BFPT 2013 – part II.

Tak přátelé,

Prase je zabito a naloženo  v sudu, pension domluven, pípa, sud a podobné drobnosti též, počasí je objednáno snad ve stejné kvalitě jako loni.
Uvítám vás chlebem a solí, ale rád bych, abyste mi teď potvrdili kdo a v jakém počtu a kdy doopravdy přijede abych věděl, kolik koupit toho chleba a soli. Buď zde nebo do mailu.
Ono teda sice bude hezky, ale noci jsou již chladné a pokud bychom se neměli do penzionu vejít… to abyste si vzali teplé prádlo. 😀
Ta různá speciální přání jsou předjednána a měla by fungovat.

PS.
Pravda je taková, že jsem měl trochu starosti  a stress a zvl.ty, co dali vědít v diskuzi na blogu jsem si nepoznamenal a teď nemám ani čas, ani chuť tu diskusi celou procházet… takže prosím ještě jednou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 186 komentářů u „BFPT 2013 – part II.

 1. 1145- MP -díky za potvrzení toho, že naprosto netušíš, zda může odbourání nějakých kontrol a atestů (kterých ?, v jakém rozsahu?) nějak ovlivnit (a jak moc) emigraci zulukafrů….
  O tom jsi totiž na začátku psal…..
  Že zjednodušení, případně odbourání jakýchkoliv bariér je přínosné, je velmi obecně jasné, ale to je tak zcela evidentní statement, že považuji až za ostudu ho tady na webu uvádět.
  Pokud ti takovéto tvrzení stačí – dej se na politiku, budeš úspěšný.
  Docela mě zajímalo, zda ty ťinkťanky, co s těmito evidentními statementy operují si např. alespoň rámcově spočítaly, zda jejich návrhy jsou reálné a tak jsem se domáhal nějakých podrobností.
  Jak je vidět, nenamáhají se s tím …..
  Asi založím institut, razící theorii, že světovou ekonomiku spasí rozvoj obchodu s Marťany, zvl. když bude bezcelní, bezbarierový a bezlepkový. Také věřím, že to je to pravé ořechové.

 2. Jen chvíli člověk loví škeble, již loví opodál.
  Foundry,
  Afrika je kontinent větší třikrát větší než Evropa s počtem obyvatel o čtvrtinu větším. Má obrovská naleziště ropy, plynu, uhlí, všemožných kovů od astatu k železu. Jsou tam obrovské oblasti, kde se zapíchnou do země vidle a za měsíc na nich dozrávají jabka. Kolonialismus víceméně padl s II. WW.
  V současné době se do Afriky montujou Číňani a Jihoameričani. Nejsem si úplně jist, jestli zrušení cel do Evropy by něco v Africe vyřešilo. Ba dokonce bych se domníval, že by to bylo ještě horší. Neboť každý satrapa by se mohl vybavit zbraněmi, o kterých se mu doteď ani nezdálo a vzájemné masakrování by postoupilo o level výš. Krásná ukázka volného afrického vývoje jsou třeba ropné země Nigérie, Angola, Rovníková Guinea. Kolik let jsou to samostatné země a jak to tam teď vypadá? Nebo Zimbabwe, aby to bylo bližší pekařům a císařům. Nedělám si nejmenší iluze, že by celní unie něco změnila.
  Průser je, že tenhle glóbus je obsazenej a o jiným vhodným, kam by se člověk zdekoval, nevím.

 3. Jirko ppa etc., já se dokonce přiznávám, že jsem si vloni, když to vypuklo říkal, že to nemohou myslet vážně. Že ani tak debilní tvor, jakým je ten Heger, nemůže přijít s něčím takovým. Když s tím přišel, tak jsem si říkal, že je ve vládě někdo “”””””inteligentní””””””, kdo to smete ze stolu. Skutečně mě nenapadlo, že by mohli realizovat takové výrony debility. Dnes samozřejmě vím, že to byl z mojí strany POSLEDNÍ projev hlouposti a nekonečné naivity.

 4. Šimone,
  řekl bych, že takhle nějak vzniklo zmatení jazyků. Úplně stačí postavit vhodnou věž… 😀 😀 😀
  akorát škoda, že maYda se někde povaluje.

 5. Šimone, ty pitomosti byly zavedeny rozhodnutím. Nějakým počítáním se nikdo nezabýval. Jinak by je nemohl zavést, viď. Stejným rozhodnutím tudíž mohou být zrušeny. A opět netřeba nic počítat. To žvanění o mém vstupu do politiky jsi si mohl nechat od cesty. Nezlobím se na tebe.

 6. Ad kvoty, cla, dovoz, imigrace.
  Někde jsem zaznamenal, že jelikož je složité vozit rajčata z Maroka, jsou dováženi Maročané, kteří je pěstují ve španělských foliovnících. Že minimálně někteří nemají chuť se vracet, už dá zdravý (ne ochranářský) rozum. 😛

 7. Genezi vzniku tech pitomosti me absolutne nezajímá, chtěl jsem vědet, jak jejich odbourání zamezí emigraci zulukafrů.
  Již jsem pochopil, ze se to nedozvím.
  Také se nezlobim, účast v těchto mimobeznych monolokách bylo mé rozhodnutí a jsem již zvyklý, ze dobrat se informaci znamená prebrat radu hluchych zdrojů.
  Jdu si povídat se Sejlínkou.

 8. Ano Ptakopysku, máš naprostou pravdu v tom, že EU už dávno není pupek světa a z mého pohledu je to skanzen, který už ani není schopný se uživit tím, že prodává vstupné. Nic víc, nic méně. Jediné o co jde, aby do Evropy omezil přísun lidí, co si sem jezdí pro dávky. Jediné řešení, které je možné, je otevřít trh, protože si nemyslím, že by zrušení dávek pro všechny a na všechno, bylo možné …
  Jinak naprosto nechápu, proč by se nějaké zrušení omezení mělo počítat. Stejně jako nerozumím, proč se počítá HDP, nebo dokonce, kolik lidí připadne na jedno pečené kuře, nebo dokonce, kolik žen je na čtverečný kilometr na Gottwaldovsku, Prostě to pro mne není důležité …Ale rozumím, že to pro někoho důležité je. 😀

 9. Ještě pro neradující se z imigrace: co když díky bohatnutí populace budou imigranti létat letadlem, a budou chtít u nás učit, léčit, konstruovat, programovat?

 10. Šimone, dobrá tedy, dopustím se hrubého výpočtu pro jednu jedinou komoditu, ty banány. Do EU se ročně doveze cca 10 milionů tun. To je 10 miliard kilogramů. Pokud by byla úspora oněch 10 Kč/kg, jde o 100 miliard Kč (nebo 4 miliardy EUR). Myslím, že celá “pomoc rozvojovým zemím” se pohybuje řádově někde v těchto číslech. Takže bez ohledu na vše ostatní jsme okrádáni dvakrát.
  A to je jen jedna komodita a pouze ovoce. Třeba u cukru to bude řádově jinde.
  Dalším efektem je, že farmář, jehož i díky exportu do EU nebo USA uživí vlastní půda, většinou nemá tendence k emigraci.
  Takhle se můžeme bavit o kávě z Keni, ananasech, obilí ze severní Afriky, hovězím, vínu atd. atd. A furt zůstáváme jen v oblasti zemědělství.
  S diskutovanou problematikou dle mého souvisí i přítomnost diktátorských režimů. Tam, kde alespoň jakž takž prosperuje podnikatelský stav, se diktaturám moc nedaří.

 11. Několik poznámek stran banánů:
  Těch 10 megatun banánů se mi jeví cu moc: statistika Eurostatu pro rok 2012 říká, že celkem to byl cca 5,1 megatun. Složení (vše v megatunách a cca) : EU (0,65), “Spřátelené země” – např. Belize, Ghana, Mozambik… (1), “Dolarové země” – Jižní Amerika, Egypt, Filipiny (3,5).
  Světová cena (dle Eurostatu) se pohybuje okolo 1 €/kg, což se mi zdá divné, neb standardní maloobchodní cena konzumního banánu v Německu je právě tolik. Index Mundi pak uvádí světovou cenu 0,7 €/kg. Banán je v Německu dosti symbolická potravina, Německo dováží ročně cca 1,4 megatun a nebožtík Konrad Adenauer si při zakládání EHS vymínil, že Německo nikdy nebude mít clo na banány.
  Jinak představa, že EU zruší cla na africké komodity a obyvatelé Afriky se přestanou cpát do EU patří do kategorie zvané “wishful thinking”.

 12. dobrý podvečer,

  Já se, ptakopysku nikde nepovaluju, k tématu “kvóty , cla, export, import a tak” nějak nemám co říci.
  Snad jen že exportér není asfaltér 😀

  a tyky se věnuju v rámci nedělního relaxu práci a z toho, s čím se tu teď patlám, jsem zmatená dost.

  “Někde jsem zaznamenal, že jelikož je složité vozit rajčata z Maroka, jsou dováženi Maročané, kteří je pěstují ve španělských foliovnících.”

  Tak mně by třeba zajímalo, proč Španělé dovážejí Maročany na pěstování rajčat, když mají doma cca 25 nebo kolik procent nezaměstnaných.

 13. Dvd, nevím, nakolik se dá věřit statistikám, dle pramenů, které jsem vygůglil ( http://www.investujeme.cz/banany-nema-evropa-rada/) dovezlo v roce 2010 Německo s Belgií dohromady cca 2,5 mil. tun. Přiznávám, že dále jsem se dopustil extrapolace – D + B = cca 100 mil. obyvatel, celá EU cca 500 mil. obyvatel, tedy 5 x 2,5 s korekcí dolů.

 14. Maydo, Španělé dovážejí Maročany, protože jsou levnější a lze je snadněji propustit – sezonní dělníci. A taky proto, že státem podporovaný Španěl nemá zájem pracovat na rajčatových plantážích.

 15. Jirko ppa,
  nedávno jsem se dočetl, že statisticky má každý čech majetek 260.000 a přitom každý obyvatel zeměkoule má majetek za milion. Si říkám, že nás někdo vytrvale obírá o prachy i statisticky. A s tím skanzenem máš asi stoprocentní pravdu. Nějak se ta perpetuální vize, že si úplně všichni budeme navzájem přeprodávat služby, vydělávat na ubytovávání zbytku zeměkoule, po práci jezdit na kolech bukolickou krajinou a na důchod se odstěhujeme k moři do teplíčka… ehm… poněkud nefunguje. Asi tehdá byla zásadní chyba v odhadu, jaký druh cizinců se do Evropy bude drát nejvíc a jakým přínosem budou pro daňové poplatníky.
  Koneckonců předloni v Klokánii byl zrovna podobný případ, jako u Lampedůzy. Loď s migrantama se začala potápět a než k nim dorazila australská pobřežní stráž, zbyly na lodi asi jenom tři ženský a harfolec chlapů. Žádná jiná vhodná zátěž, kterou by bylo možno hodit přes palubu aby se ldi odlehčilo, než manželky, matky, dcery a tchýně se na palubě nenacházela. Aussies mi tehdá připadali poněkud rozvrkočení dotykem multikulturalismu. A přitom šlo jenom o sousedy vodvedle, z Timoru.

 16. Karle, jistěže tuším, ostatně foundry to popsal o dva příspěvky výš.

  já jsem tu otázku položila hlavně proto, aby vynikla absurdnost té situace.Na jednu stranu plno lidí nesežene práci a bere státní podporu, na druhou stranu na některé práce se dovážejí dělníci zpoza moře. Zdá se to postavený na hlavu. Ale dokud se do toho bude montovat erár a eunie, tak to na tu hlavu postavený zůstane.

 17. (1075) A jak lze na problém imigrantů nahlížet z hlediska teorie Malthuse a Ehrlicha ?
  V každém případě je člověk pozoruhodný živočich, a v jednom směru docela jedinečný.Ze všech miliónů druhů,vyhynulých v důsledku evoluce, ví předem ,co ho zničí – a pořád v tom pokračuje v naději, že se tak nestane 🙁

 18. Dobré ráno,

  tak jsem koukala, že ty Račana asi někdo ukradl. 🙂
  Ale třeba je vrátí, až spadne mlha.

  k tej migraci – ona ta domácí produkce v Africe není samospasitelná. Migrace je dnes byznys.
  A farmář potřebuje i námezdní dělníky. T.j. lidi, jejichž existence v místních podmínkách není nijak růžová a jsou nevzdělaní a obvykle i poněkud jednodušší. Takoví snadno uvěří, že někde za mořem bude líp a nejsou schopni si vyhodnotit, že to nemusí být tak snadné a že jejich šance obstát na evropském pracovním trhu je minimální.

  Nemluvím o politické emigraci nebo přesunu za prací v nějakém oboru tam, kde je poptávka. To je něco jiného.

 19. MaYdo, MaYdo, moc čteš …..

  Jinak řešení drobných krádeží v Brazilii, jistě zaujme svou rychlostí a účinností. http://www.liveleak.com/view?i=881_1381652279 To by se u nás samozřejmě nemohlo stát, neboť i zloděj je jen člověk a jistě měl špatné dětství a nezačlenil se správně do společnosti. A hlavně, ten na té motorce byl jistě zloděj a nedodržoval předpisy.

  No a neprosto nevěřím statistice, že by 40 mio lidí nemělo na jídlo. Tedy pokud by to nebylo na stejky, ústřice a langusty … a dvanáctiletou hvísku, to bych i rozuměl, ale na jídlo?

 20. Nečtu, nemám na to čas, Jirko. Ale když mi to vyvrátíš argumenty, nechám se přesvědčit.

  Ale souhlasím s Tebou, že 40 milionů hladovících Evropanů je dost podezřelé číslo. 🙂

 21. No, asi to mas jako to Thajsko, ze jo… Nebo snad mas zkusenosti “osobnejsi”?

 22. Jirko ppa,
  k tomu videu bych jenom dodal, že je zajímavé a jejich řešení drobných krádeží je razantní.
  Brazílie má nejvyšší míru zločinnosti na světě, takže ani takovéto řešení není dostatečné. Nejsem si jist, že bych chtěl bydlet v zemi s policií fungující na brazilském principu.

 23. Podle Armády spásy:

  …takzvanou příjmovou chudobou je v ČR ohrožen jeden milion lidí, extrémní chudobou pak 400.000…

  …Šetření Armády spásy o růstu chudoby dokládají zářijové informace ministerstva práce, které na dávky v hmotné nouzi do konce letošního července vyčerpalo už čtyři pětiny částky, kterou na ně má letos v rozpočtu. Ze 7,5 miliardy korun vyplatilo potřebným v prvních sedmi letošních měsících skoro šest miliard. Proti loňsku je to o 1,7 miliardy víc. Víc je nezaměstnaných bez podpory a rodin v tísni…
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/armada-spasy-rodin-ohrozenych-chudobou-pribyva-varujeme-pred-tim/993481

 24. já bych radši nějaký argument , Jiří. 🙂

  Třeba že tendence “stěhovat se za lepším” je pustý výmysl literátů?

  Nebo že “za lepším” nejdou lidi, kteří doma nemají o co přijít?

 25. Maydo – malo ctes. . .
  napr. vcerejsi zdejsi pisani o tom, jak lze vyresit emigraci. . .
  Ty poucky jsou (potopitelne) univerzalni a tudiz platej i pro negramoty a pridavace. . .
  Uz to vim take a usmiruje mne s nimi fakt, ze nez dostanou nositele techto hlubokych ydejí prilezitost k jejich realizaci, tak uz tady nebudu. . .

 26. MAyDO
  ono dovézt pracovníka a neplotit za něj soc a zdravotní pojištění se vyplatí…
  A nezaměstnanej Čech v takové konkurenci nemá šanci.
  Další finta, poměrně jednoduchá, je nabídnout na pracáku práci za minimální mzdu na post obvykle placenej slušněji.
  Žádnej čech to samozřejmě nevezme..
  A hned je legální možnost dovézt nějaký Mongolce, zum Beispiel.

 27. k videu – nikdo nekomentoval skutečnost, že ten zlodějíček měl v ruce zbraň, kterou mířil na lidi.

  40 milionů hladovějících – jak to jde dohromady s rostoucí vahou a tloušťkou? Dočetl jsem ten článek až do konce a považovat nákup potravin na kreditní kartu za půjčování si peněz na jídlo a to celkem pět milionů domácností ve Velké Britanii – jen kroutím hlavou.

  Lepší než argumenty z Googlu je vidět věci na vlastní oči. To, co jsem zažil a viděl a slyšel v Egyptě, Řecku, Spojených Státech nebo Brazilii je odlišné od popisu novinářů nebo zainteresovaných pachatelů dobra.

  Už zase je modrá obloha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *