A já se ptám co dáál …

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

63 komentářů u „A já se ptám co dáál …

 1. Myslím, že archivovat x let staré příspěvky je zbytečné.
  Kolik z nás se k tomu vrací? Leda snad šťouráci, co chtějí někoho usvědčit, že před deseti lety něco tvrdil.
  Na provoz ráda přispěju.

  Vyjadřovat se k ostatnímu se necítím kompetentní.

 2. Z vlastní zkušeností vím, že to, co bylo na mém blogu před rokem, už nikdo nevyhledává, takže klidně ¨tady lze staré příspěvky smazat (nota bene se obvykle brzo přestává diskutovat k obsahu vlastního článku)!
  Se sebzučením na platbu za web stránku nemám problém, Je nás tuodhadem aspoň pětadvacet, takže složit se taky nemůže být problém,

 3. Existuje jediný důvod, proč udržovat všechno – citový, je to kus života. Jinak osobně bych klidně aplikoval skript, který automaticky maže vše starší než 1 rok. Ale já zde jsem jen na návštěvě.

  Možná byste se divili, kdo má kde a co archivováno ;─/

 4. Šumaváku, i berňák provádí kontrolu dokladů jen 3 roky zpětně. Takže vše starší roku, pokud nezachycuje zlomové události, smazat. Jinak – mohla by se založit rubrika – události, kde by byly zaznamenány např. úmrtí zakládajících a následných členů a pod.
  Jinak – už před koronou jsem po tobě chtěla číslo účtu, kam bych mohla přispět svou troškou do mlýna-na chod tohoto fóra. Takže číslo účtu zveřejnit a nechat zveřejněné na viditelném místě.
  A přihlašovací jméno zas nedrží… 🙁

 5. Mít jámu pamětnici, kde by se daly dohledat aspoň úvodníoy by bylo fajn. Jeden nikdy neví…
  Na provoz samozřejmě přispěju, ještě pořád se tu zachovává dost zdravého rozumu a informace i debaty jsou pro mne přínosem.

  • TAk úvodníky jo, ale ty komentáře, to asi fakt nemá smysl. Pročítat, co jsme tu za ta léta nakecali? Kdo by se v tom chtěl hrabat? Kdo má tolik času?

 6. Už se mi asi třikrát v životě stalo, že jsem hledal nějaký starší komentář, protože jsem věděl, že se o tom mluvilo a kdosi měl velmi zajímavé informace. Možná se mi to jednou povedlo najít.
  Tedy promazání není problém. Kdo nemá vlastní zálohu, má smůlu.

 7. Neplevelte tu s politikou, na to je dolejší hospoda.

  Domácí pán si přál komentáře vyhradně na téma jak dál s blogem, aby se nemusel prokousávat hromadou komentářů na jiná témata.

 8. Ještě ziram do písmenek na čtečce.Tak stručně.
  Platit na účet, platbou podmínit přístup. Promazat starší tří let. Druhý správce netřeba, ale svěřit někomu z blízkých správcovská hesla.

 9. Pokud je to 5000 ročně a je nás tu fakt pětadvacet aktivních, dělá to v průměru dvě stovky ročně na jednoho. Podle mě v pohodě schůdné pro kohokoli, kdo si je schopen platit připojení k Internetu.

  Starší věci smazat. Kdyby to šlo jednoduše vyexportovat třeba jako statické HTML, bylo by to lepší, ale pokud je s tím problém, neřešila bych to.

  • Dobré ráno.
   Souhlasím.
   K platbě příspěvků: poradit se s Danou, aby financové neotravovali. Číslo účtu, variabilní symbol a máš to tam zítra.

 10. No, já jsem svého času blog archivoval, ale to bylo ještě na starém serveru. S přechodem na nový server jsem s tím přestal – už jsem nějak nestíhal. A za celou tu dobu jsem do toho archivu nakouknul jednou, z nostalgie. No a proto si myslím, že ty staré věci by bylo možno promazat. Něco můžu před smazáním zarchivovat, příští týden budu mít snad trochu více času.

 11. Nemůžu radit, nepatřím sem! Jsem jeno občasný návštěvník a když něco napíšu, záhy mě to obvykle mrzí. (JohannaB mě za moje názory asi nenávidí dodnes.) [;>)
  Archivaci bych přirovnal k nahrávání hovorů v hospodě.
  Co kdosi kdysi k čemusi napsal… Čtenářů možná bude méně, než pisatelů. Taková zpovědnice. Nápisy na zdech u pánských záchodků.
  ===
  S archivem by to dopadlo stejně, jak
  pravděpodobně dopadne moje kopuletá knihovna. Pozůstalí si něco ponechají´, něco prodají a něco odvezou do sběru. Nebo to šoupnou do sběru všechno. Význam má jenom pro mě.

  A placený prostor stejně ovládnou ti “ukecaní”. Nakonec -. je to jejich svět. Jejich křída (spray), jejich zeď.

  Předplatím si možnost něco napsat a za rok se rozhodnu, jesli budu pokračovat.

 12. Já s promazáním nemám problém.
  Je možná fajn začíst se do svých historických výplodů a pochválit se, že jsem byl zamlada nejen ztepilý a krásný, ale i chytrý a vtipný. Ale stejně to nakonec překryje mlha stařeckého zapomnění a slovy Klasika: “Všechno jsou jen kozí kosti” a zbytek jsou Báje Šošany.
  Mimoto jsem duchovně obrněn proti ztrátě dat, protože disků končících svůj život epitafem “A disc read error occured” jsem viděl bezpočet.

 13. Tak jsem nahrubo (htm) zarchivoval rok 2012, takže možno smazat. Další bude, až budu mít chvilku času. Ten půlrok 2012 je reverzně dle času, když budu mít chvilku času, překlopím do čitelné databáze. No a další taky dle chvilky času.

 14. Dobrý podvečer, vidím, že navrátiv se k internetu, jako obvykle jsem opět jednočlennou menšinou. Myslím si totiž tohle:

  platby — Šumaváku, napiš prosím někam číslo konta, klidně i mně do e-mailu, a já Ti tam obratem pošlu dejme tomu pětistovku. Bude-li takových ještě devět, na rok by to mělo vystačit. Bude-li jich více, druhou podobnou

 15. Dobrý podvečer, vidím, že navrátiv se k internetu, jako obvykle jsem opět jednočlennou menšinou. Myslím si totiž tohle:

  platby — Šumaváku, napiš prosím někam číslo konta, klidně i mně do e-mailu, a já Ti tam obratem pošlu dejme tomu pětistovku. Bude-li takových ještě

  • devět, na rok by to mělo vystačit. Bude-li jich více, druhou podobnou sbírku prostě vyhlásíš o něco později než za rok. (A zjistíš-li, že se teď sešlo málo, napiš, kolik chybí.)

   promazání — Tady jsem proti (snad jednomyslnému) názoru ostatních tak nějak z principiálních důvodů. Vždy je pro mne zajímavé se podívat, co jsem i já sám říkával před 5, 10, 20, 30, 40 nebo 50 lety. (Tím spíše, co jsem si myslel; jenže to už s dostatečnou objektivitou nezjistím.) Mimochodem, uvědomujete si, že smazat příspěvky starší než např. tři roky

  • znamená také smazat všechny stopy po zemřelých přispěvatelích, např. po Rputi, Rejpalovi, Šimonu Kleinovi, pravděpodobně (podle toho, co psala o svých zdravotních problémech) i po Baubo, možná po Varanovi (-ce) a jistě též po mnoha dalších?

   archivace — Leccos je na archive.org, ale netuším, nakolik je to spolehlivé. Pokud by ses rozhodl staré smazat, uvítal bych, kdybys předtím mohl kvůli archivaci blog na nějakou kratší dobu přepnout do toho staršího módu, kdy diskuse pod jednotlivými články ještě nebyly dělené na stránky (po těch 50 či kolika příspěvcích). Statické archivy by pak na lokálních discích vyšly mnohem přehlednější.

 16. 2 Zpátečník – snažím se to archivovat dle stránek do htm, z toho je to potom možné překlopit do databáze. No a příslušnou část archivu na požádání zašlu, ještě zkusím dojednat dlouhodobější úložiště, kde by si každý mohl stáhnout, co zrovna chce.
  Ano, chápu nostalgii, ale při té částečné archivaci jsem najel na stránky, které jsem si už ani nepamatoval. Taková je žízeň…

 17. No já s tou archivací pochybuju, že by to k něčemu bylo. Já si určitě nepamatuju co a hlavně kdy jsem to napsal, takže hledat za desítku let nějaký výrok bych viděl jako časově nereálné snažení. Co bylo, bylo a může to zmizet v zapomnění věků …

 18. Ano, jsem si vědom, že ta práce může být zbytečná… Ale mě třeba zaujalo, co psali někteří přispěvatelé před více jak 10 lety a je to furt aktuální. Asi jsem blbej, ale zkusím ten archiv rozšířit…

 19. Financování je soukromá záležitost. Do toho nikomu mimo hospodu není co.
  Účet prosím do mailu.
  Obsah serveru zazálohovat. Může se hodit. Například jak jsme trefovali vývoj. A jako vzpomínku na ty, kteří tu už nejsou. Ano, je to iracionální, jenže všichni mi tuze chybí. Kolik místa?

 20. No, vzpomínku na ty, co tu nejsou obvykle nosím někde v hlavě. Pokud ne, tak s tím nějaký archiv nic nenadělá.
  A až na mně zapracuje alzheimer, tak první, na co si nevzpomenu, bude to, že máme nějakej archiv….

 21. Sleduji Šumaváka denně, od Lisabonské smlouvy. Díky za ostrov normálnosti.
  Rád přispěji.
  Břeťo hodně zdraví.

 22. Hlásím jasný bolid bílé barvy, 1:38 hodin, vpravo od dálnice směr Tábor – České Budějovice, před odbočkou na Týn nad Vltavou, z nadhlavníku, přibližně severojižním směrem, zpozorován přibližně 80 stupňů nad obzorem, strmý úhel sestupu přibližně 70 stupňů, trvání přibližně 3 s, domnívám že shořel- zhasl v atmosféře přibližně 20 stupňů nad obzorem.

 23. Tak poslušně hlásím že jsem postupně zarchlívoval (formou zrcadla) vše až do dubna 2024 včetně (extra květen se nekonal). Pokud budu mít čas a sílu, budu to konvertovat do “stravitelnější” podoby. To zrcadlo mám pro sichr na dvou diskách, tak si myslím, že starší archlívy na serveru by se mohly promazat.
  Jinak, stahoval jsem to pomocí WinHTTrack Website Copier 3.49-2… Myslím, že mohu doporučit, práce s tím je dost snadná. Takže asi tak.

 24. Nazdar Milo,
  to je to, čemu nerozumím… Žádný TB… To komplet zrcadlo má necelejch 19 MB, pravda, obsahuje zipy. Ale aby nějakejch 19 MB příspěvků zahltilo server k nefunkčnosti? To se mi skoro zdá, že tady někdo děsně kecá. Jo, z těch dřívějších let tam už nějaké obrázky nejsou dostupné, ale příspěvky se stáhly normálně. No, ten stahovací program mě příjemně překvapil – a na disku se to chová jako na serveru (akorát nestávkuje, nezadrhává, atd. atp.)
  No a že některé ty obrázky vymizely? No, taková je žízeň…

 25. PeSi, díky za info i za tvé sebeobětování, vím, jak jsi na tom s časem… – 12 mega má dneska jedna fotka, místem se nikde nešetří. Tohle “množství” překvapilo nejen tebe! Nu, snímky snad nikomu chybět nebudou… Ráno jsem chtěl otestovat, přišla hláška, že nelze, že je na mým e-mailu neplatná adresa. Že si nepamatuje ty dva povinné řádky, to bych ještě toleroval. Takže – good lucky!

 26. 19MB se mi zdá nějak málo, jen tahle stránka (míněno samotné HTML bez obrázků, CSS a skriptů) má v nekomprimované formě 111kB, čili do 19MB by se vešla jen stopětasedmdesátkrát. Opravdu je tam všechno?

  Nebo to je 19MB v zapakované formě?

 27. Tak se omlouvám, ten zrcadlící program jsem přechválil. On sice uložil jednotlivé příspěvky, ale už ne komentáře – a o ty jde hlavně.
  Takže dál archlívuju “natvrdo”.

 28. Pesi, kdyby před deseti. Jak jsme předvídali už na NP. A v hospodě. “Važme si svobody, nepotrvá dlouho.” Jako by to bylo dnes. Je to sedmnáct let co návštěva u Vodičky začala měnit můj život. To byla Univerzita.

 29. Co bych neudělal abych to tu oživil…
  Co třeba téma inkluze. Je už v lecčem, tak proč ne třeba….
  Bych si zahrál s Filharmonií. Hudební asistenti placení EU pro ty, kteří jsou “musically disabled”….

 30. 2 Schumi – tak přestaň oživovat, od toho je aktivní příspěvek. Tady je to o stavu blogu a já mám nahrubo zaarchlívováno do února 2018. Trpělivostí k přijatelným výsledkům. Dnes snad zkusím archlívovat dále.

  • Trpělivostí k přijatelným výsledkům…
   To doporuč sousedům. Když cvičím, mlátějí židlema.

 31. Peníze dokáží vyřešit většinu problémů. Nakukuji sem ještě od dob existence na čoklu. Kdysi při migraci jsem přispěl, nemám problém přispět opět. A rád.

 32. Zdravím!
  Přpojuji se k ostatním.Až uvidím číslo účtu. ráda se s poukázáním schválené částky připojím ,abych si mohla přečíst zde zveřejněné moudrosti (na vlastní “drbání” už nemám síly). westík

 33. Zdravím!
  Přpojuji se k ostatním.Až uvidím číslo účtu. ráda se s poukázáním schválené částky připojím ,abych si mohla přečíst zde zveřejněné moudrosti (na vlastní “drbání” už nemám síly). westík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *