Covid – více otázek než odpovědí

Dušan Neumann

Nejsem zrovna přítelem konspiračních teorií, ale jedna věc mi na celé pandemii připadá podivná. Asi za to může Trump, když se po nakažení COVIDEM nechal léčit podivným koktejlem antimalarik, vitaminů a neschválených léků.
Úsilí všech farmaceutických firem a vlád se soustředilo na vývoj vakciny, tedy na předcházení nákazy. Nikde jsem nečetl nic o vývoji terapeutických léků, tedy těch užívaných v různých stádiích průběhu nemoci. Jelikož jde většinou o sekundární infekci respiračního charakteru, očekával bych horečné testování stávajích léků, jejich klinické použití s hodnocením výsledků a zkoušení různých směsí.
A nikde nic. Jediný schválený lék, s omezenou účinností, je Remdesivir, v Britanii klinicky aplikované Tocilizumab a Sarilumab aplikované pacintům na ventilátorech a Dexamethasan už při těžším průběhu. Pak je tu samořejmě Hydroxyquinoline propagovaný a užitý Trumpem s podpúrnou administrací vitaminu D a zinku. V létě byla na Youtube neoficiální tiskovka na schodech Kapitolu, v níž lékařka z JIP v Houstonu, Stelle Immanuell, původně z Kamerunu, tvrdila že podobnou kombinací vyléčila asi 350 pacientů s COVIDem. Video už se jen těžko dohledá neboť Dr.Immanuell byla osočena, že je něco jako woodoo čarodějnice. Nikdo z investigavců se ovšem neobtěžoval navštívit ty její pacienty a ověřit si zda-li skutečně měli COVID a za jakých podmínek se uzdravili. Její tvrzení bylo pouze šmahem odmítnuto. Zajímalo by mne, zda někdo statisticky podchytil kolik lidí preventivně užívajících vitamin D, C, zinek, Omega-3 a ředidlo krve (jako já) bylo infikováno a jaký měla jejich choroba průběh. Podle britských studií se 65% lidí, kteří museli být na ventilátoru uzdravilo. S použitím Dexamethazanu počet uzdravených stoupl o dalších 12%. Ale nikde není zveřejněno jak čím byli tito uzdravení léčeni a jaký byl průběh nemoci před tím, než museli na ventilátor a jakou prevenci měli.

Zpolitizování pandemie přineslo víc otázek než odpovědí.

A zejména těch odborných je zatraceně málo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 713 komentářů u „Covid – více otázek než odpovědí

 1. 751
 2. 752
  Matzurka says:

  Nojo. A když si vezmu, že to číslo pozitivních je zřejmě dominantně založeno na výsledku antigenních testů, jejichž spolehlivost tak nějak… sporná, to se pak není co divit, že jsme nejhorší v EU i na světě.
  Ach jo. Není to už na žalobu za vlastizradu ? Co z toho ti statistici nebo kdo to počítá mají ?

  • 752.1
   Petr Kunetka says:

   Statistici z plna hrdla protestovali, ale to nebyl druh zprav, které by media resili.

   Toto jede par jurodivych expertu, kterym stoji za to postat ve svetle reflektoru za to, ze je jako vedce uz nebude nikdo brat vazne (ono ve vetsine pripadu ani predtim…)

 3. 753
  Modrý pták says:

  Matzurko,
  jenom k úmrtím. Psal jsem v listopadu na Seznam, jak je možné, že mají vždy „vysoká čísla“ úmrtí. Vysvětlili mně, že oni do posledního dne (např. včerejška) přiřadí všechny mrtvé, které neumějí přiřadit konkrétnímu datu. Já jsem sledoval čísla na MZ https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19. Následně je přiřadí do konkrétních dnů, takže dnes vysoké číslo, zítra poklesne.
  Pro vyloučení všech pochybností: nikdy jsem nezpochybnil jediný údaj zveřejněný na výše uvedené adrese MZ. Pokud mám k něčemu výhrady, tak ke srovnatelnosti dat. Bylo mně vysvětleno, že např. Němci uvádějí pouze osoby s klinickými příznaky, zatímco v ČR uvádíme všechny osoby s pozitivní testem.

  • 753.1
   skimic says:

   To že MP exneš je docela ultimátní klinickej příznak, nebo?

   • 753.1.1
    skimic says:

    Mně zas bylo vysvětleno že ten samý den je číslo mrtvých nízké protože to nestačí hlásit a na parametrech je to zhruba za 4 dny

 4. 754
  skimic says:

  OT
  Politolog Lukáš Valeš se během kovidu slušně vyžral 🙂

 5. 755
  skimic says:

  Petr Kunetka
  Jurodiví vědci …
  Když se na to koukám, jsou to všichni ajťáci nebo tzv datoví inženýři (drzí ajťáci)

 6. 756
  Matzurka says:

  Jo aha,
  už jsem to dohledala, aktivní případy nejsou ti s klinickými příznaky, ale pozitivní minus uzdravení a zemřelí. No teda. Smutné je, že v počtu úmrtí na milion obyvatel jsme na čelních pozicích… 🙁 To asi moc překroutit nejde.

  • 756.1
   Petr Kunetka says:

   Matzurko, neni tomu tak zcela. Neni sjednocena metodika.
   Lepsi srovnani je to, co jsem vymyslel nezavisle, ale srovnava napriklad Economist – „nadmerna umrti“.

   V tomto jsme kus za nemeckem, kus pred SPanelskem nebo Polskem.

 7. 757
  skimic says:

  Jinak další ránu bičem přes prdel Babišova PR poradce.
  V televizi a rozhlase by dávno měly běžet pásma o celostní medicíně a akupunktuře. O zajímavé alternativě pro Lesany – porody do potoka a nikoliv v nemocnici (každá chce císaře a epidurál, čímž zatěžuje anesteziology).

 8. 758
  mayda says:

  No, to je otázka, jak to počítat.
  Problém je, že pozitivně testovaný klinické příznaky mít nemusí, ale může nemoc dál roznášet. Z hlediska šíření nemoci přitom jsou vlastně větší riziko ti, kdo ty příznaky nemají, protože ti, co je mají, pokud nejsou rovnou na špitál, jsou aspoň doma v posteli.

  • 758.1
   Petr Kunetka says:

   Proto pracuji jen s temi nadmernymi umrtima. Pri techto kriteriich je napriklad vice trestana zeme, ktera vice testuje, ktera pouziva testy s vyssi falesnou positivitou atp…
   Srovnavat lze jen cisla ziskana stejnou metodikou. V principu tedy umrti, tam je metodika stejna – zahrabou do zeme a udelaji carku.

 9. 759
  skimic says:

  maYdo
  já nevím co je na tom nejasného

  Při epidemii nakažlivou nemocí je zcela zásadní určit si priority
  1. Je definovaná úzká riziková skupina a tu za každou cenu ochránit. Očkovat, izolovat atp
  2. Je to průser, tedy preventivně neprodyšně uzavírat celé regiony a testovat. Ložiska opět nekompromisně izolovat. Střílet po uprchlících.
  3. Je to ad bod jedna, ale není k tomu politická vůle. Tak to nějak čučkat ze strany na stranu až do volen.

 10. 760
  Stary kocour says:

  Ad čísla – ohýbá je každý. Podle svého přesvědčení nebo podle svých zájmů. „Tvrdá data“ nejsou, i ta oficiální se „upravují“. Chápu, že hlášení někdy přijde pozdě atd. Ale metodika by měla být stejná a až bude sada pro daný den hotová tak se teprve uveřejní.
  Dělají jinak ze sebe nesvéprávné idioty.

 11. 761
  skimic says:

  ajvajvaj ajvajvaj, jestli to starý přežije bude to s ním teprva k nevydržení a tím presidentem se stane. Vidím na svém otci jak mi otrnulo ….

  • 761.1
   mayda says:

   Předpokládám, že tím starým myslíš antirouškového hrdinu Klause, před jehož majestátem se virus nesklonil a drze si na něj vyskočil.
   Souhlasím s Tebou, že s ním fakt bude k nevydržení.

 12. 762
  skimic says:

  Nemohl by Ústavní soud (za chvíli stejně začne judikovat i zakřivení banánů) rozhodnout, že by presidentem měla být nějaká šťabajzna?

 13. 763
  Foundryman says:

  Radši ne, viz Čaputová. Já bych navrhoval losování, třeba jako byla „účtenkovka“.

 14. 764
  nickname says:

  Budoucí prezidentka. Kuk
  https://1url.cz/@kukukuk

 15. 765
  skimic says:

  763 Foundryman says:
  to by šlo ošetřit. Mohla by být přiměřeně blbá (světu mír) ale nesměla by být právnička.

 16. 766
  Pavel Kořenský says:

  Takový zcela off-topic dotaz. Není mezi přítomnými lékař a/nebo veterinář ?

  Ne, že by to souviselo s covidem, ale potřeboval bych poradit nějaký zdroj co nejpřesnějších obrazových materiálů z oblasti lidské i nelidské anatomie. Ideálně na Netu nebo ve formě nějakých laciných anatomických atlasů, které lze koupit z druhé ruky. A ne, nejde o tu anatomii, která ledaskoho napadne. 🙂 Resp. o tu jde taky, ale nikoli výhradně.

  Jde o to, že dcera se hodlá dále zdokonalovat v umění kresby a 3D modelování a pro tyhle věci je nutné získat dost podrobné povědomí o lidské a zvířecí anatomii, zejména o kostech, svalech a o tom jak se např. svaly pod kůží zapojují při nějakém pohybu typu běh, zvedání těžkého předmětu, mimika apod.

  Ono se sice dá něco náhodně vygooglit na webu, ale to jsou vesměs náhodné obrázky s mizerným rozlišením. Nehledě k tomu, že ani dcera ani já nemáme ponětí, jak položit odborně správný dotaz Googlu v tomto smyslu. Například kdybych chtěl fotosérii lidské nohy v běhu nebo koňských svalů ve cvalu. Nebo třeba systematický popis a obrázky toho, kdy a jak se které obličejové svaly zapojují, když člověk vysloví „Pánbůh s námi a zlé pryč“.

 17. 767
  skimic says:

  Pavel Kořenský
  „je nutné získat dost podrobné povědomí o lidské a zvířecí anatomii, zejména o kostech, svalech a o tom jak se např. svaly pod kůží zapojují při nějakém pohybu typu běh, zvedání těžkého předmětu, mimika apod.“

  Je to náročně formulovaná úloha, ale obrátil ses sem správně.
  „ať si pořídí boyfrienda“ zní rada
  Agentura „Ask Skimic“ se Tě právě ujala a máš veliké štěstí, protože první konsultace je zdarma (na druhé se jistě dohodneme až si uvědomíš její kvalitu a pohotovost)

  • 767.1
   Petr Kunetka says:

   Ma dcera dostala k narozeninam specializovanou knihu na anatomickou kresbu. Jsou tam detailne rozkreslene svaly, kostra, postavy… Zkusim najit nazev…

   • 767.1.1
    skimic says:

    Kunetka, že Vy jste nakonec fakt jen robot spamující na několika stavech metodou jeden příspěvek a copy and paste?

 18. 768
  Zpátečník says:

  (OT?) Před pár dny jsem sem dával odkaz na originál, teď mi přišel odkaz na český překlad: https://vardar.medium.com/uchv%C3%A1cen%C3%AD-evropy-manifest-re%C5%BEis%C3%A9ra-konstantina-bogomolova-a8a341ef4e9. Prve jsem to četl jen v překladači Googlu, sice přeložené jakž takž, ale připadalo mi lepší nějaké poznámky připsat až k překladu.

  Bogomolov tam má pěkné originální postřehy, např.:
  • cenzura slova a názorů rozšířena o cenzuru emocí
  • ublíženost jako (jediná) společná hodnota

  Na druhé straně, zatímco já vidím vždy trojici komunismus, nacismus, progresivismus, Bogomolov srovnává progresivismus jen s nacismem; skoro jako kdyby od komunismu neměl odstup dostatečný k tomu, aby mu umožnil rozpoznat paralely.

  Snad se k manifestu časem vrátím drobet podrobněji…

  • 768.1
   Stary kocour says:

   Skvěle jsem si početl. Dík za odkaz Zpátečníku!
   Ten výtah nebyl zcela dokonalý a rusky mi to jde přese všechno dost pomalu. Myšlenky jsou velmi zajímavé a mi dost blízké – nakonec je to divadelní režisér takže profesionální deformace podobná mé.

 19. 769
  skimic says:

  Tchyní očkování report
  Jsem jí tam odvezl včetně ŽD, aby se zrychlily fronty a vypisování. Fronta nebyla ale nic se nezrychlilo anžto se se sestřičkami zakecaly. To mohly učinit v rámci čekání na alergickou reakci ale tam se zakecaly také.
  Cesta zpět Skimici, potřebovala bych si koupit dvě housky. NIC doma nemám. Dobře, Lídl. Nenechám očkovanou tchyni zemřít hlady.
  Přečetl a odpověděl jsem během půl hoďky na ipadu skoro všechny pracovní emaily.
  Otevřel jsem kufr a pokusil se ty dvě housky nějak uložit spolu s masíčkem, zeleninou, klobáskami, plzničkama a lahvema bílého (když už ses Skimici s odvozem nabíd).
  Dovezl jsem před dům. Tchyně a ZD obvyklý opičky ale nastala moje chvíle.
  Zastavil jsem motor (s tchyní to nikdy nedělám), obřadně jsem vystoupil a promluvil k tchyni obřadně – víte Panímámo, teď byste neměla minimálně 4 neděle požívat alkohol do druhé dávky fajzru a potom další čtyři neděle totéž. Říkají to vědci a lékaři.
  To už jsem měl loket ŽD někde v půlce žaludku. Ale byla to příjemná bolest.
  Teď je tchyně doma a jistě si prohlíží jitrnici, lahve Plzně a bílého vína, hlavu a šediny v dlaních….

 20. 770
  Foundryman says:

  Zpátečníku, u Bogomolova to má logiku. Píše o Západu a pokud jsem si stačil všimnout, progresivisté hledí na komunismus velice shovívavě, zato fašismus je (dle mého zcela nelogicky) nejhorší nadávkou.
  Čili Bogomolov dle mého soudu upozorňuje na fakt, že Západ ve strachu před renesancí národního socialismu nasadil lék, který pacienta spolehlivě zabíjí.
  Nebo by se to dalo přirovnat k léčbě otravy alkoholem flaškou špiritusu.

  • 770.1
   Stary kocour says:

   Nicméně se traduje, že čím se člověk zkazil (ožral se jako prase) tím se má taky spravit. Jenže v dávce poněkud subtilnější. [;>))
   Nezkoušel jsem….

 21. 771
  skimic says:

  768 Zpátečník says: 23.2.2021 (20.00)
  Konečně zajímavé téma. Režisér Bogomolov mě sice absolutně nezajímá (imho superficiální řeči kterými místo holek oslňuje své intelektuální příznivce) ale zmiňuje Mechanický pomeranč od Kubricka.
  Viděl jste to?
  Já ano. Připadlo mi to jako Orwellovo 1984 NARUBY.
  Měl jsem litovat hlavního hrdinu. Nijak jsem ho nelitoval. Měl jsem za jisté, že ho měli okamžitě odstřelit jak s tím začal. A to jsem byl fakt mladý a divoký.
  Neodstřelili. No a tak jsme dnes tady.
  Kubrick byl imho komouš. Ani tu Odysseu nemám rád.
  Ale jak může mít jeden hezké dětství, když se táta jmenuje Jacob Leonard a máma Sadie Gertrude .
  Jo, chceš navečer pohladit od mámy a přijde Sadie Gertrude …. to máš pak různý myšlenky.
  Ještě že to ventiloval jenom v „umění“…..

 22. 772
  skimic says:

  Tady byste ale Zpátečníku a Foundry spíše měli přizvat Starého kocoura, odporníka přes těatristy a kinokrůtniky.

  • 772.1
   skimic says:

   Odborníka. To nebylo St.K fakt v tomto kontextu úmyslem, ten překlep. Bylo by to pod mou úroveň a hluboce se Vám omlouvám. Vážně.

 23. 773
  skimic says:

  Komouši jsou vůbec kreativní:
  Vladimír Dlouhý: Vláda by měla zajistit efektivní kompenzace zdravotním pojišťovnám

  Masooooo 🙂
  A co takhle přiznat že je to daň a ne pojištění, soudruhu ?

 24. 774
  PeS says:

  2 skimic – no a tady vidíš, kam spěje ten svět… Bejvaly doby, kdy člověk posadil na spořilově tchyni do jedenáctky, tramvajákovi dal nějakou tu pětku a ten už jí ve Strašnicích vyložil hned u přechodu – a tam už se pak o ní postarali… Dneska? Škoda mluvit… To už i já jsem zažil, že jsem tchýni vezl do nemocnice na kontrolu a oni mi jí pak vrátili nazpátek… A co to potom bylo práce, snahy a starostí, než konečně vyletěla komínem…

  • 774.1
   skimic says:

   Milý PeSi. Má tchýně je bývalá střelmistr. Nemohu vyloučit, že ještě nemá něco ve sklepě nebo schovaný v gauči tak se chovám VELMI slušně.

   • 774.1.1
    Schumacher says:

    Skimici, má můj obdiv. Střelmistryní nebylo mnoho. Nedivil bych se, kdyby za trámem neměla schovanou nějakou šouli.

 25. 775
  skimic says:

  A komouši jedou dál: dobrovolné testování ve firmách a povinné bonzování státu.
  už jim fakt jeblo? Chápu, že ty testy je dobrý vývar, ale tak ať to stár udělá virtuálně. Z firem daní dostane peníze, virtuálně koupí nějakou hovadinu, tu virtuálně vyhodí a bude pokoj.
  Stačí říct, firmy: dejte na kovid tři kila na zaměstnance, splatnost konec března. A bude pokoj. Takto se vybíralo třeba na Vietnam, Koreu či Kubu, Angolu. Jsme zvyklí.

 26. 776
  Schumacher says:

  Dnes v Lidlu koupil ledkovku 17,5W, uvedená svítivost 100W, teple bílá 2700K, CRI 97 procent. Výborná i okometricky. V lampě nad stolem a v lampičce na nočním stolku máme žárovky, na nočním stolku přes stmívač. Sice jspu stmívatelné ledkovky, jenže stmívaná žárovka mění spektrum „fyziologicky“.

  • 776.1
   Stary kocour says:

   To jenom zvyk. V tyátru už máme několik let celé scénické osvětleni LED, při stmívání nemění barvu – a nikomu to nepřijde. A mohlo by, je to RGB osazení, dá se to naprogramovat. Barevné filtry jsme zrušili.

   • 776.1.1
    Schumacher says:

    Třeba změna barvy při stmívání scénického osvětlení není scénicky žádoucí.
    Kdežto při domácím osvětlení je to podle mé chuti domácího scénáristy. Je mi to tak příjemné. Proto například svíčku místo ledkové sinavé bludičky.

 27. 777
  Stary kocour says:

  Náš bývalý dvojpresident ho má. Jsem zvědav, jestli změní rétoriku, až se vrátí mezi lidi. Naši „popírači“ ji změnili. A to měli jen střední průběh – bez kyslíku.
  Ona praktická zkouška je nejlepší.

  • 777.1
   AeroKarel says:

   Jako obvykle, ani koroňák není 1/0. Škála jde od popíračů závažnosti onemocnění až k zdůrazňovačům jeho významu. Hlavní rozdíly jsou v názoru na nutnost a přiměřenost opatření, případně na logiku těch opatření. Pokud se budu držet jen těch aktuálních, tak třeba dvě roušky přes jsou naprostá pitomost.

 28. 778
  Pavel Kořenský says:

  Ehm, já nepochybuji, že fůra dětí bude potřebovat doučování kvůli Covidu.
  Nicméně, mohl by mi někdo stručně vysvětlit, proč na této titulní fotografii na idnes.cz:

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-analyza-eduin-2020-doucovani-vzdelavani.A210223_103217_domaci_brzy

  je aktivista Luboš Spálenka vypálen do toho fake obrázku natolik debilně, že mu chybí levá ruka, uprostřed košile má point od Photoshopu, na levém rameni má znaménko konce výběru obrázku a celá pravá strana není prolnuta do pozadí ?

  Jako já chápu, že je sexy, když polocikán na fotce doučuje blonďaté děvčátko, ale dělat fake obrázky se musí umět… 🙂

  • 778.1
   Schumacher says:

   Pavle, Tebou zmíněná čarodějnická stigmata jsem nenalezl ani při zvětšení obrázku na maximum. I stíny odpovídají.

   Otázka co na to zkušený fotograf StK.

   • 778.1.1
    Pavel Kořenský says:

    Tak uprostřed hrudníku máš na té černé košili bílý marker. V oblasti levého ramene (kde chybí ruka) máš šedé malé kolečko těsně mezi ramenem a čelem té holčičky.
    Obrys postavy je hranatý a zubatý a vůbec do pozadí nezapadá, zejména na pravé straně (popisováno z pohledu té černé košile), celková hloubka ostrosti taky nesedí a z poměru velikosti ruky a obličeje (srovnej s rukou a obličejem té holčičky) je vidět, že každý z těch dvou snímků byl pořízen s úplně jinou ohniskovou vzdáleností.

    • 778.1.1.1
     Schumacher says:

     Nevidím marker, ale lesknoucí se knoflík, nevidím kolečko, ale vlasy holčičky. Ani ostatní mi nepřipadá podivné, levá ruka zakrytá pravou paží.
     Ale třeba je to tím, že nemám náležitě inkvizitorsky proškolený zrak.

     • 778.1.1.1.1
      Schumacher says:

      A jeví se mi, že bylo foceno mobilem, pozadí uměle rozostřili skřeti. V mém to tak dělají.

    • 778.1.1.2
     maYda says:

     Žádná ruka tam nechybí.
     Když si tu fotku ofotíte print screenem a otevřete v aplikaci Náhled, lze obrázek zesvětlit, takže vystoupí detaily a pak je vidět, že má tu ruku strčenou do klína.
     Ostaně proč by tu fotku někdo složitě upravoval, když stačí chytit nějaký vhodný dítě, posadit ho s aktivistou nad sešit a cvaknout spouští?

 29. 779
  Schumacher says:

  Klausovy přednášky jsou ke zhlédnutí či ke stažení, či jsou určeny jen pro vyvolené?

 30. 780
  martin tt says:

  Klaus nemá virus, byl jen pozitivně testován.

 31. 781
  Pavel Kořenský says:

  No, já nejsem ekonom, jsem akorát blbej ajťák, ale až se covid přežene, nebylo by lepší zamakat spíš víc než míň ?

  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/kurzarbeit-malacova-rozhovor-izolacka-cssd.A210223_203113_ekonomika_mato

  ????

 32. 782
  dvd says:

  Na aktuálně.cz má kocour blog, jenže při zavolání to hlásí chybu. Dle perexu se zdá, že se zabývá tím, jak si MS Praha přivlastnil pravomoc soudu Ústavního.

 33. 783
  nickname says:

  Dobré jitro, tady vnitro. Feind hört mit!
  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare
  Doporučuji UK: pan poslanec Karel Rais. Vzdělaný člověk v žoldu ANO.
  primář Martin Straka, Sokolov: rozumné a klidné povídání.

 34. 784
  Matzurka says:

  Dobré ráno vespolek,
  pan primář je sice navenek klidný, ale IMHO uvnitř mu to vře. Blatného v přímém přenosu označil za lháře (zjevně právem), a to, co sděluje o aktuální situaci v Sokolově a Chebu je mrazivé. Upřímně, jsem ráda, že nesdělil detaily pro selekci pacientů… aspoň zbývá naděje.
  Zahlédla jsem tabulku, kolik lůžek JIP+ARO má který kraj na počet obyvatel. Praha je jediná, kde je to pod 2tisíce na lůžko – ovšem Středočeský kraj jde nad 5 tisíc. Všude jinde se to pohybuje nad 2 tisíce až skoro na 4 tisíce. No, při rušení malých nemocnic se asi na leccos zapomnělo.

 35. 785
  dvd says:

  >> nickname 782.1
  Pokud si otevřete aktualne.cz a sjedete až dolu, tak mezi blogy vlevo dole – (c) Miloš Zeman – je tento blog:
  Pavel Hasenkopf
  Městský soud udělal první krok
  ke zrušení Ústavního soudu

  Po jeho zavolání se objeví hláška
  Chyba!
  Článek nenalezen
  Zpět

  Mohl bych uvažovat která entita za touto cenzurou stojí, ale ono je to vlastně jedno.

  • 785.1
   nickname says:

   Tipuji: stáhnul článek sám pro přepracování. Zatím nejde o důležitou osobu.

 36. 786
  quivis says:

  Včera jsem se pozastavil nad vznikem dalších OSVČ. Uvažoval jsem, jestli jim to může přinést bonus od státu. Vidím, že moje úvaha měla jadérko, jak se dočítám:
  Podnikatelé účelově přijímají pracovníky, aby zkasírovali stát.

 37. 787
  Zpátečník says:

  Mohl bych uvažovat která entita za touto cenzurou stojí, ale ono je to vlastně jedno. (785) — Se stejným fenoménem zmizevšího článku jsem se na Aktuálně (opakovaně?) setkal u Koudelky. Tam se ale článek myslím objevil později.

 38. 788
  Stary kocour says:

  K situaci:

  Analogie vývoje covidu19 se španělskou chřipkou. Podívejte na wikipedii, jak to tenkrát dopadlo. P.S.: Je to vůbec tentýž kmen? Není to už „covid xx“?

  A obvyklé hrátky s čísly + obvyklá dávka nenávisti. Diskuze na NP.
  Je třeba „vědecky“ zdůvodnit svůj egoismus.

 39. 789
  maYda says:

  Dobré dopoledne,

  měla bych dotaz na právní experty:
  Nouzový stav je prý neústavní a proto bylo jednomu gymnaziu v zemi soudem nařízeno obnovit prezenční výuku, protože zavedení distanční výuky je v rozporu s právem.
  A co ostatní gymnazia? Mají se řídit vládní vyhláškou, která jim ukládá distanční výuku nebo rozhodnutím soudu, které se ovšem týká jiného subjektu?

  A co volební zákon? Nejsou náhodou všechny zákony, schválené parlamentem a všechny vládní rozhodnutí za celou dobu, co ten zákon platí, neplatné, protože jak vlády tak parlamenty vzešly z voleb, které byly v rozporu s ústavou?

 40. 790
  Petr Kunetka says:

  Nyní maydo uz nevi ikdo nic. Několik pravnich expertu nam samozrejme rekne několik nazoru, ale to je jedno…
  Vláda i stat v rozkladu. Potesujici.

 41. 791
  skimic says:

  Dobré ráno.
  Tchýně je živá!

 42. 792
  skimic says:

  Ano. Kovid je sice hrozný nepřítel ale nezávislé soudy, to je opravdu maso 🙂

 43. 793
  nickname says:

  StK(788) Pan Aston nechápe vládu: Je opravdu těžké posoudit, kdo selhal víc, jestli vláda nebo opozice
  Je opravdu těžké posoudit, kdo selhal víc, jestli pilot letadla, nebo pasažéři, kteří zvraceli kvůli piruetám, které s letadlem vykružoval. Buď nechápe, nebo je/byl obdivovatelem a podporovatelem ulhaného slovenského Mantáka.
  Selhala vláda, selhal ten, kdo za řízení pandemie převzal odpovědnost.
  Selhaly státní orgány, respektive jednotliví lidé, kteří přání Mantáka nadřadili službě občanům.
  Selhaly (až v třetí řadě) strany, které se odmítly „ušpinit“ vytvořením koalice proti Mantákovi.

 44. 794
  Petr Kunetka says:

  Chaos, amaterismus, ztrata kontroly, polamana komunikace…

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-jak-jan-hamacek-o-nervy-a-zbytky-soudnosti-prisel-143803
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-kolaps-se-blizi-nehledejme-viniky-ale-cestu-z-krize-143893

  Atd., atd… Uz ani nemá smysl, abych ukazoval jednotlivosti… Zachran se, kdo muzes

 45. 795
  skimic says:

  Babiš přesto stále odolává. Jeskyně dr. Pekové bude muset vyskladnit nový virus. Něco ostřejšího.

 46. 796
  Petr Kunetka says:

  Ono, tak polozit vladu ted nikdo nechce… Co by z toho mel?

 47. 797
  Petr Kunetka says:

  Ja jsem za a prosim také, ale také prosim vrátit zdravotni pojisteni.
  https://echo24.cz/a/Sg4vL/peci-lekaru-bych-mu-nauctoval-vicepremier-hamacek-se-oprel-do-nemocneho-klause

 48. 798
  skimic says:

  Vládu možná ne, ale shodit jenom Babiše?

 49. 799
  Petr Kunetka says:

  Z mostu? Nepokousejte.
  Nicmene ten blabol o Klausovi a pojisteni ještě travim. Naprosto nesmyslna logika, jak vedi, ze se nakazil v dusledku nedodrzovani opatreni… Anebo naopak, všichni nakazeni něco porucili, tak si budu leceni platit?

  Divna úvaha.

 50. 800
  maYda says:

  „Vláda i stat v rozkladu. Potesujici.“

  No, nevím, co je na tom potěšujícího…. Ono ani v anarchii a chaosu není pro většinu lidí jednoduché žít.

  • 800.1
   Petr Kunetka says:

   Když se věci vyvijeji tak, jak se dalo cekat, je to jistym zpusobem uspokojujici…
   Lepsi hruzny konec, nez hruza bez konce, ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *