DNES! DNES! DNES !!

DNES,

ve středu 5.3. v 19:00 hodin v Městské knihovně na Mariánském náměstí  koná se opět znamenitá Radimova přednáška o Praze industriální éry stále přítomné i mizející.

Tentokráte se přednáška jmenuje “Vysočanské fragmenty I. – okolí Kolbenky“.

Všichni jste samozřejmě srdečně zváni. Přijďte včas, sál již bývá dosti zaplněn…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 190 komentářů u „DNES! DNES! DNES !!

  1. Rputi,
    u té první fotky mne napadlo leda “a už se holíš, Jindro ?”
    Jestli takhle vypadá jejich flotila celá…

  2. 1153-ten záběr je zřemě z ruské lodě, helikoptéra v pozadí má hvězdu, a tu používá ruské námořnictvo a letectvo (zavedl Putin).

  3. Rputi, na tom článku z 1150 je zajímavé, že se mi jeví, že media mění tón. Třeba spojení nelegitimní vláda v Kyjevě čtu v češtině myslím poprvé…

  4. Dobré odpoledne, pořád bojujete?

    To já zaplatila “parkovné” a přiznala spáchání přestupku. Tedy, abych to upřesnila, konstatovala jsem, že je evidentně výhodnější uznat, že jsem se ho dopustila, tak teda jo, neb není v mém zájmu podstupovat řízení na magistrátu, který by mě stálo určitě víc, než ty dvě stovky, o času nemluvě.

    To se to švihá objasněnost, když se každej radši přizná, aby ušetřil…..:-D

  5. (1150)Rputi,mne z článku uzemnila tato věta :
    “SAMOZVANÁ proruská vláda Krymu dráždí NELEGITIMNÍ vládu v Kyjevě….” 🙂

    OT z domácího koutku: právě mně byla nainstalovaná nová klávesnice; s velkými písmeny, podsvícecená LEDem -paráda! Už nebudu muset večer šmejdit nosem po klávesnici 😕

  6. quivisi, ad 1109 já bych řekl, že berou takové, kteří jsou ochotni přijmout tuhle práci za takovou odměnu, protože jejich náklady obětované příležitosti jsou nižší. To takové chytřejší země, přenesou náklady obětované příležitosti chytrých lidí na chytré lidi. Aby jim nemuseli platit obětované příležitosti (oni by se mohli někde alternativně uplatnit), tak si zavedou povinnou vojenskou službu. Mají pocit (obyvatelé chytřejších států), že když kluci šaškují dva (nebo více let) a hrají si na vojáky, tak byl tím šaškováním nejlépe využit jejich potenciál. Tedy, formálně se tomu říká čestná vlastenecká povinnost.

  7. westíku,
    PicRiC :D?
    Anebo Peoples Republic of China ?
    Já taky tuhle čuměla, neb na českém webu objednaný stoleček, od zjevně polského podnikatele, měl tutéž výrobní značku. Ale je docela hezký a hlavně rozměrově perfektně vyhovující, tak mu to odpustím.

  8. Já se jen zeptám a myslím to zcela vážně…po tom převratu v listopadu 89, byl prezident Havel zvolen komunistama…bylo to OK? Byla nová vláda, do prvních svobodnějších voleb ….taky jen schválená parlamentem. Tedy zcela v to, jak je na tom dnes ukraina…. Je to tedy stejná situace, nebo takzvaná …jiná situace 😀
    Ale nebudu vám vůbec kazit kruhy….a odkvačím a nechám kvákat kváknuté….

  9. ad 1166 – kocour na FB:

    Janukovyč byl sesazen v rozporu s ukrajinskou ústavou (čl. 111), tudíž neplatně.

    (Je to stejné, jako kdyby si česká Sněmovna třeba už zítra odhlasovala sesazení Miloše Zemana a ignorovala čl. 66 Ústavy.)

  10. Jirko, jsem si vcelku jist, ze ta prechodna vláda nepodepsala asociacni dohodu s EU a nepožádala o vstup do NATO 🙂

    Myslim, ze kdyby se prechodna vláda omezila na vnitrni stabilizaci a vyhlaseni novych voleb, situace by byla uplne jina…

  11. (1170) děkuji, šimone ! Tušila jsem, že mne potěšíte 😕
    Ptám se: ty klávesnice se dělají i někde jinde než v Číně ?

  12. Jinak jsem si tak rychle proklikl web (situace na UA je jiz prakticky vyresena, takze mne to uz tak moc nezajima), ale narazil jsem na jeden velmi zajimavy argument.

    V roce 94 Rusko garantovalo uzemni integritu a svrchovanost UA. Vstupem do EU svrchovanost UA zanika. Tudiz Rusko kona v souladu s podepsanym závazkem 🙂

    Samozrejme blbost. Ale tech blbosti pada strasne moc a ze všech stran.

  13. Jo, tehdy bylo všechno dohodnuto a řádně prohlasovàno, do parlamentu nevletěli ozbrojení civilové.
    Pŕedstavte si obdobu – socani dobudou parlament, potulují se po něm ozbrojení civilové, třetina poslanců ODS a Top někde zmizí a zbytek začne zdvihat ruce pro všechno, co socani navrhnou…
    Fakt byste si mysleli , že ten prlament je svobodnej, a vláda kterou jmenuje legální ?

  14. Petře Kunetko

    Rusko nijak neporušuje suverenitu tím, že příme samostatnou entitu, která z UA vystoupila .

    Z hlediska mezinárodního práva vyhlášení nezávislosti není problém. problém je to jen z hlediska vnitrostátního práva UA
    Ale ten si musí UA vyřešit sama

  15. (1177) Agentura ITAR-TASS napsala, že budapešťská dohoda z roku 1994 nebyla nikdy ratifikována, a to ani Ukrajinou.
    Budapešťské memorandum je mezinárodní smlouva uzavřená 5. prosince roku 1994 mezi Ukrajinou, USA, Ruskem a Velkou Británií o bezjaderném statusu Ukrajiny.
    Ratifikace mezinárodní smlouvy je dle mezinárodního práva definitivní souhlas státu být vázán mezinárodní smlouvou. Mezinárodněprávní ratifikace je ukončena uložením rafifikační listiny u depozitáře mezinárodní smlouvy.

  16. Hale, ale sakra porušuje integritu. Obzvláště, když ten Krym v odtržení podpořilo. Na druhou stranu EU podpořila převrat a s vládou pochybné legitimity zahajuje proces vstupu UA do EU.

    Nějak nemám pocit, že by si kterákoliv ze stran s nějakým právem či smlouvami (neratifikovanými) lámala hlavu…

  17. petře, právně ne.
    pokud by Rusové obsadili Krym , odhlasovali v Dumě jeho připojení, tak jo.
    S vyhlášením nezávislosti mezitím ne

  18. Ostatně , i vté dohodě o ukončení války o Kosovo se psalo, že Kosovo zůstává součástíZbytkové Jugoslavie. Dokonce se tampsalo , že v nějaké době se maj srbští pohraničníci a celníci vrátit na venkovní hranice Kosova.
    A bylo to Srbům něco platné ?

  19. Ono to má obdobnou sílu, jako slib nerozšiřování NATO… Dokud má protistrana moc, smlouva platí.

    Jinak stačí asi wikipedia… Bohužel v angličtině, v češtině jsou informaci stručnější a trochu jiné…

    http://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum_on_Security_Assurances

    Podle citovaného profesora mezinárodních vztahů je toto dostatečně silně, aby oprávnilo k zásahu proti případnému agresorovi, ale není dostatečné silné, aby garantovalo či uložilo povinnost proti agresorovi zasáhnout.

    Mimochodem v článku je velmi správná připomínka, že Krym se chtěl připojit k Rusku již v roce 1994.

  20. (1179) doplnění :22. července 2010 Rozsudek Mezinárodního soudního dvůra v Haagu z 22. července 2010″
    “Jednostranné vyhlášení nezávislosti Kosova na Srbsku v únoru 2008 nebylo porušením mezinárodního práva.”
    Předseda Mezinárodního soudního dvoru (ICJ) Hisaši Owada při čtení verdiktu prohlásil, že mezinárodní právo žádné zákazy pro vyhlášení nezávislosti neobsahuje. Jeho názor podpořilo dalších deset soudců, čtyři byli proti.
    (1182) Halle, bohužel nemohu tuto informaci opřít o zdroj; jen jsem ji zahlédla. Včera večer jsem MARNĚ snažila nalézt nějaké ověření, kdo ji podepsal a kdo (a kdy) ji ratifikoval 😕
    A tady je text deklarace:
    http://en.wikisource.org/wiki/Ukraine._Memorandum_on_Security_Assurances

  21. 2 zločinec ad 1174 – et tu, Brutus? Nezapomeň – je to marný! Zdá se, že si stále někdo myslí, že celá ta sranda kolem roku 1989 nebyla předem domluvená a zrežírovaná…
    No nekup to, když je to tak levný… Za jedno zdvižení ruky doživotní beztrestnost – to se vyplatí!

  22. několik dní zpoždění ve sledování komentářů mne přesvědčuje, že toulání po sídlech Anasazi pod převisy kaňonů v Utahu, Coloradu a Arizoně má větší smysl než se zapojovat. jakoby většina chodila na stejné houby.Dohady o tajných amerických akcích na Ukrajině jsou zcela mimo mísu. Ukrajina zastihla Obamovu administrativu zcela nepřipravenou, jako už je v jeho zahraničně-politických aktivitách příznačné. Nejde mu teď o nic jiného, než aby se v očích amerického voliče neprezentoval jako ještě větší slaboch než jak je už dnes vnímán. Českou politiku nekomentuji, nic o ní nevím a číst české deníky v pustinách Utahu, kde naštěstí není ani mobilní signála a nechytí se žádné FM radio, by byla ztráta času. Krajina jako nikde v Evropě – snad něco podobného lze najít v Číne za Himalajemi – stovku čtverečních kilometrů bez jediné asfaltky, stezky po náhorních planinách, ve výši přes 2000m/nm, puebla Anasazi pod převisy opuštěná někdy po roce 1300, silnice vytesané Mormony v polovině předminulého století do kolmých skalních stěn s převýšením 1000m, opuštěné zlatonosné claimy v Údolí smrti….to všechno, ač již jednou zažito, dává jinou perspektivu života. Mimochodem, Anasazi opustili svá puebla na mesách Colorada a Utahu ve 14. století, neboť najednou uděřilo dlouhodobé sucho, přestalo pršet, vyschly prameny a dostavilo se globální oteplování zřejmě způsobené frivolně uvolněným CO2 z indiánských ohňů. A když k tomu připočteme negativní vliv kouřových znamení je vše vysvětleno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *