Být či nebýt , ve vládě, toť otázka!

Jediný kdo má jasno jsou jako obvykle, lidovci.  BÝT !!

Sobotka ostatní členy vlády a koalice a hlavně všechny vysoce kvalifikované politilogy, včetně Dr.Dvořákové v Televizi u Dvořáka, svým rozhodnutím podat demisi vlády, nějak zaskočil.
Neustále se ozývají vyjádření:” To jsme opravdu nečekali!”
(kdyby je Karel Gott, dle autorského zákona zažaloval, jistě by vysoudil pěkné peníze! 😉 )

Nejzajímavější mi ovšem přijde, jak se při těch vyjádřeních ” to jsme opravdu nečekali!” ukazuje, že ani ti vrcholoví politici, předsedové stran, dlouholetí poslanci a i někteří politologové (abych Fialu nejmenoval) tu Ústavu prostě neznají!
Že ji nezná ujo Andrej, není překvapivé.
Překvapivé bylo jak upřímně na moderátorovu otázku:
“jak této situaci rozumíte?”
odpověděl:
“Já tomu vůbec nerozumím!”
A TOMU SE DÁ BEZE ZBYTKU VĚŘIT!

Mám podezření, že Zeman, který tu Ústavu zná a takovéto situace umí, si toho Sobotku pěkně vychutná.

A při hodnocení “Čí bony?”  se vysvětluje Babišovo a Fialovo touha po řešení  předčasnými volbami co nejdříve, “jako o jediném opravdu čistém, řešení! Ať prý lidé rozhodnou… ” 😉 😀
A po volbách bude koalice ANO + ODS…
( Fiala prohlásí:
“my jsme ten SHIT nechtěli, ale chceme-li být konstruktivní, moderní, proevropskou stranou, tak to jinak nejde… 🙁 🙁  )

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 219 komentářů u „Být či nebýt , ve vládě, toť otázka!

 1. 2198
  Pokud někdo snížením daní získá stovku,dvě nebo tři, zatímco snížením podpor pro cokoli(od zdravotnictví, školství atd) příjde o tisíce, je bláhové se divit.

  Systém nižších daní a snížením státního sektoru je výhodné pro bohatší, kteří na snížení daní vydělají tolik, že si lehce leccos zaplatí, a ještě jim zbude.

 2. Dobré dopolední vespolek,

  ad instalatéři, tak nějak jsem si nevšimla, že by měli jedinci z tého skupiny tendenci se někde odpalovat a vraždit tím všechno okolo. Ale jo klidně, ať je ten východoevropský “póvl” vykopnut, aspoň bude více místa pro multikulti migranty. Konec konců Británie je ostrov, že.

  Petře Kunetko,
  podle hodnocení debat=rů na Aktuálních konfliktech Rusko zřejmě římskou zkušenost taky uplatňuje, tedy v rizikových oblastech, kde to navíc funguje ještě skoro na klanové bázi. Takže největšího náčelníka udělat šéfem, a on už si ty ostatní pohlídá. A ano, pokud někdo “zazlobí”, tak jest jeho dům i s rodinou srovnán se zemí, jak velí místní tradice. Kreml maximálně zvedne prstík “ty-ty-ty”, ale spíš ocení včasné zažehnání konfliktu.

  Demokracie a humanita opravdu není pro každého…

 3. 2198 Modrej, to je přirozené. Většina má představu, že krávu lze pojídat i dojit současně. Přinejmenším si přeje aby tomu tak bylo. Proto nadšeně hlasuje pro každého kdo slibuje, že to zařídí. Nevymluvíš jim to. Je to marný, je to marný, je to marný.

 4. Pokud si někdo myslí, že kdyžbude dávat pravidelně do šuplíku dvě – tři stovky a bude moct z něj brát nerustále tisíce, je rovněž bláhové se divit, když v šuplíku nic není. .

 5. 2201 halladine, představ si tu hrůzu, že člověk se vyvinul z opice a zcela podstatnou část své existence prožil a přežil bez působení státního sektoru.

 6. 2205

  Schumi,

  už první civilizace v Mezopotámii by bez státního sektoru nevznikly:-)
  V Egyptě jakbysmet 🙂

 7. titulek jak hrom a na konci jedna věta….

  Zrovna analytik Kortrba jest mi podezřelým. Já vím, že za hříchy otců synové nemůžou, ale přece jen – je to mladej leninoborec, starýho leninoborce syn.

 8. Schumi, já myslím, že většina ví, že nelze krávu jíst a dojit. Jednoduše je většina lidí racionálně ignorantních, protože ví, že jejich 1 hlas mezi 7 500 000 hlasů je “nic”. Tak proč se tím vůbec zabývat (natož o tom přemýšlet) – jednalo by se jednoznačně o mrhání časem a energií.

 9. 2209 Modrej, jestliže “kráva” je dostatečně konkrétní pro “selský rozum” tak jako kráva skutečná, pak ano. Jenže jsou krávy, které se tak nemusí jevit tomu či onomu pohledu.
  Kromě toho, i v případě, že je rozpoznána jako kráva, jsou tací, kteří mají představu, že krávu, alespoň po nějakou pro ně významnou dobu (v dlouhodobém horizontu jsou všichni mrtvi) lze dojit i jíst. I to může, po nějakou dobu fungovat. Nebo jsou živi z té představy distribuované ostatním. Jedno volební období, dvě….

  Racionální ignorance – dejme tomu, že většina je 5 000 000. Jenže když jeden každý z nich uvažuje tak, že jeho hlas je nic, a proto se chová ignorantně, rozhodne menšina.
  Nebo dokonce nepatrná menšina.

  Tak to známe (nejen) i z ekonomiky. Koncentrovaná menší síla ovládá dekoncentrovanou větší sílu. Jeden vycvičený ozbrojenec ovládne mnoho nevycvičených neozbrojených, třebaže kdyby se všichni spojili, měli by drtivou převahu. Lví smečka si uloví se stočlenného stáda, které ji nerozdupe, třebaže by mohlo. Jeden kapitalista zaměstná tisíc dělníků, ne naopak. Jeden majoritní akcionář držící méně než polovinu akcií ovládne valnou hromadu.

  Jsou obecné zákonitosti v jejichž důsledku menšina ovládá většinu. Proč lidé obecně rozumní a objektivně svobodní (ve smyslu absence přímého donucení)chovají se jako otroci cizí vůle, navíc s pocitem, že vše co činí, činí ze své svobodné vůle. Sami o sobě se chovají jinak než ve skupině nebo davu. V interakci s ostatními a pod vlivem nepatrné menšiny. S nadšením i ke své škodě dělají co by sami o sobě nedělali.
  Pak se divíme jak je možné, že někdo tak rozumný se nechal tak zblbnout.

  Je úžasné pozorovat jak funguje mechanismus “dálkového ovládání”. Principiálně nevidím rozdíl mezi tím když plné Václavské náměstí zvoní klíči a volá “Jakeše do koše!” a plné náměstí jinde se vztyčenými pravicemi volá “Sig Heil!”. Nebo kdekoli tak cokoli.

  Jak jedince tvořící většinu pro nějaký případ a zájem mobilizovat aby přinjmenším vynaložili čas a energii, jak pro jiný případ a zájem je paralyzovat aby přinejmenším nemrhali čas a energii.

  To úžasné dálkové ovládání.

  A jak se tomu bránit.

 10. Principiálně nevidím rozdíl mezi tím když plné Václavské náměstí zvoní klíči a volá “Jakeše do koše!” a plné náměstí jinde se vztyčenými pravicemi volá “Sig Heil!”.

  Tak to já rozdíl vidím.

 11. 2207 Matzurko, nevidím rozumný důvod proč by se tím naše PS vůbec měla zabývat. Ať s tím či oním výsledkem. To je cizí vnitřní politika. Od toho naši politici nejsou placeni. Jedinou otázkou a to obecnou je proč vůbec platit Unesco. Bez ohledu na tamty cizí záležitosti. Jestliže má význam hlasovat, tak jen o tomhle.

  Už vidím kavárnu jak se mlátí po hlavách jestli být prožidovský nebo propalestinský, a jak tím zaplňuje média a veřejný prostor. Přitom zmanipulovanou pro cizí zájmy ji nenapadne, že by mohla být pročeská.

 12. Jaks e to vezme, NoName….
  Z našeho pohledu, kdy bylo v našem zájmu hodit Jakeše do koše a naopak s těmi vztyčenými pravicemi jsme měli neblahé zkušenosti tam jistě rozdíl je.

  Ale jistě vidí rozdíl i ten, kdo řve Sieg Hail se svatým zápalem pro vizi, jak Velké Neměcko vládne národům, zatím co povykování nějakých “ýbrmenšů” na václaváku je směšné.

 13. 2211 NoName, navštívit lékaře, optika….

  Hardvare je stejný, akorát se chová podle toho jakou dostane sadu instrukcí.

 14. Tyto generalizace jsou k ničemu, Schumachere.
  Tedy, kromě potřeby psát příspěvky na půl strany, ve kterých opakovaně odhalujete tajemství skrytá davům, které se nechají ovládat.
  Tam se to samozřejmě hodí.

 15. 2213 maYdo, to je právě ten průmět zájmů způsobující různý náhled na týž jev a jeho hodnocení. Jenže to o co jde je bezhodnotové. Tak jako při zkoumání co za jakých podmínek roste v kultivačním prostředí je kultura produkující nějaký patogen nebo kultura produkující nějaký lék.

  Ono na Václaváku bych přirovnal ke kultuře sacharomyces cerevisiae. Nejen kvůlivá přikulování. Flám to byl pěkný, ovšem z principu netrval dlouho. Pak standard jak to po flámu bývá.

 16. 2215 Noname, jenže tak to funguje. Mechanismus je stejný bez ohledu na to jestli jedněmi je na to skrze projevy a důsledky pohlíženo jako na dobro, či jinými na zlo.
  Jestli jde o tamto nebo o předraženou sadu hrnců.

  Není tajemství skryté davům, které se nechají ovládat. Jen jednotlivcům, a není to tajemství, protože není skryto. Lidé si je jen z přirozenosti neuvědomují.
  Manipulátoři jsou rádi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *