Covid – více otázek než odpovědí

Dušan Neumann

Nejsem zrovna přítelem konspiračních teorií, ale jedna věc mi na celé pandemii připadá podivná. Asi za to může Trump, když se po nakažení COVIDEM nechal léčit podivným koktejlem antimalarik, vitaminů a neschválených léků.
Úsilí všech farmaceutických firem a vlád se soustředilo na vývoj vakciny, tedy na předcházení nákazy. Nikde jsem nečetl nic o vývoji terapeutických léků, tedy těch užívaných v různých stádiích průběhu nemoci. Jelikož jde většinou o sekundární infekci respiračního charakteru, očekával bych horečné testování stávajích léků, jejich klinické použití s hodnocením výsledků a zkoušení různých směsí.
A nikde nic. Jediný schválený lék, s omezenou účinností, je Remdesivir, v Britanii klinicky aplikované Tocilizumab a Sarilumab aplikované pacintům na ventilátorech a Dexamethasan už při těžším průběhu. Pak je tu samořejmě Hydroxyquinoline propagovaný a užitý Trumpem s podpúrnou administrací vitaminu D a zinku. V létě byla na Youtube neoficiální tiskovka na schodech Kapitolu, v níž lékařka z JIP v Houstonu, Stelle Immanuell, původně z Kamerunu, tvrdila že podobnou kombinací vyléčila asi 350 pacientů s COVIDem. Video už se jen těžko dohledá neboť Dr.Immanuell byla osočena, že je něco jako woodoo čarodějnice. Nikdo z investigavců se ovšem neobtěžoval navštívit ty její pacienty a ověřit si zda-li skutečně měli COVID a za jakých podmínek se uzdravili. Její tvrzení bylo pouze šmahem odmítnuto. Zajímalo by mne, zda někdo statisticky podchytil kolik lidí preventivně užívajících vitamin D, C, zinek, Omega-3 a ředidlo krve (jako já) bylo infikováno a jaký měla jejich choroba průběh. Podle britských studií se 65% lidí, kteří museli být na ventilátoru uzdravilo. S použitím Dexamethazanu počet uzdravených stoupl o dalších 12%. Ale nikde není zveřejněno jak čím byli tito uzdravení léčeni a jaký byl průběh nemoci před tím, než museli na ventilátor a jakou prevenci měli.

Zpolitizování pandemie přineslo víc otázek než odpovědí.

A zejména těch odborných je zatraceně málo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 432 komentářů u „Covid – více otázek než odpovědí

 1. 701
  Zpátečník says:

  Ještě k příspěvku s ďáblovým číslem 666:

  Clovek si nekdy rika, ze lampy verejneho osvetleni jsou velmi nevyuzite, ale nejsem ta povaha. Uplne by stacilo propadnuti majetku a dozivotni zakaz vsech verejnych funkci. — Nó, todlenc myslím je na hluboký, fšestranný zvážení. Jedná se nám totiž také o nadcházející pokolení.

  Kdybychom předpokládali, že za posledních 30 let státní správa fungovala jako dokonalý honeypot a erár všechny jedince charakterově či jinak ku práci pro stát nevhodné již stihl nasát, pak by nám konfiskace plus zákaz asi stačily na hezkou dobu dopředu, ač na celou generaci nejspíš stěží.

  Jenže můžeme toto předpokládat? Pokud ne, bylo by možná namístě poskytnout nově přicházejícím určitou výstrahu. Kdyby takto (teď bohužel zvažováno čistě teoreticky) bylo naloženo s činiteli předlistopadového režimu, je prakticky jisté, že to, co zde dnes máme, bychom zde dnes neměli. Otázka jedině je, jak moc by se to lišilo. A kterým směrem.

 2. 702
  mayda says:

  „Při vyslovení quod erat demonstrandum (při nasazení mírně zamyšleného výrazu) musely holky omdlévat “
  Můj otec, absolvent klasického gymnazia s maturitou z latiny a řečtiny považoval za věc své cti, abych latinu uměla jak když bičem mrská a proto mně patřičně péroval, ačkoliv můj vztah k výuce tohoto jazyka byl víc než odtažitý.

  To si jako fakt myslíte, že bych omdlela ze šprta, kterej otravuje s latinou i na rande? 😀
  Spíš byste mohli děkovat nebi, že nejsem šampionka v kixboxu.

 3. 703
  martin tt says:

  Zasraný vlákna – maYdo – 695.2 – tak „chytrej“ jsem taky. V těch tabulkách je nahoře celostátní průměr a pak rozdělení na jednotlivé kraje. Takže si z toho mám vybrat, že průser je v Praze a jinde ne? Druhý nejhorší je Karlovarský kraj, ale ten má celkem jen 78 ARO+JIP lůžek, zatímco hned vedlejší, nekrizový Jihočeský kraj má těch lůžek 242. Náš kraj má takových lůžek „jen“ 158, ale 24% volné kapacity. Znamená to snad, že jsme odolnější, nebo disciplinovanější? Kdepak, i my máme posery i bezrouškáře – tak proto musím nosit od čtvrtka dvě chirurgické roušky? A to vůbec nemluvím o tom, že náš kraj není jen odolné Valašsko, ale i zhýčkané a neodolné Uherskohradišťsko a Kroměřížsko. I ten Zlín je pro nás za horami.
  Takže vysvětlení, které by mi měli podat odborníci, se nedozvím.

  • 703.1
   mayda says:

   TY bys toho chtěl… Už Winston Churchil říkal, že věří jen takové statistice, kterou si zfalšuje sám.

   • 703.1.1
    Stary kocour says:

    To mu prý „do huby“ vložil jeden z nejšikovnějších v oboru Goebbels. Churchill to prý nikdy neřekl.

    K tomu Goebbelsovi: Kdyby on měl vést svatou válku proti Koronáčovi, tak by komunikace Vlády s Občanem vypadala úplně jinak.

 4. 704
  skimic says:

  maYda
  ježíš no tak speciálně na TEBE by to holt díky Tvým složitým vztahům k otci nefungovalo. Proč se v tom ráchat?

 5. 705
  martin tt says:

  když už sedím u klávesnice – maYdo – 702 – asi zapomínáš, že dlouholetá debata na tomto blogu se ve zdrcující většině věnuje hlouposti vysokoškolských studentek humanitních oborů, zejména filosofie. Vhodně zvolená slova, která konvenovala s tím, co ta děvčata považovala za aktuální a moderní literaturu nebo autory, kombinovaná s malou investicí do dvou deci cizokrajně znějícího moku, otevírala cestu k rozepínání podprsenek a bloudění pod sukněmi. Nesmělo se to s tím mokem přehnat. Taková éterická intelektuálka se ožrala a pak brečela, sexuálně nepoužitelná, na našich ramenou a dala průchod utajené touze se vdát a mít rodinu a děti, jenže ji nikdo prý nechce.

 6. 706
  Schumacher says:

  MaYdo, proč se situace mezi regiony liší? Rozdílná kvalita obyvatelstva a jeho kultury. Situace kde je historicky usedlé, je lepší. Materiál pro dosídlení „sudet“….

  • 706.1
   mayda says:

   Já se neptám, proč se situace mezi regiony liší. Prostě se liší. Asi nic nnaděláme s tím, proč. Obyvatelstvo vyměnit stejně nemůžeme. Ostatně je možná jen otázka času, kdy to bude jinak a problém se z přehraničí přesune do vnitrozemí

 7. 707
  skimic says:

  Vidím světlo na konci tunelu!
  Známý z nejmenované privátní kliniky zmínil, že může nastat povolávání anesteziologů do kovidárií.
  Zvětšování koz je v ohrožení!
  Očekávám tedy plejádu umělkyň, ve sdělovacích prostředcích srdceryvně plédujících za dodržování karanténních a hygienických opatření a vůbec většímu naslouchání vládě 🙂

 8. 708
  skimic says:

  Všimli jste si, že češi nezapomínají na gender? Zatímco Západ zní unisono (tím) kovidem, češi mají (tu) Brigitu. A že když to řeknu, tu fůrii přímo vidím 🙂

 9. 709
  Matzurka says:

  Jen jestli to není nějaká Brunhilda… Anglosas je pořád Sas…
  https://adolflachman.cz/cs/valkyra/1750/

 10. 710
  martin tt says:

  Volové – to je přátelské oslovení copyright V+W+J.
  Můj dnešní boj proti Covidu je trapně jednoduchý, přímo rustikálně primitivní. Tak mi nezáviďte, jste na tom jiste lépe.

  Obyčejná bílá klobása, domácí zelí, a chleba z místní pekárny.

 11. 711
  PeS says:

  2 Petr Kunetka – prosím, na ten blábol v 693 raději dále nereaguj… Aneb jak si Hurvínek představuje válku…
  Vodík ve formě metalhydridu prostě nemůže vybuchnout, může jen celkem pomalu odhořívat… A metalhydridy jsem zmiňoval na té přednášce, kde jsi myslím také byl… Do bombičky velikosti propisovačky se vejde 64 litrů vodíku… Zatím nejlepší je Lanthan-hydrid, s největší jímací kapacitou, ale výzkum dále pokračuje…

  • 711.1
   Petr Kunetka says:

   JJ, pamatuji si, ukazoval jsi. Vsichni vi, ze nejsem zeleny, ale jsem rad, ze s pany, kteri jsou na tom videu, mohu spolupracovat, ac v teto chvili ne primo na tom projektu.
   A urcite se nebudu sirit o tom, co nyni chystaji 🙂

   • 711.1.1
    Stary kocour says:

    Jistě nemám tak dobré a čerstvé informace jako vy.
    Zabýval jsem se to možností jako naprostý laik před cca 30 lety.
    Ale jedna, možná taky mimoňská otázka – kolik bude stát takový bezpečný zásobník vodíku pro jedno osobní auto aby dojelo tak daleko jako na nádrž s benzínem? Ne cena vodíku, ale toho metalhydridu. Dneska, ne za pět let.
    (Bateriové elektromobily neuvažuji.)

 12. 712
  Petr Kunetka says:

  Z tohoto hlediska je k revoluci jeste daleko.

  https://faei.cz/od-vyplaty-k-vyplate-ctvrtina-domacnosti-nema-uspory

  Zpatecniku, dobra uvaha, ale jdete na to moc rafinovane, jako obvykle. Hlavni duvod, proc mi prijde moc zdobit poulicni osvetleni je, ze jako bytostny anarchista nemam sklony k nasili 🙂

 13. 713
  skimic says:

  Martin TT
  tak to já bojuji intenzivněji, tedy vlastně majitel přilehlé hospody:

  Main Kampf gegen Covid-19 heute!
  Gebratene Ente mit červený zelí, tři druhy knedlíka a velkou Plzní.
  Kovid wird nicht durchkommen!

 14. 714
  Petr Kunetka says:

  A tohle bych nazval „point of break“.

  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/ockovaci-pas-bude-pripraven-behem-nekolika-tydnu/r~3616238075bc11eb99faac1f6b220ee8

  Timto ofiko omezujeme mobilitu lidem, kteri si vyhodnotili rizika jinak (anebo maji nejakou prekazku k ockovani).

 15. 715
  Petr Kunetka says:

  Ne… ne… To snad… ne.

  https://echo24.cz/a/SS8a4/25-vyjimek-mnohe-i-siroke-bez-respiratoru-se-obejdou-zamestnanci-ci-ustavni-cinitele

  Dále se ale povinnost nosit respirátor či dvojitou roušku nevztahuje na „zaměstnance a osoby v obdobném postavení včetně ústavních činitelů po dobu, kdy vykonávají práci na jednom místě, pracuje-li taková osoba ve vzdálenosti nejméně 2 metry od jiné osoby“

  Jdu se zalibne divat na lampy…

  • 715.1
   Petr Kunetka says:

   Aha, omluva, je to vlastne podchycene – „po dobu, kdy vykonavaji praci“. Takovy stav u ustavnich cinitelu nemuze nastat.

 16. 716
  martin tt says:

  skimici, nikdo mi neuvaří tak dobře jako já sobě (možná moje ŽD, protože už jsem ji to naučil a ona má z dětství zakódované nějaké místní suroviny (např. pohanku).

 17. 717
  skimic says:

  Někdo se nahoře ptal, proč se vyráběj ty potištěný ozdobený roušky namísto čistě bílých.
  To je pro dámy aby věděly jaká patří na tvář v pondělí, úterý atd a mohly to rotovat. Rouška se prý musí alespoň týden vydýchat. Nejlépe pověsit na věšák vedle sebe píše jakýsi odborník Ždímal.
  Je to podobné jako s kalhotkama. Jsou sady po sedmi i s více explicitními popisky.
  Mon-Tue-… atd
  Pověsíš na věšák a po sedmi dnech jedeš znovu.

 18. 718
  skimic says:

  Martine – ale dělej pro jednoho kachnu k obědu …

  • 718.1
   Stary kocour says:

   Stejný systém jako s kalhotkami. Jenže ne na věšák, ale do mrazáku. Ale chápu že to je pro gurmeta/gurmána nepřípustné.
   Ale my, spodina zdejší společnosti to tak někdy děláme. Se zelím a gulášem takřka plánovitě.

 19. 719
  skimic says:

  Dnes povezu tchyni na očkování. Zvláštní pocit ….

 20. 720
  martin tt says:

  simic – chápu. Jako v tom vtipu.

  1: Pane, proč šlapete té paní na prsty, vždyť spadne a může se zabít!
  2: Nestarejte se, je to moje tchyně.
  1: Ale drží se, svině!

 21. 721
  martin tt says:

  Anebo ten rozporný pocit, když se tchyně zabije v tvém novém autě.

 22. 722
  skimic says:

  Martin TT
  simic! No promiň, copak jsem zelenej žabinec na rybníku?

 23. 723
  nickname says:

  K vodíku: mohu si myslet, že co vymýšlí PK je kravina, že je to blbost a nebude to mít využití. Jenže v sázce je hodně. Kdo hodně vsadí, může hodně vyhrát.
  Když vyhraje: všechna čest a sláva.
  Když prohraje: aspoň to zkusil. Jenom nepindal.

  • 723.1
   Stary kocour says:

   Já bych nebyl proti a přál bych mu slavnou výhru. I zelení by měli radost – auto které jenom ukapává čistou vodu je myslím naprostý vlhký sen každého zeleného mozku.
   Je to ale otázka ceny. Jak to udělat patrně víme, ale zatím jsem nikde nečetl za jakou cenu.

   • 723.1.1
    Petr Kunetka says:

    Psal jsem nahore, Mirai II bude prodavan za 1.8M, tj. o ctvrtinu levneji, nez Tesla.
    A jeste pro jistotu jednou, neni to muj projekt, jen kolem nej jdu… 🙂

   • 723.1.2
    Dusan Neumann says:

    každé auto s dobrým konvertorem a motorem ukapává jen vodu než se výfuk rozpálí.SAAB měl kdysi reklmu na 9000, že v L.A. měřili kvalitu nasávaného vzduch a toho co vycházelo z výfuku, a to bylo čistší – někdy v osmdesátých…

  • 723.2
   Petr Kunetka says:

   Pozor, to vubec neni o mne. Je to jiny projekt mych investoru. Neni to kravina, Mirai II e levnejsi nez Tesla a mnohem lepsi parametry uz dnes.
   Osobne bych si Teslu nikdy nekoupil, ale o Mirai uvazuji, az ojezdim Lexus…

 24. 724
  nickname says:

  Petře: než vodík doputuje k nám, majitelům Dacií, bude to nejen nejekologičtější, ale i nejlevnější pohon 🙂

  • 724.1
   Petr Kunetka says:

   Mozna se opakuji, ale:
   „Pane ridici, silnicni kontrola. Predlozte prosim… “
   „Panove, prosim, muzeme to trochu urychlit, ja se bojim, ze mi shnije zbozi.“
   „A co vezete, banany?“
   „Ne, Dacie“

 25. 725
  skimic says:

  717.2.2 nickname
  než Němkyňu za ženu, tož radšej vezmem Boženu.
  mi připomnělo
  Jenže s princeznou docela píseň má by zpanštěla,

  Ach, to už je dávno. Petr Lutka a „Šeltě Honza na zkušenou“
  https://www.youtube.com/watch?v=3oJX9tHl7u8

  Který to dal od mého zamilovaného Georges Brassense (Le petit joueur de fluteau)
  https://www.youtube.com/watch?v=K57AmvwY_KQ
  Trochu změnil slova ale původní smysl to velmi dobře dává.

 26. 726
  nickname says:

  PK: Netušil jsem, že největší anarchisté jsou v talárech 🙂 Už jsem myslel, že se dneska nezasměju.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soud-prazskemu-gymnaziu-zakazal-distancni-vyuku-musi-vyucovat-normalne-143818

  Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal.

  Dnes to sdělil asistent předsedkyně Městského soudu v Praze Adam Wenig, podle kterého příslušné krizové opatření povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu.

  • 726.1
   Petr Kunetka says:

   Vetsina lidi rika, ze mam zvracene mysleni, ale toto bych nedal 😀
   At zije anarchie! Kreativni destrukce uz jede naplno.

 27. 727
  PeS says:

  2 skimic ad 717 – no, viděl jsem fotku, kde byly spoďáry (bombarďáky): Spring, Summer, Autumn, Winter…

 28. 728
  Petr Kunetka says:

  Mimochodem, Macek ma dva spravne postrehy k respiratorum.

 29. 729
  nickname says:

  Odborné doktorské pindy (pro lockdown):
  https://www.bisop.eu/otazka-otazek-existuje-stale-nadeje-na-ucinne-a-relativne-rychle-reseni/
  L. B. (PřF JU a BC AV ČR)

  • 729.1
   Petr Kunetka says:

   Mohlo byt k diskusi pred necelym rokem. Neni duvera, neni ochota, neni sila.
   Navic diskuse by se mela vest po ose, co si muzeme dovolit jako spolecnost. Jiz nyni umiraji lide kvuli opatrenim…

  • 729.2
   nickname says:

   Lockdown měl smysl (lobboval jsem pro něj) ještě před volbami. Na chvilku jsem vylezl z bubliny v Ptakopyskově a viděl co tam všechno frčí. Šlo to zastavit. Ten Manták řešil zahrádkářský zákon.

 30. 730
  quivis says:

  K 726 .
  Lze tedy uzavřít, že dálkové vyučovíní je trestný čin, který lze soudně zakázat či dokonce trestat?
  A odvozeně je tedy home-office stejně charakterizovatelná?
  Ještě, že jsem důchodce …

 31. 731
  mayda says:

  710 – v jednoduchosti až prostotě tkví kouzlo dokonalosti, martine.

 32. 732
  Petr Kunetka says:

  Pro maydu – pidila si po tom, jak to vzpada po krajich…

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/uz-nelze-udrzet-standardy-pece-postihla-nas-katastrofa-rekl-cerny-143794

  Tabulka yhruba uprostred clanku.

 33. 733
  mayda says:

  K těm humanitně vzdělaným děvám – kdysi jsme s bráchou jezdili s nějakou tlupou, a tam kluci dělili děvy ke sbalení na ženské a filosofky. Do kategorie „filosofka“ patřily absolutně nepřitažlivé děvy intelektuálního typu. Humanitní vzdělání nebylo podmínkou, ale příznakem častým, byť nikoliv nutným.
  Ale velmi často byly velice sexuchtivé a rozhodně nebylo třeba je uplácet nějakým mokem. Spíš bylo třeba se před nimi mít na pozoru a něktr byly jako smrt – bray všechno.

  JA to bylo s tou touhou po vdavkách, netuším, ale pokud takový pudy měly, lovly na špatném lovišti, moji tehdejší kmarádi byli vesměs prima parťáci na lecjakou vylomeninu, ale pro rodinněj žvot ne zrovna moc použitení.

 34. 734
  skimic says:

  maYda
  ja humanitních se dalo úúúúplně v pohodě vybrat, ale kamarád chodil na strojárnu … a tam to byl prý opravdu náraz do zdi.

  • 734.1
   mayda says:

   no, tak tam zas mezi děvama nebyla taková konkurence. Mám dojem, že u některých to i hrálo roli při výběru fakulty.

 35. 735
  mayda says:

  „Pro maydu – pidila si po tom, jak to vzpada po krajich…“

  Fakt, jo? Že o tom nic nevím….

  • 735.1
   Petr Kunetka says:

   Tak mozna nekdo jiny. Nejak mi z rana utkvelo, ze nekoho zajimalo, jak to vypada po krajich…

 36. 736
  nickname says:

  Holky trochu tlačím do IT, kutilství (koleček, hejblátek, lega …) 🙂
  Kamarádka takhle našla ženicha – mého spolužáka. Táta jí odmala vodil na IT kroužek.

 37. 737
  nickname says:

  Jinak: nálada je taková … lucerny nebo defenestrace?

  • 737.1
   quivis says:

   Ale jen opatrě, aby se toho nechytl Kalousek!

  • 737.2
   Modrý pták says:

   S defenestracemi* nemáme dobré zkušenosti: první vedla k patnáctileté občanské válce, zpestřené křižáckými výpravami a druhá k třicetileté válce celoevropské. Takže není dilema.
   * Občas někdo píše ještě o roku 1483, což byla ryze „pražská“ kauza v podobě puče.

 38. 738
  skimic says:

  Soud zrušil pravidelné testování personálu v domovech seniorů
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-covid-19-koronavirus-domovy-senioru-personal.A210223_144132_domaci_ajez#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main
  Dana tu nedávno říkala že právníci na tom vydělávat nebudou chtít 🙂
  Cho cho cho
  Říkám spokojeně. Jistoty tu stále jsou, kovid nekovid 😉

 39. 739
  Petr Kunetka says:

  Zalozit kseft na tom, ze vlada a urednici jsou pitomci je takove… nesportovni. Je to jako krast diteti lizatko.

 40. 740
  dvd says:

  V mém mládí existovalo úsloví, že dívky dělíme na hezké a ty co studují ČVUT.
  Ovšem vzhledem ke genderovému složení studentstva je zároveň zajímavé, že v SAKSu bylo vždy hrozně přebuchtíno.

  SAKS – studentský akademický klub strojařů, v roce 1970 uzavřen, znovu pak otevřen jako Klub SSM, kdy dosavadní akce pokračovaly, byvše proloženy občasným politickým školením. –Z 60. let pak přežil ještě TAK (turistický akademický klub) jako tělovýchovná jednota (TJ TAK), ovšem neustále na odstřel.

 41. 741
  skimic says:

  Teď jsem v rádiu slyšel, že někde na Moravě si ze Zanzibaru přivezli jihoafrickej kmen.
  To by mohla být strategie spálené trávy. Od západu pojede Brigita, od východu Zanzibar, někde v Praze se to setká a zabojuje a požár uhasne. Ztichlou Prahu osídlíme připrchlíky.

 42. 742
  quivis says:

  Ani to nemusí být připrchlíci, stačí navrátilci, které k nám šupem pošlou z UK:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vrati-nam-nase-Romy-I-s-detmi-co-neumi-cesky-Sebrali-jim-davky-654933

 43. 743
  Dusan Neumann says:

  PK – ekonomická stránka? Výroba PEM membrány s napeřenou platinou a ruthniem. Jak ekonomický a i ekologický je proces až do konečné formy článku? Je na světě dost platiny a ruthenia?. Otázek je více a odpovědi k nenalezení.

 44. 744
  mayda says:

  “ zajímavé, že v SAKSu bylo vždy hrozně přebuchtíno.“

  možná se tam stahovaly slečny z přebuchtěných oborů.

  Ony ty obory nějak dnes odolávají genderové vyváženosti.
  Když promoval bratrancův syn, ( elektrofakulta), tak byl poměr žen 5 na cca 80 chlapů.
  A humanitní poměry asi nejlíp vystihuje citát kamarádky mé dcery, která studuje dějiny umění : Když už to studuje nějakej mužskej, tak je zaručeně teplej.

  Jinak ale po naší fakultě šla řš, že vždycky se vyznačovala krásnámý ženami a že uchazečky o studium by měly přikládat foto, aby pověst fakulty zůstala zachována.

 45. 745
  mayda says:

  “ dodnes odolávají“
  „řeč, že vždycky se vyznačovala krásnými ženami“

  As by to chtělo kafe….

 46. 746
  dvd says:

  Toyota Mirai stála v Německu 78 tisíc €. Její druhá generace je o 15 tisíc levnější, Dojezd Mirai II je dle japonské normy 850 km, realistická hodnota bude asi nižší, uvádí se, že ve skutečnosti to bude spíše 700 km. Plánovaný počet vyrobených kusů má být cca 30 000 ročně.
  Moc se mi líbí. Už proto, že lze očekávat výrazně lepší kvalitu než jakou předvádí Tesla.

  Před delším časem (cca 2018) jsem narazil na úvahu, že protežování elektromobilů je něco jako bylo protežování kompaktních zářivek („úsporek“). Nějak ječasem začaly předbíhat LED žárovky. A autor té úvahy uvažoval, že stejně tak vodíkové automobily předběhnou – bez jakýchkoliv subvencí – automobily elektrické. –Těm vodíkovým autům držím palce.

  • 746.1
   Petr Kunetka says:

   Ano, to srovnani s uspornymi zarovkami je velmi, velmi presne. Vcetne toho, ze ledky nahradily klasicke tepelne koule tak nejak dobrovolne a bez dotaci.
   Trh funguje, kdyz vlada dovoli 🙂

 47. 747
  skimic says:

  Tak bude Pandemický zákon nebo nebude?
  Senát to vrátí. To zní slibně.
  Sněmovna to bohužel s „opozicí“ kromě SPD zase pustí.
  Zeman by to ale mohl vrátit !
  Nastal by potom docela dobrý stav.
  1. Průměrný český volič by se okamžitě jal v hospodě a v klubech promořovat
  2. Ustájení důchodci (domovy) jsou proočkovaní
  3. Důchodci volně žijící jen částečně (staří a co chtěli)
  4. Důchodci volně žijící neočkovaní by se takto vydali do rukou svých dobře/špatně vychovaných dětí, což mi připadá vzhledem k obrovskému počtu kreténů mezi 40-60 ti lety velmi spravedlivé.

  Do léta by mohl být pokoj.

  • 747.1
   quivis says:

   I ty budeš jednou důchodcem … 😉

   • 747.1.1
    skimic says:

    quivis
    já jsem to možná vyjádřil špatně. Samozřejmě budu.
    Šlo mi o rizikovou skupinu.
    Když už to jsou starší (nejsem žádnej mladík), přidal jsem i otázky zodpovědnosti při výchově dětí.
    Tak třeba můj táta to má dobrý. Zcela samozřejmě mu vykoušu místo aby měl nejlepší možnou léčbu. Když chytil a přežil kovid, starám se aby se z toho dobře dostal.
    Je to sobecké, protože věřím, že svým potomkům dávám příklad jak bych chtěl aby se mnou bylo později zacházeno.

 48. 748
  AeroKarel says:

  (738) Skimici, když už nepoužíváš zkracovač, tak na ty odkazové tasemnice funguje kus umazat, od křížku dále.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-covid-19-koronavirus-domovy-senioru-personal.A210223_144132_domaci_ajez#
  (742) Cikáňata budou vyučovat english, rodilí mluvčí. :- P

 49. 749
  skimic says:

  Aero, co je zkracovač, k čemu se používá a proč je dobré ho používat resp jaké újmě koho se tak zamezí?

 50. 750
  Matzurka says:

  Tak nějak se mi asi mlží brejle, dneska je skóre na Seznamu – přes 11tisíc pozitivně testovaných, ovšem přírůstek aktivních případů je 301 !!! Tak to si asi fakt dělají srandu nebo co… na worldometru máme včera 110200 active cases, dnes 120823 active cases… naopak úmrtí 84, na Seznamu 207… já jsem asi tu matematiku studovala moc krátce, nebo špatně nebo co.

  • 750.1
   Petr Kunetka says:

   Vis, Matzurko, jak jsem se vztekal, ze ta data jsou totalni nesmysly na prvni dobrou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *