Zima se nevzdává

Globální oteplování pokračuje mílovými kroky.

Já už doufal, že to třeba letos půjde bez prohazování závějí… no nepůjde! Už od včera je ca -5°C, sněží a do toho větříček  tak asi 60 km/h s nárazy výrazně vyššími.Plachty pryč, seno zaváté, na hnůj závěj a jít se podívat dozadu, jaká je závěj u vrat co garážuji se mi vůbec nechce.
Už jsem to viděl skoro optimisticky a doufal, že mě ta záda přestanou bolet…
A doufám, že to elektrické vedení vydrží.

Já bych tu zimu zakázal !! 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

587 komentářů u “Zima se nevzdává

 1. 2 Šumavák – tak se zákazem zimy bych se k Tobě rád připojil… Je na to někde nějaká petice?

 2. 2 Matzurka ad dole – no, příslušné učebnice neznaje, poslal jsem je tehdá úplně jinam, než do jejich galaxie. Mnohem blíže a konkrétněji. Snad proto jsem u nich nebyl příliš oblíben.

 3. Šumaváku – já nechci provokovat, ale napsat to musím. Tady je náááádherná zima! Krásný zimní den podle všech pravidel. Od rána sněží, přibylo už cca 10 cm sněhu.Dopoledne padal drobounký, lehký sníh, který vířil ve slabém větříku. Obešla jsem všechny půdy, sice na ně nasněžilo, nafoukalo trochu sněhu škvírami mezi taškami, ale tak málo, že to nemá cenu uklízet. Teď se snášejí větší vločky, všude je ticho, bílo, klidně.
  A já se rozhodla, že po „procházce“ ke slepicím, hodím práci za hlavu a normálně se půjdu projít zasněženou vesnicí. Ta práce mi fakt neuteče, ale sníh může roztát už zítra.

 4. Ježišmarjá, taky máte dojem, že ta Dana žije v nějakým paralelním vesmíru. Tady byla včera 5x metelice! A jaká!
  Asi si budu muset pořídit kurník. Za ním je všechno nějak jinačí. I sněhová kalamita!

 5. Hmmm, tak ta přenádherná zima zatím způsobila minimálně 2 hromadné havárie… Naštěstí většinou jen plechařina… Jo, úžasné zimní radovánky…

 6. TAk já bych tak trochu zimy docela snesla. On ten leden a únor bez sněhu působí tak nějak depresivně.

  Ale kdyby to šlo, tak mráz do minus pěti a sníh do pěti centimetrů.

  Konec konců jak známo, v Praze propiuká kalamita , když jdou u muzea čtyři. 🙂

  A na jarní prázdniny bych sníh brala abychom s dcerou provětraly běžky. Ale protože se má v půli února oteplit až na plus devět, tak asi mám smůlu já i běžky.

 7. Přenádherná zima
  Včera jsme se přesouvali těch cca 400 km z M. do P. a byl to celkem zážitek. V Mnichově a okolí mírně sněžilo ale šlo to. Asi po 20 km nastala bílá tma a následujících cca 60 km jsme jeli v koloně o rychlosti okolo 50 km/h. V té koloně se ploužili i policajti, co nás ještě chvíli před tím závratnou rychlostí (a evidentně s úsměškem) předjížděli. A někde před Řeznem konec – sluníčko, sucho, na polích zbytky sněhu a tak to bylo až do Prahy. Pravda přes Šumavu (Přimda) byla silnice trochu mokrá a před Plzní se objevil nárazový vítr a vydržel až do Berouna. V Praze jsme si říkali, že tady lidé nevědí co se tam v Bavořích dělo. A pak jsem se podíval na zprávy… Dnes jsem se od jednoho pamětníka „Made in Jizerky“ dozvěděl, že za celý svůj dlouhý život nezažil ani na horách to co zažil v Praze.

 8. Swetr report,
  tady se nic moc nezimuje, ráno sněhalo, ale během dne to tálo. A jelikož je zataženo, tak to není ani na procházku půvabnou krajinkou. Ale nestěžuju si; myslím, že je to tak akorát pro trochu toho vegetačního klidu, ale aby člověk nemusel odhazovat hromady a klouzat městem na dvojku (i když ráno namrzalo a to jsem se raději přes náš ledový kopeček plížíla).

  PeSi,
  a že tys, ty ošklivý, ani nepočkal, až jim dorostou nožičky a dostanou rozum 🙂 ?

 9. zdravím !

  Jj, úžasné zimní radovánky 🙂 Právě jsem se vrátila z Jihlavy -úsečka od nás do Jihlavy ´= 17 km; asi tak v polovině cesty,vyhýbajíce se kamiónu, jsme předními koly sklouzli z krajnice do závěje ,ale dobří lidé ještě žijí -vytáhli nás …. 😕

 10. Dano, tož my Ti věříme, konec konců tu dával nějaký fotky už minulý týden Martin. Akorát u nás v nížině toho sněhu není tolik.
  Jen včera se to honilo, chvíli hezky chvíli metelice. Dvě metelice byly opravdu důkladný, ale trvaly cca pět minut a dnes z toho už moc není.

 11. V Praze a okolí bylo nádherně v sobotu, v neděli fujavice a přeháňky, odpoledne jen zataženo.
  Když jsme jezdili skoro každý weekend na podnikovou chatu v Peci, za „půl darma“, lyžovat, měl jsem z té zimy nějak větší požitek. Teď už nějak spíš slouží k činnostem v dílně a doma, do nichž se mi v létě nechce vůbec.

 12. Njn – co teď s tím, že ano.? Tedy ne, že by to nešlo okecat, ale není to ono!

  …Ruský publicista Leonid Beršidskij žijící v současné době v německém exilu komentuje výsledky průzkumu veřejného mínění, jenž zaštítila prestižní německá výzkumná společnost GfK. Z výsledků vyplývá, že drtivá většina obyvatel Krymu souhlasí s připojením k Rusku. Informaci přinesla respektovaná americká agentura Bloomberg…
  …“Průzkum byl proveden v rámci iniciativy Svobodný Krym, kterou spustil ukrajinský politolog a krymský rodák Taras Berezovec. Osloveno bylo v průběhu třetího lednového týdne prostřednictvím telefonu 800 obyvatel Krymu žijících ve městech s minimálně 20 000 obyvateli. Výsledky průzkumu však byly pro Berezovce ledovou sprchou. Plných 82 % respondentů uvedlo, že plně podporuje připojení Krymu k Rusku a dalších 11 % vyjádřilo tomuto kroku alespoň částečnou podporu. Pouhá 4 % oslovených obyvatel Krymu se vyjádřila proti,“ popisuje Beršidskij…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bloomberg-Na-Krymu-probehl-pruzkum-verejneho-mineni-Jeho-vysledky-jsou-pro-Zapad-sokujici-361068

 13. Nosy
  … nikdy jsem si až do této reportáže neuvědomil, jaké mají v kause Michalákové všichni neobvykle velké nebo tvarované (tenké a dlouhé) frňáky. Nejmenší společný jmenovatel? Naděen a vzápětí zpražen svoji vlasní ženou, že bych mohl z fleku oklovávat dřevo, postižené kůrovcem …
  Viděli jste někdy někdo fotku bývalého manžela, jak říká paní Michaláková otce těch dětí s nepřiznanou (jí) duševní chorobou (a téměř neslyšícího, což muselo být patrné) z předchozího manželství?
  Kdo je to? Ne že by mě to až tak zajímalo, ale kocour to rozehrál ve velkém stylu, tedy si myslím, že by bylo třeba nasvítit i podsvícny. Někdo koho jako průvodkyně poznala na zájezdu v Chorvatsku? Proč potom toužili být a děti vychovávat v Norsku? Něco m tam chybí. Kocour svoji medializací možná nechtěně rozbouří i takovéto detaily. Proč? No protože když to napadlo mě, napadne to každého…

 14. 2 Matzurka – no, nepočkal… Oni taky nejevili ochotu čekat…

 15. Nemohu se nepodělit
  Před chvílí mne kontaktoval přes půl planety via Skype můj starší syn s následujícím problémem: do jeho (české) datové schránky přišel dopis (českého) státního orgánu ve věci evidentně důležité se spoustou nejrůznějších lhůt atp. nicméně jeho se netýkající. Navíc pak jméno a příjmení adresáta poněkud nesouhlasí. Adresát má příjmení rovnající se synovu jménu, zatímco adresátovo jméno je nějaká nejbližší možná aproximace synova příjmení. Další údaj (datum narození či bydliště adresáta) chybí a jediný další údaj je akademický titul, který synovi nepřísluší. Napadá mne však otázka: je toto doručení do cizí schránky pro odesílající orgán doručením?

 16. Hm, kalamita… Náhodou jsem byl kolem půl desáté zrovna v terénu, takže jsem se pochopitelně snažil něco nacvakat, než se mi aparát oblepí sněhem. Semhle jsem v rychlosti šoupnul pár ukázek takových, aby z nich nešlo tak lehce poznat, kde že v té Praze jsem to vlastně byl: http://zpht.rajce.idnes.cz/nedele_dopoledne_8._unora_2015

  Fenomén, jak mohu zpětně vyzkoumati z EXIFů, nastoupil během necelé minuty a měl trvání circa desetiminutové. Následujících pět minut jsem se pak pokoušel vysušit foťák…

 17. dvd – no nevím, ale já být na synově místě, asi bych kontaktovala odesílající orgán, že nejsem adresátem zásilky. Ono nikdo neví, co se může vyvrbit a jaká nepříjemnost by se mohla synovi přihodit.

 18. k Daně (zdravím) přidám: co Tvého syna nutí ke zřízení místní datové schránky? Nejde to zrušit?

 19. 17 — Nojo, dvd, už jsem tu myslím zmínil exekuční výměr přišedší do mé DS, kde se jméno adresáta sice shodovalo, vztahoval se však na mého neexistujícího zaměstnance, neb shodné jméno ještě nutně neznamená stejnou osobu. Zajímavé je, že se to stalo dvakrát po sobě, ze dvou různých exekutorských úřadů, a myslím (ale nepamatuji se), že i skutečný adresát byl pokaždé jiný. To ovšem nebyl státní orgán; když jsem se ozval, přišly v obou případech dva až tři omluvné e-maily. Kdybych jim byl poslal odpověď, v níž bych resolutně tvrdil, že povinný není mým zaměstnancem, řádně se podepsal včetně adresy atd., ale nevysvětloval, že to poslali jinam, třeba by se odtud byla odvinula i docela zábavná korespondence…

 20. Dano, taky jsem si prošel liduprázdné ulice, odházel několikrát příjezdovou cestu a zalitoval, že od zítřka se má oteplovat.

 21. 14 — K předposlednímu otazníku, skimici… Snad to bylo někde publikováno: Vysvětlení je přirozené a jednoduché, prostě tam žije od dětství.

 22. 23 Zpátečníku
  kdo kde žije od dětství? Ta pamí Michaláková s panem Michalákem tam od dětství žili a potom povili děti Michalákovi a jim je sebrali?
  Je to všechno divný. Nedávno na základě kauzy kradení dětí proběhla kauza a americké zákony o těch rusákách a adopcích. Jak se to jmenovalo? Magnitsky?

 23. >> Dana – po konzultaci se mnou to obratem udělal.
  >> skimic – datovou schránku má pro jistotu, protože je druhým rokem daleko předaleko. Nicméně o datové schránce an sich má stejně negativní mínění jako já.

 24. 24 — To ne, skimici, to bych byl napsal „žijí“. Nechci se o tom zbytečně rozepisovat, anžto už nevím, co vím z medií a co vím odjinud. Ale tahle část příběhu se mi zdála naprosto OK (čímž ovšem nijak nemíním, že bych snad znal jiné a ty se mi zcela OK nezdály, nepočítám-li zdravotní problémy).

 25. Docela rád bych viděl i nějakou statistiku ačkoliv ji obvykle jako manipulovatelnou nesnáším.
  Třeba – kolik Norů a Nenorů ten úřad komu v posledních dvaceti letech sebral. Kdo to byl komu je sebrali. Kolik z toho bylo Norů, kolik přistěhovalců. Jak byl kdo nemocný a jak se těm dětem daří po deseti letech.
  Třeba …

 26. ockem jsem na monitoru vlevo dole mrknul na zaver HydeParku, kde se vyskytl pan Romancov v diskusi o konfliktu na Ukrajine. Jsem rad, ze si mohu dovolit v zasade stejny a nekonfliktni komentar a doporuceni jako minule.
  Kupte si pane Romancove lepsi sako a umyjte si hlavu nebo si ty vlasy alspon negelujte.

 27. >> skimic
  Ale to by přece porušovalo ochranu osobních údajů!

 28. skimici, mrkněte ke kocourovi na FB – je tam toho dost. Ono se i Norům dost dětí odebírá. A těm dětem se moc nedaří. Jsou dokonce nějaké výzkumy, že po dosažení plnoletosti mají psychické problémy,nejsou schopní se o sebe kloudně postarat atp. Jsou zaznamenány i případy, že po dosažení plnoletosti si dotyčný na své pěstouny pořídil kudlu.
  Konec konců v péči Barnevernetu byl od svých 4 let Breivik….

 29. Nechce se mi, Rputi. Uz takto vidim Michalakovy vsude krome otce tech deti. Obranna reakce.

 30. Podle nějaké bývalé zaměstnankyně je nadměrné odebírání praxe až posledních let (jiná věc je, zda zrovna Norka zaměstnaná léta /ale ne 40, jestli nekecá/ u Barnevernetu je pro to směroplatná :-P): http://www.lidovky.cz/barnevernet-nema-pro-deti-pochopeni-rika-byvala-pracovnice-norskeho-uradu-1t2-/zpravy-domov.aspx?c=A150208_122727_ln_domov_hm
  Ale zní to v rámci možností (tedy na Nory) dost rozumně. Blbé je, pokud je systém odkázán prakticky na libovůli rozumu uživatelů.

 31. AeroKarle
  tak jsem si to holt přečetl, když jsi to doporučil.
  Řekla také: Hlavní pravidlo znělo: umožnit dětem vyrůstat u svých rodičů.
  Ajá k tomu už víc nemám a ať mi to do hlavy už hlavně nikdo skrze veskrze pitomé primy a blesky necpe. Nakonec -od táty jsem vyjádření ještě neslyšel. Tak ať se nějak vyjádří. O ty děti už nikomu evidentně nejde a nejspíše ani nikdy nešlo.

 32. To je slabe Matzurko 🙁
  Kapesnik si na tom musi drzet hlavne jeho volici.

 33. (35)To je česká, slušnější verze.
  Pak jsou „Nazí a mrtví“, tam je z válečného Tichomoří americká verze: „Ty, Stanley, proč si to pěstuješ pod nosem, když ti to v prdeli roste divoce?“ 😛

 34. 37 tusim Norman Mailer ? Cetls to? Tlusta kniha. Jako dvanactilety jsem to poprve ukradl otcovi z knihovny kdyz jsem lezel doma. Melo to takovy amber hrbet a bylo tam napsano Nazi a mrtvi. Hned vedle tmavsi kamasutry

 35. (34) Někam to zmizelo, co jsem napsal ……
  Problém je, že hlavní pravidlo nebylo zřejmě nijak institucionálně zajištěno, takže každý si mohl a může páchat co chce.
  Matce o děti zřetelně jde (ty pudy jsou, jak tu i onde vidím, asi dost silné). Otce neřeším, zda se stáhl z vlastní vůle, nebo na požádání, že tak bude vše jednodušší.

 36. (38) Jo. Četl, česky, kdysi dávno. Dost bezútěšný čtení. Táta to má v originále, ale na to nestačí ani moje anglina, ani ta jeho nebyla dost. Vojenský slang, prý.

 37. 39 otce nikdy nikdo neresi. Jenom kdyz se to hodi …

 38. Ano,
  česká verze je ze Saturnina, prý inspirovaného anglickým Jeevesem; takže nic vulgárního.
  Ten kluk teď ale fakt vypadá jak sňatkový podvodník, kdyby ulízl háro a nahodil proužkovaný oblek… to pak i mafián 🙂

 39. Nevadí mi jak kdo vypadá. Z toho vyroste. Připadá mi ale arogantně hloupý. Z toho zase nevyrostu já.

 40. No,
  když to má od přírody, tak mi vzhled taky nevadí. Pokud si to způsobuje sám, prezentuje svou povahu i inteligenci.

 41. Pokud si to způsobuje sàm a tedy se vědomě sebepoškozuje, je ta cesta prostší. Otec, ujec či otčím prostě uchopí pevně řemen a skrze pozadì potomka zjednají obučení…

 42. Rputi,
  s tím Breivikem je to asi hoax. Jeho otec byl diplomat, většinou v zahraničí , byli rozvedení a Breivik žil s matkou a sestrou.
  A prý o nich neměl nejlepší mínění.

 43. A taky by mě zajímalo, jak je to možné, že se někdo mírnixdirnichts připojí. Ona by asi vůbec nebylo špatné na začátku udělat prezenčku s výsledkemn “ nejste na seznamu, vypadněte !

 44. Halle,
  no a je hezké, že český podnikatel Sekyra investuje v Oxfordu, a ne na své alma mater, že ? Podle wiki vystudoval práva na UK. To by totiž udělal podnikatel zahraniční provenience, nikoliv český parvenau 😉 Že by další cena pro Halíka ?
  I když další Havlovu lavičku navrženou Šípkem nepotřebuje žádná univerzita… u nás je na kampusu taky na bzum, akorát k ní museli přimontovat kameru, protože vandalové pořád olamovali ty skleněné koule.
  No hlavně když budou mít pravdoláskaři kde kibicovat… třeba o tom, co by se kdyby se…

 45. Jo, Matzurko

  v USA je prý zvykem , že se abslventi nějaké vysoké školy jednotlivých ročníků setkávají na svých Alma Mater v určitých intervalech, vzpomínají , baví se a na závěr pro tu univerzitu či fakultu udělají zbírku .
  A snaží se , aby dali víc, než jiné ročníky.

 46. Halle, myslím, že s tím Breivikem to hoax není. Už si to pamatuju jen matně, ale tuším, že po rozvodu žil u matky, nějak to nešlo a později žil u otce. Ale v tom mezidobí byl v péči Barnevernetu.

 47. Jooo Halle,
  holt se čeští podnikatelé ještě mají co učit, a ovládání šnekacích vidliček to není 😉

  V USA vůbec patři k bontonu přispívat nejen na univerzity, ale i kulturu a charitu. Možná si to pak můžou odepsat z daní; u nás by se asi minfin obkreslilo červeně dokola…:(

 48. Matzurko,
  dá se i u nás odepsat z daní, ale jen polovina sumy. Ale jsou finty , jak to odepsat celé.

 49. Dobrý den.
  Matzurko, něco pro vás, já tomu nerozumím: http://ivory.idyll.org/blog//2015-sharon-paper.html
  Halle: v ČR může podnikatel poskytovat dary do 5% zisku před zdaněním a je to daňově uznatelný náklad.
  Zaměstnanec může darovat do 10% z vyměřovacího základu daně z příjmů a o tuto částku si může snížit základ. Sociální a zdravotní daň (pojištění) platí i z těchto darů.
  Tj. pokud jako zaměstnanec darujete např. na charitu, paní Marksová s pány Holečkem a Babišem vás oholí o 58,5Kč ze sta.
  Říká se tomu občanská společnost, dříve nevolnictví.

 50. a není to odepsání z daní, ale jen ze základu.

 51. Na druhou stranu obdarovaný – příjemce, nemusí platit daň darovací. Ovšem jen pokud prokáže, že obdrženou sumu vynaložil jen pro účely v zákoně stanovené. A to i zpětně. To by tak hrálo, aby něco bylo bez daně nebo jak se lidově říká – aby si kdejaký podnikatel všecko odepsal z daní! A základ daně nebo daň – vsjo rovno. 😉
  A jinak – název článku už neodpovídá. Tady už zima skončila. Dnes je hnusně, mokro, 3 nad nul. A teče ze střech, z polí, z cesty…

 52. Představte si, že Javert jde po Myrielovi za neprokázání původu majetku a neodvedení daně darovací. Pokuta? Pětiletý důchod nebo pět let galejí. Taková zápletka se hodí na dnešní daňový řád i na myšlení korporativně-socialistické vlády.
  Já vím, někdo řekne, Sobotka a Mládek nejsou žádní socialisti, Koba, Schickelgruber to byla jiná liga. Pro ně mám nadějnou připomínku k dění v Řecku:
  http://finmag.penize.cz/ekonomika/296501-recky-bankrot-muze-byt-hur

 53. Nickname,
  a vás na tom výzkumu zajímá něco konkrétního ? Na ten článek nemáme předplatné, můžu leda napsat autorům s prosbou o pdf.

  Každopádně, asi to bude ze série článků, oslavujících nové technologie používané při zkoumání genomů, tedy kompletní genetické informace toho či onoho organismu. Dříve se pracně vyizolovala DNA, a pak mravenčí prací rozkouskovala, zaklonovala (vnutila bakteriím, aby ji namnožily), a postupné sekvenování jednotlivých klonů a jejich skládání přineslo informaci o původním celku.
  Dnes máme několik technologií „next generation sequencing“, kdy je původní vyizolovaná DNA rovněž rozkouskována, ale krok s bakteriemi se obchází novějším a rychlejším přístupem – v podstatě to všechno přechroustá robotek, který rozcupovanou DNA nablemtá na nějakou membránu, a ty kousky sekvenuje (přečte) přímo.
  Obrazně řečeno, dříve jsme zdlouhavě vyrobili z koberce dlouhé štráfky, a pak je zase sešívali; nyní je to nafrncané na ústřižky, které je ovšem opět nutné slepit zpátky. To lepení se dělá pomocí sofistikovaných softwarů, více či méně přesných.
  Co uvedený článek zjevně nadšeně popisuje bude, že pokud jsme my kdysi dělali dlouhé štráfky z něčeho, co v sobě mělo i nějaké mikroorganismické breberky, tak ty unikly naší pozornosti. Metodou novou a ještě novější se zjevně v tom mixu původní DNA dají tyto breberky dohledat, a sofistikovaný software je poskládá správným způsobem (tedy co je genom nositele a co breberka).
  V zásadě je to něco, co v současné molekulární biologii dost „frčí“, i když IMHO poněkud technika předběhla teorii (jako už poněkolikáté), protože jsou takto generovány gigantické soubory dat, s nimiž si pak nadšení výzkumníci neví moc rady. Pravda, nějaký obecný vzorec v tom díky softwaru najdou, a třeba v klinické praxi je to úžasné – třeba když zjistí u pacienta ne jeden patogen, ale více, a tím pádem mohou provést účinnější léčbu.
  Ovšem software může chybovat, takže já osobně jsem dost konzervativní skeptik… např. aplikace v ekologii mi přijdou trochu fanfarónské, neboť jestli se v nějakém jezeru zjistí 100 breberek klasickým (finančně méně náročným) způsobem n(ovšem mnohdy trochu zdlouhavým), nebo 125 moderní technologií (drahou a na techniku náročnou, v zásadě však rychlou), tak je to IMHO jedno. Ale v tomto ohledu nejsem objektivní, ba přímo heretik, neboť mám tendenci se pak nadšených ekologů ptát „a co z toho ?“ 🙂 Ovšem vždycky je tu naděje, že třeba jedna z těch 25 breberek nově objevených bude mít zásadní význam pro daný ekosystém…. a zítra budeme snídat na Marsu.
  Každopádně, hádejte, kdo asi získá grant – projekt s novou technologií anebo ti klasikové s mikroskopem 🙂 ?

 54. K tomu danění darů pro charitu v USA by se asi nejlépe vyjádřil Dušan; já byla jen pouhým pozorovatelem, že se sponzoruje hojně a od nejmenší cihly po výstavbu nových fakultních budov či divadel. I bez eurodotací…
  Leze na mne asi viróza, tak jsem dneska poněkud nenaložena, asi si do cejlonu přistrouhám zázvor a zalezu do svého doupátka… Omlouvám se veškerenstvu za ranní brblání 🙂

 55. Matzurko, díky za skvělý popis. Já se k článku dostal proto, že se v dané technologii používá Python. Víc o této oblasti netuším, je to pro mne země neznámá, kde jsou lvi, kteří by mne rozcupovali při první zkoušce.

 56. 56-podle mne je to skvělá příležitost, zadržet pár Norů (jak navrhoval pan Kořenský) a vyměnit je za ty děti 😉

 57. Matzurko, drobný rozdíl proti USA je ten, že (AFAIK) daňový poplatník může v USA darovat na dobročinné účely až 50% zisku před zdaněním, pro zaměstnance i před odvody SOC+ZDR. To bylo před Obamacare. Aktuální výklad (opět) neznám.
  IRS nevadí, pokud je obdarovaná organizace za hranicemi USA.

 58. Noname: pokud jsou dotyční Skandinávci ještě osoby školou povinné, je třeba je za nepřístojnosti zadržet a Interpol požádat o součinnost při vyhledání jejich rodičů, učitelů a zaměstnanců místně příslušné sociálně právní ochrany dětí. Z jejich jednání je zřejmé, že nebyli dostatečně poučeni a varováni před požíváním alkoholu a jiných návykových a psychotropních látek, existuje odůvodněná obava, že některá z výše uvedených osob návykové látky užívá, či jejich užívání dostatečně nebrání ve svém okolí.

 59. Dušan poté vysvětlí také daň dědickou v USA. Jestli se nepletu, její výše může být jedním z důvodů, proč každý miliardář v USA chce zemřít chudý.

 60. Nickname,
  nojo, Pythona občas někde zahlédnu 🙂
  U těch programů je strašlivé to sešívání, protože aby skládačka byla OK, musíte mít u těch řad písmenek dostatečně dlouhý „překryv“, aby to bylo poskládáno správně. Což mi instinktivně nesedí. Já to u svých sekvencí dělám zpoloviny „růčo“; tedy mám sice pomocný software, ale pak to probírám sekvenci za sekvencí a kontroluji, jestli se to sedí.
  Nedávno jsem četla článek, zabývající se fylogenetikou brouků. No fajn, udělali tím moderním postupem asi 40 druhů, ovšem pokrytí genomů (šlo jen o malinké mitochondriální) bylo jen na 80%, víc toho technika nedokázala.
  Ale výsledek je, že ti brouci se vyevolvili do tří skupin, místo dvou, jak se doposud chybně tvrdilo. Upřímně řečeno mi to fakt přijde jako jít na ředkvičky s laserem ….

 61. Dobré ráno,

  Tfuj, to jsou šoky po ránu!!!
  Přes noc mi vyměnili počítač. Místo panorama zasněžené Prahy na mně vybafly skály v Yosemitském parku.

  Ale je to hezká hračka, vypadá to jako monitor a v tom je schovanej celej počítač.

 62. MAtzurko,

  o tej Sekyrově cestě psal Reflex. Kdoví, jetsli Halík nakonec nedostal cenu za to, že Sekyra zaloboval.
  Konec konců ono se vyplatí být zadobře s pravdoláskaři.

 63. Asi si dám na dveře cedulku „firemní psycholog“. Manželská a předmanželská poradna. Asi si každý myslí, že ajťák je vrba, do které mohou svěřit starosti všehomíra.

 64. 72-většina médií zpràvu ignoruje, nezapadá do konceptu.

 65. Njn…
  …Na území Ukrajiny je několik velkých zbrojovek, které jsou schopné výzbroj doplnit. Zbývající výzbroj by měla bohatě stačit k porážce separatistů, kteří navíc zcela postrádají letectvo. Tak proč ukrajinští politici stále žebrají o další zbraně? Neplní tím spíš požadavky zahraničních zbrojařů, a to bez ohledu na zadluženost země? Komické je, že v rámci ukrajinské armády se rozkrade téměř cokoli. Stačí vzpomenout německé sanitky, které zmizely beze stopy, nebo české maskáče, které se potupně objevily ve výstroji separatistů…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Martin-Koller-USA-jde-o-zniceni-Ruska-jak-z-fyrerova-planu-Nasi-poskoci-se-hrnou-do-otroctvi-Ukrajinci-si-hakovym-krizem-prikryji-holy-zadek-nemecke-krmitko-se-vyprazdnuje-361141

 66. Mno, ty zbrojovka tam sice jsou, ale….
  Mají zkonstruovanej velmi slušnej tank „Oplot“ ale vláda jich objednala málo a exportovat je se kromě Pákistánu a ještě někam nepodařilo. Takže fabriky silně propouštěly, a moc odborně schopných zaměstnanců nezůstalo, Četl jsem kdesi, že letos jich jsou schopni vyrobit kolem 20.
  A jinde jsem četl, že je bída s dělostřeleckou municí. Na území ovládaném Kyjevem prý není ani jedna munička. A když dělo nemá čím střílet, je to docela problém. Zatím se používá střelivo po SSSR, ale to dojde.

 67. Halle, proslýchá se, že Litevci a Poláci přičinlivě dodávaj. Jenže vojáků UA se jednak bojovat nechce a druhak nejsou vycvičení. Opolčencům se jednak chce a druhak je Rusko cvičí. To je pak těžké…

 68. Poslední měsíc se zvyšuje počet článků na téma „z Kosova utíká každý, kdo má nohy“.
  To je další kolosální úspěch zahraniční politiky EU a USA. Přitom zlí byli vyhnáni, bombardováni, hodní zůstali, dostali stát … Kde se mohla (opět) stát chyba ?

 69. 79 — Kde se mohla (opět) stát chyba ? — Prosím, neberte to osobně, NoName, není to tak vůbec míněno. Myslím si ale, že si (stejně jako mnoho dalších) kladete otázku, která ve skutečnosti byla již dávno překonána vývojem.

  Podívejte se prosím kupříkladu na dnešní vydání Neviditelného psa. (Říkal jsem si, do jaké míry asi je posun jeho názorů — v měřítku měsíců dobře pozorovatelný — ovlivněn třeba vznikem Pegidy? Nejde o to, že by názory byly nové, ale že je Neff ochoten je publikovat, zatímco dříve tam v některých dnech snad i převažovaly euroservilní články.) Že je system fundamentálně vadný, je myslím už delší dobu zřejmé každému; a každý, kdo zná axiom zkurvenosti, tady může přemýšlet o jeho aplikaci. Otázka, kde je chyba, zde dle mého názoru již nestojí. Naopak my stojíme před otázkou: Co s tím dělat?

  A je zcela jasné, že pokud se s tím něco rozumného udělat má, budeme to muset dělat my, to jest daňoví poplatníci. Cožpak snad ještě doposud existuje někdo, kdo by byl ochoten svěřit mejnstrýmu řešení problémů, které tento sám vyvolal, a posléze zhoršil do míry, která v nejpříznivějším případě beznadějně pouze vypadá?

  Ale já odpověď nemám (krom té své paušální, v prvním přiblížení vždy důsledně dělat opak toho, co mejnstrým) a dělat s tím nejspíše nic nepůjdu. Místo toho si teď půjdu trošku přerovnat knížky, aby bylo kam si zde sednout.

 70. Dobré odpoledne,

  co se děje, že oprašujou chobotnici?

  http://cestovani.idnes.cz/turisticke-atrakce-budoucnosti-dnv-/kolem-sveta.aspx?c=A150209_115615_kolem-sveta_tom

  Už druhej článek na iděsu a včera další na Blesku na téma, jak hloupí čecháčci nechtěli ten skvost. Že by národní vdova neměla na chleba? nebo shání politický body?

  Jinak si povšimněte, že u žádneho díla není uvedeno, kdo ho zadal a kdo ho financoval. Novináři patrně předpokládají, že architekt udělal geniální návrh a všichni byli pro, aby se postavil a neřešili za co, k čemu, za kolik….

  Oni novoináři asi většinou netuší, že tyhle stavby jsou většinou financivony různými soukromými subjekty a korporacemi a nikoliv z peněz fdaňových poplatníků.

  Jinak je zajímavá diskuse, obhájci chobotnice evidentně předpokládají, že stavby se staví hlavně proto, aby je jezdily očumovat davy turistů.

 71. nějak mi uniká, zpátečníku, co jest to ten mejnstrým. Je to snad podobná entita jako ta, kterou svého času pan Jiří nazýval „všeholidem“?

 72. Ahoj!
  Tak Válková prý resignuje.

  Reportér:
  Jak byste stručně charakterisoval poměry v současné vládě?
  Tomáš Haas:
  Kdyby se Babišovi něco stalo,Sobotka bude premiérem!

  To Tomáš vystihl… 😀 😀 😀

 73. Zpátečníku, myslím, že se ze strany NoNama jednalo pouze o otázku řečnickou. Kde se stala chyba celkem všichni víme, jen vyšší počet článků reflektuje fakt, že těch úprchlíků je čím dál víc a jaksi nevíme, kam je dávat…
  A za nedlouho nás totéž čeká s Ukrajinou…

 74. Šumaváku, Válková je (prý se zápal pajšlu) ve špitále. Má to holka spočítaný, Babiš „poudal nejdýl do 1.!“

 75. Já sice chápu, že v USA se volby blíží a Clinton dělá, co může, aby svém ženě dopomohl k úspěchu, ale přece jen… snad by měl emerický všeholid být trochu obezřetnější, po té co si s Obamou nakálel do bot.

  ….V další pasáži se rozhovor stočil k událostem na Ukrajině. Clinton i přes odmítavá tvrzení ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho spolupracovníků nepochybuje o tom, že Rusko provedlo na Ukrajinu invazi. Ukrajina má prý štěstí, že v jejím čele stojí právě Petro Porošenko. „On je mimořádně obezřetná a silná osobnost. Snaží se ze všech sil, aby konflikt skončil bez toho, aby byly vztahy s Ruskem navždy paralyzovány a Ukrajina zároveň mohla směřovat k Evropě,“ chválí Clinton Porošenka. Podle bývalého amerického prezidenta by Spojené státy měly podpořit Ukrajinu ve snaze hájit své území vůči ruskému agresorovi. „A co víc, měli bychom Ukrajině pomáhat i v ekonomické oblasti, což jí rovněž pomůže v úsilí získat svobodu a nezávislost,“ soudí Clinton…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bill-Clinton-sdelil-co-si-mysli-o-Ukrajine-Porosenkovi-a-Putinovi-361183

 76. Ad Clinton – v tomto s panem Clintonem souhlasím – měli bychom mít bezcelní zónu s Ukrajinou, resp. zrušit veškerá tarifní i netarifní omezení na její produkty. Bezvízový styk s Ukrajinci, resp. pracovní vízum pro každého, který najde v Evropě práci. Podobně s Ruskem.

 77. Může se stát, že některý výrobce v EU by měl problém udržet s ukrajinskou konkurencí krok z důvodu „měkčích“ norem. V tom případě by bylo vhodné „změkčit“ i naše normy, pokud by to nevedlo k přímému ohrožení životů.

 78. Noname, nevím, koho by EU popřela, ale tímto rozhodnutím, pokud možno nazvaným „Clinton – Schröder – Gorbačovův“ plán pro třetí tisíciletí (nebyl by nějaký Francouz?), by EU potřela bojechtivé osoby na všech stranách konfliktu.
  Ukrajina by kromě EU mohla získat bezcelní přístup i do NAFTA.

 79. Ukrajina by kromě EU mohla získat bezcelní přístup i do NAFTA.

  Vy máte dnes skutečně vtipný den 😉

 80. Vize Clinton-Chirac-Gorbačov-Schröder pro mír v třetím tisíciletí.
  Zkráceně CCGS Peace Vision
  Nebyl Chirac přítel paní Fibingerové? … Chirac odhazuje v dál.

 81. Cílem toho všeho totižto není dostat ukrajinské zboží na evropské trhy, ale evropské na ukrajinské, nickname.
  To samé s pracovní sílou.

 82. NoName,
  jenom bych upřesnil – reexportovat čínské zboží na ukrajinské trhy

 83. OT – není ten titulek nějakej divnej? 🙂

  Tady se zima velice neochotně dobelhala předevčírem a včera to vzdala.

 84. Teda, že se někdo dokáže takhle zhulit už ve 3 odpoledne… To jsou ty zimní deprese…

 85. af 88 A to Clintona naši medialisti podezírali, že se v mládí v Praze paktoval s KGB !

 86. „Pomoc Ukrajině nemůže být bezpodmínečná,“ prohlásil britský ministr zahraničí Philip Hammond. Podle něj je ukrajinská ekonomika „stokou korupce“.
  No ne, není to Putinův agent ?

  A není zajímavé, že den před setkáním v Minsku separatisté opět střílí na civily a přes hranice proudí miliony ruských vojáků ?
  Jako přes kopírák …

 87. Předpokládám, že pokud očekáváte výnosný skon do nedávna neznámého příbuzného,nikdo z vás by neměl v USA problém s dědickou daní. Pokud se dědí mezi přímými příbuznými je od federální dědické daně osvobozen majetek v hodnotě prvních 5 a půl milionu dollarů. Některé státy, jako např. PA, kopírují federální systém, zatímco jiné, jako sousedné DE a MD, uvalují dědickou daň už na majetek přesahující 1 milion. Jak je to v jiných státech lze dohledat na Internetu.
  Charitattivní dary lze odečítat až do výše 50% z adjustovaného hrubého příjmu společnosti. Mezi to patří nákladyy za sociální a zdravotní pojištění zaměstnanců a některé další položky. Individuum to má z hlediska odpočitatelných položek nevýhodnější. Touto oblastí daňového práva se dobře živí tisíce daňových poradců a právníků, hledajících kličky a mezery v zákonech. Dokud jsem měl servis, dával jsem na charitumizerná 4% z hrubého příjmu. Ono toho po zdanění zase tolik nezbylo.

 88. Přečetl jsem si tu Spencerovou. nemá to cenu komentovat, Stačí si srovnat originály e Washington Yimes a jejjí kreatuvní zpracování. Mám dojem, že jí s pytlikem ustřhli i kus mozku.

 89. Dušane, nějak ajrovkovatíš – mně je celkem putna, jestli jí ufikli pytlík. Mně by spíš zajímalo, kde kecá! 🙂

 90. To ostatní vyplývá z té arogantní krávy 🙂

 91. Tak doufejme…

  …Účastníci minských jednání se v úterý dohodli na režimu příměří na východě Ukrajiny a na jeho kontrole, oznámila ruská agentura TASS s odkazem na anonymní informované zdroje. Dojednali prý rovněž postup stažení těžké výzbroje a pravděpodobně i budoucí právní status Donbasu. Podle běloruských médií jednání poté skončilo….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361327-v-minsku-bylo-dojednano-nove-primeri.html

 92. Co to je za zázrak, ta Spencerová?

  něco jsem od ní kdysi četla a připadalo mi to poněkud ukecané a nijak objevné.
  Ale možná jen morousovatím a přestává mně bavit číst, co si mám myslet 🙂

  Ale zaujal mně ten ufiknutej pytlík – ona je předělanej chlap?

 93. maYdo, žádnej zázrak, jen si dovede sehnat informace a občas i činit zajímavé závěry.

 94. Je, ale to není to podstatné. Je posedlá vírou v Rusko. Takže vskutku nic objevného. Stačí prošmejdit zdroje .ru a kompilovat. Jev (zde) nikoliv ojedinělý.

 95. Když napadnou dva, na Pražském okruhu jsou hromadné bouračky. Protože většina pražáků s středočechů nemá přezutí a kromě toho je zde zvláštní zóna, ve které během desetin vteřiny nastává nulová viditelnost. Prostě slunečno a najednou bílá tma. Ta viditelnost je tak hrozná, že pražák ani nevídí, že nevidí. A jede furt dokud není bum. Pak se naříká, že za to nemůže, protože neviděl, že nevidí.

 96. http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/slechtova-varuje-cesku-hrozi-ze-letos-nevycerpa-z-unie-az-85-miliard-1161463
  Paní Šlechtová varuje. Úředníci a jejich kamarádi přijdou letos až o 85 miliard.

  Ad paní Válková – není její neschopnost prokázaná tím, že nedokázala zastavit trestní stíhání Agrofertu? Vznáší se v oblacích, ale není vidět, že maká pro naší lepší budoucnost.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/vysetrovani-zakazek-posty-stopy-vedou-i-k-agrofertu_304374.html

 97. (116) „Zákon oprošťuje úředníka od zbožnosti a morálky, od lidskosti a porozumění, od rozumu.“
  Já Ti nevím, ale nemyslím, že zbožnost by to nějak vylepšila. Ve jménu boha (kteréhokoliv) lze páchat nejrůznější zvěrstva stejně jako ve jménu čehokoliv jiného. To už je prostě v lidech.
  S posledním odstavcem souhlasím. Není nikde záruka toho, že úředník bude myslet a hlavně konat ušlechtileji než neúředník. Jen je nadán větší mocí.

 98. Tou „zbožností“ není patrně, Karle, myšleno, že dotyčnej navštěvoval pilně hodiny náboženství, chodí každou neděli řádně k velebníčkovi ke zpovědi a modlí se k pámbíčkovi, co bydlí na obláčku.
  Spíš jde o jakési vědomí pokory a respektu, pro které se těžko dá najít jiný termín, který by to vystihoval.

 99. Tedy, být zaměstnanec, budu se domáhat pěkně tučného příplatku za práci v prašném prostředí… Vzpomínáte si prosím ještě, jak to vypadalo v Génitronu (v redakci toho vynálezeckého časopisu, co o něm Céline píše ve Smrti na úvěr)? Ještě tak nejlepší, říká tam hrdina, bylo zakrýt všechen ten starý prach čerstvými lejstry…

  83 – Inu, maYdo, nejjednodušší by možná bylo jakožto mejnstrým brát prostě ty, kteří se za mainstream hrdě označují či označovali sami. Jinak, jak už jsem tuhle psal, jsou to politici [z povolání], [profesionálně provozovaná] media, [vyšší] úředníci. Ale kdybych nad tím přemýšlel, jistě bych přidal třeba ředitele a aktivisty neziskovek, vedení podniků napojených na stát, a možná ještě leckoho jiného.

  Doporučuji též porovnat s Robejškem užívaným pojmem politická třída, který se však dle mého názoru daleko lépe hodí pro Německo, jehož společnost je strukturována dosti jinak než naše.

  Jirku ppa etc. a jeho názory tady prosím docela postrádám. Samozřejmě na druhou stranu by mne zas tolik netěšilo číst stejný názor padesátkrát. Takhle nemohu ani ověřit, zda pojmem všeholid mínil establishment, nebo to, co jiný přispěvatel označoval jako páteř…

  86 – To já se na to též díval jako na řečnickou otázku, Rputi. Ovšem i ta může býti překonána vývojem. Toto však jsou nepodstatné detaily oproti té druhé otázce, totiž co s tím vším dělat?

 100. 119 — No, když o tom přemýšlím, snad by se to dalo formulovat i jednodušeji, a specifikovat jediný postačující požadavek, z něhož by vše ostatní vyplynulo automaticky… Tak kupříkladu:

  Úředník by měl odmaturovat na rakousko-uherském gymnasiu.
  anebo možná
  – Úředník by měl mít sebeúctu.

  (Protože sebeúcta, alespoň tak, jak rozumím obsahu toho slova, zabraňuje podlehnout hovadným ideologiím.)

 101. (120) Nemám nic proti pokoře, respektu, etc, jen to nejsem schopen definovat přes boha. Znám příliš mnoho nepokorných a nerespektujících věřících a zároveň pokorných a respektujících nevěřících, než abych bral víru jako kritérium.
  (121) Mohu se mýlit, ale můj dojem z Jirkova užití slova všeholid se asi kryl s mainstreamem, s kterým on neměl lautr nic společného, navíc míněno pejorativně. Prostě všichni, neodlišující se vždy a za každou cenu.
  Pateř bych viděl jako souhrné označení lidí s málo společnými rysy, ty užitečné i ty škodlivé, udržující stát v chodu.
  Každopádně, dobrou noc.

 102. 124 — Hm, nojo, AeroKarle, jenže jestli by ono požadovat, že úředník nesmí být blbec, neznamenalo chtít toho příliš. To bychom také mohli jednou skončit u toho, že úředníky budou ti nejlepší z nás…

  Též přeji dobrou noc.

 103. Dobré ráno. V článku o „bezbožném a nelidském“ systému je málo zdůrazněný závěr. Systém byl, je a bude, dokonce musí být bezbožný, nelidský etc etc. Obrana před systémem – byrokracií – státem není v lepším systému, ale v jeho menším množství.
  Představte si:
  Křesťan bude snít o zbožnější byrokracii. Ve snu se probudí a bude jednat s panem Bobligem.
  Humanista volající po lidskosti se setká s usměvavým Josifem Vissarionovičem.
  Racionalista dostane příležitost popovídat si s Robespierrem.

  Když se křesťan, humanista, racionalista probudí, nebudou chtít byrokracii lepší, ale menší.

 104. [129]Ne – budou se domnívat, že chyba je jinde. Je přece tak pohodlné mít vše nalinkováno

 105. nickname,
  četl jste někdy něco od Stalina? Já jo. Věřte tomu, že ze sna se probudivší humanista by volal po laskavé a moudré vládnoucí ruce Josipově.
  Robespierra jsem nečet. Boblig, nedostudovaný právník, byl cvok s rozvinutou sexuální úcylkou. Kromě protokolů psal pouze tzv. čarodějnické modlitby. Tedy smyšlené „modlitební“ texty plné vulgarismů a barvitých popisů sexuálních aktivit.

 106. Pozoruhodná myšlenková nedostatečnost:

  „Poslanci si po nedůstojném (a hlavně hloupě zbytečném) hašteření na konci loňského roku odhlasovali zvýšení platů o 2,9 % pro rok 2015 a mohli se tak těšit na přilepšení v průměru o 1500 Kč. Jak ale udiveně uvedla poslankyně Vlasta Bohdalová, na účtu ji za leden přibylo k výplatě jen 117 Kč. Někteří poslanci, zejména ti zdaleka dojíždějící a tedy pobírající vyšší náhrady, našli ve výplatě dokonce nižší částku než v loňském roce.
  Jak následně zjistila investigativní poslankyně Bohdalová, v novele o dani z příjmu byla schovaná změna spočívající ve zdanění náhrad, které uvedené zvýšení mezd poslanců v podstatě eliminuje. Paní poslankyně za všechny další udivené poslance dodává: „Vůbec si nejsem jistá, že se něco takového projednávalo a nikdo nás na to ani neupozornil. A my to v té smršti zákonů asi přehlédli.“
  Existuje snad lepší příklad toho, v jak hluboce nekoncepčním amatérismu vznikají právní předpisy této země?
  (MKacek)

 107. Tak kosovská „vláda“ zvažuje, že odpustí občanům dluhy, aby neutíkali. Nakonec, EU dorovná, ne ?
  A to je dvoumilionová země. Ukrajina je 40+ milionů.

 108. Rputi,
  o dané poslankyni se tu cvrliká, že je čtyřiadvacetikarátová megera, a lže ani poledne nedrží. Za socdem, žejo ?

 109. Matzurko, njn, když i brabci cvrlikaj, tak proč jí volej???

 110. Volí ji, ti, kterým to nevadí nebo imponuje….

 111. Anebo neposlouchají cvrlikání, nebo jí věří, že to myslí upřímně…
  Jandák tu byl taky zvolen a Kalousek i Kuba taky. Samá elita.

 112. Dobré ráno,

  hezký, ptakopysku.

  To je poslední Putinův převlek?

 113. “ nejjednodušší by možná bylo jakožto mejnstrým brát prostě ty, kteří se za mainstream hrdě označují či označovali sami“

  no jo, zpátečníku, to by tu žádnej mejnstrým nebyl. Všichni mají snahu se prezentovat jako jiní, lepší, než je mejnstrým.
  podle vzorce “ lepší než běžný prací prášek“

 114. Ptakopysku, skutečně ho potkat tváří v tvář – kolik ti bude, soudruhu? – bude mi padesát – nebude …
  Od Stalina jsem četl jenom pár stránek z toho metru, co jsme měli. Nejsem si jist, jestli to psal on, nebo číslo 1258654.
  Pan Boblig byl ctihodný křesťan, dle všech měřítek tehdejší doby.
  Pan Robespierre se řídil pouze rozumem. Rozumný, střídmý, střízlivý. Pracoval pro blaho státu, společnosti.

  Ad poslanci a náhrady: je třeba ještě více úředníků? Těch nejlepších z nejlepších?

 115. „Křesťan bude snít o zbožnější byrokracii.“

  Račte prominout, Nickname,ale nějak nerozumím tomu, proč by měl snít křesťan o zbožnější byrokracii. Ve víře přece jde o úplně jiné věci a jaká by měla být byrokracie, to jde úplně mimo.

 116. (125) Já bych požadoval vší silou, jen nevím, jak to zařídit.
  (129) Jediné funkční řešení je eliminace blbů a to se nesmí. 😛

 117. Neříká ono se tomu „chucpe“?

  …“Je nutné hovořit o tomto problému, neboť nejen my, ale celá Evropská unie se může dostat do neřešitelných problémů. A to je potřeba si vyjasnit přímo na místě, to znamená v Kosovu,“ uvedla ministryně Miki-Leitnerová.

  Během roku 2014 bylo v Rakousku 1901 žádostí o azyl, ale v lednu 2015 už o azyl žádalo 1029 a v prvním únorovém týdnu 558 utečenců z Kosova. To odpovídá nárůstu 1550 procent proti stejnému období loňského roku.

  Rakouská ministryně vnitra Johana Mikl-Leitnerová musí provést řadu opatření k omezení exodu. patří mezi ně i rychlý postup pro utečence , žádající o azyl, když jsou ze zemí bezpečného původu.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/exodus-z-balkanu-zrychluje-schengenska-hranice-je-nechranena/

 118. 147-Pro začátek bych vybombardoval Bělehrad a pak by se vidělo.
  Případně bych to hodil na Putina, kdyby víc spolupracoval, třeba by se to nestalo.

 119. A na Ukrajině to dopadne stejně. Nekritizovatelní a nepostižitelní „prozápadní“ parchanti ve vládě nakonec přerostou Unii přes hlavu (nebo už přerostli). Jenom těch Ukrajinců je tak nějak více.

 120. Maydo – křesťan – etatista.
  Četl jsem hodně článků, které tvrdily, že kdyby bylo více křesťanských úředníků, méně by se kradlo … Mezi některými křesťany jsou dvě nedotknutelné ikony – pan pirát Michálek a pan Sedláček.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-ekonomie-bobra-a-kozla-dlb-/p_ekonomika.aspx?c=A121124_173143_p_ekonomika_wag

  Mezi křesťany – i faráři – najdete křesťany socialisty, křesťany komunisty, křesťany konzervativce (socialistické, feudální poddruhy). Jsou křesťané válečníci (proruští, proameričtí, proněmečtí …)

  Když se někdo ideologií snaží spasit svět, je mu i křesťanství dobré. Mohu vás ujistit, že znám více než jednoho křesťana – etatistu.

 121. zdravím!
  (147) no,Rputi, až všichni Kosované se „usadí“ v EU, mohou si Srbové prázdné Kosovo zase přičlenit k Srbsku 😕

 122. nickname,
  …kdyby bylo více křesťanských úředníků, méně by se kradlo…
  V jednom nejmenovaném městě na hnědopěnné Sázavě žil – byl křesťan, lidovec. Pilně šplhal po politickém žebříku, neboť byl politicky šikovný, vemlouvavý, důvěryhodný. Jeho kariéra skončila jednoho nedělního rána, když šli lidi do kostela a našli ho sedět ve výkopu. V noci šel krást odpadní roury, v té tmě si nevšiml výkopu a spadnul do něj.
  Když se rozneslo, že je tak blbej, že nedokáže ani ukrást trubku před kostelem, byl to jeho politický konec.

 123. westíku,
  taky mě to napadlo, že za kosovským exodem budou určitě velkosrbské choutky srbských nacionalistů. NoNamův nápad s vybombardováním Bělehradu není špatný! Ty parchanti si koneckonců nic jiného nezaslouží.

 124. 155-ano, takže máme už i důvod-strach Albánců ze Srbů.
  CIA dodá snímky srbských tanků poblíž hranic s Kosovem, Obama dvakrát telefonicky varuje Bělehrad a nutné podmínky pro bombardování budou splněny.
  Nakonec, škoda bomby, která padne vedle.

 125. Nakonec, jak píše Macek, „Svět řízený pravidly mediálních rad je krásný svět. Jasný a přehledný. Umožňuje pochopit, proč je změna globální teploty o půl stupně pro budoucnost naší civilizace evidentně zkázonosnější než bídná hemživost spermií. Proč jsou některé amnestie humánní, promyšlené a osvobozující, zatímco jiné zločinné a sprosté. Proč je psychologicky i politicky správné podporovat Albánce proti Srbům a proč jsou nám Albánci mentálně, historicky i kulturně mnohem bližší. „

 126. 154 Ptakopysku, to je určitě výjimka z právidla. Určitě vstanou noví, lepší, nezkorumpovaní bojovníci.

 127. I když, bombardování Bělehradu by ještě mohla zabránit férová nabídka Bělehradu: uzná Kosovo, vzdá se nároků na majetek v Kosovu (třeba takový mobilní operátor, který byl na Krymu Ukrajině ukraden byl v Kosovu naprosto korektně vyvlastněn a privatizován, zhodou okolností tedy nějakou Albrightovou) a začne Kosovo opět živit, zásobovat energiemi atd.

 128. 141 — A co ti, co jak papoušci opakovali, že přece musíme jít / být / zůstat v hlavním proudu integrace EU? Těch, co to vykládali do (ovšemže mejnstrýmových) medií, plus těch, co takovýto postoj zastávali, leč (již z důvodu své početnosti) s ním do nich neprorazili, bylo poměrně dost, v kritických situacích se ukazuje, že jich je dost pořád, a zhruba se kryjí s těmi, co mám na mysli a které se pokouším specifikovat v 121.

  Tohle však myslím má nějaký význam až v druhé řadě. Sotva může cokoliv být důležitější, než otázka co s tím dělat?. Ze zvědavosti jsem se teď po delší době podíval na Virtually, a vypadá to tam jako Krchovského báseň Jak bude po smrti? (Tak jako před ní.) Oproti tomu pan Doležal v rozhovoru, kde s ním lze souhlasit jistě alespoň z poloviny, de facto říká, že něco s tím dělat už nebude na nás: http://bohumildolezal.cz/texty/rs3284.html

 129. Honzo,
  věta: lidovecký úředník = křesťanský úředník, ale platí, ne?

 130. „Zatímco západní svět odmítá uznat ruskou anexi Krymu, jedny z jeho největších novin tak učinily,“ napsal server Foreign Policy.

  Oním deníkem je USA Today, který mapu Ukrajiny bez poloostrova otiskl na své titulní straně.

  Podle serveru není jasné, zda jde o editoriální rozhodnutí, nebo omyl. Konkurenční Wall Street Journal či New York Times Krym stále počítají k Ukrajině, byť faktickou kontrolu nad jeho územím má Rusko, poznamenává Foreign Policy.

 131. [163] Někdy, ale spíš výjimečně. Já si o lidovcích myslím jen to nejlepší 😉
  No, o křesťanech vlastně taky.
  Teď jenom přijít na to, jestli to ty lidovci taky tak chtějí. Možná jo.

 132. Já si o lidovcích myslím jen to nejlepší a o křesťanech taky.
  No já taky. Koneckonců mám to v popisu práce a obávám se, že mi za to budou nebesa otevřena dokořán, takže tam hned za vratama někoho potkám. Metody ďáblovy jsou někdy pěkně hnusné. 😀 😀 😀

 133. příklad hodný následování : Americká televizní stanice NBC suspendovala vedoucího reportéra (komentátorem přecejen není) na půl roku bez platu (má s NBC smlouvu na přibližně 10 milionů dollarů ročně), za nepravdivé vylíčení události v reportáži z Iráku z roku 2004, kdy uvedl, že helikoptéra na jejíž palubě se nacházel, byla zasažena projektilem RPG. Toto, zdánlivě neškodné přibarvení vlastní statečnosti, je natolik vážným profesním prohřeškem zasluhujícím docela tvrdý trest. Ha, kolik českých novinářů by běhalo po Čechách bez platu???

 134. Vzbudil se a zjistil, že je sám voják v poli …

 135. NoName,
  jestli z nich vycvičej stejnou elitní armádu, jako se jim to povedlo třeba v Iráku, nebo v Afghánistánu, tak si Putin může jenom spokojeně mnout ruce.

 136. Irák byl podle mě nejvýživnější. Před nima i Francouzi musí úžasem blednout závistí.
  Tam v podstatě Spojenci provedli destrukci všech stupňů velení armády, podobně jako se to povedlo Stalinovi před II. WW. Akorát že Rusové se – sice blbě, ale přece jenom – snažili německé agresi bránit. Iráčani se na nějakou obranu před ISILem prostě vybodli a utekli. Tady bych viděl velký pokrok ve vývoji, neboť se Spojencům podařilo eliminovat i důvod, proč by se irácká armáda měla bránit.

 137. Tak z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně úspěšně odstartoval experimentální kosmetický prostředek IXV (Intermediate eXperimental Vehicle) čili malý raketoplán na nosné raketě Vega. V současné době se oddělil druhý stupeň nosné rakety, třetí stupeň úspěšně zažehl a vehement odhodil aerodynamický plášť.

  Zdroj: http://technet.idnes.cz/esa-ixv-clb-/tec_vesmir.aspx?c=A150211_112756_tec_vesmir_mla#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 138. Tak Porošenko jede do Minska s tím, že je ochoten vyhlásit v celé zemi válečný stav pokud bude boj eskalovat. Jako mírotvorce by se tedy neuživil. Ale ona to také není jeho úloha!

  …Ukrajinské úřady jsou připraveny vyhlásit válečný stav na celém území republiky v případě další eskalace konfliktu na Donbasu….
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ukrajina-je-pripravena-vyhlasit-stanne-pravo-na-celem-uzemi-statu/

  Ve světle tohoto prohlášení se ovšem „útok opolčenců“ na Kramatorsk jeví poněkud jinak! 🙁

 139. tak raketoplán se oddělil od nosiče, komunikuje s řídícím střediskem a díky údajům se spřesňuje místo přistání. V lokalitě je už zaparkovaná loď, která vehement vyloví. Prča by byla, kdyby se tím raketoplánem trefili…

 140. 181-před každým mírovým jednáním vyšle Rusko na Ukrajinu nejmíň 300 tanků a 5000 vojáků s pasy. A k tomu separatisté vystřelí na nějaký civilní objekt.
  Že už to těm Ukrajincům není trapné. Přece jenom, nejsou to žádní mužici, ale Evropané !

 141. NoName, cloumá mnou tiché podezření, že tam maj emerické poradce… 🙂

 142. Porošenko je novátor, 🙂

  Protože si nepamatuju, že by někdo, jehož armáda docela dostává nářez si diktovala podmínky míru a příměří. Nechce se mi věřit, že si fakt myslí, že by Rusko přestalo podporovat opolčence, kteří ho stálí dost peněz, nechat zavřít hranice, přestat dodávat zbraně a koukat na Ukry, jak opolčence porážejí.
  Potažmo je vyvražďují a terorizují civilní ruské obyvatelstvo na Východě.
  To nemůže myslet vážně.

  To by Putina pověsili na Rudém náměstí.

 143. Halladine, obávám se, že je to jednoduché. Porošenko má za úkol ten mír neuzavřít.

 144. Groteska
  Azovu podle jejich vlastních slov při operacích u Mariupolu došlo palivo.
  „Jsme připraveni bojovat, ale nemáme pohonné hmoty“
  „Kdo může pomoci: má palivové karty, slevy na palivo, prosím napište…“
  > https://www.facebook.com/azov.batalion

 145. (181) Hmm, Rputi,jen jestli to není Porošenkova odveta za to, že včera odmítl ruský ministr financí požadavek Ukrajiny „restruktualizovat“ ukrajinský dluh vůči RF ve výši 3 miliardy USdolarů, splatný letos 😕

 146. westíku, Porošenko určitě není mírový president a jeho soukromé úvahy se nesou směrem: co bude dělat, až tohle skončí. Ty vyhlídky jsou pro něj velmi neveselé. Takže krom našeptávačů má i velmi soukromé důvody k sabotáži.

 147. To je hezký, že mají přímej přenos, ale ať se dohodnou, jak se dohodnou, skončí to tak, že nějakej magor válečnej štváč vystřelí a pojede to znovu od začátku.

 148. Co se týče evropského miniraketoplánu , tak úspěšně přistál v určeném prostoru poté, co dosáhl výšky přes 410 kilometrů a uletět něco přes 32 000 kilometrů.
  Nyní je palubě lodi Nos Aries a pluje do Itálie a následně do Dánska, kde bude studován.
  Myslím, že je to velký úspěch evropské kosmonautiky.

 149. Není tšch km nějak moc? Oskud a kam vlastně letel?

 150. Dobré ráno vespolek,

  a doufejme, že bude i dobrý den…

  Citát z palby :
  UA zajatci: „Nevěděli jsme, že Debalcevo je obklíčené, velení nás poslalo vstříc svému osudu“

  A na BBC problesklo, že Putin odmítá mít nechráněnou hranici s UA, na území opolčenců – jako důvod uvádí, žee by byli oplčenci odříznuti od humanitární pomoci… a zničeni.

 151. A neví náhodou někdo, zda je Lukašenko ještě pořád diktátor, nebo je už v kategorii přítel/pomocník ?

 152. NoName,
  to se uvidí, až jak to celé dopadne.

 153. Vypadá to, že Porošenka vyhnali bokem, a teď vyjednává Putin, Merkelová a Hollande extra

 154. Dobrý den. CEO řádil jako černá ruka. Pan majitel nechce stavět IT campus kombinovaný se San Quentin, ale šroubárnu. A to ještě neviděl Nexusy, aktivní prvky 🙂

 155. Myslím, že CIO u Mníšku pod A. bude mít perný den. Proč chce CAT7, a nestačí mu CAT6A….

 156. 206-no nevidět je jedna věc, ale až po zapojení nepojedou dobře …
  No nic 😉

 157. Noname – on je neviděl v rozpočtu 🙂 Na zapojení máme německé specialisty, vyžadují řadu Catalyst. Několik hodin jsem lobboval za Cisco SG500X, když už chtějí Cisco. Mohu mít relativně levné a spolehlivé Procurve. Nic nezabralo.

 158. Halaldine,
  ze zpráv BBC:
  Meanwhile the International Monetary Fund (IMF) has offered Ukraine a $17.5bn funding package (£10.5bn; 15.5bn euros) to help the country’s struggling economy.
  Alongside other sources, this would reach $40bn over a four-year period, IMC chief Christine Lagarde said.

  Pokud pořád kvoká svoje, už bych ho hnala taky. Ale možná mu už jde jen o zachování tváře (ovšem u normálních lidí by nejvíc získal příměřím).

 159. Kruciš,

  totiž „Halladine“, nemohla bych to zkracovat 🙂 ?

 160. Dobrý den. A něco z domácího dvorku.
  Když tak jedna sleduje politické probublávání, co se občas ukáže, je to docela znepokojující. Babiš by měl být vděčný za Ukrajinu, protože to je ideální kouřová clona. Takže – Babiš se stále ohání, že není politikem. Ovšem některé skutky jej docela usvědčují z opaku. Třeba Praha: ale komu v téhle motanici fandit? Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.http://echo24.cz/a/iTmfg/stropnicky-s-babisem-jsem-mel-dohodu-dluh-uz-jsem-splatil. A když jde o ty dohody a sliby loyajálnosti (poslušnosti), kauza Válková je zřejmě ze stejného těsta. Její odvolání je dost podivné, asi si Válková nevzpomněla na předvolební dohody a co slíbila.
  A ještě jedna věc: Včera jsem byla na návštěvě a měli tam puštěnou jako zvukovou kulisu Novu. A já zaslechla ve zprávách jen konec sdělení, že bylo podáno nějaké podání ve věci jednoho z obviněných v případu Nagyová, jedná se asi o zásadu místní příslušnosti a pokud bude ono podání úspěšné, tak se celá kauza sesype jako …jako politické zadání. Pokud soudy ovšem vzpomenou na svou nezávislost. A ať hledám na netu jak hledám, tuhle zprávu jsem nikde nenašla. Ale možná jsem jen špatně slyšela.

 161. Už se asi dohodli : přerušení palby od 15.2. , demilitarizovaná zóna, odvoz těžkých zbraní a nějaká forma autonomie pro Donbas. Putin vyhrál, protože, jak kysele sdělují ukrajinská média, dal na „pult“ Debalcevo.
  Porošenko se bojí o svůj krk. V Kyjevě ho vítat s květinami nebudou. Náckové v parlamentu ho roztrhají na kusy. Je ovšem otázka, zda vůbec budou dohody dodržovány, opolčenci odmítli dohodu podepsat.

 162. Baubo, dohodli se jen částečně. Zatím podepsali 2 papíry. které se týkají zastavení bojů.
  Ještě jde o to řešení a vyřešení. Tam se to nějak zadrhlo…

 163. Dano: pěkná kouřová clona. A zatím Andrejovi a jeho obchodním partnerům přišlo za minulý rok 40 mld. dotací.
  Rputi: tento rok nás čeká dlouhá válka. Příměří 14 prosince?

 164. (212) Myslím, že jde o stížnost k Ústavnímu soudu, ve věci místní příslušnosti státního zástupce, ale máš pravdu, nikde nic k nalezení.

 165. nickname, můžem se jenom modlit!

  V každém pádě RT už ukončila přímý přenos, takže aktuálně je konec jednání – co bude dál, se uvidí!

 166. Babiš je bez diskuse velká hrozba a je s podivem, že mu všechny prasárny prochází prakticky bez odporu.

 167. Noname: koaliční potenciál 40 miliard? Vlastní noviny, spoluvlastní veřejnoprávní média.

 168. JO,

  na BBC:
  French President Francois Hollande said he and German Chancellor Angela Merkel would ask their European Union partners to support the agreement at a summit later in the day.

  The deal includes:
  Ceasefire to begin on 15 Feb
  Heavy weapons to be pulled out
  All prisoners to be released
  Mr Poroshenko said Ukraine would establish control of international border by the end of the year

  Tak ten poslední bod bude asi problém – jestli jsem to pochopila, zatím to zůstává na opolčencích.
  Nic o federaci, ani jiném uspořádání… ještě dlouhá cesta.

  Ad Babiš, nejhorší je, že mu to lidi baští i s navijákem – mám pocit, že spostě lidí je to vlastně jedno. Prej „udělá pořádek“…. 🙁

 169. Matzurko, něco jako Dolfi. Poslouchal jsem ho chvilku v TV, na veřejné vystupování si dává velký pozor.

 170. Nickname,
  asi tak. No, moje věřící babička taky říkávala, že za Hitlera byl větší „pořondok“, tedy aspoň v Třinci.

 171. Rputi,
  a USA pošlou 600 vojáků cvičit ty ukrajinské.

  Zajímalo by mne, kdy budou odvolány sankce.

 172. Matzurko 222 – ad Babiš – obávám se, že spíš nezbyde kámen na kameni!

  Zeman mu prokazuje ohromnou službu. Kavárna se soustředí na to, jestli má president kostkovanou košili a co kde řek a Babiš si zatím tiše proplouvá….

 173. A nedá mi ještě nevrátit se ke Kosovu – Srbům jsme vzali zemi, kterou chtěli, a dali ji těm, co ji nechtějí.
  A teď se možná stane to samé na Ukrajině. Kdo zajistí bezpečnost „nekompatibilných“ obyvatel Donbasu ? Porošenko a Jaceňukem ?

 174. Rputi, Babiš neproplouvá, Babiš soustavně a usilovně buduje moc. Od hospodářské, přes politickou. Teď zjistil, že kromě médií je dobré mít pod palcem i justici. Proto výměna Válkové, která se ukázala nebýti až tak poslušnou, za oddaného Pelikána. V té souvislosti jsou zajímavé i komentáře Babiše k situaci kolem soudcovských platů. No a další na řadě je odstřel Chovance. Ono mít pod sebou i ministerstvo vnitra… Uvidíme. Odstřel Němečka se z pohledu zvenčí nepovedl, ale kdo ví, jaká je zákulisní cena.

 175. No ta dohoda dlouho nevydrží. Je uzavřena tak vágně, že velmi lehce kůže každý tvrdit, že druhá strana neplní.
  A do sobotní půlnoci se bude vesele válčit.

 176. 217 — Myslím, že o tom byla řeč již před několika týdny (ale také už nevím, kde jsem to četl). Je otázka, čeho si Ištvani a Šlachtové dnes představují, že dosáhnou. Jejich policejně-prokurátorský puč nepochybně dosáhl přesvědčivého úspěchu již předloni, a zdá se, že teď by jim bylo asi milejší, kdyby se na celou věc (a především na jejich roli, kterou tu nebudu popisovat adjektivy, ač by jich pár po ruce bylo) tiše zapomnělo. Námitka místní příslušnosti by mohla být cesta i pro ně.

  Navíc, mohou doufat, že se dočkají vděčnosti nových pánů? Být to demokratičtí politici, jistě by se snažili dostat orgány pod účinnou veřejnou kontrolu. Je-li to exkomunista a agent StB, který pak zázračně nabyl pohádkového jmění, jistě má daleko pádnější důvody — a taktéž daleko silnější prostředky –, jak jim přistřihnout křidélka. Být já Ištvan nebo Šlachta, nejspíš bych se v první řadě ze všech sil snažil příliš nevyčnívat. A vskutku, o obou našich hrdinech je poslední dobou slyšet pouze málo, maličko…

 177. Scan protokolu už je zveřejněn.
  http://www.unian.net/politics/1043302-opublikovan-polnyiy-tekst-dokumenta-normandskoy-chetverki-foto.html
  4. bod protokolu uvádí že první den po odvodu vojenské techniky má být zahájen dialog o způsobu provedení místních voleb v souladu s ukrajinským zákonodárstvím a přijatým zákonem „O dočasném řádu místní samosprávy v oddělených rajonech Doněcké a Luhanské oblasti a též o budoucím režimu těchto rajonů na podkladě tohoto zákona“ , tedy změna ústavy.
  Naše masmedia vůbec neuvádějí, že je dohoda o amnestii všech zúčastněných a zákazu jejich pronásledování, dále se nemluví o tom, že dohoda zaručuje další financování oblasti ( důchody, peněžní styk atd.).Zakazuje se maření humanitární pomoci a další věci.Kontrola plnění je svěřena OBSE.
  Kontrola hranic s Ruskem má být řešena koncem roku 2015. Porošenko ustoupil hodně a určitě v tom hrál roli Debalcevský kotel. Blafání politiků a komentátorů. které se line z ČT, je zábavné. Jako vždy mnohem zajímavější je, co nám neřekli, než co nám sdělují.

 178. Zpátečníku – ad Ištván a Šlachta – a není to tak, že noví pánové je i nadále budou používat jako beranidla, jako kladiva na své odpůrce (politické, hospodářské)? Už se přece osvědčili a všeholid jim věří. Proto možná nikde není ona zpráva o podání stížnosti, jak psal Aerokarel, protože kdyby byla úspěšná, vše by se zhroutilo.

 179. jen by mne zajímalo kam rebelové stáhnout ty těžké zbraně když skoro žádné neměli a z Ruska už pak vůbec ne…

 180. Dano, nejsou spolehliví, nejsou z „firmy“.
  Dušane, stáhnou zbraně, které nemají. Nic jednoduššího.

 181. No,
  pro odlehčení dne – studentka mi vysvětlila, že u zkoušky moc neuměla, protože se mého předmětu bojí….

 182. Matzurko,

  motivace studentů jsou různé. já se moc neučil mikrobiologii, jelikož jsem si myslel, že učit se nějak moc o potvorách, co aní vidět nejsou nemá moc smysl.
  Zkoušející mě poučil, že to nějakej smysl má .-)
  Tak napodruhé to bylo za jedna 😉

 183. Haha,
  a Frantíci prý do týdně předaj prvý mistrál 🙂

 184. No, to jso ale rafinované formulace.

  Kontrola nad ukrajinskými státními hranicemi musí být navrácena ukrajinské vládě první den po příslušných místních volbách v konfliktních zónách a implementaci ústavních reforem.

  Jako kdyby to psal nějaký evropský politik.

 185. Halle,
  jenže vy patříte ještě ke staré dobré generaci (bez urážky, počítám se k ní taky).
  Tahle dívčina vloni v půlce semestru předmět vzdala, neb byla často nemocná a neúčast na cvičeních nedokázala dohnat (počítáme strašně složité příklady, kdy je nutno vybrat z nabídky správný vzorec a dosadit, pak i spočítat rovnici o jedné neznáme; jinak samé frekvence a občas nějaký chí kvadrát). Letos opět hodně chořela (od jejího školitele vím, že difka raději jen tuňáka, protože ubohá zvířátka, odmítá ATB, a při posledním zánětu dýchacích cest usoudila, že má imunitní systém oslabený masitou stravou a tudíž se bude postit). Tak jsem čekala, že jí spíš půjdeme na funus, ale ona se z toho nějak vyhrabala, načež teď chytla virózu (a kdo ne), a nemůže se učit (na rozdíl od spolužáků), a navrch se předmětu bojí. Ještěže ne mé osoby – se svým metrem šedesát a cca šedesáti kilogramy, v džínách a flísovce snad nevypadám jako kanibal….
  Ale musím se přiznat, že když slyším podobné výmluvy, dost mi tuhnou rysy a mám co dělat, abych nezačala řvát „VEEEEEEN !!!!!“
  Já nevím, když jsem sama u zkoušky rupla, tak jsem se styděla, sbalila index a mazala se učit. I když jsem se bála, tak bych si nelajsla to pedagogovi předhazovat; to byl přece můj problém, jak se s tím porovnám a předmět naučím…

 186. NoName,

  tohle je je z palby (překlad záznamu rozhovoru):
  Zacharčenko a Plotnickij v Minsku.
  „Podepsali jsme dohodu „Normandské čtyřky“. Věříme, že nyní můžeme začít obnovu naši republiky. Myslím si, že podpis tohoto dokumentu je velké vítězství pro DNR a LNR“ , – řekl Zacahrčenko.
  „Dáváme šanci Ukrajině, aby změnila ústavu a přístup. Víme, že Ukrajinu čekají velké změny, díky obyvatelům Donbasu – vítězství bude naše.“ – řekl Plotnickij za LNR.

  Nepodepsali náhodou každý něco jiného ?

 187. Matzurko .-)
  Starej pán profsor Zrzavý z anatomie, si doopravdy „Vééén“ zařval, a házel index po prchajícím studentovi.
  Chodil po Teoretických ústavech se svými dvěma bílýmo pudlíky , když se tak jednou přikolébal na katedru zkoušet, a už tam bylo hafo potících se studebtů, pejsi se na ně rozštěkali.
  Pan profesor to komentoval “ Tiše kluci, nic nedostanou „! 🙂
  A byli zkoušející, kteří do indexu psali zahraničním studentům dobře ss poznámkou “ Platí pouze pro rozvojové země “ 🙂

 188. 235 — Těžko říci, Dano. Být já premiérem s estébáckou minulostí, možná by se mi nejvíce líbilo, kdyby ti, kvůli kterým můj předchůdce trapně skončil poté, co mu v noci vtrhli do úřadu, nešťastnou náhodou utrpěli otravu poloniem nebo alespoň zahynuli při dopravní nehodě. Ostatně, podívejte se prosím na Ježova. Ten také jednu dobu býval miláčkem tehdejších sdělovacích prostředků podobně jako Ištvan a Šlachta, také věřil, že může zatknout a popravit, koho se mu zamane, také si snad myslel, že mu je Džugašvili zavázán za likvidaci Jagody, a jakpak skončil…

  A naopak, být takovýmhle premiérem a vytahovat znovu na veřejnost ty hrdinné prokurátory a policajty s husitským chorálem v mobilu, aniž by jejich zprvu bombastická aktivita měla po téměř dvou letech jakýkoliv podstatnější výsledek v trestněprávní oblasti, znamená pouze zbytečně upozorňovat na to, že jsem se k moci dostal pučem. K tomu, aby držel své odpůrce a konkurenty v šachu, žádné mediální hvězdy jako tyhle dva Babiš přece nepotřebuje. Nikdy jsem se nesetkal se známkou toho, že by vynikali jakýmikoliv právnickými kvalitami, a jejich jediná policejní kvalita jsou odposlechy. Podobných jistě jsou po ruce desítky, ne-li stovky.

  Mimochodem, zajímavé je to porovnat s vývojem Rathova procesu. Tam to vypadá, že jeho obhájci také dokážou se soudem pěkně cvičit… Přitom mám (důkazy nepodložený) dojem, jako by tak snad činili v rámci nějaké širší politické dohody. O kvalitách české justice sice nemám sebemenších ilusí, přesto si však myslím, že by soudce byl už dávno schopen dospět k rozsudku, kdyby byl chtěl a směl..

 189. 243-otázkou je, komu odklad „definitivního řešení“ vyhovuje více.

 190. NoName ,
  on je Lukašenko jinej kádr než janukovič, a s barevnou revolucí si ví rady. Ještě než pořádně začne.

 191. Tak já nevím, ale tomu Putinovi snad už doma žádnej tank nezbyl! Doufám, že TENTOKRÁT to všechno družice nasnímali nebo aspoň někdo vyfotil na mobil! 🙂

  …Padesát ruských tanků, čtyřicet raketometů Grad, Uragan a Smerč a stejný počet obrněných vozidel v noci na čtvrtek přejely rusko-ukrajinské hranice, prohlásil mluvčí ukrajinské armády Andrij Lysenko…
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/50-ruskych-tanku-prejelo-ukrajinske-hranice-v-den-minske-dohody-p7p-/zahranicni.aspx?c=A150212_132142_zahranicni_vez#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

 192. Halle,
  dnes by pana profesora studentský senát roznesl na kopytech, pokud by ho rovnou nevolali k etické komisi.
  No, ale vědomosti po studentech snad ještě chtít můžu…

  Moc by mi vyhovovala implementace amerického systému – na zkoušku (pouze písemnou) se dostavte tehdy a tehdy. Jeden termín, žádné opraváky. Kdo bude přistižen s tahákem či jinak podvodném jednání, bude s ostudou vyloučen ze studia.

  Myslím, že kolegům učícím megakurzy v juniorských ročnících by se značně ulevilo také – mít tam 120 lidí a každý si nárokuje tři termíny, to je fakt na sebevraždu.

 193. Matzurko,
  otec (studoval a učil naVŠB) mi říkal, že ty 3 termíny jsou pozůstatek předúnorových dob. Tehdy prý profesoři brali za každou zkoušku nějaký poplatek. A vyprávěl mi, jak kterýsi jeho známý opakovaně rupnul, a reklamoval “ Pane profesore, ale já jsem tu potřetí !
  Profesor se zarazil, usoudil, že z dotyčného studenta již patřičný obolus vytlačil, a tu zkoušku mu dal 🙂
  Měl totiž několikero dcer, a potřeboval na věno, bylo to všeobecně známo, a nikdo nepočítal s tím, že by tu zkoušku dostal napoprvé 🙂

 194. Halle,
  no vida, ale teď už se za to neplatí. Takže není důvod drásat pedagogům nervy a připravovat o drahocenný čas, který mohou věnovat výzkumu (ten mají VŠ pedagogové povinný taky, šak den má 36 hodin, ne ?).

 195. Ruské agentury prý hlásí řeckou žádost o Ruskou finanční pomoc a Kreml je prý „potěšený“…. no aby nebyl 😀 😀
  Jen ten Brusel nebude nadšený…. njn….co nadělá …. bycha bude honit….

 196. (230) Zatím za své … 😛
  (236) To je jednoduché, budou (zase) tvrdit, že je (už zase) nemají.
  (243) Text je stejný, ale výklad a praxe bude jiná. Nikoli poprvé.

 197. Matzurko, ale svého času se o tom placení mluvilo, nepamatuji si přesně, ale mám dojem, že měl být zpoplatněn ten druhej a třetí termín.

 198. Zlatá Tatra 57-b!!! Že já vůl ji prodával!!! 🙁 (no ale musel jsem, ležel jsem ochrnutý na LDN a spořitelna (nepublikovatelný komentář…)chtěla splátku úvěru na barák… A 16% úrokové sazby nebyla sranda.

  Dneska se mi podařilo u té Xantie dostat čumák ze závěje, otevřít kapotu a co více, i se pod tu kapotu dokázat sehnout.
  Že bych jako vytočil svíčky a u těch dvou zapečených válců to cvičně ošetřil petrolejem…
  Na T-57b práce asi na pět minut.

  Tady sem se s tím sral přes hodinu, protože abych se k těm svíčkám dostal, musím sundat víko filtru a kopici hadic, které ovšem jsou připáskované vyspělým francouzkým systémem ( to vymyslel a realizoval nějaký sabotér!!), který nejde ani povolit, natož znovu utáhnout !!!

  To miluju!
  Odházím sníh a říkám si: za deset minut jsem hotový… a když to konečně rozeberu,tak dalších dvacet minut hloubám a přemýšlím, jak ten petrolej do válců dostat, aniž bych ho měl všude po motoru, tedy kromě těch válců.Protože na běžný trychtýř tam ani pak není prostě místo….

  Pomaloučku začínám chápat to doporučení toho mechanika:
  „shoď to někde ze skály a kup si pořádné auto…“
  a jeho nechuť se tím zabývat. 🙁 🙁

 199. PS.
  A jak se u toho sráče mohou zapéct kroužky tak, že to vůbec nejede (žádný tlak ve dvou válcích) mi už vůbec není jasné.Když ta řídící jednotka hlásí každý prd a při větším prdu přepíná do nouzového režimu… 🙁 🙁

 200. Dobré odpoledne,

  matzurko,ono by to yolo hezký, jeden termín a dost. Jenže to má ten háček, že by to znamenalo opakovat semestr. Vyhazov ze zkoušky jsme asi zažili všichni – možná mimo martina TT 🙂 a někdy má člověk prostě pech.

  A víš kolik lid by trčelo na školác dvakrát tak dlopuo protože kvůli jedné nepovedené zkoušce museli opakovat semestr?
  Na zkoušku by sice mohli jen jednou, ale zase by tam šli i davy repetentů z loňka nebo předloňska, takže by nakonec těch zkoušek neubylo.

 201. 257, Šumaváku, Tatra 57b sice není běžně k mání, ale Lada Niva se mi do těch podmínek jeví jako více než vhodná náhrada.

 202. maYdo,
  ano, opakovat semestr, v USA to znamená si znovu ten předmět při zápisu zaplatit. Učitel nebude učit zadarmo, že, i když je to na státní kalifornské univerzitě.
  Ne, to by se z toho USA systému muselo převzít daleko více. Ale postupně, lidi by si zvykli, a nakonec by to bylo ke všeobecnému prospěchu. Když to funguje v USA spolehlivě, nevím, proč by nemohlo i u nás.
  Zpoplatnění opraváků bych brala, oni by se studenti nakonec naučili učit i plánovat si zkoušky. A ne že se budou trousit jak šváni na pivo s tím, že to bu´d „vokecá“ anebo holt půjde příště znovu…

 203. Matzurko, já nevím přesně jak to funguje v USA a taky nevím, jak to funguje tady a teď. Ale mám dojem, že tam lze opakovat jeden předmět a v dalších pokračovat. Navíc si vzpomínám, že za dob mých studií to bylo tak provázaný, že nešlo opakovat semestr, jen celý ročník. TAkže rok ztráta.

  Ale my gismo si zkoušky plánovali a museli jsme se na ně přihlašovat dopředu. Nevím, že bychom se mohli nějak trousit jako švábi na pivo. A rozhodně sjme se snažili je udělat – už proto, že kdo sebou hodil, měl pak volno 🙂
  A to už za nějakou tu probdělou noc nad učebnicí stálo.

  Tak samozřejmě , že mně nesedly všechny předměty a některých jsem se i bála, což bylo leckdy spojeno s nepříjemným vyučujícím, ale nikdy bych to na zkoušce nevykládala. To byla věc cti, něco takovýho nepřiznat a hlavně ti nepříjemní pedagogové by z toho měli jen potěšení.

 204. (257) Kam by to vedlo, kdyby si každý všechno udělal (mohl udělat) sám.
  Jednou jsem měnil žárovku ve světle na Fordu Tranzit. Ruce abys měl jak vopice, rozšrouboval půl auta ….. Kup si tohle, je to za „půl darma“ http://1url.cz/YINu a válce i svíčky jsou promazaný. 😛
  (260) Jak to, že není, http://auta.yauto.cz/tatra/

 205. (264) když už jste, maydo a matzurko, hrábly do kapsáře paměti až ke zkouškám, tak se přidám: u nás -v těch dávných létech- to na FP UK bylo zařízeno tak, že jsme měli přesně,tj. na den a hodinu, stanoven termín každé zkoušky (předtím jsme samozřejmě museli mít všechny zápočty); stačilo přijít na zkoušku o půl hodiny později, a mohli jsme jedině naklusat na děkanát s žádostí o stanovení druhého termínu 🙁 Žádné omluvy se nepřijímaly …. inu, těžký život studenta 🙁

 206. maYdo,
  v zásadě jsme od zahraničí přebrali kreditní systém – tedy že každý předmět má daný počet kreditů, a student má předepsáno, kolik kreditů za semestr musí zvládnout. Taky má předepsáno povinné „penzum“, tedy budoucí genetik musí absolvovat Obecnou genetiku, Molekulární biologii, Biochemii apod., naopak Mykologii si může vzít jenom ze zájmu. Počet kreditů obvykle odráží hodinovou dotaci předmětu a zejména jeho náročnost, takže je to docela dobré vodtíko. Jestli povinné předměty student absolvuje v prvním nebo třetím roce Bc/Mgr studia je jeho věc – je samozřejmě lepší si ty povinné vzít v roce prvním, kdyby přeci jen… tak může předmět opakovat v následujícím roce. Takže neopakuje ročník jako takový, jen ten předmět. Dá se i studium „prodloužit“, tedy pokud prošvihne předmět absolvovat v regulérním čase, tak může požádat o semestr či dokonce dva navíc a odabsolvovat.
  V USA si ovšem student sám stanovuje, zda bude třeba Bc. dělat tři roky nebo let deset – za předmět ukončený zkouškou platí při zápisu na semestr, a ke státnicím (nejsem si jistá, jestli tam vůbec něco takového existuje) musí prostě nasbírat předepsaný počet kreditů a absolvovat povinné předměty. Studium Bc. je obvykle tříleté, ale většinou to dělají roky čtyři až pět.
  U nás student může protáhnout o semestr až dva, ovšem na celou dobu studia – tedy třeba semestr v Bc., semestr v Mgr., nebo oba v Mgr…. ale je nucen své studium dokončit ve stanovené době, jinak se leda může přihlásit znovu do prváku.
  Jak jsem ovšem vypozorovala, řada studentů už si také přivydělává na brigádách, a to nikoliv na koníčky, ale na své ošacení, bydlení apod., tady je to opět s USA podobné. Takže probdít noc nad knihami nemůže, neb v Cinestaru prodává popcorn… a šéf by ho vyrazil, kdyby místo nabízení předražené koly čučel do skript.
  Skoro mi přijde, že ty zkoušky „natvrdo“ by našemu studenstvu prospěly, třeba k tomu, aby si lépe předměty plánovali, a to včetně osobního života a dalších aktivit. Mám totiž pocit, že když vycítí, že mají ještě nějakou šanci, tak mnozí (všichni ale ne) využijí těch výhod do posledního zbytku pedagogovy trpělivosti. IMHO by při striktním režimu právě tito odpadli, no a ti co to „dávají“ na první termín by to prostě „dali“ i tak. On když člověk MUSÍ, tak dokáže hodně 🙂
  Zmiňovaná studentka můj předmět loni v půce semestru vzdala, neb „si toho vzala moc“ (to se stát může), letos to absolvovat musí, jinak v létě nemůže ke státnicím. Takže doufám, že mi na opravák přijde naučená aspoň na trojku a nesloží se.

 207. Jo,
  tak u těch velkých kurzů se oficiální termíny vypisují taky (počet termínů se odvíjí od počtu studentů), ale kolegové většinou také přešli na písemné zkoušení – a jestli někdo dorazí pozdě, jeho věc, okradl o čas sám sebe. Ty písemky jsou výhodné, neb co je psáno, to je dáno, takže odpadají stížnosti i prostor pro další harašení :). Navíc lze v písemce postihnout celou šíři studia a nikoliv jednu-dvě otázky, a nakonec to ušetří čas i nervy (mně osobně je z duše protivné sledovat, jak se přede mnou někdo potí a zoufale loví z paměti, to raději celý večer luštím, cože to tam kdo stvořil za esej na otázku, kde by stačila jedna věta holá – definice jsou přeci tak prosté…).
  V tom je dost problém u státnic, pouze ústních – kolegové zažili slečnu, která s odvážným výstřihem líčila svůj tragický osud (místo recitování zkoušené látky) a předváděla zoufalství až k slzám… což byla chyba, neb v tom okamžiku jeden duchapřítomný vystřelil ven a doběhl pro kolegyni, aby dělala přísedící – její příchod zafungoval jako mávnutí kouzelného proutku a z lkající nymfičky byla najednou schovanka z katolického penzionátu. No, od této události jsou komise důsledně genderově smíšené .)

 208. Matzurko, neříkej, že jsi ji, chudáka vyhodila ! I když se tě bála?

 209. 269

  Matzurko,
  vždyž vy jste fakticky zavedli genderové kvóty ! 😀

 210. 259 maYdo – ehm, taky jsem to nezazil, ale bral jsem zato dusledne uplne vsechno a pokud mozno v predterminech, protoze pak uz nebyl cas kvuli lyzim, vodam, holkam, brigadam a jinym prazdninovym osvezenim. Nikdy jsem nechapal, ze nekdo ke zkousce neprisel ze se necitil dostatecne pripraven. Vzdyt prece – zkusit se ma vsechno. Proto se tomu taky rika zkouska 🙂
  Uz zavladl svetovy mir? Vafle voneji nejak radostneji, pivo pivneji a vino vinovateji. A zima jak v morne. Putin asi vsechno prohral a vypnul golfak.

 211. Hmmm…bez auta se dá přežít, ale bez vody ne. Mi dnes odešlo čerpadlo ve studni a barák plný lidí, kteří si platí nájem, aby pohodlně bydleli. Takže nabídka slevy nájmu za únor a zítra fofrem koupit nové čerpadlo a sehnat někoho,kdo ho bleskem zapojí. Já bych do toho…. 🙁

 212. Foundry,
  no, nevyhodila, prostě první písemku napsala pod bodový zisk. A pak jsme se s ní a dalšími domlouvali na druhém termínu – zkouška je náročná, část teoretická a část praktická (výpočty v určitém software). U zkoušky musím dohlížet, případně poradit, pokud se něco někde sekne (ten freeware se chová v různých verzích MS jinak), takže i tak mám na celý den vystaráno. Proto si studenty raději zvu hromadně.
  A do toho mejlu mi začla takhle pofňukávat (ostatní spíš slušně žádají o případné konzultace, kteréžto nikdy neodmítám, byť ve zkouškovém období už je přeci jen dost pozdě). Fakt nejsem lidožrout 🙂

  Asi bych měla dodat, že mnou popsaný systém je zaveden na zdejší přírodovědě a zejména kolegy z mého oboru – ekologové to mohou mít nastaveno v detailech jinak, a fakulty jako takové si v tom taky mohou dělat svůj systém. Takže jak to probíhá třeba na teologické netuším, stejně jako nemám zdání o univerzitách jiných.

  skimici,
  já měla asi svou hrdost, a „jen zkusit“ jsem to nešla nikdy…. 😀
  A předtermíny byly taky velice populární, a jsou možné i dneska.

 213. Předtermín ? Slyšel jsem o tom, ale jít tam ? 🙂

 214. Halle,
  pokud kvóty, tak i na věk – preferovány jsou kolegyně – matky, neboť ty už umějí poskytovat první pomoc v téměř jakékoliv situaci, zocelené přebalováním 🙂

  Ale jinak ne, to je jen pud sebezáchovy, stačí jedna žena v komisi.

 215. 275 NoName – nekdy se to holt dere na svet driv 🙂

 216. Ja se priznam ze jsem mel obavy aby vam neco duleziteho z oblasti ruskeho carstvi a jeho oblasti zajmu neuniklo, tak jsem pro vas nasel dukaz ze pan Putin je skutecne oblibenym a a velkym statnikem ,jak zde bohuzel stale jeste malo lidi vi ,tady snad Rput a Halladin, ale to jsou ovsem svetle vyjimky,ze?
  . . . nejni to tentokrat oslava velkeho Kima a nejni ti dokonce ani v korejstine.
  Prijemny poslech ,rustina tady nikdy problem nebyla, ze? ,-)

  https://www.youtube.com/watch?v=-v6Jw9rsWCE

  docela se divim ze to nezminuji „na palbe“ !?

 217. brouku,
  a jak se vám líbilo české předvolební „přesvědč bábu, přesvědč dědka“, v provedení našich elitních umělců ? Případně sbor seniorů opěvujících kandidáta Schwartzenberka nebo co to bylo za spot ?

 218. Matzurko, tak to vypadá to studium už úplně jinak, než za našich mladejch let..

  Já jsem si tím bonmotem o tom, že zkouška je od slova „zkusit“ dodávala do jisté míry odvahu. Vždycky jsem měla pocit, že jsem se mohla připravit líp. Ale většinou jsem to nakonec uměla Když se pocit, že nic neumím, v předvečer zkoušky nedostavil, obvykle to dopadlo hůř, než když jsem před zkouškou měla pocit, že se neumím ani podepsat.

  Ta slečna bude asi typ „profesionální plačka“. Prostě se spoléhá na to, že“vyfňuká“. jedcn ataková si u nás vybrečela dokonce červenej diplom. Budiž jí ke cti, že to brala s nadhledem a dělala si sama ze sebe srandu. No, ona měla dvě děti, když jsme končili, to starší už pomalu šlo do školy, tak tu školu brala, jak to šlo.

  Choť jednou zkoušel šestinedělku a ta vzdychala, že už musí jít kojit nebo jí prasknou prsa 🙂

 219. to 280 😉
  Ja se priznam ze bohuzel nevim o cem pisete ,-) ale asi bych to mel chapat tak , ze jsem nenapsal vhodny prispevek, nebo se mylim?

 220. brouku,
  ale kdepak, já jen že hrůzy tohoto typu netřeba hledat v zahrnaičí 🙂 Já se stydím jen za ty české provenience, a po těch cizích se raději nepídím.

 221. Já taky všechno v předtermínech – ze stejných utilitárních důvodů, jako Skimic. Pak jsem se rozvalen na pivní zahrádce poškleboval lehce zpoceným kolegům 🙂

 222. NoName,

  já na předtermíny chodil, ale dostal jsem se k nim nedopatřením |:-)
  Jednou jsem takhle v neděli v deset dostavil na koleje ( byl jsem v třeťáku , a bydlel na pokoji s dvěma kluky z druháku ze všeo.
  Těšil jsem se na pivo a partičku mariáše. A vejdu, a ti dva volové sedí za stolem a před sebou učebnice a atlas z anatomie.
  tak jsem se jic zeptal- volové, co blbnete ? Vždyť je teprve začátek listopadu !
  Marián ( slovák ze Žiliny ( dnes je primářem v Opavě) zvedl hlavu a prohlásil “ Přihlásili jsme se na předtermín z anatomie.
  Byl jsem zdrcen . Co já si tu s těmi šprty počnu ?
  Chvilku jsem uvažoval , pak jsem si povzdechl a otevřel skripta tuším farmakologie. A přihlásil jsem se na předtermín taky, což u asistenta Grundmana vyvolalo velké veselí.
  Na přednášce prohlásil. “ Na předtermín se zatím přihlásili pouze tři uchazeči. První kolega Lenfeld ( Syn profesora farmakologie) , jeho přítelkyně , a kolega halladin, který ovšem zatím neudělal úspěšně ani jedno cvičení !
  No , deset cviček jsem udělal za jedno dopoledne dva dni před předtermínem, pak šel na zkoušku, a dostal ji za dvě.
  No a pak už to šlo až do promoce.
  ještě jedna perlička. Na jednu zkoušku jse zapomněl na koleji kravatu, Tak jsem ji stáhl z Jirky Pekárka, pozdějšího prezidenta zubařů, když měl hotovou zkoušku a vyšel ze zkoušecí místnosti. Dostal jsem to za jedna, a pak už jsem se s vlastní kravatou neunavoval . Při přihlašování na zkoušky jsem se na děkanátě koukl, kdy jde na zkoušku Pekárek, a napsal se za něj. 🙂

 223. Halle,
  dobrý 🙂
  My jsme se nepřihlašovali na děkanátě, ale na dveřích kanceláří příslušných pedagogů. Oni tam vždy vylepili papír s termíny, a my jsme se zapisovali k jednotlivým datům. Maximum bývalo deset-patnáct studentů na den. A jelikož jsme měli katedry rozestrkané po centru města, tak v zápočtovém týdnu jsme pádili přes křižovatky cestou necestou s cílem získat vhodný termín :), případně „čenžovali“ mezi sebou. Doba her a malin nezralých 🙂

 224. Tak teď jen aby Kyjev každý den nehlásil další stovku ruských tanků!

  …Dohoda o Ukrajině může být významným krokem na cestě k vyřešení ukrajinské krize, Rusko však skutečně musí z oblasti stáhnout svou vojenskou techniku. V reakci na závěr minských jednání to uvedl Bílý dům, podle nějž čekají dohodu zásadní zkoušky funkčnosti. Mezi nimi bude například dodržování vyhlášeného příměří či znovunastolení ukrajinské kontroly nad hranicí s Ruskem, míní úřad amerického prezidenta. Pokud bude dohoda naplněna, USA by mohly uvolnit protiruské sankce, oznámil americký ministr zahraničí John Kerry.
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/usa-jestli-to-na-ukrajine-klapne-zrusime-protiruske-sankce_333277.html#.VNz4VOaG-NA

 225. No jo, my to měli všechno na jednom místě, takže jsme se nenaběhali. Na jednom místě se dalo přihlásit na všechny zkoušky v semestru.
  A ty dvě tajemnice, co se o nás staraly byly boží… Nejen že naás všechny znaly křestním jménem , ale dokonce věděly, kdo s kým chodí… 🙂
  jednou jsem dokonce dostl radu, abych bejvalku přitáhl k učení….že má v jednom oboru problém…
  To jsem koukal jako z jara…….

 226. 295,brouk
  V tom Highway to Hell zajimave frazuje. Furt mam pocit ze ji tam neco prebyva. Budu muset zkusit zavrit oci 🙂

 227. to 291

  no ja nevim co jste me to poslal….toho Vycitala(pokud je to on) si myslim vybavuju. no a vas problem s amerikou,…tady vam asi nepomuzu, to musite sam. . . .l pokud je vam okolo dvaceti, dovedu pochopit, to patri k ´tomu veku No, a pokud jste starsi,tak mate pred sebou jeste myslim spoustu prace ,-)

 228. ona ma vubec zajimave rytmicke citeni…ale dulezite je ze se hluboce nadechuje myslim…..

 229. (291) Ovšem, rozdíl zabrousí/nezabrousí je nejlépe vysledovatelný mezi Korejskou republikou a KLDR, i v noci. Když už další takový ukázkový region Německo rozdíly vyrovnává (ač po čtvrtstoletí stále existují).

 230. Brachinus radí starším, ale hloupým. Asi byl v Moskvě.

 231. 298 brouk
  Kdyz zavru oci tak ji tam tech setnact vzdycky nakonec vyjde 🙂 je to asi tim nadechovanim 🙂

 232. „Syn herce Landovského bude náměstkem Stropnického“.
  Ona ta naše armáda je taky komediální.

 233. no a tom to je! 😉 on je Brian Johnson zive taky neda pokazdy , a ma oproti ni ,nudnej outfit 🙂

 234. Aerovko, problém je v tom, že USA roku 2015 nejsou (bohužel) Amerikou roku 1940, 1945 nebo 1950. Srát se to, dle mého soudu, začalo v 60. letech za Johnsona. Kdyby kdokoli před 60-80 lety prováděl kupříkladu s měnou takové psí kusy, jako dnešní administrativa, lidi by ho ukřižovali.

 235. Máme pořád tendenci nahlížet Ameriku optikou 50. – 80.let. Jenže dnes tam vládnou hippies z Woodstocku a jejich potomci.

 236. Ovšem, obávám se, nemění se jen USA, ale prakticky celý svět.
  Co zůstává, že lepší USA, než Sovětský svaz (Rusko). Alespoň pro mne.
  No a ta Korea, Korejská republika by šla do kopru pod náporem KLDR, nemít ovšem za zády USA. A KLDR by šla do kopru (nebo do útoku „banzai“), nemít za zády Čínu. A ten rozdíl prostě je markantní.

 237. 303 treba zrovna tenhl song je imho postaveny na tom frazovani vs ten riff. Kdyz je tto dobře a vsechny durazy tam kde maji byt at uz od scotta nebo johnsona, tak to ma s clovekem urvat sedadlo. U ni jsem mel pocit jako kdyz to predbiha. Ale na holku dobry. Poslechnul jsem si i par dalsich veci – vim proc jsem ji neznal. Musi se na to zaroven jeden koukat. Nic pro radio.

 238. Foundry,
  ad 305, bingo !
  A dost mne to děsí; připomíná to špatný „trip“ a po probuzení nám bude asi pěkně šoufl 🙁

 239. „Ovšem, obávám se, nemění se jen USA, ale prakticky celý svět.“

  hele, a co by měla říkat moje babička? 🙂

  Zažila CK monarchii, první a druhou republiku, protektorát, další republiku a komunisty. K tomu dvě světový války. Když byla malá, svítilo se petrolejkou a jezdilo drožkama, ve třiceti se naučila řídit auto, těsně před sedmdesátkou koukala v televizi na přistání na Měsíci.
  Svět se mění pořád… Taková je jeho podstata. Patří to do položky přijmout to, co nemůžeme změnit.

  Dcera se teď šprtá období od Víděňského kongresu do revolučného roku 1848. To prý bylo nějakých revolucí a kdo si je má všechny pamatovat…

 240. Ale no, Foundry

  Ti na woodstocku kouřili trávu a heslo měli Make Love, Not War.

 241. Přeji pěkný večer. Tak vzhledem k tomu, že v celé minské dohodě nějak není zmíněno slovo Krym, tak je jasné, že Putin prohrál. 😉

 242. Vytrizvitěli – ad 285 – to jsem netušil, že mě přitom někdo natáčí a že už je to na rouře… 🙁

 243. Dobré ránko!

  A jedeme dál!

  Spiegel běduje, že prohrála Merkelová, Fištejn se raduje, že prohrál Putin a „Americké letectvo vyšle do Evropy tucet legendárních bitevních letounů A-10 Thunderbolt II jako součást balíčku obranných a odstrašujících opatření vůči Rusku.“

  Tak kdo tu vlastně prohrál?
  Nejspíš Ukrajina!
  A Spiegel má pravdu:
  …Přestože kancléřka po jednáních v Minsku hovořila o „záblesku naděje“, vystihuje současnou situaci na Ukrajině jen jediné slovo: beznaděj, píše Der Spiegel. Ukrajinská politika Merkelové dneškem ztroskotala. Málokdy přecenila své síly tak jako během této krize. Merkelová nedokázala totiž donutit Američany ani Rusy, aby se vzdali své „kořisti“, a výsledkem je rozdělená země. Zodpovědnost ale prý nesou i sami Ukrajinci.

  Nebezpečným poučením z ukrajinské krize je, že ani v Evropě nejsou hranice věčné, píše dál Der Spiegel v komentáři. Ukrajina se už nebude moci dál rozhodovat, zda bude směřovat na východ nebo na západ; rozhodnutí právě dnes padlo. Západ Ukrajiny se stane „americkým protektorátem“, její východní část ruským. Jít zlatou střední cestou, tedy vzdát se vyhlídky členství v Evropské unii a NATO, před časem odmítli sami Ukrajinci….
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361562-merkelova-v-minsku-prohrala-pisi-v-nemecku.html

 244. Dobrý den. A10 jsou postupně vyřazovány, jestli se nepletu.
  Stále je prostor na záchranný plán pro všechny Ukrajince. A zasadili bychom smrtelnou ránu plánům imperialistů.

 245. Dcera si s asistentkou naprosto skvěle sedla. Zařazení do kolektivu dětí samozřejmě chvíli trvalo, ale z jejího chování je zřejmé, že tam chodí ráda. Když s dětmi být nechce, má možnost být sama v jiné místnosti, ale většinu dne s nimi tráví pohromadě,“ pochvaluje si Hana Jeřábková a dodává, že teď, když má rodina vše vyřízené, si konečně může užívat klidu.
  Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/spor-o-asistenta-skoncil-potrestanim-vedouci-spc-f7v-/olomouc-zpravy.aspx?c=A150211_2138741_olomouc-zpravy_tas#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

  Já vím, že budu za zlého, ale třeba být sama v místnosti ve školce je vážně luxus. Spousta dětí se do školky vůbec nedostane, protože nejsou místa.
  A nárok na klid už je taky zákonně ošetřený a nárokovatelný ?

 246. 316

  Už dlouho se uvažuje o kompletním vyřazení těchto bradavičnatých prasat 🙂

 247. NoName 318 – já vím, jak to myslíte, takže si nemyslím, že jste zlej. 🙂
  Ale věřte, že pro tu holčičku a pro celý její další život je to nesmírně důležité.
  A taky strašně náročné, protože ona není v stavu pochopit, proč lidé/děti dělají to nebo ono. Ona to všechno musí dělat vědomě, takže ten odpočinek v samotě nutně potřebuje.

 248. Nebyl on od US vojáků nějakej nesouhlasnej řev skrzevá vyřazování Warthogů?
  Měly by být nahrazeny novými F-35, což jsou jedny z nejdražších hraček (161 milionů dolarů za mašinu!) v americké armádě. Si představte tu radost, když střelou za 35.000 USD (FIM-92 Stinger) sklepnete z oblohy věc za 161 mio USD! To už se vyplatí.
  A v boji ještě nejsou F-35 úplně spolehlivé, protože se, jako koneckonců každá nová věc, potýkají s chybami, které je třeba teprve vychytat.

 249. Vyřazování A-10 bylo zastaveno, protože nástupce (nějaká varianta F-35) je ve větším nedohlednu, než se zdálo při rozhodnutí o vyřazení.
  Kromě toho jde o mimořádně zdařilou konstrukci, ať už jde o odolnost, servis, výdrž. O ceně nemluvě. Laťka pro nástupce je nastavena extrémně vysoko.

 250. Pochopil jsem, že holčička šla do školky, aby si od ní rodina mohla odpočinout. Je to důležité, protože celý den se starat o autistické dítě je velmi náročné.
  Pokud je narození dítěte považováno za „osmnáct let natvrdo“, autistické je k tomu „se zvýšenou ostrahou“.
  Pokud si rodina platí zdravotní pojištění, sociální pojištění, daně … pak očekává servis, který jí stát poskytne.
  Že je to očekávání nemoudré a v mnoha případech marné, je jiná pohádka.

 251. 324-že si rodina chce odpočinout bych chápal. Není mi ale celkem jasné, proč by měl odpočinek rodiny vyřešit neodpoćinek většího kolektivu, jakým je třída ve školce nebo škole. Mám pár známých učitelů, z inkluze jsou docela nešťastní, umírá na ni poslední zbytek potenciálu něco děcka ve škole naučit.

  A mít děti je víc než 18 let natvrdo, je to na celý život, nickname.

 252. Mám dojem, že F-35 budou kupovat Izraelci. Tedy konkrétně F-35I „Adir“ a F-35A Lightning II. Měly by být vybavené izraelskými komponentami (přilba, přídavné nádrže, zbraňové systémy). V roce 2016 půjdou první piloti na výcvik do USA a koncem roku 2016 má Izrael dostat prvních 19 letadel. V roce 2019 už by měla izraelská letka F-35 být ve stavu operačního nasazení.

 253. Jsem zapomněl dodat, že do roku 2030 by měli Izraelci mít 75 stihaček F-35

 254. Noname – záleží jaké je postižení holčičky. Zrovna u vás je perfektní péče o autisty, existuje stacionář, je dokonce možné nechat děti na dva týdny na „ubytovně“, pokud rodina potřebuje na dovolenou.
  Žel s psychickým postižením dítětem přichází i zvýšená zátěž pro rodinu a rodiče často reagují suboptimálně. Např. trvají na určitém typu péče o dítě – ať domácí péči nebo že bude chodit do „normální“ školy, ačkoli by byla lepší péče specializovanější.
  Udivilo mne, že se jedná o Olomouc. Nakonec u nás v Mordoru by se to stát nemohlo. My se o autisty nestaráme.

 255. 323
  No nevím. A 10 je protějšek sovětského SU 25 a ty ukrajinské opolčenci sestřelovali jako na běžícím páse, takže přestaly létat.
  Jistě, pořád je možné, že ukrajinci létají s nefunkčními nebo zastaralými obrannými zařízeními proti těmto střelám.
  Ale ty úvahy o vyřazení vyplývaly z pochyb o účinnosti v současném boji.

 256. Halle,
  já jsem četl, že se vyřazuje z úsporných důvodů. Že se vyřazením Warthogů ušetří nějakých 3,7 miliardy dolarů.
  Saddámovci během první války v Zálivu sestřelili čtyři A-10 při osmi stech operačních letech. Ale od té doby uplynulo dost času a určitě nyní existují mnohem účinnější obranné prostředky proti A-10.
  Nevíš, čím opolčenci ty Sučka sestřelují? Saddámovci asi tenkrát podobné zbraně neměli…

 257. herdek…
  ještě jsem chtěl dodat, že při druhé válce v zálivu už bylo nasazení A-10 mnohem menší.

 258. Hmm,
  a co by rodiče dělali, pokud by si holčička s asistentkou „nesedla“ ? Dovolávali se výměny asistentky tak dlouho, až by se v republice našla jedna jediná kompatibilní ? A při dnešní módě hledat dětem diagnózy taky můžeme dospět ke stavu co dítě, to asistentka. No snad by to bylo lepší, než co dítě, to pět úřednic na školských úřadech všech stupňů..

  Jiný případ – paraplegička, ve čtyřiceti mentálně na úrovni dvou-tříletého dítěte. Nebyla zbavena svéprávnosti. Přes den ve stacionáři. Před rokem zemřel otec, nicméně klientka se pořád matky ptala, kdy už tatínek přijde domů. Před 14ti dny zemřela matka. Ve stacionáři to zatím řeší kompletní péčí, na což však nejsou zcela zařízeni. Zaměstnankyně klientce vysvětluje, že si musí dojet k ní domů pro věci, že je bude mít už jen ve stacionáři (klientka není soběstačná, byť právně ano). Klientka chce za maminkou. Zaměstnankyně se snaží vysvětlit, že doma není ani tatínek, ani maminka, a že už nebudou. Klientka trvá na návratu k rodičům, chce aby přišli zpátky, končí to slovy, která v jiných situacích pomáhají „Prosím, prosím …“

 259. Dobré zas ráno… Ad 325 – „Mám pár známých učitelů, z inkluze jsou docela nešťastní, umírá na ni poslední zbytek potenciálu něco děcka ve škole naučit.“ – ovšem když tento prostý fakt sdělí Zeman, hned je tu další důvod mu všemožně spílat. Zejména od vševědů, kteří nikde a nikdy neučili/y.

 260. NoName 325 – autista není mentálně zaostalej a má-li se vůbec naučit fungovat mezi lidmi, tak do toho kolektivu musí. Čím méně se socializuje, tím větší jsou s ním potíže.

 261. V r. 1988 jsem denně vídal A 10 lítat z arizonské základny -Davis-Monthan.
  Takže jsou to dost staré mašinky.

 262. Socializace je jistě důležitá, ale má své hranice.
  Celá třída dětí má menší právo na normální výuku než jeden autista na socializaci ?
  Kde je hranice „práva na integraci“ ?
  A stát nemůźe řešit všechny problémy rodičů s dětmi. Postiźené dítě je jistě smutná záležitost. Ale je především věcí rodićů a rodiny.

 263. Dobré ráno,

  „Já vím, že budu za zlého, ale třeba být sama v místnosti ve školce je vážně luxus. Spousta dětí se do školky vůbec nedostane, protože nejsou místa.“

  Ona ta „místa ve školce“ neznamenají fyzický prostor, NoName, ale kapacitu, kolik dětí je schopen zvládnout personál. A pokud má holčička asistenktu, tak vždycky se anjde nějakej koutek, kde může pod jejím dohledem být dítě samo. V šatně, někde, kde zrovna děti nejsou, v nějaké místnosti personálu…
  A pokud se o dítě stará asistentka, tak to zas takovou zátěž pro ostatní nepředstavuje.
  Náš synek chodil do běžné školky, patřil sice k dětem, s kterými občas problémy byly, ale zdaleka nepatřil k nejzdařilejším vejlupkům.
  Učitelky ho měly rády a vycházeli jsme s nimi dobře. Větší problémy učitelky měly s rozmazlenými děcky arogantních rodičů.

  Rodiče obvykle reagují, jak můžou. Podle toho, co je k dispozici, co se nabízí, podle toho, jak jsou schopni zvládat podobné zátěže, nakolik jsou na ně připravení z původní rodiny.

  Navíc každej autista je jinej a tak se nemůžete opřít ani o zkušenosti jiných rodičů. Snad jen o to, že i jiné děti, než to vaše, mohou být „trochu jiné“
  Nebo hodně jiné. Mít doma autistu taky může být na doživotí. Nebo nemusí. Záleží na stupni postižení a na tom, koho potkáte. My měli štěstí. V obojím.

  Ale taky jsem v určité fázi trvala na svém způsobu péče. BYla jsem tak nějak přesvědčená, že to je správně. A když zhodnotím výsledek, tak opravdu bylo, ačkoliv mně tehdější odborníci přesvědčovali, že dělám osudovou chybua že oni vědí, co je pro dítě nejlepší.

  S tou inkluzí – ono je to případ od případu. Do tej hranice se obtížně trefuje. Někdy to je pro dítě šance, jindy je to neúměrná zátěž.
  to často předem nevíte, nezbývá to než to zlusit.

  Ono zase příliš úzkostlivě chránit zdravé děti před jakýmkoliv kontaktem s těmi, co nejsou tak úplně perfektní taky není dobré. Psychicky zdravé inteligentní zvídavé a přiměřeně samostatné dítě přece unese, když učitelka věnuje trochu pozornosti dětem, které potřebují větší podporu.
  Konec konců moje dcera taly vyrostla s handicapovaným bráchou a nemyslím, že by to mělo nějaký zásadní dopad na její školní prospěch. Spíš byhc řekla, že to povzbudilo její smaostatnost a smysl pro odpovědnost.

  Ostatně začnete -li opravdu důsledně selektovat děti, které by mohly „brzdit ostatní“, tak skočíte u toho, že budete mít v jedný třídě jen jedničkáře a v jiný jen trojkaře.

  A až ti jedničkáři v tom skleníkovém prostředí vyrostou a náhodou nebudou umět na zkoušce, budou se vymlouvat, že je něco rušilo, že neměli k učení pohodlí a žetřeba že se předmětu bojí 😀

 264. MaYdo, já nechci bránit nikomu a ničemu.
  Jenom se ptám, kde je hranice.

 265. NoName, ten autista ostatním celkem nepřekáží.
  Asistenta potřebuje, protože asistent ví, kde to drhne a umí včas a způsobem, který to dítě potřebuje podat pomocnou ruku, když to začne drhnout.
  Jistě jsou i těžší případy se záchvaty zuřivosti, ale o tom tu řeč není.

  Mimochodem, zkuste si představit, že vás šoupli mezi Marťany. Nerozumíte jim, nevíte proč dělají to nebo ono, netušíte, kdy se chovají přátelsky nebo nepřátelsky. Logicky začnete panikařit a nakonec skončíte jako agresivní magor.
  S těmi autisty by společnost měla mnohem větší problémy, kdyby se nesocializovali aspoň do té míry, do které je to možné.

 266. „Socializace je jistě důležitá, ale má své hranice.
  Celá třída dětí má menší právo na normální výuku než jeden autista na socializaci ?
  Kde je hranice “práva na integraci” ?“

  A co je normální výuka, NoNAme? Nemělo by být součástí výuky i to, že vždycky nejsou optimáln í podmínky? TY normální děti půjdou dál, budou studivat na dalších školách, bydlet na koleji, později chodtít do práce. MYslíte, že tam se nebudou muset popasovat s tím, že budou potkávat lidi, kteří nebudou zrovna nejpříjemnější, budou působit rušivě, budou „nějaký divný“?

  Oni i tzv. normální rodiče, pokud jsou na školu vysazení a myslí si, že jejich spratek je malej genius, leckdy jen nejsou ochotni připusti, že chyba je v jejich dátrečku a ne v nějakém „divném“ spolužákovi“

  A normální děcka taky dokážou dělat ve třídě pěkný „tóčo“ a rozvracet výuku.

  Když došli synovi spolužáci do puberty, pomalu nevyšli z různých průserů, zatímco náš mladej měl akorát důtky za pozdní příchody, což se bralo formálně, protože se ve škole vědělo, že je prostě takovej.

  A dcera si stěžovala, že spolužáci ve třídě dělají při fyzice takovej brajgl, že neslyší, o čem profesor mluví a neví, co jí kdy přistane na hlavě a to byl, prosím, výběrový gympl.

  takže – co je to ta „normální výuka“ ?

 267. Jinak mám smutnou zprávu. Palba jako informační zdroj skončila . Pár proukrajinských mederátorů se vzbouřilo, že prý je to příliš protiruské.
  A majitel webu ustoupil.Vlákno o Ukrajeně bylo zamčeno, a nové zprávy není možno vložit.
  Zůstává jen vlákno v Hospodě, kam není běžnbě přístup. A asi i to skončí.

 268. NoName, ta socializace je nutná oboustraně. I superinteligentní dítě se ji musí naučit!
  I zdravé děti by měly vědět, že ne všichni jsou zdraví. Pak jsou z toho matičky, co své postižené dítě nechají v porodnici, protože „ony mají přece právo na to mít zdravé dítě“. Nebo se začnou hroutit, čímž tomu dítěti nepomůžou.

  Einstein byl autista a do svých 7 let pořádně nemluvil. Kdyby byla společnost usoudila, že „takovej vadnej“ za péči nestojí, tak jsme dneska o žádném Einsteinovi nevěděli.

 269. Podtrhla bych MaYdinu zkušenost,
  a zejména to, že autismus je škálovaný – někdo se přizpůsobit může, u někoho je nutný režim Rain Mana. Odborník by měl posoudit, co je nejvhodnější, a to v úzké spolupráci s rodinou (přeci jen zná dítě nejlépe). Rodiče mohli zkusit napřed dítě ve školce bez asistentky, třeba si vzít pár dní volno a přechod usnadnit svou přítomností – pokud by to dítě nezvládlo, pak asistentku. Všechno je to nakonec o lidech a jejich ochotě se domluvit a vyjít jeden druhému vstříc.

 270. (316) Na plán jo, na provedení prakticky ne. Pořádek a prosperita na Ukrajině by byl smrtící pro souseda. 😛 A pokud ne, tak soused si to stejně myslí.

 271. rputi, právě socializace s asistentem už ve školkovém může napomoci tomu, že k těm záchvatům zuřivosti nedochází později, třeba ve škole, protže se dítě naučí některý věci zvládat.

  MY jsme měli takový onbdobí ve čtvrtý třídě. Kluk začal chodit zas na jinou školu a bylo tov době, kdy začal vnímat, že je „jinej“ a nerozměl všemu. VYřešili jsme to dohodou s učitelkou, že může kdykoliv používat mobil a zavolá mi a vychrlí na mně, co ho tíží. Mohl kvůli tomu odejít na chodbu, aby nerušil ostatní.

  Trvalo to asi půl roku a záchvaty zuřivosti postupně odezněly.

 272. (342) Pár proukrajinských mederátorů se vzbouřilo, že prý je to příliš protiruské. – to má nějakou logiku?

 273. Einstein měl ve škole asistenta ? To jsem netušil.
  MaYdo, souhlasím, život je složitý.
  Nemělo by být součástí výuky i to, že vždycky nejsou optimáln í podmínky? TY normální děti půjdou dál, budou studivat na dalších školách, bydlet na koleji, později chodtít do práce-souhlasím.
  Proč ale pak rušíme ve škole třeba „subjektivní známkování“, abychom dítě netraumatizovali ? Celý život bude někým hodnoceno, a to hodně subjektivně. Kde se to má naučit ?

 274. AK,
  Kolomojskij přišel o svůj majetek na Krymu, Achmetov má Donbas pod palbou a Porošenko přišel o svou čokoládovnu v Rusku.
  Kdy byla na Ukrajině prosperita a pořádek ?

 275. Pořád a prosperita na Ukrajině je přesně stejně (ne)pravděpodobná jako v Rusku. Je to stejný materiál, stejné zvyky, tradice, hodnotový systém.
  Jinak je zajímavé, že existuje nemalá skupina lidí, která ví, že Rusko se nikdy nezmění, protože je to v nich jako v koze, ale zároveň věří, že Ukrajinci, kteří jsou od Rusů skutečně nerozeznatelní vybudují prosperující společnost a že to doteď neudělali jenom proto, že jim v tom Rusové bránili.

 276. NoName, mám známou v Americe, která má autistickou holčičku.
  A tam mají skutečně velmi propracovaný systém, takže tam pracují psychologové s celou rodinou. Je to šíleně drahé, ale evidentně to funguje.
  Holka to podědila po tatínkovi, u kterého to ale odhalili testy až v dospělosti. Takže si s ním rodina „pěkně užívá“….

 277. 249 Matzurko, kdy byla na Ukrajině prosperita a pořádek? Nepochybně když patřila Polsku…

 278. 348 No Name, nejen někým, ale sami sebou, životem samým, schopností přežít.

 279. 342 Halladine, otázka je, jestli za tím není „externí motivace“. Ošklivě řečeno cenzura. naznačení, že při pokračování by mohly být potíže.

 280. (349) Nikdy, ale já ani netvrdil, že byla. Jen že kdyby to k ní směřovalo, bylo by to pro soudeda nebezpečné.

 281. Schumi,
  jo, anebo v dobách Kyjevské Rusi…. 🙁
  Třeba Chmielnického masakr bych za pořádek a prosperitu nepovažovala.

 282. AK,
  a pro kterého 🙂 ? Ukrajina jich má více, pokud vím, tak hned na začátku krize se jich začalo po území stávající Ukrajiny rozhlížet více.

 283. Aha, kdyby to směřovalo…
  Ale na základě čeho ? Jsou to mužici, chlastají vodku, jí boršc, úplatek dali poprvé dva dny po narození, chodí v teplákovkách …
  Co je změní ?

 284. 360

  NoName,

  Putin je hajzl ! Jak si vůbec může dovolit udělat něco dobře !
  Když na Západě něco kritizují, má se postarat, aby to bylo špatně !

 285. 361-takový Kunetka úspěšností svých prognóz ohledně Ukrajiny schová do kapsy 95% analytiků. Čím to může být ?

 286. 341 maYdo, nebudou se muset popasovat. Rozhodně ne víc než v běžném životě, v obecné společnosti. Spíš míň, protože právě nároky vzdělávacího procesu vytvářejí filtr. Jde o výběrový vzdělávací proces, který umožňuje uplatnění i talentovaným exotům.

 287. „Pokud je tomu tak je, proč se tak nechováte? Proč o tom pouze mluvíte a pak se šroubovitým pohybem zavrtáváte do zadnice postsovětských oligarchů?“
  ¨
  Miroslav Kalousek chytá za slovo ministra kultury Daniela Hermana, zda je vskutku západním politikem.

  To myslel Porošenka ?

 288. Schumachere, ne.
  Ona už během doby byla vidět nasranost jednotlivých adminů.
  Ti adminové jsou autoři jakých takých pseudoodborných prací o válkách a historii. To, že na jejich články se moc nechodilo, je dost štvalo. Palba měla získala obrovský provoz a většinou kvůli Ukrajině.
  No nasrali mě, tak jsem jim napsal, ať mi vrátí, co jsem jim daroval.

 289. 362 NoName, vysvětlení je prosté. Na rozdíl od 95% analytiků není blbej.

 290. ad 314- Ja to nebyl! Jen mne tak nepadlo, ze by to u te (de)montaze takhle nejak mohlo vypadat.

 291. Noname (362) jsem si jist, že se na 95% mýlíte. Musíte odlišit analýzy a nahlas vyslovené názory analytiků.
  Důkaz: který soukromý investor chce poskytnout nezajištěný úvěr ukrajinské vládě?

 292. Rozhodně to směřovalo k ukrajinskému blahobytu. Vláda z oligarchů udělala oblastní gubernátory 🙂

 293. Skvělý Doležal
  V české společnosti se to hemžilo a hemží lidmi, jako byl Ferdinand Peroutka, lidmi schopnými, talentovanými, vzdělanými, lidmi, kteří by se – pokud by nebyli vystaveni příliš velkému tlaku okolností – jistě těšili všeobecné úctě, již by nikdo nezpochybňoval. Život ovšem, zvlášť v našich nehostinných končinách, byl a je krutý, a navíc: co je to vlastně příliš velký tlak? Kde začíná a kde končí? Naším úkolem ovšem není vyslovovat nad Ferdinandem Peroutkou (a dalšími) nějaký Poslední soud. Na druhé straně nestačí pochopit, proč tehdy jednal tak, jak je tu popsáno. Základní věc je pochopit jak, v jakém smyslu je jeho tehdejší jednání poučné pro nás dnes.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/udalosti-s-vlky-vyti-0rb-/p_spolecnost.aspx?c=A150211_202051_p_spolecnost_wag

 294. (358) Nebezpečné je to jen pro jednoho, pro toho, jemuž by občané mohli také zatoužit. U těch ostatních se až divím, jak si dávají majzla, aby nevzpomněli něco z historie. Kdo se „začal rozhlížet“?

 295. „Proč ale pak rušíme ve škole třeba “subjektivní známkování”, abychom dítě netraumatizovali ? “

  NoName, mně se neptejte, já žádný subjektivní známkování neruším.:-)

  A kluk nosil čtyřky, pětky vesele celou dobu školní docházky. Bylo na nás,abychom ho netraumatizovali tím, že máme s těmi pětkami nějaký problém.

  Jinak mně vždycky ty řeči, jak ty postižené děti brzd ty ostatní dokázaly akorát naštvat.

  Konec konců to dítě s handicapem má mnohem těžší podmínky, tak snad se ten hodný bezproblémový premiant taky může trochu přizpůsobit. Konec konců, to že se někdo narodil bez problémů, není nějaká zádluha a není to důvod, proč mu vřždycly svšcini musí uhnout z cesty.

  To je vcelku obvyklá reakce rodičů postiženého dítěte, kteří jsou už tak dost pod tlakem.Předsudek, že jakmile je dítě trochu nestandartní, musí se jednat o agresivního bdebila, rozvracejícího výuku a inkluze je špatně jim nepřidají.

  Mimochodem zrovna autisti bývají průměrně nebo i nadprůmětně inteligentní. Byla by škoda jejich potenciál nevyužít a nechat je izolované ve stacionářích a zvláštních školách.

 296. Zde jsem na jednu stranu s Nonamem i s Maydou. Každý nechť má to školství, které mu vyhovuje.

 297. Aero,
  co nechápete ?
  Kromě toho, že jsem místo moderátorů napsal mederátorů ?

 298. Dobrý den,

  riskuji, že budu vystaven kritice, ale nijak mi to nevadí. Ať se chudáčci potěší.

  Byl jsem tři dny ve stolici. Pokud by to někoho zajímalo, tak stolice je pevná a voňavá (relativně).

  Ovšem STOLICE – neví nic o zimě. Je tam krásně, posuzováno turisty (tedy i mnou). Kromě setkání s příjemnými lidmi jsem např. navštívil výstavu v Jízdárně Pražského Hradu. Desítky dětí běhaly od vitriny k vitrině, vyplňovaly políčka ve formulářích, které dostaly od paní učitelek, ptaly se kolemjdujících – měl jsem dobrý pocit. Doporučuji.

 299. maYdo,
  hodný bezproblémový premiant má ve třídě obsahující několik nezvladatelných hajzlíků (hyperaktivních, alternativních…) tolik problémů, že bys ses divila. Výuka nejde tempem, které by mu vyhovovalo, o přestávkách je terčem šikany, nemá žádného asistenta, atd. atd.
  Obě opačné části spektra mají svá špecifiká a nepřipadá mi úplně moudré, aby spolu dýchali stejný vzduch.

 300. Ptakopysku,

  hodnej bezproblémovej premiant bude takové exempláře potkávat i v dospělosti – a nikdo ho nebude chránit. Takže ať si raději zvyká, a učitelé ať se snaží to minimalizovat.
  Mimochodem termín hodnej se čím dál víc stává synonymem pro blbej……

 301. Halle,
  samozřejmě, že bude. Ale nikdo mu nebude bránit, aby se přemístil někam jinam, kde se exmplářové budou vyskytovat ve snesitelné míře. V té škole dostane soužití s exemplářema víceméně rozkazem.

 302. Termit „hodný bezproblémový premiant“ jsem přejal od maYdy. Já osobně bych si nikdy nedovolil tvrdit, že premianti jsou hodní.

 303. Ptakopysku,
  bude mu bránit. Praxe. Takové exempláře se najdou vždy a všude.

 304. U nás se teď praxe posunula, teď už se prostě většina musí podřídit. Teď 20 žáků musí jít tempem dolů, aby to jednomu vyhovělo.
  A mne se zdá, źe to není dobře.

 305. Halle,
  jak bys mi chtěl třeba zabránit, abych nesekl s prací a nešel dělat někam jinam, když mám pocit, že v současné práci je kolem mě víc nesnesitelných lidí, než dokážu zkousnout? Dtto bydlení.
  Nevolnictví bylo myslím zrušeno někdy v roce 1948, ne?

 306. NoName 384 – a co když tomu jednomu autistickýmu Einsteinovi vadí, že jsou všichni okolo na matiku pitomí? 🙂 (PI)

  Nesmíme směšovat dvě věci – jedna věc je, že na střední školy jde čím dál víc lidí, kteří tam nemají co dělat. Oni se tam trápí, okolí se trápí s nimi, tak se snižují požadavky … atd.
  Jiná situace je, když se do třídy má zařadit dítko mající řešitelný problém.

  Pokud bychom považovali za prioritní mít třídu samých hodných, inteligentních a aktivních dětí – pak bychom museli vyházet všechny hyperaktivní, dislektické, diskalkulické ….. a nevychované děti…

  Myslím, že by jich tam moc nezbylo!

 307. Rputi,
  na to, že jednomu vadí, že všichni ostatní jsou na matiku pitomí, ten jeden nemusí být autista. Může třeba patřit k přehlížené a nikterak nepodporované skupině normálních dětí. 😀

 308. Ptakopysku,

  není to tak, že ti před brankou stojí fronta hafo zaměstnavatelů, toužících po tvé pracovní síle. Anebo možná , před tvou brankou stojí, ale před většinou branek ne.

 309. Já momentálně dítko na ZŠ mám, Rputi. Vím, jak vypadá třída pokusně integrující autistku, nebo třída se sourozeneckou dvojicí Lakatoš/Lakatošová.
  Jistě je někdo, kdo o tyto experimenty stojí-ale já to nejsem.
  Samozřejmě, nebráním jiným uvědomělým investovat prvních pár let školní docházky svého dítka do testu, zda jinak obdařená osoba X vydrží do druhého ročníku nebo do třetího, a co z toho všeho bude. Ale já osobně tuhle potřebu nemám.

 310. 370, jo PeSi, bratři Poláci by si rádi přihleděli. Velka Polska…
  Prý mají strach z Ruska. Jenže každý chvilku tahá pilku a jimi neustále naříkanou Katyní to nezačalo. Ani rokem 1920, ani rokem 1917…. Staleté strkanice, ve kterých nakonec byli tím slabším. Ovšem vzpomínky na to jak kdysi ovládali Rusko a Ukrajinu, jim nedají spát. Na to jsou hrdí, když sami bili jiné. Naříkají nad dějinnou nespravedlností, že dopadli jinak než by chtěli a sní o tom, že jednou….V těch „velmocenských“ ambicích jsou podporováni zpoza louže. Jenže za dané situace by měli být rádi, že Rusko nesousedí s Německem a nedráždit. Protože jim hrozí, že budou převálcováni jako kdysi.
  Co se týče nás, měli bychom si hledět svého tak jako Rakousko a nenechat se zatáhnout do těchto sporů bez ohledu do jaké aliance papírově patříme, nekibicovat ani nebýt kanonenfutrem cizích zájmů.

 311. 390 NoName, to je jedině rozumný názor. Při pokračování takových integračních snah bychom se mohli dočkat nuceného stěhování poctivých a pracovitých do „vyloučených“ lokalit.

  ptakopysku, souhlasím.

  377 Martine, mohl ses ozvat, mohli jsme pokecat.

 312. Schumachere,
  Slyšeli jsme slovo Boží.
  Amen. 😉

 313. 5.Amnestie
  Zajistit omilostnění a amnestii formou zákona, který zakáže pronásledování a potrestání osob v souvislosti s událostmi, k nimž došlo v jednotlivých regionech Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny

  Amnestie pro předáky proruských separatistů v Doněcké a Luhanské oblasti nepřichází v úvahu. Prohlásil to v reakci na spekulace o tom, koho se má v Minsku dojednaná amnestie týkat, ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin.

  Tak nevím, buď ukrajinský ministr ještě neví, co vyjednal Porošenko, nebo to nechce vědět…

 314. NoName, Teď už chápu, že proč jste se ptal na tu hranici.
  Určuje se to hrozně těžko.
  Problém je, že se rozhodlo o inkluzi, ale už se nestanovilo, kdo by měl být tím, kdo včas řekne, že to nejde!

 315. Proto říkám, každý nechť si vybere a nikomu násilím nenutí svojí volbu.
  Schumi ad (392), s.k. Marksová říká, že mnoho lidí má byty, ve kterých nikdo nebydlí. Je také mnoho těch, kteří bydlení hledají, ale nemohou ho nalézt. Navrhuje umístěnky – pronájem domluvený pod dohledem úředníků. Nejedná se o vyvlastnění, nebojte.

 316. AK,
  Schumi odpověděl. A myslím, že i Maďaři by si dali říci, stejně jako Moldavsko.

 317. Dobré odpoledne,

  „hodný bezproblémový premiant má ve třídě obsahující několik nezvladatelných hajzlíků (hyperaktivních, alternativních…) tolik problémů, že bys ses divila.“

  Ptakopysku, autista obvyle není nezvladatelný hajzlík.
  Nezvladatelný hajzlík může být – a obvykle taky je – normální zdravé dítě, zkažené rodiči a nezvládnuté učitelem, který si neumí nebo nemůže zjednat pořádek.

  Tam, kde je ta nezvladatelnost daná postižením, obvykle je diagnostikováno, tedy mělo by být, že integrace není vhodná a obvykle to dítě v nějakém spoecializované zařízení skončí – na rozdíl od toho normálního spratka je to menší problém ho tam umístit.

  Můj autistický potomek byl v době, kdy do třídy dorazila puberta, jedno z nejhodnějších a nejméně vyrušujících dětí. Nikoho nešikanoval, spíš, kdybych byla ta matka, co kříčí o šikaně, jen se na dítě někdo křivě koukne, tak bych mohla tvrdit, že byl vhodným terčem. Ale když je dítě „jiný“ tak člověk musí počítat s tím, že mu to ostatní trochu dají sežrat. Pokud je to v míře únosné, není třeba z toho hned dělat problém.

  Jinak terčem šikany jsou rozhodně víc handicapované děti a ne ti „chudáčci normální“. Oni někteří ti „chudáčci normální“ si někdy rádi vybijí na tom „divném“ svoje komplexy. Zejména pokud i doma slyší řeči o tom, jak vlastně trpí tím, že mají divnýho spolužáka, tak mají pocit, že mají právo a že vlastně jednají správně.

  Jinak jsem chodila do venkovské školy, chodilo s námi týpků všelijakých, někteří stihli propadnout už na prvním stupni. Jo, i cikáni s námi chodili a možná i nějakwej autosta by se našel, akorát se tomu neříkalo „autista“ ale jen že je „nějakej divněj“. Tenkrát se tomu neříkalo „integrace“, tenkrát se to bralo za normání a hysteráky z toho, že je ve třídě pár propadlíků a genialita ostatních dětí tím utrpí, nikdo nedostával.

 318. Myslím, že zase až tak se množina těch tehdy „divných“ a dnes „inkludovaných“ nepřekrývá.
  Dnes je to dost často úplně jiný level.

 319. maYdo,
  nojo, bejvávalo, bejvávalo, bejvávalo dobře 🙂
  Taky bylo možné nechat uličníky po škole, napařit extra úkoly, a když to pedagog nevydržel a syčákovi jednu přišil, tak ho nehnali k soudu do Haagu.

 320. „U nás se teď praxe posunula, teď už se prostě většina musí podřídit. Teď 20 žáků musí jít tempem dolů, aby to jednomu vyhovělo.“

  To je samozřejmě blbost a takhle by integrace fungovat neměla. To by synkovi spolužáci nedospěli ani k násobilce 😀

  Já mám dojem, NoNAme, že to prostě u vás ve škole dělají nějak blbě. Nebo někdo blbě diagnostikuje ty děti. Ale v tom případě je chyba na straně školy a ne v integrace jako takové.

  A není to teorie, vycucaná z prstu, já jsem jedno autistický, mezi normální děti zařazené dítě vychovala. Takže vím, co to obnáší.

  No, vlastně taky nevím všechno, co to může obnášet. S názorem, že moje dítě překáží rozvoji jiných dětí nebo že autista = agresivní hajzlík jsem se fakt nesetkala.

  Taky bychom ty méně zdatné mohli házet z mostu, ne? Aby zůstali jen ti, ktěří se můžou naplno rozvíjet a nemusí brát ohled na ty slabší spolužáky.

  Jenže pak je otázka, vážení, jestli by se našel taky někdo, kdo těm skvělejm rodičům, co se dožadují, aby jejich děti nebyly obtěžovány méně dokonalými spolužáky, bude utírat prdele v nějaký tý LDN, kam je ty skvělý děti odloží.
  Přece je nebudou mít doma, když by je mohli staří rodiče brzdit v rozletu, ne?

 321. Matzurko, měla jsem za to, že je řeč o incluzi handicapovaných, nikoliv o syčácích.

 322. 401-ženete to do extrému, MaYdo.
  Dnes je absolutní prioritou „zájem dítěte“ reprezentovaný obvykle jeho zaslepeným rodičem. Pokud ten neuzná, že to nejde, jsou povinni všichni zkoušet a zkoušet a zkoušet… Rodiče těch ostatních totižto právo veta nemají. Ani škola.

 323. maYdo,
  kdes nalezla informaci, že píšu o autistech? Pláčeš hezky, ale na špatném hrobě.
  Ale když jinak nedáš…
  Tady ve vsi máme speciální třídy, kde je autistů docela dost. Učitelky mají odpovídající vzdělání a věnují se děckám individuálně. Mezi rodiči je to oblíbená destinace a je docela dost chválena. (Jsou tak dobří, že se obávám nejhoršího – že na nich spočine oko nějakého dobrosera a že celé dílo bude bez milosti rozjebáno a dokurveno.) Před přístupem a nasazením učitelek klobouk dolů a myslím, že všechny půjdou rovnou do nebe. Nemyslím si ani náhodou, že všechny ty děti by měly být zaintegrovány do standardních tříd. Podle mě by v těch třídách byly dost nešťastné. Šikana ze strany silnějších (a pohříchu blbějších) spolužáků, jiný rytmus výuky, neobvyklé chování ve stresových situacích, to by prostě nemohlo fungovat.
  Mě sem na zámek občas přijdou na výlet a pokorně přiznávám – nejsem schopen udržet jejich pozornost déle, než pět minut. A to je přitom nestydatě podplácím bonbóny!

 324. maYdo,
  ale ve svých vzpomínkách píšeš o všech typech žáčků.
  Handicapované jsem pohlavkovat nezažila nikdy; naopak syčákovi mohla jedna přistát, pakliže měl snahu ho šikanovat nebo se jen blbě pošklebovat. Takže v celkově přísnějším režimu se mohlo i inkludovat snáze.

 325. Tak celá diskuse začala tím, že NoName sem dal článek o inkluzi autistické holčičkymateřské školy a na základě toho odsuzuje inkluzi jako takovou.
  Proto jsem předpokládala, že je řeč o autistech a jejich inkluzi do škol.

  hajzlíci, to je jiná kategorie.

  Ale protože se obvykle nejedná o handicapované děti, ale o nevychované, tak se jich nějaká inkluze netýká.
  Buď se tedy bavíme o tom, co se třídou dokážou udělat hajzlíci nebo o tom, jetsli je inkluze OK nebo není.

  Pokud se ty dvě témata směšujou, tak pak vzniká mylný dojem, že stačí ty postižené děti vyloučit a duha míru se rozklene.

 326. Ano, Matzruko, psala jsem o všech typech žáčků protože jsem se všemi chodila do třídy a nijak mně to nepoznamenalo. Nemám pocit, že bych nějak strádala a trpěla.

  Jinak otcové těch největších vejlupků byli první, kdo odepnul řemen, když o něco šlo. A kdyby si kluk stěžoval, že mu dal učitel facku, tak dostal od táty ještě přidáno.

  Stížnosti na učitele, neochota připustit si, že moje dítě není zrovna nejvzornější premiant, přesvědčení, že moje dítě má na všechno nárok a ostatní mu musí ustoupit a despekt k učitelům a spolužákům, takový rodiče jsem poznala, až když začaly moje děti chodit do školky. Dokonce i u lidí, které jsem znala osobně a jinak, dokud jsme neměli ve školce společně děti, se jevili poměrně normání.
  Možná je to tím , že sjem starší matka, ale někteřá rodičové se prostě chovají jako zpovykaní a nedospělí haranti.

 327. skimici ad 296 – jaké to osvěžení pro starce po ránu…ne, oči jsem nezavíral, ale na prstoklad na krku kytary se také nekoukal…

 328. (376) Pár proukrajinských mederátorů se vzbouřilo, že prý je to příliš protiruské. – mně je tedy divné, že by se proukrajinští komentátoři bouřili že je něco protiruské. To by byla objektivita na Ntou.
  (384) Ne, to není dobře. Pak ovšem je třeba napřít snahu tím směrem, aby se situace pro většinu nehoršila – asistent etc. Vyrazit jednoho nebožáka není pěkné řešení (pokud to není hajzl, kteý škodí schválně, pak to naopak je jediné únosné řešení).
  (391) Ano. Být potichu, s nikým se nekamarádit a nedráždit ….
  Zavzpomínám-li na minulé století, tak to dělala Belgie, Holandsko, Rakousko, Luxembursko, Dánsko, Norsko, Finsko, Jugoslávie, Řecko, Švýcarsko, Portugalsko a Irsko. Kolika z nich a proč se to vyplatilo/nevyplatilo? 😛
  (407) Jo, jenže to už možné není, ono jednoduché a funkční řešení. Barnevernet ještě nemáme, ale snaha už je.

 329. NoName,
  možná by se EU měla pochlapit a vypustit Krakena. Tedy do Saudi poslat místopředsedu Evropského parlamentu Libora Roučka.
  Stačilo, aby loni vstoupil na Majdan, pronesl několik vět a na Ukrajině je od té doby boží dopuštění.

 330. 316 – A-10 byly už staženy, ale vzhledem k silným protestům armády, že za něn není rovnocená náhrada, se znovu – za pár miliard – reaktivují. Dalšíúkrok stranou chrabrého prezidenta Obamy

 331. Vyčtená poznámka k včerejší české přemiéře remake románu Popelky Biliánové „O dívčím skautingu“ nazvaného 50 odstínů šedi :
  Včera 50 odstínů šedi, dneska pátek třináctého, zítra Valentýn… S takovouhle tendencí vypukne v neděli třetí světová válka

 332. Halladine, dobrý den. Ad vaše [342] o konci fóra „Dění na Ukrajině“ na Palbě. Zaznamenal jsem to též již včera večer. Je tu ovšem jistá naděje…

  Zkuste prosím věnovat pozornost této zprávičce na Palbě od Lorda (v jiném diskusním fóru), viz http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=1&t=387&p=211756&hilit=mepu#p211756
  Jen dodám, že MEPU slíbil, že vytvoří alternativní fórum, kde by měl dál publikovat. S případnými dotazy na spolupráci, informacemi, kde, kdy ?, se obracejte přímo na něj.

  Mepu na Palbě tvořil dle mého soudu tu nejzajímavější část onoho diskusního fóra. Ne každému byla po chuti, ovšem její informační hodnota byla veliká. Proto se tam vyplatilo denně chodit. Pokud je tu naděje, že Mepu vytvoří své vlastní fórum, věnované oné nešťastné zemi, tak mi prosím dejte vědět. Sám sem dám odkaz, pokud se mi ho podaří nalézti. Vy máte tuším přístup do tamní Hospody, já nikoli (jsem tam neregistrován), tak možná již víte více. Mimochodem, Mepu je z Brna…

  Nic si nedělejte z toho, že někteří nechápou rozdíl mezi moderátory a komentátory. Nemohou za to… 😉

 333. Aha, aero,
  Tak tenhle překlep jsem přehlédl, Somozžejmě proruský 🙂

  Bohouši , s Mepuem jsem ve spojení. Během týdne vznikne nový web, praděpodobně s
  názvem Aktuální ozbrojené konflikty, http://www.aktualnikonflikty.cz.Už se na něm pracuje.
  Byl jsem značně nasrán, tak jsem si vyžádal zpět dar, který jsem portálu daroval, Lord mi ho posdílá a dostane ho MEPU.
  Palba si o tu sbírku řekla v souvislosti s rozšířením provozu kvůli ukrajinským vláknům na modernizaci.
  Ukrajinská a jakákoliv jiná aktuální události z Palby zmizí, takže žadnou modernizaci potřebovat nebudou. Aspoň ne za mé peníze.

 334. Šumaváku, zdravím tě v nejjižnějším bodě ČR. Před malou chvilkou jsem ti poslal mail s přílohou, kde je tradiční pozvánka na Šakalovu přednášku. Prosím tě tímto o její uveřejnění…

  Předem ti děkuji za sebe i za Šakala.

  Pro zájemce o únorovou Šakalovu přednášku zde zatím mám stručné info.

  Florenc – Brána do Karlína

  Přednáška tato koná se ve středu 18. 2. 2015 v MK v 17 hod. v budově Městské knihovny Praha na Mariánském náměstí č. 1 v Malém sále. Vstupné činí 40 korun českých. Toto info uveřejňuji raději dříve, aby si mohli případní zájemci uspořádat předem svůj program a pokud možno se i dostavili. Hlavně DVD se tímto žádá, aby z Mníšku pod A. vyrazil včas…

  Pomněte prosím na to, že minule bylo beznadějně vyprodáno, takže někteří opozdilí nešťastníci se přednášky nemohli pro nedostatek míst v sále zúčastnit, byť pouze přišli o chvilku později (třeba takový opozdilý Zpátečník, který tak dělal reklamu svému nicku)… 😛

  Takže přijďte prosím všichni včas… 😉

 335. To už do budoucího odkazu přirozeně nepatří. 🙂

 336. Halladine, díky za vaše info.

  Já si říkal, že vy byste to mohl vědět. Již od včerejška po onom webu pátrám, takže tam se určitě oba shledáme… 🙂

  Pokud budete ještě vědět, kdy onen web zahájí svou činnost, tak dejte zavčas prosím vědět. Děkuji…

 337. Bouhouěi,
  rádo se stalo , předpokládám , že budu mezi prvními, kdo se dozví o spuštění a velmi rád Vám dám vědět.

 338. Halle.
  tak ten nový web mne bude zajímat taky, i když IMHO dobré „svodky“ dělá i vlk. Aspoň si člověk porovná více pramenů; číst komentáře nebo se vyjadřovat není povinné 🙂

 339. Matzurko,
  nebojte se – Vylepím to tu veřejně.

 340. Proč, Breivik jenom demonstruje absurdní evropské pojetí lidských pràv. Každý zločinec a úchyl má víc práv a obhajců než obyčejný člověk, o obětech činů těchto zločinců nemluvě.
  Ve zdravé společnosti by ho oběsili a bylo by.

 341. Už jsem se divila, že by ji jen tak pustili!

  …Ruská justice nehodlá propustit z vězení ukrajinskou letkyni Naděždu Savčenkovou, protože má o její vině dostatek důkazů. V Moskvě to v pátek prohlásil mluvčí ruských vyšetřovatelů Vladimir Markin. Ve čtvrtek přitom o jejím propuštění informoval ukrajinský prezident Petro Porošenko a její propuštění požadují i Berlín a Paříž…
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/361660-pilotku-savcenkovou-nepropustime-popira-rusko-porosenkova-slova.html

 342. Že už jim to není blbé, takhle porád lhát!

  …Nový incident hrozí přerůst v mezinárodní skandál. Republikánský senátor Jim Inhofe z Oklahomy předal vydání Washington Free Beacon snímky, které byly v prosinci loňského roku prezentovány na jednání ukrajinských poslanců a senátního výboru pro ozbrojené síly Spojených států. Sám uvedl, že nezávisle potvrdil pravost fotografií a doufá, že otevřou oči Bílého domu a Američanům o tom, co se děje na Ukrajině.

  Nicméně, druhý den se musel senátor a stejně tak vydavatel omluvit. Některé snímky byly okamžitě rozpoznány ve fotobankách tiskových agentur (viz foto) a Wikipedii, a některé z nich byly použity pro podvody dvakrát. Fotografie tankové kolony při výcviku v Rusku, už byla použita coby důkaz pohybu ruských vojsk na území Gruzie v roce 2008.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/skandal-v-usa-podvrzene-fotky-jako-dukaz-ruske-invaze-na-ukrajinu-2014/

 343. Já to tomu Breivikovi schvaluji! Jen ať žaluje a vynutí si svá lidská práva!

  PROTOŽE TEPRVE PAK VYNIKNE TEN ROZDÍL MEZI PRÁVY MNOHONÁSOBNÉHO VRAHA A BARNEVERNEM ODEBRANÝCH ČESKÝCH DĚTÍ, které se ničím neprovinily !!! (snad jen že jsou blond a mají modré oči…)

  Breivika smí matka navštěvovat mnohem častěji, na delší dobu a představte si, nikdo ty dva nenutí aby spolu mluvili jen česky!!!

 344. 408 Dušane, viď 🙂
  vykouklo to na mě u Broukova odkazu na Mášu z Novosibirska. Kdysi dááávno jsem holkám ukazoval na kytaře hmaty, správné držení a tak. Nejefektivnější bylo přisednout si jakoby zezadu a rukama navigovat. Lépe se tak chytí rytmus a prsoklad.

 345. 427 Dušane
  ta hudba je přííííšernááá 🙂

 346. 429 ježíši, samozřejmě mělo být prsToklad !!!!

 347. Bude další moskevský proces. V tom mají soudruzi z KGB praxi. Pravda, proti ježovi a jagodovi se s tím trochu pářou a dosavadní prezentace spíše připomíná proces s van der Lubem, unesli ji před osmi měsíci, ale nevyvratitelné důkazy mají všechny v ruce. Že ještě z nich nic neuveřejnili.

  krátká tiskovka zde : http://www.kyivpost.com/multimedia/video-2/radio-free-europeradio-liberty-nadiya-savchenkos-speech-in-moscows-basmanny-court-video-380236.html

  zajímavé je v pozadí slyšet, jak se někteří novináři stále oslovují továryšč

 348. Ty brďo, tady koukám sjíždíte Palbu ve velkém, vůbec jsem netušil, že tam jsou nějaké svodky. Vlk – to je ta Kosa Nostra? Párkrát jsem se tam přes odkazy dostal. Imho husté socanské porno Sobotkova a Dienstbierova, ražení, ale proti gustu …

 349. Já bych pro Brejvika zřídil malej, útulnej kamenolom, kouli ke každé noze a velké a těžké kladivo.
  A strážcům pěkné biče.

 350. Asi nechtějí vynést trumfy předtím, než Západ zveřejní nevyvratitelné důkazy o sestřelení malajského letadla Ruskem.

 351. Kyjivpost a Svobodná Evropa mají video ze soudní síně- to je typický KGB proces. Jsou země, kde by ji mohli maximálně obkreslit.

 352. skimici,
  na palbě bylo vlákno věnováno Ukrajině – diskuze víceméně zakázána, takže jen odkazy na zdroje informací, případně překlad nalinkovaného videa. Takže stačilo koukat na ty linky, a všímat si, kdo a odkud to natáčel či vysílal. Ovšem mně třeba obrázek tanku nic neřekne, pokud je dole komentář, že je ruské provenience a vyfocen byl na Ukrajině, tak už jo. Palba se věnuje vojenské historii a technice, takže se těm lidem v tomto ohledu (že poznají, kdo daný kus výstroje či techniky vyrobil) snad dá věřit. A ten web tu oznámil Bohouš B v souvislosti s tím ssetřeleným letadlem; debata tam byla dost technicky zasvěcená a apolitická.

  Pravda, vlkovo „svodky“ nejsou objektivní, ale opět, uvádí zdroje, a pod jeho kouskem je obvykle i další komentář, přijde mi že „z druhé strany“. Opět, stačí číst holé informace, o komentářích si jeden může myslet své.
  Když budu číst Mein Kampf neznamená to, že obdivuju Hitlera, dtto při čtení Kapitálu. Ovšem vzhledem k jednostrannosti českých médií je nutno hledat i jinde – a nemám čas hledat na Netu, kde se co šustne.
  A je dost smutné, když ty informace najdu na webu, kam bych jinak nešla; a jít třeba na „zvědavce“ je už na mne cufíl.
  Ovšem pokud znáte jiný web nebo blog, kde se relevantní informace dají najít, tak sem s ním 🙂 !!!!

 353. 441 Matzurko
  … tak se hned nečertěte 🙂
  Tu Palbu nesleduji tak holt nevím a z toho Vlka mám prostě osypky. Připomíná mi demagoga se stejným nickem který kdtsi prudil pod články echt socialisty a profesora, pana Hořejšího.

 354. A co má bejt, že byla v Iráku vyznamenaná. Aspoň tam nebyla zbytečně. A vystudovala leteckou pilotní školu. Žádná blbá blondýna. Něco jako Češka Petra Lovětínská, absolventak Akademie U.S. Marines. Šla cvičit dobrovolníky, když ukrajinská armáda byla – a ještě je – zcela rozklížená. A díky jim zůstal ukrajinský Mariupol v ukrajinských rukou.
  ale jasně, ten bratr toho zavražděnýho taky musí bejt pěknej lump

 355. Teda furt si myslím, že sem přispívají (víceméně) normální a samostatně myslící jedinci, kteří si i tzv. nevhodné weby a hlavně odkazy na nich, uměj přebrat…..i toho Zvědavce….
  Takže nějaká soudružská sebekritika není na místě…..si dovolím skromně poznamenat.

 356. 443 na vysvětlení:
  ty Hořejšího články jsem četl jenom letmo, ale dole se vyskytoval kdosi s nickem Pepa Řepa, který podával velmi zasvěcené postřehy k tehdejšímu arabskému jaru. A pak tam byl ten Prudimír Vlk.

 357. A když jsem u těch odkazů….máte někdo odkaz na zdroj, kde jasně vyplývá, že to civilní letadlo sundali Rusové ?
  Alespoň napudrovanej manekýn Kerry hned ten samej den tvrdil, že má nevyvratitelný důkazy v ruce, ale furt nic (a nikdo jinej taky) nezveřejnil….. 🙁

 358. 447-tak třeba včera přejelo přes hraniční přechod, kde jsou trvale pozorovatelé OBSE 50 ruských tanků, 40 OT a 40 rametometů. Viděli je až z Kyjeva. Akorát na místě neměl nikdo ani mobil a všechny satelity zrovna instalovaly aktualizace. Ani jeden z Awacsů nezpozoroval ruské bitevníky nad Mariupolem minuoý týden.
  Důkazy jsou tajné !

 359. A o tom, jak měl Atta v Praze spojku na iráckém velvyslanectví ani nemluvím !

 360. Šimone,
  to není sebekritika, já jenom vysvětluji, proč mne ty weby zaujaly.
  Konec konců, s chutí jsem si na palbě početla i o vyvraždění Slavníkovců, a dost mne pobavil spekulativní článek o Y haplotypech co důkazu osídlení české kotliny Slovany snad od pravěku 😀

  skimici,
  dobrý 🙂 Hořejšího taky nemusím 😀

  Ale teď se mi vybavilo i prohlášení našeho vyučujícího *bacha na osypky* vědeckého ateismu (ano, absolvovala jsem ještě socialistickou VŠ) – na první přednášce se nás zeptal, jestli jsme četli Bibli. Na rozpačité vrtění hlavou zareagoval „Tak si ji přečtěte, jestli proti tomu máte argumentovat!“
  Ta rada je IMHO velice dobrá a platná všeobecně.

 361. Cvičila jedny nacionalisty proti druhým. Přirom Azov je ukrajinským státem oficiálně sankcionovaná paramilitární milice. Naproti tomu opolčenci jsou ruským státem neoficiálně snakcionovaná milice. Pokud ji tedy unesli (zajali) v uniformě, což je v konfliktu i tohoto druhu legitimní, měla být v zajateckém táboře s ostatními ukrajinskými válečnými zajatci. Ruská tvrzení, že přešla do Ruska s padělanými dokumenty, poté co ji sami rebelové ukazovali na webu jak ji zajali v Luhanské oblasti, je taková pitomost, že se mi ani nechce věřit, že to je z dílny KGB. A kdo někdy střílel z minometu mi potvrdí, že „navádět“ obsluhu na nějaké dvě figury za horizontem – k takév střelbě se totiž minomet používá, je výmysl ještě blbější.

 362. 455
  Minomet sesamozřejmě dá používat pro střelbu za horizontem stejně jako před horizontem, stejně jako houfnice, ovšem při střelbě za horizont je třeba mít nějaké informace od průzkumu, anebo tu střelbu musí navádět někdo, kdo za ten horizont přímo vidí.
  Tuto pidmínku vrtulník bezesporu splňuje.
  A je docela představitelné, že tu Savčenkovou poslali do Ruska s doklady někoho jiného za účelem špionáže.
  Ženskou podezřívaj vždy méně.
  Ale stejně dobře je představitelné, že ji zajali opolčenci, a předali ji s falešnými doklady Rusům, aby byl důvod ji zavřít. Dočasně, než se jí dokážou jiné věci.
  Čert ví.
  Ale stejně mi není jasné, jak se ženská , která má sedět se svou jednotkou na letišti, obvykle dost daleko od fronty , dostala do rukou těm opolčencům. pokud tedy nebyla na území opolčenců či Ruska dělat špion8ž. Zas tak důležitá, aby se kvůli jejímu zajetí konaly bůhvíjak složité operace spojené s únosem vyplatily mi nepřipadá.

 363. Aha, ona ta Savčenková během své dovolené od armády bojovala s nějakým dobrovolnickým praporem. A tehdy byla zajata.

 364. Halladine, on tam helikopteru vůbec neměla. Špion-chodec, to je dnes tak jedině z Krále Šumavy. Navíc ještě neuměla pořádně rusky, Doučila se až v kriminále. Halladine, kde byla a co dělal jsem samozřejmě psal.

 365. Pane Neumanne,

  rusky perfektně by potřebovala umět jen kdyby ze sebe chtěla dělat Rusku. V Rusku jsou davy Ukrajinců, a bez problémů rozumí. A stejně nevěřím , že neumí rusky. I spousta lidí prohlašujících se za Ukrajince mluví převážně rusky,

  Oni jí v té base dali učebnice ruštiny ? Anebo jí zaplatili hodiny ?
  A průzkumníci zdaleka nejsou minulost

 366. dokonce i ukrajinská vláda na zasedání komunikuje v ruštině. 🙂

 367. Matzurko, ad 454 – to je mi povědomé!
  Oni to snad měli příkazem z UV…a klasickou filosofii jsme také museli studovat.
  Dodnes věřím, že ten „baťův mladý muž“ co vykládal vědecký ateismus a politickou ekonomii, se nikdy osobně nepotkal s tím filosofem. To by skončilo tragédií… 🙂

 368. Šumaváku,
  ta filosofie a konec konců i čtení v Bibli mělo svůj význam i přínos pro mé vzdělávání, na rozdíl od takového vědeckého komunismu. Dodnes nevím, o čem to vlastně bylo, jen se mi vybavuje ta megera, co to „přednášela“. A v prváku jsme měli Dějiny MDH a KSČ, to byl taky nářez…

 369. Ježiš, nojo,
  politická ekonomie. Tak tam jsem se taky ztrácela, čestně se přiznávám 🙂

 370. No já nevím… nebylo by lepší řešit 1,5 mio uprchlíků a 5 -50 tisíc mrtvých spíše než jednu pilotku, která se evidentně motala někde, kde neměla a zatím má to štěstí, že ještě není mrtvá? Nebo v tichosti bez soudu na Sibiři… ?

  Všichni o tom víme houby, ale kdykoliv si řeknete, vymyslím vám několik, teorií jak to bylo.
  Třeba ji Porošenko do toho Ruska poslal s cílem, aby ji chytili( není černoch? 😀 ) a on mohl poukazovat na nedodržování lidských práv v Rusku.
  Stejně tak mohl ruský specnaz proniknout až na její mateřské letiště a jako nejnebezpečnější osobu na celé frontě, ji unést do Ruska.

  To by ovšem představovalo značné nebezpečí pro toho pilota a operátora leteckého provozu z Kyjeva( a potažmo pro kyjevské an sich), co jsou po sestřelení toho civilního letadla na dlouhodobé dovolené v Arabských emirátech…

  Neblbněte!

 371. 464

  MDH jsem znal zdějepisu, politická ekonomie byla osekána na minimum, tyhle předměty jsem používal k vylepšení prospěchového průměru, a příprava na zkoušku spočívala v prolistování učebnice.
  Ale možná, že v Olomouci v 1971 -73 byli benevolentnější než jinde. Matzurka studovala o dost později, a to asi bylo horší.

 372. Dějiny MHD mě v rozpisu předmětů také napoprvé překvapily. Těšil jsem se na něco technického, tramvaje, koněspřežky a byly to jen samé kydy …

 373. Halle,
  ostravský pajdák, 84-89. Ovšem na tyhle předměty jsme katedu neměli, jen na kmenové (tedy Tv, Vv, Hv, Bi, M atd. ) a pedagogiku s psychologií. Marxák nám chodili přednášet kádři z vedlejší fakulty ekonomické VŠB, a holt záleželo na tom, koho jsme „vyfasovali“.
  Ale např. biologii dítěte a dorostu a antropologii a fyziologii člověka nás učil naprosto skvělý dr. Kantorek, který byl po po emigraci svého bratra (Pavla, toho fyzika a humoristy) vyhozen z původní instituce (Olomouc ?), a po pár letech odučených snad na nějaké SŠ mohl zase přednášet na PdF. Ale tohle mám jen z „agentury JPP“, a po detailech jsem se nepídila.

 374. Matzurko,

  my vlastní katedru měli , asi společnou pro celou univerzitu.
  No, my je trochu pofiderní vyjádření 🙂
  Universita měla,
  Tuším tehdy byl ostravský pajdák samostatná fakulta , bez mateřské university, takže proto jste byli o vlastní katedru “ ukráceni“ 🙂

 375. (465) Ono se to nějak vylučuje, jako když pilotku, tak ne mrtvé a uprchlíky, případně obráceně? Zvláště, lze li najít společného jmenovatele?
  (467) Já měl kliku, při zkoušce jsem dostal vznik ČSR. Baba propagandistka zjistila, že o tom vím více než ona, tak moc neškodila. Druhou otázku už ani nepamatuji, tu jsem nějak okecal.

 376. Sweet Valentines.
  Zitra pry muži nejčastěji kupují řezané květiny. Já mám rád i řezané pivo 🙂

 377. tak to by se ten rychlobruslařský stadion přece jen měl postavit!

 378. nám řekl marxistický asák v r. 1961 : Lkdyž neznáte bibli, tak nechoďte koukat na obrazy starých mistrů.“

 379. Quivis, teď jsi se prozradil(a)! Starší než hnědé uhlí.

 380. Četba klasiků je nenahraditelná. V jakémkoliv oboru.

 381. Kepak hnědé uhlí! Já pamatuju Šemíka jako hříbě.

 382. A dodal: „A ksyž bude nejhůř tak se necháme okupovat Němcema.“

 383. Na Ukrajině umí rusky úplně každej. I v Užhorodu.

 384. Dodatek – spíš mají potíže s ukrajinštinou.

 385. Erbanová – 3. na 1000 m,
  Sáblíková – 1. na 5000 m.

 386. Dnes už to mohu přiznat , získal jsem vysokoškolský diplom aniž bych složil zkoušku z Dějin MDH a KSČ. Jako jedinou jsem ji nechal na září – 4.září 1968. Jenže tou dobou byla fakulta okupována sovětskými vojáky, kteří srali do spodních šuplat psacích stolů a mnoh listin tak bylo znehodnoceno. když jsem byl někdy v říjnu předvolán na katedru DMDH a KSČ jak je to s tou zkouškou, drze jsem tvrdil, že jsem ji složil v červnu. Ježto jsem byl na červený diplom, byla moje lež přijata a byla mi zapsána výborná. taková to byla tehdy revoluční doba, soudruzi….

 387. Já zkoušce z MDH a dějin KSČ unikla úplně.
  To byl takhle po 68 ministrem jeden strašnej blbec. Hrbek se jmenoval! A ten se jednou takhle po ránu rozhod, že zasadí ránu kontrarevoluci a zakáže filosofii a vůbec všechny buržoazní pavědy.
  A tak jednou přistál u děkanů všech fakult befel, že se zakazuje výuka společenských věd.
  Děkana právnické fakulty to vyděsilo tak strašlivě, že telefonoval na ministerstvo, jestli má zavřít fakultu! 😀 😀

 388. Dobré zas ráno… Tak všem, kteří slavěj tu americkou píčovinu, přeju příjemné blbnutí a pokud možno klidné procitnutí z té zamilovanosti bez velkých finančních či zdravotních šoků. Jak už tu psal Martin, po hodech bejvá sračka.

 389. Hezký titulek v Iděsu:
  Rusko přiznalo ze bojuje na Ukrajině .
  V textu článečku ruský diplomat konstatuje, ze na UA bojuji i ruští občané.
  V tomto duchu bojuje na UA polovina světa ….
  Minsku dávám platnost do pondělí, takhle primitivní propaganda se obvykle nasazuje před rozkazem Na zteč !

 390. Příznačné je, že se proti Minsku ozval Dmitro Jaroš a Mc Cain.
  Nic nepodepsali, ničím vázáni nejsou.
  A taky by mě zajímalo, jak dlouho vydrží Porošenko?

 391. 488
  Hm , zajímavé… Zkouška z MDH se konala v prvním ročníku studia na VŠ.
  A tvrdit o někom, kdo přežil, třeba i dobře, se samýma jedničkami,prvý ročník studia že je na červený diplom mi připadá poněkud vachrlaté……Stačí pár méně povedených zkoušek, a je po červeném diplomu….

 392. Halladine, my jsme zkoušku z MDH měli ve 3. nebo 42 ročníku. Musela jsem si k vůli ní žádat o prodloužení zkouškového období, neb jsem na ní zapomněla.

 393. asi to bylo různé podle doby a fakult.
  Koukl jsem se do indexu a ua unás to bylo: 2.sem. Základy ML, 3.-5. sem. Polekonomie a 6.-7. sem. Vědecký komunismus. Jiného nic. roky 57 až 62.

 394. My měli prvý ročník MDH, v druhém Politická ekonomie, v třetím marxistická filosofie.
  Všechno k okecání, všechno za jedna . Vylepšení prospěchu pro stipendium. 🙂
  Rovněž ověřeno nakouknutím do indexu.
  A roky 68 a 71 nejsou od sebe tak daleko

 395. Válka neskončí, bude vlekle pokračovat a možná i eskalovat za poňoukání zpoza Louže.
  Pěkně rozebráno na http://stary-kocour.blogspot.cz/ Je mi častým potěšením souhlasit s tamním domácím pánem.

 396. A stejně se mi ta historka nezdá.. Tehdy nebyly indexy ? A složená zkouška by byla zapsaná do indexu.
  Je to hrozně dávno. Ledacos se poplete. Vím z vlastní zkušenosti.

 397. Dobré ráno vespolek,

  my se máme rádi celoročně, tak to dneska slavit nemusíme 🙂 Jenom manžel dostane štrůdl, neb měl narozeniny a dorty pohrdá 🙂

  Dušane, tak to ses měl, my na to MDH taky měli nějakou protivnou bábu… a utéct se nedalo. V tom věku mne z historie zajímalo spíš období stavitelů pyramid, a tím jsem si moc do MDH nepomohla…. i když jsem krátce před tím četla Feuchtwangerovu Židovskou válku a Olbrachtův Golet v údolí, takže jsem otázku vzniku sionismu pojala dost netradičně 🙂 Tak mne chtěla ukecat, že mám u ní dělat SVOČ a diplomku, ale naštěstí jsem už byla zaháčkovaná co pomvěd na katedře biologie, tak jsem tomu unikla…

  Halle, ano, tehdy ještě samostatná fakulta, zdroj nevěst pro studenty VŠB 🙂

 398. Fujtajbl poránu,
  taky se tomu divíte i palcema u nohou? 😀 😀 😀
  Ukrajinský prezident Petro Porošenko varoval, že dohoda o ukončení války na východě země je „značně ohrožena” vzhledem k těžkým bojům, které krátce před plánovaným zahájením platnosti příměří svádějí ukrajinští vojáci s proruskými povstalci.

 399. Matzurko,

  u nás se pajdáku říkalo poněkud jinak, ovšem ve slušné společnosti nepublikovatelně.
  Jen naznačím. Začínalo to na P a druhá půlka slova byla farma 😉

 400. ptakopysku, no Rusko předložilo RB OSN rezoluci o příměří na Ukrajině … tal jsem zvědavá, kdo to zablokuje 🙂

 401. Tak ´69 – první ročník ČVUT – Dějiny tramvají a Kčs úředně zrušeny – asi dle Rputí zmiňovaného pidistra Hrbka. Druhák – ML pfilosofie, třeťák politoekonomie a čtvrťák vědecký komunismus, kdy nám skoro celý semestr vykládali, proč má ten přílepek vědecký.
  Pamatuji na zkoušku ve třeťáku. Knížka – překlad ruského autora Kozlova, cca 400 stránek jediného odstavce a nelogického textu. Nikdo to nikdy nečetl, musely stačit povinné přednášky. Jednou jsem to otevřel v polovině a přečetl si citát: Revoluce jsou lokomotivami dějin. Zavřel a vrátil.
  Zkoušky byly u externisty v jakési redakci nějakého zbytečného „teoretického“ plátku. Po nevalné ústní zkoušce přišel již předem známý obligátní dotaz – četl jste Kozlova ? – tak trochu….a zaujalo vás tam něco ?…..onen citát, povídám.
  Nadskočil radostí, asi jsem byl jediný, kdo tu knihu alespoň otevřel – a proč vás zaujal ?
  Podstatné bylo zachovat si výraz správného technického idiota, tedy fachidiota: protože jsem absolvent dopravní průmyslovky a otec a oba dědové byli/jsou zaměstnanci na dráze…..
  Soudruh zamručel cosi jako Zó genau a povídá, zda mi to stačí za lidovku.
  Stačilo.

 402. Zaplať stranaavláda za politickou ekonomii, marxák, vědkom, vědecký ateismus a MDH. Při oddělení balastu dobrý základ. Včetně toho, že onen ideologický systém, mající znaky náboženského systému, dialektickým a historickým materialismem (nic mimořádně nového, jen staré v novém balení) ale i vědeckým ateismem dal exursi po učeních starověkých filosofů (v tom směru později u vojenského útvaru kde jsem sloužil, byla dobře vybavená knihovna včetně těchto neohmataných titulů) i nástroj k vyvrácení sama sebe. Byla velká chyba, že jako většina ostatních jsem to tehdy bral jako nutné zlo. Politická ekonomie, socialistickou jčást jsme brali jen aby se neřeklo, byla základem pro pozdější další studium. Napřed učebnice ekonomie od Samuelsona, pak Modrej…
  Začalo to tím marxákem. Díky, soudruzi!

 403. 501 Matzurko, to mi připomnělo, že v Desatero je neúplné. Dalším přikázáním by mělo být „Nezaskučíš“. Šábes sousedi mají zas svůj den. Tohle muset poslouchat tisíce let, věky věků, být JHVH, odvrátil bych tvář svou a vydal je v plen pronárodům, aby jimi byli hubeni, neboť bez příčiny nahněvali Boha svého, a proto k nářku nechť jim je dána příčina a jestliže naříkají, nechť vědí proč. Protože jsem Bůh žárlivě milující, a kurva, alespoň o víkendu bych chtěl mít klid.

 404. Schumi,
  a jseš si jistej, že skučej modlitby? Nepřehrávají si třeba Padesát odstínů šedi? Předevčírem byla v kině premiéra, tak jsou možná ještě rozrajcovaný.
  Taky bys mohl pojmout podezření, že v té rodině dochází k opakovanému domácímu násilí a zavolat policii, sociálku a reportéry TV Noha.

 405. Schumi,

  mám dojem, že Jehovu to napadlo i bez tebe 😀

 406. 499 Schumi
  Neznám ten blog. Úvaha o strategiích a tchyních je ale rozkošná 🙂

 407. Schumi,
  oni pleněni jsou, možná proto tak skučí. Ale já měla za to, že skučení se provozuje v páteční podvečer, kdy jest vítána první hvězda či co označující začátek šábesu ? A dneska se nesmí vařit, ani rozdělávat oheň, tím méně konat pracovní činnosti… leda potichu meditovat, ne ?
  A buď rád, že nad sebou nemáš muslimy, ti hulákají pětkrát denně, za tlučení hlavou do země. Začínají při úsvitu, končí po setmění. Klidnější jsou při rámadánu; to se přes den postí (i pracovně), aby si to pak v noci vynahradili.

 408. No kdybych nesměla celej den hnout prstem, tak bych taky skučela! 😀 😀

 409. Přepisování dějin pokračuje:

  …tíhu boje proti hitlerovskému Německu nenesli na svých bedrech Rusové, jak to Západu vtlouká do hlavy ruská propaganda, ale – vedle Židů – Bělorusové a Ukrajinci, kteří byli v sovětské armádě nadprůměrně zastoupeni (mimochodem, ve válce s nacisty mimo jiné padlo víc Ukrajinců, než všech spojeneckých vojáků dohromady)….
  http://svobodneforum.cz/petr-placak-smrtonosna-ruska-propaganda/

 410. Rputi,
  můžeš meditovat a provozovat další Jahve-mu libé aktivity 🙂
  Ještě nikdy se ti nestalo, že sis užila milého dne, zachumlaná do skotského plédu, a zatímco venku bylo pošmourno, ty sis s chutí přečetla knihu, u ruky oblíbený nápoj a poblíž věrné zvíře (pes, kočka apod.) ?

  Schumi,
  dík za odkaz, vypadá to zajímavě. Ale teď se přesouvám do kuchyně vyrobit své milované a milující rodince nějakou chutnou krmi, jinak dítko svůj pokojík uklízet nevydrží 🙂

 411. 515 tak podmínky zde nastaly. Pošmourno. Že bych se po obědě pohohlédl po plédu a do spíže omrknout Lahve-mu milé?

 412. Dobré poledne,

  bělorusové a ukrajinci porazili Hitlera, Brežněv byl Ukrajinec, Stalin byl gruzínec. Aby se nakonec neukázalo, že jediným Rusem na světě je Putin….

  Což by byl průser, protože by byl Putin ohroženou menšinou, kterou by bylo třeba chránit a přiznat jí zvláštní práva…

 413. 512 Matzurko, pětkrát denně by se to dalo vydržet. Nehledě na to, že dodržují fahrplan, tak se s tím dá počítat. Jenže tohle je chaotické, nevíš kdy to přide a až to přijde tak to hned nepřestane. Před půl hodinou ho zas vzalo bubnování, naštěstí netrvalo dlouho. Prý je muzikant, no poslouchatelně ale nicmoc občas brnká na pianino, bubnuje mizerně na ethnobubny,když ho to popadne, on je tak vůbec od pohledu ethno, s hebrejskou liturgií to nemá nic společného a zpěv jak kdyby mu Halladin vrtal zuby. Áuuhááúúáúúúháúúú… Holky skučí po něm. Moc toho nenamluví, česky nicmoc, tak si s nimi hraje a skučí. Naštěstí holky už odrostly z odrážedla. Větší už neskučí a menší už ne tolik. Ale když začne, stojí její hysteráček za to. Občas mají nácvik na dobývání Jericha, jekot řev a dupot. Tak uvažujeme, že se zas přestěhujeme. Za co v městě byt, za to za městem dům. Jenže nechce se nám dojíždět ani z okraje. Ledaže bychom dostali tak úžasnou nabídku jako Mynář…

 414. Schumi – a maj mužského potomka?
  Ještě Tě čekají tanečky. Zkusil bych do stropu preventivně vložit příčně pod trámy nějaká pěkná íčka. Tak dva metry od sebe. Je to docela jednoduché. Obnažíš ty stropní trámy, do zdí naproti vysekáš kapsy, trochu vypodložíš a zazdíš, přetáhneš omítkou, zafilcuješ, přemaluješ, ocel obložíš sádrošem, vznikne kvazi trámový starobylý kazetový strop a za pár let, až se sjede na obřad příbuzenstvo, jako když najdeš.
  https://www.youtube.com/watch?v=YcE0dUAMcBw

 415. Schumi,
  a jsou to opravdu uctívači Jahvovi ? Se mi nezdá, já měla za to, že jejich rituály se odbývají hlavně v synagogách.
  Kamarád si před lety užíval víkendy horšího ražení – bydlel v paneláku na Máji v ulici V.Volfa (přezdívané Wervolfa). O patro výš country hudebník. Kažždý den cvičil na banjo; ovíkendech přijeli různí spoluhráči, a jeli nonstop i s pianinem a bicím.
  Pokud před den zemdleli, o kulturní vyžití se postarali spoluobčané preferující čerstvý vzduch a tlupové seskupování, včetně tanců, zpěvů, občas bitek…

  Jestli by nestačilo ten byt vyměnit za nějaký jiný ?

 416. Bůh buď Ukrajině milostiv!

  Bývalý gruzínský president Saakašvili se v Kyjeě stal hlavním koordinátorem dodávek zbraní!
  Sákra, to bude kšeft jak noha, chce se říci… Pokud jeden nezačne uvažovat, kam všude z toho Kyjeva ty zbraně poputují…

  …Michail Saakašvili byl gruzínským prezidentem, nyní je poradcem ukrajinského vedení. V této funkci bude koordinovat zbrojní dodávky ze zahraničí. Prozradil to sám Saakašvili v noci na dnešek v rozhovoru s ukrajinskou televizí. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko v pátek postavil gruzínského politika do čela „konzultativní mezinárodní rady“ a jmenoval ho svým osobním poradcem…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-prezident-Gruzie-bude-v-Kyjeve-koordinovat-dodavky-zbrani-361948

 417. Sice je Saakašvili v Gruzii trestně stíhán, ale to jistě ničemu nevadí, a v Kyjevě perfektně zapadne…

 418. (507) Já mám sousedy jehovisty, čerstvě po svatbě. Zaplať pánbůh za solidní cihlový barák. Když člověk chce, lze neslyšet.
  (514) Počet mrtvých na počet občanů myslím vychází nejhůř pro Kanaďany. Kteří se, na rozdíl od občanů jiných států, mohli na vše vys..t a ani Němce před válkou nepodporovali, jako někteří jiní. U té příležitosti doporučuji p.t. čtenářům Farleye Mowata, „Ani pták nezazpíval“.

 419. Porošenko hraje o svou existenci, a nemá to lehké-v týdnu ho lehce popostrkovali v parlamentu, Jaroš příměří dodržovat nemíní a pro Američany je moc měkký. Měl by si dát pozor, aby se mu něco nestalo. Pád vrtulníku, nehoda …

 420. Ale je to docela personální nouze, recyklovat něco takového jako je Saakašvili. To nic lepšího k mání není ?

 421. Ad Porošenko.

  Nedovolil bych si vsadit ani zlámanou grešli na to, že se tato persona ve zdraví dožije konce tohoto roku. Čas se mu již krátí vůčihledně velmi rychle…

 422. (507) Odborná síla přes Židy mi hlásí, že žádné domácí sobotní hlučné rituály nemají. Kdo ví, s kým sousedíš. 😛

 423. NoName. Saakašvili je poslušnej, ohebnej a zajisté s významnými konexemi. Já jsem na tu „koordinaci“ žádostivá!

  Bohouši souhlas! Jenže zdrhnout není kam….

  Zajímavé je, že Jaceňuk sedí jak zajíček v jamce a neozývá se …. ?

 424. 528-Nulland vybrala Jaceňuka, volby nedopadly úplně dle očekávání, ale to bude zřejmě napraveno, náznaky už jsou.

 425. Je dost možné, že mu ty dioxiny vstřelil Putin z té zlomené tužky už v Minsku.
  Máme přece axiomy.
  Nicméně, není to Rusko, pro které Porošenko neplní plán, že ano.

 426. NoName, ad Saakašvilí. Zvážil jsi i tu možnost, že došlo k informačnímu šumu a Saakašvili ve skutečnosti Porošenkovi slouží jako dvorní šašek? Třeba mu pomáhá vybírat si namísto tanků kravaty… 😉

  Rputi, zdravím. Já také nepředpokládám, že by pan Petro Olexijovyč Porošenko někam utekl. Naopak si myslím, že svému osudu neuteče…

 427. Saakashvili se necim zivit musi. V Kyjeve i slouzil i studoval. Euromajdanil taky. Dobre se tedy mistne orientuje a muze radit.

 428. Jako vojevůdce také neměl nižádnou chybu…
  A s neotřelým použitím kravaty má taky bohaté zkušenosti…

 429. No jestli uspěje na Ukrajině, mohl by pak dělat revoluci ještě přímo v Rusku …

 430. Skimici,
  Ad 520 to je zajímavý video. Odhadují to tak na osmdesátý léta minulého století. Podle toho kabelu dálkového ovládaní, co s sebou vláčí. V současnosti už budou bezdrátový, připojeni k řídící jednotce přes WiFi, nebo bluetooth.

 431. a stalo se: “ Na debatě o svobodě slova v Kodani padlo asi 30 výstřelů, dva lidé byli vyneseni na nosítkách.“
  Někdo chtěl mít poslední svobodné slovo.

 432. Aha,
  asi jo. Ale když ono to vypadá jako péesdvojkovej kabel. Tak jsem si myslel, že na levý straně stojí nějaký děcko s konzolí PS2 a paří hru ve 3D. Že mu prostě komunita chtěla udělat radost, nebo tak něco.

 433. 🙂 no tady šlo o svatbu vňoučat šéfů šéfů. Vyšší level. Já tím jenom chtěl Schumimu oddůvodnit svůj návrh o vyztužení stropu 🙂 Zatím si děvčátka prostě roztomile zpívají s taťkou, ale přijde i tato doba.
  Bezdrát je ale používaný pro komunikaci dávno. Vezmeš koženej pásek, připevníš na to krabičku, do ní kus knihy, omotáš kolem předloktí, a na čelo a jedeš.

 434. Tfilin. Před zdí je stůl, kde Ti to na chvíli půjčej pokud to nemáš v kapse.

 435. Zpět – to byli Kosované minule, a už určitě budují. Nyní pachatel neznámý.

 436. 547 Ptakopysku
  Jj vybornej film a pritom si nedokazu vybavit ze jsem ho videl za komunistu. Nejakou nahodou az po. Dneska uz by to asi nenatocili.

 437. A ani není co dokupovat. Nějaký kulomet, nebo granátomet tam namontujou v každých armádních dílnách.

 438. skimici,
  tady šel až po hadráku. Taky je to jedinej film, kde Fuňéze mluví Krampol a ne Filipovskej

 439. Rputi,
  odhaduju, že to bude nejen pro britskou zbrojovku zajímavý test, jak dlouho ty transportéry přežijou bitevní vřavu a co proti nim postavěj opolčenci.

 440. ptakopysku, a jak dlouho bude trvat, než je někdo ukradne nebo zašmelí…

 441. Ahoj. Prosím, prosím potřebuju poradit. Moje lepší polovička projevila přání v létě zajet na Šumavu a procourat pozoruhodné přírodní oblasti – 4-5 dní. Jak známo, přání žen je potřeba plnit :-). Máte nějaký tip na ubytování – se psem (podmínka nutná)- ze kterého by bylo možno takové procourání provést ? Auto máme, kolo nepřichází v úvahu. Pěšky 15 -20, ba i více km není problém. Jakékoliv tipy uvítám :-). Chci ji překvapit a pečlivě to naplánovat.

 442. Rputi,
  myslíš, že ty transportéry dopadnou stejně jako český monérky? 😀

 443. Jsem o tom přesvědčena. Pokud je Saakašvili včas neprodá někam jinam….. 😀 😀

 444. Aerokarle, oni Jehovisti jebů hlasitě?

 445. Ty britské trasportér jsou lehké, a už jednou dostaliznich Ukrajinci 10 podobných . Byly slavnostně předány armádě. Za týden už dva zkoušeli opolčenci.:-)

 446. Mepu je nachystán spustit novej web o Ukrajině, čeká na pžidělení domény.

 447. Teda, to je prdel… Co dokáže takový zcela mírumilovný kozomrd…
  „Izraelci zastřelili muslimského sebevražedného útočníka. Samozřejmě – ručníkáři položili jeho mrtvolu na nosítka a jali se vehementně „protestovat proti Izraelskému násilí“.
  JENŽE : „ZAPOMNĚLI“, že má mrtvola na sobě pořád tu NEVYBUCHLOU BOMBU,
  kterou měli být původně zavražděni židovští civilisté!“
  https://www.facebook.com/video.php?v=785288571522590&set=vb.100001243638341&type=2&theater

 448. PeSi, jestlipak někoho z nich napadlo, že Aláh je potrestal…?

 449. Něco pozitivního – včera jsem natankovala 30 ltr za 800. To už se mi dlooouho nestalo! 🙂

 450. 565 divny. Kde byla ta bomba? Ten neboztik v bilem vypadal netknute.

 451. 570 co je tam blbe? Ze je uz 12 let neplatnej? Jedna fotka jakehosi pasu bez souvislosti me Halle moc nepresvedci.

 452. PeSi,
  nevímproč mě tak napadla Arnoldova věta: „A Leo Prďoch se ještě jednou uprdne.“
  Jestli tedy náhodou není v Izraeli znám film Poslední akční hrdina, přesněji řečeno scéna, kde „náhodou“ při přestřelce umře Leo Prďoch a jeho mrtvola je natlakována ukradeným superultramaxi jedovatým plynem, aby při pohřbu explodoval a zabil všechny členy nepřátelské mafiánské rodiny.
  Třeba má někdo v izraelské armádě akční smysl pro humor.

 453. Skimici,
  je to sranda. Je to fotka herce, kterej boxoval coby ruskej boxer proti Tomu boxerovi, co ho hrál představitel Ranba.Rocky Balboa : Tedy západní herec

 454. Skimici, zkus přečíst jméno a příjmení z toho pasu v azbuce. Já snad ještě azbuku znám, ale tohle nepřečtu. Při vší snaze. Přepisu v latince to neodpovídá ani náhodou.

 455. 567 Rputi, to abys v létě měla na co vzpomínat. Cena ropy leze nahoru a v sezóně je benzín dražší.

 456. 574 Foundry. To je pravda. Taky layout je jinej ale co ja vim co bylo platne v 98. Ja jsem to otevrel se zvedavosti co Porosenko predlozil a netusil jsem ze se Hallovi chce poranu zertovat.

 457. 565 PeSi, otázka je, jestli je to autentické nebo složené z záběrů dvou na sobě nezávislých situací.

 458. Schumi, já o tom kdysi četla jako zprávu s Izraele, video k mání nebylo.
  Další možnost by byla, že měl kolegu, ten se zapomněl, šel protestovat a při té příležitosti vybouch!

 459. 520 Skimici nemají. A ježto nejde o starou zástavbu, stropy jsopu nízké, 265, tak to nejde.
  521 Matzurko, jsou. Ano, stačilo. Jsou s tím spojené nemalé transkační náklady, které jsme už jednou měli. V případě svj i daň z převodu nemovitosti. To se párkrát přestěhuješ a máš hovno. Dá rozum, že majitelé státu preferují formy bydlení umožňující větší dojení. Měníš-li vlastní, platíš daň z převodu, jsi-li v nájmu, platíš nájemné zvýšené obsahující i daň z příjmu pronajímatele (nájemní bydlení považuju za provizorium). Ekonomicky nejvýhodnější je družstevní bydlení, ale v současnosti má právní rizika, která majitelé státu vítají. Sleduju snahy brát lidi u huby, hrozí majetkové daně zatěžující hlavně nemovitosti, protože to je majetek zjevný a neukrytelný. Vyjma případu stěhování, bydlení ovčanů ve vlastním je pro majitele státu nevýhodné. Proto také nečiní nic proto aby ochránili jejich vlastnické právo založené zápisem v katastru alespoň na úrovni, kterou je chráněn bankovní účet. I vyvlastnění je snadné, stačí změna zápisu.

 460. 562 Rputi, však to zase začne, ti za Louží to tak nenechají.

 461. Je to Fake, Pokud by ho zastřelili, byl by zakrvácenej, a pokud by ho převlíkali, všimli by si nálože.
  A v 1: 24 minuty jsou vidět nosítka s mrtvolou na zemi, a vypadá neporušená. Mít na sobě nálož, nezůstal by z mrtvoly ani mastný flek.

 462. 552 ptakopysku, rabi Jákob je jeden z našich oblíbených. V korektním dnešku by to už neprošlo. Krampolův dabing se mi zprvu moc nelíbil, pak jsem si zvyknul. Krampol podal výborný výkon.

  Včera shlédli „Banáni“ Woody Allena. Stále aktuální. Úžasně jsem se bavil.

 463. Hale, oni jen mrtvého zabalí do lajntuchu, takže ta krev nemusela být vidět, ale moc by z něj stejně nezbylo. Já to tipuju na nějakého kolegu.

 464. Schumi 580, nepochybuju.
  Biden prý dostal v Bruselu hysterák a řval, že se mu ta Evropa hnusí, nebo tak něco. Holt mu Andělína šlápla do báboviček! 🙂

 465. Rputi,
  tipuju minometnej granát, nebo raketu z vrtulníku. Do pohřebního průvodu.

 466. Halle,
  já bych se třeba teď bál letět přes Ukrajinu jakýmkoli civilním letadlem.

Komentáře nejsou povoleny.