BFPT 2021

Ahoj!
Mám jeden dotaz:

Sejdeme se letos tradičně na první říjnový víkend (2.-3.10) na “prase”?


Abych to případně začal organizovat a připravovat. Zatím jsem na to neměl ani myšlenky, ani sílu, ale věřím… a má víra hory přenáší! 😉 😀
Dejte mi vědět, kdo má chuť přijet, kvůli noclehům nejlépe řekněme do nadcházející neděle.

Doufám, že zase nebude nějaký covidový zákaz… 🙁

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 026 komentářů u „BFPT 2021

  • Bude zavadet i strelby na skolach? Zrovna tuto tradici bych radeji neprejimal, ale kdyz musis, tak musis…

 1. 898.1.1 Petr Kunetka
  “Teda, ne ze bychom MY meli sanci do ruska cokoliv dodat”
  Do Ruska se nedodává. V Rusku se pilně vyrábí. A kdo to neví, tak již stojí opodál 🙂

  • молодци

   ne, ze by velikou, ale jeste maji sanci. My uz jsme svou asi propalili, navzdory postupnemu prozrivani . viz ten Bartos.

   Za deset let vidim Bartose, jak jahi tradicni rodinu 😀

   • Babiš, Bartoš – vždyť je to furt stejný. Jen Babiš reaguje na odezvu ” lidu” změnou názorů pružněji, protože je v politice víc protřelý a ve straně hegemon. Těch pár jeho blízkých spolupracovníků zná přísloví “Spolu chyceni, spolu pověšeni” a problémy nedělají..
    Bartoš se ještě musí vypořádat se zbytky ideálů ( nebo počkat, až se na ně zapomene) a bude pak Babišovi důstojným rivalem. Navíc Bartoš má problém s mnoha spolustraníky, kteří si moc pamatují. V tom má proti Babišovi hendikep. Asi by mu pomohla Noc dlouhých nožů, což ale technicky zatím dost dobře nejde zrealizovat. Politicky by to už asi prošlo.

    • Bartos nam zraje, o tom zadna. Znam cloveka, ktery s nim pracoval – pry pozival v mnozstvi vetsim, nezmalem, ale kdyz uz delal, genius. Mel jsem takove v tymu, ac teda spise zamerene klasicky na etanil.

     Vubec by mne neprekvapovalo, kdyby za 10 let nehajil tradicni rodinu proti zvrhlostem ze zapadu.

 2. Afghánské soudkyně se musejí skrývat
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/afghanistan-zeny-taliban.A210921_151151_zahranicni_kha#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main

  Jednoduché. Mohli by je pozvat do Evropského soudu pro lidská práva. Žen soudkyň je nám třeba jako třeba paní Kateřina Šimáčková, která se doufám na Evropský soud brzy z našeho ústavního odebere. Nebo třeba starozákonní Debora. Žena soudkyně, ostrá jak břitva.

  • Indům bych zas tak moc nevěřila, kdeže se Ivermectin vyrábí ? A proč ho tedy v kvantech nenasadí Izrael, kde se zjevně rozjíždí čtvrtá nebo kolikátá vlna… ?

    • Si delate srandu, ale kdyz se AAA Auto snazilo expandovat, zvazoval se i israelsky trh.
     Na jejich ministerstvu obchodu (nebo co mu odpovida) sedel clovek, ktery udrzoval seznam VIn koser vyrobenych aut….

     Hodne nemeckych s tim melo problem, nebot na ne samozrejme sahl Turek 🙂

 3. 900.1.1.1 Petr Kunetka
  Jo tak on je Bartoš ajťák? To jsem nevěděl.
  Doteď jsem považoval jeho “mimozemšťanství” tomu že moc hulí 🙂

  • Ono tam asi bude kumulativni efekt 🙂
   Delal mimo jine pro T-Mobile. Ne zcela vzdalene tomu, co delam ja, ale mene zamerene na krize. Pracovne bychom si asi rozumeli.

 4. Pro ty z nas, ktere bavi statistika.
  10% survival rate doesn’t mean that only ten men of a hundred would survive, hans, it’s just that there’s only going to be 10% of every man left alive

 5. O.T. když vidím, jak se podařilo roz.ebat po Rusku a Číně i vztahy s Polákama (budou platit pokutu do EUnie a my z toho budeme mít h…o) tak mi začíná být smutno.
  A Babiš, kdyby vzal po Petříčkovi za prdel toho mamlasa Kulhánka a prohodil ho oknem, tak líže prdel dámám Leyen a Jourová.
  Blbej lůzr. Doufám, že ty volby projede anebo utrpí vítězství pana Pyrrhy a půjde do hajzlu i s řepkou.

  • Ovšem otázkou je co bude následovat. Nějak mi napadá německé úsloví “es kommt nichts Besseres nach”. (Česky: “lepší to už nebude”.)

   • Co bude následovat po Babišovi?
    No prostě přitakáme Bruselu a budem chodit do průvodu s větrníky a třepetalkami. Alegorické vozy s Putinem v kleci. kterému z drápů kape krev (vzor “Krvavý Pes Tito”). Každému bude do rodiny přidělen jeden tlumočník. Každý bude muset alespoň jednou za rok ošustit kozu či ovci.

     • Tak v této tradičně rovnostářské a profízlované zemi můžeme (já jsem) být vděčni alespoň na těch skoro deset svobodných let v devadesátých.

     • A na to si pripijme!
      Navic, ony si ostatni zeme o moc lepe nevedou…

  • Ono to nebude nahoda. Takhle blby nemuze byt nikdo.
   Bohuzel, Babis je zavisly a snadno vydiratelny (coz se nejspis deje).

   A nakonec, Ano je clenem Renew Europe – nejvic eurosvazacke frakce…

   • Hele a nezapomeň že je Babiš i členem Bakalovského Aspen institute.
    Ten chlap musí mít radost z elektronizace, jinak by se mu členské průkazky nevešly do šuplíku 🙂

 6. Babiš se jel objímat s Orbánem, který nás má navštívit taky ještě před volbami.
  Máme se na co těšit.

  • No, aby to nebylo jako “Ja mam dve otazky. Jak to, ze zvonilo o dvacet minut drive? A kde je John?”

 7. Strašlivý úder francouzskému průmyslu a jejich ponížení by nemělo zůstat bez Evropské koordinované drtivé odpovědi a my, čeští Evropani bychom měli preemptivně vypovědět pár amerických diplomatů. Asi tak polovinu.
  Aby se vidělo, že s Evropou se nesmí beztrestně zahrávat.
  A z tendru na Dukovany američany vyloučit!

 8. Souhlas as Turow snad jen s poznámkou, že se jedná o Evropské ekologické noty a rozesrání V4 je vítaným bonusem.
  Ale ekořepka je v suchu, že pane Babiši?

 9. ad 902: hmm zajímavé. Indové profylaktovali tři dny po 12mg invermectinu, https://indianexpress.com/article/cities/lucknow/uttar-pradesh-government-says-ivermectin-helped-to-keep-deaths-low-7311786/
  tj. spotřebovali jeden a půl balení, které v generické verzi stojí průměrně 45USD.
  https://www.pharmacychecker.com/askpc/ivermectin-cost-insurance/#!
  Indů je skoro půldruhé miliardy a profylaxe taky nejspíš nevydrží věčně. Aplikujeme-li pravidlo ‘follow money’, není vyloučeno, že si Dr Anshul Pareek dohodl zajímavou provizi.

  • JJ, proč by neměl na tomto krásném, novém trhu, kde z důvodu strachu kupuje kdokoliv za cokoliv, profitovat i doktor Pareek?

   Celý ten trh má asi stejnou logiku, jako dotace 26 miliard USD pro ziskovou firmu s největší tržní kapitalizací na světě.

   Takže, zavřime učebnice ekonomie. Nyní se hraje ruleta.

  • A tak boj proti covidu má své drobné vedlejší následky a účinky – likvidace ekonomiky, mizerná zdravotní péče… Ale stojí to za to. Covid porazíme, i kdyby celý svět měl lehnout popelem!

 10. 916 Petře
  to je stará vesta. Už Čubajs v létě mluvil o tom, že EU trh vodíku v roce 2030 ke odjadován na 10 mil tun. Vyrábět jo umějí buˇfto větrníkama z vody anebo klasicky z plynu. Dopravovat jo umějí klasickým plynovodem (namíchaj do plynu 10-20% vodíku). Plynovod nepotřebuje žádné úpravy.
  Ukrajinci se na tom holt chtějí přiživit a česko plus slovensko doufá v nějak= transportní poplatky od Němců.
  Projekt zajímavý ale při známé spolehlivosti Ukrajinců … nevím nevím. Jedině že by je Němci zase obsadili.

 11. Pánové -916-917. Dovolím si pznámku, neboť jsem dlouhá léta pracoval ve firmě, kde se provozuje skladování, potrubní rozvody a vysokotlaké reaktory s vodíkem.
  Každý sebemenší čudlík (čidlo, ventil, těsnění …) je několikanásobně dražší, pokud bude ve vodíku. Molekula vodíku je tak nesrovnatelně mrňavá, že proleze např. těsněním, které v pohodě utěsní vzduch nebo zemní plyn. Klasickým plynovodem to zcela jistě dopravovat nelze – protože vodíková koroze. Vodík dokáže časem přetvořit standardní ocel na hmotu houbovitého vzhledu i konzistence (viděl na vlastní oči). Takže spciální (drahá) ocel. Navíc, kromě acetylénu má vodík daleko nejširší meze výbušnosti (nesrovnatelné se zemním plynem) a řádově menší iniciační energii výbuchu. Ten projekt (ať už vodík budou vyrábět jakkoliv) mi připadá, jako kdybych se rozhodl kupovat Rolls roycy, slisoval je, naházel do vysokých pecí a odléval z toho roxory na prodej.

 12. K výrobě vodíku na Ukrajině bych snad jen podotkl, že je to zajisté možné. V jednotkách parního reformingu, případně katalytického reformingu, kde je surovinou zemní plyn nebo ropa. Na vodní elektrárny v ukrajinských stepích snad nevěří nikdo.
  Problém je, že většina výrobních kapacit je v Donbasu. U výstavby několika z nich jsem zamlada spoluúčinkoval…

 13. 2 Petr Kunetka ad 915 – “Američtí voliči už však zřejmě zapomněli nejen na důvody, proč se nakonec rozhodli pro Bidena, ale i na Trumpovo chování po volbách, které nakonec vyvrcholilo lednovým vpádem rozzuřeného davu do sídla Kongresu.” – to stačí… Příště se dozvíme, že tam ten dav vjel s tankama… O podvodech ani slovo…
  Ergo – ten článek je sračka!

 14. 2 Oteplovač ad 918 – molekula ne… Ten vodík se rozloží na atomární a ještě se zbaví i toho elektronu – zbyde samotný proton… A ten je opravdu mrňavej… A do kovů se velmi ochotně zabudovává…

 15. #921 – PeS
  Muzu dodat slovicko? Je to TOTALNI sracka. Mohu zde pripomenout predvolebni cisla z roku 2016? Den pred volbami udajne vedla Clintonbitch az o patnact bodu. . .

  Nicmene: Nemohu se vynadivit, ze MF uvedla to, co uvedla.

  • To bylo kratce pote, kdyz Bill vystridal v WH Bushe. Hillary tehdy, jako prvni dama,sama sebe nominovala na autoritu na zestatneni.

 16. Nemohl jsem si odpustit:
  “. . . korupce a diletantismus jsou nedílnou součástí všech státních struktur. A vždy to úporně napravují drobní lidé v tržním prostředí a socialisté je za to nenávidí, protože dokola ukazují impotenci jejich ideologie v plné nahotě.”

 17. Vodík + Ukrajina >>> Já v tom vidím jakési captatio benevolentiae vůči Ukrajině. Něco jako “podívejte se, milí Ukrajinci, jak se Evropa o vás postará. I vesnici knížete Potěmkina vám nabídne – ani Evropa slibem nezarmoutí.”
  Qui vivra verra.

 18. Dobré zas ráno… 2 dvd ad 926 – “Slibem nezarmoutíš”… No, trochu bych polemizoval – když někomu slíbím, že mu při nejbližší příležitosti rozbiju držku, také ho slibem nezarmoutím?

 19. To je podobné s jinou českou specialitou… Kolegové jednou zahájili tažení proti zdrobnělinám… Namítal jsem, že je drobný významový rozdíl, jestli si dvojice dá po hubě, nebo po hubičce…

 20. 930 PK dobré ráno
  To je jen modifikované sofistikovanější Schumiho řešení, který navrhoval přívěsný vozík s dieselagregátem.

  • Mimo jiné už dávno* jsem uvažoval o podobném řešení pro elektromotorku. Agregát (benzínový) by stačil cca 25 – 35 ccm, dynamiku by dodala baterie, která by se dobíjela kontinuálně. Motor by stále šlapal v optimálních otáčkách.
   Ale – nemám na to ani dost znalostí, ani dílnu, abych to realizoval v rozumné velikosti a zajistil si pak i homologaci. U auta by se spalovací motor dokonce mohl ve městě vypnout a jezdit tu chvilku v no-go zóně pro spalovací motory na baterky. Dieselektrická lokomotiva. Říká to někomu něco?
   Takže opět – nic nového.
   */ cca 6 let

 21. 935 PK
  něco na těch vakcínách musí být, jinak by si to židi nenechali šlehat pod tlakem. Takže imho buď/nebo či oboje najednou
  a. to funguje
  b. je to neodolatelný kšeft

 22. Rusáci jako obvykle nekoordinovaní.
  Skupina co řídí nakažené počty snižuje zatímco skupina co řídí exlé již několik týdnů drží ca 800 denně (tedy po přepočtu asi 61 u nás).
  Levice neví co dělá pravice.

  • No, tak nam ta cisla take dost haprovala 🙂 Jako by neslo zaplatit matematika, co to pohlida poradne. Na urednicich se plytva, na expertem skudli…

  • Jedno haličské přísloví praví: “Když jdou hlupáci na trh, kramáři se radují.”
   Pokud ten blb to auto převzal, neb se bál, že jiné hned tak nedostane, tak se může rozčilovat hlavně nad sebou samým. Ovšem když chce být někdo in a to navíc ekologicky in – tak ať trpí a je zticha.

 23. OT: https://www.petrhampl.com/konva-nesvorna/

  Jenže – u nás to není možné, protože my se neshodneme na základních věcech! (…) GreenDealisti zcela záměrně zneužívají tuhle nesvornost, a turují na plné pecky (zejm. v Německu, což je ale zatraceně blízko), aby obyvatelstvo zlomil[i] dřív, než se ono zmůže k odporu.

 24. Shoda okolnosti!? Vcera v noci jsem tu dal odkaz na clanek na Psu od pani Sichtarove a jejiho partnera o zdravotnictvi. Dnes rano mne poslal kamarad , ktery mel operaci – vymenu kycle pred tremi tydny. On je zverolekar a zna, jak to chodi:

  “Dva pacienti, dvě různé ordinace.
  Dva pacienti odkulhají současně na dvě lékařské kliniky se stejným zdravotním
  problémem. Oba mají těžkou poruchu chůze a zdá se, že potřebují náhradu kyčelního
  kloubu. PRVNÍ pacient je vyšetřen během hodiny, stejný den je zrentgenován je vyzván k
  nástupu na operaci příští týden.
  DRUHÝ pacient navštíví obvodního doktora. Ten jej pošle ke specialistovi, kde je
  objednán na vyšetření za 8 týdnů. Posléze je zrentgenován a jeho snímek prozkoumán
  až následující týden. Konečně je mu naplánována operace, na kterou má nastoupit
  za dalšího čtvrt roku.
  Proč jsou takové rozdíly v zacházení se dvěma pacienty?
  PRVNÍ z nich je zlatý retrívr.
  DRUHÝ je důchodce. “

  • Vtípek je dost starý.[;>))
   Mám rozepsaný článeček o státním (socialistickém) a soukromém (kapitalistickém) přístupu k pacientům. Bude-li čas, večer dokončím. Zase mě tu někteří bytostní kapitalisté nebudou mít rádi. Což, zatím u mě na blogu neřádí cancel culture (tady taky ne) tak jsem si troufl popsat vlastní pohled na věc. Ono to je jako s tím koronáčem. Není nad vlastní zkušenost. A pohled ze sloupku je taky k nezaplacení.

   • To z toho sloupku vidite az za ocean, ze muzete videt a kompetentne srovnavat tak komplikovanou vec, jako je zdravotnictvi tam i tady?Ten sloupek musi delat zazraky!

    • Máme technologie.
     Třeba film. Doktor House. Tam je taky možno ledacos pochytit. Když chcete. Když nechcete, tak si prostě necháte svůj názor, protože je pro vás ten nejlepší.
     Nejsme zatím v Číně, aby vás vláda dokázala přistihnout při nedovoleném “hnutí mysli” při řešení problému, který má státně předepsáno řešení jiné. Ale to přijde… Piráti o tom nemluví ale možná v skrytu konají, Stačí jen poněkud ohnutý chytrý mobil a tzv. “zdravotní náramek”, který měří tep, okysličení a podobné lidské parametry. Každý si bude sebou nosit vlastní detektor lži. Povinně!

     • Jo – a vlastnictví vhodného typu chytrého mobilu bude podmínkou k získání zaměstnání. Ale nemusí zoufat pokud ho ještě nemá – klidně mu ho nabídnou se slevou nebo na spátky. [;>/

  • Ba ne, je to v pořádku.
   Křeče prodejců nesmyslů, doufejme že předsmrtné.
   Podívejte se na net. Tam už vlastní obsah musíte pečlivě hledat, dávat si pozor, ať neřejedete kurzorem nějaký reklamní vmetek, protože se vám bez kliknutí otevře atd. Některé weby už dokonce mají obranu proti AdSense, která by měla reklamy aspoň částečně potlačovat. Jsou to křeče a ty znamenají, že celá ta společnost přebytku a vnucování už není ve formě. Volají, posílají maily, kde znají i vaše jméno, adresu a telefonní číslo. Někdo prostě prodal databázi svých zákazníků. Svinstvo!

 25. Bacha, dnes je noc vědců. Téma čas.
  Matzurka patrně bude štěpit DNA na čas a PeS bude testovat za jak dlouho se oběť jeho čili bude muset napít mléka 🙂

  • To je v pořádku. Případ mu byl přidělen. Ví, že žádost o výslech je na hovno, jenže musí ji podat aby mu vrchností nebyla o hlavu omlácena nečinnost. I ta vrchnost ví, že je to na hovno, jenže musí na tom trvat, aby jí vyšší vrchností nebyla o hlavu omlácena nečinnost. Nejvyšší vrchnost na tom musí trvat, aby jí politicky o hlavu nebyla omlácena nečinnost. Na latrínu musíš i když nemáš co srát. Tak funguje systém.

 26. Babiš chce odlovit pár voličů od konkurence anebo kvůli řepce jinak nemůže?

  Na zdravotní péči nebo pro ženy a děti. Česko do Afghánistánu pošle 75 milionů
  Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/afghanistan-humanita-pomoc-penize-milony-cesko.html

  Za 75 milionů korun se dá vyzbrojit nějaká rota co bude tlumočníky na hranicích vítat. Já vám. Rota nic nezmůže. Armáda nicméně může stáhnout chlapíky ze Sahelu, co Frantíkům pomáhají vyvážet demokracii. A vůbec. Kapička ke kapičce a dílo je hotovo.

 27. 943.1 Stary kocour
  ad “společnost přebytku a vnucování”
  Já mám samozřejmě peníze i na marketing a nějak je užívám. Nedělám do FMCG (rychle obrátkové spotřební zboží) ale znám z těchto firem pár kolegů. Ti mají své marketingy a reklamy internetové či TV poptávají a kupují.
  Korporát na to má vyčleněné peníze ze zvyku, protože to tak učí na školách ty marketingové mladé odborníky. Jejich spolužáky jsou potom ti, pracujících ve firmách, které reklamy vyrobí a umístí. Herci a lékaři (atd) jsou prodejní za levno.
  No a tak to prostě funguje.
  Já i díky svému trochu jinému zaměření to nedělám jakkoliv musím čelit nepříjemným otázkám proč se nechovám jako všichni. No holt nechovám a peníze přesto přináším.
  No a díky u své senioritě mě už přestali otravovat.

  Je to byznys který jede sám o sobě, výsledky (feedback) nejsou tvrdě ověřitelné, spolužáci si prostě z jedné a druhé strany hrají.
  Současné korporáty se vyznačují tím, že nemají majitele. Je to akciově rozplizlé přes bankovní domy. A tam jsou zase spolužáci.
  Pro majitele by to byla pohroma, pro korporátního managera je to challenge 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.