Vzpomínka na Pavla

Pozor!…………….HLÁŠENÍ……………….Pozor

v úterý, dne 21. listopadu 2017, od 18 hodin,

se uskuteční 11. setkání k uctění památky Klauna Parafína,
v restauraci U Pivoje, adresa  Františka Křížka 513/20, 170 00 Praha 7

Rezervace je na občanské jméno Modrého ptáka

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 499 komentářů u “Vzpomínka na Pavla

 1. Na Pavla vzpomínám často. Bohužel, Prahu mám trochu z ruky… 🙁

 2. Halle,
  a jestli ISILové jako bonus slíbili, že půjdou rovnou do Evropy, tak jim k tomu Američané možná koupili i lístky na autobus.

 3. Dobré ráno,

  tak ono těch vzpomínkových výročí už je víc, nejen klaun…

 4. Ptakopysku 🙂

  až tak daleko bych nešl.
  Ony ty evakuace pováděli i Asádovci, většinou s rebely mimo ISIl, s Isilem jen jednou, ale to se dělalo s autobusy, a bojovníci si odvezli jen sapíky.
  Nechat je odvézt i zbraně a munici na kamionech je poněkud přes čáru.

 5. Na aktuálních konfliktech se objevila fotka z Emerických novin, ve kterých nějakej emerickej průmyslník tvrdil, že za světovou krizi ve 30-tých letech můžou Sověti, prej tím , že prodávali za dumpingové ceny.
  jura-p si z toho dělal pérdl.

  Putin ovlivňuje všude a vždycky, proč by nezasahoval i do minulosti?
  Ví, že když něco změníte v přítomnosti, neprojeví se to teď, projeví se to až v budoucnosti.
  Když chcete, aby se něco projevilo v přítomnosti, musíte makat na minulosti. To se nedá nic platný. 😀

 6. Dano, jetsli jsme ddemokrati, tož musíme akceptovat i takové názory

  Ale ten Babiš sem nespadl z nebe. lidi mají prostě pocit, že je tu konečně někdo pro ně. Oni totiž všichni ti morální giganti a elity společnosti jakoby poněkud přehlídli, že i ti vysmívaní čecháčkové, ten blbej „všeholid“ jsou taky občané s volebním právem.
  a teď se diví, že někdo se nechal koupit za kpblihu. Ovšem když položíš vedle sebe morální pindy a koblihu, tak najednou ta volba vypadá logicky.

 7. Přečtěte si dnešního Macka, zase opisoval od nás, i když to svádí na nějakého Facebooka.

 8. Dobré zas ráno… 2 martin – byl jsi rychlejší… Ale IMHO, model zločinec/Jura-P je jednodušší a méně administratvně náročný. Prostě k volebním lístkům přiložit obolus a platí pouze obálka, kde vedle lístku je i obolus a nikdo se nemusí nikde ničeho zříkat… Jen by to chtělo hlídat členy volební komise a při příchodu a odchodu dělat důkladné osobní prohlídky, aby se u některých jedinců zázračně „nerozmnožily“ peňáze… (po tom, co jsem slyšel a četl, že se leckde dělo s volebníma lístkama, nemám o charakteru členů volebních komisí nejmenší iluze… A raději budu věřit tomu, že Bureš vyhrál poctivě a zaslouženě… Sichr je sichr…)

 9. 11

  Lidé, co už teď nechodí k volbám ( asi 40%) by se zaradovali.
  Zvláště romské menšině by se to moc líbilo 🙂

 10. Okrsky se 100% volební účastí a nulou platných hlasů by někomu vadily?

 11. 10, 11, jsem pro otevřené legální obchodování s voličskými hlasy. Volič = akcionář státu.

 12. Fiala konečně dostal rozum a nebude kandidovat na předsdu sněmovny.
  Bylo na čase, zatím mi jeho počínání připadalo jako počínání mírně zavostalého člověka.

 13. (10) Tam mne pobavil ten Forbelský, když přičítá klesající kurs libry jen činnosti ČNB.

 14. No, pokusim se prijit a kdyz ne, venuji Pavlovi… A bohuzel i dalsim… vzpominku.

 15. A k soucasne politice – ticha koalice ANO+KSCM+SPD+Pirati je jiz vicemene realitou…

 16. No fuj, to je sestava…. 😀

  Mám dojem, že se splnily ty nejpesimističtější prognózy kdo s kým….

  teda, ne že bych byla překvapená nebo zklamaná… On se takovej nějakej výsledek vcelku dal očekávat.

 17. Petře, maYdo,

  já tu koalici předvídal už dávno.
  Vzpomeň si. Psal jsem to tu.
  Kromě Pirátů. O těch jsem tehdy nevěděl, co si o nich myslet, a moc jásno nemám ani teď

 18. Tak tu sestavu predvidal kde kdo vcetne mne, kdyz se zde basnilo o koalici demokratickych stran 🙂 S piraty uzijeme lnove formy zabavy, o tom zadna…

 19. Halle, já jsem to přece předpokládala taky, že to tak nějak dopadne…..

  Ovšem k tomu básnění o koalici demokratických stran bych jen podotkla, že je otázka, co by bylo horší…..
  tej demokracie mají sice plnou hubu, ale to je tak asi všechno. Možná, že mají menší škraloupy než babiš, ale tady beze zbytku platí, že pilněj a aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel.

  Problém je, že všichni se dhodnou jen na jediném – zeman je fuj, bab iš je fuj. Bezpochyby jsou oba fuj, ale politickej program pro fungující zemi s uspokojivými poměry se na tom postavit fakt nedá.

 20. Dobrý den. Předpokládám, že Piráti mají zkušenosti koalování na pražském magistrátu. Dále předpokládám, že je estébák chce mít jako fíkový list pro progresivisty. Jestli se s tím spokojí, netuším. Jejich programem je utopický socialismus formovaný pro 21. století. Začnou-li obchodovat, vzdají-li se idealismu, přijdou o voliče.
  Volič „idealista“ si vybere jinou ideální stranu nebo nepůjde k volbám. Volič „korytář“ si vybere toho, kdo mu zajistí nejvíce do koryta. A fíkový list to nebude.

 21. Sen o velké koalici proti estébákovi a komunistům byla nabídka všem, aby se podíleli na moci a přežili do následujícího volebního období.
  Ti co se k estébákovi připojí utrpí to co ČSSD – proč by příště šli voliči za čertíkem ze mlejna, když si mohou vybrat tancovačku s Luciferem?
  Ti co ho budou podporovat v „konstruktivní opozici“ utrpí totéž. Ti co budou drškovat, říkají si vopřesdršku. „Naši“, resp. „jeho“ na ně kleknou, – fiškusové, protidrogoví, mravnostní, OSPOD, bachaři…

 22. Jen bych připodotknul, že ODS, Top a Lidovci velmi pracují na tom, aby byli trapnější a trapnější.
  Musím poznamenat socanům malej bezvýznamnej černej bodík, že uznali, že volby pros… a na rozdíl od výše zmíněných se dál neznemožňují kladením nesmyslných požadavků.
  Zásada je nechtít to, co objektivně nemůžu dostat.
  Po odmítnutí nereálných požadavků a odmítnutí plánovaných nesmyslů pak jeden vypadá ještě blběji, než se zdálo předtím.

 23. Jednání lidovců chápu, pokud mají mezi sebou Mariana Plojhara (omlouvám se Josefu Plojharovi, prošel si peklem, proto asi sešel z cesty víry)

 24. Nickname, zatim zadnym z progresivistu nevadilo nechat se koupit… proc by piratum melo?

  Navic, uz jen ten nazev indikuje skutecne priority 😀

 25. A babiš nechal jednání na jiných, jezdí po republice a vlastně zahájil kampaň pro případné předčasné volby.by
  Zatímco opozice se zabývá tím, jak mu zabránili vládnout bez důvěry.
  Ten chlap si z nich normálně dělá pérdel 😀
  Na rozdíl od ostních, kteří jsou plonkoví, on už asi ty prachy na kampaň má nachystané v trezoru 😀

 26. Omlouvám se za odbočení: před časem jsem si zde vyléval srdce,jaký hnus z betonu a skla mně to na Malvazinkách před okny postavili. Majitelé se již nastěhovali a paní „myje“ okna ( výlohy) v prvním patře.Jinak to nejde než z plošiny, auto stojí uprostřed ulice a služba pilně šmrdlá sklo.
  Auto posupně objíždí barák a všichni kolemjdoucí jsou z toho paf. Tak nevím, jestli to není účelem, nebo architekt něco nedomyslel? Ale nějakou cenu jistě ten barák dostane…

 27. Jirko,
  kdybys viděl, jak se meje Tančící dům, vážil by sis toho, že u vás jenom jezdí plošina.
  Sestřenice mé ženy, bydlící v jedenáctém patře paneláku, jednou myla okna oděna pouze v kalhotky a zapříčinila tak zpoždění na trati Benešov – Trhový Štěpánov. Nějak ji nenapadlo, že mužové od dráhy, když jsou střízliví, disponují jednak orlím zrakem a druhak netušila, že má přednosta v šupleti triedr. Štěpánovské Hikari tak bylo přednostou odbaveno a vysláno na trať až poté, co mladá paní dokončila svoji záslužnou práci.

 28. 32- asi jsem staromilec, ale vidím rozdíl mezi údržbou Tanč. domu a domu rodinného. Představa, že budu ?4x? do roka shánět techniku na mytí, když vidím, co dá práce sehnat ( a donutit k příchodu v dojednanou dobu) plynaře, kominíka či instalatéra, ve mně vyvolává osypky. To snad bych raději zaplatil ženě kurz horolezectví nebo výškového kácení stromů.
  A nebo se na to mytí….
  PS- to už přednosta nepokládá ucho na koleje, zdali se blíží rychlík a nyní ho vyhlíží zdaleka triedrem? Vidím, že se ty dráhy se dramaticky modernizují.

 29. Taky dobré 🙂

  Získáš-li ve volbách pět procent, tak v Lánech nemáš nárok na oběd. Tak nějak zní jedno z hradních pravidel. Za prezidentem Milošem Zemanem ve středu ve tři odpoledne míří šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Zatímco při všech předchozích jednáních dostali představitelé stran oběd, Kalousek bude pohoštěn kávou a zákuskem. 😀

  Ovčáček.

  Vzápětí zdůraznil, že Kalousek o hladu nebude. „Nebude to tak, že by nedostal kávičku nebo dortík. Rozhodně to není tak, že bychom měřili na vahách, ale v případě pětiprocentních stran je lepší úspornější formát. Pan předseda Kalousek nebude trýzněn, určitě i sklenku vody dostane,“ dodal mluvčí.

 30. 35-běźí už od voleb, třeba idnes i lidovky mají minimálně článek denně o někom, něčem z SPD.
  Taky jeden denně o přínosu EET, Babiše s jeho boření starých pořádků.

  S majitelem těchto plátků to samozřejmě nesouvisí, redakce jsou naprosto nezávislé a „novináři“ se za sebe nestydí.

 31. 35 Hadrníci jacísi v černých čamarách s visícími pentlemi pod krkem. Hrají si na honoraci a přitom nemají na vyšívaný kabátec, o zlatem vykládané zbroji nemluvě. Jaké jiné nežli mizerné vlády se lze od nich dočkati?

 32. 31 Ono šmrdlací auto patří k image „že na to maj“.

 33. Dotace ve výši 130 tisíc korun úředníci schválili a následně zjistili nepravdivost údajů.
  Podle hejtmanství se oba žadatelé mohli dopustit trestného činu dotačního podvodu, kraj nevylučuje ani zapojení dalších lidí. V obou případech zpracovávala pro žadatele žádost o dotaci na nový kotel údajně třetí osoba. V případě prokázání viny může za dotační podvod hrozit pachatelům až pět let vězení.
  Zdroj: https://praha.idnes.cz/dotace-kotle-podvod-hejtmanstvi-dav-/praha-zpravy.aspx?c=A171113_165848_praha-zpravy_nuc

  Takže 2-5 let za 130 000.
  A kdyby žadatelé převedli kotel na manželku na dobu pět let ? Prý to pak není podvod. Říká pan Babiš …

 34. 40….kdežto na osmadvacetichapadlové fluorovodíkové hlavonožce se sere jak na placatej šutr.

 35. „…čelí učitel také obvinění, že porušil školní politiku rovnosti tím, že když o transgenderovém studentovi hovořil, používal jeho jméno namísto zájmena „on“.“
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/dobra-prace-devcata-rekl-britsky-ucitel-skupine-kde-byl-i-trans-zak-muze-ted-prijit-o-praci-gsn-/zpravy-svet.aspx?c=A171115_133939_ln_zahranici_mha

  já asi fakt nemám tu správnou kinderštůbe. Vždycky jsem měla za to, že je naopak poněkud urážlivé někoho oslovovoat „on“ a ne jeho jménem
  a vůbec – jak, probůh, je starý to dítě, když už stačilo prodělat změnu pohlaví? A co když, až dospěje, změní názor?

  Měla jsem za to, že jednou z podmínek, aby se mohlo uvažovato změně pohlaví je dokončený pohlavní vývoj.

 36. Maydo, dítě neprodělalo změnu pohlaví. Pouze se cítí jako chlapec, i kyž vzhledem je dívka.

 37. Schumi, genderové aktivistky zatím nevypátraly, jak jsou na tom osmadvacetichapadloví fluorovodíkoví hlavonožci a pohlavím.

  Mají jendo, dvě nebo deset pohlaví? Jsou všechna pohlaví schopnas emnožit? Nebo snad se množí vegetativně? Nebo naopak více pohlavně

  Co když jsou pozřeba třeba tři nebo čtyři pohlaví na množení? To by pak taková osmadvatichapadlí flourovodíková hlavonožcovic rodinka mohla být docela zajímavá. A ten zmatek, čí je která tchýně 😀

 38. Aha, já měla za to, že když je to transgender, tak je to jedinec se změněným pohlavím.

  No, a co bude děvče a hlavně rodiče dělat, až jí začnou růst prsa? Nechají zas někoho vyhodit z práce?

 39. Pohlaví je věc volby, ne nějaký orgán, MaYdo ! Ze kterého jste století proboha ? 😉

 40. 48

  Tak to je na mě příliš složité. Jsem skoro tak primitivní jako ptakopysk, a do teď jsem si myslel – má to kozy, je to ženská.
  Jistě , jsou i jistejší definice (příznaky), ale masově, v běžném společenkém styku jaksi nepoužitelné 😉 Škoda 🙂
  S určitými potížemi ( no, ne zas příliš velkými) jsem vzal na vědomí existenci gayu a lesbiček, ale tyhle další věci jou už na mě moc komplikované. 😀

  Ale , když tak nad tím přemýšlím, docházím k závěru, že možna mít ve svém okolí či příbuzenstvu někoho ze 4 % není úplně největší průser.
  Že jsou i horší. 😀

 41. A pak bude Barbie cítící se jako Ken a Barbie s AIDS …

 42. Já měla za to, že ceny stoupají a klesají a ne že zrychlují a zpomalují.

  a vlůbec ta věrta je boží dílo stylistiky 😀

  ale asi jsem zavostalá, kydž si myslím, že když někdo vypadá jako holka, tak to asi bude holka….

  Vlastně mně jednou nějaká ženská řekla v obchodě „mladý pane“ To jsem chodila okudlaná skoro na ježka, a vzhledem k tomu, že jsem zrovna měla kalhoty a nebyla namalovaná, byl myl tej paní byl vcelku pochopitelný.
  ale tvrdit, že se to dotklo mé identity a mám teď v důsledku frustrace zničený život by snad šlo, ne?

  Konec konců považovala mně za chlapa, to je z hlediska lidskoprávníků nižší vývojový stupěň, něco hned za prvokem.
  Akorýt nevím, co bych si vzala na ženský, která celej život nejspíš prostála za pultem v socialistický sámošce a dnes už nejspíš bude na pravdě Boží…

 43. 56
  A je mi to jasné ! Putin má na svědomí i moje kolena !

 44. No jóóó, to jste měli hned napsat, že autorem je fendryc, ta rumlova podržtaška… 😀

  ten se určitě každej večer dívá, jestli náhodou nemá ruskýho agenta doma pod postelí.

 45. Houby 🙂

  Fendrych každej večer z pod postele vytáhne aspoň dva ruské špióny ! 🙂

 46. 55 — Vlastně mně jednou nějaká ženská řekla v obchodě “mladý pane” — Nojo, maYdo, ale ve vší úctě bych hádal, že to bylo tím, že už tehdy měla jste brýle, není-liž pravda?

  Kamarádka, která se tehdy dávno oblékala na jaře a na podzim systémem džíny + tričko (v létě šortky + tílko), čerstvě se nechala ostříhat, a měla (už se nepamatuji) pár měsíců do státnic či po státnicích, mi totiž onehdá říkala: „Prodavačky mě považujou za kluka. V takovym případě mi většinou tykaj.“

 47. Jen jetsli to jsou opravdu špioni…. 😀

  Možná by se měl zeptat manželky, kde se tam vzali.

 48. Zpátečníku, já jsem takovej jednoduchej a přímočarej, takže

  (v létě šortky + tílko )
  Kozy nechávala doma, anebo žádné neměla ?

 49. Jo, měla jsem brýle. 🙂

  Já si to pamatuju hlavně proto, že moje kamarádka vypadala fakt jako kluk, z ní a jednoho spolužáka, kterej byl stejně typ, dělali legraci, že to jsou bráchové.
  Oni teda měli hlavně takový ty ohnutý vytahaný figury, ta moje kamarádka hrávala na gymplu basket.
  Tak když si stěžovala, že ji někde zas posílala nějaká hajzlbába na pány, tak jsem jí to vždycky připomínala, že v tom není sama.

 50. (58) I Fendrych podržtaška může vytáhnout celkem reálné věci: Začal s celou věcí Aeronet, komouši a ANOnisté? IMHO ano. Je to nafouknutá hovadina? IMHO taktéž ano.

 51. 63 — Hm, no, nevím, zda se jí toto dělo i v létě, vzpomínku mám spojenou spíše s takovým sepraným a poctivě vyžehleným bavlněným tričkem. (Je to těsně přes čtvrt století, dnes už nevydedukuji, zda na jaře či na podzim.)

  No, a k meritu otázky, musí-li to tedy být… Již renesanční básníci v této souvislosti mluvívali o objemu, barokní jej pak vysloveně oslavovali. A ona měla na holku poměrně široká ramena. Určitý (objektivně vzato nenulový) objem tak příslušel neobvykle rozsáhlé ploše. Splést se jistě nebylo vyloučeno, zejména z ánfasu…

 52. 46 maYdo, právě v tom, že nikdo neví, je ta diskriminace. Jsou povinni vědět.

 53. Schumi, tak že bys sem hodil článeček na téma, jak to mají osmadvacetichapadloví fluorovodíkoví hlavonožci s gender identitou?
  nerada bych porušila nějaký zákon tím, že nevím a tudíž diskriminuji svým nevěděním osmadvacetichapadlové fluorovodíkové hlavonožce.

  ale vynechat bys neměl ani jedno-, dvou- , troj-… atakdálechapadlové hlavonožce a nejen fluorovodíkové, ale i chlorovodíkové, bromovodíkové a jodovodíkové hlavonožce.

 54. Karle, ono o žádný lithium Fendrychovi nejde. Asi se bojí, že by nová vláda mohla tomu cenzurnímu ouřadu, co tomu šéfuje ten pornoherec, zkrouhnout rozpočet

  Dovolila bych si pochybovat, že ČSSD prohrála volby hlavně kvůli lithiu. ČSSD prohrála volby hlavně proto, že kudrnatej bob a his melody boys podělali co mohli a prohraný ty volby měla dávno před tím, než nějaká causa lithium vypukla.

  Fendrych je prostě pošahanej. Je takhle pošahanej už léta a je v tom poměrně konzistentní. Pamatuju si jeho komentáře v Lidovkách a týdnu, možná že objekty jeho paranoiy nebyli ruská agenti, ale nějaký ty temný síly, ale jinak je to furt to samý v bleděmodrém. Ty jeho komentíže se nedají brát vážně.
  A je v tom stejnej už od dob, kdy nikdo o nějakém Babišovi nic nevěděl a tehdejší vládce Ruska se víc než o agenty a hybridní války zajímal o vodku.

  Prostě plete z hovna bič, nic jinýho neumí a neuměl.

 55. OT: (…) A tady se otevírá možnost, že bez ztráty tváře může Demokratický blok přinést historickou oběť a vstoupit do vlády, aby se zabránilo v přístupu antisystémovým silám nahlodávajícím podstatu demokratického soukolí, amen. (…)

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/kde-nic-neni-ani-kalousek-nebere-d35-/p_cirkus.aspx?c=A171115_213500_p_cirkus_nef

  Není to náhodou zhruba to, co navrhoval Topolánek v rozhovoru s Veselovským, na nějž jsem sem před pár (tý)dny možná dával odkaz?

 56. Hlavní zprávou ČRo je dnes to, že se Trump napil na tiskovce z plastové láhve.
  Vážně.

 57. 70 „A tady se otevírá možnost, že bez ztráty tváře může Demokratický blok přinést historickou oběť…“

  Připomíná mi to rétoriku Hlavního stanu, když se maršál Žukov blížil k Berlínu.

 58. (69) Já to nepopírám, kromě to je mi u (_!_), celej Fendrych. Napsal jsem pouze, že v konkrétních záležitostech má IMHO pravdu.
  (72) No bodejť by president chlastal nevážně, až frivolně! 😛

 59. 68 maYdo, to oni vůbec nevědí. Právě v tom je ta diskriminace. Je povinností ostaních to vědět a zajistit aby nejen fluorovodíkoví hlavonožci byli spokojení.

 60. (73) To může mít zajímavé souvislosti. Jednak, že Hlavní stan i Demokratický blok nemá k dispozici žádné dobré řešení, druhak, že Žukov i Bureš nejsou řešení bez jistých problémků. 😛

 61. A jinak, domnívám se, že je nejvyšší čas (formálně odůvodnitelný třeba nadcházejícím výročím 17.11.1989) kvantifikovat hloubku volebního průšvihu, přesněji řečeno mnohem dávnějšího průšvihu, který teď volby čerstvě manifestovaly. Tuhle jsem to komusi vykládal, jenže právě rozhovor poskytoval méně prostoru pro nezbytnou rigorosnost. Takže tedy:

  Rozsah katastrofy si prosím definujme jako

  1 – pq,

  kde p je volební výsledek programově přijatelných stran (podělený 100 %) a q je (na stejné škále, tj. od nuly do jedničky vyjádřený) náš souhrnný odhad jejich funkceschopnosti, akceschopnosti a vládyschopnosti.

  (Zde nutno poznamenat, že programová přijatelnost je jen jakási zkratka, jejímž skutečným obsahem se rozumí víceméně pouze to, že inteligentní lidé v té straně říkají o politické situaci a jejích možných východiscích rozumné relevantní věci; nic více a nic méně. Podobně, notorická polopatičnost mne bohužel nutí zdůraznit, že tu funkceschopnost atd. neodhadujeme pro politické strany vůbec, nýbrž výhradně pro ty přijatelné.)

  Které strany jsou ony programově přijatelné, si každý badatel může určit sám (já si, a to jen pro účely této úvahy, dosadil Svobodné a Realisty, ale po chvilce počítání každý přijde na to, že na přesném výběru stran výsledek zas tolik nezávisí). Dosažená volební procenta zjistíme na stránkách ČSÚ. V dalším kroku střízlivě odhadneme a číselně vyjádříme jejich praktické schopnosti; poté už jen pronásobíme a odečteme od jednotky.

  Výsledek toho všeho se mi jeví celkem jednoduchý a jednoznačný: V průšvihu jsme nejméně na dvě až tři devítky…

 62. No jak se mi v poslední a nejen poslední, ale i předposlední době ty strany jeví, tak je otázka, jestli mohlo být výsledkem letošních voleb něco jinýho než průšvih.

  Ten stav, popsaný v článku , na který jsem dávala odkaz, totiž byl patrný už „v době předbabišovské“, babiš je jeho výsledkem, ne příčinou.

 63. a v ono historické výročí nejspíš s bráchou vzpomeneme na divoký mejdan v mém tehdy ještě nezařízeném bytě zrovna v ten historický večer a co asi dnes je s jeho účastníky.

 64. 82

  Divokej mejdan… Prosím podrobnější popis 😉

 65. Teodor Marjanovič je neuvěřitelná … bytost ? Nebo jak to nazvat ?
  Předpokládám, že je skutečný, nikdo by asi nevymyslel …

 66. (85) O demokratičnosti těch voleb by se nejspíš dalo s úspěchem pochybovat. A kdysi ten stát dost prosperoval.
  (86) V čem je problém? IMHo to vidí dost reálně.

 67. Pochopitelně to byly demokratické volby, vždyť to ten Robert Mugabe celá léta tvrdí. A teď když hodlal presidentský úřad odkázat manželce (pochopitelně demokraticky) tak mu to někdo má kazit?

 68. 79 Zpátečníku, to jsou úvahy na stejné úrovni jako „kdo by byl lepším generálním tajemníkem“. I nyní by Sláva Volný (Hlas Ameriky, Vídeň), pravil „Je to v systému“.
  Příčina je systémová, hluboce kulturní, včetně úpadku kultury „všedního dne“. Ono viditelné o čem je řeč, o čem je hádáno, má široké a hluboké kořeny. Není chorobou samotnou, ale jejími příznaky. Jestliže uhnívají kořeny, je pošetilé od stromu očekávat, že ponese dobré ovoce. Zeman, Horáček, Drahoš, Topolánek…jen jinak hořké a kyselé.
  Je nevýznamné kdo bude předsedou vlády, kdo prezidentem. Jsou a budou tací jaký je a bude systém založený na většinové kultuře všedního dne, na všeobecně sdílených hodnotách a zájmech.

 69. 84 PeSi, zajímavá bude hlavně experimentální část Halíkovy dizertačky.

 70. K mému poslednímu vstupu.
  Byl jsem ve svém rodném městečku a net jsem se byl podívat v knihovně. Teprve po upozornění Halladina a Maydy mi jaksi došlo, že za klasifikaci písemky z matematiky, jako čehosi zvráceného, může místní ajťák. 😀 A taky mi zablokoval přístup do diskuse, takže jsem se už nemohl přiznat.
  Tak Halladine a Maydo dík. Příště se budu snažit víc přemýšlet. (Leč obávám se, že některá má předsevzetí se již stávají neuskutečnitelná … 😀 )

 71. Ano. Topolánek je pro měně nevolitelný!!!

  „….. Pokud si vzpomínám, tak se například na billboardech prezentoval ukázkovou rodinou, aby se vzápětí rozvedl. Objížděl republiku s propagací volebního programu Modrá šance, aby ho po volbách zcela opustil. Odmítal Lisabonskou smlouvu, aby nakonec obcházel své patolízaly v poslaneckém klubu s žádostí, aby pro ni hlasovali.

  Nevím, jestli to tak bylo jen proto, že mu jeho veřejné projevy psal někdo jiný a o jeho praktickém jednání rozhodoval zase někdo další, nebo jestli měl za to, že tohle je prostě ta velká „politika“. …..“

 72. 🙂

  Jo, Vlasto,

  jsou věci mezi nebem a zemí….. 🙂

 73. Ad (94) Náskok díky technice dosud trvá. Je vůle ho využít? Jak ho využít?

 74. 89 – to jsou úvahy na stejné úrovni jako “kdo by byl lepším generálním tajemníkem”. – Ale kdež, Schumachere, tohle je nedorozumění; v 79 píšu téměř pravý opak. Zkusím Ti to nějak převyprávět:

  V podstatě tam říkám, že i když si vybereš (zcela dle vlastních preferencí) stranu či strany, s nimiž se jakž takž shodneš názorově, a pak se podíváš na (1) jí nebo jimi dosahované preference či volební výsledky a (2) schopnost reálně, v reálném světě fungovat a případně vládnout, čili spravovat nějakou oblast veřejných záležitostí, výsledek je tristní — je totiž o několik řádů horší, než jaký by minimálně byl nutný pro politické řešení současné situace.

  (Jinak ovšem čtenář vzdělaný v exaktních oborech v pozadí 79 odhalí trik manipulativní povahy: Proměnné p a q samozřejmě nejsou navzájem nezávislé, oni i ostatní voliči trošku koukají na praktické schopnosti těch kandidujících politiků…)

  Maličko podobné to bývalo i s těmi generálními tajemníky: Za prvé stalinista a ryzí totalitář, za druhé primitiv a neschopný blb; obě tyto kvality by bývalo namístě posuzovat odděleně. Ale s volebními preferencemi pochopitelně nemělo smysl tehdy kalkulovat.

  — — —

  Zajímavější mi připadá, co tam píšeš dále: (…) systém založený na většinové kultuře všedního dne, na všeobecně sdílených hodnotách a zájmech. Tohle bych právě pokládal za klíčové. Existuje to? Totiž, existuje to jaksi hmatatelně, nejen jako určitá zprůměrovaná hodnota? A existovalo to i v předlistopadovém režimu?

  Na jednu stranu by se zdálo, že zcela jistě a průkazně ano, porovnáme-li si české prostředí třeba se Zimbabwe, když už ho tu někdo zmínil: rozdíly jsou veliké a očividné. Na druhé straně, and that’s my point, takovéto rozdíly ještě nedokazují, že na české (nebo té africké) straně existuje náležitá homogenita. Možná to opět uvidíme na delší vzdálenost, podíváme-li se zpátky do 80. let:

  Kultura všedního dne, sdílené hodnoty a zájmy… Nějaké byly dejme tomu v JZD, jiné v domově důchodců, jiné v armádě, jiné v církevní farnosti, jiné v ústavu ČSAV, jiné v trampské partě, jiné mezi institucionálně neorganizovanými lidmi vyvíjejícími elektroniku a počítače různě po republice, jiné v kriminálu, jiné v zahrádkářské kolonii, jiné ve fabrice, jiné v disidentském kroužku… Je otázka, jak rozsáhlý a jak významný by byl jejich společný jmenovatel. A nakolik by nakonec byl určován nějakými (v jistém smyslu vnějšími) systémovými parametry, např. neexistencí trhu, cenzurou a zavřenými hranicemi?

  Změny, které nastaly od roku 1989, přitom můžeš chápat i tak, že se tyto partikulární hodnoty, kultura a zájmy nějak přelily a překulily i do nových poměrů, jenže ne stejnou měrou a všude nějak jinak. Dívám-li se zpět, myslím mám celkem představu, na čem tehdy v mém oboru bylo prakticky možné se dohodnout a na čem ne, co šlo zorganizovat a co už nešlo. A pokládám za samozřejmost, že se tato hranice nějak lišila dejme tomu od turistického oddílu nebo od StB. Snad dokážu i trošičku posoudit, jak se to od těch časů změnilo.

  A podobně mohu extrapolovat i do budoucnosti: Nastane-li nějaká systémová změna, lhostejno zda k lepšímu či horšímu, opět bude mít tu podobu, že váha některých partikulárních hodnot, možná i partikulární kultury, se zvýší, jiných sníží. (Koneckonců nástup Babiše s Agrofertem vlastně je právě tohle.) Že se tak bude dít v rámci nějaké širší kultury a obecnějších hodnot, o tom není sporu; je ale otázka, nakolik je to důležité, nakolik rozhodující a nakolik pouze vnějškové. (Že Bohuslav Sobotka v roli premiéra nebude na mezinárodním fóru řečnit oděn v leopardí kožešině na holém těle, je zjevné; jest však otázkou, co – pokud vůbec něco – to vypovídá o rozdílech jeho politiky od politiky potentáta, jenž tento outfit s oblibou nosíval.)

 75. 95 — Čí náskok, nickname? Něco takového dnes Číňani myslím dokážou vyvinout bez větších potíží, a kdykoliv tím mohou zaplavit e-shopy…

 76. Provakační dotaz – a je to Číňanama nebo vedoucí rolí jejich partaje? 😉

 77. Zpátečníku: pro zjednodušení považujme Čínu a Japonsko za náš kulturní okruh. Nesalafistickou Levantu klidně také.

 78. 98 – Ale no jo, quivisi. O Číňanech jsem se chtěl zmínit již v 96, pak jsem si řekl, že to beztak je už příšerně dlouhé. To je jasné, že na jednu stranu po stovky a tisíce let existují nějaké specificky čínské hodnoty a kultura, a že na druhé straně čínská společnost fungovala dost jinak za císařství, za Kulturní revoluce a dnes.

 79. 99 – Jen jestli to není zjednodušené až příliš, nickname. Souhlasil bych, že dnešní čínská kultura, a zejména její současná dynamika, jeví cosi společného s evropskou či severoamerickou z (dejme tomu) 70. let; naopak rozdíly oproti té současné „naší“ se mi zdají stále propastnější.

  Ale nerozumím tomu. Jen se neubráním poznámce, že vliv současných evropských potentátů na dnešní čínské (politické) myšlení asi bude (zdvořile řečeno) nevelký.

 80. NoName,

  nemyslím si ,že existuje zákon,že když někdo spadne z kola , musí dostat pokutu.
  Jedině,že by porušila nějakej dopravní předpis a spáchala přestupek.
  Spadnutí z kola se mi nezdá,že by byl dopravní přestupek

  Já bych řekl, že poliši byli v neprávu, a měli by dostat sprdunk,a postih na platu.

 81. A záchranka je opravdu povinná hlásit dopravní nehodu spojenou s újmou na zdraví.
  Je věcí policie, aby vyšetřila,zda nebyla nehoda zaviněna někým jiným.

 82. Ad 105- Halladine, známá spadla někde na Moravě při přejíždění jakéhosi nerizikového můstku s kola a zlomila si klíční kost + měla ještě nějaká menší zranění. Byla střízlivá ( abych předešel podezření). První, co ji muži od záchranky radili bylo to, aby tvrdila, že kolo vedla. Jinak dostane jako účastník silničního provozu ještě pokutu.
  Nevím, jak řeší policie provoz na vinařských stezkách. Slepotou?

 83. Ovšem náčelník v čamaře s pentlí visící od límce se od toho v leopardí kožešině nijak zásadně neliší.

 84. 97 😀 Zajisté, když to napřed někdo jiný vymyslí. Oni to vylepší, zlevní, doplní o digitální vodotrysk…

 85. to snad chce tomu nadplicajtovi hodit deku, aby mu došlo kde bydlí.Na vojnbě se to osvědčovalo.

 86. …ale na druhou stranu.. když see ve mně občas udělá takové to svědění, že bych se chtěl odstěhovat za Olinou, tak mne to rychle přejde. Jak to mají ti policajti na autech – buzerovat a pokutovat?

 87. ad 106 – Halle nedávno jsem psal o kamarádovi, který se lekl protijedoucího auta, sjel do příkopu a převrátil se. Taky policajtům zaplatil 500 Kč – ZA NEPŘIZPŮSOBENÍ JÍZDY…. Ta formulace mohla být u te cyklistky taky.

 88. dobré odpoledne,

  To nepřizpůsobení jízdy hje krásná formulace, na kterou se dá naroubovat cokoliv.

  Třeba žes měl přizpůsobit jízdu možnosti, že ti skočí pod auto opilec nebo sebevrah.

 89. Tak proto dnes hráli na Country radiu teď navečer jednoho Daňka za druhým. No, podle komentářů k těm písničkám mně to napadlo, chtěla jsem se podívat na nějaký zprávy.

 90. JInak mám pžezuto. Přezouvač je chorý, strávil prý několik týdnů ve špitále, ale syn zaskakuje na domluvu po večerech a víkendech.

 91. Ale auuuu,

  Wabiho písničky jsem si broukala včera večer, a vzpomínala na svých krásných sedmnáct let a trampské období 🙂
  A on se zatím chystal na poslední vandr.
  Proč mám pocit, že mi s těmi lidmi odchází i kus mého mládí ?

  R.I.P. Wabi, ten tvůj hlas mi bude znít v hlavě ještě častokrát.

 92. Pane Neumane, u nás poliši pokutujou, ale přes noc do basy nezavíraj 😉

 93. To u Vás pokutujou a pak nechají řidiče s jedním promile odejet?

 94. Hm, tak to jsem si nezapamatoval, že jste měl 1 promile 😉
  Já myslel, že to bylo za překročení rychlosti.
  Já bych považoval za adekvátní, zabavit řidičák, případně auto a nechat ho, ať si zavolá taxík anebo odejt pěšibusem 🙂

 95. Dobré zas ráno… Tak jsem na chvíli zavítal na fakultu a zespoda z Albertova mi do oken zní děsnej a navíc přebasovanej randál… No, ještě že odtud za chvíli vypadnu, stejně jak tenkrát… Tehdá, když jsem se dozvěděl, že to organizuje UV SSM a že tam bude řečnit rudej zmetek Katětov, tak jsem také usoudil, že té šaškárny se účastnit nemusím… No a vývoj mi dal za pravdu – zasloužilí svazáci a komančové, co se tam tehdá producírovali, maj na tom dneska postavený kariéry. Hlavně, že nechali zmlátit houf zmanipulovanejch studentů – ale na těch přece nikdy nikomu nezáleželo a nezáleží…

 96. 127 Třeba o tom Dan Brown napíše román „Šifra generála Lorence“.

 97. Nějak mrtvo….Že by všichni demonstrovali za lepší zítřky?

 98. Demonstruji na latifundii sekačkou sekání trávy, abych se na jaře neobkreslil že stařiny. Mezinárodní den studentstva mi k této aktivitě připadá ideálním.
  Sledovat v médiích lidský odpad, jak se prezentuje u Zdi nářků na National Strasse se mi poněkud ekluje

 99. 132 NoName, není žalobce, není soudce. Flastr fakticky dostal, že to dal na Vaši Rouru považovav to za úžasně cool. Teď už asi nepovažuje.

 100. 135

  Ten flastr si zasloužil minimálně za blbost 🙂

 101. 131 Halladine, to je provařené. Narazil jsem na to při koukání na úžasné výmysly úžasných hračičků stavějících obří funkční modely, pozemní, vodní, podvodní i létající vehikly a žasnu nad hrdinstvím do toho vlézt a letět s tím. Například CriCri i jako elektrolet či dokonce prouďák.

 102. 129 halladine, ano, rozděl a panuj. O to šlo a jde.
  Loupežná expanze na východ nletící na křídlech pravdy, lásky, demokracie, svobody a lidských práv si rozbila hubu o ruskou hranici.
  Co kdyby ve Washingtonu šli příkladem a rozpustili USA? I Texasané mají právo na seberurčení.

 103. Ale Schumi,

  Američané nemaj právo na separaci.
  Ověřeno už v 19. století. 🙂

 104. Dobrý sváteční podvečer,

  ptakopysku, to jsi šťastný člověk – u nás děšťosněžení zahradní práce vyloučilo. Ale měli jsme aspoň pohodu jinak – přijela sestřenka z okresu Praha-Východ s rodinkou, a bylo fajn a pohoda. Teď večer se má zase dovalit kámoš místní, takže si svátečního dne užíváme naplno.
  No a zítra zase hrábě, žehlička atd., jako každý jiný víkend. Vánoce se blíží… 🙂

 105. Matzurko,
  Já to měl taky samozřejmě s vodním chlazením, ale jednalo se o mžení připomínající jaro na ostrově Sky. Takže pohoda…

 106. Právě koukám na slovenské Pluske velmi moderní nafilmování Třech mušketýrů.
  Mušketýři prchají z Anglie na vzducholodi 😀

 107. Teda, tady je celej den hnusně a lezavo a navíc se mi nějak neudělalo dobře. Dokonce ani držťkovka v Miličíně nezabrala a to je co říci… Ta obvykle zabírá dost… Takže sedím v teple a pořádám archlív knížek…

 108. (138) Zatím expanze na západ nebo jihojihozápad. Zelení mužici, těžko říci, zda okřídlení.

 109. Halladine,
  Nářez, co? 🙂 🙂 🙂 Já koukám na Jára Cimrman ležící spící. Takňák nostalgie, když se to točilo, byl jsem nejenom kučeravý jinoch s řepou na lopatky, ale i přímo na místě činu když točili scénu s mořem v Praze, seděl jsem U Lípy vedle Staromaku a monitoroval jsem činnost filmarů z okna. Představa že Svěrák dokáže napsat Kolju, Tři bratři, nebo že bude spacákem v televizi, byla tehdy naprosto neuvěřitelná…
  Teď už by takový film nedokázal natočit, i kdyby na tom byl duševně tak dobře jako v době nejtužší normalizace roce 1983

 110. Všichni vyspávají z oslav, tak jeden z NP:
  Přijel papež na návštěvu do Washingtonu. Prezident ho po úředních jednáních vzal na projížďku po řece Potomac v prezidentské jachtě.
  Když tak stáli na horní palubě, vítr najednou sfoukl papežův klobouk do vody. Několik bodygardů se už už vrhlo do ledové vody, ale prezident je gestem zastavil. Sestoupil po žebříku až k vodě, stoupl si na hladinu a několika kroky, suchou nohou došel až k plavajícímu klobouku. Zdvihl jej z hladiny a přišel zpátky k lodi. Všichni, včetně papeže, novinářů a pozvaných politiků stáli s otevřenou pusou, když prezident s úsměvem podal klobouk papeži.
  New York Times, Washington Post spolu se CNN a dalšími liberálními médii přinesly příští den ohromující zprávu:
  TRUMP NEUMÍ PLAVAT!

 111. Asi tak…
  http://www.euportal.cz/Articles/18184-oslavy-17-listopadu-ovladly-multikulturni-neziskovky-drahos-hilser-a-fiser-projevit-se-vandalismem-na-pude-fakulty-to-je-pro-vysokoskolskeho-profesora-znamka-demokracie.aspx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  Já jen, když jsem včera četl ty vyblitiny a přitom si pamatuju, že to bylo všechno jinak, tak si tak vzpomínám na ten Renčínův fór pod tímhle obrazem:
  https://www.google.cz/imgres?imgurl=http://marek.unas.cz/Delacroix/svoboda%2520vede%2520lid.jpg&imgrefurl=http://k-a-c-h-n-a.blogerka.cz/Literatura/Popis-obrazu&h=970&w=1205&tbnid=jhGq8Xc70iOA-M:&tbnh=160&tbnw=199&usg=__jKHlbL5EYQkx6mYKCjrqjWlmJoo%3D&vet=10ahUKEwj37afL9sfXAhVCthoKHSndDJQQ_B0ItQIwCg..i&docid=tToq95nb9hDxBM&itg=1&sa=X&ved=0ahUKEwj37afL9sfXAhVCthoKHSndDJQQ_B0ItQIwCg#h=970&imgdii=fHWmIQat_0IiuM:&tbnh=160&tbnw=199&vet=10ahUKEwj37afL9sfXAhVCthoKHSndDJQQ_B0ItQIwCg..i&w=1205
  „Ano, to je ten slavný listopad 89! Já jsem ten druhý zleva…“

 112. 139 ach ano, zapomněl jsem. USA mají výjimku. Jako vždy a jako ve všem.

 113. Americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej raket Patriot Polsku. To za ně může zaplatit až 10,5 miliardy dolarů.

  To je příkladný spojenec! Však také z Washinktonu ani špitnutí, o porušování svobody, demokracie a lidských práv. Žádné rozdávání řervených kartiček či pochody velvyslance v čele průvodu duhových menšin ve Waršavě.

  Měli bychom je trumfnout a na Lipno koupit letadlovou loď. A nějakou ponorku. To byste viděli ak bychom se rázem stali příkladnou lidskoprávní demokracií!

 114. 148 věděl bych i o jiném zajímavém obrázku….

 115. Tohle znáte?
  „Babiš chytá ryby a uloví zlatou rybku. Rybka mu povídá: „Andreji, když mě pustíš, splním ti tři přání!“ Andrej si říká: „Kurva já žádné přání mít nemusím… mám na co si vzpomenu, ale když jinak nedáš, tak si přeju, aby celé Čapí hnízdo bylo ze zlata!“ Prásk, rána jako z děla a čapí hnízdo je celé zlaté. „Tak to druhé přání – to bych chtěl tu nejkrásnější babu světa!“ Prásk, rána a na pohovce před ním leží ženská, až oči přecházejí… prsa krásné čtyřky, nohy do praku, eňo – ňuňo! Babiš v úžasu čučí a pak povídá: „To je sice moc pěkné, ale na ni bych potřeboval mít ještě alespoň 5 kokotů!“ Prásk, rána jako z děla a před ním stojí: Kalousek, Gazdík, Fiala, Bělobrádek a Sobotka. „

 116. No, za to poslední přání bych tu rybku naporcoval a vysmažil 😀

 117. (152) ČSR měla loď President Masaryk, dělový člun na Dunaji, zděděný po R-U. Grégr so o ní zmiňuje v knize Vládcové oceánů: válečné lodě 20. století Ač byla kniha vydaná v šedesátých letech, nesměl použít komunisty prokleté jméno a píše o ní jen jako o P.M.
  (155) Něco jsem zaslechl, že by možná uměl, ale nesmí. Kocourkov hadr.

 118. Mno, tak ta argumentace elektronickým podpisem není tak úplně fér, protože nějakej elektronickej podpis musí mít každej dochtor, co účtuje pojišťovnám.
  A ty věci , které se vyčítají elektronickému podpisu, že by měl splňovat a nesplňuje, nesplňuje ani dosavadní systém 🙂
  No a to, že mi recept pošlou mailem , a nemusím jít k doktorovi a čekat v čekárně není špatné.
  Jiná věc je , že fůra starších lidí toho nebude schopno. Myslím přijmout recet mailem.
  Každopádně ministerstvo vyhovělo komorám, a důchodce Halladin bude moci nadále pro sebe čmárat recepty na papír…

 119. Jako obvykle, Halladin nemá rád výjimky, pokud nejsou pro něho.
  Říká se tomu zásadový postoj.

 120. BTW, že lékaři a nemocnice vykazují fiktivní úkony je tak nějak veřejné tajemství. Řeší se tím nízká hodnota bodu.
  Proto si nikdo nepřeje tu nejjednodušší a nejefektivnější kontrolu-výpis vykázaných úkonů na konci roku každému pacošovi do ruky.

 121. 156

  Nebyla zděděná, byla postavenna v roce 1929. Ale vycházela z R-U vzoru.

  Novou hlídkovou loď vyprojektovaly Škodovy závody a postavila loděnice v Komárně. Na dodávkách se podílely významné české podniky. Poldi Kladno dodala ocelové pláty a Škoda Plzeň strojní vybavení. Lodní šrouby vyrobil hamburský podnik Zeise.

  Loď byla spuštěna na vodu 19. října 1930 jako President Masaryk. Po plavebních zkouškách se ale ukázalo, že loď nedosahuje předpokládaných parametrů. Proto se vrátila zpět do loděnice a byly provedeny významné úpravy. Po uvedení do služby v srpnu 1932 prováděla loď na Dunaji cvičení až do začátku druhé světové války.

 122. NoName,

  každej pacoš ( i Vy) má právo o takovej výpis požádat.
  Pokud má zájem.

 123. Dostávam 4xročně stupidní časopis zdravotní pojišťovny, o který jsem nežádal. Výpis z účtu by měl být samozřejmostí.

 124. NoName, 🙂

  Píšu si jen léky , které mám předepsané od specialisty , a které mi dojdou, abych nemusel do čekárny.
  V momentě , kdy budou elektronické recepty všeobecně, tak si jen zavolám, ať mi recet pošlou na mail, a vůbec se nemusím otravovat se psaním.
  A taky budu moct přestat platit členské v komoře, bez kterého bych ty recepty psát nemohl.

 125. Ten stupidní časopis já nedostávám 🙂
  A tisknout a posílat výpis někomu, kdo nemá zájem ho studovat , a po příchodu do schránky ho hodí do smeťáku jsou zbytečně utracené peníze.
  Ale nepochybuju, že výrobcům tiskáren by se to líbilo.

 126. Ale jistě, výjimky pro vás jsou naprosto jasné a logické, halladine.
  To jenom ti druzí chtějí krást a podvádět, proto museli dostat kontrolní hlášení, EET i erecepty.

 127. Ano, 4xčasopis, který končí v koši a netiskne se, ale zřejmê se zhmotňuje je něco úplně jiného než výpis, který by se musel tisknout a lidé by ho třeba vyhodili.
  Je jasné, proč výpis ne a časopis ano.

 128. NoName ,
  já ten časopis nedostávám, asi jsem vypadl z databáze, ovšemu urgovat ho nebudu.
  Rozdíl mezi tím časopisem bude v tom, že se jeho vytištění dá zadat do tiskárný, zatímco ty výpisy se musej tisknout individuálně na tiskárnách na pojišťovně.

 129. 168-halladine, dnes se tisk výpisů outsourcuje, třeba pošta má takovou službu, dodáte data a pošta vytiskne, dá do obálek a doručí.
  Takže nemusej a netisknou. V pojišťovně.

 130. To by se asi úřadu pro ochranu osobních údajů nelíbilo.
  Data o zdravotním stavu jsou citlivé.

 131. 164 – jo, jo, začíná to připomínat první máj…
  A hlavně si z toho udělaly některé politické kruhy součást prezidentské kampaně. Z toho „odkazu 17.listopadu“ je dnes profláklý klišé, kterým si každej politickej tajtrdlík vytře, co mu libo.

 132. Je tu nějak mrtvo, tak jeden ftip.
  Tchýně najde svého zetě, jak sprostě nadává a vztekle si balí dva kufry.
  „Co se stalo?!“
  „Co se stalo? … Tak já ti to tedy řeknu, co se stalo!!! Poslal jsem mail manželce, ve kterém jsem jí sdělil, že se vracím domů o den dřív ze služební cesty. Přijedu domů a hádej, co jsem našel…? Mojí ženu, ano tu tvoji hodnou dceru Aničku, nahou ve vaně s nahým chlapem !!! V pozici 69 !!! Tohle je definitivní konec našeho manželství! Odcházím, a to navždy !!!“
  „Uklidni se“ říká mu tchýně, „je to celé nějaké divné. Něco takového by moje dcera Anička sama nikdy nedělala! Počkej tady, jdu zjistit, co se vlastně stalo.“
  Po chvilce se tchyně vrátí s velkým úsměvem:
  „Vidíš, co jsem ti říkala, je to v pohodě, krásně se to vysvětlilo – Anička ten tvůj mail nedostala!“

 133. Zatímco se většina kandidátů na presidenta na otázku „jak uctíte 17. listopad?“ předháněla ve svých aktivitách pro onen den, tak Vratislav Kulhánek přiznal:“Nikdy jsem neměl potřebu dojímat se na Národní třídě, či tam dokonce pokládat květiny.“

 134. (164) Jo, ten tedy má paměť … takovou selektivní. 😛

 135. Dvd,
  Kulhánek je mi čím dál tím sympatičtější. Dokonce by vypadal dobře na známkách. Na rozdíl od ostatních kandidátů…

 136. 157 Přihodilo se mi, že mi vyexpiroval řidičák a zkončil než jsem stačil vyzvednout nový. Jenže jsem potřeboval jet. Překvapivě jsem zjistil, že automobil funguje i bez něj.
  Předpokládám, že léky by účinkovaly i bez předpisu. Tak jako revolvery bez zbrojáku. Tak jako spousta jiného bez spousty jiného. Zajímavé.

 137. To jsem vloni nebo předloni zjistil taky. Měl jsem sice papír, že jsem požádal o nový, ale na ten pomahač a chránič nemusí brát ohled. Jenže, jak stárnu, tak už jsem nezajímavý i pro revizory DP, tak snad i pro policajty.

 138. Hm. Tak mě od doby, kdy můžu MHD jezdit zadarmo, revizoři kontrolují čím dál, tím častěji.

 139. Buďte ráda, vypadáte zřejmě zachovale! 😉

 140. Nevadilo by mi to tak vysvětlovat, ale bohužel.

 141. OT: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/V-Evrope-uz-ted-jsou-tisice-fanatiku-pripravenych-zemrit-za-Allaha-A-Islamsky-stat-vazne-nekonci-tak-hloupi-jeho-sefove-nejsou-Bezpecnostni-analytik-tusi-velky-utok-jeste-pred-Vanoci-512776

  Myslím si, že blízkost konce EU je možné měřit podle narůstající absurdity nápadů, které se z ní valí na členské státy. Omezování práv majitelů střelných zbraní je dobrým příkladem, protože i ta slabomyslná směrnice obsahuje tezi, že mají posléze následovat další restrikce. Takže ano, další takové pitomosti se určitě objeví, a to tím spíše, čím více se bude EU propadat do agónie a snažit se budit dojem, že dělá něco užitečného. Existuje velmi jednoduchá cesta, jak se tomu bránit, ale drtivá většina politiků na ni bohužel nemá odvahu. Myslím tím otevřené odmítnutí, asertivní NE.

  Je nutné co nejrychleji definitivně schválit novelu ústavy a na jejím základě říci, že držení palných zbraní je věcí národní bezpečnosti, takže ho unijní právo nemůže regulovat. Nevést o tom s EU žádné debaty, prostě to jasně deklarovat jako hotovou věc. Ta směrnice by pro nás vůbec neměla existovat. Jakékoli správní nebo soudní řízení bychom měli ignorovat, a kdyby byly uloženy nějaké sankce, tak je ignorovat také. EU ve skutečnosti nemá žádné páky, jak někoho přinutit k poslušnosti. Nehrozilo by nám naprosto nic, leda další várka patetického fňukání z Bruselu. Tohle už není téma pro kompromisy, protože tady jde o naše životní zájmy a vnitřní bezpečnost, takže je namístě tvrdá neústupnost.

  Zajímavé to je i osobou autora (Lukáš Visingr, předtím se často objevující v LN nebo MF Dnes). Z dlouhodobějšího pohledu je patrné, že pravdolásce úporná snaha ostrakizovat Parlamentní listy příliš nevychází. Kdyby si člověk trochu dal práci, dnes by v PL našel už desítky těch, kteří současně mají (nebo nedávno měli) přístup i do mainstreamových medií.

 142. 177 Karle, to bývalo právnie klánie a porubanie, když nějakou dobu bylo trestné řídit bez řidičáku. Sice úmyslem (jestli se to tak dá říci, protože je otázka zda zákony schvalující mašina je způsobilá nějakého úmyslu) zákonodárce bylo trestat ty, kteří řídí ač řidičský průkaz jim nikdy nebyl vystaven a proto je na ně hledet jako na řidičsky nezpůsobilé, leč v policejně justiční siti zpočátku vázli i ti, kteří řičičák neměli u sebe, protože si ho zapomněli a ti, kterým vyexpiroval a nestačili si vyzvednout nový, o který včas požádali. Kdyby těm lidem, u kterých to nakonec skončilo jako přestupek nebylo skrzevá trstní popotahování ouvej, byla to úžasná prdel, jak někteří měli úpornou snahu za tohle flastrovat a jak zdůvodňovali jak a proč je tuze nebezpečné nemít u sebe řidičák ausgerechnet při kroucení volantem. Naštěstí převážil názor funkčně gramotných. Po krátké době zákonodárná mašina ten paragraf zrušila. A vydala nový trestní zákoník, ve kterém ten paragraf také není. Naštěstí. Protože nové pojetí trestného činu je, po údajném nějaké vyspělém západním lidskoprávním vzoru, formální, ježto materiální stránka, tedy nebezpečnost činu jako nutná podmínka trestnosti byla co totalitně komunistická opuštěna. Sice po osvíceném omlácení návrhu zákona o hlavu dolní komoře horní komorou (díky, Juro) se podařilo vpašovat obecný korektiv, ale není to úplná náhrada.
  Hlavní je, že to dobře dopadlo, hned druhý den jsem si řidičskou povolenku vyzvednul.
  Ale proč vůbec, když PaCh může v databázi ověřit řidiče i vehikl.

  Kolik rozličných glejtů dnes člověk u sebe mít jen k vylezení ven…

 143. 181 … Což ovšem nic nemění na tom, že zároveň se v PL (celkem hojně) objevují i očividné a primitivní voloviny (až se člověk leckdy neubrání podezření, zda tam snad režim nenasazuje provokatéry, podobně jako výtržníky na demonstrace dělnické mládeže). A pak řada (ne-li většina) článků, které jsou takňák mezi. Kupříkladu na tento jsem chtěl odkázat už před pár dny, jen nebyl čas:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dohoda-KGB-a-CIA-Deleni-majetku-a-moci-Schuzka-Havla-a-Sorose-v-roce-1986-na-ambasade-USA-v-Praze-Vondra-Uhl-Sabatova-Dokumentarista-o-tom-kdo-pripravil-17-listopad-512466

  Podle toho, co pak následovalo, tedy primárně likvidace průmyslu (o kterém nám bylo stále předhazováno, jak byl zaostalý a špatný), rozprodej energetických sítí a produktovodů a části zemědělství, tak si dovolím říci, že pokud to bylo v režii, tak ne v sovětské.

  Tohle totiž souvisí s otázkou, o níž jsem v uplynulých desetiletích přemýšlel poměrně často. Až do roku 1988 jsem pracoval v tamtom vejzkumáku za Prahou, a můj pohled asi zůstal formován tím, co bylo vidět odtud. A musím říci, že dodnes jsem si neudělal jasný názor na konkurenceschopnost a (což není totéž) životaschopnost československého průmyslu, dejme tomu ve stavu k 1.1.1990, v nějaké alternativní historii.

  Abych to ukázal aspoň ve zkratce: Tehdy, tj. v době, kdy Intel přicházel s 32-bitovým 80386, kupříkladu horkotěžko dokázali (v Piešťanech?) vyrábět kopie 8080, tedy čipu, který měl asi 40× méně tranzistorů a byl o 10 let starší. Tehdy to vypadalo jako učiněné zoufalství; jenže ve srovnání s tím, jak vypadají dnešní procesory a co by zde šlo dělat dnes…

  Zhruba řečeno, myslím si, že komunisti československý průmysl uvedli (nejpozději počátkem 70. let) na takovou trajektorii, na níž se pak nutně musel (samovolně) rozkládat i bez nich. Jiná otázka je, zda by bývalo vůbec myslitelné mu nějakými vnějšími zásahy pomoci přežít. Na to neznám odpověď. Na druhé straně, čistě teoreticky, kdyby byl přišel nějaký mecenáš s neomezenými kapitálovými zdroji, a řekl: „Deset a třeba i dvacet let mohu krýt libovolně vysoké ztráty, a chci jedině to, abychom po této době byli konkurenceschopní“… Jenže třeba v případě onoho vejzkumáku si stále ani zbla neumím představit, že (a jak) by tohle fungovalo.

 144. 181 Zpátečníku, jsou-li připraveni, kdo chce kam, pomozme mu tam.

 145. Zpátečníku, co mohlo přežít, to přežilo. Problém k 1.1.1990 byl především v absenci cenového korektivu, v momentě, kdy se narovnaly ceny, projevila se zoufalá neefektivita mnohých podniků.
  A jak už jsem zde několikrát psal, s nízkou produktivitou ve srovnání s Německem nebo Rakouskem se potýkáme dodnes. Podotýkám, že produktivitou nemám na mysli vynaložené úsilí, nýbrž výsledek.

 146. Inu, československá ekonomika byla stavěná na spolupráci v RVHP. A tam konkurenceschopná byla.
  Jinej problém byl v to, že československé firmy byly vysávány formou odvodů státem úplně, pokud chtěly a potřebovaly investovat, musely o peníze žádat nahoře , no a málokdo měl úspěch.
  To vysávání mohlo být oddůvodněné dočasně, pokud bylo třeba investovat do výstavby nových podniků, ovšem trvale to byla cesta do pekel.
  Vedlo to, kromě jiného, k nedostatečné obnově výrobních prostředků.

 147. Další problém, jak jsem kdysi někde četl, bylo to, že skoro po každé, když chybělo něco v sortimentu výrobků v RVHP, tak to rusové hodili na krk nám.
  A na tolik požadavků jsme neměli dostatečné výzkumné a vývojové kapacity.
  Nakonec se cosi spytlíkovalo, ale žádná sláva po stránce kvality a užitné hodnoty to nebyla.

 148. Foundry, 🙂

  produktivita práce je dána hodnotou výroby na pracovníka, a tedy hodně záleží na strojním a jiném vybavení.
  Fabriky, kde je automatizace a roboti mají tu produktivitu práce samozřejmě vyšší.
  Ovšem ta produktivita práce tak úplně nesouvisí se ziskovostí.
  Pokud je zaměstnanec lacinej, může být ziskové pracovat na jednodušším vybavení , a tedy s nižší produktivitou.

 149. 185 — Problém k 1.1.1990 byl především v absenci cenového korektivu (…) — Foundrymane, neumím se ubránit dojmu, že problém byl podstatně hlubší. Jako příklad bych uvedl poutavou tehdejší debatu v jiném výzkumáku o pár kilometrů dále, kde perestroika přinesla módní slovo chozrasčot, tj. ekonomickou kalkulaci alespoň uvnitř podniku. Tehdy se prý všichni šéfové jednotlivých jeho složek vyjádřili, že chozrasčot samozřejmě ano, že ovšem oni jsou ve ztrátě a trvají na tom, aby to bylo respektováno.

  Ono to poněkud souvisí s jinou debatou, kterou jsem se zde (marně, jako vždy) pokoušel vést o dnešní ekonomice: Můj dojem je, že zastánci volného trhu a kapitalismu zpravidla mívají do svého uvažování (leckdy, ne-li většinou, nevědomě) zabudován jeden podstatný, ba zcela základní předpoklad, totiž že investice přinášejí (alespoň v průměru) zisk, a v důsledku toho nějak nedokáží uvažovat o ekonomice systému, v němž tento předpoklad neplatí — což dle mých dojmů je právě případ současného západního světa, a dle mého dosti pevného přesvědčení byl také případ reálného socialismu.

  Díky tomu (a příbuzným mechanismům) jsme tehdy dospívali k zajímavým paradoxům: Tak například, socialistický podnik byl tím perspektivnější, čím byl zaostalejší. (Možné vysvětlení paradoxu vyplývá z faktu, že zaostalost bývala positivně korelována s tím, že se podnik nacházel v nějakém segmentu nepříliš zasaženém technologickým pokrokem.)

  Ale jak už jsem napsal, ani po těch dlouhých letech to nemám pořádně rozmyšlené; do případné debaty bych se proto pouštěl jen tuze neartikulovaně…

 150. 183, Zpátečníku, jenže srovnávat s Intelem, to je jako srovnávat náš kosmický program s NASA. Třeba porovnávat v rámci kategorie. Například v Rakousku dělali lepší procesory než tady?

  A jak je to dnes? Německé procesory, francouzské disky, španělské grafiky, italské digitály?

  Byla na tom Škoda Plzeň tak mizerně? Nebo Poldi Kladno vyrábějící sedm procent světové produkce špičkových ocelí? Byli jsme na tom tak špatně ve výrobě a vývozu velkých celků pro chemický, potravinářský a energetický sektor? Co bylo příčinou opuštění zahraničních trhů v oblastech kde jsme měli dobrou pověst? Proč došlo prakticky k likvidaci vojenského průmyslu orientovaného i na vývoz? Jak nás poškodila a poškozují embarga? Kdo nás nahradil? Co bylo příčinou likvidace našeho cukrovarnictví? Co bylo příčinou ztráty soběstačnosti v produkci základních potravin?

  Byla to opravdu naše tak zoufalá všeobecná zaostalost, neúspěch na trhu, nebo politické prosazení cizích zájmů? Objektivní technologické a hosdpodářské příčiny, nebo důsledek vlády docilních idiotů s mentalitou kočích a kuchařek volených docilními idioty s mentalitou kočích a kuchařek? Ostatně na západ od našich hranic je to čím dál podobnější.

  Hrabu se v historii, není to jen minulých osmadvacet let, není to jen předminulých čtyřicet let, není to jen předpředminulých…. Nynější stav je důsledkem velmi dlouhodobého vývoje.

  Ještě k 181, jestliže tohle o nich víme, co nám brání jednoduše je….zabít?
  Co, kdo nám v tom brání? Víme, že jsou vlci, že nás ohrožují. Ale z nějaké příčiny si zakazujeme je zabít. Ač technicky by to nebyl problém. Místo toho vždycky když si vyberou oběť z našeho stáda, zmůžeme se akorát na bečení „musíme se sééémknout! Béééé! Ostatně stejně tak hájíme i darebácké ovce mezi námi aby jim nebylo ubližováno. Protože mají svá ovčí darebácká právááá, béééé! Ubližovat jim se nesmí. Nééééé! S ovci, kerá se vzepře bude zle naloženo. Protože béééé….

 151. Zpátečníku, jen bych podotkl, že nikdo v socialismu nemohl vědět, jestli je ve ztrátě nebo v zisku – bez objektivně zjistitelných cen je kalkulace nemožná.

 152. Schumi, jak Poldi, tak třeba Královopolská nebo Škoda Plzeň sice vyráběly solidní zboží, ale neúměrně draho. A pak přišel náraz hubou na realitu.

 153. Zpátečníku, PL zprvu zajímavý zdroj zajímavých „necenzurovaných“ informací se mi čím dálvíc jeví bulvárně žumpózní.

 154. 192 Foundry, v tom případě je otázka, proč ten náraz přišel tak kách. Co se tak kách změnilo na trhu. V jaké míře privatizace tak jak byla, byla podmíněna racionálně ekonomicky, v jaké míře ideologicky politicky, v jaké míře osobními zájmy „správců národního majetku“.

 155. 193
  Schumi,
  je to trochu jinak. PL umožňují publikovat každému , kdo tam publikovat chce- a záleží na tom, co si z toho vybereš.
  Zda autorovi věříš. Anebo ne.
  Jiné média autory censurují – některé nechají u sebe publikovat, jiné nenechají.
  Některé názory si prostě jinde nepřečteš.

 156. 194

  Schumi, velkej vliv hrála změna úvěrových podmínek – třeba úroky na dřívější úvěry na trvale se obracející zásoby, najednou přeměněné na komerční úvěry.
  Za podmínek inflace docela vysoké.

 157. 190 – Německé procesory (…) – Siemens myslím pořád něco dělá, ovšem spíše z kategorie MCU…

  K dalšímu odstavci: Zhruba se mi (v návaznosti na to, co jsem napsal) jeví, že snad ještě tak nejživotnější bývalo to, co jen udržovalo a oprašovalo předválečné tradice, případně nadějné začátky ze druhé poloviny 40. let…

  (…) zoufalá všeobecná zaostalost (…) – Když já si pořád myslím, že zaostalost není podstatou věci, ta byla jinde.

  Zkusím vysvětlit, na příkladu k té zaostalosti: Pamatuji se, jak jsme s kolegou tehdy před 30+ lety cosi skoro do půlnoci vymýšleli k mikroprocesorovým systémům (v takové té kóji z hliníku a (dráto?)skla, vestavěné do jedné z chodeb FELu) a cestou na poslední metro pak debatovali o emigraci: „Hm, a myslíš, že by ses se znalostmi téhle [zdejší zastaralé] technologie dokázal na Západě uchytit?“ Na to odpověděl cosi, co mi i dnes zní rozumně: „No, současnou generaci [jejich] technologie bych se asi už nedoučil, ale tu příští už ano.“

  (…) nebo politické prosazení cizích zájmů (…) Jenže ony se v těch cizích zájmech asi nedají politické zcela oddělit od ekonomických. Pokud zde v tom zaniklém cosi bylo životaschopné, je divné, že si to nikdo tehdy nekoupil a neprovozoval dál…

  — — —

  K posl. odstavci: No, už párkrát jsem zde psal, že jádrem problému jsou pravdoláskaři; ovšem nikoliv jeho prvotní příčinou. Že Matěj Stropnický se svým homosexuálním přítelem nepůjdou bránit hranice Evropy před africkou a arabskou infiltrací, je naprosto evidentní; jenže, a na to bychom holt neměli zapomínat, stejně tak by se tam moc nechtělo ani průměrnému (a tím méně nadprůměrnému) produktivnímu Evropanovi.

 158. 196 halladine, jenže to byla změna vnitřní, ne exportních trhů. Změna nějakých parametrů vyvolala změnu jiných parametrů. „Změníme nějaké prarametry, zbytek vyřeší trh.“ Vyřešil jak vyředšil. Třebaže trh… Nový Velký Bratr za Louží nařídil, kam všude nesmíme vyvážet. Protože demokracie a lidská práva. Jak po novu jsou nazývány prachy a obchodní zájmy.

  PL jen konstatoval, že informační kvalita šla dolů.

 159. 197 Zpátečníku, rozumím, zajímavé, podnětné, motivující, k zamyšlení, k diskusi.
  Summa technologicae…

 160. 198

  Možná je tam víc šuntů. Ale radši si budu sám vybírat, čemu věřit, než bych měl přístup jen k něčemu „filtrovanému“

 161. Step by step…
  https://olomouc.idnes.cz/svedske-sance-frantisek-hybl-historik-prerov-nemecke-vyznamenani-karol-pazur-1hh-/olomouc-zpravy.aspx?c=A171012_357500_olomouc-zpravy_mip

  Určitě je to hrozné, ale Němci dostali zpět jenom zlomek toho, co investovali.
  Bez opakování kontextu, proč se tyto věci staly a co tomu předcházelo vzniká skreslený obraz. Z mého pohledu je s podivem, že těch excesů bylo tak málo. S ohledem na okolnosti (průmyslové vyvražďování jiných národů, vyhlazovací válka na Východě).
  A kolik lidí denně zavraždili Němci v Protektorátu je potřeba také připomínat. Němcům to zřejmě jako vraždění nepřipadalo, měli přece zákony a seznamy, holt profíci. Ale také to byly matky, otcové, skauti, děti … Že to bylo na popravišti s „rozsudkem“ na podstatě nic nemění.

 162. ad 202 – ten rozsáhlý rozbor není tak jednoznačný, jak by z Dušanovy reakce vyplývalo ..

 163. (183) Ad zbrojní průmysl, Venda Veškrna si na tu lopatu blbými kecy sednul sám, ale můj odhad je, že ten šunt dle sovětských licencí nikdo solventní nechtěl. Prostě skončil vývoz za hubičky neplatícím ideovým kamošům. Co se ostatního týče, víc by asi věděl Modrý pták. Já mohu dodat jen zkušenosti z továrny, v níž jsem pracoval: Technika i technologie zaostalá, pracovní morálka i organizace práce příšerná, inovace minimální (ČKD Tatra Smíchov). Když to v půlce devadesátých koupil Siemens, už jsem odtamtud prchal, takže jsem se jen doslechl, kolik lidí vyházeli.
  (190) Cukrovarnictví „potopili“ mimo jiné i soudruzi z Brusele. Jinak těžko říci, asi u každého podniku souhrn mnoha příčin.
  (194) No protože „postaru“ už to nešlo. Nebylo, kdo by „správce“ hlídal, takže jediná cesta, okamžitá privatizace.
  (198) Jistěže se lze vymlouvat na „bratra za louží“. Jsou mnohem jednodušší i uvěřitelnější příčiny. Zaostalost, podfinancovanost, morálka.
  (202) Pěkný. Ani ne moc překvapující.

 164. 205
  Zas takovej šunt to nebyl, a při nastavení správné ceny je prodejné cokoli.
  Spíš hrálo roli to, ýe po dohodnuté redukci zbraní měly státy plné sklady zbraní, které se daly buď prodat za hubičku, anebo nákladně likvidovat.

  Některé státy to využily – kupříkladu Švédi lacino koupili po dederonech 350 BVP, vyrobených u nás, které se ve Šternberku upravovaly.

 165. Dobrý večer. Ad (201) Zdá se, že by to mohla být práce SMĚRŠ. V případu jsou zapleteni jejich lidé.
  Ad vojenský průmysl: byly fabriky, které běžely na 30%(?), připravené aby „v případě potřeby“ navýšily výrobu na válečný stav. Blbost, co? Ale nákladná.
  Ad německé procesory: http://www.amd.com/en/products/epyc Kochejte se.
  Úspěch německého průmyslu spočívá v tisících „malých“ rodinných firem, které nikdo nezná, kromě jejich úzce zaměřeného oboru. A v něm jsou špičky. Německý úspěch je založený mj. na středoškolském technickém vzdělání, nízké (nulové?) dani dědické, stabilním právu.
  Ad čs. průmysl, viděno z místního pohledu: podinvestovanost, stoleté fabriky, jako socialistický výdobytek ukazovány 30+ let staré stroje a bazén pro zaměstnance postavený cca 1900.

 166. A teď jsem se dočetl, že ony švédské BVP skončily prostřednictvím české firmy Excalibur v Iráku 🙂
  Ať si iráčzí vojáci užijou to topení, které si tam Švédové nechali zamontovat 🙂

 167. S těmi cukrovary je to stejné. Ke konci socialismu jich pracovalo asi 40. Dnes je jich sedm a s větší výrobou než těch socialistických 40 dohromady. Kvoty byly nastaveny, ale všechny cukrovary je bez mrknutí překračovaly….

 168. 😀

  Na aktuálních konfliktech se srovnávali Američané a Rusové 🙂
  Padaly příměry 🙂

  Američani jsou Rusové, co žijí v Tuzexu.
  Američan je umytej Rus.
  Američané jsou navoněný Rusové
  Zapojil se Jura-p

  Halladine, něco z tvé branže.
  Taky jsem slyšel, že Američan je Rus, kterému spravili zuby.

 169. Ti co srovnávají a soudí, mají zkušenost s těmi, co soudí?

 170. Nickname, myslím , ýe minimálně jura-p ano.
  Ale jinak to byly spíš citace hlasů z lidu, ne přímo osobní názory.

 171. A socani schůzujou v Hradci Králové. Sobotka se radši omluvil a nepřijel.
  Nač si nechat nadávat 😀

 172. 215
  Šlo o peníze.

  Skočili po tom zahraniční majitelé cukrovarů

 173. Karle, ty cukrovaříky byly vybaveny často jstoletou technologií. Ty přežívající se s kvotami vypořádaly po svém zejména díky kontraktům mimo EU. Někde jsem viděl statistiku, že kvoty běžně překrašovaly o 20%

 174. No, bydlel Martine, kde asi tak pulka praceschopneho obyvatelstva vyrabela modifikovany T-72… Neco malo o tom vim.

  Nezavisle od toho, zda T-72 v te dobe byl ci nebyl prodejny, kdo z vedeni mel alespon trochu ekonomickeho mysleni, vyuzival ho k tomu, aby si na ukor ZTS prilepsil… Ne, Havel skutecne nebyl primarnim vinikem…

 175. Mno, každopádně modernizované T 72 neustále fungují a bojují.
  A docela dobře.

 176. Tak od konce. Dušane, ty cukrovary by nejspíše přežily. I s padesátiletou technologií můžeš produkovat kvalitní cukr a cena energie byla tehdy u nás podstatně nižší. Ale majitelé fondů je lacino prodali do správných rukou a zbytek prodali stejně výhhodně socani za Palase. Dnes tuším nemáme ani jediný vlastní cukrovar.

  Add kvalitnhí ocel Kladno. Hoši v tomto městě uhlí a oceli měli ještě před revolucí bobky. Vy si opravdu nepamatujete, co se tehdy stalo? Čína, Indie a Afrika ovládly ocel a železo. Nevíte, co se tehdy dělo v Americe? Bohužel ocelárny profitovaly na válcovaném materiálu, stavební oceli a rourách pro produktovody. Speciální ocel byla jen tzv ona třešinka.

  O české elektronice snad nená cenu ani mluvit. Pokud někdo pamatuje n.p. Křižík, tak se mi tam krátce před revolucí chlubili linkou na testy elektronických součástek čs o zetkom provenience. Když jsem namítal, že to přece je věcí dodavatele, něžně pokrčili rameny.

  Padla tu vzpomínka na Králodvorské železárny. Ty jsem navštívil někdy kolem roku 1986-7. Mimochodem jel jsem si prohlédnout technickou památku, která jediná v republice produkovala transformátorové pásky. Celou fabriku poháněl obří elektromotor, který řemenem ze sta volů poháněl ještě mohutnější transmisní kolo. Odtud se pohybová energie přenášela k jednotlivým válcovacím stolicím. Když stroj z r. 1899 o rok později zastavili, naše firmy musely dovážet tento materiál tušímže z Bulharska.

  Pochybuji, že někdo z vás projel tolik fabrik jako moje maličkost. A co komických scén jsem zaznamenával na vlastní bulvy a slechy. Například, když ředitel Botany Skuteč lkal před s. Rohlíčkem, že již mají poslední dvě formy na podrážky oněch dětských bot větších velikostí, ale malé musejí vyrábět ručně z náhrdních surovin. Takže oni, i kdyby chtěli, plnit nebudou. Ministr to řešil tím, že řediteli nalil Gruziňák. To nemluvím o textilkách, kde neměli na opravu střech, takže tkadleny obsluhovaly stroje pod jakýmisi stany z igelitu, o výrobhcích zemědělských strojů, kteří neměli lakovnu, ale stroje namáčely do díry v zemi, který byla naplněná barvou. Byl by to hodně dlouhžý seznam…… Podle nejen mého názoru by se náš tehdejší průmysl až na výjimky rozpadl do pěti let.

  Je zajímavé, že už v té době si začali komouši stavět penziony. Osobní zkušenost.

  Koukám, že jste ignorovalitu nejděsivější věc, která se stala. Rozpad východních trhů a nesplatitelné dluhy rozvojových zemí. To, že díky první Klausově vládě jsme bez problémů přežili díky privatizaci a nárůstu drobných a středních firem, byl vlastně ekonomický zázrak. Asi jste opět pozapomněli na doby, kdy jsme si dělali legraci z Poláků, kterak k nám jezdí inhalovat papíry od šunky. Podobné to bylo i na soc. Balkáně i v bývalé NDR(přes masivní německou pomoc). Bohužel nastoupili socanští idiolti, rozjeli systém pobídek, prodali za hubičku banky, pustili sem potravinářské řetězce (mimochodem, tolik jich na počet obyvatel není nikde na světě) a zlikvidovali idiotskýmni zákony či přímo cca. 40 % drobných a středních potravinářských firem, aby Babiš udržel děsivě prodělávající Kostelec a další aktivity. Taky za to dostal Palas pensionek…..

 177. Add průmysl. Něco by zůstalo. Například Tosky, valivé stroje, silnoproud, možná pumpy. Ale o tiskařských strojích, textilních stavech apod. bychom slýchali v pohádkách. Tedy jako shora nad.

  Teď máme klid. Celých necelých dvacet procent českého kapitálu(Počítám i ten Babišův) je pomyslně v českých rukou. Ostatní jsou montovny a sklady. A to to prý vidím velice pozitivně…….

  Ještě jedna sranda. Včera jsem se u Japončíků dostal do diskuze s jedním hochem ze Škodaexportu. Když jsem ho informoval o mé tendenci k J. Korejcům, tak se zmínil o jednom pánovi, který ještě před revolucí odjel do této země jitřní svěžesti a vrátil se asi za tři čtvrtě roku tři týdny po revoluci. Mimochodem, tedy jsme do této země téměř nic nedodávali. Ani turbíny, ani lodní hřídele, ani trubky apod. Nikdo ani neočekával, že bychom tam něco dodávali, protože to byli naši ostří konkurenti. To, že tam někoho na tak dlouho poslali, byla idiocie na Ntou. Nebo něco jiného. Hádejte, kdo vlastní výrobnu velkých turbín v Plzni?

 178. Františku, s tím vším souhlasím a mohl bych doplnit – od bratrance, který pořád ještě v Poldovce vegetuje, až po jednoho z ředitelů Omnipolu (mimochodem profiyujícího zejména z docávek munice do Jemenu). Jen bych připomněl, že tam kde funguje trh je úplně jedno kdo cukrovar vlastní- Podnik vyrábí a zaměstnívá lidi. Je povinností státu ohlídat si toky peněz stejně jako povinností majitele ( k akcionářům i zaměstnancům) odevzdat co nejméně.

 179. 207 – Úspěch německého průmyslu spočívá v tisících “malých” rodinných firem, které nikdo nezná, kromě jejich úzce zaměřeného oboru. A v něm jsou špičky. – No, o Německu nevím skoro nic, ale to pramálo, co vím, s tímhle není nijak v rozporu. Firmička stojící na tom, že v náležité kvalitě umějí vyrobit plíšek do dutinky konektoru, velký (v rozvinutém stavu) dejme tomu 5×10 mm či méně…

  Zajímavější a pro nás důsažnější mi připadá otázka, proč se něco podobného není (resp. není častější) také u nás. Opět nevím, ale (ostatně též při pohledu na sebe…) mám leckdy dojem, jako by jedna z příčin snad byla zhruba v tom, že ten, kdo by (díky hloubce svých technických znalostí, jejich rozsahu, celkové své kapacitě, atd.) dokázal kvalitně vyrobit dejme tomu pístní kroužek, mívá ambice vyrábět přinejmenším kompletní spalovací motory. V důsledku toho jej samotné pístní kroužky nebaví, neuspokojují, a jestliže ty motory vyrábět nemůže, raději tedy dělá něco zcela jiného. (Zatímco ten, kdo by se s pístními kroužky přinejhorším spokojil, bývá objektivně schopen leda tak zametat dílnu.) Celkový výsledek je pak tudíž ten, že nejsou nejen pístní kroužky, ale pochopitelně ani ty motory (nehledě na to, že i kdyby se daly vyrábět bez kroužků, potenciální výrobce stejně má ambice vyrábět nejméně dopravní letadla, a ňáké pitomé motory ho nezajímají).

  Omlouvám se za přehnanou, možná provokativní formulaci; snad pomůže alespoň k tomu, aby téma bylo uchopitelnější.

  A konečně, možná by stálo za to si nicknamem konstatované a mnou výše nadrásané porovnat s populárním, stále a stále opakovaným zdůvodněním, že příčinou nízkých platů a nízkého národního produktu jsou subdodávky výrobků s malou přidanou hodnotou…

 180. 220 — tkadleny obsluhovaly stroje pod jakýmisi stany z igelitu — Františku, viděl jsem v jedné textilce tuším ještě v roce 2013. Užívala se k tomu vyřazená sítotisková síta. Nesloužila ovšem ani tak k ochraně tkadlen (zde spíše tiskařů), jako té látky před fleky, které by dešťová voda byla způsobila…

 181. Ehm, ještě k těm sítům… Byla zavěšena vodorovně nad stroji, okapovým svodem nevybavena v žádném rohu. Protože mi vinou mé nebetyčné naivity nic nedocházelo, ptal jsem se člověka, který mě doprovázel, zda tam jsou síta takto připravena, aby byla po ruce pro výměnu za to pracovní. Z jeho lehkých rozpaků si zpětně uvědomuji, že si as kladl otázku, zda (samozřejmě kromě mě) vlastně jaksi nejsou určitým způsobem blbí i oni…

 182. Zpátečníku: proč to není i u nás:
  1) dědickou daň máme podobnou – v tom to nebude.
  2) středoškolské vzdělání
  2a) – zde máme mezery, chybí praxe v maturitních oborech. Vyučený elektrikář je často použitelnější než elektrikář s maturitou, z důvodu praxe v závodu.
  2b) – doplňující / celoživotní vzdělání.
  2c) – ti nejlepší s touhou vyniknout následují příležitosti a mizí za hranicemi.
  3) stabilní právo: mor, který na podnikatele v posledních letech přichází – naposledy kontrolní hlášení, GDPR, je pro začínající firmy likvidační. Také 20 hodin měsíčně na formulářích pro stát radosti nepřidá.
  4) dříve nezmíněné – peníze dělají peníze. Němci velmi rádi spolupracují s Němci, tj. malé německé firmy mají na německém trhu výhodu před malými českými firmami. Pokud se malá česká firma nechá koupit německou, nebo má alespoň německou fasádu, obchoduje se jí v Německu velmi dobře. Německý trh je odhadem 40x větší než český, můžete se zaměřit na maličkost a být v ní nejlepší a přesto budete mít tržby 10x větší než někdo, kdo má zaměření 4x větší v ČR.

 183. V Merkelově se nějak nemůžou domluvit na koalici a začíná se mluvit o předčasných volbách

 184. (217) Dušane, jak píšu, nemám pochopitelně lautr nic proti tomu, aby co nestačí, krachlo. Ale ty cukrovary likvidovala EU, protože soudruzi z Brusele usoudili, že jich je moc. Viz ten Hrochův Týnec. Asi jich moc bylo, ale nelíbí se mi omezení tímhle (ne)způsobem.

 185. 226 – Možná bych viděl ještě jeden rozdíl, nickname… Čech v malé firmičce myslím také dokáže zaměstnávat lidi, podobně jako Němec; dokáže se dohodnout dokonce i s českým zaměstnancem. (Kupříkladu tuhle jsem narazil na spolužáka ze ZDŠ, býval tam tak asi třetí až pátý největší sígr, a ukázalo se, že má úklidovou firmu…) Čech myslím také dokáže vymyslet, jak vystříhat a naohýbat (opracovat, pokovit…) ty plíšky do konektorů, podobně jako Němec. Jenže Čech, který umí vymyslet a provozovat nějakou technologii, se zhusta dosti obtížně dohaduje s českými zaměstnanci…

  Jinak větší trh ovšem je výhoda, zrovna mně to myslím celkem není třeba vysvětlovat.

 186. OT: Parádní jeremiáda! http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs3658.html

  Nejsurrealističtější (zdvořile řečeno) věta se mi v tom zdá býti tato: Západní společenství bylo připraveno nám pomoci. Ale zbytek myslím stojí za přečtení a uvážení. Snad už i pan Doležal se blíží k závěru, že jádrem problému jsou pravdoláskaři…

 187. A Mach ve volbách na předsedu neuspěl.
  A teď koukám na dotazy studentů před VŠE , zda to byla v roce 1968 okupace, a většinou nevědí…
  Inteligence., budoucí…. rány boží……

 188. Neudelalo se mi dobre. Dojel jsem na pohotovost do nemocnice. Takove zachazeni si snad nezaslouzim. Uz prekonali to nejhorsi, co jsem zazil na pavilonu O.

 189. Povolební vyjednávání – tentokrát v Německu.
  SKONČILO, FDP od dalšího jednání odstoupila. (Ono poslouchat ty šílené návrhy Zelených není nic snadného.
  Další možnosti: SPD se prohlásí za státotvornou a do té velké koalice půjde, nové volby a případně menšinová vláda (málo pravděpodobné).

 190. Legrace je, jak nemohou jednat s AfD, kde by kompromyši byly méně/více, ne zcela zásadní (alespoň v pohledu odsud).

 191. Dobrý den. Ad 233: vyhrál lepší. Tak to má být. Snad to zvládne. Další Valach v politice.
  Ad 234: už je dobře?
  Ad 229: Zpátečníku – v německé firmě nebývá ten nejchytřejší majitelem.

 192. Dobré zas ráno… Zajímavý Vlk na Psu:
  „Jako bílý heterosexuální muž, nikterak pohledný ani bohatý, ale zato od cca 24 let v postavení pedagoga a následně vždy nadřízeného, vím naopak něco o tom, co dokáží ženy. Pokud chtějí něčeho dosáhnout.

  Třeba kamarád, vysokoškolský učitel na technické škole, měl již od svého mládí při zkoušení studentek vždy otevřené dveře na chodbu. A občas se mu stalo, že musel požádat dotyčnou, by si sedla či aby se naklonila jinak, nebo aby příště přišla oblečená decentněji. A to šlo jen o zapsané zkoušky a zápočty. Ženy jsou takové.“

  Mohu jenom potvrdit… Dokonce jsem se někdy sichroval tím, že jsem poprosil kolegyni, aby si šla sednou do mé pracovny a byla u toho, když jsem zkoušel… To fungovalo a najednou bylo po náznacích a provokacích…

 193. 237 nickname, chytrost má více podob. Nemusí být majitelem kdo nejlépe umí ohýbat plechy.

 194. PeSi: zdá se, že máte stejné bezpečnostní mechanismy jako v kostele.
  Feministky prosazují systém „najprv kostel, potom postel“. Sňatek domluvit přes dohazovače, aby to bylo ve vší počestnosti.

 195. Dpbré ráno,

  „Feministky prosazují systém “najprv kostel, potom postel”.

  Feministky??? Ty bojovnice proti křesťanské zásadě “ Kirche, Kinder, Küche“?? 😀

 196. Honzo, držím palce, ať si neužíváš v tom zařízení dlouho.

 197. „Křesťanská zásada“ KKK byla prosazována leda pastorem Niemöllerem, než ho haftli.

 198. Nevím, jeslí mají představy o německých zaměstnancích oporu v realitě. Možná to tak bylo, ale noví Němci přenesli své zvyklosti a způsoby i do pracovního procesu.

 199. Dobré dopolední vespolek,

  PeSi, dík za upozornění na Vlka. Napsal to velice trefně – ale bohuželo, musím potvrdit, že i zde se najdou studentky, co spoléhají na jiné přednosti, než naučená látka… kolegové docela vyprávějí. Občas zaslechnu něco na kampusu – cestou do knihovny projdu kolem dvou kavárniček, a některé studentky sdělují své zážitky do mobilu způsobem obecního tambora…

  Moc se mi tam líbil odkaz na naše zvířecí příbuzné – ano, vzorce chování jsou velmi obdobné u šimpanzů, našich nejbližších příbuzných… a že se hipísáčtí bonobové evolučně oddělili od šimpíka učenlivého až po tom, co se oddělili lidi od šimpíků, taky umožňuje hypotézu – že holt chování bonobů je vlastní i některým lidem 🙂
  Tak mne maně napadá, že by zrovna studium etologie zmíněných opů mělo být povinné pro studenty psychologie…

 200. KKK,
  děláte mi v tom binec, já žila v doémnění že Ku Klux Klan jsou jenom rasisti 🙂

 201. Honzo,

  netuším, co je to pavilon O, ale doufám, že už je ti líp a jsi v domácím ošetřování !!!

 202. KKK = Maydou zmíněné Kinder, Küche, Kirche. Moc hezky o tom psali (v některém z Nepravidelníků?) při popisu německého „hospodářského zázraku“. Ženy dostat z výroby do domácností, tím uměle snížit nezaměstnanost, aby je později využili jako hasičské hlídky při náletech. Progresivní zdanění ve spolupráci se společným zdaněním manželů zajistilo, že čistý příjem ze dvou výplat byl stejný jako z jedné výplaty. Stejně brečel kolega v DE, když jeho žena přešla z částečného na plný úvazek.

 203. Děkuji za reakce. Už je mi líp.

  Pavilon O je (viz mapa https://www.fnkv.cz/mapa.php) ta nejzazší prdel FNKV. Vyskytuje se tam rehabilitace, jedna orthopedická stanice a LDN. Barák je za poločasem rozpadu. Personál přiznává, že ložního prádla není dost, ale nějak to flikují. V noci se na stanici nevyskytuje lékař, sestry v případě nutnosti volají na traumatologickou pohotovost jež je v pavilonu H (viz mapa výše). Ovšem personál (s 1 (jednou) výjimkou) je přívětiv.

  Pohotovost tamtéž je něco jako zakletý zámek. Dorazil jsem tam s bolestí břicha a podezřením na dietní chybu. V rámci toho mi odebrali a rozebrali hafo krve, napíchali něco kanyl, nakapali cos do žil, udělali mnoho roentgenů i CT, aby po šestihodinovém marathonu konstantovali, že trpím „jinou nespecifikovanou gastritidou“. Kdybych měl doma vhodný prášek a nebál se, co to udělá s těmi léky, co už beru teď, tak jsem si to mohl ušetřit.
  🙁 Personál až na výjimky hrozný.
  🙁 Komunikace pod psa.
  🙁 Nechat mě u sanitky vprostřed noci v tričku s krátkým rukávem, je velmi zajímavý přístup.

  Jak to srovnat s přístupem taxikářů.
  Ten, co mě tam vezl, mě celou cestu litoval. Na taxametru 120,-, dal jsem mu 200,-, ať mi vrátí 50,- Vrátil mi 100,-
  Ten, co mě vezl zpátky mi zastavil u lékárny přímo proti vchodu a příjemně jsme pokecali v pražské ranní zácpě.

 204. mno, po víkendu, strávaném u počítače nad výkresy a tabulkami dveří by se mi to KKK diceloa zamlouvalo. akorát ty Kinder jsou už poněkud přerosdtlý a s tou Küche to momentálně nějak hapruje, v IKee mi řekli, že termín na montáž bude až v příštím roce a prověřená firma mi řekla, že mi tam namontují jakoukoliv kuchyň – kromě tej z IKEY, s tím že si jednou naběhli.

  Anžto mám trochu ánung , jak to chodí, vcelku ty důvody chápu a naznala jsem , že to není kšeft pro solidní firmu a že firma, která by se toho byla ochotna ujmout, by asi představovala príliš velký risk.

  Takže zbývá rozhodnout, jetsli vánoční pečení zrealizovat v rámci výjezdu na chalupě nebo se s hroudami těsta nastěhovat k bráchovi…

 205. 244 – ano, musim rici, ze pro mne byla spoluprace s Nemeckou firmou zklamanim. Rozdil mezi centralou a CZ pobockou byl v tom, ze centrala byla dusledne procesne podchycena a standardizovana, zatimco na pobocce byl pravy cesky bordel. V dusledku toho bych oznacil vykon centraly na konstantni 30 procent, zatimco CZ pobocka kolisala mezi 10 a 50 procent.

  Nicmene v konecnem dusledku sla cela firma dolu vodou, ukoncil jsem spolupraci pote, co si cela firma nadsene placala po ramenou, ze je se vyreseno… Protoze se povedlo ziskat dodatecny uver od Deutsche Bank na prodlouzeni agonie asi tak o rok…

 206. Takže mi zbývá jen ten Kirche, kam bych se asi měla jít modlit, aby ta kuchyň byla dřív, než příští léto.

 207. A hele,
  v Merkelově nesestavili vládu….
  Honzo, břicho je problém. Může to být fůra věcí, a prošvihnout „akutní břicho“ je věc , ze které maj dochtoři strach.
  Takže se sichrujou.
  Zažil jsem….
  kdysi dávno, ještě za ženata v Trenčíně, se dědeček ocitl v nemocnici v Opavě, a vypadalo to blbě.
  Sedl jsem na autobus, začalo mi být blbě , tak jsem kdesi před Ostravou vystopil, a vydal se na cestu zpět. Stopem. Pěkná blbost.
  Bylo mi čím dál hůř, a ten poslední , co mě vezl mě vysadil v nemocnici ve Vsetíně.
  Došel jsem na chirdu , představil se , a tipnul si diagnozu- apendicitidu.
  Vyšetřili mě, nezdálo se jim, ale jak řekl primář, “ u zdravotníka je možné všechno“
  Takže mě uložili „na pozorování“ .
  Ráno jsem se vzbudil, a zavolalo se bejvalce.
  Bejvalka půjčila auto od tchána , přijela , a skoro ji trefil šlak, když mě našla , jak s pacienty chirurgie mastím karty. Už mi nic nebylo.
  Tak mě propustili, a primář doporučil, ať se v TN ukážu na chirurgii. Stavil jsem se za známým chirurgem, ten si na mě šáhnul, a řekl , že se jde na sál. Moje diagnoza byla správná.
  Ten apendix byl gangrenózní. V tom Vsetíně jsem ani leukocyty neměl zvýšené..

 208. Jo, a do té nemocnice ve Vsetíně jsem přišel s devětatřicítkou, a zdálo se mi, že za deset minut umřu. 😀

 209. maYdo,

  já měl zánovní linku od Ikey v ordinaci. Když jsem ji koupil, namontoval ji místní vesnickej truhář. Bez jakýchkoli problémů.
  Kdyý jsem rušil ordinaci, demontoval jsem ji s potomstvem a usoudil, že je kepší, než ta co mám doma v kuchyni a že ji tam dám .
  Stará se tedy demontovala, odnesla do garáže a instalovala tam jako skladovací prostory.
  A ikea se s potomstvem instalovala v kuchyni. Měnily se akorát pracovní plochy , a pár skříněk se dokoupilo.
  Zvládli jsme to, samozřejmě i s vymalováním kuchyně před instalací „nové“

 210. Pajonk novy sef svobodnych. Ani nevim, co si o tom mam myslet 🙂

 211. Halladine, ono nejde jen o to, pověsit pár skříněk.
  Musí se do toho zabudovat myčka, varná deska a trouba, osvětlení, navíc je to atypickej prostor s divnejma rozměrama, takže různý doplňky, úpravy rohových skříněk, atd….

 212. Jo, Frantisku, diky za spravnou pripominku stavu prumyslu… Je pravdou, ze v ZTS Martin, kam jsem se dostal casto, to bylo krasne videt… Vyroba tanku byla v dobrem stavu, ale kryci vyroba traktoru v mizernem…

 213. Jo, myčka a plynový sporák stojí po stranách linky na jedné straně kuchyně, o to jsem to měl lehčí.
  Odsávačku nad sporák jsm si instaloval sám, osvětlení na spodní stranu horních skříněk taky.

 214. Petře: Tomáš P. je fajn. Měl by umět pracovat. Živí se rukama, resp. bitama.

 215. Nickname – tak to jo… nechame se prekvapit.

 216. Koukám na přenos z jednání poslanecké sněmovny. Čekají nás hodně zajímavé časy.

 217. Povídej, přeháněj 🙂

  Já mám čas akorát na koukání do počítače, ale report v kostce si ráda přečtu.

 218. Ad 245 – také mám zkušenost, že si studentka při přípravě u zkoušky sedla proti mně a jak psala, tak jí neustále vyskakovala bujná vnada průramkem ven. Ledabyle ji zastrkovala a moc jí to nerušilo. Řešil jsem dilema: vyrazím jí a reakce bude: Prasák, chtěl, abych přišla znovu. Nevyrazím: Prasák, stačí mu málo. Vyrazil jsem jí po zásluze. Ale poučil jsem se – opatrnými dotazy u spolupracovnic jsem zjistil, že to, co měla na sobě byl “ top z vypouštěných ok“. No a v létě pod tím nic neměla ( tedy textilního).
  Jinak k těm šimpanzům – viděl jsem film z jejich života, kde byla krásná scéna: mladá samička, navenek velice oddaná vůdčímu samci, za jeho zády úspěšně lákal mladého nadějného samce ke krátkým hrátkám v ústraní. Vždy pak nenápadně vyšla ven a točila se kolem vůdce. Ale již měla pojištěno, že jeho následník bude mít pro ni pochopení. A nebo to byla láska.
  K té etologii primátů: měla by být více publikovaná, protože mnoho našich reakcí z ní vychází. Schválně se zeptejte někoho, jaká krajina se mu líbí nebo a zdali je hezký pohled na údolí s jezírkem a lesem těsně za zády. A já si ( možná naivně) představuji, jak ten pralid leží na vyvýšenině, před sebou pláň, zadkem zabořeným do roští a dívá se na savanu s louží vody. Má žízeň a hlad a tady se mu to vše nabízí.

 219. Společnost Glint představuje stejnojmennou aplikaci pro chytré mobilní telefony, jež ve spolupráci s Mastercard umožní uživatelům prostřednictvím telefonu nákup fyzického zlata uloženého ve Švýcarsku a následně toto zlato používat pro běžné platby.

  Kupujte kabáty uložené v naší šatně!

 220. 262 To v devatenáctém století poddaní o hodně přišli, že neměli onlajn přenos z Vídně.
  Natož aby to onlajn hovnotili.

 221. Můj muž občas vzpomene na studentku, která nedávno slehla a neustále opakovala, že musí jít domu kojit, nebo jí prasknou prsa.

  Byla to asi poněkud konzervativní slečna, moderní děvče by vzalo kojence s sebou, vyhodilo prso ven a nenechalo by se rušit tím, že zároveň odpovídá na otázky.

 222. Krátce z Ruska na kolenou vlivem sankcí-nový terminál na Domodědovu finišuje, stejně tak nový parkovací dům (vypadá to, že to snad staví Turci). Na M3 50 km nové dálnice jenom mezi Obninskem a Kalugou, zdá se, že nový úsek pokračuje dál (před rokem celé teprve ve výstavbě).
  BTW, celá ta nová dálnice je osvětlena. I mimo obce a města. Samozřejmě neekologické.
  Ano, vím, že na Sibiři je to horší. Něco jako u nás v Brně.

 223. Týýý jo, to sjou m i věci… Mám puštěný radio Junior, kde běží pravidelný pořad „linka důvěry“, dnes na téma “ týrání a zneužívání“ a zrovna tam telefonuje fakan, (jinak se to nazvat nedá), který si stěžuje, že ho maminka trochu týrá, protože ho pověřuje pořád nějakými úkoly. Například někam doběhnout a něco vyřídit.
  A psycholožka s ním hovoří vlídným hlasem, že si o tom má s maminkou promuvit pěkně v klidu a vysvětlit jí, že jí její požadavky trápí.

 224. Maydo: malá dnes brečela, když jsem jí citlivě vysvětlil, že poroučet mi nebude 🙂 A teď hurá na SÚKL.

 225. Co to je SÚKL? Měla jsem za to, že Státní ústav pro kontrolu léčiv.

 226. JInak mojí dceři bylo jedno, jetsli dostala na zadek nebo jí bylo citlivě vysvětleno, že poroučet nebude. Stejně řvala jako tur, protože za hlavní příkoří považovala to, že není po jejím. Metoda, jak jí to bylo sděleno, byla naprosto podružná.

  Ale v žádném případě by nežalovala do radia, že ji maminka týrá.

 227. Po internetu běží zpráva, že se hlásí původně nemanželský syn korunního prince Charlese a Camilly, narozený když Camille bylo 21. Kdyby to byla pravda, tak je prvorozený jetě před oběma princi co má Charles s Dianou! A když se s Camillou Charles oženil, tak už je to následník trůnu! 🙂

 228. 276 hoax? Kdyby byly…,tak by se hlásil hned po svatbě…

 229. Poslední bastard, který se stal englickým králem, pokud si pamatuju byl Vilém dobyvatel.
  Pak už se králi stávali jen děti z legálního manželství.
  Ale jistě by se našli takoví, co se o nich šeptalo, že tatíček byl někdo jinej, než panovník – manžel matky , která porodila onoho nástupce.

 230. 279

  Kdyby se ukázalo, že je to pravda, tak karlík by mohl na králování zapomenout.
  Už i bez toho je jeho panování velmi nepravděpodobné.
  Asi bude přeskočen.

 231. NoName ad 269 – nenarážíš tím na nové berlínské letiště, že ne?
  To by bylo neetické ! 😉 😀 😀

 232. Jirko,
  pravda, knih o šimpanzích mnoho není. Ale natočených dokumentů hafo…. upřímně řečeno jsem se teprve díky nim celkem nedávno při žehlení prádla dověděla, jaký způsob komunikace je u bonobů převládající 🙂

  Možná by pánové pedagogové mohli taky založit iniciativu obdobnou „Me Too“, kde by hezky popsali, co na ně kdy studentky zkoušely. To by asi nastalo velké podivení vůkol…

  Dano,
  hezký článek. Ještě přejít od teorie k praxi.

 233. PeS by si mohl k tomu zkoušení nainstalovat videokameru 😀

 234. Ad 279 – mňo… hovořit kupříkladu o výsledcích výzkumu DNA Tychona de Brahe v kruzích holandské královské rodiny se považuje za stejně neetické, jako hovořit o provaze v domě oběšencově.

 235. 283-ne ne, berlínské letiště bude jistě hitech, a tomu odpovídají komplikace související se stavbou a provozem. Tohle je úplně obyčejné ruské nehitech letiště (myslím, že mezitím se začalo budovat a provozovat ještě nějaké další-Žukovskij ?).

 236. 286

  Ptakopysku,

  o tomhle jsem nic nezaslechl- můžeš uvést nějaké zdroje ?

 237. Dobrém ráno,

  ptakopysku, netřeba chodit tak daleko, ke zkoumání DNA prezidenta osvoboditele nedala jeho vnučka taky souhlas.

 238. Ad 289: moudrá to žena. Špinavé prádlo se pere doma. Kropaczek erl.
  Dobrý den.

 239. Halle,
  jsem pablb. samozřejmě dánská rodina. Budiž mi omluvou, že jsem se dneska vztyčil z postele sice před šestou hodinou, ale probudil jsem se až teď. Dánsko-český tým archeologů, antropologů, lékařů, fyziků zkoumal v roce 2010 ostatky Tychona de Brahe a mimo jiné byly provedeny testy DNA. Výsledky tohoto testu nikdy nebyly ofiko prezentovány a oficiálně v podstatě neexistují.

 240. Ptakopysku,
  No jo, on byl Ticho de brácha celkem fešák :-)https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2b/Tycho_Brahe.JPG/225px-Tycho_Brahe.JPG

  Blonďatej viking 🙂

 241. „Irácký nejvyšší soud označil referendum o Kurdistánu za neústavní“…

  Cloveku se chce smat…

 242. Halle,
  evidentně když zapráskal fousama, i královna hodila pastelky do véčka 😀

 243. A policie požádala o nové vydání Babiše a Faltýnka.

 244. Začínám mít dojem, že PČR má hodně pevné důkazy, jinak by jistě neriskovali svá postavení vzhledem ke změně ministra a jistě i policejního ředitele. Hmmmm…

 245. Zatím je furt stejnej ministr i policejní ředitel.

 246. Ministr nemá moc možností ovlivňovat policii.
  Ani Pelikán, coby ministr spravedlnosti nemá možnost ovlivňovat státní zástupce, jinak by Babišovo stíhání zastavil.

 247. Mne se libi ta Babisova reakce… Stary system se mne snazi dostat… Mysli ten stary system, kde alespon obcas policie a soudy konaly a obcas se stalo, ze neco neproslo beztrestne i kdyz byl nekdo vysoce postavenym politikem?

 248. Kch, kch… katarsky princ, hale, vzpominas? 🙂

 249. Vzpomínám, Petře,
  ale to bylo něco úplně jiného. Nikdo neblokoval policii, ani státní zástupce, a soud proběhl, i když nepravomocný rozsudek.
  ministr Němec předal stíhání do zahraničí, což bylo z mnoha důvodů sporné, ale Nejvyšší soud mu to schválil.

 250. Halle, spise chci rici, ze kde vule neschazi, cesta se nachazi 🙂

 251. 304

  Naprostá blbosts tím agentem. V Libanonu bylo uneseno 5 Čechů , včetně jednoho zpravodajce.
  Bylo třeba je dostat domů…..
  ¨Dostat za jednoho nebo dva libanonce 5 Čechů se mi zdá docela dobrej kšeft.

 252. ja si ze školy pamatuju:
  Jenom vůli mějme všichni rovnou, cesty mohou býti rozličné. 😉

 253. KMaždopádně měla policie dost času s tím něco dělat, U soudu to neprojde. nemyslím si, že Babiš měl blbé právníky, když se Čapí hnízdo chystalo.
  takže snaha zbavit se politické konkurence. Stejně jako Kubiceho zpráva.
  stejně průhledná je snaha, aby Ano sestavovalo vládu bez babiše.
  Vzhledem k tomu, že Babiš přitáhl největší část voličů, chtit , aby se zbavila Babiše je to samé, jako ji vyzvat k samorozpuštění 🙂

 254. Takže se Babiš může soudnímu stíhání vydat. A to prokáže jeho nevinu. Sice přijde o post premiéra, ale to snad nevadí.
  Spousta občanů přijde i o víc, než soudy prokáží jejich nevinu.

 255. Halle: kdo dostal Čechy do Libanonu?
  Samozřejmě, u Čapího Hnízda je nutné se obávat o závislost justice. Co kdyby použili pachových stop nebo soudce nabyl přesvědčení?

 256. 313 Pesi, to je součástí kremelské dezinformnační kampaně. Všichni jsou Putinovi agenti. Vždyť je naprosto nemyslitelné, že něco takového by zosnovali bojovníci za svobodu, demokracii, pravdu a lásku.

 257. Ale no tak, teď se ukáže, že to tak bylo a že stříleli, ale byli to lidé od Putina.
  Proč ? Protože axiom. Že Putin.

 258. NoName,
  to jakože Míša Kravaťák je Putinův agent ? 😉
  Fakt je, že se tam někde začal motat dost brzo, z celkem nejasných důvodů…

 259. Nene, to je prostě rusky složité, důležitá je pointa. Že Putin.
  I kdyby důkazy ukazovaly něco jiného.
  V tom je ruská rafinovanost.
  Dělají to tak.
  Že to vypadá, že to dělal někdo jiný.

 260. A to prokáže jeho nevinu. Sice přijde o post premiéra, ale to snad nevadí.

  To právě vadí. Mi osobně by docla vadilo, kdyby se po 5 letech ( minimálně) ukázalo, že obvinění je nesmysl, a že tedy se zasáhlo do politiky neodvodněně.
  Samozřejmě, tomu, komu Babiš nevyhovuje i bez Čapího hnízda se to líbit může 😀
  Mimochodem, dnes už imunita poslance a zamátnutí vydání ke trestnímu stíhání neznamená , že je nestíhatelný trvale.
  Jakmile by Babiš nebyl poslancem, bude stíhatelný.

 261. NickName,
  vzhledem k tomu , že k těm čtyřem byl přidán rozvědčík, řekl bych , že český stát.

 262. (301) Aha, tak to nebyl Chovanec, kdo rozkulačil Šlachtu. 😛
  (307) A jak a proč se tam ti Češi vzali?
  (319) Český stát, trochu nekonkrétní.

 263. To právě vadí. Mi osobně by docla vadilo, kdyby se po 5 letech ( minimálně) ukázalo, že obvinění je nesmysl, a že tedy

  Děje se to tisícům lidí v téhle zemi, halladine. Přijdou tak práci, firmu, majetek, rodinu … Po letech je jim prd platné, že jsou nevinni. Protože tak systém funguje.

  Proč by se to nemělo týkat zrovna politiků a speciálně Babiše ?

 264. Noname: AB se to týkat nemůže. Co kdyby v době, kdy bude předveden k podání vysvětlení, do jeho sídla vpadli „naši“ a klekli na firmu? Nebo co kdyby mu najednou změnili finančák a do doby než splatí dluhy vůči státu mu obstavili účty?

 265. “ to je součástí kremelské dezinformnační kampaně.“

  no, vzhledem k tomu, že to uveřejnily První zprávy, tak to tak komentováno z oficielních míst bezpochyby bude. Ledaže by to nestálo za komentář.
  Ale oni se všelijací ti fendryši a podobněj hmyz potřebujou zviditelnit, o pornohvězdě Jandovi taky už nějakou dobu nebylo slechu, tak se to hodí.

  Bude asi nějaké povykování a kníkání o hybridní válce, fendrych možná najde pod postěelí ( nebo v posteli? ) ruskýho agenta a to bude asi tak vše.

  K nějakému reálnému vyšetření, co se tam stalo, to má pořád stejně daleko…….

 266. NoName, 🙂

  jste nekonzistentní :-)Na jedné straně očividně zpochybńujete objektivitu státních orgánů v tisících případech (jak píšete v 321), na druhé straně absolutně důvěřujete orgánům, pokud jdou proti Babišovi a Ano.
  na druhé straně říkáte, že je v pořádku, když se ta neobjektivita týká i Babiše. 🙂
  No a tady se lišíme.
  Je jistě smutné a nevhodné, když se neobjektivita a neschopnost státních orgánu dotkne jednotlivých lidí.
  Ovšem – tohle se dotkne (jistě negativně) jen jich.
  Pokud se takto zasáhne v politice je to ještě problematičtější. Omezuje se volební právo lidí, protože se likvidují výsledky voleb.

 267. NoName, přesně tak. Mám za spravedlivé a systémově žádoucí, aby důsledky své politiky sami pociťovali.

 268. jste nekonzistentní Na jedné straně očividně zpochybńujete objektivitu státních orgánů v tisících případech (jak píšete v 321), na druhé straně absolutně důvěřujete orgánům, pokud jdou proti Babišovi a Ano.

  Ne.
  Já píšu stejný systém platí pro všechny. „Očividně“ a „absolutně“ je vaše interpretace.

 269. NoName 🙂

  já bych řekl, že je logičtější, když se budou závadné akty orgánů odstraňovat, a ne že se ( kvůli jakési spravedlnosti) budou dále rozšiřovat.
  A noName, nevymýšlejte.
  Vám se Babiš z mnoha důvodů nelíbil dávno předtím, než se něco vědělo o Čapím hnízdě.
  A je Vám úplně fuk, jestli to stíhání je oprávněné, anebo ne.
  Prostě Vám pasuje do krámu.
  Na druhé straně fůra voličů sdílí Vaši skepsi vůči státním orgánům.
  Proto pro ně Babišovo stíhání není důležité, a berou ho jako sfalšované.
  A hodili Babišovi svůj hlas.

 270. Ono by bylo hezke, kdyby se Babis snazil, aby se system stal objektivni a spolehlivy pro vsechny. Ve skutecnosti dela presny opak – pro vsechny, kdo s nim nejsou ve strane…

  Naprosty souhlas se Schumim i NoName v tom, ze kazdemu politikovi preji, aby ho semlel system, ktery pomahal nebo spolupomahal vybudovat. A Babis byl jednim z nejvyznamnejsich tvurcu poslednich let, a bude nejvyznamnejsim tvurcem dalsich 4…

 271. Já píšu, že není důvod, aby mašinerie vynechala Babiše jenom proto, že je to Babiš.
  Spousta jiných stíhání je stejně „falešných“ jako Babišovo.
  Byl ve vládě 4 roky, mohl napravovat. Napravoval ?
  Prostě se někdo rozhodl Babiše zlikvidovat. Ano, systém je tak nastavený. Teď to dopadne na Babiše. Život už je takový.

 272. Hale, snad jen takova drobnost… Babis je dost klicovou postavou pri zhorsovani tohoto systemu a zneuzivani jeho chyb…

 273. Petře,

  já si naopak myslím, že hlášení DPH a EET mnohé vylepšily. 😉

 274. Hall má pravdu. zavedením EET dostal stát zpět, co odpustil babišovi na korunových dluhopisech ….

 275. Je pravda, že Babiš se mi nelíbil od doby, co mi zdražil benzín. Jeho jednání jsem považoval za korupční a za hranou trestního zákoníku ještě než to bylo in.

 276. 332 – ano, napriklad administrativni zatez a naklady podnikani. ALe reknu Ti tajemstvi, vetsina ostatnich zemi se snazi tento indikator snizovat 🙂 Pred ca dvema mesici jsem zde referoval prinos DPH primo na cislech z MinFin, mozna jeste najdes, jak moc prinosne to bylo…

  V Kutne hore jen v jedne ulici zavrelo 12 malych obchodu. Ale jiste se jim libi na pasu ve Philip Morrisovi, tam uz meli nedostatek pracovni sily… Tem, co neodesli do duchodu.

  ALe kdyz tu ekonomiku takhle chteji volici mit, jsem s tim OK. Stat u linky za 20 je svym zpusobem osvobozujici. Akorat nechapu, proc potom po hospodach knouraji. WIlliam Gibson by byl nadsen, uz jen dotahnout matrix 🙂

 277. Petře 🙂

  u nás, v naší vesničce střediskové byly kdysi 3 nebo 4 malé obchody s potravinami.
  Všechny skončily dlouhá léta před EET.
  Každej novej hypermarket znamenal zánik nějakých malých obchůdků.

 278. Kdo by to byl čekal, že? Letos zavřela každá desátá hospoda
  Rád bych viděl ty xichty militantních nekuřáků, kteří se těšili, jak přijdou na cyklovýletě do vesnické hospody a žádný obtížný místní jim nebude kouřit v druhém rohu místnosti. Cedulka bude „Zavřeno“, nebo „Klub“. 😛

 279. ššá je někde statistika o pměru výskytu rakoviny u kuřáků, u nekuřáků a u zaměstnanců stávajících kuřáckých hospod?

 280. Volkswgen ohlásil investici ve výši 10 mld euro do výroby elektroaut v Číně…

 281. 335 nickname, třeba je chyba v trestním zákoníku…

 282. 343 halladine, všiml jsem si. Rozumný způsob jak neriskovat další flastr za švindlování při měření emisí.

 283. quivisi,
  Těch nezdaněných emisí dluhopisů bylo hafo….

  Výhoda nezdaněných výnosů z dluhopisů byla ve větším měřítku použita v roce 2012 u státních korunových dluhopisů vydaných MFČR (známé jako „kalouskovy dluhopisy“). Daňové výhody byly v průběhu roku 2012 diskutované odbornou veřejností i médii. Ministerstvo financí na základě pochybností v tisku vydalo jasné stanovisko, ve kterém označuje nezdaněné korunové dluhopisy za „…legální možnost, která zde existuje již dlouhou dobu.“

  Korunové dluhopisy byly následně hromadně využity i jako korporátní, v roce 2012 bylo vydáno přes 500 emisí v nominální hodnodě přes 100mld Kč. Nejvíce známá je politická kauza v souvislosti s ministrem financí Andrejem Babišem a 3mld emisí korunových dluhopisů AGROFERT HOLDING, A.S., 6,00% a dále emise STUDENT AGENCY HOLDING, A.S., 12,00% podnikatele Radima Jančury.

 284. Ale jiné korporace nešly do politiky s hesly o rovných příležitostech a nešizení u placení daní, halladine.
  Ale to vám myslím bylo vysvětleno už asi tisíckrát.

 285. 240 Karle, při ohlédnutí přes téměř již třicet let událostí, jestliže se oprostím od emocí, tak nějak tomu více rozumím. Někdejší východní cordon sanitaire nejen ekonomicky ovládnutý, ale přetažený i do NATO, a to i bývalé části SSSR, snaha o ovládnutí Ukrajiny, expanze NATO k ruským hranicím za čím díl většího křiku jak Rusko je zlé a nebezpečné, „komunistická“ hrozba nahrazená ruskou, přesto stále projekce „komunismu“ do Ruska, které je méně levicové než EU. Sankce, embargo, které na běžné zboží nebylo ani za doby „studené války“, největšího ohrožení „komunismem“. Šíření demokracie, svobody, lidských práv, pravdy, lásky, multikulti multigender jako základ programu „rozeser a ovládni“. Tak jako když exportovali Lenina do Ruska. Rozhodně ne v představě sociální spravedlnosti v rámci tehdejších socialistických představ. Vrátilo se jim to násobně.
  Smyslem podpory „svobody, demokracie, lidských práv“ boje proti „komunismu“, paradoxně choroby, kterou sami rozšířili, nebylo naše dobro, ale jejich prospěch. Jestliže to v něčem mělo důsledky, které pociťujeme jako příznivé, nebyly záměrem, ale vedlejším projevem. Tak jako vícekrát v historii jsou ochotni nás obětovat svým zájmům. I lidožroutům, kdyby na to přišlo. Aby předešli „nedozírným následkům“. Ovšem pro ně. Tak, aby si sami ulevili, se chtějí dělit o kocovinu z jejich koloniálního flámu, ale i o dějinné důsledky tažení „Drang nach Osten“. Abychom za to a na to doplatili a zaplatili spolu s nimi. I účet za křižácké výpravy…

 286. MF řeklo, že je to “ legální možnost, která zde existuje již dlouhou dobu.” 😀
  Jaké šizení ?

 287. Není nelegální podvádět manželku, halladine. Ale kdyby takový muž šel do politiky s konceptem manželské věrnosti, bylo by to divné.
  A to je i případ Babiše. Pokud chce, aby ostatní rádi platili daně a nehledali kličky, měl by je platit i on bez kličel. On rád ušetřil, i jiní neplatiči rádi ušetří.
  Vyjádření MF, které tak nějak Babiš kontroluje poslední 4 roky je samozřejmě nesmírně relevantní.

 288. (351) Jdeš do hospody?
  Tady jen stručně, po expanzi NATO volají nejvíc sousedé Ruska a NATO zdaleka neexpanduje všude tam, kde ho chtějí, Ukrajinu chce ovládnout hlavně Rusko (nedivím se jim, ovšem ani těm Ukrajincům, kteří to nechtějí), sankce a embargo byly i za studené války a nevím, jak jinak vyjádřit nelibost na expanzí, výslovně odmítnutou Budapešťským protokolem, šíření je spíš ikce, to Západ ku své škodě šíří hlavně doma, aby je cholera po poli honila. Své dobro by měl sledovat každý, mně na tom zajímá hlavně to, zda je to dobro i (ve srovnání s alternativami) i pro mně. Stran toho obětování, nech na hlavě. Kolik lidí zde by šlo bojovat za nějakého našeho spojence? V tomhle přetahování se stále cítím lépe na straně „prohnilého“ Západu. Zvláště, když pamatuji po “Drang nach Osten” „«Давление на Запад»“
  A jdu k Pivojovi.

 289. Pozdravuj u Pivoje, já bych tam zadel až za 12 deí…

 290. zašel za 12 dní … zase ten zatracenej spell checker, kterej neví kdy přešaltovat za jazyka do jazyka

 291. Nevím, čeho se chcete pořád dobrat, halladine.
  Já vím, že když člověk miluje, není co řešit, i když nevolí.
  Jo to minimálně megapokrytec, i když zřejmě něco daleko horšího.
  Když někdo potřebuje přepisovat dotovaný objekt na rodinu, aby uzmul dotaci, nebo vydávat korunové dluhopisy, aby krátil daň, nemá co kvákat o neplacení daní u živnostníků. Ti jsou proti němu žabaři. To je celé.

 292. NoName,

  napsal jste „Vyjádření MF, které tak nějak Babiš kontroluje poslední 4 roky je samozřejmě nesmírně relevantní.“

  Což je nesmysl. V době , kdy MF vydalo tohle stanovisko Babiš pod palcem MF neměl. Měl ho pod palcem Kalousek.
  A pokud mi MF řekne, že něco můžu, tak to můžu a veškeré další kecy o morálce jsou na h…,

  Naopak, zatloukání příjmů je zřetelně proti zákonu, takže to nemíchejte dohromady.

 293. Řeči o morálce jsou nahovno možná pro vás, halladine.
  V souladu se zákonem už se v dějinách odehrála spousta špinavostí.

  Jiný příklad-když do zatopené obce přivezou pomoc pro zatopené a do řady se postaví i ti, co zatopení nejsou, protože je přece možné získat výhodu, ušetřit … Není to nezákonné, může se tom, jenom je to sprosté, nechutné ?
  Tak tak sprostý je i Babiš v blábolení o placení daní.

 294. Ti nezatopení by mohli být , pokud by někdo měl zájem, žalováni pro podvod.
  A jak ohodnotíte ty, co zatloukaj příjmy, a tak si snížej daňový základ ?
  Jako etické ? 😉

 295. Ti nezatopení by mohli být , pokud by někdo měl zájem, žalováni pro podvod.
  Vy nechápete, že existují i jiné dimenze než ZÁKONNÝ-NEZÁKONNÝ, že ne ?

  Pro mně prostě není „zatloukání příjmů“ o nic větší zločin, než dotační podvod krytý právníky a nejednoznačností pravidel a zákonů. Zvolené mechanismy, jak „ušetřit na daních“ jsou prostě přímo úměrné kategorii poplatníka a jeho možnostem.

 296. NoName 🙂

  stát může posuzovat cokoli jen z pohledu, zda je něco v rámci zákona, anebo ne.
  Na hodnocení etiky či neetiky nemá právo.
  A Vy osobně jistě máte právo považovat cokoli za etické či neetické.
  Ovšem nemáte právo na to, považovat vaše pohledy na etičnost či neetičnost za jedině platné, a považovat je za jedině možné a všeobecně platné.
  A vnucovat svůj pohled jiným.

 297. Ale tady není řeč o státu, ale o politikovi, halladine.
  To, že se nabavíme o NEZÁKONNÉM jednání vám už bylo vysvětleno milionkrát.

  A nikdo vám nic nevnucuje. Na to nejste dost důležitý.

 298. NoName, vy si můžete myslit cokoli, a je to úplně fuk 🙂 Na to nejste dost důležitý, aby na tom záleželo 😀
  Babiše jste nevolil, ani ho volit nebudete 🙂

 299. Já bych si dovolil do vašeho hladce plynoucího písku diskusního pingpongu vložit ozubené soukolí „zastírání skutečného stavu“.

 300. 366 – je v celku zajimavym faktem, ze pokrytectvi je naprosto OK pro tretinu volicu. Dava treba hodne sanci Topolankovi v presidentske volbe a jiste tento fakt udela bude mit zajimave implikace
  v dalsich volbach…

  Ale coz, volici to tak chteji. Sice se mi to nelibi, ale je to tak.

 301. 368-no ale když zastaví to „zatloukání příjmů“, ze zdanění kterých se pak postaví ty nemocnice a školy ?

 302. 367 – zastirani skutecneho stavu a domereni dle pomucek FU pouzije jen sveho uvazeni. Toto uvazeni samozrejme nesouvisi s tim, ze se jedna o ministra financni a designovaneho premiera, kteremu reportuji na zhruba n-5 urovni.

  Cela tato taskarice pro mne znamena, ze budu intenzivneji hledat dalsi metody ke snizeni me danove povinnosti. Doposud jsme vyuzival jen ty, ktere mne nestaly zadne specielni usili… Nyni jsem ochoten trochu usili venovat.

 303. 369 – samozrejme sobe, Kellnerovi a dalsim – v souladu se zakonem – bude povoleno. A co se tyce nemocnic a skol… Znate to… Zdroje jsou.

 304. Dusane, Kulhanek je prijemne pravicovy, ale enormne pro EU a specielne pronemecky (logicky, s jeho historii). Pri vsi ucte k nemecku a jeho historii bych preferoval pro CR jiny kurz, nez nemecka ekonomicka kolonie, je-li to jeste alespon trochu mozne.

 305. Daně jsou pokuta za nedbale vedené účetnictví.

 306. Petře,
  bylo tu zmíněno propagování manželství politikem před volbami a následně rozvod.
  To vypadá jako narážka na Topolánka.
  Já si toho nevšímal, protože neexistovalo nic , co by mohlo prestiž Topolánka v mých očích snížit.
  Hodnocení ponechávám na těch, kteří ho volili-
  Já to nebyl.

 307. V tomto je v mzch ocich Babis pod Topolankem (ne, ze bych hodlal jedno z nich volit). Topolanek je pokrytec, ale jeho pokrytectvi mne jako danoveho poplatnika neposkozuje. Babisovo ano.

 308. Petře 🙂

  jistě máš právo na svůj názor. Každý ho má.

 309. Zatím má. Kdyby pak náhodou byl zákon, že nemá… Tak nemá.
  Protože zákon je prostě zákon, že jo …

  BTW, teď Babiš blábolíl, že je po volbách a na žádost o vydání není vhodná doba. Nebyla ani před volbami… Kdy je správná doba ?

 310. 377
  Mám imrvere puštěnou čt24, a nic takového jsem nezaslechl.

 311. A tak to je logické, ČT24 je jediná stanice na světě a když tam něco nezazní, tak se to nestalo.

 312. Pokud ovšem nemáte na mysli to, že ještě neexistuje příjemce toho dopisu.
  Ale dejme tomu 🙂
  Ovšem docela se divím tomu, že dopis přinesl kurýr 🙂
  Jistě z úřadu, který to poslal, každý den nosej na poštu fůru doporučených dopisů 🙂

 313. Vaše starosti a Rotschildovy peníze!
  Příjemce dopisu je „poslanecká sněmovna“ jak stojí na obálce a ta sněmovna už je – všichni složili slib. Andere Sache je vnitřní řád sněmovny – kdo může ten dopis rozpečetit.

  A co se týče posla – kdo tady přesně ví, kolik dopisů ten úřad posílá poštou a kolik poslem?

 314. Jenoznačně jde o spiknutí o kampaň !!!
  Kdyby to bylo poštou, bylo by to divné. Kuriérem je to divné. Před i po volbách je to divné.
  Je to prostě divné.
  Andrej říkal.

 315. Inu, nedivil bych se poslání předem, pokud někdo počítá se zdržením poštou.
  Ale když mám kurýra , počkal bych do středy. Ale ono je to celkem fuk.Každopádně to na té podatelně bude pár dní tvrdnout

 316. No a ještě podatelna … To je horší než atentát na Kennedyho !

 317. …konat bez zbytečného odkladu…
  Samozřejmě kluci co to šetří jsou 24h pod ochranou. Nemá důvod jim něco dělat, oni by ho stejně nakonec osvobodili.

  Dcerka volá z domova. Neomlouvej se tati žes mě nestihl vyzvednout, nevadí. Stačí ti tvoji pěšáci. Měl jsi vidět holky jak málem pukly závistí když jsem nastupovala do černého Mergla jako má tvůj šéf. Mám ti vyřídit, že jim bylo potěšením a omlouvali tě, že děláš něco zapeklitého, tak to vzali za tebe abys prý neudělal chybu.

 318. hmmm..nějak se mi nedaří odeslat komentář. Ač jsem minule z tohoto stroje normálně odesílala…

 319. A vida – tak opakovaně:
  Zdravím případné nakukující od Pivoje!
  Jinak diskuze zde zábavná, poučná, inspirativní. Těch jiných situací dle preference diskutérů je nějak moc.

 320. Žádost o zbavení imunity a vydání k trestnímu stíhání byla doručena PS a byla uložena do trezoru mandátového a imunitního výboru. Jen aby ho někdo nevybrabčil.

 321. Dobrý podvečer.

  „Andere Sache je vnitřní řád sněmovny – kdo může ten dopis rozpečetit.“

  Čistě teoreticky, pokud zatím není jasný, kdo má kompetence k otevření dopisu, tak by se nemělo vědět, co v něm je, ne?

  A pokud se to stejně ví a obsah není žádným tajemstvím, tak je snad jedno, kdo to otevře.

 322. A docela mě zajímá, jak bude president ČR konat – reagovat na provokaci v ruském tisku. Zatím jsem se dočetla, že někdy, příležitostně bude protestovat. Asi dost občanů čeká, jak se k tomu postaví – a to je před presidentskými volbami.

 323. MaYdo, pointa je, Že „teď se to nehodí“.
  A všechny ty řeči Bureše a nevoličů mají potvrdit PODEZŘELOST toho celého.
  Kurýr ! Podatelna ! Ve špatné přihrádce !
  To nemůže být jenom tak !

 324. NoName, já se neptám na Bureše a jestli se to hodí nebo nehodí.
  Mně jen připadá srandovní, že se tolik nadělá s tím, kdo má kompetence otevřít dopis, o jehož obsahu si štěbetají vrabci na střeše.

 325. Dano, článek Zemana namíchl a chce se ohradit během návštěvy. Patrně při setkání s Medvěděvem

  Jinak redakce se od názoru autora distancu)je. Samozřejmě je to takovej ten novinářskej alibismus, protože to otiskli, ale na druhou stranu máme svobodu tisku a ta má svou odvrácenou stranu. I blbý, ulítlý a nám nemilé názory jsou povoleny.

  Proti tomu nemůže namítat nic žádnej prezident.

 326. A kdo dělá vlny s tím, kdo má otevřít úřední zásilku? Tady, mám dojem, jen Halladin. Ale tady, pravda, není reprezentativní vzorek společnosti. 🙂

 327. No, ono je to celé k pousmání… V jádře o nic nejde.
  kdy že to byl Babiš poprvé zbaven imunity ? 6,9 ?

  Co od té doby policie udělala ?

 328. Proti tomu, že se to otisklo, samozřejmě namítat nic nejde, ale proti obsahu… Ono říct – někdy, příležitostně – není postojem suverénního státu a jeho představitele.

 329. Nikdo nedělá vlny kvůli tomu, kdo je oprávněn otevřít obálku.
  To je naprosto jasné .

 330. Halladine, myslíte, že PČR si měla AB a spol. předvolat k výslechu, kde by právníci zahájili poziční válku s tím, že by PČR předložila obhajobě své karty, přístup k dokumentům ve spise a pak – proběhly by volby a začalo se znovu. Ovšem s tím, že zatím by AB a spol. ovlivnili ve svůj prospěch co by se dalo.
  Tak naivní snad nejste ani vy – pod okouzlením AB. Nebo ano(ANO)?

 331. Je divné, že politici nějakou imunitu mají, ANO přece prosadilo zrušení imunity. Nebo to byl program jiného hnutí ?

 332. No, asi bude vhodnější, protestovat , případně namítat při setkání s Medvěděvem, než hulákat na letišti v Soči. Anebo na tiskovce po tom setkání.
  Ale netuším, jaká bude odpověď – pod článkem je poznámka, že názor nemusí odpovídat názorům redakce.

 333. Dano,
  Babišovi právníci měli přístup ke spisu už před volbama.

 334. Dobrý večer, tak ještě jednou.

  Korunové dluhopisy se ve větším měřítku objevily v roce 2012. Tehdy, za ministra Kalouska, vydal stát tzv. spořicí korunové dluhopisy. Účelem jejich vydání ovšem nebyla, podle tehdejších úmyslů MF, daňová optimalizace, ale možnost reinvestice výnosu.
  Touto akcí se zvýraznila možnost využít zaokrouhlování výnosu na korunu směrem dolů. Ihned toho využily banky, třeba výpočtem a připisováním úroku z vkladů za každý kalendářní den. Pak už vydávaly korunové dluhopisy v miliardových objemech.
  Tato situace vedla k aktivitě vlády a předložení novely zákona a dani z příjmu s účinností od 1.1.2013. Na to se probraly další subjekty a využily období do nebytí účinnosti zákona k vydání dluhopisů tzv. do zásoby. A k nim patřil i Babiš.

  Kdo chce, tak si to najde, pokud si nevzpomíná. Může si to najít i ten, kdo si vzpomíná a všechno ví, ale Googlem si jen potvrzuje správnost svých znalostí.

 335. No, Dano, s obsahem souhlasit nemusíš, ale je otázka, nakolik má prezident sousední země určovat, o čem se může psát….

  a jen tak mimochodem – nechat si kázat, že jsme rasistický xenofobní a nevděčný národ, když nechceme převzít uprchlíky, kteří těm západním zemím přerostli přes hlavu, nechat si zasahovat do vnitřních záležitostí, povinně přebírat zákony – to je postoj suverenního státu a jeho představitele?

  To, že nějakej magor zhodnotí padesát let starou událost naši suverenitu zas tolik neohrožuje.

 336. Ježišmarija, MaYdo, přece nejde o to, určovat, co může tisk sousedního, či vzdáleného státu psát, ale ohradit se, proti obsahu. To fakt jsou dvě různé věci.

 337. Můžu přece napsat, že je někdo vůl, to mi nemůže nikdo zakázat. Ale asi bych se neměl divit, kdyby se ten vůl ozval, že se mu to nelíbí.

  Je to srozumitelnější?

 338. Je. Inu právník se nezapře. 🙂
  A já pro dnešek mizím. Jen -poslala jsem Dušanovi email a nereaguje – asi nemám správnou adresu. Má někdo aktivní a může mi ji poslat? Moje je furt stejná.
  Dobrou noc.

 339. Jak jsem si tak četl svůj příspěvek 402, tak jsem si uvědomil, že jsem opomenul probrat otázku dovolenosti postupu daňové optimalizace vydáváním korunových dluhopisů obchodní korporací. Nemám na mysli morální hledisko, kde stojím plně za předřečníky, kteří ví, čemu se říká chucpe.
  Ale podle naší i evropské legislativy sice mohl Agrofert vydat korunové dluhopisy, ale k zákonnosti tohoto postupu bylo a je nutné splnit ještě dvě podmínky. Za prvé je nutné prokázat potřebu získání kapitálu emisí dluhopisů, za druhé a současně s první podmínkou dluhopisy skutečně prodat, tedy nikoliv jen udělat účetní operace na papíře. Ani jedno nebylo v případě Agrofertu splněno, což bylo již zveřejněno. A proto je zrovna tento případ porušením zákona, nikoliv jen využitím zákonné možnosti.

 340. Přece je demokratické nechat vyjadřovat jakýkoliv názor (pokud to není rasismus a podobně).
  Takže Se Zeman může zmínit, že jsou to kecy, ale to je tak všechno, co může.

 341. No, já jsem četla jako první reakci na tu událost nějakej poněkud hysterickej komentář od steigervalda, kterej hřímal, že měl zeman okamžitě odjet a pokud to neudělá, musí být odsouzen za velezradu, protože česká samostatnost bude mrtvá.

  Takže když tak dštil oheň ten pachatel seriálu Jak se máte Vondrovi a signatář anticharty, přesně podle vzorce, že nejvíc vykřikujou ti, co mají máslo na hlavě, tak mně to tak nějak motivovalo hledět na Zemanovy aktivity ohledně toho blábolu poněkud shovívavěji….

 342. 377 – tak z pohledu obvineneho politika neni zadna vhdona doba na jeho vydani soudu, ze ano…

 343. No, od povolení stíhání je k soudu ještě dost daleko…

 344. Dano – já Ti odpsal. A hned v tom prvním, že Vás NYC protáhnu až Vás nožičky budou bolet…Nevím, kde se to cestou ztratilo. V prosinci a lednu budu v Čechách, pokud mne tam pustí, a doufám, že se sejdeme a probereme to osobně.

 345. Článek od sovětského bloggera v časopisuZvězda je nepochybně provokace. Podle toho jak jsou ruská media organizována a dohlžena, byl nepúochybně posvěcen i odněkud shora. Jenže, vynáváme svobodu slova a ta je nedělitelná. Jako oficiální stanovisko se to prokázat nedá. Ignoroval bych to, maximílně mezi řečí utrousil, že jsem si mysle, že na propagandu mají machry a ne blbečky.

 346. Jo, Dušane, taky mám ten dojem, že postoj “ orel much nelapá“ by byl asi nejrozumnější. A svoboda slova je svoboda slova.

  Když to není oficiální stanovisko, tak je to jeden pisálek. Tolik povyku kvůli jednomu pisálkovi?

 347. Já si myslím, že Zeman to při rozhovoru sMedvěděvem to nanese, a že Medvěděv prohlásí, že to není oficiální stanovisko ruské vlády, a že Rusové uznávají , že v roce 1968 to byla okupace.

 348. A moc bych se nedivil, kdyby to bylo domluvené, aby Zeman vypadal jako statečný politik, co se nebojí Rusů, a Rusové si zase šplhnou tím, že to vyhlásí za okupaci.
  Tuším už po několikáté. 🙂

  „Musím vám říci naprosto otevřeně, že samozřejmě neneseme žádnou právní odpovědnost, ale mravní odpovědnost tady je,“ prohlásil Putin na tiskové konferenci.

  Český prezident Václav Klaus jeho slova ocenil jako jasné a srozumitelné vyjádření, které vnímá i česká veřejnost. Zdůraznil ale, že s ruským prezidentem o srpnu 1968 nemluvil.

  „Já nevidím důvod, abych s prezidentem Putinem dnes, 1. března 2006, řešil to, co udělal Brežněvův Sovětský svaz v srpnu 1968. My o tom oba víme, vnímáme to, byla to pro nás mimořádně tragická chvíle, ale jsem pro pozitivní pohled na přítomnost a budoucnost,“ prohlásil Klaus.

  Jelcin tvrdil, že se za vpád vojsk nemůže omluvit
  Putinův předchůdce Boris Jelcin před lety prohlásil, že Rusko se za invazi v roce 1968 nemůže omlouvat, neboť nešlo o jeho čin.

  „Tento vpád odsuzujeme jako agresi, jako útok na svrchovaný, samostatný stát, jako vměšování do jeho vnitřních záležitostí. Nové demokratické Rusko nenese za tuto akci žádnou odpovědnost. Je za ni zodpovědné bývalé vedení SSSR a KSSS (sovětské komunistické strany),“ zdůraznil tehdy Jelcin.

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/putin-v-praze-priznal-ruskou-odpovednost-za-srpen-1968-pd3-/domaci.aspx?c=A060301_185802_zahranicni_miz

 349. A jako další důsledek, budou ti, co řvali, že Zeman měl sednout do úra , a uraženě odletět, vypadat jako pitomci, kterými jsou.

 350. Dobré zas ráno… Myslíte si, že snad někdy bude zdejší obecní blb schopen pochopit, jaký je rozdíl v situaci, kdy si dluhopisy může koupit každý a v situaci, kdy je celá emise rezervována pouze pro jednoho vybraného vlastníka a nikdo jiný si dluhopisy koupit nemůže?

 351. Dobré ráno: ad vztah k Rusku: dokud nebude ruská vláda udělovat Mitrochinovu medaili, cenu paměti im. V. Rezuna, tak nepočítejme se změnou pohledu na historii.
  Nemyslím, že by jakákoli myslitelná ruská vláda v budoucnu tato oceněnění dávala. Nepočítáme-li ocenění jako dostali Politkovská, Litviněnko, Arafat…

 352. Nickname, myslíte, že by třeba US vláda měla posmrtně odebrat Medaile cti těm kavaleristům, kteří stříleli do žen a dětí u Wounded Knee ?
  Francouzi vojákům z Indočíny a Alžírska ?
  Že „přehodnocování dějin“ něco vyřeší ?
  BTW, pokud je Mitrochin hrdina, proč jím není Assagne, nebo nedejbože ten babochlap Manning ?

 353. 421 NoName, proto, že je rozdíl mazi našema kurvama a jejich kurvama. Mezi kurvama, které dělají pro nás a kurvama které dělají pro tamnty.

 354. Noname: nikoli „přehodnocování“. Popis. Změnu nečekám. V rámci dobré vůle by Rusové mohli otevřít archivy např. s dokumenty staršími 70 let. To by nemělo ohrozit probíhající operace. Ale otevřít nemusí.

 355. Popis čeho, nickname ?
  Třeba Číňané Maa nezpochybňují vůbec. Pomohlo by to něčemu ?

  BTW, Čína. Ve všech parametrech je autokratičtější než Rusko. Vedoucí úloha strany zakotvena, google negoogluje, facebook nefacebokuje. Přesto Západ našlapuje po špičkách, nedovolává se, nežádá, nepoukazuje…
  Čím to může být ?

 356. 419
  Co by nechápal… mAle ony jsou rozdíly mezi tím, od koho si půjčujete…..
  To by měl chápat i zatrpklej, nešťastnej blb……..

 357. Popis. Např. Rusové by mohli otevřít archívy 1917-1941. Proč? Pro popis aktivit mj. v ČSR, Německu, Francii, Španělsku. Proč? Pro poznání historie. Proč? Pro poučení se z ní. Pomohlo by to někomu? Dlouhodobě asi Rusku, asi i evropským zemím. Mýty jsou hezké, skutečnost je však někdy předčí.

 358. (416) Jelcin se k SSSR nehlásil, Putin jo.
  (424) Předposraností, stejně jako v případě Ruska.

 359. Pořád tedy platí, že GB nebo USA ví, jak by měli v Číně žít…
  Protože trestat za řeči proti čínské KS je nenormální, zatímco trestat za řeči o holocaustu nebo negrech či buzerantech nenormální zřejmě není ?

 360. A lidovci se rozčilujou….
  Přiznám se , že lidovce mám značně nerad, takže jsem škodolibej……. 😀

 361. Dobré dopoledne,

  „Nickname, myslíte, že by třeba US vláda měla posmrtně odebrat Medaile cti těm kavaleristům, kteří stříleli do žen a dětí u Wounded Knee ?

  Já bych se moc nedivila, NoName… Až zlikvidují všechny sochy jižanských generálů, mohlo by dojít i na kavaleristy.

 362. Ar Rusko – jela jsem tramvají a řidič mel puštěný radio. Když jsme stáli na křižovatce, zaslechla sjem , jak tam někdo říká, že Rusko je zahlceno německým spotřebním zbožím.

  Souvislosti nevím, bylo to vytržený z kontextu, jedna věta, kterou jsem zaslechla díky tomu, že tramvaj zrovna stála. Ale se sankcemi mi to neštymuje.

 363. Jen počkejte s tou Čínou. Taky na ně dojde. Jen až NATO obsadí Rusko.

 364. USA si nemohou dovolit válčit s Čínou. Rázem by byli bez spoďárů a triček.
  A chodit naostro ? Nepředstavitelné! 🙂

 365. maYdo,

  nemusí to být přímo dovoz z Německa. Fůra západních firem má fabriky přímo v Rusku.
  Počínaje automobilkami a výrobky bílé techniky konče.
  Takže jméno západní firmy, a pod tím „Sdělano v RF“
  Putin západní firmy cly donutil, aby zakládali pobočky v Rusku.

 366. Spoďáry a trička v USA jsou ze střední a Latinské Ameriky.

 367. NoName,
  to jste mě překvapil ( ale nezpochybňuju Vás) Co jsem se dostal k tričkům od Adidas a Nike, bylo to z Číny.

 368. BTW, doporučuju vygooglovat „Lesotho textile industry“ k informaci, kde šijí trička evropské i americké firmy v poslední době (moje poslední trička Nike mají tohle zajímavé Made in, tak jsem se podivil a pak zjistil, že se není čemu divit).
  Jinak se hodně šije i v zemích jako Vietnam, Bangladéš, samozřejmě Pákistán a Indie.
  Trička koupena v USA mám obvykle s Made in Honduras nebo Mexiko.

 369. 438
  Uvědomuju si, že jsem nedávno někde četl, že čínská pracovní síla začíná být drahá, takže asi proto.

 370. JJ. Firma pro kterou delam ma jednu pobocku tady a druhou v Cine. Rozdily v prijmech klasifikovanych zamestnancu jsou vicemene nulove, treba ERP konzultanti v Cine uctuji o neco malo vice nez v CZ (ale zrovna my jsme dost preletavi ptacci a prijmy jsou relativne srovnane pres celou zemekouli, samozrejme s prihlednutim k mire kvalifikace).

  Nekvalifikovana sila je nekde kolem poloviny nasi, ale vetsi cast rozdilu tvori citelne nizsi zdaneni mezd v Cine. Na cisty prijem bych rekl, ze nejsou prilis daleko od nas (ale vzhledem k umelemu kurzu RMB a dalsim faktorum je kupni sila tezko porovnatelna).

  Nicmene, takto maly rozdil – obzvlaste ve vysoce automatizovanych odvetvich – prestava byt zajimavy.

 371. Ad 443: vhodný postup, podobně jako čisté volební lístky. Pokud je pravda, že estébáci nechtějí diskutovat, tak ať si dělají co chtějí i se svými spolubratry. Je možné zkoušet pozvracet koalici zevnitř, ale nemyslím si, že by to bylo vhodné.

 372. 424 Co by to mohlo být? To co vždycky. Kurevsky velký prachy.

 373. Podle diskuse ve Sněmovně mám opravdu dojem, že by s občané měli za výsledek voleb stydět, protože se v diskusi konstatuje,že určitá volba je taky špatná.
  A Bělohlávek se při proslovu cítí ženou (jen aby během projevu nedostal mestruaci). :o)

 374. Klasicke „parabotajem i patom nemnozka padumajem“… A jeste se urazi, ze zakon je oznacovany za mizerne pripraveny…

  Mozna by nekdo te slepici mohl rici, ze nas plebsu v podhradi se ten zakon bytostne tyka, prinasi nam naklady a kdo ho nedodrzuje, muze jit do satlavy… Takze jejich zmatlany zakon muze znicit zivot…

  Jsem se zase jednou rozneznil…

 375. Koukám na přenos ze Sněmovny – řídit stát jako firmu v praxi.

 376. A další pohroma odvozená od výsledku voleb:
  Ve sněmovně je devět stran včetně malých, ale i ti malí chtějí místa ve výborech. Takže výbory nakynou co do počtu členu i co do nákladů.

 377. 422 NoName, náš problém je v tom, že chvíli jsme kurvou toho, chvíli jinýho. Protože jinak, jak jinak, než nedosírný následky. Že nedovedeme bejt sami pro sebe. Že si furt stěžujeme. Vídeň, Moskva, naposledy Brusel…
  Protože, kurva, by nebyly ty dotace, a místo dotací obstrukce a obchodní opruz. Co, by se kurva odrazilo na čem? Na obsahu nákupních košíků. A ten na čem? Na volebních preferencích, kurva. Takže, kurva, jestli chceme aby nás ty vohnouti dál volili, a my je dojili a holili, tak, kurva, musejí dostat nažrat. A sou vděčný, že je dojíme a holíme. A chráníme je před ruskejma tankama. Jejich svobodu, demokracii a lidský práva. Teda hlavně všude jinde ve světě, protože to je ten správnej byznys. Tak se vokotěj a platěj za kupu nepotřebnýho harampádí, který za čas musí bejt vyměněný za kupu jinýho nepotřebnýho harampádí, který jim je na hovno, akorát navíc platěj celej ten cirkus, tu menažérii vokolo. A to sme my a naši kámoši. Protože, kurva, jinak by to byli jiný a jejich kámoši. A my bysme byli kde? V prdeli, kurva. A v prdeli prachy nejsou.

 378. 442 „Nicmene, takto maly rozdil – obzvlaste ve vysoce automatizovanych odvetvich – prestava byt zajimavy.“
  Protože co je zajímavé? Variabilní náklady. Plus, případně nějaké ekobuzerační a podobné náklady.

 379. 451 To je demokraticky vybraný systém poměrného zastoupení. Devět kapitánů a zároveň kormidelníků u jednoho kormidla. Je systémově vyloučeno aby tohle fungovalo a dějiny nás učí, že nefunguje. Tedy, že funguje jak funguje. A jestliže funguje jak funguje, protože z principu nemůže fungovat jinak, není důvod ke stížnostem, protože funguje jak může nejlépe.

 380. Čínská skupina CEFC a Penta chtějí koupit mediální skupinu CETV.

  Tak šup, večer zasednout před placky, dovědět za co všechno může Putin, a zejtra mazat utrácet penízky, který nemáte, za krámy, který nepotřebujete. Penta vám na všechno půjčí i bez úpisu vlastní krví. Zatím.

 381. Mno, každej poslanec je zařazenej do nějakého výboru, maximálně mohou být tuším ve dvou.
  Nic hrozného se neděje. A za členstvá ve výboru se nic nebere. Jen za předsedy, možná místopředsedy. výboru.
  Anebo se pletu, a někdo mě opraví ?

 382. 455 Já radši než v lidovkách blemsty o minulosti hledám, co se děje na cetce. Ne co Randák o politicky mrtvém Topolánkovi. Jenže tohle v lidovkách není. A nebude.
  Jediné zombie, které uznávám je Kosopád.

 383. 458, „A když nebude Sněmovna fungovat…“
  V takové dobro nedoufám.

 384. Den, ve kterem neni prijat ani jeden novy zakon, predpis ci narozeni, dikz kteremu stat vzbere jeste vice penez je ztracen.

 385. 463-a nehrozilo by, že živnostníci začnou opět krást ?

 386. Pekne zdravim!
  Po prvnim probuzeni zase doma v Americe ctu, jak jsem to poslednich ctrnact dnu v Cesku postradal, cestinu. Cist ve valasskem tisku o black Fridays nebo slyset o Valentine’s days or Santa Clauses a videt zkratky jako Skladex a tak me dost vadilo. Jinak jsem mel radost, jako vzdy po rocni pause, o kolik se tam u Vas to, ci co vyparadilo.Nevim vsak, ale tusim z Vasich slov zde, proc nasranost pretrvava.

  Martine, jel jsem pres Klobuky tam a zpet na ceste z Vidne a do Vidne, vzdycky v noci. Bal jsem se zapiskat na prsty, abych se neoctl v mistni satlave. Priste.
  Halladine, Beckov byl vcera ve tri rano krasne osvetleny. Ve tme kolem mne sla hlavou pinicka „Kdyz som presel Vah i Beckov. . .“

 387. PM 🙂

  Já to znám jinak : Od Žiliny až po Beckov, neviděl som takých c….. 🙂

 388. Petře 🙂

  Buď mě nečteš ( čímž bys mě naštval) , anebo jsi sklerotik 🙂

  416

 389. Halle, vyvijim tu dost slozitou zmenu v MPS, a ctu jen to, co mi vyjde na pauzy mezi preklady. Cokoliv nad tri radky je zu viel 🙂

  Takze, nechci Te nastvat, ale pravdou je… 🙂

 390. Petře,

  píšu ti mínus dlouhé od Šumavy k Tatrám 🙂

 391. Halle, to snesu. Na druhou stranu se mi pri vypoctu MPS zalozenem na make-to-order spaji planovani dle puvodni zakazky, takze to minus preziju 😀

 392. Petře a zopakuju, je to na 3 řádky 🙂
  A jako další důsledek, budou ti, co řvali, že Zeman měl sednout do éra , a uraženě odletět, vypadat jako pitomci, kterými taky jsou.

 393. Je treba uznat, ze Rusove umi udelat hodne za malo. V jistem smeru dost novy a neprijemny rys.

 394. P.M. – já jel v těchto dnech dvakrát přes Ústí a vždycky jsem měl napilno, abych něco stihl včas, takže odbočit nešlo. Tak příště.

 395. 466 Petře, jsou. Lid si svobodně zvolí panovníka, čtyři roky bude remcat, svobodně si zvolí panovníka, čtyři roky bude remcat, svobodně si zvolí panovníka…
  Jsem toho názoru, že remcat lze i bez voleb a přijde to levněji.

 396. Dobrý podvečer. Koukám, že dění kolem Ruska se uklidnilo. Zeman se ozval, ruští politici se od názoru distancovali, redakcese omluvila a článek stáhla.

  A najednou je ticho po pěšině, ti co včera vyřikovali něco o velezradě, jsou zalezlí jak myší 😀

 397. Redakce nejen stáhla článek, ale vyvěsila právě opačný , se zmínkou, že Zeman proti okupaci protestoval 😀

 398. Když se nepochválíš sám, nikdo to za tebe neudělá.
  A kdyby náhodou jo, tak to odflákne 😀
  Takže kdyš si přečtu, co jsem fčera napsal, tak jsem docela dobrej prognostik.

  No, docela dobrej tak úplně neodpovídá !
  Výbornej !;-)

 399. No, Halladine, za některé předpovědi, které člověk vyřkne ve svatém nadšení, a které se naplní, se občas prognostik po čase stydí. Třeba když sleduje cvrkot v PS právě dnes. Možná vám imponuje válcování jinonázorových příslušníků, protože právě fčil jste nositelem toho uznávaného názoru. Ale co když se situace posune a budete potřebovat toleranci k vašemu, jinému, než oficiálnímu názoru? I když, tohle asi nehrozí…

 400. Dano, Halladin má vždy jen a pouze oficiální názor.

 401. Jakej oficiální názor ? A čí ? Já se vyjadřoval k tomu výblitku na Zvězdě…..
  a k tomu, co z toho bude.
  Takže jste , Dano, vedle jako ostatně vždy.

 402. A tohle :
  Dana napsal:
  22.11.2017 v 22.10

  No, Halladine, za některé předpovědi, které člověk vyřkne ve svatém nadšení, a které se naplní, se občas prognostik po čase stydí

  je krávovina úplně nejvyššího stupně.
  Jestliže něco předpovím, tak se buď trefím, anebo netrefím. Nějaký stud není absolutně na místě.
  Tím, že něco předpovím, a ono se to fakt stane, vůbec neznamená, že moje předpověď způsobila to, co se stane.
  Svědčí jen o tom, že mám dobrej odhad – a proč, pro pána bych se měl stydět za svůj odhad ?
  Totální nonsens……

 403. Chudáčku, vedle není komentátor, ale ty, konformní občan. Vždy připraven podpořit źádoucî názor vrchnosti.

 404. Opravdu ? I za vlády ODS ? 😀

  Měl bys, Matrine začít pěstovat česnek 🙂

 405. Já mám takovej dojem, že mluvíte, vlastně píšete, každej o něčem úplně jiném……

 406. A tak mě napadá – co bude, když Babiš nejpozději před druhým pokusem řekne, že pokud jeho vláda neprojde, nevezme třetí pokus a navrhne předčasné volby……
  Při pomyšlení na prázdné vrecka se bude leckdo škrábat za ušima.

  Socani se na pár hodin půjdou radit na WC……….

  No, možná Fiala zvedne ručku a zakřičí : Sím, pane prezidente (anebo Předsedo sněmovny), já chci být premiérem ! “ 😀 😀 😀

 407. 492-to je také předpověď ? Nebo výkřik do tmy ?

 408. Dobrý den. Vláda estébáků, komunistů a fašistů má jednu výhodu. Rozumní lidé mají šanci pochopit, že vláda není přítel.

 409. 493
  Skoro. Ale co bude za pár měsíců je obtížnější hádat, než to, co se stane zítra.
  Ale docela pochybuju, že má někdo kromě Ano peníze na volební kampaň, navíc jsou strany, kde se chystají vnitrostranické volby.
  A Filip na tuto možnost včera upozornil.
  A není vyloučeno, že by Ano v nových volbách dopadlo ještě líp.

 410. Estébákovo cíl je jednoduchý: nebýt vydán orgánům. Jet na tygru a nesesedat.

 411. 486 Foundry, někdo musí mít oficiální názor, aby diskuse byla vyvážená 😀

 412. Dobré ráno,

  pánové, já nevím, co to zas řešíte. Na to, že partaje jsou po volbách poněkud švorcové a z nových předčasných voleb by měly těžkou hlavu netřeba nějaké prognostické nadání a na to, že jedinej Babiš by měl na to, další náklady bez problémů pokrýt taky ne.

  pokud jde o to, jetsli vyhlásí předčasný volby, tož jedna z možností to je a vsadila bych se, že Babiš se jí zaobírá. Jak ji a další možnosti vyhodnotí, je jiná věc a to si předpokládat netroufám.

  Sranda bude tak či onak. .-D

 413. „Rozumní lidé mají šanci pochopit, že vláda není přítel.ů

  pokud někdo už dávno nepochopil, že vláda z principu nikdy není přítel, tak asi moc rozumem obdařenej není….

 414. Letos na podzim vyšla v Litvě knížka My jsme nevraždili herce a novináře Arkadije Vinokura. Jeho příbuzní z otcovy strany zemřeli v židovském ghettu v litevském městě Kaunas, sám otec přežil nejdřív estonský koncentrační tábor Klooga a pak i Dachau. Osud té části rodiny, která se zachránila jen díky tomu, že utekla z Pobaltí do sovětské střední Asie, byl podle Vinokura už navždy ovlivněn strašnou zkušeností.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/litva-se-brani-debate-o-holokaustu-snazi-se-vytesnit-tema-protizidovskych-pogromu-z-verejneho-prost-iuh-/zpravy-svet.aspx?c=A171114_173011_ln_zahranici_ele&ref=strossle

  Žádám Evropské hodnoty o okamžitý zásah !
  Nikdo se přece nemohl zachránit útěkem z Pobaltí do sovětské střední Asie !

 415. maydo,

  máš úplnou pravdu. Na to fakt jeden nemusí být prognostik.
  Tím víc ovšem překvapují kecy o vládnutí bez důvěry.
  Zeman něco řekl, teď se asi pokoutně chechtá, jak se kde kdo plaší, ale rozhodne se nakonec tak, či onak podle toho, co bude v dané chvíli výhodnější.

 416. ale rozhodne se nakonec tak, či onak

  Ano, mate předpoklad být plnohodnotným analytikem.

 417. No, v KPMG by se bez problemu uzivil… 😀

 418. 505

  na rozdíl od jiných “ analytiků, co tvrděj, že je Babišovým cílem vládnout bez důvěry a nic jiného nebude 🙂

 419. Spickova konzultacni a auditorska firma, patri do TOP 4 (za mych mladych casu bylo TOP 6, Anderson… odesel…).

  Kdyz potrebujes poradit s podnikanim nebo s cimkoliv, KPMG ma spickove znalosti, konzultanty a analytiky…

 420. Andersen? Ten se dal na pohádky. Asi mu to víc vynáší.

 421. https://technet.idnes.cz/google-ruska-propaganda-sputnik-rt-dur-/sw_internet.aspx?c=A171122_141146_sw_internet_dvz

  Předpokládám, že zprávy CNN falešné nejsou. O Al Jazeera nemluvě. Jinak by je taky „upozadili“ ?

  Rozdíly se stírají velmi slušným tempem. Komunisté blokovali „nepřátelské zprávy“, protože by je lidé nepochopili. Trestali za nesprávné názory. Odposlouchávali občany v jejich vlastním zájmu.

  Tak jsme změnili stranu. Druhá strana to prý nedělala a tím se lišila.
  Jak se tak dnes dívám, je pořád řeč o té samé druhé straně ?

 422. Díky, Petře,

  napíšeš mi pro to KPMG doporučující dopis ? 😉
  Že bych si v penzi přivydělal ! 😀

 423. Nekdy se mi povede ironie naprosto spickove 🙂

 424. Petře,

  pokud si myslíš, že jsem tu ironii nepochopil, tak se pleteš 🙂

 425. Deep State? A co to chápat jako „až po krk ve sračkách?“ 😉

 426. Ale jedna vec se jim musi uznat – dokazi prodat naprosto neuzitecne rady za silene penize. Na druhou stranu, lidem, kteri si neuvedomuji, ze kdyby lidi v KPMG umeli tak dobre delat business, tak by se zivili businessem a ne radenim se uctuje dobre… 🙂

 427. nickname,
  Deep State není jen poblém úřednictva, ale těch , co stojí v pozadí , a všechno ovládají a řídí pomocí kontaktů v systému.

 428. Samozřejmě, soukromá firma smí dělat, co chce.
  Tedy pokud nejde třeba o kouření, výběr zaměstnanců nebo zákazníků dle „nekorektních“ kritérií nebo odmítnutí čehokoliv LGBT komunitě.

 429. 520 – moje nejmilejší odstřeluje všechny radílky, kamarády a příbuzné, kteří se vrhli na finanční poradenství otázkou: A kolik milionů máš ty? Vždycky následuje odpověď: „Kde bych je vzal?“ A na to moje nejmilejší: „Tak to jsi houby poradce!“.

  V odkazu 514 mě zaujal ten češtin: „upozadit“ a „odplatná opatření“.

 430. Halladine: ilumináti nebo ještírci?
  Quivis: nechtěl jsem ani naznačovat.

 431. 523-mám teď příbuzného, který vstoupil do nějakého dalšího systému typu Herbalife. Jeden z hlavních taháků je rychlé a zdravé hubnutí. Samotní „top manageři“ ve firmě mají slušnou nadváhu, stejně tak jako asi 70% „týmu“ na fotkách, které příbuzný zveřejňuje (z takových těch setkání, kde se všichni utvrzují, jak to dají).
  Zlého člověka jako já samozřejmě hned napadne, co to může být za metodu, když zatím zjevně nezabrala ani u prodejců této metody ?

 432. Přiznám se, Pesi, že jsem volil ODS pouze kvůli Klausovi a menší míře Jasanovi (věděl jsem, že zmetci kolem Jasana ho výš nepustí, jak konečně činili od začátku). Schválně jsem se zúčastnil dvou sezení s touto partají, samozřejmě bez Klause, a jsem přesvědčen, že kdyby nepadlo jméno Klaus, tak má ods sotva pět procent. Přátelé, to bylo hrozné. In natura citát z oblíbených povídek Š+G – Tehdy se doktor Zelí poprvé rozzuřil:“Vy zlí chlapci, zašeptal…..“ Na otázku, zda si v současné době nepřipadají jako sienkura pana Kalouska, předseda sáhodlouze vysvětloval, kterak se musí dát pravice dohoromady. Když se kolega zmínil o tom, že předsedou jejich pofiderního spolku si zvolili Knížu, všichni jsme se rozchechtali a profesorský kníkal se zachmuřil, řka, že je to dějinná povinnost. Tý jo. Potom zkuste být pravičákem…..

  Jinak mne potěšil Zeman v Rusku velice odvážným prohlášením ohledně toho pitomého článku od vysokého armádního papaláše. Podle slov jednoho pána z přítomných podnikatelů jim to ohromně pomohlo, neb prý bylo zapotřebí, aby se tomuto armádnímu volovi někdo postavil a Rusáci sami se báli. Oblásek se skulil a začíná strhávat lavinu. Lampasák jde od válu a židle se houpá i pod šéfredaktorem. Prý to znamená i zajímavé armádní zakázky embargo neembargo. Uvidíme.

 433. Takže byl zmrd Babiš ještě udavač vlastních kolegů. No, v SSM tomu říkali falešná solidarita. Udávať něbuděm, ale nahlásiť sa to musí, súdruhovia….

  buhehehe, Halladine, k tomu shora, asi nerozlišuješ takovou drobnost – co je podezření a co jest obvinění.

 434. No jo, Františku, nemáš to lehké..
  Ale kdo má ? Myslíš , že jsem byl jako socan spokojenej se Sobotkou jako předsedou ?
  Asi nemusím podrobněji.
  Ale skoro mi bylo líto, že Zeman nevzal Sobotku tou slavnou holí po zádech.
  Já vím, nebylo by to slušné ani vhodné, ale v tom momentě bych to uvítal 😀

 435. 529-taky se tam píše, že Babiš byl vědomým spolupracovníkem ŠtB, tudíž Andrej lže i v téhle věci.
  Ale znáte to, je to jako s kofolou…
  A nebo je to KAMPAŇ ?

 436. 497 nickname, to je omyl. Už dlouho je příkladným kapitalistou vykořisťujícím dělnictvo a šidícím na kmíně a soli, a rozhodně si nepřejícím návrat starých pořádků.

 437. Už jen podle tohohle diskusního fóra, jehož kvalita je nadprůměrná, lze spolehlivě dovodit, že tuzemci k tomu aby navzájem se kaceřujíce, nepotřebují nihoho ze zahraničí aby si ze života si dělali peklo. Natož pak jinde, to je virtuální obraz výjevů krvavých dějin. Ještě že virtuální.

 438. 630

  Jedna věc je , jstli spolupracoval, druhá jestli věděl, že ho vedou jako agenta.

  Pokud bonznete polišům, že Jan Novák ukradl vašemu sousedovi auto, neznamená to, že jste hned policejní agent.

 439. Františku,

  jakýpak udavač, on už tehdá bojoval proti korupci…akorát nějak nevím, proč to hlásil Stb a nikoliv policejním složkám pro vyšetřování podvodů a korupce určeným.
  A raději nekoukat na diskuzi. Lidem je to vážně fu(c)k. Pardon.

 440. 536- za „Jedna věc je , jestli spolupracoval, druhá jestli věděl, že ho vedou jako agenta.“ ?

 441. Matzurko,
  normální hospodářská kriminálka neměla pravomoc vyšetřovat hospodářské delikty v PZO.
  To bylo vyhrazeno speciálnímu oddělení STB.
  Kdyby kdokoliv s tímhle přišel na hospodářskou kriminálku, tak tam pokrčej ramenama a pošlou ho na STB.

  A já blázen si vždy myslel, že podvody a korupce jsou stíhány ve všech režimech.
  Ale zřejmě to tak není, a tyto činy by měly být klasifikovány jako součást boje proti komunismu a náležitě odměněny 😀

 442. To je ale kličkování.
  Neprokázal se jediný případ, kdy dotyčný nevěděl o tom, Že se stal agentem.
  V samotném linku autor píše, že Babiš spolupracoval vědomě.
  To je skoro jako když Bill marihuanu kouřil, ale nešlukoval.

  Teď se diskuse široce rozkročí, s apelem na „ve všech režimech“ a „nebyly pravomoce“ atd. atd.

 443. Někde se mi tu povalují paměti generála Lorence.
  Už je to hodně dávno, co jsem to četl, ale v paměti mi utkvěla věc, která mě tehdy hodně pobavila.
  Kdysi nějakej pícník v PZO při nakupování čehosi nahlásil, že mu byl nabídnut úplatek, pokud koupí od jisté zahraniční firmy..
  Od STB dostal příkaz úplatek přijmout a odevzdat STB 🙂

 444. NoName ,

  já žil 15 let na Slovensku . A někdy se tam děly věci velmi zvláštní 🙂
  Podle počtu získaných agentů byli pracovníci STB hodnoceni či honorováni…
  Pokud Babiš cosi hlásil, dejme tomu opakovaně, kdo by kontroloval a ptal se ho, jestli podepsal nějakej závazek, anebo ne ?

 445. NoName, naopak.
  Je poměrně dost rozsudků soudů, kdy byl žalující rozhodnutím soudů vyňat ze seznamu agentů.

 446. No (i) na Slovensko jste zjevně expert, kdo z nás tam žil déle, že jo.
  Jak se přidávají OS do bootmanageru už vím, povykládejte mi ještě něco o Slovensku …

 447. Františku,
  jeden z nemalých problémů současné ODS je, že jí šéfuje politolog, nikoliv však politik.

 448. halladine,
  já bych vzpomněl jednoho herce, který celkem klidně přiznal, že spolupracoval s StB, nicméně po čase zjistil, že mu nějak nejdou role, tak podal žalobu – a vyhrál. Ostatně nedávno zvířený prach okolo Karla Srby je také příznačný.

 449. Řeč je o zaměstnanci PZO.
  Pohádka, že dělal pro StB, ale nevěděl, že je agent, resp. že ho tam někdo napsal bez jeho vědomí přece jenom podlézá laťku téhle diskuse, ne ?

 450. No tak byl agent, no a co! Chtěl pomáhat a tehdy to jinak nešlo. No tak je obviněný, to nevadí. Morální kodex jsme změnili a už to opravdu nevadí. Teď by musel být obžalovaný. A když bude obžalovaný, tak to změníme na pravomocně odsouzený. A i kdyby se mu tato účelovka přihodila, můžeme tam dát výjimku – je to přeci otec zakladatel, Koště Nesmrdelný.

 451. 🙂
  Babiš určitě pracoval vědomě s STB. Není blbej, a o tom, že PZO spadá pod STB musel vědět každý.
  Jde o to , jestli spolupracoval s vědomím, že ho vedou jako agenta.
  To předpokládalo podpis listiny zavazující ke spolupráci.
  Ten papír není k dispozici. A to je problém.
  A nedochovaly se ani Burešovy hlášení.
  Něco z jiných dokumentů bylo skartováno, něco zůstalo.
  Zachoval se záznam o schůzce , na které měl být vázací akt podepsán. A bylo na náklady vyúčtováno 45 Kčs 🙂

  Zprávy podávali i důvěrníci , na které se lustrační zákon nevztahuje, protože prý nemuseli vědět, že jednají s STB. Hm…..

  Jo, DVD,

  může se stát, že se něco všeobecně ví, asi se to tak stalo, ale chybí důkazy.

 452. A není to jedno? Popotahují ho za něco co udělal z mladické horlivosti. Podepsal, nepodepsal – jeho řídící důstojníci dřív tvrdili, že podepsal, teď že nepodepsal, spisy se spolu se spisy nejdůležitějších fízlů skartovaly a tak to má být.
  Jeho práce po revoluci hovoří za něj. Mrázek, Grosss, uhlobaroni, solárníci, chlívníci, to je jeho společnost.

 453. No já nevím,
  pořád mi to nějak nesedí. Takže Bureš nebyl agentem, nespolupracoval, jen donášel na kolegy. Pořád mi z toho vychází jako slizký křivák. Tuplem, neboť o všem nyní zapírá… pokud rovnou nelže.

 454. Takže teď už zbývá jenom potvrdit, že chodil na členské schůze, ale netušil, že je vedený jako člen KSČ. Potvrdí mu to předseda základní organizace.
  A bude bez poskvrnky (no, Čapí hnízdo, ale to je KAMPAŇ).

 455. Vy to vůbec nechápete! On „donášet“ – správně řečeno informovat musel! Pracoval v PZO, odtud je jeho úsloví „všetci kradnů“. Přišel tam, aby jako Herkules vyčistil ten Augiášův chlív. Všichni sice byli ve straně, všichni donášeli na StB, ale to bylo málo. Většina jich nebyla morálně pevných a při pohledu na kapitalistické pozlátko se dali svést z cesty chudoby, socialismu a míru.

 456. Ve straně – kdo nebyl ve straně? Kdo chtěl NĚCO dokázat, ve straně být musel. Nešlo tolik o ideologii jako o morální obrodu a odkaz dělnických tradic. Kolik lidí chtělo být ve straně, ale nevzali je.

 457. 🙂

  V polovině osmdesátých let přišel kapitán Horňák s návrhem zavést podnikového právníka ze Skloobalu Nemšová Vladimíra Mečiara do evidence jako kandidáta tajné spolupráce a časem s ním podepsat závazek o spolupráci. Společně s mým zástupcem Chlebanem jsme mu to rozmlouvali: ,Každý vidí, že kamarádíte, chodíš mu pomáhat opravovat chalupu do Dolné Poruby, jak chceš z něho mít tajného spolupracovníka?‘ Horňák byl ale neodbytný. Jeho zájem nebyl totiž ani tak státobezpečnostní jako osobní.“

  Výsledky Horňákovy práce nebyly valné a jeho „agentura“ nedostatečně obsazená, proto potřeboval alespoň administrativně „plnit“ plán. Nakonec Patrnčiak a Chleban rezignovali a Horňák dostal souhlas k zavedení kandidáta tajné spolupráce (KTS) Vladimíra Mečiara s krycím jménem Doktor do evidence pod registračním číslem 31048. (Paradoxní bylo, že Mečiar tehdy titul doktora práv ještě neměl, získal jej až v roce 1990.)

  Asi po roce dal Patrnčiak po vyhodnocení Mečiarova svazku pokyn, aby byl uložen do krajského archivu v Bratislavě, neboť se splnilo to, co předpokládal – Mečiar se jako příští agent nevyvíjel ke kýženému výsledku, spíš využíval Horňáka ke svým zájmům. Kdo se totiž kamarádil s příslušníky StB, neměl sice v okrese u lidí valnou pověst, ale ani potíže s vrchností.

  Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/zbytecne-repete-z-devadesatych-let-vladimir-meciar-agentem-poe-/tema.aspx?c=A150305_153054_pozice-tema_lube

 458. Taky dobrý 🙂

  Mečiar se sice do komunistické strany nemohl vrátit, ale za mimořádnou pozornost stojí, že sotva z ní byl i ze zaměstnání coby pro režim nespolehlivá osoba vyhozen, hned mu bylo umožněno dálkově studovat práva na bratislavské Univerzitě Komenského, a toto studium úspěšně ukončil v roce 1974.

  Studium na nejprominentnější vysoké škole a její právnické fakultě bylo vyhrazeno pro prověřené a spolehlivé kádry, přičemž Mečiar na ní studoval i v době, kdy ho „pozorovala“ StB. Dokonce v roce 1974, kdy promoval, na něho byl založen svazek v kategorii „nepřátelská osoba“.

  Ti, kdo si tuto dobu pamatují, mají problém tento politicky stěží vysvětlitelný úkaz strávit, vysvětlit však lze. Pro mnohé to sice může být nepřijatelné, ale mohlo se stát, že spojení – výměna informací – mezi StB v Trenčíně a Komenského univerzitou v Bratislavě v Mečiarově případě selhalo, nebo vůbec žádné nebylo. Kdyby totiž fungovalo, a dokonce i kdyby ho StB chránila, sotva by byl důvod založit na něho pozorovací svazek a poté nepřátelské osoby, právě když promoval.

  Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/zbytecne-repete-z-devadesatych-let-vladimir-meciar-agentem-poe-/tema.aspx?c=A150305_153054_pozice-tema_lube

 459. No ano, Mečiar je dobrý příklad.
  Kor když „někdo“ „ztratil“ dokumentaci ohledně Mečiara z rezidentury StB v Trenčíně zrovna v době, kdy byl Mečiar ministrem vnitra.
  To jsou takové náhody, že jo ?

 460. Díky za odkazy – vždyť to vidíte, že je to všechno KAMPAŇ. Píšou o tom v jeho novinách. A vybírá si takové spolupracovníky, kteří by se nebáli ho otevřejně kritizovat, kdyby bylo potřeba. Proto nechce být vydán policii, protože ví, že jeho strana a jeho bezpečnostní divize fungují lépe než policie a kostel dohromady.

 461. Nakonec, jak Mečiar tak Babiš již roky potvrzují, že pohlížet na ně jako na bezpáteřní všehoschopné lháře rozhodně není na místě a že verze, že na ně NĚKDO pozakládal svazky bez jejich vědomí se jeví jako nejpravděpodobnější !

 462. Noname: určitě není zdravé takto na ně pohlížet. Jeden známý psal cosi do novin o jednom jejich kolegovi a nebylo to zdravé. Nějak upadl na schodech.
  Myslí si, že ty jejich kampaně, pomluvy proti němu jim přidají na slávě, budou mít svatozář mučedníků. Blbost! Pro prachy to dělaj. Ale ta jejich „sláva“ jim stoupá do hlavy, vznášejí se v oblacích než narazí na realitu, na tvrdou pěst dělnické třídy.

 463. Ten Mečiaeův spis byl ještě v polovině 80- let přesunut do Blavy. Takže v TN se ukrást nedal.
  Jistě že se kartoteční knihy prořezávaly jako stromky na jaře,ale nejspíš Mečiar čmajzl materiály na jiné, a pak je vydíral.

 464. 561-no jedině tak. Věděl jsem, že to má NĚJAKĚ ROZUMNÉ vysvětlení.

 465. 561: a navíc tím pomáhal chytat lumpy, na které byla socialistická spravedlnost krátká. Záslužný čin.

 466. Nickname, děláte si strandu, ale Mečiara se snažil kompromitovat kde kdo. Třeba M. Kováč mladší se samounesl do Rakouska, poslanec Gaulieder se samoodvolal z funkce poslance a nějaký Remiáš samoexplodoval v autě… Představa, že chlap, který ustál i tohle by podepsal nebo kradl svoje svazky … Nikdy !

 467. A nakonec, podepsat vázací akt nebylo protizákonné, že jo …

 468. Ti mravokárci by neměli být tak přísní. Pracovali někdy v PZO? Studovali ve Švýcarsku? Ví vůbec, co to znamená řídit firmu? Spousta stresu a odříkání.

 469. Po smrti:
  – Vítejte v ráji! Kde nejsou nemocnice, školy, práce, kde nejsou peníze!
  – A kurva. Slovensko…

 470. Deep State je ta bažina, kterou chce Trump vysušit ve svém domkichotském tažení. Zatím se mu to. přes podporu voličů, moc nedaří. Má proti sobě nejen zakopanou byrokracii, ale i ten vojensko-průmyslový komplex před nímž před 60 lety varovaů president Eisenhower. Jen s tím rozdílem, že se komplex rozkošatil na „vojensko-průmyslový universitně mediální“, a to je nějaká síla. State Department stál podníká diverzní akce v duchu obamoského globalismu. Nedávno oznámil, že v rámci nevměšování 700 000 dollary podpoří maďarská „nezávisla demokratická“ media (aniž by ovšem šlo o nějaké ovlivňování vnitřní politiky Maˇdarska. Kolik ai stála ta neutuchající historka o Trumpvě spiknutí s Putinem?

 471. 538 halladine, takovými maličkostmi se lid nezabývá. Ostatně, potkal jsem leckoho z odejitých „bývalých“, kterým z pragmatických důvodů nezbylo než se živit hájením opačné strany barikády. Často jsem slyšel „Existenčně si nemám na co stěžovat, mám se tak jak bych se jinak neměl. Akorát pocitově bych radši sloužil na opačné straně než teď.“

 472. „Takže teď už zbývá jenom potvrdit, že chodil na členské schůze, ale netušil, že je vedený jako člen KSČ. “

  To už je skoro tak dobrý, jak když mi tvrdila jedna dáma, že ona do tej KSČ vlezla a nevěděla, co to je za organitaci, protože jí to navrhl jen tak mezi řečí kolega a že prý pořádají zájezdy na hory a tak. 😀 😀 😀

 473. Pane Neumanne, vzpamatujte se !
  Vždyť by podléháte Putinovské demagogii ! 😀
  Takhle zpochybňovat pomoc USA demokracii v zahraničí ! 😀 😀

 474. Zajimavou otazkou je, zda vubec byl v KSC nekdo, kdo vedel co je to za organizace a ze ridi zemi…

  Takovy opak vtipu kdo vynalezl mnoziny…

 475. Špatně, dobrá vílo.
  Stbák ? bude jmenován premiérem

 476. Abych jen nepomlouval, přidám i dobré zprávy, které nějak mediíím unikají. Letos vzrostly mzdy ve výrobních sektorech o 4% a nezaměstnanost klesla na 5%, Rozběhlo se stavebnictví, v němž vzrostly mzdy o 10%. Akciový trh je na rekordních výšin. Federální banka uveřejnila odhad, že HDP ve 4 kvartále vzrostlo o 3.8%. A jeden malý příklad, že Trump redukuje byrokracii kde může. MIchelle Obama zaměstnával štáb 24 lidí, Melanie zaměstnává 4. A Trump věnoval celý svůj prezidentský plat – 400 000 dolarů – na údržbu a opravy vojenských hřbitovů. To se v novinách také nedočtete.

 477. Správněji řečeno, stbák a zloděj. Jsme hodně blbý národ.

  Buhehehe, kdosi tvrdí, že na bureše vedlo stb osm svazků a ve všech je jeho podpis. Proto rozhodl slov. tuším ústavní soud tak, jak rozhodl. Ten musel udávat jak na běžícím pásu.

  Už se těším, jak ho budou zase zbavovat imunity a jak se zachovají komouši a Můra.

  DVD máš pravdu. Ale to bys tu hrůzu musel vidět. Já se vůbec divím, jak na Jižní Moravě a na Ostravsku mohli nasbírat víc jak 5 % hlasů. Pokud vím, ostatek dodala hlavně Praha a Středočeský kraj. Já mám děsivý pocit, že se ta Odeska davá dohromady spíše sama od sebe, přes úsilí zmíněných mokrých hadrů.

 478. 2 František ad 527 – no, každý volič ODS by si měl uvědomit, že ODS dnes rozhodně není Jasan a Klaus, ale mnohem spíše mladej Novotnej a jemu podobní… (ale o Gustovi se nediskutuje…)

 479. A Hermann koupil pro stát onen prasečák za 450 melounů.
  Zlí jazykové tvrděj, že to má cenu tak půlku.

 480. Já se na Mikuláše těším. 🙂
  Už bychom měli mít v kuchyni podlahu a budeme moct vrátit na místo lednici, myčku do provozu, budu mít kam postavit remosku a ze skladiště bude zase pokoj 🙂

  A v práci by mohl nastat krátký pokoj a klid, jaký následuje po odevzdání. 🙂 Půjdu z práce domů a budu se moct těšit, že nebude třeba doma rychle něco slupnout otevřít počítač a pokračovat, kde jsem v práci skončila.

  To bude krása. 🙂 Jen je škoda, že k nám už Mikuláš nechodí, anžto máme veliký děti. Ale zas jsou jiný radosti.

 481. Ad 581: já jsem spokojený a Honzovi to přeju. Dobře to zahrál. Ne tak moc jako dýňový poplatník. Možná se stát odhodlá koupit i pole, na kterém lágr skutečně stál. 10Kč/metr?
  Dobrý den.

 482. Dobré ráno, já bych Dano, vznesla dotaz proč by tak nemohli činit místo návrhů od psacího stolu sami aktivisté, když to považují za tak přínosné.

 483. A kde by pak vzali čas na kontrolování, demonstrování, psaní článků o tom, jak se většinová společnost chová fuj a jiné aktivistování? To po nich nemůžeme chtít!

 484. Navštěvovat romské rodiny za účelem domácí výuky považuji za vhodné. S ohledem na kampaň #MeeToo doporučuji návštěvu vždy alespoň tří učitelů (2 muži + žena) nebo (2 ženy + muž). Standardní sazba specialisty je 500Kč/(osoba*hod) + 20Kč/km. Toto doučování je vhodné hradit z rozpočtu úřadu vlády pro práci s menšinami, případně z dávek dorovnání do živ. minima dané rodiny.

 485. Tak jsem zvědav, jak se Fiala (a ODS jako taková) postaví k tomu, že ho – pravda, prozatím – nezvolili za místopředsedu prdlamentu.

 486. dvd,
  že by malé vycukáváníčko ze strany ANO ? Pořád mám pocit, že by nejraději koalovali s ODSkou, ale ta se tváří jak uražená panna…

 487. Bude-li ODS koalovat s estébáky a komunisty, jejich voliči si příště raději vyberou estébáky a komunisty.

 488. „psaní článků o tom, jak se většinová společnost chová fuj“

  Ta „společnost“ musí bejt fakt divná ženská… Co ta toho má na svědomí! Za co za všechno může….

  Včera prý nějakej komediant povídal na Daňkově funusu, že to že Nohavice dostal metál a Daněk umřel, vypovídá o stavu naší společnosti.

  odhlédnu- li do toho, že využít k takovému moralizování pohřeb je vrcholně nevkusné, zvlášť když dotyčnej přiznává, že nebyli ani kamarádi, prostě se jednou – dvakrát setkali na nějaké charitativní akci a že je otázka, jestli zrovna Wabi Daněk by o takový projevy stál, tak by mně zajímalo, jak může souviset „stav společnosti“ s tím, že umřel jeden zpěvák.

  Vypovídá snad něco o stavu Ameriky smrt třeba Elvise Presleyho?

 489. In re Fiala:
  1. kolo – 83 ze 195 hlasů, 2. kolo 85 ze 191 hlasů

 490. Já jsem si myslel, že Cikáni se od ostatních neliší.
  A oni se liší, protože potřebují domácí doučování. Třeba.
  Je to docela sranda, když nějaká aktivistka Červeňáková vykládá, že se Cikáni nijak neliší a proto patří do normální školy, aby v dalším odstavci rozebrala, že malý Cikán nemá doma stůl, postel a nemá základní hygienické návyky. A že tedy potřebuje zvláštní přístup.
  Argumenty „aktivistů“ neobstojí v diskusi s průměrným středoškolákem-bohužel je nikdo z logického hlediska nezkoumá …

 491. V Nemecku zvazuji opozicni smlouvu, aby neposilila ODS. Co na to nasi bojovnici proti tomuto nedemokratickemu nejvetsimu zlu?

  V ODS nyni musi byt zajimave deni.

 492. No, jo, to máte vlastně pravdu 🙂
  … A co to teda vypovídá o stavu Ameriky?
  Když to, že Daněk umřel, vypovídá o stavu naší společnosti, tak to, že Elvis neumřel musí taky vypovídat o stavu naší společnosti,to dá rozum….

  Já bysem teda řekla, že o stavu společnosti víc vypovídá, že takovej komendiant si dovolí na pohřbu ohřejvat svou politickou polívčičku a zviditelňovat se takovým způsobem, aniž by mu někdo dal pár facek.

 493. Inu, vrácené brambory.
  Opozice se štorcovala ( úplně zbytečně) a nevolili vondráčka , A teď se divěj.
  Tvářej se, že je SPD fuj, Komouši fuj, ale jejich hlasy by chtěli.
  Ano fuj, jejich hlasy by chtěli.
  I Klaus před volbama prezidenta navštívil klub komoušů , a požádal o podporu….
  Prostě je to zažitá zvyklost.
  A nedodržení této zvyklosti je urážka

 494. O tom, že Klaus navštívil klub socanů ani nemluvím…

 495. (592) Spíš ten Nohavica, než Wabi.
  (595) Ve Švédsku už ji pár let mají.

 496. Některé komentáře jsou asi jasné jen komentátorovi. 🙁

 497. Jsem na nejmenovaném moskevském letišti, to je fakt Rusko. Borec tady opravoval jezdící schody, řezal něco flexou, říkali jsme si s kolegou, to mu chytne, v tak těsném prostoru. Taky že jo… Tak borci vytáhli hadici z hydrantu a navalili tam hektolitry vody. Nejdříve plameny jak kráva, pak pára z hašení. Nikdo tady nehne brvou, včetně stánkařů s pirohami asi tři metry od ohniště. Docela by mne zajímalo, co by se tady muselo stát, aby vyhlásili požární poplach…

 498. Ono mezi politickými stranami padlo hodně zlých slov už před volbami. A nejde jenom o antobabiší projevy. On Babiš provozoval své pravidelné výlevy nenávisti celkem soustavně. Asi si myslel, že těch 50+ % mít bude a je jedno, koho pouráží.

 499. ODS žádá proporční zastoupení, a respektování výsledku voleb.
  Ovšem samo je nevolením a a ignorací kandidátů KSČM a SPD nerespektuje.

 500. Jo, když se dali do holportu s Kalouskem, tak na to asi doplatí …

 501. DVD 🙂

  Proti Babišovi se útočilo docela silně, ať už oprávněně nebo neoprávněně.
  Divit se tomu, že Babiš odpovídal stejným je poněkud mimo.

 502. A Buredš pochopitelně neútočil na nikoho, je jen nebohá oběť zlých útočníků … 😛

 503. halladine,
  nechci se pouštět do dlouhatáááánských diskuzí, ale Babiš zahájil svůj nástup do politiky pod heslem „proti všem“. Všichni jsou kmotři, zloději, podvodnící a vůbec – ale nastoupí ON a Augiášův chlév vyčistí. Nekompromisně. Není přece politik. Představa, že by se nějaká politická strana po tomto nástupu proti němu nevymezovala je z jiného světa. Takže otázka je stejná jako u klukovských rvaček – kdo si začal. Babiš míní, že ti ostatní, neb stát přivedli od situace, kdy musel přijí nějaký bílý rytíř, tedy on, Babiš. A ti ostatní jsou toho názoru, že když je začal Babiš napadat (a na jeho verbální projev by se mi líbilo to krásné sloveso „vyvreskúvať“), tak museli přijmout boj. Třeba na to někdo napíše historickou studii – nejlépě nějaký zahraniční pozorovatel. Pro jistotu.

 504. NoName,
  já když byl na nejmenovaném singapurském letišti, tak jsem zažil hotfixovou opravu vadného kabelu. Dva singapurové přinesli štafle a opřeli je o zeď a čekali. Asi za dvacet minut přišel singapur s kabelou přes rameno, stoupl si k borcům přes štafle a čekal taky. Po dalších dvaceti minutách přišel borec s deskama pod křídlem, doprovázen dvěma podrždráty. Ukázal na dlaždici na stropě, chvíli cosi vysvětloval a odešel. Borci přes štafle postavili štafle, borec s kabelou na ně vylezl, odmontoval dlaždici a odešel. Borci přes štafle sklidili štafle a opřeli je o zeď. Zase se půl hodiny nic nedělo. Pak přišel specialista, borci přes štafle mu je přistavili pod díru, specialista vystoupal do výše, vytáhl dva dráty, spojil je singapurským ekvivalentem čokolády a zastrčil je zpátky. Po jeho odchodu proběhl proces složení štaflí a opření o zeď. Pak přišel singapurec s brašnou, byly znovu zprocesovány štafle, a odborník uložil zpátky dlaždici. Štafloví singapurové složili štafle, hodili je přes rameno a odkráčeli kamsi do hlubin letiště. Čistého času to zabralo kolem tří hodin, ale zprocesované to měli dokonale. Úplně jsem se zasnil, když jsem si vzpomněl na rodnou firmu a její první ISO.

 505. Ptakopysku, už dorazil Komitět. Všichni hledí do té vyhořelé díry a tváří se jako „Tak to je fakt v prdeli“.
  Jo, na zádech mají ThyssenKrupp elevators. Asi slušný oddíl.:)

 506. Babiš útočil na kde koho, ovšem všechno začalo antibabišovským zákonem , argumentací ohledně dluhopisů , a Čapího hnízda. Ať už oprávněně či ne. Do té doby šlo o takové vnitrokoaliční kočkování více meně stávající se i dřív.
  Koaliční partneři cum bajšpíl lidovců by mohli vyprávět 🙂
  Taky jde o to, že komouše a SPD nebaví hrát bez odplaty roli páriú ve sněmovně, a přisadili se . Když už měli tu možnost.
  doela věřím tomu, že kdyby se Fiala unavoval s návštěvou klubů komoušů a SPD a požádáním o podporu, mohl těch hlasů získat víc.
  Pravicový blok zase ( bez ohledu na respektování výsledků voleb ) nevolil Okamuru.
  Komouši a SPD mají plné pávo tvrdit, že to, co dohodlo Ano se jich netýká, a že Faltýnek nemůže slibovat nic za ně.
  Na druhé straně si spousta poslanců Ano může myslet – nepodpořili jste nám Vondráčka, proč bychom měli podpořit Fialu ? Neúčast opozice při volení Vondráčka nemělo žádný praktický význam, nemohlo zabránit jeho volbě, a bylo jen a jen vyjádřením nepřátelství.
  Proč volit někoho, kdo takové nepřátelství za každou cenu dává najevo ?
  A při tajném hlasování – nikdo neví, jak kdo volil.

  Celá snaha opozice získat podporu bez toho, že by to nějak oplatili, je mimo reálnou politiku.
  Politické jednání, ať se nám to líbí, či nelíbí, jsou založena na kšeftu. Něco za něco.
  není možno jen chtít, a nic nedat. Dokonce někdy není nutné něco dávat – stačí jiné zbytečně nenasírat.

 507. Kupříkladu Piráti volili Vondráčka, a jejich kandidát na místopředsedu prošel bez problémů.

 508. 602 – víš, Karle, projev „občanského aktivismu“ na pohřbu je především hulvátsví nejhrubšího zrna.
  Takže jetsli spíš na toho NOhavicu než an Daňka… to bych fakt neřešila.

  Ostatně ty „výpovědi o stavu společnosti“ jsou vůbec kuriozní úkaz. Pamatuju, že jednou ochlasta Tomáš Hanák v Lidovkách moralizoval, co o národu vypovídá, že si koupil Havel v Portugalsku vilu. 😀

 509. 606 – poměrné zastoupení ctít volbou kandidátů KSČm? Zvláštní matematika. Kolikže to má KSČm poslanců? Jaký mají podle matematiky nárok při poměrném zastoupení? Krušpic, těch dohližitelů na výuku mělo být dřív a mnohem víc.
  Ale bez legrace: Dnes válcuje babišovo hnutí opoziční poslance, kteří oponují, zítra-pozítří dojde i na další občany-nepolitiky. Nebojte, na všechny se dostane. Jako v padesátkách.

 510. Poslední zpráva z německé politiky:
  uvažuje se o koalici CDU/CSU + SPD + Zelení

 511. Dano 🙂

  koukni sem http://www.info.cz/volby-2017/vysledky-voleb

  byli postaveni kandidáty všech stran , co dosáhly nad 7 procent. Bez ano, které kandidáta nepostavilo ( Mimochodem, přesto, že čssd mělo horší výsledek než komouši. Hamáčka nikdo nezpochybňuje.)
  Takže mám dojem, že to doučování by měl absolvovat někdo jiný než já 😉

 512. dvd,
  to nebude fungovat. Chybí jim tam železná pěst dělnické třídy, která by je udržela v lati

 513. 610 dvd Babiš v politice (která jak my marxisti víme, že je koncentrovanou ekonomikou) je uspokojením poptávky. Ostatní pekaři v ulici by měli popřemýšlet jestli příčina odlivu části zákazníku ke konkurenci není v jejich nabídce.

 514. 620 ptakopysku, než železná pěst je lepší rotující palcát.

 515. Můžu spolehlivě zaručit, že ať další vývoj v sestavování vlády bude jakýkoli a prezidentské volby dopadnou jakkoli, příležitostí k remcání neubude.

 516. 613″všechno začalo antibabišovským zákonem “
  Já bych řekl, že výrok „VŠETCI KRADNŮ“, tomu předcházel.

 517. 624 – ano. Vyroky Babise o tom, jak je vse rozkradene davno predchazi lex Babis. A utoky na ODS jako pricinu vseho zleho jakbysmet – o to pikantnejsi je jeho podveni, ze ODS s nim ne a ne…

 518. Petře ,

  názor, že všechno je rozkradeno je v populaci docela rozšířenej, 🙂
  A snad ani není tak úplně nedůvodnej.
  A vůbec netvrdím, že má všechno na triku ODS 🙂

 519. A ten názor, že všechno je rozkradeno ( a ne jen díky ODS) se pravděpodobně projevilo na volebních výsledcích všech dosavadních politických stran.

 520. Petře 🙂
  Není nic lepšího , než nabízet něco někomu, o kom víš , že odmítne.
  Vypadáš jako dobrák, a nic tě to nestojí.
  Nemyslím si, že by se Babiš divil.
  Spíš si myslím, že by Babiš měl problém, kdyby ODS řekla, že jo 😀

 521. Mimochodem,
  docela je mi líto, že jsem včera nenapsal, že volba Fialy vůbec nemusí být jednoduchá.
  Což jsem si myslel.
  Ale jistej jsem si nebyl.
  Věřit mi samozřejmě nemusíte.

 522. Souhlas. Rád bych věděl, jeslti v minulé sněmovně byla ODS taky tak zásadová, když se volil místopředseda Filip?

 523. Může být šokující experimentálně podložené zjištění, že vehikl funguje bez úřední technické prohlídky, řiditelný je bez úředního lejstra a opravitelný bez eet.
  Tak i pekařstvo aby peklo a prodávalo rohlíčky zvláště dobře vypečené, nepotřebuje žádný úřad.

 524. (613) Furt ne od začátku, ale už alespoň zprostředka.
  (615) Jmenováni byli oba, ty jsi se chytla jednoho, já druhého.
  (617) Přímo živná půda pro AfD.

 525. Aero, jestli jeste AfD bude v te dobe existovat… a na svobode…

 526. Já se snad v duchu modlil, aby Fialu odstranili od válu. A snad se dokonce stalo. Prostě je současné vedení ODS bandou idiotů. Klaus jako obyčejně originál. Jako obyčejně přinesl rozumné řešení. Schválně, kdy ho ukopou.

 527. Já tohleto zaspal, fakt to Kalousek za blok řekl ?

  za nezvolení Fialy může projev Kalouska:
  Autor: M. Šejna Datum: 24.11.2017 15:35

  ten blb Kalousek před volbou místopředsedů předstoupil před mikrofón a překvapeným poslancům sdělil toto jménem Demokratického bloku:

  „Nemůžeme volit do tak vysoké pozice, jako je pozice místopředsedy Sněmovny, zástupce stran, které v některých postojích podle našeho názoru jsou v rozporu se zásadami humanismu. Mám tím na mysli stranu komunistickou a stranu SPD,“

  Toto prohlášení pochopili poslanci za ANO, SPD a KSČM jako vypovězení včerejší dohody o rozdělení pozic místopředsedů. A tak volili jen místoipředsedy, kteří nejsou součástí Demokratického bloku.

  Fiala a Stranjura si pak mohli odpustit pitomé žvásty o nepolíbení prstenu, když předtím sdělili ostatním cosi o „políbení zadnice“. Tak ať se teď Fiala nediví.

 528. Ptakopysku

  😀 😀 😀 😀

  Ptakopysku , během mé práce na zdravotním středisku v jedné nejmenované vesničce střediskové, ještě za socíku jsem zažil policejní razii , kdy poliši z této vesničky odvezli zabavené destilační aparatury na plném náklaďáku.
  Nicméně se to na dodávkách doma páleného alkoholu do mé ordinace nijak neprojevilo. 😀
  Zřejmě byly tyto přístroje rychle nahrazeny.
  Jelikož já osobně to nepiju, byli potěšení někteří moji pacienti z okruhu známých a kamarádů.
  Chlubili se, že pokaždé, co odejdou z mé ordinace odcházejí, odnášeji si „bolestné“ 😀

 529. 639 pěkné a dojemné. Jen jsem netušil, že americký zvyk hrát hymnu před každým školním zápasem už byl adoptován i v Česku. Považuji to za nadužívání hymny a tím i její jakési :zlevnění“.

 530. 640

  Asi tak. Státní hymny jsou na místě v mezinárodních zápasech, ve vnitrostátních zápasech jsou poněkud nemístné.

 531. 633- já jsem se, Karle, nikoho nechytala.jdeo to, ze blby kecy o stavu společnosti a kopání do politických oponentu na pohřeb nepatří. Když už někomu tak leží na srdci stav spolec osti, mel by začít u Seb a osvojit si elementární pravidla slušnosti. Vcetne toho, že jsou příležitosti,kdy se sluší politicky kabát odložit přede dvermi

 532. Jezusmarjá,
  dneska měli asi ve sněmovní kantýně jedovaté stonožky nebo co… co to je za povyk kolem líbání prstenu, to se dělá v katolické církvi, ne ? A odesák Fiala vypdá jak Želé III, pokud už tedy není rozteklé…

 533. Čím kdo zachází .. tím taky schází.
  „Demokratický“ blok nevoli předsedu Sněmovny z Áno a šel se projít do kantíny, tak Áno nevolilo za místopředsedu Fialenku z „Demokratického“ bloku.
  Safra, a kdo si začal?

 534. O tempora. o mores!
  (Opilý) náměstek ministra obrany Pavel Beran se na výjezdním zasedání svého resortu ve Špindlu popral s vojenským policisto.
  oba skončili v nemocnici.

 535. No a když těsně před volbou ještě Kalousek prohlásí, že demokratický blok sere na dohody, a komouše a Okamurovce volit nebude a nebude, a tím pádem sere na rozdělení funkcí podle výsledku voleb, není se čemu divit.

 536. 635 Františku, kvalita zvoleného vedení je odrazem kvality voličů. To platí obecně.

 537. maYdo,
  těžko 🙂 už kecá dlouho. Asi ho nadopovali 😉

 538. Nikoliv to je ukázka nezaujatého zpravodjství ČT. nechat promlouvat nezávislé a nestranné odborníky 😀

 539. Ta volba Fialenky byla tajná, že?
  Divím se, že Babiš nevystoupil neřekl: Ten Demoblok je rozklížený, my Fialenku volili a oni se asi pohádali a nevolili ho. 😉

 540. (637) Že by inspirace Invazí z Aldebaranu? 😛

 541. #640 Dusane, promluvil jsi mne z duse. Nesnasim tu maskaradu taky. Z narodni hymny se stal nastroj, jak pokrytecky a levne demonstrovat jakesi vlastenectvi. Zrovnatak nesnasim ty vselijake „graduace“. Kdejaky devatenactilety blbec se foti v talaru jako graduant, ale podepsat se poradne neumi. Po uplne prohrane sezone v cemkoliv jsou vsichni odmeneni diplomem. V materske skolce navlecou nevinatka do talaru jako profesory jen proto, ze uz se neposravaji. (To za ta ditka prevzal kdektery z tech profesoru.) Zpatky k te hymne:Kazdou nedeli odpoledne nam neuctou ke Statni hymne demonstruji milionari fotbaliste, jak jejich cernym bratrum spolecnost ublizuje. Do prdele s tim prasivym svetem!

 542. 656

  Zřejmě se v té rodině najdou i normální lidé 🙂

 543. 655 P.M. Jo.
  Říká Ti něco… Richard Marcinko? Na něm bychom se mohli shodnout.

 544. 655 Ted jsem si ho vygugloval. Neznal, poznam. Ja hraju tennis se trema klukama (sedmdesatnici jako ja), kteri prozili jako mladi chlapi Vietnam. Oni o tom nemluvi. Vidim na nich vsak, ze je mezi nimi ten zvlastni vztah, ktery muze vzniknout jen v mizerii, kterou nikdo, kdo tim neprosel, nemuze ani trochu pochopit. Je pro me vyznamenanim, ze jsou to moji pratele.

 545. By mne zajimalo, kolikpak asi lidi melo radost v unoru 48, jak to Gottwald tem pitomcum (a ze to byli pitomci) nandal…

 546. 661
  Tak to teda není !:-)
  Tak inteligentních, hezkých a okouzlujících jedinců je na tomto světě pořídku ! 😀 😉

 547. Skvělé ! 😀

  V tom případě prý možná Šichtařová sexuálně obtěžovala svého vlastního manžela, když mu na rande řekla, aby se konečně k něčemu rozhoupal.

 548. Okolnosti tomu chtely, ze jsem preletel ocean navstivit Starou zemi v listopadu, kdy prsi, nekdy snezi a koupat se da jen doma ve vane. Nicmene, okolnosti si nevybiraji. Zarnym bodem byl den, ktery rad a velice vehementne oslavuji rok za rokem doma v Americe. 17. listopad. Tentokrat jsem byl tam, kde se veci udaly. Cekal jsem ohnostroje, cekal jsem nejake trikolory, cekal jsem nevim, nevim co. Cekal jsem, ze se o vecech bude mluvit. . .Mozna jsem vsechny veci nevidel na televizi, nechtel jsem prepinat kanaly. Byl jsem hostem. Az to, rukou domaciho, preskocilo na kanal s programem o Karlu Krylovi. Zajasal jsem. Po chvili jsem se probudil, cta titulky. Film byl udelan polskymi prateli Karla Kryla. Ti bajecni lide mluvili o dusi Cechu v podani Kryla, jakoby Palacky, Masaryk, ci Havlicek Borovsky byl hned vedle jejich mikrofonu. Kdyz prosli, demonstrujic dobu Krylovymi basnemi (texty), zaplakali horce nad faktem, ze po sedmnactem listopadu, kdy Kryl nezalezl pod drn a poukazaoval na fakt, ze revoluce je tak sametova, ze vyvolavaci hesla “ Zustavame pravnim statem!) pozehnali popravam a prikorim, ktere se v akceptaci tohoto hesla uskutecnily.Ti skveli Polaci mluvili o Krylovi a jeho neuveritelnem zklamani, ktereho se mu dostalo po vitezstvi 17. listopadu. O jeho odchodu z tohoto sveta tam mluvil nejaky prima, bezvadny chlap. Rekl: „Karla zabila nasranost.“

 549. Buˇrád, že jsi toho moc nestihl. Moji pražští příbuzní byli také zklamíni. Oslavy se nesly – podle nich – ve velmi komercializovaném duchu a jen veřejná vystoupení stárnoucích kapel je potěšila.

 550. Není to úplně tak. Shoemaker pouze připomněl, že polovina F-18 dosáhla letos hranici 6000 nalítaných hodin a musí proto prijí generálkou bez ohledu na technický stav. USNAF letos dostala první desíyku/y F-35. Větší problém má USAE. Zápasí s nedostatkem pilotů – chybí 1600. Proto Trump podepsal příkaz o prodloužení služebního věku a do služby se zařínají hlásit penzionovaní piloti. Odliv zavinil nárůst požadavků aerolinií, které platí podstatně lépe. Jedná se většinou polotu logistických letadel, ne o stihače. Hlásit se mohou pilotu do věku 60 let. Pžedtím byl limit 50.

 551. To je ale rizikové. Co když se jim do kniplu připletou vousy?

 552. Tak ono pěchotě Mexičané nebo černoši z jihu stačí, ale posadit je do letadla…

 553. Dobré zas ráno… 2 Zpátečník ad 656 – nějak jsem se tam nedočetl, že hrdinný chartista byl jeden čas ministrem lásky a v letech 1966 – 1969 kariérním komančem… A je zajímavý, jak děsně mu vadí Zeman, zatímco události 68 mu asi nevadily, když ten rudej řidičák odevzdal až 1969… To ho taky ukecávala rodina? Takže asi tak…

 554. >> halladin
  Spíše tu legitimaci odhodil. Prověrky byly až v roce 1970, spustil je „Dopis ÚV KSČ všem základním organizacím a členům strany k výměně stranických legitimací KSČ v roce 1970“, uveřejněný v Rudém právu 3. února 1970

 555. 673

  No jo, koukám , že máte pravdu. Asi fakt tu legitimaci vrátil sám.

 556. Koukám, že se tu brousí „ostrovtip, posměch a soud“ až se od klávesnic kouří. A mě by zajímalo, co dělali ti, co se tady tak předvádějí, v době, kdy Tomáš Hradílek aktivně vystupoval proti režimu, ač mu bylo jasné, že na to doplatí nejen on, ale i jeho rodina. Tak co dělali jeho dnešní kritici? Seděli a šoupali nohama, drželi ústa a krok, maximálně se zmohli na politický vtip, a to se ještě moc koukali kolem, kdo poslouchá. Už jsem tu psala, že být disidentem v Praze a v Hranicích byl pořádný rozdíl. A dnes – posměch. Nevím, co Hradílka vedlo k hladovce, asi měl dojem, že nemá jinou možnost jak protest zveřejnit, nesouhlasila jsem s tím, ale soudit? Na to si ho moc vážím.

 557. >> Dana
  Jistě je tu rozdíl v místě, ale je tu rozdíl v čase. Tak třebas existují lidé, kterých jsem si před desítkami let docela vážil a dnes bych si o ně ani neopřel kolo. A tak se i z kladného člověka může časem stát i poněkud komická figura. Ovšem vysmívat se takové postavě je stejně hloupé jako vysmívat se slepci, že má problém jít po cestě rovně.

 558. Dobré ráno,

  Dano, posmívat se nikomu nehodlám, ale je fakt, že mně moc neberou disidenti, kteří ten režim se svazáckým nadšením pomáhali budovat.
  Krom toho moc neberu sebepoškozující nátlakové akce typu “ udělejte, aby bylo po mém nebo si něco udělám“.
  A do třetice nemohu opominout, že lidi jako pan Hradílek měli možnost v začátcích ten režim a jeho směřování ovlivnit mnohem více, než běžný občan a dnešní stav je i výsledkem jejich konání.
  Takže zase boj proti něčemu, co nadšeně pomáhal budovat?

 559. maYdo,

  ke komoušům vstoupil jako 19 letej student v roce 1966. Tenhle datum je asi nespolehlivej. možná se plate dohromady datum žádosti o vstup, a samotné přijetí po kandidátské lhůtě. V roce 1969 už byl venku, asi vystoupil.

  O tom, že by měl možnost něco ovlivňovat mám pochybnost.

  každopádně nesouhlasil s okupací, z KSČ vystoupil na protest proti nastupující noemalizaci a to mi k jeho základnímu hodnocení naprosto stačí. To, že byl někdo v roce 1968 ve straně , pro mě není vůbec diskvalifikující.
  Co bylo po Sametu je úplně jiná věc. Někdo vstup do politiky nezvládl, jiného vyštípali – víme houby.

 560. 675 – Tak co dělali jeho dnešní kritici? – Nojo, Dano, jelikož jsem hladovku znovu připomenul já (656), asi bych holt měl něco odpovědět, ač bych měl zároveň dělat i užitečnější věci. (Reagoval jsem tam nejen na 203, ale i na články, v nichž příbuzní říkali, že neřeknou, jakou metodu užili. Ty jsem však už byl líný dohledávat, což je moje chyba.)

  Pana Hradílka ovšem osobně neznám, matně si jeho jméno pamatuji od 80. let. Protestovat hladovkou proti kandidatuře politika, který se mu nelíbí, pokládám za krajně nešťastný nápad, jímž Hradílek staví na hlavu, k čemu se před 30 lety hlásil, a/nebo to vykresluje ve velmi nevábném světle — jehož intensitu pak ještě mocně posílili ti, kdož se s bezprecedentní slizkostí (což vlastně je obdivuhodné, uvážíme-li současnou progradující hnilobu) pokoušeli citově vydírat, volajíce: „Pane prezidente, umožněte panu Hradílkovi žít!“

  Představme si prosím, že (čistě hypoteticky) Zeman vzdor nezměněné ústavě kandiduje ještě potřetí, že však nejmenovaný estébák do té doby ovládne media natolik, že veškeré výhrady k evidentní protiústavnosti cenzura dokonale zdusí, takže veřejně nikdo ani nešpitne. V takovém případě by byla protestní hladovka na místě mnohem víc; mezitím ovšem pan Hradílek udělal z budoucích hladovkářů trapné cvoky.

  — — —

  Jestli dovolíte, z Vašeho příspěvku jsem nahoře ocitoval jednu otázku, jelikož mi svým skutečným obsahem připadá dost důležitá, tehdy a možná ještě více dnes: No, já si stavěl počítače, psal software, a zajímal se o svoji identitu, ať již vlastní, rodinnou, profesionální, českou či intelektuální. Osobní počítače a software – ač jsem se v nich tehdy nevrtal s tímto přímým úmyslem – by asi již samy o sobě bývaly režim rozvrátily přinejmenším stejně spolehlivě, jako by jej bývali byli demontovali disidenti sami o sobě.

  A ta identita… Bez ní nemá vůbec smysl se o své zájmy starat, klidně se naopak můžeme do područí EU, Ruska, Německa, Číny či všech najednou pohroužit ještě hlouběji.

 561. Halladine,
  i 19 letý student musel mít správnej původ a přesvědčení, aby do tej partaje vlezl.
  To si musíš vybrat, jakej chceš metr. Když přísnej, pak tedy můžeš sprdnout každýho, kdo „držel hubu a krok a občas se zmohl na politický vtip“, že ten režim podporoval, ale zároveň musíš přiznat, že ho podporovali i 19 letí studenti, vstupující do KSČ a přinejmenším ochotni ho budovat, což by asi pravděpodobně činili, kdyby nepřišli rusové.
  V každém případě, kdo byl vjednou v KSČ, měl by si především odpustit jakékoliv politické moralizování ostatních.

  Právě tím moralizováním, kdy se někteří vymezovali vůči „mlčící většině“, která podle nich „kolaborovala“ jen tím, že nekladla aktivní odpor nadělali pravdoláskaři nejvíc škod.

 562. Keště, že tu nesou od Lipan.
  Že se nemělo vyrážet z vozové hradby a praly by zse tu držďky Čapkovi ze Sán.
  A hádali by se s pobělohorskejma.

 563. maYdo,

  koncem těch 60 let probíhalo uvolňování ve společnosti . I ve straně. na Novotného se občas nadává , faktem je , že se rehabilitovalo, objevovaly se knihy, které dřív nemohly být vydány ani náhodou.
  vznikaly skvělé filmy….. atd atd.
  Tehdy vstupovalo do strany fůra lidí – a ne vždy z kariérizmu.

 564. Zpátečníku,

  hladovka je jako protest vždycky nesmyslná. Pokud by nastala situace, jakou popisujete a někdo by chtěl protestovat hladovkou, tak tím stejně ničeho nedosáhne, protože si fakt neumím představit, jak by takovej Zeman nebo Babiš byli ochotni najednou kvůli nějakému hladovkáři zmenit názor. Vy jo? 🙂

  Ono jde vždycky především o citové vydírání.

  Pokud jde o otázku, co dělali jeho dnešní kritici, tak bych odpověděla otázkou : Má snad to, co tehdy dělali, vliv na nějaké právo mít názor na to, co dělá pan Hradílek a na právo vyslovit ten názor?
  já měla dlouho za to, že disentu šlo o to, aby si každý mohl udělat svůj názor a mohl ho svobodě prezentovat. Ale nějak se mi v poslední – a nejen poslední době jeví, že ono jim šlo vlastně jen o to, aby si lidi udělali ten správný =jejich názor a jiné názory neprezentovali.

 565. To já nevím, Halaldine, zkušenosti rodině a širokém příbuzenstvu v KSČ nikdo nebyl, my jsme byli původně buržoasní rodina. Teda, táta ne, ale stejně ho vyhodili v devětačtyřicátém z práv. Což byl důvod, abychom nechovali důvěru k žádnému z komunistů – ani těm reformní a ani těm bývalým.
  a z karierismu, jetsli se nepletu, se lezlo do strany až později, spíš v těch semdesátkách a hlavně osmdesátkách, už moje generace nastupovala do práce. Leckdy si strana sama vybírala a nabídka členství v KSČ byla jedna z těch, jejichž odmítnutí mohlo nést nepříjemné důsledky. Tam bych to členství spíš dokázala omluvit, nicméně v každém případě bych považovala za velmi nevkusné, kdyby někdo takovej vedl káravé a moralizující řeči o vztahu svých spoluobčanů k minulému režimu.

 566. 680 Zpátečníku, souhlasím, až na to, že hladovku pokládám za obecně špatné řešení pro veškeré případy.

  Sebepoškozování pokládám za blbost a navíc za import z cizorodých kultur.

  Poslední odstavečky pod čárou se mi tuze líbí. Počítačová technologie, technologie vůbec, – to v ranných osmdesátých letech prorokoval Brzezinski, kterému zdejší politruci nejen kvůli tomu nemohli přijít na jméno.

  Závěrečný odstaveček je nejdůležitější ze všeho vůbec.

 567. Většinu počítačů vyrábí v Číně, umí i hitech komponenty, včetně procesorů, a nezdá se, že by to režimem otřásalo ….

 568. maYdo,
  nikde jsem nenapsal , že schvaluju Hradílkovu hladovku, a hladovky vůbec.
  Jen to, že mi nevadí to členství do normalizace.
  No a i na tu hladovku vzhledem k dnešnímu věku pana Hradílka koukám shovívavým okem 😉
  A jdu nakoupit a vařit oběd. 🙂

 569. Jo, jo, schumi a nejen politkou živ je člověk. Z jejího nadbytku s eblbne.
  jdu se starat tedy o svou identitu, máme sraz s mimopražskými kamarády – na programu je muzeum a nějaké pozsezení a hlavně pokec na téma jak jde život. Typický program pro dva starší manželské páry, kteří už mají odchováno a kupodivu se v dnešní době dokázali nerozvést.

 570. Ehhh, mám dojem, že se mi vypařil příspěvek, což se už dlouho nestalo. Takže znovu, a ne-li lépe, aspoň rozšířeně:

  681 – (…) ale zároveň (…) – Ano, maYdo, tohle je dobrá odpověď (i přesto, že spojila dva přispěvatele dohromady).

  684 – hladovka je jako protest vždycky nesmyslná – 686 – Sebepoškozování pokládám za blbost a navíc za import z cizorodých kultur. – To souhlasím, ovšem právě jen v rámci naší západní identity. Např. v buddhistickém prostředí to je jedna z mála forem protestu, která prakticky funguje (a která se, přijde-li na to, takňák očekává).

  Avšak jaké prostředí zde bude za (pouhých) pět let, to mi leckdy připadá odvážné (až bláhové) dnes předjímat. Lze asi jen předpokládat, že v tomto směru budou jako vždy silnější faktory nepsané a neviditelné než ty psané a navenek dávané.

 571. 687 – Nojo, NoName, jenže málokterej Číňan vezme Z80-CPU, hrst dalších součástek, a pospojuje stejnojmenné vývody… A vůbec, Číňani sice možná jsou hračičkové, jenže svým typicky čínským způsobem. Nevím jak dnes, ale před sto lety, zbýval-li jim čas, spíše se zdokonalovali v kaligrafii nebo pokoušeli naučit mluvit ptáčka v kleci, než by montovali někde v kůlně hvězdářskej dalekohled vlastní konstrukce.

  Naopak pro nás počítače byly (bohužel zatím poslední) technologií dovolující posílit identitu Západu, jak ji vnímám já – tedy mj. jako individuální, často technicky zaměřenou kreativitu –, poté, co stavět si vlastní bicykly, jednolampovky, letadla a superhety ztratilo velkou část původního glancu.

 572. Je tady historická zkušenost s Japonci, Korejci a nakonec i Číňany z Taiwanu a Hong Kongu. Nejdříve jenom kopírovali a byli úplně k smíchu. Dnes už se nikdo nesměje. Zjevně umí vzít hrst součástek, plech na auto nebo ocel na námořní loď….
  Proč by to u pevninské Číny mělo být jiné ?

 573. 692

  vůbec to není jiné 🙂
  Jak říkaj Japonci je to takesame 😀

 574. 692 – Proč by to u pevninské Číny mělo být jiné ? – Těžko mohu posoudit, ale Číňané mi vždy připadali dost jiní než Japonci; už v 19. století, a tím spíše dnes, poté, co jen v Číně byl nastolen komunismus. Typickejch bastlířů euroamerického střihu je (přes velký rozdíl v počtu obyvatel) jistě více v Japonsku než v Číně.

  Koneckonců i severní Korejci dnes bezpochyby mají hodně odlišnou mentalitu od jižních…

 575. Mno, já bych si jen dovolil připomenout:
  https://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/tomas-hradilek-mluvci-charta20.html

  Vrátím se ještě do období před rokem 1989. Jak jste se stal signatářem Charty 77?

  Tomu předcházelo několik událostí. Jako devatenáctiletý student vysoké školy zemědělské jsem se stal členem komunistické strany. Byla to chyba, ale tehdy jsem neměl moc informací.

  Byl jsem takový idealista. Člověk nažhavený touhou pomoci společnosti. Nebyl v tom vůbec žádný osobní prospěch a té chyby nelituji, protože v té době na akademické půdě už probíhal tvrdě střet mezi konzervativním a reformním křídlem uvnitř komunistické strany.

  Samozřejmě jsem se připojil k reformnímu křídlu, které nakonec přivodilo Pražské jaro 68. Tuto událost jsem prožíval velmi intenzivně, protože jsem byl na vojně, kde jsem prožil i 21. srpen.

  Po vojně jsem se stal zootechnikem na statku. Pro mé reformní názory a díky tomu, že jsem se tvrdě stavěl proti okupaci, jsem byl dokonce ještě v lednu 1969 zvolen předsedou základní organizace KSČ.

  To vydrželo do dubna, než padl Dubček a nastoupil Husák. V červnu jsem totiž na jednom aktivu předsedů základních organizací komunistické strany z přerovského okresu jako jediný vystoupil s provokativními otázkami a vyjádřil jsem nesouhlas s nástupem Husáka.

  Na druhý den mi bylo řečeno, abych opustil své místo na statku. Když vedení komunistické strany zrušilo usnesení předsednictva, které odsuzovalo vstup vojska, byla to pro mě hranice, za kterou jsem nechtěl jít.

  Jakmile k tomu došlo, okamžitě jsem požádal o zrušení svého členství ve straně. To bylo v září roku 1969 provedeno formou exemplárního vyloučení. Politické poměry jsem však stále sledoval a velmi mě žrali.“

  No comment…

 576. K diskusi o panu Hradílkovi: V roce 1966 (mně bylo tehdy 31 let) končila doba tzv.
  tání, Chruščov byl 1964 nahrazen Brežněvem. K vstupu do KSČ musel být adept vyzván, nestačilo se přihlásit, a pečlivě vybírán a kádrován,musel mít dva ručitele atd. 19 letý student Hraddílek tedy určitě projevoval velmi kladný vztah k socialistickému zřízení. Matně si vzpomínám, že přibližně v té době se „strana“ rozhodla porušit do té doby uplatňovaný numerus clausus vůči pracující inteligenci a začala kromě příslušníků ozbrojených složek, aparátčíků a vybraných dělníků přijímat i tuto. Přiibližně v té době na mém pracovišti zverbovali komouši několik mladých lékařů, kteří se do té doby moc do strany necpali.

 577. O tom jsem slyšel víckrát. Když někdo vystoupil, byla jeho žádost ignorována, a byl vyloučen

 578. 695 PeSi, devatenáct let, mladost, radost, blbost. To je pochopitelné. Ale ne když to poslední zůstane po téměř padesáti letech.

 579. Schumi,

  po 50 letech má každej zákonem zaručené právo na stařeckou demenci 😉

 580. 590, 691 Zpátečníku, to souvisí s jejich kulturou „neztratit tvář“.
  Technická kreativita, vymýšlení nového je cizí tamní tradiční kultuře vyžadující nebezkou úctu vůči starším generacím. Přijít s něčím novým je chápáno jako projev neúcty. Ctností není vynalézavost, ale poslušnost. I nyní většnou vymyslí „západ“, „východ“ rozvine.

 581. Schumachere,

  Číňané několik desetiletí posílali studenty studovat na mnoho technických univerzit.
  O technické schopnosti státu ( kromě jiného) vypovídá schopnost vyrábět Hitech vojenskou a kosmickou techniku.
  A číňané fakt jedou…

 582. 697 — Ono totiž (přesně vzato, a pokud se nemýlím) stanovy KSČ, tímto neoddiskutovatelně zaládajíce svůj totalitní charakter i směrem dovnitř, vystoupit vůbec neumožňovaly.

  Proto se také od 70. let mluvilo o vyloučených a vyškrtnutých (kteří na tom byli o něco lépe).

 583. 700 — to souvisí s jejich kulturou “neztratit tvář” — Ta ale je společná Číně i Japonsku, Schumachere.

  Podívám-li se však dejme tomu na počátky japonských značek fotoaparátů, včetně již zaniklých, připadá mi to jako cosi velmi (a záviděníhodně) evropského; v Číně to myslím nemělo (a dodnes nemá) obdobu.

 584. Dobré pršivé odpoledne. Ad komunisté: někdy někdo udělal chybu, že byl komunistou. Stane se. Větší chybu by onen udělal, kdyby starou chybu chtěl napravovat novou politickou prací. Soudruhu, kdy si sobě i nám lhal? Tehdy nebo teď?
  Ambivalentní vztah mám např. k panu Pithartovi. Často vyslovuje soudy a odsudky obyčejných lidí, nevěří Čechům, na druhou stranu někdy podporuje dobré věci. Připadá mi, že v jádru nebude zlý.
  Ad Číňané: kolik máte obchodních partnerů v Číně, např. v Šenzenu? Že hodnotíte jejich neschopnost vymýšlet, hrát si apod. Čína dnes je jiná než Čína před deseti lety, alespoň v těch vrstvách obchodu, kde se pohybuji. Často nekopírují, ale vymýšlejí. Tak, že jejich řešení se stává standardem a chválí ho i letití vývojáři např. od Intelu.

 585. Ta úcta ke starším generacím je součástí kultury i v japonsku.
  Vadit to může, pokud ta starší generae je strnulá,a nekvalifikovaná.
  To asi v tom Japonsku nebude….

 586. 704 – Což o to, nickname, již mnoho let denně mažu několik čínských spamů (desítky týdně), kde mi nabízejí výrobu, kterou bych zdánlivě mohl potřebovat, ale nepotřebuji (jak vyplývá i z mých stránek, odkud berou ty adresy, a které ovšem jsou jen česky). Letos se dokonce poprvé stalo, že mi zatelefonovala Číňanka s odvoláním na zaslaný e-mail (na číslo, uvedené také na těch stránkách).

  Na základě této zkušenosti bych asi stále trval na tom, že tohle pořád je cosi jiného, než jsem měl na mysli — tedy zpočátku čistě soukromou iniciativu a bastlířství, původně jen pro radost, bez cíle podnikat a vydělat. Jestlipak Číňani už okopírovali Merkura, jakožto polytechnickou hračku pro své děti? (Má-li někdo přehled jejich hraček a dětských knížek, rád se podívám.)

 587. a hele,
  jihomoravští socani vyzvali Sobotku, aby složil poslanecký mandát… 😀

 588. 709 — Taky bejval Trix… Merkur se původně sestavoval bez šroubků, na rozdíl od Meccana.

  Číňani snad už přes 15 let (vlastně už ani nevím, jak dlouho) bydlej hned naproti, a přestože si navzájem vidíme na zahrady, za tu dobu jsem u jejich dětí nepozoroval ani sebemenší stopu polytechnických spádů. Ještě tak tříkolka z plastické hmoty…

  Taktéž ty jejich děti kupodivu nevyrážejí do ulic, což evropské děti z oné kreativní éry dělávaly běžně, ne-li po většinu volného času.

 589. Měl jsem stavebnici EDISON, kvalitnější než Merkur – šroubky a ozubená kolečka byly z mosazi a žádný díl nebyl papírový jakjo v pozdějším Merkuru.

 590. Měl jsem Merkur a po tátovi Märklin. Bylo to, až na mírný rozteč děr, v podstatě totéž. Dost jsem se s tím vyblbnul.

 591. Stačí zajít do hraček a podívat se, kolik čínských kopií Meccana (ale i Lega) existuje …

 592. Jistě na vývoz, děti doma učí vyrábět Terakotovou armádu a ručně dělaný papír.

 593. Co tak ke mně dolehlo o výchově čínských matek, tak prý je dost tvrdě orientována na výkon a ne jen tak si hrát. Víc nevím.

 594. 701 halladine, jedno je vyrábět, druhé je v základu vymyslet, že by něco takového mohlo být.

 595. 718 ano, na plnění ičení a zadaných úkolů. Ne na vymýšlení.

 596. Budoucí německá vláda?
  Podle posledních vyjádření politiků SPD je velká koalice opět možná, ovšem za řady podmínek, které by – dle názoru diskutujících na síti – mohly přesvědčit voliče, že sice koalice Jamaika je nevábná perspektiva, ale proti velké koalici dle SPD by to mohlo být ještě luxusní řešení.

 597. Mám pocit, že Andělína se Schulzem se tak dlouho hledali, až na sebe zbyli.

 598. Co by si němečtí socani nezavydírali. Angela nepřijme jejich návrh, a můžou říct prézovi, „my byli ochotni, ale Angela nepřijala náš návrh.“
  A jít na pivo 🙂

  Tejc opustil čssd, neobjeví se u Babiše ?
  Tohle ale prognóza není – příliš fantastické 🙂

 599. Probíhá stranický sjezd CDU v Mecklenburg-Vorpommern. Andělína tam vykládala, že je křesťanskou povinnosti nabídnout ruku SPD. Jak příslovečný „štyft do trýbu“ tam vystoupil delegát Wolfgang Grieger a nebral si servítky. „Dvanáct let energetické politiky – fraška, politika v oblasti obrany – katastrofa.“ „Dnes je den, kdy to musíme říci: císařovna žádné šaty nemá, je nahá …. nikdy tu nebyl kancléř tak posedlý mocí a tak nevlastenecký“ Pochopitelně se zvedl jekot a padl argument, který mi připomíná mládí: Nejsme proti diskuzi, ale takhle diskutoivat nelze.

 600. Němečtí novináři po tomhle projevu asi maj vánoce a vepřové hody současně 🙂

 601. https://bydleni.idnes.cz/frank-lloyd-wright-usa-bydleni-v-usa-new-york-slavny-architekt-houba-houbovy-dum-gpz-/architektura.aspx?c=A171123_122012_architektura_web

  Aúúúúúú!!!!!!
  Žádnej Lloyd-Wright, ale Wright!! Frank Lloyd Wright neboli F.L. Wright!!!! To je v dnešní době googlu takovej problém pro ty novinářský jelita ověřit se, jak se to správně píše???,

  To je jak kdybyste napsali básník Václav-Sládek nebo učitel národů Amos-Komenský.

 602. Dobrý večer,

  zdá se mi, jakoby jen Baubo žila v šedesátých a sedmdesátých letech. Abych nezapomněl na vždy přesného dvd. Opět musím opakovat, že skutečnost a Google nejsou totéž.

  Jásal jsem dnes v Brně. Nákupnímu šílenství jsem se obratně vyhnul, většinou stačí zaparkovat opodál a na místo dojít těch 500 metrů pěšky. Vnouček oslaví zítra 10 let, s dědou slavil už dneska. Narozeninový dort jsme se ženou tvořili včera několik hodin, ale stálo to za tu radost.

 603. 727

  kdybych googloval, uvedl bych stejnej rok jako DVD.:-)
  Holt mého tatíka vyškrkli tehdy taky, a měl jsem dojem, že to bylo v ještě roce 1969.
  Stejně je to fuk, rok sem, rok tam.
  I jeden můj kolega , podobně jak píše Baubo, vstoupil do strany a současně blbnul v SZM.
  Chtěl atestaci ze stomatochirurgie, a bez toho by prý neměl nárok.
  Zajímavé bylo, že já dostal zařazení do ortodoncie, a nikdo po mě vstup do strany nechtěl. Ale bylo to dost později.

 604. Dodnes si pamatuji, jak měl v roce 1968 na jaře k mé tehdy 14 leté osůbce otec projev: „Do ničeho se neser. To se komouši mlátí mezi sebou navzájem. kdo se mezi ně vetře, dostane to zleva i zprava. Jestli uslyším, jak někde něco blbě kecás, tak ti nakopu……! Zlatá to slova. Děda to viděl pozitivněji, tak mne tehdy bez keců začal učit klasickou uzenářskou výrobu.

 605. Jako kantor ZS jsem se poprve v zivote zucastnil celookresni schuze ROH jako delegat za mou skolu. Predtim se mne podarilo schromazdit nekolik propoustecich dekretu, kterymi byli vyhozeni ze skolstvi kantori v padesatych letech. Duvody rodice sedlaci, kteri nechteli do JZD, chozeni do kostela, atd. Podepsany byl na tech dekretech nas tehdy, na jare 1968 sef skolstvi na vsetinskem okrese, jisty Krystynik. Navic jsem nekde vystoural, ze zmineny dodelaval Pedagogicky Institut az po asi dvacetilete politicke kariere ve skolstvi a nejaky stary ucitel mu napsal diplomku.Kdyz pak na podzim prisli chorosi, pristiho jara uz jsem na stejnou schuzi nebyl pozvan.

 606. PM,
  teď jsi mě zmátl… Já měl dosud dojem, že jsi odešel, protože tě nenechali studovat.
  A teď píšeš, že jsi byl učitel…
  Mimochodem, tu knihu, co jsi mi doporučil nemám. Zaplatil jsem ji, ale nepřišla. Uvidíme.

 607. Dobré poledne,

  Ony ty zkušenosti mohou být různé. Vždycky záleželo na lidech…

  Kamarádka včera líčila zkušenost s ombudsmankou. Skončila u ní nějaká stížnost, kterou nadřízený orgán opakovaně zamítl. Vyšetřující prý přijeli s už hotovým závěrem. Poněkud z toho byli v rozpacích, protože shledali, že stížnost byla opravdu neoprávněná a problém je jinde a zejména na straně stěžovatele, ale přistupovali k tomu stylem „něco tam napsat musíme“.

 608. Zdravim vsechny

  Ad 249
  Jina nespecifikovana gastritida se vyspecifikovala coby zlobivy zlucnik. Jiz byl odstranen a ted se vzpamatovavam.

 609. 731 Franišku, ukázalo se, že to bylo moudré.

 610. Honzo, upřímnou soustrast….

  Pokud se nepletu, tak je to už druhej zdravotní průser v krátké době po sobě ?
  Njn, zdravější a mladší už asi nebudeme…..

 611. Abych Te, Halladine odmatl:Po mature v 1958 jsem kvuli komousum nepasujicim rodicum byl kvuli prevychovani na socialistickeho mladeho muze totalne nasazeny ve vsetinske Zbrojovce. Po roce jsem se domakl, ze ve Zline oteviraji Pedagogicky Institut a nehrnou se jim tam zadni chlapi.(Bodejt, kdekdo vydelal vic jak ucitel.) Z fabriky mne dali ti fajn chlapi z dilny doporuceni a tak jsem sel. Tehdy jsem zavodne lyzoval a profesorem na Institutu byl muj idol z detstvi Dusan Charvat, jako asak pak dalsi skvely lyzar Rosta Obal, vyborny basketbalista Milos Masa a skvely atlet, olympionik Bob Zhanal.(S prof. Zhanalem se kazdy rok schazim.)No a k telocviku jsem si pribral prirodopis.
  V tom prvnim rocniku se nas sesla pekna chaska chlapu. Povetsine uz jsme meli rok ci dva odslouzeno pokani za viny nasich rodicu. Brali vsak vsechny chlapy. Mirek K. z Kromerize (Stary Pan)mel za sebou tri roky kriminalu, kdyz ho jako sedmnactileteho kluka chytili v ruske zone v Rakousku, kdyz se s kamosem pokouseli vzit roha.
  Tak, tady mas, Halladine, muj kadrovy profil.Jeste je asi radno dodat, ze me ze Sorbony nad Becvou v obci Hovezi vyrazili v roce 1970 za urazky mistnich piliru strany, pouzivani hodin prirodopisu k telocviku k antisovetske propagande, ba i vytvareni nesvaru mezi komunisty a nekomunisty v mistni myslivecke jednote.

 612. PM 🙂

  Musím říct, že to ti komouši asi neměli srovnané v hlavě. Že tě vůbec pustili k maturitě, no a pustit nespolehlivou osobu do školství, aby mohla nežádoucím způsobem ovlivňovat socialistickou mládež……. 😀

 613. Schumi, já vím, že to je typické. 🙂

  navíc, jak řekla ta kamarádka, nikdo z nás na ni nemá, protože ombudsmanka je bývala disidentka a my jsme studovali za bolševika. Snad jí to bylo i naznačeno.

  Jak za komunistů…. Nebo snad ještě horší.

 614. Honzo, přeju brzké uzdravení 🙂

  P.M., jak se dá v tělocviku protisovětsky propagandit? Nutil jsi snad žáky dělat kotrmelce směrem na západ místo na východ?

 615. Well, maYdo, nekdy se musi urcit priority. Kotrmelce, ci botanika holt musely nekdy stranou. Verte, ze je po letech velice prijemne a odmenujici, kdyz me dnes pri navsteve obce, kde jsem kdysi ucil, zastavi clovek a pripomene, ze jsem ho, ci ji ucil nekdy mezi sedesatym patym a sedmdesatym. Povetsine pak vzpominaji, jak jsem jim po okupaci cetl v hodinach prirodopisu z Literarek, ci mluvil o demokracii, Masarykovi,nasich letcich, kteri bojovali o Anglii, taky o jejich osudu, jak s nimi komuniste nalozili, kdyz se po valce vratili domu.
  Holt, maYdo, kantorina neni jen o kotrmelcich na vychod, ci na zapad. Ale, vnucovat Vam to nebudu. . .

 616. (745) Moje maminka se pohrdlivě vyjadřovala o jedné příbuzné, že vaří tak, že „vyplachuje hrnce“, tj. recykluje zbytky. Nějak jsem si při volbě pana Pospíšila na to vzpomněla.

 617. TAk mně je jasdný, P.M., že jste v těch hodinách asi neučil jen anatomii zajíce nebo kotrmelce 🙂

  ale přišlo mi to spojení tělocviku a protisovětské propagandy srandovní.
  Méně srandovní ovšem je, že nějaká duše uvědomělá by byla schopna nějakou tu propagandu i ve směru, kam se dělají kotrmelce najít…. A nejen tehdy

 618. Tak to vypadá, že Ortel dostal ve Slavíkovi nejvíc hlasů. Ale protože fanoušci „hlasovali v rozporu pravidly“, byl odsunut na druhé místo…

 619. No, já teda nevím, nakolik to bylo v rozporu s pravidly…

  Měla jsem za to, že to je běžná praxe, že přes facebooky se vyzývají fan kluby a fanoušci shánějí hlasy……

 620. 743 MaYdo, postupně jsem se na disidenty, bojovníky za umírněné lidožroutví v tom smyslu, že v pátek se lidské nejí, a jednou týdně je na jídelníčku zelenina, stal alergickým.

 621. Jak jsem se v tom článku dočetla, tak chyba byla v tom, že fanoušci byli vyzýváni, aby hlasovali proto, aby se stal zlatým slavíkem, nikoliv podle svého názoru. Moc to nechápu, ale nechápu i věci důležitější, tak mě to nechává v klidu.

 622. „chyba byla v tom, že fanoušci byli vyzýváni, aby hlasovali proto, aby se stal zlatým slavíkem, nikoliv podle svého názoru.“

  Tak to je teda fakt hlína. Já měla za to, že fanoušci vždycky hlasují, aby se jejich idol stal Zlatým Slavíkem, od toho ta anketa přece je 😀

 623. Inu, rozhodně to je pozoruhodná zpráva (https://www.novinky.cz/kultura/455972-ortelu-zapocetli-tolik-hlasu-jako-loni-kvuli-poruseni-pravidel.html). Dle mého názoru vypovídá cosi o tom, že se režim zmítá v podivných a zajímavých křečích. Protože mohli jít několika jinými cestami, např.:

  1) Ortel… Ortel… Co je to Ortel? Mohli jej prostě ignorovat, a vypadali by možná lépe než teď. (Komunisti by jej navíc nechali celý zmizet, a teprve po čase a s nemalým úsilím by člověk zjistil, že celý Ortel sedí někde v Minkovicích.)

  2) Mohli anketu zfixlovat (beztak to nejspíš stejně dělají), jedněm přidat, druhým ubrat, a vypadali by lépe než teď.

  3) Mohli (ovšem jen čistě hypoteticky) vzdor své podstatě postupovat fair; vypadali by snad hůře než teď? Pokud ano – nebo mají dojem, že ano –, může to indikovat, že ve skutečnosti Ortel získal nějaký naprosto imposantní počet hlasů, několikanásobný proti loňskému.

  Líbilo by se mi, kdyby teď protestovali fanoušci skupiny třetí v pořadí, že jim organizátoři ublížili; a ať tedy na obhajobu svého postupu uvedou, kolik Ortel získal hlasů doopravdy.

 624. Topka má nového šéfa – europoslance pospíšila 🙂
  Docela dobrou srandu si z Topky udělal Fiala z ODS.
  Prej pokaždé, co jim příjdou na sjezd TOP se loučej s předsedou. 🙂

 625. V každém případě, kauza Ortel jenom dokazuje, že pravda láska nerespektuje zákony a pravidla, dokonce ani ty vlastní.
  Jejich hodnoty jsou prostě nad pravidly a zákony a oni je musí obhájit za jakoukoliv cenu.
  Hlediště plné tleskajících prodejných děvek zvaných „umělci“ je už jenom třešnička na dortu.

 626. 757 – kauza Ortel jenom dokazuje – Což o to, NoName, tohle přeci vidí skoro každý (dokonce i leckterý pravdoláskař, ten to ovšem považuje za plně oprávněné díky vznešenému účelu) již nějakých 20 let, přinejhorším nejméně 10. Pokládám za téměř nadbytečné to opět připomínat.

  Avšak analytik vybavený (podobně jako každý správný patolog) morbidní afinitou k mrtvolnému puchu by měl být schopen zajít i dále, mj. též do podrobností, které jsem se ve vší skromnosti pokusil načrtnout: Co přesně znamená, když režim postupuje takto?

 627. >> Zpátečník
  Třebas he to ilustrace přísloví „když kobyka chcípe nejvíc kope“

 628. Pospíšil: S Babišem nikdy nepůjdeme. Chci spolupráci se STAN a lidovci
  Snad by teď mohl Fiala pochopit jak je to s tím Demokratickým blokem.

 629. 759 – “když kobylka chcípe nejvíc kope” – Nojo, dvd, to víš, že mne při psaní 755 cosi podobného též napadalo. Jenže – a teď si natahuji gumové rukavice patologa – je tohleto opravdu ono nejvíc? Kdyby Ortel prostě ze ZS vyloučili s poukazem na to, že právě sedí ve vazbě a že, ač s tím pravidla původně nepočítala, je takové řešení nejlépe v jejich duchu, toto by asi bylo ono maximum zmíněné příslovím. (Po vyhlášení výsledků by jej mohli zase pustit, čímž by to převedli na případ Sládek a volba presidenta.) Ale takhle?

  IMHO to znamená cosi jiného; jako kdyby se organizátoři snažili (ať již obratně či neobratně) sichrovat na obě strany…

 630. No, ona se ODS nějak blíž s těmi „trpaslíky sjednocovat nechce. A kromě jiného se liší v pohledu na EU.
  Ty tři jsou vyložení eurohujeři, což se o ODS říct nedá

 631. 18 teda nevím, proč by měli mít organizátoři nějaké poměrně pitoreskní soutěže potřebu se sichrovat na obě nebo jednu nebo více stran.
  Zatahování státní ideologie do akcí které by mely být ideologie zcela prosté je přece příznakem totality. A politická korektnost sice nebyla prohlášena státní ideologií tak otevřeně jako bolševická za totáče, ale de facto jí dnes už je.

 632. 763 — teda nevím, proč by měli mít (…) — No právě, maYdo. Já také nevím proč. A zrovna o to jsem se prosím zajímal…

 633. No, jakoby Ortel nevedel, ze umeni ma byt angazovane…

 634. Petře ad 765 – Ortel to ví, ale organizátoři zlatého slavíka ne ! 😉 😀 😀

 635. Tak mi přišlo do mailu tohle:
  Podle zápisků kpt. StB ing. Jana Šandy, 2. správa, řídícího důstojníka Drahoše, viz ÚSTR: Drahoš byl v roce 1985 získán Státní bezpečností pro spolupráci, záminkou k jeho získání byla jeho záliba v nezletilých chlapcích.

  Protože byl důvěrníkem StB, nemusel vstoupit do KSČ stejně, jako i jiní konfidenti StB , jeho řídící důstojníci ho poslali v roce 1985 na roční stáž do SRN. Jeho svazek byl skartován v prosinci 1989, krycí jméno Drahoše – „Bas“, patrně proto, že zpíval ve sboru, někdo tvrdí, že „Akademik“

  Drahoš svým kolegům kradl nápady, proto má několik spoluautorství na různých patentech, existují svědectví: „Buď budu uvedený jako spoluautor nebo nebude žádný patent.“

  Sluníčkáři byl vybrán pro snadnou vydíratelnost a poslušnost.

  Lidé z tvrdého bolševického jádra Charty mají k dispozici nejen kopii jeho skartovaného svazku StB, ale i další materiály ohledně jeho sexuální úchylky a ututlaných případů, také důkazy zahlazení jeho krádeží výměnou za nadstandardní výkony při spolupráci s StB a konečně vydírání kolegů ohledně spoluautorství na patentech.

  Donášel na všechny i na své kolegy z pěveckého sboru.

  Drahoš je opravdu činorodý, své nové šéfy sluníčkáře, nejen s Mašíny asi dost nazlobil. Oni ho chtějí vykreslit jako moudrého, národ spojujícího vědce, takového novodobého Masaryka a jako by nestačila jeho pochybná minulost i přítomnost, ještě si pouští hubu na špacír, on už se cítí prezidentem, tak mu narostla křídla.

  Jestli je to fake či pravda, nevím, neznám, školy nemám…..

 636. Taxem koukal na databázi STB, onoho Drahoše jsem nenažel , zato jsem tam našel jistou Ivanu Trumpovou a Ivanu Zelníčkovou, obě z Gottwaldva se stejným datem narození 🙂

 637. Důleřité je jako co tam byly, zájmové osoby nebo agentky?

 638. Alespoň, že ten Jan Šanda je k nalezení (arch. číslo 1888/46). A dle data narození by mohl i něco povědět. –Jinak to ovšem není žádný argument týkající se kandidáta presidentství.

 639. Jj, muj nazor na volbu Drahose pravdivost nebo nepravdivost 768 nemeni 🙂

 640. Dobrý večer. Františku, člověk nic kromě dobrého jména nemá. Jak již napsáno: údajný TS/A se ve svazcích nevyskytuje. Nevyskytuje se ani jméno jeho řídícího důstojníka. Kdo má důvod pustit takovou zprávu? MZ asi neohrozí, ale inteligence typu Nejedlý by něco vyplodit mohla. Randák, resp. bezpečnostní divize koncernu by patrně pohlídala aspoň jméno důstojníka. Statný Valach ví že JD (? kdo to je?) je úplně jiná liga a bude se mlátit s karbaníkem.

  Kdo z učitelů nebyl obviněn, jako by nebyl. Toto obvinění informuje spíše o vypuštěné zprávě, než o učiteli.

  Mohu se mýlit, ale pustil to někdo z hradu po třetí lajně.

  http://www.svazky.cz/sekce/Databaze_EZO

 641. 2 Nickname
  Jeho řídící důstojník existoval – viz 771. Je třeba umět hledat. I datum narození není problém. Rovněž je zajímavé, že nepatřil mezi ty příslušníky StB, které odstranil Richard Sachr. Další zkoumání už provozovat nehodlám.

 642. No, databází je více, a některé osoby v jedné jsou, a v druhé chybí.

 643. DVD: ad důstojník – máte pravdu. Našel jsem ho. Povýšený mechanizátor, při práci dodělal maturitu i VŠE.

 644. Ona ta zpráva o Drahošovi může být pravda i kec.
  Je mi to celkem fuk, můj kůŇ každopádně není.
  Ale pokud o něm někdo tvrdí, že byl agent STB, měk by to mít sakra ověřené.
  Já bych tuhle informaci nešířil.

 645. 782 — Možné to samozřejmě je, AeroKarle. Také to tou stupiditou trochu vypadá jako design by committee… Jenže stejně, celkově mi to připadá asi jako to, co komunisti plodili 24.11.1989, a tak daleko současný režim jistě dosud není.

 646. Ani režim bych v tom neviděl. Možná spíš strach ze sponzorů.

 647. Přiznám se, že jsem váhal, než jsem to sem dal. Kdyby byla jen polovička pravdivá, musí být práce v akademii velice zajímavá. Horší je, že podle několika mých zdrojů to žel není nemožné. Uvidíme, co na to Pes…. Když vezmu, co se všechno šířilo o Klausovi a setkávalo se s jásotem.

  No vypadá, že přituhuje. Nejen počasí. Podobné maily přibývají mírou nezvyklou a z důvěryhodných zdrojů.

 648. 789 — No jasně, ani já v tom nevidím akci režimu jakožto takového, nýbrž nanejvýš cosi, co vypovídá o jeho celkovém či průměrném stavu. Ale pořád, mají-li strach ze sponzorů, proč raději nevyřadili Ortel vůbec? (A zejména, proč sáhli po tak arbitrárním řešení, jako přiřknout mu loňský počet hlasů? Co jestli těch skutečných letos dostal méně než loni, aha? Nebo co jestli loňské hlasy, byly-li by přezkoumány přísným zrakem organizátora, trpěly stejnými vadami jako ty letošní?)

  To už se však pomalu dostávám příliš daleko, tedy za meze toho, co lze ze zpráv vyždímat. Nicméně i přesto obecně vidím určité možné přínosy metody, kterou se zde pokouším užít, to jest v případě, kdy si z důvodu nedostupnosti či nespolehlivosti informací o hlavní otázce na ni nelze udělat názor, ji prozatím odložit a napřed hledat nějaký zajímavý a vypovídající detail.

  Podobný postup je myslím na místě, máme-li k disposici na jedné straně režimní propagandu, a na druhé třeba tohle: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sociologa-Hampla-neprekvapuje-jak-se-Patocka-a-dalsi-prizivovali-na-vlade-CSSD-Multikulti-aktiviste-jdou-po-penezich-V-kavarne-nikoho-nezistneho-nenajdete-513812 Umím v podstatných bodech rozpoznat, na které straně je pravda? Pokud ne, podívám se raději na detaily…

 649. Můj zdroj informací z Akademie je bohužel už několik let po smrti. Do mailů mi chodí tolik píčovin, že už je mažu bez komentářů.

 650. 786 – A jen tak namátkou, abychom si ukázali nějaký příklad aplikace… Kdyby mi takový e-mail připadal alespoň potenciálně věrohodný, asi bych nesháněl příslušný svazek StB (uměl bych posoudit jeho pravost?), nýbrž začal tím, že bych zadal takovýhle nevinný dotaz:

  http://www.bing.com/search?q=„a+ututlaných+případů%2C+také+důkazy+zahlazení“

  A podíval bych se, jaké weby se mi vypsaly; a utvořil si nějaký (svůj, čistě subjektivní) dojem o jejich seriosnosti…

  Přeji dobrou noc.

 651. Zpátečníče, mně to celé připadá tak pitomé, že bych to snad, pokud bych byl povahy spiklenecké, musel považovat za sabotáž. Takhle to mám jen za blbost bez dalších konsekvencí.
  Stran Hampla, zaplať pánbůh, že vypadl od Svobodných (dtto Matějka). Já jsem na tyhle extrémy trochu alergický.

 652. 788

  Docela pochybuju, že by někdo v Akademii měl o tom jakéhokoli tucha.I Kdyby to byla pravda.

 653. Eh, tak tedy ještě chvilku… Nojo, jenže i Hampl může mít v něčem pravdu. Naším úkolem je rozpoznat v čem. (A rozpoznat relevanci; to může leckdy být ještě obtížnější.)

  Můj povšechný názor na Hampla je ten, že se před časem z nějakého důvodu rozhodl zradikalizovat se tolik, co jen půjde. Proč, to nevím, ale nějaký (osobní) důvod k tomu asi měl…

 654. Ale já nepopírám, že v lecčemž pravdu má. Jen ji obvykle podává způsobem a naředěním, které mne odpuzuje. Totéž, co od něj, se lze dozvědět i z méně hysterických zdrojů.
  A jdu pelešit, dobrou noc.

 655. Dobré zas ráno… 2 František ad 768 – no, to kolovalo na síti cca před půl rokem. Ale krom toho, že je to práskač a vyděrač (to spoluautorství), tak tam chybí, že je členem Římského klubu a iniciátorem „dopisu vědců“ o přijímání připrdlíků… Kolik si jich asi ubytoval sám doma?

 656. Dotovana sit malych prodejen „Bureska“ to spravi. A nez se nadejeme, nad republikou se rozzari Ryzi Super.

 657. “ Multykulturni bolševik je ovšem nepoučitelny. Ma plnu hubu demogracyje, pokud vysledky voleb hraju na jeho stranu. Ale běda temu! Běda temu, když lid rozhodne jinak, než si bolševicky pseudodemograt přal. Pak je schopny běhat po naměsťach s červenyma kartama, je schopny opakovat volby tak dluho, než se vysledky nepřelomi na jejich stranu. A co dal, multykulturni egzoti? Ortel nesmi vyhrat Slavika, Kotleba nesmi vyhrat župan, prezidentem nesmi byt Zeman, a nevhodne nazory na webu nesmi byt slyšet?

  Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=635922

 658. Na Psovi i jiný pěkný kousek 😉
  nikoho neudiví, že ze sebe udělají nejspíš idioty i veškeré špičky SPD, které jak byly dříve unisono pro opozici, nyní svolávají sjezd, který má schválit, zda sednout ke stolu a vyjednat další smrtící velkou koalici, pro což zase unisono horují nyní. Takže se tlačí na pilu velké koalice a nejspíš se to povede. Jestli si ale někdo myslí, že to je proto, aby Německo získalo obvyklou politickou stabilitu, je vedle jak ta jedle. Jde jen a jen o Andělu Merkelovou, tuhle podivně mutující ženštinu svazáckého původu, nevábného zevnějšku, racionálně chladného vědeckého nitra a nezdolné vůle vládnout , i kdyby to Německo mělo zavést do řiti tmavé. O to se nyní hraje a o to, aby s Emanuelem Macronem, který by si možná i sáhl, kdyby trochu shodila, mohli vytvořit na pár let tandem, který projekt EU definitivně zavede do temných vod neřešitelného rozporu mezi tlakem euromilců na tvrdou integraci a bytostnými zájmy zejména menších národů (a především těch z oblasti bývalého sovětského tábora).

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/nemecko-hraje-se-o-merkelovou-djs-/p_zahranici.aspx?c=A171125_221757_p_zahranici_wag

 659. Pes je pořád zajímavý. S jistotou se dá vsadit na Astonovy úvodníky. Dnes jeden diskutující vyhmátl nápadnou podobu s úvodníky jistého Emanuela Moravce.

  Hodně upadl Chechtavý tygr, ale v sobotu se jeden povedl:

  „Ta moje tchyně by stála za hřích!“
  Kněz: „Pamatuj na přikázání – Nesesmilníš!“
  „Já myslel, otče, spíše na přikázání „Nezabiješ!“.

 660. 795

  Ale krom toho, že je to práskač a vyděrač (to spoluautorství),

  To znám 🙂
  V TN bylo zvykem, že se jednou do roka spáchal slavnostnější seminář, a tehdejší primář mě dokopal ke spáchání práce o ošetřování mentálně postižených dětí ( měl jsem v obvodě tzv Debilák – oficiálně Ústav sociální starostlivosti.)
  Hlavní referát na té události měla být moje práce.
  Konalo se to v kulturním domě v Dolní Suči, což bylo téměř v souladu s to prací – Súčané měli v okrese pověst poněkud zaostalého a degenerovaného obyvatelstva 🙂
  Všíchni jsme nastoupili v kvádrech, dámy se rovněž vyšvihly….
  Po příjezdu nám rozdali program , vy tištěnej na krásném papíře.
  Zárám na svůj bod – a vidím, že mám připsány spoluautory , primáře, a vrchní sestru.
  I nastalo u mě nasrání převeliké….. 🙂
  Šel jsem za primářem, a řekl mu, že tohle nebylo domluveno, a pokud to nebude domluveno, nepřednáším…..
  No, primář vystoupil, a řekl , že na tom programu se stal omyl v tiskárně. 🙂
  Celá sešlost při tom prohlášení vypadala joko osazenstvo toho ústavu – kolegové a sestřičky se řehtali jako blázni. 😀

  Popravdě – kdyby mi to řekli předem, tak toho primáře jako spoluautora snesu – tu práci jsem s ním několikrát konzultoval , a fakt mi v něčem pomohl. Nakonec – byl to on, co mě k té práci dokopal, a zásluhu teda měl.
  Ovšem ta vrchní s tím neměla vůbec nic.
  A takhle bez domluvy mi to připadalo nesmírně drzé.
  Následně jsem byl s tou prací „prohnán celým Slovenskem, a na fakultě v Blavě jsem dostal několik nabídek na spolupráci.
  No ale to už jsem se rozváděl, a nechtělo se mi.
  Jo, a ten primář byl taky agent STB 🙂

 661. ANO, halladine, ale na podstatě věci to nic nemění.

 662. Dobrý den. Honzo, ad 805: humanitní obory bych neřešil. Snížil bych daně chudým dělníkům a umožnil jim, aby si zaplatili kvalitní výuku, pokud budou chtít. Např. výdaje na vzdělání potomků bych považoval za výdaje odečitatelné z daňového (+soc, zdr) základu. Již jsem to zmiňoval vícekrát. Tím vzroste motivace rodičů i dětí něco užitečného se naučit, něco co vrátí investici do vzdělání.
  Pokud budou o výuce rozhodovat úředníci, bude to dopadat tak, jak to vidíme.

 663. Ohledně nářků akademiků a učitelů na nedostatek financí ve školství. Představte si rekonstrukci učiliště ve městě, kde je přebytek starších a stále vhodných škol. Jednu teď dokonce zbourali. Učiliště pro 600 učňů/studentů vyšlo na 600.000.000,- Kč.
  Dovolil by tuto s prominutím ods-soc-dem-ksčm hloupost platící rodič?

 664. Dobré ráno vespolek,
  no, ad finance ve školství a vědě – co jsou platné nové super budovy, když nejsou finance na chemikálie a zkumavky…

 665. DVD,

  musím zopakovat – blbej, kdo dává, ještě blbější kdo nebere.
  Nikdo nikomu nebrání, aby požádal. A peněz je zřejmě , vzhledem k tomu, že nestíháme vyčerpat , co můžeme, dost.
  Jiná věc je, jestli se žádá na věci rozumné, či nesmysly.

 666. 809
  Ja bych to taky neresil,lec nebylo by id veci obcas nejakemu tomu docentovi, ci profesorovi progresivniho komixu naznacit, zze asakum z matfyzu nebo cvut nesahaji po kolena.

 667. Financovani je vubec legrace. Jak tak lezim ve spitale, prestavam se divit.

 668. Honzo: naopak. Technické a přírodovědné obory vyžadují práci, námahu, materiál. Jsou srovnávané se světovou špičkou, spolupracují s fabrikami. Tj. akademici z těchto oborů mají méně času na granty a politiku. Dalším nešvarem je, že technika a přírodní vědy jsou schopné nalákat jen malé procento populace ke studiu. Je tam matematika, myšlení, neznáš-li fakta, můžeš zahynout v laboratoři. Ušpiníš se. Tj. takové obory jsou u každé univerzity schované někde v chlívku, protože nejsou atraktivní pro studenty.
  A kdo je potom důležitější a lépe hodnocený: obor a odborník špinavý a s málo studenty nebo obor se stovkami studentů a studentek, navíc předpisově oblečený?

 669. Zapomněl jsem: u jednoho oboru zbývá méně času na akademickou politiku.

 670. A hele, kuci, jdeme se past 🙂

  http://nazory.e15.cz/rozhovory/investice-do-it-jsou-nejvetsim-plytvanim-penezi-rika-exprezident-vaclav-klaus-1340256

  A vazneji, nazor ma racionalni jadro, ale je videt, ze je par let pozadu – investice do IT dnes vetsinou vypadaji jinak… I kdyz, platonicky jsem jednal o projektu s jednou nejmenovanou zdravotni pojistovnou, od cehoz jsem s nadsenim prchl, kdyz jsem zjistil, ze hlavnim cilem je proinvestovat castku… Ale to je spise zalezitost polostatnich firem.

 671. 2 Honza ze Žižkova ad 805 – já neříkám, že ho nemám rád… Já z něj ve spoustě případů, kdy zabrousil do přírodních věd, nedejbože do techniky, měl akorát srandu… Na Psu, když se ještě mohlo diskutovat, patřil ke zdravému jádru obecních blbů… Dnes ty „diskuse“ nesleduji, tak netuším zda se ještě exhibuje…

 672. Jiste, Halle. V moznosti pozadat si o dotace jsme si vsichni rovni. Druhou otazkou je, jak jsme na tom se sancemi ji ziskat – jiste nehraje fakt, ze nekdo je ministr Financni a pristi premier a nekdo ne, ze nekdo ma za sebou armadu pravniku schopnou vyuzit kde jakou pravnickou klicku viz Capi hnizdo…

  Skoro bych si myslel ze zamyslenym cilem dotaci pro rozvoj venkova nebyla podpora podnikani nejvetsiho potravinarskeho magnata…

  Jinak receno, dotace a statni regulace jsou neprekonatelne, kdyz je cilem monopolizace – na to udelat z velkych jeste vetsi a male zhrachovat snad ani neni lepsi nastroj. Nakonec ale trpi vsichni, protoze je jasne, co dotace udela s efektivitou vyroby toho, kdo dotace prijima.

  Ted trochu delam pro malou tiskarnu a vidim devastaci zpusobenou dotacemi na vlastni oci…

 673. Nemluve o tom, Halle, ze *shodou nahod* ji postavil hned vedle konkurencni tridicky s tim, ze konkurence zadnou dotaci nedostala a Agrofert bezelstne priznava, ze jejich investice je ztratova, dokud nevzroste cena vajec…

  Inu, co rici zaverem o volicich, kteri si stezuji na vysoke ceny a zvoli toho, kdo je generuje? Citoval bych z malo zname knihy: „Svet je tvrdy. Obzvlast k blbcum.“

 674. Honzo ze Ž,
  hoj se, srůstej, vzdoruj systému 🙂 !!!!

  Hluboce soucítím se všemi, kteří musí hledat pomoc léčitelů. Mně dnes bylo jíti s dcerou na ORL, odtamtud na RTG a zpět. Chtěly jsme ještě zvládnout alergologii (v téže budově), ale dlely jsme tam jíž 2 hodiny a mé nervy to nevydržely – doktoři OK, sestry taky, ale vzhledem k začátku chrlchlací sezóny všude lidí jak much. A když už i dcera žadonila, že chce raději do školy….Tak tu alergologii snad zvládneme koncem týdne, společně s ortodoncií…

 675. Já ti nevím, Petře ..
  Naše obec příbuzná s Babišem není, starostka taky ne, 😀 (A naše obec toho vydyndala docela dost) Ostatně, i ty naše dotace přišly před Babišem.
  Babiš dostal fůru dotací ještě předtím, než vstoupil do koalice se socany, a bylo by podivné, kdyby je následně přestal dostávat…
  A teď už jsou ceny vajec poněkud jinde, než byly v lednu, mám dojem.
  Stejně mám dojem, že těch žádostí o dotace je tak málo, a tak mizerně čerpáme, že ty komise rády schválej cokoliv, co nevypadá jako nesmysl aspoň na první pohled, protože kvůli tomu nečerpání jsou shora je…..

 676. My ostatni myslime, ze schvalit dotaci velkopodnikateli na likvidaci mistni konkurence neni ok.

 677. Teda.
  Zírám na ten brajgl kolem Slavíka, a našla jsem si (neboť jinak neznám) pár textů skupiny Ortel.
  Např. deska „Zůstaň mým domovem“, stejnojmenná píseň je fakt zrůdně fašistická, hnědá jako uhlí….

  Ten kousek půdy,
  tu zem, co rodnou nazývám
  tolik lidí život za ní položilo
  já se teď sám, sám sebe ptám
  čím to, že češství se z nás vytratilo

  kam poděla se soudržnost
  kam zmizel onen chór,
  ten chór, co o sjednocení zpívá
  což morálku vlastenců napadl mor
  slepý je národ, když tvrdí, že se dívá
  teplá voda teče a plyn dává jasný plamen
  proč zaobírat hlavu starostmi, co bolí
  mám snad jenom já na duši kámen
  co mysl tíží a páteř drolí
  ne, nepřestanu budit vaše svědomí a city
  zvlášť v době, co nastává – mí drazí
  naše domovy, brzy budou jen kryty
  a za nimi násilníci a vrazi

  zůstaň mým domovem, bez bojů a válek
  zůstaň mým domovem, mou vlastí matko má
  prosím zůstaň mým domovem, křičím teď do dálek
  zůstaň mým domovem, mou vlastí matko má

  místo jednoty, pokory, síly a rozumu
  vládnoucí tělesa kapsy své mastí
  hledáme hodnoty ve slevách v konzumu
  a za branou vetřelci, zbrojí svou chrastí
  až naše památky, klenoty předků
  v ruiny a popel se nadobro promění
  budeme zpívat si těchto pár řádků
  se strachem v slzách tiše a potají

  pozdě je prstem vlastizrádce značit
  vlastí už nebude tvá rodná zem
  kterou nám předali dědové naši
  vybojovanou proti všem
  snad jednou můj hlas uslyší,
  celý ten národ, pro který dýchám
  až výbuchy světových velmocí utiší,
  zakřičí tato prosba má do ticha

  zůstaň mým domovem, bez bojů a válek
  zůstaň mým domovem, mou vlastí matko má
  prosím zůstaň mým domovem, křičím teď do dálek
  zůstaň mým domovem, mou vlastí matko má

  zůstaň mým domovem, bez bojů a válek
  zůstaň mým domovem, mou vlastí matko má
  prosím zůstaň mým domovem, křičím teď do dálek
  zůstaň mým domovem, mou vlastí matko má

 678. Začínám si myslet, že zítřejší zvolení Fialy coby místopředsedy sněmovny nemusí být jednoduché.
  Moc bych se nedivil, kdyby zítra , ještě před volbou , vystoupil Faltýnek, a prohlásil, že se mu nepodařilo postavit poslance ANO do latě, že jsou ochotni zvolit ODSáka , ale Fialu ne. A že když se leckdo nežínýruje žádat, aby ANO navrhlo na premiéra jinou osobu než babiše, mohou právě tak radit ODS, aby jmenovali za kandidáta na místopředsedu někoho jiného…..
  A vyzve ODS, aby buď odvolala kandidaturu Fialy , a nanominovala někoho jiného, anebo si sehnali podporu jinde.

  Já být ve vedení ANO, udělal bych to právě tak. 🙂

 679. Protože znám systém získávání dotací, ta bych uvedl k oné nejmenované jihomoravské vísce, že vidím jen dvě možnosti:
  1.paní starostka patří do skupiny lidí, kteří spolu hovoří.
  2.paní starostka umí nabídnout žádanou protislužbu.

  Tím ani nenaznačuji, že je kurva. Protislužby mohou být různé, že?

 680. K tomu, abych si představoval, co může jako protislužbu nabídnout starostka vísky o cca 1200 obyvatelích mi chybí fantazie.
  Starostka není ani členka nějaké vládní strany.

 681. Takže dotace se rozdělují spravedlivě těm, kdo mají nejlepší projekt?

  Naivo!

 682. (813)(824) Tok peněz od občanů do Prahy a do Brusele a nějaké jejich části občas zpět je největší lumpárna a nesmysl na světě i v okolí. Jen velmi naivní osoba se může domnívat, že jich cestou přibývá nebo že jsou přidělovány víceméně spravedlivě.
  (822) Ono to taky je pěkná pitomost ….

 683. 831

  Spíš bych si myslel, že je dají každému, kdo požádá, bez ohledu na kvalitu. 😀

 684. Hahaha…

  https://www.stream.cz/adost/10020076-zavratne-draha-vejce-vajecne-lzi-a-kolik-za-ne-plati-nemci

  No nic, vyresil jsem to po svem. Ja osobne mam vajicka zdarma. Pani u nas na vesnici, co je donedavna prodavale, nez prislo EET… ehh, co to taram, proste zkrachovala, jak uz veci na vesnicich krachuji, a zrovna spolu s dalsimi tremi prodejci ze sedmi zrovna ten tyden, co se rozbehlo EET… ma prebytky a rada je rozda. A jsou to vajicka se zloutkem do oranzova, a tak velike, ze se papirova kazeta z vajec od Agrofertu neda zavrit…

  A na druhou stranu, protoze pani je starsi, sama, clovek ji rad v ramci sousedske sounalezitosti necha nejakou tu stovku… Vzdy, kdyz je prilezost, napriklad kdyz si jdeme pro vajicka zdarma…

  Takze je to spravedlive, dopada to na to, co to volej…

 685. 833 – totalni kravina. Na to musi byt vypracocany projekt, firmou, ktera ma spravne vazby… ehh, co to taram, spravne know-how. Cena projektu je, shodou nahod, tak nejak fixni procento z dotace. Naivni clovek by si mohl myslet, ze by to melo byt podle narocnosti zpracovani, ale evropske pojeti cenotvorby je jine…

  Co se tyce starostky, by jsi se divil, co se da zaridit i na vesnicke urovni. Obzvlaste, kdyz mas na kraji kamarada, se kterym si mate co vymenit.

  Ale co to taram, nic takoveho neexistuje, vsichni v politici rozhoduji nestranne a vyhradne s ohledem na sve volice a objektivni dobre… Snad s vyjimkou Kalouska a predtim Klause…

  😀

 686. Matzurko, nacionalisticka („cesstvi“ – spravne „evropanstvi“), oslavuje prezity narodni stat (slovo vlast, dokonce pouzito opakovane), protievropska (ani jedna nadsene pozitivni zminka o EU, tj. protievropska), hruby genderismus („matko ma“ – spravne „muj rodici“?). Navic tam jasne vidim snaho urazit a vysmivat se neuspechu sousedniho naroda, ktery se o zacleneni Ceska do EU snazil za cenu nemalych obeti.

  Tato pisnicka patri na index a spevaci k masinam, aby je to hlouposti presly… Ehh, malinko jsem predbehl 🙂

 687. 838
  Jen jeden, spíš dokončoval jeden, o který požádala máti , a měla problémy s dokončením.
  Já osobně žádnej.
  Nehodlám stavět ani slepičárnu, ani třídirnu vajec 🙂

 688. martine, pro zlepšení nálady jeden americký: přisedne k pohledné ženě v baru chlapík: slečno, mohu vám objednat drink“?

 689. co to blbne?

  martine, pro zlepšení nálady jeden americký:
  přisedne k pohledné ženě v baru chlapík: slečno, mohu vám objednat drink”?
  prosím ne, alkohol mi nedělá dobře na nohy..
  otékají Vám?
  Ne, roztahují se.

 690. Petře,
  tihle zpěváci snad budou i vědět, co s tou eventuální mašinou dělat :), dle wikipedie „Vyučil se operátorem CNC strojů, soustružením a frézováním se dlouho živil.“
  Pravda, vzhled má trochu exotický, ale takovejch už bylo…

  Debata o dotacích (už zase ???!!!) je fakt výživná.

 691. OT: Martine, včera jsem koupil ABBYY Finereader. Myslím, že nebudu litovat.
  Pro OCR starých zpěvníků zkouším zprovoznit aktuální Audiveris, až bude fungovat dám vědět.

 692. Jste mi Matzurko připomněla Jima Čerta a jeho dělníka z Transporty… To byl týpek, který by u mašiny umřel (navzdory mnohému, co se o něm dá špatného říci jsem jej poslouchal rád, teď už se do barů v Praze tolik nedostanu… ).

 693. Jaké zásadní změny reformovaná podoba dublinského systému přináší? Zřejmě nejdůležitější úpravou je speciální automatický a permanentní relokační mechanismus. O co jde? Žádost o azyl už nebude muset vyřizovat stát, kde uprchlík vstoupil na území Unie. Místo toho bude podle speciálních kritérií rovnou přesunut do konkrétního státu, kde bude žádat o azyl.

  Rozhodující je podle Wikströmové účast všech zemí EU. „Předpokládáme, že členské země budou respektovat demokratické rozhodnutí evropského parlamentu, a to i v případě, že se jim nebude zamlouvat,“ uvádí.
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/reforma-dublinsky-system-kvoty-uprchlici-jednani-evropsky-parlament-1e4-/zahranicni.aspx?c=A171127_110404_zahranicni_ert

  Je skutečně nejvyšší čas EU opustit.

 694. 844 – správná volba – používám už léta. Ta investice se mnohonásobně vyplatila. Ve srovnání s jinými vyhovoval nejlépe. I když vlastně používám jen četbu a transfer do Wordu.

 695. 840 – a máti žádala o slepičárnu nebo třídírnu vajec? Nebo jen o zelený kotel?

 696. „Jsem přesvědčen, že během padesáti let se nebude myslet pouze v (pojmech) zemí – mnoho dnešních problémů pak úplně vybledne a mnoho z nich toho nezbude; bude se pak myslet v (pojmech) kontinentů a evropské myšlení budou naplňovat a budou jím hýbat možná mnohem větší problémy.“

  Není sporu, že ten chlap byl prorok. Pokřivený, zlý, ale prorok.

 697. Nejde tady o koze a voze?
  Dotaz na Halladina byl, kolik udělal PROJEKTŮ. To není tottéž jako kolik žádostí o GRANT.
  Ale možná se pletu já.

 698. 822 ten článek s d-fens je opravdu bolševická sračka z Tribuny.

 699. A tak Dusane, kdyz uzname pravo a povinnost mocnosti, ktera ustavila loutkovou vladu, tuto udrzovat a v pripade neschopnosti odstrelit… Tak clanek dava smysl.

  Jinak je treba rici, ze UV KSCM byl jeden zapadni spion vedle druheho… A take po zasluze potrestani, chudak Sasa se musel dalsich 20 let trapit jako namestek ve fabrice. Zlata padesata leta, kdy zapadni spion vesnici neprosel…

 700. Grant (z angl.) je účelový příspěvek (dotace) na veřejně prospěšný účel, který se obvykle získává ve více méně veřejné soutěži s anonymním posouzením na základě předloženého projektu.

 701. Pokud to měla být reakce na 851 – ta bych si dovolil konstatovat, že na grant musí být projekt, ale projekt může být an sich na něco bez grantu (třeba stavba ČOV,což nemusí právník vidět jako rozdíl (ale je to to o voze a koze).

 702. „Šířil jsem kolem sebe dobrou náladu, pak mi dal cizí chlap loktem do nosu, popisuje rvačku náměstek MO“.
  Zřejmě to šíření k němu nedosáhlo. 🙁

 703. quivis – v debatě o dotacích z EU nebo státního rozpočtu má slovo „projekt“ zcela přesně vymezený význam, daný Metodickými pokyny pro přípravu žádostí (projektů). V této souvislosti nemůže dojít k záměně s významem projektu např. ve stavebním řízení.

  Toto vědí všichni účastníci debaty, včetně Halladina. Jejich starostka nemusí být autorizovaná projektantka, ale přesto musí podepisovat a podávat projekty, chce-li dosáhnout částečného financování z prostředků vypsaných Operačních programů pro dané období.

  Omlouvám se za nepřesnosti v mém vyjadřování.

 704. Pokud Halladin napsal, že „dělal projekt“, mám silné pohcybnosti, že jej dělal v tom úzkém právním smyslu, že šlo o podklad pro grant.
  A to jsem svou poznámkou vypichoval a ptal se na to. Al mohu se mýlit a co je pravda ví jen Halladin. V debatě „o dotacích“ může padnout i mimodotační formulace.

 705. Anketa na PL:
  Pozvedne Jiri Pospisil TOP09?
  Ano 4%

 706. 2 zločinec ad 845 – ovšem – Jim Čert, to je osobnost… Ten opravdu umí…

 707. Ahoj.
  796 a798 – Pánové Pesi a Schumachere, nadšení nad článkem pana Vlka na NP bych trochu brzdil. Rád si ho vždy přečtu, jeho postřehy jsou dost často trefné (i tentokrát), a taky má dobrý „češtin“ :-).Občas ale hodně ujede. Odstavec o Babišovi, začínající „Babišovo heslo „všeci kradnů“ nešlo na milionáře. Ale na zbohatlé politiky a byrokraty,…“ se hodně nepovedl. Takže proto Babiš přijal desetitisíce nových úředníků, zavedl kontrolní hlášení, EET, reverse charge, protikuřácký zákon atd. ? Dost legrační kotrmelec.

 708. Oteplovači, reverse charge bych mu nevyčítal. Je to (asi nechtěně) správný krok směrem k sales tax neboli dřívější dani z obratu. Všeobecná reverse charge by značně pomohla likviditě firem. A samozřejmě by zmizely podvody s DPH, neboť by prakticky žádná nebyla.

 709. Petře, ad 839 – ještě jsi zapomněl na ten plyn, jistě z Ruska, který určitě má sloužit k upalování EU internacionalistů… 😉

 710. Foundry, to mi připomnělo jeden starší, kdy DPH ještě nebyla.

  Hlavním heslem a cílem obchodu je obrat, soudruzi!
  Ale zákazník se brání… 🙁

  😀 😀

 711. A ta vejce? Koukal jsem v sobotu v Ostmarce, tak tam byla ca za 40 kč vejce z „bodenhaltung“ to je něco mezi klecemi, ale ne úplně štasné slepice venku – tedy hala možná se sítí zastřešeným výběhem… ovšem bylo jich v té krabici 15 !
  Polské klecovky jsem nenašel…

 712. 863 – kdo pamatuje z praxe daň z obratu? Sazby?Základ daně? Sazby od cca -40 po + 210(možná u vybraných komodit i víc – určitě, akorát skleróza přesný údaj zatemnila)? A s tím související OC, MOC, VOC? Pamatuje si někdo,jak se stanovovaly? A proč se nahrazovala DO DPH?

 713. Šumaváku – ad vejce – ty přece víš, proč od září do cca půlky prosince prostě vejce jsou nedostatkové, tím pádem i předražené zboží. Já těm svým slepicím už donesla včera na ukázku pekáč a měla jsem proslov na téma: K čemu takový pekáč slouží. Výsledek? Včera 5 vajec, dnes 1. 😉

 714. Dobrý večer. Já si tak nějak vybavují, ze na podzim maji slepice něco jako podzimní depku. Prostě na ne dolehne kratky den a malo svetla a nenesou. Babicka to resila nakladanim vajec. Když nebylo v kurniku, slo se do flasky ve spajzu.

 715. Dano, pamatuju. DPH výrazně zlepšuje státní likviditu. DPH odvedu hned, odpočet dostanu za měsíc. Daň z obratu se počítala z koncové ceny, čili byla v absolutní hodnotě při stejné sazbě vyšší. Ale, co je nejdůležitější, firmy si ji mezi sebou neúčtovaly (fakturovaly se tzv. velkoobchodní ceny). Plnění mezi firmami bylo osvobozeno, účtovala se jen neplátcům – maloobchodní ceny, tedy ceny s daní.
  Ale princip byl v podstatě totožný s americkým, až na ten výpočet. DPH je dodatečná loupež a její obhajoba jako „moderního daňového konceptu“ je jedna z věcí, které Klausovi dodnes zazlívám. Je to bezúročné úvěrování státu.

 716. MaYdo – 869 – slepice, jako i ostatní zvířata, se sezónně převlékají -u slepic to je přepéřování – t.j. vyelichají a naroste jim jiné peří – zimní. A tak po urřitou 165-res. věnují věškerou energii na tvorbu nového opeření. JInak – slepice mají průměrnou roční snůšku od 180 do 220 vajec u slepic, chovaných ve venkovních výbězích, u klecových chovů je ta snůška o cca 30% víc – ovšem tomu odpovídá „životnost“ slepic, která je v intenzivních chovech max. 1,5 – 2 roky, u mne se např. slepice dožívají i 4 let.
  A když se vátíme k t roční snůšce – u mých slepic to je 200-220 vajec/rok, tak prostým výpočtem vychází, že slepice má „pauzu“ 165, resp. 145 dnů v roce. A to je rozděleno na jarní a podzimní přepéřování.Takže slepice, chovaná trsdičně na dvorku, snese ze rok cca 200 vajec a 165 § má leháro. Což není pravda, musí si zachovávat vůdčí posilu

 717. Dano, na dvorku ano…
  Ale v klimatizovaných bezokenních halách s řízeným světelným režimem ty slepice nic o podzimu netuší.A mám silné podezření, že po deseti měsících jdou na jatka tak jako tak a hala je čištěna, desinfikována,opravována a „letněna“- zůstává prázdná, aby se přerušil případný infekční cyklus.
  A protože je to celkem spousta práce, tak když to skončí novým zástavem, je vyprázdněna další hala…
  takže v tom velkochovu je ta produkce kontinuální. a není důvod k výpadkům.
  U biovajec a „bodenhaltung“ ano, tam to roční období vliv má… ale jenom v ČR – (to je jako s kůrovcem na Šumavě- ten se také drží hlavně za cedulemi Národní park, vstup zakázán!) -protože ani v Rakousku, ani v Německu ani přes tu infekci není v obchodech vajec nedostatek a stojí tak 2,80 kč/ks.
  Varianta, že bychom česká vejce prodávali za 5 Kč do zahraničí, kde je pak prodávají za 2,50 se mi nezdá pravděpodobná… 😉

  Ledaže by se u nás prodávala jen bodenhaltung vejce a biovejce, protože klecová jsou všechna do průmyslového zpracování. 😉 Ale zase na to si v Polsku moc nehrají.

  Já bych to viděl tak, že při troše paniky se velmi vyplatí koupit v zahraničí po 2,-Kč vejce ve velkém, u nás je zabalit a za 5kč je v pohodě prodat…

 718. Fujtajbl poránu,
  mám takové malé ranní ťokání odposlechnuté z přednášky člověka pohybujícího se v oblasti dotací na dopravní infrastrukturu. Řeč šla o evropských dotacích na výstavbu českých dálnic. Že se dotace na dopravní infrastrukturu nečerpají až do dna a zhusta se nečerpají vůbec, se v médiích občas napíše. Co se nepíše, to je důvod. Ony ty podmínky získání dotace jsou na české poměry dost tvrdé, technické požadavky na dílo ještě tvrdší a sankce za neplnění podmínek jsou ještě o chlup tvrdší. Takže z evropských dotací je postavený snad akorát kus dálnice ku Hradci Králové a další dálnice z peněz EU už patrně nikdy nebude. Na hradeckém úseku si totiž hoši, co spolu chodí, vyzkoušeli, že tudy cesta nevede. Není jistota, že tendr vyhraje ten, kdo ho vyhrát má. Druhým problémem je kvalita. Dálnice postavená některým z hochů, co spolu chodí, ani omylem nedosahuje technických parametrů požadovaných EU. A následné sankce jsou kruté a nemilosrdné. Pokud hoch dálnici postaví podle požadavků EU, zisk nedosahuje hodnot, na které se hošík kučeravý těšil.
  Takže se staví tak, jak se staví a výše zmíněný expert pravil, že při jízdě bezpečně pozná silnici, která se stavěla z evropských peněz.
  P.S.
  všimli jste si, že se už začíná vlnit pražský okruh? Sice zatím jemně, ale při jízdě autem s určitým rozvorem, kde se rázy sčítají, je to už natolik zajímavé, že pamětník začíná vzpomínat na zlaté staré časy roku 1980, kdy byla honemfofrem dokoncen betonový úsek D1 mezi Humpolcem a Jihlavou a okamžitě se začala jemně vlnit úplně stejně, jako to dnes činí betonový pražský okruh.

 719. A ráno hlásali na ČT 24,
  že hošík kučeravý koblihový má seznam ministrů ???

 720. 862 Oteplovači, Babiš nezavedl. Zavedl demokraticky zvolený parlament.

  K uvedení ústavního nařízení v život nestačí jeho vymyšlení. K tomu aby je nutné je nutno jeho ústavní schválení vedením ústavu. Teprve pak je vymáháno ústavními zřízenci.

 721. Dobré zas ráno… Včera jsem se setkal s tvůrčí zkratkou pro tzv. Demokratický blok – prej „hoši z Debila…“ Leč obávám se, že slovo debil zdaleka nevystihuje jejich kvality…

 722. Jak moji vnuci studují…
  Pidižvík: „Nejveprasenější vánoce… Nejveprasenější vánoce… hm to je nějaká blbost. Brácha, pocem. Co je to?“
  Pišvejc: „To je svině. Hm… Nejvesvinější vánoce… To je taky divný.“
  Matka Beruška: „To je sele.“
  Oba vnuci, rození zemědělci: „Sele? To snad ne. Sele je mládě od ovce.“

  Následoval nervově hysterický záchvat matky.

  Úloha k řešení vypadala takhle: http://ptakopysk.cz/Prani/IMG_0085.jpg
  Evidentně nikdo z didaktů připravujících učebnici s podobnou eventualitou nepočítal.

 723. Sobotka prej pošle demisi na Hrad písmně po kuýrovi, a nehodlá se dostavit osobně.
  Jsem zvědav, zda Zeman demisi přijme a pověří ho fungováním do jmenování nové vlády rovněž písemně.
  Anebo bude muset Sobotka pro ono pověření naklusat osobně.

 724. Ptakopysku .-D,

  nezbude ti nic jiného, než začít chovat ono užitečné zvíře (c) Š+G 😀

 725. Dobré dopoledne,

  Sobotkovi asi došlo, že Zeman si ho po jeho extempore s minulou demisí určitě vychutná.
  Ovšem vsadila bych se, že Zeman si Sobotku vychutná, ať udělá Sobotka cokoliv. Sobotka v tomhle na Zemana nemá a ten starej ještěr ho nemá rád.
  Navíc je Sobotka srab.

 726. ptakopysku,
  a co takhle „nejvyprasenější vánoce“?

 727. ptakopysku,
  zakaž potomstvu TV. Dcera mi už hlásila, že běží „žahnutý žuby nahoru“ s prasátkem a Kofolou, a sama jsem zaznamenala jakési nadělovací spřežení „zlatých“ prasátek, kde se dítko dotazuje, kam jedou ty svině. Fakt. Sama prasátka a svině, případně veterinář Bartoška s čuníkem.
  Kde mají ta vaše nebožátka vytušit něco o existenci selátek 😀 ????
  BTW, je nějaký rozdíl mezi seletem a podsvinčetem ? Nebo jsou to jen synonyma ?

 728. Ptakopysku,
  díky těmto didaktům se tvoji vnuci konečně dozvěděli, že mládě od prasete se jmenuje sele.
  Takže je třeba uznak kladný výsledek jejich práce. 😀

 729. Matzurko,
  podle mě jsou to synonyma, ale musíme počkat, až Šumavák sleze z koně.
  Mě se kupříkladu hrozně líbí (u nás bohužel nepoužívaný) pojem „pečenáč“ pro prase ve výkrmu. Že chovatelé vepřů mají odjaktěživa vytříbený slovník svědčí název nunva provykastrovanou prasnici odvozený od staročeského označení jeptišky nunvicě.

 730. Já bych hádala, že podsvinče je prasečí kojenec a sele je prasečí batole.

 731. Co je to za debilní reklamu? Zlatý prase se zjevuje, pokud dotyční drželi půst. Naděluje odjakživa Ježíšek.

 732. A stran kofoly – na slovenských kanálech dostala tahle reklama zcela nový rozměr – jednak propaguje švestkovou kofolu a druhak tam agentura dodala úděsnou loutkovou čarodějnici, která mi kofolu zcela znechutila.
  https://www.youtube.com/watch?v=Vqd80xv1bdg

 733. Halladine,
  ano, Rputi nemaje, pokorně přiznávám, že proč je nunva nunvou jsem si vygoogloval, protože jsem to nevěděl.

 734. maYdo,
  jo, snad od nějaké banky ? Nám taky naděluje Ježíšek a ne spřežení zlatých prasátek…

  ptakopysku,
  ježibaba je přilepená i k české verzi. Nicméně, dochucené kofoly k nám nesmí ani přes práh 🙂

 735. TS Bohemia je nějaký obchod s elektrem, nebo tak něco.

 736. 2 ptakopysk – no, ten, co miškoval zvířátka se jmenoval nunvář… Profesní označení… Jestli také sterilizoval jebtichy, to ovšem nevím…

 737. Zdá se, že Rusové zase provokují u amerických hranic
  Ruský bojový letoun Su-30 nebezpečným manévrem ohrozil americký námořní hlídkový letoun nad Černým mořem, tvrdí Pentagon. Když ruský stroj přelétl před americkým a zapnul přídavné spalování, dostala se posádka amerického letounu do silných turbulencí a musela reagovala prudkým klesáním.

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/ruska-stihacka-cerne-more-poseidon-su-30-d92-/zpr_nato.aspx?c=A171128_095708_zpr_nato_inc

 738. Ku vcerejsi debate nad Pergillovym clankem
  neviditelnypes.lidovky.cz/uvaha-na-okraj-17-listopadu-v-akademickem-svete-for-/p_spolecnost.aspx?c=A171124_232040_p_spolecnost_wag

 739. Docela by mě zajímalo, jestli ujo Andrej pošle smuteční věnec. V jeho kruzích to myslím patří k bontónu.
  Ve věku nedožitých 69 let zemřel v neděli bývalý ředitel Kosteleckých uzenin Jan Boček. V Kostelci u Jihlavy vybudoval jeden z největších masokombinátů ve střední Evropě. Pak ale podnik ovládl Agrofert Andreje Babiše.

 740. Nežertujte, ptakopysku, ruská stíhačka opět ohrozila americký letoun !

 741. Ale no tak! To bylo americké průuklumné letadlo včasného varování. Co kdyby odtamtud vyletělo ruské letadlo s cílem napadnout USA!
  Jetš lepší by bylo dlegování důstojníků na ruské letecké zíkladny, kteří by před startem skoukli letové plány.

 742. Iránci chtějí vyslat válečné lodě do Mexického zálivu, uvidíme, jak zafunguje „v mezinárodním prostoru smí plout/létat každý“.
  Rozdíl mezi „hlídkou“ a „provokací“, jako i „rutinním profesionálním letem“ a „nebezpečným manévrem“ samozřejmě chápu.

 743. Letoun v turbulencích prudce klesal,
  no nechtěla bych být na sedačce pilota, v turbulencích mi žaludek obvykle reaguje dle zákonů fyziky i fyziologie … 😀

 744. A nemůžu si pomoct,
  ale titulek „Babiš nese na Hrad jména ministrů“ mi evokuje historickou fotku pána v beranici, který se hrdinně opíral o všechno kolem a na balkónu s obtížnou artikulací spustil do mikrofonu „(Soudruzi..?), právě jsem se vrááátil z Hradu…“

 745. A ta beranice navíc nebyla jeho… Tak potom pro sichr nechal majitele beranice popravit…

 746. nevíte který herec bude tuto sezónu hrát ministra obrany? Nechce se mi to hledat…

 747. Aha,
  ty 4% jsou fajn, protože se ušetří. Až pojede podpořit naše žoldnéře třeba do Afghánistánu, bude se moci sprchovat s mužstvem, spát ve stejné ubikaci atd. atd.

 748. Aerokarle,
  to jsou takové ty berany berany duc, které Američané s Rusy dělají už od dob studené války. A obě strany tyto zkušenosti zapracovávají do svých strategií. Teď kupříkladu Rusové i Američané zjistili, že P8 Poseidon se při troše snahy dá sundat pouhým zapnutím forsáže útočícího letadla.

 749. 895 – my jsme jednodušší, u nás ten, kdo miškoval, se jmenuje miškář.

 750. 915 – coz tak zhruba indikuje, ze jsme v tom zase…

 751. Ptakopysku,
  po celou studenou válku si strategické bombardéry USA a SSSR „LÍZALY“ navzájem svá pobřeží, po zániku SSSR toho Rusové nechali, bezesporu hlavně z finančních důvdů.
  Amci pokračovali , ač jim muselo být jasné , že Rusko není stejně vojensky schopné jako býval SSSR.
  A taky to mohli, bez nějakého ohrožení své bezpečnosti omezit a tedy ušetřit.
  Tedy tu nebyla parita, a Rusové to brali docela úkorně.

 752. Tak Faltýnek tvrdil, že se na klubu ohledně volby Fialy poslanci docela pohádali..
  Jsem zvědavej, jak to dopadne. 🙂

 753. … jde předvoj zítřka v šatech úředníků …
  … a moje příjmení je fízl.
  … posiluj mír, jen tak se můžeš flákat …

 754. 918 halladine, je to proto, že zájem supervelmoci je zájem aby zůstala supervelmocí. Nepřítelem je kdokoli kdo tento zájem ohrožuje. O to se hraje.

 755. No jak.
  Když ho nezvolí, tak za to může buď Okamura nebo Putin. Osobně bych mu za ty kecy o nepolíbení prstenu dala přes mluvidlo.

 756. (915) Za nic jiného to nepokládám. A to s forsáží asi nebude pro obě strany žádná novinka.
  (916) Neznáš Hrabala? “ „Všecky kozatý ženský do kriminálu! Ruce usekat! Jazyky vytrhnout! Nunváře a zvěrokleštiče na ně!“

 757. Jak teď říkal Faltýnek, šéf pirátů se stavil , dal namnožené informace o Pikalovi k rozdání poslancům Ano, komouš Filip se stavil na kafe a požádal o podpotu, socani podobně – a žádnej prsten nelíbal.
  Připomínám, že i Klaus při prezidmtských volbách navštívil kluby socanů a prý i komoušů se žádostí o podporu, i když bylo jasnně , že z něj nadšeni nebudou…..

 758. Pubertální odpoledne

  „Maminko, kdyby se Pepíček narodil tou druhou dírkou, jmenoval by se Peprdýlek?“

 759. 913 – opravdu „na nebi nic neobvyklého“ až na to setřelené americké letadlo nad Uralem na 1. máje … a válka z toho nebyla.

 760. 927-vzájemných sestřelů mají obě strany za studené války docela dost, jde o desítky případů, včetně jednoho, kdy československý MiG 15 sestřelil americký F-84.

 761. -927-Jezkovyoci, to se mne ulevilo! Ja se tu musim priznat, ze jsem pres vikend sestrelil par desitek asfaltovych „holubu“ Made in China. Tak ted jsem ujisten, ze na nas za to nevtrhnou!?

 762. Odchyceno na fb: … ist der Konflikt voellig conchita…

 763. No, on je určitej rozdíl v sestřelu někde v pohraničí, kdy lze s vážnou táří tvrdit, že pilot „zabloudil“ , a je docela problém to vyvracet s dostatečnýmidůkazy, a mezi tím, když je špionážní letadlo sestřeleno uprostřed Ruska, a zatraceně vysoko.
  To už se vymlouvá docela blbě.
  Sověti z toho samozřejmě měli Vánoce a vepřové hody současně, propagandisticky to příslušně využili, a neměli zájem z toho dělat casus belli.
  No a Amíci se škrabali za ušima a museli hledat jinej způsob špionování.

 764. A řirozeně Američané zatloukali…

  3. května informovala NASA o ztrátě meteorologického letadla severně od Turecka. Tiskové prohlášení obsahovalo spekulace o pilotových problémech s kyslíkem. 5. května na zasedání Nejvyššího Sovětu Chruščov oznámil sestřelení špionážního letounu, ale neřekl, že pilot byl zajat. Bílý dům uznal, že se jedná o totéž letadlo, ale odmítl jeho špionážní poslání a obvinění z úmyslného narušení sovětského vzdušného prostoru. Nadále protestoval proti sestřelu zbloudilého civilního letadla a k podpoře důvěryhodnosti těchto informací byl o den později další exemplář U-2 označený značkami NASA a falešným registračním kódem ukázán médiím. Téhož dne večer na diplomatickém večírku zaslechl americký velvyslanec Llewelyn Thompson v Moskvě sovětského činitele, který někomu sděloval, že pilot je stále vyslýchán. 7. května Chruščov oznámil, že pilot je naživu. Na tiskové konferenci 11. května prezident Eisenhower konečně přiznal, že americké přelety nad SSSR skutečně probíhaly.

 765. Ženské ve vládě. Třeba na Vnitro by mohla… No, uvidíme.
  Co vláda… Ale Bitcoin. Letos se ho urodilo…
  Co na to dvorní ekonomové?

 766. 932 a Rusové byli zbytečně ukecaní. Kdyby to nevykecali, mohli amíky ještě nechat básnit. Pak to začít pomalu po kouskách a v náznacích pouštět, nechat zaplétat. Rozehrát zpravodajskou hru. Trumf s přeživším Powersem nechat na konec. Jenže politbyro rozhodlo, jak jinak, propagandisticky.

 767. BTW, kdo mohl Fialu nakonec zvolit ? Snad ne i extrémisté ?

 768. Neidím , co maj organizátoři Zlatého slavíka společného s jakýmkoli marxismem.Pochybuju, že by znali něco podstatného o marxismu a jeho odrůdách.
  Jsou to sluníčkáři a kavárníci.
  A výhrady minerálních vod vidím jako naprosto důvodné. Stejně jako nelibost Kabátů.

 769. Nemusí ho teoreticky znát na to, aby ho praktikovali.

 770. 938
  Anonisti a komouši 🙂
  Být zvolen takovou verbeží – neměl by Fiala spáchat seppuku ? 😀

 771. V současnosti bývá pojem „neomarxismus“ užíván též jako nálepka pro řadu odlišných liberálních, levicových, novolevicových a ekologických postojů, aniž je jakkoli zřejmá jejich vazba na Marxovu teorii. Záměrem tohoto nálepkování může někdy být snaha diskvalifikovat tyto postoje jako údajná kryptokomunistická rezidua.[1] Těžko obhajitelnou je obzvláště snaha považovat multikulturalismus za součást neomarxistické agendy;[2] multikulturalistické ideje se totiž od počátku v 60. letech rozvíjejí ve zřetelné opozici k hegelovskému a marxistickému myšlení.[

 772. Sorry, Halle, mne ti levicovi extremiste splyvaji 🙂 Z vysin pravicovosti meho postoje je to jedna verbez 😀

 773. ježíšmarjá, Halladine, to je opsaný u nějaký politický sluníčkářský příručky, ne?

  „Záměrem tohoto nálepkování může někdy být snaha diskvalifikovat tyto postoje jako údajná kryptokomunistická rezidua.“

  jaký „údajně“???? To JSOU komunistická rezidua!!!!

  „Těžko obhajitelnou je obzvláště snaha považovat multikulturalismus za součást neomarxistické agendy;[2] multikulturalistické ideje se totiž od počátku v 60. letech rozvíjejí ve zřetelné opozici k hegelovskému a marxistickému myšlení.“

  no, možná teoreticky, ale prakticky přebírá jejich postupy, takže to vyjde na stejno.

 774. A vazneji, spolecnych prvku je tolik… Likvidace tradicni rodiny, internacionalismus, odpor proti kapitalismu, preferovani spolecnosti pred individuem…

  Jiste se pri podrobnem pitvani najdou rozdily, napriklad ze ne kazdy kavarnik zna teorii nadhodnoty ci trvat na vlastnictvi vrobnich prostredku delnikem… Ale rekl bych, ze to je podobne nimrani, jako kritizovat lidi za to, ze rikaji Spojenemu kralovstvi Anglie…

 775. Hele, citace z pravidel…

  http://ceskyslavik.cz/wp-content/uploads/2017/10/170929-01-02-1.pdf

  …Za jednání nad rámec fair play se nepovažuje, pokud interpret nebo členové hudební skupiny přiměřeným způsobem vyzvou například na koncertě, na svých internetových stránkách nebo ve sdělovacích prostředcích své příznivce, aby jim, pokud mají rádi jejich skladby, nezapomněli poslat hlasy do ankety nebo učiní jinou výzvu v podobném duchu. Stejně tak mohou učinit jejich fankluby, manažeři, hudební vydavatelé apod…

  No nic, je to jen drobna epizodka, ale mira stupidty mne skutecne neskutecne pobavila… 🙂

 776. Petře,

  když řekneš Skotovi, že je Engličan, docela se nasere 🙂

 777. 948 – to je jednoduche. Dlouhe vousy, turban, pokrih Allah Akbar – zjevne psychicky naruseny jedinec, ktery nema nic spolecneho s islamem. Nema dlouhe vousy, turban nebo nekrici Allah Akbar – odpurce migrace.

  Dialektika.

 778. Petře, ono se to nezdá, ale neschopní, ale zato progresivní a kompatibilní prorůstají celou společností. A pak produkují to, co produkují. Ve státním i korporátním.
  Oni jsou tak vychovaní. Že jsou skvělí, unikátní, osobití.
  Kolikrát člověk neví, zda se má smát nebo plakat, když někdo takový přijde s vysvětlením, odůvodněním, hodnocením, projektem … A tohle je jeden z těch případů. Profíci by to uhráli jinak.

 779. JJ, mira amaterismu v korporatu i statu roste nad vsechny meze. Jistym zposobem positivni, clovek se nepredre k tomu, aby byl naprosta hvezda co do znalosti i vykonu…

 780. NoName,
  třeba to Pepa Vojtek hraje na prezidenta? Do smrti kabátit nebude. Není to Karel Gott.

 781. Neomarxiste. Saul Alinsky vylepsil marxak dokonale. Nikdo tady nevystrelil z Aurory a nevyloupil Zimni palac, ba ani,az na detajly,Bily dum.(Clintoni pri odchodu ukradli pribory, par ubrusu a tak.)Alinsky vedel, ze musi krok za krokem. Spravne zacal u znarodneneho skolstvi a velmi politicky silnych, levicackych ucitelskych Unii. Pitomec Carter tomu pak dal korunu tim, ze dal vzniknout federalnimu ministerstvu skolstvi. Kontrola jednotlivych Statu nad vychovou – fuc!Vysledky se dostavily, kdy mladez vyrostla, za znacneho prispeni elitarske akademie, v pravdolaskovou sebranku, ktera odmita konkurenci v normalnim zivote a za samozrejmost povazuje deleni se s temi, kdo pracuji. Objimani stromu a kecani o rovnosti pak mnohy z nich povazuje za svuj prispevek spolecnosti hodny odmeny. Potud neomarxismus ve skolstvi. Na posuzovani Alinskeho planu na zniceni ekonomiky si netroufam, byl bych tam na tenkem ledu. Napada mne jen amaterske srovnani – byt po jeho, dopadli bychom zde, v Americe, jako hned po Plysaku (brrrr!) dopadl zbrojni prumysl na Slovensku. Ta retorika tam a tady je stejna:Jsou to, at uz se jim rika tady liberalove, Demokrati, ci u Vas Pravdolaskovnici, neomarxiste. Saul Alinskyby z nich vsech mel radost.

 782. Mno PM,
  neuraz se ,ale ten slovenský zbrojní průmysl není nejlepší příklad.

 783. Ahoj,
  942-945 – Dámo a pánové, k vašemu „sporu“ o neomarxismus cosi poznamenal Klaus
  https://www.klaus.cz/clanky/4203
  Je to nějaký 5 odstavec odspoda. Velmi souhlasím, že je potřabe jít hlouběji do minulosti, než je Marx – totiž k francouzské revoluci.

 784. Najít jeden společný jmenovatel všech těchto nových „ismů“ je složité[4], ale zcela určitě jím není marxismus.

  Přesně.

 785. Trump rozesílá z Bílého domu letos přání Merry Christmas,
  Obama posílal jen Happy Holidays.
  Kvituje se to v USA s povděkem.

 786. „KLDR odpálila další balistickou raketu, tvrdí Jižní Korea. Letěla směrem na východ.“
  A praděpodobně stále letí …

 787. 952 Kabáti se mi vybavují něco jako okresní tancovačkové řepy objíždějící vesnické zábavy.

 788. 945 Petře, tradiční rodinu likviduje konzumeristická kultura. Začalo to masovou zaměstnaností žen v průmyslu, kde nahrazovaly muže ve válce, volebním právem…

 789. >>955. Rekl jsem, Halladine, ze se o ekonomice necitim pevny v kramflekach. Vzpominam si vsak, ze kdyz Pravda a laska rozhodla, ze jsme nad spinavosti vyrabet tanky, v Martine z toho az tak na vetvi stestim nebyli.

 790. Všechny -ismy včetně marxismu mají společné jedno: násilím prosazovaný kolektivismus, společnost je všechno, jedinec nic neznamená. Táhne se to dějinami jak sopel od francouzské revoluce, přes utopisty, Marxe, bolševiky, nacionální socialisty, fašisty, komunisty až po zachránce planety (a Halladina – co stát činí, dobře činí).

 791. >>959. Je to absurdni. Verte, bylo pred par lety za Husseina I. tezko najit vanocni karty s Merry Christmas.

 792. 939 Petře, to je stejná nálepka jako když „anarchisti“ označují své odpůrce na fašisty.
  Nevím co je neomarxismus, jen podle projevů těch, kteří jsou označováni za neomarxisty, mám předstvu, že s marxismem jak jsem mu byl učen, nemá nic společného. Výchází mi to tak, že někdo vzal něco z „toho, kterého nemáme rádi“, přecmudil, a výsledek používá jako nátěr pro nějaké projevy sociálního inženýrství. Zvědavý, kdy se objeví neoleninismus. Neostalinismus snad už je. Kdy nějaký neoblb vymyslí něco neoblbého.

 793. PM, jedna věc byly Havlovy blbé kecy. Druhá věc byla, že byly sklady plné zbraní , které byly za babku k mání, protože druhá varianta je bylo draze rozebrat.
  To není dobrá situace pro výrobce nových zbraní.
  Československo kdysi mělo skoro 5 000 tanků, po odzbrojovacích dohodách jich Česko mělo povoleno asi 700-800, a to v tom byly i BVP1, protože měly kanon nad 30 mm (73)Tak se na nějaké BVP udělala nová věž jen s kulometem…..
  Už po Sametu byla zakázka na tanky pro Libyi. Nebyla zaplacena…..

 794. 964 „…všechny -ismy včetně marxismu mají společné jedno: násilím prosazovaný kolektivismus…“
  Foundry, to je filosofická vražda!
  Jako na první mi napadl individual-ismus…
  To jsem fakt netušil, co je za nim skryto.

 795. No, mně je vlastně poměrně jedno, jak se ten – ismus jmenuje a do jaký škatulky patří, jen bych uvítala, kdyby vysmrádl a jeho vyznavači tady neprudili…..

 796. Konec Airbnb?
  Koncem října vydalo Generální finanční ředitelství zprávu, dle které považuje krátkodobé pronajímání zprostředkované přes platformy za ubytovací služby, nikoliv pronájem.
  Danit se tedy bude dle §7 se všemi důsledky. Příjmy se započítávají do limitu pro registraci k DPH. Vybavení pro EET je pak samozřejmostí. Rovněž tak platba zdravotního a sociálního pojištění. Zvýší se i daň z předmětné nemovitosti. Provozovna musí být jako taková řádně označeno. Podnikatel musí uvést kategorizaci ubytovacího zařízení. Že se bude odvádět i rekreační poplatek je samozřejmé. Jako pikantérii bych uvedl, že se bude muset platit alikvotní část stočného za dešťovou vodu. Obytný dům ji sice neplatí, ale provozovna ano.
  Nějak jsem si přitom vzpomenul na větu z 60. let: „Tak dlouho jsme dávali pozor, aby někdo nezbohatl až jsme všichni zchudli.“ (Ovšem ti, co to s námi myslí dobře, určitě nezchudnou.)

 797. Tem diskutovanym, at je jejich nalepka takova, ci jina je spolecnym cilem rozetrit mizerii rovnomerne. Oni pak, jsouce svym svatym poslanim dobrodelani nad urcenou hladinou, budou dohlizet, aby nekdo pod nimi nedelal vlnky.

  Praotec techto rozsevacu dobra, Count Saint – Simon, kdysi o vysnenem raji m.j. rekl:“S tim,kdo se nepodridi podminkam planovaneho spolecenstsvi, bude nalozeno jako s dobytkem.“Toz tak! Tomu rikam pece o souseda.

 798. A jeste,kdyz dovolite, Henry Thoreau: „Kdybych uvidel nekoho, kdo se blizi k memu domu s odhodlanim, ze mne udela dobre, utecu zadnim vchodem a ukryju se v pousti.“

 799. Schumi, no jo, měl jsem napsat „výše jmenované -ismy“. Příště budu polopatičtější.

 800. 973 – P.M. to přece ne. jen se podívám máím-li plný zásobník

 801. >>975 Ja vim, ja taky tak, Dusane! On se Henry na Walden Pond jen tak flakal a vymejslel. Do te jeho chajdy by tam za nim malokdo vlezl. Ale, neco na tom jeho vyjadreni je. . .

 802. Schumi ad 966 – chyba leží v interpunkci – ve vynechané mezeře.
  Neo marxisté jsou hned jasní! Staří znalci vymírají a mladí to neumí.. 😉

 803. Dobré zas ráno… 2 Šumavák ad 977 – ale zatraceně rychle se to učí…

 804. No a jak tak pročítám zprávy, s tím slavíkem je to prdel v přímém přenosu – a ještě se v těch hovnech čvachtaj, aby to smrdělo o to více… No ale, to nemůže nikoho překvapit, už jen, když si vzpomene na kauzu Rudy Kovanda…
  Takže – nic se nezměnilo. A jen si říkám, jestli takhle byly podobně kosmeticky upraveny i prdlamentní volby… Já sice nejsem reprezentant té správně závistivé squadry, ale ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se přiznal, že volil Bureše… A tak už jen ze statistiky je mi to tak trochu podivné… A když teď sleduju tu šaškárnu ve sněmovně – no, ještě bude sranda… Ale tohle jsou jen zlé, ošklivé myšlenky, vždyť přece členové volebních komisí jsou přímo vzorem morálky, čestní a absolutně neúplatní, že?

 805. Dobrý den. (Neo)Marxisty určuje obhajování Marxe a Engelse. Oni to mysleli dobře, ale jejich následovníci to pokazili…
  Takto lze otestovat lidi znalé jejich učení (absolventa ZŠ v Evropě), co si myslí o Marxovi.
  (971) DVD: Myslím, že GFŘ si tak trochu naběhlo na vidle a v Hnutí se proti tomu ohradí.
  Páteř národa, vyšší státní úředníci s oblibou nakupují investiční byty v matičce. Často jako s.r.o.
  BTC: Sell in May and go away. Cibulka je za 10.000. Může vyrůst na 30.000 nebo na 300.

 806. Hele, dobra diskuse o tom neomarxismu. Dejme tomu, ze je stejne zavadejici oznacovat tuto verbez za neomarxisty, jako oznacovat nacionalni socialisty za krajni pravici. Takze s tim klidne budu pkkracovat 😀

 807. (979) vzorem morálky, čestní a absolutně neúplatní – to by bylo dost divný, spíš se hlídají navzájem.

 808. No a ad Klaus mladší – připomněl bych epigram K.H.Borovského – Nechoď Vašku s pány na led… Opravdu, mnohý příklad známe, v týhle partě se úspěch neodpouští… Ale každej si tu hubu musí nabít sám, aby pochopil realitu. Že jméno Klaus je v týhle straně tabu a když už ho někdo musí vyslovit, aby si třikrát odplivnul proti uřknutí…

 809. PeSi, taky jsem to rok zkusil. Nebylo to spatne jako zkusenost…

 810. >> nickname
  Nebojte se. Ono to GFŘ najde nějaký vhodný výklad, dle kterého pronajímání přes nějakou „národní“ agenturu (třebas dceřinou firmou nejmenovaného koncernu) onen výklad platit nebude. To jsem víceméně predikoval onou poslední větou v 971.

 811. Včera v bedně: chudá dělnická rodina zaplatí panu Babišovi a jeho pohůnkům v naději na dostupné potraviny 12.000 Kč ročně. O kolik jsou potraviny v ČR levnější než u sousedů?
  PS: dotace zemědělcům kvůli „potravinové soběstačnosti“ dosahují 35mld ročně.
  Pokud jsou účelem dotací levné potraviny pro chudé, nebylo by spíše na místě zrušit na ně DPH a zároveň zrušit dotace na vysoušení a zamořování krajiny?

 812. 988-Ve Velké Británii byl zase z knihkupectví stažen druhý svazek Tintinových dobrodružství: Tintin v Kongu, protože prý zobrazuje Konžany urážlivým způsobem – a to i přesto, že autor komiksu Hergé (občanským jménem Georges Remi) odkazy na to, že Kongo kdysi bývalo belgickou kolonií, odstranil z knihy už v roce 1946.

  Byl jsem v muzeu komixu v Bruselu, a tam je nekorektní snad vše. Třeba Tintin na Měsíci-v posádce je sice pes, ale zato žádný černoch ani lesba. Ve Šmoulí vesnici je jenom jedna holka a žádný černý šmoula (i když, Hezoun by mohl být … menšinový). O Asterixovi a Obelixovi škoda mluvit. Taky o autorech-samý muž…

 813. 986-pracoval jsem ve firmě, kde se používal OpenOffice místo MS Office. Pak se koupil MS Office aspoň pro ty, co dělali v Excelu častěji. Pak pro ty, co dělali prezentace v PowerPointu pro zákazníky. A pak … Pak se přešlo zpět na MS Office.
  Takový Calc se Excelu prostě ani neblíží… Rozdíl v komfortu užívání a funkčnosti je propastný.
  A co se týče nějaké kooperace(groupware)-Outlook/Exchange přes všechny problémy taky nemá konkurenci.

 814. Ad 988, 990: pálení knih je obvyklé řešení.
  Ad 989: nic mi nepřinesla.
  Ad 986: MSFT se hodně snažil. Přesunul do Mnichova svou německou centrálu.

 815. Ad 991: cena za Office je cca 50-100EUR/rok. Jsou i dražší licence.

 816. (990) Taky o autorech-samý muž… Navštěvuji pražskou městskou knihovnu. Ženy jako autorky se neobyčejně rozmáhají a troufl bych si tvrdit, že mezi novými knihami už jsou v přesile. Kvantitativně, co se kvality týče, obvykle jsem ten dojem, kromě vyjímek, neměl.

 817. A což teprve ošetřovatelky v jeslích, učitelky MŠ a prvního stupně… zdravotní sestry i sestry na LDN a v seniorských domech…

 818. Microsoft sem, Microsoft tam, službu jako Office 365, případně Azure k tomu v porovnatelné kvalitě a rozsahu nenabízí nikdo jiný.

 819. 987 – nickname, nezlobte se prosím – a speciálně se omlouvám za osobní tón –, ale Vy píšete, jako kdybyste snad nikdy neslyšel o axiomu zkurvenosti. Někde pracujete, živíte rodinu, vychováváte děti. Práce je to technicky zajímavá, navíc konečný produkt má, abych tak řekl, jakousi neutrálně kladnou užitnou hodnotu: lze jej upotřebit k positivním i negativním účelům, dle spotřebitelových preferencí. Myslíte si, co chcete, říkáte si, co chcete, píšete si (v mírných jinotajích) co chcete. Máte své politické preference, dokonce jste v nějakém rozsahu politicky činný…

  Jenže toto vše ještě neznamená, že systém není fundamentálně, totálně a ireparabilně defektní. Že nějak funguje, totiž vůbec není argument, který by případnou zkurvenost systému vyvracel. (Komunismus a nacismus také nějak fungovaly. — A čistě pro úplnost, samozřejmě ji také nedokazuje.)

  Naopak, odvažuji se tvrdit, že od jistého nepříliš vzdáleného bodu – ať již jste dnes před ním nebo za ním – se bez toho, že byste si zkurvenost systému připustil aspoň jako možnost či jako hypotézu, se s politickým uvažováním ani s politickou činností nedostanete už o nic dále; to už se Vám spíše stane to, že se systém na ně adaptuje, čímž se de facto stanete jeho součástí…

 820. Osobne pouzivam LibreOffice a jsem s nim plne spokojeny.

  Na druhou stranu, nyni delam pro firmu, ktera je hypersuper moderni a ma vse v Google. Po dvou tydnech jsem oznamil, ze nehodlam reagovat na emaily, dokud mi mistni IT nepripoji muj Outlook s gmail schrankou.

  Co se tyce serveru, po dotazu, jak casto potrebuji, aby ERP fungovalo, a vysvetleni co to je SLA a co to znamena, kdyz se rekne „na tri devitky“ jsou jiz servery v Azure.

  A nemam z toho ani procento… 🙁

 821. 1000
  Naskýtá se otázka, zda je možnej jinej systém než zkurvený, nehledě k tomu že to, co někteří považují za zkurvené , mohou jiní považovat za OK. 😀
  A kdo je oprávněn či delegován hodnotit cokoli jako zkurvené ?
  Obávám se, že je to čistě subjektivní hodnocení.

 822. PeSi ad 988 – třeba už na ostrovy proniklo to, jak odcházející princ říká přicházejícímu:
  „můžeš si s ní dělat co chceš, ale hlavně ji nelíbej !“ 😉 😀

 823. Taky pěkná jakešovská postavička… Z mého pohledu (co se pop music týče, i zde jsem dokonalý ignorant) jde zejména o určitý doklad toho, v které fázi se dnes režim nalézá…

  https://kultura.zpravy.idnes.cz/cesky-slavik-kabat-poradatel-jaroslav-tesinsky-skupina-ortel-vyrazeni-1ng-/hudba.aspx?c=A171129_100522_hudba_vha

  A rozhodně si cením toho, že tímhle – touhle dohromady bezvýznamnou nicotností, jakkoliv signifikantní – zasáhli další segment společnosti, a možná zrovna takový, který se doposud o celkový vývoj příliš nezajímal nebo pro něj nebyl srozumitelný.

 824. Matzurko ad 996 – a navíc ještě ženy žijí déle než muži. Zvláště vdovy!
  To se musí vědecky prozkoumat. 😉

 825. 1002 – Obávám se, že je to čistě subjektivní hodnocení. – Jak asi víte, halladine, obvykle na Vás nereaguji (z důvodů, které asi nemá cenu rozebírat), ale teď udělám výjimku: Co prosím je čistě subjektivní hodnocení? Axiom zkurvenosti totiž o ničem netvrdí, že to je zkurvené, ani že to zkurvené není. Říká pouze jediné, a sice to, že nic nemůže býti zkurveno toliko částečně.

  Za druhé, axiom je právě jen axiom. Nějaké axiomy si nějak postulujeme, pak na jejich základech stavíme teorie, a ty posléze porovnáváme s tím, co vidíme v reálném světě.

  – – –

  No nic, mezitím jsem se dovolal, kam třeba, a vynořila se další práce.

 826. 986, 991 záleží na využití. Pro domácí či jednoduché „zdeúřední“ použití stačí Open office. MS office jako komplexní firemní systém. Ne, že by to nešlo splácat jinak, jenže rozhodují komplexní transakční náklady řešení, ve kterých pořizovací cena je nepodstatná. Standardizace nejen v jedné firmě, ale obecná standardizace. MS patří mezi „standardní“ nástroje, stává se součástí gramotnosti. Kdo umí používat MS office, umí to používat kdekoli. Taková standardizace pracovní síly je výhodná pro zaměstnavatele i zaměstnance. Samozřejmě, že k prospěchu MS. Jenže nestandardní řešení, které má nižší počáteční transakční náklady se později projeví jako nákladnější. Stejné je to s Linuxem. Na desktopu je pro speciální použití.

  Mít Linux a Open office sice přináší potěšení z počáteční úspory, ze svobody, nezávislosti, rebelantství, jenže nakonec se prodraží, protože rozhodující je cena času.

  Linux (Linuxy)a jeho aplikace jsem vyzkoušel, funguje, dovedu ho používat i spravovat, kdyby to bylo nutné a neměl jinou možnost. Jenže mám. Tohle píšu na W7 předinstalovaných ve škatuli. Dokud budou, nebudu nic měnit abych se maje i něco jiného na práci, vztekal nad ovladači a nad absencí některých systémových utilit. Když ta škatule funguje jak má. Výjimkou je Open (Libre) office. Na nenáročné použití vyhovuje.

 827. 1001 Petře, nejsi plně Google kompatibilní. Představ si, že by kompletně jeli na nějakém Linuxu. Outlook by nebylo do čeho připojit.
  Protože, „Outlook? Pane doktore…To oni neznají…“ Jako lidožravci podmiňovací způsob.

 828. Existuje i webový Outlook a je skvělý. Běží v Chrome i Mozille.
  V Safari jsem nezkoušel.

 829. Zpátečníku, asi rozumím, co chcete říci o neopravitelnosti systému.
  Já se za součást systému považuji, za součást systému nazývaného Česká republika. Ne že bych si ten systém vybral, narodil jsem se do něj, resp. do jeho právního předchůdce. Vybírám si, kde v systému budu, jak v něm budu jednat.
  Některé příspěvky píši částečně pro sebe – abych pro sebe vyjádřil absurditu systému, částečně pro čtenáře, částečně jako apologetiku pro diskuzi o cibuli a plných hrncích masa.

  Účetní přijela ze školení. Vymysleli další bonus pro podniky. Pokud máte evidenci majetku, tak při jeho ztrátě budete muset doplácet DPH. Bude platit od 2019. Dobro došli.
  Odepisujte majetku co nejméně, co jde, dávejte do nákladů (5xx). (Daňaři prominou)
  Účetní, 45 let se považuje za nevzdělatelnou, radši půjde za mašinu sekat šroubky. To není účetnictví a výběr daní, to je racketeering.

 830. 1006
  Nesouhsím. Míra zkurvenosti se může jednotlivých případech lišit.
  Čili může být jen částečná. i úplná.
  Nic úplně perfektního snad ani neeistuje.

 831. 1000 zpátečníku, jestliže systém je fundamentálně, totálně a irepabilně defektní, je třeba popřemýšlet jak je možné, že funguje, jak dlouho ještě bude fungovat, jak a s jakými důsledky chcípne, a jak se s tím pro takový případ s tím vyrovnat.
  Nad otázkou jestli je projevem jaké kultury, jestli defektní není jeho nosná kultura, a pokud je, s jakými důsledky chcípne, a….

 832. Ad office. Aktualizoval jsem W10 na poslední update. Na starém notebooku (Core 2 Duo) si našel všechny ovladače, včetně grafiky Radeon HD4500.
  Pak jsem nainstaloval mj. libreoffice. Jak? Do příkazového řádku napíšete:
  choco install libreoffice
  https://chocolatey.org/

 833. 1013-škoda, že se vykašlali na hromadu periferií… Co se ovladačů týče.

 834. >>999 Bohuzel.. . Ti stari Navajo Indiani velice ve valce pomohli poslat japonske nadlidi do kouta. Jejich indansky jazyk nerozlouskl ani ten nejchytrejsi Jap. Pro presidenta to mohl byt vysostny okamzik oslavit par poslednich valecnych hrdinu a vzdat jim zaslouzenou poctu. To vsechno Trump udelal, ale, jako obycejne, musel si pridat. On totiz pracuje prescas, at se jedna o cokoliv. Trochu slapnul do hovna, kdyz u teto prilezitosti osolil tu urvanou mrchu Warren, ktera zesvindlovala a pri aplikovani na skolu (Byl to Harward?) kdyz uvedla, ze ma Indianske predky.Kdyby tehdy v te prijimaci komisi nesedeli politicky korektni idioti, vyletela by s rachotem a Trump by nemel dnesni dilemma. No a my bychom nemuseli poslouchat tu prolhanou mrchu,jak lze na televizi o socialistickem raji.(Raji, ve kterem by ona rada sefovala.)

 835. 1015-tak když už i naše superkorektní média přiznávají, že ta bába je kráva, tak to musí být něco ..

 836. 1010 nickname, představuju si RU kolem roku 1900. Účetnictví, výběr daní. I na Kriegsmarine bylo.
  Mám silné podezření, že tyhle buzerace souvisejí s tím, že blbci dostali mocný nástroj v podobě IT. Čím víc se IT bude rozvíjet, tím mocnější nástroje budou mít. A čím mocnější nástroje budou mít, tím tím větší bude jejich akční radius.
  Protože tuhle veškerou buzeraci by bez IT nemohli zvládnout.
  IT jak se mi zpočátku jevila jako nástroj osvobození, jeví se mi okovy otroctví.

 837. Dej blbci funkci, vymyslí lejstro.
  Dej blbci funkci a počítač…..

 838. Dej blbci funkci a počítač….. A vymyslí kontrolní hlášení.

 839. Šumaváku,
  klidně zabádám, jen co na to dostanu nějaký grant 😀

 840. 1013 nickname, k čemu je chokolatey dobré? Dosud jsem se bez toho obešel, i Open office stáhnul, nainstaloval. Neistaluju každý týden. Období instalace rozličných vylepšovadel, usnadňovadel, správcovadel, kurvítek a zasíradel, mám za sebou. Teď mám jen nezbytně nutné. Ze všeho jen CCleaner (ten bez malware). Kdysi, na W98 a na XP jsem používal Norton Utilities. Užil jsem si s tím nějaké bezesné noci. Přišel jsem na to, že nemusím mít všechno.

 841. Po zasněžených svazích Klínovce běhal pštros, pokus o záchranu nepřežil.

  „Podle něj je odchyt pštrosa vždy náročný a ve většině případů končí úhynem zvířete. „Je nutné ho chytit za hlavu, naskočit na něj a dát mu hlavu do ponožky, aby se zklidnil. Jenže při tom často uhyne.“
  Zdroj: https://vary.idnes.cz/zachrana-pstros-skiareal-klinovec-odchytova-sluzba-zvire-krusne-hory-1z7-/vary-zpravy.aspx?c=A171129_094952_vary-zpravy_ba

  Zachraňovali, až dozachraňovali.

 842. 1021-protože když máte počítačů v síti 500, je fajn moct instalovat aplikace automatizovaně.

 843. 1019 NoName, rád bych věděl, jak by MF například řešilo EET na technologické úrovni před dvaceti lety. Nehledě jak za RU. Prostě by tyhle píčoviny nebyly. A třebaže nebyly, nescházely.

 844. Mňo…
  ukázal jsem výše uvedený jazykový rébus (878) kolegyni archeoložce…
  Po chvíli zírání na test nechápavě zvedla hlavu: „Nejveprasenější vánoce – to je nějaký divný, ne?“
  Evidentně není zemědělský typ, jak by řekl Grossman. Zdá se, že pojem „sele“ znají jenom chovatelé prasat, nebo velkogrilující jedinci.
  😀 😀 😀

 845. 1021 NoName, to jo, to je jasné, že v tom případě se vyplatí. Stejně jako unifikace prostředí.

 846. Inu, příroda dala kdysi ženám větší výdrž, aby vyrovnala alespoň částečně jejich větší úmrtnost, spojenou s těhotenstvími a porody.
  Bývaly doby, kdy byla ženská spotřební materiál.
  Párkrát přivest do jiného stavu, po několika porodech s mizernou zdravotní péčí vysoce praděpodobná smrt, oženit se znovu ad.

  Zdravotní péče se zlepšila, porodů není tolik, takže….

 847. 1025 ukecané. Shrnu: klíčová je schopnost produkce užitečných statků.

 848. 1030 – jsi mi pripomenul: „Chodil jsem na kurz rychlocteni a precetl Valku a Mir za 4 hodiny.Je to o Rusku“ 🙂

 849. Schumi: aktualizaci SW řeším:
  choco upgrade all -y
  O pár počítačů se starám.
  instalační skript je:
  choco install libreoffice draftsight vlc firefox irfanview

  Při výběru daní, státní správě není problém využití PC, ale množství úředníků, výše daní.

 850. (1030): არ არის ოფიციალური, არანაირი პრობლემა არ არის
  Přeloženo:
  нет чиновника, нет проблема

 851. 2 ptakopysk ad 1026 – no, odhlédnuv od selete, tipoval bych, že došlo k tiskové chybičce a uvedené (téměř Libušino) proroctví mělo znít „nejzprasenější vánoce“… Dle vzoru, že budou více zprasené než ty minulé a méně zprasené než ty příští…

 852. A opět, stejně jako před MS v atletice, se ruští sportovci „vylučují“ tak, aby se do olympiády nestihnuly arbitrážní soudy.

 853. Sranda je, že drtivá většina diskutujících je přesvědčena, že došlo ke zpětnému prozkoumání vzorků a tím bylo Rusko usvědčeno z dopingu.

  Jenomže nedošlo, celé obvinění je založeno na těchto zápiscích dr. Rodčenka, kde tvrdí, že Rusové po nocích vyměňovali moč v zapečetěných vzorcích. Přestože dodavatel lahví na vzorky tvrdí, že to udělat nelze, že manipulaci s uzávěry bezpečně pozná.

  Takže „nevyvratitelné důkazy“ = zápisky v notesu jednoho chlapíka. Překvapivě kontrolní funkci v Soči vykonávalo cca. 30-40 lidí z WADA, kteří tehdy nic nepoznali.

  Kdo z vás by se nechal odsoudit na základě takových důkazů ?

 854. ad 1037 A tak je to správně. Přece jen tak někdo nemůže dodávat sporotvcům doping od necertifikovaných výrobců. A navíc byli Rusové hamižní a nezaplatili si pro svoje sportovce udělení výjimky na úživání léků proti srdeční atrofii, astmatu atd. 😛

 855. To je pravda, vytriezviteli – podle leku, co musi sportovci brat, musi byt sport pekne nezdrava zalezitost…

  Kdyz opomenu tu, ktere se dostaly do jidla latky tim, ze spadly leky do hrnce s testovinami, to je nezapomenutelna historka…

 856. To se mi NoName libi…

  „The closed cases are very likely to set off a debate in the sports world over whether Russia’s schemes were so successful in destroying evidence that defensible cases cannot be built against some athletes, or whether officials have taken a soft approach to punishments.“

  Moznost, ze by proste byli nevinni neni ani ve vyctu moznosti.Joseph Heller by dojetim zaplakal… Hlava 22.

  Hele, za tim musi byt Putin. Takto stupidne se svrpravni lide nemohou chovat… A nemyslim jen tohle.

 857. 999 – nemyslím si, že zrovna Trump šlápnul do hovna, když poněkud neobratně zavtipkoval na adresů té rusé krávy Warrenové. Už vůbec se to nedotkůo vyznamenaných mariňáků Mediíma s nimi zpřaženým politikům pořád nedochází, že jsou na ně lidi nasraný.

 858. 1044 – no, kdyz budou pokracovat v nastoupenem kurzu dojde jim to, az se budou houpat na lucernach… Ale to uz bude pozde pro vsechny…

 859. 1044
  No, myslím, že naprosto stejně oprávněně bych se mohl prohlašovat za příslušníka rodu Přemysloců.
  Stěží by mohl nekdo vyvrátit možnost, že některej člen přemyslovců sídlících na Moravě kdysi oplodnil nějakou mou prapra…… babičku 🙂 😉

 860. Halladine,
  nechceš naznačit, že tvoje praprababička měla na svědomí Přemysla Otakara II., když si u Vídně chtěla vyzkoušet pověst šuškanou mezi fraucimorem, že Oťas je král železný????
  Přema pak nastoupil do bitvy viditelně vysílen a tudíž handicapován a stálo ho to kejhák, načež se praprababička radši odstěhovala mezi chachary do Ostravy.

 861. Ptakopysku 🙂
  O té Vídni bych pochyboval 🙂
  Ale moje rodina z otcvy strany pochází z Opavska, a kdo býval vévodou opavským určitě víš 😀

 862. A bude veselo… Chorvatskej generál se veřejně před soudem otrávil..

 863. Neměli bychom Tě, Halladine, pro jistotu oslovovat Vaše Jasnosti? (Nebo snad Výsosti? Nemaje tu správnou kindrštůbe, netuším, jaký titul přísluší potomkovi královského levobočka.)

 864. maYdo 🙂
  nedělej si vrásky 🙂
  Na rozdíl od Mikuláše ten možnej předek – levoboček levobočka nebyl uznán papežem :-)jako legitimní člen rodu 🙂
  No ale kdyby se ti chtělo mě vznešeně titulovat (zvlášť se mi líbí oslovení „Vaše Láska“ používané v Durychovi)bít Tě kvůli tomu nebudu 😀

 865. „Vaše levobočnosti“ by taky nebylo špatné 😉

 866. Ptakopysku ad1026 – správně česky je: nejzprasenější vánoce.
  Já bych ten test autorům reklamoval, že tam mají chybu !!