Vzpomínka na přítomnost.

Tak dnes byl Evropsko-africký summit k situaci v Africe, přestože prý všichni uprchlíci jsou ze Sýrie ( dejte nám své peníze a s ničím nepočítejte), Zahradil zahajuje v Tunisu velkou dvoudenní konferenci  AECR o tom, jak pomoci stabilizovat situaci v zemích severní Afriky. Mají přes 100 účastníků z celého regionu i z Evropy, reportovat to bude i Al-Jazeera… Jako by ta situace nebyla až příliš stabilní již dlouho. Ale kdyby se nedej Bůh(!) snad měla měnit k lepšímu, tak je potřeba stabilizovat.
Němci dávají Merklové ca 4 měsíce, jinak končí, Schäuble propadá malomyslnosti a volá o pomoc, otevření a běžence vítající Švédové uzavřeli most z Dánska a tvrdě kontrolují trajekty… a jako třešnička na dortu působí, že odbory v Řecku vyhlásily generální stávku proti úsporným opatřením vlády a PREMIER JI PODPORUJE!!!

A tak já si k tomu živě vybavuji, jak Václav Klaus chtěl (už dávno!)Turecko v EU.
A byl za blázna a za provokatéra.
A představte si to dnes… Turecko už leta v EU…
Hospodářský růst místo 6% jen 1,3% , totálně závislé na dotacích, politici zkorumpovaní EU, neposlechnete, nedostanete dotace… ty jejich uprchlické tábory by se označily za hotspoty… uprchlíci by byli rovnou v EU a netopili by se mezi Tureckem a Řeckem, Řecko by se nevymlouvalo na uprchlíky (mimochodem – všimli jste si, že když 4 dni stávkovali řečtí lodní dopravci a nejezdily trajekty, nebyl na hranicích mezi Slovinskem a Rakouskem ani jeden uprchlík? Tábor celý jeden den prázdný) a klidně by utrácelo peníze z EU pomoci… prostě:
samá pozitiva.

Ale holt to chtěl Klaus, nojo, když on nechtěl podepsat tu LS…

PS
A Klaus a oteplování…už jsem četl zprávu, že se srovnávají sluneční cykly (vnější a vnitřní) což bude znamenat významný pokles sluneční aktivity a ( prý s 97% jistotou!) nástup malé doby ledové…
Jak dlouho já už říkám, že před příchodem doby ledové se vždy významně oteplilo i bez průmyslu a těžby uhlí???

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 583 komentářů u “Vzpomínka na přítomnost.

 1. Dobrý večer
  nevím kdo to psal a tedy se zaptám odkud je informace, že:
  „Zahradil zahajuje v Tunisu velkou dvoudenní konferenci AECR o tom, jak pomoci stabilizovat situaci v zemích severní Afriky“

  Osobně ho podezřívám z daleko horších věcí, jenom nevím, co je to AECR.

 2. Skimici, Alliance of European Conservatives and Reformists.

 3. Jo, ten maltskej sněm působí dojmem, že zakázali přístup komukoli s IQ přes 90.

 4. Foundry
  Doufam, žes to jen vymyslel u žejdlíku. Já se zatím kocháM konferencí na maltě a panem Vostálem, zpravodajem v Bruselu.

 5. Pro mlsné pražáctvo: V ulici Havlíčkově je prodejna Nowaco. Mají tam zvěřinu za ceny ne sice lidové, ale únosné. A skoro pořád.

 6. Matzurko,
  tak jo, vynechám genetiku, i když možná kdysi ty populace před útokem Arabů byly relativně isolované. I když ne všude.
  Zkusím to jinak – tím , že se velmi různé národnosti na středním východě a sev. Africe přetransformovaly na „arabské“ přesto si myslím , že nějaké zvláštnosti pocházející od původních národností přetrvaly.
  A že tedy Arabové v různých dobytých oblastech nebyli úplně stejní.

  Jo nedávno jsem se dočetl, že z Araby dobytých oblastí si udrželi vlastní jazyk jen Peršané….

 7. (7) Izolované populace kolem Středozemního moře, Mezopotámii a v Levantě, kde se to mlelo celá tisíciletí a „šukal kámen cihlu“?

 8. Aero,

  myslíte , že se Řekové a později Římané nějak extra mísili s egyptskými felláhy ?
  Ty populace žily vedle sebe, a docela izolovaně.
  Přitom ti Řekové a Římané v tom Egyptě tvořili jen malé procento populace.

 9. Skimici, vidím, že pro to, abys byl správně a aktuálně informován a chápal souvislosi, nutně potřebuješ do ruky vidle a alespoň chvíli kydat hnůj…
  To se dozvíš věcí…!! 😀 😀 😀

 10. S těmi felláhy jste o pár století později. Počkáme si na Mazurku, co nám napíše k promíšení genů v teritoriu. Já bych ho odhadoval na dost značné.

 11. Název Felláh je odvozen od felace, nebo naopak?
  To by míšení genů moc nenapovídalo… 🙁

 12. Dobrý večer,

  ještě k dolní hospodě ( i když vlastně je to k tématu taky)

  „dobrý postřeh, ovšem ta třicetiletá válka se Skotska ani té sicílie nedotkla, neválčilo se tam.
  A neúroda byla i tam…
  Ale jistě že se ten hladomor ve válkou zplundrovaném území projevil ještě silněji.“

  Nemáš tak docela pravdu, Halladine.

  v Evropě probíhala v tu dobu řada dalších kontaktů a místních válek, nejen ta třicetiletá. Jednou z nich byla i občanská válka v Anglii, přesněji celá serie občanských válek a kolem roku 1648 zrovna probíhala tzv. druhá občanská válka. takže ano, na území skotska a anglie se válčilo a válčilo se docela fest. Podmínky pro vznik hladomoru byly obdobné jako v tej evropě, zasažené třicetiletou válkou

  Pokud jde o Sicílii, od 13. století byla pod vládou Aragonie a později španělska. Nebylo to období, kdy by země vzkvétala, místní se s nadvládou nikdy nesmířili. a Španělé asi místní nešetřili, ti se zase často ucholovali k banditismu, ostatně tady jsou jakési prapočátky pozdější mafie.
  Španělsko rovněž válčilo a to s Nizozemskem v tzv. osmdesátileté válce, což určitě mělo dopad i na jejich državy, byť se tam nebojovalo.

  Situace na Sicilii byla tedy dlouhodobě výbušná a je otázka, nakolik bylo „zdražování chleba“ opravdu kritické a důsledkem hladomoru a na kolik bylo jen vhodnou záminkou v situaci,kde nějaký konflikt hrozil pernamentně.

  já tedy tomuhle trochu nerozumím, protože povstání kvůli zdražování chleba bych chápala, pokud je nějaká centrální moc, která cenu chleba určuje.

  Ale to mi nějak nekonvenuje se 17. stoletím, kdy se chleba obvykle pekl doma a neobchodovalo se s ním. Jistě, mohlo jít ve skutečnosti o ceny obilí.

  Ostatně pokud se obilí na Sicilii dováželo prostřednictvím nějakého místodržitele, což nevím, ale nelze to vyloučit, je logické, že i když se na Sicilii neválčilo, tak důsledky války a válkou vyvolané neúrody trpěla taky.

  já nepopírám, že i počasí mělo na neúrodu vliv. Ale tvrdit, že pomřelo 40% obyvatel Pruska jen kvůli hladomoru, vyvolaném klimatickým výkyvem a zcela opominout, že se v tu dobu prakticky v celé evropě válčilo a plundrovalo, takže nebylo co zasít pokud ano, neměl to leckdy kdo sklidit, mi připadá dost opovážlivé a jednostranné upravování faktů.

  TY věci se nedají jen tak vytrhnout z kontextu prezentovat jako zcela izolovanou záležitost bez dalších souvislostí.

 13. Konfliktů, ne kontaktů….

  Mimochodem, co je na Maltě za sněm? Podle toho, co píšete, bych hádala, že delegátky se dostavují na koštěti.

 14. Tak jo, Aero, 🙂
  když chcete být puntičkář.
  Jistě je felláh arabský název zemědělského obyvatelstva . Jelikož nejsem vzdělán v staré egyptštině, či jakou řečí se tehdy mluvilo ( předpokládám , že jste na tom stejně), použil jsem pro toto obyvatelstvo arabský termín, o kterém si myslím , že je obecně znám.
  Ovšem bazírujíc na termínu jste neodpověděl na dotaz, zda docházelo k míšení mezi Řeky, Římany ( za Ptolemaiovců a pozdější římské vlády)a tímto zemědělským obyvatelstvem.
  Pochybuju, že by bylo Matzurčiným koníčkem zkoumat genetické promíšenosti Středního východu a sev. Afriky.
  V popisu práce to asi nemá .

 15. maYdo,

  mea culpa. Na ten bordel v Anglii kolem karla I. jsem zapomenul. Ale stejně – válčilo se hlavně v Anglii.

 16. (18) Když už, tak „bazíruje“, případně „bazírovav“, nejsem samička. Zda docházelo k míchání, tedy spíše, jak moc k míchání docházelo, nevím, pouze předpokládám že to neodpovídalo pojmu „izolovaná společnost“. Tu bych viděl tak někde v v horských údolích Nové Guineje.
  Matzurčiným koníčkem to být nemusí, ovšem pokud se někdo pohybuje v oboru, ví většinou nějaké základní záležitosti a pokud neví, najde je rychleji než já. Je to určitá pohodlnost, to přiznávám.

 17. no jo,Halaldine, le skoti, místo aby seli a sklízeli ve Skotsku, válčili v Anglii.

 18. maydo,

  ovšem zajímavé je, že se nepíše o hladomoru v Anglii , kde se válčilo víc.

  Ledaže by…
  Dnes jsem slyšel, že to globální oteplování (anebo momentální oteplování, jak kdo chce ) prospívá englickým vinařům. Zatímco víno v klasických vinařských zemích Francie , Itálie atd) je vlivem tepla moc sladké ( a musí se dochucovat kyselinami- i u nás , a muselo se o povolení dokyselovat žádat EU) víno v Englicku je tak akorát, a britská královna dokonce šampáněm, vyrobeným z britských hroznů hostí vážené zahraniční hosty,
  To jsou věci.. víno v anglii…
  Takže možná Englicku, normálně dost vlhkému 🙂 trochu sucha, jinde dělající problémy prospívá ..
  Žeby ? 😉

 19. Dobré ráno vespolek,

  no hezkýýýý, hned po ránu dostat úkoly 🙂 !!!
  A zvlášť když se snažím zdůraznit, že geny nepodmiňují národnost, a vy po mně proto chcete dohledat, jak tomu je v Mediteránu. Baskové by nestačili ?
  V popisu práce to skutečně nemám, a v učebnicích, podle nichž přednáším, jsou obvykle vypíchnuty jen zjevné neobvyklosti; nicméně jsemť tvorem zvědavým, takže se to pokusím dohledat. Pokud to vůbec půjde, ale pořád trvám na tom, že Jordánci (tedy dnešní obyvatelé státu Jordán) rozhodně nemají takovou národní historii jako slovanský kmen Čechů, a domnívám se, že pod Osmanskou říší národní obrození porobených kmenů neprobíhalo. No, třeba se dohledám věcí nečekaných 🙂

 20. Dobré ránko!

  Njn – on si to taky někdo představuje jak Hurvínek válku! 😀
  Respektive jako, že na každém rohu byla vesnice a navzájem si dávali imrvére přes držku.

  Ono lidí bylo málo a rozlohy veliké. Pokud vůbec vzniklo cosi většího, tak to byly „městské civilizace“, což byla povětšinou o něco větší vesnice, obehnaná hradbami, které stejně časem někdo vyvrátil.

  Podstatné bylo kmenové zřízení, které tam je dodnes a dodnes jsou s ním potíže. A 2x moc se to nemísilo.
  A hlavní potíž je, že v zájmu majetku tam už řadu staletí panuje zvyk svateb uvnitř kmene, respektive bratranců a sestřenic. Což je samozřejmě geneticky malér. A děje se to dodnes, bežně se domlouvají svatby dcery, která žije s rodinou třeba v Anglii, s bratrancem, který pase stádo někde v Anatólii. Jak vypadá potomstvo, když se tohle praktikuje po staletí, je celkem zřejmé….

 21. Rputi,
  typický kočkopes evropských politiků. Vyrobí zákon, který z principu nikdy nemůže fungovat tak, jak předkladatel zamýšlel. Tady je to to samé. Pohlavní kvóty ve firmách ano, potřebné dámy sice zprvu zajásají, ale co ksakru s kvótou, která není pevná? Už v současnosti mají dotyčné kolem sebe plno kvót, které měknou tím víc, čím více se k nim dotyčná snaží přiblížit na kontaktní vzdálenost. Takový zákon žádný užitek nepřináší a takhle je to v EU se vším.

 22. zatím oficiálně neověřeno, ale zdá se, že to Džihád John koupil z dronu.Navíc žádné kolaterální škody, což je asi v tomto případě škoda.

 23. 24

  No , ona ta osmanská říše ovládala na tom Blízkém východě akorát větší města, a Beduínů se moc netýkala. Jak taky mohla – beduíni se toulali s ovcemi a kozami po velkém území, brebentili si arabsky, řídili se koránem v kombinaci s kmenovými zvyky a Turka neviděli , pokud nepříšli do města koupit nebo prodat. Něco jako u nás germanizace u nich neproběhla.
  Takže moc národní obrození nepotřebovali. Měšťané na tom byli hůř. Dům a živnost na velblouda nenaložíš. A taky se dobře danili.

  Jinak to Jordánsko je zajímavé… Původné obyvatelstvo bylo beduínské , dnes dělají 55% obyvatelstva Palestinci…ten národ, co neexistuje. 🙂 Ale Jordánci je jako národnost registrují.
  No a dynastie je taky značně putovní. Jsou přímými potomky proroka Mohameda ( všeobecně se uznává, že to tak je), a původně vládli království na Arabském poloostrově s hlavním městem Mekkou, než je tuším v roce 1925 Saudi vyhnali. Pak vládli v Iráku, předek dnešního krále byl odtamtuď vyexpedován mladším bráchou a jako cenu útěchy dostal od Britů zajordánsko.

 24. Dušane, zaregistroval jsem. To je dobrá zpráva. Předpokládám, že bude potvrzena.
  Česká médyja jsou v popisu akce opatrná. Byl podniknut… nyní zjišťuje… Výsledek se nezná… Ale i třeba Yahoo News píšou:
  The United States on Thursday carried out an air strike in Syria targeting the Islamic State militant known as „Jihadi John,“ who participated in gruesome videos showing the killings of American and British hostages, officials said.
  One U.S. official, speaking on condition of anonymity, said the strike likely killed Mohammed Emwazi, a British citizen, but cautioned that it was too soon to make any determination.

  V každém případě by bylo fajn, kdyby jí koupil tak, aby pár dní vydržel, než zdechne.

 25. Ježibaba Jourová by měla jít vykládat o pohlavních kvótách migrantům.

  Letmý pohled na web mne zavedl na diskuzi, kde se multinárodní debatéři hádají o to, kde je počátek proto-Slovanů (jestli z oblasti dnešního Ruska nebo Balkánu), a jestli Vladimir je jméno původu germánského, slovanského, albánského (!) či tureckého.
  Tak se do toho ponořím raději až o víkendu, zjevně se dovím věci netušené – zatím ale pozoruji, že interpretace dat silně koreluje s etnickým původem debatéra 🙂

 26. To dá rozum, že před dobou ledovou se musí oteplit, protože kdyby se neoteplilo, nikdo by si jí nevšiml. Stejně tak před oteplením musí být doba ledová, protože jinak… 😀

 27. Dobré zas ráno… Tak se zdá, že Macek opisoval z úvodníku:
  „Země vstoupí v letech 2030 – 2040 podle všeho do malé doby ledové – v té době totiž klesne sluneční aktivita až o 60 procent. Na konferenci Královské astronomické společnosti ve Walesu prezentoval tento znepokojivý závěr tým vědců z Newcastlu.
  Samozřejmě, že se mýlí, protože jinak by měl pravdu Václav Klaus, a to je přece vyloučené!
  Není ovšem už nejvyšší čas vypisovat granty a rozdávat dotace na studie o nahrazení řepky něčím jiným dotovaným a o jiných normách pro automobilové motory, kdyby se přece jen nemýlili?“

 28. 26 ptakopysku, nakonec to skončí tak, že kvóty budou dodržovány jako nutné zlo, dotyčné dámy budou zahrnuty jako čistě nákladová položka, prakticky budou jen „bílými klisnami“ a prakticky bude rozhodovat někdo jiný, například zařazený na pozici „konzultanta“. Ovšem jestliže dojde k maléru, z titulu formální pozice to odserou ony.

 29. Jinak ještě k úvodníku – mám docela bohatou představivost, tak jsem si to představil velmi živě… Zvláště to Turecko…
  Jo, že cesta ke komunismu bude radostná, říkali již klasici. Ale že to bude taková sranda, to netušil nikdo!

 30. No a ještě k tý Jourový – zdá se, že hnití ANO změní heslo… Místo „Prostě to dokážeme!“ bude „Prostě jí ukážeme!“

 31. Dobré krásné ráno!
  Kuchyně zdejší nabídla k banálním míchaným vejcům i dršťkovou polévku vyladěnou do ostra, křupavý kmínovo slaný rohlík a poprosil jsem tedy o šnyt lahodného moku(anžto nemusím řídit)
  Velmi podařená snídaně, jářku! Cítím se křepek a zcela připraven na komplikované úkoly, které předemě doba dnes jistě opět naklade!
  🙂
  Hisse et ho, Santiano!
  https://www.youtube.com/watch?v=0Uh249iQyj0

 32. Kromě toho hrubě je podceněna soudržnost mužského elementu v tlupě, nutná pro přežití, při lovu či v boji. To co muži pojímají ještě jako hru svého druhu a jsou schopni projevit velkorysost, ženy berou jako boj na život a na smrt. Tak se to projevuje například i ve sportu. Kromě toho ženy spolu nechodí na pivo… Jejich myšlení je lokálně praktické, ale většinou je nemají strategické, komplexní a s tvůrčími přesahy. Specifičnost například některých seveřanek, v tamních podmínkách vyselektovanou pro přežití nelze vztahovat na celou ženskou populaci. Muži a ženy mají většinou odlišně stukturované a funkční mozky. Proto nemohou být stejní. Jejich vlohy, dispozice a tedy schopnosti jsou odlišné pro odlišné role, třebaže při vyvinutí většího úsilí, v mimořádných situacích se mohou částečně překrývat. Přesto ve skutečnosti nejde o protiklad, jak některé a někteří, z té či oné strany hlásají, ale o komplementaritu.

 33. Rputi,
  evidentně se akce zúčasněným líbila …sei es nun wichtig, solche Unterschiede in der täglichen Begegnung anzugehen…

 34. 37 skimci, kdeže jsou ony časy rán, kdy jsem ráno začínal ve Slávii, s výbornou držďkovou, křupavými rohlíčky a malou plzní…

 35. Nafta v Německu aneb kabát v cizí šatně. Klasický případ…. 🙂

 36. 16 maYdo
  zdražování chleba – já si z třech mušketýrů pamatuji, že nebyla mouka. No a tak holt ani nebyl chleba, nebo drahej. A k povstání jsou zapotřebí jen komouši a nic se ani zdražovat nemusí. Tady je to samý povstání. Naštěstí si vždycky pak jen nakoupěj kořalu, hadry a jedou zpět na moravskoslezsko.

 37. No a zdá se, že některé firmy na Jourovou už s předstihem reagují – právě mi přistála v mailu reklama: Zvětšete velikost svého penisu se 100% Natural XL

 38. skimici,
  já včera chutně a skromně poobědval čtvrtku husy s dokřupava upečenou kůžičkou, lopatu bílého zelí, čtyři houskové a čtyři bramborové knedlíky. Jenom přítomnost dvoutunového mazlíka před okny struhařovské restaurace mě donutila zapít obídek nealko pitím. Kdybych si dal šnyt chlazeného plnotučného budvárku, asi bych byl nucen zavolal na centrálu, že na práci po zbytek dne dlabu, svalil bych se do kouta, usnul a byly by mrzutostě. Takhle jsem se věnoval duševně nenáročným činnostem spojeným s transportem hmotných předmětů z jedněch souřadnic na jiné. Síly na to bylo dost.

 39. Skimici 🙂
  Mařka Tonička byla hóóódně dlouho po mušketýrech 😉
  Takže si to pamatuješ odjinud.
  A na Moravskoslezsko mi nesahej ! 🙂

 40. 27 Dušane – aha, já v rádiu tuzemském lokálním (u Varů) slyšel, že američani opět zabili anglického občana.
  No jestli je to takto, jen ať se amíci s anglánama mydlí dosyta 🙂

 41. 28 Halle
  ta jordánská krásná královna je snad původem Palestinka. Já proti Palestincům v tomto smyslu taky nic nemám. Ranija je opravdu hezká i chytrá. U zbytku palestinskké populace by mi stačilo to druhé. Musí ostatně existovat hodně bubáků aby vyniklo něco jako Lotosový Květ v bodláčí. Nic proti bodláčímu samozřejmě. Bodlák Sylibum Marianum mají rádi osli odjakživa a měli by ho žvýkati i osli co to den předtím maličko přehnali. Nic nedokáže zmátořit jaterní parenchym tak, jako žvýkání bodláku – no tak dobře, smí se to oloupat, ty ostny :-).

 42. Zdravím a přeji hezký dnešní den, pátek třináctého! Jsem zvědavá, co se tu bude psát večer. Mě čeká náročné odpoledne – hned po poledni jedu jako jeden z poradců vybírat neteři svatební šaty a domlouvat svatební výzdobu a organizaci – to ovšem budu činit už z druhé strany jednajících. A v podvečer mne čeká příjemný – doufám – koncert při kávě v kavárničce Moje kafe v Ostravě-Bělském Lese. Dnes je to za zvuku houslí.

 43. I Rusům se daří…
  V bitke o letisko Kuwereis padol v utorok najznámejší urezávač hláv IS z Allepa Maročan Mohammad Hamdoush

  http://rusvesna.su/sites/default/files/images/19102015/mohammad-hamdoush01.jpg

  http://www.almasdarnews.com/wp-content/uploads/2015/11/12227563_1668240646759655_3847921287601001671_n-702×336.jpg

  A Rusové makaj jak … Rusové. S jejich pomocí syřané a jejich spojenci útočí, a zabírají další území a další letiště, dosud obsazené vzbouřenci.

  Nějak se nabízí podezření, že se Americké letectvo doteď flákalo, anebo ISil tolerovalo, aby pustilo žilou Asádovi…

 44. 49 Halldine, Isil tolerovalo, aby pustilo žilou Asádovi…
  Mně se to jeví také tak.

 45. Mno, pokud jsem správně pochopila, tak mocnosti uchopily pravítko, nalajnovaly, to co bylo v Jordánsku, tomu se začalo říkat Jordánci, v Íránu Íránci …. a pak jim nějaké obyvatelstvo zbylo, nevěděly, co s tím, tak se jim začalo říkat Palestinci.

  Všechno je to relikt zmatků, které hlavně Anglie s Francií napáchaly na Blízkém východě s vydatnou dopomocí USA po I.SV.
  „Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky!“
  Ignorance reality, kmenů a místní politické situace….

 46. Schumi,
  ad 38, já si to s dovolením nakopíruji, neb to souzní s tím, co tluču do hlav svým studentům – kdyby stačilo jedno unifikované pohlaví, tak by se evoluce nebabrala s tvořením dvou (totálně postačujících, jen autoři sci-fi můžou vymejšlet kraviny s násobným počtem). Ale máš to hezky shrnuto a precizně formulováno.

 47. zdravím!
  (30) Matzurko, už se třesu zvědavostí na Vaše zjištění o nových trendech kolem etnogeneze Slovanů ; mám totiž velmi staré informace od Hlinky : „Spor o praotce Čecha“ (snad z r.1966) 😕

 48. 52 Náhodou – Venuše a sedmero pohlaví je geniální sci-fi povídka!
  Na planetě Venuši se otravuje hollywoodský režisér, který tady hodlá natočit kasovní trhák, aby obnovil svou zašlou slávu. Jenže Venuše je planeta nehostinná a její obyvatelé podivní. Natočit s nimi film bude tedy oříšek. Ve filmu samozřejmě nesmí chybět láska, ale jak to udělat, když herci, které si vybral, mají sedmero pohlaví?

 49. 51

  Ono to máš těžký, Rputi.
  Jak udělat hranice v poušti, kde skoro nikdo nebydlí a nejsou tam řeky a hory, které by to rozhraničení usnadnily.
  No a s těmi Jordánci to taky nebylo tak jednoduché :-). Nejdřív to byli zajordánci , pak si zajordánci přivlastnili západní břeh s Palestinci a přejmenovali se na Jordánce, když už měli oba břehy Jordánu.
  Ve válce v 1967 o to území přišli a za pár let se ho vzdali, takže byli tam, co na začátku. Ale to jméno si už nechali 🙂
  Podezřívám je, že se ho vzdali proto, aby Palestincům nemuseli nechat občanství, protože byli v Jordánsku většinou….
  Přece jen, pokud máte území , obsazené někým jiným, a nezřeknete se ho, těžko uprchlíkům odtamtuď můžete upírat občanské práva….

 50. It is written in the Book of Sevens:

  When Plookh meets Plookh, they discuss sex. A convention is held, a coordinator selected, and, amid cheers and rejoicing, they enter the wholesome state of matrimony. The square of seven is forty-nine.

 51. Rputi, Iránci jsou Indoevropané a s Araby mají společné akorát to písmo a šítský islám. (Hranice Persie s Osmanskou říší měla dlouhou tradici, i když Sadam na to měl jiný názor.) Na upřednostnění indoevropejské strunu hrál i Šáhinšáh*). A jak jsem měl možnost poznat, Iránec má mnohdy problém, zda je více Iráncem (Xerxes, Dareios, Sásanovci atd.) nebo muslimem. Je jistou ironií, že jeden z oblíbených hrdinů v Iránu je jistý Piruz Nahavandi, který zavrždil chalífa Umara, vysoce úspěšného šiřitele islámu. (Dobyl Persii a značnou část Byzance). Hrobka onoho vraha stojí dodnes a když nějací mullahové ji chtěli odstranit – jde přece o vraha knížete věřících – nějak se to v Iránu nelíbilo.

  *) Vzpomínám, jak byl šách naposledy v ČSSR, tak vyšly noviny světového formátu na jejichž titulní straně se skvělo:
  RUDÉ PRÁVO
  Proletáři všech zemí – spojte se!
  Vítáme Vaše Císařská Veličenstva!

 52. skimici,
  ano, tu povídku samozřejmě znám a smíchy jsem se u ní řezala ¨:)

  westíku,
  Slovani nejsou v úrodném půlměsíci, já to musím brát po pořadě, Hall a AK byli první. S těmi Slovany se mi trochu udělaly mžitky před očima. Prej že jsou to potomkové Scythů, jakož jsou slovanští i Gótové neb runy jsou germánům vzdálené, zatímco slovanské jazyky s nimi nemají problém. Takový splácanec genetiky, historických pramenů (knihy antických cestovatelů) a vlastních projekcí mi po ránu neudělala dobře, takže jsem musela pro coca-colu do automatu…. 😀 😀 😀
  Bohužel mi chybí ty historické znalosti, takže se fakt omezuji jen na data genetická, která se ovšem taky dají interpretovat více způsoby.
  No, sama jsem zvědavá, co se mi podaří dopídit.

 53. Ahoj! – ona ta Jourová je názornou demonstrací kam to vede, když se někdo dostane an vedoucí pozici jen kvůli pohlaví….
  Ale to není nic nového, snad jen že díky kvotám toho bude více.
  Trapné ovšem je, když v Genderové komisi(co zakzuje výstavy aktů) organizované ministrem pro rovné šance pohlaví, je 95 % zen a jen sedm mužů ( a to ještě kdoví jestli, jestli jsou to opravdu muži!).
  To je typické Quod licet Dienstbieri…

 54. >>dvd – richtig, richtig!
  Já to dávala jen jako příklad, jak se to dělilo podle pravítka a vůbec se nebral ohled na nějaké kmeny, se kterými to ale leží a běží.
  Celkem správně říkal saudský král (ten, co umřel), že kdyby chtěl zavést demokracii, tak se mu to okamžitě začne rvát mezi sebou.

  Na Rezavé Pohlaví se pamatuju, Farah Diba byla nádherná a chytrá ženská. Škoda jich!

 55. Rputi,
  v Německu byla ovšem na prvním místě Soraya – ostatně je v Mnichově i pohřbena.

 56. 58

  Umar byl sice vládce věřících, ale z hlediska šíítských Iránců nelegální. Šítové měli jiný názor na následnictví po Mohammedovi,

  Ší’ité po Muhammadově smrti roku 632 neuznali za právoplatného chalífu Abú Bakra ani jeho následníky Umara a Uthmána. Teprve Alí, který se stal čtvrtým voleným chalífou, je podle ší’itů pravý vůdce muslimů, imám, a po něm další z jeho rodu.

  A navíc okupant Perzie. Jednoduché a logické.

  Jeho vrah byl tedy člověk velmi zasloužilý, z hlediska Peršanů.

 57. >>dvd
  Sorayu pamatuju taky, byla neuvěřitelně krásná a neuvěřitelně pitomá. Réza ji velmi miloval, ale její hlavní chyba byla, že byla sterilní a Réza potřeboval následníka, tož ji zapudil.
  Nějak z ní zkoušeli udělat filmovou hvězdu, ale byla tak pitomá, že ani to nešlo.

 58. Šumaváku,
  asi tak. Skoro se mi chce zasténat, že na deset krav stačí jeden bejk… 🙂 I tlupy primátů mají svého alfa samce… To mají ty dámy z toho, že v hodinách biologie nedávaly pozor.

  Osobně jsem v pokušení genderové komisi napsat něco jedovatého – k těm zakázaným fotografiím. IMHO je měli doplnit akty mužskými, a bylo to gender-ekvilibrováno, ne ?
  A fakt mi přijde hezounké, když o vymírání české populace tlučou hubou Dienstbier – kolik potomků že sám zplodil, že si dovoluje do toho kecat jiným ?

 59. 60 No jo. Teď zrovna Merkel Edogana uplácí aby tu špinavou práci udělal za ní. Velmi rychle to pochopili ostatní afričtí bubáci a na Maltě včera evropské lídry vyfakovali s tím, že cash ale můžou natlačit tak jako tak. Vyfakovat Turky a Řeky a uzavřít hranici si ale netroufne nikdo, jsou to totiž geostrategicky klíčoví spojenci přátelů přátel.
  No a tak si holt Němci toho Hitlera vlastního zase pomalu vypěstují …

 60. 2 Schumi ad 50 – kdežto správně je to samozřejmě úplně jinak!

 61. 67

  Ono úplně stačil signál, že Němci začnou vracet uprchlíky a dodržovat unijní Dublinské předpisy.
  Je to jemný pokyn k postavení plotů na svých zevních hranicích…….. Někomu to došlo, někomu ještě ne….

 62. (59) nj, Matzurko, nic se neděje 🙂 I když prý i ti praSlované se vyskytovali poblíž Peršanů ), lingvisté to údajně dovozují z kořenů praslovanštiny a archeologové z podobnosti jakýchsi obřadů (Váňa Z: Svět slovanských bohů a démonů) 😕

 63. 64 Halle
  upřesnění chalífu Uthmána zabili., Mohemadova vnuka, syna Fatimi a Alího (Ibn Ali Talib) Husajna (Ibn Alí) zavraždil Jezíd I v bitvě u Karbaly.
  Poslal mámě jeho uřízlou hlavu. Každý rok nastává na počest této bitvy mezi šíty nesmírné kňourání, letos (14 října), pouť do Karbaly a ryčné proklínání Jezídů 🙂

 64. 52 Matzurko, jo, ale si koleduješ. Až k vám vtrhnou genderistky….

 65. 57 když Pluch potká Plucha….Pamatuju, moc jsem se bavil.

 66. Tím jsem si jenom chtěl povzdechnout – ach ty staré dobré časy, kdy byli zaměstnáni řezáním si hlav navzájem a kdy žádná zpruzená Albright s Clintonem neměli ambice se jim do toho jejich bohulibého počínání s.át.

 67. 61 Šumaváku, když v genderové komisi….Bingo!
  Sami(y) sobě pletou provaz. Vzpomněl jsem si na Slánského…
  Genderová revoluce není výjimkou. I ona bude požírat své děti.

 68. 69 Halle
  Někdy nedokážu rozpoznat, kdy si děláš legraci a kdy ne. Nechceš říct, že Nêmci Řekům naznačili, že by se měli oplotit, že ne? @)

 69. 76 Schumi
  Ano. Nastávají podivuhodné paradoxy, kdy je jim sdíleti své vlastní hodnoty.

 70. Lvi arabského národa se probudili a tasili své meče. Z vašich manželek uděláme konkubíny a z dětí naše otroky. Vaše zbraně a zařízení vám nebudou nic platné. Nezachrání vás v žádném případě před tím, abyste se všichni stali našimi otroky,“ vyhrožují radikálové konkrétně Rusům.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Islamsky-stat-zameril-pozornost-na-Rusy-Predevsim-na-jejich-zeny-a-deti-407904
  To by mohlo Rusáky motivovat. Lvi arabského národa možná netuší, že mají rusáci lidská praáva v paži….

 71. Jak dlouho ještě?

  …Sociální dávky se vyvíjejí přímo děsivě. V ČR, která momentálně na evropské poměry roste neuvěřitelně rychle o plných 4,6 %, činí výdaje na sociální dávky 42 % ze státního rozpočtu. A pokud máte dojem, že těžko může být hůř, vyvedu vás z omylu. V Německu už tvoří výdaje na sociální dávky 50,8 % z rozpočtu …
  http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/483744/imigranty-vyresi-neviditelna-ruka-trhu.html

 72. skimici,
  myslím, že Rusové jsou momentálně motivovaní celkem dost. Jen nejsou zbrklí.
  Oni si svůj účet vyberou…

 73. (75) To ovšem byly časy, kdy bys jezdil v lepším případě na koni a topil šiškami. 😛
  (79) Ideální stav, tahanice těhle soupeřů.

 74. OT: Pěkný rozhovor s Jaklem: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pryc-z-EU-je-to-seskupeni-zmaru-Hloupa-hazarderska-imigracni-politika-zapadnich-vlad-Mezi-lidmi-se-vytraci-soucit-A-karierista-Babis-Klausuv-Jakl-promluvil-407812

  [Ř]ešení současné smutné situace celého západního světa nepřinese výměna jednoho nebo několika aktuálních světových (či domácích) lídrů, ale právě jen změna v náladách společnosti.

  […]

  Zločiny minulosti jsou dobrým tématem jen tehdy, pokud nás učí rozpoznat nová nebezpečí. Pokud si ale budeme myslet, že ta nová budou vypadat stejně nebo podobně, je takové téma úplně k ničemu a jen nás odvádí od současnosti, posiluje v nás tendenci bojovat minulé války.

  […]

  Asi je dobré si připomenout, kdo měl v onom roce 1939 plná ústa jednotné Evropy.

  […]

  Protože by nikdy nezískal politickou podporu pro to, aby platné právo změnil, nabádá nás k podloudnosti.

  […]

  Naše zájmy poškodili ti, kdo tvrdili, že žádné vlastně ani nemáme[.]

 75. Z vašich manželek udělám konkubíny…
  To už vypada jako nějaká obsese. Musím se někdy známého Araba, jstli to stejnê intensivně pokračuje i po svatbě a jak dlouho. Kupa brebentících dětí s očima jako korálky, manžel, který kvůli ní zaspí i do džihádu. Pro evropskou ženu pokladnice splněných přání, když se koukám na Primu VIP anbo si čtu Bety.

 76. 2 skimic ad 79 – možná že by se našla nějaká humanitární nezisková organizace, která by těm Lvolům zorganizovala (humanitárně a neziskově) poznávací zájezd k pobřeží Somálska, spojený s promítáním některých dokumentárních filmů… Prostě nějaká taková ta akce na pobavení a poučení…

 77. 2 Rpuť – kdyby jen tuberu… Ale jak vím z obvykle dobře informovaných kruhů, už se objevila i lepra. A nikoli ojediněle… Ale od PaH-BŽ se to nedozvíme…

 78. Furt mi to nejde z hlavy to
  Lvi arabského národa se probudili a tasili své meče.
  Není to jenom taková ta běžná ranní erekce, co je děsí a neví co si s ní počít? Otázka stará jak lidstvo, dodnes ne-uspokojivě vysvětlená. Nastává to to během REM a k ránu, když je vysoká hladina testosteronu.
  Troufám si formulovat hypotézu, že konsumenti islámu již řadu století trpí vcelku zbytečně. Evropané sice ranní erekcí trpí ale nikoliv tak obsesivní. Je to tím, že chlastají pivo a pivo (či jiný alkohol) onu REMfázi spánku narušuje. Evropan se tedy probouzí spokojený, manželkám se dostane nevídaných překvapení, pokud o to stojí, nicméně nenabývá to oné agresivní podoby aby s raním tasením jeden myslel, že musí změnit běh světa ….

 79. 79 skimici, Rusko se nezakecá stejně jako i Čína. Tam byl nějaký problém s muslimskými Ujgury. Velmi krátce.
  V souvislosti s havárií ruského letadla na Sinaji žádná politická velkohubá prohlášení promédia. Prakticky žádná prohlášení. Šachová partie s pragmatickým přístupem. Odpověď se chystá. S případnými domácími islamisty a jinými teroristy se Rusko vypořádá velmi nelidskoprávně. Nět čelověka, nět prabljema.

  Co se týče „úniku“ informací o nových jaderných torpédech a jejich užití, je to řízený únik, krom toho humorný. Ledaže by byla nová strategická koncepce a chtěli torpédovat přístavy. Co se týče typického účelu, radioaktivní zamoření je k ničemu. Jaderná torpéda jsou určena pro ničení velkých námořních cílů.
  Fikaná by byla jiná vymyšlenost. Torpédo s velmi výkonnou termojadernou náloží maskované jako ponorka, chovající se jako ponorka. Vezme se starší ponorka, vybaví autonomním naváděcím systémem, patřičně se naláduje, například Carem Bomba se zesílením, od kterého bylo upuštěno… „Hele, motá se nám tu jejich staré železo, blablabla podle detekce třída Todlenco vybavené támdlenctím, s tím si poradíme klasicky.“……

 80. 2 skimic – ještě k tomu přidej tu urputnou zácpu z nevyvážené stravy a z toho plynoucí vysoký krevní tlak…

 81. Skimici, malej problém. On to byl Jazíd, ne Jezíd, ale to není důležité – občas se jim říká Jazídové.
  Jiná věc je, že původně žili v indii, už tam byli známí jako Jezídové, a bylo to dost dlouho před oním Jazidem. Z historie se o nich ví už v době 2000 let před Kristem.
  Oni sice tvrdí, že onen Jazíd přešel na jejich víru od muslimů, ale bůh ví.
  Pomaluu vandrovali na západ , a z každe víry , kterou potkali, cosi převzali.
  Do jejich víry se dostaly muslimské prvky až v 12 století
  a těch chalifů bylo zabito víc. Holt to bylo nebezpečné povolání.

 82. 88 skimici až se naučej chlastat, změní je na šavle.

 83. Co se táká Rusů, na Mmejmimu je nachystáno dalších 24 stojánek pro letadla. Vrtulníky už operují ze tří dalších letišt.
  Na Kavkaze trénuje dalších 30 vrtulníků boj v hornatém ternu.
  To , že na letišti už je přehledový radar od S 400 jsem už psal.

 84. jjo, byl pod tou muzikou pěknej komentář a neodolám ten jeho konec pástnout
  The band is so far out of the stratosphere by this point that they don’t even reprise the melody.
  Forget the title some serious misbehavin‘ is goin‘ down here.

 85. Schumi,
  ad 72, já vím. Ale doufám, že s mou životní filosofií mne kolegové před davem divých žen ubrání, bude-li třeba 🙂

 86. ad 92) a teď jsem zabitá 😀 😀 😀 😀 ….. smíchy.

  Skimici,
  hezká muzika není NIKDY OT !!!

 87. (85) Filmy pro uprchlíky (v češtině) dělá pro pidisterstvo nějaká Beny TV. Za miliony. 🙁

 88. 99 jo, leckteří z nich nemají „natrénované enzymy“. To by byl Chačaturjan!

 89. 101 No někteří v kotlince je mají i přetrénované
  Viz „Případ korunovačních klenotů“
  Jelcin prý takto pros… Kosovo. Nemohl na jednání. Byl tou dobou věčně na šrot.

 90. V Sýrii je veselo, u Alepa i jinde se povstalcům hroutí fronta, Syřené sHizbulláhem , Iránci a Iráčany postupujou, přeřízli rebelům zásobování a Kurdům se prý taky daří – ISIL vzala nohy na ramena.
  Z akt.konfliktů
  Jinak je zajímavý, že katarská aljazeera začala otáčet. Byla otevřeně protiasadovská a teď už kydá špínu i na FSA.
  Podle katařanů se FSA rozpadá kvůli nízkýmu žoldu, špatnejm podmínkám a roztříštění…

  Popisujou tam chlapíka, kterej se přidal k FSA. Bylo tam dohromady 5 členů jeho rodiny. Dva si léčej zranění v Turecku, on dezertoval a dělá fastfood v Halabu a dva zůstali… žold je tam teď kolem 50 americkejch dolarů měsíčně (v přepočtu).

  To vypadá, že v Halabu zůstane věrnejch revoluci jen pár fanatiků a bude dobyt bez boje.

 91. Ruská letadla operující nad Sýrií zatím neutrpěla žádnou ztrátu. Podle expertů k tomu přispívá i supermoderní elektronika, která stroje chrání. V Sýrii jsou nasazeny systémy elektronického boje a rušičky radarů Krasucha a Chibiny a v Iráku dva letouny Il-20 určené pro radioelektronický boj (REB), průzkum, koordinaci vzdušných operací i zajištění utajeného spojení.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/386297-ruska-letadla-jsou-v-syrii-beze-ztrat-chrani-je-moderni-rusicky-radaru.html

  Sakra, kde to ti mužici v láptích vzali ?

 92. 103 nic neočekávaného. Polovina ISILU je už v Německu. Nemá kdo útočit.

 93. Zato Turkům se zhroutí ekonomika. Tak levnou ropu jak od ISILu už nikdy nedostanou .

 94. Xenofobní Rakušáci postaví okolo Spielfieldu plot.
  Řekla řekla to nějaká Johanna Mikl-Leitner. Prý ministryně přes vnitra.
  http://echo24.cz/a/wXqNC/rakousko-postavi-na-hranicich-plot-v-delce-37-kilometru
  Bývalá učitelka. To bývají nevyrovnané ženské. Furt si něco musí kompenzovat. Tak třebadneska: břink! – a přes veliké kecy je tu plot …
  V Rakousku! Na vnitřní šengenské hranici! No to je opravdu ostuda a doufám, že někdo v tísni a halík a pehe a dienstbier už připravují petici a uhl se šabatovou rovnou zase nějaké udání.

 95. a co? že učitelky bývaj nevyrovnané ženské? Popravdě musím říci, že jsem potkal i jednu dvě normální. Tak jednou za čtvrtstoletí. Ale já zase nepodstupuji nijak veliké exposice abych to mohl nějak statisticky potvrdit. Na třídní schůzce jsem nebyl ani jednou.

 96. ad 37 – skimic – nádhera…pamatuji, když s ní přijel do Prahy Hugh Aufray (a pak ji převzal Matuška)

 97. A co zkusit speciální vysílání, s odhalenými krasavicemi a reklamami na alkohol a zahrnout je destiláty proslulých značek? Bombardovat je reklamou na lihové nápoje.
  Je čas naučit islámský svět chlastat. Oni tu obchodují s heroinem, recipročně bychom jim mohli introdukovat chlastací kulturu. Dodat správnou story, že destilát je tamní vynález. Kromě toho v Koránu nezmíněný a proto nezakázaný.
  „Mekkavodka“, „Prorokovy slzy“. Asociovat se známými značkami. „Camelvodka“.
  Cílit na všechny věkové skupiny. „Kindervodka“ (s oblíbenými příchutěmi). Reklama jak se žije v muslimském ráji, kde je dopřáno vše co pozemského je odepřeno. „Proč čekat na ráj? Dopřejte si potěšení už teď!“ Celou subsaharskou Afriku naučit vyrábět alkohol z čehokoli. Alkohol jako lék. Od malárie až po Aids. Doporučuje každý šaman. Implementovat do kmenové kultury a náboženství. Proč je bílý muž tak úspěšný? Protože chlastá. Reklamu na šuntové spotřební zboží provázet reklamou na chlast. I za volantem je hned veseleji. „Když tankuješ, nezapomeň na sebe!“ „Kilimanyaro vodka, pití pro drsňáky!“ „Třesou se ti ruce? Napij se a na sto yardů trefíš lva do oka.“
  Prostě kdyby se to správně propagandisticky pojalo a obchodně uchopilo a biolíh se místo jako palivo do motoru exportoval jako pití, mělo by to významný kladný multiplikační efekt. Je to hnusné? Je. Oni na nás jsou také hnusní.

 98. Schumi 112,
  ten denaturák se vozil z Polska. Nabídni Polákovi kšeft a urve ti ruku… 🙂

 99. (112) nj, Schumi,a kdo to bude platit ? Aby si pak Alláhovi věřící pro “Mekkavodku” a pro“Prorokovy slzy“ nechodili k Schumimu do lednice 🙂

 100. Dobrý poodvečer,

  Koukám, že když se za bolševika řešil nedostatek personálu v menze tzv.praxí a museli jsme postupně nastoupit do menzy jako pomocné síly v kuchyni, za což byl zápočet a neuzavřeli by bez toho semetr, tak to jsme ještě dopadli docela dobře. My jsme to měli jen na 14 dní.

  zlé jazyky tvrdily, že to je proto, aby až jednou budeme v práci, jsme byli použitelní aspoň na mytí hrnků od kafe, když už jsme jinak naprosto k ničemu.

 101. Rputi [114]
  Za Hitlera byl tzv. Pflichtjahr nebo Reichsarbeitsdienst (RAD).

 102. 117
  maYdo,
  a záměr se zdařil ? Fakt umíš umýt hrnek od kafe ?

  AÚ ! Do hlavy néééééé ! 😀

 103. >>dvd –
  já bych veřejnou sociální práci ani tak nezavrhovala, ale muselo by jít o nemocné či bezmocné. A ne aby mladým, zdravým klukům, kteří nehnou prstem, převlékali postele a dělali uklízečky!

 104. Hmm,
  a oni tu povinnou sociálnépracovní praxi nemají na sociálních fakultách ???!!! Tak co je tam vlastně učí ?
  My jsme za socíku na „pajdáku“ měli zápočet z pedagogické praxe snad každý semestr – povinně vedení nějakého kroužku, v létě vedoucí na táboře, pak náslechové hodiny na vybraných školách, posléze nás pustili i učit, i když to bylo jen v řádu týdnů a měsíců.
  Na zdejší PřF je tovněž terénní praxe, v prváku povinná zoologicko-botanická, později se to diferencuje podle oborů – „bílí“ jdou do laborek, „zelení“ opět do terénu…
  A jsem si jistá, že i na medicínách se napřed učí pitvat mrtvoly, posléze courají za primářem, a nakonec pod dohledem léčí… technické školy zajísté obdobně…

 105. 116 westiku, z dotací co teď jdou na biopaliva. My do motorů budeme mít kvalitní palivo oni do útrob kvalitní pitivo.

 106. Matzurko ad 125 – Chalupa na Vomáčce ještě funguje?

 107. 118 Halle
  to je neslušný návrh? Doufám že není určen mně!

 108. Dodal bych, že výroba alkoholu je i technologicky nenáročná, lze uplatnit přebytky cukru. Až to tam Rusi zpacifikují, mohla by být lavórová samohonka významným civilizačním přínosem. Ivana Čonkina by mohli promítat jako instruktážní film.

 109. (127) nj, Matzurko, to si pravděpodobně Schumi přihnul z těch „Prorokových slz“ 🙂 A já už nemám v lednici ani „Moravský muškát“ 🙁

 110. Šumaváku,
  netuším, zeptám se terénních kolegů. Ale mám jakýsi matný dojem, že se celá „Vomáčka“ přesunula do jiné destinace, snad kvůli neshodám s majiteli či co…. Ale těm úvodním terénním praxím se pořád „Vomáčka“ říká, tradici to má silnou 🙂

 111. westíku,
  tak to já mám domácí bar celkem vybavený, ale rozhodně po požití ze mne takové perly nepadají; spíš pak já upadám do spánku, tak je mi ta zásoba v daném ohledu na nic 😕

 112. To už je fakt na svěrací kazajku!

  …„Není možné jednostranně stanovit horní hranici. Nemůžeme v Německu jednostranně určit, kdo ještě přijde a kdo už ne,“ řekla Merkelová. Podle ní by byla správná cesta dohodnout se v rámci celé EU na kvótách pro počet běženců, které by bylo možné vyzvednout přímo z Turecka a rozdělit mezi členské státy…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecko-kanclerka-zdf-rozhovor-merkelova-f1w-/zahranicni.aspx?c=A151113_201633_zahranicni_aba

 113. Co jà! Já jsem si jen poslechl Merkel v tom ZDF was nun Frau Merkel? A dostal jsem takovouto odpovêď :;)

 114. tvrdím to už 20 let, nezbude nic jiného než to „ňjůknout“, čím později, tím véce nebožtíků si to vyžádá.

 115. tak jsem zvědavý, jestli místní konvertiti k islámu, místné občané -muslimové anebo imigranti

 116. Zítra (14. 11.) se měl v Turecku konat summit supervelmocí Ruska a USA s regionálními velmocemi Tureckem, Saúdskou Arábií a Íránem o Sýrii a v neděli až pondělí (15.-16. 11.) v Turecké Antalyii summit G20. Z tohoto hlediska je tedy načasování teroru arabskými teroristy v Paříži více než neobvyklé…

  Ti teroristé v divadle Bataclan spolu mluvili arabsky…

 117. Oprava: ten zítřejší summit o Sýrii se má konat ve Vídni.

 118. Hollande odvolal účast. A myslím, že tam za současné situace nepojedou i další. Podle mě zítra nic nebude…

 119. To si myslím taky. Pro přesnost – Hollande odvolal účast na tureckém summitu G20 (15.-16. 11.)

 120. Aha, tak to se mi spletlo dohromady. Mně se ta Vídeň zdála nějaká divná… 🙂
  Dobrou..

 121. Ostape, dobrou.

  Generální tajemník OSN Pak Ki Mun odsoudil teroristický čin v Paříži a vyslal ostrou prosbu k teroristům, ať propustí rukojmí. Mezitím již francouzská policie osvobodila Bataclan. Bohužel je tam více než 100 mrtvých…

 122. Co koukám tak už 153 mrtvých. Fakt děsný. Očekávám tentokrát skutečně rázniu odpověď. Řízný mírový pochod.

 123. Opravdová hrůza a ohromný soucit s pozůsralými 🙁

 124. Opravdová hrůza a ohromný soucit s pozůstalými.

 125. Zafím marně čekám na odsouzení vražd od nejvyššího pařížského muftího a
  lokálních imámů

 126. Dobré zas ráno!

  Tak nám právě začala ve Francii občanská válka!
  A to nám ještě včera Andělína tvrdila, že má situaci pevně v rukou….
  A NATO nacvičuje válku proti Rusům…

 127. 149 – primo Zavod Miru. . .
  Vzhledem k platnemu zakazu vychazeni to pujde lepe, budou moci i par metrů ujít. . .

 128. Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza na Twitteru:

  Dulezite bude nepodlehnout fanatismu, nenavisti a nasili. Nesmime se nechat zastrasit.

  Správně! Mohu všechny ujistit, že velmi dobře rozumím, jak to myslí. Z hlediska českých quislingů je ovšem toto načasování pár dnů před 17. listopad krajně nešťastné.

 129. Tak novinovou anketu („volby prezidenta“) vyhral Zeman.
  Co me desi, je 9% pro muslimskeho konvertitu Halíka.

 130. Jj, Zpátečníku,
  co si s tím Shapiro počne, toť otázka….?

  Taky jsem myslela, že si to musla schovají na Vánoce, ale ty prohry v Sýrii je zřejmě popudili…
  Jde to rychleji, než Kunetka čekal.

 131. >> Simon klein [157]
  Řekl bych, že se tam realizovala část exelektorátu Karla S. Část by pak jistě podpořila Švejnara. Nu a umístění Jiřího Pospíšila zřejmě vděčí stejné skupině.

 132. Je suis Paris!

  …Nás nezastrašíte! Takový vzkaz poslali teroristům fanoušci, kteří opouštěli stadion po pátečním utkání Francie – Německo, v jehož průběhu došlo v Paříži k rozsáhlým teroristickým útokům se stovkami obětí. Nejdříve sešli z bezpečnostních důvodů z tribun na hřiště. Když pak odcházeli pryč, spontánně začali zpívat francouzskou hymnu…

  Více na http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/252180/strach-po-utocich-divaci-na-fotbale-v-parizi-odpovedeli-hymnou.html?utm_source=isport.cz&utm_medium=copy

 133. Dobré ráno. Atentátníci prý něco křičeli cizí nefrancouzskou řečí. Tipnu si: „Wir schaffen das!“

 134. Dobré zas ráno… Tak se nějak nemohu zbavit pocitu, že Frantíci maj, co chtěli.
  Tak trochu collateral damage…
  BTW, včera se vyblil z podoby Zbořil a sprdnul prezidenta na 3 doby, že nerozlišuje mezi hodným a umírněným islámem a zlými ošklivými islamisty… Mám takový pocit, že by měl to téma dnes poněkud nadčasově rozvést…
  Na druhou stranu jsem zvědav, jak to toho 17. dopadne na tom Albertově… Lepší předehru si nemohli přát…
  Takže teď už jen čekám, kdy a o čem se dojemně rozblábolí Andělína a co k tomu nesrozumitelně zahuhňá ta naše (německá) kurva zu Schwarzenberk… A jen houšť a větší kapky! Čím dřív se ta slavná mumie rozpadne, tím lépe… Jen aby ta naše píča stihla ještě rozpracovat ten pokyn o závazné kvalifikaci členů dozorčích rad a způsobu jejího prokazování…

 135. 2 Rpuť ad 153 – jen aby to nemělo vliv na funkci rostlináře…

 136. PeSi 163,
  vzhledem k tomu, že to soudružku rostlinářku nepochybně ožahlo v rozkroku, tak bych řekla, že to vliv na funkci mít bude!

 137. Novinky:
  „Svět se nasvítil barvami francouzské trikolory v gestu solidarity.“

  To je nejlepší řešení, hodné sluničkářů.

 138. Fotbal mě nezajímá, death metal neposlouchám a k večeři nemívám Bóóbika.

 139. 162 Pesi, k prokazování bude zavedeno něco jako „papažské sedátko“.

 140. 165 quivis
  v kavárně nastane chvilkové ticho. To jak se budou snažit slyšet trávu růst jakkoliv již udeřil podzim.

 141. A přitom Charlie Hebdo měli doslova za rohem.

 142. 148 Bohouši, koukám že ten deathmetal byl fakt drsnej. Nejdrsnější deathmetal všech dob. Doslova death.

 143. 127 Matzurko, najel jsem na novou dietu, ale asi bych to neměl přehánět.

 144. Schumi,
  jo, nepřeháněj, to si Eagles nezaslouží. A ti mrtví už vůbec…

  No, Charlie Hebdo nemeškal se svými idiotskými fórky na adresu spadlého ruského letadla – tak doufám, že rodilé Francouze pobaví veselými obrázky dokumentující včerejší den.
  Češi už zapalují první svíčky u francouzské ambasády (u ruské ještě jsou), ale víc by asi fakt pomohlo neprostupně uzavřít vnější hranice Shengenu. A uvnitř tvrdý „filcuňk“, azyl jen pro ženy a děti (do deseti let), otcové rodin až po odběru DNA, otisků prstů a bezpečnostní prověrce.

 145. Slovenský prezident Kiska ostře odsoudil útoky v Paříži. Teroristé podle něj chtějí šířit zlo a chaos, odpovědí by měla být větší jednota Evropy.
  Nomen omen (Киска — жаргонное обозначение вульвы.)

 146. skimici,
  ano, jednota při obraně společných hranic.
  Hele, Francie je stát NATO, a byl zjevně napaden ?

 147. Stejně je to zajímavá časová souvislost. V deset večer Merkel v dlouhém rozhovoru pro ZDF potvrdí, že se své cesty nevzdá a za pár hodin akbařisti o pár set kilometrů dál zabijou spoustu mladých.
  Tak co Mutti – ještě nic? Nedoklaplo?

 148. 174 Matzurko
  Francii humanitárně vybombardovat? Objeví se tam teď totiž spousta xenofobů a jiných arci lotrů.

 149. A nastává další Sobotkovo těžké dopoledne. Představuji si, jak před zrcadlem kvílí. Co mi to udělali. Mně! Trhán na kusy vnitřními rozpory škube sedmikrásku a počítá mám být více proevropský, mám být méně proevropský …. Merkel zjev se mi – jasné znamení mi dej, nenech mě tápat – podívej na obzor (politický) kotlinky – jako bych všude viděl nějaký šklebící se Ovar či co. To je zase sobotka.
  Eeeeh sobota.

 150. ad 140 a 174 – ňukat třeba? ALe kde začít? Nakonec není za tím uase Putin?

 151. Skimici,
  zase přeháníš .
  Sobotka není promerkelovský. Na akcích V4 se angažuje docela dost. A systematicky buduje spolupráci v rámci V4, a rozšiřuje porozumění i s jinými malými zeměmi.
  Obávám se, že jako obvykle jsou tvé hodnocení poplatné stranické příslušnosti toho, či onoho.
  Sobotka nepoužívá hard kecy, na to má Chovance.

 152. 178 quivis
  No – aspoň je jasné, že Asád musí jít. Nepochybuji, že se to nějak takto objeví.

 153. Z diskuze u článku o hladovkářských vetřelcích:

  „V Syrii se jim nelíbilo, v Turecku se jim nelíbilo, v Řecku se jim nelíbilo, na Balkáně se jim nelíbilo, v Maďarsku se jim nelíbilo, na Slovensku se jim nelíbilo a v Česku se jim nelíbí a drží hladovku. To vše od lidí kteří údajně prchají před válkou.
  Někde bude problém. Ale v Česku to nebude. Asi by jim měli vysvětlit, že vtrhli na špatný kontinent.“

 154. Vyjímám: „¨Nikdo nebombarduje mnohakilometrové fronty kamionů, které vezou kradenou ropu z Iráku do Turecka, kde ji nakupují firmy ze zemí EU, a tím sponzorují teroristy z ISIL.“
  Ačkoliv nide žádná fotka (uase satelity mají v tšchto místech mlhu před čočkami kamer), vzpomenu si, že na silnici Amman – Bagdád jsme v r. 2001 v noci potkávali kolony cisteren, mířících do Jordánska v době, kdy na Husajnovu naftu bylo embargo. Pro kšefmany nebylo, asi stejně jako teď.

 155. a ISIL promluvil:
  mimo jiné “ Islámský stát ve videu také vyzývá všechny své stoupence ze zahraničí, kteří nemohou cestovat do Sýrie, aby útočili přímo na francouzském území.“
  A pro infiltrované imigranty to asi platí taky!

 156. Koukám na France 24. Hollande mluví. Viditelně otřesen. Nicméně jen plká. Chauffer de l’air. Viva la France skončil. Neví co má dělat, to je evidentní.

 157. Mmch Hollande je tak vykolejen, že již podruhé zapomněl od noci v přímém přenosu zmínit, že islám za nic nemůže. Tak doufám, že až bude mluvit potřetí, že už mu napíšou správný text. Není možné aby prezident Francie se choval jak utržený z řetězu!

 158. islám za to fakt nemůže, skimici. Za to může matka Merkel, Hollande, EU a multikulturní ideologie.

 159. skimici,
  na obrat „humanitární bombardování“ jsem alergická od jeho vzniku.
  Přinejmenším bych čekala, že Frantíci tvrdě „proclí“ mešity, imámy a jiné aktivity. Boj s nepřítelem uvnitř země – ale jestli USA odposlouchávala v Evropě kde koho, tak by snad něco pomoct taky mohli, ne ? Kamery čumí na každém rohu non-stop, ale 8 koordinovaných teroristických útoků pozornosti uniklo…

  Obama taky „pobavil“, prej „POKUS o teroristický útok“. 150 mrtvých je P O K U S ?!

 160. 192 Matzurko
  No on si napřed musí ověřit fakta aby byl konsistentni. Co když se ukáže, že to byli jenom umírnění teroristé-tedy vladtně spojenci?

 161. Tak já si myslím, že zato především může těch osm zmetků, ti vraždili…….osm muslimských zmetků….a prý ve jménu Alláha…..takže ten islám asi v tom bude namočený.
  Těžko někdo prohlásí, že za hrůzy II.WW nemůže nacionální socialismus – a islám je dnes především nelidská indoktrinářská ideologie, kryjící se nyní již bývalou nálepkou jako náboženství… a samozřejmě vina je i na Ádě Mrkalové, Olándovi, multikulti trotlech apod., kteří této odpornosti umožnili nerušené zamoření Evropy….ale jedou v tom stejně.
  Osobně je mi Konvička dost unapetýtlich jako persona, ale má pravdu. Islám také.

  MMch – trochu drsná poznámka, ale čistě technického rázu:
  Až budu potřebovat páchat nějaká opravdu vražedná zvěrstva, najmu si machometány – práci odvedou s chutí a levně a následně si svoji odměnu (těch 72 panen) vyberou ze svého, stačí zmáčnout detonátor.
  Čistá práce, žádné dodatečné dohady s kontraktory, žádná stopa.

  Takže furt mi ještě vrtá hlavou malilinkaté podezření, kdože si je najal….ale to bude asi jen stařecká afinita ke spikleneckým teoriím.

 162. Tak pod tím Palatovým blábolem najednou není žádná diskuse. Ani oznámení, že byla uzavřena. Prostě tam není, i když ještě před chvílí byla.

 163. šimone,
  čí bony?
  A kdo převážel bojovníky ISILU z fronty, aby se jim něco nestalo, když jim Putin začal šlapat na paty?
  Kdo měl přísun levné nafty a teď už nemá…
  Kdo má tisíc chutí vtrhnout so Sýrie, když to tam ISIL začíná projíždět.
  Já bych o jednom magorovi, co mu straší v hlavě Osmanská říše, věděla….

 164. Dokonce i hornouherská pražská místodržící se probrala ze svého autismu a kondolovala.
  Jako gesto solidarity uvedla, že „… Dnes večer bude Petřínská rozhledna nasvícena do barev francouzské trikolory, což je ale to nejmenší, co můžeme udělat.

  Nyní je totiž čas, přejít od gest k činům.“ ( ?????)

  Nemělo by být nějak ouředně zakázáno, aby některé osoby s poruchami vyjadřování, zesměšňovaly smutné události ?

 165. Tak imigranti utíkají před válkou( a chtějí mít klid a nechat se od nás živit).
  Jaký rozdíl proti našim předkům, kteří v 38 a 39 utíkali,ale ne aby utekli před válkou nechali se někde mživit, ale aby se zapojili do války proti zlu a nasadili své životy. Ale takhle blb Palata uvažovat nedokáže.

 166. 200 simon Klein
  Hlavne aby nepoletli pořadí barev a Petřín nezářil jak Krempl 🙂

 167. jo, nasvítit petřínskou rozhlednu v barvě trikolory je opravdu účinné.

  KJeště by mohlnějakej intelektuál napsat úvahu, že rozhledna vlastně připomíná Eifelovku, a tutéž je naše gesto zvláště symbolické a krnda by mohla do kádrovýho dotazníku dostat dvě čárky místo jedné za aktivitu. Možná i hvězdičku.

 168. Krempl se mi líbí. Navrhuju zavést jako oficielní název.

 169. Klolik těch mrtvých vlastně je?

  Novinky hlásí, že 153, Idnes 127.

 170. Čulda je úžasný ! 🙂
  Nemáme prý být zlí na imigranty, protože utíkají před vražděním islámského státu.
  zajímavé.. Doteď tvrdil, že utíkají před vražděním Asádem…..

 171. 204 skimic

  Nebuďte hnidopich, hlavní je, že se nám ten trend otáčí od gest k činům, že…..

  Z tohodle se Islámskej stát posere do vejšky…….

 172. 211 tedy přesněji do výšky zhruba 65.5 m. S tím už se dá pracovat.

 173. U jednoho z atentátníkůbyl nalezen sysrský pas. To mě vždy nastraží. K čemu to teroristovi opásaného výbušninou a s kalachem v ruce je?

 174. A byl ten pas vůbec jeho ?
  Jak to v té změti lidských drůbků poznali ? – mohl být i nějaké jeho oběti….
  No a nebo je žádoucí, aby se „poté“ našel……jako třeba pas M. Atty v NY….

 175. Jemu k ničemu, ale zmátne nepřítele a poteší PaHy.

 176. Halaldine, něco takovýho prohlašoval i Bělobrádek.

  Ještě se probere jeho jasnost a vyčte nám, že jsme zaprdění a xenofobní. Myslím, že sluníčkáři a spol. mají tak trochu mindrák z toho, že tady se zatím nic nestalo.

 177. 2 Šimon klein ad 200 – jakápak smutná událost? Tady došlo k multikulturnímu obohacení Evropy – a Tobě se to nelíbí? Ty z toho snad nemáš radost? Však on nám to soudruh Barack Hussainovič řádně ideologicky vysvětlí… Teda, až dostane do rukou ty správný noty, podle kterejch má pískat…

 178. Pope: Paris arttack part „of the third world war“.
  Jakt to Jeho Svátost, Caput Ecclesiae myslela?
  Třetí světovka nebo válka třetího světa? Pokud mínil to prvé, měl by se vyjadřovat opatrně. Pokud to druhé, tak ať t netahá do světů ostatních.

 179. Němci dostávají rozum…

  Většina Němců je přesvědčena, že kancléřka Angela Merkelová postupuje špatně při řešení uprchlické krize. Ukázal to aktuální průzkum televize ZDF Politbarometer. Více než kancléřce důvěřují Němci v dané věci ministru vnitra Thomasi de Maiziérovi. Jeho úřad tento týden bez vědomí Merkelové rozhodl, že Německo znovu začne uplatňovat takzvaný dublinský systém umožňující vracet běžence do zemí, kde poprvé vstoupili na území Evropské unie.

 180. To je sice pěkné, že de Maiziere rozhodl, rozhodně je to krůček správným směrem, ale na praktické provedení jsem dost zvědavej. Jednak, pochytat je, druhak, kam s nimi, aby se tam z toho neposrali, třeťak, jak je tam udržet. Nějak mi to připomíná ono rčení o zavírání stáje, když už je kůň dávno pryč.

 181. Rputi, srdečně zdravím. Ad [222]. Díky za projevenou důvěru. Myslíš, že je v mé moci udělat něco s uprchlíky? Zamyslím se nad tím a uvidím, co mohu udělat…

  Já osobně mám EU(SSR) a její problémy v paži… 😉

 182. BohoušiB, já samozřejmě měla na mysli BohoušeS – ale pochybuju, že se ozve! 😀 😀

 183. Inu, není Bohouš jako Bohouš. My, praví Bohoušové, reagujeme, jsme-li přímo osloveni, velice rychle… 😀

 184. Halladine. V masoprůmyslu? To rozhodně ne. Já dělám v knížkách…

  Šimone, zdravím. Výhled mám směrem na východ a na západ (zhruba). Ve výhledu na jih mi brání jiné domy. My už jsme v Praze na tom ouplně nejsevernějším místě nad Blatavou, u nás totiž končí Praha, takže ani kdyby nebylo celé řady domů, jež mi brání v pohledu na jih, tak bych nasvícenou petřínskou rozhlédnu stejně neviděl. A vidět ani nechtěl. Nejsem vyznavačem uherské primátorky. Nejsem rovnež Charlie Hebdo…

 185. 225 BohousiB
  Ahoj! Je na konci tvé paže vidět i nějaký posunek či mezinárodně srozumitelné gesto? Něco jako Neprojdou! 🙂

 186. 231 – Bohouši – aha, já jsem si myslel, že by ti ve výhledu tak maximálně zavádzali krky žiraf….
  No a jenom pro upřesnění dodávám, že zmiňovanými preferencemi také nedisponuji, jen jsem chtěl vědět, zda již magisrát přešel k energickým protiteroristickým opatřením.

 187. zdravím!
  tak už i Alláh zhodnotil duševní kapacitu některých členů evropské „elity“,a to jmenovitě francouzského presidenta Hollanda… označiv ho za „imbecila “ 😕

  Inu,ti Stvořitelé lidstva, tvoříce člověka k obrazu svému ,asi přecenili svoje schopnosti …. 🙁
  “ …Osm bratří opásaných výbušninami a útočnými puškami zvolili za terč místa s rozmyslem vybraná tak, aby pronikli do samého srdce francouzské metropole, francouzský stadion ve chvíli zápasu dvou křižáckých zemí, Francie a Německa, jemuž asistoval francouzský IMBECIL François Hollande, bataclan, kde se stovky modloslužebníků shromáždily na slavnosti perverzity, stejně jako další cíle v desátém, jedenáctém a osmnáctém (pařížském) obvodu, a to naráz. Paříž se otřásla pod jejich nohama a její ulice se pro ně staly příliš těsné. Bilance útoků je nejméně 200 zabitých křižáků a ještě víc zraněných, chalozpěv a zásluhy náleží Alláhovi…“

  http://www.lidovky.cz/islamsky-stat-pozehnany-utok-na-pariz-hlavni-mesto-ohavnosti-a-perverze-1q2-/zpravy-svet.aspx?c=A151114_130311_ln_zahranici_msl

 188. Ostape – díky, to je úžasné !

  Tak to dneska budu klidně spát, lidé bdí (nebo bdějí ? – rozhodopádně ale konaj !)

 189. Asi už to svítí, v TV se mihnul záběr,
  ale moc hezky to nevypadá… 😕

 190. Skimici, zdravím taktéž. Ad [233]. Samozřejmě tam to gesto je, navíc je orientováno směrem zápazápadoseverním, tam co leží Mekka všech eurohujerů, do Brusele… 😛

  Ostap Bender, to je ta správná osoba na focení předpisově multikulti eurohujersky 4% nasvícené rozhlédny. Ten bydlí nedaleko ve velikém, převelikém domě pěkně vysoko a má tak nerušený výhled na rozhlednu v údolí… 😉

 191. 2 Ostap Bender ad 236 – ano, to je ta správná razantní odpověď militantnímu islámu! To je dokonce lepší, než ostrá prosba z lázní… Tohle, jakmile nějakej terorista uvidí, tak se z toho posere. Smíchy!

 192. 2 Šimon klein ad 242 – no ale toho hajsli v březnu, nikoli v listopadu…

 193. No tak gesta by paní prmátorce šla dobře (má někdo představu, kolik si Eltodo – či kdo to nasvětlení spravuje – za takovouhle změnu účtuje?). Teď jsem zvědavý na ty činy. Opásá se nábojovými pásy a vrhne se do boje proti ISILu? Nebo přestoupí na musulmanskou víru a bude vynášet do BIS citlivé informace ze své komunity? Jsem na to zvědavý, třeba ještě překvapí…

 194. 2 Ostap Bender ad 246 – já bych tipoval, že si dnes po večeři nedá doutníček… A teroristům vzkáže – neplačte, sami jste si to zavinili!
  A to teprv bude čin hodný kundy z prešpurka…

 195. Tak nám na konferenci ve Vídni pod záštitou OSN prohlásili IS (Daeš) a al-Nusru (pobočka al-Kaidy) za teroristické organizace a přidají je na seznam teroristických organizací. Aspoň něco…

  Ovšem co s umírněnými teroristy? Na tom shoda nepanovala…

 196. Bohouši, kdo je tam přidá? Pokud jsem dobře pochopil, OSN to nebude, takže ta deklarace v případě IS nejspíš zůstane jen na papíře. V OSN to až dosud blokovaly USA, Velká Británie a Francie.

  Co se týče Al-Nusry, ta jakožto frančíza Al-Kajdy už mezi OSN uznanými teroristickými organizacemi teoreticky je, alespoň na tuhle konstrukci se výše zmíněné země odvolávaly, když blokovaly její explicitní přidání na seznam. Ale ani to v praxi těm, na kterých záleží, nijak nebránilo v obchodování s dotyčnou organizací…

  Jinými slovy výstupem celé té víděňské konference je navoněný prd…

 197. I když možná ne, alespoň podle Aktuálních konfliktů:

  Jak koukám na živý přenos ČT24 z Vídně, tak rusové prosadili svůj plán (politický proces) pro Sýrii a přednáší jej Kerry. Jsem mile překvapen. Kerry se tam zaručoval, že žádné regionální mocnosti nebudou vyzbrojovat nikoho v Sýrii – no to jsem zvědavý. Z toho asi trefí většinu džihádistů mimo IS a Džabhat al-Nusra šlak, protože buď se přetransformují do umírněné opozice nebo je s nimi konec.

  A když dostane slovo Lavrov, tak to standardně vypnou a Bořek tam přednáší ty své haluze, místo aby to taky pustili a přeložili.

 198. Ostape, ad [249,] já jsem to naopak pochopil, že OSN to bude. Na tom se přece právě ty delegace usnesly…

  Na ČT24 mezitím řeší „uražené“ muslimy. Co jim to ta Evropa udělala (sic!)… 🙁

 199. Bohouši, já teda nevím, ale v té Vídni přece nejednala OSN. 🙂

 200. No, Pako Kimono zaslalo ostrou prosbu z lázní, tak uvidíme, co dál…

 201. Bohouši,
  na otázku „co jim ta Evropa udělala“ bych navrhoval následující odpovědi:
  (1) Nenechala se v říjnu 732 porazit u Poitiers
  (2) Nenechala se v září 1683 porazit u Vídně

  Mimochodem, dnes je v Babišově Frontě fundamentální článek od P. Pitharta. Měla to být asi dělostřelecká příprava na 17.listopad, ale v souvislosti s jistými událostmi to vyznělo nějak dutě. (Asi by to vyznělo dutě i bez těch událostí, ale já nějak nejsem nestranný hodnotitel oné osoby.)

 202. Ostape, ad [254]. Já tu určitě nejsem jako tlumočník názorů OSN, ale jenom se odvolám na tiskovku z Vídně, kde proběhl onen summit o Sýrii.

  Pokud jsi koukal na tiskovku, tak jsi si mohl všimnout chlapíka, sedícího v čele stolu mezi Kerrym a Lavrovem. Kerryho měl po své pravici a Lavrova po své levici. Ten chlápek uprostřed mezi nimi se jmenuje Staffan de Mistura a je to právě zvláštní zástupce generálního tajemníka OSN pro Sýrii. Mj. tam byly tuším účastny tyto státy Rusko, USA, Francie, Británie, Německo, Saúdská Arábie, Turecko, Írán. Navíc mimo představitele OSN tam byli ještě představitelé EU, Ligy arabských států a Organizace islámské spolupráce (OIC). Sýrie mezi nimi nebyla (evokuje to Mnichov roku 1938).

  Toť vše o roli OSN na dnešním vídeňském summitu. Víc už ze mne nevydoluješ. Počkej si na to, až vydá zprávu ČTK… 😉

  DVD, dobrého večera ti přeji. Ad [254].
  a) Bingo!
  b) Bingo!
  c) domácí i EU Quislingové a havloidi zpytují svědomí, kde udělali ti nevděční ostatní xenofobní Evropané chybu. Chtělo by to nějakou ráznou omluvu vůči muslimům a všem imigrantům…
  Hlavně žádná xenofobie a islamofobie. Takhle by to prosím dále nešlo…

  Článek trávníkáře Podivena Pittharta z dnešního Lügenpresse si velice rád přečtu… 😀

 203. Chybička se vloudila do mé předchozí [255]. K Ostapu Benderovi patří samozřejmě odkaz ad [252], nikoli [254]. Pardóóón…

 204. DVD, nemohu toho Podivena z [254] najít (tedy na LžiDnes). Nevyšlo to pouze v tištěném vydání?

 205. Ten Palata už to kroutí tak, že mu z toho vychází logické nesmysly… 🙂

  …Evropa, celý Západ, všichni lidé, kteří se nechtějí podvolit vidění světa Islámského státu, jsou s ním ve válce. A to proto, že Islámský stát chce zabít každého z nás, s ideologií podobnou nacistickému Německu. „Nesmíme však připustit, aby teroristické akce Islámského státu vyvolaly nenávist k muslimům,“ píše ve svém komentáři reportér MF DNES Luboš Palata.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-lubose-palaty-k-utokum-v-parizi-fpg-/zahranicni.aspx?c=A151114_095028_zahranicni_neh

 206. Jo, Palata se pomátl načisto. Dalo by se parafrázovat: „všichni lidé, kteří se nechtějí podvolit vidění světa Německé říše, jsou s ní ve válce…Nesmíme však připustit, aby vyhlazovací akce SS a Wehrmacht vyvolaly nenávist k nacistům“

 207. A ombudsmáňa ať si škubne kanýrem!

  Chovanec: „Nicméně ukazuje se, že tvrdší postoj k přijímání uprchlíků, za který býváme kritizováni, se vyplácí. Je třeba vědět, kdo přesně a proč k nám přichází, protože je to otázka bezpečnosti. Samozřejmě není to postup samospásný, ale budeme nadále pokračovat v systematickém postupu proti nelegálním uprchlíkům.“
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/chovanec-necekame-serii-utoku-po-evrope-byla-ale-posilena-ochrana-vyznamnych-mist-gj1-/zpravy-domov.aspx?c=A151114_193716_ln_domov_ele

 208. Tyhle starosti…Karta mi odmítla vydat fotky z dopoledního focení. Nakrkávací, protože jsem se na to těšil a chytil akorát počasí. Foťák je zobrazil, počítadlo nevidělo. Připojil foťák abych stáhnul přes foťák, instalace… blablabla… neproběhla úspěšně, zařízení asi nebude fungovat. Přestal je vidět i foťák. Prostě ne. Ve složkách postupně zakládaných foťákem akorát fotky z posledního focení. Z nových ani jedna. Přitom volné místo na kartě o jeden a půl giga menší než součet velikostí zobrazených složek.
  Musel nainstalovat dolovací program, vydolovat, přejmenovat. Zachránil všechny, ale byl to opruz, nástroji z Voken to nešlo. Aktuálně se zabývám v čem a jak se stala chyba. Karta po kontrole nevykazuje chyby.

 209. Praktická rada
  nevím jak kdo kam plánujete cestovat, ale velké společnosti (a mám to už dnes potřetí) zdůrazňují, že do Paříže by se nemělo cestovat během následujících pár dnů pokud to není nezbytné. Formulace se liší podle společnosti a podle právníka který má zrovna na víkend službu. Po třetí sms jsem neodolal a zavolal kamarádovi. Jde o pojištění a klausuli Force Majeure. Vyšší moc. Po prohlášení Hollande a belgického premiéra (Charles Michel) prostě není jasné kdo co bude eventuálně platit, pokud se něco pos…e.
  Dávejte si tedy pozor a případně se administrativně dozajištěte. Že by hrom udeřil na stejném místě podruhé nemám starost. Možná na Sinaji. Tam už se Hospodin na té hoře jednou vyskytl.

 210. Jinak – kupodivu – nevšiml bych si toho nebýt toho hrozného a odsouzeníhodného teroristického činu, (nechť jim Alláh prokleje všechny po výbušné směsi nepoužitelné výčnělky a výsměšně je pohodí před komisi sedmdesáti dvou lačných a připravených hurisek. Budiž jim tento smích křišťálových zvonků zvučným doprovodem na jejich cestě do jejich pekla). Inšalláh!. (tedy – je li to boží vůle)
  Ale považte – není to s naší civilizací tak špatné pokud se i takováto krásná blond slečna zajímá o masové sporty.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386436-atentatnik-opasany-vybusninami-mel-vstupenku-na-stadion-zastavila-ho-ochranka.html

 211. Dobrý večer,

  Že je Palata blázen, jsem tu psala už ráno.

  Pod tím článkem bylo v diskusi po ránu hodně přes třista příspěvků, většinou na tohle téma a pak najednou zmizela a není. Není tam ani poznámka, že pro nějaké nevhodné výroky byla uzavřena. Prostě jako by nebyla.

 212. Co se týče přetřásaného aktuálna ale i obecně. Račte si uvědomit, že v demokratickém státě, který vede válku nejsou „nevinní civilisté“. Nejsou v postavení podřízených poddaných panovníka, který on jako suverén vede válku. Nejsou nezúčastněným obyvatelstvem. Oni jsou majiteli státu, oni jsou suverénem, oni vedou válku. Ne nějaký král, „stát“, nějaká „armáda“ někdo jiný nezávislý na jejich vůli. Oni mají plnou odpovědnost. Proto jako suverém vedoucí válku jsou logickým a legitimním cílem. Bez ohledu na zvyklosti a konvence mající počátek v době, kdy obyvatelstvo a vojáci ještě nebyli suverény, ale poddanými. Ledaže by s tou suverenitou, s občanstvím to bylo nějak jinak než se píše v ústavním chorobopisu.

 213. (265) „WSJ cituje člena ochranky, který se představil jen jako Zuhejr a uvedl, že prohlídka u muže odhalila vestu s trhavinou.“ Zuhejr zrovna nevypadá na galské jméno, takže u těch Frantíků se to zřejmě zajímavě prolíná.

 214. 267 Schumi
  Jasně. Běž si ráno koupit kvér a krabičku nábojů. Dře to? Ale ti hoši to měli. Nepochybně složily ty zkoušky s otázkami nesmyslnými jak na řidičský průkaz. Nikdo normální to nedá z voleje. Chytačky. Žádný zákon nedá občan z voleje. Chytačky. Jinak by zákona a aparátu nebylo zapotřebí. Elementary, Mr. Schumacher.

 215. Pouhé dva dny (12. 11.) před tím teroristickým činem IS v Paříži (14. 11.) se podobný atentát se stejným původcem (IS) odehrál v libanonském Bejrútu, v šiítské čtvrti. Kolem 44 obětí a 200 zraněných.

  Vojáci chalífátu se odpálili v pevnosti heretiků. Poté, co se odpadlíci shromáždili kolem místa exploze, druhý mučedník se odpálil za použití pásu s výbušninami.

  Novináři se mohou dnes přímo strhnout. Teror v Bejrútu starší o pouhé dva dny již dnes vůbec nikoho nezajímá.

  „Demokracie“ v EU(SSR) je zvláštní, jak měří všem nestejným metrem…

 216. 271 BohoušiB
  Možná Ti nerozumím. Domnívám se a velmi tomu věřím, že se Prorokovi synové mají odpalovat navzájem dosyta inšaláh (chce li tomu Bůh)
  Já jen namítám místo. Paříž NOK, Bejrůt OK. Tam se jim to líbí. Škoda toho města ale i Sodoma a Gomora musely být krásná města. Jinak by se tam neřest světa nesoustředila a Hospodin by netoužil je spálit ohněm. Někde jsem slyšel, že mu tam chtěli zmermomocnit Anděly).

 217. (272) Prostě zajímavé. Konec konců, nějaké ty Židy do ledničky při posledním nebo předposledním atentátu také schoval Arabák, alespoň údajně. Já rád Chestertona a paradoxy.

 218. Nechápu cestovní kanceláře. Paříž bude příštích několik týdnů nejbezpečnějším místem. Stejně jako jiná místa, kde došlo k velkému, demonstrativnímu atentátu.
  Skimici – ad cvičení z jazyka českého: První pokus (273) mluvnicky správně. Prorokovi synové. Vše ostatní je zmatečné hledání. Oprava v 270 je správně. . 🙂

 219. A k situaci: Tahle společnost je určená k zániku. Ovládnou ji „barbaři“. kteří za cca 1600 let dosáhnou dnešního stavu. Nebo se pletu? Je někdo ochoten bránit tuto společnost? Padnout? Položit život? Je někdo srozuměn s tím, že muži na žebříčku hodnot upřednostní vlastenectví a morální kredit – padnout za vlast? Ne. Ale bez toho se neubráníme a budeme ovládnuti. Smiřme se se zánikem

 220. 279 -280 protichůdné rady.
  Dobré ráno.
  Oni totiž zatím spokojeně jebou všechny strany.

 221. Již staří číňané
  http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/385468-sexuolozka-laura-janackova-sverazny-pohled-na-sex-ve-stare-cine.html
  Jak to měli komplikované. Nejeden číňan si jistě řekl: A toto(!) má být Martinovo „silnější pes jebe“? Ani felace nesměla být dokonána kvůli ztrátě životní síly, zatímco holky si to užívaly dosyta. Velmi nevyrovnané. Všechny velké civilizace ostatně zanikly skrze lidsky vytrilkovaný vztah k sexu.

 222. https://www.youtube.com/watch?v=j2Ap6Ld3KN8

  „Mí drazí spoluobčané. Prožíváme hrůzu. Prožíváme národní tragédii. Včera večer prožilo hlavní město Francie útoky nevídaného barbarství, které ukázaly další nárůst násilí ze strany islámského terorismu. Již pošesté během roku 2015 udeřilo na naši zemi. Francie oplakává své mrtvé a já pláči s ní. Také myslím na těch mnoho raněných, z nichž někteří jsou v kritickém stavu. Rodinám mrtvých a raněných chci vyjádřit nejhlubší soustrast a solidaritu. Skláním se před obětavostí a profesionalitou našich pořádkových sil a záchranářů a chci jim vyjádřit své uznání. Zaslouží si obdiv celého národa. Je mou povinností vám říct, že Francie a Francouzi již nejsou v bezpečí. A je nutné okamžitě jednat.

  Francie si musí konečně ujasnit, kdo jsou její spojenci a kdo jsou její nepřátelé. Její nepřátelé, to jsou země, které zachovávají vstřícné vztahy s radikálním islámem. Jsou to také země s ambivalentním postojem k teroristickým aktivitám. Všichni ti, kteří bojují, jsou spojenci Francie a měli bychom s nimi jako s takovými zacházet.

  Prezident vyhlásil výjimečný stav a dočasné hraniční kontroly. To je dobře. Ale ať říká Evropská unie cokoliv, je nezbytné, aby si Francie držela kontrolu nad svými hranicemi jednou provždy. Bez hranic není možná ochrana, ani není možné bezpečí.

  Francie byla vykreslena jako zranitelná. Musí přezbrojit, protože již dlouho prochází naprogramovaným kolapsem svých kapacit ochrany a obrany tváří v tvář předvídatelným a rostoucím hrozbám. Musí obnovit své vojenské prostředky, policii, četnictvo, rozvědku a celníky. Stát musí znovu zajistit základní poslání ochraňovat Francouze.

  A konečně islámský fundamentalismus musí být zničen. Francie musí zakázat islámské organizace, zavřít radikální mešity a vyhostit cizince, kteří káží na našem území nenávist, stejně jako nelegální přistěhovalce, jež tam nemají co dělat. Pokud jde o členy těchto islámských hnutí dvojího občanství, je nezbytné zbavit je státní příslušnosti a zakázat jim vstup na naše území.

  Mí drazí spoluobčané, jsme odvážní lidé. Národ musí být v této situaci jednotný.
  A za slovy musí být silná akce, která bude chránit Francouze a udržovat tuto jednotu.

  Ať žije republika! Ať žije Francie!“

 223. Dano, Lady pořád ještě platí, „pušku mi vyrvou jen z mých studených prstů“

 224. Dobré ráno vespolek,
  Dano klidně se smiřuj.
  Já tomuhle národu věřím, že od určité hranice se začne o přežití rvát. Jako už v minulých stoletích vicekrát.
  Anebo zase přijde pomoc Ivana z Východu, aby mu pak půl národa nadávalo, že mužici v láptích…

 225. 280 a 288 to znamená „demokracie, adieu.“ Nastupuje právo silnějšího či ozbrojenějšího.

 226. Matzurko 287,
  to jen na Danu zrovna lezla depka. 🙂

  Jak je to dlouho, co mi bylo spíláno, když jsem říkala, že by kluci měli chodit na vojnu a že vůbec ta Civilní obrana nebyla na škodu?

  Ono chceme-li mít funkčí armádu a chceme-li, aby se obyvatelstvo umělo bránit, tak holt nic jiného nezbude. Flákat obranu a pak kňučet, to umí každej trouba! 😀

 227. Pokud teroristi se mohli v Peříži takto volně pohybovat se svou výbavičkou, proč nepočkali až na období, kdy na konci listopadu by se do Paříže sjeli světoví státníci? V té doby by měl atentát zničující následky (a nemyslím tím, že bydokázali ten atentít spáchán na ty státuníky, jen v té době).

 228. Rputi,
  včera jsem na kterémsi novinovém serveru zahlédla anketu o obnovení vojenské služby. Procento souhlasících s obnovením bylo nad číslíčkem 80. Bohužel si ten server nepamatuji – mohlo to být ovlivněno spektrem čtenářů – ale i tak to bylo potěšující.

 229. quivisi,
  pátek 13. ? Zabití džihádisty Johna ? Prostě někomu „bouchly saze“ ?

 230. A k nasvícení budov v barvách Francie – ehm, myslím, že už ani RF nerozporuje pád svého civilního letadla jako teroristický čin, tak by se mělo nasvěcovat taky, ne ? Stačí přeházet pořadí barev…. Těch obětí tam bylo více. Zejména dětských…

 231. 286 DN
  Jo, ale to vaše ušatý nadělení nevynechá jedinou příležitost aby vám ty železa vzal.

 232. Ad 285 – něco podobného bych čekal od francouzského prezidenta. Holt, Hollande není De Gaulle.

 233. I naše ombudsmáma se řadí svými výstupy mezi ty, co nesou spoluodpovědnost za nekontrolovanou a hladkou infoltraci islamistů do Evropy.
  Tady by zvlášť bylo nutné prohlášení: Není to moje ombudsmanka!

 234. 297 – souhlasím, ani moje ta ombucmutr není .
  Navíc, když vypadá jako fotr fotra po dlouhém pochodu roštim.

 235. Nebo z toho vtipu:
  Kouká chlap na foticí se svatbu před radnicí a prohodí: „To je ale ošklivá nevěsta.“ Zleva se ozve: „No dovolte, to je moje dcera!“ Muž se omlouvá: „Promiňte, já nevěděl, že jste její otec.“ „Vy sprosťáku, já jsem její matka!“

 236. „Islám se navíc liší od jiných náboženství, protože od útlého dětství očkuje děti myšlenkami násilí spolu s fyzickými tresty a tvrdou disciplínou náboženských příkazů ve všech každodenních úkonech. Rodiče nutí děti do náboženství co nejdříve, aby nehledaly jiné víry. Výchovné metody, které by na Západě byly zneužíváním dětí, jsou hluboce zakořeněné jako správná výchovná strategie. I proto jsou muslimští extrémisté mnohem násilnější než extremisté jiných náboženských vyznání. Fundamentalističtí rodiče vytvářejí „monstra“, která se cítí oprávněna mučit a zabíjet nevinné lidi.
  Kulturní a psychologický koktejl hněvu, nízkého sebevědomí, ukřivděné mentality, ochoty slepě se řídit podle autorit a agresivního a diskriminačního pohledu na nemuslimy, vnucený muslimům skrze bolest, zastrašování a mysl otupující opakování Koránu, je důvodem, proč islám vytváří monstra.“
  http://guardianlv.com/2014/05/islam-creates-monsters-says-psychologist/

 237. 2 quivis ad 288 – dovolím si zde opět připomenout slova Benjamina Franklina:
  „Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“

 238. Dobré dopoledne, abych se opět zbytečně nerozepisoval do šíře (než půjdu dělat cosi jiného), dovolím si bez jakéhokoliv rozsochatějšího zdůvodňování uvést svůj skrovný názor: Řekl bych, že dilemma naprosto nestojí tak, že (když to trošku zparoduji a přeženu) buď se každý český školák naučí házet gumovej handgranát na cíl vzdálený třicet metrů (jak kdysi praktikováno), anebo národ český vyhyne v područí islámu.

  S omluvou za další opakování jen znovu vyjdu z toho, co jsem zde psal už mnohokrát: Jádrem problému jsou pravdoláskaři. Branná výchova na školách či vojenská služba totiž nemusejí zvýšit schopnost hájit národní zájmy ani za jednu generaci, podobně jako v tomto směru fakticky nijak nepomáhaly za předlistopadového režimu. (Možná spíše naopak — byla zde tak další struktura, kterou režim mohl, byť s rozpaky a s rizikem, užít proti české společnosti.) Oproti tomu by důsledná politická eliminace pravdoláskařů (celoevropsky pak pseudoliberálů; mimochodem ti starší z nich leckdy ZVS sami prošli) mohla přinést žádoucí obrat již za pár měsíců. Myslím si, že v zemích V4, dosud ve srovnání se Západní Evropou kontaminovaných multikulturalismem jen minimálně, by o mnoho více nebylo třeba.

  Naopak, domýšlíme-li věci do konce, požadovat brannou výchovu vlastně znamená požadovat či aspoň předjímat občanskou válku. To jistě má své opodstatnění v zemích, jako je Francie, ale v poměrech České republiky nevidím technického důvodu, proč by migranty neozbrojené těžšími zbraněmi nemohla zastavit armáda ve spolupráci s policií, zatímco proti dnešním profesionálním armádám by český domobranec asi neměl o mnoho větší šance, než Čečenci proti Rusům.

 239. 269 skimici, to je logické. Je-li tomu tak a onou mocí mi není dovoleno účinně bránit svůj život,nemám chuť riskovat svůj život pro onu moc. Tedy ve prospěch životů usurpátorů té moci, kteří jinak na mě serou, odírají z kůže a všelijak buzerují a když to nakonec poserou, požadují abych je bránil vlastní krví, vlastním životem. Oni to většinou přežijí. A když to přežijí zas na mě serou, odírají mě z kůže a všelijak buzerují. A navíc za všechny ty průsery činí odpovědným mě, protože podle nějakého chorobopisu jsem suverénním občanem, kdežto oni jsou je mými pokornými služebníky. Ve skutečnosti tak či onak, pro tu či onu příležitost, ten či onen zájem. No to tedy hovno.

 240. Jinak ještě k tomu výblitku zasloužilých kariérních komunistů magnificence Tomáše Zimy a spectabilis Honzy Kratochvíla (u Boba Gaše nevím a Alexi Šedo je a byl zásadně politicky dezorganizovaný) – z dnešního Macka:
  „Přijmou politikové a ta část světové veřejnosti, která nejen proti přílivu islámu do Evropy nic nedělá, ale ještě jej vítá, za pařížské události alespoň část odpovědnosti? Silně o tom pochybuji, opět uslyšíme jen jejich plané kecy a pokrytecké velkohubé projevy soustrasti.
  Francie, bohužel, sklízí setbu, kterou její představitelé v toku času zaseli. Jinde je jen otázkou času, kdy se stane něco podobného či horšího.
  Cesta zpět je jediná: reconquista Evropy se vším všudy. Jenže, je toho změkčilá společnost vedená nerozhodnými slabochy, vůbec schopná? Bohužel ne.“

  A já si k tomu dovolím parafrázovat jednoho kolegu, který u piva vždy říkal: „Tělo si to žádá, tělo to potřebuje a tělo to také dostane!“
  Takže: Evropa čeká na nového Hitlera. Evropa si ho žádá, Evropa ho potřebuje a Evropa ho také dostane!

 241. 303 Zpátečníku, armáda není izolovaná záležitost. Je generována všobecnou kulturou projevující se politicky, je jejím odrazem. Vytvářející systém. Například nemůžeme mít armádu švýcarského typu, protože nemáme všeobecnou švýcarskou kulturu. A protože nemáme švýcarskou kulturu, znamenající systém všeobecně sdílených hodnot, nemáme ani nemůžeme mít armádu švýcarského typu. Protože abychom ji měli, museli bychom mít vše ostatní švýcarské. Tak to platí ve všem a o všem. Ano, pro nějaké krátké období je možná nějaká výjimka, v mezích absolutních hranic systému. Jenže je umělá, nestabilní a dočasná, protože nemá systémový základ. Proto se vrátí do stavu souladného se systémem.
  To co je zde, není důsledkem působení vnější moci, nějakého uchvatitele, piráta, dobyvatele, který zdejší přirozený řád nahradil vlastním. Že toto je anomálie, že stačí se toho piráta zbavit a vše se vrátí k normálu. Ne. To co je zde, s čím jsme nespokojeni, na co tu nadáváme, není anomálie. Je to normál jako důsledek naší obecné kultury. Našich sdílených, ne papírových, ale žitých všednodenních hodnot. Toho jak mluvíme, jak myslíme, jak se chováme. Slova spojovaná do vět, věty do myšlenek, myšlenky projevující se skutky, skutky tvořící způsob života, způsob života stávající se osudem. Proto je to zde takové jako je a z té podstaty to nebude jiné. Tak jako jinde je tomu právě z těch příčin jiné.

 242. Zpátečníku,
  jestli ona nebude chyba ve vás?
  Představovat si Civilní obranu jako házení gumovým granátem je vskutku na dvě věci!

  Civilní obrana v reálu znamená, že si lidé osvojí určité metodické a organizační postupy, které pak v případě ohrožení uplatní automaticky, házení granátu mezi ty dovednosti obvykle nepatří.
  Což je velmi užitečné k zamezení paniky, která leckdy napáchá větší škody, než ohrožení samotné.
  A sem patří i třeba taková dovednost, jako je zavolání sanitky. Člověk nejen, že musí znát číslo, ale musí vědět, že oznámení: „Vona vomdlela, přijeďte honem!“ je k ničemu.
  Lidé by měli umět poskytnout první pomoc, měli by vědět, kam se vrtnout, když se valí voda, měli vy umět okamžitě vytvořit tým, který je schopen zásahu, když třeba hasiči nebo vojsko zrovna nejsou v dosahu. Musí být prostě schopní stabilizovat, aspoň do určité míry, situaci, než se k nim dostanou profesionální záchranáři.

 243. 305 PeSi, vrátím-li se zpět a pohlédnu z roku pětaosmdesátého minulého století, z „tábora míru a socialismu“ ve zdejších médiích, kontrolovaných, tehdy, tak jako nynější kontrolovaná nejsou, že, by bylo zpravodajství v duchu, že důsledek kolonialismu, neokolonialismu, imperialismu,…. Zatím co z Hlasu Ameriky a z žbrbláním rušené Svobodné Evropy by nám říkali, že to není pravda, že je to režimní propaganda, a že svoboda…

 244. Zpátečníku,
  nejsem tak naivní, abych si představovala, že kkdyž zítra nastoupí do ZVS všichni mladíci ve věku 18 let, budeme mít do měsíce bojeschopnou armádu 🙂 Jak to vypadá s takto mobilizovanými lze smutně pozorovat na Ukrajině…. leč výsledek jmenované ankety čtu jako signál, že alespoň část národa se bránit chce.
  Stran branné výchovy, jistě, házení gumového granátu je pitomost, ale něco jako „obrana civilního obyvatelstva“ by prospělo celkově, a nejen při hrozícím válečném konfliktu. Už jsem tu zmiňovala, že tento dril je běžný ve školách v Kalifornii, kde jsou zemětřesení nepředvídatelná, takže aspoň základy co dělat děti a studenti mají. Jde o to, mít nejen představu jak a kde se krýt, ale i základy zdravovědy, jak zastavit krvácení, jak ošetřit postiženého v šoku atd. Ono by se to hodilo i během záplav, požárů atd., ba i při dopravních nehodách. Navíc, snad by to zvedlo všeobecné povědomí o tom, že bránit se nebezpečí je OK (záchranáři snad přijdou, ale mezitím se postarej sám), takže by pak i na armádu nebylo nahlíženo skrz prsty… Žádné falešné pohodlné „jsme v NATO, nikdo si netroufne, Amerika nás zachrání“. Leda kulový, jak jest z pátečního teroru zřejmo. Ale už jsme něco podobného rozebírali po Breivikově řádění – ti mládežníci se tam nechali postřílet jak ovečky, nikoho nenapadlo ho zezadu praštit do hlavy židlí nebo čímkoliv účinným…
  USA i UK mají zcela normálně v TV „reklamní“ šoty, jednak náborové (join the Navy :)…), ale i pro záložáky – jak si mohou zvýšit kvalifikaci, organizační schopnosti atd.

 245. Rputi,
  koukám, že jsme se do chudáka Zpátečníka pustily stereo 🙂
  Ale jo, no. Jsou prostě situace, kde demokracie končí a je důležitejší držet hubu a krok. Se záchranářem (hasičem) se nedebatuje, co má udělat, ale poslechne se jeho pokynů.
  Vlastně i hollywoodské trháky s katastrofickou tématikou se točí na tom, že zatímco byrokrati vydávají životu nebezpečné rozkazy, geniální geolog, vrtař, meterolog vyvede zmatené obyvatelstvo do bezpečí…. obvykle to není absolvent sociologie, a pokud náhodou ano, tak si ji dostudoval v přestávkách mezi jadernou fyzikou a tréninkem krav maga 😀

 246. Dobré dopoledne,

  Dano, otázka je, co by se bránilo. to, co se prezentuje v novinách jako „společnost“ a jako její autority a motrálnáí giganty opravdu za obranu nestojí.

  Zpátežníku, souhlasín a myslím, že obrana evropských hodnot by měla začít u takových jako Schwarzenberk nebo Šabatová a jim podobní. neříkám, že by se měli rovnou odstřelit, ale zajisté odstavit ze všech funkcí, kde by mohli škodit. A necitovat každej pšouk, kterej vypustí, jako by to bylo něco bůhví co moudrého.

  Civilní obrana, vedená jako příprava na válku, je blbost. Ale setkala jsem se kdysi s někým, kdo říkal, že měli nějakého osvíceného kantora, který se spoustředil hlavně na první pomoc a pojal to spíš jako přípravu na to, co dělat v mimořádných situacích a že to takhle doc ela brali a bylo to k něčemu.

  Ostatně nějaký základní zásady mají děti v rámci prvouky už na prvním stupni.

 247. Mea culpa, nedočetla sjem do konce a reagovala.

  K tomu, co napsal Schumacher v 304, kde se bere ta neochota bránit nějaké „hodnoty“ nemám co dodat, přesně takhle to taky vidím.

 248. 285 Rputi, připadá mi to povědomé… To byl projev stávající nebo už exilové vlády?

 249. V nejhorším se k odvrácení pozornosti vytáhne osvědčené „Jmelí“. Tedy ruské taky…

 250. 187 skimici, oni mají alespoň to „Viva la France!“ My ani to…

 251. 304 – výtečně stručně shrnuto – podepisuji taktéž.
  A ten projev, Schumi, je pronesený projev – jak doufám – příští francouzské prezidentky: Mariny Le Pen po pátečním útoku islámského komanda.

 252. 172 Matzurko, ono to nebylo součástí vystoupení?

 253. 317 Šimone, prdlajz. Je to slepice. Jediná ženská, která to měla v hlavě srovnané byla Margharet Thacher. A navíc nebyla posraná jako nyní Hollande. Tehdy po atentátu v Brightonu, když těsně unikla smrti se zachovala tak jak se očekává od státníka.

 254. 319 – souhlasím s hodnocením Thacherové, ale ne s hodnocení Le Pen(ové).
  Přečti (nebo najdi na webech její projevy) si od ní víc věcí.
  Škoda, že zde není někdo podobného ražení, případně jako G.Wilders,NL, na exekutivní úrovni – Otík Sralbotka to zcela jistě není.

 255. Matzurko,
  inu náhoda přeje připraveným!
  Já, v těchto souvislostech, rada uvádím příhodu, která se udála při oné šílené tsunami, která udeřila i v Africe, i když ne tak drasticky. Bylo to na pláži na východním pobřeží, spousta turistů, slunili se, cachtali…
  A tsunami, jak ne moc známo, když se chystá udeřit, tak nejdřív nasaje vodu od pobřeží a voda začne, zcela mimo dobu přílivu, ustupovat. Což se stalo, ale všichni byli v klidu, neboť nevěděli…
  Krom jedné anglické, asi 12leté, holčičky, která najednou pronesla: „Maminko koukej, ta voda ustoupila a my jsme se ve škole učili….“
  Takže asi tak… 🙂

 256. Schumi,
  ad 316) no tak pokud „Pravda vítězí !“ není dostatečně úderné, nebyl by už čas vymyslet něco aktuálnějšího 🙂 ?

 257. 322 Matzurko, otázka je „Čí pravda?“
  Vědět tak dopředu která pravda zvítězí…. A na jak dlouho. Než bude nahrazena jinou.

  Vhodnou pravdu se člověk nedozví ani z novin. V dnešních novinách si přečtu včerejší, za kterou zítra dostanu přes hubu.

 258. Schumi,
  dyť píšu, tak navrhni jiné. „The truth is our there..“ a „Trust no one…“ je už ale obsazeno 🙂
  No vážně, dokázal bys vymyslet nové motto ?

 259. „Leckterej hlupák se dodneška pro pravdu hádá
  Pravdy se ovšem v těch řečičkách nedobereš
  jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda
  ale až dokáže to co dokáže Lež“

 260. (287) Na to rvaní už skoro taky nevěřím.
  Ona ta pomoc z východu není nezištná. Ona vlastně žádná pomoc nebývá nezištná, ale u té východní je to nejvíc vidět. Tu sovětskou si ještě pamatuji a carskou zase Poláci.
  „Mužici v láptích“ zde nejvíc „drží“ Halladina, snad ještě i NoName, jinak jsem výskyt nezaznamenal.
  (289) Chuť uzákonit ani odvést nelze.
  (291) To celkem vychází. Z věkových a gender důvodů by se cca těch 80ti procent netýkala. 😛
  (306) Ano, ovšemže.
  (310) Záchranářka je zásadně v nátělníku (i profesorka), to se pak lze smířit i s brannou výchovou. 😛

 261. Ahoj!
  PeSi – k tomu rektorovi…. Já ho nechápu !!
  Rektoři dvakrát demonstrativně korporativně odmítli presidentovo pozvání na Hrad k oslavě státního svátku a on se teď diví, že president odmítl jeho pozvání k oslavě státního svátku????

  Příště žádné nedostanou, prezidenta zvát nebudou a bude spokojenost na všech stranác.
  Jen po nich ani pes neštěkne… 😉

 262. Slyšel jsem teorie, že zaútočili předčasně , protože se báli, že jsou jim na stopě, protože nějakého maníka s autem se zbraněmi chytili v germánii.
  Ten maník nepromluvil ( asi německá policie nemá dost fantasie na efektivní výslech , kdy vyslýchaný řekne i to, o čem neví, že ví) ale to oni nemohli tušit.

 263. Zvláště vypečený Juncker!

  …Země Evropské unie by neměly začít odmítat uprchlíky v reakci na útoky v Paříži. Na okraj summitu zemí G20 v Turecku to dnes řekl šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Podle něj není potřeba, aby osmadvacítka nějak měnila svůj přístup k řešení migrační krize. Juncker také zdůraznil, že pachatelé atentátů nebyli uchazeči o azyl, ale zločinci…
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeme-eu-nesmi-kvuli-utokum-zacit-odmitat-migranty-rekl-juncker/1281714

 264. zdravím !
  (330) inu, Rputi, aby byl zřejmě Juncker (jako obvykle) pod vlivem většího množství „Prorokových slz“ 🙂

 265. Juncker asi nečte svodky z tisku
  http://www.krimi-plzen.cz/a/strelba-ve-francii-je-potvrzene-ze-mezi-strelci-byli-i-uprchlici

  Ovšem ráda bych věděla, jestli ty syrské pasy skutečně náležely posbíraným pozůstatkům teroristů. Jak je tak rychle mohli ztotožnit ? Zastřelili jen jednoho, zbytek se odpálil… DNA identifikace je dobrá leda na to, aby zjistili, komu která část patří, ale jméno jim to neřekne. Pokud už neměli „záznam“ (a to se u čerstvých azylantů asi nedá předpokládat, kdyý jim ani otisky prstů neberou) nebo DNA příbuzenstva (déležijící v EU už záznam mít mohli, pokud už je policie někdy vyšetřovala). Ale TAK rychle ty DNA analýzy dělat…. to by mělo příslušné oddělení dost pohotovost.

 266. Matzurko, bacha

  To není profesionální web. Je to čistočistá amatéřina, takovej web si můžete založit sama, a psát do něj cokoliv. Koukněte na redakci.
  Z jednoho odpáleného našli celý prst, a otisky byly v policejním archvu.

 267. 332 – když mohli Amíci potvrdit, že v letadle 11/9 byl Atta, jehož pas se našel netknutý v sutinách ?
  A to byla klika – všechno v budovách shořelo žárem vyšším, než je v martinských pecích, včetně lidí, zavazadel i samotného trupu letadla…. což znamená, že jej musel vyhodit z letadla před nárazem – asi větračkou na WC……

  Já těm novinářům věřím …… !

 268. Marek Halter, polský žid, žijící ve Francii
  https://fr.wikipedia.org/wiki/Marek_Halter
  zorganizoval pár imámů (z jedenácti mešit) aby před Bataclanem (co byl ten masakr)
  to odsoudili a poté sobě zapěli Marseillaisu, píše France info (v odkazu je ta reportáž, ale bohužel jen v mluvené fránině)
  http://www.lemonde.fr/societe/live/2015/11/13/au-moins-dix-huit-morts-dans-plusieurs-fusillades-et-explosions-a-paris_4809489_3224.html
  Jedno oko jistě nezůstalo suché. Bravo!

 269. Mnojo, jojo,
  mea culpa. Mám to číst důkladně. Takže, dva syrské falešné pasy, a autor dovozuje věk teroristů (15 a 18) bez udání důvodu či linku, jakož i to, jede byl Francouz druhé či třetí generace.
  Dobře mi tak.

  BTW, našla jsem cosi o genetickém výzkumu „fertile crescent“, a separátně rozebraný Katar (tam asi do toho dávají peníze, neb vyšlo z jednoho týmu několik na sebe navazujících článků), tak z toho zkusím udělat nějaký stručný výcuc.

 270. Rusové prý zvyšují počet uprchlíků… Mno nevím, ale rusové prohlásili, že po začátku jejich účinkování se do Asádovy armády přihlásilo 100 000 dobrovolníků, dokonce se vrátilo 15000 dezertérů ( Asád vyhlásil amnestii pro desertéry) a dokonce se do Sýrie vrátil milión uprchlíků.
  Samozřejmě, ověřit to není jak.
  Holt to do té doby vypadalo s Asádem bledě, po zahájení bombardování se objevila naděje….

 271. (332) Hmm, Matzurko, myslím, že v takovém stavu člověk nemá náladu na čtení „svodek z tisku“ 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=vFnpZm5vESQ

  (333)Halle, tohle je výtah z Babišovic Idnes -takže jaképak pochybnosti 😕
  “ Vyšetřovatelé na místě výbuchů nedaleko Stade de France nalezli syrský pas, který patřil jednomu z útočníků. Příslušník tajných služeb pro CBS News však uvedl, že pas může být padělaný.
  „Identifikační číslo dokladu prý nesouhlasí s tím, jaká čísla mají syrské doklady. V pořádku prý není ani uvedené jméno, které neodpovídá muži zobrazenému na fotografii.
  Podle činitele řecké vlády Nikose Toscase se tento muž dostal na území Evropské unie v Řecku na začátku října. V neděli srbské ministerstvo vnitra oznámilo, že držitel syrského pasu vstoupil 7. října na území Srbska a zároveň zde požádal o azyl. Podle informací policie by se mělo jednat o 25letého Ahmeda Almuhameda.“
  http://zpravy.idnes.cz/policiste-ve-francii-identifikovali-prvniho-utocnika-pf7-/zahranicni.aspx?c=A151115_070754_zahranicni_pku

  CUI BONO ?
  http://orientalreview.org/2015/11/14/1311-paris-massacre-pour-quel-profit/

 272. Vítek Blaha na FB:

  „Ismael Omar Mostefai (†29) s dalšími dvěma komplici zaútočil na klub Bataclan ve 21:40. Vyzbrojený byl kalašnikovem, kolem těla pás výbušnin. Vyšetřovatelé ho identifikovali podle utrženého prstu, který našli v hudebním sále.
  V necelých 30 letech byl 8x soudně trestaný, od roku 2010 na seznamu radikálů, v letech 2013/2014 několik měsíců na výcviku v Sýrii.
  Nechápu, co dotyční muslimové ze seznamu radikálů musí udělat, aby je Frantíci po návratu ze Sýrie, (Afghanistánu apod.) izolovali…
  Ale jinak, jako když člověk čte knížky o Heydrichovi:
  „…„Ismael byl velmi oblíbený. Pomohl mnoha lidem. Vždy se usmál a byl přátelský…“
  …Podle policejních zdrojů se Mostafei chodil pravidelně modlit do mešity asi 80 kilometrů jihozápadně od Paříže…
  …Byl zbožný. Dodržoval pět pilířů islámu…“

 273. Do zadele!
  Ať otevřu jakékoliv noviny (na netu, za tištěnou propagandu neutrácím), všude se na mne valí produkty profesionálního pohřebnického marketingu: kytky,kytky,kytky…titulky, která eskymácká osada poslala komu všemu gondolence (v plném, doprdele, plném znění!)…kytky,kytky,kytky……cokoliv nasvíceného trikolórně……totálně rozmazané a roztřesené šoty z Paříže, kde je hovno, pardon,velké nic, jen výkřiky a občas praskání, snad výstřely……(kytky) na entou…….blití profesionálních poblitiků, jak zatočej,zatočej a ještě jednou, pane vrchní zatočej……
  Plus tekoucí sračky všech lineárních humanystů na téma, že islám nikoliv, to zločinci, ne aby vás napadlo volit hytléra, dejte penízky na winterhilfe, musíme se semknout vokolodokola, více Evropy……
  Bude už, kurva někdo z těch, co si draze, ach předraze platíme za (zaco ?), něco konečně DĚLAT ?!?
  Například zadrátuje hranice, nakoupí konečně torpéda na tu jedinou frontexovou kocábku, rozdá náboje hlídkujícím hraničářům apod. ??
  A hlavně řekne DOST ?!
  Já vím, já vím……..zase hovno.
  A bude zase jenom vrtění Evropou…..

 274. A už jenom přípodotek – byly k vidění někde, kdekoliv ve světě, ty zprofanované kytky jako tryzna za poněkud ještě větší tragedii, kde zahynuly opravdu děti, tj. za ruské oběti sinajské tragedie ?
  Nebyly, žejo ?
  Zkurvenej farizejskej Západ…….

 275. 344 Šimon Klein
  kdyby se raději analytik snažil zjistit, jak chtěj zaplatit do konce roku dluh tři miliardy euro.
  US ministr financí Jacob Lew sice stupňuje tlak na MMF aby kvůli Ukrajině urychleně přepsal vlastní pravidla a mohlo se Ukrajině půjčit i když dluží, Lagarde se může přetrhnout, Jaceňuk vyhrožuje, Natálii Jaresko, tamní minfině narozené v Illinois dokonce před rokem dali i Ukrajinské občanství aby to tak neřvalo, ale je na to málo času. Kdyby se tam aspoň zase na chvilku válčilo. Ale separatisti nic. No prostě nic! Muslimáči taky nic. Vysilují se zatím v Paříži. Není to už k vzteku?

 276. Šimone, nejsnažší a nejrychlejší by bylo proškrtat zákon o zbraních tak, aby mohl zbraň mít každý dospělý, psychicky zdravý, občan a dovolit mu ji veřejně nosit.
  Ve „stavu legislativní nouze“ by to do vánoc mohlo být a k vánocům již darovat pistole a brokovnice.
  No ale Dienstbier navrhuje přesně opačný postup. A EU vyzývá, aby občané nebrali svoji obranu do svých rukou !!!

  A KDO JINÝ BY JI MĚL DO RUKOU VZÍT ???

 277. Šimone,
  ad 344), to je teda síla. Ale oni už se udatní ukrajinští vojáci houfují u hranic ATO, a přivážejí zbraně minskými dohodami zakázané… Mychajlo asi bude vědět proč – oni na Donbasu ještě nějací živí civilisti zbyli… A o „jednotnosti“ Ukrajiny má asi taky leda sny.

 278. Že to deputátní pívo je pátá kolona je zcela jasné….v slušných dobách středověku by už dávno dostal znamení zemského škůdce se všemi příslušnými exekučními povoleními pro ostatní slušné lidi v případě, že na tohoto škůdce natrefěj…..
  A EU ?…..využiji politicky konformního citátu, přímo od nejvyšší vrchnosti: Fuck EU !!!
  (btw – prý autorku postihla jistá zdravotní nepříjemnost, ví o tom někdo něco ? – no, na druhou stranu to pro mě není zase tak důležité).

 279. Šimone,
  svíčičičky a kytky za ruské letadlo byly – u ruské ambasády v Praze ano. Což IMHO dokazuje, že normální lidi dokážou měřit stejným metrem, na rozdíl od té svoloči, co se nad ně vytahuje…

 280. Šumaváku , zjstit, že je někdo dospělý lze snadno . Ale to ostatní ? 🙂

 281. 349 – děkuji do Budějc za informaci o situaci v mém rodném městě .-)

  Jsem totiž od minulé neděle silně nachcípaný a nechodím ven s výjimkou pár minutových venčení Sejlínky…..
  Asi mi to už leze na mozek a dnešní opravdové dušičkové počasí to jen umocňuje.
  A což teprve ty medijální výblitky….
  Snažím se číst něco jiného, ale nedá mi to…..
  Takže snad zítra bude líp.
  A jako Vy, Matzurko, věřím stále na sebezáchovné povahové rysy lidí v kotlince…….

 282. Tak aby nebyla řeč jen o kozomrdech a jejich zdejších přisluhovačích – jak jsem tak koukal na radar, zdá se, že dnes nad celou kotlinkou poměrně vydatně chcalo takovým tím jemným, nasákavým deštěm, ze kterého ovšem byly místy na vozovce docela slušné vrstvy vody… Tak jen doufat, že se toho většina vsákla do spodních vod a že to neodteklo dopryč… No a protože jsem měl možnost kroutit volantem, mám z toho dojem, že tý vody spadlo docela dost…

 283. No a vůbec – když se nepochválím, nikdo to za mě neudělá… Takže snad mi Martin promine, že jeho husu jsem si nechal až na víkend. Samozřejmě – pomalu pečenou, celých těch 15 – 16 hodin. Výsledek byl samozřejmě dokonalý. No a k tomu houskové a karlovarské knedlíky, bramborové jsem tentokrát ani neopékal a nechal na jindy, ale za to jsem k tomu udělal bramborové placky – lokše. Ovšem, dle receptu mé babičky, takže jsem tam přihodil jedno vajíčko a použil hrubou mouku místo hladký – já to mám rád tak trochu dokřupava. No a ty jsem pak namastil tím čerstvě vypečeným husím sádlem, zasyrova k tomu bílé i červené zelí (dušený umím, ale moc nemusím) – a samozřejmě, nějaký to plnotučný… No a ze zbylého masa se právě teď pozvolna dopejká šoulet… Voní velice slibně…

 284. Šimone,
  tak o té ruské ambasádě jsem to četla v denním tisku, co se kolotá po ČB ani moc nevím, kampus stojí stranou a já bydlím za kopcem 🙂
  Počasí tu ale dneska taky stojí za houby, kocouři se na mne dívali dost vyčítavě, když jsem je s ranním krmením vypakovala z garáže. Ale jelikož jsme byli doma, tak jsem jim milosrdně nechala pootevřené dveře. Celkem se mi teď cpou do baráku už se setměním, a to ještě nezačalo pořádně mrznout, mám já to ale zpovykanou zvířenu 🙂
  Tisk čtu i proto, že za mnou chodí dcerka, s očima navrch, že si lidi na fackoknize mění profily na trikolóru, a že teda v létě do té její vysněné Paříže asi nepojedeme… tak čtu, sumíruju, a snažím se jí vysvětlit, že zatímco u nás pracující kolegové muslimského vyznání z Egypta, Tunisu, ba i Indie klidně s námi dlabou v naší závodce (máme i vegetariánská jídla, ale u kuřecího či ryb se po halal certifikátu nikdo nepídí…) a je s nimi legrace, tak radikálové jako ti psychopati v Paříži opravdu nebezpeční jsou. V tomto ohledu mám problém s programem bloku kolegy Konvičky, že se všichni zdežijící muslimové mají veřejně zřeknout své víry, nebo budou deportování…

  Tak asi bude naše heslo „Dum spiro, spero !“ nebo „Naděje umírá poslední !“ 🙂

  A přeji brzké uzdravení !!!

 285. no téééda…
  pražský arcibiskup je taky xenofob !
  No fuj, Eminence ! 🙂

 286. Matzurko,
  já ráda věřím, že s muslimáckým kolegou je sranda a je mu fuk, že kuře není halal …. jenže….

  Co bude dělat, když na něj muslimáci přijdou, že se má chovat podle koránu? To znamená šířit víru třeba ohněm a mečem, bez ohledu na to, že jsi mu třeba ty a ostatní kolegové sympatičtí.
  Takový muslimák je prostě v rejži, protože nemá šanci se z té smyčky dostat.
  Když se zřejkne víry, tak ho zabijí.
  Když neudělá, to, co po něm budou chtít, tak ho zabijí taky. Nebo jeho rodinu.
  Takže i veselý kamarád muslimák představuje bezpečnostní riziko …. a s tím nikdo nehne….

 287. A je to opravdu zvuk žirafy? Já nejdřív hádal na muezzina, svolávajícího k modlitbě.

 288. Dobrý večer,

  tož, mně nějak to trikolorovo svíčkové blbnutí nějak nebere… Vsadila bych se, že se takhle nejvíc projevují sluníčka a pravdoláskaři, prázdná gesta jsou jim vlastní.

  A jinak kecy a mlácení prázdný slámy. Co s tím, život to mrtvým nevrátí.

  Matzurko, normální lidi se vždycky domluví, jen kdyby se do toho radikálové nes…ehm, nemíchali. S blokem kolegy Konvičky mám rovněž problém a v jeho programu moc té naděje nevidím. Nemít rád islám na vyřešení téhle krize nestačí.

 289. Rputi,
  vždycky mají možnost návratu do vlasti; jsou to jen stážisti, takže na dobu určitou. Ten Ind to má poněkud problematičtější, neboť se oženil s hinduistkou a oba dva byli rodinami zapuzeni. Ale i tak tu mají pobyt omezený, a trvalé usazení tu nehledají. Na něm by taky cokoliv navíc bylo vidět už z dálky, protože je hubenej jak žížala 😀

 290. Rputi, když to bvezmete kolem a kolem, tak představujeme bezpečnsotní riziko všichni, protože co když nějakému spořáídanému občanovi rupne v kouli, sežene si samopal a prostřílí všechno kolem? Nebo co když se místní frudstrovanci dají na islám a nechají se naverbovat islámským státem?

  je zbytečné předjímat, co udělá egyptský vědec, pokud na něj přijdou muslimáci, že se má chovat podle koránu. Nejspíš je víc možnostáí a kžedej se zachopvá jinak.

  Ostatně zachovat se podle požadavků Konvičky a zříct se islámu taky není řešení – zabili by ho tak jako tak. Pokud by byl deportován, protože se své muslimské víry nezřekne, je otázka, jak bude přijat komunitou, která praktikuje mordování odpadlíků od víry, když strávil nějaký čas v zemi ďáblů nevěřících a dokonce s nimi spolupracoval.

  A když už jsme u toho – jak tedy s tím „bezpečnostním rizikem“ naložíte? Deportovat, zavřít nebo odstřelit?

 291. maydo,
  nejste ani politik ani bezpečnostní rada, tak nemusíte předjímat. Politici a bezpečáci předjímat musí, mají to v náplni práce.

  Když Německo napadlo Francii, šli všichni Němci do lágrů – a nikdo nezkoumal, jestli jsou hodní nebo zlí. To se tak prostě dělá, neb riziko je příliš velké.
  Jedinou humanitární možností je deportace, ovšem jak ji provést, když mateřské, země návrat utečenců odmítají, to věru nevím….

 292. Upřímně řečeno,
  momentálně mám spíš obavu, aby někdo těm kolegům či spíše kolegyním (a máme tu plejádu od pečlivě zahalených vlasů přes šátek na špičce drdolu až po hlavu odhalenou; burku, čádor ani nikáb tu neuvidíte – oblečení je víceméně evropské, byť bez výstřihů a vždy dlouhé nohavice i rukávy) – vypatlaných nácků a skinheadů sice v ČB moc není, ale pár takových nedávno vyhrožovalo kolegyni japonské. O mešitě tu taky nemám povědomí, takže se zjevně obejdou i bez ní.

 293. Matzurko,
  paradoxem je, že „umírnění“ muslimové jsou skoro ve větším nebezpečí než místní. Ale jak jim pomoci netuším…

 294. Pardon, rputi, ale mám za to, že řeč je o stážistech u Matzurky, ne o běžencích.

 295. Rputi,
  bingo !
  Bezpečnostní riziko je spíš masa lidí bez dokladů, neschopná (?) se domluvit, neochotná se přizpůsobit…

 296. maydo,
  zda-li stážista či běženec je veskrze puténka. Podstatné je, že je muslim.

 297. 368

  Já bych řekl “ Máte smůlu, nemáme objednané potravuny. Nepočítali jsme s Vámi ! 😀

 298. „zda-li stážista či běženec je veskrze puténka. Podstatné je, že je muslim.“

  No já bych řekla, že není puténka, jetsli e tu někdo pohybuje legálně a ví se, co je zač, co tu dělá a kdy zase odjede nebo jetsli tu je někdo ilegálně a neví se o něm vůbec nic.

 299. Hm, nespílal Čechům ještě nedávno Kuras do xenofobů, za které se musí stydět?

 300. Šimone Kleine, srdečně zdravím. K tvým poznámkám [342-344] bych přidal i tu svou předchozí [271]…

  Tady je ke shlédnutí zajímavé video přesně na toto téma.
  Nevíte prosím někdo, co za swini a mediální mrdku vystupuje na konci zmíněného videa v čase 1:20-1:31?

  https://www.youtube.com/watch?v=oQpl8QEvCj4

  Vymknuta ze svých kloubů doba šílí

  A kal se víří a svině nastupují

 301. Holky z Rojavy nevyměnily své symboly za trikoloru, ale věnovaly Pařížanům video kde vedle odpáleného BVP je spořádaně srovnáno 18 isiliských nebožtíků. Tomu říkám komentář.

 302. maydo , 380

  Kuras určitě ne. Sám má od počátku „xenofobní “ názory. 🙂

 303. Ti němci z pořadu Die Anstalt z TV ZDF si pořád nedají pokoj. Zase provokují. U nás to v „jejich“ ČT neuvidíte…

  Tady je jejich poslední pořad (doufejme, že není jejich poslední) na TV konkurs na „umírněného“ povstalce pro jednu nejmenovanou velmoc…

  USA si hledá umírněného povstalce„. Je to opět s českými titulky…

  https://www.youtube.com/watch?v=NdRBu_QvPtk

 304. Milá Rputi, díky. Je asi tak ftipnej, jako Charlie Hebdo… 🙁

  No, jdu na kutě. Koukni na ten TV konkurs z [385]…

 305. K tomu náletu na Rakku –
  ve víru událostí poněkud možná zapadlo – na tom stadionu byl totiž Hollande, byť včas evakuován.
  Dá se ovšem předpokládat, že mu došlo, že to velmi snadno mohlo bouchnout pod zádkem právě jemu, kteréžto zjištění s ním zásadně otřáslo. na to tihle chlapci nejsou zvyklí.
  Tak svrhli celých 20!!! bomb!
  Snad aby ten ISIL zas nenakrkli příliš…

  Bohouši
  v tom videu výborně vystiženo! 🙂

  Maydo 379 ,
  věřte, že v případě válečného konfliktu to putna je!

 306. Cipísek – proč se mi to tučné neukončuje, jsem to napsala správně!

 307. Jo a jinak – teď o víkendu jsem konečně zjistil, proč se říká „blbej jak zlínskej volič“. A já si naivně myslel, že v tomhle ohledu se Brnu nikdo nevyrovná… A ono jo! Dokonce předčí!

 308. 388 Rputi
  dobré ráno.
  Večer jsem postřehl na BBC world, že udělali nějakou dohodu s US a UK a cíle, na které si směli taky něco hodit. Jako důvod ten cynický britský analytik udal, že aby jako se frantíci mohli doma s něčím ukázat, že jako bojují a činí opatření v potu tváře. A je imho velmi pravděpodobné, že takto to divadlo skutečně proběhlo.

  o to výsměšněji působí Dušanovo 383, kde jim ty holky pečlivě a s chutí vyrovnaly 18 konkrétních nebožtíků, Arabských Lvů již bez tasených mečů, vedle jejich zničeného vozidla. Pěkně do řady, jako to dělají kočky s hlodavcema – pěkná přehlídka mrtvolek před prahem. Před těma odvážnýma holkama smekám!

 309. Tlustě to nemělo být. Kdo to uměl udělat, jistě to bude umět vrátit zpět, prosím.

 310. No, vzniklo to takhle (v příspěvku 388):

  (p)(b) Bohouši (b /)

  (Závorky samozřejmě úhlové.) Tím se to rozsynchronizovalo, další (/b) prohlížeč vyhodnocuje jako chybu.

  Tudíž ? Pochybuji…

 311. skimici 396,
  jj – vypadá to na nějakou dohodu. 🙂

 312. (380) Co tak Kurase občas čtu, tak bych se dost divil.
  (385,386) Pozoruhodně podobné. 😛
  (395) Původně „znojemský“.

 313. Dušane, ad 383 – je poněkud depresivní, kdo musí ty reálné kroky dělat místo nás…

 314. Tak se dohodněte – znojemský nebo zlínský? Ve Znojmě mám rodinu, ve Zlínkém kraji žiju. Tak pozor!

  § 198a Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod
  (1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
  (2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.
  (3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
  a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
  b) účastní-li se aktivně činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist.

  Když mi to zargumentujete, tak se slituju.

 315. 407 martin TT, jj, Volksverhetzung …
  no ještě že jsme v malé kotlince. V Německu až 5 let.
  Strafgesetzbuch (StGB) (§ 130 Volksverhetzung)

  Znojmo a Zlín jsou samozřejmě perly kotlinky a žijí tam samý dobrý a uvědomělý Volk (a i aj v Brňe, abych nezapomněl)

 316. (1) Wer in einer Weise, die geeignet ist, den öffentlichen Frieden zu stören,
  1.
  gegen eine nationale, rassische, religiöse oder durch ihre ethnische Herkunft bestimmte Gruppe, gegen Teile der Bevölkerung oder gegen einen Einzelnen wegen seiner Zugehörigkeit zu einer vorbezeichneten Gruppe oder zu einem Teil der Bevölkerung zum Hass aufstachelt, zu Gewalt- oder Willkürmaßnahmen auffordert oder
  2.
  die Menschenwürde anderer dadurch angreift, dass er eine vorbezeichnete Gruppe, Teile der Bevölkerung oder einen Einzelnen wegen seiner Zugehörigkeit zu einer vorbezeichneten Gruppe oder zu einem Teil der Bevölkerung beschimpft, böswillig verächtlich macht oder verleumdet,
  wird mit Freiheitsstrafe von drei Monaten bis zu fünf Jahren bestraft.

 317. Dobré ráno,

  to je těžký….

  Ony se toho podněcování k nenávisti dopouštějí obě strany. To by bylo zavřenejch….A kriminály jsou přeplněný.

  Cp takhle vrátit se ke starýmu dobrýmu pranýři s tím, že na provinilce je možno házet vejce a pokřikovat beztrestně?

 318. Na aktuálních konfliktech si všimli, že zprávy o francouzském bombardování jsou ilustrovány záběry z ruských bombardování, bez upozornění, že jde o ilustrační záběry. Budí se tím dojem, že jde o záběry z bombardování francouzského.

 319. Nejsem si jist, zda to , že se o někom řekne že je blbej znamená automaticky vzbuzování nenávisti.
  To by neběhal po svobodě jedinej psychiatr :-D. On sice neřekne blbej, použije latinské výrazy, ale vyjde to na stejno 🙂

 320. Psychiatři, milý Halladine, se nezabývají blbými, ale blázny. Což není totéž, většina bláznů blbá není.

 321. skimici, ve Znojmě a ve Zlíně žije většina pazgřivců a blbců, tím se neliší od jiných kotlinek.

  Předpokládám, že PeS narazil na ještě většího blbce ze Zlína, než by bylo lze očekávat z pohledu na průměrný vzorek voličů.

 322. >> maYda [415]
  Tak já si s tou kategorizací psychiatrických pacientů zas tak nejsem jistý. Co až mým synům řekne cvokař, že se u jejich otce projevuje silná demence?

 323. tohle jsem psal před hodinou, ale musím taky trochu pracovat. Čím si nejsi jist, Halladine, najdeš na Googlu. Vzbuzování nenávisti definují jiní odborníci.

  Při tvé deklarované poslušnosti vůči státní autoritě by se ti nic nemělo stát, ale to si myslel Palivec taky. Každý máme svého Brettschneidera.

 324. dvd, podstatný je, jetsli to splňuje skutkovou podstatu podněcování k nenávisti. 🙂

  Jinak si myslím, že silná demence se pozná i bez psychiatra.
  Já si ovšem kladu otázku, jetsli nejsou i moje výkřiky „To jsem ale blbá“ taky podněcováním nenávisti.

 325. Tak pozor – mluvit o „mužících v láptích“ je rčitě odněcování k nenávisti vůči skupině osob a jen kvůli jejich oblečení! No fůj!

 326. A proč bych měla někoho nenávidět jen proto, že nosí láptě?

 327. 2 martin ad 416 – předpokládáš zcela správně… Slyšel jsi někdy termín patologicky hodnej člověk? Tak tenhle je nejen patologicky hodnej, ale ještě k tomu úplně blbej. Aneb, jak praví klasikové V + S: „Máme doma obecního blba Jardu. Má dva doktoráty, oba na Harwardu!“ (tak tohle je jenom doc. Ing.)

 328. Tak to si moc nepamatujete, AK. Mužiky s láptěmi sem kdysi zavedl jistý monarchista se svou obdivovatelkou.

 329. Co blbnete s psychiatrem?

  Pokud názor o blbosti dotyčného vysloví žena, lesba,Rom, Afroameričan, migrant, Brusel nebo Šabatová, jedná se o „nezpochybnitelný axiom“

  Pokud to vysloví muž o ženě, lesbě, Romovi, Afroameričanovi, migrantovi, Bruseli či Šamatové, je to „podňěcování k nenávisti“

  Pokud to vysloví psychiatr, je to „diagnoza“

  Vždyť je to jednoduché!

 330. Niko,
  selektivní paměť je velmi důležitá, obzvláště v případech, kdy se dříve nadšeně souhlasilo! 😀

 331. skimici,
  je to morbidní, ale při vašem popisu „holek z Rojavy“ jsem se musela usmát. Trefné 🙂

 332. Teď snad mám chvilku vrátit se k včerejší debatě, než vzápětí zas vyrazím do terénu…

  A Bedřich pravil: Víš, co je na tvých básních zvláštní? Že jsou úplně stejné jako ty moje. Vskutku? podivil se přítel. A po chvíli přemýšlení dodal: Není však na tvých básních zvláštní přestně totéž? No jo… podivil se Bedřich. Na mých básních je zvláštní přesně totéž.

  (Mimochodem, pan Reiner tam má Wernischových textů spoustu, některé jsem snad ani neznal: http://www.martinreiner.cz/katalog-9 .) Jenomže je třeba učinit ještě další krok, a připustit si, že kdyby se byly Bedřichovy verše lišily od veršů druhého saldokontisty, s veškerou pravděpodobností by se saldokontistovy verše zároveň lišily od Bedřichových. Svět už je takový… Podobně však, když sem soustavně píšu mimoběžné příspěvky, mohou ostatní zároveň být mimoběžné k nim.

  306 – To já prosím nijak nerozporuji, Schumachere, že armády různých států jsou různé, odrážejíce (a současně ovlivňujíce) jejich kultury. Namátkou Kamerun, Kanada a Kuba asi mají dost jiné armády… Avšak pro 303 se mi toto zdá zcela irelevantní; k zastavení neozbrojených migrantů ve volné krajině či na pobřeží by bezpochyby stačila kterákoliv. Nemusí být nutně švýcarská.

  To co je zde, není důsledkem působení vnější moci (…) Je to normál jako důsledek naší obecné kultury. – Takhle bych to úplně neviděl. O tom, že s daným materiálem tu nikdo ani za sto let nevytvoří druhé Švýcarsko, není asi sporu. Avšak! Pomyslně zprůměrovaná Korea se nepochybně liší od průměru Evropy díky tamní odlišné mentalitě, kultuře a dlouhodobějšímu politickému klimatu (přičemž tyto se jistě vyvíjejí i působením zpětných vazeb včetně kladných, autofokusace, a někdo by jistě řekl i samoorganizace). Naopak markantní rozdíly mezi Severní a Jižní Koreou přece jen asi budou důsledkem právě zásahu vnější moci (který posléze pomáhají udržovat i ony mechanismy a procesy, v minulé závorce uvedené).

  307, 309 – Což o to, já bych také pokládal za užitečné, aby se školáci (třeba v biologii) naučili dejme tomu zastavovat tepenné krvácení a podobné věci. Asi by je to též přivedlo k realitě světa blíže, než třeba počítačové hry… Ale já prosím v 303 psal spíše o jiných věcech. Opravdu nevím, je-li (re)militarizace společnosti podstatou řešení dnešních problémů. Navíc jsem si dovolil poukázat na dvojsečnost takového řešení, kdy jednoho dne (z důvodu značné nepředvídatelnosti vývoje) také může odvedence získat na povel Dienstbier nebo Konvička…

  Uznávám, že kluci, kteří by obdrželi příležitost vystřelit si pár dávek za samopalu směrem alespoň zhruba na terč, by posléze nejspíš byli imunnější k pravdoláskovním žvástům. To však je v nejlepším případě pouhá utopie vzdálenější budoucnosti. Realističtější mi připadá politická eliminace pravdoáskařů; a je možné, že k ní stačí soustavná kritika a výsměch, ovšem zasahující je co nejhlouběji, co nejpřesněji a co nejblíže – a to i v jejich vlastních sociálních strukturách.

 333. Muhehehe!

  Problém je jen v tom, že je to přesně to, proč s té Sýrie utikali. Jedná se totiž vesměs o odpírače vojenské služby!
  Už i syrský velvyslanec nám tu něco takového říkal!

  …Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386524-vytvorme-z-uprchliku-armadu-ktera-si-osvobodi-syrii-navrhl-polsky-ministr.html

 334. zdravím!
  (431) tedy, vyzbrojovat ty syrské migranty, to je myšlenka,která hledá rozum 😕 Witold zapomněl uvést ,Od KOHO by Sýrii takto měli tyto hordy osvobodit-od Asáda anebo od ISILu (který EU prostřednictvím svých spojenců podporuje) ? Na mou duši, ta EU, s takovými „hlavami“ v čele, už ani nepřítele nepotřebuje, je to katastrofa na pochodu 🙁

 335. 433

  Witold má v kapse asi zbytečných pár miliard dolarů 🙂

 336. 2 Zpátečník ad 421 – ještě by to tam chtělo dodat, že ten rektor by byl bývalým členem NSDAP…

 337. Z mého pohledu je úplně jedno od koho by Syrii osvobozovali, pokud by to dělali v Syrii a pokud bych jich tím pádem podstatně ubylo.

 338. Z dnešního Macka:
  „Opsáno z facebooku:
  Ačkoli vědci významně pokročili ve výzkumu lidského genomu, důvod existence Jiřího Dienstbiera se zatím nepodařilo objasnit.“
  – Elementary, dear Watson… Prostě ho fotr nestihnul včas utřít do prostěradla… Ať už byl ten fotr kdokoli…

 339. 435 halle
  kdoví komu to bylo určeno. Turci by se pos…, možná Assadivi. Ten to totiž od nich kupuje taky. Jestli byl nálet u Deir al-Zour, tak to město byla jedna z posledních enkláv co Assad na východě ještě v létě držel. Ale možná, že to isil mezitím dobyl.

 340. (441) njn, asi Bůh,tvoříc Dienstbiera, přecenil svoje schopnosti … 🙂

 341. 446 halle
  oni spolu nedávno mluvili. Asi mu Putin, podle Forbesu už třetí rok nemocnější muž planety utrousil nějakou informaci co se připravuje. Nebo mu něco pustila z druhého místa Merkel.
  Ach jo, to je ostuda. Ale už stříhám metr:-) Ty volby se blížej 🙂
  Osm let !!! Max průměr u mužů v ČR je 77 let a fous. 8 let je víc jak 10% Deset procent života se muži v Čechách musí koukat, jak ušatý mamlas pustoší svět, zemi kterou mám pořád ještě rád a téměř denně se znemožňuje 🙁

 342. Skimici,

  to bylo ještě před tím setkáním v Turecku. Ovšem Obama je zoufalý amatér, a Putin ho kdykoliv dotáhne na vařené nudli, kam bude potřebovat.

 343. skimici, stále platídávný bonmot Willa Rogerse – vtipy si nevymýšlím, pouze sleduji vládu a zveřejňuji fakta.

 344. „pochopí, že Asad nemá místo v “Nové Sýrii”“

  A kdo teda má nárok na místo v „Nové Sýrii“? ISIL? To snad ne….

 345. Obama si neuvědomuje dvě věci
  1, Základnu může Rusům v Sýrii zaručit jen Asad. Nikdo jiný.
  2, Pokud padne Asad, pravidelná syrská armáda se rozuteče, stejně jako alavitské , šíítské a křesťanské obyvatelstvo. Všichni budou mířit do emigrace. Sunnitským “ umírněným rebelům nebudou věřit ani náhodou. Takže další vlna migrace.
  Ty zbytky státního aparátu, které ještě existují, se rozpadnou úplně.

 346. Teprva teď jsem se dostal k NP a Astonovi. Dědkovi nějak rostou svaly. Opevněná Evropa… Jak ono je to jenom německy? Festung Europa. Jako kdybych to už někde četl …

 347. Hollande plká v Kongresu.
  http://www.lemonde.fr/societe/live/2015/11/13/au-moins-dix-huit-morts-dans-plusieurs-fusillades-et-explosions-a-paris_4809489_3224.html

  Jako obvykle nejde k věci a kličkuje. Když jsem byl malej, četl jsem nějaký saský pohádky. Jedna z nich se jmenovala
  Der Fuchs und der Wolf auf der Bauernhochzeit (Vlk a liška na svatbě)
  http://gutenberg.spiegel.de/buch/-4054/102
  Dodnes si pamatuji, vyžrali sklep, vlkovi nabančili, lišák zdrhnul, pak se obalil v bordelu a nechal se zbitým vlkem donést domů.
  Der Geschlagene trägt den Ungeschlagenen

  Se mu lišák posmíval. Něco jako „zbitý nese nezbitého)

  Jak dlouho budou tito vychcaní lišáci manipulovat s lidma? Já vím. Furt.

 348. No jasně. Prodloužit vyjímečný stav na 3 měsíce. To je jediné co umíte, socialisti! Zaříznout co nejvíc svobod pro obyčejné lidi. Svlékat lidi na letištích do naha. Děti už se nikdy nepodívají do pilotní kabiny jako já. A ne řešit příčinu. Popadnout za prdel ty, kteří nepřátelství deklarují a sebrat možnosti obrany těm, kteří by se mohli bránit mohli a chtěli. I proti vám, lišáci. Já vás chápu.

 349. ad 435 – není to tak dávno, kdy se o tomto tehdy docela „chráněném“ zdroji financí pro ISIL tady psalo, že už by nás četl i US genštáb?

 350. Jojo, Francie je ve válce, tím myslí asi ty 2 nebo 3 fousaté poblouzněné mladíčky, kterým se podařilo bdělé policii upláchnout. Vyřeší to úprava ústavy směrem ke zvýšení pravomocí vládě, policii a tajným službám bez ohledu na rozpočet…

 351. Pán domácí na aktuálních konfliktech napsal:
  Další perla z Obamovy tiskovky na G20 k strategii v Sýrii: „Máme samozřejmě nejlepší vládu na světě, nejlepší vojenské mozky na světě“ … fakt nic proti, ale slyšel někdy někdo něco podobného na podobné úrovni od představitele jiného státu… ti jsou už totálně v prde** s jakoukoliv kloudnou strategií – natož vojenskou.

 352. Mimochodem, ta změna ústavy má směřovat k tomu, aby těm teroristům byla možnost odbrat občanství.

  A jestli si myslíte, že s teroristy se dá jednat ve stylu „zavřít na 48 hodin, a pak pustit!, tak se dost pletete.

  Nedávno náš ústavní soud usoudil, že je neústavní žádat po někom, aby se legitimoval………..

  Typické pro některé pravičáky.. Osekat policii pravomoci, a pak se divit, že nefunguje…..

 353. Jo, odebrat občanství, to vyděsí. A kam je budou pak vyhošťovat? Do ISILU? Co když je tam nebudou chtít? A opravdu nechápu, co má co dělat pravicovost ve spojení s naším ústavním soudem… ;-))

 354. Skimici, představuji si tlupy bývalých Francouzů s odebraným občanstvím, potulujících se na mezinárodních odděleních evropských letišť… 😉

 355. 2 westík ad 443 – vyjdeme-li z předpokladu, že bůh je pěkná kurva, je ten přechodník v pořádku!

 356. (465) PeSi 🙂 Něco by na Vašem tvrzení mohlo být.Uvážíme-li, že lidé byli Bohem stvořeni k jeho obrazu ….. 😕

 357. Lidé s dvojím občanstvím vypovězeni a zbavení jednoho občanství být mohou. Respektive – bude to možné, zatím ne . U lidi jen s jedním občanstvím to bude problém.
  Mimochodem, Skumici, když už máš na tapetě ty socany, vzpomeneš si, kterej zatracenej socan zavedl Patriot Act ? 🙂 Někdy jsi s tím svým antisocanstvím docela srandovní.
  Niko , pravicovost nemá s ústavním soudem nic… Naprosto nic.
  Jenže bez vyjímečného stavu se poliš pomalu nemá právo zeptat se atentátníka na občanku…
  Takové jsou práva občana ( i když je atentátník) na lidská práva.
  Ten vyjímečný stav trochu občanská práva omezí, to je jasné.
  Ale tři měsíce, pokud to povede k dopadení všeliké verbeže se to snad vydržet dá, ne ?

 358. 470 Westíku
  to jste zas něco nakousla. Nikdy jsem nepochopil jak to vlastně bylo.

  Genesis 1:26-28New International Version (NIV)

  27 So God created mankind in his own image,
  in the image of God he created them;
  male and female he created them.

  His own image, male and female. Na tom jsem vždycky skončil. Domnívám se, že na tom skončili všichni. Jinak by pokusy o JEHO zobrazení nebyly v každé konfesi přímo hrdelními zločiny.

 359. Ad 468 – Skimici, to je samozřejmě nepředstavitelné.

  Ad 469 – Šimone, dík za připomenutí, toto podstatné opatření mi nějak vypadlo. Ale myslím, že to s placením více policistů a vojáků nijak zvlášť nekoliduje… 😉

 360. Ostatně…už staří Římané, když hrozilo nebezpečí, jmenovali Diktátora, a veškeré zákony šly do háje.
  S tím vypovězením – dost dobře nechápu, proč by měl být problém, někoho, kdo má třeba egyptské občanství posadit s policejním doprovodem do letadla do Káhiry, a v Káhiře ho úřední botou skopnout ze schodů.
  On má někdo právo odmítnout vstup na území svému občanovi ?

 361. Takový výjimečný stav před volbami nebo když padají preference nebude vůbec marný… 😉
  A přijmout zpět své občany teď například evropským představitelům odmítly africké státy.

 362. A sakra..

  Na summitu G20 uvedlo Rusko příklady financování teroristů fyzickými osobami ze čtyřiceti zemí, mimo jiné ze zemí dvacítky, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

  Rusko předložilo na summitu G20 snímky pořízené z vesmíru, na nichž je zachycen rozsah obchodování s ropou v IS, dodal Putin.

  „Uvedl jsem příklady týkající se našich údajů o financování různých útvarů ISIL fyzickými osobami. Jak jsme zjistili, IS se financuje ze 40 zemí, přičemž mimo jiné i ze zemí dvacítky“, zdůraznil ruský prezident

 363. A úplně náhodou Amíci vybombardovali nějakej ropnej konvoj……. 🙂

 364. Niko,
  odmítat , když se jedná o teorii můžou .. Udělají to doopravdy ?
  Ony to nejsou extra velmoci. Dají se na ně uvalit sankce, jen nebýt podělanej.

 365. Jo. evropská věrchuška vymyslela strašlivou sankci – zaplatit jim za to. Ale podle Afričanů to prej bylo málo… 😉

 366. 471 Halle
  já jsem nad Patriot Actem nikdy nejásal a ani si nepamatuji, že by tu tenkrát někdo jásal.

 367. Ale nevymyslel to socan, že ne ? 😉
  A tys to vydával za projev socanství 🙂 Že socani neuměj nic jiného 🙂 A ejhle, oni i republikáni 🙂
  Proto píšu, že jsi občas docela srandovní 🙂

 368. Niko, že evropská věrchuška je spolek blbů ae snad shodnem….

 369. Já napsal že je to jediné co uměj. Socialisti. Nesocialisti to bohužel uměj taky ale nekončej u toho.

 370. Hele. Hlavně teď nechci nis slyšet o Bushovi a Iráku 🙂

 371. 484

  Jo, to je to, co uměj nesocialisti navíc 😀

 372. neboj, Demokrati to vytáhnou na podporu Hillary. Já bych věděl kam s těmi zbavenými občanství. Guantanámo je skoro prázdné. když Frantíci připlatí rádi zase naplníme. Aspoň tamní kuchaři, co neumějí nic jiného než halal nepůjdou na welfare.

 373. 485 halle
  Bránit tento případ samozřejmě nebudu. To by bylo vzhledem k tomu co tu píšu opravdu směšné.

 374. Co ale následně udělal Obama, tedy že utek má ale důsledky ještě děsivější. Viz třeba minulý pátek.

 375. „představuji si tlupy bývalých Francouzů s odebraným občanstvím, potulujících se na mezinárodních odděleních evropských letišť…“

  To jako aby to měli po ruce, kdyby si chtěli zopáknout 11.září 2001?

 376. Skimici,
  on to neměl jednoduché.. Hluboko do kapsy….
  Zrovna včera mi padl do ruky ATM z 2012

  Spojené státy se tak v současné době ocitly ve značně nepříjemné situaci- v posledních 10 letech se de fakto vyčerpaly v tzv. celosvětové válce proti terorismu a nyní nadchází dob, kdy musí být přijata zásadní restriktivní opatření.
  A šest stránek omezování nákupů a redukce ozbrojených sil…
  Obrázky, grafy , tabulky…..
  Plán nutných úspor 2012-2017…..

 377. patriot Act byl reakcí na bezprecednčí akt terrorismu. Proto byly jeho jednotlivé články časově omezené. O roko později byl nahražen Patriot ACt II. Dnes už dvě třetiny vypršely a řada zbytečných paragfrafů nebyla obnovena.

 378. Tak Peter Gauweiler požádal předsedu Bundestagu, aby o tom Anděliníně 😀 otevření hranic z počátku září dal hlasovat, protože to není v kompetenci vlády ale parlamentu. A jako na potvoru se lze odvolat na Spolkový ústavní soud, který nedávno v reakci na podání Strany zelených na kompetenční rozdíl oprávnění vlády a parlamentu upozornil. Ale ono se to zase nějak rozžvaní a pojede se dál.

 379. 492

  Jistě, a to , co chce Hollande je taky reakce na akt terorismu. Žádný rozdíl.

 380. …no to je novinka. To víme všichni, že Obama rozhásel vypůjčené prachy na nesmyslnou zdravotní reformu, prodloužení podpor c nezaměstananosti na 98 týdnů a podobné zhůběřilosti polovina našich bojových lodí je zakonzervována, veteránské nemocnice podfinancovány – předvídatelný výsledek Obamovy (a Kongresu) snahy o poevropštění Ameriky. proto je tak silné hnuté grass-roots, Tea Party a všech mých známých spolunasranců.

 381. 407 Martine, úžasné je to, že může jít o jakoukoli skupinu osob. Nepříklad blbců (jiná skupina osob odlišujících se sníženou inteligencí).

 382. 489 maYdo
  on Hollande jen tak plkal jako obvykle

  Řekl
  Nous ne pouvons pas rendre quelqu’un apatride, mais nous devons pouvoir le faire [déchéance de la nationalité] pour une personne condamnée pour des actes de terrorisme même s’il est né français, s’il a une autre nationalité
  http://www.lemonde.fr/attaques-a-paris/article/2015/11/16/hollande-la-france-intensifiera-ses-operations-en-syrie_4811147_4809495.html

  Volně
  Nemůžeme nikoho zbavit občanství ale odsouzeným za terorismus ho (francouzské) mlžeme odejmout i když se ve Francii narodil,pokud má ještě (občanství) jiné.

 383. Dvd,to je hezký, že teď řeší,kdo má kompetence k souhlasu s otevřením hranic, když se jim tam stěhuje pomalu celá Afrika už dva měsíce. 🙂
  Připomíná mi to přísloveřně zamykání stáje, když kůň cválá v dál.
  A co udělají, když se nakonec dohodnou, že to otevření v kompetenci AM nebylo a že tedy neplatí?

 384. Jinak jeden z frantúků co jsem s ním dnes founoval tvrdil, že jediné co Hollande doopravdy chce, je zvýšit daně pod jakoukoliv záminkou, kelikož se mu hospodářství pomalu rozpadá. On to taky v tom projevu nepřímo zmínil, že chce změny v budgetu 2016.

 385. Však to byla taky nadsázka, skimici. Jen mn to tak napadlo, že kdyby se potulovali bezprizorní „francouzi“ po letištích, tak by ty letadla měli hezky po ruce.

  Vlastně by tam měl být smajlík, ale nějak semi to nezdálo vhodné…

  a Hollande samozřejmě plká. Když můžou zbavit občanství jen odsouzeným za terorismus, tak odsouzenej stejně sedí za katrem a je vcelku jedno, jaký má občanství.

  A proč by si taky radikálové přibírali další občanství, když pokud si nechají to francouzské, tak jsou nevypověditelní. MYslím, že občanství jim je poměrně šumák, hlavně že jsou synové Alláhovi.

 386. 497
  Přesně jak jsem psal v 471
  A to jsem Hollanda neposlouchal.

 387. maYdo,

  zavřít můžou, pustit musej. (pokud nedostDěti státního občanadoživotí.)
  A varianta, že si odsedí trest a následně je vykopnut se mi zdá docela praktická.

 388. Halle,
  jak moc jsou schopni někoho vykopnout tuhle předvedl jistý Kamerunec 🙂

  Hnusně konzumní dotaz OT – jak jsou zítra otevřeny obchody ?

 389. (461) To jste Halladine jen zase něco nepochopil. Je neústavní žádat po někom aby se legitimoval bez udání důvodu žádosti. Taková ta policejní buzerace. Pokud policat řekne, že se podobáte Kajínkovi, má to v suchu.

 390. No, tak ho zavřou na tak dlouho, aby ho roupy přešly. A žádný předčasný propuštění za dobrý chování.

 391. Matzurko,
  potraviny asi jako v sobotu. jelikož potřebuju ještě něco dolištovat ( podlahu ) s potěšením jsem zjistil, že obchod s koberci a podlahovými krytinami, kam chodím, má zítra otevřeno celý den. Stejně tak obchody typu Bauhaus. Co Ikea ,uvidím.
  Dál jse nezjišťoval.
  Ale obchody typu Penny , Lídl atd budou mít určitě aspoň dopoledne.

 392. A hele
  http://www.bbc.com/news/world-us-canada-34835353
  Takže jednotlivé státy Unie (tedy USA) se moc do přijímání uprchlíků taky neženou, a kór teď budou každého důkladně prošetřovat.
  Neříkal náhodou Obama před časem něco o tom, jak se má Evropa snažit víc pomáhat ? Anebo mi už ty jeho kecy splývají ?

 393. Halle,
  mně jde spíše o ty nepotravinářské, dcera potřebuje sportovní vybavení na lyže. Tak to asi ráno obvolám a huvidí se :)Já jen jestli jsem nepominula nějakou direktivu „fšecko zavřít“ nebo tak něco.

 394. Aero, to je pravda, jestli si ale kontrolovaný bude stěžovat, a soudce na něj koukne, a usoudí, že kájinkovi se ani náhodou nepodobá,má poliš smůlu.
  Nehledě k tomu, že Kájínek sedí a není důvod si myslet, že se potuluje po venku 🙂
  prostě ten udaný důvod musí snést nějakou kontrolu.

 395. Matzurko,
  nemusíš volat , stačí kouknout na net. Velké obchody mívají vlastní web.

 396. 507 – No ale to je řešení pro jednotlivce, ale co masy teroristů, maskovaných za imigranty?

 397. Jinak frantíci se můžou zbláznit že chce prodloužení vyjímečného stavu, anžto to u nich kromě jiného znamená i domovní prohlídku bez soudního příkazu. Frantík co jsem s ním odpoledne mluvil dostal záchvat smíchu, když jsem mu řekl, že u nás mi bude moci vlézt do bytu i komis přes kamna z lokální municipality. Považoval to za mimořádně povedený fór 🙂

 398. 513 Quvivis
  Čelem k masám!
  Paměť neslouží. Lenin nebo Gottwald?

 399. 514

  A proč je to srdí, pokud nejsou arabského původu, ani konvertiti na islám ? Anebydlí na přistěhovaleckém předměstí ?
  Předpokládám , že policie bude mít kvůli teroristům tolik toho ke kmitání, že obyčejnej občan má šanci být buzerován ještě míň, než za normálního stavu. 🙂

 400. Nikoliv, paměť opravdu neslouží.
  To byla schůze a soudruh hovořil o světlých zítřcích, ale byl z publika rušen výkříky“ „A co hajzl papír, bude?“
  PO šestém zavolání nevydržel a vykříkl na tázajícího: „Vyliž mi prdel!“ A ozvalo se: „No jo, ale to je řešení pro jednotlice, ale co masy, soudruhu?“

 401. 514

  A stejně kecáš. Přiznej, že topíš plynem 🙂
  Anebo hážeš uhlí do pece po lopatičkách ? 🙂

 402. 516 Halle
  On je právník. Ale s.re ho to i jako neprávníka. A já mu samozřejmě rozumím a nerozumím, že to není k rozumění.

 403. Já nerozumím tomu, že je někomu líto potencionálních teroristů.
  Holt pokud chci větší bezpečí, musím něco obětovat . Stejně jako ti Amíci při Patriot Actu.
  prohlídka by tu je jistě nepříjemná, ale to je i když je se soudním příkazem.
  A předpokládám, že i kdyby ten mimořádný stav neprošel, tak soudci budou při sdělení podezření z terorismu velmi, velmi k policii vstřícní.

 404. 521 Halle
  Já to při vší úctě nedokážu dále točit. Neumím sehnat argumenty, je to věc hluboko v tobě a ve mně a máme jí prostě jinak. Nic ve zlém.

 405. 522

  Břízo, zanech snění, svět takovej není 🙂

 406. Jo, sotva jsem to dopsal, tak na mě vyskočil ten váš dáreček Dienstbier.
  Jiří Dienstbier varuje: Jen kvůli bezpečnosti se nemůžeme vzdávat lidských práv
  To je snad ještě horší 🙂
  Dokonale vyprázdněná slova a fráze v rukou fanatiků.

 407. Skimici 🙂

  Nesere tě trochu, že fakticky říkáš to samé co on ? 😀

 408. Halle,
  Mně neskutečně (!!!!!) se.e že to tak VYPADÁ !
  Mmch, Putin dnes Ukrajině na okraji G20 nabídl splátkovy kalendář těch bondů za 3 miliardy do třech let výměnou za tvrdě garance západu.
  On je vlastně vstřícný. Jinými slovy říká: oholit se nedám, nicméně nebudu Tě Obamo. Lagarde uvádět do trapné situace a blokovat nalití dalších vašich peněz do Ukrajiny. Aby to nebolelo, tak mi to zaplatíte natřikrát a vyměníte Jaceňukovy plky za nějakou hodnotnou záruku. Společně s ISDA EMEA si to pak každej rok zkontrolujeme, jestli držíte slovo a když ne, tak vaše záruky zfendujeme a zároveň skrze aktivizaci kreditní události na ně vypustíma vaše vlasrni hedge vultures. Moc pěkné.

 409. 527

  Je to mrch vyčůranej ! 🙂
  Mimochodem , všim sis, že Irán půjčuje Rusům 7 mld dolarů ?

 410. 529 fakt nevšim. Proč by to dělali jeden jak duhej? U ruskáků je možný, že potřebují bypass nějakých zmražených dolarových linek kvůli nedostatku cash ale proč by to dělal Irán?

 411. A je to mají se zablokovat rakouské a slovinské hranice. Srbský premiér dostalm tuto informaci od EU.
  Makedonie a Srbsko nzvažují udělat totéž.
  Neříkal jsem to při tom oznámení de Mayziera ?
  Jen co udělá Řecko mi není jasné.

 412. „Nesere tě trochu, že fakticky říkáš to samé co on ?“

  Když dva říkají totéž, nemusí to být totéž. A v tomhle případě rozhodně není.

  Dientsbierovi jde výhradně o „ochranu lidských práv“ pro uprchlíky na úkor lidských práv spoluobčanů. Z tejhle disidentskej party jim jde vždycky hlavně o nadřazení lidskejch práv těch, které „ochraňují“ nad ty, který na ten jejich lidskoprávní špumprnákl musí vydělávat.

 413. skimici, Iran Rusko potřebuje – dovyzbrojení, elektrárna Bušír , spolupráce na záchraně kaspického moře… je toho víc. pokud Obama prosadí dohodu s Iránem, uvolní se mu 160 mld + úroky, které okamžitě stáhne na kšefty s Ruskem a uloží je mimo dosah USA a EU. Navíc je návrh t= dohody tak hovadský, že ani kdyby ji Irán porušil další blokace je dohou vyloučena.

 414. 533 Halle
  Já jsem jenom poměrně sice neslušným, zato však imho výstižným popsal předpokládanou následnou činnost Řeků, na kterou ses ptal.

 415. 536 Dušane
  No ano, můžou to být další konsekvence smlouvy vašeho nobelisty. To by souhlasilo.

 416. Skimici ,
  já bych jednu možnost viděl, ale asi neprůchodnou.. Vystěhovat ty ostrovy u tureckého pobřeží, a nechat tam ty uprchlíky dělat co chtějí.
  Dál by na těch gumákách nedopluli.
  Ale by to bylo zatraceně drahé…..

 417. Dušane, ty jsi vlastně insider s dobrýma informacema. Jak to je vlastně s tou smlovou nyní. Platí už nebo je ještě šance to shodit?

 418. 539 Halle
  To by tě ale Dienstbier, Zaorálek a celé vaše lidskoprávní křídlo přibilo za takový návrh na vrata. Jen ze slušnosti nezmíním. Za jaký orgán by tě přibili 🙂

 419. Druhá varianta hlídkovat u tureckého pobřeží, a dělat do těch člunů dírky…

 420. Proč 🙂
  Vůbec by jim to nevadilo. Do rozhodnutí jiného členského státu, co udělá se svým územím jim nic není.
  A Chovanec by se od radosti ožral 🙂

 421. 536

  Takže Rusko má nového movitého zákazníka a spojence.

 422. Byla by docela sranda , kdyby Francie požádala NATO o aktivaci článku 5 s tím, že chce zaútočit po zemi na Isil. Jak to kdysi udělali Amíci v případě Ak Kajdy a Afganistanu.

  A chtěla účast spojenců. A byla by docela legrace, kdyby jí nebylo vyhověno, hlavně ze strany USA, které vůbec nemájí chuť jít do války.

  Spousta malých spojenců by se rázem škrábalo za ušima..

 423. Skimici, ještě to musí schválit Kongres. Sněmovna to odmítne dvoutřetinovou většinou pokud všichni Republikáni a Demokraté podporující Izrael budou hlasovat (což je velmi pravděpodobné). v Senátu to neprojde prostou většinou a Obama bude vetovat.Další postup záleží na více faktorech a nejsem si jist jak bude ústavní interpretace vnbímána, vloží-li se Nejvyšší soud atd…

  V případě invokace čl. 5 se USA připojí, protože tím bude Obama z obliga svých přiblblých slibů. Oni na tam už pozemní oddíly Delta Force pod deštníkem CIA, tedy nearmádní nasazení, jsou. Jsou to bezesporu naváděči a další specialisté. Čím méně se ví a více spekuluje , tím lépe.

 424. 546
  Připojit se můžou, ale záleží na tom, čím.
  Jak se připojí, záleží na samostatném rozhodnutí jednotlivých zemí. Taky by teoreticky mohli poslat 4 polní kuchyně, a závazek je splněn.
  Samozřejmě by to musel schválit Kongres.

 425. Nemusel, kongres už schválil status NATO. Na plnění závazku platné smlouvy stačí exekutivní příkaz.

 426. Dobré ránko!

  A máme 17.11. …..
  Tak copak Zeman, copak Konvička …. a hlavně, co pan Shapiro… ?
  Ono se to, ve stínu Paříže, blbě konspiruje!

 427. To je nějaká novinka ?
  Při sjednávání smlouvy o Natu chtěly evropské země, aby pomoc přišla automaticky a se vším, co která členská země má, a tehdy to Američané odmítli. že všechno musí schválit Kongres .
  Někde se mi tu povaluje knížka o Natu, se smlouvou a historií vyjednávání, ale jsem v přestavbě , knihovny vyházeny a nejsem schopen ji najít.

 428. participate v Libii – exekutivní příkaz, nálety v Syrii – exekutivní příkaz. Intervence považovaná za neodkladnou má výjimku 60 dní, pak musí schválit dodatečně Kongres.

 429. 549 Rputi dobré ráno
  Chtělo by ten stín něčím přebít. Být najmutýn spindoktorem, najisto bych zorganizoval pochod homosexuálů pomalovaných francouzskými trikolorami směrem k Albertovu. Okamžitě bych měl následně protiakci xenofobů a nácků a tedy v prostředcích by si o tom do večera mohli povídar Pehe s Bělohradským a chartisti a trávorosti a dobroserové všego druhu a na vlastní demonstraci a Zemana by se ani nevzdechlo.
  Nad Žižkovem ve věži by se vznášel Moravec a dole v temných sklepeních kavárny by hudral Halík okolo něhož by tančila Fišerová. Všichni již v mikulášských krojích (halík by nemusel).
  Hezký sváteční den přeji.

 430. že prezident má právo na samostatnou akci do 60 dnů vím, ale smlouva Nato je něco jiného.
  Taky by to stálo víc peněz, a to by Kongres schvalovat musel.

 431. Macek uvádí:“Na iDnes (se píše): Muslim při útocích v Paříži zachránil dvě ženy, odtáhl je do bezpečí. Aě konec konců už víme, že útočili i domácí Francouzi, i když žijící v Bruselu, například Omar Ismail Mostefai. Z toho plyne, že před útočícími Francouzi zachraňovali nevinné oběti muslimové.“
  Není nad precisní formulace pro dobrou informovanost.

 432. „Petr Pithart o listopadu 1989: Nešlo o revoluci, ale o vyjednané předání moci.“
  A my troubové jsme v mrazu šli na Letenskou pláň a mačkali se na Václaváku, když jsme vlastně mohli vklidu sledovat jednání v televizi!

 433. quivisi,
  „dvojdomek“ může kecat , co chce. Ony ty tanky za Prahou stály připravené.
  Zajisté, že mnohé bylo dohodnuto, mnohé se sypalo samospádem a mnohé dohnala obava o vlastní krk či šrajtofli.
  Na Ff byl jeden důstojník STB, co se tak strašně bál, že v hrůze skočil 22. z okna – a to měl zajisté informací víc, než běžný občan. Ono to tak sametové zase nebylo.

 434. To není přesná odezva. Já si hlavně myslím, že bez těch statisíců v ulicích by Pithart nic nevjednal.

 435. 557 quivis
  dodnes si pamatuji ten diskusní pořad pár dní po listopadu, ještě mladičký Pánek v Tísni a Pithart za už nevím za koho. Odulý jako vždy s vyvaleným pupkem se vztekal, že jsou k převzetí moci připraveni ale že nemá s kým jednat. Nikdo se s ním nechtěl bavit. Urputník takovej. Tak ať nemá kecy dnes, v den sváteční.

 436. Stran té aktivace článku 5 NATO.

  Měl bych otázku na místní znalce, kteří se v problematice NATO a aliančního exportu stability, miru, demokracie a společně sdílených hodnot orientují mnohem lépe nežli já…

  Počítá prosím NATO i s možností útoku na členskou zemi NATO?

  Neklame-li mne paměť, tak řada atentátníků pochází z Belgie z Brusele a to z jejího nechvalně známého předměstí Molenbeek. Prý se jedná o tamní líheň belgických islámských džihádistů. Navíc se ukazuje, že „útok byl naplánován v Bruselu“ (dle iDnes a LN).

  Mě osobně by rázný zásah NATO v Bruseli nevadil. Naopak jsem jednoznačně pro. NATO má navíc v Bruseli ostatně i své ústředí, takže by to alianční vojska neměla s pacifikací odbojných belgických (bruselských) islamistických teroristů ani tak daleko. A pomoci tak smluvní straně „s cílem obnovit a zachovat bezpečnost severoatlantického prostoru“ (viz čl. 5 Washingtonské smlouvy)…

  Doufám, že k útoku na Belgii dojde co nejdříve. Stačí k tomu málo, oznámit to Radě bezpečnosti OSN. „Každý takový útok a veškerá opatření učiněna v jeho důsledku budou neprodleně oznámena Radě bezpečnosti. Tato opatření budou ukončena, jakmile Rada bezpečnosti přijme opatření nutná pro obnovení a zachování mezinárodního míru a bezpečnosti.“ (opět viz čl. 5 Washingtonské smlouvy)…

  S heslem: „Jeden za všechny a všichni na jednoho!

 437. Dobré zas ráno… No, nedávno vyšel rozhovor s Karlem Srpem, právě na téma 17. listopadu… Docela stojí za přečtení…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Karel-Srp-a-nezkresleny-pohled-na-listopad-89-Nebyl-to-masakr-jen-vetsi-pendrekiada-A-ten-mrtvy-soudruh-za-ktereho-pujdeme-zapalovat-svicky-407304
  Pro nás pamětníky pár věcí se aspoň ukáže v těch správných souvislostech. Jen bych podotknul, protože se na to nějak zapomíná, že celá ta slavná studentská vzpomínková demonstrace, na které mimo jiné vystoupili profesionální svazák Mohorita a rudej děkan Katětov, pak šla na Vyšehrad, kde byla ukončena a rozpuštěna. Vše další už bylo čistě v režii StB. A jejich pomahačů.

 438. Nedá mi v den sváteční nevzpomenout i na mého oblíbeného autora knihy Doktor na moři, Richarda Gordona.

  „Dobrý den, pánové, dobrý den!“ řekl kapitán a obdařil nás nehřejivým úsměvem. „Přeji vám šťastné vánoce jménem svým i jménem naší společnosti.“
  „Den vánoční nadešel i v robotárně…,“ začal deklamovat Bezdrát. Hornbeam mu dlaní zakryl ústa.

  A včera při poslechu Hollande jsem si vzpomenul na jinou pasáž „Děkuji vám, pane Montmorency.“
  „Dejte láhev kolovat, pánové. Jak jsem řekl – ohon britského lva byl zle pošramocen…“

 439. Bohouši,
  ale našel se přece „syrský“ pas…

 440. Matzurko, zdravím tě. Hodně. Ad [564]. Pamatuji se, jak některá média o pověstném falešném syrském pasu psala takto „falešný syrský pas, vyrobený v Turecku“. Nějak to vymizelo… 😉

 441. Jojo. Ale Francouzi mezitím pár náletů udělali ?
  Teď se dovídáme, že muslim zachránil dvě nemuslimské ženy, a celé to řídili již usedlíci. Takže migranty nikdo zastavovat nebude.
  Ale třeba to jen všechno špatně chápu 😕 ?

 442. A jak jsem se dověděla na aktualních konfliktech, Turecko má v rámci NATO druhou nejsilnější armádu. Tak abychom se brzo nedověděli, že ty pasy vlastně zfalšovali Kurdové nebo něco na ten způsob.

 443. Matzurko,
  ten „syrský pas je 1) falešný, za 2) byl zkontrolován už v Srbsku, ale byla v něm tenkrát jiná fotka….

 444. A je to definitivní!

  „Příčinou říjnové katastrofy ruského letadla nad egyptským Sinajským poloostrovem byl teroristický útok. Podle agentury Reuters to oznámila ruská tajná služba FSB s tím, že v troskách byly nalezeny stopy výbušniny. Ruský prezident Vladimir Putin přislíbil, že Moskva najde osoby odpovědné za pád letadla, při kterém zahynulo 224 lidí na palubě.“
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/rijnovy-pad-ruskeho-letadla-nad-sinaji-byl-teroristicky-cin-tvrdi-ruska-tajna-sluzba-gaq-/zpravy-svet.aspx?c=A151117_092246_ln_zahranici_ele

 445. Matzurko, ad [566], chápeš to dobře, jenom si musíš dát pozor na to, co říkáš. Jinak z tebe bude xenofobka, rasistka či islamofobka a v důsledku tvé zavilé pomýlenosti i nezaměstnaná. Vono je to vopravdu vošemetný…

  Spadnul mě kámen z krku, že vím, že migranti jsou v tom nevinně. Já, nejsem-li si něčím jistej, ověřím si to vždy u Čulíka. Ten ví fšechno a rozumí fšemu a hlavně na Čechy, Moravany a Slezany je hodně přísnej. Podobně jako inkontinentní Kchárl. Ale my si tu přísnost zasloužíme, jsme totiž potvory nevděčný a xenofobní…

  Proto spoléhám na to, že s tou Bruselí a s těmi odbojnými Belgičany z Molenbeeku si už NATO jistě snadno poradí. Tedy pokud to Kongres schválí. Dejž to McCain, Hillary, Carson, Rubio, Fiorini a Jeb…

 446. Bohouši, jojo,
  zejména Jeb Bush má pro slovanské národy své kouzlo (jaks e dělá smajlík čertík nevím) 🙂

  Totálně OT dotaz na zemědělsko- zahradnickou sekci – jak přezimovat trvalky a cibuloviny (modřenec) v záhonech ? Letos je tu nedostatek chvojí na zakrytí, a servat to z živých stromů, jak to činí starousedlíci, se mi nějak příčí… mám na záhony (na citlivější středomořské bylinky) natáhnout netkanou textilii ?

 447. Matzurko, já modřence nepřikrývám. Nechávám to na přírodě. Akorát zkontroluju, jestli jsou zahrnuty hlínou. Stejně tak narcisy a další cibuloviny. Ale přiznávám, moc jich zimu nepřežije. Ale na vině jsou myši, hryzci a hraboši, ne mráz. Jinak, pokud do Vánoc nepřijdou velké mrazy, po Vánocích na přikrytí můžeš využít vánoční stromek. 🙂
  A teď vážně: Zkus si udělat výlet do lesa, určitě najdeš místo,kde kácejí stromy a tam už pár větví na přikrytí seženeš.

 448. Dobrí dopoledne,

  stran Pitharta – pokud vím, byl jedním z těch, kdo do 68 ten režim nadšeně budovali a v 68 vsadili na špatnýho koně. Tak ať mlčí a chodí kanálama.

 449. 564 Matzurko
  Četl jsem: našel se syrský pes 🙂
  Předchvílí jsem projel kolem koně a kromê televize a policajtů v zásadě pusto. Jo a japonské turisry jsem taky viděl.

 450. Mno, Rusko uznalo, že to byla tororistická akce. To jse žádostiv, co bude dál.. Putin přikázal zjistit, kdo je za to zodpovědný.
  Další odklad….

 451. Cibuloviny jsou podstatně rozumnější téma. 🙂

  já teda nejsem zahradník. to je bráchův píseček, ale věnuje se hlavně zelenině a údržbě trávníků a keřů. Cibuloviny necháváme osudu. V zásadě se drží na stejných místech, sněženky se docela služně pomnožily. Vetšina jich není v záhonech, ale v trávě nebo pod keři a jde jim to vcelku k duhu.
  Zdá se že je zádný myši nežerou, i když krtin máme kazdý jaro plnou zahradu. Místní hraboši jsou vybáraví, žerou hlavně na podzim mrkev a celer.

 452. ještě k těm revolučním událostem – potřebuju v poledně jet do Nuslí, přes Výtoň a kolem Albertova a cca ve tři odpoledne zpátky. Nehrozí, doufám, že si tam budou zrovna demokraticky vysvětlovat svoje stanoviska sluníčka s konvičkama nebi tak něco?

 453. Matzurko, Jeba jsem si nechal schválně na konec.

  Myslím, že Putin dnes vyhlášením o pádu letadla A321 vlastně aktivoval ruský článek 5.

  -Činnost našeho bojového letectva v Sýrii musí nejen pokračovat, musí být zintenzívněna takovým způsobem, aby zločinci pochopili, že odplata je nevyhnutelná,- řekl Putin.
  Putin požádal ministerstvo obrany a generální štáb, aby předložily příslušné návrhy.
  -Zkontroluji, jak tato práce probíhá-, dodal Putin.“

  Ruské tajné služby vyhlásily odměnu 50 milionů dolarů za informaci o osobách, které mají na svědomí teroristický čin na palubě letadla A321.

  A nemělo by zapadnout ani Putinovo prohlášení na právě skončeném summitu G20:

  Putin: 40 zemí, včetně některých členů G20, financuje teroristy v Sýrii.
  Rusko tam prezentovalo své satelitní snimky, ukazující skutečný rozměr ropného obchodu ISIS, s tucty kilometrových kolon vozidel naložených ropou.

 454. Dano,
  lesy jsme zinšpicírovali, a našli jen něco málo. Já byla vždycky „pečlivka“, a trvalkové záhony zakrývala, ale letos nás asi všichni předběhli, a někam až ke Krumlovu se mi s vozejčkem za autem jezdit nechce (resp. manžel silně negoval a já s vozejkem jezdit neumím). Na netu jsem vyčetla, že levanduli je možno překrýt bílou netkanou textilií, aby to dýchalo, tak uvažuji o tomto náhradním řešení pro ty choulostivějšín druhy, ostatní asi onechám osudu…. konvalinky snad vydrží, ony jsou ty drobné cibulky apod. v těch záhonech roztroušené, takže je částečně překrývá jiná vegetace. Vánoční stormeček takto rozhodně vuyžiju 🙂 !!!
  Hlodavce díky mé kočičí rychlé rotě nevidět, takže tento problém naštěstí odpadá.

 455. Bohouši, máš tam nepřesnost.

  Our military work in Syria must not only continue. It must be strengthened in such a way so that the terrorists will understand that retribution is inevitable,” he said.

  Vojenská činnost, ne jen letecká…

  https://www.rt.com/news/322393-russian-plane-crash-terrorist-attack/

  Cesta k nasazení ruských pozemních sil je otevřená..
  Není moudré nasírat strýčka Vladimíra…

 456. 580 stejně by mě zajímalo jestli zjistí, bez vší pochybnosti, kdo to tam dal a kdo to objednal.

 457. Skimici,
  minimálně řeknou, že to bylo na přímý rozkaz šéfa islámského státu, což dokonce asi bude pravda.
  Víc moc nepotřebují.
  Pochybuju, že by se jim chtělo běhat po Sinaji a zjišťovat, kterej pícník to tam dal…

 458. Bohouši,
  však taky včera nebo předevčírem USA zbombardovaly jeden konvoj !
  Pořád je to partie šachisty proti americkému fotbalu. Francouzi zjevně hrají petanq. Co hrají Britové si netroufým odhadnout (já vím, kriket ;)), Turci jsou mi totální záhadou (něco jako pomíjivá víla Fata Morgana)

  Tak jdu raději dovařit česnečku k obědu a pak asi ještě jednou do lesa… nebo s dcerou pro lyžařskou bundu. Manžel na chvíli zapnul ČT24, ale raději to zase rychle vypnul.

 459. 582 Halle
  V každém případě je už pozornost od Krymu a Donbasu odpoutána. Syčák jeden.

 460. skimici,
  moc není. Ukrajinci k linii sporu navážejí těžkou techniku, v rozporu s Minskem II.

 461. [577] Doporučuji změnu trasy. Zalévací Zeman začíná na Albertově ve 14:00. Kolem 15:00 se to bude rozcházet/rozprchávat/rozpochodovávat, průjezdnost odhaduji na mizernou.

 462. Matzurko,

  máme na chalupě na záhonu levanduli, tymián, oregano, šalvěj, meduňku, mátu, libeček a jánevímcoještě z bylinek…
  Žena na podzim sestřihne, lehce zakopčí (hlína, kůra apod.) a pokud si pamatuji, je to tam již cca 6 – 8 let v pohodě.
  Jde o Vysočinu u Humpolce, 532 m.n.m.
  Dtto dcera u nastávajícího u Jihlavy.

 463. Tedy lámat Klause, aby vyslovil „ty správné“ názory, to snad může fakt jen redaktorka ČT! 😀

  …Další dotaz směřoval na události letošního 17. listopadu a redaktorku České televize zajímalo, zda nemá exprezident strach z toho, že bude letos státní svátek zneužit některými skupinami. Klaus na redaktorku pohlédl dost překvapeně. „Já myslím, že pokud se ještě smí říkat názory, a já si myslím, že už to v Evropské unii moc dlouho možné nebude, tak je pochopitelné, že lidé názory vyjadřují,“ namítl redaktorce. Ta se však nedala a upřesnila, že měla na mysli obavy z toho, co předvedou některé „extremistické skupiny“. „Ne, státní svátek je od toho, aby se mohli předvést všichni,“ odmítl Klaus. „Ale měly by se demonstrovat názory, ne házet vajíčka,“ doplnil…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vaclav-Klaus-na-Narodni-Myslim-ze-v-EU-uz-dlouho-nebude-mozne-rikat-svuj-nazor-To-jsme-v-roce-1989-vazne-necekali-408591

 464. Hm, potíž je, že já na Smíchov nějak kolem toho Albertova projet musím. Ledaže bych jela přes vodu po Baranďáku nebo nějakou hodně velkou oklikou přes vrovice a objet centrum. Ono to asi v centru nebude skvělý nikde.

  Třeba se na tom Albertově zakecají. 🙂

  je čas vyrazit a až se vrátím, podám hlášení.

 465. Honzo,
  neprovokuj 😀 !!!

  Šimone,
  dík, to zní slibně.

 466. Honzo:

  „“Kri-ket,” opakovala sexuálně vyspělá lisovačka oleje v blankytných šatech. “Co je to prosím kri-ket?”

  Vycítil jsem příležitost přejít z obrany do protiútoku. Využil jsem jí bystře jako Porcie v Benátském kupci a oplatil jim jejich vlastní mincí.

  “Kriket,” spustil jsem, “je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů. Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi gramy a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první. Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíječi strany stojí s pálkami před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body …”

  Pětatřicet minut jsem je se Spirosovou pomocí udržel tak zticha, že nemohli říci ani alfa, a probral jsem s nimi pravidla našeho národního rituálu, povinnosti rozhodčích, rozmístění hráčů v poli, základní taktiku a všeobecnou etiketu na hřišti i mimo hřiště.“
  😀 😀

 467. ad(557,560) : Péťu Pitharta znám ze studií; mohu zcela závazně prohlásit, že vždy to byl nafoukaný „intelektuál, který se marně snažil být inteligentem“ . 😕 O jeho angažmá v „v sametovém rouše“ mně není nic známo; zřejmě ho v době „zvonění klíčů“ přehlédli i aktéři „sametovky“,byť na druhé straně-viz Oskar Krejčí:Sametová revoluce “ 😕

  ad (569) Jak jsem někde četla (zaručeně v nějakém obskurním webu 🙂 ),tak Rusové údajně si odvezli z Jemenu nějaké dva agenty CIA,kteří měli mít v tom atentátu na ruské letadlo prsty -nebijte mne, za pravdivost té informace neručím ! Jinak si dovoluji přpomenout, že jsem někde nahoře dávala odkaz (také na obskurní web- http://dennikpolitika.sk/teroristi-z-moslimskeho-bratstva-poskodili-motor-ruskeho-lietadla-224-mrtvych-rusov/ )

  ad Paříž : zaujal mne článek Jozefa Banáše :http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neuprimny-plac-nad-Parizi-maslo-na-hlave-evropskych-poskoku-USA-Prvnim-teroristou-byl-Winston-Churchill-
  Mno, jdu se podívat podrobněji na akci „GLADIO“ http://www.truthmove.org/content/operation-gladio/

  ad (583): hmm, myslím si,že tzv. „koalice“ neměla za cíl zničit IS,a že to byla jen zástěrka pro mediální krytí akcí cizích států v Sýrii bez ohledu na mezinárodní právo.
  Je „zábavné “ sledovat, jak tito „spojenci“ hledají cestu ze slepé uličky 😕

 468. Šimone,
  jestli Okamura začne zpívat, tak po něm někdo něco hodí docela určitě! 😀

 469. 595

  Pokud někdo zpívá hymnu, asi by se po něm házet nemělo, i kdyby zpíval falešně.
  Ovšem člověk by měl být objektivní a nedělat to, co mu ani trochu nejde.
  Ale třeba zpívat umí, kdo ví ?

 470. Jj – to je holt to obohacení!

  „Několik stovek zaměstnanců karlovarské sklárny Moser se dožaduje vyšetření. Tuberkulóza byla objevena u brusiče skla, který pochází z Mongolska. Nakažený Mongol si u praktického lékaře stěžoval na vleklé potíže. Ten ho proto poslal na rentgen. Na podezření upozornila lékařku laborantka polikliniky v Ostrově. Ta už jen diagnózu potvrdila. Vedení Moseru nahlásilo infekční nemoc hygienikům a všichni zaměstnanci by měli postupně projít vyšetřením plic.“

  Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-domaci/110639/delnici-se-boji-hrozi-jim-nakaza.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

 471. Já si jenom vzpomněl na – údajně pravdivý příběh – z NY metra:
  Nastoupil černoch se saxofonem a začal hrát neskutečně falešně; za chvíli přestal, aby oznámil, že pokud nedostane zaplaceno, hraje dál…..
  Prý si dost vydělával….

 472. Francie: „Musíme zbrojit.“ USA: „EU musí zbrojit.“
  Že ty arzenály 11/9 2001, teď 13/11 a v jiných podobných případech byly HODNĚ platné.
  Alespoň že tu nemáme ruské tanky. Chudáci Švýcaři. Nejsou v žádném spolku.
  Ale, ovšem, zdá se, že historicky je všechno v nejlepším pořádku, navázáno na tradice, jsme vazaly Říše.

 473. 587, kdybys byl náčelníkem lidožravců, odpověď by byla velmi jednoduchá 🙂

 474. 598 to si mohl dovolit v NY. U nás by záhy seznal, že saxofon je prakticky jen tvarovaným kusem plechu, který po přetvarování nehraje.

 475. Matzurko, k Šimonovu výčtu mám ještě rozmarýn, ten naši zimu nepřežije, ale jinak to ostatní ano. Libeček je hnusný plevel, toho se skoro nedá zbavit. Šalvěj je háklivá na podzimní ostříhání, tymián a levandule nechávám, ať se otužují.
  Cibuloviny jsem nikdy neřešil, jen když se po několika letech zahustí, tak je rozsadím. Kvetou jak zběsilé, letos mi na podzim vylezly některé česneky a modřence, ale to už se stalo i jiná léta a na jaře vyrostly znovu.

  Celkově musím říct, že jsem mnohaletým výběrem dospěl k odolným vytrvalcům, nikdy nekupuji skleníkové rostliny z ciziny, ale od místních školkařů a zahradníků. Mám dokonce mrazuvzdorné opuncie, které opakovaně přežily teploty pod minus patnáct.

  V Budějovicích nemůžete mít tak dlouhé a těžké zimy jako my. Nech to na přírodě a jeď s dcerou nakupovat bundu.

 476. Schumi, ovšem do Švýcarska je docela problém se dostat, kolem průsmyků pevností a bunkrů jak nasr… ,
  Dokonce i letectvo má bunkry pod skálou.

 477. 602 – ten libeček potvrzuji.
  A já mám i mrazuvzdorné kiwi – dnes již keř, opřený o fasádu závětří, plošně cca 8 x 4 metry, vypěstovaný z malého semenáčka z květináče.
  Každý rok dvakrát sestřihávaný (cca 3 -4 kotouče větví).
  A k tomu dva roky 4 palice vinné révy – letos byly hrozny délky cca 20 cm a slaďounké.

  A abych se teda furt nevytahoval – taky mám podágru a artrózu…..

 478. Martine,
  taky díky. Libeček nemám, neb způsoboval rodinné spory (co za hnus to zase plave v polívce ?) 🙂 Rozmarýn, vavřínky (jeden z chorvatského semena a druhý pašovaný z téhož kempu ;)), durmany i malinký oleandr už jsou rozestrkané na parapetech v chladnějších pokojích, a na pěstování kiwi se terpve chystáme – kamarádi letos sklidili první kyblík své úrody, a naše mlsné huby nás doženou do akce. Tady v okolí je nejlepší dodavatel Havlis (má u Prahy centrum), který má všechno aklimatizované na zdejšíá podmínky; z Baumaxu mám jenom pár keříčků brusinek, které se vesele začaly rozrůstat i přes mulčovací textilii :).
  Tak já to zkombinuji vaše rady, a nechám to na Darwinovi 🙂

  Stran dnešních oslav, naše univezita tradičně pořádá výšlap na Kleť, s rektorem f čele. Je jim přáno, masové akce mi byly proti srsti vždycky.

 479. PeSi,
  jo, ad 562) tak to už mne přešly i poslední zbytky chuti něco slavit 😕

 480. A vypadá to, že jedna nová ruská ponorka cestou do Sevastopolu si odpálila nějaké další rakety s plochou dráhou letu na Rakku.

  A množí se další a další spekulace, co bude dál . od výsadku ruských paragánů, až po intervenci iránské armády, procházející Irákem se souhlasem irácké vlády.
  anebo obojí současně 🙂
  nemá to Obama lehké….:-)

 481. Kolchozník Veleba se Zemanem na Albertově, študáci nepřipuštění k pamětní desce tamtéž, Bureš na Národní, oslava jak noha! 😛

 482. Šimone,
  nojo, tak asi změnil program, doba si to žádá (esli nešel kontrolovat, co tropí docent Konvička :)). Z té fotky se Zemanem v pozadí mít ale radost nebude, on volil Karla.

 483. Hm….

  3. gardová brigáda speciálního určení z Togliatti byla dnes uvedená do nejvýší bojové pohotovosti, zrušené veškeré dovolené ve středu mají být všichni na základně mají tam nachystáno 50 autobusů

 484. Autobusem do Sýrie? To bude asi nějaká desinformace…

 485. (511) No a co je na tom špatně? Vykonávat službu policajt může, buzerování má mírně ztížené. Osobně to považuji za rozumné a už aby to platilo nejen na chodce, ale i na řidiče. Tam je možnost buzerace zcela neomezena, dokonce chválena co prevence.
  (548) Frantíci žádají dle jiné smlouvy, než NATO. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1620413-online-poprve-v-historii-eu-aktivuje-kvuli-francii-clanek-o-pomoci-napadenemu-statu
  (549) Tak to tě lituji, že ti to ztížili.
  (564) Ono je jedno, zda pravý syrský, nebo falešný syrský. Někdo s ním prošel mezi uprchlíky, jsou záznamy snad z Řecka a Srbska.

 486. Aerokarle,
  třeba byl agent Bureš sedmnáctýho večer na Národní a přišel si po létech zavzpomínat. Co ty víš, jestli byl jenom ekonomickým spolupracovníkem StB?

 487. Ptakopysku,
  autobusem na letiště, přirozeně. To by mohlo znamenat, že nebudou z letadel vystupovat „za jízdy“ padákem. 🙂 a místo nich bude v letadlech s bojovou technikou jiný náklad a vojáci poletí v „osobních“ letadlech.
  Ale je taky možné, že technika už na letištích je, a vojáky tam odvezou autobusy až těsně před startem a budou skákat.

  jo a vypadá to, že současně s ponorou zaúčinkovaly strategické bombardéry TU 22M s jejich raketami s plochou dráhou letu.

  Jsem strašně skromnej, a tak se nepochlubím, že jsem prorokoval, že až bude potvrzen teroristický útok na ruské letadlo, pravděpodobně nastoupí v Sýrii ruské pozemní síly.
  Ani se nebudu chválit tím, že jsem řekl, že to oznámení teroristického útoku bude opožďěno, a výsledek bude oznámen, až budou Rusové hotovi s přípravami k akci.

  Že jsem skromnej přímo obdivuhodně ? 😉

 488. s ponorkou, přirozeně. A zdá se, že dvě trakety z těch letadel kdosi sestřelil.

 489. až bude potvrzen teroristický útok na ruské letadlo, pravděpodobně nastoupí v Sýrii ruské pozemní síly. jak si teroristé toužebně přejí. 😛

 490. Tak si jaksi nemyslím, že kdokoli, kdo je v Sýrii potká na bojišti bude jásat…. 🙂

 491. Francouzský president žádá Evropu o podporu ve válce s ISILem.
  Doufám, že jim pomůžeme a nebudeme jim připomínat září 1938.

 492. Halle 617,
  vytahuješ se jako triko!
  JÁ to říkala dřív! 😀 😀

 493. Rputi,
  že Tě huba nebolí ! Já a vytahovat se ? Já, mezinárodní jednotka skromnosti v soustavě SI ?
  Nikdy ! 😀

 494. tak koelm albertova jsme projeli bez komoplikací. Tam i zpátky. Na cestě tam se sice houfovali těžkooděnci, ale na dotaz, zda lze projet, řekli že ano a že auta, co pžekážela, hned odklidí.

  Zpátky bylo vidět jen dál v ulici nějaký auta se světlama, pár policajtů, dohlížejících na provoz a bylo tam dost lidí, někteří odchízeli, jiní přicházeli. ale v podstatě normální provoz.

  Na to, že by si dali názoroví odpůrci demokraticky po hubě to nevypadalo.

 495. Šojgu oznámil, že Rusko zdvojnásobilo počet leteckých úderů

 496. Mé nejuctivější Ahoj všem vespolek. K nesouvislým vzpomínkám na listopad 89 si dovolím přidat jednu, která mi stále nejde z mysli.
  Pokud mne pamět´ neklame, dávali to v televizi někdy ke konci roku 89, takhle spíše v podvečer. Jaromír Nohavica a Karel Plíhal spáchali na známou melodii něco na způsob agitky. Uvedu, co si z textu pamatuji. „Co jsme si, to jsme si, nač ta silná slova, změníme adresy, rozjedem to znova“
  “ Ty jsi byl na líci a já zas na rubu, ty jsi měl milici, co mně rozbila hubu“
  „Ted´už z tvé i mé blůzy vlaje trikolóra, sejdem se na schůzi Občanského Fóra“
  Melodii si vybavuju, název té známé písně si ted´nevybavím. Ale vím, že jsem se tehdy zasmál a pustil to celé z hlavy. Jo, to byly časy.

 497. Rusko se dohodlo s Egyptem na zesílení boje proti teroristům

 498. Bedzyku,
  na tu písničku ie taky vzpomnenu, když jste jí tak připomněl. Už jsem ani nevěděla, kdo jí to tenkrát zpíval. Jj, doba plná ideálů!

 499. Šojgu: Nanášíme letecké údery po celém území Sýrie, jak z letecké základny Hmejmim, tak letectvem z RF. Dnes mezi 5:00 – 5:30 dvanáct strategických bombardérů Tu-22M3 naneslo údery po objektech teroristické organizace IS v provinciích Rakká, Deir ez-Zor. Mezi 9:00 – 9:40 Tu-160 a Tu-95MS vypustili 34 křídlatých raket po cílech v provinciích Aleppo, Idlib. Všechny údery se vedou po cílech prověřených rozvědkou. Během první částí vzdušné operace proběhlo 127 bojových letů po 209 objektech teroristů, 140 objektů bylo zničeno. Operace bude pokračovat, další masivní letecké údery budou naneseny v souladu s plánem vzdušné operace. .

 500. skimici,
  jen tlumočím zprávy ruské 24.
  Konec konců, každá ruka dobrá! 😀

 501. Oslavil jsem státní svátek pojídáním českého strakáče v Čestru. Skot byl výborný, dobrá nálada zkalena po cestĕ k autu skotem, který na tribunĕ Muzea plkal o hnĕdočeších a Pepou Nosem provokatérem universalistou, který četl Marseillaisu v originále a pak připojil český překlad. Nechutné a fakt imho hloupé a kontraproduktivní. Skoro se odtamtud nedalo okolo treti vyjet.

 502. 26.listopadu přiletí hollande do Moskvy popovídat si s Putinem.

 503. Zdá se, že Francouzi konečně našli důvod zasáhnout!

  …Francouzská policie při 168 raziích zadržela třiadvacet lidí, dalších sto čtyři je v režimu domácí vazby. Ale už teď jsou tato čísla nejspíš zastaralou statistikou. Podle francouzského ministra vnitra Bernarda Cazeneuvea je to totiž teprve začátek….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Do-zbrane-obcane-sikujte-se-pod-prapory-neslo-se-rozhorcene-Parizi-Pak-ale-dorazili-muslimsti-duchovni-Sledovali-jsme-to-cele-408604

 504. Rputi,
  francouzská flotila, co se připojí k ruské – to jsou ty inkriminované Mistrály?

 505. To už člověku vážně jen spadne brada!

  Syrští úprchlíci v Holandsku:
  „Tohle není život, když se dostanete místnost bez TV. Jen postel, není lednice, žádné skříňky, žádné soukromí. Zůstaneme raději venku, nechceme jíst to jídlo, nechceme být v pokojích jako ve vězení! Chceme se vrátit!“
  Šokovaný reportér: „To myslíte vážně? Vždyť je tam válka!“
  Úprchlice: „Tam víme, že je válka, ale tady není žádný život, je to tu jak ve vězení. Dávají nám jen 12€ na týden!“
  Další imigrant: „Je tu tak chladno a nikdo se o nás nestará!“ Chceme se vrátit!“
  http://www.breitbart.com/london/2015/11/13/watch-migrants-dislike-food-demand-tvs-threaten-go-back-syria/?utm_source=facebook&utm_medium=social

 506. Ptakopysku 641,
  ty už koupil Egypt.
  Ale klid, oni si s nimi Ivani poradí! 🙂

 507. 641
  Letadlová loď s jaderným pohonem Richelieu s doprovodem. Jestli je v sestavě nějakej francouzske Mistrál (frantíci mají 3) nevím.
  Ale spíš ne. O vylodění mariňáků nebyla řeč.

 508. Šojgu: …Deset průzkumných satelitů je vyčleněno pro tuto vojenskou operaci…

 509. 641 Richelieu!
  Jedou evakuovat zbytky ISILu? Je generál Sarky na palubĕ? Frantíci jdou bojovat! Beam me up please!

 510. 647 satelitů …
  Bĕlorusko, Kazachstan, Azerbajdżan, …

 511. A není jen Sýrie !
  Charlie Sheen přiznal, že má AIDS ! A jelikož je to chlapec veselej, co ne…. jen to , co nevylezlo na strom, nebo neskočilo do vody, spousta ženských v Hollywoodu má větry……

 512. Samozrejme !. . . .. ono by bylo skoro i s podivem ,kdyby zrovna na tomto blogu byla dneska aspon trochu svatecni nalada,ze? 😉 spis se tak nejak mezi radky trochu zasteskne….Ale mozna az bude mit strycek Vladimir narozeniny, co? 😉

 513. Muhehe!

  Nedostatečná sváteční nálada! No na to by snad měl bejt paragraf! 😀 😀 😀

 514. 650 quivis
  přijde na to. Já se i tam pohybuji a obchodně to tak funguje. Není problém (jenom prachy a vliv) třeba do Kazachstánských zákonů prolobovat ruské tak, aby vzájemný obchod fungoval.

 515. Je vskutku zajímavé, že Hollande požádal o pomoc Eu, a nikoliv NATO. Přičemž členové obou spolků jsou více – méně titíž.
  S jedním rozdílem – v EU nejsou USA a Kanada…

 516. Brouk!
  Kdybyste byl se mnou dnes okolo třetí na magistrále pod muzeem viz má 638, ona by Vás ta sváteční nálada rychle přešla.

 517. 656

  mají celní unii, takže něco jako EU kdysi, takže není čemu se divit.

 518. 656 ale o tohle přece vůbec nešlo! Tohle je politika a ta zmínka o satelitech byla technická. Skimici, nepochopil jste mně.

 519. 660

  ale pochopil, jen si rýpnul 🙂 Možná tušil, že příjde brouk, a chtěl se zavděčit ! 😀

 520. 658 – To neřešej, skimic. Kdyby tu byla sváteční nálada, brouk nás zase sprdne, jak můžeme mít s ohledem na situaci sváteční náladu.

  Ono to konec konců fakt zrovna v těhle dnech na sváteční náladu není….

  Ale možná bychom měli povinně křepčit kolem májky, akorát aby měla barvy francouzské trikolory.

 521. 662 Halle
  jseš jak Jelena Petrovna von Hahn-Rottenstern (Blavatská)

 522. Sváteční nálada ?
  Tak jo !!
  A co slavíme?
  1) zavření VŠ a popravu 15ti studentů v 1939 ?
  2) frašku s úmrtím estébáckého zombie na Národní 1989 ?
  3) řádění zaplacené lůzy na Albertově vloni ??
  4) vítání invazní divize ISILu letos ??

  já jen abych nenarazil…….

 523. Dám mapu Krávy.
  Číslo 18 bylo dnes velmi vydařené.

 524. 663 maYdo
  aby měla barvy francouzské trikolory.
  Číslo 18, nízký roštěnec z českého strakáče jí opravdu něměl.
  O.T. Když jsem dnes cestou k autu slyšel kašpara Pepu Nose deklamovat Marseillaisu, vybavily se mi všechny ty koncerty za komoušů, kde provokoval taky, ale kordonem hladce prošel, zatímco estébáci s chutí perlustrovali nás, publikum….

 525. to 658
  😉 ja vas mohu ubezpecit ze ze uz spoustu lidi v mem zivote snazilo zkazit moji naladu, popripade me narizovat kdy mam jakou mit …no,zatim se nepovedlo 😉
  ta moje poznamka se spis vztahovala k tomu ze kdyz tady jeden delsi dobu pouze cte, tak si troufnu tvrdit ze nazory vestsiny komentatoru uz zkratka zna, tak pouze ,ze nejsem prekvapenej ,jak to tady dneska vypada 😉

 526. nejsem prekvapenej ,jak to tady dneska vypada

  Já taky ne , a nechlubím se tím 😀

 527. Vite pane Halladine,
  na tech vasich komentarich je snad zajimave jedine´to ,ze byste me napsal, co je to vlastne za silu, ktera vas nuti cela dlouha leta, delat ze sebe verejne hlupaka. Ale to vy me nejspis stejne nenapisete, protoze predpokladam, ze o tom nemate nejmensi tuseni.
  Jinak nevim co k vam dodat. 😉

 528. český strakáč je králík? Koukám, že ceny jsou stejné jako tady (tedy na venkově) v lepší restauraci, když započtu ten zlozvyk, že se přílohy, dokonce omáčka a saláty platí extra ů jen s tím rozdílem, že zdejší porce masa je nejméně 8 oz – což je 225g.

 529. 665 – Šimone, že by brouk myslel tu zdařilou akci v Paříži? Pro některé to důvod k oslavě asi je…

 530. 676 Dušane
  ten kus byl 300 gramů. Já byl příjemně překvapen (půl roku jsem tam nebyl protože jsem byl nepříjemně překvapen ignorantní obsluhou – dnes to bylo OK). Nemám moc rád české hovězí ale dali si s tím práci a nechali to vyzrát. Dobré a za těch ca 20 Eur ten kus stál. K tomu už jenom karotku a lehce prohozený špenát. Já přílohu kromě masa k masu nepotřebuji, když je dobré.

 531. až pojedeš okolo nás, zastav se v japonském steakhousu Hibachi
  tady je menu. jídlo připravuje žaponec přímo před tebou na rozpálené plotně a ještě ti, když otevřeš chlebárnu, nastříká do ní saké
  http://www.umarestaurant.com/products.html

 532. ad brouk: cituji „uz spoustu lidi v mem zivote snazilo zkazit moji naladu“ a zřejmě proto se ji snažíte zkazit jiným dovozováním, že dotyčný je hlupák. Možná, že byste si měl připomenout staré české přísoloví:
  Kdo to říká, ten to je, ten si nedá pokoje.

 533. Brouku 🙂

  vůbec mě nepřekvapuje, že se Vám mé komentáře připadají nezajímavé. Přiznávám, že jsem si nikdy nedělal naděje, že byste něco z roho, co píšu pochopil.
  O tom, co tu napíšete Vy sám, se raději ani nebudu zmiňovat – informační hodnota veškerá žádná.
  A kdybych tu nebyl, tak už vůbec nemáte o čem psát 😀

 534. Teď jsem chvíli koukal na bednu. Sobotka, Miloš, Korejec z Moravy, agent z Bratislavy… na blití. Von ten Paroubek měl nakonec pravdu. Řeknu vám, zlatej Tars Tarkas, Tardos Mors, Matai Shang a další pohlaváři Barsoomu.

 535. 681 kdybych jel dnes kolem, jistě bych vyzkoušel 148.
  Jsem ale Dušane stará škola. Nevybírám si hospody s jídelním lístkem, který má 168 položek. Já třeba jednou měsíčně chodím s klientem do francouzsko italské hospody, kde nevím co budu jíst. Mají maso nebo rybu o třech chodech a můžeš si vybrat jenom víno. Když si vybereš jiné, než Ti doporučí, donese, je to fajn, nicméně jen pokrčí rameny, anžto to dle něho není sladěné… Dělá to tak, že jde ráno na trh, něco koupí a pak to vymyslí a uvaří. Jsou to v zásadě velmi jednoduché pokrmy.

 536. Ptakopysku,
  spytuj svědomí !
  Máš, o si zasloužíš ! 🙂

 537. Jo, já vím, je to trest boží za to, že se nemodlím.
  Akorát si tak říkám, jestli to ten nahoře s tím trestem nějak nepřehání

 538. 686 – jo, tohle dělal Sbirro taky……už vám nějakého klienta zlákali na amirstranského (?) beránka ???
  Dobrou chuť !

 539. ale kdeže, ptakopysku, to je trest boží za to, žes nedbale prostudoval návod a teď nevíš, že má televize taky vypínač 😀 😀 😀

 540. 689 Šimon Klein
  sbírku povídek Tichá hrůza opatruji jako oko v hlavě 🙂

 541. Jůůůů, Skimici, v elektronické verzi by nebyla?

  (neumím prosícího smajlíka)

 542. maYdo, skimici,

  těch tichých hrůz je víc -vím o 5-ti
  O kterou jde ?

 543. Šimone, teď se mi vybavuje, že ta povídka mí mnoho vestev. Beránek a vykoupení.
  Byl to beránek bečící v chroští, který zastavil ruku jednoho blízkovýchodního fanatika a on nezabil vlastního syna a raději orožnil zvíře. Izák tedy uspěl se pomnožit.
  Beránek vykupitel lidstva.
  Sbirra v kuchyni neměl keře …

 544. Ta povídka je
  Stanley Ellin: SPECIALITA ŠÉFKUCHAŘE
  Ale všechny jsou dobré.
  Kdo má malé děti, neměl by číst
  Ray Bradbury: MALÝ VRAH

 545. Ale zřejmě to byla edice

  Buďme neviditelní
  Stine, Robert Lawrence
  Peklo ve sklepě
  Stine, Robert Lawrence
  Tichá hrůza
  Bradbury a další
  Vítejte v mrtvém domě
  Stine, Robert Lawrence
  Zelená krev
  Stine, Robert Lawrence

 546. akimici, takovou hospodu tu máme ve vedlejší vesnici. Provozuje ji exkomunikovaný jezuita z Abruzzo, s nímž se církev před lety rozloučilo pro poněkud neskromný počet nemanželských dětí. Vybrat ti dá z jediného jídla, zato si můžeš navolit, které arie italských oper chceš posloichat k podpoře zažívání.

 547. Vy tady furt o mohamedánech a zatím Kometa prohrála v Plzni 🙁

 548. 698 ano. To je ta kniha.
  Edice Smaragd. Už je tak ošoupaná, že ani není moc zelená. Divím se, že mi jí zatím všichni vrátili …

 549. které arie italských oper chceš poslouchat k podpoře zažívání…
  U Jóviše! A pak se divíme muslimům, že vezmou do ruky samopal, dva zásobníky a jdou vystřílet hospodu do posledního náboje

 550. Ptakopysku zkus poslouchat ty šmytce. Violine I a II part.
  Úžasný. On byl Verdi vlastně rocker.

 551. skimici,
  z houslí mi vyskakují plomby ze zubů a propadám maniodepresivním stavům.

 552. šmarjápano – děkuji ti Pane za milosrdnou hluchotu…..
  Ať už Vás ten Sbirro pozve na exkurzi…..

 553. Ptakopysku
  Já si nedělám srandu. Nevím jestli umíš noty nebo ne. Zkus si ale otevřít
  http://imslp.nl/imglnks/usimg/2/2a/IMSLP97670-PMLP51151-Verdi_Nabucco_overture_choir_V_I.pdf
  Stranu 56. Najdeš tam takový clustery pěti not, ten houslovej part, spojený dole dvouma čárkama. První, pak dolu, nahoru nahoru a dolu.
  Pak si k tomu otevři
  https://www.youtube.com/watch?v=J5qi_4DnpKg
  Ten song. A ty housle, krásné a přitom zneklidňující trylky tam najdeš.
  V té době harmonicky banální jak od Katapultu. Ale v kontextu kompozice krásné.
  Tedy imho.

 554. skimici,
  noty???? To bys mě tedy upřímně rozesmál. Nikdy jsem je neuměl, neumím a nikdy je umět nebudu. Nikdy za notami nic neuslyším. V podstatě jsem celoživotně ve stavu, ke kterému se Bedřich Smetana dopracoval na stará kolena – otevřel notový part a neslyšel nic. Vůvec nic. Jemu z toho hráblo 😀 já jsem odolnější a je mi to zcela u zádi.
  Mě vadí vysoké tóny. Už od malička. Bolej mě z toho uši. A to tak, že velmi. Teď, díky milosrdné střecké hluchotě, jsem alespoň schopen postávat na chodbě za zavřenými dveřmi a čekat, až v sále skončí koncert, abych Mistrovi otevřel šatnu a pogratuloval mu k nevšednímu výkonu. Za mlada bych postával na nádvoří 🙂

 555. skimici,
  jo, to je vona. A nejela až tak blbě. Chtěl bych vidět na olympijské sjezdovce třeba Svěcenýho, nebo Gábinu Demeterovou 😀 😀 😀

 556. 714 ptakopysku
  Tak vysoké tóny? Jak potom snášíš hlavní scénu z filmu Maratonec? Takhle si představuji nas…ého Halladina 🙂

 557. Skimici 🙂

  halladin se nasrat nedá. Je splachovací. 11 let manželství mě obrnilo proti všemu 🙂

 558. Skimici,
  hlavní scénu z maratonce neznám. Můžeš dát link ?

 559. 717 Halle
  chápu. Sdílené stomatologické zážitky 🙂

 560. 714 ptakopysku, to je věc zvyku. Když jsem digitalizoval a v editoru stříhal a upravoval dost mizernou nahrávku Kathleen Betle, slyšet tu černošku zpívat německy je úžasné, famoózní hlas, třebaže nesnesitelná hysterka, „slyšel“ jsem sínusovku…

 561. 719 Matzurko
  nic proti. Upřímně, je to hezky melodické, zní to trochu jak nějaká moravská kapela. Čechomor nebo jak se jmenují.

 562. 720
  Ale néééééé. V tom to nebylo.
  Moje bejvalka byla ( a furt je )strašně ukecaná.
  pro ilustraci
  Jednou jsem si děti vezl o prázdninách k sobě, projížděli jsme Strání- Květnou, a já ukázal na jeden dům .
  „Tady bydlí jedna moje a maminina kolegyně. Nejukecanější ženská v ročníku.“
  Po chvíli jsem doplnil “ Vaše mamina byla až třetí“

  Děti přijaly informaci mlčky, po asi 10 minutách se synátor nesměle zeptal “ Tatino, ale nevylepšila se mamina odvtedy ?“

  Dcera začala vydávat záhadné zvuky , a třepala nohama ve vzduchu 🙂
  Já málem boural ..:-D

  pokud někdo kroutí hlavou, tak tuto historku jsem několikrát vyprávěl i před bejvalkou 🙂
  Nezabila mě. Na to je bejvalek příliš užitečné zvíře 🙂

 563. To 675 Matzurka…..

  No mam pro vas slabost,
  (vzdyt vite ,ti Beatles;-) tak se vam ,a nejen vam budu snazit odpovedet.
  Predstavte si takovou tu typickou vesnickou hospodu. Trochu zaplivana,neudrzovana,pan hospodsky na to trochu kasle,protoze ma jine zajmy, jeden vetsi stul u kamen(Stammtisch) kde se vecer co vecer sejdou stejni lide,kteri maj skoro stejne nazory,televizi nepusti ,protoze kdo to ma poslouchat,vsichni se znaj,jeden vi o druhem jaka je to treba krysa,ale v podstate vsichni drzi usta, neprotestuji, i kdyz jeden z nich zrovna mele kraviny ,protoze kam by jeden sel ,a do jiny hospody je daleko;-) Takove to obvykle „smradek ale teploucko“.
  Tak neco takoveho,a nerikejte ze to nevidite, se vytvorilo tady.V podstate tady deset lidi mele stale stejne blafy dokola, nekteri (abych neurazil) pouze s pomoci Google, a Wikipedie, presto „zasvecene diskutuji“ o jakemkoli tematu.
  Zeby se nekdo z vas proti vylozene lzi a prekrucovani faktu ohradil ,jsem zatim jeste necet. Mozna to pokladate za spolecenskou nutnost,ja ne.Obcas se nekdo zepta…“ kde je ten nebo onen?“ a dostane se mu klasicke odpovedi ….“asi nema cas, nebo ho to prestalo bavit……
  No ,a ted si predstavte ze se otevrou dvere,a vejde nekdo cizi,nikdo ho nezna,je prilis hlucnej, nezna mistni obyceje,objednal si misto piva kafe!,a vubec! 😉
  No a to je vlastne vsechno,-)
  Je-li ten „cizi“ ke vsemu jeste brouk, je dan volne k odstrelu, to znamena klidne mu nadavejte,ale beda kdyz neco nepekneho napise on.
  Je to spis tak,ze sem chodim cist,myslim si sice obcas svoje,bohuzel jednou za cas pohar pretece, a musim se ozvat. Urcite si nemyslim ze vsichni tady pisou hlouposti,je jich tady pouze par,ale o to vyzivnejsi 😉
  A vase „Proc sem stale chodim“ je zcela jednoduche. Zaprve sem nechodim „stale“, a uz vubec stale nepisu , i kdyz obcas myslim ze bych mel co napsat, a za druhe je to tak, ze celej muj zivot bojuji s tuposti,hlouposti,a malosti lidi.
  Berte to jako muj ulet,dostane me to obcas do nejakych nesnazi ,ale jine to uz se mnou nejspis nebude.;-)…muj tata ,dej mu panbuh nebe,rikaval“od malicka vrozeny odpor vuci autoritam…… Asi tak.

  Ono ,a to predevsim, je to zde verejny blog a tak se nemuzete divit,te sem napise nekdo „ne od vas;-„) a treba vam to take nemusi uplne smakovat.Ale to je ,myslim podstata toho vseho !
  Pak mate jeste moznost toho dotycneho „zabanovat“,nebo si to „zaheslovat“ a budete ,(vy stamgasti),zkratka mezi sebou 😉
  nebo pouzivejte e@mail,at je trocha konspirace;-)
  No nejak jsem se rozepsal…..I kdyz to bude pro vasc nejspis prekvapeni ,byl jsem jeden z prvnich ,kteri zde zacli u „sumavaka“ zit.
  Kdyz nas (opet jednou vyrazil Neff;-) dokonce,pokud si vzpominam tak jsem zde prekladal na zacatkunejake clanky pro ostatni. Takze normalni „drbarna“ utociste ,a ne „tady je to politicky blog!“ jak me sdelila mile jakasi Rput.Kazdopadnhe uplne jiny blog.
  No,jeste ten Halladin……co jsem napsal,to jsem napsal.
  Nejni to nic co bych nenapsal znova. Na to, co jsem si od pana Halladina uz o me precet, je to podle me az prilis mirna formulace. Ja totiz pana Halladina ctu a spis preskakuju uz mozna pres deset let,“seznamili jsme se u Neffa, a naprilad jeho rozbor situace a nazory v dobe problemu s Technarema a jejich hudbou, ve me zanechal nezapomenutelny dojem.V jednom mu musim dat zapravdu,vetsine toho co pise zkratka nerozumim ,-)
  No .mel bych mozna jeste par veci ,ale zda se me, ze vic se v tom vrtat je zbytecne…..pokud se me chcete na neco jeste zeptat,rad odpovim i kdyz to treba nebude hned.
  Vam ostatnim, „fanouskum“, se omlouvam ze na vas dnes nezbyl prostor.

  P.S. a jeste stale je tu moznost ,ze me admin zabanuje a tim se „problem brouk“ myslim vyresi natotata 😉

 564. Maratonce jsem viděl jenom jednou.
  Matzurko, v téhle skladbě jsou to dobrý uspavači hadů. Málem jsem spad’ ze židle. Musel jsem se občerstvit Heards on fire odf Hammerfall 😀

 565. Brouku , nejste problém. minimálně pro mně nejste.
  klidně pište o tom, co Vás zajímá, a třeba Vám někdo odpoví.
  Ale necenzurujte jiné, pěkně prosím…
  Ovšem pokud, když se za uherský rok úkážete, jen osobně útočíte, a vůbec nic se jeden od Vás nedozví nového………….

 566. brouk dnes podruhé!
  To je svátek.
  Otevřu si poslední flašku třešňovýho piva Kriek!
  Proč tak tedy prostě neučiníte častěji?
  Ja vyrost na Rolling Stones ale Beatles přežiju taky …

 567. Tak jak to vypadá, nevyskytoval se v Hanoveru před tím stadionem jen tak „nějakej balík“, anobrž sanitka plná výbušnin – zatím nepotvrzeno, ale ono se to vyčábří.

 568. brouku, Vy nejste problém, to byste se dost přeceňoval. 😀

  „celej muj zivot bojuji s tuposti,hlouposti,a malosti lidi.“

  Víte, tuhle nutkavou potřebu mají většinou lidí, kteří mají hlavně potřebu dokazovat sobě, že oni jsou větší, chytřejší a vůbec lepší, protože mají problém přijmout sebe a ostatní takové, jací jsou a nechtějí si přiznat, že nejsou spokojení sami se sebou.

  Pár takovejch jsem v životě potkala a vždycky to bylo to stejný. V podstatě to byli dost nešťastný lidi.

 569. Jo… hrůza pro mě dostala nový rozměr. Na čt art vydávají zvuky nějaké mesmerizované mrtvoly vzdáleně připomínající Plastic People s nějakejma symfonikama. Nechápu proč ausdgerechnet dneska večer, když 31. října už dávno bylo a 30. dubna ještě není.

 570. 732 major Zeman?
  Mě mmch učil matematickou analýzu jeden semestr jeho brácha. Tedy toho herce. Jakýsi Brabec. Dodnes si pamatuji šum v posluchárně, když se objevil … ta podoba 🙂

 571. Myslíš tyhle veršíky?

  Stanem k smrti krok
  Zofar z Naamat vo tom řek!
  Zmordujte se v mladickosti, já a ty.
  (tím si nejsem jistý)
  Do propasti spadnem‘ nahatý.
  Smrt je blejskavá jak achát,
  Slitujte se, všichni nad katy.
  Protože!
  Jednostejně v prachu lehnou
  a červi se rozlezou.
  Bič boží, bič boží, bič boží je vyžene!
  Bič boží, bič boží, bič boží je vyžene!

  Něco tam ti zombíci mumlali, ale tohle to nebylo.

 572. Brouku – s tím příměrem o hospodě jsi to trefil. A jako jeden ze „štamgastů“ dodám: možná důvodem proč se vůči některým vyloženým blafům a překrucování či pastování zaručených informací z pochybných zdrojů neozvou jiní štamgasti je v tom, že se většina zdejších zná osobně. A ví o sobě i to, co se tu nepíše. Ví o osobních problémech, o různých ranách, kterými jsou spoluštamgasti postiženi – a to některým (teď píšu hlavně o sobě) zabraňuje vystoupit ostře. A tak se zmohou jen na takové jemné nesouhlasení, za které jsou vypeskováni – a tím to končí. Já si pořád ještě myslím, že se to změní a vrátí k bývalému stavu. Já jsem prostě nepoučitelný optimista. Ale je fakt, že už tu také moc nepíšu…
  Asi je to osud všech společenství, která trvají delší dobu. Myslím, že se tomu říká ponorka.

 573. 734 jo! Už zase!
  Vypad mi ajped z ruky na dlažky!
  To je mmch k vzteku, jak je iPAD2 odolnej.
  Vánoce za dveřma a já budu muset další období protrpět s tím otlučeným ale furt bezvadně fungujícím krámem a spokojit se s ponožkama a čajema 🙁

 574. to 729
  ..proste „zajdu“ jednou za cas, a vidite sam co zpusobim ;-), dovedete si predstavit ze bych psal castejc???!!! ;-)))))
  Nejsem ani grafomann ani necitim potrebu „ukazovat druhym cestu“. tim ze budu zvanit a zvanit a zvanit……pouze jak uz jsem psal obcas pohar pretece. 😉 ale pracuju natom 😉
  to 731
  Maydo,pisu to nerad, ale nepochopila jste z meho komentare zrejme vubec nic;-)
  . . . .ale to nevadi,panbuch nas ma vsechny stejne rad ,-)

 575. Dano ,davam ti naprosto za pravdu, uz jenom kvulu pocitu ze nejsem zcela sam a osamocen. 😉
  Ja ale nemam zadne tendence zdejsi „klub“ rozbijet. -kazdej to ma ,jak si to udela. Chtel jsem pouze vysvetlit, ze sem nechodim „nekoho sprdnout“.ale ze pouze obcas,kdyz uz je toho prilis,tak se ozvu;-)

 576. 736 bohatý slovník!
  Un incorrigible optimiste! Chapeau!

 577. to 729
  No my „beatles“ jsme naprosto tolerantni a otevrena spolecnost. Tak ze s nasi strany nejni tolerance k priznivcum skupiny Rolling Stones naprosto zadny problem. My vime,co je kvalita, nadcasovost, genialita ,tak tyto chybejici atributy u Stones nevytvari naprosto zadny problem
  My vime sve ,-)

 578. Brouku – ještě jeden paradox – když se uskuteční setkání, tak je diskuze úplně jiná. Já byla letos po asi třech-čtyřech letech na srazu na Šumavě – a tam byla diskuze super, lidi se zočivoči dokázali bavit, rozmlouvat a používat vlastní hlavu a myšlenky a žádné pastování, žádné ctrlC-ctrlV. A že řeč byla od koček, zvířeny, přes olej až na politiku.
  Ale – mám jednu prosbu – objevuj se častěji, ono neškodí rozvířit kalné vody a ty jsi hodně odolný. :-))))
  Mi fakt chybí zprávy o pávech a Kharlovi.

 579. 743 no jo, vy to bítlsáci sice víte ale stouni to do teď paří 🙂 užitá praxe versus hezké Vzpomínky.

 580. Jo, Skimici, někdy se to překládá jako „naivní“ – to v lepším případě. V horším – raději nepíšu. Přece jen, napsat o sobě, že jsem …… To po mě nemůže nikdo chtít. Ani skimic.

 581. brouku,
  děkuji za vyčerpávající odpověď.
  Ona to může být prostě celková únava, a hlavně zklamání z toho, co zbylo z těch nadějí před čtvrt stoletím….pro mne to je půlka života. A i když jsme na tom po mnoha stránkách lépe, vzpomínky na „nezralé maliny“ prostě dostávají jinou barvu. Myslím, že je to i rozebráno v psychologických knihách – člověk nevědomě potlačuje vzpomínky nepříjemné, a uchovává více ty hezké. Kdo by rád nevzpomínal na dobu svého mládí :)…

  Tohle sice nejsou The Beatles, ale mám je ráda taky 🙂

  Old friends
  Memory brushes the same years
  Silently sharing the same fear

  A time it was, and what a time it was, it was
  A time of innocence
  A time of confidences

  Long ago it must be
  I have a photograph
  Preserve your memories
  They’re all that’s left you

 582. 744
  No ,Dano ,ja to mam tak, ze kdyz nekde citim ze me tam nemusi ,tak jim tam nelezu 😉 neco jako tady…akorat,jednou za cas „to pretece“ a ja se ozvu….cimz chci zaroven uklidnit ty, kteri treba dnes pouze ctou..ze bych tady byl kazdy den ,to urcite nehrozi 😉

 583. to Matzurka

  O.K. ty dva take muzu, a abychom to nejak ukoncili,preju vam i boctatnim dobrou noc 😉

 584. skimici,
  jo, paří, Mike je totiž nadčasově pořád stejně škaredej a kdo by se rád nekouknul, jestli Keith Richards ještě drží pohromadě a nerozložil se na prvočinitele 😀 Ale to je právě to – hrajou pořád stejně (byť dobře) a moc nepřekvapí.
  Ale jak pravil brouk, „my beatles“ jsem lidé tolerantní, a ti ostatní si klidně můžou poslouchat i Michala Davida či Evu a Vaška, jen doufám že dost daleko od mé maličkosti 😀

 585. Matzurko – díky za připomenutí jedné hudební éry. A protože noc pokročila a zítra mě čeká „perný den“, jdu si vyhledat prastarou LP, kterou mi poslal počátkem 70-tých let jeden hoch z USA, se kterým jsem si v rámci výuky angličtiny dopisovala, pustím si Simona s Garfunkuelem a znovu se zaposlouchám do jejich písniček. Ten šum desky k poslechu patří. Dobrou noc.

 586. Now it´s time to say good night
  Good night sleep tight
  Now the Sun turned out his light
  Good night sleep tight..

  Golden slumbers feel your eyes….

 587. 746 To ne Dano
  un optimiste incorrigible je opravdu alespoˇve fránině vysoká úroveň užité slovní zásoby, výraz je velmi positivní a oceňovaný. Nenapravitelný optimista. Je to životní styl a cítějí z toho sílu.

  Mě spíše rozbil Váš 744
  který mi v pozdní hodinu připadá jako:
  Brouku, je to banda mamlasů, ale když s nimi mluvíš en face à face, tak to není tak hrozný…
  oops 🙂
  Zatím jsme se nepotkali, tak si nemusíte kazit iluse …

 588. Matzurko, Jeste k tomu „mozna rozcarovani“…me bylo uz pred listopadem zazil jsem i to „postaru“ a verte me neda se to srovnat!
  je myslim dobre obcas si uvedomit,ze pokud mate svou postel kde si vecer muzete .lehnout,svou strechu nad hlavou,aby na vas neprselo,a netrpite hladem, tak mate vic nez 75% obyvatel tyhle zemekoule ,-) . . a to je sakra velky cislo.
  brnoc . . .

 589. 755

  pokud mate svou postel kde si vecer muzete .lehnout,svou strechu nad hlavou,aby na vas neprselo,a netrpite hladem, tak mate vic nez 75% obyvatel tyhle zemekoule ,-) . . a to je sakra velky cislo.

  tak tohle bylo i za socíku 🙂

  Podle Vás vlastně nebylo proč zvonit klíči ! 🙂

 590. 756 posádkové vězení v brně, kde jsem strávil noc za nepozdravení lampase a blbé kecy by také splňovalo tu definici.
  Že já si to k.va neřek a prudil jsem všechny abych se odtamntud bryskně dostal. Mohl jsemv klidu rozjímat nad 75ti procentech Zeměkoule …

 591. A už je to doma. Hollande a Valls oznámili, že kvůli terorismu se nedokáží vejít do schváleného budgetu 2016 a Pierre Moskowitz už připravuje úplatky. Viva la France. Hodilo se mu to kašparovy. Čtvrtý rok jeho prezidentování hrozil Francii položit. Teď se naštěstí objevil efekt Force Majeure a tedy čo bolo to bolo.

 592. skimici, 🙂

  tak to nás v 1977 večer lítačka zbalila najednou 15 absíků-doktorů.
  V deset večer nás vyzdvihával náčelník zdravotní služby divize a milého horlivého četaře – velitele hlídky zepsul jako sirotu.
  My tam byli na týdenním důstojnickém školení 🙂

 593. OT: Než si půjdu lehnout, otázka pro botaniky (či alespoň biology): Na zahradě vidím malé zelené lístky na osice, ač jsem měl za to, že zežloutla už před pár (tý)dny (načež z největší části opadala). Zíral jsem na ně v údivu, domnívaje se, že snad znovu obráží. A včera jinan, asi osmimetrový — tři v řadě kompletně zežloutly a dva beze zbytku opadaly, jeden ne zcela; včera na něj koukám, a vidím, že poslední setrvávající listy začaly znovu zelenat, od svých středů… Vrací se chlorofyl i do těch osikových?

 594. Jo, a tadyhle též tázavě pozoruji…: http://www.klaus.cz/clanky/3839 Získal snad Klaus konečně schopnost psát (úmyslně) víceznačně? Jak byste prosím rozuměli poslední větě?

  Přednost musí mít ochrana našeho života před chimérami multikulturalismu.

 595. Ad 747 — Nedával jsem sem už někdy tohle: http://www.youtube.com/watch?v=dEY9kA3OYNE ?

  Tedy, Matzurko, jakožto víceméně celoživotní zarytý skeptik dnes myslím příliš zklamán nejsem; spíše mne deprimuje, že se kolem systematicky děje opak toho, co bych si přál a co by si přála spousta mých známých, aniž by oni či já měli nebo alespoň viděli šanci to ovlivnit. Přitom je zajímavé, že se zároveň děje také cosi dost jiného, než si přejí pravdoláskaři…

 596. Co člověk, to přání a už proto to jaksi z principu nejde, aby se kolem dělo jen to, co by si člověk přál. Ale protože to platí i pro pravdoláskaře, tak se pochopitelně neděje ani to, co bys si přáli oni.

  Ono by bzlo dost pošetilé očekávat, že svět se bude řídit tím, co si přejeme.

  Možná byli šťastnější naši předci, kteří si sice mohli přát, aby sklidili za pěkného počasí, ale věděli, že jejich přání nemůže ovlivnit, jetsli nepřijde krupobití.
  A věděli a uměli přijmout, že svět se neřídí jejich přáními.

  Pokud jde o to zklamání z polistopadového vývoje – asi jsme očekávali příliš. A příliš velká očekávání vedou nutně ke zklamání. Chtěli jsme věci, který se budují nebo spíš rostou pomalu, mít hned, teď a v dokonalé podobě. Chtěli jsme dokonalé politiky, kteří by všechno vyřešili. Nechtěli jsme brát na vědomí, že ten proces má svoje úskalí, chyby a zádrhely. Možná jsme jim přičítali zbytečnou váhu.

  No,to už je jedno. Dnes má každej ty karty nějak rozdaný a musí s nima hrát. jedna věc je poučit se z chyb minulosti, druhá věc je zabřednout do hloubání, že kdyby tehdy…. tak by všechno bylo jiné, lepší a podle našich představ.

 597. Matzurko, Apocalyptica – jsem neznal. Velmi příjemné. pro mne dalko přijatelnější než metallica proper. Dík.

 598. Dobré ránko!

  skimici,
  potvrzuji ptakopyskovy problémy, i když u mne nejde o výšku tónu, ale spíš intenzitu.
  Za mlada jsem dokázala vyladit linku 10 Sony-magneťáků na + – 2 decibely, což normální lidské ucho vůbec nezaznamená.
  V životě jsem nedokázala pochopit, jak si někdo může pouštět radio jako zvukovou kulisu. A pusťte na mne techno a za půl hodiny je ze mne Breivik! 🙂
  Takže si dovedu živě představit, jak ptakopysk trpí jako zvíře!

 599. Zpátečníku,
  „Přednost musí mít ochrana našeho života před chimérami multikulturalismu.“

  Bych řekla, že je to dost jednoznačné – prioritní ochrana našeho způsobu a kvality života.

 600. Zajímavé – ten člověk je vzdělaný Arab, žijící v tamním prostředí, takže jeho obavy nutno asi brát vážně:

  „Izraelský lékař: Tahle brána se zavře a přijde větší válka
  „Není možné je všechny přijmout. Nakonec se i tahle brána zavře a ten proud lidí se obrátí zpátky. A pak bude ve válce celý Blízký východ, nejen Sýrie, ale i Turecko, Jordánsko, Irák, Libanon, Saúdská Arábie, a nakonec i Izrael, který to zatím jen pozoruje. Každý bude bojovat s každým o holé přežití,“ domnívá se lékař Usáma Šnifi, izraelský Arab, který patří k izraelskému humanitárnímu týmu IsraAID, jenž na ostrově poskytuje uprchlíkům základní zdravotní péči.“
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386638-zacina-novy-zivot-raduji-se-uprchlici-na-lesbu-netusi-ze-je-evropa-nechce.html

 601. Fujtajbl po ránu,
  na Podblanicku polojasno, plus patnáct, svižný a v nárazech silný vítr, padají větve a haluze, občas se vyvracejí stromy. S auty velikosti fabie boční vítr docela slušně hází. Takže kdo pojedete tady tudy, případně tudy tady, jeďte opatrně.
  Zaznamenal jsem, že rusofil a Putinův pohůnek Hollande pojede do Ruska. Doufám, že nebojácná kulturně performerská skupina koprofilů, předvoj intelektuálně disponované inteligence – skupipna Ztohoven už finišuje na červených trenýrkách, které pověsí na štángli Elysejského paláce. Stran čínských řiťolezců z druhé strany Kanálu mě Ztohoven, vemkoncem i celá kulturní fronta, hluboce zklamali.

 602. 771 ptakopysku
  dobré ráno
  trenýrky dobrý, ale musí být v barvách trikolory. Teď musí být vše v barvách trikolory!
  Oni ale nemají čas. Dnešek totiž bude naplněn zalykáním se nad Zemanem, xenofoby a nemajitelům pravdy a lásky.

  Pan Dienstbier se už zalyká 🙂
  Miloš Zeman dnes překročil veškeré meze. Stoupl si na pódium vedle výkvětu současné extrémistické scény a sdělil „svému“ národu, že fašismus nemá nazývat fašismem, islamofobii islamofobií, rasismus rasismem a xenofobii xenofobií.

  Já v zásadě jásám. S takovýmito velikány ČSSD volby projede a Halladinovi zbydou oči pro pláč. Jako mně, když P&L tenkrát ovládlo ODS a ji zničilo. A jako Polským voličům, kterým se Kašub Germanicus duševně obnažil před 22 hodinou.
  Nejásám, když vidím, ANO, naději spatřuji však v tom, že klan Stropnických ANO rozloží stejně spolehlivě, jako Vondra ODS a Dienstbier ČSSD. (dal jsem je jen coby příklady)

 603. Těch Putinových pohůnků nějak přibejvá..
  Že se jim chce s tím Putinem, agresorem a okupantem jednat, místo aby mu ukázali vztyčenej prostředníček… Hnus fialovej…… Nepoveze nakonec Hollande v aktovce přibaleného Mistrála ?
  Skoro bych se nedivil 🙂

 604. Dobré ráno vespolek,

  Dušane, mně tak trochu Apocalyptica přijde jako recesisti – linkovaný kousek je mi nejpřijatelnější, ovšem při předělávce „Teen spirit“ od Nirvany mne přepadají ptakopysčí deprese 🙂

  Brouku, Good morning, good morning, good mornin-g,
  k té hospodě – no, jsem opravdu introvert, takže v reálu do hospody za kamarády nechodím, scházíme se většinou v domácím prostředí (a nejčastěji v mém domě). Nicméně, zdejší prostůrek mi umožňuje klábosit i s dalšími, mající profesně i zkušenostmi přesah nad okruh mých nejbližších… řadu zdejších znám i osobně. A počítám je ke svým přátelům či aspoň blízkým známým. Ale tak nějak beru všechny své přátele tak jak jsou, i s jejich chybami a úlety, vědoma si svých. Pokud mám zásadní výhrady, píšu je do soukromých mejlů; pokud nemám kontakt, tak to prostě nechávám být. Nač se přít do krve na netu, schována za anonymitu nicků…

 605. Skimici 🙂

  Dienstbier pomalu končí.. V ČSSD je na něj nasraná taková fůra lidí
  Ve vhodnou dobu se ho Sobotka zbaví.

 606. skimici,
  ono se řekne trikolora, ale jak odlišit francouzskou od ruské, britské, české, americké ? Přiznám se, mám v tom hokej 😕

 607. ptakopysku,
  kulturní fronta teď nemá čas!
  Zeman s Konvičkou ukradli revoluci, Zeman nastolil segregaci a překročil všechny meze!
  Kdepak shánět trenýrky a ještě v barvách trikolory!

  V dávných dobách se trenýrky šily ze sovětských vlajek jako jediné dostupné červené tkanině. Prý strašně pouštěly barvu a to i na části těla, když se pán zpotil!

 608. Matzurko 776,
  myslím, že hlavně musíš dát pozor, KDE ji nosíš! 😀

 609. Pan Dienstbier neumí číst,
  a pokud ano, nechápe smysl čteného textu. Prezidentův projev jsem si přečetla, a nenašla jsem nic, s čím bych nesouhlasila. Pro méně chápavé jako je on bych v něm červeně vyznačila zejména toto:

  „Domnívám se, že je zapotřebí tolerance vůči odlišným názorům, že každý má právo ve svobodné společnosti tento názor vyjádřit, ale také že opačný názor nesmí být ve skutečně svobodné společnosti umlčován a označován různými nálepkami nebo dokonce nadávkami, jako je: „extremisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté“. Nálepka či nadávka není argument a prokazuje pouze myšlenkovou nedostatečnost těch, kdo ji vyslovují.“

  „A proto bych Vás závěrem chtěl vyzvat, udělejme všechno proto, abychom i nadále žili ve svobodné společnosti, kde si budeme vážit rozdílnosti svých názorů, kde o nich budeme diskutovat, kde budeme argumentovat a kde nebudeme podléhat vymývání mozků.“

 610. Pan Dienstbier číst umí ale je blbec.
  Do pérdele, a já ho v prvním kole prezidentských voleb volil, sice s pochybnostmi, ale volil.
  A pak si otloukal hlavu o zeď, že jsem byl tak blbej….Když jsem četl jeho výblitky, vyplývající z uražené ješitnosti….

 611. Matzurko,
  je zcela irrelevantní, co Zeman řekl, nebo neřekl. Rozkaz zní: „Zastavit muže s hůlkou.“

 612. Matzurko,
  to je právě ta „myšlenková nedostatečnost“… 😀

 613. 776 Matzurko
  trik je v pořadí (barev). Která je první a jestli od začátku a jestli má být modrá modřejší atd
  Ty priority ve zdánlivých detailech nás vždycky doženou

 614. 781 — a já ho v prvním kole prezidentských voleb volil — No, a je to venku!

  Kohopak by asi byl volil brouk?

 615. Pan Diestbier totiž vůbec není levičák.. Opravdový levičák by nikdy nemohl podporovat Knížete proti Zemanovi.
  Je to lenivej, hloupej kariérista, o kterého by si nikdo, kdyby nebylo jeho otce ani kolo neopřel.

 616. 769 — Nojo, Rputi, jenže před čím? Jeden význam je ochrana našeho života jakožto taková, druhý — z mého hlediska podstatný, šikovně a možná úmyslně skrytý — ochrana našeho života právě před těmi chimérami multikulturalismu.

  Dobrá práce. (Totiž, byl-li to úmysl.) Jenom škoda, že až teď.

 617. Ad 785 – Zajímavá myšlenka! Němci po obsazení Paříže v roce 1940 nalezli vojenské sklady plné kvalitního spodního prádla. Věřím tomu, že v současnosti je ve francouzských armádních skladech připraveno opět. A bylo by co pověsit na mnou výše zmíněnou budovu.

 618. Zpátečníku 🙂

  já s ničím nikdy žádné tajnosti nedělal, snad jste si všim. Měl jsem pochybnosti, jestli socani nemohli postavit někoho lepšího. Třeba Rychetský by se mi docela líbil, ale prý odmítl.
  A o Zemanovi jsem měl pochybnosti, jestli bude mít dost hlasů, aby prošel přes první kolo.

  Kdyby byl Dinstbier k něčemu, tak v druhém kole nepindal to, co pindal, ale vyzval svoje voliče, aby dali hlas Zemanovi. Třeba i jako menšímu zlu….
  Naštěstí většina jeho voličů to doporučení nepotřebovala….

 619. 787 Halle
  ty ses ale rozjel. Škoda že není víc zima, nic tak nezahřeje jako spravedlivé rozhořčení :-p
  To máš jedno, já ze své volby v kole druhém už mám z pravidelného otloukání hlavy o zeď na čele virtuální mozol jak jednorožec 🙂

 620. Titulek:“ Cílem rozsáhlé razie na severním pařížském předměstí Saint-Denis je Belgičan marockého původu Abdelhamid Abaaoud“.
  Opravdu? Jak se změní národnost udělením občanství? Podle jména je to Arab z Maroka s belgickým občanstvím!

 621. 788 — P.S. Totiž, úmysl… Kdysi jsem se občas divíval, jak literát dokáže vložit do jedné krátké věty někde uprostřed románu pět či šest významů. Pak jsem zjistil, že on to nejspíš nedovede, jen umí (úmyslně?) produkovat věty, které nesou více významů.

 622. [789] Já mám takovou představu jako z komedií, např. teď se mi vybavuje René Artois (Haló, Haló). Pochopitelně na prezidentský palác patří ještě čistě bílé, neobnošené.

 623. A ruské strategické bombardéry zase útočí…

  K útoku na Sýrii nejprve letěly bombardéry Tu-22M3, 12 letadel napadlo zázemí zejména v provincii Rakka, která je považována za baštu Islámského státu. Dále proti IS vzlétly strategické bombardéry Tu-95MS a Tu-160, v provinciích Idlib a Aleppo vypustily 34 řízených střel, uvedl velitel strategického letectva Anatolij Žicharev.
  Kromě útoků strategických bombardérů s dlouhým doletem, Rusko posiluje letectvo na syrské základně v Lakatiji, podle náčelníka štábu Valerije Gerasimova je na základně už více než 50 letadel a vrtulníků a přibyde dalších 8 bombardérů Su-34 a čtyři Su-27SM.

 624. 2 Šimon klein ad 665 – podnětné otázky… Dovolil jsem si je rozšířit mezi svými známými, neboť v tom sám nemám jasno…

 625. Takže černoch, narozený na Moravě, je Moravák? Aber geh!

 626. Zpátečníku 788,
  to se mýlíte, Klaus před multi-kulti varuje už leta letoucí!

 627. 791

  Skimici 🙂

  Zřejmě jsem na tom v srovnání s Tebou maličko líp 🙂

 628. Zpátečníku 793,
  každé umění (i umění slova) je evokace. A autor nemůže za to, kolik různých významů ta holá věta ve vás evokuje.
  To je právě to neurčité líbí-nelíbí. Každému může evokovat něco jiného.

 629. 790 — Jestli jste to sem napsal, halladine, omlouvám se; nevšiml jsem si, nebo zapomněl.

  787 — Opravdový levičák — Co to je? Už jsem tu kdysi psal o echtovní vohnoutské levici, redukující veškerou práci na otáčení žentourem, do stejných žaludků tlačenku zalitou pivem… a moderní multikulti eko homo bio levici, vlekoucí oproti té prvé svět do záhuby jaksi proaktivně. Nebudu se opakovat, k broukovu ostentativnímu znechucení a zadostiučinění.

  Spíš snad půjdu něco dělat, není vyhnutí.

 630. Quivisi,
  Dokonce i černoch , narozený v USA může být Moravák 😀
  Adolf Hoffmeister v jedné knížce popisuje , jak v nějaké krajanské hospodě narazil na černocha plynně hovořícího moravským nářečím .
  A zeptal se ho, jestli je Čech . Hned se v duchu sám vyfackoval – jak by mohl být negr ČEch ?

  A milý černoch odpověděl “ Ne, já su Moravec“ 😀 😀
  Kniha Kaleidoskop, aneb kto tomu nevěří, ať tam běží.
  Ps. Šlo o sirotka adoptovaného moravskou rodinou.

 631. A co černé děti českých a moravských maminek, počatých a porozených na našem území? A co Děti větru? Kolik generací stačí a kolik je ještě málo?

 632. Zpátečníku, není levičák jako levičák, ani pravičák jako pravičák. Není jen jedna strana , hlásící se k pravici.
  Ale ani jedna z nich, jakkoli se liší, by nevolila komouše.
  berte to jako příklad k pochopení.

 633. Černoch může být Moravský bratr, to se nevylučuje…

 634. Nechápu co je divného na černochovi na Moravě, regionu divokých mutací viz mocný klan Šabatúlů.

 635. ad 803, to si myslel on, ale pro úřady asi byl asi i tak Afroameričan?
  Tkže pro novináře bych doporučil zavést po velkém vzoru za moře pojem Araboevropan.

 636. 805 Děti z větrů?
  No – jsem už velký kluk, plynatost může těhotenství sice nějakou dobu maskovat ale nebývá příčinou!

 637. Geno na Marvě sú! Když chtěl táta pozlobit matku, narozenou pod Hostýnem, tak jí říkal, že ty tatarské geny se nezapřou.

 638. 2 Matzurka ad 779 – No a právě to si teda Zeman dovolil dost…
  Protože, tedy proto!

 639. Ještě úvaha nad těmi třemi teroristy, co se vyhodili před stadionem o samotě bez škod.
  Nebylo jejich cílem dostat se na stadion a tam v danou hodinu měli být odpáleni dálkově (nebo hodinovým strojem)? Třeba ani nevěděli, kdy to bouchne.

 640. PeSi,
  asi tak. Asi má Zeman už jen právo mlčet. Protože ať řekne, co řekne, vždycky se najde nějaký skuhrající Glum.

 641. Dobré dopoledne,

  já mysím, Matzurko, že služebnímu pivu zcela uniká smysl toho, co zeman řekl. Jinak bych souhlasila s Halladinovou charakteristikou : je to línej hloupej karierista.

  pokud jde o to, že by knížete nevolil nikdy levičák, dovolím si podotknout, že knížepán byl kandidátem pravdoláskovníků a to jsou vesměs neomarxisti, i když se snaží tvářit pravicově.

 642. quivisi,
  vypadá to na to. POdle vyjádření exmanželky jednoho z nich, byl její ex hašišák a povaleč bez práce, kterého nezajímala ani politika ani mešita. Neměl ani televizi.
  Tak prostě sehnali pár hašišáků, slíbili jim fet a poslali je na místo. A když se nedostali dovnitř a chtěli zdrhnout (a prozradit se), tak je odpálili.

 643. (736) Já se občas ozvu, občas to považuji za zbytečné. Dle vlastní úvahy. Na změnu k lepšímu bych příliš nevěřil.
  (772)S takovýmito velikány ČSSD volby projede – vyvažuje to rasantní Chovanec a Dluhoslav se svou příslovečnou statečností zaujal obojaký postoj. 😛 Mimo to, favoritem je stejně zatím Bureš.
  (774) Těch skutečně anonymních, nikdy naživo neviděných, je zde pomálu (zda to přispívá k útočnosti a nekompromisnosti, těžko říci).
  (779) Je zajímavé, porovná-li si člověk obsah sdělení se zvyklostmi sdělovatele. 😛
  (792) To je to oddělování politické a národnostní či rasové příslušnosti. Právně je Belgičan, ale i na mne to působí trochu divně.
  (793) Z dob totalitních je známo, že obecenstvo dokázalo najít i zcela nezamýšlené obsahy nějakých sdělení.
  (802) „Opravdový levičák“ dá i zbytek výplaty tchyni, aby ji spravedlivě přerozdělila. 😛

 644. Aerokarle,
  tou poslední větou jsi mě dostal! 😀
  Provedu úkrok stranou:
  Mistrovství v atletice.
  Koulař ke svému trenérovi: „Dneska se musím vytáhnout. Na tribuně sedí moje tchýně.“
  Trenér suše praví: „Neblbni. Tam nedohodíš.“

 645. 2 Matzurka ad 815 – Jo jo… Pro srovnání:
  Zeman: „Domnívám se, že je zapotřebí tolerance vůči odlišným názorům, že každý má právo ve svobodné společnosti tento názor vyjádřit, ale také že opačný názor nesmí být ve skutečně svobodné společnosti umlčován a označován různými nálepkami nebo dokonce nadávkami, jako je: „extremisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté“. Nálepka či nadávka není argument a prokazuje pouze myšlenkovou nedostatečnost těch, kdo ji vyslovují.“

  Dienstbier: „Stoupl si na pódium vedle výkvětu současné extremistické scény a sdělil ‚svému‘ národu, že fašismus nemá nazývat fašismem, islamofobii islamofobií, rasismus rasismem a xenofobii xenofobií.“

  Schwarzenberk: „Češi nejsou xenofobní. Jejich prezident ano!“

  QED!

 646. Kníže říká, že Češi nejsou xenofobní? Jaký to obrat!!!

  Že by pomejšlel znovu kandidovat a došlo mu, že když bude voliče nazývat malými, zaprdlými a xenofobními, tak ho asi moc volit nebudou?
  Tedy kromě pár prodejných duší, které si naivně namlouvají, že papouškováním těch pindů o malosti by třeba mohli povyrůst.

 647. Proč „studenti“ nemohli

  Vyjádření Jeleny Vičanové, organizátorky Albertova:
  Jistě jste zaznamenali nářek rektorů a studentíků, jak jim zlý pán od policie zase nedovolil položit kytičky. Rektor Karlovy univerzity se v televizi dušoval, že vůbec nešlo o mediální zviditelnění. A tady se můžete podívat, kdo za tou provokací opět stál. Překvapení se klasicky nekoná. Mimochodem, malí provokatéři z řad studenstva za mnou běhali už od rána s absurdními požadavky. Ten poslední, který přednesl vykutálený páreček, tomu dodal korunu. Studentíci požadovali, abychom „z úcty k rektorům“ sundali z pódia velký transparent s prezidentem. To víte, že jsem s nimi vyběhla. I Samko z ČT civěl jako puk. 😀

  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/12239573_522368291258863_8397346007744151936_n.jpg?oh=394b6a60d8e3169caa91852660394b81&oe=56F535B2

 648. 818
  Odpověď na 802
  Aero 🙂 Těsně vedle ! 🙂

 649. Policejní Frantíci hrdinně vkročili do bubákova St Denis (to hrdinně je na místě).
  Výsledek – mrtvej bubák, samoodpálená bubákyně, pět zraněných policistů a zabitej pes.
  Policejního Hafíka je mi líto.
  Vive la Brigade Canine!

 650. Kdepak se asi skrývá Mutti Merkel? Včera jí nepustili na stadion.

  The soccer stadium in Hannover, Germany, is being evacuated and stadium loudspeakers say the game has been cancelled.

  The stadium was hosting a match between Germany and the Netherlands. Many top German officials, including Chancellor Angela Merkel, were scheduled to attend the match to show they will not bow to terrorism

 651. Interior Minister Thomas de Maizière, who was flying to the game from Berlin with Ms. Merkel, told reporters he had decided to cancel it after “indications about a threat to tonight’s game grew more concrete in the course of the evening.” The chancellor then turned around and flew back to Berlin, he said.
  http://www.nytimes.com/2015/11/18/world/europe/soccer-match-in-germany-is-canceled-over-security-concerns.html?rref=collection%2Ftimestopic%2FMerkel%2C%20Angela&action=click&contentCollection=timestopics&region=stream&module=stream_unit&version=latest&contentPlacement=2&pgtype=collection&_r=0

  Už tam letěla ale obrátila to na radu de de Maizière. Mohla jet na pár měsíců někam na zaslouženou dovču, když už byla luftě. No snad doletěla dobře a dala si skleničku něčeho ostřejšího. Třeba Kümmel. Dobré na větry.

 652. Dalůčí perla českých novinářů z aktualně: „Už dnes by měla letadlová loď Charles de Gaulle, vlajkové plavidlo francouzského námořnictva, opustit Středozemní moře a přesunout se k Sýrii.“

  No jo, Syrie je na pobřeží Tichého oceánu.

 653. Tak se zpožděním dočítám – a ke včerejší diskuzi (brouk et al.) snad jedinou poznámku: pokud s nějakým tvrzením nesouhlasím, mám právo – a snad i povinnost – toto tvrzení odmítnout, ale musím pro to dodat argument. Jinak vstoupit do hospody, říci štamgastům, že jsou blbci a cítit se ještě povzneseně – tak to je právě projevení se blba. (Omlouvat se nehodlám.)
  Děti větru – ten film neznám, zato znám jednu písničku mého oblíbeného písničkáře: https://www.youtube.com/watch?v=nIcrurRrwTw (nikdy jsem si nemyslel, že by afrikaans mohl být melodický jazyk).
  A co se týče J.D. juniora – oni ho na tom Kladně prostě volili, volí a asi volit budou. (Tedy mne by nenapadlo volit ani jeho otce, ale to je tím, že sice nejsem tak moc starý, ale hodně pamatuju.) Jinak mě napadá, zda by měl takový volební úspěch, kdyby nebyl Jiří ale František či Miroslav.

 654. Isilákům se přestává líbit v Rakkce. Při takovém hluku, co tam dělaj Rusové a Frantíci se prý nedá úřadovat !
  Takže balej kufry, rodiny a mažou do iráckého Mosulu..

  Že by měl X. Doležal pravdu ?

  Nyní se ukazuje, že ať se Rusko snaží o vybudování vlastní, nezápadní identity, jak chce, pro gentlemany z Islámského státu a dalších islámských (kavkazských) teroristických organizací je a bude součástí Západu, říše Satanovy, na které je potřeba útočit stejně jako na USA. První útok na ruský cíl se nyní dostavil. Myslím, že chalífát udělal základní strategickou chybu, která povede k jeho konci.

  Totiž že v řádu dní zahájí ruská armáda masivní letecký a raketový útok na území Islámského státu, který bude veden zcela bezohledně k civilistům, a tudíž bude i mnohem účinnější než spojenecké bombardování. A věřím, že – čistě pro posílení mezinárodní prestiže – Putin bojovníky Islámského státu zmasakruje. Chalífát a jeho bojovníci si útokem na ruské letadlo s největší pravděpodobností vykoledují cestu rovnou k Alláhovi.

  Více na http://www.reflex.cz/clanek/komentare/67287/bomba-is-v-ruskem-letadle-putinova-pomsta-bude-strasna.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy

 655. >> quivis
  Třeba je ten novinář bývalý politruk. Historka z PŠM v roce 1970: „Soudruzi“, pravil politruk,“imperialisti zbrojí. Americká letadlová loď Entrprýze vplula do Izraelského moře.“ Podřimující vojáci se probudili a někdo vznesl i dotaz kamže to ta loď vplula. Politruk práskl ukazovátkem na mapě s naprostou jistotou na Mrtvé moře. „A jak se tam dostala?“, nedal onen všetečný student pokoj.“Špatně znáte zeměpis, soudruzi, od jihu přes Suezský průplav nebo od severu po řece Jordán.“ –Tahle historka se nějak dostala až na divizi a politruk byl vyměněn.
  Pro nevojáky – PŠM = politické školení mužstva

 656. Klus má pravdu: !Panebože, proč trestáš tento prostý lid (přiblblými novináři)?

 657. Dýnstbír se určitě narodil v jiném státě ….

 658. 832
  Podobnost čistě náhodná ?
  Bývalý zdejší farář nesnesl kritiku obecních zastupitelů , co dělá s dotacemi na opravu zdejšího kostela. Po pravdě, ten kostel se za ty roky, co tu jsem opravoval už několikrát – pokaždé za účasti obce.
  Nechat je ( zastupitele) naqhlédnout do účetnictví odmítl, následně mu obec zamítla dotaci.
  Načež se dobrý ten muž rozčílil, a řekl o obyvatelích obce, že jsou takoví hajzli, že je ani Hitler nechtěl ( obce kolem byly odtrženy k Říši, naše ne).
  To už bylo moc i na místní věřící, a dostalo se to k biskupovi.
  Už je farář jinej….:-)

 659. 2 skimic ad 827 – asi někde v koutku tiše pláče… Vděční prchlíci jí chtěli pro radost uspořádat ohňostroj a nepřející orgáni jim to překazili a ona se z toho žalu uchýlila do ústraní…

 660. 833 – Pane Bože, proč trestáš tento lid tomášem Klusem? 😀

 661. No, HAlle, ono by nebylo od věci, aby si každej kandidát na prezidenta nejdřív zažil, že ty volby projede.

  Pro voliče, kterým ještě včera odmítnutí kandidáti lichotili a jen proto, že si dovolili dát hlas někmu jinýmu, otočí o stoosmdesát stupňů a neopomenolu příležitost se do lidí navézt, leckdy i sprostě, by to mohlo být poučné.

  Tedy pro ty voliče, kteří ještě poučitelní josu. Samozřejmě, některým pomoci není…..

 662. No, nějak si neumím představit, že někdo toho tajdrdlíka bere tak vážně, že se na něj odvolává a v jeho rýmovačkých, kde mu , mimochodem často verš kulhá, hledá nějakýn pravdy. Ale proti gustu žádný dišputát.

  A od přiblblejch novinářů lehká pomoc – nekupujte a nečtětě noviny 😀

 663. A ono tady toho tajtrlíka bral někdo vážně? Nebo se použil jeho rým v souvislosti s novináři?
  RP taky dovedlo číst mezi řádky.

 664. maYdo, Kluse můžete polouchat nebo ne… pokud se někomu líbí , ať si ho poslouchá
  Ale každopádně, na rozdíl od těch novinářů a politiků nemá na nic vliv….

 665. Kdysi platila poučka, kterou Mayda asi nezná: Musím znát svého nepřítele.

 666. no vazeny(na,ne,) DVD

  pokud tedy s mym komentarem nesouhlasite ,predpokladam ze „mate pravo a skoro povinost prinest argumenty ze nemam pravdu“, jak pisete. Pokud je vas jediny argument ze jsem blb, tak jste moc daleko nepokrocil 😉
  …..reagujete ,bohuzel presne tak vcera jak pisu.
  Nekdo nevitanej vejde do dveri, a protoze nepatri „mezi nas“, tak je treba ho hned usadit. Zkratka „biju se za kolektiv“ bez ohledu na ztraty! 😉
  Ono ,kdyz si jeste jednou prectete muj prvni komentar(654) tak tam budete tezko hledat nejakou zminku ze jsem nekoho nazval blbcem,tedy pozdeji krome pana Halladina,ktereho jsem ale kdyz uz chcete, nazval „hlupakem“;-)
  Jinak jsem si pouze „povzdech“ ze pro naprostou vetsinu zdejsich komentatoru je nespis 17. listopad zadnym slavnostnim dnem, coz jste me zatim zadnym argumentem nevyvratil. ale je to pouze muj nazor. ….Ale ,kdo uz by se hrabal v detailech ,ze? 😉
  V prenesenem slova smyslu je zrovna v tehle casech vam podobnych plna republika. Panem presidentem pocinaje;-) . . . . . Mluvi jinak,chovaj se jinak, modli se k necemu jinemu,zkratka nejni jim rozumet, pryc s nima, s haveti !! jsou mezi nima teroristi ,a vsichni to vi ,a jeste je krejou! ,-)

  …no a abych tedy prispel take s necim konstruktivnim, vite napriklad ze pisen „Honky Tonk Woman“ od skupiny Rolling Stones je napsana a hrana v „otevrenem“ ladeni G dur?, takze na normalne naladenou kytaru ji verohodne vlastne neprednesete?
  …a ze hlavni tema teto pisne kdysi ukazal Clift Richardovi znami hrac na slide kytaru Ry Cooder?
  Tak ze se da rict ze Rolling Stones to tema „ukradli“? to jsou veci ,ze?
  Jeden by neveril…a dokonce jsem nekde cet, ze nejlepsim „slide kytaristou“ je Vl. Putin, ale to me pripada znacne nadnesene, ba dokonce „Na Palbe“ o tom nejni ani zminka ;-)?
  Doufam presto ze tato informace je pro vas stejnym prinosem,jako napriklad pro mne, kdyz me zde hned poranu nekdo nuti cist „Parlamentni listy“, nebo me rika co rek ten ci onen a jak se vlastne neustale ritime do zahuby 😉

 667. Lid o chlebu a Marie Antoinetta o koláčích, my o současnosti a brouk o ladění.

 668. Oseknuto z http://tydenikpolicie.cz
  Dovedete si představit, že by českej policejní ředitel něco takového prohlásil? 😀 😀 😀

  Australská policie mění taktiku a bude střílet teroristy bez vyjednávání

  Policie z australské oblasti New South Wales se rozhodla zanechat pokusů o vyjednávání a zadržení teroristů. Místo toho se bude pokoušet ihned teroristy zneškodnit.
  Dle šéfa místní policie Nika Kaldase je potřeba změnit pravidla s ohledem na současnou situaci, kdy jdou teroristé mezi lidi s cílem zemřít a s tím i zabít co největší množství lidí.
  „V situacích, kdy jsou ohroženy lidské životy, zatímco mluvíme, kdy se jedná o teroristický čin, tak je potřeba brát tenhle incident jinak a musíme jednat okamžitě.“
  Nicméně, šéf policie zdůraznil, že policisté se stále budou snažit o vyjednávání v mnoha případech, kdy pachatel bude ozbrojen.
  „Například, pokud budou policisté řešit domácí násilí, anebo se bude pachatel snažit vyloupit banku, tak takový člověk nechce zemřít a ani si to nepřeje. Není to prostě jejich cíl.
  Zkušenost a statistika ukázala, že čím déle řešíte podobnou situaci, tak je větší šance, že skončí dobře. Teroristický čin takovým případem není.“

 669. Muhehehe!

  Účastník M.Koller:

  …Největší údiv vyvolala demonstrace na náměstí Míru. Tam se totiž společně s různými takzvanými sluníčkáři a antifašisty objevilo i několik osob mávajících duhovými vlajkami homosexuálů. Vyhrávala jim arabská hudba. Při představě, jak by s takovou vlajkou a orientací dopadli v Saúdské Arábii, Íránu, ale i jiných islámských zemích, zůstává nad jejich počínáním rozum stát. Možná ty vlajky někde ukradli…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Albertov-a-vcerejsek-jeste-jednou-Perem-demonstranta-Martina-Kollera-Ten-zahledl-Dienstbiera-kterak-408737

 670. 845 brouk
  no jasně že jo. On takto hraje X věcí.
  https://www.youtube.com/watch?v=xeiIMVHCkVc
  dneska už se to dá okoukat. Před dvaceti lety jsem jenom viděl jak Keith na začátku vletěl na jeviště, práskal přes struny rukou a přitom levou nic nedržel a ono to hrálo 🙂
  Já jsem se poprvé k jimým laděním dostal jako mladík, když nám na jakémsi kursu v rámci jazzové sekce ukazoval Merta (myslím) open D na příkladě Big Yellow Taxi od Joni Mitchel. Hraje se to navíc s capo na 2 posici.

 671. Hezké doby. Stivína jsme měli na flétnu ale on dbal na to abychom při jamování každý hráli na něco na co bezprčně neumíme a ještě nechal v té tělocvičně zhasnout. Jednou jsem hrál na uhlák s tou tyčí …

 672. mmch brouku
  a víte že to v refrénu hrají kytary dvě? Jedna navíc takový to country mňoukání.

 673. 851

  ..to je bohuzel „slabost“ skupiny R.S.,,,,,vsichni jsou slabsi muzikanti 😉 ale jak rika Clif, „stojime jednotlive za hovno,ale dohromady jsme neporazitelni“ ,-))
  Nechtel jsem vam to vcera psat,protoze jsem si nebyl jistej jestli to unesete….. ,-)

 674. No, ještě k tomu 17. listopadu:

  Dnes ráno někdo připomněl v rozhlase, že ze studentů, kteří odskákali tten půbvodní 17.listopad, jich je naživzú už jen pár.

  A že na jejich památku se tenhle den připomínal jako Mezinárodní den studentsva. Což uznávali i ve světě a šlo o památku lidí, které tehdy Němci odvlekli do koncentráků nebo postříleli.

  Teď to překryl ten novější listopad a Mezinárodní den studentstva z kalendáře zmizel. Prý se o tom nějak v parlamentě hlasovalo, ale prý to neprošlo, aby byl v kalendáři, protože to prý „zavedli komunisti“.

  Což je mimochodem blbost, neb byl zaveden v Londýně v r. 1941.

  Myslím, že na ten původní 17.listopad se nemělo zapomínat. A ono se zapomíná.

  Samozřejmě, brouku, máte – li potřebu mít slavnostní náladu v den, kdy je poněkud zapomenuté výročí masivní likvidace české inteligence a tři dny potom, co islámští extremisté povraždili v Paříži cca 150 lidí a vetšina z nás si klade otázku, jetsli už náhodou není Evropa ve válce a pokud ano, jetsli je politická garnitura schopná se vůbec takové výzvě postavit, klidně si oslavujte, když máte pocit, že je co.

  Každýmu podle jeho gusta. A vkusu.

 675. „Klus má pravdu: !Panebože, proč trestáš tento prostý lid (přiblblými novináři)?“

  “ Nebo se použil jeho rým v souvislosti s novináři?“

  Tak z toho jsem jelen…. 😀

 676. „Kdysi platila poučka, kterou Mayda asi nezná: Musím znát svého nepřítele.“

  to myslíte Kluse tím nepřítelem? 😀

  Tak to ne, nepřítel je přece jen cosi důstojného, hodného respektu.

  NA to teda ten hošík s hlasem dusícího se podsvinčete a jalově moralistními častuškami rozhodně nemá 🙂

 677. 😉
  mozna ze jste mohla jest zminit ze 17.listopadu 1915 byla ve Vidni poprve uvedena opereta Cardasova princezna? 😉 ale jak poisete, „Každýmu podle jeho gusta. A vkusu.“
  😉

 678. Going Down samozrejme znam ,-)
  bohuzel to nic nemeni na skutecnosti ze je prumernej kytarista. na druhou stranu vynikajici skladatel a perfomer. klobouk dolu…

  musim ,bohuzel jeste pracovat. treba to nekdy dokoncime ,-)

  Krasny den,vam vsem . . .

 679. Češi s Němci prostě nemohou žít v klidu. V létě si Němci stěžovali, že jim schválně nepouštíme do Labe vodu a oni teď zase nám na oplátku vyschnuli pramen Ohře. Doufám, že se naše vláda pochlapí, Sobotka jmenuje mezivládní komisi na řešení transferu vody přes českoněmecké hranice a že ve zrychleném čtení bude odhlasován zákon o minimálním průtoku Ohře na českoněmeckých hranicích. Das ist aber Schweinerei!

  Zcela bez vody se ocitl pramen řeky Ohře v Bavorsku, jen pětatřicet kilometrů od Chebu.

  Zdroj: http://vary.idnes.cz/pramen-reky-ohre-v-bavorsku-vyschl-dtb-/vary-zpravy.aspx?c=A151118_133652_vary-zpravy_ba

 680. (843) S novináři to vyjde cca nastejno.
  (845) Brouku, „Nekdo nevitanej vejde do dveri, a protoze nepatri “mezi nas”, tak je treba ho hned usadit.“ Pokud vejde do dveří nevítaný, pak je to asi z nějakého důvodu nevítaný. Obvykle proto, že se chová neslušně či nesnášenlivě. Vtrhnout do dveří, většině vynadat a zmizet není to pravé ořechové, i když to vynadání klidně může být docela důvodné. Viděl jsem zde pár méně známých, kteří vešli do dveří a byli vcelku vlídně uvítáni. Jak píše PeS když náhodou nezuří, „každý svého štěstí strojvedoucím“. Jo a PL mne zde ještě nikdo číst nenutil. Sice mne poněkud udivuje jejich čtenost ve vztahu k jejich kvalitě, ale zatím je vždy zde někdo nabízel.
  (847) Jo, dovedu. Oni nemusí být všichni blbci, ten velitel zásahovky v UH se k něčemu podobnému chystal, než mu to zatrhnul operační důstojník.

 681. Asi jsem podcenil vzdělání zdejších komentátorů, když jsem se zeptal na národnost (příslušnost) Dětí větru. Tak si totiž říkají cikáni z Indie, kteří k nám doemigrovali. Proto ten dotaz, od kdy by mohli být Češi a do kdy ještě ne.

  Zdravím brouka – po několika letech předvánočních návštěv Vídně, kdy jsem kolem půl páté odpolední již odjížděl domů, jsem se rozhodl užít si adventní velkoměsto a objednal si hotýlek na 21.12. Hodlám ho s manželkou strávit na Spittelbergu (kromě jiného). Můžeš doporučit nějakou neznámou vídeňskou předvánoční atrakci?

 682. 859 nikdo netvrdí, že hraje jak Jeff Beck, ale Going Down si střihnul s chutí.

 683. 863 Halle
  no dobře. Ale co s tím? Nedovolí mu je všechny zabít a na to aby se nechal vtáhnout do pozemních operací je moc chytrej.
  Vyzkouší si zbraně na ostro a poměří si s Obamou p.ro.
  To bych viděl asi jako hlavní úspěch. No a není tak naivní aby si je k sobě zval. Už takhle jich tam má hafo.

 684. Já mám dojem, že cikáni jsou češi od tej doby, kdy se k české národnosti přihlásí při sčítání lidu.
  Což je většina z nich.

 685. … a nemá svého pelikána. To je další výhoda.

 686. Ale u toho belgickýho maročana nebo marockýho belgičana bych řekla, že podstatný je, že to je vrah a terorista.

 687. 869 maYdo
  … neodsuzoval bych jejich povahu. Oni jsou prostě takoví. Snadno vybuchnou.

 688. 2 Honza ze Žižkova ad 867 – cituji z wikipedie:
  „Řád zahrnuje jak druhy z hlediska člověka prospěšné, jako jsou dravé druhy likvidujících nebezpečné škůdce (kupř. slunéčko sedmitečné (Coccinella septempunctata)) či druhy mrchožravé pomáhající rychle odstraňovat mršiny (mimo jiné již zmíněný hrobařík), tak i druhy způsobující člověku nemalé obtíže, jako jsou nebezpeční škůdci v zemědělství (např. bázlivec kukuřičný (Diabrotica virgifera) nebo již zmíněná mandelinka bramborová).“
  dále pak
  „Chrobákovití (Geotrupidae, z řeckého geos, země a trypetes, vrtat) je čeleď brouků. Obecně jsou nazýváni hnojníky nebo hovnivály.“

 689. MaYdo,
  tak ono se na ten původní 17. listopad zas tak úplně nezapomnělo. Mluvil o něm president Zeman v tom svém, tak kritizovaném projevu na Albertově a poměrně obsáhle srovnával obě výročí. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Prezident-Zeman-Tento-narod-si-zaslouzi-aby-si-vladnul-sam-a-aby-mu-nikdo-z-vnejsku-nediktoval-408640
  Samozřejmě hovada typu Dienstbiera nebo knížete Schw. zřejmě ani nevědí, že něco takového jako 17. listopad 1939 vůbec bylo. O sluncatech ani nemluvě. A novináři a kavárna jsou zahlceni svou nenávistí natolik, že na nic jiného už nemají myšlenky, takže si toho ani nevšimli. Kdyby si všimli, tak už dávno čteme, že o tom Zeman mluvil z populismu a šířil nenávist k přátelským Němcům. Však do nás už léta hustí, jaké to byly hodné kočičky, kterým jsme za války jen ubližovali.

 690. konecne neco, na co se da reagovat;-)

  Zdravim Martine TT

  Neznam presne oblast tveho zajmu ,tak je to trochu tezsi…krome obligatornich „vanocnich trhu od Schoenbrunnu k Tatram“ nabizi prevanocni Viden urcite spoustu koncertu
  http://www.musicofvienna.com/de/weihnachten-konzerte.htm

  nejaky vystavy
  https://www.wien.info/de/sightseeing/museen-ausstellungen
  atd.atd. bylo by jednodusi ,kdyz napises co je pro tebe a manzelku spis zajimave..pokud se jedna napriklad u tebe o eroticke sluzby ,nejni problem a domluvis se urcite cesky nebo slovensky;-)

  …Pane Areo Karle…kazdej z nas, me nevyjimaje, obcas zvedne virtualni prst a snazi se ty druhe bud poucit ,nebo aspon usmernit,zkratka mentor je v kazdem z nas 😉

  beru tedy vas komentar ke mne jako takovy pokus a chut si poklabosit.

  ….Bohuzel ctu vas tak dlouho ze se nedomnivam ze zrovna vy, byste me mel vysvetlovat ,jak se mam chovat(zrejme se chovam jinak ,nez by jste si pral ,-)
  mozna by vam pomohlo,kdy by jste si nalistoval, jak jste me kdysi „privital“, kdyz jsem se zde po delsi pauze objevil 😉
  ostne styl vasich „ocislovanych komentaru“ me take nijak zvlast neoslovuje,ale kam bychom dosli,ze?

  tak pratele i „nepratele“, ted uz se ale skutecne omlouvam jedu do me republiky strediskove a mam trochu streeeeess!
  opatrujte se ,a zese nekdy……..

 691. [871] To bylo pořád, jestli si s sebou může vzít knihovnu, že tam má slovníky. Já mu povídám, pane řídící, co tam s tím a on: tak aspoň sbírku brouků.

 692. Inu Skimici,

  když kdysi ctihodným britským a americkým gentlemanům nesmrděl Stalin…
  A W.Ch se s ním dokonce ožral 🙂 proč by měl Frantíkům smrdět Putin ?

 693. skimici 875,
  to je jednoduché – nastal jeden z ojedinělých okamžiků – kdy i Obama pochopil, že „nesmí promeškat příležitost mlčet!“ 😀

 694. to je mi buřt jestli jim voní nebo smrdí. Jen se podivuji nad tak nekonzistentním chováním vůdců jinak zásadového, hrdého a sebevědomého národa francouzského.

 695. Má pravdu, předseda…ehm předsedkyně vlády Polska 🙂

  „Solidaritou nelze nazývat vývoz problémů, které si vytvořily jisté státy bez sebemenšího podílu jiných (zemí), které jím mají být zatíženy,

 696. 879
  Neřekl bych nekonzistentní.. Spíš realista, ví že od Obamy moc čekat nemůže.

 697. Ad francouzský krok na východ – všimli jste si, že Ukrajina přestala existovat? Dtto Krym.

 698. Halle,
  možná se H. obává, že by nějakým neopatrným vyjádřením,nebo činem na Francii mohl upoutat pozornost Sauronova oka? Pak už je to šum svistu, export demokracie, bezletová zóna… a milovaný vůdce lidu má v zadeli bajonet, nebo na krku oprátku, ani neví, jak se to stalo. Samo od sebe…

 699. Všim! Už jsem to tu odsoudil ze zcela zásadních pozic!

 700. 884 ptakopysk
  Nesmíš to hned všechno brát tak rigidně. Věci se nedějí staticky ale dynamicky a v kontextu. Právě Teď je třeba Putin už několik hodin odjakživa francouzským ceněným spojencm.

 701. Ptakopysku,

  Ukrové cvičí jako by je za to platil 🙂
  A stahujou techniku na linii dotyku.
  Doufám, že si nemyslí, že na ně Putin ani jedním očkem nekouká, a nezkusej něco extra pitomého.

 702. Halle, třeba chtějí stabilizovat hranice? Před zimou si snad nelajsnou naštvat sveho dodavatele plynu.

 703. Skimici,
  nojo, to je sice hezké. Ale co naši spoluobčané, kteří na počátku konfliktu zaujali zásadní a nekompromisní postoj? Jak ti se vyrovnají s tím, že je jejich postoj zcela mylný. Pustí si film Karla Zemana Bláznova kronika a budou dělat jakoby nikdy názor neměli? Vrhnou se z hradeb? Nechtěl bych být v jejich kožce…

 704. skimici,
  souhlasím, hafinky je škoda. A zlomyslně doufám, že na věčnosti bude mít možnost kousat tu mrchu do zadku pořád a pořád… dle libosti.

 705. No to nevím. Čuba bude ve psím nebi ale bubákyně ve svém pekle protože zemřela v přítomnosti psa.

 706. Halle, ptakopysku,
  nějak tak minulý týden, se dala Litva do vyhrožování, že vyžene veškeré nelitevské obyvatelstvo. (teď to nemůžu najít). A nějak pokřikovali, že pátá kolona a tak vůbec jako vždycky.
  Kdyby to najednou začalo eskalovat na hranicích s Litvou a Ukrajinou zároveň, bylo by docela veselo….

 707. Matzurko, skimici,
  všimli jste si, že se nikdy neodpálí ten hlavní vůdce a raději „padne nepříteli do rukou“?

 708. nekonzistentní chování je něco jako Prozření Ferdyše Pištory

 709. ptakopysku,
  zvědavost mi nedala, tak jsem na wiki našla, odkud ten chrabrý australský policista sympatických názorů pochází (jestli Nik není od Nikolaj). Mno, narozen r. 58 v Egyptě, odkud i s rodiči o deset let později přesídlili do Austrálie. Vyznáním je asi ortodoxní kopt… no, zřejmě ví, co dělá.

 710. skimici,
  ne věčnosti není nic nemožné – hafinka bude bubákyni trhat na kusy, a pro bubákyni bude toto pekelná odplata (kusy budou každého večera spáleny ohněm pekelným, ráno pak poskládány nanovo – viz Prométheova játra a jiné poučné příběhy).

 711. Prometheova játra každý den rvaná a zase obnovená.
  Na těch starých příbězích v té symbolice vždy něco je. S kvalitním alkoholem by to tak neprožíval…. Je ale nutno investovat.

 712. Dobrý večer, PeSil Vy to asi budete vědět – ten Zima, co se tak rozhořčuje nad nemožností uctít památku 17. listopadu prý byl v osmdesátých letech ve straně a vystoupil až v roce 90.

  Je to pravda?

 713. skimici, ona by ale ta cirhotická játra tomu vorlovi nemusela šmakovat.

 714. Hm,, tak mě napadá – víte někdo , jak jsou na tom muslimky v ráji ? Dostanou se tam vůbec ženské ?
  A jaké tam mají zaopatření? Docela pochybuju, že by je 72 panen ( kromě 4% procentní menšiny) uvrhlo v nadšení ! 🙂

  72 statných mládenců s aparátem nad 20 cm ?

  Omliuvám se , ale tyhle „duchovní “ záležitosti mě vždy zajímaly ! 🙂

 715. 781 Halle
  Dobrý večer
  Ještě jednou jsem se k Tvému 781 vrátil, protože mi instinktivně něco nesedělo.
  Teď už vím, co to bylo. Ten problém konsistence.

  Zní to, jakoby se ti pan Dienstbier AŽ po první volbě přestal líbit a jakoby sis myslel, že za tou (podle Tebe) změnou (jinak bys ho nevolil) je uražená ješitnost.

  To mi nesedělo a to nemohu podepsat, neboť já pana Dienstbiera ml. vnímám jako myšlením a činy naprosto konsistentního. Změnu v jeho postojích opravdu nevidím. Je ve svých postojích pevný a předvídatelný jak Schwarzenberg a Vondra dohromady.

 716. Halle 904,
  mučednice se stane velitelkou oněch 72 panen.
  Docela by mě zajímalo, co si pod tím taková ženská představuje? 😀

 717. 903 dvd
  nevidíš tu symboliku? Byl to NEKVALITNÍ alkohol, který mu chronicky játra kloval bylo se jim obnovovati. Játra jsou tak výkonný orgán jak ocas u ještěrky.

 718. 904 Halle
  v každém případě musí být po akcích nasr… Putina v tom jejich ráji výborný kšeft s lubrikantama.
  Já nikdy nic nestíhám :-((((

 719. Skimici,
  já ho nijak předtím nesledoval. Joho dosazení za kandidáta ČSSD mě udivilo, nezdál se mi ani výrazný, ani extra inteligentní kandidát,
  ale věděl jsem, že pár solidnějších kandidátů odmítlo (Rychecký a ještě někdo), tak jsem si řek, že asi nejsou lidi (lepší) , kteří by chtěli.
  Kde nic není, ani Halladin nebere 🙂
  Takže jsem ho bez nadšení a bez nějakých výrazných výhrad volil. Asi jako když člověk kdysi koupil Š 105, když nic lepšího nebylo, anebo na nic lepšího neměl 🙂
  Doopravdy jsem ho začal nesnášet, když měl ty pindy po tom, co neprošel prvním kolem. Choval se jako uraženej malej Jarda.
  A zatím neudělal nic, čím by si to u mě vyžehlil.
  Navíc jsem se později dozvěděl, že je lenivej, je ochotnej dělat jen pro sebe atd. atd.

 720. MaYdo, profesor Zima byl v roce 1989 frekventantem VI. ročníku medicíny a jako takový byl nejen členem KCČ, ale i horlivým aktivistou. Někdo vytáhl jeho článek v novinách, kde po Palachově týdnu 1989 odsuzuje Palachův čin jako nepřátelský k životu a nabádá mladé lidi, aby si z něj nebrali vzor. Nic není zapomenuto a nic se neztratí, všechny pošetilosti mládí nás na stará kolena doženou.

 721. >> maYda [902]
  Než přiskočí PeS s detailnějšími informacemi, pravím ano – již coby student, viz např. česká WIKI. Ale viděl jsem někde na webu výstřižek z Rudého práva, kde je uveřejněn jeho čtenářský dopis redakci ve stylu „ztroskotanci a zaprodanci“. Jinak to členství v KSČ se na něj vytahuje dle potřeby – když loni po vajčkiádě na Albertově vyjádřil svůj nesouhlas s formou protestu, tak byl u tzv. elity hned hnusným bolševikem, zatímco třitýdny dříve, když bojkotoval oslavy 28. října na Hradě byl hvězdou demokracie.

 722. (873) Brouku, co jsem chtěl, to jsem napsal. Bude-li kdy téma ke klábosení, proč ne. Zatím není, zvláště když si mne s někým pletete.

 723. Baubo, máte u mne pivo, případně nějaké dámské pití – sladkou rosolku či pod.

 724. Šumaváku, mě se tam v diskuzi líbí následující:
  Why is Putin, former KGB, acting like an American President ought? This is embarrassing

 725. Baubo, studentů medicíny, kteří byli členy strany a ještě ke všemu aktívní bylo málo.Já znal v našem ročníku jen jednoho -Slováka a byl to celkem fajn kluk. Párkrát jsme se ohledně politiky chytili, a k jeho prospěchu musím říct, že žádné popotahování jsem nikdy neměl. Navíc, on to zřejmě bral poctivě, z přesvědčení a ne z kariérismu. Byl jeden z mála studentů z dělnické rodiny.

 726. Haladine,
  to se málo ví a moc se o tom nemluví, ale věc se má tak, že těch 72 pannen, které čekají v nebi na mladé mučedníky, jsou především stářím zesnulé, katolické jeptišky.

  Budiž jim nebe lehké! 😉

 727. Baubo, dvd, díky za informace.

  TAkže je vskutku poněkud srandovní, že se dovolává odkazu nějakýho listopadu, který prý nemohl uctít.
  A smutný, že aby se jeden dozvěděl, co šéfuje tej slavnej Karlovce, tak musí šmejdit v diskusích a do novin to nenapíšou.

  Ale to už tak je, že nejvíc o tej demokracii a odkazu listopadu řvou takoví, co, dokud se zdálo, že to vydrží, zásahy policie halasně schvalovali….

  I když při těch kecech, jak nebýt studentů, byl by tu ještě komunismus, tmně teda překvapuje, že je rektorem největší univerzity aktivní komouš.

  Asi jsem naivní…

  Konec konců hrdina revoluce Martin Mejstřík byl taky zasloužilej svazák.

  Mimochodem, co mají s tím Zemanem, že nešli na Hrad 28.listopadu? Mně to už nějak vypadlo z hlavy…

  Nebylo to něco s M.C.Putnou?

 728. Taky dobrá průpovídka „Je na bohu, aby jim odpustil. Na mě je, abych je k tomu Bohu poslal“

  Zajímalo by mě, jestli to fkt řekl, anebo si to někdo vymyslel.
  No, vyjde to na stejno 🙂

 729. 914 Šumaváku.
  Ten druhý odkaz – citát –
  Putin: ‘To Forgive The Terrorists Is Up To God, But To Send Them To Him Is Up To Me.’
  je průhledný hoax a naprostý nesmysl. Putin je natolik chytrý, že by to neřekl. Skoro se vsadím.

 730. maYdo,

  tuším nepozval ty, co loni odmítli přijít . Tak ze solidoriti nešli ostatní …..

 731. Skimici,
  když se putin nasere, tak je zlej. Kdysi při jednání se Sarkym prohlásil, že Saakašviliho pověsí za koule. 🙂

 732. Sice z RT ale „By Feitelberg“
  Klasické ruské jméno.
  Tak jenom čekám, až ten hoch najde sílu a vysvětlí proč to udělal.

 733. brouku, děkuji za snahu. Můj zájem je vždy výsostně kulinární. Přes den, nikoli večer, navštěvuji galerie a muzea. Těch je ve Vídni tolik, že ani nestihnu všechno, co bych chtěl.

  Žádost o radu jsem mířil na něco, co nenajdu v turistických průvodcích nebo internetových reklamách. Něco, co by třeba obyvatel Vídně mohl považovat za zajímavé.

  Pokud by tě něco napadlo, napiš. Sem nebo martinzavináčdrabekpuntíkname

 734. Baubo, neuspokojení exhibicionisté, toužící se dostat do medií, byli takoví již v mládí. Na Zimu vytáhli něco z roku 1989, já si zase pamatuji, jak z televizního archivu vytáhli angažovanou řeč tehdejšího doktora z gyndy, nějakého Svobody. Už ani nevím, co odsuzoval.

 735. Pranostika podle ČTK:

  Kdyz krtek v listopadu ryje, budou na Vanoce letat komari

 736. No dobře, Halladine, ale proč odmítli přijít?

  Jinak to datum je vskutlu inspirativní, řada jelit doslova perlí.

  ministr spravedlnosti tvrdí, že jedno hnutí má už v názvu šíření nenávisti proti islámu a tudíž by se na něj mělo podat trestní oznámení a policie by měla konat a Idnes má druhý výnoce z toho, že když šel průvod odpůrců migrace kolem nějakýho řeznictví,kde zrovna nakupovala Aňa Geislerová, tak na ně vystrčila prostředníček. 😀

  Děvenka asi netuší, že kdyby tu bylo právo šaríja, tak by jí bylo poněkud ouzko…..

 737. 932 maYda
  čekal by jí osud horší než smrt! Jak ty jezídky.

 738. Získat a držet zbraň by mělo být složitější, reagovala EK na pařížské útoky
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/386741-ziskat-a-drzet-zbran-by-melo-byt-slozitejsi-reagovala-ek-na-parizske-utoky.html
  „Dnešní návrh nám pomůže čelit nebezpečí, že se zbraně dostanou do rukou teroristům,“ uvedl k návrhu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

  To je nejlepší zpráva dne. Oni se opravdu papaláši bojí. Ne teroristů, ale občanů.

 739. 2 skimic ad 875 – no, hlavně jestli stihli nafasovat dost bílejch vlajek… Představ si tu hrůzu, kdyby se najednou nedostávalo… A oni by pak nemohli vyjádřit své skálopevné odhodlání a přesvědčení… dokážeš si to vůbec představit?

 740. maYdo,
  už se mi to plete.Něco bylo kvůli Putnovi, a jednoho nepozval, protože zakázal Zemanovi diskuzi se studenty na jeho škole. Prý aby nedělal předvolební agitaci.

 741. Kdybych to brala podle logiky ministra Pelikána, tak by se to gesto geisleroví dalo vyložit jako podpora islímu, tudíž i pdopora vraždění jezídů a už na to to šířená nenávisti můžeme pasovat taky….

  mimochodem, ten Pelikán mi připadá jako jelito vskutku výstavní – kde se tu najednou vzal?

 742. 937 maYdo
  pozor. Někde to dával Martin TT ale v kotlince je Volksverhetzung § 130 Absatz 1 des Strafgesetzbuchs
  skoro doslova opsanej a zatraceně platnej! I stěny mají uši.

 743. 2 ptakopysk ad 884 – jó, tyhle zcela spontánní revoluce mají své nezaměnitelné kouzlo… a dovedeš si představit tu nasranost některých představitelů jisté nejmenované mocnosti, když loni zjistili, že na toho prokletýho Zemana to nefungovalo?

 744. 2 skimic ad 886 – francouzským možná… Ale že by i americkým?
  Nicht möglich!

 745. >> maYda [937]
  Údajně díky mamince.
  A odpověď na otázku „kde se vzal Tomáš Hudeček“ by také mohl být zajímavá.

 746. 2 maYda ad 902 – jeho magnificence, prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., byl v roce 1989 členem KSČ a předsedou fakultního výboru SSM. Zas ho tolik nesleduju, abych věděl, kdy přesně otočil na čtyráku a převlíknul kabát. Ale že dnes patří k zastáncům té jediné správné demokracie, to zas teda jo! Oni soudruzi měli vždycky jasno, co je správné…

 747. díky, PeSi 🙂

  dvd, fakt kvůli mamince? 😀 😀 😀 Přimluvila se a z maminčina chlapečka byl ministr ? 😀

  ad Hudeček – a znáte tu dopověď?

 748. Tedy abych to upřesnil – on pelikán OTČR dnes nepřímo v souvislosti se včerejškem k jednání nepřímo vyzval s výjimkou Zemana, kde se vyhradil poukazem na jeho trestní neodpovědnost. Nepostihne to Pepy Nosy (ani za komoušů ne) – využívají je k provokacím. Potřebují je.

 749. koukám, baubo mě trochu předběhla…
  No ale já mám pro tyhle komunistický kurvy slabost… Hlavně v tom, jak jim dnes tolik záleží na té svobodě slova, akademických svobodách a demokracii… Napřholub náš spectabilis… prof. RNDr. Jan Kratochvíl, CSc. Taky kariérní komanč. No a podle toho ta fakulta vypadá… ale nezaujatému pozorovateli by se mohlo zdát, že mu třeba závidím… Není tomu tak. Nezáviděl jsem mu tehdy, nezávidím mu ani dnes, jen mu se škodolibostí sobě vlastní – jako spolužákovi – říkám: máš, co jsi chtěl!
  A jsem dokonce natolik loyální, že jsem ho jako menší zlo podporoval proti jeho protikandidátovi, studentskému zmrdovi a šmejdovi, který se nám přihlásil jako kandidát na děkana.
  Ergo – i sám sobě říkám – máš, co jsi chtěl!
  Jaká že je ta nejstrašnější čínská kletba? Ať se ti splněj všechna tvá přání!

 750. Pelikán je druhé lenivé jelito, ani na schůze právního výboru prdlamentu nechodí – což je jeho psí povinnost.
  Další k dienstbierovi, co by měl letězt z vlády . Ale je to Babišovec

 751. No jo, PeSi, takový mám nejradši….

  Jinak závist je užitečná vlastnost,která některým jedincům umožňuje si zdůvodnit, proč je okolí nebere – říct si, že jim ostatní závidí je snažší, než si připustit, že problém je v nich.

  A pochopit, že ne každej si karieru za každou cenu nebo prachy staví tak vysoko, aby jim to vůbec za tu závist stálo, je nad jejich možnosti.

 752. (917) dvd, dejte pokoj se sladkou rosolkou , piju jenom skotskou.
  Včera jsem s přestávkami sledovala ČT24 a tak mě napadlo, jestli oni ti redaktoři ve skutečnosti televizi nerozvracejí zevnitř. Pokud ano, pak to dělají vskutku úspěšně.

 753. Stran Tomáše Zimy. Všichni, kdo si pamatují z poslední doby obrázek z Rudého práva, ho viděli pravděpodobně na blogu Martina Konvičky (blok proti Islámu), kde byl uveřejněn 14. 11. 2015:

  http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/c/484001/a-vyvali-se-hnedy-sliz-nebo-spis-rudy.html

  Tady je konkrétně onen obrázek článku na blogu M. Konvičky:
  http://u.smedata.sk/blogidnes/article/1/48/484001/484001_article_photo_POC6BH00_900x.png?r=05e
  podepsán pod ním je TOMÁŠ ZIMA, student 5. ročníku fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy, Praha

  Nikde se tam nepíše, z jaké doby to bylo. A tak připojuji podrobnější informaci

  Bylo to takhle:

  Rudoprávnímu dopisovateli, s. Tomáši Zimovi, (který z pouhé skromnosti neuvedl, že je již členem KSČ), ho uveřejnilo komunistické Rudé Právo (nyní Právo) na své titulní straně dne 14. 1. 1989 během Palachova týdne v lednu 1989. Dva dny předtím se v rámci boje proti demonstrantům pokusilo RP šířilo informaci, že se má opět na Václavském náměstí někdo upálit. Dopis byl spolu s dalšími uveřejněn v rubrice „Slovo ke dni – Zpráva, která nás rozrušila„. Byl uveřejněn jako druhý v pořadí. Paradoxně jako poslední je tam uveden i Milan Machovec. Ledy se již tehdy začaly hýbat.

  Na samotném dopisu snaživého studenta T. Z. nic tak hrozného není, je to ale třeba vidět v kontextu té doby. Zatímco snaživec s. T. Z. psal srdceryvný dopis, fízlové na Václaváku mlátili lidi…

  Demonstranty se jim srdceryvnými výzvami stejně odradit nepodařilo. Přikládám kompletní 1. stránku Rudého Práva ze dne toho 14. 1. 1989. Rubrika „Slovo ke dni“ je vpravo dole.

  http://archiv.ucl.cas.cz/getimg?path=RudePravo/1989/1/14/1.png&rand=1447869676

  Z onoho Rudého Práva se ovšem čtenář o demonstraci na Václaváku nedozví vůbec nic. Jenom ta rubrika „Slovo ke dni„. Podobně jako v dnešním mainstreamu, kteří tu paradoxně někteří stále považují zřejmě za jediný a seriózní (sic!) zdroj informací…

  „Info“ o Palachově týdnu publikovalo poprvé RP dne 12. 1. 1989, str. 2 – „K událostem před dvaceti lety: Bylo to hazardérství.“ Podepsáni pod tím jsou redaktoři BAK, BOUDOVÁ a pověstný Jaroslav KOJZAR. A další až 16. 1. a 17. 1. („Záměr je jasný: provokovat k neklidu: K zneužití výročí tragické smrti studenta J. Palacha.„)

  Chvilku mi to trvalo, nežli jsem to sepsal, takže předpokládám, že mě mezitím někteří již předběhli. Dal jsem to sem jen tak pro připomenutí… 🙁

 754. >> maYda [943]
  Viz WIKI – Irena Pelikánová.
  Stran T.H. se leccos šeptá.

 755. Ostatně – pohlédneme-li do lidové tvořivosti – zjistíme, že tou nejcnostnější manželkou, popř. nejagilnější svíčkovou bábou – je bejvalá kurva!
  No a vzhledem k tomu, že bejvalej komunista je něco podobnýho, jako bejvalej černoch – jak byste definovali bejvalou kurvu?

 756. a snad nemusím podotýkat, že zatímco prostitutka je povolání, kurva je charakter!

 757. Jo, PeSi, tak tu 951 mohu potvrdit, jednu takovou ve vsi máme – klasiockej případ, jak vystřižená ze Zvonokosů. 😀

  Ale je pravda, že pěstuje nejkrásnější jiřiny v okolí a kostel je vždy bohatě vyzdoben.

 758. 952 PeSi – mohl sis před chvílí na čt24 spolužáka ochutnat naživo
  949 Bohouši ahoj
  tady se nikdy neshodneme ale k Palachovi nemůžu karieristovi kromě jeho angažované snaživosti nic vytknout. Sám se polil, sám shořel.
  Já bych o tom nikde do novin nepsal, ale on byl Zuma holt angažovaný. Na ty Václaváky jsem chodil v lyžařský bundě a kulichu s velkou bambulí (aby to tak nebolelo) taky, ale angažovaní sebevrazi jsou mi lautr volní. Hlavně když se nikomu okolo nic nestane.

 759. tedy spolužáka – kolegu Zimu jsem měl na mysli.

 760. 913 Baubo, odsuzuje Palachův čin jako nepřátelský k životu a nabádá mladé lidi, aby si z něj nebrali vzor? Má pravdu. Jsem téhož názoru. Židovské sebevražedné komando…

 761. 953 Karle
  náhodou jsem to dneska viděl.
  Má kromě maminky i Dragutina, tatínka, jak píše Petr Štěpánek

  Hlavou té slavné pražské právnické rodiny totiž není nikdo jiný než Dragutin Pelikán, docent marxismu-leninismu na katedře vědeckého komunismu, člověk, který po Únoru na Právnické fakultě UK napráskal mého otce. Udal ho za to, že je buržoazního původu.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-pelikan-napraskal-stepanka-dy3-/p_spolecnost.aspx?c=A120829_234408_p_spolecnost_wag

 762. Už je to tady, EK perlí. Volá po dalším omezení legálního vlastnictví zbraní.
  Teroristé měli na kalašnikovy zbroják?

 763. 2 BohousB – víš, nejhorší na tom je, že (vzhledem k tomu, co dělám), já ty magnificence a vicemagnificence znám dost dobře i osobně…
  Nejvíc mi vyhovoval Ivan Wilhelm – nejsme sice důvěrní přátelé, ale dost si rozumíme. Ten udělal pro univerzitu a pro českou vědeckou komunitu obrovské množství práce, což ale většinou nikdo neví. A bezvadně se mi s ním spolupracovalo (a spolupracuje) – přesně řekne co, jak a v jaké formě potřebuje – a je jasno.
  Dál mi velmi vyhovoval Hampl. Jeho bych charakterizoval nádražáckým: „Neodrážet, nespouštět!“ Když byl v pohodě – neznal jsem lepšího nadřízeného a spousta věcí se vyřešila prakticky „na chodbě“. Ale startoval „na první našlápnutí“ a pak pro náhodné zúčastněné bylo nejlepší místo k pozorování někde na úrovni Proxima Centauri…
  No a Tomáš Zima, tzv. Velkej Zima (na rozdíl od Jirky Zimy, tedy malýho Zimy) – co dodat. Znám ho, v některejch věcech se shodneme, v některejch holt ne.
  I taková je žízeň. A já dnes – naštěstí – nemám v akademických kruzích žádné oficiální postavení, takže ty shody a neshody mi mouhou býti – a jsou – přesně tam!
  A začínám docela chápat historickou roli pátera Josefa…

 764. Skimici, tady se naopak shodneme. Já to tam přece píšu. Ten dopis je dopis snaživého kariéristy, nic jiného. Jenom jsem ukázal, ze kdy to bylo. Toť vše…

 765. Dušane, stačí šest reprokonektorů? Mám je připravené.

 766. 2 skimic ad 955 – nemohl, televize nemaje… O čem blábolil? On blábolí hrozně rád a hrozně rád se poslouchá…

 767. 958 tak tak, skimici. A dneska je nesprávného původu Pelikán….

 768. ad 956 – tak to sorry… Tomáš Zima mým spolužákem není…

 769. 963 PeSi
  že tam byl se studentama (jeden co se furt na demonstracích svléká do půli těla) dvě hoďky předem a že je tam nepustili, nabídli jen průchod zástupcům a že je to ostuda. Namítli, že tam mohli kromě té doby kdykoliv, on to ale rozbil tím, že tam podle tradice musí být s kytkou (s těma dvaceti studenty) vždy nachlup v devět hodin. Třeba to tak je. Oni tam ale (těch dvacet studentů s kytkama) prý už pak nějak nedorazili, když prezident skončil. Holt nebylo přesně devět a to už není ten rajc.

 770. Bohouši,

  můj tehdejší šéf spekuloval, že ten druhý „palach“ mohla být provokace státní bezpečnosti.

  K sebevraždě mám silné výhrady a to zejména k takové, která je spáchána proto, aby někoho jiného k něčemu přiměla. Zejména když to sebevrah zveřejní. Tím je dán můj vztah k Palachovi.

  Pokud se zabije někdo duševně nemocný, sužovaný težkými depresemi, kvůli sobě, aby unikl strádání a protože nevidí jinou cestu, je to neštěstí a je to smutné.

  pokud to udělá někdo,kdo je v konečném stadiu nemoci a chce uniknout utrpení a ztrátě důstojnosti, budiž, je to jeho volba

  Ale vzít si život s tím, aby jiné přiměl k něčemu, to má prvky citového vydírání a to já neumím skousnout. Natož to přijmout jako odkaz, který by mně k něčemu zavazoval a který mi politici otírají při každé příležitosti o hubu.

  Konec konců Palach prý byl katolík a sebevražda je podle katolíků těžkým hříchem.
  I když on byl taky marxista, takže je otázka, co vlastně byl….

 771. 768 Rputi, máš můj hlubokosklon. Co kdybys mi zdigitalizovala elpíčka?
  Včera jsem zkusmo zprovoznil gramec, hraje úžasně sametově. Nepočítá nuly a jedničky.

 772. (958) To víš, já opatrně napsal jen co jsem věděl, tahle oblast není mé obvyklé rejdiště. Když ale člověk koukne na fotky, je Robert celá matinka.

 773. Pesi, zdravím. Rozummím a chápu…

  Dneska jsem byl zase na hieroglyfech. Řeknu ti, ty Egypťani byli v matematice naprostí šílenci a magoři. Začínám mít neodvratnej pocit, že bych se v Egyptě neuživil ani jako ten písař. Při Hórově oku, ani jako ten písař… 😉

 774. 2 skimic ad 966 – holt se opakuji, ale všimnul jsem si, že svobody slova, projevu a demokracie maj nejvíc plnou hubu bejvalí bolševici! QED!

 775. Zoufalý dezorientovaný Karas na čt24. Kubal hotový. Romancov vyděšený.Řezníček nejistý.
  Morový rány dopadají na redakci.
  Kam zmizela ta stará dobrá Rychlá Rota demagogů, schopných hada popadnout za ocas, udělat z něj hůl a zase naopak?
  Smutný pohled!

 776. 2 BohouB – tak to jsem moc rád, že se Ti to líbí… Ne nadarmo jsem Ti toho Jindru doporučoval… No a nebuď smutnej, já jsem se mu taky už upsal, ačkoli ne vlastní krví… On má na nás okolo prostě ten zhoubnej vliv… a je to jak s těma jezinkama – napřed jen dva prstíky a pak chce velkou přednášku a reperezentativní článek…

 777. „Když ale člověk koukne na fotky, je Robert celá matinka.“

  Fakt? Tak to by plnovousem mohla konkurovat Conchitě Buřt

 778. Zkleslý Zavadil, že Hollande už neproklíná Asáda Bašára. Připadá mi to jako jedna zdramatizovaná knïžka od Fuchse. Naprosto absurdní.

 779. 2 skimic ad 966 – ta tradice je z loňska? Protože předtím tam žádná pamětní cedule nebyla! No ale jestli ta tradice zahrnuje řvoucí zaplacené stádo s červenejma kartama… De gustibo non est disputandum!

 780. MaYdo, zdravím. Ad [967]. Já si to s tou provokací StB prosím myslel a myslím dodnes také, ale nenapsal jsem to tam. TZ pouze posloužil. Kariéristický lokaj. Ony ty výzvy doktorů jsou všeobecně oblíbené…

  Převádět to na Palacha a hodnotit ho se mi ale už nechce…

 781. as 914 – skutečně je to citát z filmu, který v politické souvisloti použil generál Schwarzkopd po zahájení Dessert Storm.

 782. A vostál mluví o belgii jako o slabém článku a centru džihádistů a perlí jak ani letadlo do bruselu není bezpečné. On to netvrdí ale opakuje co slyšel. Ono jim dnes na čt24 prostě všem jeblo. To bude jednou kultovní záznam!

 783. 979 Dušane
  Vím, že už jsem to někde slyšel. Semanticky to není ruská fráze (jakkoliv v překladu) a ani to není jeho způsob vyjadřování. Proto jsem autenticitu celkem s jistotou zpochybnil … Řekl by to jinak.

 784. Ale jo, Bohouši, mně vlastně taky ne….nechme aspoň my toho Palacha v klidu spát….

  A karieristický lokajové byli a budou, akorát mně irituje, když se media prsí, že „chudáci studenti…“ a on to byl karieristickej lokaj s doprovodem.

  Náe mladej tuhle s typickým absurdnám humorem autisty pravil, že se všichni předháněj, kdo byl na Národní třídě, dokonce i ti, co tehdy nebyli ještě na světě.

 785. Schumi, díky, bohatě stačí. Mám jen dva evropské magnetofony – Uher a Revox

 786. a řezníček má z washingtonu jazykový koutek o trýznivé nejistotě tisku jestli ty teroristy označovat IS, ISIS, ISIL, DAesch a co Obama a media a jak to vlastně má být.
  Já k tomu říkám: méně keců chlapci a více činů!

 787. blbí novináři bývají osvěžením, pokud nejsou v absolutní převaze. Ovšem to co ppronesl Obamův pentagonálné mluvčí nese stopy geniality. Prohlásil totiž, že ruské nálety velkých leteckých uskupení jsou jen důkazem, že Rusové nemají moderní technologii umožňující přesné bombardování a nahrazují to blbými bombami. Vzhledem k tomu, že USAF provedla během dne 14 chytrých výletů, je to skutečně geniální výmluva. Akorát už mu to kromě voličů Hillary, už nikdo nežere

 788. PeSi, ahoj. Dneska tam J. nebyl, poniváč je někde na jakési konferenci. Zato přednášela jeho žena. A byla skvělá.

  Já za ní po přednášce zašel a dožadoval se toho, aby ty jejich slajdy z přednášky dali na net, poniváč u toho egyptského počítání záleží i na barvě (proto říkám, že to byli naprostí šílenci) a mohli si to ostatní spolu se mnou stáhnout. Domluvili jsme se, že příště to musím jejímu Jindřichovi příště připomenout a že to z něj určitě vytáhnu…

  Předminule jsem si zakoupil i jejich knihu a ačkoli na přednášce rozdávají i tištěné materiály, tak je mají černobílé a to přeci jenom není tak zřejmé. Teprve když je to černé, modré a červené, tak je to teprve vono!!!

  Možná, že i ty bys tam na něco na těch přednáškách zíral jako puk. Ty Egypťani byli opravdu velmi svérázní. Baví mě to děsně… 😀

  Už se těším na jarní semestr na Mezopotámii a ten jejich klínopis. Zakoupím si modelínu a pisátko si vyřežu svou rybičkou…

  Jinak na studenty a jejich znalosti či neznalosti si stěžujete všichni přibližně stejně (dnes to bylo na zlomky). Vypadá to, že na tom něco opravdu bude… 😉

 789. Domnívám se že Rusům o přesné bombardování nikdy nešlo. Spíš si myslím, že porovnali výsledky kobercového bombardování s výsledky chirurgicky přesného a kobercové vyhodnotili v poměru cena|výkon jako efektivnější.

 790. Dušane, nedávno se zase mluvka vymlouval na špatné počasí, které prý panuje v Sýrii a Iráku již delší dobu a proto uskutečnila USA koalice za říjen málo náletů. Chce to vyměnit mluvky a více lítat…

 791. (987) Asi tak, taky z toho mám ten dojem. Doma je za collateral damage nikdo nahánět nebude.

 792. Jeee, Halík mluví z Ameriky. Odjel na studijní pobyt. Něco ho vyděsilo?

 793. Uje (Halík) upřímně zděšen ze změneného přístupu amerických populistů a třeba Teda Cruise k otázce uprchlíků. Má veliké obavy ze zneuživání situace k podněcování proti nevinnému čistému islámu.
  Nevím jestli si Halík uvědomuje, že ve státech odstřelit teroristu je v některých státech stále považováno za záslužný čin a že by taky za ty kecy mohl od mějakého místního populisty dostat zcela farmářsky a přátelsky přes držku. Fuj to je divně amébovitá koloidní břečka aminokyselin!

 794. skimici,
  ale asi bude kandidovat na prezidenta, tak bacha 🙂 !

 795. 992 Matzurko
  Na Americkýho? To by Dušan emigroval 🙂

 796. 990 – ten nám tady chyběl. Doufám, že mu to neplatěj z mejch daní.

 797. Já se přiznám, že přes celibáty nejsem odborník. Ve fránině to znamená (celibataire) že on nebo ona žijou single nicméně pokud chtějí, tak si zasouloží dosyta. Ti kněží snad akorát nesměj zakládat rodiny aby je to nemohlo odtrhovat od praktikování katolického modlářství nicméně skočit si snad můžou ne? Když sjíždějí hošíky tak se proběhnout nezávazně pod dekou s nějakým čupr děvčetem už nemůže uškodit.
  Oni jsou katoličtí kněží vlastně takoví jogíni. Ostatní konfese knihy to nemaj.

 798. skimici – Ted Cruz dozajita populistou není. Na mém seznamu voliyelných je dost vysoko. kdyby do všeho nemontoval pánaboha. mohl by být na špici.

 799. 997 Dušane
  Nesleduji ho ale podle Halíkova dštění to bude v zásadě prima chlapík.

 800. krucifix – přiblblej americkej spellchecker, se při odeslání vrátí a krásně komolí – z volitelných uděla „volleyný“ naprosto nechápu jak. Kestli nrmám namontovaného nějakého velkého brtra jehož moje česká transkripce uráží,…. a hele – ropa pod $ 41,

 801. Neee,
  na českého. Na amerického byl mohl kandidovat Dienstbier jr., jsem si jistá, že rodný list má v pořádku 🙂

 802. .Dušane, jestli máš na mysli Light, tak mi už na monitoru dnes blikalo i těsně pod 40. Nejhorší od konce srpna.
  Podobně brent 43.40.
  Ale to se chlapci se furt jen kočkujou, nejsou zřetelný trendy.

 803. 1000 čekala jste Matzurko na zvučné číslo příspěvku abyste mohla vrhnout atomovku opepřenou nesporně pravým rodným listem?
  🙂

 804. To si snad, MAtzurko, nezaslouží ani ti,co volili Obamu 😀

 805. Dobré ráno vespolek,

  tak já se pokorně omlouvám 🙂 Ať nezačínám nový den uškrcená, to by se mi blbě bádalo pro světlé zítřky 😀

 806. Pane Neumanne ,
  upřímně Vás lituji.. Takovou bandu debilů ve vládě si nezaslouží nikdo.

  Co se táká přesného bombardování.. přirozeně, že Rusové mají „chytré bomby“
  Ale kromě toho mají šikovné udělátka pro bomby hloupé. Laserový zaměřovač, spojená s televizním,
  kterej je spojenej s autopilotem a počítačem
  Jakmile pilot zaměří a zamkne cíl, řízení letadla přebírá autopilot a sám v patřičný moment odhodí bombu. Přesnost prý 3-5 metrů.
  S nástupem strategických bombardéru se odlehčilo bitevníkům a Rusové vyhlásili „volný lov “ na cisterny.
  A prý jim to jde.

 807. Jinak ona nečinnost USA vůči ISIL nebyla z neschopnosti, ale úmyslná…
  Nechali je být, aby pouštěli žilou Asádovi.

  USA hrozí, že si irácká vláda řekne, že takovej spojenec je jim na houby, pošle USA do háje a „pronajme “ si pár ruských letek… k těm iránským vojákům, co už bojují jak v Iráku, tak v sýrii.
  A irácké šíítské milice jsou už v Sýrii taky…

 808. 995
  Asi platěj. Pravděpodobně z rozpočtu nějaké bohumilé společnosti, co provozuje CIA.

 809. Dobré ráno
  Ten klučík Abdelhamid Abaud
  http://cdn.tf.rs/2015/11/16/Abdelhamid-Abaud-620×350.jpg
  Mi tím rozesmátým šťasným a nevinným výrazem trochu připomíná mladého Boba Dylana.
  Ta fotka je z auta. Vypadá spokojeně. Táhne tím autem na provaze několik mrtvých těl nevěřících a apostátů do hromadného hrobu.

 810. Trochu hezké hudby pro dobrou náladu

  Michal Tučný – Píseň smolného imigranta
  https://www.youtube.com/watch?v=rv1z2-_-huk
  O běženci, který se někde zadrhl (asi píchl duši ve člunu), zatímco jeho kamarádi již pojídají kebab na Mexiko Platz

  Kde jen jsou a kde jsem já ?
  Proč všechno končí co začíná ?
  Smůla se na mě lepí ze zvyku
  a všichni jsou už v Mexiku …

  Ref: Všichni jsou už v Mexiku,
  Guten Tag já taky jdu.
  Aspoň si poslechnu pěknou muziku,
  co se hraje v Mexiku…

 811. Rputi,
  podle toho TV šotu to vedení Prahy zatím jen „zvažuje“. Je na Pražanech, jak s touto informací naloží.

 812. Dobré zas ráno… 2 Matzurka ad 1000 – výborný nápad! Aspoň by si i prostý američan uvědomil rozdíl mezi optimistou a pesimistou… Zatímco pesimista by řekl, že nikdo horší, než ta keňská vopice už bejt nemůže, optimista by dokázal, že může!

 813. No a navíc bychom se tady toho kreténa a hajzla zbavili – a to by byl vítaný bonus.

 814. 1013 Matzurko
  ještě bych skočil na ty kapří zabíjačky. Na místě pelikána bych to napasoval na Podněcování k nenávisti par 198a Tr.z. odst 1, 2 ale i klíďo 3b, podle posouzení konkrétního provinění.
  Zabíjení kaprů – to je přece nad slunce jasné – je v této pohnuté době jen průhledná symbolika a jejich omráčení, píchnutí, podřezání je jasný návod k revanši proti virtuálnímu nepříteli existujícímu jen v chorých xenofobních mozcích!

 815. Vykrvení jsem samozřejmě vynechal. To bych se pouštěl na příliš tenký led.

 816. …citát jednoho z bývalých britských premiérů Stanley Baldwina, který to nazval mocí bez odpovědnosti.

  Takže politická korektnost dle Robejška říká: vykonáváme moc, vynucujeme určité akce, požadujeme určité zákroky, ale za to, jestli to vyjde nebo nevyjde, odmítáme odpovědnost, od toho tady nejsme. My jsme tady od toho říci, co je správné, a společnost má povinnost to udělat a neptat se, jestli můžeme za možný neúspěch.
  „Takovým přístupem politická korektnost uzavírá dveře k možnosti prosazení nosného a smysluplného řešení,“ dodal Robejšek …
  ww.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Petr-Robejsek-a-Vaclav-Cilek-prednaseli-V-Nemecku-uz-je-to-jinak-U-nas-je-vic-demokracie-nez-na-Zapade-A-s-temi-muslimy-to-mozna-dopadne-takto-408875

 817. Tak se právě dočítám, že se do boje hodlá zapojit i Čína. Ono tahat euroatlantického – a tém pádem papírového – tygra za vousy může být beztrestné. Ovšem ti asijští tygři papíroví nejsou.

 818. Pravil Obama:Jedinou cestou, jak ukončit válku v Sýrii, je odchod prezidenta Bašára Asada.

  Nečíkal totéž o Iráku a Lybii?

 819. Robejšek má pravdu.
  Včerejšá titulrk novin: Čas smutku a odplaty.
  PITOMOST! Odplata za odpaltu znamená zrdcadlo přede mnou atrcadlo za mnou – nekonečno!
  Ne odpatu, ale likvidaci lotra.

 820. 1021

  Po jeho pádu se bojovníci ISIL chytnou za ruce , zapějí nějakou mírovou píseň a zahodí zbraně…

 821. (1011) Jestli tedy šaškárna s rozsvěcením stromu na Staromáku jsou „tradiční české Vánoce“, tak to „potěš koště“. Strom tam bude, odpadá jen šaškárna, IMHO sice zbytečně, ale ne proto, aby se musulmani náhodou neurazili. Zdůvodnění, aby neměli příležitost k atentátování, je sice blbé, ale neškodné.

 822. Jo a Macek je kouzelný: “ Zmrazit veškerá konta Saudů v zahraničí, okamžitě vyhlásit embargo na jejich naftu a vyhlásit též okamžitý zákaz stavění mešit za jejich peníze, které se ve světě stávají ideovými buňkami terorismu. A stejně razantně pak postupovat na všech frontách. Jenže tomu brání velmocenské zájmy, že ano?“ To mám asi velmocenské zájmy v bandách svých vozidel, když si představím, co by to udělalo s cenou ropy.

 823. Dobré ráno,

  no, já si myslím, že vPraze na Staromáku machometáni útočit nebudou. Spíš bych očekávala nějaké ty útoky v západní Evropě na vánočních trzích. A spíš v průběhu adventu, v obyčejný pracovní den, než při rozsvěcení stromu, kdy se dá očekávat, že to bude hlídané.

 824. Jak tady tak probíráte ty zasloužilé bolševiky, tak jsem si na jednoho vzpomněl.
  První vzpomínka je na vojnu, kdy odmítl nastoupit na službu v kuchyni, protože je mnohem důležitější, aby se připravoval na velitelskou funkci, než aby škrábal brambory.
  Druhá je možná vymyšlená. Famáci s ním natočil rozhovor s mladým komunistou. Po promítání mladého komunistu vyslýchala StB, protože jeho výkon považovali za parodii.

 825. honzo, já vcelku kašlu na to, jetsli někdo byl karierní komunista, když umí a maká a když vím, na čem s ním jsem.

  ale nadzvedne mně, když bývalý karierní komunista se tváří jako zasloužilej odbojář, co rozvracel stranu zevnitř a morálně káže.

  Tak mně napadlo, jetsli s tím ukřivděným Mejstříkem to nakonec nebylo tak, že jako předseda fakultního výboru SSM věděl, oč kráčí a očekával, že se zapojí do budování nové společnosti, ale ta revoluce to vzala příliš zhurta a smetla ty svazáky všechny.

  A s ostatními svazáky to mohlo být to samé.

 826. 1030

  Mám výrazné pochybnosti o každém, kdo měl vůbec chuť se stát předsedou fakultního výboru SSM

 827. Já teda nevím, chudák čuba, ale nelbnou lidi příliš? Já se teda necítím být policejní fenou….

  Možná, když už teda chce někdo soucítit s policejními složkami, by bylo lépe připomenout slova poloicejního velitele kdesi v Německu, že zatímco ti, co vítali uprchlíky plyšovými hračkami, spí spokojeně ve svých postelích, jeho podžřízení mdřou přesčasy a nespí, aby zvládali konflikty mezi uprchlíky.

 828. Ale fuj, maYdo

  my pejskaři na to koukáme jinak než Ty

 829. ten hashtag založil nějakej 24 letej kluk, má to být spíše recese
  https://twitter.com/hashtag/JeSuisChien?src=hash
  některý ty fotky s trikolorama a ty „patetický“ kecy jsou „podobné“ jako když teď sleduji kterýkoliv projev ve francouzské televizi 🙂
  Nejen češi jsou smějící se bestie.

 830. Ono to už částečně bylo v 1021, ale na Obamu by měli hodit síť….

  Manila – Americký prezident Barack Obama se na summitu zemí APEC opět vykádřil k ruskému angažmá v Sýrii. Podle šéfa Bílého domu si má ruský prezident Vladimir Putin vybrat mezi Bašárek Asadem a záchranou Sýrie.

  Hoďte na něj síť !

 831. Tak prý za trest za Zemanovy kecy (vyhrocená politická situace) k nám nepřijede ta italská komunistka, co předstírá (občas) řízení EUnijní politiky. To je snad prvně, kdy vidím nějakou tu Zemanovu užitečnost. 😛

 832. 1038

  Já naopak připisuju další důkaz toho, jak je dobré, že máme Zemana ! 😀

  No a prý se chystá „dvojrychlostní Evropa.

 833. 1038 no jo, ale za jakou cenu! To nesměla říct a tak kvůli tomu museli Zaorálkovi zlomit nohu.

 834. Princeton University students want Woodrow Wilson’s name removed from programs, buildings
  http://www.foxnews.com/us/2015/11/19/princeton-university-students-want-woodrow-wilson-name-removed-from-programs/
  Studenti Princetonu žádají aby bylo z programů a z budov odstraněno jm=no Woodrowa Wilsona (s poukazem na jeho rasismus).

  Jen do toho hoši.
  Jestli to čte pan Uhl nebo paní Šabatová, navrhoval bych uspořádat protestní pochod i v Praze po Wilsonově ulici (to je ta okolo Wilsoňáku), demonstrativně strhnout tabule a pronést pár projevů. Promluvit by mohl Jakub Patočka a tech student co se furt svléká (co ho tam nechtěli na Albertov s rektorem Zimou pustit) by si mohl na hruď namalovat Wilson the Racist (minule tam měl Putin the Killer).

 835. 1043

  Mohli bychom se přidat, a zlikvidovat Karlíka IV za antisemitismus 😀

 836. a doporučení pro milovníky popu – pryč sJacksonem, nechal se přebarvit na bělo! Fuj raista!

 837. Rusko od 1, ledna uvaluje na Ukrajinu embargo na zemědělskou produkci.
  Jaceňuk to vyčíslil jako ztrátu exportu za 600 miliónů dolarů.