Dočasně = na 21let ?

Macron jede, aneb společné vlastnictví výrobních prostředků je nejlepší. Ťok se znárodňováním políček pod dálnici je naprostý žabař.

Macron se rozhodl k razantnímu kroku.

Dočasně znárodní loděnice, které vyrábějí největší lodě světa, aby je neovládli Italové.

V EU je všechno možné – kromě pomazánkového másla, dvakrát smažených hranolků a chleba se solí.
Jinak si myslím, že i kdyby ty loděnice ovládli Italové, nebylo by to, vzhledem ke stavu italského hospodářství a přijímání migrantů (Tu loď co brání vjezdu migrantů do přístavu tam nechtějí!), na dlouho. A pak by je stát mohl koupit za  1.- €
Velká francouzská hospodářská revoluce opět zahajuje novou éru v dějinách Evropy…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Šumavák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 071 komentářů u „Dočasně = na 21let ?

 1. 1002 jinak řečeno Alan Greenspan: Jednou se to posere. Nevím kdy a jak. Akorát vím, že na má slova dojde.”
  To je vyjádření tak úžasné kvality, že za to by si jeho prdel zasloužila středověk.

 2. ad 1046: Česky by to mělo být: klam přeživších. Výbíráte jen ty úspěšné obchodníky zatímco ty neúspěšné neberete v potaz.
  IMHO každý, kdo aspoň trochu čichl ke statistice ví, jak funguje ruleta nebo sportka. Přesto nedokáže vyhrát a neřekne jak to zařídit. Když potkáte Pepu Vyskočila, co právě vyhrál, nelze z toho vyvozovat, že ruletě nebo sportce rozumí lépe než statistici. No a pro malého investora je burza hodně podobná té sportce, jen faktor náhody je trošku nižší. Na druhou stranu velcí spekulanti mohou hrát z pozice krupiera.

 3. [1044] Princ Eugen a Vězeňská (to je ta o tom, jak vstanou noví bojovníci) je stejná melodie. Na ni napsali nový revoluční text. On ten pochod byl hodně moc populární.
  Někde v pratchánově knihovně bylo pár takových knih, v jedné byla i parodie, začínalo to nějak, že Princ Eugen der edle Ritter dal si nalejt vína litr. A v refrénu že císařpán, když poklady má, dá je hlídat vojákama, sám se o nic nestará, chlap stará. Víc si nepamatuju.

 4. 1052 – protoze do hry vstupuji mimoekonomicke faktory a ekonomie sama o sobe neni har science :). Mas to neco jako 1929 – rakusaci vedeli, ze se to nekdy pos*re, ale nevedeli, kdy presne. Zatimco keynesianci tvrdili, ze cena akci dosahla “setrvalou vysokou uroven”.

  Mimochodem, spousta ekonomu byla uspesnymi burziany. Rekl bych, ze zastoupeni uspesnych obchodniku mezi ekonomy je nadprumerne, ale nemam tvrda cisla 🙂

  Kazdopadne podle mne i informace, ze se to stane v relativne blizke dobe, ale nevime kdy, ma svou hodnotu.

  BTW, ono ani tak tvrda veda jako fyzika na tom neni tak stopro dobre. Kdy presne vybuchne slunce 🙂 ?

 5. 1054 nemínil jsem vzdělané praktiky, ale ekonomické akademiky.

  1058 (1052) “do hry vstupují mimoekonomické faktory” Ano. To je příčina proč tak pěkné teorie fungují tak nepěkně.
  “ekonomie sama o sobě není hard science”
  To je od Tebe pěkně nepěkné.

 6. 1059 – tvrda veda, mekka veda… Zadna veda o lidech nemuze byt tvrda, tak nejak z definice. Na druhou stranu, ekonomie prinesla kde jake uzitecna zjisteni a ma – ac omezenou a ne zcelka presnou – schopnost predvidat udalosti.

 7. Pobodání v německém Wuppertalu: Útočníci v německém Wuppertalu zaútočili nožem, na místě je podle prvních informací jeden mrtvý a jeden zraněný. Pachatelé jsou na útěku, uvedla televize Fox News

  No jo, pátek… Modlitba a pak do akce !

 8. Hele, myslim, ze mame problem… Nasi nejlepsi proti terorismu je – z toho, co rikaji politici –
  Eiffelovka. Jeji zhasnuti je nejtvrdsi ybrani a nasviceni v narodnich barvach je snad zakazano i zenevskou konvenci.

  Ale problem je s kadenci – Eiffelovku lze vypnout jen jednou… Co budeme delat, kdyz nam tempo utoku, ktere nemaji souvislost s islamem ani utecenci, zacina dosahovat dva denne?

 9. Pobodání ve Wuppertalu
  Policejní mluvčí ihned prohlásil: “Indicie směřující na teroristické pozadí prozatím nejsou.” Zároveň ovšem není ani jasné, zda se jedná o jednoho útočníka či zda jich bylo více.

 10. (1058) Kazdopadne podle mne i informace, ze se to stane v relativne blizke dobe, ale nevime kdy, ma svou hodnotu. – pokud bychom věděli, nebyla by to předpověď, ale spouštěcí mechanismus. 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *