Bezzásahovost v NP

Já si až skoro dodnes myslel, že deklarovaná “bezzásahovost” (netýká se vysazování listnáčů 😀 ) se týká jen porostu. Ale koukám, že bezzásahovou zónu lze vyhlásit i kolem historické chaty. 🙁
Petice moc nepodporuji, ale pokud ministerstvo ŽP páchá nevratné škody…je třeba se ozvat!

Pokusme se přispět k záchraně ROKLANSKÉ CHATY !

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 759 komentářů u „Bezzásahovost v NP

 1. Tak proč to ten moula Macron kupuje?
  Kšeft a přátelství jsou dvě různé kategorie. Spíš má vztek, že Američani správně nepřistupují k rozhodnutí Evropské Plánovací Komise “O spravedlivých cenách uhlovodíků”.
  Ono to asi ještě není ale záhy bude.

   • Každého začínajícího prodejce, který měl tendenci obchodovat nikoliv za tržní, ale mark-up ceny jsem okamžitě a nemilosrdně vyhodil než se ten socialismus ve struktuře zahnízdí.

  • Koneckonců, Sověti platili za lend lease už v proběhu války (surovinami i zlatem) a doplatili v roce 1972, Britové v roce 2006.

  • Chi chi. A to před měsícem Řekové řekli Eurosoudruhům, ať si dělají sankce za svoje. Rejdaři by totiž byli extrémně postižení.
   Výsledek: řečtí rejdaři budou ruskou ropu (apod) vozit dál, ale eurokomis dovolila, že si smějí dát na loď cizí vlajku aby vyhověli aurosankci.
   Zlatý prciny, volám s klasikem 🙂 🙂 🙂

 2. Tak proč to ten moula Macron kupuje? — Na to se ovšem hodí absolutní klasika: Kohn, jaktože voni prodávaj banány po třiceti korunách? Copak jsou ganef? To neviděj, že tady naproti Roubíček má přes celej auslág napsáno BANÁNY 18 KORUN KILO ? — Tss, Tss… Ale to mi pověděj, Ábeles, co že si je nekoupili tam? — Dyž von je nemá. — Tak tady to viděj, Ábeles. To až JÁ budu nemít banány, to u mě budou za dvanáct korun kilo!

  Copak se asi stalo s tím panem doktorem z pražské university, co mi ji před skoro třetinou století poprvé vyprávěl v jednom městě na severozápadu Německa, původně maďarskojazyčným Židem z Nitry hovořícím snad šesti či osmi jazyky? Z piety k němu (a protože se svým Aspergerem myslím a vzpomínám v číslech) jsem užil i tytéž ceny, jako on tehdá.

 3. K novinovým článkům.
  Moravskoslezský deník (24 Kč/ks): Hnůj nad zlato. V Česku chybí.:
  No kdo by to byl řekl? Hnůj chybí a hnojomety přitom jedou na plný plyn!

  • Bohužel, když minulost postupně poznáme (dá to práci), tak nás jiní budou peskovat, protože oni přece ví, jak to je “doopravdy”. A nikdo jim to nevymluví.
   Je to o úhlu pohledu. O šířce úhlu pohledu. Někdo kouká rourou, dalekohledem. Vidí věci zřetelně. Ale jenom něco. To co je v zorném poli.
   Někdo jiný se zase vyšplhá na sloupek od vrátek a kouká kolem sebe. Nerozumí sice některým detailům přesně, ale ví, že nějaké existují.

   Nepopírá je!

 4. Poslochal jsem v partii na CNN News debatu o nemožnosti stopnout růst platů politiků a soudců, protože soudci by to dali k ústavnímu soudu. Tak mne napadlo, jeslli by se ve sněmovně nedala odhlasovat věta, kdy by to pro soudce neplatilo.
  A poslankyně za ODS argumentovala, že je to automatické zvyšování platu politiků a že je proto, že je to vázáno na procento růstu všech platů, které prý vzorstly o 12 %. Mám pocit, že když současně stoupla inflace na 18 %, tak vlastně ty platy klesly.
  To je zřejmě nad chápání poslancůvládních stran. Nota bene, když v té debatě o sobě mladý Benda řekne, že je “právník”.
  Ja si celá léta myslem, že je maximálně rychlokvaška zez Plzně.

 5. Truss, to byl velký fofr. NS… asi tak… Ne sami. Rozhoduje bílý. Na Grosvenoru bylo pilno. Vědět co se teď Stuartovi honí hlavou…Když střídal, věděl do čeho jde.
  Hraje se o čas. Co nejvíc to posrat mezi EU a Ruskem. Bundes už vědí. Kreml ví. Všichni vědí, a vědí, že vědí. Nevědí poddaní. O to jde. Co s tím…. Hra o čas. Za louží jde o to, aby až to praskne, se nic nedalo vzít zpátky. Přinejmenším udržet do voleb. Proč vynechali jednu rouru? Chyba, stát se může, anebo záměr?

  • Rozkol mezi EU a RF?
   Jak tak poslouchám o nepokojích v EU a vídávám tam transparenty a dokonce rudé hvězdy(!) mám pocit, že se mantra “za vše může Putin” částečně stává nepravdivou, že vyrábí sympatizanty Ruska.
   Nejsou ty pouliční demonstrace zatím velké. Ale je jich dost a sílí.
   ===
   A není ta třetí exploze jen pokus o opravu té druhé, která se trefila do jedné a téže roury? Prostě našli v moři rouru a protože jsou podobné, tak odbouchli podruhé tutéž?
   Pořadí těch destrukcí totiž není zcela jasné.
   NS2 má dvě paralelní roury. Jedna zůstala nepoškozená. Kolik rour má NS1?

  • Jinak novinář se krásně střelil do nohy. V článku o teroristickému útoku zesměšňuje tvrzení místní správy, že evakuace jsou kvůli hrozbě teroristických útoků.

   Dost tupoun.

 6. Pavel a KSČ.
  “Své angažmá v KSČ před listopadem 1989 Pavel již dříve vysvětloval geopolitickou argumentací. Dle svých slov se nechal „tak trochu ovlivnit Gorbačovem“. Jenže Pavlova slova nedávají smysl. Členem KSČ se již v únoru roku 1985, tedy přesně dva roky od podání přihlášky, ale ještě měsíc před nástupem Michaila Gorbačova do funkce generálního tajemníka ÚV KSSS. Pavlův otec byl v době, kdy syn vstupoval do strany i poté, když začal studovat kurz vojenské rozvědky, vysoký důstojník Československé lidové armády a pro změnu pracovník vojenské kontrarozvědky.”

  Hmmmm. Podobni, jak je jejich kolaborace s bolsevickym rezimem uvedena na svetlo, odpovi znamym, vseodpoustejicim: “Ale to vite, byla to jen takova doba. Nikomu jsem neublizil, hral jsem jen na oko roli “uzitecneho idiota”.

    • No a co, stačilo říct, že byl tajnej katolík, ze všeho se vyzpovídal, odmodlil se deset Otčenášů a deset Zdrávasů no a:
     Je volitelný – aspoň pro katolíky, ne?

     • Nebo, ze do partaje vlezl,aby ji infiltroval jako skoleny tajny agent zevnitr a pak ji efektivne skodil. Jenze mu dovrseni planu prekazilo intenzivni cinkani klicku, takze se k aktivnimu skodeni nedostal.

  • Bože můj! Kdo ze zdejších třeba v roce 1983 vystoupil jasně a přesvědčivě proti panující moci? Já vím – byli jste moc mladí..byli jste někde jinde… měli jste jiné zájmy… ale kritika dnes jde super.
   Tím neříkám, že volím Pavla – aby se tu zas neobjevovaly komentáře ve stylu – Dana to schvaluje…Mám proti němu jiné výhrady.

   • Já ho volit nebudu, a kritizovala jsem ho už dříve, než vůbec začal s prezidentskou kandidaturou. Je voják všech azimutů.

 7. Náhodou, zde je vidět positivní vliv rodinného zázemí a výchovy. Otec komunistický rozvědčík, syn komunistický rozvědčík určený k nasazení venku. A dostal se vysoko! Až do nejvyšších orgánů NATO.
  Chce to mít pevnou vůli a neustupovat překážkám. Stále kupředu!
  Pavel for President!
  Jednou bude slavný jako Kim Philby!

 8. ” Kdo ze zdejších třeba v roce 1983 vystoupil jasně a přesvědčivě proti panující moci?”

  No, kdyby nebyl od revoluce dvojí metr a nemorálnost, bezcharakternost a podporu starého režimu jistí lidé nevyčítali i těm, kdo jen se v něm snažili nějak přežít, zatímco u jiných nevadilo ani bývalé členství v KSČ, tak by na to asi nikdo nepoukazoval.

  Někteří z těch moralistů byli v KSČ nebo nadšenými svazáky v době, kdy babičce sebrali obchod, dědu poslali na převýchovu a tátu vyhodili ze studií a poslali k lopatě.
  A ti, co v šedesátém osmém vsadili na špatnýho koně, takže je ze strany povyhazovali a najednou z nich byli hrdinové odboje, takovým lidem kázali, že byli nemravní, když tím, že se nějak snažili přežít, “podporovali režim”, který oni
  sami pomáhali budovat.

  Zrovna pražská kavárna, ti moralisti a hrdinové odboje se v tej minulosti a vysílání našli a přitom u Pavla jim najednou ten jeho původ nevadí?

  • Nojo, ty převlékárny…

   Viděl jsem jich dost. 1968, 1989, i dneska. Spoustu lidí jsem viděl ve spodním prádle a oni to to ví.
   Lidi už jsou takoví!
   (c) Jarek Nohavica).
   Takže veškeré nadšení z čehokoliv už vyprchalo.

   Zbyla mi základní opatrnost a ironie. A vědomí, že to vlastně mám za pár a je jedno, co si o mě někdo myslí. Pokud na mě nedosáhne může mi i nadávat. Jeho problém. Já mu sprostě nadávat nebudu, Ne že bych se bál nebo se styděl, ale začal bych si sám o sobě myslet něco nelichotivého.

   • Jezusmarja, ja vim, ze jsem blbej! Ale kdyz tu chlap, ktery byl, podle vlastniho vypraveni tady, na Sumavakovi, zastupcem plukovniho politruka ve vojenske zakladni sluzbe v roce 1969 – 71, tedy po ruske okupaci, musel byt setsakramentsky silny v kramflecich, kusni neco o prevlekani kabatu, bere me cert. Jsem tu asi, bohuzel sam, kdo si pamatuje, jaka pakaz byli politruci i v osvicenych sedesatych. Nic bych za to, maYdo nedal, ze nekdo z jeho proletarskeho prostredi vyhnal z obchodu vasi babicku. I tento budouci politruk zacal zvatlat, kdyz stejna parta ukradla vsechno mym rodicum a mne a brachovi nasadila punc nepratel spolecnosti. Moc uz nas neni, kdo ty smuyne doby pamatuji. Citil bych se ale zradcem, kdybych se tem zivym bolsevikum aspon slovem, za mamu a tatu nerevansoval.

 9. No, v mé širší rodině tam nevlezl nikdo. Mne bylo samozřejmé 8, ale v pár let poté mne vyhodili z pionýra.

  Žádná ideologie a odpor, prostě mi neseděla čísla u závazků a dovolil jsem si na to upozornit. Veřejně.

 10. Posloucháme Antologii Jazzu, Supraphon 1977. Jak dobře zní deska, jestliže je dobrý zvukař. Ten ukecaný jazz doslova hladí.
  Před několika lety v nočním vysílání, jak jinak, pro “náročné posluchače” poslouchal nahrávku z CD. Zkoušel mrňavý digitání přehrávač s rádiem, na sluchátka. Nepokoušel nahrát, než bych to našteloval… Jen jsem poslouchal. úžasné. Jak mlže hrát “rádio”. Kdežto běžné všednodenní vysílání, navíc dnes, “loudness war”, s dynamikou ořezanou snad na nulu. Většina produkce k mizerná obsahově i technicky.

  • Obsahově i technicky – čti doprdelevlezlismus (prachy) a lenost (dynamika). Dal jsem si (na seznámení) orchestriony od JohanyB. Velmi “sexy”.
   Prý NOVA zrušila nedělní dopolední pohádky a pozvala do studia nějaké “snídaně s Novou” derniéra a dvojblbku. Už dneska to mělo reakce na netu – říkala žena. A ty reakce byly velmi.,…
   Tedy místo Jů & Hele Blyštivý Péťa – to je úroveň…
   Bojkotoval bych NOVU, ale nemůžu, nedívám se totiž na TV vůbec.

 11. Jééé, Antologie jazzu, to jsme měli doma. Dala jsem to kdysi tátovi, už nevím, jetsli k vánocům nebo narozeninám.
  Pak to skončíilo v nějaký almaře, kde to léta leželo, protože jsme už neměli gramec na přehrání.

  Když jsme tu almarz vyklízely, dcera pak všechny desky odtáhla, něco snad odprodala do nějakého antikvariátu a něco kamarádům. Ale jestli tam byla ta Antalogie, to netuším….

 12. Vlk připomněl článek na Fintag
  Česká vláda schválila [19.10.] využití úvěru až do ve výše 400 milionů eur [cca 9,8 mld. Kč] od Rozvojové banky Rady Evropy [CEB] na základní životní potřeby Ukrajinců v Česku. Od CEB Česko již čerpalo grant ke stejným účelům.
  https://www.fintag.cz/2022/10/21/cesko-si-pujci-u-ceb-deset-miliard-na-pomoc-ukrajincum/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  K tomu mám asi tolik:
  – je mi jedno, co vláda dělá s penězi co mi vezme. Stejně už je nemám. A jestli je utratí za tu či onu hovadinu, vem to čert. Jediná jistota je, že je rozhází všechny.
  – vadí mi ale, že v době krize si Vláda půjčuje na mé jméno a půjčkou nehodlá řešit jí způsobené problémy jejích poddaných zde, ale problémy jiné a jiných. Když peníze nemám tak je nerozdávám.

 13. Dobré ráno.
  Jak to bude se zvyšováním platů ve státní sféře:
  https://youtu.be/WaEbGJq1y-g
  K “nejhorší vládě”. Já pamatuji vládu, která zabíjela své poddané, vrchní rozkrádali kasu ani neděli nedrželi, likvidovali zdroje energie. Ale už je to nějaký čas. Někteří zapomínají.

 14. Nickname
  tak pokud polistopadová, jediná srovnatelná co mi napadá je Vláda Tošovského. To byli dárečci. Vlastně složením dnešní pětikolka.
  Jedině mi hapruje to zabíjení. Máte na mysli zabíjení nepřímé? Nevydrželi pohled na Luxe a skočili z okna? Či vypíchněte mi oči přes ně přišijte uši ať toho lumpa (výprodej zlatých rezerv) nevidím ani neslyším?

  • Tošovský, Fischer, Rusnok. Všechny “úřednické” vlády.
   Zabíjení: OOP si zdravotník nesměl koupit. Musí se starat o nakažené bez základní ochrany. Nemocné posílali do covidárií na umření. “Nemocnice” Nejdek. Jen o trochu lepší než Loket. Kdo byl nakažený trochu, dostal řádné promoření.
   Fakultní nemocnice – místa jen pro kulichy a pro Pražáky.
   Od nás nejezdili nemocní do Motola, ale do Domažlic, Stodu, Uherského Hradiště.

   • StK: Svezení všech nemohoucích s C19 na jedno nevětrané oddělení znamenalo sdílení všech respiračních onemocnění v rámci oddělení / “nemocnice”. Pro lidi první kategorie v dosahu FN nepředstavitelné.

    • Ne. Například vláda nemusela zabíjet. Mohla povolit převoz do tehdy prázdného a připraveného Motola. Nebýt primáře s prořízlou hubou, pacientům by nepovolili převoz ani do tehdy volných okresních nemocnic.
     Pamatujete, jak zakázali i převoz do Německa?
     Reakce vlády a premiéra: nechte ty hajzly vychcípat, stejně si nic jiného nezaslouží.

 15. Tak ten NS skutečně nabourali Rusové. Teď tam budou pouštět plyn až vyfoukají Baltské moře. Pak to bouchne a mapa Evropy se změní. Oni budou připravení …

 16. Neprozřetelně jsem se na FB zapojila do diskuse o Datových schránkách, které mají být od nového roku pro OSVČ povinné.

  Je neuvěřitelné, kolik lidí si myslí, že dokumenty stažené z DS a uložené na lokální disk mají po expiraci podpisu nějakou právní platnost. Jeden se dokonce ptal, kdo by mohl zpochybnit platnost potvrzení o podání daňového přiznání, když vytisknul na domácí tiskárně. Je možné, že si dělal srandu, ale v kontextu zbylé diskuse to tak nevypadalo.

  Zaujalo mě, že zmínka o ztrátě právní platnosti dokumentů archivovaných vlastními silami je sice i v nápovědě Datových schránek, ale jen ve formě bitmapy. Vyhledávače to nezaindexují, na stránce se to podle řetězce nenajde. Ještě by to mohlo být vytištěné miniaturním písmem, pak by to bylo dokonalé…

  https://www.mojedatovaschranka.cz/static/ISDS/help/page6.html#6_2_1

  Včera jsem přes EPO podávala přiznání k DPH. Elektronický podpis na potvrzení od Finančního úřadu bude platit ještě půl třetího měsíce…

 17. “Fakultní nemocnice – místa jen pro kulichy a pro Pražáky.
  Od nás nejezdili nemocní do Motola, ale do Domažlic, Stodu, Uherského Hradiště.”

  I v Praze žijí, nickname, normální lidi, co nejsou žádní kulichové. A fakultní nemocnice pro běžného občana není takovej luxus, jak si asi představujete.

  A ti občané první kategorie jsou často ti, co sem přišli z venkova za úřady a politickými funkcemi. Dost z nich tu stráví funkční období, nahrabou si a zase odtáhnou.

   • Politruk… musel si otevřít hubu, jinak by kraj (ANO) a město (ANO) nechali lidi vychcípat.
    To není vlastnost ANO, ale našich úředníků. Stalo se už vícekrát.
    Náš okres býval rekordmanem u VZP v poměru vybraných peněz na poskytnutou péči.

 18. Nickname
  máme zdravotnictví dvou kategorií. V dosahu FN a mimo něj.
  Možná ještě privátní kliniky.
  Nicméně abych jen nenadával, budu konstruktivní.
  “Zrušme okresní nemocnice a snižme daně chudým”
  Tím bude pro všechny spádová nemocnice fakultní a nikoliv okresní.

  Druhou možností je, udělat z okresních nemocnic nemocnice fakultní (odloučené pracoviště) stejně jako to dělají s VŠ.

  • Převzít německý systém.
   Jenže páni profesoři z FN by protestovali. Jezdit do Mordoru? Pracovat? Když si mohou sjíždět svoje lajny v Motole?
   + jasný kariérní řád, aby Kubkova mafie nešikanovala mladé doktory.

  • Most a zejména Chomutov byly jiné ligy proti našemu okresu i za socialismu. K nám se chodilo za trest nebo na umístěnku.

   • Jo. Pamatuji. V té době v tamních krásných lesích přestaly růst lišky. Snad kvůli těm kyselinám co z nebe pršely.

 19. Škoda mi posílá SMS: zboží bude tento týden. Krize přichází. Dám vědět, jak se s ním fotí kukaččí hnízda.

 20. Tak podle Rusů tři Ukrajinské rakety do Nové kachovky (nádrže na Chersonem), bez vážného poškození.

   • celkem pochopitelné. Použití chemických zbraní je passé a nikdo by to novinářům už nesežral. Použití ostré atomovky – to je moc těžkej kalibr, tomu moc lidí nevěří. Neutronová bomba upadla v zapomnění. Munici s ochuzeným uranem jsme používali my hodní v Jugoslávii, takže vytýkat těm zlým její použití – to by nesežral ani inkludovanej jedinec. Takže zbývá? Jenom špinavá bomba.

   • Možná to nebudou potřebovat. Jestli rozbourají Kachovku, Zaporožská JE bude bez chlazení. Leda že by personál čůral na jádro.

   • V půlce roku to kde kdo říkal o Rusku.

    Ale přemýšlím, jak jinak hodlá Ukrajina vyhrát? Slavná ofenziva, co měla do konce roku roku osvobodit Krym, se už měsíc nehnula a jen se hromadí mrtví Ukrajinci. A tak nějak si nemyslím, že se to změní.

    S ohledem na americké volby mohou vyhodit do vzduchu přehradu a se štěstím v následném zmatku zabrat Cherson, ale to je tak maximum a bude to dost drahé.

    Já ještě neslyšel žádný realistický scénář Ukrajinské výhry, ale určitě jej máš.

  • Rusové oznamují dopředu, co chtějí udělat sami.
   Pamatuješ, jak se vysmívali všem, co varovali před ruskou invazí a snažili se tvrdit, že Ukrajinci chystají útok na Donbas?
   PS: Izrael udělal jeden dobrý skutek. Tak bychom se měli chovat.

  • Myslím, že je takové chování od Rusů milé. Jeden jejich mluvčí popisoval, co je třeba udělat s dětmi, které nemilují ruský svět. Utopit nebo upálit. Také takové chování. Co dělají dnes a denně chtějí ještě znásobit.
   Dnes je 80leté výročí událostí v Mathausenu. Jak by někdo řekl: zasloužili si to, měli se podvolit a spolupracovat.

 21. Mne se líbí, jak si Ukrajinci a naše média dělají p*del z těch, co jim ještě věří…

  “Proč by Rusové vyhazovali do vzduchu přehradu, pod kterou mají velké město a dost slušnou armádu, navíc ji potŕeují na chlazení ZJE a jako zásobárnu vody pro Krym? Navíc, proč ji teda už dva týdny odpouští?”

  “Protože jsou hloupí, milé děti. A hezky spinkat!”
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-evakuace-rusu-z-chersonu-je-jen-iluze-tvrdi-sef-ukrajinske-rozvedky-40412515

  • V tom spatřuji ten efekt vítězícího padoucha. Už to má na dosah v paži a pak si furiantsky řekne:
   A JAK SE ZAPÍŠU DO HISTORIE?
   Kdo zná lůzra typu Antonius Pius? Ale takový Nero …. to byl bourák. Zapálil Řím a ještě si k tomu brnkal na kytaru!
   Každý ho zná!

   No tak tam teda ten Sarin hodím, Novičokem natřu podvlíkačky Borreliovisovi z EU, přehradu vybombuju ať si mí vojáci zaplavou (aspoň se umyjí) a způsobím rojení v Záporožské JE až dojde voda.
   Japonskou Fukušimu vám předvedu vy chromáci!

   • Mimochodem ale autorovi uniklo, že Rusové z Chersonu neprchají. To je problém, že jak někdo neustále lže, neohlídá konzistenci…

     • No, tak je to rozumné. Koneckonců, Ukrajinci Cherson ostřelují a pár civilistů už dali.

      A navíc to ušetří logistiku. Win-Win.

     • Pokud ukroši Kachovku fakt odpálí, civilové tam budou chudáci.
      Vojáci budou v Chersonu v obklíčení vodou a ukrošema. Zásobovací logistika letecky a organizovaně. Civilisti tam na tom budou zhruba jako v tenkrát v Leningradu. Čim dříve odejdou, tím lépe. Žádná sranda.

     • A proto je Rusové velmi rozumně odváží. Člověku by se skoro chtělo porovnat, jak se staví k civilistům, ale…

   • Snaha o zápis do Guinessovy knihy. Společný ukrajinský a ruský tým se snaží o zprovoznění největšího WC na světě.
    Ukrajinský se stará o napouštění, ruský o vypouštění.

  • Indové dobrý, ale Pandžábci nevím. Každopádně, historicky vládl v Indii anglický vicekrál. Nyní to nějak prohodili…

 22. Zatím je krásně teplo. Co se stane až bude zima?
  Bude na Slovensku majorita Ukrajinská (hned za cikány, maďary a poláky) ?

  • Mne baví, jak naše média roní slzy nad chudáky Ukrajinci bez vody a energie…

   Když vodu a energii neměli třeba v Sarajevu nebo Sevastopolu, byl to úspěch.

  • Proč média roní slzy?
   Protože Srbové nebyli takoví … respektive neměli tolik síly jako Rusové.
   Ukrajinci jsou první na ráně. Potom až do Lisabonu.

 23. odjinud:
  Igor Šiškin: Anton Krasovskij, ředitel Russia Today, významný představitel LGBT komunity, vyzval na ruském státním kanále, aby utopil a spálil děti na osvobozených územích Ukrajiny, které se staly obětí banderovské propagandy.
  Lepší dárek pro kyjevský režim jste si nemohli vymyslet. Je tu jen informační tsunami – Rusové přicházejí zabíjet naše děti, fašisté jsou přede dveřmi, všichni bojují proti vrahům dětí. A výzvy doplňuje video se samolibým a nechutně se chichotajícím Krasovským.Teď už je jedno, co ho k informační sabotáži vedlo.
  …..
  Už sa po slovenských médiách rozletela správa o výroku redaktora RT, že treba likvidovať ukrajinské deti, parafrázujúc vyjadrenie iného ukrajinského redaktora z marca t.r. Takéto vyjadrenia sú absolútne neprípustné a trestné, napokon už Krasovského majú v merku ruské orgány vyšetrovania. Navyše tohto idiota na hodinu vykopli z RT.

  • No co by, měli na něj nějaké kompro. Předpokládám, že z něj Rusové udělají odstrašující případ, a následně budeme číst, jak utiskují LGBT aktivisty.

   • Na AK je jeho fotka, jak po Majdanu v ukrajinském kroji stojí s dalším krojovanou a spokojeně se tlemí pod velkou fotkou Bandery….

 24. Jura Cunek na Hrad! Volte ho, treba bude umet se vsim zacvicit, jak zacvicil ve Vsetine s ciganama. (Pro ty, kdo nevi, nechal pro ne kus za mestem postavit nove mestecko, aby si tam gazdovali po svem.) Jura je znamy byt lokalnim vlastencem. Kdyby bydlel na Hrade,nerikal by uz jen: “Vsetinaci first!” Vsadim se, ze jeho heslem by bylo:” Ceska republika first!” My bychom se tady s Dusanem primluvili, aby Amici slevnili ten plyn. Ted drzte palce i nam, at se vycisti nas Augiasuv chlev. Jestli se to podari, plynu a nafty bude, jak bylo pred tremi lety, az po krk a bude za par sestek.
  M.j: Ten Okamura si nebere servitky. Driv mu kdekdo jenom nadaval.

 25. Ukrajinci nasadili nukleární zbraně:
  Jestli se nebudete chovat dobře, tak se vám vzdáme.
  A to budou šrouby, co jen tak někdo neutáhne.

   • K čemu konvence! Buďme moderní!
    Špinavá bomba je fajn. Jenom účinek moc závisí na směru větru. A ten se často mění…

    Chvilku jsem poslouchal Zelenského, Ten psychopat už dosáhl Hitlerova formátu.

    Toho šéfredaktora z “Russsia today” bych netrestal. Jenom zavřel do blázince. Doživotně. Nebo lépe, vydal veřejně Ukrajincům.

  • Prezident podniku Motor Sich Vjačeslav Boguslajev byl na dva měsíce zatčen obvodním soudem Ševčenkovského v Kyjevě. Preventivní opatření soud zvolil na žádost Bezpečnostní služby Ukrajiny a Úřadu ukrajinské generální prokuratury. Boguslaev je obviněn z kolaborace, tedy z dobrovolné spolupráce s nepřítelem proti své zemi v době války.

   Kdo chce být ředitelem MotorSich?

   • Četl jsem hezký článek o té fabrice a amerických zajmech. Autor průběh pádu přirovnával k americkým investicím v kotlince. Tatra, Let Kunovice, atd.
    Poslední kapkou byly dodávky motorů Turkům do jejich dronů. Turci nezodpovědně prodávají drony i zemím, které mají jisté výhrady proti USA. Tím MotorSich defakto skončil.

 26. 2 skimic ad 16:01 – akorát, že Nero v tý době v Římě vůbec nebyl. Tuhle pomluvu spustil Petronius – a zakořenila se.
  Nejhorší je, že se dnes tradujou věci, o kterých si osobně pamatuju, že byly jinak. Dost jinak.
  A v historii je takovejch věcí několik habadějů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *