1.Máj 2013

a přespříští první máj už zase bude stát na Letné na tribuně.
Nebo ne?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

782 komentářů u „1.Máj 2013

 1. Dobré ráno vespolek,

  omylem jsem si ráno přečetla na NP článeček pana Jemelíka. PavleK, pokud hledáte alternativní formy života, tak tam ten kousek máte. Ale udělá se vám asi šoufl, stejně jako mně…… 🙁

 2. 743: Kolik divizí má dědek, kdyby to prasklo? … Nemá ani čeku.
  749: Dával jsem včera, jiné články se mi líbí, tady se zastává prezidentů, ministra a předsedy vlády.

 3. Rputi,
  já koukala, Drtinové k překonání sebe samé vydatně pomohl ministr Blažek. Stojí to za shlédnutí, přirovnal sepsání čl. II aminy k výměně stěrače na autě …..

 4. (749)proč, Matzurko ? Asi se řídím Terenciem(“Jsem člověk, nic lidského mně není cizí”), neb mne něco podobného jako Jemelíka napadlo, když jsem v OVM sledovala vehementní kocourkovu obhajobu vlastního návrhu a stejně vášnivou kritiku konečného znění (a to si v duchu toho, co o Klausovi vím nejen z médií a klábosení v diskuzích, myslím, že opravdu konečné znění vzniklo tak, jak Klaus, Hájek a Jakl potvrzují 😕 Jsem tedy “alternativní jedinec”, protože se bez mučení přiznávám, že vnitřní pohnutky lidí neznám (někdy, jak jsem si již mnohokrát ověřila , své skutečné vnitřní-tajné pohnutky- neznají ani oni sami)? Samozřejmě vítala jsem kocourovo rozhodnutí veřejně obhájit svou “profesionální čest” , jenom nevím, zda výsledek bude odpovídat tomu humbuku 🙁

 5. Tak jsem se podíval na souboj Drtinová-Blažek. Můj závěr: Drtinová je čarodějnice a Blažek je značně nervozní trouba. A důvod nervozity vidím v tom, co zde naznačil Schumacher.

 6. No jo hokej, golf….. tenis….. A mnoho dalsich sportu je docela dobre placeno. Samozrejme by meli dostavat , Pesi, daleko mene a v podstate by meli jeste platit lidem, co na ne koukaji, jak jim to jde. Zcela souhlasim. Samozrejme bychom mhli pokracovat dale, nejen sportovci, ale taky lide co delaji svoji praci, tak nejak nekvalitne, nebo treba pani v pokladne, nebo kvetinarka, ….. Proste je to slendrijan, ze to tak je. Bylo by dobre vytvorit nejakou tabulku, kdo kolik ma dostavat a za co, pak by bylo na svete krasneji. Treba by hokejiste hrali daleko lepe a zaslouzili by se o svuj, zcela nezaslouzeny, nyni, plat

 7. Jirko, já ti rozumím úplně přesně a nemusí mi to nikdo překládat do češtiny. Když mi dají deset milionů dolarů ročně, tak to za toho Jágra vezmu taky.

 8. 754 chápu Kocourovu ctižádost i ješitnost posílené vědomím, že přijetím návrhu by nedošlo k tomu k čemu došlo. Ano, nedošlo. Soudci by nadávali a prezident by byl veleben za moudrost. Jenže byl nějaký jiný zájem. V politice nestačí mít pravdu. Ano, kolikrát kdo měl pravdu. Jenže to nestačilo. Víme,že politice je nutné mít moc. Víme, jak mocní zacházejí s pravdou. Aktuálně sledujeme v přímém přenosua stále se přesvědčujeme jak moc jsme naivní. Tím čím bychom se měli zabývat je Kocour. Bylo mu ublíženo, třebaže na tenký led ve svém blogu vstoupil už dávno a leckterým se znelíbil. Nyní mu to dávají znát. Ostatně, přečnívání je v naší kotlince zločinem. Navíc prokazuje, že je nevinný. To je dalším těžkým zločinem, protože ti, kterým bylo ublíženo jsou nenáviděni. Krom toho se odvažuje bránit. Takový úředníček jakýsi, místo aby pokorně a loajálně až za hrob snášel zvůli neloajálního panstva… Jenže to je riziko prvních řad bojové linie. Jak v boji tak v politice. Každá role, každá pozice má výhody i nevýhody. A regule. Z toho je třeba vycházet. Znovu a znovu se prokazujke, že nejen v tomhle zápase politici bezohledně bojují jen za sebe, za své zájmy. Tomu je nutno přizpůsbit svoji taktiku.

 9. Martine, ja bych to vzal taky…… Za pet mio , bych si najmul nekoho mladsiho a pet si uzil 😀

 10. Že se Blažek nebojí, že ho Kocour poškrábe a pokouše. To blázni i dělávají. Když Kocoura označil za blázna….No, když jednomu teče do bot, i blázen je dobrý, že. Je to zajímavá situace, Kocour by mohl bodovat.

 11. Schumachere…. Jakepak panstvo? To jsou voleni a nevoleni zastupeci lidu. Nemaji zadnou odpovednost a jedine co jim vadi, ze kde kdo rozviruje bahno a rozvecuje lampu. Panstvo, kdyz delalo veci spatne, take spatne koncilo. Co tyhlencty modromajackove a chlebickove navic maji nejaky problem se svou budoucnosti? Nikoliv, ….. Ale je to demokraticke a lid si zada

 12. 760 Jirko ppa etc, nejsi troškař. Padesátiprocentní zisk….Ano, velcí lidé si kladou velké cíle….

 13. Schumi – myslíš, že si někdo uvědomuje, že kdyby Kocour to obvinění na sobě nechal, že by mohl být žalován za velezradu on?
  A zajisté, že by se tací našli, co by žalovali, domnívajíce se, že takto se dostanou V.K. na kobylku…

 14. Tak Kocour na ministerstvo nepůjde, pan ministr vyšel se svou snahou nadarmo. Ovšem bude zajímavé poslouchat TK tamtéž – když už tak halasně zval všechny novináře. Drtinová včera byla domovnicí na pavlači, která sice právo nestudovala, ale rozumí mu do poslední mrtě. Splnila zadádní zaměstnavatele – rozhodit ministra. Nu a další ministr, tentokrát Jankovský zřizuje nový superúřad – všechny stavební úřady se vyjmou zpod křídel obcí a seřadí a podřadí se pod nově vzniklý centrální úřad pro povolování a zamítání staveb. Samozřejmě s centrem v Praze. Nebo Brně. To je jedno, prostě jedno centrum. Už dávno jsem tu psala o nastupující centralizaci. Ono se lépe vyjednává s jedním subjektem než s několika po celé republice. Tak kdo bude po financích a stavebních úřadech na řadě?
  Mimochodem: opět se bojuje proti korupci při přidělování SPZ. Nevím, ale je tady někdo, komu opravdu vadilo, že Franta měl spz 1X1 1111 nebo tak nějak? Je to hlava chobotnice korupce? Nebo se odvádí pozornost,protože SPZ se týkají většiny občanů a ti mají hry?

 15. Schumi,
  teď jsem zaslechl, že kocour má Blažka v paži a že na nějaké pozvání dlabe. Tedy slušně řečeno – prý prohlásil, že nepřijde, protože nemá o čem by se s Blažkem bavil…

 16. Tak poslouchám při práci veřejnoprávní mediální sračkomety. A tam je jasno:
  1) Klaus=vinen
  2) Kdo nepřišel=vinen.

 17. Originální Kocourovo vyjádření na FB:

  “1) O pozvání jsem se dozvěděl dnes v jednu hodinu ráno, v podstatě až v okamžiku, kdy mne média začala kontaktovat, zda se jednání zúčastním. Navíc na dobu, kdy se pan ministr chce konfrontovat, mám již dohodnutý jiný, pro mne důležitější program – díky obviněním, které vůči mně vznesl pan kancléř a ke kterým se včera bohužel přidal i pan prezident mám v posledních dnech program opravdu více než nabitý.

  2) Nevidím žádný rozumný důvod pro takovou schůzku, nevím, co by mělo být jejím výstupem. Můj postoj není postojem, je informací, tato informace byla sdělena a nějaké jednání nemůže na jejím obsahu nic sdělit. Nelze vrátit rozlitou vodu zpět do láhve.

  3) Rád bych pana ministra informoval, že nabídku zaměstnání v jeho resortu jsem již dostal, a to den předtím, než jsem na jeho resort ukázal. Musel bych být skutečně naprosto nesvéprávný, abych za daných okolností na něco takového přistoupil.

  4) Pokud si někdo na ministerstvu teď klade otázku „co tedy vlastně ten Hasenkopf chce“, tak tedy Hasenkopf chce, aby Hrad, ministerstvo anebo média vzali všechny tři dokumenty, to jest:

  a) můj konečný návrh amnestie z 28.11.2013,
  b) návrh napsaný na počítači s označením „koudelka“, a
  c) výslednou novoroční amnestii prezidenta republiky,

  a předložili je specialistům na trestní právo, aby ti posoudili a vyjádřili se, nakolik se všechny tři verze liší, resp. shodují. Zvláště prosím, aby se odbornící zaměřili na rozdíl mezi aboličními ustanoveními, to jest mezi:

  aa) čl. 15 mé verze,
  bb) čl. I verze napsané na počítači s označením „koudelka“, a
  cc) čl. II výsledné verze (tedy tím, který vyvolal tolik negativních emocí).

 18. Dano, mám několik známých, kteří mají tzv. papalášské značky. Ani jeden z nich není papaláš. Buď mají na dopravním známého nebo uplatili úřednici, protože chtěli vypadat líp – systém delší péro.
  Jenže lid je blbec, lid si to žádá. Není nic snazšího, protože tzv. panský kočí je stejný blbec z lidu a myslí si, že když na hejtmanském autě nebudou čtyři sedmičky, tak bude mezi kolegy panskými kočími vypadat méněcenně. Tohle fungovalo vždycky a když se sjely šestsettrojky nebo později šestsettřináctky, tak to byla debata na vysoké úrovni. 🙂
  Dneska je to jenom malá změna – Audi A8 nebo BMW sedmičkové řady.

 19. Nevím, ale je tady někdo, komu opravdu vadilo, že Franta měl spz 1X1 1111 nebo tak nějak? Je to hlava chobotnice korupce?

  Mně to vadí, pokud si Franta koupil SPZ od úředníka, protože si nepřeji, aby úředníci brali úplatky.

 20. Tučňáku – kdo nepřišel= vinen. Tedy když nepřišel zástupce MS do Otázek VM, je vinno ministerstvo. 😉

 21. (757) SChumi, “.. posílené vědomím, že přijetím návrhu by nedošlo k tomu k čemu došlo. Ano, nedošlo. Soudci by nadávali a prezident by byl veleben za moudrost.” . O tomto Vašem tvrzení si dovoluji velmi silně pochybovat 🙁 Myslím si, že “temné síly” byly odhodlané “osladit” Klausovo působení na Hradě za jakoukoliv cenu ,a Zemanovi ukázat “míru” jeho působení na Hradě .Naproti tomu Zeman chtěl “těžit” z přímé volby. Silně také pochybuji, že by si kdokoliv z Klasových spolupracovníků včetně Klause samotného (což nakonec přiznal) a nemluvíc ani o kocourovi, dovedl představit ten “řev” .
  Ale jak Vaše, tak moje úvahy jsou jen “řeči do větru” 😕
  A abych se přiznala : nejsem masochista a pro mne toto téma už je passé 😕

 22. No, já nějak nechápu, proč je někdo ochoten zacálovat úplatek za takovou pitomost, jako je shluk písmenek na SPZ….

  BYch spíš řekla, že je méněcenej, ten, komu to za to stojí.

  A jdu nahoru, jsem ráda, že už nebudu muset koukat na jakeší tlamu.

 23. westíku,
  mně se prostě nelíbí, jak Jemelík kydá hnůj na kocoura…. v podstatě všechno je spekulativní, ale staví na tom třetinu svého článku.

 24. Koukám, že Kocour si dost dovolil. Tady se hraje na politiku a on drze operuje s fakty. Aby nakonec z toho nebyla vládní krize tzv. amnestijní. Média se kloní na Kocourovu stranu a i méně chápavým začíná docházet jak to je.

 25. Pokud se média opravdu kloní na stranu pana Ebra,tak i těm opravdu méně chápavejším dojde o co tu jde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *