Bruska – Praha industriální

 

Aneb: je opět čas na procházku a na přednášku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 278 komentářů u „Bruska – Praha industriální

 1. Petře, kdo ze zúčastněných komisařů, podkomisařů, poddržtašků nemá MGIMO, nemá přátele/nadřízené v KGB?
  Užívám si proslovy pana Zaorálka, kdy se na Ukrajině střílí, ale za žádnou cenu nechce znevážit generálního tajemníka v Moskvě, nadřízené v Bruselu, Gerharda Schrödera a mírové úsilí o integraci prvobytně pospolné Ukrajiny. Tanec mezi vejci. Chtěl jsem napsat tanec Zaorálka mezi vejci, ale přišlo mi to vulgární.

 2. (1250) A nepřeceňuješ možnosti EU? Schopnosti k domrvení by nepochybně soudruzi z Brusele měli, ale on si do toho zlodějského bordelu nenechal ani Janukovyč, ani jeho předchůdci moc kecat.
  I Rusko sklízí hlavně ovoce podpory Janukovyče (ač asi jiná možnost prakticky nebyla).

 3. Někde jsem zachytila i zmínku, že jakási americká společnost měla zájem o zakoupení části ropovodu a plynovodu na ukrajinském území. Nebylo tam zmíněno v jaké fázi se “zájem” nalézal, ale pro Rusko by to bylo dost katastrofické.

 4. AK, vzhledem k tom, že celá ta exploze přímo následovala po zpackaných jednáních ohledné asociačních dohod (kde EU s Janukovyčem neměla sebemenší problém), lze mít jen velice těžko pochybnosti o konsekventním vztahu mezi činností EU a dnešní situací.

  EU sehrála minimálně roli rozbušky, dle mne napomohla i eskalaci napětí podmínkami asociačních dohod (nečetl jsem je, ale dejme tomu, že tisk, který je pro EU nemá zájem je prezentovat horší, než byly)…

  Jestliže EU nebyla schopna nabídnout podmínky dobré, neměla nabízet žádné.

 5. Dobrý den,

  právě jsem zjistil, že pan soudce odročil zítřejší jednání v Praze a tak mi dal zpátky jeden celý den, který jsem už odepsal. Proto si dovoluji nahlédnout.

  Prodejná žumpa se nejdříve předháněla v líčení příprav na Olympiádu v těch nejhorších barvách. Po Olympiádě se bez zardění připojují k chvále všech účastníků – nebylo dosud nic tak skvělého.

  Ukrajinu nekomentuji, každý dosavadní komentátor hlavně prozrazoval svoje sympatie a antipatie. Jenom se znovu vracím k úvaze, jak by bylo postupováno u nás, kdyby Klaus nepodepsal.

  Macek, přes všechny výhrady a fámy, bude pro mě jediný z politiků, který se zachoval jako chlap a tu facku mu budu do smrti závidět. V dnešním článku je nejpodstatnější (Rpuť promine) citace ředitele SaxoBank a pak samozřejmě Tomáš. Brzezinski je pořád jenom zaujatý Polák.

 6. NoName, obávám se, že k tomu dospěla přes zjevný strach, který z ní politici měli. Mylně se domnívá, že měli strach z jejího bystrého mozku a novinářské profesionality. 😀
  Aspoň jsem měla ten dojem z jejího vyjadřování.

 7. jo Rputi
  tu velkou šachovnici màm doma. Jen màm problé pochopit, čím by mohla Ukrajina v tom svrabu , ve kterém je dnes přispět k ekonomickému rozkvětu Ruska.
  kdyby Rusově počítali s připojením Ukrajiny, nestavěli by Norstream a Southstream, byly by nafbytečně
  Ta kniha je poněkud zastaralá..
  Usa se zaměřujou na Azii – proč by se Rusové nechovali stejně ?
  K obchodu s Čínou Ukrajinu nepotřebujou

 8. Haladine, Rusko potřebuje nárazníkové pásmo vystrčené co nejdál do Evropy. Američani a Číňani na Ukrajině by jim to docela hatili.

 9. Ostatně,
  minimálně 30 miliónů Ukrajincü Rusy nemusej ..
  Komu by se chtělo přibrat tak početnou pátou kolonu do státu ?
  Shŕnou se zase na Majdanu, a Putin by do nich musel nechat střílet..
  Toho řevu po světě……….
  A ještě k tomu do nich vrážet peníze..

 10. Rputi
  na ukrajině jsou Číňané a Rusové spojenci . ani číňané nemaj zájem na tom, aby Amíci Ukrajinu ovládli
  Ale jinak máte pravdu – Rusově potřebují Ukrajinu jako nárazníkovej stát. Ale vůbec ji nepotřebujou jako součást říše
  I číňanům vyhovuje ukrajina jako nárazníkovej stát, či stát mimo Nato

 11. “Jenom se znovu vracím k úvaze, jak by bylo postupováno u nás, kdyby Klaus nepodepsal.”

  Nejspíš by kampaň za prohlášení Klause nesvéprávným byla vystupňována a dovedena do úspěšného konce. A policie by chránila ty správně smýšlející občany před výtržníky a teroristy, kteří by si dovolili toho šílence podpořit a s LS nesouhlasit.

 12. A možná by se taky nestalo vůbec nic.
  Jen pár eurohujerů a novinářů by prskalo jedovaté sliny. Ale ti prskají stejně pořád, neb v tom vidí smysl svého bytí, takže ny se nestalo opravdu vůbec nic 😀

 13. Halladine a proč by se Rusům mělo líbit, že mají Číňani propachtovanou půlku Ukrajiny? Ony se tam dají dělat i jiné věci než pěstovat pšenici.

 14. Rputi,
  fabriky mohou Čiňani postavit i doma .. Furt maj fůru lidí, co nemaj doma co dělat
  Jen tu pšenici nemaj kde pěstovat
  No a zaútočit na Rusko z Ukrajiny by bylo poněkud nepraktické 🙂 pro Čiňany
  Maj dost společnÿ h hranic, navîc s dost nízkým osídlením na ruské straně

 15. (1249) Rputi : co bylo, bylo (v roce 1997) …a už není(v r.2013). “Je čas opatrovat i čas odhazovat” (Kazatel) 😕
  Opravte si tedy názory Z.Brzezinského v kapsáři své paměti 🙂

  “PODIVUHODNÁ PROMĚNA ZBIGNEWA BRZEZINSKÉHO:
  “….V současné době se svou novou knihou vystupuje na veřejnosti. Nazval ji „Strategické vize“ a je velmi pozoruhodné, jaké v ní navrhuje radikální politické změny. Vyzývá k důkladné revizi stávajícího směru americké zahraniční politiky od konce studené války….
  “Nejvíce udivující je v jeho geopolitické analýze to, že zcela reviduje svůj tradičně negativní vztah k Rusku, který je ve všech jeho předchozích knihách přítomen. Navíc si myslí, že přežití Západu zcela závisí od začlenění Ruska do západních struktur……”
  http://www.suja.estranky.sk/clanky/zb.brzezinsky-jeho-salto-mortale-svet.film.hviezda-j.chan-vstupil-do-ks-ciny-iran-by-pouzil-novu-zbran..-m.thatcherova-hrozila…html

 16. Petře 😀
  ostatně o tady u Hodonína se chystali pěstovat rýži, ale už hodně dlouho jsem nic neslyšel

 17. Hm
  je to už pár let, co jsem tady byl zprdnutej za to, ze jsem napsal, že Amíci by neměli vrtat do Rusů a spíš si z nich udělat kamarády proti Číňanům.
  On to ten Brezinsky asi tady četli 😉

 18. Jo, tak toho mám doma, ale na rozdíl od toho B. jsem ho ještě nedočetl.
  Nějak jsem na něj zapomenul

 19. Rýže se pěstovala v okolí mého rodiště v 50. letech, ale jenom pár let. Prý to nebylo nic moc, říkal otec.
  A dle wiki to zkoušeli v Uhrech už za Marie Terezie.

 20. Halle,
  z pohledu Ruska nebezpečí stran čínských zájmů na Ukrajině reálně existuje. Číňani by se mohli rozhodnout, že se na Ukrajinu dojdou podívat. Všichni. A kdyby to nepomohlo, šli by zase všichni zpátky.

 21. Petře,
  naštval jste mě ! 😉
  To pomyšlení, že ode mne B. opisoval bylo tak povznášející !
  A on opisoval od H.!
  😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *