BFPT 2017 podruhé…

Takže termín je rozhodnut :   30.9- 1.10.2017

A protože příroda je příroda, zákony jsou zákony (úprava zkoušek norování), ochrana lišek je důležitější než cokoliv jiného, takže je nikdo neloví a neredukuje stavy… a ony mají mladé a loví . 🙁
Takže letos bude prase zase vepřové, protože  mi liška zakousla a odtáhla ten chovný pár husí…
A housata jsou úzký profil obecně –  a housata husy české, bílé, zvláště…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 534 komentářů u „BFPT 2017 podruhé…

 1. Honzo, proto jsem tu vždycky psal, že jsem rád, že tu je. Moje 1498 vznikla impulsivně, když jsem si shora přečetl jeho: ” Nemám rád Halladina, proto nesouhlasím s ničím, co se mu zdá dobré”

 2. Dobré ráno,

  “zase jedno odsouzení bez argumentů 🙂
  Furt se pomíjí, že je to možnost,kterou si někdo může vybrat, anebo nemusí.”

  To není odsouzení bez argumentů. to je konstatování, co ton obnáčší v realitě. A nIc se nepomíjí. Především to, co by se opravdu pomíjet nemělo: bolševik ti možnost, kterou si můžeš vybrat nebo nemusíš, prostě nenechá.

  A múj argument :
  Můj děda se musel vystěhovat v rámci akce, aby důchodci nezabírali byty pracujícím, ze svého vlastního bytu ve svém vlastním domě. Teprv později ho donutili “k prodeji” za velmi nevýhodných podmínek.
  Ještě bych dodala, že samozřejmě se nekonala ani žádná renta. Dědovi nepřiznali ani důchod, šetřil na penzi celej život, ale komunisti to znárodnili.

  Jestli tohle nebereš jako argument, tak ti není pomoci.
  Takovýho zmrda hájit, že se ti teda chce…..

 3. (1495) Jinými slovy, Halladinů a ještě horších zde máme stovky tisíc, ba doslova miliony.
  Proto to taky vypadá jak vypadá a Bureš rulez. 🙁

 4. Nemám rád Halladina, proto nesouhlasím s ničím, co se mu zdá dobré – ono by se dalo napsat i tak, že pokud Halladin s něčím souhlasí nebo to obhajuje, je to zaručeně nějaký výmrd zleva.

 5. Dovolím si přestat na chvíli přesvědčovat přesvědčené a dám link na zajímavý rozkaz úřeníka z Prahe: https://goo.gl/JzWMeR To kdybyste se divili proč policisté kontrolují zbytkáč u vodáků: https://goo.gl/y9Dfaf Lidé konají málo přestupků, TČ a statistiky je třeba plnit.
  Zanedlouho budou úředníci kontrolovat alkohol na přechodech pro chodce. Chodec na chodníku není účastníkem silničního provozu. Ale na přechodu? Co když jde nadraný z hospody a pod vlivem by skočil pod auto? Proto je třeba preventivně kontrolovat všechny účastníky, bez výjimky.

 6. Tak jsem se letmo podívala. Reverzní, tedy zpětná hypotéka, nebo renta z nemovitosti, existuje i u nás. Četla jsem jen pár nadpisů, tak třeba jeden podtitulek říkal že je u nás prvních 10 lidí s touto hypotékou. Poskytují ji finanční ústavy, nikoliv stát. A pro osamělé, ať bezdětné či se špatně vychovanými dětmi to není úplně špatné, pokud není třeba omezená lhůta renty či jiné omezující podmínky. Ale protože o ničem takovém neuvažuji, nechtělo se mi hledat víc.

 7. Nick name, ten zákon tak říká odjakživa
  “Máš majetek, chybí ti peníze, tak ho prodej , a žij z něj. Do té doby nic nedostaneš.”
  Jiná věc je, že se to dlouho neaplikovalo.
  Žadatel přišel, prohlásil, že nemá ani auto, ani nemovitost , nikdo to nekontroloval a dali dávku.
  Některé dávky může dostat i ten,kdo vlastní nemovitost – tuším příspěvek na topení. Invalida může dostat příspěvek na auto.
  Ale na některé dávky se, pokud máte něco, co lze prodat nechytáte.
  Zapřete to, a pak už zaleží jen na tom, zda jsou tam či onde benevolentní nebo ne.
  Ti lidé v těch žádostech ty auta a nemovitosti zapírali jen proto, že věděli, že kdyby je přiznali, dávky nedostanou.
  Kdyby to tak nebylo, klidně by je přiznali.
  Protože kdyby je přiznali (na papíře) tak jim úředník ty dávky nepřizná, protože by se při kontrole dostal do průseru, že porušil zákon. A to si žádnej úředník na krk nevezme.
  Ovšem,když to není na papíře, tak je úředník z obliga.

 8. Maydo: dovolím si opravit tvrzení, že mu “nepřiznali důchod”. Prababička – vdova, celý život pracující na statku, dostala důchod 150,-Kč. Předpokládám, že to u vás bylo podobné. 150,-Kč bylo tehdy nějakých peněz. Máslo za 5Kč, dnes skoro 50. Tj. 1.500Kč v dnešních cenách.
  O důchodce bylo tehdy postaráno. Viz dokument “Starci”, režie Jindřich Fajrajzl.

 9. Prtakopyskku, ad snacha tvýho kamaráda :

  Já bych nad ní nelomila rukama. Naopak se mi to zdá vcelku rozumný řešení. Asi je soudná a ví, že by řídit takovou firmu nezvládla ani ona ani choť. Asi mají jiné priority. MYslím, že je lepší v takovém případě firmu prodat, aby fungovala dál, než aby se potomci s firmou trápili a přivedli ji cugrunt.

  Já bych se takovýho řešení rozhodně neodříkala. Nebo bych ji prodala sama.

 10. “Fakt si myslíte, že znovu nhastane totáč, komouši se vrátěj, a obnověj diktaturu proletariátu ?
  To snad srandujete :-)”

  ne, starý komunisti se nevrátí. Pokud dojde k obnově socialistickýho totáče, budou to nový zmrdi jako ten spratek stropnickej. To jsem psala přece už na pavoucích, že další totalita nebude ani komunsitická ani fašistická, ale přijde odněkud, odkud ji nikdo nečeká.

 11. maYdo,
  fakt nevím, jak vy to doma vedete, ale kdyby za mnou přišla snacha a zahájila diskusi nehledanými slovy: “Až s babkou natáhnete brka”, tak bych se dost nasral a začal bych mít deprese. Už tohle jasně naznačuje, že osoba je rozumu mdlého a jakákoli částka peněz jí pravděpodobně proteče rukama jak voda říčicí.
  Je asi 50% pravděpodobnost, že některý z vnuků zdědí po dědečkovi podnikatelský talent a bylo by fajn, kdyby měl lepší startovací pozici, než měl dědek po hadráku. A teď, jak to jen udělat, aby firma přežila bačování potomků, aby ji vnuci mohli dál rozvíjet ke svému prospěchu? Aby ty desetiletí dřiny zaplacené zdravím nebyly vyhozeny z okna… Celkem chápu běsy, které cloumají kamarádovými neurony. 😛

 12. [1505] Jsem v tomto rozpolcen. Na jednu stranu je to prasárna vedouci k buzeraci, na druhou stranu směr ke kontrolám pyciklistů je IMHO rozumný. Ono někteří kolečkáři jsou nebezpeční sobě i okolí.

  DLF: Zrušit nulovou toleranci nejen na lodích a kolech, ale i u motorových vozidel.

 13. maYdo, 🙂
  mého dědečka z matčiny strany komouši zavřeli na 6 let, a zabavili mu půl domku.
  druhá půlka patřila babičce , tu nezabavili.
  Když se vrátil z basy, tak se mu podařilo domluvit zpětný odkup té zabavené půlky a dlouho to splácel.
  To bylo za komoušů.
  Vládnou dnes komouši ? A jsou dnešní komouši stejní jako byli v 50tých letech ? Už ani ti,co dovládali v těch 80 -tých letech nebyli stejní jako v těch 50-tých…
  Promiň, ale argumentovat s tím,co bylo v padesátých letch dnes se mi zdá volajako nemístné. Nejsou padesátá léta, nevládnou komouši a není Varšavská smlouva.

 14. Nickname, já myslím, že děda nedostal nic. Fakt ne. Byl nepřátelskej živel, nějakou dobu byl v pracovním táboře. Byl právník a úředník na ministerstvu.

  Kupodivu vošklivý kapitalistce babičce ( majitelka firma cca o dvou zaměstnancích) nějakou tu korunu nechali. Z toho jednoho důchodu žili. Teprv později mu snad něco dali. Možná když mu vzali ten barák.
  Ale “postaráno” o ně rozhodně nebylo, měli co dělat, aby vyžili.

  Už po jeho smrti dostala babička nějaký odškodný v rámci rehabilitací v odsmašedesátým.

 15. 1517-no vidíte, mému dědovi započítali službu v maďarské armádě a zajatecký tábor v Rusku do důchodu jako “službu v jiné než spojenecké armádě”. Mám to rozhodnutí doma černé na bílém.

 16. mého dědečka z matčiny strany komouši zavřeli na 6 let, a zabavili mu půl domku.
  druhá půlka patřila babičce , tu nezabavili.

  O to je to pak horší, co zde vypisujete. Formálně bylo totižto i tehdy vše naprosto v pořádku.
  Totalita nemusí být nutně brutální, s tanky na ulici. Dnes už to ani není potřebné.

 17. Maydo: praděda odsouzení nestihl, zemřel před převratem, prababička už byla jenom výminkářka, tak zůstala na výminku, i když statek už byl družstevní. Jestli byl váš děda nepřátelský živel, tak to mohl mít status podobný nevystěhovaným Němcům – pracovat můžeš, důchod nedostaneš. Srovnalo se to snad někdy v šedesátých(?) Nechce se mi googlovat. To té doby bylo několik kategorií lidí. Někde jsem slyšel o kategorii “bývalí lidé”.
  Ptakopysku: Slyšte slovo Páně: Dům a majetek lze zdědit po otcích, ale prozíravá žena je od Hospodina. Cca 30% firem přežije mezigenerační předání.

 18. “Promiň, ale argumentovat s tím,co bylo v padesátých letch dnes se mi zdá volajako nemístné. Nejsou padesátá léta, nevládnou komouši a není Varšavská smlouva.”

  je evropská unie a brusel a po moci touží noví marxisté, kteří mají stejné, ne-li horší uvažování jako ti komouši. A hlavně jinší možnosti.

  Mně připadá zase nemístné, že ignoruješ moje argumenty – ano, to sjou argumenty, i když Ty to zavrzele odmítáš za argumenty uznat – a že mi tady kážeš nějaký pindy o “odsouzení bez argumentů” a obhajuješ žvásty rozcapenýho fracka a příživníka, kterej v životě nic pořádnýho, co by stálo za řeč nedokázal a nesáhl na poctivou práci.

  mám dojem, že poněkud ztrácíš pojem o tom, kam až můžeš zajít.
  jetsli komouši dědovi sebrali půl baráku, je to fakt hnus, že jejich pohrobky a pokračovatele hájíš.

 19. Nickname,
  na Orlíku jeden blb narazil s vodním skůtrem do pomalu plovoucí loDky, a zabil mladé děvče.
  Nedávno jsem na jachtařském serveru četl, co nějací blbci vyváděli na baťáku.
  Takže ano, kontrola je na místě, včetně toho alkoholu za jízdy nebo plavby.
  Už jsem jednou na Orlíku foukal 🙂

 20. Také mám takový vtíravý pocit, že kamarád po ukončení rozhovoru neprodleně vyhledal svého notáře.
  Budu jako teta Kateřina a téma bych uzavřel slovy: Blaze tomu, kdo nic nemá. Nestará se kam co schová.
  a ještě hlášku někdy ze sedmdesátých: To je vaše žena? A to jste si ji vybral sám, nebo vám ji přidělil Národní výbor?

 21. K tomu pití na lodích.
  Já se z vojny vracel lodí. Kamarád vypůjčil kanoe + pádla, v určený den jsme opustili kasárna, přidaly se k nám ženy, lodě jsme vyzvedli, spustili na Litavku, za chvilku už jsme byli na Berounce a hurá do Prahy. Večer jsme byli v loděnici, vrátili lodě a jeli domů.
  Cestou jsme vypili lahev rumu. Tak teď přemýšlím, jestli se to tenkrát smělo, nebo jestli jsme byli zralí pro vojenský soud.

 22. Na Ohři je jenom několik jezů, který by se neměly sjíždět ani za střízliva – Radošov, Vary – elektrárna apod. Jinak je většinou problém s nedostatkem vody, nikoli nadbytkem a nebezpečím utonutí. OK. Hubertus v dešti může být nebezpečný. Nebezpečnost je na většině toku srovnatelná s chůzí po chodníku. Pokuta “až” 100.000Kč za nacamraného háčka?

 23. Ptakopysku,

  ten tvůj kamarád bysi měl především sám uvědomit, jestli ten jeho syn je schopen tu firmu provozovat a vést. Samozřejmě úspěšně. Neúspěšně to dokáže každej 🙂
  Vnuk – to je pěkná myšlenka- ale jsou ti vnuci už dost staří, aby mohli ve firmě pracovat azacvičit se ? Asi ne, buď jsou malí , možná vůbec nejsou.
  Pokud je ten syn schopnej firmu vést , dnes v ní pracuje, tak tu firmu povede, ať si manželka brblá či nebrblá.
  Pokud není schopnej, tak ta snacha je rozumná, a obrátit se na tchána s prosbou o radu je rozumné.
  Kdo jinej je schopen poradit, než někdo, kdo už prokázal založením úspěšné firmy, že schopnej je?
  A je z rodiny, takže se nebude snažit rodinu podvést , či jinak obrat.
  A pokud ten tchán vidí, že synátor není schopnej firmu vést, měl by před odchodem do penze , uvažovat , komu tu firmu prodat úplně nebo částečně. Třeba i proto, aby fiirma přetrvala a zaměstnanci se neocitli na ulici, nehledě jen na to, aby neschopné potomstvo firmu neprošustrovalo.

 24. Ptakopysk:Dívenka za ním přišla a povídá mu na férovku: “Hele, Jardo, poradíš mi? Až s babkou natáhnete brka, jak mám prodat firmu, abych na tom co nejvíc vydělala?”

  HalladinL Pokud není schopnej, tak ta snacha je rozumná, a obrátit se na tchána s prosbou o radu je rozumné. A je z rodiny, takže se nebude snažit rodinu podvést , či jinak obrat.

  To není jiná galaxie, to je jiný vesmír.

 25. Halladine,
  každej má svý sny a děti jsou na světě od toho, aby se ty sny mohly zhroutit. Kamarád na toto realitu naplno narazil minulý měsíc. On si nějak poradí, o to se nebojím. Ale svůj sen, ten už nemá.

 26. NoName,
  ano, halladin reaguje zcela mimoběžně. Proto jsem s ním až na 1528 víceméně nepolemizoval.

 27. ad 1523 jenže ten blb na skútru z Orlíku byl sice blb, ale pood vlivem nebyl. Takže nějak nechápu, jak intezivní dechové kontorly tatíků na šlapadlech by měly takovéto nehodě zabránit.

 28. Honzo, ona je otázka, kolik vás na tu flašku rumu bylo, a během jaké doby jsteji vypili.
  Ale klidně jsem ochotnej uznat, že limity by nemusely být pro ty kanoisty stejné jako řidiče aut.
  Ale nějaké limity by být měly .
  Kupříkladu takovej ožralej cyklista , motající se od pangejtu k pagejtu který se v nějakém méně přehledném úseku vynoří před šoférem, i jedoucím v obci 50 může být pro šoféra proklatě nepříjemná záležitost.
  Vyšetřování, zda ho mohl či nemohl vidět, zda i přes opilost cyklisty nemohl nehodě zabránit, žádnej příjemnej zážitek.
  O kolizi mimo obec, kde auta jezdí rychleji ani nemluvím.
  Ale i ty limity jsou problém.. Jistě každej z nás zná někoho,kdo si dá dvě piva, a je to na něm hodně znát , a jinej si dá třeba 6 a nic.
  a bezprostředně po těch dvou pivech by asi (určitě to nevím,jen si to myslím) nafoukali stejně. Ten po těch 6 by asi nafoukal víc, ale je funguje více méně jako by byl střízlivej.
  Co s tím? Zvýšit ten limit podle toho odolnějšího ?

 29. Jakou rychlostí smějí jezdit motorové lodě na Ohři? Např od Nebanic po Klášterec? Aby se jim opilí kánoisté nemotali před přídí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *