Žně uprostřed zimy – kdo to má?

Tak nám sice nezastřelili Ferdinanda, ale postoupili Zeman se Schwarzenbergem do druhého kola. Rozpoutá se mediální uragán a smršť úvah.

 A teď budou  mít všemožní i nemožní sociologové a poblitologové v každém případě opravdové zně. Třeba už snad dva měsíce jsem neviděl Vladimíru Dvořákovou. Ale možná je to moje chyba, protože se málo dívám na televizi obecně a ČT zvláště.

Však si teď vezměte takovou zásadní událost – Nečas se Sobotkou podpořili do druhého kola Schwarzenberga. I já, sedlák, bych z toho klidně udělal studii na dvě ( a kdyby to někdo zaplatil i na více) normované stránky:
– proč ho podpořili? Je pravicový? Není. Ale je to koaliční partner a to se sluší.Kromě toho nemají rádi Zemana. Další důvod je, že voliče pokládají za masu bez vlastního názoru (to už déle)… i když při dnešním výsledku by se o tom asi nechalo pochybovat.

Dále jsou nejméně čtyři možnosti:
— a) disciplinovaní voliči ODS je poslechnou – otázka je, zda to ta 2,5 % ovšem vytrhnou.
— b) ostatní začnou přemýšlet a konečně je napadne, že chceme-li mluvit o společenském a hospodářském marasmu současnosti a nutnosti změny, je za to místopředseda vlády plně spoluzodpovědný a tedy žádnou změnu ( jako český Obama-Dienstbier) nenabízí.
— c) ti co nepřemýšlí a přesto přijdou k volbám si řeknou: Nečas doporučil? A na just ne!
— d) umělecká fronta, které až do teď bylo všechno jasné, zpozorní a znejistí, jestli není někde něco špatně když ho protěžuje Nečas.A Zemana volit nemůže, protože ho volil Klaus, to dá rozum! Teď bábo a dědku raď! Tak ti přemýšlivější zůstanou doma.

No řekněte : je to podpora nebo polibek smrti? Koho bude ve druhém kole volit Pehe??
(to by mě fakt zajímalo, já bych si hned vsadil pár stokorun na toho druhého na vítězství o krátkou hlavu…)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 001 komentářů u „Žně uprostřed zimy – kdo to má?

  1. 1001
    Halladin says:

    Pane schumachere,

    Může, nebo musí ? Moje možnost předpokládá „spolupráci“ st. Zástupce a soudu, pŕirozeně.
    Ja vím , že to zní paranoidně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *