1 898 komentářů u “Vzhůru do nového roku !!

 1. Preji vsem, aby meli rok 2017 jeste uspesnejsi a spokojenejsi, nez 2016.

 2. Dobré nervy, klidné spaní, chutnou krmi, kvalitní mok a pytel srandy jednomu každému vinšuje do toho nového roku 2017 Rpuť

 3. TAk já se přidám s přáním všeho dobrého

  http://maydaa.rajce.idnes.cz/PF_2017/#PF2017.jpg

  A doufám, že celý příští rok bude jak pro mně tak pro vás lepší, než můj konec toho letošního a začátek příštího – vánoce bez babičky, která je strávila v nemocnici, půl rodiny nachlazený, na hezký počasí můžu tak akorát koukat z okna a čeká mně hned první dny v práci finiš do odevzdávky a hned potom rozkopanej byt a výměna stoupaček a to jsem teda v kondici tak akorát na to vleže klepat do klávesnice nebo obracet listy v knize.

 4. Letošní rok uzavírám tak, že jako občan bych sice měl důvody k nasrání, ale jako poddaný jsem docela spokojený.

  Všem pro následující rok přeju spokojenost.

 5. Přeji všem v r.2017 maximální spokojenost a dobré zdraví ( což vyžaduje vyhýbání se lékařům). A ještě jedna rada: ať už byl rok 2016 jakkýkoliv, je třeba do Nového roku vstupovat se ztyčenou hlavou 🙂

 6. Přidávám se k přání všeho dobrého,
  a hlavně zdraví a kousek toho štěstíčka :).
  ˇMoc bych si přála, aby rok 2017 byl mnohem lepší, než ten odcházející – ať se vzduté vlny raději zklidní, a starosti nás nesemelou.
  A PFkový obrázek přidám, jen co konečně projdu domácí archiv za uplynulý rok – tradičně nestihám…

 7. Zase rok v prdeli, tak tradičně přeji osazenstvu vše dobré do roku následujícího. A snad prvně za celý svůj život veřejně přiznávám, že některým jiným přeji, aby se jejich dílo nedařilo. Ne, na tomto webu nejsou :─)

 8. Konstatuji, že ti ochranáři mají pravdu !

  VLCI SE VRACÍ! 😉 😀

  I já Ti přeji zdraví , klid a pohodu…

 9. Připojuji se s přáním všeho nejlepšího do nového roku, hodně zdraví a především štěsti, pak to půjde samo 🙂

 10. aha, já ještě nechal pár příspěvků dole… Tak si je tam můžete přečíst…

 11. 2 westík – dole jsem taky nechal osvědčený recept na pomalu pečenou husu…

 12. No a do toho dalšího roku? Ať není o moc horší, než ten ještě stále současnej. Lepší nebude, to bychom toho chtěli moc…

 13. Německá policie zpřísňuje ostrahu českých hranic!

  Není to kvůli pašování českých zbraní, ale pyrotechniky.
  Nezajímají ji výbušniny, ale rachejtle.
  Nehlídá prchlíky, ale pašující Němce.

  Nevíte, co se to v tom Německu bude dít?

 14. Já mám ještě dotaz k tej huse – ty časy platí vždycky? Když peču pětikilovou husu nebo kilový kuře, tak asi stejný nebudou, ne?

 15. Platí pro husu 3 – 4 kg. Pro větší nutno prodloužit první 2 fáze, pro menší zkrátit třetí fázi.
  A omlouvám se, utekla mi chyba – ta poslední teplota je 180, ne 160 (teda, 180 tak max hodinu, těch 160 klidně hodinu a půl…) Ale já mám pekáč (litinovej) tak akorát na tu 3 – 4 kila… Ta litina tomu taky přispěje, je stabilnější teplota.

 16. No a jinak se zásadně přeje pf = průserům fstříc!

 17. maYdo
  Dostáváš se na nebezpečnou půdu oboru, který se zabývá „heat transfer“.

  Do 2017 přeji hlavně co nejméně upálených, ukřižovaných a ukamenovaných a více dobře naložených, zdravých a všeobecně spokojených a nijak nezpruzelých jedinců neboť mezi nimi a s nimi se lépe žije.

 18. Protože mně nic chytrého nenapadá (taky – kde nic, tam ani čert, že), tak snad jen zdraví vám všem a rodinám a tentokrát bez celoroční ironie: nám všem mír.
  Je to sice přímo debilní klišé, ale opak by byl daleko horší.
  A zpět k osvědčenému sarkasmu – podpisuji přání vlka ze 7, zvl. ten konec.

 19. Rusáci mi hacknuli špajz. Nemůžu najít čabajku a očka ….

 20. A teď vzhúru do zcela nepochopitelného veselí na jedním večerem….už zdejší stoupové začínají s boucháním – momentálně mi nějakej degener hodil asi z okna cosi bouchavého pod auto. Zatím nehoří…..
  Mám pro dnešní večer připravené tři kousky na Tytroubo – dvě komediální fantasy a jednu záhadologickou legrácku. Každý na hodinu, takže to snad překryje většinu času, do toho dvakrát potrápit Sejlinku venčením mezi dělobuchama retardů a následně přežít výtrysky bujarého veselí a nespoutané legrace mezi smrdícími petardami…
  Už od puberty tohle nakomandované veselí nesnáším, už tenkrát jsme s kamarády vyklidili naše hospůdky pro blbé a uvědoměle veselé spoluobčany a v klidu domova (bez TV!) přečkali do cca 2.-3. ledna na opětovné návštěvy těchto zařízení, v klidu a míru, obcházeje dosud neuklizené výblitky šťastného a veselého P.T. obecenstva….

 21. Taky přeji všem hodně štěstí a co nejméně blbců v okolí.

 22. 23 – To není žádné hacknutí – ptejte se svého kocoura.
  Pokud jde o hackery, počkejte, až vás do toho snědeného krámu zalýgrujou- to teprve bude tortura….

 23. TAk my máme zatím stažen starej film s Gattherine Hepburnovou. Dcera nachystala nějaký chlebíčky snad má v plánu i nějakou lehkou večeři.. Chlapi jsou někde venku, muž ještě někaqm popřát novej rok, kluk za babičkou do LDN. Je jedinej, kdo nesmrká nebo nesípe tak, že by ho vyhodili ode dveří.

  Mladá nachystala pár chlebíčků a snad i nějakou večeřim má naplánovanou a já ještě pošmejdím, co by se dalo shlédnout kromě tej Hepburnovej. Kluk se kamarádí odjakžova nejvíc s panákama na počítači a holka s kamarády absolvovala „předsilvestra“ včera, dnes bude doma.

  S tou střelbou jsme smířeni, nad náma je kopec Pavák, najkterej lidi z okolí lezou a pálí, neb je to vidět daleko. JInak doufám, že sjem si všechny radosti a choroby odbyli na přelomu obou roků a že to nabete leoší směr.

 24. Frankovka, pozdní sběr, samozřejmě suchá – na rozplavbu docela dobrá.
  Začíná to být snesitelnější…….

 25. Třeba někdo na tom Pavím vrchu se trefí do okýnka té výrazné vily….to pak bude zajímavější, jak se hoši budou rojit….asi taky budou mít pohotovost.

  Stejně mi uniká, proč – když nám nic dle ministra Lásky nehrozí – jsou všude betonové zátarasy a obrněnci s bazukama. Ale možná je to součást nějakého maškarního průvodu.

 26. Já mám naražený soudek ze spřáteleného pivovaru, hledím tudíž do budoucna s optimismem. Mobilní dochlazovák byla v poslední době má nejlepší investice.

 27. Štěstí a zdraví po celý rok, pohodu do posledních hodin tohoto roku¨(a míň emocí, když má někdo jiný názor)( 😉

 28. No tak u nás začali blbci dělbuchat už asi v pět, prostě hned po setmění. Bohužel se střídají, takže sotva to na jednom konci sklapne, začne na druhém. Půjdu zkontrolovat své kočičstvo do garáže, jestli mi nevyblinkali večeři a případně zda jsou pelíšky k zalezení přístupné. Teda, o půlnoci bych to ještě chápala, ale proč musí dělat rámus už od odpoledne…

  Ale náladu si kazit nenechám, čočková polívka už je hotová, chlebíčky půjdu mazat za chvilku – filmů na společné shlédnutí máme habakuk, a láhev portského po ruce – co víc si přát 🙂 V pomalém hrnci spokojeně odfukuje hovězí gulášek („matzurkostroganof“ jsme pojedli včera u příbuzenstva, kde jsme strávili pár velmi příjemných a pohodových chvil; strejda má navíc 45 slépek, takže jsme nafasovali i dva tucty domácích vajec, zaručeně free-ranging chov), tak bude i zítřek klidný, neb se nebudu muset honit s vařením (akorát si hodíme korunou, jestli bude gulášek s rýží nebo knedlíkem).

 29. Pesi,díky za informaci ohledně husy/kachny pomalu pečené. Tedy,pokud jde o naši domácí kremaci té naší kachní mrtvolky,jsem názoru, že syn (snad) dodržel všechny mé instrukce ohledně teplot, jak jsou uvedeny v kuchařce, kterou jsem v předchozí hospodě uvedla; zřejmě nějaká chybička se vloudila 🙁
  No,už se členové naší rodiny přestali mezi sebou (kvůli mumifikované kachně) vyžívat v mučivé disharmonii, , takže se zbytkem té Tullamorky hledím k začátku Nového roku s veselou myslí …

 30. Tak chlebíčky nechávám na své milované dívce spanilé…..
  A „kleinové stroganov“ jsme měli u dcery u jihlavy ve čtvrtek, kdy jsme se byli podívat na vnučku. Mmch, silnice vypadaly tak, že jsme na zpáteční cestě ani nezajížděli na chalupu – samá cesta lesem s uježděným sněhem.
  Bohužel moje star…dívka spanilá se domnívá, že ještě silvestr nezačal a tudíž chlebíčky (dle mého) okorávají zbytečně na balgóně….
  Tak jsem alespoň dožahnul lahvinku té frankovky.

 31. 27 maYdo
  ad – Kluk se kamarádí odjakžova nejvíc s panákama na počítači
  Dej mu vedle počítače nějakej tácek. Tam se mu tolik neohřejou.

  Já upíjím z panáku tu mrkev s štanglí celeru a pár lístky koriandru (trochu peře) a patrně se za chvíli budu motat i bez alkoholu.
  Je to nezvyklé, jakkoliv pikantní 🙂

 32. Skimici, ty ses dal na zdravou výživu? A závěť máš napsanou?

 33. Foundry
  Neopatrne jsem si přečetl příbalový leták k nějakýmu chřipkolu a tak trpím a zdruhé strany jsem zvědavý jak vypadá silvestrovská půlnoc úplně zaživa 🙂

 34. Si to alespoň vylepši panákem vodky, taková varianta Bloody Mary.

 35. Všem zdejším přispěvatelům i čtenářům, přeji v příštím roce štěstí, zdraví, pohodu a klid.

 36. ZAjímavá inspirace, skimici. Ale já nemám koriandr a bez něj by to asi nemělo správný grády. Ale zase fetuju jen paralen (zatím, než se dostavím k doktorce) tak si budu moct vína aspoň líznout.

 37. Fujtajbl vespolek,
  přidávám se ke všeobecnému přání všeho nejlepšího šťastného veselého a zdravého v novém roce
  http://ptakopysk.cz/Prani/pf2017.jpg

  Jako nezdolnému pesimistovi mi ovšem k dnešnímu a zítřejšímu dni konvenuje dnes již nenalezitelný dávný Renčínův ftip, kde praví Dlabáček ke přejícímu Rambouskovi: „A vy mi taky můžete šťastnej a veselej!“
  Jsem střízliv jak František s Assisi a střízliv budu. I když… jsem nejspíš ještě střízlivější, neboť František si určitě občas musel něco šlehnout, když rozmlouval s ptáky. Řekněme že jsem dneska střízlivej jako Benedikt z Nursie. Protože pohotovost. A ta na Silvestra vždycky stojí za hovvvv… ehm soráč, Benedikte… nestojí za nic.
  I když – dnes předpokládám relativní klid, protože pan velkovinárník sídlící v podzámčí vinárnu předevčírem zamkl a už neodemkl (v průvanu se tam nebimbá – byl prý vidět an odjíždí ve své voiturettě zdráv a při smyslech) a z druhé strany zámku je ujetý a odbagrovaný svah, na který by vlezl jenom šílenec. Takže debilové s dělobuchy si možná kolem našich kulturních stánků letos dají pauzu. V každém případě si pustím v bedně něco milého, poetického, na uklidnění duše, možná Sin City, nebo Komando. Neboť takový hříšník, abych byl odsouzen sledovat televizní silvestrovské veselí, to tedy nejsem.

 38. 43

  Osmej trpajzlík…co mu Sněhurka (taky) nedala….

 39. Naše bláznivá čuba vypila panáka vaječňáku. Pak ulovila půl šišky turisťáku od Nováka z Budějic. Když jsem na ni udeřila, odvedla mě ke skrýši, naštěstí jí od konzumace vyrušil rambajs z rachejtlí. Teď spí jak dřevo na okenním parapetu. 🙂

 40. maYdo,
  nechci kazit veseli, ale právě paralen se s alkoholem nemá kombinovat, obojí totiž může poškodit játra a tudíž jsou jejich účinky synergické.
  To bych asi při chřipce radila paralen vynechat a ordinovat něco z léčiv moravských (slivovice) či univerzálních (punč, grog, svařák apod.), které vedou k žádoucímu prohřátí organismu. Skoro bych sázela na ty nápoje se skořicí, případně kousky pomeranče a citrónu… skořice prohřívá organismus, citron či pomeranč dodá vitamíny (ale nesmí projít varem). SVáteční je to docela taky, tak hurá do toho 🙂 ! Případně si vylepšit náladu odvarem zázvor/med/citron, ten většinou zahřeje i na patolce.

 41. Honzo,
  netopejři ? K vám zavítal Batman 😀 ???

 42. Naše potvora zblajzla obvyklý příděl granulí, kus kůže z uzeného lososa, chvíli kopala pod verandou myš a teď spokojeně chrápe. Debilové zeshora ze vsi začali s dělbuchama teprve před chvilkou, to už s Betynou nehne.

 43. Kdepak, jenom si na silvestra vykrajujem sýrové tyčky do tvaru netopýra. Už to tak máme kolikátý rok.
  Ještě máme klokana, ale na toho nějak moc příležitostí nebylo.

 44. Ja tento rok zkusim zacit Madeirou. Portske na pozdeji, o je jistota 🙂

 45. Ptakopysku
  Benedictus? Tak to si dej pořádnýho majzla. Ďábel Tě totiž může týrat nejen střízlivostí ale i jinak!
  To si takhle jednou Benedikt seděl večer v klášteře a mudroval. Jak tak mudroval, ďábel ho navštívil a sežehl jeho srdce představou a vzpomínkami na jednu supr bývalou známou.
  Teď je každá rada drahá. V klášteře úplně sám, smysly probuzeny a tělo sžírá podivné chvění.
  Benedictus neváhal – strhal ze sebe hladově oblečení a – …
  Nahej vlítnul pŕed klášterem do trní a tam běhal než ho to pustilo….
  Hele – možná by ses pro sichr mohl za ruku upoutat k radiatoru 🙂

 46. MAtzurko, jsme čtyři na jednu sedmičku. A ten půlnoční přípitek snad ty játra snesou, ten paralen jsem brala někdy v šest večer a játra jsou trénovaný. Ale možný taky zůstaneme je u džusovýho střiku.

  Zahřívacích nápojů všeho druhu už mám plný zuby , od těch sladkých se zázvorem a jiným kořením až po židovskej penicilín. jediný plus je, že se mi povedlo takhle zlikvidovat část pečeného čaje, kterým mně oblažila sopusedka.

 47. skimici,
  ty seš vůl, málem jsem překous klávesnici 😀 😀 😀 😀

  Mě se to stát nemůže. Jako člověk, který je přes třicet let šťastně ženat, jsem v této oblasti zocelen k neuvěření.

 48. skimici,
  tedy ten podivný nápoj na vás má netušený účinek – jj. „jak nahej v trní“! 🙂

  Nebylo by lepší aplikovat „Bénédictine“ ?
  Třeba by vás přestal chytat fantas!

 49. Sopusedka
  To mi něčím asociuje chobotnici. Asi to pus viz octopus 🙂

 50. Jakej fantas Rputi? To jsou skutky svatých. Zrovna Benedictus co se cítil jak Ptakopysk dneska těch zázraků udělal přes čtyřicet. Jinak by nebyl svatej.
  Jinak – máte pravdu, zázrak bude, jestli z toho ovoce a zeleninových šťáv nedostanu brzo kopřivku. 🙂

 51. 54
  třicet let šťastně ženat,

  PChe… Já jsem už skoro 30 let šťastně rozveden 🙂

 52. 2 Foundry ad 30 – od jedněch oslav mých kulatin nedám dopustit na samochladicí sud… BTW – český vynález a důkaz toho, že ta fyzika opravdu funguje. Zeolit, jako molekulární filtr začne baštit vodní páru, čímž se zahřeje a naopak, vzniklým podtlakem zmrzne ta vodní mezera. Ideální na chatu – sud funguje jako topení a uvnitř máš vychlazený pivo. A bez elektriky. Prázdnej soudek pak vrátíš k recyklaci – a po vyžíhání zeolitu a nahražení membrány je sud o5 připraven chladit. Jen to chlazení trvá cca 20 minut, takže dle toho je potřeba naplánovat protržení té membrány…

 53. No a jinak – jsem dnes ve svém trvalém bydlišti, po osmé hodině odezněly první rachejtle a teď je klid. Další várku očekávám před půlnocí, ale to asi už budu spinkat. Nějak netuším, proč bych měl vydržet ausgerechnet do půlnoci a připíjet si, když nás stejně nic moc dobrého nečeká… A jak praví klasik, když jsem byl malý, také jsem několikrát spal. A bylo to krásné…

 54. 57 Skimici,
  žádnej fantas, to jen vzhledem k tomu, že následovníci toho svatého muže měli mnohem lepší nápady a jako prevenci před pobytem v trní vymýšleli užitečnější věci! Proč se raději nedržíte toho?

  Wiki praví: Bénédictine je francouzský bylinný likér s jantarovou barvou a sladkou aromatickou chutí, jenž se řadí mezi nejstarší likéry na světě. Vytvořil jej roku 1510 benátský benediktinský mnich Bernardo Vincelli, který tehdy žil v Normandii v opatství Fécamp. Likér se vyrábí ze 27 speciálně vybraných bylin. Obsahuje 40 % alkoholu.[1]

 55. 61 Rputi
  To by mě k teplotě, rýmě a kašli ještě navíc slezly do rána nehty!
  Můj organismus již není organismem junáka který může vypít podobné srágory jako toto, Becherovku či Unicum bez následků!
  To už bych si raději dal ty Moravské Hrozny Hněvu co na nich ujíždí Šimon Klein ….

 56. 2 skimic – no jo, to se občas stane každému, tyhle maniodepresivní stavy… Kamarád (lékař) na to doporučuje „dech mrtvé milenky“ aneb „lak na rakve“…

 57. Tady je to samej pesimista. Ó malověrní. Přeju všem Šumavákům stálé zdrsví,pokojnou mysl a pohodu v roce 2017 !

 58. Oteplovači,
  optimista nikdy nemůže být příjemně+ překvapen…

 59. 62 – ta frankovka je uz pryc, prvni flaska sektu taky a teď piju pivo….becherovka neni špatný nápad, naštěstí nemám doma žádné chableeee – ostatne z toho je vam tak šoufl !
  Zkuste žabí stehynka s mákem…..

 60. Skimici ad 52
  Klasik by řekl:
  Asi mu to tenkrát přišlo jako dobrej nápad! 😉 😀

 61. 68 Šimon klein
  Sedím doslova OBKLOPEN! dobrým vínem i jeho pijáky i pijačky. Jenom si na to prostě netroufnu.

 62. 70 – v nejakem moravskem sklipku ?
  Dobre děláte ! 🙂 🙂

  A mě teď nezbyva, nez s rozvrkocenym psem vypadnout ven, kde ti senochrupové si misto pindíků dokazujou, kdo má větší ránu….

 63. tak už je to tady a za oknem palba jak u verdunu….

 64. Vypadá to, že vedle ve vsi vybuchnul Vietnamcům obchod smíšeným zbožím…

 65. hodně štěstí přeji v tomto novém roce!
  a
  AeroKarle = všechno nejlepší k narozenínám!

 66. Tak ještě jednou všechno nejlepší,
  my právě s Avengery 2 zachránili svět (už zase), a dítko rozčarováno představou Avenger 3 bez Irona Mana odpochodovalo spát. Ale ne, prej tam snad ještě bude 🙂

 67. AK,
  to měla asi maminka radost, povít tě zrovna prvního – byls aspoň první v dané porodnici ?
  Všechno nejlepší, ať se daří, a hlavně zdraví a štěstí !!!

 68. Přeji přítomným i nepřítomným čtenářům, aby potkávali méně blbců, než dosud.

  Včera jsem ušel kolem 15 km po okolních kopcích, na dnešek už vymýšlím podobnou trasu v jiném směru. Aktuálních – 12 se dopoledne zvedne ke globálně otepleným třem pod nulou. I na to máme vnitřní i vnější oteplovadlo.

  Rád si zde dovolím něco napsat za 365 dní, doufám, že budu mít dosavadní čtenáře. Současně posílám generální omluvu všem, jejichž adresu jsem v průběhu let ztratil, jinak bych jim poslal přání přímo.

 69. Martine,
  namočenou ne, už ji mám i uvařenou 🙂

 70. (76,78) Nejen v porodnici, údajně i v celém státě. Podrobnosti si bohužel nepamatuji. Za přání díky.
  (80) Polévka připravena ku konzumaci. Kdo ví, kdy se šéfkuchař vzbudí.

 71. Dobrou noc v novém roce stého výročí VŘSR! 😛

 72. Karle – vše nejlepší k narozeninám. Nezávidím ti, v minulosti jsi minimálně o hobla ve třídě přišel. 🙂

 73. Dobré novoroční zas ráno… Tak to dopadlo dle očekávání – pod vlivem dobrého vína jsem kolem desáté začal spokojeně dřímat u počítače, tak jsem se raději odklidil přemýšlet do postele… Aktivita petard přiměřená, že to ty lidi baví, vyházet tolika peněz doslova do vzduchu…

 74. Hezky novy rok 2017 – at se kazdemu splni to nejlepsi!
  dvd

 75. A hele, v Cařihradu byli multikulturně obohaceni… Nějak se to turecké impérium furt nedaří…

 76. Aero – všechno nejlepší i v revolučním roce.
  Nealko Silvestr se ukázal býti snesitelným. Kupodivu i to pošmourné ráno se bez kocoviny zdá býti pouze pošmourným, nikoliv nesnesitelně pošmourným :-p

 77. 91
  39 mrtvých, včetně 16 cizinců.

  No, to turistickému průmyslu v Turecku moc nepomůže, spousta lidí si řekne, že raději sedět doma na pérdeli…….

 78. Asi milion lidí obklopených bezpečnostním prstencem mohutných nákladních automobilů a sedmi tisíci policisty na newyorském náměstí Times Square uvítal příchod Nového roku tradičním sledováním klesající kaleidoskopické koule.

  Teď si nejsem jistý jestli by se mi líbilo oslavovat v prstenci policistů…. Hlavně jestli je pustili domů …

 79. Minulé pondělí se německá sluníčka rozhodla uskutečnit mírový pochod do Aleppa.
  Vyrazilo jich 400.
  V úterý se sluncata pohádala a část jich prohlásila, že se na to vykašle.
  Zřejmě se hádají dál, protože v současné době už jich pochoduje jen 80.
  Bude zajímavé sledovat, jestli tam vůbec někdo dojde…
  http://www.taz.de/!5370035/

 80. Rputi,
  nejak mi to pripomina krizovou vypravu deti L.P.1212.

 81. Bacha na ekologii! 😀

  …Konečně jsem si všimla, že mi oči opuchávají od spánků, čili od ložního povlečení. Bingo! V létě jsem začala používat ekologický prací přípravek (v rámci celkového přechodu naší domácnosti a spotřeby na ekologičtější) – a na tomhle pracím prášku DOKONCE BYLO NAPSANÉ, že může dráždit oči! Na krabici to stálo černé na bílém písmeny ne úplně miniaturními, určitě jsem to i četla, jenomže jsem si říkala, že když ten prášek je eko, tak na něm přece nemůže být nic špatného! Takže už jsem vypotřebovala několikeré balení a v rámci úklidu a boje proti alergii jsem v něm úplně všechno vyprala…
  Zdroj: http://hauserova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=577576

 82. 96 dvd
  seděl jsem si na prstech ale Tys to napsal 🙂
  Spasení skrze infantilismus 🙂 🙂 🙂

 83. Dobré novoroční ráno,

  Karle, všechno nejlepší.

  Čočku namočenou nemám, protože k obědu bude čočka s uzeným a to černá drobnozrnná čočka, která se nenamáčí. Polívku možná vynecháme.

  Ostatně mladej soused na chalupě, kuchař, tvrdí, že i tu obyčejnou čočku netřeba namáčet, jen nasypat do studený vody a dát vařit. Vaří se samozřejměm dýl, ale jde to.

 84. No, já mám dojem, že u těch dětskejch křížovejch výprav ani tak nešlo o spasení, jako o čerstvý zboží na trh s otroky.

 85. nakonec rozhodnou emoce – a blázni
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/mladi-uz-slovenstine-nerozumeji-a-mirite-k-rakousku-rika-symbol-ceskoslovenska-7716
  říká paní Vašáryová a já s ní docela souhlasím

  Je to tedy asi jen tato polovina věty a ještě mnou vytržená z konteztu, se kterou souhlasím, neboť zbytek toho, co ono Boží Dopuštění dokázalo naplácat pokládám za půvabně legrační (bývala to krásná dáma, tak neřeknu že je to snůška hovadin jako když plácá HRC)

 86. A ddalší je po smrti – otec Mulcahy z MASHe!

 87. Mno, já nenamáčím čočku žádnou. Jen proprat, zalít vodou, přidat 2 bobkáče a dát vařit. Po cca 5 minutách zkusit, jestli už je „al dente“, obvykle tak do 10 minut je… U červený čočky to mnohdy nejsou ani 2 minuty…

 88. Ahoj! Není to tak, že mladí slovenštině stále rozumějí, ale nerozumějí Vašáryové?

 89. Pořád vidím scénu, jak jí ohnuté přes koleno nasekal šlauchem od pumpičky, à mon humble avis nedostatečně 🙂

 90. 105-dnes Perinbaba v češtině, půlka kouzla filmu je pryč …
  Vášaryovou nemá cenu komentovat, ona je hloupá i na herečku.

 91. 2 skimic ad 102 – ke kladům dotyčné patřily její kozy a díky tomu leckdo přehlédl či pominul, že jinak je blbá jak malovaný sáně… Teď už ty kozy ztratily atraktivitu, o to více vynikne ta zoufalá blbost.

 92. Než jsem tu Vašáryovou dočetl, tak tu byli rychlejší. Můj komentář by byl trochu jiný – kozy ne, to jsem ani nevnímal. Kromě toho, pokud mi ještě paměť slouží, poprvé byla odhalená ve filmu Sladký čas Kalimagdory. My, závodní plavci, jsme měli Miss mokré tričko denně čtyři hodiny na bazénu a tak jsme nemuseli onanovat u nahé holky ve vaně.
  Ovšem z Postřižin jsem oceňoval její scény s jídlem. Ten začátek se zabijačkou, řízečky nebo pivo na ex – to bylo vzrušující. V jednom rozhovoru jsem si početl, že skutečná předloha, Hrabalova maminka, byla opravdu taková jedlice. A že strýc Jožin řval ještě víc, než dokázal Hanzlík.

 93. Mně Martine TT imponovala i ta scéna s pivem, kde se dokonce nedomnívám, že to bylo hrané 🙂

 94. “ Ten začátek se zabijačkou, “

  tak na to si vzpomínám velice živě.
  Máti toužila shlédnout Postřižiny stůj co stůj a povedlo se jí zamluvit lístky na poslední chvíli asi hodinu před začátkem odpoledního představení. No, spíš povečerního, tuším, že to bylo od šesti nebo tak nějak. Vkaždém případě, protože do okresního města to bylo cca půl hodiny autem, máti zavelela k okamžitému odchodu bez ohledu na to, že od obědu uplynul už značný čas a táta s bráchou by dali přednostspíš sváče před kultůrou.
  Do kina jsme se tedy dostavili už dosti vyhladovělí. To si neumíte představit, jak jsme ten začátek všichni protrpěli.

 95. Já jsem s tou dámou před dávnými časy četla jakýsi rozhovor, kde hlásala, že ona se stýká jedině s elitou a zkoprnělé redaktorky se ptala: „No co koukáte?“
  To mě stačilo a obcházím vyjádření té paní raději obloukem….
  A kozy, aniž jiné části těla holt neocením.

 96. PeSi , já taky nemáčím žádnou čočku. Vařím ji obdobně, podle toho sousedčina mladýho, vyučenýho kuchaře.

 97. No, já bych s tou Vašáryovou a skimicem souhlasila, pokud jde o tu slovenštinu. Vemte si, že my jsme slovenštinu slyšeli běžně v televizi, jezdilo se víc na slovensko, byli sjme s ní v kontaktu. Dnes jezdí mládež do Alp, kouká na seriály v angličtině a o slovenštinu nezavadí.

  Politicky je samozřejmě podstatně víc mimo realitu, než s tou slovenčinou, ale to mně u ní nepřekvapuje.

  Mimochodem,pokud vím, její poprsí se poprvé objevilo in natura v Markétě Lazarové

 98. Jménem všech čtenářů tohoto blogu pozdravuji všechny píšící, díky nimž mám vždycky pocit, že se ocitám mezi živoucími lidmi. Kdyby nic jiného, tak ten pocit také není k zahození.
  Přeji Vám všem, aby nový rok byl pro Vás dobrý, šťastný a příznivý.

 99. V době, kdy jsem dělal v ČRa(radiokomunikace) jsme s ní (to vyslancovala) mívali několikerá jednání – o čem, to nevím, to byla záležitost boardu, ale v mezičasech jsme jí z obchodního dělali medvědáře. Ta prsa měla i v této době opravdu výstavní, to potvrzuji a vůbec to ještě byla sexy baba. A mohu potvrdit, že pivo jí velmi chutnalo, brávali jsme jí na oběd do „závodní“ restaurace na žižkovské TV věži…..
  Osobně jsem jí poprvé v Postřižinách viděl v kině na Václaváku, ve velmi horkém srpnovém dni. V kině vydýcháno, při diskutovaných hodech všichni polykali na sucho a posléze okolo 22,00 se z kina vyvalil dav žízní šílených lidí. Bylo to před plyšákem a tudíž všechny pivní hospody měly širokodaleko zavřeno, což bylo příslušně komentováno s takovou vehemencí a hlasitostí, že i poblíž stojící hlídkové auto VB se čtyřmi esenbáky po chvilce naslouchání evidentně před davem ujelo někam pryč, jinak by mohli dopadnout zle. No – nám nezbylo než v mrákotách dojet domů a tam se teprve zachránit z hrozící smrti.
  Takže pokaždé, když se na Postřižiny dívám, mám připraveno něco vychlazených piv, pavlovské reflexy jsou sviňa……

 100. „Postřižinskej“ pivovar je fajn, slušně tam vaří, a jejicj pivo taky docela jde.
  Zastavili jsme se tam na oběd,když jsme byli na Dalešické přehradě

 101. Što takoje „postřižinský“ pivovar? Pokud vím, postřižinský pivo se vaří v Nymburku.

 102. 121

  Jistěže scénář se odehrával původně jinde, ale tady to bylo točeno a pivovar to notně využívá pro svou reklamu.

 103. Děkuji za potvrzení osobních zážitků za sledování „Postřižin“. Tedy těm, co ten osobní zážitek mají, s Googlem se to snad nedá porovnávat.

  Dneska už to nebylo na vrcholcích tak průzračné, Považský Inovec byl vidět jen ráno. Ale i tak to stálo za to. Nevím, jak u vás, ale u nás byly hřebenovky plné. A lidi na sebe byli hodní, zdravili se a přáli si do nového roku všechno nejlepší a hlavně zdravíčko..

 104. Rputi ad 115 – no co co co? Chtějí se cítit jako doma, v Aleppu! 😉

 105. 124 Šumaváku,
  myslíš, že Berlínu zprostředkovali autentický zážitek jako kulturní obohacení? 🙂

 106. To je blud, varuje docent Znoj
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Uprchlici-jsou-predem-dani-jako-islamsti-radikalove-kteri-prichazi-islamizovat-Evropu-To-je-blud-varuje-docent-Znoj-468017

  To je opět jediné, s čím bych v jeho článku „Uprchlíci jsou předem dáni jako islámští radikálové, kteří přichází islamizovat Evropu. “
  mohl souhlasit. Tedy ne, s tím, co pan docent bludem nazývá ale termín BLUD, který používá, se velmi dobře hodí na tento, další z jeho článků-bludů.

  Bana Znoje používám jako etalon, jistotu, že jakékoliv jeho tvrzení mám vnímat opačeně a ani věc dále nemusím studovat.

  Pan Znoj od své první diplomky „Teorie socialismu v sovětské ekonomické literatuře z 20. let“ přes působení na FF UK a po převratu tamtéž je živým důkazem kontinuity socialistického vývoje naší nešťastné, z R-U vytržené a splácané kotlinky od let dvacátých až dodnes s výjimkou války a devadesátých let.

 107. A ještě mě dostal „skorotenkrátpapež“ Schönborn …
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rakousky-kardinal-muslimum-nevycita-ze-chteji-islamizaci-evr/r~2d79df24d03311e6a8cb002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-2

  „… označil za „nesmyslné“ mít strach z islamizace Evropy, „pokud sami nějak nepřispíváme k tomu, aby Evropa zůstala křesťanskou“.
  BĚŽTE S TÍM DO PRDEL, svatý otče !!!
  Takový brainwashing neumějí ani komunisti.

  „Vzájemná konkurence náboženství je podle něj záležitost stará stejně jako svět. “
  Jděte prosím otče sám příkladem, přibijte se na vrata a udělejte dětem netopýra – máte to přeci rádi …
  Ale nevypatlávejte lidem mozek z hlavy!
  Hnus!

 108. Tak, přátelé, také vám popřeji s odvahou a štěstím do roku 2017. Já se vrátil z divočiny s puchýři na nohou, rozbolavěn od nošení klád z potoka, pomlácen od sjezdu cca 10 m ze svahu nikoliv na nohách a s prsty od strun necitlivými. Jediné negativum, ohňostroj se jeho tvůrcům moc nepovedl, neb padla mlha a světýlka jaksi moc vidět nebyla. Nejhorší byly létací petardy, protože člověk nevěděl, kdy to na něj spadne. Můj sponzorský dar byl brzy kompletně zkonzumován. Jen nepochopím, proč druzi nechtěli, abych jim vysvětlil, co jedli. Taky jsme místo hymny zahráli jazzovku Sladká Zuzana. V půl čtvrté, když už jsem nemohl domáčknout struny, jsem se vydal svých sedm km k domovu, kde mi vyhasly kamna. V údolíčku bylo -10. No, alespoň jsem byl dnes sockou rychleji v Praze. Takový poetický Silvestr…..

  Když jsem již trochu funkční zasedl ke compu a otevřel maily, z jednoho na mne vyskočila jakási bílá snad veverka a přála mi do letoška hodně štěstí, lásky aj, ale potom asi desetkrát opakovala:“Prachy, hlavně prachy, prachy….“ Prostě mi byla hrozně sympatická.

 109. Skimici, jestli to pan prelát nemyslel asi tak,že pokud tu necháváme volně fungovat islamisty, tak se nedivme. Alespoň takhle jsem jeho slova v kostce pochopil já.

 110. Františku I
  ne ne. On staví tu otázku falešně. Teda – když tu to nebude křesťanský a vy se proto nepřičiníte, tak to holt bude islámský.
  Takto to přece nestojí, já mu o ty křesťanský, eeeh Evropský hodnoty nestojím. To mi ale přece nijak nebrání v tom abych vší silou bránil pronikání konfese islámské, kterou chápu jako srovnatelné nebezpečí.

  A to, že si Konstantin umínil vyměnit do té doby platnou, poměrně tolerantní říšskou ideologiu za konfesi pár židovských heretiků za úplatek bezpracného dorájevstoupení přece neznamená, že se z toho mám ještě po patnáctistech letech zbláznit.
  Taky to vzal do ruky a pěkně to na Nikejském koncilu upravil aby mu ideologie s oficiálním kánonem lícovala.

  Takže jak – na výběr? Velký h.vno pane kardinále, beze mne

 111. Maličko ve smyslu “ Vraťte se do lůna círve svaté, pokud se chcete ubránit muslimům…
  Úplně nelogické to není – ideologii může čelit jen jiná ideologie.

 112. 136 Halle,
  zásadní chyba v úvaze!
  Muslimákům nejde o ideologický boj, ale o naše prachy. Ideologie je dobrá záminka k tomu, aby nás mohli pozabíjet a ty prachy si vzít. Žádná ideologie nám nepomůže!

 113. Rputi 🙂

  Křižákům pomáhala ideologie houfně zabíjet muslimy 🙂
  Ale nemyslím,že úplně všem muslimům jde jen o prachy.Je jich dost , kterým jde o to rozšíření islámu,a prachy jsou bonus k tomu..

 114. Vážení, mám dotaz… Tady se obvykle ví fšechno a tak se ptám, jaký trest mě stihne, že jsem dnes nepožil čočky? A to bylo vše připraveno, leč pak nastalo otevřeno ve spřátelené vinotéce – a těch mís, co se sešlo na stole… Těch dobrot… No nemůžu. Prostě nemůžu… Takže čočka musí počkat… Hrozné… Leč – co mě čeká??? Teda, hlavně mě čeká postýlka, leč co tak jinak, všeobecně???

 115. PeSi,
  Mám úplně nejtemnější obamu, že se stane úplný hovno. Ale mohu se mýlit a stanou se dvě.

 116. Rputi – 137 – This is not entirely correct, jak se tak opatrně říká.

  Ono je to u muslimů poněkud promíchané a ty prachy jsou organickou součástí té islámské ideologie, podobně jako u marxismu.

  V samotném Koránu je to rozebráno poměrně explicitně a souvisí to s tím, že islám je původně náboženství pouštních lupičů velbloudů.

  Mentalita Mohameda (vrchního lupiče velbloudů) mu nikdy nedovolila pochopit, proč by měl za vypůjčené peníze vracet víc (úrok) než si půjčil a dokonce mu víceméně nedovolovala pochopit, proč by vůbec měl něco vracet. A jak to cítil, tak to vtělil do toho spisku. Proto Korán nedovoluje půjčky na úrok.

  Na druhou stranu i Mohamed nebyl úplně na hlavu padlý a povšiml si, že čím více má takový pouštní lupič zlata a drahých kamenů, tím více pozemských požitků si může dovolit (voda, jídlo, ženy apod.). Tudíž mu poměrně rychle docvaklo, že „zvyšování peněžní zásoby“ (jak to označují moderní ekonomové) nebude úplně blbý nápad, zejména pro ty, kteří jsou u to zvyšování jako první.

  Proto vtělil do Koránu pravidla spočívající v tom, že všichni nevěřící musí platit daň (dhimmi) a že je zcela legitimní zvyšovat peněžní zásobu zabavením majetku, žen, dětí apod. od těch, kteří z nějakého důvodu tuto daň platit nechtějí nebo nemohou. Na toto téma je v Koránu mnoho sůr, ve kterých se to podrobně pitvá. No a aby ten pramen zyšování peněžní zásoby jen tak snadno nevyschnul, tak tam přihodil to o tom domu islámu a domu války a podobné hlody na téma světovlády. Celkem realisticky věděl, že v dohledné budoucnosti islám neovládne celý svět a tudíž on se nedožije toho, až ovečky zjistí, že škvára došla. Ale v dlouhodobém horisontu jsme všichni mrtví, takže to ho až tak netrápilo.

  Proto je pro muslimy zcela přirozené krást od nevěřících, pobírat dávky např. v Německu a jinde (to berou zcela samozřejmě jako dhimmi) a chytat otrokyně jak činí Islámský stát.

 117. Docela pěkně a čtivě je to rozebráno v knize B.Kurase „Jak zabít civilisaci“, zhruba někde uprostřed té knížky.

 118. A sakra…

  TEL AVIV Izrael je nakažen zárodky fašismu a ve světě už nezbyli žádní seriózní vůdci, kteří by věřili izraelské vládě. V rozhovoru pro izraelskou televizi Chanell 10 to v noci na sobotu řekl bývalý izraelský premiér a exministr obrany Ehud Barak.

  Reagoval tak na rezignaci svého nástupce v čele resortu obrany, kterou Moše Jaalon oznámil o několik hodin dříve.

  Rezignaci Jaalon zdůvodnil tím, že se v poslední době silně rozcházel s premiérem (Benjaminem Netanjahuem) v morálních a profesionálních otázkách a nemá v něj dostatek důvěry. „Země se zmocnily extremistické elementy,“ prohlásil odstupující ministr obrany.

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/izrael-je-podle-expremiera-baraka-nakazen-zarodky-fasismu-p34-/zpravy-svet.aspx?c=A160521_174537_ln_zahranici_ELE

 119. Ve své ekonomické podstatě se Korán od Komunistického Manifestu (a Mein Kampfu mimochodem) nijak zásadně neliší. Všechno jsou to více či méně ukecané příručky o tom, jak okrást bohaté a obecně bližního svého a umět si to vnitřně zdůvodnit tak, aby se člověk nemusel sám nad sebou pozvracet.

  Z tohoto úhlu pohledu je Bible se svým „Nepokradeš“ ještě poměrně pohodový „návod na život“ (to říkám jako agnostik) a kdyby se Mojžíšovi podařilo ukecat to „Nesesmilníš“, byla by celkem fajn. 🙂

 120. P.Kořenský,
  to co sem leze jsou kobylky.
  Z koránu znají pouze „Alláhu Akbar“ a že prachy jsou vlastně taky od Alláha, takže jsou vlastně jejich. S nějakou daní se nebudou zatěžovat. Zatím mají pocit, že je pořád kam jít. Takže sednou, vyžerou do mrtě a půjdou dál…

 121. Rputi – 148 – Ale jistě, o tom právě píšu. Přesně tohle byla, je a bude islámská mentalita úplně všech muslimů co jich na planetě žije.

  Minimálně tedy do doby, než v islámském světě proběhne reformační hnutí srovnatelné s tím,co se stalo v křesťanském světě řekněme od roku cca. 1400 do roku cca. 1700.

 122. Rputi – 148 – s tou daní se mimochodem zabývají. I imámové v UK a jinde vysvětlují svým ovečkám, že nemají pracovat, ale brát dávky, protože tím jim vlastně Alláh dává dhimmi od nevěřících. A aby získaly co nejvíce dávek, mohou i lhát nevěřícím (takíja) ohledně věku, země původu, počtu dětí apod. Protože vlastně nelžou (nevěřícím nelze lhát), ale jen se snaží domoci svého nároku na podíl z dhimmi, který jim Alláh uděliti milostivě ráčil.

 123. 146 Halle
  Proč rozebíráš půl roku staré špinavé prádlo?

 124. Skimici,

  prostě mi to nějak padlo do oka ,otevřel, a vůbec si nevšiml, že je to staré.
  Což ovšem nic neříká o závažnosti článku.

 125. “ a kdyby se Mojžíšovi podařilo ukecat to “Nesesmilníš”, byla by celkem fajn.“

  tak zrovna s tím nemůžou být vykladačí zas tak přísní, protože by lidstvo vymřelo. 😀

 126. 149 Pavle,
  to jsme tu už rozebrali horem dolem v době tvé nepřítomnosti.

 127. maYdo,

  myslíš, že si špatně vykládáš význam příkazu nesesmilníš.

 128. Přeji všem krásný nový rok.
  Skimici (129) slova pana patrně míří k uším křesťanů, resp. katolíků. Kéž by matrikoví křesťané slovo Páně četli a podle něj jednali.
  Někdo tvrdí – patrně i na základě historických zkušeností, že nelze zachovat náboženské vakuum, že musí existovat lidové náboženství – komunismus, katolictví, luteránství, sunni, šía … a teď si vybrat.

 129. nickname,

  stáhnul jste si ty tři odkazy na knihy ?
  Až je upravíte a přečtete,řekněte si o další.

 130. Simici, copak křestani někdy nevydírali? Já to beru jako jejich drobnou přirozenost. Vzpomeňme na Luxe.

 131. Veselý Silvestr!
  Proč si politici kterékoli země myslí, že policejními manévry uklidní obyvatelstvo?

  …(Rakouská)Policie nicméně i přesto hodnotí silvestrovské oslavy pozitivně a mainstreamoví politici vesměs strážcům zákona děkují za jejich profesionální přístup a nasazení.

  Ovšem vůdce Svobodných Heinz-Christian Strache je jiného názoru. „Bylo by mnohem efektivnější, kdyby byla aspoň část těchto policistů nasazena přímo na našich hranicích. Nemuseli by tak těžkooděnci hlídkovat na hlavním vánočním trhu. Je to další selhání současné vlády,“ okomentoval Strache skutečnost, že v ulicích rakouských měst v průběhu silvestrovských oslav hlídkovalo až sedm tisíc policistů…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jak-jen-popsat-ten-vesely-Silvestr-Exoticky-typ-ci-stredozemni-typ-osahaval-zeny-v-Rakousku-469464

 132. Fujtajbl poránu,
  na Podblanicku jasno, bezvětří mínus tři stupně Celaskona od západu postupuje frontální systém postupně se rozpadající nad naším Azorem. Pracující lid nadšeně vítá nový rok, odevšud znějí tóny Ódy na radost, synkopované zvukem ekologicky čistých biořepkových biomotorů biotraktorů, vzduch je prosycen jemnou vůní na plné obrátky běžících bioplynových stanic sem tam štejchnutých rozvitou kyticí prasečí kejdy.

 133. Rputi,
  já taky žasnu nad tvrdou ekonomickou vědou. Ráno jsem pročítal nejrůznější komentáře, jak a co věštili nejrůznější ekonomičtí věštci, co zvracela mediální fronta a jaká byla následně realita. Nechci se samozřejmě nikterak dotknout těch několika, jejichž hlas zanikal v bouři ekonomického kvasu, ale připadá mi, že Mr. Teeny (to je šimpanz šáši Krastyho), nebo nějaký jeho lidský ekvivalent, by mohl být nedostižným ekonomickým analytikem.

 134. Ne, ře bych souhlasila se vším, co ten pán povídá, ale uváděná zjištění jsou nejen platná, ale i všeobecně známá. Přesto se na ně kálí. Tedy přesněji pověřená jelita na ně kálí…. z vysoka…

  …Pro většinu lidí v Evropě probíhá nenápadně degradace společnosti. Dochází k demoralizaci mezi lidmi placenými za to, že nemají práci. Komunita po celé generace bez práce je demoralizována celá. Protože se lidem nechce „poctivě“ zemřít hlady, přijímají vynucený životní styl a obživu si získávají nelegálně. Dlouhodobě nezaměstnaní nebo dokonce nikdy nezaměstnaní jsou neuplatnitelní. Jejich podíl ve společnosti roste. Nejchudší chudnou a nejbohatší nejrychleji bohatnou. Jan Keller mluví o „společnosti nesouměřitelnosti“. Tento stav je nejen nežadoucí, ale není udržitelný, bez zásahu povede ke naprostému zhroucení společnosti a to v řádu několika málo desítek let.
  Co dělají vlády? Nic, nebo přilévají olej do ohně. Snaží se od problému odvádět pozornost a když to nejde, vedou blbé řeči…
  http://www.novarepublika.cz/2016/12/motivovat-lidi-k-praci-ktera-je-neuzivi.html#more

 135. halle,
  jestli od někoho dostal kabelku a Izraelci si pronajmou vyšetřovatele Šlachtu, tak je Netanjahu dost v zadeli…

 136. Ptakopysku,

  Žádná tvrdá ekonomická věda neexistuje 🙂
  Jsou jen teorie,které se někdy použijí úspěšně, a jindy ne.

 137. 171 Petře,
  o tom se ví.
  Drobný problém je v tom, že zákony, které podepsal, by nebyly platné. Co s tím….???
  To není jen problém Obamův!

 138. ad (169) Pan Ivan David, ministr nedosahující úspěchů Davida Ratha píše o něčem co nezná a čemu nerozumí. Je lékař, přejme mu to.

 139. Dobré dopoledne,

  Petře o tom Obamově RL tu už byla řeč. Ovšem co s tím, že osm let byl v bílém domě někdo, kdo mtam vůbec neměl být, to je otázka. Zrušit jeho kroky nejde – už jen z toho důvodu, že mají dalekosáhlé následky i mimo USA a to vrátit do výchozího stavu nejde.

 140. 174 nickname,
  nevím, z čeho soudíte, že nerozumí lidské psychice?
  Šel byste někomu dneska stavět dům, kdybyste věděl, že sám stejně zítra chcípnete hlady pod mostem?
  O tom už věděl svoje nějakej Sysifos…

 141. Propána Jána,
  Obama končí, a někdo řeší jeho rodnej list ? 😀

 142. (174) Jeho ministrování dosud pamatuji, od úspěchu k úspěchu. 😛 A jím navržené řešení problému, to je fakt síla. Socík jak vyšitý.

 143. 177 Halle,
  ono by se to, za určitých okolností, mohlo hodit.

 144. 156 NickName
  Dobrý den. No ať míří kam míří, doletěla i ke mně a já jsem na podobnou misijní činnost velmi alergický, zejména z Vídně.

 145. Rputi: Již starý socialista Keynes tvrdil, že nakonec všichni zemřeme.
  Kdyby rozuměl psychice a fyziologii věděl by, že když seberete chudému či hladovému jeho mzdu, budou mu chybět peníze na jídlo.

 146. Nickname, a dosáhli bychom snad nesmrtelnosti, kdyby starej socialista Keynes tvrdil něco jinýho, než že nakonec všichni zemřeme? 😀

  To, ře byl ID mizernej ministr, neznamená, že je mizernej psychiatr.

  A má pravdu v tom, že halt není všem dáno a v tej soutěži o žvanec, či o lepší a luxusnější žvanec většina prohrává a někteří pak končí u něj v ordinaci.

  Mýlí se v tom, že by to bylo řešitelné nějakými jakými návrhy sociálních inženýrů.

  K tej nejistotě a z toho vyplývající snížené porodnosti bych podotkla, že v dobách, kdy se o dnešních jistotách nedalo vůbec mluvit, měli lidi obvykle kupu dětí, protože jistota nebyla ani v tom, kolik se jich vůbec dožije dospělosti. Dtto dnes rozvojové země. Planeta je dnes přelidněná a bylo by spíš na místě podporovat trendy, jak celkově snížit počet obyvatel.

 147. No jasne a Hitler nebyl gentlemoun, tedy vlastne pardon….abych dodrzel spravne zapory, hitler nebyl vubec zadny narodni socialista 😀

  To je fakt prca, tady cist….

 148. Jirko ppa,
  já jsem se dočetl, že Hitler byl pravičák. Autor tohoto tvrzení to myslel smrtelně vážně. Domnívám se, že v současnosti je zmatení pojmů takového kalibru, že proti současnosti panoval při stavbě babylonské věže v jazykové oblasti absolutní řád.

 149. Jo jo Ptakopysku, uplna pohoda v Mezopotamii….. Uplny klidek a tabacek pri prirazovani uctenek eeeeeeeeet a hlavne rozdeleni Dyyyypyyyyyejc, komunisticti vudci usty svych soudruzek ucitelek udelaly dobrou praci …(neplest s Levinskou) ta nebyla soudruzka

 150. S páně Davidovým dědečkem je pochopitelné být socialistou. Výchova …

 151. Maydo: napsal jsem, že nerozumí psychice a fyziologii. Tj. on příčinu „negativních společenských jevů“ vidí v nízkých platech. Jenže jeho pohled je zakalen.
  1) vůdce (vůdcové) nikdy nezajistí mzdu
  2) problém u chudých dělníků není nízký plat – i z 10.000 se dá vyžít. Problém jsou vysoké daně. Chudý dělník živí bohatého úředníka, pana ministra a jeho konkubíny, tlustého policajta a svoji babičku.

  viz: Jistě vám drobní podnikatelé potvrdí, že se jim na inzeráty hlásí jen „netáhla“. Špatně placená práce málo motivuje k vyšším výkonům. Nestálo by za to, kdyby se nejen prezident zamyslel nad tím, jak je možné, že na západě a jihu od naší země dostávají zaměstnanci za stejnou práci třikrát větší odměnu? Naši vůdcové nejsou schopni zajišťovat konkurenceschopnost jinak, než bídnými mzdami.

 152. S páně Mao-Ce Tungovým dědečkem je pochopitelné, že byl pravičák 🙂

  „První kapitalista, proti kterému jsem bojoval,“ prohlásil před americkým žurnalistou Edgarem Snowem v roce 1963 „byl můj otec.“

 153. 183 maYdo,
  to byste musela zbavit muslimáky víry!
  Alláh pravil množit, tak se množí! Když Alláh dá, tak přežijí, když nedá, tak umřou… v podstatě je jim to fuk.

  David má pravdu v tom, že nikoho motivovat mzdou, ze které se neuživí, obzvláště za situace, že může pobírat podporu. Je to stará vesta, ale vlády to pořád zkouší.
  Plus pravice s nepodmíněným příjmem. Odjakživa platí – kolik peněz rozdáš za nic, tolik parazitů vychováš! Ale pořád to někteří lidé mnejsou vstavu pochopit.
  A chtít se od rodávaných peněz vrátit k normálu je téměř nemožné. Tuplem, když „normál“ by mělo být něco, z čeho se člověk nemůže uživit!

 154. Skimici: díky za upozornění na dědečka. U nás se před procesy schovával nejeden soudruh. Možná více rozumím jeho lásce k našemu kraji.

 155. Ptakopysku, neříkej mi, že jste se, že byl Hitler pravičák, neučili ve škole.
  A nevím, nevím, jak to učí dnes. Pro řadu lidí platí antikumunista = pravičák, disident = pravičák. To jsou ti, kteří dospěli k přesvědčení, že „pravice“ neni jen vejlupek veškerýho zla. Ale mnozí to mají dodnes nastavený tak, že ta hodná je levice, protože se stará o potřeby lidí a špatná je pravice, akorát ti komunisti to dělali blbě a tudíž jsou špatný taky.

  Oni to většinou mají nastavený tak, že nacionalismus = pravice.

 156. Když už Jirka vzpomněl EET… zjišťuju zajímavou věc – na cenu poledních meníček v hospodách EET fakt vliv nemá vůbec žádnej. V tomhle měl halladin absolutní pravdu.
  Ale jak praví klasik – ďábel číhá v detailu. Ony ty hospody totiž meníčka zrušili. Takže místo menu ve složení: polífka, maso, UHO, knedlík v ceně 85.- korun si můžete z jídelního lístku dát polífku za dvacku a pak maso, UHO, knedlík circa za osm pětek. Zvýšení nákladů na oběd pro konzumenta je minimálně patnáct korun.

 157. Alláh s tím nebyl první, rputi. Židi to měli nastavený podobně a v Bibli je taky psáno „milujte se a množte se“. Akorát těch ortodoxních židú, cozarpitlepracují na zplození mesiáše není, zaplať Bůh tolik a nemají tak agresivní choutky.

 158. MaYdo, křesťané i muslimové mají se židy část literatury společnou, včetně hlavních postav, a tedy i myšlenek, citátů atd.

 159. Socialisti bývali spíš internacionalisté a „zastávali se “ dělnické třídy , či zaměstnanců bez ohledu na národnost či rasu.
  Hiteler byl jak nacionalista ( to by nebyl až takovej propblém) ale i rasista vyššího rangu.
  Obvykle rasisté pracovali s termíny bílý x barevný, Hitlerovi nebyli dost dobří i mnozí bílí.
  Socialisté znárodňovali bez ohledu narasu či národnost,, Hitler konfiskoval jen Židům a politickým protivníkům.

 160. Ptakopysku:-)

  přechod na Euro,pokud si ještě pamatuješ, vedl ke zdražení,ač pro to nebyl důvod. Akorát Fico se poučil,a uhlídal to, takže na Slovensku se zdražení nekonalo.

  Prostě,púokud je na co se vymluvit,tak se zdraží.
  A to se snížilo DPH na jídlo…., takže polštář byl.
  No,třeba je nutno zdražit na úhradu daní,které se dosud neplatily 🙂

 161. Pravdou je, ze pi zavedeni eet ke zdrazeni doslo. Ac babis tvrdil opak.

  Ale Kdyz to tak volici chteli, budiz jim prano.

 162. Ptakopysku 🙂

  já nekrad 🙂

  Někdy mám pocit, že jsem měl taky 😉

 163. Na Slovensku se po zavedení Eura zdražení konalo. Jako ostatně všude po zavedení Eura.
  Třeba služby, jako parkovné, nebo drobné 15 sk položky typu nápoje atd. nakonec vždy skončí na nějaké zaokrouhlené euroceně. Bylo to hezky vidět třeba i v Rakousku.

 164. Ptakopysku 😀 znam znam….. Tohle mi poslal synek, kdyz jsem si kupoval to treti, tak jsi druhej 😀

  Socialiste, ze by se zastavali delnicke tridy? Jooooo, treba v tom ROPu v severnich cechach…. 19 miliard a z toho rozkradeno 13…… socialisty….. Ale asi u toho mysli na delnictvo 😀

 165. Jirko ppa,
  co propánakrále děláš se třema foťákama? Nejsi rozmařilej? 😀 😀 😀

 166. 😀 jo jo, ziju si na vysoke noze….. Az mne to desi 😀

 167. Nedělejte z toho vědu, běžný muž má mnoho fotoaparátů, notebooků, tabletů, hodinek, aut atd. atd.
  A myšlenka, že třeba všemi foťáky je nutné fotit je naprosto mylná. Spousta těchto věcí se kupuje pro radost. Čistou radost.
  Abych to přiblížil i zde diskutujícím dámám-to je stejný princip jako „potřebuji 7 párů hnědných bot k deseti hnědým kabelkám“.

 168. 208 NoName,
  co je divnýho na 7 párech bot?
  Lodičky, polobotky, baleriny, tenisky, pantofle, holinky, kozačky!

 169. 209-však o tom píšu-a stejně není nic divného na pěti foťácích-zrcadlovka, kompakt se superzoomem, superkompaktní kompakt, jeden voděodolný a mrazduvzdorný kompakt a GoPro…
  A případně jeden navíc, který skutečně nosíme, abychom neztratili ty ostatní skvělé 😉

 170. 7 párů bot k deseti kabelkám,
  no to je blbě, ke každé kabelce nutno adekvátní pár !!! 😀

 171. 211- jednou jsem zaslechl něco jako že „se to dá kombinovat“ ? 😉

 172. NoName,
  nemůžete kombinovat, když vám tři páry bot chybí. To dá rozum, ne? 😛

 173. Jirka ppa je totiž založením stachanovec, Lidija Kurabelniková v gatích, proto mu nedělá problémy pracovat na třech současně.

 174. Skimici, ten pan, co se podle nej jmenojujou brigady socprace, se uchlastal…… Takove stesti mit proste nebudu….jestli narazis na pocet aut, tak se radsi zdrzim, jsem proste autoerotik, jako fakt auto. Ale je fakt, ze jsem velmi vyhraneny, pouze na dve znacky,

  Ja treba mam fotaky dva, tedy u nas v rodine jsou dva. Meli jsme tri, ale ten jedine „tought“ olympus, zustal u indickeho oceanu. Tedy ne ze by tam zustal, jen v nem zustala voda, jak se tam dostala netusim……

 175. Jirko, podle mne neuchlastal… Kde by se v protialkoholicke lecebne dostal k chlastu…

 176. (185) Že byl Hitler pravičák a nacionální socialisté taktéž je u levičáků tvrzení zcela zažrané (a s oblibou píší o německém fašismu, také údajně pravicovém, což má zřejmě původ v SSSR, že se tamní soudruzi žinýrovali psát o svých nacionálních soudruzích jako o socialistech).

 177. Petre….. Ja si pamatuji, ze …… Napred narubal, pak byl hrdina a odjel s rodinou do Moskvy, dostal auto a byt…… Zacal chlastat prvni ligu, pak byl „odvelen“ ridit dul…..a pak se uchlastal, prptpze rodina zustala v Moskve a tak. Ale je pravda, ze mne to nikdy zrovna netahlo, protoze prace unavuje a hyzdi

 178. Aero
  to máš pravdu. Dodnes jsou válečné události rusáky (i mladými) popisovány jako boj s fašisty. Když souhlasím co se týče italů, nacházím nepochopení, protože italové nebyli ti nejhorší, ale fašisti bylo pravé zlo.

  Je to jen záměrné zmatení pojmů.

  Přitom – na co všechny ty nálepky, když stačí jednoduše říci „němci“ 🙂

 179. Ježíšmarjá, co jsem teda zač, když mám jednu kabelu na fšechno a dvoje boty na léto, dvoje na zimu a jedny na kultůru????
  teda, ještě mám jednu takovou malou kabelku, abych nevypadala jakože jdu s poštou, když jdu do divadla

 180. Jirko, ke konci ho zavreli do protialkoholicke lecebny…

 181. Žeby s jednou kabelkou neexistují.
  To je něco jako halladinův živnostník podporující EET …

 182. 220 maYdo
  neříkej že nemáš bačkory?
  Samozřejmě je ještě zapotřebí mít high heels do postele, kdo by tam lezl ve špinavejch zvenku

 183. maYdo,
  klid, já mám kabelek povícero, vesměs uschovaných v šatníku, a běžně se vyskytuji pouze s praktickým batůžkem 🙂

 184. 220

  rozmařilá ýenská…
  Jako by nestačily jedny boty na léto i zimu… 🙂

 185. No, sandály na léto navíc by bylo možno tolerovat……

 186. NoName,
  jistěže se dá kombinovat. Ale jedna kabelka a jedny boty, to se moc kombinatorika procvičovat nedá, že 😉 ?

 187. sedm párů dámských bot je samozřejmě minimum a v reálném bytě se jich VŠUDE vtskytuje víc, akorát důmyslně poskrývaných. Dá se to spošítat jedině když se stěhuje nebo maluje. I majitelka bývá překvapena.

  Boty je pak nutno dávat na jedno místo do botníků. Když je malý botník, lze manželovi vyházet knihy z knihovny (stejně si se mnou málo povídá) a do vyprázdněných regálů pěkně srovnat botky.
  Vztahově je takovýto čin neocenitelný, vzbudí otiž jistě živou diskusi a ozvláštní večer i bez televize…

 188. Jednu dobu se prodávalo 7 dámských kalhotek s označením:pondělí, úterý, středa,…., neděle.
  Pak to napodobili v Rusku: jaro, léto, podzim, zima.

 189. Skimici, nemám Mám takový ty nazouvací sandály s tvarovanou podrážkou a dvěma páskama přes nárt.

 190. Matzurko, tak ono by se stran kabelek našlo po skříních ledacos, ale většinou jde o torza v různých stadiích destrukce, který jsem nějak opomněla vyhodit. 🙂

 191. No, žensky sice potřebují víc bot, ale chlapi potřebují na boty zase víc místa. Syn potřebuje na jeden pár bot místa jako já a holka dohromady. A to nemáme nijak drobnou nožku, v Japonsku bychom se určitě nevdaly.

 192. 227

  Co by se nedalo kombinovat
  1 den bosá, bez kabelky
  2 den bosá s kabelkou
  3 den obutá bez kabelky.
  4 den obutá s kabelkou.

 193. A když se šatník doobohatí několika igelitovými taškami z Penny, Lídlu atd ! 🙂

 194. No jo, pracovní rok začal, je třeba vytřást jehličí z ponožek a začít se věnovat praktickým věcem.
  Mmch, už se Mexičani na jakou barvu chtěj z jejich strany natřít tu zeď?

 195. Prý jim ani o tu barvu nejde, ale chtějí tam stupy!

 196. (228) To bys neřekl, co vše se v takovém bytě nahromadí za 10 let. Po výbuchu bylo mi byt vykliditi za účelem opravy a jen jsem čuměl …

 197. Halle,
  ty chodíš běžně bos a v ruce igelitku ?

 198. 238 Aero – žjova
  moje ŽD když vybuchne tak to většinou skončí jen u rozbitýho nádobí či skleniček…

 199. Kalhoty roztřepené
  na vnitřní straně ?

 200. 244

  Kdyby jenom to !
  Ale zápěstí roztřesené a seschlé dlaně, ne, zatím 😀

 201. Trochu opožděně k diskusi Silvestr – petardy – psi ( a páníček). Byl jsem se kochat našimi velehorami a nad Rokytnicí je na jedné obecní vývěsce fotka bernardýna, který má na krku cedulku:Vážení! Vadí mně výbuchy petard. Strčte si je tedy laskavě do prdele a dále pokračujte podle přiloženého návodu. Děkuji.
  Opožděné Vše nej… nejen do tohoto roku přeje všem Jirka

 202. Boty…. Boty……. A co treba pyjamas? Kolik kdo z vas mas?

 203. 247 Jirko ppa
  Na přímou otázku: Pyja mas?
  Stejně přímá a poctivá odpověď: Mám!

 204. 248 – otázka nebyla zda ano, ale kolik…..

 205. 249 no – na statni znak by to asi nestacilo 🙂

 206. 251 pane jo.
  Té čočky se musí jíst samozřejmě s mírou …

 207. Jak nás Janda s Prouzou chrání před Putinem 🙂
  T.Haas na FB:

  Tento článek, přeložený z britského The Guardian, je zajímavý z několika důvodů. Za prvé v něm anonymní úředníci nového cenzurního úřadu při Ministerstvu vnitra prozrazují u nás dosud neznámé detailní informace o své předpokládané činnosti a za druhé je ukázkou toho, jak českou republiku prezentují lidé jako pan Prouza a pan Janda.
  A v neposlední řadě se již citace z tohoto článku objevují v českém tisku. Je to stará taktika, český zdroj umístí dezinformaci, lež nebo propagandistické samoúčelné tvrzení v nějakém respektovaném magazínu, novinách, nebo televizní stanici a pak je doma používáno jako důkaz toho, co si o nás myslí západ. Ti nejotrlejší dokonce doslova citují sami sebe.
  Tady je překlad článku z The Guardian:
  Česká republika nasazuje v boji proti „dezinformacím“ odbornou jednotku
  Centrum se bude obranou proti zásahům do nadcházejících voleb, protože rostou obavy z činnosti propagandistických webových stránek údajně spojených s Ruskem
  Česká zřizuje specializovanou „anti-dezinformační“ jednotku, jejíž úředníci se budou snažit o vyvracení falešných informací, převážně o migrantech, o kterých tvrdí, že jsou šířeny internetovými stránkami podporovanými vládou ruského prezidenta Vladimira Putina.
  Nová jednotka bude mít za cíl působit proti interferenci v nadcházejících všeobecných volbách v České republice, které se bude konat v říjnu, vzhledem k tomu, že přibývá důkazů, že on-line dezinformace ovlivňují veřejného mínění a hrozí destabilizací demokratického systému země, ustaveného po pádu komunismu v roce 1989.
  I když je těžké dokázat spojení, úředníci říkají, že jsou přesvědčeni, že Kreml je za asi 40 internetových stránek v českém jazyce s radikální názory, konspiračními teoriemi a nepřesnými zprávami. Úředníci věří, že cílem je změnit současnou západní orientaci České republiky.
  „Hlavním cílem ruské propagandy v České republice je zasít pochybnosti do myslí lidí o demokracii jako nejlepším systému politického uspořádání země, vybudovat negativní představy o Evropské unií a NATO, a odradit lidi od účasti na demokratických procesech“, řekl Guardianu Tomáš Prouza, státní tajemník pro evropské záležitosti.
  Součást Ministerstva vnitra, nové Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, začne fungovat 1. ledna s 20 specialisty na plný úvazek. Budou sídlit v budově, která byla používána jako výslechové centrum tajné policie bývalým komunistickým režimem během studené války, kdy bývalé Československo bylo blízkým spojencem Sovětského svazu.
  Odborníci budou zkoumat dezinformace a budou je vyvracet pomocí zvláštnímu účtu na Twitteru a nové sekce webových stránek ministerstva vnitra, věnované komunikaci vládního stanoviska. Centrum bude rovněž školit vládní úředníky, aby se zabránilo vydírání a zvýšila odolnost proti zahraničnímu lobování.
  „Základním cílem je zajištění svobodných a spravedlivých voleb“ řekl vyšší úředník nového odboru, který s námi hovořil pod podmínkou zachování anonymity.
  „Budeme koordinovat přípravu tak, aby se minimalizovalo nebezpečí pro naše volby. Budeme pozorně sledovat, co se děje ve Francii (která volí nového prezidenta na jaře) a Německu, (kde se všeobecné volby se očekávají v září) a uvidíme, co se můžeme dozvědět v České republice. “
  České obavy jsou ozvěnou těch, které vyjádřil šéf německé domácího zpravodajské služby, který prohlásil, že „falešné zprávy“ s Ruskem spojených stránek by mohly ovlivňovat německé volby. Padla rovněž obvinění Ruska z kybernetické činnosti směřující k ovlivňování amerických prezidentských volbách minulý měsíc ve prospěch Donalda Trumpa.
  „Budou se nepochybně pokoušet ovlivnit nadcházející volby tím, že budou odrazovat lidi, kteří by s největší pravděpodobností hlasovali pro demokratické strany od účasti ve volbách“, řekl Prouza.
  Ve podzimních volbách budou voliči rozhodovat o složení Poslanecké sněmovny České republiky a své příští vlády. Zemi v současné době řídí koalice tří stran, kterou tvoří ČSSD, strana ministerského předsedy Bohuslava Sobotky, KDU-ČSL a ANO, populistická strana vedená bohatým podnikatelem, Andrejem Babišem. ANO je obecně povazována za favorita voleb a očekává se, že se Euro-skeptik Babiš stane premiérem.
  Nové „anti-dezinformační centrum“ centrum již čelí obviněním, že jeho zřízení bude mít za následek cenzuru, špehování a tvrdé zákroky proti svobodě projevu – obviněním které vyvrací jeho vedení.
  „Tyto dezinformační kampaně se snaží radikalizovat společnost a podkopat její psychiku. A do určité míry to funguje. Můžete to vidět, „řekl anonymní úředník. „Strany a síly těmito kampaněmi podporované, nejsou konstruktivní a demokratické. Jsou kritické k demokratickému systému a elitám. Obvykle neříkají, co jsou jejich cíle, ale poprvé je pod jejich útokem sama demokracie“.
  Online agitace v České republice byla zvláště vlivná během uprchlické krize, a doprovázely ji četné protiislámské demonstrace, kterých se typicky zúčastnili protestující nesoucí transparenty, odsuzující EU, NATO a Angelu Merkelovou, německou kancléřku. To podněcovalo obavy veřejnosti z terorismu a přílivu lidí ze Středního východu, a to i přesto, že Česká republika má jen malou muslimskou populaci a byla uprchlickou krizí minimálně dotčena.
  Když dav vyzbrojený červenými kartami vypískal v listopadu 2014 během vzpomínkové slavnosti k 25. výročí československé protikomunistické sametové revoluce prezidenta Zemana za jeho Moskvě blízké postoje, internetové stránky AE News tvrdily – s odvoláním na chatrné důkazy – že Zeman byl obětí vzpoury ve stylu Ukrajinského „Maidanu“, zosnované americkým velvyslanectvím.
  Snaha odhalit lokaci serverů, jako je AE News, selhaly. „Je to tak dobře zajištěno, že čeští novináři nebyli schopni zjistit, kdo je za nimi,“ řekl Jakub Janda, zástupce ředitele pražského Think-tanku Evropské hodnoty, který provozuje program s názvem „Kremlin Watch“.
  Ale zpravodajské služby a ostřílení politici mají jen velmi malou pochybnost. Obviňují elementy mezi odhadovanou 45000 lidí silnou ruskou komunitou v České republice a rozlehlé ruské velvyslanectví v Praze – dědictví studené války.
  Moskva má, podle BIS, české domácí zpravodajské služby, „Nejaktivnější zahraniční zpravodajskou službu na českém území“, jak BIS uvádí ve své poslední výroční zprávě, která popisuje v závislosti na domácí bezpečnostní agentury ČR, BIS, jejíž poslední výroční zpráva popisuje činnost ruské špionáže jako zaměřenou na „výrobu dezinformací“ a podporující slogan, že „všichni lžou“.
  Agentura si stěžuje na počet ruských diplomatů v České republice – odhaduje jej na mezi 130 a 150, dvojnásobné v porovnání s Američany – a tvrdí, že „mnoho z nich pracuje jako tajní vyzvědači“.
  Ivan Gabal, nezávislý poslanec a místopředseda sněmovního výboru pro obranu, žádá vypovězení ruských občanů, odsouzených za šíření falešných zpráv a vyhoštění Moskevských diplomatů podezřelých ze špionáže.
  „Tato země se snažila, po dobu 20 let po pádu komunismu, vytvořit otevřenou, demokratickou společnost, která je součástí západu, a nyní jsme dosáhli uznávaného místa ve svobodném světě, kterého se nevzdáme kvůli nějakému chlapu z KGB“, řekl s odkazem na Putinovu bývalou kariéru v sovětských zpravodajských službách.
  „On (Putin, pozn př.) se snaží rozdělit Evropu až na elementární členské státy, které si vzájemně konkurují o ruské zdroje a vliv. Riziko je velké. (Rusové) mají pocit, že stále patříme do jejich sféry vlivu. Jsme pro ně větší hrozbou, než Británie, protože jsme byli posledních 25 let demokratickou zemí a jsme důkazem, že přechod od totality k otevřené společnosti je možný“.
  https://www.theguardian.com/media/2016/dec/28/czech-republic-to-fight-fake-news-with-specialist-unit?CMP=share_btn_tw

 208. Fischer na čt24
  neskrývaně kvílí nad koncem Obamy a jásá nad Merkel. To je tak odporný typ člověka. Topolánek byl mamlas ale toto želé odhadl dobře.

 209. Dobrý podvečer… Tak za oknem +- 0, tak snad ty bílý sračky do rána roztajou…
  Nemám rád zimu… A každýmu, kdo se rozplývá o vánocích bílých bych vrazil do rukou hráblo, koště a kyblík písku – ať se teda snaží…
  A přitom v tom jižním tichomoří je spousta nevobydlenejch ostrůvků, kam bych se (all inclusive) v pohodě vešel… No nic, snad příště…

 210. Nebudu riskovat a nezapnu to! 😀
  Nedovedu si představit nikoho, kvílícího nad končícím Obamou, kdo by zároveň nebyl na výplatnici u Soroše.
  Tím je pro mne determinován a šmytec!

 211. 257 PeSi,
  zanech marných nadějí, neroztajou a bude to čím dál horší!
  Má sněžit a teplota má klesat, takže v sobotu á být až -20! Hnus fialovej!

 212. Já bych se ještě touto cestou rád obrátil na paní Marxovou a pana Střevulu jakož i na všechny odboráře kteří to s touto zemí myslí opravdu dobře.
  Ve Francii dnes začal platit zákon, kdy podniky nad 50 lidí musí vypracovat a odsouhlasit směrnici která upravuje reagování na služební emaily po pracovní době. Není možné donekonečna zaměstnance týrat nekonečnou pracovní dobou.

  Kde jste zústali vy! , vládo a parlamente a zejména vy, pilíře sociální demokracie. Dnes má každý smartphone a emaily TRPÍ.
  Navrhuji neprodleně zákon projednat a nabrat lidi do úřadů aby jeho dodržování kontrolovali. Nejlépe by bylo, kdyby každý email musel jít v kopii na ministerstvo vnitra a financí, kde by analytické brigády kontrolovaly zejména obsahově, jedná li se o email privátní či služební.
  Zaměstnavatel bude muset emaily archivovat nejméně 10 let.

 213. Svůj k svému :

  „Budou (to slavné nové ministerstvó pravdy a lásky, aby nedošlo k mejlce ) sídlit v budově, která byla používána jako výslechové centrum tajné policie bývalým komunistickým režimem během studené války, kdy bývalé Československo bylo blízkým spojencem Sovětského svazu.“

 214. Neblbni, skimici, ještě si to nějaký to střevo úřední přečte a bude to chtít realizovat. Stačí, že chtějí zlikvidovat homeoffice, debilové…

 215. 261 – žeby v pověstném domečku na Hradčanech ? – Veelmi stylové……

 216. Jak debilové? Už máš snad doma udělaný audit BP? Certifikáty o plynu a vodě? Revizi zásuvek a instalace? Hromosvodu? Rozbor pitné vody? Bezbarierovou baterii v koupelně? Hygienu v kuchini? Audit na potraviny?
  A v neposlední řadě označeny prahy žlutočernejma šikmejma pruhama a protiskluzovou úpravu na schodech?

 217. Skimici, já jsem, zaplať Bůh, sama sobě zaměstnancem. To bych musela sama sebe někam napráskat. 😀

  a na cio rozbot pitné vody, já piju pivo.

  Jinak teda tu otázku na hygienu v kuchini považuju vzhledem k tomu, že je to už několik dnů, co jsem ulehla a trvám na tom, že jsem chorá matička, takže hospodaří děti, dnes jen syn, protože dcera odjela na kolej, za opravdu velmi, velmi netaktní….

 218. Tak domeček mně taky napadl, ale asi měli ti estébáci výslechovky nejen tam.

  Ale ano, je to velmi vhoná lokalita pro takovou společnost.

 219. 266 – měli by být styloví a nastěhovat se do Benediktinské, kde sídlila HSTD, později FÚTI, nyní tedy CHÚTI….

 220. skimici 260 – nejsi dostatečně dalekodosahující vizionář. MaYda sice píše, že se jí to netýká, ale zase se plete. I samostatně pracující budou pro jejich blaho kontrolováni, zda nepracují nad míru povolenou Velkým bratrem.

  Kurva noha, fakt to musím někomu vysvětlovat? Ale ano, nic jiného mi nezbývá. Očkuji své okolí virem pozitivní deviace a vakcinou odporu proti stádnosti.

 221. 268 Martine TT
  Samozřejmě. Jednotlivcem a samocenzurou to začíná. Musí SÁM vidět jestli jsou prsty çtyři anebo jich je pět tak jak orgány stanoví. Teprve takový samostatně fungující jedinec dokáže odpovídat na požadavky společnosti.

 222. Tristní dnes bylo vidět jak redaktúrek a Bublan horují pro novou ideopolicii a bývalý komouš Veleba zcela správně říká, že se to zvrhne. On to totiž coby bývalý komouš ještě pamatuje …

 223. Neviděl jsem, ale dokážu si představit.

  Trávím čas mazáním fotek z posledních výletů – pěších po horách i bakchanálních po Vídni. Z tohoto výletu jednu poznámku. Procházeli jsme Ferstel Passage a vnučku upoutal potulný harfeník. Aby si ho klidně vyposlouchala, zasedli jsme na kafe. Minuli jsme dvě francouzsky se tvářící drahá lahůdkářství a zesedli do jednoduché kavárny Caffé Couture. Já espresso, žena capuccino – to jsem tedy ještě nepil. Pochválil jsem jediného zaměstnance, popřál Schöne Festtage a pokračoval na Freyung. Vzal jsem si od baristy navštívenku a teprve doma jsem se dočetl, že je to jeden z nejlepších nejen rakouských, ale i světových baristů. Nevypadal, ale ta káva byla skvělá – doporučuji. Zanone @ Zanone jsem bohužel obešel – wegen Umbau geschlossen. Bis Ende Februar.

 224. Pro upřesnění – s vnučkou jsme prošli a poučovali ji na trase Rotenturmstrasse, Opernring, Hofburg und zurück dne 30.12.2016.

 225. Martine, technický dotaz :
  Jak vypadalo to capuccino? Mělo velkou čepici z mléčný pěny?

 226. maYdo – 265 – ty jsi jak malá.

  Tys neměla na střední škole předmět zvaný „Občanská nauka“ ? Tam to všechno bylo.
  Já se kdysi (cca. 1982) takhle v té hodině Občanské nauky zeptal soušky profesorky (jmenovala se Marie Výborná, studenti i valná část profesorského sboru jí přezdívala „Rudá Mary“ neboť krom funkce předsedkyně Svazu Československo-Sovětského přátelství byla též předsedkyní CZV KSČ a obecně byla rozumu poměrně mdlého) že tedy jaksi chápu, že Komunistická strana musela po roce 1948 znárodnit firmy neboť tam docházelo k vykořisťování dělnické třídy, jak tomu bylo bezpochyby ve velkoobchodě galanterním zbožím, které vlastnil můj dědeček ze strany otce.
  Ale že jaksi zcela nechápu, proč musela Komunistická strana po roce 1948 znárodnit hokynářství mého dědečka z matčiny strany, když on v tom krámku typu pracoval sám a proč musela být znárodněna moje babička z matčiny strany, takto dámská krejčová jejíž jediným výrobním prostředkem byl kamrlík obsahující šicí stroj, žehlící prkno, žehličku a pár drobností.

  A dostalo se mi obšírného výkladu (zcela vážně míněného – jak jsem již uvedl, souška profesorka byla rozumu poněkud mdlého) v tom smyslu, že můj dědeček i babička vykořisťovali sami sebe, což pochopitelně Strana nemohla připustit, protože to bylo nelidské a Strana jim tím vyvlastněním pomohla.

  Na mojí (IMHO poměrně korektní) námitku, že dědeček na to vyvlastnění až do své smrti nadával a babička (ač stará a slušně vychovaná) na to nadává do teď se mi dostalo odpovědi, že celou věc nechápu, že bych jí pochopil, kdybych byl v SSM a jestli to má chápat jako provokaci.

  Celé se to nakonec přikrylo pouze třídní důtkou, kterou mi předávala naše třídní, Paní Profesorka Nedbalová s cukajícími koutky a s velmi tichým podotknutím (abych to slyšel na stupínku jen já) „Na tu svini pozor, ta je schopná vám zničit život pane Kořenský“.

  No a tak je to i s tím vykořisťováním sama sebe v home office, které nemá kontrolu kvality vody, žluté pruhy a zábradlí na schodech ve větším počtu než dva.

 227. Ono je to ještě horší, já jsem v tom závadném prostředí bez atestu hygieny vychovala dvě děti. A co teď s tím – na Barnevent jsou poněkud přestárlí a kdyby mi je chtěli sebrat, tak by se jim to asi moc nelíbilo…..

  Ale aspoň vidíš, že krávy typu Rudá Mary jsou nesmrtelný a nevyhynou.

 228. Dobré ráno vespolek,
  no, taky mám pocit, že lidi nenínutno dělit na levičáky, pravičáky, středopraváky, křesťany atd., ale na lidi normální a sfině (psáno s „f“, abych odlišila od užitečného zvířete). BOhužel, sfiní je vždycky dost…

  A jdu ometat auto, máme tu cca 5 čísel a -7C, tak to asi hned tak neroztaje.

 229. Jj – zima jak v psírně a dokonce i silničáři jezdí pomalu a opatrně!
  Takže bacha na náledí!

 230. VŠEOBECNÁ VZDĚLANOST

  31.12.2016 · Martin Malý ·
  Víš, kámo, trošku mě fakt děsí, že letos maturuješ na gymplu, a přitom mi po dlouhým přemejšlení řekneš, že Husa upálili v roce 1971. Nejradši bych ti na to řekl, že ho upálili kvůli tomu, že kritizoval vstup sovětských vojsk, ale to je narážka, kterou bys nepochopil, soráč. A ani ti nedojde, že tvoje matka je ročník 1972.

  Hele, mě neuráží, když se mě zeptáš “A proč to mám vědět?” Vono to totiž fakt není jasný na první pohled, hlavně maturantovi. Ty mi říkáš, že víš, co chceš dělat, fajn, to jsi dobrej, já když maturoval, tak to nevěděl. Jo a taky jsem si, stejně jako ty, říkal, že letopočty jsou úplně nanic, že jediný místo, kde potřebuju vědět, kdy upálili nějakýho dědka, je při zkoušení u tabule, a pak možná ještě v á zet kvízu, ale tam se o políčko dá losovat… Já byl ještě drzejší, já tvrdil, že to k ničemu nebudu potřebovat.

  Co? Žejo? Taky si myslíš, že to nebudeš potřebovat? A víš ty co? Máš recht! Fakt to nepotřebuješ v životě vůbec nikdy takhle explicitně. Na radnici se tě při svatbě nezeptají “Kdy upálili Husa?”, ale “Berete si dobrovolně…?” Ani v práci to není otázka u výběrovýho řízení. Fakt, kromě toho á zet kvízu to nepotřebuješ skoro nikde vědět.

  Ale teď mě poslouchej: Nemusíš vědět, co to je za den, to si najdeš na wikipedii. Ale je fakt dobrý vědět, kdy se to stalo a proč. A víš proč? Protože pak máš větší všeobecnej přehled. Já vím, vobčas to učitelky říkaj, že si dáme všeobecnej přehled, a pak se ptají na to, kterej suchar je zrovna teď premiér a ministr a v jakejch debilních organizacích jsme a co je to parlament a kdo vydává zákony – jako by to někoho zajímalo…

  Kámo… Kámo… hele… věř mi: v životě tě nikdo z tohodle zkoušet nebude. Máš pravdu, že tě budou zkoušet z úplně jinejch věcí, a klidně můžeš prožít celej život, aniž bys cokoli z toho věděl. A třeba budeš mít i docela dost peněz a vezmeš si nějakou mařku a budete mít spolu sviště, ale ty pak jednou přijdeš do společnosti lidí, třeba o úroveň vejš ve firmě, a budeš se s nima bavit, a najednou zjistíš, že se dívaj trošku divně, jako kdyby ti z tvýho saka od Armaniho čuměla sláma. A přesně tak to bude, tobě totiž bude čouhat sláma, jako nějakýmu nekulturnímu vidlákovi, protože přesně to budeš, a nezaplatíš si to ani pěti melounama. Titul možná jo, ale tohle ne. Abys nedopad jako jeden z Ostravy, jak furt říká, že je milionář a podnikatel a když pak sbalí nějakou buchtu, tak ta od něj odejde a ještě o něm vypráví, že fakt neví, co by dělala s troubou, kterej ji bere na dovolenou a myslí si, že hlavní město Egypta je Hurgáda!

  Ale o to nejde, protože se neučíš kvůli nějakýmu postavení. Učíš se, a já vím, že to je nejblbější klišé, kvůli sobě. Abys nebyl mezi lidma za blbce. Jasně, ty chceš dělat s počítačema, tak si myslíš, že ti stačí matika, trochu fyzika, a zbytek můžeš vypustit, protože to není důležitý. Jasně, dějepis je nedůležitej, protože tobě, a to máš pravdu, v práci fakt k ničemu nebude vědět, že, ty vole, jsme od roku 1918 republika, takže tu nebyl žádnej císař, takže tím pádem Karel čtvrtej asi nebyl tak ňák 1920, protože to tu byl prezident, byl to Masaryk, a fakt to nebyl jeho fogy!

  A teď ti řeknu to nejdůležitější: Proč tě to má jako zajímat a proč je dobrý to vědět? Synku, je smrtelně důležitý, abys měl co největší přehled o co největším počtu věcí. Abys věděl, jak funguje stát, protože i když si o něm můžeš myslet cokoli, tak tu žiješ. Když o něm budeš vědět kulový, tak s tebou budou ostatní akorát vorat. Musíš o něm vědět co nejvíc, abys nebyl tupá ovce, který se dá všechno nakukat. Abys nebyl kretének, co řve někde v hospodě, že má ňáký práva, ale dokázal se o ně vzít. Abys věděl, ty vole, jak funguje tenhle svět, protože v něm budeš muset žít, a je jen na tobě, jestli si v něm budeš žít podle svýho, nebo podle toho, jak tě budou ostatní vláčet a strkat. Jde o to, aby bylo co nejtěžší z tebe udělat vola. A jedinej způsob, jak toho dosáhneš, není ani mít svaly, ani mít prachy, ale mít tady, v kebuli.

  Jo, i toho blbýho Husa! Protože když budeš vědět, kdo byl Hus a proč ho upálili a zhruba tak kdy se to stalo, a nejen to, ale i co bylo předtím a co bylo potom a proč, tak budeš vědět fakt mrtě moc o tom, jak funguje svět a jak fungujou lidi, a najednou pochopíš, jak jedno vede k druhýmu a druhý k třetímu a spousta věcí ti dojde a hlavně, hlavně poznáš, když z tebe někdo bude dělat mikymauza. A je jedno, jestli to bude v novinách nebo mezi kámošema, nebo na netu. Ty prostě poznáš bullshit mnohem dřív a bezpečnějc. A čím víc toho budeš vědět o celým světě, tím víc budeš chráněnej před demagogama a lhářema. Jo, mimochodem, slib mi, že do toho světa taky pojedeš, že vystrčíš nos z týhle země, která je sice fajn a vždycky bude tvoje, ale někdy je to tu dusný a zaprděný a malicherný… Jeď ven, a až se vrátíš, tak nad všema těma malichernostma mávneš rukou a budeš svobodnej.

  Hele, já vím, že je těžký tomu věřit, a vlastně ani nemám žádnej argument, protože všechny argumenty jsou jen moje zkušenost, páč jsem o čtvrt století starší. Já ti to můžu říct, ale sám vím, že to je nanic, že si to musíš sám prožít. Navíc je to teď fakt těžký. Média ti jako hvězdy servírujou lidi, co nemají soudnost, stud ani sebekritiku. Tupci staví svoji tupost okázale na odiv, burani a nadutí hlupáci se producírují všude možně a za svoje buranství a tupství se už ani nestydí, takže je fakt těžký věřit tomu, že by ses měl snažit bejt něco víc než tupan, buran a křupan. Je to jako v tý pověsti o Héraklovi, jak si měl vybrat mezi Rozkoší a Ctností, ale tos taky nečet, co? Hm, myslel jsem si to. To nevadí, hele, to nevadí.

  Vono to pude, není pozdě, ty na to přijdeš sám a bude to fajn. I toho Husa a dějepis se nakonec doučíš, protože přeci nechceš bejt pitomec, kterýmu se kolegové za zádama smějou… Vůbec nejde o to, jaký máš známky, věř mi. Jediný, o co jde, je, abys měl oči otevřený, uši nastražený a snažil se vědět co nejvíc o všem možném.

  Protože školou učení nekončí, teprve začíná.

 231. Dobré krásné ráno
  čím víc jsem se již mimo školu dozvídal proč a za jakých vnitřních a vnějších okolností Husa upálili, co doopravdy chtěl a jaké to všechno mělo následky tak jsem si říkal – no, upálit ne, ale do prdele poslat jistě, jeho soufanatiky tamtéž, idem všechny magory co měli touhu takto orientálně odejít sami aniž by dokázali když už pár vzít ssebou namísto okázalého plápolání ….

  Rputi, nemějte strach. paní nebo slečna Romancovová to s jejím týmem brzy dožene.
  To jsem z toho Hirsch 🙂

 232. Titulek – Benátky trápí nízká hladina moře.
  No jo, jednou trápí hladina vysoká, jednou nízká. To je prostě pech, páni novináři, že.
  Hlavně ale že trápí. Kdyby netrápila, neměli byste o čem plkat.

 233. 281 skimici,
  to se tak někdy sejdou vokolostojičnostě!

  Oni ho vlastně nechtěli upálit, snižovali požadavky, div ho neprosili, aby proboha aspoň něco!
  A on taky přemýšlel, že by třeba aspoň něco, ale kamarádi by byli hrozně zklamaný, že nevytrval, tak vytrval… A tamti měli předpisy a taky nemohli věřící zklamat…
  A pak přišla ta pravověrná babička a přiložila ve svaté víře polínko.
  Holt tak už to na světě chodí… blbě…

 234. 282 skimici
  a dovedete si představit, jak strašně teď ty Benátky smrděj?
  Takovej ten zamrzlej smrad a ohnilej bordel v laguně, to fakt dovede potrápit!

 235. no, jeden z problémů byl taky v tom, že církev krapet přebujela, a lidem se to nechtělo platit.
  Když jeden zavřel oči a hodil šutrem , trefil jednoho kněze a 3 mnichy….. 🙂
  Za vším hledej prachy…… 😀
  Všechny církevní úkony zpoplatněny,a platby dost nemilosrdně vymáhány…
  A lidé viděli, že za ty prachy kněžstvo blahobytně žije, chlastá a kurví se…..

 236. 283 Rputi
  teď mě napadlo, kolik je vlastně ve starým zákoně těchto sebevražd (u Husa je to vlastně sebevražda s asistencí) aniž by byl smrtelně zraněný (Saul?) anebo nevymlátil spolu s tím hospodu (Samson) anebo byl v jinak fatální či bezvýchodné situaci …
  na prstech jedné nebo dvou rukou to lze spočítat?
  Mně tito Husové nikterak neimponují …

 237. Já se pro sebe domnívám, že za tím je ten orientálně-křesťanský kult mučedlníků. Konstantinovo nové církevně-státní uspořádání to neohrožovalo (nikoho nekráglaovali) tak to do kánonu pustil.

 238. 286 skimici,
  já to nepočítala. Sebevraždy jaksi nejsou můj šálek kávy!

  Ale např. Jan Lucemburský u Kresčaku taky vlastně spáchal sebevraždu.
  Nemyslím, že by to ti lidé dělali, aby někomu imponovali. Došli prostě, tak či onak, na konec své cesty a usoudili, že dál už opravdu ne!

 239. 285 Halle,
  vždycky, když něco nemravně přebují, je z toho nějaká revoluce. A pak se holt dobejvá Bastilla nebo Zimní palác a svoloč vylejzá z děr…

  Analogie se současností se více než nabízí. Ale lidem, co nevědí, kdy umřel Jan Hus nebo Cesar se hrozně špatně vykládá, že u té žranice nesmí tak mlaskat. Nikdy to nepochopí…

 240. Rputi,
  alespoň si každej Benátčan může zamést před vlastním prahem a vopravit sokl 😀 Jsem zvědaf, jestli se jim podaří rozhoupat se k činu. Zatím vypadají, že jsou v šoku…

 241. Dobré zas ráno… 2 Rpuť ad 279 – no, pokud by měla být úroveň toho posluchače jak popsáno, tak než by mu ten dotyčný tu filipiku odblekotal, tak by mu posluchač usnul.

 242. Dobrý den. Skimici: Jeremiáš. Nehemiáš. Daniel. Šadrak s kámošema. Hus a husiti jsou jako ponožky a stonožky. Husitské války bych bral jako příklad toho, co dokáže alkohol.

 243. jo vsechno zle je k necemu dobre .

  treba to chovanec prosadi – ale nadruhou stranu se toho asi soudruzi budou bat .

  „Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo za účelem ochrany životů, zdraví a majetkových hodnot a podílet se tak na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti, svrchovanosti a demokratických základů České republiky. Podmínky a podrobnosti stanoví zákon.“

 244. No a jinak, slyšel jsem, že hlavním důvodem, proč se konal vstup vojsk v roce 68 bylo, že se Brežněv dozvěděl, že Hanzelka v Kostelci nechal upálit Rusa.
  No a teprve pak se zjistilo, že to nebyl Hanzelka, ale Zikmund, že to nebylo v Kostelci, ale v Kostnici a že to nebyl Rus, ale Hus…

 245. nickname,
  já bych tu dobu vnímal jako kombinaci frustrace z realizace přísloví „Káže vodu, pije víno“ a toho, že koncentrace majetku u jednoho subjektu překročila hranici ekonomické výhodnosti „těžby“.
  V současnosti by frustrace byla k dispozici a těžba probíhá. Samozřejmě ne tak hulvátsky jako ve středověku, protože jsme civilizovaní, ale prostřednictvím sociálních dávek a dotací. Zajímavá situace nastane, až dojdou zdroje a současní příjemci začnou paběrkovat.

 246. skimioi,

  jistěže jsou v šoku. žijou z turistiky, a co včul,když gondoly a čluny jsou na suchu, a nemůžou vozit turisty ? Gondoliéři a ostatní vodní verbež seděj,chlastaj a nadávaj, hotely asi taky plné nebudou….
  A Benátky ,jak napsala Rpuť smrděj jak měsíc nošené fusakle…

 247. 290 ptakopysku,
  já se ani nedivím!
  Jen si vzpomeň v jakým šoku byli lidi, co měli chaty v zátopové oblasti u Vltavy!
  Za CELEJ život tam povodeň nebyla! Ani tatínek nepamatoval!
  A což teprv takovej Benátčan, kterému se už sto let vykládá, že oceán stoupá a Benátky se potápěj? A vono houby!

 248. Rputi,
  pokles hladiny mají v Benátkách každou zimu. Někdy větší, někdy menší. Letos je holt větší… Třeba se tomu fakt každý rok divěj, jak se nám to snaží vsugerovat čeští novináři. Třeba se tu objeví nějaký Benátčan a vysvětlí nám situaci, koneckonců když tam pár let kempuje, měl by být v obrazci.

 249. 299

  Loni o Vánocích to bylo stejné.Zas tak velké překvápko to není.

 250. Ptakopysku: kdo nejvíce profitoval z rozkulačeného církevního zboží? Kdo nejvíce profituje ze sociálních, solárních, zemědělských dávek? „Chudí“ to nebyli a nejsou.
  Benátky? Jsou postavené v oceánu? Na moři?

 251. nickname,
  nechcete po mě, abych vypisoval rody, které byly na vzestupu za panování Poděbrada a Jagellonců, že ne?

  Benátčani jednak masírovaní náboženstvím globálního oteplování a druhak deptáni faktem, že se jejich město pozvolna propadá do laguny, cpou šílený prachy do projektu Mojžíš. Vskutku mohou být každoročně překvapeni zimním poklesem hladiny…

 252. (276) Jo, normální/sfině, to je základní dělení a po něm následuje to podrobnější.

 253. A.Šándor:
  …Mně ty řeči o ruské propagandě už upřímně lezou krkem. Tady propagandu dělá kdekdo. Představa, že si někdo sedne na úrovni státu a řekne, že toto je pravda a toto ne, je naprosto nesmyslná a hloupá. Dění v zahraniční politice opravdu rozumí jen úzký počet lidí a ti nepotřebují, aby jim někdo říkal, co je pravda, a ti ostatní se o to nezajímají. Běžně se vyskytují různé legitimní názory, jak řešit otázky zahraniční politiky, a teď se to má vykládat na vnitru? Přijde mi to jako vykládání Písma svatého, což je v tomto případě úchylné…
  https://www.novinky.cz/domaci/425207-bezpecnostni-expert-sandor-predstava-ze-stat-rekne-co-je-pravda-a-co-ne-je-nesmyslna.html

 254. 303 ptakopysku,
  koukám, že mám mezery – co je to projekt Mojžíš?

 255. Vánoční ftip – maličko se zpožděním, ale další vánoce jsou skoro za dveřmi

  Vánoce u Schrodingerů byly vždycky nejrozpačitějším obdobím roku. Pod stromečkem dlouho ležela hromada dárků, které se všichni báli otevřít…

 256. 308 ptakopysče,
  vřelé díky!

  Njn, lidstvo je neustále nespokojeno, neb si ta příroda poručit ne a nedá.
  Pamatuji, jak za doby panování ČSAV na zámku, doneslo se, že skálu, na níž zámek stojí, ohrožuje postupný rozpad – tedy eroze. Tak moudré hlavy provedli injektáž betonem. Pod zámek. A hrozně se divili, že se jim ta skála začala rozpadat na dvě půlky…

 257. Tak konečně vyplouvají na povrch důvody ukrajinsko-ruské nevraživosti. AeroKarla to určitě potěší, protože na jeho slova, že za všechno můžou Rusáci, došlo.
  Jednotka ruských vojáku letí do Čečenska a velitel motivuje vojáky: „Chlapi, za každou čečenskou hlavu dostanete láhev vodky!“
  Letadlo přistane, vojáci rozrazí dveře a okamžitě se rozprchnou.
  Za několik minut se vrací a každý táhne několik hlav.
  Velitel je celý bledý a zpocený: „Kurva hoši, tohle bylo jen mezipřistání v Kyjevě!!!“

 258. 311 ptakopysku,
  bůh ví, co ti Alexandrovci při tom mezipřistání dělali?
  A jestli to vůbec byli Alexandrovci? Takoví zelení mužíci … i zpívat se naučej, když je třeba….

 259. 2 ptakopysk – no co? aspoň spojili příjemné s užitečným…

 260. Dobré dopoledne,

  No, ta filipika o vzdělání je sice hezká, ale že by se mi chtělo se s ní tesat do kamene….

  “ ale ty pak jednou přijdeš do společnosti lidí, třeba o úroveň vejš ve firmě, a budeš se s nima bavit, a najednou zjistíš, že se dívaj trošku divně, jako kdyby ti z tvýho saka od Armaniho čuměla sláma.“

  Obvyklejší je, při tom, co je známo o schopnostech mažerů a podobný chásky, že „lidi o úroveň vejš“ v nějaký firmě spíš čučej divně na někoho, kdo sice ví, kdy upálili Husa, ale nemá sako os Armandiho

  „Musíš o něm vědět co nejvíc, abys nebyl tupá ovce, který se dá všechno nakukat. Abys nebyl kretének, co řve někde v hospodě, že má ňáký práva, ale dokázal se o ně vzít.“

  – a mohl být aktivistou, co se furt bere o nějaký práva nebo vzdělancem, co ví všechno, ale neumí nic užitečnýho, dodala bych. Zedník, co neví, kdy se narodil Hus, ale umí vzít za práci a neštítí se jí i řemesla, nemá důvod vyřvávat po hospodách a neřeší, jak se brát za svohe práva, protože na to zkrátka nemá pro samou práci čas.
  Mimochodem, on ten zedník sice asi neví přesně, kdy toho Husa upálili, ale že to bylo tak ňák v patnáctém století přinejmenším tuší a že by to bylo v roce 1971 by ho určitě nenapadlo.

  “ Protože když budeš vědět, kdo byl Hus a proč ho upálili a zhruba tak kdy se to stalo, a nejen to, ale i co bylo předtím a co bylo potom a proč, tak budeš vědět fakt mrtě moc o tom, jak funguje svět a jak fungujou lidi, a najednou pochopíš, jak jedno vede k druhýmu a druhý k třetímu a spousta věcí ti dojde a hlavně, hlavně poznáš, když z tebe někdo bude dělat mikymauza. A je jedno, jestli to bude v novinách nebo mezi kámošema, nebo na netu. Ty prostě poznáš bullshit mnohem dřív a bezpečnějc.“

  No, nějak jsem si nevšimla, že by byli vzdělanci odolnější proti tomu, když z nich někdo dělá mikymauza. Za to jsou mnohem více puzeni k tomu, dělat ve jménu dobra mikymauzy z ostatních. A další vzdělanci ze sebe nadšeně nechají ty miky mauzy dělat a tleskají a pronášejí řeči a ohrnujou pysky na ty blbce, co ze sebe ty mikymausy nedělají a co jim na vznešený myšlenky pečou a jsou radši po šichtě na pivo.

  “ I toho Husa a dějepis se nakonec doučíš, protože přeci nechceš bejt pitomec, kterýmu se kolegové za zádama smějou…“ zřejmě v tej práci nemají co na práci, když mají čas řešit, kdo ví, kdy upálili Husa a zkoušet se navzájem z dějepisu…..

  “ …..že to je nanic, že si to musíš sám prožít. “

  Škoda, že autor na to přišel až na konci toho proslovu. Mohl ušetřit čas a klávesnici. 😀

 261. Tatra je zpět a hlásí rekordní rok. Loni vyrobila téměř o šedesát procent více vozů

  Tatra v roce 2016 vyrobila o 56 procent více aut než rok předtím.
  Firma očekává, že provozní zisk se přiblíží půl miliardě korun.
  Tatra loni nabrala 350 zaměstnanců, na investice dala zhruba 400 milionů. Čtyři roky zpátky přitom byla před krachem.

  To je kapitalista podle mého gusta ! 😉

 262. 315 – to ohražení proti tesání je skoro delší než samotná filipika…..
  Ale samozřejmě piš, barde, piš……

 263. No a, Šimone? Mně nevadí, že to je dlouhý. Já jen dělám to, k čemu on sám nabádá.Vím, kdy upálili husa, tak ze sebe přece nenechám dělat Mikymause.
  😀
  Mezi námi, teda, pokud si kluk před maturou opravdu myslí, že Hus byl upálen v roce 1971, tož je něco zásadně špatně jak v rodině toho kluka tak ve školách všech stupňů, který absolvoval a je dosti s podivem, že ho na nějakej gympl vůbec vzali.

  Připadá mi to ostatně jako kázání zhrzeného učitele dějepisu, kterýho právě navštívil bývalý žák, který sice neví, kdy byl upálen Hus,ale vydělá si i bez toho na sako od Armadiho.

  Tak nevím, jetsli bych neměla taky kolegy přezkoušet z dějepisu….

 264. Možná bych připomenul ( i když je mi jasné, že všichni to nepotřebují) že ten Martin Malý alias Artur Dent je autor a provozovatel původního bloguje.

 265. 15 maydo,
  ona nejsou jen gymnasia!

  Autor článku „Všeobecné vzdělání“ zřejmě reagoval na článek o neúspěšnosti maturantů Středních odborných škol, do čehož jsou zahrnována i učiliště s maturitou.
  Ta úroveň je zřejmě dost tristní!
  http://www.denik.cz/z_domova/stredoskolaci-odbornych-skol-cim-dal-casteji-nezvladaji-maturitu-z-cestiny-20160526.html

  Nehledě k tomu, že při různých anketách jsou nejen studenti, ale i celebritky dotazováni na všeobecné znalosti a úroveň je přímo katastrofická!

 266. (311) Koukám, že si má slova vykládáš velmi kreativně, až politicky. 😛

 267. Proč vědět o Husovi, když některí plédují za 17. spolkovou zemi? Jó o Lutherovi by bylo nutné vědět. 😉

 268. 323 – to by bylo silně xenofobní, což to necítíte ?
  Jedině o Mohamedovi !

 269. „ona nejsou jen gymnasia!“

  rputi, a přečetla jste si tu první větu?

  „Víš, kámo, trošku mě fakt děsí, že letos maturuješ na gymplu, a přitom mi po dlouhým přemejšlení řekneš, že Husa upálili v roce 1971. “

  Když autor takhle začíná, tak snad mohu předpokládat, že píše o gymnaziích. Nebo to je nějakej nedostatek v chápání souvislostí?

  Pokud jde o celebrity, tak to je otázka toho, co od nich očekáváte. Celebrita halt není univerzitní profesor a za úroveň všeobecných znalostí fakt honoráře nedostává.

  A pokud jde o studenty, no, neřekla bych, že ankety jsou nějak vypovídající. Podstatný je, jak si ty děcka vedou ve škole a potom v životě. To, jak odpoví na z kontextu vytrženou otázku v anketě není zrovna vypovídající. Konec konců vzornej šprt Vám vypálí to datum na první dobrou, ale kdybyste se ho vyptávala na další věci, na což není v anketě prostor, tak zjistíte, že neumí myslet v souvislostech, zatím co někdo jiný vám sice neřekne přesně datum, ale orientuje se v souvislostech a dokáže z toho odvodit spoutu dalších věcí vlastní hlavou.

  Konec konců už Werich říkal, že blbí vědí, protože mají čas si pamatovat.

 270. 320 – OK, Halaldine, beru na vědomí.

  A mění to snad něco na obsahu příspěvku?

 271. 325

  maYdo,

  nějak sis nevšimla, že Rpuť dala jinej odkaz, který je o něčem jiném,než o gymnásiích.
  A tedy že konstatuje, že problém není jen na těch gymplech,které zmiňuje Martin Malý.

 272. 325 maydo,
  tak ještě jednou.

  Úroveň maturity na gymplech i jinde je třeskutá.
  Netvrdím, že autor nepíše o gymplech, ale že posledním hřebíčkem byl ten další článek.
  Jde o to, že úroveň všeobecného vzdělání nestojí z nic.

 273. No u nas doma to nesmrdi, ani u velkeho kanalu. A proc? No to je preci jasne, ale treba na to prijdete taky. Takove netradicni veci se dobre pisou, protoze vetsina ani netusi, kde to je, natoz aby se tam podivali….. Mimochodem, pred par lety se na kanalech bruslilo.
  Jinak clanky o cizejch krajinach, jsou uplne stejne jako se vsim v novinach….. Nuda nuda sed sed. Je to stejne zajimave, jako cestopisy od jednoho nejmenovaneho pana, co se podivoval nad tim, ze i v Africe maji lide obleceni.
  Jo a vynikajici zprava……nasi lenochodi najemnici budou mit uz druhe decko, no neni to krasne? Lenochodich decek neni nikdy dost. Musim tedy zase nasadit dalsi ibiskovej ker…..

 274. Kdyby jen o všeobecné vzdělání. Pamatuju si , že v 93 v novinách psali, že zahraniční investoři tvrdili,že naše dělnictvo je překvalifikované.
  Dnes už to asi taky není pravda.

 275. Nejen před pár lety, v Holandsku se na kanálech bruslí každý rok.

 276. No jak si to socialisticke vlady zaridily, takove to maji….. Chteli statni debilni skolstvi? Chteli montovny? Lakaly do nich investory ana nemravne pobidky? No tak to mate….. Devalvace nejen maturity, ale i svobodneho zivota, coz je daleko horsi, je proste vina socilismu s lidskou tvari. Je ale za se obranu hnusakumfaktem, ze hnusaku je 98 ze 100, je jich vic. Nechapu vsem to, ze to hnusakum vadi. Vzdyt to preci sami chtej a co chtej to dostanou.
  Ty 2 lidi ze sta si poradej, aspon maji komparativni vyhody….

 277. Devalvace maturit není pouze typem (státní) školství , ale hlavne tím, ze euroreich jí chce pro každého debila.

 278. „nějak sis nevšimla, že Rpuť dala jinej odkaz, který je o něčem jiném, než o gymnásiích.“

  Já si toho odkazu všimla, ale protože jsem diskutovala o textu, který začíná větou „Víš, kámo, trošku mě fakt děsí, že letos maturuješ na gymplu, a přitom mi po dlouhým přemejšlení řekneš, že Husa upálili v roce 1971. ” tak se mi další odkaz nejevil k věci.

  A gymnazia se obvykle považují za to nejlepší, co je na trhu škol, pokud jde o všeobecný přehled, takže se dá samozřejmě čekat, že na jiných školách, nebude – li to obdobné, to může být ještě horší

  Na druhou stranu – pokud si maturant na gymnaziu myslí, že Husa upálili v jednasedmdesátým, take evidentně pochází z rodiny natolik trotlovský, že těžko s ním něco udělá sebelepší gymnazium.

  No a nebo je to takovej ten jednostrannej genius s nějakou poruchou a proč teda nemohl strávit plodný pracovní život jako matematik nebo počítačový expert i bez toho, aby věděl, kdy upálili Husa? Na pracovištích, kde by našel uplatnění, obvykle neřeší ani Husa ani sako od armandiho.

 279. maydo,

  Armani…
  Ne že bych u něj nakupoval … 😉

 280. Tak on myslím v Hustopečích obchod ani nemá …

 281. „Jde o to, že úroveň všeobecného vzdělání nestojí z nic.“

  No, jak je to s tou úrovní….

  Ono je nějaký pravidelný testování, jednoju za několik let, snad za pět, jak jsou na tom se vzděláním děti z evropských států. Teda , nevím,jetsli jen víceletá gymnazia nebo obecně školy druhého stupně. Vybírá se na to jedna škola metodou náhodného výběru, mám dojem, že se takhle testují osmáci.
  Před pár lety bylo nějaký haló, protože česká republika dopadla naprosto katastrofálně. Noviny psaly o dramatickém propadu vzdělanosti a jak směřujeme do záhuby.
  No a pak přišla dcera s tím, že jim ve škole říkala profesorka, že před tím byla k tomu testování vybraná jejich škola a česká republika dopadla velice dobře.
  Takže výsledek byl ne tím, že by tak dramaticky poklesla celková úroveň vzdělanosti, ale hlavně tím, že po té, co se v testování účastnilo jedno z deseti nejlěpších víceletých gymplů v republice, asi došlo na nějakej ze spodních příček žebříčku.

  Prostě to jsou takový všeobecný nářky, který se táhnou světem, co světem stojí. Ti, co mají něco v hlavě, si vždycky nějak poradí.

 282. „Armani…
  Ne že bych u něj nakupoval … ;-)“

  To bys asi měl, protože jak vidno, ve firmách to je předepsaný dresscode a zřejmě ho nosí fakt ouplně každej. 😀
  Ale neptej se mně, jak poznám, jetsli je sako od Armaniho, můj muž nic takovýho nenosí a moji kolegové už vůbec ne.

 283. MaYdo….. Nezlob se na mne, ale predstava takoveho dress codu, je uplne stejna, jako kdysi v dikobrazu ukazovali pravdivej obraz vrahu z volstrytu…… No ale psssst, nikomu to nerikej, jiste se to tady chytne 😀

 284. maYdo,

  já jsem zvláštní případ , protože v obchodech s hadry je mi po deseti minutách blujno, a musím pryč :-).
  Zajímavé,že v knihkupectvích, elektro a jiných prodejnách tenhle problém nemám… 🙂

 285. Jirko, já se na Tebe nehněvám. To jsem nevymyslela já, to bylo v tom článku, co ho chtěl Halladin do kamene tesat.

  Viz citát 🙂
  ” ale ty pak jednou přijdeš do společnosti lidí, třeba o úroveň vejš ve firmě, a budeš se s nima bavit, a najednou zjistíš, že se dívaj trošku divně, jako kdyby ti z tvýho saka od Armaniho čuměla sláma.”

 286. Aha…..tak to uz chapu….. Text je stejne pitomej, jako toto o tom saku.

 287. maYdo ,

  moc jdeš po detailech.
  To sako od Armaniho byla obdoba “ komu není shůry dáno,v apatéce nekoupí.
  Čili,že sako od Armaniho je ti prd platný,když jseš blbej jako tágo.

 288. no shůry není přesný…
  Spíš když ti chybí všeobecnej přehled, který nikomu nikdo shůry nedá.
  Ten si jeden musí získat sám.

 289. Ale abys neřekl, tak jsem si ten článek, co na něj dala rpuť odkaz, přečetla.

  Řeškla bych, že problém není ani tak v katastrofálním nedostatku všeobecných znalostí, ale že halt na těch odborných školách se dřív soustředili na to, aby děcka uměly ty odborný věci a češtinu a všebecnej přehled tak v rámci běžnýho užití.

  Problém není ani tak v tom, co děcka umí, ale v tom, že se dělají celostátní jednotné testy a děcka, nadaný na etchnický věci se musí trápit s větnema rozbodrama a jinejma nesmyslama jen kvůli maturitě a na púkor odbornejch předmětů.
  Navíc u technickejch škol lze předpokládat, že tamní studenti nějsou tam nadání, pokud jde o češtinu nebo dějepis, jako studenti gymnazií.

  ale netušila sjem, že rpuť tak ctí Cermat, že zrovna jeho testy vůbec komlet ty jednotný maturity bere za bernou minci. 😀

 290. Halaldine, blbýho jak tágo normál ni firma nezaměstná.
  Ostatně – pokud vím, tak nikdo mně nezkoušel v práci ze znalosti dat o Husovi 🙂

  Dokonce i když jsme dělali rekonstrukci muzea v Husinci ( ve kterém se možná ani nenarodil) , tak se nikdo neptal,jetsli vím, kdy ho upálili, jediný, co chtěli vědět, do kdy stihnu udělat tabulky výrobků.

 291. Ale zamestna, maydo. Treba financni reditel firmy, pro kterou jsem kdysi delal. Totalni guma, ale svagr majitele.

  Ve firme, pro kterou delam jednu z pobocek a pozici korunniho prince ziskal clovek, ktery si snad ani neumi zavazat tkanicky bez detailniho navodu, ale umi se dobre oblekat a hezky mluvit. Mimochodem, pobocku de facto vede jeho svagr.

  V jine firme zas pozici predsedkyni predstavenstva ziskala byvala provozni z hotelu… Zle jazyky tvrdily, ze pozice nebyla zcela provozni a kvality, kterymi majitele okouzlily nebyly tak uplne organizacni…

  Takze ano, jsou zpusoby jak se I blby jak tago zamestna.

 292. Presne tak Petre….. Jak jinak bych se mohl uzivit v korporati ja? V podstate bude pres postel, nebo jako pribuznej……… Jeste ze uz se nemusim pretvarovat, ze tomu rozumim……

 293. Mne to take vyhovuje. Protoze mnoho lidi, co se takto dostane k vedeni ma schopnost zlikvidovat to jemne predivo procesu, ktere tvori fungujici firmu. A pokles vykonu je nuti ziskat nekoho, kdo to da dohromady. Kdyz je to nekdo, kdo to pred majitelem ustoji, vezme velkou konzultacni firmu. Ale ne kazdy si to muze dovolit, a kdyz se rozhodne to zamaskovat popularnim „business je v poradku, ale nefunguje nam IT“ a tim odradi posledniho fungujiciho ajtaka… To je ma chvile. Na dani dohromdy jak IT, tak dle mopznosti I firmy. Na pohled vypada jako znacne okrajovy trh, ale jaksi jsem se nedostal k dovolene uz dva roky 🙂

  Zkusil jsem splhat i po korporatnim zebricku a ne zcela neuspesne… Je to pro mne zdroj zkusenosti, ktere pouzivam kazdodenne… ale jaksi neni pro mne. Soucasne postaveni nezaujateho divaka mi vyhovuje mnohem vice 🙂

 294. no, dobře, Petře, ale přiznám se, že není mým životním cílem aby moje děti zastávaly takovou pozici. Takže tihle pro moje potomky žádnou konkurenci nepředstavují.

  I když nepochybuju, že by se našlo dost rodičů, kteří o takovej karieře pro svoje potomky sní 🙂

 295. Petre, na splhani v korporatu musis mit jiste moralnevolni vlastnosti. Bud to delas proto, protoze nechces pracovat na sebe, nebo pro prachy….. V korporatu samozrejme jsou velmi snadne ziskatelne…..tedy pokud se pristoupi na pravidla jejich hry.

 296. 351 – Teda zkušenosti, které mám ze tří firem s velkou konzultační firmou (ˇa byly to už mrtvý Andersen, Toalette und Dusch a třetí si nepamatuji) mi spíše napovídají, že je přeplatila konkurence…..samí MBA a co jim někdo z firmy neporadil, to nevěděli…
  Na druhou stranu: ony nebyly (a dle referátu od dosud pracujících kolegů nadále nejsou) najímány na vylepšení firmy, ale na provize pro zadavatele z řad top managorů, výsledný raport měly opsaný z jednoho mustru.

 297. Petře
  vezme velkou konzultační firmu …
  No ta se ale přece nebere kvůli tomu aby dala firmu dohromady. Pokud to neudělá management, konzultanti vědí ještě méně co a jak se má udělat …
  Jediný smysluplný důvod proč je najmout je prosazení potřebných kroků (o kterých management ví, že jsou zapotřebí ale nějakých důvodů jsou neprůchodné) versus board anebo spíše versus akcionáři.
  Když to řekl za těžký prachy KPMG, tak to přece – vy trubky – musí být pravda!
  Ale že by tedy někdy cokoliv vymysleli ….

 298. Jo, ta třetí byl KPMG…..pak jsme toho konzultanta zaměstnali…pak ho CEO vyhodil….pak i z další příbuzné firmy…..a pak i ze třetí a zmizel mi z dohledu.
  Profesionál každým coulem…..

 299. JJ, opravuji, spravna ormulace by byla aby bylo vykazano usili o vylepseni a prosazeny jeste vetsi kraviny – ale uz jsem spechal 🙂

 300. Obávám se, že za celých 8 let nepracoval Obama tak intenzivně, jako v uplynulých týdnech!

  …Obama se ale činí i v jiných oblastech. V posledních měsících úřadování nařídil transfer vězňů z Guantánama a zmírnil tresty více než tisícovce drogových dealerů, přičemž 231 případů vyřešil za jediný den, což nemá v historii amerických prezidentských výnosů obdoby…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/425246-obama-nakvap-hazi-trumpovi-klacky-pod-nohy.html

 301. P.Mach na FB:
  „Ministerstvo financí lže, když říká, že loňský přebytek rozpočtu je díky vyššímu výběru daní. Na DPH se vybralo méně, než kolik bylo plánováno. Naopak přilétlo o 60 miliard více z EU oproti schválenému rozpočtu (doplatky dotací za rok 2015), a to je ten přebytek.“

 302. Úplně O.T. Krásná scénka v originále v podání Luois de Funès
  Filipovský je nejlepší ale originál vůbec ne špatný 🙂
  Z L’homme orchestre – my to známe bůhví proč jako Piti – piti – pa
  https://www.youtube.com/watch?v=WNsI_mAVQN0
  Le loup et l’agneau – u nás Vlk a kůzlátka

 303. Rputi,

  rozdíl proti plánu je ovšem 130 mld. A většina ekonomů se shoduje v tom,že se daně vybírají lépe.
  A vzestup příjmů z DPH je větší,než by odpovídalo 2% růstu.

  No ,pro mě je přijatelnější plánovaný defici 60-70mld, s přebytkovým rozpočtem nakonec, než plán na deficit 40 mld, a nakonec z toho byl deficit 190 mld……
  Jak se vydařilo kalouskovi.

 304. Halle,
  to mluvíš o roku 2009 kdy vlastně zkolabovala světová ekonomika důsledkem socialistických regulací a následného pádu v USA?
  a nyní mluvíš o rostoucím světovém hospodářství a přesto zaříznutých investicích?
  Není to hrušky a jabka?

  Budiž – dopadlo to skutečně lépe, protože to s. Sobotka nemohl prožrat tak jak by chtěl … Babiš mu to úplně nedovolil

 305. Od te doby, co zalezi na vlade, kolik vybere dani, mne opravdu neprestanou prekvapovat magori, co si myslej, ze tomu tak opravdu je.

 306. Jo skimici,
  bylo plno varování, že se krize projeví i u nás. Kalousek a topolánek to zuřivě popírali , a mluvili o šíření poplašných zpráv….
  A rozpočet sestavili podle toho.
  A předpovídaný průser nastal.

 307. Halle
  tak to skutečně bylo, ale jak to s tím souvisí?

 308. Investice nejsou zaříznuty.
  Vlivem „úspor“ nebyly nachystány stavby dalších dálnic, a prostě nebylo letos do čeho investovat

 309. Jen tak na okraj módně/vzdělanostní debaty. Obleky od Armaniho nikdo nekupuje, akorát právníci v USA, aby se navzájem poznali. Jinak je to oblíbený filmový mýtus (viz např. Jurský park 2 kde ošklivý právník praví Jeffu Goldblumovi „Dejte ty ruce pryč, ten oblek stál víc než vaše vzdělání…“).

  V Evropě, kdo má trochu vkus a slušný příjem, tak si raději párkrát zaletí do Londýna na Savile Row a nechá si ušít bespoke oblek. Vyjde to levněji než konfekce od Armaniho a kvalita jak látek tak služeb, střihu, ušití a vůbec všeho je naprosto nesrovnatelná.

 310. Skimici,

  peníze z EU se nakonec ocitnou v rozpočtu, ovšem je docela problém odhadnout, zda budou nakonec schváleny, zda vůbec příjdou, a kdy příjdou. A kolik jich vlaqstně příjde.
  Takže je logické se sichrovat, a udělat si polštář ve formě vyššího plánovaného schodku.
  S investicemi do dálnic je problém v tom, že nejsou vypořádané pozemky ,někde chybí EIA a někde stavební povolení.
  A bez toho stavět nejde, i když prachy by byly. No a když někdo nesouhlasí s výsledkem výběěrového řízení,je zdržení taky.

 311. Musim rici, ze to je pecka, tohle cist……. Kdyby se nekdo odhodlal a dal na guugl specifikaci lepsiho vysledku, videl by izubar, i kdyz o tom pochybuji, ze velmi podstatnou cast z toho „velmi skveleho vysledku, cini penize z EU, ktere byly proinvestovany pred dvema roky…… A jak je obecne znamo, napred se to financuje ze sveho a po kolaudaci se adekvotni castka proplati….. A to je ten pozitivni vysledek, ktery se pysni Bures…… Je zvlastni, ze se to bere jako prijem, pritom je to ….. Milion prijal, milion vydal….. Tedy zadny prijem, jen prutok.
  No a vyber dani? V podstate se jedna jen o to, co uz nekde zatlouct, ci osetrit jinak…..lidi, kteri v zivote nepretahli steblo, nikdy se nezucastnili trzni obihacky, nikdy v zivote nemuseli preloit steblo, protoze jsou privilegovani statni regulaci, maji kecu jako palacky 😀

 312. Petre, nezlob se, ale lidi co maj vkus, litaj do Milana…… Do Londyna ne, tedy samozrejme chapu, jsou vyjimky, ale ten Jih ma proste daleko vetsi smrnc. Treba na kosilich je to poznat na prvni pohled

 313. Ono i v Praze je už pár zkušených krejčích, kteří za velmi slušné peníze umí střihnout a ušít oblek nad kterým zálibně zamlaská nejeden top manager nebo CEO nadnárodní korporace nebo prostě kdokoli, kdo má rád dobře ušitý a dobře padnoucí oblek.

  Akorát v novinách se o tom moc nepíše, na ČT se o tom nemluví a drni kterým sláma čouhá z bot (typicky nově zvolení poslanci z různých česko/moravských okresních prdelí) dělají pak fronty na konfekci u Bosse a podobných divných značek.

 314. Jirko – tak s tím kategoricky nesouhlasím. Látky mají pochopitelně Italové naprosto špičkové, ale ten střih, to je pro mladé pasáky (žen, nikoli ovcí).
  Když chceš klasický oblek klasického střihu se dvěma rozparky vzadu, tak výhradně Londýn. 🙂

 315. Pavle, nemohu jinak, nez souhlasit….. I v Praze se to asi da, ale jsem vice na Jihu……

 316. Pavle, kazdy mamproste jiny vkus…… Anglickemobleky mne proste nesedi vubec. Mam radsi takovy ten kreativne polosikeny. Nejak nemohu prijit na chut, tedy co ja, ma zena, tomu co pises. Ony totiz ty obleky, anglicke, svadej k praci a to si uz nemohu dovolit, zkazil bych si pobest uhlobarona

 317. I když i u těch látek je to na delší debatu. Scabal je pokud vím anglická firma, ale je možné, že se pletu. Každopádně látky má velmi kvalitní.

 318. Njn, mně zase nesedí nic přehnaně moderního (tedy střih řekněme mladší než 1980). 🙂

 319. velmi podstatnou cast z toho “velmi skveleho vysledku, cini penize z EU, ktere byly proinvestovany pred dvema roky…… A jak je obecne znamo, napred se to financuje ze sveho a po kolaudaci se adekvotni castka proplati….. A to je ten pozitivni vysledek, ktery se pysni Bures

  To je naprosto pravda. Část těch příjmů z EU by bylo objektivnější přiřadit k rozpočtu za rok 2015. Kdy byly ty prachy vyplaceny ze státního rozpočtu.

  Rázem by vypadal výsledek rozpočtu za 2015 o dost líp, že ? 🙂
  Jenže to nejde. Prachy přišly v roce 2016, musí se započítat do roku 2016
  Přes to nejede vlak.
  ¨No a že se někdo chlubí,možná o trochu víc, než je pravda ?
  To je u politiků zvykem. 🙂

 320. Náš CEO nosí zasadně trička z Herzogenaurachu. Od Adiho, ne Rudiho.

 321. Letadlová loď Kuzněcov a křižník Petr Veliký se koncem ledna vrátí do Severomorska.

 322. 358 – lets poprvé zde. Z úhlu vlastní věkovitosti přeji všem skromně, aby tento rok nebyl horší než ten minulý. V politice to snad vyjde, byť se ten blb kačeřím zobákem držící Bílého domu snaží o sto šest zkurvit co se dá.

 323. 382

  Když, tak je tam odtáhnou :-)Jako ten nejmodernější emerickej Zumwalt

  21.listopadu se plavila USS Zumwalt, skvost amerického námořnictva, přes Panamský průplav. Avšak v tu chvíli mu selhal pohon. Posádka lodi zjistila, že v podpalubí je voda a ta se dostala do dvou ze čtyř ložisek indukčního motoru AIM, pohánějící loď.

  Loď musela být odvezena remorkéry. Avšak ani odtah neproběhl bez problému. Zumwalt se otřel o stěny kanálu, takže utrpěl menší šrám na boku. Loď byla odtažena do nedalekého přístavu Rodman. Námořnictvo usoudilo, že loď není nadále schopná pokračovat v testovací plavbě bez oprav, které zaberou asi dva týdny. USS Zumwalt měl zamířeno do San Diega, aby tam testoval své zbraně

 324. nejen Zumwalt – to je jen smutný obraz kam to americká vojenská připravenost dopracovala pod blbečkovým vládnutím..

 325. Ale pánové, časy se přece jen mění a i u nás kdo hledá – najde – třeba krejčovství, kde mu ušijí např. oblek z látky firmy Dormeuil. A znalci vědí, co to znamená, jakému krejčovství firma Dormeuil poskytne své látky, jak si ověřuje kvalitu krejčovských prací a jaké služby jsou poskytnuty. MP by mohl doplnit více. 😉

 326. 385

  To může být dětská nemoc, ze ktré se typ dostane.
  Ovšem ta cena je nehorázná….
  A cena střeliva……..

 327. Dano co to je ten dormeuil?
  Dormir je spát, dormeur je spáč
  To jsou látky na jirkovo pyja mas?

 328. Současná konfekce v běžných obchodech je děsivá. Potřeboval jsem pracovní ságo abych jako uvaděč nevypadal úplně jako debil a zjistil jsem, že jediná běžné dostupná fazona je styl „vyrostl jsem z hadru po starším bráchovi“. Vypadal jsem v tom jak nezbedný bakalář po třicet létech.

 329. Dušane a je možný, aby nastupující prezident zrušil nehorázná rozhodnutí svého předchůdce?
  Jinak doufám, že ten váš ušoun nemá v úmyslu na rozloučenou rozpoutat třetí světovou.

 330. skimici – 388 – doporučuji buď Google nebo se zeptat Halladina, to vyjde skoro na stejno 🙂

  Ale je to výrobce látek (italský, pokud se nepletu), podobně jako již zmíněný Scabal nebo třeba Holland & Sherry. Nicméně než člověk začne pitvat kvality různých látek, měl by si osvojit elementární znalosti třeba v tom smyslu, že látku zásadně při výběru prohlížíme na denním světle. V tom mnoho českých krejčovství stále ještě chybuje… 🙂

 331. A také by si měl najít, jaký je rozdíl mezi měřenkou a bespoke oblekem. Bohužel existuje (minimálně tedy v Praze) několik krejčovství, která se zákazníkům snaží podstrčit měřenku za cenu bespoke, což bych neváhal označit za nehoráznost.

 332. 392

  to je hrozné, jak je ten skimic lenivej. 🙂
  Jinak by zjistil,že je to frantická firma od roku 1842, původně dovážející englické látky.
  Dál jsem to nečetl 🙂

 333. ptakopysku – 390 – na tohle je opravdu jednoduchá rada. Nech si to sako ušít. I ta měřenka je řádově lepší než konfekce (alespoň na zhruba běžnou postavu) a opravdu to není až tak drahé, jak se o tom mluví ve filmech.
  Slušný salon ušije měřenku ze slušné látky v relaci kolem cca. 12.000 Kč, budeš se v tom cítit příjemně a pár let to vydrží, protože na rozdíl od konfekce tam bude reserva třeba na popuštění, pokud trochu ztloustneš apod.

 334. Oblek jsem si nechal šít dvakrát. Už to nikdy neudělám. Hadrárny nesnáším ženské anžto tam z těch smradů kolabuji a ze stejného důvodu i gentlemanské. I jeansy si pro jistotu od svých osmnácti kupuji rovnou dvoje podle stále stejného střihu a rozměrů abych tam brzy nemusel znova. Čistá tortura. Musel jsem na ten oblek jít několikrát. Horší jak u holiče.

 335. skimici – 396 – ano, nelze jaksi popřít, že určité množství zkoušek u krejčího k tomu obleku šitému na míru jaksi patří už z definice 🙂

  Tomu se lze skutečně jen obtížně vyhnout, leda snad v Singapuru.

 336. Popuštění na ztloustnutí – daleko jednodušší a levnější je ty dvě tři kila zase shodit.

 337. 385 – edna z těch dvou lodí by měla být vybavena elektromagnetickým dělem..

 338. Skimici, já tomu rozumím.
  Když jsem byla malá, nechávala nám máti občas něco ušít v nedalekém Vkusu. Ono to nebylo drahý a máti měla nějaký látky nebo nechávala věci přešívat.
  Nesnášela jsem to, protože jsem musela stát jak sloup podle pokynů se ani nehnout nebo naopak otáčet ( vždycky jsem se otáčela moc rychle nebo pomalu) a navíc našpendlování mně lechtalo. Zejména jsem nesnášela lechtání zezadu za kolenama, ke kterýmu docházelo, když se špendlila dýlka sukně. Vždycky jsem sebou cukla a dostala jsem pokyn „drž“ nebo „nevrť se“, což se prokládalo pokynem „nehrb se zase“. Jinak se bavila máti jen se švadlenou a mně se nikdo neptal, co si o tom myslím a jetsli tu zatracenou sukni nebo co to bylo vůbec chci. Navíc matka měla neocenitelnej talent vyhmátnout nějakou módní novinku, která mezi školní mládež v mej rodnej vsi měla proniknout až za řadu měsíců a v současné době v nich budila jen smích.

  Atrakce bývala završena návštěvou příbuzných, když už jsme tam jely, tak abychom se taky s nimi vyděli, rodičů dvou vzorných holčiček, které mi byly cestou domů kladeny za příklad.

  A pak se někdo diví, že nejradši se oblíkám v sekáči….

 339. Ježíšmarjá kdo to kdy viděl, abych psala vyděl.

  To asi bude nějaký trauma z dětství a zkoušek ve Vkusu 😀

 340. Jen asi Rpuť ví jak to slovo vzniklo a kdo se kam vkousl

 341. Asi nějaký rusismus. Vkus – když chutná tak se hlouběji vkousneš. To něco do čeho se vkousáváš je tedy vkusné. Přeneseně dobré .

 342. Podezřívám německé nosočistoplenníky kteří více méně asi z legrace a nudy dotvářeli český jazyk

 343. Anžto tu Modrý pták není, zkusím odpovědět sama a jen s minimem znalostí, které mám od jednoho krejčího, který získal oprávnění používat látky firmy Dormeuil. Ano, oprávnění je to správné slovo. Jak již bylo řečeno, jedná se o „tajemnou“ firmu, francouzskou, která distribuuje látky nejvyšší kvality. Tu si hlídá i tak, že látku neprodává volně, ale dodává ji jen prověřeným krejčovským firmám. Hlídá si kvalitu krejčoviny a pokud by se jí něco nezdálo, zruší spolupráci. Mám dojem, že v ČR byly 2-3 krejčovství, která měla oprávnění odebírat látky firmy Dormeuil (ale mé informace jsou tak 9 let staré, mohlo se cokoli změnit – až na hlídání kvality).
  A pokud jde o šití obleku na míru, je to věda, alchymie a tradice. To s Vkusem moc společného nemá. Pokud si necháte ušít oblek z látky od firmy Dormeuil, máte jistotu, že se vám kromě nejvyšší kvality dostane i rad ohledně doplňků, etikety a pod.
  No nic, radši se vrátím k daním.

 344. 390 – dokonce i ja, ackoliv jsem doposud nutnost sve sluzby manazerum nabizet alespon trochu slusne oblecen odbyval konfekci od Marks Spencer a jinak hodim v cem mne napadne, musel prejit na „merenku“.

 345. no jo, Dano, to víš, u nás ve vidlákově před třiceti lety halt byl k mání jen ten Vkus. A na takovou látku by máti stejně neměla. Ale myslím, že to šťouchání při zkoušení a napomínání při špendlení by mně otravovalo zrovna tak a nechuť ke zkoušení oděvů bych si z toho odnesla i tak.

  Pokud jde o pracovní dresscode, tak užiju spíš oblečení do terénu, ke kterýmu se obvykle jako doplněk nosí blok, metr, foťák a dobrý boty. někdy by bodla taky třetí ruka, ale tu žádnej módní salon neušije.

 346. Halle
  přijde Ti to normální aby z presidenta-elect, Trumpa Donalda vylezl Putinovec a příznivec konspiračních teorií?
  Já bych na místě Obamy ještě zkusil brnknout panu Chovancovi jestli by mi nepůjčil na pár dní Rychlou Rotu pana Jandy a klanu Romancovových, jelikož ideové ukotvení pana Trumpa zdá se být velmi nepevné a do nebe volající.
  Takhle světový mír nevybudujeme!

 347. To deride – je anglicky posmívat se …

 348. Já bto pochopiltak,že trump měl dostat nějaké informace o ruském hackování,a že tajné služby to setkání s ním odložily na pátek.
  pochopil jsem to špatně ?

 349. Halle
  přesně tak. A Trump říká, že asi potřebují více času aby mohli „build the case“.
  Nepokrytě se jim vysmívá.
  Z jedné strany to stačilo aby mohli vypovědět 35 diplomatů a zavřít dvě zařízení, z druhé strany to nestačí ani na to aby mohli informovat nového presidenta necelé tři týdny před inaugurací …

 350. Nepokrytě se jim vysmívá.

  Jo, to jsem pochopil. A zpochybňuje jejich tvrzení k tomu vysmívání.

  Hplt je toproblém.Po tolika lhaních v minulosti holt lidi přestávají tomu,co tajné služby „zjistily“ věřit.

 351. Myslím, že za tím odkladem vězí tohle:

  …Předseda senátní Komise pro ozbrojené služby, republikán John McCain, svolal zasedání na tento čtvrtek, kde se budou probírat zahraniční kybernetické hrozby. McCain je přesvědčen o tom, že Rusko musí za útok proti „základům americké demokracie“ zaplatit vysokou cenu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Donald-J-Trump-vitezi-vitezi-vitezi-zni-radostne-z-jeho-okoli-ktere-vypustilo-zajimave-vyjadreni-o-Rusku-Situace-houstne-469511

  Prostě chtějí s McCainem ve čtvrtek něco upéct a v pátek to předhodit TRumpovi.

 352. No, nebude to mít Trump lehké ani s republikány.

 353. Napadá mne spousta povolání, u kterých je přiměřené oblečení mandatorní, ale kolik z nich je slušných ? Lidi, proboha, čím se živíte ? 😉

 354. [408] Ano, dress code pro člověka, který potřebuje střídavě navštívit nějakého toho CEO a vzápětí technika, který má útulný kutloch ve sklepě za kotelnou.

 355. Dobré zas ráno… K tomu odívání – pro mě byl zlom v okamžiku, kdy na jedné konferenci se sešla čtveřice světoznámých profesorů, kteří se tam vesměs vyskytovali v džínách a v triku – ale slyšet je přednášet, to byl zážitek. No a pak pobyt v Dánsku, kdy ze dvou kolegů jeden chodil zásadně v perfektním obleku a druhý v džínách a odrbané košili a byli nerozluční přátelé a jejich diskuse byly taky úžasné. Ergo jsem pochopil, že v těch hadrech to není.
  Jo, z Thajska jsem si dovezl velmi slušně ušitý oblek za relativně levný peníz, ale nosím to jen a pouze při slavnostních příležitostech. Takže asi tak… Ostatně jsem usoudil, že černé džíny jsou dostatečně společensky vyhovující, ságo a kravatu nosím v příruční tašce, na nezbytně dlouhou dobu ze sebe udělám slušného člověka, načež to zas sundám a strčím do tej tašky.
  Jinak, při akcích na univerzitě – znalí vědí, že talár schová ledacos (a navíc je v něm dost horko), takže si ságo zásadně neberou, pouze kravatu. Dokonce jsem zažil inovativní přístup, kdy kolega přišel v kraťasech a pod kolena si na gumičce zavěsil kusy nohavic, protože ty jsou pod tím talárem přece jen vidět. Ono – člověk se stále učí… A není nad osobní pohodlí…

 356. 2 skimic ad 414 – no ale je to znatelný pokrok – na zfalšování rodného listu keňský vopice potřebovaly toho času mnohem více…

 357. [420] Tak u naší firmy se dress codem zabývají obchodníci a vedoucí projektů. Jaký je vztah běžného franty programátora k výše uvedeným raději nepsat.
  Šéfstvo se vyskytuje většinou v svetrech a trikách a do obleků se nutí jen, je-li to nutné. Značky jsem jim nikdy nestudoval.

 358. Dobré ránko.
  420 – no, tak třeba já, NoName, na sebe právě navlékám montérky, soukám se do zimní pracovní bundy, nazouvám pracovní sněhule a fičím poklidit slepice a vykydat jim hnůj. 🙂
  A až to dodělám, osprchnu se, obléknu zimní kostýmek, slušivou halenku, obleču si flaušový kabát s liškou, obuju kozačky a jedu jednat na úřady. Prostě normál děvucha z dědiny. 🙂
  A pokud jde o obleky např. od Dormeuil, znám dost povolání, kde je to nutnost, minimálně při společenských aktivitách, které jsou nutnou součástí jejich práce.
  BTW: při osobním setkání mohu prozradit, kdo – kteří – byli nejčastějšími zákazníky krejčovství, přičemž cena obleku se pohybovala blízko nebo i přes šesticiferné číslo.Před 10-ti lety. Ale to fakt mimo net.
  Tak jdu na to. Hezký den.

 359. Já se přiznám i k Oděvním Závodům Prostějov. Je tedy pravda, že jsem od nich měl jen jedno jediné sako, které náhodou sedělo …

 360. Dpbré rámo,

  421- Honzo, co to je technik v kutlochu za kotelnou, jakousi povědomost mám, ale co to je CEO?

 361. Jj – šaty dělají člověka! 😀

  Jednou takhle, netušíc, že se blíží průser, oděla jsem se do pracovního oděvu, neb jsem potřebovala udělat jakési zahradnické práce. Za tím účelem oděla jsem hadry na jejichž vzhledu již zapracoval zub času a též stopy zeminy uvízly.

  Leč průser nastal, povolána sanita a já skončila ve špitále. Sestry vrhly odborné oko a okamžitě usoudily, že tu babu právě vytáhli ze škarpy u silnice a jaly se konat!
  MNě bylo zle jak psovi, ze všeho nejvíc jsem potřebovala postel, kyslík a spát a místo toho mě ty dobré dívky vláčely kouoelnou, drbaly rejžákem a polejvaly smradama proti breberkám. Málem mě sice zabily, ale trvaly na tom, že musí ochránit špitál před smrtelnou infekcí a mé prosby o milost je nechávaly v klidu.
  Ráno se mi pak všechny omlouvaly – naštěstí jsem přežila, tak měly komu… 😀 😀

 362. 429 v poho.
  V zásadě, když se zasním, dala se v něm dělat celá řada věcí …

 363. Fujtajbl vespolek,
  stran sága jsem se flákal nejdřív po Pankráci, abych vomrknul cvrkot, protože to je taková křižovatka lidí, kteří musí přijít do práce jakeš-takeš oblečení. Blbý je, že jsou tam rok od roku mladší a mladší klofani, takže se s nimi čímdáltímvíc míjím. Klofani na sobě všichni měli saka s rukávy končícími nad zápěstím a kalhoty nad kotníky. Na loktech měli všichni našité záplaty. Trochu mě to zarazilo a šel jsem se kouknout do Arkád. Ve všech kvelbech se to prodávalo. Jak přes kopírák. Všechno stejný, všechno tenhle druh. Jako jo, je to fajna hadra, když stavím podium, stěhuju Svěcenýmu housle, nebo někomu jinýmu klavír, či varhany nebo pikolku. Ale v okamžiku, kdy začnou nalejzat hosté a člověk jim má říkat dobrý večer a posílat je tam, kam patřej, je to oděv krajně nepatřičný. Juknul jsem do Jihlavy. Je to vesnice, takže by mohl někde v koutě viset použitelnej kousek ze starejch dob. Ani kokot! Tak jsem ze zoufalství vyrazil to Třešti, protože firma Vývoj je firma docela solidní, i Modrej Pták si tam nakoupil něco málo pracovních oděvů. Teď už by si nenakoupil. Saka se záplatovanejma rukávama nad zápěstí, kalhoty s nohávama nad kotníky. V sortě pracovních obleků nic jiného. Připadá mi, že se všichni pomátli…

 364. CEO viz Google (a to se dá bez takových znalostí v Čersku podnikat?)

 365. 433 ptakopysku,
  to bude styl „Na Havla“!
  Aby nemusili při výročí ohrnovat nohavice. A to ostatní se s tím svezlo 🙂

 366. Dobré ráno vespolek,
  u nás padá snížek bíííílýýýý, ale je na nule, takže to hned spořádaně taje a vozovky jsou jen mokré.

  Při čtení debaty o odívání jsem docela šťastná, že žádný dresscode nemusím dodržovat – v laborce nepracuji s žádnými odpudivými jedy či sajraty, i když bílý plášť mám samozřejmě pro předepsané procedury vždy po ruce. A latexové jednorázové rukavice fakt „značkové“ či „na míru“ ještě nevynalezli 🙂
  Jinak zážitky jako popisuje PeS – navíc bych přidala, že pokud se někdo objeví v super obleku, je na něho nahlíženo s jitou podezíravostí – nezakrývá tím prázdnotu svého ducha ? Ale v zásadě je naše komunita velmi tolerantní, každý chodí oblečen, jak mu vyhovuje, i když lze celkem snadno identifikovat biology „zelené“ (chodí často do terénu a tak se vykytují celoročně v pohorkách a sportovním oděvu, ano i bytelném značkovém) a „bílé“ (ti jsou oblečeni v tom, v čem se cítí pohodlně, neb v laborce je nutno se soustředit na prováděné experimenty a nemůže vás přitom škrtit kravata – dost často jsou to trička s logem nějaké vědecké konference či biotechnologické firmy, která trička dává jako bonus při větším odběru chemikálií)
  Společenský oděv samozřejmě mám, ale vyřizování na úřadě je to poslední, kdy by mne napadlo se do toho nasoukat… a kožešin se u mne moc nenajde, pár zděděných nenositelných beranic… nejraději mám traperskou čapku ozdobenou mývalím ocáskem, ale ještě jsem nenašla odvahu v ní v zimě vyrazit, neb k čepicím, kulichům a jiným pokrývkám hlavy mám všeobecnou nechuť. Ale je to suvenýr z cesty americkým Západem, a prej mi docela sluší 🙂

 367. Jo, dresscoe…. jedno z velkých témat, na kterých jsem se s máti skoro nikdy neshodla.

  Kdysi jsem měla taky kabát s liškou. A před tím beraní kožich. Akce mojí matky, protože já bych si žádný chlupy na sebe dobrovolně nepořídila. Kožich byl upravený po nějaký vzdálený tetě. Kdybych v tom vyrazila z koleje do školy, byla bych spolužákům v džínech a bundách pro smích. NAvíc byl příšerně těžkej. NIcméně matka trvala na tom, že ho mám nosit. Nepomohly ani takový argumenty, jako že jediná ženská na celej strahovskejch kolejích je nějaká Anča parukářka, o které je známo, že studentský rozpočet vylepšuje přivýdělkem v Alcronu prací vleže. Naštěstí přišlo jaro a ten starej kožich se začal během léta rozpadat.
  Liškovej límec byl předělanej taky z nějaký postaší peleriny a pelichal Pořád jsme měla plnou pusu chlupů a chlupy jsme trousila , kam sjem se hnula. Ale protože jsme v tu dobu dost bojovala salergiemi, nakonec mi byl ten líímec prominut, protože jsem tvrdila, že mně dráždí ke kašli.

  No a větu, že bych si měla nosit kostým, jsem naposled slyšela, to už mi bylo nějakej rok přes padesát. Ale je to druh oděvu, kterej mně nikdy moc neokouzloval a vcelku jsem se bez něj celej život obešla. Příležitosti, kdy bych užila kostým, lze vyřešit i jinak.

 368. ptakopysku,
  manžel si za účelem obhájení a udělení profesury obstaral celkem pěkný oblek v Marks and Spencer – málem ho trefil šlak nad cenou, a to ve srovnání s výše uvedeným byla směšně nízká (a to jsem ho ještě musela ukecávat, neb se původně chtěl nacpat do saka z výprodeje v Tescu, zjevně ušitém našišato). Leč on právě patří k těm vědeckým týpkům, co jsou pro ně džíny a triko nejoblíbenější oděv celoročně – v létě samozřejmě kaťata ke kolenům, a bezstarostně vystavuje chlupatá lýtka 🙂

  Ale celkem chápu lidi, kteří se v obleku musí vyskytovat denně a povinně, že si raději nechají ušít něco na míru a z kvalitního materiálu – především o pohodlí jde v každém případě.

 369. Pakopysku, teď vcelku bez legrace – před pár lety bylo nutno pořídit synkovi oděv, v kterém by mohl se ctí obstát na maturitním plese a v dalších životních zkouškách. A zrovna na tom Pankráci je obchod Bandi, který je na pánský obleky zaměřen. Mají obleky a všechno k tomu, včetně vhodného svrchníku a myslím i bot, nemluvě o košilích, páscích atd. Pomohou s výběrem poradí a případně oblek na místě upraví.
  MY jsme vybrali dobře, byli jsme spokojeni, oblek vypadal dobře na plese, kluk v něm chodí na zkoušky, do divadla, je to investice, která se vyplatila. Akorát bych ještě ráda někdy investovala do toho svrchníku, i když mladej gentleman odloží bundu v šatně a i když většina mladých gentlemanů v finančních důvodů bundu k obleku nosí, tak to přece jen není úplně ono.

  Ten oblek tehdy byl někde mezi Pankrácí a budějovickou, ne v obchodním centru. Kluk maturoval 2014, někdy touhle dobou před třemi roky jsme ten oblek kupovali.

 370. Quivis – tak jsem se koukla na to CEO. No, tak já mám blíž k tomu technikovi z kotelny. Svět byzbysu nikdy nebyl mým světem.

 371. maYdo,
  stran kožichů s tebou souzním – těžké je to jak kráva, a při nesprávné péči z toho začnou lézt breberky i chlupy 🙂
  Takže raději duté vlákno a nepromokavost, co se zimních kabátků či bund týká 🙂 Občasnou návštěvu společenské akce přežiji v klasickém flaušáku, a kolem krku hřejivou mohérovou šálu, i v tom se dá vypadat dostatečně elegantně 😉

 372. Jo, jo, ale mezi těmi esy od Armaniho je nutno pojmy a dojmy znát, abysem nebyl …. 😉

 373. No právě Armaniho nikdo nenosí, číst prosím pozorně …

 374. Quivis, já nemám potřebu souznít s esy od Armaniho. A s technikem z kotelny se vždycky domluvím.

  Ostatně skutečný gentleman obvykle nevypadá jako eso od Armaniho, i když má na sobě oblek stejné nebo i vyšší kvality. S takovými se ovšem obvykle domluvím taky.

 375. [440] Možná už jsem to tu psal, ale klidně se zopakuju.

  My se pokoušeli navázat spolupráci se jednou velkou slovenskou firmou. Byla to taková zajímavá polosocialistická fabrika, kde se před řediteli chodilo v předklonu a chovalo se k nim velice uctivě.
  Oni nás pozvali na svůj stánek na výstavu, kde jsme dva dni šaškovali ve výstavním oblečení (oblek/kostým). Druhý den dorazil pan generálný riaditel osobně, slovenské osazenstvo v pozoru, my skoro, a začal hovor. Pak generálný měl utkvělé představy, které my nechtěli programovat (moc práce s minimálním reálným využitím), tak jsme to probírali tam a zase zpátky. Větší část rozhovoru poslouchalo individuum v dlouhém koženém kabátu dlouhými vlasy a rozježeným vousem. Po nějaké době se vmísil do debaty a několika slovy panu generálnému vysvětlil, že jeho nápady jsou k ničemu a pan generálný se odpotácel do zázemí, kde ho (pravděpodobně) jeho podřízení napravovali borovičkou.
  To podivné individuum byl náš dlouholetý zákazník, kterého jsme viděli in natura poprvé, do té doby jsme maximálně telefonovali.

 376. Ano, tenhle klip znam jeste z prace a v realu jsem ho nekolikrat zažil……
  Není nad global company.
  Od te doby jsem si ho nekolikrat pouštěl – vždy, když jsem mel nutkání jit zpet do práce.
  Spolehlivý antidot.

 377. No, já oblek oblékám málokdy.
  Ale jsou chvíle ,kdy se jim člověk nevyhne.
  Jako když jsem byl pozván, coby člen vedení slovenské lékařské komory při jejim založení na oslavy 25 letého výročí.
  I usoudil jsem že ty kolegy z onoho prvního vedení bych viděl rád, i šáhl jsem do šatníku pro oblek , který jsem už několik let neoblékl.
  Byl z celkem kvalitní vlny, soudě podle toho, že molům zřetelně chutnal.
  Skončil ve smeťáku…..
  A co včul ?
  Sestřička, na rozdíl ode mne registrující , kde a co kterej pacient dělá mě nasměrovala na pacientku z naší vesnice,která pracovala v jednom brněnském nákupním centru v obchodě s pánskými obleky.
  I po dohodě jsemm se za ní vypravil. V jejím obchodě nula bodov. Nicméně pacientka nelenila, a obešla se mnou obchody konkurenční, až se vydařilo. Ne , že by se našel vyhovující komplet, ale sako z jednoho kompletu ( velikosti)v kombinaci s kalhotami jiné velikosti problém vyřešily.
  No sláva.
  I nadešel den slávy.
  Hodil jsem do auta kostelové boty a oblek , že se převléknu až v BlaVĚ, ovšem ta cesta byla nějak prokletá.
  Ani nebyl čas koupit slovenskou dálniční známku, ale protože jsem starou cestu do Blavy absolvoval již dvakrát bez problémů, moc mi to nevadilo.
  Jenže…. ta cesta se opravovala, fůra objížděk, a najednou jsem zjistil, že jsem uprostřed vojenského prostoru Kuchyňa. 🙂

  No nakonec jsem se s notným zpožděním do Blavy na Výstaviště dostal, zaparkoval a začal jsem se převlékat.
  I ejhle.
  Já byl vždycky zvyklej mít sako i kalhoty na jednom ramínku.. tehle obchod daval sako i kalhoty na ramíncích zvlášť. A já popadl jen věšák se sakem, a ramínko s kalhotami zůstalo doma.
  Chvíli jsem přemýšlel, že otočím a pojedu domů, ale nakonec jsem si vzpomenul, že mým heslem vždy bývalo “ Jen co někam přibudu, udělám ostudu a zas du“ a usoudil jsem, že ostuda, neostuda..
  ¨Tak jsem na oslavu přišel v bílé košili, fungl novém saku, otrhaných riflích , a společenských botách.

  Jelikož jsem přišel pozdě, vyhnul jsem se slavnostnímu předávání pamětního diplomu a daru na jevišti 🙂
  Asopň to 🙂
  Když jsem líčil své peripetie kolegům z prvního vedení,váleli se smíchy…….. 😀
  I tak to bylo fajn.

 378. Tak ta stará cesta do Blavy, defacto rovnoběžná s dálnicí D2, to je fakt oříšek… Ne každý to dá 😉

 379. Černé kalhoty a polobotky, bílá nebo prouzkova kosile na kravatu, avsak bez ní, sako letní ci teplejší dle počasí. Pouhy zamestnanec, takze zadne jeansy + T-shirt jako Zuckerberg ci perfektni bespoke jako majitelé/top mngment menších firem.
  Ideální jak k CEO, tak k rozvodnému panelu nebo do kabelového tunelu.

 380. já vím, že kožichy jsou fuj, ale pořádný duběňák, i když je těžký, tak v zimě se hodí. Větší průser je na jaře, kdy v našich horách je půl metru sněhu a minus deset, o čtyřicet kilometrů dál ve Zlíně je jaro a plus osm.

  Ovšem dámy, nebuďte jako ta biokráva, co prohlásila, že raději nahá než v kožichu. Při procházkách zimní Vídní jsem viděl, že v mocnářství se to ještě nosí. Norek nebo třeba persián. K tomu štucl a procházka ulicemi do kavárny, za vrstevnicemi.

  My jsme samozřejmě zcela out rodina, ale docela jsem se nasmál, když jsme navštívili jedno věhlasné kožešnictví a požadovali drobnou krejčovskou úpravu. Na dotaz, jestli zvládnou leopardí kožich, mi paní od pultu řekla, že umělotiny nedělají. Když jsem otevřel pytel a položil ten kus na stůl, tak paní lehce ztratila rovnováhu, rychle ji vyrovnala, (přece je to bylo vyhlášené kožešnictví) a pak zvolala: „Holky, pojďte sem , to jste ještě neviděly!“.
  Můžu já za to, že jeden ze strýců mojí ženy byl Baťou poslán do Jižní Afriky?

 381. BTW, prý je, podle médií, nějaká kalamita. Volal švagr, že v Prostějově není po sněhu ani stopy. Našich třicet, přes noc napadavších, za kalamitu nepovažuji.

 382. „Rajznpelc“ znám, duběňák mi byl novinkou. 🙂

 383. Místní výslovnost je „duběňák“, jinde ot vedou jako dubeňák. Ovčí kožich, šitý srstí dovnitř. Může být přírodní nebo barvený. Každý pořádný Valach ho má. I my Pražáci se občas přiučíme.

 384. MArtine, dubeňák je něco jinýho než dámskej kožich. Moje averze je zaměřena zejména proti dámským kožichům. Takovej lovec jelenů ve vlastnoručně ulovených kůžích nebo valach v dubeňáku z vlastního berana – proč ne.

  Třeba specielně perzián mi je mi zvlášť protivný, způsob, jakým se získávají na něj kůže, považuju za zvrhlost. Zabíjet se má z nutnosti a ne pro rozmary a už vůbec ne ještě nenarozený mláďata.

  V situaci, kdy má ženská na vybranou „buď v tomhle nebo nahá“ obvykle to, co je k dispozici, nebývá perziánovej kožich.

 385. Klamath by měla být v západních a hlavně severních Čechách. Na liberecku prá’ý napdlo až půl metru.
  Tady momentáolně hustě sněží, ale je nad nulou a sníh se neudrží.

 386. Martine,
  u mne to není biomozkem, ale fakt mi kožešiny „nesedí“. IMHO velmi nepraktické. Místo štuclíku (jeden po babičce se u nás našel) mi stačí pořádné rukavice, případně kapsy. Máma měla persiánový kožich, takže jsem si to kdysi zkoušela – a ne, nešlo to.
  A co se nosí v mocnářství je mi celkem u …. paty, maloměšťáckým mindrákem doufám netrpím, stejně jako jsem nikdy nepodlehla módním trendům a stádní touze po něčem „co se nosí“ 🙂

 387. 458

  V kterém filmu měla ženská oblečenej perziánovej kožich na nahém těle ? Anebo to nebyl perzián ? 🙂

 388. 461 Halle,
  to dělávaly za mlada Adina Mandlová s Ljubou Hermanovou. 🙂

 389. martineTT,
  napadanej sníh je brnkačka. Hnusnej je „svěží vítr“ (ⓒ Yahoo Weather). Je nárazovej kolem čtyřiceti a více km/hod. U nás napadalo cca 5 – 10 centimetrů, ale silnice vítr uzavírá během půl hodiny po průjezdu pluhu. Závějema od čtvrt do jednoho metru. Dost voser. Do práce jsem se dostal, ovšem jestli to nepřestane, tak asi půjdu z práce pěšky.
  Kdo se dostane na xichtoknihu, tady je kupříkladu silnice cca 20 minut pro průjezdu pluhu: https://www.facebook.com/ptakopysk.podivny/videos/10205809007983453/

 390. 461 Halle
  a nevykukovala jí na holém těle jen číča? Tenkrát se ještě nevyholovaly..

 391. Dneska má svátek Diana.
  Jak to slovo asi vzniklo?
  Jelikož to je dle bohyně lovu, latinské slovo, tak možná, že jí oprašoval Zeus. Furt byla viděna u Dia tak Diana?
  Taky možná, že Di-ana.
  Předpona Di jako třeba Di-hydrofosfát a termín Anus
  Tedy, Ta, co měla dvojitou p.del …

 392. Martine, co leopard. To já po svých slovenských předcích z Kopaniny zdědil pravý medvědí. Byl v zimě úžasný a já ho pravidelně do určité doby nosil na chatě. Zvláště za obzvlášť chladných zim. Bohužel měl i jednu nectnost. Smrděl jako medvěd. Díky této vlastnosti se jednou prostě ztratil. O mnoho let později se matka prořekla, že ho byla plná popelnice a ze zbytku nastříhala kožešinu na dřevěné lavice. Mně vůbec nedošlo, na čem občas sedávám. Ale už to nesmrdí. Mám i další unikát, mou tchořovku. Tedy čepici, na kterou jsem si vlastnoručně napytlačil tchoříky. Ti pobíhali především kolem stodol místního JZD a na místní skládce. Také ji poznám po čichu. Já byl tehdy v polním pychu velmi efektivní a šikovný. Zvláštní, že jsme se dostali na kožichy. Matka před letošními vánocemi objevila osm ondatřích vyčiněných kožíšků z té doby. Nepalichají ani náhodou, takže jsem je předal snaše, ať se činí.

 393. ptakopysku,
  leda bys hodil do auta lopatu a vyběhnul, odházel, popojel, vyběhnul, odházel, popojel…. než dorazíš domů, tak ani dubeňáku třeba nebude 🙂
  Já tedy menší lopatu vozím v kufru celou zimu, ale vždycky doufám, že jí použít nebude nutno… maximálně když nám na parkovišti na kampusu plužík nahrne sníh buď na parkovací místa a nelze tam zajet, nebo naopak zahrne auta již parkující…
  Ale fukéř jsme měli v noci, ráno to už doznívalo – ovšem i tak kocourek Zrzek, jemuž dána miska s dlabancem na zápraží, toto bleskově spocíval a jal se za dveřmi zoufale vřeštět a kvíkat, že byl opět vpuštěn do útulné garáže, zatímco já se vydala vstříc živlům 🙂

 394. Assange v interview se Sean Hannity na FoxNews prozradil, že heslo (password) k Podestově účtu bylo … virbl …

  „password“

  a navíc ho prozradil na phishingový email

  Pokud je to pravda, jak je John Podesta ještě větší debil než jsem si myslel …

 395. Fouká hnusně. V pravé poledne jsem navštívil jistou místnost, kde zkouška sirén s meluzínou z větráku vytvořila velmi zajímavý akord.

 396. No tolik odsuzujich reci okolo monterek…. no nevadi, treba je jednou, uderem blesku, nekterym dojde, ze monterky jsou jen monterky a ze se prostredi a monterky proste doplnuji….. V monterkach na ples v opere, by clovek vypadal divne v traktoru a obracene….Vzdy bylo fascinujici, jak je ceska spolecnost uzkoprsa v tom rozdelovani podle monterek…. .

  Daleko zajimavejsi je tema kozichu a kozesin….. Ty doby, co byli k dispozici jen tezke a smrdici….. Kazda zena by proste mela mit nekoho, kdo ji kozich koupi. Ostentarivni pohrdani kozesinama je velmi zvlastni. Kozich proste k peknym zenam patri, stejne jako perly, diammaty a dalsi atributy zenskeho sveta. Bez ohledu na to, jestli se zivi svym mozkem, ci jinou casti tela, nebo je v domacnosti. Stejne jako muz, ale tam jsou proste veci vice otevrenejsi.

 397. 465 skimici,
  Diana je z lat. „dius“, tedy „božská“.
  Takže jste nebyl tak daleko!

 398. Jirko, zírám,
  tu úzkoprsost si projevil právě ty. Místo kožichu raději pojedu na cestu kolem světa :); mně se prostě kožichy jeví jako velmi nepraktické odění, toť vše. Na kožešině hozené přes kanape se klidně povalovat budu, takže jimi nepohrdám 🙂 A proč by měly být ženským atributem ? Není lepší, když muž své vyvolené prezentuje něco, po čem její srdce opravdu touží ? Perlový náhrdelník z pravých perel (říčních, neb se mi líbí jejich nepravidelnost) mám….

 399. Matzurko, jaka uzkoprsost? Naopak, jen jsem poznamenal, ze kozichy a zenske proste patri k sobe….. a ze ruzne monterky patri do ruznych spelecenskych situaci. Kdyz se nedodrzuji ta nepsana pravidla, tak jen pozdvihuji oboci….. Podle meho je neucta chodit na operu v triku a dzinach, ale nekomu to muze pripadat roztomile provokativni, ale to je jen priklad….. Je preci svoboda

 400. Na operu a hlavne balet bych šel jenom v sebeobraně…
  A tedy asi v hodne cernejch brejlích a s Otíkovejma sluchatkama…..

 401. No na promoci či operu bych v džínách nešla 🙂 Nicméně královských audiencí se neúčastním, tak mi stačí běžnější společenský oděv; budu-li kdy pozvána na dostihy do Ascotu, pak i nezbytný klobouk si pořídím, přes svůj negativní vztak k tomuto kusu oděvu 🙂

  Ale stejně nechápu, proč se tedy ženy depilují a holí kde všude, aby se vzápětí nechaly zabalit do kožichu. Drobátko atavismus, ale ať si to každý zařídí, jak mu to vyhovuje :), tedy pokud to nebude kožich ze vzácného zvířete…. To asi bude něco mimo moje chápání, stejně jako když na autosalónech kolem super modelů hopkají hostesky na podpatcích, v nichž nelze sešlápnout pedály; případně se na plakátu s bourákem vyvaluje na kapotě spoře oděná slečna… 😀

 402. Matzurko,
  jestli máš alergii na jahody, tak Ascot prostě nedáš i kdybys měla patrovej klobouk 😀 😀 😀

 403. Matzurko,

  asi jsi mírně zavostalá!

  Drahý auto i spoře oděný slečný jsou sexuální symboly přeci ! 😀
  Takže patřej dohromady !

 404. Šimone,
  já bych balet dal jedině v případě, že by mi nahoře na oponě běžely titulky. S Otíkovejma sluchátkama samozřejmě. Ty jsou u baletu, koncertu vážné hudby, či opery jako naprostá nutnost.

 405. 477 záleží na tom jak a kde
  Třeba jít na Lebedínnoje ózero v Moskvě je potřebná známka statusu která otevře dveře ke klientovi a navíc je nutné tam přijít i s rozkošnou lebedí pod paží (aby jeden nebyl za bukvici). Zájemkyní jsou prostě plné ošatky. Proběhne to docela normálně. Se tyam přijde, dámy se převlékají a upravují, pánové usrkávají, pak se chvíli postává a bloumá, pak se kouká na holky na jevišti, o přestávce se chodí sem tam, usrkává, porovnávají se dámy, domlouvá se termín a rozsah jednání, kouká se na holky na jevišti, dámy se převlékají, taxi, odevzdání lebedě a na hotel.

 406. A hele – už zas stará dobrá „Kinderstubbe pro starší a pokročilé“! 😀 😀
  Tak ještě tu šnekací vidličku, ať to máme komplet!

  To na Západě ….. je fakt, že když jsem v Němcích šla nakupovat v perziánu a když jsem šla jen tak v bundě, tak to bylo prostě o dvou různejch ženskejch.
  Vůbec netrvám na tom, aby mi prodavčka nosila nákup až k pokladně, za to jsem ovšem přesvědčená, že mi nebude házet zboží, jak psovi kost! Zrovna tak mám dojem, že uvaděčka na opeře mi ukáže v které řadě je moje místo a nebude cukat hlavou, jak když jí bere Parkinson. Brilianty – nebrilianty!

 407. Skimici, jen na chvili, neni to naporad 😀

 408. 482 – živě jsem si to představil – ještě, že už ten oběd mám v potravním řetězci za žaludkem….opravdu vám ten kaviár nezávidím, hard work….
  Zkoušel jste, zocelen s těmito zkušenostmi, účast na Iron Manovi ??

 409. Téda, Rputi,

  gnaedige jsi v Němcích dělala ! V perziánu ! 😀

 410. 482 skimici,
  nutno předem očíhnout místní zvyky!
  Zajímavé je, že v té Germánii, kde se tolik kouká, zda na ulici kožich/nekožich, se to v dívadle nějak nebere.
  Byli jsme např. na Madam Butterfly, choť ve smokingu, já model Ungaro – a byli jsme jediní! Jinak od šortek po módní plátěný model na Garden party… Při jiných obdobných příležitostech to samé!

 411. Ptakopysku,
  ten koncert vážné hudby bych dal i bez titulků (;-)), občas na nějaký narazím, ale musím si hodně vybírat, což je problém, moc se neorientuji.
  Ale balet NE !!! Jedinkrát v pubertě jsem s docela hezkou dívčinou byl dokonce na jejím oblíbeném „moderním“ baletu – ten se liší od (snad) klasického tím, že je to ještě větší darda – a byl konec, ještě po půl roce jsem se budil hrůzou……

 412. 490

  a byl konec, ještě po půl roce jsem se budil hrůzou……

  To rande po tom baletu dopadlo až tak blbě ? 😉

 413. 489 Ptakopysk
  náhodou, baletky jsou moc hezký holky a mají ladné pohyby. Si představ jak to musí být napínavé, když Ti nese na tácku otevřené pivo s rukama zdviženýma nahoru, na piškotkách měkce hopká kolem tebe …
  Líbil se mi i film Black Swan.

 414. Skimici, zajímavý slovní rozbor v 465, dovolil bych si obdobně ski-mic (něco jako mícák na lyžích) 🙂 skikocour 🙂

 415. Film Black Swan mám spojený s letem do Singapuru v Boeingu v Economy Class. Doteď se budím hrůzou jako Šimon po baletu.

 416. 492 skimici,
  ale prdlajz měkce hopká!
  Ty špičky jsou dřevěný, takže při tom hopkání dupe jak ježek!

 417. „Kazda zena by proste mela mit nekoho, kdo ji kozich koupi. “

  No, třeba je na to nějaká norma Evropské Unie, Jirko. A jeszli ne, můžeš ji navrhnout.

  jina – víš asi, jak se říká děvenkám, co si nechavají kupovat od pánů kožichy a šperky a jiný věci…..

  Víš, já třeba prostě kožichy nerada nosím. Cítím se v nich nepohodlně, nejsou praktický a dávám přednost jinému oblečení. A od chlapa chci jiný věci, než zrovna kožich a diamanty. Ale když Ty máš čas, mlíko a prachy, klidně si vydržuj třeba harém, abys měl komu kupovat kožich perly a jiný nesmysle. Jen envím, jetsli Ti ten harém žena dovolí. 😀

  A žádný odsuzující řeči ohledně montérek jsem tady nezaznamenala. Prostě pro někoho montérky nejsou ten oblek od Armadiho nebo kýho čerta, ale nějakej jinej typ oděvu. Zrovna tak ve volném čase. Je řada aktivit, kde je oblek zrovna tak nevhodnej jako trencle v opeře.
  Lidi, kteří se pohybují v prostředí, kde je oblek poměrně nevhodným oděvem o tom prostě myslí jinak. To ještě neznamená, že si vezmou do Opery džíny nebo se neumí chovat. Naopak, leckdy se umí chovat líp, než burani v drahých oblecích. A nemusíš hned brát za odsuzující řeči , když někdo napíše, že mu zurčitej druh oblečení nevyhovuje a necítí se v něm dobře.

  JInak je sice pravda, že šaty dělají člověka, ale já třeba jsem spokojenější ve společnosti takových lidí, kteří mně podle oblečení nehodnotí.

 418. 491 – Halle 🙂
  Žádné další nebylo, ani po tom baletu……v nejbližší hospodě jsem vychrupnul 3 panáky a odešel stonat domů….netušil jsem do té doby, že randím se Sirénou.
  Ona tedy také nebyla zrovna nevšímavá a můj výzor po té nakládačce byl dost jasný a pro tuto kulturní děvu nepřijatelný.
  Asi jsme si oba oddychli 🙂

 419. Azaria, který je armádní medik, byl ihned po incidentu zadržen. Později se ukázalo, že někdo na místě začal volat, že Palestinec má možná pod bundou vestu s výbušninami, což vyvolalo Azariovu obrannou reakci.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/izraelsky-vojak-soud-zastreleny-palestinec-na-zemi-fhu-/zahranicni.aspx?c=A170104_115952_zahranicni_aba

  Přesto je „vrahem“ voják a terorista je označován jako „zraněný Palestinec“.
  Doufám, že se Palestinec příště odpálí v kanceláři „lidskoprávní organizace“.

 420. Knédlige frau,
  ach jaja, tak už vím, kde Češi to kastování vzali 😀 Ono se to habsburské bačování docela vžilo.

  Jinak tady je taky jedna krásná žena v kožichu, neníliž pravda 😀 ?
  https://www.novinky.cz/zena/styl/399795-marta-gottwaldova-sluzebna-ktera-to-dotahla-az-na-prvni-damu.html

  Stran baletu,
  ze skimicova popisu jsem pochopila, že nejde o to hopkání na jevišti, ale o ty usrkávací a předváděcí přestávky. Nojo, my zas máme semináře a konference v přednáškových místnostech, a předvádí se leda krásné fotky chromozomů případně animované grafy s výsledky různých experimentů. Urskává se kafe z automatu… Holt každé řemeslo má svoje 🙂

 421. 499 Matzurko
  a kde myslíš, že jsme vzali to blbnutí s titulama?
  Už za První republiky jsme to „dědictví“ náležitě rozvinuli – Paní vrchní oficiálová…. atp.
  A drží nás to dodnes!

 422. To je zase srandy na Starém Bělidle!

  Většina komentátorů se ohrazuje a poukazuje na okolí. Oni měli a já se na to nedívám atd.

  Já se hrdě pyšním tím, že se oblékám podle sebe. Už jsem taky byl v divadle ve svetru a džínách, ale neměl jsem dobrý pocit. I když to vzniklo tak, že jsem kamsi jel po obyčejnu a vyskytl se ýbrišní lístek.

  Moje základní montérky, které nosím nejdelší část dne i roku, se skládají z trenýrek a pantoflí. V zimě jsou to zimní trenýrky, pantofle průtočné, aby tající sníh měl kudy odtékat. Uznejte, že tak nemůžu mezi lidi, dostali by z pohledu na mě zimnici.

  Je zajímavé, že se odpovídající oblečení tak často odmítá a přitom je zdrcující většina nevěst oblečena klasicky. O účasti na pohřbech s něčím černým ani nemluvě.

 423. A hele strýko Andrej!
  Už taky přišel na to, že ten udavačský web je na 2 věci? 😀 😀

  …Šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) přemýšlí o zrušení udavačského webu, na kterém lidi mohou nahlásit, kde nedostali účtenku k elektronické evidenci tržeb (EET). Babiš ve středu Novinkám potvrdil, že o tom jedná s Generálním finančním ředitelstvím…
  https://www.novinky.cz/domaci/425400-babis-chce-zrusit-udavacsky-web-k-eet.html

 424. Strašný vichry a sněhy a deště a nevlídno.
  Přemýšlím, jestli by pro organismus nebylo zítra lepší vzít si volno a den strávit v nějaké vinárně s hezkou hudbou, společností a svařeným vínem namísto toho abych sedl do auta a jel tam a tam a ještě tam.

 425. Jo, to si pamatuju, jak mi, co by malému dítku, pořád vrtalo hlavou, proč babičce říkají paní radová, když děda není ani Rad ani Rada a proč její známá paní lesní se nejmenuje lesní, ale procházková
  Ale ještě vnuci jedné její přítelkyně byli svoiu babičkou nuceni oslovovat mého tátu „pane inženýre“ a mou matku „paní inženýrová“.
  Babička z toho měla spíš sradńdu avždycky říkala, že to by setteda muži bez tutulu, manželovi doktorky mělo říkat „pan doktorovej“.

  My jsme později s bráchou, inspirováni těmito zážitky, vymýšleli , jak by byly správné kombinace podle tohoto bontónu ve více titulovanýxch manželstvích například lékařka, manželka inženýra s titulem CsC by byla podle těcho pravidel paní doktorka inženýrová XY kandidátová věd“. Samozřejmě by to fungovalo i recipročně.

 426. Nejen tituly …
  Moje babička, takto paní generální konzulová, mně jednou zaslechla, jak jsem o domovnici z vedlejšího baráku prohlásil že je kráva. Babička opáčila: „Prosím tě, vždyť její dcera si vzala inženýra!“ 😛

 427. (507) Přírodní národy dospívají dříve.

 428. Karle
  1. jak dlouho může odhadem trvat než se z národa přírodního stane národ nepřírodní?
  2. stane se tak vůbec někdy

 429. (510) Nevím, to jsem přečetl kdysi v jakémsi populárně vědeckém čemsi. Ovšem, co se cikánů týče, ti myslím odolávají veškerým změnám už dost století. 😛

 430. A tak on tomu treba prumerny volic Babise bude verit.. Podobne jako spousta komunistu v Gulazich verila, ze myslenka je to v zasade dobra a ze kdyby batuska Stalin vedel, hned by to zatrhl…

 431. 511 já spíše mám problém co si mám pod termínem „přírodní národy“ představit. Proto jsem ty ostatní uvedl jako „nepřírodní“

 432. Mno .oni si němci z druhé říše s rakušany v tom titulování byli fifty fifty.
  Ale ono to mělo to titulování určitej reálnej podklad..
  Obě země byly země se šlechtou,takže někteří byli von und zu a jiní nebyli.
  Ale přesto i šlechta byla ochotná uznat, že otitulovaní a ofunkcovaní neurození nejsou tak úplně obyčenej plebs, jako ten zbytek obyvatelstva. A dali se i přijímat bez újmy na cti pro tu šlechtu.
  No a tak se to tím dochtorováním a radováním dávalo najevo

 433. s514 skimici,
  zkuste to přes psy! 🙂
  Takoví středoaziati nebo kavkazani jsou taky více-méně přírodní plemena, i když s člověkem žijí už taky sakra dlouho.
  Jenže člověk v nich udržoval ty přírodní instinkry důležité pro přežití v divočině, protože to potřeboval při ostraze stát i své vlastní.
  Má to ovšem za následek, že ta plemena se velmi špatně cvičí, neb jsou toho názoru, že oni to přece vědí sami dost dobře, neb to mají vrozené.

  U kulturních plemen naopak člověk určité instinkty, které se mu nehodily, potlačoval. Např. u labradorů, kteří jsou díky tomu vynikající asistenční psi.

  Jen u těch lidí ty prastaré instinkty holt dělají neplechu a nedovolují jim zřejmě se dále vyvíjet. Ještě jim nedošlo, že prales je v čudu a s instinktama na to vyzrajou je napůl!

 434. Přírodní národ přestal být přírodní, když byl připoután ( nevolnictvím nebo poddanstvím) k půdě a nemohl se hejbat,jak si vzpomene.

 435. Jak se ale říká nepřírodním národům?

 436. 519 skimici
  „kulturní“.
  Při čemž „kulturou je míněn soubor zvyků a způsobů vlastní právě té skupině.
  Obvykle je označována podle některého specifického znaku nebo místa. Např. ůÚnětická kultura“, nebo „Kultura zvoncovitých pohárů“, atp.

 437. skimici,skimici..
  Ty sis ten Aerův odkaz neotevřel… Ta tvá lenivost…
  Kdyby jo, tak se neptáš…..

 438. 518 Halle,
  mýlíš se!
  Tlupa ve Věstonicích nebyla otroky ani nevolníky, ale už se moc nestěhovali, ale pomalůu začínali přetvářet přírodní zdroje na něco, co jim mělo sloužit. JInak by nevytvořili Věstonickou Venuši.

 439. Rputi,

  nemýlím se.obdobné věci dělaj přírodní národy i dnes. Jen ty jejich výrobky nemají tolik tisíc let. 🙂
  A byli to lovci a sběrači, co se živili mamuty a čímkoli jiným, co nalezli a dalo se sníst.
  A kočovníci,kteří se jen na jednom místě zdrželi trochu dýl, protože tudy putovala zvěř.

 440. A nepřírodním národům se říká civilizované , protože na rozdílod nich vytvořili nějakou civilizaci. Čili centrálně řízenou společnost.
  Ať už civilizace v mezopotámii, anebo třeba Inkové a Mayové. Včetně Evropanů , samozřejmě, od vzniků prvních států.

 441. 525
  Cikáni jsou na přechodu mezi. A moc jim to nevyhovuje.
  Jedno už ne, druhé ještě ne.

 442. 523 Halle,
  ale prdlajz!
  No dobře, Věstonická Venuše není nejlepší příklad. Ale jestli znáš pojem „neolitická revoluce“ (není přesný), tak přibližně v té době dochází pomalu ke změně, která vedla ke vzniku kultur. A znamenalo to přetváření přírodních zdrojů (jak píšu výše) a mezi to spadá i zúrodňování krajiny!

  A ne, že by se nestěhovali. Stěhovali, protože vypálili kus lesa, překopali, zaseli sklidili a po pár letech ta půda přestala rodit a oni putovali dál.

  Kultura znamená specifické zvyky a charakter té které skupiny
  Civilizace znamená společenskou organizaci skupiny

 443. Pane jo. Tvrdá sociologie. Zde jsem ztracen jak s hmyzáky …

 444. >> naYda
  Stran titulování bych vzpomenul na (hodně) vzdálenou „tetu“ Fanušku, které bylo do adresy nutno psát „vdova po vrchním soudním radovi“.

 445. Rputi,

  vyklučování lesa byla k….. těžká práce. Navíc s mizernými nástroji a nářadím.
  Jednou zkulturněná půda se opouštěla málokdy,pokud nedošlo k vymření nebo vybití obyvatelstva.
  Jednoduše se nějaké pole pár let neosívalo,a jen se na něm páslo, dokud se úrodnost neobnovila.

 446. 525 skimici,
  jsou přírodním národem!
  Nedospěli do stádia (přesněji většina nedospěla), že by začali programově přetvářet přírodní zdroje tak, aby jim sloužily.
  Naučili se přejímat a používat „nástroje“ a prostředky jiných skupin, ale sami je nevytvářejí.

  Jednají instinktivně, podmíněné reflexy u nich dominují daleko víc, žijí okamžikem a budoucnost je pro ně cosi neuchopitelného.

  Možná, že to je ten nejmarkantnější rozdíl – v chápání budoucnosti.

 447. Rputi,

  zůrodňování půdy . Sem patří třeba ty civilizace v Mezopotámii a v Egyptě, kde jednotlivec nestačil třeba na stavbu zavlažovacích kanálů. A to už chtělo státní organizaci.¨Někoho,kdo těm kanálům rozuměl , vyměřil je ,a nahnal tam davy lidí,kteří to vykopali.

 448. Rputi,
  přírodní národy žijí z přírody . Buď něco ulověj nebo seberou , anebo něco sežere je 🙂
  Nějak mi do toho schématu naši Romové nepasujou. 🙂
  Leda bychom se považovali za přírodní prostředí my 😀

 449. 533 Halle,
  ano – buď něco „uloví“ nebo „seberou“ ….. nebo je navykneme, že nebudou loupit a krást – tedy „lovit a sbírat“, ale, že se jim bude sypat do krmítka.
  Na to naučíš každé přírodní divoké zvíře…. od sýkorky po slona!

  Ale i ta sýkorka i ten slon si ponechají své přírodní instinkty a nebudou s tebou kamarádit a ani ve snu je nenapadne, že to, cos jim nasypal, jsi taky usel zaplatit. Neuvažují o tom.

  A necháme toho, než mě zavřou za rasizmus, ačkoli já to vůbec rasisticky nemyslím!

 450. Ten Karlův odkaz v anglické versi k „přírodním“ národům přiřazuje i Aškenazské židy před 1 sv válkou v tzv Zoně osídlení.
  Tedy ten pás Polskem, Běloruskem, Pobaltím, Besarabie, Cherson …
  V té době už byli židi národ s 3000 letou kulturou a historií
  Něco mi tam nesedí.

 451. Achtung – der Feind hoert mit !

  A pro Halla: ohražuji se proti 533 – já je nežeru…..ostatně nevím jak (na česneku ? jako divočinu ?).
  Ale v posledním letáku Lidlu prý nabízejí černouška v textilním obalu…..
  (to CHÚTI: PI !!!)

 452. 535 skimici,
  já jsem jen tak letmo mrkla, co je na gůglu k dispozici, od každého pčečetla tři řádky a bolně zavyla. Je tam sousta nesmyslů.
  Ono je to těžké, protože ty „odborné termíny“ nejsou přesně definované.
  Každý „ví“, co je civilizace nebo kultura, ale každý si to tak kousíček posune k obrazu svému a výsledkem je bramboračka.

  Tahle problematika je na celosvětovou konferenci a bibliotéku spisů na dané téma.
  „Jen tak na okraj“ možno poplkat při kafi. 😀

 453. Šimone, tak se doplním- přírodní prostředí bez predátorů 😀

 454. Šimone, nebude to něco, jako černoch v županu?

  Ono to u nás v období doby bronzové opravdu vypadalo zajímavě. Hoši archeologičtí se například nemohou dohodnout, zda říkat jako dosud „Lid zvoncových pohárů“ a zároveň „Lid krásných mečů“. Hranice těchto civilizací se jaksi prolínaly a propojovaly, takže někteří z vjedců dospěli k názoru, že časem k plůdě přisátí zvoncovití získali jistou zámožnost. Na to čekali ti s meči a jali se sklízet. (Něco, jako židobraní v názorech pana Borata.) Následně se stálhli a kolotoč začal od bodu 1.

 455. Rputi – 531 – no, z ekonomického hlediska (MP mně asi zabije) by se to dalo popsat tak, že takzvaně civilisované národy chápou (instinktivně, nemusí k tomu mít nutně ekonomické vzdělání) pojem „odložená spotřeba“. Tedy kupříkladu to, že je nutno na jaře zasít, aby bylo koncem léta co sklízet.

  Přírodní národy tohle podvědomě nechápou a podle toho nejednají.

 456. Skimici,
  to jsem našel i sám, ale ty židy tam nevidím…

 457. 545 – skimici – ti jsou civilisovaní, znali a znají pojem úroku.

 458. Jo, skimici ,

  jenže heslo Fourth world není přesným synonymem Přírodních národů. Tady se myslí spíš národy,které nemají vlastní márodní stát. Koukni,v jaké jsou oni Aškenáziové z dob před první světovou společnosti.

 459. A úrok je odložená spotřeba jak vyšitá. Nespotřebuji peníze hned, ale půjčím je a inkasuji za tu odloženou spotřebu výnos.

 460. No jo ale viz ta Karlova stránka – jsou až do 1WW řazeni do přírodních národů (Tedy askenazi v Pale settlement)

 461. 547 Halle
  to heslo tam ale vede.
  Jaký termín se tedy používá pro přírodní národy v něčem jiném než v češtině?

 462. 546

  ˇurok je jen bankovní technikálie. Muslimské banky mají jinej systém,který plní tuto funkci,a ty banky slušně prosperujou.

 463. Skoro bych s trochou nadsázky řekl, že Židé jsou národ skoro nejcivilisovanější. Uměli půjčovat na úrok už v dobách, kdy jsme si u nás ještě barvili prdele na modro a Teutoni obcovali s opicemi. 🙂

 464. Barvení prdele na modro nemusí vylučovat znalost úroku

 465. Pavle, v Evropě těch opic moc nebylo…..

 466. Halladine – 551 – ne, to opravdu ne. Muslimské „banky“ ten úrok jen účelově schovávají za „podíl na zisku“, což není z ekonomického hlediska vůbec totéž (a je to značnou brzdou jejich rozvoje) a krom toho, pravověrný muslim neuzává ani to, protože v jeho čistě přírodním podání se peněžní zásoba zvyšuje zásadně pomocí lupičství a otrocké práce. Mají to dokonce v Koránu, který sepsal vrchní pouštní lupič a zloděj velbloudů.

 467. Skimici ,
  až tak vzdělán v engličtině nejsem.
  Ale řekl bych, že ač přírodní národy patří do čtvrtého světa, není každý národ čtvrtého světa přírodní.

 468. skimici, Františku – to je vypůjčený citát od jednoho klasika humorné četby 🙂

  Pravda, napsal to o Italech a nikoli o Židech. 🙂

 469. Já bych tak jak chápu mezi přírodní národy řadil ekology a sluníčkáře.

 470. aškenázské židy bych z toho vyňal s podobnými argumenty jako Pavel K.

 471. ekologisté a sluníčkáři jako přírodní národy ? To nesedí, ti by v přírodě nepřežili ani týden. Už proto, že ve skutečné přírodě není sojové latté, Facebook a zásuvky ve kterých se rodí elektrický proud. 🙂

 472. Hezky je popsán problém ekologistů ve skutečné přírodě v samotném závěru románu Toma Clancyho „Duhová šestka“ (v originále „The Rainbow Six“), kde popsal jediné správné zacházení s ekologisty… 🙂

 473. Nejcivilizovanější národ jsou Holanďané. Vymysleli státní dluhopisy 🙂

 474. 542 Pavle,
  nechť mne MP zabije taky, ale je to přesně tak!
  Nemohu všechno zrní sežrat, protože bych neměl co na jaře zasít a tedy neměl bych co žrát celý příští rok.
  Možno i definovat, že společenství, která nepochopí existenci budoucnosti se přestává vyvíjet. Vývoj je proces v čase a jestliže medium (tedy čas) chybí, není další vývoj možný.

 475. No jo. Co jsou to přírodní národy mi ale stejně pořád není jasné.

 476. skimici,

  Aerovi lovci a sběrači. Domorodí Australané, papuánci z pralesa, eskymáci, čukčové atd
  Lidé žijící bez nějakého státu, živící se výhradně z přírodních zdrojů.
  Většinou bez spedializovaných řemesel. Co potřebují, vyrobí si z velké časti každý sám.
  Dnes už to tak docela neplatí. Nějakej stát si nad nimi vzal patronát 🙂
  Eskymáci střílejí z pušek,maj motorové čluny atd.

 477. Halladine – 563 – ne, státní dluhopis je jen tvůrčím rozvinutím již v té době mnoho set let známého půjčování na úrok. Jeho přínos spočíval tehdy v tom, že státní dluhopis byl (na rozdíl od klasické půjčky králi) přenositelný a volně obchodovatelný.

  BTW, tohle fakt není debata kterou lze vést na základě informací z Wiki, tomu člověk musí maličko rozumět, tak to raději ukončíme… 🙂

 478. 566

  No jak si to ta finanční zpráva mohla dovolit 🙂

 479. Pane Kořenský 🙂

  tvůrčí rozvinutí,mající za následek,že GB vyhrála souboj o kolonie s Francií….,.

 480. Hlavní výhodou bylo, že dluhopis mohlkoupit každej, kdo měl nějakej peníz, půjčky státu poskytovaly jen velké banky.

  Stát by nebyl schopen půjčovat si od jednotlivců menší sumy, už z administrativních důvodů.

  Možství peněz,které bylo moižno získat za dluhopisy násobně převyšovaly peníze, které mohly poskytnout banky. Jejich obchodovatelnost ,a možnost výměny za nové dluhopisy byly výrazné plus.

 481. In January 2016, the Institute of Contemporary History released the first reprint of Adolf Hitler’s „Mein Kampf“ since World War II. One year on, the German publisher says the book has sold some 85,000 copies and spent 35 weeks on Der Spiegel non-fiction best-seller list…

 482. 574 – v němčině a k dostání u knihkupců?

 483. Dneska Izraelský vojenský soud odsoudil vojáka že zastřelil palestinského teroristu který už ležel na zemi.
  Místo toho aby dostal vyznamenání, odměnu a dovolenou.
  Neuvěřitelné ….

 484. Dušane,
  Mein Kampf je v německých knihkupectvích v onom komentovaném vydání běžně k dostání, tuším za 80 €. Ryze teoreticky jej může vydat kdekdo, copyright skončil 31.12.2015.

 485. dvd – dík. V USA byl vždy jako „public domain“ (nevím, jestli třeba jako válečná kořist)…My ho měli doma ve vydání z roku 1934 (v nakladatelství socdem). Číst se to moc nedalo. Jediné, co na tom bylo zajímavé bylo, že přesně napsal co chce a co udělá a bylo to tak šílené, že to nikdo nebral vážně.

 486. Jo, dvd to správně doplnil. Smí se vydat jen komentovaná kniha. Bez komentáře je to crime.

 487. Já viděl v Baltimore Mein Kampf ve výprodeji za 4 dollary, ale raději jsem si dal kafe

 488. Tak ono není o co stát. Já si koupil Mein Kampf (takové to nekomentované vydání, co pak zakázali) před pár lety jen z toho důvodu, že chci mít ve sbírce pokud možno všechny „Libri Prohibiti“.

  Je to k uzoufání tupé čtení, které se dá vydržet tak 50 stránek, pak člověku dojde, že autor byl šílený jako ratlík.

  Kajícně se přiznám, že jsem přečetl z rodu těch pomatených spisků Marxův Kapitál, Bibli, Korán, Leninův „Stát a revoluce“ a dokonce i „Temno“ od Jiráska nebo ten slint co zplodil Brievik před tím jeho pomateným útokem.

  Ale Mein Kampf se dočíst nedá, to je blbost a zároveň zlo v krystalicky čisté podobě, to se dá číst leda jako soudní důkaz čistého šílenství při hrdelním procesu.

 489. Horší čtení jsou snad jen všelijaké směrnice EU v plném znění. Ale to stejně většinou nikdo nečte, takže se to nepozná.

 490. Ještě nežere a už mlaská aneb už se nám tu rodí diktátor Horáček!
  Zatím je jenom směšný! Zatím….

  …Přesto podporuje vznik Centra pro boj s dezinformacemi na ministerstvu vnitra. A dokonce by šel ještě dále a založil Centrum pro boj s terorismem, pod které by boj s dezinformacemi spadal. „Takové centrum musí vzniknout v každé zemi Severoatlantické aliance a Evropské unie,“ plánuje prezidentský kandidát v rozhovoru pro magazín Dotyk. A specializované týmy by neměly být jen na ministerstvu vnitra, ale i na dalších ministerstvech, včetně třeba ministerstva práce a sociálních věcí.

  „Většina lidí si totiž pod slovem válka představí tanky a vojáky v uniformách, ale takhle jednoduché už to dávno není. Žijeme v době hybridních konfliktů, kdy se kromě konvenčních zbraní válčí také dezinformacemi, hackerskými útoky a dalšími prostředky,“ vysvětluje prezidentský kandidát. Projevy takové hybridní války podle něj sledujeme už i u nás, takže je logické, že se jim musíme bránit….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Centrum-pro-boj-s-terorismem-do-kazde-zeme-na-kazde-ministerstvo-Michal-Horacek-podporil-boj-s-dezinformacemi-sam-by-jeste-hodne-pridal-469781

 491. Dobré ráno
  osobně si myslím, že ty kandidáty typu Horáčka nějak z bublajícího bahna vyčarovává Zemanův tým aby si volbu Zemana pojistil.

 492. Sněhule, jeansy, vaťák, rukavice, lopata a koště. To je můj dnešní ranní dress code …

 493. 587

  skimici,
  ¨tvoje fantazie nezná hranic 😀

 494. Dobré zas ráno… Tak se zdá, že ten zkurvenej keňskej negr ještě bude škodit, jak jen může…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/425464-rusko-predalo-hacknute-dokumenty-demokratu-portalu-wikileaks.html
  Hlavně, že mají „nezvratné důkazy“, které nikdo nikdy neviděl a ani nikdy neuvidí… A největší prdel – v přímém přenosu – je to, že se vůbec neřeší, jaké sviňárny se z těch mailů prolátly (to je asi u bytostných demokratů běžná praxe, dělat na sebe podrazy a mydlit si schody), ale řeší se, kdo to našel a zveřejnil… Inu demokracie = vláda lidu! Akorát – jak říkal už Werich – není jasné, zda se jedná o genitiv (vláda koho, čeho), nebo dativ (vláda komu, čemu). IMHO, jak se tak dívám na exempopeláře takových těch bytostných demokratů, přikláněl bych se k tomu dativu – lidi jsou totiž blbci a jen osvícený demokrat ví, jak se jim má správně vládnout.

 495. PeS
  řinčení, že „za to můžou rusáci“ totiž přehluší to, kvůli čemu je řinčeno.

 496. No a dnešní Macek je velice výživnej…
  „A máme tady další dezinformaci: Radiožurnál a další media oznámily, že ministerstvo financí zrušilo udavačský web k účtenkám EET, neboť „ministr financí Babiš o jeho vzniku nevěděl a nechce, aby se lidé udávali“. Což musí být dezinformace, neboť tak nekompetentní ministr, který netuší, že jeho podřízení něco takového připravovali a spustili, navíc za naše peníze, přece ani ten Babiš být nemůže!

  A je tu další dezinformace! Ve zprávách o chystaných manévrech NATO v Litvě se opakovaně píše, že německé tanky budou poprvé u ruských hranic. Což je, samozřejmě, nesmysl, jednou už tam byly…“

  Jakpak to tehdá vlastně dopadlo???

 497. Skimici – nechci vam do toho mluvit, ale proc si k debatam u kompu berete vaťák a lopatu ?

 498. Šimon klein
  to je jednoduché Šimone
  Vstal jsem, popil čaje, odházel jsem auto, teď snídám, opláchnu se, nasadím obvyklé montérky a jedu točit kolem dějin

 499. skimici,
  ještě k té včerejší otázce:
  To takhle před milionama let žily v pra Africe v pralese pravopice a některé si všimly, že jim toho pralesa nějak ubylo a napadlo je, že by z toho prastromu měly asi slézt. Ale měly tam pravopici Prašabatovou a ta říkala ať neslejzaj, že na ty banány maj přece nárok.
  A tak některé neslezly a to byly předkové goril a šimpanzů, kterých od té doby ubývá a ubývá…

  A o tom je ta civilizace a vznik kultur! Že si některé opice uvědomí, že banány zítra už být nemusí…
  Čas je totiž úžasnej vynález!

 500. Prašabatová 🙂
  Jak se pratur dostal do koruny stromů?
  Jak je vlastně prakráva od pratura? Praturkyně?

 501. 592 PeSi,
  to je ta absence dějepisu!
  V Rusku a v zimě to vždycky dopadlo blbě! Jenže oni nevědí. Ale možná jim křivdím a už si myslí, že tentokrát jsou na zimu vybavení.
  Jen se obávám, že je to nemístný optimismus, jenž, jak známo, je pouhým nedostatkem informací…

 502. 594 – to ma nejakou vyhodu mit auto v iglú ?
  Mně obvykle staci smetacek…ale samozrejme, proti gustu….
  Take pujdu za chvili do prirody, cekam jen, az se pes vzbudí….

 503. Dobré ráno vespolek,
  tak já naštěstí zvládla autínko omést bez vaťáku, ale kolečka podkluzovala moc hezky. A debil v dodávce za mnou mi visel na zadku, jako by mu dělalo plezír sledovat, jak mi to klouže – přitom na střeše měl sněhu dvacet čísel (bude veselo, až prudce zabrzdí) a nějak mu nedocházelo, že mi svítí snad do všech zrcátek. Navíc vím, že v dolíku mezi lány bydlí čtyři srnky, které občas křižují naši polňačku, takže opatrnosti nezbývá ani na suché vozovce.
  Včera ve zprácách hlásali dopravní kolaps díky sněhu mezi Voticemi a Miličínem – inu česká Sibiř, tak nepřekvapilo. Ale asi se to už posunulo i k nám více na jih…

 504. Rputi 🙂

  Nouze naučila Dalibora housti. 🙂

  Ty opice ani tak neslezly, jako spíš že najednou nebylo na co vylézt. Najednou nemyslím ze dne na den. Stromů i „banánů“ bylo čím dál míň.
  Někde.. ,jinde ne
  Žádná rozumná úvaha tam nebyla, všichni tvorové ( včetně lidí a jejich předků) jsou konzervativní, a ke změnám je musí dokopat vyšší moc, potažmo velkéj průser.
  Někdy je obojí totéž.

  No a ta prašabatová …. 😀

 505. 2 skimic ad 482 – pozvolna dočítám… Ve svém popisu jsi nezmínil správný společenský oděv zmíněných pánů (no a nebo se to v průběhu doby změnilo). Pamatuji, že výkřikem módy bývala tehdá slušivá tepláková souprava s našitou řadou metálů na hrudi…

 506. skimici,
  Prašabatová je totiž ta „Nesmrtelná teta“, jen je to po těch milionech let halt už trochu znát.
  Ale „zášť, závist a svár“ jjsou v ní pořád stejné!

  A neurážejte krávu! To jsou milá stvoření! Nezaslouží si!

 507. 600 Halle,
  ne, to byla jedna pravopice chytřejší a usoudila, že nač se hádat o banány, když pod stromem lze vyrýpat spoustu tučnejch larev.
  Jasně, že to byl mlsnej prachlap, co jinýho by ho donutilo zvednout pozadí? A možná si taky říkal, že před tou Prašabatovou je lepší zdrhnout! 😀

 508. 2 Matzurka ad 499 – ano, již klasici praví:
  „I když je věděc překrásnými dámami obklopen,
  pohrouží se do soustředěného mlčení.
  Sotva ale vidí pěknou buňku pod mikroskopem,
  zmocní se ho závratě a sladké vzrušení.“

 509. Prachlap by prašabatovou ojel, pokud by byla co k čemu, anebo bacil klackem,pokud by za to nestála 😀

 510. Zmiňujíce praopice an sich dovoluji si pochlubit se limerickem, který jsem napsal před cca 40 lety do časopisu vydávaného jistým ústavem v areálu Běchovice. Reakce vedení byla – k mému překvapení – poněkud nevlídná.

  Povídá pravěká praopice
  Můj rod se proslaví mnohem více
  Za nějaký ten milion let
  Mé potomstvo ovládne svět
  A postaví areál Běchovice

 511. 605 Halle,
  je vidět, že nesleduješ pražské gorily.
  Vůdcem je sice Richard, ale když potřebují chovatelé něco udělat, tak akci svěří staré semetrice Shindě, protože Richard je posera. 😀

 512. Rputi,

  Richard není vůdce dosazenej přirozeným výběrem ! k vůdcovství přišel jako slepej k houslím ! 😀

 513. 609 Rpuť
  vzpomínka na něj přetrvá v laku na vlasy

 514. Dobré ráno,
  „Sněhule, jeansy, vaťák, rukavice, lopata a koště. To je můj dnešní ranní dress code …“

  Pokud je to od Armaniho a vhodně sladěné, je to OK, skimici. 🙂

 515. (592) Byly, ovšem u hranic sovětských, mohutně do Polska posunutých. Zajímavá na tom je ta pružnost. Když náhodou někdo někde nadhodí, že Rusko je vlastně Sovětský svaz, okamžitě se strhne povyk že vůbec, že je to úplně jiný stát, nemající se SSSR nic společného, ovšem, jde-li o německé tanky, tak je to najednou zase totéž. 😛 Podobné, ne totožné, je to s Německem. To je vždy následník Třetí říše.

 516. 595 – technická poznámka, rputi : Gorily nežijí na stromech vůbec. Ostatně to by musely být poměrně bytelný stromy, aby to takovýho Richarda uneslo.

 517. 2 Rpuť ad 586 – no, polemizoval bych s tím, že nežere a už mlaská… Nezapomeň, že to byl vrchní vexlák celý Prahy a pilný práskač, ten mohl žrát i mlaskat kdykoli. No a podobně jako Bureš – povahou fízl – považuje fízlování za zcela normální a přirozené. O to více ho tu budou někteří obhajovat… Nezapomeň, že Češi jsou nejen národ Švejků, ale i Bretschneiderů.
  Mně se jen líbí, jak se ta stará osvědčená garnitura komančů, stbáků a fízlů zas pozvolna dostává k moci, takže to zcela potvrzuje to, že v tom 89 šlo o předem domluvenou akci a kde snad jedině se do hladce plynoucího písku náhodou dostalo nějaké to soukolí…

 518. No a Trump začíná vyhrožovat emerickým firmám, vyrábějícím,nebo hodlajícím vyrábět v zahraničí.

  A některé se lekly,a mění plány….

  Kdysi jsem tu napsal,že by západ měl na dovoz z Číny uvalit mastné cla, aby se zabránilo převodu výrob do Č9ny, a Foundry mě zepsul… 😀

  Jak si to ten Trump vůbec může dovolovat ? Omezovat svobodu podnikání a volnej pohyb kapitálu ?
  Není von nějakej komouš ? 😀

 519. 2 Rpuť ad 597 – no, on si také Hitler, ovlivněn filosofií ledu a ohně (Hörbiger), myslel, že jeho armáda je neporazitelná a zimu hravě překoná. A tak to zimní vybavení se smrsklo na čepice a rukavice… No a pak nastaly ty zajímavé situace, kdy zocelený německý voják přidřepl, aby se vysral, a zemřel s promrzlým a protrženým konečníkem…

 520. Halle,
  od začátku je jasné, že Trump je šikovně zamaskovaný Putinovec a tudíž pro něj platí „Jaká matka, taká Katka“

 521. Ptakopysku,

  tos neměl… Pana Neumanna klepne…..

 522. Byly, ovšem u hranic sovětských, mohutně do Polska posunutých.

  Nikoliv, došlo k návratu na původní hranice Ruska, jehož území bylo zabráno po tom,co bolševici prohráli válku s Polskem.

 523. 617

  No,on si hlavně Hitler myslel, že Sojuz vyřídí do zimy.

 524. 616 Halle
  taky to co dělá je ekonomicky hovadina, Trump neTrump. Je to populistická hra o voliče. Doufám, že s tím přestane.

 525. Mno, pokud vím, tak ty německé tanky opravdu u těch ruských hranic byly… A dokonce po jistou dobu i na ruském území. A za dědice třetí říše bych dnes považoval právě pobaltské státy, kde se dodnes pořádají pravidelné oslavné pochody veteránů SS a Ukrajinu, kde Bandera je považován div ne za svatýho. Polsko nekomentuji, jeho okupace Těšínska je kapitola sama pro sebe. O keré se pokud možno mlčí. Stejně tak nekomentuji Slovensko, věrného Hitlerova spojence. Které se nemohlo smířit s tím, že jim odporní Češi zavedli školství a státní správu.
  Ale dnes je samozřejmě jasný, že za to všechno mohli rusáci a Putin.

 526. 623
  Není.
  Hovadina bylo to, co dělali doteď. Umožnili Číně stát se ekonomickou a vojenskou velmocí.
  Bez toho přenosu výrob by Čína stoupala mnohem pomaleji.

  Pomohli si vytvořit konkurenta.

  USA si snaživě samo kopalo hrob.

 527. A nezaměstnaným Amíkům je houby platná láce čínských výrobků.

 528. 626 Halle
  to je naprosto mimozemská hovadina 🙂

 529. Pesi,

  Slováci jistě chtěli větší autonomii.
  Ovšem Slováci se samostatností na výběr neměli.Hitler jim dal vybrat . Buď samostatnost, anebo je rozdělí mezi Polsko a Maďarsko.

 530. Že tys nečetl ani jeden Nepravidelník?

 531. Není to hovadina. Západ postavil v Číně fabriky, které platioly daně Číně,zaměstnali Číňany,kteří platí taky daně.
  Dnes se vyrábějí v Číně i ty Iphony, kompy a spousty jiných věcí. Které se předtím dělaly doma.
  Spousta výrob zařvala i u nás.

 532. Četl.
  Spousta ideologických nesmyslů.

 533. Podívej,
  Amíci dobře věděli, proč do konce 19 století drželi ochranářské cla proi britským průmyslovým výrobkům.
  Bez toho by se nikdy jejich průmysl nedostal na vyšší úroveň,a zůstaly by zemědělskou zemí.
  volnej obchod a volnou konkurenci začali propagovat až se dostali na britskou úroveň.
  A W.Ch skoro trefil šlak,když ho Rooswelt donutil zrušit imperiální preferenční systém .
  To způsobilo konec britského impéria.

 534. 635 Od Šeremetěva dojely dolů až na úroveň IKEA. Stojej tam na památku furt ty ježky.

 535. skimici,
  jeden Nepravidelník nám ovšem MP zatajil…

 536. 637-však kolem Moskvy jsou takové památníky „zde byla linie obrany Moskvy“. A nádraží v Kaluze bylo osvobozeno snad už koncem roku 41, prosinec nějaký, přesně jsem si nezapamatoval (mají tam tabuli).

 537. Honzo, i u hranic Moskovskeho knizetstvi za Zlate hordy…

 538. NoName – nebylo osvobozeno, ale vytrzeno z planu evropske integrace.

 539. „Ve zprávách o chystaných manévrech NATO v Litvě se opakovaně píše, že německé tanky budou poprvé u ruských hranic. Což je, samozřejmě, nesmysl, jednou už tam byly…”
  „Byly, ovšem u hranic sovětských, mohutně do Polska posunutých. “

  Nějak nerozumím, o čem je řeč.
  Pokud vím, Němci poprvé dostali na prdel v bitvě u Stalingradu – dnešního Volgogradu. A taky obléhali Lenigrad. Předtím ještě dostali Ruzsové na prdel u Voroneže. Vesměs místa, která jsou za dnešní hranicí Ruska docela hluboko v ruském území. Chcete tvrdit, že u toho neměli ani jedinej tank?

 540. 2 Petr Kunetka ad 641 – díky za dialektický výklad… Přiznám se, že z tohoto úhlu jsem na daný problém nenahlížel. Musím se nad sebou vážně zamyslet, jestli já nejsem vůči těm skopčákům nějak historicky predisponovaný…

 541. maYdo,

  víš to špatně.Poprvé dostali Němci na pérdel u Moskvy. v zimě 1941/1942. Taúčinkoval Žukov a Sibiřané
  Stalingrad je významnej tím,že boje probíhaly dlouho, a Paulusova armáda kapitulovala.
  Do té doby žádnej německej maršál nekapituloval.
  Od Moskvy většinou Němci stihli utéct,i když měli fůru mrtvých,zajatých a nechali za sebou fůru materiálu.

 542. Honzo, no, mně ta informace, kteoru jsem chápala tak, že němci za druhý světový se nedostali k dnešním ruským hranicím, ale jen na úroveň hranic tehdejšího Sovětskýho svazu na území Polska natolik zaskočila, že jsem si to potřebovala převyprávět po lopatě, abych se ujistila, že správně chápu, o čem je řeč. 😀

 543. Halaldine, asi jo, ale porážka u Stalingradu je pojem a říká se, že někdo dopadl jak Němci u Stalingradu, nikoliv jako Němci u Moskvy.

  JIstě, moje znalosti o druhé světové válce nejsou nijak třeskuté, nějak to nepatří mezi moje hobby. Nicméně je nepochybný, že Němci za druhé světové nebyli jen u dnešních ruských hranic, ale mnohem dál, natož aby se zastavili „u hranic sovětských, mohutně do Polska posunutých“. Ledaže by táhli dál bez tanků, ale o tom si teda dovoluju pochybovat…..

 544. 641 PK
  🙂 🙂 🙂
  Integrace byla dočasně odložena.

 545. Neblázněte, Němci jsou už úplně, ale úplně jiní…

 546. No, ona ta Moskva má takový zajímavý náboj. Historici dokonce vyhlašují pořadí v soutěži «Moskevský pohár». Pravidla jsou jednoduchá: Sebrat armádu, táhnout na Moskvu, dostat se co nejdál, vydržet co nejdýl, vrátit se s co nejvíc vojáky. Nejsem si zcela jist, ale pořadí je Poláci, Švédové, Napoleon, Hitler.

 547. maYdo,

  bezpochyby se myslí situace po druhé světové, a je celkem zbytečné kolem toho moc cancat.
  Ale Rusům s jejich historickou pamětí se to bezpochyby bude „líbit“
  Zase jednou podpořili Putinovu vnitrostátní propagandu.

  V 68 byli Sověti rozumnější. Východní Němce do ČSSR raději po rozmyslu nepustili, i když to bylo z propagandistických důvodů ( jednota soc. zemí) řečeno.

 548. [653] No jo, ale to byla černoška, Lidl tam má černýho chlapa.
  Teď by mě zajímalo, jak by se novodobě hodnotily reklamní slogany
  Každý člověk, ba i negr, nosí prádlo značky Jäger.
  Každý upír Drákula nosí brýle Okula
  a podobné.

 549. NoName,
  Bernard není Lidl, to za prvé, za druhé před rokem měla intelektuální elita vytyčeny jiné cíle – tiskly se červené karty, vítali se prchlíci v Jihlavě atd. A za třetí se naskýtá otázka: „Komu tím prospějete, když nastolujete takováto témata?“

 550. 654

  No s Nnapoleonem bylo taky docela dost Poláků 100 000, a tvořili skoro čtvrtinu Velké armády…

 551. 😀
  Na té Lidl reklamě mne spíš zaujalo, že ten chlap je docela hezkej, tak proč na sebe natáhnul tak hnusný gatě….

 552. 655: Východoněmecké jednotky ČSSR v 1968 okupovaly. Po rozruchu v OSN se stáhly. Ne nezajímá mě, jestli to byli Omonovci, jednotky ministerstva vnitra nebo klasická wehrmacht.

 553. ad 654: já slyšel, že Poláci byli z Moskevského poháru diskvalifikováni, protože v jejich družstvu nastoupili Němečtí rytíři.

 554. „Svoboda položil generálnímu tajemníkovi otázku, jestli jsou v Československu taky německé jednotky. Brežněv odpověděl, že nikoli, že je na poslední chvíli zadrželi a že z toho východoněmečtí soudruzi neměli zrovna radost. Člen sovětského vedení Podgornyj, který byl rozhovoru přítomen, měl dodat: „Vždyť se tak stalo na Vaše přání…“ Na mysli měl Dubčekovy protivníky, jako byli Bilak a Kolder, kteří se s touto žádostí obrátili na Brežněva. Ten jejich přání vyslyšel a na poslední chvíli vydal příkaz, aby východoněmecké divize sehrály jen druhořadou roli. Rozhodnutí tedy padlo v Moskvě a Walter Ulbricht s ním neměl nic společného.“

  „Kdyby do Československa bývaly napochodovaly východoněmecké jednotky v uniformách, které v 60.letech ještě velmi nápadně připomínaly nacistický wehrmacht, tak by to byla neúměrně velká provokace. Reakce československého obyvatelstva by možná bývala jiná. Lidé by třeba bývali nepřijali novou dělnicko-rolnickou vládu. Navíc se moc neví, že východoněmecká armáda měla v severních Čechách v úmyslu zřídit vojenské komandatury, tzn. že by němečtí důstojníci bývali rozhodovali o veškerém společenském dění.“

  Rüdiger Wenzke závěrem dodává, že ač se východoněmecké jednotky invaze přímo nezúčastnily, jejich podíl na přípravě i realizaci celé operace byl velmi výrazný.

 555. skimici,
  nikoliv, klidně může být v obleku od Armaniho či na míru a kožich navrch 😉
  Ale srolujte dolů na ty obrázky – Livergy Urban Looks…. vy byste po městě v takových kalhotách chodil ?
  http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?id=1023

 556. Ahoj!
  Tak mě při pohledu do té bílé tmy a závějí napadá… není ono 5.ledna 2006?
  Jako že jsme se, jak je teď v ČT nejoblíbenějším tématem, probrali z komatu o 11 let zpět a rovnou, jako policajt do práce, padli do závěje?

 557. 666 – vstanou noví Jasánci.

  U nás deset nového, minus pět a odhazoval jsem ve svém dressu – trenýrkách a pantoflích. Tedy odhazoval jsem už dvakrát (od rána) po návratu ze Vsetína mě čeká nejméně jedno další cvičení. Konečně správná zima, už se ta vedra kolem nuly nedala vydržet. V noci na sobotu minus dvacet, tak se na vás musí, holoto!

 558. dvd,
  doufám, že to není nakažlivé a nebude se to šířit po Vltavě…. 🙁

 559. 667 – pane domácí, v zimě bývá zima a padá sníh. Leden je nejstudenější měsíc – viz moje dřívější popisy o obdobích: novoroční zima, tříkrálová obleva, hyginská zima, prisské oteplení, fabiánská zima a hromniční obleva. Takže – bude hůř.

 560. Oslovil jsem pána blogu, protože se o sněhu zmínil, při tom dobře vím, že zrovna on ví o skutečné zimě své a nepotřebuje poučování.

 561. Matzurko,
  já jsem sem dával v minulé hospodě lidlovský obrázek černocha v teple vyhlížejícím saku barvy jahod se šlehačkou s poznámkou, že se vůbec nedivím, že pášou teroristické útoky, neboť takový oděv musí mít nutně devastující účinky na lidskou psychiku. Stran tebou zmíněných kalhot to platí také.
  Akorát mám neblahý pocit, že moje myšlénky zde uváděné někdo z pražské kavárny čte a uvádí je poněkud pokrouceným způsobem v život.

 562. Přečetl jsem si v652: „Němci jsou už úplně, ale úplně jiní…“ a dodávám: Jen AK je stále stejný.

 563. 648 – s temi ztratami bych neprehanel, myslim, ze to bylo 4:1 ve prosoech nemcu. Koneckoncu stalingrad byl zhruba remiza.

  Nemci valku projeli na nedostatek lidi a techniky. Souhrne ztraty na vychode byly – mam dojem, hal pripadne vygoogli – 3.7:1 ve prospech wehrmachtu.

 564. ptakopysku,
  ale oni teroristi patří spíš k arabskému etniku, ne ? A obecně mám dojem, že národy obývající teplejší oblasti mají výrazné barvy v oblibě, tak je to snad iritovat nemusí.

  Ještě mne napadla jedna věc – dle střihu zmíněných kalhot (moje máti by je velmi zemitě označila za „nasrávačky“) by také mohlo jít o velmi jemnou podprahovou reklamu na něco zcela jiného. Sleduj: gatě příšerné, ale v nich sexy chlap. Navíc černoch, jež jsou známí svou virilitou a fertilitou. Chlapi moc letáky nečtou (tedy chlapi většinoví, fakt jsem ještě nikde nepozorovala, že by si listovali v jakémkoliv letáku s šatstvem či jídlem – to by musel být přinejmenším Stihl, Bauhaus apod., a to zas nečtou ženské), ale uvidí to Mařka, a řekne si – hele, když si Pepa pořídí takové gatě, bude taky tak sexy atd. Pepa je sice zděšen, co mu to Mařka zakoupila, leč s vidinou jablečného štrůdlu či svíčkové se do toho navleče. Aaaaaa ! teď virbl ! v důsledku onoho střihu se mu nebudou přehřívat citlivé části těla, a konečně zplodí vytouženého potomka 🙂 !!! Takže se z něho stane onen virilní chlap, i když vypadá jak polednice, Mařka je nadšená, a Janda Eurohodnota může napsat oslavný článek na téma „Jak multikulti reklama z Lidlu pozitivně obohatila ovčanstvo starého kontinentu“, načež si spokojeně zaeviduje dalšího budoucího platiče daní, co mu bude přispívat na plat. A radostně zapěje „Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium!“ 🙂

  Beru jen ATB na kašel, takže klid, nic horšího jsem nepožila, akorát čekám, až mi PC dokončí výpočty…. 😀

 565. Petře Kunetko,
  ty poměry jsou celkem k prdu, když nejsou vztaženy k počtu bojeschopných lidí. Si představ, že by šli do Ruska čtyři Němci, každej by měl v ruce empé čtyřicítku a deset zásobníků v ruksaku, hned za čárou by vystříleli celnici a pak by se stáhli. To by byl poměr pro Německo ještě daleko výhodnější a Moskvu by tak stejně nedobyli. 😀 😀 😀

 566. ptakopysku, o tom zadna. Nemci udelali tu chybu, ze pocitali jen s muzi v poli. A je pravdou, ze Ruda armada z leta 41 byla do zimy prakticky komplet vyhlazena…

  Kazdopadne jsem chtel jen podotknout, ze tvrdit, ze nemci meli furu mrtvych a zajatych tak trochu zapomina, ze rusove mnohem vice… jenze jim to bylo tak nejak jedno.

 567. Matzurko,
  to je velmi odvážná teorie, daleko, předaleko přesahující intelektuální kapacitu byznysmanažera, či Džejdžeje 😀 😀 😀 U nás takovýhle nasrávačky, jak správně píšeš, nosí kvůli odlišení dámy, které se považují v intelektuální rovině za něco lepšího, než je póvl kolem. Dcera jim říká „přírodní matky“.

 568. (674) Jo, dojeli na logistiku a na Hitlerův fanatismus. Je to sice hodně „kdyby“, ale kromě Pobaltí vůbec nevyužili místní protibolševický potenciál, svým chováním k obyvatelstvu obsazených území.
  A to mají ještě tu omluvu, že nemuseli tušit, že se do války zapojí USA, čímž se to logisticky dostalo úplně jinam. Na rozdíl od Japonců, kteří naprosto zblbli, protože spočítat si, že na to prostě nemají, nemusel být zase až takový kumšt, tvrdí se že Jamamoto to věděl i říkal.

 569. Petře,
  jo, v absolutních číslech měli Rusové ztráty naprosto nepředstavitelné. Samozřejmě svou troškou do mlýna k tomu přispěl báťuška Stalin, když kompletně zlikvidoval velení Rudé armády a muselo se čekat až vyrostou noví velitelé. Ale v poměru k počtu bojeschopného obyvatelstva ty ruské ztráty nebyly až tak omračující.

 570. Petře 🙂

  Oni Němci jaksi do Moskvy byli zvyklí na ztráty mnohem menší…A ztráty, po kterých museli zrušit pluk SS už vůbec nečekali.
  Samozřejmě, že Rusové měli u Moskvy velké ztráty. Ale byly asi menší , a sněsitelnější než ty ztráty během první fáze války, kdy ztráceli armády, a přitom ničeho nedosáhli.
  Válka je i o tom, jestli jsi schopen a ochoten snášet větší ztráty než protivník,a při tom bojovat dál…

 571. ptakopysku,
  mnojo, já podobné kalhoty viděla při návštěvě Alžíru – coby součást beduínského dresscode. Ono naskakovat na velblouda není zas tak jednoduché, a kdo to má pořád zašívat, žejo. Ovšem to bylo doplněno delším velmi volným svrchním oděvem, opaskem a taky turbanem se závojem – to když se zvedne na Sahaře písek…. ale proč by v tom měli trajdat chlapi v evropských městech mi fakt uniká.

 572. 684

  Jednu malou poušť už na moravě máme .-) Třeba se zvětší 😀

 573. 682, 683 – naprosty souhlas. Jen jsem chtel, abychom nevyvolavali pocity, ze sovieti vyhrali svym valecnym umenim ci nemce porazeli. Vyhrali tim, ze meli vic a obetovali vic…

 574. 683

  A 200 000 zajatých Němců – to taky nebylo do té doby zvykem.
  Informace na wiki jsou zajímavé. Tedy to myslím,že sověti měli spočítány na kusy své obrovské ztráty.. Jak vojáky, tak techniku.
  Některé ztráty na německé straně nejsou známy.
  Anebo je Němci radši nechtěli počítat…..

 575. Petře, já bych to rozlišoval . Do příchodu Sibiřanů to byly narychlo vytvořené a nedostatečné vycvičené jednotky, a ty ztráty nutně musely být obrovské. Někde jsem četl, že Sověti v době průserů postavili fungl novou divizi za 3 týdny, a pak šla do boje…..Materiál na sekanou….

  Ti sibiřané už měli zkušenosti z bojů, a byli asi vycvičeni mnohem líp.
  Takže asi měli menší ztráty. A většina těch německých ztrát šla na jejich konto.

 576. Narychlo vytvořené, nedostatečně vycvičené jednotky … zdroj?
  Kolik vojáků SSSR do 22.6.1941 mobilizoval? Kdy? Jakou měly výzbroj?
  Byly ruské vojenské jednotky mobilizované k 22.6.1941 útočné či obranné?

 577. Nickname, ztráty RA v první fázi války byly obrovské , přes 5 miliónů, včetně zajatých.

  Němci likvidovali v obklíčeních celé armády.Koukněte na plán Barbarossa na viki,a uvidíte tu hrůzu.
  Ty 3 týdny jsem kdesi četl, už nevím kde,ale ulpělo mi to v paměti.

 578. Halle: tj. RA měla v první fázi války mobilizováno 5 mil. vojáků. Kolik z nich před 22.6.1941?

 579. (690) No ano. A byly to jednotky vycvičené, byť částečně zdecimované čistkou ve velení.

 580. Ty jednotky byly bez velení a mám takový dojem, že byly i nedostatečně vyzbrojené, chyběly náboje, díly na opravy, ovšem sanace politruky byla dostatečná – celkem typicky sovětský šlendián.

 581. Ten zdecimovaný typicky sovětský šlendrián dojel až do Berlína. Finové Rusy nepodceňovali, a přesto prohráli.

 582. 693

  mizerná logistika – ve vozidlech došlo palivo, a nikdo nové nepřivezl….
  Nebyly vysílačky, ani telefonní dráty….

 583. 694

  Nové důstojnictvo i vojácise vycvičilo,a Stalin dokonce některé oficíry, co přežili, vytáhl z gulagů….
  🙂
  Vzpimínám na epizodu z Živých a mrtvých , kdy jednaho takového zavolali ke stalinovi , stalin ho zepsul , kde se do teď flákal a poslal ho na frontu.
  Říct “ seděl jsem v gulagu, soudruhu Staline , by asi nebyla nejmoudřejší odpověď 🙂

  Petře , s tím sibiřským vojenským uměníém to asi úplně špatné nebylo…

  Při ruské protiofensivě ta ruská převaha nebyla velká.

  Although the Wehrmacht’s offensive had been stopped, German intelligence estimated that Soviet forces had no more reserves left and thus would be unable to stage a counteroffensive. This estimate proved wrong, as Stalin transferred over 18 divisions, 1,700 tanks, and over 1,500 aircraft from Siberia and the Far East.[71] The Red Army had accumulated a 58-division reserve by early December,[38] when the offensive proposed by Zhukov and Vasilevsky was finally approved by Stalin.[72] Even with these new reserves, Soviet forces committed to the operation numbered only 1,100,000 men,[62] only slightly outnumbering the Wehrmacht. Nevertheless, with careful troop deployment, a ratio of two-to-one was reached at some critical points.

 584. Vyhrali tim, ze meli vic a obetovali vic.
  Myslím, žew přesnější by bylo říci
  ŠLO JIM O VÍC – 3LO JIM O PĚŽITÍ NÁRODA.

 585. Rusové taky nekoukali na nějakej ten život. Šli do toho s tím, že „nas dvesto milionov“ a že všecky pobít nemůžou. Byli ochotni obětovat daleko víc životů. A kanonen futr nepotřebuje vycvik, na to aby se nechal zabít, byla by to stejně ztrátová investice.

  Taky se říkalo, že do útoků proti nepříteli šli s tím, že zezadu by je jinak odpráskli vlastní důstojníci.

 586. (694) „Nas mnogo“. To Finové, při vší snaze, nemohli uhrát. Každopádně čest jim.

 587. Kanonenfutr nepotřebuje výcvik, aby se nechal zabít.
  Ovšem na to,aby zabil někoho na druhé straně se výcvik hodí.

 588. 699

  Vlastní důstojníci asi většinou ne, na to byly krycí jednotky NKVD:

  Takovej oficír by mohl lehce dostat kulku do zad.

 589. Když jsem byl u hrobu neznámého vojína u kremelské zdi, přicupitalo tam děvčátko s kyticí, položilo ji a smrtelně vážně řeklo „спасибо герои“. Běhal mi mráz po zádech a jsem si jistý, že dokud to bude takhle, Moskvu nikdo nedobije. A nebo Moskva vezme všechny sebou.
  BTW, dlouho jsem si myslel, že nějaká 600 tisícová ruská armáda nemá šanci něco v okolí obsazovat. Ale když se tak dívám na evropské armády… Je to o odhodlání víc než o čemkoliv jiném. A Rusové válkou ztratí podstatně míň než rozmazlení Evropané. Když už tedy opomenu, že 1/4 NATA proti Rusku bojovat nebude.

 590. Ono taky Halle ta protiofensiva 41 toho zas tak moc uspesna nebyla. Kdyby se nahodou OKH rozhodlo tahnout dal s durazem na Moskvu, nebyli v o moc horsich pozicich nez na zacatku zimy…

 591. NoName, ja bych se nebal. Sice Leningrad vyzdrzel dva a pul roku neuveritelneho utrpeni, ve stalingradu se bojovalo a zilo v podminkach, ktere snad ani nelze popsat, ale staci embargo na vyvoz francouzskeho syra a polskych jablek…

  A zeme se zlomi, lid svhrne tyrana, ktery po – zdaleka ne prvnim – padu Ruska ke dnu provadi uspesnou imperialni politiku a vraci rusku tvar a ma podporu cirkve… Ale syr je syr…

 592. 704

  zatlačení němců o 100 -250km zpátky se nedá nazvat neúspěchem. Na víc nebyly síly.
  A sověti si byli vědomi nebezpečí a opevňovali dál…..
  Nový pokus by asi stál Němce hodně, tak to radši po zimě zkusili jinde.

  705

  😀 😀 😀

 593. |Taky pjekný…

  Die Sanktionen der EU gegen Russland und die Gegensanktionen des Landes haben 2015 EU-weit einen volkswirtschaftlichen Schaden von 17,6 Mrd. Euro angerichtet, zeigt eine neue Wifo-Studie im Auftrag des Wirtschaftsministeriums. Die österreichische Wirtschaftsleistung verringerte sich aufgrund des Handelskriegs demnach um 550 Millionen Euro. Weiters haben die Russland-Sanktionen europaweit fast 400.000 Jobs gekostet, in Österreich waren es 7000.

  http://diepresse.com/home/wirtschaft/economist/5149651/RusslandSanktionen-vernichteten-7000-Jobs-in-Oesterreich?from=newsletter&xtor=EPR-20003-%5Brss-newsletter%5D

 594. „Šéf lidoveckých poslanců by Čechům zakázal nákupy o všech svátcích.“
  A taky v neděli (křesťanům), v sobotu (Židům) a v pátek (mohamedánům).
  No a vlastně by stačilo nakupovat jen ve středu na celý týden, ne?

 595. A ještě pjeknější

  Der Berlin-Attentäter Anis Amri hat nach Erkenntnissen der Polizei in Deutschland mindestens 14 Alias-Personalien genutzt. Amri habe sich immer wieder mit neuen Namen in verschiedenen Städten registrieren lassen, sagte der Landeskriminaldirektor von Nordrhein-Westfalen, Dieter Schürmann, am Donnerstag vor dem Innenausschuss des nordrhein-westfälischen Landtags

  http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/5149815/BerlinAttentaeter-nutzte-mindestens-14-Identitaeten?_vl_backlink=/home/index.do

  To asi bral 14 podpor ?

 596. 710

  Takže si vlastně ten atentát zaplatili němečtí daňoví poplatníci sami.

 597. Tak koukám, že hoši mají docela slušně stažené pozadí… 😀

  …Snaha ministra vnitra Milana Chovance, aby se do ústavního zákona o bezpečnosti republiky (110/1998 Sb.) doplnilo, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k tomu, aby se podíleli „na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti a svrchovanosti a demokratických základů ČR“, narazila podle Práva na odpor ministrů obrany Stropnického a spravedlnosti Pelikána. Varují, že by prý občané mohli útočit na náboženské či národnostní menšiny či na „konvoje spřátelených armád nebo na představitele EU“ či vytvářet domobrany.
  „Navrhovaná úprava by mohla legitimizovat jednání osoby či skupiny osob, jež by se při svém právně závadném jednání mohly zaštiťovat domnělou ochranou demokratických základů České republiky, které z jejich pohledu mohou být ohroženy, např. působením (či dokonce samotnou existencí) některých náboženských nebo národnostních menšin na území České republiky,“ tvrdí ve své kritice kupříkladu ministerstvo obrany…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Europoslanec-Keller-Chovanec-povazuje-obcany-za-hlupaky-Ministerstvo-vnitra-by-potrebovalo-zrizeni-odboru-psychiatrie-pro-vnitrni-ucely-470036

 598. “Šéf lidoveckých poslanců by Čechům zakázal nákupy o všech svátcích.”

  Mně žádnej cucák od lidovců nebude nařizovat, kdy mám chodit na nákup. Zvlášť když bych se vsadila, že jako správnej křesťan ani neví, kde se nakupuje, protože si vzal správnou křesťanskou choť a ta se správně křesťansky stará.

 599. V radiu jsem poslouchal pani Romancovovou. Typicky ruske „L“.
  Kdo to je? Copak se pan Chovanec docista zblaznil a pri min vnitra zridil ruske oddeleni?

 600. A jak mluví MIchal Romancov?

  Zdý se, že sem Putin strká skryté agenty (muž dvou tváří)

 601. Ted koukám na fotku, vypadá opravdu jako Marfuška

 602. Jo, vypadá trochu jako mladší sestra Zuzany Paroubkové

 603. 707 – no, v rukou Nemcu zustalo dost opernych bodu (Rzev)… Hodne ze sovetskych zisku bylo dusledkem stazeni Nemcu do pripravenych pozic (v tomto pripade jete dopravdy pripravenych, ne „pripravime, ay tam budeme“.

  Duvodem pro smer ofenzivy pro rok 1942 nebyl strach z odporu Rude armady, ale jine Hitlerovy uvahy – nektere racionalni, nektere totalne bludne. Wehrmacht – opravnene – veril, ze je schopen v roce 42 vets ofenzivy v libovolnem zvolenem smeru…

  Ofenzivy se Soveti naucili vlastne az v roce 43, po dost tvrdem pouceni u Charkova…

 604. 721-jednou jsme špatně spočítali PHM a museli jsme zastavit na benzince ve Windy city. Benzinka byla symbolicky na Obama avenue. Opevněná neskutečně, benzín drahý, platilo se dopředu, až pak obsluha na dálku otevřela stojan. Celkem mne to překvapilo, ve čtvrti afroamerických voličů demokratů…

 605. I když, ono to vlastně mohlo být opevněné ze strachu před nájezdy bílých xenofobních rednecků ! Až teď mi to došlo !
  Možná i samotného Trumpa ! Trump Tower byl na US poměry kousek …

 606. 723 – no, jsem rad, ze Vam to doslo… 🙂

 607. 724-Pro mne osobně bylo centrum Chicaga i St.Louis pocitově dost nepříjemné (obojí je hodně Obamovo)… Třeba v Chicagu jsem snad neviděl policajta bez neprůstřelné vesty, dokonce i takoví, co jenom hlídkovali na hudebním festivalu je měli…
  Naopak xenofobní redneckovská maloměsta plné pohodu předstírajících primitivů volících Trumpa…
  Samozřejmě vím, že to jenom první dojem a že je to úplně naopak a že ti první jsou oběti a ti druzí pachatelé…

 608. Podle mne je to, NoName tim, ze jste podprahove vysilal impulzy, ze jste take xenofob… Ja nevim, treba k Vam bezel nekdo z nozem a Vy jste se neusmival…

  Nemuzete se divit, ze i tak tolerantni a multikulturni lide neovladnou svych citu… coz vysvetluje i opravnenost jejich konani v 721…

 609. Co furt žonglujete se slovem xenofob?
  Fobie – bojí se. Nic agresivního. Má prostě více či méně podložené obavy, Co je na tom legračního?

 610. Není na tom legračního vůbec nic, skimici.

 611. Da se bez problemu najit nekolik desitek organizaci, ktere xenofobii zkoumaji a bojuji proti ni. Staci otevrit google a napsat xenofobie v CR.

  Ponekud paradoxne tento boj provadi za penize vyzdimane z onech xenofobu.

 612. 730

  Čím to, že vietnamskej pár , co si u nás nedávno otevřel večerku si na xenofobii nestěžuje ? Jsou furt utlemení….
  A jejich dcerka kamarádí s místními děcky….
  a FURT ji nikdo nechce zmlátit,ani unést…
  Asi my vidláci děláme ostudu zbytku česka.
  Popřemýšlím nad tím….

 613. 730 aha
  aktivisti to slovo vyprázdní a používají jako politickou nálepku?

 614. 730 – ale to je hezký….

  Andrea Cerqueirová – osoba téhož jména byla před lety členkou Sládkovy strany. Snad dokonce místopředsedkyní či co. A teď se může server Romea rozplynout, že prý tak skvěle vedla rozhovor s trpící a diskriminovanou obětí xenofobie. 😀

  To už asi zapomněli, že nápad o vystěhování romů zpátky do Indie pochází od jejího bývalého chlebodárce. 😀 😀

 615. Kdo vyměnil skimice ? Nebo na Vás něco mají, skimici ?

 616. A tak NoName, ja to chapu…

  Kdyz cituji obhajce… ‘This offence was committed at a time of stress for my client. He was in a foreign country. He seems to have been vulnerable. He seems to have been hallucinating.

  ‘He was very confused by the vehicles driving on a different side of the road than he was used to.’

  Kdzy jsem bzl v Indii a videl auta jedouci po spatne strane, taky jsem mel strasne nutkani nekomu uriznout hlavu. To je bezne…

 617. Halladie, a jsou to fakt vietnamci? Aby to nebyli čínský agenti, usmívající se radostí nad tím, jak se jim daří pronikat sem pod rouškou propagandy a dezinformací, Těch se xenofobie netýká, jsou hájený Zemanem a všichni kromě pár správně smýšlejících se jim poníženě klaníme.

 618. V Indii silnice přece nemají strany. Zřejmě původně existoval nějaký koncept, ale nikdy se nestal součástí praxe 😉

 619. 2 NoName
  Ono už je to dávno, co s Indií byl spojen pojem British Raj.

 620. Muslimové mají strach že je chovancem ozbrojení češi zastřelí kdyby stáli poblíž výbuchu po teroristickém útoku ….
  No toto? Pěkná hlavovyplachovačka.

 621. Nicméně je vidět, že ten Chovancův návrh docela dobře funguje – coby odstrašení, ato se ještě nedostal ani do vlády …

 622. Někde jsem četl, že Chovanec chce ten ústavní zákon, aby ČR nemusela přistupovat na omezení zbraní , co vymyslela EU.

 623. Halle, já to slyšel taky. Pokud to tak je, má mé sympatie.

 624. Nj, ale to by Stropnický s Pelikánem nesměli mít stažené pozadí 🙂

  …Snaha ministra vnitra Milana Chovance, aby se do ústavního zákona o bezpečnosti republiky (110/1998 Sb.) doplnilo, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k tomu, aby se podíleli „na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti a svrchovanosti a demokratických základů ČR“, narazila podle Práva na odpor ministrů obrany Stropnického a spravedlnosti Pelikána. Varují, že by prý občané mohli útočit na náboženské či národnostní menšiny či na „konvoje spřátelených armád nebo na představitele EU“ či vytvářet domobrany.
  „Navrhovaná úprava by mohla legitimizovat jednání osoby či skupiny osob, jež by se při svém právně závadném jednání mohly zaštiťovat domnělou ochranou demokratických základů České republiky, které z jejich pohledu mohou být ohroženy, např. působením (či dokonce samotnou existencí) některých náboženských nebo národnostních menšin na území České republiky,“ tvrdí ve své kritice kupříkladu ministerstvo obrany…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Europoslanec-Keller-Chovanec-povazuje-obcany-za-hlupaky-Ministerstvo-vnitra-by-potrebovalo-zrizeni-odboru-psychiatrie-pro-vnitrni-ucely-470036

 625. Mají Rputi pomêrně oprávněné obavy 🙂

 626. Návrh Chovancovo chovanců velmi úzce souvisí s armádou záložníků. Můžeme uvažovat, že chovanci začínají vítače a bumíky považovat za konkrétní ohrožení jejich pašalíků. Co kdyby místo kontroly kontrol lékárniček musel uvažovat kam to koupí? Každý chovanec na hranicích Makedonie vidí, co sem přichází. Informuje spoluchovance. Výsledkem je návrh ústavního zákona.

 627. Dobrý podvečer… Nedá mi to, musím se podělit – co je to pleš?
  „Pleš je postupná přeměna hlavy v prdel. Nejprve formou, pak i obsahem!“

  Tak tuto definicei jsem před cca hodinou vyslechl od jedné spřátelené doktorky – a nezbývá, než souhlasit…

 628. Psal jsem o záložnících a nevysvětlil. Armáda nyní s chovanci úzce spolupracuje a nedá se říci, že by mezi nimi panovala nevraživost. Zrušení vojenské rozvědky nepovažují za útok chovanců.
  Ve stavu ohrožení budou do ulic povoláváni kromě vojáků z povolání i aktivní zálohy. Hlídkování v ulicích ohrožuje pravidelný výcvik těch pár tisíc nekancelářských vojáků.
  Záložáci v ulicích přidají politické body ministrům + uvolní profesionálním vojákům čas na výcvik, případně na mise.
  (předpoklady a odhady, nikoli nutně 100%ní, ale pravděpodobně více než 4%ní.

 629. 750 ona by si možná příště rozmyslela i ta dvojka komiků Bendit-Schulz, jestli má smysl vlítnout na hrad, prudit a ponižovat domácího. By to mohl nějaký patriot vyhodnotit jako ohrožení demokratických základů kotlinky ….

 630. No, nebožtík soused bejval u „lidových pytláků“. Kdyby mohl tu flintu používat k nějaké „ochraně vlasti“ nebo „udržení pořádku“, tak by to skončilo, že by vystřílel půl vsi.

  asi by to přece jen chtělo určitou opatrnost a ne dovolit flintu každýmu joudovi.

 631. Pesi,

  pleš je doklad správné funkce mužských hormonů.
  Eunuši nikdy nebyli plešatí ! 😀

 632. maydo: aktivní zálohy jsou dobrovolníci, kteří z nějakých důvodů nechtějí nebo nemohou být na plný úvazek v armádě. Chtějí být vojáci, podrobovat se drilu. Musí splnit fyzické prověrky, psychologické testy. Výběr je náročnější než u městapa i chovanců. OTOH záložáci nikdy nebudou toužit po kariérním postupu, proto budou gumami hýčkáni a uctíváni.

 633. Výběr je náročnější než u městapa i chovanců.
  Tak o tomhle nejsem přesvědčen. Ten zájem není velkej.

 634. Já bych s tím Chovancovo návrhem byl extrémně opatrný. Budu to posuzovat, až bude na stole něco konkrétního. Aby se z toho nakonec nevyklubal nějaký paskvil, který držení zbraní nakonec ještě ztíží.

  Záměrně píšu držení, protože s nošením zbraní ten zákon mít nic společného nejspíš nebude a s obranou proti terorismu nejspíš taky ne. Pokud jsou útoky teroristů vedeny na bary, vánoční trhy a podobná místa, tak jde o místa kam se z celkem dobrých důvodů (např. alkohol) zbraň nosit nesmí (a to ani v Israeli) a nemá.

