BFPT 2012 podruhé

Aneb: mějte soucit s mými koňmi!

Organizační otázky:

– otázka : co bude na praseti? Odpověď: prase. Je objednané a bude na rožni.

– otázka: Kde bude na rožni?  Odpověď: U mě. V případě krajně nepříznivého počasí v penzionu.

– otázka: Ve kterém penzionu? Odpověď: V Alpské růži ve Vyšším Brodě. Noclehy jsou domluveny už od pátku.

– Otázka: Přijedete ještě někdo, kromě MP a (případně) Dušana na „Nevodičku“ již v pátek? Tím prasetem bude třeba v sobotu točit a přikládat, udržovat oheň, čepovat pivo a tak vůbec…

Tentokrát není třeba objednávky v hotelu předem,  Jimmy (provozovatel) s námi počítá a budeme mít ten pension pro sebe.Takže se těším ! Případné dotazy mailem, skype…

 

PS.

Jo a ten soucit…doufám, že z toho prasete nic nezbyde, abych to nemusel dojídat, to by mě ti koně už neunesli ! 😀

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

985 komentářů u „BFPT 2012 podruhé

 1. 901
  Andy says:

  výborně, Ptakopysku, pak mu nebude dělat potíže mi odepsat a popsat mi ten mechanismus, kterým se mu podaří zlomit zcela evidentní krizi v SČ ( jakož i jinde).

 2. 902
  maYda says:

  No jóó, Šumaváku, to ta moje paměť…

  Zase jsem zapomněla, že pracovní místo už dávno neznamená místo, kde se skutečně pracuje…. 😀

 3. 903
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Tedy schopny manager? No ve statnim sektoru vzdycky chybi k dobremu managerstvi ta zasadni vec. Umet si na to svoje reditelovani vydelat. Jen evidentni blbecek a nebo zlodej nedokaze hospodarit spravne s pridelenjma prachama, prot ktere se ani nezadejcha, aby si je sel vyzvednout na postu. Dej mi Ptakopysku 100 mega a uvidis, kolik vytvorim pracovnich mist. Klidne i dve, nebo tri, kdyz se zadari….

  Vsimli jste si jedne podstatne veci? Uz se to snazej hezky napasovat na likerky, na palirny nemohou, takze se snazi vyuzit sance, aby se znicila konkurence za jine, nez za sve prachy. Jen by mne zajimalo, kdy se dozvim, ze za to muze Brusel….

 4. 904
  ptakopysk says:

  Andy,
  kdyžtak sem dejte echo, jestli se vám ozval. Kdyby měl proveditelné řešení, jak za svoje volební období zaplácnout dluh zvíci troj – až čtyřnásobku rozpočtu kraje, docela by mě překvapil. Obávám se totiž, že řešení je v pravomoci giganta jako byl třeba J.K., Merlin, Čáryfuk, či Žito.

 5. 905
  ptakopysk says:

  Jirko,
  „dejmi jsou v komíně“, jak praví stará lidová moudrost :-).
  Pod pojmem „schomný manager“ na jeho pozici rozumím to, že byl schopen vydojit z VW prachy a použít je ve městě tak, že Bolka vypadá tak, jak vypadá. Tedy v porovnání třeba s Benešovem u Prahy úplně luxusně.

 6. 906
  ptakopysk says:

  avruK! „schopný“ jsem chtěl napsat, selbstverstandlich

 7. 907
  Andy says:

  takže vydojil z VW prachy nebo vydojil prachy z těch, co si kupují ty motowerky? Jsem se lekla, že vymyslel nějaký skvělý produkt, postavil fabriku, zaměstnal lidi a už to jelo.

 8. 908
  ptakopysk says:

  ježišmarjá, proč by stavěl fabriku, když je zaměstnanej jako primátor města, kde stojí fabrika jako kráva???
  Nwelati je zaměstnanej, aby město, pro který pracuje, vypadalo k světu a aby přitom nedělal dluhy. Což obojí obstojně činí.
  Nejsem si jist, jestli byste zaměstnala chlapa jako účetního, abyste zjistila, že místo toho, aby zapisoval Má dáti – Dal, vyřezává z balzy pajduláky a prodává je na vaší firmu. Takže peněz má sice firma docela dost, ale firemní účetnictví neexistuje.
  Jdu něco dělat. Připadám si zase jako mezi ploty…

 9. 909
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Ptakopysku, mohu se plest, ale nemecke firmy si zakladaji na tom, ze maji hezke okoli…. Respektive, ze sem tam neco prisypou do pokladny mestu, kde je jejich firma. Ostatne tak to dela mnoho tovaren a zamestnavatelu. Ono se to vyplati…. Ale to vubec neni meritko kvalisty pana starosty…..
  Nesmesuj sridici schopnosti, ci dokonce managerske, obchodni, kreativni….. Tak jak je to mysleno od zacatku, z funkci kterehokoliv statniho urednika, ci voleneho zastupce. Ten penize jen utraci a nevytvori ani jeden haler. A to je uplne jina kategorie. Tim samozrejme vubec nechci snizovat praci co dela starosta, ja bych to delat nejen nechtel, ale i nemohl….

 10. 910
  martin TT says:

  Kamile, nabídl jsem východisko k ukončení, ale neúspěšně. Pokud sedám do letadla, tak nechodím prověřovat pilota. Dokonce ani nekontroluji šrouby na podvozku nebo tlak v pneumatikách. Prohlédnout čistotu rozjezdové dráhy, abych nedopadl jako ten Concorde, taky nechodím. Ale nelétám s neznámými aerolinkami. Když bych náhodou s tím letadlem spadl, tak by mně hlava z opilství pilota už nebolela.

  Je možné, aby se ti vyhla profesionální deformace?

 11. 911
  Rpuť says:

  Jak jel anděl spásy Hovda ke křovákům do srdce Evropy, aneb „je to průser pánové, kam budeme jezdit chlastat?“ :)))
  Kdybych byla potvora zlomyslná, tak bych panu doktorovi připomněla, jak poliši, co jeli na Breivika, nejdřív nebyli k mání a pak jeli na úplně jinej ostrov …. atd…

  „Norský lékař po návratu z Čech: Byl jsem anděl spásy. Úřady alkohol nezvládají“

  …Situace v zemi mu ale dělá nadále starosti, mimo jiné kvůli tomu, že české úřady zavedly částečnou prohibici. „Potíž je, že Česko zastavilo prodej lihovin od 20 procent obsahu alkoholu, ale turistický průmysl je na prodeji alkoholu závislý….
  http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/norsky-lekar-po-navratu-z-cech-byl-jsem-andel-spasy-urady-alkohol-nezvladaji_246351.html

 12. 912
  Andy says:

  ptakopysku, možná proto, že jak je v úvodu debaty uvedeno, slibuje na plakátech zaměstnanost. Udržet myšlenku občas neškodí.
  Jo kdyby sliboval nezištnou podporu podnikatelům, to by byla jiná, že?
  A nemusíte být osobní, prý se to tu nenosí.

 13. 913
  martin TT says:

  Ptakopysku, původní debata byla o slibu, vytvořit nová pracovní místa. Takže, aby splnil, to, na co je zaměstnán, jak píšeš, tak by měl slibovat hezké okolí a nedělání dluhů. Místo toho slibuje pracovní místa a to je napadáno Jirkou, Andy a mnou taky.

  Ovšem jistě je schopný podojit cizí krávu a proto by měli být občané Mladé Boleslavi rádi, že ho mají. Takový Rath, ten se mu nemůže rovnat, protože sice taky podojil, ale nerozdělil se s ostatními.

  Nevíte někdo, proč je to tak marný?

 14. 914
  Rpuť says:

  Andy – a vy víte, že nechce podporovat podnikatele a tím ta místa vytvořit?

 15. 915
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Treba mu krivdim a nebylo to psano tak doslova, jak jsem ja napsal….. Sice bych se vsadil, ze to tam bylo tak jak jsem napsal, ale budu se muset podivat jeste jednou. Ten plakat jsem videl na zacatku teplicke dalnice, kousek vedle Cakovic…. Nebo tam nekde plus minus par km. Vim jen, ze mi ten slogan vyrazil dech, jaka to byla ptakovina. Ale treba jsem to nedocetl cele, kdo vi. Preci si nikdo z ODS, vedouci pravicove strany, nedovoli psat na plakaty takovou blbinu, ne?
  Na druhou stranu, treba ODS opustila sve idove koreny 😀

 16. 916
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Rputi…. A jak by mohl nekdo ve funkci hejtmana, podporovat podnikatele aby vytvareli pracovni mista? To zavedou danove raje a zrusej vsechny administrativni prekazy, tam kde hejtmanujou? Fakt? No to by bylo skvele, hned bych toho vyuzil….. Jestli to lae myslis tak, ze bude vypisovat granty, ci vytvori novy poptavkovy portal stredoceskych statnich zakazek, tak potez koste

 17. 917
  Foundryman says:

  Jirko, třeba bude chodit na vedlejšák do Škodovky na brigádu, aby ji jako podnikatelský subjekt podpořil.

 18. 918
  Foundryman says:

  To u nás si zase kandidát Juránek patrně pořídil banku, neb má na plakátech „Vlastní bydlení za cenu nájmu“. Ale je možné, že chce místními poplatky vyšponovat nájmy na úroveň splátky průměrné hypotéky na barák.

 19. 919
  Schumacher says:

  Martine, máš hokej v nickách….
  Předpokládám, že podle obsahu to bylo na mě. Tak je to i v jiném. Nelze mít všechno pod kontrolou. Naopak, podle profesní deformace, bychom se podle svých oborů v tom či onom museli chovat jako paranoici. Postěžoval jsem si, pravda, mohli jsme to řešit lépe, ex post lze všechno řešit lépe, ale stalo se. Přežili jsme, jedeme dál. Dobré. Tak jak si vždycky říkám, když odněkud dorazíme a zaparkujeme.

 20. 920
  Rpuť says:

  JIrko, já o Nvelatim nevím celkem nic. Četla jsem asi dva rozhovory s ním a konstatovala, že neblábolí a nemluví ptydepe, což jsem ohodnotila kladně.
  Tady jsem se dozvěděla jen to, že má takový divný jméno, takže to asi bude lump, že sehnal sponzora, takže M.B. vypadá k světu, což je v podstatě zřejmě taky lumpárna. Jaké další lumpárny, prosím, ještě napáchal, abych se mohla dostatečně rozhořčit?

  Hejtmanem jsem nikdy nebyla, takže netuším, jaké má možnosti, krom té, nabízené Foundrym. Mohu ale srovnávat se zdemístním panem starostou, jenž v čele levicové místní klaky hází všem podnikatelům klacky pod nohy a aktivně vymejšlí, jak je ještě zbuzerovat, aby si neškrtli, takže zdejší obec, na rozdíl od M.B., jaksi nekvete.
  Soudím, že hejtman, má pravomoci o něco větší než starosta, takže slušný hejtman vskutku může být přínosem.
  Zatím jsem nezaznamenala, že by někdo spílal Kuberovi, neboť on je přeci taky starostou a tudíž to zaručeně bude lump. Já bych tak až moc zase nepaušalizovala….

 21. 921
  jirka ppa feudalista a imperialista says:

  rputi, si delas srandu ne? rec je celou dobu o tom, ze zpochybnuji managerske schopnosti, protoze na starostovani je nelze dolozitt. od zacatku byla rec jen o tomhle a o tom, jak hejtman dokaze zaridit pracovni mista… ty tvoje buliky, ty tedy jsou 😀

 22. 922
  Foundryman says:

  Rputi, problém je v tom, že hejtman (zrovna tak jako starosta nebo vláda) může pracovní místa zničit, ale nikdy za žádných okolností je nemůže vytvořit. Ani na vlastním úřadě ne, neboť každé vytvořené úřednické místo znamená nejméně jedno zničené pracovní místo produktivní.
  To je to, co tady furt opakuju – maximum, co politici mohou udělat, je neškodit. Prospívat nemohou, i kdyby chtěli. A Kubera se liší tím, že nemá ambice „podporovat“ a tím pádem neškodí. Taková bílá vrána.

 23. 923
  maYda says:

  Dobré odpoledne,

  nějak nevím, o co se hádáte. Mně to připadá jednoduchý jak facka.

  Pán kandiduje na nějakou politickou funkci. Pokud bude zvolen a bude ji zastávat, nemůže podnikat. Tudíž nemůže ani vytvářet pracovní místa.

  Slib na bilboardu je tudíž blábol a jeho blábolovitost je danná tím, že pokud pán bude zvolen, bude mu zapovězena činost, při které by mohl nějaké to pracovní místo vytvořit.

  To nic nemění na tom, že mohl být schopným starostou a může být schopným hejtmanem. Ale ani ten nejlepší hejtman pracovní místa neboli příležitosti sám netvoří.
  A i kdyby se pro podporu podnikatelů rozkrájel, tak sám tím pracovní místa nevytvoří. To musí podnikatelé. Na něm je akorát to, aby vytvořil takové podmínky, aby podnikatelé stáli o to, zakládat firmy zrovna v jeho kraji a tím ta místa tvořit.

  Šumaváku, pro Tebe specielně dodávám, že úřednická místa neberu v potaz, protože mají jistá specifika . Zřizovatel neriskuje vlastní kapitál při jejich budování, jsou vytvářena za státní, tedy vlastně naše peníze, aniž by se nás kdo tázal, zda do toho chceme investovat a nepřispívají k produkci.

  Samozřejmě pro někoho v tíživé sociální situaci to může být dar z nebes a záchrana, když může za pár korun tahat papíry z kopírky. Ale to nic nemění na tom, že skutečná pracovní místa na pracovním trhu mohou vytvořit jen podnikatelé. Pokud kandidát na hejtmana slibuje vytváření pracovních míst, slibuje něco, co sám nemůže splnit.

  Ledaže by tím chtěl říct, že když nebude zvolen, otevře si někde fabriku

 24. 924
  Rpuť says:

  Jirko, relativně jednoduše – bude dělat pravý opak než dělá náš starosta. 🙂
  Např. starýmu zelináři V. nenapaří nekřesťanský peníze za „zábor prostranství“ na náměstí a starej V. za ty prachy najme pomocnou sílu, která mu tam bude prodávat a on zatím rozšíří osevní plochy a víc prodá.
  Nezatrhne paní P. otevření hospůdky, kde by tato zaměstnala další číšníky.
  Nevymyslí si na pana J., že musí mít pro svou provozovnu nové povolení a tedy i souhlas své sestry – schizofreničky, která mu ho zaručeně nedá, takže pan J. se svou provozovnou ve svém vlastním baráku skončí, namísto aby provozovnu rozšířil a přibral zaměstnance …. atd … atd …

 25. 925
  Rpuť says:

  Foundry viz 924.
  Neškodit, nýbrž podpořit – ty pravomoce má.
  Tady má např. město činžáky. Zvedli nájem tak, že mají už tři byty dlouhodobě prázdné. Místo aby snížili nájmy, začali vyhrožovat ostatním nájemníkům, že jim zvednou činži, aby se ty chybějící nájmy vyrovnaly. Takže, kdo se může odstěhovat, ten to udělá …. a další byty budou dlouhodobě prázdné …

 26. 926
  maYda says:

  Rputi,

  ale ty pracovní místa nevytváří starosta, ale pan J., paní P., a zelinář V.

  A věci, které si vymyslí starosta, snad musí taky schválit nějaké zastupitelstvo, ne?
  Nemluvě o tom, že třeba povolení na provozovnu asi řeší příslušný odbor a ne starosta.

 27. 927
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Rputi, co tim chces vlastne rici? Tou….. Prispevkem…. O hodnem a zlem panu starostovi? Furt nevidim nic co by vzdalene pripominalo to o cem je ten plakat a taky samozrejme o tech schopnostech.
  Jina vec by bylo, kdyby on nevedel, ze je kralik, to by samozrejme dupat mohl 😀

 28. 928
  Andy says:

  že sehnal sponzora, takže M.B. vypadá k světu- tak prostým přečtením jeho stránek a stránek města Mladá Boleslav, což je mimochodem zcela specifické město právě díky automobilce, takže i Rathovi by dalo hodně práce ho zlikvidovat jasně zní, že město si vzalo úvěry a pomocí jich a dotací postavilo ty bazény, hřiště,byty, vyzdobilo to a tamto…takže někdo asi kecá, netroufám si říkat kdo.

  Je mi celkem jedno, kdo koho bude volit, já mám doktorů primátorů a hejtmanů nadosmrti plný zuby, na hejtmanátu se střídají jak svatí na orloji a nějak nevidím pokrok. Osobně mám vůči hejtmanovi, co se chystá vyrábět pracovní místa určité výhrady, příliš mi totiž připomíná spolek okolo Pancové a Ratha, ti také vytvářeli pracovní místa, až se z nich kouřilo. A lidi v Hostivicích je milujou a jsou jim ochotni odpustit všechno na světě.
  Takže pan doktor je možná hodný, možná dobrý starosta a možná bude dobrý hejtman, ale zatím je to jen jeden z řady „pravicových“politiků“, kteří by se mohli o náklady na billboardy dělit se socanama, jen ty ksichty by byly výměnný.

 29. 929
  Rpuť says:

  maYdo, a jak to má Nvelati na ten bilboard napsat?
  A myslíte, že tu vymyšlenost na pana J. vymyslela úřednice? – teoreticky mohla, ale starosta by ji za něco takového musel na hodinu propustit, protože se jednalo opravdu jen o pustý naschvál. Oni ti podnikatelé jsou totiž hnusní boháči a je třeba jim zatrhnout tipec. 🙁
  Kromě toho nejde jen o malé podnikatele, ale i třeba o průmyslové zóny, které ale musí mít určité vybavení, aby o ně někdo měl zájem. Přinejmenším tam musí vést silnice….atd…

 30. 930
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Ach boze Rputi….. Kde si vzala rumicek? Nerikej mi, ze nepijes, kdyz odpoledne poses? 🙁

 31. 931
  Rpuť says:

  Jirko, co je „poses“ nevím, v každém případě, debata začala na téma, jak na postu hejtmana může přispět k vytváření pracovních míst. Tož jsem to napsala.
  Víc k tomu nemám co dodat.

 32. 932
  maYda says:

  Rputi,

  já o tom nic nevím, než co jste napsala Vy. Takže vlastně ani nevím, jetsli to „nové povolení“ bylo nějaké stavební povolení k rozšíření nebo jetsli šlo o nové povolení k podnikání, co měl pan J. za provozovnu….

  To, co jste napsala, lze chápat mnoha způsoby. Může být, že starosta je prostě sviňa a osobně řeší každej papír, kterej každá úřednice dostane na stůl nebo pan J. prostě jen něco zvoral nebo podcenil.

  Moje zkušenost je, že o většině běžné agendy, která projde stavebním úřadem, starosta ani neví a tak nějak předpokládám, že to je tak na většině ouřadů.

  Aby bylo jasno, já starostu nehájím. Jen mám na základě zkušeností povědomost, že situace obvykle tak černobílá nebývá.

  A jak to má Nvelati napsat na bilboard? No, já mu radit nebudu, protože mně za to neplatí, nejsem jeho PR agentura a nemám to v popisu práce

  Já jen soudím, že slibovat vytváření pracovních míst je poněkud pošetilé, neb pokud bude zvolen, nemůže podnikat a tudíž ani vytvářet pracovní místa. Takže kdybych byla voličem v SČ kraji, vzala bych to v úvahu.

 33. 933
  Foundryman says:

  Rputi, znova a pomalu. To, co tady popisuješ na příkladu vašeho starosty, je typické škůdcovství. Tím se ve větší či menší míře zabývá každý politik, sotva dosedne do sesle. Pokud se některý takového jednání zdrží, zaplaťpámbu za to, ale furt je to jen nedělání skopičin, rozhodně to nic nevytváří a pracovní místa už vůbec ne. Prostě proto, jak ti tady furt dokola píše Jirka, MaYda i já, že politik žádné pracovní místo z principu vytvořit nemůže.
  Dotacemi a subvencemi může způsobit přesun zakázek odněkud někam, ale to je tak všechno. Při těch přesunech to ovšem většinou dopadá tak, že je 10 produktivních míst zlikvidováno a namísto nich je 5 státem dotovaných vytvořeno. Pokud pan starosta nebere oněch 10 zničených v úvahu a považuje oněch 5 za nově vytvořená místa, pak důrazně doporučuji nikoho podobného nevolit.
  Ostatně, viz Bastiat, „Co je a co není vidět“. Do důsledku vzato, pokud bys vzala pár šutrů a všem sousedům vymlátila okna, jistě by ses zasloužila o prosperitu a pracovní příležitosti místních sklenářů. Kdyby sis k tomu přibrala benzín a rovnou to všechno podpálila, budou ti blahořečit i zedníci. A podobně fungují při „vytváření“ míst politici.

 34. 934
  maYda says:

  Jo a Nvelati nesliboval, že přispěje nebo bude podporovat.
  Ten text, tak, jak ho Jirka citoval, zněl, že „vytvoří mnoho pracovních míst“.
  jetsli to JIrka ocitoval blbě, tak se omlouvám.

  politik může přispívat, může podporovat, ale sám pracovní místa prostě nevytvoří.

  A přispívat nejlíp může tak, že se pokud možno do ničeho ne…no, však víte,

 35. 935
  Rpuť says:

  Foundry, ale já jsem nikde nepsala, že je vytváří přímo!
  Ale ze své funkce má možnost to vytváření buď podporovat anebo kazit.

 36. 936
  Foundryman says:

  Takže, abych to shrnul, smysluplně se mi jeví na Nwelatiho bilbórdu následující nápis:
  „NEBUDU SVÝM SPOLUOBČANŮM BRÁNIT VE VYTVÁŘENÍ PRACOVNÍCH MÍST (jak to dělá většina mých kolegů)“

 37. 937
  Foundryman says:

  Rputi, a o čem se tady celou dobu vede debata? Námitky byly proti sentenci „Vytvořím pracovní místa pro Středočechy“, případně PaeDr. Novotný slibuje „nová pracovní místa a kvalitnější život“. Tomu exotickému hejtmanu-aspirantovi nalítl Ptakopysk a dočkal se kritiky, načež tys napsala „Andy – a vy víte, že nechce podporovat podnikatele a tím ta místa vytvořit?“ No a já se snažím vysvětlit, že „tím“ ta místa nevytvoří. Maximum možného je nebránit jiným.

 38. 938
  Rpuť says:

  Foundry, problém nedorozumění je asi v tom, že buď se termín „vytvoření pracovního místa“ dá chápat striktně ekonomicky jako vznik vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem nebo širším způsobem jako souběh úkonů k nějakému takovému vztahu vedoucím (tak to chápu já).

 39. 939
  Foundryman says:

  Rputi, termín „vytvoření pracovního místa“ znamená odjakživa následující:
  -umět něco užitečného
  -postavit barák a zařídit jej pro vytváření něčeho užitečného
  -nabídnout něco užitečného spoluobčanům a doufat, že to shledají užitečným i oni
  -v případě, že ano, směňovat vytvořené za užitečné věci vyprodukované ostatními
  Pokud tohle všechno funguje, mohu přibrat další lidi k vytváření něčeho užitečného a výsledkem směny jim platit. Ejhle, vytvořil jsem pracovní místo. Kde v tom figuruje krajský hejtman?

 40. 940
  maYda says:

  Rputi,

  a čemu říkáte „souběh úkonů?“
  Když úředníci schválí regulační plán, tak je to taky „souběh úkonů“ a přitom nebudete , pokud si v řešeném území postavíte barák, tvrdit, že ho spoluvytvářeli.

  A jako pracovní místo lze v širším smyslu chápat i práci jako OSVČ. Taková OSVČ si místo sama najde a třeba i vytvoří i bez hejtmana.

 41. 941
  Rpuť says:

  Foundry, Maydo – dovolím si pochybovat, že Karel IV. osobně stavěl Staré město. Přesto má nepopiratelné zásluhy na jeho vzniku. Patrně ani sám nenaplánoval ulice a parcely, pouze vytyčil prostor, kde má stát.

 42. 942
  Rpuť says:

  Slovo odborníka vskutku na slovo vzatého! 😀

  „Kalousek varuje: Tvrdý alkohol je tvrdá droga. Nesmí k němu být snadný přístup
  Ministr financí Miroslav Kalousek vidí hlavní příčinu rozbujelého trhu s černým alkoholem v tom, že Češi příliš holdují pití tvrdého alkoholu. Je prý třeba debatovat o tom, jak ztížit přístup k této tvrdé droze, mající pro společnost závažné následky.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Kalousek-varuje-Tvrdy-alkohol-je-tvrda-droga-Nesmi-k-nemu-byt-snadny-pristup-246704

 43. 943
  martin TT says:

  to je sranda, Karel IV. a hejtman z Mladé Boleslavi – Rputi, máš pravdu, sluší ti to.

 44. 944
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Ty voe…. Tak hejtman a Karel VI ….to jsem se dockal na mlady kolena 😀

 45. 945
  martin TT says:

  Kalousek se objevil jako deus ex machina a zavěštil, že prohibice bude zrušena v řádu dnů. To je pašák, zatímco ostatní by zakazovali, tak Kalousek se nás, obyčejných lidí zastal. Kalousek na Hrad.

 46. 946
  Jirka ppa feudalista a imperialista says:

  Jinak musim rici, ze mne uz neudivuje ten pocit, ze je nekdo zvolenej na par let a uz je z nej pan a vladce nad zivoty poddanych. Ostatne Rput je prikladem, ze si to nemysli jen Ti zvoleni…… Uz vite, proc chci aby byl Hrad naprosto prazdny a prezident bydlel nekde na Zizkove?

 47. 947
  Rpuť says:

  Jirko, zase mi něco podsouváš, co jsem vůbec nenapsala!
  Ty i Martin velmi dobře víte, že já ty dvě postavy nezaměňuju a nic podobného si nemyslím!

 48. 948
  martin TT says:

  Rputi – a zase máš pravdu.

 49. 949
  maYda says:

  Rputi, ale to je úplně jiný kontext a vztah.

  KArel IV. má v případě výstavby Nového města roli invesotra a nikoliv státního úředníka. Investor může rozhodnutím, že bude stavět nějakou stavbu aspoň na čas poskytnout pracovní místa. Nebo aspoň práci pro firmu, která ta pracovní místa obhospodařuje. Úředník ne.

 50. 950
  maYda says:

  KAm se všichni hejtmani hrabou na magistrár, ten řeší i kojení 😀
  Hledala jsem územní plán a našla tohle 😀 😀 😀

  http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/kojeni_je_stavebnim_kamenem_vyzivy.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *