BFPT 2019

Čas prchá jako mrcha…a rok je pryč, co by dupl. I když v nemocnicích to budí opačný dojem. Tak znova přišel čas plánovat co dál.
Otevřete si plánovací kalendáře a pište si:

BFPT – neboli „prase“ se bude i letos konat a to tradičně
první říjnový weekend, tj.
5.10.2019
v loňském provedení.

Tedy … alespoň doufám, protože ten hotelier, kde jsme loni byli, se minulý pátek rozhodl v 41 (!) letech umřít na infarkt. Ale je to rodinný podnik, tak snad… doufám…


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

576 komentářů u „BFPT 2019

 1. 501
  Vlasta.on says:

  Nezveřejnilo. Jenom odhad.
  Jak já to dělám? Se mi to povedlo v pátek zase přehnat. A po půlnoci jsem začal hrát šachy o štamprlata Tullamorky. No. Zase mám na půl roku klid 🙂

 2. 502
  Zpátečník says:

  OT: Docela pozoruhodný článek z opačné strany barikády: https://a2larm.cz/2019/01/a-proti-trollum-povstali-elfove/

 3. 503
  Zpátečník says:

  Vám se to možná jeví myšlenkovým zkratem, ale z jejich hlediska je to normální a logické. — No to je zcela samozřejmé, maYdo. Kdyby se jim to tak totiž nejevilo, do své úvahy by možná byli zahrnuli i další faktory.

  některž lidi halt vidí věci jinak, než je vidíte Vy z jednoho prostého důvodu: dívají se na ně z úhlu, který si Vy ve své bublině neumíte představit. — To by mě docela zajímalo, jak si moji bublinu vlastně představujete. Až někdy nebudete mít co dělat, popište ji, prosím.

  Neměla jsem teda pro něj hlasovat ještě v dalších volbách, abych se o tu možnost přestat pro něj hlasovat nepřipravila? — Proč jsem vlastně psal o těch pojistných ventilech? Mezi řádky jsem se snažil vysvětlit, že člověk by zkrátka neměl být náročný přespříliš, to jest neměl by požadovat více, než odpovídá tomu, co sám nabízí. Být tam takovéhle pojistné ventily dva, třeba by byl kotel nevybouchl. Asi by nebouchl, být jich tam dvacet. (Už tehdy by ten kotel zřejmě vypadal jak námořní mina…) A jistě ne, kdyby jich tam bylo dvě stě.

 4. 504

  K odkazu na A2larm snad jen tři citace. O hnusných degenerovaných Trollech a ušlechtilých krásných Elfech. Primitivní pohádkové schéma – exteriér postavy předjímá jejich činy. (Výjimka potvrzující pravidlo – Jakub Janda.)

  Vidět za každým hoaxem či nepohodlným názorem sdíleným na sociálních sítích válečný akt nepřátelské mocnosti není ani užitečné, ani správné. Jak poukazuje výroční zpráva BIS, „drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých občanů, kteří nepodporují ruské entity“.

  Permanentní snaha o mobilizaci společnosti a dramatizace každého dílčího problému pak vede k tomu, že experti a expertky ztrácejí u veřejnosti věrohodnost – a pokud dojde na skutečně vážný problém hodný dramatické akce, jejich varování už nikdo neuvěří.
  (Známé podobenství o pasáčkovi, který každou chvíli křičí „Vlk, vlk!“ až mu nikdo neuvěří, když vlk doopravdy přijde.

  A finální poučka:
  …nejodolnější vůči propagandě zvenčí je dobře fungující stát, kterému jeho občané důvěřují a na který jsou hrdí.

 5. 505
  Vlasta.on says:

  Zpátečníku, kdyby jich tam bylo 200, tak by jistě nebouchnul. Nikdo by si ho nekoupil a dál by se topilo v kamnech. 😉
  Je to jako v politice. Absolutní maxima neexistuje. Vždy se holt musí něco slevit.

 6. 506
  Vlasta.on says:

  Podíval jsem se na ten alarm. Je tam úžasná propagace ODS. Ještě že jsem si to přečetl až po volbách. Byl bych zmaten. 🙂
  https://a2larm.cz/2019/05/ceska-le-pen-v-kalhotach-a-s-lidskou-tvari/

 7. 507
  maYda says:

  Zpátečníku, mému prostému mozku holky z venkova a matky od plotny Vaše hlubokomyslné souvislosti poněkud unikají ….
  Kdo asi má takovou kapacitu, že může věnovat spoustu času hlubokomyslným úvahám kolem toho, kterého tajdrdlíka vybrat do jakési vzdálené instituce …. Co by bylo, kdyby bylo ventilů dvacet nebo jednadvacet…

  Vaše bublina je v tomto případě velmi podobná té mojí. Charakterizuje jí přesvědčení, že volit je nutné, že to je odpovědnost občana a nevolit je smrtelný hřích. Ano, moji kolegové, moje kamarádky jsou vesměs přesvědčeni, že k volbám se chodit má a že to je jejich občanská povinnost a věří, že tím něco mohou změnit. I když by většinou volili někoho, o koho byste si většina zdejších kolo neopřela a i kdyby si oni neopřeli kolo o kandidáty SPD či ANO.

  Ale přesto, že z mého a předpokládám, že i Vašeho okolí a z tohoto blogu šla volit drtivá většina, tak byla celková volební účast sotva 25 %.

 8. 508
  maYda says:

  Vlasto, to je dóóóbrýýý 😀

  Číst to před volbama , tak to snad tej ODS hodím 😀 Toho z takovejch partají jako jsou okamurovci klepne, když je pro něj ODS nebezpečím pro EU.

 9. 509

  Ad odkaz na A2larm:
  Přečetl jsem si jenom ten doporučený článek a našel tam myšlenky, které mě rozhodně neurážejí. Vzhledem k ostatnímu obsahu webu se ale nesmírně divím, že byl uveřejněn.

 10. 510
  František I. says:

  Schumi, kroužkoval jsem, jak mi velela pravidla. Neškrtal. Pouze jsem se blbě vyjádřil. Ke svému údivu jsem se po volbě před volebním místem potkal s několika spolužáky(dnes spoludůchodci) z bývalé zdejší mateřské školky (dva jsem neviděl přes 30 let). Fuj, to to uteklo. S obavami jsem se zmínil o své volbě. K mému údivu jsme tak volili všici. Tedy nás pět. Tak jsme to alespoň zapili…. Všichni s vizí, že to nebude k ničemu, ale alespoň bude sranda.

 11. 511
  Vlasta.on says:

  StK. Já byl také překvapen. Třeba se už jim samotným dělalo že sebe blivno. 🙂

 12. 512
  Vlasta.on says:

  Františku, jak málo nám někdy chybí, abysme si opět připomněli, že jsme alkoholici. 🙂
  Já u voleb potkal vdovu po bratranci, s partou podobně postižených duchodkyň. Dostal jsem několik nabídek péče. Už po zběžném pohledu, jsem se utvrdil v přesvědčení, že chcípnout v pagejtě, ožralý jako slíva, je lepší řešení. 🙂

 13. 513
  Schumacher says:

  Obávám se, že teze „proč je máme nechat k vykořisťování cizákům, když je můžeme vykořisťovat sami“ je pro leckteré halasící separatisty skutečným důvodem k vystoupení z EU. Podobně jako souboj mezi katolickou a protestantskou vrchností, kdo nadále bude dřít poddané, vyvrcholivší v bělohorské šarvátce. Pro dalších tři sta let vyhráli katolíci.
  Velké stádo rozdělené na menší stáda se lépe ovládá. Zlotřilé Blefusko naklepávajcí vajíička na opačném konci než my.

 14. 514

  2 Vlasta.on: Nebo to chlapci a dívky z redakce nepobrali…

 15. 515
  Vlasta.on says:

  I to je možné. 🙂

 16. 516
  maYda says:

  Tak jsme prohráli s Rusama. To určitě zařídil Putin. 😀
  Když může ovlivnit výsledek voleb v emerice, tak nějakej hokej je pro něj zívačka….

 17. 517

  A ještě trochu černého humoru z dílnu ČT:
  …Dienstbier konstatoval, že jsme svobodní právě jako členové EU a máme vliv na to, co se v Evropě děje….

 18. 518
  Matzurka says:

  Starý kocoure,

  kdo zná elfy a trolly v pojetí pana Pratchetta, ten se nediví 🙂

 19. 519
  maYda says:

  Tak sjem si přečetla ten článek na alarmu o trollech a rovněž zírám jak vizír, že se tam něco takového vyskytlo.

  Mám dojem, že by to byl silnej tabák i na mainstreamová media. Je to rozumný a má to hlavu a patu.

 20. 520
  křowas says:

  Xaver Live, dnes 21:00, host: Petr Robejšek

  https://www.youtube.com/watch?v=VweRoXwChUk

 21. 521
  Schumacher says:

  Za prvé já neprohrál, za druhé v alejích nebude tolik nablito.

  Co voleb se týče, u nás se stále hádají komu kolik. Éremy!

 22. 522
  Schumacher says:

  Když troll tak jedine seržant Navážka!

 23. 523
  martin tt says:

  A jeho dobývací samostříl!

 24. 524
  P.M. says:

  Nejaky chlap ve state Massachusetts hlasil policii, ze se nekdo vloupal do jeho domu. Kdyz prisel vecer z prace, zadni dvere byly otevrene. Kdyz dum prohledli, nic nechybelo, ale dum byl dokonale uklizeny, povleceni na postelich vyprane a vsechno vonelo.

  Teorie na toto vloupani se ruzni. V diskusi pod vloupani popisujicim clankem se mne nejvic libil jeden komentar: „Moje zena je stoprocentne nevinna.“

 25. 525
  AeroKarel says:

  To mi trochu připomíná starý vtip, jak jde Nataša parkem a někdo jí hodí hadr přes hlavu a cítí, jak jí stahují kalhotky. Najednou hadr zmizí a nic. Druhý dne jde znovu parkem, hadr a cítí, jak jí někdo natahuje kalhotky. Hadr zmizí a v kalhotkách něco škrábe. Sáhne tam a vyloví papírek s nápisem „Včera špinavé, dnes čisté! Timur a jeho parta“. 😛

 26. 526
  P.M. says:

  Smajlik, AK! Miru zdar!

 27. 527
  Matzurka says:

  Řekla bych, že v bratislavských alejích to pěkné nebude :), Finové se jistě dokážou kvalitně „zrušit“ taky…
  Koukali jsme na vyhlášení vítězů, a ta radost byla nakažlivá. Nakonec, i když naši neuhráli ani bronz, jsme to těm Finům přáli – slzy dojetí v očích těch habánů byly úžasné – a nechápu, proč se Kaňaďani tvářili tak kysele, když s medailí odjíždějí taky. Pobavila dcérenka, neboť na manželovu glosu „Kaňaďani se rodí s hokejkama v ruce“ suše zareagovala „No to musí asi dost bolet…“ 😀

  Tak jo, a za chvíli začnou pouštět volební statistiku, tak to bude taky veselo.

 28. 528
  Matzurka says:

  Aaaa, no veselo, to se Kalousek taky asi zruší.
  Pane, jo, kdo může volit STAN/TOPku ?

 29. 529
  Šimon klein says:

  A kdo volí tu hrdlořeznou ODS ??
  A ty bolševické piraty ? – i když tady tomu vic rozumím, mladý jsou nato blbí dost, ale ODS ???

 30. 530
  Matzurka says:

  Šimone,
  to raději nevědět. Osobně se mi nelíbí ani posílení eurohujerů ANOnistů, ale což už tak naděláme, když Babiš chce ty lentilky s více čokoládou.
  Samková zjevně ostrouhala, tak zas může psát tirády, jaký je Okamura fantom a že není schopen sjednotit protiunijní strany…
  Na ostrovech asi ještě pořád počítají, ale na BBC je pár rpůběžných výsledků a Farage se asi taky bude spíš spokojeně tlemit, než pít na žal.

 31. 531
  Šimon klein says:

  Tak zase je tam i par sympatickych vejbuchů: Telička, lidovec Svoboda, štětináč, totálně oranžgutáni……

 32. 532
  Dana says:

  Šimone, třeba já. ODS. BTW: Co dokáží ti, kterés volil ty?

 33. 533
  Šimon klein says:

  A vypinam tyvy……o porad Adams Family ODS nemám zajem …

 34. 534
  Matzurka says:

  Šimone,
  tak podle tohoto
  https://www.e15.cz/volby-evropsky-parlament/vysledky-voleb-2019/obec-praha/?kraj=1000&okres=1100&obec=554782

  zřejmě ODSku volí Praha…. ale nebuďte smutný, v naší obci měli dokonce 26%, pak jsou ANOnisti, Piráti a STAN/TOPka hruba na republikovém průměru, SPD na 7.5 a pak už neprošel nikdo.
  Tfuj tajfl, frťana a spát…

 35. 535
  Šimon klein says:

  Dano, verim, že leccos správného.
  Navzdory hrdlořezům…..

 36. 536
  Matzurka says:

  Dano,
  uvidíme, budou tam zasedat poprvé. Co dokázala ODS jsme už bohužel viděli.
  Tak teď už vážně dobrou noc.

 37. 537
  AeroKarel says:

  Dano, od jisté doby ODSku nevolím, ale byla by to moje druhá volba.
  Co je pro mne obtížně pochopitelné, to je volení Pirátu, ale asi jsem už starý pes. Dokážu pochopit volbu někoho s programem, který mně nesedí. Nedokážu pochopit volení uskupení bez jasného programu.

 38. 538

  No nic moc. Ale mohlo to dopadnout hůř.
  Británie, Francie, Itálie ba i Slovensko jsou na tom líp.
  Nejvíc mě žere Michaela Šojdrová se svými „sirotky“.
  Jdu spát.

 39. 539
  skimic says:

  Dobry pozdni vecer
  No, my tu tedy v prijemne brasserii u meho hotylku u Sorbonne a pet minut od Notre Dame co vypada jak po spojeneckem naletu na Dresden s kamarady zabozrouty docela slavime 🙂
  Na Macrona vystrcili frantici rit….

 40. 540
  skimic says:

  Tak zase treba nekdy.

 41. 541
  Zpátečník says:

  Dobrý večer, jen zde ocituji Petra Hampla (lze vztáhnout k Pirátům; lze vztáhnout k demonstrujícím chvilkařům, o nichž mluvil výše citovaný Robejšek — možná nejvýraznější místo z celého jeho streamu) a půjdu také spát:

  Osudnou chybou husákovského socialismu bylo, že produkoval lidi šikovné, pracovité a nezávislého smýšlení. Takoví lidé pak pochopitelně zjistili, že se bez toho režimu docela dobře obejdou.

  Současný eurofašismus se té chybě dokázal vyhnout.

 42. 542
  AeroKarel says:

  Já ten rozdíl vidím trošku jinde: Husákovský socialismus nakonec už neměl, čím ty lidi uplácet. EU na to ještě prachy najde.
  Politický mechanismus je univerzální, platí i pro „reálný socialismus“, i „EUnijní socialismus“.

 43. 543
  Matzurka says:

  Dobré ráno vespolek,

  kroužkování zjevně zabralo a tak hnojomety už jedou
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy-europoslanec-spd-general-sirici-dezinformace-ktery-popira-sestreleni-letadla-k-jeho-volbe-vyzval-aeronet-72832?dop-ab-variant=19&seq-no=2&source=hp

  skimici,
  to mají za to, že nechali vyhořet Chrám Páně, žabožrouti.

 44. 544
  PeS says:

  Dobré zas ráno… Mno, já jsem vcelku spokojen… Můj hlas nepropadl, čemuž jsem rád… Ovšem druhá pozice ODS je pro mě poněkud šokující – zdá se, že dnešní „osobnosti“ ODS nikomu nevadí. No nic, vyzývat k podřezání poslanců a prezidenta „jako svině“ si nedovolili ani bolševici… Nikde jsem neviděl výrazné projevy nesouhlasu a distancování – ergo – kdo mlčí, souhlasí… Takže je přinejmenším zajímavé, že mám tak velké procento spoluobčanů, kteří by prezidenta podřezali jako svini…
  Zatímco za stručný a pravdivý popis situace (ač v podobenství) se nesmlouvavě vyhazuje… Inu, církev také vykládala situaci v podobenství, aby to blbečkové lépe pochopili. Takže podobenství ne, zato přímá výzva k zabíjení demokraticky zvolených poslanců nikomu nevadí. Co že znamená to D v tom názvu ODS? Tipuju demagogii.

 45. 545
  Matzurka says:

  PeSi,
  ano, jeden by čekal frontovou bojovnici Němcovou, spravedlivě rozhořčenou, ale to spíš vyloučí Kuberu. I když asi ne, přišli by o šéfování Senátu.

 46. 546
  Matzurka says:

  Uf,
  a napříč Evropou posilují Zelení – takže sv. Gréta má skutečně svou sektu (druhde pojmenovanou poněkud pejorativně Gréteni).

 47. 547
  Petr Kunetka says:

  No, zeleny materiál si na skolach vychovavaji dobře. Pavka Morozov vzorem.

  https://www.info.cz/nazory/palicka-odmitas-stavkovat-s-gretou-ceka-te-sikana-41755.html

  Jinak volby u nas asi zadne velke prekvapeni. Muj hlas propadl, ale vot takaja zizn.

 48. 548
  Matzurka says:

  A třeskutě ftipní Piráti – ale mají smůlu, ANOnisti mají poslanců dvakrát tolik…
  https://www.byznysnoviny.cz/2019/05/25/tajne-poselstvi-eurovoleb-pirati-hlasovacim-listku-zesmesnili-babise-jako-agenta-burese/

 49. 549
  Petr Kunetka says:

  Skoda, ze se nedostal Cibulka. Dobře by zapadl do soucasne manie hledani ruských trollu.

 50. 550

  Ještě si musím trochu ulevit před odchodem do „procesu“:
  Rádio poslouchám jenom u snídaně. Kromě hokeje se tam zmínili i o volbách. Povídali, povídali, dokonce dali slovo i propadlému Hamáčkovi, jenom o SPD, které se tam dostalo poprvé ani slovo. Neexistuje.
  P.S.: Generál Blaschko byl vykroužkován nahoru přes spoustu míst. Asi ženské. Mají rády ošlehané bojovníky. Ta moje taky.
  No nic, nikdo z nich nemá v EU moc velký vliv. Potěšující jsou zprávy z Francie, Itálie, Maďarska i Polska. Přesto že „Greténi“ a levičáci vůbec posílili, celkově se kurz EU začíná pomaličku narovnávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *