But that dirty little coward, who shoot Mister Howard…

Úvaha nad situací…

Čím dál víc si při sledování naší politické scény připomínám onu americkou odrhovačku o Jesse Jamesovi… Jak chudáček trpěl, až dotrpěl…

 

Jesse James was a lad that killed many a man,

He robbed the Glendale train,

He stole from the rich and he gave to the poor,

He’d a hand and a heart and a brain.

 

Chlapec, který zabil mnoho mužů, přepadl vlak, ale byl to takový Jánošík, co bohatým bral a chudým (tedy sobě) dával. A prej měl srdce, ruku a mozek… Podivuhodné…

 

Inu, on to byl takový emerycký pravdaláska… Držel si svých několik otroků, nad kterými moudře a uvědoměle dohlížel, asi stejně tak jako zrzavý skřet Vašík Chrchlavý nad svým pronárodem… A oni si toho nevážili… Neuvěřitelné… Nakonec kvůli těm otrokům i válka vypukla – a milej Jesse, kterej rozhodně nechtěl, aby mu nějaká páteř kafrala do toho, jak má mít v koupelně kohoutky. No a tak se dal k nějakýmu Quantrilovi, kterej se proslavil řadou masakrů, zejména bezmocnejch lidí… Inu – jejich smůla, nemaj bejt bezmocný, že?

 

No a po válce pokračoval ve svém pravdoláskovství… Ne, jako Havel, kterej si nechal nakradenej majetek pojistit přes parlament – neměl dostatek spřátelených pravdoláskových zákonodárců… Takže pokračoval primitivnějšími metodami – prostým okrádáním a loupeží – asi jako Kalousek s Nečasem… No a představte si – ta neschopná páteř ho prohlásila psancem. A dokonce tak lukrativně, že se to vyplatilo i Pinkertonově agentuře… No a tihle profesionálové se s tím nesrali… Ovšem, narazili na veřejné mínění… Už tehdá novináři, PaH-BŽ, určovali, kdo je ten správnej a kdo je ten zlej… A ten správnej mohl být nenejvýš pomýlenej…

 

No a Robert Ford vystihnul ten správnej okamžik, asi jako Pekárek – a milého Jesse odstřelil zezadu a beze zbraně… No a neměl za sebou Nečase s Kalouskem, takže se to neodpouští…

 

But that dirty little coward that shot Mister Howard,

He laid poor Jesse in his grave.

 

A zas Pravda a Láska zvítězila nad lží a nenávistí… Proč se mi ta odrhovačka furt tolik vnucuje?

 

PeS

Příspěvek byl publikován v rubrice Virtuální Vodička a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 164 komentářů u „But that dirty little coward, who shoot Mister Howard…

 1. Tak nevím, čím jsem si to zasloužila, ale padla jsem do oka jakémusí viru či bacilu a mám typicky mužskou smrtelnou nemoc na 7 – rýmičku. Teda spíš rýmu jak trám. A to mi dnes dovezli na víkend vypůjčené bourací kladivo, kterým bych měla odstranit dlažbu v koupelně a přilehlém prostoru tak, aby během týdne mohl nastoupit dlaždič – obkladač. A do toho mi zítra dovezou mladšího vnoučka, protože mladí mají zabukované letenky na čtyřdenní výlet. O tom co se děje v práci raději psát nebudu, stačí, že si tu počtu o úřednických neumětelích a matematických ignorantech. :-)) No nevím, neoblíbil si mě ten osud nějak moc? :-)))

 2. Teda, vážení, čemu se divíte? Už státní ministr Bach pravil, že Rakousko nepotřebuje vzdělané lidi, ale věrné poddané… No a úřednictvo se přece vždy rekrutuje z těch nejvěrnějších poddaných! Kdyby to nedělali oni, mohl by to místo nich dělat někdo jiný, mnohem horší!
  ale stejně si myslím, že taková “Příručka počtů kupeckých pro školu, písárnu a dům” by nebyla na škodu na každém tom ouřadě… Obzvlášť ve spojení s kombinací JUDr. Ing. MBA…

 3. Ale no tak, ti úředníci jsou lidé jako my. Mají rodiny, starosti, a kdyby ty procenta nesečetli oni, sečetl by je někdo jiný.
  Možná některý hodný úředník z MV v pondělí napíše dopis, kde normálně, lidsky vysvětlí, proč se to muselo sečíst. Max. na pět odstavců.

 4. Já pořád nerozumím, proč do toho motají zákon. Vždyť je to matematika. Co matematika – kupecký počty.

  Když chci určit počet chyb a určuju procento podle vzorků, tak přece je jasný jak facka, že se dělá průměr a ne že se to sčítá.
  Já si nějak neumím představit, jak vůbec mohlo někoho napadnout, že se to sčítá.

  Jinak, – myslím, že ten rozptyl v procentech u dvou vzorků mohl být poměrně velký, pokud vzorky obsahovaly málo položek.

  A taky bych řekla, že by bylo lepší mít aspoň tři vzorky. PAmatuju se, že když jsme dělali třeba v laborkách nějaký měření, tak se měřilo minimálně třikrát nebo pětkrát a z toho se dělal průměr.

  Jenže při pěti vzorcích by se jim ty hlasy nejspíš vynulovaly, když to sčítali 😀

  Zřejmě se kdysi za mlada pár vládních právníků ulejvalo z laborek a má to takovýhle následky. 😀

 5. NoName, ani nevíte, jak jsem ráda, že mě tak pečlivě čtete a hlavně si pamatujete. Já fakt měla být učitelka! :-)))))

 6. Pepo, já se spíš těším na společné bourání! To se malému určitě bude líbit a snad i něco uvízne, co bude následně aplikovat doma. :-))))

 7. 1157 Dano, nevím kolik toho budete bourat, ale nezapomeňte na respirátor a špunty do uší. Investice za 50Kč.
  1133 Zpátečníku, z těch málo dat toho mnoho nedostanu. Rozdíl mezi vzorky, které každý čítaly (8500/25=)340 archů z 2.000 archů je 326 podpisů, tj. na každém archu o cca 1 chybu více. Data nejsou homogenní, tj. není pravděpodobnost nezávislosti jejich chyby – pokud někdo opsal 14 archů s chybami a dostaly se do měření, mají potom druhé měření posunuté více k chybám.
  Určitě jde najít více z podrobných tabulek, ale nevím jestli se k tomu dostanu.

 8. 1150 – Oteplovači a proč myslíte, že já kvůli té ZŠ tak běsním? I když se mi kdekdo směje a myslí si, že zbytečně přeháním!
  To je všechno látka obecné školy a kdo nezvládne násobilku jak otčenáš, nezvládne ani další matiku a tohle jsou následky!
  Nelze říkat “mne to nezajímá, ať si to každý udělá, jak chce”! Tedy říkat to lze, ale konce jsou zákonitě tragické. 🙁

 9. No teda, já, být vyřazeným kandidátem, tak by po těchto kvalifikovaných vyjádřeních trval na tom, aby pěkně zkontrolovalo to MV naprosto všechny podpisy na mých listinách a pak teprve mluvilo o chybných, špatných a “falešných” podpisech. A s tím, že si nechám udělat nezávislý audit podpisů u Deloitte Touche Tohmatsu Limited a běda ministerstvu, jestli se splete jen o jeen jediný podpis!
  A navíc bych k tomu ponoukl i ostatní vyřazené kandidáty!

 10. Pesi, funguje to při pokojové teplotě. Vezmeš čtyři hranaté magnety, třeba kostky. Klapneš je na základnu z magneticky vodivého materiálu aby tvořily čtverec. polaritu nevím, musel bych se podívat nebo vyzkoušet. Nad ně strčíš diamagnetickou lehkou destičku. Ona si kousíček nad nimi levituje jen tak, beze všeho. Jinou hračkou je levitron, káča rotující v magnetickém poli nad základnou z magnetů. Dokud se třením o vzduch nezpomalí tak až spadne. Fór by byl roztáčet ji rotujíícm magnetickým polem, ale to je aktivní systém spotřebovávající energii. Hračičky…
  Supravodič při pokohové teplotě by byl tuze zajímavý. Možná bude. Jenže pravděpodobně z natolik exotických materiálů, že pro drahotu v praxi nepoužitelný. I když nevylučuju překvalení na bázi nějakých vhodně uspořádaných “nano”. Co se týče lyží, jejich splašení je vždy praktickým projevem levosti jejich provozovatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *