1.Máj 2013

a přespříští první máj už zase bude stát na Letné na tribuně.
Nebo ne?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

782 komentářů u „1.Máj 2013

 1. maYda – 695 – ale on nikdo autorství Klause nezpochybňuje. Celý ten spor je výhradně o tom, kdo způsobil, že sám náčelník vydával takové pokyny.

  A pokud by se prokázalo kupříkladu to, že si někdo článek II. koupil, lze patrně popotahovat soudně toho, kdo to do amnestie dal a náčelníkovi k podpisu předložil. Není podstatné, zda o tom náčelník věděl nebo ne, ten stejně není z výkonu své funkce odpovědný.

 2. OT, když jsi Šumaváku, načal ty petice – dnes je výročí otevření Eifelovy věže a to se taky neobešlo bez petic umělců, kterým se jaksi Eifelovka nezamlouvala.

  já bych řekla, že to je docela hezkej precedens, že ne vždy vědí ty ušlechtilé duše všechno nejlíp. 🙂

 3. Pavle,
  jak to, že nezpochybňuje? Když se hledá autor, tak to znamená, že autor není. Tudíž Klaus může vykřikovat desetkrát, že je autorem, zjevně mu nebylo autorství přiznáno. ještě aby jo, syčákovi sebestřednýmu, chce se chlubit cizím peřím 😀

  A co trvat na výkladu, že za amnestii a její autorství zodpovídá prezident republiky?

  A kdo je prezidentem republiky? Zeman. Tak za to může Zeman 😀
  Ale má tu výhodu, že si může sám sobě udělit milost a tudíž nemusí být vydán katu. 😀

 4. “Nepozvala ho do Otázek Václava Moravce, aby se mohl bránit nařčení advokáta Hasenkopfa. ”

  Kocour je “advokát”?
  Měla jsem za to, že advokát je právník, který se věnuje zastupování klientů před soudem a že se něčím takovým kocour neživí.

  Nemám v tom jasno já nebo novináři?

 5. MaYdo, samo, že to novinářskej poplet, respektive, jak je jejich zvykem, v rozdílech významu slov se moc nevyznají,
  A Blažek kecá, Moravec výslovně uváděl, že MS zváno bylo, leč nemělo čas ani zájem.

 6. No, v tom 704 nemají hlavně jasno novináři.

  1. ČT pozvala 1. náměstka Voláka do pořadu
  2. 1. náměstek se omluvil, že v tu dobu zastupuje MINISTERSTVO (což nutně neznamená osobně ministra) na Pankráci
  3. Ministra Blažka do pořadu ČT nepozvala.

  Fabulace v tom smyslu, že by se Blažek nemohl dostavit i kdyby byl pozván, je poměrně slabomyslná, protože zcela zjevně měl volné odpoledne. Do ČT ho nikdo nepozval a na Pankrác nemusel, protože tam zastupoval ministerstvo jeho 1. náměstek.

  Neschopnost pochopit psaný text se dá tolerovat u presidenta, u ministrů a u politiků obecně, ale u novináře je to jaksi na pováženou. 🙂

 7. maYdo,
  ale Klausovi to autorství museli aspoň částečně přiznat, když tím všechny velezradil 🙂 ?!

 8. Tak nějak v těhle souvislostech jsem si vzpomněl na zapálení Říšského sněmu a následný proces s Jiřím Dimitrovem…

 9. (708) Pak je ovšem otázkou forma pozvání a proč si to Volák s Blažkem neřekli. IMHO se jim tam nechtělo oběma.
  Moravcovi mimo to nevěřím ani “dobrý den”, i když, s kocourem se celkem krotil.

 10. AeroKarle – no říct si to sice mohli, ale pozvání do ČT má předpokládám nějakou štábní kulturu a minimálně ministra by měli asi zvát jmenovitě. Nikoli stylem “pošlete nám sem někoho a dohodněte se mezi sebou, jestli to bude ministr nebo jiný šašek…” 🙂

 11. Jo, to souhlasím, ale to by člověk musel vědět moc detailů. Zda zvali nebo nezvali ministra, zda Volák nebyl náhražka ……

 12. Divil bych se, že by Moravec zvaného nejmenoval, kdyby nějaký konkrétní byl a IMHO hovořil jen o “zvaní zástupce ministerstva”.

 13. MAtzurko, to není potřeba.
  Kdyby byl autorem, určitě by velezradil. Proto je třeba ho popotahovat za velezradu i kdyby s tou amnestií neměl nic společného a do televize by to přečetl Jakl. 🙂

 14. 2 Šumavák – ad 686 – když už je řeč o Koudelkovi, nějak mi tam chybí prohlášení “kde je ten prďola, co tady čepuje to pivo?”
  Popř. “Slezte s toho lustru, Donalde, vidím vás…”
  Aby pak mohla jistá nejmenovaná kancelář prohlásit, že k podobným přehmatům dochází maximálně 3x za deset let…

 15. Dobrý večer,
  Blažkovi to ČT vynahradí dnes večer v 10, bude mít prostor vysvětlit, čí byl počítač Koudelka.
  Tak mi napadá, kdo psal Zemanovo prohlášení k podkladům od Kocoura, nebyl to nakonec Koudelka? Ani bych se nedivila…

  To Koudelkovo prohlášení je docela dost servilní ke Klausovi, asi má být za co vděčný. Že by nakonec měl pravdu Pithart, který při jeho schvalování k ÚS prohlásil, “pan Koudelka je politikům k mání… je ke koupi”.

 16. No a jinak – zjišťuji, že zcela nepovšimnuto zapadlo, že naše jelita prosrala další zápas… Ono, ostatně, proč taky ne? Vždyť už je to snad téměř samozřejmost…

 17. Tak, ministr spravedlnosti neví kdo psal abolici(čl. II ) nejspíš si ji napsal sám Klaus je to brnkačka (něco jako jako vyměnit stěrač u auta, ten si vymění Blažek sám s něčím závažnějším jde do servisu) nebo sekretářka. Koudelka má počítač na MSp od 13. 3. tohoto roku, do té doby tam žádný neměl. Ministr vůbec nevěděl, že se amnestie připravuje a nezajímalo ho to, dokumenty létaly sem tam ale ne z ministerstva. Zítra v přímém přenosu se bude dohadovat Koudelka, Blažek a Hasenkopf ( v životě jsem ho neviděl, rád ho poznám)kdo byl autor čeho. Blažek z celého udělal grotesku.

 18. 721- nakonec by se mohli domluvit, že se amnestie napsala sama a Klaus ji náhodou našel a podepsal. Koneckonců Klaus podporoval Zemanovu kandidaturu dost vehementně, pořádají spolu obědy, prokazují si drobné velvyslanecké službičky, nechápu, proč se nějakou amnestií vůbec zabývají. Jedině snad- a to je dosti pravděpodobné, že se Zeman snaží očistit Klause od viny z amnestie tím, že celé dílo svede na úřednický kanonenfutter a pojedeme dál po cestě tiché opoziční smlouvy.

 19. Chápu,že pan Ebr je váš kamarád a tak se ho snažíte legračníma přirovnáníma o Kostnici bránit,ale co bránilo panu Ebrovi,aby na nesmysl pana Mynáře nereagoval hystericky jako ženská v přechodu,ale v klidu odvětil “ano,byl jsem ve věci konzultován,ale celkový výsledek je práce presidenta”.Na to by přece nikdo nemohl nic říct.Nevím,jakou hru rozehrává,ale chová se jako nedospělé děcko(jaký rozdíl proti chování profíka Koudelky),ale jestli si myslel,že Zeman nechá padnout svého kámoše Mynáře kvůli nějakému úředníkovi z kanceláře ve sklepě,tak to fakt nevím,na jaké planetě se narodil a to,co se mu teď děje si plně zaslouží.Alespoň se probere.Mimochodem jako Zeman by se zachoval každý šéf,kdyby zjistil,že si vrátný moc vyskakuje.

 20. Andy – 722 – tahle úvaha nedává moc smysl. Klaus jaksi nepotřebuje z ničeho očišťovat. On je autorem, celou dobu to prohlašuje, amnestii vyhlásit mohl a není za ní nijak odpovědný. V tomto ohledu Ústava hovoří celkem jasně. I kdyby si Klaus napsal amnestii úplně sám a měla by jeden jediný článek “1. Pusťte úplně všechny a zastavte úplně všechna trestní stíhání i rozpracované případy” tak by to bylo v pořádku a nemusel by se nijak “očišťovat”.

  Taky se Klaus podle toho celkem chová a na rozdíl od Blažka, Nečase či toho Koudelky ani nevypadá, že by zrovna sral (dámy prominou ten výraz) ježky proti srsti.

 21. 723- lid viní KLause, tedy je třeba ho před lidem očistit. Myslím, že to tak úplně nesmyslné není. Na druhou stranu, skutečně nepodezírám naši vládu, prezidenta atd. za intrikány schopné dlouhodobých koncepcí, kdoví, proč se ten bordel děje.

 22. Ale moje uvažování je možná mylné, neb pořád hledám v počínání těch trotlů nějakou logiku.

 23. 722 Nóó ono SE umí věcí. Se uklidí, Se uvaří, Se naučí… vedle toho je amina brnkačka 😀 😀

 24. Andy, buďte realista.

  Klause u značné části lidu očistit nelze, protože je to tuneldědek, otec privatisace, zloděj tužek, čert co zbídačil národ a vůbec debil na kvadrát.
  U zbytku lidí (zejména u nás realistů) žádné čištění nepotřebuje, protože to není debil na kvadrát a amnestie byla celkem v pohodě.

  Krom toho, Klaus je už víceméně minulá veličina. ODS fakt znovu bačovat nebude, novou stranu taky asi nezaloží a presidentem se znovu nestane. Kdyby nebylo toho cirkusu s amnestií, tak už si na Klause skoro nikdo ani nevzpomněl.

 25. Také je možné, že je třeba za každou cenu před médii očistit ( ochránit) Koudelku protože je zájem, aby se stal ústavním soudcem nebo podobnou figurou. Jejich logika je nelogická…

 26. 728- ale na Koudelku by nikdy nedošlo, kdyby Zeman s tím svým fámulem nevytáhli kocoura z pelíšku. To už je nelogické i na trotly.

 27. Ještě mynulý týden to tak nelogické nebylo jen k Mynáři se jaksi nedostala ta správná informace v pravý čas. Tak se Junáci snažili seč byli leč netušili, že Kocour je kocour a není ovce. Maj to starostě ti vrcholní ústavní 😀
  😀

 28. Andy – 729 – už jsem to psal někde kolem 500 (nebo tak nějak). Většina lidí tady na blogu dělá IMHO chybu v tom, že přeceňuje inteligenci politiků. Vím, k tomu inteligentní člověk ve společnosti dalších inteligentních lidí snadno sklouzne, protože si prostě nedokáže představit, že mediálně známá a celkem vysoce postavená figura by mohl být úplný blbec. Větší omyl si lze stěží představit…

  Já bych se osobně držel spíš té konspirativní varianty ve stylu “Hele, za dvacet míčů to tam šoupnem, dědkovi to dáme k podpisu a pohoda. Co ? Jako že by to ten ňouma Přesčas vodmítnul spolupodepsat ? Ale hovno, ten to ani číst nebude, jsou Vánoce a krom toho je takhle malej a řeší náký eurosračky s Kalousem, tydle prkotiny ho fakt neberou…”

  No a ono čistě náhodou spadlo hovno na větrák a někteří holt mají problém najít svojí prdel vlastníma rukama.

  Není třeba hledat dlouhodobé záměry a odhalovat plány v plánech, když příští rok budou volby a čas na zaplacení úvěrů se krátí a koryta se začínají zdvihat. Vždyť o peníze jde vždycky až v první řadě… 🙂

 29. Kačeno – 730 – viz moje 727.

  Určitou skupinu voličů má jistou a určitá skupina bude vždy ostře proti němu už z principu. Nebo snad máte pocit, že v ČR existuje nějaká významná skupina řekněme nerozhodnutých voličů, kteří by sice Klause rádi volili do EP, ale ta amnestie jim tak nějak vadí a kdyby se vyžehlila, tak by ho volili ? 🙂

  Pokud o někom takovém víte, pošlete mi kontakt. Rád poznávám nezvyklé formy života 🙂

 30. Mimochodem, z úplně jiného soudku.

  Pokud byste si někdy něco kupovali v nějakém e-shopu a dostali byste pomatený nápad nechat si zásilku doručit zbrusu novou službou České pošty “Balík do ruky”, tak na to rychle zapomeňte.

  Zkusil jsem to jednou (čistě náhodou, na webu to měli jako default volbu) a již nikdy více. Zásilka měla být doručena do firmy (kde je od cca. 9:00 ráno do cca. 21:00 večer vždy zhruba 5-10 lidí) sídlící v baráku, kde je vrátný přebírající poštu a vůbec dozorující objekt 24/7/365.
  Přes to všechno jsem dostal SMS a následně mail, že ve čtvrtek 2.5.2013 kolem 14:00 nebylo možno zásilku doručit, protože na cílové adrese nebyl nikdo zastižen. A že si jí mám tedy přebrat na poště XYZ.
  Následnou kontrolou v systému správce budovy, kam se zaznamenávají i pokusy o doručení, které se nepovedly, bylo zjištěno, že NIKDO z ČP se toho dne ani nedostavil, aby se pokusil zásilku doručit.

  Takže u mně osobně, ČP již nikdy víc…

 31. Koudelku přeci nikdo chránit před “autorstvím amnestie” nemusí,sám řekl,že sice autorem není,ale podepisuje jí i dodatečně a se vším souhlasí.Kdyby toto samé řekl i pan Ebr,žádná znovu-kauza o amnestii se neděje.Celé to dělá dojem,že při vědomí kopaček z Hradu se hraje hra “já něco vím a spadnout na hubu se mi nechce,postarejte se o mne”.Takovej trouba by si ale opravdu měl dávat pozor na přechodu pro chodce,neřízenou střelu nemá rád nikdo.

 32. Pavle …. Tva 732…. Nevylucuji, ze tomu tak bylo, spise bych to povazoval za nejvice pravdepodobne, jen mne zarazilo, ze se takhle jeste mluvi. Myslel jsem ze doba nakupovani fotbalovejch muzstev, pozemku s magistratu, vymeny bonu za dolary a obrace, ci ze uz dziny jsou v kazdem kramku, co neni vecerka….. Takhle se snad naposledy kupoval Tykac Mosteckou Uhelnou, ale amnestii? Ja vim, mozna opet jsem opet mimo, kdyz si myslim, ze se dnes obchoduje mezi kavou a konakem s vyhledem na more, kde nejsprostsi slovo je lehke povzdechnuti nad rannim oparem, ze jako neslezl drive a neni videt na vzdalenejsi jachtu, kde se koupa mlada milenka 😀
  Ale samozrejme vysledek je stejny, jen ten proces se mi zda uz jiny….. Ale v kotline je vsechno mozne, i to, ze pan prezident pred Vanoci, nasel , kdyz jel metrem, kufrik s amnestii na sedadle ridice, ci mu ho poslal priznivec nevyplacene. Je jeste vice pozoruhodne, ze uz zaznivaji i hlasy, ze to je snad Brusel ktery ho chce znicit, protoze se boji, aby nekandidoval do evropskeho parlamentu….. 😀

 33. PeSi, naopak ne zase prohrali….. Ty snad proti hokejistum neco mas, ze ano….. Tedy proti sportovcum obecne, ale prohrala to, az na ty Hudlerovi chlapce, cela koncepce ceskeho hokeje. Tak se dnes uz davno nehraje. Kde byla agresivita, kde byla strelba, kde bylo dohravani souboju? Kde byl HOKEJ? No kde by byl…. Umrel…..na druhou stranu, je zasadni videt, kdo za to muze a kdo by mel letet. Vzdyt tyanove hrajou hokej ve svych klubech uplne jinak a hlavne moderneji. Tohle co predvadi je jen a pouze chyba trenera…..to je mozne vztahnout na jakekoliv tema a celkemmbez problemu vyvodit zaver. Napred leti managment a pak se uvidi. V politice by to melo byt taky tak.

 34. Dobré zas ráno… 2 Jirka původní – no, já jsem hokej (a další sporty) přestal sledovat asi před 15 lety, když jsem zjistil, že za hodně peněz je opravdu málo muziky. Hoden jest dělník mzdy své – ale úměrně k vykonané práci. A za ty prachy, co berou, by se měli sakra snažit. Gladiátor je práce jako každá jiná… A je mi úplně jedno, kdo zavinil, že sám náčelník dával tak zvrácené rozkazy.
  Jo, za starejch Aztéků, to byly časy. Prohravší mužstvo bylo hned po zápase obětováno bohům za lepší úrodu – tak se holt snažili víc…

 35. 736-chybí nosiči vody typu Rolínek. Chybí ti, co se nechávají osekávat před brankářem, aby rozbili bránící blok mančaftů jako jsou Švýcaři. Máme útočníky, kteří 5 krát obkrouží útoční třetinu soupeře, ale co z toho ?
  Není to první takový začátek šampionátu, tak třeba ještě Lojza něco vymyslí.

 36. 732 PK ani já to nevylučuju. Jenže že by takhle dokonale předvídali selhání celého systému? Že si toho nikdo nevšimne a nezareaguje? Možná, že jsem pořád velmi naivní. Třebaže v jiných případech vím, že se znalostí fungování systému, vhodný impuls ho může spustit jako mince vhozená do orchestrionu.

 37. Pavle K.
  u nás “Balík do ruky” funguje tak, že mi přijde zpráva od odesílatele, že balík předal pošťákům. Večer přijde SMS, že pošta balík převzala. Druhý, nebo třetí den ráno přijde SMS, že balík je na dodací poště a že mám očekávat. Odpoledne přijde SMS, že balík nebylo možné z technických důvodů doručit. A pak některý z dalších dnů balík přivezou už bez esemesky.
  Druhou, daleko příjemnější, variantou je, že pošta nepošle vůbec žádné upozornění a druhej den v devět ráno vám mlátěji na dveře, že doručujou balík.

 38. 740-no ono ještě existují i zábavnější kombinace, třeba mi dojde SMS, že je balík na poště v X. Jenomže on tam není. Pak pošta dlouho hledá, a zjistí, že je ve městě Y. Tak vyrazíte do města Y. A tam se tváří, že nic. Pak se zjistí, že Máňa ho přece jenom poslala do X, ale nepřecvakla to v počítači.
  Ne ne, poštu ne. Za ty samé peníze existuje asi 1000 lepších způsobů doručení.

 39. 733 Dobrý den. Při ranním commutingu a car poolingu jsem jednoho takového potkal 😉
  Klaus ano, až na tu aminu. Jsme dělnická třída a volba je mezi dělnickou stranou a svobodnými 🙂
  Jak jsem koupil, tak prodávám: ODS se potom, co v ní není Klaus, na dělníky (živnostníky) vykašlala.

 40. (732) ” “Hele, za dvacet míčů to tam šoupnem, dědkovi to dáme k podpisu a pohoda……”
  Velmi reálná možnost, ovšem skutečnou možnost mělo asi jen dost málo lidí, to by věděl kocour.

 41. Tak to jste mne naplnili zvědavostí, s tím “balíkem do ruky”. Já si tak zrovna něco nechal poslat, už mám mail a SMS, dnes by měli doručit. Naštěstí na to nespěchám.

 42. Dobré ráno,

  “Ale moje uvažování je možná mylné, neb pořád hledám v počínání těch trotlů nějakou logiku.”

  V tom bude asi ten proiblém :-). Ale nic si z toho nedělejte, Andy, myslím, že zdaleka nejste jediná, komu to nedá hledat v konání politiků nějaký ten smysl a cíl.

  konec konců, kdybychoms e uměli vžít do jejich myšlení, tak n ejspíš sedíme v parlamentě a po ministerstvech.

  Pavle, my teď zrovna spolupracujeme s mimopražským externistou a ten chce zase všechno posílat jako “balík do ruky”. Že prý mu z pošty zavolají, kdy to mají donést, pak zavolá doručovatel, že už je na cestě a do dvaceti čtyř hodin po doeslání má zásilku v ruce. Vždycky, když mu volám, že mu něco posílám, tak připomíná, že “balík do ruky”.

 43. Teď tlachá, nebo lépěji řečeno chraptí Marvanová na ČR2. Nemyslí si, že amnestii psal kocour.
  Domnívá se, že by veřejnost měla vědět, kdo může za to, že náčelník vydával zvrácené rozkazy.
  Má názor, že ten, kdo napsal Klausovi amnestii, by měl být potrestán, pokud došlo amnestií ke spáchání trestného činu.
  Sou to věci…

 44. Dobré ránko!
  Já si na zdejší poštu stěžovat nemůžu – tedy po té, co jsem si je vycvičila.

  P.S. Koukal někdo na události komentáře? Byl tam Blažek a Drtinová prý překonala samu sebe.
  “I tak jsem ale stejně jsem přesvědčený, že by ta paní, zvláště pak ve studiu veřejnoprávní televize, rozhodně neměla létat na koštěti!” (Havránek)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *