Bezzásahovost v NP

Já si až skoro dodnes myslel, že deklarovaná “bezzásahovost” (netýká se vysazování listnáčů 😀 ) se týká jen porostu. Ale koukám, že bezzásahovou zónu lze vyhlásit i kolem historické chaty. 🙁
Petice moc nepodporuji, ale pokud ministerstvo ŽP páchá nevratné škody…je třeba se ozvat!

Pokusme se přispět k záchraně ROKLANSKÉ CHATY !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 759 komentářů u „Bezzásahovost v NP

  • Skimici, pořádně čti. To sdružení nevydává potravinovou pomoc, pouze ji vybírá a vybrané potraviny jsou distribuovány jiným sdružením bojujícím proti hladu.

   Jestli jiná sdružení bojující proti hladu ty vybrané potraviny rozdají chudým, přepošlou dalším sdružením, bojujícím proti hlad nebo jetsli ji sežerou, to už se tu nepraví.

    • Ta potravinová banka přece nemá žádnej output pro chudé, jen to přeposílá dalším bojovníkům proti hladu.

     Kdyvby output měli, ještě by jim to chudí sežrali a bojovníci proti hladu by ostrouhali.

   • Je to dobrÿ začátek hesla snižte daně chudým. Tady nejsou žádné dané, přijdeš s nákupnîm vozíkem a odvezeš si potraviny z potravinové banky.
    Nemûźu akorát najît kde je to výdejní místo.

    • Správný začátek naplněné hesla Snižte daně chudým je založení ouřadu na snižování daní chudým. Na to ovšem bude nutno daně zvýšit. Ale chudí to jistě unesou, uklidněni vědomím, že si platí úředníky, kteří hloubají nad tím, jak by mohli ty daně snížit.
     TY daně sice nikdy nesníží, protože ten ouřad taky něco stojí, ale to už není podstatné.

 1. V ČT už běží uvědoimovací video, jak máme šetřit (třeba nenechat téct vodu při čistění zubů).
  Jen nevím, jestli to bude stačit na automatické zvyšování platů našich politických činitelů.

  • StK: Je lepší pracovat ve fabrice než na poli. Je lepší pracovat v zateplené fabrice než v otevřené hale. Je lepší pracovat převážně hlavou než jenom rukama.
   Pokud snížíme daně chudým, zrušíme daně nejchudším, ubyde motivace deklarovat se “neschopným práce”. Oficiální invalida, hledající práci na stavbách jako přidavač, peníze z ruky do ruky. Aby mu zůstal invalidní důchod.

 2. Dobré ráno vespolek,
  Starý kocoure, vize je to zajímavá, ale co se stane s robotizovanou společností, když vypadne prou ? A pokud se zruší vzdělávání, kdo pak ty roboty bude stavět a opravovat ? Vysoké IQ rodičů není zárukou vysokého IQ dětí, genetiku v tomto nejde obejít.

  • Ano, to jsem tam napsal do diskuze. Vize mladého Čuby nepočítá s “černou labutí” čili s něčím nepředpokládatelným.
   A ještě něco – i ta opice chce mít o banán více, než má ta vedle ní.
   Proto velká třída “na dávkách” nebude v klidu.

 3. Dobrý den. Skimici: ad potravinová banka.
  Pokud máte hlad, jděte na faru. Osobní zkušenost s chebským, mordorským farářem je pozitivní. Asi jsem u nich heretik, ale jinak fajn lidi. Starají se o chudé/vyloučené lidi, nechávají je spát i u sebe na faře (nevím, jestli to úřad nezatrhl). Pronajímali jsme jim za energie volnou ubytovnu (u Berušky).
  S Armádou spásy také dobrá zkušenost a spolupráce (u nádraží v Ivanogradu).
  o.p.s. si dovolím nekomentovat.
  Proč potravinová banka: důvod je DPH/financové. Pokud potraviny darujete, musíte odvést DPH z daru. Pokud je zlikvidujete, DPH neodvádíte. Potravinové banky se zavedly, aby financové nenutily “řetězce” fyzicky likvidovat před koncem trvanlivosti. Mj. proto řetězy na popelnicích u supermarketů. Kdyby se zjistilo, že někdo likvidované zboží rozdává, financové by rádi dali pokutu.
  Krátce: dary potravinovým bankám jsou za určitých podmínek osvobozené od DPH.

 4. Zdá se, že máme komunistického superšpiona. Náš komunisticky vyškolený špion byl šéfem ve štábu NATO a stačilo říct, že už není komunista. To Philby nebo Kocher nedokázali, ty Západ chytil.

 5. Ty už fakt neví, jak jej obhájit. Ale srovnávat funkci plánovače NATO s presidentem je teda dost síla.

  https://echo24.cz/a/Sfi2u´

  A zapomněli dalšího, Meinsteina. Byl trochu svině, ale hlavně velký velitel. U Pavla ten druhý rys jaksi nevím.

 6. Matzurko, opět vřele doporučím “Higher education” od Pournella. I další knihy, mimochodem. Vynikajícío sci-fi, a velmi přesně popisuje svět s onou mírou automatizace.

 7. Ad Petr Pavel
  To že z něj vylézá komunistický rozvědčík by za normálních okolností bylo fuk. Polepšený hříšník. Odpracoval jsem si o atd
  Spíše se zdá, že jde o boj nějakých kluků a holek proti jiným klukům a holkám.

  Objevují se i takovéto články, které Pavla zcela obnažují
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-historik-blazek-pavel-predklada-pribeh-ktery-neodpovida-pravde-40412599#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Proti komu je jasné. Proti partě kolem jeho stvořitele Petra Koláře. Petr Kolář ale není žádné ořezávátko.
  Proto mě spíše zajímá qui bono. Kdo z mocných se odvážil vyjet po Petru Kolářovi?

 8. Dobré ráno,

  “StK: Je lepší pracovat ve fabrice než na poli. Je lepší pracovat v zateplené fabrice než v otevřené hale. Je lepší pracovat převážně hlavou než jenom rukama.”

  A jak to víte, nickname, co je pro koho lepší?
  Co lidi, co se vykašlou na výšku a jsou se radši věnovat řemeslu?
  Co lidi, co radši hospodaří, než by šli do fabriky, i když by to znamenalo víc pohodlí a volna?

  • Můj kolega, finanční ředitel dosti významné skupiny, se vyučil truhlařinu… A já také fakt nevím, jestli budu táhnout vedení v IT do 65…

  • Jak to vím? Protože jsem pracoval rukama? Protože kdo může, neničí si klouby a zdraví? Protože práci necháváme strojům?
   + další, nikoliv nevýznamný vliv: Práce člověka je zdaněna 50%. Práce stroje je zdaněna 0%. Tomu se musíme přizpůsobit. Vlivu státní správy, vlivu politiků a ideologů na pracovní trh.

 9. Tak, zase pár článků “Ukrajinci jsou u Chersonu”. Já jen, že se 6 týdnů nehli, ale to je detail 😀

 10. Zajímavé je, že ten blb, co mluvil o topení dětí, byl v roce 2014 velký podporovatel Majdanu.

  No, předpokládám, že jej soud po zásluze odmění. A doufám, že stejně odmění i ty u nás, co mluví o vyvražďování ruských civilistů či dětí.

 11. Ad generálo Pavel – byli jsme tu vypeskováni za to, že se šťáráme v minulosti kandidáta 30 let po revoluci.

  Ale ono nejde jen o minulost kandidáta. Ono jde hlavně o to, že o té své minulosti nemluví pravdu. A to není minulost, to se děje teď.

 12. “Jak to vím? Protože jsem pracoval rukama? Protože kdo může, neničí si klouby a zdraví? Protože práci necháváme strojům?”

  Ale to je lepší pro Vás.
  Někdo jiný to může mít nastavený jinak a co je lepší pro Vás, nemusí být lepší pro něj.

 13. Hlášení:
  Dnes, okolo 12.00 provedu částečné zatmění Slunce, tak si to holoto nenechte ujít.
  Nedělám to každý den!
  Konec hlášení.

 14. Jako nechci Ukrajince honit, ale nejen že dávno minulo konec září, ale presidentské volby za dveřmi a Cherson stále nic…

 15. Ha!
  O2 jakožto druhý tuzemský operátor spouští ode dnešního dne podporu LTE u Apple Watch.

  Začínám být nalomený. Že bych si udělal radost a místo Watch 5 si koupil nové s LTE?
  Nemusel bych ssebou ven tahat iphone. Stajně všichni začínají dělat taková pádla, že se z toho stává spíše kancelářské zařízení.

   • Watch 5 mám bez LTE.
    Zatím mi stačily. Čekal jsem na LTE a na lepší baterku (protože to víc žere).
    Teď Apple přišel s těmi Watch ultra takže teoreticky jsou podmínky splněny.
    Měl jsem je ale na ruce a připadaj mi moc velké (a drahé :-))
    Holt jsem zhýčkaný a nic mi není recht

 16. Nové technologie ve snímání obrazu (kapitalisticky)
  https://youtu.be/2aTmmLcNJgs
  Co pán říká: Ještě je hodně kroků před námi, než dojdeme k technologickým limitům CMOS technologie. Dnes vidí čip lépe než sítnice. A pořád je prostor pro zlepšování.

  • ANO. Na žebrotu. Nevím, kdo investoval do Tesly. Ale je to podnik stejně stabilní jako emoce jejího CEO.

  • Musk je dokonalý ve schématech “pump&dump”.
   Proto se dnes chová jako bezpečnostní riziko pro USA, aby regulátor zakázal koupi Twitteru (viz nejen Putinův “mírový návrh”), ale i návrh na anexi Taiwanu Čínou.
   Putin ani Xi mu asi na Twitter 44mld. nepůjčí. Ovšem to neznamená, že se nemůže tak chovat, jako by mu šlo o půjčku od těch dvou.

 17. Ať je Musk jaký je, začal posílat do luftu a nad luft rachejtle v neuvěřitelně krátkém čase. Klobouk dolů. Typ lidí co stavěli železnice od oceánu k oceánu.

  • Rakety Falcon se povedly. Ignoroval zaběhlá bezpečnostní pravidla, postupy. Vyhrál. Pro ostatní chybí business case. Starship, Starlink, Tesla, FVE, Truck…

 18. Teď tak přemýšlím – v Chicagu je starostou demokrat, nebo republikán?
  Chicagská policie uvedla, že od večera 21. října do 23. října došlo ve městě k mnoha případům násilí se zbraněmi, při kterých bylo postřeleno nejméně 43 lidí a deset lidí zemřelo. Místní policie uvedla, že tento víkend byl „obzvláště násilný“ pro chicagské teenagery, protože mezi 43 postřelenými bylo devět teenagerů. 23. října přibližně ve 4 hodiny ráno došlo ke střelbě v komunitě Brighton Park, při které bylo postřeleno pět lidí, z nichž tři zemřeli, včetně dvou dvacetiletých. Brzy ráno 22. října byl na chodníku postřelen patnáctiletý chlapec. O pár hodin později byl postřelen další patnáctiletý chlapec. Večer 21. října byli postřeleni dvanáctiletý chlapec, šestnáctiletý chlapec a sedmnáctiletá dívka. Podle chicagského policejního oddělení se letos v Chicagu odehrálo 519 vražd. Pouze v září tohoto roku došlo k sedmdesáti vraždám a 295 střelbám.

 19. Práce stroje…daň…Chybná úvaha.

  Stroj není jako lidská pracovní síla. není jako její náhrada. Je nástroj. Činící lidskou lidskou práci efektivnější. Jako nebozez- vrtačka-automatická vrtačka- automatická výrobní linka.
  Třeba brat v úvahu celý výrobní proces, včetně výroby a vymýšlení toho stroje, vymýšlení a výroby strojů k jeho výrobě, těžení a zpracování surovin…. Života, životních potřeb a vzdělání lidí vynalézajících a kontruujících….
  To vše nutno promítnout do hodnocení efektivity a přínosu.
  Snaha zdanit stroje má stejný základ jako hnutí rozbíječů strojů. Vzpoura blbých.
  Nynějším účelem je zvýšení výnosů daní zavedení další daně. Zdanění výnosu rozumu, inteligence. Toho, co Karl Marx považoval a jeho následovníci považují za nadhodnotu.

  • Schumi,
   bereš to moc vědecky. Když je možné zdanit komíny, okna do ulice, déšť dopadající na zpevněné plochy, proč by nebylo možné zdanit práci strojů?

 20. Hehe, zdá se, že maršál Fialskij před svou cestou do Kyjeva poslal napřed jako Gefechtsaufklärung německýho prezidenta…
  V ukrajinském hlavním městě Kyjevě, kde je právě na neohlášené návštěvě německý prezident Frank-Walter Steinmeier, byl vyhlášen letecký poplach, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda. Varování před nálety dal do souvislosti s informacemi nejmenovaných zdrojů z rozvědky, podle kterých z Běloruska odstartovalo deset ruských dronů Šahíd-136 íránské výroby používaných k přímým útokům na cíl.

  • Jinak to video je prostříhané, zásahy z různých zbraní a nevsázel bych na to, že to je v jeden čas. Ale JE zajímavé, že se dostal ven takový článek.

 21. Schumi: proti stroji stojí člověk. Zdaním-li práci člověka 50%, pořízení stroje se mi vyplatí dříve, než když práci člověka nezdaním.
  Dnes se bavíme o nasazení strojů tam, kde je zatím nutná ruční práce – např. zapojování konektorů, kabeláže, montáži podskupin.
  I automatizace s sebou nese (částečnou) neefektivitu, podobně jako globalizace. Proto je optimální vhodné procesy automatizovat, procesy nevhodné pro automatizaci zjednodušovat. Zdanění práce působí jako písek v soukolí. Nic nepřináší, jen bere čas a peníze.

 22. Úžasné… Škoda, že blbost není trestná…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nabijeni-pro-elektromobil-kazdych-60-km-Jinak-pokuta-V-EU-pletli-bic-i-na-nas-718396
  Každých 60 km dobíjecí stanice, každých 100 km pumpa na vodík… A do tohodle jste ve velké většině nadšeně vstupovali… Nechtěl by mi někdo kompetentní, co absolvoval alespoň 7. třídu ZDŠ vysvětlit, kde do těch stanic chce vzít tu elektriku a ten vodík? Že by si tam soudruh sednul osobně s ebonitovou tyčí a liščím ocasem? A při tom prděl do pytlíku a ze získaného metanu a merkaptanu přes molekulární filtr dělal vodík?
  Není divu, že přírodní zákony se nehoděj… Třeba takovej zákon zachování energie… O pojmu, jakým je účinnost, raději nemluvě.
  Tak si to užívejte – takhle jste to přece chtěli!

  • Co na tom nechápeš?
   Tím vodíkem budou pohánět generátor a jím vyrobenou elektřinou budou štěpit vodu na vodík a kyslík, který nahradí vykácené a spálené stromy!
   Vždyť je to úplně jednoduché! 😉 😀

 23. PeSi,
  čekají nás krásné časy.
  Všechny novostavby v Evropské unii budou od roku 2030 povinně bezemisní, nové úřední budovy tuto podmínku musejí splnit už o dva roky dříve. Všechny nové domy budou také od konce roku 2029 muset umožňovat instalaci solárních panelů, což se nových nerezidenčních budov týká už od konce roku 2026. V úterý se na tom shodli ministři energetiky členských zemí, kteří schválili společný přístup k pravidlům omezujícím energetickou náročnost budov.

 24. 2 ptakopysk – nemohu se zbavit pocitu, že takto krásné zítřky v těch propagačních videích před vstupem nějak chyběly… Nebo, že bych je snad přehlédl? Zřejmě proto jsem tehdá pomýleně volil proti vstupu.

 25. Možná ne tak OT,
  již 86 dní na Duolingu mastím čínštinu, takže jsem dnes našeho bývalého kolegu (rodilého Taiwaňáka) mohla přivítat slovy “Ahoj, dlouho jsme se neviděli. Jak se máš ?” Nejenže byl mile překvapen, ještě mne i pochválil za výslovnost, i když ta se na Duolingu netrénuje… a prej jestli se budu učit i psát 😀

 26. Duolingo se chová jako odvrhnutá milenka. Moje neteř to před dvěma lety ukázala mojí ženě a ta se dala na angličtinu, jen tak, aby jí nezakrněl mozek (říkala).
  Když tím trávila podvečerní volný čas, tak jsem se na to podíval a šoupl jsem si tam italštinu (i když je jen v anglické verzi). Byla to zábava, protože italština je gramaticky velmi jednoduchá. Tak jsem se bavil celý rok a když jsem udělal 365 dní v jedné nepřerušené řadě, tak jsem to odložil. Od té doby mi chodí srdceryvné maily, jak Duolingu chybím, kdy už se zase znovu připojím atd.

  • Tak díky za varování 🙂 Pokud to vydržím tak dlouho, tak se chystám zapsat do skutečného kursu čínštiny; člověk by měl mít nějakého koníčka, žejo.

 27. ” Umrit, jak ziznici skrivani na fatu morganu
  nebo zit, jak stehlik, v kleci oslepeny?”

  Oboji stoji za hovno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *