když vám pole pod traktorem někam uhne – a pluh nemůže brázdu zachytit!“
  Tím pádem výmluvy, že jim „strana někam uhnula“ neberu. Pokud přes všechna ta svinstva v té straně setrvávají, mají za ně svůj díl odpovědnosti. Fullstop!

 106. chytla jsem nečase v čt24, když vylezl ven a sám se oznámil jako obviněný
  jinak mluvil jako gross

 107. Rputi – 125 – od výkladu paragrafů je tady soud a nikdo jiný.

  Moje námitka v celé věci směřuje k něčemu úplně jinému. Totiž k tomu, že výkon funkce poslance je věc politická. Poslanec odpovídá z výkonu své funkce jen sám sobě a svým voličům (neodpovídá ani své partaji), nikomu jinému.
  Jako poslanec může zákon podpořit, hlasovat proti němu, zdržet se nebo složit mandát. Když je např. vyžadováno 101 aby nepadla vláda, může jen být pro, proti nebo složit mandát. A co když je sice proti (zákon se mu nelíbí), ale zároveň nechce shodit vládu a pustit k lizu oposici ? Tak složí mandát. Za to je odpovědný výhradně voličům a SZ či policajtům do toho vůbec nic není, proč tak učinil, kdy tak učinil a za jakých podmínek tak učinil. Když se to voličům nebude líbit, nebudou ho příště volit a koneckonců ho nikdo nemůže ani nutit aby znovu kandidoval.
  Stejně tak poslance nelze ve funkci násilím držet nebo jej nutit hlasovat tak či onak.

  A že dostal potom nějakou trafiku ? No to tak bývá, viz Špidlo a Brusel, Tlustý v ČKA, Tvrdík v ČSA apod. To je normální politika, po které je opět policajtům a SZ úplné prd.

  Takže nějaké paragrafy vůbec v celé věci nemají co dělat, protože jediný, kdo je oprávněn posoudit politiku je volič svým hlasem ve volbách a nikdo jiný. Pokud připustíme aby tomu bylo jakkoli jinak, mohl by za chvíli přijít jiný Ištván nebo nějaký jiný hejhula, pozavírat do vazby někoho úplně jiného a začít budovat smělé právní konstrukce v tom smyslu, že poplatek u lékaře je vlastně krádež nebo že restituce byly rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Nebo že jakákoli privatisace byla vlastně trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku.

  Prostě v celé té cause nejde vůbec o znění nějakých paragrafů, ale o to, že PČR a SZ strká rypák do věcí, které z podstaty věci vůbec nemohou a ani nesmí být předmětem jakéhokoli trestního stíhání. To by si časem taky mohl nějaký rudý pablb ze SZ říct, že podle jeho přiblblého názoru je působení Armády ČR v Afghanistánu nebo jinde válečný zločin nebo že trestným činem bylo uznání Kosova.

 108. Zpátečníku, ta poznámka „o usnadňování“ se týkala hlavně toho, že nepožádá sněmovnu, aby ho vydali – tedy nevydá se sám.
  Namísto aby hrdě vypjal svou kuřecí hruď a vrhl se do boje, zaleze pod sukně mámy Sněmovny a bude se tetelit dalších 10 měsíců, protože oni si na něj za vratama počkaj. I s klepetama. A on to ví! A ten strach den ode dne, týden od týdne, měsíc od měsíce bude stoupat, takže v květnu bude zralej na Bohnice … leč každý svého štěstí strojvedoucím, jak říká PeS.

 109. Mimochodem, stále víc a víc se rýsuje to, že zrušení doživotní imunity poslanců byla katastrofální chyba.
  Kdysi jsem proti doživotní imunitě poslanců brojil, protože jsem si neuměl ani v nejdivočejším snu představit, že v demokratickém státě se policie a SZ utrhne ze řetězu a dovolí si takové nehoráznosti jako silou ohrožovat zákonodárce nebo prosazení zákonů.

  Jak vidno, mýlil jsem se velice a poslanci by měli urychleně znovu zavést svou doživotní imunitu a možná se i zamyslet nad tím, jestli vůbec umožnit vydávání poslanců k trestnímu stíhání. Za sebe jsem klidně ochoten oželet to, že sem tam nějaký poslanec se nacamrá a vybourá, přikrade si nějaké miliony nebo někoho zabije. Za demokratický stát, kterým nemůže otřásat zvůle policejních složek či SZ, je to celkem malá cena.

 110. Pavle, no a proto si ta hradní stráž nakoupila ty ostřelovačské pušky a Zeman nespoléhá na MV a justici… 😀 😀

 111. No a do třetice, poslanci by se měli zamyslet nad tím, jak upravit odpovědnost policistů a SZ v případě, že obžalovaný je shledán nevinným. A ten upravený zákon by měl obsahovat sankce odnětí svobody pro každého policajta či SZ, který nevinného poslal do vazby, zapříčinil jeho zneuctění v médiích apod.

  A Ištván se Šlachtou by měli (pokud soud ty poslance neodsoudí) jít do káznice na dlouhá desetiletí jako první lidé, kteří se pokusili o státní převrat prostřednictvým silových složek státu. Za lepších časů se za pokus o puč střílelo za úsvitu.

 112. Pavle K. – kdyby se např. prokázalo, že za uznání Kosova dostal jistý ministr třeba akcie dolu (abych nenarazila u jisté min.zahr.), tak by to korupce byla.
  Pokud jistý KS krafal v tom Ázerbejdžánu jen tak z blbosti, nedá se nic dělat. Pokud krafal byv podplacen firmou, která pak původně české zakázky přebrala, tak je to taky korupce.

 113. Šumaváku – 138 – no to je zase jiná věc k rozčilování. Na co kurva potřebuje Hradní stráž ostřelovačské pušky v plné palbě ? To má najednou ten vejpitka Zeman bobky, že ho někdo sejme ? Nebo se chystá ze vzdálenosti 1 km likvidovat z Hradu politiky na Malé Straně ?

 114. jo kazdy sveho stesti strojvudce. 🙁 ( u necase pekne ukazali jak mu nevadila stiznost ratha na vazebni celu)
  ale jenom si proste ovcani neuvedomuji ze to veseli muze potkat kazdeho z nich.
  ano mame tu SZ ktery prece vi jak na lumpy a kdo jsou lumpi ( ac sam priznava ze se v zakonecj jiz nejde vyznat natoz se tim ridit 🙁 )
  a je to policie a SZ ti prece delaji jen dobro – treba jako tek kriminalista ( tedy byvalej ) co vykradal banky .
  nebo nemanipulujici verejne mineni bradacove

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/schuzka-v-restauraci-moravec-bradacova-slachta-ct-v-klidu_276343.html

  no jo kazdy sveho stesti strojvudce. a jak to tak obcas ctu i bych vam to nekterym pral ( vcetne pana SZ ) aby si vas tam na dva mesice vzali.

 115. Rpuť – 140 – no, pokud nechápete tak základní věc, že OČTR se v žádném případě NESMÍ zabývat zahraniční politikou státu a to ani v případě, že by ministr dostal akcie či zlaté cihly nebo diamanty, tak je debata marná. Sorry, ale patrně jste fakt nepochopila, jak to v mezinárodní politice chodí.

 116. P.Kořenský, do vazby posílá soud, nikoli cajti nebo SZ,

 117. Pavle K. – to Kosovo jste zmínil vy. Já netvrdím, že by se tím měli zabývat OČTŘ, pouze hodnotím co je a co není korupční jednání.

 118. 133 – Hm, PeSi, zdá se mi, že i na toto dlužno nahlížeti prismatem výnosů a nákladů… Vyjdeme-li z Tvého předpokladu, že zde ODS napáchala škody, pak si myslím, že výnosy by byly zásadně vyšší, kdyby ji bylo něco zastavilo tehdy. Dnes Tvým výnosem je víceméně jen uspokojení, s nímž přihlížíš Nečasovým nynějším lapáliím. V tom, že jedna vláda byla nahrazena jinou, speciálně pak touhlenctou, bych žádnej extra výnos prosím nehledal.

  Avšak jaké jsou náklady? Nákladem také může mj. být, že za pár let skončíš v kriminále za to, že jsi rozšířil rozsah výuky dejme tomu o elektronech v úmyslu tím perfidně zpochybnit učení EU o globálním oteplování, jakož i podvracet EU samotnou. I kdyby pravděpodobnost takového vývoje byla snad jen malá, šlo by o průšvih natolik zásadní, že se (na základě zkušenosti posledních sta let) vskutku vyplatí na něj myslet včas – zejména teď, kdy jest nabíledni, že politici, jejichž úlohou by toto v normálním, řádně vedeném státě vždy bylo, pro to udělají ještě méně, než udělali dosud, tj. prakticky nic.

  No nic, půjdu se podívat do terénu, zda se cokoliv dochovalo z legendárního (předválečného) kiosku U Pepíčka, který generaci mých rodičů nechtěně sloužíval jako terč jejich počátečních lyžařských pokusů. Zrovna před chvilkou jsem si na něj náhodou vzpomněl…

 119. … čímž také ke své lítosti teď nemohu zareagovat na další příspěvky, jež se zde mezitím objevily.

 120. Rputi – 145 – politika je na korupci založená. To začíná korupcí voličů ve formě předvolebních slibů, gulášů a povolebním rozhazování peněz mezi levouny.
  To je prostě politika a nic činného v trestním zřícení tam nemá co dělat. Pokud to připustíme, je konec demokratické politiky a zůstává JENOM policejní stát a totalita.

 121. Hradní stráž má odstřelovací pušky odjakživa . Dosud ruské, zastaralé.
  Pozor, ona to není jen ceremoniální jednotka, kromě parádních uniforem navíc je to normální pěší prapor, a má úkol chránit prezidenta i za války.
  A k tomu je i vyzbrojen.

 122. Pavle K. – v tom případě je ovšem nutno zrušit paragraf o zneužití pravomoci veřejného činitele.

 123. 2 Zpátečník – no, v dobách, kdy jsi působil u nás, jsi IMHO těmto návykovým halucinogenním látkám tolik nepodléhal… Takže Tvé 146 mě poněkud udivilo…
  Musím Ti sdělit sladké tajemství – Nečas & comp. jsou mi ale lautr u prdele… Mám své jiné oblíbence, kteří kradli a mlaskali, ani poledne nedrželi. A všichni, opakuji všichni! z ODS. Bez výjimky.
  Nepochybuji o tom, že většina z nich už v těchto prchavých okamžicích převléká nejen kabáty, ale pro sichr i spodní prádlo. A je mi to jedno.
  A tím víc je mi jedno, jestli několik retardovanejch či vychcanejch blábolí o tom, jak jim strana uhnula jinam – zůstali v ní? Zůstali! A pohádek o pozvracení strany zevnitř jsem za svůj život slyšel Cheb Cheb!

 124. (137) A nešlo by to řešit jinak, než imunitou poslanců? Třeba je takhle napadne, že zdivočelá policie a SZ ohrožují i neposlance …….
  (139) O tom mluvil Sokol a IMHO ne zrovna hloupě. Pak se totiž policie vší silou snaží o usvědčení, aby nebyli popotahování, vinej, nevinej.
  (140) Uznání Kosova byl a je docela rozumný nápad – Srbsko už tam nikdy nebude, ať je Kosovo uznané nebo není. Pokud by za to byly i akcie marmeládového dolu, bonus navíc. 😛

 125. Rputi – 150 – ale vůbec ne. Zneužití pravomoci veřejného činitele je něco zcela jiného.
  Pokud volený politik na postu ministra třeba pokroutí výběrové řízení, je to zneužití pravomoci a trestné by to být mělo. Stejně tak, jako když třeba policejní president přikáže rozehnat nějakou demonstraci nebo dokonce policie nasadí agenty-provokatéry.

  Ale tady mluvíme poslancích, tedy zákonodárcích. Už z logiky věci je nesmysl, aby do počínání zákonodárců (tedy těch, kteří zákony tvoří) zasahoval kdokoli, komu Ústava výslovně ukládá činit jen to, co zákon výslovně přikazuje a kdo je najat, aby dodržování zákonů mezi lidem zajišťoval. Do počínání zákonodárců může krafat jedině Ústavní soud, jakožto vrchol moci soudní. Pro jakékoli chapadlo moci výkonné musí být moc zákonodárná naprosto tabu.

  Najaté biřice by také nikdy nenapadlo obvinit z něčeho šlechtice nebo dokonce krále, to je přirozený řád věcí.

  Jinak tedy je pravda, že Ústava by neměla umožnit, aby byl jedinec současně příslušníkem moci zákonodárné (poslanec) a výkonné (ministr, úředník, předseda vlády).

 126. (150) Ale proč? Veřejnými činiteli jsou též soudci, SZ, policisté, exekutoři, ale také např. vlakvedoucí, znalci, tlumočníci atd.

 127. AK – melasového dolu, nikoli marmeládového 🙂

 128. Ajrovko, ad Kosovo – no fajn – takže proč nám vlastně vraceli ty Sudety, že jo? A proč jsme se vlastně v tom 38 tak čuřili, že nám je berou? Taky nějaký říkali v Mnichově „žijou tam Němci, proč by to mělo patřit k Československu?“

  A když za to dostala „doly na marmeládu“ Madlenka, tak to bylo špatně. A kdyby je dostal pankáč Kája, tak by to bylo dobře?

 129. P.Kořenský, mám tomu rozumět tak, že jestli šukal Nečas Nagyovou a při té příležitosti se do toho zapletla Vojenská rozvědka, by měl řešit Ústavní soud?

 130. Rputi – 157 – ehm, já celou dobu mluvím o cause těch tří bývalých poslanců, takže je zbytečné zkoušet úkroky stranou.

  Causa Hurvínkovo běhny mně nechává naprosto chladným. A o tom, že Vojenskou rozvědku by bylo dobré zrušit, když připustí, aby jí OČTR odposlouchávala řadu měsíců, aniž se někde v polích najde pár policajtů či SZ, kteří náhodou šlápli na minu, jsem už psal. Taková zpravodajská služba je úplně k ničemu.

 131. Pavle K. – já nemyslím Nagyovou jako takovou, ale Nečase, který jí to umožnil.

 132. (153)„Jinak tedy je pravda, že Ústava by neměla umožnit, aby byl jedinec současně příslušníkem moci zákonodárné (poslanec) a výkonné (ministr, úředník, předseda vlády)“ IMHO je to v GB podmínka pro ministerskou funkci, být poslancem.
  (156)Protože Němci prosekli válku. Jinak by se to nikdy nezdařilo, vystěhovat je a ani tak si nejsem moc jist, zda to bylo dobře.
  Pokud dostala, pokud dostal. Zatím to jeví všechny rysy hoaxu.
  (158) Díky, zajímavé.

 133. AeroKarle – 152 – schválně jsem čekal, jestli tu zásadní chybu v tom 152 opravíš a nestalo se. 🙂 Nejde o marmeládový důl, ale o:

  „A nešlo by to řešit jinak, než imunitou poslanců? Třeba je takhle napadne, že zdivočelá policie a SZ ohrožují i neposlance …….“

  Nešlo. Pokud má zákonodárce praštit zdivočelou policii a SZ přes prsty (nebo lépe, vzít je po hlavě krumpáčem, nic jiného si nezaslouží) musí mít celkem logicky nejprve garantováno, že se mu nebudou moci mstít. Ani pod záminkou korupce ani tím, že mu třeba do počítače nastrčí dětské porno. Na přechodnou dobu bych byl dokonce ochoten tolerovat třeba i to, že imunita se rozšíří na rodinné příslušníky, aby Policie a SZ nemohla zákonodárce vydírat skrze rodinu.

  Pak budou mít zákonodárci volné ruce k tomu, aby zdivočelou policii a SZ zkrotili tak, aby neohrožovali i neposlance.

  Kdyby to měla nějaká strana v programu a dokázala vzbudit přijatelnou důvěru v to, že to hodlá splnit, asi bych ji klidně volil. Nesplní-li to, pak příště nevolit.

 134. No, já bych řek že poslanci s absolutní imunitou se jen absolutně utrhnou z řetězu.
  A odnesem to všichni.

 135. (162) Tak to máme Pavle klasický začarovaný kruh. Když budou mít imunitu, budou na věc srát tak, jak na ni srali 20 let. Nebude motivace.
  Když nebudou mít, nebudou řešit ze strachu.
  Nelze tedy, než konstatovat, že je to „posraným navrch“. 😛

 136. a další věc je, že ti poslanci se kamaráděj s všelijakými šíbry….
  A tu vojenskou kontrarozvědku nikdo neodposlouchával, odposlouchávaná byla Nagyová.
  že s ní ti generálové telefonovali, je jiná věc.

 137. Halladine – 163 – to je nesmysl a navíc nedávno experimentálně ověřený.

  V 90. letech minulého století (zejména tedy v letech 1990-1997) poslance nikdo neprudil, policie byla celkem malinká, skromná a chytala vrahy a zloděje a do ničeho dalšího se nepouštěla. Rovněž úředníci nijak extra neprudili a když prudili, tak je člověk poslal jednoduše do prdele a dali pokoj.

  A právě v tom období celkem kvetla ekonomika, dýchalo se svobodně a lidem se žilo podstatně lépe než dnes. QED.

 138. AeroKarle – 164 – no, dřív netušili, protože se s utržením ze řetězu od roku 1989 nepotkali a fůru z nich to nejspíš ani nenapadlo, že by se to mohlo v takové míře stát. To celkem chápu, mně by to taky na mysl nepřišlo. Teď už to vědí a patrně by jednali jinak.

 139. K jednání je třeba nějaká motivace.
  Moc optimismu to ve mně nevzbuzuje, tak či onak.

 140. Pane Kořenský,
  ovšem kradlo se vesele. Korupce kvetla – Lájoš Bacz a další
  A že kvetla ekonomika – pokud si pamatuju, právě v té době se začala srát, Klaus padl taky kvůli tomu a začala se vzpamatovávat (ekonomika) až na konci Zemanovy vlády.

 141. AK – no u politiků by tou motivací měly být volby. Nic jiného nebo lepšího mně nenapadá.

  Pokud tedy nejsou průchodná čistě tržní řešení a ta průchodná nejsou a nebudou, o tom nemám iluse.

 142. A banky padaly jedna za druhou.
  Zeman nastoupil, a hned ten den mu guvernér ČNB řekl, že pokud nenasype 40 mld do ČS, tak se položí..
  Jo, ekonomika kvetla.

 143. Pokud si politik stačí nakrást, není důvod, aby příště ve volbách kandidoval

 144. Halladine – 169 – no to mně ale vůbec nezajímá, jestli se kradlo. Mně nikdo nic neukradl a naopak svoboda byla úžasná, v soukromém sektoru víceméně nikdo nemusel nikoho korumpovat, úřady nikoho nebuzerovaly a vůbec se žilo naprosto skvěle a jsem rád, že jsem si ten čas prožil v ideálním věku.

  Pokud se týká ekonomické krise a pádu Klause, tak doporučuji prostudovat zcela nesmyslné počínání ČNB v letech 1996-1997 a zejména úrokové sazby. Tam je zakopaný pes a nikoli v Klausovi, Zemanovi nebo v komkoli jiném.

 145. Halladine – 172 – no když si jenom nakrade a nebude překážet a vykonávat žádnou činnost (krom přistřihnutí křidýlek policii a SZ) tak spánembohem ať si nakrade a už nekandiduje. Mouřenín posloužil, mouřenín může odejít.

  A že padaly banky ? Viz moje 173, zavinila to ČNB. Jen blb měl v té době peníze v nějaké české bance, takže mně se to opravdu netýkalo a bylo mně to fakt srdečně jedno. Kdo uměl, ten si s tím poradil. Holt se i mezi firmami platilo cash.

 146. Pane Kořenský, o tom by se dalo jistě diskutovat.
  Ale ať už bylo příčinou cokoli, vaše tvrzení o tom, že do roku 1997 ekonomika kvetla je jaksi víte kde.
  Ty banky v roce 98 padaly jedna za druhou – a nebylo to díky tomu poslednímu roku.
  Na ten průser se zadělávalo celá devadesátá léta.

 147. No nic. Koně lze sice dovést k řece, ale nelze jej naučit pít, když nechce. A s levicově laděným obyvatelstvem je to víceméně stejné. Takže raději půjdu dělat něco zajímavějšího.

 148. Ach jo, nezbylo z něj zhola nic, z toho kiosku, ani základy. Co se týče ostatních témat, jen bych se zbytečně rozepisoval a zbytečně opakoval. Pěkně to podává pan Vlk: http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-policie-pomo-pije-a-lidi-bije-d80-/p_spolecnost.asp?c=A130712_154736_p_spolecnost_wag . Tenhle článek zas přinejmenším přináší pár mně doposud neznámých detailů z čunkiády: http://neviditelnypes.lidovky.cz/justice-pedofilove-na-letnim-tabore-db4-/p_politika.asp?c=A130711_151433_p_politika_wag .

  Nově zavedená plná imunita poslanců by asi k ničemu dobrému nevedla, zejména ne ve spojitosti s poměrným systémem. Speciálně by sotva vedla k očistě soudů, prokuratury, policie a legislativy; spíše naopak. Nezdá se mi, že by situace měla v krátko- či střednědobém horizontu nějaké dobré řešení.

 149. Dobré ránko!

  Nějak mě ten bulvár začíná zmáhat a hranice mezi Kauzou Nagyová a Kauzou Bartošová mi začínají splývat. Nechutné je to asi tak stejně.

  Dnes by v Budějcích měla být další demonstrace. Doufám, že lidi budou mít rozum a nevystrčej nos. Ať se hoši projdou po městě a můžou jet domů.
  S kvalitou báckomanda je to těžké. Kdo je tak asi ochoten na tomhle postu být zaměstnán? Já bych to dělat nemohla, nejen kvůli fyzičce a píďovitosti, ale hlavně, abych mohla někoho bacit, musím se nejdřív pořádně naštvat.
  Pravda, občas v souvislosti s některými veřejnými problémy přemítám o sekaných štětinách se solí. V určitých případech skvělý výchovný prostředek…

 150. Dobré zas ráno… No, chtěli jste mediokracii a policejní stát – máte ho mít.
  A o to víc mi přijde dojemné argumentovat demokraticky zvolenými politiky v poměrných volbách, kdy si tam ta parta gaunerů stejně posadí koho chce a koho potřebuje…

 151. 158 — Westíku, děkuji za odkaz na Robejškův článek. Je to zajímavé čtení, zároveň to však poněkud působí dojmem wishful thinking. Článek jaksi povšechně předpokládá spontánní posun k větší demokracii (zde ve smyslu většího vlivu společnosti na vlastní osud) při případné samovolně probíhající marginalizaci [klasických] politických stran. Zcela mi tam však chybí zmínka, že vývoj tímhle směrem jít vůbec nemusí.

  A dost se obávám, že taky nepůjde, že nejpravděpodobnějším výsledkem současného rozložení zdejších sil (jak faktického, které ovšem neznám, nýbrž přinejlepším tuším, tak i toho, které Robejšek předpokládá a popisuje) bude nějaká orwellovská totalita, která bude sama sebe utužovat s rozrůstající se bídou a eskalujícími konflikty (např. etnickými) a z které se Evropa už sama nevymaní.

 152. Ono to všechno může být i snaha OČTŘ dokázat, že dosavadní stoupnutí do houna byla jen proto, že to oni hodní a stateční to nemohli dotáhnout tam kam chtěli a potřebovali. Viz třeba Věra Jourová, budoucí kandidátka na poslankyni za babišovce. Sice to odškodnění za vazbu nedostala (prošvihla – prý – lhůtu), ale třebas Jiří Kudlík (CS fondy) se nakonec odškodnění dočkal. A někdy mám pocit, že je tu snaha o nějaké apriorní alibi – chtěli jsme, ale bylo nám zabráněno. Tak nějak chápu i http://www.novinky.cz/krimi/307663-vysetrovani-kauz-driv-branila-klientelisticka-sit-rekl-zalobce-istvan.html

 153. >>dvd – ta síť šla přes Grygárka, který si nechával posílat informace, na které neměl nárok, ale měl přesný přehled, na čem cajti dělají a koho chtějí obvinit.

  …Grygárkův úřad si totiž k sobě stahoval všemožné citlivé informace, které se mohly hodit jako záchranná brzda v případě nebezpečí trestního stíhání. A jak zjistil IHNED.cz, opatřoval si i takové materiály, na které neměl přímý nárok a neměl ani kompetence s nimi jakkoliv nakládat.

  Šlo především o dokumenty z finančně analytického útvaru (FAÚ) ministerstva financí – tedy od specialistů, kteří mapují podezřelé finanční pohyby na účtech a bojují proti praní špinavých peněz…
  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-60224180-grygarkuv-urad-dostaval-citlive-informace-na-ktere-nemel-narok-mohl-tak-varovat-zname

 154. Zpátečníku, jak už napsal P.Kořenský ve 117:

  „Njn, tak jestli Hurvínek u výslechu vedl monolog, tak to je pak těžký. Toho bude šílená dřina obhajovat a to i v tomto případě, kdy o žádný trestný čin evidentně nejde.
  To snad i každý kapsář ví, že policajtům se u výslechu zásadně odpovídá jen velmi stručně nebo vůbec a to jenom na položené otázky.“

  A jestli jim tam vedl 2,5 hodinovou přednášku, tak měli zástupecové jistě radost, neb nejspíš ledacos vyžvanil, co vyžvanit neměl a oni teď budou lépe vědět, jak na něj.
  A Nečas je nasířen, protože čekal, že se taky něco dozví, a voni – lumpové obmyslný – nic neřekli. Takže kde co vyžvanil a nedozvěděl se nic, čímž účel návštěvy byl zmařen.

  A každej průměrnej čtenář detektivek ví, že cajti toho zásadně říkají co nejmíň a až tehdy, když potřebujou. Jenže, kupodivu, i novinářský běsněj a chtěli by vědět všechno a hned, aby to mohli okamžitě vykecat, rozžvejkat, napadnout a rozcupovat, a pak všem cajtů a zástupecům vynadat, jak to dělaj blbě… 🙂

 155. (185) hmm, Rputi, víte zřejmě tolik co já, ale na rozdíl ode mne doslova „vcucáváte“ vše,čím Ištván a mediální šaškové „krmí“ „přitroublou masu“ 🙁 Situaci přiměřené se mně jeví vyjádření Vesecké, která-na rozdíl od nás- jistě dobře zná nejen „jeviště“,“kulisy“, ale i „herce“ 😕

  parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/V-cem-by-Benesova-mohla-byt-prinosem-To-si-nedovedu-predstavit-rika-Renata-Vesecka-278714

 156. 186 – To si právě nikterak nemyslím, Rputi. Jestliže policie má odposlechy, mnoho nového už se dozvědět asi nemůže; zřejmě se budou snažit svědky a obviněné s odposlechy konfrontovat, aby tak vyrobili něco procesně použitelného, anebo objem toho rozšířili.

  Naopak (jak už jsem asi napsal) mi připadá správné – správné z jeho vlastního hlediska, i z hlediska běžného občana potenciálně vždy ohroženého policejní, prokurátorskou a soudní zvůlí –, že se Nečas snaží poukázat na politickou povahu stíhání. Zásadní chyba ovšem je, že tak činí až teď, a ne třeba v dobách čunkiády, jejíž svévolné přehmaty i politická účelovost byly téměř od počátku (i přes veškeré tehdejší souhlasné hýkání PL médií) do očí bijící.

 157. Rputi ad 185,
  Koděra z IHNED nejspíš přesně ví s čím měl nebo neměl oprávnění pracovat první náměstek VSZ Grygárek. Není náhodou státní zástupce státním zástupcem proto, aby věděl na čem policajti dělají a koho chtějí obvinit? Policie víc než rok prošetřuje údajné Grygárkovi vazby, na nic relevantního co by opravňovalo k sdělení odvinění nenajde. Přišel na to Koděra z IHNED To je vskutku fascinující….

 158. westíku 187 – ale kdepak. On je to celkem obvyklý postup. A že se tam vykecá a půjde domů jsem si myslela už předem. Jen jsem netušila, že bude povídat 2,5 hodiny. Od začátku bylo celkem evidentní, že se chce hlavně něco dozvědět a je nervózní …. celkem přirozené.

  Co se Ištvána dotejčí, neznám, nemám povědomost (krom krapet s Čunkiády), osobně mi je dost nesympatickej, dikce mě nepříjemná.
  Na druhou stranu je momentálně tak v centru pozornosti, že si dává pozor, aby mu ani kuří oko nemrklo.

 159. Kačeno, pokud si novinář vycucal s prstu i to, co řekla Bradáčová, tak nejlépe vypnout všechny netové servery a věnovat se výhradně vaření.

  …Vrchní státní zastupitelství v Praze nemá kompetence k tomu, aby se zabývalo vyhodnocováním takto zaslaných trestních oznámení,“ podotkla Bradáčová s tím, že její lidé se automaticky zabývají jen kauzami, u nichž škoda přesáhne 150 milionů korun…

 160. (190) děkuji,Rputi, za poučení 🙂 Pohybovala jsem se více než 40 let (v různé míře) v prostředí , o němž je řeč,máme v širší rodině jednoho SZ, ale dobré informace beru kdykoliv a od kohokoliv 🙂 Jenom pořád nevím, co Nečas (proč se „vykecával“, je nervózní nebo není…..) 🙁 Vůbec se mnou nekomunikuje a dokonce odmítá,abych ležela v noci pod jeho postelí a zapisovala , co si mumlá ze spaní 🙂

 161. westíku, že mluvil 2,5 hodiny říkal on sám. Za dvě a půl hodiny se toho nakecá zatraceně moc.
  Že je moc kapříků na malou Kotlinku a že se tudíž kapříci požerou, jsem psala už někdy loni. Byl u toho všeho – byl. Kryl (nejen) Kalouskovy lumpárny – kryl. Věděl o restitucích? Věděl! Tím pádem je pro mne naprosto nedůvěryhodnej.

 162. Dobré skoropoledne..

  „tak nejlépe vypnout všechny netové servery a věnovat se výhradně vaření.“

  svatá pravda, Rputi. 🙂

  těsto na první letošní meruňkové knedlíky kyne, gulášovka se vaří a třešňová nadívajna se povedla skvěle, i když se díky většímu počtu drobných třešní se konzument stává prskometem 🙂
  Nějak se začínám ztotožňovat s potomkem, který vždycky když chce babička pustit zprávy, říká “ na co zprávy, stejně všichni kradou, to víme i bez toho“
  Potomek to ovšem říká proto, že ve stejnou dobu běží jinde Simpsonovi, na které se chce koukat a které zase nesnáší babička.

 163. (193) ale no tak, Rputi ! Nečas, Ištván ,Šlachta ,Zeman-a jejich starosti na jejich hlavu! Jsou teď důležitější věci 🙂 Před nějakou chvíli jsme se vrátili z H.B.,kam jsme odvezli našeho psího člena rodiny k ostříhání ( odpoledne zase pro něj pojedeme) 🙁 Dozvěděla jsem se, že mu bude udělena „bublinková“ koupel s italskou kosmetikou, což si já-jako platící člen rodiny- pro sebe dovolit nemohu 🙂 Ale to je život-narodili jsme se s pláčem, a každý den nám říká proč 🙁

 164. Mňo…
  já zblajznul libanonskej kebab se žlutou rýží, zapil Korunní citronovou s kapkou limetky a jsem připraven čelit poobědovému náporu návštěvníků. Zatím tady sviští jedna svatba za druhou. Všichni se ženěj a vdávaj, ani poledne nedržej. V parku nemůžete hodit cihlou, abyste netrefili nějakou nevěstu. Je to běs… je to běs.

 165. westíku, to máte dobrý, já si připadám jak bagr. Jollie rád sedává za mnou na židli a tulí se. Jenže v tom hicu jak se tulí, tak je mu horko. Takže sleze, aby se ochladil. Když se ochladí, chce nahoru, neb je starý „lepidlo“. Když se přitulí, je mu horko a jde se ochladit. Když se ochladí, chce nahoru…. 🙂

 166. ptakopysku, na snoubence se, pokud vím házela rýže a nikoli cihly?! Jenže, když jsi rejži ve své mlsotě sežral, tak ti holt zbyly jen ty cihly. Trefils aspoň nějakou tchýni? Že by ses zavděčil… 😀

 167. westíku,
  před čtrnácti dnama, jsem asistoval na jedné svatbě a běhal tam svatební labrador s krajkou kolem krku. Pánští svatebčané se v tmavém, takřka labradořím odění potili jako vrata od chlíva a závistivě pozorovali hafana stojícího po kolena v jezírku a spokojeně chlemtajícího vodu. S mým podotknutím: „To má tak některej člověk štěstí, že se narodí jako pes.“ všichni bezvýhradně souhlasili. https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/533567_4284356406189_1377901054_n.jpg
  O tom vašem hafanovi to platí asi taky.

 168. Ptakopysku,
  tak to já se napájím Coca-Colou Zero, neb mne již třetí den drží migréna, a jelikož jsem již vyčerpala obvyklá tišidla, cihlou do hlavy se zdá být lákavá představa 🙂

  Jinak k budějickým událostem – ráno jsem viděla u Lidlu nějakého černého šerifa kupovat proviant, ale byl sám a tak v klidu. Známí obývající inkriminované sídliště Máj svá obydlí raději na víkend opustili. No a šéf u oběda ve čtvrtek podotknul, že minulý týden se mu pod okny houfovali extrémisti, nadělali bordel, a druhý den to po nich uklízeli cikání v zelených vestičkách.

  A dnešní Vlk st. na NP se zjevně inspiroval u Větvičky a na d-fens.

 169. Matzurko,
  já kdybych pil cocacolu zero, tak bych měl nejenom migrénu jako prase, ale i žaludeční vředy. Je zajímavý, že pepsi mi až zas tak moc nevadí. Jsi o level výš!

 170. Rputi,
  Trochu mě udivil zjednodušený závěr, že síť šla přes Grygárka, který jste učinila na základě zmateného článku o tom co mohl dělat JUDr. Grygárek. Vadí mi články přesně tohoto typu. Žádnou podstatnou informaci nepřinesou, jen oznamují ,že ten či onen, tady Grygárek, cosi mohl a implikují, že tak činil. Lotr jeden….

 171. No, koukám, že zatím asi nejostřeji píše Reflex: http://www.reflex.cz/clanek/info-x/51120/dusan-sramek-s-necasem-to-jaksi-nevyslo-a-kdo-ted-konecne-zarazi-istvana.html (Proč?) Jsou snad první, kdo teď přišel s trestním stíháním žalobců a policistů. Ovšem i tak jsou o pěkných pár let pozadu. Kdypak že to prosím probíhala čunkiáda? S korunní svědkyní Urbanovou? S vyšetřovatelem Červíčkem? Se soudními znalci, jejichž odhady ceny předmětných nemovitostí se lišily zhruba o půl řádu? A s prokurátorem Ištvánem?

  Možná by nebylo od věci někde dohledat, co psal Reflex tehdy…

 172. Kačeno, no tak…
  V článku je naopak velmi konkrétně popsáno, že Grygárek si nechával posílat informace, které mu nepříslušely.
  A stížnosti na to, že někdo vynáší informace a lumpové díky tomu včas unikají se objevila už dříve.

 173. (204) asi tak jako Vaše makroekonomické úvahy, Halle 🙂

  (207)Šumaváku,je mně moc líto jak té kobyly, tak Vás 🙁

  Rputi, tak jsme se vrátili (se psem) z H.B.;musím konstatovat, že po té „bublinkové“ koupeli je pes opravdu jak nový 🙂

  (199) ptakopysku,něco podobného včera (smutně) řekl můj syn; drží dietu a chtivě kouká po každém soustu papriky (89 Kč/kg), kterou žere náš pes 🙂

 174. Já se dopustil nějakejch makroekonomických úvah, Wetíku ? 🙂

 175. Šumaváku to je děs. Držím palce, aby se to zahojilo pokud možno bez následků.

 176. Šumaváku, to jsou radosti…
  Tak hlavně aby se postarala příroda a nebylo třeba veterináře.

  Westíku, co to je –
  a) za psa, že žere papriky
  b) dietu, že při ní syn hladově kouká na psa, žeroucího papriku? Kdyby buřta, to bych chápala.

 177. (180) – kdo chtěl? (Ten Jirka je nějaký nakažlivý) 😛
  (200) Z Coca Coly (Zero i Zeke) by mě vzaly i horší věci, než migréna. Ať žijí převařené nápoje! 😛

 178. A jen tak mimochodem, kdo má při ruce tištěné Lidovky, kocour tam má skoro celou stránku na téma ústavní zvyklosti a obyčeje.

 179. Šumaváku – chudák kobyla. Pokopaná nebo pokousaná ?

 180. Taktéž v Lidovkách špičkový Stanislav Komárek, „Vítejtev Mutterlandu“. Snad to někdo dá na web.

 181. Dobrý podveřer.

  Jo, Mutterand je skvělej.

  Na kocoura jsem zatím nenarazila, v sobotu si vždycky u odpoledního kafíčka rozebere Lidovky celá familie a nejspíš byl v části, kterou uchvátila babička a usnula, třímajíc ji pevně v ruce.

 182. Šumaváku 219 – není on ten Graeber britský vjedec?
  Nevím, co na to Modrej, ale historici z něj musí mít cukání.

  On tam např. tvrdí, že otroctví vymizelo na přelomu antiky a středověku. Za sv.Vency – tedy 10. století – kdy po antice už pár set let nebylo ani památky, bylo v Praze tržiště z otroky.
  A nevolnictví se zas až tak moc zásadně nelišilo, ale on to zřejmě pomíjí.

  A představa, jak má někdo dluhy, a tak si řekne „vyrazím si pár grošíků a poplatím“, je na můj vkus taky krapet divoká. To nebylo jako dneska, kdy FED vezme „bezcenej“ papír a natiskne si co hrdlo ráčí.
  Aby vůbec mohl někdo něco razit tak na to musel nejdřív mít ten kov, což nebylo tak zcela jednoduché. Např za Karla Velikého to byla Karolinská libra stříbra a z ní se vyrazilo 240 denárů. A vedle toho existovala i další platidla. Ibrahim Ibn Jakob, kterého „směnné kursy“ samozřejmě zajímaly, píše, že v Čechách se platilo nějakými šátečky. Za 1 denár = 10 šátečků = 10 slepic = obilí pro člověka na měsíc = ječmen pro koně na 40 dnů. Což samozřejmě směňovalo i mezi sebou.
  Nehledě k tomu, že razit mince bylo výlučným právem panovníka. Na to např, dojeli i Slavníkovci, protože ražba jejich vlastních mincí přišla Přemyslovcům už jako příliš velká drzost.

 183. Šumaváku,
  Darwin s vámi a zlý pryč, copak se kobylce přihodilo ? Každopádně, držím palce a v duchu i kopyta, ať to dobře dopadne.

  Ptakopysku,
  mně se zas kroutí pusa z Pepsi. Colu popíjím kvůli kofeinu, a Zero proto, aby mi v žaludku nesedimentovaly kostky cukru 🙂 Light má jiné složení náhradních sladidel, co pro mne mají divnou pachuť, takže asi tak. CCZ coby léčivo, jinak na žízeň dávám přednost černému neslazenému čaji, ředěným džusům a čisté vodě (případně vodě s trochou citronu). Pivo mi nechutná, tak aspoň více zbyde na jeho milovníky 🙂

 184. Dobrý večer. Ad provokatéři v Budějcích. Na Rotavě, kde „protiromský pochod“ byl myslím minulý rok, místní neznali ani bílé, ani černé demonstranty. Všechno byl dovoz. Místní cikáni byli schovaní, bílí maximálně koukali z povzdálí.
  Ad Cola: Matzurko, mě pomáhá kola (příp Pepsi, Kofola) s cukrem. A hodně čaje, na hlavobol spíše černý.

 185. No a když panovník neměl ono stříbro, tak stáhl dosavadní mince , roztavil , přidal mědi či něčeho jiného, a vyrazil větší počet mincí.
  A občas panovník někomu dlužil, neměl na vrácení, tak rozkulačil třeba templáře, od kterých si půjčil. Pak už jaksi nebylo komu a proč vracet.
  Se židy obdobně, u šlechty se občas někdo popravil, majetek zkonfiskoval a prodal či zastavil.
  Opravdu se občas dluhy neplatěj 😉

 186. Nickname,
  kola {jakákoliv) s cukrem je pro mne nepoživatelná – pokud zatoužím po cukru, pak snad raději tabulku dobré čokošky), ale každému budiž přáno 🙂 Jo, ještě tak RC (Royal Crown) light, a točenou kofolu si dávám v restauracích, pokud ji mají. Jiný než černý čaj téměř nepiju (zato tohoto tak dva litry denně nejmíň), zelený jsem schopna popíjet jen pokud je s nějakou příchutí, jinak mi to přijde jak převařená tráva (holt nejsem ten pravý znalec).
  Na migrénu musím zkoušet jedno po druhém, někdy to zarazím, někdy holt ne. Jsou na světě i horší věci.

 187. 224 Sladká kola s paralenem, to je pro mě dvojitý lomcovák. Když je třeba trojitý, dám do toho brufen. Na migrény netrpím, lomcovák používám při začínající chřipce.

 188. Ad Bradáčová, Ištván, Moravec: Kdesi jsem četl, že pan Moravec je (či byl) v blízkém vztahu s J.Pospíšilem, místopředsedou ODS. Pokud by to byla pravda, tak dozorující státní zástupce se sešel s osobou blízkou vyšetřované straně – je zde žádost o vydání předsedy Nečase, Pospíšil je místopředseda, jsou zatčeni bývalí poslanci této strany.
  Z toho mi vyplývá jediné – tato schůzka by měla být uvedena ve spisu a zároveň z důvodu této schůzky by se SZ měl vyloučit pro podjatost.

 189. 224- kdybyste někdy přeci jen chtěla vyzkoušet zelený čaj( údajně je zdravější a rozhodně nebarví zuby), tak v Oxalisu vám poradí, stačí říci, že trávový nerada. Zdaleka ne všechny jsou jako tráva, jde o druh.

 190. Ad minfin a ČSSD: socialisté skočili na vějičku. Fischer posloužil a může jít. Bohouši, nevzal bys to ministrování? Domluv se s Kačkou, Vítkem, Vojtou a křeslo je tvoje. Úplně jsme oněměli z tvé moudrosti. Náměstka ti dodá Jirka, bude to tvoje pravá ruka, abys náhodou něco nepopletl, bude tam jen na tu nudnou administrativu a počítání čísel.

  Zdá se, že Ondra Jakob z minfin po englicku zmizel.

 191. Andy,
  díky za tip, ale v Oxalisu už mne mají plné zuby, oňuchávám jim tam deklíky dost často (jak to mají v těch skleněných nádobách, tak se aroma koncentruje pod deklíkem, a zvednutý deklík pak testuji 🙂
  Fakt ne, díky kolegům z Japonska jsem pochutnala celou řadu, předpokládám i velice kvalitních čajů (spousta dárků od nich je tohoto druhu), ale zatím jsem fakt nenašla nic, co by mne oslovilo. I při vědomí všech výhod zeleného čaje, prostě to musí vonět po meruňce, pomeranči či jiném ovoci…. jasmín rozhodně NE.

 192. Nickname, ad [230]. Díky, že jste si na mne vzpomněl a že mi projevujete takovou důvěru.

  Když tedy jinak nedáte, tak já to ministrování věcí finančních beru… 😀

 193. Oxalis nic moc. Dnes už tam převládá seno, alespoň co se týče černých čajů, zelený také nevyhledávám.
  Z Oxalisu jedině Sikkim a i ten je lepší jinde.

 194. 234- já si v Oxalisu kupuji jen dračí perly( bílý čaj s jasmínovou vůní), ale radit se tam chodím. Používám na tamní zaměstnance agresivně asertivní přístup a zatím to funguje. Ale fakt je, že černý čaj kupuji ve velkém jinde.

 195. 233 Dobrý den. Bohouši, blahopřeji vám. Budete mít v pracovním návodu u ministerské sesle: Oloupej banán opici a na nic nesahej. 🙂

 196. No už aby se Bohouš chystal, mám takové nejasné tušení, že jednou z podmínek hlasování o důvěře vládě bude „Fischer z kola ven“. Teď jde jen o to, jestli Bohoušovi dovolej na pidistériu kraťasy. Jak ho znám, tak to jinak nevezme! 😀

 197. Rputi, nazdar. Kraťasy jsou samozřejmě naprosto nutné. Bez nich si nedovedu řádný výkon ministerské funkce vůbec představit… 😀

 198. Dobré zas ráno… Ano, výstižné:
  „Zákonodárce zpravidla začne tím, že jen sepíše a kodifikuje stávající obyčej a posvětí jej svou autoritou. V zájmu právní jistoty, aby se nikdo nemohl vymlouvat, že nevěděl … prosté a surové „pachatel měl vědět“ nahrazuje sofistikovanější a uživatelsky vstřícnější „pachatel měl možnost vědět“. “
  Stávající obyčej je, že vlastník nemovitosti je sprostý podezřelý a poslanec se spřátelenou realitní kanceláří by s tou nemovitostí zacházel rozhodně lépe. A tak zákonodárce kodifikuje stávající obyčej, že podvody na katastru nemovitostí legalizuje. A pokud sprostý podezřelý vlastník se během tří let neozve, má smolíka a o nemovitost přijde.
  Která že ODS toto navrhla a nechala schválit? Jistě zcela nezištně…

 199. (236) doporučuji k tomu přečíst shrnutí :
  http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-60241780-dvacet-osm-dni-ktere-otrasly-politickym-svetem
  (213) maydo, nemám tušení, proč plemeno amerických kokršpanělů dává přednost paprikám před buřtem, když bylo vyšlechtěno v USA ,a tam, pokud mé zeměpisné vědomosti sahají, žádné plantáže paprik nevedou 😕 Ad dieta mého syna: ten se drží zásady, že nejúčinnější dieta na zhubnutí = nejíst 🙂 Není divu, že někdy závidí našemu psovi i granule 🙂
  (211)halle, baví mne „zasvěcené“ úsudky zubařů, pekařů, řezníků …o tom, kolik nás stála privatizace, proč „padly“ naše banky atd. Já jsem zase přesvědčena o tom, že podstatný díl na našem současném politickém marasmu způsobila nadměrná účast lékařů v PS, ve vládě a vůbec v politickém aparátu; na rozdíl od těch zubařů, pekařů, řezníků…jsem se ovšem na „vlastní oči“ přesvědčila o funkční negramotnosti mnoha osob (ne všech !) z této společenské skupiny 🙁

 200. Dobré dopoledne,
  pesanové žerou všelicos. Měla jsem tři boxerky. Ta první si trhala jablka z větví na které doskočila a pak je sežrala i s bubákem. Druhá milovala jahody. Třetí kradla jablka z mísy na stole, okusovala ostružiny z keře, žrala cibuli, kedlubny, švestky, meruňky, jahody, hrozno a pila alkohol. Nejradši měla pivo, ale nepohrdla ani vaječńáčkem, Baileys, jablíčkem berentzen. Teď mám psa ten je konzervativní 😀

 201. Já mám psa válečného. Furt se jenom válí.
  Vstává akorát, když otevřu vrata. To vypálí šílenou rychlostí na kompost, šlohne tam nejhnusnější ohnilej hnus, co najde a odpádí si lehnout před domovní dveře, kde dotyčný hnus s labužnickým výrazem konzumuje.

 202. Jak známo z evoluce, pro přežití druhu je nejlepší všežravost. Žolík se tím přísně řídí!

 203. Ptakopysku,
  to je soft verze válečného psa. V hard verzi, se válečný pes ve smrdutém hnusu před sežráním vyválí a po sežrání, se vyválí na pánečkově otomanu. 😀

 204. Dobré ráno,
  měli jsme kdysi jezevčíka a ten žral syrové brambory.

  mně spíš zaujala dieta tak přísná, že někdo může závidět i papriku.

  já jsem kdysi dosti shodila tím, že jsem vynechala cukr s výjimkou jedné kostky do kafe, radikálně omezila pečivo, zejména bílé a odepřela si sladké a pivo. Taky jsem začala chodit pěšky na tramvaj přes Santošku a od tramvaje z Malostranské k Chotkovým sadům. A ani jsem se k tomu nemusela přemáhat nějak to šlo samo.
  Teď jsem naznala, že se zase nevejdu do džínů, které mám od toho, že dokud se vejdu, je to OK. Ale tělo se nějak brání, z tramvaje na Malostranská se mi nechce a na povo nebo zmrzlinu mám neodolatelnou chuť a na chledba csi taky dám radši žunkový koleno než nízkotučný margarin.

 205. To jsem zvědavá, zda-li udatné kníže bude hlasovat pro rozpuštění sněmovny.
  Pochybuju, že mu to Kalousek dovolí … 😀

  …“Tuto čistě formální interpretaci ústavy už v minulosti jednou využily různé vlády, aby se dostaly k veškeré moci: v lednu 1933 v Německu a v únoru 1948 v Československu,“ doplnil Schwarzenberg.
  …“Jako starší ročník, který zažil diktaturu, budu proti tomu bojovat všemi silami. Budeme bránit legalitu republiky v plném nasazení,“ prohlásil v rakouském listu nedávný šéf české diplomacie…
  http://www.novinky.cz/domaci/307722-zeman-saha-po-moci-rekl-schwarzenberg-a-pripomnel-podobnost-s-unorem-1948.html

 206. no jo, Šimone…

  Babička řeší nějaký sklenice na med, který máme zajistit, teď hned okamžitě, synek čučí na nějakou pitomost což irituje chotě a babičku, choť trvá na tom, že děti mají zjistit, jetsli se na pozemku obce nachází kontejner na tříděný odpad a nějak nebere, že vím, že nenachází a odpad je nutno vrhnout do popelnice a tu za příslušný obolus připravit k vysypání v den svozu odpadu, babička d telefonu vyžvanila sousedce informaci, která měla zůstat utajena a tím zavdala příčinu k mrzutostem.

  A vy na mně chcete, abych si ještě zkontrolovala překlepy. 😀

  Předevšírem jsem potřebovala napsat nějakou pracovní zprávu a babička se jala uklízet kuchyň, nakonec mi nezbylo, než ji vyhodit z kuchyně i s klukem, kterého si k tomu vzala, ře ho jako vychová prací, protože pořád chodili s nějakými dotazy, co je k čemu a kam se to má dát a já nebyla schopná napsat ani řádku.

  Tak takhle já si tu. Pak se divte, že dělám přelepy v komentářích , nečtu je po sobě a co nějakej Nečas, to je nějaký jiná planeta.

  Jedu na tři dny do Prahy a nechám tady babičku s mými chlapy ( samozřejmě s plnou lednicí a balíkem pokynů).
  rozmary našeho klížového klienta a šéf, který po návratu z rodinné dovolené bude pln elánu a tudíž bude dělat vlny a vytvářet zmatky, se mi odtud jeví jakooáza poklidu a máru ( nutn odat, že z kanclu se mi to jeví přesně naopak – jsem takovej věčně nespokojenej tvor 🙂 )

 207. Dobré podoledne z Budějc všem. Naše účast na demonstraci in absentia se vydařila. Přesto, že vyzbrojen dvěma kudlami, z toho jednou víceúčelovou útočnou švýcarskou, skládací polní lopatkou, dvěma pepřovámi spreji, z toho jednoho zvící menšího hasícího přístroje, bojovým oblečením – červeného trika s leteckým motivem značky Thor Steinar, vybaven ideovou lieraturou History s ikonickým zobrazením Josepha Goebbelse na titulní straně a dostavivší se v bojovém vozidle symbolizujícího japonský militarismus, opatřeného espézetkou s kombinací písmen a číslic evokující zakladatele hnutí potlačujícího lidská práva a svobody a strůjce holocaustu včetně toho romského, aniž jsme byli zkontrolováni, lstivě pronikli do města a zákeřně abychom unikli zatčení a následné justiční persekuci, zatím co partaigenosse pokládali životy za lepší rasu, učinili jsme odpoutávací manévr na Borovanské borůvkobraní, které vzdor letošní bídné úrodě se velmi vydařilo. Osvěživše se temnými silami papeženectví při prohlíce tamního kláštera jsme vyrazili na návštěvu přeshraničního Gmündu v mateřské zemi Velkého zakladatele a s posledními paprsky slunce z Říšké strany ozařujícího Sudety, opět úspěšně pronikli zpět do přísně střeženého města i s kontrabandem koláčů a keramiky. Tak hlásím, že bojový úkol, který jsme si předsevzali byl stoprocentně splněn…

  90 westíku, ano.
  Obecně, hodně tu tradiční prázdné slámy, inu, je přede žněmi.
  Kocour tradičně výborný, zraje na Ústavního soudce.
  Konec tohohle no…hlášení. TADÁ

 208. (244) Nejen psi. Měl jsem kocoura (čtyřnohého), s velkou chutí žral konzervovaný špargl.
  (253) Sockomouši jsou do toho rozpuštění sněmovny tak diví, že bych jim ho dopřál jen velmi nerad. Kalousek/neKalousek.
  (255)Na to zrání bude mít dost času (Zeman, Senát).

 209. 256 Ptakopysku, a nevysvětlil bych, že je to souhrn nahodilostí. Vždyť stačí vzít kteroukoli knížku, vybrat z ní písmena a poskládat je libovolně podle potřeby…

 210. Ajrovko, těch 120 hlasů neseženou, kdyby si dali nohu za krk.

 211. no, a něco pro ty, kteří místo procházky, čtení detektivky a podobných činností mají chuť vyžívat se v mučivé disharmonii čtením o Ištvanovi a Nečasovi aneb jak tato česká detektivka podle Mc Baina může anebo nemusí dopadnout 😕

  http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/statni-zastupce-istvan-v-roli-savonaroly-konec-boje-s-korupci
  http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/pane-kudliku-na-tech-patnact-let-stihani-proste-zapomente

 212. http://www.kleinezeitung.at/nachrichten/politik/3355211/1933-deutschland.story

  253: Rputi, tady to máte v originále. Zajímavý článek. Zajímavé je i to, že si to nedělní služba Novinek stihla tak rychle přeložit.
  Pokud pan Schwarzenberg myslí svá slova vážně, kde se mohu přihlásit do Stráže obrany státu, kde vyfasuji kvér? Co uděláme s fašisty a nacionálními socialisty? Pokud nemá nic takového připraveného, je mi to líto, ale pouze mluví. Jednání je velmi daleko za slovy, resp. někde jinde.

 213. 261 Westíku, pozorně čtu všechny rozhovory s Ištvánem. Vede si výborně, co říká, má logiku a je vypointované. Oceňuju jeho zdrženlivost a odstup od mediální hysterie. To, že dosud lecos procházelo a stalo se tolerovanou zvyklostí, neznamená, že musí procházet i nadále. Zákonná pravidla jsou stejná, jen někteří ztratili politický vliv a páky aby bránili uplatňování zákona „padni komu padni“. Jsem zvědavý co se dozvíme ve finále až vyšetřování bude ukončeno. V dosavadní praxi pozoruji rozdíl mezi rozhodováním mladých soudců první instance a soudců odvolacích a vyšších soudů. Jednoznačně lze pozorovat generační rozdíl v myšlení ve prospěch mladých.

 214. westíku, ts,ts…
  Jen si tak dovolím připomenout, že při tom hlasování šlo o Kalouskův balíček, zejména pak o zvýšení DPH. Tento balíček zásadním způsobem přispěl k tomu, že naše hospodářství je tam kde je a konce krize nedohlédnout… Věděli to všichni včetně Nečase, ale ten jako vždy všechno Kalousovi odkýval.
  Šprajcli se ti tři a nakonec byli ochotni zapřít i vědomí, že tím způsobí celohospodářský průser.
  Náhradník Pekárek, byl, v době svého nástupu do Sněmovny (zatím nepravomocně) odsouzen za požadování úplatku a bylo celkem jasné, že to má spočítané.
  A Tejc se tenkrát naprosto veřejně nechal slyšet:“Ty nám hlas, my tobě funkci, dotace nebo peníze na sport. „Sněmovna působí jako velký politický bazar, jen nevíme, jaká je cena za přeběhlíky,“ řekl včera předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc.“

  Opravdu je to normální politický handl a všechno je v pořádku? Já jen, že se kde kdo rozčiluje, že platíme tak vysoké daně. Na co? Aby bylo na úplatky, když je třeba odhlasovat sviňárnu?

  A na tohle všechno koukal Nečas jak vyvoraná myš a teď piští „já sem nevineeeej!“
  Ať jde na kolo!

 215. Dobré odpoledne,

  instalování rusnoka proti vůli parlamentu?

  to se snad dozvíme, až se bude hlasovat v parlamentu o důvěře vlády, co je vůlí paramentu.

  S hitlerem a únorem mává kde kdo, už to přestává být zajímavé. Bohužel to může skončit jak v tej bajce s pasáčkem, co pořád křičel „vlk, vlk“ a vlk nikde. Když vlk přišel, nic nebylo pasářkovi platné, že křičel, všichni nad tím mávli rukou, protože mysleli, že se zase nic neděje.

 216. Tak kdyz to shrnu: az nastoupej ty logicti, neuplatni a mlade myslici , pak usetrime na danich, pac uz je nebude treba na ouplatky. . .ma ty prostato!
  Necase bych povesil do pruvanu za neco zcela jineho ( teda za koule, ale kvuli jinejm vecem).
  Takovej Bubig von Edelstadt byl s tema carodejnicema vlastne docela bridil. . .

 217. šimone, nechytej mne za slovo – víš dobře, jak jsem to myslela!

  Jinak je to přesně situace: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se jde pro pívo.“
  Nastalo, jde se pro pívo a nemá smysl se divit, že tomu tak je.

 218. 263: „Oceňuju jeho zdrženlivost a odstup od mediální hysterie“
  Schumi, jseš si jistej, že mluvíš o zdrženlivosti a odstupu ? U člověka, kterej to celý rozpoutal, s pozvanejma médiema v přímým přenosu, se zásahovkou, kuklama a poutama, s dennodenníma intervjukama ??? Kterej vypustil mediální fámu o milijónech a zlatě, aby na ně poštval veřejnost ??
  To by mě zajímalo, jak pak vypadá státní zástupce nezdrženlivej …

 219. nickname, váchně se nesměj nechat utichnout! Co kdyby by chvíli klid …

 220. >> Schumi 263
  Přečetl jsem si rozhovor v pátečních Hospod(ář)ských novinách – a můj názor je dosti opačný. Co se pak týče oněch mladých soudců – nějak mám pocit, že jim jde převážně o roli mediální hvězdy. A o viditelných nedostatečnostech stran výrokové logiky u naší právní veřejnosti (zvláště pak té mladší) se už ani nemusím zmiňovat. U zákonodárců je to ale snad ještě horší.

 221. Mno,
  tak jsem se nevědomky držela Westíkovou radou, a podstatnou část dnešního dne strávila četbou detektivky. Autor Peter May, první díl skotské trilogie „Skála“ mi zas jenom potvrdil, že „ostrovani“ jsou opravdu na tento žánr mistři 🙂 Není nad to si v klidném nedělním slunném dni číst o lijáku na hebridském ostrově Lewis, temných vášních a chytrých policajtech.
  Stručně – pokud máte rádi detektivky, vřele doporučuji 🙂

 222. (263) 🙂 🙂 Schumi, to jsme (když jsme byli mladí) také říkali o těch starších 😕 Zapomínáte, že JÁ jsem si během svých posledních 10 praxe vyzkoušela (na vlastní kůži) jak ty staré, tak ty mladé soudce; a zejména z těch mladých na mne šel „bledý děs“ (o SZ ani nemluvíc-asi jsem měla smůlu) 😕 Jeden docela slušný soudce mně (v důvěrném rozhovoru) sdělil, že dobrý soudce musí zrát (nabíraje znalosti a životní zkušenosti) nejméně 15 let; to pak ovšem se z něj stane „dobrý soudce“ až když už není mladý 😕 Já sama Soudce (s velkým S ve věku kolem 50) jsem poznala na „zapadlém“ okresním soudu : srovnal v poměrně složitém sporu (nikoliv ovšem trestním) čtyři advokáty vč.právního zástupce FNM (a tedy vč.mne jako zástupce navrhovale) během půl hodiny tak, že nikdo z nás nestačil ani škytnout; vyšli jsme po vyhlášení rozsudku jako omámení- a nikoho ani nenapadlo,aby rozsudek napadl (a to ani mně nepřiznal všechno, co jsem požadovala):-)
  Bohužel musím konstatovat, že většina mladých soudců ani pořádně nevěděla, o čem se vlastně spor vede 🙁 Nacházíte-li ovšem “ soudcovskou kvalitu“ v Šottovi nebo Ceplovi jun., kteří zřejmě vidí v soudním líčení politickou show nebo sebezviditelnění, pak ta Spravedlnost aby kromě zavázaných očí si ještě přibrala „pás cudnosti“, aby ji tolik neznásilňovali 😕
  Chápu ale, že nemůžete kopat do „vlastního hnízda“ 🙂

 223. Rputi – 264 – jste si vědoma, že tím co píšete, prohlašujete, že víte, jaké hlasování je správné a jaké ne a že to nesprávné má být vyšetřováno OČTŘ ? Pak Vám ovšem, jak říkává dvd, není ani rady, ani vzájemné hospodářské pomoci :-).
  Schumachere -263 – logika a vypointovanost u Ištvána ? Fakt ? Myslíte například odpověď na otázku proč svědka nevyslechl před dvěma dny – „Protože jsme ho vyslechli dnes“. To bych opravdu takhle logicky vypointovat nedokázal :-).

 224. Oteplovači, jejda, tak to určitě nebylo míněno!
  Ale že svědomí, za mísu čočovice prodané, není zrovna ono, v tom se mnou budete souhlasit, není-liž pravda?

 225. Dobrý podvečer… No vida – „Právě fakt, že chtěl Kalousek Anderovou propustit, se ale nelíbí Fischerovi. „Po téměř sedmi letech opustil ministerstvo financí, které zřejmě začal vnímat jako svůj vlastní majetek. Považuji za skandální jeho arogantní způsob jednání, kdy chtěl paní Anderovou z ministerstva vyhodit jen kvůli jejím aktivitám mimo její pracovní dobu,“ uvedl Fischer.“ – Nepřipomíná to čirou náhodou někomu Bátoru?
  Tak jsem jen zvědav, jak dlouho bude trvat zdejším bdělým ochráncům práva a morálky, než mu vysvětlí, čeho všeho se má (neexistující) státní úředník zdržet… A aby jim to šlo lépe od ruky, tak jen připomenu, že o Bátoru se „postarali“ taky Kalousek a to jeho ochočené pimprle…

 226. Tak lokální zprávy ČT v 18.oo přinesly informaci o tom, že oni květnoví útočníci nejmenované provenience svoji akci v Duchcově zopakovali. Pro čtyři zadržené osoby bude (po poradě se SZ) žádáno vzetí do vazby. Jinak je ovšem na všech „masmediích“ ticho po pěšině. Aby to asi nekazilo dojem z úspěchů dosažených v Budějovicích.

 227. Nikomu nic není po tom, koho chce SZ vyslechnout zítra nebo pozítří.
  Pořadí a dobu si určuje sám, jak potřebuje.
  Potřebuje si ujasnit , na co se vlastně bude ptát.
  Předpokládám, že pokud se má věcí zabývat seriozně, musí se na to připravit.

 228. 263 — No, říkám si, Schumachere, jakpak by asi vypadal takový novinový rozhovor s Urválkem…? Nevím o tom, že by byl za svou kariéru někdy nějaký poskytl, možná ne (i když mi v hlavě snad utkvělo, že býval zván na besedy s pracujícími). Mám teď horší připojení, takže to nemohu hledat na Krameriovi — třeba by tam (http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Welcome.do) mohl nějaký laskavý čtenář kouknout…

  Smím-li zde zmínit svůj dojem z těch rozhovorů: Čiročirá arogance; v důsledcích způsobená dlouhodobou neschopností a indolencí jak politiků, tak i žurnalistů. Být tím žurnalistou já (a neobávat se, že skončím ve vazbě taky), vyptával bych se jej především na čunkiádu, v níž Ištván, co si tak pamatuji, vystupoval s obdobným sebevědomím, a každý krok, který dělá teď, detailně porovnával s jeho tehdejším, se způsobem, jak je presentoval, a s jejich výsledkem.

  Mimochodem, jak se jmenoval ten prokurátor, co vykládal novinářům, že předseda FNM (či kdo) bude zpívat vo dvě oktávy vejš? Krebza? Kredba?

 229. (271) Zkusím. Z občasné návštěvy veřejné knihovny mám dojem, že detektivky přestali psát autoři a pustily se do toho autorky. A není holt každá Christie nebo Sayers.

 230. AK,
  tak to není, ale ani každý spisovatel není McBain. Kterého jsem, přiznávám, přestala číst poté, kdy pachatel(ka ?) svou oběť zaživa stáhla z kůže…. stejně jako film Sedm (Brad Pitt coby detektiv) už nikdy znovu vidět nemusím, prostě mám své limity.

  BTW, docela se mi zamlouvá poněkud „aktualizovaný“ seriál Sherlock (UK proveninence), kde Holmes je geniální mlaďas -policejní konzultant, a dr. Watson (rovněž mladší ročník, ale vysloužilec z Afghanistánu) je mu přidělen víceméně jako hlídač 🙂

 231. Oooops: tehdejším -> tehdejšími

  Jinak děkuji za upozornění na Mutterland — už jsem si tištěné Lidovky stáhl k sobě. Dobrá práce, vysoko nad průměrem Komárkových pravidelných textů v novinách, které (podobně jako před lety knihy jeho biologických esejů) celkově poněkud trpí na přílišnou frekvenci. Tím spíše zaslouží kriticky promýšlet.

  První dojmy: Asi by bylo na místě porovnat s předchozími (rovněž velmi dobrými) Komárkovými texty o mutrzónech (těm totiž sice zpravidla chybějí heroické kvality Ramba, ne však ctižádost). –– Nietzsche holt byl komickej tím, že se pouštěl do oblastí (a póz), které se pro filosofa nehodí. Analogicky, ale opačným směrem, byli v témže období komičtí někteří monarchové, třeba Ludvík Bavorský, Vilém II., Napoleon III. –– Velmi případná je ta druhá zmínka o cti. –– Ženský princip, spíše než mužský; dejme tomu, ovšem implicitně míněn ženský princip teď. Dívám-li se dvě či tři generace zpátky, tehdejší ženské postavy, byť snad v průměru dost ve stínu tehdejších mužů, mi zhusta připadají podstatně výraznější než muži dnes. –– Je současná nemohoucnost důsledkem příklonu k ženskému (resp. mateřskému) principu, anebo naopak? –– No, když tak o tom přemýšlím, současná euroamerická civilizace mi (asi nejvíce svým vztahem k budoucnosti) nepřipadá ani tak ženská či mateřská, jako spíše homosexuální.

 232. (282) No, já jsem tradicionalista a Sherlock Holmes má být (dle mne) poplatný své době a svému autorovi.
  Pokud má někdo lepší nápady, ať neparazituje a píše si je za sebe.
  Ed McBain už mi připadal trochu jednotvárný, ale ono je to makačka, napsat těch knih tolik.
  Rád se tu i ondy vrátím k Dashielu Hammetovi, povídky i romány.
  (283)Není to tím, že dříve musely být ženské skutečně dobré, chtěly-li vyniknout?

 233. (283) I to je možné 🙂
  Jinak jsem docela tradicionalista taky, ale Sherlocka Holmese jsem louskala jako teenager, a tehdy mne nějak „nechytil“, takže mi ta předělávka ani nevadí. Upřímně řečeno, ani se nevybavuji, jestli mne vůbec nějaké filmové zpracování nadchlo. Ale neviděla jsem trhák s Downey jr., což ovšem zase není klasika 🙂
  Jo, ale už jsem to zmiňovala dva UK seriály z viktoriánské doby, ty se mi naopak líbí moc a těším se na pokračování v nové sezóně (The Ripper Street a The Suspicions of Mr Whicher). Ale to není dle románové předlohy.

  D. Hammeta neznám, budu muset gůglit 🙂

 234. Zpátečníku, je ten Komárkův článek někde v elektronické podobě? Rád bych ho dal dál, ale nemám scanner …

 235. Negoogli, zajdi do knihovny. U nás vyšlé povídky „Dívka se stříbrnýma očima“ a román „Rudá žeň“ jsou skutečně špička.
  Ničemu se tak nevyhýbám, jako filmovému zpracování něčeho, co znám jako knihu. Děs běs. A většinu známějších detektivek znám jako knihu.

 236. Tak googli. Hammett je zakladatel hard-boiled school. Otec všech pozdějších Marlowů.

 237. (286) Maltézský sokol je klasika, ale Rudou žeň stavím výše. Dává jistou představu o tom, jak se i systém s volenými čuniteli může zvrhnout.
  (287) Jestli chceš, mohu zítra scanovat. Jediný problém je, že scaner je malý a článek velký, ale to by nějak vyřešit šlo. Nebo požádat přímo Komárka. Strýček Google pomůže: http://stanislav-komarek.cz/zivotopis.html

 238. Eeech,
  už jsem drobet pogůglila, ale to asi nebude můj šálek čaje, tihle samotáři. Já raději někoho s věrným parťákem (Watsonem, Hastingsem, Ma Žungem, Beránkem …). Samotář je Miss Marple (a to není soukromé očko hard-boiled :), případně nějaký ten sympaťák z francisovek, který obvykle kromě své profese vyniká celou řadou dalších vědomostí a dovedností.

 239. Jo, Martine,
  koukám. Já se ještě pohrabu v knihách po rodičích, pořád jsem nenašla sílu to protřídit a pořádně projít, ale dost možná to tam najdu.

 240. Jo. A kapitán Exner.
  Sranda je, že v letech normalizačních to bylo ke komoušům (velmi mírně) kritické (za „obroďáku“ více). Po „plyšáku“ se pan autor chytil socdem, ale moc se neprosadil.

 241. Pro fanoušky McBaina: co Olov Svedelid ze socialistického Švédska ?

 242. Karle, kapitán Exner do devadesátých let nějak nepatřil. Nebo možná patřil až moc a mezi všemi šviháky se ztrácel i se svoji mercedeskou.

  Autor prý maturoval na mém rodném gymplu a jedna spolužačka tvrdila, že pálil za její matkou a psal jí milostné verše.

  je pravda, že jména Exner a Vlček jsou v mém rodném kraji poměrně častá a Beránek je jméno hotelu v Náchodě. Taky některá místa, ač pozměněna, mohou být tamní. Například Opolná=Opočno, Meziboří=Měziměstí.

 243. 268 tučňáku, zpátečníku, oteplovači….tyhle šou z toho udělala média, protože jde o „koláč“. Také média si vybírají které infomace a jak naservírují. Ištván dostal příležitost a rozhovor přes mizernou snahu novináře měl pod kontrolou. S tím svědkem je to humorné. Prostě je to tak, že výslechy jsou naplánované v nějakém sledu, svědek dostal předvolání předem. Všechno podle trestníhbo řádu. Mám jedinou výhradu, na počátku byla na místě mediální zdrženlivost. Prostě odkázat na to, že vyšetřování je neveřejné, a že jakékoli informace by je mohly narušit. Tečka. Ištván byl dobrý na devadesát procent. Deset procent strhávám za naznačování. To si mohl odpustit. Považuji za vhodné počkat s předběžným hodnocením práce policie a státního zástupce až na skončení vyšetřovánía s konečným na pravomocný rozsudek. Obávám se Nejvyššího soudu, že konečný verdikt vynese z politických pozic. Co se týče starých ostřílených soudců, na některých je bohužel vidět, že jsou jen ostřílení rutinéři. Starého psa novým kouskům nenaučíš…Zatím co mladí jsou neostřílení a nezkušení, oni fungují jen z podstaty a jedou už jen setrvačností podle naučených schémat. Nepaušalizuji, jsou dobří mladí i dobří staří soudci. Jako probém vidím „sociální zaujatost“ proti bohatším a úspěšnějším. Když například hospodářskou kriminalitu vyšetřuje někdo kdo z principu považuje podnikání za něco nekalého. Když jeho ctižádostí je poslat politika či úspěšného podnikatele „do tepláků“, místo aby se řídil důkazy a jejich adekvátním skutkovým hodnocením. Pak se nedivím darebáckomu řešení „musíme na něj něco najít, když tamto nám nevyšlo“ a zločinec je nalezen skrz cizí platební kartu zapomenutou v jeho autě. A nemyslete si, že ti z druhé strany jsou jako lilie. Farmy falešných svědků, manipulace, vydírání, uplácení, vydírání klientů a přesstírání uplácení, protahování procesů…

 244. 284 – No AeroKarle, logicky vzato asi není. Jde totiž o to, že nic je příliš nenutilo chtít [vyniknout].

  Mimochodem, dívám-li se na své vlastní předky, není nijak překvapivé, že tam v mužské linii dědečci, pradědečci, atd. samozřejmě byli – dle dochovaných zpráv – o mnoho výraznějšími osobnostmi než prababičky. Avšak podívám-li se i do vedlejších linií, je to skoro naopak; tehdy ovšem za tu cenu, že se tím ty ženy vyřadily z reprodukce. (Příklad: Pradědečkova sestra se vystěhovala do USA, tam se provdala za Němce, ale protože neměli děti, po první světové válce nabídla pradědečkovi, že vezme některého jeho potomka na pár let k sobě. Myslela asi na mého prastrýce, ostatně tomu jakožto prvorozenému bylo jako jedinému z těch dětí přes dvacet, jenže von holt byl takovej vopatrnej, a tak se přes móře vypravila o dva roky mladší prateta. Tam vystudovala obor, který zde tehdy vůbec neexistoval, což posléze založilo celou její kariéru. Ani prastrýc neudělal kariéru špatnou; postavení, kterého v životě dosáhli, se dalo zhruba srovnávat. Ale ten dobrodružnej moment šlo hledat pouze u té pratety – mimochodem, jak jsem ji 40 let poté znal já, neobyčejně laskavé a mírné. Jinak samozřejmě máš pravdu, že prateta se musela snažit více – pokud ovšem chtěla, což již nemusela; taky se mohla provdat, nebo se třeba stát nudnou učitelkou na měšťance.)

  Krom toho je důležité tamto dle dochovaných zpráv. Ty zprávy totiž většinou bývají takříkajíc tvrdá fakta: V třiačtyřiceti letech ho jmenovali inspektorem, a tak… Obdobné zprávy vypovídající o výraznosti ženských osobností z principu těžko mohou existovat.

 245. Občas potřebuju kvalifikovaný „vox populi“ jako zpětnou vazbu, jenže ne na tomhle otevřeném portálu. Když tu a tam si pokecám se starým advokátem, je to lázeň ducha. Zkušenost, lidská moudrost a pokora.

 246. 287 — Kocoure, ke scanneru (a lepšímu připojení) se dostanu zítra odpoledne.

  Jinak bych tedy řekl, že z hlediska myšlenkové konsistentnosti vypadá ve stejném vydání LN o hezký kus lépe ten Tvůj článek. Komárek zkrátka je takový rozevlátý; inspirativní, jak říkávám, ovšem potřebovalo by to promyslet ještě dále.

 247. Ahoj!
  AK ad 284 – navracení se k Hammetovi – to Ti vysvětlím. To je freudovská touha vzít do ruky samopal a na schodech radnice zastřelit starostu a pár radních. Čti si raději Výlety pana Broučka… 😉 😀

 248. Dobré zas ráno… Tak mohu jen konstatovat, že nejen doktoři pohřbívají společně své mrtvé… I když u těch doktorů to v poslední době taky moc neplatí… Ale na prokurvátory v žádném případě nemaj…
  2 Šumavák – v tomto kontextu je ta freudovská touha více než pochopitelná… A obávám se, že AK není jediný případ…

 249. Dobré ráno vespolek,
  MaYdo, máš bod 🙂
  Ano, Beránek-Vlček kapitána Exnera (nejnovější příběh jsem nečetla, končím šlechticem v Čechách), stejně jako ma Žung nebyl sám, ale tvořil část týmu s Ťiao Tajem, Chungem a Tao Kanem. Jo, Erben psal asi podle skutečných míst a lidí; moc hezky popsal prof. Veselovského v případu z pražské Zoo 🙂
  Skandinávské autory neznám, i když Policie pomo pije v knihovničce mám. A nedávný TV seriál (kupodivu s osamělým vyšetřovatelem) mi přišel velmi zdařilý.

  AK, jo, převedení na plátno či obrazovku je často tristní. Na druhou stranu jsou zdařilé filmy/seriály, tak si člověk může vybrat, jestli číst anebo koukat 🙂 IMHO např. Poirot s Davidem Suchetem se povedl, stejně jako Hříšní lidé města pražského.

 250. Dobré ránko!

  Když už jsme u těch dedektývek… 🙂
  Řekla bych, že si někdo chtěl ověřit, jestli je napíchnutej a tak si udělal z cajtů prču.
  100 melounů z trestné činnosti ve sportovních taškách u Béma ve sklepě a plán na jejich ukradení, toť přímo drsný humor zločince. A cajti ze zákona šetřit musí, protože „co kdyby?“
  A tak šetřili, hemžili se a hlídali a pochopitelně nikdo nepřišel…. 😀
  http://zpravy.idnes.cz/kradez-milionu-pavla-bema-0yf-/domaci.aspx?c=A130714_204456_domaci_ert

 251. (298) Onehdá jsem narazil na Exnera z devadesátých, ale myslím, že jsem to ani nedočetl.
  Autor se „nechytl“ ani ne tak v detektivkách, ale v politice, jednu dobu myslím dělal mluvku oranžgutanů.
  (306) Naposledy jsem o něčem podobném četl, když kdosi potřeboval ve sklepě přeházet uhlí – ale tím už asi Bém netopí. 😛

 252. A není autor Exnera nevlastní otec Petry Buzkové ? Teď mi vypadlo jméno, ale zdá se mi, že přes ni šel ten link do ČSSD …

 253. On Erben kamarádil se Zemanem a myslím, že mu dokonce svědčil na svatbě. Mluvku dělal asi 24 hodin (nevím už kterému) ministrovi a dojel na to, že novinářům řekl, že je pan ministr nějak nemá rád … 🙂

 254. NoName, zrovna snad nevlastní otec ne, Erben žil s její matkou, když už Petra byla velmi plnoletá. Vlastně jen pár let na sklonku života.

 255. No, a abych nezaostala za vámi s těmi detektivkami: Mými nejoblíbenějšími detektivkami jsou od A.Berkeleye: Přelíčení a omyl, Případ otrávené bonboniéry . Kromě mrtvol také typický anglický humor 🙂

 256. westíku,
  anglický humor ?! To si pletete žánr :)!
  Ale ne, taky mám ráda, když vyšetřovatel občas prohodí nějakou dobrou hlášku, i když to není podmínkou.
  Stran Erbena netuším, privátní životy oblíbených autorů jsou mi celkem egál.

 257. Když jste westíku u toho humoru, znáte od Michaela Gilberta „Nebožtík Smallbone“? Pokud ne, velmi doporučuji.

 258. Jinak k detektivkám, přečetla jsem jich dost, ale nějak jsem tomu nepropadla. Ale takoví Hříšní lidé města pražského, to jo, ty můžu. Ale ony jsou to spíš kriminální povídky, než detektivky v pravém slova smyslu.

 259. Dobré ráno,

  stran petic a Vondroušovy strany se nabízí otázka „proč“, když z veder to asi s ohledem na počasí nebude….

  Ale počkala bych si, které „osobnosti “ petici podpoří, to bývá poměrně výmluvné.

 260. (315) AK : samozřejmě že tuto knihu mám ; kromě ní mám od téhož autora detektivku „Etruská síť“ -také dobrá :-)Ucházející autor je americký L.Sanders(Intimní slasti, Neublížujte mým vajíčkům, Očko z Wall Streetu,Třetí smrtelný hřích, Trhák, Osmé přikázání) a italský Felisatti (Římské aféry I., II.)

 261. Díky, toho Sanderse zkusím, pokud na něj narazím.

 262. Václav Erben psal zručně, ale detektivky v klasickém smyslu to asi nebyly. Ta „společenská kritika“ v jeho knihách byl spíše konjunkturalismus – na jedné straně třebas Vražda pro zlatého muže (1969) a Efektivně mrtvá žena (1970). Jinak to byl po 40 let politicky dosti angažovaný člověk a rovněž odborník na excerpování cizích děl.

  A k doporučení detektivky Nebožtík Smallbone (Michel Gilbert) se mohu jen připojit.

 263. dočítám víkend a tohle mi teda dostalo :

  šimone, nechytej mne za slovo – víš dobře, jak jsem to myslela!

  😀 😀 😀

 264. >> maYda
  U Joviše! Tak to tedy ne. Já měl vždycky pocit, že pí.Prošková při psaních těch děl konzumovala Algenu a zapíjela ji vodkou. Ale proti gustu žádná dišputát.

 265. (299) Schumi, doufejme, že Vondrouš tento web nečte; jinak by si mohl vzít jako heslo své nově zakládané strany památná slova Dicka Řezníka (Shakespeare-Jindřich VI., část II): „První věc kterou uděláme: pojďme zabít všechny právníky“ 🙂

 266. To nevylučuju, dvd, to jim dodávalo jisté potrhlosti, která se mi na prahu dospělosti zdála zajímavá. 😀

  Ale nejsem si jistá, jestli by se mi to tak líbilo dnes.

 267. (315) AK: ještě k tomu M.Gilberovi: našla jsem (v neúplném seznamu mých knih-úplný seznam zdecimovala myš, okousavši harddisk) jsem nalezla knihu od téhož autora o právnících s názvem: „Poslední kapka“; pokud si vzpomínám, není to klasická detektivka, ale popisuje jednoho (fanatického)právníka, který svým bojem za „spravedlnost“ zlikviduje kdekoho včetně budoucího premiéra – tedy téma v dnešní době v Česku aktuální 😕 A jméno autora dává záruku kvality !

 268. Myš okusující hardisk ?????
  V které jeho části ? 😉

 269. (329) NoName, prostě myš v PC poškodila napájení (jak se tam dostala, ví Pánbůh) – harddisk chvíli na monitoru „kvílel“ a byl trop 🙁 Berte to tak, že píši jako „blbý uživatel“ (jak říká můj syn) 🙁

 270. Koukam ze se nic moc v kotline neprihodilo, jen pes zastekal 😀

  Jiste se ptate, copak asi noveho se udalo jinde jake jsou z toho dusledky pro politickou situaci v kotline? No to musite za jinejma, ja si myslim, ze nevim 😀 snad jen ze to, ze v Benatkach v Max Mara jsou slevy na letni zbozi v plnem proudu a po navratu do civilizace to byl prvni obchod co bylo nutne aby zena navstivila. Jinak zmrzlina je porad luxusne studena a spaghetii frutti di mare ve ratelene restauraci byly opet vynikajici. Jaky vsak to ma dopad na kauzu Necasa fakt nevim. Asi stejnou , jako kdyz o tom mluvi u Moravce.

  Ale na druhou stranu bych vyzdvihl to, ze hra na ztroskotani probehla uchvatne a ze az na tu nudu okolo nebylo zadnych problemu si chytnout tu prazmu, tam chobotnici, kterou patricne omlacenou o kameny a opeceneou snedenou, vydloubnout par slavek z kamenu….. Proste to bylo takove, no, neobvykle zajimave. Az tedy na tu prisernou nudu. No tak po par dnech jsem se rozhodl tuto epizodu ukoncit a trosku se podivat po tom, co laka statisice cechu, takze Zadar a dalsi letoviska..samozrejme po mori a samozrejme skoro bez vystupu na pobrezi, abych se prilis nekontaminoval. No a poznani bylo jednoduche. Jen uplny zoufalec, ci bejvalej vexklak, by byl schopny si postavit , ci zakoupit tamtez dum, ci apartman. Neuveritelny balkan bez smrncu. Takze si tuto zemi presouvam do sesitku zemi s nazvem Nikdy vice.
  Ale abych nebyl tak negativisticky, melo to mnohe plusy, tak za prve jsem se rozhodl prodat lod, samozrejme sve firme, abych ji mohl vyuzivat dale. A za strzene penize si poridim vetsi, kde kajuty deti budou na vzdalenejsi strane. Tentokrat ale zkusim motorovou. Mozna pak vetsi rychlost strhne jejich tiche rvani nekam daleko za do „brazdy“
  No a vysvetlete mi, proc chorvatska polucije musi kazdy den objizdet a kontrolovat zrovna ta mista, kde jsme byli a ja musel neustale ukazovat vse potrebne, abych tuto zemi mohu navstivit. Jaky by snad byli nejak domluveni, nebo co. Mozna je to tou vlajkou, ci snad velikosti, kdo vi. To se mi jinde tedy nestava.

 271. 324 westíku, s tím bych neměl zásadní problém. Včas přesednuv doufaje, že se to nezopakuje ve verzi “První věc kterou uděláme: pojďme zabít všechny ekonomy.” Po nedlouhé době zjistí, že bez tvůrců a prosazovačů jeho výnosů se při vládnutí neobejde, natož pak bez celé mašinérie královských soudců, popravčích, biřiců a vymahačů všeho možného.

 272. 334- liberálnější, ale i blbější…vzhledem k tomu, že holčičku pravděpodobně hned při nejbližším konfliktu Turek-Kurd někdo napíchne na vidle.

 273. 332 Jirko ppa etc…., to je rozumný názor. Vždyť za rok se tu budou olizovat jiné předhozené kosti a půtky o nich povedou s neztenčenou silou.

 274. Policejní deník píše k dotazům na napadení vozíčkáře v ČB :
  Policisté vozíčkáře vyzvali, aby opustil prostor, stejně, jako všichni ostatní. Policisté dokonce muži chtěli pomoct, aby odjel bez problémů. Vozíčkáři v tu chvíli něco upadlo, jeden z policistů se sehnul k zemi, aby muži věc podal a pomohl mu tak. V tu chvíli však vozíčkář nohou kopl tohoto policistu do oblasti obličeje. A takové video nikdo z demonstrujících neuveřejnil, proč také, nehodí se jim to „do krámu“.
  Až po tomto incidentu zakročili policisté rázněji! Policisté nezasahují bezdůvodně, veškeré chování zadržených lidí je pečlivě dokumentováno, a až poté jsou tito lidé zatýkáni, či předváděni k podání vysvětlení na obvodní oddělení.
  Tento vozíčkář je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, proto video zachycuje takovýto zákrok. Policisté se tím opravdu nebaví, ale logicky, kdo by se nechal kopnout do obličeje, byť mužem s tělesným postižením?

  http://policejnidenik.cz/2013/07/jak-to-bylo-doopravdy-s-vozickarem-v-ceskych-budejovicich/

 275. 338- tak nedejbože, aby se lékařským vyšetřením přišlo na to, že ten vozíčkář sedí na vozíku proto, že nemůže hejbat nohama:)

 276. Andy…. No jo, jiste to bude nejakej simulant co zneuziva socialni davky a vubec, mel moc sjety pneumatiky 😀

  Ps. Jinak chvala obchozi kotlinou, kolegove maji usmev na rtu a spokojenost „v dusi“ po prvni klapce Tveho syna a kolektivu. Ja se bohuzel nezucastnil a tak to mam jen od nich

 277. 339- a tu holku, co na videu dvakrát prohodili plotem asi taky museli zpacifikovat, zjevně je děsně ohrožovala tím, že tam stála.

 278. Dobré popoludnie.
  Při popisu hodných policistů, snažících se ze všech sil pomoci nebohému vozíčkáři, mě až vzalo u srdce.
  A k 339-341: Ještě zanedbáváme reálnou možnost, že vozíčkář byl policejní provokatér.
  A ještě mě napadlo, že i invalidní vozík mohl být provokatér, ale to už snad raději ne … Spíš měl místo kol osmy, takže jasná adorace nacismu …

 279. 338 tedy Niko to tim videem cajti ukazali – vozickare kterej koukal ( mozna schvalne pul metru na chodniku 🙁 ) a tou holkou co odhodili prez plotek .

  jo vitejte v schumacherove republice.

  jsou to proste postupy 🙁 oni vi moc dobre jak se jedna s darebaky.

 280. Dobrý den. Schumachere, ad pan Ištván: ještě se nevyloučil pro podjatost (schůzka s Moravcem), tj. neberu jeho výkon jako plně profesionální.

  Ad článek v policejním deníku:
  http://policejnidenik.cz/2013/07/jak-to-bylo-doopravdy-s-vozickarem-v-ceskych-budejovicich/
  Lidé si musí zapamatovat jednu věc. Na policistu se prostě nesahá a každý občan této republiky je povinen uposlechnout zákonných výzev příslušníků PČR. Nepopíráme, že je zde problém, který nechce nikdo řešit. Ale rvačky s policií nejsou řešením.


  Na policajta se nešahá a s policajty se nemluví.
  Jestli v davu „narušitelů zákona“ bylo přes 50% policistů, kolik procent celkové kriminality tvoří policisté?

 281. že se nic nezměnilo od doby, kdy nás zrovna v budějovicích mydlili hlava nehlava a spořádaní občané občas taky nějakou slízli, byly to manévry po celém městě
  tehdy kvůli plastikům, však taky = umění se musí podporovat

 282. musíme brát v úvahu, že je to Policejní deník. Tam hledat objektivní informace je jako zkoušet najít v katalogu z bordelu kontakt do kláštera.
  I když…spíš bych sázela na ten katalog.

 283. 348: jenom bývalý agent …
  Je to tam napsáno v té nadobyčej krásné větě „Zhruba před rokem a půl pracoval řadu let jako kriminalista“.

 284. Zhruba před pěti minutama jsem se té větě řadu minut chlámal.

 285. tucnaku clovek si najde legraci i v opratce 🙂

  ale co – jsou to prece policisti nevim proc by si meli vymyslet, proc by meli upravovat odposlechy …..

  jo jeste k tem milionum o par prispevku nahore.

  ja myslim ze to je nespravedlive k istvanovi a slachtovi.
  proste na ratha prezidium 7 mega uvolnilo bez problemu ale 100 plus 150 mega se uz uvolnuje spatne. 😮

 286. Pepo. ….. Porad premyslis tak, ze si jsou lide rovni, ne nejsou. Vyvoleni, tedy ti co jsou nadani razitkem a politickou moci, maji prosteech. Protoze tohle co se dnes deje nekterym z nich se delo a deje v podstate bezne lidem bez funkci. Ja vim ze to vis, ale i tak, neclouma s Tebou skodolibost? Ja se priznam, ze se mnou rozhodne ano. Ja vim, ze to neni hezke, ale uculuju se pod fousem od doby, kdy Ratha zatkli. Ale to je tim, ze kriminalizaci podnikatelu jsem zazil v mem okoli dost podstatnou a i dokonce i jeden skoro znicenej zivot. Proto se jim ted docela skodolibe smeju. Ale chapu, ze cekas, ze reknu, ze to neni fer. Samozrejme to neni fer a spravne, ale co je v dnesni dobe fer. Ja si nekdy rikam, ze jsou vsechny rany dovoleny a kdyz system, kterej usilovne budovali ted mele jejich malickosti, tak jim to preju.

 287. nickname 345 – na té schůzce byla jen Bradáčová se Šlachtou.

 288. Mimochodem….už jste slyšeli nový termín pro kotlinu Fašistán? Já před dovolenou poprvé….

 289. Tedy já bych síše řekl Nacistán, ale je to jen úhlem pohledu, výsledek je skoro stejný

 290. Z článku v dnešních Lidovkách o výpovědi J. Nagyové před pražským soudem: „Dorazila elegantně oblečená. Na sobě měla černý kostýmek s barevným šátkem a na nohou lakované černé boty na podpatku. Vlasy měla natočené a nezapomněla se ani lehce nalíčit.“
  Z fotky, jak jí v soudní síni sundávají (či nasazují) pouta, mi naskakuje husí kůže. Předpis je předpis, ale že se tady vůbec nerozlišuje, je šílené. Z pohledu práva je ta žena stále nevinná. Zdeptat, zbavit důstojnosti. Je to třeba?
  Já vím, „je to megera, zaslouží si to a stále ještě tady nikdo nikomu nestrhává nehty…“ Nakonec, kde je psáno, že v případě, kdyby ji – nedej Bože – neodsoudili, že se jí někdo třebas neomluví? Ta možnost tady přece pořád je.
  Podobné „detaily“ mi více než co jiného pomáhají pochopit atmosféru např. 50. let a ničemu se moc nedivit.

 291. 356
  Ale jo..jasně
  Ale od Ratha se taky nedá čekat, že by bez pout někoho zabil.
  A sedí už 13 měsíců……

 292. Co to máte za divočinu v té Praze? 🙂

  …V neděli v 9.15 přijala tísňová linka volání o tom, že z ostrova Štvanice plave přes Vltavu divoké prase směrem ke karlínskému břehu. Ještě předtím, než hlídka dorazila na místo, ozvala se ochranka z hotelu Hilton. Hlásila, že tam zvíře rozbilo výlohu a běželo na Těšnov…
  http://www.novinky.cz/krimi/307818-neskutecna-policejni-honicka-pres-pul-prahy-divocak-preplaval-vltavu-a-rozbil-vylohu-hotelu.html

 293. Rputi, nic. Už jsem se úspěšně dostal přes Vltavu, takže s divočinou je konec 🙂

 294. 358- to je obdoba Slavností sněženek. Nakonec ho picnou v YMCA a nastane klasický souboj šípková nebo se zelím.

 295. Anno 356 – v Americe jeden profesor psychologie dělal se svými studenty pokus a rozdělil je na „dozorce“ a „vězně“ a měli přehrávat modelové situace. Pokus musel přerušit ještě před koncem, protože „dozorci“ začali být příliš brutální.
  Zřejmě je cosi v obecné lidské mentalitě, co tuto úlohu často nezvládá.

 296. V každém případě je dobré, že na Zemana upozorňují právě Rakušáci. Ti mají s prezidentem-příslušníkem SS bohaté zkušenosti. Zvláštní sice je, že ten jejich SSman jim nevadil, kdežto Zeman ano, ale co už …
  A nebo Jörg Haider. Jsou to prostě experti na nácky na nejvyšších místech, berme je vážně.

 297. No jestli mají oba kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru …

 298. 365- tu bude mít Fischer na kalhotách, jestli ho vypráskají z ministerstva- bude muset vracet peníze-kariéra v háji:)

 299. Půvabné je, ži historka s prasetem je v rubrice „krimi“

  Ten to má zmáknutý, súdruh financmajstr 😀

  „Pokud pánové Ladislav Dráb a Štefan Havlík ve stanoveném termínu nedoloží požadované, ministr financí Jan Fischer jim jejich finanční dary vrátí a chybějící peníze na transparentním účtu uhradí z vlastních prostředků,“

  Pánové dali dohromady něco přes dva miliony.
  To jako náš honza sáhne do štrozoku a vyndá dva miliony z vlastních prostředků a šoupne je na účet, jo? 😀

  Pokud skoro dva apůl milionu JF skutečně má ve štrozoku, pak bych měla dvě otázky :
  1. proč tedy nezaplatil dluh ze svého rovnou bez tejhle komédie?
  2. a neměl by taky náhodou prokázat, kde k nim přišel? Nebo že by vyhrál zrovna ve Sportce?

  A pokud má ve štrozoku jen slámu, pak bych se ptala, z čeho teda zaplatí? Pumpne jinýho dárce? nebo ty peníze jako vrátí,a le ve skutečnosti nevrátí, ale strčí doma do šuplíku, aby je mohl posléze vyndat a tvrdit, že jsou jeho vlastní?

  hezky se do toho chlapec zamotává…. 😀

  jetsli to nebude tím, že má asi slámu nejen ve štrozoku….

 300. jirko skodolibej byt muzes ale kdyz ja s tou svobodou cloveka proti zlocinosti statu jsem tak nejak – padni komu padni 😀

 301. MaYdo, JFK si puči na směnku od Drába a peníze mu pěkně zhnuseně vrátí. Směnku pak někdo sní a bude konečně pokoj.
  Já jen žasnu nad touhle Zemanovo online Fišerovskou prasárnou, vůbec nepochybuji, že to je všechno v jeho režii (možná některé nápady jsou od Mynáře) a tudíž si vůbec nechci představit, za jak velké blbce nás Zeman všechny má.

 302. Víte co, rezy?
  Mně může urazit jen inteligent a tudíž je mi ouplně jedno za jakýho blbce mně Zeman má. Konec konců já si o něm nemyslím taky nic lichotivýho, kdybych ho měla jen za blbce, tak by to ještě docela ušlo. 🙂

 303. Noname, Rakušani mají své nácky, v kotlině jsou zase hejtmané z komunistické strany…co je horší? Já se nějak nemohu rozhodnout co je horší, jestli se křičí nic než národ s pozic levicového komunistického hnutí, nebo z toho levicového národně socialistického. V podstatě ale ať si každý křičí co chce a zrovna potřebuje. Zrovna jako stýček, horní chlapec, který pravidelně o silvestrovské noci, když měl tršku „oslaveno“ doslova řval na celou ulici, že jeho manželka je daleko krásnější, než Pilarka a kdo s ním nesouhlasí, tomu půjde a rozbije mu brejle a hodinky. ….. A to prej křičel i za doby Pilarové největší slávy a vydrželo mu to až do jeho smrti. Taková tradice, či co. Byl to konzervativec a vědec k tomu, tak by jistě, při jeho tělesných proporcích a možnostech, zbil i osmák, přesto si nikdo nedovolil s tímto výrokem polemizovat 😀

  Pepo, já taky neříkám, že to správně, ale nemohu se ubránit slzám dojetí, když gilotiny sekne i tam, kde to vymejšleli…… Slánský holt pučoval beranici moc často

 304. jirko chapu 🙂 ale jde mi o to ze si to ty prasata nemaji mit moznost dovolit.
  ale jak ctes ovcane tleskaji 🙁
  pak pristupuji na tve – kez by tam aspon na dva mesice kazdy prejicny taky zkoncil.

 305. Pepo, ano, každý kdo plácá pánům od polucije, ať se jmenují jak chtějí, či od těch od justice, by měl mít připravené teplé spodní prádlo…. Ale znáš to, kdo nic špatného nedělá, nemusí se bát. I když je fakt, že i špatný třídní původ nemusí být důvodem k odsouzení….tedy teď 🙁

 306. NoName, já myslím, že je není třeba brát vážně. Naopak je třeba zdvořile mlčet. Fakt, že jsme si v Kotlině zvolili prezidentem dacana, je naše věc a vypovídá to o nás. Jestli se k tomu někdo v Rakousku vyjadřuje, tak jen ukazuje, že je ostudou svého fotra. Ten ho jen neuměl pořádně vychovat. Nijak se ho to totiž netýká. Nás se zase netýkalo, že si zvolili prezidentem esesáka. A Vaše překvapení, že jsou Rakušané experty na esesáky je ekvivalentní překvapení, že jsou Rusové experty na komunisty nebo Italové experty na špagety.

 307. ano jirko kdo nic spatneho ( dle istvana ) nedela nemusi se zatim bat .

  jinak tedy jsem zvedavej jak jsou trestani ti policajti co odhodi devuchu prez plot a bouchnou si do provokatera na vozicku.

  nebo vlastne neeee UZ TAM MAME ZASE PECINU a ten prece vezme dalsi tisic hajzlu at je poradek.

 308. 376- budou potrestáni asi jako Bublanovi bouchači, co na czechteku s vyměněnými odznaky třískali do lidí…vzpomínám na tu holku, co jí zmlátili tak, že měla zlomeným žebrem propíchnuté plíce a NIC SE NESTALO.

  Kdo sedí doma, tomu se nic nestane:)

 309. Pepo, jen jsem na ten zákrok čuměl …. tohle fakt nebylo nejen profesionální, ale ani neprofesionálně hlopé. byla to prasečina, jako od starších kluků co vezmou mladší na férovku…. za tohle by ty magory měli vyhodit od polucije s ostudou.

  Rputi, tentokrát Faragovi musím, ač nechtě, zatleskat, je vyborný….

 310. 345 nickname, tuhle schůzku považuju za chybu 1. principiální 2. taktickou, protože když už porušil 1., že se nechal přistihnout.
  Se závěry počkám na ukončení procesu.

 311. Zeman postupuje úplně stejně jako Havel a Klaus

  „Pakliže by vláda premiéra Tošovského nedostala důvěru, budu týdny hledat takového muže či ženu, který bude mít naději dostat důvěru. Nedostane-li důvěru, budu týdny a týdny hledat dalšího, každý z nich bude mít měsíc na vypracování programového prohlášení. Předčasných voleb se těžko dočkají ti, co je chtějí.“

  –Václav Havel, 23. ledna 1998, zdroj: “Havel pohrozil, že oddálí volby”, Právo 24. 1. 1998
  citováno podle Lubomíra Kopečka v knize Éra nevinnosti
  http://mmister.com/milos-zeman-dela-totez-co-delali-havel-s-klausem/
  (převzato z FB)

 312. Vypadá to, že Urválek rozhovory tisku neposkytoval, přinejmenším Rudému právu ne, a pokud ano, zřejmě až v roce 1968 — totiž, tehdy se jej zřejmě přišel nějaký novinář zeptat na pár podrobností.

  http://kramerius.nkp.cz/kramerius/Search.do?searchType=periodical&documentType=periodical&text=&fulltext=Urv%C3%A1lek&fulltextFuzzy=1.0&issn=&title=Rud%C3%A9+pr%C3%A1vo&author=&year=&udc=&ddc=#

  Odkazy na besedy s pracujícími jsem v RP nenašel, zato však následující pozvánku. Shodou okolností se ohlášená přednáška konala (či měla konat) právě v den Stalinovy smrti:

  Dr. J. Urválek hovoří v 18 hodin na právnické fakultě na thema: ..Sovětské trestní právo v boji proti třídním nepřátelům“

 313. Ahoj!
  ad 358 – jasný policejní provokatér!Štval za sebou policajty přes tři obvody. Doufám, že si na hranicích obvodu předávali štafetový kolík (pardon!:pletivo) a nezkoušeli působit mimo svoji jurisdikci v cizím obvodu!!!

 314. MP ad 375 – cože jsi uhnul ke špagetám? Klidně se drž politiky. Italové jsou experty jak na fašisty, tak na komunisty. Jen si je (zatím) mafie nenechala přerůst přes hlavu… 😉

 315. Zatím je to dobrý, jak říkala ta bába, když padala z mrakodrapu.

 316. 😀 😀 Bína…
  Zhruba před rokem a půl pracoval řadu let jako kriminalista u PČR v Praze a snažil se navázat spolupráci s Obecní policií Zdiby. Poté bylo zjištěno, že se dopustil několika Trestných činů a dál páchá majetkovou trestnou činnost.

  To musely být velké činy! 😀

 317. No, pěkný masakr kvůli veřejné dopravě. Máme co dohánět… 😉 .

 318. teda, někdy fakt zírám…

  Pustila jsem si radio a on tam nějakej pokec o preventivních prohlídkách . A nějaká Mudr tam na otázku, proř by ženy měly chodit na preventivní prohlídku říká, že prý proto, že to patří ke standardu vyspělé společnosti. 😀

 319. Ta Mudr. je boží.
  na dotaz, proč se nechat očkovat proti rakovine děložního čípku říká, že proto, že to je převratná záležitost.

  to je teda důvod jak noha…. 😀

 320. No vždyť ti cajti taky dělali, co se dalo, aby si někdo všim! I provokatéry si tam přivezli…

  …Protiromské demonstrace v českých městech už přesáhly hranice ČR. Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muižnieks se v pondělí nechal slyšet, že jej tyto incidenty znepokojují. České úřady by podle něj měly vyslat důrazný signál, že nebudou tolerovat žádné projevy nenávisti….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/307853-jsme-znepokojeni-protiromskymi-incidenty-v-cesku-zni-z-rady-evropy.html

 321. Jistě , že je to pŕevratná záležitost, jako bylo svého času ( třeba )očkování proti obrně.
  Pokud je možné očkováním snížit výskyt rakoviny, opravdu není na místê si z toho dělat srandu
  A preventivní prohlídky jsou přirozeně na místě ve společnosti, která se chce považovat za vyspělou.
  Nakonec je to i ekonomicky výhodné .

 322. Halaldine, já si nedělám srandu z prevence nebo očkování, ale z tej argumentace.

  Dceru jsem nechala očkovat a na prevenci dbám, ale kvúli zdraví svému, případně potomkyně, rozhodně ne proto, že to je převratná záležitost ani mi na srdci neleží nějakej příspěvek k lepšímu standardu společnosti.

  Já jsem zkrátka sobeckej indvidualista 😀

 323. Jinak, to Halladine, ukazuje, že někteří jedinci maji natolik zdegenerované myšlení, že nedokážou vůbec argumentovat konkrétním přínosem pro jednotlivce, případně odpovědností jednoho každého za svoje zdraví, ale jen cancy o obecnékm prospěchu společnosti.

 324. Dobrý večer. Hlásí se tajný agent Pankrác Tangent. Radioprůzkum proveden. Dnes jsem potkal dva mladé muže. Práci ve slévárně neoblibují, tak zvažují práci u policie.
  Ptal jsem se jich, zda nacházejí potěšení v zacházení s obuškem, či jestli chtějí pomáhat a chránit přestupitele zákona. Nic z uvedeného není jejich koníčkem, láká je však poměr cena/výkon. Za žádnou práci stejné peníze jako ve slévárně. S tím vědomím chtějí k policii, pokud možno dopravní.

 325. Tak už jich Pecinovi zbejvá sehnat jen 998.

 326. Docela mě baví, jak se každej vzrušuje nad tím, zač dostal Fischer peníze na dluh z voleb, ale nikoho nezajímá, zač dostali peníze před prezidentskými volbami ZEMan, kníže i nakonec Fišer.
  Ale bez ohledu na tyhle peripetie si myslím, že v jeho případě šlápl Rusnok do lejna.
  Vůbec mi nevadí, že je Fischer žid, ale copak se v týhle republice nenajde nějakej chytřejší Žid ?
  Možná, že ti chytřejší by to nevzali 🙂
  Nedivil bych se, kdyby byl Fischer buď ještě před hlasováním odvolán.
  Rusnok už možná shání náhradu.

 327. Maydo,
  pokud se významně sníží výskyt pokročilé rakoviny, ať už očkováním, anebo včasným diagnostikováním, zcela jistě je taky přínos pro společnost, nejen pro Tvou dceru.
  Kromě jiného i finanční.
  A řek bych , že je docela normální, že doktoři viděj ten komplexní přínos.
  Nejen přínos pro tvou dceru.

 328. Nickname,

  je něco udivující na tom, že někdo jde za lepším platem ?

 329. Jenomže, Halladine, ten komplexní přínos nebude bez osobních přínosů lidí, kteří se rozhodnou, že se očkovat nechají a na preventivní prohlídky chodit budou.

  Na nějakej abstraktní „komplexní“ přínos se ti každej vykašle, zejména když třeba to očkování proti takovině děložního čípku musí zaplatit.
  Komplexní přínos nastane, pokud se dostatečný počet lidí udělá svoje vlastní rozhodnutí, že se nechá očkovat a bude chodit na preventivní prohlídky, protože nechce dostat rakovinu. Takže ten komplexní přínos stojí a padá na jednotlivcích a jejich individuálních rozhodnutích. A dělat neco jen proto, že to patří ke standardu ve vyspělé společnosti nebo je to převratná záležitost, promiň, ale pokud to nemá jiný důvody, tak je to pro mně ztráta času.

 330. 395 Halladine, motivy mého jednání jsou rozličné. Ale rozhodně mezi ně nepatří abych se cítil být „vyspělým“ nebo byl za něj považován. To, že něco ve „vyspělé“ společnosti, není pro mě racionálním hybným argumentem. To je na stejné argumentační úrovni jako protože asfalt. Ani nechápu co je to „vyspělá společnost“ a jako se liší od „nevyspělé“. Ono je to relativní. Například někdo prohlásí nějakou společnost za vyspělou, protože se v ní málo krade. Druhý za nevyspělou, protože zlodějům sekají končetiny. Protože asfalt.

 331. Ve vyspělé společnosti lidé neumírají na nemoci, které je možné zlikvidovat, anebo alespoň omezit.
  Ve vyspělé společnosti třeba lidé neumírají hladem.
  Vyspělá společnost se stará o lidi, kteří mají smůlu a njsou nějak hendikepovaní – třeba zdravotně.

 332. Halladine – 407 – no s tím bych hrubě nesouhlasil.

  Společnost, ve které neschopní jedinci neumírají hladem je zcela nevyspělá, dokonce bych řekl dětinská až socialistická a jako taková odsouzená k zániku a převálcování společností vyspělejší.
  Vždy v dějinách to tak bylo, je a bude. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…

 333. Jinak tedy pokud se týká očkování, je každý svého štěstí strůjce.

  Neexistuje jediný důvod proč očkovat někoho kdo se nechce nechat očkovat a neexistuje jediný důvod neposkytnout možnost dobrovolného očkování, pokud ta možnost je.

  Ale jestli někdo chce nebo nechce umřít na libovolnou nemoc je jeho svobodná vůle a je celkově vzato blbost mu v tom bránit.

 334. Tak jsem po delší době prolétla zprávy a nad touhle se musím hořce zasmát: http://zpravy.idnes.cz/tri-podminky-cssd-pro-podporu-rusnokova-kabinetu-fvt-/domaci.aspx?c=A130715_205625_domaci_ert – ČSSD – nic nepochopili, ničemu nerozumí!Nechápou, že Zemanův tah s vládou je tahem proti ČSSD, a to přímo šachem. ODS je na kolenou, TOP09 sotva stojí, ty není třeba dobíjet. Ale je třeba zatočit a vyrovnat účet s ČSSD. A nikdo z ní nechápe, že i pro ČSSD jsou předčasné volby cestou do propadla. Pokud budou volby brzy, nerozhodnutá většina voličů si řekne – proč volit ČSSD, která byla kdysi ve vládě a celou dobu je v parlamentu a nic pro nás, obyčejné lidi, neudělala jenom planě řeční, zato Zeman a jeho SPOZ, to je jiná, ten slovo plní.A presidentova vláda se do předčasných voleb nestihne zdiskreditovat. Tak proč jít za kovaříčkem, když můžem za kovářem – a hodí to Zemanovi. A ČSSD už ani čas získaný do řádných voleb nepomůže, protože v ní není nikdo, kdo by se: 1. dokázal dohodnout s opozicí na jednotném postupu proti presidentovi, 2. vypořádat se s pátou kolonou zemanovců a 3. přesvědčit voliče, že jsou lepší než SPOZ. Rusnokova vláda bude mít jediný program – oznamovat hlasem hromovým, jak je tu spálená zem, takže nebude nic moc dělat a tím pádem i nic kazit. Když bude moc dobře, ČSSD volby vyhraje, ale bude to taková výhra, jako ve volbách minulých a president pověří sestavením vlády jinou stranu, třeba osvědčenou SPOZ.
  Okurky jsou hotové, mizím do spálova.

 335. Pavle, s tím očkováním krapet nesouhlasím. Důvod,proč očkovat proti některým nemocem i ty, co se očkovat nechtějí nechat, je i v tom, že pokud bude některá nemoc dlouhodobě a celoplošně odstraněna, nebude se muset očkovat proti ní nikdo. Ale pokud bude očkovaná jen část populace, bude se muset očkovat furtemfurt.

 336. Halladine, ad 407 (a předchozí) to musí platit pro všechny choroby. Co potom s osobami, které hlásají (nesporně) zvrácené myšlenky, jako tady provádíte Vy? Není přece sporu o tom, že kolektivismus (a je lhostejné, jestli se nazývá marxismus, sociáldemokratismus, nacismus, fašismus nebo komunismus) vede k zdánlivému ekonomickému dilema (z pohledu kolektivistů). Za tím účelem zavedli Vaši soukmenovci gulagy a koncentráky. Nebo jste tím chtěl sdělit, že většinové hlasování je nadřazeno vůli jednotlivce? To jenom proto, že kdyby např. libertariáni byli stejná sebranka jako kolektivisté, tak by to znamenalo, že Vás mohou „zplynovat“? Protože by to bylo ekonomicky výhodnější pro „společnost“?

  Považuji Vás za úchylnou osobu, ale do nejdelší smrti budu hájit Vaše právo hlásat Vaše zvrácené názory. Tohle nikdy nebyla, není a nebude záležitost ekonomická. V ekonomii totiž platí zákon mezního užitku. A ten je subjektivní. Tohle je záležitost etická. Pokud někdo nahlásí nadřazenost kolektivu nad jednotlivcem, je konec s etikou. Je už jen kolektivismus.

 337. 403 Dobrý den. Halle, není udivující, že jde někdo za lepším platem, resp. za lehčím živobitím. („i“ je tam záměrně). Spíše je mi smutno, že se tak rozhodují přátelé právě v době, kdy ví, že budou muset mlátit nevinné, okrádat pocestné, nebo budou mít utrum s kariérou. Také se v tomto zaměstnání odnaučí řádné práci.
  Také asi lépe chápu, proč tolik lidí vstoupilo v roce 48 do strany, proč nebyl problém s náborem příšlušníků SNB, proč každá funkce v aparátu byla obsazena.

 338. Dobré ráno vespolek,

  MP (376) a Šumaváku (386), díky.

  Halladine,
  vy mne děsíte. Plošné očkování považuji za rozumné, pakliže skutečně existuje významné riziko – tedy u chorob epidemických a s vážnými následky či letalitou. Ale proč by se, dejme tomu, měl proti klíšťové encefalitidě nechat očkovat člověk, který celý život prožije uprostřed města a v lese byl naposled na školním výletě v páté třídě ? Já bydlím hned vedle lesa, po zahradě mi chodí kocouři, kteří mají klíšťat plný kožich, a sama chytnu nejméně 5 za sezónu, takže očkovaná jsem. Ale je to moje rozhodnutí, a vakcíny jsem si platila.
  Navíc mám skutečně nepříjemné podezření, že vývoj vakcíny v poslední době se nedá srovnat s tím, jak se to dělalo před půl stoletím – řekla bych, že klinické testy jsou trestuhodně zkráceny a snaha vydělat je až příliš zřejmá.

 339. Modrý ptàku,
  Většina toho, co píšete jsou ideologické cancy. Stejného ražení jako komunstické cancy v Padesátých letech, jen s opačným znaménkem.
  Nikdo netvrdí, že se má k očkování nutit. O ekonomickě prospěšmosti prevence, tedy i očkování není pochyb.
  Samozŕejmě za předpokladu, že je očkovàní účinné, což musî být spolehlivě doloženo.

 340. Dobré ránko!

  Takže jsme zase u očkování-
  Zajisté, že jsou očkování fakultativní, kde lze ponechat rozhodnutí na jedinci. Ovšem jsou také vysoce infekční choroby, kde by očkování mělo být obligatorní a vůbec bych se nebavila. Ona i taková žloutenka a její léčení je vysoce omezující, nákladná a dlouhodobá.

  Tak jako nelze nechat po městě běhat kance, nelze nechat běhat chlapa s otevřenou tuberou a s kolektivismem to nemá nic společného. Proč já bych měla kruci chcípnout kvůli tomu, že někdo prosazuje své právo jednotlivce na svobodné rozhodnutí?

  Ono se to kafrá, když nikdo ze současníků skutečnou epidemii nezažil. Jenže pak přijde „povodeň“. A všichni jsou vyvalený, jak je to možný…

  A tady máte video, jak šlo prasátko na výlet.
  http://video.idnes.cz/?c=A130715_132603_praha-zpravy_sfo&idVideo=V130715_140453_tv-zpravy_trs
  Ohrožuje mne? Ohrožuje – a je mi jedno jestli tuberou nebo klackem. Majznu ho!

 341. Dobré zas ráno… 2 dvd ad 391 – na tom článku je nejlepší ten závěrečný odstavec… Bohužel, veskrze pravdivý…

 342. Je docela zajimave, ze komuniste vzdycky uvadeji „cenu“ cłoveka, kolik stoji spolecnost jeho vzdelani, kolik stoji jeho nemoci, jaky ma ekonomicky prinos pro civilizaci, ze je vlastne takovou ucetni polozkou ve vysledovce…. Ono to pak pokracuje, samozrejme dale, tedy eliminaci tech, co nemaji takovou ucetni hodnotu. Vzdyt je to je v jejich ocich naprosto logicke, vzdyt takovy bezceny jedinec je zatez pro spolecnost a tak nema pravo na existenci….

  No na urednika, ci polucajta, celnika a dalsi hloupe a bezcene , v dnesni dobe, obory jdou lide se zvlastnim postizeni , ci lide bez jakychkolic skrupuli, co by klidne presejvali urny, jestli v jejich popelu neni zlaty zub. To normalni clovek se sebeuctou delat nejde. Nejde preci jen o penize. Kdyby ano, tak domy v Krakovske jsou plne slecen co se nabizeji turistum a vsimnte si, nejsou.

 343. Vidím, že v záplavě velkých témat zanikla zpráva, že si ve svých zahradách opět můžeme kácet stromy bez svolení úřadů … To je věc, smím rozhodovat o vlastních stromech ! 😉

 344. To jsem zvědavá, jestli si toho Koudelku dají s hořčicí anebo s křenem… 😀

  …Doposud jsme nežili ve státě, který by měl oddělené a vyvážené druhy jednotlivých mocí. Žijeme v parlamentní despocii, v níž si poslanci volení podle bizarního a nespravedlivého systému mohou téměř beztrestně provádět, co chtějí. Fakt, že vláda je personálně propojena s Poslaneckou sněmovnou prostřednictvím kumulace funkcí, je systémově chybný. Premiér by neměl být současně poslancem. Ministr financí také ne. Ostatně, žádný člen vlády by neměl mít jinou funkci než pouze a výhradně členství ve vládě…
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ekonom-Kohout-Politika-nefunguje-Zeman-ji-napravuje-Potrefene-husy-kejhaji-na-Istvana-279061

 345. Kohoutovy (kde se Ti tam bere Koudelka?) ekonomické úvahy bývají zajímavé, ale do politiky by raději šťourat neměl.

 346. Inu, Kahout je přeci jenom okamurián. A řekl bych, že jeho znalosti – řekněme politologické – nejsou nic moc.

 347. 422-proč ne ? Nemá správné názory ? Výšku ? Hmotnost ?

 348. Kohout, jasně – omlouvám se, se mi pánové popletli.

  NoName, já jen, že páni poslanci tentokrát povstanou jako jeden muž napříč politickým spektrem a daj si Kohouta k večeři. 🙂
  Pravda, představa presidenta Okamůry zas až tak srandovní nejni…

 349. Dobré ráno,

  „Ve vyspělé společnosti lidé neumírají na nemoci, které je možné zlikvidovat, anebo alespoň omezit.“

  A jak tedy chceš, Halladine, dosáhnut té vyspělé společnosti? Tak, že lidem zakážeš umírat na choroby, proti kterým existuje léčba, ale oni ji nechtějí?

  Společnost je tak vyspělá, jak vyspělí jsou jedinci, kteří ji tvoří. Lidi, kteří neumřou na chorobu, proti které existuje vakcína, neumřou proto, že se nechali očkovat, aby ji nedostali a ne proto, že společnost je vyspělá.

  Rozumným důvodem, proč chodit na prohlídky nebo se nechat očkovat je, že mám všech pět pohromadě a starám se o svoje zdraví.
  Konstatování, že „se to patří“ ( oblíbená fráze mojí babičky, z které jsme si s bráchou dělali srandu) ve vyspělé společnosti nebo že to je převratná novinka, je úplně mimo. Bez lidí, kteří se rozhodnou sami a dobrovolně a kteří snesou sami za sebe oidpovědnost společnost prostě nefunguje. Nikdy to nefungovalo a fungovat to nebude. Společnost, která se snaží z lidí sejmout břemeno osobní dopovědnosti za svoje rozhodování, svůj osud své blízké a svoje průsery, směřuje…no, však si domyslíte, kam…

 350. „Takže jsme zase u očkování-“

  rputi, nejde, nebo aspoň mně nejde o to očkování. Mně šlo o podle mého názoru zcela zcestnou argumentaci paní doktorky, že něco by měli lidi dělat ne proto, že by to mohlo být propěšné jim a jejicgh zdraví, ale proto, že to patří k vyspělé společnosti nebo proto, že je něco převratná záležitost.

 351. ještě bych dodala, rputi, že pokud budu sama očkovaná proti tubeře, může mi být poměrně jedno, jetsli po světě běhá chlap s otevřenou tuberou.

  Je ovšem pravda, že pak mají smůlu jedinci, kteří z nějakých důvodů očkováni být nemohou.

  Ostatně jsou jistě situace, kdy je plošné očkování na místě, nicméně to nemění nic na tom, že argumentace „vyspělou společností“ je poněkud mimo.

 352. maYdo – slova jsou zdrojem mnohého nedorozumění 🙂
  Možná je paní doktorka pitomá, nebo je také možné, že pro ni ta „převratnost“ v daném okamžiku byla nejdůležitější a ostatní považovala za samozřejmé.

 353. Dobré dopoledne. Ad pan Kohout: čtěte ho, je sečtělý. S Tomiem není zajedno.

 354. Ad 407: zajímalo by mne, kolik stojí ta příručka, z které citujete, a kde by se dala sehnat.

 355. Rputi, pokud platí to druhé, je to důsledkem toho, že platí to první 😀

  Tím nepotvrdím, že je to špatná doktorka. Může to být skvělá lékařka a odbornice a příjemná dáma. Ale halt s tou osvětou je poněkud mimo.

 356. 434 Pasáčku, myslíte Miroslav „hrubásílazvítězilašpatnávěcsepodařila“ Ransdorf? 🙂
  Kohout to má v hlavě a asi i ve šrajtofli v pořádku.

  Pavle K., Noname: ad přepínače firmy Cxxxo: otravoval jsem AxxxCont, TxxxData, zkuste prosím také vybudit nějakou aktivitu, ať nejsem hlas volajícího na poušti 😉

 357. 435-nevím, jakou máte šanci. Vím třeba o jedné nejmenované automobilce, která vydala interní pokyn neprodávat v autosalonech v ČR auta Slovákům (protože na Slovensku je cenová politika prostě „jiná“.) Oficiálně samozřejmě ne, ale nabídkou neúměrně dlouhých dodacích lhůt a podobně.
  A proč vlastně nemůže koupit ty switche v DE ?

 358. ctu si sokola na NP a tak mne napadlo – necas predklada a ma nejakou vyhodu z prijeti zakonu ?

  „Jako úřední osoby – poslanci PSP ČR, ve společném úmyslu opatřit sobě neoprávněný prospěch spočívající v tom, že v souvislosti se vzdáním se mandátu poslance a tím vytvoření reálné možnosti pro předsedu Vlády ČR a poslance PSP ČR RNDr. Petra Nečase, že bude schválen vládní návrh zákona o změně daňových, pojistných a dalších zákonů v souvislosti se snižováním schodků veřejných rozpočtů, který byl Vládou ČR dne 6.9.2012 předložen PSP ČR a dále dne 6.9.2012 poslancům rozeslán jako tisk 801/0, s nímž Vláda ČR spojila žádost o vyslovení důvěry, získají členství v orgánech – představenstvu nebo dozorčí radě a případně i managementu společnosti,….“

 359. kontrolní chroust
  a hele, napsal jsem vítací email jirkovi ppa a vono nic?

 360. neco jsem potreboval stahnbout z rejstriku,
  zadal jsem to kolegovi a na skype obdrzel – bohuzel nefunguje justice.cz.
  odpoved se nabidla sama – bohuzel nefunguje ani justice CR 🙂

 361. Již v letech sedmdesátých minulého století se na výzkumných pracovištích v Praze zkoumala otázka, zda doprovodné a dlouhodobě dosud neznámé důsledky totální vakcinace obyvatelstva nejsou ve svém důsledku horší (ale i ekonomicky náročnější) než ponechání slabých jedinců k prodělání oné nemoci i s rizikem smrti.
  Takový názor je dnes u milovníků žvížátek nepřípustný, ale já si dovolím opakovaně tvrdit, že příroda si poradí. Česká populace, až na mně, je choulostivá, rozmazlená, zhýčkaná a odsouzená k výhynu po převálcování otužilými hordami z východu.
  Abych nekecal, ještě Bohouš a další příslušníci Klubu krátkých kalhot za všech okolností mohou přežít.

 362. 436 Noname, mohu nakoupit v DE, a taky nakoupím. 🙂 Je to moje škodolibá kratochvíle, protože výběrová řízení na přepínače, co jsem viděl, byla cinknutá, i u OČTŘ. Na „nezávislé bojovníky proti korupci“ se dívám přes toto sklíčko.
  Vybíráme switch, který bez problémů komunikuje se zásuvnými kartami C., který má tu a tu administraci, který xxxx … sedm podmínek, které splňuje pouze C.
  Přitom levnější řešení existují, a nemusí to být TP-Link + Mikrotik.

  Také věřím, že mým dodavatelům to dá vůči C. silnější vyjednávací pozici. A mě nižší ceny, anichž bych musel kupovat přes matku.

 363. aha, tak to tam budou nějaké neschválené termity, musím počkat až se Pán brány vrátí z pole-role a schválí to.

  Hele, vy tady žešíte takové vágní a nezajímavé detaily související s létáním třísek při předáváním pravomocí jedné mocenské skupiny, skupině druhé.
  A důležité věci vám naprosto unikají.
  Třeba jak vypadá slavná hrdinka slavného dokumentárního filmu z podniku Jatky Planá – Uma Thurmann na dovolené. Možná ji Jirka ppa někde zahlédl a ani nevěděl, že je to ona: http://www.celebritybabyscoop.com/files/2013/07/FFN_CHP_Thurman_Yacht_071413_51154280-960×1251.jpg
  Nebo že bydlet v Brazílii vedle chovatele dobytků je věc zatrachtile nebezpečná:
  Brazilec Joao Maria de Souza zemřel na následky zranění způsobených krávou, která v noci propadla střechou jeho domu ve městě Caratinga přímo do jeho postele. Vedle ležící manželka vyvázla bez zranění. Zvíře uprchlo minulou středu z blízké farmy
  Ještě že nebydlím v Tatrách. Tam se takovéhle nehody určitě stávají co chvíli. Akorát že dojde tak maximálně k rodinné tragédii, když si rozespalý bača splete dopadnuvší ovci s manželkou. Jak jinak si vysvětlit množství „bačovských“ vtipů ztama pocházejících.

 364. Mně zas potěšil jeden novinářskej šmok na super.cz, který v touze po inovaci napsal, že jakási obdařená dáma na pláži „vyvětrala vnady“.
  Darmo si představuju, co to tam vlastně dělala … 😀

 365. 440 Martine, to není nijak převratná myšlenka. K dokonalému účinku by bylo nutno zrušit lékařskou péči pro veškerou populaci v předreprodukčním a reprodukčním věku. I když, proč takové ciráty kvůli zbytku, nejjednodušší by bylo ji zrušit nebo ještě lépe zakázat všeobecně. Protože „dědeček a babička ujídají chlebíčka.“ A jak my, konzervativní antikomunisté tvrdíme, takové lidské zpupné chování je vzpourou proti Bohu, který za ně sešle spravedlivý trest. Proto jedinou správná cesta je žití v pokoře a bázni Boží, cesta zpátky na stromy. Za lepší lidskou rasu, podle učení sv. Himmlera Tarpejského.

 366. Schumi,
  :-D, jenom bych dodal, že martinTT se blíží k věku, kdy by mohl být jako neproočkovaný proti tetanu poslán na brigádu do stájí, aby pomohl s rozebíráním ztrouchnivělých stání. To by v tom byl čert, aby se aspoň jednou neškrábnul…

 367. NoName,
  nojo, Brazílie je země neomezenýchg možností.
  Jo všimli jste si někdo, že Stýf Bálmr ozeslal po Mikrosoftu dopis, kde píše, že budou dělat všechno jako Apple, a strukturu budou mít jako Apple? Jo, a jako klíčovou věc nutnou k odpíchnutí firmy ode dna zpřeházel lidi na vedoucích postech 😀 😀 😀
  Skoro mi připadá, že jestli akcionáři včas nepošlou Balmera do prdele, půjdou tamtéž jejich akcie. Balmerovy superakce, jako jsou windows 8, výběr Nokie jako strategického partnera, či Kinekt jsou z finančního hlediska velmi pozoruhodné. A když přidáme spolupráci MS s americkou tajnou službou v segmentu poskytování dat z komunikačních kanálů spravovaných MS…

 368. Balmer je člověk z jiných časů, ale Gates ho tam drží, je to kamarád z úplného začátku. Lidsky chápu, ale firmu Balmer nezvládá.

 369. NoName,
  mrkvosoftí reorganizace kádrů a přejmenovávání divizí ve mě budí nejčernější obamy. Ty firmy, které jsem měl to štěstí pozorovat ze své řiditelné vzducholodi a takto se chovaly, byly většinou totálně zazmrdované a neakceschopné. Výše jmenované aktivity se daly srovnat s odstříháváním límce odsouzenému těsně před popravou, kdy mu kat laskavě říká, že bez límce se mu bude mnohem lépe dýchat. Stačí jen položit hlavu na špalek… maličko ji trochu pootočit stranou… tááák, teď je to dobře… a můžete se volně nadechnout…

 370. (448) mno, Schumi, ten „dokonalý účinek“ by byl ještě vylepšen návrhem,který jsem někde slyšela a který se týkal populace v poreprodukčním věku: důchodce, získavší nárok na důchod bude vyzván přísl.orgánem soc.péče k přeplavání nějakého velkého (nejlépe rozvodněného) toku:pokud se dostane na druhý břeh, je způsobilý k další práci a nemá nárok na důchod 🙂
  Poněkud mne dnes zaujal příspěvěk Doležala na NP: jak tohoto „politologa“ nemám v oblibě, musím mu přiznat, že v tom svém článku má v něčem pravdu 🙁
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/udalosti-vyhlidky-ceske-politiky-dls-/p_politika.asp?c=A130713_165720_p_politika_wag

 371. Ad korporace: Když firma buduje nové sídlo, rychle dej od ní ruce pryč. Naposledy Apple 😉

 372. 453: Pokud jste mimo dosah fakultních nemocnic, tak je to ve fázi experimentálního ověřování.

 373. (454) nj, nickname : s tímto poznatkem přišel už N.C.Parkinson ( budova OSN) 😕

 374. A vůbec, podle zákona „survival of the fittest“ je žádoucí zrušit veškerou lékařskou péči, protože tím, že vyhynou slabší jedinci se vylepší genofond lidstva. Zdejší hlasatelé pravicových ideí by v tom měli sami měli jít příkladem. Předpokládám, že po přečtení tohoto příspěvku, v souladu s jimi hlásanými idejemi se vzdají veškeré lékařské péče i pro nesvéprávné nezletilé potomstvo a pro případ, že dosud přežilo díky lékařské péči, neprodleně je utratí, aby nezatěžovalo genofond. Protože jak k tomu přijde odolný pravicový jedinec, když své vyšlechtěné geny spojí s dobře jen vypadajícím, protože nadopovaným, avšak uvnitř prohnilým sajrajtem.

  412 Modrej, nejsou jen libertariáni a kolektivisté. Jsou i rozumní lidé vědoucí, že dlouhodobě fungující lidská společnost má pracovní bod mimo mezní hodnoty.

  449 ptakopysku, třeba by se z důsledku praktické aplikace kategorického imperativu vyblízal uživše třikrát Otčenáš a třikrát Zdrávas.

 375. 450 ptakopysku, to je typický případ firmy bez vize, na sešupu a se senilnějícím šéfem. Hejbe s postelema místo aby vyměnil kurvy. Jenže to by musel začít u sebe.

 376. 459: Schumi – pracovní bod mimo interval ohraničený mezními hodnotami? 😉
  Přemýšlel jsem o tom a musím souhlasit. Bez chemie, průmyslu, zemědělství by tu žilo asi tolik lidí jako v době největší slávy Vladaře.

 377. Schumachere…. Argumentace je uplne „pitoma“. Neni protikladem statni pece a zadna pece. Za sebe konstatuji, ze si platime pojisteni a vyuzivame vyhod soukromeho lekarskeho a zdravotnickeho personalu a budov. Je to samozrejme drazsi, ale pak kdyz mi neco je. Mam sluzby na 100% , zadne cekami, perfektni pristup a i jidlo si mohu vybrat. Od toho pojistovny jsou. Zvlastni je, ze se toho nejak vetsina boji. Mimo to, staci se podivat do tech vyspelejch zemi, tam je narok tak akorat na pozdrav od sestricky a to jeste na kyselej. Nic co je statni a „pro vsechny zadarmo“ nefunguje

 378. 465-Teď jsem viděl první díl seriálu Under the Dome. Nad americkým městečkem se objeví neproniknutelná kopule. Dva hlavní hrdinové u ní diskutují po havárii letadla a jeden říká, že to udělala vláda. A druhý říká, že ne. Tak se ho první ptá, proč si to myslí a on řekne „protože tahle věc funguje“.
  Tak to bude i s transformací jídelních návyků, Rputi 😉

 379. Nevim jaky je rozdil mezi diktovanim toho co lide maji jist a treba toho, ze maji deti chodit do skoly a co se musi ucit…. Ale jiste se to dozvim.., 😀

 380. Pepo, co k tomu rici…,. Snad jen to ze upozornuji ty co vidi dal, aby si koupili lepsi brejle. Dneska to vyjde levne. Vzdyt v kotline davaj slevy podle veku 😀

 381. Jirko ppa
  ad 463 – je vidět, že nejsi významným akcionářem žádné farmaceutické firmy. To bys takhle naivně na potřbnost státní lékařské péče nenahlížel 😀 😀 😀
  ad 467 – já v tom jistý rozdíl vidím. Nařizovat co mají lidi jíst je podle mě prachsprostá buzerace.Ze mají haranti chodit do škkoly zcela souzní s mým názorem, že je lepší budoucí generace vzdělaná a přes veškerou snahu politiků schopná tvořit nějaké hodnoty, ze kterých mi budou platit důchod, než banda debilů umějících tak maximálně kopat krumpáčem tak, aby se nekopli do čela.

 382. NoName 466 – mně jen fascinuje, že to vůbec někoho napadne. Už jen ten název „trvale udržitelná dieta“ je naprosto uchvancancující a svědčí psychedelických stavech autora. Musel to bejt hustej matroš!

 383. No mnee fascinuje veci….. Treba ze si nemuzu legalne dat vanu loznice ci ze decko si nemuzu pojmenovat FC Barcelona 😀

  A co se tyka povinne skolni dochazky? Asi se pohybuji i v tom low endu vzdelanostnich vrstev, tam se chodi do skloly na teply obed a vyridit si vzkazy co se bude delat vecer…. O nejakem vzdelavani nemuze byt ani reci. Ale na druhou stranu, znam taky lidi, co sve deti do vzdelavani primo nuti a nuti a nuti a kontroluji a delali by to i kdyby to nemeli povinne.

 384. Jirko ppa,
  nojooooo, to ale nemáš jezdit na dovolenou do takovejch podivnejch míst. Pak máš zkreslenej pohled na svět 😀 😀 😀

 385. No ja v kotline pracuju….. U nas v okrese na severu je za vzdelance povazovanej kazdy, kdo ma doma knihu

 386. Hoši, vám není pomoci.
  Nejpozději do večera někdo napíše něco proti státním zaměstnancům a je po těžce vybojované harmonii.
  I když, ono s tím začal už MartinTT znevážováním očkování… 😉

 387. Jirko,
  účetní nebo vkladní 🙂 ?
  Hele,a co kdybys místo té své 475 (upřímně řečeno, to jsi tu psal už tolikrát, že je to fakt jako kafemlejnek…) raději osvětlil mé suchozemské maličkosti, proč se musí chobotnice před konzumací oplácat o kameny ? Neexistuje humánnější způsob zabití ? Nebo je to něco jako když naklepáváš řízek, tedy kvůli gurmánskému zážitku ?Ne že by mi hrozilo někdy chobotnice konzumovat, ale docela mne ten moment zaujal.

 388. Tak fakt je, ze dneska i z vysokejch skol vylejzaj lidi, co jim děla problém písať, čítať a aj rátať….

 389. Matzurko,
  nejen chobotnice. Neříkej, že neznáš recept na Tarzanův lívanec?

 390. 479-je to to spíše naklepávání, než zabíjení.

 391. Nehádejte se, děti a pozorujme, jak Bohoušek zadupe nožičkama a řekne měkké ano 😉

 392. „… ze decko si nemuzu pojmenovat FC Barcelona“

  A pak že Tě stát nechrání. Takhle Tě aspoň to děcko, až vyroste, nezabije za to, jaký jméno jsi mu dal. :-D.

 393. 486-protože se chtělo jmenovat Bayern, že jo.

 394. Šimone,
  Tak fakt je, ze dneska i z vysokejch skol vylejzaj lidi, co jim děla problém písať, čítať a aj rátať…. ale za to vedia tárať! 🙂

 395. Tak je pravda, ze ta FC Barcelona je jen takova „ukazka“ toho, jak a co je mozne, ze ano. Lepsi je samozrejme misto jmena mu nejakej ten klub koupit, ale kdo by dnes investoval do fotbalu, ze….

  Matzurko, to mlaceni chapadlama o kamen je pomucka aby maso bylo krehci a rychleji se to upeklo. I kdyz mam podezreni, ze ten ukon je pouze kvuli tomu, aby se zabil cas a samozrejme mas pravdu, prilis se opakuji. Pokusim se prijit na neco stejne nazorneho .

 396. Jinak je zajímavé, jak boj o Strakovku přehlušil jakákoliv jiná témata.
  Třeba nejnovější statistické údaje:

  Hrubý domácí produkt -2,4 %
  Průmyslová výroba -2,2 %
  Stavební výroba -15,5 %

 397. 492 Kdyby se Mirek více snažil, mohl i tato čísla překonat. Výš. Dál. Rychleji.

 398. Tak odvzdušňovací sroubek odvzdušňuje, těsnění (už konečně) těsní, čerpadlo čerpá a traktor traktoruje… a balíky před stájí čekají…

 399. 493-když to takto vedl nejlepší z nejlepších, jak ta čísla budou vypadat po nástupu Rusnokových diletantů ? Dokáže se stavebnictví propadnout o pětinu ?

 400. Modrý ptáku,

  prosím Tě, můžeš mi okomentovat tohle?:

  http://www.ceskapozice.cz/magazin/recenze/dluhy-se-splacet-nemuseji

  Hlavně mne zaujala ta myšlenka, že primárně byl dluh, a až následně (když už se ty vzájemné dluhy nedaly uevidovat) vznikly v nějaké formě peníze jako zboží sui generis (tehdy ještě měly vlastní hodnotu). Vychází mi z toho, že zrušením krytí se vlastně vracíme k původním primitivním podmínkám, ale já jsem laik.

 401. Jirko,
  aha.
  Ale jíst to stejně nikdy nebudu :), neb se mi to iracionálně ekluje.
  Mne to zaujalo právě díky té výše avizované detektivce – neboť vyšetřovatel se tam bavil s nějakým „zeleným“ hňupem, který přijel na ostrov demonstrovat proti zabíjení terejů (tradiční to ostrovní záležitost a maso je vyhledávaná pochoutka, takže mezi místními měl nulovou odezvu). Mimoň tvrdil, že zabíjení je nehumánní (ptáka chytit do smyčky na holi, useknout hlavu), ale protože měl zrovna na oběd „fish and chips“, detektiv mu stručně sdělil, jakým způsobem probíhá rybolov a jak dlouho se rybka dusí v síti vytažená na lodi, dokud není několikanásobně transportovaná a nakonec zabita…. 🙂

 402. Šumaváku,
  vidím, že těsníš a tudíž máš pendrek co na práci, protože „taký mladý chachar navaluje balíky sena kokotom a ani sa nezadychčí“ 😀
  Hele, jestli máš chvíli, mrkni co jsem napsal nactiutrhačného v komentáři hned za Jirky ppa – 419 – že mi to neprošlo přes filtry.
  Dík

 403. 463 nedobře činíš, Jirko ppa etc… V tomto je odpověď na otázku proč šlechta degenerovala a byla převálcována těmi, kteří přežili s tuhým kořenem a holou řití. Škodí i přemíra vzdělání. Ostatně vůbec bylo chybou slézat se stromů, či dokonce na ně z oceánů vylézat.

  K Sokolově článku – třeba rozlišovat jestli politický handl mezi obchodními zástupci ve prospěch jejich voličů, nebo handl s veřejnými statky ve prospěch jich samých.

  V podstatě s dovedu představit připuštění korupce při které je ze soukromých peněz uplácen občany volený zástupce. Jen požaduji aby tak bylo činěno veřejně. Ve všeobecně dostupném parlamentním zpravodaji by vycházel přehled kdo co za co od koho obdržel. Občané by se mohli na základě toho rozhodnout nejen ve volbách, ale zda svého zástupce odvolají.

 404. 492 NoName, ano, ta data nevypadají dobře. Zásadní informace bývají nenápadné. V naprosté většině jde o nějaká nezáživná čísla.

 405. Hmm – výstavu nestihnu. Škoda.
  Právě jsem si k odpolední kávičce vychutnala tvarůžkové kousky s paprikou z Loštic. A mňáááááám. Mimochodem, budete-li mít někdo cestu z Mohelnice do Olomouce, nejezděte po hlavní rychlostní komunikaci, sjeďte na starou silnici, která vás dovede do Loštic a tam přímo na náměstí je prodejna olomouckých tvarůžků z místní výrobny. A popojdete-li náměstím dál, tak kousíček pod ním je v Komenského ulici Tvarůžková cukrárna a její návštěvu vám vřele doporučuji. Takové dobrůtky z tvarůžek si ani představit nedovedete. Oči možná ano, ale chuťové buňky určitě ne. http://www.tvaruzkovacukrarna.cz/
  Tolik z Moravy. :-)))

 406. 440 martine, mrzí mi, že vyhynu jen proto, že nenosím krátké kalhoty, ale sukně (ne krátké)

 407. a klíšťata, máme chatu pod lesem, ale travičku nízkou, takže na pozemku nejsou
  a tuhle = sedíme na verandě, popíjíme kafíčko a větrem jedno klíště připlulo..
  a to nebyl vichr, ale jemný větříček a veranda je od lesa zády
  takže to oni se nechají unášet vzduchem? viděla jsem to poprvé, přistálo na manželově ruce, koukali jsme na to oba

 408. A vida, poslanci půjdou z vazby domů:

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=785347

  Takže celá ta akce se 400 policajty, beranidlem a mediálním cirkusem byla jen kvůli té Hurvínkovo běhně ? To se dost prodražilo myslím a někdo konkrétní by to měl dostat k náhradě škody. Nejlépe ten, kdo celé té akci rozhodl.

  Legrace bude, až soud zkonstatuje i u té konkubíny, že se nemohla dopustit porušení pravomocí veřejného činitele, když pravomoc úkolovat tajnou službu vůbec ani neměla. A žádat o vydání Nečase už Ištván taky nemusí, když se ten výrok vztahuje i na Fuchsu, který se k Nejvyššímu soudu neodvolával, neboť taky byl a je poslancem.

  Ve finále odsoudí ty dva generály a bude vymalováno.

  Akorát by mně zajímalo, komu sebrali ty stamiliony korun a desítky kil zlata. O těch se už nějak raději ani nemluví… 🙂

 409. Nečas nezneužil vojenskou rozvědku v rámci sněmovny, takže tam se to asi nevztahuje.

  No, ještě chvíli budem takhle blbnout a lidi opravdu raděj zvolí Filipa … 🙁

 410. Rputi – 507 – ale oni nechtějí Nečase kvůli tomu sledování manželky, o tom víceméně nevěděl. Nečas měl být popotahován (alespoň tedy pokud mohu ze zveřejněných informací soudit) za ty trafiky těch tří poslanců.

 411. Njn, rudobuřti už se v diskusích na aktualne či novinkách vztekají a některým nejspíš praskla i žilka. Jeden blb se tam dokonce vyjádřil v tom smyslu, že „po odsouzení těch poslanců byla společenská poptávka a soud měl tedy rozhodnout tak, aby tuto společenskou poptávku uspokojil“. Větší blbost jsem snad v životě nečetl. :O

 412. Pavle K. – to je to, o čem mluvím. Přesně těmhle typům to nahrálo. Osvobozující rozsudek by byl lepší.

 413. Zajímavější bude, co na to Ištván, Šlachta and comp.

  Nevím, jak se posuzuje v justici a u policie zásadní profesionální pochybení, ale v IT branži by byl podobný odborný „kopanec“ patrně důvodem k okamžitému rozvázání pracovního poměru a následném oběšení dotyčného na optickém kabelu v setmělé serverovně.

  I když tedy v IT mně snad ani nenapadá taková míra diletantismu, která by se tomu mohla vyrovnat. Snad jen kdyby administrátor napsal na konsoli serverového clusteru se vzácnou celopodnikovou databází „:(){ :|:& };:“ bez těch úvozovek a následně zmáčknul ENTER.

 414. He he he, hezky ošetřené, i v uvozovkách, pro jistotu. Místo toho smajlíka tam byla dvoutečka svislá čára dvoutečka.

  Ale doma na Linuxu to fakt nezkoušejte… 🙂

 415. Rpuť – 510 – nikoli. Lepší by bylo, kdyby policie a SZ přemýšlelo a akci vůbec nepodniklo. Na trafiky se měli vykašlat, protože do toho je jim kulové a tu běhnu mohli odvést zcela potichu, bez pout, bez médií a bez vazby.

  Ale to by asi nesplnili stranický úkol a nesestřelili by vládu, to je fakt.

 416. Rputi – 510 – Mimochodem, odůvodnění NS už je na světě:

  http://www.lidovky.cz/dokument-proc-nejvyssi-soud-pousti-tluchore-a-snajdra-ctete-usneseni-1ep-/zpravy-domov.aspx?c=A130716_184754_ln_domov_rak

  a je z něj jasně patrné (první polovina toho článku) to, co tady někteří tvrdili už od začátku. Že politický handl, byť se nám nemusí líbit, nemůže být předmětem vyšetřování OČTŘ.

  Zejména se tam píše „Za takový projev je v daném případě namístě pokládat i (v daných souvislostech a s ohledem na dosud učiněná skutková zjištění) jednání obviněného, pokud tento v rámci výkonu svého poslaneckého mandátu odmítl vyjádřit svůj souhlas s přijetím označených (daňových) zákonů. Stejně tak lze označit za výkon jeho poslaneckého oprávnění i jeho další postoj, pokud se vzdal svého poslaneckého mandátu proto, aby umožnil pokračování vlády, která s přijetím uvedených zákonů spojila hlasování o vyjádření důvěry v ní. Projev učiněný poslancem (s ohledem na již uvedené) v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky tak nelze zakomponovat, jako jeden ze znaků skutkové podstaty trestného činu, jehož se měl dopustit.“

 417. Bohouši, když už do toho Ištván šel, tak mu muselo být jasné, že lehké to nebude.

  Pavle K. 514 – Neuvěřitelnej blbec! 😀

 418. Pavle Kořenský, obávám se že naše právní erudice je tak mizivá, že už můžem jen koukat kudy se to ubírá. Podivuhodné jsou cesty paragrafů… 🙂

 419. Rputi – 517 – no s těmi poslanci to není o žádné právní erudici, ale o zdravém rozumu. V demokratickém režimu skutečně nemá policie a SZ co mudrovat či stavět „právní konstrukce“ nad tím, co dělají ZÁKONODÁRCI (tedy ti, kteří dávají/schvalují zákony, kterými se má policie a SZ naopak poslušně řídit a nikoli je posuzovat či je „konstruovat“).

  Panovník ve feudalismu by také nestrpěl, aby mu najatí biřicové říkali co má a nemá dělat či dokonce jej zkusili zatknout. Od toho míval osobní stráž, aby se to nestalo. 🙂

 420. To mně spíš víc zajímá, jestli z celé té svévole budou vyvozeny patřičné důsledky.

  A to nejen počínaje tím, že Ištván, Šlachta a celý UOOZ dostane tu taškařici k náhradě škody ze své kapsy, ale zejména v tom smyslu, aby se úpravou zákonů zaručilo, že podobná svévole typu „vypatlaný policajt sestřeluje vládu v přímém přenosu“ už nemohla nikdy opakovat. Stejně tak by bylo na místě upravit využití odposlechů podle toho amerického modelu – tedy v tom smyslu, že je naprosto nepřípustné zahájit nějaké vyšetřování, pokud se při vyšetřování zcela jiného činu policie omylem z odposlechu něco dozví.
  Sice by to policajtům zkomplikovalo práci, ale to by bylo jenom dobře, poslední roky si moc vyskakují.

 421. 506- pravomoce konkubíny- takhle to vidím od začátku, ovšem kdo by měl být zastřelen za úsvitu jsou ti, co ji poslechli a zákonnou manželku etc. sledovali.

 422. 60 – Jojo, Bohouši. Je velká škoda, že o čunkiádě zatím nikdo (tím méně pak nikdo objektivní) nesepsal monografii, i když sám Čunek a možná Jemelík na webu leccos mají… No zkrátka, když se pak ukázalo, že majitel té stavební firmy si sice vyzvedl peníze ve stejný den, jako je Čunek uložil (na čemž bylo celé obvinění vystavěno), ale v pozdější hodinu, některý z prokurátorů – a mám takovou velice matnou vzpomínku, že právě Ištván – začal vykládat médiím, že to přece na věci nic nemění, jen to navíc dokazuje, že k uplácení použil černý fond…

 423. Pavle Kořenský – vazbu schvaluje soud. To fakt není o tom, že jednoho cajta něco napadne.

 424. Rputi – 523 – no, vazbu schvaluje jeden špatně naložený (protože brzo probuzený či od večeře vyrušený) soudce. Pak záleží na politickém rozpoložení toho soudce, protože i soudci mají kupodivu volební právo a své osobní preference.

 425. Rputi – ale to je hlavně úplně jedno, kdo s tím přišel a kdo to schvaluje. Z principu věci je prostě blbost aby moc soudní čí výkonná mohla buzerovat zákonodárce. Takhle opravdu demokracie fungovat nemůže. To není o nějakých procesních náležitostech, to je základní princip vyvážení moci ve státě. Volič volí zákonodárce – zákonodárci stanovují pravidla – moc výkonná koná podle nastavených pravidel – moc soudní posuzuje, zda moc výkonná konala v souladu se zákony. Pokud se to voliči nelíbí, volí jiné zákonodárce.

  Ale fakt není možné, aby kdejaký niemand z Policie nebo SZ persekuoval zákonodárce proto, že se mu třeba nelíbí poplatky u doktora nebo církevní restituce a chce si poslance z nějaké politické strany takříkajíc „vychutnat“.

  Policejní zákrok vůči zákonodárci lze pochopit u prosté zlodějiny typu „Rath“, ale moc výkonná opravdu nesmí strkat čumák do čistě politických dohod typu „složím mandát a nepoložím vládu, když mně nasypete prachy jinak“. Je to sice hnusné počínání a je to signálem k tomu, že soudný člověk by tu partaj v žádném případě nevolil, ale není na tom nic kriminálního. Poslanec se rozhoduje výhradně dle svého svědomí. A že to svědomí není nic moc ? No, nemuseli ho voliči volit…

 426. No vida, Ištván bleskurychle stahuje žádost o vydání Nečase:

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=785357

  Zbývá otázka, jestli Ištván celou tu věc zaplatí najednou nebo podle nějakého splátového kalendáře a jestli se o tu náhradu škody podělí se Šlachtou a dalšími cca. 500 lidmi, kteří v tom jeli.

  A další otázka je, jestli to celé bude stačit k tomu, aby PČR dostala řádně za uši a přestala špiclovat politiky.

Komentáře nejsou povoleny.