  Pochopitelně, jako člověk který má zbrojní pas a několik zbraní již více než 20 let bych uvítal ústavní zákon, který mi skutečně zaručí právo držet (či dokonce nosit) zbraně dle mého uvážení, ale mám takový latentní pocit, že o tohle primárně nepůjde. V tom Chovancovi a jeho ČSSD jaksi nevěřím, dokud to nebude na stole a neprojde to PSP ČR. 🙁

 635. Jinak tedy obecně, v jakékoli zákonné úpravě týkající se zbraní je 1000x důležitější se soustředit na to, zda úprava omezuje DRŽENÍ zbraní. Omezení týkající se NOŠENÍ zbraní jsou v reálném životě víceméně podružná, protože až (nedejbože) nastane situace která bude vyžadovat nošení zbraně, nikdo (ani policajt) se vás nebude ptát (ve svém vlastním zájmu), zda máte právo tu zbraň nosit.

  Typicky se to prokázalo při povodních v roce 2002, kdy jsme tady u nás museli chtě nechtě zřídit proti-rabovací (proti-cikánské) hlídky a hlídat vytopené evakuované baráky. Nikdo, vůbec nikdo, ani policajti, se nás neptali, jestli víme, že nosit viditelně dlouhé střelné zbraně ve stavu umožňujícím okamžitou střelbu se podle zákona vlastně nesmí. Akorát se zeptali „Jak to dneska jde chlapi, byl tady klid ?“ nebo tak podobně.

 636. Pavle K.: patrně jsou mezi socialisty v tomto tématu „rozpolceni“: Jedni říkají: občan nesmí mít zbraň, aby se náhodou neporanil. Druzí: občan má právo držet zbraň, pokud bude spolupracovat na ochraně systému. Proto to dávám do souvislostí s aktivními zálohami. Zbraně bude mít pomocná stráž, ochranné oddíly.
  Snílkové, kteří chtěli záložáky posílat do Afghánistánu budou mít problém sehnat do misí i vojáky z povolání. Bez vojenského zpravodajství tam pojede jen sebevrah. Záložáci budou pro práci tady.

 637. Težko říct. Mně celá ta chovanecká aktivita překvapila natolik, že zatím vyčkávám co a jak.

  Každopádně, pokud by záměrem celé té šarády bylo omezit držení zbraní (jakýchkoli) tak procento majitelů zbrojních průkazů, kterým zbraně ukradli nebo kteří je vlastní roztržitostí někde ztratili bude nadmíru vysoké… 🙂

 638. nickname,

  kde jste přišel na to, že bylo zrušeno vojenské zpravodajství ?

 639. 761

  Houby. Chovanec si myslí, že náš systém povolování zbraní je dobrej a funkční, a nelíbí se mu chystaná směrnice EU,která má vlastnictví zbraní ještě víc omezit.
  Vícekrát se v tom smyslu vyjádřil.

 640. Členské státy EU podle očekávání nalezly většinovou politickou shodu nad kompromisním návrhem přísnější směrnice o zbraních pro následující vyjednávání s europarlamentem. Český ministr vnitra Milan Chovanec už při příchodu na schůzku v Lucembursku zopakoval, že ČR se návrh nelíbí a nepodporuje jej.

  V Česku tuto věc odmítly vláda i obě komory parlamentu s poukazem na to, že teroristé své činy páchají nelegálně získanými zbraněmi, nikoli zbraněmi legálně drženými.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zbrane-eu-smernice-schvaleni-dii-/zahranicni.aspx?c=A160610_140223_zahranicni_ert

 641. Pokud se o tom bude hlasovat na úrovni ministrů vnitra, budeme (zase) přehlasování.
  Pokud by to řešil ústavní zákon,byl by problém příjmout aplikaci směrnice EU do našeho zákonodárství.

  Minimálně by mohla vláda tvrdit, že by sice ráda, ale nemá dost hlasů na zrušení ústavního zákona 🙂

 642. Jak signifikantní!
  Už jsme z těch všech lumpáren tak zblblí, že už ani nečekáme závan zdravého rozumu a přemýšlíme,
  kde v tom páně Chovancově návrhu je zas nějaký podraz nebo lež.

  Já osobně tipuji dílem strach, že lidi už by se načuřili moc a dílem fakt, že myslivecká lobby je mezi poslanci velmi silná a to opatření by se jí citelně dotklo. A skupina, která si vymohla, že prakticky celá Kotlinka je jediná honitba, si to nenechají takhle omezit!

 643. Zákaz oistolí se zásobníky nad 20 nábojů by se myslivců nedotkl. Spíš mě napadá,jestli Chocanec není hračička typu pana Kořenského, co má doma několikero pistolí 🙂 a poloautomatickou M-16 či kalašnikov 😀

 644. 770 Halle,
  myslíš, že ti „myslivci“ doma nic jiného než jednu kulovnici či brokovnici doma nemají? 😀

  Nj, mohu se mýlit, ale v tomto okamžiku jsem spíš měla na mysli, jak už zas „hledáme háčky“ a mezi řádky a tak. Ani to tak dlouho netrvalo…

 645. Dobré zas ráno… Tak se mi za oknem globálně oteplilo na -8 celaskona… Tak si tak říkám, jakpak je u domácího pána, jestli ještě úplně nezamrznul…

 646. Dobrý den.
  https://www.wired.com/2017/01/fbi-says-democratic-party-wouldnt-let-agents-see-hacked-email-servers/
  FBI neviděla hacknuté servery demokratů …

  Ad vojenské zpravodajství. Vojáci tvrdí, že být na misi bez zpravodajců je jako být nahý v trní. Likvidace začala Ištvanem a jeho traktorpartou. Možná jste si všimli zajmutého zpravodajce v Libanonu.

  Ad Kalašnikov, resp. Schmeisser: na ČT24 proběhla lživá informace, že AK47 se nová regulace zbraní nedotkne, resp. že zůstanou povolené. Kdyby fungoval národní úřad pro ověřování debilit, už by to hadí hnízdo na kavčích horách vybrala zásahová jednotka ministerstva pravdy a lásky.
  OTOH ministr Chovanec si dovolil upozornit lid, že trestné činy, atentáty se páchají téměř výhradně nelegálně drženými zbraněmi – dodal bych a zbraněmi v držení státních orgánů.

 647. 2 skimic ad 734 – něrob sa blbým na zpusob Švejka…

 648. 773

  Vojenskézpravodajstvíse nezhroutí kvůli třem obžalovaným.

 649. Problém vznikl kvůli tomu, že část zbraní atentátníků v Paříži bylo pořízeno na Slovensku legálně jako znehodnocené zbraně, které se daly poměrně snadno uschopnit do původního stavu.
  prý to pro zručného kutila není problém.
  Nevím, až tak se v problematice nevyznám.
  Zřejmě ty znehodnovací předpisy na Slovensku nejsou dostatečné.
  Kdesi jsem četl, že ty naše jsou dúkladnější.
  Ale neručím za pravdivost.

 650. Že by motyka přece jen spustila…?

  …ČSSD nesmí nakládat s Lidovým domem ani se sousedním Lannovým palácem v centru Prahy. Exekutor majetek strany zablokoval kvůli dluhu ve výši 337 milionů korun, který měli sociální demokraté splatit zesnulému právníkovi Zdeňku Altnerovi. V pátečním vydání o tom informoval deník E15. U obou nemovitostí se nyní v katastru objevila poznámka o zahájení exekuce…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cssd-lidovy-dum-lannuv-palac-exekuce-lukas-jicha-fuc-/domaci.aspx?c=A170105_221510_domaci_san

 651. 777

  Nic z toho nebude. Rozhodnutí nejvyššího soudu se nedá ignorovat.

 652. Nikdo přece neignoruje rozhodnutí Nejvyššího soudu. Ani ČSSD nenapadla rozhodnutí Městského soudu v Praze o ustanovení exekutorského úřadu v Přerově k provedení exekuce. A exekutor koná, jak mu zákon přikazuje. Např. nechá vyznačit u nemovitostí v katastru.

 653. Halle, že zrovna ty o tom mluvíš. Neignorovali například soudruzi rozhodnutí soudu jiného?
  Takže rozhodnutí soudu se ignorovat dá.

 654. Pokud by se někomu zdálo, že je kalamitní zima, tak u nás jen minus dvanáct a přes noc už jen asi pět centimetrů nového sněhu.

 655. (762) Obsahem celé šarády je IMHO zviditelnění Chovance. Praktická možnost, že by to ad jedna, mělo nějakou inteligentní formu, ad dvě, prolezlo to vládou a Parlamentem, ad tři, prošlo nám to u soudruhů v Bruseli, je prakticky nulová.

 656. (776) EK byla léta urgována, aby se sjednotily předpisy o znehodnocování zbraní. EK nekonala, tj. za problém se slovenskými znehodnocenými AK47 je zodpovědná slovenská vláda (Fico) a EK v režimu sdílené zodpovědnosti.

 657. Aero
  pokud by se chovanci zviditelňovali takovýmto způsobem, byl by to positivní krok kupředu.

 658. Dobré ráno,
  v Praze žádná kalamita není, sněhu jen poprašek, kalamitní hranice tři centimetry sněhu a u muzea čtyři nebyla dosažena. Jak s teplotou nevím, ale podle stavu chodníků tipuju okolo nuly.

 659. 782

  Je to možné. A možná nejen zviditelnění Chovance ale celé čssd před volbama.

 660. ad martinTT – u nás je taky minus dvanáct a Ulysse mi nechytá na první otočení startéru, ale až na třetí. Při testování v podmínkách závějí a ledových ploten mám pocit, že práce ASR je u tohohle auta lepší, než u Galaxy. Sníh už dnes nepadá a přestalo se vát, takže někteří lidi už zase začínají jezdit jako kreténi.

 661. (784) Jako Petr si počkám na výsledek … Chovancům nedůvěřuji ani pozdravení či datum.
  (785) Jeden teploměr -8, druhý -6. A to na Smíchově bývá tepleji než třeba v Řepích. Kalamita ovšem žádná.

 662. 786

  Dobrej nesmysl 🙂

  Kdyby Norsko přestalo těžit ropu a plyn, tak by si Rusové lebedili,protože by stouply ceny,a o jejich ropu a plyn by byl větší zájem.
  A okupace Norska na objednávku Eu…. 😀

 663. TAk nevím, Karle, ale u nás byly chodníky vlhký a ne namrzlý. Včetně schodů před barákem. Proto jsme hádala že bude okolo nuly.
  KAždopádně – nula nebo -6 – na leden docela příjemný počasí. Zimní, samozřejmě, od toho nemůžete čekat vlahý vánek a dvacet nad nulou.

 664. 792 Matzurko,
  vždyť ta paní říkala na DVTV, že neví, kdo to byl Koniáš, respektive, jaká byla náplň jeho práce!
  Tak nějak bych si to představovala… 🙂

 665. Ale no tak, dámy!
  Buďte aspoń trochu solidární s ženou, která má šanci pronikout do pánské ložnice jedině s policejní asistencí 😀

  Mějte na paměti Eulalii Čudíkovou – konce těch nešťastných bytostí bývají vskutku tragické. 😀

 666. Mno,trošku měudivuje, že se ten pirát nezmínil, co bylo v těch dopisech, co našel na vrátnici.

  Taky si nejsem jistej,jestli se koleje počítají do akademické půdy.

 667. 795 Halle,
  pokud ty budovy patří Universitě, tak to akademická půda je.

 668. Akademická půda neakademická půda….

  Po zkušenostech s komunistickým režimem byla tato nedotknutelnost v roce 1990 výslovně zakotvena ve vysokoškolském zákoně. Ten stanovil, že s výjimkami ohrožení života, zdraví nebo majetku mohou orgány činné v trestním řízení vstupovat na akademickou půdu jen na základě důvodného podezření ze spáchání trestného činu a jen se souhlasem rektora, pověřeného prorektora či děkana.[3] Pro svou přežitost ale už taková nedotknutelnost nebyla v roce 1998 do nového zákona o vysokých školách převzata a od té doby tak může být i na akademické půdě např. vykonána standardní domovní prohlídka.

 669. Mno, Halale, zkus si představit, že by takhle se takhle nějaká podobvbná soudružka s dvěma policajtama dostavila k ložnici někoho jako je mladej pán Stropnickej nebo kdokoliv z téhle strany politického spektra.
  Myslím, že by byly noviny už dávno plný řevu o policejní a úřední zvůli.

  Jen by mně zajímalo – když se dostavím na kolej v doprovodu dvou policajtů v osm ráno, tak se nemusím legitimovat a pustí mně až nahoru? Já teda nevím, jak to dnes na koleji chodí, ale přinejmenším pokud ta ježibaba tam nechala nějakej ouřední líbesbríf, tak musela podepsat nějakej doklad, ne?

 670. maydo,

  nevím jak dnes.Za totáče se musel na kolejích každý návštěvník zapsat a legitimovat.

 671. Jo, ale umím si představit,že když přišli policajti, nemuseli nic. Soudružka má halt ty správný manýry.

  Na koleji jsem to nezažila, na ubytovně později v práci jo. Prostě nám najednou vtrhli do pokoje policajti v doprovodu správcové a prolezli pokoj. Na dotaz, o co jde, odpověděli docela neurvale, že nejsou povinni nic vysvětlovat a že se snad koukáme na televizi.
  Později jsme se dověděla, že hledali někoho celostátně.
  Byl to docela hnusnej zážitek, ti debilové v uniforně se ke mně a mojí spolubydlící chovali jak k nějakýmu odpadu společnosti a mou vděčnost, jak se strana a vláda stará o moji bezpečnost to rozhodně neposílilo. Opravdu nerada bych slyšela, že se podobné manýry vracejí.

 672. Jj, rusky mají obecně o pronikání velký zájem v každém věku. Paní Romancovová možná pronikla přes vrátnici nepovšimnuta. Podle fotek bych si ji snado mohl splést s uklízečkou i kdyby zrovna v ruce neměla kýbl a smeták.

 673. no pardón, ale co má můj překlep společnýho s Freudem?

 674. Mmch, nevíte jestli je to toho Rusáka manželka nebo sestra?

 675. Zdá se, že Trump má o velvyslancích jmenovaných přímo Obamou své informace a nehodlá nic riskovat! 😀
  Což se týká i Schapira!

  „Řada amerických velvyslanců bude muset své zahraniční posty opustit ještě před inaugurací nového prezidenta Donalda Trumpa 20. ledna. S odvoláním na diplomatické zdroje o tom dnes informoval list The New York Times.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Velvyslanec-Schapiro-skonci-v-Praze-uz-tento-mesic-Na-pokyn-Trumpa-470110

 676. 805 skimici,
  prý manželka.
  Už tak v mediích a FB padlo několik dotazů, jestli si tu ideovou stránku v Kotlince propachtovali rodinně….

 677. 807 Rputi
  hlavně aby skrze ně nešátral na MV ledový Putinův kostnatý spár. Hacknul americké volby, chystá se na německé a kdoví co provede v kotlince …

 678. Maydo: třeba podvědomě cítíte, že až bude uzákoněna šaría, tak si Halladin bude objednávat pouze halal jitrnice a jelita a zapíjet to bude halal rakijí.

 679. Ptá se v Paříži pán místního obchodníka:
  „Kde tu najdu klub sebevrahů?“
  „To nevím, ale jestli hledáte redakci Charlie Hebdo, je za rohem.“

  Inzerát:
  „Nudíte se? Omrzel Vás život? Hledáte špičkovou adrenalinovou zábavu?
  Staňte se členem našeho týmu!“
  Redakce Charlie Hebdo

  Proč si Charlie Hebdo nedělá legraci z Židů? Vědí tam, že Mossad nemá smysl pro humor.
  A proč si dělají legraci se smrti Alexandrovců? Protože se zatím nepřesvědčili, že FSB také nemá smysl pro humor.

  Zákazník kupuje letenku do Bruselu. Žádá jednosměrnou.
  Slečna za přepážkou se ho ptá: „Nechcete i zpáteční, je za výhodnou cenu?
  Zákazník : „To je pro tchyni. Jestli všechno půjde podle plánu, zpáteční nebude zapotřebí.

 680. 809 – Nickname, vzhledem k tomu, že moje podvědomí mlčí k tomu, že Halladin si třeba dnes klidně dlabe řízek nebo pečený koleno, přestože je pátek a to my křesťani maso nejíme, tak myslím, že i k tomu, co si bude objednávat, až tu bude právo šaríja, zůsane moje podvědomí naprosto lhostejný a nebude se k tomu nijak vyjadřovat. 🙂

 681. 812 já kdybych ho někdy náhodou načapal jak vaří kůzle v matčině mléku tak bych ho taky nenapráskal.

 682. 812

  Haladin byl ukázat koleno na ortopedii v Hustopečích, a cestou z5 se zastavil v řeznictví na gulášek s rohlíkem.
  Hovězí ! , nikoli vepřevý ! 😀
  No nepotěšili mě. Zas tam mám vodu,a do pouště se nechystám. 😀 Uvidím,co mi ve středu řeknou v Brně.

 683. Rozumím správně tomu, že USA obviňují Rusko z odposlechů, čtení cizích mailů atd. a jedním z důkazů jsou odposlechy „interní komunikace“ ruských politiků ?
  Jsou tedy i demokratické odposlechy, ne jenom ty špatné ruské ?

 684. Proč Němci nedělají teroristické útoky jako islamisté?
  Protože jsou disciplinovaní.
  Baader Meinhoffové dosud nevypršela autorská práva.

  Jeden velmi, velmi hluboce nekorektní :

  „Vaše Timesy, Lordstvo!“
  „Ach co tu vidím, John,.. bombový útok, že by IRA?“
  „Ne, vaše lordstvo, islamisté.
  „Ach ano, ta židovská sekta….“

  812 Tak si na mobil stáhni aplikaci, která před obědem vrátí datum na čtvrtek a po obědě to zas vrátí.

  V Lodži, v pátek večer potká Taussig Mojšeho a diví se:
  „Kam teď tak spěchaj?“
  „Na vlak,“ odpoví Mojše.
  „Na vlak?“ diví se se Taussig? Vždyť už je šábes!“
  „To, je zajímavé,“ praví Mojše, „všude kolem mě je šábes, jen já mám ještě čtvrtek.“

  A už jsem zas pryč, jako bych tu nebyl.

 685. 2 skimic ad 813 – jeho matka ještě kojí???

 686. 2 NoName ad 817 – naprosto správně! ostatně – co je dobře a co špatně? Viz Achmet a kráva…

 687. Jak islamistům nejlépe zakroutit krkem?
  Vzít z Mekky černý kámen, ke kterému se modlí, a vystřelit ho na oběžnou dráhu.

  Ale teď už opravdu frčím. Jestli mě nenapadne něco dalšího.

 688. Ad 817 – Současnou situaci je třeba chápat dialekticky.

 689. 820 že se ještě vracím… daleko horší je být obřezaným hinduistou s alergií na drůbež.

 690. Existují i odposlechy přátelské – to když Američané odposlouchávají Mrkalovou a hollanda

 691. Proč si někteří lidé skrze svou víru dělají ze života peklo?
  V představě do čeho se po smrti dostanou, aby jim to nepřišlo tak kách.

  Ale už….

 692. „Hovězí ! , nikoli vepřevý ! :-D“

  My křesťani to nerozlišujeme, maso jako maso, hovězí nebo vepřový, vsjo ravno. Králíci a dtůbež taky. Buď se jíst má nebo nemá. Všechno nebo nic. Akorát ryba není maso.

 693. Jistě maydo,

  ale jsou hříchy menší a větší 😀

 694. Halle,
  pravdu díš! Na všechno byly tabulky. Ve středověku byla církevní tabulka dokonce i na to, kolik směla mít žena za život milenců, aby se ještě dostala do nebe a nebyla za couru nemravnou s místem určení Peklo. Nejsem si jist, jestli to bylo třicet, nebo čtyřicet chlapů, ale numero to bylo docela ohromující. Zkusím to večer dohledat, až budu mít chvíli.

 695. 826 jak to máte s ústřicemi, šnekama a krabama?

 696. důsledně prosím, ústřicema, šnekama a krabama. Možná by se mohlo dodat ještě s kaviárama.

 697. Taky jsem měl hovězí na houbách…..mŇŇam !!!

 698. Kraby – ty jó, ale bez toho dalšího obsahu plivátek….

 699. Já měl fčera panenku na houbách… tedy s omáčkou s houbama.

 700. Panenka na houbách… si teda dopad’ Halle, že panenka musí bejt sjetá houbičkama, než ji máš. Důchodci evidentně nemají lehkej život

 701. Ptakopasku, za celej život ? To by dnes leckterá dívčina musela ve dvaceti do kláštera !
  Aby nepřekročila limit ! 😀

 702. 835

  Ne sjetá…politá! Omáčkou s houbami..
  Víš jak skvěle se olizovala ? 😀

 703. Halle,
  evidentně již tehdy chtěli církevní otcové oddělit zrno od plev. 😀 😀 😀
  Nejsem si jist, jestli s oním číslem nějak souviselo, že tehdejší prostý lid uměl počítat maximálně do deseti. Nebot´ nevědomost hříchu nečiní…

 704. 838

  No jo, zpovědníci měli tabulky , vytištěné v Excelu,a při zpovědi dělali čárky 😀

 705. Tohle by měl Halladin znát:
  Byla velká pouť na Slovácku. Janko šel ke zpovědi. Když se došlo na smilnil, tak se Janko přiznal a pan farář, že jako s kým? „No to vám, pane faráři, nemohu říct.“ „Tak já se bude ptát – bylo to s tou novu učitelkou z mateřské školy?“ „Pane faráři, neřeknu.“ „Tak bylo to s tou novou účetní ze družstva?“ „Pane faráři, nemůžu říct.“ „Tak Janku bylo to s tou novou prodavačkou z konzumu?“ „Pane faráři, skutečně neřeknu.“ „Tak chod preč, rozhřešení nedostaneš.“ Jako jde z kostela a kamarádi se ptají: „Jaké jsou dostal rozhřešení?“ „No to sem zrovna nedostal, ale tři príma adresy.“

 706. No od byl lid za starých časů docela veselej!
  Oldřich z Rožmberka (16.stol.) např. přikázal hradní porodní bábě kontrolovat všechny svobodné dívky a vdovy, jestli nejsou těhotné – což nečinil z feudální zvůle, ale že byly holky moc veselé a následky dost fuj.

 707. Jak to je s krabama, houbama a ústřicema? Tak to se budu muset podívat doma. V práci jest mou Biblí Stavební zákon a ten se ke krabům a ústřicím nevyjadřuje.

 708. Kdybyste dnes potkali tři na první pohled připrchlíky s divnými jmény jako Melchior a tak, přeptejte se paní choti na zdraví a pro sichr mrkněte do chléva …

 709. (816) Gulyás je zásadně hovězí. Vepřový je pörkölt.

 710. ČT chystá nový nosrský seriál 😀 O zlých rusech a jejich okupaci Norská 😀

  „Norský thriller na pokračování Okkupert (česky Okupace), na jehož tvorbě se podílela i švédská produkce, se odehrává v blízké budoucnosti. Nově zvolená norská vláda, tvořená převážně ekology, zastaví těžbu ropy a zemního plynu v zemi. Otřesená a znepokojená Evropská unie proto požádá o pomoc Rusko, jehož vojska začnou postupně obsazovat norské ropné plošiny.“
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/rusove-okupuji-norsko-ceska-televize-odvysila-serial-ktery-vzbudil-nevoli-moskvy-ge2-/zpravy-domov.aspx?c=A170105_131700_ln_domov_fas

  To teda asi bude dobrá hlína 😀 Akorát nevím, jetsli jim projde ta EU, žádající o pomoc v Rusku. To by měl Janda uvést na pravou míru 😀

 711. Zrovna dneska jsem měl k obědu vepřové kostky v paprikové omáčce s houskovým knedlíkem. Říkali tomu guláš. Jídlo bylo dobré. Takové teplé.

 712. Já se mentálně připravuji na zítřek co vyndat z lednice, bude to ale určitě na víně anžto jsem vyštrachal Medoc, kde je třeba zkontrolovat špunt co na něm je pavučina.

  Mám buďto srní žebra a přední paži, tedy
  * Civet de chevreuil mariné façon grand veneur
  Nebo kohoutka a tedy kokován
  * Coq Au Vin

  Jenom přemýšlím, jestli brkaši anebo šťouchaný brambory

  Hlavně aby bylo dost omáčky 🙂

 713. skimici,
  teď trochu tápu jak to myslíš? Papriková omáčka je homogenní omáčka klasické UHO kde byla v základu zasmahnuta mletá paprika. Tedy alespoň tady v regionu se to tak dělá. Jediná zelenina na tom byla nakrájenýá syrové cibule.

 714. 850 ach so
  ještě pro jistotu k mému 849 – … façon grand veneur (podle hlavního lovčího) – veneur je lovčí, nic společného s venerickým ochořením

 715. 850 ptakopysku
  taková ta jakoby jíškovka co to může být ochucené třeba paprikou a tak? Frkneš okurky a máš znojemskou? Chrstneš navíc žampiony a máš stroganoff?

 716. Ještě se zeptám, nosej K+M+B taky dárky anebo jen Mikuláš a Ježíšek?
  Ježíškovi dárky přinesli, tak jestli to třeba někde není tradice – možná na Moravě, ta je hodně katolická?

 717. Teď se to K+M+B píše zevnitř na dveře a je to připomínka při odchodu z bytu:
  Klíče + Mobil + Brýle

 718. 845

  maYdo,maYdo,

  tphleto sem dával už Aero,a já k tomu přičinil poznámku..

  Jo jo,to jsou ti , co jen píšou a nečtou 😉

 719. 857

  A pak nastanou chvíle, kdy marně vzpomínáš, co to kmb znamená , anebo to nepřečteš,protože nevíš,kde máš brejle..

 720. To jsou nějaké stereotypy, ohledně chlastání na Moravě ?

  Nevím, kdo tady furt vypisuje, jak zapíjel francouzské něco francouzským vínem … to je chlastání !

  Naproti tomu nějaké 4 štamprle, to je aperitiv, možná digestiv. To je jako když si dáte dvě tabletky multivitaminu Centrum. Akorát je to daleko lepší a účinnější.

 721. KMB dárky nenosí, naopak, očekávají dárky od nás.

  Ve městech a v televizi chodí trojice s pokladničkou, prý zapečetěnou a s razítkem obecního úřadu.

  U nás chodí trojice bez pokladničky, ale vždycky něco dostanou. EET se nechytá. Ony ty vykoledované dary nejsou vždycky peníze, ale nepeněžité plnění. Důležité je, že smažou loňský nápis a napíšou aktuální – pro letošní rok.

  KMB si na vnitřní futro nepíšu, ale přeříkávám si ho při odchodu z domu, i když si nejdřív klepu na hlavu (brýle), pak na levou náprsní kapsu (mobil a naposled na pravou kapsu kalhot (klíče).

  U nás lze očekávat návštěvu koledníků zítra ráno, tak kolem deváté, desáté. Kdybychom nebyli doma, tak koledníci přijdou později, mají docela velký okruh a v těch očekávaných minus dvaceti to nebude sranda.

  Teď jsem si vzpomněl, že někteří koledníci očekávali v minulých letech něco na zahřátí. Protože jsme jim nabízeli čaj, tak se sami vyřadili z pořadí.

  Přesto jsme připraveni a vybaveni na ty přátelské, protože jedna trojice půjde, jako každý rok, přes čtyři kilometry sněhem a ani očekávaných 20 pod nulou je neodradí. Teď je sice jen minus 14, ale ono se to vychladí.

 722. NoName – naprostý souhlas a to musím podotknout, že Napajedla nejsou Valašsko. U nás je slivovice předpoklad společenské konverzace. Méně odolné národy prý druhý den hynou – já s láskou vzpomínám na dávné doby valašského iniciačního rituálu, kdy se moji tehdejší spolupracovníci snažili na první družstevní zabijačce ožrat toho mladého pražáka. Nevěděli, bláhoví, že moje genetická výbava pochází napůl z Valašska a napůl ze Slovenska.

  My, právníci, píšeme vždycky po uvedení nějakého tvrzení v návrhu pro soud (žalobě) samostatný odstavec, uvedený hlavičkou – K důkazu:

  Takže důkazem mých předchozím vět je fakt, že jsem přežil a ještě něco přežít hodlám.

 723. Protoze ma Lidl krome kseftu take potrebu vychovavat noveho evropskeho cloveka…
  No, Lidl nepatri mezi me preferovane obchodni partnery 🙂

 724. mno, na bulharském letáku není oděv,co má oblečenej ten černoch na českém…

 725. 862 Martine TT díky za objasnění
  dotaz – Koleda koleda ˇ3těpáne, co to neseš ve džbáně, nesu nesu koledu atd

  To je teď, nebo to bylo na Štěpána anebo to bude až na Velikonoce?

 726. 866 Halle
  – to víš, že je. Tak se koukni na to triko!

 727. A propos Klíče, Mobil, Brejle
  A co peněženka, pánové znalci? He?
  Není jednodušší Karta, Mobil Brejle?

 728. Pokud mě paměť neklame, v Bulharsku byli jediní, kteří v době balkánské invaze pořádali občanské hony na nájezdníky – holt: divoký Balkán.
  Takže možná si tam Lidl vyhodnotil, že by v případě opakování zdejší protektorátní verze letáku mohl leckde přijít minimálně o auslágy, případně i o pár zubů…..

 729. 858 – Ale tak jsem to asi přehlídla, Halladine. Já neotvírám všechny odkazy.

  Každopádně by se mohli namíchnout ještě v bruseli, že je dehonestují tím, že autor scénáře předpokládal, že se EU v nouzi obrátí na Rusko a ne na NATO. To by byl hezkej trojúhelník, EU a Rusko společně naštvaný na Norsko. 😀

  Jinak je to samozřejmě blbost, Rusové by si mnuli ruce, kdyby Norové přestali těžit ropu a plyn a pomoct Evropanům by bylo to poslední, o co by měli zájem, pokud by nešlo o bchod s ropou. A ještě by „okupovali“ Norsko na vlastní náklady ? Už to vidím
  :-D:-D

 730. 869 – no pokud necháváte byt nezamčený, případně máte ten fórový zámek, který jde kreditkou otevřít (jak to vídám v emerických detektivkách), tak i tak to lze brát….
  Osobně raději zatnu v hospodě sekeru, než bych drkotal zimou před vlastním prahem.

 731. Na českém lídlu je černoch v kompletu – v triku a kaťatech.
  Takovou kombinaci jsem na bulharském nenašel- pokud jsem nehledal blbě.
  Ale katalogy lídlů můžou být v jednotlivých zemích časově posunuté.
  Všiml jsem si kdysi, že byl týden rozdílmezi českým a slovenským.

 732. maYdo 🙂

  Jinak je to samozřejmě blbost, Rusové by si mnuli ruce, kdyby Norové přestali těžit ropu a plyn a pomoct Evropanům by bylo to poslední, o co by měli zájem, pokud by nešlo o bchod s ropou. A ještě by “okupovali” Norsko na vlastní náklady ? Už to vidím

  Přesně tohle bylo v mé poznámce 😀

 733. 872 to máte Šimone K blbé
  já jsem zvyklý raději po sobě zaplatit a doma mě vítá a otevírá milující žena.

 734. KMB+Z. Nezapomeňte na Zerubábela. A na zuby.

 735. 873 Halle,

  TO triko je totožné – tedy nabízené zde i v Bulharsku.
  Nabídka je určena pro stejný týden.

  Takže Lidl kecá, pokud tvrdí, že se dělá jednotný leták pro všechny země.
  Něco je společné a něco je prostě regionální nabídka.

 736. skimici,

  to máte blbý, že vám hospodě nevěřej,že byste zaplatil příště 🙂

 737. Rputi, taky se ten negr může objevit příští týden.

 738. 875 – tak já nenutím ženu být doma ausgerechnet proto, aby mi dělala vrátného…
  A s tou hospodou – Halladin mi to v 879 vzal z pazourů – 🙂

 739. Rputi – možná ale v Bulharsku je prodej otroků zakázaný…..

 740. 880 Halle,
  ty prostě musíš mít kontra! 😀

  Ještě jednou: Lidl tvrdí, že dělá totožný leták pro všechny země! Nedělá! Není to totožný leták pro totožnou prodejnu v totožném týdnu!

 741. 879 Halle
  No já když v hospodě platím včas a pravidelně, mám skoro předplaceno a jsem za slušného hosta s odpovídajícím servisem a ne za socialistu smrdícího korunou a dožadujícího se odkladu vykonatelného rozhodnutí a zaplacení účtu.

 742. Nepiji na úvěr. To mi připadá opravdu na pováženou…

 743. 867 – skimic – Koleda, koleda Štěpáne by měla napovědět i těm nejméně bystrým, že se jedná o koledu svatoštěpánskou. Na Velikonoce jsou koledy úplně jiné – ale to až nastane ten čas.

  Tříkrálová koleda je nejčastěji v tomto znění:

  My tři králové jdeme k vám,
  štěstí, zdraví vinšujem vám.

  Štestí, zdraví, dlouhá léta,
  my jsme k vám přišli z daleka.

  Z daleka je cesta naše,
  do Betléma mysl naše.

  Nám třem se hvězda zjevila,
  která jak živa nebyla.

  Jak jsme tu hvězdu viděli,
  hned jsme si koně osedlali.

  Co ty, černej, stojíš vzadu,
  vystrkuješ na nás bradu?

  Hrdě se k tomu hned přiznám,
  že já jsem mouřenínský král.

  A já černej vystupuju
  a Nový rok vám vinšuju.

  A my taky vystupujem
  a Nový rok vám vinšujem!

  Chceš-li se něco dozvědět – viz odkaz:

  http://martindrabek.blogspot.cz/2007_01_01_archive.html

 744. Skimici,
  Ad 852 jo přesně to mám na mysli

 745. Není nutné vždy pít v hospodě na úvěr.
  Také to může platit někdo jiný.
  Pokud například má člověk nějaké kamarády…….

 746. 886 Martine TT
  Trefa. To jsem hledal. Je vidět že praktikuješ.

 747. 888 mno
  klíče mobil brýle nicméně napovídají o preferencích.
  Prostě jdu tam, kde mám ještě kamarády, kteří mi účet zapraví.
  Měl bych tedy být buďto vtipný anebo se tvářit že jsem kozatá štětka …

 748. Je fascinujici, kolik lidi vi a hlavne dostava z Lidlu letaky……. Ja jsem v zivote nedostal jeden jediny letak z Lidlu a to i kdyz jsem tam byl pred rokem nakupovat male humry, za neuveritelnou cenu, pred Vanocema. Kdyby ale mi to nerekl kamarad, nikdy bych na to neprisel….. Je tedy pravda, ze humri nebyli zrovna to prave, prptze byly predvareni a ne prilis chutni, za tu cenu se mohli dostat k humrum i volici socialisticke strany a to se vyplati…….
  Jeste nez zacnu byt dehonestovan, tak k smrti rad varim a raky, humry a langusty….. A vubec nejlepsi jsou cerstve a osobne nachytane , tim tedy musim konstatovat, ze humry nechytam, je tam zima, raky chovam a langusty jim jen kdyz jsem u more a jdu v noci s maskou pod vodu. V zivote bych si ji nekoupil…….

 749. Jo,ale to,že všechny letáky nevyjdou ve stejnej týden,neznamená, že nemohou být totožné.
  Mám podezření, že takhle lídl přesouvá mezi zeměmi zboží, které se někde v daném týdnu neprodá.

  Koukaal jsem na slovenský lídl, aleták je taky jinej.

 750. No, já jednou v hospodě na úvěr pil. To jsem si zabouchl a neměl klíče.
  Mobil jsem naštěstí měl. Tak jsem čekal na zámečníka v hospodě 🙂

 751. 890 – „Měl bych tedy být buďto vtipný anebo se tvářit že jsem kozatá štětka …“

  A co z toho teda jste si vybral ???

 752. 893 – tak to mně se to ještě nikdy nestalo – mám totiž v klíčence kapšičku, kde mám složenou bankovčičku, takže na naprosto nezbytný drobný nákup, případně pár piv mám vždy peníze při sobě…..takže moje kontrola je: klíče a mobil, protože bez brýlí bych z domova stejně netrefil…

 753. 894 Šimon klein
  to já samozřejmě nevím. To dilema mají příznivci klíče-mobil-brýle….
  Já nosím alespoň i tu kartu …

 754. O29 – skimici, tak dle Bible je nečistý všechno, co je z vody a nemá ploutve a šupiny. TAkže krevety a kraby teda ne. A šnek taky ne, protože havěť, kmterý leze po bříše a plazí se, je taky nečistá. To, po čem leze šněk, je sice prý noha, ale myslím, že to je z hlediska předpisu nepodstatný detail Prostě leze a plazí a basta. Ale je povoleno jíst kobylky.

  Ona se teda podle toho zdroje ( Třetí knika Mojžíšova, kap. 11) nesmí jíst ani to vepřový nebo zajíc. Ale to je Starý zákon, když se vymezili křesťani podle Nového zákona, tak asi některý předpisy přestali brát tak vážně.
  V těch předpisech se odrážejí i hygienické a zdravotní podmínky, často je to danné i tím, že „nečisté“ potraviny se víc kazí nebo mohou přenášet parazity.

  KOnec konců, když jde o život, i toho šneka jeden sní a bez šnekací vidličky 🙂

 755. Klíčenku nepoužívám :-)klíče nosím na takovém popruhu , nošeném kolem
  krku.
  Ostatně,pokud bych místo toho popruhu zapúomenul klíčenku,byly bymi peníze uvnitř houby platné 🙂

 756. 896 – Tak toto dilema vámi jmenovaní opravdu nemají….
  Jsou v drtivé většině ve věku, kdy nemívají špatnou náladu kvůli blblým výsledkům byznysu, ale spíše kvůli zdravotnímu stavu – proto to memo a brejle….
  No a tu kartu mají taky, minimálně důchoďák to preferuje.

 757. MaYdo, sneci se vari bez ulity a kurevsky dlouho, bez nejake velke nutricni hodnoty. Naprosto se nehodi v krizovych sitaucich v pustine…… Ale co, nechci nijak radit, stejne devadesat procent lidi umre, kdyz vypnou proud, protoze prestane Ulice….. V prirode by neprezili ani deset minut, vzdyt by je prejel kombajn

 758. 898 – No a vo tom celá debata je….nezapomenout klíče – ať už v klíčence nebo – jako ty – na machršňůře…..
  Jinak už ti nezbývá nic jiného, než kreditka a hotel 🙂

 759. MaYdo,
  U šneků je jeden problém – před přípravou je třeba mít u kuchyně zavřené dveře. Nedáš si bacha a frnk! šneci jsou pryč.

 760. 902 – máš je mít uvázaný….za nožičku.

 761. 901
  anebo mobil a google a zámečník,co poskytuje tyto služby mimo normální pracovní dobu.
  Tehdy přijel z brna a laciné to nebylo.

 762. Ty jo, jeste ze nedela zelvi polevku……

  Jinak pred casem se mi sveril jeden fascinujici cestovatel a fotograf, respektive fotograf a cestovatel…… buh ho zatrat za Hornuv priluv Sandwichovi ostrovy a rypouse, ze nejhur se mu fotlili Lenochodi……. Fakt jako nebymejslim si.

 763. 903

  provrtat domeček a připevnit karabinku 😀

 764. No vida, já si myslel, že lenochod se fotí stejně dobře jako nádraží

 765. Si myslíš, jirko, že v případě boje o přežití by se s těma šnekama někdo páral tak, jak vyžaduje správná příprava?
  Ale je pradva, že kde jsou šneci, našlo by se i ledacos jiného. Houby třeba…. nebo ty kobylky. To prý je potrava budoucnosti.

 766. Se picnu, ne Hornuv, ale „drejkuv“ …. Ten hornuv uz mame za sebou, taky to bylo na popud kamarada, co si myslel ze to je dobry napad…… Ja si je snad budu vykyzavat z mobilu, ci tak neco

 767. A samozrejme mis a pruliv…… Kmaradi jsou svinaci, co uvrtaj decka do nejakejch silenosti…… Złikvidujte je, nebo se Vam stane to same co me 😀

 768. Želví polífka taky není krizový pokrm. V krizi obvykle není po ruce víno madeira. 🙂

 769. 908 páral …
  maYdo . prostě ses ještě nepotkala s nedovařeným šnekem. Kdo ví jestli vůbec jíš šneky. Věděla bys, že tě nedovařený šnek nejen nezasytí ale i vyprázdní …

 770. takto jsme kdysi na Vltavě měli putovního šneka na sousední lodi. Na háčku byla slečna Ivana na kterou vyšlo ten večer vaření polévky v kotlíku. Bylo to pod Krumlovem a houby jsme ten večer nenašli. Přesto v té polívce bylo kromě mrkve a kořenů co jsme v hospodě vyprosili a kromě starého chleba ještě něco žužlavého.
  Do rána jsme byli všichni lehčí a jezy jsme skákali jako draci.
  Tehdejší slečna Ivanka nicméně dodnes trvá na tom, že se ten šnek (co potom zmizel) utopil …

 771. 891 Tuze zdravím, Jirko ppa etc….ještě neprodřels keramické brzdy?
  Pořídil jsem si sporťák. Ani nevím, kde jsem k tomu přišel. Jedeme, řídí manželka a já říkám, neslyšíš něco? A ona, že právě mi to chtěla říct. Upadla nám výfuk.
  Asi jak jsem před časem přejížděl obrubník a chytnul spodkem….
  Vraceli jsme se, mlha jak mlíko. A zvuk jak lodní roh do mlhy. Moc pěkné. A nepotřebuju šilhat na otáčkoměr. Akorát je najeto pro servisní kontrolu tak to vezmou při jednom. A zas bude šicí stroj. Ale ten pocit když jsem přidal plyn a ve čtyřech válcích zachrchalo celých jedenapůl litru. Jak když startuje Andula. Jak to šlo do otáček, chytalo to moc pěkný témbr.

  Lidl, to je TUZEX nás chudejch. Tu havěť jsem tam také viděl, ale připadala mi jak od Trikatela, z filmu. Nenašel jsem tu odvahu pokoušet chuť když si ještě pamatuju jak to chutná čerstvé.

  Rybí a jiná žoužel, ano, ať si kdo chce co chce říká, nejlepší je připravená úplně za čerstva. Vlastnoručně ulovená chutná nejlíp.

 772. Tehdejší slečna Ivanka nicméně dodnes trvá na tom,

  Takže šnek ji utekl,a ty ne ? 😉

 773. 917 Halle
  nechápu co je na tom nepochopitelného. Tehdejší slečna Ivanka byla tehdejší slečnou Ivankou.

  Nevíte jak dopadl Trump ohledně briefingu tajných služeb?

  Tweetoval 3 hoďky zpět:
  I am asking the chairs of the House and Senate committees to investigate top secret intelligence shared with NBC prior to me seeing it.

 774. „Kdo ví jestli vůbec jíš šneky. “

  Kdybys mně na ně pozval, tak neodmítnu 🙂 Ale na domácí přípravu mi připadá poměr cena/práce/pošušňání poněkud nevyhovující.

  JInak jsem je jedla asi jednou nebo dvakrát a vždycky byli uvaření dobře a obešlo se to bez následků. A máme někde doma po prabábě stříbrný šnekací vidličky.

 775. Ale zase když přežil Jirka ve zdraví humry z Lidlu, tak ten nedovařenej šnek zas o moc horší být nemůže. Kdoví, co vám ta slečna Ivanka do tej polívky dala….

 776. nicméně dodnes trvá na tom

  to předpokládá pravidelné stýkání a potýkání 🙂
  Taky už nejsi nejmladší 🙂

 777. 920 To mě Karle nějak nebere.
  Proč si nemůžou vybrat holku co jim imponuje bez nějakého vysmívání se?
  Třeba zrovna tato by se nemusela znevěrohodnit vařením kůzlete v mléce jeho matky. By si jistě poradila.

 778. Jinak – ad ta kůzlata, to je samozřejmě špica. Vovce a vovčátka jsou moc chutné ale řadím je do druhé řdy …

 779. Kdoví, co vám ta slečna Ivanka do tej polívky dala….

  maYdo, napadá tě to, co mně ? Afrodiasikum ? 😉

 780. 925 Halle
  nefantazíruj. Byla tam z toho šneka i škořápka a nebylo to k ničemu, jakkoliv tam nějaká rozkrájená houba byla taky a buřt taky.
  Jsme vařili multisáčkový polívky s místními přísadami. Kořeny, mrkve atp …

 781. Halle,
  to by Ti žádný socialistický hygienik stejně neschválil co my jsme jedli a pili.
  Buď rád, žes toto proletářské období nezažil …

 782. Halaldine,

  třeba si jen myslela, že to bylo afrodisiakum 🙂

 783. Skimici,

  houby víš co jsem zažil nebo nezažil 🙂

 784. (923) Zdá se, že nemohou. Proto jsem ten odkaz dal. Někdo ví lépe, která má být zvolena.

 785. aha, takže jste přece jen nějaký houby našli 🙂 A teď to svádíš na šneka.

  A taky mám trochu pochybnosti, že by jedinej nedovařenej šnek byl natolik toxickej, že by otrávil kotel polívky pro celou tlupu vodáků. Vždyť ho v jednej porci muselo být stopové množství.

 786. maYdo,

  on to sice skimic neustále zatlouká, ale řekl bych, že ho ta slečna Ivanka uhnala.
  Jen váhám nad jedním – měl na to ten šnek vliv, anebo ne ?

 787. Leda homeopatickej – vždyť to tu píšu : když jednoho šneka pokrájíš do kotle polívky pro tlupu vodáků, tak bude tak naředěnej, že to nemůže mít na nic vliv.

 788. maYdo,
  taky mohla toho šneka vytáhnout z kotle, a celýho ho naporcovat do ešusu skimicovi 😀

 789. Já nevím, co pořád řešíte – vždyť to slečna Ivanka řekla – šnek se utopil – nejspíš jí prostě spad do kotlínku a utopil se v něm, no …. co je na tom k nepochopení?
  Akorát ta ulita musela dost křupat v zubech!

 790. 9+ř – schumi – jedenapůlitr sporťák? to je snad nějaký Fiat, protože i stará Miata má motor 1.6l. Ale jinak klobouk dolů když do tohodle počasí vyrazíš s plátěnou střechou.

 791. Halladine, to by mohla, ale pak by to potvrzovalo, že skimicem popisované účinky nemohl mít na svědomí šnek, protože ostatní by ho nejedli.

 792. maYdo

  ten řídkej případ s hustým běhánímmohl klidně být z čehokoliv jiného.

 793. Rputi, o tom, že šnek skončil v polívce nikdo nepochybuje. Řešíme, co tam skončilo kromě šneka. Například buřt ( kdoví, jak vypadal), houby ( kdoví, co to bylo za prašivky) a všelijaké býlí, co příroda dala.

 794. No a o čem jiným tady píšu, Halladine????

 795. maYdo 🙂

  oba píšeme o stejném, ale každý máme na mysli něco jiného 🙂

 796. No,a už bychom toho měli nechat,nebo se skimic rozlobí, a bude na nás zlej 😀

 797. Psina uz u dveří pokukuje po vodítku….nojo, musim do té sibérie.
  Takze obléct, rukavice, kreditku a hurá do tmy.

 798. viděl jsČeTm na 24 analytickou reportáž a Trumpovi a zprávě tajných služeb. Řezníček je projevem profík, ale pořád ve vleku obamovštiny (podle vzoru oblomovština), což je jediná spojitost s Ruskem. Tvrzení, že Wikileaks zveřejnění emailů vedlo k „pizzagate“ může úpže věřit jen alternativně inteligentní Demokrat.

 799. 946

  Je docela zajímavé, že místo toho, že by se demokratická strana omluvila svým voličům za poměry,které panují uvnitř strany a vyhodila profláklé funkcionáře se místo toho rozčiluje, že to někdo práskl.

  Zrovna tak je zajímavé, že po tom , co se provalilo, že americké tajné služby špehovaly kde koho, včetně Merkelové, se rozčilujou, že někdo špehuje USA.
  Kurva, co si o sobě myslej ? Že oni mohou všechno, a ostatní nic ?
  No a po tom,co americké tajné služby předvedly se ZHN v Iráku, a spoustě jiných případů jim bez jasných důkazů nemůže věřit nikdo nic.
  Leda blbec.

 800. No a Zeman se už asi těší na chvíli,kdy bude vracet Schapirovi pověřovací listiny….
  Nemáte někdo pro Schapira bejvák k pronajmutí ? 😀

  Prý chce nějakou dobu zůstat v ČR..

 801. Takže vymyslel Putin osobně, zřejmě za dlouhých polárních nocí! 😀 😀
  Co ten chlap fšechno nestihne!
  Někdy už si fakt říkám, jestli neangažovali Kojzara?!
  „…podkopat demokratický proces..“ 😀 😀

  …Kampaň, která měla ovlivnit loňské prezidentské volby ve Spojených státech, nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Jejím cílem bylo podkopat demokratický proces v zemi a pošpinit demokratickou kandidátku na prezidenta Hillary Clintonovou. K tomuto hodnocení dospěly americké tajné služby ve zprávě o ruském vměšování do amerických voleb, jejíž odtajněnou část v pátek zveřejnily. Moskva dosud obvinění z ovlivňování amerických voleb popírala…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/tajne-sluzby-putin-stal-v-pozadi-americkych-voleb_412643.html

 802. Když tak čtu, co ten Putin všechno stihne, leckdo musí upadnout do komplexů méněcennosti a depresí 😀

 803. Přesně tak!

  …v rozhovoru, který uveřejnil server deníku New York Times.

  „Čína relativně nedávno hacknula 20 milionů jmen z vládních databází. Jak to, že o tom nikdo nehovořil? Je to jen politický hon na čarodějnice,“ poznamenal Trump s odkazem na „ruskou kauzu“ a na případ, v němž čínská strana pronikla na servery Úřadu personálního managmementu (OPM) v závěru ruku 2014 a na počátku roku 2015. OPM je nezávislá agentura, která pro vládu Spojených států spravuje sektor civilních státních zaměstnanců….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Razny-Trump-Zastavte-ten-hon-na-Rusko-Podivejte-se-co-provadi-Cina-470215

 804. 950 – tak uz zase nam podkopàvà demogratycký proces jaro, léto, podzim a zima a teď už i Putin…..
  Škoda, že Amíci nemají giganty typu Ištvána a Šlachty.
  Ti by hned věděli konat a nespali by cely volební rok, jako tamní tajné služby.

 805. Xenofobové!
  „Zastupitele v Lotyšsku zbavili mandátu, protože nemluvili lotyšsky.“

  Takže i němý by tam nemohl být zvolen! 😮

 806. 953 šimoine,
  podle mne by se Ištván se Šlachtou měli zamyslet, jestli jim ty odposlechy nehaknul taky Putin a celé jim to nezkazil. Je to jasně jeho rukopis! 🙂

 807. Dobré jitro
  Drain the swamp!
  Doufám, že Trump nevynechá ani intels ….

 808. Ani jeden z Podestových emailů nebyl zpochybněn. Soudruh to mínil úpřímně.

 809. Odposlechnuto:
  Obama is the best president in iranian history.

 810. Petře Kunetko
  To je přece jasné. Informaci o ZHN zpravodajským službám vyfabrikoval a podstrčil Vladimír Vladimírovič Putin aby tak zavlekl Spojené Státy do války, zdiskreditoval jejich presidenta a poškodil mírové hnutí.

 811. ad 961 – to byl jen jednorázový omyl, který se v US tajných službách neopakuje, jak řekl včera večer v telce Klvaňa

 812. Těch jednorázových omylů bylo jen v Jugošce hafo.

  Včetně zvěstí o vyvražďování bosňáků a Albánců…

 813. 964

  Jsem soucitný socialista, ale ten černoch by měl z toho státního bytu vypadnout co nejdřív 😀
  Těch 13 dní je moc 😀

 814. 😀

  Jó dřív to byl ten americký imperialista, nyní Putin.Trpím hrůznou obavou, že na podzim prohraje soudruh Sobotka volby díky ruským počítačovým mágům, kteří na příkaz Putina ovlivní české občany natolik, že se ČSSD stane takřka nevolitelná.A přitom socialisté toho tolik dělají pro „obyčejného člověka“. Už nyní většina občanů ČR jsou „xenofobní burani“ kteří si díky ruské internetové propagandě neváží internacionálního multikulti dobra které EU tak lidsky prosazuje.Je to ďábel ten Putin.

 815. Tedy musim se priznat, ze diky dobre melte a slanine se ztracenym vejcem….. Ano, ma dvera se naucila zcela brilantne tento druh velmi tezkeho zapasu ze surovinou….. No proste nejak nenecham cloumat majestatem a jen pripomenu…… huseijn pouzival otravne plyny proti oponentum, v syrii bylo „vyhlazeno“ atomove vyzkumne severokerejcama provozovane centrum …… Iran, zcela bez diskuzi, bude mit svou atomovou zbran velmi rychle, diky domovnimu duvernikovi. Samozrejme vubec nepochybuji o tom, ze takove ty osklive zbrane na blizkem vychode byly a jsou…. To, ze se to hodi k tomu, aby se mohlo dlouhodobe blbnout, je mi zcela jasne, jako ze Yyyystasie je nas nepritel uz od nepameti…..

  Jinak kdo pripravuje ztracene vejce v octove vode by se mel odstrelit, ci umlatit panvi, aby udelal lidstvu sluzbu. To bylo prvni, co jsem decka naucil. Vse ostatni je uz legrace

 816. Dobré ráno vespolek,

  maYdo, nechci ti kazit představy, ale jak plži, tak i další „čistí“ tvorové mohou parazity mít, a občas i při nesprávné kuchyňské úpravě přenášet dál. Předpis nepředpis. Pravda, u některých je to riziko nákazy vyšší.

 817. quvisi,
  politováníhodný případ, jaký se stane jednou za deset let 😀 ?

 818. Matzurko,

  parazity může přenášet i „košer“ hovězí, když na to přijde. jen jsem někde slyšela nebo četla, že ty rituální předpisy směřovaly k tomu, vyloučit ty nejrizikovější potraviny nebo postupy.

  Včera jsem se ptala muže, proč křesťané nemusí dodržovat pravidla, danná starým zákonem ( košer strava) a jejich zmírnění je zmíněno už v Novém zákoně a souviselo to s tím, že se mohli křtít i „pohani“, tedy nežidé, pro které nebyl Starý zákon závazným předpisem.

  Jinak docela dobrý povídání na Psu:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-prevychova-lidlem-dki-/p_spolecnost.aspx?c=A170104_155443_p_spolecnost_wag

 819. 969 Jirko ppa
  tajemství ztraceného vejce – to si jen tak spolu špitnem – je v tom, že je čerstvé a kvalitní a ne z lídlu …

 820. maYdo,

  ústupek ze strany křesťanů.
  Leckde by misionáře hnali svinským krokem,kdy by jim chtěli zakazovat sfiňacinu. 😀

 821. Proto KNIHA uspěla jen u Ujgurů.
  V zemi, kde je během několika okamžiků na talíři upraveno vše co neopatrně přeběhne přes cestu či letí příliš nízko anebo plave nedaleko od břehu to snad ani jinak nejde 🙂

 822. V TV pravě běží American hot wax. Říkejte si co chcete, ale tohle je muzika ! 😉

 823. „je v tom, že je čerstvé a kvalitní a ne z lídlu …“

  to se týká i pokrmu, zvaného „vaječný řízek“. Ten se dá udělat jedině z čerstvě sneseného vejce.

 824. 977 NoName
  a na čem to jde?
  Jako teenagerovi mi v hlavě utkvěla ta úvodní scénka u titulků jak si ta holka vycpává prsa 🙂

 825. >> Matzurka
  Hoax to vlastně není, je to jen debilní kravina. Německo má na tyhle trestné činy speciální zákon Völkerstrafgesetzbuch, který ve mně poněkud budí vzpomínku na Zákon na ochranu míru č.165/1950 (zrušen byl až 2010 novým trestním zákoníkem a žádný pokrokový soudruh si nestěžoval). Onen německý speciální zákon tam má za agresi sazbu doživotí. Protože oba zákony – Völkerstrafgesetzbuch a Strafgesetzbuch – řešily onen případ poněkud konkurenčně a mírně odlišně, byla ta méně přísná varianta zrušena. Takže závěry oné expektorace na Czech Free Press jsou blbost na kvadrát – co na to Chovancova společnost pro uvádění románových příběhů na pravou míru? 🙂

 826. “We assess with high confidence that Russian President Vladimir Putin ordered an influence campaign in 2016 aimed at the US presidential election, the consistent goals of which were to undermine public faith in the US democratic process, denigrate Secretary Clinton, and harm her electability and potential presidency. We further assess Putin and the Russian Government developed a clear preference for President-elect Trump.”

  Takže nic nemají.

 827. Formulačně mi to připomíná závěry klimatického panelu. Bude to stejná dílna.

 828. V každém případě, Demokrati – dejte si majzla. Putin vás sleduje!

 829. Odposlechnuto:
  JFK dostal američany na měsíc. Husejn zničil Libyi a Jemen.

 830. Z diskuze na iDěsu k tématu o omnipotenci Putina:

  „Zase novinářská manipulace a nepravdivá tvrzení.

  Celá dnes odtajněná zpráva má 14 stránek. Neobsahuje však ani jednou slovo „fact“ (skutečnost). Neobsahuje ani jednou slovo „proof“ (důkaz). Neobsahuje ani jednou slovo „proven“ (prokázáno).

  Zato je v ní hojně užíváno slovo „assessment“ (posouzení), celkem 61krát. Sloveso „to assess“ (posoudit) v různých tvarech se vyskytuje 34krát.

  Celá zpráva je snůška klepů a různých více či méně uvěřitelných fabulací bez jediného důkazu (a co je horší – bez toho, že by bylo jasně řečeno, že ke konkrétnímu tvrzení nějaký důkaz existuje, ale je tajný).

  Prohlédněte si „důkazy“ na konci zprávy: grafy o lajkování na Facebooku a Twitteru, snímky TV obrazovek jakýchsi televizních pořadů od roku 2011.

  Tipnul bych si kvalitu tohoto dokumentu na slabší bakalářskou práci na nějaké fakultě mediálních a komunikačních studií. “

  No a podobně je na tom kádrově i BIS…..ostatně kam splachovat ty humanoidní vzdělance, že….

  To máme z toho, že se nemodlíme…..

 831. Včera večer jsem měl na ČR Plus krátký vstup, kde jsem mohl aspoň některé nesmysly komentovat a zpochybnit, ale kdo to poslouchá? Nejhorší je, že všechna media tu papouškují, že cílem ruského „vměšování“ bylo „pošpinit Clintonovou“, ale obsah těch e-mailů, který nikdo nevyvrátil, a který je nevyvratitelným důkazem podvratné až ilegální aktivity DNC, nikdo nezveřejní. A bylo by jasno, jak to s tím pošpiněním je. Fakt se mi se pění krev, a to nejsem bezmezným Trumpovým obdivovatelem.

 832. 988 Dušane
  přesně jak jsme si předevčírem povídali…
  Tys měl včera odvahu a podíval ses na Řezníčka. Já jsem si mohl dát včera poprvé dobré víno (usrknul jsem z lahve Medocu co jsem do ní naložil nakonec srnu) a tak jsem si nechtěl kazit radost 🙂

 833. Pane Neumanne, já Čro Plus poslouchám vždy v noci, když mě navštíví nespavost. K rozčílení mi stačí paní Tachecí, která každou svou otázku ukončí průpovídkou … je to tak? Všechen náš tisk i televize jsou zcela ve vleku jediného přípustného názoru, čerpají z odsouhlasených zdrojů WP, NYT, CNN, Reuters atd a pilně se pracuje na převýchově nevzdělaných voličů. I úřad na to bude. Musím se smát, jak nápadně všechna ta křečovitá snaha připomíná chování bolševiků těsně před listopadem 1989, kdy Četka čekala na hlas TASSu.

 834. Jo, a Dušane, mluv a piš. Máš dar na oboje. Nenech se otrávit. Každý střízlivý nepředpojatý hlas se počítá. Posluchače a čitatele si to najde.

 835. Baubo, já měl vstup brzy – v 21:10.Bylo to roztomilé jak se mne snažila moderátorka otázkami kočírovat, ale aspoň mi neskákala do řeči. Přesto jsem nestačil říci všechno, co jsem chtěl. Částečně vlastní blbostí, protože mne ve chvíli, kdy jsem to potřeboval, nenapadl český výraz pro anglicismus „delegitimizovat“, takže jsem se na chvíli „vykolejil“. Stačí srovnat fakta a fámy. Trump od počátku tvrdí,že s Putinem je třeba jednat a vybírá si pro to velmi kvalifikované lidi. Generál „mad dog“ James Mattis, ministr zahraničí Tillerson (šéf Exxonu jehož rozpočet je pravděpodobně větší než civilní rozpočet Ruska, šéf zpravodajců Coatesl, žádný nováček, ale člověk, který má s Rusy dlouholeté zkušenosti. K tomu Trumpův nástin rozpočtu – zvýšení výdajů na obranu, modernizace nukleárního arsenálu a rozšíření těžby ropy a plynu. Ani jeden z těchto kroků nenaznačuje nějaké ústupky Rusku. Naštěstí americký volič si i pod masovým nátlakem mediíí dokáže zachovat selský rozum. Dnes se už i většina mých kamarádů, kteří volili Clintonovou, vyjadřuje ve smyslu – Trump je president, udělejme všechno pro to, aby uspěl. V Rasmussenové anketě se tak vyjádřilo už 57% Američanů. Takže zevnitř to vypadá podstatně jinak než co do nás pumpují media.

 836. K 990 „těsně před listopadem 1989, kdy Četka čekala na hlas TASSu“ bych měl výhradu, to už přece naši mocipáni nesnášeli Gorbačova! Některé sovětské pěrestrojkové iniciativy se u nás tutlaly. Nejméně rok před revolucí 89 jsem si v tafice na Václaváku kupoval anglickou mutaci nějakých Moscow News (snad se to tak jmenovalo?), aby se člověk dozvěděl, co se skutečně v Moskvě děje.

 837. 993 – nepřipadá Vám, že se nyní historie opakuje ?
  Ale samozřejmě opačně…….co do světové strany, aktérů a tak…..jen ta stupidita zdejších mocipánů je stejná, to bude asi nějakou blbou vodou….
  Snad nám to carevniny hybridní koniášové vysvětlí….

 838. „CIA a FBI varují spojence: Rusko bude chtít ovlivňovat volby napříč Evropou“
  tAK SNAD ABY SE VOLBY VŮBEC NEKONALY, ti evropští prosťáčci by se nechali Putinem zbbnout.

 839. čekal jsem na odpoledne, abych nepanikařil, ale navzdory celodennímu slunečnímu svitu se podařilo rozdýchat teploměr až na minus 14. Přesto jsem byl několik hodin venku, taková zima se mi líbí.

  Každý den po ránu se podívám na Neviditelného psa. Dnešní Aston je zvláště vypečený. Každá druhá věta vyvrací tu předchozí a všechny věty jsou v rozporu s jeho úvodníky z posledních třiceti dnů. Jako skeptika s vědeckou výchovou (to je terminus technicus, nikoliv samochvála) mně zaujala tvrzení jako:

  „Podle dostupných informací je zřejmé, že za úniky informací z demokratické strany skutečně stojí Rusko a jeho tajné služby a že WikiLeaks posloužily jako zbraň v ruské hybridní válce.“

  „Není nejmenších pochyb o tom, že u nás fungují desítky takových Assangeů.“

  „Neviditelný pes není žádná CIA ani FBI, avšak za pomoci elementární logiky a selského rozumu jsme zde nejednou vyslovovali podezření, která nyní vedoucí činitelé amerických tajných služeb prohlašují před oficiálními vyšetřovateli.“

  Ještě, že moje jistoty jsou založeny na demižonu slivovice, sudu zelí a soudku vepřové krkovičky k nauzení. Plus, a to neříkám ze srandy, ŽD a vychovaných potomků. Těch -23, pozemních -30, jen posiluje moji schopnost čelit blbostem.

 840. (993) Máte pravdu, quivis, dopustila jsem se zjednodušení. Taky jsem za Gorbačova kupovala Ogoněk a Moskovskije novosti jako podpultové zboží v trafice.

 841. 995

  Jak jsem už psal – za to, že Sobotka projede volby, určitě bude moct Putin ! 😀

 842. 995 quivis
  švédští vikingové hrozbu anticipovali a volby zrušili prozatím do 2022, Tam má Putin smůlu. Neovlivní.

 843. 2 martin ad 862 – to mi připomíná proslavené anglické křižování – spectacles, testicles, wallet and watch!

 844. Domnívám se ostatně, že by to mohlo být evropské řešení. Zrušit všechny volby. Putin by se mohl azbukou zalknout a nic by nedokázal. Demokracie by rozprostřela nad Evropou svá křídla.

 845. Jen by mě zajímalo, odkud ten jejich pocit vyvolenosti pramení?

  O´Sullivan:
  „…Mají společný pocit, že oni jsou ti vyvolení, civilizovaní, kultivovaní lidé, které by měli ostatní následovat. Ten pocit vyvolenosti je výrazně spojuje. To přesvědčení, že jsou meritokratickou elitou. Jejich společným zájmem je co nejvíc omezit demokratickou kontrolu nad jejich rozhodováním a místo toho zvýšit moc jejich třídy. Obsadili klíčové instituce a snaží se zvyšovat jejich moc proti demokraticky voleným vládám…“
  http://echo24.cz/a/ib2fM/zacina-stret-spolecenskych-trid-rika-poradce-thatcherove-osullivan

 846. Jsou to spolužáci, Rputi. Osmašedesátý nebyl jen v kotlince ale odehrál se všude na světě. Ti tehdejší studenti jsou nyní na vrcholu moci.

 847. 1003 skimici,
  tuhle část problematiky chápu.
  I když – 68 z toho vrcholu pomalu odchází…

  Ale… ať jsme byli jakýkoli, my jsme ještě věděli, že kráva není fialová! Blbosti tohodle druhu už jsou doménou mladších generací. Zdá se, že přejali pocit předurčenosti bez filosofického obsahu a nemajíce jiný po ruce, tou fialovou krávou ho nahradili….

 848. Rputi
  já ten místní 68 beru jako nedůležitý folklor, tak mi to žíly nerve. Co je ale bez diskusí, že hoši a dívky, komouši (Halladin mě zase opraví) které tak dobře zfilmoval Forman (sám jeden z nich) v Hair – jsou nyní u moci. Podívejte jen na Kerryho.

 849. 2 Petr Kunetka ad 961 – že se tak blbě ptáš… To byl taky jednou jeden Tomáš, a ten taky nevěřil a chtěl důkazy… Taky ho pak šéf patřičně sprdnul. To takovej Neff, PaH-BŽ, ten uvěřil okamžitě, jak se na správnýho komunistickýho pračuráka sluší!

 850. 1006
  Skimici,Už jsem to vzdal, jsi nevzdělatelnej ! 🙂

  P.S . Pozdravuju paní Ivanku ! 😉

 851. 1008 tobě Halle ten slimák nějak nejde z hlavy, viď? Můžu Tě ubezpečit, že se vše odehrálo v rámci vodácké počestnosti.

 852. (982) On už ten název „Czech Free Press“ budí podezření. Asi jako slovo masitý na Burešových párcích.
  (999) Zrušili? Co já tak vím, tak místo mimořádných voleb udělali švédskou verzi oposmlouvy. Ledaže by to od té doby vzalo zase nějaký další vývoj. Že se tu o tom nepíše, aby někoho netrkla podobnost s proklínanou oposmlouvou a zloduchem Klausem, to celkem chápu.

 853. 2 Šimon klein ad 987 – no, já bych v této souvislosti to assessment překládal jako odhad…

 854. on je jim ten odhad a doha plate už v plaice

 855. 1006 skimici,
  že to tak bere přitroublý šašek jako je Kerry, to se lidem na jeho postech stává častěji.
  Zajímavější jsou právě šašci místně folklorní, jako třeba Halík nebo Horáček, což jsou ovšem těžcí psychopati a tedy viditelnější, než ti druzí.
  Ti oba mají ještě výhodu vzdělání, což se ovšem už nedá říci o těch mladších. A když tak poslouchám výlevy těch spasitelů lidstva s despoticko-mesiášskými sklony, mám intenzivní pocit, že se vzděláním to souvisí. Čím větší blb, tím snadněji se jako mesiáš bude prezentovat a když k tomu navíc ještě přistoupí fakt, že v životě nebyl nucen se normálně živit, zlehka v něm vznikne pocit, že té pracující chátře je vrozeně nadřazen.
  A vezmu-li fialovou krávu jako etalon hlouposti, pak bych je charakterizovala jako velký, fialový, chamtivý dobytek!

 856. 1009

  Slimákmineleží v hlavě ani náhodou…

  Vodácká počestnost – co to jako má být ? 🙂

 857. 2 martin – no mě v tom psovi zaujalo hlavně Vlkovo prozření nad Grygarem… Já mám tu smůlu, že Jirku Grygara pamatuju ještě docela normálního… Je to smutné, jak někdo dokáže k stáru zblbnout. Jak to říká ten aforismus?
  Pokud umřete, nevíte o tom, ale pro vaše okolí je to těžké. To samé je v případě, že jste debil.

 858. 1004 – na hodinu to nejde, ale půjde to rychle. Clapper končí 30.ledna (ten tomu cirkusu šéfuje), Šé. éf CIA Brennan půjde asi brzy za ním. Nejsem si jist jak to vypdá s Comeyem z FBI, který byl pod velmi silným tlakem, zejména když obnovil týden před volbami vyšetřování Clintonové, NSA, až na Snowdenaza předchozího vedení, bývá dost opatrná. Je to vlastně servisní organizace opatřující materiál na objednávku ofensivní i defensivní rozvědky. Takže jaký bude osud Rogerse si neodvažuji odhadnout, ale předpokládám, že resignuje sám. Reorganizace tyto služby nemine- Předpokládám návrat na struktury předclintonovské reformy, která zpravodajské služby silně znehybněla.

 859. 1013 – obnovil jsem OS a hned mi to zapnulo automatický spell checker (samozřejmě anglický) – ony se jim ty odhady a dohady pletou už v palici…

 860. Dušane,
  zajímavé je, že Schapiro, ač balí kufry a pro synka shání v Americe školu, kam by ho teď vzali, zároveň shání v Praze i byt, jako by tu měl ještě nějaké zástoje…

 861. Rputi,

  asi se prostě sichruje,pro případ, že synka ta škola Chicagu uprostřed školního roku nevezme, a synek bude muset dochodit ročník tady.
  Přece nedá mladýho do nějaké veřejné školy mezi plebs.

 862. 1022 Halle
  Ty jseš po Novém Roce jak z divokých vajec. Co na to řekne pan Sobotka? I Ty Brute?

 863. Dušane,
  je vidět, že jsi nějak odstřižený od té intelektuální dialektiky. Přece to je jasný kauzální řetězec: globální oteplování zapříčiní klimatické změny, klimatické změny zapříčiní kolaps mořských proudů a kolaps mořských proudů zapříčiní globální ochlazení. Akorát přemýšlím, u čím vyleze Alík Gore. Třeba vydá povel „zapalte ohně na horách, ať se nám to životní prostředí trochu ohřeje“.

 864. 1024

  Děláte si pérdel,ale Severní ledový oceán je čím dál splavnější.

 865. Kolaps mořských proudů způsobí lokální ochlazení

 866. Černoch z Lidlu
  V jednom z dřívějších rozhovorů prozradil, že se chce stát top modelem. Pokud by mu to nevyšlo, alternativou by pro něj byla kariéra v inženýrství. Zatím to vypadá, že se vydá spíše první cestou, probít se na přehlídková mola jako černošský model ale není úplně jednoduché.

 867. Zemřel Mário Soares, komunista a Havlův kamarád.
  Můžete si tam kde jste soudruzi popovídat.

 868. Teď ještě nějakou normální ženskou….i když – takovou ostudu bych žádné normální ženské nepřál….dostat metál od hornouherské kosočtverce.

 869. 1033 šimone,
  taky sem má zas přijet ta výstava plastikovanejch mrtvolek …. tak ještě to dvouhlavý tele a budem to mít komplet… 🙁

 870. Ta Savčenková má v poslední době docela zajímavé aktivity. Na ukrajinské poměry má docela neobvyklé hlášky, a prý i jednala se separatisty na Donbasu.

 871. 1035 Occamova břitva Halle
  Může být jen přirozeně blbá. Vzděláním je designerka, tedy něco jako byl Šípek nebo Plečnik.

 872. Jj tyhle these o globálním oteplování se dobře čtou. Zejména když je venku -12 Celaskonů a vypadá to, že nad ránem bude tak -20.

  Ale píšou tam, že ke kolapsu těch oceánských proudů dojde patrně v dubnu, v pátek odpoledne za 300 (+-50) let. Takže mně to trápí zhruba stejně jako někoho v roce 1717 trápil osud lidí v roce 2017. Tedy nijak. 🙂

 873. Pavle a teď si představ, že Austrálie byla kdysi spojená s … uhádneš? Jeden světadíl se oteplil a druhý zmrznul …

 874. Ale docela mně baví ta hysterie kolem té záměny embryí na té klinice.
  Média mají plnou hubu toho jak jsou si všichni lidé rovni, migráčci jsou fajn, národ je fuj apod. a když někde omylem vymění dvě embrya tak jsou média hysterická.

  Není to taky tak nějak politicky nekorektní ? Pokud tedy výsledný produkt nebude štěkat, to by bylo už moc veliké faux pas.

 875. Zejména tedy když uvážíme, že v minulosti došlo mnohokrát k záměnám dětí v porodnicích (v různých zemích) a podle několika studií britských i nebritských vědců je otcem cca. 30% dětí někdo úplně jiný než ten, co nese kytku do porodnice a je uveden v papírech. 🙂

 876. Otec je vždy nesporný. Ne vždy se však o tom dozví.

 877. Mimochodem, dneska dává ČT první díl nového Vinetoua. Jakkoli se na TV nedívám, tohle asi ze studijních důvodů shlédnu. Už pro to srovnání s nesmrtelnou klasikou…

 878. A hned potom je ta okupace Norska Ruskem. 😛

 879. Ad darovaná a popletená vajíčka
  České geny se šíří!

  …Česko je světovou velmocí v dárcovství vajíček, služeb v tuzemských zdravotnických zařízeních využívají neplodné páry z celé EU i mnoha dalších oblastí světa. Podle Ústavu zdravotnických informací „darovaly“ mladé české ženy jen mezi lety 2010 a 2014 svá vajíčka takřka dvaceti tisícům cizinek, což nemá v Evropě obdoby. A počet takových „darů“ stále roste…
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ceske-zeny-oplodnuji-evropu-v-poctu-daru-jsme-velmoci_412670.html

 880. 1045 Po tom co dal NoName nemám odvahu.
  V každém případě prosím poreferuj jak Nšoči a Ribana.

 881. Hmm, začíná to debilně. Old Shatterhand stojí ve frontě připrchlíků do USA. Američtí imograční úředníci jej vítají podobně jako Merkelová vítala čmoudy.

 882. Old Shatterland, neboli v originále Alte Schmetterhand.
  Jak se vlastně jmenoval a kolik mu bylo let? Německý stařík… přes pětašedesát?

 883. Jo jo, to se takhle narodí děťátko a potěšitelně se má k světu… No a po nějakým tom čase řekne první slovo – bába. A za 3 dny je bába na prkně… No a za nějakej čas řekne – děda. No a za 3 dny je děda taky tuhej… No a pak řekne – táta. Fotr na nic nečeká, vybere úspory a jde na flám… 3 dny – a nic. čtvrtej den – nic. Tak pátej den se připotácí domů a ve dveřích ta jeho slepice – kde se flákáš ty vožralo? Soused má zejtra pohřeb a ty seš takhle zřízenej…

 884. 2 skimic jmenoval se Karlík Májovic a celý to všechno si vymyslel…

 885. Potěšující ovšem je, že podle všech indicií četl nový Old Shatterhand příručku Pavo de Chvosta „O umění rohovnickém“. 🙂

 886. skimici – 1050 – No jmenoval se Karl May (nebo Kara ben Nemsi, to záleží na tom z jakého úhlu pohledu se na to člověk dívá). 🙂

  Věk snad v knihách nikdy zmíněn nebyl, ale literární postava se chová jako muž zralého věku, tak cca. 35-40 let (v tehdejší době). Což zhruba, pokud se nepletu, koresponduje s věkem spisovatele v době, kdy to psal.

 887. V mém dávném mládí se objevoval názor, že Old Shatterhand nebyl vlastně Němec, ale Čech s původním jménem Olda Šetrný. Stejně jako James Bond byl zase přistěhoval z Haliče jménem Jakob Bondy.

 888. 1055 Pavle Kořenský
  kdyby mě někdo v letech 35-40 obdařil předdomkem „old“, dostal by na budku …

 889. 2 skimic – a byl pán na vojně? Tam se starej říkalo mazákům… A těm bejvalo tak 18 – 19…
  Na druhou stranu – starej pes zná… Na rozdíl od cickošů… A v řadě věcí mám přídomek starej už od 25… To bylo tehdá, když Žižka měl ještě obě oči, šemík byl hříbě a mrtvý moře bylo jen lehce nastydlý…

 890. 1038

  Já byl kdysi ostříkán neuroparalytickým plynem,načež jsem dostal pěstí do nosu.
  Zaplacenej amatérskej boxer.
  Ale buď mě ostříkal blbě, nebo ten spray byl nějakej prošlejm já se hned zved, a šel po těch dvou, a křičel chyťte je. Oni se dali na úprk, naproti byl okresní soud, zrovna tam vedlo pár bachařů někoho k soudu , tak ty dva po delší honičce odchytili.
  To nic, ale jejich svědectví ( těch bachařů)mě nasralo
  Vypověděli “ Viděli jsme dva muže utíkat, za nimi běžel starší pán,z nosu mu stříkala krev, a křičel „Chyťte je“ 😀

  Bylo mi tehdy 38, a ten starší pán se mě nemile dotkl 😀

 891. 1058 PeS
  pán na vojně byl a si to užil. Mazáky jsme tam měli, ale tam kde jsem byl já (po přijímači mezi bigošema) , byl i ten nejdebilnější alespoň absolventem střední průmyslové školy. Nebylo to tak hrozné. Za starýho by dostal na budku i tam.

 892. Na čt24 je nějaká docela hezká blondýnka. Typově Petra Paroubková.

 893. 1062 martin TT
  Já se domnívám, že ti kluci jsou takoví bezkuloví i díky tomu, že dnešní holky nemají šťávu. Koukal jsem na Chartu 77 a připoměli tam Kriegla. Toho uhnala později Riva. Kibucačka, s Fučíkem obcovala, komunismem hořela. Vedle takových žen se to roste. Co má dnešní mladý muž? Komunistka Valachová nemá tu šťávu. Chytilová je pryč…. Ta stalinistka z filfak už taky není co bývala…

 894. Stejně – Charta 77 – to byli borci. Stalinisti, křesťani a underground a přitom skoro všichni židi, tedy dokázali sehnat peníze. Na venkově úspěch neměli. Tam když někdo dal po plesu pod Gottwaldův pomník půllitr piva, tak měl problémy. To opravdu veselé nebylo.

 895. Je to podobné jak v Moskvě a Petěrburgu. Z jiných lokalit (a z Kieva) nastává židovský exodus do Izraelae tak, že se v Tel Avivu už pomalu nedomluvíte Hebrejsky ale do Moskvy a Pitěru se to zpátky stěhuje. Putin to toleruje takže opět vznikají firmy typu Rišon …

 896. Kam se na ten půllitr odvahou hrabal Patočka …

 897. quivisi
  četl jste někdy od Patočky cokoliv?
  Já absolutně nechápu, proč komoušům vadil. Možná kvůli Husserlovi (židi) možná kvůli Heideggerovi (nacisti) v každém případě to nebyl nikterak komunismus ohrožující maník. Že exnul na mrtvici ho udělalo slavným.

 898. Tak jsem stihl konec prvého dílu toho norského nesmyslu. 🙂

 899. Tedy, quivisi, od Heideggera i od mladého Husserla věci rád čtu, protože je fenomenologie zábavná, Od Patočky rád nečtu nic, anžto je patetický. Z té školy vzpomínám nicméně rád na Hájka, co byl matematický genius, položil základy fuzzy logic a „uměl“ pravděpodobnosti. Toho fenomenologie taky přitahovala a jeho semináře na hotelových pokojích po kongresech byly nezapomenutelné i díky pižmu jeho ponožek …

 900. Kriegel pocházel ze stejného města, jako moje babička. Praděd tam byl ředitelem c.k, nápravného zařízení.
  Babička se naučila česky až v jejích 20 letech.

 901. Hmm, tak ten moderní Vinetou je docela oříšek. Nějak nevím, jak jej správně politicky korektně pojmenovat…

  Na jazyk se dere termín „bezobsažná multikulturní sračka“, ale tak nějak instinktivně cítím, že to se asi nebude líbit. Ale co, na to sere pes. Prostě to je bezobsažná multikulturní sračka. Nic víc, nic míň.

  🙁