2015

Přeji vám všem veselého a příjemného Silvestra a v novém roce pevné zdraví, pevné nervy a aby se vám splnilo vše, co si přejete.

A nám všem, abychom příští konec roku oslavovali bez války v Evropě.

Vánoce, vánoce přicházejí

Jásejme přátelé…
Dnes opět prišel vlahý větříček – teda spíš dospělý vítr- od Alp , jménem Föhn a loupal mi perníček ! 🙁

Doufám, že allespon dva dny nebude doopravdy pršet, protože se tu točil a orval mi všechny plachty ze sena. Co bylo dobře připevněno,  je roztrháno, co se neroztrhla plachta, ale povolily úvazky, je pryč celá.
To miluji!!!
No alespoň zatím nelétal eternit ze střechy – ale musím se dojít podívat dozadu, abych předčasně nejásal…

Když nejsou metrové závěje (ty budou zase až v lednu) tak je jiná radost. 🙁

Jaká bude zima ?

Ahoj!
Já bych tu zimu od momentu zakázal! Leda mít trochu jistotu, že bude jako v Anglii, kde je přes zimu hlavní dostihová sezona…
A protože řezání, štípání a skládání dříví je psychicky nenáročná činnost, podobně jako kydání hnoje po třiceti letech praxe, tak mě napadlo…

EU zavedla sankce proti Rusku a vykřikuje, jak je nezruší a přitvrdí.
A Putin jedním rozhodnutím a pár slovy zase moc pěkně s EU vydrbal a to tak, že si to zřejmě ( podle ohlasů) mnozí politici ještě vůbec neuvědomují.

Mám na mysli causu Southstream:
EU zakázala Bulharsku ho stavět.
(mmch- ti bulhaři musí!! Brusel milovat, protože při přistoupení nesměli jednu JE dokončit a druhou zastavit a teď k tomu ten plyn…)
Na tomto základě oznámil Putin, že to respektuje a postaví teda plynovod do Turecka.
To, že VOEST Alpine a německé ocelárny přišly o kšeft a že v Bulharsku již leží 30 000 tun rour, je na tom to nejmenší!!!

Mnohem zajímavější mi přijde, že Bulharsko jako  člen EU přijde o transitní poplatky (od zemí EU) a EU přijde o přístupový bod(?) v EU a peníze za transit poplynou jinam.

Tedy na plynu (transitní poplatky) pro jižní část EU bude profitovat Turecko (EU peníze nezůstanou v EU!!) a kromě toho nebude přímý přístup, ale místo Ukrajiny bude mít ruku na kohoutu plynu pro EU Turecko – jako transitní země.

Turecko, které EU nechce přijmout, Turecko, které už do EU nechce…

Pro vás snad nemusím rozepisovat, kam až moje myšlenky došly.

No a dorazil to Miller (Gazprom), vyjádřením, že obchodní politika vůči  EU se mění, že vyhoví EU požadavku, že producent plynu nesmí být zároveň majitelem rour a rozvodů,  a že tedy skončí dodávky “frei Hof” ( to je to vyjádření OMV, že oni mají odběrný bod od Ruska v Degendorfu /Dolní Rakousko/ a jak tam Rusové dostanou ten plyn, je vcelku nezajímá) a odběratelé si koupí plyn na ruských hranicích.
A co si s ním dál udělají, že je jejich věc.Kudy si postaví plynovody, a jak si je zajistí, Gazprom vcelku nezajímá.

No fakt už mi chybí jen to rozhodnutí, že plynu může mít EU kolik chce, ovšem jen za ruble.A ty získá tak, že jimi Rusko zaplatí dodané zboží…

Zima bude tuhá, indiáni štípou dříví!
Myslím, že Vánoce nevánoce, udělám ještě pět metrů břízy.Pokud mě nevezmou záda…
(Doma topíme plynem.Z Rakouska.Ale já jsem zpátečník / 😉 / takže klasický kotel je stále připojen, sklep plný uhlí a v hlavním obytném patře jsou krbová kamna…)