„Zažít Ostravu jinak“

DannaG

Úplně krátký, nepolitický úvodník.

Spíš vzpomínka.

Minulou sobotu bylo možno „Zažít Ostravu jinak“. Na Sousedských slavnostech.

Odpoledne se vydařilo. Byl krásný podzimní den. Akce, kterou sice jako hlavní pořadatel organizoval Cooltour za spoluúčasti dalších, by se ovšem bez účasti občanů – sousedů – vůbec nekonala. A nešlo jen o to, přijít a přinést dobrou náladu, ale mít odvahu i rozbalit stánek s vlastními výrobky, od šperků, šatů až po domácí buchty, marmelády, čaje.

Ale hlavní byla ta dobrá vůle. Že se to podařilo, se můžete podívat tady http://dannag.rajce.idnes.cz/Zazit_Ostravu_jinak_2014/. Nejsem dobrý fotograf, ale snad jsem tu náladu aspoň trochu zachytila.

Ovšem ty slavnosti se nekonají jen v Ostravě. Jsou na mnoha dalších místech. Možná i u vás. Tak jaké to tam je?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 329 komentářů u “„Zažít Ostravu jinak“

 1. Hezký fotky , Dano.
  Mně tahle akce unikla, ale tenhle víkend se chystáme do Bohnic – pokud si někdo vybaví známé zařízení, kde všichni jednou skončíme, je na správné stope, ano, přesně tam – na akci, zvanou Aplafest.

  Pořádá to nadace Apla a zejména odnoš, kde se scházejí lidi s Aspergerovým syndromem a krom vzájemné podpory podpory při řešení společných problémů, který tahle dignoza přináší pořádají různé akce.

  Možná, jestli něco nafotím, tak to sem taky dám.

 2. V Praze to bylo samozřejmě taky, ale já dala přednost bitvě na Bílé hoře, něco nafotila, hodila na fejsbůček a …nic:))

  Dneska udělám: „Zažít Andreu jinak“, vytahám zpod postele ty sexuální maniaky a bude mejdan.

 3. 4 třeba ten rozpor vysvětlí ministr Jorge Jorgenssen

 4. ale mít odvahu i rozbalit stánek s vlastními výrobky, od šperků, šatů až po domácí buchty, marmelády, čaje

  Máme tady hody, pouť, krmáš, jak chcete…
  Žádná odvaha tady není…najmout stánek za neprodělek. Možná něco málo vydělají.

 5. Vietnamský operátor na Ukrajině? To se Madlence nebude líbit!
  Ta rozpínavost Vietnamu je hrozná!;-)

 6. No úžasné,
  ta děťátka na silničním přechodu pro chodce.

 7. Rputi dobrý večer
  … sice nemohu poskytnout zasvěcený pohled insidera, ale v něčem s ním souhlasím. Zhruba tak ve školních letech o kterých na začátku mluví si opravdu vybavuji pojem „fízlárna“ jít na „fízlárnu“. Alespoň u nás v menším městě se to tak říkalo. Z druhé strany – on z toho dovozuje, že musel existoval pojem „fízl“ ve smyslu personálu těch „fízláren“, tedy tehdejších „příslušníků“. To si nevybavuji. Určitě jsem slovo fízl nepoužíval vůbec, možná jsem ho četl v nějaké knize, možná detektivce, jistě v pejorativním smyslu. Vůbec si nemohu vybavit jak jsme „pčíslušníkům“ říkali. My jsme snad používali i to slovo „příslušník“. To bylo tak blbé, že je to vystihovalo. Možná jsem používal „policajt“ když už jsem byl teenager. Nejvíce ale nějaký obrat typu: ti č.ráci nebo tak podobně 🙂

 8. skimici, mně se na tom zejména líbilo, jak to cudně motal až zamotal, takže vyplynulo, že „fízl orgán visel“ – to už jsem padala ze židle! 😀

 9. Pro staré město Pražské potvrzuji uživání obou výrazů – fízlárna i fízl – běžně v době mého mládí tj. léta 50. a 60. „Bacha, fízlové!“. V prvních deseti letech mého života jsme sice hráli na lupiče a četníky, ale když jsme začali vnímat uniformy, tak to byli „fízlové“.

 10. 13 to si pamatuju taky. To jsem byl úplně malej. Vyslovovalo se to eseMbáci.

 11. 15 … my jsme hrái na četníky a ZLODĚJE 🙂

 12. Esembáka jsem používal v hovoru s rodiči a dospělými. Nikdy, opakuji nikdy, jsem ve slušné společnosti neřekl orgán. Příslušník jsme říkali ve škole, když jsme mluvili se soudružkou učitelkou.

 13. Pro zajímavost – v Praze jsou schopni vyrobit dopravní kalamitu kdykoliv a kdekoliv a ani k tomu nepotřebuji venkovany nebo sníh. Dneska v poledne si někdo zaparkoval Meďoura pod Letnou tak, že by se mohl odřít lak na tramvaji a tak se zřizovala náhradní autobusová doprava X1. Nikdo nemohl sehnat Policii ani odtahovku (v Praze!) a tak se tam dostavily odtahy až po hodině.

 14. 18 potvrzuji. Orgánem jsem je taky nikdy nenazval. Byl jsem vždy konkrétní 🙂

 15. Dobrý večer,

  fízlárna se u nás říká dodnes jako historicko místopisný pojem – „tam co bývala fízlárna“ a tak. Fízlové a sesembáci rovněž.
  A „péesáci“ pro pomocnou stráž. Péesáci byli považováni za ještě větší blby než policajti.

  Někde jsem vyčetla pro tenhle druh populace taky pojem „mlíkaři“, který jsem v životě neslyšela. Víte někdo něco o tom, že by se jim říkalo „mlíkaři “ a kde se to vzalo?

 16. 11 – ne, Halladine, musíte dál sjíždět to co obvykle…

 17. Ale houby, Martine, nejspíš poliši prověřovali, zda majitel mercedesu je dostatečně malé zvíře na to, aby neměli průser, když ten odtah zavolají. 😀
  Pomáhat a chránit, ne?

 18. ale kdeže, skimici, to bylo napsaný v době, když zastánce pekařů a mlíkařů nejspíš ještě tahal kačera na špagátku.
  Snad v nějaký detektivce od Hany Proškové, v šedesátých letech

 19. >>dvd – jj – „sonyboje“ pamatuju od své máti.
  Pro nás bylo běžné esenbáci nebo orgáni, fízlové byli jednoznačně tajní.

 20. maYdo – „mlíkaři“ jsem zachytila v „Hříšných lidech města pražského“ jako výraz prvorepublikové galerky. Ale proč, netuším!

 21. 26 – uznávám. Blbej šťouch. Teď vážně. Tipoval bych to na nějaké Brňo. Odtamtud.

 22. 2ž … jejda, Hana Prošková. Moje obľúbená (Bohouši, je to správně to ľ ?) detektivková autorka a Horác!

 23. Prostě ta modrobílá nějak evokovala mlékárenský průmysl, který používal stejnou barevnou kombinaci. A zkratka VB dala vznik označení „hoši z pátý bé“.

 24. Ṧḱḭṃἶḉἷ, ahoj. To víš že jóóó! Máš to fšecko správně… 🙂

 25. Jo, skimici, a nejen Horác, to byla docela sbírka různých postaviček.

  Pamatujete třeba tu o těch dvou sestrách, co vždycky přešouply skříň se zrcadlem na dveřích, když se pohádaly a Horác měl z toho depku, protože viděl oknem ten pokoj jinak a myslel, že mu hrabe?

  Ovšem svým způsobem to byl hodně temný a drsný příběh. Jako ostatně všechny.

 26. Mlikari byl v Praze dost rozsireny pojem. . .A mam pocit, ze to rikali i „padouši“ v nejake detektivce z te doby.
  Mene zname bylo novejsi Don Debilos a ponekud rozsirenejsi pro PSVB bylo Don Debilos Amateros. . .
  Ale myslim si, ze po vecne casy zustane nejvystiznejsi Kuci z paty bé.

 27. Skimici, jmenovalo se to „Křivý prostor“. Vyšlo to asi v jedné knížce s dalšími příběhy. Ty knížky se obvykle jmenovaly po jedné z povídek, ale tahle nebyla titulní.

  Ty sestry byly dvě staré dámy, na sobě závislé. Jednu si chtěl vzít k sobě synovec do ciziny a ta druhá ji zamordovala.

 28. V Brně se říkávalo mlíkaři dopravákům s bílými čepicemi, ostatním se říkalo švestky. Fízl a fízlárna byly rovněž obvyklé výrazy.

 29. jo, švestky taky pamatuju. Jen nevím proč, protože uniformy pamatuju zelený.

 30. 38 naYdo – Smrt programátora? Dík za tip. To někde MUSÍM sehnat. Nečetl jsem to.

 31. Skimici, nevím, v který sbírce. Ono to vycházelo všelijak.

  Pamatuju si, že smrt programátora jsem četla, ale už si ji nějak nevybavuju. Na rozdíl od toho Křivého prostoru, kde si pamatuju děj, ale nakonec jsem si musela vzít na pomoc internet, abych se dobrala názvu povídky.

 32. 2 Rpuť ad 10 – koukám, že ten Karel je taky kurva svýho jména. Toto hodnocení si mohu dovolit, neb je můj spolužák. Jo, to se tak někdy z lidí stávaj kurvy…

 33. 2 martin ad 18 – to jsem takhle jednou seděl v hospodě v Michelský – už dávno neexistuje – a požíral místní specialitu – tataráka, volně vystaveného v chlazené výloze (dnes by se EU orgán posral). No a hospoda nabitá, tak si ke mně ke stolu přisedli 2 policajti, tedy tehdy soudruzi příslušníci, zjevně frustrovaní svým „povoláním“. ani jsem se nesnažil s nima držet krok… A dorazilo mě, když pak na té nejdůležitější místnosti mi jeden z nich řekl – mladý muži, pojďte se vychcat vedle orgána.
  Zažil jsem ledasjaký „dojemný opice“, ale tihle dva hrajou čestné místo. Tohle snad bylo ještě horší, než „svatba jako řemen“ kde Pucholt přemítá „náčelníku, proč nás lidi nemaj rádi?“
  Skoro mi těch dvou kluků bylo líto… asi Stokholmský syndrom…

 34. Jo a proč švestky? – Za mého mládí tihle hoši nosili slušivé tmavomodré uniformy, přesně v odstínu švestkové modři. Takže kdykoli vezu vrstevníka/vrstevnici a sdělím, támhle číhaj švestky, je okamžitě jasno…

 35. S mlíkařema plně podporuji Foundryho… Ty bílé „dekly od hajzlu“ byly určující…

 36. 2 Rpuť – viz Wikipedie – Příslušníci VB nosili uniformy v zelené barvě – tzv. hluchavky (kromě padesátých a šedesátých let, kdy se používaly uniformy modré – tzv. švestky) s nárameníky podle sovětského vzoru v rudé barvě, na kterých byla uvedena hodnost a nápis SNB (na Slovensku ZNB).
  viz http://files.zlata-puska.cz/200002281-38a3b399df/SNB-04.jpg

 37. PeSi, já bych řekla, že přezdívka „švestky“ je ještě předválečná.

 38. ne ne, viz „všichni dobří rodáci“ – scéna s Menšíkem, kdy se dozví, že bude převychován…

 39. 52-ale houby, SNB měla modré uniformy ještě v 60. letech. Stejně tak auta byla bílo modrá.

 40. (12) Původně asi „fízl“ je tajný policista, ale za bolševíka to mělo velmi široký rozsah a spoustu synonym. Rozhodně neplatilo jenom fízl = jen tajný policista.
  (22) Modrá auta s bílým pruhem – mlíkaři. A dvd zase rychlejší, jak tak čtu popořadě.
  (41) Uniformy byly původně modré. Když jim to pozvolna měnili na zelenou, začali v Praze. Když pak přivezli na výpomoc do Prahy venkovské policajty, byly vtipy o „borůvkách“.

 41. PeSi, vždyť se koukni na ten můj odkaz na uniformy. Policie měla modré. Zelené měli četníci.

 42. 2 rpuť – akorát, že před válkou si lidi těch policajtů ještě vážili. Teprve pak se z nich staly švestky.
  Dneska? Když někde chcípne policajt, je to důvod, dát si panáka…

 43. Ukraine Picks Motley Group to Exchange for Prisoners (NYT)
  Ukrajinští zajatci jsou pestrá směska, často nikdy nebojovali (převzato Novinkami)
  http://www.nytimes.com/2014/09/25/world/europe/ukraine-prisoner-swaps-russian-separatists.html?_r=0
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/348837-ukrajinsti-zajatci-jsou-pestra-smeska-casto-nikdy-nebojovali.html

  Ukrajincům došli zajatci tak sebrali pár mladíků a strčili do basy aby něco měli na výměnu zajatců s opolčenci.
  To jsou ale hloupé pomluvy. Kam na to ti američani choděj?

 44. Skimici, jestli ono to nebude tím, že Ukráci zajatce moc neberou. Nebo nepřežijou tu zajateckou péči…

 45. Též obuškárna nebo obuškariát. Žena jednoho spolužáka tehdy razila také výraz poslušníci.

 46. WTF?
  U Apple řádí nějakej džihádista, sotva jsem včera stáhl upgrade 8.0.1. už mi tam bzučí 8.0.2.
  Steve, ty to vidíš 🙁

 47. Ono mezi Ukrákama a Rusákama moc velký rozdíl nebude, koneckonců je učí ti samí důstojníci:)

 48. Tak abych se taky zapojil. Běžně jsme říkali uniformovaným policajtům fízlové, mlíkaři a švestky. Mlíkaři a švestky se říkalo podle modrých uniforem a bílomodrých vozidel. A jak si snažím vzpomenout, myslím, že pravdu má AeroKarel, výměna uniforem za zelené začala někdy po ruské okupaci. A jak píše Simon Klein, tak název Don Debilos a Don Debilos Amateros, to jsme začali používat až nějak v osmdesátých letech. Pokud jsme se policajtům octli zoči-voči, tak jsem je oslovovali (když jsme museli) soudruhu orgáne, což jsme si pro sebe vysvětlovali úplně jinak, než oni, totiž jako ten jistý pánský orgán. Prostě rozvraceli jsme a občas i něco pozvraceli. Doba her a malin nezralých. A to jsme tenkrát netušili, že to co je, není nafurt. Zrovna jako jsme netušili v devětaosmdesátým, že se to zase všecko vrátí v bleděmodrým a z jiný světový strany.

  Pro MaYdu a Skimice mám informaci, že ta povídka od Proškové byla též v televizi natočená (Horáce hrál Bartoška) pod názvem Zrcadlo nenávisti. http://www.csfd.cz/film/207096-zrcadlo-nenavisti/

 49. 64 Venco, dobrý večer. Snad to budou někdy opakovat. To bych se rád podíval a snad bych přežil i mladého Topfera. Ale Horáce v podání Bartošky? To si nedovedu představit… ale já tam pod tím mám zafixovaného jednoho kamaráda. Čistá inkarnace Horáce Proškové…..
  S tím osmadevadesátým. to jsou ale ošklivá slovíčka 🙂 Stejně jsem ale rád. Ono nic nikdy není ideální a za tu dobu předtím bych to určitě neměnil Ani teď ačkoliv si neodpustím provokativní plky.
  Ne. Opravdu ne.

 50. Však já schválně přeháním s tím devětaosmdesátým, ale přeci jenom trochu pravdy v tom je, i když bych samozřejmě taky neměnil. Možná mě taky štve, že se mi volbou nepodařilo někoho někam dostat, až konečně letos Macha a zrovna do instituce, kterou nevidím rád. Jinak vždycky volím ty nevolitelný.
  A ten film mám možná někde nahranej, ale nevím jestli ho najdu. Vím, že to koukatelný bylo.
  A když jsem u těch kriminálek, tak se mi podařilo teď opatřit si starý krásný italský kriminálky ze sedmdesátých let s Maurizio Merlim. Tady kdysi v kinech běžel Krutý Řím, tak ten a ještě další 2, které jsem ani neznal (Řím plný gangsterů a Krutá Neapol). A je to pohoda vidět konečně kriminálku, kde detektivem je pořádnej chlapák (běloch), s ničím se moc nebabrá, nevyskytuje se tam žádná politická korektnost, zločinec nemá žádný extra práva a tak podobně. A kriminálce nešéfuje žádná Chýlková nebo Adamovská, jak je v poslední době u nás zvykem. Prostě stará dobrá škola. Nic proti Adamovský třeba v Hříších pro pátera Knoxe, tam jí to sedí.
  Teď jsem možná někoho naštval, ale nemůžu si pomoci, je to můj názor. Feministky, sežerte mě.

 51. TAky mi Bartoška na Horáce zrovna nesedí….

  A přiznám se, že nemám ráda detektivky s emancipovanými ženskými detektivy. c výjimkou slečny Marpolové, ovšem.
  Ale pokud jde o Adamovskou, jde-li o kriminálku anděl, za tu by spíš feministky sežraly scénáristu, protože to je baba veskrze nesympatická a jako šéfka nemožná.

 52. Prošková mi trochu připadala načichlá socialismem, viz „Abcházský med“ i jiné, ale už je to dlouho, tak si tím nejsem zcela jist.
  (68) Slečna Marple je všechno možné, jen ne emancipovaná.
  (69) Bude, nebude. Každopádně ukrajinští nacisté se nějak zásadně neliší od ruských nacistů. Třeba to ti Amíci vylepší – ale moc bych na to nevěřil. Každopádně, snaha je. Kdo bude polepšovat ty ruské nácky?

 53. Šumaváku 69 -holt maj nějaký nucení a ten ISIL jim nestačí. A taky potřebují důvod, jak na té Ukrajině být! 🙂

 54. Tak Zeman pronesl na konferenci na Rhodu celkem dost zásadní projev. Nejenže má pravdu, ale ještě si dovolil ocitovat Klause. No jedna hrůza! 😀 😀 😀
  Jj, to je ta relativita – jsem opravdu ráda, že na té hradní sesli nechrápe Sedmispáč!

  „Projev prezidenta republiky na konferenci Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos“
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zeman-Je-nutno-zrusit-sankce-ktere-jsou-zbytecne-a-kontraproduktivni-336796?nocache=1

 55. Rputi 😉

  Ale nevolila jste ho, že ? 🙂

 56. Já si nějak nemohla vybrat, tak jsem raděj nikam nešla! 😀
  Ale dneska jsem ráda, že dopadlo, jak dopadlo. On měl ten Klaus zase pravdu!
  Být tam Kódl, tak už jsme ve válce a zmobilizoval by i Blanické rytíře!

 57. 65 …Halle tos me poranu trochu podesil. Takhle podobne ke mne promluwila jedna z tech holek co stojej na Treppelweg jeste pred mostem jak se jde k Prateru 🙂 ale diky. Uz to bzuci.

 58. Skimici,

  ale ona za to kouknutí asi něco chtěla , že ? 🙂
  Tady to máš Satarmo ! 🙂

 59. Stran uniforem SNB: http://klubvb.webnode.cz/o-nas/
  Před modrými uniformami byly na přelomu 40. a 50. let uniformy zelené. Těm modrým se někdy říkalo „ajznboňáci“.
  Jinak asi budu mimo klub přátel Hany Proškové. Detektivky s Horácem se mi jevily už v mládí jako blábol a dodnes jsem tento postoj nezměnil. Zdávalo se mi, že autorka do Hroáce promítala své vlastní duševní stavy.

 60. Tak pan president Zeman ze predevsim zachoval jako hulvat a nouma. Opet jednou. Takovej utapnutej ceskej furiant bez formatu.
  Jedine co dokazal ze si ho politicka Evropa zaradila jako „opet jeden exot z vychodni Evropy na ceskem trunu.“ Nic noveho ,ze?

  Jako predstavitel nas Cechu, nedokazal timto jeho „projevem“ naprosto nic. Takovej „vyblitej“ radoby truc ve vesnicky hospode. Ze to ziskalo ovsem souhlas v Bechyni me ale neprekvapuje. . .

 61. 2 dvd – ad Prošková – naprostý souhlas, totální blábol… Já si říkal, že s tímhle stylem psaní musela být těžká alkoholička…

 62. (69) Všechna prohlášení velitele batalionu Donbas Semenčenka – ve skutečnosti prodavače televizorů Konstatina Grišina – bych brala s krajní opatrností. Není to tak dávno, co se chvástal, že bude přijat v Bílém Domě. „Úspěšného“ velení akce Ilovajský kotel se musel zříci, protože ho někdo střelil do zadku. USA se orientují na opravdu kvalitní matroš.

 63. Klaus má vždy pravdu a Hájek je jeho prorokem http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1232-edward-snowden-opet-sokuje-vudce-isil-je-ve-skutecnosti-agent-mossadu-cil-treti-americke-valky-v-iraku-vytlacit-rusky-vliv-zlikvidovat-asada-a-vytvorit-velky-izrael.htm

  O chvástání, kdo koho kde přijme a konstatování, kdo koho kde postřelil či prostřelil čí letadlo bych pomlčela, v tomhle smyslu je ČR taky kvalitní matroš…a vychází z toho mnohé činy našich potentátů…Klause konkrétně, ten neodpustí žádnou skutečnou či domnělou urážku a je kvůli pomstě ochoten zajít kamkoli…včetně Putinovy prdele, viz jeho proslovy při volbě Janukoviče, soudu s copatou nádherou nebo s Pussinami ( a mnohé další příklady).

  Jsou to oba ješitní, mstiví šaškové. http://www.lidovky.cz/zeman-a-barroso-vztycili-nad-hradem-vlajku-eu-fn6-/zpravy-domov.aspx?c=A130403_114817_ln_domov_mct

  No, odjakživa tvrdím, že Zeman je siamské dvojče Klause….a opět se to potvrdilo.

 64. Ukrajinu si pozvracet nedame. . .
  Baubo mírnete se. . .ted tam strihnete par informaci o smesnem Zemanovi a neco o tuneldedkovi.
  Jinak neprojdete u testu v euroVUMLu. . .

 65. 73 Rputi, to je iluze. Kdyby tam dřepěl sedmispáč či někdo jiný, a kecal trochu jinak, prakticky, zdůrazňuju, prakticky by se pro nás nic nezměnilo. To je snaha kavárenských diskutérů přikládat tomuto větší význam než má.

 66. 51 Pesi, ano, aby nebyli vidět když Husákovi jdou pro kopřivy. Specialisti na hluchavky byli dopraváci. Čepice s bílým převlečníkem.

 67. To jsem si tak ráno říkala, kdo po tom špeku s Hájkem skočí, jak slepice po flusu! 😀 😀 😀
  On sice Snowden vůbec o Iráku nemluvil, ale opisují to kdekteré „svjetové“ noviny.

 68. Dobré ráno,

  vlastně skoropoledne, nějak jsme zaspali…. 🙂

  Karle, jistěže slečna Marplová nebyla emancipovaná. Právě proto ji jako „vyšetřovatele“ beru. A k tej načichlosti socialismem – no, je to načichlý dobou, kdy se ty detektivky odehrávají. Není to obhajoba, je to prostě kulisa děje.
  Ale nikomu ji nevnucuju. Jsem si vědoma toho, že ty knížky jsou svým způsobem ujeté a nemusí sedět každýmu.

  Vás ty exhumace politických mrtvol ještě baví?

  Se zrušením sankcí bych souhlasila, ale to že má Zeman z mého hlediska pravdu a že cituje Klause, z toho ještě nedělá zásadní projev.

  Ono to je dost relativní, co je zásadní projev. Havel jen otevřel hubu a i kdyby chtěl jen zívnout, už z toho byl „zásadní projev“. A změnilo to něco?
  Prdlačky. Zatleskali mu, napsali do novin, jak byl skvělej a to bylo všechno.
  Jediným „zásadním projevem“ byl ten v Rudolfinu a to není nic, čím by se mohl chlubit.

 69. Schumi 86 – velmi se mýlíš. Sice bychom in natura neválčili, ale byli bychom v čele všech možných i nemožných sankcí. Nic by se nehodilo knížeti pánu lépe do plánů.
  Poškozování naší výroby je takříkajíc jeho raison détre!

 70. Pussina Tollokonnikova je prostě čistá avantgarda.
  http://www.spiegel.de/international/world/spiegel-interview-with-pussy-riot-activist-nadezhda-tolokonnikova-a-853546.html
  Ráda Slavoje Žižeka a má klasické pindy:
  Tolokonnikova: Yes, we’re part of the global anti-capitalist movement, which consists of anarchists, Trotskyists, feminists and autonomists.
  Spousta lidí si tím v těch letech projde a Rusáci to ještě nezažili. Třeba se tam odehrají pozdní šedesátá léta a uslyšíme nějakou pěknou muziku a přečtem si nějakou pěknou knížku.

 71. „Aktuální nepřátelství západních elit k Rusku je chyba, jsem si tím jistý“, říká Klaus,“ tento postoj vzniká na základě falešného a zastaralého vidění světa.“

  Už tahle první věta je při uvědomění si faktu, že velkou část ruského ( nejen ruského, ale takřka všech postsovětských států včetně Ukrajiny) hrdého postoje tvoří nenávist k „Západu“.

  Diskuse, články, knihy, vzpomínky, úvahy…všude to tam je. Závist a nenávist.

  Ze strany USA je to trochu barvitější…účelové nepřátelství některých elit, ale určitě ne všeobjímající řešení vlastní malosti nenávistí směřovanou k Rusku ( SSSR).

  Má to popletený, Klaus:)

 72. 90 Rputi, to by byla ta demokracie. Kdyby si ho většina zvolila….byly by sankce a drahota a jiná trápení. Kdyby to té většině vyhovovalo….

 73. Heršvec,
  už by to chtělo jmenovat nějakého nového třídního nepřítele. Ukrajina byla označena za lokální konflikt a s přibývající zimou bude důležitost klesat, v Sýrii je to takové rozplizlé a pokyny vydávané Velkým bílým otcem ve Washingtonu připomínají chytrou horákyni. Xakru jak se může člověk vymezovat, zastávat zásadní postoje a spílat nepřátelům, když shora nepřišlo vnuknutí kdo je nepřítel a jakou linii vlastně držíme?
  Ještě že máme toho Klause 😀 😀 😀

 74. Skimici, samozřejmě nejsem – brala jsem to tak, že je to rozhovor s Klausem. Pokud jsem se mýlila, tak se omlouvám.
  V každém pádě to vyjádření je ale pravdivé.
  K Baštovi – ten pán sice není žádné lumen, ale zkuste si přečíst pár jeho článků s poslední doby. Jeho hodnocení a argumenty jsou docela rozumné.
  A nejvíc mě potěšil, že dokázal říct, jak se stydí za ty hloupé řeči, co dosud vedl.

 75. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sef-Okamurovych-poslancu-Atrapy-politiku-zavidi-Putinovi-A-toto-muze-do-valky-s-Ruskem-zatahnout-celou-Evropu-336525

  Co si myslíte o tom, že někteří politici označují Putina za nového Hitlera? Jaký je váš názor na ruského prezidenta?

  Ruský prezident Putin má v tuto chvíli takovou podporu ruského obyvatelstva, kterou by mu mohl závidět každý světový politik. Pokud mu někdo vyčítá autoritářství, tak otevřeně říkám, že na území Ruska je v toto chvíli největší míra fungující demokracie, která tam kdy v jeho historii byla. Prezident Putin hájí velmi tvrdě zájmy Ruska na mezinárodní scéně – jeho vystupování je bohužel takové, že řada evropských a světových politiků vedle něho vypadá jako atrapy. A samozřejmě, že atrapy závidí a mají vztek. A když má atrapa vztek a závidí, tak uráží. Skuteční politici takovému silnému protivníkovi otevřeně čelí a neuráží ho.

 76. 98 – ptakopysče
  eurouderka ma pravě BoRo, takze pockej a za chvili to budes mit z prvni ruky.
  Zatim zaujmi postoj dle zlateho managerskeho pravidla (tim se ostatne ridi i vlada a eurobafunari):
  V neprehledne situaci jednej nečinností. . .

 77. „Ruský prezident Putin má v tuto chvíli takovou podporu ruského obyvatelstva, kterou by mu mohl závidět každý světový politik. Pokud mu někdo vyčítá autoritářství, tak otevřeně říkám, že na území Ruska je v toto chvíli největší míra fungující demokracie, která tam kdy v jeho historii byla.“

  A předtím tam měl podporu Lenin, Stalin, před nimi car…světská sláva polní tráva.

  A ano, mají nejvyšší míru…ble ble, a je to tak dobře, protože takový kolos demokraticky řídit a současně vést za ručičku ( Rus dokáže uvařit ze dvou brambor jídlo pro celou rodinu, ale vymyslet hrnec jen výjimečně, narozdíl od např. Amíků- tedy původně přistěhovalců, kterým prostě nezbylo nic jiného než aktivně vymýšlet řešení, zatímco Rus sedící na jednom kousku pole musel hlavně poslouchat pány a ničím novátorským neprovokovat) zkrátka nejde. To Putinovi nikdo nebere…není to zrovna demokracie, ale je to maximum, co je možné.

  Pindy o atrapách od někoho, kdo se veze s Okamůrou už nestojí za řeč.

 78. To je zajímavá myšlenka…
  Rus dokáže uvařit ze dvou brambor jídlo pro celou rodinu, ale vymyslet hrnec jen výjimečně, narozdíl od např. Amíků-

  Amíci tedy umí vymyslet hrnec, ale uvařit v něm jídlo už ne… zajímavé!

  A že to zkouší pořád dokola…
  http://zpravy.idnes.cz/usa-vycvici-syrske-bojovniky-d24-/zahranicni.aspx?c=A140927_112027_zahranicni_bse#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main … něco mi to připomíná.

 79. 108-tak hloupí v USA nejsou, jde tedy o záměr….
  Orwellova permanentní válka se stává realitou.

 80. Šumaváku,
  Co bys chtěl, vynalez Mendělejev kastrol? Nevynalez!
  Na milost lze vzít jedině Ciolkovského, kterej beztak vynalez nějakej samovar, dal tam, dědek roztržitá moc vody, přitopil …. a přišel na princip raketového pohonu.
  Jj – tak nějak to určitě bylo!

 81. NoName jistě – vycvičíme opozici a ta Asada porazí!

 82. Tak jsem zvědav, kdy začne výcvik bojovníků proti bojovníkům vycvičeným právě v současnosti. A dále da capo al fine – avšak nikoliv senza replica.

 83. FB – J.Šídlo: „V Praze 10 se ještě pořád nenašel ten osmý volič, který měl přijít, prosím vás, dojděte tam někdo, nebo se to nedá uzavřít.“

 84. Rputi – ale tomu Ciolkovskemu rádi Čak Norys…využil svůj vylepšeny vynález nočniku – papiňák, zvaný v Americe čakiňák…
  Zas jedna eurohujer si špatně přečetla manuál….

 85. Na stránkách Komerssantu byla před časem anketa 20 významých ruských emigrantů od Gercena po Baryšnikova, kde odůvodňovali svůj odchod z Ruska. Nejtvrdší soud vyřkla Ayn Randová, která řekla, že Rusko nenávidí a považuje je za nejodpornější a nejzaostalejší stát na světě.
  Jinde jsem ale četla názor, že emigrant musí nejdřív zabít Rusa v sobě a další krok je zabíjet Rusy.
  Ukrajinští nacionalisté udělali hroznou chybu, když poplivali Velkou vlasteneckou válku, zhanobili památníky padlých atd. Pro Rusy je to stále „svajščennaja vojna“. Proto v ruské společnosti rezonuje označení kyjevanů jako nacistů a proto semknutí kolem Putina.

 86. Šimone,
  papiňák je francouzská záležitost nazvaná po lidumilovi a vynálzci hraběti d’Papignac. Fyzicky ho samozřejmě sestavil a vyzkoušel Papignacův kuchař, ale duchovním otcem byl sám hrabě. (Ten blbec v kuchyni by na tak složitou věc sám od sebe nepřišel.)
  Kdybys to hledal na mapě, tak hrabství Papignac sousedí s majetkem rodiny Slovignac.

 87. Baubo, Byron zas nenáviděl Angličany!
  Ono ty rozervané umělecké duše vždycky nejvíc logicky nasejřej ti, které má kolem sebe. 🙂

 88. Schumi,
  ad 115 – potřebujeme vytyčit linii. Rýsuje se ukrajinský scénář ve Španihelsku, komentátoři se bojí, aby nezaujali postoj odlišný od hlavní linie a nešlápli tudíž do politického hovna, ze zoufalství přežvykují Klause a Putina, aby se udrželi ve formě. Situace je krajně vážná a je třeba jednat! Jinak nastanou nedosírné následky 🙁

  Prezident autonomní španělské oblasti Katalánsko Artur Mas podepsal dekret k vyhlášení referenda o katalánské nezávislosti na Španělsku na 9. listopad. Podle světových agentur je to další krok ke zvýšení napětí mezi Katalánskem a centrální španělskou vládou. Španělský premiér Rajoy však prohlásil, že referendum je ilegální a hodlá ho napadnout u Ústavního soudu.

 89. ptakopysku, mám tomu rozumět tak, že na počátku byl zkvašenej Chateauneuf-Du-Pape, pak to bouchlo a bacilo Papina do čela? A ten, mačkaje bouli zvolal: Ha, Papinův efekt? 🙂

 90. ptakopysku, zdá se, že to odtržení Katalánska je přímo španělským záměrem. Jinak by se je nepokoušeli nakrknout ještě víc. Snad aby se poradili v tom Englicku… 🙂

 91. Rputi,
  kdepak chybně jednak místopisně – Châteauneuf-du-Pape je kousek od Avignonu, ale hrabě Papignac žil v kraji Bertranda, vévody de Bill.
  Panu hraběti šlo na nervy, že kuchaři při vaření pokrmu vynalezeného Godefroyem de Bouillon, slavným vůdcem křižáckých výprav, neustále z hrnce utíká na rozpálenou plotnu vývar a celý hrad tudíř v neděli dopoledne smrdí jak rozpáranej herec. Farář v hradní kapli odmítal sloužit mše, oháněje se teoriemi o přítomnosti ďábla, neboť linoucí se smrad byl vskutku ďábelský. Rozzuřený hrabě z taseným kordem jednou vběhl do kuchyně, aby dodal svým slovům vážnosti, probodl na místě prvního kuchtíka a tlápaje v řinoucí se krvi řval na kuchaře, že příště rozpálenou poklici na hrnci vlastnoručně zatíží prdelí nebohého chefa de cuisinne a bude se pást na jeho mukách. Když hrabě kordem zmasakroval ještě ficku u dřezu, dvacet talířů a druhého číšníka, který se do konfliktu omylem přimotal, uklidněn odešel na mši, aby očistil duši od hříchu.
  Kuchař pokrčil rameny a zamumlal – když zatížit, tak zatížit. A navalil na poklici u kotle s vývarem vyřazený mlýnský kámen. Bublání bylo převeliké, pára občas prchala jak z pekelného kotle plného hříšných duší, ale když po mši kuchař do kotle nahlédl, zjistil, že maso je měkké, vývar silný a smrad žádný. A tak se zrodil papiňák.

 92. Ptakopysku, velký mystifikãtore 😀

  Jmenuje se po svém vynálezci, francouzském matematikovi a fyzikovi Denisu Papinovi, jenž jej poprvé sestrojil roku 1679. Nešlo ale o první tlakový hrnec vůbec. Předchůdcem Papinova hrnce měl být kerotakis, tlakový hrnec údajně vynalezený alchymistkou Marií Židovkou (Prorokyní) ve 2. století v severní Africe.

 93. 124 … Rputi dík. Tu větu tam ale při zběžném projetí nenacházím.

 94. Halle,
  Denis Papin byl vnukem nemanželského syna pana hraběte.

 95. 123 Ptakopysku – pěkné a svižné!
  ad Godefroy de Bouillon. To mi připomnělo jednu dávnou událost. To jsme takhle šli po náměstí Place Royale k muzeu starých mistrů
  (to je to nalevo https://www.google.cz/maps/@50.8421317,4.3596469,3a,90y,326h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sEyzmeXdLMYp2xilOy-15Og!2e0!6m1!1e1) , a já jsem se zeptal co je to tam za sochu na koňovi.
  http://fr.wikipedia.org/wiki/Statue_de_Godefroid_de_Bouillon_(Bruxelles)
  Mi kamarád odvětil že Godfrýd z Bujónu. Tou dobou jsem znal jediného. Mimořádně odpornou postavičku mluvící ekhlhaftními zkomoleninami (ale možná je to jen překladem) z románu Karla Maye – Červenomodrý Metuzalém. Otřesná imho knížka (ne tedy tak strašná jako Švejk)
  Nechápavě jsem potřásl hlavou a vyjádřil jsem údiv nad zemí, kde dělají pomník každému k.kotovi. To zase vzbudilo živý zájem mého kamaráda, který to sice hodlal připustit, ale nevěděl co je zrovna na Gottfriedovi, belgošském národním hrdinovi směšného? Oni tam totiž zase neznají toho Maye …

 96. skimici,
  😀 😀 😀 ježiš, tak to se povedlo! Nojo, to jsou ty kulturní bariéry.
  Teď je Godefroy de Bouillon předmětem zájmu autorů fantasy a pseudohistorických, protože se flákal po Palestině v dobách, kdy vznikaly základní podmínky pro daVinciho kódy a další podobné broskvoviny a určitě celou dobu co tam byl, nemyslel na nic jinýho, než kopat tajný chodby a do různejch hrnců strkat čarodějnický artefakty, eventuelně rozkrádat majetek v socialistickém palestickém vlastnictví a posílat ho domů, kde jeho příbuzní kopali tajné chodby a tam doličné předměty strkali do hrnců s tajnými zásuvkami.

 97. Honzo, PeSi, ona byla tak praštěná od přírody. Jeden hoch se pokusil vyloudit na její dceři rande a byl z toho přepadlej. Ono to u nich bylo dědičné. 🙂

 98. 132 – přesně kvůli tomu se mi to líbí. Je to jiné.

 99. Když už jsme tu tuhle drbali maďarštinu, tak sleduji na ksichtoknize PBT. Dneska tam dali fotku a použil jsem knoflík přeložit:

  Horvath Zoltan olimpiai és többszörös világbajnokunk ismerkedik a manapság használatos kardokkal

  Shirley Ann Haggerty Olympic a více világbajnokunk začínáte v dnešní době se používá s meči (Přeložil(a) Bing)

  Google přeložil (skoro srozumitelně):
  Zoltán Horváth olympijských a několikanásobný mistr světa seznamování se s meči v použití dnes

  Proč mi překladač z „vívó barátok“ udělá „přátele oplocení“, to bych pochopil, ale jak se ze Zoltana stane Shirley, to mi hlava nebere.

 100. 135
  Púvodně byla ve víku trubička, která končila v ústech specialisty v kuchyni . Ten ji ucpával jazykem. a když byl tlak příliš velký , pára jazyk odtlačila a specialista otevřel ústa , aby páramohla uniknout .
  Mělo to několik nevýhod , především velká fluktuace pracovníků, protože každému stačilo si popálit jazyk a ústao jednou, a následně raději ze zámku utekl.
  Navíc , tlak , který vydrželi jednotliví pracovníci nebyl stejný, což dělalo problém kuchařům při určování doby vaření.
  Když došli zaměstnanci kuchně a pan hrabě hodlal angažovat hradního kováře, dotyčný kovář vymyslel na tu trubičku závažíčko, upevněné na pantu.
  Tento model se svědčil, a uprchlí zaměstnanci kuchyně pana hraběte se vrátili
  Vďěčný feudalista odměnil kováře uvolnéním z poddanství, pěti jitry orné půdy a deseti dukáty.
  Našli se sice pomlouvači, kteří tvrdili, že těch pět dukátů nedostal kovář, ale jeho manželka , za poskytnuté osobní služby hraběti Papignacovi,
  ale tato varianta nebyla prokázána, i když v kronice oné vesnice je zaznamenáno, že dotyčný kovář ve stavu opilosti opakovaně honil manžélku po rynku a nectně ji nadával do helmbrechtnic a žen povětrných

 101. (82) Ono co taky projevovat na konferenci agentů FSB. 😛
  (85) Ovšem ten Klaus svého času udělal ledacos užitečného, blbne až k stáru. U Zemana žádný užitečný počin nevidím.
  (90) Rudolfinský projev byla IMHO obyčejná hajzlovina, nic zásadního.
  (102) Tu podporu měl ovšem Hitler taky a hájil zájmy Německa.
  (105) To nevíš, co vše Rusové vynalezli, obvykle před těmi, kdo to od nich na Západě okopírovali a jsou slavní? Namátkově ten roentgen, když Ivan Ivanovič Ivanov honil ženu s bičem po dvoře a řval: „Ty kurvo, vidím do tebe jak do flašky!“ 😛

 102. Obecně k tomu válčení-chápu správně, že po porážce Asada, Iránu, Putina, ISIL, Al Kaidy, Talibanu, Hamasu, BNoko Hara, a eboly zavládne mír ?

 103. Halle,
  v podstatě tomu tak bylo. Sousedky po straně kováře přezdívali Petite Papignac, protože příroda ho na rozdíl od pana hraběte nikterak moc neobdařila. A protože sousedé nechodily do školy, nepochopili důvod proč jejich manželky kováře takto titulují a bez jakéhokoli stínu podezření přezdívku přejali. Ale bylo to moc dlouhé, takže mu říkali Petite Papin. Syn, který se v kovářově rodině narodil devět měsíců po vynalezení tlakového ventilu, už byl znám jenom jako Papin a jeho vnuk se stal slavným fyzikem.
  Ještě jsi opomněl, že kovář (mmch. kromě již zmiňované afinity k pastisu a suchému červenému byl líný jak veš) jen tak mimochodem vynalezl bezpečnostní pojistku. Když došlo k prorezivění poklice, aby nemusel kovářsky zavařovat díru (nažhavit, posypat boraxem, skovat se záplatou, nažhavit, posypat boraxem, překovat….), vypomáhal si olověnými nýtky. Ty při zvýšeném tlaku v hrnci vystřelovaly ven a on poklici musel znovu opravovat. Výtky kuchaře na lemplovskou práci odbýval slovy: „Ce n’est pas une erreur, il est une caractéristique“. Tato hláška se stala legendární a užívá se už takřka tisíc let…

 104. Aerokarle,
  ještě bych připomněl Ivana Antenoviče Televizorova, který jednoho dne přenesl obraz z kuchyně do ložnice.

 105. NoName, to se mýlíte. Až porazíme tyhle všechny, bude nutno porazit ty, co jsme je teď vyzbrojili vyřazenejma kvérama a protože mezitím bude nutno vyřadit další válečný materiál, bude nutno pokračovat, až do úplného vyčištění skladů.

 106. A teď, když máme, co jsme chtěli…!

  … Zároveň dle (něm) kriminalistů je zřejmé, že islámští extrémisté přešli na strategii individuálního džihádu, to znamená osamocených útočníků, kteří nejsou nijak napojeni na další nebezpečné skupiny, a proto se dají velice těžko odhalovat a jejich teroristickým útokům se dá těžko předcházet…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/terorismus-dzihadiste-v-nemecku-dol-/p_zahranici.aspx?c=A140926_112145_p_zahranici_wag

 107. Česká firma získala od českých úřadů povolení pro dovoz 58 ks vyřazených a nebojeschopných (volný překlad, v originálu něco jako zruinovaných) tanků T72. Jde o pražskou firmu, která už podobnou operaci realizovala i dříve. Další česká firma dostala povolení k dovozu 22 ks tanků. Dovoz nechtěl novinářům potvrdit žádný úřad. Agentura RIA tvrdí, že jim povolení k dovozu české ministerstvo obrany popřelo.
  Firmy tvrdí, že tanky kupují na náhradní díly, nevylučují ale ani modernizaci a „zbojeschopnění“.
  Na konci týdne se k věci vyjádřil i ředitel maďarské firmy žijící v Čechách. Popřel, žeby tanky měly skončit na Ukrajině.

 108. Ptakopysče, ahoj. Dneska jsi ve formě. Tvá [100] mne potěšila a [123] s hrábětem Papignacem udělala vysloveně radost… 😉

 109. Dobrý večer.

  Abych se vrátila k tématu článku „Ovšem ty slavnosti se nekonají jen v Ostravě. Jsou na mnoha dalších místech. Možná i u vás. Tak jaké to tam je?“

  Tož na sousedské slavnosti jsme nebyli, neb Bohnice, kde se akce, kterou jsme navštívili, konala, jsou od nás přes celou Prahu.
  Ale špatný to tam nebylo.

  http://maydaa.rajce.idnes.cz/APLA_FEST#

  To focení bylo trochu dobrodružství, protože jsem fotila mobilem a venku pod širým nebem a za slunečného počasí prakticky a nevidím, co je na diplay.

 110. 149 no dotyčný autor je zjevně dost zaprděný maník, mnohomluvně okecávající fakt, že jeho klídek usmolených Nuslí se na chvíli změnil v něco, co ho vyvádí z klidu tepláky-pivo-starákdejetožrádlo.

  Ve Vídni jsem zažila dva takové dny při návštěvě za účelem kladení věnců k pomníku France Józefa a maršála Radetzkého ( což zní taky šíleně, ale byl to úžasný, tři dny trvající maraton po památkách a muzeích+ ty věnce) za pár šupů a s výbornými spoluaktéry)…museli jsme z centra kvůli tomu pěšky do bezirku, kde byl náš hotel, asi třičtvrtě hodiny pěšky…tramvaje nejezdily, auta pryč…mohu odpovědně říci, že nám nohy neupadly, divadelníky a muzikanty amatéry jsme přežili…a narozdíl od autora kritiky na dfensovi to všichni snesli s vědomím, že je to jednou za rok nebo dva. Že bylo málo aktérů je nejspíš proto, že kolegové zaprděnci seděli doma u kompů a psali stížnosti, místo aby se šli taky bavit.
  Ale musím ho pochválit za popis zúčastněných lesan, to mne rozesmálo.

 111. Dvd, zcela na rovinu, mně to budování sousedských vztahů prostřednictvím nějaké kampaně nebo proto, „že to tak dělají v zahraničí, tak abysme nebyli pozadu“ taky nesedí. Sousedské vztahy jsou o něčem jiném.
  A to, co popisuje dfens v těch Nuslích, to už je přímo karikatura. Bohužel výstižná.

  Tady něco pořádalo sdružení, které se dalo dohromady kvůli tomu, že chtělo řešit nějaké místní problémy s výstavbou. Takže místní. Nebyla jsem tam, protože jsem byla v práci a stejně bych asi spíš jela na houby.

  Akce, kterou jsme navštívili, se pořádala v místě, kde vcelku nikoho nerušila, nikomu nepřekážela. Pořádala to nadace, která podporuje lidi s autistickými poruchami a klienti se na přípravě podíleli. Publikum bylo složeno převážně z jejich kamarádů či rodinných příslušníků. Kdo chtěl, došel tam, kdo nechtěl, ani o tom nemusel vědět.

  Cílem bylo nikoliv čířit dobro a pozvedat ostatní, ale aby se lidi sešli, pobavili a aby se vydělala nějaká koruna na vstupném, občerstvení a prodeji výrobků z terapeutické dílny. Při těch cenách za občerstvení ovšem silně pochybuju, že z jeho prodeje nějaký výnos byl 🙂
  A z výrobků jsem si koupila věc navýsost praktickou – klasickou síťovku.

 112. Jj – AUTO-MATčíci, jsou ve svém dobrosraní naprosto nemilosrdní a dokážou vyhnat odkudkoli i beznohýho dědečka.
  Ale když už se za ty cyklostezky vyhazujou takové peníze, navrhuju jim třeba na Barandově postavit ulici i s cyklostezkou a fandové můžou dělat domorodce a hromadně se radovat. Jistě by to mělo úspěch!
  Účast povinná, mávátka sebou! 😀

 113. ***Schumi***
  Dnes večer jsem držel v ruce několik vydařených exemplářů té vibrační či oscilační pilky jaks o tom mluvil v akci a byl jsem naprosto unešen.
  Jenom přemýšlím, jak to zařídit či navléci aby se mi taky něco neočekávaně vzdulo a mohl jsem si udělat radost …

 114. Ještě dodám, dvd, že Aplafest nebyla akce v rámci hnutí „zažít město jinak“.

 115. Ovšem když Auto-mat, tak bych čekala, že půjdou sami příkladem a vše potřebné donesou na vlastních hřbetech a ne že budou s dodávkama parkovat tam, odkud vyhnali místní.

 116. Mňo…
  Andy, ten zaprděnej maník v Nuslích bydlí právě proto, že je to zaprděná čtvrť, ve které si může dát svoje knedlo-vepřo-zelo, zapít to pivem, kouknout na fotbálek v bedně. Má tam svůj klid, má kde zaparkovat auto, potkává lidi, kteří vyznávají stejné nuselské hodnoty. Investoval do tohoto bydlení nemalý kapitál, platí daně a poplatky, aby tomu tak bylo nadále. Načež od magistrátu a nuselské radnice dostane dvoudenní dárek v podobě xichtů na které není zvědavý, zákazu parkování, hluku který ho obtěžuje atd. atd. Přičemž ona dobročinná společnost zajišťující vše, co se mu nelíbí, je zaplacena z jeho daní. Celkem chápu, že ho to nasere. Bohužel v tomto státě nelze vzít spravedlnost do svých rukou, takže nuselští osadníci nemohou vzít bejčáky do ruky a vypráskat ty klauni ze své čtvrti. Je to prostě takové evropské chování: „My víme, co je pro tebe dobré ty blbečku, tak drž hubu, poslouchej pokyny a plať.“

 117. 153 skimici, nakonec koupil Bosch 190E za dva a něco v Alze. Sice jinde i o něco levnější, ale za tu štrapáci se to nevyplatí a nechatsi poslat, co bych ušetřil na ceně to bych zaplatil na dopravě. Není profi, ale pro občasné použití, přiříznutí, broušení by mělo stačit, dobře sedí v ruce, není to těžké, má regulaci. Jsem zvědav. Až vyzkouším dám report jak se dílo zdařilo.

 118. 156- zcela souhlasím…..mám známého, který tuhle debilitu zažil a nezávisle na nejakem d-fensovi mi to popsal podobně….
  Ale sluníčkoví kreténi jsou splachovací….
  Jako eurověrozvěsti….

 119. 153 no, kýbl vody by měl stačit, ale v tom případě by dilatační spára nepomohla,ledaže toužíš po nové podlaze 🙂

 120. 152 Rputi, lze zahájit odvetnou akci „kolomat“. Ppřipínáčky vhodně zvolené velikosti kolo auta nepropíchnou, ale bicyklovou duši spolehlivě vypustí.

 121. „zaprděnej maník v Nuslích bydlí právě proto, že je to zaprděná čtvrť, ve které si může dát svoje knedlo-vepřo-zelo, zapít to pivem, kouknout na fotbálek v bedně.“

  No jo, ptakopysku, ale pivo a vepřoknedlo, to vůbec nejsou ty správný evropský hodnoty. S tímhle matrijálem ten lepší svět nevybudujeme. 🙂

  I takhle muže vypadat „město jinak“ 😀

  http://video.idnes.cz/?c=A140927_173720_tv-fotbal-video_mad&idVideo=V140927_175613_tv-fotbal-video_lan

 122. 156 Ptakopysku (teď fakt nevyvažuju)
  … sorry, ale byls někdy v Čestmírově ulici? Já tam tudy projíždím relativně často anžto kousek vedle bydlel donedávna můj syn a zejména proto že kousek vedle v Sezimově ulici je Štěrba co prodává a servisuje Cannondayle. To jsou ty kola s takovou tou vidlí co na jednu stranu kulhá.
  Tam přece nejde zaparkovat v zásadě nikdy už sto let a bordel je tam furt. Já taky žuju v exponované části a několikrát ročně prostě autem holt přes den nevyjedu. Zahrádky a řev a kouř z hospod (zahrádek), stánky, setkání majitelů Corvette, Vánoční trhy, blbečkové na běžkách co si udělají setkání v červenci, a běhaj po kočičích hlavácjh kolem dokola, závody v koulení pivního sudu …
  A co? Až mě to nebude bavit tak to prodám a koupím si maringotku v Babiččině údolí …

 123. Papignac máme z konce předminulého století. Litinový, uvnitř smaltovaný, ventil s vahadélkem, výpustný ventil mosazný. Těsní na zábrus.

 124. (156) Ono by to šlo, vzít spravedlnost do svých rukou, chce to jen trochu snahy s organizací, nejlépe už od momentu, kdy se člověk o něčem takovém dozví.

 125. Tak to vidíš ptakopysku – sluníčkovejm lidem se to líbí, tak se to bude líbit i tomu zaprdenci, on neví, co je pro jeho dobro nejlepší…..
  Voní to taky nemaj lehký, tak proc by toho měl bejt usetrenej ten morous z Nuslí…
  A tohleto zaplavuje radnice jako mor…..

 126. Halladine 162, ozývají se hlasy, že Dienstbierovi nejlépe zrušit sesli pod zadkem, neb co je moc, je příliš!
  Tak holt požádal o kamarády o výpomoc! Jeden příkaz z Brusele, a mlaďochovi bude korýtko zachováno! My vám ukážem vy rasýsti! 🙂

 127. skimici 163 – no jo, vy!
  Ale dovedete si představit Nusle v Babiččině údolí?

 128. Skimici, ono ani tak nejde o to vyjetí či nevyjetí, jako naopak že jste nucen to auto přeparkovat, aby se tam mohli nakýblovat s dodávkama automati.
  Teď si vemte, že jste zrovna nic zlého netuše, na týden pryč, Tudíž vám auto odtáhnou. přijedete, auťák nikde, musíte ho shánět a ten odtah asi taky zadarmo nebude. Velmi pochybuju, že by Vám to zaplatili sluníčkoví dobroserové z auto-matu.

  Já mám docela pech na to, že ulice, kde parkuju, když jedu do kanclu, je poměrně oblíbená filmaři. Takže přijedu a zjistím, že v celý ulici je zákaz zastavení. Přitom hned za kanclem máme modrou zónu, kde je přes den volno. Vždycky si říkám, proč policajti to nemůžou vyjimečně povolit jako náhradní parkování za zabraný prostor. No, nemůžou. Asi je zo nad jejich duševní síly pochopit, že když se někde zabere místo na parkování, tak si lidi ty auta na stromy nepověsí a že by je měli mát kam postavit.

  A parkování v Nuslích je děs, pamatuju, když jsem vozila máti k ortopedovi do Nuselské polikliniky.

 129. „takže nuselští osadníci nemohou vzít bejčáky do ruky a vypráskat ty klauni ze své čtvrti.“

  Proč ne? Ať se domluvěj a udělají to, následné jednání policie a soudů by mohlo zabavit české ovčany na desítky měsíců…a mohli by to následně rozpatlávat na netu ad nauseam.

  To by ovšem museli mít koule…nemluvě o tom, že nezkušený majitel bejčáku by s největší pravděpodobností spráskal maximálně sám sebe:))

 130. 166 – případně mohli vylézt a jít se bavit…převzít iniciativu, lesany opít a užít si trochu srandy.

 131. Kde nějakého vidíte, Simone? Mezi pavouky a růžovými slony na zdi a stropě?

 132. 162 Halle, doufám, že to myslí pro jednou vážně a budou mít koule to dotáhnout do konce a tu očividnou diskriminaci konečně rušit. Každý má přece právo na maturitu a zanedlouho i na diplom. Dítě by pak dostalo umístěnku do školy dle bydliště anebo spíše dle potřeby.
  A-ne-bo
  si to zaplatit a tím obětovat část svého pohodlí a investovat.
  Mohl by to být výrazný impuls k oddělení státního a privátního školství.
  Socani by s tím neměli určitě problém, viz třeba kdysi Buzková.
  Každý se snaží dát dítě na prestižní školu a neváhají přitlačit.
  Obávám se ale, že to jsou zase jenom statečné kecy lidskoprávníků, živících se daněmi těch, kteří se nemohou či neumějí bránit.

 133. To mate doma ?? To vysvětluje vaše hysterické výstupy….
  No…využiji klasika: chvíli jsem se bavil s hlupakem a mám pocit, ze jsem zhloupnul. Takze vas nechám s vašim vychováním řeznickeho psa samotnou.
  Jen mě překvapuje ten vzrůstající trend nacistického myšlení mezi eurozmrdy…asi si budu muset zvyknout.

 134. 172 no to by byl maleur…ale když už se zmiňujete, letos na podzim se jehovisti nějak rojí, na ČM každý večer vartujou…do baráku tuhle lezli. Asi bude tuhá zima.

 135. 181 díky. Neguguluju, tak od oka…a chybka se vloudí.

 136. 184 … chápu. normální nedoklep. Bych o tom ani nemluvil.
  Módní je ale se o Šlomovi na různých forech zrovna teď bavit (od toho úterka až po fade out), a bůhví proč (já vím proč) se používají fr termíny. Třeba zrovna tento kontrapunkt a neakceptujete-li to, nejste dostatečně salon-fähig. Máte-li ale sílu, přebijete to brutálně citacemi přímo jeho.
  Hry. Ale mě to baví.

 137. Skimici, já francouzsky neumím, tohle „maleur“ mám v hlavě z nějakého Grossmanna, Vodňanského či koho…ale už si to asi nepamatuju.

  Šlomo v tom není ( stejně jako ve všem není sex, ač Šlomo tvrdil takřka pravý opak).

 138. Do kamene tesat!
  Doplnila bych jen, že je tu jakási podivná schizofrenie – vnucujeme zemím žijícím podle jiných principů naše vlastní pojetí demokracie a zároveň požadujeme po svém vlastním obyvatelstvu, aby na své vlastní pojetí demokracie rezignovalo a přizpůsobilo se příchozím z jiných kultur.
  Řekla bych, že je to nonsens, tedy blbina!

  Představa válek ve jménu soukromé iluze boha, sebestředného pojetí lidských práv, ve jménu demokratického náboženství, je ve své podstatě protilidová, tedy i nedemokratická. Rychlé posuny ve směru liberálních lidských práv bez ohledu na místní zvláštnosti třeba pomocí bombardování jsou dnes dobře vidět v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Sýrii…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/prof-oskar-krejci-zijeme-v-cinskem-stoleti/

 139. Katalánsko vyhlásilo referendum o nezávislosti. Snad v listopadu.
  Španělská vláda ho považuje za nezákonné.

 140. NoName, už jsem konstatovala, že Španělsko dělá všechno možné, aby se to Katalánsko odtrhlo. Snad aby se Juan Carlos optal englický králky, jak na to! 🙂

 141. Nějak se ty demokratický práva, jako třeba právo na sebeurčení , ze života vytrácej….

 142. Tak snad aby si soudružka Šabatová početla, jak se to holkám muslimáckejm líbí, s jakým nadšením budou nosit hidźáb a lajntuch místo minisukně. A hlavně jak místo normálního studia budou brblat povinně súry Koránu.
  …Stejně jako Hacer muselo letos čtyřicet tisíc tureckých středoškoláků nastoupit do náboženských škol. Tato opatření okamžitě kritizovali rodiče, učitelé a občanská sdružení. Považují to za další ránu pod pás, kterou Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) zasadila laickému charakteru moderního tureckého státu, na němž tolik lpěl jeho zakladatel Mustafa Kemal Atatürk….
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/smerem-k-nevzdelanosti-turci-pod-tlakem-nabozenske-vyuky_319425.html#.VCeo0Gd_uNA

 143. 196 – Halladine
  To začíná uz na úrovni obcí a jednotlivců – viz večerní názory dobroserů na správný způsob života v místě bydliště….
  Jak píšu – plíživý euronacismus.

 144. Ahoj!
  Halle, vytrácejí , vytrácejí, ale jsou nahrazována stále novými lidskými právy. Třeba právem mít povinně účet v bance… a to se vyplatí. Už je jich plná listina.

 145. zdravím !

  nějaký zlomyslný zlobr poslal na mne obzvláště zákeřné chřipkové viry -cítím se jako svoje odbarvená kopie 🙁
  Ale abyste nepřišli zkrátka: na „vlkovi“ jsem narazila na zajímavou informaci-týká se sice sankcí, které EU uložila Iránu,ale snad i v EU platí něco jako precedens (podle něhož by se mohly posuzovat sankce proti RF) 😕
  Rozsudek Evropského soudního dvora v Lucemburku ze dne 18. září 2014:
  „Evropská unie (EU) nemůže, v souladu se zákonem, zavést sankce proti státům, korporacím, státním organizacím nebo jednotlivci bez uvedení důvodů, které lze prokázat při dokazování dokazování a přezkumu před řádným soudem“ 😕 (ten dánský berserker Rasmussen by se tedy při tom dokazování asi pořádně zapotil 🙂 )

  Pro EUhnidopichy poznamenávám , že zatím další odkaz -tedy verifikaci této informace, nemám 🙁

  http://johnhelmer.net/?p=11398#more-11398
  http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/09/27/ukrajinska-svodka-26-09-2014/

 146. 193 Rputi, na tom není nic až tak výjimečného. Něco jako výměna dresů ve sportu…
  197 To, že vzdělání čím dál tím větší části tamní populace se bude zakládat na studiu islámu, místo na matematice, fyzice, elektronice, strojírenství a všeobecně přírodních vědách je pro nás špatné nedo dobré? Neměli bychom naopak podporovat napčíklad Taliban v jeho příkladném úsilí o studium ničeho jiného než Koránu a v odporu proti čemukoli co pochází od nás?

 147. 202 westku, to je viróza. Když bez komplikací tak za týden budeš jak řípa.

 148. 200 Jistě, šumaváku. Také pozoruju jak přibývá práv a ubývá svobody….

 149. Schumi,
  Talibán se podporuje sám exportem drog a dalšími aktivitami. Nic dalšího nepotřebujou. Serou na hamburgry, demokratické volby, právo makat celej den jak debil a mít za to hovno. Třeba Afghánci sedí na nerostných zdrojích a odmítají civilizaci už celá staletí. Takže zase přijde čas, kdy někdo zkusí vyvézt na území ovládané Talibanem demokracii a západní, či východní hodnoty, aby se zmocnil toho, po čem ti blbečci šlapou.

 150. Westíku,
  jsem daleko optimističtější než Schumi. Když bez komplikací, budete chrchlat, smrkat a huhňat čtrnáct dní a konec bude v nedohlednu. A chraňjakeš, jestli máte v příbuzenstvu nějakého frekvventanta školky, nebo I. stupně základky, aby na vás kejchli. Ti mají letos mezi sebou tak agresivní viry, že to na tejden skládá i jejich učitelky.

 151. (206) jj, Rputi: ten odkaz uvádím , leč ráda bych -pro zdejší nevěřící Tomáše- odkaz přímo na web přísl.soudu 😕 Ale je mně, jakoby přes mne přeběhlo stádo koní 🙁

 152. (209) tedy, ptakopysku, Vy jste taková útěšlivá Matka Tereza …. 🙂

 153. Zdravím a přeji vše nejlepší všem Václavům k dnešnímu svátku.
  Při přípravě svátečního oběda mám puštěnou TV – ČT2, kde je přímý přenos ze mše ve Staré Boleslavi. Promluvu měl Dominik Duka. Dobré zamyšlení, ale mne zaujal hlavně konec, kdy vyzdvihl roli rodiny – otce, matky a dětí – v historii, současnosti a hlavně v budoucnosti. Je smutné, že o něčem tak normálním jako rodina, je poslední dobou slyšet tak zřídka, zatímco úvahy nad jednopohlavními vychovateli dětí, jsou na denním pořádku.
  Tak a zas mizím k plotně.
  Hezký den.

 154. Ach jo… Tak ten minulej „večer rozpadlých dvojic“ byl holt poslední… Tak musím ještě Vodňanského ukecat na nějakou akci, než nám odejde za parťákem…
  Jo, některejch lidí je škoda…

 155. 212

  Ono se většinou mluví o problematických věcech , ne o tom,co funguje.

 156. westíku,
  já jsem spíš otec Terezy. 🙂 Tedy manželka mi to aspoň tvrdí…

 157. (215) hmm, ptakopysku, toť v období genderismu poněkud nejasné : viz místo otec a matka = rodič 1 a rodič 2 (ačkoliv jsem ještě nepoznala mužského, který by „rodil“) … proč byste nemohl být nazván matka 2 ? 🙂

 158. westíku,
  jeden film o tom myslím byl – se Schwarzeneggerem. Ale nemohu hodnotit kvalitu díla. Přiznávám se, že jsem si jeho shlédnutí sám zakázal. Taky nemusím vidět všechno.
  Jinak mě role otce docela vyhovuje: úžasnejch osm vteřin, třičtvrti roku napjatého čekání a pak až do konce života starosti. Co víc si můžu přát? 😀 😀 😀

 159. Hele, nemachruj frajere!!! Deset vtein už by mě zabilo…

 160. Šumaváku, viz televizní pořad „8 vteřin a dost“. Je to ale už bezmála 50 let.

 161. PeSi,
  no tos mi to řek’ brzo! Když sečtu veškerej zbůhdarma promrhanej čas… kde já jsem moh’ dneska bejt, kdybych ho využil třeba ke studiu! 🙁

 162. Jo, jestli si chcete připomenout historii nedávnou a něco, nebo někoho, vám to bude připomínat v současnosti, tak prosím zde:
  http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/historie/videoarchiv/
  Vřele doporučuji pana Moučku, Pastorále s jezedákem a hodně brutální je Politická píseň Sokolov 75. S úžasem zjistíte, že kecy jsou furt stejný, akorát nosej jinej kabát…

 163. 226 … jee tam je i 28 říjen 1988. To tak vůbec nebylo. To si náhodou pamatuju.To byl tuším pátek, byl jsem v Praze a už ráno mi kamarád poradil abych si vzal lyžařskou bundu a půjčil mi takovou tlustou hadovku aby to kdy tak moc nebolelo.
  Bylo tam plný náměstí a domu jsem přijel mokrej. A to jsem se šel jenom podívat. Ještě si pamatuju, že tam měli fůru vlčáků sice nakrátko ale bez košíku. Šel z toho strach. Večer jsem nemohl věřit očím, když jsem viděl záběry v TV …

 164. Skimici, já si jako mnohem brutálnější pamatuju, 28, října 1989. Byli jak utržení, bez zábran. Šel z nich opravdu strach.

 165. Dobré sváteční odpolední,

  nevím jak kdo, ale já slavila sv. Václava tradičně – totiž zahájením gruntovního úklidu, najmě tedy mytím oken. Takže nyní zahajuji svou resuscitaci, neb zítra musím svěží do práce 🙂

  Ptakopysku,
  k dnešnímu dni se lépe než ti zombíci snad hodí tohle, ne ?
  http://www.youtube.com/watch?v=9rHf0si3Zfw

  Ale jinak jsem přemítala, jestli poponášení lebky sv. Václava v procesí věřících není trochu divné – protože pokud věřím, že na nás kouká shůry, tak co si asi může myslet, když jeho kosti takhle putují… osobně bych uznala za zázrak, kdyby řečená lebka promluvila k zástupům ve smyslu „Dejte mi už pokoj, šmoulové, uložte k tělu a čiňte něco užitečného pro slávu své vlasti, dědicové Království mého !“ 🙂

 166. 228 heleno* … to nevím. Tam jsem nebyl a ani si nepamatuji co jsem tehdy dělal. Jestli nebyl víkend či co.

 167. 229 Matzurko – pochodovat s urnou by nebylo ono, že? Zpopelňování, tuším zakázali hned ze začátku křesťani anžto to jaksi komplikovalo tento, ehm resurrection. Z popela to uměl naposled myslím ten pták. Fénix. Charlemagne na to dokonce uložil trest smrti. Tedy za to zpopelňování, ne za vzkříšení 🙂

 168. heleno, bodejť by nebyli utržení, když už věděli, že se sype a měli strach. 12. listopadu se chystalo svatořečení Anežky Přemyslovny v Římě a režim tam musel pustit spoustu věřících. Z toho nutně museli mít stažený zadek. Ono to vojsko připravené bylo…

 169. Matzurko, já myslím, že můžem být rádi, že chodí jen se svatým Václavem. Já se vsadím, že má Kocáb cukání! 🙂

 170. skimici,
  a nestačilo by pochodovat jen s obrazem nebo dejme tomu tou přilbicí ? Mně se nějak ekluje to tahání ostatků an sich…urna nebo monstrance s jazykem svaté Eulálie či co.
  Zejména jde-li o patrona české země mi to nepřijde vhodné, co ho má kdo co vočumovat.

 171. Rputi,
  IMHO měl Kocáb cukaturu vždycky, jeho umění jsem nikdy nedorostla.

  Dneska se s lebkou něco celebrovalo, anebo to nechávají jen na extra výročí ?
  Sem chtěla původně upéct nějalou dobrotu ve tvaru koruny nebo tak něco budíkovského 🙂 (že jako založím domácí tradici), ale už jsem to nějak nezvládla. Lebku asi budu z piškotového těsta sochat na Halloween (jestli ne raději netopejra nebo dnového šklebáka).

  Dano,
  ještě jsem nestihla poděkovat za ty fotky – jsem se musela kouknout ddo mapy, kdeže to v Ostravě vlastně bylo. Když srovnám tu vaši a Maydinu akci s tím, co popisovali na d-fensovi, tak můžu leda dodat „když dva dělají totéž, není to totéž“, a držím palce, ať to příště zase hezky vyjde 🙂

 172. Matzurko, podstata je v tom vočumování! Že si každej může čumnout nebo šmátnout aspoň na monstranci.
  To šmatání a vočumování byl symbol sounáležitosti jakož i slavnosti, procesí a jiné hromadné akce. To měla církev svatá zmáknutý líp než Auto-mat nebo EU. 🙂

 173. (193)Má v tom ten Oskar, Kaláb nějaký hockey. Jmenované země buďto bombardovány nebyly (Afghanistán, Sýrie), nebo sice byly, ale z jiných důvodů, než „šíření demokracie“. O tom se sice hodně kecá, ale málo se v tom směru (naštěstí, ono to fakt nejde) dělá.
  (212) To je systém „malý lord“, s tím mluvením. 😛

 174. Nošení hlavy Wenzela von Böhmen po městě, je tradice sloužící k zesílení varování(podobně jako napichování hlav na kopí a vystavování na hradbách), že o ni příliš pokrokoví obyvatelé země České také mohou přijít. 😉

 175. Dobrá podvečer,

  tož já jsem uctila svátek netradičně výletem na houby za Prahu. Sama. Choť měl sraz se svým bratrem, který mně nemusí a já jeho, takže se jeden druhému pokud možno vyhýbáme. Potomkům se nikam nechtělo.

  Žádný houbařský orgie to sice nebyly, nejpíš tamtudy protáhlo přede mnou půl Prahy, ale na nějakou večeři toho je dost a v lese bylo hezky.

  Úklid, to je něco, k čemu se, Matzurko odhodlávám už cca měsíc 🙂

  Vážení, viděla jsem pravoslavné svíčkové báby se plazit po rakvi svaté Ludmily s nážkem a bědováním, jak kdyby to byla jejich včera zesnulá vlastní máti a ony tu zůstaly jako siroty nebohé.

  Co je proti tomu nějaká lebka…..

 176. A ještě bych se s dovolením vrátila k těm detektivkám. Totiž, je asi těžké vymyslet inspektorku, který by nemyla „feminizovaná“; kouzlo slečny Marplové těžko kdo zopakuje, a její půvab byl IMHO právě v tom, že u staré panny nikdo pronikavou logiku neočekával.
  Nicméně, právě tohle musí každý dobrý detektiv mít, a v tom je jádro pudla – mužové jsou baculatí i svalnatí, se zbraní v ruce i bez, ale jakmile do toho zasadíte ženskou postavu, už je to lehce feminizované – to snad ani jinak nejde, to je prostě dáno odlišnosti ženské a mužské biologické podstaty.
  Ale těch celkem slušných ženských detektivek se pár najde – na ČT dlouho běžel francouzský seriál Julie Lescaut, který byl docela koukatelný, i když na běhání a fyzický kontakt měla samozřejmě jiné členy týmu 🙂
  Z USA provenience bych určitě vybrala Kyru Sedgwick v seriálu Closer http://www.csfd.cz/film/219734-closer/,
  která kromě sexy vzhledu má i své slabosti, např. závislost na čokoládě.
  Seriál „Sběratelé kostí“ se mi zpočátku jevil slibně, ale někdy v půlce zapracoval Hollywood na plné obrátky a změnilo se to na cukrovou vatu.

 177. Ale jelikož mám raději UK tradici, tak rozhodně nelze pominout:
  Helen Mirren v sérii Prime Suspect http://en.wikipedia.org/wiki/Prime_Suspect,
  Brendu Blethyn v sérii Vera http://www.serialzone.cz/serial/vera/ (v tomto seriálu jí kolegové přezdívají Mussolini v sukních :))
  Dokonce tři herečky tvoří skvělý tým v sérii Scott and Bailey (ano, tady mužské role nestojí opravdu za moc, ale všechny tři hlavní ženské postavy mají své rodiny a s tím spojené problémy)http://www.serialzone.cz/serial/scott-bailey/

 178. A na závěr něco pro MaYdu – nevím, kde to stáhnout, ale velice doporučuji detektivky z viktoriánské Anglie „Suspicion of Mr. Whicher“
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Suspicions_of_Mr_Whicher
  Nejen proto, že mi přijdou výborné, ale určitě není bez zajímavosti, že hlavní postavu zosobnil skvělý Patrick „Paddy“ Considine, jemuž byl diagnostikován Aspergrův syndrom. Prozradil to na sebe teprve před pár lety, snad aby dodal odvahu podobně postiženým.

 179. No páni,
  ta „češtin“, inspektorka NEBYLA, to mytí oken mi zjevně neudělalo nejlépe 🙂

 180. Zdravím všechny a přeju pěkný sváteční večer. U nás je to poměrně náročný den, neb máme k tomu jedny narozeniny a vzpomínku na tatínka Václava. Teď všichni odešli, myčka tiše chroustá a já vychutnávám poklidný večer. Ad tělesné ostatky – taky jsem je vždy považovala za poněkud morbidní, ale bylo mi vysvětleno historikem Kováčem, že šlo o jakési dokumenty doby. Písemné či obrazové dokumenty byly tenkrát buď nedostupné či velmi vzácné, a tak jediný doklad o existenci svaté osoby byly často právě jen tyto tělesné ostatky.

 181. 2 Matzurka ad 229 – no, měl jsem podobné plány – posekat cestu a zahradu, očesat některé ovocové atd. atp.
  Leč plány jsou od toho, aby se měnily. a tak, když mi přítulkyně sdělila, že její plánovaná akce padla a že tedy by ráda se mnou na víkend, tak jsem plány operativně změnil… Výsledkem je zahrádka „blízká přírodě“ – jak to decentně charakterizoval můj solužák a zahradní architekt, a čeká mě zpracování dvou vrchovatých igelitek hub…
  Ona bude zpracovávat o něco více…
  Nicméně – dle receptu kamaráda – udělal jsem si „hříbky po burguňdsku“ – mohu doporučit. Nakrájet pravý hříbky na větší kusy, na pánvi rozpustit štědrej kus másla, na to rozpuštěný a pozvolna škvařící se máslo mrsknout ty hříbky, v případě nutnosti nepatrně podlít (max. 1 deci). Posolit (štědře), pokmínovat, vydusit do tuku a v závěru přidat štědře sladkou papriku (min. 1 lžíce). Když to bude tak akorát probublávat, tak – já neměl koňak – tak štědrýho paňáka Tullamorky, nepatrně podusit a přidat kelímek sladký smetany. Promíchat a podávat s chlebíškem. Neskutečná dobrota… Nechte si čvachtat v rypáku…

 182. 245 Niko
  už starej Alcuin (učitel Charlemagne, Karla Velikého) říkával:
  „… it is better to imitate saints in one’s heart than to carry their bones in bags“-
  Něco jako: je lepší svaté napodobovat v srdci než nosit v pytlíku jejich kosti …

 183. PeSi,
  mytí oken sytě nesnáším, takže rodinka ví, že se má klidit z cesty (navíc hrozí zapojení do akce). Takže jsem to myla v liduprázdném domečku :); když už jsem se totiž rozhodla se do toho pustit, tak poznali, kolik uhodilo, a že mne na houbaření nenalákají.
  Ale houbičky přinesli, to jo, nicméně u nás už asi sezóna skončila – jeden košík a dost červivých.

 184. (240-242) To je ten generační rozdíl – já uvažuji o knihách, Ty o filmech.
  Otázka pak je, co si představit pod pojmem „feminizované“. Mně naskočí zdůrazňování ženskosti, ne ženskost jako taková. Při té příležitosti jeden dojem z knihovny: Většinu detektivek současnosti asi píší ženské. Co jsem tak do některých položil oko, Christie, Sayers ani Alinghamové dle mého nejsou.

 185. 247 při návštěvě rodného domu zkonzumoval kus televizního vysílání z oné události. Modlářský morbidní hnusný odporný sajrajt.

 186. 207 ptakopysku, v tom mi připomínají onoho indiána sedícího na břehu a chytajícího ryby jak k němu přijde multimilionář….
  A ženský pod lajntuchem, černej stačí, proč pořád utrácet za nový hadry, když na trhu jsou nový značky velbloudů…

 187. A co se týče holení, každodenně si šoupat hubu je otravný. A co se týče povinnosti holit dole, to nikdo nekontroluje.

 188. AK,
  a jo, tak to jo.
  Nemám tolik současného načteno; nicméně např. zmiňovaná série Vera je podle knih Ann Cleeves (nečetla jsem), a není to úplná tragika.

 189. Jj – čím více se ustupuje, tím více psychopatů napadá, že by si mohli príma zabuzerovat! 🙂

 190. Dobré ránko!

  Skimici, psejko je zajisté kouzelné, jak v té hromadě blbne, jen to má drobnou vadu – ta hromada nebývá zrovna sterilní. Mám jedny známé…..:

  Přál si páníček Neapolského mastina.
  To je takovej ten pes,co má na hubě záclony, krhavé oči a delší brzdnou dráhu. Prostě pes jak almara. Jinak je moc hodnej a štěňátko Bary k vánocům bylo příslušně rozkošné. Pejsek prospíval a jak rostl byl by utáhl i žebřiňák. Jelikož ten nebyl po ruce, provozoval totéž s páníčkem.
  Přišel listopad a s ním spadané listí. Odkudsi se vyrojili menšinoví metaři a shrabali listí na hromadu velikou, převelikou. Neobsahovala však jen spad, ale i ledacos jiného, jak šel čas a pejsci kakali. Voňavá hromada pak lákala ke značkování a také lecjaká blecha vytrousena.
  I Bary musel zkontrolovat co vše se v hromadě vynachází, když v tom přes zídku přeběhla kočka. Bary zařval, vyrazil, páníček projel hromadou jako nůž máslem a jeho vzezření značně utrpělo.
  Jsa poněkud ohovněn kráčel pán rychle k domovu. Na cestě pak počalo ho svědit. Tu i onde, na zádech, v podpaží, v nohavici. Pán zpanikařil a chopil se mobilu, aby upozornil na vzniklou katastrofu. Na dvorku pak zjistil, že tchyně ozbrojila se smetákem. Na jeho konci vlál igelitový pytel: „Všechny šaty naházej dovnitř“, štěkala neoblomně. Posléze přisunut mu psí šampon proti blechám a z okna vynořila se hadice, kterou pohotově přimontovala ke karmě. V chladném listopadovém odpoledni stoupala z něj pára a strašnej vztek. Byl odhodlán dopustit se vraždy, vyhnat psa a zapálit dům. Konečně dostal se dovnitř, chopil se deky a slivovice od strýčka. Tchyně pozorovala ho nesouhlasným zrakem a kriticky se vyjádřila k  jeho alkoholismu. Chtěl namítnout, že jedná se o lék, když v tom zasáhl Bary, který měl pocit, že nepřítel se nebezpečně blíží. Zařval nejstrašnější psí zaklínadlo a tchyně rázem ocitla se ve svém pokoji na druhém konci domu. A pán se rozhodl, že takového psa nikdy nikomu nedá.

 191. Matzurka mohla by pak hodit „vodborný voko“ na odkazovaný článek, ale obávám se, že obsah odpovídá realitě. Ten průser začal, když si Mohamed vzal vlastní sestřenici:

  …Genetik Ismail Džalílí uvádí, že míra sňatků mezi bratranci a sestřenicemi činí v Pásmu Gazy neuvěřitelných 83,6 procenta; v oblasti Západního břehu Jordánu „jen“ 74,2 procenta. Celková míra příbuzenského křížení v Pásmu Gazy (uvažujeme-li i volnější vztahy než bratranec–sestřenice) činí 95,1 procenta. Je popsán Džalílího syndrom, geneticky podmíněné degenerativní onemocnění sítnice, které se vyskytuje výhradně v Gaze…
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/veda-jak-zvysit-svetovou-inteligenci-d8k-/p_veda.aspx?c=A140926_215853_p_veda_wag

 192. 253 no jediná jejich chyba byla, že o to izraelské aerolinky nepožádali včas a začali to řešit až při nástupu, nevím, zda je omlouvat tím, že s těmito civilizačními výdobytky nejsou zrovna kamarádi.
  Možná si měli objednat vlastní letadlo. Nicméně diskuse pod článkem je neuvěřitelná…vlastně uvěřitelná:(

  Tihle superortodoxní jsou uzavřená komunita, ani komunita to snad není, skupina. Lezou na nervy každému, na druhou stranu nikomu přímo neubližují…a palestinci + přátelé palestinců ( tedy i socani a ostatní komununisti s výjimkou Zemana) by je měli milovat, protože kdyby bylo po jejich, tak už dávno nebojující ortodoxní židy vyhubili a dneska mohli vesele plundrovat Izrael a dělat z ní vyprahlou poušť plnou trosek.

 193. >> Andy [259]
  Však taky jedna jejich odnož se účastňila jakéhosi protisionistického kongresu co organizoval Ahmadíneřád.

 194. A když se jeden převlíkne za medvěda, tak je to co?
  Abychom nemuseli předelávat Prodanku! 🙂

 195. NoName,
  když se černoch zesvětlí, není to rasista, ale Michael Jackson.

 196. Rputi,
  a co třeba Kašpar, Melichar a Baltazar? To je církví organizovaný rasismus!

 197. Že tady těch problémů s islámem je, že….
  Největším zdrojem problémů, tedy kromě nás samých, je naše vláda. To je klíč a je k řešení. Ne poměry v Gaze a kdo jak má vedle koho kdesi za louží sedět v letadle. Hic Rhodos….

 198. 258 Rputi, nehledě na to že hned tak brzy poránu, řešit jak kdo s kým šuká v pásmu Gazy…. Sotva vylezu, zapnu troubu, do hlavy nasaju první titulek, proženu závitama a jedu…

 199. Já mám dojem, že hlavní problém je, že jsou na světě bílí, heteráci, polovina ženskejch, polovina chlapů, ke všemu některý věřej na Ježíška, no jedna hrůza.! S tím by se mělo něco udělat! 😀

 200. 258 … k zásadnímu zvratu po období šukání černochů s opicema a pak i mezi sebou došlo až příchodem kosmonautů.

 201. (259) Neubližují, ale nemýlím-li se, žijí zcela na útraty státu, ne?
  (260) Otázka je, proč toho kreminálníka vůbec zaměstnával.
  (262) „Ratchet effect“. Jednou zavedená hovadina je prakticky nezrušitelná. Každá, nejen tahle. Naopak užitečné věci levicové vlády zrušit dokáží.

 202. Dobré ráno,

  Na tom Apla festu běhala slečna, která byla převlečená za postavu z nové serie StarWars a byla natřená na zeleno. Co myslíte, není to taky rasismus?

  Tchyně od majitele neapolského mastifa je žena činu 🙂
  Pokud je k dispozici pes, který ji odkáže včas odkáže do patřičných mezí, je to poklad 🙂

 203. OT: Pěkný článek od Vlka: http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-smycka-se-utahuje-ale-jaka-a-kolem-koho-fmd-/p_politika.aspx?c=A140928_203716_p_politika_wag .

  Osobně jsem weekendovým vývojem trochu překvapen — na jedné straně klasický policejně-prokurátorský modus operandi, totiž naplánovat si zatýkání tak, aby rozhodování o vazbě padlo na sobotu či neděli, to jest na předem známého spřáteleného soudce (a zde si navíc svévolně vybrali liberecký soud, takže to musela tím spíše být tutovka), a na druhé… nějak nic, ani jedna vazba. To si to už ani neumějí předjednat lépe?

  Jádro článku páně Vlkova bych prosím spatřoval zhruba v této pasáži: „Autoři všech těch různých „iniciativ“, které odstartoval Havel svojí blbou náladou a které v intelektuální podobě dále rozšiřují a zvětšují pravdoláskovci, ti věční petenti za lepší příští, si asi neuvědomují, že dovedli stát do varu. A že byli a jsou podhoubím pro činnost všech těch mašíblů, ale i obyčejných kreatur toužících po moci a také placených profesionálních lobbistů. To vytvořilo neuvěřitelně silný, nebezpečný koktejl nenávisti.“

  Ovšem, pořád ještě tu máme axiom zkurvenosti. A z něj plyne, že nejen prokurátoři, policie, pravdoláskaři a media nejsou v pořádku. V rámci téhož systému není v pořádku ani Rittig, ani samotná možnost podnikat jako Rittig nebo Janoušek. Nebo jako Janeček… Neměly náhodou dobrodějovy peníze cosi společného s Oleo Chemical?

 204. Dobroser půjčil jednomu z majitelů Oleo (a přiznává to, tak asi skutečně půjčil) mizerných 75 milionků na letadélko, nechce je zpět (nebo nic pro to nedělá, nepřipojil se ke konkurzu).
  Ten Vlk má jádro hutně obaleno kecy, až je jádro skoro k nenalezení. 😛

 205. >> NoName[271]
  Klasická varianta outsourcingu. Znám jeden hezký případ. Jistá světová firma si asi před deseti lety si jednim outsourcingem poněkud naběhla na hrábě, ale nepoučila se. Obstarala si další outsourcing, tentokrát v Indii, mj. i z jazykových důvodů.

 206. In re 271 – TO je, bohužel, moderní trend. Siemens zavřel serverovou divizi před… 10?… lety.

  Možná časem přijdeme na to, že živit se vzájemným přeprodejem služeb nejde… Ale nebuďme pesimisti, možná si zde Číňan udělá skanzen.

 207. Sorry – omylem jsem to odpálil nedokončené:
  Rozpočet na jistý projekt směřoval k číslu 2 člověkoměsíce. Moc drahé – požádáme Indy. A těm vyšlo 10 člověkoměsíců a požadavek na 2 člověkoměsíce konzultací od zadavatele. Ať žije ousourcing – ale sám a za svoje!

 208. Dobrý den. Ad outsourcing. Doporučuji ke zhlédnutí tyto dva čínské modely:
  THL 5000 – http://en.thl.com.cn/product/thl-5000-ultraphone.html
  Tommy smartwatch – http://welooptommy.com/
  Dále výrobky firmy Xiaomi.

  Na těchto výrobcích je vidět, že Číňané už nejenom kopírují, ale i přicházejí s vlastními nápady, které v některých ohledech předčí návrhy západních konstruktérů.
  Proč nedat do chytrého telefonu tak velkou baterii, že bude moci napájet i další hračky? Proč by chytré hodiny neměly mít výdrž tři neděle místo tří dní? …
  Proto nesouhlasím se zprávami o „šuntovitosti“, protože o tom, zda si koupím „šunt“ v důsledku rozhoduji já.

 209. 272 bezpochyby, byť ne všichni. Jako udržování starověku jsou to samé co třeba archeologické vykopávky, které taky většinou financuje stát, tak co:))

 210. Já jsem taky už archeologická vykopávka, nemohl by mně, prosím pěkně, udržovat stát?

 211. maYdo,

  nemohl. Nejdřív by Tě bylo nutno zakopat, a za pár set let vykopat.

 212. 281 bude, Maydo, dočkáte se. Udržoval vás částečně do …do kolika jste studovala? Pak na mateřské a v důchodu bude taky…přibližně z třetiny až dvou třetin, podle situace.

 213. Andy, in re 283 – za coz si od Maydy nechava zaplatit, netrati na tom 🙂

 214. 285 o tom nevím, stejně jako nevím, zda živí stát ultraortodoxní nebo ne…jsou to jen spekulace k utrácení času.

 215. Andy, když to vezmeme obecně, tak je v této oblasti stát v plusu. Samozřejmě, diskuse o účtu jednotlivých lidí jsou bez podkladů spekulace.

 216. Mimochodem, jestli ještě někoho zajímá UA, tak Porošenko striktně odmítl federalizaci, trvá jen na 3 leté výjimce (s tím, že ji kdykoliv zruší, jak se nechal slyšet). Kolem Doneckého letiště se tvrdé bojuje, včetně oboustranného použití těžké techniky (kterou měly mít obě strany už staženou).

  Takže máme před sebou asi další kolo.

 217. Ten článek z 284 o masových hrobech na Ukrajině zmizel.
  Nálezy potvrdilo nejen OBSE, ale i AI, Vláda Doněcké republiky zatím neví, kdo v hrobech je, je to ve fázi exhumace.

 218. Dobré předpolední,

  Rputi, ty mi chceš asi způsobit infarkt, žejo ?
  IMHO pan Kohout drobátko tvořivě pracuje s fakty, a zajímaly by mne jeho zdrojové informace. Dr. Jalili skutečně specifický syndrom očního postižení popsal, na základě studia 84 rodin (29 osob postižených), přičemž však se to týká zraku a zubů, inteligence ne… a podobné postižení bylo diagnostikováno i u lidí z rodin bez příbuzenských sňatků (uvedený pan doktor se více zajímá o tu oční chorobu, než o příbuzenské sňatky). Jo, statistika je mrcha.
  Ale pohledám víc a případně podám hlášení – namátkou jsem našla další publikaci letošního data, která se zmiňuje o příbuzenských sňatcích v pásmu Gazy a udává čísla mnohem menší, než jsou v Kohoutově článku.
  Proč byl španelský král Carlos II. (The Hexed) dementní (a i jinak postižený) jde spočítat i z jeho rodokmenu – publikováno v renomovaném časopise Nature, ale hlavně se o jeho postiženích ví díky precizním lékařským záznamům týkajících se jeho i jeho předků (potomky jaksi nemohl zplodit); zejména Johana Šílená byla pravděpodobně prapříčinou prokletí španělských Habsburků. A u téhle královské dynastie to příbuzenské sňatkování bylo opravdu extrémní.
  Jak moc se to týká jiných králů či aristokratů je otázka; to příbuzenské křížení zdaleka nemá takové dopady, jak se obecně traduje – konkrétně Islanďané by museli být dementní všichni, se svou poměrně izolovanou populací čítající nějakých 300 tisíc obyvatel….
  Až přijdu na to, jak natáhnout den na 36 nebo raději 48 hodin, tak k tomu sepíšu i dlouho slibovaný úvodník – sice mám něco připraveno pro své studenty, ale to jsou genetici a můžu to na ně valit zkratkovitěji, než bych to předložila zdejším, byť nadprůměrně sečtělým, vzdělaným a inteligentním čtenářům 🙂 ….

 219. Tak to sem snad zkopíruju celé – naštěstí jsem to nezavřela 🙂

  OBSE: Ano, na Ukrajině jsou masové hroby. Tam, odkud odešla ukrajinská armáda. Posíláme vyšetřovatele

  29. 9. 2014 10:26
  Pozorovatelská mise OBSE potvrdila, že se na území naposledy ovládaném ukrajinskou armádou nacházejí masové hroby. Již čtvrtý v pořadí byl nalezen v těchto dnech. Na místě již mezinárodní expertní tým provádí vyšetřování.

  OBSE: Ano, na Ukrajině jsou masové hroby. Tam, odkud odešla ukrajinská armáda. Posíláme vyšetřovatele
  Foto: Marek Havlíček
  Popisek: Marek Havlíček přijíždí do Doněcku
  reklama

  Separatisté objevili v blízkosti vesnice Nižňaja Krynka další masový hrob. Stalo se tak jen den poté, co pozorovatelská mise OBSE objevila tři masové hroby v oblastech, které nedávno opustila ukrajinská armáda.

  První místopředseda vlády Doněcké lidové republiky Andrej Purgin pro tiskovou agenturu Itar-Tass uvedl, že počet obět zatím není znám. „Zatím jsme ve fázi odkrývání hrobů. Kolik je tam obětí a jakým způsobem tito lidé zemřeli, bude objasněno během exhumace,“ řekl Purgin.

  Na místo již dorazil mezinárodní monitorovací tým složený z expertů z Francie a Ruska, který by měl zajistit nezávislé vyšetřování těchto válečných zločinů. Podle jednoho z nejmenovaných zdrojů se jedná asi o deset pozorovatelů, kteří již začali s vyšetřováním.

  Několik týdnů před příměřím byly oblasti s těmito masovými hroby pod kontrolou ukrajinské armády a Ajdarským praporem Národní gardy. Začátkem tohoto měsíce Amnesty International potvrdila, že válečné zločiny zahrnující únosy a popravy byly zřejmě spáchány ukrajinským praporem.

 220. A další „bonbónek“:

  …„Klíčem pro pochopení výbuchu nepokojů v Sýrii je analýza prvních nepokojů v Dará na začátku roku 2011. Možná překvapí podobnost s tím, co se stalo nedávno v Kyjevě na Majdanu. V Dará to vzniklo z toho, že jacísi výrostci napsali na zeď, že by chtěli, aby se Sýrie stala součástí Arabského jara. Místní policie si s nimi nevybíravě popovídala, než je propustila v pořádku domů. A začaly protesty,“ popisuje právník.

  „Když se podíváte na mapu, zjistíte, že Dará je u hranic s Jordánskem, otevřeného všemožným infiltracím ze Saúdské Arábie. Proti demonstrantům zasáhla policie, po té první bylo jedenáct mrtvých – sedm policistů, čtyři protestující. Stříleli na ně ostřelovači ze střech, nikdo dodnes neví, co byli zač…
  Já území západního Iráku a východní Sýrie obsazené extremisty z Džabhat an-Nusra a IS vnímám jasně – je to trasa pro plynovody a ropovody, které tu měly procházet, kdyby se podařilo změnit společenské poměry v daných zemích a dosadit si do nich vlastní režimy….
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-znalec-odhaluje-o-co-pry-jde-v-boji-s-Islamskym-statem-Vse-je-jinak-nez-se-rika-337003

 221. O nálezu hromadných hrobů na Ukrajině.
  To já jen, že smazat to na PL jaksi nepomůže.

 222. 296 a kde a kolik mrtvol, už se to ví? Co tam píšou, nerozumím tomu.

 223. 300 moc bych si přála číst( slyšet) média za třicetileté války:)

 224. 290 Matzurko, klidně zkratkovitěji. Základ vystudujeme na universitě v Googlu, u Tebe už jen doktorandské studium. Pak si necháme spíchnout frak a frčíme do Stokholmu
  🙂

 225. Dobré odpoledne,

  No, tak zas nic, budu si nadále muset vydělávat prací……

  Andy, důchod od státu můžu považovat leda za vrácení půjčky. Pokud jde o studia, pořád jsme slyšeli, že to stát a společnost potřebuje vzdělané lidi a že máme mít na mysli jeho blaho, tož bylo v jeho zájmu mně „udržovat“.

  Nutno ovšem podotkout, že mně na studiích živili více rodiče, než stát.

  Ale to asi znáte sama. Nebo Vy jste se snad vzdělala někde v zahraničí na soukromé škole? Dosti pochybuju, takový možnosti tu měli jen prominenti.

 226. nickname, ad 299,
  když Vy to nechápete – větší minimální mzdy = víc ve výběru na daních = víc love
  v rozpočtu, přece

 227. 306 neřešte to, nejde jen konkrétně o vás…ani vy to nejste schopna spočítat( to prostě nikdo,resp. šlo by to, ale stálo by to někomu za tu námahu?). Ozvala jste se, tak jste se stala příkladem:)

 228. (306)jen klid, maydo ! Andy je ve svém nitru filantrop ,a její příspěvky mají jen skrytě zjistit, zda mně, Vám a vůbec všem, kteří dodělali nějakou školu anebo po 40ti létech práce(a platili daně, sociální a zdravotní pojištění atd.) berou důchod, přispívá dostatečně… 🙂 Nedávno totiž i mně připomněla, jak jí obírám o plody její práce (když si tedy dovoluji pobírat důchod) 😕
  No, a zajímavý návrh předložil Vlk Rejžkovi a spol. -tedy těm „signatářům z povolání“ 🙂
  http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/09/29/nasim-sankcionalistum/

 229. Westíku, vy zas střílíte jak po kapustě…Mayda se sama do ultraortodoxní debaty vložila, tudíž jí bylo třeba odpovědět…co jsem a co nejsem, do toho se neserte, paní doktorko, to fakt není vaše věc.

  Nicméně…ne, ani vám jsem nic nepřipomněla, zkuste méně lhát, už nechodíte do práce, už nemusíte.

  Pěkné pondělí přeju.

 230. Ad 300 – bombardování ISILu
  mě to připadá jak docela slušnej průser. Evidentně ruský „výcvik“ raketami ZZ a VZ, či americké bombardování, patriotování a další civilizované chirurgicky přesné zásahy, se musulmani naučili ojebávat a bude potřeba nových strategií a taktických postupů.
  Je sice možné, že musulmani, co se týče ztrát, ojebávají také, ale jejich raketový postup tomu příliž nenasvědčuje.

 231. ptakopysku, poucka, ze není dobyto uzemi, kam nevstoupila noha pesaka, je stara jako valceni samo… Minimalne jako lukostřelba a strelba z obléhacích praku 🙂

 232. šumaváku, já hlavně nemám účelovou sklerozu:)

 233. 314-pěšáci se teprve budou cvičit. A tihle budou úplně jiní než ty desetitisíce předchozích vycvičených pěšáků, kteří buď zběhli a nebo přešli na stranu ISIL.
  To neustálé bušení na stejné dveře stále větší silou snad už musí unavovat i hloubavější na západní straně fronty.

 234. Petře K.
  jen jestli ji zná Velký bílý otec ve Washingtonu. Zatím to vypadá, že ne.

 235. Andy určitě chodí do práce jako dlaždič (podle mluvy) 🙁

 236. Schumi,
  tak jo… nedávno jsem zaškobrtla o populární článek v AJ, kde je to všechno vysvětleno celkem slušně, takže to zkusím přeložit, eventuálně doplnit vlastními poznámkamai a vysvětlivkami.
  Ale ještě nenastaly dlouhé zimní večery, tak to „hnejka tejka“ nebude 🙂

 237. No,oni ti iráčtí vojáci jsou dost dobře placeni za to, aby pózovali před fotografy, a předstírali, že cvičej, ale tak dobře, aby se jim chtělo bojovat a umírat v boji s muslimskými extrémisty, ochotnými kdykoliv podříznout kohokoli, na koho dosáhnou, asi ne.
  A mám dojem , že nemají přehnaně dobré mínění o schopnostech jejich velení.

 238. Hale, stačí si vzpomenout na povídání z Iránsko-Irácké války…
  Prostě v těch končinách se dobré velení nenosí.

 239. No, jestli je pravda, že z hromadného hrobu vytáhli dnes 400 obétí po UA (samozřejmé to zatím tvrdí jen proruské zdroje, nicméně to dokládají spoustou rozhovorů s místními), poněkud to změní situaci.

  Anebo možná ne. Koneckonců, Rudé Khmerové byli horší a taky to šlo…

 240. 323 no v tom odkazu od Rputi se hovoří nejdřív o dvakrát dvou tělech a víc že se zatím neví…
  Nicméně, i Pinochet byl horší a jak je oblíbenej.

 241. Petře,
  ti fronťaci z irácko-iránské války, vyhození z armády po pádu Saddáma, jsou prý u ISIL.
  No a něco se asi přece jen naučili. Zdá se, že na vládní vojsko to stačí.

 242. Andy, některé zdroje uvádí čerstvé zprávy o 400 obětech. Ale jak říkám, zatím to není z věrohodných zdrojů (Interfax) a stavím se k tomu opatrně.

  Pinocheta bych o moc horšího, než UA vládu, neviděl. Dal asi 3000 mrtvých za 17 let…

  Už se to objevilo i v našich médiích, ale velmi opatrně. Kdo ví, kde je pravda…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/349038-u-donecku-se-nasly-masove-hroby-se-400-tely-je-to-ruska-lez-tvrdi-kyjev.html

 243. A jak správně podotkl pod článkem na Novinkách: “
  Tomáš Švadlenka, Praha
  Pondělí, 29. září 2014, 16:21:12 |
  Souhlasím |
  Nesouhlasím |
  0

  Zdržte se komentů jak na jednu stranu tak na druhou, když o tom v týhle chvíli víme prd.“

  Chytrej švadlenka.

 244. To je obecně dobré doporučení pro naše novináře.

 245. Quivisi 329, obzvláště, když se neví, co se UŽ může publikovat a co JEŠTĚ ne. 🙂

 246. Andy, kdyby bylo pravděpodobné, že nakonec budou média informovat pravdivě, byla by to velmi dobrá rada.

  Jenže, po těch všech lžích je to již prakticky „catch as you catch can“. Klidné si okomentuji kde jakou spekulaci, neboť žádná informace, kterou dostaneme, vyšší hodnotu mít nebude.

  Mimochodem, ta jaderná válka utichla nějak rychle 🙂

 247. Hm, tak jsem si chtěla jen zažertovat, ještě k tomu na vlastní účet a Andy se má o čem bavit celý odpoledne…. 🙂

 248. Vypadá to, že na té Ukrajině ještě bude veselo:
  …„Lídr samozvané republiky Podkarpatská Rus Petr Hecko 19. září na tiskové konferenci v Budapešti oznámil, že maďarský parlament uzná zakarpatské referendum o sebeurčení z roku 1991, jehož výsledky Kyjev tehdy ignoroval,“ píše Spencerová s tím, že v Budapešti má tato idea podporu „dvou stran, které tvoří 70 procent poslanců parlamentu“. A podobnou podporu prý ukrajinští Rusíni a Maďaři cítí také z Ruska a Rumunska. Analytička poukazuje i na to, že maďarský premiér Viktor Orbán prý letos v květnu prohlásil, že 200 tisíc Maďarů žijících na Ukrajině musí získat možnost sebeurčení…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spencerova-Ukrajina-ma-novy-problem-ktery-prisel-z-necekane-strany-Ze-zapadu-337076

 249. jsem chodila ještě snad na základku, když oni začli v činoherním klubu — jedni chodili do semaforu, já do činoherního klubu — za bůra (bylo obojí)

 250. 338 jeee to zavidim. To ja se zitra muzu podivat maximalne na Pussiny jestli to tam vubec doleti….

 251. Sazavsky s Vrestalem byli desny pohodari. Si pamatuju na koncert kdyz jeden znich sel na vojnu. Uz si nepamatuju kterej. Uzasny. Paj se slo na Houtys. U Tiseru nebo tak nejak….

 252. a ještě to je zadarmo :-)))
  ostatně jako každé úterý jsou tam akce zadarmo
  ale zítra bych šla i za peníze 🙂

 253. sazavskýho má tahle kapela jako osobního strážce před velkými hloupostmi 🙂

 254. Divano, ad 334 – jen jestli to není naopak. Jak psal už Jirásek.
  Andy proti všem.

 255. NoName, libi, velmi se mi libi formulace „EU tak ročně přijde až o bilion eur…“

  Hodne, skutecne hodne jsme se vzdalili od puvodnich idealu 🙂

 256. 344 jsem si to znovu přečetla, tady člověk musí být jak ostříž
  nejsem až tak zvyklá třikrát měřit (číst) než se spustím (teď schválně 🙂 )

 257. 345 Šumaváku, ale břit je většinou správně použit, to že to ne každý snese, je jiná.

 258. 348 divanooo, ahoj, moc se omlouvam ale to proste neslo. No:-)

 259. 350 Skimici, ale to je v pořádku, já si se musím uhlídat :-))))

 260. Teda vím jedno- Pinochet nikdy do EU neaspiroval…
  Zato haličský náckové se cpou o stošest…..
  Takze je budu mít vbrzku na ulicích a svý auto v Kyjevě ……
  Fuck EU !

 261. (349)Mno, divano, používat pořád stejnou metodu, a očekávat jiný výsledek,jest IMHO poněkud kontraproduktivní (pokud tedy nejde o vyvolávání „oranžových revolucí“ ) 🙂 Mně ostatně bylo Andy přislíbeno, že už žádnou radu od ní neobdržím….a kde je tomuto slibu konec 🙁 Inu, sliby- chyby 🙂

 262. Hmm, neveselo, truchlivo bude i na Středním Východě:
  „Americký prezident Barack Obama řekl Spojeným státům, a zejména Kongresu USA, že se musí udělat něco skutečně velkého na Středním východě, aby se zabránilo katastrofě. Analýza předpokládaného problému je extrémně nejasná, ale vlastenecké bubny byly spuštěny na vysoký výkon a téměř všichni jsou v tuto chvíli s prezidentem. Chladnější hlava by mohla říct, že všichni jsou zoufalí ze situace, za jejíž vznik mají Spojené státy hlavní odpovědnost. Teď nevědí co dělat a jednají v panice …
  Vysvětlení je jednoduché. Spojené státy jsou ve vážné depresi. Všechno jde špatně. A v panice jsou jako řidič výkonného automobilu, který nad ním ztratil kontrolu a neví jak zpomalit. Takže místo toho zrychluje a míří k velké havárii. Auto kličkuje a dostává se do smyku. Je to sebevražedné pro řidiče, ale jeho havárie může znamenat i katastrofu pro zbytek světa…..“

  http://www.noveslovo.sk/c/Spojene_staty_smeruji_ke_krachu
  Immanuel Wallerstein, komentář č. 385
  http://www.binghamton.edu/fbc/commentaries/

 263. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/349046-zasahovka-brutalne-zbila-bratra-srbskeho-premiera-i-s-jeho-ochrankou.html

  Tentokrát vláda přijala přísná bezpečnostní opatření ve snaze dokázat svou oddanost demokracii představitelům Evropské unie, kteří naléhali na povolení Gay Pride. Policejní zásahové oddíly proto byly připraveny tvrdě zasáhnout proti případným útočníkům na pochod.

  Pochody homosexuálů s holou prdelí jsou asi pro podstatu Eurounie nesmírně důležité. Až zásadní.
  A že vláda dělá něco jiného než si přejí občané ? Normálka.
  Je ještě legitimní dát najevo svůj nesouhlas s pochodem homosexuálů ?

 264. NoName, legitimni to je, ale můžete byt zmlacen nebo zavren 🙂

  Nikdy bych netusil, ze se nam vrati klasicke: „Jaky je rozdil mezi vychodem i zapadem? Na vychode je garantovana svoboda projevu, na zapade i po projevu“

  Jenze ono to ted jde jaksi ze všech stran…

 265. Se ptáte, jak malý dítě, NoName 🙂

  Samozřejmě, že to je legitimní, ale uvědomělý EUobčan samozřejmě souhlasí a s rozvraceči je třeba rázně zatočit.

 266. Dcera mi koukla přes ramenoa konstatovala, že někdy se tu bavíme o intelektuálních věcech a někdy o prasatech.
  Syn oponoval, že o politice a o prasatech.
  Dcera se zamyslela a řekla : Takže vlastně pořád o prasatech….

  I v práci jsme řešili prase – aj, čo to táram – řešili jsme přípravu na náročný pracovní teambulding.

 267. (356) Já tam nebyl, takže jen vznesu otázku, jak to bylo s kultivovaností onoho projevu nesouhlasu. A konec konců, i zásahu policie. Je to holt krajina, kde kultivovanost není zcela obvyklá.
  Provokační pochody tepluch se mi vůbec nelíbí. Ovšem jejich rozhánění různými bojůvkami ještě méně, takže ano, je to docela důležité, až zásadní.

 268. Zajímavé je, že muslímákům vadí Vánoce, ale bukvice nikoliv, ačkoli je to hřích, který se dle šaríe trestá smrtí?
  Že by si muslimáci na bukvice netroufali?
  Jestli mi heteráci neděláme nějakou chybu?

 269. no, já jsem z toho poněkud zmatená…

  v článku se praví, že srbská policie byla připravena tvrdě zasáhnout proti útočníkum pochodu Gay Pride.
  Pod fotkou je titulek, že tvrdě zasáhla proti účastníkům pochodu.
  tak zmydlila úřastníky pochodu nebo útočníky na pochod?

  Jistý je jen to, že zmydlila bráchu premiera. Ale není jasný, jetsli na souhlas nebo nesouhlas. že prý “ ke střetu došlo, když Andrej s ochrankou chtěli projít policejním kordonem. Možnou příčinou prý mohlo být to, že policisté chtěli premiérova bratra legitimovat.“

  rputi, nějak nerozumím…

  jetsli jsou podle práva šaria gayové natolik hříšní, že je za to trest smrti, tak asi muslimům vadí a hodně.

  A Srbsko není muslimská země.

 270. A co říká šaria obcování s ovcema a kozama?

 271. quivisi,
  mám takový matný dojem, že pokud jsouo účastníci obcování opačného pohlaví, tak to nevadí.
  Vadí zoohomo, za to jsou drakonické tresty

 272. 365 MaYdo, nečti takové články, nebudeš zmatená.

 273. No, kdo asi tak vezme zavděk kozou….
  Nějakej chudej pastejř někde v pustině, kde široko dale nic než ty kozy není. Co by si na něm takovej imán vzal, i kdyby se náhodou v tej pustině vyskytl a pastejře s kozou nachytal?

 274. 367 ptakopysku, tohle je mi ganz egál. Ať si každý dělá jak chce s kým chce jak mu velí jeho potřeba či víra. Ať mě s tím neotravuje ani s problémy které z toho pocházejí, ať si šuká opice. Za předpokladu, že nemusím být tím vpředu….

 275. Jo jo, chudej pastýř.
  To se jednou vracel starý bača z krčmy s mladým pasákem. Jak šli cez most starý bača vravil: „Tu som prvý raz v životě trtkal. A jej mama se pritom na nas pozerala.“
  „Něhovorte bačo, a čo pevedala?“ „Čo by povedala. Len bééé.“

 276. Schumachere, já bych to nečetla, ale chtěla jsem vědět, o čem se tu hádají – aj čo to táram – diskutují a jestli to je teda pro EU věc zásadní nebo ne.
  Teď si trochu připadám jako moje dcera , když psala do školy článek na téma, jetsli se máme bát války, kde psala, že ostatní kolem mají jasno a zaujímají zásadní postoje, zatímco ona, čím víc o tom přečte, tím je z toho víc zmatená a tím víc jí uniká, kde je pravda.

 277. „Hele, Ali, proč jdeš dvacet metrů za manželkou, vždyť víš, že podle Koránu to má být obráceně?“
  „Ano, Mustafo, ale tehdy neznali minová pole…“

 278. 373, Maydo, to jde tak nějak mimo mě. Například jsem se naučil pracovat s vibrační pilou a oříznul podlahu takže se mi už neboulí. Pídím se po zodpovězení otázky co způsobuje rozdílné podání prostoru u různých sluchátek stejné konstrukce a kterak do trubičky z tvrzeného hliníku přesně vyvrtat díru o průměru tří desetin milimetru aniž bych měl spotřebu tří zlomených vrtáků na dvě díry. A a co se bratrancovi volajícímu SOS help! děje s počítačem, že si dělá sám co chce a údajně sám si přenastavil zobrazení, grafiku, a nedělá to co se po něm chce. A kde sehnat v elektronické podobě zbytek dílů Zeměplochy včetně Lehkého fantastična a Zpráv. A spoustu podobných zbytečností. Na řešení zásadních otázek kdo s kým a jak šuká v Gaze mi nějak nezbývá čas.

 279. A tak nějak začínám víc chápat jirku ppa….

 280. si dělaj kozy zrovna teď na čt24
  prudí tam mladý Benda a nějakej na první pohled odpornej Brňák bez brady, že co je to za ostudu ta účast na volbách?
  Tak tedy soudruzi:
  za A. o nějakých volbách jsem neměl ani tušení
  za B. na vás dva opravdu nejsem ani trochu zvědavej
  A vy soudruzi v ČT24 tam místo tohoto raději dejte tu reklamu s kachničkama v bazénku

 281. Schumi a on tě někdo nutí dumat o tom kdo s kým šuká v Gaze?
  Je to přesně to samé, jako když muslimák dorazí do Bruselu a řekne, mně se nelíbí, že slavíte Vánoce, Aláh Vánoce nerad!
  Co je komu do tohO? 🙂

 282. 379 … Rputi, kolikraut jste v tom Bruselu stravila Vanoce anebo alespon ten tyden do 25-26? To kdyz je to mesto krasne ozdobene, vsichni se na sbe usmivaj, voni pecene kastany, bruselske vafle, piji se ruzne punce, grogy, vina, muj oblibeny Hoegaarden do zmrazeneho poharu, ctvrtka limetky do toho, musle a nebo takovy ty miniaturni morsky snecky co se k tomu vinu vypichuji spendlikem a nastroje dostanete ve spuntu zapichany od vina a pak si zase jdete zahrat ruce zelouskate nejaky koryse treba baby hommard atc atc
  Kkkloooooooooo
  Kratce – nemam s tim problem a muslimak zna sve misto a neprudi. Libi se mi to. A vsude usmevy a ochota.

 283. Jejda jak se mi tam ale dostalo to Kkkloooooo? To je fakt zahada.

 284. skimici, kdyby Schumi napsal aspoň s 12 hodinovým předstihem, co mám jako téma ráno nadhodit, třeba bych byla schopná vyhovět, Ale když neřekne, to je pak opravdu obtížné… 😀

 285. 380 to je jak ptát se mnicha, jak se mu líbilo na výletě v pekle:))

 286. Schumi, mně je taky jedno, kdo s kým šuká v Gaze. 🙂

  Mně jen není jasný, co mají muslimové společnýho s bráchou srbskýho premiera, kterýho zmydlili policajty na gay parádě v Bělehradě.
  Ale je fakt, že mít jasno o konstrukci sluchátek by se mi teď hodilo víc, aspoň bych si je mohla opravit a poslouchat v práci muziku.

 287. Schumachere, Lehké fantastično a další mám, Zprávy, to nevím co je. Mail andyonaseznamu a pošlu seznam. Tedy jestli chcete – od vyvrhelky:)

 288. Nějak jste odběhli od těch hrnců a tak je to vždy.
  A tam se spojoval vývar s vařením v papiňáku a nějakou šlechtou.
  Tak tady musím prohlásit, že v souladu s prostými francouzskými venkovany dávám přednost pomalému tažení (jen tak lehkému probublávání) vývaru v atmosférickém tlaku. Je to sice bez šlechtické i americké vynalézavosti, ale je fakt lepší. A nemusím přemýšlet o tom, kdo vynalezl hrnec.

  Srbsko není muslimskou zemí, a kyjevští nacisti nejsou nacisty jen na pohled z Ruska, oni jimi opravdu jsou. Bolševickým omylem (anebo vědomou manipulací, co já vím?), který od Rusů převzala skoro celá Evropa včetně jich samotných, je naopak jejich pokládání za politickou pravici.

 289. a čeští nacisti nejsou nacisti? Ruští nacisti? Němečtí, italští atd…?
  Ne že bych omlouvala ty kyjevské, ale dělat z vládo-separatistické války nějaký boj proti nacismu, to snad už je přehnané.

  Vsadila bych se o tři fazole, že mezi cíli, metodami a prezentací ukrajinců tzv. kyjevsko-nacistickými a separatistickými opolčenci či co to je neexistuje jediný rozdíl.

 290. Andy, škoda že neumíš číst. Já přece nepsal nic o ruských, neměckých a italských. Když jsem o nich nepsal, tak jsem ani nepsal, že takoví nejsou. Ale nikde v zemích, o kterých píšeš ty, tito nemají podíl na státní moci. V Kyjevě mají podíl na moci velký a jsou oporou junty od majdanského převratu.
  Já jen reagoval na toto:
  “ Ukrajinští nacionalisté udělali hroznou chybu, když poplivali Velkou vlasteneckou válku, zhanobili památníky padlých atd. Pro Rusy je to stále “svajščennaja vojna”. Proto v ruské společnosti rezonuje označení kyjevanů jako nacistů a proto semknutí kolem Putina.“
  A říkám, že to není nostaligií Rusů, ale že v Kyjevě je několik skupin, co se reálně podílejí na vládě, které jsou skutečnými vyznavači nacistické ideologie a postupů při řízení státu. A mají své vojenské jednotky, mají své pouliční bijce a podobně.

 291. jo tak to jsem nečetla…nicméně nevím, jak to tam je, rusů je hodně milionů a my víme o pár jedincích a jejich názorech…
  Semknutí kolem Putina buduje Putin už druhou desítku let, možná třetí…že je Putinovské Rusko chytřejší než ukrajinští představitelé, o tom myslím není sporu…ale to neznamená, že je lepší, má pravdu atd.

  Ostatně…proč Čechům vadí nacistická Ukrajina, i kdyby nakrásně byla? Antisemitští jsou taky dost, rasističtí též, socialismus a nacionalismus je jim velmi blízký…jen se ptám…

 292. A jinak mne fascinují ty výrazy…junta, převrat atd…
  jak jsem již psala a na tom trvám, nelišíme se od Rusů v osmašedesátém ( a prý si leckdo z nich dodnes myslí, že jsme tu měli imperialistickou kontrarevoluci a bylo dobře, že ji vojensky zneškodnili).

  Další, co píše, že neumím číst, když vyklouzává kluzce z otázky, která patří k věci a ne že ne…nejsou u moci, to je pravda…nyní a shodou okolností. Myslím, že by stačilo málo…

 293. hmmm..netušila jsem, že Žirinovski není Rus.

 294. Junta je technický termín, který používám pro všechny vlády, které přišly k moci násilným převratem, neschválené řádně parlamentem nebo schválené parlamentem nelegitimním, to je schválené neúplným parlamentem v té době obsazeném ozbrojenou mocí. A třetině parlamentu nebylo dovoleno hlasovat vůbec a zbylé dvě třetiny hlasovali v sále plném ozbrojenců se samopaly a holemi. Jsem si jist, že je to přiměřený název. Dodnes nemohou všichni zvolení poslanci hlasovat a když někdo vysloví jiný názor, tak mu odeberou slovo, fyzicky jej oddělí od vypnutého mikrofonu a vyvedou jej ze sálu.
  Myslím si, že nacisté mají k moci v Rusku, Německu a Itálii hodně daleko a že jejich podíl na moci v těchto zemích nehrozí. Ještě nějaké otázky na to, o čem jsem nepsal?

  Ukrajina jako země mě nevadí. Vadí mi vlády, které vnitřní problémy svých zemí řeší tím, že vojensky přepadnou vlastní obyvatele, i když jen část. Když tuto část přepadnou, střílí po lidech a domech, pak se ti, kdo v této části bydlí, oprávněně brání. A nedivím se jim, že přijmou pomoc sousedů. Další soužití v jedné zemi je pak jen obtížně představitelné.
  Proto si myslím, že další existence Ukrajiny v současné formě je nepravděpodobná. Možná, že enormní úsilí za mezinárodní podpory dojedná nějakou formu další existence nyní znepřátelených částí země, ale ta se mi nejeví jako životaschopná po delší dobu. Situace na Ukrajině se vyvíjí v různých částech rozdílně už řadu let a už řadu let se domnívám, že Ukrajina se dříve či později rozdělí na pravo a levobřežní. K levobřežní se připojí dříve či později i část pobřežní.
  Pravobřežní se pravděpodobně dále rozdělí také na několik částí. Historie je plná spojování a rozdělování států a poučkami se tyto procesy nezastaví a použití vojenské moci spíš urychlí.

  Nebudu vypisovat proč. Jestli nevíte, co tuto zemi rozděluje, pak o této zemi moc nevíte a vaše přesvědčení o Ukrajině je založené jen na poučkách o „nedotknutelnosti hranic“ a „nedotknutelnosti území“.
  Nestřílet masově na své občany považuju za důležitější, než nějakou nedotknutelnost hranic. Sám ostatně žiju ve státě, který se rozdělil. Stát, který vede válku proti vlastním obyvatelům, v mých očích ztrácí definitivně smysl své existence.
  Ukrajinu v její dnešní podobě za demokracii nepovažuji. A jsem proti tomu, aby EU uzavírala smlouvy o přidružení se zeměmi, které jsou územně před rozdělením, a navíc nejsou demokrackými státy, protože to pak znamená, že EU o demokracii v jejich členských zemích vůbec nejde. EU sama není demokratickou institucí, ale tak okaté opovrhování demokraciemi ji v mých očích staví ještě níže. Já do EU ostatně ani nechtěl, ale respektuji rozhodnutí svých spoluobčanů, přehlasovali mě. Tak jsem v EU a mohu tedy dávat najevo, že EU, když už jsem do ní byl začleněn, se má chovat co nejdemokratičtěji a nedělat mi ostudu.
  Což zatím často a stále víc dělá.

 295. Dano, Žirinovský se na vládě nepodílí.

 296. Sakra, Juro,nenapsal bych to líp.
  A o té Velké vlastenecké – vzpomínám si na projev Winstona Churchilla v Dolní sněmovně, když Němci napadli Sojuz. Musím po něm kouknout.
  Protože za Vlasteneckou válku to považovali i Rusové,kteří byli v opozici proti Stalinovi.

 297. Dobré ránko!

  Juro, přesné!
  A Unie si nemůže vědět rady s Ukrajinou, když si neví rady ani sama se sebou. Unijní model globalizované Evropy se vyčerpal. Neví si rady s permanentní krizí na jihu, neví si rady s vlastními separatickými tendencemi a „řeší“ je tím, že o nich mlčí nebo lže.
  Čím víc není schopná řešit problémy skutečné, tím hysteričtěji řeší problémy zástupné, jako je třeba pochod homosexuálů.
  Zástupnými problémy se žádná krize ještě nevyřešila a nevyřeší!

 298. Koukám, že už je Amerika zase v prdeli a zatímco se momentálně flákám lodí po jezeře Kentucky, prošvihnu ten dějinný okamžik jako moje tetička prošvihla VŘSR ve frontě na chleba v listopadu 1917 v Petrohradě.

 299. ad „Junta“
  Slovo původně z latiny, ve španělsky mluvících zemích znamenala něco jako „spojení“. Od dob převratů v Latinské Americe označuje vládu, která se chopila moci po násilném převratu.
  Což je přesně případ Ukrajiny.

 300. Juro, beru vaše slova vážně, bezpochyby tomu rozumíte mnohem líp, bez ironie. Mé přesvědčení o Ukrajině ale není založeno na poučkách o nedoknutelnosti …etc., vpravdě jediné mé přesvědčení o Ukrajině, které jsem vyjádřila bylo, že rozeznat Ukrajince od Rusa sice lze, ale v kontextu touhy po penězích, moci, možná národním státu mezi nimi moc rozdílů není, oba mají bílé kabátky.
  Kdo po kom začal první střílet je určitě důležité, ale ví to vůbec někdo? Skutečně se separatisté jen brání? Já tedy myslím, že nikoliv.
  A nemyslí si to ani ti separatisté. Bojují o samostatnost a připojení k Ruské federaci, nikoliv o to, aby po nich nikdo nestřílel, když poklidně sedí doma u samovaru.
  V tuto chvíli už je to naprostý guláš a obě strany se brání likvidaci, ale podivování nad tím, že ukrajinská vláda, která prakticky prohrála pořád ještě zkouší bojovat mne zaráží, to snad je v takových případech normální, je to prostě válka.
  Jak si hlasují poslanci v nějaké zemi, do toho nám přeci nemá nic být…pořád čtu, i zde, že co se dělo v arabských státech nebyla naše věc. A to narozdíl od Ukrajiny tyto státy vystupují nepřátelsky navenek, i vůči nám.

  To s tím, jak se „zdánlivě bezmocní“ ( což z vašich vět vyplývá, jen se brání) přijmou pomoc souseda…manipulativní věta.
  Nicméně nemyslím, že bychom byli ve sporu, co se týče znechucení ze situace a prognozy vývoje.
  Jediné, v čem jsme ( respektive co vy úmyslně ignorujete a já naopak úmyslně vypichuji jako důležité) je role Ruska a EU v celé věci.

  Já se Putinovi nedivím, že dělá co dělá…je to jeho práce. To ale neznamená, že tu roli přehlížím, schvaluji či obdivuji. Stejně tak to nedělá ani (až na pár výjimek a nehovořím o tomto serveru) skoro nikdo, jen tak hrozně nenávidíte EU, že jste si vybrali raději Rusko.
  Mne EU nesmírně sere, ale žiju zde a i nadále, až se EU rozpadne tu chci žít, uprostřed Západních států, ne uprostřed Ruské federace.
  Toť vše. Asi je to naivní, ale jsme skoro stejně staří a mé zkušenosti se sousedy mají stejnou cenu jako ty vaše, byť vy jste zažil díky svému působení v politice nezměrně víc a víc do všeho spojeného s ní vidíte, to je jasné.

 301. Kdyby byla v prdeli jen Amerika…..
  Obávám se, že jsme v prdeli úplně všichni.
  A bude hůř !

 302. Obávám se, že v prdeli jsme se ocitli vlastním přičiněním, t.j. neschopností, leností a přesvědčením o naší samozřejmé „vedoucí úloze“ v dějinách, o kterou se nemusíme nijak snažit.

 303. vy si skutečně připadáte v prdeli? Možná by to chtělo vytáhnout čumáček mimo civilizační okruh Bechyně- něco kdesi se zubařskou ordinací-Evropa.

  Já tedy mám pocit, že nikdy jsem se neměla tak skvěle jako nyní…a mí známí…i neznámí…a nějak se mi nezdá, že by to za rok mělo skončit. Jistě, někde ten konec bude, ale s největší pravděpodobností se ho vy dva nedožijete (ani já ne).

  Nehovořím o penězích, zdůrazňuji.

  No a kdo je neschopný, líný atd.? V demokratických státech? Nejsme to čirou náhodou my sami?
  (Žádám maydu, aby mi v této souvislosti nepřipomínala, že ona je pilná, má vyžehleno a daně zaplacené:))

 304. Dobrí ráno,

  „jak jsem již psala a na tom trvám, nelišíme se od Rusů v osmašedesátém“

  Něco mi uniklo? Česká republika obsadila vojensky Ukrajinu?

 305. Andy, estli ono to nebude tím, že vy mluvíte o sobě a ostatní hovoří o západní civilizaci jako takové. Pak se ty názory nutně musí míjet. 😀

 306. Nemám vyžehleno, andy. Ale taky nemám problém s tím, kdo je líný a neschopný a kdo ne.

  Pokud si na otázku, jetsli čirou náhodou nejste líná a neschopná, odpovíte kladně, tak vězte, že jediné, co s tím můžete udělat, je pokusit se sama nebýt líná a neschopná.

  Tedy pokud jste skutečně pravičák a ctíte osobní odpvědnost a ně nějaké kolektivistické hledání společných vin, za které je možno se schovat.

 307. „…nejsou u moci, to je pravda…nyní a shodou okolností. Myslím, že by stačilo málo…“

  Andy, jestli si myslíte, že existuje národ, kde není ani jeden, komu není nacismus blízký, tak jste hodně naivní. V každé zemi, v každém národě jsou nějací takoví.

  A pokud jde o ty okolnosti… No, nacistický stát Ukrajina s podporou evropské unie, to by byl velký úspěch a naděje nacistů i jinde v Evropě

 308. 407 ne, já nehovořím o sobě. Nějaký deficit? Jestli vy se bojíte zániku západní civilizace v dohledné době ( muslimské nebezpečí atd.), já ne. Čímž neříkám, že se mi současná situace dokonale rozklížená právě v oblasti islámu na pochodu líbí, souhlasím s ní nebo omlouvám nedostatek předvídavosti politiků a válečníků včetně USA a dalších států a soustátí. To nikoliv.

  Nějak se holky rozhodněte, zda se bojíte víc nacistů nebo muslimů:)

 309. „Já se Putinovi nedivím, že dělá co dělá…je to jeho práce. To ale neznamená, že tu roli přehlížím, schvaluji či obdivuji. Stejně tak to nedělá ani (až na pár výjimek a nehovořím o tomto serveru) skoro nikdo“

  No, já si s dovolením, dovolím podotknout, že jsem tu zpočátku něco takového, včetně toho, že to není žádný obdiv či schvalování, psala.

  Jen mně časem to házení hrachu na stěnu přestalo bavit. Ale těší mně, že jste dospěla po týdnech ke stejnému závěru. 😀

 310. Kupříkladu náš vládní pověřenec pro energetiku nepočítá s tím, že by přes Ukrajinu v zimě šel nějaký plyn.

 311. Dobré zas ráno… 2 Šumavák ad 382 – no, mě v tom odkazu zaujala ta možnost otočit nástroj o 360 stupňů… To hned tak někdo nedokáže…

 312. Já tedy mám pocit, že nikdy jsem se neměla tak skvěle jako nyní…a mí známí…i neznámí…a nějak se mi nezdá, že by to za rok mělo skončit.

  Tak nějak se cítila v roce 1914 Evropa.
  Tak nějak se v roce 90 cítili třeba v Sarajevu nebo Mostaru.
  A dá se najít moře dalších příkladů.

 313. Amdy a proč bych se měla rozhodovat?
  Těch nebezpečí je tu víc. Vzrůstající nacismus, vzrůstající islamismus a setrvalá socialistická neschopnost EU, vzrůstající agresivita klima-alarmismu a dalších ismů.

 314. Noname, v naší kotlině to není zvykem. V blízkém dosahu čmoudíků je asi 1000 obyvatel našeho města. Zahrada je mezi prokuraturou a chirurgií.

 315. Když je necháte trochu uschnout, hoří dobře.
  U nás je to normální. A zatím snad ani ne trestné.

 316. 411. ne to jen vy po tydnech pochopila co pisu. Ono to take uz vic polopate neslo 😉

 317. Když myslíte, andy…. 😀 😀 😀

  a k tej volbě – kdo se bojí, sere v síni. Až něco přijde, tak to přijde a pak budu řešit, tak tomu čelit.

  Ovšem pokud by se muselo do Gay pride s pomalovanou nahatou prdelí povinně jako kdysi do prvomájového průvodu, tak bych, s dovolením dala přednost muslimskému lajntuchu.
  Konec konců je to prý velmi pohodlné a praktické oblečení.

 318. Noname, tady si to nikdo netroufne s ohledem na sousedy. Leda grilování. Nevýhoda bydlení v centru.

 319. 417 Dobré ráno. A jak jste to udělal loni? Vyšlo to jednou tak to vyjde i podruhé.

 320. 382 Šumaváku, ano, je to takovýhle udělátor. Když spočítám kolik by stál zásah řemeslníka včetně dopravy, tak už se to zaplatil. Když nepočítám vlastní čas, jenže ten bych stejně musel vynaložit na přítomnost u akce. Navíc mi zbyl ten udělátor, ktrý se mi hodí a k tomu trocha nabyté zkušenosti kterak s mím zacházet. Nehledě na to, že mám rád udělátory. Letošní rok na ně byl bohatý. Budu pokračovat, ještě nemám pásovou brusku….

  386 maYdo, popiš problém, pomohu jak mohu.

 321. Nickname,
  prý se na štěpce dá rožnit nebo ji kompostovat s posečenou právou. Ale nemám vyzkoušeno.

  já osobně bych ji nasypala do bedýnky a nasadila tam hlívu 🙂

 322. Schumi, to jsem jen tak zavtipkovala.

  Jsou tam asi uvolněný nějaký drátky a jedno ze sluchátek chvíli hraje, chvíli ne. jsou to takový ty nejlevnější skluchátka “ na jedno oužití“ myslím , že za opravu to nestojí.

  Spíš bych uvítala radu, jak opravit parní čistič, protože se zasekl vypínač, který ovládá chod páry. Měl by vypoučtě páru jen po stisknutí, ale vypouští ji, jakmile se nahřeje a přestane, když dojde voda nebo ho vypnu a zchladne.
  Chtěla jsem to vnutit choti pro šikovného kamaráda, ale choť se s tím nechtěl tahat a doporučil servis. Tam na to koukli jedním okem, řekli, že na to nemají díly a a’t se obrátím na výrobce, ale že oprava taky může stát víc, než nový kus. Výrobce sídlke v nějaký zadfeli, ještě jsme se na něj neobrátila.

 323. (394) “ Když tuto část přepadnou, střílí po lidech a domech, pak se ti, kdo v této části bydlí, oprávněně brání.“ Někteří se dokonce začali bránit ještě před přepadením, zato s pomocí a návodem sousedů! Zajisté oprávněně a pak se v tom vyznej, kdo je více oprávněn. 😛
  (Více Andy v 400, dost přesně. Jen z toho roku 1968 jsem volaký zmätený.)

 324. zdravím !
  (393) Dano, to jste tušila správně, že Vladimir_Volfovič Ejdelšten- Žirinovskij (po otci, polském Židovi jménem Ejdelšten),není RUS, ale zřejmě Kazach,když se narodil v Alma-Atě ,tedy v Kazachstánu 🙂
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladimir_%C5%BDirinovskij

  Co se Vám zdá na tom divného, že je to „ruský“ nacionalista 🙂 🙂

 325. Skimici, loni jsem to házel na „kompost“ letos je „kompostu“ na větší kontejner. Čekám až někdo řekne: Drtič větví je skvělý vynález, jdi do toho, krásně se to zkompostuje, od doby co ho máme nesháníme hnůj ze stájí. 🙂

 326. Drtič větví je skvělý vynález 🙂

  Za pár tisíc získáte jinak nepoužitelnou hračku, která zabírá místo. Svým hlukem za provozu obtěžuje sousedy v centru města a ti se brzy vydají stěžovat. Štěpka je ke kompostování vhodná, ale vyžaduje mnoho dalšího odpadu. Kompostéry jsou nedostačující a řádný kompost je v centru města zakázán. Použití na mulčování je rozumné.
  U nás mají drtiče jen profesionálové – lesáci a silničáři. Taky Městské služby. Normální lidi ne.

 327. Eurosvazaci srší povinnym optimismem. . .zato vlivovým, pardon reklamnim agenturam se ta kampan pro eurorisi dost sere. . .
  Nackove rusky mi jsou dost u zadele, diky sebevrazednym sklonum eurorisskych zmrdu nam bordel,kradeze a vrazdy budou na ulicich delat cistokrevni arijci z Halice. . .
  A zdejsi slunickovy banditi nam budou dokolecka vysvetlovat, ze je musime ziskavat pro eurorisske myslenky a pomahat s jejich kultivaci apod.
  Inu – nacek nackovi rad pomuze.

 328. In re Ukrajina == Zdá se mi, že první Jurův odstavec [394] je asi napsán neviditelným písmem. Ale to je jen pokračování celé řady podobných insuficiencí zde se občas vyskytujících.

  In re zoofilie a pod. == Připomínám, že jedna středočeská obec má už dlouhá léta přezdívku Kozomrdy. Pomůcka: narodil se tam český obrozenecký filolog. (Ale s ním to nesouvisí 🙂 !)

 329. nickname, a což to darovat za odvoz nějakému zahradnictví? Štěpku lze i koupit, takže musí být i někdo kdo ji produkuje a prodává.

 330. 437-když pocitově Rus = zlý a NOT (Rus) tedy tím pádem dobrý.
  A když už tedy nedokážeme toho Rusa od Ukrajince rozeznat, aspoň bychom neměli jednu stranu tak bezpodmínečně podporovat …

 331. Opět mám potvrzeno, že nejsem normální…. Mám totiž drtič větví.
  Mimochodem, alespoň v OV je jeden sběrný dvůr, který štěpkuje a kompostuje to, takže větve odebere zadarmo.
  Možná je to i jinde.

 332. Halladine – pridavam se.
  Mam nozovy drtic, jakoukoliv haldu vetvi, ale i proutku (maliny apod.) nemusim palit a nechat si nadavat, ze kour jde sousedum na ciste vyprane pradlo, nybrz nadrtim/narezu a vysypu do brazdy na sousedni pole.
  Slepice do tydne rozhrabou k nepoznani.
  Sousedske vztahy zachovany.

 333. 440 to mi povídejte…tak proč to sakra dělají?:)
  I když vy zrovna ne.
  Na mne to taky může hodit jen naprostý idiot, neb nikde, ani v jediném příspěvku nemůže najít nějakou podporu, maximálně silnou rezervovanost k jeho protivníkům a naprosto neochvějné přesvědčení, že mezi zprávy z ruských a proruských zdrojů nemají prakticky žádnou hodnotu.

 334. Šimone, Halle, to jsem nechtěl slyšet. Potřebuji JEDEN rozhodující názor. Vlastně ten má manželka … 🙂

 335. Nickname – valcovy drtic dela nepouzitelne štěpky, nozovy krasne male. . .bobky, ktere se daji i okamzite zarýt.
  Ale pravdu ma manzelka. . .Milacku, jak to delas, zemas vzdycky pravdu?

 336. 431 Aerokarle, nebuďte zmatený, to jen mayda napasovala zcela jiný příspěvek, týkající se reakce přihlíževších( v tomto případě komentátorů ČR) na dění na Ukrajině podobně jako reakce přihlíževších( v roce 1968 občanů SSSR) na dění v ČSSR. Tedy víru, že se děje nacistický převrat ( a v 68 to zas byla kontrarevoluce).

  BTW, k tomu nacismu,konkrétně antisemitismu …prakticky celý středověk a novověk byla nacistická nejspíš celá Evropa….jednání např. anglického krále Edwarda I…?
  Rok 1222 a odznak pro židy na oblečení? Kdopak nám to začal s tím žlutým nalevo? No zase Edward:)
  Atd…

  Co na nacismu kromě antisemitismu ( který, jak vidíme, je Evropě vlastní už staletí) vadí Jurovi? Bezpochyby socialismus…ale proti bolševikům v ČR nějak nebrojí…já to zkrátka nechápu:))))

 337. 430 maYdo, asi kablík u sluchátka nebo konektoru. Udělej radost svým uším a kup si nová, lepší. Záleží z čeho je krmíš, kolem tisícovky lze koupit už použitelná. Přes ušní Koss Porta pro (basovější), Sennheiser PX 100 II (prý vyrovnanější). Ve špuntafónech je velká nabídka, poohlédni se po recenzích a diskusích, například na Avmania.cz. Mohly by Ti vyhovovat například Vsonic GR02 (ne GR02 bass, mám, musel upravit na verzi 02). Pak cosi britského, chlubí se, že vycházejí z principu trumpety, zvuk mi připadal nenásilný a příjemný. V Anglické ulici, pod náměstím Míru, vpravo ve směru dolů je prodejna, kde si můžeš vyzkoušet spoustu sluchátek. S těmi Vsonic neuděláš chybu, pro běžné poslouchání se podáním zásadně neliší od velmi dobře hodnocených Sennheiser IE 80. Sice jsou i možnosti jak mít víc muziky za míň peněz, ale ty jsou pro kutily. I když… nevím, proč šikovná ženská, která umí štrikovat, háčkovat, šmodrchat nitě a vinout štrůdl by se nemohla naučit pájet.

  Parní čistič – asi jde o mechanickou závadu, nutné rozebrat a pak se uvidí. Kdyby selhal pokus o opravu u „vyměňovačů náhradních dílů“ bral bych to jako výzvu a před vyhozením do šrotu bych se na to kouknul. V parním čističi jsem se ještě nehrabal 🙂

 338. Kdo někoho bombarduje deset tisíc kilometrů daleko je bojovník za svobodu, demokracii a lidská práva. Kdo téhož nechce ve své ulici, je nacista….

 339. (443)Milá Andy, ta (Vaše) paměť ! Kdy to bylo, když jste zde psala , že „Rusové jsou zvířata“, “ s nimi bych nešla ani na večeři“ …. atd. ? Už jste zapomněla ? Jo, už chápu, to je ta Vaše „silná rezervovanost“ 🙂

 340. (446) Díky, už chápu.
  Mezi nacismus a antisemitismus bych rovnítko nedával. V nacismu ho nepochybně bylo hodně, ale jak vidno, antisemitismus je dostatečně životaschopný i bez té socialistické složky nacismu.

 341. Nickname, tak se zeptejte manželky a budete mít jasno 🙂

 342. Šimone, děkuji za radu. Uvidím. Cena za odvoz kontejneru (2.000) je jako za štěpkovač. Poradím se se ženou 🙂

 343. 449 westíku, o tom, že bych s nimi nešla na večeři jsem nepsala…ani že jsou zvířata, jen že jsou to mužici v láptích a že od dob, kdy je kritizovala Kateřina Veliká se nezměnili.
  Na to reagovala úderka vyprávěním, jak Rusové na Arbatu mají víc než my tady:)) a že Kateřina je dávná, dávná, dávná historie, tehdy byli lidé něco úplně jiného.

  Jo, občas něco zapomínám, ale tohle ne…zde se domluvte se svým lékařem, MUDr Alzheimerem sama:)

 344. Nickname,

  pokud máte tento problém každoročně, pak bych ten štěpkovač koupi.
  Anebo se zeptat, zda to někdo neodebírá, jak jsem psal výše.
  A taky je možnost sehnat někoho,kdo topí dřevem. Prý je jich u nás fůra.
  Líná huba ,holé neštěstí…….

 345. Halle, také díky za radu. Soused topí dřevem. Nenapadlo mne, že by topil i haluzemi.

 346. (453) Andy, už to přeháníte ! Asi ten Váš příspěvek budu muset vyhledat; vlastoručně jsem Vám odpověděla citací části obhajoby z knihy „Půl penny“ 🙁

 347. Andy, andy….

  Včera jste tu psala něco o „účelové skleróze“ a dnes teda v tom oboru fakt perlíte. 😀

 348. 450 Karle, co jiného je sionismus? Národ vyvolený, národy klaté obývající zemi zaslíbenou, určené k vyhubení či porobení… Pátá Mojžíšova, Ezechiel….
  Co jiného je nacismus než porušení autorských práv? Co jiného je teze o lebensraum než teze o zemi zaslíbené? Například staří Germáni o tomhle nevěděli, dokud jim to nebylo vnuceno s křesťanstvím. Adolf Hitler, jeho předchůdci, současníci i následníci jsou jen plagiátory. Ostatně jak psali syn rabína Karl Marx a jeho soudruh Fridrich Engels….
  Kdepak ten s patkou a knírkem. Jím to nezačalo, on byl jen pilným pěstitelem cizí setby. Dějiny neznají „zčistajasna“. Tak to je. Tak jako nic nezačal výstřel z Aurory. Žádný Masaryk s jeho tezí, že dějiny je nutno vykládat podle součané politické potřeby, ale věcný Pekař. Je historie určená politickou potřebou, ad hoc ordinovaná masám. Zásadně se liší od Historie. Pekař, Pekař, Pekař!

 349. Nickname,
  drtič (zatím ?) nemáme, leč obec pravidelně přistavovala kontejnery na tento a i jiný podobně objemný zahradní odpad. Teď ovšem přešli na zapůjčování hnědých kompost-popelnic, které sváží od jednotlivých RD. Část větvoví také upotřebíme v krbu i letním buřtopečení 🙂
  Soused cosi drtivého má, a když to začne provozovat v sobotu navečer (je důchodce, takže volba tohoto termínu je celkem podivná), tak tím dokonale pokazí náladu všem v okolí.

 350. To je dobrý, westíku, nejspíš se časem taky dozvíte, že tu citaci z Půlpenny vlastně napsala Andy a že jen díky tomu, že vám to polopaticky vysvětlila, jste to konečně pochopila 😀 😀 😀

 351. tak šup, westíku. O večeři atd. totiž psal Jirka. Já je dehonestovala jinými výrazy a přirovnáními. Nicméně klidně to prohlásím nyní…ano, jsou to zvířata a na večeři bych s nimi nešla.
  Nic to neznamená, s vámi bych taky nešla…a nemyslím si, že jste zvíře. Jenže…já mám zvířata ráda, tím to asi bude:)

  A rozhodně jsem přesvědčena, že hovořit o Ukrajincích( mezi kterými jsou i nacisté a ti snaží se dostat k moci, což se jim přes oligarchy stejně nepovede, jako se to nepovedlo zde) jako o nacistech obecně je tisíckrát horší než hovořit o Rusech jako o mužicích v láptích, byť mnozí z nich nosí elegantní obleky.

  Zkuste k tomu najít nějakou citaci z těch pěti knih, co jste přečetla.

 352. Nickname,

  pokud to nastříháte na patřičnou délku, svážete do otýpek a nebude to mokré, docela dobře se s tím zatápí ři zakládání ohně.
  Nemusí se štípat špalky na třísky.

 353. teď už nemám čas, ale na tu citaci se večer mrknu

 354. (462) předpokládám, Andy, že jste asi ve svém okolí velice velmi oblíbená -tisíce děkovných dopisů a kyticí růží …. vyjádřujících vděk za to, jak jste jim pomohla objasnit si vlastního Alzheimera 🙂 Necítíte se nakonec reinkarnovaná Kateřina Veliká ? To by odpovídalo Vašemu chování….. 😕
  (462) maydo, síla imaginace jest veliká : Andy už mne přesvědčila, že tu knihu napsala ona sama …. 🙂

 355. 460 – Neděkujte, není zač 😀 😀 😀 Na příkazy a zákazy nefunguju.

 356. Rputi ad 415 – furt to máš špatně! Furt Ti tam v tom výčtu nebezpečí na prvním místě chybí Putin! Co je na tom nejasného? 😉

 357. místo prskání hledejte tu odmítnutou večeři, drahá buňko…už je vás celá BSP, tak to snad najdete.

 358. Holky a někteří kluci, nechcete zklidnit hormón? Už se to tu skoro nedá číst. Zkuste diskutovat nad textem bez ohledu na to, kdo to psal. Párkrát jsem tu doporučila číst komentáře s denním odstupem a odzadu. A nehodnotit druhé pohledem přes to, co si o nich myslím já, kam jsen si je zaškatulkovala nebo co si myslím, že si oni myslí. A také bavit se tu o někom ve třetí osobě zavání tak trochu pavlačovými způsoby. Vím, že mne několik okamžitě okřikne (a přesně vím, kteří), ale je mi fakt líto, kam se toto fórum způsobem diskuze dostalo a tak si říkám, že občas je dobré říct, co se mi nelíbí. A teď do mne. Já stejně po probdělé noci nad kašlající Šárkou mizím nachytat poslední teplé chvíle venku.

 359. A já furt, jak to chování pojmenovat. A ejhle!

 360. Nejen způsobem diskuse, ale i používáním výrazů, které se v Kinderstube neučí.

 361. “ A teď do mne“

  Dano, vzýváš-li ke kamenování své osoby, neměla byses hněvat, když někdo tvé přání splní. 🙂

  Mimochodem, na „a te’d do mně“ má copyright používal Jirka. Máš od něj souhlas, že to smíš používat? 🙂

  Vždycky jsem to považovala do jisté míry za manipulativní trik, takový drobný faul, kdy se případný oponent předem dehonestuje naznačením, že kdo nesouhlasí, nejde mu o diskusi, ale baží po krvi a autor výropku se pasuje do role trpitele za pronesenou pravdu..

 362. 473
  Dano, ano = souhlasím
  už sem většinou jen nakukuji, čekajíc, jestli se to nezlepší
  jak moc lidí už tu nediskutuje, už tu zůstala jen dívčí válka s mužskými přisluhovači

 363. pane bože – maYdo – doufám, že to 476 je jen z hladu
  to spraví snickers

 364. Jinak, Dano, promiň, ale mám silný dojem, že v poslední době jsi to Ty, kdo příspěvky posuzuje víc podle toho, jetsli ho psala Tobě milá osoba a ne podle obsahu.

 365. koukám, že vám hrozně vadí, když se bráním lživému obvinění. Jsem ráda, že si rozumíte:)

 366. a jirko ppa, jestli občas nahlížíš, zdravím !

 367. Já vím, že to nikdo nedocení, ale školit, hodnotit a řídit celou hospodu dá fakt práce.
  Na to musí býť člověk výjimečný. A ještě v tom časovém presu…

 368. Mně je andy, úplně šumák, čemu se vy bráníte. je si jen brousím drápy a kecám a kecám 😀

  Kam bych přišla, kdybych měla každej canc, co tu o mně kdo kdy napsal posuzovat jako „lživé obvinění“ 😀 😀 😀

 369. Dobré podoledne, etnická čistka v přímém přenosu. Ušlechtilé bytosti versus neušlechtilé.

  Kombinace vyštěkávačů s rozesírači je smrtící pro každý blog.

 370. Snickers, ta reklama je úplně blbá, ale tady se ti, divano, podařilo!!

 371. 484-486-no a není to důsledek překotné emancipace ?

 372. NoName, samozřejmě – chtěli jsme se překotně emancipovat vůči ženám a teď sklízíme ovoce neuváženého postupu. Taky jsme zapomněli, že ženská je vždycky větší tvrďas než člověk. Naštěstí mezi nimi máme pátou kolonu s vlastním mozkem, takže jsem optimista.

 373. martine TT, zdravím
  stále jsem zastáncem toho, že ženy mají být ženy
  a muži mají být muži
  ne naopak
  pak se z toho stává bordel
  😀

 374. Já jsem si to myslel, a když se to ještě spojí s typickou mužskou vlastností-neschopností poznat, když už stačilo a kdy je potřeba přestat je na malér zaděláno.

 375. (480)“Pravda ? Co je to pravda ?“, děl Pilát Pontský 🙂

 376. KAm bych přišla, Martine?

  nejspíš do Bohnic. 😀

  Což by nebylo tak špatný, jak jsme v sobotu konstatovali, tamní park je tak krásnej, že by stálo za to se zbláznit, aby tam člověk mohl strávit nějakej čas.

  Ale zase se zabývat jen svým uraženým egem a nestíhat proto spoustu lepších věcí…. To za to taky nestojí.

  Mimochodem, kdo jsou ty ušlechtilé bytosti a kdo jsou ty neušlechtilé? Já abych měla jasno v rozdělení a netápala…..

 377. Dano ad 473 – dobré, ale Andy Tě stejně neposlechne.

 378. 493 ale poslechnu, Šumaváku.
  Což rozhodně neznamená, že sem přestanu psát…to budeš muset demokraticky zařídit ty osobně.

 379. divano, mám tu kliku, že jsem si jednu ženu, která je ženou, vzal. A navíc, s takovou ženou zestárnout – chudinky a chudáci, co to nezvládli.

 380. Seneca: Umět promluvit není o nic větší ctnost než umět přestat.
  Andy a cítíš to jako poslání nebo je to pracovní úkol?

 381. Werich: Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.

 382. njn, nechápu, proč se hrdí,nehádaví a vůbec skvělí muži-někteří dokonce s mozkem- diví: vždyť shluk hvězd = souhvězdí, shluk květů = soukvětí, shluk žen = soužení … 🙂

 383. Lennon: Tvůj hlas mě uklidňuje, ale slovům prostě nerozumím. 😉

 384. westíku – 488 vs 500 – moje zmínka o mozku se netýkala mužů.

 385. Teda už mě poslali do prdele, do háje, do Prčic… dokonce i do wiki. Ale mě někdo poslat do snickers, tak se neznám.
  Jinak bych prosil, aby se skupina vyznávající kinderštůbe vyjadřovala srozumitelněji. Já už jsem starší člověk, momentálně postižený smrtelnou rýmičkou. Ty přemety, opisy, náznaky a podobnou ekvilibristiku nestíhám vyhodnocovat.
  Děkuji

 386. Plně souhlasím, že muži mají být muži, ženy mají být ženy a malá chlupatá stvoření z Proxima Centauri mají být malá chlupatá stvoření z Proxima Centauri

 387. Samozřejmě, že dokážeme přežít i bez mozku, Šumaváku. V EU je to mimo veškerou pochybnost evoluční výhoda.

 388. (503) hmm, martine TT : kdyby jen u mužského chybějící mužský mozek … 🙂
  Nezbývá než zopakovat staré čínské přísloví (já si na Číňany potrpím): „než půjdeš zachraňovat svět, obejdi třikrát vlastní dům “ 😕

 389. Snoickers – to je takovej ten gumově lepivý nebo lepivě gumový sladký fujtajbl, co když do toho kousnete, v lepším případě v tom zůstanou všechny vaše plomby a v horším s tím vytáhnete z pusy i kompletní umělý chrup?

  Na co to jíst, já bych zvážila spíš použití ve stavebnictví pro zvlášť namáhané spoje ….

 390. Odposlechl jsem zajímavou diskusi.
  Firma prosperuje, rozšiřuje se a hlavně – expanduje na severoamerický kontinent. No a potřebuje publikaci o své historii, aby se mohla odprezentovat. Jedna taková kniha existuje. Komise si ji prohlédla, pochvalně pokývala hlavou, že je to úžasné dílo plné faktů a perfektně popsaných zlomových momentů v historii firmy, ale že se to nedá použít. Mluvčí komise to nakonec shrnul do věty: „Moc písmenek a málo vobrázků.“
  Takže se publikace bude dělat zgruntu jinak. A bude to zase úžasné dílo hýřící barvami, křídovým papírem a semo tamo kaligrafií. Už se těším, až firma bude expandovat do Antarktidy, na novou publikaci.

  Dnes kvačím jen tak kolem, protože počítám talíře a mokka sady, ale letmo nahlédnuv si dovoluji nesměle konstatovat: Docela dost tady některým diskutérům hrabe. 😀

 391. viz Týden:

  Petr Rozlil 30.09.2014 12:49
  ElZorro

  Jak predpovidam, Donbas a Luhansko za par let budou v Evropske Unii. Vybojovali si to proti nacistum z Kyjeva. Hladovej a zmrzlej Kyjev holt bude muset jen cumet dalsich 100 let.“

  Ten by sem zapad:))))))) Rozum a cit plus logika:)

 392. 514-nutně by nemusel, jsou tady i takoví, co sem nezapadnou vůbec, je těžké poznat, zda je špičkovější jejich logika nebo znalosti, o empatii nemluvě, ale chodí sem oponovat a narušovat tu smutnou proputinovskou jednotu a hlavně to rozhodně, ale rozhodně nevzdají 😉

 393. 495 martine, my takhle máme za sebou třicet pět let, a rádi spolu stárneme,
  ono i to stárnutí spolu má své kouzlo 🙂

 394. In re [502]
  Je to už přes 8 let, co vypukla kauze biolíh: 9.3.2006 vtrhli hoši z ÚOOZ na ministerstvo dopravy a zatýkali a zatýkali.. I jinde zatýkali. A premiér Paroubek použil tehdy termínu „šibalové“. Mělo jít o rozsáhlou korupci stran licencí na dodávky biolihu. Jenže zatčení a následná vazba bylo to jediné, co se policii povedlo. Žádný důkaz o korupci policie nesehnala, zatčení byli propuštěni z vazby a nakonec bylo zastaveno i trestní stíhání. Nebylo co stíhat. Nicméně obvinění vyrazili k protiútoku. A byli úspěšní. Stát (tedy daňoví polatníci) zaplatil stovky tisíc korun. (Jeden z obviněných vysoudil 900 000 Kč.) A před týdnem Vrchní soud v Praze přiznal poslední odškodné. Vyšetřování skončilo, zapomeňte.

 395. Takovejch kauz bylo, dvd…..

  Už si ani nepamatuju, o co v tej kauze šlo…

 396. Dvd…no takhle končí spousta kauz, ne-li všechny. Koneckonců šermíř Honza má šéfa šermířů chlápka, který pomohl aktivně vytunelovat Družstevní kampeličku, byl odsouzen…a hele, myslíte že sedí? Kdepak, vesele si šéfuje na mezinárodní úrovni.

  A nějak mi unikla zpráva o tom, jak morální šermíři hází opovržlivě k jeho nohám zbraně, odmítajíc bojovat pod jeho „křeslem“:))

 397. Ve zprávě o dnešní razii na úřadech a v soukromých firmách mne zaujala pasáž: “ Celkem se po celé republice uskutečnilo zhruba čtyřicet zásahů. Policisté se při akci zaměřili na dokumentaci a počítačová data, analýza těchto důkazů jim zabere řádově měsíce. Vše provádí Útvar odhalování korupce a finanční kriminality.

  „Od rána provádíme úkony trestního řízení, které dozoruje vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Nikdo nebyl zadržen, jde o zajišťování důkazních materiálů,“ shrnul mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

  Podle státního zástupce Petra Šeredy nebyl dosud nikdo obviněn. „Jsou to úkony trestního řízení, které nejsou spojeny s obviněním žádné osoby. Jde o zajištění dokumentů a důkazního materiálu, který se bude dále vyhodnocovat,“ řekl ČTK a dodal, že v této fázi vyšetřování nebude vrchní státní zastupitelství k případu zveřejňovat bližší podrobnosti.

  Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/na-radnici-v-olomouci-prerove-ci-zline-a-krajskych-uradech-zasahuje-policie-kvuli-dokumentaci-k-zaka-il8-/olomouc-zpravy.aspx?c=A140930_092923_olomouc-zpravy_stk#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
  Překládám si to jako: Nic nemáme, posbíráme co půjde a pak budeme dumat, jak to navléct a co s tím. Překládám správně?
  Nemá se on schvalovat nějaký zásadní zákon o státním zastupitelství, příp. policii? Že by se jako zaharašilo zbraněmi a ukázalo, co by mohlo následovat, kdyby se schválilo něco „nepatřičného“?

 398. OT: abych trochu protřepala tu “ smutnou proputinovskou jednotu“, začnu z jiného konce: o tom, jak je dnešní svět malý , lze se přesvědčit ..no… na Ukrajině : balíčky s potravinovou pomocí ze zásob USA, určenou pro hladové ukrajinské vojáky, končí v Číně ….
  „Podle informace čínského internetového portálu 观察者 („Pozorovatel“), se s americkými armádní mi potravinovými balíčky, dodávanými na Ukrajinu od dubna t.r. jako bezplatná pomoc ozbrojeným silám Ukrajiny, šmelí tak zeširoka, že už se dostaly i do Číny.
  Jeden z uživatelů portálu „tieba.baidu.com“ k tématu o situaci na Ukrajině vyprávěl o tom, jak se mu přes kamaráda (evidentně na Ukrajině) získat velkou dodávku těchto balíčků a svůj nákup doložil fotografiemi. Podle autorových slov byl ukrajinský prodejce natolik nadšen svým průlomem na čínský trh, že je připraven dodat i „další vojenské zboží, které dochází jako pomoc ze zemí NATO.“
  http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/09/30/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes-z-29-9-2014/
  Ale to se ví, je to překlad z ruštiny, tak je lež; počkáme, až se v Česku budou prodávat na „černém trhu“ americké tanky M1A2 ABRAMS 🙂

 399. z blogu se stal blázinec, ale venku je to ještě dobré.
  Někdo použil rozum a poslal Monharta s Janečkem a jejich nápadem na Krylovu bustu ve Sněmovně rovnou cestou do pryč.
  Údajně ten bronz přilepí na „Lenonovu zeď“. Jak dlouho tam vydrží…

 400. „Jde o zajištění dokumentů a důkazního materiálu, který se bude dále vyhodnocovat,” řekl..“

  prostě preventivní opatření. Jede to už tak dlouho, že už razie protikorupční policie přestaly zajímat snad i samotné aktéry:)

 401. Zatím se do ČR prodávají jen T-72 z Maďárie…

 402. Vidím, ze ta sracka, ony snickers, působí hlavne na jejich propagatory….kdyz maj hlad, jsou to bohužel oni….
  A jak vidno, nájezd elity byl prudký, ohnivý a odeznel….
  Jak ty štyry mušketýry……
  A pak se Karle div, ze účast je jaká je…..

  Btw: Westiku , nezapomeňte se ozvat, az pojedete do Prahy, jsou zde pořad zájemci o kaficko….

 403. 526-možná jenom normálně zabraly pravidelné léky.

 404. jj, arcilotra Ratha zatkli před dvěma(?) roky, velký humbuk, jasné důkazy, fšecko máme…
  Akorát do tepláků ne a ne ho poslat.
  Nečasová totéž.
  Rittiga zatýkají každý druhý týden a furt nic.

  …protikorupční policie…budou volby
  Tato republika snad neměla v minulosti tolik fízlů, jak teď. I když jsme byli se Slováky.

 405. Martino,
  myslím, že autoři toho nápadu s KK bustou nikdy neslyšeli jeho písně, najmě Píseň Neznámého vojína…. v ní explicitně řečeno vše.

 406. Andy – 523 – to, že nájezdy – razie protikorupční policie přestaly zajímat je moc špatné. Dává se tím volná ruka k dalším nájezdům, které už kromě postižených nikdo nezaznamená. A kdy ví, kdy se jeden stane postiženým?

 407. Andy,
  ad 494, opravdu si myslíte, že má Šumavák o tom, kdo mu bude a nebude psát na JEHO blog, nechat hlasovat ? (ksichtíka s nevěřícně vyvalenýma očima a spadlou čelistí neumím, ale jinak bych ho sem dala)

 408. Cameron je taky pěknej protievropskej parchant 😀
  „Kdybych si myslel, že být v Evropské unii není v zájmu Británie, neargumentoval bych pro to, abychom v ní zůstávali. Cítím tisíckrát více se Spojeným královstvím než s Evropskou unií. Myslím si, že nejlepší by pro Británii byla reformovaná EU. Jsme národem obchodníků a nechceme jen přístup na trhy, ale chceme mít také možnost mluvit do jejich pravidel. Řekněme si upřímně, že to nám teď moc nejde,“ poznamenal Cameron.
  Nepamatujete se, kterej českej parchant to byl, co se před podpisem asociační dohody s EU zeptal, jestli lze z EU vystoupit a čeští proevropští politici a česká média se mohla podělat do vejšky, jak že všech sil řvali?

 409. MAtzurko,

  demokracie muší bejt. A když Šumavák nedbá dobře míněných rad, koho sem pustit a koho ne, tak se to musí zařídit jinak. Vývoz demokracie se tomu říká. Tys o tom neslyšela ? 🙂

  Očekávej vbrzku evropskou směrnici o hlasování, koho si smíš pozvat domů a koho ne. 🙂

 410. Matzurko – 533 – přečíst 494 znovu. O hlasování tam není ani zbla. Domácí pán má jiné možnosti…
  MaYdo – nezlobte se, ale vy se mi fakt zdáte.
  Aby se nemyslelo, že „léky“ přestaly působit, oznamuji, že vypínám PC a jdu přebírat brambory a proto nebudu okamžitě reagovat na faktické poznámky. :-)))

 411. 533 ne. Ať dělá co se mu zlíbí. Demokraticky, nedemokraticky, přívětivě diktárosky, je mi to fuk. Zkrátka…mně se tu líbí a baví mne to…byť tím úroveň webu bezpochyby trpí.

  A jelikož za to mohu výhradně a jedině já ( podle jeho reakcí), tak je to na něm:)

 412. Jinak komentáře k předchozí diskusi se zdržím. Je to to jediné, co mne k ní napadá.

 413. Já teda nevím, Petře, jestli už není jedno, že separatisté nechtějí federaci, když ji nechce ani Kyjev….

  Vcelku je chápu, protože v jednom státě by došlo na vyřizování účtů. Dříve nebo později.
  Tohle se už asi fakt slepit nedá…..

 414. Ptakopysku,

  mám dojem,že to byl Kavan. Alenejsemsi jistej,jestli to nebylo NATO

 415. Já mám taky dojem, že to byl taky Kavan s tím vystoupením z EU…

 416. 544 jj, Kavan. Je to můj oblíbenec, takže si všechna jeho extempore dobře pamatuji.

 417. DAno, když se Ti zdám, tak se probuď 🙂

  A neber tu diskusi tak vážně. Ten poslední příspěvek se vztahoval víc k demokracii a pseudodemokracii jako takové, než ke zdejšímu blogu. Jen jsem využila nahrávku.

  Viz nedávná debata o umělém rozvijení „sousedských “ vztahů.

  já myslím, že kdo chtěl, pochopil. Kdo nechtěl, tak nechápe….

 418. Jo, nadávalo se hodně. Ale považuju za docela moudré, než někam vlezu, zjistit si , jak se dá odtamtud vypadnout 🙂

  No, byli jsme tehdy asi tak blbí, jako dnes Ukrajinci 🙂

 419. Nojo, Kavan se zeptal Solany na možnost vystoupení z NATO na základě referenda. Je to slabejch čtrnáct let a člověk si fakt howno pamatuje 🙁

 420. 551 když už se v tom i vy, vědkyně, hrabete, tak neodolám. V demokracii se NEJEN hlasuje:)

 421. 2 Šumavák – ad 504 – nic nového pod sluncem… Již v písni o kanonýru Jabůrkovi se zpívá „dej mu pánbu věčnou slávu, von má ale žádnou hlavu, nedělá si z toho nic, bezhlavejch von je prej víc.“
  Není třeba mozek, stačej ganglie… V pánevní oblasti…

 422. 549 to by byl na Václaváku Majdan….
  Rakousko není v Nato a neslyšel jsem, že by tam měli strach z ruských tanků. natož ve Švýcarsku, i když třeba spoléhají, že ruské tanky nemají horské převody.

 423. Muhehehe …. aneb „přiď, bude řiť!“ 😀

  …Ukrajinské proevropské hnutí Euromajdan, jehož protesty v Kyjevě vedly počátkem letošního roku k pádu proruského prezidenta Viktora Janukovyče, dostalo letošní Cenu Lecha Walesy. Informovala o tom agentura AP.
  …Walesa podle AP prohlásil, že udělení letošní ceny je výrazem uznání Euromajdanu a „důslednosti a odhodlání tisíců Ukrajinců při vyjádření svého proevropského snu“. Vyzval také svět k projevení solidarity s Ukrajinou v jejím boji s proruskými separatisty…
  http://echo24.cz/a/wEabk/walesovu-cenu-ziskal-kyjevsky-euromajdan

 424. (530) tak si, maydo, vzpomínám,jak (v knize J.K.Jerome: Tři muži na toulkách )se psalo, jak pražští radní stěhovali za doby Rakousko-Uherska kostru Václava s koněm z místa na místo,aby se vědělo, kde se pomník bude nejlépe vyjímat , a jaké to mělo důsledky pro neznalé návštěvníky z cizozemska .. 😕

 425. Státní zastupitelství a ÚOOZ…potíž je v tom, že sice ovládají vercajk, to znamená trestní zákoník a trestní řád, jenže nerozumějí matérii na kterou to používají. Natož aby byli schopni zrekonstruovat příběh. Místo toho ho konstruují. Jako by z puzzle sestavovali obraz. Tam kde to nepasuje přiříznou, tu nastaví onde přimalují, nebo použijí dílky z jiného puzzle aby jim to pasovalo na vybrané paragrafy. Výsledek vydávají za realitu, se kterou to má málo společného. K adekvátní aplikaci práva je nutnost znalosti reálií na něž je aplikováno. Jenže co s tím, že pro některé je hospodářská činnost či podnikání jsou podezřelé samy o sobě, ze své podstaty.
  Ne, opravdu tím neříkám, že když je někdo blbej na obchod, dá se na právo. Ani nenaznačuju. Opravdu ne. To by mě nenapadlo. Byla by to sprostá urážka. Neračte mně podsouvat něco takového. Opravdu ne. Nic takového si neříkám, nešeptám ba ani nemyslím.

 426. (556) Ono už je to déle, co ruské (sovětské) tanky rejdily po Rakousku (a ještě ne po celém). V Česku je to v trochu bližší paměti, třeba v mé.

 427. 517 dvd, a podobně vyšuměl případ „carbopur“, protože ti kteří…té matérii Hodně rozuměli. Ounivál….

 428. 560, Karle chápu, výsledek přeočkování v osmašedesátém…

 429. 551 ano, Matsurko, v demokracii se nehlasuje. Tam vládne lid.

 430. A buď ráda, že nehlasují jak u toho či onoho mají být navázané kodony.

 431. Schumi,
  jsem ráda, a jak ! Zlaté kodony 🙂 !

 432. Tak v Hong Kongu vypukla deštníková revoluce.
  Jak se tak dívám, tanky Čínské lidové armády budou muset v těch ulicích manévrovat obzvlášť opatrně.

 433. Tak v ledničce nebyl žádnej kníže, ale u Anděla veliký rojení. ČSSD, Topíci a ještě dvě nějaký občanský sdružení.

  Jedinej zajimavej zjev byl tlustej cikán, pardon, rom, hrající na klarinet. Ale ten se zabával muzikou a nikoliv šířením idejí.

 434. 568-v neděli na náměstí v Kroměříži prezentoval svého kandidáta Okamura.
  Kandidát četl program z papírku a zjevně poprvé.
  Děti Úsvitu aspoň vyžrali volební bonbóny.

 435. 559

  Pst, Schumi, ať Tě neslyší Martin ! Určitě by si myslel ,že naznačuješ! 😉
  Já samozřejmě vím,že bys to neudělal ! Ale znáš právníky!

  Mimochodem,Schumi, co jsi vlastně studoval ? 😀

 436. Onehda mi ANOnisté vnucovali koblihu. Když zmerčili berana na mikině, nabídku stáhli. 😛

 437. 555 – maydo !! MAYDO !!!

  Ten Spací Pytel na začátku je fakt něco úděsnýho !! A na 22″ obrazovce je skoro jako živej….
  Takovýhle běsy jsou snad zakázány Ženevskou konvencí !!

 438. Šimone,

  nezlob se, ale jak jsi starej, tak jsi ….pomalej.
  Písemně varován, a ještě na to ťukneš…..
  Nejsi masochista, nebo tak něco ? 😉

 439. (568) ve směru šíření ideí jest to v naší obci bledé , dokonce bych řekla až chudokrevné: vždycky byl problém doslova uhnat dostatek kandidátů do zastupitelstva, pokud přebývali dva kandidáti, byl to otřes-co s nimi ? Ale časem se to demokraticky vyřešilo: udělaly se dvě strany (zastupitelská demokracie je zastupitelská demokracie, to prostě nejde ožulit ): s názvem 1.“Za obec „, 2. „Za mladou obec“ , a každý si vybral ty kandidující sousedy, se kterými měl nejméně sporů . Funguje to 🙂
  ( 570) No, Halle, Schumi má ale pravdu: já např. měla po promoci z pekla smůlu( nebo štěstí), že jsem se musela po dalších třicet let věnovat oblasti z práva, kterou jsem během studia hluboce a trvale nenáviděla -finančnímu právu-ostatně mám matný dojem, že jsem zkoušku u prof.Spáčila opakovala). Je ale pravdou, že po třiceti létech jsem ale -na rozdíl od ostatních- věděla, co je např. s.r.o. nebo a.s., co obchodní podíl a co podíl na zisku (krom stovek dalších užitečných vědomostí).

 440. Jj westíku – mám dosud v živé paměti, jak jsem jedné právní zástupkyni písemně vysvětlovala rozdíl mezi obratem a ziskem. Bohatá korespondence z toho byla… 😀

 441. 574 – Halle – jsem masochista, ale nikomu to neříkej….i když to je asi poznat, protože jinak bych patrně nereagoval na ty šílený kosočtvercoviny, který sem různí mušketýry všech sedmi pohlaví pastujou……

  Holt jsem myslel, že proti neutronový bombě tvaru Spacího Pytle jsem už odolný….nejsem 🙂

 442. Fujtajbl vespolek,
  maYdo s Šimonem – patrně jste spáchali nějaké obzvášť těžké hříchy a nebo váš browser poznal, že jste zasraný pražáci a po zásluze vás za to potrestal. Neboť video s Blankou a jejím tunelem jsem si pustil dvakrát – poprvé jsem měl reklamu na Volvo XC90 a podruhé na BMW dvojkové řady. přiznávám, že potřetí jsem se to už bál pustit.

 443. 578 – tak když ty, tak i já…..DVAKRÁT jsem si to teď pustil a ani jednou tam On nebyl a ani jiná reklama, heč !
  a nešlo o to video, ale on zákeřně vyskakoval už po najetí na odkaz v Maydině příspěvku…

  mám jediné a tudíž správné vysvětlení – odnesli ho spát……

 444. 578 – a co se tejče těch pražáků – dej si pozor, abych blanickejm neřek, že máš v depozitech ukradenej jejich plukovní prápor…..případně doma pod podlahou…..

 445. Na mně taky vyskočil jen jednou

  Tak on už není nejmladší, tak zase tolikrát povyskočit taky nezvládne.

 446. Šimone,
  já jenom cituju svho kolegu. Zasraný pražáci v pátek v poledne jedou na víkend a zabírají místo na silnici, když on jede na oběd, nakupujou v krámě kam on jde na nákup a musí kvůli tomu stát ve frontě, zasraný pražáci sbíraj v lese houby který by on stejně nesebral protože to má z domova zakázaný, lezou do muzea a kupujou suvenýry když on má službu a kvůli nim je složitá denní uzávěrka, kupujou na vsích barabizny a opravujou je, místo aby je nechali spadnout, zasranejm pražákům vadí, když on dělá o víkendu kravál, jemu vadí, když zasraný pražáci dělají o víkendu kravál… je toho moc, co proti nim má. 😀 😀 😀

 447. A hele, když se pořád honěj ti pachatelé CO2!
  (Ale ten článek je zajímavej celej)

  …Portlandu trvalo skoro století než byl masově vyráběn, studován a zlepšován je
  dodnes, je nejrozšířenějším pojivem na světě a jeho hegemonie se zdá být nenarušitelná i když
  dnes víme, že každá vyrobená tuna vypustí do atmosféry 440 kg CO2 z rozkladu vápence…
  http://www.prvnizpravy.cz/repository/kauzy/(proe_se_rozpadaji_stavby_z_betonu_a_proe_padaji_mosty).pdf

 448. Ptakopysku,

  co takhle tu Prahu oplotit ostnatým drátem a nepouštět je ven ? 😀
  Zeptej se toho kolegy , co on na to :_D

 449. Ptakopysku,

  co takhle tu Prahu oplotit ostnatým drátem a nepouštět je ven ? 😀
  Zeptej se toho kolegy , co on na to 😀

 450. Rputi, já nevím, o čem vlastně autor píše. Ze stavebních hmot jsem zapomněla, co se dalo, ale nějak mi není jasné, co chce autor sdělit.

  Postrádám přehlednou strukturu sdělení, neboli „úvod, stať, závěr“

  „Betonové stavby jsou nestabilní i při změnách teplot, nad 300-350 °C.Struktura praská, beton ztrácí pevnost a příčinou je právě gelová struktury C – S – H systému, voda se prudce odpařuje a způsobí kolaps konstrukce.“

  To je sice hezký, ale která budova je asi tak běžně vystavená teplotám nad 300 stupňů? To je pro nestabilitu běžné stavby za běžného provozu úplně na nic údaj.

  nějak mi ta příčina padání betonových konstrukcí uniká…. kromě toho odfláknutí a nedodržení technologie, o čemý ale autor tvrdí, že to není pdostatný důvod.

 451. Halladine – to se zblázněj všichni venkovani, páč každý má v Praze nějakou náplavu a chce se doma blejsknout, že byl v Práglu….
  Já bych si liboval – prázdné ulice, žádné Stau….

 452. Šimone ,

  u nás , venkovských balíků by byl volnej provoz . Blokace jen pražáků 🙂

 453. maydo, pro naprostého laika jako já, i ty informace, které tam jsou, jsou zajímavé 🙂

 454. A Rpuť by měla štěstí, že se zavčas odstěhovala z Prahy 🙂

 455. D náma to nehme. Každej slušnej Pražák ma chalupu nebo chajdu na venkově, my přežijem. 😉

 456. Co je pro vás, rputi, zajímavé?

  Já bych teda od článku proč padají mosty a betonové konstrukce čekala především výčet příčin a toho tam, kromě sdělení, že padají proto, že jsou z betonu, bylo pramálo.

 457. Teda Halle – ze zrovna ty budes tady imitovat Brňáky a jejich Minderwertigkeit z Praźaků ….

 458. Proč padaj mosty? No protože je staví firma Póvl & Ksindl.
  Elementary, dear Watson…

 459. Vážení,

  možná jste přečetli jen výcuc spáchanej novinářem.Přečtěte si kompletní článek,a třeba změníte názor.

  http://www.prvnizpravy.cz/repository/kauzy/(proe_se_rozpadaji_stavby_z_betonu_a_proe_padaji_mosty).pdf

  Já tu vidím upozornění na materiály,používané před cementem (a betonem) které mají lepší některé vlastnosti.
  Problém je, že ty staré materiály mají nejednotné vlastnosti podle místa výskytu, a upravování technologie podle vlastností těchto materiálu není jednoduché.

 460. Šimone, mýlíš se ! 🙂
  To je ostraváckej Minderwertigkeit ! 😉

 461. Rputi,

  beton má různou kvalitu a složení podle požadavků na něj kladených. Na pevnostní třídy betonu jsou normy jak pokud jde o použití tak pokud jde o složení betonové směsi. To totiž určuje, jaké vlastnosti, zejména pevnost, bude beton mít.Lidově se říká betonům s menším podílem cementu „hubení“ a s vyšším podílem „tučné“

  Když někdo napíše o betonu, že se vyznačuje :
  “ stále se opakující stejnou kvalitou a jednoduchostí přípravy, kterou postupně zvládli takřka všichni: 3 : 1 (tři díly písku tří frakcí a jeden díl cementu)“

  tak mám prostě podezření, že ten dotyčnej moc o betonu neví a že cancá.

 462. Já to nemyslel osobně, ale Pražáci jako celek.

 463. současný politický systém neumožňuje pouhému voliči „zvolit si, co chce“, ale jen vybrat z nabídky, která, co si budeme namlouvat, je chorá už ze samotné podstaty.

  Můj návrh, zakázat veškeré politické strany a uskupení bohužel zatím neprošel:(

 464. Já jsem si dnes všimla poprvé volebního plakátu – Hudeček a slogan Máme odvahu nastavit pravidla. Pořád nemůžu přijít na to, proč je třeba odvaha k nastavení pravidel. ˇˇZe je občas odvážné nastavená pravidla chtít dodržet bych i chápala.

 465. Ano, Halle, ťukla jsem si na ten celej článek 🙂
  A sem sem dala informaci o množství CO2, což mě připadalo zajímavé, neb klimaalarmisti doslova honí každej pšouk, ale o tom, kolik toho jde do ovzduší při výrobě betonu nikdy ani slovo. Čímpak to asi bude?

 466. Kristo – zato na druhou stranu maj TOPaci nejnadejnejsi slogan: Vracime vam Prahu.
  Furt chci verit, ze to znamena, ze ten hoch na Marianskem se vrati do Syrečkova.

 467. maYdo,
  mě je u toho údajně šizenýho betonu divný třeba to, že na to nikdo nepřišel při kontrole vzorků. Nebo je teď jiná doba, než bejvalo za komárů a vzorky se ze stavby neberou a žádná zkušebna je nezkouší? Já byl jenom blbej armovač na stavbě sila, ale viděl jsem, že se denně braly vzorky betonu, dělaly se z něj takový kostky, vozily se do Stolice do státní zkušebny, zpátky chodily protokoly o kvalitě a zakládaly se do lejster (stavební deník?) a byly kurva důležitý a každej je střežil jak voko v hlavě. protože na to chodily kontroly. Dokonce byla paralelní sada těch betonovejch kostek přímo na stavbě ve skladě stavbyvedoucího. Asi kdyby se něco začalo srát, nebo se potratilo, aby byl sichrovanej.
  Je mi divný, že by se teď nic takovýho nedělalo…

 468. Halle, v tom případě by se asi neměl článek nazývat “ proč padají betonové konstrukce a mosty“. A’t si píše o materiálech a chemii a neplete se do stavařiny.
  Tohle není politika, tady neplatí, že každej může mít názor

  A sorry, ale o tom, že není beton jako beton jsem se nedočetla ani v té rozšířené verzi.

  A s tou ztrátou pevnosti při teplotě nad 300 stupňu je to taky volovina. Především běžná stavba při běžném provozu se do takových teplot nedostane.

  Leda při požáru a to je obvykle vystavena teplotám podstatně vyšším. Jinak beton má velkou pevnost na tlak , ale malou na tah. Pevnost v tahu se dodává přidáním ocelové výztuže a kolaps konstrukce způsobí to, že pevnost ztratí ocel uvnitř betonu, nikoliv beton sám.

  k vazbám mezi molekulami hliníku a kyslíku se kvalifikovaně nevyjadřuju, to není moje parketa. Ale z hlediska stavařiny tam nic zajímavého není. otázka je, když ten pán plácá pokud jdeš o beton, jetsli náhodou neplácá i o tom ostatním.

  možná chce nějakej grantík na výzkum starověký malty 🙂

 469. Když se tady opravoval starej klášter , což byl ještě za komančů, tak na tu omítku pozvali dva starý dědky, co už byli v penzi, ale větší machři nebyli široko daleko. A ti si to míchali sami a nikdo u toho nesměl být. A šel jeden hlas, že ti dědkové do té malty čůraj. Jestli je to pravda, nevím, ale fakt je, že ta omítka drží celejch těch 40 let nebo jak je to dlouho, kdežto třeba omítka na kostelní věži, co jí dělali před 20 lety, už bere za své…
  http://www.mestobechyne.cz/cz/turistika/pametihodnosti/klaster/

 470. Govorit MOCKBA.
  Toho oneho pod posteli nemam, ale zvladl by to chuzi do pul hodky tak jsem se radeji kouknul do ty skrine. U dveri se na cestu do Prahy jeste nikdo neptal. Jste tam teda v suchu.

 471. Ptakopysku, já fakt nevím… my děláme hlavně památky a rekonstrukce a tam se toho betonu moc nespotřebuje. A já jsem víc kancelářaká myš nez zedník 🙂

  Dnes se, pokud vím, dost vozí beton z betonárek, tak tam si asi ručí za kvalitu a zkoušení a vzorkování je na nich.
  Pokud se beton míchá přímo na stavbě, tak bych to považovala za rozumný, ale jetsli je na to předpis a jestli to někdo dělá, netuším. Investoři šetřej , kde se dá a tedy i na kvalitě betonu a kvalitě stavbyvedoucích.

  slyšela jsem o případu, kdy někdo nepohlídal, jetsli je ve strope výztuž a nechal to zalejt. Strop držel jen dokud nesundali bednění
  🙂 Myslíš, že ten, kdo neohlídá, jetsli je ve stropě váztuš, bude řešit nějaký vzorky ? 😀

 472. >> maYda
  Onen autor je silikátový chemik v poněkud penzijním věku. Stran té chemie mám pocit, že je to psáno poněkud systémem žaves. Jinak ovšem ani odborná kvalifikace nechrání člověka před slabomyslnými projevy: jeden americký stavař-projektant a člen významné projekční kanceláře je velký bojovník proto oficiální verzi 9/11. Jeho základním argumentem je, že při spalování kerosinu nelze dosáhnout teploty 1538 stupnňů Celaskona, která je potřebná aby se železo roztavilo a World Trade Centre mohl spadnout. Jakže to praví Hamlet? „The rest is silence.“

 473. 570 Halladine, naposledy ekonomii u Modrého 🙂

 474. Maydo,
  běžně používanej beton, jakej se dává třeba do základů rodinných domů jed právě takovej, jak popisuje,a umí ho každej vesničan, kterej třeba staví novej plot.
  Ty staré materiály ( nějakej jíl – a vůbec netuším vo cogo)asi potřebovaly pokusy,protože byl každej jinej.
  Portland je furt portland, jestli ho dělaj v Hranicích,nebo kdekoli jinde.
  Takže je to zjednodušené. Ale i při speciálních betonech furt vycházíš z nějakého receptu , ve kterém se používá pár druhů cementů. A pár druhů písků kameniva atd.
  Takže příprava je poměrně jednoduchá.
  Co chápu,nějaká nestabilita je v samotné formuli toho cementu.Dost pochybuju, že degradace betonu začíná při 300stupních,a do té doby nic. Spíš je ta degradace pomalejší, násobně pomalejší,ale probíhá.Ono v létě ,když slunce pálí do betonu,a ochlazení v noci nebo v zimě musí udělat své.
  Já postavil základy plus desku přístavby, a nechal je deset let tak….Bylo to poznat už za pár let.

 475. >> maYda ještě jednou
  Takhle spadl strop v první půli 70. let v nákupním středisku Ládví. Pokud si pamatuji, tak ve stropní desce byla sice výztuž, ale nebylo žádné provázání stěna-strop. Prostě tam to držel jen beton ve smyku. A pak jednou v noci mohutně napadl sníh. Naštěstí to bylo ještě před dokončením stavby. Škoda jako prase, ale nikdo nezraněn.

 476. dvd, tomu ovšem nelze nic vytknout, že při spalování kerosinu se nedosáhne bod teploty tání železa. 🙂

  jádro pudla je v tom, že ta ocel ztratí pevnost při mnohem nižší teplotě, než je bod tání.

  ale aspoň jsem si zopíkla něco o betonech. Starej Kalousek by měl radost, že mi přece jen něco utkvělo…..

 477. maydo ,
  neexpanduje ta ocel při zahřátí ? To se tomu betonu taky nemusí líbit.

 478. Beton, to jsou holt ty kapitalisti. Jako školní dítko jsem viděl výchovný film „Dům na Poříčí“.

 479. HAlladine, každej materiál degraduje, některej rychleji, některej pomaleji.

  jetsli ovšem postavíš most nebo namáhanou betonovou konstrukci z toho běžně používaného betonu, co každej věsničan lejedo základů pod domek a plot, pak jo, potom je to důvod, proč padají betonové konstruvce a mosty.

  Ovšem v tom případě by možná stačilo použít vhodný beton.

 480. Rputi ad 612 -to je nejmodernější technologie – ad Blue – přidávání vodného roztoku močoviny.Dnes Babišův kšeft pro snižování emisí u aut. Typisch ekobio…

 481. Čemu říkáš „expanduje“?

  Ohne se a ten beton, kterej držela, neunese. Ale když místo cementu do betonu použiješ nějaký vypalovaný jíly, tak to bude to samý.

 482. Expandování znamená zvětšování objemu. To přece znáš ;-)Když něco zahřeješ , tak se to zvětší 🙂
  Projeví se to jak na objemu , tak ještě podstatně víc na délce třeba té betonářské oceli při jejím zahřátí.

 483. Tady v Bechyni je jeden železobetonový unikát most zvaný „Bechyňská duha“. Dokončen 1928 – nepadá! 😀
  https://www.youtube.com/watch?v=dwcKXLtKKao

  …Práce začaly v květnu 1926, obloukové pasy i se ztužidly vybetonovány do začátku prosince, ostatní betonářské práce zhruba provedeny do konce roku 1927 a stavba byla dokončena v létě roku 1928. Pro beton byl použit písek z Lužnice a štěrk z nedalekého kamenolomu Čermák; stavba dala práci čtyřem stovkám lidí a během celé výstavby nepřišel nikdo o život a nedošlo k žádnému většímu úrazu…
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Bechy%C5%88sk%C3%BD_most_Duha

 484. Rputi,

  je to krásná stavba.A vypadá velmi moderně. Aspoň se mi zdá,odborník by to možná viděl jinak
  Asi se tehdy tolik nekradlo a nešidilo.

 485. Halle, on o tom dokonce existuje film s historickými záběry – se to tu slavnostně promítalo. To člověku bralo dech. Ti lidé na tom makali neuvěřitelným způsobem. Žádná moderní technika – šaluňk jako virtuální maketa mostu a jela jedna dávka betonu za druhou…
  Bohužel, autorská práva a film není veřejně k dispozici.

 486. Rputi, cv nějaký hospodě v Bechyni měli na stěně velikou fotku ze stavby toho mostu. Měli tam postavený bednění pro ten hlavní oblouk.

  Ale už si nepamatuju, co to bylo za hospodu, mám dojem, že to byl nějakej hotel na náměstí. Je to už skoro třicet let, co jsme tam byli….

 487. maYdo, hospoda „Na Panský“ na náměstí. 🙂
  To, o čem mluvím, nebyl hraný film, ale dokument.

 488. Já jsem si to myslela, rputi, že to nebude ten samej film. V tom Oblouku toho zas tolik o stavbě mostu nebylo.

 489. A vida, tak akademik Bechyně ten most v Bechyni vůbec neprojektoval 🙂

  V tom filmu se tvářili, že jo, že šlo o bechyňský most.

  Ale ten projektoval ing.E Viktora

  http://libri.cz/databaze/mosty/heslo.php?id=7

  Bechyně navrhl ledacos, třeba nosnou konstrukci paláce Lucerna a Veletržní palác, ale most v Bechyni ne. http://cs.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Bechyn%C4%9B#mediaviewer/File:Ho%C5%99epn%C3%ADk-most2.jpg

  ovšem jeden z prvních železobetonivých mostůu nás ano 🙂

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Bechyn%C4%9B#mediaviewer/File:Ho%C5%99epn%C3%ADk-most2.jpg

 490. tak Petr Skoumal odesel, RIP RIP RIP.

  Avruk capi.

  p.s. dotaz, jak se prepina klavesnice ? Se mi po vymene Hard Discu prepnula a ja cumim jako puk. Dik.

 491. to jsem byl ja, sorry.

 492. Sumavaku, dej mi sem ten prispevek, jsem se jenom uklepnul, nooooooo….

 493. Dobré ránko!

  Tak nemocnice Motol odmítá sestry v hidžábu.
  V tom článku je zajímavá informace zdravotnické školy, že jejich dvě žákyně ještě loni v hidžábu nechodily a letos najednou ano. Zajímavé by bylo vědět proč?
  Že by je přes prázdniny napadlo, že budou bojovat za svá muslimácká práva?
  http://zpravy.idnes.cz/motol-odmita-sestry-v-muslimskem-satku-fc5-/domaci.aspx?c=A140930_230849_domaci_jj#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 494. 637 bohužel nikde není napsáno, zda se jedná o imigranty, studentky na stáži v ČR nebo české holky. Všichni automaticky předpokládají chudé přistěhovalkyně a ženou je zpět do „Arábie“, jenže co když je to Mařena s Ančou, co je obloudil nějaký snědý mládenec z Tunisu ( už to je zajímavé, proč je neobloudí třeba nějaký snědý Rom, je to ta samá exotika a mentalita víceméně taky).

  Muslimské ženy v prostředí, kde je většina muslimů celkem logicky musí chodit zahalené, protože získat zásek je pro muže problém, před svatbou nesmí, ale svatba připadá v úvahu, až když je schopen rodinu zabezpečit, což není v osmnácti ( a často ani v osmadvaceti, osmatřiceti atd.). Takže zbývá ruka nebo domácí zvířectvo a to asi není přesně to pravé ořechové). Tedy jsou ženy věčně nadrženými chlapci a chlapy ohrožovány docela fest. Ale v Evropě, kde mnohé holky chodí takřka nahé a jdou s každým, kdo jen kývne, aniž by se ptaly na jméno, natož zda si ji kluk vezme mi připadají bílé muslimky, vesměs obtloustlé buchty, které doufají, že najdou chlapa aspoň v téhle maskulinní komunitě zcela bezpečné…najít pěknou muslimskou Češku je nemožné.
  Tyhle fakt nemusí své vlasy a tváře skrývat. Postavu většinou ano, ale stejně jim ty široké háby nesluší…

  V koránu nic o kompletním zahalení, pokud vím, není. Oni i mezi muslimy jsou mnozí papežštější než papež ( respektive mohamedánštější než Mohammed.

 495. Andy,
  ti papažštější papeže se jistě najdou v každém náboženství.
  Ale já bych raději, aby mi injekci píchla sestřička, s níž mám vizuální kontakt – včetně mimiky tváře (šátek na hlavě nevadí – sestry obvykle nosí nějaké čepice, a řádové sestry mají hlavy zahalené taky). Řekla bych, že v této profesi na tom dost záleží… V tomto případě bych právo pacienta nadřadila náboženské svobodě personálu – s určitou profesí na sebe člověk bere závazky z toho vyplývající a měl by je znát předem.

 496. …a ty Turkyně, tlustý jak svině… 😀

  Ono to tak jednoduché asi přece jen nebude, ale fakt je, že muslimáci vyzábliny neradi a prý čím tlustší, tím lepší! 🙂

  Z vyjádření českých muslimek, proč je „okouzlila“ právě mohamedánská víra, mám spíš pocit, že se neuměly zařadit a hledaly se, až se našly – někde, kde nemusí vyvíjet iniciativu a přebírat zodpovědnost, ze které zřejmě měly strach.
  Vždycky je část populace „potrefená“ tímhle způsobem a touha po životě v klášteře, v klidu a ústraní jistě měla také často tenhle motiv.
  Ne ve všech případech samozřejmě – ve středověku to těm, které chtěly, naopak přineslo možnosti a emancipaci, které by jinak nedosáhly. Viz Anežka Česká nebo abatyše Kunhuta.

 497. No já bych k těm důvodům, proč české holky nosí hidžáb, přidala ještě jeden, spojený s pubertou – provokace.
  A docela by mě zajímala jedna věc. Holky, co konvertovaly poznáme na první pohled. Ale co kluci? Určitě i tady jsou tací, co se „našli“ v pravé víře v Mohameda. Kolik jich je a co mají za lubem?

 498. V církevních zdravotních zařízeních chodí křesťanské sestry oblečené velmi podobně a nevadí to … Problém má víc rovin. 😉
  A kdo proč přestoupil na jakou víru-to bych nechal na dotyčném.

 499. Dano,
  v první fázi konverze asi nic moc, jestli stvrdí smlouvu s Alláhem obřízkou….

 500. A co by měli mít za lubem ? Asi provokovat ? 😉
  Z mých spolužáků metalistů s hárem a příznivců nové vlny s trvalou či co to měli, budhistů a dalŠích s různými druhy póz jsou dnes lékaři a právníci. Nemám pocit, že je to nějak poznamenalo.

 501. 643

  Aúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú !

 502. Jen aby neudělali tu stejnou chybu, co Engličan usídlený v Čechách , co sbalil Židovku a v nemocnici místo obřezat řekl odřezat ! 🙂

 503. 644

  Já měl jednoho pacieta, co se dal k budhistům a zásadně chodil v jakési sukni a bos. 🙂

 504. Dobrý den. Ad muslimové: přečtěte si literaturu před spekulacemi. Doporučím ještě jednou knihu od Tass Saada. Pokud doporučíte jinou knihu o myšlení muslimů, rád se poučím. Kamarádka si vzala muslima, o děti je postaráno, nehladoví, zvnějšku se mají dobře.
  Ad Motol: těžko z liberálních východisek nahlížet na fungování státního zdravotnictví.
  Ad justice, beton: děkuji za názory specialistů.

 505. To čurali dva Židi na záchodcích a jeden povídá druhému: „Promiňte, nejste z Ravy Ruskiej?“ Druhý se zaraduje a říká: „My se známe?“ „To ne, ale tam dělají takovou fazónku při obřízce.“

 506. Nickname,
  ne každý muslim je terorista – kolegyně má s muslimem (ovšem zde natrvalo usazeným a domů zpátky do Maroka či Tunisu nechce a nechce) tři děti, všichni prospívají, rodinka vzorná, kolegyně nekonvertovala a zahalená nechodí.
  A řada zahraničních stážistů jsou muslimové taky, ovšem to se dovíme leda u oběda v závodce, když si opakovaně volí jídlo bez vepřového. Nikomu nečiní problém s nimi klábosit, stejně jako jim nečiní problém klábosit s někým, kdo si dává knedlo-zelo-vepřo. Hinduisti a další víry dtto, spokojeně baští, co jim přesvědčení dovoluje – akorát si vyměňujeme dojmy z toho či onoho na jídelním lístku, neboť některé vegetariánské speciality bych já považovala za formu trestu či pokání 🙂
  Nikdo se nikoho na víru neptá, oni sami většinou sdělí, proč si nedají vepřový řízek, na který se jinak většina vrhá s nadšením 🙂

  Ale přišlo by mi uhozené trvat na tradičním ženském oděvu, pokud by dotyčná chtěla pracovat např. ve stavebnictví nebo jiné profesi, vyžadující speciální oděv z bezpečnostních důvodů (např. kolega zkoumající kůrovce absolvoval zkoušky na práci z řetězovou pilou a byly mu zakoupeny speciální boty, kaťata i bunda).

 507. Matzurko, ne každý muslim je terorista, ale většina teroristů jsou muslimové.
  Totéž – ne každý cikán krade, ale 60% vězňů jsou Romové, dtto v Americe s černochy.
  A včil mudruj jak poznat 🙂

 508. Fujtajbl poránu,
  taxem četl vyjádření jakéhosi managora Škodovky… trochu kecám, ne jakéhosi, ale českého marketingového šéfa škodovky Luboše Vlčka. Oni markeťáci mají vždycky nějaké vize, člověk si na ně časem zvykne, i na to že se z 90% markeťácká vize s realitou míjí jak Žofré s Angelikou. Ale tentokrát musel pan Vlček posnídat cosi kvalitního. Má utkvělou představu, že novou Fábii III v kombíku s tříválcovým turbomotorem o obsahu 1.0 a výkonu 44 kW za třista kolíků si budou kupovat mladý lidi.
  Já když kolem sebe pozoruju mladý lidi, tak blonďaté přeludy jezdí obvykle v SUV, či obřích medvědech, eventuelně ve sporťákách, hepykůlové a frikulíni mají pětková báva a vejš. Nepřeludy zhusta volí pažouty, protože tvarově lahodí dívčímu vnímání světa. A pánové jsou obvykle audisté, nebo bavoři, prostě něco s dvoulitrovým motorem, socky volí zhusta Golf TDI (Tractor Diesel Inside). Jakmile se to ožení či vdá a cosi si svépomocí zhotoví, volí něco, do čeho se vejde kočárek bez složitého skládání a nákup a kam se snadno posadí pidižvíci do sedaček.
  Domnívám se, že nic z toho fabka nesplňuje. Přitom design vzhledem k pruskému vnímání elegance není až tak úplně děsivý. Viz třeba zde: http://auto.idnes.cz/nova-skoda-fabia-combi-0ui-/ak_aktual.aspx?c=A140930_173558_ak_aktual_fdv Tady se myslím jedná o nejdražší variantu fabie. Ta nejlevnější má poněkud popelkovitější (hulvát by řekl kurevsky ošizený) jednobarevný design. Docela mě zajímá, jestli jim v tom budou vrzat plasty v závislosti na dosažené rychlosti jako v předchozích modelech 😀 Myslím tím vnitřní design.
  Zvenku budete muset mít při sobě svinovací pásmo, abyste pomocí rozměrů poznali, jestli máte před sebou oktávii, rapida, nebo fabii, protože jsou dost uniformní.

 509. 653-za ty penízky se dá zvažovat třeba Clio, Fiat 500 … Nebo ojetina …

 510. Ptakopysku, znovu udělám reklamu našemu přibližovadlu. Za stejnou cenu +2 sedačky (v tom případě kufr stejný), na všech sedmi místech se osobám s výškou >190cm sedí lépe než ve fabii. Řidič dokonce může sešlápnout všechny pedály, aniž by měl otlačenou nohu od středového sloupku.
  V případě potřeby dovezete ložnici z Ikey.

 511. ptakopysku, jestli oni s ní nepočítají jako s bojovým vozidlem a nepřecházej na neviditelnou formu. Já, když to projede okolo, tak mám akorát dojem, že mě něco vofouklo, ale marně pátrám, co to bylo… 😀

 512. Dobré ráno,

  ve starých filmech ošetřovatelky často nosily na hlavě šátek do půli zad nebo čepec velmi muslimskou ženskou pokrývku připomínající. takže z tohohle hlediska bych neviděla problém, proč by nemohly muslimky něco takového nosit.
  Ovšem zahalený obličej ne. Oštřovatelky nebo jakákoliv profese, kde dochází k osobnímu kontaktu s klientem či pacientem by měla mít odkrytý obličej. jTahle kultura je tak nastavená a s šátkem přes hubu v Evropě chodí akorát bankovní lupiči, aby je nebylo poznat.
  Zakrytý obličej nebudí důvěru.

  Spíš by mně zajímalo, jak bude řešit nemocnice, až začně pacient vymáhat, že s ohledem na svou víru ho smí ošetřovat jen zahalené ošetřovatelky, případně že se ho ženská nesmí dotknout.

 513. maYdo, oni si poraděj …. daj mu to k proplacení a bude! 🙂

 514. Nickname,
  uváděné koncernem spotřebě bych nevěřil ani za mák. Všechny ty žertovné motorky jsou turba. Si představte, že s tím litrem jedete po dálnici ve třech dospělých lidech (dva vepředu a jeden vzadu napříč), máte zapnutou klimu, berete třeba hvězdonickej kopec a chcete jel alespoň stovkou. No a jste na spotřebě devíti litrů jen to fikne.

 515. maYdo,
  tenhle problém je už dávno vyřešenej. Jinak by Teplice, Kladruby či jiná zařízení nebyla plná Arabů. Ženský prostě ošetřuje oška, sestra, nebo doktorka. Bratr, čili saniťák je připuštěn až v okamžiku, kdy je dotyčná pacientka pečlivě zahalena (Dámám ze Saudi třeba koukají z hábitu jenom první články prstů a oči.)

 516. Ptakopysku,

  budeš se divit, ale jsou lidi,kteří si jiné auto než škodovku nekoupěj , Třeba já 🙂
  Někdo to bere jako vlastenectví, ( montujou to dělníci tady)někdo jako blbost 🙂 Co naděláš ;-). Každej jsme nějak cáklej 🙂

 517. Halle, nejsem si jist, zda jezevčík nemá více dílů made in Czechoslovakia než Škoda-VW

 518. Nickname,

  asi ne .Motory se dělaj v čechách , karoserie taky, a vzhledem k tomu, co je u nás výrobců autokomponent, které dodávaj i do zahraničí, bych se divil, kdyby nedělali ipro Škodu.
  Každopádně pásy jsou tady.

 519. A moje oktáfka 1 žere kolem 5 litrů – pokud jedu nomálně.

 520. Hmm…tak já teda vlastenec nejsu. Aspoň co se auta týče, neb si dovolím tvrdit,že ani jeden díl v ČR… :-(. A bere mi 9-10 l/100 km. Ovšem LPG. 😉

 521. Halle, tak to nejste žádný vlastenec. Nové auto co tři roky, teď byste měl jezdit v Superb III, TDI, CLI, SLK. A jezdit jenom na bionaftu.

 522. Nickname 🙂
  jsem konzervativní, lpím na starých věcech. Pokud fungujou 🙂
  A ta oktáfka funguje k mé spokojenosti.

 523. 672 bejvávalo. Také pamatuju, že v plechovce označené jako vepřové ve vlastní šťávě bylo jen vepřové ve vlastní šťávě. Časy se mění….

 524. 671: Halle, chyba – svým zapadlým a vyčichlým vlastenectvím, maloměšťáckou morálkou a škudlením obíráte dělníky u pásu o jejich chléb, jejich nadhodnotu. Správně vlády vycítily, že největším nepřítelem není imperialismus, ale šosáctví „šetřílků“. Proto byl vynalezen „multiplikátor“.
  Kapitalista, bankéř, buržuj se nové morálce podřídil, ale podomní obchodníčkové, hokynáři co ke korunce přidávají korunku a šetří místo aby svoje naskrblené úspory roztočili v koloběhu plánovaného hospodářství, ti působí nejvíce škody našim ideálům.

 525. Petře,
  co bys chtěl od komentátorky placené z Emeriky 🙂

 526. 673 V novinách – Lenin, na plakátech – Lenin, v rádiu – Lenin. Bál jsem se otevřít konzervu.

 527. Sakra, nickname,

  uvedl jste mě do rozpaků . Já myslel ,že jste pravičák, a ti právě doporučují to šetření a myslení na zadní kolečka v rámci zodpovědnosti sám za sebe. 😉
  A vy mě vybízíte k bezuzdnému utrácení 😀

 528. Honda, benzín 1,5 VTEC, 85kW, pokud jedu normálně a nenaložený, kolem pěti a půl. Dostat se přes šest a půl je náročné. Nechápu, proč ostatní modernější konkurence tak chlastá.

 529. 672-analytička Lilija Ševcovová z moskevského centra Carnegie …
  To jako kdybyste čekal objektivní článek od Petry Procházkové nebo Luboška Palaty.

 530. Vy to nějak moc řešíte.
  Já auto kupuju, když se rozpadne to předchozí.
  Klíčová otázka : Máme na to? Bude to za ty peníze jezdit? Lze předpokládat, že to vydrží v pojízdném stavu pět let a více?

  Pokud jsou všechny tři otázky zodpovězeny kladně, beru, co je. Značka nebo barva mně netrápí. 🙂

 531. (672) Možná už FT seriozní nejsou, ale ten článek mi přijde dost reálný. Ona každá sranda něco stojí a nic nemá jen výhody.

 532. Všimli jste si aktuální senilní posedlosti pana Neffa? „Esse delendam“! Včerejší i dnešní úvodník Neviditelného Psa pojmenovává viníka – KLAUS!

  Lidovky vypustily další detaily z tažení proti Rittigovi. Odvážily se dobrovolně napsat, že klíčovým svědkem je účetní, který v roce 2010 nedostal dovolenou, když ji potřeboval a tak dal výpověď a teď je všechny udal. Zapletení Rittiga vypadá tak, že on ho sice nikdy neviděl, nic o něm neví, ale zaslechl na chodbě, jak někdo někomu říkal: „Zítra přijde Ivoš“.

 533. Martine, to jsou někteří prokurátoři všichni stejní?
  Podnikatel jednal protizákonně, protože se snažil platit co nejméně daní a nacházel k tomu různé kličky v zákonech.
  Podnikatel podnikal se státními podniky, aniž by byl domluvený s Agrofertem.
  Co další podnikal podnikatel špatně?
  PS: o podnikání ve státním platí: Nechoď Vašku s pány na led…

 534. Halle,
  já se nedivím. Někdo má rád holky, jinej vdolky, jinej škodovky. Vlastenci by museli kupovat Hyundai, protože škodovka má 30% českejch dílů a Hyundai 60%. 😀
  Mě prostě poměr cena/výkon u škodovek připadá zoufalej a mě škodovka prostě nesedí. Nesedí… sedadla… – nevím jak tomu je u fábií a oktávek třetí generace, ale jezdil jsem s těma staršíma a měl jsem dojem, že namontovaná sedadla doopravdy pocházejí z vyřazených železničních souprav 451 – pantograf. To pohodlí na dlouhých trasách bylo neuvěřitelné… 😀 chudinky moje obratle v bederní oblasti. Mě nějak nepasuje ani škodovácká ergonometrie hejblat a vehementů kolem šoféra. Takňák všechno bylo jinde, než bych hledal. Je zajímavý, že u japonců (Honda Civic, nebo Toyota) jsou vehementy taky krapet jinak, ale tam mi to nedělalo problémy a bleskurychle jsem dostal jejich ovládání do podvědomí. Dcera když po jízdách v autoškole (Fabia II) sedla do své nové staré Fiesty, měla pocit, že všechny ovládací prvky jsou tam, kde je očekává a vůbec nad nimi nemusí přemýšlet jako ve Fabii. A o pohodlí v sedačce ani nemluvě.
  Ono to bude asi tělesnou konstrukcí člověka, že mu pasují, či nepasují různé sesle a různá rozložení ovládacích prvků.

 535. nickname, on to tady velmi přesně popsal Schumacher včera. Prokurátoři posuzují věci, o kterých nic neví a tak si vytvoří kostru skutkovou podstatou nějakého trestného činu, který mají definovaný zákonem i ve vlastní hlavě a pak lepí (skládají puzzle), aby „fakta“ pasovala na tu jejich představu.

 536. Institut spolupracujícího obviněného je úžasná věc. Skočíme na celé vedení podniku, včetně účetních, obviníme je, necháme vycukat a přeci jenom ta paní co má doma dvě děti nebo ten účetní, kterého nepovýšili bude ochotný povídat. Nemusí ani vědět co, něco spolu vymyslíme. Podnik není mafie, ty lidé žijí normální životy, tak snad budou ochotní.
  Jde zde o hledání práva či světské spravedlnosti? Jde o nalezení zločinu, potrestání viníků?

 537. Halle, z vaší náklonnosti k vlasti jsem pochopil, že nejste zabedněný internacionální bolševik. Pochopil jsem, že milujete národ, vlast. Jste registrován v jednom z povolených svazů (fasces). Motivuji vás k horlivějšímu budování sociálně spravedlivého národního státu. Jak říkal jeden pán: Národní socialismus je marxismus dneška.

 538. Já mám dojem, že krom naplno běžící propagandy, tak každý kdo se umí alespoň podepsat, honem honem běží, aby si taky přisadil. A plácá jen další pitomosti.
  S výše uvedenou autorkou z FT polemizuje jistý Guillory, který se dopracoval až k tvrzení, že rozbitím Ukrajiny chce Putin pokořit Západ! 😀 😀
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Americky-expert-To-je-nesmysl-ze-Putin-chce-obsadit-Donbas-Ma-jiny-cil-A-dosahne-ho-337336

 539. (679) Palata je hujerský blb, ale Procházková se po Rusku dost courala, takže ač nemá průpravu agentky, pro komentátory zřejmě nutnou, minimálně bych přemýšlel o tom, co občas napíše.
  (672) Malý dodatek, kdyby ten Putin nekvaltoval, neměl by sice gloriolu válečníka, ale možná celou Ukrajinu. Stačilo možná počkat, až se plně projeví „výhody“ asociační smlouvy. Teď už, zdá se, nasral příliš Ukrajinců, aby tohle řešení bylo možné.

 540. (682) Neff a Klaus, to je láska na celý život! 😛
  Odhadoval bych, že se ho Klaus někdy zeptal: „A vy jste kdo?“

 541. 692 Pokud to povede k usvědčení objektů a sníží ukazatele rozpracovanosti, budou všichni až po ministra nadšení. MinFin přidá peníze na nový palác a tam, za duhou, nás čeká krásná spravedlivá společnost. Ano, bude líp.

 542. Proto dochází k zajištění objektu i s případnými obhájci, kteří nepochopili, že obhajoba je součástí obžaloby.

 543. 689

  Nickname, nezlobte se 🙂
  ale kompletně blbě.
  Podle Vás byl kdysi Dlouhý se svou akcí “ Kupujte české výrobky“ Fašoun ? 🙂
  nejsemregistrován v žádném takovém spolku.
  Ptakopysku, ono záleží na uživateli . Já mám páteř kompletně v hajzlu, a na sedadle feldy si lebedí.

 544. 691
  Špatné uvažování.
  1. Ti západní ukrajinci jsou natolik protirušští, že změnit jejich uvažování na proruské by nedokázal nikdo.
  2, Rusko nemá dost financí na to, aby dostalo z hospodářského svrabu celou 40 mil. Ukrajinu, při vlastních 140 milionech. I sanovat jen Novorusko bude o hubu. A připojit je mirnixdirnicht k Rusku nepřipadá v úvahu ani u toho Novoruska. Spíš něco jako Jižní osetie a Abchazie.

 545. Já mám ovšem dojem, HAlladine, že taková zubařská páteř je čosi specifické 🙂

  Budu se muset zeptat mýho zubaře, v čem si lebedí jeho páteř, ale škodovka to asi nebude.

 546. maYdo,
  já nemluvím o škodovkách všeobecně,mluvím o mé feldě. A trochu bych mohl mluvit o Roomsteru, protože toho jsem měl asi 10 dnípujčeného,když se oprava feldy vinou auto servíce protáhla.
  V tom se mi jezdilo taky dobře.

 547. AK 691 – možná by to chtělo vzít na vědomí, že Rusko nechce, ale opravdu nechce mít společné hranice s EU. Ty na severu mu úplně stačej!

 548. že nikoho nepřekvapuje název Novorusko…tomu říkám ohebná páteř:)Jeden by řekl, že když ti separatisti tak touží po vlastním, tak to bude Doněcko atd…a vono nééé.

  pche

 549. 701 no zaplaťpánbu, hned se mi v EU začíná víc líbit. Nemohl by nám to dát báťuška Putin písemně?

 550. Novorusko se to už jmenovalo. Je to historický název.
  I když, na tom asi zase až tak nezáleží …

 551. Andy:

  Nové Rusko či Novorusko (rusky Новоро́ссия, Новороссийский край, Но́вая Росси́я, Но́вая Русь) je historické označení území na severním pobřeží Černého moře, které na konci 18. století dobyla, obsadila a poté i kolonizovala ruskými a ukrajinskými osadníky Ruská říše. Jde o jižní část bývalých tzv. Divokých polí, severně od oblasti Novoruska se nacházelo Malorusko, které je dnes střední a severní částí Ukrajiny. Správním střediskem byl dnešní Dněpropetrovsk (tehdy Novorossijsk), později Oděsa. Území bylo před ruským obsazením součástí Osmanské říše. Dnes je součástí Ukrajiny, malé části též Ruska a Moldavska, resp. Podněstří. Po bolševickém převratu v Rusku vyšel název Nové Rusko z užívání.

 552. NoName,
  vypadá to na akci byznysu, které chce takto zlomit prokletí dokurvených sudých verzí. 😀 Odhaduji, že když je tohleto napadlo, že tři dny se u Microsoftu v kancelářích byznysu slavilo a jásalo.

 553. Tak nevím – vypukne třetí světová válka, nebo toho Obamu daj k ledu? 🙂

  …Rusko objevilo ohromné arktické ropné pole….Bohužel, řečená bonanza nemusí být zdrojem pro Exxon poté, co Obama dal jasně na srozuměnou, že Západní společnosti budou muset operace v Rusku utlumit, nebo jinak pocítí hněv ministerstva spravedlnosti proti sankco-kazům. To ponechává Exxonu dvě možnosti: ignorovat Obamovy příkazy (což je cosi, co v poslední době mnozí dělali) nebo hodit ručník do ringu s tím, co by mohl být největší objev ropy za celé roky…
  http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/12629-rusko-objevilo-ohromne-arkticke-ropne-pole-asi-ted-na-svete-nenajdete-nekoho-stastnejsiho-nez-je-rusky-president-vladimir-putin.aspx

 554. na konci 18.století? To není moc, že?
  No nic, dobrá, ať se jmenujou třeba Novoputinovsko, je mi to fuk…hlavně když s nimi nebudeme mít bezvízový styk ( žádný styk:)

 555. zase mě předběhl ten zubař, aby jsou v okolí samí draví jedinci, kteří používají zubní pasty, doporučené deseti z devíti zubařů. Proto má čas a mlíko.

  nickname – můžete Halladinovi vyjmenovat všechny znaky jeho projevů na tomto blogu a z nich usuzovat na jeho zaškatulkování a dočkáte se jen – „kompletně blbě“. Přesto je jeho projev národně socialistický. Ovšem, co po jménu, i pod jiným jménem by voněl stejně.

 556. 708-mám nasazené Windows 8 doma i ve škole a bez problémů. Dokonce na 64 bitových osmičkách chodí i věci, se kterými byl na 64 bitových sedmičkách problém.
  Akorát jsem je „odmetroval“ instalací Clasic shellu.

 557. andy, technická poznámka, když chcete smajlík, tak musíte za textem hodit jednu mezeru. Ohledně styku nejsem ta rigidní – už v Pratchettovi vysvětluje mrakoplaš Corině, že mágové se sice mohou s ženami stýkat, ale nesmí mít styk! 🙂

 558. Andy,
  a co byste s tím papírem dělala ?Běžela do Brusele ? 😀

 559. Rputi,
  mám takový matný dojem, že spolupráce ExxonMobil a Rosněfť je pozastavena v politickém smyslu ukončení.
  Exxon v září informoval, že ministerstvo financí USA mu povolilo krátké prodloužení lhůty na ukončení prací na vrtech v Karském moři, a to nad rámec 14 dnů stanovených protiruskými sankcemi.
  „Teoreticky tu byla možnost pokračovat v pracích, bylo však nezbytné získat nové povolení,“ napsal Kommersant, který citoval jeden ze zdrojů. Americké firmě se podle něj nepodařilo toto povolení získat. Měla by „zastavit práce a do poloviny října vystěhovat své zaměstnance,“ odvolává se na ruský list agentura Reuters.

  Dotyčné ropné pole údajně disponuje zásobami jako Saudská Arábie 😀 😀 😀

 560. Martine, bezpochyby, dokonce to tak nějak za ty roky tuším, možná i vím, ale píšu tak rychle, jak dokážu.
  Tančím také.

  Takže někdy jsou mezery jinde než mají být…abystesechlapináhodounezbláznili 🙂

 561. Andy,
  fakt to není moc dávno. Ale co je vlastně dávno, že? 🙂
  Novorusko vzniklo cca 1771 po dobytí Krymu Kateřinou Velikou. To je o sto let dříve, než vznikl Deutsches Reich.
  Za moc dávno v tomto úhlu pohledu bych označil vznik Království českého v roce 1085…

 562. AK, dvě poznámky:
  – píši analýzy celý život. Možná jsou dobré, možná ne, ale vždy jsou zaplacené a jedna z posledních mi zaručila mé nové pracovní místo, přijmu-li. Troufnu si říci, že o analýzách něco vím.
  Zjednodušeně, předmětem analýzy musí být přesný popis současného stavu. ne to, co si autor myslí, že současný stav je nebo doufá, že současný stav je nebo by měl být. Co se týče odhadu budoucího vývoje, jestliže analýza anticipuje změnu, musí být jasně specifikovnáno, které faktory a jak se na změně budou podílet, a nejlépe, jaké jsou projevy nastávající změny již nyní

  To, že by obyvatelstvo cítilo, klidně i většinově, negativní dopady asociace EU by mu bylo houby platné. Myslím, že ve spousté zemí by hlasování o EU dnes již nedopadlo, a koho to trápi…?

 563. V našich médiích mi chybí seriózní analýza hospodářské, energetické, finanční atd. situace na Ukrajině. Když už se tato země stala podpisem asociační dohody blízkou EU, měly by být takové informace k dispozici. Přitom na UA funguje statistický úřad, zveřejňuje potřebná data, pracnému dohledávání jednotlivce jsou dostupná.
  Nejsou to fakta radostná, ale měli bychom o nich vědět. Je to důležitější než nějaké spekulace poblitologů co Putin chce nebo nechce. Suchá data hovoří dost srozumitelně.

 564. Martine 🙂

  co říct na Vaše 711 ?

  Mohl bych třeba napsat, že mám vyděláno, takže všeliké kvaltování toliko atd.. nebo že mám bohatou bejvalku, která si mě vydržuje, a vzpomenul bych i pár jiných věcí..
  Ale to bych riskoval, že Vás závistí klepne pepka, a já Vám fakt nic zlého nepřeju 🙂
  Takže to nenapíšu 😀

 565. Halle, nejste členem žádného svazu? Komory?
  Akce „Kupujte české výrobky“ sama o sobě je projevem národního cítění, chcete-li nacionalismu.
  Akce „Kupujte české výrobky“ a vytváření umělých bariér importu za součinnosti hospodářských, agrárních komor, spotřebitelských svazů a státní správy je projev korporativismu, po italsku „fascismo“.
  http://it.wikipedia.org/wiki/Fascismo

  Zatím se jedná o korporativismus bez vůdce, stát vede oligarchie, někdy jsou patrné znaky anarchie. Dalším vývojovým stupněm je vůdcovský korporativismus.

 566. 724-a do kterého státu na světě můžete vyvézt co chcete a kolik chcete, nickname ? A kdo tam ty bariéry nastavěl ?

 567. Baubo, v našich médiích toho chybí!
  Seriozní analýza ukr. hospodářství asi není možná, ale seriozně a stručně se dá říci, že je to, doslova a do písmene, v bruseli!

 568. Noname: Grand Fenwick?
  Bariéry – resp. celní bariéry jsou stanoveny buď vyhláškou ministerstva financí, zákonem nebo mezistátní úmluvou.
  Důvod existence bariér lze spatřovat v merkantilistických myšlenkách. Panovník či vláda si myslí, že omezením obchodu s cizinou stát zbohatne, protože peníze (drahé kovy) budou zůstávat v zemi a země bude bohatnout. K tomu jim přikyvují obchodníci, jejichž odvětví získá v dané konstelaci komparativní výhodu.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Merkantilismus

  http://www.mises.cz/literatura/ekonomicke-mysleni-pred-adamem-smithem-52-kapitola–7-2-merkantilismus-ve-spanelsku-546.aspx

 569. Dobré odpolledne.

  škatulky , škatulky, škatulkujte se 😀

  Nakupuju české výrobky, zejména potraviny. Chleba tady koupíte českej, mlíko a vejce taky. Zrovna tak cukr, mouku a luštěniny. I zeleninu mám snahu kupovat zdejší, protože když se neprojela přes půl zeměkoule, je jistá naděje, že bude čerstvější.

  kromě toho jsme členem Komory architektů, neb mi to ukládá zákon.

  Chcete říct, NoNAme, že jsem nacionální socialista?

  Tak to Vám teda pěkně děkuju 🙂 🙂

 570. Drahé kovyj sou ovšem zajímavé jen potud, pokud je za ně do koupit.
  Chleba z nich neupečete, neoblečete se do nic a střechu z nich, navzdory pověstem o městech se zlatými střechami, taky neuděláte.

  Dokonce si s nimi ani polívku neosolíte, jak se připomíná v jedné pohádce. 😀

 571. Promiňte, NoNAme, jsem si vás spletla s Nicknamem…. 🙂

  Takže Nickname, je to na Vás…. 🙂

 572. jak poznáte český vejce, pokud nekoukáte slepici přímo do zadku? I malí farmáři si je kupují jinde.

 573. Noname: praxe je dostatečně popsána teorií. Jsou vědecká díla zpracována dramaticky – „Jistě, pane ministře“.
  Načtený příklad: Ukrajina po rozpadu SSSR neměla vývozní artikl, který by mohl uspět na západních trzích. Jednou z mála výjimek byly černé vlněné kabáty, které se na Ukrajině šily ve velkém a shodou okolností byly v módě v USA. Prodejní ceny kabátů v USA byly přes 1000 USD, na Ukrajině se prodávaly za méně než 100 USD. Když obchodníci začali tyto kabáty vyvážet se slušným ziskem do USA, místní firmy protestovaly u vlády kvůli „dumpingovým cenám“ a „rušení pracovních míst“. Vláda USA promptně dovoz těchto kabátů zakázala, ale aby se ukrajinská vláda nezlobila, byla schválena rozvojová pomoc pro Ukrajinu ve výši cca 30 mil. USD.
  Takhle nějak to bylo, pamětníci uvedou na pravou míru.

 574. andy,
  máte to na vejceti, či na platu natištěný, odkud vejce pochází.
  Né, neberte to vážně, dělám si hýždě, až jsem se zakuckal… Dneska jsem poobědval Bohmische Babische Ente s červeným zelím a šesti bramborovými knedlíky a jsemť dobře naladěn.

 575. (721) Máš-li na mysli tu analýzu Liliany Ševcové, tak i ona je zřejmě za analýzy placena tím Carnegie institutem.
  Na té Ukrajině všichni usilovně analýzají, ale občas to může vzít trochu nepředvídaný vývoj. Já nastínil jen jednu možnost.
  „Žádná revoluce ještě neponechala u vlády ty, kteří ji vyvolali …“

 576. 717 – andy a feministka? Abyste se chlapi nezbláznili? To mám za všechnu tu nezištnou pomoc? Dobře mi tak!

  Halladine – 723 a 711 – mně? Závistí? Pepka? Vždyť jsi mě viděl – přetékající studna zdraví a dobré nálady.

  Můžeš se hlásit k čemukoliv, rozhodující je, co píšeš. Já nepotřebuji škatulky, dokonce se jim veřejně bráním, ale ty jsi průhledný, jako křišťálový ten, no, jak se jmenoval? Já tomu říkal a
  říkám dojič. Socialismu nebo kapitalismu, vsjo ravno. V pořádku, jen pot vrzuješ, že peníze až na psledním místě a neviditelná ruka trhu.

  Ovšem, co je to proti vesmíru? Já teď pokračuji v digitalizaci svých LP a právě teď je tam JOhn Lennon „Rock and Roll“, nahrávka EMI Records z roku 1975.

 577. 737 tak fajn za tu druhou větu, už jsem se lekla, že budete na vánoce čekat na Ježíše a věřit na sušenky štěstí u Číňana.

 578. 728 Nickname, to proto, že ti hlupáci, pro které je zlato vrcholným symbolem bohatství, nechápou, že základem bohatství je produkce užitečných statků.

 579. Dotaz na odporníky, prasím prasím smutně koukám
  jakej je rozdíl mezi mobilem Dual SIM a Dual StandBy. Nevládnu příliž čínskou angličtinou a potřeboval bych mobil, kterej má dvě SIMky a když si chci zavolat, zeptá se mě, ze které SIMky chci volat a pak vytáčí. Dtto potřebuju nastavit internet na jedné SIMce. Hovory to přijímá na obě SIMky. Podle toho, co jsem pochopil, si myslím, že Dual standby je moje volba. Nebo se mýlím?

 580. Otázkou je, co obědval nickname, při tomto trendu za chvíli obviní z korporativizmu dětský folklórní soubor Horňáček z Velké nad Veličkou 😉

 581. JJ, AK, to byl můj původní povzdech. To, co uveŕejnil FT, je názor, možná tak komentář… Ale „analýza“ to v žádném případě není.

 582. Ptakopysku: dual-sim je buď dual-sim full active nebo dual-sim standby
  Dual-sim full active znamená, že při hovoru pomocí SIM1, můžete zároveň volat i přes SIM2, nebo SIM2 pošle volajícímu obsazovací tón.
  Dual-sim standby znamená, že obě SIM jsou současně na příjmu, ale jakmile začnete s jednou volat, tak se druhá odpojí z GSM sítě – při volání na SIM2 se hlásí „volaný není dostupný“.

 583. 742 Pokud brání konkurenci ve vstupu na trh, pokud nutí spotřebitele kupovat jejich produkty …

 584. SAmozřejmě, že brání konkurenci ve vstupu na trh.

  Copak se chytne jiný soubor ve Velké nad Veličkou, když tam pravidelně křepčí Horňáček?

  A zajisté nutí spotřebitele ke koupi vlastního produktu – Vy si snad dovolíte nepřijít na představení, když tam bude hopsat Vaše dítko?

 585. 709 Rputi, z toho musejí mít v Rossnefti randiózní mejdan. Exxon jim to načal, sami budou těžit. Obamovi by tam měli postavit zlatý pomník.

  Windows 10? Microsoft si potřebuje napravit reputaci a desítka je velmi pěkné kulaté číslo.Tak proč meškat devítkou? Ledaže by….devítka byla až moc povedená, tak vydají desítku doplněnou o kurvítka. Aby je v jedenáctce nahradili jinými.
  No, jsem toho názoru, že se snaží aby zákaníci byli spokojení a kupovali a přecházeli, samozřejmě placeně z osmiček. Tak si ještě počkám na W10 se service packem. Teprve pak pořídím nové železo. Do té doby snad vydržím na XP.

 586. 749-já mám 4 palcový Samsung Duos a jsem s ním také spokojený.

 587. nickname,
  tak Dual-sim full active je třetí pojem.
  Mám takový matný dojem, že třeba Samsung, co tady prodává dualSIMky to má udělaný tak, že se nastaví aktivní SIM a s ní se volá. Když chci volat z té druhé, musím ji v Nastavení dát jako aktivní. To mi právě připadá jako docela voser…

 588. 749 Honzo, vypadá dobře, menší snad není. Škoda, že v téhle velikosti nejsou lépe vybavené modely s lepším foťákem a s GPS. A dobrou výdrží. To by mě lákalo. Ne pádlo, které nutno nabíjet každý den.
  Jen aby Tě nenaháněla sociálka a nevnucovala podporu….

 589. Jo, Andy, 4 civilisti, to už je v naprosto v pohodě 🙂 Jinak, technická, slovo „vražda“ lze použít i mezi vojáky znepřátelených stran. Typicky, Katyně.

  Ale obecně řečeno je hezké, ze se občas střelí do nohy i RF propaganda.

 590. Ten Lacael to má tak, že si při volání/SMSkování přehazuješ. Je to Android, když máš zapnutý telefon nebo SMS, tak při stažení horní lišty tam máš to přepínání SIMek. Jedna z voleb je vždy se ptát, ale to jsem ještě nezkusil.

 591. 751-u mne se vybírá SIMka u každého volàní. Výjimkou je volàní přes handsfree, tam se používá předvolenà.

 592. Andy – 746 – jen devět mrtvol? Není to málo? 400 by stačilo? Pro ty blbce, co se tady exhibují, napíšu, že s Andy souhlasím, že je to v každém případě špatně, když umírají lidé a jsou beze jména zahrabáni.
  Která husa gágne?

 593. A k tej komoře – to je politika, nickname. Tu kampań odstartovaly nikoliv stavební předpisy, ale neshody hudečka s firmou provozující bilboardy.

  NIc, co by se dotýkalo mých kruhů.
  Mně to začne zajímat, až budu v projektu řešit, jetsli má barák dost denního světla a místa na parkování.

  Komora se na vypracování stavebních předpisů podílí po odborné a metodické stránce, ale není orgánem, který je schvaluje nebo uplatňuje. Nařizovat něco stavebníkovi, na to Komora nemá gebír, pod její jurisdikci spadají pouze vlastní členové. Nemůže nikomu nařizovat, co smí projektovat a co smí stavět.

  Nicméně pokud jde o stavební předpisy a stavební řád, to je věc, která se uplatňovala už v antice. Jejich původním smyslem bylo vymezit podmínky tak, aby si baráky navzájem nepřekážely.

  Což se při zástavbě stylem „na svém si postavím co chcu“ často děje.

 594. Hmm, já čekám na THL 5000, protože mám doma hackera, který telefony zkouší cracknout. U jednoho se mu to povedlo.

  Nová ministryně po paní Jourové vypadá na mojí alma-mater. Asi se s ní osobně neznám. Zdržím se hodnocení, dnes vidím za každým korporativistu. 🙂

 595. 753 no v pohodě to jistě není, nerpuťte… a váš komentář by velmi seděl do těch ostatních na novinkách.

  Ale je to vaše právo…včetně té Katyně…což mi připomíná, víte, že Ruská federace opět rozjela akci “ V Katyni vraždili Poláci, ne SSSR“ ?

 596. A jinak to přehazování SIMek po stažení lišty funguje taky. A jistě se to dá různě nastavit, mne výběr SIM před každým voláním vyhovuje. SMS se píše normálně, jenom jsou dve tlačítka odeslat přes SIM 1 nebo 2. Je to docela intuitivní. Data jdou přes předvolenou.

 597. Maydo: Lze nařídit, aby stavba nová neomezovala (bez kompenzace) stavby stávající, resp. nesnižovala jejich hodnotu. Lze také nařídit, jak mají stavby vypadat, aby se uživatelé měli dobře. Co je správně?

 598. 680 maYdo no fuj, takhle se tržně uvědomělý ovčan nechová. Vezme si půjčku, leasing, zadluží se do třetího kolene, ale koupí si pořádné, nové vlastenecké koncernové auto. Aby tím pomohl rozhýbat ekonomiku, rozjet multiplikační efekt. A skrze své dluhy byl poslušný a ovladatelný. Vládnoucí a šéfové milují zadlužené poddané a podřízené. Kdo nemá půjčku, hypotéku, úvěr ři nějaký jiný dluh, nebo alespoň kreditní kartu a nevyužívá jí často do mínusu, či dokonce namá zásadní neřesti, je co? Podezřelý? Nebezpečný asociál a protistátní živel!

 599. Martine,

  moc pohodovej asi nebudeš, když se staráš o věci,pokterých je ti kulový… A nikdo jiný než ty se nestará….
  A prosil bych definici termínu „dojič“ 🙂

 600. Ptakopysku, asi dobrá volba – teď ho máte „out of stock“. Já na Číňana čekám, slibovali dodání 2-5 dní, ale asi se to protáhne na 14 dní, mezitím ho vyprodali.

 601. nickname,
  nojo, já vím, ještě včera nebyl. 🙁
  Inu počkám, třeba ještě nějaká čínská loď do Evropy připluje…

 602. Až budete číst, že ministryně spravedlnosti uspěla ve své stížnosti k Nejvyššímu soudu a že Městský v Praze soud neměl Rittigovi vracet pas, tak vám sděluji, že současně tentýž Nejvyšší soud ústy svého mluvčího prohlásil, že: „Verdikt nicméně patrně nebude mít přímý dopad na kauzu.“.
  Takže Nejvyšší soud shledal, že Městský soud nenapsal svoje zdůvodnění tak, jak by si Nejvyšší soud představoval.

  Já jen tak, abyste věděli, co znamenají titulky v novinách, jak ministryně uspěla proti tomu zločinci.

 603. Já bych taky radši aspoň 4″, ale to bych musel začít strkat telefon jinam. Zkus pohledat manuál, to se před koupí docela dá, ale já našel akorát quick start, kde je tak max. jak se tam strká baterka a nabíječka.

 604. NIckname, taky lze nařídit, že i když vás někdo štve, nesmíte ho podříznout. Nebo že nemáte sahat na cizí majetek. Nebo že musíte být v takové nebo onaké organizaci.

  lze nařídit věci, které mají svůj smysl a lze nařídit úplný nesmysly.
  jak mám rozumět „jak mají stavby vypadat, aby se uživatelé měli dobře“? Co to je „dobře“?

  Ono je nařídit a nařídit. ? je rozumné nařídit o, že barák by neměl ohrožovat okolní stavby? Je rozumné nařídit prostřednictvím požárních předpisů podmínky, za kterých lze považovat stavbu za bezpečnou a neohrožující sebe a, své obyvatele a okolní stavby? je rozumné nařídit, že když stavíte v historickém jádru, měla stavba zapadat do okolí? je rozumné nařídit, že musíte mít zrovna takováhle okna i tam, kam nikdo nevidí?

 605. Halladině, ty mě chceš donutit, abych zmlkl, protože tvoje zmínka o tom, že se starám, jako jediný, o věci, do kterých mi nic není, je výmluvná.

  Dojič je člověk, který využívá všechny možnosti daného stavu bez ohledu na svoje vychování. Nechtěj ode mě definici vychování – jsi dojič kapitalismu a já ti to nezazlívám. Zůstaň!

  Nikdo jiný? Děkuji, to je pochvala, protože ti další na tebe s….

 606. Jinak kdybych kupoval dual sim teď, tak asi Xiaomi red rice ….

 607. Andy, jen jsem se snažil upozornit na to, že v nadšení nad jednou z mála hrubých chyb RF propagandy zaniká, že byly předloženy indicie o pravděpodobnosti spáchání válečného zločinu ze strany UA armády. Ač řádové menšího, než tvrdila RF.

  Co se týče Katyně, použil jsem to jako důkaz, že jako vraždu lze označit i zabití vojáka vojákem nepřátelské strany.

  Tu aby člověk vysvětloval i neutrální výroky :).

 608. Maydo, to je dobrá diskuze. Rozdělil bych předpisy na ty, které se pokouší sledovat přirozené právo – tj. ochrana života, potažmo majetku jedince před útokem druhého a ty, které se pokouší měnit přirozenost – nařizovaní, co je nejlepší pro vás (nás) v dané situaci.
  Co je to dobře: např. nařídím, aby pokoje v domech byly vysoké alespoň 2.75cm, protože to má příznivý vliv na mikroklima a statisticky to snižuje množství vdechovaných alergenů.
  Nařídím, že byty mají být orientované tak, aby alespoň z jednoho pokoje bylo vidět slunce. Kvůli vitaminu D.
  Domy i byty musí odpovídat hygienickým standardům – ČSN 73 4108.
  Domy musí být bezbariérové – všechny nové, starší mají výjimku 7 let.
  Všechna ta nařízení jsou dobrá, ne?

 609. 773 nadšení? Jen upozornění.
  A to nemluvím o tom, že pokud je válečný zločin smrt vojáka ( civilisti zatím potvrzeni nebyli a viník taky ne, ale to zřejmě není podstatné), pak asi každý z nás žije na jiné planetě.

 610. NoName,
  jj, na tu rudou rejži (u Konfuciovejch fousů, to je název 😀 )jsem koukal taky.

 611. A nebudete je muset vysvětlovat, pokud je nebudete používat podle toho, jak se vám hodí a ne podle reality.

  Já vás chápu, ale nebrańte se, je to marné. Já taky dostala zde na prdel ( od rozsáhlé skupiny) za to, že jsem si troufla připomenout Mnichov nebo osmašedesátej.

 612. Ad 9 mrtvých, já bych si počkal, jak bude radio Jerevan vysílat dál. Začátek je nadějný, 400 – 9(5+4) – …… Zda šlo o zabití nebo vraždu by se dalo zjistit z (nám neznámých) okolností, takže je to „v luftě“. Možné je obé.
  Jedna z mála hrubých chyb RF propagandy …. to už je Sparta/Slávie, můj dojem je, že celá RF propaganda je jedna hrubá chyba. V tom se ale asi mýlím, když vidím, na kolik lidí stejně zabírá.

 613. No, Nickname, ano a ne aneb vocamca’d pocamcaď….

  Množství vdechovaných alergenů závisí na spoustě faktorů a výška místnosti je jen jeden z nich.

  Hygienické standardy a oslunění ano.

  Bezbarierovost ve starší zástavbě zejména v historických jádrech může být problém, na výjimce 7 let bych netrvala. Smiřme se s tím, že ne všude to lze.

  všechna ta nařízení jsou rozumná, ale jen při rozumné aplikaci. Hygiennické a bezpečnostní normy jsou bez debaty, ale jinak bych za dobré považovala co nejmíň centrálních obecných předpisů a co nejvíc lokálních, podle místních podmínek.

 614. (775) Smrt vojáka v boji je zabití. Smrt vojáka potom, co se vzdal, neprotivil se a neutíkal, může být vražda.

 615. (779) Já bych za dobré považoval co nejméně předpisů a maximálně respektovat přání zákazníka. Tam, kde se to týká jeho.

 616. 2 martin – ad 682 – myslím, že jsem tento vývoj již jednou předjímal – hovno Putin, za všechno může Klaus. Ten ďábel si toho chudáka Putina totálně zmanipuloval…

 617. Martine,

  o tom jaké možnosti využívám,či nevyužívám víš kulový.
  Neustále se zabývat povoláním někoho jiného bez souvislosti s diskuzí je nesmyslné jednání.
  Léč si svoje komplexy jinde, a neotravuj s tím tady.

 618. K otázce údajného hromadného hrobu s 400 obětmi si dovoluju konstatovat toto: Jde o zřejmý medální posun, který je opakován a komentován, ač s původní zprávou má společné jen číslo mrtvých.
  Hledala jsem na udávaném zdroji informace(Interfax) marně. Jediné, co jsem našla, byl údaj činovníka Doněcké republiky Purgina, že v doněckých m á r n i c í ch se nalézá 400 mrtvých těl, jejichž identitu nelze ověřit.
  Manipulace se zprávami je součástí informační války a zřejmě účelem této manipulace bylo znehodnotit nepopiratelný fakt, že v místech dříve obsazených ukr. armádou nebo ukr. paramilitárními oddíly byly při práci sapérů nalezeny hroby civilních obyvatel, zastřelených kulkou do hlavy. Toto stvrdili i členové OBSE.
  Jde tedy zřejmě o válečný zločin a v tom případě je počet obětí druhotný. Důležitý je sám fakt.

 619. (789) Obávám se, že nic z té ukrajinské tahanice nelze vyhlásit za fakt, natož nepopiratelný fakt.

 620. Teď vidím, že tu desinformaci sežral bohužel i Lavrov. Má mizerný servis. Když jsem tu chybu mohla v pondělí odhalit i já, 80 letá bába u internetu, co potom dělali jeho lidé.

 621. Zrovna Lavrov je určitě informován nadstandardně, to je spíše šlendrián, že tam ty mrtvoly nejsou dle plànu.

 622. to jsou starosti…já mám horší. Jak vytáhnout asi desetikilového sumce z jezera Pickwick, kam jsme včera dorazili. Nádherné koupání, voda 25°C. Dnes překročíme na řece Tennessee, kanál Ten-Tom a budeme v Alabamě…zbývá nám ještě 450 mil na pobřeží Mexického zálivu do Mobile, Al.

 623. Maydo, všechny ty příklady „dobrých“ zákonů a norem jsem psal jako ty, které jsou zbytečné. V počítačovém světě se výrobci síťových zařízení, software řídí pouze „RFC“ – „request for commencts“(1) tj. pouhými doporučeními a internet funguje. Lidé i nadnárodní molochy jsou schopni se domluvit bez státního dozoru.

  Dobře jste napsala, že ochrana zdraví, bezpečnostní, hygienické předpisy mají smysl, pokud se to nepřehání.
  Při opravě domu jsme přeháněli – za mírné navýšení ceny jsme si pořídili 15cm izolaci. Trojskla. Dobré topení. Netlačeni žádnou normou jsme se postarali o naše blaho. Nechápu, co by mi mohl úředník nařídit více? Že dítě potřebuje svůj pokoj nebo alespoň špetku soukromí? Že na osobu je třeba více než 40m3 prostoru? Že dům by měl být prosluněný? Že je dobrá zahrada? To všechno vím. Něco z toho vynechám až když mi „teče do bot“ a nemohu si dovolit luxus. Pro majetnější lidi, resp. ty, kteří dosáhnou na půjčku jsou normy zbytečné. Pro chudé jsou většinou škodlivé. Viz PENB, poplatky za auta chudých …

  (1) http://cs.wikipedia.org/wiki/Request_for_Comments

 624. A to nemluvím o tom, že pokud je válečný zločin smrt vojáka… takže ta Katyň zádný válečný zločin nebyla, že Andy?

  Je to marný, je to marný, je to marný.

 625. (791) Já mohu odpovědět jen sám za sebe a to, že nikoho nesankcionuji. Jak vy, nevím.

 626. Nickname, předpisy jako vodítko, že takhle to funguje jsou OK. Laik řadu věcí neodhadne, neví, netuší, co by měla stavba splňovat, aby nebyly problémy. Je jednoduší napsat do požárních předpisů, že aby stačili lidi utéct, když začně hořet, mzusí být stavba tak a tak vybavena, než nad tím znovu a znovu bádat.

  Předpis není jen nařízení, Předpis je i návod, doporučení. Recept, chcete -li 🙂

  Vemte si třeba ten beton – norma stanoví, kolik má být v jaké třídě cementu.

  Zákazník pak už jen ví, že když koupí beton třídy třeba 25, tak má ty a ty vlastnosti. A výrobce ví, že beton třídy 25 musí namíchat takhle a ne jinak.

  Je to nařízení nebo dohoda?

  Předpisem je i recept na vanilkový rohlíčky. Každý vánoce je peču podle stejnýho předpisu. Nikdo mi nenařizeje péct vanilkový rohlířčky. ale když už se do tej práce dám, udělám je podle předpisu.

  A pokud jde o to, že se lidi dohodnou?

  Historky o sousedech, kteří vám před nosem postavili na svém pozemku nějakou příšernost a nikoho se neptali nebo naopak o sousedech, kteří by obrátili nebe i zem naruby jen aby soused nedostal stavební povolení má každá z naší profese v zásobě.

  Jo, internet funguje, Ale stavba není virtuální věc, stavba je z betonu a cihel a když už jednou stojí, je docela problém s ní něco udělat v případě, že je nebepečná nebo nepoužitelná.

 627. 793 🙂

  Jinak k efektivitě propagandy – výsledek je důležitý, ne dojem.

  Andy, 780 – naprosto souhlasím, zatím to potvrdila jen OBSE a jen jsem se pŕipojil do diskuse… Kéž by tuto míru zdrženlivosti v situaci chybějících důkazů projevila třeba EU u tragedie MH17…

 628. Šumaváku, zde bych se asi opravila na mnohem vhodnější popis : 785 , to jak jsem to napsala nebylo správně.

  Vyžaduješ sypání popele na hlavu nebo jen budeš dál prskat?

 629. 799 – já nejsem EU a vy taky ne.
  Co potvrdila OBSE? Civilisty, tj. lidi oblečené v civilu.

  Byl civilista Lilin, bojující v Čečně v řadách armády Ruské federace, když nenosil uniformu ( jejich oddíl je nenosil)?
  Ale to jen podotýkám, ani omylem netvrdím, že to civilisté nebyli, ti mrtví.

  Dneska tam někdo zlikvidoval civilní autobus, obě strany se obviňují navzájem.
  Tohle prostě my od kompů nikdy nebudeme vědět jistě.

 630. 788 – Halladine, obratně se snažíš mi vnutit výroky, které jsem neučinil, mindráky, které nemám atd. To je asi tak všechno, co můžeš.

  Známě se už dost dlouhou dobu, abych si mohl udělat obrázek. Nikomu ho nevnucuji. Přikládáš mi příliš velkou váhu, když na mě pořád reaguješ. Ale jako zábava je to dobrý, když nemám nic lepšího na práci. Teď zrovna mám.

 631. Zatloukat, relativizovat….poněkud omšelý způsob reakce na nepříjemná fakta…..ale občas to druzí přehlídnou, to jo.
  Zvláště když je protistrana už beztak dost profláknutá…

 632. To víš Šimone, ta ústní hygiena, to je hroznej problém! Pak místo perel, co lze házet sviním, smrdí některejm z huby. 😀

 633. NoName ad 802 – to už jsme tu řešili…
  EU je vlastně jen taková páteř, která nic nerozhoduje, za nic nemůže, nic nenařizuje,jen dává kompenzace a za vše, co se na jejím území děje jsou zodpovědné jednotlivé národní orgány a podpáteře… a Klaus.

 634. Šumaváku, takže vlastně takový perpetuum mobile. Všichni vědí, jak na to, ale nikomu to nefunguje a všichni to zaplatíme. 🙂

 635. andy,
  ad 740 – dárky na vánoce nosí Yetti. Yežíš byl ten skoronahatej chlupatej chlap, ne? Nebo vobráceně????

 636. Šumaváku,
  jo. To bylo v dobách, kdy všichni byli chlupatý. Třeba takovej Sean Connery, nebo Pithecantropus. Současná doba vyžaduje, aby byli všichni Hrdinové, ať už ti, co nosí dárky, nebo ti co jen tak poskakují a vydávají skřeky, byli hlaďoušcí a heboušcí, jak vorajbovaný prace v neckách…

 637. Ptakopysku, to bylo někdy v dobách, kdy byla i von Dráčková ještě mladá?

 638. 793 druhy den v Moskve (a vypad do Sergijev Posad, mesto na tzv zlatem kruhu ca 120 km od Moskvy, komplex chramu a monastyru. Zvlastni pocit kdyz koukate z veze opevneni odkud Ivan Hrozny strilel kachny…
  Jenom jsem chtel podotknout: Lavrov a Sojgu jsou tu naprosto neuveritelne popularni.

 639. 812 Sumavaku – zde cash zvlaste nyni az na prvnim miste, kdyz se stat potyka s naprosto neuveritelnou insuficienci financovani. Proste prachy ze statniho sektoru neprichazeji. Ani sezona, ktera vzdy zacina v zari se letos nekona. Dlouho nic takoveho nepamatyju.

 640. Šumaváku, já se jen obávám, že kdyby padlo v současnosti tolik vojáků NATO, kolik padlo v bitvě u Lipska, tak v NATO nezbude, ani Anton Špelec Ostrostřelec. 🙂

 641. Sedmispáč samozřejmě není válečným štváčem, neb byl účasten ve vládách, které vojenské výdaje snižovaly pod únosnou mez. Což se dělo nejen v Kotlince, ale v celé slavné EU.
  Takže ani tak nejde o to v současnosti co nejrychleji vyvolat válku, jako spíše o to, aby vlády a EU pustily chlup a umožnily kamarádům vydělat. Takže je aspoň vidět, s kým ten Schwarzík chodí na pivo. 🙂

 642. Tak nevím, mám tomu rozumět tak, že lidé náchylní k chorobám mají víc chlastat? 🙂

  „Vědci potvrdili léčivé účinky piva. Zlepšuje imunitu i paměť“
  …Umírněné pití podle něj znamená dvě sklenice piva denně u dospělého muže, jednu u ženy, vždy ovšem s jídlem. Nelze to prý však zcela zobecňovat, protože někteří lidé mohou být k chorobám náchylnější než jiní…
  http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/trenujte-pamet-a-pozornost-skocte-si-denne-na-pivo/r~46d932f447ef11e494d7002590604f2e/

 643. 801 – a presne to jsem se snazil rici, když panovala medialni hysterie ohledne MH17 nebo mnoha dalších, znacne nejistých věci…

  Nic nevime, lže se tam jak když tiskne na všechny strany… a není sebemensi důvod jednu z těch stran podporovat, či si o jakékoliv straně myslet, že zasluhuje naší podpory…

  Ať dělám, co dělám, nejlepší status quo pro nás byl Janukovyč – rusy nedráźdil, ale nešel jim nijak extra na ruku. Od doby jeho svržení je to šejdrem.

  Podobnost se Sýrii, Egyptem, Lýbii etc čistě náhodná.

 644. Lotyšský ochránce práv Einars Graudinš uvedl, že se skupinou osmi expertů z různých zemí EU (Francie, Německa, Bulharska, Velké Británie atd.) a zástupců DLR a LLR si prohlédl dva hromadné hroby, první u vesnice Nižnaja Krynka a druhý v dole Communard č. 22. Podle Graudinšova vyjádření ležely mrtvoly pod tenkou vrstvou půdy a bylo patrné, že byly do jámy naházeny ve spěchu. Těla v pokročilém stadiu rozkladu byla exhumována, ohledána a po pořízení dokumentace přemístěna do márnice. „V současné době je jen v márnici v Doněcku na 400 neidentifikovaných těl a je zřejmé, že jejich počet s dalšími exhumacemi ještě vzroste“, řekl Graudinš. Novinkám.cz se ale podařil obzvláště nechutný informační faul, když svůj článek nadepsaly „Rusko čelí blamáži, v masovém hrobě nebylo 400 těl, nýbrž devět“, což lidem, kteří čtou jen titulky (a takových není málo) sugeruje dojem, že to celé je zase jen pochybný výmysl ruské propagandy a že mrtvých je ve skutečnosti devět (tento počet je už asi „v pohodě“). Teprve po otevření článku čtenář zjistí, že oněch 400 těl skutečně existuje a jsou v doněcké márnici. Nedočte se ale, že i tito mrtví pocházejí z hromadných hrobů, ovšem nikoli z jediného, to ani nikdo netvrdil. O Graudinšovi a skupině expertů tu nenajdeme ani slovo. Proč taky – hlavní je ukázat, že ti, kdo lžou a manipulují, jsou jako vždycky Rusové. Tak se dnes dělá novinařina…

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/349234-rusko-celi-blamazi-v-masovem-hrobe-nebylo-400-tel-nybrz-devet.html
  http://news2night.com/en/news/latvijskij-pravozaschitnik-pod-donetskom-obnaruzheno-400-tel

 645. Tak, tak. Proto tvrdim, ze je třeba sakra davat pozor na nase vlády…

  Pakt proti Kominterne mel velmi správný cíl, a to zastavit sireni bolsevismu. Jen se to tak nějak zvrhlo…

 646. (822) Janukovyč možná byl nejlepší pro nás, jenže si to myslelo málo Ukrajinců. To je pak problém. Navíc, když raději uteče, než aby zahynul hrdinskou smrtí.
  Čistě náhodná, ale značná. Všude se našel někdo, kdo značnou část obyvatelstva už sral. Na Lybii a Sýrii pak je vidět, že zasahování i nezasahování přináší stejně špatné výsledky.
  (823)Tohle je také pěkné: http://echo24.cz/a/iKUem/obeti-masovych-hrobu-ruska-tv-ukazala-mrtve-ze-sestreleneho-letadla
  Mrtvých v těch končinách bude asi dost. Čí mrtvoly to jsou a hlavně, kdo je zabil, to už bude malinkatý problémek.

 647. 823 – Šumaváku, obávám se, že se mýlíš. Ti, kdo lžou a manipulují, jsou všichni. Pokud začneš stranit jedné straně, stal ses objetí manipulace. 🙂
  Od počátku říkám, že nelze věřit žádným zprávám z Ukrajiny. Vysloužila jsem si několik nálepek.

 648. Takze jsme zpatky u toho, ze nikdo nic nevi a dolozitelne lzou obe strany. Zadna nam neni nikterak blizka.

  Proc jednu z nich intenzivne podporujeme mi jest jeste vetsi zahadou, nez „u Madridu bojujeme o Prahu“… Coz byla total hovadina snad i v obovem chapani…

 649. Dano, zajimave je, za ja tvrdim to same (lzou vsichni, tak proc se tam angazujeme) a zaslouzil jsem si prakticky opacne nalepky 😀

 650. No jo, ale když všichni lžou, tak je vlastně na Ukrajině asi všechno v pořádku. Tak co se o tom už tři čtvrtě roku dohadujeme?

 651. Každopádně lze s velkou mírou pravděpodobnosti prohlásit, že současná ukrajinská vláda včetně čokoládového krále je poněkud eklhaft. Stran podivení nad engagement EU se připojuji k P. Kunetkovi. Specielně když mám tu srandu nakonec zaplatit.

 652. Záčíná mi to připomínat takový ten logický rébus, koho a jakse zeptat na cestu, když námořníci mluví vždycky pravdu a piráti vždycky lžou.
  Akorát že tady lžou všichni.

  Ale – a co když někdo nelže? Když nevíme, co se tam děje, tak jak poznáme, kdo lže?

 653. Mno, já bych řekla, že s tím nápadem na přístupovou dohodu UkrajinaxEU tedy opravdu nepřišlo Rusko.
  A jelikož veškeré další činy porušovaly dohodu a tedy slib, který dal Reagan Gorbačovovi, že NATO a EU se nebude rozšiřovat směrem k ruským hranicím. Ze strany EU a NATA toto porušováno již od r. 2004, ne-li dříve.
  Já bych naopak řekla, že to Rusko bylo zatraceně trpělivé.

 654. 829 – tomu se říká dialektika…..
  Touto nálepkou lze „vysvětlit“ jakékoliv názorové kotrmelce a ve finále všechno zrelativizovat.
  Jak budou věci vycházet na světlo, bude mezi eurofily a medyjama sílit jednotný „názor“ a „anállýza“ : Hovno víme…..
  A ti kteří to tvrdili od začátku, budou dvojitou aplikací tohoto pravidla (ti co hovno věděli věděli hovno o tom, že hovno věděli) budou označeni za sabotéry míru…..

 655. (829) No protože sice občas tvrdíš že všichni, ale prakticky se věnuješ jen lžím jedné strany. O té ruské prakticky ani zmínka.
  Proč podporujeme jednu stranu? Jak kdo. Někdo sice vidí, že lžou všichni, ale útočí přece jenom jedna strana více.
  Proč politici, to nevím. Asi to považují z nějakého důvodu za výhodné či potřebné. Nic nového pod sluncem. Z morálních důvodů to nebude.

 656. Samozřejmě, že lžou obě strany – UA o celkové situaci a RF o tom, že se neangažuje…..
  Jedinou pravdu říká zdejší eurolektorka…..dneska dopoledne například o tom, že hovno víme….tak už to došlo i výstřednímu úboru….

 657. 837 – a to s tebou mimořádně souhlasím…..akorát, že tu rruskou nemusím platit, pučisty ano (viz odpolední info o tom, že UA dluh Rusům zatáhne euroříše)…..
  nějak mě ten názorovej soulad nerozněžňuje……

 658. Ale za tu ruskou, Karle, nebudeme platit dluhy za plyn.

 659. Ak, protoze jednu z tech stran podporujeme, a jeji lzi nam nase vlady predkladaji jako pravdu.

  Kdybychom se tam neangazovali, je mi to uplne… vis kde.

 660. Aerokarle,
  nechci nijak rušit tvé kruhy, ale pokud si dobře pamatuju, tak se tady od počátku tvrdilo, že Rusko lže daleko sofistikovanějším způsobem a hlavně – že nelže tak blbě, jako západní ukrajina a západoevropská média. Jestli ty výše psané chápeš tak, že tu někdo tvrdí že Rusko mluví pravdu, pak mi nezbývá než si povzdechnou spolu se starořímským instalatérem koupacích nádob: „Vanitas vanitátum et omnia vanitas.“

 661. (834) No, ve srovnání se stalinským či brežněvovským tomu lze říkat i trpělivé.
  Každopádně, dohoda se státníkem země, která už (zaplaťpánbůh) neexistuje nemůže vysvětlit jednu věc: Proč se všechny země do té EU i NATO tolik hrnou, čím blíž mají k Rusku, tím více. Jako kdyby tomu Rusku nedůvěřovaly čičo. Vysvětlovat to působením nějakých agentů vrahů z vólstrýtu či touhou Madlenky po mobilech asi analytiky neuspokojí. Takže, co s těmi zeměmi? Vysvětlit jim, že Janukovyčové se svou zlodějnou a zadlužováním jsou pro ně to nejlepší? Poslat je do prdele, že jsou Rusů, tak ať si nevymýšlejí?

 662. Nejhorší je, že tím placením jsme z toho vyvázli ještě relativně „levně“. Kdyby byl Putin udělal to, k čemu EU , NATO a Obama neustále provokovali, tak jsme tu mohli mít nádavkem jednu zatraceně nepříjemnou válčičku….

 663. Šimone,
  přetrvávající nedostatek vnuknutí shůry má za následek poněkud chaotické generování manter. Nejlépe by bylo dělat, že ukrajinská občanská válka a Ukrajina neexistuje, dokud to samo od sebe nevyhnije a dokud shůry zase nezačnou plynou jednoznačná vnuknutí. Ale jak potom vysvětlit, že třeba dneska skrz neexistující území dorazila na Slovensko jenom polovina nasmlouvaného plynu?

 664. protože mají daleko do Brusele , Karle 😀

  Jinak teda východní ukrajina je rozhodně blíž k Rusku nez západní a přitom zrovna dvakrát po EU netouží.

 665. AK, rekl bych, ze to hrnuti vychodni UA do EU lze relativne tezko spoorovat. A co s eyce ochoty treba GB, to se za ca rok uvidi… Je to tak pul na pul…

 666. Ad 845
  Proč se všechny země do té EU i NATO tolik hrnou, čím blíž mají k Rusku, tím více.
  Aerokarle, máš svojí poznámkou na mysli východní Ukrajinu?

 667. Koneckoncu, kdybychom nadsene prijimali ochotu kohokoliv byt v EU, tak bychom nevraceli utecence z Italie do Afkriky a vlastne bychom ani nemuseli mit viza…

 668. (839) Podivení nad čím? Že se mi nelíbí Putinovské Rusko? No, nelíbí, začíná mi něco připomínat.
  (840, 841) No, to se mi sice nelíbí, ale zase se mi nechce kvůli tomu přehlížet agresi a agresora.
  (843) Já ji nepodporuji, takže odlišuji podporu EU, o jejímž (ne)způsobu si myslím své a oboustranné lhaní a spíše jednostrannou agresi.
  (844) Tak najdi, kde píšu, že tu někdo tvrdí, že Rusko mluví či píše pravdu (ani o dvou žhavých adeptkách jsem to nenapsal).

 669. I kdyz, ptakopysku… Kdyby si tak 20-30 krat hodili referendum, jednou by to urcite vyslo…

 670. Ak, podporujes. Ze svych dani. Usty svych volenych predstavitelu…
  ze nechces neni predmetem debaty. Podporujes.

  Jednostranna agrese (jenz sama o sobe je dost hanicni zalezitost… nejen, ze nebyla presvedcive dolozena, ale pusobeni dobrovolniku NENI, pokud vim, v mezinarodnim pravu definovana jako agrese) nasledovala poruseni statu quo a podminek, za kterych ten status quo vznikl a existoval.

 671. (849) Východní Ukrajina ne. Ale celý soclágr, Pobaltí, Moldova, Gruzie, vyjímkou je jen Bělorusko (a taky lavíruje) a části jiných států, kde žije silná ruská menšina u níž se můžeme jen dohadovat, kdo ji proti svým státům vzbouřil. Z valné části asi blbá politika mateřské země (Moldova, Gruzie, Ukrajina), ale nejenom.
  (851) Ale fuj, „nerob sa sprostým ….“. Jsou přece jenom určité rozdíly.

 672. [833] Na tyhle úlohy je prima ta knížka, co jsem ji doporučoval, když jsme se tu bavili o logice. Tam mluvěj pravdu lidi, lžou upíři. Na vyšším levelu jsou pak občas někteří šílení, takže si myslej opak. Takže z toho jsou pak takové situace, kdy sympatický Transylvánec v rudém plášti prohlásí: Vlad si myslí, že by vás rád vycuc.
  Převedeno do nynější situace, co si myslet o výrocích šílených politiků?

 673. Petře K.
  kdyby dotyčné referendum probíhalo stejně demokratickým způsobem, jako probíhají třeba hlasování v ukrajinském parlamentu, možná by to klaplo už na poosmnácté. Krymský způsob střežení volebních místností by, obávám se, nestačil.

 674. (854) Ve svých názorech na agresi si dovoluji posuzovat dle svého a ne podle mezinárodního práva.
  A pokud píšu, že něco nepodporuji, tak tím míním sebe a ne své i Tvé zvolené zástupce.

 675. Rputi (819), rozumíte tomu špatně. Nejen lidé náchylní k chorobám mají chlastat, ale všichni, protože odbyt pivovarů vázne. Již mnoho let sleduji, o čem píší, že je najednou zdravé a vždycky se jedná o zboží, u kterého poklesl prodej.

 676. Karle, nechci Ti brát iluze, ale pokud si vzpomínám na dobu, kdy jsme se chystali do EU, tak hlavní motivací byla spíš víra, že EU tady dá všechno do pořádku, vyřeší korupci a postará se, abychom se měli obratem ruky lépe a že se přiblížíme k tej vyspělej Evropě.

  Hádala bych, že motivace ukrajinců pro vstup do EU se asi moc lišit nebude.

  Konec konců Evropa by asi měla poněku problém s účinnou obranou, kdyby se Rusko opravdu rozhodlo k agresi. Spoléhat, že EU kohokoliv uchrání před agresí Ruska, pokud se k ní Rusko rozhodne, jeví se mi poněkud pošetilé.

 677. Aj kruci!

  …Atentátníci ve středu zaútočili u školy v syrském městě Homs a zabili 48 lidí, z toho 41 dětí. Jde o jeden z nejhorších masakrů dětí v syrské občanské válce. K atentátu došlo ve čtvrti obývané hlavně vládnoucími alávity. Na severu Sýrie také ve středu pokračovaly nálety na pozice radikálů. Kurdové tam brání město Kobani proti přesile bojovníků Islámského státu (IS)…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/349289-atentatnici-zautocili-u-skoly-v-homsu-zabili-ctyricet-deti.html

 678. Hm, je mi poněkud nejasné, jak je to s tím slovenským plynem, kterého prý rusové poslali o polovinu míň.
  Přes ty slovenské roury jde plyn i k nám. Jak se pozná, že ho dostanou Slováci polovic, a že toho plynu není míň i pro nás ?
  Oni Rusové řekli Ficovi , krátíme Vám plyn a Čechům ne , tak z něj berte jen polovinu co jste měli dostat ?
  Vysvětlí mi to někdo ? Jsem z toho poněkud tumpachovej ……

 679. Ptakopysku ad 847 – ale to je jednoduché! Maďarie přestala na Ukrajinu dodávat plyn (voni maj takového svérázného premiera co nechce Brusel poslouchat) a dodávat začalo Slovensko.
  A uznej, že je zbytečné ten plyn honit kolem celé Evropy aby se dostal zpět na Ukrajinu.Víš jak se to prodraží? A Slováci by ho možná chtěli i zaplatit!!!
  Takhle žádné nové dluhy za plyn nevznikají a EU na tom vlastně ušetří a její daňoví polatníci zaplatí méně.
  Pokud by Ti to nebylo jasné, nech si vysvětlit od Babiše jak se příští rok, díky dalšímu deficitu SR jen 100 mld Kč, sníží státní dluh!

 680. A hele….

  Milí diváci, promiňte, že jsme vás špatně informovali o dění na Ukrajině. Zaznělo v Německu od šéfredaktora veřejnoprávní TV.

  Šéfredaktor ve svém blogu informuje, že se v redakci ARD sešlo přibližně třicet redaktorů, aby diskutovali o ohlasech, které na jejich práci přicházejí od diváků, ale i dozorčích orgánů (tedy institucí podobných naší Radě ČT- pozn. red.). Šéfredaktor ujišťuje, že redaktoři se vždy snažili informovat co nejobjektivněji a rozhodně neměli zájem, ať už z jakéhokoliv důvodu, informovat tendenčně.

  Na druhou stranu se prý v diskuzi objevilo množství sebekritiky. Z dnešního pohledu by prý určitě redaktoři některé věci zdůrazňovali jinak a volili jiné formulace. S odstupem jsou ale vždy věci jasnější. „Možná jsme ale skutečně až příliš následovali hlavní názorový proud. Možná jsme skutečně měli dříve ukazovat podstatu pravicových skupin na Ukrajině,“ připouští zkušený novinář, který v čele německého veřejnoprávního zpravodajství stojí již od roku 2006. „Možná jsme německému divákovi málo vysvětlovali, jaké zájmy má v oblasti Rusko. Možná jsme též mohli být kritičtější ke stanoviskům NATO,“ přibližuje závěry redakční porady.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mili-divaci-prominte-ze-jsme-vas-spatne-informovali-o-deni-na-Ukrajine-Zaznelo-v-Nemecku-od-sefredaktora-verejnopravni-TV-337351

 681. 836, Karle, každý dáváme přednost lžím, které se nám jeví jako příjemnější, to znamená více odpovídající našim představám 🙂

 682. 823 Šumaváku to je tak vždycky když se kope mělce a šetří se vápnem.

 683. A taky zajímavé

  1. října zvláštní zástupce prezidenta Ruské federace pro Blízký východ a náměstek ministra zahraničních věcí RF Sergej Bogdanov přijal velvyslance SRN na základě jeho žádosti. Během besedy byly projednány aktuální otázky blízkovýchodní agendy s důrazem na situaci v Sýrii a na problematiku izraelsko-palestinského urovnání“, prohlásilo ve středu ruské MZV.
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_10_01/Namestek-MZV-RF-a-nemecky-velvyslanec-jednali-o-situaci-v-Syrii-6819/

 684. Ovšem Jona Starka z tej zimy nakonec hlava nebolela 😀

 685. maYdo,

  ale jeho řešení mě nadšením nenaplňuje … Tebe jo ? 😉

 686. Pravda, NoName, Ned. Jon nebyl Stark, protože byl levoboček.

 687. Halladine, pokud vím, nebyl to jeho nápad, že mu hlavu usekli, takže sotva jde o jeho řešení. Nicméně to byl důsledek řady neuvážených kroků, chybných rozhodnutí a jisté naivity…..

 688. Ameriku momentálně nejvíce zajímá případ eboly v Dallasu (zanesl U.S. občan navrátivší se z Liberie.) Detaily nezveřejněny. ISIS zajímá jen menšinu občanstva. A pokud tak spíše vrtěním hlavou nad debilitou Obamovy vlády, která pošle 2 ukrutně drahá letadla F-22 aby přesnou, čtvrtmilionovou bombou zlikvidovala pikap se kulometem. Je evidentní, že mouřenín neví co má dělat, jak to má dělat, ale ví, že se to musí dělat humanitárně. Kdokoliv si na internetu najde mapu severozápadního Iráku vidí, že je to krajina otevřená bez přírodních úkrytů. Nebylo by nic snadnějšího než poslat zasloužilé B-52 a celé to pokropit napalmem. Aspoň by y mrtvoly pak nehnily a nekazily vzduch. Ale to ten náš blbec neudělá.

 689. Dobré ránko!

  Muhehehe!
  Z kampaně Svobodných – převzato z FB:

  Dobrý den, můžu vám nabídnout letáček?
  – Co to je?
  – Volby. Svobodní.
  – Já volím ANO.
  – To snad ne?
  – Kdyby tady byl Babiš před dvaceti lety, vypadalo by to tu jinak!
  – Ale on tu byl…
  – ???
  – KSČ znáte? Ta tu vládla čtyřicet let a Babiš byl člen.
  – Vy jste demagog!!!

 690. NoName,
  Máte pravdu.
  Skleróza postupuje.:-(

 691. 877

  Dobrej nápad. Ten napalm určitě umí rozlišit ve městech členy isil od civilního obyvatelstva. A poslat B52, aby v terénu spálilo velkou plochu a zničilo jeden pick up s kulometem bude fakt efektní.

  Ovšem pokud to má být něco jako “ Zabijte je všechny, pánbu si to přebere“ je ta B 52 a napalm vynikající řešení.
  Jistě by to mohly dělat i jiné letadla než F 22, ale asi je chtěj konečně opravdu vyzkoušet.

 692. Tak nám zcenzurovali Fojtíka!

  To byl ten Fojtík, co psal na idnesu blogy protikyjevského ražení. Tak mu nejdřív zatrhli diskusi, že tam různí sprosťáci sprosťačili a když si pan Fojtík nedal říct a pořád fandil té nesprávné straně, tak ho, pro jistotu, stopli úplně…. 🙁

 693. Pan Neumann neumí argumentovat, či vysvětlit , co myslí.
  V obydlených oblastech je kobercové bombardování zločin. A nic jiného B 52 s napalmem neumí. Na rozptýlené jednotky je zase neúčinné.
  Pane Neumanne, v Isil je fůra bývalých Saddamových důstojníků, naštvaných tím, že byli vyhnáni z irácké armády.
  A nejsou úplně blbí, a s americkým letectvem mají zkušenosti. Vědí, jak se maskovat, jak se rozptýlit atd. S bombardováním počítali.

 694. Ostatně, za bordel v Iráku i jinde mohou spojené státy. Sundaly více méně světské diktátory, a uvolnilo se tak pole pro všelijaké náboženské šílence.
  A v tomhle je Váš černoušek nevinný, alespoň v případě Iráku. To mají na svědomí jeho předchůdci.
  Ale jinde taky černoušek přiložil ruku k dílu.
  Bylo by vhodné, kdyby Američané zanechali zvyku někam vpadnout s kouřícími kolty, nadělat tam bordel, a vypadnout.

 695. Ti Saddámovi dústojnící jsou skutečně zkušenými vojáky, jak dokázali zatočit Američany v Dessert Storm. Napalm, právě proto, že si nevybírá je ideální pro pouštní operace, kde je potřěba pokrýt poměrné rozsáhlou plochu se „zamaskovanými“ peofesionály Isis. Co se po přístupových cestách k Baghdádu hýbe zlikvidovat.
  Souhlasím, že by Američané neměli nikam lézt pokud nejsou rozhodnuti válku vyhrát. Snaha výběrově pacifikovat je předem odsouzena k nezdaru. . Kdyby tak uvažovali Patton, McArthur, Harris, Mallory, tenhle blog by neexistoval.
  Je nutné uvažovat o nemyslitelném. Civilní obyvatelstvo, které před ISIS neuteklo, bylo buď povražděno nebo ISIS přijalo. V tom případě je na tom jako Němci v Hamburku, Norinberku, Drážďanech. Během invase spojenecké útoky pobily více Francouzů než jich zahynulo při Blitzkriegu a následné okupaci. Bohužel se nedalo nic dělat. Pokud chceme válku s islámem vyhrát musíme uvažovat o všech variantách včetně nukleárních.

 696. ..dobrou, ráno nás čeká dalších 80 mil po Tenn.ton kanálu do Alabamy. Dnes jsme projeli zdymadlem s výškovým rozdílem 30m. Celkem jsme dnes sestoupil o 75 metrů. Jsem na jihu a je teplo. JKeště teď o plnoci je 26°C… a ta voda – 25-26°C takže ráno hned z lodi hupky do řeky. Jelikož jsem na násilný závěr života mentálně i materiálně připravien, nějaké bmbardování ani blbý prezident mne nemou vyvést z míry…stále raději nekomentuji

 697. Pane Neumanne,

  Při technické a letecké převaze USA by na irácké straně nevyhrál ani vojenský genius.

  To o schopnostech iráckých důstojníků moc nic neříká. Na to, co se dnes nazývá iráckou armádou zřejmě bohatě stačí.
  Isil získala fůru amerických zbraní.

  Dokonce použití nukleárních zbraní…. No to budou okolní země nadšené, včetně Evropanů. Ještě radioaktivní prach je něco, co potřebujeme…. A větry neznají hranice.
  Pane Neumanne, tenhle bordel jste způsobili Vy, s dopomocí některých evropských zamí.
  Takže račte poslat do Iráku pozemní vojska, a ten problém,který jste způsobili, vyřešte.
  To bombardování samo o sobě je nanic.

 698. Samozřejmě , když říkám Vy,nemyslím pana Neumanna osobně 🙂

 699. Njn, Halle – když takhle je to jen protiteroristická operace a není nutný souhlas Kongresu a OSN, aspoň se takhle Obama vykrúcal….

 700. Dobrý den. Kdože to volá po přítomnosti amerických vojáků v Iráku?
  Myslím, že volání po vojenské účasti je mimo. Válku v Iráku, resp. na blízkém východě nevyhrají zahraniční vojáci. Ani nálety.
  Opakuji: jediné, co můžeme udělat, je dát pracovní povolení uprchlíkům před válkou. Především křesťanům, protože ti už nejsou v Iráku, Sýrii vítaní a nemají kam utéci – žádní sousedé je nechtějí.

 701. Nickname, chápu vaše humánní pohnutky, ale ta Kotlinka fakt není ani tak velká, ani tak bohatá, aby to mohla živit. Jakou práci jim chcete nabídnout? Co jim vůbec chcete nabídnout? Ono je toho zatraceně málo…

 702. Nickname chce jen laciné pracovní síly……
  Ještě lacinější ,než Češi….

 703. Práce je habakuk. Místa plno. V oblastech dříve nezákonně obsazených wehrmachtem chybí dosídlit milión lidí. Samozřejmě by bylo nutné zrušit, resp. zmírnit tresty za práci pro chudé pracující.

 704. Nickname:-)

  A že máme tolik nezaměstnaných ? Když je tolik pracovních míst ?
  A opravdu si myslím, že je lepší, aby se k nám masově nestěhovali příslušníci jiných národů, a Arabové už vůbec ne.
  Měli bychom se poučit ze zkušenosti třeba Francouzů nebo britů….

 705. Pokud je pro někoho výhodné být nezaměstnaný, resp. v evidenci Úřadu práce, bylo by potěšilé čekat, že se nechá zaměstnat.

 706. nicname zřejmě trpí instinktem milosrdného samaritána, což je sice krásné, ale…
  Já bych se taky ráda postarala o všechny ztracené a opuštěné kočičky a pejsky. Jsou krásní, milí, hodní …. akorát já ten důchod mám jen jeden 🙂

 707. Nickname,

  říkáte nesmysly. Stačí kouknout na poměr nabídek práce, a počtu nezaměstnaných. Jistě, jsou i flinkové,ale je jich naprostá menšina.

 708. „křesťanům, protože ti už nejsou v Iráku, Sýrii vítaní“
  A ještě to hce doplnit, proč už nejsou vítáni.
  Za Saddáma i za Asádů tam žili bez problémů.

 709. „V oblastech dříve nezákonně obsazených wehrmachtem chybí dosídlit milión lidí. “
  Nezákonně obsazený byl i Protektorát Čechy a Morava, takže bychom mohli přivítat i víc než milion, každy by se uskrovnil.

 710. Křesťané Asáda podporují.
  A Sadám je podporoval i finančně. Staral se jen o to, jestli proti němu nepiklí, a jinak jim pomáhal financovat stavby kostelů a podobně.
  Díky Americkému zásahu pro křesťany přestalo být bezpečně, a museli utéct.

 711. A ono někdo vede válku s islámem ?
  Kdyť největší bimbo v Bílém domě se jmenuje Hussein.
  Západ v čele s USA napomohl vzniku Kosova, BiH, podpořil svržení afrických sekulárních režimů a jejich nahrazení islamisty.
  Evropa pomohla v Turecku odstavit armádu, která byla jedinou účinnou protiislámskou silou.
  Západ opakovaně vyzbrojuje „umírněné“ islámské skupiny, které se pak obrátí proti němu.
  Západ podporuje Palestince v dělání bordelu.
  Atd. atd.
  Pak není divu, že je potřeba napalmu a jádra.

 712. Nejsou vítáni, protože už nepožívají ochrany vládců.
  O trhu práce, sociálních opatřeních, teorii i praxi jsem trochu informován.

 713. 904 – to se mi na vas Svobodnejch mlamojich líbí, ze nepokrytě do výčtu znalosti nezahrnujete i kulturní obyčeje….
  To nemá přece s ekonomii nic společného….
  Vámi popsané řešení považuji za horší, než tu hystericky očekávanou Putinovu okupaci.

 714. Šimone, Šimone, babička mi říkala: není ti šedesát a v Rusku jsi nebyl. Jsem rád, že mě lidé označují za mladého.
  Kulturní obyčeje nelze zařadit mezi znalosti. Ty se musí žít. K čemu je mi číst o masopustu v Postřekově, když jsem ho na vlastní kůži, játra nezažil.

 715. zdravím :
  zprávy (lži) z bojiště na Středním východě:
  zvažovali jste možnost, že kdyby ISIL nebyl finančně a materiálně(zbraně) podporován USA a jejich spojenci (Turecko, Saudská Arábie, Katár atd.), tak by vojsko ISILu se vypařilo jako mlha ? Platí od pravěku: bez peněz do války nelez ! 😕
  http://aeronet.cz/news/spojenectvi-usa-isil-isis-odhaleno-plan-clean-break-john-mccain-se-foti-na-pratelskem-setkani-s-pristimi-vudci-isil-video-i-se-slovenskymi-titulky/
  http://www.liveleak.com/view?i=ad0_1411956585
  http://www.globalresearch.ca/turkey-and-israel-in-liaison-with-nato-are-supporting-the-islamic-state-isis-and-al-qaeda-terrorists-in-syria/5405188

  A teď mediální bomba! Vrchní „lhář“ -dokonce z FSB !!!!-„fabuluje“, z čeho se rekrutuje ISIS/ISIL, KDO rozhoduje místo Obamy ,PROČ ISIL vznikl a jaké jsou vlastně cíle USA na Středním východě-pořád totiž existuje IRÁN !
  Pro zdejší „věrné rodáky“ doporučuji NEČÍST- zbytečně by riskovali zvýšený krevní tlak !

  (894) nickname: věřím, že „práce je habakuk“; ale je také za ni zaplaceno ? Já mám také na zahradě plno práce: zadarmo ale nechce nikdo ani „hnout ploutví“ 🙁 Nechcete tu práci na naší zahradě vzít ? – nějakou svačinu bych Vám snad dala ! 🙂

 716. 906 – jenom mi potvrzuje te, ze Svobodní a jim přidružené ťinkťanky jsou pro zdejší krajinu nebezpeční ze všech stran….
  Fakt nehodlám zažívat příchod Avarů….

 717. Wesríku, nebuďte rozhazovačná !
  Nickname má na to , přivézt si svačinu vlastní !
  Třeba by mu ta Vaše ani nechutnala ! 😉

 718. (862) Žádne iluze mi nebereš, takové jsem neměl a nemám. Jen počítám s tím, že jiní měli u nás, mají i jinde.
  (886) Ty nukleární bych raději vynechal, to neprošlo ani McArturovi v Koreji.
  (888) Omyl Halladine. ISIL vznikl v Sýrii, kde USA nezasahovaly.
  (900) Bez problémů? Bez náboženských problémů.

 719. Dopněk prasetní: Odjezd v pátek odpoledne, ještě dvě volná místa v obstarožní popelnici, kdyby se někdo rozhoupal na poslední chvíli.

 720. O vševědoucí. Jaké nenáboženské problémy měli? Prosím, konkrétně, já tam byl.

 721. (913)jj, chybička se vloudila: zapomněli to konzultovat s Andy …. 🙂

 722. Ale no tak, heslem je „Asad nesmí zůstat“ ! To je teď momentálně axiom. A kor když může za vznik ISIL.
  Ale zase, konečně něco, co na blízkém Východě nevzniklo „samo“.

 723. Dobré ráno….

  doprdele, to jsem se namíchla…..

  Volal mi kolega. včera jsme předávali faktury jedné klientce. A dnes mu milostivá volala, a že máme předložit výkaz, co jsme za ty peníze udělali a že to bude muset zdůvodnit manželovi, proč tolik a ble, ble, ble.

  Taková když jde ke kadeřníkovi, tak za něj dá třikrát tolik.
  Dělala pro ně nějaká baba, která jí tak akorát naslibovala, mazala med kolem huby a s kterou se nepohodli a tej platili šestimístný částky. Akorát jim pomohla k pokutě za černou stavbu. A najednou má panička problém, že má zaplatit blbý dva tisíce, slepice jedna bohatá…

  Že jí to není trapný, handrkovat se o prachy, za který kdyby si měla koupit spoďáry, tak ohrne nos, že nejsou dost nóbl.

  Fuj, to jsem ne na.rala hned po ránu.

  No, jdu se radši věnovat pražským stavebním předpisům, od včerejška platí, tak musím zjistit, co to obnáší pro projekty, zpracované podle starých OTPP.

 724. A věrte tomu, odstraněním Asada se situace v oblasti podstatně zlepší.
  Dá se to odvodit z toho, že se obdobně zlepšila situace v Iráku po odstranění Asada a v Libyi po odstranění Kaddafiho. A kdo to nevidí je slepý. Quivisi, myslím konkrétně Vás. 😉

 725. Dobré pozdější zas ráno… Já jsem jen zvědav, kdy zdejší komunistická euroúderka přijde konečně na to, že za vznik ISIL může Klaus a jeho věrný slouha Putin.
  2 šimon – tohle mají všichni komančové společné – vždycky přesně vědí, co je pro tebe to nejlepší. A jsou o tom přesvědčeni. Jen je problém, že vždycky chtějí, abys jim to ty zaplatil…

 726. westíku,
  se sekáním zahrad je problém asi v tom, že buď dotyčného zaměstnáte oficiálně (a platíte zdravsoc atd.), nebo na černo. Fuj. Bezďákům se asi pracovat nechce ani za svačinu, oni raději krabičák. A krajánci už taky nechodí…
  Instituce „hodinový manžel“ aneb „práce všeho druhu“ se moc nerozjíždí; proč asi je otázka, já to skromně odhaduji, že oprava kapajícího kohoutku se pak prodraží (neboť dotyčný řemeslník se musí k zákazníkovi dopravit, koupit případné náhradní díly, a práci účtuje od hodiny ?). Resp., ještě je málo lidí, kteří jsou za drobné domácí práce a výpomoc ochotni zaplatit požadované částky (opět soudím podle sebe; den dovolené na vlastnoruční mytí oken mi přijde pořád výhodnější při porovnání cena/výkon/štrapáce než jakákoliv úklidová firma).

 727. 915 – no jo, jsou to trdla.
  Už jste našla to o té večeři a zvířatech?

 728. (917) Lituji Vás, maydo !
  Já si teď trochu lebedím, neb chřipkové viry vykonaly své: syn umyl VŠECHNA okna : já se těch prací zúčastnila jako „projektový manažer“- objevila problém, vyhodnotila ho, zanalyzovala možná řešení , navrhla nejlepší řešení ….a výsledek ? Vzorně umytá okna, pověšené záclony 🙂

 729. Ale maYdo – že se rozčiluješ 🙂
  Vždyť jsi taky vdaná – a co by Ti řekl manžel na to, jen tak zbůhdarma vyhodit dva tisíce?? Zatímco bys je mohla uplatnit u kadeřníka a zkrášlit se i pro něj! 🙂

  Nickname – nic proti Vám osobně, tím méně proti Svobodným, ale s touhle argumentací moc hlasů nezískáte.
  Ano, souhlas, práce by bylo neúrekom (jenom se podívejte na „zodpadkovanou“ krajinu), ovšem byla by za to odměna, za kterou lze žít?
  V obci byla zaměstnána dnes již samoživitelka (rozvedená paní) na úklid veřejných prostranství za prostředky z EU – a Svobodní jsou proti EU (nic proti ničemu, EU mi připomíná živočicha v posledním tažení – ale přesto… nebýt EU, tak tato žena končí na sociálních dávkách).
  A perlička: na dané místo byla vyhlášena veřejná soutěž (či jak se to jmenuje?).
  Soudíte, že je to normální?
  Pokud ano, pak je mi líto Svobodných…

 730. PeSi 🙂

  když oni ti echt komouši maj kolikrát rozumnější názory než ta Euro úderka,potažmo celé slavné EU. Třeba na tu Ukrajinu…….

 731. MAtzurko,

  jo, lidi si myslí, že drobnosti se dělají za hubičku.
  Moji příbuzní se mohli zbláznit, když si objednali instalatéra a zaplatili pět stovek.

  Lidi co mají prachy, jsou schopni vyházet preníze za zbytečnosti, ale mají zaplatit za dobře dovedenou práci, tak se hanrdrkujou o drobný. Poskytovatelé podobných služeb si zákonitě řeknou, že jim to za to nestojí ne bo se jim to nevyplatí.

  Kolegové to jednu dobu dělali na přivýdělek, když nebyla práce. ale teď už ne, mají dost své profese.

 732. (922)??? To mám číst od začátku majdanu všechny Vaše „výkřiky do větru“ ? To snad by musela před takovým mučením zasáhnout i Šabatová jako ochránkyně lidských práv 🙂

 733. Matzurko,
  ono se to dá i formou outsourcingu :-), takže nemusíte platit socnem dávky.
  Ovšem, jak známo, je to dost drahé a za tu cenu si sekání zahrady, mytí oken apod. zajistím sám, že?
  On obecně je outsourcing velmi „výhodný“ – podívejte se na hospodaření státních orgánů, že?

 734. Westíku nelitujte mne, to vždycky říká moje máti a ještě mně při takové příležitosti oslovuje „chudinko“. 🙂

  Já mám stejně dojem, že si tím milostivá něco kompenzuje. Mladá, hezká, vzala si starýho a bohatýho a neví co roupama.

 735. 927 no sama jste se k tomu, že to najdete hlásila…mne by ani nenapadlo vás týrat. Ostatně Šabatová se na vás vyprdne, nejste ani Anička, ani vás nenutím nenosit hidžáb ( jedině že by byl s roubíkem 🙂

 736. (930) že bych se sama k tomu -a ještě dobrovolně -přihlásila ? Uff, to asi ty chřipkové viry byly silnější než jsem tušila 🙁

 737. maYdo,

  třeba ji ten starej bohatej po těch milionových útratách, o kterých píšete, chytil finančně u huby…..

 738. Matzurko, já jsem měla hodinového manžela – natření 2 dveřčí a včetně barvy to přišlo asi na sedm stovek. Ale je fakt, že to dělal po práci, tak měl třeba nižší ceny. Nebyl to lákýrník, tak prosté natření, žádná oprava (staré, profilované dveře)

 739. No, Halaldine,
  jak jsem se dozvěděla od druhého kolegy, tak manžel se jen zeptal, proč jsou na tom napsaný čtyři lidi, že na tom pracujou. jenže on tam musí být napsaný, kdo je autorem nýávrhu, kdo to autorizuje a kdo to kreslí. A ještě bude další, co bude dělat zákres do gfotky 😀

  A milostivý nejde pod nos, když na jejích projektech pracujou ženský.
  Ve dvou příkladech dokonce žádala pod naprosto debilní záminkou, že nesmí na projektu pro ni dělat. I já jsem měla tu čest.

  jenže tentokrát má smůlu, protože já mám razítko a někdo to autorizovat musí. 😀

  Ona asi potřebuje mít pocit, že má kolem sebe harém 😀

 740. Pokud se paní chovala arogantně, tak je to ostuda. Její. Pokud SLUŠNĚ požádala o výkaz, pak nechápu, co je komu do toho, kolik dává za kadeřníka. To se má nechávat odrbávat jen proto, že má peníze?

 741. (924)nebýt EU, tak tato žena končí na sociálních dávkách).“
  Kdyby měla teta koule, říkáme ji strejdo.
  Nebýt EU a „peníze z Brusele“, zůstaly by prachy zde a obec by mohla zaměstnat třeba dvě ženské. Ta teze, že peníze z EU jsou nějaké jiné, než naše, prošlé eunijní byrokracií, pro jejichž znovuzískání musíme sepisovat ponížené supliky plynou bruselštinou, se mi moc líbí, naláká spoustu méně uvažujících a slouží posílení moci Brusele.

 742. Aerokarle 🙂

  obec žádné daně neplatí, pokud neprovozuje něco ziskového, tudíž by ji nic navíc nezůstalo 🙂

 743. Oklikou přes EU vypadá úklid obce zajímavěji, ale kdyby například byly zrušeny bez náhrady české úřady práce, zbylo by na dotace obcím z našeho rozpočtu a EU by se mohla jít klouzat.

 744. (938) Obec dostává peníze hlavně přerozdělením od státu. To je sice taky chyba, ale i tak, kdyby stát neposílal peníze do Brusele, mohl by jich víc dát obcím přece jenom trochu příměji než via Brusel.

 745. Aby to nebylo tak „jednoduché“ …. Peking se začíná pošťuchovat s Indií a zatímco Západ dumá, komu ty kvéry ještě nastrkat a odškrtává si seznamy, koho ještě kde svrhnout, pilní čínští mravenečkové se činí:

  …Peking fedruje v rychlém tempu a s vysokými náklady stavbu řetězce přístavů a logistických center v Indickém oceánu, jež experti označují jako „šňůru perel“. S ní spojené logisticko-strategické mořské trasy mají Pekingu zajistit důležité dovozy surovin z Afriky a Blízkého východu. Čína je nechce dopravovat velkou oklikou dále východně přes Jihočínské moře.

  Šňůru perel, která se táhne od Seychel přes Maledivy, Srí Lanku, Pákistán, Bangladéš až po Barmu, sledují japonští a západní vojenští stratégové se značnou nedůvěrou. Budování „šňůry“ se mimo jiné překrývá s mohutným posilováním čínského vojenského loďstva včetně ambiciózního ponorkového programu…
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/cinane-priskrcuji-indickeho-tygra-snurou-perel_319920.html#.VC0hIWd_uNA

 746. (937)
  jejda, AeroKarle, o čem to vlastně mluvíš? Ano, já vím, že se nám vrací naše peníze, jenomže… jenomže ono to má i druhou stranu.
  Což nejsem na blogu, který ještě nedávno doporučoval samoživitelkám jako přijatelnou formu obživy „tanec u tyče“?
  A Ty si myslíš, že kdyby nebylo toho onoho programu EU, tak že by dotyčnou dámu radnice přijala? Skutečně si to myslíš? Pak jsi dost naivní… žena se dvěma děti (jedno v základní škole, druhé v MŠ)… mno, pobýváš v Praze, kde pracovních příležitostí je povícero nežli zde: optej se osobářů na libovolných podnicích, co by oné paní nabídli?
  Obávám se, že nic, nula…
  No nic, o tom nebudu polemizovat, protože je to zhola zbytečné.

 747. (941) nj, Rputi, když už jste sem zatáhla ty Číňany….
  „Od zdrojů v jednotkách domobrany Novorossii: na obranu Donbasu přijíždějí dobrovolníci z Číny. Jedná se o bývalé vojáky i dobrovolníky civilních profesí, kteří vzali do rukou zbraně na obranu Donbasu před jednotkami nacistických okupantů. První dobrovolníci již přijeli do Doněcka, říkají domobranci.Nyní se uvažuje o možnosti vytvořit čínskou rotu v jedné z jednotek domobrany, protože jsou očekáváni další noví dobrovolníci z Číny.“
  http://vlkovobloguje.wordpress.com/
  Ostatně: nepronajali si ti Číňané na Ukrajině nějakou tu půdu ?

  A po obědě siesta s německým satirickým pořadem- jak převychovat Putinova agenta (dávejte dobrý pozor! )
  https://www.youtube.com/watch?v=csnUdkVkbqw

 748. Westíku, 😉

  dofám,že Vy si to video pustíte alespoň 5 x !

  Abyste konečně získala ty správné názory ! 😀

 749. westíku,

  rozhodně nejsem nadšen internacionalizací ukrajinského konfliktu; když ono mi to připomíná až běda španělskou občanskou válku – a následné pokračování.
  Koneckonců: moje „nom de guerre“ současnosti zní: ještě že jsem starej… a to včetně pejska (ten už je taky starej).

  Fakt bych nechtěl za dané situace býti mladý.

 750. (944) Mne se to netýká, Halle 😕 Já mám přece podle Andy Alzheimera (a jak si ho hýčkám) 🙂

 751. Hlína úřední…
  naše ctihodná instituce přijala nezaměstnanou dívčinu na pět sobot a nedělí jako průvodkyni do naší pobočky. Dívčina vypadá, že je komunikativní, šikovná, příjemná v jednání a my pánové mimo komisi jsme se shodli, že esteticky vyhovuje převelice. Sepsala se smlouva (asi dohodu si myslím, nekoukal jsem říďovi přes rameno) a dívčina odkvačila na úřad práce, aby nahlásila… neprodleně… prostě aby vyhověla šimlovi. No a začaly se dít věci. Za hodinu dívčina přiběhla, byla chudinka duševně rozpadlá jak hrdinka Rosamundy Pilcher kterou opustil snoubenec, že jí styčná úřednice práce zastavila podporu v nezaměstnanosti a vyřadila ji z evidence a prý jestli prý chce být znovu zařazena, že musí přinést EXTRA SMLOUVU NA KAŽDOOU SOBOTU A NEDĚLI, po které pro nás bude pracovat. Naše paní ekonomka se projevila jako dáma. Pronesla sice krátký úderný kritický projev na téma růst byrokracie, ale vyžádala si telefonní číslo dotyčného oudu úřadu práce a s úřednicí práce na opačném konci drátu se domluvila, že holčina přinese JEDNU SMLOUVU, ale že na ní nebude napsáno PĚT SOBOT A NEDĚLÍ, nýbrž že budou TAXATIVNĚ VYJMENOVÁNY DNY, po které bude pro nás pracovat.
  My se z toho ouřadování jednou pose.eme 🙁

 752. westíku, díky za video! Ale že ti Putinovo agenti uměj perfektně německy, to je ta jeho perfidní obmyslnost! 🙂

 753. (945)
  westíku, rádo se stalo. 🙂
  Jenom na dokreslení (Vysočina je jasná), popisuji jih Středočeského kraje. A to prý Střední Čechy jsou na tom se zaměstnaností dobře – inu, jak kde.

 754. (946) Fauste, do poslední své částice sdílím Vaše pocity 🙁
  Ale náš Black Jack je v nejlepším věku (Westík -Westglen mne již opustil, někdy se mně po něm stýská ) 🙁

 755. 947 buďte ráda, že máte doma chlapa, i když je to Alzheimer:)

 756. (948)
  ptakopysku, za to může ovšem TAKY Evropská unie, že? (podotýkám, že jsem k referendu tehdá nešel, neb jsem si opravdu nebyl jist těmi „zářnými zítřky“).
  Si pamatuji, že když jsem si v roce 1990 šel vyřídit ŽL, tak tam byla cedule: „VSTUPUJTE BEZ VYZVÁNÍ“. Jsem z toho byl docela zmatenej… 🙂
  No a po dvou letech, když jsem se přestěhoval a chtěl změnu, tak jsem se tam musel prodrat kolem černě oděných bodygardů a vyfasovat čísílko.
  Kdepak, byrokracie je věčná…

 757. (952)
  Andy, s dovolením: jaká je ženská obdoba Alzheimera?
  Obávám se, že už i zde hostuje – ovšem nějak na chlapečky nejsem. 🙂

 758. Andy, ad 936.

  Tak za prvé :
  Při cenách, jaký já mám, je směšný uvažovat o nějakém odrbávání klientů. Kdybych klienty odrbávala, tak neřeším rozpadající se auto a včas neuhrazené platby.
  A paní se dost navyhazovala peněz jiným, aby mohla porovnat moji odvedenou práci a cenu a práci a cenu lidí, co jen naslibovali a poak to nebyli scvhopni zajistit.

  za druhé :
  pro paní už pracujeme nějakou dobu a o její platební morálce víme svoje. Já jsem jen byla poněkud překvapena, že i kvůli takové, z jejího hlediska opravdu drobné částce je schopna dělat vlny. Proto jsem uvedla toho kadeřníka, aby bylo jasné že nejde o chudinku, která platí z posledních drobných zachranné práce, aby jí nespadla střecha na hlavu.
  Ostatně takoví klienti obvykle platí řádně a včas.

  Za třetí :
  Výkaz k čemu? Dostala hotovou práci, za domluvenou cenu. To jí jako mám ještě rozepisovat, kolik jsem na tom výkrese udělala čar nebo co?

 759. 954 🙂 ona by vám ho westík stejně nepůjčila. Vy tu paní Sklerozu vykopněte a sbalte ve vaší úhledné obci nějakou pořádnou kost. Neříkejte, že vám tam baby nenosí nenápadně bábovky a řízky…samotnému chlapovi s barákem.

 760. Fauste,
  domnívám se že se jedná o tvůrčím způsobem uchopenou prováděcí vyhlášku z MinFin. Nesmiřitelný boj proti šedé zóně a tak. Tohle je byrokratická úřednice práce v praxi. Naopak jsem na vlastní vočadla viděl ve Dvoře Králové chlapy v evidenci na úřadě práce, jak před budovou úřadu makali s lopatou na stavbě místní lineární komunikace (makali pro firmu opravující náměstí a městské silnice) a ve dni D a čase Č stanovené jim úřadem, prostě položili lopatu došli do úřadu, nahlásili se, probrali s úřednicí možné nabídky práce a po splnění úředního úkonu došli ven, uchopili lopatu a dál rozhazovali prosívku, uplácávali asfalt. Neptejte se mě, jak je to možné, já tam nebydlím, neznám majitele stavební firmy a nevím jaké má styky s radnicí. Koneckonců to město taky neexistuje.
  Pravda, nebylo to letos, je to už nějakej roček zpátky, takže je docela možné že se tam pochlapili a úřednice práce dělají lidem stejné dryje, jako tady u nás.

 761. 955 – uf, jako vždy…odrbávání klientů obecně, ne konkrétně vámi. Pokud platí za hodinu práce, má na výkaz právo. Pokud za domluvenou cenu, jistě ji šéf pošle do kopru, slušně, ale nekompromisně. Komu dává paní peníze je její věc.

  Chápu, že vás to mohlo popudit, pokud sama platí pozdě a špatně.

 762. Zvláštní. Ta dobrotivá EU,která poskytuje finanční prostředky pro onu paní a jí podobné případy, má v podmínkách využití přímo uvedeno, že jsou určeny pro samožitelky s nezaopatřenými dětmi ve věku před-a školní docházky? Nebo to jsou peníze, které obdrží obec na nějakou konkrétní akci, např. úklid obce nebo tak něco? Pokud platí B), další diskuze nad možnou situací, kdy peníze nejdou přes Brusel, ale přímo obcím, jsou na nic. Leda na špičkování.

 763. (956)
  Ale to jo, to jo… bejvávalo.
  Jenomže, Andy, jsem se bohužoužel na starý kolena oženil (v blahém domnění, že se bude pečovat o mé stařecké neduhy) – takže s bábovkama a řízkama od místních bab mám utrum.
  🙂
  A řeknu Vám, ona taková Skleróza je někdy dost ku prospěchu – no a taky ta moje hluchota. Když chci, tak si pamatuji (a slyším), když nechci, tak opačně.
  Mám to vcelku vymakaný 🙂

 764. 960 oženil? No tak to dodatečně gratuluji a věřím, že by vaše paní každou včetně doktorek hnala svinským krokem.

 765. Dano,

  kupodivu dle místních „Rozhledů“ (musel bych dohledat a na to jsem
  a) línej a za
  b) nejsem si jist, zda již nepoužito na jiný účel)
  jde o jakýsi program EU pro začleňování samoživitelek. Taky mě to zarazilo… ale kdo jsem já, abych nevěřil místnímu zastupitelstvu. Ty zastupitelům přece taky věříš, nebo snad ne? 🙂

 766. Fauste, nevěřím. Čí spíše – důvěřuji, ale prověřuji. Zúčastňuji se téměř všech zastupitelstev v naší obci a tak třeba vím, jak obec škemrá o finance kde se dá, aby zachovala místa pro zaměstnance na veřejných pracech – úklidu a údržbě obce. A vůbec nejde o program EU. Kdyby obec získala pravidelně každoročně určitou částku peněz na mzdy těchto pracovníků, zaměstnala by je trvale a možná i o několik více. Na obci je práce až běda…

 767. (961)
  dík za gratulaci, Andy. 🙂

  A doktorky? Doktorky jsou mi naopak vyhledávány, čehož důsledkem je, že jsem nejzdravější široko daleko – a až mi bude „udělán chrup“ (už brzo, brzičko), tak mi odpadne i shánění zubařů.

  Halle, heč, heč, heč – už máte (myslím celou Tvou komunitu) po žížalkách – a Pekárek ať se staví třeba na uši.

 768. No jo, program o začleňováni samoživitelek je sice hezká věc, ale kde není práce, je program na dvě věci.

  A na takovej vsi, pokud se obec zrovna nerozhodne uklidit, asi jinak není moc možností, jak se začleňovat.

 769. Se neboj, Fauste, pokud mohu soudit podle naší máti, i s umělým chrupem lze užít spoustu zubařských radostí.

 770. (942) No, pokud se Fauste domníváte, že „peníze z EU“ něco vyřeší, pak se opravdu míjíme.
  A já píšu zcela bez vyjímky své názory, ne „názory blogu“, ať už s tyčí nebo bez tyče.
  Ad samoživitelky a programy, myslím, že v USA se to velmi osvědčilo. 😛 Od dob zřízení podpůrných programů už neexistuje vdaná chudá černoška, všechno samoživitelky. Trochu mi tahle sociální inženýrství připomínají podobný chvályhodný nápad, vyplácet prémii za potkaní ocas, za účelem hubení potkanů. Potkaní farmy vznikly okamžitě.

 771. Ale Dano,
  to o tom věření byla prudká ironie. Nicméně to v těch místních „Rozhledech“ fakt bylo; tak já si nestěžuji, aspoň jest mi vysekáván příkop PŘED plotem.
  A že je v obcích práce habakuk, o tom se asi nemusíme přesvědčovat. Navíc zde jde o houbařskou oblast, takže Pražáci – a ti po sobě zanechávají takovej chlív, že hanba povídat.
  Mimochodem – i takový houbařský nemehlo, jako já, našel. A byla smaženice, kterou jsme pžežili. 🙂
  Nicméně můj obstarožní pejsek, který se stará o to, abych tady nezlenivěl, si žádá procházku, takže…

  hezké odpoledne všem.

 772. No maYdo, Ty mě schválně děsíš, že jo?

  A už tu fakt nejsem.

 773. Když se dávají peníze na to aby se vymyslela práce, za kterou by bylo možno těmi penězmi zaplatit, tak je to divný…..

  Ale nakonec je to postavený na hlavu úplně stejně jako to, že se nevyrábí, co lidi potřebují, ale lidi se přesvědčují, aby potřebovali to, co se vyrábí.

 774. …lidi se přesvědčují, aby potřebovali to, co se vyrábí…
  No… jeden takovej, myslím Steve Jobs se jmenoval, si přesně na tomhle principu založil živnost. Od okamžiku, kdy s odebral na věčnost už to sice není úplně ono, ale s jistými zaškobrtnutími zatím jeho firma jede dál.

 775. zrovna u Steva jobse bych otázku, jetsli byla dřív nabídka nebo poptávka, srovnala se známým problémem, jtesli dřív bylo vejce nebo slepice…..

 776. maYdo,
  potřeboval někdo dřív třeba grafické uživatelské rozhraní, iTunes, iPhone, iClock? Nepotřeboval. Dokud Steve neusoudil, že ho lidi potřebují… 😀

 777. 943 Westíku, vzpomínám, že propnajali. A dost.

 778. schumi,
  číňani mají na Ukrajině pronajaté tři miliony hektarů půdy na padesát let. Kyjev nechtěl přímo prodat a raději pronajal. Celkem tedy chápu, že podobně, jako Američané chrání své zájmy ve světě, stejně budou činit i Číňané. Úplně bude stačit, když na přátelskou návštěvu na Ukrajinu přijede cca 1% vojáků, kteří potřebují oddych a vzali si v čínské armádě dovolenou a opotí se z nich i Putin.
  Čínská armáda má cca 2,25 milionu aktivních vojáků. 😀 😀 😀

 779. nickname,
  přiznávám, že jsem tvůj myšlenkový pochod nepobral. 🙁
  Chtěl jsem říct, že v případě mnou navrženého 1% by na Ukrajinu mohlo přijet 22.500 v zelenejch hadrech oblečenejch černovlasejch skautíků s potřebným vybavením pro kempování v přírodě.

 780. Nickname,

  určitě nechce .On si vůbec nebral celkový počet Číňanů do huby.
  Mluvil jen o 1% z 2a čtvť miliónů vojáků.

 781. 977 ale tak proč ne. Pokud bude mít firma nejméně pětiprocentní nárůst čistého zisku oproti čistému zisku loňského roku, nebude mít žádné neuhrazené ztráty z let předešlých a nebude plánovat větší, pro výrobu nezbytné investice, klidně může těch pět procent ( samozřejmě počítáno v superhrubé mzdě) nabídnout zaměstnancům výměnou za pětiprocentní nárůst produktivity práce.

 782. Pardon, australská zvířeno,

  Já myslel, že nejsi 😉

 783. Halle, on těch Číňanů přece jen ubývá, asi nickname ztratil přehled.

 784. Halle,
  jsem. Zrovna hledám na internetu, jak se jmenuje ze tří stran prosklenej kastlík s obrázkem svatého a bohatě vyřezávanými ozdůbkami, který nejspíš stával na bočním oltáři katolického kostela. To mám starosti, co? 🙂

 785. 984 Halladine, skutečně? No to je úžasné, navíc i po zrušení ( až se tak stane) bude existovat- jen daně z ní se změní.

  A jinak- něco k věci?

 786. Já bych se chtěl zeptat, co je to ta produktivita práce… A jak se měří její hodnota, aby se pak dalo poznat, že se zvýšila o těch 5 procent.

 787. NoName,
  já bych myslel, že je to poměr mezi pytlem peněz získaným za časovou jednotku, který zůstane v drápech buržujovi poté, co zaplatí mrzký groš vykořisťovaným chudákům, znikasuje ubohé odírané zákazníky a poplatí dluhy buržujům, se kterými ho váže obchodní vztah a počtem vykořisťovaných chudáků, kteří se na získání pytle peněz podíleli.

 788. Šimone,
  ty vole! 😀 😀 😀 Takhle to do přírůstků zapsat nemůžu!!!!

 789. 990-no já jenom vím, že chlap u nás u stejné linky jedoucí stejnou rychlostí a produkující stejný produkt má nižší produktivitu práce než chlap dělající to samé v Německu.
  Samozřejmě vím, že ekonomové to umí vysvětlit, přesto by mne zajímalo, co má udělat chlap u nás, aby zvýšil produktivitu ? Třeba že by mu ten pás pouštěli rychleji ?

 790. [982] Teda, co mně, jako zaměstnanci, je potom, jaké má firma zisky? O větší plat si můžu říct, i když bude ve ztrátě.
  Samozřejmě to může dopadnout všelijak. Ale jedno takové jednání jsem vedl. Porovnal jsem si růst platů podle statistik s tím, jak jsem na tom já a řekl si. Dostal. Podle dobře informovaného zdroje to nebylo až tak samozřejmé. Jestli tenkrát byla firma v zisku nebo ve ztrátě, dtto divize, jsem neřešil.

 791. NoName,
  jo tuhle produktivitu práce máš na mysli. Nojo, tak to fakt nevím. Víš, to je taková pí… ehm.. zpět! To je natolik sofistikovaný ekonomický pojem, že jí jako primitivní ssavec jeho obsah a hloubku nedokážu pobrat. Třeba jsem žasnul nad australskou produktivitou práce lopaťáků, která je mnohonásobně vyšší než je těch našich a přitom kdybych přesadil australskou partu do českých podmínek tak by během tejdne chcípli hlady, protože s jejich výkonem by je nikdo nezaměstnal ani zadarmo. A nikdo mi nedokázal vysvětlit, japa to? 🙁

 792. 993-to je proto, že nejste ekonom a nechápete, jak je to správně.

 793. [992] No, už se to tu probíralo. My, co máme blíž k tomu pásu, jsme to nechápali. Ti, co se živěj jako managoři/poraděnkové to vysvětlovali kvalitou managementu.
  Jsou věci, kterým nerozumím. Jsou věci, kterým nemusím rozumět. Jsou možná i věci, kterým rozumět nechci.

 794. No když platí hrubá mzda,jsou i procenta zvýšení z hrubé :-

 795. Stačí se podívat, JAK je efektivita práce definována a odpadnou mystické úvahy 🙂

 796. Takže abych se v tom vyznala….

  Chlapík v německu i chlapík v čechách dělají u linky. Linka jede stejnou rychlostí. Dělají něco, oba to samé, co je dané rychlostí linky. Třeba jim tam plynule jedou holohlaví trpaslíci a oni jim nasazují čepičky. Protože linka jede stejnou rychlostí, tak se mi jeví logické, že vyprodukují za hodinu oba stejný počet očepičkovaných trpaslíků.

  Chcete říct, že přesto mají různou produktivitu?

  Pak bych se asi zeptala, co to teda je vlastně ta produktivita, perotože evidentně to není počet výrobků za časový úsek, protože ten mají přece oba stejný.

  Tedy , ještě je tu varianta, že v Česku mají trpaslíci na pásu větší odstupy. PAk by samozřejmě český dělník očepičkocal méně trpaslíků, než jeho němeský kolega.

 797. Aha, Petře, tak jak je definována efektivita práce? A je to to samý co produktivita?

  Ale myslím, že evidentně jsem předurčena k práci u pásu a nehodím se do managementu. 😀

 798. JAK je efektivita práce definována ?
  Třeba tak jako zrychlení nebo svítivost ?

 799. [999] Na to úplně stačí, aby jeden trpaslík v Chebu stál 200,- Kč a v Hofu 10,- €. Takže za stejný časový úsek jeden vyrobí za 200,- Kč, druhý za 250,- Kč a po zásahu moudré ČNB za 280,-

 800. WESTÍKU – vy máte link na OBSE – mohla byste mrknout, jestli to tam někde je?

  …Zvláštní představitelka OBSE pro boj proti obchodu s lidmi Marina Džarbusynová tuto informaci potvrdila ve vysílání ukrajinské televize a prohlásila, že situace vyžaduje podrobné vyšetření, do kterého budou zapojeni i mezinárodní experti. Zástupci významné západní organizace nevylučují, že možnost, že „černé transplantační stanice“ na Ukrajině byli opravdu aktivní…
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obse-na-ukrajine-pusobily-cerne-transplantacni-stanice/

 801. Kterej pracovník má větší produktivitu ?
  Pracovník soustružící na obyčejném soustruhu, anebo pracovník obsluhující 5 automatických soustruhů ?
  Produktivita rovná se hodnota výroby na jednoho pracovníka.
  Škoda je ve stejném kocernu jak VW, ale jelikož je český dělník lacinější, vyplatí se nekoupit poslední výkřik mody ve strojích , ale pracovat s jednoduššími a lacinějšími stroji.
  Takže český dělník má nižší produktivitu, a jelikož má nižší produktivitu, má nižší plat.
  Bludnej kruh 🙂
  A produktivita práce na dělníka vůbec nemusí mít něco společného se ziskovostí firmy.

 802. No tak hlavně že se bavíme, ne?
  Povím vám příběh o Deutsche Post po sjednocení Německa.

  Jezdili takhle interní inspektoři práce po východním Německu a všude, kam vlezli, bylo na poště srovnatelné velikostí, objemem zásilek i způsobem zpracování se „západní“ o cca 100-200% zaměstnanců víc. A kmitali, aspoň to tak vypadalo. A bědovali, že mají méně než jejich západní kolegové. A že to nejde, aby jich bylo méně. A že zápaďáci mají určitě lepší razítka…a že budou stávkovat, když se začne propouštět….

  No a když nafasovali lepší, zápaďáckou techniku a razítka, tak pořád bědovali…a pokud neumřeli, bědujou dodnes.

  U pásu ovlivňuje produktivitu například zmetkovost, řízení…no nic, vy stejně víte svý:)

  993 Honzo, zaprvé odbory mají povinnost kontrolovat hospodaření podniku, přímo si to vyječeli, takže to samozřejmě ví, jak si firma stojí a neměli by vůbec s požadavky vylézat, pokud jsou v rozporu s výsledky, zadruhé jsem popsala, kdy je vhodné přidávat zaměstnancům plošně, zatřetí jen hlupák nebo naprosto nezodpovědný člověk si sežere poslední krajíc chleba, i když nemá hlad, byť ví, že tím bude další den bez jídla…což se týká ve velké míře majitelů firem a managementu, bohužel, ale jak je vidět, nejen jich.

  Pokud serou zaměstnanci na podnik jako celek, není divu, že podnik – vedení- majitelé- serou na zaměstnance. Je to samozřejmě špatně, mají ty zaměstnance vyrazit a najít si lepší…ovšem to nejde, odbory a asfalt:)

  1000 – zkuste zagůglit, Maydo:))
  Není to tajné a vše co chcete vědět se dočtete.

 803. Ha ha, ANdy .

  Je fůra firem,kde majitelé odbory nepřipustí. Takže tam nejsou. Když se někdo pokusí,tak vyletí.

 804. [1005] Odbory mají povinnost kontrolovat hospodaření podniku
  Nějak se mi to nelíbí. Nejsem v odborech, tak se na to vyprdnu.
  Že se mají odbory starat o své členy a o kolektivní vyjednávání, to chápu.
  Zvedla se minimální mzda, chtějí přidat. To mají dělat a chápu to.
  Co vyjednají záleží na konkrétních podmínkách konkrétních firem. To taky chápu.

  S tím chlebem jsem to nepochopil. Prosím, nevysvětlovat.

  Kteří zaměstnanci serou na který podnik a který podnik na které zaměstnance, to nechám koňovi, jestli Šumavák odpustí.

 805. 1006 vy si srovnejte nejdřív tu superhrubou mzdu, zda je zrušena nebo ne, a pak předpisy a zákony o odborech … navíc, odboráři mají velké slovo ve všem od tripartity po tvorbu zákonů souvisejících se zaměstnaností.

  Vstávat, máme socík…sám jste ho pomáhal budovat, tak teď nezmatkujte:)

 806. „Zvedla se minimální mzda, chtějí přidat. To mají dělat a chápu to.“

  Já ne, můžete mi to vysvětlit?

 807. [1009]

  Pokud je role odborů vyjednávání co nejlepších podmínek pro své členy, pak mají vyjednávat co nejvyšší mzdy.
  Jaké páky, motivace nebo argumenty použijí, je mi jedno.
  Zvýšení minimální mzdy je stejně dobrý argument jako obecná inflace nebo zvýšení průměrné mzdy v nějakém jiném sektoru.

 808. Jo zmetkovost. To bude ono.
  Ale tu máme nejlepší v celém koncernu.

 809. Stejně špatný argument jste doufám chtěl říci 🙂

 810. Řeč je o produktivitě a tom, proč je někdo u nás míň produktivní, přestože produkuje stejné výrobky ve stejné kvalitě, počtu i ostatních parametrech (třeba legendární zmetkovitosti) než kolega v Německu ?

 811. Teda hrůza ! 🙂

  pravicovej veb, a je to tu samej komouš a odborář ! 😀

  Velké slovo.. No za Topolánka a Nečase neměli slovo žádné.

  Kolik roků se nezdvihaly minimální mzdy ?

 812. NoNAme, měla jsem za to, že jo, ale nejsem si těď jistá…
  Asi budu muset zagůglit….. 🙂

 813. NOName,

  protože jsme ekonomicky kolonie.Politicky ostatně taky.
  A naši lidé si nechají srát na hlavu.

 814. Ptakopysku ad srovnání ČSLA s armádou ČLR. ČSLA měla 200-250.000 vojáků. Číňani mají 2.500.000 vojáků. Tj. Čína je 10x větší než byla ČSSR. Vojensky.

  Fauste, pokusím se odpovědět na dvě otázky z Vašeho příspěvku:
  Práce by bylo neúrekom, ovšem byla by za to odměna, za kterou lze žít?
  Na to, aby za stejnou odměnu bylo pro chudé lepší bidlo existuje názor, že by se chudým neměly zdaňovat základní životní potřeby – nutné léky, jídlo, energie (PHM), oblečení, boty, hygienické potřeby jako mýdlo, pleny…
  Nechápu, proč žádná strana nenavrhne zrušit daně na v.u. potřeby. Tím by poklesla cena práce těch nejchudších, kteří se prací živí a za nižší cenu práce by se jí pro ně našlo více.
  Další věc, kterou dobře nechápu je, proč si zaměstnanec nemůže ze základu pro výpočet sociálního, zdravotního pojištění a daně z příjmu odečíst náklady nutné na cestu do práce, náklady na úklid a opravy v domácnosti, na hlídání dítěte. Tím by vznikla další nabídka pracovních míst – např. pro nyní nezaměstnané maminky s malými dětmi, studenty ap.
  Dnes jsou tato pracovní místa v „šedé zóně“.
  Další nesmysl jsou daně z převodu nemovitostí – proč chudý člověk, stěhující se ze Sokolova do Žatce musí platit daň v hodnotě 8% z ceny bytu – jednou v ceně za kterou kupuje, podruhé při prodeji. To má být aktivizace k mobilitě pracovní síly?
  Tj.: práce je hodně, zjednodušením zákonům lze docílit toho, aby bylo více oficiálně placených pracovních míst, lidé se mohli lépe stěhovat (dojíždět) za prací, aby ze stejné výplaty zbylo chudým více.

  Druhá otázka: … nebýt EU, tak tato žena končí na sociálních dávkách …
  Soudíte, že je to normální?
  Normální to samozřejmě není. EU bere, EU dává, klaňte se, tady je cedule o podpoře z EU. Kapitola o propagaci EU je součástí každého dotačního programu. Normální je vzájemně si pomáhat na co nejnižší úrovni – rodina – širší rodina – spolek (církev …) – obec – stát.
  Pokud by někdo z širší rodiny mohl pomoci mladé mamince po dobu jejího hledání práce, a opět si tuto pomoc mohl odečíst z daňového (SOC+ZDR) základu, určitě by si práci hledala rychleji, možná by jí našla i v jiném oboru než čekala …
  Neznám konkrétní případ, ale „osoby sociálně vyloučené“ byl můj denní chleba.
  Byl jsem administrátor projektu v rámci dotačního programu EU jednou a stačilo mi to doufám na celý život.
  PS: veškeré vyjádřené názory jsou pouze moje, nekonzultováno s nikým dalším.

 815. Nickname,
  ukažte mi chudýho člověka ,s minimálním platem, co si kupuje byt, najímá na hlídání dětí atd 🙂

 816. 1016: Noname, jak máte nastavené ukazatele netuším. U nás jdou do nákladů na zaměstnance kromě energií, pevných nákladů, ceny materiálu i odpisy. Tj. pokud vyprodukuje stejné množství výrobků, další záleží na okolnostech, které dělník u linky neovlivní.
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Produktivita#Produktivita_pr.C3.A1ce
  Tj.: je produktivita práce o které píšete počet výrobků na dělníka a hodinu?
  Nebo jde o „přidanou hodnotu“, kterou vyprodukuje dělník na lince ve výrobních (vnitropodnikových) cenách? Jsou vnitropodnikové ceny výrobků stejné ve všech pobočkách? …
  Příliš mnoho neznámých.

 817. ČEskoslovenská armáda měla v lednu 89 necelých 200 000 vojáků

 818. Halle, u nás můžete koupit byt od 160.000 Kč. Ve výrobě platy začínají na 13.000. Zkuste hádat, jestli se hledají babičky na hlídání.

 819. 1022-prý je produktivita práce definována. Je nebo není ?

 820. nickname – lokalita ?

  v Brně stojí 2plus jedna 1 800 000plus mínus 100 tisíc podle lokality

 821. Ach jo…

  Zacneme prosim prostudovanim odkazu z 1022. Vzorce je E = Y/X.

  V pripade, kdy srovnavate produktivitu práce v ramci například jednoho holdingu, můžete si vybrat, jake Y pro srovnani použijete. Třeba v poctu trpasliku. Také je otázkou nezapomenout zahrnout do X skutecne vse, co je vstupem (například na jednici rozpocten management fee ci další rezijni naklady).

  V pripade, ze srovnáváme ekonomiky (ale klidne i pro srovnani v ramci holdingu), tak se primo nabízí jako Y penize. Tj. prodelime trzby naklady… a mame efektivitu.

 822. Noname, je to jako se SAPem: s programem si kupujete i možnost nechat si vše nastavit odborníky – ty odborníky platíte zvlášť 🙂
  Definice produktivity práce je dle wiki v kusech za hodinu práce jednoho dělníka. Na peníze se to potom převádí „různě“ – koukněte se u vás v práci jak to máte definované vy.
  Perlička od nás: v Čechách měříme výkonnost (+-produktivitu), zmetkovitost, vytížení strojů, pracovní morálku. V Německu by nic takového odbory nepovolily. Roste matka i dcera, pokud možno bez zadlužování.

 823. 1026 Halle, hledejte „Rotava“, jinak též „Romava“
  Petře: tržby dělit počtem zaměstnanců není u nás vhodné, protože materiál je v majetku matky 😉

 824. 1027-takže třeba zásahem ČNB do kurzu koruny se změnila produktivita pràce v českých firmách ?

 825. nickname,
  nojo, měřeno vojensky, teď už to chňápu. Ale tos v 979 neřek’! 😀

 826. (1003) Rputi, nemám odkaz na OBSE (což bych ještě přežila), ale ani na Obamu nebo Putina (což se mně vydychává hůř 🙂 )

 827. Ptakopysku,možná byses mohl zeptat nějakého faráře, anebo ještě líp restaurátora specializovaného na církevní nábytek.
  Jeden takovej bydlí v Pičíně 🙂
  František Krutský -restaurátor církevních mobiliářů

  V profesy pracuji od roku 1987.V úzké spolupráci s dalšímy restaurátory (např.restaurátorská dílna Říčany) a řemeslníky příbuzných oborů mohu zajistit restaurování kompletních církevních ale i soukromých historických objektů a interiérů.
  Telefon: +420608046827
  E-Mail: frantisek@krutsky.com
  Web: http://www.krutsky.com
  Adresa Pičín 10, Pičín
  26225, Česká republika

 828. nickname,
  yettišmarjá až mi oko zaslzelo dojetím. „Rotava 2672“ byl po mé dva roky ZVS kontrolní kód, který jsem volal vysílačkou RM-31 do prostoru denně v 21 hodin, aby lampioni věděli, že socialistický svolávací systém bdí i když imperialista spí, píchá prostitutky, nebo chlastá v baru.

 829. Halle,
  faráře se zeptat nemůžu, mohlo by dojít ke společenskému fauxpasu. Tyhle špurky jsem totiž vytahal z konťáku, kam je on vyhodil. Moh‘ by si vzpomenout a tvářit se následně blbě. 😀
  Ale ten Krutský je dobrý tip. V Pičíně má brácha vyženěný příbuzenstvo, ani se mi nepochlubil, že tam někdo takovej bydlí.

 830. Nickname,
  koukl jsem na ty ceny amámjeden dotaz – kolik tam máte Romů ? 😉

 831. „ukažte mi chudýho člověka ,s minimálním platem, co si kupuje byt, najímá na hlídání dětí atd :-)“

  ten chudej možná ne. ale někdo, kdo teď dělá na místě, kde by mohl být ten chudej, protože si nemůže dovolit koupit byt a je rád, že má na hlídání na dosah babičku, se třeba posune za lepším, když bude moct snadno prodat byt a zaplatit si paní na hlídání.

  Je to jen otázka nákladů. Pokud se víc lidem vyplatí se stěhovat za prací, kupovat si tam byt a najímat paní na hlídání nebo úklid, tak bude víc pracovních příležitostí i pro ty, co takové náklady jako koupě bytu nebo paní na hlídání neutáhnou.

 832. westíku, tak to sorry, sem měla vzpomínkový klam, že něčím takovým disponujete. Tak holt dočkáme času… 🙂

 833. Mno, dokud nebudou k dispozici garsonky, za 3-4 tisíce i s vedlejšími náklady, tak se nikdo nikam za brutto 13-15000 stěhovat nebude a radši zůstane na podpoře a u rodičů v baráčku v Dlouhý Lhotě.