2015

Přeji vám všem veselého a příjemného Silvestra a v novém roce pevné zdraví, pevné nervy a aby se vám splnilo vše, co si přejete.

A nám všem, abychom příští konec roku oslavovali bez války v Evropě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

966 komentářů u „2015

 1. 899 To je zajímavé a z hlediska těch vrahů to nedává smysl. Nemohl je ohrozit, byl evidentně těžce zraněný a zcela neschopen akce.
  Coup de grâce?

 2. Na CNN, France 24 atd. je pasáž, kde terorista střílí policistu ležícího na zemi přeskakovàna a policista rozostřen.
  Takže vidět v seriálu v 16.00 rozstřelenou hlavu je OK, realita z Paříže je tabu.

 3. 904 — Neumím posoudit, skimici. Navíc po něm šli oba zároveň. Koneckonců ho mohli pokropit taky přímo z auta (zdá se, že jiná auta jim v tom nebránila), ale viditelně neměli příliš naspěch. Ledaže by nebyli schopni mířené palby na pár metrů… To poklidné tempo je podivné samo o sobě, je-li pravda, že tam předtím stříleli deset minut.

  Mohl byste prosím sem napsat výtah z toho prohlášení? http://www.frontnational.com/ Anebo jej někde najít v textové podobě? Jak neumím francouzsky, rozumím jí jen nepatrné útržky.

 4. NoName,
  srovnáváte dvě zpravodajství ? Pokud seriál versus záznam z místa činu, tak bych tu rozdíl viděla – není to kvůli brutalitě, ale ten policista je skutečný člověk, se jménem, rodinou atd. Takže nepuštění celého záznamu či rozostření je aspoň trochu pieta.

 5. Událost je jistě otřesná, ale ve světě, kde se stala násilná smrt banalitou, ji média do dvou dnů nahradí nějakou novou senzací. Je to smutné, ale je to tak.
  Mimochodem, redakci prý hlídali policajti už několik let. Ničemu nezabránili , což mě utvrzuje v přesvědčení, že svět není bezpečné místo a že neexistuje účinná strategie, jak zabránit neštěstí. Proto jsou zcela zbytečné hysterické ex post akce jako hlídání přístupu do škol atp.

 6. ad 903 – ano, jednání nemělo nic společného s islámem. Tak pak je jediná možnost – měli kalašnikovy, tak to byli agenti Putina, aby se odvrátila pozornost od Ukrajiny.

 7. Matzurko, souhlas.

  Zveřejnění vraždy policisty bez jakýchkoliv úprav nebylo přijato zrovna kladně právě z důvodů piety a ohledů na pozůstalé.

  Quivis,

  to už v nějakej diskusi nějakej magor hlásal, že to je pomsta za kšeft s Mistralama.

  Taky někde nějací hrdinové spílali kreslířce, která pustila vrahy do redakce, protože vyhrožovali jí a malé dceři, že prý viděla, že mají zbraně a tudíž jim měla jim v přístupu zabránit.

  Vůbec je ta událost příležitostí k exhibicím magorů všeho druhu.

 8. Skimici ad 888 jaký nástroj?
  Ale to je dětsky jednoducHé! Zvýší se spotřební daň z pohonných hmot, tím stát získá peníze na pokles příjmů z deflace a zároveň tím zdraží vše, takže při správně vysoké dani není dvouprocentní inflace vůbec žádný problém! 😉

 9. 906 Zpátečníku
  jo aha, Marinae Le Pen.
  No v zásadě nic. Nezneužívá to. Jakože jestli chtěli aktem vyvolat strach, že se to nepodaří a barbarský islamismus a my všichni v jednom šiku proti atp. a že se o tom teď (militantním islamismu) bude moct mluvit, pojmenovat to, konec pokrytectví, třeba hledat odpovědi na to, odkud to přišlo a bylo financované, hájit svoji zemi, je právo občanů,.., blabla …

 10. tady asi nejzásadnější část
  “Libérer notre parole face au fondamentalisme islamique”. “Incontestablement, après cet acte ayant traumatisé la nation toute entière, la peur est là. C’est ma responsabilité de dire que la peur doit être surmontée et de dire que cet attentat doit au contraire libérer notre parole face au fondamentalisme islamique”, poursuit la leader frontiste. Pour Marine Le Pen, il ne faut “pas se taire et commencer par oser nommer ce qui s’est passé. Ne pas craindre de dire les mots : il s’agit d’un attentat terroriste commis au nom de l’islamisme radical”.
  “Le temps du déni et de l’hypocrisie n’est plus possible”, ajoute Marine Le Pen, qui conclut : “personne ne souhaite qu’une confusion soit effectuée entre nos compatriotes musulmans attachés à notre nation et à ses valeurs et ceux qui croient pouvoir tuer au nom de l’islam. Mais cet évident refus de l’amalgame ne doit pas être non plus l’excuse de l’inertie ou du déni”.

 11. Baubo – 908 – v tomto směru jsem mírným optimistou. Ono se totiž stalo něco dosud bezprecedentního. Islamisté si dovolili vztáhnout ruku na novináře a to tak, že hromadně.
  To jim média neodpustí, protože bude v hlavě každého novináře hlodat červík, že příště by mohl být na řadě on a to i doma, v teple své redakce.

  IMHO v tomto šlápli ti kozomrdi do velkého hovna. I ti nejdrsnější komunističtí bandité v Jižní a Střední Americe let 70. – 90. věděli (díky instruktážím od KGB), že se západní mediální velmocí (pátou či sedmou nebo kolikátou) je nutno jednat v rukavičkách.

 12. plus minus detaily ….
  “Release our word against the Islamic fundamentalism.” “Undoubtedly, after this act has traumatized the entire nation, the fear is there. It is my responsibility to say that fear must be overcome and that the attack should rather release our word against the Islamic fundamentalism” continues the National Front leader. For Marine Le Pen, it must “not be silent and dare start naming what happened Do not be afraid to say the words. He is a terrorist attack in the name of radical Islam” .
  “The time of denial and hypocrisy is no longer possible,” says Marine Le Pen, who concludes: “nobody wants that confusion is made between our Muslim compatriots attached to our nation and its values and those believe they can kill in the name of Islam. But this obvious denial of amalgam should not be an excuse not to inertia or denial. “

 13. 914 — Děkuji, skimici. Zdá se mi pramálo pravděpodobné, že by mainstreamové strany do voleb navrhly nějaké rozumné řešení (existuje-li vůbec), a je asi jasné, že dnešní vraždy v nich mohou Le Penové politicky pomoci. Nijak ale netuším, co se situací míní dělat, dostane-li k tomu dříve či později nějaký mandát. Pouhá dosavadní kritika politiky mejnstrýmu mi zde neposkytuje žádné vodítko, tato je již desítky let tak hloupá, že se na ni zmůže snad každý — tedy i každý trouba –, kdo se dokázal nějak vymanit z politické korektnosti. Proto mě zajímalo, co Le Penová říká v situaci, kdy to nemůže mít do detailu připravené (i když rámcově možná ano, s něčím takovým se jistě dalo počítat).

 14. Zpátečníku – již jsem to před časem četl a dokonce (zcela výjimečně) jsem na toho blba v diskusi i plným jménem reagoval.

  Jsou lidé, kterým nelze vysvětlit nic a lze pouze litovat, že nedostali kulku do palice oni, místo celkem nadaných kreslířů z francouzského komunistického listu.

 15. 926 — Aha, Pavle, já se do diskuse ovšem nedíval. Nojo, tím tedy můžeme míti za prokázané, že mezi žurnalisty je nejméně jeden blb. Kolik ještě?

 16. Údajně mají dva ze tří teroristů, co napadli ten časopis frnancouzské občanství.
  A Amíci chtějí vydat Polanského.

 17. 928 Polanského?
  To bych do něj teda neřekl. Zaskotačit si s dorostenkou to ano ale ne takovou hrůzu.

 18. Na druhou stranu, já toho Fendrycha tak nějak lidsky celkem chápu. Poté, co v minulých týdnech plodil slabomyslné traktáty na téma kterak se musíme ustrnout nad lidským utrpením a přijmout pár desítek tisíc muslimských imigrantů ze Sýrie, by asi vypadal jako úplný debil, kdyby dneska napsal něco o ošklivých muslimech. 🙂

 19. Zcela určitě většina, velká většina muslimů nejsou teroristi. Ovšem i to malé procento dokáže udělat neúnosnej bordel.
  Takže předběžná opatrnost, a taky proto, že košile bližší kabátu, ať seděj doma.
  Abychom nedopadli jako Srbové v Kosovu.Ve třicátém roce jich tam bylo 60% (Srbů)
  A dnes ?

 20. 930 Pavle,
  I am very optimistic, jak opakovaně říkal pan skorokomisař Miloš Kužvart.
  Nenajdou úkrytu mezi muslimy a kdekoliv se objeví, udělají jim ze života peklo. Místní autorita jim potom objasní, jakého strašného činu se dopustili a společně a neozbrojeni přijdou na nejbližší policejní stanici aby jejich jednání nakonec posoudil nezávislý francouzský soud.

 21. skimici – 933 – Tak já jsem v zásadě optimista (jak jsem už zmínil) a tak nějak předpokládám, že ti hodní muslimové (kterých je bezpochyby hodně) jim úkrytu nedopřejí a přinesou na nejbližší policejní prefekturu jejich nasolené hlavy, jak velí svébytný kulturní zvyk značné části této náboženské komunity. 🙂

  Z hlediska prostého pudu sebezáchovy by to bylo to nejrozumnější, co by umírnění muslimové mohli pro zklidnění situace udělat. A pokud tedy nemají koule ty nasolené hlavy přinést osobně, ať je pošlou DHL.

 22. No to jistě. Nicméně, dokud se barbaří a vraždí mezi sebou, je mi to celkem fuk. Zejména pokud tak činí nebo budou činit někde na území všelijakých ISILů a podobných reservací za tím účelem vyrobených.

  Proto dost dobře nerozumím tomu, proč byl údajně jeden z těch teroristů před časem souzen za to, že verboval ve Francii militantní islamisty a lifroval je do Iráku. Naopak, francouzská tajná služba jej měla za tuto činnost štědře honorovat a za každého vyexpedovaného islamistu zpět do písečných prdelí mu vyplácet štědrou apanáž. A až poslouží, nechat ho sežrat někde v tichosti na venkovském statku prasatům a najmout dalšího výtečníka za účelem dalšího export bussinessu.

 23. Pusťte si , až tam budou, z archivu ČT dnešní Události a poslouchejte Gabala.
  On vám vysvětlí, že to nebyla obrana islámu a Alláha, protože útočníci nespáchali sebevražedný atentát, ale že to “byl připravený útok zvenčí!”

  Že by měl na mysli, že to byl vlastně útok na zcela mírumilovný islám a v dalším výkladovém kole se dozvíme, že ti francoužští alžířané byli vlastně provokatéry PEGIDY… 🙁 🙁 🙁

 24. Že vám takovej blb jako fendrych vůbec stojí za rozčilování…. 😀

  Vyčkejme, až chytí pachatele. Když už vědí, kdo to je, tak to snad už je jen otázka času, ne?

 25. PS.
  Jo a také jsem se od něj dozvěděl, že ten týdeník byl věčný průserář, že měl potíže už před 45 lety , protože si dokonce dělal legraci ze smrti De Gaula…

  To mnou hrozně otřáslo, jak ti teda byli neseriozní!

  Ještě postrádám vyjádření Hybáškové…

 26. Skimici, nooo, utíkali z Paříže na severovýchod, tj přes Frankfurt do Saska. Takže Pegida
  !
  (pozor – ironie!)

 27. Koukám, že magoří rojení nabírá obrátky. Fendrych, teď Gabal. To je voda na pitomců mlejn!

  Nic si nepustím, přece nebudu takovejmhle zvyšovat sledovanost.

  A tebe, Šumaváku, prásknu Tvému kardiologovi, že se koukáš na takový věci! 🙂

 28. maYdo – 940 – Jasně. Takový Hadži Halef Omar ibn Hadži Abul Abbas ibn Hadži Dalef al Gossarah se chytá na severním předměstí Paříže relativně snadno, zejména pokud jej budou honit politicko-korektní potomci Četníka ze Saint-Tropais. 🙂

  Jo, to Mossad by je chytnul celkem rychle, podle stejného receptu jakým se chytá lev. Chytnou se dva a jeden se pustí. Ale na to žabožrouti nemají ty již zmíněné “cojones”.

 29. Jo, PAvle, taky mně objala skepse…

  “…uvedl pro britskou BBC policejní mluvčí Emmanuel Quemener a potvrdil, že se pátrá po třech zakuklencích s kalašnikovy.”
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/patrani-po-utocnicich-z-francouzskeho-casopisu-f5x-/zahranicni.aspx?c=A150107_164737_zahranicni_mlb#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top

  Určitě běhají několik hodin po činu v těch kuklách a s kalašnikovama v rukou,a by si jich policajti lépe všimli.

  NIcméně napojení na IS je snad potvrzeno, to snad už nemůže nikdo tvrdit, že to je nějakej podtrh a někdo se za islamisty vydával.

  I když u pravdoláskařů je asi možná všechno….

 30. A vida, přesně jak píšu. Pokud tedy budeme důvěřovat nějakým mediálním mrdkám a budeme považovat za pravdivou informaci, že:

  Francouzská policie měla z minulosti informace o všech třech zločincích, po nichž pátrá v souvislosti s útokem na redakci satirického časopisu. Oznámila to francouzská televizní stanice BFM TV.

  tak myslím, že chycení těch teroristů je skutečně jen otázkou času. Odhadem tak dvacet nebo třicet let, možná víc… 🙂

 31. Podle francouzských médií policie útočníky identifikovala podle občanského průkazu, který jeden z bratrů zapomněl v havarovaném Citroënu C3.
  Jo, to je dobra metoda. Jak je nejakej atentat, cely to prosmejcit. Bude tam obcanka utocnika anebo pas. To je dobra vlastnost teroristu. v tech letadlech je myslim nasli taky.

 32. OT: To tedy je dneska den… Ztratil se mi rozepsaný e-mail, chvíli jsem marně hledal, pak resignoval, mezi drafty prostě nebyl. Až teď zjišťuji, že jsem ho odpoledne omylem odeslal.

  No nic, tenhle rok snad vůbec neměl začínat…

 33. skimici – 948 – nemyslím si, že by Frantíci měli koule na to, aby přistoupili k tak neortodoxnímu řešení, že prostě odprásknou tři náhodně vybrané machomety a jejich průkazy totožnosti podstrčí jako údajně nalezené.

  Jak jsem již zmínil, jsem mírný optimista. Ale tak velký optimista, že bych považoval francouzskou tajnou službu za natolik schopnou, zase nejsem… 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *