Co s tím?

Zuzana Chlumská

„…Když se mladý člověk přihlásí ke gothic punkerům, posthippies či technařům, možná si trochu poškodí játra, ale nikoho nezabije. Pokud se identitní vzpourou mladého deprivovaného kluka z muslimské – třeba pouze formálně – rodiny beze stop fanatismu stane islám, vyhledá si pochopitelně jeho současné nejagresivnější, nejbrutálnější a také na internetu snadno dohledatelné ideje…“

napsal ve svém článku na Reflexu J.X.Doležal. Zde

 

Nepochybně s tím nutno souhlasit. Jenže co s tím? Dobrá rada drahá! Nelze sledovat každého puberťáka jestli ho zrovna nechytá fantas a nemá krizi identity! Džochar prý před rokem na Twiter napsal něco jako: „Pravděpodobně zemřu mlád.“ Dobrá polovina zmítaných dospíváním nějakou takovou pitominu někdy někde řekne či napíše, třeba jen proto, že v tu chvíli nebyla úplně střízlivá. Lze to preventivně chápat jako ohrožení společnosti? To asi těžko. Jen zpětně to vyznívá jako temná hrozba.

Bránit se přistěhovalcům samozřejmě lze a patrně to bude čím dál víc potřebné a čím dál víc akutní. Multi-kulti prostě dosáhlo hranic únosnosti a nutno se s tím vypořádat. Situaci už vzniklou to ovšem nevyřeší.

Možno trvat na větší integraci. Jen nastane křik „utlačovaných“, poukazujících na naší povinnou demokracii – čti „naši povinnost vždy a ve všem jim ustupovat.“

A nepochybně tlak budí protitlak. Čím více budeme omezovat a přikazovat, tím více si budou vynucovat. Jak víme, argument, že my jsme zde (v Evropě a Americe) doma a oni jsou příchozí, se nepřijímá.

Společnost puberťák zmítaný krizí identity jako autoritu nepřijímá. Ani ten „náš“, natož někdo, jehož názory vyrostly ze zcela odlišné víry. Navíc víry, která nás přikazuje vyhubit.

 

A nastává paradoxní situace, kdy jejich vzpoura proti oficiální autoritě je natolik veliká, že jsou ochotní se podrobit autoritě mnohem rigidnější a přísnější. Jedině tam najdou onu míru nenávisti a netolerance, kterou sami cítí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 178 komentářů u „Co s tím?

 1. Andy znas mne…. Jsem ponekud roztrzitej 😀 a mikina je fakt …. molto spessa….. Ja vim je to pitomost, ale kdyz ona ta mala vsechno ted micha dohromady, ale za par let to tak nebude 🙂

 2. brouku díky, trochu tím poškádlím na místě :-)))
  svět prostě není dokonalý a i v monarchii vlají rudé prápory
  čekala bych taky nějakou akci u té krásné polozakryté sochy ruského vojáka..

 3. 1141
  Brouku brouku!
  fóra muzikantů nehledám, s nimi raději hraju.
  Zaujal mě prostě Váš opakovaný příspěvek se slibovanou osvětou o zvětšeném kvintakordu.
  Neuměl bych to dát. Zaprvé proto, že klasické hudební vzdělání Vám v tom moc nepomůže (harmonizování pomocí zvětšeného kvintakordu v klasických dílech spočítáte na prstech jedné ruky) a za druhé proto, že v jazzu jsem o tom moc formálních studií nepřečetl (i Kofroň je ale dobrý zdroj), nicméně zvýšený kvintakord, pokud byste se v tom chtěl rýpat, najdete už u některých lidovek od Beatles (a před tím v jazzu) – si to (ten zvýšený kvint akord) doma brnkněte na cokoliv hrajete a souvislosti uvidíte – a o free jazzu ani nemluvím – tam je to úplně buřt, protože když tím nemluvíte tak tomu nerozumíte (nic pejorativního).
  Proto jsem si říkal – ha – teď se konečně dozvím – od Brouka – srozumitelně – proč to mačkám tak jak to mačkám.
  A zase nic.

  Jo, Divano, ahoj. Hurá na zvětšené kvintakordy. Až jednou budu mít náladu, nějakej najdu u Grand Funk Railroad. Ono to lépe uslyšíš 🙂

 4. Tak nevím – zítra brouk bude u Tichého, MP bude obhlížet barák Davida Byrona, Jirka jede na chatu – a kdo vlastně zítra bude pod třešní????? Aby zdejší dámy nedopadly s tou třešní jako já letos s kukačkou! Snížila skóre na 29:32 zatím ještě furt v můj prospěch. Akorát letos to bude slabota. Teda aspoň že tu třešeň mám jistou. Zatím.

 5. 1143 Schumachere
  to já ale opravdu neumím. Proto jsem byl natěšený na pana Brouka.
  Jinak – vážně: pokud zvládnete chromatiku tak máte můj obdiv a zcela jistě byste kromě právničiny zvládl i jemné stomatologické či chirurgické zákroky včetně ablace bradavic 🙂

 6. Já na dobrou noc za šustění deště za okny, poslouchám Horáčkovy písně. A je to jasné – Hapku nahradit nejde. Kam se hrabe cokoli z Českého kalendáře třeba na Sněžnou sovu, Strážce plamene, Na hotelu v Olomouci, Hlavu kance nebo cokoli z Ohroženého druhu. Snad jen Žijeme v nádherné době.
  No vím, jsem jen venkovan a nemám ten správný hudební náhled… :-))))

 7. Jo, ono se řekne poézie…
  Včera byly čarodejnice, což lid aktivuje k nemírnému požití. Takže Hynek dneska bleje jak Alík a Jarmila má na hlavě mokrej hadr … mladost-radost…
  A jelikož je jaro ňáký momentálně zavostalý, tak ledva pučí a rozkvetlou třešeň stejně neseženeš.. 🙂

  http://www.youtube.com/watch?v=qhPXgyF7W-E

 8. Dobré ráno,

  No jo, PeSi, letos se vzhledem k datu uprostřed týdne nekonal ani “výlet” z chalupy na místní hřiště ke stánku s pivem a pokecu s domorodci
  A dcera, která vyrazila s kamarádkama na nějaký koncert, se spořádaně vrátila okolo jedenácté a evidentně požila jen ledový čaj.

  do borovýho háýje se nechystám, tak ať si kulásec trhne křídlem.

 9. 1155 Skimici, to že něco zafoukám s použitím registru, aneb jak říkávám, “bude to v céčku a občas nějaký křížek,” neznamená, že to zvládám. Občas se někam zavřu abych nerušil a zahudu si pro radost. Začínal jsem na číně, pak na doporučení Tombo, prý jde lehčeji než Hohner. Krom toho jsem sluchař, noty jsem prakticky neviděl od školních let. Naposledy jsem se s nimi pachtil když jsem potřeboval nacvakat melodii do svého prvního mobilu. Ten druhý který mám dosud to neumožňuje a nynější “chytré” také ne pokud na to není extra aplika, kdo by se s tím pachtil, když se dá lecos stáhnout.

 10. Svátek práce- http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Semelova-vola-do-boje-Letos-neni-cas-oslavovat-ale-protestovat-270628

  To mi připomíná, že prý z maturitního ročníku střední školy, kam chodil můj synek, jsou všichni, co se nedostali na vejšku nezaměstnaní. Vystudovali profesi, kde je přirozené absolvovat nejdřív stáž, prakticky zadarmo, a pak teprve získat víceméně stálé místo. Jenže díky zatraceným politikům a odborářům( což jsou politici s bekovkama) musí mít neprůstřelné smlouvy, minimální plat etc…k čemuž se prakticky žádná firma nechce zavázat a já se jim nedivím.

  Takže nechápu, co debilka Semelová ječí, když je nezaměstnanost vina levicové internacionály.

 11. No joi PeSi, já to měla včera v horoskopu, že mne můžou překvapit milostné návrhy na nečekaných místech.
  V trafice plival trafikant pajšl a sípěl: “Kruci, mě to dneska bere!” Vypadal, že za 5 minut umře, tak jsem ho politovala. Ale možná to byl ten překvapivý milostný návrh a já to nepochopila…
  Na poště jsem začala pro změnu kašlat já, takže všichni potencionální nápadníci zaujali místa v útěkové vzdálenosti, aby stačili zdrhnout, než to se mnou sekne.
  No zkazila jsem si to, já vím …. takže nějakej kulásec …. bah!
  😀

 12. NoName – uhlíkové povolenky se jako kšeft neosvědčily a je třeba je zrušit …. 🙂
  A jestli v roce 2040 vypukne doba ledová, tak mě už zadek mrznout nebude!

 13. Ve vlastní hubě se špatně hrabe, tak jen nějaký ten kámen a podobná prevence. Doktory moc neotravuju, aby mi něco nenašli a nezačali mě léčit, pak to jde s kopce. Když tak jen očkování a nechat si předepsat něco na sennou rýmu. Ale to už také ne, protože se lecos dostane volně a v poslední době mě kejchavka moc netrápí. Optimálně přijdu do ordinace, řeknu diagnózu co chci předepsat. Bradavice nemám, ale poradil bych si. Manželku trápil kožní výrůstek na noze, ke kožaři se jí nechtělo tak jsem to fiknul a čisté. S drobnostma si poradím, na škrábance mám veřiňák, praktického lékaře prakticky nepotřebuju a až bude zle tak jen specialista a to už bude krchov na dohled.

 14. NoName a Rputi, to je jednoduché, uhlíkový byznys poběží dál. Místo uhlíkových povolenek budou uhlíkové dotace. Bojovníci proti oteplování otočí hokejkový graf a změní se na bojovníky proti ochlazování. Penězovody z kapes daňových poplatníků pojedou pořád naplno. Poručíme větru dešti….

 15. Uvaříme planetu Zemi ekonomickým růstem? Ekonom Jan Libich v ihned.
  (zdá se, že někteří ekonomové v blbosti už dotahují na právníky)

  To je velmi závažné.
  Protože za dalších několik set let teplota dosáhne teploty tání olova, postupně pak zinku, hliníku, železa, pak se začne tavit zemská kůra a nakonec, jestli lidstvo i přesto bude pokračovat v energetické produkci, Země se vypaří. Jenže to není všechno, jestli i nadále bude pokračovat produkce energie, nakonec lidstvo vypaří celý vesmír. A to bude velmi, velmi špatné. Protože jak k tomu přijdou například žravé blátotlačky z Traalu…

  Jenže milánkové, tohle vám nesežeru.
  Stráž! Do přechodové komory číslo tři a vyražte je z lodi. Smrt je pro ně až moc dobrá…

 16. Ahoj!
  Sedněte si, nadechněte, vydechněte, připravte se na nejhorší a pojďte nahoru oslavit první máj…

 17. Schumi ad 1175 – a to ještě zapomněl tu hrůzu, co nás čeká, až vyhasne slunce!!!
  A že vyhasne, je naprosto jisté!

 18. Skimici, bohužel, Kofroně není……
  Brouku, já bych si o zvětšeninách také rád pokecal. Už protože se pravidelně vyskytují v mé oblíbené hudbě z 30. let. A jsou to úžasné přechody. Ale kámoši je namají rádi, protože za prvé nevědí, co hraju, a za druhé jsou líní se to naučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *