A je to tu zas – Obecní volby

Nastal čas připomenout si volební klasiku Jaroslava Haška :

Obecní volby

 

Moto: Evangelium sv. Lukáše, 12. kapitola:

A když od poledne vítr věje, říkáváte: „Bude horko“, a býváť (tak).

 

 

I

Jsou určité věci, události, příhody a zjevení, které člověka neobyčejně osvěží. Jsou určitou složkou lidské radosti. Bez nich byl by lidský život prachmizerně jednotvárný. Lidstvo potřebuje zápasu, aby v srdci člověka to nevypadalo jako na Sahaře. Rovina, pláň, žádná legrace, písek a velbloudi. Proto lidstvo si vymyslilo obecní volby.

Představme si tedy okresní město, kde jsou tyto politické strany:

 

Strana spasitelů lidu

Strana národního pokrokového obzoru

Lidoví minimalisti

Národní maximalisti

Demokratická strana svobodomyslných

Svobodomyslná strana pokrokových demokratů

Sociální lidoví pokrokáři

Strana realistických, sociálně založených agrárníků

Strana venkovských demokratů

Vencelídesovci

 

Pokud se týče poslední politické strany, byla zplozena v nepříčetném stavu místním občanem Augustinem Vencelídesem a obsahovala ve svém jádru kuželkářskou společnost v hotelu U růže, stolní společnost Bouli.

Pan Augustin Vencelídes patřil původně ke straně spasitelů lidu, kam patřil též pan Chaura, který ničemně však zradil jednotu strany tím, že zčistajasna počal prodávat metr širtynku o třicet haléřů laciněji, než pan Vencelídes.

Obyvatelstvo města pamatuje si velice dobře, že se potom počaly objevovat na záchodech hostinců nápisy: „Chaura je zloděj!“

Pan Vencelídes nedal si ani tu práci, aby trochu alespoň změnil svůj rukopis, pro kterouž neopatrnost byl potrestán soudem pro urážku na cti a vyloučen jako trestaný lotr z obecního zastupitelstva a stal se odštěpencem.

Z odštěpence není již daleko k založení vlastní strany. To je genesis vencelídesovců.

Obecní volby byly v tom městě vypsány na základě rezignace starosty, který byl pohlavárem strany národního pokrokového obzoru. Nešťastný muž provozoval demagogii a zašantročil městu parní pluh, který patřil k městskému hospodářství. Kromě toho byl obviněn z toho, že v době kontumace opatřil náhubek svému psu na útraty města, zapsav náhubek do položky „poštovné“. S ním padli nejen ti členové obecního zastupitelstva, kteří byli členy národního pokrokového obzoru, nýbrž i souručenský blok demokratické strany svobodomyslných, lidových minimalistů, národních maximalistů, jejichž členové vzdali se svých mandátů po hrozném obvinění sociálních lidových pokrokářů, že ten blok, uspořádav výlet k obecnímu rybníku, vychytal všechny cejny a sežral i celou násadu, pořízenou do obecního rybníka na útraty poplatnictva. To bylo také dokumentováno tím, že se vůdce národních maximalistů udávil narychlo zhltnutým násadovým smaženým kapříkem…

Pokračování  ZDE*

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 064 komentářů u „A je to tu zas – Obecní volby

 1. maYdo – 994 – hydroxid sodný, či laicky řečeno louh sodný mají víceméně v každé drogerii.
  Pravda, nepíše se na tom hydroxid sodný, ale obchodní název Krtek. Z chemického hlediska jsou to ty stejné pecky hydroxidu, ale stojí to cca. 3x víc.

  Doporučuji pracovat v rukavicích a nedopustit, aby se nějaká pecička nalepila třeba na ruku či rukáv. Pokožku to zmýdelňuje opravdu rychle a hluboko…

 2. Jo, Pavle, znám hydroxid, krtka i fredyieho, čističe potrubí a používám ho – pokud je. Ale v super hyper to nemají a nejbližší drogerie na Andělu taky ne.

  No,když už pro mně šéf nemá kšeft, tak se budu moct věnovat obíhání drogerií. Ten krtek mně snad ještě finančne nezruinuje….

 3. Ono s tim “postavenim se” jako chlap. Mimochodem je pitome rceni, zensky jsou taky pekne vostre a mnohdy i vice, nez jejich protejsky. To neni vubec jednoduche, vzdyt se pak i k te ofpovednosti musi hlasit, ze ano.
  Vyhoda vyrustani “se sportem” je ta, ze neni zadne utkani neni ztracene a tedy se nesmi vzdat. Nikdy se nekonci, dokud rozhodci neukonci zapas.

 4. starší vanové sifony mají dole odšroubovávací zátku, stači ji uvolnit,sifon vyčistit přitom neztratit gumičku a zase to našroubovat. Práce na tři minuty.

 5. Dle rady zkušeného instalatéra:
  Plán A:
  Zkusit louh sodný v granulích nasypat až natlačit do odpadu. Zalít vařící vodou ( 5l hrnec). Použít ochranné brýle a rukavice.
  Plán B:
  Hadicí dokonale utěsněnou do odpadu pustit proud vody pod největším tlakem, jakého je potrubí schopno. Nutno ovšem utěsnít i všechny ostatní odpady v bytě. Zátky nestačí, je třeba je držet.
  V Braníku je soukromá drogerie, kde mají všechno.

 6. Baubo, tedy Vy jste hazardér 🙂 záškodník. V kohoutku máte běžně 3 atm a ty dokáží rozebrat všechny odpadní spoje na gumičky. Jesli to Maydo provedete dle návodu (zacpat všechny ostatní odpady ) tak pak hodte, v případě že to bylo fakt někde na konci bytového připojení na hlavní řád, nějaké fotky na Rajče. 🙂

 7. Ještě jsem se poradila, kde sehnat vhodný louh. Pouze v prodejnách, kde lze dostat chemikálie, např. laboratorní.
  Selže-li vše, pak nastupuje plán C – zavolatt instalatéra.

 8. “Postavení se jako chlap”. Jeden čekal v plné polní na rozkaz. A přišel rozkaz stáhnout se. Druhý se schoval před rozkazem do brambor, a stejně ho našli a rozkaz poslechl. Kdo byl statečný?

 9. Můj muž blahé paměti použil s úspěchem metodu B v bytě F. Kriegela. Ten bydlel v domě z 30 let, kde odpady byly zality v betonu a vyúsťovaly v spodním bytě. Kriegel nemohl najít instalatéra, myslel si, že kvůli politickým důvodům, skutečným důvodem byla obtížnost. Odpady vydržely bez úhony, ovšem byla to solidní předválečná práce.

 10. takže Maydo, jesli máte odpady z eternitových trubek lepených ve spojích asfaltem a chcete si užít trošu adrenalin při držení spuntů, tak bych to taky natlakoval. V nejhorším případě pak budete mít nové odpady 🙂

 11. Maydo, většina těch “slizovitých” přípravků je na bázi hydroxydu sodného (jsem Votočkův staromilec). Někdy to trvá opravdu dost dlou. Pokud nechceš být tak razantní jako doporučuje baubo, zkus tomu roztoku pomoci zvonem (brýle!!!)

 12. s tím louhem jste mi připoměli maminku, běžně vařila (šedesátá) tak dvakrát do roka mýdlo. Na plotnu dala asi 50l hrnec, do něj všechno co bylo mastný (lůj, staré sádlo etc) ohřála to na slušnou teplotu a pak do toho sypala ten hydroxid. Nám dětem se líbilo, jak to při každém přídání louhu vzkypělo. Dávala to po velkých lžících. Když to při přihazování přestávalo kypět, tak se hotové mýdlo nalilo do vaniček a nechalo vystydnout. Byly z toho nahnědlé kosky mýda něco jako perte s jelenem. Mydlilo to dobře a hlavně to používala při praní v pračce.

 13. Maydo, louh mají v Hornbachu i v dalších obdobných prodejnách. Myslím, že byste ho koupila i u instalatérů v Nádražní ulici – těsně za Knížecí.

 14. Ad 1005 – zensky jsou taky pekne vostre
  jo, to mohu potvrdit. V Hodětíně funguje nákladní autodoprava, kde modrou stoosmatřicítku řídí drsnej plavovlasej přelud v černejch zrcadlovkách a červenou osmsetpatnáctku dáma v nejlepších letech, která když po mě na křižovatce loupla přísným okem, tak mi málem chcípnul fiátek. A brácha říkal, že k nim do servisu jezděj ženský s tahačema a taky – srandičky jo, ale vocať-pocať. Kam se ten svět řití… 😀

 15. Jirko,
  pomocí mtDNA bych ti dohledala spřízněnost leda s paní Noemovou, markerů na Y je povícero a nemám na ně chemii 🙂
  Na ten seriál jsem se nedívala, takže diskutovat k danému nemohu, raději se držím svého šálku čaje…. Možná není bez zajímavosti, že na stránkách genealogické firmy nabízejí test na indikaci varianty “warrior” genu (podmiňující za určitých okolností jít do rizika, ale taky agresivitu a impulzivní jednání).

  maYdo, Krtka běžně kupuji v našem konzumu, který si pronajal pan Nguyen. V drogériích o něco levnější hydroxid většinou nutno vyžádat, neb je coby žíravina pod zámkem ve skleněné vitríně. Jinak trik s horkou vodou funguje, i na chuchvalce vlasů a kuchyňskou výlevku. Přikláním se k opatrnosti a použití ochranných pomůcek !!!!!!!

 16. (982) MaYdo, vykašli se na WCturbo zázraky, nic jiného než louh v tom nebude, jde o to, jak koncentrovaný. Kup si normální hydroxid sodný nebo draselný (mají v té drogerii + barvy laky v baráku mezi Knížecím a smíchovským nádražím). Nasyp toho co se vejde do výpusti, zalij vřící vodou z konvice a nebudeš muset na nic čekat.
  (989) To slyšíš prvně, když už to kváká kdekdo, kdo o komunikaci zavadí?
  Něco jak “být rád za” 😛
  (991) To bys koukal, co udělá louh s vlasy (i s nehty). 😛
  (995) V Tetách mívali. Dnes už jen “pičifuky”.

  Tak koukám, že jako novinku jsem napsal jen, kde to máš nejblíž. Ten nízký barák na straně nádraží, proti železářství.

 17. ptakopysku – 1016 – řidiček kamionů je překvapivé množství. Já to zjistil už někdy před cca. 15 lety, když jsme pro firmu dováželi z Rakouska kalendáře (jejich vytištění tam bylo o dost lacinější) a celníci je brali jako zboží a museli jsme s osobním autem vystát tu frontu kamionů a projít celou tou pakárnou na celnici, kdy se vyplňoval takový ten papír s pěti kopiemi, každá v jiné barvě a tak.

  Trvalo to fůru hodin a těch ženských v té kamioňácké frontě bylo celkem dost. A docela mně padala čelist, když jsem poslouchal jejich historky ve stylu “Tady je to pohoda, ale pamatuješ Fando, jak jsme tenkrát čekali tři dny na hranicích na Ukrajině. To mně už tak smrděla, že jsem to cejtila i já…” a tak podobně.

 18. Díky za tipy. 🙂

  Rezy, nevím co myslíte pod pojmem “starší odpady”, ale to, co je pod vanou žádnou zátku nemá jsou tam ( vedle spousty pavučin) jen zakroucený plastový roury. Dělalo se to před dvaceti lety a přístup k tomu je mizernej a hlavně není místo pro žádnou nádobu, která by zachytila vodu, když už bych přišla na to, jak rozpojit potrubí.

  Takže by v konečném důsledku mělo stejný výsledek jako tlakový prošťuch – ze zdola by přilítla sousedka a zabila by mně za vodou zhanobený strop. Je pravda, že bych měla rázem po starostech, ale co by si tu počaly moje siroty nebohý? 🙂

 19. Nepomůže-li louh, jedině pero. Prodává se i amatérské, ale je spíše na prd. Pokud bys ho chtěla zkusit, viděl jsem ho myslím v bazárku ve dvoře mezi Andělem a Knížecím, tam vůbec mají občas zajímavé věci. Roury zaručeně nerozpojuj, to bude lepený novodur.
  Já ten louh mám doma a občas odpad protáhnu dalo by se říci preventivně, když se mi zdá, že to teče pomalu.

 20. maYdo: toho se neboj. Normálně nasyp Krtka/hydroxid do odtokové díry, zalej vařící vodou a vykliď operační prostor. Ono to párkrát zasyčí, párkrát pšoukne a odpad bude uvolněný. Kdyžtak opakovat 2x nebo 3x, pročistí to i zmíněné cucky vlasů apod.

 21. Ať se Jirka nezlobí – ještě k odpadu. 🙂
  MaYdo – louh mají skutečně v každé drogerii, ale někteří vedoucí a majitelé prodejen ho zařazují mezi žíraviny a jedy a mají ho tedy nikoli volně v regálu, ale někde mimo dosah kupujících. Takže je třeba požádat. Prodává se v kilovém balení a na obalu je uvedeno: Hydroxid sodný. Je ve formě drobných granulí. Krtek už je smíšenina – pomůže s drobnější kalamitou, ale na totálně ucpaný odpad je slabý. Jinak se louh také prodává v profesionálních prodejnách instalatérů a podobných spolků a ten bývá na váhu a je ve stavu sypkém až kamenném. Tož tak.
  A za chvíli zpět k seriálu a Moravcovi.

 22. Jo, Karle, to já taky obvykle mám zásobu. Jenže došel a zapomněla jsem chotě vyzvat k dodání dalšího. No a tak nějak jsem doufala, že než dorazí v pátek s louhem, tak to vydrží.

  Kus pera nám jednou nechali ve stoupačce instalateři, co nám prošťuchovali hajzlík. ZA dva dny to bylo ucpaný znovu a fest a hned, takže hajzlík přetekl, než jsme došli domů. Od oné události každá kapka, co proteče stropem může být ta poslední 🙂

  S odpady je tu vůbec veselo, jsou značně zarostlý, jenže nikomu se nechce do výměny stoupaček. Že prý by museli rozkopat koupelny. Když se to pak někde ucpe, je řev a řeší se, co všechno se nesmí do odpadu házet.

 23. No, Pavle, ono je potřeba opatrnosti už při zalívání horkou – vařící vodou. Občas se vyskytne vroucí gejzír. A ještě jedna připomínka – po aplikaci louhu by se WC nemělo nějakou delší dobu používat.
  MaYdo – to zvládneš. Já se to také naučila. Naposledy jsem aplikovala minulou neděli. 🙂

 24. Pozor, mám dojem, že rozpouštění NaOH ve vodě probíhá dosti exothermně (jak jsem kdysi v letech dosud hodně zelených zjistil při pokusu odlakovat Hurricanea 1:32). S takovým tím de facto novodurovým odpadním potrubím to může dělat zajímavé věci…

  Co se týče působení na vlasy, doporučuji konsultovat zkušenosti Acid Haigha: http://en.wikipedia.org/wiki/John_George_Haigh Ale s alkáliemi to prosím funguje také.

 25. tak už je to trochu jasnější. Sifon který popisujete tehdy před dvaceti lety začínal jako neucpatelný. Pamatuji si, jak se s ním kamarád co stavěl slavnostně chlubil. Je složen jen ze dvou úček a nemá žádné zůžení, tedy nemělo by dojít k jeho ucpání. Nechtěná zátka bude zřejmě viset za kovové sítko a vytahnul bych ho na rozdíl od louhu jen běžným háčkem. Osobně trpím na mechanické čištění, takže bych šroubovákem uvolnil středový šroub a sítko vyjmul,ale vypadá to že vyhraje louh.:-)

 26. Dano, díky, poptám se. Poslala jsem do drogerie kluka a prý se na krtka ptal. Jenže to je asi fakt drogerie, kde mají spíš ty pičifuky než louh.

 27. Zpátečníku – v praxi mám ověřeno, že novodurové trubky to hravě vydrží. Odpady proplachujeme pravidelně NaOH ve formě laboratorních pecek či Krtka už cca. 15 let a jsou jako nové. Ta reakce není zase až tak exotermní.
  Ale je pravda, že u extremně zacpaného odpadu se může stát, že to vyšumí jaksi zpět do vany/umyvadla. Pojem “gejzír” je sice přehnaný, ale rozhodně není dobré stát u toho a koukat do té roury jako husa do flašky. 🙂

 28. Dano, já to taky zvládám. 🙂 problém je v tom, že nemaje louh, poslala jsem kluka do nejbližší drogerie a tak jsem měla jen moderní, progresivní , razatní a bohužel zcela nefunkční přípravek

 29. Jirko – a k seriálu. Dočetla jsem se, že autoři se nedrželi přesně historických faktů pokud jde o jednající osoby, spíš pro ně byly nositeli určitých myšlenek. Takže rozhovor Beneše s Moravcem se klidně mohl odehrát jinak. Uskutečnil-li se vůbec. Tolik fakta. Takže naše úvahy nad tím, proč Moravec v dalších dobách konal jak konal, když v hovoru s Benešem zastával takový postoj, jsou trošku mimo. Ale ono nejde o Moravce, ale spíš o střet postojů k určité skutečnosti. To, že kapitulace se podepsala na národě tak, že se z toho ještě dnes nevzpamatoval a je otázkou, zbaví-li se vůbec někdy toho poníženectví, chytračení, posluhování a lísání se k mocným, malé české domů, pokoutního brblání, okopávání kotníků namísto přímého postoje. Ovšem druhé cesta také mohla (nemusela, ale bylo hodně pravděpodobné, že bude) k likvidaci státu i národa jako celku.

 30. Jo, jenže já sem vlastně chtěl napsat cosi jiného… OT: Jsem to ale kus blba! Až teprve dnes jsem zjistil, že zdaleka nejúžasnější průčelí tohoto domku (http://zpht.rajce.idnes.cz/Slatiny/#DSC_5539.jpg , http://zpht.rajce.idnes.cz/Slatiny/#DSC_5522.jpg) je z té čtvrté strany, kterou jsem si tehdy nevyfotografoval. Dnes sice ano, už jsem však neměl světlo, takže fotka je zatím na kartě, než se pokusím znovu.

  Dost to tam mizí. Zrovna ten titulní domeček (http://zpht.rajce.idnes.cz/Slatiny/#DSC_5579.jpg), který býval snad přes dvacet let prázdný, už je pryč. Naopak jsem objevil jeden další, za fotku bezpochyby stojící, ovšem už nebylo světlo (a přes poledne jsem čas neměl).

  A mizí všechno: http://www.fabriky.cz/2013_cihelna_tuchorice/index.htm Dvanáct či patnáct let jsem o téhle cihelně věděl (z vyprávění), a říkal si, že si ji musím prohlédnout…

  No a Mandlovu přádelnu raději nezmiňuji vůbec.

 31. Ách jo, tak po částech…:

  Jo, jenže já sem vlastně chtěl napsat cosi jiného… OT: Jsem to ale kus blba! Až teprve dnes jsem zjistil, že zdaleka nejúžasnější průčelí tohoto domku (http://zpht.rajce.idnes.cz/Slatiny/#DSC_5539.jpg , http://zpht.rajce.idnes.cz/Slatiny/#DSC_5522.jpg) je z té čtvrté strany, kterou jsem si tehdy nevyfotografoval. Dnes sice ano, už jsem však neměl světlo, takže fotka je zatím na kartě, než se pokusím znovu.

  Dost to tam mizí. Zrovna ten titulní domeček (http://zpht.rajce.idnes.cz/Slatiny/#DSC_5579.jpg), který býval snad přes dvacet let prázdný, už je pryč. Naopak jsem objevil jeden další, za fotku bezpochyby stojící, ovšem už nebylo světlo (a přes poledne jsem čas neměl).

 32. Gejzírek určitě,
  a navíc to smrdí. Taky čistím preventivně, ale zásadně provádím aplikace s gumovýma rukavicema, co jsou běžně k dostání; když to prošumí někam do pryč, tak vše důkladně opláchnu horkou vodou.
  Na druhou stranu lze předstírat, že ten rachot v potrubí je rourácení boha Lomikela, a hydroxid byl kuchřeč neboli ihuhu 🙂
  Každopádně držím palce k úspěchu, už jsem bohužel párkrát zažila, že odpad ucpaný u partaje pod námi zapříčinil přetékání u nás od sousedů nad námi….. jednou i v USA, kde ti nad námi byli parta značně podroušených asijských studentů, a podle všech příznaků měli velmi bouřlivou noc. Naštěstí je manžel přiměl nejen k očistě koupelny, ale i zněčištěné terasy – holt se všichni najednou na WC nevešli….

 33. rezy, tak jsem to sítko vyndala a na něm nic nevisí a efekt veškerej žádnej. Takže louh. Doufám, že nedojde na variantu C – instalater, jednak v momentální situaci, kdy nevím, jak to bude v nejbližších týdnech a možná i měsících s výdělkem, je to luxus, druhak od doby pera, zapomenutého v potrubí bych po takovém řešení sáhla jen v krajní nezbytnosti.

 34. Milý a vážený Westíku. Radujte se!!! Dobrá věc se podařila…
  Podařilo se mi konečně nalézt vámi tolik milované dílo (JL:ZP-NPEI) a mnou tak dlouho slibované.

  Již dlouhý čas prohledávám svá úložiště a hledám a hledám a hledám. Dnes večer před chvilkou mi přálo štěstí. Konečně jsem to nalezl. Začínal jsem již podléhat deprési a panice, zda to kdy najdu. A zda vám tak budu moci vůbec kdy přijít na oči. No a vida. Podařilo se! Halelujááá! … 😀

  Takže nyní již vím, čím se budu o víkendu zabývat. Zkuste mi prosím napsat. Podařilo se mi při mé smůle kamsi ztratit i vaši adresu (možná to bude tím, že jsem zapomněl vaše skutečné jméno)…

  Pokud mou adresu neobjevíte, tak se během zítřka na tomto místě tak jako tak spolu domluvíme. Určitě to spolu musíme probrat. A nezlobte se prosím na mne, že mi to tak dlouho trvalo… 😀

 35. Dobré ránko!

  Tak aby snad zavřeli OBI, Baumax, trafiky, zahradnictví… 😀
  Nejdřív NS vydal judikát, že growshopy nesmí mít ucelenou nabídku, takže např hulič si musí pro kořenáč skočit do OBI, což ho zajisté od vykouření jointa odradí. Teď ještě komusi na Moravě jeblo a growshopy obdržely tento dopis:

  …Policie české republiky
  Krajské ředitelství
  Výzva k vydání věcí

  Podle paragrafu 78 ost. 1 trest. řádu vás vyzývám k vydání následujících věcí sloužící k užívání či pěstování adistribuci omamné látky konopí, jako jsou igelitové přepravky, váhy, prostředky na podporu růstu (hnojiva, zemina, semena konopí), technické prostředky podporuící růst rostlin (zavlažovací systémy, tepelná a světelná zařízení jako hodiny, ventylátory) event. další věci užívané k pěstování konopí…

 36. A něco ke Svobodným:

  …také ke Svobodným vstupují buď političtí nováčci, nebo bývalí členové pravicových stran. Především tedy ODS.
  Ačkoliv strana ve volbách získala jen 2,5 procenta hlasů, a do sněmovny se tedy nedostala, zájem o vstup je nyní nejvyšší v historii. “Krajským předsedům naběhlo od volební soboty tolik žádostí, že byli sami překvapeni,” uvedla mluvčí Svobodných Irena Válová.

  Po volbách se hlásí dvakrát více lidí než předtím. Celkem má strana dohromady 2 557 členů a registrovaných příznivců…
  http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-61144970-politici-ods-top09-ano-svobodni-zajem-o-vstup-do-stran-clenstvi

 37. Dobrejtro Rputi.

  Já už ten článek ráno četl a mimo zmínky o Svobodných, která mne potěšila, mne zaujala i zmínka o Úsvitu.

  Nové zájemce o politiku přivábil i úspěch Úsvitu. Registrační formuláře vyplňuje po volbách stále více lidí, ze kterých se poté stávají oficiální příznivci. Naopak členů má hnutí stále jen devět.

  Nyní se ale představitelé rozhodli, že počet členů zvýší.

  Tomio si zřejmě nechce nechat přerůst členskou základnu přes hlavu. Jsem zvědavej, jestli bude nárust členské základny u Úsvitu o jednoho, nebo dokonce o 2 členy(!)… 😀

  Nechápu ty, kteří se tady Tomiovi neustále posmívají, je vidět, že v jeho případě jde o přísně výběrovou a naprosto elitní stranu… 😛

 38. 1039 Dobrý den. Až ČR spor o growshopy prohraje, dal bych náklady soudního sporu k úhradě důstojníkům, kteří za zásahem stojí.

  1041 V roce 2009 pomohl Svobodným vznik TOP09. Lezci si našli jiný žebřík.

  Dovolím si odhadnout, že Bureš neukočíruje ani svou stranu, ani noviny a prodělá boty.

 39. Ahoj Bohouši, no jestli má podmínku, že členové musí umět japonsky, tak se ani nedivím – ono to trvá, než se takovej jazyk člověk naučí… 🙂

 40. Nickname,
  do roka a do dne 🙂 ?
  Mně spíš kazí náladu, jak se mele a bude mlít s Babišem Bakala, nebo myslíte, že jeho podpora Sobotky je spekulace ? Pokud ne, tak máme Kmotra v přímém přenosu…. mafiáni si dělí teritoria.

 41. nickname – ta úvaha byla velmi jednoduchá: “Zavřít jim to nemůžem, tak jim aspoň zabavíme zboží!”
  Otázkou je, zda-li takto jednoduše uvažující osoba má rozhodovat na Krajském policejnímm ředitelství?

 42. Matzurko, vždyť se kapříci perou už víc jak rok. Prostě se překolíkuje teritorium. Celou dobu nejde o nic jiného.

 43. Nickname, to vůbec nejsou dobré zprávy. Tedy s těma novejma… Zni to neurvale, ale fakt si to myslím. Nemusel bych to psát, pokud bylo ve stanovách napsáno, že …členství ve straně je možné jen po předložení místopřísežného prohlášení, že nikdy v žadné straně dosud žádající nebyl. Já vím, je to jistě diskriminující, ale já v tom žádný problém nevidím. Už proto, že by bylo trošičku zvláštní, kdyby se poslanci na vaší stranu pyšnili titulky. když budou mluvit u pultiku a o etické ukotvenosti, o principech …. člen SOS, dříve ODS, ještě dříve CSSD a ještě před tím komunistické strany …. nevypadalo by to dobře. Tedy alespoň pro mé oči. Ale nechci samozřejmě vůbec radit a brzdit nadšení…

  Vůbec si nedovedu představit někoho, třeba bakalu, aby si “koupil” Sobotku. Vždyť to je magor a slepičí zadek. Kupujou se lidi pevných vztahu k penězům, viz třeba gross, al e se Sobotkou by to určitě nešlo, von je tak pitomej sám vod sebe …

 44. Jirko,
  někde jsem zahlédla, že Bakalovi významně pomohl v době svého ministrování, takže je to splátka na půjčku, ne kupování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *