Bezzásahovost v NP

Já si až skoro dodnes myslel, že deklarovaná “bezzásahovost” (netýká se vysazování listnáčů 😀 ) se týká jen porostu. Ale koukám, že bezzásahovou zónu lze vyhlásit i kolem historické chaty. 🙁
Petice moc nepodporuji, ale pokud ministerstvo ŽP páchá nevratné škody…je třeba se ozvat!

Pokusme se přispět k záchraně ROKLANSKÉ CHATY !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 154 komentářů u „Bezzásahovost v NP

 1. “Bolí mě hlava. Bolí mě už hlava z těch věcných rozkazů nacistického feťáka, co máme dělat. Bolí mě hlava když musím poslouchat patnáctileté smrady, jak mám žít, čím jezdit do práce. Bolí mě hlava, když mi soudružka Boková cpe do hlavy, ať žeru červy. Bolí mě oči, když se musím dívat na to naše ministerské jelito, nacpané do plné polní. Chce se mi zaživa urvat uši a přešít si je přes oči, když mi soudruh premiér vykládá, jak společně překonáme drahotu. Kroutí se mi prsty, když pletu svetry navíc. Chce mi shořet mozek, když se dozvím, že největší zloději jsou vlastně filantropové a vrazi mírotvorci.”

  • “Už ty jejich nekonečné kecy nedávám. Obrátili význam slov. Z nenávistí udělali lásku, že lži pravdu. Obrátili příčinu a následek. Malí smradi rozhodují o životech dospělých, hlupáci o vzdělaných. Z úchylky udělali normu a normálnost vystavili na hanbu. Už mě ze všech těch věrozvěstů nových, lepších dní bolí hlava. Pojďme se pokusit zavřít jim jejich prolhané huby. Udělejme první krok a zítra zaplňme volební místnosti novou nadějí. Novým začátkem.”

   • Mám to z vidláka, ale nic v poslední době nevystihuje mé pocity lépe… Snad jen, že nesdílím ten optimismus na konci…

 2. Varšavská smlouva byla obranná aliance. Veškeré akce, které provedla byly obranné. Bránila se vnitřnímu nepříteli. V NDR, Maďarsku, Polsku, Vietnamu.
  Zvítězila! Nepřítele porazila!

 3. Dobré dopoledne,
  Vidlák řeční hezký,. ale ten patetickej závěr, že stačí přijít k volbám a bude to nějaký nový začátek, je to slušně řečeno, idealistický naivní.
  Kolik už takových voleb bylo a jak to potom dopadlo?

  • Maydo, Vidlák, Skimic, Petr K. dají svůj hlas mně a mým koaličním kolegům. Co vy? Už jste se rozhodla? 🙂

   Důležité jsou malé dějiny. Malé příběhy. Malé radosti.

  • Jen pro ujasnění, to nebyl vidlák, ale jeden z diskutérů. proto jsme napsal, že nesdílím ten optimismus na konci, ale to znechucení, kde žiji, které se (i) mne zmocňuje, vystihl dokonale.

 4. V pokoji mám sedmnáct stupnu, počítač v servisu, v počítači práci, kterou potřebuju dodělat, a v baráku drnčí vrrtacky a vubec kde co, co vyluzuje na stavbě randal. Takže moje naděje se neupinaji k, volbám, ale až nam namontujou kotel a až dostanu zpátky provozuschopný pocitac
  Ale Putinovi jsem to jistojistě natřela!!!!!

 5. Vzdal jsem ty nátlaky. Dám si “voraz” od čtení blogů a webů. Mám stejný pocit jako před cca čtyřiceti lety, Musíš volit tak a tak. Kura, nemusím!
  Když se moc tlačí na pilu, tak to pila nezvládne.

  • To se tu pokouším vysvětlit agitujicim fanouškům všeho druhu už léta. Je to marný, když ji (stranu) miluješ, není co řešit.

  • Toleranci, to jen pár lidí to má v nátuře. Bylo lepší, když ignorovali “tyhle internety”, ale… žvýkačku si taky nevybereš 😀

 6. Jako voliči i politici máme minimální vliv na chod Veškerenstva. Nenechme se tím znechutit / zmalomyslnět. Daleko větší vliv máme na naše nejbližší, kolegy v práci, obchodní partnery…

  • Maydo, zatím budou volit mé koaliční partnery.
   Později, až budu kandidovat na prezidenta, budu muset do Prahy a přitom slibuji, že navštívím i své dlouholeté příznivce, kteří mi pomohli vypilovat můj politický profil a program.

 7. 2 Petr Kunetka ad 10:53 – copak Putin… Tam je to jednoduchý… Ale dovedeš si představit, jaká je to fuška sehnat dvojníka za Bidena? Nejen, že mu musí být podobný, nejen, že by měl vypadat jako vypatlanej dement a občas sebou praštit, ale dokonce musí i umět prdět jako on… Tam se Nývlt nebo Macháně hledají dost těžko…

 8. Zase kromě flatulence a občasného pádu je jediný požadavek čtení papíru. A i v případě špatného přečtení to štáb a média srovnají.

   • To je výhoda země, která nežije 50 let na dluh. Může si to dovolit (spočítal jsem si to, za ROČNÍ plat dají dvoutýdenní přebytek obchodní bilance).

 9. Fórum 24… Vlastizrada… násilných akcí…Chápe každý schopný obecně rozumět psanému textu.
  Kdo nechápe je debil.

  • Nu, přepočítali se. Mysleli, že Rusko si dál nechá chcát na hlavu a nějak si nevšimli, že už to není Jelcinovské Rusko.
   A Čína dtto.

   • Prostě, kdo si chce hrát na presidenta zeměkoule musí mít sílu. Po úprku z Afghanistánu už to bylo směšné.

    Jen je otázkou, zda se naučíme jednat v multilaterálním světě, nebo proti sobě spojíme zbytek světa.

    • Jednak se to už USA částečně povedlo (RF – Čína, Indie, Irán), jednak to přeskupování sil bude pokračovat spolu s výměnami vlád v zemích “Západu”.
     Nikomu se nechce do područí Ruska. Jen s ním koexistovat a obchodovat – vzájemně a výhodně.
     S USA to nejde.

     • Ostatně, zbylých přes šest miliard se bez US dolarů při obchodování obejde.
      Až jim to docvakne…

 10. Ad výměna zajatců:
  Nezdá se mi moc výhodné vyměnit 215 Ukrajinců za 55 ruských vojáků + Ukrajince Medveďčuka. Je to cca 4:1. Ale do detailů nevidím. Třeba v RF mají opravdu dost ukrajinských zajatců, takže můžou plýtvat.
  ===
  Ad střelba po civilech:
  Ukrajinci se opravdu snaží dosáhnout maximální nenávisti mezi nimi a Rusy, Ostřelování Doněcka ještě zesílilo. Šest mrtvých jenom dneska dopoledne. Už ani netvrdí, že si ta města ostřelují Rusové sami.
  ===
  To je další věc, která mě irituje. Novináři mě a mnoho dalších považuji za idioty, když předkládají nesmyslné zprávy a a ani nepřipojí že je to N.T. – neověřeno.
  Pokud vyběhnou vlci z lesa ven a bude revoluce, je to další skupina lidí, které by bylo třeba poslat “do výroby”. Nebo do Ameriky. Jako ty děvky v Manon Lescaut.

  • Ani nemůžeš. Nejsi obchodní stranou. Obchod je uzavřen tak to účastníci považují za výhodné. Jinak by nebyl uzavřen.

 11. Jedna paní povídala:
  Plánuje se mobilizace cca 1.000.000 Rusů. S heslem “ni šága nazad”.
  Odváděni jsou i lidé bez vojenských zkušeností. “Manažeři”, “Specialisté”. Z Moskvy, Ufy, Astrachaně.
  Stalin mobilizaci 1941 plánoval 10 let.

 12. Zloděj křičí: Chyťte zloděje.
  Ne vrah, zavražděný je vinen.
  Dobro má svůj jedinečný, nezapomenutelný rukopis. Svůj modus operandi:

  Místostarosta Sedláček tento příspěvek označil za hrubé narušení svobodných voleb. „Myslím si, že je to narušení demokracie. Nemůžeme to nechat bez povšimnutí. Vyjádření plive na naše ředitele, školníky, na všechny lidi ve volebních komisích,“ reagoval místostarosta.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/volby/karlovy-vary/komunalni-volby-2022-trest-oznameni-sokolov-sedlacek-lagron.A220922_145559_vary-volby_ba

  Zcela stejný jako v amerických presidentských volbách.

   • Nóóó, to možná pořád ještě nejdeš k podstatě věci.

    Ideálním cílem zjevně je volby zfixlovat a zároveň za jejich narušování pozavírat oposici.

    (Kdyby pan místostarosta místo toho podal třeba TO pro pomluvu, nic neřeknu.)

  • Sedláček: ČSD. Místostarosta paní starostky (ANO).
   Přihrávají mi body. Ti dva se hádají, raději to dáme klidné trojkoalici.

 13. Podle toho, jak vypadá mobilizace v Burjatsku, Dagestánu apod., jde se o etnickou čistku.
  Pokud nepůjdou v první řadě děti a vnuci kremelských papalášů, jde o etnickou čistku.

 14. Kdybych byl v obvodu Nicknameho, klíďo mu to tam hodím. Jsem si totiž vědom alternativ. Ale on možná jen tak plká, protože v kandiidátkách jsem ho nenašel. Samozřejmě jsem se nedíval všude. Komunisty jsem třeba ani neotevřel.

  • Já ano. Je to Karlovarský Kraj. Nehodlám upřesňovat, to může on.

   V těchto volbách volím jen místně, ale na základě toho, jak zde vystupuje jsem si proklepl více lidí u SSO a svou přízeň budu v budoucnu věnovat jiné straně.

  • Dostal jsem céres od primáře, s kým se to paktuju. On sice kandiduje jinde, ale povídáme si. Proto jsem pro jednomandátové (většinové) volby nejen do sněmovny, ale i do městských a krajských zastupitelstev. Nemusím pak obhajovat, proč se paktuji s někým, kdo urazil někoho, o kom Máňa povídala, že ho zná.

 15. Mobilizace (ukrajinsky “mohilizace”): Povolávací rozkaz dostávají zaměstnanci Gazpromu. Jdou na vojnu přímo z práce. Specialisté, operátoři, nástrojaři…
  Ať to zkouším pochopit zleva, zprava – nechápu. Cíleně si likvidují hospodářství.
  Od zdroje, který nesmysly zatím nešířil… Nevím.
  Udělat tohle v naší fabrice, končíme.

 16. Luhansk a Doněck vreferendu připojený k RF.
  Poté RF da ultimátum o zastavení útoků Ukrajiny na území RF. V případě nesplnění RF v první fázi odřízne Ukrajinu od všech zdrojů, ve druhé fázi vyřadí klíčovou energetickou infrastrukturu, ve třetí fázi povede vzdušné údery proti vojenským, vládním a administrativním cílům.
  NATO spustí randál ale jinak se ani neuprdne.
  Těšili by mě kdyby to nedošlo tak daleko.
  Dalším možným pokračováním je zhroucení ukrajinské vlády, ustavení prozatnímní a směřování připojení Ukrajiny k RF.

  Přeji klidné obecní a doplňovací volby, ať jste spokojeni kdo volíte jak volíte.
  Rozhodnutí klíčová pro další vývoj i zde padnou v zahraničí.

  • Nojo, no.
   Fluorovodíkoví chapadelníci to berou moc logicky. Žádné velké emoce. Tahle figurka má tyhle vlastnosti a proto může na šachovnici dělat jen tohle. Jiná zase ono. Figurek je jen několik typů.
   Je to trapné, ale kocouři, kteří to berou naopak téměř výlučně pocitově (čichem, chutí a hmatem – profesionální deformace) to vidí stejně. Divné…

 17. V.p. Kunetka
  Tak jestli Nicknameho identifikovali na volební listině, ještě prosimich prozraděj co to je to SSO. On si Nickname fakt založil stranu?

 18. “SSO = dehonestující označení, které Pehe & Kavárna vymysleli pro Svobodné.”

  Už to nehulte, nickname….

  Pokud si pamatuju, tak to byla zkratka Strany Svobodných Občanů, s logem v podobě jakéhosi podivného rohatého kopytníka.

  Pehe je sice blb, ale v tomhle teda nejede a ta strana se dokázala dehonestovat sama vlastní tupostí.

 19. Pro zajímavost
  Dnes u nás byli technici od firmy zabezpečující zabezpečení zabezpečovacího zařízení. My potřebujeme novou požárku, neboli EPS. Česká firma, která kvalitní a fungující EPS vyrábí se prý vyjádřila, že čínské dodávky součástek poslední dobou kolísají a některé díly začínají být silně nedostatkové. No a jestli to tak půjde do konce roku, tak to firma zabalí.

  • A klíďo bych Vàm to tam fakt hodil.
   Nic proti ničemu a v této místní koalici bych spatřoval naději.
   Musíme někdy jít na kafe. Až budete starostou tak bych prosil ristretto.

     • Anna to myslí v takové analogii: Opice se stala člověkem v okamžiku, kdy začala používat oheň. Člověk se svá skutečně dospělým v okamžiku, kdy přestane napodobovat jiné lidi a začne myslet vlastní hlavou. Pokud se pletu, opravte mne.

  • Ono je to o tom, jestli se neshodnu v jednotlivostech, jestli tangenciální raménko nebo jiné nebo o tom, jestli má gramofon vůbec existovat a máme všechny analogové desky vyhodit a zrušit archivy, Schumi ví, jak to myslím.

 20. Že by nějaké subliminální působení? Vždy když zde pohlédnu na výraz “bezzásahovost” přistane mi v mozku slovo “bezzásadovost”.

  DOTAZ Ví někdo něco o Břéťovi?

 21. Ti Rakušáci jsou asi patlalové, jak píše Macek, už příchod necelých 60 tisíc imigrantů jim působí potíže. Ať se vezmou přílůad z más, kam jich přišlo šestkrát tolik …

 22. Šumaváku, uzdrav se.
  Dobré ráno.
  Pracujících imigrantů si ani nevšimnete.
  Nepracujících stačí 200 na hlavním nádraží a je z toho aféra.

  K mobilizaci: mobilizace severních regionů vypadá jako příprava na velkou zimní ofenzívu. Co nejvíce jich nakvartýrovat do Běloruska a zopakovat strategii z února.
  Proč do Běloruska? Jinde by dělali nepořádek.

  • 500.000 zmobilizovaných zpacifikuje Bělorusko.
   Potom si Putin bude moci dělat s Ukrajinou, co chce. Podporu Rusů má, Bělorusové jsou v pozici poddaných, nic proti okupaci nezmůžou.

   • Navíc s ohledem na HDP, Belorusům se v Bělorusku líbí.

    Jak pravila babička Boženy Němcové o očistci:
    “Je to tam samé strádání…Ale dobře tam vaří.”

 23. Na Vaše věc?
  Tahle válka je zbytečná. Nemusela být, kdyby vládla symetrická situace a nakládalo se s bezpečnostními požadavky Ruska stejně jako s bezpečnostními požadavky Spojených států. Kdyby rizika v blízkosti Ruska byla vnímána se stejnou naléhavostí jako rizika u pobřeží a hranic USA.

  • Nickname OT, poprvé jsem viděl u vás “přepážkový specialista na poště” 🙂 Za chvíli si ani housku nebudu umět koupit.

  • Ano. Taky jsem tam nepsal celý titul. “Ajťák”. Jedna strana má na kandidátce celý úřad práce. Uvidíme, kdo vyhraje.

 24. No, tak Strana Svobodných občanů byl ofiko název za Macha a do roku 2019 a pod tím názvem jsem ji volil. Občas věci pojmenovávám starým názvem, doposud jsem si třeba nezvykl říkat našemu systému Business Central a ne Navision.

  Jinak si všímám, že Lugenpresse už začíná nenávistné články proti Číně.

  • Maydo, časy se mění. Kdysi jsme tu byli skoro všichni voliči ODS, ale nějak jsme nezvládli, jak nám strana cukla prudce doleva 🙂

 25. To je dobré a pobaví…

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kreml-chysta-referenda-podle-krymskeho-scenare/r~9fab31b039a511ed8d680cc47ab5f122

  “Dále uvedly, že během zářijových referend bude využito elektronické hlasování, které nezávislí pozorovatelé označili za nástroj na zmanipulování výsledků.”

  Jestli je elektronické hlasování nástroj na zmanipulování výsledků, tak by se měli Trumpovi pokroně omluvit 😀

  • Zajímává je i logická konstrukce: Krymské referendum bylo pochybné, protože se ho nemohli zúčastnit mezinárodní pozorovatelé, protože nabídku předem odmítli.

   • To by tak hralo, aby obcane hlasovali o necem, co jim neschvali nejaka instituce. To by byl chaos…

    Hlasovani vocad pocad, ze ano…

 26. Quivisi: normální česká rodina. Čech všude bratry má.
  Viz též jaký je rozdíl mezi Čechem a Němcem? V podstatě žádný. Jen Češi nechtějí vládnout světu / spasit svět už asi 500 let.

 27. Něměli bychom otevřít hranice pro prchající Rusy? Jsou to evidentně odpůrci Putina, kteří za něj nechtějí bojovat!

  • Rusové pořád odněkud prchají a pak za nimi jde car a jde je zachraňovat. Ne. Nezájem. Ať si to doma vyřídí sami.

   • Odjíždějí z Ruska, protože chtějí, aby Ukrajince zabíjel někdo jiný. Nezájem.
    Pokud mají zájem pomoci Ukrajincům, pokud chtějí zastavit boje na Ukrajině, mohou se přihlásit do Ruské legie a bojovat proti Putinovi a jeho katům.

    • Mají dva týdny až dva měsíce, než půjdou na frontu.
     Zbraň prakticky neuvidí, dokud budou v Rusku. Bylo by to nebezpečné. Dobytčákem k frontě.
     Mosinka do ruky, pět zásobníků do patrontašky, komisárek a šlapej. Támhle je kulometné hnízdo. Nasadit bodák! Útok!

    • Většina Ukrajinců ve vojenském věku opouští Ukrajinu aby Rusy zabíjel někdo jiný. Nezájem obětovat své mladé životy za…vyhledej si kdo je kdo.
     Kdo s kým je propojený a na koho napojený.

     • Germánistánci mají rčení: Die “$var” sind an allen Schuld.

      no a někdo má pořád pokušení najít onu záhandou promněnnou. Židy a kapitalisty jsme už vyzkoušeli, teď jsou na řadě Rusové.

 28. Mimochodem, Liman, který brání dvě roty, dobývá Ukrajina už druhý týden. Je to zajímavé srovnání s Charkovskou oblastí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.