Bytelný základ šťastných Vánoc!

Radim Gabor

Už celá desetiletí (alespoň co moje paměť sahá) naše rodina každé Vánoce zasazuje stromek do takového mile moderního stojanu. Spojení litinového odlitku s tenkými hliníkovými nožkami, které lze odšroubovat a zmenšit tak stojan na minimum, gumové kuličky pro měkké dosednutí na desku stolu: to přesně odpovídá tomu, co po takové věci chceme. Celkem originální tvar neruší žádné konstrukční násilnosti, ošklivá materiálové kombinace nebo ledabylé zpracování. Je to jedna z věcí, které k našemu bytu zařízenému ve stylu 60. let patří, a my ji máme rádi.  

Jenom jedna je s tím stojanem zatrolená starost – pokračování ZDE*

PS.
Pozdě, ale přece, i já přeji klidné prožití svátků, a to nejen vánočních, ale i Nového roku a hlavně hodně zdraví trpělivosti a pohody v novém roce!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

462 komentářů u „Bytelný základ šťastných Vánoc!

 1. Doba je jiná.
  Takže i dovednosti a znalosti asi budou chtít jiné ověření. Mladý profesor filosofické fakulty Ostravské univerzity mi o svých studentech řekl (mimo protokol) “Je sociologie vlastně ani nezajímá. Oni prostě chtějí mít papír na titul! Naučí se to na zkoušku zpaměti a za týden o tom už neví nic.”

 2. (30.12.2021 (21.12))

  “Potížisté (troublemakers) kam se podíváš.
  Není jich zas tak moc, ale jsou velmi hodně slyšet. Potrava pro naše senzacechtivé “journalisty”. Vždycky byli. Jenže totalitní režim si s nimi dokázal většinou poradit.”

  Nekolik mych blizkych kamaradu by o tom mohlo povidat, jak si s nimi tehdy rezim “dokazal poradit”. Vyklad slova “potizista” byl tehdy rozdilny. Zahrnoval treba moje rodice. Ja jsem nalepku zdedil tez. Jak receno nahore, rezim si s takovymi dokazal poradit. A “zurnalisti”? Svorne pritakavali.

  • On je trochu problém s tím, že význam slov se posouvá, mění.
   A novináři? Situace zcela jiná. Tehdy pár titulů, internet žádný, rozhlas a TV pod kontrolou.
   Dneska? Spousta tištěných, nepřeberné množství internetových, velké množství soukromých TV a radiostanic. Na trhu je plno. Žádný USTD či jak se to cenzoři jmenovali. Moc se bála “hlasu lidu”.
   Teď je to jinak. Kdokoliv může žvanit kdekoliv a cokoliv, o cenzuru se starají politické neziskovky placené tu tím, tu oním politicko-ekonomickým subjektem a jednajícím podle jejich propozic.

   Co se mě týče, vidím “nesvobodu” jiného druhu než byla ta totalitní. Týká se ale taky nakonec všech. Nezavíráme do vězení*, ale zbavujeme lidi místa a dobré pověsti.

   */ Jen ve výjimečných případech, na povel nátlakových skupinek.

   • ” Nezavíráme do vězení*, ale zbavujeme lidi místa a dobré pověsti. “, rikate.

    Omluvte me, pro me toto bude az do smrti bolave misto. A to jako po osmactyricatem nikdo nikoho nejen mista, ale majetku, o dobre povesti nemluve, nezbavil? Zda se mne, omlouvam se, mozna jenom mne, ze srovnavani tech dvou udobi v historii nesedi. Ani omylem nesedi!

 3. Dnešní zážitky a poučení z nich
  1. Pokud jdete s malými dětmi parkem a nabízíte lískové oříšky tak vězte, že se k vám nahrne tlupa zcela zchuligáněných stromových hlodavců mocně mávajících svými ocasy a dokáží odnést jakékoliv množství, tedy nikoliv jen plné kapsy, Potom začnou tančit kolem dětí, které z toho mají radost a netuší, že je jen chtějí okrást o případné zatajené oříšky. A mají prý blechy!
  2. S kamarádem jsme rozebírali dámský posed. Tedy noha přes nohu. Proč a kdy to vzniklo. K rozšířené teorii o ladně vypadajících nožkách kamarád předestřel a fakty vytunil teorii, že to vniklo na francouzském dvoře (a paralelně anglickém) kdy bylo období co se dámy místo mytí jen pudrovaly. Noha přes nohu ty partie utěsnila a místo much se mohli přiblížit i zájemci o tanec.

 4. 2 Schumi ad 20:38 – máš to nepřesně…
  Občané odmítli “Ano, bude líp” agentu Burešovi a jeho zmetkům.
  Místo toho zvolili “Ne, bude hůř” většině voličů. Ergo, maj co chtěli!

    • Bojím se, že nikoliv. Ale nechtěli ani Babišku, ani Fialku a spol. 1,54 mega Babiška, 1,5 mega Koala a 5 mega nepřišlo nebo volilo propadlíky.
     Máme demokracii, Koala kupodivu bere vše. (5% klauzule.)
     Ale základ pro “spokojenost lidu” tu není.

     • Lidé (voliči), kteří nevědí co chtějí, ať už Bureše (Babišku?) nebo Fialu, nejsou příliš významní.
      Taky si nějak nedovedu představit, jaký výsledek by tu “spokojenost lidu” dokázal způsobit.
      Ve většinovém systému (kterému bych z různých důvodů dal přednost) může brát vše i menší procento, než pětikoala dosáhla.
      To prosím není chvála pětikoaly, jen poznámka k volebním systémům a výsledkům.

  • Bože můj – a jak víš, že v případě volby “ANO, bude líp” by nevyšel naprostý opak, tedy ANO, bude líp – ale někdy na svatého Dyndy, nebo někdy jindy. Probůh, na většinu těch problémů, které jsou a budou vyčítány pětce, zadělalo ANO svou neschopností a jediným programem – korumpovat masy nezřízeným rozhazováním, takže předává vyžranou spíž s nákladem dluhů navíc.
   Já vím, ty nemáš ODS v oblibě, ba naprosto ji nenávidíš a tak už předem víš, že všechno bude špatně. Možná bude, ale jak by asi bylo, kdyby dnes čekala na schválení parlamentem Babišova squadra?
   Já jsem fakt velice vážně před volbami zvažovala, že to hodím ANO – aby si vylízalo to, co si navařilo.

   • Dano, vidím to podobně, až se tato poslepovaná vláda začne topit v nepopulárních, ale nezbytných výdaje omezujících opatřeních, bude populus s dojetím vzpomínat na estebákovo ANO.

 5. dvd (30.12.2021 (21.28)) To by ovšem zákony i Ústava musely být psány v souladu s výrokovou logikou. – neškodilo by. Ale mnohem víc záleží na čtenářích a vykladačích, než na tom, co a jak je psáno. Nejen u nás, třeba i v USA.

 6. Výtečně Petře?
  divine combination? a ještě mám rád Wyntona s Willie Nelsonem…K tomuhle roku by víc seděl marš z Limonádníka, protože to spíš byla fraška v Česku Fidlovačka, rok prožitý jak na lochnesce Matějské pouti, kdy jeden nevěděl jestli se má smát nebo blejt.

 7. P.S.jsem vzhůru do 3 ráno neboť se ubezpečuju, že ještě nejsme úplne v prdeli u Newsmax – Gregg Kelly a Grant Stinchfield reports

 8. Nejsme v prdeli, Dusane! Berou to tady do ruky nasrane zenske. Nechtel bych jim prijit do rany! Ti marxisti to prepiskli tak, ze uz se vzbudil kdejaky predtim ignorant. Dnes jsem slysel na college football game cely stadion skandovat: Let’s go Branden!
  Preju Ti vsecko nejlepsi.

  • Vis, jak se divam na to nase zoufale drzeni si palcu v te mizerii, jdou mne hlavou ty vetrne mlyny, o kterych jsi se onekda zminil. Ten starej Cervantes od nas dvou opisoval.

 9. Dobré zas ráno… Tak jsem se od kamaráda dozvěděl, že jsem se celou dobu mýlil – ten tlamokryt opravdu zachraňuje životy…
  Kamarád vyrazil se svou milenkou do obchodního centra… Najednou tam potkal manželku a ona ho v tom tlamokrytu nepoznala!
  Kamarád má pravdu, ten tlamokryt opravdu zachraňuje zdraví, možná i životy…
  Přiznám se, že jsa řadu let šťastně rozveden, z tohoto úhlu pohledu mě užitečnost tlamokrytů nenapadla… Naopak, většina lidí, co znám, mi tvrdí, že se v tom dusí a že to na hubě nesnáší… Obdobně, jako já – astmatik… Ale zdá se, že se najdou výjimky, pro které jsou tlamokryty prospěšné…

 10. 2 Dana ad 0:29 – koukám, že podléháš oblíbenému černobílému schématu – buď Losnu, nebo Mažňáka… Jiná varianta – tedy třeba Bahňáka – asi neexistuje…
  V množině lidí, co budou tesknit po vládě agenta Bureše bude asi minimum drobných a středních podnikatelů, které tento gauner zcela programově zlikvidoval…
  Stejně tak, jako v množině lidí, co nyní adorujou zloděje z ODS bude asi minimum lidí, co tahle strana zlodějů a gaunerů podrazila a jejich výsledky ukradla… Viz zmiňovaná vědecká komunita.
  Co se týče školství – každá změna od roku 89 byla jen k horšímu. Měli jsme jedno z nejlepších školství v Evropě, ne-li na světě. Dnes je to hrůza a děs. Systematická a cílevědomá likvidace vzdělanosti. Blbcům se lépe vládne.
  A z jedinýho politickýho subjektu, který se programově snaží tento stav napravit, udělali nacisty a extrémisty. Akorát že je mezi nima pár lidí, který osobně znám a jejjichž názorů si vážím. Stejně tak jako osobně znám řadu gaunerů od Losny nebo od Mažňáka…

 11. Ad ODS… abych pravdu řekl, od svého zvolení mě Fiala poněkud děsí. A to ještě nezačal vysílat ty silné signály, jak slíbil…
  Evidentně ranec peněz z Green Dealu, respektive drobty, které spadnou při dělení mezi potřebné ze stolu, jsou velmi silné činidlo.

 12. Dano, vidím to podobně, až se tato poslepovaná vláda začne topit v nepopulárních, ale nezbytných výdaje omezujících opatřeních, bude populus s dojetím vzpomínat na estebákovo ANO. Jistě, také ovšem vzhledem k tomu, že i tato vláda to bude bělat blbě, jen trochu jinak blbě, než Bureš. Bek už začal. Kvantifikovat, zda ještě více blbě nebo o malinko méně blbě se neodvážím.

 13. 2 ptakopysk ad 9:15 – on už signály vysílá… Ve smyslu, že sere na lidi doma a z bruselský prdele mu zanedlouho nebudou koukat ani špičky bot. Měl šanci – okamžitě zrušit ty poslední likvidační nesmysly agenta Bureše. Což neudělal. Takže potvrdil, že je stejnej gauner jako ta slovenská kurva… A český živnostník a drobný podnikatel okamžitě ví, na čem je.
  To jen na některé naivní voliče se chystá náraz hubou na realitu – čekali změnu – a žádná změna nebude. Leda jen k horšímu.

 14. Ještě k tomu školství – tohle jsem právě přečetl…
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Chce-se-mi-zvracet-Nemit-deti-je-ekologicke-Ocenena-prace-sokovala-688087
  ” Server Echo24.cz upozornil, že za nejlepší ekologickou práci byla označena diplomová práce, z níž vyplynulo, že se člověk k přírodě chová nejohleduplněji, když odmítne mít děti. S tímto tématem zvítězila absolventka Univerzity Karlovy Šárka Stříbrská v soutěži Czech Envi Thesis, v níž se od roku 2019 vybírají nejlepší bakalářské a diplomové práce s ekologickou tématikou. Diplomová práce Stříbrské nesla název „Dobrovolná bezdětnost jako odpověď na klimatickou krizi současného světa“.”
  Já bych k tomu jen podotknul, že ještě lépe by autorka odpověděla na klimatickou krizi současného světa tím, že by se oběsila na nejbližším vhodném stromě a tím zredukovala svou uhlíkovou stopu na minimum!
  Ejhle, produkt současného školství! A příslušného vymývání mozků…

  • Ba ne PeS-i, je to v pořádku.
   Tahle vrstva časem “vyvane” a nemůže tak dál šířit vadné geny ani ideologii. Ti, kteří se postarají o svoji replikaci přežijí. Jestli to budou jiné rasy je další problém, ale matka Příroda í tohle vyřeší. Bude tu jiná civilizace (kultura).
   Ta životaschopnější.

   • Tady bych byl méně optimistický. Připomínám heslo Vstanou noví bojovníci .. Stejně se např. homosexuálové pohlavně nerozmnožují, ale nějak jich neubývá.

   • Vždy vyhynuly ty druhy, které se nedokázaly přizpůsobit.
    Proto tu neběhají majestátní veleještěři, ale potomci malých, krysám podobných tvorů, kteří se dokázali přizpůsobit.
    A proběhlo to bez filosofických úvah, zcela přírodně.

 15. Dano, Dusane, musim rici, ze v souctu nevidim vetsich rozdilu mezi Babisem a Fialou. Anebo jinak, s*rou mne jinym zpusobem, ale vicemene stejne.

 16. Dobré dopoledne.

  Vaš starosti na mou hlavu.
  Moje vrtošivé auto si včera zase postavilo hlavu a nechalo mně na chodníku i s báglem s pohorama na novoročí výstup a lahví šampusu taškou s litinovým pekáčem s pečeným kolenem a taky s třemi kamarádkami, kterým jsem slíbila rychlý a pohodlný odvoz.
  Tak jsme rychle vyhledaly spojení a vyrazily na vlak. Otázka, zda za to může Babiš Zeman nebo protivirová opatření nějak nepřišla na přetřes.
  Jestli já nejsem nějak politicky neuvědomělá, když mně v takové situaci nezajímá, kdo za to může, ale jaká náhradní cesta vede k cíli.

  • dceři se plynový kotel na štědrý den zachoval ekologicky, rozhodl se, že začne bojovat proti globálnímu oteplování a zhebnul. Sehnat plynového kotelníka na servis v podstatě do třetího ledna nelze. Naštěstí mají záložní krbovky, takže jedou na ně, ale je to radost.

   • Tak to nevím, co je za svátky, ale mne shořfel motor v domární vodárně, 24.12. 14:00.

    Měl jsem náhradní, ale jiný typ – takźe jsem měl do šesté vystaráno.

    A představ si, Maydo, že jsem neřešil, jestli za to může Babiš nebo Fiala 🙂

  • To je fajn, ze jsi se nenechala rozhodit rozbitým autem. Já také nemám takový problém si zaskočit si na oběd do hospody. Nicméně skutečnost, že obědem v restauraci se ze mne rozhodnutím strany a vlády stává zločinec mne poněkud irituje, a úplně nevím, jak to napasovat ten příklad s autem 🙂

  • Nahlížel jsem teď, proč Rosatom ještě pořád nestaví elektrárnu v maďarské Pakši. Kromě mnohomluvných článků o nespolehlivosti Rosatomu jsem narazil i na chronologii pačemů eto slučilos. V podstatě jsou problémy administrativní, kdy si Brusel vymýšlí absurdní bejkárny a je třeba neustále něco slaďovat přepisovat a odsouhlasovat. Takže se staví okolní infrastruktura a furt se čeká až bude papírově všechno sladěno s EU. Docela se divím, že to ty Maďary ještě baví.

  • Když toho Klimeše slyším, tak je mi trochu podezřelej. Oulisná dikce, něco jako senátor Fischer.
   Jestli v téhle technické záležitosti má pravdu nebo ne, to nejsem schopen vyluštit.

  • Jak kdo. Já tendr nepřipravuju.
   “My” není namístě. Nerozhoduješ ani o nejzákladnějším, o výši daní a jejich určení.

 17. Pan profesor Hořejší ji zřejmě má jak z praku, už před Silvestrem: V příštím roce dojde k zásadnímu pozitivnímu světovému politickému zlomu, jehož předzvěstí budou právě oznámená jednání mezi Ruskem, USA a NATO. Bude uzavřena smlouva o přátelství, spolupráci a vzájemné bezpečnosti mezi EU, USA, Ruskem a Čínou, která umožní radikálně snížit náklady na zbrojení a ušetřené prostředky věnovat na biomedicínský výzkum a opatření proti důsledkům globální změny klimatu. Tištěné Lidovky

 18. Odstavování elektráren….Záleží na pohledu ze které strany.
  Z pohledu konkurence je taková obchodní politika darem z nebes.

   • To nás, kteří nejsme elektrárníky, nemusí trápit.
    Obecně, je to záležitost vzácnosti zdrojů. Poptáky a nabídky. Ceny. Je a bude z čeho. Zboží směřuje za “koupěschopnou poptávkou”, podle Modrého za poptávkou (koupěschopnost je její nedílnou vlastností).

    Z pozice dialektického a historického materialisty, marxisty-leninisty (kdybys nezanedbával účast na školení, bylo bezplatné), je to jasné. Dogmatici tvrdí, že elektřina nebude, revizionisté, že bude. My, marxisté-lenisté (shorně s Rakouskou školou) víme, že pro někoho bude, pro někoho nebude. Podle toho jestli na to bude mít.

 19. No, já chtěla hlavně přehodit výhybku, ale evidentně se nepovedlo 😉

  Tož si toho covidu užijte i na Silvestra. 😀

  Měla jsem za to, že Hořejší je hlavně imunolog ( teď nebudu řešit, jaké sektě jeho vědecké názory konvenují) a koukám, že se z něj vyklubal další Brouk Pytlík, co rozumí všemu.

   • To ale k Broukovi PYtlíkovi patří. Ono by stačilo, kdyby je nebrali vážně lidi, kteří se jinak jeví jako soudní a svéprávní.

 20. Zdá se, že Silvestr letos bude obzvláště veselý. Od Štěpána do včerejška hlásilo jedno pohybové čidlo na zámku A chyby, dnes bylo opraveno a nastal klid. Cca na čtyři hodiny. Teď jsem na zámku B a ze zámku A mi volali, že požárka patrně vykazuje známky jakési chyby, neboť siréna řve a nikde nehoří. A to se ještě nevyrojili debilové s dělobuchy, kteří mi startují tříšťáky v oknech na obou chalupách. Vypadá to, že asi strávím Silvouše a kus nového roku za volantem.

 21. No, já bych si dovolil zcela politicky nekorektní úvahu, zda za to dokurvený auto nemůže spíše nedbalý majitel, než Babiš, Zeman či Fiala…

 22. 2 ptakopysk ad 14:31 – no, já si kroucení volantem užil dneska cheb cheb… Ale provoz byl slabý, švestky usazený na známých místech jen aby jako vykonávaly činnost, takže jsem to docela švihal a oceňoval dynamiku dvoulitrového dieselu s minimální spotřebou…
  Poté jsem uchystal skrovnou, prostou, leč chutnou a výživnou krmi, zalil sklenkou plnotučného a teď v klidu relaxuju, než půjdu páchat pomazánky a podobná zvěrstva…
  No a další kroucení volantu možná zítra, nebo se na to taky možná vyseru. Nic urgentního, nic nehoří a kamarád – když tu flašku nedostane zítra – si holt chvilku počká… Nejde-li o život, jde o hovno… Takže asi tak…

 23. Nedbalý majitel?
  Nechávám auto kontrolovat cca 1x – 2x do roka. Před dvěma dny jsem s ním jsem jela z chalupy a žádný problém, teď to nechytlo.
  To auto je prostě starý a tahle závada se opakuje.
  Ale možná to tentokrát není baterka, co já vím… Startér se točil, ale nechytlo to. Možná svíčky?
  Ptala jsem se na to opraváře, že se mi zdá, že tam je něco, co vybíjí baterku a jemu se to evidentně nechce to řešit, vede řeči, že by bylo lepší vyměnit auto.

  Anžto jsem zrovna skončila u nás v atelieru a všechny úspory před tím vrazila do rekonstrukce koupelny, moje finanční situace je proto dost nejistá a co já vím jak dlouho mně ještě nechají nebo budu schopná řídit, tak se mi pochopitelně do tej investice moc nechce a radši bych to už s tou popelnicí dokroutila. Jsem na ni zvyklá. Stejně bych si mohla pořídit jen nějakou ojetinu a ta by měla zas jiné neduhy.

  Jo, mohla jsem to auto zkontrolovat dřív, dokud bylo ješte světlo a bylo víc času problém vyřešit. Pokud by to šlo vyřešit na místě. al nnapalo mně to, baterka j ndávn nová a jak jsm psala, šlapalo jak hodinky, nic nenaznačovalo něakej problém
  No, stalo se.
  Není podstatný, kdo za to může, dojely jsme i vlakem a po novém roce budu řešit, co s tím.

  • Buďto to nemá směs, nebo jiskru (u benzíňáku). U těch nových vehiklů je ale těžké zjistit, co z toho a hlavně, co s tím. Jestli startér normálně točí, nebude to baterkou.

  • Chtělo to kouknout na svíčku (je-li to benziňák?), jestli to hází jiskru. Proražený kondenzátor tohle dělal, když se startér točil…

  • A co třeba zapalovací cívka, benzínové čerpadlo, rozvody…Záleží, jak se startér točí. Možností je neurekom, chtělo by to opraváře, ale skutečného opraváže a ne mladého automechanika.

 24. Silvestr se blíží, tedy večer,
  a koukám, tady estráda 😀 !
  Hořejší je sice “imunolog”, ale z laborky na Ústavu molekulární genetiky AV ČR. Silně pochybuji, že někdy někoho vyléčil… to, že asi zkoumá něco souvisejícího s imunitou z něho nedělá kapacitu na epidemie. A jo, taky mi přijde, že by měl s tím alkoholem už dneska přestat.

 25. Loni nám takhle kamarádi asi v půl desáté večer volali do Vyšáku, že nedojedou, protože jim u Týna kleklo auto. A neví co s ním je.
  Dorazili asi v půl třetí. Nakonec se ukázalo, že měli zaseklý měřák benzinu… 🙂

  2Mazurka: pssst, nebo z vás taky bude Chrobák Vrecko… 😉

  • Pfff, no to je spíš prof. Hořejší. Teda, on profesuru z imunologie má, o tom žádná – ale jaksi mi přijde mimoběžné, když udílí rady ohledně epidemií (můžu se mýlit, ale ta profesura akademická je něco jiného, než mít co MUDr. z imunologie atestaci… ?).
   Ale co, podepsal Několik vět, prošel se studenty (?) Národní třídu 17. listopadu ´89, zakládal OF, takže je naprosto seznalý i v politice (do které taky rád žv… totiž promlouvá).

   • No já si taky zapytlíkuju – koukala jsem na aktuální čísla, nějak se nám začíná obracet křivka poměru počtu testů a počtu pozitivních v rámci diagnostických testů nahoru. Může to být zkreslení v rámci svátků, ale spíš už se začíná ukazovat jihoafrická mutace…

     • Že to přijde bylo celkem jasné už od začátku prosince. Neznámá je, co to udělá s nemocnicemi. V Dánsku ani v Británii to žádný velký problém není, v případě našeho současného (ne)zdravotnictví to ale může dopadnout jakkoli.

 26. Malé Silvestrovské zamyšlení…
  máme fanoušky komiksů, fantasy a sci-fi. Jsou schopni si pamatovat celé umělé historie, národy i bitvy mezi nimi, naučit se i jiné záhadné řeči, pamatovat si i genealogie vystupujících postav… proč ale kruciš nejsou fanoušci do skutečné lidské historie ? Přes svátky jsem si otevřela Vondruškovu Přemyslovskou epopej – no dát tomu filmový kabátek, tak by naši Přemyslovci byli superhrdinové klidně Tolkienovského střihu…

  • Ano, Vlastimil Vondruška a Martina Kociánová a všichni její hosté, které zpovídá. Rádio Svobodné Universum, jediné rádio, které mohu poslouchat. Stahuji si to všechno do MP3 a poslouchám, když je klid. Potkal jsem se s ní jen jednou a zjistil jsem, že je to velmi příjemná osůbka, ta zběhlá operní zpěvačka…
   Ne nadarmo mají podtitul Rada starších. Dušan Neumann to tam dobře zná. Nebo Marian Kechlibar. Kdo nezná zkuste tam “zabrowsit”.
   https://www.kupredudominulosti.cz/

 27. Nějak mne v téhle době, když se mi dostal do ruky jeden díl Jakuba Vandorvce napadlo takový lingvistický zádrhel.
  Proč je v češtině (a slovenštině) kapr, když jinde (angličtina, němčina, francouzština, polština) je karp? Kdy a proč se nám ta ryba takhle pokozila?

 28. MaYdo, dává to jiskru? Sundáš nástrčku se svíčky, vrazíš do ní prst, druhou rikou se chytneš bloku motoru, někdo to zkusí nastartovat.Když Tě to nekopne, závada je v zapalovací soustavě. Když Tě to kopne a přežiješ, což bys měla, nemáš-li například kardiostimulátor nebo jinou závadu, je to zhruba třicet tisíc voltů, ale nepatrný proud, závada je v palivové soustavě. Vstřikovací jednotka, palivové čerpadlo, palivový filtr. Navrhuju předně zkontrolovat jestli v nádrži je benzín. Je zajímavé, že porucha nenastala za jízdy.

 29. Je to tady jako u Verdunu.
  Ať mi nikdo neříká, že jsme na tom jako národ špatně. Tady se vybouchaly do vzduchu statisíce korun, ne-li miliony. Okna pevně zavřená, kocouři ve skříni.
  Napadlo mě – kdybych chtěl někoho zastřelit, silvestrovská půlnoc by k tomu byla velmi vhodná. Ale nemám takovou potřebu a tak se těším, až konečně dojde munice.
  Vzhledem k tomu že ve Vítkovickém i Přívozském Cigánsku to bouchalo celé odpoledne, asi toho ještě mají dost.

 30. Optimisticky do Nového roku 2022 – nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

 31. Tak teda jo… Dobré zas ráno… S optimismem do Nového roku. Měl by být zas takový průměrný – horší než loňský a lepší, než ten další.
  No a k tomu optimismu – pesimista tvrdí, že horší už to být nemůže. Zatímco optimista říká – ale může!
  Původně jsem chtěl dneska zas kroutit volantem, ale nějak mě bolí celej člověk, tak dnes budu jen relaxovat a třídit soubory na počítači. Kroucení asi nechám na zítřek…

 32. A koukám, že Martin to napsal podobně… To jsme holt my – skeptičtí optimisté…
  Neopisoval jsem… Napřed jsem napsal své pozdravení a pak postupně dočítal…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *